A co na to děti?

Dana G

Nedávno tady proběhla bouřlivá diskuze na téma mamánci. Při čtení a úvahách nad napsanými názory, mne napadlo: Jak vůbec dnes děti vnímají rodiče? Tak jsem si vybrala jedno kritérium a zkusím ho za svou osobu rozebrat.
Dnešní módou je mít děti, spíš dítě, co nejpozději. Jak je všeobecně uváděno, zodpovědní rodiče přivedou na svět potomka až ve chvíli, kdy mají zajištěn veškerý komfort nejen pro dítě, ale i pro sebe. A to opravdu není hned po škole nebo, nedejpříroda, během studií. Takže dnes jsou prvorodičky často ve věku nad třicet let, mnohdy spíš blíž čtyřicítce, tj. v době, kdy u naší generace narození dítěte v tomto věku bylo spíš už výjimkou, protože tak staří rodiče už měli děti školou povinné. Ale je to opravdu zodpovědný přístup? Není to snaha o oddálení problémů, námahy a práce, které s sebou výchova dětí a starost o ně nese? Není to pohodlnost a obavy ze ztráty zajetého bezstarostného života? Krátkozraké jednání, které nebere v úvahu další vývoj.

Jak se na to dívají děti?
1. Jak vnímají, že mají i v malém věku staré rodiče, kteří jim nerozumí, nemají pochopení pro výstřelky puberťáků? A často nestačí ani fyzicky. Vždyť je-li matce v době narození dítěte 35 let, až bude dítě v pubertě, t.j ve věku 15-ti let, bude matce 50. Bude-li mít žena dítě ve 40-ti, až bude dítě případně promovat, bude jí přes 60. A u otců, kteří zakládají nové rodiny po padesátce, ty počty jsou ještě hrozivější. Může věkem unavený otec nebo matka trpělivě sedět s dítětem nad učením? Může si jít po práci s dítětem zasportovat, na dobrodružné výpravy? Ano, může ho tam odvézt, ale začutat si se synem nebo zabruslit s dcerou už asi moc ne. Spíš má dítě doma otce klimbajícího u televize.
2. S věkem rodičů souvisí i strach dětí, že rodiče zemřou. Že brzy zůstanou samy nebo jen s jedním z rodičů.
3. Pokud má žena první dítě v pozdějším věku, často zůstane jen u toho jednoho dítěte. A děti jsou ochuzeny o další životní jistotu – o sourozence. Protože pokud rodiče zemřou, ale i když žijí, je sourozenec přirozený spojenec a pomocná ruka na cestě strastmi života. Pokud sourozence nemá, zůstává na životní trable sám. A nejen trable, ale i na radosti a zážitky ze života ve velké široké rodině
4. Jsou-li rodiče starší, často už jejich rodiče nežijí, nebo jsou nemocní a neschopni plnit role dědečků a babiček. Děti starších rodičů tak jsou ochuzeny o další rozměr života, o své dědečky a babičky, milující, rozmazlující a chápající, kteří ale jsou i živou ukázkou minulého života a tím ukazují návaznost minula na současnost. Přicházejí o nezapomenutelný zážitek soužití více generací.
A nakonec jeden pohled ze strany starších rodičů. Uvědomují si, že když budou mít děti nestojící ještě na vlastních nohou v pozdním věku, že nebudou moci ani zabezpečit materiálně sami sebe na skutečné stáří? Kdy si naspoří na svůj důchod, své stáří, když do 55 – 65 budou vyživovat své dítě na studiích?
Já si myslím, že mít děti v pozdějším věku je prostě od rodičů nezodpovědné.
Čest výjimkám!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 540 komentářů u “A co na to děti?

 1. To je chvályhodný zájem. Lidé se v lecčem chovají nezodpovědně. Nešlo by to zakázat? Třeba jako krvesmilstvo. Od určeného věku by to bylo protizákonné. Nebo alespoň zdanit ve prospěch potřebných. Bylo by to snadné a ku prospěchu všem. Ostatně, má-li kdo tu potřebu, může adoptovat. Nebo alespoň na dálku, potřebných je plná Afrika, Indie. Nyní i Evropská unie….

 2. Schumi,
  některý z Klasiků (Hrabal?) by s tebou souzněl. Zastával názor, že pohlavní styk s manželkou po dvaceti letech manželství je krvesmilstvo a měl by být náležitě trestán. 😀

 3. Tak už i podle ČT v Německu rostou protiuprchlické nálady, objevují se demonstrace (na záběrech bylo docela dost lidí) a hoří ubytovny … Ale jsou to všechno neonacisté samozřejmě.

  Záběry z Polska, kde demonstrují desetitisíce proti uprchlíkům se neobjevují vůbec.
  Ono ten polský nebo ukrajinský nacionalismus byl sice fajn proti Rusům, ale tady to vyvolává rozpaky…

  Kvízová otázka: za jak dlouho se objeví na klopách moderátorů ZDF, ARD, ORF, CT a dalších stužky v národních barvách, v přenosech z národně orientovaných demonstrací ?

 4. K článku Dany-ano, je to tak.
  Mám spolužačky, co si pořídili děti až po 40tce a je to jak přes kopírák.
  Matky nestíhají, k tomu vychovávají v duchu velmi moderních trendů, takže výsledkem jsou uštvané hysterické matky a nevychovaní spratci.
  Staří rodiče už jsou skutečně hodně staří, matky budou mít 60, když bude dítě na střední.
  Ale když to tak chtěli …

 5. OT: omlouvám se,ale zažila jsem děsný šok (a málem i „šlak“) 🙁
  Kocáb je ochoten převzít roli „blanického rytíře“,a zachraňovat „kotlinku“ tím, že by kandidoval za prezidenta v přípasdě, kdyby by šlo „o rozklad Evropské unie jakožto jednoho z největších výdobytků sametové revoluce nebo kdyby se naše zahraniční politika začala stále více přiklánět k Východu“) ufff 🙁
  Taková děsivá představa -a na noc 😕
  http://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/michael-kocab-kandidovat-na-prezidenta-jen-v-tom-nejhorsim-pripade-18851

 6. Westiku,
  slyšel jsem rovněž a pocity obdobné. Mé okolí se divilo, co mne při při přílivu ne utečenců, ale jablek, mohlo tak vykolejit.
  Doufám, že usnu.

 7. Dano
  děkuji za článek a za impuls k zamyšlení se nad věcmi, které jsou opravdu zásadní. Je pravda, že možná nedokážu ani nyní docenit tak „samozřejmé“ věci, že jsem měl i prababičku a pradědečka, stejně jako má krev, že je přirozené, že s puberťáky vyjedete kopec na kole nebo sjedete řeku… Ano. Jsou to všechno takové „samozřejmosti“, že jsem o tom nikdy nedumal…

 8. Vlastně – svým způsobem to chápu. Zrovna koukám na film Fantom z Morrisvillu, kde hraje taková sladká blondýnka. Vzala si o 40 let staršího na smrt nemocného Grubera, souložila s jeho synem a když se zakoukala do jiného mladíka, chorobně žárlivý stařec jí v Mnichově po hádce v ložnici uškrtil, vypálil do ní čtyři kulky aby pak pátou v pálil do své šedivé lbi.

 9. a.tsipras ✔@atsipras
  Μπροστά μας ανοίγεται ο δρόμος της δουλειάς και των αγώνων
  Otevírá se před námi cesta plná práce a her …
  Tak Němci – chce to v práci zabrat – Tsipras je zpět a tentokrát to bude drahý 🙂

 10. Když se mi narodil kluk, bylo mi skoro 37. Dcera se mi narodila cca šest týdnů po čtyřicítce. Když jsem mojí matce oznamovala, že bude podruhý babičkou, řekla mi, že jsem se zbláznila, že mi bude čtyřicet.

  Nebylo to z nějaké módy, nebyl to záměr, ani jsem si nechtěla prodlužovat bezstarostný život. Ostatně v mojí generaci se na holku, která neodkráčela nejpozději od promoce rovnou k oltáři koukalo jako na „nějakou divnou“ a neustálé řeči na téma, kdy už konečně, případně pokusy o dohazování různých přebytečných kamarádů zrovna moc zábavný nebyly.
  Jenže já prostě jen nějak nestihla potkat „toho pravého“ dřív než v těch šestatřiceti a můj muž na tom byl stejně.

  A děti jsme oba chtěli.

  takže odpovědi na ty otázky?

  Výstřelky si moc neberu. Mezi spolužačkami mé dcery mám pověst „hustý mámy“ protože nejen že dovoluju dceři koukat na Hru o trůny,“, ale koukám se s ní :-), což jí holky závidí.
  Fakt je, že moje děti k výstřelkům nijak netíhnou. Ale myslím, že to je nátura a věk u toho nehraje roli.

  Otec mých dětí je spíš knihomol a povaha nedobrodružná a sportování a dobrodružným výpravám by se nevěnoval ani v rozpuku sil. Je to prostě taková nátura. Ale chodí s nimi na vycházky, na výstavy, od malička si s nimi prohlížel knížky a četl.
  Nějaký způsob, jak naplnit otcovskou roli se najde i když jeden není zrovna přeborník v triatlonu.

  Strach, že rodiče zemřou brzo? Jo, dcera určité krátké období měla, kdy ji to leželo v hlavě. Pak to nějak přijala – tak jako tak dítě musí přijmout fakt, že jednou zemřou rodiče a jednou zemře i ono samo. Jestli rodiče zemřou za padesát nebo už za třicet let zas děti tolik neřeší.

  Ano, bylo mi líto, že můj táta se nedočkal vnoučat dřív, kdy by si s nimi některé věci užil. Zemřel, když byl dětem jeden a tři a půl.
  Ale kolik dětí přijde o dědečky předčasně, leckdy proto, že otec jejich rodiče dávno někde zmizel a ani neví, že nějaký vnoučata má.
  Pravda, moje matka ani tchyně nebyly zrovna moc milující a rozmazlující babičky, ale u obou to byla věc povahy a ne věku.
  Jo, je fajn, mít velkou rodinu, ale vyšší věk rodičů určitě není hlavním důvodem, proč to leckdy nevyjde.

  Ostatně moje matka ještě žije a děti se podílejí na péči a pomoci vydatnou měrou a považují to za normální.

  Jo, to zabezpečení na stáří je trochu problém. Zejména když u syna je otázka, nakolik bude moct jednou fungovat naprosto samostatně. Ale pokud máte dítě, které na vác bude tak jako tak zívislé celý život, tak stejně se moc zabezpečit nestihnete.
  Odstěhovat se na Floridu si nebudu moct dovolit, ale jinak nějak bylo nějak bude. Na skromný stáří se ještě zabezpečit stihnu a co já budu potřebovat – jen to kafe a přístup k internetu 😀

  Pokud jde o to zdraví, zajisté máme nějaký ty chronický choroby, ale nikdo vám ve třiceti nezaručí, že do čtyřiceti určitě nebudete invalidou. Neob že není v rodině nějakí genetická porucha, která několik generací minula a projeví se u dítěte.

  Jo, není to optimální – ale co je optimální? A mají mít vůbec děti optimální podmínky? Není dětství zároveň i přípravou na to, že život není peříčko a že není všechno ideální a a potíže je třeba překonávat?

  Nemyslím, že jsme nějaký skvělý nebo dokonce dokonalý rodiče.

  Ale řada rodin je dnes neúplná.
  jsou děti, jejichž rodiče se rozešli, nemůžou si přijít na jméno a třeba i děti využívají jako zbraň proti druhému.
  Jsou děti, z kterých vyrůstají sobci, protože mají sobecké rodiče a nic jiného neznaly
  Jsou rodiny, které vypadají na první pohled perfektně, ale je tam citový chlad a špatné vztahy a chybí porozumění jednoho druhému.
  jsou rodiny, kde je důležitější majetek než lidi
  jsou rodiny, kde jsou rodiče nebo jeden rodič neodpovědní, nezralí, sociálně patologičtí
  Jsou rodiny, kde je někdo z rodičů nemocný nebo invalidní i když si děti pořídili mladí. Ona si nemoc leckdy podle věku nevybírá
  jsou rodiny , kde jsou děti nechtěné nebo překáží.

  MYslím, že moje děti mohly dopadnout rozhodně hůř, než že mají jen starší rodiče.

  Podstatný je, že jsme pořád ještě spolu a že se všichni spolu dost nasmějeme a máme se všichni rádi.
  Chtěli jsme je a jsme rádi, že je máme. A oni jsou rádi, že mají nás. Mám dokonce takový podezření, že by nás ani nechtěli měnit za jiné, lepší, mladší. 🙂

 11. Mno,
  mohu soudit jen dle vlastní zkušenosti… naši mne a sestru měli tak brzo, že prarodiče byli ještě vytíženi prací, takže hlídání se konalo jen o víkendech (navíc jsme bydleli dost daleko od sebe na denní dojíždění). A jezdili s námi spíš na výlety o prázdninách; měli se tehdy jako mladý pár v šedesátých letech co otáčet… máma s tátou občas měli k obědu jen brambory, když jsme maso zbaštily my děti, a na větší kousek holt nebyly finance. Ale prázdniny jsme trávili u prarodičů, to zas jo, a vzpomínám na to se slzou v oku, i upřímným smíchem (pražská babi neváhala darebné děti vyšlehat březovým košťátkem) 🙂 To nás pak celou bandu děcek vzala všechny rovným dílem s tím, že nebude řešit, kdo si co začal…. Ovšem v době středo- a vysokoškolských studií to pak bylo smutné obcházení pohřebních obřadů.
  Na výlet kolmo jsem s rodiči nebyla nikdy, ale opět se mi vybavuje, že jsem seděla na jakémsi udělátku na mámině kole, když jela na nákup. Cestou zpátky jsem měla za úkol hlídat bandasku s mlíkem pověšenou na řídítkách 🙂 Táta kromě fárání ještě po večerech hrával k tanci, aby přivydělal. A ve špinavé Ostravě jsme ani kola neměli, ty byly u pratety na vsi 🙂 A když měl dovolenou, tak pomáhal svému tátovi zvelebovat rodinný dům na venkově, ve kterém celoročně bydlela prateta, a o prázdninách se sjížděla celá rodina (byl z pěti dětí a z jeho strany mám šest sestřenic).

  Ale raději stručně – naši byli ještě oba studenti před státnicemi. Táta pak podepsal na deset let fárání, aby uživil rodinu; máma byla učitelka, takže si mohla přípravy dělat doma. Jesle i školky byly nějak dostupnější… Každopádně já měla dítě až pozdě, ne vlastní vinou – nicméně tu fyzickou vyčerpanost o bolestnou absenci praprodičů podepisuji. Závěr – je fajn do toho nevlítnout příliš brzy, ale rozhodně to neprotahovat. To není dobře ani po biologické stránce (po 35. roce matky např. narůstá incidence Downova syndromu téměř exponenciálně); osobně jsem chtěla mít rodinu hned po VŠ v cca 25ti, dvě až tři děti. Osud mi to nedopřál, tak se s tím holt musíme nějak porovnat 🙂 A je fakt, že mezi dceřinými spolužáky platím za velmi přísnou matku :); výchovný styl prarodičů se mi totiž jeví jako velmi účinný.

 12. maYdo – děkuji
  A i když jsem chtěl připsat něco z vlastní anamnézy, myslím si, že je to nadbytečné. 😀

 13. A Dano díky za téma,
  tady si aspoň potvrdím, že není nutno být „modernětrendní“ matka, a že osvědčené výchovné metody našich předků jsou stále validní 🙂

 14. 12-na ZŠ jsem překvapivě zaznamenal, že žáci často daleko víc berou „nemoderní“ pedagogy, kteří jsou přísní, hraji dle pravidel a sem tam i něco naučí, než ty moderní.
  Ono to asi přece jenom má něco do sebe.

 15. Vzniknuvší problémy přiznávají i dobrovolníci. Hlavní konfliktní bod je podle nich v tom, že Syřané ostatním národům vyčítají, že jim berou místa ve vlacích a šanci na lepší život. „Syřané jsou rozčilení, protože nejen, že jim Afghánci a Iráčané berou místa, ale často se za ně i vydávají, aby získali azyl, i když ze Sýrie vůbec nepochází,“ uvádí Martin Kubina, který na Balkáně jezdí z tábora do tábora.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tovarnik-tabor-hranice-se-srbskem-uprchlicky-tabor-fxa-/zahranicni.aspx?c=A150919_224553_zahranicni_aba

  Uvědomují si „žurnalisté“, že se zaplétají do vlastních tvrzení ?
  Pokud by šlo jenom o uplatnění, Afričan má 10xvětší šanci zaćlenit se třeba na Balkáně než v Německu-podstatně bližší životní styl, přístup k práci, (ne)pořádku atd.

 16. NoName,
  no jen tak dál, a za chvíli se budou migranti řezat sami mezi sebou. Ach jo.

  A jeden černý humor – hračkářský podnik IGRA přišel s novým modelem panáčka na hrani – po Igráčkovi je nyní nabízen i mIgráček.

 17. 15-to je taková knižní série a seriál (obojí hodně naturalistické), kde o vládu nad fiktivním králostvím bojuje několik rodů, různé spletité vztahy, v každé sérii vyvraždí téměř všechny hlavní hrdiny…
  Nicméně mechanismy nabytí nebo udržení moci i to, že nikdo nemá v tomto boji přátele, jenom zájmy a tedy jenom (přechodné) spojence jsou v seriálu zobrazeny IMHO skvěle. I to, že dobro většinou nevítězí.

 18. [16] Koukám, že se to přetransformovalo do podoby stravitelnější pro masy. Původně šlo o fotomontáž z klubu OLOL na diskusním serveru Okoun (těm, kterým vadí opravdu hodně černý humor doporučuji neklikat):
  http://i.nahraj.to/f/19bw.jpg

 19. 14 NoName
  rád sleduji v neděli Horizont a v druhé polovině pravidelník BZV (Brainwashing Zdeňka Velíška).
  Upadl mi málem hrnek s čajem, když tento eurofanatik před chvílí suše sdělil, jak je dobré, že Kerry jedná s Lavrovem, jak je to důležité a jak to mění situaci.
  ZV z toho usoudil, že USA nemůžou najít nikoho věrohodného a stabilního po pádu Bašára.
  To je bomba. Co to Velíškovi nasypali do kafe 🙂

 20. Seriál, tuším HBO, fantasy o tom, jak se řežou a vyvražďují královském rody. samej sex a mordování 🙂

  Jinými slovy je to brutální – asi tak jako byl brutální středověk bez příkras.
  Ale postavy a děj nejsou tak ouplně blbý.

 21. No, mně tuhle dorazil mailem igráček takovej, že jsem ho rovnou smazala, aby to náhodou neviděli potomci. Zas tak liberální matka nejsem a hlavně by asi byli poněkud zděšení, co že to má matka v počítači.

 22. „Mám spolužačky, co si pořídili děti až po 40tce a je to jak přes kopírák.
  Matky nestíhají, k tomu vychovávají v duchu velmi moderních trendů“

  noName, to není otázka věku. I dvacítky nestíhají a blbnutí s moderními trendy rovněž není danné věkem.
  Jiní zas tvrdí, že starší matky mají příliš konzervativní výchovu.

  To blbnutí smoderními trendy je spíš typické pro určitý typy bez ohledu na věk.

 23. 19-no jenom aby se to doneslo i AeroKarlovi, ten ještě zdá se pořád drží linii bagdádský, tedy damašský řezník (princip je stejný, teď prostě máme ZLO v krystalické podobě a je nutné ho ODSTRANIT, aby bylo líp).

 24. Dobrý den. Děkuji za pěkný úvodník i podnětnou diskuzi.
  Činitelé, které mohly ovlivňovat věk prvorodiček za socialismu: zavřené hranice, nemožnost společenského/karierního postupu, motivace k opuštění rodného hnízda neutěšenou bytovou politikou odměňující novomanžele.

  Politika ovlivňující pozdější založení manželství dnes:
  antikoncepce, jiné očekávání společnosti – soužití partnerů mimo manželství je normou.
  Přirozeně kariéra, otevřené hranice jako negace předchozího období.

  Idea velkých rodin nebyla vždy z vůle partnerů, někdy se děti rodily i proti vůli partnerů, resp. partnerek. Bývaly častá úmrtí rodiček při narození, resp. z důvodů komplikací po narození. Babička – když jsme byli mladí, byli u nás na vsi všichni zdraví. Zdraví nebo mrtví. No jo, tak to bylo. Když macecha češe, krev potůčkem teče.

  Za první republiky se muži ženili po vojenské službě, za socialismu také. Dnes se o svatbě uvažuje po vysoké škole, resp. když jsou oba zajištěni.

 25. 27-s tím, že „zajištěni“ je velmi gumový pojem.
  Kdo z nás by se narodil, kdyby naši rodiče čekali, až budou zajištěni…

 26. 27: dříve, ještě v padesátých letech bylo dítě od cca 6-ti let platným pomocníkem v hospodářství. Dnes je normou aby dítě bylo pouze nákladovou položkou do 26-ti let, do dokončení VŠ. Příklad – buď na škole co nejdéle, ať ho (otce) na alimentech podojíš co to jde.

 27. NoName 🙂
  Mí rodiče se narodili na sklonku války, moje generace cca 20 let potom. Dvacet let míru, a lidé brali rodinu a děti jako základní hodnotu. Mléko se kupovalo do bandasky, pleny se praly, a očkování bylo zásadním přínosem (ještě tu bylo dost lidí postiženou obrnou; moje máma v dětství jen tak tak unikla záškrtu).
  Dnes je už 70 let po válce…. nevaž se, odvaž se, hlavně se bavit, koupit teď, platit potom…. řve to z rádia, TV i dalších médií od rána do večera. Naočkujeme vás proti fšemu/neočkování je „in“, trvanlivé mléko v krabici (protože předpisy)/mléko z biofarmy(nepasterované je „in“), biopleny z bambusu anebo děťátko není nutno přebalovat celý den a pořád bude suché…..

 28. 29-no to je i dnes, jenom u toho nesmíte narušit jeho práva a dát mu tak možnost jít si stěžovat ke školní psycholožce …

 29. (24) Ty vaše představy o tom, co já si myslím, jsou
  a. divoké
  b. dokonale mylné.
  Nicméně přeji mnoho úspěchů v boji s vašimi představami o mně. Dokonalé rozdělení na ZLO a DOBRO zde s usilovností hodnou lepší věci propagujete vy.

 30. 32-vývoj událostí na Ukrajině i Sýrii ukázal, že se permanentně mýlite.
  Ale klidně vyvažujte dál.

 31. (33) Vždyť vám to píšu, že bojujete se svými představami. Když vás to baví, proč ne.

 32. Dobré ráno,

  Tak ony taky byly větší věkové rozdíly mezi manžely. V takovžýcg ‚h středostavovských rodinách muž, pokud měl být „solidní partie“ , měl po studiích a pracoval, holky se vdávaly mladé, protože se od nich očekávala nejvýš nějaká „vyšší dívčí“ a hlavně aby uměly vést domácnost.

  Ale fakt je, že moje prabába se taky vdala až před čtyřicítkou. Neměla věno, nebyla v takovém postavení, aby mohla dělat služku nebo hospodyni a tak se musela uživit už v druhé polovině 19. století sama. VYučila se, pak sama vyučovala obor a založila firmu. jetsli prostě nepotkala toho pravého dřív nebo jetsli se vdala teprve když se zmohla ne)aq něco, co mohla přinést do manželství věnem, se v rodině netraduje.

 33. No a k článku, ono toho chybí více, než jen mladší a chápavější rodiče: Volný pohyb na pláccích, opuštěných domech, cizích zahradách etc. kroužky prostě nenahradí a přitom už je to ve městě prakticky nemožné. Jiná doba.

 34. (36) Děda, nejstarší syn ve statku, byl vyděděn, neb za manželku pojal chudou chalupnici…. 😛
  Taky jiná doba.

 35. Otázka je, jestli mladší rodiče musí být nutně i chápavější.

  Pamatuju ze školky s jejímiž dětmi si moje děcka hrály. Optimální věk, zabezpečené podmínky, ale soutěživá neurotička, která už ty prcky ve školce sledovala, a porovnávala s ostatními a studovala literaturu, jak rozvíjet jejich intelekt a honila je z kroužku do kroužku a vyhledávala „rozvíjivé programy“ a bůh ví co. Já bych jako dítě byla z takové matky na palici.

 36. (39) Ne tak úplně, s mladším synem se „prohodili“. Mladší dostal statek, děda musel pracovat u zaměstnavatele za mzdu.

 37. maYdo,

  on ten článek není na Tebe ( mimochodem Dano, gratuluju, dobrý), ale spíš na ty, kteří partnery mají, ať už žijí v manželství, nebo na knížku, a ty děti odkládají.
  Jen bych doplnil, že jsou k tomu ekonomické pobídky.
  Příspěvek státu je nižší než býval, všechno na dítě je mnohem dražší, než bývalo, nájemné a energie taky, a když má pár vyžít z jednoho plastech atu místo dvou, znamená to leckdy neúnosné snížení životní úrovně.
  No, vymíráme, a asi je lepší strkat peníze do adaptace imigrantu, než podpořit vlastní populaci.

  Jen bych připomenul – ve třicátých letech bylo v Kosovu 60 % Srbů, jen 40 % Albánců.
  A dnes ? V celých oblastech Kosova o Srba nezakopnete, a srbské národní památky jsou buď vypálené, anebo vyhozené do povětří.
  Abychom nedopadli podobně.

 38. Halle: ti, kteří myslí na hračky a zábavu a ne na děti, si ty děti nezaslouží.
  Další negativní státní pobídkou proti dětem je všeobecné důchodové pojištění.

 39. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx P O Z O R !! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  …………………..PRAHA INDUSTRIÁLNÍ ÉRY – STÁLE PŘÍTOMNÁ I MIZEJÍCÍ
  …………………………………již zítra, 22. září od 17:00

  Tržiště, stánky, obchodní domy

  Přednáška představí fenomén obchodu ve vztahu k Praze, k životu v jejích ulicích a k postupné přeměně Prahy ve velkoměsto. Ukázán bude historický vývoj stavebního typu prodejních objektů od časů středověku (masné krámy na Novém Městě) přes velkoměstské tržnice 19. století (staroměstská, smíchovská) k modernímu obchodnímu domu 20. století (Bílá labuť). Zmíníme proměny obchodního parteru v závislosti na potřebách nastupující moderní doby (prodejní kiosky, velkoplošné výkladce, nové postupy v uplatnění skla). Na příkladech z nedávné minulosti ukážeme rozdílné přístupy v zapojování velkých obchodních staveb do organismu hustě zastavěného města. Rovněž přiblížíme časy počátečního rozvoje masového nakupování prostřednictvím filmu.

  Přednáší Ing. arch. Radim Gabor.

  Ústřední městská knihovna
  Malý sál
  již zítra, 22. září od 17:00

 40. HAlaldine, já vím, že ten článek není na mně osobně.

  Ale protože vím, jaké to je být starším rodičem a troufám si tvrdit, že vím i aspoň trochu, jak to prožívají děti, tak snad mohu podotknout, že to starší rodičovství je vylíčeno ve zbytečně tmavých barvách a položit proti tomu svou vlastní zkušenost.

  A tak nevím, proč by měl být vůbec ten člámek „na někoho“.

  Pro dítě i rodiče je asi důležitější, jetsli teď zrovna se cítí na dítě připraveni a jestli ho chtějí.
  A přesto se narodí spousta dětí rodičům nepřipraveným, neplánovaně a přesto můžou prožít spokojený dětství a být dobře vybaveni do života.

  A nakonec když už ti jde o zvýšení porodnosti, tak snad je lepší dítě pozdě, než nikdy, ne?

 41. Krucifix…tos mně nepotěšil, domácí pane…..

  To už je druhej nebo třetí šakal, kterýho nestíhám. A zrovna ty obchody a krámky by mně zajímaly.

 42. Maydo: Halladin jen teoreticky povídá. Kdyby mu šlo primárně o zvýšení porodnosti … Jak to říkali ve volbách? Ne jen slova, ale činy. Založil by hnutí stachanovců.

 43. Podle Gabriela Felbermayra z mnichovského ekonomického institutu Ifo bude muset Německo investovat do vzdělání přicházejících běženců, protože řada z nich není dostatečně kvalifikovaná pro práci v zemi. Doporučuje také snížit celostátní minimální mzdu, aby kvůli příchodu imigrantů nerostla v zemi nezaměstnanost

  Tak nevím, ještě minulý týden to byl samý inženýr …

 44. 49 NickName
  jako že by „pracoval“ na více stavech najednou?

 45. Zdravím. Ten článek – úvaha-zamyšlení fakt není o nikom konkrétním zdejším, spíš jen nad převládajícím jevem poslední doby. Však také poslední věta to dokazuje. :-)))

 46. A od tématu: Včera večer mi bylo shlédnouti neskutečně manipulativní pořad Novy – Střepiny. I ti, se kterými jsem to viděla a kteří se migrantů spíš zatávali, jsou od včerejšího večera xenofoby, rasisty a vůbec čecháčky. To teda byla síla. Bylo více než jasně vidět, jak „politická korektnost“ brání pojmenování a řešení problému.

 47. Skimici: Alexej Grigorjevič Stachanov (později Stakanov) pracoval s jednou, opakuji jednou sbíječkou.
  Noname: snížení minimální mzdy by se nám hodilo. Ušetřili bychom a dělníci by si více vydělali.

 48. maYdo, jistě 🙂

  Někdy se to prostě tak přihodí. Ale dělat to plánovitě……

 49. To byla tkadlena korabelniková, kdo pracoval na více stavech.

  Ale Hallovi nic nebrání, pracovat na více stavech jednou sbíječkou 😀 😀 😀

 50. 54

  Jak si někdo může více vydělat, když má menší plat ? 🙂

 51. “ Ale dělat to plánovitě……“

  Je to, Halle, každýho věc. Mně do toho nic není, zda a kdy mají jiní děti.

 52. Hele , maYdo,
  mám dvě děti stejně jako ty, povinnost, i když minimální jsem splnil 🙂

  A jestli je ti to málo, řekni i ty manželovi, ať zapracuje 😉
  Třeba i na jiném stavu 🙂

 53. Halle, to je kouzlo soukromého sektoru. Bude-li v Německu nižší minimální mzda, budeme tam moci posílat na práci naše dělníky, de-facto za odměnu. Nyní vozíme práci k nám.

 54. Halle, v devětapadesáti???????

  Tak takhle stará matka opravdu být nemusím. 😀

  Setkala jsem se s dvojicí, kdy otec byl „důchodce na mateřské“ protože dítě měl v šedesáti a matce bylo osmačtyřicet. To dítě nebylo plánovaný, ale když už přišloa podle vyšetření vypadalo, že bude v pořádku, nechali si ho.

  A rodičům s ním pomáhaly dospělé děti, které se jim narodily, když byli mladí a počítaly, že se o něj taky postarají, kdyby ho rodiče vychovat už nestihli.

  Jo jo, “ ..a bylo by dost pošetilé, pro život hledat jízdní řád“

 55. 61

  Nickname, to zůstává!
  Většinou ( ne vždy) ti lidé schopnost mít děti mají ! 🙂

  Majdo, vždyť píšu „třeba na jiném stavu “
  Ale ty jsi mi vyčetla nízkou produktivitu práce jako první, já jen oplácím ! 😀
  Ale kdyby měl každý aspoň dvě děti jako my dva…..

 56. 61 Hmmm, každému …
  Disbalance „potřeb“ z jedné strany a „schopností“ na straně druhé pár neomylně zavede do manželské poradny …

 57. Halle: pokud by každý měl děti, jako vy dva, musel byste odečíst ty páry, které dítě z různých důvodů mít nemohou, a malthusiánci by zvěstovali konec civilizace.

 58. 63 teď jsem si uvědomil, že i muž může být teoreticky docela často v jiném stavu 🙂

 59. No, já bych se nebránila ani většímu počtu, vždycky jsem říkala, že chci pět. Ale to bych musela začít dřív.

  Ovšem požadovaným standardem, ke kterému jsme byly vychovávány, byly dvě děti. U třetího dítěte se už mělo za to, že rodiče nejsou moc rozumní a pokud měli děti čtyři, tak že to jsou blázni.

 60. na čt24 mi v koutku počítače vyskočil jakýsi Jan Schroth s obludnými kecy. Kde to tahaj, to už je kolikátý nestoudník během krátké doby. To je jich v populaci fakt tolik?

 61. Německý vicekancléř Sigmar Gabriel odmítl návrh ministra vnitra Thomase de Maiziéra na stanovení pevných kvót pro počet přistěhovalců, po jejichž naplnění by už Evropská unie další běžence odmítala. Podle de Maiziéra EU „nedokáže přijmout všechny uprchlíky na světě“. Gabriel ale tvrdí, že takový návrh odporuje německému azylovému právu. „Je to přesný opak toho, co oprávněně říká kancléřka Angela Merkelová, totiž že každý, kdo přijde do Německa a požádá zde o azyl, má právo na spravedlivé posouzení své žádosti,“ řekl vicekancléř.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/do-madarska-prislo-za-vikend-19-tisic-migrantu-fnr-/zahranicni.aspx?c=A150921_122415_zahranicni_ert

  Intelektuální výbava vicekancléře musí být skutečně nadprůměrná.

 62. 71

  Právně má asi Gabriel pravdu. Nejde to.
  Mezinárodní závazky o azylovém právu bohužel nic neříkají o možnosti odmítnout příjmout žádost o azyl pro příliš velký počet azylantů. Ta žádost může být odmítnuta z určitých důvodů, ale tím to končí.
  Jednodušší je spíš ten ministr vnitra. Ostatně jsem měl ten dojem už z videa diskuze se slovenským Sulíkem.
  Kecá pitomosti , stejně jako o zastavení dotací z EU zemím Višegrádu.

 63. 71 NoName
  jak by ne. Germanistika, sociologie a politologie v Göttingen, středoskolský učitel a v armádě dokonce Obergefreiter!

 64. [72] Halladine, můžu se zeptat, o jakých konkrétních zákonech a smlouvách je řeč? Nevím jak je tomu v případě Německa, ale u nás jsem se zatím dočetl, že udílení azylu se řídí článkem 43 LZPS (Česká a Slovenská Federativní Republika poskytuje azyl cizincům pronásledovaným za uplatňování politických práv a svobod. Azyl může být odepřen tomu, kdo jednal v rozporu se základními lidskými právy a svobodami.) a azylovým zákonem 325/1999 Sb., což jsou ovšem interní zákony ČR. Na mezinárodní závazky vyjma Úmluvy o právním postavení uprchlíků jsem nenarazil.

 65. Respektive na mezinárodní závazky, které by se týkaly ČR nebo Německa jakožto vnitrozemských států nesousedících se zeměmi konfliktu. Jinak samozřejmě platí i Dublinské úmluvy apod.

 66. 74

  Ostape to je ono, ta úmluva.. Státy, které podepsaly úmluvu se zavázaly zavést tyto zásady do svého zákonodárství.

  Ty zákony nemohou být v rozporu s úmluvou.

 67. Halladine, text té úmluvy jsem tady nedávno linkoval. O tom, že by azyl byl nárokový v zemích, bezprostředně nesousedících se zemí odkud dotyčný zdrhá, jsem tam nenašel ani slovo; pokud jsem něco přehlédl, prosím sdělení konkrétní části, ve které to je…

 68. Ostatně pokud by tomu tak nebylo, těžko by Maďaři mohli v současné době postupovat tak, jak postupují.

 69. [77] Sakra, ptakopysk se od včerejška neozval.

 70. Dano, v každé výrobě střeliva existuje nebezpečí, že z obyčejné hlouposti něco vybuchne a někdo bude zraněn nebo přijde o život.
  Vrbětice byly a jsou jen obyčejnou továrnou, kde se zpracovávaly látky, které mohou vybuchnout. Vlašim totéž. A mohl bych jmenovat spoustu dalších míst.
  Beru to jako obyčejnou zprávu – včera se zabilo na silnicích 15 lidí, dneska se zabily v práci daůší tři.

 71. Ostape, našel jsi tam zmínku o tom, že o azyl je možné požádat jen v sousední zemi ?

 72. Ostape, ptakopysk je v klidu – v pracovním procesu.

 73. ad 50 – navrhuje se odborné vyškolení emigrantů. Druhá možnost je zajistit jim práci podle jejich kvalifikace. Takže např. vysázet v Německu datlové a fíkové plantáže, kde by tito zkušení sběrači plodin mohli pracovat. Problémem asi jen bude zajistit během roku vícenásobnou sklizeň.

 74. „Právně má asi Gabriel pravdu.“

  To je hezký, Halladine, že má „právně pravdu“, ale o s tím, když kapacita stačit nebuder a zákonem ji navýšit nejde.
  A když je právní pravda v rozporu s realnými možnostmi, tak si ji můžeš akorátpověsit na vrata, dát za klobouk nebo strčit někam, nechávám na Tvé fantazii, kam.

  Když si zaplatím dva litry mlíka a budu trvat na tom, že mi je musí nalít do litrový bandasky, protože se to vejde, tak si taky dva litry mlíka neodnesu, i když po právní stránce mám pravdu, že bych si měla odnést dva litry, protože jsem za ně zaplatila.

  Ale je to hezkej trermín „mít právně pravdu“ 😀

 75. Naši známí Němci používají úsloví: Teoretisch ja, praktisch nicht.

 76. Halladine, a vy jste tam našel zmínku, že azyl je povinnen udělit (nebo vůbec začít azylové řízení) jakýkoli stát? Projel jsem si to teď celé pro jistotu znovu a nikde nic. Naopak se tam hovoří o uprchlících nacházejících se zákonně na území státu. Ostatně slovo „azyl“ je tam použito jen dvakrát a to nikoli v závazném kontextu.

  Naopak doporučuji pozornosti článek 9 této úmluvy.

  http://www.osn.cz/wp-content/uploads/2015/03/uprchlici.pdf

 77. Byť mi formulace toho článku 9 přijde taková podivná a ne moc srozumitelná, nicméně z kontextu usuzuji, že prostě za závažných a výjimečných okolností (což ty současné podle mě jsou) mohou být posíláni do řiti jak na běžícím pásu.

 78. maYdo, 🙂
  s tou bandaskou je to hezký přirovnání, ovšem nikdo tě nenutí odnést 2 litry v jedné babdasce. Ani koupit dva litry, když máš jen jednu bandasku.
  Nikdo tvé práva neporušil, prostě jsi chtěla blbost.
  S těmi uprchlíky je to trochu jinak.
  Ale řešení je , a vůbec ne proti úmluvám. Když přijmeš uprchlíky, dáš dje do útulku, kde dostanou dostatečně najíst, nechodí nahatí, nemrznou, a dáš jim měsíčně 5 euro, tak tě asi budou zatěžovat jen ti, co jim fakt jde o krk.
  A ti, co jdou přes půl světa za kapesným 1000 euro na osobu , kromě jiných benefitů se asi tvé zemi obloukem vyhnou.

  A nedá se tvrdit, že by se Německá vláda o něco takového nesnažila.Zkusili to,loni nebo předloni,jenomže nejvyšší či ústavní soud to zrušil, se zdůvodněním, že takový život není důstojný, aže uprchlík má nárok na důstojný život.

 79. Ale vejde, nebojte, vejde!
  2013 opustilo Německo oficiálně 797 886 obyvatel a slyšel jsem že v r. 2014 to bylo 914 000 ( na zprávu spolkového úřadu pro migraci si musíme počkat do konce ledna 2016). Oficiálně! To jsou ti, co nelenili a oznámili úřadům vystěhování. Kolik se jich na to vykašlalo Bundesamt pochopitelně neví.
  Takže těch očekávaných, potřebných a proklamovaných 800 000 migrantů, které Mutti Merkel pozvala a chce, není číslo vycucané z prstu… To je tzv. reprodukce prostá, mimosexuální. 😉

  Otázkou je, proč ti lidé to vysněné a zlaté Německo opouští… A proč ty migranty nevozí rovnou do Hamburku a leteckým mostem do Berlína a nutí je courat se Evropou.

 80. Ostape ad 88 – No a jsou posíláni k nám.
  Co z toho lze dovodit?
  Že Německo svrbí řiť?
  Hlavně ať to neškrábou… 😀 😀 😀 😀

 81. Šumaváku,
  to nechápu, to ti běženci běhají Evropou dokolečka ? S mezipřistáním na Lesbosu ?

 82. [91] Šumaváku, ani to, pokud vím, zatím není v souladu s mezinárodními smlouvami… 🙂

  Mně jde v první řadě o to, že je tady šermováno závazky, které podle všeho vůbec neexistují.

 83. Halladine,

  to jsou sice hezký právní kličky, ale nějak jsi mi neodpověděl na otázku,
  co až nebude kapacita stačit přes všechny ty právní pravdy páně gabriela.

  JInak jak si to němci ošetří, to je jejich věc. Pokud jsou ochotni žvejkat suchý kůrky , taky jejich věc. Ale oni ten právní nárok na zajištění chtějí přenést na jiné státy prostřednictvím kvót a nelze vyloučit, že budou chtít, aby i jiné země dostály tomu, co němci považují za svůj závazek.
  Tedy, němci? … Spíš Velká Matka merkel a soudruh gabriel.

  To , že sem imigranti nechtějí, je jedno v případě, že budou povinné kvóty.

  A tedy, že bych byla nadšená, že kapesné běžence odpovídá zhruba mého měsíčnímu výdělku ( pokud mám dobrý měsíc a makám fest), z kterého ještě odvedu daně na to,a by bylo pro ty běžence na kapesný a že většina seniorů, který celej život poctivě pracovali, by měla mít nižší důlchod, než je německé kapesné pro „důstojný život“ , tak to teda nebudu.

  Vlastně mi to připadá dosti sprosté po lidech něco takovýho chtít financovat.

  Takže ta Gabrielova „slavná právní pravda“jez mravního hlediska docela svinstvo.

 84. Matzurko ad 92 – kdyby byl zlý cynik, mohl bych říci, že se Němci chovají úplně stejně jako běženci ze Sýrie a prchají před válkou doma k příbuzným do Argentiny… 😉
  Ale podle stále běžících televizních pořadů „Auswanderern“ směřují i do Asie, Thajska, Čýny, na americký Středozápad, prostě kamkoliv (snad mimo Afriky) pryč z Německa.
  Asi jsou to samí hnusní a neuvědomělí xenofobové…

 85. [89] Halladine, pokud mají v Německu aktivistický ústavní soud, je to jejich problém. Ale nikdo je k tomu nenutí, dělají si to sami. Přitom stačí zkrátit azylové řízení na otázku „ze které země jste přišel“?

 86. Respektive „kde jste překročil hranice našeho státu“, abych byl přesnější.

 87. a na otázku: co budeme dělat s těmi 80% běženců, kteří nejsou ze Sýrie?

 88. maYdo,

  proč si myslíš , že se k nám nehrnou ?
  Protože to máme nastavené přibližně jak jsem napsal nahoře.
  A nenadávej na právo, myslím si , že ten přesun do dalších zemí taky není právní.
  A pravděpodobně ho nebudeme plnit, dáme to k soudu a ten se potáhne……

 89. [98] Což už ovšem není problém azylového řízení, nýbrž deportace. A právě proto nechápu, proč netlačí na uzavření schengenských hranic. Teda chápu – pokud ten problém je vytvářený záměrně.

  Jinak i Syřany můžou tímhle způsobem vykopnout. Pokud si nepodali žádost na konzulátu v Turecku nebo Libanonu, jsou to podle mého názoru ekonomičtí imigranti stejně jako všichni ostatní.

 90. Šumaváku,
  ajo, tak to potom chápu, že si to Merkel chce nahradit vhodnějšími voliči. Místo aby si zanalyzovala, proč jí národ německý bere do zaječích…. ale oni senioři zdrhají i z UK, to zas někam do teplejších krajin, kde s důchodem vyžijou daleko lépe.

 91. Mimochodem, co se týče deportace třeba do Albánie, Kosova, Afghanistánu, Pákistánu, Indie – opravdu to nejde? Vím že část zdrojových zemí svoje lidi zpátky nepřijímá, ale to přece neznamená, že nejde deportovat nikoho.

 92. Podle německých zákonů lze z Německa vyhostit rovněž osobu, u které vznikne podezření, že patří nebo patřila k teroristické organizaci nebo je „nebezpečím pro základní svobodný a demokratický pořádek a bezpečnost Spolkové republiky Německo“. Cizinec může být z Německa mimo jiné vyhoštěn pouze proto, že jeho pobyt je v rozporu s veřejnou bezpečností, právem a pořádkem a dalšími zájmy Spolkové republiky Německo, jak uvádí §55 německého zákona k vyhoštění.

  Potvrzeno letos Evropským soudem pro lidská práva.

  http://www.ceska-justice.cz/2015/05/eslp-vstoupit-do-cizi-zeme-a-usidlit-se-v-ni-neni-lidske-pravo/

 93. S těmi důchodci to bude možná v Německu obdobné jako v UK. Rodiče jedné mé německé známé např. žijí na Floridě.

 94. 103

  Jistěže není, a proto lze azyl z určitých důvodů odmítnout.

 95. Jen se mámě Merkel neposmívejte. Měla by to jednodušší, nebylo-li by xenofobů a obdivovatelů Orbána na vyšších úrovních spolkových zemí.
  Jen považte
  „Budeme vděční za to, co Orbán dělá,“ nechal se pro německou televizní stanici N24 slyšet bavorský premiér Horst Seehofer.
  Podle jeho názoru by Německo nebylo schopné udržet kontrolu nad situací s uprchlíky, kdyby se Maďarsko nerozhodlo uzavřít své hranice.

  Doufám, že už mu Dienstbier posílá ostrý nesouhlas kulturní Evropy!

 96. A Bibi je dnes v Moskvě, i s generály, aby se domluvili (nejen) ohledně Sýrie.
  Snad ho celý pokrokový a kulturní svět neodsoudí.

 97. Bibi má rozum – jede tam se specialisty domluvit se nad kódy aby si s rusákama vzájemně nerozstříleli éra. Já mu fandím. Zbytečně nežvaní a stará se.

 98. Celý svět ne, ale Kerry jo!
  No a oni tam snad jeli dohodnout vzájemnou identifikaci letadel… ty ruské PL rakety jsou příliš úspěšné.
  To se ví už od 1.5. 1960 kdy bylo sestřeleno „nesestřelitelné“ U-2 s frontmannem Gary POwersem.
  i když…
  včera prý na sestřelení U-2 ve Stockholmu stačil jeden jediný ozbrojenec, který na koncert pronikl…

 99. Šumaváku, zdá se, že je nějaký problém při přístupu ze sítě Vodafone. Přes mobil se sem nedostanu, traceroute mi končí na poslední bráně před tvým serverem (217.31.48.94 ještě odpoví, 217.31.62.14 už ne). Tunelem přes datacentrum Master Internet to šlape v pohodě.

  Na blokování u Vodafonu to nevypadá, spíš na nějakou chybu v routování na druhé straně…

 100. Předpokládám, že je to tak trochu odplata za Obamův kšeft s Íránem ?

 101. Díky za připomenutí… já to musím dořešit.

 102. Bibi si mořná vyslechne, že doby, kdy si jen tak z roztopaše zalítli do Sýrie zabombardovat minuly.
  A možná mu Putin doporučí, aby přestal kamarádit s al Nusrou.

 103. „A nenadávej na právo, myslím si , že ten přesun do dalších zemí taky není právní.
  A pravděpodobně ho nebudeme plnit, dáme to k soudu a ten se potáhne……“

  Halladine, já nevím, co mi to vysvětluješ…

  Tys napsal, že gabriel má po právní stránce pravdu, když tvrdí, že každej běženec má právo na azylové řízení a že nelze vyhlásit stop stav na přijímání běženců.

  A já se jen ptala, co sis tou pravdou počne, když ta právní pravda je v rozporu s realitou a co až Německu dojdou kapacity.

  A jinak to jsou kecy v kleci, protože když na jednu stranu vyhlásím, že jsem připravena přijmout běžence v jakémkoliv rozsahu a na druhou začnu vymáhat, že se musí postarat i sousedi, tak evidentně připravená nejsem.

 104. Ostape, tam jsou nějaké složitosti obecně s hostováním, a provozem a začal jsem to řešit směrem k přesunu na „vlastní“ server a pravděpodobně i na vlastní doménu, protože na frky typu: „Tato doména je volná…“ nemám čas a náladu.Posledně mě to stálo půl dopoledne než jsem to dohledal a než jsem si s hostingem ujasnil, že volná a k prodeji není…
  On teď ten admin postupně přesouvá od IGNUM všechny ty blogy na své servery a avizoval, že tam mohou nějaké výpadky být.

 105. 113 NoName
  ten ušatec je opravdu neštěstí. Když to v Sýrii začal, měl to taky rozhodně ukončit, když ještě veřejné mínění bylo promasážované novými hrůzami z Asadova bombardování. Nic. Druhou šanci mu Lavrov vyfouk, když Asada přemluvil aby odevzdal chemické zbraně. Třetí šanci ztrácí teď, kdy je zřetelné, že Ruská posilněná (už tam základnu mají) přítomnost nůže pohled na neporazitelnost ISILu nabourat, taky se bude přesněji vidět koho Turci vlastně bombardují a – ó hrůzo – vždyť by nakonec ušatcem řízeným vojenský silám mohl Asad vyfouknout i zásluhy o vítězství nad barbarskými teroristy.
  Ušatec má našlápnuto pro další Nobelovku …

 106. Já už chápu, proč ho EU levice tak miluje a obdivuje. On je totiž úplně stejnej. Kdyby na jeho místě seděl Bibi, už by bylo po problému. Nebo by spíše k němu ani nedošlo.

 107. 120 Šumaváku
  jestli k tomu bude přistupovat tak cynicky a chladně jako v případě Krym vs Donbas, nebude se snažit vítězit ale co nejvíce obnažit to pokrytectví a nemohoucnost. Kolaterální efekty jako prachy v pr… budou jen bonusem 🙂
  Ačkoliv se mohu mýlit a nechá se do toho hloupě vtáhnout masivněji. Furt mi připadá, že když slyším Sýrie tak že někde jakoby unikal plyn či čo 🙂

 108. Skimici 🙂

  proč by ho měla levice milovat 😀

  Jsi nějakej popletenej 😀

 109. Sice se debata posunula dále, ale nedá mně to, abych neuvedl, že když potenciální matka začne brát antikoncepci někdy v 17 letech tak po 20 letech pilné konzumace se nemůžeme divit problémům s otěhotněním. A k té poznámce, že si hoch ze statku nemohl vzít chudou chalupnici: ono to totiž mělo racionální důvod – zkušenosti říkaly, že ty dívky si většinou s povinnostmi hospodyně na větším statku nevěděly rady. On ten hoch jistě ocenil schopnosti dotyčné uplatňované podvečer v rozkvetlém sadu, ale neřešil i další – pro chod statku důležitější vlohy- např. hospodaření s potravinami, chov drůbeže ( to bývala doména a hlavní zdroj příjmů hospodyně) a schopnost denodenního vaření pro třeba 15 lidí. Ti prostě ve 12 hod přišli a oběd musel být na stole a nikdo neřešil, zda hospodyně či některé dítko stůňou, nebo mají jiné problémy. Většinou schopná hospodyně byla hnací silou úspěšného gruntu. Jirka

 110. 112 Halle
  tak mi ukaž někoho pravicového u moci.

  Toto by byla taky cesta:
  Islámský stát v Iráku se vojensky hroutí, tvrdí Britové
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/380987-islamsky-stat-v-iraku-se-vojensky-hrouti-tvrdi-britove.html
  To by bylo přímo machiavellisticky ďábelské a Putin by odešel s ostudou. Mohli by ISIL prostě odvolat, nechat je oblíknout zase do galabií a motyku místo kalacha a tvrdit, že je rozhodným úderem rozdrtili.
  Putin by ostrouhal 🙂

 111. Jirko,
  velmi dobrá připomínka, i když už trochu archaická.
  I tak se ale jistě našla šikovná a bystrá chalupnice, která byla pro eventuální „grunt“ přínosem, naopak rozmazlená fiflena z gruntu manželovo hospodářství přivedla „cugrunt“ 🙂

 112. Skimici, buď jsou to pravičáci ( CDU/CSU) anebo si na levici hrají Hollande. a Blair.
  A v té Francii mají levičáci jedno společné s Pravičáky – předhánějí se, kdo je větší blbec, Sarkozy jako Hollande.

 113. Matzurko,
  coby vnuk chlupníka 😉

  Ten problém je zcela jinde. Chalupnická dcérka neseděla doma a neujídala tatíkovi z malé skrývky.
  Spíš šla do služby k někomu bohatšímu, aby si vydělala na nějakou almárku a pár cejch a měla vůbec nějaké věno, protože by si ani někdo ze stejné socální vrstvy kolo neopřel. Aa kromě jiného byla k ruce panímámě. která ji honila jako nadmutou kozu, takže nebyl problém, aby, pokud nebyla vyloženě na houby spoustu věcí okoukala.

  Problém byl jinde. I na statcích se rodily dcery, a ty bylo třeba provdat, a s nějakým slušným věnem, aby si na pantátu lidé prstem neukazovali jako na hamouna.
  No a dostávala věnem nejenom peníze, krávy ale i nějaké polnosti.
  Ten úbytek bylo na mladém, aby ho z věna nevěsty doplnil. No a kdyby si pár generací bralo chudé nevěsty, rodina by byla chalupnická…

 114. (120) Tábor v Sýrii? Nebude to přímo Gulag?
  (123) Tak v tomhle konkrétním případě to tak nebylo.

 115. Halle
  Hollande je levičák tak krystalický, že ani krystal nemůže být krystalovitější :-p

  Toto je taky určitě pomluva. Židi vyštrachali v nějakém jejich oficiálním tisku, že ten fotbalový trenér, co ho stolkou složila ta maďarská hysterka s kamerou byl bojovník Frontu Al- Nusra (poboška alkajdy) a Kurdy s gustem vyhlazoval. Tak maj na něj asi nějakou pifku.
  http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/200921#.VgAocbTfJH0

 116. Konečně dorazil Analytik a uvedl informace ze Sýrie na pravou míru.
  Budu hádat: psali to v Lidovkách a je to osekané Occamem ?

 117. Lidovky nic takovýho nepíšou. Událostí č. 1 jsou zjevně červený trencle nad Hradem.

 118. Francouzská policie dnes vyhnala více než 400 většinou syrských uprchlíků, kteří tábořili poblíž města Calais. Podle agentury AFP policisté srovnali několik tábořišť se zemí na základě soudního příkazu. Uprchlíci odmítají přejít do tábora postaveného úřady pro migranty, ve kterém je už kolem 3000 běženců. V táboře, který dostal přezdívku Nová džungle, prý syrští uprchlíci nechtějí přebývat kvůli obavám o svou bezpečnost, sdělil AFP člen organizace Lékaři bez hranic. Asi 50 vyhnaných běženců podniklo protestní akci vsedě u bran přístavu. Bourání divokých tábořišť se neobešlo bez násilí. Policie proti běžencům použila slzný plyn a zatkla tři aktivisty organizace No border.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/do-madarska-prislo-za-vikend-19-tisic-migrantu-fnr-/zahranicni.aspx?c=A150921_122415_zahranicni_ert

  Úplně jiná situace než v Maďarsku …

 119. Není ta Merkelová drzá ?

  On si dovoluje chtít aby dali Amíci na uprchlíky peníze.
  A na oplátku jim dá nějaaké uprchlíky 🙂

  Americké vládní zdroje: v Sýrii je minimálně 28 ruských bojových letadel : 12 x Su-25, 12 x Su-24, + 4 Flankers (Su-27 nebo Su-30), + 20 bojových vrtulníků (Mi-24 a Mi-8), + 9 tanků
  novinář Hlasu Ameriky > https://twitter.com/jseldin, a Olivier Guitta

  A další ropucha proplula Bosporem na jih…

 120. 133 Halle
  no, jedna ropucha Carla DP se dneska nechala slyšet, že už na Asada v den Haagu netrpělivě čeká a že se dočká.

 121. Takjsem si početl jeden článek s diskuzí na focus.de a jímá mě hrůza, kolik je v Germánii Putinových agentů ! 🙂

 122. Rakouští taxikáři vozí uprchlíky z maďarských hranic do Vídně.
  Za 150 euro.
  Ale je to s koncesí, tak asi jo. Tu pašeráci lidí nemají.

 123. 138 No jo, on už mi to tenkrát říkal muj muslimský týčr, že Libye, Tunis a Egypt – tedy svrhnout nenáviděné diktátory, americké loutky (to netušil, že přijde ušatec) bude hračka, ale Sýrie bude oříšek.

 124. Tak se zdá, že nevlastní bratranec naší Blanky, letiště Berlin-Brandenburg ve výstavbě získal další body a ujímá se vedení. Stavební úřad zarazil pokračování stavby hlavní haly. Důvod: došlo totiž k podstatnému přetížení střechy v důsledku montáže těžkých odvětrávacích velntilátorů. Ty tam byly namontovány před jedním z plánovaných termínů otevření letiště v roce 2012. Politici zuří – ovšem právě politici vyhodili v roce 2012 generálního projektanta a od té doby vlastně nikdo nemá o projektu přehled.
  Ona snaha odstranit nějaký problém dosti často vede ke vzniku problému jiného. Ilustrace z poloviny 70. let: Ukázalo se, že jedna součást dosti komplikovaného soustrojí za jistých okolností může sjíždět samovolně dolů. Bylo třeba ji brzdit. Umístit brzdu do pohonu by ale vyžadovalo překontruování řetězce motor-převodovka, neb místo na brzdový věnec prostě nebylo. A tak se brzdný kotouč namontoval za převodovku. Ovšem za převodovkou do pomala musí být podstatně větší brzdný kotouč anžto je tam také větší kroutící moment. Takový kotouč ovšem něco váží a – jsa namontován letmo – silně zatěžuje hřídel pohonu na ohyb. A na další poruchu bylo zaděláno.

 125. 140-v diskusi na Focusu někteří diskutující tvrdí, že jde o zastupní důvod zastavení stavby …

 126. 140

  Hlavně Blanka, přes všechny průsery funguje. A to letiště ?

  142 🙂
  NoName,vy zvíře !

 127. Začínám mít pochopení pro jižanskou secesi – pokud tenkrát Washington postupoval stejně, jako dnes Brusel, není se čemu divit.

 128. Halladine,
  jelikož kombinace Tegel-Schönefeld pro Berlín docela vyhovuje (asi 28 milionů cestujících ročně) může se letiště Berlin-Brandenburg stavět, přestavovat, upravovat, politicky se znemožňovat až do aleluje – resp. dokud budou peníze. Zdá se ale, že gosavadní termíny otevření onoho letiště zhruba korelují s termíny pro Blanku. Ovšem to, že by obdobná korelace byla platná i pro to „veritábl“ otevření – tak to nevěřím. To by se letiště muselo otevřít na podzim 2016 a to by snad dnes byl s to prohlásit jen nějaký politik obzvláště pitomého způsobu uvažování.

 129. Dobrý večer. Otázka pro znalce. Koupili byste si dluhopisy této společnosti? http://www.drfg.cz/
  Úrok 7.5%, emise dluhopisů neschválená ČNB. Dluhopisy jsou nabízené finančním poradcem mezi životním pojištěním a podílovým fondem schváleným ČNB.
  Názor na tyto dluhopisy mám, počkám, zda někdo z Brna nezhodnotí osobu zakladatele.
  Upozornění: nejedná se o reklamu.

 130. Nickname, nechcete raději zvážit nákup dluhopisů společnosti, která vydělává hraním rulety v kasinech?

 131. 146
  Znalec nejsem, nekoupil bych ani náhodou.

 132. Nadšením jsem zaržál!
  Kubal lámal toho udýchaného svazáka – bruselského zpravodaje Vostála (nic tak hrozného jsem kromě Šafaříkové neviděl), co mu prozradily jeho zdroje s vysokým postavením, že se zítra bude dít.
  Že tedy kvoty ne, že dobrovolné přerozdělování, ale že zbývá vyřešit ještě jeden problém.
  Jaký, zatajil dech Kubal? Maďaři nechtěj. Co nechtěj ??? A z Vostála lezlo, že původně se měli přerozdělovat migranti z Itálie, Řecka a i z Maďarska, ale voni nechtěj.
  Kubal to furt nechápal. No a moula Vostál tiše objasnil, že se teď musí najít jiný migranti co se přerozdělej aby to bez těch maďarskejch hodilo těch 120 tisíc.
  Štípněte mě a řekněte mi že to není pravda, že mám jen vidiny a slyšiny 🙂 🙂 🙂

 133. Koukám, že svému politickému přehledu obětuješ hodně. Kubal je na mne moc, už dlouho, nejhorší byly přímé přenosy, bez retuše.

 134. Těžké. Těžké to má dnes Kubal – z Moskvy šveholí Karas a z Izraele Szánto. Ten ďábel Ben N s šéfem Mossadu v Moskvě. Co sakra teď? Noty evidentně nejsou ….

 135. 152 Karle
  S Kubalou – to je u mě prostě láska. Já ho obdivuji zejména po konferenci, které se účastnil před létem. Byl tam výkvět spacákového hnutí. Dělal jsem tenkrát nějaké rutinní věci a toto jsem si pouštěl na pozadí. Tedy – na pozadí monitoru 🙂

 136. Když jsem srovnával Dušanovo zpravodajství z USA na Z1, dokud fungovala (nebo na BBC ještě před tím) a Kubalovo na ČT, tak mne dost brala žloutenka s mrtvicí, co ČT s mými poplatky vyvádí.

 137. Ad dluhopisy: Foundry, Halle jistější by bylo založit pěstírny pana Nguyena. Zde je psaní od ČNB:
  http://www.cnb.cz/miranda2/export/sites/www.cnb.cz/cs/dohled_financni_trh/vykon_dohledu/pravomocna_rozhodnuti/prilohy/S-Sp-2014_00166_CNB_573.pdf

  Jejich ďábelská strategie spočívá ve vyplácení měsíčních úroků, s tím, že složenou jistinu dostanete po pěti letech. Rozjeli to pěkně, už mi reportují spokojení klienti, že skutečně úroky splácí, už několik měsíců, tak to bude seriózní podnik. Lákají do toho vdovy, sirotky, důchodce, chudé lidi, aby si nenechali celoživotní úspory sežrat inflací. Nejraději bych navštívil finančního poradce s kolegou, který tvrdí, že fraktura sanice je pracovní úraz.

 138. 155 Karle
  Dušan je zkušený nehystericky novinář s velkým přehledem, zkušeností a hlavně zdravým rozumem. To snad fakt nesrovnávej 🙂

 139. Ještě k dluhopisům. Zdá se mi, že spokojení klienti jsou motivováni hledat další klienty, tuším za tím multilevel marketing.

 140. Skimici, jo, přesně tak. Především by mě nastražilo, že obvyklá míra zisku po zdanění ve výrobních oborech (do nichž údajně investují) málokdy překročí 5%. Z čeho, proboha, chtějí zaplatit úrok 7% a následně jistinu? Pro financování za 7% není třeba vydávat dluhopisy, banky vyloženě cpou firmám peníze hodně pod 5%.
  Celé to velice nepěkně smrdí.

 141. Jo. S ANO-blondýnou ve výkladní skříni.

 142. Tak a jak zavolat dohled? Letadlo má před sebou ještě dlouhou cestu. Jak ho sestřelit dříve? 158?

 143. Skimici, proč by Maďaři měli chtít nějaké kvoty na rozdělení bězenců, když je všechny odvezou do Rakouska?
  A Rakouska se nikdo neptal.

 144. Ahoj domácí pane,

  před chvilkou jsem ti poslal mail s anotací na další pověstnou „Šakalovu přednášku„. Je jako vždy v JPG v rozlišení, které je vhodné pro tvé stránky.

  Přednáška tato koná se toto úterý, tj. dnes, 22. 9. 2015 v MK v 17 hod. na Mariánském náměstí, tak by se hodilo jí uveřejnit, pokud to uznáš za vhodné. Jmenuje se „Tržiště, stánky, obchodní domy“ a jedná se o přednášku, která již byla jednou pro nemoc v rodině přednášejícího odložena (původně byla anoncována 19. 5. 2015).

  Předem ti děkuji za případné zveřejnění na tvém webu za sebe i za Šakala…

  Všichni zdejší přispívající i čtenáři jsou samozřejmě jako vždy srdečně zváni.

  Přednáška představí fenomén obchodu ve vztahu k Praze, k životu v jejích ulicích
  a k postupné přeměně Prahy ve velkoměsto.

  Na příkladech z nedávné minulosti ukážeme rozdílné přístupy v zapojování velkých
  obchodních staveb do organismu hustě zastavěného města. Rovněž přiblížíme časy
  počátečního rozvoje masového nakupování prostřednictvím filmu.

  Omlouvám se za pozdní dodání. Mám tu značné množství práce a tak jsem si vzpomněl až na poslední chvíli…

 145. Dobrý den. PeSi, kdo to je nevím, to že policie, resp. OČTŘ nadužívají represi vůči řádným občanům vím. Za takovou provokaci je dle mne dostačující pořádková pokuta ve výši dvoudenního platu, maximálně tři dny šatlavy zostřené jednodenním půstem.
  Dále bych skupině potichu vyplatil odměnu z prostředků určených pro Hradní stráž. Tam by slušelo propustit věkolik důstojníků z velení, stejně jako z PČR, která se o ochranu hradu stará. Ve hře „capture the flag“ prohráli na body.
  Ideálním výsledkem této performance měly být čisté průstřely plic kominíků.

 146. No a radujte se a těšte se, skončej zvláštní školy… To bude radosti…
  http://zpravy.idnes.cz/pristi-rok-zaniknou-zvlastni-skoly-tisice-deti-pujdou-do-beznych-trid-1m1-/domaci.aspx?c=A150921_211159_domaci_fer#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
  Já se dost často setkal s názorem, že ta společná výuka povede k větší motivaci žáků a že se lépe začleněj do kolektivu… No, teoreticky to mají zvládnutý dobře, ale když jsem se zeptal, kde že to takhle funguje – no nikde… Protože tempo třídy určuje ten nejblbější… Ale jistě z těch dětí vyrostou ucelené a vyzrálé osobnosti, které se jistě naučí, že four legs good, two legs bad!
  Ostatně, už státní ministr Bach prohlásil, že Rakousko nepotřebuje vzdělané lidi, ale věrné poddané… Naštěstí v rámci moderní sexuální výchovy je už na prvním stupni naučej masturbovat, takže vše potřebné pro život budou umět… No a vzhledem k úvodníku se nabízí otázka, zda má v týhle zemi a v týhle společnosti vůbec smysl si nějaký děti pořizovat…

 147. Stran dluhopisů: kdyby nebyl žádný argument proti, tak to co uvádí Foundry /160/ samo o sobě stačí.
  Ústavní právník Jan Wintr mi svými postoji občas připomínal Matěje Stropnického.

 148. PeSi,
  asi jo, ale zejména v tom vyšším věku, kdy jim genetické poruchy umožní snazší začlenění…. Nějak mi dochází humor, trpělivost, a koukám že jsem hned po ránu jedovatá jak kobra. On měl pravdu nejen Orwell, ale i Huxley…

 149. 167 nickname, v podstatě souhlasím. V Praze, na Hradě, jak víme z historie, si kdekdo může vyvěsit lecos. To je u nás holt taková tradice už od Protektorátu. Poslední prerformanci Ztohoven nepovažuji za nijak významný výkon. Jestliže se chtějí proslavit, doporučuji ať to zkusí ve Washingtonu, na Kapitolu. Dokonce ušetří výdaje za zpáteční letenku.

 150. Dobré ráno,

  co to je za kvalifikaci či profesi „ústavní právník“? Čím se zabývá? Já znám akorát pojem „ústavní soudce“ nebo „ústavní soud“

  „Trenýrky nad Hradem jsou uměleckou provokací. Společnost ji musí unést,“

  to jako že by se společnost kvůli trenýrkám na Hradě mohla zhroutit? 😀

  Tak o to nemám strach.

  „Společnosti“ jsou nějaký trencle na Hradě ukradený.
  Většina lidí má svých starostí dost a nějaký srandičky intelektuálů z pražský kavárny je nezajímají. Akorát že občas si položí otázku, jetsli náhodou podobný blbiny taky neplatí prostřednictvím svých daní.

  Pokud něco společnost neunese, tak to bude přemíra takovejhle mimoňů z pražský kavárny, kterou musí prostřednictvím těch, co něco dělají a strají se,a y fungovala, živit.

  Mimochodem, zajímalo, jaký by byl „právní“ výklad v případě, kdyby někdo pověsil trencle na Hrad a čmazl prezodentskou standardu za Havla…..

  A mám dojem, že v případě Václavky a Dášeňky se taky svatej Václav Ruzyně a ta jeho parta zrovna nadšením nad svobodou projevu nerozplývali.

 151. V tom případě by se taky lišilo, jake výklad by měl přednost v mediích.

 152. 171
  Neušetří. Převoz přes moře v plechové rakvi není lacinej.

 153. ad 175 – ale no tak, jakej převoz? Ta trocha popele se lehce rozptýlí nad Atlantikem…

 154. 🙂

  Bývalý český prezident Václav Klaus zaujal německé čtenáře svým textem pro deník Die Welt. Varoval v něm před dalším pokračováním současné politiky vůči uprchlíkům, která podle něj už začíná ohrožovat samotné základy evropské civilizace. V diskusi pod článkem se pak objevilo množství souhlasných komentářů, které vyvrcholily prosbami, zda by se český exprezident nemohl stát německým spolkovým kancléřem.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/At-Nemecku-vladne-misto-Merkelove-pan-Vaclav-Klaus-Takove-nadseni-vyvolal-nas-exprezident-kdyz-napsal-o-uprchlicich-400223

 155. 178 Ostap Bender
  Bravo Jaceňuk!
  No – a Polsko by zas vrátilo to ukradený území Německu, nějak by se dohodli o Danzig a o kose a bylo by to 🙂 Ukrajinsko-Rusko-Německo-Polský problém by zmizel než by vrchní rabín Jákov Dov Bleich do pěti napočítal.
  Jaceňuk má pravdu. Chce to přemýšlet velkoryse, Evropsky 🙂

 156. 179 – no, pokud šlo o Havla, pěla vždycky naše media vždycky píseň poměrně jednotnou.

 157. 166 – Quislingovské manipulativní žvásty. To, že mi svědčí nějaké právo (třeba svobody projevu, ale platí to zcela obecně), mě ještě nijak nezbavuje odpovědnosti, poruším-li práva jiného. Řidičský průkaz mě ještě neopravňuje krást auta.

  Jestliže Wintr (viz http://www.prf.cuni.cz/detail-cloveka/128/1404045259/#dalsi_odbor a trochu kolem) tvrdí „zde akce nesměřovala proti prezidentské standartě jako takové“, je to nehoráznost, srovnatelná snad jedině s výkony amerických advokátů. Což takhle ústavního právníka natřít dehtem, vyválet v peří, výsledek označit za autorské dílo, a na tom základě mu silou zákona bránit, aby si to peří zas oškubal?

 158. To snad není pravda ! 😀

  Skupina 75 povstalcov Division 30, ktorá bola trénovaná USA a tento týždeň prešla do Sýrie z Turecka odovzdala zbrane al- Nustre a bola dočasne zatknutá v Severnom Alepe. Očakáva sa vyhlásenie ich vodcov v ktorom sa budú dištancovať od USA a ich politiky a záväzok bojovať proti vláde a Islamskému štátu.
  Oficiálne je potvrdené len dočasné zatknutie skupiny a rezignácia veliteľa skupiny Division 30. Kontá na soc. sieťach, ktoré informujú aj o ďalších detailoch sú okamžite rušené.
  http://www.businessinsider.com.au/divis … its-2015-9 http://www.middleeasteye.net/news/us-ba … 1204278329

 159. U diskuse na idnes:

  Co živí „uprchlickou“ krizi? Je to úplně jednoduché: Nikdy v dějinách nevládli Evropě tak neuvěřitelně hloupí politici, jako jsou dnes. To, co dnes dělají, je možné vyložit buď jen jako projev jejich extrémní stupidity a nebo vyloženě zločinné úmysly.

  Jsou totálně izolovaní od reality svých zemí, neví zhola nic o historii a domnívají se, že jejich dobré úmysly garantují úspěch. Nejsou se ani minimálně schopní poučit z historie, maximálně se zeptají svých kámošů ze sociálních fakult, kteří rovněž žijí ve víře, že svět v roce 2015 se řídí úplně jinými zákony, než svět v roce 1815.

  Tak například si myslí, že když si dovezou muslimské obyvatelstvo ze zemí, které mají nulové pochopení pro filozofické fundamenty Západu (rovnost, svoboda, sekulární stát….), tak jim to tak nějak bude fungovat, protože v průzkumech jim vyšlo, že za dávky je budou imigranti volit. Ne, nebude to fungovat. Multikulturní společnost je větší chiméra než komunismus, nefungovalo to nikde a nikdy. To nejlepší, k čemu se můžete dopracovat, je paralelní společnost (izolovaná monokulturní ghetta, která se dohromady tváří jako stát).

  To, co dopravdy dělají, je že zakládají budoucí tragédii Evropy, protože nepochopili, že nutnou podmínkou pro integraci je konverze na místní kulturní hodnoty. Pokud vy nekonvertujete imigranty, oni konvertují vás. Islám je absolutně nejnebezpečnější kulturou, protože likviduje původní kultury kombinací násilí a nenásilného (ekonomického a politického) nátlaku. A dělá to znova a znova a znova a znova. Egypt býval velmi vzdělanou, pokročilou a liberální kulturou a zemí, kde vzniklo pivo (asi jako dnes Německo), po islamizaci z něj vzniklo… to, co je z něj dneska. Dnes si Frau Merkel a její podobní myslí, že to, co se stalo Egyptu, Byzanci, Persii a dalším zemím kolem roku 700, už neplatí dnes pro Evropu v roce 2020, protože o tom nejlepšejší euromozky přece hlasovaly v europarlamentu.

 160. ústavní právník je ten, kdo se za něj prohlásí. Jan Wintr je docentem na právnické fakultě, katedře teorie práva. Stihl vystudovat za dělnické peníze taky filosofickou fakultu v oboru politologie. Zejména zdůrazňuje, že je člen Rady vlády pro sexuální menšiny a vyjadřuje se k problematice coming outu.

 161. Ruský výsadkový specnaz do konca roka prevedie výcvik s Egyptskou armádou v egyptskej púšti.

 162. Co to je coming out? Nějaký vnešený název pro ejakulaci?

 163. Možná taky jednotlivé fáze. Coming in, coming out.

 164. 186 – Nojo, Martine, jak můžeš předpokládat, se svou tradiční jízlivostí jsem sem dával odkaz s hashmarkem právě na ty jeho „další odborné aktivity“ v životopise. Bohužel (jak jsem vzápětí zjistil) ale nemají web udělaný tak, aby to tam zvenčí opravdu skočilo.

  Ztohovnisté myslím původně tvrdili, že u téhle „akce“ spolupracují s právníkem, jméno se však neobjevilo. Nebyl to náhodou tenhle?

 165. Děkuji za odpověď, Martine.

  No, hlavně že ten pán uklidnil veřejnost, že se společnost z těch červených trenclí nezhroutí. 😀 😀

  Co je na problematic coming outu k vyjadřování?

  Když je kluk na kluky nebo holka na holky a rozhodně se rodičům sdělit, že se svatbou vnoučaty nemají počítat, tak se k tomu musí vyjadřovat nějaká rada a právník?

  To si přece stejně musí vyříkat a nějak se s tím srovnat ti, kterých se to týká. Vyjádření ústavního právníka je v takové situaci irelevantní a nejspíš ani nikoho nezajímá….

 166. Skimici,

  máž zásadní nevědomosti. Coming out je, když gay vystoupí z ilegality , a veřejně (před rodinou, známými, někdy i v médiích) přizná ,( že je gay . Často za frenetického potlesku sluníčkářů a podobných individuí.

  Mrzí mě, že asi nejde vystoupit s tím, že já mám rád ženský 😀 Asi by to nikoho nezaujalo 😀

 167. Halle,
  na druhou stranu bys možná měl daleko frenetičtější potlesk ze strany heterosexuálů, kterých je naštěstí ještě pořád více (no, možná by ten potlesk byl plácání na čelo, ale koho už zajímají detaily, že) 😀

 168. Něktěří diskutující v Německu mluví o současném Německu jako o DDR 2.0 😉
  Zdá se, že smysl pro humor ještě všichni neztratili.

 169. 2 martin ad 186 – díky, zas jsem o něco chytřejší… Takže abych to tak nějak shrnul, gustavní právník je zmrd, politolog, buzerant a navíc ještě právník. Dokonalá kombinace…

 170. Zdravím všechny a zvláště Rpuť.
  Líbilo se mi na FB:
  Petr Hampl:
  Podle pana Komárka hanobení českého národa a symbolů státnosti nevadí, protože tím nevznikla finanční škoda.
  Prohlašuji tím, že Martin Komárek je bezcharakterní grázl a méněcenný blbeček v jednom. Tímto prohlášením mu nevznikla žádná přímá finanční újma, takže jsme si fity fifty.

 171. Vás ještě pořád držej ty rudý trencle? Když tedy odhlédnu od bezpečnostních otázek, tak mi to přišlo fakt hustě vtipný, ještě legračnější byly reakce pana Ovčáčka a Mydláře 🙂 🙂 🙂

 172. 199 – Jak byste si to ale prosím představoval provést prakticky, skimici? Jak se odhlíží od bezpečnostních aspektů? V principu mi to připadá stejné, jako odhlédnout od bezpečnostních aspektů případu Vondruška (či jak se jmenoval ten střelec s atrapou pistole)…

  Konkrétně, reakce borců ze Zemanova teamu je (spolu)podmíněna právě flagrantním selháním v otázce bezpečnosti; kdyby jej nebylo, lze s veškerou pravděpodobností předpokládat, že by mluvili poněkud jinak. Právě tak je jiná i reakce veřejnosti.

 173. K novému přijímacímu centru ve východochorvatské obci Opatovac dorazilo v noci na dnešek pěšky 1000 až 2000 běženců, většinou mužů. Správci zařízení o kapacitě 4000 míst nápor imigrantů podle agentury AP nezvládali, část běženců se proto pokusila dostat dovnitř a střetla se s policií.

  Střety s policií se stávají běžnou denní agendou. A nejenom v Maďarsku.
  U citlivějších povah by to mohlo vyvolat otázku, zda to tak teď bude vždy, když se jim nevyhoví.
  Naštěstí představitelé EU i většiny evropských zemí přecitlivělí nejsou a drží se vytýčené (nevím kým) linie.

 174. 172 ústavní právník je buď právník nějakého ústavu nebo právník v nějakém ústavu.

 175. NoName,
  Britům se to drží linie, když stačí zabetonovat tunel – většina migrantů zjevně plavat neumí…

 176. A Cameron má problém… a velikej..
  Jeden lord, činný v konzervativní partaji a bývalý velký sponzor si pustil hubu na špacír….
  A nejsou to pjekné věci….. s kterýma vylezl…

 177. Šéf Útvaru pro ochranu prezidenta Petr Dongres byl po sobotním incidentu s vyvěšením červených trenýrek na Pražském hradě odvolán. V úterý to při návštěvě Moravskoslezského kraje uvedl prezident Miloš Zeman s tím, že další personální změny budou patrně následovat.

 178. Německé dráhy oznámily, že do neděle 4. října zastavují kvůli opatřením na hranicích železniční dopravu mezi Salzburgem a Mnichovem. Podle mluvčího drah nebude zavedena žádná náhradní doprava, cestující mají jet taxíkem nebo autobusem.

  V podstatě Němci opět zavřeli hranice. Rakousku nezbyde než udělat to samé. No a Balkánci a Maďaři se můžou aj po….

 179. 201 Zpátečníku
  já Vám rozumím, ale nemůžu si prostě pomoct, strašně jsem se poprskal smíchy když jsem to viděl 🙂
  Samozřejmě, že kdyby po střelbě na Klause či po proniknutí maskovaných mužů na střechu Hradu následovalo pár pěkných pohřbů s vysvětlováním co se smí a co se nesmí, tak by mi to nevadilo taky. Ať již střelec, tak tito ztohovna ale správně počítali se švejkoidním stavem ozbrojených složek.

 180. ad 199 – pokud vycházíme z toho, že vlajka (dříve standarta) prezidenta republiky je jeden ze státních symbolů, považuji její nahrazení trenkama asi za totéž jako vytření si zadku státní vlajkou. Oboje není výslvně trestné, ale podle přístupu k takovéakci se dá hodnotit Kinderstube dotyčného.

 181. Zdravím rpuť a přeju brzké uzdravení.

  S tím uplatněním uprchlíků… no, nevím…

  Mají s tím problém i zedejší nezaměstnaní.

  ale není to jen tím, že by nebyla práce

  „Spíš než jako u výběrového řízení jsem si připadal jako posudkový lékař, posteskl si Jiří Kohout, autor přerovského plánu, jak dát práci dlouhodobě nezaměstnaným. Nápad narazil na dvě překážky – téměř absolutní nezájem a neuvěřitelnou tvořivost při výmluvách, proč lidé nabízenou práci nemohou dělat.“

  Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/prerov-nabidl-praci-dlouhodobe-nezamestnanym-zajem-byl-minimalni-socialni-davky-g10-/olomouc-zpravy.aspx?c=A150921_161245_olomouc-zpravy_stk

 182. Halle,ad 208,
  spáchal sexuální akt s hlavou mrtvého prasete, dokonce si dovolil urážet lidi chudší, než byl on.
  Tipuju, že horší průšvih je to urážení; mrtvé prase nemohlo souhlasit či nesouhlasit (a navíc to byla podmínka přijetí do „elitního“ klubu – no hezký přijímačky ti zlatí hošani mají, hezký !!!).

  A že jeho Lordstvo drželo klapačku, když tu zčista jasna spadly šupiny z očí nebo co 😀 ?

 183. Tohle agitační video pro Lisabonskou smlouvu od s. Zuzany Roithové z roku 2009 je dobré si občas připomenout.

  Hlavně ty její žblepty („argumenty“) o tom, že Lisabonská smlouva nám přinese možnost lépe bojovat s organizovaným zločinem, nelegální migrací atd., atd., …

  https://www.youtube.com/watch?v=lt-xLvM9Lbs

  Dóbro došli…
  (Pokud to sem někdo dal již dříve, tak se omlouvám za plevelení)

  Milé Rputi přeju všechno nejlepší.

 184. BohouškuB, srdečně zdravím ! Kdepak jste se tak dlouho toulal ?

 185. Matzurko,

  pochopil jsem , že lordstvo se cítilo ublíženo, že po darování velkých sum po volbách nebylo odměněno nějakou funkcí..
  Ale to bezpochyby nehrálo roli. Dotyčný prozřel, a uvědomil si, že zakrývat nepatřičnosti není mravné! 😀
  No ale motivace je fuk. Každopádně na průser je zaděláno. Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než se konzervativní poslanci vzbouří, a sundají ho.

 186. Komárek kecá, když tvrdí, že nevznikla škoda. Přece těm žertéřům standarta ,zhotovená ještě za Havla, „uletěla“. Nemám žádné sympatie k exhibicím, medializace jen vhodně slouží k odpoutání pozornosti.

 187. 214 quivis
  no vidíte. Přitom šnekací vidličkou vládnu.

 188. 223

  tu si můžeš zapíchnout do … kam chceš 🙂

 189. Milý Westíku, srdečně zdravím. Pracoval jsem a času mám málo… 😉

 190. Při některých „performancích“ tohoto druhu jde předvádějícímu o držku. Nemusím s tím souhlasit, ale řekněme, že je k tomu potřeba mít odvahu. To beru.

  Tady nejde o nic v tomhle smyslu. Je to hra na jistotu, po držce performer nedostane a potlesk a mediální zájem stejně postižených má garantovaný.

 191. Tak jsem byl ráno na VŠ v Dejvicích.
  Moje rodná ulice Jugoslávských partyzánů, dále Kulaťák a Svatovítská nahoru k Prašnému mostu nejsou jenom zasekané autama, ale přímo zasrané….dtto s nimi se sjíždějící auta z Evropské. Jediné gigantické parkoviště, alespoň zatím bez poplatku.
  Furt – ráno v devět, ale i po poledni.
  Nakrknul se i ten hérec,co hraje ministra války (jasně, bydlí na trase na Suchdole a ať to vezme podél vody do Podbaby nebo přes Horoměřice, furt přes ten Kulaťák ve finále jede) a navrhuje „odborné“ řešení : postavit tam polucajty a namalovat „pruhy“.
  Jak – to už přece osoba „strategického myšlení“ nemá v rejstříku….v hlavě.
  Ale omluvil jsem se mu v duchu:
  V dnešním Metru je vyjádření radního pro dopravu Dolínka – magoš plánuje pomoc Dejvicím (jéžíšmárijá:….přicházím z radnice a chci vám pomoct!)a to následovně:
  Má vzniknout nový buspruh ve frekventované ulici Jugoslávských partyzánů a ulice by měla být nově dvouproudá !!
  Takže přeloženo do neúředního jazyka: stávající JugPart je již teď dvouproudá, samozřejmě tam v prvním pruhu parkuje jedno auto za druhým – kde taky jinde, když není žádná alternativa. Tato místa (odhadem cca 100 míst) budou zrušena a s kolonami automobilů od/do Podbaby se přitom nic neudělá, protože ty budou furt v tom samém jediném pruhu, jako dosud…..
  Takže magoš „pomůže“ Dejvicům pouze a jedině zrušením stovky parkovacích míst.
  Tleskám……

 192. Rputi drž se!!!!!!

  Ještě k trenýrkám a Ovčáčkovi. Osobně si myslím, že co zde kritizovaný právník vyjevil, se dost podobá pravdě a asi to tak dopadne. Na Ovčáčka buďte hodní. Cca rok hledal práci a našel ji bohužel v Hallo novinách. Co se v tomto rudém hnuse naučil, nechám na vás. Sranda byla, když se komančům jaksi začalo nedostávat financí a některé z kmenových novinářů tohoto plátku na měsíc vyrazili (přestože šlo o dlouholeté soudruhy. Mimochodem v tomto plátku pracuje zadarmo i několik kovaných důchodců.). Slovy jednoho z postižených, by se takto nechoval žádný kapitalista. Ovčáčkovi hrozilo totéž, ale dostal lano k Zemanovi. Upřímně, kdo by ho taká někam jinam vzal? A Zeman je, stejně jako Klaus, ke svým spolupracovníkům až chorobně loajální. Ovšem za to, co kváknul, asi dostal od pantáty dost vynadáno.

  Mimochodem, Ztohoven vyloženě miluji od chvíle, co v Peci pod Sněžkou nechali vybuchnout atomovou pumu a následně onen šot propašovali do ČTV, Havlovi udělali ze srdíčka otazník, V Praze zamontovali do semaforů pro chodce místo ťapajících panáčků souložící páry(chtěl jsem si jedno sklíčko ukrást, ale nepovedlo se) a nyní to skončilo trenslema nad Hradem. Zeman udělal to nejlepší, co mohl. Prostě dělá, že se to nestalo. Kdysi by se něčemu takovému řehtal smíchy. Zvlášť, kdyby se to nestalo jemu.

  Add přistěhovalci: Co myslíte, jak by se asi k tomuto tématu vyjadřovala např. Táňa Fisherová či Avatar? O Degenerovi (Jiříku, pokud sem nahlédneš, odpusť. Je to silnější než já!) se snad ani nebudu zmiňovat. Takže jsem s naším presidentem vcelku spokojený. Člověk si musí vážit i maličkostí.

  A sranda nakonec: Zajásel jsem nad výsledky voleb v Řecku. Snad to skončí Drachmou a přítel zaplatí za svůj idiotský nápad, pořídit si nejdražší kutr v Evropě, bezcenými papírky. Už i v této milé zemi zjistili, že je krásné, když hodují a on to někdo platí, ale průser je, když chce následně dostat onen věřitel prachy zpět. A to prý nastalo. Hoch tak poznal, že soukromník a stát jsou dvě odlišné veličiny. S Řeky je veselo neustále. Dva pánové ze zkrachovalé továrny mému srdci milé, měli minulý týdech zvrhlý nápad si zajet do země boha Dia. Hodlali vyjet ve čtvrtek, samozřejmě s mým šéfem a zadarmo. Dost nám pomohli, tak proč ne. Protože tuto cestu jsem již několikrát absolvoval a tuším, co se děje na hranicích s Maďarském, Srbskem, a Makedonií, jsem s díky odmítl nabídku jet s nimi a přepustil svoje místo dalšímu z místních přátel. V neděli ještě nebyli u moře, páč se jim v Turkizu pochroumal meďák. Mě volali v nexděli v 7.15hod, abych pro dva z nich dojel na maďarskosrbské hranice a vzal sebou dosti pevné lano. Naštěstí mne krátce před tím, než jsem si ve Znojmě koupil rakouskou dálniční známku, zastihnul telefonát, že je auto opět v provozu a míří k moři. A včera mi zo samej radosti ožralí ako Zepelíni volali, že zažili nejstrašnější bouři v životě. Tak toho asi moc nenaplavali. Alespoň ne v moři. A mne napadá věta: „Nudíte se?….“

 193. 2 skimic ad 213 – no, mně to přišlo vtipný asi jako hovno. No, co taky čekat od avantgardních umělců, jejichž avantgardním uměleckým počinem bylo umělecky se vysrat v galerii.

 194. V prvním odstavci míním Ovčáčka. Omlouvám se za překlepy, ale nějak mi to v mininouťase nejde všema devíti.

 195. Pesi, do jaksi udělal tuším Černý, nikoliv Ztohoven. Ale jistý si tím nejsem.

 196. Dokonce si i myslím, že jim tenkrát srdíčko i šukající pan děkan pochválil. Knížáka nenáviděli havloidní avantgardi právě v čele s Černým.

 197. 231 PeSi
  nenech cloumat svým majestátem. Ta událost v galerii byli jacísi Rafani.

 198. Já mám dojem, že zhanobení srdce přeměnou v otazník se nedopustili ani stohovňáci ani černý, ale nějací studenti, kteří to vzali jako recesi.
  Všichni tihle pravdoláskaři, co vydávají kdejakej trus za Umělecký Počin nebo Politický Protest, byli tenkrát značně rozvrkočení, vedli řeči o kulturním barbarství a vůbec se tvářili, že byla spáchána svatokrádež.

 199. NoNAme, ad 227 – při takovej vloupačce nebo plánování chladnokrevné vraždy je často rovněž třeba projevit odvahu. Taky to berete?
  😀

 200. Sranda…

  Emeričtí analytici tvrdili o těch prvých ruských letadlech, že jsou SU 27.
  Aktuální konflikty od počátku tvrdily , že jsou to Su 30…
  No , dnes to Amíci opravili 🙂

 201. Bohouši, uctivé poručení panu přednášejícímu i přítomným posluchačům. Bohužel se opět nedostavím, času je málo a voda stoupá. Snad příště.

 202. 236 maYdo,
  to byli právě Ztohoven a David s Havlem se z toho mohli po…
  Naopak Rafani byli za (nejen) performanci v Galerii nominováni na cenu Jindřicha Chalupeckého, založenou z iniciativy Václava Havla, Jiřího Koláře a Theodora Pištěka.
  Svůj k svému.

 203. Tak jo… Mně už ti moderní umjeci poněkud splývaj…

 204. 240, skimici, sajrajt jako sajrajt. Hovno, zváno růží, smrdělo by stejně.

 205. Jetsli se z toho mohli Havel s Davidem po…, tak já osobně jim ty trencle odpouštím za politickou nestrannost. 😀

  Tak proto je asi pražská kavárna poměrně zdrženlivá a neslintá blahem……

 206. 242 Schumi
  odvažuješ se tvrdit, že ty trenky ještě ke všemu nebyly vyprané ??? :o)

 207. Tak co? Dojde dneska na hlasování nebo se to nějak vychytračí a Chovanec přijme konkrétní úkol? Skoro si přeji aby to tak dopadlo. Nechci abych musel žasnot nad odvahou zrovna Chovance 🙂

 208. Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn, jehož země nyní předsedá EU si myslí, že Polsko možná bude s to strhnout další země V4 k větší „evropské solidaritě“ při řešení přistěhovalecké krize
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/132167-trhlina-ve-visegradu-polsko-strhne-dalsi-zeme-k-solidarite-s-uprchliky/
  Že já se neučil pořádně německy. Born – to je něco jako zřídlo, studánka. Assel, není to ten hmyz? Jak se to říká česky? Sviňka?
  Ale zní to dohromady docela úderně 🙂 🙂 🙂

 209. 247 to určitě ano
  to bylo jen jazykovo-entomologické okénko.
  Jména vznikala i tak, že třeba někdo kdo mlel, byl pan Mlynář, Kdo byl šedivý, jmenoval se pan Šedivý, kdo byl jebavý, jmenoval se pan Jebavý kdo měl rád šutry a zlato, jmenoval se Goldstein, kdo zvedal kameny aby se radoval nad hemženímse sviněk, jmenoval se … atd

 210. Kvíz – kdo popíjel ve službě pivo, jmenoval se pan HA?

 211. Šakal nemá co dělat v Polabí, za chvíli začíná přednášet v městský knihovně!

 212. Tak jsme byli přehlasování. Poláci byli nakonec pro, proti bylo kromě zbytku V4 ještě Rumunsko a zdrželo se Finsko.
  Nakonec, pokud si to Německo a Francie přejí, co se dá jiného dělat ?
  Hodnoty jsou hodnoty.

 213. jaký kontrast nyní s Topolánkem. On se naproti vlajícímu péru bude moci (čas od času) alespoň na chvilku mrknout do zrcadla.

 214. Skimici, máte u mne pivo. Ale prosím nějaké normální, ne belgické s citronem, jo ? 😉

 215. I Němci v diskusích se nad kvótami baví, chápou, že neřeší vůbec nic protože uprchlíků je už teď víc a ještě bude víc a taky chtějí do Némecka či Švédska.
  Už to chápe úplně každý, tedy kromě politiků.

 216. Ts, a na co kvóty,
  když tam u nepovlečených postelí čeká jenom jedna malinká a roztomilá holčička ?
  Zjevně siroteček… Tak jo, tu beru, kde to můžu podepsat ? Dcera bude bez sebe nadšením, že má sestřičku…

  Novináři jsou fakt hyeny. Nemělo by sejim raději říkat médiáři, abychom neuráželi těch pár skutečných a poctivých novinářů ?

 217. 244 NoName,
  když v Belgii přijdete do pořádný knajpy a řeknete une blanche (světlý), dostanete čepovaný Hoegaarden s limetkou, nikoliv citónem 🙂

 218. eeh, vlastně „světlá“. Frantíci řikají TA pivo …

 219. Frajer Fico lapidárne tlumočené povedal, že na kvóty serie 😀

 220. 4 palce … ale ano. Má se prý radovat i z maličkostí …

 221. uPřímně řečeno, nevím co se Zeman nad trenclema durdí, když si nechal hned kousek od nich vyvěsit to takový modrý s hvězdama.

 222. Povinné kvóty neprojdou, to se v EU nedělá, ujišťoval z rádia Dienstbier. A pak přišla do vysílání zpráva, že kvóty prošly…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Povinne-kvoty-neprojdou-to-se-v-EU-nedela-ujistoval-z-radia-Dienstbier-A-pak-prisla-do-vysilani-zprava-ze-kvoty-prosly-400377
  V závěru pořadu dorazila informace, že v Bruselu na jednání ministrů vnitra EU byly schváleny povinné kvóty. Ministr Dienstbier však první informaci nechtěl komentovat a tím pořad skončil.

  Tak co soudruhu? Rychle nějakou vysvětlovací petici. Pehe by mohl napsat něco o rozhodné akci proti zaprděnosti a Aston doufám ostří brk také. Ruml by mohl vzít spacák pod koňský ocas a Kubal by mohl pozvat písničkáře Hutku aby nějak vyplnil čas než přijdou noty.

 223. Ještě ale stejně vidím 50:50 že stehejně nikdo netuší co se vlastně odhlasovalo a zítra to premiéři dají v příkladné jednotě do pořádku a přitakají evropským hodnotám.

 224. 258 Cha! Sprafně! Fé čiši. Fau fýr. Futcofa nofa tajna spraň. Polaci sabotofali fau cvaj i ankličanum tonašeli. Sapotofali usili Ršiše. Fyrasit je ocut pryč! Sofort ajncvaj!

 225. „Souhlas kvalifikované většiny je zákonným rozhodnutím Evropské unie, žádný stát EU nemá právo výsledek odmítnout,“ prohlásil lucemburský ministr zahraničí a pro migraci Jean Asselborn. Podle něj panuje ve Visegradské skupině, tedy v Česku, Slovensku, Polsku a Maďarsku, dojem, že každé rozhodnutí Bruselu zavání diktátorstvím.

  Nemohu souhlasit s jeho formou, tedy jeho právní kvalitou (…) Především nemohu souhlasit s jeho obsahem, neboť vstoupením Lisabonské smlouvy v platnost, navzdory politickému názoru Ústavního soudu, Česká republika přestane být suverénním státem,“ varoval prezident (Klaus).

  OHLASY NA PREZIDENTŮV PODPIS

  Ondřej Liška, předseda SZ

  „Pan prezident se zachoval korektně a téměř ihned po vyhlášení nálezu Ústavního soudu Lisabonskou smlouvu bez zbytečných průtahů podepsal. Je to z dlouhodobého hlediska významný krok, který přispěje k větší průhlednosti a demokratičnosti Evropské unie. Ale je to prostředek, nikoliv cíl. Musíme si uvědomit, že nás nyní čekají mnohem závažnější úkoly, které musíme v rámci Unie řešit.“

  Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09

  „Já prezidentův krok velmi vítám. Jsem šťastný, že je tato kapitola uzavřená a že se můžeme zapojit do práce v Unii.“

  Lubomír Zaorálek, místopředseda ČSSD

  „Tak trochu mi spadl kámen ze srdce, protože jsem v německých médiích četl, že EU trpí reformní zácpou. Nyní můžeme konečně přejít k jiným tématům, reforma institucí je téma, které se snad nebude delší dobu řešit. Zkrátka pryč od ústavní a Lisabonské smlouvy k důležitým lidským věcem, Evropa potřebuje opravit reputaci a ukázat, že je tu pro lidi.“

 226. 271 NoName
  Ano. Bohužel se tenkrat podělal taky. Od té doby může říkat kolem dokola jako kolovrátek, že to říkal ale s vědomím svého tehdejšího podpisu už každé ráno bude vstávat a každý večer usínat. Nicméně – vybral si.

 227. Respektoval rozhodnutí Parlamentu.
  Avizoval, jak to dopadne.
  A dopladlo.

 228. Houby! Ale já bych tak statečnej asi taky nebyl. Nebyl jsem ovšem ani presidentem.

 229. Já se Klause zastanu. Bránil se dlouho, trvale se nedalo.
  Je to stejné, jako by Beneš odmítl v 1939 přijmout Mnichov. Vypukla by válka, byli bychom v ní sami, a navíc by o nás celý svět prohlašoval, že jsme viníci války.

  Později se ukázalo, že mnichov je špatně, a Beneš ze zlého svědomí Západu vydatně těžil.

  Až ty kvóty selžou, bude naše postavení lepší.

 230. Je čas na Kunetkovou okřídlenou větu … Akceleruje to.
  Schultzovo „hlasování“, většinové hlasování … Nesouhlasící jsou jenom obtížný hmyz brzdící budování Eurasie.

 231. Až ty kvóty selžou, bude jich tady o půl milionu víc.
  A že se současná garnitura „vyspělých demokratických zemí“ poučí silně pochybuju.

 232. |NoName,

  Euroasii buduje někdo úplně jiný .-)

 233. Noname, ale jak nás pak bude hřát, že jsme měli pravdu!
  Tfujtajbl…

 234. Halle, Zrovna Ty bráníš Klause ohledně LS? To je fakt psina.Nebuď prosím tak cynický.
  Klause to zlomilo a už to nikdy nebyl on.

  Ale já si stále říkám – nemůže to dneska být jenom takový jako taneček? Že se Č-S socialisti jakoby postaví větru dešti aby je tu lidi nenabrali na vidle, to dnes, že bylo cosi formálního a nedefinovaného z a zítra či pozítří se nad EU rozklene osmadvacetibarevná duha porozumění?

 235. 281-Fica čekají volby, tvrdý postoj mu možná vynese jednobarevnou vládu. Nemyslím, že to vzdá.
  Všimnete si, že ani slovenská opozice nemá odvahu postavit se proti většinovému názoru v společnosti. Pokud to udělá, zmenší své i tak mizerné šance na dobrý volební výsledek.
  Kiska se už opakovat nebude.

 236. 282 fakt je, že ani černoprdelník bartošek nevypadá nadšeně. Nepochopil ducha doby.

 237. Důležité teď bude, aby s dohodou souhlasili i uprchlíci.

 238. Skimici,
  všichni stárneme, a Klaus nemá vyjednanou výjimku. 😉
  A ano, snažím se být objektivní, nesoudím kdo co říká, ale co kdo říká.
  Nemám problém i Klausovi, kterého vůbec nemám rád , uznat kdy má pravdu.
  A nemám potřebu mu vyčítat to, že něco nezvládl, když nebylo v jeho silách to zvládnout.
  Chybu udělal Topolánek, když podepsal.
  Klaus měl problém nepodepsat, když podepsal Topolánek, schválil parlament atd.

 239. 284 ach ano, uprchlíci 🙂 úplně jsem na ně zapomněl :-)285 ano, měl problém. Kdyby nebylo problémů nebylo by velkých mužů historie. Stačila by páteř národa.

 240. Vlající péro a měkké ano mi ani nepřipomínej, prosím 🙂

 241. Zeptám se odborníků: ten velký propad ceny akcií VW znamená nějakou drobnout ztrátu pro některé spolkové země-akcionáře, nějaké ty fondy a Němce obecně ?
  Vadi jim to a budou se zlobit ?

 242. „Noname, ale jak nás pak bude hřát, že jsme měli pravdu!“

  Určitě to oceníte, až Putin zavře na plynovodu kohouty. . 😀

 243. Skimici, nedá se nepřipomenout. Zvrzal to Topolánek, ale přiznám se, že je mi to jasné až dnes.
  Holt – nevidím do všeho vždy a hned.

 244. Ale – život jde dál a na rozdíl od ztohoven se nechystám vytahovat ale ani stahovat trenky před brodem!
  Samozřejmě, pár lekcí arabštiny by alle nezaškodilo a taky není jenom Korán. Je i spousta jiného poutavého čtení, třeba různé hadísy o životě a skutcích proroka.

 245. 291-Jsem myslel, že uvažujete o maďarském občanství. Ale fakt není pro každého.
  To je jako s kvalitními potravinami. Lidí je hodně, ale skutečných Maďarů málo 😉

 246. Proč by Putin zastavoval plyn ?
  Pro něho je tahle taškařice darem z nebes.

 247. 288.
  Jestliže akcie VW ztrácí až 20 procent, je to snížení hodnoty majetku, jehož velká část je v majetku tuším Bavorska.
  No a na nějaké dividendy to taky nevypadá. Investice budou muset být omezeny.
  Možná bude snaha vytáhnout nějaké peníze ze ŠKODY
  Posrali to vydatně.

 248. Pozor prosím, Klaus sice LS podepsal (což od počátku pokládám spíše za chybu, lepší by možná bylo přimět EU, aby se demaskovala už tehdy, a rozmáznout to co možná nejbarvitěji), avšak s výhradou přislíbené výjimky. Samozřejmě jsem nevěřil, že EU slib dodrží, ale pro lepší dojem se pak slibu vzdali sami zdejší quislingové. Jak by se ta výjimka dala uplatnit teď?

 249. 292 o maďarském občanství? Já jsem spíš kosmopolita. Ale umím vyslovovat takové ty ö a ü. Třeba by se slitovali kdybych bušil na bránu za mnou tlupa germánů s kyji?

 250. NoName,
  jestliže předkové mé babičky z máminy strany pocházeli od slovensko-maďarských hranic, budu mít body plus do azylového řízení 🙂 ?

 251. Amikor üldözőbe vette a német csapatok felfegyverkezve kovácskalapácsok…

 252. Pokud si dobře pamatuji, Maďarem se stačí cítit, neni to záležitost krve…

 253. 294 — Kupříkladu Bavorsko ty akcie drží dlouhodobě (nevím, že by někdy něco financovali jejich částečným odprodejem, ač samozřejmě mohli), takže jim aktuální kurs může asi být lhostejný.

 254. 298

  Škoda, že moji předkové nežili jižněji, možná bych pak nějakou prapraprababičku znásilněnou loupežícími Uhříky na Moravě, případně ještě dřív Kumány v rodokmenu našel 😀

 255. Zpátečníku,

  výnos z dividend ovšem chybět bude.

 256. A Rusové prý kromě toho letiště v Latákii staví další dvě základny.

 257. V této situaci bude muset Potošenko Jaceňukovi ukousnout hlavu, aby se dostal do médií v EU.
  A zima se blíží …

 258. Extra Hungariam non est vita, si est vita, non est ita ! 😉

 259. 303 — Kurs nikterak neovlivňuje dividendy, ty naopak obvykle ovlivňují kurs. Až odezní současný rozruch, půjde o to, jak moc ta aféra VW poškodí ekonomicky (pokuta, případná nutnost řešit emise, pokles prodejů…). Co mne na tom také zaujalo, je zprávička, že emise řádově (snad 40x, nepamatuji se) překračují normu. To mne jakožto skeptika vede k myšlence, že norma může také být výtvorem ekoblouznilů, a z důvodů povahy fyzikální a chemické ji ve skutečnosti překračují všichni, byť třeba ne o tolik. V takovém případě může být další vývoj ještě zajímavější…

 260. Hmmm…..naposledy od Ukrajiny a teď v kauze kvóty je jasné, ze Poláci jsou podrazáci…..
  Holt- pšonkové….

 261. Jak se budou ty kvóty rozdělovat?
  Četl jsem názor, že Němci pošlou Mengeleho mladšího do Řecka, aby to u vlaku rozděloval do jednotlivých zemí.

 262. 307

  když se bude platit pokuta ve výši, o které se mluví, na dividendy nezbude. Možná bude VW dokonce ve ztrátě.

 263. Akcionáři VW AG
  Porsche SE ——— 50,73 %
  Porsche GmbH ——- 2,37 %
  Land Niedersachcen — 20 %
  Emirát Katar ——— 17 %
  drobní akcionáři —– 9,9 %
  Nějak tam to Bavorsko nenalézám
  S tím překročením limitů je třeba poznamenat, že evropský předpis pro diesel je méně přísný než v USA resp. v Kalifornii (ale i jinde – několik dalších států akceptoval onen Kalifornský předpis – CARB). Připonám, že souběžně testovaný diesel od BMW vyhověl bez švindlování. Daimler však vůz neposkytl – že by měli rovněž máslo na hlavě. A ještě něco – nějak se mihla zpráva, že VW byl Američanům bonznut od nějaké evropské instituce.

 264. Mluví se o maximální výši pokuty…

  Reálně jde o to, o kolik by měl být správný kurs nižší. O 2% ? 20% ? 80% ? Italiku užívám úmyslně, teorie kapitálových trhů zpravidla nic jako správný kurs neuznává. Jde mi zhruba řečeno o kurs, který se (pomyslně) ustálí, až se usadí prach.

 265. Jo, jasně, dvd, děkuji za opravu. Věděl jsem, že akcionářem je jedna ze spolkových zemí, a chytil jsem se toho Bavorska, když už ho sem někdo napsal.

 266. 311

  no , psal jsem tuším Bavorska. jistě jsem věděl, že slušný podíl má nějaká spolková země.

 267. Ono s tím podílem Dolního Saska bylo docela veselo. VW je něco jako rodinné stříbro a platí proň speciální zákon. A Dolní Sasku má za svých 20 % blokovací minoritu. Z toho se mohli v Bruseli obkreslit a Německo bylo zažalováno. Soud nařídil Německu zákon změnit. Několik let to trvalo a nakonec ten VW-Gesetz byl změněn, ovšem dle zásady, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Prostě jak to říkal Bismarck: „My Němci se bojíme Boha a jinak ničeho na světě“ – tedy ani Bruselu. A tak šlo Německo před soud. A tentokrát byla žaloba zamítnuta. Zajímavé je, že Evropský soudní dvůr nějak ponechal otázku té blokovací minority stranou (Brusel tvrdil, že 20 % je málo, mělo by být aspoň 25 %), ale zamítnutí zdůvodnil v podstatě tak, že Brusel chtěl ten zákon změnit – a Německo jej změnilo, takže pohoda.
  Jinak k akciovámu kapitálu – spousta akcií jsou Vorzugsaktien, tedy bez hlasovacího práva a jsou pouze v rozptýleném vlastnictví.

 268. „Proč by Putin zastavoval plyn ?“

  To mně jen tak napadlo.
  TAk až nebude čím topit z nějakýho jinýho důvodu. Prostě koho hřeje vědomí, že měl pravdu, nezmrzne. Nebo aspoň nezmrzne tak rychle jako ti, které pravda nehřeje.

 269. Ještě k tomu, zda má smysl stát na svém..
  V třicátých letech Winston Churchil nesouhlasil s ledasčím, včetně Mnichova. A dlouho z něj dělali válečného štváče a spousta lidí by si, jak se říká, ani kolo neopřelo.
  Ale pak vypukla válka, netrvalo dlouho, a veřejné mínění řeklo, že je třeba ho postavit do čela…

 270. maYdo, doufám, že jste tam tu ironii detekovala…?

 271. Já to nemyslel na Klause a smlouvu.
  Spíš na dnešní hlasování.A názory V3

 272. Tak se Obama a Merkel shodli, že každý stát EU by měl přijmout svůj díl uprchlíků.
  Člověk by tak nějak čekal, že by se hlavně měly shodnout ty státy…
  Ale to je asi opět překonaný model.

 273. Dobbré zas ráno… 2 NoName – jak malej… Viz minulá hospoda, 1384, body 14, 15 a 16…

 274. Obama se shodnul, že státy EU by měly… a co kdyby si těch padesát USA států taky něco vzalo, hezky podle kvót ?

  PeSi,
  tak to ti tam v těch bodech ještě něco chybí. Že houpací kůň EU se bude kývat, jak bude Bílý dům dirigovat.
  BTW, ruský postup v Sýrii má první odezvy – nejen že to ve Washingtonu lítá jak hejno vyplašených vrabců, ale najednou Porošenko dostal příslib pomoci NATO.

 275. Matzurko,

  jen kecy, zbraně jim nedají.. Jednak si nejsou jisti, co by s nimi ti šílenci udělali, jednak Ukrové nemají prachy. A zadarmo se jim dávat nechce.

 276. Co je zajímáve, z ruských zdrojů se ozývají hlášky, že by se v sýrii mohli zapojit číňané – válečné lodi s protizemními raketami s plochou dráhou letu.
  Leckoho by kleplo.
  No , uvidíme moc tomu nevěřím.

 277. Když volá Merkel Obamovi nebo Putinovi, volá za Německo nebo za EU ? Jsem neslyšel, že by ta blonďatá Italka někdy s Obamou vůbec mluvila …
  Ta komunikační matrice je na evropské straně nějaká divná 😉

 278. 2 Matzurka ad 326 – ale Ti se přece vůbec nevměšujou… Jen tak trochu přátelsky raděj, že aby se raději nemuselo humanitárně bombardovat… Ale rozhoduje zcela samostatně a spontánně EU ve spolupráci s Německem… Jak by mohl někdo něco tak zjevného zpochybňovat?
  To je stejné jako u revolucí… Ty taky vznikaj zcela spontánně a vopice s tím nemá vůbec, ale vůbec nic společného…

 279. 330 PeSi, Obama o tom všem všem fakticky nerozhoduje. Jen to formálně pokrývá.

 280. 322 Karle, nestihne. Ostatně nechápu vkládané naděje. V dílčích záležitostech s ním souhlasím, jenže v komplexu je mimo. Je i mimo realitu. Mluví o suverenitě, jenže nezabývá se suverénem. Pokud za onoho suveréna, nositele státní suverenity nepovažuje sama sebe. Jenže napřed pytel principiálních keců a nakonec podepíše. Dědeček vzplane náhlou váchní a když dojde na čin, mávne nad tím rukou a jde krmit vrabečky.

 281. 296 skimici, ano. To je historicky ověřený argument, kterému bývá vyhověno. Třebaže žadatel má občas smolný den a je až příliš vřele přivítán.

 282. Dobré ráno,

  Ostape, neřeště ironii, když by mohlo jít o epochální objev.
  Kdyby se dalo využít teplo, které které produkuje vědomí, že měl někdo pravdu, tak by to bylo velmi neotřelé řešení energetické krize

  Akorát mám obavy, že při množství majitelů pravd by se mohla planeta přehřívat tak, že by bylo proti tomu globální oteplování hadr.

  Ale zase těch kšeftů pro filosofy a myslitele 😀

 283. „Peníze, které by soud mohl Narutovi přiznat, chce PETA věnovat na záchranu ohroženého druhu.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/makak-ma-podle-peta-autorske-pravo-na-selfie-feb-/zahranicni.aspx?c=A150923_074858_zahranicni_sanů

  No jo, ale jak ty peníze může věnovat nějakej spolek na ochranu zvířat, když je soud přiřkne makakovi a budou makaka?

  A vůbec, podepsal jim makak plnou moc k zastupování?

  Taky se domnívám, že má-li makak autorská práva k selfie, které náhodopu namačkal, měl by být taky odpovědný za škodu, pokud by s foťákem třáískl o zem.

  Jeslipak by se PETA taky ochotně hrnula do úhrady škody, jako se hrne do inkasování případných autorských poplatků za makaka?

 284. Ale jinak bych sem klidně makaky nastěhovala. Občanství taky můžou dostat. Mohli by se věnovat politice, takovej makak by do parlamentu zapadl jak jandák na hrnec.

 285. (326) Pokud ten kůň nic jiného neumí nebo nechce umět, je to ještě ta lepší možnost. Pokud by uměl a chtěl, nemusí se třeba houpat vůbec.
  (333) Já vím, že ne. Blbé je, že jaksi „nejsou lidi“. Jenže i v mnohem větší GB měli po Churchillovi až Thatcherku, to mezi byli spíš škůdci, než státníci.

 286. maYdo,

  vidíš, měl bych požádat o občanství pro svou kočku, rodilou Slovenku 😀

 287. 341 HAlladine, proč ne. Kočka na Hrad. Protikandidátem by mohl být makak. Konec konců naše volební zákony jsou pro kočku.

  Akorát nevím, jak je to s volebním právem. Volen může být jeden od jednadvaceti, to je na kočku už hóóódně požehnané stáří, pokud se vůbec dožije.

  Ale pro zvířata by bylo možno přihlédnout jk jejich specifikům a volební věk snížit. Případně zvýšit, taková želva by klidně mohla být volena až ve čtyřiceti.

 288. Ahoj!
  23.září, to je ten den v kalendáři…
  aneb: „Trocha historie, nikoho nezabije “
  https://www.youtube.com/watch?v=axVOpolMfdQ

  a mimo to myslím přišel čas použít EU zákony a nařízení a na VW podat žalobu za trestný čin poškozování životního prostředí…,když už si EU prosadila tu trestnost právnických osob!

 289. 2 NoName ad 335 – No, ono když se uváží, jak vyzní jméno toho čínskeho papaláše foneticky, mohou panovat oprávněné obamy, aby USA nedopadly jako kdysi s jistým Sitting Bullem, kdy jistý G.A.Custer zjistil, že jeho úspěchy nejsou zas tak moc úspěšné…

 290. Fujtajbl vespolek,
  na Podblanicku pošmourno, místy přeháňky, 12 stupňů celaskona, bezvětří.
  Po dvoudenním kmitání konečně už asi půl hodiny sedím na židli, nikam nejedu a odnikud nejedu.
  Tak hezky popořadě: Dano, já v tom prsty nemám. Byl jsem v půl jedný někde úplně jinde a mám na to svědky. 😛 Což nic nemění na faktu, že to schytali tři chlapi a jednonu z nich bylo teprve pětadvacet. Chemie výbušnin a třaskavin je nebezpečná věc a stačí, když ve složi praskne krystal, nebo slož „ofoukne vítr“. Pak nestihnete říct ani Sátoraljaújhely a jste na pravdě boží.
  Že by mě těšilo zjištění, že v první kritické chvíli nás potápějící se Západ chytne za kotník a bude se snažit nás stáhnout s sebou, to se nedá zrovna říct. Takže k novodobým vesnicím, které mají negativní vliv na Kotlinku, lze kromě Mnichova, Jalty a Moskvy přidat i Brusel.
  Docela by mě zajímalo, co bude čínský prezident vyprávět Velkému bílému otci ve Washingtonu. Asi se to nikdy nedozvíme, ale je klidně možné, že Číňany napadlo, že by nebylo špatné vlastnit několik ropných polí v Zálivu a okolí. Třeba pan Si Obamovi sdělil, že čínská přítomnost převtělená do ruských vojáků je v Sýrii nezbytná a pokud mají USA jiný názor, může jim doporučit skvělého kaligrafa. Ten jim americký názor napíše na svitek. A ten svitek si mohou nechat zarámovat a pověsit si ho v Oválné pracovně.
  Že nejsou lidi, jak praví Aerokarel, je pravda. Nejsem si zcela jist, jestli by se Klaus v okamžiku lámání chleba čistě náhodou nesesypal úplně stejně jako u Lisabonské smlouvy. V tomto bodě bych plně souhlasil se Schumim v 333. Keců čtyřiapadesát, ale když se přitáhnou šrouby, tak skutek utek.
  Srandovní situace prý nastala ve vysílání rozhovoru německé stanice ZDF? s ministrem Chovancem. Zatímco ministr hovořil o vnucených kvótách a o hrozbě, Němci překládali něco úplně jiného.

 291. No vida:
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/132199-retorika-usa-muze-vest-k-jaderne-valce-varuje-byvala-dustojnice-letectva/
  „Nelíbí se jim to, protože (americký) jazyk je ostrý, lehce radikální a nepochybně nepřátelský. Tento druh jazyka a terminologie adresované jedním státem jiným zemím většinou nevede k míru, ale spíše vede ke konfliktu – ba co víc, klidně i k válce. A když mluvíme o válce, USA vedou nekonečné války proti terorismu, realizují okupace a podobné věci. Jdeme proti čtvrtořadým mocnostem a v takových intervencích, které USA v posledních třiceti letech neustále podnikají, nepřipadá v úvahu nasazení jaderných zbraní,“ uvádí bývalá příslušnice USAF.
  „Není zde reálná šance jaderného vyhrocení, ale pokud používáte ten samý útočný a agresivní jazyk vůči zemi, která jaderné zbraně má, vůči zemi, která se v mnoha ohledech včetně vojenské síly a strategické vyspělosti USA vyrovná, pak nemluvíte jazykem, který může vést pouze k válce, ale potenciálně též k nasazení jaderných zbraní, což je pochopitelně ohromná katastrofa. A každý trochu rozumný v USA, zajisté pak v záležitostech zahraniční politiky, nechce vidět jakoukoliv jadernou konfrontaci. Jazyk, který užíváme, by přitom jednou k tomuto vést mohl,“ varuje politoložka.
  Kde já jsem to už jenom slyšel – „koukej si nechat ten tón od cesty, když se mnou mluvíš!“

 292. Nerad to píšu, protože jsem asi osamělým vlkem, ale já si dobře pamatuji hon na Klause a podpis. Je fakt, že já bych asi nepodlehl. Mám to vyzkoušené, několikrát jsem to v životě udělal a nelituji toho. Odbočka pro mladé, kteří nečtou Šumaváka tak dlouho. Můj laborant, Jirak Braun, měl heslo: „No pasaran!“ V jeho převodu do češtiny to byla výpověď v situaci naprosté badatelské beznaděje a česky to zní: „Neposereme se!“. To ve své zkomolené špenčeské verzi říkal všem, počínaje docentem Šimánkem až po rektora Mosteckého. A já to převzal.

  Nevím, jestli měl Klaus u hlavy pistoli. Asi ne, ale odvoz k docentu Chocholouškovi byla jedna z variant. Návštěva EUROposlanců na hradě, to jste taky zapomněli?

 293. Já to Klausovi nijak nezazlívám, ten podpis tehdy, dělal co mohl a abdikace by byla jen gesto (ale pěkné). Mně spíš štve, že fakt nejsou lidi. Třeba koho postavit proti Zemanovi do volby presidenta, pokud se neuchlastá nebo neužere a bude kandidovat? Nejenže se opozice na nikom neshodne, ale on se žádný nadějný kandidát, alespoň Klausova kalibru, ani nerýsuje.

 294. Martine, máš to yvzkoušené, ale ne v roli prezidenta.

  Když se Zeman užere nebo uchlastá, problém, koho postavit do volby prezidenta, se jen zdvojnásobí.
  A nejspíš budou kandidovat takový osobnosti, že budeme ještě na Zemana se slzou v oku vzpomínat.

 295. Martin TT
  ale tak já třeba taky v 274 píšu to co píšu. Mně jen prostě připadá, že ho to zlomilo. Od té doby už byl jiný. Podobné zaváhání ho shodilo už kdysi dávno, když neustál toho hloupého nádražáka nebo když neuměl reagovat na mimozemšťana v hadovce, to ale nebyly takové nálože. Podpis LS byl ale blockbuster.

 296. “ Třeba koho postavit proti Zemanovi do volby presidenta, pokud se neuchlastá nebo neužere a bude kandidovat?“

  Já, hlava děravá, úplně jsem zapomněla!!!!!!
  Přece Halladinovu kočku a proti ní makaka.

 297. Jak jsem tady v souvislosti s Blankou připomínal slavnou odyseu letiště Berlin-Brandenburg, chtěl bych připomenout ještě jeden slavný letištní průšvih – a to v Montrealu. Nejdřív se postavilo svého času největší letiště na světě – Mirabel, aby časem umřelo na úbytě a hlavní provoz se vrátil na Dorval. Pikantní je, že ono staronové letiště bylo přejmenováno na Aéroport international Pierre-Elliott-Trudeau de Montréal, přičemž právě Pierre-Elliott „letiště“ Trudeau byl ten, který stál za snahou Dorval zlikvidovat ve prospěch letiště Mirabel.

 298. zdravím!
  (342) maYdo, a proč ne KONĚ ? Jednak mám ke koňům kladný vztah, jednak lze čerpat z historických zkušeností -viz Caligulův Incitatus ; ten by zvládl senátorskou práci stejně dobře jako práci ustrašeni ministři, poslanci i senátoři 😕
  (342)mno, PeSi, rétoriku bych přežila; jen kdyby nebyla doprovázena něčím bytelnějším 🙁
  http://medzicas.sk/amerika-sa-chysta-na-atomovu-vojnu-s-ruskom-na-uzemi-europy/
  zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/09/21/merkel-einverstanden-usa-stationieren-neue-atombomben-in-deutschland/
  (349) martine TT,jestli přijmete osamělou vlčici, jsem s Vámi shodného názoru 😕

 299. 353 maYdo
  já si už dlouho pohrávám s myšlenkou:
  Co Petr Uhl?
  Má všechny nutné předpoklady: vadu řeči, zmatenou manželku, trockista, disident, Havlista, komunisti ho nesnášeli, lidská práva – nikdo by ho nemohl brát vážně tak by ani nemohl nic zkazit.

 300. (355) eh, opravuji: „…jako práci ustrašených ministrů, poslanců i senátorů ..“

 301. Já si teď myslím, že Klaus měl nepodepsat a abdikovat. Mohl na čas odejít někam do Colombey-les-Deux-Églises, vyhnul by se spoustě malérů a mohl být připraven. Ale to vidím z dnešní perpektivy, tenkrát jsem tak daleko neviděl.

 302. dvd – taky tak. I když uznávám tehdejší tlak, tak b\ch si, na jeho místě, zachoval sebeúctu. Což jsem zde opakovaně a neúspěšně prohlašoval. Seru na okolí, jediný posuzovatel mých činů jsem já sám. Uvědomil jsem si to někdy kolem dvacátého roku svého pobytu, když jsem uvěřil radám svého otce.

 303. No, mohl bych tvrdit, že je předčasné vyskakovat den před vrcholným summitem, ale uvidíme , jak se Sobotka et boys předvedou dnes večer.

 304. Dnes se uprchlická krize v idnes propadla z titulky na desáté místo ve zprávách, první je Babišův rozpočet.
  Před uprchlíky je TDI VW, jednonohá modelka i Sáblíková na kole.

 305. Zajímavej člověk je Chovanec. Je samozřejmě otázkou, jestli v tom pimprlovém divadle zvaném vláda jenom nehraje zlého muže podle někým napsaných not. Jestli ne a tak až se na něj upře Sauronovo oko, docela by mě zajímalo, jestli vydrží alespoň tak dlouho jako Klaus, nebo jestli hned shoří jako papírovej čert.

 306. 363 – já si myslím, že teď Bohúš češe švestičky ze zahrádky, aby měl co dát v bruseli tomu sympaťákovi s tváří gestapáka jako prezent……

 307. (363) Halle, snadno předjímat, co řeknou …

  „Nepřejdeme-li v jednotě do Evropy jako dobří občané německé Říše, je po nás veta.“
  Slova Emanuela Moravce, protektorátního ministra školství a osvěty a kolaboranta…“ (Macek)

 308. Ad Aerokarel’s
  Já to Klausovi nijak nezazlívám, ten podpis tehdy, dělal co mohl a abdikace by byla jen gesto (ale pěkné).
  Mňo, v jedný dost starý knížce je napsáno: „podle skutků jejich poznáte je; neboť jsou-li skutky jejich dobré, pak jsou oni také dobří“
  O kecech tam není nic. Klausův skutek byl špatný a on to věděl 😀 😀 😀

 309. Dobrý den.
  Ptakopysku, je to socialista z Plzně. Je s Vogony kamarád. Sauronovo oko ho absolutně nezajímá. Má pod sebou 40.000 žoldáků, kteří neváhají mlátit vozíčkáře či padesátikilové ženské. Na ty si nikdo z úředníků netroufne. Kolik divizí má Juncker?

 310. 362 Martine, já to měl jinak, „co tomu řeknou lidi“. Což je průser. Naštěstí jsem došel ke stejnému názoru jako Ty.

 311. Jenom je potřeba si uvědomit, že Sauron jenom vrhal pohledy, na špinavou práci měl lidi (tedy bytosti), včetně Sarumana, který si chvíli myslel, že bude fungovat nezávisle, dá se říct jako partner 😉

 312. Myslím, že probíhá boj mezi Chovancem a Bohoušem o vedení. Kdo ukáže více mužnosti, silnější mandát, bude moci vládnout socialistům. Spojí-li se s Dientsbierovou, bude velká svatba, vskutku královská.
  Tanečky moci.

 313. 349 maYdo, když už někdo na Hrad, tak Kocour.

 314. Tvrdý Milan a měkká Jiří. Ideální dvojka do každé situace. Dvě tváře. Jiří bude šťastná ve tváři reflektorům, Milan bude tvrdě poslouchat názory důstojníků.

 315. Důstojníci, resp. bezpečnostní divize mu vysvětlí, co je nutné pro dobrý chod národního hospodářství, vlastně holdingu.

 316. 375 Bohouš je ale odjakživa P&L křídlo, incest s Dienstbierem mu tedy nemůže činit nejmenší obtíže. Zde je o to nebojím. Starosti mi spíš dělá Fico. Ustojí evropany semknuté kolem pokrokového Kisky? Rozhodující budou imho místní černoprdelníci.

 317. 377 Zpátečníku ta fotka !!!!
  Čo som to preboha natáral 🙂 🙂 🙂

 318. Fico vydrží do voleb. Pak vyměkně, v Petržalke postaví stanový tábor.
  Skimici: pro vnitrostranické volby potřebujete uspokojit každého. Chovanec potěší tvrďáky, Jiří vyměklé. Sliby dvouhlavého programu zaplatí voliči.

 319. Možná přijmou 800 Syřanů, do tábora jich přijde dalších 8.000 z podtatranských osad ze syrské komunity Rozídů. Všichni bez dokladů zažádají o azyl v Rakousku.

 320. 368

  Jasně Šimone 😉
  Topolánek s Klausem byli socani, Fico bezpochyby socan není 🙂

  Obecně – poserové mohou být tam i tam

 321. 382 NickName
  sílu dvouhlavého programu? To sice nevím jak s hlavama ale mohl bych v této souvislosti uvažovat o národních symbolech. Český lev sice neměl dvě hlavy ale jeden párový orgán je nepřehlednutelný!

 322. 383-ano, Syřan Dežo z Aleppa dá celé situaci nový rozměr.

 323. skimici,
  hlava… hlavička… vsjo ravno. 😛

 324. 375

  Houby . Chovanec se připojil k Sobotkovi, a pomohl odstavit Haška při té aféře s návštěvou u Zemana.
  Nemá ambice , a myslím ani podporu u straníků.
  Haškovci by ho nepodpořili, a sobotkovci taky ne.
  Není cvok.

 325. 384 – nečil se Halle,
  jako socan musí držet linii, ne?…….a Sralbotka jasně prohlásil, že ta prosba za vetřelce nebude vůbec, ale vůbec ostrá…….

 326. (351) Někdo ještě horší, to už je mimo mou představivost. Leda snad Grebeníček.
  (359) Ano, to by bylo nejlepší řešení.

 327. Halle: je za ním 40.000 mlátiček a koblihář k tomu. Co když na sjezdu ČSSD budou rozdávat koblihy?

 328. Šimone,
  za předpokladu, že podá žalobu Fico, není nutné, aby ji podával kdokoli jiný. Pokud Fico prohraje, nebudeme nic platit, pokud vyhraje, vyhrajeme automaticky.
  Ale tohle je zajímavé- Suezem proplová čínská válečná loď a prý je očekávaná v Syrii.
  Na fotce je letadlouvka – teď je otázka, zda je to ilustrační foto, protože jinou čínskou loď nemají na fotce, anebo Číňané posílají fakt letadlovku.

 329. O premiérské křeslo může usilovat ministr vnitra, financí, sociálních věcí. Kdo bude mít větší váhu? Za předpokladu výhry kobliháře může zůstat vládní sestava nezměněná, kromě premiéra.

 330. Halle,
  hele, jestli tam fakt pluje letadlovka, tak to by mohl být přestavěný Varjag, ne? Se ještě loni tvrdilo, že Číňani se teprve zacvičují a neumějí letadlovky používat.
  Tak nějak se nabízí ošklivý, nehezký otázka: „Neudělala americká výzvědná služba někde chybu, když s rozběhem skočila na Číňany nastažený špek o čínském nebezpečí v Tichomoří?“

 331. Ptakopysku, asi jo. Liao-ning Číňané staví dvě vlastní, ale ty asi ještě nebudou provozuschopné.
  Napadá, mě jestli vzhledem k tomu, že to bývala ruská loď ji číňane rusům jen nepůjčí , a letadla dodají Rusové.
  Ta jediná ruská – Kuzněcov -už dlouho čeká na opravu. Zatím tu opravu odkládali.

 332. westíku,
  v tomto případě bych asi fakt přimhouřil oko 😀 😀 😀

 333. Halle,
  jo, to by bylo určitě schůdné řešení. Třeba válku v Sýrii Číňané chápou jako výcvikový camp pro svoje piloty a instruktory jim budou dělat Rusové.

 334. 375 nickname, ano, probíhá. Chovanec má vysoké ambice.

 335. To bychom se vlastně zas mohli kámošit s Polákama alespoň do voleb ne?

 336. No, Karle, nech bejt.

  Takovej Pehe jako prezident nebo Šabatová….

  Stačil by i Kocáb nebo Halík.

 337. Jejich zvolení nehrozí. A i kdyby, tak absolutní číselná hodnota nevhodnosti je velmi blízká Zemanově, liší se způsob.

 338. 400 Skimici: pro koho to Bohoušek dělá? Na záda mu dýchají dva vlci hltaví. Bude za odměnu poplácán po šišince?

 339. Skimici: koblihy z Penamu jsou v Sýrii zakázány (chemické ZHN). Možná dodá pro Syřany sýry z Olomouce.

 340. Pokud už řešíte příštího premiera, nezapomínejte na Konvičku s místopředsedou Okamurou!
  On to Sobotka s Babišem dokáže, ty lidi tak nasrat!

 341. To je věc názoru, Karle. Já teda Zemana nemusím, ale myslím, že zaplať Bůh, že není prezidentem kníže.

 342. [408] Zdá se že ano. Petice za referendum o EU už má 31500 podpisů a narůstá to o desítky za minutu.

 343. 403 Karle – jak to víš? To je právě subjektem kuloárových bruselských diskusí jak zařídit aby dostali volební právo již po registraci, nikoliv až po udělení azylu.

 344. Junkers a Schulz v prohlášení před summitem slíbili rozhazování peněz z vrtulníku
  To neustojí ani Fico. A Orbán je stejně už efektivně politicky mrtvej 🙂

 345. [409] maYdo, pro vás ano, Karel je v tomhle trošku jinde.

 346. Ale nakonec je to jedno…

  Spěje to k tomu, že celá Evropa bude prohlášena za Německo. Uprchlíci chtějí do Německa, na Německo jich je moc, jiné země je převzít nechtějí – co je jednoduššího, než prohlásit za Německo celou Evropu?

  je pravda, že tady by se tonemuselo moc líbit, ale koho zajímá, co se líbí nebo nelíbí českým občanům? Zejména když jde o takové věci jako Novou Evropu?
  Politici jistě ne, správný vizionářský politik se přece nemůže ohlížet na to, co chtějí ti, co ho volí a platí.

 347. 359 – (…) Klaus měl nepodepsat a abdikovat. Mohl na čas odejít někam do Colombey-les-Deux-Églises, vyhnul by se spoustě malérů a mohl být připraven (…) – Tady bych se obával jedné potíže (kterou 10 let Klausova presidentství možná trochu zastřelo): Jeho silná stránka vždy byla v jasném (až jasnozřivém) a konsistentním vidění situace. Naopak reálnou politiku vždy dělal spíše kompromisní. Samozřejmě k takovýmto kompromisům byl Klaus zpravidla dotlačen okolnostmi; jenže ty se odvíjely i od předchozího rozsahu jeho schopností získávat si spojence, takže v kritické situaci sice měl obvykle pravdu (což navíc byli odpůrci časem nuceni připustit, ovšem vždy opožděně, ergo už téměř zbytečně), ale jak jemu, tak třeba mně to stejně bylo málo platné.

  Rád bych upozornil ještě na dva neúspěchy či problémy, vedle výše zmíněných ajznboňáků a LS: Jedním je Klausův rozchod s ODS, kdy strana, kterou založil, se dlouhodobě vyvíjela tak, že nakonec mu spíše škodila než pomáhala (a možná měla, přinejmenším v hlavách svých předáků, pocit, že on škodí jí). A druhým je team, který si vystavěl na Hradě; ten v jistém smyslu byl právě symbolem isolace, do níž se Klaus (neutuchajícím úsilím pravdoláskařů a euroservilů, ale i vlastními chybami) dostává. Příkladem (byť by se našly daleko výraznější) může být třeba Jakl: Člověk s velmi rozumnými názory, široce a kvalitně podloženými, přesto však IMHO z mnoha důvodů obtížně použitelný v politice.

  Když si to shrnu, zdá se mi, že pro Klause bylo presidentství důležité jakožto platforma, odkud (vzdor zjevnému nepřátelství a cenzuře medií) mohl mluvit relativně nejhlasitěji, jak zde, tak zejména v zahraničí. Možnosti odtud jednat jsou již z ústavní definice dost omezené, a že by se mohl ještě někdy znovu stát vůdcem či tvůrcem vládní většiny, to se mi zatím moc nejeví… Podobně možná uvažoval, když se v souvislosti s LS rozhodl neabdikovat, a vedle toho se mu v presidentské funkci asi líbilo.

  Všeobecně, již samotná krize s imigranty je myslím situací, v níž je vystoupení z EU nutno požadovat co nejhlasitěji. To sice je (jak už jsem psal) stejně nereálné jako kdysi vystoupení z RVHP, ale snad existuje naděje, že takové volání časem alespoň určitou část lidí motivuje k přemýšlení o dalších realistických krocích, vedoucích k samostatné politice ČR. Taková by byla velmi zapotřebí v okamžiku, kdy se EU rozpadne.

 348. a čt24 nasadilo Jedličku z deníku Referendum.
  Co ještě může přijít? Jakub Patočka nebo sám Čulík?

 349. Co na to Angela ?

  Seehofer povedal, že súčasná situácia má historický charakter, ale v dôsledku migračnej krízy vznikla chaotická situácia. Platnosť pravidiel bola podľa jeho slov pozastavená na základe nemeckého rozhodnutia. Kvôli tomuto rozhodnutiu vznikla situácia „bez systému, poriadku a pravidiel“, preto teraz treba každý deň improvizovať.

  Predseda bavorskej vlády načrtol dva smery riešenia: treba obmedziť prisťahovalectvo a treba sa postarať o integráciu ľudí odkázaných na ochranu. „Sú to dva piliere, na ktorých by malo spočívať riešenie krízy,“ zdôraznil.

  Podľa Seehofera si Orbán namiesto kritiky zasluhuje podporu za svoju činnosť, ktorú veľmi presvedčivo prezentoval počas návštevy rokovania frakcie CSU.

  http://www.sme.sk/c/8012278/orban-v-bavorsku-uzavrieme-aj-hranice-s-chorvatskom.html#ixzz3mZH01ILm

 350. 417 Zpátečníku
  ad jedním (nevím jestli máte namysli neuspěch či problém nebo oboje) je Klausův rozchod s ODS, kdy strana, kterou založil, se dlouhodobě vyvíjela tak, že nakonec mu spíše škodila než pomáhala
  Byla to imho krize volební, způsobená jeho chybou v odhadu a naprostou nepřipraveností na fenomén asketického ichtyla, která mu prohrála volby. Následoval MT a jeho rozkročeníse, nad kterým tenkrát jásal Tomáš. Tím ODS infiltroval Vondra a obecně P&L a tím se také stala nevolitelnou a skončila. Následoval již druhý mistrný tah Kalouska (po neúspěšné koalici s Paroublkem a komouši) ukradení černoprdelníků za pomocí P&L. ČSSD ovládlo křídlo Sobotky a Dienstbiera. v Ano maj Stropnického, Okamura je bzíííík atd.

  CO měl udělat JINÉHO než ODS opustit fakt nevím.
  Jeho chyba byla prohra voleb. Zbylé zařídilo demokraticky zvolené (i v ODS) vlající péro.

 351. Mimochodem, to co řekl Seehofer opakují ti normálnější už měsíce-je skutečně potřeba proud uprchlíků omezit a těm, co jsou v různých fázích pohybu po EU pomoct (a pokud jsou z bezpečné země jako Kosovo nebo Srbsko vrátit domů).

 352. Z bezpečné země jako Kosovo – dneska Vám to fakt jde od ruky, NoName 🙂 🙂 🙂

 353. Kosovo spravuje EU a předtím OSN, ze země byli vyhnáni prakticky všichni srbští zločinci (i občané), demokracie tam jenom kvete, země je bezpečná, říkala to i Angela a ta se vyzná.

 354. To je pravda. Chválí si to i Clintnovi a Albright. A ta dokonce umí česky!

 355. Chorvatsko hlásí rekord. Do země u Jadranu jich (uprcjlíků) v úterý dorazilo 8750.
  Chorvati mají samozřejmě obrovskou výhodu. Mají členité pobřeží a rozmanité možnosti ubytování s dobrou místní infrastrukturou co se týče cateringu. Zároveň končí dovolené a ubytování zeje prázdnotou. Rodiny s dětmi tak nebudou muset pronikat přes Hunské hranice a budou moci přezimovat tam. Fico jim to v rámci sankcí za paličatost zaplatí.

 356. 428-V těch apartmánech obvykle není topení.
  Ale to samozřejmě není starost uprchlíků, to je jasné, ale majitelů. Není možné, aby se majitel apartmánu v EU, a speciálně ve východní části zbavoval odpovědnosti za nevytopený apartmán. Takle se na solidaritu nehraje.

 357. „Přijmeme jen běžence, kteří se budou chtít stát Poláky“
  Ujistil o tom šéf polské diplomacie Grzegorz Schetyna
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/prijmeme-jen-bezence-kteri-se-budou-chtit-stat-polaky_356710_diskuze.html#discussion-list

  Jako že musí deklarovat „Je suis un(e) Polonais(e)“ ???
  Poláci – uklidněte se! Jsou to samí křesťani. Němci to křtí jak o život, někdy mám pocit, že Mnichovem teče Jordán.. A co vy? Vy sotva den poté hrajete národní karu? Chcete vypustit ze řetězu nacionalistické běsy?

 358. 423 – To se omlouvám, skimici, v zájmu stručnosti jsem to neformuloval dost zřetelně. Tím rozchod s nemíním zdaleka jen odchod z, ale celkovou divergenci. Problém byl už ve snaze dělat sociálnědemokratickou politiku pod hlavičkou pravicové (což tehdy myslím vycházelo jak od Klause, tak od většiny [funkcionářstva] ODS). Pak ovšem bylo obtížné říci Špidlovi: „Nežvaň a zalez, opravdoví socdemáci jsme tady my!“ Trochu šířeji, problematická byla též snaha být v každé vládě – což vlastně byl jeden extrém, zatímco pozdější Klausovi lidé druhý, v přesně opačném směru.

 359. 423 skimici, to je úžasný rozbor. Kdyby v době Lipan byl internet, to by bylo počtení 😀

 360. Tak mě napadá řešení…
  Nemohl by VW hacknout ty servery, odkud běženci dostávají do mobilů informace a trasy, a přesměrovat je třeba do SAE?
  Kdyby se emise běženců z Turecka snížily 40x, už by to bylo snesitelnější, ne?

 361. Kosovo musí být bezpečná země, páč je tam americká základna. A ta tu bezpečnost a svobodu tamtéž zajisté bedlivě střeží.

 362. Pro jistotu opakuji: učte se z chyb DRUHÝCH A SNAŽTE SE JE NEOPAKOVAT.
  Například: krájíte li papričku, nemněte si ANI oko. Opakuji to ANI !!!!!!!!!!

 363. Tak kdyby Klaus odstoupil, nemohl by se pokusit o vyjednání výjimky, která by se byla dnes dost hodila, kdyby ji ovšem následné poblblé vlády nehodily do koše. Což ovšem už nebyla jeho chyba.
  Jinak Seehofer se mi zdá být ostrůvkem zdravého rozumu v jinak pomateném německém moři, pokud ho časem nezadupou. Ale možná se pletu, zas tak moc německou politiku nesleduju.

 364. No a protože si říkám, že kdyby se výjimka dala aplikovat, Klaus by přirozeně byl první, kdo to připomene (od P&L a euroservilů to pochopitelně nelze čekat, jenže ani eurorealismus ještě neimplikuje dlouhou paměť), podíval jsem se, než vyrazím do terénu, na jeho stránky, a našel alespoň tohle: http://www.klaus.cz/clanky/3805

 365. 432 Zpátečníku
  já s Vámi kupodivu souhlasím s jistou výhradou co se týče metriky.
  to tedy ad Vaše „opravdoví socdemáci jsme tady my“
  No ano. na tehdejší poměry byla ODS nepochybně autentickou sociální demokracií tehdejšího evropského střihu, ve srovnání s komouši podle jména a komouši podle činů, tím mám na mysli extrémisty všeho druhu od Zemana až po Sládka. Byla zde ještě čtvrtá internacionála zastoupená Havlem a jeho pomýlenými osmašedesátníky (ale původně charakterově pevnými osmačtyřicátníky), to je však již jiná historie. Nikdy ničeho nedosáhli. Měli smůlu. Vždy byli moc mladí nebo moc staří.
  Tragédie – být ve dvacetiletých cyklech o deset let vedle. A oni to myslej fakt dobře.

 366. 436 Skimici, to bychom Janovi Čapkovi ze Sán vyprali držďky!
  Bylo by dobré posunout se k fundamentálním problémům a titulky nechal být. Před rokem tu bujely váchně skrze Ukrajinu. A kdeže jsou…

  Přitom jsou témata méně titulková, lež závažná. Například Babišova online registrace plateb, s ní spojené náklady v kontrastu s postupným omezováním placení v hotovosti a tedy nejen lepší kontrola inkasa, ale i plateb včetně toho za co, a v souvislosti s tím záporná úroková sazba, její příčiny, monopol bank jako vnuceného zákonného zprostředkovatele plateb, bez kterého nebude možno provést směnu zboží-peníze-zboží, mimo jiné s následkem platit prostředníkovi za každou transakci tak jako nyní, jenže ve všech případech a navíc za uložené peníze, kterými disponuje, v souvislosti s tím ztížení a kontrola i drobnějších transakcí zlato (universální peníze způsobilé plnit funkci pokladu) – peníze (zákonné manipulované peníze nezpůsobilé plnit funkci pokladu)a jako výsledek toho další omezení svobody. Jediné kliknutí a nemáš nic, nekoupíš si ani rohlík, nemáš mobilní spojení, nemáš internet, nemáš nic, jsi neosoba. Někdejší filmová dystopie se stává skutečností. Kvůli tomu nikdo náměstí s cedulemi neobchází. Ani to nekomentuje. Akorát zítra ráno se na Novinkách objeví nové titulky a i ve zdejší hospodě zas nastane šrumec. A klánie a porubanie mezi „svobodnými“ a „socialisty“. Což ti první těm druhým pravidelně připomínají a nechávají vyžrat jako Lenin Kautskému, když si na něj pravidelně vzpomněl při psaní „Stát a revoluce“. Jako obvykle to za všechny schytá Halladin, který nemaje oné příkladně radikální revoluční nátury, třebaže sám nevím kdy a jestli vůbec to bylo a kdy naposled, ty, s nimiž nesouhlasí, buržousty, vykořisťovateli, imperialisty, a podobným výrazivem.

  Tak kdyby si zdejší salonní liberální (jak jinak) pravice ráčila všimnout, že jsou i kruciálnější témata než předkládaná při ranním spuštění počítače.

  Pojedl jsem něco šneků a konstatuji, že nebýt bylinek, mé nevytříbené patro nezachytilo žádnou chuť. Obešlo se bez šnekacího příboru, avšak nepředpokládám, že jeho užití by na chuti něco změnilo. Ovšem úžasný byl vychlazený cider, kterým jsem zapíjel. Cider proto, že jsem na něj měl chuť a nepátral jaké chablis či ….grand cru by bylo vhodné. A dál budu mít hlad, ne, že by mě ta krmě zruinovala, ale protože se snažím, tak jako každý rok, zatím marně, tak uvidím co letos, abych se na zimu a přes zimu nevyžral, což mi na jaře způsobuje rozměrové nepříjemnosti.

 367. 443 Schumi
  z ulity jsi je dloubal prostředníčkem, ukazováčkem či malíčkem? Prsteníček jsem vynechal. Pči Tvém vzděkání nepředpokládám, že by sis chtěl zašpinit prsten, či s ním nesnadno manipulovat.

 368. No, jsem zpátečnický a předpokládám domečky. Bezdomečkové šneky zahrádkové lze jistě podávat na dřevěném prkénku na plátky aby vynikla oranžová struktura svalu s ostrým nožem a vidličkou a kouskem blanšírované brokolice (chlazené chvilku v misce s ledovýma kostkama kvůli zachování zelené barvy) mezi tykadly…

 369. A socani v EU prdlamentu se rozhodujou, zda Ficovu stranu vyhodí ze socanského klubu.
  Prý mení Fico dost pokrokovej 🙂

 370. Myslím, že při troše šikovnosti lze vyndat šneka z ulity ledasčím, nejen šnekací vidličkou. Třeba napíchnout sousto na párátko.

  Jo, já vím, není to podle kinderštůbe, ale když je hlad a šnekací vidlička není po ruce……

 371. martin rozoumek
  MARTIN ROZOUMEK !!!
  v HydeParku s Kubalem

  Kde se to sakra bere? Kdo to platí? Kdo to zakládá?
  Organizace na pomoc uprchlíkům.
  Co to k…a zase je? Všechna ministerstva a open society to podporují.
  Co to zas k…a platím ???
  http://www.opu.cz/cz/o-nas/nasi-podporovatele/

  že se nestyděj! Fuj. Takovej brainwashing z tuzemských daní.
  Aškoliv, když vidím helsinský výbor, tak to nebudou naše daně, možná jen přeneseně …

  konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v České republice zahájilo činnost v září roku 2000 na základě tříletého projektu, vypracovaného Českým helsinským výborem a financovaného z grantu Evropské iniciativy pro demokracii a lidská práva Evropské Komise. Po úspěšném dokončení projektu rozhodly členské organizace Konsorcia o jeho registraci jakožto samostatné právnické osoby (v březnu 2003). V této podobě fungovalo Konsorcium až do konce roku 2009, kdy po několika měsících relativní nečinnosti změnilo své stanovy a zahájilo novou etapu své činnosti.

 372. No. A odborník na vyjednáváni s teroristy Adam Dolník, nyní již plešatej, zato s charakteristickými dolním rtem uzavřel rvní hodinu Kubalova brainwashingu. Na přímé lince Vostál.
  Nic takového nepamatuji. Snad jen v prvních letech normalizace.

 373. (443) Odkud byli ti šneci? Obvykle zdaleka nejsou bez chuti. Připravoval jsi si sám, celé svaly, nebo sekaní do nádivky?

 374. Ten manipuláror Kubal proti sobě konfrontačně postavil Pavla Svobodu a Stanislava Polčáka.
  To je jak kdyby se k normalizaci měl vyjádřit Husák versus Biľak.

 375. Martin Jonáš naživo:
  Horst Seehofer spílal směrem g Berlínu.
  Namouduši to ten reportér řekl !!!!!
  Nečetl Wericha? Kde to bylo? Fimfárum?
  … Prej ho někdo viděl jak klel směrem k zámku …
  🙂 🙂 🙂

 376. nebo PLIVL směrem k zámku? Jak toho socialistu nesnáším, tak tato povídka je geniální.

 377. Skimici, díky za komentované zpravodajství. 🙂 Ve vašem podání to zní téměř zábavně! Obdivuji vás, já na to nemám nervy…

 378. Moc tu povídku mám rád, tak jsem si to oblíbené místo našel:
  …alle brzy ho přešel smích. První lokaj si vyčíhal, kdy měl kníže pán zase náladu, a začal syčet jako had: „Kovář se holedbá, že všechno dokáže. Že by se kníže pán moh od něj učit… a že tuhle prej ho někdo viděl, jak pliv směrem k zámku…“

  …Jeho Jasnost byla stará Jasnost a už jí to v hlavě povážlivě kornatělo.
  Toho první lokaj uměl využít. A když zase jednou kníže pán měl náladu, začal mu hučet do ucha: „Ten kovář neví, co by roupama dělal. On sice umí kovat, on sice umí přelejt řeku, ale moc na tom vydělává. Kazí to v Nejdedáli morálku.“ A tuhle prej věrohodný lokaj slyšel od jiného, ještě věrohodnějšího lokaje, že kovář kašlal směrem na zámek.

  Kovář koukne sukem v podlaze a vidí ve světnici svou ženu, jak se objímá s prvním lokajem a jak oba tancujou a libujou si:
  „To se nám to daří, konečně je po kováři!“
  Tancovali jako zběsilí.
  Kováři se udělalo červeno před očima, trochu mdlo a ve vteřině mu bylo jasné, co tak dlouho
  nechápal. Tak vy takhle, za mými zády, povídá, vezme fimfárum a švih. A kovářka a první lokaj znehybněli, jako když je vytesá. Stáli ve světnici s nohou tanečně pokročenou, s tváří rozjásanou, ale jako z kamene, jako ze žuly. To už kovář seběh z půdy a popad řemen a pěkně do nich začal mydlit, kovářka nekovářka, lokaj nelokaj, hlava nehlava. A když se řemen roztřepal, popad koště.
  Matka mladé kovářky se probudila, slyší rány a jde se podívat, co se děje. Držela dceři a lokajovi palce. Pustila se do kováře a chtěla párek bránit. Kovář vezme fimfárum a švih!, baba zůstala, jako když přimrzne. Tak to koště kovář o ni dodělal.

  bohužel černoprdelnický závěr
  Potrestat, to můžu, ale na duši právo nemám, pomyslil si kovář a dělal, jako když přemýšlí. Zatáh jednou dvakrát za měch, a když vyskočily plaménky v ohništi, šup! a hodil fimfárum do ohně. Zasyčelo, zasmrdělo a bylo po něm. A zrovna tak pan nadlesní, jen toho smradu zbylo víc.

  Tak Herr Seehofer – jdou spát, dokaváď můžou, zejtra se na to raději vykašlou a závěť udělaj raději do té Tiergaarten.
  Kdybyste mě poslechl, mohl by to být i Hoegaarden.

 379. Schumi, proč „nikdo nic nedělá“? Třeba proto, že má plno práce. Každý má priority, podle kterých řídí svoje konání.

 380. Letos se na Hradě nerozdávají metály?

  dívala jsem se na TV program a na prodloužený víkend a 28. večer žádnej přenos z Hradu není.

 381. Jen pro úplnost (a čistě pro případ, že se to do masmédyjí nedostane): http://www.blokprotiislamu.cz/pozadujeme-vysloveni-neduvery-vlade/

  Musím přiznat, že tak jako vůbec nerozumím, co jsou dlouhodobé cíle Merkelové, nerozumím Konvičkově taktice. Takovýchhle hlasování už bylo… Myslí si, že na Sobotku, momentálně se hrbícího na eurosummitu, vyvine nějaký podstatnější tlak? Že by snad o poslancích věděl něco, co já nevím a nepředpokládám?

  No nic, nejvyšší čas odpojit se pro dnešek od netu…

 382. Ještě vám sem dám nějaké čtení ke „spontánnosti“ imigrantské vlny. Zde zkráceně slovensky :
  Ahmed H. vodca nepokojov v Horgoš-Röszke prepojený na islamistov Tablighi Jamaat?
  http://www.konzervativnyvyber.sk/ahmed-h-vodca-nepokojov-v-horgos-roszke-prepojeny-na-islamistov-tablighi-jamaat/17597/

  a delší článek v němčině
  Wer sind die mysteriösen Aufwiegler am Grenzzaun?
  http://www.welt.de/politik/ausland/article146773014/Wer-sind-die-mysterioesen-Aufwiegler-am-Grenzzaun.html

 383. maYdo,
  jsi popleta 😉
  Metály se nerozdávaj na sv. Václava, ale na výročí republiky . 28. října.

 384. Dobré ránko. Schumi, já tu občas připomínám dění na domácím dvorku, ale nějak bez odezvy. Jak bylo řečeno výše – každý má své starosti, práce nad hlavu a nemá čas. Až si ho udělá, bude pozdě.
  EET, spolu se zaváděnou povinností všech plateb bezhotovostně, je větší změna než únor 1948. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaký nástroj sledování firem a občanů se tím dostává minfin k dispozici. Daňové řízení sice je neveřejné a vše, co se v daňovém řízení úředník dozví, podléhá mlčenlivosti pod hrozbou pokuty a dalších trestů, ale to je jen směrem ven, směrem dovnitř mlčenlivost neplatí. Dokud byly FÚ každý sám za sebe a data se sbírala formou statistik, nic moc se nedělo. Ale dnes jsou veškerá data z daňových řízení zpracovávána a evidována centrálně, takže k získání přehledu o jednom každém daňovém poplatníku a plátci stačí jedno – dvě kliknutí v centru. Stejně tak jako údaje o toku peněz, obchodních operacích a pod. To vše pod heslem boje proti daňovým únikům. A tak se ve společnosti vytvoří nálada, že kdo je proti EET a bezhotovostním platbám, je podvodník a zloděj okrádající poctivé občany, za které se považuje každý jeden. Však se je možno dočíst v debatách o EET: Okrádají nás…

 385. Dano,

  bojíte se, že se Babiš zajímá o Vaše účetnictví ? A co z toho bude mít ? 😉

 386. Halladine, pokud budu poslušný občan nebrojící proti Babišovi nebo podnikatel, podnikající v některé z jeho branží a začínající mu konkurovat, nic. V opačném případě….

 387. Slovo „Babiš“ jsem použila jako náhradu za „stát“, „státní moc“.

 388. Dobrý den. Dano – především – nevíme co s tím. Nevíme, co s nastupujícím fašismem.
  Pro fašizaci jsou odbory, socialisté, podnikatelé závislí na státu, státní zaměstnanci.

 389. Dobré zas ráno… Z dnešního Macka:
  „Několik technikálií, na které se nám ještě dlouho nedostane odpovědí:
  Kdo bude ty „nakvótované“ běžence třídit, vybírat, určovat místo jejich pobytu a organizovat a platit přesun? Kdo ty lidi bude vybírat? Podle jakých kritérií budou vybíráni a přerozdělováni?“
  Já si myslím, že se pan doktor Macek zbytečně znepokojuje… Německo má přece s tříděním a výběrem lidí bohaté zkušenosti… A svědomitý úředník, který bude vybírat dle zadaných kritérií se vždycky najde…

 390. 469 nickname, nastupujícím? Co tripartita? Co třídní smír? Co trestní zákoník trestající šíření projevů třídní nenávisti? Ostatně co jsou to třídy? Jak jsou definovány? Z čeho je jejich, třebaže v zákoně neuvedená definice převzata? Tak proto se ptám, teprve nastupujícím?

 391. 470 PeSi, to jsou podružnosti. Hlavní otázka je jak je tu udržet.

 392. 465 ano, Dano, trochu do toho vidím….

 393. 460 nickneme, ano, humanaction. I ono řečené ovlivní, způsobí zpětné vazby. Tlak způsobuje protitlak, bypass…..projevující se v komplexu zájmů. Dějiny nejsou lineární.

 394. On je ten Macek vůbec dneska nějak zvědavej… Viz:
  „Dokonalá bouře ve sklenici vody, mocně rozfoukávaná zámořskou konkurencí, to je „skandál“ Volkswagenu kolem softwaru na měření emisí. Mimochodem, kdo z vás zná výsledky měření emisí u svého auta? Kdo z vás si auto vybíral podle uváděných emisí? Ale odpovězte si poctivě…“
  Neznám takového kokota…

 395. 475
  Sranda je, že to údajně dělají všechny firmy… 🙂

 396. Schumi – toto je o stupeň jinde. Vyrostla nová generace orgánů, ti chtějí výš. Ti co jsou vysoko nechtějí do penze. Vyvolávají revoluce, útočí na neškodné občany, aby dostali frčku …
  Řádný občan potkal služebníka rodiny napojeného na orgány, který vyhrožoval násilím jemu i jeho rodině. Zaplať nebo ti hnáty zpřerážím, a ani neuvažuj co udělám tvojí dceři. Jestli chceš, jdi si stěžovat k mým kámošům na fízlárnu. Řádný občan vyhodnotil situaci, ukončil život mafiána, raději si odsedí deset let než aby dopustil neštěstí na svou rodinu.
  Co na to krahulíci, kteří mají sledovat nebezpečné sbory? Nic se nestalo, nic nevíme, na propojení orgánů s rodinami platí omerta.

 397. 475 – tak právě v téhle pasáži Macek ujel. Sice neznám hodnotu emisí mého auta, ale co dva roky je pro mne a moje auto hodně důležitá. Bez ní v normě nedostanu STK.

 398. Zdravím!
  (465)Dano, mám úplně stejný dojem jako Vy; ostatně jsem se v předchozí hospodě zmínila o tom, že je třeba sledovat, co se v kotlince děje pod „clonou šumu “ o imigrantech 🙁

 399. 2 Schumi ad 443 – závada je patrně na mém přijímači… Přečetl jsem to 3x a furt nějak nevím, o čem to celé je…

 400. Dano,

  myslí se emise nového auta při koupi. Ne opotřebované ojetiny.

 401. 478-ale u nás se emise taky měří tak, že auto zajede na linku a motor je na volnoběh. Sice se párkrát vytočí do vyšších otáček, ale s reálným provozem to nemá nic společného.
  A těmi samými STK přece procházely a prochází i inkriminované motory VW TDI. Evropská norma ohledně NOx je sice o něco měkčí než americká, ale rozhodně ne 20x.
  A celkově ohledně STK-jde v zásadě o formální operaci, když tam jsem, vidím, jaké vraky prochází… STK nemá se skutečným stavem vozu nic společného.

 402. (478) Ani tak neujel, jen to blbě napsal. Ty víš, že musíš na TK, ale konkrétní hodnoty neznáš. Projde nebo neprojde (mně to tam obvykle při měření rovnou doštelují, tedy u Formana, Aero nemá cenu měřit). Podstata blbiny je v tom, že VW zřejmě zabudoval SW, který pozná, že „nejede“, ale je kontrolován. Nastaví parametry, které vyhovují měření, ale pro jízdu jsou nevýhodné a po měření to zase vrátí do těch výhodnějších pro jízdu, ovšem nevyhovujících příliš přísné normě. Podfuck to nepochybně je, ovšem nepohlížím na něj s pohoršením, leda s pohoršením nad zelenými blázny, vyžadujícími obtížně (a draho) splnitelné požadavky.

 403. 465 — Dano, a proč sem rovnou nedáte odkaz: http://neviditelnypes.lidovky.cz/esej-totalitarni-tendence-zapad-pred-zrusenim-bankovek-pix-/p_ekonomika.aspx?c=A150922_220325_p_ekonomika_wag

  Obecně, ve světě platí jakýsi princip rovnováhy: Jestliže se zde jakoby z ničeho nic, bez ohledu na veškeré zákony a předpisy, najednou volně pohybují stovky tisíc ilegálních imigrantů, je jedině přirozené, jestliže se o stejně velký kus — ovšem opačným směrem — šrouby utáhnou zas jinde…

 404. Samozřejmě zostřený třídní boj platí i pro jiné státní orgány. Přišel nový děkan-ekonom, vybral nového šéfa katedry. Nový šéf katedry rozhodl, že materiály je třeba učit nově a neortodoxně a kolega dostal po dvaceti letech padáka. Tedy padáka. Učitelé na katedrách mají úvazky na dobu určitou.

 405. NoName,
  v současné turbulentní době – kdy to co platilo ráno odpoledne neplatí(Dienstbierův rozhovor v rozhlase během přijetí kvót neměl chybu 😀 ) a pokyny shora nejsou – je o strach se pod nějaký článek podepsat. To se během mrknutí oka hlídací pes demokracie může ocitnout na opačné straně barikády, zatímco jeho kolegové vytyčují směry, nastavují zrcadla a zaujímají pevná stanoviska.

 406. Jenomže takové „doštelování“ je v zásadě taky odrb, i když ne softwarový.
  Dost často se motor před STK došteluje tak, že moc nejede, ale plní emise, a pak se znovu „zoptimalizuje“. Nic neobvyklého.

  S mým přechozím autem jsem byl na STK po 4 letech. Neprošlo (nebo nějaká závada, se kterou je potřeba se ještě vrátit), prý nějaký problém s brzdami (zřejmě chtěl technik nějakou stovečku do kapsy, jak jsem se později dověděl). Nelenil jsem a zajel do značkového servisu hned vedle a zeptal se, jak je to možné, když se byl před týdnem na garančce a vše bylo OK. Technik obrátil oči v sloup, vzal auto, zajel na STK a vrátil se s technickou bez chyb.

 407. 491-není problém poslat tam s autem někoho, kdo tam často jezdí s firemními auty a nebo i zadat technickou Renaultu, který to za nějaký peníz zprocesuje (obě skupiny ví, jak to tam chodí a projdou), ale jde spíše o to, že by to tak nemělo být.

 408. No… já mám ve velkém techničáku takový zápis, že se z něho nedá poznat, jakou konkrétní EUROnormu motor splňuje, takže na emisích jsem v naprostém klidu. Ten zápis vyhovuje přesně liteře příslušného europokynu pro vyplňování dotyčného chlívečku na OTP, ale technikovi je zcela k hovvv… ehm… k ničemu. Průběh technické kontroly asi bude vypadat následovně: technik bude chvíli zírat do zdi a pak řekne: „Máme to změřený. Popojeďte si na další stanoviště.“

 409. Motor je dvoulitrový turbo od Renaulta. Žádný žihadlo, ale tahá jako blembloud, přesně dle mého přání.

 410. Předseda právního výboru Evropského parlamentu Pavel Svoboda (KDU-ČSL) v rozhovoru pro deník Právo upozornil na to, že uprchlíci, kteří budou na základě kvót nuceni opustit například Německo, mohou takový postup napadnout. Přerozdělování běženců na základě kvót odhlasovali v úterý ministři vnitra EU. ČR, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko byly proti.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381502-presun-podle-kvot-mohou-uprchlici-napadnout-mini-sef-pravniho-vyboru-ep-svoboda.html

  Dovedu si představit zablokování německých soudů množstvím žalob.
  A neziskovky, poskytující uprchlíkům právní servis ( na útraty státu) budou aspoň jednou užitečné 😀

 411. Ad NoNames STK
  dcera byla s Fiestou na STK a vrátila se bez STK, protože auto je dle názoru proškoleného odborníka kradený a svařený z bouranejch, protože proškolený odborník na autě nenašel VIN karosérie. Ten, co je v dolním rohu pod předním sklem a je občas zakrytej gumou stěrače. 😀 😀 😀

 412. 496-ale to jim zřejmě nestačí,oni hledají VIN i někde na karoserii, kolega s Mondeem měl podobný problém, prorezl nějaký nosník v prostoru motoru s VINem a bylo to …

 413. Jestli se nepletu, VIN je nutné navařit i pod B-sloupek u spolujezdce. Dobře to stříknout, aby měla kontrola dobrý pocit. V motorovém prostoru mají auta VIN jen na štítku. Mazda 323, Sierra blahé paměti.

 414. 498-Megane má VIN i v motorovém prostoru přímo na karoserii.

 415. On primárně nenašel ten VIN za sklem. 😀
  Já Forda nemám, ale myslím, že je VIN jednak v pravé části motorového prostoru někde u uchycení tlumiče a pod koberečkem pod nohama spolujezdce. Což jsou místa, která reznou a flastrují se.

 416. (492) Problém to není, také bych věděl, kam se obrátit, ale nemusím. Oni mi to ti známí prohlédnou dle všech foršriftů, jen se nemusím bát nějaké popisované „podbáby“.
  Jako třeba když mi kdysi ještě policajt tvrdil, že brzdy nebrzdí symetricky a ručičky fakt nebyly „na sobě“. Milostivě mi ale sdělil, že o málo, tak mi to odpustí. Tak jsem si zase já odpustil poznámku, kam si přístroj může strčit, když tohle naměřil na zadní ose bez diferenciálu.

 417. Dobré ráno,

  jo, HAlladine, jsem popleta. 🙂
  Ale 28. jako 28.
  Navíc jsme původně plánovali pár podzimní dovolené na chalupě, ale protože pracovní závazky se poněkud protáhly, přesunuli jsme to na dalšího osmadvacátého.
  Do toho děcka, co je kterej tejden, že tehdy jedou tam a jindy zase támhle.

  No, já se bez předávání metálů v TV obejdu.
  Ale kdyby to televize ignorovala, přece jen by mně to poněkud zarazilo.

 418. http://zpravy.idnes.cz/chorvatsko-srbsko-uprchlici-dig-/zahranicni.aspx?c=A150924_093025_zahranicni_aha

  Chorvaté si myslí, že by měli Srbové distribuovat uprchlíky rovnoměrně. To ale nemůžou, když má Maďarsko plot ? A proč by vlastně měli všichni po cestě regulovat, směrovat a zadržovat uprchlíky, kteří jsou i tak všichni ze Sýrie z Aleppa a míří do Německa ?

  A včera a předevčírem to už všechny sumity EU a EK pomocí kvót vyřešili ? Nebo ne ?

 419. Mimochodem,

  viděli jste včera v noci rozhovor s Chovancem ? Co vy na něj ?

 420. Jen tak pro zajímavost informace od Gity Zbavitelové z NP.
  Rusové v Latákíji budují pozice pro protiletadlové raketové systémy S-300 a do Sýrie dovezli čtyři taktické stihačky Su-30M určené pro letecké souboje. Což je poměrně pozoruhodné.
  Přes víkend Moskva zvýšila počet bojových a přepadových letounů na 28, bojových a dopravních vrtulníků na 20 a počet vojáků na 2000 a zahájila průzkumné bezpilotní lety.
  Co se týče čínských lodí v Suezu, možná je to fake, protože jedinou zprávu jsem našel z roku 2012, kdy Číňané testovali China-CV-16-Liaoning, jestli projede Suezem. Určitě tehdá ti žlutí ďáblové věděli, jak to Evropa posere…
  http://amwalalghad.com/en/news/egypt-news/7040-military-official-denies-passing-chinese-battleship-to-syria-via-suez-canal.html

 421. Ehm…
  Poslední odstavec o lodích je ode mě, ne od Gity Z.

 422. Zajímavé, když člověk zamění „battleship“ za „warship“, něco se přece jen najde.
  Zpráva je z 23. září 2015

  Místo toho (spolupráce s USA), Rusové asi mají eventualitu, která zahrnuje další světovou velmoc, která při nepřítomnosti sil z USA může být členem Anti-ISIS koalice: Čína.

  V úterý ráno, čínská válečná loď údajně proplula Suezským průplavem a vstoupila do Středozemního moře; místo určení nebylo potvrzeno.

  Nicméně, podle vedoucího důstojníka Syrské arabské armády (SAA), která je dislokována v Latakii, příjezd čínského vojenského personálu a leteckých sil podle plánu dorazí v nadcházejících šesti týdnech do přístavního-město Tartous.

  Rusko dalo jasně najevo, že oni hrají aktivní roli v tomto konfliktu, ale zpráva o čínské armádě v Sýrii poskytuje větší vhled do jejich pohotovostní.

  Zdá se, že Rusko se nebude bojovat ISIS samo: plán je podobný nápadu USA s koalicí „vzdušných sil, ale zapojí se daleko více v pozemních operacích; to je něco, čemu se USA a jejich spojenci vyhýbali od zahájení jejich války proti ISIS.

  Více zde: http://www.almasdarnews.com/article/chinese-military-personnel-expected-to-arrive-in-syria/

 423. Kurňa, teď to po sobě čtu. Překládám jako mongolský pastevec swahilštinu. Ale mí čtenáři mi rozumnějí. Aspoň doufám. 😛

 424. 507

  jO, KOLEM TOHO JE FŮRA SPEKULACÍ. Uvidíme ..
  Kdy to má Putin mluvit v OSN ? Na Václava ?
  Fůra věcí bude jasnějších.

 425. Ptakopysku: čerpáte z izraelského zdroje určeného arabským čtenářům. Zajímavé.

 426. Rpuť Vás fšechny zdraví, odpoledne ji pouštěj a večer Vás oblaží svou přítomností a držkou tady ( doslova citováno 😉 )

 427. Do Maďarska dorazilo během středy 10 046 uprchlíků, což je doposud rekordní počet. Oznámila to maďarská policie s tím, že většina migrantů přišla na maďarské území z Chorvatska. Doposud nejvíce běženců za jediný den bylo v Maďarsku napočítáno 14. září, tehdy šlo o 9 380 lidí.

  Ten boj o 120 000 kvótu byl vskutku smysluplný.
  Asi bude potřebné přerozdělit další, jak neustále opakuje ten blbec Orbán nebo xenofob Fico, tedy ti, kteří vůbec, ale vůbec nerozumí evropským ideálům.
  Na rozdíl od evropských politiků ale zřejmě měli ve škole matematiku.

 428. Ono to nedopadlo v úterý tak úplně nejhůř – nebyly odhlasovány kvóty na furt, ale jen na tu první dávku.

 429. hmm,to jsou věci! 😕
  Doporučuji k tématu „uprchlíci“ ,“právo azylu“ atd. (v souvislosti s výhrůžkou Fica ohledně podání žaloby kvůli „kvótám“) :“Evropské unii vznikl vážný problém: Část Lisabonské smlouvy nemůže být platná, protože je neslučitelná s unijním právem. Rozhodl o tom v prosinci 2014 Soudní dvůr EU, když oznámil, že přistoupení Evropské unie k Evropské úmluvě o lidských právech není slučitelné s právem Evropské unie – mimo jiné proto, že Evropská unie není stát. V roce 2009 však členské státy podepsaly Lisabonskou smlouvu, která ustanovení o přistoupení EU k Úmluvě o ochraně lidských práv a svobod obsahuje. Rozhodnutí Soudního dvora je tak opakem toho, co obsahuje Lisabonská smlouva….!
  http://www.ceska-justice.cz/2015/01/evropska-unie-ma-problem-cast-lisabonske-smlouvy-nemusi-byt-platna/
  Zajímavé jsou i další články na tom to webu !

 430. 515-ono to nedopadlo nijak, kromě toho, že se opět ukázalo, že žádné řešení nikdo nemá.
  Protože funkční řešení bude nutně obsahovat prvky násilí a prvky, které nelícují s „evropskými hodnotami“.

 431. NoName,

  je dobře , že to nebylo odhlasováno na furt. Další kvóty by musely být odhlasovány znovu, a je možné, že to , že je to blbost dojde dalším státům. A mezitím možná nějací uprchlíci podají žaloby.

 432. No – v téamerice byl na testech i nějakej bavorák a ten prošel. Kladu si otázku
  1. Je to fakt hvalitní auto a s malými výhradami vždy bylo
  2. Uplatili Billa Gatese a ten jim udělal speciální softvér

 433. nickname,
  čerpám ze zdrojů, které dokážu alespoň trochu přečíst. 😀 Je možné, že v čínském, nebo egyptském tisku se objevila zprávička, ale pokorně přiznávám, že čínštinu, ani arabštinu nedám. 🙁

 434. Skimici: Spotřebu (emise CO2) lze snižovat spalováním chudé směsi, které ale produkuje vyšší emise NOx. Soudruzi ve VW vyrobili ekologické auto s nízkou spotřebou. Počkám si na názory odborníků z Jihostroje.

 435. 521 NickName
  možná soudruzi vyrobili takovýho dravce, že amíkům při testech chytil lak na měřáku – z toho pak ty překročené hodnoty

 436. 520 ptakopysk
  nejseš holt zvyklej číst pozpátku

 437. No – já jnemůžu hlavně v kotlinském tisku najít, co se včera dojednalo na vrcholném sumitu EU.
  Teď sem tedy přečetl FAZ, le Monde, Figaro, Reuters, BBC, CNN a taky nic.
  Je to k…a nějaký utajovaný či čo. Nebo ještě neskončil?

 438. Skimici: Potvrzené jsou Einsatzgruppen, nálety Junkersů, dnes přijdou s Endlösung.

 439. NoName,
  „nelícují s evropskými hodnotami“..
  No já bych k těm ucpaným hraničním přechodům klidně masturbujícího Jakuba Jandu postavila, mohlo by to mít zajímavé následky 😀 Když si představím těch 80% mužů žádajících o azyl….

 440. Jejda jejda. Včera jsem večer loupal řepu a nemůžu se toho zbavit. Starší kolega se mě před chvílí zeptal, proč vypadám jak krvavý pes Tito? Prý to byla oblíbená postava alegorických vozů. Valník s mřížemi, tam u špalku na řetězu člověk, z rukou mu kapala krev.
  Zkoušel jsem citron a nepomáhá to. Máte někdo hint?
  Rady, abych si pořídil valník s klecí, řetěz a špalek a vydal se městem nepotřebuji.

 441. skimici,
  zkuste abrasivní prostředky – odmáčet v teplé vodě a pak pemzu nebo kartáček. Nebo takovou tu mycí pastu na ruce pro montéry (Solvina ?). Ale je to jen „guesstimate“; já pracuji s řepou v latexových rukavicích (k dostání v každé drogerii, taktéž vhodné pro manipulaci s jalapenos a jinými papričkami).

 442. 504 Halladine, v noci většinou spím a i kdybych nespal, neviděl bych, protože nemám jak a i kdybych měl jak vidět, bylo by mi to prd platné, protože neumím odezírat a i kdybych uměl odezírat, byl bych z toho jen zbytečně nasraný, čímž se vracím k počátečnímu, že v noci většinou spím, což nejen z tohoto důvodu pokládám za prospěšné.

 443. 485 nickname, předpokládám, že děkan je keynesiánec a kolega pedagog není….

 444. Schumi: děkan je inženýr ekonomie, odvolaný je inženýr přes materiály – pevnost, pružnost, kujnost, povrchové opracování, metalurgie, chemie, kompozity…

 445. >> nickname
  Osobně bych nezanedbal otázku, zda odvolaný není příliš odborníkem a jen nepatrně politikem.

 446. 477 nickname, není jenom jedná fízlárna, jsou i různá policejní oddělení, v rámci systému, s rozličnou působností a specializací. A s poctivými policisty. Nemůže mít všude kámoše. Krom toho jsou i státní zástupci, alespoň někteří, kteří z podstaty své profese i nátury jsou kámoši všech slušných občanů. Tak občas zákon i spravedlnost fungují. Co se týče onoho služebníka, třeba, kdyby si s ním víc popovídal, dověděl by se víc o jeho kontaktech, jestli blafuje. Krom toho, lepší než riskovat kriminál, je výhodnější zaplatit soukromé očko, které by o něm zjistilo zajímavosti, které by se daly použít. Jestliže jde o nějaké radikální řešení, riziko sice nelze vyloučit, ale lze je snížit.

 447. 536 aha, i to něco vysvětluje. Předpokládám, že odvolaný má lepší šanci uživit se jinde než děkan ekonom.

 448. 524 – Inu, skimici, už jsem také bádal, a našel toliko tohle: http://www.lidovky.cz/polska-zrada-byla-zapomenuta-visegrad-predvedl-pred-klicovym-summitem-jednotu-gcu-/zpravy-svet.aspx?c=A150923_215448_ln_zahranici_ELE , vstup v 1:49. Možná jen nějaký drobný technický problém s vydáním patřičné direktivy tisku, jak referovat? Anebo byl lokální Lügenpresse překvapen (pro normální lidi očekavatelnou) reakcí na pondělní hlasování ministrů lásky?

  Třeba se rozhodli to zbytečně nerozviřovat a místo toho prostor zahltit bláboly o VW. Ostatně jak vidím, toto vděčné téma málem převládlo i zde…

 449. Co mne ale více mrzí, je nulová odezva na Robejška. Takový pěkný článek… Přitom ale ne zcela konsistentní. (V čem? Kde?) Velmi lituji, že není příležitost zde článek rozebrati s Modrým ptákem. Kdepak je mu asi konec…?

 450. Zpátečníku,
  myslíte takové to poslední vzepětí? Stav, kdy se umírajícímu těsně před koncem udělá na chvíli lépe?

 451. (544) Když ono je to na odezvu děsně dlouhé. V zásadě má pravdu, systém je postavený na zvyšování spotřeby, poslední dobou převážně na dluh, soukromý i státní. A jelikož dluhy je nějak nutno začít platit nebo to nechat krachnout, dějí se různé šílenosti, u nichž si nejsem jist, zda jsou či nejsou cíleným plánem, nebo jen blbnutím z rozličných důvodů a k rozličným účelům. Ona první světová také neprobíhala dle předpokladů či tužeb žádné ze zúčastněných stran.
  Každopádně okrajování svobody pokračuje vesele a nezastavitelně.

 452. (546) Vrhnutí posledních sil do zoufalé akce, to spíš byly ty Ardeny. U Andělíny nevím.

 453. Zpátečníku, dobrý ale poopravil bych to

  Pro Merkelovou jsou kvóty tím, co pro Hitlera byla ofenziva v Ardenách.

 454. Další dvě ruské korvety a jedna ropucha propluly bosporem na jih.

 455. Dobré odpoledne,

  Ta matka merkel musí být blázen…..

  „Očekáváme od těchto lidí, že budou respektovat pravidla a hodnoty, které obsahuje naše ústava, a že se na tomto základě integrují do společnosti. V první řadě od nich očekáváme ochotu naučit se německy.“

  Neintegrovali se ani ti, co se v německu narodili.

  Pozvala si je tam, když to nemůže zvládnout, tak je cpe do jiných zemí, kam oni nechtějí a ještě diktuje podmínky?

  Já teda nevím, ale to, co jsou sociální dávky v německu je pro leckoho docela slušnej plat a musí se na to něco namakat.

  Kdy vlastně jsou v Německu volby? A je nějaká šance , že je nevyhraje?

  A k čemu je celá ta šaškárna s volbama do EU, když stejně Unii řídí mamá merkel z Německa?

 456. 546 – No, je asi pravda, ptakopysku, že Hitler přikročil k plánování té operace s pocitem, že vojensky se pro něj celková situace příliš příznivě nevyvíjí… Šlo mi hlavně o to, že to byl nápad – byť nefungující – s několika originálními aspekty:

  1) Moment překvapení: Asi se spíše očekávalo, že se Hitler bude ze všech sil bránit na východní frontě, kde se (tuším) Sovětská armáda už dopouštěla prvních zvěrstev na původním říšském území.
  2) Hrát betla: Přesunem svých jednotek z východu na západ (čímž jen posiloval výše popsané) a zastavením postupu západních spojenců doufal dosáhnout jejich rozkolu s Džugašvilim.

  Důsledkem pro nás ovšem bylo, že jsme v područí Lágru míru uvázli o mnoho hlouběji, než kdyby Američani byli na Labi už třeba v únoru 1945.

  Ale v 545 mi jde především o to, co zde píšu tučně.

 457. http://www.literarky.cz/komentare/petr-hampl/20640-buransko-sociologicke-postehy-tentokrat-o-zaniku-civilizaci

  Jedna cesta vede k (…) ekonomickému systému založenému na drobném podnikání (…)

  Nojo, také by se mi v mnoha směrech líbil (ač ve všech asi ne)… Ale když se to napíše takhle, není to vlastně náhodou zrovna to, co ti muslimové tradičně provozují již po staletí…?

  Omlouvám se, vývoj počasí mi velí zamířit do terénu. Jistě sem kouknu zas večer.

 458. Skimici, zkus kyselinu citronovou (cca kávovou lžičku do dvou deci a dva prášky vitamínu c) voda může být i vlažná. To odbarví i rum. Já s tím odstraňoval skvrny od paprikového koncentrátu. Co s červenou řepou, nevím, neb ji zásadně kupuji sterilizovanou snad jednou v roce. Asi to bude opravdu účinné barvivo. Jednou jsem s tím na zkoušku obarvil párky, které jsem následně nazval „hornickými“ a bohužel velice levno dodal do hospody přes ulici. Sice byly ten večer hodně populární, ale odmítal jsem je následně za onu sumu vyrábět.

  Hehe emise. Již před šesti lety jsem zakoupil nový ničič zplodin i sondu lambda, kterou v pravý čas montuji. I letos jsem tuto zelenou zkoušku s mnou vlastněným ručně vyrobeným strojem úspěšně absolvoval. Pravda, o den později tam byl opět katalyzátor s dírou od šroubováku (cca o téměř l l na 100 km méně). Nicméně už se ho trochu bojím řídit, neb je to prý jediné jezdící auto tohoto typu na světě s platným STK. Díky raritnímu vzhledu, roku výroby 97 a velkému zájmu okolí, jsem vyhlásil, že se za rok a půl bude konat velká dražební licitace v mé spřátelené osadě. Už nyní jsem zvědavý na výsledek.

 459. Rakousko dosud vrátilo do jiných členských zemí Evropské unie přes pět tisíc migrantů. Prohlásila to rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová. Dodala, že většina z nich byla vyhoštěna do Rumunska či Bulharska. Miklová-Leitnerová rovněž řekla, že v podstatě žádný běženec při své cestě do Rakouska nepožádal o azyl v bezpečných a unijních zemích, jako jsou Chorvatsko či Slovinsko. To prý znamená, že migranti se snaží vybrat si zemi podle nejlákavější ekonomické situace, a nehledají jen bezpečí.

  Neuvěřitelné. Po několika měsících v Rakousku zjistili, že mají východoevropští politici pravdu, když tvrdí, že migranty zajímají i peníze, nejenom bezpečnost.
  Se mi dokonce zdá, že to Orbán a mnozí další tvrdí od začátku …

 460. Františku, zdravím.
  Udělal jsem si po obědě vodu s limetkou, tu jsem rozkrojil na čtvrtky a tak napůl řepu odbarvil. Pracky mám teď už jen oranžový, zato suchý a strašně svědivý. Asi reakce na kyselinu. Rány se prý mají pomočit ale mě se zrovna jako na vztek nechce….

 461. 556-a ještě můžete ty limetky použít do Hoegaardena.

 462. >> NoName [555]
  To je další potvrzení toho, že Evropa má v současnosti politiky nebývale blbé. A protože ČR leží v Evropě…

 463. Co v Evropě…
  V samém středu Evropy.

  Vlastně jsme ti nejevropštější evropani. TAkže jaký asi jsou politici?

 464. 556
  Skimici,

  požádej kolegu nebo kolegyni ! 😀
  Pak napiš, kolik jsi dostal facek 🙂 (od kolegyně ;-))

 465. 560

  Podle úterního hlasování nevypadaj ti středoevropští úplně nejblbější

 466. A Zeman se chystá zítra zavolat Ficovi a poblahopřád mu k jeho odvaze.

 467. 542 nickname, dobře. Zkušenost je taková, že ti, kteří blafají, že mají známosti ta a tam, mají kulový. Ti, kteří je mají se s nimi nechlubí. Krom toho, musel by vědět, který orgán v té věci by byl příslušný. Nepředpokládám, že by se zabýval právním rozborem. Může s někým z místního chodit na pivo, jenže to je tak všechno. Ovšem záleží kdo je. Jestli drban či průměrný gauner nebo VIP místního formátu. Pro tyhle případy je nejlepší projevit strach a ochotu vyhovět, získat informace a objektivní důkaz vydírání, to už umějí hračičky za pár stovek. Hlavně ho nevarovat. Pak to oznámit policii, následuje předání peněz s policejní asistencí, zadržení… Nebo to oznámit rovnou. Nebo blufovat mu říci, že to bude oznámeno, a že jestliže si myslí, že mu pomůže nějaká známost, tak si to jen myslí, protože….no že pozná sám. Taktika podle zločincova profilu. Kromě možností čistě zákonných jsou možnosti svépomocné. Záleží na okolnostech a vážnosti situace. Nutno zodpovědět otázku transakčních nákladů. A zásadní posilou je, když na to člověk není sám.

 468. 561 Halke
  S kolegou by to asi neklaplo. Kdo by nakonec chtěl riskovat integritu ozubenî. U kolegyně je to širší otázka. Kdysi dávno, než jsem se oženil, jsme měli na to téma živou debatu. Nepůjdu do detailů, ale závěr byl něco jako „jíš rybu-čůráš rybu“
  Rozebírali jsme pochopitelně přirozený odér sliznic. Tenkrát si pamatuji, že dobrovolnice zkoušely různé diety a nejvíc bodována byla dieta mrkev, broskový kompot, čerstvý ananas a kupodivu bazalka, kterou já osobně nesnáším.

 469. Koukám na Grundgesetz (ústavu) SRN a vidím tam problémy.
  V přeambuli a čl. 1 se hovoří o „německém lidu“.
  Pokud bude v Německu 800 tisíc Syřanů či Afgánců tak težko může být uplatńován článek 33., který říká jaká práva má „každý Němec“. Pokud tedy přistěhovalec NENÍ národností Němec, tak má smůlu!
  Totéž ve čl. 54, prezidentem je volitelný „každý Němec“ …. .

  Jó, kdyby to byla ústava OBČANŮ, ale ona je to ústava „NĚMC1U“.

 470. 556 skimici, to se nedivím, že svědí. Měl jsi je pořádně omýt vodou nebo i zneutralizovat slabou alkálií, například roztokem zažívací sody. I mýdlo stačí. A pořádně namazat. Ne se. Ruce. Jestliže máš panthenol ve spreji nebo jako mazání, tak tím taky.

 471. 565 quivisi, ano, mají to podopbně jako v izraelské ústavě. Mít to třeba tady, tak nás lidskoprávně sežerou kvůlivá dyžgrymynaci a popření všelidských principů a hodnot.

 472. (553) Jo, to je zajímavý, že ti muslimové ani v posledním jejich velkém a mocném státě, Vysoké portě, nerozvinuli tovární výrobu a zákonitě tak podlehli civilizaci sice možná směřující k úpadku, ale produkující zbraně továrně. Panu Hamplovi by se to možná líbilo, já vidím v oné společnosti drobného podnikání i jisté problémky. Od té doby sice už v některých muslimských státech nějaký ten průmysl je, ale ve srovnání se Západem, nic moc. Nemít tu ropu …..
  S Kuberou si zřejmě „nepadli do noty“.

 473. Dobrý večer!
  Hlásím příchod!

  Strašný! Schválně jsem si týden nekoupila noviny, neposlouchala rozhlas, aniž jen koutkem očka pohlédla na TV ….. a ve skrytu duše doufala, že se ten bordel trochu zklidní!
  A on je ještě větší!

  Otevřu net a první co vidím, že se hradní kancléř, zřejmě v převleku za plivníka, plíží pražskými kanály! Haňba!

  …Mynář podle středečního vydání deníku Právo prověrku na nejvyšší stupeň přísně tajné od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) nezískal. Vyjádření kancléře se však dosud nepodařilo získat. Nereagoval ani na ranní SMS zaslanou redakcí a médiím se zjevně cíleně vyhýbá.
  Mynář ve středu sice přišel do Senátu místo prezidenta republiky kvůli volbě ústavního soudce , zrušil však avizované vyjádření k výsledkům. S novináři se nesetkal. Vůz, se kterým údajně přijel, přejel z nádvoří před jednacím sálem před budovu Senátu na Valdštejnské náměstí, kam ho sledovali novináři. Mynář však údajně mezitím Senát opustil jiným vozem…

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kancler-vratislav-mynar-bezpecnostni-proverka-frw-/domaci.aspx?c=A150923_155946_domaci_hro

 474. 564
  Dbrovolnice zkoušely diety, a ty jsi hodnotil odér ? 😀 😀
  Najednou ? hromadně ? V jedné místnosti ? 😀 😀

 475. quivisi, Schumachere,

  jste zavostalí .Němec je každej, kdo má Německej pas, anebo oprávněný nárok na něj.
  Čili vobčan.
  Na západě to nerozlišují, třeba v Rusku jo.

 476. Rputi,
  vítej zpátky, doufám, že je vše OK 🙂 (tedy aspoň v rámci možností).

 477. Na aktuálnich konfliktech se nekorektně ftipkuje

  IS zverejnil cennik otrokyn
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky … chrup.html

  Ceník trhu s otrokyněmi
  Křesťanka ve věku mezi 40 a 50 lety: 50 tisíc dinárů (900 Kč)
  Jezídka nebo křesťanka ve věku 30 až 40 let: 75 tisíc dinárů (1400 Kč)
  Jezídka nebo křesťanka ve věku 20 až 30 let: 100 tisíc dinárů (1800 Kč)
  Jezídka nebo křesťanka ve věku 10 až 20 let: 150 tisíc dinárů (2800 Kč)
  Dívka ve věku rok až 9 let: 200 tisíc dinárů (3700 Kč)

  Jeden slovenský diskutující se zvědavě zeptal…

  U tej krestanky 40 – 50, sa zaco plati ? … ze ju muzovi daju alebo odvezu ?

 478. Zaujalo mě to důvěrné oslovení, potykání, postěžování si na ty nepokrokové, podepsána mládež nová, mládež Sobotkova?… 😉

 479. 570 Ne ne Halle
  byly to opravdu jen nevinné diskuse. Jedna měla rybu, druhá čočku, třetí řepu, čtvrtá suchej rohlík …
  Dneska už se to nevidí, ale na koleji v mých letech byl svátek za každou živinu. Většinou jsme vyžrali holky ale jako dnes pamatuji jeden nedělní předmájový oběd na koleji číslo pět, kdy jsme už nevím u koho rádi konsumovali pytlík dětských piškotů a na tenký plátky nakrájený křížem krážem Hermoš. Bylo to moc dobré.

 480. 2 Nika – tak jsem se koukal na údaje o fakultě sociální studií MU – a furt mi ještě asi 100 lidí schází… To asi budou přidružené oběti tej kašny na Zelnym trhu…

 481. Kdo nepotebuje vzrušení nechť se nekouká na čt24 ale třeba na ZDF, BBC, ARD, FR1 nebo na cokoliv jiného včetně Novy a Primy
  Já na to taky nepřepnu, neboť avisovali rozhovor s entitou, která se nazývá Jaroslav ŠONKA, doufám, že to ve 21.00 skončí a bude tam jen neškodný Kubal.

 482. Zdravím Rpuť!

  No a Hall nám vysvětlil, že slovo „Němec“ se může překládat jako „občan“.

  Doufám, že po krachu třetí říše ten překlad platí jen pro obyvatele SRN.

 483. Dobrý večer. OT – nikoli od tématu článku, ale probíhající diskuze. Naopak, s úvodníkem to převelice souvisí, a to přímo s bodem 4. Potřebuji poradit, jak odstranit čmáranice průpiskou na skoronové sedačce? Sedačka má tmavě hnědou barvu, průpiska byla modrá, čmáranice je tvaru klubíčka a malířem jeden z mých vnuků. Pohříchu – nikoli ten nejmladší. Dalo mi hodně práce a přemáhání zůstat netrestající babičkou. 🙁

 484. Zdravím, mám dotaz k té úterní polské otočce – tuší někdo, jestli by nás přehlasovali i kdyby byli Poláci proti?

 485. 586-právě jsem se chtěl zeptat na to samé. Chyba v matrixu ?

 486. Fakt na to nekoukám. Dělám něco v AutoCadu a čt24 jsem potlačil, neboť neumím víc než dvě obrazovky, texty na ajpedu a výkresy na 28′ monitoru.
  Přišla mi ale esemeska, že Jaroslav Šonka je neodolatelný. Ne nepřepnu na to až do devíti 🙂

 487. Migranti s kvótami zásadně nesouhlasí! Jak jim to Andělína hodlá vysvětlit?

  …Otec dvou dětí řekl v rozhovoru pro média, že by se vrátili do Sýrie, pokud jim nebude udělen azyl v Německu. „Vrátím se do své země, buď Německo, nebo nic!“ řekl doslova Housam Kbieh. Uprchlík dále pravil, že byli sice nuceni uprchnout z Damašku, ale naprosto odmítl být umístěn kdekoli jinde v EU.
  Kbeih, jehož syn potřebuje odbornou lékařskou péči, tvrdil, že „pokud se zeptáte někoho“ z imigrantů v táboře, všichni budou souhlasit. Prohlašoval, že všichni ostatní v táboře mají stejný postoj, a proto je znepokojují plány Německa na omezení počtu přistěhovalců a jejich následné rozdělení po Evropské unii….

  http://pravyprostor.cz/syrsky-uprchlik-s-rodinou-chceme-zit-jen-v-nemecku-ne-jinde-v-eu-jinak-se-vratime-domu/

 488. Nebesa se hroutí… ČT pozvala Klause, “ který naprosto, ale naprosto nikoho (snad kromě pár desítek tisíc Němců)nezajímá…

  Zajímá Vás, jaký bude osud Výzvy iniciované Václavem Klausem, kterou podepsaly desítky tisíc českých občanů? Jaký bude osud České republiky ve světle evropské migrační krize a co s tím bude dělat Václav Klaus?

  Sledujte dnes ve 22.00 hodin Události komentáře České televize.

 489. 2 Dana – Jestli máme něco poradit, opravdu potřebujeme vědět materiál…

 490. a další zpráva
  soudruh Šonka se prý vyslovil, že uprchlíci nemohou dostat v česku stejný standard jako v německu, anžto by se z nich stali velmi bohatí lidé.
  No to tedy doufám, že si pro soudruha Šonku jedou s klepetama od nás a i z druhé strany! Těžká humusárna pane Šonko!

 491. A dodatek: Mladý „malíř-kreslíř“ se mi svým výkonem asi chtěl pomstít za to, že hned ze školy, kde jsem ho dnes vyzvedávala, jsme místo k němu domů jeli ke mně, kde se pak pro ně stavil tatínek cestou ze školy. Byli tu s dcerou-maminkou a bráškou. Ale celou dobu brblal, že chtěl být doma. Ani vození naštípaného dřeva trakařem a kolečky od silnice, kam ho složil dodavatel do stodoly, ho nesmířilo s tím, že není doma.

 492. (586) I matrixovatý matrix chce psát to, co chtějí čtenáři číst.
  (587) Matematicky ano. Zda by se hlasovalo, to už by bylo politické rozhodnutí.

 493. Mně vnuk provedl totéž, potah je mikrovlákno a šlo to dolů pouze vodou.

 494. 602 – od potrestání jsem upustila. Babičky mají rozmazlovat, v žádném případě vychovávat. To jsem si opakovala asi stokrát, když jsem ten malířský výkon víděla. Trencle na Hradě hadra.

 495. 601-to by ale pak mělo být 8 článků proti uprchlíkům a 2 pro ? Kdyby šlo o to, co čtenáři chtějí ?

 496. Nám se z textilního potahu nepodařilo dostat nikdy nic bez toho, aby tam nevznikl nějaký flek, i když třeba nenápadný. Ale je fakt, že to nebylo mikrovlákno nebo teflon nebo co všechno dnes je.
  Takže přehoz 😉

 497. Karle, můj soused, když se mu narodila první vnučka, coby otec pěti! synů, vykřikoval – jsem babička!!! Při narození šesté vnučky (žádný vnuk) nejásal a ani nepronášel dědečkovskou zdravici. 🙂

 498. NoName -obávám se stejného výsledku. Kurnikšopa, to jsem tu sedačku koupila v lednu. Letos.

 499. 599 třeba raubíř má tajnou smlouvu s Foudrym… 😀

 500. Vida! Foundry!!! Já tušila, že najdu odpověď tady. 🙂

 501. Prosím, aby to nebylo považováno za výsměch, ale vzpomněl jsem si na řešení z komixu Novákovic rodina asi z r. 1947.
  Paní Nováková si sedla v bílých šatech do borůvek tak, že na nich měla otisk 5 – 6 borůvek. Pan Novák její hystrický záchvat vyřešil tak, že celé šaty potiskl hrstičkou borůvek a vytvořil tak nový vzor. Příhoda končila závistí sousedek, že „NOváková má zas nový šaty“.
  Kdyby to pokreslení aspoň trochu připomínalo moderní umění, tak by se možná (pokud se nepovede jeho odstranění) dalo pokračovat vytrořením komplexní přemalby.

 502. Tak na tu sedačku holt Dana bude muset dát přehoz teď, když ho tam nedala před tím….

 503. 584 Dano, jakékoli dobře těkavé organické rozpouštědlo, které nepoškodí potah a jeho barvu. Vyzkoušet co rozpouští propisku, benzín, líh, aceton… Tepovat, vymývat, vycucávat cucavými ubrousky až do úplného vymizení. Hlavně mechanicky moc nešoupat. Naposled přidat vodu s detergentem, například jarem či šamponem na čištění čalounění aby nezůstala mapa. Já byl dítko pokusnické, k Vánocům dostal vrtačku a hned ji vyzkoušel na parkety a když strejda pravil, že tvrdý materiál to nebere, na obkladačkách jsem mu dokázal, že bere. Tak mi vrtačku na nějakou dobu sebrali.

 504. Quivisi – jedním z řešení je nový potah části sedačky. Ale že bych si vzala průpisku a čmárala a čmárala…klubíčka bych mohla zvládnout.. 🙂

 505. Schumi – zabavit průpisku prvňáčkovi asi není to nejlepší. Nic, provedu pokusy a ohlásím výsledek.

 506. (608) Já myslel spíš na to netrestání. Člověk nemá trestat často a zvlášť ne, pokud je vidět, že se provinilec kaje. Občas ale je netrestání trestuhodné. 😛
  (614) Je-li propiska k dispozici, lze na kusu podobné látky experimentovat a hledat vhodný štof. Ovšem, obávám se, že dojde na Hrabala.

 507. Tak jsem si to na čt24 přepnul, když už nehrozí pan Šonka.
  Zhrozil jsem se ale přesto!!!!
  Frau Merkel! Kde jsou hmatatelné výsledky včerejšího Eurosumitu? Kdo má co udělat. Máte jasno v situaci ve vlastní zemi? Proč rozeštváváte země Balkánu a Jadranu? Proč neorganizujete přímá letadla, autobusy a vlaky již z Turecka? Proč necháváte rodiny s dětmi trpět na ponižujících poutích? Kolik zastavení musel prožít Kristus než ho ukřižování zbavilo do večera bolesti? Jak můžete být, Frau Merkel, tak nelidská?

 508. Ale nechci Vám Frau Merkel křivdit. Na čt24 je coby hlavní zpráva ušlapáníse několik set poutníků ještě pár kilometrů od Káby.
  Posíláte doufám letadlo pro zraněné? U nás se sice na operaci sbíraj dětí víčka od flašek, ale toto by byl dobrý marketingový tah. Koka Kola by mohla věnovat i pár pytlů těch víček aby to lidem nepřišlo tak blbý.

 509. Jadran není Balkán? 😛
  Uvidíme, zda bude za chvíli s Klausem lepší zábava, na té ČT 24.

 510. 2 Dana – když je to textil, tak doporučuji následující: Aceton, obyčejný hrubší hajzlpapír, poskládat do čtverečku, namočit acetonem a opatrně zkusit někde, kde to není vidět, jestli nebude rozpouštět barvu sedačky. Pokud ne, tak aplikovat na čmáranici, tím napuštěným hajzlpapírem opatrně čistit jednotlivé čáry. Ten hajzlpapír dost ochotně vsakuje ten rozpouštěný inkoust z propisovačky.
  Pokud by aceton rozpouštěl barvu, tak líh. Ten je šetrnější. Bacha na denaturák, raději čistý líh.
  V obou případech po chvíli přestat, nechat vyschnout a kouknout, co to udělá. Pak obvykle stačí koncentrovaný saponát a nakapat na čmáranici a velmi vlažnou vodou houbičkou (na nádobí) pomalu „vyprat“.
  Tahle kombinace na textil obvykle zabírá…

 511. 2 Dana – jo ten aceton nebo líh v žádném případě hadříkem, může rozpouštět část vláken v hadříku a bude to horší, než lepší. Ten hajzlpapír je prakticky čistá buničina a sotva trochu vsákne, hned utrhnout další kus a aplikovat vedle. Aby se ten inkoust nerozmydlil do fleku…

 512. 620 Karle
  ten zvuk si ani nepouštěj. Klaus je zlomený starý kličkující muž, kterého může i konfrontaci s takovým člověkem jako je Kubal, poslouchat jenom masochista.

 513. Tak to bylo opravdu velmi smutné 🙁 Dobře, že to netrvalo dlouho.

 514. 626

  Náhodou, mi se Klaus docela líbil, a v duchu jsem se mu omluvil za to, co jsem si o něm v některých směrech myslel dřív.
  Až na amnestii.

 515. Skimici 626 – Zlomený a kličkující ? (starý – ano, dejme tomu). Museli jsme se dívat každý na jiný program. Takhle „zlomený“ člověk nevypadá a nemluví.

 516. Oteplovači – správně ! Netezignoval, a hodlá dělat, co může !
  Ku..a, nikdy bych neřekl, že se budu zastávat ausgerechnet Klause…..

 517. 629-nakonec, dalo se hned srovnat s tou dvojicí, co šla za ním.
  Úplně jiný level.

 518. Ehm, chtěl jsem ještě upozornit, jak vypadá URL v 586: Je odvozeno od uvědomělého, multikulti titulku Běženci v Jezové si stěžují; tomu může i nejortodoxnější pravdoláskař vytknout jedině to, že v něm chybí slovo právem. Jenže pak (anebo snad naopak předtím?) se titulek změnil… Copak to asi znamená?

  Bylo by asi hodně naivní myslet si, že pravda začíná vycházet najevo. Tím by médyja pouze popřela svůj raison d’être.

 519. 618 — Proč neorganizujete přímá letadla, autobusy a vlaky již z Turecka? (atd. atd.) — Kde jste vzal ty otázky, skimici, smím-li se zeptat?

 520. (626) Já to poslouchal tak na půl ucha. Klaus si zlomený asi nepřipadá, ale voličská skupina mu asi dost vymizela. Teď možná nějakou trochu občerství těmi musulmany, ale na tom se bude „klouzat“ kdekdo.

 521. No, v tisku to špatně vůbec nevyznívá: Bývalý prezident Václav Klaus bude usilovat o to, aby vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) „zlegalizovala“ svůj postoj k rozhodnutí Evropské unie o kvótách na přerozdělování uprchlíků v mimořádných parlamentních volbách nebo referendu. Řekl to dnes v Událostech, komentářích na České televizi. Koaliční kabinet ve středu oznámil, že se kvótám, s nimiž nesouhlasí, nebude bránit soudní cestou.

  Klaus je přesvědčen o tom, že vládě nikdo nedal mandát k tomu, aby přijala opatření, které podle něj může zcela změnit bezpečnost i charakter naší země. Zahájí proto konzultace s parlamentními i mimoparlamentními stranami, aby zjistil, jestli existuje dostatek vůle vyvolat referendum.

 522. Z téhož zdroje (http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-ctvrtek-24-zari-uprchlici/r~e2140bbe610b11e58f1e002590604f2e/):

  Polský konzervativní prezident Andrzej Duda dnes dal najevo výhrady k plánu rozdělit migranty mezi země Evropské unie na základě povinných kvót. Podle svého mluvčího Krzysztofa Szczerského to řekl při setkání s ministryní vnitra Teresou Piotrowskou, která na rozdíl od ostatních tří členů visegrádské skupiny (Česka, Maďarska a Slovenska) a také Rumunska v úterý v Bruselu hlasovala pro jejich přijetí.

  Szczerski, který je Dudovým poradcem pro mezinárodní otázky, po schůzce prezidenta s ministryní sdělil, že Duda jasně řekl, že rozhodnutí „hodnotí negativně“, zejména pokud jde o souhlas Polska s přijetím uprchlíků. „Výhrady nebyly zcela odstraněny,“ poznamenal.

  Piotrowská po setkání s prezidentem opět hájila odklon své vlády od předcházející shody se zeměmi visegrádské čtyřky ohledně odmítání povinných kvót. Poukazovala přitom na to, že v odhlasovaném dokumentu ministrů vnitra byly vzaty v úvahu všechny body předložené Polskem.

  Opoziční kandidátka na premiérku pro říjnové parlamentní volby Beata Szydlová, která řídila Dudovu volební kampaň, označila polský souhlas s povinnými kvótami za skandální.

  Omlouvám se za dlouhé citace, ale jednotlivě jsem to jinde nehledal a v tom proudu zpráv to tam může časem zapadnout.

 523. U těch prošepánů je znát, že mají před volbami. V 4 byla pěkná myšlenka, ale poněkud se rozcházejí zájmy jednotlivých zemí.

 524. 574 — Niko, děkuji za odkaz, ale možná si raději ještě chvilku počkám na nějaký trochu právničtějští text. Autor (Pavel Kopecký? — standardně podepsané to není) tam pouze sdílí můj povšechný dojem, že sjednaná výjimka by se na tuto otázku vztahovala, ale (stejně jako já) jej ničím nedoložil.

 525. Jó, lehnout. Tůhle. Snad až teď.

  Tady výslovně říká, že ano: http://www.klaus.cz/clanky/3807 Tím otázku až na další pokládám za vyřízenou. Už nevím, kdo z quislingů pak nejvíce byl pro opuštění sjednané výjimky… Dienstbier? Zaorálek? Sobotka osobně?

 526. Ad [626]. Skimici, co to piješ nebo kouříš takhle navečer? Dle mého soudu to nedělá dobře tvým mozkovým gangliím…

  Opakovaně jsem si poslechl interview Václava Klause s moderátorem Davidem Borkem na ČT24 v 22:00. Po Kubalovi v rozhovoru s presidentem Klausem nebylo ani vidu ani slechu, namísto něj tam byl zmíněný David Borek a vidět v Klausovi zlomeného starého kličkujícího muže to chce opravdu hodně bujnou fantazii nebo žaludeční potíže. Nejednalo se u tebe o příznak akutní gastritidy?

  Nebo vystoupil Václav Klaus souběžně ještě na jiném programu?

  S Klausovým vystoupením v TV z mé strany panuje naprostý souhlas a velká spokojenost. Mluvil přímo a nekličkoval ani v jedné odpovědi. Velmi dobrý rozhovor…

 527. Dobré ránko!

  Bohouši, toť jednoduché – po požití sebekontrola ochabuje!
  A skimic, kdesi pod šišinkou, dobře tuší, že v normálních společnostech už by se dávno střílelo, jen to nechce říci nahlas. A tak za dlouhých večerů sní o vůdci, který konečně popadne kvér a vymete migranty a všechnu další svoloč na smetiště dějin.
  Klaus holt není ten typ! 🙂

 528. Dobré zas ráno… Tak s dobrou zprávou do nového dne – Člověka v plísni a Šarlatány bez hranic vykopli z Luhaňska. To bude mít Andělína radost. Další pátá kolona je vepryč…

 529. Ano, to je to, oč tu běží! Čím dřív se o tom začne mluvit nahlas, tím líp!

  V.Klaus pro Die Welt:
  …Klaus má podezření, že tito noví občané by mohli být pro politiky vstřícnější než stávající. Věří proto, že je možné, že zastánci masivní imigrace by se mohli pokusit o „vytvoření nového člověka“: přes re-vzdělávání, manipulace a indoktrinace….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/klaus-merkelova-ohrozuje-budoucnost-evropske-civilizace

 530. 645
  Vykopnutí člověka v plísni mě potěšilo. Není to nic jiného, než filiálka CIA.

 531. Jj – taková dobrá zpráva po ránu – to fakt potěší!

 532. „Evropská komise navrhla přijímací centra pro 160 tisíc žadatelů o azyl, kteří prchají před válkou a mučením. Francie navrhla, že jich přijme třicet tisíc. Víc to nebude,“ prohlásil francouzský premiér Manuel Valls.

  No vida, některé země si můžou počty uprchlíků určit samy. Jmenují se zřejmě Francie a Německo.

 533. 2 NoName – viz můj překlad EUstavy. Tam je to napsaný!

 534. Vypadá to, že Mistrály pro Rusko skončí v Egyptě, Rusové Egypťanům prodají ruské vybavení, které mělo být, nebo snad i bylo z Mistrálů demontováno, a navíc i 50 vrtulníků Kamov, které byly pro Mistrály vyrobeny, anebo jsou ve výrobě.

  A Asad je zase ve hře – najednou se s ním má jednat.
  Rusové jsou nachystaní na bombardování, a myslím že v pondělí v OSN Putin oznámí, že Sýrie požádala o ruský zásah a Rusko vyhoví.
  Uvidíme….

 535. Milá Rputi, srdečně zdravím a gratuluji k návratu z pařátů lapiduchů… 😀

  Já pádím spát.

  S vývojem u nás i v rozkládající se EU(SSSR) jsem nesmírně spokojenej. Vypadá to velmi, velmi dobře a jde to nyní navíc i velmi, velmi rychle kupředu vlastním samospádem. Doufejme, že germánská ropucha ještě přitvrdí v tlaku na okolní satelity (když to nejde silou, tak to musí jít ještě větší silou) a dá nyní všem zřetelně najevo, kdo že to nakonec vlastně vyhrál tu válku (na Západě) a korporátní moloch tam za louží dá rovněž najevo, kdo že je tu jediným pánem nade všemi a kdo (všichni) vazalem. Pozorovat rozklad toho jejich spolku teple zelených magorů jest mi pravým potěšením…

  !avruK Kvóty zdesateronásobit! 😉

 536. Hmmm – ta hlavní otázka stále ještě nepadla!
  Pořád na ni čekám!

  „Jste ochotni dodržovat evropské zákony a žít podle evropských pravidel?“

 537. >> NoName
  „Bavorsko vítá nové obyvatele s nelíčeným nadšením a doufá, že by se díky nim mohlo zastavit vylidňování příhraničního regionu.“

  Tak o tom nadšení v Zwieselu bych si dovolil pochybovat. V srpnu jsem tam někde byl na dovolené a musím prohlásit, že už tenkráte jsem tam žádné nadšení nepozoroval. Třeba od té doby začali jezdit ve velkém stavební inženýři a situace se změnila. 😀

  A jestliže ten Firas z Damašku je „čerstvě vystudovaný stavební inženýr“, tak ty poměry nebudou tak dramatické. Trochu mi to připomíná jednoho turecké zjrachovalého studenta nějakých humanitních věd, který se živil (úspěšně) v jednom přímořském letovisku coby obchodník s textilem. Velice dramaticky mi vyprávěl, jak musel prchal z Istambulu, kde se zúčastnil nějaké demonstrace a jak prchal pryč a celou sestu ho pronásledovala „fašist polís“ a CIA až do jeho rodného města, kde to asi nějak vzdala a on si – chudájk pronásledovaný – otevřel krám a stal se místní celebritou (nasákl tím Istambulem).

 538. >>dvd,
  stačí maliko – postavit ho k rýsovacímu prknu, ne¨bo mu dát do ruky počítač se stavebním programem… 😀

 539. Dobré ráno,

  poněkud opožděně, ale přesto – rputi, vítejte doma. 🙂

 540. (657) „celou sestu ho pronásledovala “fašist polís” a CIA až do jeho rodného města, kde to asi nějak vzdala“ – asi tam nebohá CIA neměla Člověka v tísni, v tom rodném městě! 😛

 541. 662 Dano, ingredience nejprve vyzkoušej na nepohledové straně, takové místečko potahu najdeš.

 542. A co na to Mnichov ?

  Co to je za kecy? Ziju v Mnichove. Kazdy den slysim v radiu, jak dochazeji volne kapacity a jak se nestiha. Dobrovolnici jsou zniceni, unaveni, protoze jich je malo. Ano, Bavoraci vitaji uprchliky, ale urcite ne vsichni. Bohuzel o tech, kteri je tady nechteji se nepise. Nesmi se o nich psat, nesmime tady nahlas rict, je nechceme. Okamzite nasleduje obvineni z rasismu a nacismu.

  Dalsi lzi jsou ohledne vzdelani uprchliku. Vidam je denne, 3/4 z nich neumi anglicky, coz bych u VS vzdelaneho cloveka predpokladal, aspon v zakladech. Drtiva vetsina jsou mladi muzi, kteri netaji tim, ze tady chteji zustat a dotahnout sem sve rodiny. Uznani diplomu? Musi se zacit tim, ze je naucime chodit na zachod, pouzivat toaletni papir a taky se pohybovat po ulicich. Momentalne jsou vsude znacky snizujici rychlost a upozornuji na chodce na silnici, protoze si „panstvo“ mysli, ze si muzou chodit kudy a jak chteji. Mohl bych pokracovat, ale uz jsem se po ranu nas..al dost. hezky den preji.

 543. A sakra !

  Francie se trhá z (německého) řetězu !
  Francie je připravena podpořit změny v evropských smlouvách, aby udržela Británii v Evropské unii. Současně varuje Německo, že by bylo chybou neuznat „legitimní požadavky“ Londýna. – See more at: http://www.blisty.cz/art/79188.html#sthash.emqpDgHG.dpuf

 544. Americký vládní zdroje potvrdili FoxNews to, o čem jsme informovali včera: 28 ruských Suchojů se schovávalo před detekcí radary za nákladními letadly v těsných formacích a udělali mezipřistání v Íránu na cestě do Sýrie.
  Některé (ne-li všechny) formace ruského letectva, které přiletěli do Sýrie létali doprovázet „pozdravit“ syrské Migy-29.

  Ruští, Syrští a Íránští vojenští velitelé vytvořili v posledních dnech koordinační centrum v Bagdádu.

  Není jasné, jestli se toho účastní irácká vláda.

 545. Nějak se to Amíkům sere. Skoro mi jch začíná být líto 🙂

 546. Při mém všeobecně kontrariánském přístupu se myslím rozumí tak ňák samo sebou, že se tu po 307 vracím k VW až teď, kdy diskuse na toto téma momentálně utichla. Děkuji za pochopení.

  DFens (s využitím své profese) velmi pěkně zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015092401

  Základní problém je, že celá ta metodika meření je úplně mimo realitu. (…) Celý model je nastaven tak, aby se lhalo, aby se lhalo rok od roku víc a aby byl potrestán každý, kdo by nelhal.

 547. EU musí najít způsob, jak omezit příchod běženců, jinak situaci nezvládne, řekl německý ministr vnitra Thomas de Maizière. Navrhuje unijní strop pro přijímání uprchlíků.

  Ještě pár týdnů a nejšlechetnější politici z EU zaujmou postoj xenofobního Orbána a Fica.

 548. Fuj, NONAme,

  že se nwstydíš, myslet si takové škaredé vjeci !

 549. Hmm, co myslíte, NoName, budou uprchlíci ten strop dodržovat?

 550. Ad 665 – EU musí pro Brity vymyslet nějaký špek, neb je slíbeno referendum, myslím že na příští rok… Přemýšlela jsem proč to Cameron odsunul až na 2016, a zřejmě jde o toto.

 551. Podle de Maiziéra není možné, aby do EU přišli všichni, kdo si to přejí. „Musíme pracovat na tom, abychom měli faktickou horní hranici pro počet přistěhovalců. Jinak se s tím nezvládneme vypořádat,“ řekl ministr. „Když se kvóty naplní, měli bychom uprchlíkům říct: Teď už není způsob, jak se do Evropy dostat, možná to půjde příští rok.“

  Ten se vyvíjí z hodiny na hodinu. Aby ho Merkel nevyměnila.

 552. Zpátečníku, co myslíte? Mladý filmař vystudoval dokumentaristiku a zapřemýšlel, jak dostat od státu peníze na svou činnost. Fondy na začleňování jsou štědré a filmový materiál lze sestřihat do jakékoliv formy…

 553. Co, jak a hlavně kým je vnímáno je relativní. Někteří to nelibé brodění, zmítání, dušení nepociťují. Pro někoho je tatáž láhev poloprázdná, pro jiného poloplná. Souvisí to s hladinou dopaminu. A s naučenými stereotypy. Ve stejné situaci někdo sotva se ráno probudí už hledá čím by se nasral, což má snadné, stačí když zapne počítač a načtou se mu jím zvolené nasírací stránky, kterými se utvrdí v tom, že je vážný důvod aby byl náležitě nasraný o což se promptně podělí s ostatními postiženými i nepostiženými, protože mezi stejně postiženými se to táhne lépe a čím jich jich je víc, tím lépe, jiný sotva se ráno probudí, řekne si „to je krásný den“ a hledá radosti a potěšení. Ovšem střeží se setkání s blbem, který by mu zkazil alespoň pět minut života přesvědčováním, že den je hnusný, že nemá mít důvod k radosti a potěšení, protože…kdesi cosi, tohle a támhleto…A to by bylo aby se nějaké kdesi cosi nenašlo. Však také není třeba se namáhat, stačí zapnout počítač s nastavenými nasíracímí stránkami, televizi, noviny, samozřejmě, že za tohle všechno platit, pak v hospodě, kde na jídelním lístku mají buřty pivo a nenávist se s ostatními štamgasty utvrzovat jak všechno stojí za hovno že to bude horší, protože líp už bylo, že to musí bejt horší. Ano, například třicátého května roku čtrnáct set třicet čtyři či jednadvacátého června roku šestnáct set dvacet jedna, nějací lidé měli dost špatný den. Jenže spousta jiných mělo dost dobrý den. O nich se historie z pochopitelných důvodů nezmiňuje. Právě před týdnem večer jsem potkal zde velmi známou avšak v současnosti se nevyskytující figuru zářící jako měsíc v úplňku a její aura dobré nálady svítila jako polární záře na Špicberkách. Doslova Lurdy plné optimismu a inspirace. Stačí abych si vzpomněl a index dobré nálady mi stoupá o stovky procent. Všem přeji nikým a ničím nerušený příjemný víkend.

 554. „Jak pomoci Romům? Jít proti tržním mechanismům i proti demokratické vůli většiny
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/jak-pomoci-romum-jit-proti-trznim-mechanismum-i-proti-demokraticke-vuli-vetsiny-rika-reziser-ipb-/kultura.aspx?c=A150923_175719_ln_kultura_hep

  pán je srandista.

  Jestli tu někdo má zmáknutý tržní principy, tak to jsou cikáni. 😀
  Akorát mají o svých zájmech jinou představu, než tydle dobrodějové. Ale představy dobrodějů dokážou pro svoje zájmy mistrně využít.

  „ať Romové bydlí ve stejných čtvrtích a ve stejných domech jako my. Ať jejich děti studují stejné školy jako naše děti. Ať pracují na stejných pozicích jako my. Teprve potom si budou moct sami volit míru a formu vlastní integrace.
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/jak-pomoci-romum-jit-proti-trznim-mechanismum-i-proti-demokraticke-vuli-vetsiny-rika-reziser-ipb-/kultura.aspx?c=A150923_175719_ln_kultura_hep

  To by asi měl říct nejdřív těm Romům, ne?
  nebo si to představuje, že ty děcka, co do školy nechodí, nsstoupí na nějaké prestižní gymnazium a budou zastávat nějaké „pozice“?

  Ostatně zajímalo by mně , co si pod tím představuje. 🙂 Pozici uklízečky nebo pomocného dělníka asi na mysli neměl.

  Ostatně my, co máme ty „pozice“, toho pána bezpochyby živíme ze svých daní.

 555. Dotaz pro odborníky:
  Když se dělá ta zkouška zplodin, používá se nějaká přesně normalizovaná nafta?
  Může tůzná kvalita nafty mít vliv na výsledek té zkoušky?

 556. 685 maYdo, já s ním souhlasím. Tak jako souhlasím s tím, že každý má právo zaběhnout stovku, řekněme za dvanáct vteřin, aniž by mu kdokoli bránil. Neměli bychom Romům bránit v jejich přirozené snaze pracovat a vzdělávat se.

 557. Jsem poslední, kdo by Romům bránil v jejich přirozené snaze pracovat a vzdělávat se, ale nevím, jak to zařídit, aby tu přirozenou touhu měli.

  mea culpa, mea maxima culpa, protože samozřejmě oni mají právo toužit po vzdělání práci a pokud netouží, je naší povinností v nich tu touhu vzbuzovat.

 558. Ach tak, pozitivní diskriminace. Pro některé stovku dlouhou jen šedesát. Nebo čtyřicet.
  Zajímavá představa, že takhle by mohl fungovat svět…
  A co kdyby ostatní odešli a je tu nechali. Neutiskované, nediskriminované.
  „Den poté“ aneb „Whiteout“

 559. 690 jistěže, maYdo, jak já k tomu diskriminovaný chudák přijdu, že ve mně nikdo nevzbuzoval touhu uběhnout stovku za dvanáct. Nebo dokonce za méně a stát se světovým šampiónem. To je na žalobu. Chci zlatou olympijskou medaili, jinak to poženu do Štrasburku. Že jsem byl tlustej? No a co? To není moje vina. To je vina společnosti. Ostatně i tlustí mají právo stanout na stupních vítězů. A většina je povinna jim to zajistit. Protože když nezajistí, je to weightismus a to je diskriminace.

 560. Dano to je omyl!
  Ta holka dokázala běhat i když byla koulí sádla a nepožadovala po nikom, aby to odběhal za ní a ona měla ty „zásluhy“ – to je, oč tu běží !!!

  Kdysi jsem měla marný spor na NP a vysvětlování se ne a nedařilo.
  Nechal se tenkrát jeden beznohý vynést na zádech Šerpy až na vrchol Everestu a všichni ho oslavovali, že „pokořil“ Everest a já marně vysvětlovala, že medaili a slávu by zasloužil ten Šerpa!

 561. 642 Bohouši
  jo, byl to Borek. Já už mám na Kubala tak silnou alergii že ho vidím i když otevřu ledničku.

 562. 695 simici,
  1. Kdo je Kubala? Neznám. Měl bych? A kdybych znal, bylo by mi to prospěšné? Nejspíš ne…
  2. Proč je povinné uvádět obsažené alergeny? A když víš, že jsi na něco alergický, že se po tom osypeš či dostaneš jiné ounětě, proč se tomu nevyhýbáš? Jsou lepší možnosti jak vynaložit čas než hledat nad čím bych se mohl spravedlivě rozhořčit. Že by rozhořčovací závislost?

 563. 696

  Musí mi stačit kafe, vodní dýmku nemám a venku prší 🙁

 564. Sakra, bejvalka vodní dýmku má, tuším dokonce ze Sýrie 🙂
  Znárodním ji !
  Ale ty ruské letadla neseženu ! 🙂

 565. Halle,
  tak si je pouštěj z tytrubky 🙂
  Já v relaxačním modu preferuji ticho bez válečné vřavy.

  Schumi,
  pokud je někdo „samonasírací“ od přirozenosti, tak mu bude vadit, i kdyby se z TV usmívali a hlásali, že se duha klene (např. má málo barev, zároveň prší a svítí slunce, to mu navíc svítí do očí). Mně občas stačí se jen ujistit, že události, které mi vadí, vadí i jiným – takže nejsem mutant či E.T., ale svůj hodnotový žebříček mám nastavený člověčensky.
  Fakt je, že média lze vypnout či alespoň omezit na minimum, ale co dělat, když se musíš v práci denně stýkat s lidmi, kteří ti jsou nepříjemní a do Blanky či jinam je poslat nelze… 🙂

 566. Rputi,
  té paní i její rodiny je mi líto, ale proč tedy nezůstali v první či druhé bezpečné zemi se stejným kuturním a náboženským zázemím ? Tam by své svátky jistě slavit mohla. Evropa je dominantně vybudována na křesťanské tradici, to jim nikdo neřekl ?
  Co se týká úrovně hygieny, tak to si musí migranti vyříkat mezi sebou… kluci by místo hraní her na mobilu mohli vzít košťata a kýble s vodou…
  A pokud opravdu propadají trudnomyslnosti, tak můžou začít s němčinou společně s dětmi, ne ? Dcera si může stáhnout do mobilu učebnici, a studovat s matkou; tedy pokud v Německu chtějí zůstat a začlenit se.

 567. Matzurko,
  vždycky, když člověk „nahlédne blíže“ najde „malé lidské tragedie“ – to by se jeden zfamfrněl, ale všem se prostě pomoci nedá – kór ne tak, jak si představují – když realita se s jejich představami naprosto rozchází.
  Tohle je umělé vyvolaná vlna, ti lidi vůbec nemyslí, jinak by je muselo napadnout, že VŠICHNI se do toho Německa prostě nevejdou!

 568. Rputi,
  no právě, fakt mi připadají jak v megaakci na fantastické hrnce.
  A NIKDO se jich nezeptá, kdo jim nasliboval nebe na zemi… čím je přesvědčil, že bude fajn riskovat život na gumovém člunu….

 569. Ahoj!
  NoName ad 686 – ještě pořád nemají svůj den! Protože ještě nepochopili, že třetina běženců nelže! A jsou ze Sýrie.

  Možná by se ti „západní“ demokratičtí vůdci neměli scházet s ORbánem. Evidentně má neblahý vliv na šupiny na jejich očích… 😉

 570. No, tak moje dcera je stejně stará jako dcera z tej rodiny, ale na chytrej telefon, kde by si mohla číst knížky, teda nemá ani náhodou. I když si nějakou tu korunu už vydělá.
  Tak jsme z toho volaká zmatená, kdože by vlastně měl být s kým solidární. 🙂

  Ale jinak je mi tej paní líto, asi jsou normální slušná rodina a naletěli. Bohužel. Někdo naletí šmejdům a někdo naletí převaděčům, takovej je život. Vždycky se najdou nějaký hajzlíci a vždycky jim někdo naletí.

 571. Matzurko, ono to s nima nebude jen tak…
  Nedávno sem viděl inzerát, jak německá obec zoufale shání personál na úklid uprchlické ubytovny, dneska jsem někde zachytil, jak běženci ztěžují život českému personálu (že kálí na podlahu…atd.) a není mi to úplně jasné.
  Já bych jim tam dal košťata, kýble, hadry, něco detergentů a řekl jim:
  „Jaké si to uděláte, takové to budete mít!“
  Pustit ven?
  Jen z čisté, uklizené, případně vymalované cimry!!
  Jestli jedou do EU pracovat, ať začnou.

 572. 706

  No, ty uvozovky bych dal spíš na to demokratičtí, než západní…….

 573. Nemohl by mi taky někdo dát 670€ na měsíc?
  Bodli by!

 574. Rputi
  Nemohl. Určitě byste chtěla i ubytování zdarma.

 575. Skimici, určitě nechtěla, takže můžeš těch 670 euro vypláznout ! 😉

 576. Rputi-713- Když zatvrzelý levičák Stiglitz něčemu, co pořádně neznáme, intenzivně a vášnivě odporuje, je velmi slušná pravděpodobnost, že to „něco“ je žádoucí :-).

 577. Šumaváku,
  asi tak. Doma se báli o holý život, a tady se diví, že se nikdo nestará a neuklízí jejich špínu… A nikoho z toho zástupu charit a neziskovek nenapadne jim dávat při vstupu do ubytoven jednoduchý manuál na použití WC a pravidel stran hygieny a úklidu.

 578. Ježiš,
  tak to obyvatelům Lipska fak tnezávidím. To se jim to tam na ubytovně hezky sešlo, když se mydlí Afghánci se Syřany, a jen co přestanou, začnou Íránci s Marokáncema (tam je taky válka nebo proč žádají o azyl ???????)A jak je „rozesadit“, když svůj skutečný původ nepřiznají…

 579. Oteplovači,
  tuchy nemám, stejně jako většina – ale s tou (tučnou) sentencí má každopádně pravdu. Těch obezliček tam nejspíš bude množství větší než malé!

 580. Matzurko 718 – to je ta potíž, že si ty svoje války tahaj sebou …. prostě to multi-kulti ani po muslimácku nefunguje!

 581. 2 Rpuť ad 701 – No, hlavně by to asi chtělo nějakého sbormistra – třeba by to vzal ten, co je souzenej za to zneužívání – a toho jim tam poslal, aby je naučil sborový zpěv písně: Tak už máme, co jsme chtěli!
  Myslím si, že v německých soudruzích by to vzbudilo mohutný ohlas. Ačkoli pro německé soudruhy by možná bylo vhodnější nacvičit Veselýho Horsta…

  Nějak mě jich není vůbec líto. Mají, co chtěli… A ten článek je pomalu na úrovni propagandy kolem toho utopenýho fakana.

 582. „A nikoho z toho zástupu charit a neziskovek nenapadne jim dávat při vstupu do ubytoven jednoduchý manuál na použití WC a pravidel stran hygieny a úklidu.“

  Ale no tak, Matzurko! To by přece bylo pro ně ponižující a nedůstojné. Mohli by se cítit dotčeni.

 583. Tak mě napadlo, jestli výrobce dává třeba ke štětce nějakej manuál, k prkýnku, že se na něm nestojí botama… Šlo by natočit i pár klipů.

 584. A hele…

  Důvěra v prezidenta v září oproti červnu výrazně stoupla. Hlavě státu aktuálně věří 55 procent lidí, při posledním šetření to bylo o deset procentních bodů méně.

 585. Náhodou , skimici, jsem před časem někde četla, že turecké záchody jsou lepší, protože pozice na nich při úkonu je přirozená.:-)

 586. (708) Díky. Vzhledem k tomu, že dost těch lidí znám, tak jsem se dobře pobavil.
  (716) Chvíli jsem uvažoval, zda (713) okomentovat, byl jsi rychlejší.

 587. 725 maYdo
  Na Strahovê se tradovala historka, že se jeden zahraniční student zapomnêl zamknout a jak se držel kliky, v zásadě spadl překvapenému kolegovi pod nohy 🙂

 588. ještě k těm trenclím – dcera přinesla ze školy drb, že ty trencle vyvěsili na Hradě nějací studenti, které za to vyhodili ze školy těsně před maturitou. Že prý to povídala jedna spolužačka a že jde o gympl, kam chodí tej spolužačky sestra.

  Moc věrohodný mi to nepřipadá, anžto se Stolejn k tej akci hlásí a moc se mi nezdá, že by takovou akci přenechali nějakýmu dorostu

  Popravde řečeno, taky mi připadá moc krátká doba na to, aby od tej události stihli zprocesovat vyhazov že školy.

 589. maYdo,

  očem to mluvíš, vždyť je chytili při činu, a študáci to nebyli.

 590. A když tedy Zeman nikoho nezajímá, tak proč tam věšeli ty trencle?
  O tom „nezajímání“ je to nějaké povědomé… 😀

 591. Navedla je ex-Paroubková, ta je věšela do okna 🙂

 592. Halladine, já ne, to šíří nějaký děvče po gymplu, kam chodí dcera. 🙂

  Asi chce být zajímavá …..

 593. skimici,
  ohne srande, v USA jsem se setkala s poťapanými toaletními prkénky. To když došly takové ty papírové „podzadníky“, které obvykle bývají v nějaké krabici hned vedle. A toalety tam byly o dost nižší než v ČR, asi aby se dřepuchtivý potřebný při vylejzání a slejzání nezranil.

  A v mnohých teplejších zemích se toaletní papír přeci neužívá, od potřebných úkonů je levá ruka, kterou nikdy nelze podat na znamení pozdravu jinému člověku, či ji používat k jídlu 🙂 Tak mi to aspoň vysvětlovala indická kolegyně, kupodivu křesťanka.

 594. Sice opožděně, ale přece jen k pohovce – doporučuji použít bezbarvý Clean na okna, postříkat a vytřít hadříkem. Používáme tuto metodu ve výrobě,když se někomu něco zadaří.
  NIKDY NE ACETON – potahovky jsou syntetické a aceton na ně působí jako rozpouštědlo !

 595. 773

  u některých domorodců v tichomoří jeto naopak. A taky se tam smí šoustat veřejně, ale jíst v soukromí.

 596. Asi se budou muset sluníčkáři rozhodnout, zda-li migranti jsou kultivovaní a vzdělaní lidé, nebo „…Podle oslovených psychologů je jednání uprchlíků přirozené. „Pocházejí z oblastí, kde život nemá přílišnou hodnotu. Každý muž tam má u sebe nůž, mačetu či zbraň a pro ně je to přirozená věc….“
  „Kultura“ místních kmenových válek a sporů mi jako obohacení zrovna nepřipadá…

  „Policisté zabavili uprchlíkům na pokojích v táboře ve Vyšních Lhotách nebezpečné předměty, které vyráběli z nábytku.“
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-ve-vysnich-lhotach-si-vyrabeli-zbrane-fta-/domaci.aspx?c=A150925_210406_domaci_san

 597. Muhehehe!

  A zatímco, Komunistická strana Číny úspěšně buduje kapitalismus, papež v „nejkapitalističtější“ zemi na světě hlásá komunismus a komisařem pro lidská práva se stává představitel Saudské Arábie – země s s jedním z nejméně svobodných režimů na světě!
  O nositelých trapně profláknutých nobelovek míru už ani nemluvím….
  http://petrahavelkova.blog.idnes.cz/c/478232/osn-udelalo-kozla-zahradnikem.html

 598. A Andělína nedá pokoj, dokud tu EU nerozloží na prvočinitele!

  …Angela Merkelová, „čechraná“ připravenými PR scénkami jako Nový Spasitel, to ale ve skutečnosti začíná mít docela těžké. Je sice milovaná „imigranty“, se kterými se fotí a kteří dávají svým dětem v uprchlických táborech jména Angela, jako ne tak dávno dávali jejich stejně nadšení předchůdci jména Adolf či Stalin, je ale čím dál více kritizována samotnými Němci. Bavorsko praskající ve švech zoufale volá o pomoc a odpor vůči Merkelové sílí ze všech stran…
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1956-utajeny-rozklad-evropske-unie-verejnost-uz-toho-ma-dost-masove-demonstrace-v-nemecku-merkelova-na-sibir-putin-do-berlina-pane-klausi-stante-se-nasim-kanclerem.htm

 599. Dobré zas ráno… 2 skimic ad 723 – beze srandy… Když jsem v roce 93 pobýval v Japonsku, hajzly evropského typu byly výjimkou. (jak vypadá klasickej japonskej hajzl si najdeš na internetu). No a tam, kde se vyskytly hajzly evropského typu (obvykle dovoz z Německa), tam visel i podrobný návod na použití, včetně instruktážních obrázků. (jeden obrázek je nad tisíc slov…) Japonci nic neponechávají náhodě…

 600. 2 Matzurka ad 733 – Jo jo… V těch končinách mají skauti se svým pozdravem dost smůlu. A nikde nedoporučuji přiznat, že někdo k vytření zadku používá pravou ruku… Jeden starší naivní kolega se nějak prokec a od tý doby se na něj koukali hůř než na prase. A už ho nikam nepozvali…

 601. PeSi 740,
  inu – „kultura vyměšování“ mnohdy napoví o společnosti víc, než filosofické a náboženské traktáty….

 602. Ale předpokládám, že to pořád není důvod ke změně kurzu, oni se ti demokratičtí povstalci nakonec určitě někde najdou. I kdyby ze Sýrie nemělo zůstat nic.

 603. Dobré ráno,

  to je debil, zten Kohout….

  jde si pro uptrchlíka jak pro buřta do krámu. já teda bejt uprchlíkem bych asi radši zůstala v azyláku, než žít pod jednou střechou s takovým zjevem….

  zejména, když mi mně jde vyzvednout za doprovodu medií, takže je jasný, že se chce jen zviditelnit.

  Popravdě řečeno, to je ten pán takovej dement, že neví, jak to funguje? Spíš si myslím, že věděl, jak to dopadne a uprchlík doma mu nehrozí a že to byla sehraná scénka.

  Tomu chlápkovi nejde o žádnou pomoc, jen o to, aby mohl prudit.

 604. Na přistávací dráze mají přechody pro chodce ? 😀
  A jetslipak tam má přednost chodec před letadlem?

 605. [748] A taky je tam přerušovaná čára, takže tam smějí předjíždět. 🙂

 606. Foundry (734) – dík. Já věděla, že se zjevíš a proto jsem čekala na tvoje vyjádření. :-)))

 607. Historka z počátku 70. let
  V té době se obnovila instituce tzv. vlaků družby. To přijel do Prahy vlak plný sovětských přátel, podívali se na Hrad, na výstavbu sídlišť atp., vlak zajel do Karlových Varů (znalost prostředí se pak některým účastníkům za čtvrt století mohla vyplatit), vlak pak zajel do Ostravy, navštívilo se nějaké JZD, pak Bratislava, Tatry a pak už směr Čierná nad Tisou (co se za buržoazní předmnichovské republiky nazývala „pri Čope“) a zase zpět. To bylo na úvodní vysvětlení.
  Čeští průvodci to mívali (a) za odměnu – ti kádrově uvědomělí či (b) za trest – ti ostatní. Jedna průvodkyně sub (b) zažila pak následující historku. Dostala na triko docela fajn partu (někteří z nich by se u nás po plyšáku mohli i prohlašovat za disidenty), jediný problém byl, že i na sovětské poměry chlastali víc než první ligu. Každé ráno pak měli schůzi na téma „opilství není vlastností sovětského člověka“ – a večer to jelo dál jako den předtím. Jednou v noci se z WC (bylo na chodbě – jsem někdy v roce 1972!) ozvala rána a pak děsivý jekot. Vběhnuvši uviděli roztříštěnou mísu, roztříštěnou splachovací nádrž, nahého ječícího muže sedícího ve střepech a v krvi odkapávající z jeho zadku. Sanitka ho dovezla do nemocnice, kde ale průvodkyně udělala chybu. Službu konajícímu chirurgovi vysvětlila, jak k věci došlo: dobrý ten turista ve stavu značné opilosti vstoupil do oné kabinky a zjistil, že mu mísa překáží. Tedy na ni vyskočil a zakolísal. Alkohoů i špatné ukotvení mísy udělalo svoje. Snažil se něčeho zachytit. I zachytil se (špatně ukotvené) splachovací nádrže, ta to nevydržela a utrhla se. Při pádu rozbila mísu, ta se rozpadla a dobrý muž do těch střepů dosedl zadkem. No a to už chirurg nevydržel. Vzal sice do ruky nějaký vercajk, instruoval sestru stran dezinfekce – ale v zápětí dostal hysterický záchvat smíchu. Prý těch nástupů na akci měl pak několik. Nicméně střepy vyndal, rány ošetřil a jelikož pacient se choval statečně, přidal snad i pochvalu: moloděc! –A následek: turista večer pil jako kdykoliv předtím, nicméně ve stoje a ptal se jak dlouho jede ten vlak do Karlových Varů. Když už bude muset celou cestu stát…

 608. NoName 752,
  ale kdepak! Žádné podléhání!

  Jen kdyby se to Putinovi podařilo, tak by to byla ostuda tak příšerná, že už by se z ní „slavnej Západ“ s Velkým bílým otcem a Agelou spasitelkou v čele, nevzpamatoval! 😀

 609. 753-já jsem v SSSR byl v 80. letech, a záchody měli jenom turecké. Někdy dokonce v extrémně redukované verzi-jenom díra v betonu.
  Ještě v 90. letech měli turecké záchody Chorvaté na některých benzinkách, ale už jsou všechny předělané (aspoň tedy tam, kde jsem se stavoval po letech).
  V Bulharsku a Rumunsku jsem je nepotkal, přestože jsem je dle vyprávění očekával, ale pohyboval jsem se hlavně v Sofii a Bukurešti, tak možná proto.

 610. Já byl s rodiči jako kluk s rodiči dvakrát s ČEdokemv \Bulharsku, ale turecké záchody si nepamatuju, že by tam byly.

 611. Já se setkala s tureckými záchody v r.76 v kemou na pláži u Burgasu, no a pak v r. 1983 v kempu na pláži u Saint-Tropéz. V tom francouzském měli zdemolované splachování – chyběl kus trubky od nádržky k tomu polybanu s dírou a šlapkama, takže při neopatrně manipulaci šlo zároveň i o sprchu 🙂

 612. A jedno OT, ovšem aktuální,

  jede prosím někdo příští sobotu na „hovězí prase“ jen na odpoledne s návratem ve večerních hodinách ? Pokud se mi podaří urvat čas na účast, tak to zase budu mít bez auta…

 613. 757-na Côte d’Azur jsou záchody na plážích opravdu drsné (obecně ve Francii např. i na benzinkách), ale třeba v kempu v St. Tropez (nebo spíše v Port Grimaud) byly záchody a sprchy na úrovni, v dostatečném množství a udržované čisté celý den (ale kemp byl spíše britsko-německý, než francouzský).

 614. >> NoName
  Před lety se vracele manželka ze starším synem do „prostřední Evropy“ a po shlédnutí jakéhosi WC na benzince se rozhodla, že to vydrží až do Švýcarska. A pravila, že neprohloupila. Člověk by řekl, že tady se ukázala státní hranice svým vlivem důraznější než hranice jazyková. Ovšem je nutno poznamenat, že švýcarská francouzština má vedle nettoyer velice symbolický výraz poutser . Možná, že v Kotlince by bylo možno očekávat čistší WC tam, kde se místo čistit říká pucovat.

 615. Turecke zachody mivali na nadrazi v Čopu. Byly umistene naproti vchodu na „pány“, ktery ustil do centralni haly s pokladnama. Zachody byly pro lepsi prehled o ovcanech bez dveri, vchod z haly byl vytvoren dle barovych litacich dveri z westernovych saloonů.
  Tim padem byl neustale dokonaly prehled od pokladen o jejich obsazenosti a naopak o stavu front na biléty.
  Radeji jsem jim posral fundament sochy rudoarmejce venku v parciku pred vokzalem. . .

 616. V 60. letech byly turecké záchody na koupališti v Brně-Zábrdovicích.

 617. Martine, to víš – Brno.
  Šimone, Užhorod byl o něco lepší. Tam zbyly ještě prvorepublikové hajzlíky a tak je v rámci uravnilovky obezdily po horní hranu mísy a zepředu bylo takové cihlové schodišťátko. Někdy počátkem 70. let je prý kompletně přestavěli na standardní sovětský systém. –Ale nepomlouvejme jenom na východ. Před lety se mě ptal vyděšený něemcký turista v newyorkském hotelu, zda nemá ucpaný odpad neb ve výchozím stavu byla mísa plná vody. Po vysvětlené pravil něco jako „diese Amerikaner“ a protože jsme byli v hotelové lobby vyložené mramorem, tak si neodplivnul. Pak ještě zkritizoval nízkou bočnici vany a obtěžkán fototechnikou vyrazil do víru Big Apple.

 618. Veřejné toalety s malými dvířky a la „saloon“ jsme v USA zažili taky, někde na odpočívadle v pouštích 🙂 A špinavé to tam taky bylo až běda. Manžel dumal, zda jsou ta dvířka proto, aby případná jízdní hlídka hned viděla, zda tam není nějaký feťák nebo houmlesák (uprostřed pouští ?).
  Ale nejhorší zážitek se Země Svobody byly toi-toi u benzínky na hranici Kalifornie a Arizony, v letních cca čtyřiceti celaskona bylo vevnitř tak 55, celé rozpálené a o odéru raději nemluvit. Takže jsme raději odjeli dál do pouště a šli skautsky s lopatičkou…..

 619. 765-tento styl (s různou velikostí dvířek) se v USA používá často, i na letištích, u kanceláří a tak (jestli je to tak i na dámských nevím a společné toalety jsem viděl jenom ve filmu). Je to dost nezvyk pro příchozího … 😉
  A ještě jedna jinakost USA-napevno uchycená sprchová hlavice… To je úplně jiný styl sprchování.
  Ale pořád IMHO vedou Angláni-ta jejich umyvadla na toaletách s teplým a studeným kohoutkem půl metru od sebe-u vany se to dá chápat, ale jak si ve vlažné vodě umýt ruce, na to jsem nepřišel.

 620. A bacha,

  jedno ruské letadlo nebylo puštěno přes Irák, muselo se vrátit….
  Amíci asi konečně dosáhli svého.

 621. ad 749 – Maydo, když si na mapy.cz otevřeš letecky letiště Vaška Ruzyněho, tak tam ty „přechody najdeš taky, je to označení konců dráhy.

 622. A někdo na chvíli změnil ve wiki odkaz na paní merklovou
  objevilo se tam :
  „Angela „Mutti“ Dorothea Ferkel ist eine deutsche Lügnerin und Sklavin der USA. Sie ist leider seit dem 22. November 2005 Bundeskanzlerin der Bundesrepublik Deutschland.“

 623. Iráckým uprchlíkům se nelíbí ve Finsku a ruší své žádosti o azyl. Informovala o tom agentura AFP. Údajně je tam nuda a zima.

  Proč je nevzali na hokej ?

 624. Já byl v r. 1966 v Bulharsku a jeli jsme osobním vlakem ze Sofie na Rilu, kouknout se na monastýr. A ve vlaku byl taky turecký záchod. Když jsem tou dírou viděl míhat se pražce, dostal jsem zácpu. Za nic na světě bych tam znovu nevlezl.

 625. zdravím!

  OT: myslím, že to byl americký tajemník Henry L.Stimson v dobách 2.wv., který při oznámení, že američtí šifranti prolomili japonský kód, prohlásil, že gentleman nečte ciží poštu 😕 Nu, a angličtí gentlemani už asi vymřeli po meči i po přeslici 🙁
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6659-odhaleno-britska-vlada-spehovala-vse-mamuti-operace-byla-vetsi-nez-cokoliv-co-delala-nsa
  http://www.prisonplanet.com/documents-british-government-spied-on-everyones-web-activity-targeted-internet-radio-listeners.html

 626. 763 – dvd
  ten amerikansky hajzl plny vody se dvema otvory jsem take zazil.
  Po „velkem“ pouziti mi slo hovno naproti a vubec to nebyla sranda – voda dostoupala par cm pod okraj, polozeny kabel juž zvedave vykukoval, ale najednou se to vysalo tou druhou dirou. . .
  Malem jsem si tam sel sednout podruhe. . .

 627. 763 dvd
  namouduši jsem to 1000 km od Moskvy na východ zažil ještě v roce 1998 🙂

 628. 773 chápu quivisi, měls obavu, že ti pražec urazí pytlík…

 629. 764 ahoj Fauste
  hlava a oči mi jdou do vývrtky jak je zase moderní znásilňování. Bojovníci znásilňují jezídky, že pomalu ani nemůžou bojovat. V těch campech š…. cihla kámen. V Ostravě ten sportovec znásilňoval dívku v křoví čtyři hodiny a ještě jí škrtil. Osud horší než peklo.
  A pak že už se neroděj pořádní chlapi! Docela by mě zajímalo, jak to maj v krvi s VO2 ma a max tepovou frekvenci, max objem nádechu a různý vytrvalostní či dynamické parametry, kterými tady nebudu zdržovat. Vždyť na chlapa s takovými parametry by se před bordelem musely stály fronty!

 630. 735 Foundry, z čeho děláš kanapata? Z nitrocelulózy?

 631. 778

  Jo, ty čtyři hodiny mě taky zarazily.. Tiše závidím .. 😉

 632. 778 skimici, počkal bych na závěr prověřování. Leckdy to vypadá jinak na začátku a jinak na konci.

 633. Mě se ještě v Koreji a v Japonsku líbej takový ty kombi s bidetem. Vhytrý prkýnko s tryskou na p… a pro dámy na p…. kousek dál. V lepších hotelích ta voda je i teplá a má to i fén. Dámy by ještě postrádaly snad jen kulmu.
  Se studenou vodou a s automatikou je to ale napoprvé podivné. Neočekávaný výstřik chladné vody přímo tam,, nikterak intenzivní ale přesto nepřehlédnutelně důrazný způsobí takový zvláštní stav, který bych pracovně nazval celkovým zkřehnutím 🙂
  Jinak v Executive provedení s teplou vodou je to fakt supr.
  S levou a pravou rukou. Jím často nešnekacky rozjíveně jen vidličkou v pravé ruce, když je atmosféra uvolněnější. Mezi muslimáčema tak jím vždycky. je to jednodušší.

 634. Rputi,
  ten výraz již brzy*) nebudou potřebovat. Prostě se o tom zakáže psát – a je to. Inu, nastoupí švédské poměry.

  *) původně jsem chtěl napsat „vbrzku“ ale vzpomněl jsem si na to extempore Tondy Novotného na 1. máje 1964 (?) a radši jsem to napsal jinak.

 635. Prkynko se zabudovanym bidetem je vzdy na teplou vodu, levnejsi ohrejou cca litr a pak smytec, lepsi maji prutokovy ohrivac. Lze nastavit i teplotu nasledneho ofuku, teplotu vody, pozici ostriku, rozptyl a i vcelku zbytecne vyhrivani prkenka.
  Nektere typy maji i pamet na osobni nastaveni vyse uvedenych parametru.
  Vse lze bezne koupit v CR.

 636. V těch vymoženostech vám chybí AOT – automatický odstraňovač tampónů (jak je naznačeno v tom známém vtipu…)

 637. Tos mi připomněl : ještě i regulace tlaku ostřiku (od bláta na cvičiště po loňské kaštany) a luxusní verze v integrálním provedení se sanitární keramikou i automatické spláchnutí po opuštění prkénka.

 638. [773] To já turecký záchod v bosenském vlaku použil (1990). Nezapomenutelný zážitek.
  Po tom vlaku mi vagón ČSD v Záhřebu připadl jako vrchol civilizace.

 639. 788 Šimon klein
  tímto tempem se za chvíli dostanete až k 6th sense. To maj myslím pračky, že samy poznaj míru znečištění a režim si navolí.
  Doufám že to nejde hacknout…

 640. 792 – no vetsina tech chytrejsich bidetů ma rizeni built-in mikroprocesorem.
  Dale nektere (napr. co mam doma) se ovlada IR remotem. . .
  Takze verim, ze v ramci IoT bude k taškařicim dost prilezitosti. . .
  Takovy atentat vařici vodou, napr. . . .

 641. SpiegelOnLine: http://www.spiegel.de/politik/deutschland/angela-merkel-buesst-sympathien-ein-horst-seehofer-gewinnt-dazu-a-1054765.html
  Doporučuji diskuzi – je to síla. Ukázka: Ještě před rokem bych se bouřlivě zasmál, kdyby se mě někdo zeptal, zda bych volil CSU. 40 let to bylo pro mne, spíše levicově zeleného, nepředstavitelné. A teď bych mohl Seehofera obejmout. Pikantní je, že článek byl z hlavní stránky stažen a je nutno jej najít cestou HLAVNÍ STRÁNKA >>> POLITIK >>> DEUTSCHLAND.

 642. Šimone
  shodou okolností mám na jedné toaletě to samé. S tím dálkáčem.Vždy kontroluji, jestli je na místě 🙂

 643. >>dvd 794,
  teď už bude následovat jen sešup a držkopád!

 644. 794 dvd
  to je fak nehorázné ta diskuse
  „Um eine Götterdämmerung zu erleben braucht Merkel im nächsten Jahr nicht mehr nach Bayreuth fahren. Sie inszeniert ihre eigene. “
  Ach ti Němci

 645. (753) Také z té doby: Plavečák v Podolí, kamarád se odebral na záchod. Mísa nebyla přidělaná, takže když se zavrtěl, začala se kácet. V zoufalé snaze se něčeho chytit trhnul šňůrou splachovadla tak, že si srazil nádržku na záda. S vodou docela šlupka, týden se nemohl hýbat.

  Bulharsko campingy v semdesátých: Hajzlíky výhradně turecké, litinové, v betonu. Použitý panaprd se do toho nesměl házet, na ten byl železný koš, obvykle šikovně umístěný u hlavy uživatele. Rumunsko totéž, nebo jen díra v betonu. Od té doby jsem tam nebyl.

 646. Možná by měli konzultovat Čunka….?

  …„V současné době dodáváme kontejnery pro běžence do Německa, pracujeme na poptávkách ze Švédska. Registrujeme také zájem z Rakouska a Maďarska, ale pro tuto poptávku zatím narážíme na nedostatečné výrobní kapacity,“ řekl Novinkám Jan Petr, ředitel pro marketing a export společnosti Touax, která vyrábí kontejnerové moduly v Supíkovicích na Jesenicku…
  http://www.novinky.cz/ekonomika/381552-ceska-firma-dodava-kontejnery-pro-bezence-do-nemecka-nestiha-vyrabet.html

 647. 799 Rpuť
  tak zas až tak nová technologie to není. Výhodou je, že se to dá naplnit, převézt kamionem, vlakem, lodí a postavit to někde jinde. Dřív u toho bývala i kola, tyč a koník 🙂

 648. BOMBA!

  Pokud je ta informace pravdivá, změní to nejen situaci regionu, ale bude to změna takříkajíc globální.
  Co na to říká Velký Bílý Otec?

  …Dramatická zmena v sýrskom konflikte.
  V námornej základni Tartus v Sýrii zakotvila čínska lietadlová loď Liaoning. Čína vytvorila s Ruskom otvorenú vojenskú alianciu a tým sa mení nielen situácia v Sýrii, ale v celom svete.
  Čína sa plánuje do konfliktu zapojiť oveľa hlbšie a spolu s Ruskom začne likvidovať teroristov v okolí Sýrie.
  Článok prinesieme onedlho, zostaňte s nami
  https://www.facebook.com/medzicas?fref=nf

 649. 685 – Hm, Schumachere, tak jsem chvilku přemítal, že Ti na to odpovím cosi v tom smyslu, že nelze vše převádět na výši hladiny dopaminu, neb svět není jednorozměrný, a že se také může snadno dít, že člověk, zvyklý si vždy po ránu udělat pár temp v průzračné, sluncem prozářené vodě, najednou či pozvolným vývojem plove v hnoji, ježto nic jiného než hnůj pro plavání k disposici není a v dohledné době ani nebude…

  Jenže mezitím jsem zjistil, že následující debata (bez mého sebemenšího přičinění) v zásadě utonula ve fekáliích. Proč? O tom bys možná, v návaznosti na 685, mohl spíše přemýšlet Ty než já. Dokládá to Tvoji mnou citovanou úvahu, anebo naopak ukazuje na nějakou její díru?

 650. Ještě sem s dovolením dám odkaz: http://blog.aktualne.cz/blogy/tomas-haas.php?itemid=26003

  Hezké, jenže (1) do voleb je daleko, do jejich v řádného termínu tím spíše, a (2) před volbami stejně budou všechny strany proti imigraci a proti islámu.

  Proto bych si myslel: Tlak na referendum ano, tlak na předčasné volby ano. Povede-li k nim či jinam, je prozatím druhořadé. Ne-li hned, tedy v příštích krocích by asi bylo na místě začít uvažovat o vyvození odpovědnosti pachatelů.

 651. Když tak koukám na preference politických stran a hnutí, tak bych si od předčasných voleb moc nesliboval. Ledaže by se ty průzkumy mýlily zásadně a to, jak tak trochu sleduji cvrkot, asi nebude reálné, zatím. Že tu nevidím žádnou pro mne lákavou formaci (Svobodní mne jen serou nejméně), to obrázek jen dokresluje.

 652. 804 — AeroKarle, souhlasím a jdu si lehnout. Jen (pro každý případ) uctivě, leč výslovně upozorňuji, že co píšeš, není v naprosto žádném logickím rozporu s tím, co v 803 píšu já.

 653. No ale já se nijak programově nesnažím být v rozporu … Spíš mi i treperendum i volby přijdou prostě zbytečné, „vtutochvíli“.
  Dobrou noc, také za chvíli zapeleším.

 654. 801
  Zpráva, že nějaká čínská válečná loď proplouvá Suezem do středomoří se objevila už předvčerem bez udání typu.
  Myslém, že to bude kachna. Taková velká loď se nedá přehlédnout, už by toho byly plné noviny.
  I když důvod proč by se našel. Její ruská sestřička ( Kuzněcov ) je na opravě v Murmansku, a její nová letka složená z Migů 29 M zahálí na Krymu. Dosud z Kuzněcova létaly Su 27

  teoreticky by z té čínské mohly startovat.
  Ona flotila vedená letadlovou lodí budí respekt. A Rusové s ČíŇANY NEDÁVNO VE STŘEDOMOŘÍ cvičili.

 655. Halle …. a plánují další „cvičení“…

 656. 808 – Ověřit se to zatím nedá, nutno vyčkat

 657. Dobré ránko!

  Velký Bílý Otec patrně nebude nadšen!

  …Vlajková loď Černomořské flotily raketový křižník Moskva proplula Bosporem a Dardanelami a zamířila k břehům Sýrie…
  …Ruská média neinformují, zda má posilování vojenské přítomnosti válečného námořnictva souvislost se syrskou krizí. Nicméně po cvičení zůstane křižník Moskva ve Středozemním moři, kde se postaví do čela trvalé skupiny ruského válečného námořnictva…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-posila-k-brehum-syrie-svuj-raketovy-kriznik-moskva/

 658. Moskva má na palubě protiletadlové rakety S 300….
  Ale to není nová zpráva, to se ví skoro týden

 659. Halle,
  zajisté mi uniklo, jsem tu nebyla.
  Ale i kdyby neuniklo – v kontextu s dalšími zprávami se „úhel pohledu“ jaksi mění. 🙂

 660. 802 Zpátečníku, zjednodušuju. Jinak nelze. Subjektivní vnímání – asi jsou nějaké objektivní hranice, mezi kterými se dopamin uplatňuje. a relativní.
  Potkají se dva někdejší spolužáci. Mám se úžasně, praví jeden. Jsem milionářem, co ty? Ale, stojí to za hovno, na to druhý. Jak to? diví se první. Před tím jsem byl miliardářem… Tak je to s lecčím.
  K pocitům, jsou prostředkem, kterým jsme ovládáni. Máme to implantováno kulturou. Jsme učeni na vybrané informace například o některých historických událostech či jiných událostech, které nemůžeme změnit, reagovat negativním pocitem nebo i pocitem viny. Od kterých si ulevíme, učiníme-li co je po nás požadováno. Ukáží nám něco takového a nastaví kasičku. Nebo požadují abychom reagovali nějakým sebepoškozením, které sníží naši životaschopnost. Nebo abychom jim dali hlas ve volbách. Protože kdysi kdesi se stalo či bylo učiněno něco hrozného. Tohle slýcháváme například i od rodičovské autority, politická není prakticky jiná. Kolikrát na své námitky jsem slýchával a slýchávám ono Jen aby sis to uvědomil… Bez toho, že by byla očekávána pragmatická reakce. Na to se chce odpovědět A kurva, k čemu mi to bude? Kdysi kdosi komusi něco zlého provedl. No a? Co se ode mně žádá? Mám se posrat nebo co?
  Někteří takové, u kterých se nedaří vzbuzovat takové nepříjemné pocity, nazývají psychopaty. Je užitečné být trochu psychopatem.

  Aktuálně „uprchlíci“. Situace se vyvíjí jak jsem předvídal a popsal. Politici štelují udice na voliče. Včerejší multikultije zapomenuto. Začínají se předhánět v tom jak nás spasí. Žháři nabízející hašení. Dobrý byznys.

 661. 810 Rputi, proč ne, když mají lodě a dost páry, proč to nechat se flákat. Zrezly by kotle. Krom toho vojsko má být vytíženo. Jak se fláká, leniví a přicházejí na ně vzpurné myšlenky.

 662. 804 Karle, velmi si ulehčíš rozhodování a ušetříš spoustu času, když si od žádných voleb nebudeš nic slibovat.

 663. 816
  Schumi,
  ale na druhé straně musí být strašlivě deprimující, že většina okolí je tak blbá, že nevolí jako Karel. Nebo přinejmenším nemyslí jako Karel. Jak je to možné ?
  Co s tím ? 😉

 664. 791 Honzo, já si nejlíp a nejrychleji odložím na sibiřském lesním záchodě, kam se vypravuju s polní lopatkou či rýčem. Oříznu a odklopím drn… zvuk jak když se kácí strom… přiklopím. Když je ranní rosa, okolní mech je lepší než hajzlpapír i žínka dohromady. Jde to ráz na ráz. Když jsou komáři tak i velmi rychle.

 665. 818

  NJN, Schumachere,
  ale s každým h. cestovat na Sibiř ? Trochu drahé a nepraktické !
  😉

 666. 817 Halladine, deprimující samo o sobě nic být nemůže. Jedině jak pro koho. Prostě humanaction. Karel nějak volí, nějak snídá, nějak obědvá, nějak večeří, nějak vykonává spoustu činností. Třeba aktuálně klohní něco k obědu. Vysoce pravděpodobně něco jiného než já. Vysoce pravděpodobně si pochutná. Jako já. Proč by to mělo deprimující? Proč by se s tím, přesněji řečeno, kdo by co s tím měl dělat?

 667. Halle,
  Schumi není Putin!
  V závějích a s tygrem v zádech by ho ta sranda rychle přešla! 🙂

 668. 819 Halladine, línej předpokládal, že chytrej si domyslí uvozovky.

 669. 821 Rputi, ano, tygr může být intenzívnější urychlovač než komáři. Ovšem než tuzemští šumavští komáři. Na Sibiři dá každý přednost tygrovi. V létě. Protože tam jsou tak strašní, že stačí chvilka a z pytlíku je nákupní taška.

 670. 818 Schumi Schumi!
  Jseš tak ten z filmu co mu říkali nedávej tu sirku zpátky do krabičky! Nedávno tady proběhla informace, co se přihodilo indickému rolníkovi moče na poli. K kotlince žije i medvěd a nedávno byl vyfocen i šakal. To nemluvím o menších či větších potvůrkách.
  Již F.L.Čelakovský vzpomíná:
  Anuška konopě močila, žabka jí do kapsy skočila; na druhý den močila len, žabka jí z kapsičky skočila ven

 671. Jeden vzpomínal jak v létě na Sibiři stanovali. Ráno se probudili a tma. Skrze síťkové okénko nebylo nic vidět. Posvítili si, okénko bylo zakryto moskyty, skrz každé očko síťky trčel dovnitř jeden hladový sosák. Tak vzali holítko a….

 672. 823

  poslední věta..

  to deprimuje, zvlᚡkdyž nákupní centrum v nedohlednu 🙂

 673. 806 – Jen s dovolením ocituji 803, AeroKarle: Povede-li k nim či jinam, je prozatím druhořadé. O zbytečnosti (na prvním plánu) není pochyb. Na druhé straně, jednak ani jedno stejně nebude, jednak má-li se něco dělat, někde se musí začít.

  Objektivně vzato, lépe by asi bývalo začít už třeba bojkotem biopaliv a čehokoliv eurounijního podobného druhu, ale tyto zhůvěřilosti bohužel zdaleka neměly potenciál dostatek lidí dostatečně nabudit. S imigranty je to něco jiného. Nyní jsme v historicky kratičkém okénku, kdy na jednu stranu zde je již dost lidí vědomých si rizik (vnesených bezpříkladnou indolencí EU), a zároveň ještě dost málo muslimských hrdlořezů, kteří by je (nasměrováni místními quislingy) dokázali efektivně umlčet.

 674. 814 – Omlouvám se za útržkovitost, Schumachere, datluju, jen než se mi dobije baterka do foťáku. Snad se mezitím nezatáhne…

  Abych Ti to celé torpédoval, začnu tady: Tohle slýcháváme například i od rodičovské autority, politická není prakticky jiná. – Jo, jenže rodiče má člověk (nanejvýš) dva, a i ti se mohou navzájem lišit, v rétorice i v názorech. Dospělý je vystaven nespočtu vlivů, a navíc zhusta sám aktivně vyhledává další, intuitivně, veden vnitřním kompasem, i vědomě. A ty se mohou značně lišit od proudu hnoje, řítícího se z médií jak z mlýnku na maso poháněného spalovacím motorem. Evelyn Waugh, už skoro půl století mrtvý, ku mně mluví daleko naléhavěji než sbor Halíků, Šiklových a Malých kvílejících sborem, o trapných figurkách jako Pehe vůbec nemluvě. Samuel Beckett říká něco jiného než Waugh, Graham Greene než Beckett – a přesto jsou všichni dohromady relativně blízko sebe a nekonečně vzdáleni dnešnímu mainstreamu.

  A krom rodičů má člověk další příbuzné. Vidím, co si kreslily mé pratety do náčrtníku před sto lety. Vidím, jak se rozhodovali moji (pra)pradědečkové před stopadesáti lety, občas i některá prababička; nevím sice s jistotou proč, ale i tak ke mně mluví poměrně jasně, a leccos jednoznačně vylučují. Za těchto okolností myslím není zrovna pravděpodobné, že bych se příliš nechal citově vydírat propagandou…

  Politici štelují udice na voliče. (…) Žháři nabízející hašení. – viz 803, bod 2.

  Tak, a abych nakonec postavil vše na hlavu, udělám přesně to, co Ti opakovaně vyčítám: Vše zredukuji na jediný faktor. Nějaký už si vyberu…: Co třeba Zeitgeist? I kdyby jen v podobě blbé nálady, vnesené Havlem, a původně dost neurčité. Anebo (když už se občas odvoláváš na Marxe) všeobecná úvěrová míra. Ta už dlouho je fakticky záporná, západní ekonomika ve skutečnosti neroste (někdy sem dopíšu, jak to dopadlo s tím bojlerem). Kdyby byla kladná, odebral bych se do garáže a tam něco bastloval; takhle vidím, že to nemá cenu… Zpět k boji s jednofaktorovostí: Různí lidé samozřejmě jsou různě disponováni se na základě téhož (jednotkového, abychom k věci přistupovali vědecky) podnětu agitovat, nadchnout či naopak pohroužit do deprese, anebo jej zanechat pod prahem své citlivosti; potud jistě máš v 685 pravdu. Jenže agregátně vzniká nějaká nálada; ta se sice oběma směry (ba snad libovolným směrem) posiluje kladnou zpětnou vazbou, je ale dost zřetelně oddělitelná od individuálních disposic.

 675. Panebože, sbor kvílející sborem… To tedy je neomluvitelné, přímo otřesné. Rychle do terénu, než tam ještě něco najdu.

 676. Našla jsem zajímavou věc v jedné diskusi na zerohedge – citace z článků BBC o tom, že Nulandovou postihla asi před týdnem mrtvice. Ale když si to dám do Googlu, dostávám odpověď – Some results may have been removed under data protection law in Europe…. 8-o

  V té diskusi je toto:
  „Assistant Secretary of state for Europe and Eurasian Affairs Victoria Nuland arrived at the hospital St Francis (St. Francis Hospital) in the state of new York after a stroke, the consequence of which was a partial paralysis of the right side of the body and slurred speech“ – reports the BBC

  „On the eve of the assistant Secretary became ill on the job, but timely care was, as Victoria Nuland worked in the office alone. Only after some time, found her unconscious, her assistant, and then was summoned emergency assistance. Doctors diagnosed a stroke and, as a consequence, hemiplegia (paralysis). Decided immediate transport Victoria Nuland in the best cardiology clinic USA the Hospital of St. Francis. We wish Victoria a speedy recovery“ – informs a leading BBC America…

  Vynechávám okolní komentáře, nemají ji tam moc rádi…
  Možná budete někdo úspěšnější s tím hledáním.

 677. Ve Švýcarsku chytla ubytovna, v Německu hoří co chvíli, ale Maďaři a Češi jsou xenofobní.

 678. NoName 833 – no jistě!
  Nějakým ohýnkem si vítací německé nadšení nenecháme kazit, selbstverständlich?

 679. …Švýcarská vláda poprvé zveřejnila čísla k sociální integraci pracovně schopných azylantů s povolením k pobytu, kteří se nacházejí až sedm let ve Švýcarsku. Sociální dávky však pobírá, rozčleněno podle země původu, toto procento z nich: Eritrea: 91 procent, Turecko: 89, Sýrie: 87, Írán: 84, Srí Lanka: 75…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nemecko-skutecne-pacha-sebevrazdu-Je-cim-dal-jasnejsi-ze-bezenci-neprinesou-ekonomice-nic-Ekonomka-Sichtarova-natvrdo-hovori-o-rozkladu-socialniho-systemu-400937

 680. Ahoj!
  A co je ještě horší, ti Němci píší, že „levicoví demonstranti…“,že by měli na mysli nácky?

 681. No jístě, přece nacisti byli sociálisti, to už nám bylo vysvětleno!

 682. A Babiš opět naslinil prstík a vtýčil do prostoru ….. a otočil na obrtlíku ….

  Jeden z největších příjemců dotací, člen vlády, která přijala kvóty…. atd …. atd….

  …Ministr financí Andrej Babiš (ANO) byl jediným hostem nedělní Partie FTV Prima. A spustil pořádnou kanonádu nejen okolo uprchlíků. Německo prý páchá ekonomickou sebevraždu v přímém přenosu a teď k tomu ještě nutí okolní země. Jako ministr přitom ví, že to není poprvé, co velké státy EU k něčemu nutí ty menší. Evropské dotace označil za strašlivou věc, kterou by bylo nejlepší zrušit, a vychválil Miloše Zemana za cesty do Číny a kontakty s Vladimirem Putinem…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Andrej-Babis-na-Prime-nadaval-na-EU-jako-jeste-nikdy-Nejvetsi-tragedie-Evropy-Silni-tam-prehlasovavaji-slabe-bezne-sam-jsem-to-zazil-mnohokrat-A-ty-jejich-dotace-jsou-nesmysl-zrusme-je-401053

 683. 2 Rpuť – No to je ovšem strašné… A zrovna o víkendu… To jsem zvědav, jak budou psát Bureš-noviny v úterý ráno… A zdá se, že kdo chvíli sral, již sere opodál.

 684. PeSi,
  zatím to nevypadá, že by šlo zaujmout zásadní stanovisko, vytyčit cíle a nastavit zrcadlo.
  Jen jestli se ten Bureš neunáhlil. Aby se neocitl na opačné straně barikády… 😉

 685. No nevím. Chvilku jsem na to koukal a připadalo mi že se z pana Babiše řinou relativně nesouvislé populistické plky jako obvykle a jako pokaždé jsem užasl jak mohl sám vytvořit tak bez legrace silné hospodářské imperium. Protože něco dělám na kompjútru, tak naopak žasnu jak Chovanec téměř za sebou pálí mosty k úžasu moravce, který ho překřikuje když zmínil, že přerozdělování poutníků je porušením Listiny lidských práv a nežasnu nad výrony paní Elišky Wagnerové, pro které slova hledat ani nebudu.
  Co Chovanec blbne? Vždyť ho vyloučej nebo nebo přinejlepším vyškrtnou 🙂

 686. 2 skimic – prozradím Ti sladké tajemství… To „bez legrace silné hospodářské imperium“ žije jedině z dotací a podvodů, jinak dost těžce prodělává… Ono v týhle zemi se ledacos vykecá… Skoro všechno…

 687. zdravím!

  Zírám jak jelen :- Naše vláda zřídila v rámci služebního zákona na každém ministerstvu a státním úřadě tzv.prošetřovatele, který má shromažďovat i anonymní udání na státní zaměstnance, včetně ministrů a jejich náměstků 😕

 688. To je samozřejmě velmi macho-sexistický článek zcela na přímo naznačující, že paní, dífky a cca 4% pánů pracující ve státní správě vypadají tak příšerně, že nejsou k pojeb… ehm k projednání ani k přímo určenými vykonavateli.

 689. 829 Zpátečníku, vždyť píšu, že zjednodušuju. Nesnažím se podat komplexní pohled. Bylo by to na velmi rozsáhlé pojednání. Tak moc se nenudím….Jenom se snažím upozornit na něco, o čem se domnívám, že je přehlíženo. Všeobecná například a typicky „blbá“ nálada – ano,ovšem jak jinak než skrze blbě naladěné nositele a zainteresované šiřitele. Samozřejmě, že komplexita plná zpětných vazeb. Někde předešle jsem o tom psal.

  837 kdepak Quivisi, všeobecně je nám vykdácáno, že náckové jsou pravicoví extremisti. To znamená, že více napravo od Margharet Thacher. V podstatě libertariáni.

  831 Rputi, samozřejmě, že bezprostředně před tím, než si odložím, provedu rychlou observaci odkládacího prostoru.

  Aktuálně se v litiňáku zapékají brambory s kořením, proložené cibulí a slaninou s navrch položenými kotletami potřenými solí, worcesterem, dijonskou hořčicí, pepřem a česnekem. Ve finále na to přijde roztavit ještě parmazán. To je samozřejmě lež pro zdejší šnekatele, ve skutečnosti obyč. třicítka eidam.

 690. 842 PeSi, oba víme, jak pravil H.V. (což je někdo naprosto odlišný od V.H.), že jsou jen zlí lidé. Jen někteří na různých stranách. Problém je v tom, že hodní lidé sice jsou schopni svrhnout zlo, ale nejjsou schipni si vládnout. Vládnutí znamená schopnost organizovat. Tu mají zlí lidé. Není otázka, zda je či není Babiš zlý. Otázka je, na které straně je. Kromě toho že na své, samozřejmě. Mimochodem, nejmenoval se Babiš dříve Kolík Aťsepicnu?

 691. Rputi,
  nechci ti brát iluze,ale gdyby to byla pravda, na sputniku by to už bylo.

  Debka je drbna, a má fůru nepravdivých zpráv.

 692. Rostoucí výdaje na pomoc uprchlíkům mohou potopit návrhy rozpočtů některých evropských vlád a Brusel by měl za to zvážit úlevy v podmínkách, jak velký deficit mohou dané země mít. Podle agentury Reuters to uvedl rakouský ministr financí Hans Joerg Schelling. „Krátkodobé náklady jsou vysoké, ale předvídatelné. Kritičtější je otázka dlouhodobých následků pro rozpočty,“ míní ministr. Podle něj mnoho uprchlíků v Evropě zůstane a národní vlády tak budou muset postavit více škol a dalších domů. „Pochybuji, že budou plánované rozpočty stačit,“ řekl Schelling.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-chorvatsko-zima-dc8-/zahranicni.aspx?c=A150927_095751_zahranicni_kha

  Vlády doteď nestavěly domy vlastním občanům, krátily rozpočty, braly invalidní důchody… A teď tohle ?

 693. 846 Schumi
  a máš k tomu nějakej zeleninovej salát nebo alespoň pivo?
  842 PeSi
  no vždyť říká, že vždy žasnu. Zatím mu to ale jde.

 694. Francie poprvé letecky udeřila v Sýrii
  La France a mené ses premières frappes en Syrie
  http://www.lemonde.fr/proche-orient/article/2015/09/27/la-france-a-mene-ses-premieres-frappes-en-syrie_4773677_3218.html#uhSRVPPYTYgwmvhB.99

  Nous frappons Daech en Syrie car cette organisation terroriste prépare les attentats vers la France depuis la Syrie, depuis ces sanctuaires (…). Nous agissons donc en légitime défense », a déclaré dimanche le premier ministre Manuel Valls

  Předseda vlády Manuel Valls k tomu dodává:
  Udeříme na Daech v Sýrii, protože tato teroristická organicace odtud připravuje atentáty ve Francii (…) Jednáme tak tedy v legitimní sebeobraně.

  Ale jo hoši. Taky sibudete moci kousek osvobodit. Hlavně ať nikoho nedopatřením nezabijete.

 695. (816) Ani zábavu? 😛 Občas si slibuji alespoň změnu ksichtů, ale tyhle předčasné by neznamenaly ani to, jen by se vyměnil Bureš s Dluhoslavem.
  (829) Díky za připomenutí Evelyna. Můj oblíbenec. Mohl by ho někdy zkusit NoName. 😛
  (837, 846) Nacionální socialisté přece nemohou být socialisté! 😛 A parmazán se moc netaví. 🙂

 696. Proč, zmínili ho v Lidovkách ? Do té doby bych jakoukoliv informaci nepovažoval za relevantní !

 697. “ A parmazán se moc netaví.“

  ten schumacherův ano .-)

 698. Vidíte, já vaše duševní kvality a újmy rozebrat nepotřebuju.
  K čemu by mi to bylo.

 699. (856) Jestli Waugha trochu znáš, tak si představ jeho smysl pro humor a přístup k pathosu s NoName. 😛

 700. Vidím, že slovo PATHOS se vám fakt líbí…
  No a co jste ještě zanalyzoval, analytiku ? Co přesně víte o mém smyslu pro humor v kontextu čtení Waugha ?

 701. Začal jste s tím (nevšiml jsem si, že bych vás oslovil, ani že reagujete na něco, co jsem napsal) a teď si mám jít něco přečíst …
  Jinak všechno v pořádku ?

 702. Velmi nepřímo k názvu článku „A co na to děti“
  Konečně děvče, co se nefláká po diskotéchách ale věnuje svůj čas i občanské společnosti
  http://www.obcankari.cz/edukacni-material-pracovni-list-kdo-proc-utika

  Abstrakt: Žák se seznámí s pojmy uprchlík – migrace – emigrace. Na základě konkrétních příběhů uprchlíků se vcítí do pocitů uprchlíků, odhalí důvody emigrace, vyhledává informace vztahující se k jednotlivým státům. Uvědomuje si důležitost a potřebnost domova jako místa bezpečí.

  Časový rozvrh: 2x 45 minut

  Cílová skupina: 5. třída

  Pomůcky: obrázek kufru, úryvek z knihy Robinson Crusoe (upraveno pro žáky 1. stupně), papír, psací potřeby, barvy, obrázek běžce – sportovce (sic!), příběhy uprchlíků, pracovní list k příběhům, Pětilístek – pracovní list

 703. skimici 864 – to je tedy matroš!

  Obzvlášť to vcítění do pocitu úprchlíka….
  Pokud by se jim to u 10letých dětí skutečně podařilo, tak by to mohlo být docela tóčo ve smyslu postraumatického syndromu…

 704. Rputi
  Já jsem zase málem spadl židle u té pomůcky běžec-sportovec. Asi asociace na termín běženec?

 705. 866-Z Vás občankář asi nebude. 😉
  Jistě, první asociace je zjevná.
  Ale co ty další ? Spousta úspěšných sportovců pochází ze stejných končin, jako běženci.
  Někteří dokonce běženci byli.
  A dokázali se tady prosadit. To čekáme i od běženců.
  A tak dále a tak dále.
  Jde o absolventy speciálních oborů speciálních fakult z ještě speciálnějších univerzit, nečekejte, že to pochopíte hned 😉

 706. skimici 866,
  vzhledem k mé rodinné lingvistické úchylce, je běženec-sportovec to jediné, co mi na tom připadá logické – prostě etymologie slova běženec. ?)

 707. A jak tak čtu, asi bude nějaký problém s Katalánskem.
  Už v týdnu se ČRo snažil posluchače přesvědčit, že jsou příznivci setrvání Katalánska ve Španělsku zastrašováni a bojí se projevit svůj názor, a i v článcích o volbách je to samý katalánský separatista…

 708. 864
  ku..va,
  co takhle těch 90 dát na matematiku ?

 709. (863) Z toho si nic nedělejte, vy máte občas starosti o Lidovky nebo Occama, jsme lidé různé. 😛
  A jinak vše v pořádku, zajisté, jen počasí nic moc.

 710. >> skimic
  Chvíli jsem se díval na OVM a přiznávám, že takové panoptikum jsem nečekal. Nečekal jsem také, že mimo ono panoptikum zůstane ministr vnitra. A nějak mne to donutila podivat se na životopis pani E.W.

 711. 873

  dvd,
  a je to podle vás pro onoho ministra plus či mínus ?
  Já to nekoukal.

 712. http://zpravy.idnes.cz/reportaz-z-prakticke-skoly-df2-/domaci.aspx?c=A150925_100316_domaci_zt
  Manželka kolegy z práce učí na praktické škole, rozebíráme to dost často. Pro děti, co tam zůstaly po všech reformách a přesunech a inkluzích je to jediná šance získat nějaké vzdělání.
  Je jich ve třídě jenom 8-10, mají vyučovací hodiny třeba jenom 20 minut (neudrží pozornost, nemají šanci chytnout se v běžném rytmu 45 minutové hodiny/přestávky), potřebují skutečně individuální přístup …
  Když je „inkludnou“, odrovnají je. O inkluzi nestojí ani rodiče, ale koho to zajímá. Nikdo z tvůrců nových konceptů nedojde a nepodívá se, jak to chodí.
  Hlavním cílem operace je samozřejmě dostat cikány z praktických škol, ale doplatí na to i ti, co o vzdělání stáli.

 713. Slavia byla dnes lepší (díval jsem se na nějakém streamu, snad chorvatském, protože jinak po novu placený kanál), rozhodčí tragičtí, sparťanský kotel škoda komentovat …
  Krejčí měl nový účes . To bylo z celé Sparty asi nejzajímavější.

 714. Jinak FPO úplně jako Úsvit není, s lidovci byli dokonce ve vládě (tehdy byly i nějaké pokusy je bojkotovat ze strany EU), a taky dost dlouho drželi Korutany.
  Mimochodem, v takových Korutanech jsou nápisy nebo jídelní lístky ve slovinštině nebo program pro slovinské krajany v ORF naprostou novinkou, na rozdíl od xenofobního Česka nebo Slovenska.

 715. (877) Pokud ministryně nekecá (což nezaručuji), tak se děti nebudou stěhovat, jen se bude učit dle normálních osnov. Jak to bude fungovat,, těžko říci, optimismus na mne z toho neleze.

 716. [818] Do téhle debaty už jen pár veršů. Ačkoli sibiřský lesní nezavrhuji.

  Chceš-li dobře sráti
  musíš lokte na kolena dáti
  a dlaně opřít o dásně
  neb tak se sere překrásně.

  Autora neznám

 717. >> Honza atd.
  V mém dávném mládí se na školních (i jiných) záchodcích objevovalo následující dvojverší:
  Serte rychle podle norem
  Sovětský svaz je nám vzorem

 718. 880-ta zpráva o nerušení škol přišla až po vlně rozhořčení po první zprávě, těžko říct, jak to bude, ani zaměstnanci těchto škol nemají momentálně informace, co bude dál.

 719. Když už jste zabrousili do těch nejvyšších sfér etikety, tak byste možná věděli, jak se má podle asijské kinderštůbe zachovat pravák, pokud šlápně do psího.

  Na očistu použít levou nebo pravou? 😀 Co na to Špaček? 😀

 720. Mno, ad etymologie… Já bych navrhoval obrátit se ke klasikům… Konkrétně V + S – povídka o špiónovi… Tam se také náhle z agenta chdce stal agent běžec, a pokud se nezastavil, běží dodnes…

 721. Jasně, Matzurko, šnekací vidličku nosím s sebou v kapse neustále. Jeden nikdy neví, jestli ho někdo nepozve zrovna na šneky. 🙂

  A je to jednoduchý – na pojídání šneků se drží šnekací vidlička v pravé ruce a na očkrábávání obuvi v levé.

 722. 850 skimici, pivo ano, zleninu radši nee. Protože mám ujímání. Včera se mi vyrazila viróza, prostě taková ta tuze těžká choroba s rýmičkou. Napřed škrábání, naštěstí ne hrozný krkobol, pak rýmička, nejúpornější a bolehlavem vlevo, navíc celou noc lítal čurat a divil se odkud se to bere. Dopoledne polevilo, jenže celej utahanej a aktuálně měl škroudy a průjmík. Což se neobešlo bez intenzívních zvukových projevů v zažívacím traktu a na výstupu z zažívacího traktu. Akorát dočetl „Stráže, stráže“,… jestli ti bahenní dráčci nejsou nakažliví…. drobet si schrupnul a mazal na mísu. Prrrrd! Vžáááá! PDBUM! Škrůůůů BUM! Škroundyškroundy prrrrrd vžum BUM!….Smrad jako bych v sobě tavil asfalt…. Velmi se mi ulevilo. Doufám, že mi to nezůstane a že se nepřidají další komplikace.

 723. Mimochodem, v radiu běží zrovna Čapkova Matka. Je to úúúžasný. Vůbec se nedivím, že se jí potomci i manžel vrhali do všelijakých dobrodružství a radši odtáhli do Afriky, každej normální chlap by se z takový hysterický kvočny musel zbláznit.

  Čapek to prý měl s matkou všelijaké, tak asi podvědomí promluvilo 🙂

 724. 891 Schumi
  … tomu Němci říkají potíže „hüben und drüben“ :-p

 725. Imérium vrací úder..
  V rusko-lotyškých vzťahoch sa zrejme začala „vojna o koľajnice“.
  Rozhodnutie Ruska začať s opravou železničných tratí na lotyšskom smere vyvolalo v Rige šok a špatne skrývanú paniku.
  Minister dopravy Lotyšska Anrijs Matiss sa v tejto veci chcel súrne stretnúť s ministrom dopravy RF Maksimom Sokolovym a bol poslaný do pr – a bolo mu oznámené, že také stretnutie nie je v grafikone hlavy ruského ministerstva dopravy plánované („что такое мероприятие не стоит в графике главы ведомства“).
  Vec sa má tak, že v Lotyšsku sa 77% dopravy nákladov realizuje železnicou, a z toho náklady z Ruska a cez Rusko predstavujú 75%. Takže pozastavenie transportu po ruských železniciach do lotyšských prístavov prestavuje priamu stratu asi 1,6 miliardy euro a stratu viac ako 50 000 pracovných miest na železnici a v prístavoch.
  Sankcie EU (ku ktorým sa Lotyšsko s radosťou okamžite pripojilo) a ruské „protisankcie“ už postihli lotyšských autodopravcov, zameraných hlavne na transport smerom na východ.

 726. 892 maYda
  s povinnou četbou si na mě nikdo nepřijde. Nečetl jsem to pochopitelně, ale referáty jsem měl opsané a u zkouškami jsem prošel taky.
  Myslím, že „Matka“ původně napsal Josef Kajetán Tyl (Matka Marjánka) a pan Čapek to jen přeložil ze staročeštiny a pod vedením Zdeňka Nejedlého adaptoval pro budoucí potřeby Slovenského Národního Povstání.

 727. (894) A Rusáci to budou tlačit přes Vladivostok, místo přes Lotyšsko, což doteď činili nepochybně jen z lásky k lotyšskému lidu. 😛

 728. 894 Halle
  odkud to máš?
  Maksimom Sokolovym . On se ten ministr jmenuje Sokolov.
  To je zvláštní, skoro nikdo neumí říct správně ruskej 6 pád (náš 7, anžto rusáci pátej nemaj, nahrazují prvním)
  Tedy (s) kým (s) čím.
  Skoro vždycky je to ov -> ovom, zavod zavodom atd
  KROMĚ !!! ruskejch příjmění na ov, ev, in,,, zde tedy správně Sokolovym
  Každej slovák by ale řek Skolovom, Fetisovom, Charlamovom atd

 729. Skimici, my jsme měli Čapka plnou skříň a kupodivu jsem ho četla i když to byl autor rodiči doporučovaný. Což na mně fungovalo ještě víc, než povinná četba, většinou stačila věta, že bych si tohle nebo ono měla přečíst, abych se dotyčné knihy nedotkla ani vidlema.
  Čapka jsme doma měli plnou skříň, většinou ještě prvorepubliková vydání. Mimo jiné i jeho hry, takže jsem je přečetla všechny. Ta hra v rozhlase byla z roku 1953 a Matku hrála Otylie Beníšková.

  Ale třeba jsem zaujatá, ty řeči, jak se mají všichni držet mámy za sukně a hlavně tén, jakým byly pronášeny, mi poněkud připomínaly řeči mojí nebožky tchyně.

 730. 897 on to vlastně není ani šestej, ale vlastně podle jejich číslování pátej. A tak to maj se vším 🙂

 731. 898 maYdo
  já ovšem taky nejsem Čapkem nedotčenej, jako kluk jsem pomáhal malovat obývák u pravabičky a dobře si pamatuju, že mi bolely ruce, co ho tam bylo ve skříni, než jsem to odnosil vedle.

 732. 864, 865 – správným výsledkem výuky bude, až dítě prohlásí, že má sbalený kufírek a emigruje z ČR do Finska (na Seychely migrují dospělí)…

 733. 898 kdyby věděla, jak se zachová ten ksindl, pro který posílá syna na smrt, tak by mu kvér nevnucovala.

 734. 893 skimici navíc to léčím pomocí teatree, táhne to ze mě, nesmím se pohybovat blízko otevřeného ohně…

 735. No, nějaký mraky se honějí ale začátek ve 3,07 byl vidět dobře. Pak byl mrak. No ale začátek totality ve 4.11 byl vidět krásně. Měsíc pěkně zrudnul. Teď je zase mrak. ještě uvidíme :-).

 736. Dobré ránko!

  Tak Katalánci taky, taky!

  Úspěch jak FPÖ, tak Katalánců celkem jasně vypovídá o tom, že tvůrci „Nového evropského lidu“ jsou vedle, jak ta jedle a jdou přímo proti zájmu svých obyvatel. Všude!

  …Strany usilující o nezávislost Katalánska na Španělsku v předčasných regionálních volbách získaly poměrně přesvědčivou většinu v regionálním parlamentu…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/volby-v-katalansku-0aj-/zahranicni.aspx?c=A150927_103011_zahranicni_cen

 737. Není to jednoduché s tím svatým Vencou!
  Jak uchopit, jak pochopit?

  Zjednodušeno až na dřeň, sv.Václav tím, že přijal včas latinský křesťanský ritus, uchránil Čechy osudu Polabských Slovanů a Boleslav se, jeho vraždou, zasloužil o to, že jsme vznikající německou říší nebyli pohlceni.

  Ten starý příběh obsahuje jisté poselství i pro nás – nelze se zcela uzavírat světu, který nás obklopuje, ale nutno dbát, abychom se v něm nerozplynuli a jít svou vlastní cestou.

  Konec konců Václav a Boleslav je jedno a totéž jméno – obojí znamená „Více slávy“! 🙂

  Nohavica:
  https://www.youtube.com/watch?v=XI_57x7yQHo

 738. Routi,
  ještěže neměli třetího bráchu – ten by se asi jmenoval Pačeslav.

 739. Dobré sváteční ráno vespolek,
  u nás lehce zataženo, takže apokalypsa se nekonala 🙂
  Ale okna mám umytá, tak můžou přijít i ty vánoce; a konečně se můžu vrhnou na podzimní práce na zahrádce. Což mi přijde lepší způsob oslav patrona české země („pracuj každý s chutí usilovnou…“) než courání v procesí.
  Stejně mi to přijde trochu bizarní, že sebou nosí i ty relikvie – na DNA zkoumání nedají ani gram, ale předvádět to na podušce v závoji (jednou jsem takhle zahlédla lebku sv. Václava), to zas jo. Přilítnout odněkud E.T., budou nás mít za kanibaly. A v čem se to liší od indiánských totemů ?
  Já bych raději kosti předků nechala s úctou odpočívat v pokoji…. kdo chce, může se jim jít poklonit do svatovítského chrámu. Za tímto účelem by tam na státní svátky mohlo být vstupné zdarma.

 740. dvd,
  tak dík. Ranní ceylon na monitoru 😀 !!!

 741. NoName,
  to jim při výdeji jídla distribuovali i slzný plyn ? Kde to ti mírumilovní migranti vzali ????!!!
  IMHO by měla následovat okamžitá deportace do země původu, Pakistán a Kosovo nejsou ve válečné vřavě. Ještě by mne zajímalo, jestli zraněné děti náhodou nejsou čtrnáctiletí výrostci.

 742. Vyvolávání sporů v táborech? – okamžitá deportace za hranice Evropy!

 743. No jo, ale kam? Asi je tam, odkud utekli nebudou chtít. Snad jedině na padákách na Sibiř.

 744. Dobré ráno,

  teda, na tej idnes patrně soutěží, kdo vymyslí větší pitomost 😀

  „Jsou to mé děti a já za ně budu bojovat,“ říká sto let po Švejkových dobrodružstvích zámecká paní. Je oblečená do černých tradičních muslimských šatů, v ruce drží sklenku bílého vína. Děti uprchlíků zatím pobíhají po nádvoří s novými hračkami, které na Svátek oběti dostaly.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-rakousko-bruckneudorf-svet-dx4-/zahranicni.aspx?c=A150927_170410_zahranicni_kha

  i když – to je tak neskutečný, že to asi bude pravda, protože tak zvrhlou fantazii nikdo nemá. Tej paní asi lehce hrabe,

 745. Inu, někteří lidé nechápou, že je zatracený rozdíl, jestli úprchlíci žijí mezi námi, nebo my, ve svém vlastním domě, mezi úprchlíky!

 746. No když já pořád nevím, jaká válka je v Pákistánu, Albánii nebo Kosovu a proč by se ČR měla podílet na přerozdělování imigrantů z těchto zemí.

 747. no, rputi, ta paní si je pozvala dobrovolně. Jen si nejsem jistá, když už bych chtěla pomáhat, jetsli je nutno si kvůli hrát, že jsem taky muslimka a ty uprchlíky hned adoptovat za své děti.

 748. Na všech obrázcích agentur jsou syrští uprchlíci, kteří se cestou nějak transformují na Albánce, Pakistánce nebo Afghánce, kteří se pak mlátí v táborech. Ještě štěstí,že to nejsou křesťané, protože v takovém případě by šlo o zázrak !

 749. 923 maYdo
  dobré sváteční polední. Smí se dnes jíst telecí řízek? Abych náhodou neohrozil splnění roční dávky. Vždyť z kastrovaného telete doroste pěkný vůl a těch je zapotřebí v říši.
  Ale abych neodbíhal. Ani tento seriál jsem maYdo neviděl, děj neznám, proto se pro jistotu zeptám ad:

  Mezitím přijíždí do Prahy prokurista vídeňské firmy, český vlastenec Jan Born. Hodlá pro firmu najmout obchod v Perlové ulici.

  Hmm. Perlová, Perlová – nevíte co to bylo za obchod a s jakým sortimentem?

 750. Obchod v Perlové, který skutečně existoval a vedl ho předek autora Neff, byl pokud se pamatuju, obchod módním zbožím (deštníky, hole, slunečníky, orientální zboží a pod.) Později se sortiment rozšířil např. o první šicí stroje v Čechách. Moje maminka uchovávala účtenku z Neffova obchodu ( tehdy již Na Příkopě) na struhadlo a cedníky, jimž si v roce 1929 doplnila výbavu.

 751. 926 AeroKarle
  Nešlo by tedy nějak ekumenicky rozděli tu louku na půl a tam by byl k dostání kumys, opékané jehně, oblíbené hry jako kamenování Satana a módní přehlídka krasavic v burkách krev a mlíko?

 752. Halle, já v té Perlovce coby študák spíš pamatujii smělé umělkyně 🙂

 753. Obraz pražské společnosti před sto lety podává s roztomilostí sobě vlastní prof. Vladimír Vondráček ve svých memoárech. Skvělé čtení, doporučuji. Mimochodem i otec prof. Vondráčka měl obchod v Perlové ulici, byl to koloniál. Vondráček se narodil v rohovém domě Národní – Perlová.

 754. S Perlovkou měla někdy počátkem 70. let problém jedna moje kolegyně. Takhle v podvečer si uvědomila, že nebyl lege artis vypnut počítač (pro aficionados – ZUSE23) a vypravila se na pracoviště. Byl vlahý májový večer a dotyčná procházela Perlovkou – a v pondělí pak vyprávěla, jak byla dosti nepokrytě oslovována (a) případnými zájemci o kontakt a (b) slečnami, které v ní viděly potenciální konkurentku. Když se podobná situace s počítačem asi za rok opakovala, zaběhla na pracoviště raději přes Perštýn.
  P.S. V té cukrárně roh Rytířské a Perlovky byl v 90. letech abštajg. Nějakou dobu prý i za provozu cukrárny.

 755. Koncem k. und k. monarchie bývaly dívenky kolem Jungmannky nynější Charvátova ulice, myslím. Tam bývaly slovutné podniky, kde syfilis skákal po stolech a ze stropů kapala kapavka. Ale za první republiky už začínaly skomírat. Panstvo jezdilo na lustrajzy mimo vnitřní Prahu.
  Jedová chýše – ta tedy nebyla pro panstvo 😀 , ve stolních deskách byly vyhloubené prohlubně sloužící jako talíře a lžíce byla na řetízku přišroubovaném ke stolu, hospodský po strávníkovi utřel hadrem stůl a lžíci a bylo připraveno pro dalšího – bývala mimo Prahu, poblíž nynější porodnice U Apolináře. Jestli to není kec, tak fungovala od 13. století až do roku 1933, kdy byla zbořena.

 756. >> Baubo
  Ty vzpomínky prof.Vondráčka jsou pěkné čtení, i když ten 3. díl je už spíše z ušetřeného materiálu. Ovšem cenzura si tam i tak zařádila. Na druhé straně z doby mého časného dětství mám vzpomínky na 2 impulzy, které mi naháněli strach. Tím prvním byla ilustrace potopy světa v Dorého Bibli a tím druhým – zjev prof.Vondráčka.

 757. >> dvd,
  inu Vondráček vypadal jak Don Quichote, ale hlavní byla asi tak jeho výška. Mně to, kupodivu, nikdy nevadilo – nejspíš proto, že jsem věděla, jak strašně moc hodnej člověk to je. 🙂

 758. Potěšující informace! Doufejme, že se neseknou!

  …V pátek do Česka začne od jihozápadu proudit teplejší vzduch. Mělo by být jasno nebo polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 stupni Celsia, odpolední se budou držet v rozmezí 16 až 20 stupňů Celsia.

  Víkend by měl být slunečný s teplotami v rozmezí 18 až 22 stupňů Celsia….!

 759. Se slunečním víkendem ať se jsou meteorkáři vysr… do jetele. Tady je takový sucho, že chlapum praskají gumy u trenýrek. Chtělo by to celý týden trvalý déšť…

 760. Jenom bych dodal, že v hospodě obvykle neprší…

 761. Ale ptakopysku, nebuď škarohlíd !
  Příští víkend máte hovězí prase a v Hustopečích budou burčákovky, na které mi jezdí celá rodina.
  Takže ať je pěkně !

 762. 947 Rputi
  doufám, že pořádkové síly zasáhnou v evropském duchu.

 763. Evidentně se jedná o několik desítek islamofobů, nácků, zaprděných čecháčků a pravicových extrémistů, kteří ČT nebudou stát za zmínku.

 764. Halle,
  to by mě zajímalo, jak to v těch Hustopečích dělají, že mají burčák přesně ten den a hodinu, kdy potřebují 😀 😀 😀

 765. 951 ptakopysku
  „To víno je pro chudý, moc chudý lid, tenente. Je v něm spousta jablek a malých hroznů a to dělá moc zle na žaludek.“ Caesario našpulil rty jako koštér projímadel a skrčil se jako při kolice. „Moc trhá střeva a nerad prodávám pro Inglesi Offlciale.“
  Uvědomil jsem si, že žebráci nemohou dělat labužníky, zaplatil jsem mu a o půlnoci jsme se opět shledali se seržantem Transomem.

 766. Burčák už je k mání delší dobu, a víno se imrvére sbírá.
  Takže nema problema.

 767. Skimici, stran telecího řízku bych si starosti nedělala. MYslím, že volů k vývozu do říše máme pořád dostatek, jen kdyby si jev tej říši chtěli nechat a nenechalije rozhodovat o našich zákonech.

  No, já teda měla k obědu chlupačky s houbama, který jsme zhltla u počítače v kanclu. My živnostníci prostě někdy ty státní svátky nedáváme.

  Ale chlupačky byly mé vlastní výroby, s houbama od nás z lesa a ze zahrady a se škvarkama z mrazáku od sousedky z domácí zabíjačky. 🙂

  Ohledně Perlovky vám to vysvětlili povolanější, jimž tímto děkuji, neb jsem některé věci sama nevěděla. Popravdě řečeno, já si ani nepamatuju, že v tom seriálu měl Born obchod zrovna v Perlovce. Viděla jsem to už dávno, pradávno a teď jsme si to chtěla pustit jako zvukovou kulisu k práci, jenže jsme usoudila, že by to byla škoda, že i to radši pustím doma v klídku.
  K práci jsem sa pustila Country radio, dokud tam nezačal hýkat Klus svůj hit, že v tejhle kotlince člověk vyvinul se nejspíš z prasete. To jsem to radši vypnula.

 768. 956 Rputi
  Bez obav. Oni to nějak utnou.

  Třeba – Zeckerberg a Facebook už „na tom dělá“.
  To je ze soboty a Bloomberg.
  http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-09-26/merkel-confronts-facebook-s-zuckerberg-over-policing-hate-posts

  After Merkel briefly queried Zuckerberg about the hate-post affair, the Facebook CEO is heard responding that “we need to do some work” on the issue.
  “Are you working on this?” Merkel asked in English. “Yeah,” Zuckerberg responded, before the dialog was cut off by introductory remarks to those present.

 769. A začal přímý přenos z OSN, Momentálně kecá druhej v pořadí, čtvrtej bude Babrak Obava, Putin bude osmej.
  http://gadebate.un.org/
  Pokud nenaběhne napoprvé, zkoušejte znovu.

 770. Brazilka – vlevo dole jsou jména řečníků

 771. No co, máme formální demokracii…
  Formální demokracie je způsob, kterým vládce přenáší odpovědnost za své činy na poddané.

 772. 952 ano, skimici, Castello Monte Pico….jaká ušlechtilá chuť…Na ten mušketýrský věčírek jehož účinek se rovnal výplachu střev se dlouho vzpomínalo.

 773. Něco asi není v pořádku s čtecím zařízením. Obama dělá neobvykle dlouhé mezery na to aby to měly být dramatické pauzy. Úporný kydy v každém případě.

 774. Obsese Iránem. Asi už mu řekli, že šlápl do …

 775. Libyi zmínil jako příklad dobrépomoci US peacekeeprů ale zmínil nedůslednost ostatních při vyplnění následného mocenského vakua. A už to poslouchat nebudu. Totální b-shit.

 776. Putin připomněl, že OSN vzniklo v Rusku, na Jaltě. To je humáč.

 777. Že někteří dívají na OVM, to jsem už tak nějak zprocesoval. Ale dívat se na projevy v OSN ? To vážně ?
  Barák mají hezký, to jo. K tomu Dag Hammarskjold Plaza. Ale tím to konćí…

 778. Aha, že na Jaltě dali dohromady budoucí mezinárodní pořádek.

 779. NoName
  ještě Vencu skoro nikde neoslavujou a je mi tedy točit kolem procesů nejnutnějších věcí. Přitom mi to hraje. Jednoduché.

 780. skimici,
  spíš bych řekla, že je to připomenutí pro ty, co je chtějí z OSN vyšachovat.
  On se nedávno Porošenko nechal slyšet, že nechá Rusy zbavit práva veta v RB. Byl asi nalitej, ale jsou tací, co by se podbných myšlenek rádi chytili.

 781. No existuje asi tisíc lepších kanálů. Hudba , scifi, Premier league, porno, snad i Horst Fuchs … To by přenos z OSN musel být jediný, aby při čemkoliv hrál ? 😉

 782. I když, ono to vlastně je takové mentální porno ?

 783. OT – ještě k těm Sňatkům z rozumu, jen bych připomněla, že jde o období, do kterého velmi často zabrousí Šakal ve svých přednáškách.
  Ostatně na vycházce Žžkovem ukazoval jeden dům, který měl patřit Nedobylovi. Ale přiznám se, nepamatuju si už, jetsli ško o dům, který patřil kdysi skutečnému člověku, který zde vystupuje jako Martin Nedobyl nebo jestli jen „hrál“ ve filmu dům, který si Nedobyl postavil.

 784. 976 NoName
  každý stát poslal nejlepší z nejlepších. Obama zmínil dokonce nutnost společného postupu proti oteplující se planetě. I ten kašpar VIP to zmínil kromě Ukrajiny a isisu a potenciálu OSN a td
  Tak se tomu nevysmívejte. ONLY TOGETHER WE CAN FIND THE ANSWER!!!

 785. Touho po těchto formách spolupráce uspokojím na firemních workshopech… Nepotřebuji si to pouštět ještě i v televizi 😉

 786. >> maYda
  Jedná se o rohový dům na křižovatce Seifertova x Příběnická. Dům postavil Alois Stuchlík, který v románové pentalogii vystupuje jako Martin Nedobyl. Ona celá ta sága Nedobylů a Bornů je vlastně příběh předků Vladimíra Neffa.

 787. Dík, dvd. Já si pamatuju, jak jsme před tím barákem stáli. MYslím, že ta vycházka byla na Silvestra.

  Škoda, že poněkud ideologicky zprznili Zlou krev. Ale stejně si myslím, že z hlediska historie a vývoje Prahy to byl asi jeden z nejlepších seriálů, jaký ČT natočila.

 788. maYdo,
  nejhorší je, že dneska už by to asi nešlo. Takový seriál by stál takové peníze, že už by do toho nikdo nešel. O obsazení nemluvě….

 789. Rputi,
  ale mohl by tam zase třeba zazpívat Tomáš Klus. A jistě by se našlo něco pro product placement…

 790. Rputi, myslíte, že by to bylo dražší, než třeba První republika?

  S tím obsazením by to bylo horší, ale i v mladší generaci se najdou nejen celebrity a moderátoři, ale taky skuteční herci. Akorát by nesměl být producent línej zaangažovat herce a ne jen ksichty, „na který je divák zvyklej“
  Ale našli by se , jen chtít….

  dvd, tfuj.

 791. maYdo,
  ta první republika byla (asi nejen) kostýmově dost odfláknutá, spíš se jen tak markýrovalo, že aby vypadalo….
  Věřím, že herci by se našli, při troše snahy, ale ono to chce taky pořádný scénář, aby to mělo hlavu a patu a šlo to odněkud někam a nebylo to prvoplánové….

 792. Rputi, ono je to hlavně otázka toho, že proč točit kvalitní seriál, když se za stejný prachy natočej tři blbý a lidi na to budou stejně koukat.

  Ale kdyby se našel kvalitní scénarosta a kdyby někdo byl ochtonej skousnout, že teda bude o dva blbý seriály míň a místo třetího blbýho bude něco dobrýho, tak věřím ty technický věci by se už vyřešily a prachy i herci by se našli.

  Jenže natočit blbej seriál je taky jednodušší a kdo by se namáhal s kvalitou, když lidi budou koukat i na ty blbý.

 793. maYdo
  ale 3 blbý seriály zaměstnají 3 blbý scénáristy a úměrně tomu více nejrůznější (blbbých) TV pracovníku, co si před 15 lety vyspacákovali nárok na prachy TV koncesionářů. A dobrý seriál by byl jenom jeden a bylo by nebezpečí, že by pro něj byli zapotřebí hlavně dobří účinkující. A jak by k tomu ti herci třebas z OVRZu a pod. přišli?

 794. Jé, to jsme měli jako děti doma za oknem. Vlastní výroba. Akorát to byla cedule s provázkem, ne kámen. A taky tam byla položka, že když špagát spadne, je zemětřesení.
  Jednu dobu jsme to měli všichni, kdo to neměl, nebyl in. 🙂

 795. dvd, mně by nevadilo, že TV zaměstná tři blbý scénaristy, kdyby to nebylo i za moje peníze a kdyby někdo zaměstnal i za moje peníze jednoho dobrýho.

  ale to je asi utopie a pokusy o převedení utopie do praxe obvykle nekončí dobře.

 796. Jj, maYdo,
  bejvaly časy, kdy jsme ještě netušili, že to, jestli se v seriálu říká řediteli soudruhu, nemusí ještě být ten nejhorší problém…
  Tenkrát jsme jen nadávali, že scénárista je vůl a má to přes tu správnou knížku. Ale na co to máme svádět teď?

 797. Každý národ, každá situace má své hrdiny a své hajzlíky. Pokud o tom někdo píše, preferuje obvykle dle své nátury tu či onu stránku věci. Budiž čest těm, kdo zkreslují nejméně.

 798. Ahoj!!
  Já chcu bét slobodné… und Arbeit macht frei!!

  Máte jediné štěstí, že když to teď dočítám o sto komentářů pozadu, nemá už smysl reagovat!

 799. Karle, to je sice pradva, ale ta soudružka je profesorka historie. Očekávala bych proto něco jiného než snůšku nesmyslů „dle její nátury“.

 800. Hollande by rád s Turky v Sýrii zařídil bezletovou zonu. No tak ať tam prostě nelétají.

 801. Opožděně, ale ještě včas: Vše nejlepší Václavům!
  Dnes jsem při cestě autem zaslechla názor, že vražda Václava byl vlastně omyl – S Boleslavem se řádně opili při příležitostí křtin a v opilecké náladě se začali škorpit čím dál víc, což ovšem Boleslavova ochranka vyhodnotila jako nebezpečí pro svého chlebodárce a Vaška zapíchla. Nešťastná náhoda, omyl, nesprávné rozhodnutí, které bylo základem pro vznik státu. Nějak tomu odpovídají i další Boleslavovy kroky ohledně ctění památky Václava. U zákeřného vraha by to asi tak nebylo. Další je urban legend, která se modifikovala podle momentální potřeby.
  A současná poznámka – stydím se, že i když žiju tady na severu, projela jsem dálnicí D1 do Polska dnes poprvé. A moje hodnocení: Stavitelé zavřít až zčernají. Děs, hrůza. Úsek od sjezdu na Vítkovice po hranici s Polskem je skutečné peklo. Vlny – kopce – údolí – to vše při nedodržení snížené rychlosti na rozbití auta. Tankodrom je proti D1 rovina.

 802. Jééééé – tisíci komentář. To je na oslavu! :-))))
  A tak to je celý tento víkend! V neděli při návštěvě výstavy a trhů na Černé louce v OV jsem byla odchycena jedním prodejcem, bylo mi vnuceno vyzkoušení prodávaného produktu v ceně 11.900 Kč, které bylo zakončeno vybráním stíracího losu. Částka, která se po setření objeví, se v případě koupě produktu, odečte z ceny. Pan prodejce říkal, že se jedná o částky od 200 do 500 Kč. A pak se nestačil divit, když na mém losu se po setření objevilo číslo 5.000. Udělala jsem mu opravdu velikou radost, když jsem mu sdělila, že ani v tomto případě nabízený produk nekoupím. Je to fakt příjemný pocit, udělat někomu radost. :-))))

 803. JO, ten los byl zadarmo v rámci předvádění produktu. 🙂

 804. A ještě, dneska jsem si po obědě či při obědě pustil „Historii CS“. Jistý Michael Pullmann se co lejno košile drží myšlenky, že vlastně normalizace byla docela úspěšná a komunistické myšlenky a praxe se nebyly vneseny zvenku.
  Ono je to, jako vše, ne ano/ne, ale méně/více, ale dotyčný ve mně budil ten dojem, že on spíš ano/ne.

 805. Ale jo, Karle. Já si tu stírací kartičku vytáhla vlastnoručně s průpovídkou, že nikdy nic nevyhrávám. A bylo to. Ale ten výraz úlevy v jeho tváři, když jsem trvala na tom, že nekoupím, to bylo skvělé. Když jsem odcházela po prohlídce pavilónu, kynul mi na pozdrav a sděloval, že za tu dobu prodal 2 produkty. Lidi jsou nepolepšitelní.

 806. skimici,
  domnívám se, že nejen Rusové, ale i Izraelci by měli jisté výhrady k Frantíkům. Putin se v podstatě s Izraelci dohodl, že si navzákem nechají k volnému použití své zájmové oblasti. Řeč snad šla o jakýchsi Američanech, kteří by tam mohli poletovat, ale o Francouzích řeč vskutku nebyla. 😀

 807. Kdepak, Halladine – ten děs byl nehraný.
  Ježišmarjá – jdouc kolem puštěné TV vidím profesionální vdovu, jak se s „kačeními“ rty rozplývá nad svým bývalým… Prý nechal manuál co a jak…ach jo.

 808. Jsem zvědavý na rozhovor Obamy s Putinem. Nejsem prognostik, ale řekl bych , že Obama bude silně frustrován.

 809. DAno,

  manuál na co?

  jestli ta vdova je ta po sv. Václavu II. Ruzyně tak asi nejde o manuál k opravě kapajícího kohoutku nebo výměně žárovky.

  mám takový podezření, že kdyby Ruzyně byl Pepík, tak sv. Václav utře a budou se hledat důvody pro státní svátek na Josefa.

 810. MaYdo – nezáleží na jménu, důležité je využití jména.
  A za poslechu H+H alba Ohrožený druh odcházím do snů. Někdy příště se zas možná objevím. Možná… 🙂

 811. Ad 1009 děs byl určitě hraný. Zažil jsem něco podobného po hodinové masáži ( verbální) jsme si vytáhli obálky s možnou “ výhrou“ a v separé je jednotlivě otevírali. Vyhrál jsem 80% slevu a nadšení masážníka bylo také obrovské. Hned začal sepisovat kupní smlouvu a nechápal, že jsem ji odmítl podepsat. Rychle mne vypoklonkoval a pozval dalšího, na kterého jsem si venku počkal. A kupodivu ten také vyhrál tuto slevu. A třetí rovněž! Prostě byli jsme tam samá dítka štěstěny. Při tom masážník na konci svého projevu si v rámci instrukcí jednu obálku vytáhl, před námi ji otevřel a nevyhrál nic. Chudák.Asi ten den neměl štěstí jako my všichni ostatní….Ale stírací losy, to je fikanější přístup než prosté obálky. Jirka

 812. Skimici ad 958 – Zeckenberg ??? 😉 😀

 813. Dobré ránko!

  Kde nic tu nic, ticho po pěšině! 🙂
  Jedině Guardian se zmínil, neb vlastně není těžké popsat, co Putin říkal – říkal to, co už se obecně říká, ale řekl to natvrdo a nahlas. A jak ho známe, bude se tím v dalším jednání řídit:

  „Je pokryteckou nezodpovědností činit hlasitá prohlášení o terorismu a zároveň se snažit manipulovat extremistické skupiny a využít jejich služeb pro své vlastní politické cíle.“
  https://player.vgtrk.com/iframe/video/id/1419859/sid/vesti/start_zoom/true/showZoomBtn/true?time_play=0&isPlay=true&showPopUpBtn=false&showZoomBtn=true

  A vyzval ke vzniku koalice, která se zajisté nevytvoří a on s tím zajisté počítá.

 814. 1016 Šumaváku
  dobré ráno. Jseš s polu s Ptakopyskem Xenofil 🙂

 815. Muhehehe!

  A co si představovali?
  Že generální štáb jsou „květinové děti“, hlásající mír a lásku za všech okolností?
  Naměli bychom na výložky dávat místo hvězdiček květinky?

  …Na štábu podle výsledků prý neexistuje jednoznačná podpora bezpečnostní politice ČR. Každý čtvrtý zaměstnanec tu nesouhlasí se zahraniční politikou Česka, ale ani s jejími vojenskými postoji. Za třetího největšího nepřítele Česka byly např. označeny USA….
  http://www.novinky.cz/domaci/381840-pruzkum-v-armade-sokoval-babise-stropnicky-to-musi-resit.html

 816. V Doněcku nejsou extrémisti :-), je tam národnostní menšina, která se cítí ohrožená.

 817. Halle, klid!
  Takhle (1020) to vypadá, když bolševik udělá stojku a myslí, že je z něj liberál!

 818. Halle,
  národnostní menšina, ohrožující zájmy USA, je vždycky extrémistická. Pokud to nejsou rovnou teroristi. Že se nestydíš, nejseš mladej kluk a máš rozum, takovýhle základní věci bys měl vědět!

 819. maYdo,
  hajzlík jako les mě poněkud děsí. Dřevěná neohoblovaná kláda napříč onou místnůstkou, pod zadkem ubíhající pražce, a na utření mech se suchým jehličím. Ne-li rovnou čerstvá smrková větévka.

 820. Bolševik se raději mýlí se stranou, než by měl pravdu proti ní 😀
  A nemusí to být zrovna strana ….. 😀

  Ptakopysku,

  sypu si na hlavu popel 😀

 821. Ovšem Ak by tu podporu skutečně potřrboval.

 822. (1029) Jedna ze základních vlastností mentálního bolševíka je i obviňování názorových oponentů z bolševismu. Stran toho mýlení souhlas, jen se asi neshodneme ani na stranách, ani na mýlících se.

 823. 1031

  Jedna ze základních vlastností mentálního bolševíka je i obviňování názorových oponentů z bolševismu.

  Což činíte 😀

 824. HM..

  Ropná společnost Royal Dutch Shell zastaví průzkum těžby v pobřežních vodách Aljašky, protože se jí v regionu nepodařilo nalézt dostatek ropy. Současně kvůli tomu zaúčtuje mimořádné odpisy ve výši 4,1 miliardy USD (téměř 100 miliard Kč), oznámila společnost.

 825. zdravím!
  S politováním koukám,že už i diskuze na Šumavákovi někdy vyznívají jako „hovory“z babylonské věže: každý mluví jiným jazykem 😕
  Pro mne slovo „bolševik“ znamená původní význam, tj.člena VKS(b),která,pokud vím, byla už v Rusku dávno zrušena 😕
  Jak je ale patrno, je to jedno z mnoho slov, jejichž smysl se během zejména v poslední době tak hluboce změnil,že člověk musí vynaložit mnoho úsilí,aby je pochopil; zdá se však, že je to slovo, které primárně se používá jako nálepka, která má vyvolat jakýsi negativní dojem( rudobolševik, modrobolševik, zelenobolševik… 🙂 )
  Předpokládám, že tím není myšlen invazivní plevel „bolševník velkolepý“ …. ? 😕

 826. westíku, bolševik je způsob uvažování, stejně jako islamista.

 827. Let’s kill all the lawyers! Chtěli by poučovat o tom, že nejdřív se musí definovat pojmy a teprve potom je možné o nich hovořit. To se nelíbilo už řezníkovi Dickovi.