A jak dál?

Quivis

Už je to asi čtvrt století, co Fukuyama napsal knihu Konec dějin. Ne že by ta řádka let od její publikace stačila na dokazování, že se autor mýlil, ale jeho stanovisko, že ekonomika není základním hybatelem dějin, diskutovatelné je.

Asi by bylo nevlídně přijato, kdyby se argumentovalo Marxem (i když byl zařazen – a ne socialistickým táborem – mezi nejvýznamnější světové filosofy). Je ale možno – i po krachu toho socialistického tábora – se zamýšlet, jestli se kapitalismus nehýbe v jakési křeči, jak na to poukazuje na to řada dnešních ekonomů a filosofů (např. L. C. Thurow nebo G. Soros, který varuje před opakovaným finančním krachem).

Pád fakt z poslední doby – rostoucí nepoměr mezi bohatstvím mála a chudobou mnohých, růst čínského hospodářství, jakkoliv je řízen nedemokraticky komunistickou stanou, nebo úprk chudých Arabu do bohaté Evropy (pokud se nebudeme klonit ke katastrofickým tezím, že jde o anexi Evropy islámem).

Proč chudneme? Chudnou nekvalifikovaní Američané, Evropané, protože je převálcovávají nekvalifikovaní Číňané, kteří udělají totéž na méně peněz. Podnikatel vydělá více, když budou látky tkát levní Číňané než dražší Evropané. Jenže protože jsme humanisté, nenecháme nezaměstnané umřít pod mostem, ale zajistíme jim přežití ze sociální podpory. A na tu musí mít peníze stát. Kde je vezme? Od podnikatelů, co vydělávají. Bude se jim to líbit? Samozřejmě ne a tak budou volat po snížení daní. Státe, utrácíš na sociální podpory prostě moc! Že systém umožní, aby se třeba podpora na bydlení přesunula do kapes pronajimatelů docela drahých ubytoven, ty chudé nebolí, hlavně že bydlí. A k exodu Arabů ze zemí zmítaných občanskými válkami a islamistickým terorem do Evropy připojují statisíce těch chudých, kteří vidí spokojené evropské turisty na plážích a slyší, že v Evropě i o toho, kdo nepracuje, se stát postará. To povede ke krachu štědrého sociálního systému.

A k tomu ještě přistupuje pokračující automatizace, na dostatečnou produkci je zapotřebí stále méně těch nekvalifikovaných.

Má na to kapitalistický ekonomický systém lék? Nelátáme a neucpáváváme jen co se dá?

Když tu stál sice kulhající socialistický tábor, ovšem s vzletnými řečmi o blahu člověka, musel mít kapitalistický tábor také účinnou sociální politiku, až přehnanou, pokud si připomeneme skandinávský model. Teď už to vypadalo, že se systémem, pečujícím o „blaho člověka“, není zapotřebí zabývat. Jenže invaze ekonomických migrantů si na nás tu péči podle starých zvyklostí vynucuje ve chvíli, kdy na ni přestáváme mít. A ten odpor proti migrantům, demonstrovaný jako odpor proti náboženské a kulturní odlišnosti, možná jen zakrývá obavu z toho, že se budeme dělit o obsah vlastní kapsy.

Doba se změnila a platí: Učte se nebo zhyňte!

A stát, zahlcený sociální péčí, už nemá peníze ani na vzdělání pro budoucnost. Ti, co to pochopili, investují do soukromého školství, a budoucnost – mládež (či jejich rodiče) platí. Ovšem už není plánované hospodářství, které by určilo kolik v budoucnu budeme potřebovat inženýrů, techniků, doktorů, ale i kolik odborníků přes genderistiku. A tak některé školy jsou přeplněné na oborech, které absolventy v budoucnu neuživí. A tito absolventi pro nás nevyvinou a nevyrobí to, co budeme potřebovat. Vlády myslí jen na své volební období a obyčejní lidé si kromě Carpe diem další starostí nedělají. A protože je rovné volební právo, tito lidé si budou volit vlády k obrazu svému.

Dalším narůstajícím problémem, je to, že lepší stravování, lepší lékařská péče a pokrok světa vytváří mohutnou skupinu starých, ale ještě čilých, důchodců. I ti budou mít přednostní zájem na svém sociálním postavení a nebudou ochotní zvažovat budoucnost.

Vzniká tady totiž rozpor – demokracie versus trh. Demokracie znamená rovnost, trh znamená nerovnost v konzumu a potřebu investic., na které nemají všichni, ale které přináší užitek všem. A je možno předpokládat, že se lidé z egoistů změní v altruisty?

Jak z toho ven? Levice už není bojovná, odbory ztratily sílu a připomíná to Haškovu stranu mírného pokroku v mezích zákona. Pravice hlásá minimální stát a individualismus, ale účinné reformy také nepřináší. Máme globální tržiště, ale nemáme globální řešení.

 

Jak ještě dlouho budeme klopýtat?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 541 komentářů u “A jak dál?

 1. Budeme klopýtat dokud nepadneme na hubu. Teprve pak se začneme snažit vyhrabat se z bahna s vidinou že si polepšíme. Někteří. Někteří se v bahně utopí.

 2. Teda na dobrou noc to je síla. Přiznám, že jsem se od serdce zasmál. Pane autore, zkuste si přečíst modrou knížečku, kterou spáchal Modropták s Finistem a tuším Bohoušem. Když ji alespoň z poloviny také pochopíte, dostanete odpovědi na vámi kladené odpovědi. Budiž vám omluvou, že i zakladatel rakouské ekonomické školy v mládí také koketoval s marxismem a drtivá většina západních keynesovců v podstatě z této pateorie vychází. Jak známo, každá liška chválí svůj ocas, v tomto případě výchozí materiál. Co tak zlého M udělal? Vytyčil směr tzv. umělecké ekonomie. Tu vzal kousek, tu další, támhle mávnul štětcem a výsledek dotvořil dle svého srdce nikoliv skutečnosti. Asi stejně, jako současní ekologisté vysvětlují, jak bude za sto i více let. Vznikl obraz ne nepodobný pointilistům. Bohužel tuto theorii mnozí vzali vážně a jali se ji v praxi uplatňovat a dále rozvíjet. Blbi jsou, jak známo, velice vynalézaví. Nejenže pan M. dal směr, ale způsobil, že dobroserové celého světa se spojili a dodnes tvoří leckterou státní hospodářskou politiku. Podle toho to tak vypadá. Asi to ale daleko lépe vysvětlí Foundry. Také si myslím, že tzv. sociální politika nemá s ekonomií zas až tak moc společného. Proto se nazývá politika. Proto se také vysmívám termínům, jako je např. tzv. trvale udržitelný rozvoj. O tom, co nás bude čekat, půjdeme-li směrem, kterým jdeme, napsal v nejedné ze svých knih i Klaus tuším už v roce 2002 nebo 3. Jeho myšlenky a prognozy se bohužel až zrůdně plní.

 3. To, co autor nazývá kapitalismem ve skutečnosti má s kapitalismem, tedy soukromým vlastnictvím ekonomických prostředků a jejich soutěží na volném trhu málo společného. Trh je uregolován státními byrokraciemi, stejně jako výroba a volná soutěž, iniciativa a odvaha riskovat (nejen nejen na hospodářském, ale i ina ideovém trhu) jednotlivců i společností je brzděna státním přerozdělováním. Dokud si budou vládnoucí elity pěstovat celé vrstvy obyvatel na nich závislých, neboť dnešní technologie umožňují slušný život z přerozdělených výsledků práce nemnohých, a tyto uměle živené vrstvy je budou volit, budou se sociální nůžky stále více otevírat, soucitná sociální mašinerie zpomalovat, až dojde ke kolapsu. Jak hluboký bude a kdy k němu dojde je nedokáže předpovědět nikdo. Pouze, že k němu,bude-li současný vývoj pokračovat, dojít musí.

 4. Dobré ránko!

  Ne, tohle skutečně není kapitalismus, ale bordel na kolečkách!
  V Bruselu se „plánuje“ jen to hvízdá a je to socialistické plánování jak vyšité, ještě vylepšené o lobbing, jak vzít ty ostatní u huby a o tisk bezcených papírků.
  To, co už by v kapitalismu dávno chcíplo na skrčeninu, si vesele bují jak plíseň a všichni dohromady ze všech sil škrtí to jediné, co je může uživit, totiž střední třídu!

  A V.Klaus s J.Weiglem vydali knihu Stěhování národů s.r.o. – to zas budou všichni řvát, jak Klaus nikoho nezajímá! :)))
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klaus-v-nove-knize-Totalni-rozvrat-desiva-katastrofa-rozsahle-utrpeni-Soucasna-migracni-vlna-je-srovnatelna-s-invazemi-barbaru-Budeme-se-branit-nebo-budeme-zniceni-411125

 5. Snižte regulace, snižte daně a sociální dávky , a máte na revoluci zaděláno…..
  Ať už ve volbách , anebo revolucí.
  Je fakt ( i když se to maYdě nelíbilo 🙂 ), že pracovních sil je třeba čím dál méně.
  A nejen těch nejmíň kvalifikovaných.
  U nás to zatím není tak cítit, protože při našich mzdách se stále vyplatí mít ve výrobě jednodušší stroje a větší počet dělníků.
  Ovšem v tom je taky příčina naší nižšší produktivity třeba proti Německu, kde je pracovní síla dražší , a sofistikovanější stroje se vyplatí.
  Je prý dost výrazný rozdíl mezi vybavením Škody a továren VW v Německu, alespoň to tvrdil šéfodborář ve Škodě. A je ve správní radě, takže asi něco o tom ví.

 6. Poznámka : Demokracie neznamená rovnost. Demokracie je v nějaké míře fungující forma vlády. Bezhodnotová. Je jen kontejnerem u kterého z principu není předurčeno zda obsahuje dobro, zlo, nebo oboje v nějakém a jakém poměru. Demokracie v čisté podobě tak jak je teoreticky postulována, neexistuje. Formace, které nazýváme demokratickými, jsou polykratické. Zvláštní formou je demokracie přívlastková, nejrozšířenější jako demokracie zastupitelská, parlamentní. Ta se z přímé demokracie vyvinula nikoli v potřebě kvalifikovaných odborníků (kdo takovým odborníkem mezi dnešními svolenými je…) ale z praktických důvodů tak jak se obec rozrůstala. Telekomunikace nebyly. Zastupitelská demokracie byla přejata v moderní době prakticky z téhož důvodu a třebaže nyní by přímá demokracie byla technicky možná, z různých důvodů není uskutečňována. Prakticky, nynější formální „demokracie“ je jen zakrýváním skutečné vlády.

 7. Demokracie v politickém smyslu dává ROVNÝ hlas každému. Co se stane díl, o tom samozřejmá má Schumi pravdu.

 8. růst čínského hospodářství, jakkoliv je řízen nedemokraticky komunistickou stanou – vtip je v tom, že roste až když už není (tolik) řízeno. Dokud bylo, bída s nouzí.
  demokracie versus trh. Demokracie znamená rovnost, trh znamená nerovnost v konzumu“ – rovnost příležitostí, nebo rovnost výsledků? Sociálisté obvykle usilují o to druhé, což je příčina jisté nefunkčnosti. Trh pouze poskytuje informace, nerovnost dělají (ne)schopnosti.
  František I a Dušan to popsali podrobněji.

 9. Ale je řízeno. Celý ten čínský růst je řízen . Od počátku do teď . Nejdřív direktivně, teď centrální bankou.
  A státní banky a fondy se k tomu řízení přidávají.

 10. Schumi ad 7 – demokracie je jen nekrvavý způsob jak se dostat k moci… 😉

 11. Silnější pes jebe! Čím dřív se s tím smíříte, tím rychleji pochopíte.

  Quivis patří dík za to, že něco napsalo. Obávám se, že článek brzy osiří a příspěvky budou kopírovat výcuc z Internetu.

  Halladin nezklamal. Už jsem tu několikrát napsal, že takový tvor je velice důležitý a já ho mám rád. Rozšiřuje mé obzory do končin, kam se můj mozek nikdy nedostane.

  Jedno z mých dětí dneska startuje. Vypuštěno do života už nepotřebuje pomáhat, přijeďte se podívat třeba parním vlakem na http://www.jarmek.cz

 12. 12

  kecy, kecy, a nic k věci. Jen poznámky k osobě.

 13. Buhehehe, čínský trh nijak zvlášť řízený není. Existuje několik proudů, kterým věnuje státní dirigismus pozornost, ale vše je na lidech. V době, kdy čou en laj povolil samozásobení cca před 30 lety, začala čínská ekonomická revoluce. Tehdy se tato velká země s největším importem rýže stala po několika málo letech exportérem. Tehdy se objevili i první milionáři, vznikaly privátní firmy a komouši byli vytěňovaní z vedení státních firem. Dnes, pokud nedostávají desátky či nejsou jinak upláceni(stále jsou, i když za to hrozí kulka na stadionu), vládnou armádě a policii. Do hospodářství zasahují hodně, ale hodně málo. Také protože mnoho jejich spolusoudruhů patří mezi největší podnikatele. Asi jako u nás Toman. (Mimochodem nebýt tohoto pána, nikdy by nemohl udělat Čuba to, co udělal. A také by oba pánové nemohli významně přispět zemanovi na volby.) Pravda, komouši stále trochu málo zasahují, což je vidět na největší krizi současnosti, proti které je ta americká i evropská drobným miminkem. Jen to k nám zatím nedolétlo. Ale bude to mít i očistný charakter. Další komouši půjdou od válu a uměle udržované podniky budou vymetené na smetiště dějin.

 14. Halladine, nebuď tak sebestředný. Vše, co mělo být řečeno, bylo řečeno v prvních dvou větách. Zmínka o tobě byla rozsahem nepodstatná, ale pro tebe asi nejdůležitější. Kdybys nebyl apriorně zaujatý, tak bys pochopil, že je to ode mě pochvala.

 15. Františku, jak to v Číně funguje, porozumí nejlépe ten, kdo tam byl, kdo s nimi spolupracoval nebo alespoň ten, kdo s takovými lidmi mluví. To platí nejenom o číně. Pokud takový nízor zveřejníš a zastáváš, tak se ti často dostane odpovědi, že v Googlu je to jinak.

  Přeji ti stálé zdraví, já jsem vyprahlý touhou po fotografických ponorech v teplých, životem oplývajících vodách. Snad ten příští rok, do Egypta se mi nechce a vzdálenější destinace se vyplatí jen na delší dobu pobytu – a toho času je pořád nedostatek.

 16. Mimochodem, jak Tomana, tak Čuby si osobné vážím. Tito pánové by byli milionáři, i kdby tu komouši nevládli. Prostě to mají v sobě. Takhle to ale měli jednoduší.

  Demokracie je rovnost? A safra. Nerad to připomínám, ale primát homo se od ostatních opic v chování jaksi neliší. Alespoň mi to nikdo nevyvrátil. Každá opičí tlupa má mezi sebou kasty nadřazených a páriů, kteří jsou v době hladu braní jako živá konzerva. Krásně je to vidět na japonských mamakách (makacích), koupajících se v horkých pramenech. Koupat se smějí jenom vyšší kasty. Ty ostatní na ně mohou pouze smutně koukat a kousat se do ocasů. A pak že civilizace. Jak správně podotknul Martin, silnější pes jebe, demokracie nedemokracie.

 17. Martine, několik kontejnerů jsem odtud dovezl, jeden z obchodních radů mne ještě dřívěji zvával na recepce a před třemi lety jsem na několik měsíců trochu ztratil hla….ale fuj. Navíc ještě z nepřátelského Thaiwanu. Člověk blbne. Ještě asi budu v adresáři, protože dostávám čas od času jejich materiály a setkávám se pracovně s kolegou, který, kdyby neměl šikmé oči, bez problémů bych si ho spletl s kámošem z Jižní Moravy. Ty názory jsou jeho, nikoliv moje.

  Synek staví, já dodělávám elektriku v chatrči, takže to letos na Egypt nevidím. Snad napřesrok.

 18. Také velmi děkuji za článek, vážně míněný, o kterém stojí za to diskutovat.
  Já jsem si z něj vybral konstatování, které mi připadá nesporně pravdivé:
  „… v Evropě i o toho, kdo nepracuje, se stát postará. To povede ke krachu štědrého sociálního systému.“
  To zároveň ukazuje i směr možné odpovědi na:
  „Jak z toho ven?“
  A ta odpověď je banálně historická – musí být ještě hůř aby se něco změnilo kromě chabých konstruktivistických pokusů jakkoliv v globálním měřítku. Zatím si totiž žijeme v neskutečném pohodlí, luxusu a míru a „hybatele všehomíra“ prostě pálí dobré bydlo.
  Doufejme, že masová imigrace z třetího světa tento proces podstatně uspíší. A to bude paradoxně hlavní přínos a odkaz německé nebojácné političky, Merkelové Angely.

 19. Od rovného volebního práva ke koupíní opic – dobré srovnání.

 20. 20

  Zatím si totiž žijeme v neskutečném pohodlí, luxusu a míru a “hybatele všehomíra”

  Jak kdo.

 21. quivisi,
  díky za úvodník.
  A přidávám se k Františkovi I., s těmi opicemi to opravdu takto funguje – od pondělí do pátku běží na Pick1 kanálu (UK zbytkový satelit Astra 2, ale měl by jít sledovat i na Internetu) seriál Monekey Life, de facto dokumentuje činnost záchranné stanice pro opice v Dorsetu. Založila a provozuje ji parta věci naprosto oddaných nadšenců (leč zároveň profesionálů až do morku kostí, žadní „máme rádí žvížata, plotože jsou chlupatá).
  No a podstatou je, že zachraňují ilegálně chované „mazlíčky“, a snaží se je jednak vyléčit, dobře živit, no a pokud možno zajistit co nejpřirozenější život, byť u nich. Opice jsou rozděleny do „tlup“, pečlivě sledovaných, a pokud chtějí přidat nováčka, mají to zatraceně pod kontrolou – vědí kdo je alfa samec, kdo alfa samice, kdo je ten poslední… a nováček je uveden v přísně sledovaných podmínkách, aby se začlenil a nepřišel při tom o život.
  Je to zajímavé nejen pro biology a etology, ale člověk si mnohdy s údivem uvědomí, kolik toho máme se svými zvířecími příbuznými společného…. a že to chování se až tak moc neliší; snad jen že chodíme oblečení a v rukách mobily…

 22. Unika mi ukrok stranou k opicim. . .asi si debatu o vymezeni pojmu demokracie predstavuji jinak.
  Ale jsem jen prosty technik, asi je tam nejaka souvislost.

 23. šimone – negativní definice – co není demokracie.

 24. 27 – ano, to je ta nadhera humanitni logiky, nevzpominam si na nejake negativni definice v me, nyni jiz byvale profesi.
  To se ale tady upišeme k smrti. . .

 25. Šimone,
  tak mne napadá jedna klasická zkoušková otázka: „Čeho si především nesmíte nepovšimnout?“

 26. zdravím!
  (25)šimone, vzpomeňte si na debatu o demokracii před časem! Myslím, že nejlepší a nejvýstižnější definici zde přinesl Šumavák: „demokracie je forma, jak nejméně krvavým způsobem se zmocnit moci“ 😕

 27. No, ještě se nabízí se vyzívat na Mikuláše, na Štěpána, na Silvestra, apod. Na Jéžiška ne, to by nebylo dostatečně politicky korektní…
  Podrobně jsem to nestudoval, ale zdá se, že tentokrát chybí podpisy Adolfa Hitlera a Josefa Goebbelse, jako u toho minulého zívání…

 28. 2 dvd ad 30 – tady je odpověď těžká… Napadá mě třeba: Že jsem si před usednutím na WC nestáhl kalhoty a slipy…

 29. Šimone,
  omlouvám se, ale jelikož jsem totálně v chaosu stran tržních mechanismů (politických dtto), tak na vše nahlížím očima své profese – tedy biolog a evolucionista.
  Opice ještě fakt nenapadlo přirozenou hierarchii v tlupě nahrazovat všeobecným hlasovacím právem… 🙂 tedy zejména primáty, nám nejbližší. Přesto úspěšně přežívají snad déle na této planetě než my, jejich mladší bratrancové. A kdybychom jim neničili jejich přirozené prostředí, spokojeně by se evolvily dál.

 30. Výstižně o demokracii zpíval Karel Kryl:

  Demokracie panuje od Aše po Humenné
  Samet i něha v pánu je a zuby vylomenné
  Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
  Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli

 31. martine tt Když narazíte na silnějšího psa vy, tak se s tím jen tak smíříte, protože to tak je, nebo se s tím pokusíte něco udělat?

 32. 37

  Móóóc dobrí otázka ! 😀
  Ostatně , i ten alfa samec u opičáků se musí o to postavení nv pravidelných intervalech porvat. sice to alfa samství nemá na pevné volební období, ale jednou ta jeho “ funkce skončí a byď je zabit, anebo se zařadí někam dozadu.

 33. 38, jo. Buď se propadne, nebo špatně dopadne.

  A omlouvám se za svou dnešní češtinu, holt vánoce se blíží a studenti před prázdninami mají nejvíce dotazů a problémů k řešení 🙂 Snad mi synapse do vánoc vydrží aspoň částečně spojené…

 34. westíku,

  32 – také tuto pozitivní definici považuji za velmi vyčerpávající.
  Šumavákovi to nejen politicky myslí, ale navíc má i pravdu…… 🙂

 35. kristo, co bych měl zkusit? Ignorovat nebo opravovat zásadu, která posunuje přírodu dopředu?

 36. Tak střelec z Kalifornie je „radikalizovaný“ muslim. K tomuto pro všechny překvapivému zjištění dospěla policie po prohlídce domu a po informacích od federálů, že komunikoval s různými pochybnými entitami v arabském světě.
  Nicméně, jak správně poznamenala kalifornská obdoba Alrawiho, i křesťané vraždí a muslimských teroristů je jenom zlomek všech muslimů (pravda, některé zlomky jsou větší než jiné, ale zlomky humanitní i tak neumí).

 37. [35] Tady je vidět, oč jsme dál, než primáti. Měli bychom jim nabídnout pomocnou ruku a zavést jim demokracii. Stačilo by trochu postrčit, pak už to půjde samo.
  Kdo někdy zkoušel kamarádit násilím kočky, tuší, jak to asi dopadne. U koček stačí na ošetření jód a pár flastrů.

 38. A protože je prakticky konec roku, zdá se, že ani tento rok Putin nenaplní „reálné obavy“ špičkových analytiků, že obsadí Kyjev, Pobaltí nebo aspoň Mariupol. Dokonce ani neumřel na rakovinu slinivky, kterou odhalili jiní analytici z televizních záběrů.
  Kde dělají špičkoví analytici chybu ?

 39. A koukejme,

  irák nechce americké vojáky

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1630656-prichod-cizich-jednotek-na-sve-uzemi-bude-irak-pokladat-za-nepratelsky-akt

  Bagdád nikoho o vyslání zahraničních pozemních sil na své území nepožádal a bude to považovat za nepřátelský akt, na který bude odpovídajícím způsobem reagovat. Uvedl to irácký premiér Hajdar Abádí – podle všeho v reakci na rozhodnutí USA vyslat 200 členů amerických speciálních jednotek do Iráku.

 40. Myslím, že v zásadě nutno rozlišovat mezi 1)DEMOKRACIÍ a 2)DEMOKRATUROU

  Demokracie je vláda lidu, kdežto demokratura je vláda těch druhých.

 41. Skimici,
  taky je mi to podivný.
  kdyby Frantíci posílali na střední východ pěšáky, logiku by to mělo.
  Ovšem oni je tam neposílají.
  Takže jde jen o finanční úsporu Frantíků, kterou my doplatíme.

  A co s tím mají voliči ČSSD ? I ty jsi obdařen 🙂

 42. A nedělej si iluze, poslala by je tam kterákoli vláda.
  Uvidíš, že to jak ODS, tak Topka v parlamentě podpoří

 43. Desmond Moris měl sice pravdu, ale od té doby společenský vývoj pokročil…

  Chcete-li chápat současnou politickou a ekonomickou realitu, musíte studovat etologii chovu hospodářských zvířat, jako my, zootechnici.

  Výchozí premisa, že člověk je jen nahá opice je sice správná, ale lidi,
  LIDI JSOU DOBYTEK !!

  To snad ví každý, ne? 😉 😀 😀 😀

 44. žjooova,
  OPEC se dohodl na NAVÝŠENÍ (!!!) z 30 na 31..5 mil barelů denně (v to se nepočítají dodávky do Indonesie – to je mimo kvotu).

  A Brent jančí a Rubl jančí 🙂

 45. 50 halle
  to máš asi pravdu. ODS a TOP09 jsou lůzři 🙂

 46. 55 – ano, takhle se rozmnožujou sluníčkáři…..až nato, že je ani na začátku nikdo nepolil :-((

 47. skimici,
  no, chytřejší opici by napadlo odtáhnout žebřík z dosahu kropítka 🙂 Ale asi mezi nimi nebyla žádna Einsteinka.

  Přiznám se, že mne nejvíc „dostalo“, jakým způsobem do již ustavené šimpanzí tlupy s vůdcem Hanyanou introdukovali dva puboše, Bena a Pipu. Z řeči ošetřovatlee bylo zřejmé, že Hanyana je sice alfa, ale jinak tupej jak poleno… např. nikdy ho nenapadlo jak vyšťourat medem pomazané mravence zašťouchané do jakýchsi polínek nebo co.
  Každopádně, při spatření nováčků se vrhnul na samečka Bena a dost surově ho mydlil. Ošetřovatelé zasáhli; zkusili to takhle asi dvakrát. Pak přivolali specialisty šimpanzology, a ti poradili – zkuste je napřed představit jen samicím. Stalo se, samičky byly zejméne Beníkem nadšené, odďobkávali se navzájem k celkové spokojenosti. Pak opět sólo s Hanyanou… měli vydržet aspoň minutu, neboť agresivita se nezdála být s úmyslem likvidačním… no nevypadalo to hezky, když v kritickém okamžiku byly do výběhu vpuštěny i samičky. Jejda, to byla mela ! Hanyana dostal vyloženě „přes držku“ od celého harému :D, takže Bena pustil a zdrhnul před těma líticema na horní posed. Když se tlupa jakž takž usadila, ještě dlouho tam osamocen trucoval, a dle ošetřovatele se vší silou snažil zaměřit své mozkové buňky jedním směrem, aby pochopil, co se mu to stalo… alfa samcem zůstal, ale na Bena už vyjížděl jen semo tamo, v zásadě se situace stabilizovala. Pipa se začlenila bez problémů….
  Ošetřovatel to pobaveně komentoval, že holt zjistil, co je každému muži středního věku jasné, kdo totiž ve skutečnosti v tlupě velí 🙂

  Ale to jsem od demokracie hodně odbočila. Já jen že ten alfa nemusí být ten nejchytřejší, někdy stačí jen ty bicáky.

 48. Oblíbený gruzínský kravatožrout Michail Saakašvili přišel o občanství Gruzie rozhodnutím svého nástupce Giorgi Margvelašviliho. Juž je z něj čistokrevnej Ukrajinec. Слава Україні! Героям слава! 😛

  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/saakasvili-prisel-o-gruzinske-obcanstvi-uz-ma-ukrajinske-zdu/r~db6843dc9a8811e5b6cc002590604f2e/

  -President Margvelašvili na základě zákona o gruzínském občanství podepsal 4. prosince nařízení o ukončení občanství Michaila Saakašviliho v souvislosti s přijetím občanství jiného státu,- oznámila prezidentská kancelář.

 49. Holt sufražetky jsou i mezi opicemi… 😉 😀

 50. Mluví se o opicích – chybí tady Liška . Pamatuje te si ji s jejími šimpanzy bonobo ? 😀

 51. a to udělal chybu! Jako Gruzínce ho mohli, kdykoliv by vstoupil do Gruzie, lapit a vsadit do ťjurmy!
  Což u roduvěrného Ukrajince vyvolá mezinárodní konflikt.

  Ledaže by… pil čaj s poloniem či neočekávaně sestoupil do kolejiště přijíždějícího metra…Pak by to, že už není občanem Gruzie naopak bylo v mezinárodním měřítku výhodou…

 52. Ad zatčení s. Ransdorfa ve Švýcarech. Já si myslím, že takové zatčení nemůže nikdy komunistovi škodit. Spíše naopak. Nota bene když jde zrovinka o Švýcarsko. Aspoň si připomene Lenina a jeho pobyt tam…

  Hlavně aby se po vypršení vazby či trestu nevracel vlakem… 😉

 53. Šumaváku, zdravím. Mají vůbec v Oděse metro? O radioaktivní látky na Ukrajině bych zase takový strach neměl. Jakmile jim dojde v lednu ruská elektrika, tak se tam nějakého zajímavého blackoutu jistě dočkáme…

  Napadlo mne, že by mohl taky spadnout ze schodů. Myslím těch Potěmkinovejch. Dříve schody vévody de Richelieu…

  Znalci si jistě vzpomenou na Ejzenštejna a scénu s padajícím kočárkem…

 54. Je vidět, že vůbec nesledujete pražské gorily!
  JInak byste věděli, že Alfa-samec Richard je největší posera z celé tlupy.
  Když se např. stěhovali po povodních do nového pavilonu, musela pro něj nakonec vůdčí samice Shinda dojít, protože se hrozně bál. Takže je to opravdu o té hrubé síle.
  U samic je to trochu jinak, Shinda o své vůdčí postavení mezi samicemi přišla, protože nerodí a na její místo přišla matka pražských gorilátek Kamba.

 55. Potěmkinovy schody na počest křižníku, na kterém carevna Kateřina dobyla ve strašné bitvě tehdejší Hadži-bej. Do křižníku byla zamilovaná. Po bitvě si utřela zpocené čelo, obvykle se vojenských tažení neúčastnila, a dvorním vojínům na otázku, jak se cítí odpověděla „Ó, děs“. Přičinlivý úředník – revizor, na tento popud nechal přejmenovat město „z vůle carevny“ Oděsa.

 56. Potěmkinovy schody na počest křižníku, na kterém carevna Kateřina dobyla ve strašné bitvě tehdejší Hadži-bej. Do křižníku byla zamilovaná. Po bitvě si utřela zpocené čelo, obvykle se vojenských tažení neúčastnila, a dvorním vojínům na otázku, jak se cítí odpověděla „Ó, děs“. Přičinlivý úředník – revizor, na tento popud nechal přejmenovat město „z vůle carevny“ Oděsa.

 57. http://www.mises.cz/clanky/dejiny-11-4-bratri-northove-dedukce-za-axiomu-a-toryovske-laissez-faire-1331.aspx
  Něco k tématu „A co dál“:
  „Obchod není ničím jiným než komutací nadbytků.“ Jinými slovy, jak zdůraznili Buridan a scholastici a svět zapomněl, že lidé „komutují“, čili směnují zboží a služby, protože každá strana získává z přijímaného statku více, než ztrácí odevzdávaným (tj. jeho „nadbytky“). Ať už mezinárodní nebo vnitronárodní obchod přináší oběma stranám. Obchod není montaignovsko-merkantilistickým bojem, kde jeden člověk či národ vykořisťuje druhého, tedy získává na jeho úkor. Bohatství je tedy to, co lidé dokážou vyprodukovat a akumulovat, nikoliv peníze, zlato či stříbro, které jim pouze umožní zboží nakoupit.

 58. Přijede [73] americký prezident do Berlína – Neukölln, pravicí zamává publiku a pozdraví „Ich bin ein Kebab“.

 59. Dušana netřeba – bílí Američané středního věku s nízkým vzděláním jsou přežraná prasata a umírají rychleji na civilizační choroby.

 60. Ransdorf – to jsem zvědavý, co z toho vyleze, protože představa novinářů, že někdo přijde do banky a pokusí se vybrat 350 milionů EUR – tomu se snad ani nejde smát.

 61. On ten Ransdorf je pro praktický život naprosto nemožnej….

  Nedivil bych se, kdyby zas někomu naletěl.

 62. A Hollande si zaletěl na letadlovku, ta se přemístí do Perského zálivu.
  S Rusy jim to moc nevoní….

 63. martine 75,
  zajímavé na tom to, že celá skupina ve věku 45-54let zprasatovatěla najednou v r. 2008 – zvláštní fenomén…. 😀

 64. Dobrý podvečer,

  o Randorfovi jsem slyšela z radia během návratu z pracovní cesty a všechny nás to potěšilo.

  Shodli jsme se na tom, že taková Barma nebo thajsko by bylo pro toho komouše lepší, protože ve Švýcarsku mají určitě fešácký kriminály, ale zaplať Pán Bůh za to.

 65. Možná že se Ransdorf pomátl – z toho brusele….ani bych se nedivil.
  V tom případě chápu případný radiový klid – na uzavřených odděleních telefony pacientům neponechávají.

 66. 2 Rpuť ad 47 – ale hovno!
  To jako myslíš, že když to pojmenuješ jinak, bude vše nádherné a krásné?
  Viz Shakespeare – to co hovnem zvou, zváno jinak, smrdělo by stejně!

 67. šimone,
  v jednom článku stálo, že si šel vyzvednout 9,5 milionu! Už mě u toho chybí jen nigerijští šamani 😀

 68. 2 Rpuť ad 47 – a jinak doporučuji dialog Werich – Škutina na téma Demokracie = Lidovláda…

 69. PeSi, já něco pojmenovávám JINAK ?
  Co jinak? Jak jinak? Ty víš o něčem, co je nádherné a krásné? Já ne! 😀

 70. NoName ad 73 – Tedy snad máme zatím schengen a svobodu pohybu!
  Může jít naprosto kamkoliv, ovšem, někam hned na poprvé naposled! 😉 😀

 71. rputi – jseš retailista ! Mělo jít o miliardy !
  Takže se někdo zbláznil – on nebo novináři…..případně všichni…..

 72. Šumaváku, je to takové jakési apokalyptické – nejen v Sýrii…

  Šimone, tím hůř – jestli vlez do banky a mumlal něco jako:“Naval sem ty miliardy“, tak se nedivím, že tu sanitku zavolali… 🙂
  To jsem zvědavá, co z toho nakonec vyleze?!

 73. Po Rathovi, Konvičkovi je Ransdorf dalším kandidátem na prezidenta. Tři vysokoškoláci, poslední humanista-filosof.

 74. Možná se Miloslav inspiroval u velikánů. Jednoho z největších. Koba mj fundraisingoval revoluci, donátory byly kromě carské policie i banky.

 75. muhehe ja si rikal co to leze ale kdyz ctu nazor ze demokracie je rovnost a kapitalismus je nerovnost tak uz mi je to celkem jasne 😮

  huraa za ural

 76. Už zase nevím, o čem je 1. Brandtova věta…..

 77. Ach tak, díky. Vždycky to zapomenu. Já si to snad někam vytesám. Že by nad pracovní stůl: Ale to by šéf nemusel vydejchat. O klientech nemluvě. 😀

 78. Dobré ránko!

  No není to kouzelné? 😀 😀

  FB:
  Nic necharakterizuje současnou kavárnu více, jako tenhle výrok tohoto studujícího mladíka (politologie?):
  „Když se dělala ústava České republiky, tak nikoho v životě ani ve zlym snu nenapadlo, že prezident může bejt někdo, kdo bude zastávat své osobní názory.“

 79. 100

  zřejmě bude třeba upravit ústavu ve smyslu, že za prezidenta můýr být zvolen jen blbec, co nemá názory,

  Ale nějak jsem si nevšiml, že by Havel a Klaus ty názory nemělyi.
  A názory obou mě občas štvaly.

 80. A při čtení názoru onoho studenta mě napadl předhovor písničky „Václava mám nejradši“
  Pane doktore ,mohl byste mi říct diagnózu mého snoubence ?
  Blbec!

 81. Halle,
  že jeden student je blbec, to se celkem stává, někteří z toho i vyrostou! 🙂
  Problém je, že byť to nebylo veřejně verbalizováno, je toto názor pražské kavárny. Je tu prostě skupina lidí, která si uzurpuje právo na ty, jedině správné,názory!

 82. To je ovšem trestuhodné, protože jediné správné názory jsou jiné.

  Jarmeku zdar! Letošní slivovice je fakt dobrá – i úplně čerstvá.

 83. muhehe breto obcas jsi kdysi jasno ve vsem nemel 😀
  ale mas recht – je to tady videt

 84. Tak to jsem žádostivá! 😀

  …Cílený pokus o diskreditaci a lež. Tak označil informace o tom, že chtěl podvodně ze švýcarské banky vybrat 350 milionů eur, asi 9,5 miliardy korun, europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf. Víc prý v tuto chvíli nemůže říci, vše plánuje vysvětlit na tiskové konferenci po návratu do Česka…

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ransdorf-odmita-podvod-ve-svycarske-bance-fgw-/domaci.aspx?c=A151205_074356_domaci_cen

 85. Tak o Ransdorfovi
  píše i dnešní Neue Zürcher Zeitung, byť až na str.26 ve formě stručné agenturní zprávy. Mělo jít o pokus o podvod a věc řeší státní zastupitelství.
  Jinak Češi jsou smějící se bestie:
  Co říkal Ransdorf na to zatčení?
  Nevím, ale určitě to komentoval jen tak na půl huby.

 86. >> dvd,
  mně by zajímalo, jestli taky pustili ty agresivní Slováky.
  Zpráva, že to chtěli vybrat na základě soudního rozhodnutí a bylo tam špatně datum Ransdorfova narození je vskutku divoká… 😀

 87. Koukám, že tu máte novou hračku. Ransdorfa. Síla médií. Sice ne až tak úspěšně mohou ovlivňovat co si myslíte, ale jsou velmi úspěšná v tom o čem přemýšlíte.
  Mám za sebou prochrchlanou noc. Tak hnusný kašel jsem hodně dlouho neměl. A to užívám tři antichrchlíny a bioparox. Celý namožený od kašle. Nemít antichrchlíny a ulevovadla, bylo by to zlé. Teď o mnoho lepší. Téměř Lurdy.
  Průběh klasický. Postupně krk, rýma, průdušky, plíce. Jaká je inkubační doba takové virózy? Může se rozvinout během několika hodin od nákazy? Ve středu v poledne pojedl v hospodě a v podvečer mě to chytlo. Stejně jako koncem září po obědě ve stejné hospodě. Jak přes kopírák. Takovéhle virózy tak brzy po sobě jsem dlouho neměl.

 88. Schumi, nemají v té hospodě kuchaře bacilonosiče?

 89. Schumi,

  včera jsem se snad už definitivně vyhrabal ze čtvrtého (!) ataku téhož.
  A k tomu vždy teplota +38*C, ale jen jeden den. A přešlo to s použitím podobných srágor za tři dny. A příští týden nanovo.
  Po 15 letech jsem tedy pokorně podlehl antibiotikům a teď si už jenom léčím následky – průjem, kopřivku, nechutenství atd.
  Opět potvrzení pravidla, že každý správný doktor má vlastní hřbitov.
  Vítej na Titanicu.

 90. Dobrý den
  Štrasburský soud odsoudil Rusko za odposlechy mobilních telefonů
  To je výborné! Merkel už alespoň ví, kam se má obrátit a nemusí to furt zakecávat.

 91. skimici,
  vzhledem k tomu, že BND odposlouchala zase politiky francouzské to bude mít trochu komplikovanější. 😀

 92. Inkubační doba je různá, ovšem cca 5 hodin se nepopisuje odpovídá oběd, podvečer). Navíc respirační viry se nešíří alimentární cestou.

 93. Šimone K
  mě ta posloupnost – krk až kašel přestala asi po měsíci, bez antibiotik. Nemělo to cenu. Pokud k tomu nevyskočí třeba c-reaktivní protein nebo jiný indikátor, jí se to zbytečně.

 94. 117 výhoda cestování letadlem je nepochybně vzájemná výměna virů a jiných organismů skrze klimatizaci výdechy přímo nad hlavou. Kvalitní koktejl zaručen.. Lepší jak očkování 🙁

 95. Schumi, stejná hospoda, úporný kašel, rychlý nástup…nehledal bych virozu ale alergii!
  Sice netuším na co, ale zkusil bych jako první pomoc třeba dithiaden… a věděl bys.

 96. skimici,
  indikátory jsou i laičtější – konzistence a barva vykašlávaného hlenu (stejně jako u rýmy, předvedené mistrně Sheldonem). Pokud se změní na tužší a hlavně šedozelený, jsou tam i baktérie, které na oslabené sliznice nalezly.
  Před pár lety se mi z banální virózy podařilo vypěstovat téměř zápal plic – zahnisané plicní sklípky ve spodní části, při kašli jsem se obracela naruby. Horečky, totálně namožené mezižeberní svalstvo, 5 týdnů nemocenské. A to jsem ukecala dokiho, že do špitálu fakt nechci…. do práce jsem šla skoro na reverz, ale ještě tak měsíc jsem měla problém dýchat při chůzi do schodů…
  Osvědčilo se mi pravidelné podzimní očkování proti chřipce, ale možná i 14 dní v létě u moře – letos jsem očkování vysadila, a zatím se mi virózy vyhýbají; touhle dobou jsem už mívala tři mírnější za sebou… Zdrojem nákazy bývala dcera, teď už z toho snad vyrostla (kvůli úporným hnisavým rýmám absolvovala v páté třídě i CT čelních dutin a léčbu autovakcínou)…

  Prostě virózy jsou svinstvo, a doporučuji dát tělu čas a pořádně to vyležet.

 97. 117 – no na mě vždycky vyskočila jen teplota a hrozný třes – takový jsem nemíval ani v mládí po opici……skoro jsme nemohl se ani napít, fšecko jsem rozbryndal.
  To jistě chápete je ale začátek konce…..přímo desintegrace osobnosti, že.
  Tyhle recidivy znám už od dětství, od jisté chvíle už mi nic než ATB nepomůže. Nakonec ale to není nejhorší, naposledy někdy před 13-15 lety.

 98. Matzurko, očkování proti chřipce je jedna věc a respirační virozy druhá a nijak spolu nesouvisí v tom smyslu, že očkování proti chřipce nechrání před respirační virózou.

 99. OT – tak koukám, že jednotka debility by se měla přejmenovat z jednoho laudáta na jednoho ženíška.
  Ten pán ve svých nejlepších intervjůkách dosahuje i desítky svých jednotek…..

 100. 122. Asi tak. Nejsem tedy Lomonosov všeználek, ale říkal mi to mamarád doktor.

 101. 121 Šimone K
  A zkusil jste studený pivo? Můj otec tvrdí, že všechny nemoce kterými kdy trpěl byly způsobeny nedostatečným zapivněním. Já když mě bolí v krku, zkusím studený pivo. Pokud to bylo jen epizodní, přestane to a mám lepší náladu. Pokud je za tím nějaká infekce, téměř okamžitě (do rána) vycení své zuby.

 102. Skimici a co vám říkal? Že očkování proti chřipce chrání před respiračními virózami?

 103. 122 Kristo. Ne. Říkal to co Vy. Já jsem Vám přisvědčil.

 104. skimici – zkusil a mockrát si tím leccos vyléčil, resp. zastavil začínající průběh. Slogan, že veškeré nemoci jsou jen zanedbaným pitím není příliš daleko od věci.
  Modrý pták tady jednou citoval kamaráda, který prý všechno léčí tím, že se „vyleje jak váza“ a pak to léčí jako opici…..
  Souhlasím s vaším panem otcem, protože podobnou službu mi víno ani destiláty neudělaly – jen pivo. Však jsem s jeho léčebnými účinky začal již včera, jaxi preventivně a s vědomím moudrosti Ptákova kamaráda……
  Tohle, co jsem snad již překonal, byla ale jistě infekce, něco co popisovala Matzurka, protože i hleny fujtajblové barvy a konzistence.

 105. Skimici, omlouvám se. Pochopila jsem to jinak. Moje chyba.

 106. Dobré dopoledne,

  mně říkala doktorka, že očkování proti chřipce sice před respiračními viry nechrání, ale že se tím imunita povzbudí i celkově, takže se s viry i u těch respiračních viróz líp vypořádá.
  fakt je, že když jsem se nechala očkovat proti chřipce, tak i ty ostatní virózy nemám tak často.

 107. Erdogan je zjevně přesvědčen, že má Evropu na lopatě!
  Tohle vůbec nevypadá dobře!

  Irácké ministerstvo zahraničí vydalo informaci o invazi tisíců tureckých vojáků do Iráku. Na irácké území vjely desítky tanků a obrněných vozidel. Irák hrozí odvetou.

  …Agentura Reuters citovala zdroj z Pentagonu, který uvedl, že akce Turecka nebyly koordinovány s americkou protiislámskou koalicí…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/irak-pohrozil-turecku-odvetnymi-vojenskymi-akcemi/

 108. O moc lepší. Daleko lepší než včera. Pulmoran, Stoptussinn, Mugotussol, Bioparox, Acylpyrin+C. Ale v noci si určitě ještě užiju, na noc se to vždycky zhorší. Odpoledne to bude dvaasedmdesát hodin od prvních příznaků. Otázka jaký by byl spontánní průběh bez ulevovadel. Jenže protivnosti a riziko za to nestojí a musím brát ohled i na okolí.

 109. Schumi,

  zvažoval jsi euthanásii ? 😀
  Když tak čtu, jak nevýslovně trpíš 🙂

 110. 132 Schumi
  Bioparox – to je nějaké antidepresivum?

 111. tak čtu:
  An-Nusrá je syrskou odnoží teroristické organizace Al-Káida a konkurentem Islámského státu (IS).
  Liší se zřejmě tak, je jedni podřezávají krk zleva a druzí zprava.

 112. Schumi,
  doufám, že si před autoléčením čteš příbalové informace. Zejména léky na kašel totiž mohou mít protichůdné účinky, a není je radno kombinovat jen na základě atraktivity názvu.

  Kristo,
  na mne to očkování působilo podobně, jak popisuje maYda, a stejně tak doki tvrdil, že to souviset může. Ovšem přít se nebudu – nám se to překrývá s pravidelnými letními pobyty u moře, takže tu může být i účinek tohoto přírodního ozdravovadla (dcerce občas ulevily pobyty v solné jeskyni), nebo se to navzájem podporuje. Dcerka vloni neměla ani jednu „velkou“ infekci – do puberty ji přitom angíny a virózy docela obtěžovaly; teď je to maximálně rýma s normálním průběhem, a pokud rozbolí v krku, dva-tři horké nápoje s paralenem (na noc a ráno), a je z toho venku.

 113. skimici,
  Bioparox je snad jediný volně prodejný lék s ATB – prodává se to s nástavcem na vdechování nosem nebo ústy. Pomáhá na bakteriální infekce horních cest dýchacích; ovšem ne každý to snese – lék je nutno při vstříknutí naplno vzdechnout, a když jsem to užívala poprvé, tak to mělo téměř emetické účinky 🙂

 114. 137 Matzurko
  aha. Mně to asociovalo paroxetin. To je nějaký inhibitor zpětného vychytávání serotoninu.

 115. Turecko narušilo pozemní prostor Iráku? Vojskem?
  Noo… když nejde podporovat IS přes Sýrii, musí se jinudy, to dá rozum, ne?

  Doufám, že Irák oficiálně nepožádá Rusko o pomoc… 😉

 116. Matzurko, my k moři pravidelně nejezdíme, byli jsme tam za posledních cca dvacet let dvakrát a přesto mám těch viróz, co se nechávám očkovat proti chřipce, méně.

 117. Jinak ale sůl je docela dobrý prostředek, mně na chronickou rámu docela pomáhají výplachy slanou vodou.
  A na ty průdušky je specielně dobrá vincentka, ať už na pití nebo k inhalaci.

 118. Na bolesti v krku je nejlepší Jox. Pravda, i Bioparox je proti Joxu učiněná lahůdka, ale dá se to nacvičit…
  Míval jsem angínu tak 1 za 3 roky, pak jsem začal při náznacích bolesti v krku používat Jox a od té doby jsem angínu snad neměl.
  A když nejsou léky po ruce, nouzově pomůže na bolesti v krku i Coca-cola.

 119. No a mně v tuto chvíli po dobrém, ale docela komplikovaném obědě (po těch dietních blafech poslední týden) to jistí ležák Premium z Chotěboře – výtečné pivo.
  A v žaludku jak v pokojíčku….
  Uchvátím Sejlínku, obložím si s ní cemr a ulehnu na kanape…..

 120. Dobré odpoledne.

  Tak se nám po dlouhé době jedno zombie vynořilo z hrobu a chce se stát rovnou ředitelem veřejnoprávního Českého rozhlasu. „Vadí mu především jednostranné zpravodajství veřejnoprávního rádia„…

  Veřejnoprávní média by měla lidi sbližovat, a ne je rozdělovat a frustrovat jednostranným zpravodajstvím„…

  Potěš pánbu. To stvoření se jmenuje Jan Ruml… 😉 🙁

 121. Dobrý den,
  respirační virózu jsem v poslední době prodělala dvakrát, poprvé, cca před dvěma roky,jsem úporný kašel bez teplot podcenila a samoléčila jej Bromhexinem, Mucosolvanem zázvorovým čajem atd., vléčila jsem se do zápalu plic. Sedm následujících zimních týdnů jsem dílem prospala a dílem pročučela na TV, běžela každý den Rosamunde Pilcher. Konstatuji, pozitivní konce Rosamundiných děl mají blahodárný léčebný efekt :-D. Vloni jsem neváhala a při prvních příznacích navštívila lékaře, doma jsem byla „jen“ tři týdny a nebylo mi zdaleka tak zle. V TV Rosamunde bohužel neběžela. Tyhle virózy jsou sviňa zrádná.

 122. Tfuj, pán bůh s námi a zlý pryč, na kterým hřbitově to vyhrabali?

 123. Mazdo a Matzurko, není to tak. Očkování proti chřipce chrání proti chřipce a nespecifickou imunitu nezvyšuje. Je to stejné, jako kdybyste tvrdily, že prodělaná pláňata dětem zvýší imunitu i proti ostatním infekcím. Taky se vytvoří specifické protilátky, ale pouze proti varicelle.

 124. No, možná není, ale já fakt nemám ty virózy zdaleka tak často od doby, kdy chodím pravidelně na očkování proti chřipce. Netrvám na tom, že to spolu souvisí, ale vysvětlení doktorky mi přišlo vcelku logické.

 125. MaYdo, ahoj. Z jakého hrobu to vylezlo, není mi známo.

  Asi to prochlastalo vše, co mělo, a tak to pocítilo touhu stát se ředitelem čehokoli. Ještě mi tam chybí věrný služebný knecht „pták na drátě“ Fendrych, který by mu mohl dělat zástupce a dokonáno jest … 😉

 126. jen věrný služební knecht? já jsem kdysi četla něco, kde o něm psal jak zamilovaná šestnáctka…. 😀

 127. No, každopádně ten rozhlas v těchhle rukou už nebude vůbec k poslouchání….

 128. Celkem jednoduchý mechanismus – když SE JE očkováno proti chřipce, chřipka SE nedostane, organismus SE neoslabí a nedostane SE viróza. Celkem prosté… 🙂

 129. kristo,
  psala jsem výše – nejsem Mudr, takže fakt mechanismus nemám nastudován. Ony i ty chřipky jsou mrchy, mutuje to jedna báseň, a očkování na jednu linii nemusí chránit proti jiné.
  Imunita je IMHO dost komplexní záležitost, a její posílení začíná dostatečnou výživou a spánkem…. na všechno nemusí být exaktní studie, aby to pomáhalo.
  I kdyby to očkování mělo na jiné virózy jen placebo efekt (tedy víra tvá tě uzdravila), tak se vyplatí 🙂

 130. Honzo, zdar. Myslíš, že to stojí za přečtení? Já ho nečetl, ale vím o koho jde…

 131. EU chce zakázat automatické a samonabíjecí zbraně, protože jimi v Paříži teroristé zabíjeli.

  Škoda že nezabíjeli lopatama… 🙁

 132. Bohouši, stojí. Sice nejsem tak nadšený jako ptakopysk, ale jako oddechovka to není špatné. Zrovna mám z knihovny vypůjčeny nějaké povídky.
  Ovšem víc se mi líbila trilogie Sestřenky, Princezna, Dědičky, údajně zcela prosté Jakuba Vandrovce (v každém díle je na něj aspoň jedna narážka).
  Špatný není ani Upír z činžáku. I tam se upíři setkají s Jakubem a kupoodivu jim pomůže.

 133. Honzo, díky za odpověď. Tak já si to tedy přečtu…

  Stran zombie Rumla. Myslíš, že by ho bylo možno se zbavit za pomocí upírobijce a samohonky?

 134. Začínám litovat, že musím pracovat na korekturách a ještě jsem nucen to prostřídávat dokonce s tou nejopovrhovanější domácí činností – úklidem!!!

  Bóóóže, jak rád bych si teď četl…

  !avruK. Když je tam i Lenin, tak si to musím přečíst. Doufám, že ho nelikvidoval jako Kaplanová pistolkou, ale pěkně vidlema nebo něčím podobným… 😉

 135. Na CNN se diskutuje o tom, zda politická korektnost neohrožuje národní bezpečnost USA.
  (Na Fox v tom mají jasno zřejmě už dlouho).
  Živě si zkouším představit stejnou diskusi v ČT …

 136. [162]Přesný postup na Valdimíra Iljiče si nepamatuju. Ale mezi Jakubova oblíbená nářadí patří brzdové lanko, osikový kůl a nějaký ten samopal. Vidle taky občas přijdou ke slovu.

 137. Aby se nakonec neukázalo, že irácký premiér není úplným demokratem, jede v korupčním skandálu nebo tak něco.

 138. (139) Šumaváku, vsadím se, že spíš než k IS (se kterým už Turci moc nekamarádí) šli na Kurdy.

 139. Aero 168 – no to je přece jasné jak facka! 🙂

 140. 169

  Právě že ne, a vypadá to normálně na hlavu.
  Vypadá to, žese Turci přes hlavu irácké vlády dohodli o vojenské základně s Kurdy.
  Ti Kurdové se snad zbláznili…

 141. Honzo ze Ž., tak jo. Ad [164]. Doufám, že ty vidle jsou aspoň od hnoje, aby jejich působení bylo násobeno…

  NoName, ahoj. Ad [166]. Turecko je totiž demokratický stát a takový samozřejmě může vše, co jiné nedemokratické státy vůbec nemohou. Počkejme si na rozhřešení, které nám poskytne SSA a její zástupci.

  Zrovna tak Amos Hochstein (zvláštní zmocněnec SSA pro mezinárodní energetiku) dnes prohlásil, že pašování ropy od Daše do Turecka existuje, ale je naprosto nevýznamné, takže netřeba se tím dále zabývat. A je to! Je rozhodnuto! Vyšší moc promluvila. Důkazů netřeba…

 142. 172

  Turci bombardovali irácké Kurdy už za Saddáma.

 143. Já nepíšu, že Turecko nebombarduje Kurdy, jenom že část Kurdů je k Turecku loajální.

 144. Vánoce, vánoce přicházejí, hrobové se otvírají a poklady vydávají…
  Ruml !!!
  Blbé je, že Blaník se otevře až na Velikonoce 🙁

 145. O knize M.Syručka o Ukrajině – stojí za přečtení!

  …„Ke Krymu autor píše, a já to v kostce uvedu – pan Hrozen si přál, aby ukrajinská vláda zřídila pro Židy Ukrajiny a Běloruska autonomní republiku, která by zahrnovala severní čát Krymu, území od Oděsy po Abcházii a Soči,“ pokračoval Jan Kavan. „Tenkrát to Trockij, Bucharin, Kameněv podpořili. Pak Sověti dostali první půjčku, 16 miliónů dolarů a po válce v roce 1945, kdy nebyli schopni to splatit, tak vyjednali slib, že pokud bude ten projekt realizován, tak Američané jim odpustí jak tu půjčku, tak i úroky. A pokud to nebude realizováno, tak splatnost bude až v roce 1954. V té době už SSSR šéfoval zmíněný Chruščov, který nechtěl ani půjčku splatit, ani založit židovskou republiku, a tak mu asi poradci chytře poradili, že tuto dohodu schválil nejvyšší orgán Ruské federace, takže pokud by Krym patřil k jiné republice, tak ta dohoda není platná. A to motivovalo Chruščova, aby to předal Ukrajině. A to je zcela odlišné od řady vysvětlení, která jsem četl, ale zdá se mi velmi věrohodné.“…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pribeh-nejvetsi-rozkradacky-ve-vychodnim-bloku-Velezkuseny-novinar-Syrucek-predstavoval-svou-knihu-o-Ukrajine-Treba-s-Krymem-to-bylo-uplne-jinak-nez-se-u-nas-pise-411433

 146. http://svobodneforum.cz/valcik-s-basarem-nejen-v-ceske-televizi/

  Nejsmutnějším zjištěním rozhovoru se syrským prezidentem Bašárem Asadem, zprostředkovaným v úterý Českou televizí, je paradox, že ze všech diskutujících působil právě blízkovýchodní diktátor nejpříčetněji.

  No to v ČT vzhledem ke kvalitám zaměstnanců a zvaných hostí není až tak těžké.

 147. http://www.sme.sk/c/8095364/je-to-sialene-obama-vyzyva-na-zmenu-zakona-o-zbraniach.html?ref=trz

  No ano. Problém je v tom, že vzhledem k tomu, že „bad guys“ si zbraně seženou vždy, to nic nevyřeší. Tedy, oběti se nebudou moct bránit. V Izraeli terorista střelnou zbraní obvykle neuspěje, obvykle se najde někdo, kdo ho zastaví. Protože jsou občané ozbrojeni.

  Nakonec, ve Francii platí podstatně přísnější pravidla než v USA a masakru stovky lidí to nijak nezabránilo.

 148. 2 Šumavák ad 175 – no, jak jsem zde byl ubezpečen, na nějakém tom fixním datu nesejde… No a navíc, poté, co jsem viděl, jak jeden z největších japonských obchoďáků na Ginze ozdobil své průčelí na vánoce ukřižovaným dědou Mrázem (popř. Snata Clausem – jedna a tatáž verbež), i otevírání hrobů má své kulturní nuance…

 149. 178 Rputi
  aha, ani Joint Rosin mi ale nic neříká. Máte o tom něco?

 150. skimici,
  vy si to najdete snáž – celá akce byla americké provenience.

 151. Rputi
  … našel Joint Rozen samozřejmě neexistovala, zato existoval JDC American Jewish Joint Distribution Committee, jehož úředníkem a šéfem dodbočky Agro-Joint (American Jewish Joint Agricultural Corporation) byl svého času Joseph A. Rosen, narozený v Moskvě. Organizace sloužila ke zlepšení podmínek židů v SSSR a k podpoře jejich osídlení některých oblastí.

  ….. some of these reports dealt with migration and process of colonization of Southern Ukraine (Odessa, Kherson and Krivoi Rog (Kryvyi Rih) regions) and Crimea.

  http://findingaids.cjh.org/?pID=109128

  Má to tedy reálný základ akorát je to šíleně zkomolené a může se to plést s Birobidžanem a tedy na dtím má tendenci jeden mávnout rukou tak jako jsem to udělal napoprvé já.

  Přesto – fakta jsou zde.

  In 1928, when some 100,000 Jews were already settled, Rosen came forward with a proposal to enlarge the colonization by finding new sources of financing the project (up to 1928 all funds came from direct American Jewish Joint Distribution Committee appropriations). The new sums were to be raised among a small group of private subscribers who would receive in return from the Soviet government interest bearing bonds. Thus, the American Society for Jewish Farm Settlements (ASJFS or AMSOJEFS) was incorporated in 1928 with James N. Rosenberg as its president. The American Society for Jewish Farm Settlements (ASJFS) concluded an agreement with the Soviet Government on January 15, 1929 providing $1,000,000 per annum over the period of 10 years that the American Society for Jewish Farm Settlements would raise funds for the colonization. The Agro-Joint was named as the operating agency of the American Society for Jewish Farm Settlements. The worsening economic conditions in the United States and the death of Julius Rosenwald in 1932, who was the single largest contributor to ASJFS (he pledged $5,000,000), caused modification of the terms of the agreement and the signing of a supplementary agreement in 1933. The American Society for Jewish Farm Settlements ceased to operate in 1935 after raising nearly $8,000,000.

 152. samozřejmě, žádná fakta o uklouznutí z plateb „chytrým“ tahem – darováním Krymu Ukrajině jsem nenašel. Domnívám se, že je to jako obvykle míšení fakt a fikcí. Mohu se samozřejmě mýlit a ten pan Syrůček to má v tom případě ve své knize ozdrojované a tedy by bylo jistě zajímavé si ji přečíst.

 153. NoName ,

  rozdíl mezi námi a Židy je v tom, že každý žid a židovka mají za sebou velmi kvalitní vojenský výcvik , čimž je zaručeno, že pokud bude střílet, asi trefí a neustřelí si sám k…..

 154. 188-tak ono těch rozdílů bude asi více, nicméně, když lidem poberete zbraně, nebudou se mít ani s čím vycvičit…

 155. skimici,
  to se píše i v tom článku, že je to Syrůčkův předpoklad, protože jinak by k tomu žádný relevantní důvod nebyl.
  Jinak on ty věci ozdrojované má, takže ta kniha určitě zajímavá bude.

 156. 133 halladine, rýmička je těžká choroba…
  Už o odeznívá. O moc lepší než včera. Kdybych věděl, kde jsem to chytil, tak bych tam nechodil….

 157. Schumi, taky mě to chytilo. Odpoledne jsem proležel. A to jsem na návštěvě 🙂

 158. Syruček, návštěvníci křtu jeho knihy a tlachy Jana Kavana et consortes.
  Bandera těžko v roce 1942 organizoval nějaké jednotky, když od července 1941 seděl v Sachsenhausenu. Ty žvásty okolo American Jewish Joint Distribution Committee už tu uvedeny na pravou míru byly. Tu knihu si tedy určitě nekoupím.

 159. Dvě zprávy na aktualne.cz:
  a) „O uplynulé noci se královské letectvo (RAF) projevilo v plné síle,“ uvedl ministr obrany Michael Fallon.
  b)Britské letouny podnikly druhou vlnu náletů na islamistické cíle v Sýrii. Nálety na ropná pole, která radikálové kontrolují, podnikla dvě bojová letadla typu Tornado .

 160. a další zpráva, jejíž výklad je zajímavý:
  Vzhledem k tomu, že Spojené státy v posledních týdnech operaci proti islamistům ještě vystupňovaly, letectvo nyní využívá „munici rychleji, než ji stíháme doplnit,“ uvedl armádní velitel Mark Welsh. “
  Když ji netsčí doplňovat, tak jakou munici vlastně používají?

 161. Ti angláni tam fakt poslali obě bojeschopná letadla?
  To teda dost riskují!! 😀 😀 :-d

 162. 191
  Jistě,Stačí dvakrát zajít na střelnici a rázem je z občana pistolník.
  O tom, že čačtí občané mohou v případě nebezpečí považovat jeden druhého za teroristu a postřílet se mezi sebou ani nemluvím.

 163. Zdá se, že teď se všichni přetrhnou 🙂
  Jen taková otázka? Bojují tam jako NATO, nebo každý za sebe?

  Aero 198 – Kavan, jako gratulant, není záruka vůbec ničeho.

 164. (202) Zatím se moc čackých občanů nepostřílelo, na score teroristé jasně vedou. 😛
  Osobně bych dal přednost výcviku před odzbrojením, preferovaným soudruhy z Brusele.

 165. Halladine, řeč je o MOŽNOSTI držení zbraně, ne o povinnosti.Kdyby ji museli mít povinně všichni mohlo by se pár případů stát.Negativní selekce…
  Ovšem, tak jak je dnes definována (a uplatňována) přiměřená sebeobrana …

 166. Šumaváku,

  fakticky kdo zbraň chce ji po překonání určitých administrativních peripetií dostane.
  Ovšem podle mých osobních zkušeností je procento pak mezi držiteli zbrojních průkazů větší než v ostatní populaci 🙂
  Samozřejmě se mnou nemusíte souhlasit.

 167. dvd – to, že tam tlachal Kavan nevypovídá nic o Syrůčkově knize. A už vůbec ne excerpta pořízená profesionály Parlamentních listů. Pamatuji Syrůčka jako expertního zpravodaje ČsRo v letech 68-69.Jsem si jist, že jeho knize je to jinak. Zajdu do knihkupectví na Václaváku a prolistuji ji…pak se teprve rozhodnu.

 168. Dušane, ono to utíká … od těch šedesátých. Ale máš pravdu, „výcucy“ mohou klamat, stejně jako označení „velezkušený“.

 169. DVD, zdravím.

  Mrzí mne, že tě budu kritizovat, ale stran tvé [196], týkající se Stepana Bandery bych byl prosím v tvém tvrzení „Bandera těžko v roce 1942 organizoval nějaké jednotky, když od července 1941 seděl v Sachsenhausenu.“ poněkud opatrnější.

  Stepan Bandera, zatčený na příkaz samotného R. Heydricha, v KZ Sachsenhausen neseděl totiž jako obyčejný „Häftling„, ale jako tzv. „Ehrenhäftling„. Ty víš určitě dobře, co toto slovo česky znamená. Seděl totiž v onom zvláštním oddělení v Sachsenhausenu, tzv. Zellenbau, ve zvláštní budově, oddělené od ostatních vězňů. V onom oddělení pro prominentní vězně, kde si nacisté nechávali lidi z celé okupované Evropy k použití pro své pozdější záměry.

  „Prominentní vězňové“ tam umístění nepracovali, měli tam své pokoje s nábytkem, koberci, osobními věcmi, fotografiemi. Byli pod kontrolou Mezinárodního červeného kříže, mohli dostávat balíčky a dokonce mohli chodit i ven na vycházky. Banderovi odtamtud bylo umožněno se svolením Němců řídit OUN a UPA. V bezprostřední blízkosti KZ Sachsenhausen se navíc nacházel zámeček, kde shodou okolností probíhal výcvik UPA.

  Já mám sice k Syručkovi též své výhrady, ale ohledně Bandery v tomto punktu nelže. Autor není žádný historik, je to novinář. Podle toho píše i své knihy. Nejsou to žádné faktografické historické knihy. Mám doma k dispozici i jeho předchozí knihu z r. 2009, věnovanou právě Banderovi, ale stojí za přečtení („Banderovci – hrdinové nebo bandité„). Taky podle ní natočila ČT ten svůj „dokument“.

  Právě mýtus o Banderovi, šířený naším proněmeckým Lügenpresse (najmě extrémně prolhanými LN), který s argumentem na Banderův pobyt v koncentráku z něj měl učinit jakousi oběť Němců – „Pohleďte na něj, vždyť Bandera přece seděl v koncentráku jako ostatní vězni v Sachsenhausenu. Byl tudíž obětí Němců.„. Lügenpresse ovšem již ve své propagandě lživě zamlčuje, že to právě obyčejný vězeň nebyl. Řada duševně prostších čtenářů těchto plátků se o tom snadno dala přesvědčit. I zde na tomto webu byl tento „argument“ použit…

  Shrnutí:
  S. Bandera byl v KZ Sachsenhausen, ale v objektu Zellenbau jako „prominentní vězeň“, neboli „Ehrenhäftling„, česky „čestný vězeň„. Odtamdud se svolením Němců řídil i OUN i UPA. Toť vše. A když začalo Němcům téci v roce 1944 opravdu do bot, tak přišel jeho čas a byl Němci povolán…

  Pravda je ale i taková, že oba jeho bratři, Oleksa i Vasyl, zahynuli v Osvětimi, krátce byli také v Sachsenhausenu, odkud je Němci poslali právě do Osvětimi.

  Kdykoli se dostanu k tématu 2. sv. války či nynější propagandou pronacistické Ukrajiny a nejenom jí a vylhané historie, začínám být poněkud nevrlý, zarputilý a žlučovitý. Poněvadž si tebe a tvých názorů vážím, tak to prosím neber osobně. Ale zde jsi se opravdu hluboce seknul.

  Píšu to po paměti, takže jsem se možná někde dopustil nepřesnosti, za což se všem, co to čtou, omlouvám.

 170. Aero,

  nepropaguju odzbrojení, ani absolutní zákaz vlastnění zbraní občanů. Jen určitou kontrolu nad tím, kdo tu zbraň dostane.
  A uvědomuju si, že ani to není schopno zabránit tomu, aby se občas nenašel nějaký cvok , který s legálně vlastněnou zbraní začne střílet do lidí.
  Ale aspoň jejich výskyt sníží.
  Zbraně prodávané úplně na volno povedou k situaci jako v USA. A ta je dost hrozná.
  Jinak je u nás masívní vlastnictví zbraní limitováno financemi. Administrativní poplatky, cena zbraně ( ne nějaké super) 10 -20 000, střelivo a střelnice taky něco stojí.
  Většina lidí ty peníze považuje za užitečné utratit jinak – pokud je vůbec má.

 171. „To jsou Leninovi peníze“…

  „Je to určitě jen hoax a ošklivá pomluva, ale představa, jak se Ransdorf ve Švajcu snažl vybrat Leninovy peníze je skvost! Taky bych ho zatkla! 😀 😀

 172. Dobré zas ráno – 2 Rpuť – asi by bylo načase to kompenzovat legálními otrokáři… A nejlépe rovnou citovat zákon, dle kterého se člověk může státi legálním otrokářem…

 173. PeSi 217,
  to přijde samo – buď bez starosti. Dodavatelské agentury zaměstanců beztak jsou jen začátek…

 174. Ukrajina dluží Rusku tři miliardy dolarů (zhruba 74,5 miliardy Kč) ve formě eurobondů, které má splatit 20. prosince. Moskva v polovině listopadu uvedla, že je ochotna přistoupit na rozložení splátek do tří let, pokud se za ně Západ zaručí.
  „Tento týden jsme obdrželi oficiální odmítnutí americké vlády poskytnout záruky za ukrajinské závazky. Nezbývá nám tak nic jiného, než zahájit právní kroky proti Ukrajině, pokud tento dlužník 20. prosince kompletně nesplní své závazky,“ citovala agentura RIA ruské ministerstvo financí.

  A taková to byla velká láska …

 175. 218 quivis – dobré ráno
  mimořádně kvalitní vydírací potenciál. Obamovi tu půjčku nikdo nepodepíše, jestli zatalačí na Lagarde aby změnila pravidla IMF bude za debila taky. Osobně bych na tuto špinavou práci použil jako obvykla dvojici Junkers-Merkel, t zn – když se USA nechtějí zaručit, ještě to neznamená, že tak nemůže učinit Evropský Svaz. Popularita Merkel-Junkers (a bude ještě zapotřebí aby se vložil i Big Mario) už stejně nemůže být menší.

 176. Ovšem – Putin taky nemůže mít ŽÁDNÝ zájem na to aby Ukrajinu položil definitivně způsobil nějaké definitivnější kroky či sanace, které by doopravdy pomohly. Potřebuje spíš takové to chronické hnisání. Takže se nějak dohodnou.

 177. skimiuci,
  k čemu by bylo Putinovi chronické hnisání? Na zadním dvorku chce mít klid a ne bordel, který hrozí výbuchem!
  A je jasné, že sanace nepomůže žádná, je to jen díra na peníze a momentálně jich nikdo nemá tolik, aby měl chuť tam nasypat i jen grešli…

 178. 222 Rputi
  mně se to zdá jasné jak křišťál. Nechce zbytek Ukrajiny v NATO. Nechce skrze Ukrajinu pustit evropské zboží do Ruska. Nechce ….. a taky nechce ….. A nehodlá do toho investovat ani vojensky ani finančně. Stačí cordon sanitaire, o lepru ať se starají druzí.

 179. Když se dosavadní ukrajinská vláda ekonomicky zhroutí, nevidím důvod, proč by to mělo Putinovi dělat vrásky…

  Je to asociovaná země RU, tak ať se staraj.
  Pokud to eu nezvládne , její problém. Pokud bude obyvatelstvo zklamané z přičlenění k EU, taky to Putinovi vadit nebude.

 180. 223
  Stačí cordon sanitaire, o lepru ať se starají druzí.

  Správně.

 181. 2 skimic – mimořádně fundovaný způsob řešení naznačil již Boris Vian ve své Svačince generálů… Aby to laskavý čtenář nemusel hledat detailně – shromáždit všechny vyšší důstojníky Ukrajiny na místo s dostatkem chlastu a potravy – a vysvětlit jim pravidla ruské rulety. Po třech týdnech přistoupit k desinfekci…

 182. >> Dušan + Bohouš
  Budu stručný: na Syrůčka si v letech 68-69 nijak nevzpomínám, zato si na něj vzpomínám z let pozdějších. Asi udělám to co říká Dušan. Knihu si v knihkupectví prolistuji, ale nadšením předem nijak neoplývám. Asi k tomu přispívají ti křtící kmotři knihy a jejich expektorace. Co se toho roku 1942 týče – v té době už OUN dávno obzbrojenou složkou disponovala. Viz např masakr ve Lvově. (Tady je ovšem snaha S.B. vyvinit, neboť „přece byl tenkrát v Krakově“.) Proč se bratři S.B. octli v Aschwitzu by mne docela zajímalo. Němci ja tam ale nezlikvidovali. Byli to Poláci. A že k tomu Němci blahovolně přihlíželi by mne nepřekvapovalo.

 183. Každopádně nás coby člena EU čeká zářná budoucnost. Část peněz, které dostávaly chudší země a tedy i my půjde Turkům a na migranty, kromě toho něco zaplatíme Turkům čistě z našich peněz, další peníze EU bude nutné strčit do Ukrajiny….

 184. 208 halladine, pokud za reprezentativní vzorek vezmu diskutéry o zbraních například Dfensovi, pak se obávám, že máš pravdu. Jako kluk jsem byl velkej pistolník. Něco z toho mi zůstalo tak jako jsme pořád hračička. Jenže nestačí jen mít zbraň. Je třeba ji mít když je zapotřebí. To znamená ji nosit všude. Pořád sebou nosit kilové závaží. Nejen nosit, ale umět ji použít. A být schopný ji použít. Nejen na střelnici, ale v reálné situaci. Včas a správně rozpoznat nebezpečí. Správně reagovat. To znamená být natrénovaný situačně a psychicky. Mít schopnost rozumně uvažovat v krizové situaci. Vzpomínám na střelbu na střelnici. Když jsem nabíjel přidělenou osmatřicítku, drobet se mi klepaly ruce respektem. Do terče to šlo slušně. Jenže nakonec nám na cílovou plochu pustili video. Měli jsme reagovat na přepadení v bance, včas rozpoznat zločince a nezasáhnout jiného. Přestože jsme byli připraveni, výsledek byl mizerný. Úplně nakonec překvapení. Mezi zákazníky měli ozbrojeného komplice, dvanáctiletého kluka. Videl jsem, rozpoznal jsem, měl jsem možnost včas střílet. Jen jsem nevěřícně čuměl a než jsem si to v hlavě srovnal, dostal mě. Instruktor pravil, že tak reaguje naprostá většina normálních lidí,kteří na tu scénu nejsou připraveni. Že nejsem psychopat. No, alespoň snad to. Jenže i proto teroristé užívají děti…
  Jistě, ne pro všechny situace je nutné mít výcvik speciálních jednotek. Samozřejmě, že není to až tak kritické. Nositele zbraně většinou rychle opustí romantické představy, tak jak o tom napsal Karel Čapek. Stane se obezřetným a opatrným, předvídá krizové situace a vyhýbá se jim jak jen může. Takové lidi znám. Jsou rozumní i v jiných směrech. Se zbraní mám pocit velké odpovědnosti. Jenže jsou i magoři jako například Ďuričko.

  Snažím se být objektivní. Všeobecná ozbrojenost by byla zajímavým experimentem, který, předvídám by zprvu měl transakční náklady nějakého, ním jak velkého počtu usmrcených při nehodách a trestných činech. Pak by vlivem zpětných vazeb došlo k uklidnění. Protože, k čemu je ozbrojenému zločinci zbraň, když ostatní jsou také ozbrojeni a připraveni. Investice vlastního života proti nevelkému především majetkovému zisku mu velmi zvyšuje transakční náklady. Zločinec potřebuje aby jeho oběti byly pokud možno bezbranné. Paralyzované strachem, neschopné rychle a účinně reagovat, a neozbrojené.

  Podobným fenoménem jako někteří pistolkáři jsou „preppers“. Ti se na apokalypsu a na boj o přežití těší jak dvanáctiletý harant na novou střílečku pro Playstejšn.

 185. Schumi
  … jestlipak už máš vyleštěnej osmiramennej svícen aby sis ho mohl strčit po západu slunce do okna? Začíná Chanuka a udělal bys svému nadsousedu radost.
  Je Ti ostatně už lépe, tak bys pro radost ostatním mohl ještě s kytarou nacvičit Ma’oz cur
  https://www.youtube.com/watch?v=5qrVCEdle78

 186. Moravec: „…českoslovenští vojáci v záloze mají blízko ke krajní pravici. “
  Mozek vypranej úplně dočista!
  Oni jsou NEMOCNÍ přisuzováním všeho co se jim nelíbí krajní pravici.
  Vojáci v záloze = krajní pravice! To je fakt psychosa.

 187. Skimici, že se vám chce zvyšovat tomu blbovi sledovanost…. 🙂

  Oni nejsou nemocní, to je taková intekektuální skuníčkářská móda.
  Foukne jinej politickej vítr a najednou bude „in“ prohlašovat, že vojáci v záloze jsou ti správní chlapci, odhodlaní bránit vlast a demokratické hodnoty. Nejspíš v situaci, kdy se bude hodit je poslat někam nasazovat krk za sliuníčkáčský ideály.

 188. Ta vlast a demokratické hodnoty mělo být v uvozovkách. Neb nic není pravému pravdoláskaři tak ukradený jako vlast a skutečná demokracie.

 189. Nehledě na to, že pojem krajní pravice vyprázdili. Slouží jim to jen jako nadávka.

 190. No jo, no, co to je“krajní pravice“?

  Fašouni, nacisti a podobná hnutí jsou ve skutečnosti levicová.

  Pokud to bereme tak, že levice nadřazuje společnost jednotlivci a pravice jednotlivce společnosti, jsou krajní pravice vlastně autisti.
  🙂

 191. Jestli je to pravda, tak je Ransdorf mistr světa ve skoku na špek! 🙂

  …Klient prý vlastní v bance Zürcher Kantonalbank významné konto, ale ústav s ním deset let nekomunikuje, proto chtěl spojení navázat. Přiznal, že v bance byl v doprovodu tří Slováků, právě od nich prý dostal plnou moc.

  Uvedl, že banka s ním vůbec nejednala a rovnou zavolala policii kvůli falešným dokumentům. On sám prý kopie těchto dokumentů dostal těsně před návštěvou banky. Je přesvědčen, že zákon neporušil.

  Jaký vztah má ke klientovi banky V.H., Ransdorf neuvedl. „Lidé kolem pana V.H., především jeho manažer, pan P.G., se domnívali, že mohu s bankou otevřít komunikaci, a proto mne vybavili plnou mocí, která mne k tomuto jednání opravňovala,“ uvedl Ransdorf.

  Podle slovenských médií je Slovákem, který jako jediný ze čtveřice zůstává zadržován švýcarskou policií, bývalý starosta obce Ivanka pri Nitre Peter Guzmický…
  http://www.novinky.cz/domaci/388422-ransdorf-v-curychu-jsem-navazoval-komunikaci-mezi-bankou-a-klientem-v-h.html

 192. Rputi
  Ransdorf prohlásil:
  Dne 3.12. 2015 jsem v doprovodu tří slovenských občanů, jejchž iniciály jsou P.G., A.D. a J.H., navštívil Kantonalbank Zürich, abych se pokusil otevřít komunikaci mezi Kantonální bankou Zürich a panem V.H. majitelem významného konta v této bance, s nímž kantonální banka již téměř 10 let nekomunikuje.
  http://zpravy.idnes.cz/tiskove-prohlaseni-miloslav-ransdorf-zadrzeni-ve-svycarsku-p5a-/domaci.aspx?c=A151206_150301_domaci_hro

  Logická otázka z toho plyne: Kdo je pan V.H., majitel účtu a proč se s nimi (P.G., A.D. a J.H. a Randsdorfem) do banky nedostavil osobně?
  Nesmí do Švýcarska? Je v současné době ve vězení nebo upoután na lůžko?
  A ještě logičtější otázka (opět nesouvisející s případným deliktem Ransdorfa): zná on sám odpověď na otázku první?

 193. 2 Rpuť ad 237 – chceš snad říci – „Ještě větší blbec, než jsme doufali?“

 194. Rputi,
  ono se v tom Bruseli dá zřejmě krásně zblbnout. Jinak – pokud by se mnou banka nekomunikovala, tak si tam asi zajedu sám a případně tam přijdu s místním advokátem. Možná ta banka nekomunikovala jen proto, že nebylo o čem: žádný účet neexistoval. Naopak si dovedu představit situaci, kdy švýcarská banka komunikuje s klientem v EU z vlastního popudu.

 195. 230 skimici, na rouře je toho spousta. Tradiční i netradiční, všechno pěkné. Je to takové…nevyprázdněné. Zajímavé je třeba youtube.com/watch?v=yCX4ykJ_QSQ .
  Drobet keltsky řízlé. Jako by chasidim vyměnili vodku za whisky.
  Umím vybrnkat „Rabínova žena“, tradicionál od Budapester Klezmer Band. Zítra zkusím na vypůjčenou elektrickou kytaru. Hráčem se sice nestanu,ale je s tím fůra zábavy. Nejsem úplně dřevěnej, kdybych vzal výuku, lecos bych zahrál. Jenže bych nestihl spoustu dalších zajímavých diletantismů.

  Svícen máme adventní, sedmiramenný, ekologický. Má o jednu žárovku míň než chanukový.

 196. Tak nějak mám pocit, že mi to objasňuje některé ty maily, o tom, jak zahynula celá rodina, zejména otec vprávo (zajímavé je, že o otci vlévo se nezmiňují) a nabízejí oboustranně výhodný obchod. AFAIK, jednou to skončilo jakousi trapnou střílečkou na Nigerijské ambasádě…
  Teda, že by měl Ransdorf nižší IQ, než je dnešní datum, by byla jistě pozitivní zpráva (alespoň pro ty z nás, kdo by se nepoložili na otázku, kdo nás to vlastně zastupuje v tom EUlamentu), zas na druhou stranu – takové štěstí si snad ani nezasloužíme!

 197. 238 skimici, ano spousta nelogičností. Kdo je V.H. ?
  Viktor, Vladimir, Volodymyr, Vasil, Vasilij…..? Jakou roli má R? Je bílým koněm?
  Jestli R. má problém, je to jeho f… problém. Co nám po tom a po něm.
  Švýcaři to rozmotají.

 198. Schumi,
  ad zbraně – tvoje úvaha je ovšem založena na logice a vlastní zkušenosti. Myslíš, že většina pachatelů trestních činů bude uvažovat stejně ? IMHO by jim stačilo vědomí, že nošení zbraní je časté, a jejich použití k sebeobraně povoleno – a snad by si spíš rozmysleli, jestli raději nepůjdou přemluvit Ransdorfa k tunelování banky…

 199. V.H…. Tak mě napadlo…o jednom bych věděl. Že s ním banka delší dobu nekomunikuje, je logické… Že by stejný zdroj financování jako bolševické revoluce?

 200. (231) Já tedy nevím, k čemu to přiřadit, http://ceskoslovenstivojaci.org/ , ale spolek je to sakra divný.
  (237) Kdyby nic jiného, tak pokud letitého poslance EUrošaškárny, s jeho platem, honí exekutor, tak nějak „na hlavu“ být musí (i kdyby to nebyl komouš).

 201. 241 Schumiiii
  Di Rebbetzin je frivolní dechovka 🙂

 202. skimici
  mně se speciálně líbí formulace „pokusil otevřít komunikaci“. Nějak mi to připomíná to „odklonění“ provedené Martinem Kocourkem. A pokud banka někomu posílá výpisy z účtu (sic!) tak snad komunikuje. A nedovedu si představit standardní banku (a nemusí být ani švýcarská), jak někomu jen tak posílá výpisy, ale nepřijme jeho platební příkaz (pokud má ovšem náležitosti).

 203. Pokud jsem správně pochopila, „klient V.H.“ je ten, co ho Švýcaři zatím nepustili.
  Zbývající dva Slováci byli, dle vyjádření ministra Kaliňáka, na Slovensku potahováni krzevá podvody a daňové úniky.
  Figurují tam falešné doklady, které jsou dodány těsně před příchodem do banky …. bože, bože!

  Obavám se, že Pesova úvaha na téma IQ nižšího než dnešní datum, nebude daleko od pravdy…

 204. 241 Rputi
  ne. Podle Ransdorfa s nimi V.H. nebyl To je právě ta psina…

 205. skimici,
  klient V.H. by měl být bývalým starostou nějaké slovenské obce, zmiňoval se, že jede do Švýcar a v obci zřejmě není. Kde je? 😀 😀

 206. (249) Pokud ho Švýcaři drželi ne na policii, ale na prokuratuře dva dny, tak asi nešlo o srandu.

 207. tohle je víkend bizarních případů:

  http://zpravy.idnes.cz/pohresovana-advokatka-praha-d17-/krimi.aspx?c=A151206_140320_praha-zpravy_mav

  Nějak nechápu, jakej smysl má nechat zmizet babu těsně před křtem knihy – to už je poněkud pozdě, pokud bylo motivem něco, co v tej knize napsala.

  a ta dáma, při vší úctě, teda nevypadá na pražskou advokátku, vydávající knihu s politicky třaskavým obsahem, ale spíš na něco mezi bezdomovkyní a pacientkou psychiatrické léčebny.

  Jetsli to ovšem není PR akce, aby upoutala pozornost a zvedla prodej.

 208. Jak se tak dívám, newspeak má nové slovo „self-radicalisation“. Aby se moc nezkoumalo, že si ten americký střelec z Kalifornie byl na rozumy v Saudské Arábii, mluví se o “ samoradikalizaci“. To bude asi něco podobného jako ostatní samoděje po celém světě.
  A americká média jsou poslední týden plná obav o vývoj v Polsku. Dramatické sestřihy Kaczynského, té nové premiérky, demonstrací (to jsou asi ty protiimigrantské), k tomu obrázky Orbána a Putina …Zřejmě je ta polská premiérka jako Orbán a Putin ?

 209. NoName, zatímco jste se nádherně flákal mimo čas a prostor, svět zaznamenal zásadní nárůst fenomenu VONOSAMO.
  Světoví politikusové už nadělali tolik pitomostí a napáchali takovej bordel, že už to nejde zakamuflovat a tak jakékoliv obvinění, že se něco sakra nepovedlo, je odmítáno poukazem na fenomén VONOSAMO. Takže např. v Lýbii „vonosamo“, na Ukrajině „vonosamo“ atp.

  Tohle bude ze stejného hrnce. Kdepak nějaké svádění islámem! Vonosamo ho to napadlo! Zjevně je to velmi virulentní záležitost! 😀

 210. On ten Ramsdorf bude zřejmě pro určité oblasti praktického života inteligence značně alternatívní.
  Dost mi nešly do hlavy zprávy o jeho dluzích v minulosti. Při jeho příjmech za dlouhá léta…..poslancování atd…
  Pokud nedrogoval , anebo se nevěnoval lehkým děvčatům 🙂 ve větší míře než malé 🙂

  Koumouši by se ho měli standopede zbavit.

 211. 255

  Nejspíš ji rodina drží zavřenou ve sklepě, aby nedělala ostudu 🙂

 212. Halle,
  vypadá to na nějaké „tajemné investice“. Jestli to bylo stejného druhu jako teď, tak je kupodivu, že přežil! 😀

 213. Rputi,
  jestli někomu nenalétl jako před pár lety jeden zubař z Lednice. Ten naletěl nějakému dobrákovi, který mu slíbil obrovský zisk.
  Tak sebral všechny své peníze, posbíral prachy od příbuzných , dal do zálohy dům a půjčil si u komerčky.
  Následně ty peníze odevzdal tomu dobrákovi,a víc už ho neviděl.

  Pak obíhal kolegy a chtěl půjčit. Nikdo mu nepůjčil, tak se oběsil…..

 214. Ty máš teda známosti, Halladine… Předpokládám, že byl rovněž voličem ČSSD.

 215. Jo, jo, blbost je politicky neutrální a vyskytuje se napříč politickým spektrem…

 216. 265

  jo, maYdo a nenažranost taky. Prý to byl docela dobrej zubař a u pacientů celkem oblíbenej.
  Jen chtěl rychle zbohatnout. Slušná životní úroveň a pěkný dům mu nestačily.

 217. 267

  neplatný argument – použil peníze vlastní , příbuzných a půčku v bance, jejíž splácení bylo na něm.
  Takže i peníze druhých tam byly.
  Ale politika tu fakt roli nehraje, spíš ta blbost. Údajně nalétl na slib 50% zisku za 1 rok.

 218. kristepane, takhle blbej může být snad jen doktor 😀

 219. No , byl výjimka. Když chodil s žádostmi o půjčku , nikdo mu nejpůjčil. Po mě chtěl půjčit 100 000 14 dní předtím, než se pověsil… že prý dočasné problémy….

 220. Hele,
  přišel mi vtip 🙂

  Five jews changed the way we see the world:

  Moses: “Law is everything.”
  Jesus: “Love is everything.”
  Marx: “Money is everything.”
  Freud: “Sex is everything.”
  Einstein: “Everything is relative.”

 221. Kam mizí Ransdorfovy peníze? :))))

  …Jako příklad nedostatečné obezřetnosti prezident uvedl údajný Ransdorfův nákup zcela bezcenných padělků obrazů světových malířů. Podle prezidenta za ně dal asi milion korun. „Vemte si intelektuála, ke kterému přijdete a nabídnete mu (Pabla) Picassa za 300 tisíc. Kdo by to nebral, že jo…?“ poukázal při tom na vrozenou inteligenci europoslance…

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zeman-miloslav-ransdorf-naletel-dab-/domaci.aspx?c=A151206_171009_domaci_hro

 222. Wir müssen den Saudis aber zugleich klarmachen, dass die Zeit des Wegschauens vorbei ist. Aus Saudi-Arabien werden überall in der Welt wahabitische Moscheen finanziert. Aus diesen Gemeinden kommen in Deutschland viele islamistische Gefährder.“
  http://www.bild.de/politik/inland/sigmar-gabriel/ja-wir-muessen-isis-vernichten-43679492.bild.html
  Musíme Saúdům dát jasně najevo, že doba, kdy jsme koukali stranou je již pryč. Z SA jsou financovány wahabistické mešity. Z těchto území do Německa přichází mnoho islamistických ohrožovatelů. (jak je správně česky Gefährder?).

  Leider zu spät, Genosse Gabriel, das Feuer lodert bereits im Dach! A doufám, že vám za to socialistům všeho druhu při volbách pořádně vyprášej kožich! Že, pane Sobotko?

 223. Halle – a nečil se nad 273 – kožich budiž vyprášen i nesocialistům, ačkoliv nemám problém mezi socialisty zahrnout i TOP 09 a lidovce, ANO a P&L infiltrace všech ostatních stran.

 224. Ale no, skimici, co to říkáš !

  Vždyť u nás jsou podle tebe jen socialistické politické strany ! 😀
  Jak jim můžou vyprášit kožichy všem najednou ! 🙂

 225. Skimici 🙂

  nad tobou se nečílím !
  Naopak, značně přispíváš k mému obvesellování !;-)

 226. FB:

  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12289746_1525219971130813_5177529826588261078_n.jpg?oh=61e6b3880589c2e441a77529849108de&oe=56D696C7

  Všeobecný školní řád – povinná školní docházka

  Dnes si připomeneme jednu z událostí, která pravidelně vzbuzuje při hodinách dějepisu velký zájem, neboť znamenala i počátek povinné školní docházky. Právě 6. prosince 1774 byl pro habsburské císařství vydán tzv. Všeobecný školní řád, jehož autorem se stal významný pedagog a opat augustiniánského kláštera v Zaháni Johann Ignáz Felbiger.

  Základ této reformy tkvěl ve vybudování rozsáhlé sítě škol ve všech farních obcích. V menších městech a farních vsích šlo o vznik jedno až dvoutřídních triviálních škol (vyučovalo se zde čtení, psaní, počty + náboženství a hospodářství/obchod/řemesla). Ve městech pak působily trojtřídní školy hlavní s rozšířenou výukou a opětovným dělením na zaměření průmyslové a zemědělské. Vrcholem nižšího vzdělání měly být školy v Praze a Brně, které sloužily zároveň jako školy vzorové.

  Tento nejnižší článek veřejného celoplošného vzdělávání tak sloužil pro veškeré obyvatelstvo ve věku 6-12 let, přičemž výuka již neprobíhala především individuálně ale hromadně.

 227. ahoj! Rputi, tos podělala! Přečte si to tu Valachová a postaví na tom reformu inkluzivního školství. Čtení, psaní, počty a islám…

 228. Ve Francii se uzavřely volební místnosti. Regionální volby.
  Pokd se potvrdí, bude to pro FN historický úspěch.
  http://www.lemonde.fr/elections-regionales-2015/live/2015/12/06/regionales-2015-les-bureaux-de-vote-sont-ouverts-premier-scrutin-sous-etat-d-urgence_4825492_4640869.html
  Il est 20 heures, voici les estimations dont nous disposons au niveau national :

  Le Front national est donné en tête, entre 27 et 30 % selon les instituts de sondage – Národní Fronta, Marine Le Pen.
  Les Républicains sont donnés à environ 27 %. . Republikáni, Sarkozyho
  Le Parti socialiste serait à environ 23 %. Socialisti, ultralevičáka a trockisty Cambadélise (Hollande)
  Europe Ecologie-Les Verts obtiendrait environ 6,5 % des voix. Zelení, militantní Emmanuelly Cosse
  Le Front de gauche serait à environ 4 %. Levicová fronta pro změny Evropy (Koalice Komunistů, Levicové strany a Unitaristů), komunisty Chassaigneho

  To vypadá dobře 🙂

 229. Šumaváku 278,
  no co co co? Ve Vídni už to místama maj!

 230. Mńo, samozřejmě je to první kolo (druhé je třináctého … sakra, to je datum) a navíc kdoví jestli jsou ty volby vůbec platné? Podíval se na to s. Junkers? Vždyť je tam vyjímečný stav!!!

 231. 259 Ransdorf mi připomíná laciný počítač ze supermarketu.
  Velký disk, slabý procesor.

 232. Schumiii – evidentně jseš už ve své kůži 🙂 🙂

 233. 267 skimici, to dá rozum, že investovat peníze druhých. To je základ. Tak to dělají ti nejchytřejší a nejschopnější. Ovšem musí se to umět. Není každý Rotschild. Když je blbej, dopadne jak Madoff.

 234. 286 ano skimici, nádcha mě opouští, zdá se, že se dostávám do formy. Asi sem shora něco proniká 🙂

 235. skimici,
  a je to šikulka po tetičce (tedy má mozek) anebo jen hezky vypadající poleno ?

 236. skimici,
  jo, už jsem koukala na BBC na Netu.
  Hmmm, hezká a chytrá, to je smrtícíkombinace 🙂

  Nevíte, jaké je schéma pro další kolo voleb ? Pochopila jsem, že LePen vyhrály v 6ti okrscích ze 13, co to znamená dál ?

 237. Zdravím! Skimici, co furt máte s tím kotlem?? 😉

 238. “ hezká a chytrá, to je smrtícíkombinace“… pro koho?

  Já spíše umírám ze Šabatové. 😉

 239. Šumaváku,
  no pro její nepřátele zejména.
  U Šabatové je to „škaredá a blbá“, a to je taky smrtící kombinace, ovšem pro VŠECHNY okolo…

 240. Jen aby se ty dvě ženské nerozhádadaly , a strana se nerozpadla…..

 241. 296

  Kdyby by byla šance , že se mu to podaří, byl bych proti 🙂
  jenže on by to stejně zvrzal, takže jo 😀

 242. 290 Matzutrko
  dvoukolová klasika. Buďto 50 procent v prvním kole nebo kolo druhé těch, co mají nad 10%, ti co mají aspoň 5% můžou fůzovat. Vítěz ve druhém bere prémii 25% mandátů a 5% hlasů je hranice pro vstup. Ostatní se rozdělí rovnoměrně.

 243. Už jsem u něj přemýšlel o senilitě, ale ten chlap je o půl roku mladší než já 😀

 244. Předpokládá se, že všichni proti LePen, zárověň kromě západních regionů nikdo pro socialisty, takže Sarkyho uskupení má velkou šanci.

 245. 297 Halle
  ovšem ta afinita k penězům se u něj zdá býti jaksi inherentní. Neměl nějakýho šikovnýho babičku nebo dědu co to měli jako hobby? Dorf… vesnice — která vesnice jim patřila? Ran? Znám třeba : Und dann musste er ran an den Speck.

 246. 301

  Spíš to vypadá, že má v rodokmenu nemalý počet bankrotářů 😀

 247. No – ono to neznamená „skočit na špek“ jako u nás.

 248. Dobré zas ráno… 2 skimic – Třeba je to kryptogram… Napadá mě něco, jako obecní blbeček… (retardovaný z této obce)… Podobně, jako Huxley napsal Eyeless in Gaza… Tak možná matrikář mu to do jména vložil opatrněji…

 249. skimici – pravděpodobná etymologie 🙂

  Randulf-Dorf – Randulfova ves – Randorf-obyvatel této vsi

  Randulf – starogermánská forma jména Randolph

 250. Randalf podobné jako Gandalf – ale ten byl přece hodnej ne? Něco jako Halík.

 251. PeSi 307,
  nemělo by se to rovnou zakázat, taková hrůza!

  Zdá se, že máme kliku, že v pravěku neexistoval Brusel ani Zelený!
  Představte si tu hrůzu, kdyby přišlli na to, ne Nederthálec se skřížil s Homo sapiens!
  To bychom nepřežili! 😀 :_D 😀

 252. A to ještě nic není ! Počkejte, až se začnou hromadně křížit Eskymáci s Tuaregy ! 😀

 253. Amíci zbombardovali základnu Asadovy armády Deir Ezzor hluboko v týlu ISIL. 4 mrtví, 13 zraněných…..

 254. Tak rejpalovi by dneska bylo 74!
  Ivane, tak to tam s Parafínem řádně zapijte plnotučným svijanským!

 255. Ti Turci jsou fakt „jedineční“ (ve vymýšlení výmluv)

  …Turecký ministr prý dnes Ubajdímu (irák) vysvětlil, že armáda je u Mosulu potřeba, aby chránila turecké vojenské poradce, kteří cvičí irácké bojovníky. Podle iráckého ministra je ale tureckých vojáků na místě příliš mnoho a navíc nic nebylo dohodnuto s iráckou stranou….
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/139176-irak-vyhrozuje-turecti-vojaci-se-musi-stahnout-od-mosulu-jinak/

 256. 315 Halle
  Večer to Obama přece říkal: IS zničíme.

 257. 318

  Kdo by už dnes věřil americkému prezidentovi……

 258. Ruský voják s raketometem ohrožoval Istambul…
  Přenosný PL systém typu Strela…
  Komu je určena turecká propaganda? Zahraničí? Sotva. Je určena domácímu publiku. Jeho významé prostoduché části. Hle, další ruský válečný akt. Napřed narušili náš vzduyšný porostor, teď už na Istambul míří raketometem. Do zbraně, Turci! Do zbraně! Podpořte svoji vládu! Naši stranu! Jen ta vám zaručí obranu před ruskou agresí!

 259. 318 skimici, jo, pamatuju. „Yes, we can.“ Nějak se to nevede…

 260. „Turecké úřady dávají 48 hodin pro stažení tureckých ozbrojených sil z území Iráku“???
  Říman jít dům?

 261. (320) Propaganda je tak nějak obecně určena hlavně domácímu publiku, nejen v Turecku. 😛

 262. 324

  Aero , ale Vy ty ruské agenty znáte, ne ? Třeba na tomhle blogu ! 😀

 263. Schumi 320,
  dalo se čekat.
  Erdogan cítí, že to projíždí, tak teď kope okolo sebe. Ještě bude veselo!

 264. 323 zajisté,Karle. Rozhodně ne vojenským atašé na ambasádách.

  326 Rputi, Erdogan má kliku, že Ataturk nemůže vstát z mrtvých….

  325 halladine, myslíš tím náš vezdejší Putinův thinktank, který to tady vždycky trefně rozebere a dobere se k závěrům, se kterými Putin následně vystoupí?

 265. Schumi 327,
  Erdogan má smůlu!
  Ví velice dobře, že armáda si vždycky velice zakládala na tom, že je „strážcem Ataturkových myšlenek“ a hrozí vážné nebezpečí, že si, ve sporu s Erdoganem, na tuhle funkci vzpomene. Proto má Erdogan bobky…
  V Turecku je spousta lidí, kteří mají Erdogana plné zuby!

 266. Ten Obama je k posrání…

  Pod vedením Ameriky zahájilo mezinárodní společenství proces zastavení palby a politického řešení syrské války. Syrskému lidu i jakékoli jiné zemi, včetně našich spojenců, ale i takovým zemím jako Rusko to umožní, aby se soustředily na dosažení společného cíle, kterým je likvidace Islámského státu“, řekl Obama, který promluvil z Oválné pracovny Bílého domu prostřednictvím televize k Američanům.

 267. 327

  Přesně to, Schumi!

  Jen by ten Putin nemusel být takovej škrťa !

  Já za své dobré rady ještě neviděl ani rublík ! 😀 😉

 268. 331 Halle
  nemá šušně.
  Přestože se objemem těžby ropy dostal na rekordní úrovně let okolo 1980 a denně vytěží ca 10.78 mil barelů, což je dokonce víc než Saúdi (říjen 10.125 mil barelů/den).
  Kupodivu zvyšuje Gazpromněfť, Bašněfť a Tatněfť ale snižuje Lukoil, Rosněfť a Rusněfť.
  Lukoilu holt vyschly zahraniční fondy :-ú

 269. Aha nepíše – Gates to zapomněl refrešnout.

 270. Skimici, mám dojem, že chce přitlačit Saudy ke zdi – k dohodě o snížení těžby.
  Saudům taky končí peníze, maj na krku válku v Jemenu, a zdá se, že jim vzbouření Jemenci pouštěj žilou. Napadají i saudské pohraničí….

 271. A ještě u kávy koukám na titulní stránky francouzských novin.
  Le Figaro (umírněná pravice 🙂 ) a L’Humanité (komouši) mají kupodivu stejnou titulní stránku:
  Le Choc! Šok!
  To je překvapení, že vy mudrlanti. Socialisti si hned pospíšili s vyjádřením, že tam kde domininovali, vyzvou voliče aby to hodili Sarkyho Republikánům.
  Jak by ne! VŽDYŤ JSOU TÉMĚR NEROZEZNATELNÍ. Sarky je křivej mamlas a ten druhej hloupej mamlas.

 272. Skimici,
  které z tebou vyjmenovaných firem jsou státní a které privátní ?
  Pokud tedy jsou některé privátní….

 273. 335 Halle
  ty ruský podniky co těžbu zvyšujou jsou podle dnešního ruského ekonomického tisku taky v rublové ztrátě. Ale musej. Jak říkáš. To je válka. To není byznys.

 274. Skimici 🙂

  i válka je součástí byznysu. Pamatuju dobu, kdy Student Agency prodávala lístky na autobus Brno .Praha za 50 Kč. Což byl ekonomický nonsens.
  Když to konkurence vzdala, ceny samozřejmě zvýšili.

 275. A jeden hezkej komentář k Francii.

  A force de ne pas rencontrer les attentes des citoyens, à force de promesses non tenues, à force de pratiquer une politique laxiste en matière de délinquance, de sécurité, à force de ne savoir faire autre chose qu’obéir aveuglément à l’Allemagne et à l’Europe, à force d’accueillir à bras ouverts toute la misère du monde, à force de n’apporter pour tout programme que la diabolisation d’un parti (le FN) qui pose les bonnes questions sans toutefois apporter de solutions valables… voilà comment on en est-on arrivé là.

  Díky nesplnění očekávání občanů, nedodržením slibů, praktikováním laxní politiky ohledně k zločinnosti a bezpečnosti, neumění dělat nic jiného než vzhlížet k Německu a k Evropě, braním na svá bedra všechnu bídu světa, nepřinesením žádného jiného programu než démonizace jedné strany (FN Le Pen),která klade dobré otázky jakkoliv nepřináší hodnotná řešení …
  voilà – takto jsme k tomu došli.

  Jako kdybych to už někde slyšel.

  Mám z toho pocit, že SEH (Strany Evropských Hodnot) v celé Evropě nejenže „leští lampu“ ale tak se „džina“ nemůžou dočkat, že ho
  *** rukou až po loket vraženou dovnitř samy tahaj ven za uši! ***

 276. Skimici, ahoj.

  Nemůžeš sem prosím hodit nějaké přesnější výsledky těch regionálních voleb ve Francii? Tady jsou pořád jenom ty odhady ze včerejška. Určitě jsou francouzské noviny či weby mnohem aktuálnější. Děkuji.

 277. Ha, vidím, že komentáře už sem dáváš. Díky za tvé zpravodajství… 😉

 278. Přečetl jsem si Ransdorfovo prohlášení. Přestože k němu nemám nejmenších sympatií, jeho prohlášení se zdá daleko věrohodnější než cokoliv uvřejněné českými medii. Už jen prvotní tvrzení, že přišel vyzvednout 350 milionů Eu, bylo tak nevěrohodné, že jsem se zdržel komentáře. můj instinkt byl správný. Samozřejmě jsem zvědav, co se z toho vyklube. Do chvíle, než budou známy ověřitelné informace, doporučuji zdržet se spekulativních komentářů.

 279. BohoušiB
  Ahoj!
  Mrkni na odkaz Le Monde
  http://www.lemonde.fr/
  vpravo nahoře je interaktivní mapa s výsledky (ukážeš myší) v regionech. Celkové výsledky nejsou důležité, jedná se o REGIONÁLNÍ volby.

 280. Dušane,
  pokud jsem si všimla, spekulujeme tady jen v tom smyslu, je-li tak momentálně zavostalej nebo magor! 😀 😀

 281. Hm, jakou komunikaci s bankou má R. na mysli ?
  Já se svou bankou, kromě toho, že mi posílají výpisy z účtu nevedu. A zadávání plateb přes internet.
  A nedovedu si představit, jakou další komunikaci má R na mysli.
  Gratulace k narozeninám ? 🙂
  Nemyslím si, že Ransdorf něco spáchal . Spíš že někomu naletěl. Někomu, kdo mu namluvil , že posranec EU bude jako prostředník důvěryhodná osoba.
  Pana Ransdorfa bych klidně nechal dál kecat v EU parlamentu, ovšem na provádění jakékoli finanční transakce přesahující 50 Kč bych mu přidělil opatrovníka 🙂
  Včetně jakýchkoli právních ůkonů přesahujících zaplecení oběda v restauraci 🙂

 282. Skimici, ještě jednou zdravím a děkuji. Na LeMondu jsem už přes půl hodiny (i na té mapě). To je prosím náhodička, co? Ale s pomocí Google translatoru to přece jenom není ono…

  Od polyglota tvého formátu je to přece jenom mnohem lepší… 😀

  Význam těchto regionálních voleb, najmě když jde teprve o 1. kolo, samozřejmě nikterak nepřeceňuji, ale člověk si může dovolti trochu té radosti takhle po ránu, ne? A tvářit se skromně mě zrovna nějak dneska moc nejde. Mě ty fr. volby opravdu těší…

 283. Kruciš, zasejc nevhodný překlep v mé [349]. Namísto „dovolti“ má být „dovolit“.

 284. Jan Schneider píše:
  Připomenu George Friedmana („Příštích sto let“, kdo to ještě nečetl, ať se hanbí!). On před skoro deseti lety předpověděl, jak to bude s charakterem oné „nestability“, kterou tak úporně Spojené státy vyváží. Budují svou hegemonii na ovládání moří, proto musí všechny své konkurenty oslabit při budování jejich námořních sil. A světe div se, Rusko má kolem sebe podpálené pozemní požáry a na poslední chvíli zachránilo Sevastopol, svůj přístupový bod na jižní moře. Turci mu nyní budou dělat problémy s průjezdem Bosporem. Proto Rusové zachraňují svou námořní základnu v syrském Tartusu.

  Toho Friedmana najdete v .pdf na:
  http://www.mysearch.org.uk/website1/pdf/715.2.pdf

 285. Dnes jsem slyšel na Radiožurnálu, že komouši nechtěli, aby R. byl zvolený. Dali ho podle nich na nezvolitelné místo.
  Ovšem R. provedl vlastní volební kampaň , sám si ji zaplatil, a preferenčními hlasy prostě ty před ním přeskočil.

 286. George Friedman – Příštích sto let“ existuje ke stažení i v češtině…

 287. Schulze perlí!
  Kritizoval také stavbu zábran na evropských hranicích. „Je jasné, že musíme lépe chránit vnější hranice EU, to je náš společný úkol. Není ale možné vztyčovat zdi a ploty uvnitř Evropy,“ řekl Schulz. Tyto zábrany podle něj škodí EU a svůj účel stejně neplní. „Lidé, kteří utíkají před takzvaným Islámským státem nebo před barelovými bombami shazovanými (syrským prezidentem Bašárem) Asadem, se nenechají zastavit ploty. Běží o život a pokud to bude nutné, najdou si jiné cesty,“ uvedl předseda europarlamentu.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Predseda-europarlamentu-sepsul-zeme-EU-Pry-neplni-dohody-k-uprchlicke-krizi-411706

  Pane Schulzi! Běží chlapci tak rychle, že tam zapomenou i své rodiny a proběhnou skrze nejméně 7 hranic než se zastaví v Německu 🙂 🙂 🙂 🙂
  Jěštěže Vás a ten Srandy Kopec, kterému předsedujete nebere nikdo vážně 🙂 🙂 🙂

 288. Ad případ europoslance za KSČM(b) Miloslava Ransdorfa. Stručný komentář k onomu komickému případu je v dnešním Viditelném Mackovi:

  Doposud jsme znali jen „bílé koně“. Teď k nim přibyl „bílý vůl“…

  Nemohl jsem se zdržet, promiňte…

 289. BohoušiB
  neběží Ti taky na monitoru někde v rohu čt24?
  Komentují francouzské první kolo a Zdeněk Velíšek se právě pokouší kousnout se do lokte :-p

 290. Petře K.
  mohu tě ujistit, že si všichni ve Sč kraji pamatují velmi dobře. Třeba pozice hlavního účetního Sč kraje po Rathově… řekněme odchodu ze scény… je velmi výmluvná. Pokud se nutně potřebuješ dostat do basy, nebo do blázince – ideální startovní místo!

 291. Přečteno:
  Podnikatel Jančura doporučuje následovat Němce, ti prý vždy vidí dál než my.
  Míněno: přijímejme imigranty.

  A že ti chytrolíni nevidí konce svých Drangů?

 292. Časy, kdy se o to starali hlavně rodiče jsou už naštěstí pryč.
  A které že to byly časy? Já dokonce pamatuju, že nám dávalive škole po válce mléčné svačiny.

 293. 360 NoName
  … nejvyšší čas aby to zal nějaký úředník pořádně do ruky. Nejen povinný poslední rok ve školce. Všechny roky! A celý jesle! V zásadě odebrat hned po šestinedělí.
  Ačkoliv – má vlastně cenu ten řvoucí uzlíček mámám vlastně ukazovat?
  Ta Valachová je ale číslo 🙂 A to má přitom dvě dcery …
  Jak k nim vlastně přišla?

 294. quivisi,
  a proč ne? Proč by se měl dotyčný bát? Je třeba jen pečlivě sledovat směr větru. Vykřikujících hrdinů bez bázně a hany, beroucích kramle při prvním závanu severáku, jsou plné nejrůznější ostrovy. Náklady na transfer minimální. Zvládne i prostý živnostník. Netřeba žádných Sirů Wintonů. Namátkou:
  cestujlevne.com – Letenky Vídeň ⇄ Seychely za 14.690 Kč
  2+1 v paneláku http://seychelles.realigro.cz/prodat/dvoupokojov%C3%BD/mahe-1/19637.html
  vilka http://seychelles.realigro.cz/prodat/vila/glacis/18184.html

 295. Skimici, nazdar. Běží přímo na TV.

  Dnes jsme spolu naladěni na téže telepatické vlně. ČT 24(b) jsem viděl (kvůli tobě, normálně ho nesleduji, ale v takovýto den se rád nechávám obveselovat zrůdami)…

  Opuchlého a zarudlého Velíška jsem dnes již viděl 2 x (a dost možná si ho pustím ještě potřetí). Tvá charakteristika je naprosto výstižná. Původně jsem o něm a o magořícím euredaktorovi Václavkovi chtěl napsat něco jedovatého, ale nebylo to třeba… 😉

  Jejich péče o výsledek 1. kola a udílené nezištné rady Francouzům, jak ve 2. kole eliminovat Marine Le Pen, byly opravdu dojemné. Dobře to ti eusoudruzi z ČT 24(b) dělají… 😀 😀 😀

  Teď vytáhli na obrazovku ještě eurohujerů futrál – m.g.r. Zaorálka. Jeho „vážný“ výraz v TV svědčí o mnohém. Zachraňuje občany a Schengen a vůbec… Vyplašené stádo eurohujerů je zřejmě skutečně znepokojeno. Více Evropy… 😀

  Dnešek je vhodný na poslouchání „Marseillaisy“ a „Ah! ça ira“ (v její sansculottské verzi) – zpívala ji i Edith Piaf…

 296. ad 364 – já jsem jaksi mimo, na co je to reakce?

 297. Jo, už nevím, kdo to byl, ale kdosi (mám pocit, že i tady) v „Ah! ça ira“ nahrazoval les aristocrats za les eurocrats. To se dneska taky hodí.

 298. Na Jančuru. Jako špeditér si může dovolit transportovat kohokolif. Ve světle výšky současných tranzitních poplatků se domnívám, že i kdyby měl vlaky a autobusy jednorázově použitelné, bude v plusu. Smouvy s německým bahnem už má podepsané, defakto jenom čeká na úřední pokyn k realizaci kvót, aby mohl fedrovat.
  Kdyby pak zavanul mnou výše zmíněný nepříznivý vítr, jako starobní důchodce může krmit v parku želvy.

 299. Njn – Zleva Putin, zprava Le Pen, ono je to náročné!

  …Rusko momentálne rozmiestňuje prostriedky protivzdušnej obrany po krajine. Okrem už prítomného systému S-400 fotky zo Sýrie zachytávajú prepravu dodávok systémov Buk, hovorí sa o Tor, Pancir-S1 a S-300. Po ukončení prípravnej fázy armáda v Sýrii zavedie skutočnú bezletovú zónu nad celým územím Sýrie so zákazom akýchkoľvek letov bez podrobnej autorizácie ruského velenia v regióne. To bude znamenať, že pred náletom bude musieť letectvo, ktoré chce útočiť na území Sýrie, zverejniť podrobný operačný plán a cieľ útoku. V opačnom prípade bude lietadlo varované, vyzvané na návrat a ak odmietne poslušnosť, zostrelené.
  A ak Rusov požiada Irak o ochranu vzdušného priestoru, to isté zavedie aj nad Irakom.

 300. Honzo ze Ž., ahoj. Přesně. Tak bych to s tím refrénem viděl i já.

 301. Tak teď jsem slyšel v TV úžasnou myšlenkovou konstrukci, něco ve smyslu „kdyby měl londýnský mačetař přístup ke zbraním jako v USA mohl to být daleko větší masakr“ … Kde vzali samopaly pařížští střelci se ten chytrolín sám sebe asi neptal.
  Nicméně, zase se jde více bojovat teroristům. Po 15 letech boje proti teroristům mají teroristé vlastní stát, vesele si střílí v Evropě i Americe, provozují weby, tweetují (že jim to provozovatelé dovolí, „xenofobní“ se dají bloknout hned)… Není někde v matrixu chyba ?

 302. 367 Honza z Ž
  … časy se mění. 225 let poté, co tento song krvežíznivých vrahů a mordýřů vznikl, je ta samá Francie sama objektem invaze …. a …. a drží jak ovčátko.

 303. Na jančuru možná, ale co já stím? Já upozorňoval jen na adoraci Němců.

 304. Na adoraci německého přístupu Jančurou, tedy že sdílí německý názor na migraci. Proto píšu, že zrovinka Jančurovi se vůbec nedivím.

 305. NonAME, URČITĚ TĚ POTĚŠÍM

  jeden ten sapík pocházel ze Slovenska, kde byl koupen jako znehodnocený, neschopný střelby.
  Další byly koupeny v Srbsku. Obě země mají nedostatečné předpisy pro znehodnocování zbraní.

 306. https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiZ_8uU88nJAhWhj3IKHQ9CCgEQFggrMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.krimi-plzen.cz%2Fa%2Fcoulibalyho-cesky-samopal-pochazel-ze-slovenska&usg=AFQjCNF6DRcCIajg_XyMyPVx14DIbM2Zog

  Při masakru v redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a při následných útocích zahynulo ve Francii 17 lidí. Některé ze zbraní, které francouzští vyšetřovatelé zajistili po útocích, byly podle listu legálně zakoupeny ve slovenských obchodech. Šlo prý o takzvané expanzní zbraně, tedy samopaly, které byly upraveny tak, aby v nich nemohlo být použito klasické střelivo.

  Nový čas uvedl, že zmiňované zbraně byly následně vyvezeny do Belgie a pak do Francie, kde se dostaly k teroristům. Znehodnoceným zbraním lze obnovit jejich plnou funkčnost.

 307. 376 NoName
  Takže DODATEČNÉ předpisy to vyřeší!
  Vláda dnes projednala změnu zákona o střelních zbraní. Na základě minulého skutku – střelec z Hradiště co mu nechutnala zabijačková polívka a vybouchlá skladiště munice – firmy se prý budou muset registrovat 🙂

 308. z › Zahraniční › Evropa10. 7. 2015 – Švédské zločinecké gangy používají zbraně legálně koupené na Slovensku … Zločinci si na Slovensku legálně nakoupili expanzní zbraně a následně … koupil na Slovensku za 430 eur (11 600 Kč) rumunskou verzi samopalu Kalašnikov. … Impulzem ke změně zákona byl lednový útok teroristů v Paříži, při …

 309. Znehodnoceným zbraním lze obnovit jejich plnou funkčnost.
  Pochopitelně. Uděláš rozborku a poškozené díly vyměníš.

 310. skimici,
  slováci fakt měli velmi laxní předpis pro znehodnocení zbraní. Zhodnotit zpátky samopal koupený na Slovensku by pravděpodobně zvládl i absolvent fakulty humanitních studií. Proto se po tam prodávaných „znehodnocených“ zbraních jen zaprášilo. V Čechách znehodnocený samopal je levnější zahodit, než zhodnocovat.

 311. Skimici , musíš ty nové díly mít. Ono je rozdíl, co všechno můžeš vyměnit. Některé díly jsou malé, některé větší.
  Některé malé propašuješ lehce, s jinými můžeš mít problém provézt.
  Zřejmě se znehodnocenými zbraněmi v jiných zemích to tak jednoduché není.

 312. Na tři a čtyři roky do vězení poslal soud ve Wolfsburgu dva německé občany, kteří loni podstoupili výcvik Islámského státu a zapojili se do bojů v Iráku a v Sýrii.
  Muži před soudem přiznali, že patřili do skupiny několika desítek radikálních islamistů.
  Šestadvacetiletý Ebrahim H. B. se přihlásil jako dobrovolník k sebevražednému atentátu v Bagdádu, nakonec ho však neuskutečnil.

  No prosím, mohl to mít za sebou a teď jde bručet.

 313. Jo, skimici,
  jsem si na tebe tuhle vzpomněl… v minulé hospodě jsi měl mandibulózní příspěvek. Čuměl jsem na joutube na song Cento giorni z filmu Le Cerveau. Ani tak ne kvůli té písničce, jako spíš kvůli Silvii Monti. Haúúúúú, to byla baba! Hmmm… ehm… zasnil jsem se. Zpět k tématu! Písničku zpívala Caterina Caselli a její mandibula byla takměř Tysonovská. https://www.youtube.com/watch?v=DbYj5X2myI0
  Jo, tady je zmiňovaná Silvia Monti, pro spravení chuti https://www.youtube.com/watch?v=3FjNhL4qBoY

 314. halle,
  kupříkladu provařenou hlaveň u SA-58 (způsob znehodnocení zbraně tady v Kotlince) by levně nevyměnil ani Schumi 😀 Tam máš tepelné změny na hlavni a na závěru, málokdo bude riskovat, že mu to exploduje do xichtu. Jak je tomu s úpravou na jednotlivou střelbu nevím.

 315. 2 Rpuť ad 379 – to určitě měl být ten „otec v právo!“

 316. No a jinak, dokonce i hujer Neff, PaH-BŽ, opatrně připouští, že drazemilovanou Eurovlast vovinuly ňáký mračna…

 317. 2 Honza ze Žižkova – jo jo, popř. „v lévo!“
  To je tím, že nezná klasiky: „Chlapci, až jednou nebudete vědět kudy kam, stačí naslinit prst a vztýčit ruku!“

 318. Střelci v Kalifornii také upravili své poloautomatické zbraně, Halladine. A to přesto, že to v Kalifornii zákon překvapivě zakazuje ! Co by na to změnil přísnější zákon ?

 319. Ruská kaspická flotila vyplula, a v iráku na 48 hodin zavřeli pár letišť.
  Zas prý budou lítat rakety s křidélkami

 320. V právo × v lévo: Teď mi došlo, že jde o bílého vola, který je sám hodně vlévo. Tím to může výrazně komplikováno.

 321. (369) A ta „bezletová zona“ se bude pochopitelně vztahovat i na Asada a jeho bombardování civilů. 😛
  Dokonalé. Za chvilku je tu máme všechny.
  (376)Vyřešení se všichni bojí co čert kříže. Žádoucí je řešení, pokud možno setrvalé.

 322. NoName, jste si jistý ?
  Ty civilní varianty M 16 mají úplně jiný systém nabíjení, předělat to dokonce snad ani nejde, a četl jsem, že ty zbraně byly legální a bez úprav.
  Prostě je víc bolel ukazováček.

 323. Civilní verze AR-15 vypadají z vnějšku téměř identicky jako vojenské verze, ale vnitřní díly se značně liší. Spouštěcí mechanizmus je odlišné konstrukce, nosič závěru je jinak vyfrézován a tělo zbraně je jiné, aby se zabránilo přeměňování

  A podle toho článku, na který jste dal odkaz, byla sice jedna bouchačka předělaná na automatický režim, ale to předělání nefungovalo.

  A field test of the rifle showed the modification did not work, she said

  U té druhé úprava spočívala jen v adaptaci většího zásobníku a uprava na snadnější výměnu zásobníku.

 324. No ale jsou to ilegální, zákonem zakázané úpravy ! Jak může přísnější zákon zabránit takovým činům ? Když někdo nerespektuje nějaký zákon, bude respektovat přísnější ?

 325. BTW, jedno z omezení pro civilní verzi je právě o velikosti zásobníku a snadnosti jeho výměny, Halladine. A to bylo odstraněno.

 326. Ilegální a neúspěšná úprava je sice trestatelná ( kdyby bylo koho trestat) ale automat z pušky neudělá…..
  Právě že na tom Slovensku puškaři zákon respektovali, jenže byl blbej. A proč dělat víc, než chce zákon, že ? Zvlášť když to nese prachy.
  Tvoje logika , NoName, je stylu “ Stejně se lidi budou vraždit, tak proč to trestat ? A vydávat proti vraždám zákony ?“

 327. Jo, ale kdyby to byl automat, asi by těch mrtvých bylo víc……

 328. Zákony musí být jednoduché, smysluplné a vymahatelné (a taky vymáhané).
  Nic z toho v EU už dávno neplatí. Přídavát v téhle situaci další nic neřeší.

 329. 405-a kdyby to nebyla gungfree zóna, třeba by je někdo sejmul dříve než po 14 mrtvých ?
  BTW, přijít se zbraněmi do gunfree zóny je přísně zakázáno, a tihle dva přišli. To je divné, zákon to přece zakazuje.

 330. 407

  Někdo odflákl svou práci. Zvlášť pokud tam přišli v maskáčích. Pokud ovšem ochranka ( anebo vrátný )nebyli zabiti jako prví.

 331. Za 4 neděle mi už po čtvrtý za rentgenem dělali čmuchací stěry z prsů a dlaní! Co na mnê k..va furt viděj?

 332. 409-no to buďte rád, na transatlantických letech si vás vezmou bokem a kromě stěrů projdou s váma podrobně i batožinu. Na obou stranách cesty.
  A prý je výběr náhodný … Říkají.
  Prostě jste náhodou pořád podezřelý. 😉

 333. Ta Schwarzenbergova češtin je stále problém. Řekl:
  Teroristů je mezi nimi (tj. imigranty) málo a práce se tu pro ně najde.
  Jaká práce se najde pro teroristy mezi imigranty, to teda netiším, Myslím, že jsou poněkud úzce specializovaní.

 334. 404 NoName
  Ten přechod znám. Docela často tam tudy jezdím. Nic za tím nehledejte. Ta ves se jmenuje SpielFeld. Prostě si na tý pláni, poli jen tak hrají. Divím se, že každejch dvěstě metrů tam místo plotové tyče nedaj pořádnej fofrník.

 335. 413-ten přechod zná snad každý… I když já v poslední době radši Letenye-Goričan, lépe sa po cestě domluvím.

 336. Skimici,

  myslíte, že ty anonymy na Vás píšu zbytečně ? 😉

 337. Dobrý podvečer,

  dodala bych, že pod článkem je napsáno

  „DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
  Z důvodu porušování zákonů ČR byla diskuze zakázána.“

  jinak je to typicky socialistickej a dobrosernej přístup. EU se musí postarat, aby se Romové začlenili. No jo, ale co když nechtějí? a pokud chtějí, co jsou pro to ochotni odělast a obětovat?

  Ona každá sranda něco stojí a vždycky je to něco za něco….

  zatracenej socialismus, to jsem teda netušila, že k nám přileze znovu a od západu…..

 338. Nějaká komunistka 🙂
  Europoslankyně Kačka Konečná. Moc hezká a moc chytrá ženská. 🙂

 339. “ Moc hezká a moc chytrá ženská.“

  Proboha, proč by hezká a chytrá ženská měla zapotřebí lízt zrovna do KSČM? Proč by měla vůbec zapotřebí se živit politikou?

  Nezapomněl sis, HAlladine, nasadit brejle a vzít naslouchátko? 😀

 340. Hmmm…kolik moc hezkých a moc chytrých lidí v minulosti dělalo ty nejhorší věci. Krása a chytrost nic nevypovídají o morálce.

 341. Ostatně – Le Pen i její neteř jsou také moc krásné a moc chytré ženské. Že ano?

 342. Co extrémně hrozného hlásá Le Pen ? V čem je nebezpečnější než eurošílenci ?

 343. maYdo,

  mám sloní paměť , a tak si třeba pamatuju, jak tu kdysi Kocour ( když ještě byl Hradní kocour) tady vzpomínal, jak dělal jakýsi seminář pro poslance o mezinárodním právu.
  No, a nic zlého netuše, poznamenal že z oněch poslanců mu tato Kačka Konečná připadala jako nejchytřejší.
  Načež byl slovně téměř utlučen 🙂 Jak si mohl dovolit pochválit nějakého komouše( komoušku) že jsou chytří.
  No, vidím, minimálně ve tvém případě, že se situace moc nezměnila 🙂

 344. A brejle nosím imrvére, naslouchátko zatím nepotřebuju.
  A řekl bych, že hezkou ženskou taky poznám, když ji vidím.

 345. Tak vypadat nejchytřejší mezi poslanci není zas žádnej intelektuální výkon….. 😀
  A vypadat chytrej ještě neznamená, že je někdo doopravdy chytrej. Znám dosti blbů, kteří dokážou před laickým publikem vypadat velice suverénně a fundovaně

  jinak tej tvej kačence neberu krásu ani chytrost, nicméně si myslím, že postavit si živobytí na členství v KSČM je projevem jisté duševní patologie, i kdyby byla jinak Miss Universae a albert einstein v jednom..

 346. 48

  Podívej, maYdo je chytrá, hezká a má určité názory . A na politiku se dala úplně stejne, jako spousta jiných ženských od Merkelové po Tchtcherovou.
  Čímž netvrdím, že se některé z nich vyrovná, jen neznám mladé političky, které ještě nejsou na vrcholu, abych je přirovnal ke Kateřině K.

 347. 409 skimici, možná kdybys odložil burku…

 348. Jasně, každá komunistka má vypadat jako Semelová a jeden aspoň hned ví, co je zač! :))))))
  Jak se vám do toho komunismu připletly Le Penovic holky, tak to už mi vůbec není jasné! Koukám, že v tom máte nějakej hokej! 😀

  MaYdo, já taky za boha nemůžu pochopit, co se pánům líbí na Angelině Jolie (a ani to není komunistka), ale to bude nejspíš tím, že nejsem ten správnej cílovej hodnotitel, kterej to má posuzovat. 😀

 349. 399 Halladine, pokud tomu trochu rozumím, tak to střílí tak rychle, jak se mačká spoušť.
  Tak přimontovat druhou a tu první bude mačkat servo ovládané tou druhou. Bude to střílet rychleji a ukazováček se neunaví.
  Alternativním řešením je sestavit teroristický odíl z parkinsoniků.

 350. 407 NoName, to dá rozum, že když chci vystřílet co nejvíc lidí s co nejmenším rizikem, tak to udělám v gunfree zóně. Tam je vyšší pravděpodobnost, že mě nebude otravovat nějakej ozbrojenej.

 351. 386 ptakopysku, co bych měnil, lepší stavět na zelené louce. Použít použitelné díly a zbytek vyrobit. Co dovedou lstiví Afghánci, český kutil zvládne taky.

 352. KK se na politiku dala po otci. Byla to hodně významná postava za doby před 1989.

 353. „je chytrá, hezká a má určité názory“

  Koukej, Halladine, pro mně je to především komunistka. Tím pro mně jakýkoliv hodnocení končí. konec konců , kdyby se tu někdo rozepdsal o nacistce, že je chytrá, hezká a má určité názory, tak si umím představit to rozhořčení.

  „A na politiku se dala úplně stejne, jako spousta jiných ženských od Merkelové po Tchtcherovou.“

  Tak „exsvazanda“ Merkerlová není zrovna nejlepší příklad 😀
  Není hezká a jak se zdá v některých ohledech ani moc chytrá.

  A při vší ouctě k Thacherovej myslím, že zrovna kandidátka na Miss to taky nebyla.
  Krom toho thacherová vystudovala chemii a nějakou dobu pracovala jako chemický laborantka. Aktivně začala pracovat v komunální politice na počátku padesátých let a teoprve v roce 1959 byla zvolená poslankyní a stala se profesionální političkou.

  Což je poněkud jiný přístup k politice, než takový mladý telecí z komunistický rodiny, který strčili na kandidátku, ještě to ani nevylezlo ze školy a šlo to poslancovat, aniž by to prokázalo, že se umí uživit vlastníma rukama nebo hlavou.

  Bez ohledu na politický názory ta děvenka nemá o realitě a skutečném životě žádnej ánung.

 354. ještě doplním – Thacherová se narodila v roce 1925, takže aktivní v politice – a to komunální – byla od nějakých dvaceti pěti, poslankyní se stala ve třiceti čtyřech letech.

  Tak nepindej nesmysle, Halladine, že to tele, který se dostalo rovnou do parlamentu v jednadvaceti, sotva dosáhlo volitelnýho věku, bez zkušenosti z komunální politiky, bez ukončeného vzdělání a aniž kdy v životě sáhlo na práci, se „dostalo do politiky stejně jako Thacherová“

 355. Jistě, maYdo,
  KK měla štěstí v tom, že KSČM potřebovalo omladit, takže když našli někoho mladého, ne hloupého , sympaticky vyhlížejícího, šáhli po ní jako příkladu, že komouš nemusí být zapšklej 50-60 tník. Využila šanci.
  No a takových expertů, co začali rovnou s politikou jsou u nás skoro davy. A nejen na levici.
  Třeba takový marek Benda.

 356. maydo,

  když si tak vezmu do úvahy tvé „Proboha, proč by hezká a chytrá ženská měla zapotřebí lízt zrovna do KSČM? Proč by měla vůbec zapotřebí se živit politikou? A následně popisy jejich kariér,

  Vychází mi,že Tchatcherouvou a Merkelovou jsi omluvila za účast v politice tím, že nejsou hezké.
  Co už, nezůstalo jim nic jiného, než se dát na politiku 😀 Co taky se škaredkami 🙂

  Mimochodem, maYdo, ty jsi nikdy neuvažovala o politice ? 😉

 357. (429) Být komunistou (komunistkou) je možné v případě deficitu inteligence, deficitu morálky (případně obojího). Je-li dotyčná inteligentní (krásu nehodnotím), je závěr jasný. (bez smajlíku)
  (438) Jo, takovej Marel Benda se schválně nechal buzerovat jako syn disidenta, aby úspěšně vplul do politiky.

 358. Tahcherovou není potřeba omlouvat, protože nelezla do KSČM. A vypracovala se přes komunální politiku, kdež se obvykle začíná tak, že se dotyčnej nějak živí a politiku dělá bez nároku na odměnu.

  Ani ta merkelová nebyla okamžitě profesionální politička a nelezla do kuomunistický partaje i když ta byla z rodiny, která byla s NDRáckým režimem zadobře a členka nějakého toho tamního svazu mládeže.
  A závěr její politické kariery je tragedie.

  A pokud jde o mně – ne, nikdy jsem o politice neuvažovala. Znám lepší způsoby, jak se uživit, byť nejsou tak lukrativní jako obživa soudružky Kačenky.

 359. No tak fajn, dohodneme se že Kačenka je blbá, vošklivá, morálně pokleslá a bezcharakterní. Snad to pro uklidnění debaty kolem sexapealu komunistických poslanců bude stačit 🙂
  Ale řeknu vám, takovej Ransdorf…. :))))))))))))))))

 360. 441

  Co měl chudák dělat, když mu studia nešla. Napřed matfyz, pak filosofie..
  .
  A když ho v roce 1988 přijali na matfyz a nikdy nevyrazili( komouši) až tak moc buzerovanej nebyl.

  No aspoň ty plzeňské práva udělal..

  i když….

  V říjnu 2009 bylo zjištěno, že jeho rigorózní a magisterská práce na téma Restituční proces v 90. letech[3] jsou shodné a rigorózní navíc nesplňuje standardní podmínky počtu normostran, neboť má sice celkem 109 stran, avšak po přepočtu na normostrany by měla pouze 57 stran. Požadovaného počtu alespoň sta stran dosáhl díky zvětšení velikosti písmen a odlišnému řádkování. Vedoucím jeho práce byl Milan Kindl, který uvedl, že práce studentů čte a zabývá se myšlenkami, ale „nepočítá písmenka“.[4] Skupina právníků a akademiků se k ní vyjádřilo dost kriticky. Hovořilo se o již zmíněném rozsahu a především o hrubých pravopisných chybách. Brněnský děkan Jan Zlatuška doslova prohlásil: „Na pár řádcích svého výjimečného textu udělal autor tolik chyb, že by si zasloužil poslat zpět do základní školy. O nedbalosti, se kterou tomuto prominentovi diplomovou práci akceptoval jeho konzultant, nemluvě

 361. Dotaz – ví někdo, kdo je to Básník Ticho?
  Další skupina „českých spisovatelů“ se nechala slyšet, že by se Mattoni měla distancovat od Ortelu/a, jinak bídně chcípne na skrčeninu, nebo co.
  Hlavně si nějak nemůžu vzpomenout, že bych kde byla četla či zaslechla ta spisovatelská jména (krom Hůlové a Buriana).

  …“Standardní úlohou generálního partnera jistě není kádrovat vítězné interprety. Toto ovšem neplatí, pokud jsou hodnoty interpreta v přímém rozporu s deklarovanými hodnotami sponzora a sponzor se tak dopouští pokrytectví a kompromitace své značky,“ píše se ve výzvě, kterou podepsali Petra Hůlová, Adam Borzič, Ivan Binar, Irena Dousková, Vít Janota, Jan Burian, Jonáš Hájek, Ondřej Hanus a Básník Ticho. Signatáři upozorňují na to, že jsou členy Asociace spisovatelů, reprezentují v tomto případě ale jen svůj osobní názor….
  http://www.novinky.cz/kultura/388556-spisovatele-vyzvali-sponzora-ceskeho-slavika-aby-odmitl-ortel.html

 362. Hele , Rputi, na sexepíl jsem odborník !
  A s největší vážností ( a myslím to upřímně 🙂 ) prohlašuju, že z postele bych ji neshodil!
  ( Takovou maličkost, jako že ona by mě asi do té postele nepustila, velkoryse pomíjím ! 😀 )

 363. Rputi,

  básník ticho,vlastním jménem František Frances, 2 x léčen na psychiatrii.
  Zagoogluj si.

 364. no, rputi, mně stačí, že je komunistka z komunistický rodiny.
  Bezcharakternost je tím danná a a pokud jde o inteligenci, tož u komoušů jde jen o to, že blbej komunista je o trochu míň nebezpečnej než chytrej komunista.

  „A s největší vážností ( a myslím to upřímně 🙂 ) prohlašuju, že z postele bych ji neshodil!“

  no jo, jsou takoví, co jsou jak smrt. Berou všechno…. 😀

  A nech si ty vilné představy, soudružka je vdaná a mohl bys narošit socialistické manželství. Uliční výbor a ROH na Tebe!

 365. No, pokud tvrdíte, že je Kačenka hezká, měl bych asi zajít k očnímu.A s tou chytrostí – po nezměrném úsilí se doplahočila k hrdému titulu bakaláře a následně Ing. ze soukromé VŠ.

 366. maydo,
  já pár velmi charakterních komunistů znal. Samozřejmě i bezcharakterní.
  Nic není jednoduché…..
  Znal jsem jednoho, fakt přesvědčeného komouše, který kvůli řádovým sestrám lhal STB….

 367. maYdo,
  komunisté, pokud zrovna netropí ostudu jako Ransdorf, jdou mimo můj obzor. Prostě nezájem. Kačenku ani nevolím, ani s ní nechci kamarádit a už vůbec nevidím důvod mít ji jako téma ke konverzaci. 🙂

 368. 451 – hrdinní komunisté lhali STB nebo se u vyšších známých přimlouvali za nekomunisty a tím projevovali morální kredit vůči systému, který svou účastí v něm pomáhali udržovat. Super. Na to není co říct.

 369. Foundry, jak někdo jednou byl v té kočovné šaškárně, má s titulem i bez nadosmrti vystaráno. Nejen případnými úsporami, hlavně styky, takzvaným sociálním kapitálem. Tak proč by marnila čas ve školách.

 370. Aerovko, o ty školy se pokoušela předtím.

 371. foundry,
  ona má ty bakaláře dva, oba z masarykovy university

  A že ty pravičák, budež zpochybňovat privátní školství – no fuj ! styď se ! 🙂

 372. Máš mizerné informace, foundry

  Po maturitě na gymnáziu v Novém Jičíně v roce 1999 nastoupila Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity, kde studovala obor Hospodářská politika a správa, po zvolení do poslanecké sněmovny přešla na kombinované studium Veřejné ekonomie a správy, které zakončila v roce 2003 s titulem bakalář. V roce 2009 získala titul inženýr na Vysoké škole finanční a správní.[2] O čtyři roky později ukončila studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity a získala titul bakalář.

  V parlamentě byla od roku 2002

 373. 449 MaYdo, ano, je to fuj, komunistka a navíc s aktuálně nevhodným třídním původem…

 374. 458 halladine, jakou to hadici si na prsou hřála naše mladá demokracie! Místo toho jí mělo být přiděleno IČO a podrobena kapitalistické převýchově ve stánku s gypsovými trpaslíky na rakouské hranici, zostřené výukou šnekání a předčítáním vybraných kapitol z Hayeka, Bastiata, Misese a Friedmanna.

 375. Schumi, už mlč,
  nebo se mi rozsype bránice ! 😀 😀 😀

 376. Schumi, ty ještě bereš na tu nádchu atb? A podíval ses dobře, jestli si bereš ze správné krabičky? Nebo se samoléčíš a nějaks popletl dávkování?

 377. Halladine, já nehodnotil, pouze konstatoval.

 378. Nicméně zelená komunistka je dost odpudivá kombinace. O zjevu nemluvě.

 379. Básník TICHO = František Vaněček, *1976
  Jinak mne tihle všichni vyzývatelé čehokoliv, proti čemukoliv apod. připomínají definici o jistém typu lidí: „On si myslí, že když zvolá Krleš! tak svět padne na prdel.“

 380. (456) Foundry, tak to dost kvaltovala. Když do 21 let stihla bakaláře a ing.
  (459,461) Schumi, ale v rámci politické korektnosti se mi nemusí líbit ani ona, ani její rodinné zázemí, ani její názory, nebo už jo?

 381. (465) O jejím zeleném nádechu jsem dosud neslyšel, fakt je, že informace o ní ani nevyhledávám. Jako zeleného komouše vedu v patrnosti Kellera.

 382. Schumi,

  tož vím, co od takovýho druhu lze očekávat. 😀
  a fakt, je, že jeden má aspoň jasno, co je zač.

  Fakt je, že ona asi kromě tej politiky bude použitelná leda na ten prodej gypsovejch trpaslíků.
  Konec konců práce europoslance za KSČM je asi tak stejně užitečná….

 383. S úžasem koukám, že komunistickou teorii o nevhodném třídním původu lze uplatnit i obráceným směrema v dnešní době. Škoda, že už nefunguje Jáchymov, za tu svou rodinu by si ta vzdělaná soudružka ty doly jistě zasloužila.

 384. Schumi a máš to – odborník promluvil.
  Zdrogoval ses, a chytá Tě fantas 😀

 385. „ona má ty bakaláře dva, oba z masarykovy university

  A že ty pravičák, budež zpochybňovat privátní školství “

  Masarykova univerzita v Brně je privátní?

 386. maydo,
  dva bakaláře má ze dvou fakult MU
  Ing je z vysoké školy ekonomické a správní – a ta není státní.
  Nepozorně čteš

 387. Quivisi – jste první, kdo uvažuje o Jáchymovu a dolech za původ. Všiml jste si?

 388. Jo, protože tu dobu pamatuju a nerad bych, aby ty „třídní“ Maydiny odsudky nevyzněly tak, jako kdysi dopisy dělníků při soudu S Horákovou. Doufám, Dano, že jste nebrala můj text jako faktum, měla to být ironie.

 389. Nepřekrucovat, quvis, o tom, že by měla jít do Jáchymova, tu nikdo nepsal.

  Jen mně poněkud popudilo, že její vstup do politiky Halladin srovnával s Margaret Thacherovou. A nejeví se mi vhodné, aby do vrcholné politiky vstupovali lidi, životem nedotčení a bez zkušeností.

  Pokud jde o původ, tož komunisti jsou v tomhle poněkud specifičtí. Stejně jako nacisti v Německu. Být u nich znamenalo jistý morální deficit. I dnes to znamená jistý morální deficit.

  A s tím Jáchymovem bacha. Můj děda byl v padesátých letech pro nevhodný třídní původ poslán na převýchovu do pracovního tábora. A táta vyhozen ze školy a posléze poslán k lopatě.
  Na rozdíl od rodičů tej soudružky ani jeden nikdy nebyl v žádný straně, která zavírala a někdy i popravovala svoje odpůrce.
  Takže povýšený kecy o posílání do Jáchymova skrz třídní původ si rýčej nechat od cesty. jestě by mně mohly lehce rozladit a mohla bych hovořit slovy nevybíravými.

 390. O původ vůbec nejde, ten je mi celkem buřt. Ale její ekonomické představy jsou fantasmagorie a u komančů je stínovou ministryní ŽP.

 391. Já tu dobu taky pamatuju. Proto nad diskuzí dnešního večera kroutím nevěřícně hlavou.
  Nic,jdu se věnovat předvánočnímu šílenství. Letos na něj,pro jinou práci, nemám čas.

 392. Ano, ty ty denuncianti v padesátých letech taky říkali, že chtěli jen očistit politiku a nahradit zrádné politiky lidmi čistými. Jáchymovem to skončilo.

 393. Závěrem bych dodal, že je to stejná figura jako např. Bohuš Sobotka nebo Marek Benda – ať to tedy vezmu napříč spektrem. Profesionální žvanilové a nic víc.

 394. PFoundy, OK. O názorech se muže diskutovat a odsuzovat, ale zatahovat do toho „třídní původ“ i když z komunistické rodiny, není salonfähig a bylo to naruby jako v padesátých letech.

 395. Šmarjá, quivisi, nebuďte kvůli jedné slepici hned hysterickej. Kdyby se živila normálně a ne na účet poplatníků, ani pes by po ní neštěkl.
  Když si vybírám zaměstnance, taky zkoumám, co je to zač.

 396. foundry

  pusť si to, co dnes říkala na ct24 a jsem moc zvědavej, k čemu budeš mít výhrady.

 397. tak kouknou, quivis, já asi nevybíravě hovořit opravdu začnu.

  Ona snad ta Vaše kalupinka stojí před soudem a hrozí jí provaz????

  To, že si před takovým teletem nesednu na prdel a že beru v úvahu, že pochází uá rodiny komunistického funkcionáíře, k rodinné tradici se hlásí a že to je členka strany s totalitní minulostí a hlásící se k extremistické ideologii, srovnáváte s dopisama, předkládanýma u soudu a žádajícíma popravu obžalovaných ve zmanipulovaném politickém procesu?

  To jste teda docela slušně přehnal, nemyslíte?

 398. Halladine, na čt24 nekoukám, nedělá mi to dobře na pajšl.

 399. Quvis, strčte si cancy o tom, co je nebo není „salonfähig“ za klobouk. Nebo radši níž, tam co vám končej záda.
  A ty padesátý si radši do huby vůbec neberte, když Vás ta káča tak uhranula, že v ní hledáte paralely s popravenou Horákovou.

 400. maYdo 🙂

  totalitní minulost měl kde kdo, včetně Círve svaté katolické.
  A i ti komouši nebyli vždy stejní. například v roce 1968.
  I ti Husákovi a jakešovi byli velmi, velmi umírnění proti těm v 50 letech.
  A dokonce i tehdejší šéfové dělali leccos ze strachu ze stalina.

 401. (470) Další, zaměňující nesouhlas či nesympatii s Jáchymovem? Asi je to nakažlivé.
  (488) Stejní ne, ale všichni, včetně osmašedesátníků, prosazovali diktaturu místo demokracie a zlodějnu místo práva na majetek. Někteří šibenicemi, někteří lágry, jiní „jen“ vyhazováním z práce a šmírováním.
  Strach ze Stalina? Kdyby ho nemilovali, mohli jsme dopadnout jako Rakušáci nebo Finové.
  Občas na toho Jirku původního zavzpomínám.

 402. No dobře, a proto jim mám tleskat nebo je obdivovat? Za to, že byli menší svině než ti stalinovci v padesátých?
  Oni si taky mohli dovolit nebýt takový svině. majetky byly znýrodněné, vlatníci půdy a fabrik vyhnaní, zpacifikovaní, soukromniíci prakticky zlikvidovaní, řech pád intelektuáll, co remcalo. zas nebyl takovej problém. Mohli si dovolit být umírnění.:-D

  V 68 to bylo kdo z koho. Nedělám si iluze, že kdyby od toho dali Rusové ruce pryč nebo se nějak dohodli s reformním vedením, že by tu vypukl ráj svobody a demokracie. A upevňováním moci by došlo na utahování šroubů.

 403. 490 maYdo, my tu máme ráj svobody a demokracie? Něco mi uniklo….

 404. 481 quivisi, to je logické. Otrok většinou nesní o svobodě, ale že se stane pánem. Mnozí vyrostlí pod vlivem systému, třebaže subjektivně v opozici, nepoznali praktickou svobodu, a jejich představa o ní a o spravedlnosti je, že to prostě jen otočí. Převzaté stereotypy naplní jiným obsahem. Tak je to i s tím původem.

 405. Maydo, jak to čtu, tak se mi zdá, že Tvoje představa o svobodě je podobná té, o které kdysi mluvil Horníček, představě českého režiséra jak vypadá bar na riviéře. Na zemi kokosák…
  Podobně o tom vypovídá vtip jak se sejdou ředitel Bolšovo těatra v Moskvě s ředitelem Nevyorské opery. Ředitel Bolšovo se chlubí „My nikoho nediskriminujeme. Nikoho. Například v orchestru mám dvacet procent židů. Povězte, kolik jich máte u vás?“ „Nevím,“ odpoví ředitel opery.

 406. Schumachere, jo, uniklo Ti něco dost pdostatnýho 😀
  To, že jsem nepsala nic o tom, že tu je ráj svobody a demokracie. Já napsala, že i kdyby zůstalo u moci reformní křídlo, ráj svobody a demokracie by tu v osmašedesátém nevypukl.

  A jinak plácáš nesmysle. Já tu vaši kalupinku nijak nediskriminuju. Není v mé moci ji vyhodit z práce, zabránit jí ve studiu nebo jí nechat zavřít. A i kdyby to v mé moci bylo, tak by mně to nenapadlo. Kdybych ji diskriminovala, požadovala bych zákaz tej její partaje nebo že nesmá skrz svou politickou organizaci kandidovat, že nesmí studovat atd.

  Ale mám právo si o ni myslet svoje a mám právo brát při svém subjektivním hodnocení v potaz taky to, že je komunistka.

  Vám pořád nějak uniká rozdíl mezi úsudkem, na který má každej právo a kterej ale neovlivní život dotyčného a kádrováním, které se v tom životě může odrazit velmi neblaze a může ten život i zničit.

  Pak samozřejmě není divu, že quivis plácá takový nesmysle, jako by na tom, jetsli mi je nebo není ta soudružka sympatická, záviselo, jetsli ji oběsí nebo ne. A ještě to srovnává s procesem Milady Horákový.

 407. 495

  Není v mé moci..
  No ale kdyby bylo :-)…
  Diskriminování je taky to, že někoho strčím do určitého šuplíku s negativním významem….
  A i dnes je dost lidí s názorem, že byla chyba, že každej komunista nedostal svůj kandelábr, na kterém by se houpal…..
  Ale nechám toho, a spíš pro pobavení obecenstva přidám historku o jednom komunistovi , kterého jsem poznal během života a práce na Slovensku.
  Byl správcem v Ústavu sociálnej starostlivost v Adamovských Kochanovciach. Běžě mezi obyvatelstvem se mu říkalo debilák.
  To asi vysvětluje, kdo v tom ústavu byl opatrován. Ano, děti s těžkým mentálním postižením. A já tam jednou za 14 dní chodil udržovat těm chovancům zuby.
  V tom ústavu pracovaly řádové sestry. Přesný název jejich řehole si nepamatuju, ale zkráceně si říkaly spasitelky.
  Co bylo zajímavé, do toho ústavu se sbíhaly mladé děvčata z celého Slovenska. Oficiálně jako zdravotnické pracovnice, ve skutečnosti řádovky „na černo“
  Bože , byly mezi nima překrásné exempláře !
  A zdálo se mi neomluvitelným plýtváním , že tyhle krásky vstupovaly , i když neoficiálně a nelegálně do řádu. Jako by pánu Bohu nemohly stačit škaredky, když mu jde o duši. 🙂
  Samozřejmě ,vyšetřovala to STB.
  Zavolali si onoho správce, a ptali se ho.
  Správce protočil bulvy a prohlásil “ Houby černé řádovky ! Kurvy jsou to ! Imrvére jim vyhazuju chlapy z ubytovny ! Bych si oddechl, kdyby to byly řádovky.
  Když kurvy, tak kurvy. Tak to asi řádovky nejsou. STB se s tím spokojila.
  Tedy .. nemůžu vyloučit , že si mysleli svoje, oni na tom Slovensku chodili do kostela celkem veřejně i komouši. A ledacos se nebralo tak úplně vážně,joko v Čechách. Ale bylo udání…
  Ale vyšetřili, vyslechli zasloužilého soudruha, napsali hlášení nahoru a uložili do šuplíku.

  A ještě dodám – mezi těmi sestrami , hlavně těmi staršími mi bylo velmi dobře. Tak veselé ženské , ustavičně uchechtané, se smyslem pro humor jsemna jednom místě v takovém množství do té doby nepotkal.
  A taky si ledacos proskákaly ve svém brožovaném životě.

 408. Dobré ránko!

  Zajímavé!
  Začalo to Hallovým prohlášením, že si myslí, že Kačenka je hezká holka …. a končí to procesem M.Horákové ….. tak já vám nevím…. 😀 😀

 409. mno, Rputi,
  když nad tím tak přemýšlím, nemůžu vyloučit, že v mém pokročilém věku se mi zdá hezké skoro všechno, co je mladé 😉
  Ale na mou duši, v té televizi vypadala o dost líp, než na fotce na wiki.

 410. Halle,
  vnímání krásy je velmi subjektivní! 😀

 411. Rputi,

  ony v minulosti byly na švýcarské banky stížnosti, že tají účty , ke kterým se nikdo nehlásí…
  Takovej účet , co jsou na něm peníze, a nikdo z něj nevybírá je pro banku velmi příjemná věc.

 412. Halle,
  já vím.
  Aspoň, že je jasné, že Ransdorf není loupežník Lotrando! 😀

 413. 495 maYdo, zajisté. Jenže z toho co píšeš se mi jeví, že tak té kalupince nečiníš ne z ušlechtilých principů svobody, demokracie, pravdy a lásky, ale proto, že nejsi v pozici abys tak mohla činit. Slyším v tom slova normalizačního kádrováka. Jen s obráceným znamínkem. Nevhodné názory, nevhodný třídní původ. Tahle chce studovat za dělnické peníze? Vyučit a do fabriky. Vyrostla jsi v kleci jako klecové zvíře. Proto myslíš jako klecové zvíře, ne jako to, které se narodilo a žije na svobodě. Tím v různé míře jsme postiženi všichni. Sice jsme byli vypuštěni, sice ne na svobodu, ale přec jen do volnějšího výběhu. Jenže tu klec si neseme v sobě. To co píšeš je toho důkazem. Svobodný člověk tahle nemyslí.

 414. Dobré zas ráno… K tomu subjektivnímu hodnocení krásy – no, nevím, ale IMHO, na matfyzu máme hezčí holky. Ale možná, kdyby si na ksicht dala nějaký zajímavý časopis, dalo by se na ní třeba i koukat.
  Ale pamatuju tu lidi, kterejm se zdála krásná i Bobošíková… Holt někteří asi maj tu antickou potřebu nechat se obveselovat zrůdama…
  Zbytek debaty by se dal shrnout jako – vyrazil se mi názor a ten názor je pevný. A běda tomu, kdo by si s ním snad dovolil nesouhlasit.
  Velmi poučné…

 415. Vysvětlení R. zní věrohodně, ALE
  – měl by uvést uvést, na co se policie ptala (pokud to nemá zakázané)?
  – neměl nejdřív zkontaktovat toho „majitele účtu“ a přesvědčit se, že to není bouda?
  – nevysvětli dost, proč tam byl s dalšími osobami a jak si ověřil jejich vztah k záležitosti

  K včerejšímu flame plně souhlasím se Schumim 494.

 416. Dobré ráno vespolek,

  hmm, koukám, že v čase adventním je čas na rozjímání 🙂
  U těch politických mládežníků mi vadí jen to, pokud nastoupí za partaj do vyšších pozic během školy (pokud nějakou dělají) – tedy naprosto bez životních zkušeností. Pokud to je díky mocným papínkům či matinkám, tak na to jsem alergická ještě víc (a že se takových dá najít víc než dost – i jeden by byl moc).
  Volit je přece (zatím ?) nemusím a nebudu …

 417. Quivisi,
  R. je, jemně řečeno, naprostý mimoň!
  Zajímavé jsou ovšem ty kanály, jakými zprávy pronikaly do Čech a ke komu pronikaly. Jaksi signifikaqntní…

 418. Dobré ráno.

  No, pánové, koukám, že polemizujete vesele s něčím, co jsem vůbec nenapsala…..

  Ale myslím, že nemá smyslu diskutovat s jedinci, kterým rozdíl mezi kádrováním a soukromým názorem není jasný.Pro Pesa dodávám, že ano, můj názor na komunisty a politiky typu Kačenky Konečný je pevný a neměnný a vždycky tomu tak bude.

  No, že vy dva víte, jaké jsou moje představy o svobodě…..Jsem ráda, že vždycky když tápu, tak se najde nějakej dobrodinec, kterej ví líp, než já, co si myslím a vysvětlí mi to 😀

  A pokud máte, quivis, nutkavou potřebu srovnávat s dopisy dělníků soudu v procesu s Horákovou tak Vaší spravedlivé a přecitlivělé duši doporučuju výzvu spisovatelů k vyřazení skupiny Ortel ze soutěže popularity. Tak se můžete realizovat do roztrhání těla.

  Ty kecy o Jáchymovu a padesátejch byly přes čáru. Možná ty padesátý pamatujete, ale pokud mohu soudit z vašich keců, asi nemáte moc ponětí, oč šlo a hlavně jakou moc měly tehdejší kádrovací komise.
  Myslím, že kdo trochu ví, oč šlo, nikdy by neargumetoval Horákovou a Jáchymovem kvůli nějakýmu tlachání o káče komunistický.

  Jetsli návrat něčeho takovýho hrozí, tak určitě ne ode mně, za to od káči Konečné a jejich soudruhů velmi pravděpodobně ano.

  A teď si trhněte nohama , soudruzi, jdu se věnovat rozumnějším věcem….. NIc tak nebystří mysl jako nas.at se hned po ránu, je to lepší než kafe 😀

 419. PeSi,

  pokud vím, psal jsem hezká, ne krásná. Nikde nebyla řeč o tom, že by to byla třeskutá kandidátka na Miss World. 🙂
  A jistěže se leckde – a ne jen na MatFyzu – najdou ještě hezčí.

 420. Matzurko, já bych navrhovala, že volby by se měly zrušit. Není to politicky korektní si vybírat jen jednu partaj a ostatní diskriminovat.:-D

  Složení parlamentu a vlády pak budou vybírat odborníci na diskriminaci a lidský práva podle kriterií, kdo je nejvíc znevýhodněn a potřebuje zvýhodnit.
  Předsedkyní komise bude Šabatová a místopředsedy Dientbier a Marxová-leninová. 😀

 421. Crrr….
  Nazdar Mirku, tady Fero.
  Co pro tebe můžu uděla, Fero?
  Kámoš by potřeboval ve švajcu převýst nějaký prachy.
  To nemůže sám?
  No, víš, je dost zaneprázdněj, z náš to…
  No jsite, to mi povídej…. O kolik jde?
  O pár drobnejch. Asi tak o miliardu.
  Jo, to je maličkost. Zařídím. Co na to budu potřebova?
  Nadiktuj mi svý data pro plnou moc. Dostaneš ji před bankou. Tam tebe budou čekat tři Kuci vod nás, přece jen to nejsou drobáky na sváču, rozumíš mi…Škodnej nebudeš, dostaneš slušný vodnosný. Po těch vobrazech se ti to určitě šikne, hihihi.
  To bych se zahojil.
  No kurva to si můžeš bejt jistej. Budeš mít príma ježíška, ale ty jako starej bolševik na něj stejně nevěříš, hahahahaha.
  To ak fajn. Až to bude

 422. připravený, dej vědět jak srazíme.
  Spolehni se. A mysli na toho ježíška, hihihi.
  Tak čus.
  Čus.

 423. No a na středním východě se dějí věci…
  Turci poslali na sever Iráku tankový prapor, a Iráčanům se to nelíbí, a dávají Turkům ultimátum, ať zase vypadnou, jinak že si budou stěžovat u Rady bezpečnosti.
  A Rusové už tu Radu bezpečnosti rovnou svolávají.
  A aby si Turci moc nevyskakovali, stěhujou vrtulníky do Arménie.

 424. Tak když tu vznikl ten „spor o seržanta Gríšu“ dovoluji si prohlásit, že jednoznačně souhlasím s maYdou a protiargumenty (sic) považuji tak akorát za nevalnou demagogii.

  Co se pak Ransdorfa týče, napadá mne diagnoza pseudologia phantastica . K zamyšlení ale je, že parta přijde do banky a okamžitá reakce je přivolání ochranky a vzápětí i policie. To vypadá, jakoby je čekali a věděli co se bude dít. Nechci se příliš pouštět do detailů, ale otázkou je, koho míní pojmem recepční.

 425. 508 maYdo, tomu rozumím. Rozdíl mezi kádrováním a soukromým názorem je jasný. Je pro něj i pojmenování. Doublethink.

 426. Schumi,
  to by bylo moc jednoduchý, chybí ti tam pár nigerijských šamanů. Čím víc, tím líp!
  Doufám, že R, nemá pistoli, moh by si ublžit! 😀

 427. >>dvd 515,
  za určitých okolostojičností lze vyslovit jen číslo účtu a jméno klienta …. a začnou se dít vjeci… 😀

 428. Jen technický dotaz – kdo z vás byl někdy v nějaké švýcarské bance? Kdo z vás měl ve švýcarské bance konto? Kdo z vás zařizoval nebo uskutečňoval jakoukoliv bankovní operaci se švýcarskou bankou?

  Myslím, že se takoví najdou, ale ti nepíšou báchorky.

  P.S. Kdo je teď na řadě na vyštěkání z blogu?

 429. Zdravim z Brusele. BRENT 41.05 a EUR/RUB = 75.28 WTF?

 430. skimici – another legend gone – Dave Brubeck, 91

 431. >> martin tt
  S ohledem na věcnou oprávněnost Tvých otázek to z mého hlediska Ty tedy nejsi. 😀

 432. Diskusi jsem nečetl celou, tak pilný nejsem.
  Jenom klasiku.

  Ideální je poctivý inteligentní komunista.
  Pokud je komunista poctivý, nemůže být inteligentní.
  Pokud je komunista inteligentní, nemůže být poctivý.
  Pokud je někdo poctivý a inteligentní, nemůže být komunista.

 433. Po setkání s některými „pravičáky“ bych skoro řekl, že vtip z [523] se dá poklidně rozšířit na bolševiky všech barev a směrů.

  Doufám, že začnu být vyštěkáván.

 434. martine,
  pokud chceš poukázat na to, že podobné transakce se, nejen ve švýcarských bankách, nevyřizují u bankovní přepážky a jednání je domluvené předem, pak máš jistě pravdu.
  Ovšem, ví to Ransdorf? 😀 😀

 435. 521 RIP! Ani ale u těchto lidí nesmutním. To je život. Měl jsem se moc rád a budu mít a vím, že „tam“ jsou taky OK.

 436. pokud „bolševik“ = ten, kdo prohlašuje, že jen on má pravdu, tak ne vyštěkání, ale aplaus

 437. (515) S tím příchodem do banky to je k zamyšlení a dle mého zvyku na počkání, až (a jestli) se bude vědět víc. Ono to mohlo být širší, než R. tvrdí.

 438. No, já teda nebyla ve švýcarské bance.

  Ale kdybych byla dědicem milionů a nekomunikovala se mnou banka, kde jsou uložený, přičemž by bylo dědictví uzavřeno a řádně ověřeno, tak bych si najala právníka a neřešila to přes nějakýho tajtrdlíka z euparlamentu. A nečekala bych na řešení deset let.

  Skutečnost, že podle jednej mediální verze jde o nacistický konto, podle jiné pocházejí peníze ze zbrojního průmyslu a z patentů a do třetice je dotyčnýmu odkázala teta z Brazílie, jejíž manžel je prý vydělal na čokoládě, jaksi nasvědčuje, že je v tom soudruh až po uši.

  menší sranda je, že takový jelito nás zastupují v euparlamentu a mělo by hájit naše zájmy.

  pro politicky korektní jedince dodávám, že si nedělám iluze, že by se podobný jeiita nevyskytovaly mezi našimi zástupci ve větší míře a napříč politickým spektrem….

 439. >> maYda
  Tak by to asi dělal každý normální člověk. Jenže jsou ti chlapci v této kauze normální?

 440. Fujtajbl vespolek,
  na Podblanicku polojasno, +7°Celaskona, bezvětří. Ideální počasí na budování naší širší vlasti.
  Jenom pár poznámek – ve švýcarské bance jsem nikdy nebyl, nejsem a nebudu, Ransdorf jako osoba mi připadá vymyšlenej, takže komentovat Lex Ransdorfia taktéž nebudu.
  Halle,
  kdybys měl vyštajgrovanou armádu, plán na ovládnutí světa a nějakej hajzl v láptích by tě předběhl, obsadil ti Sýrii, dořval tvýho velvyslance jak sysla polního(Spermophilus citellus), nebral ti telefony a donutil tvoje letadla sedět na zemi… taky bys to s tou světovládou zkusil někde jinde, abys nevypadal jako debil.
  Kateřina Konečná se mi nelíbí. Nelíbí se mi tenhle typ ženskejch. Přiznávám, že jsem úchyl, kterýmu se líběj černovlasý baby – Bobošíková v době televizní krize se mi líbila. Vizuálně. Ale nikdy jsem s ní nemluvil zoči voči, takže nemohu hodnotit hlubiny a mělčiny jejího duchovna.

 441. Halle,
  Káča na tom videu vypadá jako Doubravka z Léta s kovbojem 😀 😀 😀 nesnáším tenhle typ ženskejch.

 442. [527] To je jedna z možných definic.
  Další:
  Kdo tvrdí něco jiného, nemá pravdu!
  Kdo tvrdí něco jiného, je debil!
  Kdo nečůrá s námi, čůrá proti nám!

  Je toho víc, dá se to modifikovat, dá se to schovávat do složitých souvětí a mnoha figur boje klábosnící.

 443. Ve švýcarské bance jsem nikdy nebyl, i když mohl jsem aspoň nakouknout, když jsem šel kolem. Ve švýcarské IT firmě a ve švýcarské fabrice jsem byl, ale to se ani jedno europoslanců netýká.
  Jejich styl práce byl od českého diametrálně odlišný. Vysoce precizní, neskutečně zdlouhavý a bez invence. Já dávám přednost tomu našemu.

 444. Co jsem měl především říct – a neřekl jsem.
  V tom včerejším rozhovoru se Konečné ptali i na její názory na imigraci a placení Turecku, a její názory se mi zdály velmi rozumné.

 445. Ona je vizuálně podobná panně Kočí. 😀

  Je teda fakt, že s tou inteligentní krasavicí byla větší sranda 😀

 446. Ptakopysku,
  všim jsem si, že tvé kritéria jsou velmi striktní, a že trpíš předsudky i v případě národnosti 🙂
  Já naopak vždy preferoval bloncky a zrzky :-). Tedy spíš zrzky, ale obvykle se na mě zrzek nedostalo.
  Njn,

 447. Halle,
  a to ještě o mě nevíš, že v dětství jsem hrával na xenofob 😀

 448. Honzo,
  k tomu poslednímu v 536: Si socius mingit minge aut mingere finge
  (častěji ta věta začíná „dum“. ale mně se z neznámých důvodů víc líbí ta „moje“ varianta

 449. Halaldine, zajisté mají jednotlivě někteří komunisti rozumné názory na dílčí problémy. Ale protože je nikdy, skutečně nikdy nehodlám volit, tak je mi poměrně jedno, že mají občas rozumné názory.
  K tomu abych se rozhodla, zda toho nebo onoho nebudu volit mi stačí, že je to komunista. Nepotřebuju znát jejich další názory, byť by byly seberozumnější.

  Ale většinou jsou jejich názory šílené a pokud mají možnost svět uspořádat podle svých představ, dávají těm šíleným přednost a rozumné potlačí.

  Já myslím, že jeden čtyřicet let trvající pokus by mohl stačit. Nebo ne?

 450. maYdo , já tak kategoricky nejsem. Nemám rád Klause, ani staršího, ani mladšího.
  Přesto mi to nebrání uznat, že v něčem mají (oba) pravdu, neodmítám se jimi zabývat,číst je
  a kdyby došlo k nejhoršímu, a měl si ve volbách vybírat mezi Klausem a Švarcíkem, neváhal bych, a hodil to Klausovi.
  A ani bych si moc neoskřípal zuby.

 451. Teď jsem koukal, že Rusové předali Francouzům mladou vlčandu jménem Dobryňa. Nechci jim nikterak kecat do názvosloví, ale vzhledem k jejímu zařazení by bylo lepší, kdyby se jmenovala Swiňa.

 452. Halladine, vůči komunistům teda kategorická jsem a vždycky budu.

  A nejde vůbec o to, jestli někoho mám ráda nebo ne. To není otázka osobních sympatií. TY patrně shledáváš nějakej smysl v tom, číst Klause a přemýšlet nad tím, co píše a říká, ale já důvod se zabývat tím, co plácá nějaká soudružka v televizi, nemám.

  Kdybych si měla vybrat mezi švarcíkem a komunistou, tak bych neměla asi důvod k volbám vlůbec chodit.

  Popravdě, toho švarcíka samotnýho bych možná zkousla, ale ty lidi, který by vytáhl s sebou, asi ne.

 453. Hele,OT,
  blíží se vánoce a byla jsem moooc hodná 🙂

  Dotaz – domácí pekárnu – ano nebo ne ?
  Pokud ano, jakou ? Tříčlenná domácnost.

 454. Dosud jsem se neodhodlal. Ovšem jeden uživatel mi tvrdil, že chléb z ní nemá kůrku.

 455. Dobrý den. Domácí pekárnu máme, funguje. Lze použít i pouze pro hnětení těsta a vykynutí. Koláč poté upečete na plechu.

 456. Chléb je velmi dobrý, lze i těsto podobné vánočce. Dobré jsou některé směsi na chléb kupované v nejbližším německém diskontu.

 457. 2 Rpuť ad 534 – hele, bacha na to… Jednou kvůli takový blbý otázce vypukla docela dlouhá válka…

 458. [548] Mám vyzkoušeno. Domácí pekárna + několik hotových směsí = jistota, že nebudu muset pro chleba. Já mám konzum za rohem, ale v některých chvílích ty lstiví Asiati chleba vyprodají.
  Kůrku má, jako jakýkoli chleba pečený ve formě.
  Navíc se nekladou žádné meze fantazii, takže je možno připravit nejrůznější kombinace, včetně sladkých.

  Zkoušel jsem péct chleba i volně v troubě, docela mi to šlo, ale pak jsem si spáchal úraz a chcípl mi kvásek. Nově rozdělaný nevydržel a teď váhám.

 459. Hm, já teda nemám žádný zkušenosti s domácí pekárnou. ale mám skvělej recept na velmi jednoduchej a rychlej chleba, který se jen zamíchá, naleje do formy a strčí do trouby. 🙂

  Jednou jsem taky upekla klasický kvasový chleba jen v troubě. Ale chce to dlouhou přípravu – ráno rozdělat kvas, večer zadělat těsto a další ráno upíct. Není to složitý, ale pokud chcete mít čerstvý chlebík na víkendovou snídani, tak na to musíte myslet už v pátek ráno a v sobotu vstát dost včas.

  Domácí pekárnu mám v „šuplíčku“ pod položkou „užitečné, ale nikoliv nezbytné“. Vedle parního čističe a čtečky. Asi se tam ještě nějakou dobu uleží….

 460. Mňo… já pekárnu mám, úplně obyč z Lídlu – nějakej SilverCrest. Laciná, za pár stovek. Žádný složitý wifikundace s ní neděláme. Defakto používáme jenom základní program na chleba. Děvenka moje starostlivá ji občas používá na namíchání a vykynutí těsta na koblihy. Funguje k plné spokojenosti. Chleba kůrku má. Akorát je potřeba trochu experimentovat se směsmi a najít to, co vyhovuje. Hlavně bacha na směsi v „akci“ – ty mají obvykle chcíplý kvasinky, nebo blbou mouku, nebo obojí. Výsledek je vždy tristní.
  Totální maniaci si kupují obilí, mouku si melou sami, fandové kupují mouky již namleté. Směsi si samozřejmě míchají sami.
  Já v podstatě používám jednu fintu, do směsi vždycky přidám lžíci až dvě olivového oleje který mi chutná i za studena. Ani tak ne kvůli chuti (tu to samozřejmě dodá taky), jako hlavně kvůli snadnému vyklopení hotového chleba z formy. Chleba je i víc vláčný a tak brzy neztvrdne.

 461. Honzo, kvas udržujeme tak, že necháme vyschnout nevymytou sklenici. Případně, pokud je kvasu víc, tak ho nalijeme na tácek a necháme na teple, dokud nevyschne.

  Když potřebujeme čerstvý kvas, tak oškrabeme ze stěn sklenice nebo nasypeme drť ze sušeného kvásku, zalijeme troškou teplé vody a když se suchá drť trochu rozmočí, rozmícháme s moukou a další vodou na testíčko, trochu hustší než na palačinky. Pak stačí nechat na teple – doba závisí na poměru drti a nové mouky a taky na teplotě, ale když se kvas tváří, jako by chtěl zdrhnout ze sklenice, je to OK.

  Na chalupě občas dokoupíme čerstvý, je to kraj, kde je kyselo tradiční potravou a není problém kvas zakoupit.
  Vida – kyselo… mohla bych ho udělat v pátek k večeři….

 462. Matzurko,

  když jsi byla tááááák hodná, proč se chceš trestat pečením chleba ? 😀
  Nechápu 😉

 463. [557] Sušit jsem ho nezkoušel. Jak dlouho vydrží? V nesušeném stavu v lednici bych to na dýl než na týden neviděl.
  Kyselo z poctivého kvásku je podstatně lepší než z drožďového. Jenom kvůli tomu by mi stálo za to ho založit. Jenomže dělat kyselo každý týden jsem líný.

 464. Ptakopysku: totální maniaci si kupují „živé zrno“, tj. určené k setí.
  Živé zrno ve spojitosti s Schindeleho minerály zajistí amalgamuje v jejich vnitřnostech a tím zajistí nesmrtelnost.

 465. Z drožďového kvasu jsem kyselo nikdy nezkoušela.

  Ten suchej kvásek, když je dobře usušený, tak v uzavřené sklenici vydrží docela dlouho a ani nemusí být v lednici. Ale musí být opravdu dobře vysušený, jinak zplesniví.

 466. Jeee,
  vy jste šikovní… já bych si to přála právě kvůli možnosti nemuset pořád počítat, kolik pečiva na víkend, a když Nquyenovi v koloniálu ve vsi dojde, startovat o víkendu auto a frčet do hypersuper… případně vyhazovat oplesnivělé zbytky nespotřebovaného, které neskončily ve strouhance, ale zůstaly zapomenuty ve schráně na chleba…
  A taky zadělávání na buchty a koláče, mně může trefit šlak, že to je vícefázové – a nakonec přemítám, jestli to dát pod peřinu nebo kam a nezapomenout, aby nepřekynulo, nebo nedokynulo…. jsem prostě zmlsaná a rozmazlená 🙂
  Osobně chci domácí „toastový“, s receptem si ráda zaexperimentuji, ale čtvercatý chlebík dle mé chuti se tu nikde nesežene.

 467. Živé zrno, jo?
  nevím, jak je to se zrním, ale brácha sadbovej česnek nakládá do nějakýho mořidla, snad proti hnilobě a takhle ošetřený česnek sice klíčí, ale není už vhodný k použití v kuchyni.

  Tak aby to nebylo s tím živým zrním podobný.

 468. Halle,
  protože si občas ráda v kuchyni zablbnu 🙂 ? Když většinu dní prosedím u PC a buď študuju podklady, nebo sjíždím statistické výpočty a simulace, a do laborky se nedostanu, tak mám experimentální „absťák“. A zatímco budu dozorovat domácnost, může těstíčko kynout, ba i se samo péci… a rodinka to snad ocení taky, budou-li produkty jedlé 🙂
  Manžel si už naježil nové PC (to si teda vybral rovnou i narozeniny), tak jsem si říkala, že bych taky něco „elektro“ a užitečné všeobecně.
  Akorát musím udělat průzkum trhu, jestli na značce záleží, a jaké jsou objemy (nám asi bude stačit něco menšího).

 469. No, já znám pár dam, co si tu mašinku koupily anebo vyškemraly, následně pekly a pekly .. až nadšení vyprchalo a mašinka se ocitla někde v špajzu, kde se na ni tiše usazuje prach.

 470. Matzurko,
  podle mě je zbytečné kupovat pekárnu, která dělá chleba větší než kilo, kilo dvacet. Tedy pokud nedisponuješ rodinou středověkých, uprchlických, či romských počtů 😀 Stihnete chleba sníst dřív, než ztvrdne a když nedejbože dojde, založíš na nový a za dvě a půl hoďky máš upečený další.
  Na značce samozřejmě záleží. 😀 Mnou již zmiňovaný SiverCrest, nebo jeho klon (totéž s jiným nápisem prodává např. TESCO) stojí cca 1.300,- ETA stojí 1.900,- až 3.000,- Sana Smart Bread Maker Standard je za 7.000,- Liší se počtem programů a možnostmi nastavení. Já jsem línej jak veš, takže po prvním náporu experimentů používám defakto jeden továrně přednastavený program k plné spokojenosti. Pro maniaky je určena třeba super mega hifi surround 4K blaster pekárna: http://www.mlynky.cz/cs/e-shop/domaci-pekarny/domaci-pekarny-sana/domaci-pekarna-sana-sbm-standard.html?gclid=CJ28zPStzMkCFUESGwod6ooIWw
  Umožňuje kváskové pečení, má nastavitelné všechny parametry pečení, takže počet možností, jak zkurv…. ehm… pokazit chléb, limituje k nekonečnu.

 471. [562] Ideální kupovaná krabice, nalít vodu, nasypat směsku, dosypat sušené droždí a pustit program. Asi tak na pět minut práce a hodinu čekání. Samozřejmě jsou povahy, co se choděj koukat, co se uvnitř děje. Dá se to zkazit, ale dá to práci.
  Druhá cesta jsou experimenty, ale to člověka zvyklého na laboratoř nemůže rozházet. Receptů je plný internet.

 472. 562 Matzurko, jestliže netoužíš aby pečení chleba a jiných těstovin bylo tvým denním chlebem, příležitostnou rezervu lze vytvořit snadno. Čerstvý chleba (budějovický kauflanďák je vyhlášený, ne jako pro zkažené Pražáky: „máátééé cvrčkááá ?“) nakrájíš na čtvrtky či půlky, každou extra herneticky („páč jinak by vznikl průvan a…“) zabalíš do mikrotenového sáčku a uložíš do mrazáku. V případě potřeby necháš rozmrznout, pozor, herneticky otevřeš až po rozmrznutí. Jak kdybys přinesla z krámu. V případě naléhavé potřeby urychlíš v mikrovlnce.
  Výborné je také dopečení čerstvě koupeného chleba v troubě. Zkoušel jsem to i u rozmrazeného, výborný.

 473. „Umožňuje kváskové pečení“

  Co to je “ kváskové pečení“?

  To jako že musí být na chleba z žitného kvasu nějaká extra pekárna? A co když naleju kváskový těsto do pekárny, která kváskový pečení neumožňuje?
  To jako se zaklepe a vyplivne těsto ( jako se tady zaklepe zarachtá a vyplivne papír jedna tiskárna, když ho tam nedáte dost přesně)?
  Nebo se naštve a navzdory správně nastavené teplotě a času spálí těsto na uhel? Nebo se zasekne a nespustí se vůbec?

 474. maYdo,
  normáně v pekárně používáš sušené kvasice a programy jsou na to uzpůsobené. Obrázek o tom, co taková pekárna udělá, když do ní dáš živý kvásek startující kvašení defakto okamžitě, získáš sledováním populárně naučného snímku Bořivoje Zemana z roku 1955 Byl jednou jeden král.

 475. Jenom podepisují většinový názor, máme nějakou obyčejnou pekárnu z elektra, manželka používá hlavně k výrobě těsta občas i na chleba, pokud dojde o víkendu. Recepty vyladěné vlastní, ty hotové směsi jsou poměrně drahé.
  A u nás to bylo tak, že jsem to koupil, dlouho to leželo nevyužité, pak se to nějak zlomilo a teď se využívá často (hlavně na těsto).

 476. A Donald Trump jede … Zeman je v porovnání s ním multikulturní pravdoláskař 😉

 477. No, tak anžto preferuju pečení z živýho droždí nebo chlebového kvasu, tak by asi nebyla ta pekárna pro mně to pravý….

 478. maYdo,
  ty sušený kvasnice jsou taky živý. Kdyby byly mrtvý, nic by z nich nevykynulo. 😀
  Jako jsou fajnšmekři, kteří poznají, jestli je bageta z předpečeného polotovaru, evidentně jsou i borci, kteří poznají, jestli je chleba ze sušenejch kvasnic, nebo živýho droždí. Klobouk, dolů, já to teda nepoznám.

 479. Ptakopysku ad 568 – Ty snad máš něco proti rtuťovýn fungicidům? Udělej výzkum, zda ti, co si kupují seťové obilí na chleba, trpí plísněmi nohou.
  Na to by mohl být pěkný grant a sponzoring od provozovatelů Aquaworldů… 😉 😀

 480. Šumaváku,
  vidíš, to s těma plísněma mě nenapadlo. Dífka stráví veselý večer u Jonáka na diskošce, přijde domů, pojí něco čestvě upečeného chleba z živého zrní určeného k setbě a starosti s vaginálními mykózami může hodit za hlavu. Chlapec si z návštěvy Dubí nepřinese ani gentlemanskou rýmu. To by byly reklamy. Kam by se na to hrabal ten starej čuňák s Clavinem!

 481. No, tak z nesušenýho droždí, abych byla přesná…Z toho, pro který jsem chodila babičce do krámu jako malá za padesátník nebo ho kupuju v kostičce.

  Ale zase pak nevím, jakej je rozdíl, z hlediska programu, jestli těsto kyne vlivem kvásku z nesušenýho droždí, sušenýho droždí nebo chlebovýho kvasu.

 482. Hlavní rozdíl mezi sušeným a čerstvým je v tom, že sušený začne fungovat, až když se namočí. Což má hlavně smysl pro někoho, kdo chce používat odložený start – stačí nechat kvasinky nad hladinou spodní vody. Představa je to krásná: Ráno se probudíš a z pekárny vytáhneš čerstvě upečený, správně vychladlý pecen, zakrojíš, pomažeš čerstvým máslem… Pokud si zapamatuješ, jak to správně nastavit, může to vyjít.

 483. Aha, takže jetsli to chápu správně, pokud chci péct hned, tak je jedno, jetsli to je ze sušených kvasnic nebo nesušených.

  Takže ona asi každá pekárna umožňuje „kváskové pečení“, akorát to chce trochu fištrónu a trpělivosti než se to vychytá, jak na to?

  Jetsli nakonec není to“kváskové pečení“ trik, který má vzbudit dojem, že to je něco extra speciálního? něco jako „živé zrní „:-D

 484. mmmm, ten vypadá dobře. Jen čerstvě vyškvařený sádlíčko se škvarečkama chybí, ale čerstvej chleba já můžu i suchej.

 485. Honzo, SLINTY SLINTY !!!!!
  Mnojo, a kde recept a kde je fotečka výroblu z té pekárny ? Kdyžtak mi to, prosím, dej do mejlu, ať to tu nepřevedu na rady tety Běty 🙂

  Tak jo, díky všem za rady, s největší pravděpodobností do toho půjdu. To mražení chleba by sice fungovalo taky, ale museli bychom dokoupit další mrazák…. 🙂 Ta pekárna je přeci jen levnější a skladnější. A navíc to asi taky budu používat na přípravu kynutého těsta obecně, na ten chléb spíš občasně.

  ptakopysku,
  jo, taky nemusím meďoura či bávo, když mne Hundík spolehlivě doveze, kam potřebuji… sem okukovala německý Clatronic, s jedním vrtítkem, do kila. SilverCrest bych brala taky, ale tam je nabídka omezená aktuálním letákem, žejo.
  Od Clatronicu už mám parní čistič, a je to můj milášek 🙂

 486. Silvercrest, Clatronic, Tesco – oni jsou si ty běźné pekárny natolik podobné, že mají docela pravděpodobně stejný původ a výrobce je jenom označí dle požadavků zákazníka.

 487. Fotečka by nebyla. To bych musel upíct, vyfotit a poslat. To první hned tak nebude, to druhé, no, já je nikdy neměl vzhledné… Ale třeba se tu někdo rozkýve.
  Při výběru doporučuji kouknout do návodu, je-li na síti ke stažení. Občas se člověk dozví věci.

 488. Chleba kynutý kvasnicemi je chleba pro pražáky. Pořádný chleba je s kváskem.
  Žitná a pšeničná mouka, voda, sůl, kmín, kvásek. Nic víc.

 489. Odmítnutým žadatelům o azyl se nechce z Německa…

  Třeba by pomohlo promítat střih z filmů promítnutých při Norimberském procesu. Distribuovat do zdrojových zemí a promítat v uprchlických centrech. Zdigitalizované, opatřené novým komentářem. Aby migranti viděli, že to kam se hrnou, může mít i jinou podobu než jakou znají z reklamy.

 490. Schumi,
  ehm, můj dotaz byl k tomu chlebu.
  Vlastně z těch pekáren je každý toastový, když je to cihlička 🙂

 491. NoName,
  tak to „ňama problema“, z Tesca mám za pár peněz napařovací žehličku, slouží dobře. Takže okouknu přímo v obchodě, stejně tam mám cestu pro další náležitostě – a pak porovnám parametry, ceny, a vzhled. A napíšu Ježíškovi 🙂

  A připomíná mi to drobné laboratorní přístroje, tak kolikrát je i ten design stejný, a opravdu už jsem objevila asi tři „značky“, nalepené na naprosto stejné přístroje, které zjevně sjíždějí ze stejné linky někde v Asii 🙂

 492. Buhehehe, přátelé, rozlišujte kvásek a kvas. Kvásek je to, o čem hovoříte. Kvas je odporná černá hustá břečka, která se přidává do chleboviny, aby v ní nebyly po vykynutí příliš velké bubliny a déle vydržel.

  Matzurko, po čase experimentování dojdeš k závěru, že je snadnější a pohodlnější si pro pečivo doběhnout do sámošky či Lidlu. Mimochodem, to jejich zmražené a znovu pečené pečivo je mnohem trvanlivější z prostého důvodu: obsahuje více oleje. Proto má delší garančku a je kupodivu i chutnější.

  Když už si pořídíš chlebárnu, zjistíš, že když se budeš alespoň trochu řídit přidanými recepty, vždy něco jedlého uklohníš. A bude to i chutnat. Já si například dělám v poslední době tzv. čabátu, neb se občas olivami mohu koulovat. Následně však přijdou i nesnáze. Dostávám pravidelně vynadáno, že drobím. Že mi z pečiva padají slunečnicová zrnka (miluji je, takže nekoukám na množství), že nádobu po úkonu hned neumyji, apod. Také mne moc nepovzbudilo, když starší potomek (v mládí děsil učitelky otázkou, jak se jmenují lidé, kteří nejedí ovoce ani zeleninu a mléčné výrobky jsou jim odporné, že to je on) oznámil, že můj výtvor v žádném případě žrát nebude, protože není sysel. To vše pomalu nahlodávalo mé sebevědomí, až ženuška pekárnu uklidila do skříně a já na ni téměř rok nesáhl. Až nedávno, kdy chuděrka pekárnička z Lidlu malá, musela vydržet mé experimenty s vegetariánskými paštikami. Teď stojí v bývalé výrobně a týden co týden peče čabáty s olivami a slunečnicí. Já téměř nic jiného v drsném Posázaví z pečiva nejím a naopak, z rodiny se jich nikdo ani netkne. Ale protože do oliváče přidávám sádlo, žere je kupodivu kocour. Jen olivy a semena štítivě odhazuje. Asi jsem někde udělal chybičku.

  S údivem jsem si přečetl i včerejší drobně rudě zbarvenou debatu. Kačence jsem dokonce třikrát podržel dveře, aby mohla projít, a něco jí řekl i o včeličkách. Co je zač, jsem se samozřejmě dozvěděl o něco později, ale i tak bych reagoval stejně, páč jsem tak vychovaný. Stejně bych podržel dveře i dámě z Mussoliniho fašistické strany či člence NSDAP(či jak se to jmenovalo). Že by řekla něco objevného, to ani náhodou. Zablekotala několik povšechných frází a následně se chovala tiše a nenápadně. Nakolik je inteligentní, opravdu nevím. Zevnějškem působila průměrně a někdy i mile(to jsem ještě nevěděl o koho se jedná). Samozřejmě, než bych pro ni hlasoval, raději bych si usekl ruku.

 493. Fuj, Rputi,

  ty máš nápady ! Chodit fotit do gay klubů ! 😉

 494. 596

  Hlasovat extra pro Káču Konečnou by asi nešlo. muselo by se hlasovat pro komouše jako takové.
  A o tom tu řeč vůbec nebyla 🙂

 495. Jsem si ji vygoogloval, to bude zřejmě věkem, Halladine, jestli tohle považujete za hezké …

 496. Františku,

  o fčeličkách a květinkách ? Tss Tss
  😀

 497. 592 Matzurko, řeč je o chlebu, ne o drobivé buchtě bez chuti nebo kreativně obohacené vším možným. Slunečnicové, sojové, bramborové, otrubové…

  Když chleba, vybavím si pecen nebo šišku. Kváskový, s kmínovanou vypečenou pomoučenou kůrčičkou. Chlebově vonící, vlaze vlhký, lehce nakyslý, s pružnou drobet se táhnoucí nedrobivou střídkou. Takový chleba vydrží dobrý několik dní než se sní.

 498. 596 Františku, vehetariánská paštik, ta se mi ježí chlupy hrůzou. Ciabattu mám rád. Rozličné kupujeme v „Breadway“. S olivami zelenými, černými. Také s lecčím jiným. A velké veky s rozmarýnem, solí a olivovým olejem. To všechno se dá jíst bez ničeho.
  Tak i dobrý chleba. Jen posolit a zapíjet čerstvě nadojeným vychlazeným mlékem. A když je kus dobrého sýra nebo i špěku k tomu, je to hostina. Nejvíc chutná když s epřed tím řádně hejblo kostrou. Šéfkuchař Hlad dokáže divy. Jenže kam s tím na přežrané líné ozbředlé městské sádlo nevědící roupama co a navyklé na šmakulády a jiné vymyšlenosti…
  Kdyby muselo štípat dříví a pak místo pořádné krmě by dostalo cosi jako ikebanu aranžovanou na špinavém talíři, velmi by reptalo.

 499. Františku,
  i tvůj systém se nám může přihodit – já si v tom budu péct experimenty, které zbytek rodiny odmítne (např čabátu se sušenými rajčaty)… proto to chci naježit pro mne. Ale to kynuté těsto na koláče atd. to snad zvládne taky, ne ?
  Do nejbližšího Lidlu to mám přes pět kiláků, a stává se, že se mi tam v neděli odpoledne fakt nechce…

  Schumi,
  jistě, ale zas tak hodná, abych dostala vlastní kamennou pekárnu i s mistrem pekařem a dělala jsem Babišovi konkurenci, jsem nebyla 🙂

 500. NoName 🙂

  asi jsem skromnější než Vy. Ale já neříkal, že krásná. Já říkal hezká. A má sympatický úsměv .

 501. Halle,
  ad blondýny – tak z nich mám prosímpěkně slabost primárně pro Glynis Barber, alias Makepeace. K tomu není co vysvětlovat. To je axiom. A ta druhá… teď už se můžu přiznat, protože Jirka ppa, který by z toho asi dostal kopřivku, zmizel v postkauzálním chronoklastickém timelessnessu… tedy ta druhá je Amanda Lear. Sice má klasické blondinózní rysy obličeje, ze kterých nebývám nadšen, ale její chraplák nemá chybu. Patrně se jedná o nějakou freudovskou podprahovou sugesci. Znal jsem kdysi jednu bloncku, Amandovských tvarů, Marcela se jmenovala… a byla praštěná, velmi chytrá a praštěná… a měla fantastickej ginovej hlas. Ta když zachraptěla moje jméno, tak sa mi rozebehli zimomriavky po chrbtici. Amanda má hlas dost podobnej, tudíž moje první signální soustava ji vyhodnocuje kladně

 502. NoName,
  celkem se dalajlámovi daří. první fáze funguje bez problémů – On na Čínu mluví jak chce dlouho a co chce. Druhá fáze je teprve ve stádiu ladění – zatím je z Číny slyšet směrem k dalajlámovi intenzivní ticho.

 503. já bych řekla, co s takovým managementem, ale není to ani humánní ani politicky korektní 😀

 504. 605 NoName, navrhuji radikální řešení. Židovské sebevražedné komando.

 505. Jak to tak čtu, asi by se hodila praktická ukázka onoho pekárenského vehementu a jeho produktů. Dělal bych z těsta ledacos, ciabatty, focacciu, pizzu, chleba, ovšem kdyby bylo těsto. Návody z receptů, kterak ho připravit v míse, mne přímo odpuzují. Jo a co čištění vehementu, jak moc je pracné?

 506. Ajajaj!

  Šojgu oznámil, že se podařilo zajistit trosky sestřeleného letadla Su – 24, protože teroristé díky zásahu syrské armády ihned utekli z této oblasti. Díky tomu byl zajištěn i záznamník celého letu a vytvořena přesná trajektorie letu letadla. Prokazatelně vůbec v Turecku nebyl…
  http://ria.ru/world/20151208/1338541402.html

 507. skimici,
  dík, to jsem neznala a hezky se to poslouchá!

 508. Tak se dočítám, že Ransdorf „navazoval komunikaci“ ve věci konta, které českému občanovi zanechala odkazem brazilská majitelka firmy Nestlé. Tak si myslím, že jediné peníze by mohl přinést prodej námětu do Hollywoodu – mohla by z toho být pěkná crazy comedy.

 509. Z mnoha, jedna lepší než druhá. Ovšem, ve své příchylnosti k Hanlonovi si stále myslím, že je pouze tak blbej. A vyčkám, co ti Švýcaři. Že by ho zašili na dva dny jen tak ze srandy, to se mi zas tak úplně nezdá.

 510. ad Brubeck – ani já si nesmutním. mám tyhle oblíbené velikány zakonzervované v několika stovkách elpíček a stovce km pásků. Dnes večer jsem byl v hospodě “ U Járy“ na Žižkově, hraje tam příjemný dixieland.

 511. Zřejmě se chystá vyhlášení samostatného iráckého Kurdistánu pod tureckou patronací.
  Jsem si vědom, že po tom, co víme o vztazích mezi Kurdy a Turky to zní naprosto šíleně.
  Ale jak jinak si vysvětlit fakt, že zatímco centrální irácká vláda dává Turkům ultimátum, aby stáhli svůj tankový prapor, autonomní kurdský prezident letí do turecka, prý konzultovat boj proti ISILU.
  Jedině že by Turci toho Kurda unesli.

 512. Já mám teprve 16.47, takže jsem ještě docela v pohodě.

 513. Ale že jste to vy..
  Po příchodu z práce si obvykle zdřímnu. Spát chodím o půlnoci, vstávám v 6.
  Další otázky ? 😉

 514. Penzisti opravdu nespi. Maji moooc práce :-))) .

 515. A to už bude Halladin za chvilku vstávat 😉

 516. Jó, cožpak pensisti… Kolik mi asi tak bylo, když mě poprvé napadlo — pro zajímavost? ze sportu? — vyzkoušet si, co to udělá, zůstanu-li přes noc vzhůru. Jedenáct? Třináct? Už se nepamatuji a už to asi nezjistím. Pamatuji si jen kde.

  Neudělalo to tehdy nic zvláštního. Teprve nedlouho předtím jsem myslím zkoušel, co to udělá, zůstanu-li vzhůru do půlnoci…

  Ostatně, jak píše Wernisch (citováno pouze popaměti, ergo nepřesně):

  Jednoho dne se probudíte naposled. A od té chvíle budete už navždy bdít.

 517. A bude vejvar…
  To kdyby náááhodou nebylo někomu jasné, proč někteří plédují za přijetí azylantů!

  …Finance poputují do výuky češtiny, vzdělávání dětí uprchlíků i rekvalifikace a odbornou přípravu dospělých.

  „Budeme individuálně pracovat s každým člověkem a hledat řešení, aby byl v integraci úspěšný,” uvedla Faltová.

  Sdružení chce dál pracovat ale i se zaměstnavateli. Zajímat se bude hlavně o to, jaké profese potřebují, aby se azylanti mohli co nejlépe uplatnit….
  http://www.novinky.cz/veda-skoly/388635-zrizuje-se-fond-na-vzdelavani-azylantu.html?source=FBS

 518. Rputi,
  no… tady na Podblanicku by byli akutně potřeba alespoň dva zubaři, hafo sestřiček a dochtorů aby se v bývalé okresní, nyní spádové, nemocnici nemuseli posílat domů pacienti ten samej den, kdy byli přijati na lůžkové oddělení, dobrej neurolog by se taky šiknul, protože když tě vezme hexenšůs, přijdeš na řadu za měsíc. V tom lepším případě.
  Když si uvědomíš, že tito specialisté se tísní u plotu na makedonské hranici, makedonští četníci je mlátěj pendrekama a nechtějí je pustit dovnitř naší širší vlasti…

 519. In re [620]
  Možná ano, ale co na to pánové ve Vevey?

 520. Hmmm tak z Homsu odjíždějí autobusama pod záštitou OSN zbývající ISILové. Český tisk je nazývá opozičními bojovníky. V první fázi to bude asi 200 až 300 vojáků. Celkem jich je ve čtvrti Váir cca 3.200.
  Zdá se, že Hlavní město revoluce je opět v krvavých spárech prezidenta Asada. Bylo by fajn, kdyby byl každý odjíždějící vyfotografován a byly mu sejmuty otisky prstů. Třeba by se za dva týdny objevil v Evropě jako utečenec. Ale to už halucinuju…

 521. Docela by mě zajímalo, co to ta magická čtvrť Váir je. Nějak ji na mapě Homsu nemůžu najít. Může se tottiž jednat o menší zamlžující desinformaci. Jediné, co se podobně jmenuje, je totiž Al-Duweir, neboli Duvair, čtvrť či spíše městský satelit na severu města. Před vývozem demokracie do Sýrie to byla křesťanská enkláva. Do historie vstoupila 27. května 2013. Pod názvem Masakr v Al-Duweir. Neví se přesně, kolik lidí bylo zabito na místě, první zprávy hovořily o zmasakrování celé populace, politicky korektní zprávy hovoří o 40 mrtvých a zbytek že uprchl. Vtírá se samolzřejmě otázka kam ten zbytek uprchl. Celá akce byla realizována syrskými opozičními bojovníky za svobodu z al-Nusrá.

  Mapa Homsu je tady, třeba jsem tu správnouo čtvrť Váir fakt přehlédl: http://jdem.cz/buxy28
  Co se týče masakrů v Homsu, hlavním městě revoluce, tak jsou přehledně shrnuty zde: http://acloserlookonsyria.shoutwiki.com/wiki/Homs_Massacres
  Není to hezké čtení, ale cosi to vypovídá o demokratizačním procesu v Sýrii.

 522. já samozřejmě nejsem odborník na profesory, ale pamatuju, že na mé alma mater bylo profesorů dost málo.
  A k těm, co profesory byli, se shlíželo jako k něčemu téměř nadpozemskému. Třeba profesor Zrzavý z katedry anatomie.

  Mám dojem, že je poněkud přeprofesorováno, asi jako přeadmiralováno ve španělském námořnictvu za Franka.
  A opravdu, ale opravdu vůbec netuším, proč jsem si vzpomenul na starej ftip z totáče.
  Hlášení nádražního rozhlasu v Bratislavě

  Vyzáváme všetkých, kterí ešte neboli ministrom , alebo námestníkom ministra v Prahe, aby sa dostavili na nástupisko č.2, kolej štvrtá.
  Vlak do Prahy odchádza v 9.45

 523. >> in re PeS [643]
  Doporučuji obětovat 48 Kč a koupit si poslední (7.12.2015) výtisk časopisu Euro. Je tam fascinující článek o podvodníkovi z FSV UK, který má obrovský počet publikací v pofiderních časopisech, společnou publikaci s nějakou vědkyní v Cambridgi, kterážto vědkyně neexistuje neb si ji dotyčný vytvořil, též založil na půdě FSV UK neexistující universitu jako zdroj peněz atd. atd. Když jsem to četl, tak jsem si vzpomněl na jednoho anglického profesora, který mi před cca půl stoletím vysvětloval, že jsou situace, kdy místo „It makes me sick“ lze s plnou zodpovědností říkat „It makes me puke“.
  (PeS & Matzurka – okopíruji a pošlu)

 524. ptakopysku 639,
  zrovna minulej tejden jsem byla na ultrazvuku břicha. Jestli to byl nemlich zdělanej Syřan, netuším, česky mluvil dobře.
  Tedy nechci se rouhat, ale aby mě někdo takhle ultrazvukem zmasil, to jsem nezažila. Z nějakého, mě ne zcela jasného důvodu, se mi pokoušel zasunout to čidlo pod žebra a tvrdil, že tam není dobře vidět.
  To břicho mě bolelo 2 dny! MUsím přiznat, že jsem celou dobu přemýšlela, jestli náhodou nejsem rasista!

 525. Halle,
  to máš stejné, jako s Řádem čestné legie. Taky to původně měli být ti nejlepší z Francouzů a dneska s tím běhá kde kdo. Ono se to vždycky nějak zvrtne…

 526. Légion d’honneur měl myslím i inspecteur-chef Clouseau

 527. On ten řád Čestné légie má fůru stupňů

 528. Oops, včera jsem si večer ani při dobré sklence nevšiml, že BRENT na chvíli prolomil psychologickou hranici 40 USD/barel. EUR/RUB krátkodobě nad 75.85
  Doing UNTHIKABLE.

 529. PeSi,
  autorku neznám, leč v pár odstavcích vystihla tragickou pravdu dokonale. Je mi skoro do breku, když si vzpomenu, s jakou naivitou přistoupili vědci z AV na handl – zrušit akademickou grantovku za vytvožení TA…. GAV byl na „malé“ granty byla naprosto dostačující, pokud už bychom teda pořád drželi grantový systém…

  >dvd,
  tak to si ráda počtu, i když to asi veselé čtení nebude. Nicméně podvody s publikacemi se dějí i v zahraničí (vím o jedné německé vědátorce, která, když se to provalilo, s hanbou vědu opustila); ovšem univerzita jako zdroj dotací, to bude česká specialita 🙂

 530. [646] To já narazil na zubařku na pohotovosti, odněkud z Turkmenistánu, tak jemné zacházení jsem už dlouho nezažil.
  Všude jsou lidé různé.

 531. (645) proběhlo i Lidovkami, „Upír z fakulty sociálních věd“, ale je to všude zaheslované. V papírových Lidovkách i vyjádření zmíněné Alice Němcové Tejkalové.

 532. 2 dvd ad 645 – tak mě to vyprovokovalo si ověřit, jak na tom jsem já… Takže – impaktovanejch 145 kousků, 861 citací bez autocitací, h-index 16…
  Tak to se mnou ještě není tak špatný…

 533. PeSi,
  z čehož plyne, že nemůžeš být rektorem. Ani kdybys chtěl.

 534. 2 ptakopysk – no, nemůžu být rektorem v Brňě… A ani o to nějak nestojím… Jména jako Bek, Zlatuška, Fiala říkají vše… Kazil bych jim průměr…
  No ale náš soudruh rektor má ten h-index stejnej… Jestli teda nemá jmenovce…
  Ale koukal jsem se na toho našeho nešťastníka, co chce být profesorem – nechápu, jak mu mohla u nás projít habilitace, natož profesura… Našel jsem jen jeden impaktovanej konferenční příspěvek se sedmi citacema…
  Moje studentka, když obhajovala diplomku, DIPLOMKU!!! měla vyšlejch impaktovanejch 9 kousků, 3 v tisku a cca 50 citací… Asi jsem moc náročnej…

 535. PeSi,
  co bys taky v Brňu dělal! Musel by sis vozit vodu! 🙂

 536. Ptakopysče, zdravím tě. Ad [641] a „kde je ta magická čtvrť Váir„.

  Umírněná opozice (to je ta, co řeže lidem hlavy zprava doleva, na rozdíl od teroristů, kteří uřezávají lidem hlavy zleva doprava) měla a má svoje rozsáhlé pozice na severovýchodě nad Homsem (severně nad tebou citovaným „Duvairem„. Použil jsem k hledání „militarymaps.info“ z dnešního dne a dle něj se domnívám, že ona čtvrť Váir je právě ono místo, označené jako „al-Wa’er„. Je tam u toho i informace, že se tam nyní odehrává „odvoz bojovníků“.

  Na tvé mapě Homsu http://jdem.cz/buxy28 se nachází v levém horním rohu mapy Homsu. Je to čtvrť bleděmodře označená jako „al-Wa’er“ (a to je přímo ona), napravo od ní k ní patří i malá čtvrť „al-Maymas“ a nahoře nad nimi k tomu patří i neoznačená čtvrť (napravo od ní je „Haswiyeh“ a nad ním tebou zmíněný „Duvair„). Tyhle dvě poslední to nejsou, ale nalevo od nich vše na tvé mapě je územím evakuace „umírněných“ teroristů.

 537. PeSi,
  náhodou brněnská fakulta sociálních studií je slavná. Jsem se byl kouknout na expozé pana Waschky z Brna, takto docela šikovného šermíře, šéfa školy sebeobrany, dodavatele filmových kaskadérů a soukromého badatele v oboru historie šermu, zapichování a vůbec uništoženie soupeřů čímkoli co je po ruce.
  Hovořil o tristním vývoji filmové choreografie v oblasti šermování a mimo jiné prohodil, že by se na tomto tématu dala udělat slušná diplomka a kupříkladu člen Fakulty sociálních studií Brno by nad tématem dokázal vědecky bádat celý život.

 538. BohoušiB,
  aha, díky za upřesnění. Ony ty samohlásky v arabštině jsou poněkud dynamické a evidentně přepis do angličtiny a následně do češtiny jim nedělá dobře. V každém případě si nemůžu pomoct, ale řekl bych, že město Homs je celé v již zmiňovaných krvavých drápech Asada. Umírnění revolucionáři se nacházejí mimo město a pravděpodobně jsou obklíčeni a mají přestřižené zásobovací trasy. Homs je defakto 110 kilometrů vzdušnou čarou od Latakíe, takže není divu, že „se“ zásobovací trasy přerušily 😉

 539. PeSi,
  když už jsem se tu odvolával na jeden ekonomický týdeník, upozorním i na jiný. Ekonom ze 3.12. má rozhovor s Ivo Možným, co založil FSV na MU. Obě fakta mne zdržovala od toho abych to četl, leč „drápkem jen chycen atd.“ – a nestačil jsem zírat. Jeho odpovědi měly hlavu i patu – však jest se mi obávati, aby nedopadl jako Konvička. Případně i hůř. Protože je navíc hrozně rafinovanej (viz J.Švejk).

 540. 660 — Docela vzrušující podívaná, ty imposantní vlajky hned pod trakčním vedením. Člověk nechtě sleduje, kdy už si konečně někdo škrtne. Ale třeba jej mají vypnuté…

 541. Ptakopysče, ahoj. Na to, že jsi pouhý ssavec primitivní, máš pozoruhodně dobré uvažování… 😉 😀

  Homs je již celý prakticky osvobozen. Ovšem nad severem Homsu jsou taková taková ta předměstí či satelitní městečka a tam má ještě an-Nusrá (Džabhat an-Nuṣrah li-Ahli aš-Šām) rozsáhlá, nicméně již izolovaná území. Vše severně nad tím „Duvairem. Je to vše kolem dálnice M5 mezi Homsem a Hamou. Ale vypadá to dobře, asi se to tam an-Nusře brzy začne pomaloučku, polehoučku hroutit…

  S tou transkripcí arabštiny máš naprostou pravdu. Je to hrůza. A to já jsem pouhý primitivní sazeč, ovládající z oné řeči pouze některá ocáskovitá písmenka, bych se uživil…

 542. Redaktor ČT se včera v diskusi o zákazu kouření ptal poslanců, proč také nezakazují jíst tlusté maso, když je taky nezdravé.
  A nikdo mu okamžitě neodpověděl, že čuchat kouř od kuřáka, sedícího vedle, je krapet něco jiného než sedět vedle někoho obtloustlého, protože jí tlusté.
  Ten pitomec nechápe, že nejde o zákaz kouření kuřákům, ale ochranu vedle sedících nekuřáků, takže proč by měl být zákaz tlustého masa, když ten, kdo ho jí, ho sousedům nenutí?

 543. 668

  naopak, praštil toho souseda po pazourech, kdyby mu lezl do talíře 🙂

 544. [663] Šermířské choreografie? Diplomka? Na tom se dá postavit disertace, habilitace, profesura… Kdyby ne na sociálních fakultách, tak na DAMU, FAMU, JAMU…
  Já pamatuji doktora Plcha. Kdyby někdo měl jeho skripta, beru všema deseti.

 545. Honzo ze Ž,
  on říkal, že třeba tohle: https://www.youtube.com/watch?v=nB8tiSMCwRE
  je nádherná ukázka šermu (pravda, až na ten dialog se zkříženými kordy, ale někam se ty kecy vložit musely). Všimni si, že kordy zvoní přesně kdy mají. Ono je to snímáno synchronně se zvukem. Choreografii souboje si prý oba pánové vymysleli sami sedíce proti sobě pohodlně v křeslech s doutníčky, sklenkami dobrého pití na dosah, notýsky na poznámky s tužkami na stolku, šermujíce spolu asi deseticentimetrovými dřevěnými kordíky.
  Akorát pan Waschka povídal, že šermují se šavlí jako s kordem? Ale já to nepoznám, co mají v ruce. Jediné, co jsem poznal, jsou ty měkké filmové hroty.

 546. Ptakopysku, to je ovšem světitá krása. Přesně tak, aby se oko laik nenudil a odborníka to příliš nedráždilo (šavle × kord). A tak to má být.
  Udělat to realisticky, bude to nuda. Nejhorší jsou takoví, co trvají na maximální věrnosti.

 547. 671

  Rád bych znal tělesné postižení či chorobu vyplývající z toho, že někdo vedle mě požírá česnek etc.

 548. IMHO tady nejde o smrdění, Nebo máte pocit, řže vůně česneku způsobuje rakovinu? U kouře je to jisté.

 549. Merkel je person of the year 2015 časopisu time. Divný vkus mají. Jednoho němce si pamatuju, rok 1938. Rok na to byl zas jistej rusák. Nebo spíš gruzínec. Ten si to zopakoval v roce 1942. Rok 1979 je taky hustej. 2002 byl rok práskačů. 2007 Putin.
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Time_Person_of_the_Year
  Po čertech divnej vkus, mají v tom časopisu TIME….

 550. Když jsem byl dítě, kouřili dospělí všude. I doma, v autě, o hospodě škoda mluvit.
  Z nějakého důvodu jsme všichni na rakovinu plic neumřeli, i když jsme teoreticky už dávno měli.
  Možnost vybrat si kuřáckou/nekuřáckou je dostačující. Stejně tak jako jet na kole po 3 pivech.

 551. 677-názor z diskuse k článku:

  Tomu se říká sociální deviace. Pijí šampaňské a plácají se po ramenech, ačkoli veřejnost je odsuzuje. Je to jako na Titanicu, kde se tančí, přestože jde ke dnu.

 552. NoName ,
  děláte si pérdel ? O žádné nekuřácké restauraci u nás ani ve vesnicích okolo nevím.

 553. 680- u nás má každá hospoda kuřáckou a nekuřáckou část, restaurace snad kuřácké ani nemají (možná někde v Hradišti či Zlíně, třeba v centru Zlín je kavárnička se skleněnou krychlí pro kuřáky uprostřed). Nakonec, tu kuřáckou a nekuřáckou část předepisuje zákon už dnes ?
  BTW, u nás v hospodě je obvykle nekuřácká část docela prázdná, na rozdíl od kuřácké.

 554. Přečteno jinde 😀

  Aktuální kurzovní lístek ČNB: 1 Ransdorf = 1.350 Rathů

 555. 680 ostatně – chlastat by se taky nemělo a slušnej člověk jí doma nebo v závodce. Tak na co restaurace?
  Z druhé strany, pamatuji, že se kouřilo i v letadle.

 556. To byl překlep, myslel jsem Centro nákupní centrum v Malenovicích.
  Jinak Zlín samozřejmě žádné centrum nemá, přestože někteří Zlíňáci tvrdí, že je to někde mezi Hotelem Moskva a Priorem a jiní, že je to náměstí u radnice. Nebo teď to pseudokuturní centrum kolem budov 14 a 15.

  Stačí ale kterékoliv z těchto míst navštívit večer nebo o víkendu, a hned je jasné, že o žádná centra nejde.
  Nakonec, kritičtější Zlíňáci uznávají, že když chtějí do skutečného města, musí do Kroměříže nebo Hradiště 😉

 557. Já s tím Zlínem neprovokuju. Fakt nevím. Znám to tak, že z dálnice odbočím doleva a tam je nějaká hodněproudovka, zhruba na úrovni odbočky na Luhačovice je nějaký hotel Moskva doprava nahoru a nádraží doleva. Pak už se zase vyjede ven. To je někde pod nádražím?

 558. (668) Co nutí nekuřáka chodit do kuřácké hospody, kterých už je méně než těch nekuřáckých, případně rozdělených? Touha páchat dobro, prudit, nebo trpět?
  (680) Pak tam asi nejsou nekuřáci, kteří by chodili do hospody. Jinak už by ji tam dávno někdo zřídil.

 559. Halle ad 680- a po vstoupení zákona v platnost, budeš moci v té větě klidně vynechat i to slovo „nekuřácké“.

 560. No, ona má problém se uživit i kuřácká či (špatně) rozdělená hospoda. Jeden nájemce zkrachoval.

  Více méně tam chodí pár notoriků, a jinak prázdno- pokud není nějaká akce v sousedním sále Sokola.

  Usuzuji ze svých návštěv, když si tam jdu večer koupit cigarety.

 561. Hospody jsou nuceny zbavovat se zákazníků kuřáků, ale nekuřáci je nanahradí, do hospody se chodí právě i na tu cigaretku. V létě jsem jko nekuřák na zahrádce, v zimě v nekuřácké části (jak píšu, je nás tam podstatně méně než v kuřácké) a nebo občas i v kuřácké, když je tam někdo, s kým chci dát řeč.
  Naco další zákony a úpravy ?

 562. No Name – tam u vás, v té oblasti, by ještě hospody měly mít část střeleckou a část nestřeleckou! 😉

 563. Tak Plesk zveřejnil údajné dokumenty, které měl mít Ransdorf u sebe. Zatímco na výpisu z konta to na textové chyby nevypadá (i když nějaký ten Schönheitsfehler by se našel), tak ten dopis státního zastupitelství z Winterthuru je jazykově poněkud nekvalitní. Pokud M.R. je znalec německého jazyka, mohl si všimnout. Expert napočítal 16 chyb. Já bych k tomu dodal ještě nějakou tu „Holprigkeit“, které by se vzdělaný Deutschschweizer určitě nedopustil.
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/360704/dopis-za-ktery-ransdorfa-zadrzeli-je-plny-chyb-prace-diletanta-tvrdi-expert.html

 564. +No já chodím každou středu do restaurace na Spořilově, kde je hlavní lokáíl kuřácký a do nekuřáckého menšího se chodí skrz dvoukřídlové dveře, které jsou stále otevřené, aby si je personál nemusel stále otevírat. Zavřené zůstanou jen do dalšího donosu piva či jídla. Stávajícímu zákonu je asi učiněno zadost, ale kouř se tam propasíruje stejně. V té nekuřácké místnosti je asi 25 míst a bývají ze 70 % obsazené. Chodí tam sportovci z okolních tělocvičen.V Praze je to asi jinak než na vsi mezi traktoristy.

 565. No my traktoristé na vsi to máme ve spoustě věcí jednodušší, ale nám to tak vyhovuje.
  Dokážeme snést kuřáky v hospodě, jezdit z vinohradu na kole pod vlivem a poznat, kdy komín potřebuje vyvložkovat.
  Možná byste si to všechno měli ošetřit na Spořilově lokální vyhláškou a nenutit to i traktoristům na vsi ?

 566. Dle mého soudu stávající zákon neukládá povinnost mít nekuřácké prostory. Až jsem se podivil jeho rozumnosti – pokud je mi známo, ukládá provozovateli povinnost viditelně označit, zda se jedná o podnik kuřácký či nekuřácký. Takže si kunčoft může vybrat. Teprve pokud je kombinovaný, musí být nekuřácký prostor stavebně oddělený.
  Myslím, že je to nejrozumnější zákon široko daleko (pokud už tedy něco takového musí být). Socani všech barev se ovšem usilovné snaží o zařazeni Kotlinky do hlavního proudu debility.

 567. Ale no tak, já psal fakta o pochybném oddělení místností a snažil jsem se zmínit rozdíl mezi sportovcem a traktoristou, který si musí těch svých deset večer prokládat cigaretama. Asi to nebylo nutné.

 568. muhehe
  protoze je demokracie tak budeme v rovnosti delat hospody dle sporilova
  to tak aby se nerovnopravne kapitalisticky zaridil kazdy dle sveho

  hura za ural

 569. A ti debilové, když sem přijedou, tak se diví, že s tím máme problém.

 570. Jo pravda, za Uralem určitš nekuřácké separé nemají.

 571. Jestli oni ti nekuřáci nejsou nějací militantní.

  Posadím se v restauraci. Doba oběda, popelníky nikde – jasně nekouří se.
  Čekám, než mi donesou polévku, manželský pár se táže, zda-li volno.
  Odpovídám, že samozřejmě.
  Paní dosedne, podívá se na mně a zaječí: „Vy budete kouřit!“
  Nakrkla mě tak, že jsem odpověděla: „Zajisté! A aspoň tři najednou!“

 572. Quivisi, existuje NÁROK na nekuřáckou hopsodu ?
  Protože se vaše postoje nijak jinak nedají vysvětlit.

 573. NoName, existuje nárok na kuřáckou hospodu ? 😉

 574. Ne, neexistuje. Ale po kuřáckých hospodách existuje poptávka, a ta je existencí kuřáckých hospod naplňována.
  Pokud je poptávka po nekuřáckých, jistě bude výhodné je provozovat a bude se otevírat jedna za druhou ?

 575. Rputi 🙂

  asi z Vás absťák stříkal každým pórem 🙂

 576. Nevím, vzhledem k systematické likvidaci malého podnikání via legislativní zátěz nevidím nic zvláštního na likvidaci hospod obdobným způsobem.

 577. No přiznám se, že jsem ještě čistě kuřáckou hospodu nepotkal. Všechny jsou smíšené, nějak, většinou neúčinně rozdělené.
  Zřejmě se provozovatelé nechtějí zříct ani těch nekuřáků. _jinak by se prohlásili za čistě kuřáckou.
  No ale musím se přiznat ,že po hospodách moc nechodím, už vůbec jsem v tom smyslu nedělal průzkum, takže se lehce můžu mýlit.

  znám jen tu naši, a pár restaurací v Hustopečích, kde se během jídla nekouří, ale zda jsou kuřácké či nekuřácké nevím.

 578. Petře, ale aby potom nepřibylo nenávistných komentářů na sociálních sítích a požárů, kvůli kouření ve stozích… 😉

 579. Dobrý večer,

  koukám, že multimutti zabodovala. Hned druhej je vůdce Islámského státu. To by mně zajímalo, za co by ho ocenili, kdyby byl první. Taky za morální vedení a podporu uprchlíků?

 580. Tak to je síla!
  Debata na půdě Amerického centra na Malé Straně:
  Největší perla: „…Lute a dodal, že NATO je koalice „360°“ a dokáže pojmout vše…“

  ….„V roce 2014 Rusko ilegálně anektovalo Krym a poté vlastně provedlo tajnou invazi na Ukrajinu,“ popsal Lute začátek třetí fáze existence NATO….
  …Rusko tehdy podle něj provokovalo velmi podobným způsobem jako letos, když jejich letadlo sestřelily turecké stíhačky….„Měli bychom být opatrní, protože teď si Putinovo Rusko zvyklo na jednu intervenci za rok,“ řekl Vondra, uvedl případy Ukrajiny a Sýrie a varoval před tím, že to stejné může čekat například i Litvu či Ázerbájdžán…
  …Následovala otázka, jak NATO plánuje ubránit se proti Rusku, porazit Islámský stát a zároveň zařídit změnu režimu v Sýrii. „Odpověď je naprosto jednoduchá, NATO musí být schopné dělat víc věcí najednou,“ odpověděl Lute…
  …„Vypadá to, jako by se Rusko snažilo poštvat Turecko proti nám,“ řekl Vondra..
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/U-Americanu-se-sesel-Vondra-a-americky-diplomat-Necekane-dorazil-turecky-konzul-a-postezoval-si-co-mu-chodi-od-Cechu-za-vzkazy-412029

 581. Já bych Time trochu hájil – anketa je o „nejvlivnějším“ – a to napŕíklad Hitler v roce 38 beze sporu byl…

 582. No, nejedná-li se o Skladatele Schumanna, ale o tohohle Schumana:

  „Robert Schuman, jeden ze zakladatelů evropského projektu, byl až do 17. července 1940 státním tajemníkem vichystického režimu, který kolaboroval s Němci. Jako poslanec za Lotrinsko v roce 1938 aktivně podporoval mnichovskou dohodu, a částečně tak Hitlerovi umožnil obsadit část Československa. V téže době také volal po upevnění vazeb mezi Mussolinim a Hitlerem. Schuman byl 10. července 1940 jedním z poslanců, kteří podpořili převzetí moci generálem Pétainem. A na základě projevu J. Goebbelse, který 11. září 1940 prohlásil: „Jsem si jist, že za padesát let se už o jednotlivých zemích mluvit nebude.“ vytvořil návrh EU…

  pak je ta cena ve správných rukou!! 😉

 583. Ale jo, Petře, akorát že když jsem to slyšela ve zprávách v radiu, tak to podávali jako že jde o ocenění zásluh a že prý to merkelová dostala za roli morální vůdkyně a vstřícný přístup k uprchlíkům.

  Přitom i ten Hitler byl taky vlastně „morální vůdce“ – pro ty, kdo ctili nacistické pojetí morálky – a mohl to dostat třeba za řešení židovské otázky. Protože to zajisté hluboce ovlivnilo dějiny evropy a vlastně i světa.

 584. Vida!

  EU chtěla prodloužit sankce proti Rusku a Itálie se šprajcla!

  „Evropští úředníci připravili veškerou právní dokumentaci, vlády osmadvacítky ji schválily a prodloužení sankcí Evropské unie vůči Rusku už bylo jen na velvyslancích jednotlivých členských zemí v Bruselu. Jenomže ten italský řekl ne. A vedení Unie tím zaskočil.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388801-eu-chtela-v-tichosti-prodlouzit-sankce-vuci-rusku-italie-zaskocila-vetem.html

 585. To bude maso! 😀 😀

  Dnes se ve Velkopřevorském paláci v Praze koná konference, nazvaná „Historie versus propaganda“. Organizátorem je ÚSTR a mediálním partnerem Rádio Svobodná Evropa. Záštitu převzala ministryně školství. Mezi řečníky bude Andrej Zubov, Romancov, Schwarzenberg, Josef Pazderka z ČT a mnoho dalších lidí….

 586. 703 Rputi, také je možné, že paní je hysterická žárlivka.

 587. Tak faktem je, že názory Merkel i Hollanda (nikdo jiný v Evropě důležitý není) znají v Rusku i v USA z odposlechů, není důvod předvolávat si je. A když tak pokyny jim také můžou dát prostřednictvím řídících agentů.

 588. A turecký premiér se obává genocidy Turkmenů … A pak že se svět nezbláznil.
  Saúdská Arábie vede Radu pro lidská práva, Turci se boji o své hranice a genocidy (přitom snad není větších expertů na obojí), za peníze v centrální bance platíte úroky vy jí …

 589. (698) Foundry, já už jsem to psal párkrát, že současné uspořádání nevyhovuje jen militantním kuřákům, militantním nekuřákům a militantním dobroserům. Blbé je, že dohromady jich je nějak moc.

 590. nejmilitantnější nekuřáci jsou polepšený kuřáci 🙂

 591. a každý píse kategorická prohlášní, nenapíše „já si myslím“

 592. To není o osobě, ve které je to psáno, ale o tom, že Vy quvisi chcete něco zakazovat a nařizovat všem, druhá strana by to nechala na rozhodnutí lidí a provozovatelů.

 593. Jste si jist, NoName, že ta osoba, o kterou kráčí, je osoba mluvnická? 😀 😀 😀

 594. Jsem.Někteří mluví za sebe, někteří za „všechny poctivé nekuřáky“. Kolikrát do té hospody ani nechodí, ale chtěli by, aby byla lepší pro ty ostatní 😉

 595. TAk někteří taky, když někdo něco napíše, musí mít už z principu připomínku 😀

  A jak se pozná „poctivej nekuřák“? Čím se liší od nepoctivého nekuřáka?

 596. Podstatou sporu IMHO je, zda je vše nutné nařizovat nebo nechat lidi, ať lidé rozhodují sami. Jak na na straně poptávky, tak nabídky. Já věřím, že si lidé poradí i bez nařízení. Ať už jde o kouření v hospodě, reflexní prvky nebo dvě piva na kole, revize kdečeho, vysázení vinohradů, kácení vlastních stromů a dalších a dalších věcí.
  Ohledně pojmů z gramatiky se hádat nebudu, mnohé z nich si jenom domýšlím nebo neznám, pokud nejsou stejné jako slovenské pojmy …

 597. 734 maYda
  Poctivý nekuřák=umírněný nekuřák?

 598. No, to je otázka, NoName 🙂

  asi by byl pěknej nesmysl, kdyby si každej směl jezdit po tej straně silnice, po jaký chce. 🙂

  V tomto případě se mi jeví poměrně rozumné mít „nařízeno“ jezdit vpravo. Jenže to nařízení je výsledkem konsensu, že by mělo být nějaké pravidlo, jestli jezdit vpravo nebo vlevo. A když teda bylo stanoveno, že se má jezdit vpravo, tak to všichni dodržují a respektují. Tedy krom pár magorů, co mají zálibu za každou cenu jezdit v protisměru 😀

  Jenže tech případů, kdy nařízení je výsledkem nějakého všeobecně přijímaného souhlasu, že by to mělo být určeno jednotným pravidlem, je hrozně málo.

  Určitě to není osázení vinohradu,protože to ví nejlíp vinař, kdy osázet vinohrad a ne nějakej bruselskej ouřada, kterej strom je potřeba porazit na chalupě, to ví nejlíp můj brácha.

  No a takový detaily jako kolik piv na kole nebo reflexní prvky na oblečení, tím se snad nemusí zabývat zákon…

  Pokud jde o kouření, tak beru, že se nesmí kouřit na pracovišti. I když to by asi měla být hlavně věc zaměstnavatele, aby si v tom udělal pořádek. Velmi pravděpodobně by shledal, že zakouřený pracoviště nepůsobí dobře na klienty a taky na pohodu a zdraví zaměnstnanců.

  pokud jde o hospodu, tak bych to taky nechala na lidech. já teda chodím do hospod hlavně na jídlo a mám dojem, že takový ty zakouřený hospody už dpst vymizely.

  Ale radši bych brala zakouřenou hospodu, jen kdyby tam dobře vařili, než to čistý a nezakouřený bistro, kde jsme byli dnes na oběd a kde měli už po dvanáctý vyžranej jídelní lístek a bretaňský fazole, který jsem si dala, byly stejnej blaf jako když se honosily hrdým titulem „postrach technický menzy“ , svého času vyhlášené jako nejhnusnější menza v Praze.

 599. Zpátečníku,

  v tej Kováčské – tehdy Schmiedebergu – byla moje máti jako dítě v nějaké léčebně. Myslím, že to vedly řádové sestry, ale nejsem si jistá.

  Budu se jí na to muset vyptat.

 600. Opět čumím jako puk. Jsem celoživotní nekuřák, ale nikdy mne nenapadlo někomu v této vášni bránit. Beru mé známé kuřáky jako nikotinové notoriky, se kterými se nedá nic dělat. V práci mi to vadilo pouze jednou, když kolegyně vyblafala za směnu 80 cigaret. Já potom musel veškerou garderobu doma nechat v chodbě a kráčet do bytu jen ve slipech, navíc rovnou do koupelny. Přesto jsem ty hadry cítil přes troje zavřené dveře. V téhle práci jsem vydržel jen měsíc.
  Když jsme naposledy hráli v naší oblíbené putice, tak se jeden převychovaný blb obořil na našeho kytaristu, o kterém všichni víme, že je jako Nikotýn Janeba. Byl z toho křik. Janeba sbalil nástroj a odešel. Do půl hodiny jsme měli sbaleno všichni krom milého nekuřáka. Moc se divil, když mu přátelé, a to i nekuřáci, doporučili, aby už nechodil. Mimochodem tenhle blb hraje jako ponocný. V případě, že onen idiotský zákon projde, založíme osadní klub. Já si osobně dovedu představit, jak bych řádil, kdyby mi někdo odpíral jíst čokoládu….

 601. No a s těmihle militantními kuřáky a nekuřáky: V zásadě si myslím, že by se stát do toho neměl montovat. Ale třeba zrovna tůhle jsem se zdvořile ptal maníka, který dorazil do autobusové čekárny až po mně a zapálil si tam žváro pochybné kvality, zda by s ním nechtěl jít ven. (Samotnému se mi ven tedy nechtělo, kvůli dešti.) Nechtěl, v dnešní rozjitřené době mne navíc označil za aktivistu, ač mi nijak nešlo o veřejné blaho, nýbrž čistě o to, čím načichnu já…

  Takže, do těch hospod by se dle mého názoru stát montovati neměl. Jenže se svou obvyklou úchylkou vidět problém jinde a jinak než ostatní, rád bych poukázal na cosi jiného: Existuje řada lidí, kterým celkem nedělají starost oprávněné zájmy druhých, tím méně pak nějaké ohledy na ně. Asi jich doposud je výrazná menšina, nanejvýš pár desítek procent, ale úplně stačí k tomu, aby kupříkladu taková čekárna byla podrásaná, posprayovaná a její okolí pomočené, ne-li pokálené. V takové atmosféře je pak podstatně obtížnější divit se tomu maníkovi, který vypadal, že do nějaké (manuální) práce chodí alespoň občas, že na něj dosud zachovalý piktogram zakazující kouření neudělá sebemenší dojem.

  Samozřejmě si nemyslím, že by stát měl do škol zavádět nějaké kursy ohleduplnosti čí cokoliv podobného, nebo na ně nedejbože dávat peníze neziskovkám. Jak už jsem napsal, neměl by ani prosazovat žádné nové zákazy. Možná by ale naprosto stačilo, kdyby stát prostě vymáhal dodržování zákona – raději snad ne v jeho dnešním neuvěřitelně zduřelém rozsahu, ale v rozsahu roku dejme tomu 1920; ničit obecní majetek nebylo dovoleno ani tehdy. Kdoví, přímým i nepřímým působením tohoto by snad ubylo konfliktů podobného druhu, a tudíž i záminek, aby stát zreguloval ještě to, co dosud zázrakem není zregulované.

 602. Zpátečníku, méně je někdy více. Já se pamatuju na nějakou akci proti kouření, který ve mně – celoživotním nekuřákovi, který si nezapálil jedinou cigaretu – vzbuzovala chuť si zapálit.

  Ohleduplnost se nedá nařídit zákonem, k tomu vás musí někdo vychovat. Doma, v rodině, aby bylo jasno, protože kde to není v rodině, tak to škola nespasí.

  Nutno dodat, že čím víc neohleduplné prostředí, tím víc lidí, kteří , byť jim byla ohleduplnost vštípena, na ni nakonec rezignují, protože, přiznejme si to, k přežití v džungli to není nejvhodnější výbava.

 603. Nojo, maYdo, jenže jednak stát nemůže (přímo) měnit, jak rodiče vychovávají děti, jednak by si nikdo soudný neměl přát, aby zasahoval ještě taky do tohohle. Tím je to tudíž dáno, a nezbývá než zde vycházet z faktického stavu.

  Proto se mi zdá podstatně rozumnější požadovat, aby stát kupříkladu pochytal sprayery a přiměl je nahradit škodu; je možné, že jako jeden z vedlejších efektů se pak rodiče už sami budou více snažit vysvětlit dětem, že druzí mohou mít své zájmy a že ty je dobré respektovat…

 604. Dobré ráno vespolek,

  Františku, to jsi napsal moc hezky, mluvíš mi z duše 🙂
  A to jsem se léty dopracovala dokonce k alergii na tabákový kouř – začnu kýchat a slzí mi oči, takže zakouřenému prostředí se vyhýbám jak čert kříži.
  Ale někomu to nutit…

 605. 744

  To prakticky znamená, že kuřáckou hospodu nemůžete užívat ze zdravotních důvodů.
  Hrozí kuřákovi zdravotní nebezpečí v nekuřácké hospodě ? 😉

 606. Fujtajbl vespolek,
  na Podblanicku je jasno, bezvětří, 0°až -2°Celaskona. Místy se tvoří náledí, přesněji řečeno ledové plotny. Silnice jsou jakeš-takeš posolené, ale spoléhat na to nelze.

  Stran kouření – zastávám naprosto stejný názor jako postkomunističtí pohrobci a zaprdění provinciální Angláčci, Australáčci a Amerikanáčci, kteří nikdo nevědí, co je to demokracie a svoboda. Tedy totální zákaz kouření ve všech veřejně přístupných restauracích a hospodách.
  Ten úžasnej pocit, že můžete vlézt do kterékoli hospody chcete a nebudete smrdět jak hasič po požáru stohu, nebudete muset ze sebe doma sundat všechny hadry, nacpat je do pračky a umejt si vlasy, nemusíte se bát, že vám někdo cígem propálí díru do hadrů, Nemusíte na předzahrádce bádat odkud vítr vane, abyste si s miminem sedli tak, aby dým od následně přišedšího huliče netáhl do kočárku… to je naprosto k nezaplacení. Na všechno ostatní je master card.
  Jak píše František o hospodě, odkud odešli všichni kvůli nekuřákovi, omezujícím svými kecy lidské právo kuřáka zasmrdět celou cimru a nutit dýchat toxické zplodiny všechny přítomné, tak ve výše zmíněných žalářích svobody a demokracie je to přesně obráceně. Tam je společensky naprosto nevhodné si zapálit, když je ve společnosti nekuřák. Tedy bylo tomu tak alespoň v kruzích, kde jsem se vyskytoval já. Třeba je tomu ve vyšší společnosti jinak.
  Mmch. docela by mě zajímalo, jestli se dává do cigaret ještě tabák. Mám pocit, že to, co se teď prodává, obsahuje nějaké višňové listí, puškvorec a loňské seno.

 607. Dobré ránko!

  Muhehehe!

  Fšak von to Alláh těm psům nevěřícím stejně zatrhne a přes burku se stejně kouřit nedá! 😀 😀

  Na hospodský trhne nejen zákaz kouření, ale EET, dodatečná daňová hlášení, alergeny a co já vím, ještě, takže hospody zavřou a nikdo vám v nich pod nos foukat nebude. 😀 😀

  A až vám kómis veřejného blaha budou chodit po barácích a šmejdit v kamnech a sklepích, jestli tajně nespalujete petky a jiná svinstva a až budou komplexně hodnotit váš vztah k jediné a pravé víře … možná vzdechnete … 😀 😀

  Tak o co se to vlastně hádáte? 🙂

 608. ptakopysku,
  jenže v těch zemích svobody to taky asi nebylo přes noc, možná by nám Dušan osvětlil, jak k tmou došlo (a fakt by mne to zajímalo). Jistě je to příjemnější…
  Ale napadla mne jedna souvislost – mámt edy zkušenost jen z USA, nicméně tam je nutno mít ve všech místnostech požární hlásiče, ve veřejných budovách pak i „kropítka“ na stropech. Manželovi se při jedné stáži povedlo málem přivolat hasiče, když si poněkud připálil na plotně bramboráky…. Takže silnější kuřák by byl vzápětí ne pokutován, ale pokropen. Případně by byl spuštěn ječivý alarm.
  Vzhledem k tomu, že jsem se tam setkala jen s domy typu „dvě překližky, mezi to izolace“, žádný Ytong nebo nedej Darwin cihla, tak je tam nebezpečí požárů i tak eminentní (hasičárny jsou hned po radnicích dominantou každé vísky, i té nejzapadlejší, a hasičové jsou v úctě převeliké – ohne srande, tam nejsou profíci nahrazování sdružením dobrovolníků). A stačí vhodný vítr, a popelem lehne půl města.
  Takže asi tak, ono to jde jedno s druhým. Přesto je to kraj Marloboro…

 609. Leckterej Marlboro Man ovšem zemřel na rakovinu plic…

 610. Rputi,

  ono je to trochu jinak. Celnice se začaly prodávat dlouho před Sobotkou- i ty , co byly postaveny za Klausovy vlády.

 611. 750

  V naší vísce nestřediskové právě založili dobrovolné hasiče 🙂

 612. Matzurko,
  oni ti dobrovolní hasičové, nejsou jen tak nějací hasičové, oni opravdu umí.
  Kupodivu, chlapi, který by na vojnu nedostal, se s gustem navlékají do uniforem a cvičí jako diví, neb je to dobrovolné a je to takové chlapské společenství, kde kecy neplaťěj a musí se umět máknout. Někdy i zatraceně dost!

  Tak mě napadá … Marxová neřve o povinných kvótách pro hasičky a ani feministky se tam nějak necpou… čím ono to bude…??? 😀 😀 😀

 613. Rputi,
  u nás je dobrovolných hasiček, zejména v juniorském týmu, docela dost. V dospělejším věku se stávají cennými ženami pro „zázemí“ – šťastně vdané za dobrovolné hasiče, na akcích se spolupodílejí a obstarávají žvanec. Genderistky by se z toho červeně obkreslily. To, že umí, dobrovolníkům neberu; naopak se ráda zúčastním soutěží co divák, a s vděkem kvituji jejich akce pro pobavení všech obyvatel – ať už je to dětský den, živý Betlém či soutěž o nejlepší buchty či guláš.
  Ovšem v dospělém věku je to více „chlapská“ záležitost, a po každé schůzi se jde na pivo (v naší vísce je dokonce místní hospůdka U Floriána ve stejné budově, jako garáž se stříkačkou – hospůdka má cca 4 stoly, a dvě lavice venku). A kromě piva servíruje snad jenom utopence a česnekové topinky 🙂

 614. Matzurko, ono taky tahej jen tu hadici!
  Tak mě napadá, že by to frekventantkám Gender Studies docela prospělo! 😀

 615. Ptakopysku,

  že se nestydíš ! Takové nedemokratické řeči ! 😀

 616. Jo, k pořádné vesnici dobrovolní hasičové pasují jak k vembloudovi hrby ! 🙂
  U nás máme docela agilní myslivce s pěkným areálem, a taky pořádají akce.

  I oslava výhry krajského kola vesnice roku se tam oslavovala, za přítomnosti všelikých potentátů.

 617. Ten Bideno-kyperský spolek pro těžbu plynu na Ukrajioně začala vyšetřovat britská prokuratura. Kyjevská odmítla spolupracovat a začaly se dít věci.

  T.Haas na FB:
  WASHINGTON – Když viceprezident Joseph R. Biden Jr. v neděli cestoval do ukrajinského Kyjeva pro sérii schůzek s ukrajinskými lídry, jedním z bodů na jeho programu bylo povzbudit agresivnější boj proti ukrajinské přebujelé korupci a větší úsilí k omezení moci jejich oligarchů.
  Důvěryhodnost viceprezidenta Bidena a jeho protikorupčního poselství může být podkopána spojením jeho syna, Huntera Bidena, s jednou z největších plynárenských společností na Ukrajině, Burisma Holdings, a s jeho majitelem, Mykolou Zlochevským, který byl za bývalého prezidenta Viktora Janukovyče ukrajinským ministrem životního prostředí.
  Hunter Biden, 45, bývalý Washington lobbista, se stal členem představenstva Burisma Holdings v dubnu 2014, přesně v době, kdy v rámci vyšetřování praní špinavých peněz, britské úřady zmrazily londýnská bankovní konta ve výši 23.000.000 dolarů, které údajně patřily panu Zlochevskému.
  Britský Serious Fraud Office, nezávislá vládní agentura, konkrétně zakázala panu Zlochevskému a společnosti Burisma Holdings, jejím právníkům a dalším společnostem vlastněným panem Zlochevským, jakýkoliv přístup k účtům.
  Ale poté, co ukrajinská prokuratura odmítla poskytnout britským vyšetřovatelům dokumenty potřebné v rámci šetření, britský soud v lednu 2014 nařídil, aby Serious Fraud Office uvolnil aktiva Burisma Holdingu. Odmítnutí spolupráce úřadem ukrajinského generálního prokurátora, bylo terčem ostrého útoku amerického velvyslance na Ukrajině, Geoffrey R. Pyatta, který ver svém projevu v září majitele Burisma Holdingu přímo jmenoval:
  „V případě bývalého ministra životního prostředí Mykoly Zlochevského, orgány Spojeného království zmrazily 23.000.000 dolarů v nezákonných aktivách, které patřily ukrajinskému lidu”, řekl velvyslanec Pyatt. „Úředníci v kanceláři generálního prokurátora”, dodal, „byli požádáni Spojeným královstvím aby zaslaly dokumenty podporující britský zákrok. Místo toho poslali právním zástupcům pana Zlochevského dopisy, potvrzující, že se nejedná o případ proti němu. V důsledku toho byla britským soudem Zlochevského konta uvolněna a peníze byly vzápětí přesunuty na Kypr. “
  Pan Pyatt pokračoval výzvou po vyšetření „pochybení” ukrajinské prokuratury, která Zlochevskému vystavila sporné dokumenty. Ve svém projevu se ale velvyslanec nezmínil o spojení Hunter Bidena se Zlochevským a s Burisma Holdingem.
  Edward C. Chow, analytik Centra pro strategická a mezinárodní studia, který sleduje ukrajinskou politiku, řekl, že zapojení syna viceprezidenta do společnosti pana Zlochevského zpochybnilo důvěryhodnost protikorupční politiky Obamovy administrativy na Ukrajině.
  „Podívejme se nyní na situaci Huntera Bidena – na jedné straně lze jeho otce pochválit za důraz, který klade na ukrajinskou protikorupční politiku” řekl pan Chow, „ale myslím, že jeho aktivity způsobují, že lidé v mnoha zemích jsou nakloněni o nás věřit, že jsme v těchto otázkách pokrytci”.
  Kate Bedingfield, mluvčí viceprezidenta Bidena , řekla, že obchodní aktivity Hunter Bidena neměly žádný vliv na politické postoje jeho otce v souvislosti s Ukrajinou.
  „Hunter Biden je soukromá osoba a právník,“ řekla. „Viceprezident nepropaguje žádnou konkrétní společnost a nemá v této společnosti žádnou účast. Viceprezident již po léta důrazně prosazuje, a to jak veřejně, v jednání se skupinami, jako USA – Ukraine Business Forum, i v soukromých setkáních s ukrajinskými činiteli, aby Ukrajina vynaložila veškeré úsilí k vyšetřování a stíhání korupce v souladu se zásadami právního státu. To bude opět těžištěm jeho agendy při jeho cestě tento týden. “
  Ryan F. Toohey, mluvčí Burisma Holdings, řekl, že Hunter Biden nechce komentovat pro tento článek.
  Není známo, jak pan Biden přišel k pozornosti společnosti. Při ohlášení jeho jmenování do představenstva, Alan Apter, bývalý investiční bankéř společnosti Morgan Stanley, který je předsedou představenstva Burisma Holdings, řekl: „Strategií společnosti je zaměření na nejsilnější koncentraci odborných pracovníků a zavádění nejlepších firemních postupů, a jsme rádi, že pan Biden se k nám přidává, aby nám pomohl dosáhnout těchto cílů.“
  Ve stejné době jako Hunter Biden do představenstva Burisma Holdings vstoupil i jeden z amerických obchodních partnerů pana Bidena, Devon Archer. Oba jsou zapojeni s Rosemont Seneca Partners, americkou investiční společností s kancelářemi ve Washingtonu.
  Pan Biden je mladším ze dvou synů viceprezidenta Joe Bidena. Jeho bratr, Beau, zemřel v květnu 2014 na rakovinu. V minulosti Hunter Biden přilákal neobvyklou pozornost a diskuzi v mediích. V roce 2014 byl propuštěn z rezerv US Navy po pozitivním testu na užívání kokainu. Do námořních rezerv vstoupil v jako ensign (nejnižší důstojnická hodnost) a sloužil jako důstojník pro styk s veřejnosti.
  Předtím, než se jeho otec stal viceprezidentem USA, pan Biden také krátce sloužil jako prezident skupiny hedge fondů, Paradigm Companies, ve které byl zapletený s jedním ze svých strýců, Jamesem Bidenem, viceprezidentovým bratrem. Jejich activity se staly předmětem soudních sporů v letech 2007 a 2008. Hunter Biden, absolvent Georgetown University a právnické fakulty Yale university (Yale Law School), také působil jako lobbista.
  Burisma Holdings nezveřejňuje kompenzaci členů jejch představenstva, protože je to soukromá společnost, řekl v pondělí pan Toohey, ale dodal, že částka není „neobvyklá” pro obdobné pozice.
  Na otázku o pokračujícím britském šetření, pan Toohey řekl: „Nejen, že byl případ (ukrajinskou prokuraturou) zamítnut a společnosti dal za pravdu i výsledek šetření, ale na základě toho byly kompenzovány všechny naše právní výlohy.”
  V reakci na kritiku velvyslance Pyatta na postupy ukrajinské prokuratury ve vyšetřování případu pana Zlochevského, pan Toohey řekl, že „silná korporátní governance a transparentnost jsou prioritou, sdílenou ze strany Spojených států I ze strany vedení Burisma. Burisma pracuje pro modernizaci ukrajinského energetického sektoru, která je rozhodující pro svobodnou a silnou Ukrajinu.”
  Viceprezident Biden hrál vůdčí roli v americké politice vůči Ukrajině. Washington se snaží zvrátit ruskou intervenci na východní Ukrajině. Jeho návštěva tento týden byla jeho pátou oficiální cestou na Ukrajinu.
  Paní Bedingfield, vicepresidentova mluvčí, řekla, že Hunter Biden nikdy na Ukrajinu necestoval se svým otcem. Řekla také, že ukrajinští představitelé se v průběhu žádné z jeho návštěv nikdy nezmínili o roli Hunter Bidena v Burisma Holdings.
  „Musím věřit, že někdo v kanceláři viceprezidenta provedl hloubkovou kontrolu,” řekl Steven Pifer, bývalý americký velvyslanec na Ukrajině od roku 1998 do roku 2000. „Musím říci, že doufám, že se tak stalo. Doufám, že udělali nějakou kontrolu, protože si myslím, že viceprezident odvedl velmi dobrou práci pro posílení ukrajinské protikorupční politiky a nerad vidím, že něco takového to vše znedůvěryhodňuje a podkopává.”

  http://www.nytimes.com/2015/12/09/world/europe/corruption-ukraine-joe-biden-son-hunter-biden-ties.html?_r=0

 618. Dobré ráno,

  tož ona zta hadice nějaký kilo má, ta hubice na konci taky a když je to ještě pod tlakem, tak by asi feministka přčedvedla, pokud by se rychle nepustila, nedobrovolný hadí tanec, kdy by s ní ta mrskající se hadice mlátila o zem.

  Ony ty feministky bývají většinou takové vycmrdlé intelektuálky a nejčastější pohyb, kterému holdují, je rozmáchlá gestikulace v zápalu debaty 🙂

 619. (743)„…stát nemůže (přímo) měnit, jak rodiče vychovávají děti, jednak by si nikdo soudný neměl přát, aby zasahoval ještě taky do tohohle.“. Nepřeje, ale první náznaky už se objevují. Zákaz fyzických trestů, práva dítěte, nepřímo pak snahy o rozšíření povinného vzdělávání – takové pole působnosti dobroserové nenechají ladem, viz Norsko, tam už jsou dál.
  (745) Proč chodí nekuřák do kuřácké, prudit? Pokud je společnost smíšená kouří/nekouří a soudržná, nepochybně se dohodne.
  (746) Nevím, značka ČSTP už se asi neužívá, ale četlo se to „Čisté Seno Tabáku Prosté“.
  (748) Ty celnice byly dost velké, takže jen jejich údržba v době, kdy nejsou vůbec potřeba, by stála majlant. Prodat a zaopatřit pár kontejnerů, v případě nouze posaditelných na silnici, se mi jeví jako řešení vysoce rozumné. Zavádět zpět celní službu by bylo ekonomicky poněkud pitomé, pasová šaškárna na silnici při nehlídané zelené hranici poněkud zbytečné. Hlídat i zelenou hranici – nastálo poněkud drahé.

 620. Turecko dalo výstrahu svým občanům, aby nejezdili do Iráku kromě tří kurdských oblastí.

 621. 761

  No, já nevím, ale obvykle tvoří oszenstvo v hospodě nebo restauraci víc než parta štamgastů kolem jednoho stolu, aby ta dohoda byla možná.

 622. Ta dohoda je možná v tom, zda se půjde do kuřácké či nekuřácké. Pokud ovšem je v kraji dost nekuřáků, aby byla i nekuřácká.

 623. Ale myslím, že hospodám spíš uškodily ceny piva, lidé začali nakupovat laciné piva v suprhyper, a možná chystané snížení DPH pro restaurace a hospody by mohly pomoct.

 624. Aero,

  furt uvažujete jako Pražák….kde je velká koncentrace obyvatelstva a je hospod jak n…… Na venkově má problém se uživit jedna hospoda, natož kuřácká a nekuřácká vedle sebe.
  Mnohdy kdyby se nevařily meníčka na oběd, tak zkrachuje i ta jedna..

 625. Fakt je neuvěřitelný, co si necháme líbit…

  Z dnešního Macka:
  „Německá kancléřka Angela Merkelová je dle amerického časopisu Time zásluhou svého přístupu k uprchlíkům „osobností roku“ a Karel Schwarzenberg převezme jako první Čech Medaili Roberta Schumanna za mír a budování Evropy. Chybí už jen ocenění Miroslava Ransdorfa „finančníkem roku“, aby komedie byla dohrána do konce…“

 626. 746 – Což o to, ptakopysku, všechny hospody ze zásady nekuřácké by se mi možná líbily taky, ač se hospodám spíše vyhýbám a fakticky se do nich dostávám jen minimálně. Ale otázku bych raději ponechal na hostinských; zdá se mi, že škody, které mně v důsledcích dalšího státního zásahu osobně vzniknou, budou asi větší než ty, které mi plynou z občas vyuzeného oblečení.

  Šlo mi o neblahou roli státu. Když to převedu na ten problém s autobusovou čekárnou (741): Tam už zákaz kouření je. Měl jsem tedy přivolat (městskou) policii, aby jeho dodržení vymohla? To by mi připadalo totálně vadné, ze všech aspektů. A jak to bude s těmi hospodami? Dejme tomu, že stát uzákonil zákaz kouření, já přijdu celej vymrzlej do nádražní putyky zahřát se čajem, a zjistím, že si ji štamgasti vzdor zákazu zahulili jako za starých zlatých časů. Budu na ně apelovat, ať z úcty k autoritě státu típnou cigára a vyvětrají? Nutit k tomu hostinského? Anebo povolám policii, ať zjedná pořádek? I pokud bych mohl odhlédnout od toho, že v žádném z těchto případů s největší pravděpodobností nebudu vlídně obsloužen, stejně bych to asi nedělal, už tak ňák z principu…

  761 – To sice jo, AeroKarle, současný socialistický erár se o to vskutku snaží, seč může, ale to „jak“ jsem mínil ve smyslu „k jakým cílům“.

 627. No,rputi, ono to tu už proběhlo včřera, o jak hodnotná ocenění jde….

  „osobnost roku“ se udílí těm, kdo v tomto roce nejvíc ovlivnil dění. Neříká, zda k odbrému nebo k průšvihu. Druhý za Angelou byl letos vůdce islámského státu a kdysi tu cenu dostali i Hitler a Stalin.

  Pokud jde o Roberta Schumana, oni ho v různých zdrojích na internetu popisují jako „otce zakladatele“ evropské unie a cudně se tváří, že do politiky vstoupil až v roce 1948, kdy se stal ministrem. Jako by na tu ministerskou sesli spadl rovnou z nebe, politikou zcela nedotčen 🙂
  Ovšem na ministerjkej sesli se politika spíš končí než začíná a nejinak to bylo i u Schumana. Jak tu někdo včera psal, byl aktivní v politice i dřív, souhlasil s podpisem mnichovské dohody, snažil se, aby se Francie paktovala s Mussolinim a podporoval Petainovu vládu ve Francii.

  Prostě politik dosti kontroverzní a medaile s jeho jménem není nic, před čím bychom si měli sedat na prdel. Ukazuje to jen tolik, že každá „politická“ cena je značně problematická záležitost.
  Halt kluci, co spolu mluví si udělali metál z víčka od konzervy a teď si ho udělují mezi sebou a vytahují se na ty, s kterejma nemluví, to je všechno.

  Švarcíkovi takovej profláklej metál docela sluší 😀
  A ten Ransdorf se třeba taky dočká 😀

 628. (766) Jen nevím, proč to píšete mně. Já nevymýšlím 3,14čoviny, aby ty putyky krachly.
  (767) Necháme líbit … na vypálení redakce je trochu z ruky, uděláme protestní pochod? 😛

 629. Jinými slovy – Schuman byl docela obyčejnej karieristickej kolaborant a Švarcík dostane kolaborantskej metál 😀 😀 :-D.

  No není to krásný, jaký ten život přináší paradoxy?

 630. 746 ptakopysku, ač militantní nekuřák jsem toho názoru, cigáro do hospody patří. Stěžovat si na hospodský odér je jako stěžovat si na to, že voda je mokrá.
  Návštěvu hospody nepověžuji za lidské ani občanské právo natož povinnost. Co se týče těch s kočárky na hospodských předzahrádkách, často jsou kuřačky nebo ve společnosti kuřáků. Se zakouřenou hospodou nemám problém, nikdo mě do ní nenutí. Chápu, že na vsi či malém městě to může být problém, jenže i v tom případě zastávám libertariánský tržní názor. Hospodský jako prodejce zboží a poskytovatel služby určuje jaká obchodní politika je pro něj nejvýhodnější. Kuřádky nevyžene a když zjistí, že je zajímavý nekuřácký tržní potenciál, vytvoří podmínky při zvážení transakčních nákladů. Kvůli jednomu nekuřákovi nezřící nekuřáckou část. A naopak. Na plnou hubu, kdo si může dovolit často chodit do hospody aby mu to poškodilo zdraví a aby si mohl stěžovat, že je tam zahulíno a že odchází nasáklý kouřem, tomu je hovno zle. To by si revmatici venku na plovárně stěžovat, že pro ně není extra ohřívaná voda.

 631. „Mnohdy kdyby se nevařily meníčka na oběd, tak zkrachuje i ta jedna.“

  A s tím je nějakej problém, že hospody vaří meníčka na oběd? Od toho snad hospoda je, aby nabízela jídlo, ne? To bys taky mohl napsat, že kdyby netočila hospoda pivo, tak krachne. A kdyby.. A kdyby….

 632. Z jednání „umírněné syrské opozice“ v Rijádu

  Podmínky pro mírový proces (jedné z hlavních skupin „opozice“) Ahrar al-Šam

  Všichni íránští a ruští vojáci musí opustit Sýrii.

  Syrská arabská armáda (SAA) bude rozpuštěna spolu s jejich polovojenskými jednotkami – včetně milic Šabíha.

  Sýrie bude unitární stát – žádné autonomie ( třeba kurdská atd)
  Sýrie se stane islámským státem.

  Žádná jednání s vládou Sýrie.

  Boj proti IS je sekundární, protože rebelové ztratili členy rodiny kvůli válce s se syrskou armádou.
  Ahrar Harakat Al-Šam – ještě jednou tvrdí, že Sýrie bude islámský stát.

  Sekulární Sýrie jedině posílí IS.

  Jakákoliv dohoda bez Ahrar Harakat Al-Šam bude považována za „neúspěch“ a „neoficiální

 633. AK ad 771 – já si třeba na protest Life nekoupím !!! 😉

 634. Schumi,
  já říkám, že veřejně přístupné hospody a kluby v GB, AUS a USA normálně fungujou a neslyšel ani neviděl jsem, že by krachovaly jak na běžícím pásu, protože se v nich nesmí kouřit. A konstatuju, že jsem všema deseti pro, aby se v hospodách nekouřilo. Argumenty zastánců kouření jsou mi zcela u zadele. Úplně stejně, jako jsou kuřákům u zadele argumenty nekuřáků.

 635. maYdo,
  tvoje myšlenkové pochody mě nikdy nepřestanou udivovat 😀 😀 😀

 636. Zpátečníku,
  třeba v Austrálii lidi zcela bez zaváhání okamžitě zavolají policajty a hospodskej dostane flastr, až mu z toho naskáčou pupínky. Co se týče třeba pití alkoholu na veřejnosti, zkus to a policajti tě seberou do pěti minut od započetí úkonu, protože oni tam furt korzujou ulicema.
  Ale to je krapet jinej svět. My už jsme ve stavu, kdy nás zavalily zákony a oni se do tohoto stavu teprve pozvolna propracovávají. Mě třeba fascinovala vyhláška distriktu Beacon Hill o maximálním povoleném úhlu nájezdu do garáže, maximální výšce a tvaru plotu do ulice, maximální a minimální výšce a materiálu plotu mezi sousedními parcelami. Je striktně dodržována a vyžadována a pokuty za porušení nejsou z nejnižších. Mě to připadalo jako buzerace, ale oni to tak nevidí. Oni si to odhlasovali a tak se to bude dodržovat. Komu se to nelíbí, zcela demokraticky se může sebrat a postavit, či koupit si barák ve čtvrti, která tahle omezení nemá. V tom mu nikdo bránit nebude.

 637. Ale tak popis: „Kolaborantská medaile kolaborantovi“ mi přijde stručný a výstižný! 😉

 638. jo, prtakopysku, takhle to funguje, když nejde o ouřední buzeraci, ale gentlemanskou dohodu, že nám vyhovuje, aby na tohle bylo pravidlo, který budeme všichni respektovat.

  Ono to někdy zvonku vyzerá prakticky stejně a je velmi těžké to rozlišit….

 639. ptakopysku,
  ježkovy voči – co ti brání do kuřáckejch hospod nechodit?
  On tě někdo nutí?
  Nebo máš utkvělou představu, že musíš vlézt do každé hospody, když jdeš okolo a tedy musí být hospoda v Horních Kotěhůlkách nekuřácká, protože, co kdybys tam náhodou zašel? 😀 😀

 640. Jen počkej ptakopysku, ono na tebe taky dojde!

  Žádný pivo, žádný kafe – je to nezdravý!
  Pokutu na tebe!

  …V rámci volného prodeje – ať už v bufetech, nebo v automatech – chce ministerstvo zakázat potraviny, které obsahují sladidla, kofein nebo transmastné kyseliny (TFA) pocházející z částečně ztužených tuků. Dále nebude možné nabízet či propagovat energetické a povzbuzující nápoje a potraviny pro sportovce nebo osoby při zvýšeném tělesném výkonu….
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/boj-proti-obezite-deti-ceka-zakaz-sladkosti-i-kofeinu_365125.html

 641. Rputi,

  ptakopysk může jíst a pít co chce- on se ten článek týká dětí, a jídla ve školách, nikoho jiného.

 642. Zatím, Halle, zatím!
  Pak přjde daň na sladké, na tučné a na jídlo obecně (lidi moc žerou!).
  Ty, jako zubař s vizí rozvoje ordinace, bys už dávno měl v místních školách provozovat cukrárny!! 😉

 643. Zdravím a před polednem jeden testík. Dnes by oslavila dvousté narozeniny Augusta Ada King, hraběnka z Lovelace. Divím se, že feministky a genderové studentky dnes neslaví. Tak významná osobnost – a ticho. Že by to bylo tím, že se prosadila v tehdejší společnosti svými znalostmi a nikoli přes kvóty?
  A kdo ví v jakém oboru s pohybovala a je prvním tvůrcem?
  Mimochodem – její život byl hodně zajímavý a turbulentní. Stejně jako život jejího otce. 🙂

 644. 779-mne to připadalo jako buzerace, ale oni to tak nevidí…

  Dovedeno ad. absurdum, po rozhovoru se severokorejcem byste možná dospěl ke stejnému názoru-mne se to tam zdá divné, ale oni to tak nevidí…
  Když v něčem vyrůstáte od malička, berete to jako fakt.

 645. On jak ministr narazí na mezeru na trhu… :
  „V současnosti přitom podle úřadu tuto oblast absolutně nic nereguluje!!“ prohlásila Valachová
  … tak se musí seberealizovat.
  A aby byly nějaké oblasti absolutně neregulované? No kam by to vedlo?
  Na Karláku na každém stromě jeden voják bez discipliny?

 646. Rputi,
  ano, mám pocit, že musím vlézt do každé hospody, kterou vidím. Proč se ptáš?

 647. 789-oklikou se opět dostáváme k otázce, zda existuje právo na hospodu, kvůli kterému stát řeší dostupnost hospody i pro nekuřáky.
  Protože pokud existuje, měl by stát zařídit hospody i tam, kde dosud nejsou ?

 648. Ale jo, ať se děcka nacpávaj chipsy, sladkostmi a vůbec vším možným nezdravým.
  nakonec, nikoho nemusí zajímat, když budou tlusté a nemocné.
  |Rozumný rodič i doma děti stravuje podle nějakých zásad, tak ať se děcka ve škole urvou z řetězu, a žerou a pijou svinstva.
  A celé snažení rodičů o zdravou výživu ať jde do háje.

 649. Dobrý den.
  Protože jsem se jistou dobu živila vkládáním dat o zhoubných nádorech v ČR, , vím z jak věrohodných údajů se statistiky tvoří. Zajímalo by mě, jak došly odborné kapacity k „nezpochybnitelnému“ tvrzení, že pasivní kouření usmrcuje. Kdysi jsem usilovně hledala nějaká relevantní data, ale vždy to skončilo u toho „všichni vědí, že…“. Možná halladin něco najde.
  Podotýkám, že jsem 25 let náruživě kouřila právě v době, kdy se kouřilo všude, ochutnala vše od Camelek po papirosy Kazbek, nestydatě podkuřovala své nebohé děti a přestala jsem ze dne na den kouřit před 38 lety z důvodů lakotných. Ke kouření a kuřákům mám dnes vztah neutrální.

 650. 791-docela by mne zajímalo, kdy jste byl naposledy v nějaké škole a viděl jídelníček a nabídku bufetu.
  Mimochodem, zase je to jenom o rodině. Buď se stará a vychovává, nebo nestará a nevychovává. Dítě si může ty sladkosti a kolu koupit po cestě do školy na 10 místech, nějaký zákaz bufetu ve škole nic nevyřeší.
  Stejně tak jako ovdoš neudělal děti zdravějšími ?

 651. Halle,

  ty jsi zajisté přehlédl: V rámci volného prodeje – ať už v bufetech, nebo v automatech – chce ministerstvo zakázat potraviny…

  Takže to kafe v bufíku nedostaneš ani ty! Je to už jasné?

  Nikdo nereptá proti školním automatům, kde prodávat chipsy je pitomost.

 652. Právo na hospodu samozřejmě odvěků patří k základním lidským právům. To je neoddiskutovatelné!

 653. NoName 790,

  zajisté – navrhneme zákon, aby v Horních Kotěhůlkách byla povinně otevřena hospoda, neboť je ptakopyskovým svatým lidským právem si tam dát jedno pívo.
  Tedy když přijede do Kotěhůlek! Třeba by moh předem poslat telegram, nebo SMS, aby včas otevřeli! 😀 😀 😀

 654. Kdo z nás nemá řád chipsy nebo kolu nebo něco sladkého nebo uzeného nebo „jinak nezdravého“ (i když se tyto seznamy pořád mění, viz takové vejce) ?

  Pokud se takové věci konzumují s mírou, jde to. A každý k tomu může vést i své děti. Naučit je míře. Je to těžší než vést kampaň a nebo plošně zakazovat či nařizovat.

 655. Na to, abyste zemřeli na následky kouření, nemusíte ani být kuřákem. Statistiky uvádějí, že ročně umírá v ČR na následky pasivního vdechování cigaretového kouře 3.500 nekuřáků. Tyto osoby zemřely jen proto, že se pohybovaly v prostředí, kde někdo kouřil (partner, spolupracovník, zákazník…) Když kouří manžel, je jeho žena nekuřačka vystavena až dvojnásobně vyššímu riziku vzniku rakoviny plic. Tomuto riziku neunikne ani v případě, že manžel kouří výhradně mimo byt.

  Ono toho je….

 656. i krátkodobé vystavení pasivnímu kouření (již po 30 minutách jsou patrné změny v průtoku krve koronárními cévami) má velký vliv na ischemickou chorobu srdeční – pasivní kuřáci mají o 23% zvýšené riziko tohoto onemocnění, které se může projevit jako infarkt myokardu, angina pectoris nebo náhlé úmrtí.

  riziko infarktu myokardu je téměř dvakrát vyšší u lidí, jejichž partner kouří, nebo kteří musí pracovat v zakouřeném prostředí.

  pasivní kouření znamená pro cévy téměř stejné riziko jako aktivní kouření (80-90% rizika)

 657. Ježišmarjá Rputi,

  Přece já nebudu chodit do školy do bufíku na kafe !
  A kdyby mě nedopatřením osudu potkalo neštěstí a byl bych úča nebo úč,
  tak nebudu chodit kupovat kafe do bufíku, ale uvařím si ho ve sborovně ! Lacinější, a třeba i lepší !

 658. Když kouří manžel, je jeho žena nekuřačka vystavena až dvojnásobně vyššímu riziku vzniku rakoviny plic. Tomuto riziku neunikne ani v případě, že manžel kouří výhradně mimo byt.

  Takže se to riziko přenáší i pohlavním stykem a rozhovorem u sobotního oběda ?

 659. Rputi,
  795 – to je s prominutím blbost. Státní hospody by byly vybaveny povinným státním pivem a nedělám si nejmenší iluze o tom, čí pivovar by byl dodavatelem a co by v takové hospodě z trubek teklo. Akorát že řepkové pivo zatím nikdo neuvařil. Ale v tom bych problém neviděl. Úplně by stačilo přetáhnout chemiky z Královského pivovaru Krušovice, které tam zanechal Dr. Oetker. Ti dokáží udělat pivo úplně ze všeho.

 660. NoName,
  na vás ještě nikdy nepromluvil někdo, kdo si dal před rozhovorem cígo? 😀

 661. Navíc, při kafeti bych mohl zkritizovat kolegyně, kolegy ( samozřejmě v jejich nepřítonmiosti, a vůbec probírat věci, který by vůbec v bufíku mezi dětmi nebylo záhodno zmiňovat !

 662. [786] Jo, tuhle paní znám, koneckonců se živím programováním, její křestní jméno je hodně známé.
  Já ještě rád provokuju feministky, jestli někdy slyšely jméno Laskarina Bubulina. Aspoň by jim u tohohle mohl naběhnout Zorba, ale i to jen výjimkám.

 663. Docela by mě zajímalo, jak ty statistiky vznikají. Choroby, které vznikají jako následek kouření, mají i jiné příčiny. Řekla bych, že je to tak – máš infarkt, partner kouří a šup, už je tu infarkt zaviněný pasivním kouřením. Bez ohledu na jiné možné příčiny. Nikdy se třeba neprokázalo, že policajti v dobách, kdy stávali uprostřed křižovatky, trpěli více chorobami dýchacího ústrojí. Čímž nechci říci, že kouření je zdravé.

 664. ptakopsyku,ad 795,

  Hospodine, pomiluj ny ! Krleš, krleš, krleš ! 😀

 665. A jinak jsem dnes zažil potěšení…
  Přišel pacient, kterého jsem v roce 2013 posílal na stomatochirurgii se zhoubným nádorem dolní čelisti. /spěšně to přežil, sice mu vzali půlku čelisti i s kloubní hlavicí, ale žije, daří se mu dobře a je optimisticky naladěn.
  No , dost jsem pochyboval, že ho ještě uvidím živého, když jsem ho posílal.

 666. Ty statistiky fungují u nemocí podobně jako u dopravních nehod. Jakmile se najde první vhodná příčina (kouření, obezita, alkohol; alkohol, vysoká rychlost), tak už se nehledá dál, je odfajfkováno a zastatistikováno. Hledat skutečné příčiny je jednak pracné, jednak nebezpečné, co kdyby se zjistilo, že chybu udělali doktoři při předchozí léčbě, nebo že za ty mrtvé může stav silnice.

 667. 805-a potkal jste někdy Adu i v programátorské praxi ?
  Jinym podobným příkladem je Hedy Lamarr.

 668. [810] Ano. Sice ne aktivně, ale nakoukl jsem. Dokumentovali jsme nějaké hotové věci. Nuda, ale hodně dobře placená.
  Jo, tu mám taky rád. Zrovna tuhle měla výročí.
  Zajímavá věc je, z kolika těchhle bab se můžou takový ty aktivistky vobkreslit.

 669. Halle,
  božebože – „V RÁMCI VOLNÉHO PRODEJE“ – tedy i mimoškolního!

 670. 806
  anebo se zeptáš, když příjde pacientka s infarktem , a ani manžel ani nikdo z rodiny nekouří, A pak jen stačí srovnat četnost infarktu při pasívním kouření a bez pasivního kouření.

 671. Rputi, děláš si srandu ?
  V rámci volného prodeje ( postavíš se do fronty ve školním bufíku, anebo v automatu – ale furt ve škole !!!!!
  Fakt si myslíš že si ministerstvo školství klade za cíl ovlivňovat dění mimo školu ?
  Anebo že má ministryně školství pravomoce zakazovat to či ono mimo školní prostory ?
  To by mohlo ministerstvo zdravotnictví, nebo ministerstvo obchodu, ale určitě ne minystryně školství !

 672. NoName ad 797 – natož když zakázané ovoce nejvíce chutná…( poznámka, že nejvíce se v USA pilo za prohibice, je nevhodná a s tématem vůůůbec nesouvisí! 😉 )

 673. “ riziko infarktu myokardu je téměř dvakrát vyšší u lidí, jejichž partner kouří,…!
  On teda militantní nekuřák, který žije s partnerem jenž kouří, si o ten infarkt vysloveně koleduje!!!!

 674. Halladine,

  zakázat prodej sladkostí a chipsů ve škole nestačí. Jak tu někdo připomněl, tak se děcka mohou nafutrovat cestou ze školy. Zákaz prodeje ve školních bufetech tak přijde nazmar a práce našich zákonodárců vniveč.
  Jako jedinou možnost vidím zakázat prodej chipsů a sladkostí a kafe ouplně všude. Co prodej – rovnou zakázat výrobu. Konec konců k čemu by byla, když se to nesmí.
  Zároveń bych zakázala výrobu cigaret a alkoholických nápojů. To tak,aby dospělí dávali dětem negativní příklad. A zrovna tak tučné vepřivé a jiné nezdravoty. Když rodiče nebudou mít kde koupit pivo, kafe cigarety a budou muset jíst zdravě, protože jiná než zdravá potravina na trhu nebude, zajisté budou všechny děti štíhlé, zdravé a šťastné.

  Zároveň bych nařídila v každé vesnici povinně mít státem dotovanou nekuřáckou hospodu, kde se bude čepovat pramenitá zdravotně nezávadná voda, bylinkové thé a mrkvový fresh a místo utopenců bude nabízet zeleninové saláty.
  Koncesi na takovou hospodu dostane jen ten, kdo se prokáže kvalifikací a praxí dietní sestry.

  A budeme všichni krásní, zdraví a šťastní, juch, juch juchajdááááá!

  Mimochodem, viděls někdy, co se taky dává jako „školní mlíko“? Slazený mlíko s chemickými příchutěmi. Výživová hodnota asi jako ten pytlík chipsů.

 675. Technologie vzniku statistik ÚZIS – národního onkologického registru, je následující: Ošetřující lékař, který se na základě pozitivní histologie dozví o zhoubném nádoru u pacienta je povinen (ovšem nesplnění povinnosti není nijak sankcionováno a neochota každého z nás vyplňovat otravná hlášení je všeobecná)vyplnit formulář o hlášení ZN a toto odeslat na příslušný registr. Zde jsou údaje z formuláře zadány do centrálního registru ÚZIS. Na formuláři je sice uveden dotaz, zda dotyčný pacient je či není kuřákem, údaje o pasivním kouření však chybí, stejně tak ve většině případů není vyplněn ani chlíveček o kouření dotyčného. Zhruba 20% hlášení se vyrobí na základě Listu o ohledání mrtvého, který začasté vyplňuje lékař záchranné služby, který o nemocném neví nic, nebo něco málo od příbuzných, cca 10% pak pouze na základě histologie, kterou dodaly příslušné patologie. Zde také chybí o nemocném jakékoli další údaje. A to ještě naše statistika je velice poctivá a detailní ve srovnání se systémy jiných evropských zemí, kde se pracuje veskrze s odhady ze vzorků.
  Já nezpochybňuju kauzální souvislost mezi kouřením a výskytem karcinomu plic, hrtanu, močového měchýře, ale pro přímou souvislost pasivního kouření s mortalitou na zhoubný nádor jsem nenašla dost přesvědčivých důkazů. Jistěže není zdraví prospěšné pobývat v zakouřeném prostředí, škodlivý je ale také smog, asbest a jiné noxy. Vášně, které udělaly z kuřáků lovnou zvěř jsou podle mě jen jedním ze symptomů všeobecné buzerace obyvatelstva, která je sama sobě smyslem.

 676. „|Rozumný rodič i doma děti stravuje podle nějakých zásad, tak ať se děcka ve škole urvou z řetězu, a žerou a pijou svinstva.“

  To je taky otázka peněz a motivace, za co utrácet. Rozumný rodič vede dítě i v tomhle , takže nějaké fatální a dlouhodobé urvávání ze řetězu nehrozí.

  Jo, já vím, každý dítě nemá rozumný rodiče….

  Ale to se dá vyřešit tím, že kdo nemá rozumný rodiče, nafasuje nějaký rozumný a ty nerozumný stát zbaví rodičovských práv.
  MY sem v tomhle ovšem pochopitelně zavostalý, to v Norsku došli už mnohem dál.

 677. Baubo,

  netuším, jaká je statistka dnes.Ale vím docela dost, jak fungovala za socíku díky tomu,že drahá bejvalá byla na půl úvazku Okresný lekár-štatistik. Tehdy tuším chorobopisy obsahovaly stránku pro statistiku, která po propuštění pacienta šla k ní a ona je kontrolovala. Správnost diagnóz atd. A pak za celý špitál posílalana krajské statistické pracoviště.
  Ona ta funkce měla být původně moje při přijetí do zaměstnání, ale já to razantně odmítl, tak to musela vzít bejvalka,
  Na to konto mě občas donutila jí s tím pomáhat se zdůvodněním , že jsem to měl dělat původně já 🙂
  No a dělal jsem to, dokud jsem s tím neudělal ostudu, po které mě bejvalka měla chuť zabít na místě. (oprávněně).
  Pak už mě k tomu nepustila .-)
  Údaje ohledně pasivního kouření tam opravdu nebyly, předpokládám, že tje to výsledkem speciálního průzkumu, a že si na tom ně

 678. Malý dotaz – oni teď existují na školách bufíky? Jen se ptám, neb moje děti opustily i střední školy již před několika lety, ale o takové vymoženosti jsem tehdy od nich ani od jejich kamarádů neslyšela. Prodejní automaty ano, a rodiče se dost zajímali, co v nich je a mluvili do toho i tehdy.

 679. niko, já mám dojem, že snad u dcery na gymplu něco bylo. Ale nevím to přesně, dcera dostávala poměrně skrovné kapesné a to si šporovala nazaímavější výdaje, než chipsy. Kluk sice utrácel za sladkosti, ale zas moc si s tím kapesným, co měl, vyskakovat nemohl a zas měl smůlu, že pak neměl na jiné radosti.

  JInak samozřejmě děcka fasovala svačinu včetně pití, takže stravování jsme touhle cestou rozhodně neřešili.

 680. Jo, mám jednu pacientku, která v místní škole provozovala bufík. Po nějaké době zjistila, že to moc k uživení není, tak ho zavřela.

 681. Jo a ty sladkosti nekupoval ve škole, ale někde cestou. Ve škole měli jen automat na kafe.

 682. halladine, proč si na tebe pacientka stěžuje, že ti smrdí ruce od nikotinu?

  Já fakticky nepoznám, kdy si dělají komentátoři srandu a kdy to myslí vážně.

 683. (821) Díky, to vypadá velmi reálně.
  (829) Kdybych tím směrem jel, tak nějakou vodu vezmu, tady občas padá. 😛

 684. 813-no právě že nestačí, Halladine. Spousta jevů ze statistického hlediska korelovat můźe, přestože spolu vůbec nesouvisí.

 685. >> maYda [830]
  Já si u toho ministra přes justici vždy vzpomenu na protektorátní film „Pelikán má alibi“. Jako malé robě jsem se dospěláků vyptával cože to je to „alibi“ a byv informován, nechápal jsem o co může jít v tom filmu jít, neb pelikány jsem přeci viděl v zoo.

 686. No, dvd, myslím, že kdyby se tenhle pelikán někdy zmohl na to, aby z něj někdy vypadlo něco, co má užitnou hodnotu aspoň odpovídající tomu, co vypadává těm pelikánům v ZOO ze zadního otvoru ( a nemyslím tím vejce), tak by to byl jeho životní výkon. Ale pochybuju, že se dočkáme…..

 687. Jen počkejte, nejenže si nedáte v zavřený hospodě pivo ani kafe, ale ještě vás zkasírujou, že jedete z hodpody domu na kole a ani nemáte na zadku odrazku! 😀

  L.Větvička:
  …Anebo ta cypovina, že jak jedu na kole, tak si pry nesmim dat ani pivko. A na co se kura myslite, že to kolo je? No přece k temu, aby se člověk dostal bezpečně a rychle z hospody dodom. Všeci vědi, že nejvice nehod se stava v okamžiku, kdy ide ožraly člověk pěšky z hospody…

  http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/487218/poslanecka-buzerace-lidi-budu-nosit-povinne-reflexni-vesty-brzo-aji-po-baraku.html

 688. 836 Rputi
  Hospody bych každopádně nerušil. Ruma si dám u stánku, knedlík v kantýně ale kam bych šel čůrat? Mohli by jich alespoň pár nechat jako veřejné záchodky. A tam bych byl i pro úřednickou regulaci, anžto čistá ulice by měl být buďto státní anebo alespoň municipální zájem.

 689. Martine TT ad 828

  „halladine, proč si na tebe pacientka stěžuje, že ti smrdí ruce od nikotinu?“
  Protože je jí houby zle! Kdyby ji doopravdy bolely zuby, tak by si toho ani nevšimla! 😉 😀 😀

 690. Břeťo, ta pacientka k němu chodí už od mlada i na preventivní prohlídky.

 691. skimici,
  to bude v nové Evropě problém!
  Kulturní obohacení jaksi nespočívá v provozování veřejných hajzlíků.
  Hlavně to musíte dělat levou rukou, na to nezapomínejte!

 692. martine 839,
  v tom případě je ta baba podezřelá, když za ním lítala až do Trenčína! 😀 😀

 693. ZA mlada jí nikotin nevadil?

  Tak to jí asi Halladin provedl něco ošklivýho, že jí najednou začal smrdět 😀

 694. Hm , jeden se vzbudí, a kouká, že ho klepou ! 🙂
  A vidím, že jak má Martin fakt hovno co na práci, tak blbne.
  Co takhle vykopat deset děr na sloupky od plotu, Martine ? Nechtělo by se ti ?

 695. Halle, klíííd!
  Máš štěstí, že jsi zubař!
  Představ si, že bys byl gynekolog! 😀 😀

 696. Teď? V noci?

  Tak kouříš nebo ne?

  Tu pacientku jsem našel na Internetu – jsi můj učitel.

 697. Ty máš starosti 🙂 Lozit po internetu a hledat moje pacienty. 🙂
  Kouřím- a má být ?

 698. Balada o jazycích klevetníků
  F.Villon

  Vem arsenik a olovo tam vlej,
  posypej sírou, co se svařilo tu,
  nehašeným to vápnem zamíchej,
  pak rozkrájej tam propocenou botu
  a z židovky tam vetři nečistotu;
  z malomocného opatři si hlen,
  žluč z vlků, lišek, jezevců a fen
  s utrejchem svař to, zalej do aspiku,
  aby to bylo hodně ostré jen,
  a škvař v tom jazyky svých klevetníků!

  Z mozečků koček přísadu tam dej,
  těch, co se bojí vody – tak půl lotu -,
  dále – což nepřijde tě laciněj –
  ze vzteklé čubky něco slin a potu
  a z lesklé tresky ploutevních dvé hrotů.
  Potom to nakap do smrdutých pěn,
  do nichž byl krysí čumák namočen,
  v nichž plovou pulci obouživelníků
  a v nichž byl potěr ropuch rozetřen,
  a škvař v tom jazyky svých klevetníků!

  Té směsi se jen dřívkem dotýkej,
  sic by tě ohrozila na životu;
  dvě kapky krve do ní zakvedlej,
  co ranhojiči stříkly na kalhotu,
  a pak tam seškrab ještě horší slotu:
  vřed z rakoviny, otok zpuchlých vén
  a konec konců vraz tam z čankru šlem
  a též – to bordelů dím zákazníku –
  vodu, jež zbyla z jisté lázně žen,
  a škvař v tom jazyky svých klevetníků!

  Z těch lahůdek-li ragout připraven,
  proceď jej plátnem z podělaných plen –
  to lepší je než lít to do cedníku;
  trus prasat vem, to zvlášť si připomeň,
  a škvař v tom jazyky svých klevetníků!

 699. Jak v tom židovském vtipu:

  Proč vy židi na všechno odpovídáte otázkou?
  A proč bychom neměli?

 700. Povinná četba ze školy:

  Slyším, jak babka naříká,
  jež slula „sličná zbrojmistrová“,
  a nad ztraceným mládím lká:
  „Ha, starobo,“ zní její slova,
  „ty z pokolení Jidášova,
  cos na mne dolehla tak brzy?
  Já chtěla bych být holka znova.
  Zabila bych se, svět mne mrzí.

  Vždyť moc já měla nad písaři
  od Pánaboha samého
  a nad knězi a nad kramáři.
  Nebylo tenkrát mužského,
  abych nemohla každého
  si kolem prstu omotat,
  jen vybylo-li na něho,
  co ani pes by nechtěl brát.

  Co pánů jsem já hloupá husa
  ze samé lásky oslyšela,
  to pro jednoho míliusa,
  anžto tak ráda jsem ho měla!
  Ať s jinými jsem vyváděla,
  ten surovec mé srdce měl.
  Ach, co jsem pro něj vytrpěla,
  a on jen prachy na mně chtěl!

  A já tím víc ho měla ráda,
  čím víc mne, sprosťák, tlouk a bil:
  mlátil mne přes hlavu a záda,
  ale jak ‚líbat!‘ poručil,
  hnedlinko si mne ochočil
  a na chvilku ten pobuda –
  to jsem to chytla! – něžný byl.
  Co z toho? Hřích a ostuda.

  Umřel, už je to třicet let,
  já stará rachota tu zbyla;
  a když se takhle dívám zpět,
  čím teďka jsem a čím jsem byla,
  tak jsem se tuze proměnila!
  Když se tak vidím celá nahá,
  jsem kost a kůže, mrcha shnilá,
  až je mi mdlo: smrt na mne sahá.

  Kde je to čelo běloučké,
  vyduté obočí, blond vlasy,
  kde ohnivé ty oči mé,
  kterými, když jsem zmanula si,
  já každičkého nabrnkla si?
  Kde důlek v bradě, pěkná ouška,
  nosánek vyzývavé krásy,
  kde tvář a pusa červeňoučká?

  Kde útlé paže, ramínka,
  kde ruce s prsty hladícími,
  solidní, pevná stehýnka,
  kde tajle1 s boky stvořenými
  chlubit se v lásce vítězstvími,
  kde prsíčka, dvě kuřátka,
  kde nožky mé a mezi nimi
  ta roztomilá zahrádka?

  Teď čelo samou vrásku má,
  teď zbělel řiďounký můj vlas,
  obočí moje pelichá,
  mžourají oči, oheň zhas,
  tvář zvadlá, nakřápnutý hlas,
  nos bambula a schlíplé boltce,
  tohleto zbylo ze všech krás,
  co záviděli mladé holce.

  Takhle se končí lidská krása.
  Denně se hrbím víc a více,
  ruce mám bez krve a masa,
  boky se třesou viklajíce,
  prsa se tratí scvrkajíce,
  stehna, dřív zlatý poklad můj,
  jsou skvrnitá jak jaternice,
  a moje zahrádka – no fuj!

  Tak, staré kurvy mezi sebou,
  my svého mládí želíme,
  jsme v chumlu, když nás hnáty zebou,
  a v kamínkách si topíme
  na bobku tam dřepíme.
  A někdy leckterá z nás řekne:
  Jo, světa běh tu vidíme…
  A jednou byly jsme tak pěkné!“

  Tento text byl zkopírován ze serveru: http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/francois-villon/narek-nekdejsi-slicne-zbrojmistrove.html#ixzz3twFabDpt

 701. No jo, Máš to těžké Martine
  Mládí a krása pryč..
  Co naděláš.
  Takovej už je život.

 702. a pokračování :

  „Co jste vy, to jsme byli my, co jsme my, budete i vy.“

  (nápis v kostnici)

 703. Skimici, v Evropě ještě furt vypínáme mobily za letu a tady už mají WiFi i v letadle. Dokonce i na některých lokálních linkách ! 😉

 704. 853

  To je toho…
  U nás máme wifi i v místních autobusech.

 705. matzurko – tažení za nekuřácké restaurace začalo někdy před dvacetipěti lety, jak jinde než v Kalifornii v rámci boje za zdravější národ. Američané skutečně omezili značně kouření. V současné době se počet kouřících Američanů pohybuje okolo 18% a klesá jen nepatrně. Nejméně se kouří v Kalifornii a Utahu – méně než 13%, Nejvíce v Kentucky a Tennessee, kde kouří asi čtvrtina obyvatel. V restauracích je, pokud vím, snad ve všech státech kouření zakázáno. V pubech a barech, kde se nevaří, je to individuální a též se to liší stát od státu. V Pennsylvanii je to dost liberální. V Pottsville, se třeba běžně kouří v baru U Hucklebucka, kde se každý čtvrtek podávají nejlepší hot buffalo wings jaké jsem v životě jedl.

 706. Hot Buffalo wings jsou nějaký typický způsob úpravy ? Asi si to nemám nalinkovat na „Buffalo wild wings“ černožlutý podnik …

 707. 848 — Nedá se nic dělat, musím se s veškerou úctou ohradit. Správně je to takhle, a rozdíl je povahy zásadní:

  Proč vy Židi na všechno odpovídáte otázkou?
  Nojo, proč my Židi na všechno odpovídáme otázkou?

 708. Zpátečníku, děkuji za tuto verzi, neznal jsem ji. Moje verze byla publikována v knížce Tisíc a jeden vtip v roce 1969, vyšlo ve slovenštině.
  Rozdíl je opravdu zásadní povahy, protože tvé znění vybízí k daleko většímu množství dalších úvah a otázek, než ta moje, prvoplánově primitivní. Ovšem primitivní verze jsou na světě proto, aby je mohli chápnout i osoby ducha mdlého.

  P.S. Sloveso chápnout má copyright – můj vnuk tak dával najevo, že něco pochopil – „Už jsem to chápl!“ Ovšem to mu byly asi čtyři roky. Dneska už je o několik levelů výš.

 709. Už jsem se lekl, že jste něco vygoogloval k těm židům.

 710. Dušane,díky.

  NoName,
  pokud se mi to vybavuje dobře, Hot BUffalo Wings jsou grilovaná kuřecí křidélka, v marinádě pálivé, a recept pochází z města Buffalo. Ale dělají si z toho psinděru, takže je občas vidět v nabídce „HBW“ a u toho křídlatý bejk nebo bizon nebo co to zpodobňují 🙂

 711. Kuřecí křidélka v marinádě má v nabídce hodně podniků, možná se ty Buffalo odlišují … Jako třeba ty od plukovníka Sanderse 😉

 712. Prý v Ženevě policajti honí nějaké teroristy spojené s pařížskými útoky, říkají na CNN…

 713. A BRENT se už zabydluje pod 40 USD/barel. Taková je žízeň….

 714. 866-na titulce idnes je článek o tom, že státy ze Zálivu zavádí daně, bo nejsou penízky …

 715. Mno, jak to tak pročítám, dovolil bych si suše upozornit vševědoucí jasnovidce, že korelace opravdu neznamená kauzalitu…
  ale bavte se dál a mě si nevšímejte… Já se jen tiše bavím – zejména nad lidmi, co maj plnou hubu svobody a demokracie, ale vono by to asi bez těch všech zákazů, příkazů, regulace a buzerace jaxi nebylo vono, že?

 716. Original Buffalo wings jsou do křupava udělaná v rozpáleném oleji – fritovací kotel a pak zalitá teplou rudou omáčkou z jalopenos a podobných odrůd, trochy rajského protlaku a octa. Rozlišují se mírou ostrosti od – mírně pálivých (mild), přes ostré (hot), ještě ostřejších (extra hot), následují nukleární (nuclear) a ve finále sebevražedné (suicidal). Od té doby se škála omáček rozšířila o různé barbecue a smetanové Alfredo. Já si dávám XX hot.

 717. 869

  Kolerace a kauzalita nejsou opravdu synonyma. Ovšem medicina s nimi často pracuje , jako by byly.
  A osvědčuje se to.
  Často se pomocí korelací dokonce léčí, i když o příčině není zatím ahnung.
  Jako ten maďarskej doktor, co zjistil, že když si umyje ruky nějakým smrdícím svinstvem, tak mu umírá při porodech mnohem méně rodiček, i když se o bakteriíích vědělo celkem houby.
  A do té doby dochtoři operovali ve fracích a ruce si nemyli.

 718. Chystá se nový Mnichov

  „V současné době nepřichází v úvahu, že Turecko bude stahovat svou armádu z Iráku“ – zdůraznil turecký prezident.
  Dodal, že Turecko, Kurdové ze severního Iráku a američtí představitelé se mají sejít k jednání 21. prosince.

  Bez zástupců irácké vlády.

 719. Jo jo, to je jak ten ruskej doktor prokazoval kauzalitu mezi okem a prdelí, protože když pacienty očkoval do prdele, tak tito slzeli. A povedlo se mu to dokázat, protože když dalšího pacienta bodnul do oka, tak se tento posral…

 720. Ovšem Semmelweis pochopil, že rodičky umírají po té, co lékař před tím , než šel k porodu, pracoval v pitevně. Takže i když neznal původce nákazy, tak pochopil cestu přenosu, i když to tuším nazýval jedem.

 721. 874

  Ve skutečnosti, i když asi nic nepočítal, vycházel ze statistiky. A z předpokladů.

  Důkazy o přímé kauzalitě neměl vlastně žádné.
  Velmi podobně to bylo s počátky očkování proti neštovicím. Pozorování….

 722. OT: Za posledních pár měsíců pro mne — jakožto teoretického neekonoma — možná nejzajímavější Klausův text: http://www.klaus.cz/clanky/3857 Formální vysvětlení, jak jsou čerstvě vytištěné nekryté peníze zamaskovány virtuálními transakcemi… Rozhodně bych si jej měl přečíst a promyslet znovu, jen co budu více při smyslech.

  Přesto vzniká zajímavá otázka, kde mizí ony kvantitativním uvolňováním do ekonomiky zvnějšku vnášené peníze? (…) Všechno, co – zejména v Evropě a v jejím blízkém sousedství – vidíme, naznačuje, že k rozpadu elementární důvěry v dnešní svět může dojít velmi rychle a že kancléřka Merkelová dělá, co může, aby to co nejrychleji nastalo. Katastrofický pokles T by po proběhlém rozsáhlém kvantitativním uvolňování velkou inflaci vyvolat musel. Nebo by vyvolal návrat k ekonomice, která by ceny zafixovala a která by se sice nemusela jmenovat komunistická, ale byla by jí velmi podobná.

 723. Dobré ráno vespolek,

  a především Daně – všechno nejlepší k svátku 🙂 !!!

 724. A všem Danám taktéž přeji všeho nejlepšího!

 725. Pro ty, co jim odkaz vůbec nepůjde –
  paní francouzská ministryně uveřejnila rady bezdomovcům, co dělat v mrazech:
  „Za mrazů nevycházejte z domu“
  😀

 726. 786 Dano přeji a blohopřeji.
  Co Ady se týče, něco o ní se ke mně skrze mé četné deviace doneslo. Měla smůlu, že něměla vercajk na kterém by to šlo pouštět.

 727. Děkuji všem za přání. Přiznávám, svátek si užívám, nebo ho slavím teprve po čtvrté v životě. Ano, teprve před třemi lety přidali k Daně i Danuši. 🙂

 728. Rputi,
  zdá se, že je to ještě větší Putna než jsme (ne)doufali.

 729. ježíšmarjáááá, ten Putna je fakt debil…..

  Je vidět, že to je bytostný demokrat a že tolerance k jiným názorům, než jsou dogmata, ke kterým se hlásí, mu je vskutku vlastní 😀

  Nástupu přesně takových lidí na výsluní a do funkcí bych se obávala, pokud by byl knížepán prezidentem.

 730. V LN chválují silničáře za novou službu – „začali od léta tohoto roku využívat mobilní vysílače, které upozorňují řidiče na rizikové úseky. Varovné hlášení se dá v současnosti zachytit na takzvaných občanských radiostanicích.“
  Až na konci článku je zmínka, že je to „na kanálu CB s pořadovým číslem 10“. To znamená starší typ občanských radiostanic v pásmu 27 MHz. Nové modernější (a menší) občanské radiostanice ovšem používají pásmo PMR na 435 MHz. Určitě na to zařízení bylo výběrové řízení, kde to, že existuje novější provedení pro jiné pásmo občanských radiostanic, nepostřehli.

 731. Jinak si asi přečtu Putnovo dílo „Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity“. Zatímco Respekt z toho ve své recenzi činí dílo čníci do nebes, tak Dějiny a současnost přinášejí kritiku dosti negativní, ba i sžíravou. Nejde ani tak o nesouhlas s názory – názory jsou tu od toho aby se různily – spíše o kritiku metodologie a věcných neznalostí.

 732. To potěší. Peníze na opravu děr v silnicích chybějí neboť byly investovány do zařízení na tyto díry upozorňující.

 733. NoName,
  ad 887, syrští přesídlenci v Kanadě – dvě poznámky:
  a) kanadský premiér je mlaďas a fešák 🙂
  b) ta skupinka syřanek žadonící o selfíčko s premiérem se DOST odlišuje od těch davů, co se valí Evropou….. zašátkovaná je jen jedna dáma.

 734. Putna je prostě putna. Ale včera jsem na ČT24 poslouchala rozhovor s generálním ředitelem finanční správy Janečkem na téma EET. Taková snůška propagandy a populismu se hned nevidí. Během pár minut dokázal prohlásit, že podvádějících podniktelů je menšina, ovšem zavedení EET bude znamenat vyšší výběr daní. Údaje EET nebude možno zneužít k obchodním praktikám, protože se budou přenášet jen údaje o výši tržeb nikoli o složení (zamlčel, že to už je otázka jedné-dvou vět zákona a změny sw, stejně jako to proběhlo u DPH – nejdřív povinné elektronické podání a pak už jen další doplňování – kontrolní hlášení DPH). Redaktorka se ho nezeptala, co teda dělají kontroloři FÚ – pan ředitel by musel přiznat, že místo kontrolní činnosti vyplňují stohy interních formulářů, hlášení, statistik a důvodových zpráv. Nějaké daně jsou až někde na posledním místě.
  A hlas lidu v diskuzi nad dnešním jednáním sněmovny to dorazil: „Bratrstvo kočičí pracky v čele s Kalouskem se brání většímu výběru daní ???? No pro Kalouska bylo jednodušší to vzít lidem.“ Názor voliče.

 735. Dušane,
  v tom má přece místní „veřejný sektor“ bohaté zkušenosti. Místo opravy fasády se dá nápis „Pozor, padá omítka!“ V době mých středoškolských let tam kdosi kdesi připsal „v neděli cihly, občas kominík.“

 736. K snídani přinášela veřejnoprávní televize mimořádnou tiskovou konferenci ANO, kde poslanci v tričkách prosili, aby je opozice nechala makat. Jeden blb tam tvrdil, že elektronickou evidenci tržeb mají všechny vyspělé státy. Zaznělo, že si nenecháme malou skupinkou poslanců…..

 737. >> oslavenkyně Dana
  On mě ten Janeček připadá poněkud alternativně inteligentní. Četl jsem s ním interview stran onoho hlášení všech daněných faktur. Na otázku, jak se bude postupovat, když se elektronická cesta nějak zakousne, odpověděl v podstatě tak, že se to nemůže stát. Že mají všechno zdvojené. Ale od kterého bodu to mají zdvojené? Ostatně zkušenosti s datovými přenosy provozovanými státem má řada lidí, vzpomeňme na registr motorových vozidel.
  Ovšem argument, že přeci nikdo nemusí čekat na poslední chvíli, podávat přiznání k DPH může přece kdykoliv od 1. do 25. měsíce – tak to je argument hodný generálního ředitel daňové správy. Tedy generálního ředitel daňové správy České republiky.

 738. Dano, všechno nej.

  Odjíždím mrznout a nakrmit kocoura, který si mne adoptoval. A tak to ma byť.

 739. A ještě prosba k Daně stran problému daně:
  Jest mi platit daň z převodu nemovistosti. Na webu Finanční správy jsem si na stránce pro rok 2015 našel Přiznání k dani z převodu nemovitostí od 1.1.2004, soubor otevřu a hle: v záhlaví stojí „…ve znění účinném do 31. 12. 2013“. Tak nevím. Opravdu nevím.

 740. poslouchám Radio Plus – podle mne nejlepší český zpravodajský zdroj v ČR

 741. dvd – daň z převodu nemovitostí byla k 31.12.2013 zrušena – nejásej – a nahrazena daní z nabytí nemovitých věcí. Formuláře jsou až úplně poslední – základní formulář má číslo tiskopisu 25 5546.

 742. Inu, likvidace malého podnikání pomocí administrativní zátěže je vcelku logický plán ministra Financí, kterýžto se snaží o monopolizaci ekonomiky. Paralýza efektivního daňového výbéru je ale zajímavý prvek.

 743. (898) Mlaďas, fešák a zde by byl z tábora P&L EUrohujerů. 😛
  (905) Tak to neposlouchej večer, to tam občas exhibuje Pehe, Palata a jim podobní. 😛
  (906) Když už radíš ve svůj den sváteční, vyplňuje se to také když jsem ke svému dřívějšímu kusu baráku zdědil další kus?

 744. AK,
  komentovala jsem vzhled :), co jim tam provádí je jejich věc. Ovšem PL zas až tak není, neb jak jest vidno, tak velká země (přepočti počet obyvatel na km2) vezme jen 10-15 tisíc migrantů, a zjevně přepečlivě vybíraných. To má k politice Mutti Merkel zatraceně daleko.

 745. Vyplňuje, ale něco jiného. 🙂 Pokud jsi v r. 2015 nabyl nějakou nemovitost (pozemek, stavbu, samostatný byt či nebytovou jednotku), které jsi neměl uvedeny v přiznání k dani z nemovitostí v minulém období, musíš podat v termínu od 1.1. do 31.1.2016 přiznání k dani z nemovitostí. Jedna dobrá rada nad rámec: Vyprav se hned první týden v lednu na příslušný finančák, vezmi s sebou doklady o nemovitosti cos nabyl a požádej příslušnou pracovnici či pracovníka, aby ti pomohl přiznání vyplnit. Sám to, pokud nemáš schovanou kopii posledního přiznání k dani z nemovitostí, nevyplníš. Ale fakt tam musíš první týden, pak už budou fronty. 🙂

 746. 911

  Že by ty hnusné zlodějské byrokratické krysy z berňáku byly ochotné pomoct ovčanovi ?
  To snad nééé ! 😀

 747. Jinak obdobná paní, když jsem tam byl dávat dohromady nedoplatky, byla taky velmi milá. Jenom jsem jí strašně lezl na nervy, protože jsem jí měl tendenci čumět do monitoru. Prostě profesionální deformace.

 748. Honzo,
  mám také veskrze kladné zkušenosti s úřednictvem, se kterým jsem se dostal do styku.
  Ale tady se na ně často nadává, tak jsem si tu poznámku nemohl odpustit 😀

 749. Já tedy nevím …. ale řekla bych, že sebeplodnější imigrant 40leté prvorodičce bude bačkoru platnej!
  A jestli si baba myslí, že bude 25 let zobat antikoncepci, k večeři dlabat Babišovské párečky a v neděli píct Vodňanské kuře, tak se potomstva nedočká i kdyby sem napochodoval celej ISIL!
  😀 😀

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Odbornik-na-umele-oplodneni-Spolehat-na-imigranty-a-privest-sem-miliony-dalsich-nositelu-DNA-neni-reseni-Musime-412413

 750. Rputi,
  kdybych chtěl bejt jedovatej, doplnil bych bonus, že díky nadstandardnímu „vybavení“ arabských bojovníků bude potom milostivá svými parametry připomínat Vinohradskej tunel. Ale protože jsem slušnej, tak to nenapíšu

 751. ptakopoysu, nech toho!
  Na takový věci, co mě napadaj, nesmí slušná dáma ani pomyslet! 😀 😀

 752. Matzurko, absolvoval jsem včera a dnes asi poloviční trasu než běźenci z fotek, je mi záhadou, jak dokážou vypadat tak svěže a úpraveně po letu z Bejrůtu do Kanady Kanadský premiér asi sebereprezentaci rozumí.
  A taky jsem s kolegou vyměnil místa v letadle s mladým muslimským párem s dítětem, měli letenky na opačné konce letadla a chěli sedět spolu… Nevím, kde se to ve mne někdy bere 😉
  BTW, té paní koukali jenom oči. Neměla ten černý přehoz, ale byla omotána barevnými kusy oblečení. A když se potřebovala upravit, odmotala se a zase zamotala. Asi nebyla úplně konzervativní.
  Nicméně někteří spolucestující se na ně nedívali úplně přátelsky.

 753. NoName,

  jistěže rozumí 🙂 ten by si barevné číro na hlavu nenechal nalepit…

  Rputi,
  jenže ono to není jen o babách na pilulkách. Chlapi je nedlabou a stejně mají spermie celkem pochabé, a řada z nich považuje dítě za přítěž v jejich mládeneckém rozletu. Reklamy „Nevaž se, odvaž se !“ tomu dost přispívají; že je pak reklama na Niveu se šťastným taťuldou, mazajícím svému rozdováděnému potomstvu krém na nosíky, to už nenapraví.
  A taky, když jsou lidé přiměřeného věku cpáni do VŠ vzdělávání, tak ani na rodinu logicky nemají pomyšlení, že.

 754. Matzurko,
  nepochybně! Dlouhodobě špatná fyzická kondice a špatná výživa se někde projevit musí!
  O špatné výchově k přesvědčení, že každý mi musí vyhovět a život je nepřetržitej mejdan jaksi k dospělosti a tudíž ochotě přejímnat odpovědnost, moc nepřispívají…

 755. Dobrý podvečer… Dano – asi hlavně hodně to zdraví a trocha pohody…
  Jinak, měl jsem dnes dosti hektický den, takže jsem nakukoval jen občas a Pó-Taimó (jak jest ta slavná korejská prostitutka…)
  No a jinak, jak tak postupně dočítám…
  2 ptakopysk – ad 920 – že by arabský bojovník „rabótal golovój?“ Nicht Moeglich!
  2 Matzurka ad 925 – no, já se přiznám, že mám pro ně mnohé pochopení… Akorát, že teď… Tehdá jsem byl mladej, blbej a naivní… Dobře mi tak… Dnes už vím, že to, co člověk včas utře do prostěradla, mu nebude ztrpčovat život v pozdějších letech…
  A taková to byla kdysi roztomilá holčička…

 756. Dobrý večer a Danám vše nejlepší?

  Dano – neokopávala jste latifundie příliš intensivně? Někde asy vytryskl pramen.
  BRENT 37.94 USD/barel

 757. OT – Karle, měl jsi někdy z řeznictví na arbesáku jehněčí klobásu?

 758. 933 a jak už to děláš dlouho? To je nějaké jehněčí mausoleum?

 759. Jednou jsem takhle viděl v Brně kus od nádraží nějaký vysušený mnichy. Taky tam už jsou prý dlouho. Už nevím jak jim říkali. Znělo to jako značka mléka do kafe.

 760. No, já potřebuju zítra rychlej oběd na chalupu. Pro sebe, kluka a bráchu. Jedeme se věnovat vánočnám přípravám a na delší vaření nebude čas. Brácha miluje vinnou klobásu a když jsem ji kupovala, tak jsem si všimla, že mají ještě jehněčí. Jala mně zvědavost a koupila jsem kousek.

  TAk já zítra nahlásím, jaká byla. 🙂

 761. Co pozdě, furt lepší, než ze super hyper. 🙂 Koupím ji tam příště a budeme porovnávat.

 762. Já právě doklohnila zelňačku na zítra – dnes. Čeká mě dopoledne olomoucký a v podvečer místní vánoční trh s popíjením punčů, svařáků a pod., klábosením se známými, z nichž s některými se setkáváme jednou v roce – na vánočních trzích. Po úmorném pečícím dnu jsem zredukovala plánovaný počet druhů cukroví na polovinu. A to je asi tak vše. I když – když chlapa bolí zub a nepomáhá ani valašský penicilín, stojí to za to!

 763. Dobré ránko!

  Muhehehe!

  Koukám, že ta debata o nekouření v hospodách už by měla skončit¨!
  Došlo to už totiž tak daleko, mže pan Gazdík se nechal slyšet. že „To von zná hostinskýho, co se na ten zákaz vyloženě těší!“
  Tak si říkám, jak asi vypadá hostinský, co na to, aby se nekouřilo v jeho vlastní hospodě, potřebuje parlament?! 😀 😀

 764. 941 – . . .si nevidela Hospodu na mytince?
  Uz zase nejsem, prisly mi odebirat krev.
  Daruj krev, bude prejt

 765. A hele, na Šimona lezou upíři!
  To chce česnek, taková topinka s česnekem a vajíčka na špeku k tomu… 🙂

 766. Rputi!
  Nedelej mi chute na neco, co uz asi v zivote nebudu jíst!
  Obstrukce zlucovych cest – čiňani jsou proti mne blede mrtvoly, ATB horemdolem, protoze krome šutrů jde i o zanet, ale histologie bude az pristi tyden. Pak se sem mozna vratim na resekci toho pytliku (teda – zlucniku).
  30 hodin bez pití byl take horor. . .
  Kapr bude na vode a s chlebem.
  Avruk!

 767. Ale klid, Šimone – to mám už za sebou a jak se vyjádřil prosektor – hotovej kamenolom! 🙂
  Takže vím, co to obnáší a velice držím palce!
  Neboj, ještě si dáš!

 768. 911

  Rputi , to je jednoduchý !
  Dnes , udělat z hospody nekuřáckou sám, tam mu kuřáci utečou ke konkurenci, kde můžou kouřit !
  Když bude všeobecnej zákaz kouření, nebudou mít kam utéct ! A zůstanou !
  Téda , Rputi, dochtoři Tě nechtěli operovat, tak Tě operovali na pitevně ?
  No tééééda ! 😉 😀

 769. af 947 – jedno z pravidel podnikání a musí ho vysvětlit levičák, ó tempora, ó mores!

 770. Šimone,

  upřímnou soustrast, a ať už to máš co nejdřív za sebou !

 771. Halle,
  já byla kudlaná laparaskopicky v dobách, když to teprve začínalo. A Pandr, co mě kudlal, byl veliký propagátor nové metody a zrovna měl jet do Rio de Janeira na nějakou konferenci. A já byla prý úplně čítankový příklad, tak si dělal fotky. Jak jsem se pak dozvěděla od anesteziologa, ta operace se protáhla asi o hodinu, neb Pandr se toho focení nemoh nabažit.
  On byl kouzelnej fanda, tak jsem mu to odpustila. 😀 😀

 772. Ta k jsem si myslel, že rakouský filtr na elektřinu z atomových elektráren nemůže mít konkurenci. Má!
  Pražské rozvodné závody PRE oznamuji nový produktPREEKOPROUD – 100% dodávka zelené elektřiny. Je to elektřina, která je „vyrobena z obnovitelných zdrojů a většina této elektřiny pochází z bioplynových stanic a vodních elektráren.“
  Ale nevšiml jsem si, že by PRE položil po Praze pro tuto elektřinu samostatný rozvod!

 773. a hned další vyčuranost:
  „Prodejce energií Lama Energy nalezl způsob, jak vyzrát na svoji konkurenci v dražbách energií: Do veřejných soutěží za sebe posílá sesterskou chráněnou dílnu. Místo toho, aby města a úřady v době, kdy ceny energií padají, ušetřily, tak musí často platit výrazně víc. Chráněné dílny mohou totiž podle zákona dát až o 15 procent dražší nabídku, a přesto soutěž vyhrají – byť nakonec prakticky nic nedělají a pouze s výrazným ziskem přeprodávají nakoupené zboží. Zákonodárci toto zvýhodnění handicapovaných proto kvůli zneužívání chtějí zrušit.“

 774. Śimone, klídek… už je to pár let, co jsem měl obdobu. Jsem se tehdá svíjel…
  No a operace a laparoskopie perfekt(kdybych byl ženská, tak i bikiny můžu nosit) a jsem se chtěl dozvědět nějakou dietu (jsem byl bloud).
  Dostal jsem leták… mno.
  A od přečtení (resp. od nedodržení přečteného):-) můžu všechno, na co mám chuť – bez jakéhokoli omezování. A to jsem teda tu operaci přežil o cca 10 let.
  Jo, a dokonce jsem se stihl i oženit – tak nevím, zda ta laparoskopie nešla až k centru rozhodování, ale… když nic jiného, je to sranda.

  Tak ať Ti to dobře dopadne. A hezké Vánoce…

 775. 952 quivis dobré ráno.
  Lama? To je toho Lamicha ze severní moravy?
  Takovej diivnej šíbr, jestli je to on. Já ho mám zafixovaného jako klučíka po převratu zbohatlého na dovozu kompjůtrů, pak Baňýk Pyčo atd.
  Ale to bude asi někdo jiný. Energetické firmy jsou byznis pro přátele politiků. Taková avantgarda sociální demokracie mi to připadá.
  ( Halle, připadá. Jen připadá. Netvrdím to)

 776. 954
  Avantgarda soc dem. Proto angažovali Topolánka, jako známého podporovatele socdem 😀

 777. 954 Lama Energy angažovala Topolánka???
  Možná i Dalaj Lamu. Odtud to jméno. Spolu tam pracují v chráněné dílně …

 778. Jakýsi více pigmentovaný chasník a Michalle Obama rapujou, poskakují a pitvoří se
  https://www.youtube.com/embed/_1yAOK0nSb0
  s cílem přesvědčit evidentně normálního kluka a zrzku ke studiu na universitě.
  Doufám, že je to neodradilo a že se poradí s rodiči a přáteli a na tu universitu půjdou.
  Pokud tedy ještě nějaké university, co nejsou hnízda drogových dealerů, militatních socialistů a budoucích vládních hulibrků v USA zůstaly…
  Ach co mé oči ještě v čase adventním neuvidí 🙂

 779. 953 – Fauste děkuji……
  Ted pry rozhodne pondělní laboratoř .
  Taky je možné, ze se zavedený drén uvolnil a tak mi tam budou šťourat podruhé …..
  To je zase další tyden ve špitále. Doktoři mají na vse dost času , ale pro mne je to nekonečná nuda navzdory přítomné čtečce.
  Plus ta nejistá histolka….
  Snad ten Ježíšek nebude muset sem za mnou.
  Jo, a taky hezké Vánoce přeji .

 780. šimone,
  ale prdlajz histolka! Na tu se vykašli, to oni jen pro sichr!¨
  Když tak čtu Fausta – co oženit, ale já zvládla tři měsíce po operaci otěhotnět!
  Ale to ti snad nehrozí!
  :)))))))))))))))))))))

 781. Gazdík je že Suché lozi, a to je i na místní poměry divné místo 😉

 782. Copak Suchá Loz nebo Leponěík! To jste ještě nebyli v Žítkové nebo v Nedašově Lhotě. O samotách nemluvě.

  Gazdík je učitel. Šest let učil v Bánově, pak už jen politikařil. Vělký svět poznal jako voják Hradní stráže.

 783. zdravím a dočítám ze Záhořova lože!
  Jsouc ve značném zpoždění s tím dočítáním, dodatečně se připojuji k Večeru poesie z veršů F.Vilona , a doplňuji o Balalu mravoučnou (jak přísluší mému věku) – 😕
  !Ač falešně znáš v kostky hráti či odpustky -li prodaváš,
  znej lhát a křivě přísahati,v šejdířů oleji se smaž,
  padělej minci špatně važ či lupičem buď sakramentským-
  kam děje se, co vyděláš?
  Všechno jen do putyk a k ženským !
  Frašky a kouzla zdáš se znáti,v kuželky hrej a mariáš,
  hrej na cimbál,uč rýmovati,na flétnu pískej,dardu maž;
  snad vandrovati s kumštěm znáš,ať laickým či náboženským-
  tak se jen přinej,kam to dáš?
  Všechno jen do putyk a k ženským!
  Těm svinstvům chceš se vyhýbati? Tak půdu vzdělávat se snaž
  a koně uč se zapřahati,ač studovat -li nehodláš.
  Však ti to stačí, uhlídáš.Ale kam dáváš groše-ven s tím!-,
  co v konopí se naděláš?
  Všechno jen do putyk a k ženským !
  Co parády a botek máš,co šatů s švihem cizozemským,
  jdi promazat,ať nastrkáš
  všechno jen do putyk a k ženským ! “
  Tolik „mravouka“ ve předvánoční chvilce poesie 😕

  Šimone, velice Vás lituji a přeji co nejšetrnější zásahy se strany oněch “ vrahů s bílými plášti“ (doufám, že toto označení Schumi nebude posuzovat jako diskriminaci skupiny obyvatelstva české kotliny), neboť dodnes moje diagnóza, do níž mne příslušníci oné skupiny uvedli svými zásahy, je s otazníkem, a terapeutické zásady jsou prováděny ad hoc IMHO zmatečně 🙁
  Zatím se mějte !Jdu se zase vyžívat v mučivé disharmonii sama se sebou a světem 🙁

 784. Zdravím a držím palce Šimonovi. Mě po obdobném případu odtáhli rovnou na jip a byla jsem ušetřena vánočního úklidu… 😉 A když jsem zjistila. že tam mají wifinu, docela to ušlo, jen kdyby furt neotravovali s kapačkami, sony, cétéčky apod. K vánocům doporučuji zakoupit parní hrnec, s ním je následná dieta celkem snesitelná.

 785. Já bych radši doporučoval zakoupit destilační přístroj za účelem výroby univerzálního všeléku.

 786. Kdo dělá vánoční úklid na sv. Václava, ten už má uklizeno 🙂

  Šimone, přidávám se k k zastupu držících Vám palce a přející rychlé uzdravení a co nejrychlejší návrat do normálního života !!!

 787. Foundry, pokud vycházíme z teorému, že nemoci pocházejí ze zanedbaného pití, tak plný souhlas.

 788. Děti k uklízející mamince:“Maminko, tatínek není na kanapi.““Šmarjá, že já jsem ho vyhodila se smetím!!

 789. Všem děkuji za podporu….
  Kapacek bylo 10, odběrů krve taktéž (ukázat paže ombucmutr, dá celou nemocnici k soudu za týrání), cétéčko bude až ve středu ( ale rano ještě byla šance , ze na nej pojedu z domova).
  Ale jsem asi nevdecnej pacoš: zatím jsem sam na dvoulužáku, s wifinou a TV. Jídlo mdlé, ale kvality slušné závodky.
  Takze asi tady zůstanu – kdoví , kde bych ležel potom, žejo .
  Příjemný advent všem .

 790. Právě jsem přišel na to, jaký nám chybí významný článek, který by nás spojoval s ostatními zeměmi EU.
  Trajekt.

 791. 973 Šimone, držím palce, jsi v dobrém servoisu.

 792. Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande!
  Tedy Šimone, pořídit si žlučník, aby ses vyhnul vánočnímu úklidu… To chce odvahu. Asi mám nějak mírnější manželku, nebo co.
  Mmch kdyby tě odvezli do Benešova, tak by se s tebou takhle nesrali.Už odpoledne bys seděl na chodbě a čekal bys na rodinného příslušníka, který by tě odvezl domů. A že jsou v Benešově svinsky studené chodby s průvanem. 🙂 🙂 🙂

 793. Dobré odpoledne… 2 Šimon klein – pozvolna dočítám, co sis na sebe vymyslel… No, Ty máš ale blbý nápady… Hele, žádný vejmluvy a koukej se uzdravit… Jen musíš mít tu správnou motivaci… Víš, kolik lidí zdravě nasereš, až se v jejich péči navzdory uzdravíš? No a to za to stojí, ne? No a navíc, připravujeme další kurs U3V a ten si přece nenecháš ujít… No a jinak, na žlučník a podobné outvary je dobrej fernet… Ale to Ty určitě víš… Tak se drž…

 794. (962) Slyšel jsem toho pablba VeMeNo, jak říkal „na Mali“.
  (967) Mohlo by to být i víceúčelové …

 795. >> Simon Klein
  Uzdravuj se, ať si na Vánoce můžeš kvalifikovaně podráždit žlučník. Jinak zlom vaz a neptej se komu.

 796. >> AeroKarel
  To je nějaký rest reálně socialistické češtiny. Vzpomínám na větu „oni to včas nevydodali na prodejnu“ a pod. Stejně si pamatuji, jak novodobí Trávničkové z nábřeží (tehdy ještě) Kyjevské brigády zavedli slovo „reagence“ ve smyslu odezva. Protože reakce může být jen zrádná nebo zaprodaná, tak nelze očekávat, že by s. novinář mohl komentovast reakci s. politika, takže místo toho komentoval jeho reagenci. Reagence jsou dnes opět v chemii, ale novinářstvo jakož i nejrůznější intelektuálstvo tu češtinu przní nadále – byť jinak.

 797. Jeste jednou vsem diky. . .
  No nemyslete si – ledva si krapet poplakala doma (coz mi prozradily dcery), juž zenusce otrnulo a kazdou navstevu mi vypocitava, co vsechno jeste musi udelat za mne a co uz diky mejm napadum do vanoc nezvladne (zatimco ty se flákáš v nemocnici).
  Pokusil jsem se ji obmekcit faktem, ze me furt nekdo budi, vcetne vrtulniků, kteri pristavaji na heliportu na vedlejsi budove (cca 90m), ale moc ji zastavit nešlo.
  Jeste ze ma doma Sejlinku.

 798. (980) dvd, ono se to nějak rozmáhá. Já přitom neznám žádné pravidlo, které by určovalo kdy je „na“ a kdy „do“. Zato přesně slyším nebo vidím, když to někdo použije jinak. Taky jsem často slyšel nebo četl „na Antarktidu“, tam pro mne je přirozené „do“.

 799. šimone,
  tak choti vysvětli, že kdyby tě měla se žlučníkovou kolikou doma, nestihla by už vůbec nic.!
  Třeba ji to uklidní?! :)))))))))))))

 800. Mno a já si dnes udělal výlet do jednoho obchodu se starožitným nábytkem . Patří jednomu Belgičanovi, co si v Belgii nabrnkl jednu Moravačku na návštěvě u známých .
  Pořeboval jsem jeden stůl pro šest, a našel jsem ten obchod na netu, ke ke svému překvapení jsem zjistil, že ho mám (skoro) za humny.
  Pokud to někoho zajímá… http://royal-antique.cz

 801. Rputi- ona to tak nemysli, to je jenom takovve nase postuchovani.
  Dneska jsme si zrovna planovali, kam se vsude pujdeme projit vanocni Prahou, az me ti promovaní řezníci pustej. . .
  Jsemť ve střehu, porad si pripominam zname heslo, ze kazdej spravnej doktor ( i zubar) ma vlastni hrbitov. . .

 802. 985

  Zubaři ty místa na svém hřbitově pronajímají doktorům jiných specializací 🙂

 803. 982 Aero
  komusi jsem se včera u polívky svěřil, že už nemluvím dobře ani jedním jazykem.
  Přesto:
  Poslal bych někoho (ať se klíďo přestěhuje) NA Antarktidu nicméně (ať jde) DO Brusele a podobně.
  Nejsou tam nějaké nuance podobného typu?
  Mě je ten jazyk v zásadě volný. Beru to jako
  – TOOL (předat zprávu a přijmout a dekodovat zprávu).
  – hračku

  (samozřejmě být V Lopeníku City anebo NA Lopeníku vrchu či rozhledně – to mě NoName bystře na švestkách odchytil)

  Šimon klein
  Heliportem na vedlejší budově moc nemocnic nedisponuje. Bulovka možná, když jste jako teď na „dovče“ (sorry, ale já musel nosit kýbl s vodou k žebříku na kterém se pohybovala u oken ŽD) v jiné budově, možná Na Homolce a koukáte na Motol či obráceně, nebo ve Střešovicích … Nicz toho není životu ohrožující. Taky jste mohl zůstat v Kladně při zpáteční cestě ze sběru chorošů na adventní smaženici.
  Tak si to užijte a sestřičky plácejte po zadku až po vpichu (jehly). Kdyby Vám dali chrápajícího souseda a byl jste ve VZP, na chirurgii v bufetu se daj koupit ušní špunty.

 804. Skimici,
  chorose nerad, Klaadno jeste mene.
  Uz jssem zminoval, ze jaxi rodinně me pritahuje UVN.
  Navic se zde odpoledne da docela dobre zaparkovat.

 805. Eeh Šimone, psal jsem tu poslední hypotézu o Střešovicích a VZP se mi tam vloudilo místo UVN. Jedině tam vím, že když se projde od Emergency k chirurgii tak napravo je bufáč, co tam ty ucpávky maj. Interna budova je asi někde napravo od vchodu do Emergency. A s tím parkováním tedy nevím. Před branou je to vždy zasekaný a vevnitř se zaparkuje ale ty automaty jsou drahý. Ačkoliv -pár dní to jeden ustojí, z prosektury je zase určitě nějaká sleva.
  VZP už vidím asi všude. Přecházejí od pondělka na svůj portál a to se jistě neodehraje bez veselých příhod při prosincovém vyúčtování, o registraci pacoušů ani nemluvím.

 806. Šimone, buď zdráv (co nejdříve). Já jen tak prolétal kolem a překvapen jsem zabrzdil. Co tě to potkalo?

  Takže naše hospoda se odkládá na nevím kdy? Aspoň si na tebe vzpomenu na pravidelné Radimově přednášce v úterý 15. 12. Tak se prosím opatruj a hlavně tam přežij tu péči ve zdraví…

  Loučím se s tebou (doufám že ne na dlouho) bojovým pokřikem kmene Selektridů. !xiF !avruK

 807. Šimone K
  akorát jsem chtěl říci, že TAM jste na poměry dobře. Tak je moc nepruďte, ať se jim podaří co se podařit má a ať jste brzo doma.

 808. O.T. NASA utajuje existenci UFO, americká armáda disponuje vesmírnou bitevní lodí, tvrdí hacker
  http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/hacker-zjistil-ze-nasa-utajuje-existenci-ufo-a-americka-arma/r~8d0aaf209f2b11e5b6cc002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=A&utm_term=position-2

  Hezky se to čte, pod oknem je jarmark a hrnek svařáku prodávaj za Kč 40 (s hrnkem- Dolití do hrnku za třicet). Akorát jsem si říkal:
  Gary McKinnon, ufolog, hrozí mu 70 let vězení, Theresa May intervenovala proti extradici, psychiatr musel zaskočit, že by se určitě zasebevraždil, kdyby byl vydán…

  Já piju ten svařák a říkám si – proč si nepořídí i když starý pes (1965) nějakou holku aby přišel na jiný myšlenky? Pak jsem si jeho fotku vygůglil a trchu pochopil. Nicméně, jsou i ženský podobné vizáže. Fakt je lepší 70 let vězení?

 809. Dobrý večer,

  Šimone, Šimone, co to tropíš? Takhle budu na šakalí přednášce jen já s Bohoušem 🙁

  tak ať to vezme nějakej příznivej obrat.

  K předložce V a NA bych jen podotkla, že ačkoliv úředně se s mou rodnou vsí pojí předložka V – například Základní škola v H., roduvěrný znalec místních poměrů by nic takového z huby nevypustil, neb všichni bydlí na H. a ne v H. a jezdí na H. a nikoliv do H.

  Kdokoliv řekne v H. nebo do H., jest cizák, který tu ves zná akorát na mapě.

 810. Bbohousi,
  vidim to tak na pulku ledna a nekam na dobre osetrovanou plzeň – predpokladam, ze nani dostanu recept. . .

  Skimici – to venkovni parkoviste je docela rychloobratkove: 2-3x objedete a vzdycky se chytite. A odpo a navecer i hned u brany. Mockrat vyzkouseno.

 811. 996 – je to asi tak maydo,
  zena sama nepujde a dcera uz je unavena z outěžku.
  Ale byvaji tam i dvd a Zpatecnik. . .

 812. Šimone, souhlas s [997]. Já tu Plzeň chtěl zmínit již předtím, ale nechtěl jsem tě v tvé trudné situaci příliš provokovat. Ale tvá odpověď mě potěšila a již se těším na naše léčebné pobyty v hospodě…

  Představa, že platíš v hospodě pomocí receptu je přímo povznášející… 😀

  Rozhodně si nech vystavit recept! Už vidím ty vypoulené oči číšníka, až dojde na placení… 😉

 813. Recept na pivo ?
  Klidně Vám jich napíšu kolik chcete. Jen na nich bude stát „hradí nemocný“

 814. No, ono s těma předložkama je to poněkud nejednoznačné… Třeba taková prdel… Tak za prvé své blízké posíláme do prdele, na druhou stranu konstatujeme, že dostali na prdel… No a v závěru podotkneme, že je to všechno v prdeli… Což nám ovšem může býti u prdele… A to nezmiňuji jednu hospodu, kde se říkalo „za prdelí“… Nehledě na to, že jeden takhle spadnul do vody a měl ji až po prdel…
  Jo, čeština je jazyk bohatý…

 815. 1000 Halle
  hradí nemocný …
  Co to je vlastně za sloveso… jakože platí? Odkud se to vzalo? To je po čertech divné slovo.
  Hradit …
  Ohradit vím. Přehradit taky vím. Hrad. Dokonce znám i Hřad.
  Stejně divný. Proč se nepíše „platí nemocný“ ?

  Hradí nemocný, pije zdravý. Něco jako Lourdes?

 816. 1001 PeS
  Polák by dodal: Nie znasz mnie? To nie pierdol!
  🙂

 817. PeSi,
  a zapomněl jsi na obrat „dělat si z někoho prdel“, resp. mít „z prdele kliku“ 🙂

 818. Skimici

  úhrada taky neznáš ?
  Ber to jednoduše, Za lehké dífky platíš, léky hradíš 🙂
  V tomto případě nemocný nastupuje místo pojišťovny která hradí léky, ošetření atd,
  Neplatí !
  Už ten termín „léky hrazené z pojištění“ „léky nehrazené z pojištění.

 819. Halle
  hele, co ten novej portál? Už máš nějaké zprávy? Budou tam fungovat certifikáty co fungovaly na starém? Zkouší to někdo na lidech? Chápu, že Ty účtuješ až po třech měsících, protože jseš línej, ale je tu i roční vyúčtování a tedy daně.
  Ha?

 820. Děkujeme vám za pochopení a věříme, že přechod na novou komunikační platformu vám nezpůsobí vážné komplikace.

  VZP ČR

  No – můj klient říká – věřím, ačkoliv jsem HO nikdy neviděl.
  Ale prachy jsou prachy …

 821. skimici 988,
  ad „NA Antarktidu“ – to bude tím, že se v Antarktidě nebydlí! Nelze „vlézt DOvnitř“!
  Stejně tak jedu NA Everest, NA Saharu ….. ale do Kátmandů, do Kinshasy.
  NA+konkrétní místo – se použije v případě „útoku na celek“ – NA Berlín, NA Moskvu….atp.

 822. Ten skoropolák Vygaudas Ušákas chce být tragéd jako jinej skoropolák Tusk, je ale jenom směšným žertéřem s EU rolničkami.

  Jen pohleďte
  Vygaudas Ušackas:
  „Debts must be repaid, but sometimes, as is done between good friends, they should be written off, and we have agreed to write off 20% [of Ukraine’s debts]. And I think it would be a goodwill gesture on Russia’s part to follow [in] the same way that the EU and the U.S. have taken,“ he said.

  http://www.ukrainianjournal.com/index.php?w=article&id=21884

  Kašpar 🙂 🙂 🙂

  je úžasné žít ve věku planžetových holících strojků ve srovnání s věkem břitev (neuřízne si klepající se rukou po ránu frňák) a je i evidentní pokrok medicínský (Moderní antiemetika mu umožní myšlenku doříci aniž by se z té hrůzy pozvracel rovnou na mikrofon redaktora)

 823. No jo, Rputi, ale bydlí se NA Hradčanech (kupříkladu), i když asi těžko na střeše. Zrovna tak NA zámku, NA hradě, NA Ukrajině, ale třeba V Litvě…

 824. Skimici, ohledně Ukrajiny a jejích dluhů je to ta samá situace jako s Řeckem – EU se klepe hrůzou, aby UA formálně nespadla do defaultu, kdoví, kolik jejich dluhopisů a kde obíhá. A Rusko má pochopitelně už za pár dní možnost ji tam skopnout.

 825. Foundry
  Jasně. A zase, jako v případě Řecka Ti budu tvrdit, že ekonomický pohled je jedna věc ale geopoliticky je Ukrainexit stejně neproveditelný jako Grexir. A Ti Řeci to stejně jako Ati Ukrajinci vědí a mají z toho Arsch…

 826. Foundry 1011,
  Dřívávejc se používalo „na Litvě“, proč se změnilo netuším.
  NA zámku, NA hradě – protože NAhoře.

 827. Foundry,
  to je stejné jako s „chata – chalupa“.
  Když se začaly stavět chaty – říkalo se „jedu do chaty“. Pak se rozmohly chalupy a „jedu na chalupu“ a ty chaty se s tím svezly, přestože veřejně poukazováno, že je to gramaticky blbě. A dneska ti už nikdo neřekne „jedu do chaty“….. a takových změn je!

 828. 1001 PeSi
  ještě’s mi připomněl klasika Mozarta – přítele českého živlu a jeho nezapomenutelný šestihlasý kánon B-Mol
  „Leck mich im Arsch“
  https://www.youtube.com/watch?v=C78HBp-Youk
  Kdybyste chtěli nacvičit, máš v odkazu song, noty i slova.
  Je to takový hezký sváteční kousek.

 829. Leck mich am Arsch je správně – mé oblíbené úsloví, když dochází trpělivost 🙂

 830. Foundry, bez pr.ele, já bych intuitivně řekl „Mein Auto ist am Arsch.“
  Dokonce i souhlas s 1018, ale v tom Mozartovi v kontextu a s tou radostí nad krásnou musikou bych připustil i jemné nuance 🙂

 831. Mozart – Difficile lectu
  je taky pěkná Mozartova bilingvní hříčka
  https://www.youtube.com/watch?v=sTRlabuB64s
  Latinsky když zpíváš “lectu mihi mars” , zní to vznešeně…
  Avšak Mozart baryton napsal pro kámoše Johanna Nepomuka Peyera a tedy nemohl nevědět, že Peyer se silným bavorským přízvukem to vysloví jako „leck du mich im Arsch“

  Refrén „jonicu jonicu“ splývá v „cujoni“ (testicles)

 832. skimici,
  no bezva, takže říci o někom,k že je kujón, je vlastně o přeshubu, co:) ? A to jsem si myslela, že je to něco jako šibal.

 833. Skimici,

  daně a podobné záležitosti platíš až tehdy, když ty peníze dostaneš na účet , a jen z příjmů, které dostaneš do 31,12,
  Já zítra slavnostně začnu házet do kompu pacienty za září a říjen

 834. ad 1022 – o jakých daní je řeč? Zřejmě není o DPH.

 835. Šimone – nějak nestihám číst zpětně, nicméně přeji, aby vše dopadlo dobře či aspoň výborně.

 836. (1008) Co „na Aljašku“, „na Sicílii“? A do Ruska, do Evropy …
  (1012) Foundry, ona je hlavně ta otázka, co (politicky) po defaultu.
  (1015) To jsem tedy nikdy nezaznamenal.

 837. 1023

  Jistěže není řeč o DPH. Zdravotnická zařízení mého typu nejsou plátci DPH. A zdravotnické výkony se účtují bez DPH.

 838. OT: Tedy, doufal jsem, že u toho usnu, což se mi nevyplnilo… http://bohumildolezal.cz/texty/rs3399.html Aspoň jsem si však mohl vychutnat balistickou křivku (pěkná metafora z článku!) Doležalovy úvahy: Lze na něm myslím pozorovat podstatný názorový posun oproti minulým rokům, většina textu celkem dává smysl, až teprve s posledním odstavcem přichází naprostý logický zlom a pan Doležal adoruje zhruba totéž řešení, pro jaké horlíval dříve. (Tehdy jsem jej, ovšem ošklivě a nespravedlivě, shrnoval slovy, že český národ by měl odškodnit Němce za 2. světovou válku a pak se rozpustit v Evropské unii.)

  Nevím a nerozumím tomu. Myslím si, že jeden – a tím spíše dnes – potřebuje zvláštní zaslepenost, aby ustavičně zaměňoval EU s Evropou… Ve skutečnosti by možná stačilo, aby vlády v evropských zemích byly ochotny (a schopny) respektovat zájmy svých voličů. V takovém případě bych se (na rozdíl od eurofilů a euroservilů) jejich vzájemného konfliktu, přesněji řečeno eskalace již existujících a/nebo latentních konfliktů, příliš neobával, ty totiž v zájmu voličů nejsou.

 839. 1024 – Dano dekuji. . .
  Nevim, proc se i o adventu musi tlak a teplota merit jako jindy v tydnu, tj. v 5,30 rano. . . .
  Takze tady sedim a uz hodinu a pul cekam na snidani.
  Prejt asi nebude, odber krve se nekonal. . .

 840. Dobré ránko!

  Šimone, protože to má v popisu práce noční směna, která to v pohodě stihne, zatímco ranní má dost frmol a stíhala by těžko. Nauč se nastavit ruku a spi klidně dál! 🙂

 841. 1028

  A protože osazenstvo v laboratořích potřebuje pracovat co nejdřív, aby stíhalo ty odběry zpracovat.
  Nemohou tam sedět bez práce u kafe.

 842. Vsak neprotestuji, budim se az v polovine vykonu. . .ale furt driv, nez mam stoličku, nato dbám. . .

  A lidicky – jezdete opatrne: od tretí v noci doted tu pristaly uz dve helikoptery.

 843. Ale no, skimici,

  urážíte Šimonovu paní , i jeho samotného.
  Copak by uložili svícen zasr.. od vosku ?
  Natož aby ho špinavej přinesla do nemocnice ……

 844. Teda nevim proc si myslite, ze v nasi rodine je chanukovy svicen. . .

  A v supliku mam banan popsany pranim od dcery s vnuckou.

  Sirek se bojim, vim co s nima provedl Čochtan. . .

 845. 1035 Halle
  jasně že byl čistej“ Ale už od 6tého se v něm zase svítí až do zejtřka a vosk stéká …
  1936 Šimon K
  há nevím jestli máte nebo nemáte. Neděle jsou v nemocnici k uzoufání nudné tak abuste se eventuelně zabavil něčím novým. Ostatně – nikdy není pozdě! 🙂

 846. Tak ještě ani není pozdě v rámci multikulti popřát, aby Alláh dal dobrý rok!
  A teď jak si to vykládat ….???

 847. Šimone,
  někdy člověk posuzuje v tradici „Nomen omen“.
  A uznejte, že Váš nick by Vás mezi tu chanukovou komunitu řadit mohl 🙂

 848. 1038

  Arabští křesťané používají jméno Alláh pro svého křesťanského boha. Ovšem muslimové jim právo používat toto jméno upírají.
  A teď se vyznej 🙂

 849. Skimici
  Tu zoufalou nudu podepisuji, ještě ze jsem si vzal čtečku knih.
  A to uz vím, ze tady budu ještě tyden ……
  A výhled z okna jen na střechu heliportu a na mraky.
  Ale jak se zde víckrát psalo: bída opravdu vypadá jinak.
  Pokusím se meditovat…..snad bude nějaký návod na netu…

 850. 1039

  Já vůbec netuším , jestli se Šimon počítá do vyvoleného národa – a je mi to fuk.
  Ale i kdyby – oni jsou prý i Židé -ateisti

 851. Tak Šimone, trpělivost, která i rány uzdravuje! Ať se daří.

 852. 1039 Matzurko
  no jo 🙂 třeba věčný prudil opolčenec Šimon Makabejský. Makabejský vlastně znamená kladivo.

  Šimon Kladivo … zkratkou Šimon K

  Šimone . v klidu vytáhněte ten svícen 🙂

 853. A teď mi zvědavost nedá a půjdu hledat význam/překlad jména Šimon 🙂