A opět přednáška o staré Praze…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 117 komentářů u “A opět přednáška o staré Praze…

 1. Ano, ta fotka je dokonalá. Drákulov, jako přirozená dominanta celých Holešovic, ba i Holešoviček. Stále si říkám, že ta budova by něco chtěla… Např. něco málo dynamitu. Podobně jako ta příšernost na rohu Resslovky a Rašínova nábřeží, NSND, šaltpáka komunismu a podobné sqosty…

 2. No prostě místo bezpečnostního štítu cedník…

  „Mela kolem hackerství a údajného ovlivňování voleb v USA, z čehož prezident Barack Obama viní Kreml, dopadá jako „velké hackerské téma“ bumerangovým efektem na vládní hlavy. Právě za Obamovy éry totiž zasáhly Spojené státy největší krádeže a postihly je největší úniky vládních i osobních dat, upozorňují kritici.“
  https://www.novinky.cz/zahranicni/426398-usa-jsou-take-hacker-s-deravym-stitem.html

 3. Spiegel online:
  Plánovaná přednáška zemského předsedy AfD Poggenburga na magdeburské univerzitě na téma „Výzkum dělení pohlaví“ byla levicovými studenty znemožněna masivními hlasitými protesty. Manuskript mu vytrhli ještě než se mohl chopit slova. Poté, co jej jeho příznivci začali bránit, došlo ke rvačce, v níž byl minimálně jeden z nich zraněn. Z posluchárny nakonec napadeným pomohl za jásotu levičáků zásah 30 – 40 policistů. Poggenburg posléze událost komentoval jako obsazení univerzity levicí a příklad chybějícího chápání demokracie.
  http://www.spiegel.de/politik/deutschland/afd-randale-bei-vorlesung-an-der-magdeburger-uni-a-1129795.html

 4. Kdyby mi někdo pohlaví chtěl dělit ať již distálně či proximálně, velmi bych protestoval a opovážlivce či opovážlivkyni bych brachiálně napomenul!

 5. neplatí mto i u nás?
  Newt Gingrich, který strávil dvacet let koncem minulého století jako poslanec za jeden z okresů státu Georgia a na závěr své poslanecké kariéry předsedal čtyři roky Sněmovně, přišel s velice přesným vysvětlením, proč se dnešní zaměstnanci sdělovacích prostředků hlavního proudu chovají tak, jak se chovají. Jsou to lidé, kteří (vinou vzdělávacího systému) nemají vůbec ponětí o dějinách, ba snad ani o dějepisu. Tím pádem jim ale také vůbec nedocházejí souvislosti, protože je nejen ani neznají, oni je znát ani nemohou. Ty, řekl Gingrich závěrem, zajímá dnešní senzace, a zítra už o ní nemají tušení, protože je zajímá zítřejší senzace

 6. 7 Quivisi,
  o těch dějinách už to hlásám řadu let!
  A kdyby jen o dějinách! Nemají ani tuchy o čem píšou a tak s klidem plácají nesmysly a z jlikož jsou plodem současné výchovy, domnívají se, že když budou víc ječet, budou mít víc pravdu.

  Vůbec jim nedochází, že když se tlačí na pilu už příliš, tak ta pila už prostě neřeže!
  A výsledek jejich činnosti je přesně opačný!

 7. Tak ještě honem nějakej ten titul či cenu, než půjdem od válu!
  Biden už dostal… Jestlipak Andělína taky plakala?

  …Rektoři Katolické univerzity v Lovani a Univerzity v Gentu udělili německé kancléřce čestný doktorát za „diplomatické a politické úsilí o posílení Evropy a ochranu hodnot, které našemu kontinentu umožňují nacházet jednotu v rozmanitosti.“…
  http://zpravy.denikplus.cz/domaci/117-merkelova-ma-novy-titul-vite-s-kym-kanclerku-srovnavaji.html

 8. O.T. Dostal jsem od žida pravé košer (hvězda na nálepce)
  Kerner Rulandské šedé z Chrámců
  Jak s ním mám naložit? Mám ho rovnou vylít a nebo to použít jako putovní flašku?
  Tedy – nic proti košer vínu ale už jsem jednou chrámecký nektar ochutnal. Jediné co můžu je jejich košer burčák …

 9. Rodinu jsem rozmazlil snídaní. Upravil jsem
  Vejce Benedikt.
  Nechtěl bych to dělat každý den ale překvapení bylo dokonalé. Vejce čerstvé, takže i holandská omáčka byla hračka.

 10. Media jsou předvoj pokroku To si uvědomoval Vladimír Iljič i Sergei Michajlovič Eisenstein. Ten jedl rybí hlavy jistě i k snídani.

 11. 13
  No,ono je na netu docela spousta nesmyslů,což o to….
  Mám bratrance,kterej mi ustavičně,s pílí hodnou něčeho lepšího neustále přeposílá všeliké hoaxy.
  Vyřešil jsem to rařazením jeho adresy do spamů.

  Jenže je tu problém….

  Quis custodiet ipsos custodes?

 12. on ten nas nemec z mendlaku to vedel uz z hrasku

 13. 11

  Ještě že manželka nekoupila od žida kafe 🙂

 14. Halle, proti hoaxum jiz existuje vcelku slusna stranka… Nemyslim, ze duraz bude kalden zde…

 15. Petře,

  většinou je dokážu poznat sám….

 16. Skimici…. Vino z Chramcu je stejne dobre, jako z Moravy a jako jakekoliv vino, z techto severnich kraju. Nic co bys nevedel….

  Jinak bych poznamenal….. Nemuze te chtit trochu sociku, nemuzete chtit jen trosku bezpeci, jen trosku socialnich jistot. Nemuzete byt holt trosku tehotni….. Samozrejme je to jako z jezinkama a vochomurkou, co ho kremilek pak povozi. Si holt musite vybrat…. Tedy ja vim, uz jste si vybrali. Ale nebojte, ty dva lidi ze sta se s rim dokazi popasovat lepe, nemusite na ne brat ohled, klidne muzete pritvrdit 😀

 17. 22 bude z něj putovní flaška. Má hezkou nálepku.

 18. Dobré poledne,

  21 – o národnosti pachatelů se cudně mlčí 🙂

  I když na druhou stranu, nemuseli to být muslimové. Mohli to být klidně nějaký němečtí spratci, kteří najednou mohou pod zástěrkou podpory palestinců dávát průchod svému antisemitismu a rehabilitovat ho.

 19. 2 Rpuť ad 4 – koukám, že duch SA stále panuje… Jsem jen zvědav, kdy se začnou zřizovat SS… Samozřejmě, vše v rámci demokracie…

 20. 24 – na to stačí vybrat takovýho obdarovanýho, o kterém je známo, že je škrt a cokoliv dostane, zkonzumuje. 🙂

 21. No,je to zkomolené. Trest byl uložen,nízký pro polehčující okolnosti. Ten ůtok byl spíš symbolický, aby nenadělal velké škody. Taky mohli rozbít okna,a hodit tu zápalnou láhev dovnitř… To se asi bralo v úvahu.
  A opravdu je třeba rozlišovat mezi antisemitismem a výhradami vůči politice izraelského státu.

 22. ještě k 22
  nemyslím že je to úplně 98/2
  v Izraeli je Netanjahu přestože američani proti němu finančně podporovali levouše. V té samé americe bude Trump, který porazil levouše demokratů i republikánů. V UK Brexit.
  Dávám tomuto živočišnému druhu ještě šanci. Potomkům kosmonautů samozřejmě. Nikoliv opic …

 23. Je to sranda…. V podstate rudy zmetek chapemvypalovani synagog, protoze nesouhlasi se statem Izraelem….. Tak pojdme, vypalime lidovy dum, ne ze by snad neco proti socialismu, ale Sobotka nema vlasy 😀
  Uplne jsem onemnel…..

 24. Promiň, HAlladine, ale vypálení synagogy odmítám považovat za „projev nesouhlasu s politikou státu Izrael“.
  To je antisemitismus jako z učebnice. A jetsli je ti třeba nějaké symboliky, tak vez, že ta synagoga byla vypálená už jednou v historii a že to lze považovat především za symbolické přihlášení se ke stejné ideologii.

  Malá škoda mohla být taky otázkou štěstí. A pokud jde o ty „polehčující okolnoisti“, tak by mně zajímalo, od kdy je opilost polehčující okolnost při spáchání trestného činu.
  To bych teda chtěla vidět ten povyk a ty „polehčující okolnosti“ kdyby tady se někdo dopustil srovnatelného činu vůči nějakému romskému centru nebo třeba proti Klinice.

 25. Sranda je, že s politikou Izraele nesouhlasí ani spousta Židů. Někteří dokonce neuznávají ani Izrael jako takový.
  Ale synagogy nezapalují.

 26. „Nic nebylo vypáleno :-)“

  Tak s tím, jdi, Halladine, s prominutím, do prdele.
  Akceptovat pokus o žhářství jako „přiměřenou kritiku“ politiky jakéhokoliv státu je prostě nepřijatelné. to je nakročení k tomu, aby se tu jednou zase nějaká křišťálová noc zopakovala.

  Konec konců i tehdy to německá společnost považovala za „přiměřenou kritiku“.

 27. maYdo,
  asi nemáme stejnou terminologii. Tohle nebylo vypálení, maximálně opálení. :-)Vypálená budova je bez střechy, všechno hořlavé pryč, zůstávají jen ohořelé zdi.
  Dva soudy rozhodly stejně.
  Ani já, ani ty neznáme detaily toho zdůvodnění rozsudku, a pochybuju, že si dal práci i ten novinář, co to napsal.
  Neznáme argumenty obžaloby, ani obhajoby.
  Já taky ne,jen si dovoluju předpokládat důvody rozhodnutí soudu,při mizerných informacích.
  Škoda 800 Eur.. To je akorát omalování části omítky, případně dveří a futer.
  K ohrožení zdraví ani životů nedošlo..
  Dostali podmínku,nějaké veřejné práce a určitě náhradu škody v prokázané výši. ( i když to v článku nepíšou – bůhví proč.)Pokud byli uznáni vinnými ( což byli) nic jiného než náhrada škody nepadá v úvahu

 28. No jo, protože nebudu souhlasit s Halladinem, tak mu hodím na dveře flašku s benzinem a zapálím. Škoda bude minimální, ohořelý lak.

  Halladin = stavební jednotka spořádaného a poslušného státu.

 29. Ráno jsem vyrazil, teď jsem se vrátil. Jako každý rok, Púlčínské ledopády. Proti loňsku více lidí, méně psů, daleko více děti s rodiči.

 30. Během Křišťálové noci bylo zabito podle nejčastěji zmiňovaného údaje 91 Židů, ale některé prameny uvádějí odlišná čísla. Zhruba 30 000 jich bylo zatčeno a internováno v koncentračních táborech. Židovské domovy, nemocnice a školy byly ničeny a rabovány. Více než 1000 synagog bylo vypáleno a zničeno bylo přes 7000 židovských obchodů

  Fakt to chceš srovnávat ?

 31. 2 martin – ba přímo základní kámen… Z takových se rekrutují pilní a pracovití úředníci… A od těch pak seznamy lidí k transportu. Někdo to přece dělat musí!

 32. Čímž netvrdím,že takové akce schvaluju. Neschvaluju. Je to proti mým názorům. Jedna věc je demonstrovat proti něčemu,naprosto jiná je způsobování škod či násilí na někom – včetně policajtů.

  Názor na Majdan jsem si udělal, když jsem viděl, jak „revolucionáři “ hážou Molotovy na chudáky poliše,co tam stáli jak tvrdé Y, a nic nikomu nedělali.

  Jěnže trest má být úměrný škodě. A tady si myslím, že byl.

 33. 36 Martine TT
  to bys byl protiputinovským disidentem a dostal bys od Štětiny metál a od Jandy pusu.
  To přece udělal v Ljubljance ten statečný rus co si před tím přibil moudí ke dlažbě Rudého náměstí.

 34. Halladin, jako obvykle, obrátí debatu k nějakému technickému detailu, aby nemusel přiznat, že ve své první reakci ujel. Tady se vozí na přiměřenosti trestu a škody, zatímco odkaz byl uveden jako polemika k názoru, že pokus o podpálení synagogy neměl antisemitský ráz, ale byl pouze projevem nesouhlasu s politikou Izraelského státu. A to nemá nic společného s výší škody.

 35. Dobré popolední,

  Halle, při vší úctě, žhářství, obdobně jako jiné násilí, prostě není argument v politické debatě ! A pachatelé můžou být rádi (a děkovat Jahvemu či jiným bohům), že nenastala větší škoda – od kolika mrtvých jsi ochoten to uznat jako špatnost (PI)?

 36. skimici, Halladinovy dveře a Putin? Leda bych si na Halladinovy dveře přibyl rezavým hřebíkem „moudí“! Uznej, že to za cestu na zavátou Jižní Moravu nestojí. U nás se zatáhlo teprve teď, od rána byla modrá obloha, běžkařů jak nas…

 37. Matzurko,

  asi jsi nečetla 40
  Byli uznánáni vinnými,dostali trest.

 38. Hm, a prosím pěkně to dohadování je o
  a) textu článku v novinách,
  b) o přesném znění rozsudku s ohledem na způsobenou škodu nebo
  c) o potřebě vymáchat v tom Halladina?

 39. HAlladine,

  Hodnotit pokus o žhářství jako „přiměřenou kritiku politiky“ je pro mně nepřijatelné. Tečka.

  Můžeš si tu vypisovat, kolik centimetrů omítky bylo očouzený a kolik ne a surfovat po googlu do aleluja, ale to je jen nepodstatný detail.

  Podstatné je, že někdo použil zápalnou flašku jako výraz nesouhlasu s nějakou politikou a bylo to shledáno „přiměřeným vyjádřením nesouhlasu“

  „Fakt to chceš srovnávat ?“

  Nic jsem nesrovnávala.
  Jen upozorňuju, že shledat takový čin „přiměřeným vyjádřením nesouhlasu“ je prvním krokem na cestě, která končí u toho, že „přiměřeným projevem nesouhlasu“ může být i Křišťálová noc.

  Soudy rozhodovaly i o reopresích odpůrců komunistického režimu a holocaust byl v souladu s tehdejšími německými zákony.
  Mám snad proto obojí schvalovat jen proto, že „soud rozhodl“ a bylo všechno podle platného práva?

 40. Teda s těma čtyřikrát zapálenejma kontejnerama u nás před barákem (a ožehnutým lakem a pneu u asi tří aut) s celkovou škodou více než řádově vyšší – to asi na romský rasismus neuhrajeme…..
  Tak snad do večera se dojde na zásadnější témata…..

 41. Halladin se v tom obvykle vymáchá sám …
  BTW, bagatelizace násilí proti Izraeli a Izraelcům je na pokrokovém Západě běžná, třeba poslední útok kamionem na lidi u autobusu BBC i Facebook reportovali jako kriminální čin, ne teroristický útok.

 42. V mezičase vidím, že to quivis vyjádřil pregnantněji….

 43. „Byli uznánáni vinnými,dostali trest.“¨

  Vůbec Ti nedochází, v čem je problém.
  Problém je v tom, že soud, bez ohledu na to, jetsli pachatele obvinil a potrestal nebo osvobodil, prohlásil pokus o žhářství za „přiměřené vyjádření nesouhlasu s politikou státu XY“.

  To je zároveň odpověď na quivisův dotaz, o čem je řeč.
  Poteřbu vymáchat Halaldina nemám, na to si stačí sám. 😀

 44. Co bys chtěl uhrávat na rasismus, Šimone? To je přece taky „přiměřená forma nesouhlasu“.

 45. V jádře houby víme.
  Obhajoba mohla argumentovat,že útok byl naplánovat a proveden tak, aby nedošlo k velkému poškození,nedošlo k ohrožení zdraví lidí o životů, a aby byl spíše symbolický.
  Že kdyby chtěli udělat velkou škodu, snadno to mohli udělat jinak.
  Bůh ví.
  A soud to mohl částečně akceptovat, a stanovit nebezpečnost toho útoku jako malou.
  I když každopádně zasluhující nějaký trest.

  Bez podrobnějších znalostí těžko posuzovat.
  Ale tomu,že by dva německé soudy po sobě byly antisemitské,či antiizraelské nevěřím.

 46. Halladine, ale tadsy přece nejde o to, juak byl útok naplánován.

  Tady jde o to, že se soud vyslovil, že jde o „přiměřené vyjádření neosuhlasu“. je jedno, jetsli šlo o israel a jeho politiku nebo jinej stát a jinou politiku nebo nešlo vůbec o politiku, ale jen třeba o názor, vyzbnání nebo způsob života.
  A nezáleží na tom, že byli pachatelé odsouzeni.

  Jde o to, že SOUD PROHLÁSIL POKUS O ŽHÁŘSTVÍ ZA PŘIMĚŘENÉ VYJÁDŘENÍ NESOUHLASU. Tak co furt meleš o nějaký škodě? I kdyby byla nulová, takovéhle způsoby nesouhlasu prostě nelze akceptovat.

  pokud jde o německé soudy, tož dnes klidně věřím v to, že to jejich slavné vyrovnání s minulostí spočívalo v nasypání popela na hlavu a nějakou dobu sebemrskačství, ale ten antisemitismus v nich zůstal.

 47. MaYdo, 😀
  tohle je taky nesmysl.
  KDYBY SOUD OPRAVDU PROHLÁSIL ŽE JDE O PŘIMĚŘENÉ VYJÁDŘENÍ NESOUHLASU, MUSEL BY JE ÚPLNĚ ZPROSTIT VINY.
  Což ovšem neudělal.

 48. Halladina a jeho názor na zápalné lahve myslím nemá praktickou cenu komentovat; spíš pokládám za zásadně důležité, uvědomit si, kolik Halladinů ve zdejším elektorátu připadá na jednoho člověka s odpovědným pohledem na politiku, vycházejícím ze zdravého rozumu.

  — — —

  Já sem ale prosím opět chtěl dát OT: https://video.aktualne.cz/dvtv/svedove-migraci-zvladaji-a-chteji-pomahat-nejvice-rasisticka/r~3b5b59e8d8de11e6875c0025900fea04/?redirected=1484396775

  Uvažujeme-li kriticky, samozřejmě se neubráníme myšlence na možnost, že tohohle exota si Veselovský vybral schválně, a jednou se označí za disidenta, který se od počátku snažil (též touto cestou) pravdolásku ukazovat v pravém světle. Ale moc pravděpodobné mi to nepřipadá… Po technické stránce je nutno připustit, že Pallas už trochu má problémy s češtinou, a část exotična plyne právě odtud; na druhé straně bych ale řekl, že o to upřímněji nejspíš mluví.

  No, a jak už tak jsem uvyklý uvažovat v módu rozličných potencialit, představuji si zhruba toto: Dejme tomu, že podobný rozhovor v DVTV poběží za 10 či 20 let, Švédsko již bude úspěšně islamisováno a místo Pallase bude na protějším konci linky sedět nějaký imám se stejně pěknou češtinou, získanou kdysi za pobytu či studií zde. Otázky, o nichž teď spekuluji, znějí: Bude to menší či větší exot než Pallas? Bude argumentovat logičtěji? Přiblíží se více než on k podstatě věci?

 49. Byli to tři Palestinci. Asi ani ne muslimové, protože byli ožralí z piva a vodky a zhulení trávou. Jeden z nich byl dokonce z Gazy.
  Takže – jednalo se evidentně o akt partizánů proti symbolu útlaku. Žádný hate crime nebo Volksverhetzung. O ten by se jednalo kdyby židi vypálili mešitu.

 50. Kdyby měli němci rozum, tak je předaj nějakému státu co praktikuje šariju. Za chlast a drogy by třeba v SA dostali rákoskou přes prdel. Hrdinové. Němci navíc píšou, že byli nezaměstnaní a na dávkách. Takže přeneseně ten pokus o vypálení (molotovovy kokteily s naftou) financovaly německé úřady. Nemohly tedy ty parchanty odsoudit přísněji.

 51. Wasserman Schultz grills FBI chief over Russian hacking issue in closed-door meeting.
  Nedávám zároveň odkaz schválně.
  Než si to najdete, zkuste si tipnout kdo může být osoba skrývající se pod takovým jménem. Není to pseudonym 🙂

 52. Wasserman Schultz is the quintessential left-wing shill
  je velmi slušný a přiléhavé pojmenování …

 53. Halladine,

  „Pokus vypálit synagogu v německém Wuppertalu v Severním Porýní-Vestfálsku byl přiměřený krok, který měl vyjádřit nesouhlas s politikou Izraele v pásmu Gazy. Tak zní rozsudek vrchního zemského soudu, který potvrdil rozhodnutí oblastního soudu z února 2015“

  tak rozsudek tak zní, tak o čem spoekuluješ?

  Že to nemá logiku, je jiná věc. Ale klidně mohli být odosuzeni extra jen za způsobenou škodu.

  Jinak není pravda, že to byl nějakej plánovanej útok. BYli ožralí, hodili tam láhev a zdrhli. Škoda nebyla velká, protože si toho všiml někdo ze sousedství a zavolal hasiče.

  Hele, mně by nevadilo, kdyby to bylo prohlášeno zavandalství bez politického podtextu. Což asi nakonec bylo.

  Ale popírat kvůli imigrantské politice, že došlo k vabń dalství a pokusu o žhářství a prohlásit to za zpřiměřený způsob politického protestu je fakt docela nehoráznost. A hlavně to může mít docela fatální důsledky pro právní prostředí, pokud se tenhle způsob bude praktikovat více.

  Každej ožrala , co potáhne z hospody, bude moct tvrdit, že jen vyjadřoval nespuhlas nebo nějakej názor.

 54. Skimici, já pamatuju dva ráčkující politiky a oba jsou na pravdě Boží 😀

  a za oceánem snad svoje sémě nešířili, i když mám dojem, že ve zdejších končinách v tomhle ohledu byli poměrně štědří 😀

 55. No,třeba to koukne DVD a zjistí to podrobněji

  Jinak – článek je informací o článku v izaelských novvinách o soudu v Německu.
  Takhle se o tom píše v německých novinách po prvostupňovém rozsuudku, ( Druhostupňový soud ten první rozsudek potvrdil.)

  http://www.spiegel.de/panorama/justiz/brandanschlag-auf-synagoge-in-wuppertal-taeter-erneut-vor-gericht-a-1072396.html
  Für den Brandanschlag auf die Wuppertaler Synagoge sind drei Palästinenser zu Bewährungsstrafen verurteilt worden. Zwei 24 und 29 Jahre alte Männer verurteilte das Wuppertaler Amtsgericht am Donnerstag wegen versuchter schwerer Brandstiftung zu einem Jahr und drei Monaten Haft auf Bewährung. Ein 18-Jähriger wurde zu einer Bewährungsstrafe ohne konkretes Strafmaß verurteilt.

  Der Staatsanwalt hatte für das Trio Gefängnis ohne Bewährung gefordert. Sie sollten wegen versuchter schwerer Brandstiftung für zwei Jahre und drei Monate sowie im Fall des jüngsten Angeklagten für zwei Jahre hinter Gitter, beantragte der Ankläger. Die Palästinenser hätten ihre Brandsätze gezielt auf Türen und Fenster geworfen.

  https://www.welt.de/regionales/nrw/article137157669/Bewaehrungsstrafen-fuer-Brandanschlag-auf-Synagoge.html

  Pro ty .co nevládnou němčinou.
  Šlo o 3 palestince,všichni tři ožralí jak slívy 🙂
  Soud vyloučil antisemitismus,podle něj šlo o souvislost s izraelskými útoky na Gazu.
  Asi myšleno tak, že antisemitismus nepotřebuzje podnět, na židy se útočí jen proto, že jsou židé.
  Žalobce žádal 2 roky a tři měsíce nepodmíněně pro každého, soud udělil rok a 3 měsíce podmíněně dvěma starším, třetí je mladistvy (19?).

  Ta synagoga vypadá, jako by se jí nic nestalo…..

  https://www.welt.de/img/regionales/nrw/mobile137157664/9111621497-ci23x11-w780/Prozess-Brandanschlag-Synagoge-Wuppertal-3.jpg

  Sakra, jsem dobrej,už googluju i v němčině 🙂

 56. 63 maYdo
  já mluvím o socance Buzek, co zničila státní školství natolik, že si tam ani netroufla dát vlastní děti …

 57. Jo,a ti palestinci si už několik měsíců natvrdo odseděli ve vyšetřovací vazbě do soudu.

 58. z odkazu 60 byla jasně poznatelná Buzková (a že ráčkovala si snad lze připomenot)

 59. Halle ty fakt necítíš že je něco špatně? Příjdeš do cizí země, necháš se tam živit a hodíš zápalnou láhev do synagogy? Lidem, kteří ti osobně nic neudělali?

 60. 68 quivis
  viď 🙂 🙂 🙂
  A vodníková šulcová je i podobně inteligentní 🙂

 61. Ježišmarjá,skimici,přečti si tu čtyřicítku !
  Ovšem hafo vybombardovaných Palestinců v Gaze taky nikomu nic neudělalo ! Není každej v Hamásu!

 62. Hergot ale ta druhá věta
  Není každej v Hamásu!
  No není. Potřebujou mít snad průkazku? Byls někdy na území kde žijou palestinci? Halle. Ostrava hadr…

 63. Skimici 🙂 no jo, mně zmátl ten „politik“, tak mně Buzkyně nenapadla. 😀 popravdě řečeno, už ji odvál čas 🙂
  a to dítě, pokud si pamatuju, měla jen jedno.

 64. (29) To je Jirkova mantra. Kdyby to bylo podle Robejška 80/20, tak by se necítil tak vyjímečný. 😛
  (38) Křišťalovou nocí to končilo. Začátky byly taky někde u opálených dveří. Je ale vidět, že socialistové nacionální a socialistové dnešní uvažují v zásadě stejně.
  (46) Halladin se máchá sám, snahy netřeba.

 65. Jak to říkal Palacký o Rakousku?
  Někteří by to mohli prohlašovat o Halladinovi (s kým by jinak mohli polemizovat?).

 66. Tak Wassermann Schultzová je spíše podobná německé herečce Michaele May, často se vyskytující v seriálech (Doktor z hor, Pilcher, Utta Danella, Katie Fforde, Inga Lindström a pod.)

  quivis, máš pravdu (ale už jsem to tu taky psal). Halladin je tvor, který si nikdo nemůže vymyslet. Slouží jako etalon, se kterým se čtenáři poměřují. Když se člověk pohybuje ve společnosti, ve které se pohybuje a žije, tak na tvora Halladina nenarazí.

  AeroKarle, nechci pátrat v minulosti a přesná totožnost autora není důležitá, ale 98:2 není jen Jirkova mantra. Tento poměr používám i já a pokud si vzpomínám, ještě několik dalších. Trochu to sice boří ten matematický poměr, ale na tomto blogu je (asi vyjímečně) trochu jiný.

 67. Taková sláva a on si nepřijde:

  Asi 40 lidí se v sobotu v Praze symbolicky rozloučilo s končícím americkým velvyslancem Andrewem Schapirem. Zazpívali mu Škoda lásky a píseň Goodbay Andrew složenou o něm. Velvyslanec nedorazil.

 68. Mohl dorazit alespoň symbolicky, že? Já si myslím, že ho vyděsila možost, že by mu Goodbye Andrew zazpívala Vlasta Parkanová

 69. A Junckera už přebalili?

  …Lidé kolem nastávajícího prezidenta Spojených států obvolávali zástupce Evropské unie a ptali se jich, která další země Unii opustí. Podle listu Financial Times to při své závěrečné tiskové konferenci uvedl loučící se americký stálý zástupce v Bruselu Anthony Gardner. Dodal, že to vypadá, jakoby byli Trumpovi lidé přesvědčeni, že se Unie v tomto roce rozpadne…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/426467-trumpuv-tym-zjistoval-kdo-se-chysta-odejit-z-eu.html

 70. byli jsme pred rakouskem budeme i po nem.

  martine je to tak 98:2 je uz jen zivotni zkusenost

 71. Zítra začíná v IRF (Islamic Republic of France) mírová konference o středním východě. Lame duck Hollande, Palestinci nebudou, Netanjahu taky ne (účast viz str 12) co zas hoši pokrokoví na Israel vymyslí?
  🙂

 72. Žjova, první stupeň přistál !!!!
  Nádhera!!!!

 73. A je to tam, milostivá paní!
  Paráda! Křovasi díky za upozornění!

 74. týýý jo, to je paráda 🙂 Stihla jsem to pustit dvě minuty před startem. To přistání byla paráda. Trefa přímo do černýho 🙂

 75. Technický pokrok a lety do vesmíru nedokázal zarazit ani ten ušatej pošuk. Bravo američani!

 76. No ale nepřechválit. Místo raketoplánu vozí kosmonauty do vesmíru ruské rakety.

 77. quivis
  tady se ale jedná o úspěšný komerční (výdělečný) nikoliv státní program. Proto jsem dvojnásobně nadšený.

 78. pasáčku, jenže v té životní zkušenosti se skrývá problém – kdo jsou ti dva? Jirka ppa je jasnej, to už tady psal AK, ale kdo je ten druhej?

 79. začíná vypouštění satelitů, jde zatím vše jak na drátkách

 80. No, to je parádní zima. Asi bych to měla ukázat děckám, aby měly motivaci mrsknout sebou se zkouškama, aby nám vyšlo pár dní volna na chalupu 🙂

 81. Ten start a jeste vice to pristani….. Bylo to fantasticke.

  Ten pomer je jen pomer, nic jineho. Na tisic lidi je jen dvacet, svobodomyslnych, kreativnich, pracovitych sikovnych….. Sam se mezi ne nepocitam, ale jsem nadsen, ze s nima muzu na kafe, ci ze pro mne nekdy pracuji…..proto si mohu dovolit nebyt kreativni a liny….

 82. Skimici, je to nadhera, skoro stejne dobre by to udelal jen Chuch Noris….

 83. A zrovna začíná případně Gravity, film pozoruhodný technicky a fysikálně přesnými detaily a skvostným zadkem Sandry Bulldoc.

 84. Tak ji by spíše mohl zajímat Marťan nebo Interstellar, ne ? Tam se pro změnu často převléká Matt Damon a pozoruhodné techniky a fyziky je tam také dost.
  Jedině žeby tedy měla lesbické sklony …

 85. Skoimici, pro mně nemá zadek Sandry Bullock to správný kouzlo.
  A když jsem dceři hlásila, že v novém seriálu bude k vidění zadek Lukáše Vaculíka, tak na mně pohlédla outrpně a pravila „na to, aby to bylo zajímavý, má tak dvacet let zpoždění“

 86. Hm, tak v Marťanovi si akorát pamatuju ty komentáře, když z něj ten skafandr stáhli, když ho zachránili. 😀

 87. >> maYda
  Někde jsem se dočetl „Sandra Buttock“. Zda to bylo upsání vygenerované podvědomím či zda šlo o úmysl – netuším.

 88. 109 už si sundala skafáč!
  Když pominu že by se ve spodním prádle ve skafandru asi uvařila, je to moc hezký pohled 🙂

 89. Třeba film Troja je u nás v rodině znám jako „zadok Brada Pitta“. Větou “ Veď tam bol vidieť zadok Brada Pitta“ se jedna bráchova kolegyně pohoršeně ohradila proti bráchově komentáři, že to je s.ačka.

  Jednou to dávali, když jsme se sešli zrovna na chalupě a v té družné rozverné náladě jsme usoudili, že ten zadek musíme vidět a poctivě jsme to shlédli.
  Zadek tam byl pár sekund a v poměrně cudném úhlu z boku. Málem jsme vrcholný záběr filmu přehlídli.

  Jinak ten zadek patřil Achillovi a v tom filmu a Pittově podání to byl tak nesnesitelnej spratek, že jediný, co mně ohledně jeho zadku napadalo, bylo, že by přes něj potřeboval pořádně nasekat.

 90. Tak povídej, skimici, jaký prádlo nosí hvězdy pod skafandrem. Svůdný krajkový? Nebo černý dráždivý jako Železný Oř?

 91. Sandra má na sobě funkční prádlo z Lídlu.

 92. Hmmm, vždyť z toho zadku v těch bombarďákách nic vidět není.

 93. Já jsem nepsal že má zadek velkej jak kobyla nebo kardashian. Psal jsem že má skvostnej zadek.

 94. já Ti neberu, že má skvostnej zadek. Ale v těch černej trenclích a nátělníku to jaksi moc vidět není.

 95. Teď co vylézá vody a vypadá jak miss mokré tričko to vidět je …

 96. No a naposledy k tomu zapaleni a soudu a vysledku a oduvodneni…… Ten soudce se jmenuje Julius Streicher….

 97. Nějak divočej hoši demokratický!

  …Vlivný manažer Demokratické strany David Brock svolal na příští týden na Floridu dárcovskou konferenci 200 sponzorů, kteří mají poskytnout prostředky k útokům na Donalda Trumpa a k rehabilitaci americké levice. Chybět podle amerického serveru nebude miliardář George Soros, filantrop a investor Tom Steyer nebo finančník a mecenáš Donald Sussman.
  „Existuje snad lepší způsob, jak strávit období inaugurace, než rozprava o tom, jak Donalda Trumpa nakopat do zadku?“ sdělil serveru Politico Brock….
  Zdroj:

 98. 😀 😀 😀
  Tak to se panu ministrovi povidlo:
  „Polský ministr obrany Antoni Macierewicz vysvětlil nutnost umístění americké obrněné brigády v zemi pravděpodobnou „agresí“ ze strany Ruska. „Čekali jsme na vás hodně dlouho, po desetiletí…“

 99. Dobré zas ráno… Agent Bureš – ukrajinský vzor! Nebo naopak?
  „S primátorem Kličko, mistrem světa ve čtyřech vahách v boxu, to vůbec mají na radnici složité. Značnou část svého času tráví ve své rezidenci v Hamburku a do Kyjeva zajíždí, aby vydal nové příkazy – tím posledním bylo nařízení buldozery strhnout pouliční stánky. To nebyla jediná pohroma, která se s příchodem Nového roku snesla na drobné podnikatele. Až dosud ti, kteří každoročně hlásili „nulové zisky“, neplatili daně ani jiné poplatky. To skončilo a od Nového roku musí každý registrovaný živnostník, třebaže vůbec nepodniká, podle kategorií platit měsíčně 350 až 700 hriven. Tak denně stojí před finančními úřady fronty těch, kteří chtějí ohlásit zrušení své živnosti. Za první týden to učinilo 128 000 živnostníků.“
  Jo, na nezodpovědné živnostníky musí být přísnost… Tady to schvaluje 10 z devíti socanů!
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Rusko-se-chysta-napadnout-Varsavu-Nebo-Pobalti-Zkuseny-Milan-Syrucek-sleduje-americke-vojaky-v-Polsku-a-nabizi-i-dost-smutny-pohled-na-dnesni-Ukrajinu-471350

 100. 126 PeSi,
  inu, Brežněv to taky měl obšancované…

 101. Rputi,

  nač mít registrovaného živnostníka,kterej nepodniká ? Není to ( ta registrace) k níčemu ani tomu živnostníkovi, ani úřadům ,co ho mají v registru.
  Ono je to u nás v zásadě stejné. Každý živnostník, pokud nemá pozastavenou činnost,platí minimální pojistné.

 102. Halle,
  řecká byla celá Malá Asie a Turci z toho od dobytí Byzance ukrojili pořádný kus. Já nevím, kdo je tady agresivní…

 103. Ale jistě,
  Původně toho bylo řeckého daleko víc. Co s tím ? Ze bychom chtěli Lužice a Slezsko ? Bezpochyby nám kdysi patřily
  Ovšem v dobách po WWI byla sice v Malé Ázii silná menšina Řeků, hlavně na pobřeží. ale menšina… Turků už tam bylo víc.
  Pokus je vyhnat by bylo nerealistické -kam by šli?
  Takhle,po prohrané válce museli jít z Malé Azie Řekové,a odřečtily se oblasti,kde žili Řekové 3000 let….

 104. Al Sharpton je jeden z největších černejch hajzlů, jemuž Obamova vláda a před ním i Bushova odpustila řadu daňových prohřešků. Demokrati ukazují, co pro ně demokracie znamená. Dobře jim tak.

 105. No jo, Řekové mohli v Malé Asii zůstat a mohli dnes v Turecku prosperovat, podobně jako Arméni nebo Kurdové. A Turci i ve svých muzeích ukazují antické nebo křesťanské památky, těch svých osmanských moc nemají.
  Ale Obama to vidí ze své muslimské perspektivy správně.

  A docela by mne zajímalo, jak obrovský rozdíl je ve spravování živnosti, která zrovna nic negeneruje a pozastavené živnosti. To je určitě rozdíl tisíců úředníků.

 106. Dusane, je to dost smutny pohled… Vzpomina si nekdo jeste na kecy, ze Trump mozna nebude ochoten prijmout prohru…

 107. Dobré dopoledne,

  „Až dosud ti, kteří každoročně hlásili „nulové zisky“, neplatili daně ani jiné poplatky. To skončilo a od Nového roku musí každý registrovaný živnostník, třebaže vůbec nepodniká, podle kategorií platit měsíčně 350 až 700 hriven.“

  Živnostník může mít nulové zisky, ačkoliv podniká. Většina těch drobných živnostníků na dolní hranici na tom je tak nějak. A živnostník může nějakou dobu „nepodnikat – já měla činnost pozastavenou několik let, když bykly děti malý, tedy jsem nepodnikala. ale měla jsem IČO a byla jsem v registru.

 108. 136-dobro nikdy neprohrává a dobrem vyvolení proto nemusí čekat do dalších voleb, smí nevhodného vítěze voleb odstranit kdykoliv a jakkoliv.

 109. „nač mít registrovaného živnostníka,kterej nepodniká ? Není to ( ta registrace) k níčemu ani tomu živnostníkovi, ani úřadům ,co ho mají v registru.“

  Registrovaného živnostníka nikdo nemá, to živnostník má registraci. Živnostník není ničí majetek.
  K čemu je ta registrace živnostníkovi, je jeho věc. A živnostník tu není od toho, aby byl k něčemu úřadům, úřady tu mají být od toho,a by byly k něčemu občanům, tedy i živnostníkům.

 110. Abych parafrazoval stary vtipek, bez americke ambasady to nemusi byt tak lehke… 🙂
  No, je signifikantni, ze si Trump plati vlastni ochranku…

 111. Aha, tak pry uz nema, uz je ca tyden pod federalni ochrankou… Beru zpet…

 112. No ale prý je tam nějaký personální průnik… Těch ochranek.

 113. Začínám mít docela obavy, kam až jsou ochotni američtí demokrati zajít….. A hlavně se obávám, že to inaugurací Trumpa neskončí.

  vždycky jsme si dělali srandu z filmů o „úžasných amerických prezidnetech“ a jak je ten prezident američanům svatej. JIstě, byla to holywoodská nadsázka, ale měla jsem za to, že aspoň nejaká úcta a respekt k tomu úřadu je americká realita, bez ohledu na to, jestli byl zvolen můj kandidát nebo jeho oponent.

  Byla to jen iluze? Nebo se amerika tolik změnila?

 114. maYdo
  ten postoj k živnostnictvu mi ovšem nepřipadá jako neočekávatelný v zemi, která měla jako premiéra ignoranta, který nechápal, že někdo může podnikat a dokonce i přežívat i když neplatí daně. Ale takovými postavami se český politický svět jen hemží.

 115. BTW, vdova po teroristovi, který útočil nákladním autem v Jeruzalémě dostala od palestinské samosprávy doživotní rentu 760$. Zda je samospráva radikální nebo umírněná nedokážu posoudit.

 116. MaYdo – tedy nevím. Filmů kde se presidenti unášej, střílej a perou v eroplánech je neurekom.

 117. Halladin se zase vyjadřuje k něčemu, o čem má jen mlhavé tušení. Pokud provozuje živnostník řemeslnou živnost, může uplatnit paušální náklady ve výši 80% tržeb a má cca 24.000 slevu na poplatníka.
  Čili do výše tržeb cca 600 tis. Kč ročně zcela legálně neplatí daně, platí ovšem odvody. Což jsou taky modifikované daně. Takže slabomyslné kecy o neplatičích daní jsou opravdu jen slabomyslné kecy.

 118. Filmy jsou filmy – mně spíš zajímá, jaká je a byla realita. Připadá mi, že takovejhle cirkus nikdy kolem zvolení prezidenta nebyl.

 119. Ještě ad Turecko!
  Zapomněli jsme na Kypr. Ten obsadili kontinentální Turci – a dodnes okupují….

 120. maydo,
  Soroše to koštovalo miliardu a pár miliardek by se u těch ostatních taky dalo dohromady. To zamrzí!
  Tak krásně si tu III. světovou připravili a ty blbci jim to kazej!

 121. Foundry,
  jsi si jistý, že to s těmi odvody bylo dosud na té ukrajině stejné jako u nás? ?
  Pořád zapomínáš, že já byl taky jistý druh živnostníka…. takže tvé řeči o tom, že nevím,co živnost obnáší jsou poněkud mimo… 22 let jsem byl OSVČ
  Ale jelikož podle sebe soudím tebe…
  Pokud bych přestal z nějakého důvodu živnostničit, a nic mě k tomu nenutilo,asi bych se na odhlášení vykašlal. Námaha navíc.
  Pokud ovšem nic jeko živnostník nevydělávám, a přitom bych měl platit,zajisté vyklepu prach z obuvi své a štandopede pomažu živnost odhlásit.
  Což se zřejmě na té Ukrajině právě děje.

 122. Halladine, celý kapitalismus jste podnikal v oboru, kde není reálná konkurence a nemalá část plateb vašich zákazníků je mandatorní.
  Takže platí to, co napsal Foundry.

 123. Rputi,

  Turci se vylodili na Kypru až po tom, co Řekové udělali na Kypru puč,s cílem připojit ho k Řecku.
  Řekové se dokonce pokusili poslat na Kypr vojáky loďmi,ovšem stačilo pár tureckých leteckých náletů, a lodě otočily zpět.
  Turci neokupují Kypr, mají vojáky jen v oblastech s tureckým obyvatelstvem, přitom kdyby tehdy chtěli,mohli by ho obsadit sakumprásk celý.

  Faktem je že do řeckého pokusu o puč tam byl klid.

 124. No jistě, až do řeckého pokusu o převrat bylo spolužití národů na Kypru vyloženě vzorové.
  Nepogooglujete znovu ?

 125. Úplně stejně jako v našem pohraničí než to začali Henleinovci rozrejpávat.

 126. 154 Halle,
  ale prdlajz!
  Až na jednoho, sloužili všichni moji kyperští kamarádi u commandos. To tam byly takové oblíbené jednotky. Když někde začal střílet nějakej Turek od okurek, tak tam hoši zajeli, aby nebyl moc velkej virvál a věc potichu vyřídili.
  Že ty o ničem nevíš, ještě neznamená, že se nedělo!

 127. 158 – tady mé dobrácké já spí a ten zbytek si říká, že je škoda, že jí ta (údajná?) nemoc nezachvátila jaxi dlouhodoběji…….nebo třeba automobil a tak…..

 128. To, Šimone, asi uvidíme, jak se zmátořila. Jestli dojde na rozdávání koláčků apod. 😉

 129. Na kypru jsem byl!, pred nedavnem na prodlouzenem vikendu a tedy mohu rici, ze jsem taky na Nikosii a Kypr odbornik 😀 dokonce tam mohou i lyzovat, kdyby tedy napadl snih. Sjezdovku na to maji. Bohuzel nic jineho netusim, snad jen to, ze se tam nikdy nepodivam, nemi to pro mne nic prijemneho tam pobyvat dele. Na druhou stranu, kdyz mohou lide jezdit do Hurgady…..

  Soudruzka ucitelka by mela obrovskou radost z vykladu dejin, kdyz to tady cte. Musite to ale vice procitit. Ti vrazi z vooolstrytu a hlavne revansisti a imperialsiticti valecni stvaci, ty tady evidentne chybi. Zivnostnici, tedy keteasove a kulaci, ty tady uz jsou a popravu je s nima nakladano, jak si zaslouzi 😀

 130. 158 to je hovadina 🙂
  Už ta první věta
  Victoria Nuland, the US Assistant Secretary of State, did not spend much time and energy with Christmas
  To dá rozum, že neslaví ježíška …

 131. Když teda pominu fakt, že na Kypru už jsou pslední roky už lautr všechno rusáci.

 132. 2 skimic
  Co ty víš co všechno u těch Nudelmanů v Bronxu slavívali?

 133. Tak možná je tam Viktorka taky na prodlouženým víkendu, ale to se asi brzy dozvíme.

 134. Také podle toho, kolik rozdaných miliard jí ten supervíkend bude stát….

 135. „Co ty víš co všechno u těch Nudelmanů v Bronxu slavívali?“

  Děduška Maróz jolku nam priňós? 😀

 136. Jo,rputi,

  nějaké problémy tam byly,v hlavním městě museli Britové oddělit Turky od Řeků, ale furt žili nějací Turci na Jihu a Řekové na Severu.
  Po tom puči , který skončil pádem řeckých plukovníků,a turecké invazi se to na obou stranách etnicky vyčistilo.

 137. (154) Nikdy tam nebyl klid. Jen to Britové drželi v únosných mezích.
  (163) A komunista president, viník výbuchu, který zlikvidoval elektrárnu.

 138. Ty holky mají jiné kvality. Horší je být blbá a ještě škaredá.

 139. Skimici presne. Nevim, proc by kazda televizni hvezdicka, herecka, herec, modelka….. Mela spat s otou a jeho slovnikem.

  Jinak nerozumim Rputi, co Ti vadi? Jsou produktem statniho skolstvi, ktere je dle mnohych, to nejlepsi, co se jim mohlo prihodit

 140. Skimici, otevřít vína z Chrámců bývá taková trochu loterie. Pil jsem od nich vynikající, dobrá i hrůzná. Když fungoval ještě otec nynějšího majitele, který sázel vinohrady na výsypkách, přiznal se, že když vítr fouká při vinobraní od Lovosic nebo od Záluží u Mostu, nikdy neví, co mu vznikne. Když nynější mladý začínal s košer vínem, také se to přes halasnou propagaci moc pít nedalo. Loni jsem od něj ale chutnal vcelku ucházející burgundy a Ryzlink rýnský. V každém případě, jak říká paní kolegyně Bakerová, vařit se s tím dá….

 141. No a co, rputi? K tomu, aby potěšily pánské oko, nepotřebují vědět, kolik má kráva žaludků. Nebo od každý hopsandy očekáváte, že bude mít doktorát z univerzity?

 142. Jinak teda vysypat ze sebe správnou odpověď na otázku, kdo napsal hymnu nebo kolik má kráva žaludků toho zas tolik o inteligenci nevypovídá.
  To může zvládnout i blbeček, kterej má encyklopedii v hlavě, ale neumí přemejšlet.

  Ne nadarmo říkával Werich, že blbí vědí, protože si pamatujou, zatímco chytrý musejí myslet.

 143. 176 maydo,
  mně nejvíc „okouzlil“ ten Mendelsohnův pochod – to je darda! 😀 😀

 144. No, tak ono se to dílko jmenuje Svatební pochod a nakonec, proč by někdo jiný mohl nemohl složit něco, co nazval Mendelsonův pochod? 😀

 145. Tak proč by měly mít ještě i všeobecný rozhled nebo ,nedejbože, selský úsudek ?
  Zbytečně by přiváděly vrstevníky a vrstevnice do pomykova, že……samozřejmě si to o zdejších návštěvnících nemyslím……

 146. 172 skimici,
  nj, ale blbá zůstane a jednou bude i škaredá – co pak? 😀

 147. Šimone, myslíš, že tyhle někoho přivádějí do Pomykova? 😀
  Kdybych se zeptala dcery a jejích kamarádů, tam sice vědí, co se stalo v únoru osmačtyřicátého a možná i kolik má kráva žaludků, ale nejspíš nebudou vědět, kdo jsou ty děvenky, protože Blesk nečtou a celebrity je nezajímají.

 148. Co pak? To je její problém, ne můj. Proč bych se tím měla zabývat?

 149. 180 bude psat na blog

  samozrejmne ze jinej

 150. Tak TYHLE samozřejmě nikoho svými znalostmi do pomykova nepřivádějí, maximálně svými neznalostmi…..a to jak vidno nevadí, alespoň tak jejich posluchač si libuje, že nejsou chytřejší než on…….

 151. No a proč by mi mělo vadit, že jsou blbý? Já jejich moudrům nenaslouchám a kdyby sem rpuť nedala odkaz, ani bych po nich nevzdechla. Ale nevím, proč by mi to mělo vadit. Jak už jsem napsala, o úrovni intelektu a znalostí tehle děvenek si iluze nečiním, takže mně to nijak nepřekvapuje.

 152. maYdo, nesouhlasím s tým:

  To může zvládnout i blbeček, kterej má encyklopedii v hlavě, ale neumí přemejšlet.

  Stačí Google.

 153. 187 internet je dnes v kazde vesnici a stoji par korun.
  jinak by prece nemohlo byt EET

 154. AeroKarle, vždyť si z nás dělají srandu. Emil Viklický kdysi naprcal Janu Klusákovou a z toho vznikl ten Vít Klusák, který protestoval proti Žáčkově básničce. Přitom ten Vít Klusák má už čtyři děti, takže odsuzuje holky do role maminek.

  Nemají o čem psát.

 155. Asi jo, protože kdyby o ty děti pečoval sám, nemá čas na blbnutí. Mně spíš baví, jak kolem toho chodí pidisterstvo.

 156. 190 martin TT
  Žkova! Fakt naprcal? Kdo Ti sebral klávesnici?

 157. Mně by zajímalo, jam by se mělo lidstvo množit podle představ bijců „genderových stereotypů“. 😀

  Ale řeknu vám, že být dítětem Petry Havlíkové bych teda nechtěla.

  „“K čemu jsou holky na světě? Aby z nich byly maminky, aby se pěkně usmály na toho, kdo je malinký. Aby nás měl kdo pohladit a povědět nám pohádku. Proto jsou tady maminky, aby náš svět byl v pořádku,“

  Mít matku, kterou pohoršuje, že pohladit dítě a povědět mu pohádku je „genderově nevyvážený přístup“, to je snad horší úděl než mít matku alkoholičku.

 158. 192 – já myslím vzhledem k tomu, co tu hlásá ten produkt, že „naprcání“ je velice výstižný výraz. 😀

 159. OT dotaz do pléna,

  tři králové (resp. mudrcové) přijeli z Východu na velbloudech jednohrbých nebo dvouhrbých 🙂 ?

 160. Matzurko to je fór?
  Matouš způsob dopravy dále nespecifikuje.

 161. 196 – to záleží na tom, zda chtěli sedět v sedle nebo být připíchnutí na chudákovi vembloudovi….

 162. Jednohrbých, dvouhrbý je domovem v Číně a okolí.

 163. Já mám dojem, že k ježdění se používají ti jednohrbí, takže asi na nich. 🙂

 164. Spíš mi připadá spornej ten východ, tedy ne jako výchozí lokalita mudrců, ale jejich modifikace do tří králů. Obvyklá sestava je bílý, Ind a černý.

  Bílý by ale asi přišel od západu a černý spíš od jihu.

 165. T.Haas na FB:

  Podobně jako po Trumpvě volbě, jen ještě řádově více pouličního násilí, ohlašují organizátoři protestů při Trumpově inauguraci. Volají po masových nepokojích a „nevěří v pokojné předání moci“.
  Opakují přesně taktiky Hitlrovských SA v době nástupu nacismu v Německu, uchylují se k násilí, nevěří v demokracii, chtějí fyzicky napadat slavnosti a oslavy svých oponentů a nerespektují demokratickou volbu. Chtějí zabránit pokojné tranzici, přísahy nového prezidenta zvoleného většinou voličů a přenosu pravomocí mezi bývalou a budoucí administrativou. Pohrdají svými spoluobčany, kteří Trumpa volili a ve volbách vyhráli. Odmítají jejich volbu respektovat. A to vše, jak říká jejich celostránkový inzerát v The New York Times proto, aby jak říkají „ve jménu humanity zabránili nástupu fašismu“
  Někteří, jako levicová aktivistka Rosie O’Donnell dokonce volají po tak velkých nepokojích, které by si vyžádaly vyhlášení stanného práva po převzetí moci americkou armádou.
  Legba Carrefour, organizátor protestů pro anarchistickou skupinu DisruptJ20, sdělil Reuters ve středu, že jeho skupina plánuje předjitřní blokády a ve večerních hodinách chce nerušit inaugurační plesy a oslavy.
  Jasně naznačil, že se nejedná o mírumilovné protesty, ale spíše o součást většího pokusu doslova ukrást volby.
  „Asi 300 dobrovolníků DisruptJ20 bude pracovat na mobilizaci demonstrantů v sérii protestů, kterou podle agentury Reuters skupina nazvala „festivaleml odporu“.
  „Nechceme pokojné předání moci, a musíme to zastavit,“ pokračoval Carrefour.
  „Mohu s jistotou říci, že některé skupiny plánují akce, které by mohly vést ke kolapsu a zastavení dopravy, včetně veřejné dopravy“.
  Na svých webových stránkách skupina DisruptJ20 zveřejnila manifest, ve kterém ohlašuje, že plánuje rozsáhlou občanskou neposlušnost a nezastaví se ani před porušováním zákona a očekává zatýkání demonstrantů.
  Volá na „všechny lidi svědomí“, aby bojkotovali inauguraci a na internetových stránkách skupiny, naznačuje, že věří, že budou schopni zabránit Trumpovu nástupu do prezidentského úřadu.
  „Pokud bude Trump vůbec inaugurován, stane se to za zavřenými dveřmi, což ukáže světu, že drtivá většina lidí v USA nepodporuje jeho presidentství a nesouhlasí s jeho vládou,“ píše se v prohlášení organizace zastřešující protesty, demonstrace a narušení oslav, „ D.C. Counter-Inaugural Welcoming Committee“.
  Na dotaz, proč setkání skupiny nebyla přístupná mediím, mluvčí řekl: „Mohu s jistotou říci, že některé z našich organizací plánují činnosti, které by mohly vést k zásahu policie a zatýkání“.
  „Je mi líto, nemohu vám v tuto chvíli dát specifika v této době, hlavně kvůli tomu, že plány jsou stále v pohybu, ale také vzhledem k tomu, že ne všechny informace jsou veřejné.“
  Kupodivu, DisruptJ20 není jedinou organizací od liberálních až extrémně levicvé skupiny, které otevřeně plánují, co má být masovými nepokoji, i další radikální skupiny a organizace jako hnutí známého aktivisty Billa Ayerse, rovněž připravují masové nepokoje.
  Jeho hnutí zahrnuje levicové aktivisty, baviče, umělce, profesory, spisovatele a alespoň jednu známou teroristickou skupinu a zahájilo to, co představuje jakýsi „měkký pokus“ o státní převrat v Americe a vydalo celostránkový inzerát v New York Times a otevřelo doprovodné webové stránky, které přináší konkrétní plán zabráněni Donaldu Trumpovi nástup do úřadu.
  Z obsahu webové stránky „refusefascism.org“, vyplývá že nejde o prostý protest proti Trumpově inauguraci ale že se jedná o skutečný pokus zabránit mu v nástupu do prezidentského úřadu, do kterého byl řádně zvolen.
  Jinými slovy, jedná se o přímý pokus ukrást volby jak Trumpovi, tak americkým voličům.
  Domovská stránka skupiny začíná zvoláním: „Zastavte Washington D.C. !“ a „Miliony v ulicích řeknou ne!“
  „Přijďme na slavnostní inauguraci, zaplavme ulice Washingtonu, D.C. miliony lidí, zastavmet Trumpův režim dříve, než začne“‘ píše se na stránkách.
  „Protesty se nezastaví, dokud tomuto režimu bude zabráněno vládnout. Jedná se o vyvoání takového druhu politické krize, která je v tomto okamžiku v historii potřebná“.
  Další levicoví propagandisté, jako Rosie O’Donnell nyní veřejně volají po vyhlášení stanného práva jako prostředku k zastavení Donalda Trumpa a jeho nástupu do úřadu.
  Bez ohledu na to, co se ve skutečnosti stane, jsme zřejmě v nejdramatičtějším týdnu moderní americké historie.

 166. vseci kradnu 😀
  neco od iniciatora petice proti EET – sam se priznal 😮

  „Státní úředník přijde do práce, kancelář je uklizená, topí se v ní, počítač a internet běží, na kávovaru si může navolit osm druhů kávy. Nikdy nikdo nerozporoval, že na toto pohodlí stát za každého vynaloží 30.000–60.000 ročně. Živnostník jako my si musí nejdříve odhrabat sníh okolo provozovny, zatopit (dřevem, které v létě 14 dní štípe), vyluxovat a vytřít, vyměnit žárovky, opravit záchod, zalít květiny, vyprat ubrusy a ručníky (je jich málo a do prádelny se nevyplatí jezdit), vymést komín, umýt okna, nezapomenout na revizi hasičáků, zajet na nákup, opravit auto (18 let stará toyta už to občas potřebuje), zkontrolovat trvanlivost výrobků, upéct a uvařit, co potřebuje prodat. Teprve potom si může stoupnout za bar, aby mohl okrást co nejvíce svých zákazníků. Večer spočítá tržbu, udělá inventuru, vyřídí objednávky, zaplatí vodu, elektřinu, čtyřnásobně vyšší daň z nemovitosti a konečně pošle ten zbylý balík peněz na Kajmanské ostrovy, aby se vyhnul placení daní. Ve volném čase si jen tak něco natře, vymaluje, zasází kytky, vyřídí administrativu, doladí pojištění (co kdyby si u něj někdo zlomil nohu nebo roztrhl kalhoty), napíše smlouvy, udělá nějakou propagaci. Ráno si vezme brufen a jede se nanovo.“

 167. O rase, barevnosti, jménech, funkci Kniha nemluví.
  Přišli z východu a vrátili se zpět do své země jinudy aby se nemuseli znovu potkat s Herodem.

 168. Já vím, že Kniha o tom nemluví. Ale v lidové tradici jsou takhle zpodobňováni. Možná by bylo docela zajímavý zjistit, kdy se tahle tradice ujala 🙂

 169. 206 maYdo
  asi gnostické relikty. Konstantin ale po konversi svojí a říše svolal na Nikejský koncil biskupy aby se nějak dohodli na kánonu. Přinesli mu připomínky písemně. Jeden každej.
  Tím ho pochopitelně vytočili, jejich papíry vzal … a jeden po druhém hodil do ohně a vysvětlil jim jak to odteď bude.

  Tak zbytečně neztrácej čas, vezmi si povolenýho Matouše, to si osvoj a hlavně o tom moc nemudruj aby Tě neupálili.

 170. Protože ten jediný se o tom vůbec zmiňuje 🙂

 171. A v zásadě – ani se neví kolik jich doopravdy bylo. Asi dva a více (plurál).

 172. A když viděli „hvězdu na východě“ tak asi šli od západu, ne?

 173. Ad 3 králové = mudrcové… No, před nějakým tím časem jsem tu o tom napsal jakousi stať… A tedy hovno hvězda, ale trojnásobná konjunkce Jupitera se Saturnem v souhvězdí Ryb. Unikátní…
  No a dle všech možných (tehdejších) horoskopů, hvězdy nebylo třeba. Ta konjunkce ukazovala jednoznačně na Judeu a na Jeruzalém a „blízké okolí“.
  No, uznávám, už je to pár let, leč zájemcům, co to tehdá nečetli, to můžu poslat (na mail)… akorát ty nebeský konstelace, co se tehdá obzvláště povidly, dnes budou kapke jinak.
  Od té doby „čas oponou trhnul a změněn svět!“. Aneb „V přímém přenosu svět se v prdel obrací!“

 174. PeSi, tak od lidové tvořivosti nelze čekat takový znalosti, aby věděli, čeho to byla konjunkce. Ale úplně neznámý fakt to asi nebyl, mně to říkal táta.
  Zajímavý je, že časem ta hvězda nabrala ocas a kometa se stala nedílnou součástí betlémů, přitom vlasatice jinak byla symbolem neštěstí a přičítaly se jí všelijaké pohromy.

 175. 211 quivis
  childish! Prostě byli na svém východě a na východě viděli hvězdu vycházet a řekli si, že u židů se něco děje. Tak tam jeli.
  Hvězga nehvězda na západ. Věděli houby kam maj jít a tak se stavili u Heroda aby se zeptali na cestu. Kde to je.
  No a pak už šli rovnou do chlíva.

 176. TAk podle Matouše : “ hle, mudrci od východu se objevili v jeruzalémě“
  Ptali se po Jěžíšovi a říkali „viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit“

  Takže tomu bych rozuměla tak, že když byli na východě, viděli hvězdu a šli za ní. Východ v tomto případě asi neznamená světovou stranu, kdeš svítila hvězda, ale místo, kde mudrci byli, když viděli tu hvězdu a smětrř, odkud přišli.

  Čili ono není řečeno že na východě byla hvězda, ale že mudrci na východě uviděli hvězdu a šli do Jeruzaléma. TAkže hvězda byla na západě a oni šli na západ.

 177. 213 protože katolíci mají i tradice, coby pramen. Není divu. Prvních sto let to ještě sepsané nebylo tak se to drželo skrz ducha.

 178. 2 maYda – no, ten vocas je dílo snad pozdějšího středověku – já se v těch epochách zas tak moc nevyznám, ale jednou tu o tom psal Jirka ppa a já bych mu nerad šlapal v bábovičkách. Tehdá to pojal opravdu výborně a s nadhledem…

 179. Stejně je parádní ta invence, se kterou z nějakého světelného úkazu udělali lidi hvězdu s ocasem které si navíc nikdo kromě mágů evidentně nevšiml. A to všechno skrze jemné Matoušovo naťuknutí – a je z toho málem detektivka. Už se zná i jejich počet, jejich jména (no dobře v každé křesťanské odnoži jiná, ale je tu příběh).

 180. Matzurko – jak jste to tedy myslela s těma velbloudama? Co to je za chyták?

 181. Neplest si Jeruzalem a Betlem….. Kdyby si spletli tehdy, tak mame po Vanocich

 182. Tedy je fakt, ze Betlem je skoro na vychod od Jeruzalema….. No tak to by se celkem dalo snest. I kdyz je fakt, ze ……v tehle oblastech to do sebe zapada lepe, kdyz jemclovek tam 🙂

 183. Mimochodem, kdysi jsem se dostal k jedne praci o tom, jak to vlastne bylo s tim ocasem komety….. No a pry to je jako s tou svatozari….. Nekomu zari vic, nekomu mene, nekdy je okolo celeho tela, vid Ignaci, proste jak se kdo chtel zavdecit a jake mel votivni motivy…. Ale to je uz prilis nabozenske, nezapomente, ze me tema bylo benatske madony od jednoho pana co se jmenoval skro jako cirkus…..

 184. 196

  Řekl bych jednohrbých, ti jsou obvyklí v severní africe a arábii.

 185. AD 218 skoro mi připadá, že Giotto byl přestárlý dinosaurus, který ledacos pamatoval. Přesně takhle je zobrazován dopad meteoritu na Yucatán.

 186. To nebyl chyták,
  jen prostá zvědavost. Dcera páchá do školy výkres s vánoční tématikou, a jelikož se vesnicí proháněli nějací korunovaní (ovšem bez velbloudů), tak jsem nad tím podumala. Jo, ten černej by klidně na jednohrbém jet mohl – domicil těchto je skutečně Severní Afrika a Arábie, a ten dvouhrbý je zase více v Asii, ale jejich areály rozšíření mají nenulový průnik. Takže dva mohli klidně trajdat na dvojhrbých, a ten černý vzadu to vlastně vzal od jihu a na jednohrbém….
  Takže Nový zákon to blíže nespecifikuje, aha, tudíž mladá umělkyně si to může pojmout dle své fantazie 🙂 a nebude jí snížen klasifikační stupeň pro nevěrohodnost předloze… 😀

  Ty genderistky by už vážně měli zařadit mezi diagnózy. Co takový prvňáček může vědět o ženách – ta pro něho nejmilejší je – aspoň doufám – skutečně jeho maminka, a pokud se mu v daném věku spolužačky jeví jako blbky, tak mu aspoň docvakne, že by taky eventuálně jednou mohly být něčími maminkami…. mohli leda přidat druhou sloku, kde budou kluci zbásněni do podob tatínků, bez nichž se to jaksi taky neobejde.
  Těm čůzám zjevně uniká to nejúžasnější sdělení – „proto jsou tady maminky, aby náš svět byl v pořádku“. Teda, jsem asi stará nostalgická želva, ale tohle mi málem vehnalo slzu do oka, neboť jsem si vzpomněla s láskou na svou mámu i obě babičky, co ještě uměly nás děti milovat i spravedlivě trestat. Na téma téhle básničky bych asi dokázala vyseknout i disertaci, on ten svět v pořádku není, a že to má svůj důvod i v tom, že je málo „maminek“, co by ho do pořádku daly… ale to by se genderistky asi obkreslili červeně třikrát dokola…. 🙂

 187. Šimone – 201 – to je věru zajímavá sebranka. Mně snad nejvíc zaujalo oborové zaměření:

  sociální a kulturní antropologie,antropologie migrace, gender a rodina v migraci, práce a péče, angažovaná antropologie

  Jakkoli se nepovažuji za úplného pitomce (koneckonců, dotáhl jsem kdysi dvě VŠ – chemii na UK a FEL ČVUT k tomu, čemu by se dneska honosně říkalo Bc.) tak se přiznám, že beznadějně tápu. Co je to kurva (dámy prominou) za obor „angažovaná antropologie“ ?
  To je něco jako „angažovaná fysika“ nebo spíš „dírkovaná matematika“ (znalci Takové normální rodinky vědí) ????

 188. Abych vysvětlil – celkem dobře chápu, že antropologie (z řeckého Anthropos – Logos, tedy nauka o člověku neboli lidově řečeno člověkozpyt) je nauka o člověku, stavbě jeho těla, jeho vývoji a tak podobně. So far so good.

  Ale nějak mi nejde na rozum, jak lze libovolný vědní obor pojmout jaksi „angažovaně“ a zároveň to nazvat vědou.
  Ze slovníku cizích slov bych si dovolil citovat význam slova „angažovanost“ – „účastnost, zájem prosadit, motivace účasti“

  To s vědou jaksi nejde vůbec dohromady, protože jakákoli seriosní věda (v jakémkoli oboru) je o tom, že se objektivně zkoumá, tvoří se hypotézy a teorie, ty se experimentálně potvrzují či naopak vyvrací a platí u toho zlaté pravidlo, že pokud je libovolná teorie experimentálně vyvrácena (stačí jednou), tak se vracíme zpět na začátek a bádáme znovu, protože to byl sice hezký nápad, ale v praxi nepoužitelný.

  Z výše uvedeného jaksi plyne (s použitím elementární výrokové logiky – viz Matematika 101), že pojem „angažovaný vědní obor (lhostejno jaký)“ je něco, čemu klasikové říkali „contradictio in adjecto“.

  Tedy úplná pitomost, abych to shrnul pro případné povrchnější čtenáře z řad absolventů FSV UK.

 189. Pavle, pro absolv€nty GS FSV UK a MU se musíš vyjádřit srozumitelněji a pregnantněji:
  “ tedy úplná píčovina!“… 😉

 190. Matzurko,

  jejich průnik je nenulový…
  Dnes jo, ale v dobách Ježíše ?
  Mám podezření,že za dnešní rozšíření dvojhrbých vembloudů mohou události dlouho po ježíšovi.
  Především nájezdy Mongolů, Kteří sebou vzali kmeny ze střední Ázie.
  Víc než 1000let po kristovi.

  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mongol_Empire_map.gif

  Nakonec -v Mongolsku ještě žije menší počet divokých dvojhrbých.

 191. Dobré ráno vespolek,

  Pavle K, „dírkovaná inžinýrka“ je u nás hláška oblíbenější než pověstné „I´ll be bhaaack“ 🙂 K danému pavědnímu oboru to naprosto exaktně vyjádřil Šumavák. mne by jen zajímalo, jestli si je daňový poplatník dobře vědom, co sponzoruje…

  Halle,
  no právě proto mne to zaujalo, neb na obrázcích je to různé – asi podle kreativity autora – tak jsem chtěla vědět, zda existuje nějaký církevní kánon. A vono ne.

 192. V Motoušovi jsou tři zmínky o velbloudech,ani jedna v souvislosti s Třemi králi.

 193. Dobré ránko!

  Sedí Ahmed v Berlíně u Sprévy, špinavej, v roztrhanejch šatech, zkažený zuby a chytí zlatou rybku. Klasika. Tři přání atd.
  Ahmed se zamyslí a říká: „Rybko, chtěl bych mít krásný zuby jako lidi tady.“
  Blik! A sedí v zubařském křesle a zubař pilně pracuje. Ahmed mu povídá, že nemá peníze, a zubař na to, že je to placený z evropskejch fondů.
  Jako druhé přání říká, že nechal doma svoje ženy, děti a rodiče a chtěl by s nimi hezky bydlet.
  Blik! Sedí v přijímacím pokoji vybavené vily … a na stole čeká na jeho podpis smlouva, že vilu hrazenou z fondů EU pro uprchlíky v rámci „programu o slučování rodin“ přebírá do užívání.
  Ahmed se zamyslí a jako třetí přání říká, že by chtěl bejt modrookej blonďák jako Němci.
  Blik! Z Ahmeda je modrookej blonďák se zkaženejma zubama a sedí v roztrhanejch šatech v Berlíně u Sprévy.
  Tak se ptá rybky, co to má bejt?
  Rybka mu odpovídá: „Jseš bílej, tak se koukej starat sám!“

 194. Jj – nekázeň.
  A pak se divíme, kde se ta pokřikující kávárna, která odmítá akceptovat, že není po jejím, bere!

  …Problém je – a já jsem to zažil, když jsem dělal bezpečnostní studii pražského metra – že pražský občan je občan, který neposlechne nic. Tomu je všechno úplně jedno. Tomu můžete říkat: „Nevstupujte do přepravního prostoru” a on prostě jde, protože má svobodu. Co by někoho poslouchal. Takže lidé jsou nevědomí, neposlouchají, jsou relativně hodně neukáznění a zcela nepochybně by si nevěděli ani rady, jak se u toho teroristického útoku zachovat…
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/praha-ma-450-tisic-mist-v-podzemi-kdyby-zautocili-teroriste-malokdo-vi-jak-se-tam-dostat-12081

 195. Dobré krásné pondělní ráno.
  Ne že bych tedy pokáždé opěvoval začátek týdne, zde je však něco, co tento týden činí vyjímečným.
  Jr to totiý týden, ve kterém ušatý POTUS a vyšklebená FLOTUS vypadnou z WH, za což budiž dík, který jsem doprovodil i zápalnou obětí – zcela černým toustíkem.
  Já to měl jednoduché. Černej spálenej jsem vyhodil do koše a udělal si nový, zdravé barvy.

 196. Rputi
  dal jsem ho do igeliťáku a za chvíli ho před barákem hodím do k tomu určené urny. Poté se v nedalekém začízení definitivně v prach obrátí.

 197. Tento den, koukám, je významný nejen mým upáleným toustíkem…

 198. V Kyrgyzstánu spadlo turecké nákladní letadlo.
  Samozřejmě to může být zhoda okolností, ale ty rozsáhlé čistky v všech sférách společnosti (a zasahující lidi vzdělané na Západe, resp. v „západním“ duchu) můžou mít vliv na kvalitu řízení firem ? A třeba Turkish je jedna z největších leteckých společností, tu ukočírovat asi nebude jenom tak.

 199. 240 NoName
  šokujete mě adorací západu a pohrdáním východních systémů řízení firem. Co takhle KAIZEN třeba he? Automotive sektor si bez toho ani neškrtne.

 200. No ale to jste už zase hodně, hodně na východ … Cestou tím směrem je pásmo, kde, jak jistě uznáte na KAIZEN určitě moc nejsou 😉

 201. Dpbré ráno,

  Maztzurko, k vembloudí tématice ještě podotýkám, že ten dvouhrbec je podstatně chlupatější a prý se chová spíš na vlnu.

 202. (235) Jednoduché vysvětlení: Zákazů a příkazů (vesměs pitomých) je tolik, že občan pak skutečně sere na všechny. A povinná školení – zlatý důl. 😛
  PS. Nedivím se, je mi to jedno.

 203. Škoda, že s politikama nelze naložit jako se spáleným toastem 😀

  Jinak já jsme pondělí zahájila tím, že jsem zaspala, neb jsem nějakým nedopatřebním stáhla budík nam úplné ticho. NAštěstí vstávala taky dcera k autobusu. A hned po tom, jsem zjistila, že poslední oběd z mrazáku mi někdo snědl. 🙁

 204. Fujtajbl poránu,
  pozoruju, že jste se přes víkend navzájem zdělávali, tak přidám svoji trošku do mlýna.
  Jeden z mých prapotomků má ve třídě dívenku a ta dívenka má maminku. V domácnosti. Tatínek poněkud není. Dívenka je poněkud zvláštní. Když kluci o přestávce řvou, protože to mají koneckonců v popisu práce, dívenka se uchýlí na záchod, kde celou přestávku propláče. Načež si stěžuje mamince, maminka přilítne do školy a ztropí bugr. Třídní paní profesorka je typ, který miluje nalinkované sešity, úpravu a memorování, dívenka je typ, který má úhledné písmo, nalinkované sešity a memoruje včetně pomlček a středníků. Kantor, který po dívence chce něco o krůček vedle namemorovaného, dost narazí 😀 ale to nepatří do příběhu. Zkrátka soudružka třídní se v dívence vidí a jakmile si dívenka postěžuje, či maminka přiběhne, zavede nejpřísnější vyšetřování, pachatelé hrůzných trestných činů jdou na koberec k ředitelce a jsou vyšetřováni pro šikanu. Pokorně přiznávám, že máš mladej byl také kaceřován. Poprvé, když od něj chtěla něco opsat a Pišvejc jí nenechal, ona dostala hysterák a Pišvejc jí řekl, že je kráva. Následoval pohovor s třídní, pohovor s ředitelkou a pozvání rodičů do školy za účelem provedení objasnění šikanování vulgárním nadáváním s výhružkou možnosti provedení vyloučení. Takže mladej od toho okamžiku dělal, že dívenka ve škole není, čímž si vysloužil další pohovor s třídní, pohovor s ředitelkou a pozvání rodičů do školy za účelem provedení objasnění šikanování ignorováním s výhružkou možnosti provedení vyloučení. Pišvejc přijal opatření k provedení zamezení předvolávání – přiznávám, že jsem netušil, kolik Machiavelliho se v něm ukrývá! – a má relativní klid.
  Tolik k objasnění situace. Další děj nabral docela na obrátkách, protože dívenka si stěžovala na úplně všechny kluky ve třídě, že kvůli nim v depresích propláče všechny přestávky na záchodě, protože kluci o přestávkách hlučí schválně, aby jí deptali. Děcka, jejichž rodičů se soudružka třídní bojí, dívenku nazývali již zavedeným pojmem kráva, či rakovina a tak podobně. Do třídy přišla okresní soudružka psycholožka, sdělila dětem, že jim rozdá dotazníky, které jsou přísně anonymní a že tyto dotazníky vyhodnotí a že se tyto dotazníky v žádném případě nedostanou do ruky soudruhům pedagogům, ba ani soudružce třídní. Pišvejc, vycvičen předchozími pohovory se soudružkami psycholožkami, vychovatelkami a pedagožkami, tušil zradu a dotazník vyplnil naprosto neutrálně a neurčitě. Nespletl se. Otázky v dotazníku byly napsány tak, že se podle nich dal určit dotazovaný. A soudružka třídní samozřejmě dostala vyplněné dotazníky k prostudování. Druhý den nastal ve třídě prcung převeliký, ječení a hysteráky nesmírné.
  Mňo… na jednu stranu je dobře, že dvanáctiletejm děckám spadnou šupiny z očí, co se týče pochopení způsobu jednání českého intelektuála, ale není to trochu brzo, narazit ve dvanácti letech tlamou na betonovou zeď?

 205. Ptakopysku,

  poslat onu dívenku na psychologické či psychiatrické vyšetření nenapadlo nikoho ?

 206. Halladine,
  ty jseš snad z vesnice, nebo co. Samozřejmě že ne. Protože, jak jsem již psal, dívenka je naprosto vzorná, má úhledně napsané poznámky, umí memorovat, matka aktivně spolupracuje se školou, atd. atd. Šílenci, šikanisté a psychopati jsou všichni ostatní.

 207. 246 ptakopysku,
  není nad to, když dítka včas zjistí, že sluníčkovým lidem je třeba se vyhnout obloukem!

  Krom toho – bylo, je a bude!
  Já jsem byla, u věku 10 let, na škole v přírodě přistižena, jak hraju po večerce s klukama na pokoji mariáš. Následovala šílená aféra, musela jsem sedět u zvláštního stolu, aby se ostatní holčičky nenakazily a v žákrdli jsem měla poznámku „má nedětský poměr k chlapcům“.
  Soušky byly vesměs staršího data a zjevně měly o rozmnožování poněkud fantaskní představy, takže ani jedna z nich děti neměla. Což si vynahrazovaly buzerací školních dítek.

 208. Mimochodem,má tu někdo zkušenost s AVG Tune UP ?

 209. 248 ptakopysku
  tomu vzornému děvčátku se budou získané komunikační dovednosti později hodit až bude studovat na tchyni. Vlastně by jí to mohli uznat jako zápočet 🙂

 210. >> skimic
  „až bude studovat na tchyni“ 🙂 🙂 🙂

 211. 249 Rputi
  nebylo to ještě v těch starých nemoderních časech kdy se nevyučovaly na ZDŠ množiny?
  Ono v zásadě i taková Grupa je množina s binární operací mezi prvky 🙂
  Možná by vědecké poznání těm škatulím otevřelo oči 🙂

 212. Ptakopysku 🙂

  jo,už nějakej pátek jsem z vesničky nestřžediskové 😀 . Asi to na mé osobě zanechalo následky 😀

  Rputi,

  vyhrála jsi ,anebo prohrála ? V tom mariáši….. 🙂

 213. ptakopysku,
  hádej co ti napíše Jirka ppa – že jste to tak chtěli 😀 !!!
  Jenže ono je to o lidech, potažmo rodičích a učitelích. Dcera je na soukromé škole, a pár pedagožek je z podobného ranku – jestli s těma vašima „souškama“ nebyly spolužačky…
  BTW, minulý týden byla dcera podrobena inkluzi in situ. Tedy, sekunda jela na lyžák, a pár jedinců tomuto nezpůsobilých chodilo do třídy s tercií. No, dcera už jednou s mladíkem s ADHD komunikovala, tak ví o co jde, ale zbytek třídy byl tímto hochem značně konsternován. Ovšem nejvíc na prášky byli vyučující. Kluk je sice chytrej, ale vyrušoval snad imrvére – a to se to má během puberty prej srovnat – asisenta neměl, tak je snad stabilizovaný (nechtěla bych zažít, nedej Darwin učit, nestabilizovaného). Každopádně to vypadá, že i když je dceřina třída na škole profláklá co nejhorší tlupa paviánů, pedagogové si oddychli, že to zas naběhne do „normálu“. Jinak jsem s povděkem kvitovala, že má dcera profesorky jen na AJ, NJ a chemii, na všechny ostatní předměty profesory, tedy mužské – až na vyučujícího fyziky a výtvarky k nim nemám připomínek a dítko taky ne, prej jí teď pedagožky lezou na nervy všeobecně 🙂

 214. Ptakopysku, mladý má ve 4. třídě učitelku podobného smýšlení.
  Kluci ve třídě jsou lehce divokí, nicméně, nic neobvyklého. Ale těch poznámek… Házeli po sobě polštáře z herny. Házeli po sobě fixy od tabule (ta je teď interaktivní). Blbli v šatně. Přitom na druhé straně se takové to volné chování podporuje… Tedy pokud je organizované paní učitelkou. Z mého pohledu je dost těžké se v tom vyznat. Kdy se blbnout má a kdy ne.
  BTW, učitelky fyziky a chemie ze (staré školy) mají respekt jako hrom. Respekt starého typu. A děti je mají rády. Protože pokud jsou pravidla jasná, dá se respekt vybudovat. Oboustranný.

 215. Copak studium na tchýni – ale jako manželka bude ta dívčina přímo hvězda !
  Manžel nechá fusekle na zemi v koupelně ,či v obýváku na stole :-),a ona bude bulit ! 😀

  Stavu tchyního se nejspíš nedožije,a případný potomek bude záhy sirota ! 😀

 216. NoName,
  nojo, když si vzpomenu, co za dávných časů kluci ve třídě po sobě házeli… pamatuji mokrou houbu, takovou tu hnusnou, gumovou, co v těch dírkách voda držela a nedržela, tak to chlístalo po okolí po celou dobu letu. A děsně smrděla křídou a nedefinovaným rozkladem… 😀
  A velmi oblíbené bylo flusání rozšroubovanou versatilkou (kdeže pentelky), buď kuličkama ze sežvejkaného papíru, nebo se tím vykrajovaly náboje z tlustší pomerančové kůry. A jednu dobu kluci vystřelovali dutinky na strop, to pak vypadalo, že si tam dali shromáždění dikobrazové…
  Jedna naše pančelka chodila co dozor na chodbách v době přestávek ozbrojena dřevěnou tyčí, asi gymnastické nářadí. Udílela s ní i tresty – nijak bolestivé, spíš šlo o tu ostudu. A taky docílila klidu :), nikdo po chodbách nelítal jak splašená sardel.

 217. Matzurko,
  ADHD je ještě celkem v pohodě, daleko horší je koexistence s některými autisty. V našem městě střediskovém inkludují, seč můžou a vím o třídě, kde je inkludován čtrnáctiletý autista. Chlap jako hora, v některých oblastech nadpůměrně chytrej, ale jinak dost zvláštní. Ono tam těch diagnóz bude asi víc. Rodiče mají pocit, že chlapec může být v normální třídě, pedagogové ten pocit nemají. Je mu tedy přidělen osobní pedagog – mladý kluk vystudovavší speciální výchovu psychicky ještě stabilní a fyzicky disponovaný, který jej má nejenom učit, ale i ho hlídat na každém kroku, protože nikdo neví, co udělá v příští vteřině. Například pokusu hodit prostředkem schodiště školní brašnu plnou učebnic ze čtvrtého patra dolů do přízemí dotyčný přidělený pedagog zabránil v okamžiku, kdy brašna již byla skoro vržena. Chlapec například během psaní testu, či písemky teskně vyje, či řve, o přestávkách má snahu svlékat spolužačky a pokřikuje, že je všechny znásilní. Pedagogové shodli, že bude mít nadále individuální vyučování v kabinetu, či volné třídě, pouze když se bude jevit klidným, bude s ostatními dětmi ve třídě. Dotyčný „hlídací“ pedagog má slíbeno, že na konci školního roku budou tento případ „řešit“.
  V každém případě byly ze sborovny odstraněny všechny volné skoby a provazy a „hlídací“ pedagog v osm ráno odevzdává šle, opasek a tkaničky od bot. Sichr je sichr a inkluze je inkluze…

 218. Ještě jsem zapomněl dodat, že chlapec chtěl hodit tašku dolů okamžitě potom, co vyšel z kabinetu, kde si s „hlídacím“ pedagogem klidně a v pohodě a klidu povídali o tom, že není hezké napadat spolužačky či spolužáky a že slíbili si, že už se to dít nebude.

 219. Halladine,
  jednak nevím co to je a druhak mě to uráží! 😀

 220. Ptakopysku,

  když nevíš,tak zagúúgluj ! 😀

 221. 246 – nahodou, ja jsme za bolsevika dosel takoveho poznani myslim v 11 letech a do dneska jsem tomu rad. Ale radeji bych, kdyby se mi vratil ten vek, nez ten boslevik 🙂

 222. Petře,
  návrat před pubertu ? NIKDY !!!
  Já bych brala tak minus dvě dekády 🙂

  Ptakopysku,
  jestli je hošanovi 14, tak už brzo bude školou nepovinný a po skončení devítky může vyrazit vstříc někam jinam. Je fajn, že škola to docela zvládla, ještě kdyb tak rodiče…

 223. [246] Já se takhle občas potkávám se skupinkou, kde se okrem iného vyskytuje psycholožka z pedagogicko-psychologické poradny, učitelka ze střední školy a mistr odborného výcviku. Některé historky mi připadaly neuvěřitelné, ale postupně jsem jim začal věřit.
  Tahle holčička to jednou dotáhne daleko. Pravděpodobně bude mít také potomka a o tatínkovi se nebude mluvit…

 224. 267
  Matzurko 😉

  to jako naznačuješ,žes měla hodně těžkou pubertu ? 😀

 225. Lidé jsou různé!

  Znala jsem jednoho hocha, co neprozřetelně oplodnil díftku dřív, než jistil, co je ta rodina zač.
  V domě vládl tuhý matriárchát v triumvirátu babička, dcera a vnučka. Dědeček, co hnusný představitel maskulinního Homo přežíval ve sklepní místnosti, aby nepřekážel, zeť zavčasu pochopil, nenechal se zavřít do sklepa a zdrhnul a slečna dcera usoudila, že lépe se ani nevdat, neb co se bude s chlapem kocat.
  Na neštěstí ovšem porodila chlapečka a jediné, co mne udivilo, že kluka hned po narození neutopily. Nejspíš taky skončil ve sklepě…
  A zakázat se to nedá!

 226. 271 Rputi
  někdy, z určitého pohledu, mi ta islámská krutost obecně a jejich asertivní vztah k ženám připadá v zásadě ne tak těžko pochopitelná 🙂
  Navíc to vedro a bubáci vůkol …

 227. No vida.
  S. Zmr. Rusnok jde ve stopách s. Zmr. Singera.

  Za první dva týdny roku 2017 dosáhly intervence ČNB objemu více než 250 miliard korun.

  Dobře to soudruzi děláte. Aby vám moudí seschlo vám ale přát nebudu, anžto už určitě k sesychání nic není!

 228. skimici,
  to je letní kletba. V tomto ročním období se přeje: „Aby jim mráz prdel roztrh‘!“

 229. Máte ze všeho akorát prdel, skimici, ale že se Bono z U2 opět musí angažovat, aby po záchraně děštního pralesa a boji proti chudobě zachránil i svět před Trumpem Vás nezajímá, že ?

 230. Noco co,sqělej kšeft. Za fůru papíru,kterej si sami tisknou, dostávaj devizy. 🙂
  A Foundry s naším panem domáciím si libujou… 😀
  Ví se ,kolik korun už celkem vytiskli ?
  A inflace zatím nic moc…..
  Jak to,prosím jich pěkně ?

 231. No, Matzurko, dobra pipominka, ale kdybych si mel vybrat, jestli znova bolsevika nebo znova 11, asi bych nevahal 🙂

 232. Hale, to je tak lehka otazka, ze na to musis prijit sam 🙂

 233. 277 Halle
  nějak kolem bilionu. Kdyby sis po čase říkal, že máš tu pensi ne optimálně vysokou tak si na mě vzpomeň.

 234. Skimici,

  na to nepotřebuju nějakej čas 🙂
  To říkám už dnes. 😀

 235. A hele. Zmr. Singer (nechť mu mráz prdel roztrhne 🙂 ) míří do Generali.

 236. když nemůže tisknout peníze, tak asi bude tisknout úvěry …

 237. No, já mám Obamu,že ty intervence by Rusnok rád zastavil, ale bojí se,co se pak stane.
  Z tygra se blbě slézá….

 238. Tak matně přemýšlím, jak se může říct maďarsky rusnok… Orosztarhonya ?

 239. (273) A to jsem ještě někde zaslechl, že novým členem rady má být Oldřich Dědek. 🙁

 240. Jo, taky ve mně vzbudil nesmírné nadšení.

 241. No, tomu rozumím. Ani by neviděl odkud ta váza s kytkama letí.

 242. Ptakopysku,
  když se zdá, že poslat bandu cvokařů na tu dífčinu je „no passaran“, tak co to nějak navléknout, aby si všimnli oné maminky? A kdyby k tomu přibrali nějakou tu soušku učitelku, tak by to bylo ještě lepší.

 243. 294 >>dvd,
  to je marný!

  Stejný případ jako můj popis 271 – na pohled ve vzorném pořádku, ve skutečnosti těžká psychopatie. Ale dokud neohrožuje okolí úrazem nebo smrtí, tak s maminkou nikdo nehne.

 244. no jo nejak byly sousky ucitelky citlive na praci kluku a nektere devy si ve skole poplakaly.
  fakt to si pamatuji jak u synku tak to jejich babicka rada povida i o brachovi a me.

  ale bude to urcite az ted.

 245. No Matzurko, nemas uplne pravdu…. Protoze tento system vzdelavani je totalne mimo. Uplne a zcela neodstranitelne.
  Stejny problemmmaji treba ve Vidni, kde do statnis skol chodi uz jen pristehovalci a moc se tam uz nenaucej…… Vsichni domorodci chodej do soukromejch skol, kam statni jurisdikce moc prilis nedosahuje a hlavne, maji velmi silnou rodicovskou radu a tak pri jakemkoliv problemu okamzite nasleduje prislusna sankce a treba i vyhozeni studenta, ci zaka. Ony ty skoly jsou nektere od prvni a az do maturity…. Ja vim, neni to reseni pro kotlinu, protoze tam soukrome skoly jsou je sosaky na prachy, jak si mnozi mysli….. Ale znam jednu skolu, kam kdyz se decko dostane, rodice se stehuji, protoze ta skola je opravdu dobra…. A pak taky jednu co klidne nechaji odmaturovat pet decek a ostatni od primy vyhazej, protoze jen pet jim nebude delat ostudu…. No a skolne se samozrejme nebraci. Jine neznam. Skolstvi vyuzivame jen za skolne. Uz proto, protoze kdyz platime, dostavame maximum mozneho a velmi si hlidame, aby tomu tak bylo.

  No a pak neresime jestli je nekdo psychopaticka osobnost a otravuje ostatni, protoze takove deti tam proste dlouho nevydrzej. Jo chytra decka, netradicne silena, nekompatibilni s vetsinovou spolecnosti…… Proste je jich tam vzdy velka skupina blaznivejch, presto pravidla dodrzuje kazdy, protoze kdyby ne, musi odejit.

 246. Němcizačínají být oprsklí 🙂

  Na otázku, co by měl Trump dělat, aby si němečtí zákazníci kupovali víc amerických automobilů, řekl Gabriel: „Vyrábět lepší auta.“

  V reakci na Trumpovy výroky, že Merkelová učinila „naprosto katastrofální chybu, že vpustila ty ilegály do země“, řekl Gabriel, že nárůst počtu lidí prchajících z Blízkého východu a hledajících azyl v Evropě byl částečně důsledkem amerických válek, které region destabilizovaly.

  Náměstek německé kancléřky a ministr hospodářství Sigmar Gabriel zdůraznil v pondělí dopoledne, že daň na dovozy z Německa by vedla k „těžkému probuzení“ amerických automobilek, protože závisejí na transatlantických subdodavatelích

  „Pokud vím, největší továrna BMW už je v USA, ve Spartanburgu v Jižní Karolíně,“ řekl Gabriel ve video rozhovoru pro deník Bild.

 247. Jirko ppa,
  to je moc hezké, co píšeš – ale i podle tebe je JEDNA škola, kvůli které se i rodiče přestěhovali… to asi nejde udělat ani pro všechny rodiče s dětmi na tom pravém konci Gaussovky, prostě by se tam všichni zájemci ani nevešli. Ti rodiče musí na školné vydělat, a není ve všech profesích tak snadné se přemísťovat. Kotlinka má bohužel smůlu, neboť ano, soukromé školy zdaleka nedosahují úrovně, jaké by měly – tedy ne všechny, pár snad ano (nemám přehled). Základky soukromé nejsou (tady v okolí jediná, a to Montesori – dcera má odtamtud spolužačku a dívence teď rodiče platí doučivání ze všech předmětů, aby stíhala, a stejně jí hrozí vyhazov), jediná šance je osmiletý gympl – ale i tam se najdou sbírky „dětiček“. Jinak soukromému školství dělají zejména ostudu VOŠky a vysoké školy pochybných oborů….
  Ale přistěhovalců tu ani tolik není, aby naplnily ty státní… ale i kdyby, tak kdo asi na ty soukromé půjde učit ? Kde vezmeš ty kantory ? Taky stran zakládání takových škol – chybí tradice, a asi to nebude tak jednoduché školu provozovat, jinak by se jich už asi vyrojilo více. Nijak se mi taky nelíbí představa, natáhnout se migranty bůhvíodkud jen proto, aby se proces „soukromizace“ školství urychlil – doprovodných negativ je IMHO příliš.
  Z dceřiny školy pár lidí odešlo i „bylo odejito“, tak doufám, že to byla dobrá volba…
  Navíc, pokud mne paměť neklame, naše státní školy za socíku zas tak špatné nebyly – takže nějak nerozumím tomu, proč po „sametu“ nastal ten sešup.
  No a na druhou stranu, když vidím, co dokáže vylézt i z Harvardu, nebo co se děje na Londýnské univerzitě – nenaplňuje mne to důvěrou… konec konců i v USA jsem měla možnost srovnávat; na státní chodily děti kolegů, a byly školy v okrese, na které byla i tlačenice, a podobné školy v Čechách by srovnání snesly. Naopak nejvyhlášenější škola v okrese – církevní – byla preferována bohatými rodiči zejména proto, že se tam dítka nemusela učit „sciences“ (a měl bys vidět školní parkoviště, čím mládež dojížděla).
  Prostě to nejde zobecňovat, a jak jsem psala výše, je to vždy o lidech. Rodičích (zejména), učitelích – vedení školy bych podtrhla – a dětech (sejde se třída fajn děcek i třída spratků).

 248. 304 skimici,
  předpokládám, že takový někdo je, když to prosazuje. Těžko si představit milovníka žen, jak tu mysogynii prosazuje… 😀

  „Nově zvolený prezident, který se chce ujmout svého úřadu, se připojí k řadám dalších populistických politiků, kteří prosazují rasismus, xenofobii, misogynií a nativism,“ varoval Roth.

 249. 305 Matzurko
  přistěhovalců tu ani tolik není, aby naplnily ty státní…
  Nechte si to patentovat než Vám to Diensbier ukradne. To je přece trefa do černého!

 250. Ćeský rozhlas bojuje proti Trumpovi jako lev … Prý zase urazil jakéhosi „prominentního bojovníka za lidská práva“. A budou i protesty a vůbec, je to zlý člověk…
  BTW, South Carolina má vlastní specifickou odrůdu rýže ! To určitě netušil ani skimic !

 251. 306 Rputi
  A jo. Tak to už těm pomluvám že si najmul v Moskvě nêjaký holky nevěřím vůbec. Mysogin jeden 🙂

 252. 308 NoName
  To CNN ( a někteří republikáni) bojují od včera. Pošpinil pověst ikony lidských práv. Budiž na věky věkův odsouzen k poslechu zhudebnělých (PPU) dramat Václava Havla.

 253. Dobrý podvečer,

  “ je JEDNA škola, kvůli které se i rodiče přestěhovali“

  A teď si vem, Matzurko, že se kvůli takovej škole rodina přestěhuje, což znamená nejen se se přemístí, ale musí velmi pravděpodobně hledat i jinou práci, musí školu změnit nejen to jedno dítě, ale i jeho sourozenci a ukáže se, že to dítě z nějakého důvodu nezvládá. Třeba jen proto, že je pod tlakem, že se celá rodina přizpůsobila tomu, aby se na tu školu dostal a že tedy musí obstát děj se co děj.Když pak dítě neobstojí, to musí být na mašli pro všechny.

  No a pak tu máme Gaussovu křivku a je vcelku logické, že nadprůměrně chytrých dětí, schopných obstát na nadprůměrně dobré škole pro nadprůměrně nadané žáky je velmi malé procento. No a co s tou zbylou většinou? Ta taky do nějaký školy chodit musí.

 254. OT
  Napovídač mi v textu opravil sel fish (napsal jsem omylem mezeru) na sell fish 🙂

 255. No a pak jsou taky drahé exkluzivní školy, které neposkytují superkvalůitní vzdělání, ale kam dá takovej mohovitej rodič blbečka nebo delikventa a za drahý peníz do něj nějaký to vzdělání a móresy natlučou. 😀

 256. Mimochodem, hlavní část financování soukromého školství tvoří dotace od státu.
  Je to tuším 90-95% dotace na žáka, co dostávají školy státní. Aspoň to tak bývalo.

 257. skimici,
  ano, říkala jsem si, jestli se někdo chytne 🙂

  maYdo,
  přesně to mám na mysli spousta rodičů, slušných, pilně pracujících, klidně i s nadanými dětmi, prostě sebrat fidlátka a se odstěhovat nemůže – důvodů je mnoho. A platí daně poctivě, tak by stát sakra mohl garantovat nejen jejich bezpečí (haha !), ale i solidní vzdělávání – nemusí to být všechno na úrovni školy výběrové, ale aspoň nějaký „zlatý standard“.
  Jenže to asi padlo tím, jak rozmrskala školství Buzková – a má to setrvačnost, také trvá déle, než se to projeví. Pravidelkně o tom píše Klaus jr. Než si to rodiče uvědomí, možna bude na nápravu pozdě.

 258. No jo, ty změny k horšímu vyplynuly z bezhlavého opičení se po zemích EU,v domění,že jsou určitě lepší než my.

 259. Tak pořád je kam padat :

  http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Katerina-Valachova-Ph-D-76976/clanek/Rada-bych-podporila-studium-umeleckych-oboru-Umeni-je-prece-potravou-duse-75407

  Tak se nažerme !
  (ale potom na reterát jenom na suchej na dvorku – splachovací nikdo z „angažovaných teatrologů“ neumí opravit…..no – možná by stačilo ho jenom vyčistit, ale když je tam prasklá žárovka….)
  A k tomu ten Putin…..
  A k němu ten Trump…..
  Končím – ono číšníko mi už přineslo oříškové latté…

 260. 315 Rputi jak kdy….
  Není to náhodou jen obráceně? Misogyn?
  Ne jako Oněgin ale spíš vzor gynekologie ….

 261. No, ono je to český školství typickej příklad toho, že se po revoluci vylilo s vaničkou i dítě. Všechno bylo špatně , protože to bylo komunistický a všechno se honem muselo dělat správně. Přitom zdaleka všechno špatný nebylo, vyházeli se zkušení kantoři, nabrali se rychlokvašky. A hlavně – zákony apředpisy dělali lidi, co v životě neučilia neznali realitu.

  A kdyby se honem honem tady mělo zavádět to opěvované soukromé školství, ačkoliv tady byla už dlouho tradice slušnýho státního školství, tak dopadlo stejně jako když to rozesrali po revoluci.

  Copak Buzková…. ano, taky vybrala dítěti skvělou školu a zaplatila si ji. 😀 TAkže to vlastně dělala správně. 😀 Sice rozesrala celý škoství, ale to je jedno, to je dokonce v pořádku, protože kvalitní školu si samozřejmě nezaslouží každej. 😀

 262. 318 oříškové latté!
  Kdybyste nepil ty moravský biodrásaly mohl jste si teď dát i něco chutnějšího

 263. Ad maYda’s 313 přes vánoce jsem několik filmů o těchto školách shlédl. Ne celých samozřejmě, to bych touhle dobou teskně vyl v Bohnicích v pavilonu č. 27. Ale vybrané pasáže jsem viděl a děkoval jsem bohu, že jsem se nenarodil jako prominentní debil ve Spojených Státech. Děsná řehole…

  Jo, maYdo, jenom bych tě vyvedl z omylu – ad ta JEDNA škola, kvůli které se rodiče stěhují – ti rodiče si opravdu, ale opravdu nemusí shánět práci v místě kolem školy.
  Aby sis snadněji uvědomila souvislosti, budu citovat klasika: „Práce hyzdí!“
  😀 😀 😀

 264. 319 skimici, 🙂
  Tak tu marně dumám, kdy já jsem tak naposled použila slovo „misogyn“ a mám čím dál větší pocit, že vůbec ne. Nejspíš jsem žádného živého misogyna v životě nepotkala, naštěstí!
  Takže jsem dneska měla premieru a holt se nevyvedla, sorry…

 265. Řecky dokonce misogunia. Tedy ne vzor gynda ale …….
  To by se panu presidentovi líbilo 🙂

 266. On má Šimon díky moravskému vínu zjednodušené zažívání, něco jako Microchaetus rappi, takže oříškové latté je i při velmi rychlém průchodu organismem snadno vstřebáváno stěnou intestina. 😛

 267. 325 ptakopysku
  Možná že se na moravský nektar Šimon k teprve chystá a tak se jen potřebuje hustě zašlemovat 🙂

 268. Práce nejen hyzdí, z práce, pokud je po čtyřicítce vykonávána víc, než 25 hodin týdně, se blbne.
  Ale když mně to bez tej práce nějak nebaví, tak radši budu ohyzdná a blbá, než abych se ukousala nudou. 😀

 269. 325 ty seš démon !
  Teď jsem se podíval co to vlastně je a málem jsem se polil sklenkou šampáňa zatímco odmražují letadlo 🙂

 270. Při vynuceném pití výtečného moravského couvée by se ale ten červ se statečnou stěnou intestinální hodil. Po naplnění by byl snadno odložitelný 🙂

 271. A Klaus byl zase držkatej! 🙂

  …Naopak tradiční host davoského setkávání, bývalý český prezident Václav Klaus, bude v elitní ekonomické společnosti chybět. V nedávném rozhovoru pro rádio Impuls řekl, že s pořadateli fóra „názorově a myšlenkově rozešel.“ Důvodem byl podle Klause jeho kritický článek, který sepsal po příjezdu z minulého ročníku. V textu Homo Davosensis se údajně dotkl i šéfa tohoto setkání Klause Schwaba.
  „Schwabovi to tady nějací dobrodinci přeložili do nějakého jazyka jemu dostupného a on od té doby vyhlásil absolutní veto na mou účast v Davosu,“ popsala bývalá hlava státu na začátku ledna. V rozhovoru pro Impuls se zmínil také o „lživostí a falešností tohoto fóra…
  Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/elity-budou-v-davosu-resit-vnimave-a-zodpovedne-vudcovstvi-dorazi-i-si-tin-pching-giq-/statni-pokladna.aspx?c=A170116_145240_statni-pokladna_pave

 272. No, per hubam jsem občas misogyn i já.. Ale jen per hubam.
  ve skutečnosti je to úúplně jinak. 😀

 273. 331 hledáš a nalézáš na pŕíklad v ženě jen sexuální objekt? Jseš misogyn!
  Neúspěšně nalézáš či nenalézáš vůbec? Jsi vzteklý a zatrpklý misogyn!

 274. Ptakopysku,

  jsi drsňák.
  Slušní lidé říkaj “ Práce šlechtí, ale já už jsem vyšlechtěnej dostatečně.“

 275. Skimici,

  s úsměvem idiota na ně slastně koukám.
  Co taky jiného ? Přece nebudu fyzicky pracovat ! 😀 😀

 276. Docela jsem měl ke střednímu školství blízko a jsem přesvědčený, že šílenství v jeho reorganizaci začalo uplaňováním závěrů studií OECD „novátory“ a jejich bitvou o granty ( moc biflujeme, máme malý podíl lidí s VŠ,růst kompetencí absolventa, příprava na příští tisíciletí…) a velkou frekvencí změn nekompetentních ministrů.Normální reforma se připravuje min 5 let, pak se alespoň 4 roky ztratí tím, že se s ní sžívají kantoři a po dalších 4 letech se dá zodpovědně vyhodnotit. Jenže mezitím se vyměnilo asi 8 ministrů a každý z nich to vzal zgruntu znovu a konečně pořádně. K velké radosti všech „subdodavatelů“, pro které je ta fáze přípravy návrhu největší džob.Vždyť ty nové reformy dělají pořád stejní lidé a manipulují s ministrem jak je napadne…
  Naše střední odborné školství nám záviděla celá Evropa – pamatujete,jak byla vybavena odborná učiliště?Kde jsou nyní?Průmyslovák něco uměl a řada z nich byla schopná pak vystudovat VŠ.
  Myslím si, že v současné době má nejvyšší úroveň ( ne každé!) osmileté gymnázium existující několik desetiletí. Vybudovat kvalitní školu je v normálních podmínkách ( ne tedy, když někdo složí 100 mega) záležitost na desítku let a na dobrých školách často učí její absolventi a ředitel pak ví, koho si tam bere.Důležitý je i duch školy – stačí přijmout neuváženě 2 – 3 nové posily ( většinou absolventky pedag. fakulty) a je zaděláno na problém. Lidé stejné krevní skupiny se přitahují a tak se dobrá škola časem úplně změní na vyučovací zařízení. naopak to jde ztuha. Nejsou osobnosti na postech ředitelů, nemohou být tedy na postech pedagogů. A osobnost v tomto oboru je o velkorysosti, nadhledu a znalostech. Dnes ale převládá alibismus a pak se nedivme.A výše platů s tím moc nenadělá.
  PS samozřejmě píšu hlavně o středních školách

 277. Jirko,

  přesně tak. Já si pamatuju,že v roce 1993 se MF rozpplývala nad tím,že k námmjezdili ze ze Západu točit videa z výuky matiky.
  Někdy je sloní paměť k ho….
  člověk se akorát nasere……

 278. Skimici,
  ad 332 mi na mysl vytanula slova Klasikova a Cyranovský dialog. Je Cyrano mysogin, nebo ne?
  Princ
  Rcete mi, Cyrano, co ženě říká muž,
  jenž touhu v srdci má jak ostrý vražen nůž.

  Cyrano
  Nemluvte o srdci, když přec jde o vocas,
  láska má v šourku střed, verše jen klamou nás,
  mluvte k ní o věci hned, jinak zní pak hlas,
  smlčte jí o srdci, i jí jde o vocas,
  začněte líčením a slibem bez okras,
  představa rozkoše poláme studu vaz,
  udejte délku jí, prozraďte rozměry,
  popište výkonnost, vyčtěte poměry,
  do řeci neškodí zamíchat nevěry
  a slibte jí vždy tři, míň nikdy — z pověry.

  Princ je jasnej. To je zatrpklý mysogin:
  Je pozdě. Odešla, všechno je prosráno
  a s tvrdým půjdu spát dnes, pane Cyrano!

 279. Já jsem se tu nad školstvím rozčilovala 10 let a vždycky jsem to akorát schytala, že přeháním a tak to není a naše školství je dobré…. bla bla bla s největší perlou: „až budu potřebovat dobré učitele, tak si je koupím“…
  A je to přesně tam, kde jsem říkala, že to je … což mě vůbec netěší!

 280. Jirko,
  asi tak. Smutné je, že staří a dobří pedagogové holt odcházejí do důchodu a vymírají, a noví absolventi… no.
  Pravda je, že pokud se pidistři střídají na postu jak apoštolové na orloji, a každý chce zanechat svou „stopu“, tak je zle.
  Jenže, co s tím ? Jaké jsou šance Klause jr. se na tento post nejen dostat, ale ho aspoň dekádu-dvě udržet ?

 281. Nerad bych působil jako killjoy odpůrcům státního školství, ale střední škola, která vychovala nejvíce laureátů Nobelovy ceny (7x fyzika, 1x chemie) ze všech středních škol v USA (a ve světě vůbec) je škola státní. Ostatně ani na dalších místech si státní školy tak špatně nevedou.

 282. Skimici ! Ptákopysku ! – pochopil jsem váš humor – je velmi pokleslý !!

  Chápu, že skimic nesnese oříškové latté (já ostatně také ne), že k tomu vyblitému chardonnay zvanému chablis pije jenom sojové latté.
  A chápu i pohled ptakopyskův – ta cuveé, která byla k mání v dobách šumavských klystýrových dýchánků v Bílovicích se i mně vryla do paměti….

  Ale mě nenas…nerozhodíte. Já si teď užívám zabijačky – no a k tomu dobrého piva…

  A nového důchodového výměru 🙂
  Takže se nezakecejte a plaťte daně 🙂

 283. Martine, z čeho myslíš, že by si jinak mohl dovolit tu zabijačku? 😉 😀

 284. děkuji Martine, ale je vyšší…..( konstrukce je – dle porovnání s výměrem ženy: 110 Kč obligatorně + 2,2% z nějaké dosavadní částky).
  Na oběd s nášupem to ale stačí 🙂

 285. Jeste k tomu „stehovani za skolou“ ….. Tak opravdu se cela rodina prestehovala, byla vyhoda, ze otec byl cestak a matka ucitelka a tak on praci nemusel menit a ona ji mohla zmenit v pohode. Jo a maji dcery dve a obe se na ten ustav dosataly.

  Nijak nepodcenuji statni skolstvi, jen v tomto kontextu, tedy bezbrehainkluze si nemohou prilis vyskakovat. Proste zrozovatel rekne a skola udela. To jsem mel na mysli a proto jsem to napsal. Kazdy pro sve deti chce co se mu zda to nejlepsi……

  Jo a co si budeme povidat, snih byl tenkrat belejsi a deset deka salamu bylo za komunistu daleko vice nez dnes. V podsate od komunistickeho skolstvi by se meli vsichni ucit. Proto byla komunisticka technologie, a v podstate vsechno co bylo velmi dobre ….. Ale proc tedy skoncilo vsechno krachem? To fakt nechapu

 286. jo, jo Jirko, to si mysleli po tej revoluci mnozí včetně těch, kdo do toho školství mohli mluvit , a právě proto se všichni vrhli bezhlavě na okamžitou likvidaci tej komunistickej technologie, aniž si uvědomili, že některý věci tam fungovaly ještě z první republiky a C.a K. monarchie a proto jsme tam, kde jsme.

 287. Možná to školství je tak nějank…lehce stagnuje, ale věda, panečku, ta bude pokračovat mílovými kroky…hlavně ta humanoidní:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tri-miliardy-Kc-pujdou-na-aplikovany-vyzkum-v-humanitnich-vedach-471536

  Což si takhle nějak dát dohromady nějaký přelomový genderový grant ?

  Předpokládám, že po této zprávě už na katedře genderových studií FSV si to obludárium, které jsem včera sem dával, už zpívá známou klasiku: Až nás budou milijóny…..

 288. Který obludarium? To, který genderově uráží básnička o tom, že mámy se usmívají na děti a čtou jim pohádky nebo to, co dává patriarchátu rok, masimálně dva?

 289. Ta Valachová je nějaká aktivní. Se asi blíží volby, že každýmu slibuje podporu. Umělecký fakulty, humanitní fakulty, všdechno bude podporovat.
  Ale to, co chybí, nejsou umělci a filosofové, ale technici a řemeslníci.

 290. 351 maYdo
  komunistickou technologii se evidentne zlikvidovat nepodarilo. Je to dobre videt i zde.

 291. skimici, já teda přesně nevím, co je tou „komunistickou technologií“ míněno. 🙂 jetsli třeba nějaký specifický způsob výuky, jako odříkat internacionálu povinně každý ráno 🙂

  FAkt je, že jsem si naivně představovala, že čtvrt století po revoluci budou komunisti na smetišti dějin.

  Teda oni ti tehdejší jsou. ale jak se pějě v jejich hymně – vstali noví bojovníci. A tváří se, že nic, že muzikanti, že s tím komunismem nemají nic společnýho, nekteří dokonce tvrdí, že jsou „antikumunisti“

  k tomu školství – ono pod tou rouškou komunistickýho školství učilo spousta lidí, kteří studentům ledacos dali. Navíc řada studnetů pocházela z takového prostředí, že nějaká indoktrinace nefungovala, ty děcka už věděly svoje.

  krom toho politický podtext a osnovy se týkaly literatury, občanky, dějeopisu, a samozřejmě byla povinná ruština. Ale na exaktní předměty byl komunismus krátkej. Co s politikou na nakloněný rovině? Na fyzikální zákony neplatily závěry sjezdu 🙂

  A další věc, myslím, že jsme měli daleko víc v sobě, že co se naučíme, je hlavně na nás. Prošla jsem venkovskou devítiletkou, provinčním gymplem ( byť na dobré úrovni) a nikdy jsem neřešila, že „kdybych chodila na lepší školu, tak bych mohla….“

  Nějak jsme věděli, že ve škole nám to halt musí říkat nějak a že to je jinak a kdo chtěl vědět jak, mohl si to najít a většinou to našel.

 292. V tV běží filmn s H.Fordem.

  Jednoduchá zápletka -manželka poliše zahýbá s manželem kongresmanky.
  Letí spolu do Miami,m a letadlo spadne.
  No a ten poliš,místo aby se řádně ožral , manželčiny věci hodil do kontejneru ,zkoumá a zkoumá…

 293. Jirko ppa,
  „V podsate od komunistickeho skolstvi by se meli vsichni ucit.“

  Můžeš mi specifikovat, kde přesně to tu kdo píše ?
  Že jsme za mého mládí museli poslouchat učitele na slovo, a že jsem se naučila díky svým pedagogům dostatečně dost na to, abych posléze mohla úspěšně absolvovat pár kurzů na americké univerzitě je moje životní zkušenost. Taky to, že co se týká všeobecného přehledu jsem na tom byla lépe, než většina amerických spolužáků. Já si ten „marxák“ dokázala odfiltrovat – taky díky přístupu některých z mých pedagogů; ti bývalí američtí spolužáci dost možná volili Clintonovou…(byla to katedra ekologie a evoluce).
  Taky vím, co mne na ostravském pajdáku učili – zejména v didaktice, kterou kupodivu stavěli na Komenském, ať už obecné či obou předmětů. A bohužel vím, jak vypadá pajdák zdejší.A s jakými učiteli se setkává jak moje dcera, tak její bývalí spolužáci, kteří nyní pokračují na zdejších ZDŠkách.
  Nebo snad Klaus jr. byl v KSČ a něco mi uniklo ? No možné to je, já zas tak moc lidi nekádruji. Já v něm vidím především matematika, pedagoga, který rovněž staví na svých zkušenostech. Takže jeho popisu situace, která je rok od roku horší, docela věřím. Taky jsem dost dlouho učila, takže to mám jaksi potvrzeno opět vlastní zkušeností. A souhlasím i s maYdou, která uvedla výše – ono to socialistické školství u nás nevzniklo na zelené louce, ale stavělo na prvorepublikovém a předtím na tom k.u.k. (Ano, na pajdáku jsme měli i velmi nudný předmět „dějiny československého školství“, kde jsem se šprtala školské systémy i jejich letopočty snad od praotce Čecha – ten v KSČ nebyl zcela určitě). Tuhle tradici se sice socanům podařilo dodrbat, ale pořád naši studenti byli v mezinárodním srovnání nadprůměrní. Ale po revoluci se to podařilo rozdrbat už dokonale.

  No nic. Jdu raději zkontrolovat, jestli dcera na výkres toho velblouda ztvárnila dostatečně esteticky.

 294. 360

  Po revoluci jsem (taky v MFDnes) četl vyjádření zahraničních investorů. Že prý je naše dělnictvo překvalifikované.
  Asi na tom něco bylo- často se dělalo na starých a primitivnějších strojích, a dělnik musel něco umět, aby vyrobil něco rozumného.
  No,to už dnes taky tak úplně neplatí.

 295. Tak voni se kotouly a roznožky přes kozu tenkrát učily tak nějak mooc komunisticky….
  To už dneska nejni a to je dobře.
  Na druhý straně např. energetické sítě byly jedny z nejvymyšlenějších v Evropě, v dostatečné míře zaokruhovány (VVN) a tak tady nehrozil blackout, jako např. párkrát v Itálii, která měla přes Alpy jen jedno VVN vedení a párkrát po sněhových bouřích si vařila espresso na vohníčcích na ulici. Kurvily nám to ostatní RVHP státy, obecně disproporcí mezi spotřebou a zdroji (jaderky – jak známo – ještě nebyly).
  To už je také minulost, dnešní moderní rozvodná síť je – po vzoru našich eurofrojndů – už zranitelná jen svým propojením s fofrníkama ze Severního móře….takže místo hladového socialistického tábora z východu jsou zde neukočírovatelné ekotsunami ze socialistického tábora ze záchodu….
  A tak je to správné a tak to má být (Útvare – piš si !).

 296. 360 Matzurko,
  jj – tak dokurvit naše školství, to ani bolševik nedokázal!

 297. 360 Matzurko
  Vy jste evidentně přirozeně inteligentní a přes dané okrajové podmínky jste asi dobře uspěla i venku abyste se mohla vrátit a rozvíjet vědu a předávat ji dále.
  a teđ si vezměte, že byste měla startovní podmínky ještě lepší. To už byste klofla i profesora.

 298. Šimone,ad 352 Slyšel jsi špatně!! Ta slova jsou: „až nám půjdou, miliony, všechny z vaší kapsy…“

 299. No nedá mně to -a pro některé, to není adorace předlistopadových poměrů: školství mělo vnitřní strukturu. Po vyučení mohl ( kdo udělal přijímačky) pokračovat na střední odborné škole a udělat rozdílové zkoušky do 2. ročníku.Po maturitě se mohl samozřejmě pokusit o zdolání VŠ.
  Kamarád takhle prošel od chemického odborného učiliště až na medicinu – do penze šel z pozice primáře, čili to nebyl žádný ňouma. Z té třídy takto prošlo na VŠ asi 6 kluků, byli to ti, kteří z kádrových důvodů museli do učení
  Učivo bylo srovnatelné, byly výstupní standardy, po absolvování prvního ročníku nebyl problém přejít na příbuzný obor. Maturity byly srovnatelné. Obsah učiva se pravidelně konzultoval s vedením významných podniků a rezortními ministerstvy. V ověřovacím běhu byl systém: učební poměr 3 roky,pak večerně 2 roky a maturita. Třídy byly 2 ( souběžné s touto třída pouze pro vyučení)) a první 3 klasifikační období nejhorších pět první a nejlepších pět z druhé třídy si vyměnili místa. Prostě baťovský pyramidový systém.
  Tady nejde o ideovou náplň školy, ale o organizační, logicky provázanou strukturu.
  Zase se vyjadřuji ke středním odborným školám, o gymplech a ostatních typech to nemusí platit

 300. i ta semelova v TV to rikala 🙁 a mela na to vic jak verejnopravni hodinu

 301. Já měla kolegu a bývalého spolužála z vejšky, ktery se vyučil zedníkem, pak průmyslovka a nakonec byl architekt. Byli takoví u nás v ročníku dva nebo tři.

  Na toho zedníka snad šel proto, že to nějak měl kádrově špatný a na střední školu se nedostal. Tak to vzal oklikou jako „dělnická třída“.

 302. no jo, pasáčku, když posloucháš, co říká semelová, to vskutku rozšiřuje obzory. Takovýho poučení se ti mezi námi nedostane.

 303. 370 jses skromna – fakt casto to byse se i semelova zacervenala.

  a treba se to nakonec vrati , jen je potreba vydrzat.

  zase se bude nastupovat do ucnaku , prumyslovku a pak treba i VS. tedy to byli ti co si museli nejak delnicky puvod odpracovat.
  ne ti co si na ucnaku udelali maturitu jak psal jirka.

 304. Pasáčku, to nedovedu posoudit, protože na rozdíl od tebe mi semelová za poslech nestojí.
  ale je mi jasný, že vzhledem k tomu, že si pamatuju, že za ětch konoušů svítilo někdy taky slunce a tráva byla i tehdy zelená, tak mně to usvědčuje z toho, že tesknímk po návratu komunistů.

  Aby ses ale, jednou chlapče, nedivil, až zjistíš, žes bojoval minulou válkua ta totalita přišla odněkud, odkud jsi to nečekal. 😀 😀

 305. skimici,
  nechtějte mne dožrat, profesora jsem „klofla“, byť v jiném slova smyslu, a když jsme se brali, profesorem zdaleka nebyl 🙂 Ale za poklonu děkuji.

  Jirko ppa,
  promiň, ale fakt nerozumíš psanému textu anebo si tam holt promítáš svoje problémy. Kádrováci asi těžko ovlivnili, kdy se bude probírat trojčlenka a jestli budou mít přírodovědné předměty hodinovou dotaci vyšší než jazyky. Základ pro vzdělávání, návaznost systému byla IMHO v pořádku, stačilo zkorigovat učebnice a vyházet propagandistické žvásty – v občanské nauce totálně, v matematice toho bylo naopak minimálně. Ne z toho udělat chaos, kdy každá škola tvoří svůj vzdělávací „plán“, čaruje s hodinami i rozsahem učiva, takže když se nakonec dítko přestěhuje do jiného města, těžko se pak začleňuje. A celorepublikové porovnávání vypadá jak vypadá; laťka tak nízko, že už ji ani nejde podlézt, tak se holt všichni nějak přeplazí. Ta propaganda je v učivu zpátky, akorát zas jinak.
  A třeba školy pomocné, pro děti s různým postižením – o tom si i v současné Americe můžou leda nechat zdát. Tak je taky zrušíme, protože to zřídili komunisti. Jupí !!!

  A jdu raději spát. Dobrou noc všem.

 306. Jo a cpo je nejhorší, navíc ještě mně za komunistů tolik nebolely záda a klouby a vydržela jsem flámovat až do rána.

  Zapiš si to do kádrovech materiálů, abys na to nezapomněl. Takovej argument se vždycky hodí. :-D.

 307. 373 Matzurko
  Létal jsem při zemi. Klofla jste tedy profesora! Ale kdyby ty podmínky byly lepší, mohla jste klofnout i rektora či presidenta!

 308. No u Darwinova vousu,
  koukám, že jsem si to v duchu poněkud semlela všechno dohromady, takže jsem se asi rozvrkočila na Jirku ppa vlivem dalších příspěvků…. Tak se raději omlouvám, už mi to dneska fakt nemyslí; jít do pelechu byl asi nejlepší nápad.

 309. maydo valky nebojuji, nebojoval a bojovat nebudu

  kadrove materialy si nepisi, nepsal a psat nebudu

  na to vse jsou jini. i kdyz lepe uz bylo

 310. Skimici,

  Matzurka není nenažraná. Stačí ji to,co má.

  Rektor není žádná výhra,a jak se koukám na naše poslední prezidenty….. 🙂

 311. Já vím, pepo, že války nebojuješ, to není tvůj styl. Tvůj styl je rozkopnout dveře, něco zařvat, všechny sprdnout a odejít v domnění, jaks to všem nandal 😀

 312. zvenku to tak vyzera , nebo pocit „sprdavaných“ ?

 313. 379 Halle
  To všechno víš? To jseš teda s Matzurkou už daleko. To já si jen nechávám ovívát stařecký vous bublinkami jakéhosi šampáňa voskovkou popsaného.

 314. Skimici,

  já do lidí vidím. Skrz naskrz. Jako Rentgen Rentgenovič Rentgenov 😀

 315. Šimone kleine
  Sodovku po požiití čehokoliv tlustého nedoporučuji.
  Zkuste moravský výběr z hroznů!

 316. 386 – chápu vás – není nad vlastní zkušenost (viz 382), že ??
  Btw – ten výběr – nemáte vkus, nerad to říkám, ale nemáte …..zkuste spíše pivo.

 317. Tedy – rozežere- li to útroby, jisté si to poradí i se svačinkou Śimona de kleina. Polkl li tedy zrovna jitrnici a zapil to výběrem z hroznů, hněv Radegasta se materizoval jinde.

 318. Śimn klein
  Láhve pravého šampaňskěho popsaněho voskvkou …
  Ale co. Kdybyste se s tím náhodou potkal …
  Ale asi ne.

 319. Zato musím Śimone kleine uznat, ž držíte lajnu. Ať je to co je to, je tu pozorování Šimona kleina coby reference.

 320. 358 — Což o to, AeroKarle, to jsem byl nejspíš já… Tamten byl ovšem vzduchem chlazenej, možná Indian.

  Avšak tendlencten má kvality, z nichž leckteré nebyly překonány dodnes: Už jen ta sedačka, startér, ruční brzda… A jak tak koukám, kde jsou svíčky, bylo by asi zajímavé znát, jaký vlastně je uvnitř těch krychliček tvar válce a zejména spalovacího prostoru.

 321. 260 – Tedy, musím říci, Matzurko, že ze všech themat v tomto vlákně diskutovaných pokládám za nejpodnětnější, nejzávažnější a nejzajímavější právě tu houbu. Nicméně bych rád uvedl na pravou míru určité nepřesnosti:

  Vržená houba se prosím pohybuje po balistické křivce, prakticky tedy ve stavu beztíže. Zrychlení nanejvýš pár setin gé, vyvolané pouze odporem vzduchu, z ní vodu nijak pozorovatelně nepudí. Veškeré cachtání a chlístání kolem se proto neděje za letu, nýbrž může být jedině vedlejším výsledkem neodborného odhozu. Ten vyžaduje nápřah takřka oštěpařský, pak ovšem nutno akcelerovat jemně, s citem, plynule, plavně, vysloveně něžně; jinak si vrhající ještě dávno před odhozem již samotným zrychlením vyždímá půlku vody za krk, zatímco impakt bude ochuzen podstatně, hanebně, snad až k nepotřebě. Zkrátka, chce to svoje; ostatně jak před nekonečnými lety zasněně říkávala kamarádka při návratech z pedagogické praxe: „Když je vidím házet houbou, hned bych házela taky.“

  A jak správně podotýkáte, další kvalitou houby je ten nezaměnitelný a nezapomenutelný zápach, přesněji řečeno puch. Zde budu jakožto neodborník pouze spekulovat, ale myslím si, že jeho emanace by probíhala i bez rozkladu. Povrch houby je pozoruhodně veliký v poměru k jejímu objemu (od toho je to houba; tipoval bych nejméně několik čtverečních metrů, kdybychom bublinky viditelných rozměrů brali jako „hladké“), a z celého se nejspíš uvolňují nějaké ty sloučeniny síry, jež do gumy byla vpravena při její vulkanisaci. Olfaktoricky mi vskutku ten puch vždycky připadal takový ňák sirný… Je také možné, že zbytky přítomné křídy změní kyselost prostředí, čímž uvolňování síry napomohou.

  Na druhé straně mi to prostředí gumové houby připadá dost netypické pro bujení běžných bakterií, a jaký jiný rozklad než bakteriální by tam mohl probíhat? Ale třeba se pletu, od slečny dcery byste si mohla obstarat čerstvý vzorek, kouknout se pod trošku lepším mikroskopem, a výsledkem by mohl býti převratný objev…

 322. Totiž, když o tom přemýšlím, ono po těch 40 až 50 letech není vůbec jisté, kolikrát jsem houbou házel a kolikrát byl terčem. Spíše asi to druhé… Jenže tu je jedna mimořádně důležitá okolnost, a často mne trápí dojem, že velké většině přispěvatelů Šumavákova blogu (o jiných blozích nemluvě už vůbec) dosti uniká. A sice, vyložíme-li ji na příkladě, prvořadý význam má prosím to, že historická věta zněla:

  „Jsem nesmírně rád, že vás poznávám. Škoda jen, že naše známost dlouho nepotrvá.“

  Oproti tomu to, zda ji onoho jitra řekl vrah Bažant katu Wohlschlagerovi, anebo naopak, mělo, má, a vždy bude mít význam toliko druhotný.

 323. Ale tak já bych tu podporu uměleckého vzdělávání až tak nezavrhoval.

  Mladá dostala k Vánocům od Ježíška grafický tablet Wacom a to je tak svělá hračka, že jsem si jí musel mezi Vánoci a Silvestrem koupit taky, protože jsem pojal nápad naučit se na stará kolena malovat a zjistil jsem, že takovou věc nutně potřebuju a přece se o ní nebudu doma s dcerou prát.

  Takže pokud by byl nějaký grant pro starší pány, kteří se chtějí naučit malovat například portréty či akty krásných žen nebo obrázky vnadných fantasy bojovnic, tak sem s tím. Talentové zkoušky (pokud by to byla podmínka pro udělení grantu) bych nejspíš úspěšně absolvoval, protože už jsem namaloval vlastnoručně jednu ponuře dramatickou krajinku a jednu portrétní skicu…

  Mé snažení by se při troše dobré vůle dalo bezpochyby označit za vědní obor s názvem třeba „angažovaná počítačová tvorba“. Na psí uši a na kočičí svědomí slibuji, že se budu velmi angažovat ve vědecky složitých oblastech typu „absence genderu v tradičních fantasy ilustracích“ a osobně to napravím tím, že v mém podání bude mít Barbar Conan větší prsa. 🙂

 324. V.Klaus v Moskvě:

  „..Očakávania, že Trump zmení americko-ruské vzťahy, sú veľké, ale skôr v médiách, než u špičkových politikov. Tí sú opatrnejší, vedia, že americká zahraničná politika bude držať kontinuitu. Ruský parlament, Štátna duma, však tlieskali, keď prišla správa o zvolení Trumpa. Myslia si, že Trump bude chcieť urobiť nejaký “deal”. Nejaký vzájomne výhodný obchod…“
  http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/vaclav-klaus-moskva-vo-chvilach-trumpovho-bliziaceho-sa-nastupu-na-americky-tron/16439/

 325. 399 – jojo, nějakej buchhandler….Martin K.H.Schultze nebo tak nějank…..

 326. Úplně jsme zešíleli, nešvihne mi z cigaret, ale z některých zákonů a politiků, říká Kubera

  …Protikuřácký zákon je pro tuto vládu důležitější než migrace a terorismus dohromady, pan ministr je zfanatizován, jestli mi z něčeho švihne, tak to nebude kouření, ale z těchto lidí, moje zdraví je jinak vynikající a jsem živým důkazem, že člověku stačí presso a cigarety, říká senátor Jaroslav Kubera /ODS/ a dodává, že dobrotrusové nás brzy donutí jíst pouze veganskou stravu. Pravice je podle jeho slov v nejhorší kondici za mnoho let. Může za to propojení politiky a byznysu. Senátor Kubera zároveň v rozhovoru přiznává, že za určitých okolností by kandidoval na prezidenta…
  https://video.aktualne.cz/dvtv/uplne-jsme-zesileli-nesvihne-mi-z-cigaret-ale-z-nekterych-za/r~98d3b454dc6111e6aa860025900fea04/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 327. No fakt zatím je, že v Česku umře víc lidí na následky kouření než na následky teroristického útoku. Kubera si to asi neuvědomil.

 328. 403 Quivisi,
  pokud s řešením budeme čekat, kdy tomu bude naopak, pak se obávám, že se nedočkáme. Budem v p… mnohem dřív!
  Řešíme méně podstatné před důležitějším!

  Kdyby šlo o kouření jako takové, bylo by možné prostě výrobu cigaret zakázat! Jenže to by přišli o zisky, které z toho mají.
  Jde o to, dostat nás co nejvíc pod kontrolu a Kubera má pravdu, že to cigaretami neskončí!

 329. Co je méně podstatné, by měl hodnotit pacient s rakovinou plic.

 330. Dobré ráno,

  proč pacient s rakovinou plic a proč ne oběť teroristického útoku? Obávám se, že by se asi v úhlu pohledu poněkud neshodli.

 331. Pacient s rakovinou plic (pokud si ji způsobil kouřením, což není vždy jisté), se rozhodl dobrovolně a svobodně, že bude kouřit a že mu to riziko za to stojí.

 332. Zatím je lidí s rakovinou plic řádově mnohem víc než obětí terorismu.

 333. 405 Quivisi,
  pokud se chce pacient hrdlit o to, že z 10 hospod je JEN 9 nekuřáckých, tak je stejný trouba jako kdokoli jiný!
  Protože pokud si neohlídá hranice, tak jednoho dne nebude smět nikam. A pak už bude celkem jedno, jestli umře na rakovinu nebo ho slimák rozseká na nudle…

 334. ano Halladine,
  a z této perspektivy se na ten terorismus apod. muzeme vydefekovat

 335. DVD,

  to v žádném případě.
  Ale ani to neznamená,že se můžeme defekovat na rakovinu plic.

 336. 408 – a počet obětí dopravních nehod? A počet uchlastaných cirrhotiků? A počet cukrovkářů? A počet obézních?

  Mělo by se to nějak regulovat, třeba něco zase zakázat.

  Abych zůstal u oboru, blízkého zubařům, možná jsem celosvětovou výjimkou, ale nepotřeboval jsem zákona na to, abych si od dětství čistil zuby a zhroucení systému preventivních prohlídek (jak si někteří stěžují) mi nevadilo, protože chodím pravidelně každý půlrok k zubařce. Je mladá a zrovna teď asi rodí, takže na únorovou kontrolu půjdu k její kolegyni, která je taky mladá a šikovná, protože poslední kontrolu v září už dělala pod dohledem mé zubařky samostatně. Už dlouhou řadu let se moje prohlídky končívají prohlášením: „Tak aspoň sundáme ten zubní kámen, měl byste být důslednější s mezizubním kartáčkem!“ Ale kdyby mi dobrotivý stát, poslanci, úředníci a zubařská lobby(mafie), nařídili, že musím pod pokutou chodit každého půlroku na povinné prohlídky, tak bych reptal.

 337. U diskuse ohledne urovne vzdelavani mi chybel jeden dle mne klicovy faktor. Za bolsevika bylo uceni a prace s mladezi jedna z mala moznosti pro kvalitni lidi delat v oboru, ktery je bavil, neco vic nez odsedet 8 hodin v kancelari. Spousta z techto lidi velmi rychle zacala sve schopnosti realizovat tam, kde se za to platilo.

  Zrovna v tom prelomovem obdobi jsem chodil na v te dobe velmi kvalitni gymnazium a ten utek schopnych lidi – pocinaje nasim tridnim profesorem – do podnikani a businessu byl markantni. A napriklad zrovna naseho tridniho, coz byl spickovy ucitel matematiky a zaroven vyborny znalec lidi (nakonec zakotvil ve vysokem managementu Gity, v te dobe dost slusna pozice), nahradila posila stazena z delostreleckeho uciliste, ktera byla odvborne pod nami a kdyz to zjistila, tak se z toho vicemene zhroutila.

  Anebo muj otec, ktery ucil na pocitacovych krouzcich skutecne spickove programatorskou a analtickou praxi 12-15 lete kluky (a z toho, co ucil ziji do jiste miry dodnes), po revoluci samozrejme tyto sluzby zacal prodavat a na uceni mel mnohem vice casu (ac se alespon castecne snazil az do smrti). Misto nej nastoupil do DDM nejaky kluk po skole, jehoz pocitacovou kvalifikaci bylo, ktery umel vyborne parit Dooma.

  Tj. v jistem smyslu bylo kvalitni skolstvi positivnim efektem skutecnosti, ze za bolsevika slusny clovek nedela karieru…

 338. „Je mladá a zrovna teď asi rodí, takže na únorovou kontrolu půjdu k její kolegyni, která je taky mladá a šikovná,….“ a casem bude rodit.:-)

 339. Ona je taky prevence tej rakoviny plic přece jen snazší a můžu v tom víc udělat já sama. Můžu nekouřit, nechodit do kuřáckých hospod, vyhýbat se kuřácké společnosti.
  ale co jako jedinec můžu dělat proti teroristickému útoku, když ani skutečnost, že potencinálního teroristu sledují tajné služby, mu v provedení atentátu nezabrání?
  Pokud budu chtít aspoň trochu normálně fungovat, tak to riziko, že dřív nebo později se ocitnu na špatném místě ve špatnou dobu tu prostě je. Jistě, je asi pravděpodobnější, že se tak stane v davu v centru velikého města než někde na vesnici doma na zahrádce, ale stejně proti tomu nemůžu prakticky nic moc dělat.

 340. pasáčku – a mezitím se vrátí ta moje.

 341. 413 Petře,
  školství je systém.
  Za bolševika byl a dobře fungoval, jedno navazovalo na druhé a jak psal dříve Jirka, pilný študák mohl dojít docela daleko.
  Po 89 se zrušil neboť starý, out a fuj a začalo se provozovat aktivisticky. co kde zrovna koho napadne. Ono vytvořit nový systém není mžádná sranda. To trvá desetiletí!
  A kvalitní kantoři odešli, dílem kvůli platu, dílem proto, že v tom čurbesu to pro ně ztrácelo smysl.
  Prostě to fungovat nemůže!

 342. Petře ,určitou roli to určitě hrálo.
  Ale podle mě hrálo větší roli to, že učitelé za socíku ( a zdaleka nebyli všichni výborní) měli všechno nalajnováno,určeno ,a učili „podle návodu“ který sestavili lidé,co tomu docela rozuměli.
  Po zahrnutí povinné politické úlitby komoušům,ale to bylo často jen pro forma.
  Ten výmysl,že si škola má určovat systém učení sama byl nesmyslenej.
  Ti učitelé byli velmi často zvyklí,že maj všechno nalajnováno,a najednou z nich byly velryby na suchu…
  Ty školy na to, vymyslet něco sqělýho neměly kapacity , tím spíš,že mnozí schopní odešli podnikat,či jinam. ani to asi nebylo extra placeno ( co vím, třeba mi někdo dokáže , že se pletu), a dopadlo to špatně,jak psala nahoře Matzurka. Každej pes jiná ves…….

 343. Nevím, jak je to možné, ale až na výjimky jako je Pavlína Holubová – televize Prima – všechny ratolesti učitelek a učitelů z naší základní školy šly na pajdák do Olomouce a učí. Proč se ty učitelky tak mstí svým dětem, že je posílají na řemeslo, které je tak nevýhodné a málo placené?

 344. Jo, a jak píše Rpuť,ten systém byl flexibilní. Umožňoval přechod mezi kategoriemi žáků ,učňů a studentů.
  I já měl spolužáky, kteří přišli z průmyslovky, zdravotní školy atd.
  A nepatřili mezi horší studenty.

 345. K tej návaznosti výukových programů: možná jsem to tady už kdysi psala, ale když byla moje máti malá, jezdili pravidelně na letní byt na čtyři měsíce. Máti vždycky v září nastoupila do vesnické školy – malotřídky, v říjnu se vrátili do Prahy a chodila do školy tam, v květnu zase odjeli z prahy a vrátila se do tej třídy, kam nastoupila v září a tam školní rok dokončila. Fungovalo to takhle celý první stupeň, než šla do gymplu a později na obchodní akademii..

  Takže tu musel být funční jednotný systém, protože kdyby si to každá škola učila podle svýho, tak by to nemohlo fungovat.
  k tomu si vezměte, jaký možnosti komunikace obou školy asi byly ve dvacátých letech minulého století.

 346. maYdo 🙂

  učitelé a ředitelé obou škol asi museli být z vaší rodiny nadšení 🙂 Měli práci navíc.
  Museli si nějak předávat informace o známkách a jiné, aby byli schopni na konci roku spáchat vysvědčení.Asi při odchodu rodiče vyfasovali nějakou složku, kterou odevzdali na druhé škole.
  Ale zřejmě to bylo možné, a fungovalo to . Když se chce,jde skoro všechno.

 347. On ten jednotnej syystém fungoval zřejmě už za Rakouska, a první republika ho přejala. On ani nebyl důvod ho měnit.
  První zákon,který přijala RČS po převratu byl, že dosavadní zákony zůstávají v platnosti.

 348. Martine, já jsem se během školní docházky mých dětí setkala s docela dost kantory, kteří učili rádi a dobře a vůbec neřešili, že ta jejich práce je nevýhodná nebo špatně placená.

  A to rozhodně nemyslím, že moje děti chodily na nějaké vyjimečné školy.
  Dcera sice chodila na gymnazium, které bylo mezi deseti nejlepšími v republice, ale byl to běžnej státní gympl. A vybrali jsme ho proto, že byl blízko, tak aby nemusela trávit hodně času dojížděním.

 349. Dobré zas ráno… Tak se na stabilní orbitu odebral i Eugene Cernan, poslední člověk, co se prošel po Měsíci. 82 let…
  A musím opakovat – velmoc, která dostala člověka na Měsíc, není dnes schopna sama vypravit člověka na nízkou oběžnou dráhu. To jen pro ilustraci…

 350. 422 – žádnou složku, tenkrát se hodnotilo podle znalostí.

 351. Halladine, myslím, že tenkrát to zas tolik neřešili, jestli mají nějakou práci navíc. A ono tej „práce navíc“ nebylo zas tolik, rozhodně nemuseli učitelé trávit tolik času papírováním jako dnes.

  Taky bych řekla, že naší v tomhle nebyli jediní, protože obec byla na letní pobyty oblíbená destinace a takových rodin tam bylo víc. Byli vítaní, protože pro místní to znamelo slušný ekonomický přínos, tak kdo by si stěžoval na trochu práce navíc?

 352. taky si myslím, Martine, že ty známky tehdy tak nehrotili. a šlo o první stupeň, na to, aby kantor poznal, jak dítě umí číst, psát počítat a jakej má všeobecnej přehled, fakt neopotřeboval tlustou složku se spisama.

 353. Neříkalo se té „složce“ náhodou žákovská knížka?

 354. No jo, PeSi, ale hlavně že je ta amerika lepší a silnější, než kdy byla. Povídal to ušák v projevu na rozloučenou, tak to musí být pravda. Americký prezident přece nikdy nekecá. A Vy tu vytahujete nějakej měsíc. Stejně to neplatí, byla to politicky nekorektní akce, protože tam chyběly ženský a černoši.

 355. TAk to si nejsem jistá, jetsli tehdy už ty žákajdy byly. Já se pamatujju, že my jsme dostali žákovský až ve třetí třídě, před tím jsme měli notýsky.

  A hlavně známky se psaly do sešitů. Takže stačilo, že mělo dítě s sebou sešity.

 356. Mno, obávám se, že jediný funkční systém, který v Kotlince zbyl, jsou hasiči!
  Hasičství, díky bohu, není tak lukrativní, aby po něm Babinskej hodil okem, ani tak mediálně zajímavé, aby genderbáby řvaly o hasičské rovnoprávnosti, což je klika. Až začne stát aktivisticky regulovat hasiče, shoří celá Kotlinka!
  A tak je to se vším!

 357. Dobré ráno vespolek,

  martine TT, stran ratolestí pedagogů – dobrá otázka. IMHO, statut učitele ještě není úplně na dně společenského uznání, student nemusí být v daném oboru génius (to by šel studovat ten obor přímo – učitel hudebky nemusí být ausgerechnet Mozart a fyziky Einstein), a pořád zůstává aktraktivnost – zejména pro ženy – prázdnin. Takže více času pro vlastní rodinu, a platově to pro ženu může být zajímavé taky.

 358. BTW, včera jsem chvíli posluchal maníka, asi šéf CIA, jak mluvil o Trumpovi.
  Zdá se, že ztráta povědomí o hierarchii velení není jemom typicky český problém a že přemoudřelí státní úředníci, kteří chtějí řídit a úkolovat volené politiky se rozmohli i v jiných zemích.

 359. Mno, k tomu školství… No, tak celkem vzato, učím už víc než 35 let. Pravda, učím na dostatečně výběrové škole – a o to více tristní je každodenní obrázek, se kterým se setkávám. Své už jsem k tomu napsal a zbytečně bych se opakoval… Navíc, u makroskopických objektů je platnost kvanové mechaniky silně omezena a při házení hrachu na zeď je pravděpodobnost protunelování hrachového zrna stěnou mizivá. Je mi jasné, že na školství a pedagogickou činnost je odborníkem každý, kdo má do prdele díru, o to více, pokud je současně ekonomickým expertem… Jen bych podotknul, co má ekonomie společného s klasickou termodynamikou – faktor času. Soustava se sice dostane do termodynamické rovnováhy, leč nikdo neví kdy. Ekonomie nás přivede k lepším zítřkům, jen nikdo neví kdy. Školství po všech těch reformách sice bude dokonalé, jen nikdo neví kdy. No a jen podotknu, že jediná veličina, která je spontánně rostoucí s časem, je entropie – jednoduše řečeno – množství bordelu v systému obsaženého…

 360. Jo znám, už nějakej pátek… Samozřejmě má pravdu… Akorát – on říká v tom rozhovoru, že doučuje látku školy střední. Víc tristní je, když člověk doučuje na VŠ látku školy základní…

 361. 436

  Jsou případy, že průser je natolik veliký, že ho rozpozná skoro každej, kdo má v perdeli díru….

 362. [432] Dobrý den. Rputi, neznáte hasiče chovance.
  K celkové mizérii věcí veřejných. Nechci být považován za idiota, ale nestíhám sledovat a reagovat na všechny velké či malé kauzy. Snad někomu udělá radost následující odkaz:
  http://www.cnx-software.com/2017/01/17/sam-15×15-is-a-tiny-arduino-zero-compatible-board-based-on-atmel-samd21g18-mcu/
  resp. zde:
  http://www.avdweb.nl/arduino/samd21/sam-15×15.html
  Výkonný počítač, resp. řídící systém o velikosti nehtu. Na tom se dá postavit i do školy spousta hraček, je-li čas a chuť.
  Vím, že Khanova škola kvalitu školství nezmění, ale dokáže zájemce naučit více než znám já. Tj. zájemce o pozici skladníka ve šroubárně má dostatek možností ke studiu. Pro ctěné hodnotitele naší doby nezapomínejme na 300.000 či více krajánků, kteří se jednou možná vrátí z ciziny a nabyté zkušenosti (nabiti zkušenostmi?) uplatní doma.

 363. Dano, existovala zakovska knizka a existovala „slozka“. Vim to s jistotou, protoze jsem koncil zakladku zrovna v roce 90 a v ramci vseobecne svobody nam „slozku“ dali… Byly tam informace i ohledne vyvoje uceni, vztahu v kolektivu, ale i ohldne vyvoje tridniho uvedomeni…

  Zaboha si nevzpomenu, jaky to melo ofiko nazev, ale mel jsem to v ruce…

 364. Nickname, každého ale elektronika a výpočetní technika nezajímá.
  A ani není důvod, aby zajímala. Na této úrovni.
  BTW, zrovna taková miniaturní řešení pro menší děcka nejsou. Pamatujete PMI 80 ? Asi ne. Ale je lepší, když to není moc komplikované a je to robustní.
  Jak funguje Intel 8080 se pochopit dá. Jak funguje Core I7 už dost těžko.

 365. Kulhankovy přednášky v ramci aldebaranskych ctvrtecnich odpolední byly vzdy lahůdkou…..

  aledebaran.cz

 366. 441

  Takové složky byly i u zaměstnanců. Taky nám je v 1990rozdali,, nahlédl jsem, a nic moc tam nebylo.
  Zřejmě záleželo na aktivitě konkrétních úředníků.
  Cestou z práce to v mém případě skončilo ve smeťáku. 🙂

 367. NoName, pamatuji, kdyz mi bylo asi 10, dostal jsem elektronickou stavebnici s integrovanzm obvodem. Ctyri NAND hradla, jestli si pamatuji spravne, mel 🙂

 368. 444 no jo kdyz clovek ocekava vetsi slavu a neni spravne docenen – na co si to schovavat 🙁

 369. 447

  😀 Vy jste si to určitě odložil,a máte to dodnes. A za dlouhých zimních večerů si v tom čtete 😀

 370. ad 407, krapet mne udivuje kategorický názor, že „Pacient s rakovinou plic (pokud si ji způsobil kouřením, což není vždy jisté), se rozhodl dobrovolně“

  Ano, jsou výjiky, že si to nezpusobil kouřením, ale z úradku Božího. Ovšem jsou i tací, kteří si to nezpůsobili vlastním kouřením, ale prací číšníka v zakouřené hospodě v šerém dávnověku, kdy se tančilo a kouřilo všude. Obávám se, že statisticky to nebude tak nevýznamná výjimka.

 371. 449-jako dítě jsem vyrůstal v totálně kuřácké rodině. A nebyl jsem sám, řekl bych, že nás takových byla většina. Pokud je pasivní kouření statisticky tak významné, měla by hromada z nás mít rakovinu plic už hodně dlouho. Má ?

 372. No ale nikdo z mého okolí rakovinu plic nemá … Sourozenci, bratranci, spolužáci …
  To už by měla být, vzhledem k tomu, jak smrtelně nebezpečné je pasivní kouření statisticky významná skupina.

 373. Tak ekologické šílenství se projevilo nejen u nás u fotovoltaiky, ale i v Severním Irsku, kde kvůli tomu padla vláda. V rámci ekologizace a podpory obnovitelných zdrojů se provozovateli vytápění vyplácelo za každou jím utracenou libru — ANKA BUBNUJ !!! — 1,6 £, přičemž systém nebyl shora omezen. Pochopitelně, že lze v tom očekávat úmysl. Ale sleduji-li nápady politické byrokracie nějak z nadhledu, říkám jsi, že jsou to prostě blbci.

 374. ad 449 Netvrdím, že kouření je zdravé, nebo že se nepodílí na vzniku řady chorob. Ale ten vliv není tak přímočarý – kouříš=onemocníš a naopak. I s tím pasivním kouřením to není tak jednoduché. A nikdy se, pokud vím, neprokázalo, že číšníci trpí častěji ca plic, zrovna tak jako se to neprokázalo u policajtů, kteří řídli denně křižovatky.

 375. Kristo,

  roli samozřejmě hraje genetický základ. Někdo je odolnější , někdo méně.
  Ale četl jsem kdysi statistiky,podle kterých s množstvím vykouřených cigaret incidence rakoviny velmi významně stoupá proti výskytu v obyvatelstu jako celku.

 376. Česká republika patří v současné době ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi mezi státy s nejvyšší incidencí a mortalitou na ZN plic. Ročně u nás umírá zhruba 3500 mužů a 1500 žen, viz graf S3 a S4 [2].

  Kouření je nejvýznamnějším rizikovým faktorem vzniku ZN plic. Tento rizikový faktor zdaleka převyšuje svým vlivem ostatní rizika. Početnými retrospektivními i prospektivními studiemi byla prokázána kauzální souvislost mezi kouřením tabáku a plicním karcinomem. Těžký kuřák má 10–15% pravděpodobnost vzniku karcinomu plic a oproti nekuřákovi má 20krát vyšší riziko vzniku karcinomu plic. Se zvyšujícím se počtem vykouřených cigaret během života Graf 7 Incidence v čase dle histologických typů zhoubného novotvaru průdušky a plíce (C34). se riziko zvyšuje. Riziko dále stoupá se snižujícím se věkem při začátku kouření. Termín „těžký kuřák“ je vyhrazen pro kuřáky, kteří vykouřili více než 20 cigaret denně po dobu 20 let či více než 40 cigaret denně po dobu 10 let. Jako riziková hranice se uvádí 200 000 vykouřených cigaret. Etiologicky se kouření uplatňuje zejména u epidermoidního karcinomu a malobuněčného karcinomu plic. Více než 75 % všech pacientů se ZN plic jsou kuřáci či bývalí kuřáci, viz graf 8 [1].

  http://www.remedia.cz/Okruhy-temat/Farmako-epidemiologie/Epidemiologie-zhoubneho-novotvaru-prudusky-a-plice-C34-v-CR/8-Y-NP.magarticle.aspx

 377. ad 452 , tak to bych byl taky spokojenej, ale v naší rodině takové štěstí nebylo.

 378. A proč ta debata ZASE ujela k tomu, že by se nemělo kouřit?

  Kubera to tam říká jasně – hledali hospodu a teprve ta desátá! byla kuřácká! Nekuřák má na výběr 9 hospod. Číšníka nekuřáka nic nenutí jít roznášet do kuřácké hospody!

  A PARLAMENT místo migrační krize a hrozícího terorismu řeší kuřáctví v desáté hospodě !!!

 379. Jedno je jisté. Zní to cynicky, ale každej umře a na něco umřít musí. TAkže pokud klesne úmrtnost na rakovinu plic, stoupne úmrnost na něco jiného.
  Budeme to zase „řešit “ zákazy?

  ZAkážeme alkohol, protože někteří lidi umírají na cirhozzu?
  Zakážeme auta, protože se umírá při dopravních nehodách?
  Zakážeme nezdravou stravu, protože ovlivňuje negativně řadu chorob?
  Zakážeme extrémní sporty, protože při nich dochází častěji k úrazům?

  Nakoenc dojde k tomu, že vám zakážou mít děti, protože největší riziko je vůbec se narodit – každej, kdo se narodil, jednou umře.

 380. Njn, od migrantů rakovinu nechytíme…
  Jen tuberu, AIDS, žloutenku, malárii, svrab….

 381. “ kategorický názor, že “Pacient s rakovinou plic (pokud si ji způsobil kouřením, což není vždy jisté), se rozhodl dobrovolně”

  Jak se kategorický názor liší do názoru prostého?

  Jinak ono to rozhodnutí kouřit samozřejmě dobrovolné je. Děti jsou od první třídy a opakovaně poučovány, jaká jsou rizika kouření. Hospdoy jsou na výběr kuřácké i nekuřácké. Ta možnost volby dnes je, ne že není.

 382. [444] Jo taky nám složky rozdali. To, co bylo v té složce rozhodně nebylo všechno. Někde musely být i další materiály. Co se s nimi stalo, netuším.

 383. (442) Noname: každého ne, ale na úroveň skladníka ve šroubárně se může vyšvihnout téměř každý. Pokud jde o přístup ke studijním materiálům.

 384. 463 – u zajímavých lidí šly některé na východ a některé na západ, u plebsu do stoupy – jako obvykle.
  S těmi prvními se dále pracuje….resp. pracovalo – už jsou dost passé, hlavně u zmrtvělých. Výsledky dosud aktivních složek vidno v patlamentu, armádě, policii, médiích apod.

 385. No, v podstatě nestávkuje, protože zřejmě nepracuje. Tvrdí akorát, že drží hladovku – už pět hodin.

  Tak takhle já stávkuju každej den, pokud se naobědvám kolem půl jedný a domů k dalšímu soustu se dostanu v šest 😀

  Ono by to asi chtělo pořádně vysvětlit, co to je stávka….. Truc několika příjemců podpory, kteří se evidentně n udí, to určitě není.

 386. To už tu proběhlo, Nickname….

  Někteří usoudili, že to je OK, protože nikomu se nic nestalo a pachatelům bylo uloženo škodu nahradit.

 387. Nickname, to jsme iskutovali vcera a Hal rozhodl, ze to je OK 🙂

 388. (466) Už tu bylo, v češtině. Zajímavý je, že to není názor jen jednoho blba, že to proběhlo i odvoláním.

 389. A co je teda správně, pokud to Hall vyhodnotil špatně?

 390. 471: Podpálení synagogy je druh protestu, pohození slaniny u mešity je zločin.
  Za první podmínka, za druhé nepodmíněný trest, dotyčného ve věznici muslimští spoluvězni zavraždili.

 391. 2Kunetka – děkuji za postřeh ohledně škol a státního zřízení. Souvisí to asi i s osobní zkušeností a věkem ve kterém dotyčný zažil 89. Myslím a znám to z okolí, že tehdy kvalitní lidi dělali vedoucí na táborech, vedli sportovní oddíly, kroužky a tak. Takže pokud jste byl aktivní kluk nebo holka mohli jste se rozvíjet – většinou velmi kvalitně i po škole. Díky komančům to bylo za „hubičku“ dotoval to odborník, který si nechtěl zadat, nebo se chtěl aspoň trošku bezpečně realizovat. Pak ty lidi během pár let začali dělat to co konečně mohli. Logicky nastal propad v kvalitě výchovy mladých. No a teď jsou produkty této přechodové fáze v nejlepších letech 35-40 a řídí. Nemyslím si, že to půjde zvrátit. Oni nevědí jak. Neví co jim chybí. Ba co víc, jsou správně asertivně vzdělaní, takže ví, že je to tak OK. Jak říká PES vyrazil se jim názor – jako mně.

 392. Nejspíš ne, ale rozsudky, zvláště pak už druhoinstanční, by měly být v relaci.

 393. Ne, nesoudil, Šimone. Ale vodítkem, co se v Evropě akceptuje a co ne to je.
  Protože nejde o ojedinělé případy. Viz posuzování „rasismu“ ve směru bílý->barevný vs. barevný->bílý.

 394. Souhlasím, odsoudit natvrdo za kus slaniny je rozhodnutí blba.

 395. 472

  Je otázka ,jestli to s tou slaninou není hoax. Existuje důvěryhodný odkaz ?
  Za druhé – to „podpálení“ synagogy nezhodnotil soud jako antisemitismus, ( připouštím, že to hodnocení je sporné).
  Ale pokud měli šikovného advokáta,který dokazoval, že útok byl proveden se zámyslem neohrozit životy a nezpůsobit větší škody, které by bezpochyby způsobilo, kdyby rozbili okna a hodili ten benzín dovnitř…,a tedy byl spíše symbolický…. Dokážu soudce pochopit.. In dubio pro reo..
  Ta slanina u synagogy by se dala hodnotit jako nenávist k muslimům všeobecně….čili v stejné kategorii jako antisemitismus.
  A tedy vyšší tresty

 396. 478-co má synagoga ve vztahu k židům navíc v porovnání s mešitou ve vzahu k muslimům ?
  Když už tedy opominu, že synagogy nereprezentují Izrael ?

 397. 476 – to nemusíte chodit do Evropy, stačí zdejší Absurdistán: vajíčka na prezidenty versus Langrova tykadla; mačetový útok na severu (a ochrana těchto „košických italů“ policií) versus zápalný útok na dům s Natálkou apod.

  Jenom podotýkám, že ti synagogální paliči nebyli zproštěni viny absolutně. Bohužel jim někdo poradil, udělat z toho politický protest (kdo asi ? – německý advokát ? Pak tušil jistě, jak soudce zareaguje a to PODLE zákona – chceme ohýbat zákony tak, jak se nám to hodí ? – v čem to je pak jiné, než současné fašounské běsnění v US ?).

  Osobně – a bez ohledu na zákony – mě také serou (nelze slušněji) tihle přivandrovalci a furt doufám, že je „někdo“ displejsuje“ zpět do exotiky, protože pak dochází k takovýmto nechutnostem, ale to je asi na úrovni pohádek….

 398. Vidím, že se trochu s Halladinem překrýváme – takže to už nechám být, už předevčírem jsme neměl moc chuti se k tomu vyjadřovat.

 399. Halladin zase plácá, jak může být akce před mešitou hodnocena jako nenávist k muslimům všeobecně, když potenciálně daleko nebezpečnější před synagogou rozhodně není nenávist k židům všeobecně ?

 400. Kejko, presne takove mam zkusenosti ja… Obecne receno, za sebe si myslim, ze spatny system se spickovymi lidmi vygerenuje lepsi vysledek, nez vytecny system s mizernymi lidmi… Tj. kdyz ve skolstvi a zajmovych krouzcich byli spickovi lidi, je vcelku jedno, zda blosevicky system vychovy byl dobry, nebo ne. Lidi si nasli cestu, jak dosahnout dobre vysledky.

  Ucastnil jsem se mnoha taboru specializovanych na matematiku nebo programovani. Ackoliv tam bylo spousta hamotin – nastupy, rozcvicky, pionyrske blbnuti – prakticky cela napln byla odborna a spickove urovne.

 401. Tak rozcvičku může mít i programátor, že jo …

 402. (480) Teorii politického protestu soudce může uvěřit, nebo taky nemusí. Tenhle asi chtěl uvěřit.
  (483) Pak je ovšem Petře otázka, kam se ti špičkoví lidé poděli?

 403. Něco trochu pro „obveselní“, tedy zejména Aj mluvícím:
  http://www.returnofkings.com/112412/an-ugly-african-woman-has-somehow-managed-to-win-miss-helsinki
  Pro neAJ, stačí se podívat na fotky – jde o již zde zmíněnou Miss Helsinky, a je tam fotka všech soutažícících a tří finalistek. Pisatel článku se dost podivuje, jak mohla vyhrát jediná dívka tmavé pleti, která je navíc podle jeho měřítek nejméně hezkou soutěžící. Navíc ani není zřejmé, jestli už dostala občanství a kdy vlastně z Nigérie do Finska přicestovala…

 404. 486 – zcela a naprosto běžný postup VŠECH soudců – tři soudci, čtyři názory.
  Takže normálka, překvapivé snad jen pro protinožce nebo marťany.

 405. 487 – zlaté děvěnky z Perlovky ! Hned zítra je navrhnu na Miss Universe…..
  A což teprve ta Indočeška, co mě unavovala tůhle na Kačerově…njn, šlapal jsem si po štěstí…

 406. 487-v zásadě je úplně jedno, zda za to může nějaký tlak nebo uvědomělost porotců. Obojí je špatně. Protože problém není v tom, že je dotyčná slečna černá, ale v tom, že je prostě … nehezká ?
  A přitom existují i nádherné černošky, třeba mulatky z Karibiku jsou neskutečně krásné, spolužák z Dominikánské republiky občas organizoval posezení pro kolegy a kolegyně z okolních zemí a to teda bylo něco…

 407. Taky jsem se zasmála. Při tiskové konferenci Putina s moldavským prezidentem Dodonem. V odpovědi na otázku stran kompro materiálů na Trumpa s ruskými prostitutkami uvedl mimochodem, že, „koněčno, russkije prostitutky samyje lučšije v mire“.

 408. Hm, tak když jsme dospěla požehnaného stáří šedesát let, tak naše slavná komora zrušila snížení členských příspěvků při dosažení důchodového věku. Ať se jdou bodnout, vcelku k ničemu mi ta organizace nebyla a když jsem měla možnost nahlédnout pod pokličku, byla to bída a zmar…..

  No, ale protože se do důchodu zatím odebrat nehodlám, tak mi nezbývá než platit furt stejný výpalný jako kolegové, co mají příjmy o dva řády vyšší, abych mohla dál razítkovat dokumentaci v rozsahu „dvě příčky vybourat, jednu dozdít“.

  no, můžu být ráda, že kdysi neprošel návrh architekta Kouckýho, kterej na nějaký valný hromadě navrhoval výši poplatku deset tisíc ročně.

 409. Ale no tak, 60 není žádný důchodový věk.
  Důchodový věk je kolem 75 …

 410. To už je těsně předkremační věk…..

 411. Já se taky do penze nechystám, NoName. Ale do tej instituce jsem už nastrkala prostředků víc, než si zaslouží.

 412. Mám doma magistru farmacie, MaYdo, má představu, kolik a za co se platí „komoře“ …

 413. newní komora jako komora, nNoName. Příspěvky se dost liší komora od komory.

 414. 486 – AK, sli do businessu. Za bolsevika nebyla sance delat spickovymi dovednostmi karieru, penize a uspech, tak aspon ucili deti. Ale kdyz ta sance byla, byli by hloupi, kdyby nevyuzili volnost, ktera koncne prisla.

 415. Britové se rozhodli nemít s EU pokud možno nic společného a libra okamžitě posílila 🙂

 416. no jo, NOName, Oni mají lékárníci ty poplatky poloviční. A autorizovaní inženýři ještě o dvě stovky nižší. No jo, hlavně že máme nóbl kanceláře v nóbl lokalitě….

  Když jsem ještě chodila na valný hromady, tak se tam na to často poukazovalo.A na to,že valný hromady se dělají v hogo fogo stylu s rautem a že by to snad nemuselo být. Ale k ničemu to nevedlo, tak se lidi, co se živí prací a ne funkcionařením postupně otrávili a přestali tam chodit.

  No, tak na fakultě nás kdysi učili, že architektura je obrazem společnosti, na ty paneláky to sedělo a dnes na tu komoru to taky sedí. A na tu Kouckýho datlama ožranou papundeklovou vilu taky. 😀

 417. (498) Pak se to ovšem jeví být neřešitelné.

 418. AK, neni to zcela neresitelne, jen ta dostupnost je slabsi. Ono nekoho ten business prestane bavit nebo vubec nebavi, nekdo si to vezme jako vedlejsku…

  Ale je to zmena proti predchozimu stavu, kdy to byla jedina moznost.

 419. Tak na druhou stranu byli lidi, co se na kantořinu vrhli až po revoluci. Klukova třídní na druhém stupni byla ing., tuším, že z VŠCHT. Učila angličtinua nevím, co ještě. A byla to výborná kantorka a prima ženská. Děcka z ní měla respekt, i když v devítce většině kluků byla sotva k ramenům a některým spíš do pasu.

 420. Komora? Příspěvky? Chcete někdo konkurovat advokátům?

 421. jo, možná že učila chemii…

  Potom, co tu školu, kam chodil kluk, zrušili, ještě s jedním kolegou založila soukromou školu. MYslím, že se jim daří.

 422. Martine, to bych si nemohla dovolit. Šéfův právní poradce vydělá za dvacet minut tolik, co já za den. S takovým příjmem bych fakt advokátům konkurovat nemohla. 😀

 423. Děkuji za shrnutí diskuze o nové Křišťálové noci. Pro některé jako protest OK. Podobně jako pro Davida Irvinga byla OK protižidovská rétorika A.H. Víte, jací byli židi keťasové? Jak likvidovali německé bankovnictví dle D. Irvinga?
  Ad školství. Pamatujete kolik bylo za bolševika středních škol? Na okrese dobrých – s nadějí na postup na VŠ – s bídou tři. Papírově mají dnešní studenti snesené modré z nebe. Podmínky pro studium vynikající. Komunikace s nejlepšími světovými elitami bez omezení a cenzury…
  Nepíši o PhD studiu, vyšším vzdělání. Ale ve fabrice se zrno oddělí od plev relativně rychle. Někdy je to složitější, když majitel je daleko a ředitel se teprve učí, ale i to jde zvládnout. Fabrika se nepoloží, v nejhorším se obmění vedení, pokud je zasažená i centrála tak se fúzuje. Je velká obliba studia při zaměstnání – VŠ i kurzy zaměřené především na praxi.

 424. maYdo, tak mi dohoď toho šéfova poradce. Advokát na malém městečku, nebudu si stěžovat, ale máme konkurenci v takových Halladinech, co všechno ví a všechno sepíšou a to za babku. Pak to sice proserou, ale bylo to se slevou a to se počítá.

  Není advokát jako advokát, není projektant jako projektant.

 425. „Papírově mají dnešní studenti snesené modré z nebe. Podmínky pro studium vynikající. Komunikace s nejlepšími světovými elitami bez omezení a cenzury…“

  No jo, a proč teda jsou ty výsledky spíš horší, než lepší v porovnání s komunistickým školstvím?

  Ovšem – já si teda myslím, že snesení modrého z nebe a lpění na ideálních podmínkách ke studiu taky není ono. Za ideálních podmínek může být borec kde kdo, ale skutečně dobrej je ten, kdo se popasuje i s podmínkami, za kterých jiní selhávají.

 426. maYdo, ale skutečně dobří se popasovali a jejich výsledky jsou vynikající. Blbci propadli, a od nich je slyšet nejvíc stesků. Omlouvá se těm,kteří by se mohli cítit dotčeni, protože jejich miláčci neuspěli, ale výsledky jsou výsledky.

 427. Nikoho TZi dohazovat nebudu, Martine, já po komunikaci a sblížení s dotyčným nijak moc nestojím. 🙂
  A pan doktor má určitě dosti klientely, která je leckdy v potřebě mít všechno schválený právníkem až obsedandtní. I kldyž ono to asi jinak v tejhle profesi nejde.

  Jo, já se přiznám, že taky dělám z pohledu leckterých “ borců“, co je v profesi každej zná, za babku. Ale neprosírám to, ti borci, co dělají „velkou architekturu“ se stejně takovými věcmi nechtějí zabývat. Stavební povolení na přestavbu bytu nebo novou garáž není kšeft pro velký a známý architektonický atelier a drobní stavebníci na jejich honoráře nemají. Což jim obvykle nedocvakává. Nebo možná docvakává a věří, že se tak zbaví konkurence. Což je blbost, protože ti, co by to kvůli příliš vysokým příspěvkům zabalili, fungují pro úplně jinou klientelu.

  Nevím, co může sepsat nějaký místní všeználek za babku z právního hlediska, ale já, když dávám na ouřad nějaký ty dvě příčky v bytě k vybourání a přezdění, tak tam razítko mít musím.

 428. Pročítám diskusi a svačím pár ústřic se šampáněm (zdejší zabijačka a pivo) a žasnu.
  Snesu bez veškerých problémů že mě třeba lidi nemusí mít rádi skrze keťasení.
  Protestuji však abych kvůli tomu šel do koncentráku. Keťasení ani není trestný čin, v zásadě ani podvod.
  Naopak nemám problém když někdo podvádí a vyfasuje 150 let kriminálu za Ponzi scheme jako Madoff.
  I k tomu ovšem mám připomínku. Pár let kriminálu by si zasloužili i podvedení. Pro výstrahu jiným. Šli do toho totiž vědomě a dobrovolně, tedy nikoliv jako občané státu, který účast ve svých Ponzi schematech, zlodějinách a jiných zločinech silově vynucuje.

 429. Ad 502,
  Trumpovi ochranní šimpanzové si z té pomoci možná drbou hlavy. Altamont Free Concert se neudál až zas tak dávno….

 430. Zůstal mi tu po Vánocích iPad 1 (nemá kameru) s 32Gb paměti. Dělá všechno co má, brouzdá po internetu, hraje radio i televizi (netflix) atd. Je za 2000 kč

 431. Ostatně, nickname, keťas je z německého Kettengeschaft. Vůbec nechápu co je na tom pejorativního, kromě závisti ….

 432. Tak jsem poslouchal na Radiožurnálu, placeném z mých peněz, člověka jménem Prouza (snad státní tajemník pro EU), placeného též z mých peněz, který 20 minut povídal (s obdobně naladěným reportérem) o tom co si on myslí, že si myslí britská premiérka. No, nebudu vás napínat – je zoufalá, neví kudy kam, protože UK se zhroutí a EU, konkrétně my na tom vyděláme až se vrátí z UK 80.000 (!) lidí, kteří tam většinou vykonávají vysoce kvalifikovanou práci, na rozdíl od např. Poláků. :-).

 433. zubařská komora, příspěvky

  roční členský
  příspěvek provozovatelé vlastni praxe a společníci právnických osob‘ 6900,- Kč
  zaměstnanci 4450,- Kč, absolventi 1200, důchodci 300, dítě do 4 let 300
  v oboru
  Platí pro naši vidláckou komoru, členské má dvě části – pro centrálu – jednotné pro celou ČR, druhou čast si stanoví oblastní komora sama

 434. Občas je těžké odlišit sarkasmus od vážného přesvědčení. To je nevýhoda internetových debat a proto dávám přednost osobnímu kontaktu. Ovšem důležitější je zdraví.

 435. to mě zaujalo, dítě do 4 let v zubařské komoře platí jen tři stovky ročně? Kojenci taky? A co nasciturus?

 436. Prouza je blb, nikoho z těch, co už v Británii jsou už odtamtuď nevyhodí. A oni se nevrátí- tedy většina. Pokud mají rodiny a děti v britských školách….Britové jen nebudou brát další přistěhovalce..
  A mayová nahodila jedině možnou předvyjednávací pozici – tvrdou.

  Žádný volný pohyb a šmytec. A pokud na nás budete zlí,každý klacek má dva konce.

 437. 515 ptakopysku,
  oni tam píšou, že poliši se zbraní nikoho nepustí, jenže…
  Soroš se tam jistě osobně prát nepůjde, ale ti, co pálili pneumatiky to možná rádi zkusí…

 438. Mě by spíš zajímalo, jestli Prouza do těch svých vznešených úvah pobral taky naše občany, kteří jsou v GB na sociálních dávkách. Mám obamu, že ti by ony vracející se odborníky hravě přečíslili jak počtem, tak i přínosem, či lépe řečeno odnosem, pro hospodářství ČR.
  Také mě napadlo, že Prouza patrně vlastní pouze glóbus Evropské Unie a nemá nejmenší potuchu, že za okrajem EU není hluboká propast, kam padají masy vod, nýbrž další státy, ve kterých se odborník může uchytit za podmínek nesrovnatelně lepších, než v Kotlince.

 439. Docela žertovné je, jak chybí komentátoři hlásající nedosírné následky aktuálního vyhlášení Theresy May. Přitom po brexitu jich bylo, že by se dali přehazovat vidlema. Ono taky než se vysmolí komentář o nedosírých následcích, vyletí kurs libry do nebeských výšin a komentátor pak vypadá jako blbec.

 440. Tak mi proběhla na obrazovce informace, že po projevu T.M. prudce stoupla libra.

 441. Dvd
  TM rozumí mandátu tak, že prioritou absplutní je kontrola vlastních hranic a že se společným trhem atp nenechá vydírat. Takže to uřízne všechno a bude vztahy budovat od začátku idem příslušné smlouvy. A já jí strašně fandím a Britům závidím a toužím aby ti komouši v EU už táhli do hajzlu!

 442. A soudruh kokot Gabriel už reaguje podle očekávání. 🙂
  Ani kdybyste Lenina polili živou vodou vám už hoši nepomůže!

 443. Skimici, myslím, že investice do odchodu je jedna z nejlepších, kterou GB ve své historii udělá.

 444. A soudruh Zaorálek taky. Přídomkem kokot ho ale neolepím, neboť je jen bezvýznamným šumičem.

 445. Něco z projevu T.M.:

  Smlouva o volném obchodu a nová dohoda o clech.
  Snížení počtu přistěhovalců z EU, resp. nebude neomezený nárok na přistěhování.
  GB nebude akceptovat Evropský soudní dvůr
  GB bude spolupracovat s EU na boji proti terorismu
  Placení britského příspěvku do EU skončí. Nicméně mohou existovat progamy EU, na nichž GB bude participovat.
  Výsledky jednání bude schvalovat parlament.
  GB si zachová specifické vztahy k Irsku stran přechodu hranic.
  .

 446. Ono dnes se brexitu ohromně obávali i redaktoři ČRo. A taky hromadného odvolávání velvyslanců USA.
  Ta angažovanost, loajalita… Škoda, že to nedělají za své.

 447. Ad 529 – takovýhle aktivistky u nás choděj na zemědělku. Akorát se projevujou jenom tím, že si vypalujou zobáky v parku, aby je ředitel neviděl a nemusely za trest hrabat listí. Chtělo by to je nějak ideově podchytit. Ale já už jsem na to starej. Vo mě by tak maximálně típaly vajgly.

 448. V souvislosti s brexitem mě zajímají Skotové, respektive jejich postoj..

 449. ptakopysku,
  jde ti mail ! ke tvému „Ale já už jsem na to starej“

 450. skimici,
  soudruhům v Bruseli jaksi nedocvaklo, že pokud svým postojem dávají jasně najevo, že hodlají prudit a prudit…. a prudit … až do úplného opruzení vlastně GB jinou možnost, než absolutní odtřižení, ani nedali.
  A protože nedisponují dostatečným QSI, tak se divěj… 😀

 451. 530 NickName
  Ovšem! Nemají zapotřebí být protektorátem toho socialistického úlu.

 452. 538-já jsem NoName, nickname je ten mladý křesťan s Arduinem, já mám Raspberry pi.

 453. 537 Rputi
  A to zatím mluvil jen Genosse Gabriel. Knihovník Schultze asi zatím vzteky mluvit nemůže.

 454. 539 name sem name tam!
  Samozřejmě omluva, nekouřím tak jsm si bhužel nenasypal na hlavu popel 🙂

 455. Včera umřel Eugene Cernan. Tak trochu Čechoslovák, co byl na Měsíci.

 456. Však mu bylo taky dvaaosmdesát. Požehnanej věk!
  Mmch. Cernana společně s Remkem se v roce 2001 pokoušela zlikvidovat česká armáda vrtulníkem, ale dědkové se nedali. Důvod tohoto činu jsem nikdy nepochopil.

 457. 537

  Klídek, na začátku smlouvání na trhu strany nasazují extrémní postoje,aby bylo z čeho couvnout. 🙂

 458. ptakopysku – 534 – co na tom chceš podchycovat, natož ideově. Takovou aktivistku je nutno leda podepřít kůlem, aby se nepřevážila dopředu a nechat jí kojit medvědy. Z mostu.
  🙂

 459. Akorát jsem z toho článku nepobral, zda ta aktivistka Trumpa obdivuje (protože je Ruska) nebo naopak proti němu protestuje.
  Ono se takové „uchopení v rozkroku“ dá chápat všelijak, zejména když absentuje informace o síle stisku… 🙂

 460. 547 Pavle
  Ty ukrajinky alwspoň mají pěkné postavy a svým způsobem šťávu. Tato je ale hrůzostrašná jak češky v Chorvatsku u moře.

 461. A souhlasím. Toto podchycovar je riskantní. Taky by ptakopyskovi mohla vyhřeznout ploténka. To kdyby mu skočilo do náručí …. Rychle uhnout ….

 462. Musim rici, ze to s Anglii je velka pecka….. I kdyz to bude mit jediny vliv, tedy utuzeni brutalnejsi utuzeni vazalskych vazeb s velkym mnozstvim lubrikacniho gelu. Nepochybne vse dopadne tak, jak anglicane budou chtit, EU je uplne amorfni a neakceschopna socialisticka „bytost“, nco jako nemecke…. Pohlavi „ono“ ci jak se to ted jmenuje.
  To ale nic nemeni namfaktu, ze jen diky EU, nejsou dosud rude gardy v kazdem podniku, tedy uz si zehlej pasky na rukavech, ale stale maj jakystakys ostych….

  Naposledy ke skolstvi…. Kdyz to tak ctu, jak to bylo skvele, tak mi prosim vysvetlete jednu, jedinou vec…… Kdyz jsem se chtel rozhodnout, svobodne, co budu studovat. Prej to bylo jednoduche a naprosto individulni rozhodnuti, zavolala si mne soudruzka tridni a rekla….. Je to sice pekne, co jste si napsal, ale jen „sem“ napisu doporuceni….. No a tak jsem si musel vybrat skolu, na kterou jsem dostal doporuceni ze skoly. Ono bez doporuceni byly sance na prijeti naprosto minimalni. Ale na druhou stranu, kdybych vystudoval kunshistorii drive, nemohl bych zbehnout ze skolstvi a byll bych chudy kunshistorik, nyni dokonce sbiram to, o cem pisu ruzne ptakoviny. No mozna bych mel rikat, ze jen diky soudruzce ucitelce jsem tam kde jsem.

  No a slysel jsem porad s jednim lekarem onkologem, ktery zcela vyloucil primou pricinu koureni a rakoviny cehokoliv….. Primarni duvod je pry generticky a tedy rodinne dispozice. U nas cele detstvi se kourilo, tedy rodice, prarodice, uplne a skoro porad, tedy pripalovalo se jedno od druhe. Proste narez, podle vsech pravidel…… Presto ani jeden clen rodiny neumrel na rakovinu, ani na infarkt. U nas doma se cigarety nenajdou a mimo sesti doutniku, jsem nemel s tabakovyma koncernama nic spolecneho, u nas v restauracich se nekouri, v barech samozrejme ano. Protoze co si budeme povidat, dobre piti a koureni jde ruku v ruce. Ovsem jidlo a cigaretovej dym nikoliv. V zivote by mne nenapadlo, ze bych mel stat prosit, aby zakazal vsem koureni, kdyz cigara jsou u nas zcela mimo jakekoliv mantilely. Proc bych mel rikat co ma delat pan „novak“ se svou hospodou, netusim…..

 463. No, tak ono je skoro jedno, jetsli máš v podniku komisaře rudé gardy s páskou na rukávě nebo komisaře z EU. Vždyť je to stejná marxistická verbež.

 464. MaYdo, neni, ver mi….. Mame rodine zkusenosti, ne proste ro opravdu neni stejne. Pokud nevidis rozdil, tak platis malo do „komory“

 465. Dneska je úterý, zítra středa, pozítří čtvrtek a pak hned pátek. A to si večer s ŽD načnem dobré víno a budeme se těšit jak Obamu pohlcuje bažina a vřes a jak má crooked Hillary kyselý ksicht a jak se pokrokoví internacionalisté všech zemí dusí vztekem a jak čarodějnic Merkel pukne druhá obruč.

 466. Nikdo neříká, že bylo všechno skvělé.
  Ale jedna věc je umět děcka naučit včetně toho, aby uměla kriticky myslet a druhá věc je svoboda volby a jaký mantinely tej svobodě dává režim. Ale to nebyl problém školství jako takového, ale toho, že se do toho školství tahala politika a ideologie.

  Jedna věc byla, co se děcka naučily. Druhá věc byla, co jim režim (nikoliv škola) dovolil s nabytými znalostmi dělat. v tom prvním nevidím nějaké fatální selhávání kšolstv í. Pokud jde o to druhé, no, byl to posranej režim, tak se nedalo čekat, že to bude nějakej priosotr, kterej neposere.

  Ono taky hodně záleželo na tom, co si ty děcka přinesly z rodin. Pořád, a to platilo i za toho bolševismu, základní slovo ve výchově měla rodina. Podle toho, co měly decka v hlavě z domova, si přebíraly i ty všelijaký prorežimní pindy.

 467. Z druhé strany, v Brusselu i normální lidi teskní, protože když Obama odejde, tak je sežere Putin, protože to má Trump v paži a bude ho zajímat hlavně Amerika.
  Když jsem se otázal, jestli by teda nebylo od věci posílit obranu a NATO, tak jsem se dozvěděl že to stojí moc peněz a kapacit a ty že nejsou protože mají už teď problémy s integrací připrchlíků. Když jsem navrhl aby je tedy vrátili anebo alespoň nepouštěli další, tak jsem se dozvěděl, že jsem šovinista a že mají vztahy s bývalými koloniemi atd
  Prostě chtějí pod deštníkem rozesírat a teď se bojí, že na ně bude pršet ….

 468. 2 skimic – nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?

 469. Jirko, já myslím, že je jen otázka času, než si navlečou evropští komisaři ty rudý pásky….
  Jetsli tu teda dřív nebude chalífát.

 470. MaYdo, ano to je mozne a jsem, i kdyz velmi nerad, ze proste lidi to takhle chteji. Ale kdyz si uvedomim, ze ani ve Vrancii si nezvolili sveho Klemu, tak jsem zatim „very optimistik“. Ja vim, stale je vsugerovany obraz kotliny, jako ostruvek svobody v rudem mori, ale trosku Te zklamu……fakt jako to tak neni.

 471. Mám rád zimní Brusel. Krásné uličky, bistra, příjemni lidé a úsměvy okolojdoucích.
  Muslimáčům je zima a jsou zalezlí v dírách v Molenbeek, Anderlecht a v ostatních no go zónách. Teď je minus tři, takže ani Rumunky s půjčenekma cikánskejma dětma se neválej po chodníkách a jsou doma.

 472. Já Jirko, neříkám, že je kotlinka ostrov svobody v rudém moři, buzerace je všude dost.

  Koho myslíš tím francouzkým Klémou?

  Náš Kléma, aby byl kléma, k tomu potřeboval toho Stalina.

 473. 560 Jirko ppa
  Zrovna plkám s frantíkama před rybou a nikdo z nich nechápe, že pravicové předkolo nevyhrála jistota Juppé. Jistoty jsou pryč. Druhá debata levice odhalila neschopnost a roztříštěnost, takže se za dva měíce očekává souboj hubou thatcheristy Fillona a Marine pérové.
  Hrůza je jímá že by mohla vyhrát v prvním kole. Druhé kolojsou už jistoty. Všichni to hodí Fillonovi.

 474. Jo a taky jsem se dozvěděl, že je Hollande antisemita jakož i všichni levičáci ale že se to nesmí říkat. Nebo spíše že to není politicky korektní. A že majorita má Palestinců plné zuby ale že to velký bílý bratr v bilém domě vyžaduje ….

 475. Mmch, přinesl jsem na ochutnání flašku Mukuzani (červený gruzínský) frantíci tvrdili, že je to možná Pauillac, Italové sázeli na nějaký jižní svah okolo Monte Alba.
  To gruzínské víno je opravdu pyšné!

 476. Skimici….. Jak namBrusel, tak na Pariz….. Naprostej souhlas. Ta madam Penova je normalni magor…… I na Francouze.

  MaYdo, ja vubec netusim, kdo je francouzskej Klema….. A je mi to uplne vitacit, ci sumak. U nas zvolili klemu pomerne hladce a bez nejakeho nuceni U toho ani Stalin bejt fakt nemusel, i kdyz byl

 477. Jirko ppa
  Já teď opatrně, anžto nevím jestli si rozumíme. Marine Le Pen je totiž opravdu magor. Koukám i na francouzskou televizi a čtu noviny a fakt to tak vidím. Její zásluhou se však dostala témata o kterých nebylo možno ani přemýšlet natož o tom mluvit na národní úroveň politického diskursu. Bez ní by se to nestalo. Bylo to unthinkable.

 478. Skimici…. Rozumime si naprosto. Nic lidskeho mi neni cizi

 479. Docela naopak koukám rád na Maréchal Le Pen. Nějaká sestřenice nebo co. Mladá, hezká, populární a ne tak rigidní jako starej nebo Marine. I liberální frantíci ji docela berou. Tudy to nějak asi půjde.

 480. Skimici, myslim, ze to je sestra, nebo sestrenice, nejsem guuglnaut, abych si to overoval. A dle me znalosti francouzu a me posledni zkusenosti z jednim, co v kotline privadi jednu uspesnou firmu na buben, si nedelam iluze, ze by se z Grancie stalo neco jineho.

 481. Takto ponižovat hrdý de Gaullův národ co si osvobodil Paříź úplně sám (amíci se tím nechtěli zdržovat 🙂 )

 482. No azatímco tady plkám o stavu světa a unie, tak ti pitomci nám tady nechali jednu na hajzlíku jednu nezaslepenou trubku, z který nějakým záhadným způsobem teče voda, jakmile ji pustím v kuchyni nebo v koupelně. Než jsme zjistilil odkud se ta voda bere, tak jsme málem vyplavili sousedy.

 483. Jo – ještě drb z komise. Protože se schválila associační dohoda s Kosovem a protože Kosovaci hromadně emigrují za vexlem k Merkel tak budeme smět jim posílat násobně větší šrouby aby se islamisti měli dobře a aby příspěvky z EU byly srovnatelnější s příspěvky na Džihád od Kuwaitu a SA a SAE.

 484. 573 maYdo
  A teď si vezmi jaké to bude až nad vámi ráno někdo spláchne a večer předtím požil moravskou millerku v množsví větším než malém, přičemž obvykle dojde ke zcela fysiologickému procesu který se obecně týká výměny střevní flory ….

 485. „Ale kdyz si uvedomim, ze ani ve Vrancii si nezvolili sveho Klemu“ – myslela jsem, že myslíš někoho konkrétního.

  Klému by zajisté zvolili i bez Stalina, otázka je, co by si mohl dovolovat, když by neměl Velkýho bráchu za prdelí a nemohl si chodit pro rozumy do Moskvy.

  Ale to jsou takový ty úvahy, co by kdyby…..

 486. Nebo pojídači prasečích zabíječek. Vak plněný ušima a vnitřnistma v želé. Ouff 🙂

 487. maYdo,

  nejspíš bude ucpanej odpad pod tou trubkou. Jinak by ta nezaslepená trubka nevadila.
  Jestli máte čím,zkuste to nezaslepenou trubku protáhnout směrem dolů.

 488. Skimicdi, odpad drží. tTo je teplá voda, která je odpojená, stoupačka a přívod vymontovanej, zůstakly jen trubky k umyvadlu. A ta trubka na tom odpoihjeném konci kape. Když lustím studenou vodu, tak z tej přerušenej trubky teplý vody to kape víc, Když je baterie na umyvadle nastavená na míchání, teče studená voda proudem do umyvadla baterií, jak má a navíc z tej přerušenej trubky proudem.
  No, tak jsem to omotala hadrem, dáme dnes otužileckou hygienu a ráno je sprdnu. Včera mám nechali nepřipojenej hajzlík, tajkže jsme zase chodili na kadiboudu do kotelny. ufff… Když se daří, tak se daří.

 489. Halle
  A teď si představ že by nad maYdou bydlel třeba pan president nebo podobný pojídač odpadků 🙂

 490. Kdyby tam bydlel pan prezident, musel by i on na hajzlík do kotelny 🙂

 491. Jakej odpad, Halle? To je přívod teplý vody od stoupačky. Původně roura začínala ve stoupačce a přes vodoměr končila v baterii na umyvadle a ve dřezu. Teď je trubka mezi vodoměrem a stoupačkou pryč , stoupačka je taky pryč a zůstal ten kus k baterii, kterej těsně před vodoměrem končí v luftě. S odpadem to nijak nesouvisí.

 492. nemusel, u něj by určitě ten hajzlík nezapomněli připojit. A navíc by se do tý ekokadiboudy ani nevešel.

 493. 581 Halle 🙂 🙂 🙂
  To není špatný nápad. Vzhledem k tomu, co pojídá a popíjí by měl dfekovat rovnou do kotle aby to nekontaminovalo a nerozežralo kanalizaci 🙂

 494. Sakra, Skimici, teď jsi mi připomněll, že mám za oknem sulc 🙂

 495. (514) Skimici: byl to přepis obrazu A.H. a tehdejší společnosti z pera alternativního historika D. Irvinga – kniha Hitlerova válka. Byla mi zde doporučena, tak čtu. S některými názory autora si dovolím nesouhlasit. Co považuji v knize za cenné je popis odposlechů, které A.H. měl k dispozici v době mnichovské krize. Dál jsem zatím nedočetl, toulám se se Zamarovským v Řecku.
  Ad Kettengeschäft: díky za poučení. Nevědel jsem, že řetězy tolik vynáší ( 🙂 )

 496. maYdo,

  já měl dojem, že u vás měli opravovat kanalizaci, Proč načali přívody vody celkem nechápu.
  A pokud je to tak jak píšeš, jak to, že vám vůbec teče voda ?

 497. Aha, studená voda teče přes baterii do potrubí po teplé vodě.

 498. 585 Foundry
  On někdy přimhouří oko. Nakonec, už jeho první výtvor a výtvorka prudili tak, že byli vyhnáni. A to ani nemluvím o Lilith. A přesto tu pořád jsme. Přikázání rozbil zvířeti o hlavu. A prošlo to. Vodou nás vyhladil a furt jsme tu. Ohněm nás spálil a pořád jsme tu.
  Tak proč bychom si občas nemohli kousnout i do sulcu, že 🙂

 499. Teologická otázka: jaká kopyta má sulc?
  Ad školství: stěžujeme si na kvalitu dnešního školství. Leč znáte někoho, kdo chtěl v nějakém oboru vyniknout a vinou školy mu to bylo znemožněno? U dnešních absolventů, často mých kolegů vidím – podobně jako u sebe – spoustu zahozených příležitostí.
  Možná je to tak, že geny a rodina jsou zodpovědné za výkon z 5%, škola z dalších 5% – zbytek je píle.

 500. Halle, v havarijním stavu byla stoupačka kanalizace od hajzlíků ( už asi dvacet let). Ale bylo rozhodnuto, že když už se v tom bude někdo hrabat, tak bude nejlepší vyměnit všechny roury, protože to není nikde žádná sláva. Takže v první fázi se měnila v celém baráku kanalizace od hajzlíků a studená voda, teď se mění teplá voda a ještě nás čeká odpad pro kuchyni a koupelnu. To rozkopou ještě koupelnu, protože ta roura je tam.

 501. 590 musíte se mrknout když ho střelíte.
  Třeba gummi bears jsou v zásadě košer. Nějakà kráva. Proto to nejeděj indové. A dokud to nejeděj oni a že jsou na sladký tak ten ovocnej sulc bude v pořádku. A příjemnější a levnější než chondro profi přípravky. Ale pojídačky medvídků můžou být vystaveny strašné nemoci.

 502. 591 maYdo
  Když jseš v laufu, tak bys mohla rovnou umýt okna na Velikonoce a vyprat záclony. By Ti ta rekonstrukce rychlejš uběhla.

 503. Nickname, ale jo byli lidi, co u)za bolševiků fakt nemohli studovat.

  Ale co jsem znala lidi, kteří před revolucí kňučeli „kdyby mně ti bolševici neházeli klacky pod nohy…“ tak většinou po revoluci, když byl bolševik v háji, žádných oslnivých úspěchů nedosáhli a dnes kňučí, že jim hází klacky pod nohy zas někdo jinej.

  A znala jsem lidi, kteří se opravdu nemohli realizovat v oboru, který si vysnili – a realizovali se nakonec v tom, co bylo možné. Například profesor Matějíček chtěl původně studovat snad medicínu. Každopádně k práci s dětmi se dostal díky tomu, že nemohl dělat, co původně chtěl.

  KOnec konců můj táta taky nemohl dostudovat práva a nakonec si po letech udělal aspoň VŠE. A nikdy jsem ho neslyšela skučet, co by bylo, kdyby ti bolševici nebyli.
  Ale nebylo mu to znemožněno vinou školy, ale prověrkovou komisí. A dobou a okolnostmi, vzhledem k tomu, že byl mezi těmi, co demonstrovali v únoru pod Hradem, aby Beneš nepodával demisi, byl výsledek předem jasnej.

 504. Záclony vyprat nemůžu, protože k tomu potřebuju, aby byla nezavřená voda a funkční koupelnovej odpad.

 505. (591)v havarijním stavu byla stoupačka kanalizace od hajzlíků ( už asi dvacet let).
  Pak se to nemělo ucpávat, když sračky tou rourou stoupaly. 😛

 506. (594) mám na mysli dnešní absolventy. Kdo z lidí mladších 40-ti let nemohl vystudovat a realizovat se v oboru, po kterém toužil? Kde byla příčinou škola – např. špatná výuka? Přicházejí k nám např. elektrikáři, kteří v rozvaděči nerozeznají relé od jističe, ale pochybuji, že je to vinou školy a ne jejich leností.

 507. I think that the main answer is sort of amusing but true and it’s an interpretation of Henry Kissinger’s notorious question „What is the telephone number of Europe?“ In other words, he asked „Whom should we call?“ when something geopolitically important happens and Europe needs to be talked to. Well, the answer obviously is that Europe doesn’t have any single telephone number – and in fact, just like Asia, Europe cannot be talked to. Europe isn’t a centralized country. It’s not a country at all. And this statement isn’t vacuous. You may pretend Europe to be „basically“ one country but it just won’t behave in that way.

  Lumídek má surové inference. Je fysik. Ale má samozřejmě pravdu.

 508. …Znáte někoho, kdo chtěl v nějakém oboru vyniknout a vinou školy mu to bylo znemožněno?…
  No… já jsem si vzpomněl na doby dávno minulé, kdy z našeho okresního gymnázia byl vyloučen Vladislav Vančura pro zásadní neznalosti jazyka českého. A tento přístup ke studentům se táhne časem jako červená nit až do současnosti. Student, který úspěšně proleze libovolným gymnáziem na našem okrese je dokonale zocelen a připraven pro život. Žádný kýbl životních sraček vržený do obličeje ho nemůže překvapit, maximálně u něj může vzbudit mírný údiv, že je tak malý.
  Vladík to nedal a musel dostudovat jinde. A jak dopad’…

 509. Shlédla jsem nejmorbidnější dílo Agathy Christie – Deset malých černoušků. Dobrý to bylo. Akorát nechápu, proč černoušci zůstali jen v českém názvu, v říkance se mluví o vojáčcích místo o černoušcích a Černochův ostrov byl nahrazen Vojákovým ostrovem. To už z tej korektnosti blbneme až takhle?

 510. skimici – 600 – no zrovna na tohle téma (které LuMo ohřívá už fůru let) jsem se s ním kdysi dlouze hádal, protože jakkoli je to inteligentní (pravda, poněkud sebestředný) mladý muž, v tomhle se zoufale plete.

  Není jediný důvod, aby existovalo jedno telefonní číslo do Evropy (potažmo do EU), protože Evropa (EU) není, nebyla a nikdy nebude jeden národ. Pojmem „nikdy“ je myšleno dalších řekněme cca. pár set let.

  Důvodů proč se tak nestane je mnoho (mentalita, historie, současnost apod.), ale jeden je zcela určující a tím je jazyk. Všelijací EUoptimističtí potrhlíci s tím patrně nebudou souhlasit, ale historie (již od Bible – Google „Tower of Babel“) nás učí, že pokud si lidé mezi sebou nerozumí (a většinou si ani rozumět nechtějí), nelze shora vybudovat ani národ, ani stát. To je věc, kterou si ti pitomci v Bruseli nikdy neuvědomili, nikdy se tím nezabývali a právě proto je to dnes a denně překvapuje.

  Jazyk není jenom tupý překlad zajišťovaný hejnem víceméně nezúčastněných tlumočníků. Jazyk je základní nástroj komunikace a porozumění jazyku je základem pro sdílené myšlení. Nelze-li komunikovat společným jazykem, nelze sdílet myšlenky, nelze o nich diskutovat a nelze se ani shodnout na nějaké kompromisu.

  To na co si to EU hraje, když nejen neexistuje společný jazyk, ale dokonce ani nezačalo dlouhé (to je na celé generace) jednání o tom, jaký jazyk by to měl být ? Notabene, když teď to aktuálně vypadá, že angličtina se přestane naschvál používat, aby se Britům jaksi řádně „zatopilo“.

  No a abych se vrátil obloukem zpět k tomu LuMovu názoru, v budoucnu to bude ještě těžší, protože pokud někdo z USA zkusí zavolat, tak se dozví leda „Nemluvit jazykem tvůj kmen“ a tím to zhasne, protože v Bruseli se nikdy nedomluví, jestli oficiální řeč EU bude němčina nebo francouzština. A hádat se o to budou tak dlouho, až někdo přijde a arabsky jim řekne „Kurva soudruzi, jděte domů. Cokoli tady řešíte je úplně nepodstatné a my chceme jít taky spát….“

 511. A britové ovšem ožehavý název obešli elegantně a vtipně 🙂 V originále se to jmenuje „And Then There Were None“ neboli „Až tam nezbyl žádný“

 512. Mimochodem, tenhle základní problém se netýká jenom EU. Kdyby to soudruhům v Bruseli nebo kdekoli jinde docvaklo, tak si to mohou nasimulovat v korporátním prostředí jakékoli větší korporace, která má pobočky řekněme ve více než pěti státech (s rozdílným jazykem a mentalitou) a část služeb outsourcuje do všelijakých prdelí v Indii či inde. Zejména tedy, pokud ona korporace má ten moderní (a poněkud skličující) zlozvyk šoupat zaměstnance od nižšího středního managementu výš jako figurky po světě tam či onde bez ohledu na barvu pleti, sociální návyky a přirozenou inteligenci.

  Kdyby tyhle debilní korporace nevlastnily státy skrz investiční a pensijní fondy, většina těch nesmyslů by musel dávno zkrachovat a byla by převálcována firmami, které fungují normálně a ve kterých lidi mluví stejným jazykem.

  Viděl jsem to v mnoha firmách, v mnoha státech, na třech kontinentech. Hodinu nebo dvě trvá videokonference, každý z těch zúčastněných pitomců se tváří jako kříženec Pythie a Henryho Forda a když celý ten cirkus skončí, tak mezi sebou švitoří ve stylu „Ty vole, co von to vlastně říkal ? Já nevím, já mu nerozuměl ani hovno“.

  No a pak se tito lidé rozejdou do svých kanceláří a snaží se předstírat práci….

  Po pravdě řečeno mně udivuje, že to stále v globálním měřítku funguje. Patrně to bude tím, že všechny tyhle firmy jedou na dluh a v tom mrakodrapu kde sídlí, jim nepatří ani ta klika u vstupních dveří, protože investice do budovy se vrátí za cca. 20 let.

 513. „Hodinu nebo dvě trvá videokonference, každý z těch zúčastněných pitomců se tváří jako kříženec Pythie a Henryho Ford“

  TAk pokud se řeší podobný věci jako v tom videu, kde má expert namalovat sedm čar, všechny navzájem kolmé, tak se ani nedivím. Tomu normální člověk nemůže rozumět v jakémkoliv jazyku. 🙂

 514. maYdo – 607 – tak složité to většinou nebývá. Zkus si spíš představit jinou situaci. Například (z praxe):

  Šest managerů ze španělské pobočky (tři Španělé, jeden Portugalec, jeden Ital a jeden Holanďan) sedí v místnosti určené pro videokonference a jejich šéf z Jižní Koreje jim vysvětluje (poměrně trpělivě), že není úplně blbý nápad chodit do práce včas a nikoli plus minus dvě hodiny. A že jaksi není v souladu s podnikovou kulturou dvě nebo tři hodiny obědvat, zejména pokud jsme tedy přišli do práce cca. hodinu nebo dvě před tím obědem.

  Oni si to zdvořile vyslechnou, něco zachrochtají a když konference skončí, jdou na oběd a při tom nadávají, že kvůli takové kravině se štrachali do práce zbytečně brzo a stejně tomu debilovi nerozuměli ani slovo, co vlastně kvákal.

  Kdyby takhle měla fungovat moje firma, tak bych přišel na buben už před cca. 20 lety. Ale tahle firma ve které se to odehrálo, ta nezkrachuje, protože jí majoritní akcionář, kterým je francouzská vláda nenechá nikdy padnout…

 515. 606 — Pavle, jen nadhodím dvě poznámky a půjdu si téměř obratem lehnout:

  1) Kdyby tyhle debilní korporace nevlastnily státy skrz investiční a pensijní fondy (…) — Těžká věc. Těžká věc, i pokud zcela odhlédneme od otázky, kdo vlastně vlastní koho. Do čeho se dá skutečně uložit bohatství? Do čeho si nějaká isolovaná ekonomika (jako je třeba ta světová) může uložit své bohatství? Do zlata (pro netechnologické a neparádivé účely) nebo do sbírky poštovních známek asi těžko. Naopak se k takovému účelu velice hodí cosi, co umí produkovat příští užitek, resp. příští bohatství. A fabriky se v tomhle směru nabízejí hned jako první.

  2) Po pravdě řečeno mně udivuje, že to stále v globálním měřítku funguje. — Už před několika lety jsem zde (marně) psával cosi o tom, jak stále stoupá produktivita technologií a ustavičně klesá produktivita lidské práce jakožto takové. Koneckonců podívejme se na takový procesor v počítači. Ten dnes v pohodě sfoukne řádově miliardu instrukcí za sekundu. Kolik z nich dělá něco užitečného? Fungovat to bude (jen) tak dlouho, dokud přírůstek výkonu technologií pokryje trvalý úbytek lidské produktivity a dříve či později i lidských schopností.

 516. Dodatek, zapomněl jsem zmínit, že při té videokonferenci ten nadřízený ani tak nejebe těch šest, kteří tam sedí, ale spíš obecně lamentuje nad tím, že podřízení (pár set lidí) těch šesti by jako mohli zkrátit přestávku na oběd na hodinu (nebo na hodinu a půl ? Já tomu až tak úplně nerozumím a nesmím narušovat vaše kulturní zvyklosti, co myslíte, kolik je asi tak ve vaší zemi přijatelná přestávka na oběd ?….)

 517. Zpátečníku – 609 – poněkud rychle, protože jdu také spát.

  Ad 1) – Bohatství je stav mysli (což většině lidí bohužel uniká), to není nutné nikam ukládat, to si člověk nosí sebou přesně ve stylu starého rčení „Omnia mea mecum porto“. Navzdory všeobecně rozšířenému mýtu je právě tohle bohatství to, které lze nejlépe dědit (resp. mezigeneračně předávat výchovou).
  Hromadění jakýchkoli jiných pitomostí je víceméně irelevantní, protože to se moc dobře dědit nedá. I když to člověk shromáždí (v libovolné podobě) a nepředá ten dříve zmíněný stav mysli, tak potomci stejně nebudou vědět, jak s tou shromážděnou veteší naložit.

  Ad 2) To si nechám na jindy, to musím promyslet. V principu nesouhlasím, ale potřebuji čas, abych to korektně vyargumetoval.

 518. maYdo

  malá noční rada. Zkus z té výpustě nad umyvadly odmontovat filtry.Nebo rdši celékoncovky. Třeba té vody z té trubky bude utíkat míň 🙂

 519. Proste maji komuniste to lhani v krvi, lzou i kdyz nemusi…

 520. Vernichtungskrieg gegen die Tschechen (Marx & Engels 1848)
  Vernichtungskrieg gegen die Tschechen (Bismarck 1866)
  Vernichtungskrieg gegen die Tschechen (Trockij 1918)
  Vernichtungskrieg gegen die Tschechen (Hitler 1938)
  Vernichtungskrieg gegen die Tschechen (Gottwald 1948)
  Socialisté 100x jinak.

 521. Dobré ráno,

  Pavle, tak ono je možná v takových případech stejně lepší, když tihle borci tráví dvě hodiny na obědě a hodinu v práci, než aby doopravdy vyvíjeli nějakou činnost. Mohla bych mít sice jistý výhrady v případech, kdy je jejich plat hrazen z mých daní, ale ono to asi bude levnější, než odstraňovat škody, který by vznikly, pokud by se pokoušeli oprav du pracovat.

  Jinak k tomu jazyku – EU si může nařizovat obhledně jednacího jazyka , co chce, ale dokud angláni umí natočit slušně Maigreta, zatímco pokud se Francouzi nebo Němci pokusí o Agathu Christie, vyleze z toho paskvil, tak prostě ta angličtina jazykem číslo jedna bude.

 522. Halladine, představ si, že stačilo na noc zavřít vodu. 🙂

 523. No, přiznám se, že věnovat čas, energii a místo v mediích nějakýmu blábolu o tom kolik stál luncheon meat u Fleků v roce šedesát dva mi připadá stejně absurdní jako spor o genderovou korektnost Žáčkovy básničky o maminkách.

 524. o, tak njde o Luncheon ale o to, ze naprosto zbytecne a neucelne lhal v takove prkotine. Kdo zbytecne lze v prkotinach lze ve vsem…

 525. petře, lhaní je politikům a komunistům zvlášť vlastní. Proč vůbec se někdo ptal komouše na nějakej lamčmít? akorát se tím zviditelní.

  Kdo asi tak jinak leze na stránky komunistů? Leda ti přesvědčení. Možná ještě pár masochistů, co se potřebujou po ránu rozčílit, aby si srovnali tlak 🙂

  Přece všichni víme, kolik co stálo za komunistů. Já se třeba pamatuju, že když měli naši první auto, stál litr benzínu korunu šedesát. No a co má bejt? Spousta toho bylo tenkrát jinak, nejen ty ceny.

 526. „Kdo asi tak jinak leze na stránky komunistů?“
  Pozor, neříkám śvůj názor (nenadávat), ale říká se, že je důležité znát svého nepřítele.

 527. No, quivis, moje rodina má dlouhodobě dostatečný zkušenosti s komunisty i bez toho, aby měla zapotřebí jim zvyšovat sledovanost stránek nebo poslouchat jejich bláboly.

 528. No jo, ale co kdyby provedli historickou úchylku? 😉

 529. Dobré ráno vespolek,

  skimici, ačkoliv ohledně Trumpa spolu souzníme, pořád jsem nějaká nesvá.
  Viz např. toto:
  http://www.bbc.com/news/world-us-canada-38658622
  Madam byla Trumpem údajně sexuálně harašena v r. 2007, ovšem soud na něho vytáhla tři dny před inaugurací. Sakryš, neprobíhaly ty volby skoro rok, od nominace až po sbor volitelů ? Že si vzpomněla zrovna teď…. může to inauguraci ohrozit ?

 530. Aby soud nepožadoval rekonstrukci činu na schodech před Kapitolem …

 531. Matzurko, i clanek priznava, ze pravnickou one damy je aktivistka demokraticke strany. Takze porad jsou to ruzne tvare pribehu „Demokrate neumi prohravat“.

 532. Ad 626: Deset let od činu k podání žaloby. Během deseti let měla a) obavy z DT, b) obavy z justice, c) obávala se o svou pověst?
  Některé justice mají/měly pro případ falešného obvinění pojistku: Pokud se prokáže úmyslná nepravda svědka, resp. poškozeného, je oceněn sazbou, kterou chtěl pro žalovaného.

 533. neexistuje něco jako promlčení?
  Protože je logický, že něco takovýho deset let zpětně se blbě prokazuje. Zejména když „pokrok “ v tomhle ohledu díky usilovné práci feministek kráčí mílovými kroky vpřed a co bylo před deseti lety normální, dnes může být posuzováno jako obtěžování.
  Navíc dáma po tak dlouhej době mohla nějaký zážitek zpracovat v hlavě natolik, že od toho, co se tehdy stalo, se velmi liší.
  Takhle lidská paměť funguje běžně. „odložené případy“ je sice koukatelnej seriál, aple představa, že pachatele chytnou po x letech, pokud ho nechytli hned je reálná snad leda v případě, že se na smrtelný posteli přizná.

 534. Jirko, Bastiat – co je a co není vidět. Pokud sis dokázal zařídit vzdělání svých dětí tak, jak mlhavě zmiňuješ, tak nemůžeš vědět o čem píšeme. Chybí ti ten osobní prožitek. Ta míra rozvolnění požadavků kladených na děti je – neuvěřitelná. Absence pravidel a vzorů je neskutečná. Děti jsou pak ztracené a „agresivní“, viz třeba z dneška Macek
  „Na ZŠ Karlov se učilo jako ve 30. – 40. let 20. století“. I za komančů tu byl alespoň nějaký systém a ty ses učil jak v něm přežít, očůrat ho, využít ho nebo se alespoň nenechat semlít. Teď tyhle problémy nemáš – systém snad ani neexistuje. A o výsledcích toho všeho tady píšeme skoro každý den.

 535. Jinak je příznačné, že nejvíc pindají o slušnosti dobytci.

  Ten mladej Klaus se i s tím ksichtem uživí vlastní hlavou. Pornoherec má sice ksicht v pořádku, ale protože nemá na to živit se vlastní hlavou, tak se živí opačným koncem. Je vskutku paradoxní, že by měl určovat někomu jinýmu, co si má myslet, když sám vůbec nemá tušení, co to je za činnost.

  Mimochodem, jak se vůbec nedostudovanej člověk s praxí pornoherce a číšníka stane náměstkem ředitele jakékoliv instituce?

 536. A vsaďte se, že se vbrzku objeví nářky chlapečka, jak jsou na něj ti xenofobní Češi zlí, nadávají mu v diskusích, vyhrožují a jak se bojí o život. 😀

  OT – nějak to blbne. Občas mi místo načtení šumaváka vyskočí stránka s oznáměním, že doména šumavák je už zadaná. Většinou to pomine při druhém nebo několikátém pokusu, ale blbne to takhle od rána.

 537. 634 – proč ho má někdo platit za služby, když to může dělat někdo jiný – erár via dotaci neziskovce např.Nenávist zadarmo ??

 538. KRÁSNÝ NÁPAD

  DEJME STARŠÍ LIDI DO VĚZENÍ A ZLOČINCE DO DOMOVŮ DŮCHODCŮ

  Následkem toho by naši senioři měli denně přístup ke sprše, volný čas, procházky,léky, pravidelné zdravotní a stomatologické kontroly.

  Dostávali by peníze, místo, aby za ubytování platili.

  Navíc by měli nárok na trvalý kamerový dohled, a v případě potřeby by se jim tedy dostalo okamžité pomoci.

  Jejich postele by byly dvakrát týdně převlékány, jejich prádlo a oblečení by jim bylo pravidelně práno a žehleno.

  Každých 20 minut by měli návštěvu dozorce a jídlo by dostávali až na pokoj.

  Měli by zvláštní místnost, ve které by přijímali návštěvy své rodiny.

  Měli by přístup do knihovny, tělocvičny, k fyzické i psychické terapii a také do

  bazénu a dokonce právo na další bezplatné vzdělávání.

  Měli by nárok na kolečková křesla, na žádost by měli legálně bezplatně k dispozici pyžama, boty, pantofle a další pomůcky.

  Soukromé pokoje pro všechny s vlastní venkovní plochou obklopené velkorysou zahradou.

  Každý senior by měl právo na vlastní počítač, televizi, rádio a neomezené telefonování.

  Existovala by ředitelská rada, která by vyslechla a řešila stížnosti, dohled by musel dodržovat kodex chování!

  ———————————————————————————————————-

  Zločinci v domově důchodců, by dostávali většinou studené, v lepším případě vlažné jídlo, byli by osamoceni a bez dohledu (za odměnu.)

  Světla by se vypínala ve 20 hodin, měli by nárok na jednu koupel týdně (pokud vůbec).

  Žili by v malém pokojíku a platili za to 2.000 € nebo 13 – 20 000,-Kč měsíčně, bez naděje, že se z toho dostanou živí.

 539. Maydo: (634) může se stát i ředitelem. (630) progresivní justice jsou v tomto případě nastavené na presumpci viny – ochrana před viktimizací oběti. Tj. pan Trump musí dokázat, že nic nedělal ani dělat nemohl. Což se v případě rozhovoru v kanceláři beze svědků dokazuje velmi těžko. Navíc nesmí sklouznout k obvyklému řešení držhubné + připomenutí, že Igor Čistič je levnější než další domluvy.

 540. Noname: zažil jsem obojí, nedá se to srovnat.

 541. Máme v kraji výstrahu pro tuhý mráz. Prý až -12. To si asi někdo dělá prdel ?

 542. Noname: rekuperační jednotka vzduchotechniky v nové hale není stavěná na -5. Není ochrana proti zamrznutí topné vody. Prý: udělali jsme to podle projektu.

 543. projekt asi v souladu s trendy počítá s globálním oteplováním 😀

 544. Naprojektoval jsem si dvě chlazení serverovny – vzduchotechnikou a klimatizací. Vzduchotechnika je vypnutá. Na klimatizaci odešla elektronika.

 545. Po výslechu první svědkyně si jeden z přítomných mužů nasadil motorkářskou přilbu s tím, že se pouze hlásí ke své víře. Upozorňoval na to, že pokrývku hlavy mají v soudní síni i jiní lidé, například obhájkyně studentky nebo další přihlížející. Soudkyně muže upozornila, že u ostatních jde o součást kostýmu, a poté, co stále vyrušoval, ho nechala vyvést ze soudní síně. Na to se většina přihlížejících postavila a začala zpívat státní hymnu. Čejková poté veřejnost zcela vykázala.

  Takže ne každý může nosit znak své víry i v soudní síni.
  Je možné nutit motorkáře sejmout helmu ? Kdyť nikomu nic nedělá, jenom deklaruje svoji příslušnost.

 546. ad 645 – a jaké z toho plyne poučení?
  Že přístě má přijít v kožené ocvočkované bundě, v motorkářských botách a řetězem z motorky v ruce. Pak to bude součástí kostýmu… 😉

 547. Maydo (639)každý má právo na nový začátek. Mrzí ho to a probral to s rodinou a přáteli, tak je všechno v pořádku. Začínal na nižším postu. Snad to zakládali jeho spolužáci, ale to si moc nepamatuju. Jeho žvanění jen tak šlo kolem mě.

 548. Hm, tak na ten, ani jiny clanek v parlamentnich listech se nedostanu. Cenzori uz jedou?

 549. 635 MaYdo, mně to od rána neustále odkazovalo na Domény.cz, že jsem měl obavu, že si pan domácí našel jiné, hodnější nájemníky…

 550. 644 NickName
  No a jak to tedy řešíte? Otevřete prostĕ okno?

 551. Šumaváku
  Co trubky na vodu k šemìkům? Drží?

 552. Máš tam odporovej drát nebo spoléháš na isolaci a koňské bzdění? Nevím jakou mají karbonovou stopu ….

 553. Dobrý podvečer,

  Jirko, to se občas stává, že to odkazuje na ty domény.cz. Mně to během dopoledne odkázalo jen občas, ale celý odpoledno to jinam nešlo.

 554. 658

  železnice po celé trase si asi mydlej ruce…. a říkaj si jen houšť
  Ukrajinci to zkoušej taky, ale protože ten jejich vlak musí přes Černé moře a Kaspik,( aby nemuseli přes Rusko) mají to trochu komplikované

 555. PeSi,
  mnojo, a hele jak si je předcházejí – Cameron s nimi popil v tradičním pubu, který vzápětí koupila čínská firma… královna vozila preézu ve zlatém kočáru… jestli von ten Brexit nebude východním směrem, a přes Rusko navrch… měli bychom jim tam poslat naše neohrožené čivavy z Kremlin watch, jestli nejsou ohroženi ruskou propagandou.

 556. To nevymyslíš! 😀 😀

  Lékařka na FB:
  „Napsala jsem slečně s asthmatem a atopickým ekzémem vyjádření,
  že nabízená práce dojičky není vhodná,že by měla mít práci v suchém čistém prostředí bez kontaktu se saponáty a častého máčení.
  Poslali ji- do prádelny….“

 557. Jo, Rputi
  občas má člověk se zdravotním postižením dvě možnosti – buď vzít práci,která mu neprospívá, anebo být nezaměstnaný……..

 558. 658 PeSi
  pane, a co by tam měla dělat ta vlajka? Je třeba rozlišit politiku a kšeft. Kšeft si cestu najde vždy. Viz Brexit. Již teď se připravují podmínky aby kšeft pokračoval.
  Marxistii nicméně budou ještě chvíli veřejně masturbovat. Nic jiného ostatně neumí.

 559. 611 – Zatím tedy jen k bodu 1, Pavle. Zčásti jde o nedorozumění, s částí zbytku těžko mohu souhlasit. Když jsem psal o fabrice (609), měl jsem pochopitelně na mysli i její lidský kapitál. Ale asi je na místě poznamenat, že kupříkladu Rusům stálo za to si odvážet německé fabriky i bez lidí, pokud se jich nedokázali zmocnit také (http://www.dvdtechcameras.com/manuals/cameras/k4/k4.htm atd.)…

  Bohatství je stav mysli (…) – To zní velmi hezky. Jenže přeneseme-li se na reálnou nebo ještě lépe praktickou rovinu, musíme se ptát, z jak velké části tomu je vskutku tak. Jistě existují barvité a úctyhodné příklady lidí, kteří uprchli před nacisty či komunisty bez haléře i bez jediného dokladu, jen s tím, co zrovna měli oblečeno na sobě, a pak po pár měsících až letech pokračovali zhruba v tom, co dělali dříve, ať už to byla (trochu si vymýšlím, nemám vždy na mysli zcela konkrétní příklady) výroba jemné mechaniky, psaní románů, burzovní operace nebo neklasická logika. Je ovšem třeba si všimnout, že zpravidla odcházeli do prostředí, jež bylo velmi dobře kompatibilní s tím, jaké předtím bývalo to, které byli nuceni opustit. Uplatnili by se stejně dobře i někde mezi Papuánci? Tolik tedy k vnitřnímu bohatství – to se totiž podobá té sbírce známek přinejmenším v tom, že (obvykle, povětšinou) vyžaduje prostředí, které jej dokáže ocenit.

  Nicméně v kontextu 609 (i 606, na nějž reagoval) zjevně šlo o cosi jiného, o bohatství ekonomiky. To sice nepochybně zahrnuje i lidský kapitál a jeho kvalita je jednou z měr jejího bohatství, ale je dobře patrné, že k němu (dnes) patří i obrovská spousta nejrozmanitějších rekvizit, strukturovaná tak bohatě, že je mimo schopnosti kteréhokoliv jednotlivce celou tu strukturu obsáhnout. Špičkový soustružník – ač obdařen krom kvalit speciálních i daleko obecnějšími, třeba systematičností nebo smyslem pro přesnost – bude bez soustruhu i zdrojů energie a materiálu, třeba kdesi v poušti či v Arktidě, representovat sám pro sebe i pro své okolí nesrovnatelně menší bohatství, vnitřní nebo ekonomicky vyčíslitelné, než soustružník průměrný či zcela břídilský, avšak vybavený vším tím vnějším, čeho je k soustružení potřeba.

 560. 670 Zpátečníku
  „a pak po pár měsících až letech pokračovali zhruba v tom, co dělali dříve“
  To mi připomíná osudy Kohouta či Pelikána.
  Komoušovali zde a neméně komoušovali i v nových působištích.

 561. 672 — To jistě ano, skimici, ač jejich příklady jsem zrovna na mysli neměl; i tak jen potvrzují, co jsem psal k povaze vnitřního bohatství. Hádal bych, že na Nové Guinei by se asi byli uchytili o dost obtížněji.

 562. 674 Zpátečníku
  opatrně prosím. Představa Pelikána na Nové Guinei mi vyrazila dech 🙂

 563. Je ten pelikán, o kterém je řeč nějak spřízněn s tím ptákem pelikánem, co hnízdí momentálně na ministerstvu spravedlnosti?

  Tak mně napadá, kde se v českých zemích vzalo příjmení Pelikán…. Pokud vím, není to tuzemský pták.

 564. Ad 665 občas má člověk se zdravotním postižením dvě možnosti
  Je zajímavý, že lidi s nějakou duševní poruchou se cpou primárně do politiky…

 565. 675 — No, téměř jsem byl v 674 cosi poznamenal o kalorické hodnotě, ale naštěstí jsem se udržel.

 566. (670) „kupříkladu Rusům stálo za to si odvážet německé fabriky i bez lidí“ od pamětníků jsem ovšem zaslechl, že jemné mašiny oněch německých fabrik, vytržené tankem z betonové podlahy a odvezené na otevřeném vagoně, nějak nechtěly fungovat.

 567. Se nežinýrujte, zpátečníku 😀 Taky mně napadlo cosi o uplatnění v oblasti gastronomie.

 568. Ad odvoz fabrik – odváželi se i z ČSR, pokud byly vítěznou mocností označeny za oprávněnou kořist. Když se povedly odvézt s lidmi, byly z toho legendy: Jak Michail Timofejevič k Schmeisserovi přišel.
  Zajímavé na práci v Rusku bylo to, že některé dělníky českého původu nechávali chcípnout doma a někteří to přežili.
  Martine: 3.5″ a 5.25″? Zformátované?

 569. 679 — Na druhé straně, AeroKarle, pokud se transfer technologií podařil, pak ta výrobní linka příštích třicet let prostě vyráběla Leiky, byť ti Němci (popřípadě totálně nasazení) byli už dávno pryč.

 570. Když už tady probíráte neschopnost Rusa vyrobit cokoliv funkčního – zdá se, že pendlovky nainstalované na satelitech evropského navigačního systému Galileo se poněkud rozcházejí se skutečností, takže synchronizace satelitů jaksi není úplně synchronní a přesnost navigace je tudíž v hájíčku zeleném. Komentátoři nabízejí mnoho variant od Putinova zásahu, přes použití bezolovnaté pájky až k vadné elektrónce z Katody Holomóc. Průser to bude asi jako kráva velkej, protože o tom píše i Technet a ti přicházejí vždy poněkud opožděně… bych si dovolil zašpásovat – přicházejí s novinkami o narození obvykle při prvním výročí pohřbu.
  http://technet.idnes.cz/galileo-problem-s-hodinami-dcw-/tec_vesmir.aspx?c=A170118_172808_tec_vesmir_vse

 571. >> Zpátečník
  Ona ta ruská Leica má poněkud složitější historii. Její kopii vyráběli totiž Rusové už počátkem 30. let – pod značkou FED. Šlo o kopii typu nazývaného sběrateli Schraubleica. K nám se do rodiny zatoulala s originálním objektivem Elmar. Po válce byla pak „ruská Leica“ spíše Zorkij I a II. Ta podoba je tak dokonalá, že z ní falzátoři vytvářeli „originál z Wetzlaru“. Mimochodem, firma Ernst Leitz – Wetzlar zůstala po válce na svém místě.

 572. (682) Jo, jistou dobu jsem uvažoval, že bych si ke své Leice koupil ještě pár ruských objektivů, závit byl čistě náhodou stejný. http://1url.cz/itGxM , http://1url.cz/xtGxz
  (683) Ajajaj … A už je vymyšleno tolik dobrodiní, které bude povinno poříditi … 😛

 573. A hele – další černá díra na peníze:

  http://byznys.ihned.cz/c1-65591920-ceske-firmy-ceka-narizeni-tvrdsi-nez-eet-kdyz-neinvestuji-do-ochrany-dat-hrozi-jim-stamilionove-pokuty

  „Většina podniků a úřadů bude muset navíc zřídit funkce takzvaných pověřenců na ochranu osobních údajů, kteří budou v organizacích dohlížet na bezpečnou správu citlivých údajů. Jenom státní úřady by měly takových lidí podle odhadů vládní pracovní skupiny zaměstnat až 13,5 tisíce. Nemůže přitom jít o lidi, kteří už pro dotčené organizace pracují třeba jako právníci nebo IT ředitelé.

  „Takoví lidé běžně osobní data úřadu nebo firmy zpracovávají. Kdyby tedy na jejich bezpečnou správu ještě dohlíželi, jednalo by se o střet zájmů, což nařízení nepřipouští,“ upřesňuje právnička Škorničková. Jen noví bezpečnostní pověřenci tak každou organizaci vyjdou na desítky až stovky tisíc korun měsíčně.“

  Dobro došli…..

 574. Co naděláš, Šimone,

  přece bys nechtěl, aby je Putin hacknul…. 😉

 575. Ruské Zenity zase měly závit stejný jako praktiky

 576. Tak se prej 650 tis. obyvatel ČR léčí na psychiatrii – až podezřele to odpovídá počtu státních zaměstnanců. Jsem rád, že statistika potvrzuje můj dřívější neurčitý pocit.

 577. Zenty a Praktiky měly bajonet. Leica/Zorkij závit. A ruské objektivy byly překvapivě dobré.

 578. 684 — Nojo, dvd, protože jsem spletl dvě značky dohromady. (Chtěl jsem tam zmínit ještě Contax, který byl uveden i v mnou vloženém odkazu, ale odklepl jsem příliš rychle.) Leiky skutečně bývaly od těch FEDů pro mne skoro k nerozeznání (nepočítám-li nápisy), ale Wetzlar nejspíš ani nebyl v ruské zóně.

  Díky za opravu.

  683 — Ehm, neschopnost Rusů vyrobit? Já jsem si kupříkladu dovolil uvést případ, kdy ji měli — tím, že měli celou fabriku, jakožto instanci toho bohatství, o němž jsem psal.

 579. Foundry – 690 – Německá Praktica původně bajonet neměla, měla pro objektivy závit M42. Všechny ty řady MTL, BCL, MCL + různá čísla, typicky třeba MTL-5.

  Bajonet se začal na Praktice dělat až od modelů řady „B“ tedy konkrétně BCA, BCL, B100 (nebo jak se to jmenovalo) někdy koncem 70. a začátkem 80. let. Prvním objektivem s bajonetem byl Prakticar 1:1.8 50mm.
  Mimochodem dost nepovedený objektiv s ošklivým zkreslením na okrajích, minimálně ve srovnání s tím, co se klasicky dodávalo ke starší MTL-5, což byl Pentacon 1:1.8 50mm.

  Ve své době se dokonce na západě (nikoli ve východním bloku, to soudruzi z NDR poněkud zanedbali) vyráběly redukce z bajonetu řady „B“ na původní závit M42, protože ve světě se vyrábělo se závitem M42 docela dost velmi povedených objektivů. Sám jsem jich pár měl. Prakticu BCA s původním Prakticarem mám dodnes, kdyžtak mohu vyfotit a někde vyšpendlit.

  To tělo nebylo špatné, bylo docela moderně navržené (včetně možnosti motorového posuvu, který soudruzi z NDR také nikdy nestihli navrhnout a vyrobit) a poměrně odolné. Když se obohatilo o winder z produkce toho druhého Německa (tedy NSR) a použil se starý Pentacon objektiv s tou redukcí, tak se kvalita toho aparátu posunula o cca. 300% výš.

  Bohužel, jak ten závit M42 tak ty redukce trpěly obecně jednou zásadní vadou a tou bylo prohýbání čelní stěny těla při použití delšího skla. Na rozdíl od dobrých fotoaparátů kapitalistické provenience (typicky třeba referenční Nikon F3) tak bylo velmi obtížné používat skla od 135 mm nahoru, zejména ve spojení s tím winderem. Vibrovalo to jako prase a obraz byl beznadějně neostrý.

 580. 686 hm, dohlížet. Jak že se to kdysi jmenovalo – Oddělení zvláštních úkolů nebo tak nějak, že?

 581. Nicméně tedy na Prakticu nedám dopustit, zdaleka nejvíc fotek v životě jsem nasekal s ní, včetně docela povedených portrétů a aktů.

  A odfotil jsem s ní celou revoluci v roce 1989 (řádově tisíce negativů) včetně těch fotek, které se množily hromadně, rozvážely se na venkov a dodnes je sem tam někdo někde použije na Netu, obvykle kolem 17. listopadu.

  Mimochodem, v té době jsem poprvé zjistil, jak šíleně nekvalitní filmy se produkovaly v sovětském sektoru. Do té doby jsem fotil (jiná možnost nebyla) výhradně na materiál FOMA nebo ORWO. Ale už v pátek 17.11.1989 když mě došly někdy kolem půl čtvrté odpoledne filmy jsem stáhnul nějakého reportéra ze západního tisku (myslím že to byl nějaký fotograf ze Spiegelu, ale už si to moc nepamatuju) o pár roliček ČB Ilfordů PAN 400 a když jsem to doma vyvolal a udělal pár kontaktů, tak jsem myslel, že jsem se ocitnul v jiném světě. To prostě nešlo srovnávat.

  Naštěstí už někdy v pondělí 20.11.1989 někdo na FAMU dovalil obrovskou (myšleno tisíce kusů) krabici těch Ilford materiálů (nejen filmy, ale také papíry, vývojky apod.) a kdokoli přišel, mohl si tím nacpat kapsy co se vešlo.

 582. Ono je to mimochodem vidět i v jakékoli knize o Plyšáku nebo obecně kdekoli jsou fotky z té doby. Při pečlivějším pohledu na technickou stránku věci jsou fotky z pátku 17.11 (nejen Národní, ale hlavně fotky z brzkého odpoledne) výrazně horší než fotky z pondělí a dalších dnů a to i u proslavených fotografů té doby.
  Prostě ještě v pátek to fotili na ORWO a od pondělka dál na materiály běžné ve vyspělém světě.

 583. Mimochodem, k tomu focení kolem Plyšáku se váže jedna docela zajímavá vzpomínka. Resp. jeden můj životní zážitek, který mně kdysi, v mladistvém věku 24 let utvrdil v tom, že lidé jsou většinou v zásadě dobří a čestní, pokud se jim dá příležitost a svoboda.

  Bylo to tak nějak kolem té generální stávky, už přesně nevím jaký den a proud demonstrujících šel kolem stanice metra Staroměstská. Já měl v té době k té Praktice nejenom winder, ale taky tu redukci a objektiv 70-200mm 3.5/5.6. Obojí mně poslal někdy kolem roku 1987 můj strýc z NSR. Byl jsem na to patřičně pyšný a opatroval jsem to jako oko v hlavě.
  No a v tom chumlu kolem demonstrace mně jeden zcela neznámý fotograf zhruba mého věku poprosil, jestli by si nemohl ten objektiv s tou redukcí půjčit na pár záběrů. Já mu ho půjčil a on v tom davu pak nějak zmizel a už jsme se nesetkali.
  Zhruba čtvrt roku jsem v metru a na plakátovací stěny v okolí lepil nálepky ve stylu „Hledám kolegu fotografa, kterému jsem dne X.Y.1989 půjčil objektiv 70-200 3.5/5.6 s redukcí z M42 na bajonet, aby se mně ozval na adresu….“

  No a pak takhle někdy kolem července 1990 jdu po Karlově mostě, fotím, koukám a vidím kluka co vypadá tak nějak povědomě. A on se ke mně hrne, že jsem to určitě já, kdo mu před Vánocema 1989 půjčil na demonstraci ten objektiv na pár záběrů a že jsem se mu pak ztratil a tady že ten objektiv je, v pořádku ho vrací a jestli bych s ním skočil tady za roh na služebnu tehdy ještě VB, že tam hned ten den odpoledne nahlásil, že má cizí objektiv a že kdyby ho někdo hledal, tak že tam je jeho adresa a telefon.
  Tak jsme tam šli, policajti opravdu vytáhli nějakou knihu hlášení, kde byl z toho dne záznam, že tam ten člověk opravdu přišel, nahlásil že má cizí objektiv a že kdyby ho někdo hledal, že je k zastižení tam a tam, telefon 123456.
  Tak jsme k tomu přičinili moje prohlášení, že jsme se náhodou našli, objektiv byl vrácen, nejednalo se o krádež ani nic jinak závadného, podepsala to nějaká švestka, co měla o pecku navíc než ti na služebně a policajti si odškrtli vyřešený případ.

 584. No nevím to už úplně přesně, ale na Ilford, s vývojkou Ilford jsem fotil určitě cca 1975. Pak si to nepamatuji přesně, možná jen míchaná vývojka Ilford na Orwo. Ale muselo se shánět.. Bylo to o něčem jiném.

 585. Ilfordy byly k sehnání v 70. létech, 27 DIN.

 586. No konečně!

  …Několik týdnů po porážce v prezidentských volbách Hillary Clintonová oznamuje uzavření CGI. Jak si můžete přečíst na webových stránkách Ministerstva práce pro stát New York, Clinton Foundation oznámila dne 01.12.2017, propuštění 22 zaměstnanců.

  V prosinci úředníci FBI uvedli, že budou i nadále vyšetřovat nadaci na základě obvinění z praní špinavých peněz a korupce…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/uz-penize-neposilejte-nadace-clintonovych-ukoncila-svou-cinnost/

 587. T.Haas:

  Velmi zajímavý článek vyšel včera v kanadském listě National Post.
  Dovolil jsem si jej přeložit.

  Jak to, že Rusko, země chudší než Kanada, s populací menší než Nigerie, vládne světu?
  National Post, 16. Ledna 2017, Tristin Hopper
  ________________________________________
  Rusko vydělává ročně méně než Kanada.

  S jeho $ 1,3 biliony HDP v roce 2016, bylo zhruba na stejné úrovni s Austrálií, zemí s šestinu jeho obyvatel a méně než polovinou rozlohy.

  Ani 147 milionů obyvatel země není až tak působivé číslo, Nigérie, Bangladeš a Brazílie mají více občanů.

  A přesto, mezi hackováním voleb ve Spojených státech a zásahy v Sýrii, Rusko naprosto dominuje zahraniční politice.

  S ohledem na tuto skutečnost, kontaktoval National Post historiky, politology a diplomaty s jedinou otázkou: Proč je euroasijský ekonomický „basketcase“ ve světě vedoucí silou?

  Je „dostatečně“ velké

  Někdy je Derringer (malá kapesní pistole pozn.př.) stejně účinný jako inteligentní řízená střela. Rusko utrácí na vojenské výdaje jen desetinu toho, co Spojené státy, má menší armádu než Indie a kouřící vlajkovou loď ruského námořnictva musí všude následovat remorkér pro případ že dojde k poruše. A přesto se to vše zdá být dostatečné pro zemi, která za málo peněz dokáže uplatnit velký globální vliv. Krym byl získán bez jediného výstřelu. Na zásahy v Syrii stačilo jen asi 50 letadel, a tak stál pouhých $ 500 milión – přesně stejnou částku kterou USA vynaložily na výcvik syrských rebelů. U Ruska nezáleží tolik na velikosti armády, ale na skutečnosti, že je prokazatelně ochotné ji efektivně používat. Země vyslala své ozbrojené síly do akce pětkrát od roku 2000: v Čečensku, v příhraničních oblastech Kavkazu, Gruzie, v příhraničí Ukrajinského Donbassu a ovšem v Sýrii.

  Nikomu nevěř

  Rusko, podobně jako Izrael, si není nikdy úplně jisté, na koho se může jako na spojence spolehnout. Bývalí členové Varšavské smlouvy, se rozléli téměř okamžitě po pádu berlínská zeď. Totéž platí o mnoha bývalých sovětských republikách, z nichž tři jsou nyní členy NATO a přímo sousedí s Ruskem. Rusko má také jihadistický problém na Kavkaze a obrovské prázdné oblasti bohaté na přírodní zdroje v blízkosti dlouhé nedostatečně chráněné hranice s expanzivní Čínou. Z toho vyplývá, že ruský asertivní přístup k zahraniční politice souvisí s tím, kdo jsou jeho sousedé. Pokud by Kanada nesousedila na 49. rovnoběžce se Spojenýni státy, ale se Severní Koreou, Ázerbájdžánem a půl tuctem dalších nestabilních zemí s pochybnými úmysly, musela by též být daleko více asertivní a o něco méně zdvořilá.

  Veto v Radě bezpečnosti

  Rusko zdědilo právo veta v Radě bezpečnosti OSN po Sovětském svazu, který si je vydobyl vítězstvím ve druhé světové válce. A co víc, Rusko ví, jak je používat. Od roku 2000, Rusko využilo své právo veta na 13 rezolucích Rady bezpečnosti, týkajících se hlavně Středního východu. Francie a Velká Británie, naopak jako by nevěděly, co s ním, použily své veto naposledy v roce 1989.

  To, že Rusko má právo veta a neváhá je použít, přirozeně znamená, že nelze o žádné důležité otázce jednat, aniž by Rusko bylo přizváno k jednacímu stolu.

  Velmi lehce a často děláme z Ruska zločince

  Tady je titulek Britského bulvárního plátku: „Rusko organizuje sexuální útoky migrantů v Evropě, aby Angela Merkelová prohrála v německých volbách.“ Je to absurdní, ale jde o to, že po dlouhodobé mediální masáži, jsou mnozí britští čtenáři ochotni uvěřit, že Kreml je schopen poslat do západní Evropy armádu sexuálních delikventů. Kritici říkají, že Rusko jistě není svaté a jeho výzvědné služby v Evropě jistě pracují pro jeho zájmy, dostává se mu ale nepřiměřený podíl obviňování ze strany západu prostě proto, že se tím dají rychle získat laciné politické body a že jde o bývalého nepřítele ve studené válce. „Ano (Vladimir Putin) je autoritativní prezident, ano, používá někdy metody na hranicích zákona, aby potlačil opozici a nesouhlas, ale je to jen slabý odvar toho, co mnozí naši nejlepší spojenci dělají dnes a denně“, řekl Norman Pereira, expert na Ruskou historii na Dalhousie University. Pereira poukázal zejména na Turecko, které je členem NATO a dlouholetým spojencem západu, který stále okupuje část území Kypru a právě v něm probíhá masivní čistka politických oponentů, potom co selhal pokus o převrat.

  Velmi dobrá diplomacie

  Spojené státy vypověděly 35 ruských diplomatů jako odplatu za údajné ruské vměšování do amerických voleb. Den nato, Putin velkoryse pozval děti amerických diplomatů do Kremlu, aby se podívaly na jeho vánoční strom. Byl to chytrý tah, od země, která klade velký důraz na promyšlené diplomatické manévrování. Za sovětské éry diplomaté na celém světě uznávali své ruské protějšky za dobře vyškolené, neúprosné a velmi profesionální. „Pravdou je, že ve skutečnosti, Putin, ve všech našich setkáních, je úzkostlivě zdvořilý a upřímný“, řekl americký prezident Barack Obama v rozhovoru pro magazín The Atlantic Monthly v roce 2013. Ačkoli se kvalita diplomatického sboru mohla pod přísnou Putinovou kontrolou snížit, ruská diplomacie stále boduje a zaznamenává významné zahraničně politické výhry, jako zprostředkování likvidace syrských chemických zbraní, dohodu o odzbrojení, sbližování s Čínou a vytvoření Eurasijského hospodářské unie ve stylu EU, s Arménií, Běloruskem, Kazachstánem a Kyrgyzstánem.

  Priority, priority

  Mezi lety 2014 až 2016, ruský rubl ztratil téměř polovinu své hodnoty vůči americkému dolaru. Ruská ekonomika je smluvní a reálné příjmy klesly v průběhu roku 2016 až o devět procent. To je pro mnoho zemí v podobném postavení moment, kdy vláda zařadí zpátečku, omezí své zahraniční styky a soustředí se na práci na domácích programech. Ruská strategie byla opačná: bez ohledu na ekonomické problémy zdvojnásobit snahy o zajištění geopolitické pozice Ruska. „Ruská mantra je, že Rusko je velmoc a Kreml musí být schopen to potvrdit na mezinárodní scéně“, napsala Jeanne Wilson, expertka na ruskou zahraniční politiku na Wheaton College, v dopise pro National Post. Dá se na to nahlížet ze dvou úhlů pohledu: buď se Rusko střízlivě rozhodlo vyměnit bohatství za prestiž, nebo Putin chce odvést pozornost od problémů v ruské ekonomice úspěchy v zahraničí. Německá kancléřka

  Angela Merkelová zastává ten druhý názor. „Má strach ze své vlastní slabosti“, řekla po známém setkání v roce 2007, ke kterému Putin přivedl velkého černého psa, údajně s cílem destabilizovat a znervóznit německou kancléřku, která nesnáší psy. „Rusko nemá nic, nemá ani úspěchy v politice, ani úspěchy v ekonomice. A to je vše“.

  Tvrdost

  V roce 1985 Hizballáh unesla čtyři ruské diplomaty v Bejrútu. V reakci, podle listu Jerusalem Post, KGB zabila rodinného příslušníka vůdce Hizballáhu a poslala kus mrtvoly únoscům. Ruští rukojmí byli vzápětí propuštěni. Je těžké kvantifikovat tvrdost, ale všechny zdroje kontaktované National Postem hovoří o ruské kultuře vytrvalosti a houževnatosti, kultuře „tvrdosti“. Proto je Rusko ochotno překročit hranice, které by nebyly veřejně překročeny jinými zeměmi. „Pokud zjistíme, že šel na toaletu, promiňte, ale zamázneme jej v kadibudce,“ řekl Putin o lovu teroristů v roce 1999. Ani George W. Bush nepoužil tento druh jazyka, když stál na troskách World Trade Centra.

  Nukleární zbraně

  A samozřejmě, Rusko je jednou z pouhých dvou zemí, které mohou i dnes zničit veškerý život na planetě Zemi. Rusko má největší světové zásoby 7300 jaderných zbraní. Srovnejme to do Severní Koreou, která vysílá téměř každý týden jaderné hrozby a má těch zbraní možná tucet a jde o slabé nukleární zbraně s nízkým účinkem. Indie a Pákistán by se mohli svými jadernými zbraněmi vzájemně zničit. Velká Británie a Francie by mohly zpustošit většinu zemí západní Evropy. Ale jen Rusko a Spojené státy si zachovávají schopnost nukleární války globálního rozsahu.

 588. Ad bezpečnost dat.

  Komerční produkty mají na 100% backdoory pro tajné služby zemí, ze kterých pochází. Často se tajná služba na vývoji podílí. Ono je nakonec daleko lepší, když svá data zákazník zašifruje prověřeným produktem a optimálně uploadne do cloudu, aby se tajné služby zbytečně nenadřely.

  Špičkou v oboru jsou Izrael a USA.

  Pokud spouštěčem k této akci bylo využívání dat evropských zákazníků tajnými službami USA, nasazení komerčních produktů nic nevyřeší.

  O tom, že Číňané dodávají významné procento síťových prvků a infrastruktrury v Evropě nemluvě.

 589. A celkově, kampaňovitost a nedomyšlenost akcí tohoto typu (nařídíme, zavedeme, pokutujeme, a to vše hned) už se v ničem neliší od reálnosocialistického pojetí světa.

 590. 694

  o tělo nebylo špatné, bylo docela moderně navržené (včetně možnosti motorového posuvu, který soudruzi z NDR také nikdy nestihli navrhnout a vyrobit)

  Stihli, ale pozdě

  Motorový převíječ se vyráběl ve spolupráci se zahraničním partnerem a tudíž byly téměř veškeré dodávky určené pro export na západní trhy (zejména SRN). Teprve v roce 1988 se začal vyrábět vlastní Praktica Winder, který se ovšem k nám už prakticky nestačil začít dovážet. S Prakticou BC1 umožňoval při delším stisku spouště sériové snímání rychlostí 2 obr./s.

 591. Fujtajbl poránu,
  Připadám si dnes jako na sovětské polární vojenské stanici Kurevskyj Krut.
  Podblanicko hlásí jasno, bezvětří, teploty od minus čtrnácti do minus devatenácti, v údolích kolem Blaníka i minus dvaadvacet. Na svazích, kam se opírá sluníčko, se dělá mlha. Každou chvíli čekám, že se mi na nádvoří vzdá armáda maršála Pauluse.

 592. 709

  Blaničtí rytíří už dávno zmrzli 🙂

 593. Kurevskyj Krut 🙂
  Příjemně chladno, které možná už zabije pár žouželí co mi okusují stromky a zeleninu. Minus 19 je na krátký rukáv. Týden minus 40 už byl opravdu challenge, ale furt to jde.

 594. Dobré dopoledne,

  Tak tady žádný jasno, ale mlha. Jetsli nekecá teploměr za oknem, je venku minus šest. Ten teploměr asi kecá, není určen na měření teplot pod nulou. asi koupím pořádnej venkovní teploměr.

  Vojska generála Pauluse v dohledu nejsou, akorát v předsíni se dohadují zedníci a instalatéři o to, co jako, vole, mají dělat, vole, zatímco na hajzlíku se roztahují, vole, ti druzí..

 595. Zde modro a minus 14 a slunce do všeho pere a kouzlí stínohry a sníh krásně křupe…. Idyla …. káva chutná výborně …

 596. Dobré dopoledne vespolek,
  swetr report – tady před šestou -11C, o hodinu později rovněž. Šedivo, neboť se tu povaluje jakási mlha. Doufám, že Šumavák i jeho koníci jsou OK.

 597. NoName,
  Savčenková je už zjevně ruský tajný agent.

 598. Domácí pán mě pravděpodobně překoná, ale v noci minus 20, teď na Vsetíně minus 17, slunce. Krásná zima. Podle předpovědi pána doktora Iľka by tak mohlo být až do konce měsíce, dnes ukazoval graf teplot na 10 dní dopředu. I ve dne minus pět až nula a to jen na jihu.

 599. Windows Module Installer Worker mohutně instaluje a já mohu na Task Manageru sledovat, jak je a kolika procenty své kapacity zaměstnán procesor, paměť, disk i síť. Ó, já se mám, díky Bille. Díky tobě mi napsání jedné řádky trvá skoro minutu. I když uznávám, že mám lehké a malé přenosné železo.

 600. AHoj! Dnes nepřekonám, dnes jen -18°C. Ale předpověď na zítra a to že i teď je na slunci stále -8 signalizuje, že zítra bude lépe, zítra to vyhraji. 🙁

 601. A Obama dal milost dalšímu teroristovi. Tentokrát se jedná o Oscara Lopeze Riveru.
  Co se ještě všechno do zítra stane. Teď už snad musí vidět KAŽDÝ co je to za hnusného chlapíka.

 602. Ale no tak! Klaus taky dál amnestii na poslední chvíli.

 603. Klídek, Šumaváku, na Kvildě bylo skoro ů28, takže když to zprůměruješ, tak jseš vítěz. Asi bych měla zavolat sousedce, jestli nám nezamrzá chalupa….

 604. 722 on snad dal milost v poslední den na Hradě? Mně zase vadilo, když Havel dal na rozloučenou všem kamarádům státní vyznamenání. Tam to bylo podle medií v pořádku, kdežto Zeman….

 605. NA tom nezáleží. Dal tu milost Klaus a to je horší, než kdyby dal Obama milost celý Al kajdě s Usámou bin Ládinem v čele.

 606. 727 Pavlínu Pořízkovou už evidentně dlouho nikdo nechytil za frndu, tak s něhou vzpomíná …

 607. Zdravím při čtvrtku. Mám kalup, neb termíny DPH a KH a k tomu další časově náročné aktivity, takže jen naskok.
  Včera jsem měla komorní sraz s bývalou spolužačkou ze ZDŠ, která od r. 1982 žije ve Švýcarsku, kde vybudovala dosti známou a uznávanou taneční školu. Její syn je jedenáctinásobný mistr světa v jednom druhu tance. A tak se nás sešlo nakonec 7. Všechno dámy důchodového věku. A bylo zvláštní pozorovat ty rozdíly. Fakt ty,které podnikají či jsou ekonomicky aktivní, působily tak nějak mladistvěji, spokojeněji, optimističtěji než ty, které se staly nanejvýš hlídacími babičkami. Projevilo se to nejen v názorech, ale i způsobu mluvy, v pohybech, v určité jiskře, ale i zdravotním stavu. 🙂
  No a jeden zážitek z i zde vzývaného vzoru státu a občanství. Jednou jela vyhodit smetí do kontejnérů a mezi sklo se jí připletla pet-láhev. Vyhodila skolo do kontejnéru na sklo a tu petku zmáčkla a vyhodila do směsného odpadu. Za 2 týdny telefon – místní policie – upozornění, že jí přijde účet na pokutu a aby věděla, že to je za tu pet-láhev. Kamerový systém je holt kamerový systém. Jak řekla, nikdy víc už se neodvážila vyhodit smetí jinam, než kam má vytříděné přijít. A vůbec – porušit nějaký předpis, to už vůbec ne. Takhle se vychovává občanstvo k řádnému chování.
  Tak hezký den.

 608. 728 skimici,
  bacha! 😀
  Dušan si na to taky stěžoval a jelikož frndu postrádá a i jinak budí dojem, že je celkem normální, tak na tom možná něco bude. Tedy myslím na té slovní zásobě. Čímž netvrdím, že je Trump hloupej, ale holt neumí každej všechno!

 609. 730 tím spíše jí musí chňapání po frndě (její výraz) chybět.

 610. 731 Trump je pro mě Rputi hlavně výhra, že tam nebude Hillary sice s větší slovní zásobou nicméně škaredá a s duševním obzorem sněhuláka.

 611. No, já bych dala tu petku do kontejneru na plasty i bez kamer a bez pokuty…. Takže mi smysl tej historky nějak uniká.

 612. Ona tu petku dala do směsného odpadu, MaYdo, ne do plastů. Proto pokuta.

 613. 732 její hubby, Ric Ocasek už má ostatně svůj věk (1949) tj nějakých 67 let. No a to už to asi moc nezachrání ani příhodné příjmení.

 614. A Pořízek je holt sice taky stará pasta (51) ale možná udělá i výmyk.

 615. Teda,
  preferuji, když někdo pěti slovy řekne vše, než pěti sty slovy nic.

 616. Politik musí mluvit tak , aby mu ovčanstvo rozumělo. A neprotahovat to.
  Když jsem ještě předsedoval komoře v Trenčíně (dost slušnej výkon pro Čecha na Slovensku),
  tak na schuzi měla jedna kolegyně řeč.
  Když skončila, tak jsem to zkomentoval
  Pani kolegyně,když začnete mluvit,po dvou minutách je mi jasné, co chcete říct.
  Problém vidím jen v tom, že Vy pak mluvíte ještě dalších 15 minut.“

  Chvíli bylo v sálu absolutní ticho, pak nastal obrovskej řehot.

 617. A paní Pořízková, když bude někoho kritizovat za slovní projevy, by měla hlídat napřed svůj vlastní – výrazy jako „fuck“ a „hajzl“ do slovníku dámy IMHO nepatří.

 618. 738 Matzurko
  žjova. Vás tehdá ukecávat musela být tedy doslova hračka 🙂

 619. Zrovna teď mě napadá otázka na pět slov která detailně popisuje co i kdy.

 620. Stejně tak si lehce představím odpověď jedno až pěti slovnou, stručně shrnující i mojí appearance a obsahující i neslušné vyjádření o mé matce 🙂

 621. NoName, to jsem pochopila, že tu petku dala do směsného odpadu. 🙂
  jen prostě nerozumím, oč jde. Mně připadá normální dát petku do kontejneru na plasty. I bez kamer. Asi k těm kamerám nemám tak pozitivní vztah, když v případě, že ji budu mít na baráku a natočím zloděje, budu mít ještě popotahování, že jsem nahrávkou narušila jeho soukromí.

 622. skimici,

  Matzurčiny preference mají jednu obrovskou výhodu. Je mnohem méně unavující poslat někoho do zadele po 5 slovech ,než někoho muset dlouho poslouchat se stejným výsledkem 🙂

 623. No třeba se spletla … Ale sledovat kontajnery a pokutovat kvůli jednomu omylu…

 624. Takové to, jak vyjádřit něco, aby to mělo náboženský řístup, bylo to pohádkové a zároveň i lidská tragedie?
  „Pane Bože, jsem v tom,“ pravila princezna, „a nevím s kým.“ 😉

 625. „sledovat kontajnery a pokutovat“ to je skoro jako sledovat kamerou, kdo si zapálí na tramvajové zastávce.

 626. Ano, MaYdo, smysl je v tom, že kamery hlídají i kontejnery a následuje pokuta. Nikoli v tom, že se odpad nemá třídit.

 627. No, to je právě na tom dosti odpuzující. Je to v podstatě buzerace.
  PAk je ještě otázka, Jestli takhle hbitě řeší i jiné případy, týkající se například „diskriminovaných“ menšin?

 628. Jistě existují nějaká měřítka, quivisi.
  A ty v tomhle případě naprosto chybí.

 629. skimici,
  pravda, Obambi sice umí žvanit……. ale ty konce! Snad už do zítřka nic neprovede!
  Hillary to především pojala jako svého druhu Drang nach Osten a celkem zaručeně by to špatně dopadlo. Obambi se sice hodně snažil klást zápalné bombičky, ale přece jen bylo už málo času, nestih to….

 630. Když odklopím víko, a kouknu dovnitř, vídím, že to je anebo není kontejner na plasty. Omyl vyloučen. Dtyčná ani netrrdila, že se spletla. Trest za lenivost.Předpokládám,že kontejner na plasty byl kousek vedle.

 631. Proti třídění odpadu nic nemám, ale kamery u kontejnerů na odpad mi připadají poněku orwelovské….

 632. [744] Od dob jistého Kalvína jsou svobodomyslní Švýcaři zvyklí na vysokou míru profízlování. Zvolili si to, vybojovali, budiž jim to přáno.

 633. Je jasné, že dotyčná je VINNA. Ještě jednou a zastřelit.

  Je to zločin, který se nedá prominout. Horší je snad už jenom hodit barevné sklo do bílého.

 634. maYdo,
  nechápu co na tom pitváš. Prostě nádoba na PETky nebyla v dosahu.

  Jinak stran švýcarského smyslu pro pořádek – diskuse šla o tom, jací jsou Češi jako národ práskači a bonzáci, protože nahlásili stopadesát případů, kdy hostinský nedal účtenku EET. Přítomná elita národa se otřásala hnusem a odporem, že musí s takovým pronárodem sdílet souřadnice. Tak jsem si dovolil zmínit, že jsme ještě naprostí hovnaři ve srovnání s výše zmíněnou alpskou zemi, kde se policii nahlašuje nevhodný obsah sousedovy popelnice.
  Jeden z pánů, před několika vteřinami se otřásající hnusem nad českými bonzáky, přihodil veselou příhodu, kde ve Švýcarsku na silnici mezi obcemi X a Y předjel švýcarské auto a v obci Y byl zastaven policií a byl mu dán flastr za to, že povolenou rychlost, neboť obyvatel Y, jedoucí povolenou rychlostí, byl předjet tímto autem a z toho vyplývá, že toto auto muselo jet rychlostí vyšší, než je povolená. Takže obyvatel z Y jako slušný občan dodržující zákony nahlásil zločin policii. Pán spolkl otázku, jak policista může dokázat, že mu obyvatel z Y nekecal, protože mu to připadalo společensky krajně nevhodné, a promptně zaplatil pokutu.
  Všichni naslouchající pokývali hlavami a dále se pohoršovali nad udavačskými Čechy.

 635. Pokud je zavedeno třídění odpadů, a někdo to sabotuje, čímž stoupají náklady na likvidaci odpadů, je postih logický.

 636. 756 NoName
  Ještě horší je nechat špinavé ponožky či zvednutý prkýnlo. Z doslechu vím, že po utření se do záclony je náprava možná jen okamžitou dekapita í.

 637. A hele, zmršila se věta.
  …a byl mu dán flastr za to, že PŘEKROČIL povolenou rychlost….

 638. No, když jsme u toho občanského postoje a hlídání, aby všichni dbali zákonů, víte, že zaměstnanci FÚ mají v případě návštěvy jakéhokoli restauračního zařízení i mimo pracovní dobu, t.j. ve svém volném čase i při soukromých aktivitách schraňovat a odevzdávat účtenky?

 639. No, mně to připomíná, jak ségra naší sousedky kdysi dávno řešila čurání chlapečků v sedě. To byla nějaká nějaká módní vlna, že tohle dámy řešily nejdřív v tej vyspělej Evropě a potom u nás, u buranů. A v tisku se objevovaly články o tom, jak je pro ženu ponižující čistit záchod po té, když se pán netrefí a a tak. Takže prý slušněj chlap čůrá v sedě a správná matka učí chlapečky čůrat v sedě, ovšem, jak pravila ségra mej sousedky, zase se diskutuje, co to udělá s mužsklým sebevědomím.

  Protože jsem jaksi problém s počůraným prkýnkem nikdy neřešila, zavedla jsem na to jednou řeč s chotěm.
  Choť pravil : Maminka vždyckly trtvala na tom, že kdo není čuně, nechá záchod po sobě stejně čistej, jak když tam, přišel.
  Tím byla otázka výuky synla ohledně čurání v sedě jednou pro vždy vyřešena.

  Prostě co vás nenaučí tatínek s maminkou, to se potom těžko dohání – třeba i kamerama a pokutama.

  Mně jenom poněkud překvapuje, když si vybavím některé výkřiky o úřední buzeraci zde v ČR, tak že podobný praktiky jsou ve Švýcarsdku posuzovány úplně jinak. 🙂

 640. Docela by mne zajímalo, zda jste Halladine takový … halladin i v realitě, nebo je to jenom diskusní póza.
  Protože řešit jednu špatně odhozenou láhev jako kauzu s pokutou a použít u toho slovo „sabotáž“ …

 641. Jo a obecně to s tím čuráním vsedě skončilo tak, že někdo vynalezl čůrokap a dámy naopak začaly bojovat za to, aby ve stoje čuraly i holčičky.

 642. 762 Dano, ani bývalým zaměstnancům FÚ nic nebrání! Ostatně, mohli by ve volném čase organizovat akční uliční výbory. A žádný podvodník by trestu neušel.

 643. 765 maYdo
  A teď si představ toaleu a podlahu v emancipované rodině s pár holčičkami používajícími výhradně čůrokapy.
  Ostatně v tom nacházím nuklea zlé antigender protichlapečkovké diskriminace!
  Měli bychom to zvrkočeným feministkám natřít a bojovat za právo používat čůrokapy i mužami! A to důsledně jak na pisoáru tak ve stoje před mísou. A feministické feny ať si závistí třeba vykloubí sanice!

 644. skimici,
  ve státě, kde „všeci kradnú“, jsou bývalí zaměstnanci FÚ krajně nedůvěryhodné osoby!!!! Neboť se vkrádá otázka, proč jsou bývalí? Jestli jsou schopni navštěvovat provozovny a konzumovat, určitě jsou ve stavu, že by mohli ještě pracovat pro stát a co je tedy vedlo k tomu opustit službu. Odpovědi, které se přímo nabízejí, jsou velmi nehezké…

 645. Esli to nebude tím,že správnej Švejcar považuje svůj stát( potažmo kanton nebo obec) za svůj, a nikoli za svého nepřítele. Možná je to spojeno s tím, že má právo do lecčeho kecat, a ledacos určovat.
  A když někdo koná proti jeho rozhodnutí , bere to úkorně
  A naopak stát či obec ˇ( v podobě onoho poliše) svému občanovi proti nějakému cizinci věří…

 646. Čúrokapy – ve spojení s čidlem a ajfounem by to mohlo na FÚ odesílat i údaje o požití alkoholu a z něj platit daň, tak by se podchytila daňová ztráta z pokoutně vyrobeného či pašovaného alkoholu.

 647. No jo, Halaldine, ale to by musel ten stát začít u toho, že ty, kdo ho živí, nebude považovat za svoje nepřítele a nebude věřit každýmu joudovi jen proto, že je z ciziny proti vlastnímu občanovi.

  A kamerama u kontejnerů a pokutama za třídění odpadu se ta důvera asi nevybuduje a bonzováním kvůli EET taky ne.

 648. Pánové,
  zřejmě jste už zapomněli nekratší proslov v polštině o prostituci, mateřství a hudbě:
  „Kurwa mať, tu coš niegra !“

  Ale jinak, je-li někdo schopen se vyjadřovat stručně, jasně a výstižně, pak to oceňuji, i když na jeho návrhy nepřistoupím. Jen má malé nezávazné plus 🙂
  Možná za to může mé matematické vzdělání – na pedagogických poradách blahé paměti naše „přírodovědné“ křídlo vždycky nudou umíralo, když „humanitní“ kolegové jeden po druhém zaujímali stanoviska k prohřešku a výši trestu projednávaného studenta, jenž dejme tomu dělal ksichty na uklízečku, která ho napomenula, že háže ohryzky mimo koš na odpadky. Asi snadno vytušíte, jaký trest by „přírodovědci“ preferovali; leč rákosky již povoleny nebyly, tak se vymýšlelo, jestli důtku třídní nebo rovnou ředitelskou….. chjo.

 649. Ostatně, možná by se při dnešním stavu dal očipovat i samotný orgán. To by se dalo dohnat vodné za potměšlilé čůrání v lese u stromu.

 650. To je zbytečně složitý, skimici. Údaje bude shromážďovat elektronicky napojená mísa, takže bude monitorováno vše – co jsi požil, co jsi vyloučil, jak často chodíš, jetsli splachuješ úsporně a jetsli jsi náhoodu nepoužil o jeden kousek hajzlpapíru nad povolený limit. A bude se to odesílat do centrální databáze a vyhodnocovat, jetsli náhoodu nežiuješ nad poměry nebo nevedeš způsob života takovej, že bys zkracoval svou životnost daňového plátce a odčerpával zdravotní pojištění.

  Pak si budeš chtít objednat neapolskou pizzu s porcí masa navíc a dozvíš se, že máš s ohledem na svoje biochemické hodnoty povolenou jen celozrnnou makrobiotickou se sojovou drtí a jogurtvým přelivem.

 651. Dpo lesa bude zákaz vstupu. Příroda se musí chránit a čůrat v lese se nebude.

 652. maYdo,

  odstraňování odpadů něco stojí.
  Pokud někdo hodí do plastů co tam nepetří,musí se to ručně dočisťovat , a to něco stojí.
  Pokud někdo hodí něco recyklovatelného do směsného odpadu,kterej jde naskládku,urychluje zaplnění skládky.
  A těch prostorů pro skládky není neomzené množství…….
  Jako vždy, jde o prachy.

  Často se mluví, že člověk má být zodpovědný za to, co dělá….
  Ale to jsou jen kecy, že ?

 653. MaYdo
  To teda asi ještě bude před použitím třeba nechat projet skenerem občanku. Jak bych k tomu přišel že bych jedl sojovou drť jen kvůli tomu že návštěva nedbá o své zdraví!

 654. Halle, ano kecy.
  Dočišťování je práce vyžadující minimální kvalifikaci, takže lze zaměstnat i ty, co by jinak sosali sociální dávky, ne ? Hlídat se to musí tak jako tak…

  Ale jak psal výše Honza – so si kdo odsouhlasil to má.

 655. Každý člověk denně udělá hromadu drobných chyb, halladine.
  Kontrolovat je a trestat je cesta do pekel.

 656. (763) , tak že podobný praktiky jsou ve Švýcarsdku posuzovány úplně jinak. – a jsou? Vytknu-li Halladina před závorku, neboť ten blbne ať se jedná o jakýkoliv stát, tak nikdo nad buzerací neplesá zde ani tam.

 657. 775 maYdo
  Čúrat v lese bude možné jen do certifikované lahve a ta se potom odnese domů a kvůli hlášení vyleje do mísy. Certifikované lahve budou k zakoupení na FÚ. Po každém desátém použití bude zapotřebí vlastnosti ověřit autorizovanou osobou. V lese budou hlídky FÚ hlídat jestli někdo nechčije u stromu. (Na stromech pochopitelně kamery, specialisté budou rozlišovat jestli bylo prováděno močení nebo masturbace. To by byla jiná sazba daně).

 658. Halaldine, nebyl jsi v minulém životě kalvínistou? TY by sis dokázal zdůvodnit i to, že Ti dají kameru k (ne)manželskému loži, aby bylo prokazatelný, že souložíš výhradně v misionářské poloze a neoddáváš se nějakým nemravným praktikám

 659. 783 tak to zas zírám pro změnu já. Měl jsem zato, že církev dbala na to aby se souložilo výhradnê za účelem zplození, což mohlo být při souhře šťastných okolností v zásadě imrvére, nicméně do poloh jim nikdo nekecal. Možná snad závistivá sousedka která v obdařeném sousedovi viděla i slyšela během bezesných nocí pravého satanáše.

 660. A když stoupaj náklady na likvidaci odpadků ,stoupaj i poplatky,
  A řádnej švejcar je šetrnej. Několikrát v referendu odmítli zahrnutí zubní péče do zdravotního pojištění se zduvodněním“ já si zuby čistím, nestojí mě moc, a proč mám přispívat na zuby lajdákům, co si je nečistí.
  S odpadky je to lautr stejné.
  Proč mám ku..a platit víc, jen proto,že je někdo lenivej hodit to tam, kam má ?
  Ať platí ten lenivej hajzlík….

 661. Já jsem , skimici, pro zákaz vstupu do lesa. Můžeš se tam napíchnou na větev, sebrat jedovatou houbu, sníst tepelně neopracovanou borůvku, být uštknut nějakou havětí, napaden divou zvěří.

  Na druhou stranu, co zase s úředníkama, co by vydávali atesty na flašky a hlídkama, co by kontrolovaly čurání u stromu.

 662. Skimici,pleteš se 🙂
  prostej občan mohl souložit imrvére, a na bohu záleželo, zda k oplodnění dojde , či ne.
  Do poloh kecal z kněžstva kdekdo, nicméně co jsem četl, tak nakonec církev ustavila komis, a podle jejího rozhodnutí je povoleno je téměř vše, včetně orálního sexu,pokud k ejakulaci dojde do vaginy.

  Ve van der veldovi o té komisi píšou.

 663. MaYdo
  Napadá mê ještě daň za vstup do lesa a nasbíramé plodiny. Nevadí že tam nechodíš ale můžeš. Třeba jako tv a rozhlasový poplatek.

 664. Skimici, kdyby jen polohy… I noční prádlo bývalo uzpůsobeno tak, aby bylo možno vykonat akt a přitom zůstat cudně zahalení od hlavy k patě. Nutno dodat, že to prádlo mělo opravdu hóóódne daleko k tomu, co by se mohlo označit jako „sexy negližé“
  Výchova zajišťovala,že zbožné duše prostě nenapadlo, že by to mohlo být jinak, ani církevní kontrola nebyla potřeba. I když v Holandsku prý bývalo zvykem, že církevní orcové šmírovali, jestli čtou ověčky Bibli. Proto prý ve slušných domácnostech nebyly záclony.

 665. maYdo,
  úředníci by mohli hlídat divou zvěř, aby nenapadala relaxující občany 🙂

 666. 788 Halle
  To mi tedy vysvětli jak během orálního sexu může dojít k ejakulaci. Pokud tedy vyloučím gastrointestinální trakt který sice míří blízko nicméně vaginu nakonec v zásadě o chlup mine.

 667. 790 maYdo
  Ad prádlo pro styk.
  To bys koukala. Hodně třeba frčí různé oblečky a high heels 🙂
  Postelové samozřejmě.

 668. Nemaluj čerty na zeď, skimmici. Občas probleskne nějaká zpráva o tom, že se bude moct nasbírat v lese hub jen povolený množství. JAko celoživotnímu ortodoxnímu houbaři mi pouhá představa rve srdce.

 669. Nahota již dnes nikoho nerajcuje proto je příjemne prádlo na objektu čas od času prostě rozsápat. Zde bych plédoval na výrobce za použití měkkých, ssavých a na dotek příjemných materiálů. Rozsápaný matroš lze potom totiž použít na přeleštění kola.

 670. Tak tohle je opravdu VEELMI ZAJÍMAVÉ !

  ….Je pravda, že Chalífa Haftár býval kdysi významnou postavou kaddáfíovského režimu, pak se nechal koupit od CIA, přeběhl, vedl proti Kaddáfímu neúspěšnou vzpouru a poté uprchl do USA, kde si spokojeně žil coby zasloužilý vysloužilý agent. A „exhumovali“ ho až poté, co se překvapivě zjistilo, že s ubitím Muammara Kaddáfího demokracie v Libyi nenastala, naopak, že zničením státu celá země upadla do chaosu a pod kontrolu různých islamistických nebo rovnou teroristických skupin. Nicméně, pak už to začíná být hodně komplikované, a tak to vezmu jen v kostce: Generálu Haftárovi se po několika letech podařilo zkonsolidovat svou vlastní armádu, která dnes působí jako největší a nejposlušnější vojenská síla v Libyi, vytlačil z rozsáhlých území džihád, ovládl většinu libyjských ropných terminálů… zkrátka, stal se určující silou tamního konfliktu. A zvláštní je, že takřka současně s tím, nejspíš pod dojmem vývoje situace v Sýrii, začal vysílat své emisary do Moskvy, posléze tam začal k jednáním o dodávkách zbraní jezdit i sám a před pár týdny si vrtulníkem dokonce zaletěl i na ruskou letadlovou loď, která „shodou náhod“ zakotvila nedaleko libyjských břehů. Je důležité si uvědomit, že s velkou pravděpodobností má dál vazby na CIA, pro niž je taková spolupráce s Ruskem v Libyi zřejmě výhodná – je třeba mít na paměti, že proti zničení Libye byla svého času i americká generalita, která s Kaddáfím vyjednávala o předání moci, ale Hillary C. nakonec rozhodla, že je Libyi třeba místo toho zničit. K tomu má Haftár podporu sousedního Egypta, který s Ruskem spolupracuje rovněž, a navrch žoldnéřští piloti nechvalně proslulého Blackwateru před pár dny Haftárovi pomáhali s bombardováním džihádu v Benghází.

  Netvrdím, že chápu veškeré souvislosti současného vývoje v Libyi, ale zdá se být čím dál očividnější, že v této oblasti dochází ke spolupráci mezi USA a Ruskem a že nejbližší měsíce po Trumpově nástupu nám napovědí mnohem víc….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-Novy-a-trapny-prusvih-Zapadu-Neskutecny-pribeh-s-ucasti-Hillary-Deste-se-nepratele-Ruska-protoze-pravda-o-sankcich-je-takova-471899

 671. 790 – v Nizozemí to zavedli Španělé a proto se ještě dneska můžeš dívat nizozemské domácnosti do talíře.

 672. 799 já prosím například. Mám před domem jeden kontejner a spokojeně tam házím bez nejmenších výčitek všechno včetně prošlých léků, zářivek a vybitých baterií a vánoční jedle.

 673. Vypadá to, že třídit umí, ale krapet to považují za zbytečnost a netřídění někteří (některé) považují za prospěšné pro zaměstnání nezaměstnaných. 😉

 674. quivisi,
  pořád lepší když zaměstnám nezaměstnaného, než aby mne šmirovala kamera na každém kroku, ne 🙂 ?

 675. On tu někdo psal, že to považuje za zbytečnost? Za zbytečné považuju ty kamery a šmírování a ne třídění odpadu.

  A využit pobírače dávek na tyhle práce zas tak marnej nápad není. Kamera nekamera stejně to musí někdo zkontrolovat, protože to že tam nespadne něco, co v tom kontejneru nemá být, nezaručí ani ta kamera. Ta jen zařídí, aby byl zločinec za tento zločin potrestán.

 676. Hlavní problém je v tom, že stále bezvýznamnější Fanynky pracující jako referentky někde v suterénu radnice získavají stále větší pravomoce naprášit někomu pořádnou pokutu. Bez možnosti nějak efektivně odporovat ze strany pokutovaného.

 677. (805) S tím odporováním, co si lidé na radnici zvolili, to tam mají. Tedy i předpisy o odpadu a jejich hlídání. A efektivní odpor je stejný jako s čímkoliv jiným: Nejdřív protest u toho, kdo pokutu udělí, pak soud.

 678. To platí i tady, Karle, ze co nebo koho si lidi zvolili, toho tam maji. A nechces mi snad tvrdit, ze když někoho zvolili, tak se to musi líbit všem.

 679. Ale jistě se lze teoreticky odvolat a pak soudit.
  Ale odvoláváte se dost často k té samé osobě nebo její nadřízené, která je zároveň i matka nebo teta dotyčné.
  No a pak se běžte soudit kvůli tisícovce.

  Podstatně lepší by bylo neumoźnit každému ouřadovi rozdávat pokuty. Protože bohužel pokutujících je stále více se stále menší mírou transparentností a kontrolou.

 680. no, já jenom zírám, jak najednou jsou předpisy a kamery a kontroly správná věc 😀
  Račte prominout, ale já nějak nevidím rozdíl mezi kamerama u Jirky v provozovně a u popelnic na tříděný dopad…..

 681. 792

  Skimici,jsi nějakej natvdlej 😉
  Prostě na jednom místě začneš, na druhém skončíš.

  Prosím jich, jakej je roztdíl mezi kamerami,které jsou v každém hyper super a kamerami u kontejnerů ?
  Jak protestujete u kamer třeba v Penny ?
  Skimici,
  pokud jsi nedělal srandu – staré baterky je možno odevzdat i v jednotě na naší vesničce nestřediskové…

  Jistě že se každej nemusí líbit všem. Přesto slušnej člověk respektuje výsledek volby.
  A nejen v případě Trumpa….

 682. A jaký by byl vlastně rozdíl mezi kamerami u kontejnerů a na městských toaletách ?
  Prostě se jenom zkontroluje, zda někdo nepoužije víc toaleťáku, než je běžné a zda si pak umyje ruce. Nebo zda nemočil mimo pisoár.
  Kontrola, kontrola je důležitá.
  Abych parafrázoval archeotyp místního OBČANA,

  Proč mám ku..a platit víc, jen proto,že je někdo lenivej chcát tam, kam má ?

 683. „Prosím jich, jakej je rozdíl mezi kamerami,které jsou v každém hyper super a kamerami u kontejnerů ?“

  Velkej, Halladine. TY kamery v superhyper jsou nainstalovány z vůle vlastníka za účelem ochrany jeho majetku.
  Navíc použití záběrů ze soukromých kamer k usvědčení zloděje u soudu je velmi problematické. Zatímco pokuta na základě kamery u kontejneru jde, jak vidět, velmi snadno a nikdo se evidentně neobtěžovat řešit, jestli náhodou na záběru není osoba, která je dotyčný jen podobná.

 684. NoName
  kontrola důležitá není. Důležitá je kultura.
  Kulturní homo cosmonautus spořádaně a čistě do pisoáru močí. Pro homo post opicus je naopak vhodnější kotec s vrstvou hnoje.
  Žádá kultura by se neměla násilně předělávat.
  Stejně tak by to mělo být i v jiných oblastech. Třeba – bubáci ksmrti milujou odpalovat se na veřejnosti a v letadlech. Dovedu si představit letadla a dopravní prostředky pro bubáky určené a jimi obsluhované. Žádný problém. Žádná segregace jakože vyhrazená místa v autobuse. Autobus by byl prostě celobubácký.

 685. 812

  maYdo,děláš si pérdel ? Dáma, vyprávějící onu příhodu netvrdila, že to nespáchala,naopak to přiznala..

  Srovnání s tou Penny – vlastník Penny dal kamery,aby zabránil škodám ,způsobeným třeba zloději.
  U těch kontrol kontejnerů jde o to samé – zabránění škod,které by vznikly nesprávnou separací odpadů provozovateli odpadového hospodářství.
  A jsou rovněž nainstalovány z vůle vlastníka veřejných prostor,kterým bývá nejčastěji obec..

 686. 815 jak je to vlastně Halle v krematoriu abych výhledově něco neporušil a nemusel jsem do socialistického očistce zaplatit pokutu než se dostanu mezi ty panny a řeky plné vína
  Mám se s rozumným výhledem nechat naseparovat na své náklady sám abych zabránil škodám provozovateli anebo proběhne následné třídění odpadů (třeba zlatý zuby, chromvanad, titan) až po kremaci a zpeněžení tohoto pokryje můj zavrženíhodný přístup k problému?

 687. Mohly by mi hale ještě ostříhat vlasy a ty taky střelit abych se nemusel před exnutím cítit blbě.

 688. Játra, halle. Po posledních testech i játra by mohly posloužit nikoliv na broušení diamantů.
  Třídění je základ!

 689. Když koukám na testy, ani ostatní orgány by nešly do kafilerky. Bych si na sebe halle vydělal pokud bych si to hodil. Zas tu ale jsou ty daně. Zelený přístup versus Babiš. Nemohl bych platit daně, kdybych vyfučel předčasně komínem a dále netýral Gaiu uhlíkovou stopou. K vzteku. Ani by nebylo koho buzerovat.

 690. Jezismarja…….. Jsem celkem rad, ze uz mam „vysvetlovaci obdobi“ za sebou. Nyni mohu v klidu cekat na vysledek debaty o kamerach.

  A uz se destiluji prave ty fajnovosti. Dneska se treba davalo do kotlu svatovavrinecke a rulandske sede……ta vune byla uplne omamna. Je skoda, ze bude tak cca 200 lahvi. Ale to neni az tak dulezite, stejne do bezneho prodeje tyto lahve nepujdou….. Jen se proste, tak nejak, chci podelit o tu krasu a radost z dobre vykonane prace…..

 691. SKJimici,
  pokud u sebe nenosíš papír, že si nepreješ odběr orgánů, vyberou z tebe užitečné součástky ještě dlouho před tím,než se dostanež do krematoria.
  Pokud je to tedy možné a praktické

  Není každej umírající pro tyhlety účely tak vhodnej jako mnohej havarovanej motocyklista.

 692. 820 jo halle
  To u určitê věřím, že zlatý zuby putujou do dopravních značek.

 693. 823-ani ne tak do značek, jako k jejich dodavateli …

 694. 822 Halle
  Tady mi to kupodivu nevadí. Budu vlastně věčně živý.

 695. (807) Použil jsem snad omylem slovo „líbit“?
  (808) Já souhlasím, že by to i podle mne bylo lepší, ale proto jsem psal o těch volbách. V těch se určuje, zda bude pokut a jiných buzerací více či méně.

 696. No, já bych si skoro tipnul,že ten popel v případě zlata někdo probere a prodá v Safině, ale zase by mě někdo obvinil, že mám neoprávněné choutky tvrdit, že všichni kradou. 🙂
  Ale slyšel jsem, že zlotřilé potomstvo nechává zlaté náhrady svým předkům vytrhnout ještě před kremací…..

 697. Aero,

  dost velkou motivací pro ty volené je fakt, že zvyšováýní plateb za odpad se voličům líbit nebude. A je celkem fuk,jestli jsou levičáci, či pravičáci.
  Za dobře separovaný zběr je možno pár šušní získat,( pravda, asi nic moc) za složení na skládce se platí.

 698. „maYdo,děláš si pérdel ? Dáma, vyprávějící onu příhodu netvrdila, že to nespáchala,naopak to přiznala..“

  nedělám si perdél. jJe věc tej dámy, že to přiznala. Al ez principu by to použití takového důkazu nemělo být přípustné a tak by ani pokuta neměla být vyměřená.

  Kromě topho ten odpad není majetkem obce a nejde o ochranu cvlastnických práv. O což v případě tech kamer v Penny jde.

  Ale nějak nevidím v tej debatě smysl. MYslím, že se v tomhle neshodneme.

  Jen bych podotkla, že to Švýcarsko asi teda nebude zas tak vyspělý, když ten pořádek udržují pomocí pokut a kamer 😀 A dost dobře nechápu, když už odnesu odpad ke kontejnerům, proč bych ho měla házet jinam, než kam patří, bez kamery.

  Kluk mi jednou vyhodil omylem v záchvatu pořádkumilovnosti do kontejneru papírovou tašku i s novejma botama. Než jsme to zjistili, kontejner stihli vyvést. Docela by mně zajímalo, jetsli by si v tom případě dali tu práci vypátrat pachatele a vrátili ty boty….
  Ale vlastně asi jo, protože by museli někomu naúčtovat pokutu, protože boty určitě do papíru nepatří. Ale možnu vy je zabavili jako předmět doličný 😀

 699. “ ten pořádek udržují pomocí pokut“
  Jak jsem ten počátek debaty sledoval, zřejmě se jedná o výchovu mpřistěhovalců, pro místní by ty kamery potřeba nebyly.

 700. 830

  Pst, quivisi, to nesmíš takhle nahlas! Vynadaj ti !

  Po pravdě – vidět dosavadní praxi, a naprostou bezzubost berňáku, tak být hospodský, zatloukám taky.

 701. “ zlotřilé potomstvo nechává zlaté náhrady svým předkům vytrhnout ještě před kremací…..“

  A vco jako si představuješ, že by se s tím zlatem mělo dít? Vždyť je to majetek nebožtíka a tím pádem dědiství potomků. To jako si představuješ, že to má dostat stát? Nebo mají potomci prosát urnu s popelem?

  Já měla za to, že se zlatý zubní náhrady vrací pozůstalým standardně, zrovna tak jako třeba peníze, který měl u sebe v nemocnici.
  Konec konců sama mám několik zlatých náhrad po předcích. I když ne po nebožtících, protože všichni se dožili umělýho chrupu.

 702. 830 Quivisi,
  ceny v restauracích šly o 10-30% výš!

 703. 381 – ach tak, já jsme zapomněla, že my jsme ti zavostalý východoevropani a proto je nás třeba vychovávat…

  Ono je těch přistěhovalců tolik, že jim to stojí za kameru u každý popelnice? 😀

 704. maYdo,

  nečteš odkazy..

  Vše je samozřejmě etické, rodiny jsou před kremací dotazovány, zdali si přejí spolu s urnou přebrat i umělé části nebožtíka, většina ale odmítne. A není pak možné se nijak dopátrat, kde kovové části z určitého těla skončily.

  Zdroj: http://www.extra.cz/vedeli-jste-kremaci-to-nekonci-ze-zbytku-lidskeho-tela-se-vyrabeji-dopravni-znacky

  Já osdobně bych před kremací dal přednost tomu, říct, že ty umělé části chci před tím , oškubávat tělo nebožtíka.

 705. No, já mám zlatý náhrady ze zlata po předcích. Takže považuju za naprosto normální, že se dostanou do rukou mým dětem a ne personálu krematoria.

 706. K navýšení tržeb – z FB:

  1 sdělení: Došlo ke stoprocentnímu nárůstu tržeb.
  – nedošlo ke stoprocentnímu nárůstu tržeb, protože podnikatelé si permanentně stěžují na podivné nárůsty evidovaných tržeb oproti skutečnosti. Složitě tyto rozdíly rozporují a složitě se pokouší o storna. Celé navyšování budí podezření z cílené manipulace směřující k obhájení lživých tvrzení agenta Bureše.
  2 sdělení: Došlo ke stoprocentnímu nárůstu registrací k DPH z důvodu překročení limitu tržeb. Po celý minulý rok finanční správa zdržovala, zcela záměrně a bezprecedentně, registrace k DPH. Domníváme se, že zcela účelově proto, aby mohla tyto registrace hromadně uvolnit a poukazovat, že jde o registrace restaurací a v důsledku překročení limitů tržeb.
  Jsou to lži, protože evidované tržby lze prostě zase od-evidovat a nebo je prostě neevidovat po dohodě se stálými a důvěryhodnými klienty (hosty).
  EET není schopna zabránit krácení tržeb a pokud ke krácení docházelo, NIKDY KRÁCENÍ NEMOHLO DOSAHOVAT TAKOVÝCH OBJEMŮ, jaké agentovo ministerstvo tvrdí!!!

 707. Rputi, já bych se navíc zeptala, jak došlo minfin k navýšení tržeb o 100%, kde vyštráchal výchozí čísla a kde současná?
  EET platí od 1.12.2016.
  Jak došlo minfin k částce loňských tržeb za prosinec 2015? Z přiznání k dani z příjmů? Ty jsou za celý rok. Z přiznání k DPH – ne všichni hospodští a restauratéři jsou platci DPH, natož měsíčními. U čtvrtletních se opět nesledují jednotlivé měsíce, ale čtvrtletí jako celek. Navíc tržba nevypovídá nic o výši odváděné daně z příjmů, náklady na dosažení takové tržby mohou dostoupit i 90%.
  Navíc, prosinec je měsíc pořádání firemních akcí,které dost ovlivní tržby.

 708. Jo jo, Švýcarsko… Vzorně profízlovaná země… A žabičky si libujou…

 709. No,nevím s tou argumentací agentství.
  Pokud vím,tak soud rozhodl, že BBabiš agent nebyl.
  Jistě, že EET není schopni úplně zamezit krácení tržeb,ale omezit ho může.
  Fovedu si představit „důvěryhodné klienty “ na naší vesničce nestřediskové, v turistikou více políbených oblastech už méně.

 710. Asi máte pravdu, ale „žabičky“ budou Babišovi tleskat … 🙁

 711. (840) Zabička, vlastně žabáček.
  (841) Soud odmítl důkazy, že byl.

 712. Zpěvačka je mrtvá.. unesli ji, a tělo našli spálené v autě.

  https://www.youtube.com/watch?v=iyLdoQGBchQ

  Avzoměl jsem si, jak mě kolega a kamarád Petr Jelínek zal na fašang ve Velké nad Veličkou, kde jsem s jeho ženou tancoval lambadu v podání cimbálovky Jana Hrbáče

 713. 837 maYdo
  Předpokládám že máš odlitky? Srdíčka nebo zlaté cihličky?

 714. ad AK:
  že je druhý Buran na Bajkonuru se vědělo.
  “ Soud odmítl důkazy, že byl.“ „Důkazy“ byly znevěrohodněny prohlášením Stbáků, že je zfalšovali. Jak je to s tím „In dubio pro reo“? Měli se soudci raději držet Vyšinského?

 715. 839 Dano,
  ono to bude stejné, jako to tvrzení, že mnohem víc hospod otevřelo, než zavřelo… 🙂
  Už vidím, jak se 1.1.17 vrhá do hospodského byznysu všechno, co má ruce a nohy….

 716. Proč by StB falšovala materiály pracovníka podniku zahraničního obchodu ?

 717. A teď se ještě do hospod konečně dostanou všichni ti nekuřáci, co tam doteď nemohli…
  Počet nově otevřených hospod poroste exponenciálně a výběr daní taky.

 718. Asi Kubera neřval dost:

  …Poslední slovo ale neměl ministr zdravotnicví, nýbrž místopředseda Senátu a známý odpůrce protikuřáckých tažení Jaroslav Kubera z ODS. Rozčílil ho Ludvíkův projev.

  „Velmi protestutuji proti tomu, co jste řekl, pane ministře. Nevím, kde berete tu drzost, že normální je nekouřit. Co je normální, o tom vy nerozhodujete! Naštěstí!“ zařval na ministra Jaroslav Kubera ostrým tónem, až někteří senátoři poskočili na židli…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Krik-v-Senatu-Kubera-zarval-na-ministra-zdravotnictvi-ktery-lateril-na-chlast-Doslova-471993

 719. Ale ano, dokumenty mohly být pravé, ale o prohlášení svědka před soudem, že je zfalšoval.
  A zvrátit jeho prohlášení by šlo jen útrpným právem a to se – někdy bohužel – už u nás nepoužívá.
  A Vyšinského metody zřejmě by zastával jen AK.

 720. 857

  Se zapálenou cigaretou v ruce :-)si taky myslím, že kouření není normální… Je to podlehnutí závislosti…Jo,jsem závislák…

 721. Ale pokud chceme považovat závislosti za normální……..ať už je to na nikotin,alkohol, narkotika atd…..

  Každý si může myslet , co chce. Kubera i onen ministr.

 722. 838 – o bodu dva jsem zde jiz nekolikrta mluvil ze sve profesni zkusenosti. V te dobe mi nebyl jasny duvod…

 723. Předpokládám, že nikdo nečekal, že nepodpoříte nějaký další zákaz, šmírování, omezování…

 724. Někde se mi tu povalují paměti posledního šéfa STB, vyšlé po Sametu. Momentálně nevím,kde jsou…
  NNepřečetl jsem je, jen prolistoval.A pak někam zastrčil, že kouknu později.
  Ale vím,že normální hospodářská kriminálka se nesměla k PZO ani přiblížit. STB tam vyšetřovala i případy ,které by v jiných podnicích řešila kriminálka nebo hospodářská krimunálka.
  A mnohé „korupční“ aféry, kdy se nějakej náš člověk nechal podplatit byly od počátku řízeny STB.
  Obchodník převzal úplatek – a odevzdal ho STB.

 725. Souhlasim s Kuberou. Nejakej ministerskrj šašek na tej sesli nesedí proto, aby určoval, co je normální.

 726. 864-takže z toho logicky vyplývá, že se s StB nezapletl.
  Bože.

 727. NoName,
  myslím, že se nám Hall snaží naznačit, že podepsání vázacího aktu bylo pro zaměstnance PZO vlastně jenom takovou formalitou, kterou nikdo nemyslel vážně.

 728. Zakazování,šmírování…

  koukněte,jsem sice závislák 🙂 , ale taky doktor (i když zubní). Že kouření škodí, považuju za dokázané
  Takže – když jsem doma sám, kouřím v bytě.
  Pokud mi má přijít navštěva – nekuřácká, nejčasteji syn, vnučky,bejvalka,( dcera kouří) tak za prvé dlouho větrám, za druhé během jejich návštěvy kouřím na terase, nebo na schodech.
  A považuju to za normální,a nereptám.
  Až na jaře nastane ten zákaz kouření v hospodách, půjdu si holt zapálit před hospodu.

 729. Ptakopysku, jestli zrovna podepsání vázacího aktu nevím. Ale spolupráce s STB byla asi condicio sine qua non.

  Co si budeme líčit, šlo za socíku o velmi lukrativní zaměstnání, a pokud by STB nabyla nějaké pochybnosti, jeden by letěl jako špinavé prádlo.
  I mimo PZO byla povinnosst podávat hlášení na nějaké zvláštní oddělení o průběhu zahraniční pracovní cesty, s kým se tam člověk setkal, o čem se s kým bavil atd.

 730. maYdo, každej doktor ti řekne, že být závislej není normální. 😀

 731. teď koukám na zprávy ČT1 a nabyl jsem dojmu že Donalda Trumpa v Americe vůbec nikdo nemá rád a že dělá všechno špatně ještě dřív než vůbec s prezidentováním začal.

 732. Cco se ptakopysku divíš, Putin hacknul ty volby komplet, a ve skutečnosti ho volilo jen pár úchylů ! 😀

 733. 871 – a důtky – ty sis taky pořídil ??
  Proč na to čučíš ??

 734. No, někdy mám pocit, že byt doktorem není normalni:-)

 735. Halladine,
  člověk, který se jmenuje Babiš, ale není to Babiš podepsal vázací akt v listopadu 1982, „přežil“ dvacetiprocentní redukci agentů v roce 1984 a měl dokonce přístup ke konspiračnímu bytu. Nejsem si jist, jestli se každý zaměstnanec pézetky těšil takovýmto privilegiím…

 736. Šimone,
  připravoval jsem kořenovou zeleninu na hovězí líčka na kořenové zelenině. K tomu se nejlépe hodí sledování zpráv ČT1. Člověku jde práce neuvěřitelně rychle od ruky.

 737. Ptakopysku,

  ja tu Babišovu kauzu nezkoumal,ale nevěřím,že se uvnitř STB nelhalo a nepodvádělo.
  Na agenta se daly fasovat prachy, a když ve skutečnosti neexistoval….či existoval, jen nevěděl, že je agent…..
  Jako zaměstnanec PZO musel podávat hlášení STB tak jak tak.

 738. 876 – no to je ještě rizikovější….ani mi neříkej, cos do toho všechno nakrájel a hlavně jak moc natrávené to bylo….anebo jseš ironman….

 739. Ptakopysku, byl takový chlap, jmenoval se Sisyfos … A dělal něco podobného jako Vy 😉

 740. Ptakopysku

  Milan žitný je docela známá osoba.

  Podobně se u soudu vyjádřil také někdejší člen takzvané lustrační komise Milan Žitný. Žitný se již dříve Andreje Babiše zastal. Podle něj je totiž Babišův spis vyfabulován. Upozornil i na řadu nesrovnalostí. Podle Kuľhy si lidé, kteří spis psali, chtěli vylepšit své pracovní hodnocení.

  Ujišťuju tě, že na Slovensku se děly věci,které by se u STB ( a nejen v stb) v ČR stát nemohly,
  Narazil jsem na vyšetřování nějaké korupční kauzy.

  To je ovšem zločin za každého režimu,minimálně oficiálně.

 741. Už tehdy to na Babiše navlekli, protože tušili, že bude tak skvělý …

 742. Ách jo. Odpustíte-li mi moji dovolenost (lépe snad řečeno neomalenost), šťouráte se ve věcech, které bych ve vší úctě pokládal za ty méně podstatné. Důležitější mi prosím připadá všimnout si dvou jiných:

  1) Babiš imponuje. Každému ovšem ne, leč některým ano.

  2) Komu imponuje? Jakému typu lidí?

  No nic, já se ještě trochu pošťourám v softwaru, pak se odpojím a budu si číst. Paměť české levice

 743. (851) Mně spíš zaujal ten celkově neutěšený stav.
  Soud beze svědků (všechno náhlá ztráta paměti nebo dokonce vymyšlené záznamy) pochopitelně nemůže vynést verdikt agent. No a já zase, nejsa soud, nemusím předstírat víru v pohádky (což platí i k té pitomosti z (858).
  (866) Mně z toho vyplývá pravý opak.
  (884) Hlavně závistivcům, řekl bych.

 744. 886

  kdyby lidé babišovi záviděli, asi by jich tolik chudších Babiše nevolilo.
  Spíš jeho majetek vidí jako důkaz jeho schopností.

 745. Jeho voliči vidí koblihu a EET. EET je esencí závisti.

 746. Babiš imponuje lidem, kteří obdivují velký majetek a zvhlížejí k jeho majitelům.
  Může se to zdát paradoxní, ale se závistí se to nevylučuje. A s chudobou nebo bohatstvím to vcelku nemá co dělat. To je stav duše, na stavu bankovního účtu poměrně nezávislý.

 747. (887) Bureš přikrmuje levičáckou závistivost kecy o tom, jak „všetci kradnů“ a on s nimi zatočí.
  (888) Ano.

 748. 886 — Což o to, AeroKarle, už před léty pan Doležal upozorňoval, že ty procesy o neplatnost lustračního osvědčení mají typově vždy stejný průběh, vždy přijdou agentovi řídící důstojníci a vždycky prohlásí, že jej zapsali bez jeho vědomí a že jim stejně nikdy nic nesdělil (ať již jako agent či neagent).

  Ono to také je jedině logické: Žaluje agent. Kdyby si před procesem nedokázal takováto estébácká svědectví zajistit, vůbec by žalobu nepodával.

  A v Babišově případě je navíc logické, že s prostředky, jaké má, si svědectví zajistit umí snadno.

  Otázka (pro právníky) je, co s tím. Platí zásada volného hodnocení důkazů. Zároveň ovšem víme, že justice (Berka, Horváthová, Košela, Nagy…) nikdy nebyla vyčištěna. Kdybych byl soudcem já, estébáka bych automaticky bral jako nevěrohodného svědka. Otázka (opět pro právníky) je, zda by to obstálo v od- resp. dovolacím řízení…

 749. „Chléb a hry“ byla oblíbená taktika tyranů či diktátorů. Nakrmíte nejchudší a ukážete na ne tolik chudé – podívejte, oni mají bohatství, které vám právem patří. Vykonejme na nich společně spravedlnost.
  Já jsem bohatý, protože jsem celý život s těmito lumpy bojoval. Pomozte mi nyní, sám na ně nestačím, a budete mít podíl na jejich nakradeném bohatství.

 750. Ono je to logické i proto, že když agenta bývalí nadřízení potopí, tak si z něj udělají nepřítele. V lepším případě přinejmenším nebude mít za co být vděčný. Ale když budou tvrdit, že zápis zfalšovali, tak ho mají pod palcem a může jim být užitečný. Zejména pokud je v nějaké důležité pozici, dá se z něj mnohé vytěžit. Samozřejmě už ne pro StB, ale pro dotyčného řídícího důstojníka osobně. Je zřejmé, že svědek z toho, že se „přizná,“ že zápis v registru zfalšoval, může mít prospěch.

  I z toho důvodu bych takovýho svědka považovala za nevěrohodného, nejen proto, že jde o StB a ta je nevěrohodná z principu.

 751. Dotaz na Martina: Musí se „nevěrohodnost svědka“dokazovat nebo jen soudem konstatovat?

 752. (891) Zpátečníku, právně to je IMHO neřešitelné (možná by něco napadlo Schumiho nebo kocoura, ale pochybuji). Proto to pro mne není záležitost právní, ale politická. Pokud se o někom důvodně domnívám že nejspíš byl, má prostě pro některé funkce či profese ÚPP. U těch, kteří se do politiky necpou, mohu chápat (Goldflam, Nohavica …).

 753. 893 — Ono se asi dá obecně předpokládat, že si ti estébáci, ať již z vlastní iniciativy nebo organizovaně, odnesli leccos domů. Aby mohli agenta vydírat, pomůže jim více, když před tím soudem prokáží, že agentem byl, anebo že nebyl?

  Jinak trošku OT, k té obecné (ne)věrohodnosti: Když mě budou kupříkladu policajti podezřívat, že jsem umlátil souseda sekyrkou, budou mi při výslechu naprosto klidně tvrdit, že se na topůrku našly otisky mých prstů — v naději, že se pod tíhou „důkazů“ přiznám, ač tam žádné otisky ve skutečnosti nejsou, anebo že se zapletu do nějaké naprosto nesmyslné teorie, abych jejich přítomnost vysvětlil. A teď, dejme tomu, že takovejhle vyšetřovatel svědčí v jiné věci u soudu: Jakpak to asi bude s jeho věrohodností?

  895 — Právně by to bylo řešitelné např. úpravami práva procesního. Kdysi jsem zde ostatně cosi psal o své představě jak řešit právní kontinuitu, ale nelíbilo se to…

  Přeji dobrou noc.

 754. A já si nedám pokoj, blbec jeden stará… teď jsem zízal na TV Noha a ejhle! Inaugurace bude stát za houby, protože všechny celebrity odmítly účast a budou při inauguraci vystupovat jenom béčkové celebrity, které v Americe vůbec nikdo nezná. Inaugurace nikoho nezajímá a nikdo na ni nepřijde.
  Jestli Donald sleduje přes satelit české kanály, tak se na prezidentování v Americe vykašle, odstěhuje se do Čimelic a bude tam chytat užovky.

 755. Jestli byl či nebyl Bureš udavač, estébáckej fízl či tajnej ukazuje jeho lustrační osvědčení, které měl pan Sobotka předat panu Zemanu před jmenováním vlády. Co se psalo v onom osvědčení, které bylo podmínkou nutnou pro účast Bureše ve vládě?

 756. Inaugurace nikoho nezajímá a nikdo na ni nepřijde.

  Tak úplně nepravda to není…..

  Kupříkladu já tam určitě nebudu..

 757. nickname ,

  při rozdělení československa byly fondy STB rozděleny podle občanství. Babiš asi byl tehdy občan SR, takže u nás o něm nebude v našich příslušných fondech nic.
  Tudíž asi v ČR dostal negativní lustrační osvědčení, i kdyby byl stokrát agent.

 758. (896) Dokonale se shodneme na nevěrohodnosti. Jiná věc je, co s ní lze či nelze dělat. Když pominu kriminální záležitosti (ač třeba takový DRáth propojuje kriminální a politické), pak od takových věcí jako agent/neagent prostě neočekávám uspokojivé právní řešení. Prostě to nejde. Spokojuji se s osobním vyhodnocením veřejně známých skutečností a osobním závěrem z toho vyvozeným. Takže, i kdyby Bureš měl politický program, který by do mrtě vyhovoval mým názorům a předsudkům, což zde žádná strana nemá, tak bych si stejně o něj ani neopřel kolo. Je definitivně nedůvěryhodný, ne proto, že kdysi cosi, ale proto, že to zapřel.
  Taktéž přeji dobré noci.

 759. nickname,

  nachytal jste mě na hruškách.To jsem netušil.
  Já kdysi v našich seznamech hledal nějaké Slováky, okterých jsem věděl, že byli agenti, a nenašel je.

 760. „, budou mi při výslechu naprosto klidně tvrdit, že se na topůrku našly otisky mých prstů – v naději, že se pod tíhou „důkazů“ přiznám, ač tam žádné otisky ve skutečnosti nejsou, anebo že se zapletu do nějaké naprosto nesmyslné teorie, abych jejich přítomnost vysvětlil. A teď, dejme tomu, že takovejhle vyšetřovatel svědčí v jiné věci u soudu: Jakpak to asi bude s jeho věrohodností?“

  zpátečníku, já myslím, že se to nevylučuje. VYšetřovatel může vám tvrdit, že na topůrku byly otisky, ale pokud tam nebyly a Vy jste se nepřiznal, protože jste nic neprovedl, tak s tím k soudu nemůže, protože nemá důkazy. To, že na vás zkoušel nějakou taktiku, jetsli se náhodou nepřiznáte, nemá co dělat s věrohodností u soudu. v rémci taktiky a povolených pravidel na vás tedy při výslechu může zkoušet ledacos. Ale před soudem by musel ty otisky na topůrku dokázat.
  kromě toho pokud možno z vás dostat přiznání, jste-li pachatel je součástí jeho práce. Nepotřebuje to k tomu aby vás vydíral.

 761. „právně to je IMHO neřešitelné (možná by něco napadlo Schumiho nebo kocoura, ale pochybuji). Proto to pro mne není záležitost právní, ale politická. “

  Právě proto by pro politické funkce neměla v těhle případech platit presumpce neviny. Na druhou stranu je otázka, jetsli do toho zasahovat nějakými omezeními. Když lidi estébáka chtějí, mají ho mít. Političtí moralisti by si asi měli položit otázku, co nabízí estébák a nenabízejí oni, že lidi radši volí estébáka. Jenže politickej moralista si takovou otázku nepoloží, protože politickej moralista je přesvědčen, že pravda je na jeho straně.

 762. Ještě bych dodala, že politickej moralista je většinou mimo realitu a výsledky jeho působení jsou většinou taková katastrofa, že lidi vezmou zavděk radši estébákem. Tím spíš, že ti političtí moralisti většinou nejsou o nic lepší.

 763. Dobré ráno. Dnes je pátek – svatého Padla. Slaví se většinou až v odpoledních hodinách, jen pobočky v DE slaví kromě obligátních Brotzeit a Mahlzeit ještě Wurstzeit už od devété hodiny ranní.
  Halle, vážím si vašeho (903).
  K lustračnímu zákonu bych asi dodal, že těm, kvůli kterým byl schvalován je dnes kolem 70ti let. Možná je na zvážení, zda u politiků s vlivem na silové složky státní moci nežádat bezpečnostní prověrku. Např. Karel Janeček, mecenáš bojující proti korupci patrně svojí složku u StB nemá – socialistické vlasti sloužil jako syn rozvědčice a rozvědčíka – ale nedomnívám se, že jeho jednání jako např. ministra vnitra by bylo bez vlivu na bezpečnost občanů a státu.
  Maydo: často dochází ke spojení „politického moralisty“ a té nejhorší špíny. Moralista má pocit, že „konečně mi někdo naslouchá“, „dovede mě ocenit“, či „on mi pomůže vymést ten augiášův chlév“. Člověk v pozadí je s moralistou spokojený, protože slouží k vymetení jedné politické sebranky a nahradí jí svými koni. Moralista dostane cenu, čestnou funkci, už není whistleblower zevnitř, a po několika setkáních s člověkem v pozadí pochopí, že svoji práci už vykonal, a chce-li žít (dobře), bude lepší, když bude teoreticky moralizovat, věnovat se selháními minulých věrchušek, ale zanic se nesmí věnovat aktuálnímu dění, protože tomu nerozumí.

 764. Dobré zas ráno… Tak při výjezdu z místa bydliště se globálně oteplilo na -16 celaskona. Docela jsem ocenil ty vyhřívaný sedačky. Nějak mě to globální oteplování docela sere…

 765. Tak v Melbourne vjel dalsi frustrát autem do davu, tři mrtví.
  Ale polucije se dušuje, že nešlo o terorismus.
  Tak aspoň, že tak. A určitě se nejmenuje Abdulah, Muhamed a tak. Vlastne se vubec nijak nejmenuje…pro jistotu a klid.
  A pán vachmajstr, čo si predstavujete pod hentým slovom terorismus, he ?

 766. Dobré ráno vespolek,
  tady je globálně otepleno na -16C, za poslední hodinu to poposkočilo nahoru o celý stupeň ! To se máme.

  Šimone,
  to určitě nebyl terorista, ale demokraticky protestující proti inauguraci Trumpa.
  Nějak mi uniká, proč bude na protest pochodovat procesí Prahou, to jako že si to Trump rozmyslí, až uvidí ty sevřené šiky ? Doufám, že bude mrznout i odpoledne, ať si pohyb na čerstvém vzduchu ti demokrati užijou…

 767. Jejda Matzurko- kde o tom píšou ?
  Šel bych se na ten maškarní průvod podívat….
  Obecně – švajnfesty mám rád.

 768. Dobré ráno
  Halladine – ty kouříš nebo jsem to jen špatně pochopil?

 769. Za starých časů se tomu říkávalo „mrzne, jen praští“!
  Dává si to GW záležet, to tedy ano!
  Simone nikam nechoď! Čičulína si odskočila a umrzla jí v tu ránu prdelka! To byl fofr!
  Myslím, že protestantům taky huby zmrznou. Jen aby tam nezacláněli do jara!

 770. Facebook chtěl zakázat vysílání „prokremelské“ RT na Facebooku (zřejmě ohledně inaugurace), ale nakonec to neudělal…

  RT jistě je propagandistická TV. Ale nijak nevyčnívá z řady. Al Jazeera není o nic míň propagandistická. A po tom, co předvadla CNN v prezidentských volbách… Některé reportáže BBC už nejsou ani k smíchu, protože prostě jenom zíráte, jestli je fakt možné reportovat takhle.

  Která TV není propagandistická ?

 771. BTW, ten řidič z Austrálie je běloch, drogový dealer.

 772. 2 Matzurka ad 910 – sevřené šiky – gluteus maximus se česky řekne šik? Tak to jo, takže „šik dáma“ znamená prdeláč?

 773. Mráz přichází z Kremlu. Komín sousedů topící mokrým topolem a suchou dřevotřískou kouřil směrem k elektrárně. -14 na čidle PT1000

 774. 917 – tak to je dobre, ze to opravdu neni terorismus.
  Asi to nazvou dealerismus.
  Takze az na ty tři zmrtvělé to bude v cajku.

 775. Velký den pro deplorables začíná 🙂
  Dušane – na jakým rádiu budeš?

 776. 914 Rputi musim – minimalne se Sejlinkou.
  A navic dnes prebirame byt od podnajemnika a to je na opacne strane Prahy. Musim MHD, je tam modra zona a jeste mam auto pod snehem.
  Snad mi neumrzne….nos.

 777. 904 — maYdo, viz takovejhle vyšetřovatel svědčí v jiné věci u soudu (896).

  Je to škoda. Dobře si uvědomuji svou tendenci vnášet mimoběžná témata a mimoběžné pohledy (zčásti asi vrozenou, zčásti úmyslnou, ve snaze nějak se vymanit z nekonečného přemílání desettisíckrát již diskutovaných otázek); jenže tohle bohužel posouvá mimoběžnost o jednu či hned několik úrovní dál.

  (A omlouvám se za chabou stylizaci včera; jakmile se objeví kupříkladu slovní infekce, je jasné, že směřuji pryč, v daném případě k té knížce.)

 778. Podle mne je vědomé srážení lidí autem na chodníku terorismus, i když to byl běloch.

 779. Stejně tak jako byl teroristou Timothy McVeigh, přestože byl bílý a křesťan.

 780. 926 – vzhuru nohama chodici vachmajstr oficialne tvrdi, ze to terorismus neni _ viz zpravy.
  Nechcete si to jeste promyslet ?

 781. No ale to i všem islámským teroristům, pokud si pamatuju. Ani jeden to neudělal v souvislosti s islámem, ale proto, že jim ruplo v kouli.

 782. 913

  Skimici, jo.
  Napsal jsem to naprosto jasně, co je k nepochopení ?
  Přestat kouřit je snadné, už jsem přestal aspoň 15 x.

 783. Dobré ráno,

  „O.T. Jak se řekne slušně dámské pohlaví?“

  No, někdo tu používal termín „hornouherská kosočtverec“. Pak by se taky mohlo říkat renault, ale protože ten symbol vozím na kapotě a po létech, kdy jsem slýchala, že francouzský auťáky nestojí za nic, si nemůžu stěžovat, bych se cítila lehce dotčena – nikoliv že by mi vadila ta podoba s dámským přirozenám, ale zřže by ta značka byla spojována s nějakou domácí drůbeží.

  Jo, taky jsem jednu dobu kupovala pečivo, kterému jsme doma říkali „k.ndičky“. To je takový roztomilý. Ale to je stejnej problém – ty bagetky byly dobrý a tu čest si nějaká blbka nezaslouží. Akorát nějak zmizely. Že by je zakázaly feministky skrz ten tvar?

 784. Ad skimic’s – Jak se řekne slušně dámské pohlaví?
  Podle odborné literatury soudím, že „srdce“. Neboť dámám onen orgán usedá, svírá se, bolí, krvácí, občas ho mají rozervané…

 785. „…Veľká väčšina Nemcov považuje novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa za nespôsobilého zastávať takúto funkciu….“

  „Nějak mi uniká, proč bude na protest pochodovat procesí Prahou, to jako že si to Trump rozmyslí, až uvidí ty sevřené šiky ?“

  No, já nějak nechápu, proč mají češi a němci nesouhlasit a demonstrovat ohledně Trumpa. Je to věc Američanů, že si ho zvolili.

  Teda – na jednu stranu na to jistě mají právo. Ale to „právo“ je srovnatelný s tím, jako by mi demonstrovala sousedka pod okny kvůli tomu, že se jí nelíbí moje nový auto nebo pračka.

 786. Co dělal MAtt Damon v Davosu? Přednášel o pěstování brambor na MArsu?

 787. Maydo: Demonstrovat a nesouhlasit budou ti, kterým chybí skutečný světový vůdce. Němci by ho korektně nazvali žebříkem.

 788. BTW, včera se malý učil do školy jednu z těch genderově nekorektních básniček ( o klucích, co staví hráze a vymýšlí vynálezy). Tak mu říkám, víš, že ta básnička je genderově nekorekntní ? A on se na mne podívá a říká: ale kdyť to je jenom školní básnička, pro nás, malé děti ! 😉

 789. ak kde je chyba?! 😀 😀
  Projektový týden
  Na ZŠ Karlov se učilo jako ve 30. – 40. let 20. století. Všechny děti 2. tříd i my paní učitelky a asistentky jsme se vrátily do starých dob a jeden celý týden jsme v rámci projektu učily jako za časů našich prababiček.
  Děti se totiž dnes ve škole už zcela běžně setkávají se skupinovou, individuální, projektovou výukou, a proto jsme se rozhodly ukázat dětem, že to, co je nyní běžné, dříve děti nezažívaly. A jak nejlépe toho dosáhnout,
  než jim ukázat opak? Vystěhovali jsme třídy, uklidili všechny obrázky, schovali techniku, dali pryč vše, co bylo jen trochu zajímavé. Oblékly jsme se jako vážené slečny učitelky a připravily si nezbytné ukazovátko i rákosku. Rodiče byli naštěstí vstřícní a jako vždy nám velmi pomohli, když děti oblékli do dobového oblečení, na svačinu jim připravili chléb s máslem a nechali nás dělat naši práci, jejíž s ou částí byly i dobové tresty, jako třeba klečení v koutě. Po prvním dni jsme nemohly uvěřit tomu, že všechny děti dokázaly celou vyučovací hodinu sedět s rukama za zády, nevykřikovaly, nedožadovaly se pozornosti a dokonce tu svou udržely, ačkoliv jsme se ani jednou neprotáhly, nevyskočily z lavice, nesoutěžily, ani nezpívaly …
  Zkrátka jen a pouze frontální vyučování. Výklad, poslech, psaní do sešitu. Najednou jsme neměli ve třídě jediné dítě s poruchou pozornosti. Děti se hlásily, plnily úkoly, nezlobily a domů odcházely se slovy, že lepší výuku
  ještě neměly. Mnohé z nich to prohlašovaly i po celém týdnu takového vyučování. No nevím, jestli tedy dnes my učitelé neděláme něco špatně. Ke každému přistupujeme individuálně, neustále se snažíme děti zabavit, upoutat je, zpestřit jim výuku, vše se jim snažíme podat zajímavě a oni jsou pak šťastní za výuku bez toho všeho? V každém projektovém týdnu se snažíme o to, aby přinesl něco nového nám všem.
  A závěr tohoto týdne? Děti mají rády pevný řád, vidí v něm jistotu a bezpečí!
  (Macek)

 790. (905,6) A na vybranou jsou jen estébáci a „političtí moralisté“? Případně, může být estébák politickým moralistou, bojuje-li proti tomu, jak všetci kradnů a oni makají?
  (915) Není 3,14ča spíš Chovanec (a Za orálek)? Podniky nemají pracovníky, Ukrajinci mají zájem pracovat (na rozdíl od hnědočechů a jiných dávkařů) a stát na popud odborů a z vrozené neschopnosti jim to kurví. O připrchlíky IMHO nejde.

 791. “ Případně, může být estébák politickým moralistou, bojuje-li proti tomu, jak všetci kradnů a oni makají?“

  Ale jistěže může, Karle. Oni jsou jedni za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. A lidi jim to žerou. Bohužel. Nemusí to být jen to, že všetkí kradnů. Hodí se cokoliv, hlavně se dostat k moci nebo třeba jen si připadat jiný, lepší

 792. Aerokarle: Pokud ČNB – nyní socialista pan Rusnok – devalvuje českou korunu, ožebračuje české dělníky, nepomůže nabírat cizince.

 793. 941 aby v okamžiku, kdy jejich zahraniční pracovník přestoupí zákon, přišel o práci a nesměl být již na území ČR zaměstnán
  Páni Zaorálek a Chovanec nesporně pí.ami jsou ale imho ne z tohoto důvodu…

 794. Že by dámy chtěly naznačit, co v té hlavě mají? 😀

  …Kromě oficiální zábavy se chystá i zábava neoficiální, protože se odhaduje, že protestovat proti novému prezidentovi dorazí zhruba 200 000 lidí. Největší mediální pozornost připoutal tzv. Pochod žen, jehož součástí je i Pussyhat Project: jeho účastnice budou mít na hlavách ručně pletené čepice z růžové vlny. Co je pussy, to už nám vysvětlili z Hradu, takže překládat to nemusím…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-prezident-bez-jmena-a-bez-tvare-dtm-/p_zahranici.aspx?c=A170119_152847_p_zahranici_wag

 795. Rusnok přišel, když už devalvace běžela, a teď má nejspíš strach, co bude, až to skončí….
  Protože když to dopadne blbě, budou mu nadávat.
  Kurz může vyskočit tak, že exportéři budou mít velkej problém….

 796. 948
  Zeptejte se Foundryho, co on na to, kdyby bylo tojro za 25 nebo 24 kaček….

 797. Šimone,

  ráno jsem to o tom srocení zahlédla v nějakém článku k inauguraci, já si čtu zprávy u snídaně. Teď se mi to nedaří najít, tak se omlouvám – ale nejspíš to bylo v nějakém časně ranním zpravodajství na Seznamu nebo Parlamentních listech.

 798. (943) Nevím, ale pokud čeští dělníci nejsou nebo nechtějí dělat, cizinci by pomohli (kdyby mohli přijít).

 799. 2 skimic ad 929 – neměl bys urážet Maďary. Dle sapéra Vodičky sice každej Maďar může za to, že je Maďar, ale za Sorose nemůžou. To je v prvé řadě zkurvenej žiďák. Já si sice jinak židů obvykle velice vážím, bejvaj to chytrý a slušný lidi. Bohužel, i u nich se občas najde pár zkurvenců a pak to stojí za to…

 800. PeSi, moje přítelkyně, sama židovka, říkala v době, kdy byl v politice Egon Lánský, „Žid, když je blbej, stojí to za to“

 801. Ahoj! Tak jsem to včera uhádl.. dnes ráno -22°C. 🙁

 802. 953 – Matzurko – děkuji
  A obámám se, že se na tento Expo (existenční pochod šapirónů) nedostavím, bo mám ono přebírání bytu od nájemce 🙁

  Ale mimořádně se podívám na lžiTV, určitě to tam bude celé……

 803. „čeští dělníci nechtějí dělat“
  k tomu postrádám fianční rozbor – český dělník, živící rodinu u nás, to za naši minimální mzdu dokáže asi jen tak tak.
  Zahraniční dělník z toho, vzhledem ke svým životním zvyklostem, dokáže uživit rodinu, která žije v jeho vlasti (a ani jeho živobytí u nás ho tolik nezatíží při minimalizaci jeho nároků na oblečení, hygienu atd.).
  Čili měla by se zohlednit i otázka mzdového dumpingu. A zcela stranou zůstává otázka bydlení, český dělník by asi nestihl živit někde rodinu a ještě bydlet (vegetovat) tam, kde práce je.

 804. 932 – maydo

  Termín hornouherská kozočtverec používám já, ale pouze pro jednu…kozočtverec, která sedává nedaleko od místa šakalových přednášek…
  (Nevím, jak to jinak opsat, ona tentononc je – kromě jiného – asi dost mstivá, protože jsem se s ní kdysi dostal do hádky na NP u jejího článku z dob šéfování jiné podvratné organizace a to začala i vyhrážat se udáváním).
  Inu – demograt…..

 805. A trumpismus je něco jako reaganismus nebo thatcherismus ?

 806. 957

  Takykurzový problém
  Na Ukrajině je sice pro domácího draze, ale rozdíl v kurzu je větší, takže ten plat přenesen na Ukrajinu je velmi příznivej.
  Problém se zahraničními pracovníky je v tom , že často firmy inzerovaly práci s výši mzdy, za kterou není schopen Čech vyžít. Smozřejmě se zájemci moc nehlásili…
  A následně si vymohly možnost přivézt Mongoly atd.
  Příklad kdysi Foxconnu

 807. 955 – šumaváku – uhádl jsi to, protože hory jsou hory. Já se dnes můžu chlubit jen ubohými minus 16ti, ale slunce nevylezlo a tak je i teď ještě minus 10.

  K debatě o kosočtvercích byl uvedl citaci ze starodávného vtipu:

  „Nejdůležitější ženský orgán je Mezinárodní svaz žen, ale to, co jste nakreslil Vy, Kuzmo Kuzmiči….

 808. Už jsem tady psal o procesu zaměstnávání ukrajinských dělníků. Mafie na Ukrajině ve spolupráci s mafií na českém velvyslanectví plus spolupracující mafiáni na Zamini v Praze. Ale přesto se daří a personální agentury jedou.

  Halladin, jako obvykle, ví o tom úplné hovno, ale i slepé kuře občas….Ukrajinci, a to včetně vysokoškolsky vzdělaných odborníků (např. lékařů) jsou ochotni dělat za mnohem menší částky, než naši krajani. Prostě proto, že nejsou tak rozmazlení.

 809. Nejsou rozmazlení, ale dost v tramvaji smrdí (asi na Valašsku jich tolik není).

 810. Mapa vlivných je účelově zpracována. Nakoukl jsem na Zlínský kraj a musel jsem se usmát. Měl bych být polichocen, že se znám s vlivnými lidmi. Ale všechno je jinak.

 811. Na Valašsku nejsou ani tramvaje, takže těžko soudit …

 812. quivis – na Valašsku je jich dost, ale nemáme tu tramvaje. Jsi si jistý, že to jsou Ukrajinci? Občas se v Praze dostanu do tramvaje nebo do metra a smrdí mi tam někdo jiný.

 813. Může mi někdo objasnit, proč podobný exemplář běhá volně?

  …Šestadvacetiletého útočníka již policisté dobře znají z minulosti, jelikož s ním přišli do kontaktu v několika případech. Známý byl také jako duševně nemocný člověk a uživatel drog. Minulý víkend byl dokonce obviněn z domácího násilí. V pátek ráno se podle policie dostal do potyčky se svým bratrem. Ten musel být následně převezen do nemocnice kvůli několika bodným ranám. Útočník prý také napadnul svoji matku….
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/auto-vjelo-do-lidi-v-australskem-melbourne-nejmene-tri-mrtvi-a-dvacet-zranenych-12233

 814. [963] Neproklikal jsem všechny kraje, ale zaujal mne okometrický poměr výskytu zkratek ODS, ČSSD, ANO apod. Taková vládní strana skoro bez vlivu, to je paráda.
  Babiš tam pochopytelně nepatří. Tohle jsou bafuňáři krajského významu, to by bylo urážlivé ho tam přidat.

 815. 958 – Šimone, já vím, koho nazáváte hornouherskou …. a tak dále. jen mne napadlo, že bvy šlo tohle názvosloví zobecnit, když se tázal skimic po slušném názvu dámského přirození.
  informace o tom, že je to mstivá mrcha je cenná, ale není překvapivá. to takovýhle čůzy bývají. Zcela genderově nekorektně tvrdím, že ženský jsou v tomhle ohledu o dost horší, než chlapi.

 816. Ta mapa je zajímavá :

  Luděk Sekyra, 51 let
  Miliardář, spolumajitel Sekyra Group Real Estate N. V. a jeden z největších sponzorů KDU-ČSL. Jako jeden z největších developerů buduje v Praze celé čtvrti. Má rozsáhlé kontakty na lobbisty i politiky. Dovolené trávil například s lobbistou Romanem Janouškem, dobře se znal i s někdejším primátorem Pavlem Bémem nebo šéfem podsvětí Františkem Mrázkem.

  o těhle jeho kontaktech nějak cudně pomlčeli 🙂
  http://zahranicni.ihned.cz/evropa-slovensko/c1-63070790-oxford-sekyra-house-studentske-centrum-sametova-revoluce

  A že by se mezi nimi vyjímal dobře čestnej pan doktor 😀

 817. Ten článek je poněkud zastaralej..Hašek je tam ještě hejtman

 818. 951 Karle
  tak potřetí – je to o tom, že zloději a delikventi nejsou to pravé ořechové. Samozřejmě pokud by pracovali z věznice, nebyl bych proti tomu.

 819. Ad (969) nejasnost práva u „duševně nemocných“, již zde diskutováno. Máme jim ubírat právo na spravedlivý proces a případný trest? Nebo se k nim budeme v tomto případě chovat jako k nesvéprávným?

 820. (975) chtějí se blýsknout před matkou. Matka je svatá 😉

 821. (974) Já to vzdávám … 😛
  Ať Chovanec se svými chovanci chytá lumpy, ať je stát vypoví a dohlédne aby vypadli. Se zaměstnavateli to nemá nic společného. A ať stát nedělá problémy s příchodem a možností pracovat u těch, kteří nemají „černou tečku“.

 822. Žádná prasárna jim není cizí!

  …Americká zpravodajská stanice CNN zašla v odporu vůči Trumpovi hodně daleko, píše server britského deníku Daily Mail. Stanice totiž spekuluje, kdo všechno by musel zemřít, aby se moci ujal Obama nebo někdo jemu názorově podobný. Na prvním místě by musel zemřít nastupující americký prezident Donald Trump a jako druhý jeho viceprezident Mike Pence…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-CNN-uz-uplne-zesilela-Zavrazdete-Trumpa-i-vsechny-ostatni-a-u-moci-zustane-Obama-rika-zcela-vazne-472068

 823. S jistou dávkou jedovatosti bych připomněla povyk, který se stthnul, když
  Zeman řekl, ze vlády se lze zbavit demokraticky volbami nebo nedemokraticky kalasnikovem

 824. Zpátečníku, děkuji za odkaz na pana Doležala. Dovolil bych si diskutovat o posledních dvou odstavcích, kdyby to bylo vhodné.

 825. A tohle vohráblo je tajemníkem pro evropské (!) záležitosti:

  http://www.macekvbotach.cz/patecni-glosy-20-1-2017/

  „Spousta lidí (viz sociální sítě) si toho všimla též: tajemník Prouza na Radiožurnálu položil otázku, co si počnou britští zemědělci bez dotací z EU a vůbec celá Británie. Ta Británie, která je do EU čistým plátcem…tvrdím to celá léta, že už na základní škole by se mělo vyučovat, co je to „má dáti – dal“.“

  🙂

 826. Pokud se hloupost hodnotí podle výše příjmů, není hloupý.

 827. Ještě 5 a půl hoďky a ušoun se odebere kam? No přece do ..-..-.e, milé děti :-))))

 828. Husseinův poslední služební telefonát byl příznačně Merkelové. To chápu. Nikdo pro rozvoj islámu v Evropě nevykonal více než ona.

 829. 987

  Dobré ráno, stará mama !
  Si sa zobudila ? 😀

 830. No, možmá sjem sa zobidila, ale měla jsem za to, že Holyvůůůd točí sračky proto, že se musí uživit. 😀

  Pokud by ti měl financovat stát, pak by asi měl mít Robertek Redford nikoliv honoráře, ale plat státního zaměstnance. Nebo to bere jako cikáni – vláda na něj dostává peníze a teď mu je Trump ukradne?

 831. Mne se zdá, že Redford mluví o hlavně o škrtech obecně, kulturou si jenom přisadil.

 832. Přisadil nepřisadil, jak to teda s tím státním financováním je?

 833. maYydo,

  filmy možná ausgerechnet ne, ale stát (státy) v USA pomáhají s financováním lecčeho.

  Četl jsem třeba, že při schvalování zákonů senátoři hlasují za cenu přílepků třeba na financování hasičskejch bálů.
  Ale nechce se mi to hledat.

 834. Něco jako kdysi u nás „porcování medvěda“

  prostě se předloží zákon, a shání se pro něj podpora, aby prošel.
  No a senátoři řeknou, jo, zdvihnu ruku pro , ale chci k tomu přidat prachy na …..
  No a záleží na tom,kdo má známého senátora nebo kongresmana.

 835. A když se mluví o penězích…
  Včera jsem četl citaci z nějakého emerického novináře, podle kterého stála intervence v Sýrii Putina půl miliardy dolarů, což jsou prachy,které USA strčily do výcviku a vyzbrojení Syrské svobodné armády….která padla do zajetí nebo přešla k islamistům,hned jak přešla hranice….

 836. 993 no, amíci to se subvencováním kultury zrovna nepřeháněj.
  Rozpočet skrze NEA byl před pár lety nějakých 140 mil USD. To je pouhá desetina výdajů na kulturu v Německu.
  Jestli to nebude tím, že ti poťouchlí američani nemají ani pořádné ministerstvo kultury …

 837. Mimochodem, co je se SOHR ? Měl přece informátory všude, nejenom u „opozice“, proto byl tak objektivní …

 838. Per capita je to v USA nějakých 41 centů versus 20 USD v Německu.
  Němci jsou holt kulturní národ.

 839. 944 NoName
  a to není jediná tragedie. Porošenko už v Rusku nevyrábí čokoládový bonbóny.

 840. A hele ,

  šéf britských labouristů !“ levičák“ XXorbyn prý nařídí svým poslancům,aby hlasovali pro brexit. Asi 30 jich nechce poslechnout.

 841. Skimici,

  ty přílepky tam asi v té sumě nebudou.
  Ty jdou mimo.

 842. Jeste hodina a pul…… Sice se nic nestane, ale to ze se vymeni najemnik, mne zcela dostacuje k tomu, ze si dam dobrou veceri…..mozna si dame steak, ci poradneho hamburgera.

 843. Jirko ppa
  snad nic. Teď koukám na online – anarchistická chátra řádí. Zatím ale to policie zvládá s takovýma zvláštníma flintama na pepřák a anarchistům kanou slzy 🙂

 844. A teď do nich vjeli policajti na motorkách. Dav to docela roztrhalo 🙂

 845. Nějak mi nemá logiku, ptát se těch, kdo mají pozitivní přístup k anarchismu, jetsli jsou spíš pravicoví nebo levicoví voliči nebo jetsli sjou spokojeni s fungováním státu.

  VYpadá to, že to bude nějaký ročníková práce budoucího studenta politologie nebo genderu nebo jak se všechny ty obory, kde se studuje na intelektuály, jmenují….

 846. Skimici, takovej je zivot. Nekdo breci ze nekdo prichazi, nekdo ze nekdo odchazi a nekdo ze medvedi sprej mu nastrikali do oci…… Co ma rikat kuchar pomocnik, co pripravuje cibulacku?

 847. Jo – ale whiskey mi moc nejede, takže francouzský koňak bude určitě také dobrý…..
  JE !

 848. Jak tak poslouchám Trumpa,není von zakuklenej komouš ? 😉

 849. TAk to by bylo…. Frťana nemám, musí stačit kafe.

 850. [1009] Asi má něco společného s Klinikou. Co mě zaujalo, když už jsem ten odkaz rozklik, že tam má nejen tři varianty pohlaví, ale jde jich zatrhnout i víc.

 851. 1018 – proboha – ne tak nahlas !! 🙂

 852. We will reinforce old alliances and form new ones – and unite the civilized world against Radical Islamic Terrorism, which we will eradicate completely from the face of the Earth.
  Držím palce!A ta německá škeble nechť se třeba po….

 853. Rputi – 979 – Je pravda, že v těchto dnech se to jaksi nehodí, ale to o čem spekuluje CNN je „reálné“. Ten scénář nevymysleli oni, ten před cca. 25 lety vymyslel Tom Clancy. A někde jsem četl, že právě v reakci na tu jeho knihu někdo v administrativě USA vymyslel ten trik spočívající v tom, že jeden vrchní podržtažka z minulé administrativy není přítomen na inauguraci, aby v případě katastrofy (v knize trefí budovu kapitolu jeden japonský pošuk dopravním Jumbem) měl kdo systémem padajícího hovna převzít tu funkci rostlináře presidenta.

 854. Ale je hezké sledovat, jak všelijací Fendrychové, Sorosové, Streepové a podobné mediální figurky běsní, že jim ten pomalu budovaný „marxismus jinak“ někdo možná trochu rozkope.

 855. skimici – 1022 – No, zrovna tohle je IMHO od Trumpa blbost obzvláště podařená. Ne, že bych s tím nějak principiálně nesouhlasil, ale tohle se prostě nemůže podařit.
  Na Zeměkouli je 1.5 miliardy muslimů, stále se množí jak banánové mušky a na jejich „eradocation completely from the face of Earth“ nemá nikdo (ani Trump) nejen „cojones“, ale ani technické prostředky.

  A víru jako takovou z člověka vytřískat nelze, to zkoušeli Rusáci na vlastním obyvatelstvu 70 let poměrně systematicky a drsně a stejně jim to bylo houby platné.

 856. Pavle K
  in řekl „Radical Islamic Terrorism“ nikoliv „muslimy“

 857. Nehledě k tomu, že islám není nějaké mírumilovné blbnutí pro krotké ovečky jako křesťanství nebo judaismus.
  Je to víra (ze své podstaty víceméně nereformovatelná) pouštních lupičů a zlodějů žen a velbloudů. Takže za každého zrakveného prokázaného teroristu vznikne deset nebo sto nových o kterých to zatím nevíme. Což je počátek matematické řady, která je divergentní a nekonečná. Již William Occam ve 14. století naléhal, aby entity nebyly bezdůvodně zmnožovány. 🙂

 858. skimici – 1026 – ano, tuto námitku jsem čekal a proto jsem mezitím psal své 1027. 🙂

 859. Nebudu to obhajovat, protože „completely“ je opravdu blbost.
  Důležité je, jestli s eradikací alespoň začne. Ten ušatej mamlas dělal pravý opak.

 860. Mno, dovolil bych si dost nesouhlasit, že křesťanství je „nějaké mírumilovné blbnutí pro krotké ovečky“. Jen je třeba jít k těm kořenům… A pak se třeba začnou dít věci… Jako třeba slavný křesťanský výrok – pobijte je všechny, bůh si už ty své pozná!

 861. Judaismus rozhodně nenímírumilovné blbnutí 🙂
  Stačí přečíst starý zákon.

 862. PeSi – 1030 – ale jistě, jenže to je v dnešní době cca. 800 let za námi, na rozdíl od islámu. V dnešní době nenajdeš příliš mnoho křesťanských duchovních, kteří by své ovečky vybízeli v kostele k mordování nevěřících, zatímco islám má podobných immámů jaksi neúrekom.

 863. Halladine – 1031 – dtto. mezi námi (převážně bezvěrci s křesťanskoo-judaistickými kořeny) není mnoho těch, kteří by brali ty prastaré spisky všelijakých cvoků nějak vážně. Tedy s vyjímkou toho „Nepokradeš“ a „Nezabiješ“, na zbytek sere Bílý Tesák.

 864. 981 — Pro takovou diskusi bych bohužel vůbec nebyl kvalifikovaným partnerem, nickname, v žádné církvi nejsem. Co jsem takhle viděl zvenku (ač někdy relativně zblízka), náboženské obce či sbory v mnoha ohledech bývají tak nějak spíše pro sebe (v čemž se trochu podobají třeba sokolstvu i leckterým zájmovým spolkům). Zdá se mi, že z reálného hlediska mívají zhruba takovéto pořadí hodnot: tradice, identita, víra.

  Ono myslím nejde jen o to, co píše pan Doležal — Věrohodnost církví v české společnosti je mizivá. — a s čím bych asi příliš nesouhlasil. (Jednou věcí totiž je věrohodnost v očích diváka televizních zpráv či čtenáře tisku, a nemusí to být jen Blesk; druhou a zcela odlišnou je skutečná praktická věrohodnost v očích jejich souseda či klienta některého jimi provozovaného zařízení. Opačná, symetrická a podstatná stránka téhož problému je, jak věrohodný se členům církví vlastně může jevit zbytek společnosti? A zejména, jak věrohodný se jim jeví současný režim?

 865. 1033

  Pane Kořenský, je úplně jedno co si myslíme my. Mezi Zidy je fůra těch co nedělaj skoro nic jiného ,než že čumí do Starého zakona a podobných spisů.
  Věřících Židů.
  Židé jsou vyjímeční -oni jsou vyvolený národ….
  U žádného jiného náboženství to neexistuje.
  Když konvertujete k islámu,pro muslima jste bratr, eskymáka klidně vezmou ke katolíkům i protestantům . ATD. A nikdo jim nepředhazuje národnost.

 866. 1033 Pavle K
  Já bych se přimlouval i za
  „Nebudeš vařiti kozelce v mléku mateře jeho.“

 867. Halladine, ušetřete mně prosím svých antisemitistických hlodů. Už několikrát jsem (nejen tady, ale už kdysi na Psu) výslovně upozorňoval, že na ně nejsem zvědavý a nemám na ně nejen žaludek, ale ani toleranci. Díky.

 868. skimici – 1036 – to jako že bych si měl odpustit telecí svíčkovou se smetanovou omáčkou ? To neberu, to je úplná blbost. 🙂

  <