A je to tu zas – Obecní volby

Nastal čas připomenout si volební klasiku Jaroslava Haška :

Obecní volby

 

Moto: Evangelium sv. Lukáše, 12. kapitola:

A když od poledne vítr věje, říkáváte: „Bude horko“, a býváť (tak).

 

 

I

Jsou určité věci, události, příhody a zjevení, které člověka neobyčejně osvěží. Jsou určitou složkou lidské radosti. Bez nich byl by lidský život prachmizerně jednotvárný. Lidstvo potřebuje zápasu, aby v srdci člověka to nevypadalo jako na Sahaře. Rovina, pláň, žádná legrace, písek a velbloudi. Proto lidstvo si vymyslilo obecní volby.

Představme si tedy okresní město, kde jsou tyto politické strany:

 

Strana spasitelů lidu

Strana národního pokrokového obzoru

Lidoví minimalisti

Národní maximalisti

Demokratická strana svobodomyslných

Svobodomyslná strana pokrokových demokratů

Sociální lidoví pokrokáři

Strana realistických, sociálně založených agrárníků

Strana venkovských demokratů

Vencelídesovci

 

Pokud se týče poslední politické strany, byla zplozena v nepříčetném stavu místním občanem Augustinem Vencelídesem a obsahovala ve svém jádru kuželkářskou společnost v hotelu U růže, stolní společnost Bouli.

Pan Augustin Vencelídes patřil původně ke straně spasitelů lidu, kam patřil též pan Chaura, který ničemně však zradil jednotu strany tím, že zčistajasna počal prodávat metr širtynku o třicet haléřů laciněji, než pan Vencelídes.

Obyvatelstvo města pamatuje si velice dobře, že se potom počaly objevovat na záchodech hostinců nápisy: „Chaura je zloděj!“

Pan Vencelídes nedal si ani tu práci, aby trochu alespoň změnil svůj rukopis, pro kterouž neopatrnost byl potrestán soudem pro urážku na cti a vyloučen jako trestaný lotr z obecního zastupitelstva a stal se odštěpencem.

Z odštěpence není již daleko k založení vlastní strany. To je genesis vencelídesovců.

Obecní volby byly v tom městě vypsány na základě rezignace starosty, který byl pohlavárem strany národního pokrokového obzoru. Nešťastný muž provozoval demagogii a zašantročil městu parní pluh, který patřil k městskému hospodářství. Kromě toho byl obviněn z toho, že v době kontumace opatřil náhubek svému psu na útraty města, zapsav náhubek do položky „poštovné“. S ním padli nejen ti členové obecního zastupitelstva, kteří byli členy národního pokrokového obzoru, nýbrž i souručenský blok demokratické strany svobodomyslných, lidových minimalistů, národních maximalistů, jejichž členové vzdali se svých mandátů po hrozném obvinění sociálních lidových pokrokářů, že ten blok, uspořádav výlet k obecnímu rybníku, vychytal všechny cejny a sežral i celou násadu, pořízenou do obecního rybníka na útraty poplatnictva. To bylo také dokumentováno tím, že se vůdce národních maximalistů udávil narychlo zhltnutým násadovým smaženým kapříkem…

Pokračování  ZDE*

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 064 komentářů u “A je to tu zas – Obecní volby

 1. Šumaváku, zdar. Já si říkal, jakpak si poradíš s tímto poněkud delším, ovšem stále aktuálním textem? A vida, vyřešil jsi to docela dobře… 😀

 2. Dobré ránko!

  Tak mě to nějak začíná mást. Jsou to ještě volby a nebo už VyVolení?

 3. Bohoušovi i Šumavákovi díky,
  pdf jsem si dovolila rozeslat několika přátelům pro zlepšení nálady 🙂
  Neinspirovali se náhodou touto povídkou Monty Pythoni, když dělali scénář k Life of Brian ? Jak se tam hádají ti Osvoboditelé palestiny s Frontou za svobodnou Palestinu nebo jak to bylo…. všude je to stejné 🙂

 4. Dobrý den,
  já jsem též text předala pro zlepšení nálady. S překvapením jsem zaregistrovala, že mé přesvědčení volit nicknameovce padlo na úrodnou půdu – alespoň ve 3 případech:-)

 5. Dobré ráno,

  tož, já se přiznám, že jsem nikoho nepřemlouvala. Rodinná dohoda z prezidentských voleb, že se nebudeme bavit o tom, koho volit, se osvědčila. Komukoliv mimo rodinu můžu říct, že když jsme si to neřekli ani mezi nejbližšími, tak to nehodlám říkat nikomu a mám klid od politických debat a zklamaných očekávání.

  Mně je navíc bytostně protivné někoho přesvědčovat nebo ho navádět. Ať se každý rozhodně podle svého přesvědčení.
  I synkovi jsem na narážky koho asi volit, řekla, že to je jeho věc a já že mu do toho mluvit nebudu.

  TYhle volby stejně nejde vyhrát. Buď bude u moci levice včetně komunistů nebo jakýsi odvar současné koalice případně obohacené o nějaké ty „nové naděje“.

  Noa to fakt nevím, co bude lepší, protože jestli zůstanou u moci „pravicoví socialisté typu Ťopáků a umírající mastodont ODS, tak to budeme mít před volbami na výběr jen skalní a ještě více komunistickou levici nebo TOP, která se stane dopravním prostředkem na cestě k moci pro všechny, pro které přece jen ti komunisti nejsou stravitelní nebo podivná směska typu Okamury a Babiše, zatímco ODS bude tlít na smetišti dějin.

  Přednášku “ a co Svobodní“ si nechte. Svobodní, to tak odhaduju,. budou rádi, když dostanou do parlamentu jednoho – dva poslance. Hádám, že i za nejpříznivějších okolností nemají Svobodní reálnou šanci ani v těcho, ani v dalších volbách na takový volební výsledek, aby mohli nějak výrazněji ovlivnit českou politiku.

 6. Dobrý den.
  K Matzurčině 956 v minulé hospodě: ne vždy je emancipační aktivita ku prospěchu. Typicky u profesí účetních, což byla ještě na začátku minulého století doména mužů. Celkem rádi si ji nechali vzít, neboť ženy, ne tak průbojné se věnovaly pečlivým zápisům a jejich ctižádost končila u toho, že sehnaly práci. A tak muži v této profesi jaksi automaticky a bez zásluhy postoupili o stupeň výš a nechali ženám nudnou, neperspektivní práci, zatímco oni rozhodovali. Tím se úplně změnila celá profese a účetní dnes už je až na výjimky jen stroj.
  Prostě se nechaly sežrat, kočky nerozumné.
  Věčná škoda.

 7. 8- to, že svobodní nezmění českou politiku v následujích dejme tomu 8 letech je pravděpodobné, nicméně nedůležité. On každý hlas v parlamentu, nezblblý socíkem a láskou k všeholidu( pořád vzpomínám na Fischerovou, nebyl věrnější pes socanů v parlamentu) dobrý.
  Vzpomínám na postup Zelených v Německu. On totiž je základ dostat se nebo zůstat v parlamentu. Kdo vypadne, zemřel.

 8. 8 — Ovšem jestliže je to tak beznadějné (a souhlasím, že je), tím spíše může každý bez větších obav volit čistě dle toho, co se mu líbí a nelíbí…

 9. Beznadějné, zpátečníku?

  Já nevím, ono to asi chce hledat naději i jinde, než jen v tej politice….

 10. (9) Andy, nemohu tak úplně souhlasit s názorem, že „účetní dnes už je až na výjimky jen stroj.“ Znala jsem účetní -přesněji „účetní metodičku“ , bez jejíhož odsouhlasení ministerstvo financí se neodvažovalo vydat žádný pokyn v oblasti účetnictví, nemluvíc o tom, že hlasem něžným jako šalmaj dokázala i otrlé ekonomické náměstky ředitelů a vedoucí odborů informační soustavy dohnat až k pláči 🙂 Dej jí bůh věčnou slávu !

 11. 13 – každej je hezčí než Kristyna Kočí, v tomhle nemůže SSO prohrát.

 12. Minimum pro přítomnost v parlamentu je 10 poslanců (5%). Přiznám se, baví mě rovnat mladé a aktivní do latě 🙂
  Nestačí „mít pravdu“. Je třeba ji kultivovaně vysvětlovat.

 13. (8) Když Svobodní nemají reálnou šanci ovlivnit, tak přece vol komunisty, ti ji mají. 😛
  (12) Jistě, ale den voleb zase není tak často.

 14. Zpátečníku, něco takového, co píšete v 11 jsem včera říkal svému „okolí“. Kašlete na slinty, volte podle svého přesvědčení. Je to Váš nárok. Jestli vyhraje explicitní levice (a vyhraje) KSČSSD nebo implicitní levice (ODS, TOP 09) je věcí volby voličů těch stran. A nikoho jiného. Vy s jejich volbou nemáte nic společného (tedy budete muset žít s výsledky). A beznadějné to určitě není.

  Všem přeji dobrou volbu. Nicknameovi navíc hodně štěstí 🙂

 15. Andy,
  nojo, právě že k tomu přesunu došlo jaksi automaticky, bez kvót a zásahů z vnějšku. I tomu se dá říkat evoluce, ženy jsou zřejmě lepší na rutinní práci, chlapi zase na vymejšlení (stačí se zamyslet nad tím, kdo vymýšlí pračky, žehličky, vysavače… a kdo s nimi pak pracuje). S přirozenou biologickou podstatou se moc bojovat nedá, naopak by se mělo využívat přirozených sklonů a výhod. Existují i výjimky, potvrzující pravidla, za sebe bych jim akorát nedělala problémy a nezesměšňovala.

 16. Jo,
  taky si říkám, že lepší jedna Froména, než deset genderslepic a Kočí s Peake navrch 🙂 !

 17. Minimum pro přítomnost v parlamentu je míň než 10. Probatum est.
  Ono se to totiž přepočítává a přerozděluje. Dle hesla čert a d’Hont serou na větší hromadu. Zelení se takhle dostali na 6 poslanců a 3 ministry.

 18. Ale KArle, já přece nepsala o tom, koho budu nebo nebudu volit, na tož doporučení, koho mají volit jiní 🙂
  Já psala o tom, jak se mi jeví – bez ohůedu na moji volbu – povolební situace.
  Jsem realista, neb vím, že můj hlas má váhu jednoho mravence v mraveništi a výsledek záleží na rozhodnutí mnoha dalších mravenců.

  A jinak se mi docela líbila strana ANEO – aktiv nezávislých občabnů , za které v Praze kandiduje jeden 74-letý důchodce.

  Skoro jsem v pokušení mu dát hlas za tu kuráž a taky proto, že ten zaručeně nedostane šanci cokoliv zvorat 🙂

 19. Mno – už se začínají ozývat hlasy, že on třeba by to taky mohl být pat …. a další volby na spadnutí ….

 20. Pat asi ne. Ale že se nějaký předvolební slepenec po volbách časem rozpadne, to by mne neudivilo.
  (25) Co se povolební situace týče, pamatuji si 100/100, které tak rozhodlo a Puchejře nás ušetřilo cca necelých 400 hlasů krajanů.
  A ani v případě 101/99 nelze tvrdit, že na jednom poslanci nezáleží.
  Hlas tedy může, ale nemusí být rozhodující.

 21. (17) ale kdepak, nickname ! Jmenovala se Helena V. ze severních Čech -byla to při všech svých vědomostech (dokázala porazit na kolena i mladého EN velkého podniku, který si na účet podniku nechal začátkem 90.let zaplatit titul MBA ) velká Dáma 🙂 Myslím, že ji nemůžete znát – byla starší než já 🙁
  A teď se chystám meditovat -snad mne Duch svatý, Buddha nebo Bráhma osvití,abych věděla, koho volit -(

 22. 29 Blažena P. měla na starosti neziskovky a příspěvkové organizace, potkal jsem jí na školení. Fajn dáma se smyslem pro logiku, dovedla naučit.
  Jestli si některá ze stran uvědomuje, že těmi horami předpisů likviduje malé organizace, stejně jako podnikatele?
  Mluvil jsem se sousedem. Zná kluka z děcáku, podařilo se mu sehnat práci na nádraží, ubytování v azyláku. V azyláku je šikana – kluk z děcáku pracuje a je šikanován těmi, co nepracují. Tak se mě soused ptal, jestli by bylo místo v „našem“ azyláku, ví že u nás se šikana netrpěla. Místo není, zavřeli jsme krám. (konec povzdechu)

 23. (30) no,nicku, mne Helena V.začala „vychovávat“ jako mladého „práška“ – a „vychovávala“ mne léta; pak jsem ji jako auditor brala s sebou na audity velkých podniků ; když jsem s audity skončila (střet zájmů), v zamotaných hospodářských sporech (zejména související s privatizací-prodej podniku atd.),byla vždy nejkvalifikovanějším zdrojem účetní metodiky; jako by měla přímou linku na nebesích 🙂

 24. (30)A k Vašim posledním slovům, nicku:
  Jo, život je průšvih a svět žádný blaho,práce se ztratí a zchudne i král,radost se scvrká , je čím dál víc draho, a nic není tak,jak já bych si přál 🙁
  Začínám mít pocit, že ani ta budoucnost není taková,jako bývala 🙂

 25. Tak zákon o povinnosti mít od 1. listopadu zimní pneumatiky už má svou první oběť.
  Tragicky skončila snaha o výměnu pneumatik, kterou na svém osobním automobilu ve čtvrtek odpoledne prováděl muž v Dolním Žďáru u Ostrova na Karlovarsku. Vozidlo se při práci sesunulo z heveru a majitele zavalilo. Přes veškerou snahu záchranářů muž utrpěným zraněním podlehl.
  Se divím, že to zatím nikdo z bojovníků proti úřední buzeraci nezmínil 😀 😀 😀

 26. Z 26 rektorů přijdou na Hrad jen dva. K bojkotu se přidali i primátoři
  tady už opravdu ale opravdu dělá někdo něco blbě.

 27. nevím proč, ale pripomíná mi to situaci Gusto, tady je husto a na Hradě pusto.

 28. na druhou stranu netuším, k čemu by byli rektoři Zemanovi na Hradě dobrý. Myslím že si vystačí s pozitivní deviantem Cubou.

 29. Jede rektor, je to Zetor. Jede do hor, orat brambor. Proto nemůžou být na Hradě

 30. 35- a pak se přidají primáři:)
  A to bude fakt průůůůůůser.

 31. a zdravotní sestry
  a ted vážně, celkem jsem akceptoval, že tu bude strašit plných pět let, ale pokud by ho takhle ignorovali všichni, mohlo by to být kratší.
  BTW
  ještě se bojím, že jsou rektoři nějak vydíratelní a nakonec tam budou všichni.

 32. 40 – ale vždyť je to jedno. Já bych to rektorům nevyčítala, taky to nemají lehký.

 33. Tak, 14.00.
  Jako obvykle, jsou to nejdůležitějši volby za posledních 20, 30, 100 let.
  Hrozí návrat Čubu, komunistů, příchod konce světa.

  Za dva týdny budou nesmiřitení odpůrci dělat velmi bolestné kompromisy. Samozřejmě kvůli nám, občanům. A toho si važme 😉

 34. naopak NoName, tyhle volby pokládám za nejméně důležité v posledních dvaceti letech. Vysledek bude tak nestabilní, jako řecká měnová rezerva. Není třeba se tím vůbec nějak nervovat.

 35. Prej se má v sobotu vrátit čas o hodinu a třicet let zpátky.
  rozkošné, že? Odečteno z příspěvku NP diskutéra Fritschera…

 36. OT (anebo třeba k 44, přejete-li si): O svém názoru na zdejší justici jsem tu psal už několikrát, tudíž sem tenhle odkaz vlastně vkládám zcela zbytečně:

  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/52364/dusan-sramek-komunisticky-soud-ocistil-komunistickeho-bachare.html

  Ale možná stojí za to si přečíst pár dalších detailů navíc, pak si je popřípadě ověřovat a hledat další…

  (No, že to říkám zrovna já – kdopak to sem pořád nenapsal, jak tomu doopravdy je s kontinuitou práva? A přitom je to taková jednoduchá věc…)

 37. rezy ma pravdu – tyto volby nemohou dopadnout dobre.

  nickname mate vyhodu – lidi se nemusi bat propadnuti hlasu Vam.

  asi Vam to hodim taky at mate za hlasy alespon priste na nejakeho odbornika .

  PS Pomohla Vam vcerejsi nemcova – jako nejlepsi kandidat na ministra spravedlnosti mi pospisil nikdy nepripadal.

 38. tak hsem se vrátila ze své „státotvorné“ cesty do volební místnosti; jako vzorný občan jsem byla AŽ druhý vůl (podle mnemotechnické pomůcky v češtině na i/y: „voli volí voly“) 😕 Žádné osvícení, hodila jsem si korunou 🙁

 39. Mnooo, tyhle volby asi opravdu dobře ne dopadnou, ale nutnost bolestných kompromisů nevidím- proste se levice rychle dohodne a bude to.
  Takze zítra půjdu odvolit ( trochu jim nasypu písku do soukolí euronadseni), kromě jiného i proto, ze to muže byt nadlouho – očekávám naopak hodně stabilní klid 🙁

 40. Ahoj!
  A to já se vrátil z registru vozidel. A co byste řekli, v pátek dopoledne, no??
  Ano, správně, nefungoval.
  Systém prý spadl.
  A to včera ten ministr dopravy za SPOZ v televizi vykřikoval,jak už dali skoro všechno do pořádku.
  Tak zatím teda nedali.

 41. Nickname, námět, nabídka a dotaz: Právě mi (cestou do volební místnosti) dobrý známý volal a nabízel, že před volbami (má na mysli nějaké příští) může na autě (stará, solidní, důvěru budící skříňová Toyota) vozit nějakou nálepku Svobodných. (S autem se pracovně dostává do prostředí, kde o nich lidé slyšeli přinejlepším málo.) Máte cosi takového? Necháte si natisknout, v rozumných rozměrech? Třeba zase někdy nějaké volby ještě budou, i když při aktuálních preferencích stran ani toto úplně jisté není…

 42. Rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek se podle prezidenta Miloše Zemana dopustil urážky hlavy státu, když mu nedávno nedovolil přednášet na půdě školy. Zeman tím zdůvodnil, proč Beka nepozval 28. října na Hrad.

  Sám si za to může 🙂

 43. Rezy, pokud si myslíte, že způsob trucovitého chování zmizí odchodem Zemana z Hradu, hluboce se mýlíte.
  Trucování se stane nedílnou součástí politické kultury. „Nezvolili jste mi, koho jsem chtěl já? Budu trucovat!“
  A tamten trucuje, protože trucuje tenhle a když seš takovej, tak já budu taky takovej …. řezat to hlava nehlava, puberťáky pitomý!

 44. Šumaváku, ad 49 – to je houby – mně nefunguje auto – přihlášené a aj registrované.
  Asi baterka

  ptakopysku, ad 33 – prosím, nešiřte tady paniku se zimními pneu.
  Byť se to nezdá, i zde zavítávají různí jedincově, kteří umějí písmenka.
  Dají si dohromady abcd – a pak z toho je mediální kampaň.
  A autoservisy sklízejí………
  …..leda byste byl……

 45. , řezat to hlava nehlava,
  no já nevím, jestli je to to pravé řešení. Postoj rektora při nevpuštění Zemana přednášet chápu. Nechápu, že se tam tak cpal. Protože byli Brňáci dycky o pět kroků dál než my tady v Práglu ( v podstatě ve všem) a jsou na to náležitě hrdí, tak si to Zeman pohnojil opravdu důkladně.

 46. rezy,
  a taky celonárodně, neb mu odmítlo už rektorů 24 z kolika, 26 ? Prostě od Aše až k… sakryš, teď nevím, co je nejvýchodnější výběžek Kotlinky…
  Stručně – je to vůl.

 47. rezy, co to je „že se tam tak cpal“?
  Plakal usedavě za dveřma? Popral se rektorem? Vyváděla ho ochranka?
  Pokud vím, tak normálně požádal o možnost přednášet studentům na půdě university. REktor to odmítl s odůvodněním, že jde o předvolební kampaň.
  Kdyby si to pánové vyříkali mezi sebou, bylo by to podle protokolu a k podobné situaci by nedošlo. Vyřizovat věci přes podržtašky zavání malérem předem. A výkřiky dalších pánů rektorů v mediích to jistěj, aby průser náhodou nezapad.
  Toto není chování zralých a dospělých jedinců!

 48. pokud vím – esli to teda není už jinak – tak univerzitní půda je prosta politiky.
  Teda té světské politiky.
  Rektor je odpovědný.

  Prezident Havel byl vpuštěn, prezident Klaus byl vpuštěn, prezident Zeman vpuštěn nebude.
  …za fším hledej rektora…

 49. Martino,
  otázka je, zda oba předchozí prezidenti chtěli někde přednášet měsíc před volbami. Jestli oni tam spíš nebyli pozváni, a v jiném obdodí…Navíc Zeman nepozval i rektora našeho, tedy JČU, a zřejmě z důvodu veřejné podpory Putny. Pche !
  A pak už to byla zjevně řetězová reakce.

 50. Matzurko, za všechno může neuvážené rozhodnutí o přímé volbě, aniž se měnila Ústava a neschopnost vzájemného respektu.
  Takže to skončí tím, že se nám pánové „fackujou na návsi před hospodou“ jak chalani v horní dolní.

 51. Rputi,
  asi tak. Budu si muset přenastavit domovskou stránku, neboť když na mne jukají titulky o podobných záležitostech, dělá se mi mdlo. TV pouštím už jen na UK kanály, rádio neposlouchám vůbec, jeden už fakt neví, kam by se schoval 🙂

  Hele, kdy vlastně budou lístky a dnové naši sečteny ?

 52. ja nejak nevim – kdyz je debil a hulvat Vas prezident ( i muj 🙁 )
  nemusi byt debilove a hulvati i rektori, primari …

  nejvice by tomu „prezidentovi“ ukazali co je uroven kdyby na hrad sli vzdat hold vzniku statu.

 53. Matzurko, ad 58 – otázka to je – to, že jiný čas a jiné konstelace a jiné lidi a jiné president…a president pozval/nepozval

  ale rozumím tomu, že „když ty tak, tak já tak“
  Dvacetileté řízení tohoto státu je ukázkové.

 54. Taxem nahlédl do volební místnosti
  a zatím je u nás volební účast 30%, což je docela dost. Třeba v druhém kole posledních senátních voleb byla celková účast asi osmadvacet procent. Sem zvědaf na výsledky. Někdy si připadám jak v katarském šelfu. Jsme takový malý pravicový ostrůvek v Rudém moři.

 55. Eh.. u Šejtana… čo to táram… v jemenském šelfu, u vousu Prorokova 🙁

 56. v čt : „moji přátelé mi přijeli podpořit ve volbách..“
  takže děkuji, paní němcová, že v širém okolí v centru není kde zaparkovat
  samí podporovatelé s voličskými průkazy
  a já se před třemi roky divila, že v praze top09 získala tolik procent
  aa oni to byli přijetí přátelé…

 57. (50) Nálepka existuje, vozidlo mám příslušně ozdobeno, propagační materiály pošlou na objednávku mailem.

 58. (50) Nálepka existuje, vozidlo mám příslušně ozdobeno, propagační materiály pošlou na objednávku mailem. Jsemť sice jen prostý sympatizant, ale obnáší to mailové informace.

 59. (56) Zdá se ovšem, že záležitost na veřejnosti rozvířil Zeman ….. Zdá se být jedincem jaksi přezrálým.

 60. Dobrý večer,

  Tak přes Prahu po Jižní spojce za hodinu a půl….
  Rekord dvě hodiny od Chotkových sadů k ústí strahovského tunelu zůstal nepřekonán. Ne, že bych o to stála 🙂

  „Občanskou povinnost“ jsme stihli splnit mezi nákupem poživatin a kytek na hřbitov.

  při postávání na Jižní spojce na mně neustále hleděl ze sloupu Zoufalík. 😀

  naštěstí se brzo setmělo.

  a máti byla s průběhem voleb vrcholně spokojená, protože urna dorazila a s ní dva fešní sympaťáci 😀

 61. Zpátečníku, reklama může být taková:
  https://plus.google.com/photos/110376343561918951690/albums/5927278891621579665

  Nebo taková (nutný souhlas manželky):
  http://www.svobodni.cz/8-volebni-kampan/140-polep-auta/

  Děkuji všem, co šli k volbám a hodili hlas někomu vpravo.

  Přínos přítomnosti některé z „nesystémových“ stran (svobodní, piráti) v parlamentu by byl v ukázání nesmyslnosti nastavení prezentace „těch velkých“ stran v médiích.

  Nikdy v posledních deseti letech nebyl lepší čas pro reformu pravicových stran. Předpokládám, že pravice skončí v opozici, což tu nebylo od revoluce. Když ne ve vládě, tak v senátu, v krajích vládla pravice. Nyní – zdá se – přichází o poslední pevnost.
  Bude čas na „sebereflexi“, „konstruktivní kritiku“ apod. Strany opustí lidé, pro něž je politika pouhou živností. Zpřetrhají se životodárné nitky se sponzory vyhrávajícími státní zakázky.

  Svobodní budou mít čas v opozici na nadýchnutí se a zmoudření. Dnes jsem trochu stavěl do latě jednoho volebního lídra, rodáka z mého města. Mladý kluk, sečtělý, zcestovalý, čerstvý absolvent VŠE a zároveň huba nevymáchaná. To jsme také bývávali. Napsal jsem mu, ať se chová jako ministr vládnoucí strany, na urážky se nesmí reagovat urážkami, zdá se, že pochopil.

  Budou podružné názory, o kterých budeme debatovat – registrované partnerství, církev a stát. Bude postupně docházet ke generační proměně, myslím, že do příštích parlamentních voleb bude vedení obměněné.

  Jsou důležité oblasti, které se mi nezdají odborně pokryty – např. oblast práva, soudů.

  Nevím, jak se ubránit těm, kteří budou mít zájem pouze o prebendy. Uvidíme, jestli primárky budou dostatečná ochrana.

  Pokud máte čas a chuť, zkuste se zapojit – ne nutně u nás. Hodina týdně stačí.

 62. Reakce rektorů na jednání pana prezidenta mi přijde velmi pozitivní. Riskují dotace, riskují profesury a přesto zkouší nastavit mantinely mstivému a záludnému člověku. Určitě to podpoří rozumnější část levice.

  Mohl bych se radovat, protože budoucí konstelace sněmovny + senátu + hradu bude zaručeným zdrojem třenic a hádek mých politických protivníků. Jenže hádky lidu obecnému prospívat nebudou a kromě nenávisti k současnému vedení státu vyvolají nenávist k politikům a politice obecně.

 63. Pročítám si komentáře a tak si říkám: Co si asi mezi sebou říkali v únoru 1948 ministři, kteří podali demisi a doufali ve vývoj podle zavedených tradic a postupů. A pak už jen zírali jako puci…
  Nebo si tady opravdu někdo myslí, že když se strana nedostane do parlamentu, že se vnitřně obrodí a za 4 roky to všem natře?
  Nickname – dnes jsem na dálnici potkala auto s uvedeným polepem. Už vím, odkud vítr fouká. 🙂 A snažila jsem se přes skypa přesvědčit jednoho, který dosud volil ODS a už nechce, aby to místo Babišovi hodil Machovi. No nevím, asi jsem neuspěla…

 64. 78 Dano, počítám s „pučem“ v jedné pravicové straně a ještě řádným zhrubnutím společnosti. Takovým, že se nám velmi nebude líbit. Na tuto alternativu se doufám stihneme připravit. Za dříve než čtyři roky.

 65. Uffff!
  Na počátku opozice pánů rektorů byla jedna bukvice, co chtěla být unif.prof. a zároveň veřejně pořvávat cosi o právech buzen.
  Asi jsem staromódní, ale mám takový pocit, že sexuální práva patří do soukromí a nikoli pro veřejnou prezentaci.

 66. Koukám, že Miloš Zeman pojal ten státní svátek krapet jako presidentskej mejdan. Krom rektorů budou chybět i expremieři. Pravda i já bych měla potíže při rozesílání pozvánek Grossovi, Paroubkovi, Špidlovi …. uvážíme-li okolnosti, za kterých své křeslo opouštěli, tak se snad ani nelze divit…
  Na druhou stranu, pánbůh to v Sodomě taky zrovna nevychytal a ještě se s paní Lotové stal solný sloup.
  Pozvat či nepozvat …?

 67. Dobré zas ráno… K těm rektorům – je hezké, že jich tolik solidárně podpořilo svého kolegu Beka, takto kandidáta KSČ v letech 1988-89 (chlapec to už zkrátka nestihnul) v jeho nesmlouvavém postoji vůči hlavě státu. Jako muzikolog totiž přesně věděl, na jakou notu bude Zeman o přednášce hrát a proto mu v tom zabránil. Že prezident navštívil i jiné univerzity, kde mu možnost přednášet dali – a nikde nikterak politicky neagitoval – je irelevantní… Mohl by – a tomu je nutno zabránit. (stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil!) Já si jen tak říkám, zda by soudruh rektor byl stejně tak zásadový i v případě jeho milovaných komunistů – i když si dovolím tipovat, že se stal tím kandidátem jen proto, aby pozvracel tu stranu zevnitř – jak se dnes módně říká (nebo je to jinak?). On totiž každej, co má aspoň trochu paměť, ocení, že stát se kandidátem členství v KSČ v roce 1988, kdy se členové UV KSČ zdravili „dobrý každý den“, vyžaduje morálně ucelenou a charakterově ukotvenou osobnost, na kterou dnes může být MU právem hrdá. A jen bych podotknul, že v těch dobách, kdy tento hrdinný rektor kandidoval do KSČ, bylo za urážku hlavy státu 5 let natvrdo.
  Ale mě si nevšímejte, já nemám to správné politologické vzdělání, jen si myslím, že prezident, zvolený v přímé volbě – po které všichni ti dnes uražení tak zoufale volali – navíc zvolený tak výrazným rozdílem, si zaslouží alespoň respekt, když už ne úctu.

 68. Nj, Pesi, volali, to jo, ale neřekli po kom! 😀
  Ještě, že toho Havla zpopelnili! JInak by ho vystavovali ve svatým Vítu vycpanýho a na 28. října ho nosili v procesí.
  A to by si přece jen nezasloužil!

 69. Dušane,
  takhle to dopadá, když národ zleniví a stane se nešikovným. My jsme ještě dokázali na smrk vyšplhat, Popelka Šafránková se na strom dokázala dostat taky.
  Současné generaci je už třeba vybudovat vopičárnu… 😀 😀 😀

 70. PeSi,
  máš jistě pravdu, ovšem prezident reguje stylem „pro urážku starostenské nohy…“. MUS si uživá svého rektora, občané zase svého prezidenta….

 71. ptakopysku, no jo, ale zkus si stoupnout k nějakýmu smrku a začít vybírat!
  V tom lepším případě si jen zaťukaj na čelo…
  Kdežto na vopičárně ještě nikdo nebyl a rád si připlatí. 🙂

 72. Kór když skluzavka dolů připomíná oblíbenou Pyšnou princeznu 🙂 !

 73. zdravím !
  Hmm, tenhle svět a zvláště tahle kotlina je zvláštní místo 😕 Řítíme se do propasti, ale-jak se zdá- nejdůležitější událostí dne je (ne)pozvání či (ne)přijetí pozvání lidí (kteří by alespoň podle funkcí měli mít rozum) na nějaký mejdan , a ještě k tomu tuhle triviálnost strkat do ideologické stodoly 😕 Trochu nadhledu z obou stran by neškodilo- ostatně nežijeme v černobílém světě ; pozvání za pozvání, oko za oko, zub za zub je zákon kmene primitivů.Kdybychom ho dodržovali podle litery,byli bychom všichni slepí a bezzubí. 🙁

 74. Matzurko,tou nerezovou rourou to podělali. Holt pražský projektant… 😀
  Když Šumava, tak tam měl být žlab a dolů jezdit na kládě !!!

 75. Šumaváku a víš ty vůbec jak je to NEBEZPEČNÝ !!! 🙂
  Co kdyby tam chlapeček strčil prstíček? To žádnej provozovatel nebude riskovat. Když blbnout, tak zaručeně bezpečně! 😀

 76. …Marek Vochozka se na rozdíl od většiny českých rektorů v pondělí na Pražský hrad chystá. Šéf Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích se tak nepřidá k solidární akci dalších rektorů, kteří protestují proti tomu, že Miloš Zeman nepozval dva jejich kolegy.
  …“Přijde mi neetické, abych se otáčel zády k člověku, kterému jsme zavázáni,“ říká Vochozka.
  Rektoři vs. Zeman
  KAUZA: Většina rektoů odmítla Zemanovo pozvání

  HAMPL: V tomto případě je solidarita normální

  ZEMAN: Brněnský rektor urazil hlavu státu

  Čím si vás prezident zavázal?
  Prezident vlastně ne, k přežití naší škole pomáhal vlivný důchodce z Vysočiny Miloš Zeman. Tehdy neměl žádné významné funkce a o tom, že si ho za čas zvolí lidé v přímé volbě prezidentem republiky, asi nikdo neuvažoval. Bylo to v roce 2010, kdy ministerstvo školství dvakrát nevybíravě zaútočilo na naši školu a snažilo se ji zrušit.

  Jak se tehdy důchodce z Vysočiny o problémech školy dověděl?

  To netuším. Nicméně, osobně do školy dorazil, mluvil s kantory i se studenty a zasadil se o naše přežití.
  Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/marek-vochozka-rektori-zeman-budejovice-fd6-/budejovice-zpravy.aspx?c=A131025_192325_domaci_aha

 77. Rputi,
  bezva, takže z toho bude další pseudokauza.
  Asi je fakt lepší se procházet mezi stromy 🙂

  Já asi raději půjdu pokračovat se zimováním zahrady, krájením jablíček na křížaly, honěním dítka ke klavíru a zejména přípravě oběda.

  Šumaváku,
  já někde četla, že ta kláda při průjezdu skluzavkou dost rotuje, takže onen známý výjev z pohádky je skutečně pohádková licence (ne že by mi to vadilo, tu pohádku naprosto miluju :)). A udělat to ze dřeva, tak by to museli natírat nějakými neekologickými konzervanty, navic by to i tak mohlo uhnít…. Na druhou stranu, aspoň zvenčí to mohli drobet zamaskovat, to je fakt :), projektanta asi neohrožoval tyranosaurus ani žralok v zábavním parku Universal Studios 🙂

 78. ty jo, co furt máte, tak nepozval a ostatní odmítli. Nevidím v tom vůbec nic divného. Tentokrát zcela podporuji svobodné rozhodnutí pana prezidenta a násedné rozhodnutí pozvání nepřijmout, či nejít. Prostě normální mejdan na náklady daňovejch poplatníků. Úřad prezidenta samozřejmě nemá žádnou vážnost, jako kterýkoliv státní úřad, který si hraje na něco na co nemá. Respektive lidi v úřadech si hrají na něco na něco, na co nemají. Budu rád, ať si všichni políběj mandát a vyrazej do západu slunce …a to rychlým během ….ta srandovní hra s tím, že se „dnesbojujezasvobodu“, či střednítřídobraňse“ je dobra tak akorát pro blbečky s dvěma obecnejma.
  A6 bude školství soukromé, až bude vysoká škola, univerzita, mateřská ….. podléhat tlaku „peněz“ od rodičů, …. až bude svět zase normální, tak si pak můžeme rektorů nějak „vážit“ či je dokonce brát, jako relevantní lidi k přemejšlení. Stejně jako s prézou…. až bude préza Zafod Býlbrbrox, budu možná uvažovat o tom, že nemá bydlet v Bohnicích.

  Vůbec mi nevadí procházka v korunách stromu. Tedy vadí, protože mám strach z hloubek, ale netuším, co by na tom bylo špatného. Zrovna na té Šumavě mi to připadne hezké.
  Kousek od toho je geologický park s ruznějma přírodníma „atrakcema“ jako je posekaná louka, vosí domky, přehrazenej rybníkskleněnou stěnou, kde v části se vzduchem je možné posedět a pokoukat se. Docela hezký a názorný pro lidi, co jsou z města a nevědí, jak vypadá štika a candát je pro ně mořská tropická ryba.

 79. Jirko,
  neznám na tomto globusu stát, v němž je veškeré školství soukromé. Pokud ty jo, prosím, doplň mi informace.
  Jinak dle serveru http://www.vysokeskoly.com/ jsou u nás 2 VŠ státní, 26 veřejných, a 55 soukromých (o jejich excelenci se ale nějak málo píše)…. ostatní typy škol se mi nechtělo dohledávat, ale zjevně tvoje teorie spadá do kategorie „až se bude psát rok 2006“. Namátkou, nejprestižnější univerzita ve Švýcarsku je státní….

 80. Dbré poledne,

  „až bude vysoká škola, univerzita, mateřská ….. podléhat tlaku “peněz” od rodičů“
  až bude všechno podléhat tlaku peněz, tak budou věechny školy zbytečný. KOnec konců i dnes se dá koupit hotová seminární nebo diplomní práce a vlastně i rovnou diplom.
  Takže na tej plzeňskej právnické byli z podvodů obviněni nespravedlivě, ve skuteřnosti šlo o progresivníá přísgtup ke studiu, který nebyl pochopen zabedněnou veřejností. 😀

 81. Dobrý den,

  minulý týden jsem v TV viděl zprávu, že Kotlina je jednou ze tří evropských zemí, kde není zákon, který by reguloval činnost realitních makléřů. Rozumíš Matzurko? Nic ve zlém, ale konstatování faktu, že někde něco funguje, zatímco jinde to nefunguje, nemá s podstatou problému nic společného. ˇ
  Stejně bych řekl, že způsob financování (státní a veřejný vers. soukromý) také nemá žádnou souvislost s kvalitou výuky. Nechci se přít, ale řekl bych, že na té soukromé také nejsou zcela financováni ze soukromých zdrojů, ale budou nějak napojeni na veřejné (daňové) finance. Také bych řekl, že určitě lze skvěle vyučovat obory, ve kterých neexistuje vůbec žádná naděje, že by se jimi absolventi oboru mohli někdy živit. Tzn. našli zákazníka, který by se dobrovolně vzdal něčeho, aby si pořídil jejich služby. Stát není zákazník. Např. v londýnských restauracích je snad každý druhý číšník/číšnice vzdělán v politologii a příbuzných oborech.
  Na opačné straně lze snad říci, že soukromé financování vede pouze (snad, možná, asi) k nižším provozním nákladům nějaké konkrétní školy. Ale celkové náklady na školství, se každou další školou zvýší. Plátce je na tom také hůře, protože platí provoz státních a veřejných škol (ze svých daní) a ještě školné na soukromých školách. Tento stav se stává úplně úchylným v případě 2 stejně starých jedinců. Jeden studuje na veřejné nebo státní (fakt nevím, jaký je v tom rozdíl) a druhý pracuje a studuje na soukromé. Navíc je vzdělání chápáno jako veřejný statek, na který mají všichni nárok. Stejně jako všechny ostatní vyráběné statky, s výjimkou mobilních telefonů a myček nádobí.
  Závěr: nechal bych to, jak to je.

 82. ufff, s napětím sleduji výsledky , zejména SSO; nakonec jsem to tomu zárodku jestřába vhodila v naději, že se do PS přece jen doplazí,a že po vyklubání ze skořábky dozraje a v tom hejnu hrabivé drůbeže aspoň udělá zmatek 😕 Pokud se týče BoBo , odhaduji, že nemá a ani neměla šanci (a že to Klaus dobře věděl-jen IMHO chtěl poněkud rozptýlit hlasy) 😕

 83. No, po SSO to vypadá na zhruba zdvounásobení výsledku odminula + peníze za volby. Ještě ca 4x stejný progres a mají většinovou vládu 🙂

  Ńějak nevidím nic, co by mne překvapovalo… Koho media podpořila se tam dostal, koho nepodpořili se tam nedostal, a ODS dostala výprask…

 84. No, pro SSO to vypadá na zhruba zdvounásobení výsledku odminula + peníze za volby. Ještě ca 4x stejný progres a mají většinovou vládu 🙂

  Ńějak nevidím nic, co by mne překvapovalo… Koho media podpořila se tam dostal, koho nepodpořili se tam nedostal, a ODS dostala výprask…

 85. Poněkud mne překvapuje tupost spoluobčanů volících Babiše. To přece nemá nic společného s politickým názorem, to je hloupost prostá.

 86. Foundry, co vím, tak business postavený na lidské hlouposti nikdy neselhal…

 87. Svobodným držím palce, aby dosáhli alespoň na peníze za volby. Nakonec jsem jim to hodil s tím, že už mám plné zuby toho volit „menší zlo“.

 88. A některý, nejmenovaný, funguje už dobře 2000 let s tím, že prodává mnohem lepší život po životě.
  Pravda, zatím není známa ani jediná reklamace…
  😀 😀

 89. Zajímavé také je, jak málo oproti předchozím odhadům má (zatím) SPOZ. Minule přitom kanalizovali levicové hlasy velmi účinně…

 90. Foundry, (104) ano, …to je hloupost prostá…

  Já osobně hledím na výsledky Okamury :-((

 91. No to není moc zajímavé. Ono stačí vidět takového Pecinu a hodně lidí to musí odradit 🙂
  Mně spíš překvapuje množství šílenců volících Babiše.

 92. Mne předběžné výsledky nic moc nepřekvapily, i když ten Babiš … 🙁 Souhlas s Vámi, Foundry – jen to potvrzuje heslo: Bez peněz do politiky nelez 🙁
  Mí sousedé mne překvapili: ČSSD 19,71,Úsvit 14,08,TOP 12,67,ANO 8,45,ODS,SZ po 7,4, Piráti 5,63, DSSS,SPOZ,SsČR po 2,81,KSČ,ANEO, Svobodní po 1,4 – zírám 🙁

 93. Tak u nás na Smíchově by na tom SSO nebyla tak špatně: 5,6 %, těsně za ODS a KDU-ČSL. První TOP, pak ČSSD, ANO, ODS a KDU.

 94. MP,
  moment, já nejsem zastánce myšlenky „všechny školy státní“, to ani náhodou. Jen mne překvapuje Jirkův dokola opakovaný názor, že všechny školy musí být soukromé, jinak…. a doplň sám, tentokrátje to šaškoidní kauza rektoři vs. prezident, prostě něco, co se tu probírá a vzdáleně připomíná školství.
  Joooo, zavést školné, proč ne – to funguje i na státních univerzitách v USA, a skutečně mám pocit (pocit, nikoliv tvrdá data), že si tam pak studenti vybírají opravdu podle toho, co je pak snad v budoucnu uživí.
  Celkem souhlasím s tvým závěrem, nechat to být – slövutnost té či oné školy se nikdy nerodí přes noc, ale trvá to dekády ba staletí, než se etabluje.

 95. Náš rudý koutek nezklamal – vyhráli komanči, následuje Babiš a socani. A to jsme, prosím, jižně od Brna, kde by člověk předpokládal staleté selské tradice.

 96. toho Okamuru sleduju zděšeně…snad se dostanou jen dva tři poslanci

 97. U nás zatím nesečteno,
  ale divila bych se, kdyby se to lišilo od zbytky JČ kraje.

  Tak nějak mám dojem, že slogan ODS „volím pravici“ udělal SSO medvědí službu, stejně jako vytrvalé mediální označování ODS a TOP za strany pravicové….

 98. Nicméně jsem celej žádostivej, jak budou sestavovat vládu – socani a komanči už asi o moc víc nedostanou, takže na levicovou většinu to nevypadá. Asi nás čeká Babiš…

 99. (110) hmm, martino, ten OKA-MŮRA u nás ve vsi mne doslova složil do kolen -myslela jsem že zdejší domorodci si moc na exotiku nepotrpí 😕
  Jinak -oproti okolí-jsme pořád takový ostrůvek v Rudém moři …. 🙁

 100. Doufám, že za těch zhruba 9 mega svobodní něco vybudují 🙂

 101. westíku – bohužel, v mém okrsku je to totéž. Ale tady se to dá pochopit, páč Tomio tady uspěl – lidem se zalíbil a zvolili ho do senátu

 102. (104) Překvapuje Tě tupost spoluobčanů? Mně ne, já si zvykl.

 103. Výsledek u nás celkem pěkný – TOP 23.6 , Babiš 18.6, ČSSD 14.7, ODS 10, KSČM 6.4, SSO 5.8, KDU 5.4, Zelení 5.1. Na těch SSO máme s manželkou trochu zásluhu 🙂

 104. tak soudruh Filip to fčil řekl v čt narovinu: „…dnes už neplatí ta hloupost, že se s někým nemluví…“

 105. (119) no, Foundry, podle PL Babiš „atím vyloučil, že by ANO vstoupilo do vlády nebo podpořilo vládu ať už levice, nebo pravice. „Asi čeká , že v příštích volbách získá ústavní většinu, a pak si tu zavede „pořádek“ podle svého 🙁

 106. Babišův úspěch mě ani tak moc nepřekvapuje, ale že se najde tolik lidí, volících Okamuru, to jsem nečekala.

 107. dobré odpoledne,

  tak jsem nechala přezout auto, uvařila polívku k obědu, zatímco dcera upekla palačinky, dali jsme si výborný kafe venku s vyhlídkou do zpola opadané koruny japonského javoru, prozářené sluncem a z lesa donesli nějaké houby. Žádnej rekordní úlovel, ake vzhledem k datu docela uspokojivý.

  No a když jsme odvalila z cesty tyto přízemnosti, mohu se věnovat tématu tak závažnému jako je „rozhodování o své budoucnosti““, jak tu kočičinu vznešeně nazávají media.
  v mej rodnej vsi se o první místo mezi 18 a 18 % dělí první KDU-ČSL 50 hlasů, druhý Babiš 47 hlasů a třetí ČSSD 46.Následujou Topíci, Úsvit, KSČM a ODS, která je o jeden hlas před ODS. ODs s 20 hlasy a 7,17 % by poslední prošla do parlamentu. PAk je propad a následují Svobodní a zelení, po 5 hlasech a 1,79 0%.

  lidovci tu mají tradičně silnou pozici, voliči jsou většinou členové zdejší farnosti a lidi, kteří se angažují v obecním dění. Členskou základnu tvoří hlavně místní zemědělci, živnostníci a tak.

  a jak v Praze, to už tu psal KArel.

  No, na koalici ČSSD-Babiš- KSČM jsem teda zvědavá…..

  a zerman z toho bude mít zamotanou šišku,protože Spoz totálně propadl.
  Když nic jinýho, teší mně, že Paroubek totálně propadl.

 108. Westíku, pokud socani vládu nepostaví, bude Babiš spasitelem 🙂

 109. (130) jj, asi pak budeme jezdit na 100% řepku místo benzínu 🙁

 110. Dobré odpoledne. Výsledek je z mého pohledu neúspěch Svobodných. V našem okrsku jen 2%. Musím se více snažit. Ještě jednou děkuji za všechny hlasy pro pravici.

 111. Pan Babiš (Bureš) nechce do vlády, protože do vlády jít nemůže, nedostal by bezpečnostní prověrku.
  Pravicové strany doufám pochopí, že by se neměly nadmíru ostřelovat.

 112. S poněkud upravenými slovy Kazatele (3:15):
  „Co je, už bylo. Co bude, už je. Co minulo, Babiš a spol. vyhledá“ jdu se poohlédnout, zda někde nezbyl nějaký ten hlt tvrdého alkoholu 🙁

 113. Nickname,
  no já jsem zvědavá, jak dopadne ten Babišův soud. Jestli ještě vůbec nějaký bude.

 114. Tak Sosani už jsou pod 21%

  Matzurko, soud bude na Slovensku … 😀

 115. Socani s Andrejem, nebo Socani s KSČ. Anebo Socani s arciďáblem Kaluskem.

 116. Ze Suverenity … vy mladí, Svobodní a Piráti byste měli více bojovat za to, abyste měli stejný přístup do médií 🙂 (Moravec na ČT24)

 117. nickname – ad 133 – pana Babiše ňáká bezpečnostní prověrka nezajímá.
  Pan Mynář to lejstro taktéž nemá – a co? a nic.

 118. (137) ale, nicku, bude tam Pospíšil – ten, který má více ambicí než skrupulí a schopností 🙁 Asi na lidi působí, že se na veřejnosti předvádí jak gardista v operetě a vlídný je jak masožravá kytka 😕

 119. Westíku, nekažte mi radost 🙂 Na pana Pospíšila mám názor ovlivněný Spolkem Šalamoun, tedy negativní.

 120. Tak jsem se jukl na vysledky….. A gratuluji Nickname k vysledku.

  Bohuzel, je videt jak to je s tim ostruvkem opravdove svobody v socialistickem raji…..skoda …..

 121. (142) vždyť já také, já také …. 😕 Já toho „plavajzníka “ vyloženě nesnáším 🙁

 122. upocený Hašek v čt: sice není to 33% jak říkal náš předseda…
  (schody už se blyští)

 123. Nickname – tak snad jsme vám s celou rodinou přispěli na ten dlouhý běh. . .
  Hlavně se snažte dostat mezi lidi ….

 124. nickname, gratuluji k velmi solidnímu výsledku. Je dobojováno a mě napadlo: kdo vlastně bude opozice?

 125. Škoda, že Svobodní nemají alespoň ty 3% jako Zelení. Docela jsem jednu chvíli myslel, že na ty 3% se dostanou.
  Ale ve srovnání s minulými volbami je to celkem úspěch a snad příště bude lépe.

 126. Nickname, není dobojováno! Svobodní musí být vidět i v mezidobí – konec konců, na jaře jsou volby do EP. Tak koukejte něco dělat, ať si lidi všimnou!
  Držím palce!

 127. Dotaz: mám klasický nepřeplňovaný benzínový motor 1.4 16v. Jak se na jeho chodu projeví zvýšený obsah biosložek v benzinu v následujících letech ?

 128. 149- také to pokládám za úspěch, zejména v situaci, kdy pro pravici fakt není nejlepší doba. A včera jsem byla na víně na Smíchově , kde se scházejí chytré hlavy( nikoliv oficiální, ale zajímavá směs skutečně chytrých lidí, nevím, co tam dělám já…) a ti všichni přinejmenším brali SSO jako něco, co stojí za to volit, byť asi nevyhrajou. Tak teď jen pokračovat.

 129. ( 151) NoName, nijak; jak jsem výše předpověděla, bude se jezdit na 100% řepku 🙂 Koupíte si nový motor 😕

 130. chápu zklamání z toho, že se nesplnily superoptimistické předpoklady z účasti v parlamentu, na duhou stranu si pŕiznejme, že byly vždy superoptimistické. Je to – myslím – více než dvounásobek proti minule. Dostanete přes 12 mega, z čehož půjde snad udělat větší kampaňm jestli o neprojíte 🙂

  A mimo to, první desítka znamená, že pro média už nebude až tak snadné stranu ignorovat.

  Podle mne se pod výsledek SSO podepsal naprosto mizivý „market awareness“ – NIKDO z mé širší rodiny, kterych jsem se ptal, o existenci SSO nevěděl. Což jsem samozřejmě napravil 🙂

  Takže dneska zapít, hlavu vzhůru a zabrat, aby to po příśtích volbách (a vůbec bych netvrdil, že nebudou pŕedćasné, nějak se mi žádná koalice nejeví jako stabilní) zase dvounásobek… Teda, opravuji… alespoň 2,1 násobek 😀

 131. Dobrý podvečer,

  nickname, gratuluji k solidnímu výsledku, který slibuje další růst.
  Konec konců, socdem sice volby vyhrála, ale pokud jde o počet získaných křesel, je proti minulám volbám ve ztrátě.

 132. Dobrý podvečer… No, kdo mě vyloženě zklamal a zamrzel, je ODS. Po tak usilovné snaze jsem čekal, že skončej někde kolem 4%, obdobně jako jiná menšina. Je vidět, že se snažili málo. A přitom tolik chtěli přesvědčit všechny voliče, že s pravicovou stranou nemají vůbec nic společného. Prostě, kdyby ta cca 2.7% nostalgických voličů (typu já vím, že jsou to lháři a zloději, ale já je volil vždycky – a oni si to soudružsky prohovoří a jistě se polepšej…) to hodilo jinam, mohlo by to být zajímavější… BTW, ještě včera, v den voleb, rozdával Babiš a jeho pohůnci koblihy – dala by se tím napadnout legitimita voleb? (konkrétně na Proseku).
  No a 2.45% u muflonů potěšilo, ale mohlo to být lepší. Nicméně si dovolím kritickou poznámku – kdybych já přednášel fyziku tak, jak oni prezentují své vize, tak mě studenti ukamenují. Vřele bych jim doporučoval investovat nějaký ten peníz a zakoupit souborné dílo Modrého ptáka a naučit se, jak na jednoduchých příkladech vysvětlit i dosti komplikované vztahy a situace. A když se jich někdo na něco zeptá, je vhodné mu to vysvětlit – pokud možno tak, aby to dotyčný pochopil – a ne ho utlouct frázema a heslama. Takže asi tak. Klidně mohli mít o těch 2.7 více, kdyby lidem dokázali vysvětlit, o co jde…

 133. NoName: Zatím jedinou biosložkou v benzinu je ethylalkohol. U moderních motorů jeho obsah do 10% nevadí. Problémem u starších motorů jsou alkoholu neresistentní materiály v palivovém systému. V praxi se to projeví pouze mírně zvýšenou spotřebou, protože ethylalkohol má menší výhřevnost než benzin. Pozor v zimě a ve vlhkém podnembí, alkohol je hygroscopický. V zimě, pokud auto dlouho stojí se voda separuje a má tendenci zamrznout v systému.

 134. Tak jsem si proklikl pár zpravodajských serverů, a už se rýsuje CSSD+Babis+KDU-CSL…

  Jestli ano, tak gratuluji volicum k volbe pravicoveho Babise 😀

 135. Petře – 161 – No já mám pocit, že Babiš ani takový úspěch nečekal a snad ani nechtěl.

  Pokud je pravda, že spí tři hodiny denně a svoje firmy si řídí víceméně sám pomocí SMSek a mailů, tak vůbec netuším, jak by chtěl dělat k tomu všemu například ministra nebo předsedu PSP ČR (jak by z logiky volebního výsledku mělo vyplývat). Skoro bych řekl, že i ekonomicky se mu to nemůže vyplatit, pokud by bez jeho řízení začaly jeho firmy méně prosperovat.

 136. Koukám, že věčnej Benda už je tam zas. To je takovej Gott české politiky.

 137. Tak ve vísce naší střediskové
  je to na prášky – SSO sice i s mým hlasem získala hezkých 4,03%, ale zvítězil Babiš (22,15) následován TOPkou (19,6). ODS už si stojí na třetí příčce níže (13,9), v závěsu ČSSD (11,6 – dost rozdíl oproti v ČB vítězným 18,49, také vítěz kraje), KDU a Úsvit jsou pod 6%.
  Zahlédla jsem snad na Lidovkách, že lidi vykroužkovali Kubu ve prospěch bývalého hejtmana Zahradníka, jinak už asi potěšujícícho není nic.

  Takže, přeji SSO, aby podporu náležitě využili a konečně BYLI VIDĚT a SLYŠET, a to zásadně pozitivně ! Pár známých to hodilo Pirátům (na truc), na SSO měli nechápavý a prázdný pohled, ve smyslu „nevím, neznám“. PeSova rada se mi jeví nad zlato.

 138. No, jo, oni ti Bendové jsou takový ti plodní katolíci, jej jich jak psů, takže stačí, když ho zakroužkuje příbuzenstvo a má to jistý 😀

 139. Dobře vystrkuje kocour drápky, hezky to nadrápal 🙂

 140. 165- můžeme si říci, že kdyby byl někdo ze SSO fakt hlava otevřená, tak postupuje metodou Babiš už čtyři roky a dneska to má skoro v kapse:)
  Poctivost se nevyplácí.

 141. Mňo…
  tak tady v okolí je to jako přes kopírák: čssd, babiš, komunisti. Je to radost mít takové spoluopčany… 🙁
  Z ODS se v kraji dostal do patlamentu akorát Bendl s Beznoskou. Z ostatních stran mám radost snad akorát ze Zemka z čssd, protože se mu podařilo vytvořit velmi zajímavou naučnou stezku kolem zlatodolu Roudný, takže stezka v příštích čtyřech letech nezanikne.

 142. Andy,
  to není jen otevřená hlava, ale taky otevřená šrajtofle. Myslím, že SSO nikoho finančně sanovaného jako je Babiš ve svých řadách nemá.

 143. Andy – 169 – no to není o otevřené hlavě, tak jednoduché to není. Kupříkladu mně nenapadá z SSO nikdo, kdo by cestou domů jen tak četl lístek se seznamem nákupů co mu napsala manželka, zamyslel se u položky „Kup noviny“, šel a koupil Mladou frontu. 🙂

 144. Pes – ad 157 – mufloni…spíše skopci…
  Ale já se přiznám, že jsem jim dala (ten lístek do té urny)

 145. Tak Bendl a Benda říkáte…..proč si ta ODSka tak oblíbila to harakiri ? – jeden nefachčenko a druhej…nechytrej(teda ne že by mě teď ještě zajímala, když jsem jí stejně nikdy nevolil – snad jenom naposled do senátu a to jenom proto, že jejich kandidát – jaksejenommenoval? – byl ve finále proti oranžgutánskému starostovi naší čtvrti).

 146. Svobodní mají jeden naprosto základní problém, ale ten je dost obtížně řešitelný. V TV se o nich ani s nimi nemluví a v Blesku o nich taky nepíšou. Tím pádem drtivá většina běžných voličů o jejich existenci ani neví.

  V tom je základní rozdíl oproti kupříkladu Zeleným, kterým média otisknou každou blbost a kdykoli se v TV řeší cokoli co byť okrajově souvisí se životním prostředím, vykecává se tam někdo zelený.

  V případě Svobodných je problém v tom, že se například v TV nevyjadřují k čemukoli, co souvisí se státem, vládou, úřady apod. Byť by se tam jen objevil někdo z nich a prohlásil, že kdyby diskutovaný úřad vůbec neexistoval, problém by nevznikl. Nebo tak něco. Podstatné je, že byl na obrazovce a pod hlavou by bylo jméno a v závorce SSO.

 147. Nickname, tentokrát již v klidu a pohodě, jeden příspěvek …..nalil jsem si skvělou pálenku z modré agáve, připravil si kousek grilovaného masa a přinesl ho nahoru do kanceláře a mám pár minut, než se ustálí teplota a „šťáva“ …… Není vůbec problém v tom, že nebyla kampaň „vidět“ nebo dokonce, že to bylo nemastné neslané a málo lidí vědělo co je vlastně SSO….. Mohu Vás ubezpečit, že v porovnání se zemanovcema, kteří byli ve vládě, na každém sloupu, každý den v TV ….. no prostě jste lepší i s tím málem, koho je možné získat.
  Myslím si ale, že výsledek ke třem procentům je v podstatě maximum, co je možné získat , bez toho, aby se slevovalo z programu. Taky si myslím, že akcent na to „kdo neskáče není čech“ není zrovna správná, už proto, protože ten kdo má v oblibě svobodu v nejčistější formě, což předpokládám že to takhle voliči svobodných až na pár vyjímek, mají, tak je hranice zatěžují a v podstatě otravují, protože jen zvyšují bariery. Ale je možné, že vidím problém tam, kde není a celé je to zakopané v tom, že voličů svobodných prostě není více.
  To s tím co jsem teď psal, tedy to o tom „národním“, samozřejmě nemám ze své hlavy, ale říkalo mi to pár lidí, co v podstatě nemají koho volit jiného, ale právě kvůli tomuto Vám to prostě nehodí. Možná je to taky tím, že se lidé obklopují, obecně těma, co jim konvenují a nemají zásadní třecí plochy.

 148. No, nejsem si zcela jist, zda je a bude veřejnoprávná TV a média nakloněny myšlence zvát někoho, kdo je chce zrušit 🙂

  Zatímco u zelených je synergie dokonalá.

 149. Dobrý večer všem vespolek.

  Já jsem s volbama a jeich výsledkem nadmíru spokojenej, moji Svobodní v mém volebním okrsku dosáhli 3,95 % (19 hlasů) a to kdyby se nezabejčil můj nejstarší synek, že k volbám nepůjde a nepůjde, ač je přesvědčenej sympatizant Svobodných, tak jsme zde v místě mohli překročit snadno 4 %. Od naší rodiny takto Svobodní dostali aspoň 3 hlasy místo plánovaných 4. Dávám si rok na to, přesvědčit synka, aby začal chodit k volbám… 😀

  Škoda, že Svobodní nedosáhli na 3 %, takhle shrábnou aspoň těch 12 milionů a doufám, že je dají do kasičky. Do roka a do dne u nových voleb se jim jistě budou hodit… 😀

  Ta chaotická povolební situace se mi velice zamlouvá. Novinka poslední doby, každoroční parlamentní volby, se mi čím dále tím více začíná líbit. Ještě musím pogratulovat ODS(b) k znamenitému volebnímu výsledku. Pěkné páté místo s 7,72 % je milé a zavazující i do budoucna. Pravím, přátelé, jen tak dále… 😛

  Tuším, že věkovatý aligátor zalezlý kdesi pod kameny na svém posvátném kopečku Žiži si již jistojistě brousí své zahnívající tesáky, čekaje na průvod prosebníků, jaképak že mu to nesou dary a hlavně obětiny… 😛

 150. Petře, Šimone – právě proto píšu, že problém je obtížně řešitelný 🙂

 151. 172- noviny se už dávno kupují na stáncích minimálně a na internetu je čte každý. A co se šrajtoflí týče, tak bych řekla, že zrovna SSO by měla mít spoustu zazobaných donátorů- podnikatelů nebo by aspoň jednoho.
  O tom, že například Mach by měl být v balíku nebo mít aspoň prosperující podnik, tím by zároveň dokázal své manažerské schopnosti.

  Ale to je fuk, hlavně že volby sice dopadly děsně, ale po dlouhé době mám pocit, že jsem podpořila tu méně špatnou stranu:)

 152. Nooo,
  ale na Internetu peníze nepotřebují. U jednoho článku, to tu před pár dny Nickname linkoval, jsem nakoukla do diskuze. Celkem mne polilo horko, neboť jednak nadávali diskutérům z řad SSO, že jsou arogantní, povýšení, a v diskuzi z ostatních dělají blbce…. IMHO to bude asi pár rozohněných mlaďasů, neb já na jiných místech naopak zažila diskutéry na úrovni.

 153. „Považuji to za velkou porážku. Příčina není jen poslední rok a pád Nečasovy vlády, ale i vláda Topolánkova. V obou vládách hrál prim Miroslav Kalousek a my jsme nedokázali prosadit naše pravicová témata a ustupovali jsme mu. Vedení strany to musí zanalyzovat. V jižních Čechách jsme měli v roce 2006 šest poslanců, nyní je jen jeden. Je to fiasko. Chci ale poděkovat voličům, že nám přes všechno dali šanci být ve sněmovně. Výsledek je pro nás obrovskou výstrahou, ale hlasy voličů nás zavazují, abychom se snažili bojovat za pravicovou politiku a své chyby napravit,“ řekl ParlamentnímListům.cz Zahradník.
  http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Strasne-fiasko-a-hruza-Odeesaci-volaji-po-odstoupeni-Nemcove-Kuby-a-spol-291151
  Koukám, že soudruh poslanec objevil nový kontinent… Tuším, že Ameriku… a že si toho všimli brzy – ale asi jim na tyto prosté skutečnosti pro samý boj s kmotry nezbýval čas.

 154. Jak jsem teď koukal na reakce kdo a proč vyhrál a jak a kdo prohrál ….. nezdají se vám některé reakce, jako příliš exaltové, až přimo …. no …. že se jdou oběsit na lípu, protože vyhráli jiní? Docela mne to překvapuje, vždyť o nic přeci nejde….

 155. Matzurko,
  to jsou takzvané sračkomety. Sou to lidi, kteří celý den sedí na přidělené diskusi a pod různými nicky spílají politickým protivníkům. Někteří dokonce zadarmo. Schválně si všimni, že spílají naprosto bez argumentů a jak kafemlejnky opakují jedna a ta samá hesla. Celkem typická goebelsovština.

  Jenom bych připodotknul k babišovi – tady v kraji skoro všichni nadávají, že řepka, kukuřice, obilí nazeleno, bioplynky… co budem žrát, nic nepěstujeme… zelené příplatky na energie… a pak to 30% remcalů hodí babišovi. Je to hlína 😀 😀 😀

 156. Ptakopysku,
  jo, taky jsem z toho otrávená jak šváb, ale něco importu ze Skotska to spraví.
  Ale moc se nebavím, tolik mamlasů jsem mezi sousedy nečekala.

 157. na Nově běží Mission imposible IV, pustili jsme si to, protože název se nám zdál poměrně příhodný k právě skončeným volbám a nikde nic pořádnýho nebylo.

  odehrává se to v Kremlu a jeho nádvoří nápadně připomíná pražský hrad 😀

 158. maYdooooo,
  ale na Nova CInema běží Hvězdný prach, to se náhodou docela hodí taky…. a aspoň je to větší legrace 🙂

 159. Jo, taky čučím na Hvězdný prach.
  Sice to není úplně Gaiman, ale nechá se. Ono by to asi s osmaosmdesáti megadolls úplně přesně udělat nešlo, protože předloha je defakto samej speciální efekt. Děj taky krapet ujíždí od předlohy, aby to mělo nějaký šum svistu. Ale jak říkám, dá se. Viděl jsem už mnohem ujetější věci…

 160. (150) A co Ty, budeš jen chválit Zemana, nebo také přiložíš ruku (hubu) k dobrému? Oni ti Svobodní potřebují konkrétní lidi v konkrétním místě ……
  (151) Nejspíš nijak. (Více Dušan)
  (153) Řepka se do benzínu nepřidává. 😛
  (157)“ BTW, ještě včera, v den voleb, rozdával Babiš a jeho pohůnci koblihy – dala by se tím napadnout legitimita voleb? (konkrétně na Proseku).“ – leda, kdyby Ti nechutnaly. 😛
  (169) Na to chybí Babišovo peníze a cílová voličská skupina, na kterou snadno zapůsobit.
  (175) A to mají ti melouni v ČT i vlastní pořady. Těžko se SSO ukáže, když je nikdo nepozve.

 161. Sedě u voleb, přišel jsem sice o závěr sezony v Solvay, ale nabyl jiné zajímavé zkušenosti.
  Těch 7 voličů KSČ(M) jsem nepoznal, ani oněch 10 obětavců, voličů SSO.
  Na Hvězdný prach čučí bližní, uprchl jsem k PC.

 162. Matzurko, my jsme Hvězdný prach viděli už dvakrát. já stejně koukám – nekoukám, exploze Kremlu -prý klíčový moment filmu -mi unikla, protože jsem zrovna v kuchyni nakládala králíka k zítřejšímu obědu.
  a teď nás ještě čeká zpracování úlovku, brácha k tomu našemu přidal plný koš.

 163. No,
  já Hvězdný prach ráda, ale bez reklam, takže čučím na UK Foylovu válku, v tomto díle konečně dojde na V day. Na české TV mi to uteklo, tak si doplňuji souvislosti.

 164. Matzurko,
  jj, ty reklamy jsou šílený. Skoro jako na Barrandově – proud reklam občas přerušovaný úryvky filmu. Ale na cédéčku ten film bohužoužel nemám, tak trpím 🙁

 165. No, radovat se nemůžu – spoluobčané zvolili 2 extrémně levicové strany, 2 umírněně levicové strany, katolíky a 2 protofašistické strany. Na vládu jsem skutečně zvědavej, ale je to taková ta zvědavost, jestli budu pověšen, nebo zastřelen.

 166. V bedně
  teď dávají střílečku s poměrně příznačným povolebním názvem Kvantum siláže s ruským vymahačem dluhů Danielem Craigem.

 167. Ptakopysku,
  že by taky signifikantní volba 🙁 ?

 168. Foundry: tak ono je to těžké, když pravicově orientovaná strana kandidovala snad jen jedna a to ještě víceméně neznámá.

 169. http://www.novaustava.cz/clanky/svobodni-jak-to-delat-lepe

  Dobrý večer. Myslím, že se k Svobodným přidává další známá osobnost – viz odkaz. Že mu to trvalo 🙂
  S Machem jsem je viděl na jedněch fotkách, tak si snad dá říci. Výtkou jsou v podstatě totožné s tím, co slyším zde, i s tím, jak dostávají mlaďoši za uši od příznivců.

  Poslouchal jsem povolební debatu vítězů (žehlil jsi někdy? …) a jsem nadšený. ODS, TOP09 out, Babiš a Okamura napravo, asi si i padnou do oka. Bělobrádek opět v koalici – historici budou moci sepsat knihu „sto let vítězi voleb“. Dluhoslav musí ten pytel blech ukočírovat, aby si aligátor z jeho lebky neudělal popelníček.
  Motivace kobliháře: Stovky miliard z Bruselu musí téci správným směrem.
  Dluhoslav: jde mu o krk.
  Bělobrádek: „zodpovědnost vůči voličům.“ Pohlídat aby restituce nevyšuměly.
  Tomio: přímá demokracie, nahradil Bobo.
  Koblihář se vlády nezúčastní, možná pošle posly, sám by s ostudou balil kufry. Ještě je otázka, jak se k jeho účasti na vládě postaví OČTŘ. Má na hlavě několik beden másla. Počítám, že díky máslu bude souhlasit s navýšením rozpočtu pro policisty i soudy/prokurátory.

  Po Drábkovi, družinářce a současné partě druhořadých Pláteníků snad nemůže přijít nic horšího.

  Komančům jde o fleky ve sněmovních výborech, ty za tichou podporu dostanou.

  Pokud se podaří ukuchtit velkou koalici, která nebude příliš šahat na daňové sazby, voliči zjistí že současnou TOP09 ani ODS nepotřebují.

 170. Pavle K., no jo, je to tak. Nadějná je jedině vzniklá bramboračka a z ní snad vyplývající paralýza vlády. Ale i tahle varianta se jeví nemístně optimistickou, na způsobu, jak zalovit publiku ve šrajtofli, se zajísté dohodne kdokoli s kýmkoli bez problémů.

 171. Ještě k mému nadšení z povolební koalice. Jak jsem je poslouchal, vypadá to, že si nebudou navzájem věřit (to je dobře), každý si bude krýt záda alespoň zdánlivou snahou nekrást (taky plus), a Okamura + Bureš chtějí šetřit na provozních výdajích státu.

 172. Před volbami jsem předvídal, že Svobodní budou jednociferně vzdálení od druhé nejpravicovější strany. Vyšlo to.
  Zkusím další předpověď: Dokud nebudou nasměrovány dotace z EU, dokud nebude vyjasněno, že budou nadále podporovány Burešovo podniky, nebudou další volby. Díky této mocné finanční motivaci považuji za téměř jisté, že výše uvedená koalice vydrží alespoň tři roky.

 173. Nickname, kdyby šlo jen o bruselské miliardy, tak ty nám už sebrali, nu i chuj s nim, jak říkají východní Slované. Já mám spíš hrůzu, kolik miliard nám ještě pro Babiše přes řepku a bioplyny seberou.
  Je tady ovšem malá naděje, že Babiš není v kotlince sám a i ostatní mají své zaplacené poskoky, kteří panu velkopodnikateli ve výživě to máslo po hlavě s radostí rozpatlají – viz Rath nebo Nečasův pád.

 174. (199) Když on Kohout je lepší ekonom (doufám), než politik. Ač v mnohém má pravdu.

 175. Nickname,
  vy si zahráváte. Dráždit bosou nohou Bureše, totiž kobru ?

 176. 203 Právě, záleží na OČTŘ. Ty má obšlápnuté díky Standovi Koloťukovi a Ivánkovi s tykadly. Je tam mnoho neznámých a díky tomu si kluci co spolu mluví nemusí věřit a občas mohou udělat nějakou botičku.
  FYI: Podpora bioplynu a biomasy je poloviční oproti fotovoltaice. Už dnes jde o desítky miliard ročně. Teoreticky může usilovat o zachování podpory, nemusí chtít více. Samozřejmě zakázat těžbu „břidličných“ plynů.

 177. 204 Aerokarle, z toho co jsem četl, má nastudovanou politologii velmi dobře. V osobním chování je považován za „nerda“ či lehkého autistu, dle některých dehonestujících příspěvků.

 178. Nickname,
  Lenku Hatašovou získejte do své propagace, na té fotce je pan Mach interesantně tajuplně sexy 😉

 179. (207) Jisté angažná kolem „Úsvitu“ (ano, vycouval včas) o tom zase příliš nesvědčí.
  Ale držte se ho, má jméno, dostane se do novin i TV, to je přesně to, co je třeba. Známá jména, známé xichty. To já s lepením nálepek nezajistím.

 180. (208) No, sexy. Kecy o jeho sexuální orientaci jsou na internetu dost běžné. A tam si nejsem jist s přínosností, že se alespoň o něm mluví či píše.

 181. (206) teoreticky nemusí usilovat o další podporu, prakticky ale jistě bude 😕 Investoval několik miliard do bioplynu ,ale jak známo, podpora se strany státu byla snížena, takže má problémy 😕

 182. Z výsledků dne 26.10. radost nemám. Jak z voleb, tak i jinak – ono porouchaný mražák je docela dost velký problém, k tomu už výsledků voleb netřeba. Ale život je pestrý a tak mi v onen den připravil i radost – opravu střechy – všecky stářím sešlé, děravé a protékající hřebenáče i tašky jsou vyměněny a já můžu bez obav očekávat podzimní plískanice – ve střeše už nemám díry. A ani to moc nestálo, pan řemeslník je velice skromný a předci dobře věděli, proč hřebenáče i tašky ukládají na půdách pod trámy. :-)))
  A čeká mě polský víkend – Krakov, Wielička… Tak hezký svátek přeji.

 183. Řekl bych, že na Bohuslava Sobotku se smůla přímo lepí. Ten chlap je pechvogel…
  Všimnul jsem si takové zvláštní věci.

  Aby si vypila ČSSD(b) pohár hořkosti až do dna, coby držitel ceny za tzv. „Paroubkovo volební vítězství“, tak kredencózní Marie Benešová, současná ministryně spravedlnosti v Rusnokově vládě, která figurovala coby bezpartijní na 5. místě kandidátky ČSSD(b) pro Ústecký kraj jako jakési kukaččí vejce SPOZ, tak ta pomocí preferenčních hlasů přeskákala z pátého nevolitelného místa na místo první. Těžko se jí ČSSD(b) díky těm preferencím bude zbavovat. Takže ani ten celkový počet poslanců u socanů (50) nemusí být nakonec konečný… 😀

  Jestli to Aligátor připomene při následném jednání s ČSSD(b), tak to aby si vzal Sobotka na Hrad s sebou pro jistotu další ručníčky na osušení své pleše, případně teplé a savé spodní prádlo… 😛

 184. Nickname, tohle je dost zajímavý článek a nebylo by od věci, kdyby ho někdo dobře přeložil a někde ho uvedl s patřičnou kritikou –
  Luxusní život až do západu slunce: pohádkové výsady politiků EU – http://jdem.cz/8pxu9

 185. Dobré ráno!

  Notoričtí nadávači na změny času budou brblat, ale jsou jedinci, kteří jsou s těmito posuny spokojeni. Třeba takový…já. Vzbudil jsem se, jako obvykle tehdy, když jsem byl dosytosti vyspán a ejhle, ono je o hodinu míň. Tak jsem ji strávil papírováním a teď, v tuto chvíli, s modrou oblohou nad hlavou, můžu pokračovat v montáži sádrokartonů. Včera jsem si navezl zásobu na celé tři dny prodlouženého víkendu.

  Večer bude slavit Olympic další jubilejní koncert na letošní šňůře a já se, doufám, přenesu o pětačtyřicet let zpátky. Naše malá středisková vesnička je jen kousek od domu tchyně Petra Jandy.

  Prý byly volby. V pátek jsem se cestou z Brna stavil u urny. Volební, tu druhou navštívím za týden. Vhozením jsem projevil své zbožné přání, které mezi mými spoluobčany nikdy nenajde masovou odezvu. 2:98 – odhad byl přesný, SSO překročila hranici možného.

 186. Dobré zas ráno… ještě ke včerejšku – abych někoho taky potěšil… Měli jsme s přítulkyní pro sebe jeden den, tak jsme si ho chtěli užít… Tak po dobrém obědě (pečená treska ve směsi koření) jsme vyrazili – napřed na hřbitov upravit hrob a pak že pojedeme ještě do lesa na houby – bylo nádherně… No, dojel jsem ke hřbitovu, hrob ani nebylo třeba moc čistit, dal jsem tam kytku a věneček – no – a už jsem pak nenastartoval. Prej tam mám rovnou zůstat…
  Naštěstí spřátelený automechanik měl doma synátora, ten mě přijel nastartovat – odešla baterka. Takže jsem sice dojel k němu do dílny, ale náhradní baterka, kterou tam měl, byla na mě moc slabá, takže jsem tam auto nechal a bylo po výletu na houby. Takže jsme se spořádaně vrátili autobusem do Prahy a rozešli se pokojně do svých domovů… Inu, taková je žízeň…

 187. to Pes – že ty jsi jel mým autem! Taktéž jsem měnila. Předvčírem. Ale dobrá baterka to byla – osm roků vydržela, než skonala

 188. 2 martina – no, mě jen trochu překvapilo, že ta baterka odešla tak rychle. U baráku jsem normálně nastartoval, a u hřbitova o 20 minut později už ne. Jestli se na tý cestě ke hřbitovu vydrncal načatý článek, tak dobře, že aspoň tak a ne někde buhvíkde mimo civilizaci…

 189. Tak mi přišel od protinožců názor na české volby:
  Tyhle volby jsou urcite pokrok – neuspely strany s kmotry v pozadi ale naopak ty s kmotry v popredi. To urcite zvysilo transparentnost politiky.

 190. Martine …. 98/2 je něco jako definice všeho … Navrhl jsem Nicknamovi, jak ještě zvýšit o dvě procenta podporu, ale možná je to marné a tolik lidí není. Na druhou stranu, je pro mne nepochopitelné, že zastánci státních zásahů a dalšího, v programu naprosto odmítaného, volí SSO, bez toho, aby si uřízli ruku. Tedy vídím to spíš jako jejich rozmar, že jsou z minula zvyklí volit a teď zrovna neměli koho. Tedy je možné, že jsem těch 4% velmi, ale velmi zapřeháněl.

  no a kdyby někdo chtěl si vydělat dost peněz, jako jeden učitel z Brňa, tak …… no i takoví žijí mezi vámi …. 😀 tohle jsem dostal do emailu, netuším, jak se mi to tam vzalo. Hlavně neklikejte a nehledejte, jinak si jistě zavirujete cokoliv co máte doma, ale z hlediska voleb, ale když se někdo nahoře ptal, kdo volil Babiše?

  Dobrý den,
  moje jméno je Adam Bříza a pocházím z Brna. Vystudoval jsem na učitele (čeština, dějepis) a až do roku 2012 učil na jedné z Brněnských základních škol.
  V roce 2012 jsem koupil za téměř 200 000 EUR nový apartmán v Barceloně.
  Ptáte se kde jsem na to vzal? Právě proto jsem založil svůj blog adambriza.cz, který bych vám tímto rád představil.
  Najdete tam nejen informace o investičním systému, který mi za poslední měsíc vydělal přes 150 000 Kč za několik hodin práce denně, ale hlavně zkušenosti dalších uživatelů, což myslím ukazuje, že se nejedná o žádný nesmyslný výmysl – koneckonců se podívejte sami.

  Budu rád, pokud taky napíšete svoji zkušenost.

  Adam Bříza

 191. ano, načatý článek – to bylo i u mě. Já, narozdíl od tebe, měla to štěstí, že jsem nenastartovala před barákem.

 192. Jirko,
  U „vystudoval jsem na učitele“ jsem přestala číst.
  jo, i takoví žijí mezi námi…

 193. Dobré ráno vespolek,
  d-fens to pojal s humorem, debata pod článkem také není bez zajímavosti – Babiš to má srovnané a pitomce jen hrál na kameru(holt Komplexně Geniální Babiš), nové volby do roka, Piráti coby přípravka levice a geniální Zemanův tah, jak se zbavit bandy patolízalů v přímém přenosu….

  AK,
  Jean Marais byl taky sexy, orientace neorientace. Já se na to lidí neptám 🙂 Moje poznámka směřovala k tomu, že ta fotografka je profík a na bilboardy by to asi uměla nafotit skvěle.

 194. No a protože mám ještě nedopité raní ….meltu, přečetl jsem si článek kde se pan Zvěřina rozhovořil … jistě si to najdete na „parlamentním listech“ sami ….. úplně mi vyrazilo dech tohle …. Je to prostě neuvěřitelné, jak politici, asi obecně, přemejšlí a proč v podstatě není vůbec možná jakákoliv změna k lepší správě a servisu pro obyvatele.
  posuďte sami

  Co si myslíte o krádežích, tunelování, předražených stavebních zakázkách, pofidérních stavbách jako D47 a podobně? Že tyto peníze by se právě daly využít na důchodový a sociální systém?

  Že máme v tom státě dost velký nepořádek, to říkával už můj kamarád, nebožtík Lubor Voleník. Musím dát za pravdu některým politologům, kteří říkají, že pro spokojenost lidí má hlavní význam správná a přesvědčivá funkce státem řízených institucí. Někdy nejde ani tolik o kvalitu zákonů, jako o jejich správné dodržování…

 195. Matzurko, i Ty jsi podlehla tomu, že politik vymější nějaké kroky, nejlépe geniální, dopředu? Že snad ví co udělají voliči a že dokonce tuší, jaké bude zítra počasí?

 196. Neeee,
  to ne, jen mne pobavily ty konspirační teorie 🙂

 197. Dobrý den. Tak už jsem měla být na cestě do sousední země, leč:1. auto se zašprajcovalo a nejede a nejede. Spřátelený automechanik mu domlouvá už od časného rána; 2. slečna nájemnice mi oznámila, že jí nejdou zásuvky v celém bytě, ač všude jinde v baráku elektřina jde. Jsem ve stavu čekání na švagra-elektrikáře amatéra.
  Mladí z Olomouce už vyjeli a dohodli jsme si předběžně místa případného setkání.
  Život je jedno velké překvapení a já vlastně ani netuším, kde budu dnes v poledne.

 198. Dano, ta elektrika – to nic nebude. Zažil jsem už mockrát, že zkrátka nejde jedna fáze a ostatní jdou. Vždycky jsem žil v představě, že je to nepřípustný stav a že se vypínají v takovém případě fáze všechny (starší třífázové motory by mohly shořet). No ale není tomu tak. ten stav bez jedné fáze může trvat i několik hodin. Je to samozřejmě legrace, protože první myšlenka je, že „něco“ shořelo ve zdi a člověk už se vidí s majzlíkem :-). Stačí přeměřit fáze v nějaké třífázové zásuvce.

 199. Dano, ta elektrika – to nic nebude. Zažil jsem už mockrát, že zkrátka nejde jedna fáze a ostatní jdou. Vždycky jsem žil v představě, že je to nepřípustný stav a že se vypínají v takovém případě fáze všechny (starší třífázové motory by mohly shořet). No ale není tomu tak. ten stav bez jedné fáze může trvat i několik hodin. Je to samozřejmě legrace, protože první myšlenka je, že „něco“ shořelo ve zdi a člověk už se vidí s majzlíkem :-). Stačí přeměřit fáze v nějaké třífázové zásuvce.

 200. zdravím !
  (226) Matzurko, opravdu si myslíte, že nedostatek „sex-appealu“ pro voliče může „spravit“ profesionální fotografie anebo -nedejbože-„nastudovaná politologie“ z učebnice? 🙁
  Osobně si myslím, že politik buď charisma má nebo nemá(ale pak není „politik“) 😕 „Voličský dav“ nejsou studenti v posluchárně 🙁

 201. Oteplovači, bohužel, fáze jdou fšecky – to už je ověřeno. Momentálně se hledá závada na trase – otevítá se jedna „krabice“ za druhou a pátrá se jednak, kde která je a která za to může. To je to „nejlepší“ co se mohlo stát. 🙁

 202. OT,
  nickname,

  u nás v malém městečku nemáte stabilní základnu.
  V roce 2010 vám to hodilo celých 35 lidí.
  Teď 241.
  Gratuluji

 203. mně se výsledek voleb líbí, nikdo nevyhrál
  všichni si půjdou po krku
  vedlejší efekt = mohli by kvůli tomu o trochu tišeji mlaskat 😀

 204. westíku,
  jistě, vrozené charisma nad zlato. Ale když Démosthenes na sobě zapracoval…;)
  Na druhé straně mi Nigel Farague začíná připadat jako planý žvanil, ve smyslu „samá sranda a žádné náboženství“. UKIP ještě není rozhodující silou v UK 🙁

 205. OT : milí Pražáci, dá se parkovat v Modré zóně bez residenční karty ? Co nejvíce konkroluje městská policie ?

 206. 238- dá, ale pro auto si pak musíte dojet za Prahu:)

 207. (217) Změna mi nevadí, ale výsledek ano. Mám raději to, co je nazýváno letním časem.

 208. Westíku – vřele a důrazně NEdoporučuji!
  Městský biřicové existuji jenom kvůli jediné věci – nesprávně zaparkovaným autům…
  Nesmíte jim brát smysl života…
  Na webech městských částí (www.prahaX.cz) si v dané X-té časti najdete mapku parkovacích zón s vyznačením zelených a žlutých ulic, kde jsou parkovací automaty s hodinovymi cenami na úrovni celodenního parkování v JI nebo HB…
  Parkovat v Praze je dnes za trest i pro nás; kterej čert Vám to nakukal ?
  Viele Spass in Hauptstadt….:-(

 209. Tedy, jestli se ODSky zmocní tenhle zmetek s hypertrofovaným egem, tak to ta partaj může zabalit rovnou. 🙁

  …Výsledek voleb je katastrofální prohrou pravice a znamená politický konec Václava Klause, říká místopředseda ODS Jiří Pospíšil, jeden ze 16 poslanců za ODS. Strana podle něj dostala od voličů poslední šanci se změnit. „Mnoho různých šíbrů od ODS odpadne,“ řekl Pospíšil v rozhovoru pro iDNES.cz. Kolegové ho už vyzvali, aby kandidoval na předsedu ODS…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-jirim-pospisilem-o-budoucnosti-ods-fq8-/domaci.aspx?c=A131027_112842_domaci_kop

 210. kouzelne a prekrasne povolebni nedelni poledne vam vsem do vsech koutku nasi vlasti v srdci Evropy , kde naprosta vetsina komentatoru nad nedelnim obedem rozpacite preslapuje, a urputne premysli jak se verohodne dostat bez ztraty tvare k pristimu komentari typu „…ja to ale rikal“ ,-)
  No ,pratele co rict? Jsem osobne rad ze jsem upoutal veskerou moji pozornost jiz pred lety k Islandu a problematice. . . „jakym zpusobem vlastne zamrza takovy fjord“.. . . (mohu vas ujistit ze oproti rozsirenemu nazoru ze zleva doprava , je to uplne jinak;-), . . . .ale to jen na okraj.
  pro me osobne je nejvetsim prekvapenim ze 15% a treti misto komunistu skoro nikoho neprekvapuji, dokonce nestoji vetsine ani za komentar 😉

  Jo cas zhoji vsechny rany,ze? …vzdyt nebylo tenkrat zas tak zle,prace byla, televize byla ,dovolena byla, a v kazde prodejne jste dostali v lete bez problemu „sumak“. . . .

 211. jakym zpusobem vlastne zamrza takovy fjord..
  Shora dolů?
  Samozřejmě myšleno od hladiny ke dnu. Aby si někdo nemyslel, že jsem otázku uchopil nějak politicky a že zamrzání fjordů závisí na výsledku islandských parlamentních voleb.

 212. Dobré poledne,

  tož,brouku, 15 % pro komunisty je poměrně obvyklý výsledek a dalo se to čekat. Takže pro většinu tady to není zas takový ořekvapení – spíš zaplať Bůh, že nemají víc.

  Westíku, v které oblasti chcete parkovat?

  OT – dnes je to sto let, co se narodil Otto Wichterle. MYslím, že za dalších stolet bude jeho stopa stle ještě zřetelnější, než stopa po těch, kdo dnes plní stránky novin a servery medií.

  Uklidněna tímto faktem jdu dodělat králíka na smetaně, knedlík a játrovou ráži do polívky. 🙂

 213. fjord zamrzá od břehů do prostředka – tedy spíš horizontálně

 214. Aspoň něco, co člověka potěší – Mynář to má spočítané. Jakož i Spolek přátel organizovaného zločinu.
  M.Zeman podmínil Mynářovo setrvání ve funkci kancléře bezpečnostní prověrkou, kterou, jak je známo, ten pán nemůže získat. A SPOZU doporučil věnovat se politice na komunální úrovni.

 215. >> Rpuť
  Zeman hrával šach a tak ví, co je to gambit. SPOZ svou první úlohu splnila (Zeman na Hradě) a na tu druhou (Zemanovci ve vládě) pak už nestačila. Dobrá – co s nimi? Takže MZ bude dále pokračovat ve své politice až do konce volebního období a pak učiní zřejmě to, co učinil na konci svého premiérování: do dalšího období (pro jistotu) už nepůjde.

  >> Matzurka
  Oni ti piráti mají přece jen více hlasů než SSO – a pak ten Michálek… Já je sleduji v Německu a tam to vypadalo, že u nich nastane podobná evoluce jako na počátku tamních Zelených. Ovšem v Berlíně získávají jistou oblibu, neb docela tvrdě šlápli do chlívku okolo letiště Berlin-Brandeburg, kterýžto chlívek je dokonalou ilustrací ironie zvolání „Tohle by se v Německu stát nemohlo“.

 216. 245)no, maydo, jednak bych potřebovala (tak na hodinu) zaparkovat na Národní třídě (před Topičovým domem), pak zvolna se autem odplížit na Vyšehrad -Přemyslova ul.-(také asi hodina) ;v Přemyslovce nás posledně načapal městský biřic -tedy procházel a něco si zapisoval; když jsem chtěla platit pokutu, šklebil se a řekl, že jsme nezajímaví (což mne tedy urazilo).Je ovšem fakt, že jsem v ruce držela hůl 🙂

 217. (243) Proč by očekávaný výsledek měl překvapovat? Že se mi to nelíbí je tak samozřejmé, že nemá cenu to někam psát.
  (248) Protože Mach nemá dredy. 😛

 218. 2 westík ad 250 – no, na Národní u Topiče bych šacoval tak na 5 minut do odtažení (díky ODS), v tý Přemyslový (nebo hned vedle ve Vratislavový) se parkovat dá. Pt čtenářům bych rád zdůraznil, že ty parkovací zóny a racketýring kolem nich mají na svědomí představitelé ODS, přímo napojení na odtahovací služby, a nikoli nějací kmotři…
  Nicméně zaparkovat se dá pod Národním divadlem…

 219. dvd ad 249
  byť nejsem Rpuť – ohledně toho gambitu – hraje Zeman dámský nebo královský?
  A vůbec, hraje pan prezident s černými?

 220. Nicméně pravdu má Šimon Klein – pro městské biřice je odtahování aut raison d’etre… Vlastní smysl jejich existence. Co na tom, že auta jsou vykrádána za bílého dne na rušné ulici, co na tom, že banda opilců rozkope odpadkové koše… Tam by mohlo dojít ke konfliktu…
  Ale takové opuštěné zaparkované auto se nijak nebrání, poslušně se nechá odtáhnout na příslušné parkoviště a pokojně vyčká svého majitele. No, občas se z něj něco ztratí, že… I polycajti jsou lidi a ten majitel auta to jistě nepotřebuje, když se dopustil zločinu nesprávného parkování…
  Mám kolegu, který se rozplýval blahem nad modrými a jinými zónami… A najednou přišel s tím, že bydlí na Praze 1 a porouchal se mu kotel etážového topení a nikdo mu to nechce přijet opravit, protože tam nemohou zaparkovat. Tak jsem mu doporučil, ať si kotel hezky hodí na záda a donese hezky do příslušného servisu. A že když si v těch zónách tak libuje, tak to rozšířit i na sanity a pohřebáky. U zcepenělé babičky pěkně počkat až ztuhne, naložit na rudl a pěkně dopravit do příslušného krematoria… Nějak nejevil pochopení…

 221. dvd – Zemanovci splnili první část a pak zpychli. Někteří z nich si pomysleli, že se obejdou bez Šloufa a výsledek se záhy dostavil.

  Před mněsícem se rozkopával protější chodník a pokládaly se kabely Telekomunikací. Po pokládce bylo uklizeno a zadlážděno. Včera se oddlážďovalo, protože v plánovaném socialistickém hospodářství, kde se nemůže stát nějaká nepředvídaná nehospodárnost, dostala Správa silnic nějaké peníze před koncem roku a tak se budou dělat nové obrubníky, protože ty deset let staré jsou, jak to říct česky – šébig.

  K volbám moc neřeknu, protože spoluobčané jsou klerikálně založení a tak drtivě vítězí lidovci a protože hejtman je z vedlejší vsi, tak i socialisti. Babiš dostal ještě míň než Svobodní. Ale viděl jsem včera večer kUbu – prý se udělal chyby a podcenilo se a neudělalo SE! Ten lékař je neutrum samo.

 222. k parkování na Národní nebo jinde v exponovaných místech také nemohu dát žádnou použitelnou radu. Snad jen popíšu, jak jezdím k Topičovi já. Když už jsem tam musel něco vyřizovat (stalo se dvakrát za posledních sto ( kecám ) pět let, tak jsem jezdil po Národní tak dlouho, až jsem uviděl hlídku Městské Policie. Zastavil jsem jak ta píča – venkovan, vyběhl ven a začal řeč (pochopitelně valašským dialektem). Z druhé strany auta vystoupila manželka a začala mi před policajty nadávat do venkovanů, kteří neposlechnou dobře míněné rady a nedonesou bedny s papíry na zádech, ale chtějí to dovézt autem. Co vám mám povídat, pohlídali nám auto po celou dobu nakládání a vykládání a ještě si s manželkou zanadávali na ty blbce, co chtějí jezdit po Praze a zastavovat, kde se jim zlíbí. Ale uznávám, že to není použitelné pro každého (chybí jim ta výřečná manželka). 🙂

 223. Kdo mne inspiruje, mlsouni?
  Karé ze selátka, bez kosti, nízké, necelé půl kilo. ???????

 224. (255) On se odkecal moc pěkně sám.
  Ale se je oblíbené. Silnice se opravují, auta se prodávají, ……..

 225. Dobré odpoledne,

  westíku, tak v tej oblasti to taky neznám. Jednou jsem vezla matku na polikliniku do spálený a nakonec mi jeden vrátný dovolil zastavit na jejich vyhrazeném místě.

 226. Necelý půlkilo? To teda, Karle, rodinu moc nenakrmíš 😀

 227. Díky všem za podnětné informace ohledně parkování ! Nevíte, kde by se dalo pronajmout vznášedlo ? 🙂

 228. (257) AK, chtělo by to přikoupit jedno sele,a Vámi zmiňované karé použít jako nádivku …
  🙂

 229. To „se“
  je náhodou docela pilné a pracovité, ne 🙂 ?

 230. Martin má pravdu – čajzli partaj Šloufovi a pánbůh je potrestal 🙂
  Jinak, on je Zeman, když se na jaře stěhoval na Hrad, varoval, aby se nikam nehrnuli. No neposlechli, nenažranci nenažraný…

 231. Matzurko – 248 – nemám rád spiklenecké a ublíženecké hypotézy, ale tady je situace jasná. Veřejnoprávní televize a rozhlas Svobodné bojkotují kam až to jde a tak tomu bude i v budoucnu. Důvod je prostý. V programu SSO je ohledně veřejnoprávních médií jedna jediná krátká věta. „Svobodní odmítají koncept tzv. veřejnoprávních médií hrazených z gveřejných prostředků příp. koncesionářských poplatků a požadují jejich zrušení.“ Za tou větou je tečka, nic dalšího netřeba dodávat. Pracovníci našívašíjejich televize a rozhlasu za 7+2,5 mld Kč si to nepochybně pečlivě přečetli. Taky bych do firmy nezval na přednášku skupinu, jejímž cílem by bylo zrušení, srovnání se zemí a posypání solí místa, kde se živím :-). Nebo si představte,že kartaginský senát zve někdy r.146 př.n.l. na veřejné přednáškové turné do Kartága Marka Porcia Catona staršího 🙂 To se zkrátka nestane.

 232. Oteplovači,
  o důvod víc SSO podpořit 🙂
  Ale jsou i jiné TV, ne ?

  Rputi,
  on by Hašek mohl raději držet klapačku, když je místopředseda nebo co vlastně. Jedou v tom společně.
  A Zimola se cítí, co ?

 233. Matzurko,
  teď bude domácí zabijačka, čímž Babiš a Zeman ještě o něco více posílí …

 234. Tak už to má ozubená pleš za sebou. Právě teď ho odvolali z vyjednávacího týmu (TV Barrandov)

 235. Teď mou [271] o pádu Sobotky po pěti minutách také potvrdily Novinky.

  Poprava Sobotky. Předsednictvo ČSSD ho vyzvalo k rezignaci“ viz http://jdem.cz/8p2t3

  Předsednictvo ČSSD v neděli odpoledne schválilo výzvu, aby předseda strany Bohuslav Sobotka rezignoval. Pro bylo 20 členů předsednictva, proti 13. Sobotka vypadl i z vyjednávacího týmu o nové vládě. Ten povede Michal Hašek a budou v něm Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec a Jeroným Tejc. Návrh podal brněnský primátor Roman Onderka. Sobotka se bránil návrhem, aby odstoupilo celé vedení.

 236. A socani vyslali do jednání snad nejhrůznější panoptikum, jaké si lze představit – Hašek, Zaorálek, Tejc a Chovanec…

 237. Vedlejším efektem bude zvětšení počtu parlamentních stran – nedovedu si představit sobotkovce podporující např. Haškovu vládu.

 238. takže kalousek slaví, zbavili ho sobotky, zůstává mu babiš a pánbíčkáři 😀

 239. Já jsem s povolebním vývojem nadmíru spokojenej…

  Je čas spojování a je čas dělení. Těch sociálních demokracií bude možná víc než dvě. Teď oranžoví hoši Sobotkovu hlavu pěkně na stříbrnou mísu a hajdy s obětovaným předsedou na Hrad (a pěkně šoupat nohama)… 😛

 240. Vidím že vás ti socani berou jako kdyby byly váš Banik:)))
  Ať se třeba sežerou.

 241. Týýý jo, vyhrajou volby a rovnou se porafou…. 😀
  Nakoenc bude premierem Babiš, protože socdemáci se navzájem zakoušou 😀

  Škoda Lou Reeda…
  ale zůstane tu po něm spousta fajn muziky.

 242. ahóóój, Bohouši!
  jo, není to nezajímavé to povolebno 😀

  jen mi to kazí ten lou reed,
  jo kdysi náš kamarád kočár přišel v bundě od lou reeda
  vypadalo to nejdřív jako kec a nebyl
  oni se znali..
  to je let…

 243. Tak jsem, jsme se, se byli projet na lodí ….a nad lidem dvojitá duha, protože cca 30 km v dáli, začalo trošku pršet. Taková nádhera, jako by snad pán Bůh věděl, že je čas na tu dvojitou ?…

  Parkování v centru? Jo já vím, je to divné, ale kdekoliv, kdykoliv mohu zastavit a když to uvidí městká polucije, ještě bych si mohl říci o pohlídání auta. Je fakt, že to nikdy nevyužívám, jen jednou, když se vdávala švagrová a žena měla takové šaty, že se jí nechtělo chodit daleko. Stejně jako Martin, jsem se slušně zeptal a bylo to.
  No a stejně je zvláštní …taková banalita….jedu v klidu přes Budějice sněrem na Jih a musel jsem se děsně smát, normálně předemnou řidič v ?mazdě? s hradeckou značkou snad něco proti mě měl a nechtěl mne nechat předjet a kdykoliv jsem mohl, přesunul se doprostřed silnice a pořád překážel …byla to strašná legrace, manželka se fakt usmívala a to už je co říct … Pak samozřejmě, že když byla možnost, tak během 30 metrů, jsem ho předjel, když to nečekal, ale stejně, co ho k tomu vedlo opravdu netuším, třeba jen nevěděl, že je mi to jedno a doma se ptřeboval pochlubit, že ho nemohla předjet …. že jel tak dobře … že prostě má skvělé auto ….. ale je to sranda, nikdy jsem si nemyslel, že to zažiju 😀

 244. Hmmm, a Sobotka odmítl rezignovat – bude veselo 🙂

 245. 2 Rpuť – a přitom by jim tam klidně mohla dělat uklízečku. To by snad intelektuálně zvládla…

 246. Jo, jo, – čím dál, tím líp. Jak ta baba říkala, když s těch schodů padala…

 247. Divano, ahóóój… 😀

  Mě se ten povolební vývoj čím dále tím více zamlouvá, a tak nejenže jsem sem poslal tu Haškovu povídku, pod níž zrovna diskutujeme, ale dodatečně jsem zlehka v Photoshopu upravil Ladův obrázek „Hospodská rvačka“ z r. 1949 (je jich více) a ten jsem poslal domácímu pánovi, zda by ho nedal jako ilustraci k té Haškově povídce. A domácí pán to s laskavostí jemu vlastní zařadil. Díky. Přišlo mi to takové případné a anticipativní k dnešní situaci…

  Situace v ČSSD(b) mne jako starého machiavelistu a politického anarchistu upřímně těší, mám z ní nelíčenou radost, ostatně předvídal jsem to a proto pravím: Hoši, cokoli činíte, dobře činíte. Jen tak dál… 😛

  Samozřejmě, že držím palce oběma bojovým seskupením v ČSSD(b).

  Slávku Sobotko (Taťko Falbře, Jirko Služpivo) – držte se hoši a vydržte všechna budoucí protivenství a bojkotujte jim všechna usnesení moravského předsednictva ČSSD a pro Míšu Haška (Zdeňka Šcromagnonce, Onderku a Tejce) mám též slova plná pochopení – hoši, nedejte se, bijte ty pražské proletáře a vylučujte je ze strany!!!… 😀 😀 😀

  Řečeno slovy klasika:
  Tak hle, jak se perou, jen pohleďte na ně, …

 248. Bohouši, ano… ne to ano s velkým A
  oni nám postupně zcizili všechna možná slova .. a nekončí to
  včera jsem zahlédla křišťálově čistého například
  😀

 249. Jestli se všichni sežeriu, tak nám ve sněmovně zbudou jen Babiš s Okamůrou, což už by se pomalu dalo hodnbotit jako okiupace cizími mocnostmi! 🙂

 250. Si myslím, že to nemá žádnej velkej styl. Takové upachtěné, bez glancu a šmrncu …. taková „vekslácká trapárna“ …. myslím tím ty volby. Jediné, co se nedá upřít, je odlet Babiše do Francie, který to jistě naplánoval ….. můžeme si o něm myslet své, ale dokázal že to jde i bez nápadu. Teď by to bylo dobré dokázat bez velkých peněz, ale s nápadem. Obávám se, že to nepůjde, nejsou na to místní voliči nachystaní, že mají přemejšlet a tak …( Nickname, to je na Vás) ….

 251. Di, on je z koloťuka teď expert na kontakty mezi Ano (bylo líp) a ČSSD(b)… 😀

 252. Rputi,
  myslíš, že na Zelném poli v Nošovicích dojde k památné bitvě slovenských Korejců s moravskými Japonci a bude se na ni vzpomínat jako na Moravské pole neblahé paměti? 🙂

 253. tady je teď expoert každý a na fšechno
  mám puštěného jelínka na čt24, taky jeden 😀

 254. Rputi, jsem si ohledně Reeda nevšimla. Omlouvám se. A ten klip je dobrý.
  Já jsem tady pleskla odkaz na ještě živého Loua.

 255. Divano … slyšel jsem, že Bohuslav gynekolog bude usilovat o přeměnu strany ODS na nějako ulepší, krásnější 😀 …. taky se těšíš?

  Ptakopysku, úplně obráceně. Sice to mé s čím jsme jeli, to má ještě o pár mm větší rozvor, přesto se nedalo předjet…. ostatně, mám to na videu, které jsem si z kamery v autě stáhnul. je to taková legrace, má to i „live“ komentář. Když se mi bude chtít, dát to k sobě na FB … ale to ještě nevím, pak by lidé věděli, kterým autem někdy jezdím a to by se mi nelíbilo …

 256. „mám puštěného jelínka na čt24“

  to já mám jelínkav lednici a za chvíli ho budu mít nalitého 😀

 257. JIrko ppa,
  no právě. Jsem si myslel, žes sis ho kvůli lidem nechal maličko zamaskovat. Kastle je sice Š 105, ale motor je původní – General Electric F118-GE-100 z Northrop B2 Spirit

 258. no nejlepší je asi jelínky střílet …. ale na druhou stranu, ne každý může.

 259. A hele,
  Mišík taky nepude na Hrad. Skoro jako by proti Zemanovi něco měl, nebo co…

 260. (283) To je hysterka, že jo? 😛
  (284) Ty to čteš, já ji slyšel na živo. Že k tomu také přispěl ……(což nepochybně ano).
  (287) I ve mně soudruzi přátelé vyvolávají jakési potěšení.

 261. Dobrý podvečer. Doufám, že moudře využijeme peníze získané za Vaše hlasy k větší svobodě nás všech, tj. příště už postoupíme do parlamentu, budeme na radnicích bojkotovat městské výpalné apod.

  Jako, díky za odkaz na „Nachrichten“, poslal jsem to k překladu jednomu psavému „leaderovi“.

  Jak se dostat do médií: kvůli volbám jsem se zaregistroval na Twitteru a začínám chápat vztahy mezi novináři. Je možné obejít vedení ČT + ČRo a dostat se do vysílání. Bude to chtít změnit styl, vyhnout se zbytečně útočným článkům bez efektu resp. bez cíle. Proto Klaus dělal rozhovory pro Právo, proto byl Mach v Blesku.

  Zdá se, že Svobodní berou vážně svoje chyby v uplynulé době a budou se z nich snažit poučit.

  http://humanaction.cz/svobodni-jak-dal/

  Když už v prezidentských volbách volíte člověka, který je celý život na opačné straně barikády než vy, jen proto, aby se hlavou státu nestal někdo, kdo je pro vás ještě méně přijatelný, nechte si to pro sebe a rozhodně o tom netočte videa. Sorry, Petře.
  Nesmírně si vážím toho, že se snažíte být v kontaktu s lidmi v ulicích a snažíte se jim představit, o co Svobodným jde. Dělejte ale takové věci na vlastní triko. Když chodíte agitovat na cizí akce bez dohody s organizátorem, nedivte se, že se to nakonec organizátorovi nemusí líbit a začne ošklivě prskat.

 262. Nickname, jste dobrý, v tomhle socialistickým státě každý hlas pro vás je zázrak.

 263. Inu, když se tak rozhlédnu po Evropě, nepřijde mi, že bychom byli socialističtější stát, než kdokoli jiný. Spíš naopak.

 264. 306- to nicméně neznamená,že socialistický stát nejsme:)

 265. Ha ha ha, člověk chvíli stojí a stojí opodál. Koukám, že brzy budeme mít v PSP dvě sociální demokracie 🙂

 266. To je pak otázka definice 🙂 Každopádně lze těžko nějaké socialistické zatížení vyčítat zrovna Čechům, formy státního paternalismu se vyvinuly během posledních 100 let na obou stranách Atlantiku. Včetně (bohužel) USA, viz Obama. Považuji tuto smutnou skutečnost za nevyhnutelný důsledek všeobecného rovného volebního práva a nikoli za důsledek nějakého genetického zatížení obyvatelstva kotlinky.

 267. 309 — … plus nárůstu produktivity technologií (jak už jsem o něm zde [ne]jednou psal, ke všeobecnému nesouhlasu). Teprve v kombinaci s ním se dlouhodobě zhoubné účinky všeobecného rovného hlasovacího práva projeví, neb teprve pak mohou být produktivní voliči přehlasováni těmi, jež žijí z přerozdělování. S technologiemi 150 let starými by se to stát nikdy nemohlo.

  Tohle také tvoří přirozenou mez procenta hlasů, které mohou Svobodní získat, aniž by (jak jim teď leckdo radí) svoji stranu předělali na mainstreamovou. Většina to nikdy nebude, leda až (teoreticky) společnost zdegeneruje natolik, že produktivita technologií zase poklesne. Jenomže mezitím přijdou Arabové a Číňani.

  Jaká škoda, že zrovna nemám kdy se o jednom ze svých oblíbených themat rozepsati blíže…

 268. Nickname, Vaše 304 … je velmi rozumné. Nemyslím si ale, že by to přivedlo k urnám s hlasovacím lístkem o moc víc, než ty 2% navíc a při neuvěřitelném štěstí a konstalaci hvězd, těsně nad pět procent. Ale je to fantastický koníček, to nepochybně.

  Foundry, myslím, že se ostrůvek lidské svobody pomalu ale jistě potápí, že. Respektive, iluze o tom, že nějaký ostrůvek vůbec kdy byl. Protože těch pár let po 89 bylo spíš způsobeno strachem páteře a hledání si nového pána, který jim bude dávat chlebíček navíc. A z toho vznikl ten omyl, že snad jsou obyvatele kotliny nějak více svobodymilovní, či snad že jí dokonce i vyžadují k životu….

 269. Zpátečníku 310 – to je mejlka!
  Na co dojel starý Řím, se ví všeobecně a teď zas egyptologové učunili nějaké objevy. Je to pořád dokolečka, technologie netechnologie!

  …V době existence tohoto komplexu, za vlády panovníka Niuserrea, docházelo k nárůstu vlivu mocných rodin úředníků a k zásadním projevům nepotismu… Významným doprovodným jevem těchto společenských jevů byl velký nárůst mandatorních výdajů, nekontrolované rozmnožení úřednické vrstvy a klimatická změna. To vše dohromady navodilo zánik říše stavitelů pyramid…
  http://www.ceskapozice.cz/magazin/scitech/egyptolog-miroslav-barta-o-senzacnim-objevu-hrobky?page=0,1

 270. Odbarvený konec veselého dobrodružství 🙂

  K debatě o „demokracii“ :
  V roce 1787 Alexander Tyler řekl toto:
  „Demokracie je vždy dočasná a nemůže trvale existovat jako forma vlády. Demokracie existuje jen do doby, než voliči zjistí, že mohou sami sobě „navolit“ velkorysé dary z veřejných statků. Od toho okamžiku většina vždy volí ty kandidáty, kteří jim slíbí co největší podíl na veřejných prostředcích, což má za následek, že každá demokracie nakonec zajde na zhroucení financí.
  Průměrny věk nejproslulejších světových demokracií od počátku historie je kolem 200 let. Během zmíněných 200 let jdou národy vždycky následujícími etapami:
  1. Od otroctvi ( nevolnictvi )ke spirituální víře.
  2. Od viry k velké odvaze.
  3. Od odvahy ke svobodě.
  4. Od svobody k hojnosti.
  5. Od hojnosti k sebeuspokojení.
  6. Od sebeuspokojení k apatii.
  7. Od apatie k závislosti.
  8. Od závislosti zpátky do otroctví. “

  A protože pokrok v posledních stoletích postupuje mílovými kroky, vzali jsme to zkrátka a stihli celý postup za 20 let 🙁

 271. Dobré zas ráno… Přeji všem příjemné prožití státního svátku u příležitosti vzniku neexistujícího státu, vzniklého díky úsilí Masaryka, Štefánika a Beneše na troskách jakési východoevropské unie a zaniknuvšího díky iniciativě tehdejší Evropské Unie, reprezentované Francií, Itálií, Německem a Spojeným královstvím Velké Británie a Severního Irska (v abecedním pořadí, nikoli dle zásluh), v zájmu celoevropských ideí a v zájmu zabezpečení míru pro příští generace. Tento stát trval bez jednoho měsíce 20 let a dodnes je nostalgicky připomínán jeho vznik. Bohužel, už se tolik nepřipomíná jeho zánik, nadiktovaný tehdejší Evropskou Unií. Na rozdíl od toho zaniknuvšího státu, ta Evropská Unie se od té doby příliš nezměnila, zas poslušně vykonává příkazy Německa, prý v zájmu celé Evropy. Toho Německa, které v zájmu té správné Evropy rozpoutalo několik válek, z nichž 2 přerostly ve války světové. Tak to všechno řádně oslavte!

 272. Ehm, westíku, kdy zde prosím posledně bylo to stadium velké odvahy?

  Omlouvám se, měl bych cosi dodělat — snad se mi podaří se na celé téma podívat znovu později během dne.

 273. PeSi, ad „…u příležitosti vzniku neexistujícího státu…“

  Jen bych připomněla, že poslední český král byl korunován v r. 1836 a že poslední rakouský císař Karel též měl o existenci českého státu jakési povědomí. Že se (nejen) Češi na ten manifest vykašlali, je věc jiná.

  …Karel I. se dne 16. 10. 1918 (3 týdny před kapitulací) obrátil ke svým národům manifestem, který měl podobu federalizačního zákona, předpokládal vytvoření personální unie samostatných království (včetně českého). Manifest také určoval, že do nejbližších voleb se základy státních parlamentů stanou poslanecké kluby Říšské rady. Pražská epizoda z 28. 10. 1918 tedy nemohla být vyhlášením samostatnosti českého státu a narychlo vytvořený Národní výbor nemohl mít charakter státního orgánu, neboť samostatnost i parlament Čechům udělil o týden dříve již král a císař Karel I., a to legitimně, v souladu s tisíciletou právní kontinuitou českého státu…
  http://www.promonarchii.cz/index.php/vite-ze/32-posledni-cesky-kral-karel-iii-byl-roku-2004-blahoeen-papeem-janem-pavlem-ii

 274. (316) Zpátečníku, „velká odvaha“ jest hodnocena podle „interkulturní“-etnické psychologie toho kterého národa-etnika 🙂
  (viz: Průcha J.:Sociopsychologické zkoumání kultur,etnik,ras a národů, Starý J.:Potíže s hlubinnou psychologií,Kroutvor J.:Potíže s dějinami)
  České etnikum (od Bílé Hory-podle běžného mínění) je charakterizován tím, že se pod nátlakem skloní a „moudře“ vyčkává ,kdo zvítězí 🙁
  Tu poslední „velkou odvahu“ jest tedy nutno vidět v těch demonstrancích na Letné v r.1989 🙂
  Nicméně -jak zní z hlubin věků slova písně: “ Bývali Čechové statní jonáci,bývali mužové krásní jak květ. Bývali, bývali, VÁLČILI, ZPÍVALI-tak je znal svět“ 🙂

 275. Ono k tomu rozpadu Rakouska snad jen tolik, že alpské země vyhlásily nezávislost Deutschösterreich už 26.10.1918.

 276. 2 Rpuť – ano, ten manifest byl něco podobného, jako když Němcová na plakátech chtěla být premiérkou… Taková ubohá z nouze cnost. BTW, ten manifest byl adresován Wilsonovi a byl odmítnut USA.
  To jen drobná korekce toho, jak se Češi na ten manifest vykašlali.

 277. >> westík
  Svůj názor na Čechy vyjádřil ve svém otevřeném dopise v Theodor Mommsen (Neue Freie Presse, 31.10.1897):
  „Buďte tvrdými! Rozumu lebka Čechů nepřijme, avšak i ranám ona porozumí.“
  (Seit hart! Vernunft nimmt der Schädel der Czechen nicht an, aber für Schläge ist auch er zugänglich.)

  A z tohoto hlediska se pak snažím pochopit, co se pak ve 20. století dělo. A proč.

 278. (319) no, ještě bych dodala, že MOŽNÁ ta ztráta „courage“ souvisí s údajným menším množstvím spermií u současného mužského pokolení 🙂

 279. tak mi právě řekli na radiožurnálu, že slavím vznik samostatného českého státu

 280. PeSi
  Ten manifest z 16.10.1918 Wilsonovi adresován nebyl. Wilsonovi byla Rakousko-Uherskem adresována nabídka mírových jednání počátkem října, její zamítnutí bylo doručeno 18.10.1918. (Wilson ji však zamítl obratem.) Onen manifest přišel pozdě a už vlastně nic neřešil. Ostatně jej odmítaly i další národnosti monarchie. A již počátkem září uznaly Spojené státy ČSNR jako „představitele spojeneckého státu“.

 281. 2 divana – obávám se, že ten budeš slavit prvního ledna…

 282. PeSi, no právě!
  a předpokládala bych, že český rozhlas, ta studnice moudrosti, si kdyžtak zaloví v archivu, když si není jista, co se vlastně slaví
  jak píšeš výš, slaví se vznik dnes již neexistujícího státu!
  a to panoptikum večer zřejmě bude jen třešnička (doslova?) na dortíku

 283. 2 dvd – no, já jsem četl, že tato nabídka, ze 7.10., byla pak 16.10. zveřejněna jako onen manifest. Ale jen čerpám z literatury… Karel I. měl šanci situaci v monarchii řešit mnohem dříve. Tuto situaci promeškal.
  BTW, slyšel jsem perličku, že císařem byl prohlášen v bordelu v Kožné ulici.

 284. (322) Jak jsem četla životopis T.Mommsena od P.Eisnera, získala jsem dojem, že T.M.byl „divoch“, který se nikdy neuzdravil z nemoci bouřlivého mládí 🙂
  Ostatně myslím, že Sova („Odpověď Theodoru Mommsenovi“ .. vzpupný árijský bastard, potomek zdegenerovaných Římanů…“
  a Pekař (“ Nikoliv ovšem Vaše velikost jako učence, ale zajisté Vaše velikost jako člověka ztrácí tím v očích všech ,kdož si zachovali smysl pro spravedlivost, pro humanitu a – civilizaci vůbec! „) tzv.“vyžrat“ 🙂
  Jeho (některé) politické názory nic ovšem nemění na tom, že Mommsenovy „Římské dějiny“ mne fascinují;lituji, že mám jen výbor z díla nazvaný „Diktátoři“) 😕

 285. Ono není ani tak podstatné, v kterém bordelu byl Karel vyhlášen císařem, jako spíše to, že Země koruny české byly uznávány jako stát s historickými kořeny.

  A krom toho, Česká republika je nástupnickým státem Československé republiky se všemi právy, povinostmi a smluvními závazky, které z toho plynou.

 286. Erik Best na FB: „We finally know what Obama meant when he said in Berlin in 2008 that true allies must listen to each other.“ …

 287. premiérská kalkulačka je naprd, pořád mi vychází pizda knihovnice( sic PeS)a přitom dotyčná osoba nic z toho, co preferuji za všechny ty roky neprosadila.

 288. Švihlíková ke kampani SPOZ:

  …Kampaň SPOZ byla něco naprosto neuvěřitelného. Možná by bylo dobré na rovinu říci, že to byla esence toho, jak se to dělat nemá. V době, kdy jiné politické strany již vedly své kampaně, nebylo jasné, kolik je peněz, kdo co udělá (!), jaké bude motto kampaně atd. Organizace vůbec nefungovala, takže na konci září nebyly plakáty, a někteří členové z jiných krajů, s nimiž jsem se sešla, si ze zoufalství udělali vlastní materiály a jeli tak říkajíc na sebe.

  Kampaň neměla myšlenku, takže se posléze soustředila na propagaci „zastavení Kalouska“, na což dotyčný reagoval poměrně vtipně tím, že ho může zastavit i semafor. Další zoufalý pokus byl „Za Miloše Zemana“, což těžko někdo mohl pochopit, když už byl Miloš Zeman zvolen prezidentem. Nedostatek obsahu měl být přebit obrovskou billboardovou kampaní a stovkami plachet s Vratislavem Mynářem. Distribuce billboardů apod. byla pozoruhodná, mě byste na Vysočině nikde nenašli, zato tam visel pan Žák kandidující za Prahu,pan Augustin, pan Pecina a samozřejmě pan Mynář, visící naprosto všude. O tom, že na Vysočině je lídr jistá Švihlíková, nebylo téměř ani stopy. Nebyla využita petice za majetková přiznání a zabavení majetku, která má přes 150 000 podpisů a měla se stát vlajkovou lodí SPOZ….

  – See more at: http://www.blisty.cz/art/70727.html#sthash.Sg0yFpN6.dpuf

 289. ukňouraná Švihlíková? Viděla jsem ji, to, že nebyla na billboardech bylo to nejlepší, co mohli Zemanovci pro volební kampaň udělat.

 290. ale Andy, to né ..
  míň už dostat nemohli, ať se švihlíkovou nebo bez
  ty hlasy byly kandidátů a jejich rodin
  níž to prostě jít nešlo 😀

 291. Nějak tu Švihlíkovou nechápu. To nevěděla, za jaký spolek kandiduje?
  A stran Miroslavy Němcové, není a nebyla knihovnice. Já vím, lokomotiva nebo vokolo chlíva, vsjo ravno.

 292. >> dvd – on tu Švihlíkovou nikdo jinej nechtěl a nutno uznat, že to co SPOZ předvedl, bylo něco těžko uvěřitelného. Jak je přestal Šlouf držet na uzdě, tak byl malér.

 293. Prosím Vás, koukám se teď na LIVE přenos z Prahy a státního svátku. Já vím, divné, ale fakt se koukám. Samozřejmě jsem se dostal až později a tak netuším, kdo byl ten silnější řečník s přehazovačkou, pře Štěchem? Jo a jak si mám vysvětlit vysvětlit logopedického anarchistu Štěcha, který řekl ….. „na návštěvě v USA, byl při setkání s námi jeden starousedlík skoro dojat“ …. když mluvil o tom, že je dobré se zabývat krajany v zahraničí, zvlášť když oni ten svátek slavěj …. Nějak nerozumím, co to chtěl vlastně říci.

  Jo a ještě jeden dotaz. Když byl pan prezident Klaus, chodil bez toho tlusťocha, co teď všude chodí se Zemanem? Nebo byl prostorově méně výrazný a nebylo ho tolik vidět? Připadá mi to docela nevkusné, aby ten magor s tyrkysovým sešítkem pobíhal okolo a nebo šel za Zemanem klást věnce. Copak si to pan prezident nepamatuje?

 294. Dobrý den,
  teď budou znalci „politické vědy“ excelovat, ale já bych řekl, že volby ukázaly, že to v Kotlině není nijak horké s tou dramatickou nespokojeností s politickou situací. Resp. pokud ano, tak jenom na „“““pravé““““ straně. Socialisté jsou totiž na svých (v mírně jiné struktuře). Posílili neukotvení. Vzhledem k stabilní voličské účasti a propadáku TOP, ODS se museli „“““pravicoví““““ přesunout mezi neukotvené. To je pro stratégy velmi bídné vysvědčení.

  Zpátečníku 310 – naprostý souhlas.

 295. hmm, já tedy nevím, ale Němcová mně připomíná obstarožní Sněhurku, když snědla to otrávené jablko …. Ale že jí vyčítá něco ten trpaslík Rejpal Dryml ….. 😕 Švihlíkovou nepovažuji za „ukňouranou“, ale za „štěknu“ par excellence, k tomu praštěnou … 😕

 296. Dobré poledne,

  „premiérská kalkulačka je naprd, pořád mi vychází pizda knihovnice“

  To mně taky, andy, ale přiznejme si to, jsou ty další varianty lepší?

 297. A teď jsem si vzpomněl, že tady nedávno proběhla diskuse o Foundrymanově textu o hospodaření 3. říše. Mám ho a pošlu ho Foundrymu, takže případní zájemci se mohou na autora obracet.

 298. 2 dvd ad 338 – není knihovnice, leč majitelka knihkupectví… Některejm lidem to holt splývá… Ale třeba časem dospějou k poznání, že knížku jest možno i zakoupit.
  Jinak jest absolventka střední hnojárny, kterážto v zemědělství nikdy nepracovala. Tolik kvalifikace… Dle názoru mnohých je blbá jak malovaný sáně… (což dnes a denně podporuje svými vyjádřeními…) Ve Žďáru nad Sázavou, kde žije, je oblíbená jak osina v prdeli.

 299. (342)
  Pán s přehazovačkou je pan Vodička, takto předseda Svazu protifašistických bojovníků.
  Tlustý jedinec, který se motá v okolí Zemana, je pan Forejt, šéf hradního protokolu.
  Cpal se do popředí už za prezidenta Klause,například přistupoval jako první k letištním schůdkům při vítání státních návštěv. Je nicméně erudovaným znalcem protokolu a disponuje velmi příjemným a vemlouvavým hlasem, takže třeba jeho komentář při pohřbu lady Di nebo královské svatbě byl docela příjemný.
  Pan prezident Klaus nepotřeboval vodit, trefil sám. U pana prezidenta Zemana je tomu asi jinak.

 300. Baubo, ano, to, jak forejt zná protokol
  a třeba také při volbě nového papeže jeho komentáře byly zajímavé
  tak jsem mu odpustila, jak se všude za klause cpal první
  ale nevodil ho za ručičku, to opravdu nebylo třeba 😀

 301. Dekuji za vysvetleni ….

 302. není knihovnice, leč majitelka knihkupectví… Některejm lidem to holt splývá… Ale třeba časem dospějou k poznání, že knížku jest možno i zakoupit.
  lokomotiva nebo vokolo chlíva, vsjo ravno.

  Bojujete jak ti socani dneska, jen nevím proč.

 303. MP díky. Forejt chodí první tam, kde mu to přísluší dle protokolu 🙂

 304. Ceremoniář/šéf protokolu chodívávával i před císařem pánem. Vešel, bacil ceremoniářskou holí do podlahy a zvolal: „Jeho císařská výsost přichází“.
  Což bylo pokynem pro přítomné, aby přestali žvanit, kecat a cpát se a ráčili se šimnout, neb byl by trapas, kdyby císař obcházel a tahal lidi za rukáv: „Hele, já sem tady!“
  🙂

 305. 355 to ale mohl Babiš předpokládat, že to tak nějak dopadne. Asi mu jdou líp ty sojový buřty

 306. Že to tak dopadneš věděl každý, ale těžko někdo předpokládal, že palácová revoluce vypukne okamžitě. To, že SPOZ zmizel v propadlišti dějin, dost změnilo situaci.

 307. pravda, mrskli sebou. To je vždy po volbách, že se odstupuje a puče jen lítají. Sobotka se sám jinak k moci nedostal

 308. V každém případě jsem zvědavá, jak se s tím poperou.

 309. V 16 hod. měl MZ dle minutovníku klást na Hradě věnec u pomníku TGM. Bez ohlášení se ale nechal zastoupit Mynářem (v doprovodu Forejta).

 310. Proč by Matzurko Tatíčka, nemohla bolet nožička? 😀

  Prosím můžete mi někdy vysvětlit, jak je to s tím Sobotkou a dalšíma…znamená to, jak jsem teď z TV pochopil, že budou vlády dvě? Respektive, Babiš nastaví svou stranu dvěma vagonama separátů a udělá tu skvělou krmi hned dvakrát a najednou?

 311. 361 Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande!

 312. 362 ne, teď bude dál vládnout Zeman prostřednictvím Rusnoka, Benešový a zbytku toho spolku…než vybere někoho, kdo mu bude zobat z ruky.

 313. Jsem rád, že tomu tak je…ne tedy že snad bude někdo takovej vládnout, ale konečně je vidět, na tu „odpovědnost“ za skutky a rozhodnutí. Takže cokoliv se pokaká, tak šup a ihned je v tom préza. Jsem rád, že konečně bude něco pořádného z voleb „vidět“. Jen jestli tedy to vidím stejně jako jiní. Možná se pletu ….

 314. Času dost, Zeman už předem hlásil, že pověří sestavením vlády někoho až 26.listopadu. Do té doby se snad socani zvládnou pozabíjet a bude klid…

 315. Jirko,
  tatíčka ať bolí co chce, ale nemusí se o něm nikdo tak infantilně vyjadřovat… asi jsem měla ve svém čaji o páté švába nebo lysohlávky, neb se mi pár posledních dní dělá pořád nějak šoufl a mám pocit, že trpím halucinacemi.

 316. Rputi,
  no už aby, ale v tom případě VŠICHNI socani, i ti zakuklení.

 317. Matzurko, jestli on ten Mynář není zakuklenej Pepek Vyskoč. Někdy mi tak připadá…

 318. Matzurko, lid chtěl, respektive, voliči chtěli, voliči dostali….a evidentně jsou spokojení. Tedy pokud prezidenta bolí nožička, jistě mu mnoho lidí už teď radí po emailu a telefonu a dopisama, jak se rychle véčit. Nepodceňuj rétoriku pana Mynáře. Vše má svůj smysl, čas a účel ….

 319. Mluvčí přesně splnil své zadání- přenesl rozhořčení lidu nad líným prézou na sebe.
  Dostane přidáno.

 320. nojo, on zeman k pomníku nešel, podlomily se mu nožičky, když se doslechl, že tam táhnou naštvaní sympatizanti sobotky 😀 😀

 321. Dobrý podvečer. Hlásím příjezd z Krakova. A proč to hlásím? V Krakově jsem byla naposled před necelými 24 lety. A když jsem se vracela, otáčelo se kolo dějin. Ano, v Krakově jsem byla 16. a 17.11.1989. Tak nevím, jestli jsem náhodou nezaložila tradici. Koukám na zprávy a nějak tomu nerozumím…

 322. jirkooo , mas to tam slinu v koutku 😀
  treba mu i skapne na nejakej ten metal .

 323. jirkoo , mas to tam – cuba zasluha o stat 🙁

 324. no dopr…e i keler ?
  ten cas se v sobotu posunul hooodne dozadu

 325. Dobrý večer.

  Kdyby jen Čuba….

  co je zač ten Kříž, právník?

 326. To by pak mohlo znamenat, že :
  “ Na Dolanském mlýně se v jeden den vše zastavilo. Celé stavení oplakávalo náhlou smrt zdejšího mynáře.

 327. Koukám,
  ten seznam oceněných asi taky tahala Lóra za buráček z klobouku… někteří si snad ani nezaslouží být v takové společnosti.

 328. Šumaváku,
  jo jako že je ten kříž připavenej předem 🙂 ?

 329. Keller musel dostat vyznamenání, bez jeho pseudovědeckého tlachání by si socani ani nevrzli:)

 330. Tak teď se zas nožičky podlomily mně …. aby to nebyla cukrovka …

 331. tak sup na dvojce skrivanci – treba uz zase dalsich 40 roku nebudou

 332. Na dvojce další kandidát do uložení do trezoru – má srdeční záležitost – Tichá bolest.

 333. Já to také hodil svobodným. Teď toho lituji. Mohl jsem to hodit odesákům a vykroužkovat Bendu a hlavně Bendla. Teď se na toho vola budu koukat další čtyři roky. Prostě smůla.

  Teda, že dekoruje kriplinku Koháka, to mě zklamal. Ale jinak jsem potěšený. Bylo to strašný…

 334. Bendla bys musel vykroužkovávat ve středočeským ……. a stejně bys na to sám nestačil.
  Radši sežeň svobodným ještě nějaké další voliče.

 335. Stačilo jít odvolit do Sázavy nebo Benešova. No nic. Bude hůř.
  Něco na způsob: „Hurvínku, teď ne,“ řekla Mánička. „Přijď v neděli, to nebude nikdo doma.“ Hurvínek přišel v neděli a nebyl nikdo doma.

 336. To bys ale zase nemohl na Bendu …….
  Hůř bude, ale zatím bude trochu legrace. Okamura by mohl pro ČSSD uspořádat seminář o seppuku. 😛

 337. Dobré zas ráno… Já nevím, co se vám nelíbí? Nihil novi sub sole – byla doba, kdy byli dva papežové, kteří se navzájem dávali do klatby. A jak jim to panečku odsejpalo… No a dnes to máme totéž v oranžovém… Historie se opakuje, tentokrát jako fraška.
  A my, pragmatici, si říkáme – čím hůř, tím líp. Ruku na srdce, vážení – chyběla někomu z vás ta sněmovna plná zákonodárců, vymejšlející a přejímající další a další buzerace a zlodějny? Mně tedy ne. Vláda celkem uspokojivě vládne, ač v demisi – a že bych od vlády nové čekal zázraky, to tedy nečekám. Tak jen s pobavením sleduji ten cvrkot…

 338. Náhodou, musím říci, že když odhlédnu, kdo byl vyznamenanej a za co a proč a kvůli komu …. protože to je samozřejmě, až na pár vyjímek neuvěřitelná degradace a hnusárna a odpornost a ….. a teď by následovaly sprostá slova, tak projev pana pezidenta, tedy jeho první část, až do toho …rozdávat úsměv. Tedy to téma, že jedinec klidně může otáčet kolem dějin, a že nápady a idee jsou ty nejdůležitější, bych hodnotil velmi kladně až přimo na potlesk. Možná by si z toho měli vzít , někdo, příklad…..
  Ano, celý jsem si ho poslechl a koukal se, až do doby, než ukončil řeč. Protože zrovna tyhle věci jsou pro stát velmi důležité. Na těch se má stavět. Je jen škoda, že tam je Zeman a ne někdo kdo je lepší. Tedy on žádnej lepší nebyl, když nikdo lepší do volby nešel, že…

  ps. Nikdy jsem si nevšiml, že jeden prapor je prapor cyklistický, Martine to Tě jistě potěšilo, z Chrudimy. Pokud si dobře pamatuji ….

 339. PeSi, já myslím, že to byl pokus „na nečisto“ a že to má Rusnok až do jara. A pak si to, s volbami do EP, sjedem znova.

 340. Teda já poněkud čumím….
  Co by jako měl Babiš dělat v situaci, kdy mu partner k jednání doslova metamorfuje před očima: Hašek,Sobotka,Švejk,Pleš,Hašek..etc ?
  Prostě použije zlaté managorské pravidlo: V nepřehledné situaci jednej nečinností navenek a uvnitř se zachová dle jiného zlatého pravidla: V nastalém chaosu (který ani nemusel vyvolávat, i když asi k němu nejvíce přispěl) inkasuj….nezakecává se…uhrává bod.
  A u projevu prezidenta jsem v polovině usnul, poté co jsem si všiml, jak začíná fyzicky scházet….holt to osud prezidentských pretendentů….chybí mu vitamíny doktora Morella….

 341. Fujtajbl vespolek,
  včera jsem strávil krásný půlden couráním po nově zrekonstruované stezce zlatodolu Roudný (kousek od Blaníka), kutáním tylíků používaných na získávání zlata ze rtuťového amalgámu a pečlivým prohlížením nalezené grafitové formy na odlévání zlatých ingotů. No… nezbohatl jsem, ale přivezl jsem domů dvě totálně zprasená vnoučata a menší otravu kyslíkem. Samozřejmě jsem celou trasu prošel s krajním odporem, protože stezka byla zrekonstruována díky neutuchající píli a aktivitě socdem poslance Zemka. 😀 😀 😀
  http://www.lounovicepodblanikem.cz/historie-fakta.php?ctg=18
  Večer jsem si nenechal zhnusit hodnotným politicko-kulturně-společenským programem servírovaným čt1 jako někdo. Nechalť jsem prapotomky koukat na surfující tučňáky a spokojeně jsem hnípal v křesle. Posléze jsem přečetl Abecedu Josefa Lady a v klidu jsem zcepeněl.

 342. Jo jo, nastává postupné prozření…
  http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/kancelar-ods-opusti-az-tri-ctvrtiny-lidi-strana-zvazuje-i-stehovani-sidla-1033234
  „Po ohlášení volebních výsledků se v centrále občanských demokratů začalo hovořit o odchodu velké části administrativních pracovníků a možná i stěhování sídla z pražské Pankráce.“ No, já nevím, ale ODS zkrátka na Pankrác patří. A jestli ne sem:
  http://www.mapy.cz/#!x=14.442532&y=50.051864&z=15&d=addr_11218386_1
  Tak rozhodně semhle! – neměli by to stěhování tak daleko…
  http://www.mapy.cz/#!x=14.441903&y=50.056753&z=15&u=u&umc=9hD8kxX7hu&uml=Soudn%C3%AD%20988%2F1%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha

  „Problém je i v tom, že stranická pokladna momentálně zeje prázdnotou.“ … „V pokladně néni už ani vindra“ zpívával Pepa Nos. Tak by jim na to stěhování mohla přispět EU, ne?

 343. Informace JPP, ovšem, je-li pravdivá, pak nastane řež ukrutná…

  …Objevila se také zajímavá, avšak nepotvrzená zpráva, že Sobotka chce vyšachovat z dohody o vládě KDU-ČSL, kterou by měla nahradit TOP 09 – a proběhlo tak údajně jednání ve formátu Bohuslav Sobotka s Jiřím Dientsbierem, Karlem Schwarzenbergem, Miroslavem Kalouskem a s Andrejem Babišem o společném projektu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Pockame-si-na-nej-Zname-plan-haskovcu-na-dokonceni-popravy-Sobotky-291468

 344. Bodejť by nepodporovali Sobotku, je mnohem měkčí než Hašek.

 345. zrovna mi v rádiu říká škromach, že tu hysterii vyvolávají média – to je ale blb
  a jinak:
  už viróza řekl té své straně, aby vykopli předsedu, když nafasovali 1,5%
  a škromach mele dál, a už couvá: slávek by měl vést skupinu vyjednavačů 😀 😀 😀

 346. Psal jsem jinde: Hašek i Sobotka budou obětováni na oltář stranické jednoty. Jako třetí vzadu vykukuje Diensbier. Zeman by ho ovšem musel schválit. Tím by mohla ČSSD dokonce posílit.

 347. Potom zbývá likvidace socialistů a vtip se mění v realitu: Marek Benda sepisuje podmínky, za kterých je ODS ochotna přibrat další strany do vládní koalice.

 348. Dobré popolední,

  že to povolební období bude taková sranda, to jsem teda nečekala 😀

 349. 2 dvd – ad 405 – kdepak, prý je to všechno jinak, protože je to jenom za zásluhy…

 350. sorry, byl jsi rychlejší… Já si to teprve teď obnovil…

 351. Naše/vaše ČT se opět vycajchnovala:

  … Je zarážející, že se moderátor Moravec na schůzku nezeptal ani Miloše Zemana, a ani v následující debatě stranických „dvojek“ Michala Haška. Česká televize totiž již od sobotního večera záběry z Lán, které dokládají utajené jednání, disponovala…Odpověď je celkem prostá. Moravec se nezeptal, protože o tom vůbec nevěděl ani on, ani lidé z jeho týmu, který diskusní pořad připravuje. Mnohem závažnější je ovšem jiný dotaz. A to, proč o tom moderátor nevěděl?
  http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/tajna-schuzka-sibru-cssd-obnazuje-ceskou-televizi

 352. Teda to je úžasné! Co vítězná strana předvádí. A to ještě ani nesložili poslanecký slib. Než jedna uklidí zahradu, vyjednávací tým už není. Ale výzva Sobotkovi platí. Prý. Zatím. Kdo, co bude za hodinu. Teda tohle ani ODS nesvedla. :-)))) Naposledy takhle opilé mocí byly VeVerky. Ale i ty až nějakou chvíli po volbách.

 353. mno, dějiny fofrují a mění se pod rukama
  svět nám může závidět
  i evropští socialisté poslali svoje připomínky
  nejspíš bude obětován mynář
  že to všechno spunktoval on bez zemanova vědomí, i ty lány
  no, stejně prověrku to nemá, tak co s tím = použít, odložit
  tak to v politice chodívá 😀 😀

 354. Divano, když si tak probereš, Zemanovi se zatím od toho, kdy byl zvolen presidentem (spíš kdy skončil jako premiér), nic nepovedlo. Všecko skončilo buď úplným výbuchem nebo nějakou umatlanou plichtou. Možná ještě překvapí, kdo ví…

 355. 413-naopak, povedlo se mu téměř vše. Sestřelil vládu ODS, dokopal Sněmovnu k volbám a teď má proti sobě Sněmovnu, která nemá šanci být soupeřem Hradu (pokud se nestane zázrak a poslanci neprocitnou).

 356. 414- tedy ne že by se to povedlo jemu, ostatní za něj udělali všechnu práci. Mohl jen sedět a čekat.

 357. mno, povolební situace ukazuje , že v politice nic není absurdní, ale mnohé jest hodno politování 😕 Co si mám myslet o voličích, kteří by nikdy NEVOLILI „zubatou pleš“ (já tedy ani pod vlivem LSD) , ale teď málem svolávají demonstrace na jeho udržení u žlabu ? 😕

 358. 416- to samé jako o těch, co volili v roce 1998 Klause a pak obhajovali opoziční smlouvu.

 359. Je to těžko uvěřitelné. Kdyby se to Haškovi povedlo, tak s ním bude Zeman vytírat podlahu a čistit si o něj boty. A jemu je to jedno …. vůně koryta nade vše ….

  Kruci, kde je @Teo?
  Já to vidím v barvách. Na vozejku sedí tlustej Zeman, v jedný ruce opratě a v druhý klacek s pověšeným buřtem Haškovi těsně před nosem. A Hašek táhne a táhne …. a Zeman se chechtá….
  Fujtajxl!

 360. 416- to samé jako o těch, co volili v roce 1998 Klause a pak obhajovali opoziční smlouvu.

 361. Ale tak nelze popřít, že levice prochází určitým procesem ne nepodobným polidštění opice.
  Soudruzi se mezi sebou popravovali, přátelé se po 60 letech jen vzájemně odstavují od koryt. Za dalších 60 nebo 100 let se třeba naučí chovat slušně, jíst příborem a tak. 🙂

 362. Jezis… Polisteni opice slo jen praci…. Pavle, proboha, nebut tak krutej 😀

  Mam drobny dotaz…. Videl jsem na ct24 wagnerovou, ona je poslanec? Jo a videli jste, jak se poslanci sicialistu vitaji? Uplne mi to vyrazilo dech. Videl jsem jen smes ….tak jsme je voblafli a na par let pokoj ….

  Rputi….. Co takhle si dovolit nejakej „nazor“ a ne furt ty prible odkazy na veci co jsem cetl, slysel? Co takhle neco „vlastniho“?

 363. Nebo jak de jmenuje ta tlusta baba s cervenou hlavou? Je ta co tanci se Zemanem

 364. Jiřiku, ve 418 jsem popsala vlastní představu – co ti na tom vadí?

 365. hmm, mně tahle situace v ČSSD živě připomenula jeden starý kreslený vtip: dva králové stojí v čele vojsk ,a jeden z nich, mávajíc vztekle mewčen, vyhrožuje druhému: „Tohle si spolu zítra vyřídíme na ústředním výboru partaje“ 🙂

 366. Jirko, ale oni pracují. Jeden dokonce kdysi na plakátech explicitně tvrdil, že bude pracovat pro mně. Gross se jmenoval, pokud se nepletu.
  Ale když jsem mu tenkrát poslal mail, že potřebuju naštípat dříví a umýt okna a že za to dostane večeři a pět stovek, tak ani neodpověděl. 🙁

 367. (426) sorry : mávaje mečem . (ty chyby dělají ty dvě decky moravského muškátu) 🙁

 368. Dobrý podvečer,

  On i Sobotka měl prý – jak mně informovala kamarádka, která mně odpoledne navštívila – někde ve zdejším kraji plakát, kde se zubil se zednickou helmou na hlavě a s nějakým titulkem o makání v parlamentu.

 369. maYdo,
  no jestli se tam se všemi těmi vejlupky hodla zazdít zevnitř na 100 let, tak to mu i cihličku přinesu 🙂

 370. jo, Matzurko, to bych i pytel cementu přihodila. 😀

 371. Pavle, mi si ty sicialisti pletou, ale nebyl to Paroubek?

  Jinak je to kouzelné, vidět přeměnu strany tam a zpět, za 24 hodin. Fogovi na to mělo stačit 80 dní, … tady je to za den hotove a vše zase nazpět na svém místě …Fantastický mladý Dýnsbýr, za jeden rozhovor, pětkrát „podrazák“ … tedy ne on, ale ti co „pučili“….to je taková hlína 😀

  Rputi, ano, ta 418, to je vyjímka…cca druhá za poslední tři, čtyři roky. Mám si otevřít šampaňský? 😀

 372. (417)„co volili v roce 1998 Klause a pak obhajovali opoziční smlouvu.“ – kde je nějaký rozpor?

 373. Hele, OT,
  odpalované těsto na větrníky je lepší z hladké nebo hrubé mouky ? Na Netu se to v receptech střídá…

 374. 436- no pokud ho volili protože si přáli, aby vládli socani tak v tom žádný rozpor není, samozřejmě

 375. Ad [406]. Dovoluji se zařadit mezi obhájce opoziční smlouvy. Zajímavé je, že to dodnes novináři z P&H a Havlouni nedokáží rozdýchat…

 376. co nedokážou P&H a Havlouni rozdýchat netuším, ale já tedy obhájce té prasárny nebyla a nejsem dodnes. Strašení krizí už jsme mohli mít dávno za sebou.

 377. 2 Matzurka – neprovokuj… Tady se utváří světonázor a ty do toho s větrníkama… Jako bys jim chtěla vhodit do hladce plynoucího písku nějaké to soukolí…

 378. 2 Matzurka – a jinak, sladký nemůžu, takže Ti neporadím… Ovšem přiznávám, že takové větrníky mají mnohem větší koaliční potenciál než nějaká spatlaná smlouva…

 379. (441) Proč? Zeman by nebyl takový xindl? P&L by zmizela ze světa? ODS by se vládnutím a vládnoucími neopotřebovala? Dokonce by ani ke krizi v jižním křídle EU nedošlo?
  A hlavně, menšinová vláda je prasárna? Že to Dánům nikdo neřekl …..

 380. Andy,
  proč válka a obléhání ? Dítko se chystá na čarodějnickou „Halloween“ párty se spolužačkama, a každý má přinést něco na zub. Tak jsem si říkala, že strašidelné muffinky byly vloni, tak chci letos něco jinačího (přemýšlím o oranžovém těstě, tmavé čokoládové polevě, krém obarvím na zeleno a možná do toho píchnu nějakého gumového červíka, ať to má šmrnc :))
  Je to fakt lepší zábava než koukat na ty šašky v TV nebo dumat, jaká blbina je do hodiny napadne….
  No, možná až nakoukne moravský kontingent se něco dozvím, Dana nebo Martin možná budou vědět 🙂

 381. odpalované…asociace s děly, sorry, sleduji teď nějaké historické válečné seriály, tak jsem si dovolila zažertovat. Velmi se omlouvám.

 382. 445 mně do Dánů nic není, ale poklidné vládnutí ČSSD s tím, že všechno svedla na ODS mi tedy jako moc optimální situace nepřipadalo. Ale neberu vám opačný názor.

 383. Jo, Pehe, ten ví, o čem mluví, neb je přes žvanění expert. 😀

  u peheho je naprosto irelevantní, co kdokoliv říká, podstatné je, na které straně barikády stojí
  Kdyby tam stejně plácal nějaký pravdoláskař, tak bude pehe tvrdit, že to byl projev hodný státníka

 384. Já také netvrdil, že to bylo optimální.
  Ale nezapomněl jsem na alternativy, takže nejméně špatné.
  Co se dlouhodobých dohod týče, bylo to jako s Keynesem, na kterého si kdekdo vzpomene, když chce sekat dluhy a nikdo nikdy, když by dle teorie měly být placeny.

 385. I propána, vás to teda bere!

  Jiřiku, proč se tak vztekáš?

 386. Neprožívejte tak ty volby a politiku obecně, není to zdravé a jsou i důležitější věci na světě.

  Já se kupříkladu trápím už skoro týden s tím, jak ve hře Minecraft (a příslušných modech) postavit fungující fúzní reaktor včetně výrobní linky na deuterium a tritium. A furt to nešlape jak by mělo.

  To je správná „challenge“, ne nějaké volby nebo sestavování vlády 🙂

 387. Matzurko – k 437 – u nás nějak odpalované těsto není v oblibě. Když jsem dělávala větrníky či věnečky, použila jsem selskou mouku hladkou. Ale jak říkám, u nás se moc neodpaluje. 🙂

 388. Má-li přinést něco na zub, dal bych jí kartáček a žvýkačku orbit bez cukru.
  Tím by ostatní jistě vyděsila více, než useknutou hlavou… 😀 😀

 389. 437 – matzurko – u nás vždycky jen z hladké. Větrníky nebo věnečky bylo parádní číslo mojí tchyně. Pozor na tři věci:
  mouku přidat najednou, ne po lžících.
  Po svaření nechat vychladnout.
  Vajíčka po jednom a důkladně zapracovat.

 390. nevím jak vnímáte Halloween, ale když o něm něco na zub, tak jedině kleště,,,

 391. Dobré ránko!

  I Drtinová může být užitečná… 😀
  Obzvláště, když Hašek se rozhodne zatloukat, zatloukat a zatloukat…
  V každém případě byla připravená a dokázala Haškovi šlapat do báboviček dostatečně dlouho, aby i největší zabedněnec pochopil, že pan statutární zástupce kecá.
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10095426857-interview-ct24/213411058041029-interview-daniely-drtinove/

  Mimochodem, všimli jste si, že Špidlína nevidět, neslyšet?

 392. 🙂 🙂 🙂

  Díky za rady a tipy !
  Ačkoliv nemám ráda přejímání cizích svátků, tak musím přiznat, že Halloween se mi líbí daleko víc, než naše depresivní, sychravé a uplakané Dušičky, s vůní hřbitovního kvítí a věnců….do toho se mi míchá ještě zápach železa z blízkých třineckých železáren, neb polovina příbuzných je na hřbitově v jejich blízkosti.
  Já si své předky nesu v sobě a nemine den, abych jich nevzpomněla – po vzoru Krhútů volím raději veselí.

  Pavle,
  jo, taky volím zajímavější výzvy, viz ty větrníky 🙂 Konec konců, už jsme jednou vládu neměli snad půl roku (a v Belgii ještě déle), a na úrodu rajčátek na mé zahrádce to fakt vliv nemělo 🙂

 393. Nj – keltský Samhain, otvírání světa mrtvých a začátek nového keltského roku. Holt nám tady těch Keltů a pohanství zbylo málo a tak se to přetavilo do Dušiček.

 394. nickname, to už jsem tu citovala včera, ale je mi velmi divné, že v tom případě dovolili Drtinové tak grilovat Haška. Jestli ona to nebyla prachobyčejná lidská blbost … prostě nenapadlo … jeeee ….
  Člověk by si zoufal!

 395. A tohle už je naprosto příšerné!

  „EU NAVRHUJE MONITOROVAT „NETOLERANTNÍ“ OBČANY“
  …Hlavní cíle Stanov jsou podle tohoto dokumentu zaměřeny na eliminaci „anti-feminismu“ a „islamofobie“, což znamená, že jakákoliv kritika feministické politické doktríny či muslimského náboženství by byla považována za nenávistný projev…
  …Návrh rovněž obsahuje zajištění převýchovy pro lidi považované za netolerantní. „U mladistvých usvědčených ze spáchání zločinů … se bude trvat na tom, aby podstoupili rehabilitační program konstruovaný tak, aby je prodchnul kulturou tolerance,“ uvádí dokument…
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2964-eu-navrhuje-monitorovat-netolerantni-obcany

 396. Mňo,
  Dušičky vs Helovín…
  Samhain byl okamžik, kdy se stírala hranice mezi mrtvými a živým světem. Mrtví přicházeli z onoho světa na místa příbytků, ve kterých prodlévali za živa. A sakra záleželo na tom, jestli je přicházející duch hodný, nebo zlý. Tady je zřetelná jistá rozpolcenost, kdy se do oken dávaly světélka (v současnosti dýně), aby zesnulý nalezl cestu do svého domu a mohl pobýt se svými potomky a současně se lidé pomalovávali a oblékali jako bubáci, kdyby nalezl cestu i zesnulý, který není v právě přátelském vztahu s aktuálními obyvateli.
  Uvědomme si, že keltský (germánský) onen svět nebyl místem, kam bychom se těšili. S výjimkou protekční Valhally, kam se dostali jenom nejlepší válečníci z nejlepších. Tehdejší onen svět byl místem mlh, bažin, přítmí, hniloby a chladu, kde jste byli odsouzeni k věčnému bloudění. Lhostejno, zda jste byli ve světě živých hodní, či zlí. Jediným „obveselením“ pro zesnulé byl právě Samhain. Tehdy se do světa živých vydávali duchové hodní i zlí a ve světě živýh činili jak jim letora kázala. Dtto se do světa mrtvých vydávali živí, kteří měli s mrtvými nevyřízené účty, ať už šlo o pozitivní, či negativní vyřizování. Neboť i mrtvého bylo možno v keltském, či germánském záhrobí zabít – tím mrtvý zmizel ze světa živých i mrtvých a byl od něj navždy pokoj. Některé bubáky nebylo lze zabít ve světě živých – úplně stačilo, když na místě ve světě živých zabitého a pohřbeného bubáka někdo prolil kref a bubák byl zase živ a zdráv a řádil dál v plné síle. Proto se musel hrdina vypravit do světa mrtvých a tam bubáka zlikvidovat trvale.
  Je to problematika složitá, některé mrtvé posílali i mimo Samhain do světa živých potměšilí bohové, dtto transfer živých do světa mrtvých. Ale Samhain – cyklická, časově omezená difuze entit přes krátkodobě semipermeabilní membránu byla nezávislá na vůli bohů.
  Jak tuto problematiku uchopili a přetvořili protestanti a katolíci je v současnosti celkem zřejmé.

 397. 2 Rpuť ad 462 – čemu se divíš? Viz můj překlad EUstavy z roku 2005:

  16) Občané států zmíněných v bodech 4 – 7 mají právo:
  a) držet hubu a krok,
  b) radostně přijímat a naplňovat všechna usnesení Bruselu,
  c) pověřeným úředníkům oznamovat osoby, které dle jejich názoru nedostatečně využívají práva dle 16a a 16b.
  17) Pokud u občana vznikne podezření na nedostatečné využití práva 16c, bude považován za neuvědomělého a podroben převýchově.
  ——————
  to se nám to všechno hezky naplňuje, že?

 398. Rputi, probůh, co to tu šíříš za děsivé zprávy? Co je ten AC24 zač? Jak jsem nakoukla, tak se to tam zednáři, spiknutími a odhalenými zlými úmysly jen hemží. Aby to nebylo něco na způsob Infobaden…

 399. Dano, to bruselské ptydepe je velmi autentické…
  Nevím, na AC24 jsem narazila dneska na FB, snad se podaří zjistit, kdo je vydavatel – to jsou výhody a nevýhody netu, registrovat se může každý.
  Zprávu zveřejnil Tomáš Haas přes Jana Polaneckého ze Svobodných. Organizace, která Stanovy vydala není zatím součástí oficiálních evropských struktur, ale osobnosti s ní spojené jsou dost významné.
  http://en.wikipedia.org/wiki/European_Council_on_Tolerance_and_Reconciliation

 400. Náhodou, já mám dušičky rád. Jako Gomez z Adamsovi rodiny si nemohu nevzpomenout na hry …. vykopej si svoji mrtvolu, či pikniky na hrobech. Právě proto máme hrobku doma na zahradě, abychom mohli si v klidu s předkama vypít kafe, i když nejsou dušičky. Jo a na dýně dlabem.

  Rputi, ty taky hupsneš na každou pitomost. Jistě, vypadá to nádherně a zcela v intentcích …nemáme rádi socialismus z Brusele, máme tu přeci ostrůvek. Ale přiznej si to ….. zase si skočila na špíček 😀

 401. AC24 jsou něco jako Infobaden, ale myslí to vážně. Plno hloupostí.
  467: Jirko, my dýně dlabem. Pozdní socialismus, anananasová tresť, ovoce chudých mužiků.
  OTOH Jižní větev miluje dýňová semínka.

 402. Já tedy netuším co je AC24 atp., ale nějak mi přišlo na mysl uvažování evropských židů v polovině 30. let: Z toho pokřiku nic nebude, vždyť Němci jsou civilizovaný národ.

 403. Nickname, samozřejmě, dýňová polévky, dýňové pyré, pečené kousky…..máme doma rádi, tu tresť si pamatuji také a proto jí nesnáším už i když je to napsané, natož ve sklenici.

 404. 469 – pokud jste tak informován o AC24, co víte o všech tech odkazech, které jsou v tom článku?
  Je to něco podobného, jsou to plašani nebo něco na tom bude pravda ??

 405. dvd… moc tomu nerozumím, ale není tady každý týden alespoň třikrát, čtyřikrát, něco o tom, že jde EU do kopru a že už v podstatě je to mrtvej kůň? Já s tím nepochybně souhlasím a tak dost dobře nerozumím, jak by bylo možné, něco takového udělat na celoevropském území. Jistě, v kotlině to bude zavedeno ihned, ale to taky bude v klidu, neboť se nebudou stačit spracovávat udání, takže než na někho dojde tady řada, vybouchne Vesuv a vymřou savci 🙂

 406. Jo,
  tak větrníčky nic, nic, a dýňové specialitky ano ??? No teda. Abych vyhrabala recept na pumpkin pie, i když to koření mi v tom dvakrát nevoní…. 🙂

  Ptakopysku,
  takové svátky ale měli staří Mayové a spol. a taky to katolíci hezky ztrofejčili (viz ty oslavy s kostlivcema).
  Ve staré Číně dtto, tedy ty oslavy, soudce Ti to zmiňuje snad dvakrát. Akorát tam nestihli dorazit křesťani a oslavy dorazit.
  Hele, ale Kelty mi s Germánama nemíchej, jooooo ? Do Valhaly ani náhodou, Keltové rozhodně neměli ve zvyku někde trčet v plné zbroji a pyšnit se svými šrámy, případně závidět sousedovi ty jeho. Řekla bych, že byli jako Krhúti taky víc do srandy…. 🙂
  http://occultus.cz/menu/knihovna/keltske-tradice/keltske-svatky/otevreny-vstup-do-podsveti

 407. ty jo v kotline stejne jak v EU je kazdy monitorovan.
  kazde cislo je zkusebne monitorovano zda nahodou neco…
  a vy najednou ze ta skareda EU neco zavede 😮
  max. neco prizna 🙁

 408. No jo Niko…musíme holt vybrat … jestli monitorovat hovory teroristů, sledovat co kdo všechno naplká po emailech, diskuzích o výrobě bomb a že státník XY je nebezpečnej blázen ….to všechno se přeci už dneska sleduje, že. Teď se jen přidají kolonky na další klíčová slova. Vzhledem k tomu, že s tím se nedá vůbec nic dělat, protože každý chce tu jistotu a prosperitu, viz výsledky voleb, není na pořadu dne se rozhořčovat, ale něco s tím dělat. To co můžete udělat vy, si musíte rozhodnout sama. Jestli to ovšem bude dělat EU tak nějak sama a nezávisle, bude to jako s projektem Galileo. Napřed se ustanoví výbor, pak se zakoupí budova, pak se dosadí ředitel a pak teprve se koupí první počítač…… a těsně před tím, než se to celé spustí, vyhasne Slunce. Furt neblázněte s tím že Vám berou svobodu, protože o tu jste přeci už dávno přišla…chodíte do práce ne? Můžete se sebrat ze dne na den a přestat si vydělávat? … a mnoho dalších potvrzení o tom, že většina lidí jsou v podstatě otroci, co jim to vyhovuje, neboť mají lékařskou péči zadarmno a teplé jídlo 😀

 409. Dobré ráno,

  já bych jen podotkla, že ten přípis je přesně v duchu uvažování evropských orgánů a jejich podporovatelů: my do vás tu toleranci vtlučeme třeba klackem, ať chcete nebo nechcete.

  K tomu skákání na špíček bych podotkla, že řada lidí, i nichž se dal předpokládat značný rozhled, byli zcestovalí a dostalo se jim kvalitního vzdělání, tvrdila po návratu z Německa, že představy jsou přehnané a že jde o spořádanou a fungující zemi, kde se nic hrozného neděje. Tvrdila to i řada lidí v Německu žijících a mnozí doplatili na to, že tomu věřili příliš dlouho a příliš pozdě zjistili, že ne „šiřitelé poplašných zpráv“, ale oni sami byli ti, kdo na ten špíček skočili.

 410. A ty, Jirko, můžeš den ze dne přestat vydělávat?
  Mám dojem, že v tom svobodném ve světě, kde platí, že se všechno platí, to bez toho vydělávání taky nepůjde 😀

 411. Jiří, pro vás je vaše práce otroctví? To si musíte vybrat takovou, která vás baví, jako já (i když nejsem zrovna uhlobaron). Anebo si přestat pobrukovat tu internacionálu … 😉

 412. (467) „nemáme rádi socialismus z Brusele, máme tu přeci ostrůvek.“ V mém podání by to bylo „nemáme rádi socialismus z Brusele, bohužel nemáme tu přeci ostrůvek.“
  To by ale nebylo tak vznešeně dvouprocentní. 😛
  Žárovkám a cukrovarům se nejdřív lidé smáli, že taková pitomost přece není možná.
  A dnes dobrý LuMo: http://neviditelnypes.lidovky.cz/klima-zavan-glasnosti-do-klimaticke-paniky-f26-/p_klima.asp?c=A131029_205717_p_klima_wag
  (479) Nejen o Německu, i o CCCP.

 413. 2 ptakopysk – něco podobnýho mají Japonci v létě v srpnu. Obon se tomu říká… Jak jsem slyšel, tak všichni Japonci jdou po smrti do pekla, kde se smažej na velký železný pánvi. No a jednou za rok dostanou propustku. V Kyotu je nějaká díra, odkud vyletěj ven a mají letět do svého bývalého bydliště nebo rodiště, to jsem tak úplně nepochopil… No a aby našli správnou cestu, zapalujou se u Kyota velký ohně ve tvaru symbolů (napřholub zde: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gozanokuribi_Daimonji2.jpg )
  No a protože srpenec v Japonsku je obvykle horký a suchý, následuje často požár, který je takovou pěknou tečkou za tím celým případem.

 414. MaYdo, svoboda je právě v dnešním světě měřena tím …. se vám na to můžu vykašlat, končím (odcházím, stěhuju se, odjíždím, odlétám ….) jen málokdo to může udělat,

 415. Což o to, trend je myslím všem jasnej, takže předmětem debaty v zásadě jsou pouhé jednotlivosti. Některým je navíc jasné, i kam ten trend povede. Otázkou myslím hlavně je, jak dlouho to bude trvat. Efektivní oposici nikde nevidět; již ostatně jak Hitler, tak i Lágr Míru se jí dokázali zbavit prakticky beze zbytku, o Džugašvilim vůbec nemluvě.

  Zatím to moc nevypadá, že by změna trendu mohla přijít zevnitř; je třeba si především všimnout toho, že režim je nejen tím, kdo zahušťuje beztak již dosti dusivou atmosféru a důsledně utahuje šrouby, ale zejména že si stále zachovává volnost jednání, co se týče volby rychlosti tohoto utahování. Než to celé zkolabuje v mase půl miliardy obyvatel, může také uplynout generace…

  No nic, existují i potěšitelné trendy. Co třeba takoví Stamicové? Ještě před několika lety bývalo na YT jen pár kousků (z toho leccos absolventské koncerty atp.), pak se nějak v trendu cosi změnilo, a dnes tam lze mj. najít třeba tohle, byť dosud s minimem shlédnutí: http://www.youtube.com/watch?v=RhY7_ZKYN_g

 416. Jak se tu můžete tak vesele bavit, když si hlava státu narazila koleno? Jsou toho plné noviny…

 417. “ svoboda je právě v dnešním světě měřena tím …. se vám na to můžu vykašlat, končím“

  Je měřena? A kým je tak měřena? Možná Tebou.

  Navíc jsi neodpověděl na mou otázku : Ty si mužeš dovolit ze dne na den přestat vydělávat? Řeč byla totiž původně ne o tom, kdo si muže dovolit odjet, ale o tom, kdo si může dovolit přestat vydělávat.

 418. Jirko ppa etc., veškerá Tvoje aktiva jsou variabilní, resp. převoditelná s nulovými náklady? Tedy, pokud to znamená, že jsi připraven část aktiv odepsat, potom chápu. Jestli to bylo myšleno tak, že se prostě sebereš a vayas con dios s rukama v kapsách aktiva sem, pasiva tam, tak také chápu. To opravdu nemůže udělat každý. Vlastně může, najde-li odvahu.

 419. MP … konečně …už jsem si říkal, že to je marný 😀

 420. Andy,
  jestli jsem dobře pochopil tiskovou mluvčou FN Motol, tak hlava státu špatně došlápla na meniskus. Mě se to v životě několikrát taky povedlo. Skoro se to stydím říct, abych nenavozoval nevhodné asociace – nebyl jsem střízlivej.

 421. Tak to je taky řešení : postavit se k problému prdelí a odejít někam, kde uz ten problém dříve vyřešili beze mne ….
  Ale vydávat to za návod k řešení v místě A ????

 422. Šimone,
  to co navrhuje Jirka ppa, je praktická aplikace Stalinova hesla: „Jesť čelověk, jesť problema, nět čelověk, nět problemy.“
  Když z místa A vypadnou ti, co tam mají problém, problém v místě A zmizí. Jednoduché. Akorát realizace je případ od případu rozličná. Klidně se může stát, že dotyčná entita odejde se svým problémem někam, kde řešení daného problému je stalinské a přicházející entita o tomto detailu neví. Každopádně dotyčnou entitu určitě musí hřát vědomí, že její problém je vyřešen 😀 😀 😀

 423. Nickname (494)a Dušan (495) jsou asi nejblíž pravdě.
  Tak co s tím? Brblat nebo zkusit se zeptat některého z europoslanců, co on na to?

 424. 495 Dušane, více je v tom PDF. A ještě více bude v našich prováděcích vyhláškách. Jenže: už i komunisté měli jako volební heslo „Cikáni do práce“ zabalené do „práce místo sociálních dávek“. Tomio vyhrával volby ve Varnsdorfu a jiných známých „cikánských“ lokalitách.
  Nakonec se to může zvrtnout – protože každá hůl má dva konce – a cikáni mohou být označeni za „netolerantní“ a pošlou je na převýchovu do polských táborů

 425. No nato , že jsem se ptal jen na to „otroctví“ se to tedy zase pěkně posunulo …. Jen jsem si říikal, když to teď čtu, z jaké vzdálenosti je to ještě našinec a pak už je to náplava, jen abych v tom měl jasno.

  Jinak je opravdu úsměvné, jak , když tedy přistoupím na to, že komusetonelibimastimněcoudělat, jak chcete,aby „Vaše“ průsery někdo furt řešil za vás ….

 426. Hm, včera jsem tu měla kamarádku…

  má postiženého syna, který se sám osebe nedokáže postarat. K tomu rodiče, kteří jsou čím dál víc závislejší na její pěči. Přítele, jehož rodiče jsou starší, než její a tudíž ještě závislejší na pomoci potomků a jejich partnerů.
  Pracuje jako živnostník – účetní.
  nikdy by jí nepřišlo na mysl sebrat se a odejít, protože josu tady lidi, její nejbližší, kteří ji potřebují.

  Myslíte, pánové, že to je jen otázka, odvahy, prostě se sebrat a jít? A že kdo to enudělá nebo se domnívá, že nemůže, protože tu jsou závazky,které ho sem poutají, je nutně otrokem?

  no, já teda nemám dojem, že jsem si včera povídala s otrokyní, ale s moudrou, zralou ženskou, která to má v hlavě docela srovnaný a statečně se popasovala se životem, v kterém ji vždycky nepadla ta nejlepší karta a který jí nic nedal zadarmo.

  Ostatně ten ten odchod nemusí být vždycky jen akt odvahy. Někdy může jít o útěk a zbabělost – nedostatek odvahy se postavit k problému čelem radši od něj utéct.

 427. Na utkvelé představy, ze jsem spasitel hlasy slyšící volající je nejlepší návštěva doc. Chocholouška. …

 428. (494) Lze i tak (ale divil bych se, kdyby tento výklad převládl). A s těmi (anti) feministkami, to už mne užitečný výklad vůbec nenapadá, vyznavačky a vyznavače kvot s tím po hlavě spolehlivě tolerantně nemajznou.

 429. Jirko, žonglovat se slovy „otroctví“ v protikladu ke „svobodě“ je v obecné diskuzi poněkud nešťastné. Často to vede k nepochopení, osobním výpadům, pocitu uražení. Já – a pokud se mýlím mě oprav – se domívám, že pojem svoboda tady používáš v absolutním významu toho slova. Ale absolutní svoboda není, neexistuje nikde na celém světě včetně přilehlých i odlehlých galaxií. Ani ty nejsi svododný, máš v sobě stejně, jako my ostatní, vlastní regulaci. Je utvářená zkušeností, osobními vztahy, odkazem předků. Prostě jsme otroky svého života, výchovy, způsobu života a možnostmi nám danými okolím i sebou samými.
  Konec filozofování, jdu cosi dělat. :-))))

 430. Jo, Dano, on si taky někdo vykládá svobodu jako svobodu natrhat si hrušky , kde se mu zlíbí 😀
  A myslím, že zrovna Jirkovi se tenhle výklad svobody moc nezamlouvá.

  Konec konců, filosofy, dumající, že majetek omezuje jedince a jeho svobodný rozvoj, bychom mohli přehazovat vidlemi, o dobrodějích, kteří s radostí své bližní od břemene majetku osvobodí, nemluvě. 😀

 431. maYdo,
  šel ti emajl. Můžeš prosímtě nahlédnout do pošty?

 432. Nickname,
  dobrýýýýý, pana Frankla jsem neznala, díky moc. Zejména ta pasáž o doplnění sochy Svobody sochou Zodpovědnosti se mi moc líbí 🙂

 433. Ok, ptakopysku, nahlídla jsem. Mrkni též, zatím místo odpovědi kladu všetečné dotazy.

 434. Nickname, co dodat….

  Po tej knize se budu muset podívat.

  „Svoboda je ve skutečnosti ohrožena tím, že zdegeneruje do pouhé libovůle, pokud není prožívána zodpovědně“

  Do kamene vytesat.

  Někdo si prostě dokáže zachovat vnitřmí svobodu a důstojnost i v koncentráku. A pomůže tím přežít nejen sobě, ale i mnohým okolo.
  Život Viktora Frankla je úžasný příběh.

 435. Stručně řečeno: Svoboda nejni žádná cochcárna!

 436. Je to hrůza! Jedna si odskočí k holiči a než se vrátí vypučej na netu takovýhle titulky:

  „Pekelný výsměch Miroslava Šloufa“
  “ Sobotka prý nachystal mediální vraždu Michala Haška“
  „Ostrá řežba v ODS: Kuba napadl Svobodu, Chalupa urazil Němcovou a Pospíšil…“
  „Lhář Hašek mluví o čarodějnických procesech.“

  Tak nevím – můžu ještě vůbec na ulici nebo mám zažádat o zbrojní pas? 😀

 437. Ono taky jde o to, rputi, že ty pindy o tom, že někdo prostě má otrockou mentalitu a je rád otrokem, vedek myšlenkám, že tedy je OK, když s někým je zacházeno jako s otrokem. Nakonec se lze dopracovat takhle i k myšlence, že je vlastně docela OK stavět koncentráky, protože těm otrokům to tak vlastně vyhovuje a stejně si nic lepšího nezaslouží nepotřebují svobodu, stačí jen jim dát nažrat.

  kruci a já bych neměla PINDat o svobodě, ale běvěnovat se balení. Mylslela jsem že vyjedeme před půlhodinou a jetšě jsme nezačala ani balit.

  ale když mně se tak nechce…..

 438. Maydo, inu, povídal klasik: „Svobody kdo hoden, svobodu zná vážiti každou!“

 439. Petře K. – dlouhej bič, malej dvorek a vymlátit to komplet!

 440. Dano, jsou nesporně nějaké vnější (extenzivní) vlivy, které na člověka působí: výchova, osobní vztahy, odkazy předků, které jsi jmenovala a další, které jsi nejmenovala. Ty jsou vně člověka. Potom jsou vnitřní (intenzivní) děje: vlastní regulaci a zkušenosti, které jsi jmenovala a další, které jsi nejmenovala. Ty jsou uvnitř. Rozhodování je nesporně vnitřní proces a jednání je jeho projevem. To by mělo poněkud vyhrocenou diskusi vyjasnit. Souhlasím, že termín „otrok“ je přehnaný, neboť otrokův majitel je vlastníkem všeho, co otrok vyprodukuje. Když použiji termín „člověk v robotě“, tak to bude přesnější. Také souhlasím s tím, že všude, kam se člověk podívá, jsou lidé v robotě. Ti, kteří přikazují a zbytek. Jsou ti, kteří mají hrušky (abych použil maYdou uvedenou komoditu) a ti, kteří je nemají. Ti přikáží těm, co je mají, aby jim je odevzdali. Popírat to by bylo dětinské. Ale nenapadá mě, jak by tento fakt mohl nějak přispět k tématu.

 441. Já si myslím, ze tohle byl ten nejlepší příspěvek k tomu Ladovu obrázku.
  Přímo metafyzický ….

 442. MP…dobře beru zpět otroka, to Tvé je pochopitelně srozumitelnější. Na druhou stranu, když se zamyslíš nad tím, že vlastně stát je vlastníkem všeho, včetně životů, obyvatel, tak ….

  Je docela zvláštní, že od toho mého příspěvku se to tedy velmi „vysunulo“ úplně jinam.

  naprosto nerozumím, čemu se divíte, proč se rozčilujete, někteří a hlavně, co máte co řešit interní problémy sicialistů. Není náhodou každý den, kdy nebudou zasedat a divně vládnout dobrý? Já tedy každý den bez vlády a tady zasahování do života vítám. Jestli to není tím, že prostě ta vláda k životu nějak chybí….Jo kdyby to bylo jinak a země by postrádala správce, tak prosím, to by byla jistě velká škoda, ale dnes někdo něco spravuje? 😀

 443. Naši drahou vlast ovinuly černé mraky (516) ,a vy tady filosofujete o „svobodě“ 😕
  Moje přesvědčení: Svoboda je stav mysli (nikoliv čin) !

 444. Šimone kleine, 522 byla reakce na můj 521? Pokud ano, tak by bylo velmi roztomilé, kdyby jsi mě oslovil přímo. Tyhle neadresné poznámky považuji za velmi odpudivé.

 445. jo, Jirko, to se teda posunulo. 😀

  na počátku jsi totiž zprdnul rpuť za odkaz na článek o povinné a přikázané toleranci a ejhle, ono se ukázalo, že nejen rputi tenhle špíček jaksi nevoní. 😀

  takže teď bruslíš, jak z toho ven. 😀

  A nechtěj, abych si s tou poslední větou anagramicky pohrála 😀 😀

 446. westíku, ano, o tom je zřejmě ta Franklova kniha, jak na ni odkazoval nickname

 447. (527) nu, maydo, život mne naučil, že nejtěžší vězení nosíme v době 🙁
  Frankla -bohužel-neznám 🙁

 448. No MaYdo, Rputin odkaz byl prvotřídní blábol…. jak by řekl synek …blbost jako sviň 😀 nevím kam by se to dalo ještě posunout …jako dvě, či tři sviň?

  Jo a moc se mi libí, když někdo napíše, že svoboda je stav mysli, či …nosím jí v sobě …. přiznejme si, je to pitomost, či snad nějaké strašné „kotevní řetěz“ aby se dotyčný nezbláznil v dobách totality a nesvobody a „zvláštních režimů“ kdy jde o život …ale, nejlepší je prostě svoboda.

 449. Petře – 536 – Ovšem pravda je, že čestné nakopnutí do koulí vypadá jinak 🙂

 450. (531) Rozumím,jirko ppa etc.: ta myšlenka je na Vás moc hluboká, pro Vaši mysl moc těžká ; také jsem nečekala, že ji pochopíte 😕

 451. westíku, jsem poměrně jednoduchý člověk…proto taky dělám skřivánčí paštiky, prodávám svíčky co nemají knoty a do mé jídelny se, nedejbože, vejde i šedesát hostů a kdybych uměl číst a psát, mohl bych být rabínem v Mukačevu 😀

 452. 525 – Modry ptaku ( povazuji tuto adresnost cislem za ponekud redundantni, ale asi je nutna)
  Vzhledem k okamzite navaznosti a k vyrazu“tento“ jsem se domnival, ze se ctenari orientuji.
  Mam na mysli ten 522 (cislo prispevku).
  Vidim, ze jsem se spletl.
  Priste to napravim.
  Budu se snazit byt roztomilý.
  Tak prisaham.

 453. 512, 528 — Matzurko, poděkujte prosím mé (česko-židovské) kamarádce; myslím, že to byla právě ona, kdo se mi kdysi před 20, 25 nebo 30 lety o Franklovi prvně zmínil.

 454. Zpátečníku,
  tak děkuji i Vaši kamarádce.
  A serveru, kde se ukládají věci….. 😉

 455. (536) „Ten slovnik socialistu je za tech 80 let porad stejny…“
  Socani také.

 456. Rputi, to nebude česká specialita. Pravdomluvný politik je takové bájné zvíře, něco jako jednorožec nebo drak či Lochneska.

  Každý o něm mluví, ale ještě ho nikdo nikdy neviděl. 🙂

 457. Šimone kleine, bezva. Stačí, když to uděláš. Bez přísah a roztomilostí. Jen to udělej.

 458. Dobrý večer,

  Zpátečníku, připojuji se k Matzurce s díkem Vaší kamarádce. A Vám, nickname, rovněž díky, že jste Viktora Frankla zmínil.

 459. Tak už se rafou i komunisti! 😀

  …Borka podle něj ještě před hlasováním na krajské komunistické konferenci slíbil, že do Poslanecké sněmovny nevkročí, i kdyby byl zvolen. A teď svoje slovo porušil.
  …Hojdovi, který je najednou po dlouhých patnácti letech poslancování bez práce, Borka nabídl, aby mu tedy dělal asistenta. To ale Hojda razantně odmítl, považuje to za ponižující.
  …Kuriózní je, že v letech 1998 až 2008 Borka působil jako asistent poslance Hojdy. Žádné jiné pracovní nabídky teď vysloužilý poslanec, původním povoláním technik, nemá a chystá se zaregistrovat na úřadu práce jako nezaměstnaný. „Budu muset jít na pracovní úřad, aby za mě stát platil zdravotní pojištění.“…
  Zdroj: http://vary.idnes.cz/jaroslav-borka-chce-byt-poslancem-dlg-/vary-zpravy.aspx?c=A131030_154658_vary-zpravy_pl

 460. Rputi, zrovna jsem to sem chtěla dát. 😀 To je fakt hlína.

  Nutno dodat, že pan poslanec považuje práci poslaneckého asistenta za „pád na samé dno“ a tak hluboko by nikdy neklesl. 😀

  Je to vůbec poučné čtení, jak se k práci staví představitel strany, která tvrdí, že hájí zájmy dělného lidu a práci opěvuje. Ouplnej mimoň.

  Jinak cestou do Prahy, po Jižní spojce, se mí potomci řehtali jak koně, kdykoliv zahlídli socaní bilboard o tom, že jen silná vláda zajistí fungující stát.

 461. 552 Komunikace s P.Hojdou:
  Vážený pane poslanče.

  Ve čtvrtek 27.května budete mít na pořadu jednání přehlasování prezidentského veta u zákona, kterým se mění zákon č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší přijatý dne 28. dubna 2010. Tento zákon navyšuje podíl biopaliv u motorového benzínu a nafty.
  Chtěl bych vás poprosit, abyste Vy a kolegového z poslaneckého klubu KSČM nepodpořili „přehlasování“ prezidentského veta.
  Důvodem proti tomuto zákonu je zvýšení ceny benzínu a nafty – už tak drahé kvůli vysokým daním – pro obyčejné pracující.

  Ostatní poslance z našeho kraje jsem varoval, aby den před volbami nehlasovali proti lidem. Oni skončili už před třemi lety. Spravedlnost jej dostihla až teď.

 462. >> Rpuť [555]
  Tak tohle nebude odpuštěno: uvádět odkaz a ještě naznačovat ouchcapky stran EU. To tedy místní Rychlá rota nenechá jen tak!

 463. >>dvd – ať se třeba zfamfrněj! 😀
  Mně připadá naprosto neuvěřitelné, že „pracovní skupiny“ EK stráví takovým blbnutím 3 roky, aby zjistili, že splachovací zvyky v Evropě se liší dle kulturních zvyklostí.
  A zejména mi vadí, že takový blbosti platíme!

 464. Dobrý den. Ad WC: až bude čas, vykopu na zahradě díru a budu splachovat dešťovkou.

 465. Nickname
  A co čistota spodních vod a průsak do blízkých vodních toků ?
  Asi Vás udám na Reinwasserschutzkomandatůře..

 466. 557- mně to připadá uvěřitelné, nějakou dobu jsem četla Fajmonovy reporty…literatura hrůzy

 467. Tak pokud mne nešálí zrak, tak už máme 3 sociální demokracie.
  Sobotkovu s Bakalou, Haškovu se Zemanem a Dienstbierovu s Kalouskem.
  Množí se to dělením jak trepky obecné!

  ….Za zakrytím volebního neúspěchu kýčovitou historkou o puči podle něj stojí něco úplně jiného. „Jsou to byznysové zájmy stojící za Bohuslavem Sobotkou, zejména zájmy lidí kolem Zdeňka Bakaly, kteří se snažili z něj udělat premiéra a výsledek voleb jim tuhle ideu výrazným způsobem narušil,“ myslí si komentátor z Reflexu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jde-o-zajmy-lidi-kolem-Bakaly-kteri-drzi-Sobotku-Vse-je-jinak-roztal-situaci-v-CSSD-znamy-komentator-291735

 468. Jinak ty 3 roky práce – proč se rovnou neinspirovali v USA nebo v Izraeli? Asi by to bylo politicky neprůchodné, ale třebas by stačilo zjistit, jaké jsou splachovací předpisy v nějaké pokrokové islámské zemi.
  Co se pak šetření vody týče, je to krásně vidět na myčkách a pračkách. Vodou se musí šetřit, takže spotřeba vody v myčce nad 10 litrů už je zřejmě zločin vůči matce přírodě. Ovšem šmudlat kompletní sadu nádobí v 6 litrech vody je pěkná prasárna. Čekám, kdy ta spotřeba klesne pod 1 litr či případně do záporných čísel.

 469. Dobré ráno,

  Tak oni v tej vyspěšlej Evropě tři roky řeší hovno! 😀 😀 😀

  Aspoň víme, k čemu ta Eunie je…..

  Jen počkejte, až se kómis dopracuje k tomu, že bude regulovat nejen splachování, ale i produkci onoho produktu, který je splachován a dostanete kvóty kolik denně smíte … ehm, však víte co.

  Ale možná tu budete muset předkládat na úřad, který bude ke kontrole onoho jistě založen, zda splňujete normy a tím by mohl být problém splachování v domácnosti vyřešen. 😀

 470. >>dvd – „třebas by stačilo zjistit, jaké jsou splachovací předpisy v nějaké pokrokové islámské zemi.“
  Jen si koledujte a EU začne dovážet písek ze Sahary! 😀

 471. Trochu OT – ale jen trochu.
  EK vyslovila souhlas se Seehoferovým plánem zavést v Německu mýtné pro cizince. V SPD i CDU nastalo mírné zděšení a CSU triumfuje, neb tohle jí v Bavořích přihrálo nemálo hlasů.

 472. Nickname, pokud zustanete připojený na kanalizaci, tak samozřejmě ano, pokud budete mít doma jímku, musíte prokázat, že jí necháte vyvážet. No a pokud díru, budete mít okolaudovanou, jako kořenovou čistírnu, tak …no to bych Vám teprve nezáviděl. Jo a kam budete odvádět vodu z okapů? si to představujete strašně jednoduše 😀

 473. dvd, a není to nááááhodou tak trochu diskriminační?
  umím si představit ten povyk, kdyby něco takovýho napadlo ČR….

  Ale tohle je Německo, kdepak, tak o žádnou diskriminaci nejde, v Německu žádná diskriminace není možná.

 474. Nickname, moc Vám, v podstatě, fandím ….vším tíhle jsme si procházeli, jestě než se evidovali studně. I když ne na splachování, ale dešťová voda, byla jímána na chlazení. Jistě, můžeme se bavit o tom, že v rámci šetření vodou, jako vodou, je to dobré, ale jako „peněžní“? Zatím je placení otázkou podniků, živnostníků a tak, ale počkejte, až vlítnou na „obyčejné“ obyvatele…Na druhou stranu, co úřad neuvidí, neexistuje. Co však vidí všímavej soused, tak je skutečné, i kdyby to bylo vymyšlené 😀

 475. >> maYda
  Na námitku diskriminace svůj návrh Seehofer změnil tak, že platit „známku“ budou všichni, ale Němcům se o to sníží daň z motorových vozidel. (A to není malá daň.) A EK navnadil tím, že příjem z mýta nepůjde do rozpočtu, ale do fondu dálničních oprav. Pochopitelně je tu řev, že se vlastně zavádějí dva různé systémy mýta (kamiony nemají dálniční známku, ale jsou sledovány z družice). Tenhle krok EK ovšem dává Seehoferovi křídla skoro jako Red Bull. On už dokázal prohlásit, že jestli CDU+SPD budou mít nějaké blbé nápady (daně apod.), tak se k takové vládě otočí CSU zády.

 476. Nickname, – 565 – stočné asi platit budete, protože jde o poplatek za použití kanalizace. Vodu na spalchování hradíte ve vodném.
  Myslím, že jímání dešťové vody na splachování nebo praní není zas tak špatná věc. Do kanalizace to už moc nechtějí povolovat a tlačí na vsakování na pozemku. Tak proč to nenachytat do nádrže a neplachovat s tím nebo v tom neprat.

 477. Stočné platíme jen za vodu, odebranou z vodovodního řadu. Záchod splachujeme vodou vlastní neměřitelnou, tudíž z ní neplatíme ani stočné.

 478. Stočné platíme jen za vodu, odebranou z vodovodního řadu. Záchod splachujeme vodou vlastní neměřitelnou, tudíž z ní neplatíme ani stočné.

 479. Ševcová, za vodu, odebranou z řadu se platí vodné.

  http://www.khp.cz/clanek/co-je-to-vodne-a-stocne-kdy-na-nej-vznika-pravo.html#.UnIkPRZAL0A

  „Stočné je úplatou za službu spojenou s odváděním a čištěním, případně zneškodňováním odpadních vod.
  Právo na stočné vzniká okamžikem vtoku odpadních vod do kanalizace.“

  Odpadní voda je voda, která jde do kanalizace bez ohledu na to, odkud byla vzata. I když máte vodu z vlastní studny, spláchnutím z ní učiníte odpadní vodu, kterou je třeba odvést a nějak likvidovat, vyčistit atd.

  Stočné se platí, i když neodebíráte žádnou vodu, ale používáte veřejnou kanalizaci.

 480. Chápu, avšak dle čeho se určuje výše stočného? Dle množství vody odebrané nebo paušálně nebo jak? Neplatí přece všichni stejně.

 481. Platí se snad určitá částka za kubík. A počet těch kubíků odpadní vody se změří kde?

 482. 576 Vodné i stočné se dělí na poplatek fixní (za přípojku) + za odběr. Stočné se vypočítává dle vodoměru – tj. dle vodného + podnikatelé platí z m2 plochy střech a zpevněných povrchů, tj. svod vody dešťové. Vlastníci bytových domů (domů pro trvalé bydlení) jsou poplatku ušetřeni.

 483. (578) u nás jak vodné tak stočné platíme podle počtu uživatelů přísl.objektu

 484. Jak říká Nickname. Takže voda na vodoměru nezapsaná není předmětem platby za stočné. Vodu dešťovou ani do kanalizace nepouštíme, to je proti přírodě.

 485. 580 To je možné ve vyúčtování sdružení vlastníků bytových jednotek. Vodoměry v bytech jsou podružné, vodárna počítá účet dle vodoměru „na patě domu“

 486. (582) no, obec jako takovou bych nenazvala „sdružením vlastníků bytových jednotek“ 🙂
  U nás je to tak, že (obecní )kanalizaci provozuje VaK ( kterou zřídilo několik obcí v regionů) a cenu za stočné počítá dle výše uvedeného odkazu (bez nějakého vodoměru) a podle počtu osob ; (obecní) vodovod zase obec podle nákladů a rozpočítá na jednotlivé domy dle stavu vodoměru anebo podle paušálu-jak si obyvatelé domu zvolí 😕
  V pražském bytě se vodné a stočné počítá tak, jak uvádíte v (582). Čili: každá ves -jiný pes 😕

 487. Hm, někde se mi ztratil komentář 🙂

  Ševcová, oni vás hlavně s dešťovkou na splaškovou kanalizaci nepřipojí. My máme na chalupě vlastní čistírnu a taky nás nepřipojí na místní kanalizaci, ledaže bychom vyřadili čistírnu z provbozu, protože dešťová nebo přečištěná voda splašky naředí a obecní čistírna musí mít určitou koncentraci, aby dobře fungovala.

  Slprávci a vlastníci kanalizace a vodovodu jsou různí a nemusí všeude fungovat stejná pravidla.
  Tam, kde má někdo vlastní vodu a užívá veřejnou kanalizační síť, se počítá stočné podle počtu osob. Dost bych se divila, že by se nemuselo platit stočné, když někdo má vlastní vodu, ale využívá veřejnou kanalizaci, protože odvádění a likvidace odpadních vod má svoje náklady i v případě, že má někdo vlastní vodu a někdo ty náklady uhradit musí.

 488. Jj – to tu chybělo! 😀

  …Phillip Janýr podal trestní oznámení na Michala Haška, Miloše Zemana a spol. pro trestný čin vlastizrady. Podle něj skupina jednala ve spojení s cizí mocí. Tvrdí, že ruské firmy financovaly kampaň prezidenta Miloše Zemana a po volbách do Sněmovny se chtěli jejich zástupci zmocnit exekutivní a zákonodárné moci, což mělo být obsahem schůzky v Lánech…
  http://www.novinky.cz/domaci/317790-na-haska-a-spol-padlo-trestni-oznameni-pro-vlastizradu.htm

 489. MaYdo, my jsme byli připojením do kanalizace potrestáni za přístavbu domu. Do té doby jsme měli jímku jako všichni kolem – nepočítám -li venkovní záchodky a hnojné hromádky v rozlehlé sousední zahradní kolonii. Žádostí o stavební povolení jsme se vydali do ruky úřadům, které u nás provedly mnoho zajímavých šetření a ani důkazy, že jímku pravidelně vyvážíme, nás neuchránily od verdiktu připojení. A tak děláme, co můžeme. Jelikož část vody bereme z vodovodu a část máme vlastní, tak tu vlastní část nikomu nehlásíme a tudíž není zpoplatněná. Jsme si jisti, že v té zpoplatněné části bohatě zaplatíme i za vyčištění té neplacené a navíc sakra šetříme vzácnou komoditu. Takže nazdar. Kdyby nás nechali být, platili bychom jako dosud za vyvážení septiku bez reptání.

 490. 583 Děkuji Westíku za doplnění 🙂 Rád se přiučím.
  584 Maydo, jak řešíte pravidelné kontroly vzorků z čistírny? My jsme si spočítali, že levnější je připojení na kanalizaci.

 491. Nickname, kořenová čistírna u rodinných domů je takové …no …. v zimě totiž nefunguje, z logických, přírodních důvodů. Jak to pak řeší maYda, to bych si taky rád poslechl.

 492. Nickname, čistička se neříká …. taky jsem byl nepoučen, ale už to vím. Je to prý něco, jako se potápět s bombama 😀

 493. (587) není zač děkovat, nicku , za ty „drobty“ z mého působení v obci 🙂
  Tedy -všimli jste si, jak plavně jsme přešli od Brusele a „puče“ v České Straně sociálně demagogické k těm „splaškům“ -ty asociace myšlenek jsou prevít 🙂

 494. Ach, tak, takže Vy, ševcová, nějaký stočný platíte a neplatíte jen za tu část, co máte vlastní, protože se nedá zjistit a nehlásíte ji.
  To jsme si nerozuměly, já to pochopila tak, že neplatíte vůbec nic, protože máte jen vlastní vodu a neplatíte ani žádné vodné a bylo mi poměrně dost divný, že za to, že neodebíráte vodu z veřejné sítě, by vás nechali užívat kanalizaci zadarmo.

 495. Kdepak, nenechali, ti zavětřili jako ohaři, když se jim naskytla šance nás podojit, to vyvážení jímky bylo totiž mnohem levnější. Další možnost jsme měli čistírnu.

 496. Nickname, přiznám se, že tohle řeší brácha. Takže nevím. Mám doje, že nikdo po nás nic takovýho zatím nechtěl.

  Žádný problémy jsme s tím zatím neměli a hygienici se potoku, kam to vypouštíme, stejně vyhýbali obloukem, protože kdyby měli nějaký kecy, mohli bychom je hodit do toho, co tím potokem teklo z nových baráků o kus výš po proudu. 😀

  Jirko, nejsou jen kořenový čistírny.
  A nejseš okresní hygienik, abych Ti podávala hlášení, jak ta čistírna funguje. 😀

 497. MaYdo, to samozřejmě je pravda, nejsem žádný okresní hygienik. A pokud by to bylo kolaudované, což samozřejmě je,jinak by si o tom ani náznakem nemluvila, tak se vzorky a tak musí kontrolovat, jinak voda do potoka nesmí. Což samozřejmě dělá starší bratr. Od čeho by jinak byli, že…

 498. Klasika bývala jímka se zazděnou zavařovačkou (3l). Po kolaudaci se prokoplo dno, odvoz se jednou za rok fakturoval, aby úřad nemrmlal. Čistota vody lepší než to co jde z dotovaných bavorských polí dnes.

 499. Já mám, Jirko, jen mladšího bráchu, to jen tak na okraj…. 😀

  A čistírna je samozřejmě kolaudovaná a funguje už víc než patnáct let. Nikdo si nestěžoval, žádnej ouřad nás o nic neupomíná. Jetsli brácha posílá na hygienu vodu ve flaštičce nebo jetsli hygienik si nabere tam, kde teče do potoka , netuším.

  Možnost odpojit čistírnu a napojit se na kanalizaci nám nabízeli a bráchovi se do toho nechtělo. Finanční výhodnost je jeho věc, on většinu věci kolem provozu a údržby baráku platí, on rozhoduje. Nazdar.

 500. Kromě toho, že okresní hygienik již řadu let neexistuje, tak ani jeho nástupce nic nenutí odebírat vodu, která vytéká do potoka, protože ho to nezajímá, pokud ovšem není potok určen ke koupání. Kvalitu odpadních vod řeší jiní. To jen tak na okraj.

 501. Jo, kristo, asi to má pod palcem vodoprávní úřad. Každopádně občas se na to někdo přijede podívat, ale nevím, kdo, kdy a jak často. A čistírna funguje vcelku uspokojivě nějakých patnáct let.

  Ono je na druhou stranu vcelku srandózní, že někdo kontroluje čistotu vody z čistírny v obci, kde se teď dokončuje kanalizace, ještě není zapojená a potok, kam se to vypouští, vypadá a taky páchne jako smrdutá stoka, protože kde kdo po proudu výš do toho pouští kde co a bez čistírny.
  Ten potok jde navíc přes náš pozemek, takže vodohospodáře, který by nás chtěl honit kvůli kvalitě vody z čistírny bych si vychutnala. 😀

 502. V našem okolí to taky většině lidí zlořádně prosakuje, kam se hodí, potok rovněž vypadá podle toho, kanalizace sice je, ale povinnost se připojit je jen pro ty, kdo nově staví či podobně jako my při- či přestavují. Blbé je, když to sákne do studní, ale kdo by to řešil? Jednodušší je zkasírovat ty, co něco dělají, byť jejich septik prokazatelně byl pravidelně vyprazdňován.

 503. maYdo …. povodí ..povodí, to je základ. I třeba, kdyby to vaše území nemělo přirozený odtok. Ale to jen pro pořádek, aby oko nezůstalo suché. A přeci jen, zajímala by mne čistírna, pro takový objekt, jak je to řešené, technické parametry a tak. Docela jsme se po tom kdysi pídili a zcela bez velkých úspěchů. Či stačilo by, jaký je to systém, jak likvidujete kaly a tak, prostě jsem zvědavej…. já vím, řekneš, to dělá brácha, ale i tak, nemůžeš se ho, až ho uvidíš zeptat?

  Jinak to vyvážení , nevyvážení, tajnou výpustí do přírody mi úplně bere dech. Takhle to dělá cca 12 okálů a všechny jejich odpady nám likvidují 1,5 ha sadů tak, že si toho už všiml úřad. Vzali vzorky kontaminace, včetně vzorků uschlej a mrtvejch stromů a čekáme už od jara na vyřešení. To i přesto, že každý dům má svou jímku a prej jí vyvážejí, ovšem doklady na to nemají. Ale i po návrhu, že naše cisterna může ty jejich septiky, zadarmo vycucnout a odvést obsah k nám do čistírny, vše běží podle toho jako dřív, tedy teče to k nám. Starostka s tím samozřejmě nic dělat nechce, neboť i ona v tom okálu bydlí. Takže je to takové krásné, přátelské soužití ….. Teď samozřejmě čekám, že se k tomu úřad postaví jako chlap a udělí nám pokutu za zničený pozemek.

 504. Vidíte, Jirko, a to je taky svoboda – zničit sousedovi pozemek nebo studnu, kdy se mi zachce, abych se nemusel omezovat.

 505. paní Švecová, to je právě velký socilistický omyl. To není svoboda, to je prasárna. Naprosto nerozumím tomu socialistickému pojetí svobody, kdy je to jen ….odhazování odpadků na cizej pozemek, protože kurva svobodaaaaa … děkuji za lekci v „přemýšlení.

 506. Myslela jsem tím, že pro některé lidi svoboda má tento význam a proto není bohužel možné lidi neomezovat a pak na to doplatí i ten, kdo se chová slušně a v mezích norem lidského soužití. To nebyla lekce v přemýšlení vůči Vám, to byl můj povzdech nad tím, jak to chodí.

 507. ad ševcová vs jirka ppa
  ono to takhle odedávna funguje v Jihoafrické republice. Sračky z měst a fabrik se svobodně bez čištění vypouštějí do terénu, do moře, či do řek a šíleně se tak devastuje příroda. A přitom o komunistu v JAR člověk nezavadí a socialismus tam taky nebudovali.

 508. Bohužel, Jirko, pojem svoboda našel ve světle posledních bratru 60 let jiného naplnění, než míval v dobách, kdy jeho obsah vymezovaly jiné, dnes již dávno pŕekonané pojmy, jako morálka, odpovědnost a dalśí harampádí.

  QED i tím Tvým případem.

  Myslím, že kdyby se – v duchu myšlenek frontieru – vrátila i svoboda zastřelit toho, kdo si tu svobodu vykládá jinak, než vśichni ostatní a nedá na přátelskou domluvu, Darwin by to vyřešil. Ale mám obavu, že tutu možnost nám nedává ani nový ObčZ, ać jsme jej ještě podrobné nestudoval.

  Nic, ekonomický vývoj a následných 50 let na poušti to vyřeší 🙂

 509. ptakopysku, u toho socioalismu v JAR bych si zas tak jistý nebyl 🙂

  Ale nakonec, stejně to dělá i – např. – Kostelec nad černými Lesy… Ale ti to myslím alespoň vypouští do obecního lesa…

 510. Jo , jirko, já se budu shánět po informacích o čistírně a Ty mi pak napíšeš, že to je blábol jak sviň a že to je jinak, případně mně sprdneš za to, že si doivoluju umístit odkaz, co? 😀

  Na co to chceš vědět, když Už čistírnu evidentně už máš?

  Navíc to je malá domovní čistírna pro rodinný rekreační objekt, to je asi něco úplně jinýho, než čistírna pro Tvůj zámek, sady a veškerý provoz.

 511. “ to je právě velký socilistický omyl. To není svoboda, to je prasárna.“

  no jo, ale to musíš vysvětlit těm, co si to jako svobodu vykládají.

  Na ty pak nezbývá než úřad a buzerace, protože ze svobodného rozhodnutí prasárny dělat nepřestanou.

 512. Petře,
  nevím jak teď, ale ještě před nějakými deseti – patnácti lety tam socík moc nebyl. Jestli tedy pod pojmem socialismus nevnímáš regulérní mezikmenové války, nadvládu zločineckých gangů ve městech a naprostý chaos a anarchii všude, kam se člověk podíval 😀 😀 😀

 513. MaYdo, ale já ptám zcela vážně, nebo si snad myslíš, že nemám ještě i jíné nemovitosti, kde řeším velmi podobné věci? Hrozně rád se nechám poučit, protože třeba v MA tápu už asi třetí rok, jak to udělat, aby zůstalo vše čisté, uklizené a krásné …. a nemuselo se úděsně daleko kopat a přečerpávat. Opravdu mne to zajímá a třeba se i revanžovat budu, protože zatím mi nikdo nedovedl pomoci.

 514. ptakopysku, tak to je úplné jasné. prostě používají v rámci mezikmenových válek biologické zbraně 🙂

 515. ptakopysku, to nemá se socíkem nic společného, to je prastaré opičí chování, když naši předkové si ještě stavěli hnízda na stromech. Prostě se jeden přidržel větve a pustil nebo hodil to dolu. A když už to odzdola moc smrdělo, tak se přestěhoval na jinej strom. Opičáků bylo málo a stromů dost, tož se to ztratilo.
  V třetím tisíciletí má mnoho kikánů doma naleštěno jak na zámku, a pod oknama svinčík. Pokrok se projevil v tom smyslu, že se jde ječet na blbýho gádžu, že dyzgrymynace a koukej navalit novej kvartýr, kde to nesmrdí.

 516. Jirko, já se můžu podívat po dokumentaci, až pojedu na chalupu. Ale ta čistírna se stavěla před nějakými devatenácti lety. Zařizovali to ještě naši, to tam tehdy bydleli celoročně a brácha převzal provoz chalupy později, když táta zemřel, máma se odstěhovala do Prahy a barák jsme začali využívat jen na léto, vánoce a víkendy. Dost pochybuju, že si dnes ještě někdo pamatuje, kdo to tenkrát stavěl. Taky ten dodavatel už nemusí existovat.

  Jinak to funguje zhruba na principu, popsaném v odkaze – t.j. biologické čištění pomocí bakterií. Žádná elekrika, žádný náklady na provoz, snad kromě tech kontrol kvality vody.

  http://www.nejlevnejsicisticka.cz/

  Ale řešené je to poněkud jinak, tři nádrže za sebou z betonových skruží. Když přestal být barák obývaný celoročně, tak s tím něco udělali, snad tam nasadili jiný bakterie, aby to fungovalo i když se barák nějakou dobu nevyužívá.

  Jinak si myslím, že dnes je to už někde jinde, stači plácnout do gůglu „malá domovní čistírna “ a vypadne Ti hromada odkazů a i technologie asi je už poněkud propracovanější. MYslím, že tehdy to byly pro tenhle obor poněkud pionýrské doby.

 517. Petře,
  ona to tam tehdá byla docela hlína. Původně zcela bílá čtvrť obydlená… řekněme… vyšší střední vrstvou se postupně zabydlovala – na ulici samozřejmě – domorodci prodávajícími kdeco od korálků k sušenému slonímu masu (mmch. děsně dobrý žrádýlko!) a současně s tím přibývalo na oknech mříží, v barácích zbraní, zvyšovaly se zdi, Když jsi šel hodit bordel do popelnice, zamknul jsi vchodové dveře, pak jsi zamknul i dveře na ulici, vyhodil jsi odpadky, odemknul dveře na ulici, zamknul za sebou, odemknul dveře do baráku a pak za sebou zamknul. Když jsi opomněl, byla vysoká pravděpodobnost, že se od poplenice vrátíš do vykradenýho baráku, kde tě pro zpestření podříznou, nebo zastřelej. To byly časy naprosté svobody a volnosti, po které i někteří místní přispěvatelé volají, s mantinely vymezovanými jenapouze penězma, střelnou zbraní a silou. Přičemž peníze byly v této množině podmínkou postačující, nikoliv však nutnou.

 518. mno, osobně myslím, že to všude u nás tak tragické není; nejsou však peníze na to ,aby se den ze dne postavila ČOV splňující 3.stupeň . Něco o tom vím, protože jsem „vlastnímu rukama “ a) přesvědčovala (a přesvědčila) občanstvo naší mrňavé obce (150 duší, roční rozpočet cca 1 mil.Kč, 2.st.ochranného pásma, obecní (splašková)kanalizace, jakási čistička,která ale v r.2014 asi nesplní ty nejpřísnější normy ), aby se začala nová ČOV . Líčit útrapy se sháněním peněz na projekt (cca 500 tis.) je na knihu; rozpočet ČOV dle projektu cca 18 mil.Kč-a kde je vzít ? Dalo by se něco “ vydřít“ z EU fondů , možná něco málo z kraje, snad i půjčka z MŽP,ale pořád zbývá debet cca 4-5 mil.Kč, které by musela zaplatit obec ze svého rozpočtu. Nutno ovšem ještě přihlédnout k tomu, že obec musí celou výstavbu (a „pijavici“, která se cení na 1-2 mil.,t.j. agenturu ,která vyjednává dotaci z EU a zajistí „papírování“ této dotace před, během a po výstavbě),do skončení akce financovat z vlastních zdrojů nebo z úvěru. Dříve peníze z dotací obec neuvidí 🙁 Stav je takový,že projekt na novou ČOV je uložen na čestném místě,a nový starosta má finanční starosti s obecním vodovodem,který se tři dny po jeho inauguraci „rozsypal“ 🙁 Inu, to je život 😕

 519. Petře, já myslím, že svoboda má pořád stejný obsah jako měla před 60 a více lety. Také bych řekl, že to samé platí pro ostatní Tebou zmiňované termíny. Jediná potíž je, že se je nenápadně podařilo zaměnit za volnost, rovnost, bratrství. Až teprve tenhle geniální čin z nich udělal nepotřebné harampádí. Abych předešel jalovým debatám, tak samozřejmě, že se tak stalo v kombinaci s dalšími úžasnými vynálezy kontinentálních mudrců, které to pěkně doplnily.

  K 598 – byl jsem osobně přítomen, když jeden takový „““libertarián“““ povídal, že „by se měly tyhle socialistický kydy zakázat“ 🙂

 520. ad 607 – Ptakopyku, to v Benátkách jsou už po staletí mnohem dál a využívají k tomu kanály… 😉

 521. Jo, Honzo, tak nějak je to pŕesnéji řečeno. Došlo k předefinování obsahu pojmů a la Orwell 🙂

  „Kdo není libertarián, za mříže s ním“ 😀

 522. šumaváku, tak už to přeci dávno není … dokonce už není ani v provozu ta „nemocnice“ pro morově nakažené …

  Westíku, jak mne to rve srdce…. Takže když to město, vesnice, nechce udělat a nechá tedy splašky vypouštět na soukromej pozemek. Musí si zajištění čističky udělat nepochybně ten majitel pozemku, že. Takové krásné a přijatelné řešení pro všechny zůčastněné. Nápalava samozřejmě není zúčastněná, protože ta to jenom platí a může bejt ráda, že … stejně to ukradla…. jak jinak. Když to totiž neudělá, může to ohrozit jeho setrvání v místě. Joj to je ale správné a jak se všichni okolo nadřeli 🙁

 523. HA ! MP !
  Můžou za to Francouzové ?
  Ne vážně, to je lingvistická záležitost ? Když to „volnost, rovnost, bratrství“ je „liberté…“.
  Hele, proč tedy v Americe u vody, stojí socha Svobody ? Proč Statue of Liberty, a ne Statue of Freedome ?
  Možná jsem detailista, ale v detailech se skrývý ďábel…. a každá věda začíná napřed přesným definováním pojmů, s nimiž pracuje, takže mne ta mnohoznačnost irituje.

 524. Matzurko, do jisté míry to lingvistická záležitost je. Jsem o tom jednou psala:

  Svoboda – muška jenom zlatá!
  Zuzana Chlumská

  Diskuse o svobodě jeví se být naprosto logickým pokračováním diskuse o demokracii. Jen v demokracii se o ní dá svobodně diskutovat – a to ještě ne vždycky!

  Stává se, že jazyk prozradí ledacos. Prolistovala jsem pár slovníků, abych zjistila, jakouže náplň, v různých jazycích, má tak často používané slovo svoboda.

  Podle Machkova Etymologického slovníku byl, ve starší době slovanské, svobodný člověk ztotožňován s hrdinou. Odtud i příjmení Svoboda. Má to svou logiku – svobodným byl jen ten, kdo něco dokázal!
  Ve slovnících moderní češtiny se pak autoři shodují na „nezávislosti, volnosti a samostatnosti“. Zvláště ta samostatnost je zajímavá – jinde jsem ji nenašla!

  V němčině (Duden) pod svobodou rozumí nezávislost nebo osvobození od donucování (Freisein von Zwangen).

  Francouzské „liberté“ vzniklo ze slova „libre“ – svobodný, volný, nenucený, smělý, drzý. Zajímavá řada. Larousse pak chápe svobodu jako prostý opak otroctví.

  U Webstera (American Edition) jako vyhnutí se závazkům, nepohodlnosti apod.

  Ovšem nejzajímavější je Collins Dictionary – Milenium Edition 2000:
  1) Síla volby, myšlení a jednání pro sebe sama
  2) Osvobození od kontroly a omezení

  Nenapsal ale Platon: „…nastoupí demokracie s pojetím neomezené svobody. Neomezená svoboda pak způsobuje anarchii ve všech vrstvách a úrovních společnosti a degeneruje v tyranii, pro kterou je charakteristický chtíč…“ ?
  A není, čistě náhodou, ta neomezená svoboda požadavků svobodou chtíče? Kde je vlastně hranice mezi požadavkem a chtíčem? Co je ještě svoboda a co už tyranie….? Jak se shodnout na obsahu, když každý si představuje něco jiného?

 525. (623) jak Vy,jirko ppa etc., dokážete vždycky „mířit na lišku, trefit Maryšku..“ 🙂

 526. Rputi, díky,
  řekla bych, že to je přesně ono, přesný obsah pojmu neexistuje, každý si to vykládá po svém a záleží i na kontextu.

 527. Myslim damy, ze se velmi pletete … Jako ta svoboda slova. Bud je a nebo neni .

 528. Matzurko, k lingvistice viz Rpuť. K tomu asi nic nesdělím (ani na to neaspiruji :-)).

  Když jsem po tom kdysi pátral, tak mně vysvětloval jeden Brit, že „liberty“ je svoboda občana, „freedom“ je svoboda pohybu. V Deklaraci nezávislosti je Liberty a nikoli Freedom. T. Jefferson, J. Adams a B. Franklin to psali v roce 1776. Francouzi napsali Deklaraci práv člověka 1789 a jakobíni s tím naložili po svém – volně nikoli svobodně (fór) a to ve všem. Tohle, podle mého názoru vede k tomu, proč nikoho nenapadne používat termín svoboda ve spojení s Velkou francouzskou revolucí a používají termín volnost.

  Dušane, napiš k tomu něco 🙂

 529. Ovšem nejzajímavější je Collins Dictionary – Milenium Edition 2000:
  1) Síla volby, myšlení a jednání pro sebe sama – liberty
  2) Osvobození od kontroly a omezení – freedom

  Tak to cítím.

 530. Ovšem nejzajímavější je Collins Dictionary – Milenium Edition 2000:
  1) Síla volby, myšlení a jednání pro sebe sama – liberty
  2) Osvobození od kontroly a omezení – freedom

  Tak to cítím. A potřebuji oboje.

 531. Omlouvám se za to zdvojování – hlásí mi to nějaký problém.

 532. Ve všem, Matzurko, ve všem ! 😉 😀 😀
  Svoboda ( a život) začíná, když děti vypadnou z baráku… 😉 😀

 533. liberty / freedom
  Tohle je standardní dubleta románského/germánského původu. Obecně se tvrdí, že slova románského (francouzského) původu se používala ve specifických slovních projevech (oficialita!), zatímco slova germánská (anglosaská) spíše v prostřední rodinném, v každodenním praktickém životě. A tohle rozdělení v podstatě přetrvává dodnes. Angličtina je takových dublet plna. Několik příkladů: to combat/to fight, to conceal/to hide, cordial/hearty, egotism/selfishness, to tolerate/to put up with…

 534. Aaaaha, Šumaváku,
  tak to si Jirka tedy počká 😉 😀

 535. Matzurko 😀 Já jsem ženatý a tak vím, že se žádná žena prostě nikdy nemůže plést a nebo se plete, ale to je tím, že muž dává zmatené informace. Takže to berte tak, že to je jen zmatená informace 😀

  A když dděda, tak Mráz a když Svoboda, tak Ludvík . To už jsme přeci probírali.

  Andy …. skvělé ….

 536. tak já něco přidám. Definice zde uváděná z Collinsova thesauru, je dnes obecně přijímána. Na rozpor mezi „Liberty“ a „freedom“ upozornil v anglosaském světě poprvé John Locke v debatě s Thomasem Hobbesem a formuloval ji John Stuart Mill a vymezil rozdíl jako „pozitivní svobodu“ – tedy možnost jednotlive svobodně, podle své vůle, potřeby a zájmu konat v rámci sociálního kontraktu (to se dostáváme až k Platonovi, takže sociání kontrakt, nebo-li společenskou smlouvu, jako filosofický koncept vysvětlovat snad nemusím) – a „negativní svobodu“ (freedom), tedy svobodu od útlaku, koerce, podřízenosti, tyranie ve „stínu zákona“ jak to hezky Mill nazval. (zákon ve smyslu filosofickém, tedy jako smlouva o pravidlech založených na morálce a etice).
  Doufám, že je to přehledné.
  Problematikou svobody a zákona se zabýval i náš oblíbený F. Bastiat ve spisku „Zákon“…

 537. přehlédnul jsem „nedoklep“ – ne „jednotlivě“, ale „jednotlivce“

 538. (607) A co byl Mandela? Národní socialista? 😛

 539. Dušane, děkuji,
  takže svoboda není jen jedna 🙂

 540. Jirko,
  přiznám se, že výsledek předchozích debat o Svobodovi Ludvíkovi či gynekologovi mne neuspokojil, takže jsem ráda, že dnes se poněkud více dobíráme jádra pudla. Tak nějak si doplňuji vzdělání a informace, když jsem přívrženec SSO 🙂

 541. >> ptakopysk
  Dovoluji si uvést svou oblíbenou poznámku, že ve Středu Moudrosti – ech, co to povídám, v Bruselu – se na funkční čističku odpadních vod zmohli až ve 3. tisíciletí a do té doby se exkrementy až 2 milionu lidí vypouštěly do řeky Senne. Naštěstí je tato řeka v Bruselu zatrubněna. Okolo té čističky byla nedávno (2009) docela pěkná ostuda. Ale to bude asi pomluva. Něco takového se ve vyspělé části Evropy stát nemůže.

 542. Abych ještě zkomplikoval diskuzi, podotýkám, že platí-li „když Svoboda, tak Ludvík“, je nutno ještě rozlišit, zda plati „když Ludvík Svoboda, tak oficír“ nebo „když Ludvík Svoboda, tak marxistický filozof“. (V prvním období roku 1968 se to některým lidem pletlo.)

 543. Pane Neumanne, děkuji, velmi přehledné a velmi zajímavé. Tak to cítím, avšak nejsem schopna zformulovat. Mám dojem, že ten sociální kontrakt má v naší společnosti jakési rozostřené hranice…

 544. Matzurko, člověče, myslíš si, že se dobíráme nějakého „pudla“? Já se obávám, že každý si pod pojmem svoboda, představuje úplně něco jiného. A asi to tak má být, vždyť nás pán Bůh má všechny stejně rád.

  No Když Ludvík, tak Ludvík S., jako soused s chaty. Nikdy mne ani nenapadlo myslet jiho Svobodu, natož nějakého jiného Ludvíka. Třeba toho, jak měl něco se Sluncem 😀

 545. Poslouchám zprávy…

  Není ten Zeman nějakej měkkej??

  Kvůli naraženému kolenu 6 neděl na vozíku s berlemi…To by si jako živnostník teda dovolit nemohl!Kdybych já měl s každou naraženinou mazat do Motola a pak být šest neděl na vozíku, tak už jsem leta na vozíku furt…ale já holt nemám lékařské koncilium.Takže vykloubené rameno léčím kydáním hnoje a štípáním dříví.A to na něj také nemohu došlápnout :-(, jako Zeman na koleno.

  A kvůli tomu zrušil cestu do Brusele, čímž prošvihl historickou příležitost projet kolem atomária na vozíku,mávat berlí a křičet:
  “ Na Brusel, paní Milerová, na Brusel!!“ čímž by Haška jistě potěšil.

  Kde je MUDr.Hnízdil se svojí celostní rehabilitací????
  Někde zahnízděnej na zimu?
  Nebo je to přece jen nenápadný pokus lékařské lobby odstavit presidenta od veřejné činnosti?
  Já vím, nesvéprávnost jako u Klause to není, ale malý pokrok, také pokrok, ne?

 546. Neuvěřitelné…
  právě jsem se z televizace dozvěděl, že Zeman, jda v noci močit, zakopl o koberec, který mu shrnul jeho pes.
  Já žiju ve společnosti psisek už přes padesát let a doteď jsem si neuvědomil, jakou jsem měl v životě kliku, že mi žádný ze psů koberec neshrnul…

 547. Šumaváku, naopak, teď je nejvhodnější okamžik rehabilitovat a trochu si odpočinout. Našli by se jistě mnozí, co by se mu rádi schovali za záda a proč by to měl řešit?
  Jen ať se hezky sežerou mezi sebou a 16.listopadu řeknou, na čem se dohodli… 🙂

 548. ptakopysku, kdo jim ty výmluvy vymýšlí? To je někdo, kdo zamrz ve třetí obecné? V poslední době se to nějak množí!

 549. No, když Ludvík, tak u nás v práci se každýmu vybaví hruškovice 😀 😀

 550. Jirko,
  ano, za sebe se jádra pudla dobírám.
  Nicméně, jestliže řekneš, že každý „svobodu“ vnímá jinak,tak silně protiřečíš svému prohlášení, že svoboda je jen jedna.
  A jelikož se ausgerechnet tahle kategorie dotýká lidí navzájem, tak si myslím, že je nutné najít konsensus k obsahu tohoto pojmu, jinak se vracíme na stromy a jediné právo bude právo silnějšího…..

  Dušane,
  mnojo, freedom coby osvobození od něčeho je smysluplný. Ale v hovorové řeči se to stejně drobátko posunulo – v tom spirituálu je sice zřejmé, že „to be free“ se myslí od otroctví, ale v hovorové řeči je běžný obrat „feel free to do something“, čili ta volní záležitost. Žeby ten výše zmiňovaný „anglosasismus“ 🙂 ?
  Ale nejsem filosof ani lingvista, takže je to jen moje večerní dumání nad šálkem čaje 🙂

 551. Matzurko, pro mne je opravdu svoboda jen jedna. Přesto si nedovolím, moje pojetí svobody je lepší, než to Tvé, či to Rputino, nebo dokonce nějaké politické strany, nebo státu. Proto je na světě tolik nedorozumění, tolik válek, rozvodů a psích hovínek na chodnících 😀

 552. Další sranda,
  praguemonitor cituje český tisk, že se Zeman chová jako de Gaulle a babische heute píší, že zahraniční tisk nazývá Zemana de Gaullem. Takový rozkošný důkaz kruhem. A všem úplně uniká, že Miloš není z Gaulle, nýbrž pochází ze starobylého francouzského rodového sídla Bill.

 553. Jirko,
  jo, dokud nenajdeme konsensus, tak ta nedorozumění budou…. člověk buď to svoje vlastní pojetí zkoriguje pro společnost, v níž se rozhodl žít, nebo musí odejít. Eeeee, no to je velmi nepobratně řečeno, tak toho raději nechám, a budu dumat nad čajovými lístky 🙂

 554. Matzurko a nestaci respektovat „svobodu“ ci vuli toho druheho? Takoveto obligatni…. Delej si ci chces, rikej si co chces, jen mne s tim neobtezuj? Samozrejme za sve.

 555. 2 Matzurka – ad 657 – já v tom rozpor nevidím… Napřholub „feel free to take a beer“ – až budeš chtít, dej si pivo = osvobození od buhvíjakých konvencí… Furt je tam to milostivé povolení řetězu… Tedy: můžeš si dát pivo… O ničem jiném není řeč…
  Oč velkoryseji a srdečněji zní (na obdobné recepci) Please, help yourself.
  Na druhé straně v tom slově liberty já cítím aspoň nějakou tu odpovědnost… Např. You have a liberty of choice. – A v podtextu je – a když zvolíš blbě, tak si to taky vyžereš…
  Ale je to pocitové…
  No a když mi nějakej policajt bude předčítat výčet toho všeho, co jsem provedl a přizve mě slovy Feel free to join the discussion! tak si teda extra svobodnej připadat nebudu…

 556. (652) Ty se schovávat nepotřebuješ, Zeman ano. Třeba těch 6 neděl. Co kdyby se někdo vyptával, kdo neúspěšné piklíře sezval?
  (661) Při dnešním množství lidí to už nestačí. Ty svobody a „to své“ se příliš prolínají. Možná je to špatně, ale je to tak.

 557. Jirko, ad 10 domů a zničených 1.5ha sadu. Prosím o vysvětlení místních podmínek. Protože neboť že:
  Znám obec, kde před zavedením čističky celá ulice vypouštěla splašky do malého potůčku. Do toho samého potůčku se dávala pstruhová násada, která se elektricky lovila – předpokládám, že ty žoužele přesazovali do větších říček. Paměť mi už neslouží, a tak nevím, jestli před zavedením kanalizace nevyužívali rybáři říčku kousek výše proti proudu. Ulice = desítky domácností.
  Další případ. Babička měla na dvorku hnojiště pro asi dvacet krav, využíváno JZD pro jalovice. Hnojiště bylo – nebylo odkanalizováno kolem studny do sadu. Vodu ze studny jsme využívali na mytí nádobí, na čaj atd atp, jinak jsme pili žluté, výjimečně červené limonády.
  V sadu rostly jabloně (často „matčina“), hrušně, babička šoufkem zalévala zeleninu z jimíky, která byla mj. nouzový přepad hnojiště.
  Statek byl postaven v roce 1932, předpokládám, že odpovídal tehdejším standardům, i hygienickým, pouze nebyl koncipován na provoz těžké zemědělské techniky, kterou byla kanalizace za socialismu poškozená.
  Z výše uvedených případů se mi zdá, že znečištění z domácností ani z hnojiště nemělo zásadní negativní vliv na biotop v říčce ani na úrodu ovoce.

 558. nickname, ono jde o to, že v těch dnešních splaškách je to samej saponát a chemie. A to pak dělá paseku, s tím si příroda poradí mnohem hůř, než s lidskými exkrementy nebo s produkty z hnojiště.
  A taky je toho mnohem víc, dřív se jedna familie vykoupala jednou týdně ve společný vaně, dnes se každej sprchuje, berou se víc léky, antibiotika, hormony, to všechno jde do odpadní vody.

 559. Matzurko, ono si to neodporuje. Problém je v nepřesném českém chápání výrazu „free“. V Tebou uvedeném příkladu free znamená spíše „volnost“ než svobodu, tedy – rozhoduj se volně, neomezeně . (podobný problém je v českém omezeném významu slova „feel“ cítit se. Proto otrocký překlad „ciť se volným udělat to či ono“ zní úplně blbě. Není to dáno jen podvojným pramenem anglického slovníku (proto má angličtina kolem 650 000 slov, ač běžný Američan používá okolo 10 000 a vzdělanější Brit 15 000), ale odlišným bývojem struktury jazyka. Jistě jsis všimla, že čeština aněmčina mají k sobě významově zcela blízko, byť gramatacká struktura je odlišná, ale když přeložím doslova český výraz nebo i idiom do němčiny tak se vždycky trefím, zatímco v angličtině se to povede séš namátkou. Ale to bychom zabředli do sémantiky daleko hlouběji než porovnáváním liberty and freedom.

 560. Jirko ppa, Váš pohled na svobodu postihuje jen jeden z aspektů. Já tam vidím ještě i otázku vnitřní svobody, tj. být svoboden např. od předsudků či vlastností, které člověka svazují, třeba závisti, zlosti… Proto mám též pocit, že se v debatě dostáváme lehce k jádru pudla, jak bylo řečeno výše, a že svoboda není jen jedna, záleží na úhlu pohledu.

 561. Jirko,
  myslím, že nestačí, třeba i proto, co píše AK – lidí je moc, nahečmaných k sobě.
  Spíš se mi vzbavují slova klasika „Svoboda je poznaná nutnost“.

  PeSi,
  jo. 🙂

 562. ptakopysku – 653 – no já nevím, co se ti na tom nezdá. Zeman povečeřel, popil šest nebo osm skleniček vína, šest či pět panáků slivovice a šel si lehnout jako každý normální člověk.
  No a pak se probudil, jak se ty tekutiny draly ven horem dolem, běží běží na toaletu a co čert nechtěl, v hale nachytá psa, jak mu tam chodí po zadních a packama roluje koberec.
  Takže se zarazí a začne přemejšlet „Sakra, takovou virózu snad nemám a jasně si pamatuju, že ten Hašek už vodjel i s tím druhým prasopsem, jak von se jenom menoval ? Jo, už vim, Škromach.“

  No a jak nad tím mudroval, tak zakop vo ten srolovanej koberec a malér byl na světě… 🙂

 563. Celkově bych řekl, že tisk to zbytečně zveličuje.

  To, že psi rolují koberce presidentům je celkem normální. Na pováženou bude, až se ústy tiskového mluvky dozvíme, že koberec sroloval růžový slon. To by pak bylo skutečně na konsilium nebo dokonce na ústavní léčbu. 🙂

 564. Akorát nevím s tím vozíkem, to se mi nezdá šťastné řešení. Smí se vůbec kriplkára řídit pod vlivem ?

 565. Pavle Kořenský,
  ale kriplkáru bude tlačit Forejt Gump, který je taky zvláštní figura,ale nesmí!! být pod vlivem, protože pak už by presidentova orientace v prostoru nebyla v prostoru, ale v pr….:-)) Prostě bude taková paní Milerová

 566. Jirkovi – kontaktuj firmu OROYA.

 567. Dobré ránko!

  Sebrala patróla prostitutku mladou …. Eh, čo to táram!
  Vítka Bártu zašili, nikdo nic neví, nikdo nezvedá telefon, ale prý to souvisí s Lessym. Tož uvidíme!
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vime-prvni-predsedu-vv-vita-bartu-sebrala-policie/

  Po ČSSD se nám začala poltit i naše/vaše ČT …. tak komupak to ukápla mlsná slina? Babiš nebo Bakala?

  Nad pouští ODSky zní hlas osaměle volajícího KUbery po podstaném zeštíhlení vedení strany, neb jinak se partaj těch pletich nezbaví. Otázkou je, jestli pro samé pletichy, si jeho hlasu vůbec všimnou.

 568. Ahoj. Hlášení pro BohoušeB a ptakopyska : včera konečně nastal vhodný okamžik na Jupiter. Spatřen asi ve 23.30 hod cca 30°nad východním obzorem v Blížencích vedle Castora a Polluxe. Speciálně kvůli tomu jsem zakoupil 5mm okulár, který jinak nemá smysl pro Newton 130/900 a hodí se akorát tak na Měsíc a planety. Tedy 180x. Bombastický pohled, skvrnu jsem neviděl, ale pásy oblačnosti a Io, Ganymed a Europu ano.Z radosti jsem si střihnul ještě M37, otevřenou hvězdokupu „pepř a sůl“ nebo „diamantový prach“ ve Vozkovi. Předevčírem byla M33 spirální galaxie v trojúhelníku, bohužel spirální ramena vidět nebylo – chce to prostě lepší optický stroj :-). Dva skvělé bezměsíčné večery. Konec hlášení.

 569. Dušane, zrovna dnes jsem dostal mail od kolegy, který trefil – použil tam „the coin has two sides“ 🙂

  Ale je to kolega, od kterého jsem slyšel spoustu idiomů, které by angličana pŕekvapili…

 570. 670 a dále: Dobrý den. Pavle a Ireno, pěkně jste mne rozesmáli.
  675 Rputi, uvidíme. Kolega Bárta má smůlu, kdyby měl silný mandát a imunitu, hned by to bylo jiné. Prohnilí proti prohnilým. Kde je Schumi? Nesedí?

 571. nickname, do Schumiho se zdejší Rychlá rota tak navážela, že prásknul dveřma.

  Andy, já jen nemůžu pochopit, proč vymýšlej epické příběhy, když by šlo normálně říct, že šel v noci po tmě a zakop o koberec – což se zajisté už stalo kde komu 🙂

 572. 680 Ad Schumi. To je dobře že nesedí. Je hloupé, když vaši známí sedí a netušíte za co.

 573. Také netuším, ale nějak se mluvkové musí živit. Ale stejně jim nevěřím, podle mne mu nic není, jen potřebuje výmluvu, aby mohl politicky manévrovat jak se mu hodí. Ty šmajdavý nohy jsou ideální, to mu vydrží celé volební období. Neustálé zdůrazňování těžké diabetické neuropatie, když má údajně dva roky kompenzovanou cukrovku na práškách? Je to starej kecal.

 574. 682 Andy, novinář, co ho vídá zblízka říkal, že netuší, jestli vydrží do konce volebního období.

 575. 683 – od jeho inauguračního projevu sešel hodně – viz projev, resp. jeho stav při projevu k výročí neexistujícího státu (což ale prý mělo být proto, že už byl zraněný)…no nevím.
  Pomalu aby Fortuna vypsala tipy, kdo dřív – McBůček nebo Hajaja ????

 576. 683-konce volebního období prezidenta nebo této nově zvolené Sněmovny ?

 577. 683- deset let se válel na Vysočině a najednou je v jednom kole, bodejť by nesešel. Nicméně fakt je, že buď jeho „konsilium“ lže a Zeman je dekompenzovaný diabetik se vším, co k tomu patří( čemuž by napovídaly jeho časté změny stavu od euforického kecala po trosku na vozíku), nedisciplinovaný a nevypočitatelný anebo jeho „konsilium“ lže a Zeman je prostě jen o sebe nedbající nezodpovědný dědek.

  No hlavně když není degenerovanej tak nějak přes rodokmen:)

 578. Třetí varianta, tedy že prostě má problémy s haksnama a využívá je i pro své politické pletichaření mi pořád připadá nejpravděpodobnější. Nějak mu to vždycky vyjde zrovna v době, kdy se to hodí:)

 579. Na Psu je článek pana faráře Drápala o krizi kapitalismu. Jestli takto přemýšlejí v KDU všichni, tak nás čeká zajímavá středopravá koalice 😉

 580. 689-nevím, kolik znáte osobně lidovců, ale obvykle to nejsou nějaké hloubavé typy … Co se řeklo (na vedení, v kostele), to se dělá a to se myslí.

 581. Drápal hloubá často, většinou IMHO mylně. Tady se celkem trefil.

 582. A pokud se Schumi nasral a zmizel, je ho škoda. Četl jsem ho raději, než litanie 98/2.

 583. Nickname, děkuji za článek. Pan Drápal udeřil hlavičkou o hřebíček …. článek se mi opravdu líbí a mám smysl ho přečíst a „poslat dál“

  Jinak, si myslím, že celé koncilium pro zdraví pana prezidenta Zemana by mělo okamžitě být postaveno mimo lékařskou obec. Vždyť se nemusel vůbec z Lán hnout. Pokud mu chtěli vzít vzorky na testy , nestačilo poslat prezidentovo trenýrky? Tam je totiž všechno 😀

 584. nickname, odkazovaný článek jsem četl v noci a chtěl jsem zanechat četby na začátku 3. odstavce. Přemluvil jsem se a udělal jsem dobře. Je to pozoruhodný článek „pana faráře“. Když jsme před lety s Petrem Kunetkou na „původním čoklovi“ kritizovali investiční pobídky, tak jsme to schytávali zleva, zprava, že jsme nacionalisté a nemáme to správné koncepční myšlení. Protože ti „malí“ mají omezené zdroje, věda a výzkum je dnes drahá, budoucnost mají obory s vysokou přidanou hodnotou (zvláště high tech) a tak je třeba podporovat „velké“, protože na ty se předchozí omezení nevztahují, případně je snadno překonají (samozřejmě, že s podporou malých prostřednictvím státu). Ale je pozoruhodné a potěšující, že „pan farář“ k tomu dospěl. Dlouhodobě tvrdím, že nejhorlivějšími socialisty jsou luxusně oblečení, v drahých restauracích se stravující a v přepychových autech jezdící managementy velkých korporací.

 585. Rputi, co je to „zdejší Rychlá rota“?

 586. Modroptáku, přispěvatelé oblibující útoky ad hominem.

 587. Andy, měl-li Zeman v koleni krvavý exudát, šlo s největší pravděpodobností o úraz zkřížených vazů kolena.
  http://www.pasa.cz/stranka/21/poraneni-zkrizenych-vazu-kolena/
  Má polyneuropatii etylickou, atrofii svalstva a mizernou fyzickou kondici.Určitě má také problém s rovnováhou(závrati) ať už mozečkového nebo ischemického původu.Úraz přišel jako spása po tom zvoraném puči.
  Neustále se divím, jak mohou média Zemana představovat jako geniálního stratéga a démonického manipulátora. Je to jen ubohý papírový čert, který vsadil na debila a obklopil se debily.Psychická výkonnost poklesla v míře nečekané (etylická atrofie kůry?) a zbyl jen mstivý, malicherný dědek.

 588. Nickname, takových drobným výrobců jsou mraky, co nedají těch půl mega. Ono to není tak jednoduché ani pro ty větší, dát tuhle částku dohromady. Tedy samozřejmě jí dají, ale musí jí nechat jen tak v bance, že. Je to prostě na hlavu, ale všeholid se cítí bezpečně a dál bude vesele chlastat, teď už bezpečněji a zdravěji. Sice furt se bude pašovat a pančovat a podvádět ….ale bude o fous dražší.
  neskutečná „legrace“ a tak je to skoro se vším …

 589. Dobré dopoledne,

  no bóže, tak Zeman zakopl o koberec….
  To není zajímavější téma k řešení?

  Dcera, to jí bylo asi pět, v noci, cestou na záchod, vysklila hlavou skleněný dveře. Prostě šla, jako by tam dveře nebyly a bouchla hlavou do skla. Měla obrovskou kliku, odnesla si na čele jen asi centimetrový škrábanec a zuby na ofině, jak se některý vlasy chytly mezi kusy padajícího skla a ufiklo je to.

 590. 700- pro mne ne. Vaše dcera tehdy rozjela akci „Likvidace ředitele školky“ a potřebovala se zašít nebo proč to tu vykládáte?

 591. 699 Počítám, že za rok – dva celní správa zjistí, že se k nám pašuje ethyl v nádobách označených methyl. Nebo bude na prodej pitelná kapalina do ostřikovačů do -40 s vůní citrónu.
  Kdyby se na tu buzeraci vykašlali. Bezďáci kupují nezdaněný krabčák.

 592. Tak samozřejmě, že to je volovina a v podstatě celé je to kvůli likvidaci malých výrobců. Přeci jen statisticky se dost pašovalo a přeprodávalo, to si velcí hráči nemohli nechat jen tak líbit. Bylo toho cca 30% trhu. O zrak, či životy nikdy nešlo, to byla jen pohádka pro všeholid.
  fixlovat se bude stejně dál, jen odpadnou ti malí.

 593. No, jen jsem to uvedla jako příklad, že když člověk vyleze v noci rozespalej, tak se může stát ledacos a na to, aby jeden blbě šlápl, netřeba být hned diabetik nebo ožralý a dokonce ani prezident republiky ne.

  A tudíž tak nějak nechápu, co je zajímavýho na tom, že nějakej dědek cestou na hajzlík zakopne o koberec a natluče si koleno. Ledaže by upadl na namydlených schodech 😀

 594. Nikoho nenapadlo, že Schumacher můe být i schumacherová?

 595. Hm, to je otázka….Nošení muslimských šátků je obvykle vnímáno jako symbol útisku a nesvobody.
  Na druhou stranu zákaz nosit určitý oděv taky nemá se svobodou moc společného.

  já bych řekla, ať si nosí, co chcou. 🙂

 596. zdravím!
  (680) No, vidíte Rputi, já zase nemohu pochopit, že zdejšímu osazenstvu stojí za to pořád kopat do zbědovalé kolekce politických antikvit 😕

 597. MP, zajímavé je, že v diskusi je v zásadě vśeobecný souhlas…

  Prostě jsme ŕíkali pravdu, když ještě nebyla zjevná. Klasický úděl proroků 🙂

 598. (705) Ne, nebylo to náhle, jen to na té Vysočině nebylo tolik vidět. 😛

 599. Jojo,
  krvavý koleno je vhodné téma, když je dušičkový čas, ale já řeším naprosto státotvornou otázku, čím přilepit upíří chrup desetileté slečně 🙂 ? Lepidlo na protézy mne napadlo, jen jestli pak půjdou i sundat…. bohužel, že jsou „padací“ dítko zjistilo až po nákupech doma, kdy si je konečně a nadšeně capala do pusy…. chjo. 😀

 600. Matzurko, co takhle říct, že nejlepší ty zuby budou držet tak, že prostě bude mít zavřenou pusu 😀

  Fantastická dedukce Rputi …. když se Schumacher přejmenuje na Ševcovou, může za to rychla rota, co uráží tak nějak osobně … 😀

  Jinak postřeh o největších socialistech potvrzuji a nemohu to rozvést, to asi až osobně,

 601. Westíku, já bych klidně kopal i do mladých politických budoucích antikvit.
  Ale když ony nějak nejsou…
  A když kopneš jen tak, do vzduchu, můžeš si i kolenní vazy zpřetrhat. 😉

  Mimochodem.. k těm šmajdavým nohoum…ona neuropatie může být i stařecká(o chlastu nemluvě) a kdo neozkoušel, neví co vše se s člověkem děje, když z chodidel nedostává do mozkového podkoří správné (natož žádné!) signály o poloze nohy.
  Mohl bych vám vyprávět, jak na koni k problémům s rovnováhou stačí i jen nevhodné boty.Zvl. moderní, s mechovou podrážkou a tlumící „air“vrstvou. Po kterých pravidelně sahnou ti, co mají problémy s nohama… .

  Ale préza zřejmě v dřevácích chodit nebude.

 602. OK, chápu, že omluvy nemají konce, ale tak se aspoň podívejte, kolikrát se za svou kariéru od neúspěšných prezidentských voleb dodneška vymlouval na choroby vždy, když se musel zašít.

  Já mu tedy ty hámotiny o vozíku nežeru a vsadím se, že místo aby měl vodnatelko koleno pilně vymýšlí, jak z volební kaše ven tak, aby to bylo pro něj a výhradně pro něj nejvýhodnější, ale váš názor, že je to chudák popleta vám neberu:))

 603. Jirko, drobný detail – to je martinova dedukce, ne moje… 🙂

 604. Andy, je to stejně sranda … že ano 🙂

  Ty jo, Rputi …. to byl Martin, kdo psal o tom, že Schumachera vyštípala rychlá rota? Ty jo …čím se živíš…jestli máš sešítek s názvem „Rputiiny zákazníci“ tak to nikomu nedávej, musí bejt fakt zlatej důl 😀

 605. „váš názor, že je to chudák popleta vám neberu“

  pokudjde o mně, klidně si ho vemte, andy.
  Jak je to se Zemanem a jeho kolenem, to vskutku není osa, okolo které se točí můj svět

 606. ještě mně napadla karamelka nebo turecký med, ale to by vás asi zubař nepochválil 🙂

 607. Jinak dcera vydyndala na trhu dýni, že prý vyřeže ksichtík. Dýně nebyla přesně specifikována, vypadá víceméně jako dýně hokkaido, ale byla na hromadě, označené jako „Haloweenské dýně“, takže nevím, co to je. Je mi jasný, že tvůrčí rozlet mojí dcery vyprodukuje značné množství odpadu – když z toho odělám nějakou poživatinu, tak se asi nemůžu moc splíst, ne? Nebo jsou nějaké dýně, které nejsou jedlé?

  Jak dopadly zelený větrníky? Foto by nebylo?

 608. Nojo,
  nepochválil. Ale to by nakonec stejně vycucala a spadlo by to zase… zkusíme to protetické, a jinak se holt bude jen tvářit tajuplně, maximálně vyrobíme „čůrek“ krve u koutku…. Ona Morticia Addams taky nevypadla zubatě, žejo.

 609. Jiřiku, martin dedukoval, že Schumi je švecová.
  Já jsem nic dedukovat nemusela, protože to Schumi tenkrát výslovně napsal, že toto nemá zapotřebí a rozloučil se. Ty si to jistě dokážeš najít… 🙂

 610. 723- díky, že můžu. Jelikož činnost oblíbeného a ctěného prézy ovlivňuje můj život, tak mi to jedno není. Občas vystrčím hlavu z písku.

 611. Tak vy toho Zemana řešíte už od rána …!
  A pak ze není oblíbený….i u tech, co tvrděj opak..
  No jo no: co se škádlívá…

 612. Teda, při nejlepší vůli si neumím představit, jak by Zemanovo koleno mohlo ovlivnit můj život 😀 😀 😀

  Ale Vy k němu třeba máte intimnější vztah…..

 613. >> Matzurks
  Spolehlivý prostředek – pasta Corega. V každé lékarně.

 614. Nemuč mně, ptakopysku, k veřeři bude chleba s budapešťskou pomazánkou.
  Kromě toho potřebuju sundat nějaký kila a nějakej cholesterol a tuším, že paní doktorka by mně za kolenní dietu nepochválila.

 615. maYdo,
  mě někdo dneska předložit k večeři chleba s budapešťskou pomazánkou, tak dojde k brachyálně-bestiální vraždě. Od božího rána jsem zkonzumoval deset deka sekané s houskou a hořčicí, jeden čikuládou polévaný perníček a osmerku pizzy quattro formaggi. A to mám v kolech skoro třista kilometrů, tříhodinové ošmrdování v řezbářské dílně a plno dalších vysilujících aktivit. Takže mám hlad jak renesanční herec a chystám chudou, leč chutnou krmi: vepřová krkovice marinovaná v medvědím česneku nafrdlaná na nudličky, kuřecí ňadro nafrdlané taktéž na nudličky, restováno na cibulovo-česnekovém základě, lehoučce zaprášené mexickým chilli. Zrovínka chystám hořčicovou zásmažku, abych krmi dodal tolik potřebné kalorie. Jako příloha budou hojně česnekované a majoránkované bramborové placičky a plnotučné svijany.
  Ty si nech taky chutnat a ať ti ten tvaroh nezaskočí 😀 😀 😀

 616. No, jo, ptakopysku, to ten můj zas radši budapešťkou pomazánku než vepřovou krkovici. 🙂

  A já umím dobrou budapešťskou pomatánku. Mám tv lednici jednu chili papričku, jemně nakrájená jistě pomazánce dodá patřičné grády.

  Šel ti mail.

 617. 735 :))

  Ono mne tak nebere jeho koleno, to je mi celkem ukradené, jen jsem vyslovila hypotézu, že Zeman jen utíká do „nemoci“ z důvodů politických.

  Ale jak je vidět, ostatním je to u prdele, neb žijí mimo tento politický systém, takže se tím už taky trápit nebudu.

  Fuj Brusel, hurá Putin…je to tak dobře?

 618. ale Andy….
  nějak moc tu politiku prožíváte….

  Právě že žiju v tomhle politickém systému, nehodlám si tím nechat otravovat život víc, než je nezbytně nutné. Z toho hned soudíte, že budu volat „hurá Putin“?

  A ano, zemanovo koleno a jetsli se utíká do nemoci, je mi u prdele. Proč by nemělo být? Změním tím něco, když nad tím bude celej den hloubat a prskat?

 619. 740- Maydo, někdo vás k něčemu takovému nutí? Dokonce ani k zamyšlení ne.

 620. No, měla jsem dojem, andy, že se o něco takového pokoušíte a trápíte se, že někteří zabedněnci se nechtějí nechat přesvědčit o závažnosti faktu, že si zeman pošramotil koleno nebo to aspoň ústy svých mluvčích tvrdí.

  A jsem ráda, že mně nenutíte k zamyšlení, ono to za zamyšlení opravdu nestojí.

  Nicmíně při pátečním večeru, kdy si můžu jen tak brousit drápy a kecat a kecat….

  Dobře, zeman se utíká do nemoci z politických důvodů. A to jako proč? Před čím chce utéct? Co tím sleduje.

  Vyslovila jste hypotézu, tak uveďte ty důvody, z kterých se podle vás do nemoci utíká.

 621. Rputi,
  na aktualne.cz je ke stejnému článku jeden duševní gigant, který v dohledné době očekává prolomení platnosti zákona zachování energie
  Moje babička taky ve škole dávala pozor a rozhodně nikdy v té době nevěřila že se bude dát volat z nějaký krabičky třeba někomu na druhé straně zeměkoule nebo že na malém plastovém udělátku budu moc mít tisíce písniček..ono ani nejde o to jestli člověk ve škole dával pozor ale věda jde kupředu neuvěřitelnou rychlostí…tak proč by někdo něco takového nemohl vymyslet ?

 622. 743- i to jsem psala, proč to opakovat? Stejně vás to nezajímá a když jste se nechytla poprvé ani podruhé, tak potřetí už je to zbytečná námaha, notabene když se shodneme, že vás nutit k zamyšlení nemá význam.

 623. hm, napsala jste „z politických důvodů“. To je dosti nekonkrétní. JAké politické důvody?
  VYslovila jste hypotézu, čertíte se, že se o ni nikdo nezajímá, a když se zajímám , tak vám to najednou nejde pod nos.

  Nejdřív hlásáte, že mně k zamyšlení nenutíte, pak zas hlásáte, že nutit mně k zamyšlení nemá cenu.

  Tak nutíte nebo nenutíte?

 624. Inu ptakopysku, ony jsou i takové exempláře, co mělY ve škole samé jedničky, ba dokonce i z fyziky, aniž celou dobu tušily o čem to vlastně je. 😀
  Byla bych nerada, kdyby snad někdo myslel, že kálím do vlastného hnízda, ale většinou se jednalo o dívky, které na druhou stranu byly vybaveny neuvěřitelnou pamětí a byly schopny , bez jakékoliv újmy na duševním zdraví, absorbovat neuvěřitelné množství stránek nejrůznějších učebnic, aniž byly jakkoli dotčeny jejich obsahem.
  Jejich kolegové odpovídajícího IQ pak propadali definitivně nejdéle v 7 třídě a pokud v příštích letech nepropadli i alkoholismu, stávali se vyhledávanými řemeslníky, zejména pak automechaniky… 🙂

 625. Rputi,
  hele, když už jseš tady – neměli byste si ve Rpuťovicích a blízkém okolí nějak odhlasovat v obecní radě zákaz mlh? Já ráno vyjížděl do sluncem prozářeného východního Podblanicka, dojel jsem k Miličínu a odtud až k Temelínu byla šílená mlha, že by se dala krájet. Takže fotka Temelína stojí zase za pendrek. Až ji trochu po novinářsku upravím, bude to vypadat, jako kdyby právě explodoval 🙂
  Jo, musel jsem si při tom vejražním tlachání v duchu chechtat, když jsem si vzpomněl na diskusi z minulé hospody o zkušenosti a dovednosti. Mělť jsem tu čest hovořit s jedním, co je od boha (či DNA) obdařený talentem a ten pán hovořil o tom, že talent je sice roztomilá věc, ale když člověk nad sebou nemá mistra, kterej už prošel všechny Cimrmanovy slepé cesty a nebo před nimi byl varován od svých mistrů, nemá šanci něčeho dosáhnout, protože prodrbe svůj přidělený čas hledáním. A když jsem zmínil studium příruček jako dostačující předpoklad, bylo na něm vidět, že usilovně přemítá, jestli mě má bacit fošnou, nebo jestli si z něj utahuju. Naštěstí si správně vybral to druhé. Pak měl mírně nesouvislý monolog – ze kterého by všichni Viktorové Čističové, vymýtající jako první dobře placené profíky se znalostmi, asi dostali psotník – o nutnosti zachování kontinuity při kontaktním předávání znalostí od mistra k učedníkovi. Přičemž se role mistra a učedníka může v běhu času prohodit.

 626. ptakopysku, o mlhách mi povídej, mám je tu každý ráno a „devátá“ rozhodne, jestli bude celej den stát za bačkoru, nebo vyleze sluníčko. Holt si ten Krčín nedal říct 😀 Na druhou stranu ovšem, za svatýho Vency to takhle v Kotlince vypadalo všude, neb jsme holt to rozvodí.

  Jo, a vo tý kontinuitě sem tu už párkrát povídala, ale vždycky sem dostala na budku, že sem ouplně blbá, protože google… 😀
  Sou prostě lidi, kerejm to nevystvětlíš… 😀

 627. (749) Něco Ti mistr řekne, něco si z toho zapamatuješ.
  Ale to, na co jsi přišel sám, metodou pokusu a chyby, si zapamatuješ zaručeně.

 628. Aerokarle,
  jde jen o to optimalizovat počet chyb na nejnižší možnou míru a přesně kvůli tomu je na place mistr 🙂

 629. Mimoto,
  dobře mířená a posazená facka napomáhá paměti neuvěřitelným způsobem. Mám to vyzkoušeno. Vyfasoval jsem jako robě pár dobře mířenejch kovářskejch a pohledem zpět přes duny času mohu konstatovat, že jejich didaktický účinek byl mnohem silnější, než dvouhodinový projev na dané téma. Je mi jenom litovat, že tahle výuka netrvala dýl 🙁

 630. Opět mě osud, sudba nebo normální život přesvědčili, že návštěvy blízkých a známých se nemají odkládat. Tak dlouho se slibuje, že se sejdeme, navštívíme, až není koho navštívit. Dnes mi do seznamu těch, koho už nenavštívím, přibylo další jméno. Ženy, jen o půl roku starší. Děte do háje se Zemanem, Sobotkou a spol.

 631. 2 ptakopysk – ad 749 – A bove maiori discit arare minor… To ovšem kráva nemůže pochopit…

 632. Dobré ránko!

  Stačí jen špatně opsat! Neuvěřitelné je, že se o tom ví a opraveno dosud není!

  …Od letošního 19. ledna byla do české legislativy aplikována směrnice EU, umožňující i s „béčkem“ tahat vozík nad 750 kilogramů, přičemž celá souprava i s autem nesmí překročit 3,5 tuny v součtu maximálních povolených hmotností, uváděných v techničáku…
  …V českém, špatně převedeném zákonném ustanovení je tak naopak uvedeno, že má-li řidič jen „béčko“, nesmí vozík v soupravě do 3500 kilogramů překročit maximální hmotnost 750 kg…
  http://www.novinky.cz/domaci/318025-jak-je-to-tedy-s-ridicaky-na-voziky-urednici-v-tom-nadelali-zmatek.html

 633. PeSi, platí sice, že od starého vola orati učí se mladý – musíte ale tomu starému volovi přiznat právo být inteligentní, ba co dím, přímo moudrý. A s tím má spousta lidí přímo fyzický problém (nevím, čím to je, ale často mají za jménem MBA 🙂

  Jinak přeju všem v rámci možností klidný konec týdne a mizím znovu do houští. K probíhající debatě a ke způsobu jejího vedení nemám co rozumného dodat. Ničím (ale fakt ničím) nepřekvapuje 🙂 A navíc – varani jsou mrchožrouti. Takže pokud jde o správu věcí veřejných, hlady netrpím.

 634. Je zcela evidentni ,ze za spatne prelozeny a spatne pochopeny zakon,jaky ze to vlasne vozik muze tahat Cech muze Brusel !!!
  Je nejvyssi cas z toho spolku vystoupit, protoze jen cesky urednik vi co je pro nas dobre

 635. Ahoj! Byl jsem ve městě.Plné rakušanů.
  I přesto, že je dnes památka zesnulých.A na městském úřadě visí vlajka EU.

  Chce tím snad něco naznačit? 😉 😀 😀

 636. Zdravim pane domaci a to tak ze zcela neocekavane ,a nekolikrat za sebou;-)

  Nekdy si rikam ,kde se vsichni ti rakusane berou, vzdyt jich zase tolik nejni ,ze 😉
  Jezdim kolem Schönbrunnu ,horem kde je „Hitzinger friedhof“ a tam uz dva dni nejni mozny zaparkovat….tak si rikam kdo to tam chodi ,kdyz jsou vsichni v cesku. . . .. 😉

 637. . . jo a s tou EU vlajkou na mestskem urade jsi me udelal radost 😉

 638. A proč tam teda na Dušičky visí? To mi smysl nějak uniká.
  Já bych ji teda vyvěsil na památku zesnulé EU, ale to má, bohužel, ještě čas a protože zatím musím řešit splachování záchodu dle předpisu EU, nemám na to čas.

  Leda, že by ji MÚ vyvěsil k 28.říjnu ( to mi smysl také uniká) a protože weekend… tak odpovědní pracovníci usoudili, že kurňa, šak v pondělí je taky deň néé??

  Myšlenku, že by nikdo na MÚ netušil, že existuje nějaký zákon o používání státních symbolů si vůbec nepřipouštím! Národní výbor ví všechno.
  Ale třeba ustrnuli u toho, že visí-li už někde česká vlajka, musí vedle viset sovětská – pardon- dnes vlajka EU.

 639. varane,
  já bych tydlecty tytuly nepodceňoval! Jaxme fčera ve stínu temelínských věží bohapustě tlachali, pravil jeden s diskutujících, že k nim na elektrárnu přišel jeden takovej studovanej perspektivní střední management. I pravil k němu vedoucí, že si udělá kolečko po elektrárně, aby zvěděl co a jak. Jinoch mu suše řekl, že to není potřeba, že všechno ví ze školy.
  A pak, že je české školství v katastrofálním stavu 😀

 640. Ptakopysku,
  naplňuje mě jistým mírným optimismem, že řada z těchhle exemplářů časem na vlastní tlamu zjistí, kolik toho nevěděli a jsou v podstatě schopni učinit zkušenost. Jímá mě ovšem děs, když si představím, kolik škod mezitím způsobí – včetně těžké psychické opotřebovanosti svých mistrů… A samozřejmě obecného zdržování vývoje, protože jsou efektivní asi jako pověstný strýc Václav: dejte mi pravítko a kružítko a já si na to přijdu sám. Chjo…

 641. No, když si představím, že to MBA stojí třeba půl mega, tak si přesně dovedu představit někoho, kdo nemá po obědě v neděli co dělat a řekne si …hele, co budu dělat příští tejden Máňo? co kdybych si udělal to MBA , no co, jenom půl mega a to se vyplatí … Jestli vy trošičku nevíte o čem je řeč a jen pepouškujete a pepouškujete líbící se a popůlární klišé, takové to „blíže lidu “ že ano … 😀

  No a to když někdo přijde do soukromé firmy s tím, že ráno měl k snídani šalomounův metabolit, tak ho rychle vyvedou s omylu a nebo skončí. Když ovšem nastoupí do státní správy, zůstane tam celej život a doslova otravuje ostatní a nikdo na něj nemůže. Takže optimismus je sice hezký, ovšem jen někde.

  No a musím říci, že jsem poměrně zklamanej výběrem auta, tedy ne zrovna výběrem modelu, ale že ty bestie už na ty silné, vulgární, až přímo primitivní morory, co bouří jako hurikány v největší síle, otevírají okna až do druhýho patra a při přidání rozvazují tkaničky všem v okolí 100 metrů …mají tlačítko na průjezd městem, kdy hlučí asi jako oktávka v dechtu ve stovce na pětku. Byl jsem se podívat na „srazu“, na chvilku a organizátor říkal …. odjíždíme přes město a ten kdo tančí s čudlíkem, ho použije, ostatní nemusí ….. Bože můj, jak mi ta LP640 chybí. Aspoň mi žena může udělat k Vánocům radost a nebude muset přemejšlet, co mi dá od Ježíška, že ano …

  Brouku, ve Vídni parkují přeci češi, co udělali místo těm rakušanům. Vždyť to je přeci prosté .

 642. (759)Je nejvyssi cas z toho spolku vystoupit,ano protoze jen cesky urednik vi co je pro nas dobre“ne 😛
  (763) Ten závěr bude reálný, ano. Zvyk.

 643. (768)“.. Jestli vy trošičku nevíte o čem je řeč a jen pepouškujete a pepouškujete líbící se a popůlární klišé, takové to “blíže lidu ” že ano … “
  Mno, řekla bych,jirko ppa etc., že zrovna Vy „trošičku nevíte “ 🙂
  Reklamy, nabízející udělení MBA do 100 tis., jsou na všech internetových denících, jen se přihlásit 😕 A zvědavost mne posedla : kolikrát Vás vyvedli v nějaké soukromé firmě z omylu nebo ze dveří, když jste tam přišel s tím Vaším “ šalomounovým metabolitem“ ?

 644. Všichni MBA co jsem potkal v naší firmě za tech posledních 7 let byli lemplové ,nefachčenkové, vychcánci, podrazáci tedy sumárně kurvy.
  Bez vyjímky.
  Ale možná že to vystudovali levnějc a ti dražší přece jenom něco znají.
  Bohužel jsem taková zjevení nepotkal a tudíž jsemť formován touto zkušeností a nikoliv knihama.
  Znáte-li někdo někoho takového, děkuji předem (i zadem) za seznámeni s nim….

 645. Každej se Šimone obklopuje lidma, co mu vyhovujou a líbí se mu, jestli jsou to kurvy a tak, je to tvoje volba…

  Ano Westíku… netušíte.

 646. Až ty se naučíš číst, objeví netušené obzory…..
  Ale prozradím tebou netušené: ty MBA byli naštěstí z vedlejších útvarů …
  My jsme potřebovali lidi na práci a oni neomylně poznali, čemu se vyhnout.
  Takze ty taky žádného takového neznáš 🙁

 647. Jirko ppa., mírněte se, prosím. Smyslem diskuse není pozurážet ostatní. Pokud vás to baví, omlouvám se za poznámku „ad hominem“. Poslužte si, ale beze mne.

 648. dobré dušičkové odpoledne.

  šimone, možná pan Jiří jen neví, co znamená zkratka MBA 🙂

 649. Varane, varane, není prozíravé dráždit kobry bosou nohou a to ani když jste plaz 🙂

 650. No, já znám jednoho MBA osobně, dokonce v soukromé firmě (snad tedy je místní pobočka švýcarské firmy soukromá) a je to blb k pohledání.
  Jirko ve svém expozé jsi se totiž dopustil drobného omylu – tvé „No a to když někdo přijde do soukromé firmy s tím, že ráno měl k snídani šalomounův metabolit, tak ho rychle vyvedou s omylu a nebo skončí“ platí bezezbytku ve firmách do, dejme tomu, 100-150 lidí. Ve větších vzkvétají naprosto nerušeně hovadské exempláře, které se nevešly do státní správy.

 651. Foundry, bohužel podepisuji. Firma, ze které čerpám zkušenosti, je anglická, ale ti kluci jsou jak přes kopírák… A není to tím, že by se nevešli do státní správy, to bude prostě nějaký „osobitý styl“.
  MaYdo, v dráždění kobry nevidím nic závadného, pokud tato dráždí mne 🙂 Ještě by si mne spletla s kořistí, tak ať je jasno rovnou.

 652. Foundry,
  Ty jsi ale přece u nás ve firmě nebyl, že ???
  Ano, a dokonce „ti naši“ přišli pravě ze státní správy s tím, že náš generál počítal, že jejich styky využije pro prodej eráru.
  Obvykle šlo o lidičky, kterých se i ten erár rad zbavil 🙂
  Takze hovnohovno slavný soude a po roce , dvou šli prodávat své „bohaté zkušenosti a rozsáhlé styky“ ke konkurenci.
  Rádi jsme jim dali sqělé doporučení – teda kolegové odvedle 🙂

 653. Foundry, trochu se bojím, že znáš osobně dva… 😀

 654. Simone, je tedy pravda, že nevím, jestli se ty naše „exempláře“ třeba nezapletly se státní správou ve staré dobré Anglii (konec konců, v intencích „Jistě, pane ministře!“ by to i možné bylo), ale možná to není podmínka ani nutná, ani postačující…

 655. Vstane – jistě , oni mají obvykle hypertrofované sebevědomí a jsou …prostě MBA tak nějak ….an sich 🙂

 656. Je to opravdu fascinující ….mohu v klidu tedy říci, že tady v Mostě je každý doktor dement a debil a tedy každý doktor v čechách je stejný, tedy debil a dement …. Děkuji, už tedy vím jak to je, ještě že tedy existují zahraniční doktoři 😀

  Ale zase na druhou stranu je hezké, že je tady velká shoda nad něčím, o čem v podstatě není ani šajnu. Takové to bratrství je kouzelné a posilující. Je ale pravda a to se tedy přiznám, že jsem nikdy nebyl zaměstnán v české firmě….. V té „mé“ a to byla pouze jedna, jsem se pídil po vzdělání a titulech podřízených, protože čím lepší titul, čím lepší universita, tím méně práce pro mne, jako pouhého podepisovače analfabeta …. Když tedy měl někdo titul a snažil se i dokonce za vlastní peníze, na nějaký dosáhnout, vždy ve mne vzbuzoval jistou zvědavost a náklonost. Jistě, nebylo to vždy super bezva, ale na druhou stranu, předpoklad to byl , to zas jo.
  Možná to v kotlině jde obráceně, tedy lidé co se něčemu „vyučili“ mají v podstatě „ban“

 657. Šimone, to je v pořádku :-), nechci raději vidět, co by z ajfounu padalo mně… Změnu klávesnice pokládám obvykle za útok na svoji osobní integritu 🙂

 658. Mňo,
  já bych jenom připodotknul, že titul MBA ve svých počátcích a titul MBA současný je poněkud kurevský rozdíl. V současnosti tržní prostředí titul MBA docela dost zdegradovalo. Poptávka vyvolala nabídku takového kalibru, že dotyčný adjunkt defakto vůbec nemusí psát domácí úkoly, protože si na to někoho najme a nikdo tenhle podfuk neodhalí. Akorát mu stačí umět mlátit hubou. Bohužoužel nelze vizuálně rozlišit, jestli současný adjunkt absolvoval MBA „korespondenčně“, nebo jestli se aktivně účastnil výuky a něco užitečného mu v dutině lebeční uvízlo. Takže temný stín se vznáší nad veškerými vodami MBA.
  Defakto stejný proces proběhl nejprve s maturitami a pak s titulem Mgr. Určitě tento souvisí se zmrdy a úrovní zazmrdování firmy. MBA-zmrd je něco víc, než Mgr-zmrd, protože dokázal daleko více ojebat výuku.
  Možná se dožiju toho, že vysoká škola zednická bude rovnou pasovat nové zedníky na docenty, neboť docent bude znamením toho, že majitel diplomu a titulu správně chápe, co je to vodorovně, co je svisle a že umí namíchat maltu.

  Jenom bych upozornil, že netuším kdy, kde a jak Jirka ppa své tituly získal. Moje výše uvedené není ani osobním napadáním, ani pozdvihováním dotyčného. Jenom popisuju vývoj MBA jak ho vnímám díky osobním kontaktům s lidmi vlastnícími původní MBA, předpětiletý a předloňský MBA.

 659. Jirko ppa., asi jste nepostřehl, že tu prezentujeme osobní zkušenost. Kolik znáte z osobní zkušenosti lékařů nebo projektantů, kteří jsou bezvýhradně dementi a debilové? Já žádného. Ani z Mostu, ani odjinud. Ten, kdo „se vyučil“ v řízení, měl by umět řídit (podnik, ne auto) a to podle mínění mnohých nelze bez zkušeností, proto přehnané sebevědomí čerstvých managerů není IMO na místě. Neb to převážně neumějí a pokud jde o lidské zdroje, vyznačují se empatií dubového sudu. O to šlo, o nic jiného. Ale říkat zrovna vám, abyste se držel tématu…

 660. Tak jsem si MBA zadala do googlu a vypadlo na mě 35 000 000 hesel – docela slušná epidemie…

 661. Šumaváku, s tím posunem máte nejspíš taky část pravdy, ale to by pak znamenalo i posun v té Anglii, a to už se mi tolik nezdá (pokud jde o vyleštěné Ego, ti chlapci jako by si z oka vypadli). Jestli to nebude taky trochu tím, že MBA z roku dejme tomu 2005 už nějakou tu ránu do čenichu utrpěl a zkušeností nabyl. Ono toho bude víc, každá generalizace samosebou pajdá, školní základy oboru bych zpochybňovat nechtěla. Jen mi přijde, že čerstvého medika bez atestace ani ve snu nenapadne, že by mohl vést komplikovanou operaci. Čerstvý „řídící“ zhusta má dojem, že uřídí cokoliv počínaje školní jídelnou a konče nadnárodní konzultační firmou. A hlavně, že všichni, co to dělali před ním, to dělali úplně blbě – načež vymyslí sofistikovaný vnitřní systém řízení, za který je tiše posílán do míst temných a ještě temnějších.

 662. já nevím, asi chodím jinýma cestama, ale ..
  poslední dobou mám hodně co dělat s úplně mladými
  nejen že se usmívají a jsou v pohodě a tím i já jsem v pohodě
  prostě si navzájem tu dobrou náladu prohazujeme, jak mi jedna slečna řekla
  ale jsou ochotní, mají zájem o to, co se po nich chce
  a je mi opravdu líto, že tahle příjemná setkávání na čas končí…

  jo a ráno v rádiu mi řekli, že jsou dušičky a že dnes je den otevřených dveří,
  že se máme přijet podívat do pardubic do krematoria
  tak jsem raději jela jinam 😀 😀 😀

 663. Jirko, ad „Když tedy měl někdo titul a snažil se i dokonce za vlastní peníze, na nějaký dosáhnout, vždy ve mne vzbuzoval jistou zvědavost a náklonost“ – no, podle téhle logiky by v tobě měli vzbuzovat jistou zvědavost a náklonnost třeba i kupci superhrnců a všeléků na předváděcích zájezdech – ti přece také dokonce za vlastní peníze… 🙂
  Ostatně nijak nepochybuju, že třeba momentálně velice populární JUDr. Hašek pořídil doktorský titul na soukromé univerzitě v Sládkovičovu za vlastní peníze 🙂

 664. Varane 😀 ano, je pravda, že vůbec netuším, jak ostatní držitelé titulu MBA, ale se klidně přiznám, že mne stalo stejné úsilí ho ziskat, jako ty ostatní „tituly“ kterejma disponuji. Ale to je celkem jedno, jednou je MBA idiot, tedy zde, ale ozývám se, že možná znají jen ty „plzeňské“ absolventy, kterým to platí někdo jiný a tak je jim to jedno, co a jak sutdují. Ale znáte to, každý soudí podle sebe. Tak se už v tom nebudu ráchat…. Nerozumím jednomu, proč je MBA absolvent zmrd, protom já znám mnoho z nich, co jsou velmi úspěšní a řídí své firmy a to i v kotlině….takže zmrd je přeci jen příliš, dle mého, , no ….podle sebe soudím tebe. Na druhou stranu, přišel jsem na zajímavou věc, většina těch co říkají, že ve firmě jsou MBA zmrdi, každej kdo má vyšší vzdělání je idiot, každej kdo je po škole „netuší, o čem to je“ je stále a jen a pouze stejný zaměstnanecc, jako ten „novej“ … Nikdy se nerozhoupá k tomu ukázat těm zmrdům, jak to je a jak se to dělá lépe. Ale to je jenom takové „uchechtnutí“, takovejch totiž jsem poznal dost, co říkali …. voe, mám školu života a každýho zdělanýho šoupnu do kypsy, kdykoliv chci…..a přitom v důchodu zvedali závoru u vrátnice. A to nechci snižovat práci vrátného, či dokonce říkat, že je jakákolic práce podřadná, jen mi to prostě připadá velmi , no , srandovní ….

  ps. kdyby to někoho zajímalo, MBA je takový universální titul s mnoha „nuancema“ není to jen jeden obor, že ano ….ale to jistě víte.

 665. Divano, já třeba o věku nic nepsal – mám pocit, že u exemplářů, které mám na mysli, na věku nezáleží. Ten mnou zmiňovaný náčelník má 51 roků.

 666. Jirko, poněkud obracíš smysl řečeného – konkrétně já (nemůžu mluvit za Varana nebo Šimona Kleina) měl na mysli, že MBA samo o sobě nevypovídá naprosto o ničem a nezakládá patent na rozum. Což je něco poněkud jiného, než tvrzení „všichni MBA jsou zmrdi a idioti“, jak se to snažíš prezentovat.

 667. Divano, tomu se říká „mít kliku na lidi“ – taky mě docela mrzelo, že jedna má mladičká (ale odborně mimořádně zdatná) kolegyně odchází, neboť o ni je zájem za lepších podmínek, než má u nás. Upřímně řečeno, zaslouží si to, protože je nejen příjemná, ale i opravdu dobrá – jenže už tím se jednoznačně liší od výše propíraných „fšeználků“…

 668. Naopak Foundry, zřejmě si nepochopil to co se zde a i u defence píše …. samozřejmě že je zcela jasné, že to není patent na rozum, ale ono to má jistou, no jak bych to jen řekl , no prostě nezná nic jiného, než ty absolventy „plzeňské fakulty“ a pak píše takové kokotiny, jako píše. Mám asi tu kliku, že neznám nikoho, kdo má MBA a jiné školní tituly z místní „líhně“ a hlavně, jsem neměl předsudky proti spolupracovníkům, když jsem ještě pracoval za peníze a tak dnes nemusím být zahořklej blbeček s malým důchodem, kterému život utelkl mezi prsty… …. tím samozřejmě nemyslím nikoho zde a nikoho jinde, jen mi to připadá jako příhodné obecné označení přispivatele.

 669. Jirko ppa., nic ve zlém, já jsem záhy vytušila, že ta spodní přišlápnutá noha byla vaše… 🙂 Jen bych připodotkla, že jsem nikde nepoužila označení „zmrd“, neboť ho velice nesnáším. Pouze jsem konstatovala, že mnoho jedinců s mizivou empatií a přeleštěným egem je kupodivu držitelem gradu MBA, a to na základě osobní zkušenosti s těmito. Občas mi to taky přijde, no… srandovní. Formální vzdělání bez zkušeností není úplné a praxe (jakkoliv dlouhá) bez vzdělání taky ne.

  Foundry, v tomto případě můžete mluvit i za mne:-)

 670. Varane, proboha, to snad ne …jen si myslím, že jeden pytel na absolventy MBA je příliš málo ….

 671. Tak já bych ty „naše erarní“ otypoval jako středního veku a hodně ma pravdu ptakopysk – vetsinou to byli čerství MBA…
  A samozřejmě z různých Ynstytutů….
  Takze soudím na progresivní narůst entropie….
  A mladých se to moc netýkalo , měl jsem štěstí na mladé podřízené, pracovití, chytří a zapálení …

 672. Dobrý podvečer,

  To máš jako s volem, Foundry. Ten když dostane korunu, taky se z něj nestane král, ale jen korunovanej vůl.

 673. Jirko, odněkud se ale ten téměř všeobecný despekt k titulu MBA v našich končinách vzít musel. Soudím, že to bude nějaká všeobecnější zkušenost.
  Já mám třeba všechny vizitky bez titulu a nijak mi to nevadí. Už proto, že nepůsobím v akademické sféře a v naší branži to speciálně v mých zájmových teritoriích působí poněkud nepatřičně.

 674. Jirko ppa., nezlobte se, ale kdo z nás tu prosím citoval defence nebo plzeňskou fakultu? Opakuji, že šlo pouze o konstatování, že značný počet jedinců s přehnaným sebevědomím a nulovou empatií je překvapivě nositelem gradu MBA, a to na základě zkušešností s těmito.
  Taky moc nechápu vaši argumentqaci „zahořklým blbečkem s malým důchodem, kterému život protekl mezi prsty.“ Člověkem, kterému život proteče mezi prsty se bohužel můžete stát i jako majetný vzdělanec (snad jen ten malý důchod vás nebude bolet), a stejně jako všichni, kterým se to v minulosti stalo, to můžeze zjistit až když budete mít prázdné ruce. Je pak těžké nezahořknout… asi… No, konec debaty o MBA z mé strany, dostává se to do příliš osobní roviny. Některé věci znát nepotřebuji.

 675. Foundry, je mi celkem jedno, kdo a proč má nějaký despekt k titulům. Sám žádný na vizitce nepíšu a ostatně nepíšu tam, mimo jednoho údaje, vůbec nic. Jen mi to připadá trapné se takhle vymezovat vůči něčemu, o čem mám jen „plzeňské“ trapné zkušenosti. Ale na druhou stranu, zcela to vypovídá o tom, v jaké společnosti se člověk pohybuje.
  Ale je fakt, že , že znám v kotlině jen dva právníky, kterým bych byl ochoten svěřit klíče od bytu. Přesto neříkám, že jsou všichni dementi…nejsou všichni z Plzně, že.

 676. Ale úplně OT – mám tip pro ty, kdo se zajímají o historii začátku války v letech 1939-1941. Právě čtu velice zajímavou knížku Viktora Suvorova „Poslední republika“ a dočítám se tam fůru pro mě nových informací, velice solidně vyfutrovaných fakty.
  Případným zájemcům můžu pokytnout v elektronické podobě.

 677. Jirko ppa. ad 799 – vidím, že vaše zděšení je upřímné 🙂 Omlouvám se, to jsem nechtěla.
  S těmi více pytli souhlasím, jen ten jeden mi přišel poněkud plnější 🙂

  Foundry, já mám tituly paradoxně na anglické verzi vizitek 🙂 Na české ne.

 678. Varane, já mám prostě na varany hroznej pech ….mám je rád zcela a všechny, i když by říkali cokoliv. Většinou ale nic neříkají, tedy ty doma. Poslední dobou mám nejrači ty mořské 🙂

  Zrovna u Vás jde o to, že jste nečetla co tu probíhá už týdny, ale to vůbec nevadí, není to jen ta dnešní debata, jde to samozřejmě dále do minulosti a dnes se jen navázalo.

 679. Jirko ppa., poslední dotaz, pak už toho fakt nechám: proč sem pořád taháte tu plzeňskou školu? Vždyť o ni vůbec nešlo a v mém případě někteří ti kritizovaní MBA mají prestižní školy anglické? No nic – pěkný zbytek dne všem.

 680. “ zahořklej blbeček s malým důchodem, kterému život utekl mezi prsty“ – to je taky trapné klišé.
  Zahořklí blbečkové se vyskytují i mezi velmi dobře situovanými lidmi. A zdaleka nemusí jít jen o důchodce.

 681. Jirko ad 807 – tak v tom případě mi chybí souvislosti a chápu, proč jsem si chvílemi připadala jako varan v říši divů i za zrcadlem 🙂 Prostě jsem vpadla doprostřed mače. Tak jo – slunce nezapadej na hněvivost vaši, já si jdu malovat mapičky… Krásný zbytek dne.

 682. Varane, já nevím, je to jen příklad … Já si opravdu nedovedu představit někoho, kdo by pro své zvýšení kvalifikace, investoval jen třeba 100 000 peněz a neměl k tomu žádný důvod. Proto jsem uváděl tu plzeňskou fakultu, která byla asi jen pro pro „státní správu“. Proto mi to připadá totálně trapné se bavit o tom, že by někdo vystudoval MBA, za své peníze a se svým úsilým a přesto se choval jako idiot. Myslím, že vynaložit i třeba 20 000 je docela dost. Dost dobře nechápu, jak je možné, že by blbeček a neumětel vynaložil tolik peněz na to aby se stal větším blbcem. Je ale pravda, že netuším, jestli MBA není náhodou součástí českého vzdělávání zadarmo, jako třeba Inženýcr, nebo bakalář. To bych vše vzal zpět a omluvil se ….

 683. No, tak jsou takoví, co studují nikoliv za své, ale za peníze ambiciozních rodičů.

  A inteligence, postačující ke zvládnutí náročného studia zdaleka nezaručuje, že se někdo nemůže chovat jako idiot. Může.

 684. Jirko ppa,
  lidi MBA studujou třeba z těchhle důvodů:
  Senior HR Manager
  … receiving projects *Ensures correct reporting with usage of the company tools Qualifications: *Bachelor’s degree or above; MBA degree is a plus…

  Inzerát podával někdo začínající na H a končící na ll
  Zcela určitě je to český státní úřad. 😀 😀 😀

 685. Tak ono placené studium nemusí nutně znamenat, ze je pak absolvent ještě blbější….může zůstat stejným blbcem jako na začátku, ale je o pár měsíců starší….

 686. U nás ve firmě mě nenapadá nikdo, kdo by měl MBA. Možná to bude tím, že si nikdo nepíše tituly do mailů a vizitky si nedáváme. Možná podobný titul nevlastní ani vyšší managoři. Zjišťovat to nebudu, jsem lín.

 687. brněnští psychologové zrovna rozjeli dotazníkovou akci k objasnění deja vu. Měli by se tu stavit, téma „je absolvent jiné školy než té mé alma mater blbější než já a co z toho můžu získat za sebeuspokojení?“ zde jede asi postopadesáté.

 688. Jinak první člověk, kterého jsem v kotlině zaregistroval, že si zaplatil MBA, byl náš suplující učitel AI. Bylo to roku 1990, kde to studoval netuším, takovou paměť nemám.
  V jeho případě nepochybuji, že za peníze dostal maximum, on byl opravdu vysoce inteligentní (ne uměle).

 689. K tématu už mě napadá jen analogie s gumou od trenýrek… 😀

 690. ostatně předměty na většině škol poskytujícíh onen obskurní druh vzdělání zakončený titulem tak opovrhovaným všemi fyziky, chemiky a učitelkami základních škol jsou v podstatě jen marketing, ekonomika, něco málo psychologie upravené pro praktiky(aneb jak vymýt mozek zákazníkovi dřív než mu ho vymyje konkurence, což je samozřejmě blbost, protože konkurence též studuje tu samou školu) a pochopitelně i personální rady typu: šedý kancelářský nábytek v open space vzbuzuje v zaměstnancích pocit bezvýznamnosti a potlačuje agresivitu“- ve mně ji naopak vzbuzoval, spousta odkazů k rakouské škole, což mne nutí se ptát, proč i zdejší vyznavači tak MBA nesnáší, když je to prakticky jediné místo, kde se o RŠ někdo něco dozví…prostě normální nalejvárna, jakých průměrný zaměstnanec státní správy absolvuje do roka několik( on ovšem na téma jak být lepším úředníkem, nikoliv managerem a navíc za naše prachy, ne za svoje).

 691. „šedý kancelářský nábytek v open space vzbuzuje v zaměstnancích pocit bezvýznamnosti a potlačuje agresivitu“

  Hm, ve mně by to asi vzbudilo spíš pocit ospalosti a bezbřehé nudy…..

  Kdybych ovšem neměla na pracovním stole takovej bordel, že pod těma papírama není vidět, jakou má nábytek barvu 😀

 692. Jako roduvěrná Plzeňačka jsem poněkud citlivá na zjednodušení „plzeňská škola = zařízení produkující za mrzký peníz blbce“. Právnická fakulta v Plzni profláklá skandály žádná školení MBA neposkytuje a tento titul neudílí. V Plzni, pokud jsem zjistila, působí pouze pobočka institutu MBA region, navázaného na ESMA Barcelona.

 693. maYdo,
  já jsem zažil oupnspejsy modrošedé, zelinkavé, oranžové, žluté a nejlíp se dělalo v těch modrošedých, protože i když pralo slunce do oken jako kráva, nemělo to tak brutální vliv na zobrazovací schopnost monitorů, jako třeba ty žlutý, nebo oranžový. To bylo o oči 🙁
  Vliv na práci a na náladu v týmu barva cimer neměla žádnou. Existovaly mnohem silnější podněty, než nějaká zasraná barva na stropě, či na podlaze. 😀 😀 😀

 694. Baubo,
  v Plzni odmaturoval i Bedřich Smetana za mrzký peníz jeho otce a za okolností… jéje, nechte si o tom někdy vyprávět… 😀 😀 😀

 695. ptakopysku,
  ad silnejsi podnety – to byl prave omyl uzivatelu tech oupnspejsu, pac nebyli uniformovani na te Skole Moudrosti jak je to vyznamne. . .
  Jo, zminovane „skills“ se vyucovali na vsech tech zde akreditovanych renomovanych pobockach zahranicnich MBA institutů, jak se nam chlubili ti stastnejsi kolezi. . .
  Tohle do nas cpali v podobnych firemnich kurzech ruzni teoretici take. . .prijemna oddechovka s dobrym ubytovanim a jidlem nejlepe na vyjezdnich kurzech.

 696. Z openspace by mi rychle jeblo, v jakékoliv barvě.

 697. jiá jsem byla všera v pojišťovně a tam, mají takový systém, že kdo přijde, sedne si, kde je zrovna volno. Má to svoji logiku tam, kde sou pracovníci hodně mimo, ale ty kanceláře jsou děsně neosobní a mně by z toho taky jeblo.

  OT-zkusila jsme upéct dýňový koláč a asi jsem se dopustila nějaký chyby, protože se ukázal být velmi nestálou substancí s neuvěřitelnou rychlostí sublimace.

 698. Dobrý podvečer… Tak postupně dočítám po různém tom kroucení volantem – a koukám, váchně planou.
  Tak jen pro pořádek bych chtěl uvést, že v rámci své akademické obce znám osobně jednoho MBA, co není zmrd a blbec. Je to tzv. velkej Zima, tedy prof. Tomáš Zima, současný kandidát na rektora UK (tedy jestli bude prezidentovi dost dobrej…).
  No a k tý Plzni bych rád podotknul, že nynější (vynucenou) součástí Západočeské Univerzity je i bývalá samostatná elektrotechnická fakulta, která plně snese srovnání s Evropskou, ne-li světovou špičkou. Ve svých oborech, na které se tradičně profiluje. Ergo hodnotit ZčU podle právnické fakulty je totéž, jako hodnotit VUT v Brně podle fakulty výtvarných umění, MU podle fakulty sociálních studií a UK podle fakulty humanitních studií… O fakultách pedagogických zmíněných nervozit raději nemluvě.
  Takže asi tak…

 699. 829 Dobrý večer. Hlásí se absolvent Plzně, ZČU FAV, KKY. PeSi, FAV se trhla od FEL v 1991. Na FEL je dobrý silnoproud, na FAV matematické modelování, počítačová grafika, KKY „dělá“ docela dobře rozpoznávání řeči, UI, z FST je dobrá katedra materiálů, konstrukce.
  Určitě jsem nevyjmenoval všechny vynikající katedry, oblasti bádání, čtenáři prominou.

 700. Já jsem dost konzervativní, pro mě to všechno splývá do tej FEL – tak jak jsem to znal v dobách her a malin nezralých… Stejně tak dodnes říkáme jedné spřátelené fakultě fujtajfl, i když už má dávno zkratku FJFI…

 701. Já v jedné firmě něco jako openspace zažil. Sice jen asi 15 lidí, ale zoufalství. Jeden nemohl existovat bez pootevřeného okna (i v zimě), na jiné to táhlo. Několik vyznavačů zářivkového osvětlení v poledne jasného letního dne ….. Zoufalci, telefonující způsobem „řve jak krava na sena …..“
  Koukal jsem si rychle najít klidnější útočiště.
  Přitom původně to měly být (alespoň) dvě místnosti. Jenže jeden konzument Šalamounova exkrementu (MBA nebyl) nechal tajně hlasovat (výsledky nikdo neviděl) a vyhlásil, že většina chce tu jednu cimru. Co jsem pak s lidmi mluvil, nikdo se nepřiznal, že by to chtěl.

 702. Jako správný varan jsem exot, open space mi v podstatě nevadí – je ale pravda, že každá větší laborka je svého druhu otevřený prostor (takže jsem zvyklá), a taky že dost často pracuju v tom největším open space, jaký je k mání. Tedy v terénu 🙂 Zřejmě tedy nejsem pravidelně vystavena každodenním drobným konfliktům, o kterých platí,že stokrát nic umořilo (nejen) osla. Ovšem viděla jsem open space, že kterého by mi hráblo spolehlivě: prosklená budova, kam bylo vidět zvenčí, a systém „kdo přijde, ten si někam sedne“. Velmi prestižní adresa, velmi renomovaná firma. Děkuju, nemusím mít všechno. Ani když je to „renomované“ 🙂

  Nickname, jak dlouho myslíte, že bude trvat tahle hra na „nová hnutí“, než lidem v dostatečném počtu dojde, že to nefunguje, a že to fungovat nemůže, protože tahle sázka na novinky má v sobě systémovou chybu? Jinak mě výsledek svobodných potěšil – méně už to, že na jižním okraji Prahy jste byli prakticky neviditelní… Snad jsem někoho nalomila, ale u nás má tradičně silnou pozici ODS, a to díky velmi rozumné komunální politice.

 703. Ono nešlo o prostor, toho tam bylo dost. 15 lidí ale holt nemá stejné zvyklosti.

 704. Pro Jirku ppa
  k ještěrům: my varani toho obvykle moc nenakecáme :-), a mým favoritem je jiný druh, leguán mořský. Líbí se mi ten jeho studenokrevný životní rytmus, vynucený studenou vodou, ve které u Galapág loví: pořádně se vyhřát na sluníčku, zajet pod hladinu a pást se, pak zpátky na skálu a vyhřívat si cemr… Pravda je, že bez toho vyhřívání by se nenapásl, a kdyby to pasení na chaluhách přehnal, bídně se utopí… Jo, život není péříčko, ani pro leguány 🙂

 705. Mno, jak to tak po sobě čtu, musím připustit, že chaluhy a řasy se nejspíš neloví… ti leguáni se pasou 🙂

 706. Maydo, ad 828:
  vysublimoval vám dýňový koláč? Ty dýně jsou letos nějaké divné. Mně vysublimovala dobrá půlka hrnce dýňové polévky :-)… To bude nejspíš odrůdou…

 707. Jo, varane, dýňová polívka byla k obědu ( dcera se umělecky realizovala výrobou haloweenské svítilny a ta dýně byla docela velká, takže „odpadu“ bylo dosti) a taky zůstal jen prázdnej hrnec. Fakt jsou letos ty dýně nějaký divný 🙂

 708. Nebo děti žravé.
  Mladej sprdnul roastbeef.

 709. Dobré zas ráno… Tak abych hned po ránu někoho nasral, ne? Tohle je velmi výstižné:
  http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11286-bohuslav-sobotka-se-zkratka-stal-komickou-postavou-i-kdyby-soucasne-deni-prezil-proc-je-prave-sobotka-mezi-priznivci-top-09-tak-popularni-.aspx
  “ Stačí připomenout, že ani ne před rokem psali tihle stejní lidé o tom, jak se Miloš Zeman nemůže vyrovnat nějakému cizímu knížeti, který se snažil proměnit prezidentský úřad v centrálu místní okupační správy. Víme, jak to dopadlo.
  A můžeme taky připomenout, že jen o pár měsíců později – když statisíce lidí řešily nezaměstnanost nebo zaplacení nejbližších složenek – žila pražská kavárna tím, jestli jeden výstřední intelektuál bude mít na vizitce napsáno „profesor“ nebo jen „docent“. Každý den jsme mohli číst v novinách, že právě tahle vizitka je nejdůležitějším bodem vesmíru a že nesprávná písmenka na ní by mohla ohrozit naši svobodu. Taky jsme četli, že se tím prezident Zeman totálně znemožnil. No, ve skutečnosti předvedl celému národu, co jsou jeho odpůrci zač a snadno si zvýšil popularitu.“

 710. Dobré ránko!

  V souvislosti se Sobotkou bych připomněla ještě jedno jméno – Bakala. Vždyť byl to právě Bohoušek, kdo mu přihrál OKD…

 711. zdravím !

  Foundry , prosím, měla bych také zájem o zaslání !

 712. Westíku, pošlete mi mail na foundrymana na quicku.

 713. Je vhodné podpořit „chuť a schopnosti něco dělat“ zapojením širších gest rukou, více v náznaku pohybu. Kdo na tom trvá, může tento krátký OT příspěvek číst v kontextu debaty o MBA, do níž se však nemíním zapojovat.

  Zcela správně je připomenuto: Vyvarujte se robustní černé, která může vést k historicky negativním asociacím. (Pramen: http://www.ceskapozice.cz/sites/default/files/file_attachments/manual_cssd.pdf , odkaz jsem prosím našel zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013103101 .)

  Strana je silný lídr, který má jasnou vizi a zná směr budoucího vývoje. Vedení ve smyslu profesionality, důvěry v pravidla, která hlásám a kterých jsem nositelem.

 714. Zpátečníku, anální průnik se zřejmě nezdařil, ale snaha evidentně byla, jak svědčí tvar lebky.
  Ten Hašek má fakt hlavu jak vajíčko (na tvrdo)! 😀
  mg.ct24.cz/multimedia/videos/image/1728/medium/518330.jpg

 715. Toužit v neděli v 6:48 ráno někoho nasrat je zajímavé,ale jelikož se zde moc příznivců TOP09 nevyskytuje( nevím o jediném, možná nějaký tajný fanoušek), tak snad bylo lepší si dát dobrou snídani.

 716. Foundrymane – zdravím. Můžu si taky napsat mailem na Vás o toho Suvorova ? Jsem k té jeho historické hypotéze trochu skeptický, ale rád bychn si to přečetl.

 717. 841 — PeSi, díky za odkaz na http://hampl.blog.ihned.cz/c1-61113980-pozde-sobotkomilove , který bych jinak v Bakalově listu z pochopitelných důvodů hledal poměrně pracně.

  Fakt, že celá mediální fronta od počátku stojí jako jeden muž (resp. jako jedna feministka a jeden homosexuál, abych byl genderově korektní) za Sobotkou, je očividný natolik, že téměř nevyžaduje komentář, i motivy jsou naprosto zjevné. Líbilo se mi však, jak rychle se celé toto intelektuální stádo zorientovalo a začalo unisono bučet, že schůzka s prezidentem (je-li presidentem Zeman, je asi namístě psát president se „z“) sice byla ještě v mezích socdem etiky, ale rozhodujícím Haškovým proviněním bylo, že o ní lhal (a přišlo se na to). (Odpovídajícím protitahem před chystanou Nocí dlouhých nožů by možná bylo sestavit a publikovat seznam Sobotkových lží.) Na druhé straně představa, že se Haškovi et comp. podaří utajit příjezd do Lán, bezpochyby obležených žurnalisty lačnícími po jakýchkoliv příznacích či alespoň náznacích viróz, je dle mého skrovného názoru velice vypovídající o intelektuálních kvalitách socoušské špičky a celého jejich milieu.

  Jsem upřímně zvědav, jak to celé dopadne, ale teď se asi pokusím již dělat něco méně neužitečného.

 718. Ad historická hypotéza – já k podobným závěrům došel taky, už v 80. letech, kdy se za Gorbačova začala v Rusku zvedat mlha. Samozřejmě jsem neměl své „tušení“ tak podloženo čísly jako Suvorov, ale logika událostí v podstatě jiný výklad nepřipouštěla.
  Ono přece jen, doložených cca 23000 ruských tanků (v červnu 41) oproti 3300 německých o něčem svědčí. A TTD jak německých, tak ruských tanků lze dnes snadno dohledat třeba na wiki.

 719. Fujtajbl vespolek,
  tak mi matička příroda, kurva jedna, udělala radost. Potřeboval jsem popílit a uklidit kousek dřeva, kubík maximálně. V okamzžiku, kdy jsem lil volej a benzín do motorovky, se zatáhlo a jak jsem nahodil pilu, začalo pršet. Drobně. Shettlandsky. V dešti jsem popílil, uklidil, pečlivě přikryl a odebral se domů. No nebudete tomu věřit, ono leje ještě víc, než když jsem venku pracoval!
  Odhaduju, že až se nahoře prolátne že prší i když já venku nic nedělám a dělat nechci, tak si to ten, co má na starost protrhávání a polojasno, setsakramentsky odskáče.

 720. ptakopysku,
  já se docela raduji taky, zahrada potřebovala zalejt…. a jinak jsem ráda, že manžel s dítkem šli na bazén (návrh dítka) raději než na Kleť (návrh manžela – v poslední době trpí fixní ideou, že vyšplhat se nahoru sedmkrát týdně je všelék, zejména na stres – ovšem vzhledem k tomu, kolik času takový výlet zabere, o tom mám důvodné pochybnosti). Pokud by je tohle chytlo někde na kopci, tak se mi domů vrátí oba s minimálně pěkným nachlazením (přičemž primárním cílem obou aktivit je posílení zdraví). On tu i pěkně „veter dúva“, takže bude lepší zatopit v krbu a věnovat se domácím aktivitám 🙂

 721. Matzurko,
  šly ti dva emajly s prašivkama. Jukni, jestli prosákly sítí, ono je to dost velké.

 722. Zpátečníku, to mi vůči Vivaldimu přijde vysloveně hrubé :-), mám ho totiž velice ráda, je to skvělá muzika do dnešních časů (item Bachové, Haendel et consortes). Je ale fakt, že jsou lidé, kteří nepostřehnou ani rozdíl mezi Vivaldim a kupř. Haydnem, takže proč by měli od sebe rozeznávat jednotlivé opusy, ne? Dík za odkaz, ale zřejmě jste zapříčinil, že budu v rámci nedělní siesty lovit ve svém archivu černých desek – hádejte koho?

 723. varane,
  já jsem jeden z těch, co nepostřehnou. Ale dokážu s tím žít 😀
  Bývalý kolega v práci, takto velký ctitel a milovník vážné hudby, byl ze mě vždycky na infarkt, protože ve mě tóny houslí vždycky budily stejné pocity, jako kvílení zubařské vrtačky, dtto skladby hrané převážně v pravé polovině klavíru. A když jsem se mu snažil vysvětlit, že na fesťáku je nejlepší to, že se člověk může válet kde chce, může konzumovat libovolné nápoje, když ho jedna kapela nudí, odejde poslouchat druhou… no nějak mu to hlava nebrala. On se vždycky těšil jako malý dítě na to, když svou schránku obepne kousavým oblekem, ubere si kyslík kravatou a zapnutým posledním knoflíčkem u krku, uzavře nohy do těsné obuvi nevhodné k chození a stráví hodinu, dvě prkenným sezením v nepohodlné sesli bez možnosti špitnout, či zakašlat… 🙂 🙂 🙂

 724. Ptakopysku,
  ten váš přístup vůbec není vada na kráse, vkus je prostě různý, item výchova a prostředí, kterým člověk prošel. Mě prozměnu bolí zuby z metalových decibelů, davové akce typu fesťáků a dálkových pochodů zásadně vynechávám a nejvyšší počet lidí, s nimiž jsem ochotna jít na vandr, je pět 🙂 Nejen proto, že dávám přednost menší společnosti dle vlstního výběru (to by k plné koncertní síni taky moc nesedělo…), ale aktivně, byť amatérsky muzicíruju, rodiče měli vážnou hudbu rádi a uměli mi spoustu věcí vysvětlit. Mám prostě jinak nastavené ucho. A ačkoliv můj a jejich „vážný“ hudební archiv dohromady čítá asi 10 běžných metrů na výšku postavených černých desek a menší skříň jiných nosičů, dělá mi radost pěkně se ohodit a vyrazit do ópery nebo na koncert třeba Magdaleny Kožené… Naživo je prostě naživo, je to jako vidět hokejový mač v televizi a v reálu – podle starého vtipu: zkusil jsem obojí, nelze srovnat… 🙂 Rozhodně si ale nemyslím, že kdo to nemá stejně jako naše rodina, je „nějakej divnej“. Prostě ho těší něco jiného.

 725. Ptakopysku,
  zatím nic nedorazilo.
  Ale stran hudby jsem zjevně kříženec, neb klasiku ani metal příliš nevyhledávám (možná bych ale raději dala tu klasiku), a na koncerty – jakékoliv – taky nelezu, z důvodu jako Varanka – příliš lidí na jednom fleku nemusim 🙂

 726. varanko, těch deset metrů bych skoro záviděl, kdybych nevěděl, že bych je do konce života stejně nepřehrál.Ty kotouče, i s tím nezbytným zapraskáním mají něco do sebe – ten rituál okolo, než si člověk zasedne do křesla a začne to hrát. Anaživo je naživo – i u nás na vsi je výborné komorní kvarteto (v jehož výkonné radě se pohybuji) a žije a hraje i bez dotací. když si na Youtube najdeš stránku Dusan45 – visí tam těch jejich koncertů už dobrá desítka…
  … ale stejně jako Ptakopysk si pusím třeba Beatles nebo Johnnyho Cashe, či Benny Goodmana. Třídění je hrozně jednuduché – buď se mi to líbí nebo ne a nikdo mi do toho nemá co kecat. Jen k rapu a podobným hlukům jsem netolerantní…tož tak při neděli.

 727. Dušane, díky za odkaz, určitě najdu.
  Těch 10 m jsou spojené archivy tří generací a jsou tam i takové perly jako Šaljapin. Ty největší špíčky mám zdigitalizované, abych se mohla podle libosti kochat (i s tím praskáním, nic jsem nečistila) a nemusela skřípat zuby nad každým dalším škrábancem.
  Mimo „vážnou“ hudbu (ostatně to označení nemám moc ráda, takový Mozart byl ve své době čistý popík 🙂 )mám slabost pro Glenna Milera, Benny Goodmana, Duke Elingtona a vůbec ten zvuk těsně „poválečných“ orchestrů (z našich tak Gustava Broma). A určitě – kriterium „líbí-nelíbí“ ctím taky. Svého času jsem silně vyvedla z rovnováhy několik kamarádů, kteří mě znali jako vyznavače vážné muziky, když mě navštívili a u mne právě zvedali tašky na střeše Scorpions 🙂 A desky QUEEN mám asi skoro všechny (chybí ty vydané po smrti Freddie Mercuryho a nějaký ten „výběr“). Hezkou neděli i vám.

 728. (848) Vajíčko vypadá úplně jinak. Hašek se mi mnohem spíše asociuje s „ušatou prdelí“.
  Foundry, taktéž bych poprosil. To, co jsem o věci slyšel, ve mně budilo nedůvěru, třeba ji originál rozptýlí. Tedy, originál ….. bukvice ne, to už je moc dávno.

 729. Tak, z deště do civilizační pohody.
  Foundry, taky prosím, prosím!!!

  Přátelé, se mi povedla hrdinská věc. Nabrousil jsem pilníkem pilu. Takovou tu na ruční pohon. Bohužel jsem si při této aktivitě prošel všechny Cimrmannovy slepé cesty. Pro ilustraci: vyběhl jsem do stráně, zařízl a zjistil, že pilka mi řeže téměř do pravého úhlu. Opět jsem seběhl, abych pilníkem brousil a brousil, vyběhl do stráně a zjistil, že tentokrát řeže ostře doleva. Následně opět seběhl, chvíli brousil, ale tentokrát si vzal pilník sebou, abych nahoře zjistil, že pilka už sice řeže správně, ale chybí jí tzv. rozteč nebo-li švuňk(tak tomu prý říkají odborníci), takže zase seběhl dolů. Nejdříve jsem se pokoušel operaci uskutečnit kombinačkami,ale po ztrátě dvou zubů dokončil zaseklou sekyrou a kladívkem (pochopil jsem, jak má Halladin těžký život. Ty zuby naštěstí byly pily.). Je to z podivem, ale nyní řeže jako vzteklá, takže jsem vlastníma rukama pořezal slušnou uschlou borovici. A jak mi bylo teplo, odpoledne i v noci.

  S tím Zemanem je to pro mne dost smutný pohled. Já ho pamatuji, jako průbojného, dvoumetrového chlapa, plného sil a optimismu, který dokázal pobavit celou hospodu. No jo, no, stárneme. Jsem zvědav, pokud se toho dožiji a budu při smyslech, jak bude v jeho letech vypadat a chovat se např. Jiřík.

  Tak já bohužel metalu, punku, rapu apod. nedorostl a ukončil vývoj někde u starých Olympiků a Nováka. Ale, jak jsem v pátek zjistil, večer se dá s úspěchem aktivně přežít i se starými trampskými odrhávačkami a trochou Country. Navíc jsem si vysloužil kufr starých šelakových desek, takže jsem si o vden později u hořícího krbu, lahvinky speciálního znojemského červeného výběru a mnou vlastnoručně nasekaných borových polen udělal krásný a poetický sobotní večer (bohužel dva dny za sebou v putice už nevládzem).

  S tím Šumim mne to hodně štve. Co jste zase blbli? Ne, že bych s ním vždy souhlasil, ale mnohdy mi dost otevřel oči. A určitě měl co říci.

 730. AeroKarle, on si člověk zvykne… Teď louskám v originále nějaké věci o Romanovcích a ačkoliv jsem si myslela, že čtu celkem slušně, zjišťuju, že se tempo louskání bukviček asi tak po 100 stránkách viditelně zrychlilo 8-).

 731. Ještě dotaz. Při natahování gramofonu His Master’s Voice se mi zlomilo pero. Sice jsem ho nahrubo snýtoval, takže večer zdárně přežil(a ještě jich asi hodně přežije), ale když ho natočím a spustím, občas se ozývají nepěkné zvuky. Myslíte, že by se dalo někde sehnat? A také jsem nechtěně rozbil desku Sarah Leandr Ich stehe in regen. A to mě hodně mrzí. Zkusil jsem ji slepit sekundovým lepidlem, ale ještě neměl odvahu pustit.

 732. (869) Ne „švunk“, ale šraňk“.
  Na Zemana je smutný pohled už cca 24 let.
  (870) Ona to se mnou a ruštinou nebyla sláva nikdy. Přečetl bych (písmenka ještě pasivně rozeznám, aktivně je to horší), ale špatně rozumněl.
  S polštinou, kterou do mmne ve škole nervali, je to o něco lepší. Tu jsem trénoval na Lemovi.

 733. Františku I.,
  řemeslně zdatný děda (truhlář a tesař) těžce nesl, že má samé vnučky, a protože jsem byla asi nejméně levá na ruce, měl snahu mě spoustu věcí učit. Oceňuji, jak jste se vypořádal s pilou, ono totiž to broušení včetně té správné rozteče (bez které se pila „kouše“ v řezu) není vůbec žádná sranda.
  A jak vidím, kouzlo praskajících šelakových zázraků vám taky není cizí 🙂 Další do party… Ani nevíte, jak mě těší, že klasické desky nezmizely a začaly se vyrábět i gramofony se spoustou šikovných funkcí (a občas i rychlostí 78…)

 734. Tak to, Františku, netuším. Ale soudě podle toho, jak obtížně jsem sháněla pero k mechanickému metronomu z konce 50. let… to by mohla být docela anabáze. Držte svému His Masterˇs palce na dlouhý, byť snýtovaný život.

 735. ptakopysku,
  došlo, zírám, rozhodně nejím 🙂
  Předám kamarádce, co právě začíná svou pedagogickou dráhu a houby určitě probírá; jinak zdejší mykologové nemají dvakrát hezkou pověst 🙂

  Varanko,
  koukám, že průnik hudebních žánrů se nám rozšiřuje, Goodman atd. můžu taky a silně.
  Rap mi taky nic neříká a ze současného popíku mi dost vstávají vlasy hrůzou na hlavě, zejména proto, že dcerátko tomu z mně nepochopitelných důvodu holduje, Pink a Demi Lovato a jánevímkdoještě, mně ty holky přijdou všechny jak kdyby sjely z montážní linky…

 736. Františku,
  k pile gratuluji, naprosto nemám ánung, jak se s tím zachází…. teda tím pilníkem, aby to jeden nezničil.
  BTW, onehdá jsem narazila na nějakého kolegu, co se „motá“ okolo včel – a když mi líčil současnou situaci na trhu, tak mně málem porazilo…. ale teď aspoň vím, že jarní sbírají babišřepku, zatímco podzimní jdou na vřes 🙂

 737. Matzurko, souhlas,
  ony jsou ty popové hvězdičky takové drobátko prefabrikované, a co taky chtít, když většinou i jejich hlasový projev závisí víc na kvalitní aparatuře a šikovných zvukařích, než na nadání a cviku… Čest výjimkám, mám vysloveně ráda třeba Loreenu McKenneth, Alanis Morriset (je tam na konci to „h“ nebo ne?), můžu třeba Enyu, ale ani jedna z těchto dam není ten správný typ pro „teens“, to připouštím. Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že poslední (byť trochu ulítlá) zpěvácká osobnost je Lady Gaga, což mě poněkud děsí – ale třeba prostě jen stárnu, „-náct“ už mi opravdu bylo dost dávno… Jo – a občas se mi líbí nějaký spíš trochu experiment (Alan Stivel třeba, skupina Malicorne, Era a pod. – ale to asi taky není zrovna střední proud…)

 738. Matzurko, rap je puberťáckej protest, takže naprosto nevadí, když „umělec“ nedokáže zazpívat ani „hoo-říí“, hlavně, že to má rytmus a decibely, což vyhovuje zejména zhulené komunitě, stejně jako svého času techno.
  Kdysi mi vykládal nějakej odborník, že smažky si fyziologicky najedou všechny na ten rytmus, což jim nějak ten zážitek umocňuje.
  Já jsem totiž v Augšpurku vyfasovala „nadseda“, který si k tomu pouštěl techno – repráky na zemi a na plný koule, což u nás doprovázel intenzivní cinkot křišťálových lustrů. Stížnosti nepomáhaly, tak jsem se pomstila tím, že jsem pustila naplno naše repráky obrácené ke stropu a mučila ho největšíma cajdákama Kelly Family.
  Jak mi pak ten odborník říkal, muselo tomu feťákovi být velice blbě právě proto, že jsem mu úplně rozhodila ten rytmus. Fakt je, že se brzy odstěhoval – asi jsem ho vyštvala… 😀

 739. Františku, je to už poněkud starý kontakt, ale co kdyby …..
  Pružinárna Sečkář s.r.o. Emil Kuchyňka, 732 338 261.
  Firma asi existuje, zda v ní ještě pracuje dotyčný, známý známého, to nevím.

 740. Šumaváku, díky, to je ono. Sice ono úžasné praskání z desky a tlumený mechanický projev asi vede, ale tohle není vůbec špatné. Ještě vykoumat, jak zkopírovat akorát zvuk a dát na flešku.

  Matzurko, vřesový med tu v republice umějí snad tři nebo čtyři včelaři. Zato se tu objevily medy např. z okrouhlice apod. které téměř nejdou dostat z plástů a nechat v úlu také nejdou. NU, uvidíme, jaká bude medovina.

  Varanko, já jsem sice velice nešikovný pán, ale u druhého gramce jsem snýtoval pero někdy před 25 lety a hraje dodnes. Tak snad se v nejhorším bude situace opakovat.

 741. Zájemci o literaturu nechť mi, prosím, pošlou mail. Měnil jsem mailového klienta a nemám všechny dřívější adresy.

 742. Rputi ad 880:
  on ten jednotvárný rytmus fakt funguje, a člověk nemusí být ani smažka. Na tomhle principu fungují všechny šamanské bubny, tibetské a indické nástroje (jednotvárná rytmika), a samozřejmě i to techno… I pro střízlivě uvažujícího jedince je těžké po určité době neupadnout do jakéhosi transu, když jsem zkoušela, co to se mnou provede (taky musím zkusit kdejakou blblst, že), poměrně brzy jsem se cítila jak tančící derviš. Nutkavá potřeba propadnout se do jednotvárného rytmického pohybu, jehož rychlost a intenzita je zcela ovládána zvukem. Umím si představit, že se takový derviš vyčerpá téměř do bezvědomí. Tak daleko jsem to dojít nenechala, ale ten pocit, že se mnou cosi otáčí a cloumá bez ohledu na mou vůli byl… no, hodně zajímavý a dost nepříjemný. Už jsem ten experiment neopakovala, ale dovedu si představit, že tomu člověk propadne. Vyplavené endorfiny dělají svoje…

 743. Varane, nepochybuju. Ono to vlnění, obzvlášť, když je silné, udělá s člověkem divy.
  V Augšpurku měli v jednom kostele špatně nastaveného automatického zvoníka a ten zvon prostě koktal. Na dálku to bylo docela legrační, ale jednou jsem procházela okolo zrovna v okamžiku, kdy to začlo. Srdce jsem měla a mám v pořádku, ale tenkrát jsem fakt myslela, že dostanu infarkt, jak se mi z toho dělalo špatně.

 744. hmm, tak nevím,zda se mám přidat k varance anebo k ptakopyskovi ? Hudební sluch tedy nemám, ale v rámci v rámci hudební výchovy jsemť v mládí prolezla kdejakou operou (dokonce jsem protrpěla slavnostní představení Libuše v ND (v 7cm vysokých podpadcích ve stoje na „bidýlku“) 🙁 A díky společnému úsilí mého syna(který se v dětství zamiloval do vážné hudby) a mé býv.sousedky( vedoucí prodejny Supraphonu )nejsme sice zásobeni jako varanka, ale jen o trochu méně 🙂

 745. A jdu si zase číst o tom,jaké typy tanků mělo Německo a SSSR v r.1940 (už se mně to trocvhu plete) 😕 Díky, Foundry !

 746. No,
  rap dobrovolně nepustím, a je mi egál, „vo čom to je“.
  Rytmy bubínků jsou naprosto jasné…. tohle jsem si namátkově poslechla v jednom mjusicstóru v USA, a domů jsem nesla CD
  http://www.youtube.com/watch?v=_-oh_d_Nc-E
  i když tenhle rytmus už pak výběr Celtic Women neměl, je to docela zdařilé album.
  Každopádně, my jsme si to pak pouštěli při cestách pouštěmi Arizony i Utahu, a dodnes se mi při zvuku těchto písní vybavuje horký vzduch a fialové stmívání s pitoreskními skalami a čarokrásně tajuplným liduprázdnem vůkol….

  Varanko, Malicorne, jo ? Enya, jo ?
  A co takhle Clannad ? http://www.youtube.com/watch?v=zTXrdt7piyc
  Mary Black ? http://www.youtube.com/watch?v=oRdDnpkR3AQ
  Hmmm, hmm, vždycky, když tohle poslouchám, tak mám pocit, že řada českých folkařů má keltské kořeny 🙂

  Aaaano, to se holt nevrtí v rytmu…. zumby, netřepe to prdelkou s hordou tanečníků okolo, necení se to jako reklama na zubní pastu. Extra bonus, mívá to i myšlenku 🙂

 747. Dobrý nedělní podvečer,

  Matzurko, tak tohle taky můžu. A taky skotský dudy. Že bych byla utajenej kelt?

  Moje děti nějak nepropadly dobovým idolům. Dcera se mnou sdílí sympatie k folku, zejména Spirituálu kvintet a k mému velkému potěšení i ke Karlu Krylovi. Kluk měl jednu dobu v oblibě jazz, zejména Armstronga. Teď nevím, on moc hudbu neposlouchá. Dcera svůj vztah k hudbě taky realizuje spíš ve školním sboru, než při poslechu.

  Co upíří zuby a zelený větrníky?

 748. Začátkem 90. let běžela upoutávka jakési organizace, která spočívala ve jménech lidí a částek, které ti obdivuhodní lidé přispěli na obyvatelstvo válkou zmítané Jugoslávie. Bylo to celé podbarvené hudbou. Moje maminka se mně zeptala, co je to za hudbu a já na to, že Deep Purple a skladba se jmenuje Child in time. Ona povídá, proč jsem si něco takového nepouštěl dobách, kdy jsem musel všechno poslouchat „na plný pecky“. Já ji na to povídám, že pouštěl a že mně to tlumila nebo vypínala.

  Střední proud to má těžké. Tam jsou všichni, kteří se nemohou odlišovat, protože každý není Pink Floyd. Mně se také dnešní pop nelíbí (výjimky jmenovala varan a já bych ještě dodal R. Williamse), ale prafabrikátů byla spousta v 80. letech, což byla doba báječného popu. Jeden hudební veterán mně letos na jaře říkal, že v 60. letech to bylo stejné a producenti sekali „hvězdičky typu lady Gaga“ jako Baťa cvičky. A ponechávali si je ve stáji, dokud se hvězdička nedopustila chyby – vyslovila vlastní názor a následně chtěla dělat svoji tvorbu. A kdo si vzpomene na polovinu 70. let a tehdejší muziku? To bylo tak komplikované s ještě komplikovanějšími texty, že tomu podle mého názoru nerozuměli ani ti, kteří to psali. Když si dnes poslechnu např. ELO a jejich Roll over Beethoven, tak mám stejný pocit jako z rapu a ani po letech nejsem v hodnocení smířlivější.

 749. Nevím nakolik může být významný názor člověka, o němž se tvrdí, že má absolutní hudební hluch, ale můj vztah k hudbě by se dal vyjádřit – symbolicky – definicí „od Bacha po Vlacha“. Začalo to asi Semaforem (nebo snad už Zábradlím), pak to byli nejrůznější písničkáři nejrůznějších zemí, ale moc rád jsem zase chodil na Pavla Smetáčka, někdy okolo roku 1980 se mi zjevil Leonard Cohen, pak by to bylo něco, co bych nazval „vybrané statě z…“ a tam na těch třech tečkách by byl třebas i Bulat Okudžava nebo Gilbert Bécaud a nedávno jsem objevil jihoafrické písničkáře v afrikánštině, např. http://www.youtube.com/watch?v=3DmrvTcB_G0 (pro informaci: je to píseň o tom, jaké to je muset odejít z míst kam jsem vždycky patřili). –A aby to nebylo tak stejnorodé, tak na druhé straně spektra je třebas http://www.youtube.com/watch?v=Z1GDRx-F1C0 – a mezitím je spousta hudby, kterou jsem nezmínil, ale která existuje, která je podle mne dobrá a kterou mám rád.

 750. maYdo,
  stran hudby holt část národa víc koření v těch Keltech než Germánech 🙂
  Zuby si nakonec dítko vybralo obyč plast a bez lepení, neboť zjistila, že se s nimi nedá mlsat, a tak na dobu nikoliv nevýznamnou protézku hravě vyplivla. Na větrníky nakonec nedošlo, neb stíhání pracovních povinností zabralo více asu než předpokládáno. Takže bylo rychlejší udělat červivé mufinky – klasické bábovkové těsto obarvené na oranžovo, navrch polité čokoládou, do každé vařečkou udělán důlek a do tunýlku vsazen gumový červík. Úspěch značný, slupli to rychle, domu se mi vrátil prázdný tác 🙂

  MP,
  s tím docela souhlasím, na Vintage TV mi taky kolikrát jdou uši šejdrem – dávají tam totiž třeba „The best of …“ a příslušnou dekádu. No, za hodinu muziky bych si těch „nej“ vybrala dvě nebo tři…

 751. 893- my tu moudře řešíme, co si k té apokalypse pustíme za muziku, Petře.

 752. hmm, tak se přidám
  v pátek si syn přitáhl domu desku, edgar broughton band
  pamatujete někdo?
  já v tom vždycky slyším směsku fugs, cpt.beefheart, davida peela = toho mi před pár lety koupil muž v levných knihách na cd, to jsem teda koukala 🙂
  no a tak jsme si udělali hudební večer celá rodina

 753. jo a tyhle kousky mají v lucerně
  a za přijatelnou cenu 350 korun

 754. Matzurko,
  díky za odkazy, Clannad jsem znala a vím, že jejich časnější alba mi trochu připomínala českou Asonanci (hlavně jejich zpěvačka, v muzice mi přišli křehčí), v těch pozdějších ujeli trochu do moderny a některé instrumentace mi nesedly – nevím proč, ale zvláště v některých skladbách mi vadila trubka… 🙂 Mary Black mi unikla, takže dík za seznámení. Jo – a jasně, že jsme všichni tak trochu Kelti, i když já bych vzhledem k předkům po přeslici měla být spíš Viking.
  Dušane N.,
  pustila jsem si ten amatérský Gabrielův ansámbl, a jsou dobří, mají kuráž (ten Scott Joplin třeba) a příjemně se poslouchají.
  Jinak jsem upřímně potěšena směrem, kterým se odvinula muzikantská diskuse, a s pocitem příjemně protlachaných minut se odebírám zpátky na You Tube, zahlídla jsem tam pár zajímavých věcí (Vivaldi, kterým to začalo, bude asi muset pro dnešek prominout 🙂 )
  Jo – a globální oteplování taky. Už se z toho stává fakt fraška, a nejvíc mě pobavila formulace „podle částí V. zprávy IPCC, které unikly na veřejnost“. S prominutím – prdlajz. Text je známý a i na NP je už sice mírně zaujatý, nicméně více méně rozumný komentář k němu. To raději toho Vivaldiho.
  Příjemný zbytek neděle všem.

 755. no, jediná vhodná hudba k apokalypse je Apocalypse now. Ještě bych uznal Jízdu valkýr, to je tematicky OK 🙂

  Já na to zas tak moc nejsem, tak se nezapojím… Pär věci od Beethowena, Čajkovského, Musorgského ci Wagnera snesu, ale jinak to je se mnou s klasikou bledé 🙂 Jinak skoro čistě metal, teď nedávno jsem objevil Gloryhammer – třeba http://www.youtube.com/watch?v=b6VnWETC2JU 🙂

 756. 2 Matzurka – ad 889 – beze srandy – ti Keltové tu byli a – jak říkají Krhúti – s našimi předky se „asi milovali“. Nenajdeš na kontinentě jiný národ s tak velkou oblibou keltské muziky, jako u nás. V tom je třeba i velký úspěch Jethro Tull u nás, zatímco jinde v Evropě byli přijímáni celkem vlažně.
  Možná by to stálo za nějaký ten genetický výzkum. A není to jen ta muzika a obliba sytě zelené barvy… I jazykově mají některá česká slova keltské kořeny – aspoň to tvrdí můj kamarád a spolužák, který se zabývá vývojem jazyka (glotologie).
  I jako laik bych odhadoval nemalý podíl keltského genomu u naší populace. Pokud beru jako typické slovany Rusáky, tak od těch se lišíme na první pohled.

 757. Dobrý večer,

  víkend v Praze byl dušičkový, ale vydařil se.

  Vlaky byly čisté (dokonce i Košičan má nové vagony druhé třídy uklizené, nepomalované a nepoblité). V obou směrech dojely vlaky včas.

  Nebyl jsem tentokrát v hlavním městě pracovně a tak jsem se toulal od hospody k hospodě. Na ubytování jsem si vybral hotel Closter Inn – s pocitem zvláštního uspokojení, protože je na adrese Konviktská 14.

  Krmě byla ucházející, nápoje skvělé a personál – jako obvykle. Někde dobrý, někde po staru. Jeden kouzelník přede mnou spočítal třikrát třicetdevět rovná se stodvacet sedm. Když jsem mu řekl, že je to blbě a dal mu stodvacet, tak se ztratil v zákulisí a po pěti minutách přišel a donesl mi osmnáct korun zpátky. Tak jsem mu řekl, že to je dobrý a byl jsem za dobrodince.

  V Restauraci Čertovka mi napočítali útratu stotřicetpět. Přidal jsem mu patnáct korun za ochotu a dal dvěstěkorunu. Číšník mi sdělil, že nemá drobný… 🙂 Nakonec je našel, ale byla to sranda, jak se mu ruka neochotně plazila do kapes a hledal to po pětikorunách.

  U Černého vola bylo kupodivu volno. Utopenci se nelišili ani o chlup od utopenců, které mi dali den před tím U Rotundy. To je v Praze nějaká velkovýrobna polotovarů, který je dělá z párků místo ze špekáčků a dovnitř vkládá plátek sterilované okurky?

  V urnovém háji v Motole v sobotu dopoledne se nad jedním pomníčkem klenul reklamní deštník CocaColy. Šel jsem to prozkoumat zblízka a seznámil se s ukrajinským písmomalířem. Asi neuměl počítat, protože by jinak věděl, že se mu to dojíždění nevyplatí.

  K poslouchané muzice nepřičiním nic originálního. Bylo by to na mnohem delší psaní.

 758. PeSi,
  jasně že od Rusů se lišíme, zákonitě… Podívej, kde bylo centrum laténské kultury, žejo. Rusové jsou daleko více ovlivnění ze severu Vikingy, z jihovýchodu pak Tatary či jaké hordy se to přes ně valily …
  Genetický výzkum by zajímavý byl, ale kdo by to sponzoroval 🙂 Řekla bych, že by to šlo jedině nakulit na nějaký „multikulti“ směr, že jako jsme všichni směsice (ale to každý genetik ví a nebude si tím kazit jméno). Jedna zajímavost – ausgerechnet u Irů to vypadá, že keltskou kulturu více adoptovali, než že by se to doneslo geneticky 🙂
  Sypu si popel na hlavu, „stromečky“ na základě mitochondriálních a Y markerů mám hotové snad dva roky, ale doprovodný text nějak nestíhám dodělat….. že by k Ježíšku 🙂 ?

 759. 901,902 obojí je skvělé.
  A díky dalším za potvrzení mého zcela laického, čistě srdcového názoru, že s rusáky zas tolik společného nemáme.

 760. Varane,

  Asonance byla u nás oblíbená, ale měli jsme ji jen na kazetě a když uhynul kazeťák, bylo po asonanci. No, ono to souvisí i s tím, že jak nám víc času začala zabírat práce a škola a máme počítače a internet, tak už si tolik nepouštíme muziku, spíš filmy.

  Líbil se mi u některých balad kontrast křehké melodické hudby a básnického zpracování textů s často velice drsným až morbidním obsahem 🙂

 761. PeSi 900 – on tady jeden takový výzkum probíhal někdy v letech šedesátých a pak se holt zatajil, neb to ideologicky nevyhovovalo.
  Přesná čísla si už nepamatuju, ale bylo to nějak tak, že asi z 50% jsme Germáni, v Čechách 30% Keltů a 20% Slovanů a na Moravě je to s těmi Kelty a Slovany naopak.

 762. i když já k tomu došla spíš díky své oblíbené šarlatánské frenologii a taky povahovým rozdílům.

 763. Matzurko,
  ono se to tady ve střední Evropě mlelo, jak dějiny šly a čas plynul a dobré se dívat po místopisných jménech, která se leckde zachovala.
  Augsburg je z původního Augustus Burg – tedy doba starého Říma. Protéká jím řeka Lech – slovanský název a také Wertach – germánština. A nedaleko A. teče řeka Glon, takže tam bývali Keltové.

 764. Ono se někdy dá usuzovat i z toponomastiky. Nejstarší substrát představují jména přírodních útvarů, hlavně řek. Tak u nás je Ohře keltská, Jizera rovněž, Vltava a Svratka jsou germánské, zatímco Dyje je nejspíš předkeltská. –A u těch řek mě napadá jedna otázka. Na soutoku Vltavy a Labe u Mělníka je Vltava mohutnější a má za sebou delší tok. Přesto se po soutoku jmenuje Labe a ne Vltava. Proč asi?

 765. Na Říp ještě před Čechem s předstihem dorazil praotec Lábus a v místě, dnes zvaném Litoměřice, se věnoval akvaristice – pěstoval latimerie, tehdy zvané litomerie…

 766. Rputi,
  tak to by mne docela zajímalo, jak vzali ta procenta v době molekulárních metod v plenkách 🙂 Zejména když nás (tedy lidi) od šimpanze dělí jen 5% genomu…
  Že se to tu mlelo vím taky, stačí se jen podívat na naše dějiny, kdo všechno tudy cáral tam a zase zpátky.
  http://www.youtube.com/watch?v=4GTJYjiz9HM

  A pořád bych nezapomínala na to, že tradice a kulturní zvyklosti se nedědí geneticky. Navíc, kradly se ženské, a v případě jejich znásilnění měly míchané potomky…. navíc, je bytostně biologickou podstatou žen se snáze adaptovat, souvisí to s mateřským instinktem. Ovšem markery pro etnicitu jsou na chromozomu Y, a to navíc ještě dedukované z historických dat, takže je to celé dost vošajstlich.

 767. Matzurko, netuším …. byla to ústně předávaná informace, jak v těch dobách bylo zvykem, ale z důvěryhodných zdrojů.

 768. Pro Františka I (883). Mám doma pero do gramofonu, nepoužité, zakoupené v prodejně Supraphonu ve Skořepce někdy kolem roku 1975 za účelem “ co kdyby se hodilo“. No a možná na to došlo a jsem tedy ochotný se jej za poděkování vzdát. Je to ještě aktuální? Jirka 603281822

 769. Dobré ránko!

  Tak mám takový dojem, že ODSka jako taková by měla uctivě zašoupat nožkama, padnout na kolena a pokorně požádat pana profesora Fialu, aby jim, pro všechny svatý, tu káru z příkopu a bláta zas pomoh vystrkat na cestu. A hlavně se musí (zejména někteří) zavázat, že mu do toho nebudou kecat!

  …Pozvolné změny v rámci kontinuity jsou nutné a dobře stravitelné, ale permanentní změny řádu i pravidel jsou jednou z příčin neutěšeného stavu společnosti, zmateného prostředí a naší nespokojenosti. Vracet do politiky řád a stabilitu není otázka politického rozhodnutí, je to nutnost….
  http://www.revuepolitika.cz/clanky/1921/?fb_comment_id=fbc_617265784990486_6049164_634670379916693#f1c1376514

 770. Dobré ráno vespolek,
  Rputi, mně to pořád hlava nebere, zdroje nezdroje. V 60. letech se pracovalo maximálně s antropologií, krevními skupinami a začínaly proteiny, ale molekulární markery jak je používáme dnes byly fakt ještě na houbách – Nobelovky za dnes běžně používané techniky se začaly dávat až v letech 70. a dále…. Taky na jak velkém vzorku populace to kdo dělal, a odkud ? Naposled to ve větším měřítku dělali nacisti (dle tvaru lebky dělit lidi na árijské dlouholebce atd.), ale i tak, proč by se ty informace nesměly dodnes zveřejnit ?

 771. Matzurko, molekulární markery sice nebyly, ale např. testy otcovstství se prováděly (na podrobnosti se mne neptej)i když nebyly spolehlivé a dokonce k nim přihlížel i soud. Takže nějaké možnosti výzkumu byly. Ale spíš se na tohle zeptej nějakého zasloužilého kolegy, jaké byly konkrétně.

 772. Rputi,
  určitě zeptám, ty testy otcovství se dělaly na krevních skupinách a jiných krevních parametrech, takže dost „nahrubo“. A určitě jich nebylo tolik, aby to byl vzorek reprezentativní pro celou populaci….

 773. Matzurko, tak až se dozvíš, dej vědět, docela by mne to taky zajímalo, neb k těmhle oborům jsem nikdy ani nečuchla.
  Ty testy otcovství, pokud se pamatuju, byly negativní – t.j. dokázaly říci, jestli dotyčný otcem není, ale nedokazovaly, že jím s určitostí je.

 774. zdravím !
  k těm pozůstatkům Keltů, Germánů, Slovanů ….v českém etniku :
  http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml

  Matně si vzpomínám, že snad nějaká dánská nadace sbírala (a sbírá)“zdroje“ po celé Evropě (musela bych to ovšem složitě hledat). Výzkum ovšem teď dělá kdekdo(i NM): jen by mne zajímalo (a možná vědátory také) JAKÉ markery odlišují např. čistého Germana od čistého Slovana (a kde se ti „čistí“ Gemané, Slované, Keltové…) najdou 😕

 775. westíku, ono je to vůbec „vošajslich“.
  Já jsem např. velmi pevně přesvědčená, že Bavoři jsou jen poněmčený Slovani. Ale i kdyby se prokázalo, že mám pravdu, zkuste to těm Bavorům říct! 😀

 776. Dobré ránko. Rputi, dík za odkaz v 917. Mám nad čím přemýšlet u posledních podzimních prací na zahradě a poli. 🙂

 777. westíku,
  to je právě to – „čistí“ Germáni, Slovani, Keltové dnes fakt neexistují (a Darwin ví, jestli vůbec někdy – etnicita je příliš mladá na to, aby zanechala genetickou stopu, nehledě k tomu, že by dané skupiny musely být v izolaci od ostatních, což v rámci Evropy nikdy nebylo, jedině snad Baskové…). Takže každý marker se posuzuje v rámci historických dat – jestliže se jeho rozšíření kryje s doloženým osídlením např. Kelty, případně doloženými migračními trasami téhož, pak se uvažuje, že je „keltský“.

  Bavorsko bude muset pohledat, „slovanská“ mutace pro cystickou fibrózu se ve významné frekvenci objevuje ve Štýrsku a Korutanech, ale z hlavy to fakt nedám 🙂

  Joooo, až nějaký miliardář nebude vědět, co s penězi, a nechá osekvenovat genomy významné podmnožiny evropského obyvatelstva, tak budeme vědět více 🙂

 778. Matzurko, mimochodem – už někdy za sv.Vency zprávy pravily, že obyvatelstvo Kotlinky jest „černohlavé“. Černovlasost neodpovídá ani Germánům, ani Slovanům, takže to musí být ti Keltové.

 779. Dobrý den.
  Slovanské názvosloví je až k linii Hannover – Landsberg am Lech. Germánský místopis dosahuje až do krajiny divokých Bulharů. Keltové jsou od Ankary po Baile Atha Cliath. Féničtinu vidíte v Cařihradu i Cádizu.
  I malé a relativně oddělené populace, jako Češi na Volyni, ve Slezsku, v Rumunsku se od sebe významně odlišují. Přestože si zachovali národnost, černovlasé najdete spíše mezi těmi z Rumunska. Za pár let se bude zkoumat, kde se na Chebsku vzali Dákové …

 780. 926: Rputi, do kotlinky přicestovali Slované v několika vlnách. Jedni byli Západní (severozápadní), druzí jižní. Viz dvě řeky Moravy, osídlení Chebska Slovany ze severu apod.

 781. nickname, poslední (tzv.jižní) vlna přišla do Čech, když Avaři vtrhli v r.568 do Karpatské kotliny a Slovany odsud vyhnali jednak směrem na západ a dvojak směrem na jih – dnešní Jihoslované.

 782. No vida:
  „Ale tradice a množství pití piva se táhne Evropou jako stopa, kudy Keltové putovali při hledání konce světa, který našli ve Wallesu a hlavně v Irsku a Skotsku.“ 🙂

  V článku je též pár genetických informací. Co je ovšem zajímavé, že Keltové se často do Kotlinky vraceli a zřejmě ji měli zafixovanou jako místo svého pradávného původu.
  http://hledani.gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2008010019

 783. (927) milý nicku, jestli chcete vědět něco o tom, odkud a kam se docoural „praotec Čech“ – ehmm, tedy „praotec Slovan“ , doporučuji od Hlinky : „Spor o praotce Čecha“ ,( i když to už asi není poslední „výkřik“ o původu a místu etnogenese Čechů-Slovanů), kdo to byli Venedové, Antové, Sclavinoi.. ,jaká slova ve slovanských jazycích mají základ v pův.iránském jazyku atd. 🙂 Jinak Vás potěším zprávou, že Slované (snad i kmen Čechů), se vyskytl i v Řecku ….
  A podle nějakého Araba z 10.stol. se Češi odlišují od ostatních Slovanů tím, že jsou tmavovlasí… 😕

 784. >> westík
  Však je taky na Peloponesu vesnice jménem Tzechoi.

  >> nickname /913/
  Ten pan architekt mne úžasně pobavil. Ale Karbusický byl ale zábavnější, např. jeho vysvětlení jmen „sedmi pohanských knížat“.

 785. No, a pro zábavu o příchodu „praotce“ do zdejší kotliny jest zde Frýbort s knihou Praotcové 🙂 Tedy, není to literární skvost, ale strávila jsem s tou knihou jednu zábavnou neděli 😕

 786. 931 Venedové mi názvem splývají s Venety, co bydleli v bažinách kolem náměstí sv.Marka. Nebudu ovšem tak troufalý, že bych tvrdil, že Češi byli součástí „Populus Romanus“ od založení Města 🙂

 787. Ten Fiala je dobrý. Problém bude, kolik lidí bude schopných a hlavně ochotných pochopit nebo dokonce něco učunit.

 788. Ajrovko, bez něj se nehnou. Je jediný, který vidí dál než k vlastnímu korytu a je schopen to pojmout uceleně jako systém a nikoli jen jako řadu po sobě jdoucích a vzájemně nesouvisejících nápadů.

 789. Nejdříve to nejdůležitější: Jiříku, beru všema deseti!!! Drobný, nicméně řešitelný problémek – debila jsem si, debil, zapomněl na chatě, kam se odebéřu snad už ve středu. Následně hned zavolám.

  Kdysi jsem dosti často besedoval s archeology(také z nich měli býti na katedře bigoši)a můj kamarád kunsthistorik s některými funguje dodnes. Má to za následek, že když u něj v Brně přebývám, tak občas přednáší až do tří do rána(dle donesených lahví vína).
  Věc se má údajně tak: Dle lebek byli keltové tzv. ploskolebí, tedy s kulatou lebkou, viz dnešní alpinici. Vyznačovali se hnědýma očima a tmavými vlasy. Germáni či slované prý moc podle lebek odlišit nejde. Byli tzv. vysokolebí, tedy lebku měli protáhlejší. Oba typy měly modré oči světle hnědé až blond vlasy. U germánů bylo více blonďáků až ryšavců. Část slovanů měla trošičku mongoloidní rysy s malinko legračnější kříženou lebkou a pokud se dochovalo, kulatějším průřezem vlasu(asi jako mnozí dnešní Jihomoraváci). Vzhledem k tomu, že ještě před velkou migrací, kterou snad zapříčinili Avaři, se germánský vliv kdesi na Dněpru se slovanským prolínal a obchodní i jiná spojení dálnicí Ladožské jezero – Konstantinople, bylo po tisíciletí velmi oblíbené. Pod Prahou u Roztok, kde se našlo doslova město, žily společně obě rasy. Prý se to poznalo podle obydlí. Germáni preferovali chatky obdélníkového průřezu a slovani zase čtvercového(nebo naopak). Čím se populace živila, není dodnes jasné, ale podle počtu obydlí odporníci uvažovali až o 10 tis. lidiček i více. To byl na starověk hodně vysoký počet. A pole mohli mít až na Ruzyňské pláni. Nicméně nálezy se prý vyhodnocují a jim přitom nadskakují brýle, jak budou opět měnit dějiny. A navíc mi také mohli kecat. Ještě mi nazapomněli, že jsem z jednoho z nich veřejně udělal nositele Gottwaldova odznaku a kandidáta na hrdinu soc. prc., vč. jeho fotky(neměl se, blb, vsázet).

 790. Rputi,
  ad 930, to jsi mi neměla dělat, ten autor poněkud plácá páté přes deváté, a v genetice zjevně solidně „plave“. Nicméně si jeho zdroje a odkazy projdu, za výroky typu „45% genů v Německu je keltského původu“ a „U 25% Němců dominovaly genetické znaky typické pro haploidní skupinu“ bych ho od zkoušky vyrazila i s futrama 🙂
  Znovu opakuji, na úrovni celého genomu se s šimpanzem shodujeme na 95% – tedy stejně jako Němci (ti ale nejsou jenom Germáni, ježišmarjá, ten člověk v tom má vážně hokej !!!), Rusové, Eskymáci nebo Křováci. těch zbývajících 5% se intenzivně zkoumá, ale míchat haploskupiny mitochondriální, Y chromozomu a mutace z klinické genetiky může vážně jen dobrodruh… tedy bez patřičných genetických souvislostí, nikoliv bujarost a kudrnatost, jak ten člobrďa se zjevnou chutí činí. Mám za to, že je spíš historik, a navíc velmi si přející ty Kelty v nás dohledat, takže celý článek je tímto silně poznamenán (to nechápu, byť bych sama bych Kelty ve svých předcích kvitovala spokojeně :)…)
  V zásadě mu vychází, že Germána aby v Evropě s lucernou hledal, nejvíc jich najde v UK, a diví se, že v Německu ne… Ale jako zábavný magazín to ujde, to zas jo.
  Mnohem poučnější je poslední příspěvek v diskuzi o Doudlebanech a archeologických bádáních tady u Netolic 🙂

 791. Kelti, slovani, ajrišáci,

  dobré dvě topinky, tři vejce do skla a kafíčko, mmmm to je ráno raníčko.

 792. Františku,
  no to je právě to, co zatím nevíme – které geny podmiňují antropometrické znaky….Jinak rasy bych v této souvislosti nepoužívala, neb všechny zmiňované etnické skupiny jsou rasy jedné – běloši čili Kavkazani (Caucasians, asi se to dost kryje s označením „indoevropani“).

 793. Matzurko, neblbni 🙂 Ten dějepis byl moc zajímavý a nevycházel jsem z úžasu, co všechno jsem nevěděl „o svých kořenech“ (bez ironie). No, a kdyby se Ti povedlo (a Tvým kolegyním a kolegům) konečně rozluštit těch 5%, tak má děják ještě důkazy z přírodních věd. Tak se přestaň flákat, pořádně bádej, chi chi chi. A pomni: nejlépe je zveřejňovat zásadní objevy v této době – sestavují se rozpočty 🙂

 794. >> Matzurka 938/930
  On to bude hlavně keltofil. Historik těžko, leda jako zapálený amatér. Mě tyhle lidé připomínají ony badatele, co vykládají Zürich jako staroslovanské Črn luh atp.
  P.S. Indoevropané jsou v Německu pořád ještě Indogermanen. 🙂

 795. Dobré dopoledne,

  Mně teda Zürych připomíná nejvíc „zurück“ 🙂

  Třeba by se na základě toho dalo bádat, zda náhodou nejsou Švýcaři nátury zpátečnické čili konzervativní a zda to je geneticky podmníněno. 🙂

 796. MP,
  ale neee, já zas na té genetice tolik nebaziruju, a klidně vydávám svůj kladný vztah k whisky jako důkaz keltských kořenů, že 🙂 K dějepisu mám vztah téměř posvátné hrůzy, jak si to někdo může všechno pamatovat 🙂
  Bohužel, o tyhle věci ale soutěží kolegové v jiných kategoriích, já jsem pro granty limitována svým pracovištěm, a to znamená se soustředit na organismy poněkud jiné (no, alespoň neprotestují, když je chce člověk záměrně křížit). Člověk by pak brečel, když se dočte, že grant na archeogenetiku kolegům nevyšel, zatímco vylepšení palubní desky u oktáfky nebo nový typ pražské tramvaje dostaly plnou výši požadovaných financí…. Archeogenetika totiž spadá do škatulky „základní výzkum“, aplikace je ve hvězdách (pokud to není ta mutace cystické fibrózy), a na to současní rozdělovači mají svůj dobře známý názor (až do okamžiku, kdy objeví záhadnou bouli na svém zadku a pak ječí, jaktože to medicína ještě nevyzkoumala).
  Ale to už je úplně jiná pohádka, milé děti 🙂

 797. (936) Jediný, na kterého jsi narazila. Možná skutečně jediný, ale já to nevím.

 798. http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/274829-proc-a-jak-volime-kam-to-cele-speje

  Doporučuji Hamplův závěr:

  … Čí zájmy budou pohánět hnutí za obnovu svobodné společnosti? Můj odhad je, že pokud ještě existuje naděje, je spojena s tradiční dělnickou třídou. S chlapy z fabrik, řemeslníky a všemi ostatními, kdo jsou odhodláni živit se normální prací, vést celkem slušný život, ženit se (i když se jim třeba nebude chtít), vychovávat děti, nestydět se za homofobii, pít nezdravé nápoje, kouřit startky a každý den dokazovat, že i člověk, který nemá IQ 140, nemluví šesti jazyky a je docela chudý, může vést svobodný a šťastný život.

  Doporučuji i komentáře pod článkem.

 799. (936) Ještě dodatek, mně se to líbí, ale pokud by to ODS mělo pomoci, chtělo by to ještě jedno, najít někoho, schopného to převyprávět pro „běžného“ voliče. Protože, co si budeme povídat, tohle masový zájem nevzbudí. A to navíc někoho důvěryhodného, což bude také dost makačka.

 800. >> nickname
  Ten Hampl mi mluví z duše. Jen si nejsem jist, zda by se takoví lidé (viz ten jeho závěr) ještě našli.

 801. Debabta o otcovstvi, v jakemkoliv slova smyslu se mi docela libi ….. Jen jeste jak by to Matzurko bylu u mne…. Ja napred nedal na hvisky dopustit a od doby, kdy mame lihovar, nepiju nic jineho nez to co je pruhledne a silne…. I ten rum, musi byt bez barev a s karamelovou vuni. Proste vse „natur“ …. Asi jsem ze skotska a setrivej 😀

  Mimochodem, asi jsem jediny, kdo se vcera koukal na „Benese“ jak se zaslouzil o stat. Priznam se, ze jsem po tom serialu jeste dost dlouho nemohl usnout. Bylo to obludne a odpuzujici a abych se priznal, zcela zasadne to „potvrdilo“ to co jsem si o nem myslel drive. I kdyz samozrejme je to zkreslujici a tendencni.
  Myslim ze jako zasadni scenu, kdy Moravec mluvil s Benesem na Hrade o tom, ze nekdo je boxer a nekdo je diplomat, je zcela kristalove ciste. Jeste ze si muzeme odzit ty vysledky…. Fantasticky TV pocin…. Doslova

 802. Ajrovko 949 – kdyby měl vedle sebe Kuberu, tak by to, myslím, bylo v pohodě.
  Ono tam možná je takových víc, ale holt se neprojevují a taky to nikdo jiný ještě nehodil na papír jako ucelený koncept.
  To byla právě Klausova výhoda, že měl ucelenou vizi a za tou šel …. a táhl ostatní za sebou. A tak si ti ostatní pořád myslí, že „vono sámo“. Houby sámo, Klaus to byl! 🙂

 803. Matzurko, velmi se kaju, že jsem ti způsobila genetické ujímání. TEď už to nestihnu, ale myslím, že v příštím životě budu archeogenetik … docela by mě to bavilo. 😀

 804. Jirko,
  pokud mi pošleš své čerstvě vytržené vlasy ve sterilní zkumavce, tak ti můžu zkusit udělat „nahrubo“ haplotyp mitochondriální; markery na Y chromozomu ti stanoví některá genealogická laborka (doporučuji dr. Vaňka, byla jsem na jeho přednášce a patřím do jeho fan-klubu :), neboť se zabývá zejména genetikou forenzní – nicméně na jeho studii o vampýrovi z Hrádku nad Nisou lze nahlédnout, jak se to všechno dělá
  http://www.genetickagenealogie.cz/kontakt/archeogenetika-a-geneticka-genealogie/vampyr-z-hradku-nad-nisou/).
  Jinak mutace vázané na dědičné choroby dělá jistě spousta pracovišť klinické genetiky, to bych pak hledala tu laborku, která se zabývá tou či onou chorobou.

 805. Rputi,
  nikdy není pozdě, a polovina práce je hledání historických záznamů, v rámci kterých se genetika prezentuje 🙂
  Když to zvládá ten kluk pardál….. 😉

 806. Pro Františka I – akce péro
  Pero má výšku 22,3 mm a stočené průměr cca 66 mm. Délku jsem se neodvážil zkoumat, což pochopí každý, kdo se někdy o něco takového v uzavřené místnosti pokusil. Ozvěte se, jestli se hodí. Jirka, Praha 5

 807. Dobrý den. Jirko, i my se koukali na Beneše. Bylo to neuvěřitelně silné, nejhorší je ta otázka, zda bychom byli jiní kdyby on neučinil co učinil. ta scéna Moravce s Benešem byla opravdu úžasná. Ale nemohu pochopit, proč Moravec tak otočil. Našla jsem potom na netu nějaký jeho životopis a tam tu změnu postoje vysvětlovali tím, že se nedokázal vyrovnat s neúspěchy … nevím. Dost by mě to zajímalo.
  Btw. Už první díl s Masarykem byl moc zajímavý. Myslím, že máme o zábavu v neděli večer na několik večerů postaráno.

 808. Já nekoukal, jsa na podobné výtvory silně nedůvěřivý. Ale snesu (většinou) Historii cs.

 809. 958 asi bychom nebyli jiní…byla to jen epizoda v dějinách

 810. Ad 958 – rozhodl se prostě, že svině to mají lehčí… Musím říct, že podobně jako AeroKarel jsem také silně nedůvěřivá k podobným televizním počinům, ale nebylo to špatné a otevřelo mi to i nějaký ten nový pohled na věc.

 811. Heleno…. Ja jsem pochopil z cele te debaty, ze Moravec pouze zacal sdilet Benesovo pohled a tak. Tedy ze ten „narod“ musel zavrazdit, aby vyletl po tom velkem vitezstvi, jako Fenix z popela. Jen mne tedy udivuje, proc Benes ma sochy a zakon a ne Moravec?
  Taky mne docela prekvapuje, ze kosmopolita a hnusna naplava se na tohle kouka a ma skoro husi kuzi a nejen to, napise o tom sem a ostatnim co skacou jak protrzeni, kdyz je rec o tom, ze je nekde chyba, ted mlci. Ze by ten film „tnul“ do toho co je neprijemne? Tedy mne to v podstate bylo velmi neprijemne….

  Matzurko, to ne, ale dekuji za nabidku. Jeste by se mohlo ukazat, ze Noe nebyl sam, komu nadavali, ze ten jeho suchy dok je nevhodne polozeny. Tedy ne ze bych o tom nebyl presvedceny, ale dukaz na to nepotrebuji 😀

 812. A nedůvěřivý jsem proto, že mám značné podezření, že by mne autor mohl nasrat, jak se podařilo třeba Mahlerovi když dokument měl být o Masarykovi a byl o Mahlerovi.

 813. 964- klid. Prostuduj si znova průběh Třicetileté války…pohled na české stavy, které každý lituje a obdivuje za jejich statečnost…za pár set let budou z Beneše a Moravce( atd.) jen stíny z pověstí.

 814. Zas na chvíli průletem – 1. Karlům vše nejlepší!
  2. Jirko – ad 964 – ke včerejší inscenaci nediskutuji, protože nemám čas, až asi večer, možná. Jinak – byl do zážitek a opravdu přiblížil trochu jiný pohled. Pokud jde o Benešem, nechtěla bych být v jeho kůži a rozhodovat o tom, zda jít do prohrané války nebo se sklonit a přežít. Jako základní chybu ČS politiků vnímám to, že nepředešli útoku, jak o něm mluvil Moravec – když proti sobě máš silnějšího, starej se, aby ho ani nenapadlo tě napadnout. Politické elity měly možná více vyvíjet tlak na „spojence“ a více si je naklonit, aby k žádnému jednání v Mnichovu nedošlo. Ale, jak jednat a chtít záruky od těch, co se bojí a třesou jako ratlíci a k boji je donutí teprve až napadení jejich zemí? Jak jednat, když v zemi sílí pátá kolona, která podrývá základy státu? Jak jednat, když je evidentní, že Slovensko využije situace k osamostatnění? Lehko dnes soudit.
  Pokud jde o hodnocení dalšího působení Moravce, myslím, že Jirka v 964 v prvním odstavci to trefil.
  A zas na chvíli mizím.

 815. (967) Obávám se, že jediné, co by snad bylo reálně možné udělat, by bylo udržování lepších vztahů s Poláky. Zda to bylo možné, nevím. Lepší podmínky pro německou menšinu by asi také nebyly od věci, ale tam bylo na obou stranách mnoho resentimentů, takže zase těžko říci.
  Doufat, že Francie a Británie půjdou 20 let po hodně ničivé válce do něčeho podobného znovu, když nebudou vyloženě muset, by taktéž nebylo reálné.
  Takže tohle období a skutky Benešovi nezazlívám, nic jiného, než dělal, reálně dělat nemohl.

 816. Ajrovko, opožděně, ale přece, všeho nejlepšího vinšuju!

 817. Dobrý večer,

  jo, tak ono bylo svatýho Karla…
  tož všechno nej, nej, nej…. 🙂

 818. Karlům k svátku vše nejlepší!!!
  (A ruským trpaslíkům rovněž!)

 819. „Výrazně se podíleli na přípravě pokusu o puč, poškodili stranu a oslabili ji v době, kdy má povinnost sestavit vládu,“ zopakoval v pondělí Sobotka.

  To už je jak z dobového tisku, když psal o procesu se Slánským a jeho zrádcovskou bandou.
  Ještě chybí dopisy podkrkonošských tkadlen (zpět, ty už nemáme, tak tedy kolektivů brigády kapitalistické práce z montovny Hyundai) žádající „psům psí smrt“.

  Mně osobně je víceméně jedno, který soudruh bude bačovat socánky, ale možná by si v ČSSD měli uvědomit, že ti spiklenci mají poslanecké mandáty, které nelze odebrat násilím a jestli je budou ve straně promyšleně prudit, tak může být v PSP najednou třeba pět nezařazených poslanců, ČSSD nebude rázem nejsilnější strana a Zeman může pověřit sestavením vlády třeba Babiše nebo Okomůru.

 820. Nojo, Karlům taky přeju vše nejlepší.

 821. Pavle K., mě to připadá, že tou hysterií chce Sobotka zamaskovat, že tu vůbec byl nějaký volební debakl a záhy bude hlásat, že nebýt „pučistů“ dopadlo by vše mnohem lépe, takže vlastně jeho chyba to vůbec není.

 822. Bléééé….

  …Bezmála už měsíc je na diskusním serveru o Svitavách vyvěšen příspěvek, který popisuje zákulisí chystaného stranického puče Haškova křídla ve špičkách sociální demokracie. Ukázalo se, že pisatel měl v mnoha svých tvrzeních pravdu.
  …Dokonce tvrdil, že Tejc se prý „na jedné pijatyce před malým publikem“ svěřil, že míří výš.
  „Se Sobotkou by prý musel léta čekat na svoji šanci. S Michalem je to jiné. Pomůže mu zaříznout Slávka, to Michala hodně oslabí, výhledově ho to stejně zničí a on, Jeroným, se pak stane hlavním lídrem socdem.“…
  Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/o-roli-jeronyma-tejce-v-puci-cssd-se-vedelo-uz-pred-volbami-pnp-/pardubice-zpravy.aspx?c=A131104_1995599_pardubice-zpravy_jah

 823. Karle, tak ještě jednou. Hodně a víc všeho dobrého a lepšího. Toho nejlepšího raději ne, abych nezáviděl. To jako když už tu vedeme takové filosofické debaty.

 824. 977- teď by se tu hodil Halladin, aby nám vysvětlil, jak to tedy bylo doopravdy.

 825. Rputi – 976 – volební debakl ? Mně 20% přijde jako docela slušný volební výsledek. Pravda, 8% by bylo lepší, ale člověk zase nesmí být moc neskromný 🙂

 826. OT – máte někdo zkušenost s přípravkem WCnet – turbo čistič odpadů?

  Nalila jsem ten sajrajt gelovité konzistence do ucpaného odpadu u vany. Že prý za pět minut zabere. už je to aspoň třikrát pět minut a sajrajtu je loužička kolem odtoku a neubývá. Čekala bych, že účinek se projeví odtokem sajrajtu.

  Po pěti minutách (nebo i déle pokud je prý odpad hodně ucpán) se má odpad propláchnout horkou vodou. ale mám obavu, že když vana nejeví příznaky odtíkání, akorát budu mít ve vaně větší objem žíraviny- směsi vody a sajrajtu.

  Aby to bylo veselejší, tak vedle nefunkční vany nám vybouchla nějaká zakázka a tak mi šéf sdělil, že pro mně momentálně nic moc nemá. Zrovna když jsme se vydali z posledních rezerv nákupem auta, ke kterému bylo nutno následně pořídit nový zimní gumy.

  Sítě jsem rozhodila, ale ono to chvíli trvá, než se něco rozjede a hlavně než z toho bude nějakej výnos….

  Takže nějaká vláda je mi značně volná….

  Jdu se podívat na ten sajrajt, jetsli si to nerozmyslel a neodtekl….

 827. taky je možé, že tím neznámým co napráskal Tejce je právě Haladin a ted se někde klepe že mu to Haškovci spočítají. V každém budem muset počkat, až sám vyleze z ilegality.

 828. Ale přiznám se, že příliš nerozumím tomu, jak se „(ko)mediální sféra“ postavila jako jeden muž za Sobotku. Vždyť je to nemlich stejný kripl a zloděj jako Škromach, Hašek, Gross, Paroubek nebo jakýkoli jiný socan.

  Že by si tím kompensovali ještě furt tu presidentskou volbu podle hesla „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“ ?

 829. Ale pravda je, že nejvíc mně překvapil Zeman. Obvykle se vyjadřuje ke každé pitomosti a to i tehdy, když není tázán a najednou mlčí jako hrob.

  Jestli on si o toho zákeřného psa s kobercem nerozbil hubu místo kolena. Variantu, že by mluvil kolenem pro jednoduchost vynechejme. 🙂

 830. Pavle K., řekla bych, že je to jednoduché. Polovička patří Bakalovi a Sobotka je jeho kůň a Babišovi se zas lépe jedná z Bohouškem, neb se s ním dá snadněji manipulovat.

 831. MaYdo, na ucpaný odpad jedině louh sodný. Všecko ostatní jsou reklamní triky.

 832. Rputi – 986 – jo, to by mohl být možná ten důvod.

  Ještě, že nejsem volič ČSSD. Ty to mají fakt blbý. Člověku by jich bylo skoro líto. Teda ne úplně, ale skoro jo. Možná by místo ČSSD měli v příštích volbách volit ODS nebo TOP09. Mezi praktickou politikou těch tří stran není vůbec žádný rozdíl a na volební programy stejně sere pes, neboť nebývají zasazeny do reálného ekonomického rámce, jak kdysi poměrně trefně poznamenal plešatý vezír, když měl vzácně upřímnou chvilku (nebo opičku).

 833. OT – Co je to, kruci, za češtinu? Co to znamená „komunikovat výsledek“? Grrrr!

  „„O nové smlouvě budeme jednat a pak budeme komunikovat výsledek,“ dodal. „

 834. Celkově vzato, jak tak dlouhodobě sleduju naší politickou scénu, možná by stálo za úvahu poskytovat našim politikům jeden benefit ve formě léku zdarma.
  Podobně jako v Evropském Parlamentu mají poslanci nárok na Viagru zdarma, měli by naši politikusové nárok či nejlépe povinnost dostávat zdarma a pravidelně konsumovat Antabus, nebo jak se jmenuje takový ten lék, co se po něm zvrací když člověk čuchne ke špuntu.

  VV se rozkecaly nad lahvemi těžkého francouzského vína, Tejc žvanil nad sklenkou, Kott padal ze schodů, Zeman málem poblil korunovační klenoty, Kalousek už nevím co, ale taky něco s chlastem, Babákovi vytloukli zuby v baru, Hořejš z KSČ dostal v opilosti přes hubu no a na Paroubkově chlastačce se střílelo.

  Člověk by skoro řekl, že chlast a politika nejdou dohromady. 🙂

 835. osobně si myslím, že odtok, tedy sifon je nejlépe rozebrat, vytahat všechno co tam je, tedy vyčistit, a zase to složit. Louh nebo WC net vám chuchvalec vlasů stejně nerozpustí.

 836. Tedy musím říci, že jsem si představoval lepší debatu o tom seriálu, ale prosím….nechcete tak nebude. Nějak se s tím vyrovnám, odpad je taky téma. V podstatě se to asi tolik neliší.
  Jen bych poznamenal jednu zvláštnost …. kdyby každý věděl, jak dopadne fotbalové utkání, nebylo by třeba sázkovejch kanceláří …kdyby nebylo „překvapení“, neprohrála by barcelona v Mnichově ….stejně tak je to i v životě. Daleko milejší jsou lidé, co riskují, nšž „přizdisráči, co musí vždycky vyhrát a když nemají jasnou převahu, jako Suvorov, tak do toho nejdou. Ty draci, co riskují jsou daleko, ale daleko …no prostě to nejsou srabové. Nic méně, nic více. A jak včera říkal Moravec, na hrdinech stojí národy pevně a stabilně, na přizdisráčích nestojí nikdo a nic. Tedy pokud se jim nestaví sochy a nedělají se jim debilní nicneříkající, ale zcela pravicové a konservatvní zákony.

  No a i z toho důvodu je populární Sobotka …a v podstatě je lepší než druhej podvodník a lupič hašek a spol, ale je to oběť a bylo mu ublíženo… 😀

 837. komunikovat výsledek je normální zmrdospeak, který se běžně používá v prostředí větších korporací.
  Podobně jako fokusovat benefity, zdokonalovat koučink, mediovat byznys plán, čellenžovat kvartál nebo katovat kosty. 🙂

 838. jo, Dano, tohle bude taky reklamní trik. Ostatně jsem to tušila. Ten odpad se ani nehnul. Jenže kde vzít louh… Choť ho vždycky odněkud přivezl. Jenže choť bude v pátek.
  V normální drogerii to nemají, o superhyper nemluvě.
  Kruci, to je dnes den blbec….

 839. Louh mají v takřka každé drogerii včetně TETA a podobných. Jmenuje se to Hydroxid sodný:)

 840. paní Dano …re Moravec …jsem rád, že nesjem takhle „potrhlej“ sám 🙂

 841. Pochopitelně, uvedené obraty lze normálně spojovat v celých větách či dokonce v souvětích (to dle schopnosti a vzdělání dotyčného managor