Antarktida očima Tučnáka

Vážení,

 

Rád bych Vás společně s Vaškem Šilhou pozval na přednášku o naší antarktické výpravě.

  Uvidíte fotky, které jsme ještě nikde nepromítali.

  Uslyšíte příběhy, které jsme ještě nikde neříkali.

A především – uvidíte v premiéře náš film „ANTARKTIDA – Když cesta je cíl“ !

 

Akce se koná ve  čtvrtek 19.6. od 19 hodin

v  Malém sále Městské knihovny Praha, Mariánské náměstí 98/1, Praha 1.

Vstup volný.

 

Těším se na Vás !

 

Tučňák

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

753 komentářů u “Antarktida očima Tučnáka

 1. vodřený uši mít budu, když to stihnu …..ale pokusím se. Ostatně, už jsem Ti to psal „jinde“

  Jen bych měl poslední poznámku k těm co říkaj, ať je to povinné, tedy ta příprava na katastrofy, a obranu….. Už teď máte možnost se zúčastňovat cvičení, školení, posílat děti na kurzy přežití, dávat děcka k profíkům, aby jim vysvětlili, jak se chovat při různých pohromách. Už teď to můžete dělat…no a děláte to, asi ne, protože jinak by o tom vůbec nebyla řeč. O Vás nepochybuji, protože s takovým přístupem o kterém píšete, že by měli mít všichni povinně, to všechno děláte už dost let…?
  Jestli to však bude součástí školy, tak to bude na houby, jestli to bude součástí ministerstva vnitra a obrany, tak to bude stejně na prd, jako branná výchova, kdy zlatým hřebem bylo si nasadit pytlíky na ruce a nohy, zavázat je gumičkou a utíkat po louce v Hostivaři.

  Docela jsem zklamanej, že se nepodařilo najít nějaký průnik těch věcí, za co je možné a dobré se zúčastnit stavění barikád. Ale rozumím, že v podstatě žádný průnik není.

 2. (1) Ty to podáváš jak Kajan SŘLI, aneb jak v podstatě správnou věc učunit co nejnechtěnější. 😛

 3. Doporučuji všem, všem, všem. Uvidíte, jakého tučňáka jsme si hřáli na prsou.

  Jirko, na všechno je tady přece stát. Ať se o nás stará. My nic, my na to nemáme.

  Čeká nás nová legrace. Blbečci vytiskli moc peněz a ceny nemovitostí stoupají. Že prý jako ochrana před inflací. Ale inflaci přece chceme, aby nedošlo k zničující deflaci. Tak by se mělo, podle doporučení MMF, omezit půjčování peněz, ale ne jejich zdražením nebo jiným způsobem, ale zavedením přísnějších bankovních kriterií pro poskytování úvěrů. Jde to rychleji, než Kunetka čekal (vlastně rychleji než ani nečekal).

 4. 2 martin – néé to nééé, slovutní členové bankovní rady přece nemohou být blbečkové… Viz výrok jednoho z nich – My si můžeme natisknout peněz kolik chceme!

 5. Ceny nemovitosti stoupaj, protože za krize hodně klesly .

 6. Martine TT, vloni na podzim promítal jeden libertarián výstřižek z nějakých německých novin z období Výmarské republiky (všechny lhostejné detaily jsem zapomněl). Šlo o tohle: jakási paní naházela všechny prachy, které měli doma v hotovosti do nůše a vyrazila na trh, aby tam koupila cokoli. Během cesty se jí „chtělo“, tak odložila nůši s penězi a odskočila do mlází. Když se po chvíli vrátila zpět, tak na cestě ležela hromada prachů a nůše byla fuč.

  Pokud jde o to, co píšeš s nemovitostmi, tak to bude stejné jako s nůší. Budou nakonec koupeny (což bude doprovázeno humbukem a plácáním po zádech) nebo rozebrány (to proběhne potichu). Koupeny budou proto, že alternativou nákupu nemovitosti je znehodnocení úspor, tzn. nekoupím nic. Ten výše zmíněný humbuk je nutný proto, aby formalisté dokázali, že nákup nemovitosti je právě důkazem platnosti tvrzení, že nabídka si tvoří poptávku. To je totiž výchozí postulát keynesiánství. Platnost modelu budiž dokázána, i kdyby měl být zničen svět.

  Protože peníze jsou také definičním znakem státu, tak je to jen nutný výsledek působení monopolisty (jak v bezpečnosti, školství, zdravotnictví a teď nevím, co jsme probírali v uplynulých dnech za další oblasti, ve kterých musejí být pravidla daná státem, protože jinak by nastala katastrofa).

 7. Nickname,

  kde jste přišel na takovou hovadinu, že socani souhlasej se Šariou?

 8. A jen jsem to odeslal, tak na mě vykoukla Halladinova elegantní analýza 🙂

 9. http://zpravy.idnes.cz/irak-zada-usa-o-vzdusnou-podporu-dox-/zahranicni.aspx?c=A140612_095726_zahranicni_vez#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
  Jenom jestli někdo z místních analytiků netuší, kde se stala chyba …
  A zda je fakt nutné usilovat o to samé i v Sýrii (kde je dokonce jednou z významných „opozičních“ sil ta samá parta, co teď pochoduje na Bagdád).
  O tom, že teď budou samotní Američané bombardovat někoho, koho bombardovat Asad nesmí ani nemluvím.

 10. Přiznám se, že tomu třeštění okolo nemovitostí a peněz nerozumím. Nemovitosti, které se mne líbí a které bych nutně potřeboval, tak nejsou k prodeji, takže je mi jedno, jestli cena stoupá, či klesá, když žádná cena ani neexistuje… Co se týká, polí, luk a strání, tam jsem taky dosáhl maxima s těma oříškama a už mám další všechno od manželky zakázané. Ty oříšky mne povolila jen kvůli tomu, že nutela je u nás pořád a tak bychom v podstatě ušetřili…papírky jsou jen papírky a když jejich tisk má pod kontrolou někdo jinej, je mi elkem jedno, kdo a jak to dělá. Po zkušenostech s CNB, netuším, proč by kdokoliv, kdo má mezi ušima aspoň jednu buňku spoléhal na to, že čím víc jich bude mít, a je jedno kde, tak je bohatší …..Večer jde spát milionář a ráno se probudí jako půlmilionář…. Kdysi jsem četl tžakovou hezkou scifi povídku, jak jeden člověk se nechá uspat, respektive hibernovat, a po sto letech se probudí…prachy se mu slušně rozmnožili na kontě ( už to je scifi) a zjistí, že je miliardář. A tak vyrazí na nákup…no a jeho celé konto by nestačilo ani na košili….takže asi tak k těm penězům

 11. Jo, že klesla poptávka jak u prodejů tak nájmů , v některých oblastech víc, v některých víc podle regionu a jeho postižení ví každej realitní agent.
  A kdo chťěl prodat za kazdou cenu musel jít s cenou dolů.
  Přišel jsem o nájemníka v Ov, a byl problém sehnat novýho za poloviční cenu
  Po Ostravě je fůra volných prostor s nápisem k pronajmutí nebo k prodeji

 12. Jojo, nemovitosti jsou vhodná komodita k uložení volných financí. Blbý je, že si ty finance třeba už nikdy nevyzvednete.
  Akorát maličko nechápu myšlenkové postupy – jsou-li ovšem nějaké – tiskařů peněz:
  Je nedostatek peněz v oběhu – natiskneme nové, neboť následky by byly nedosírné.
  Nové peníze roztočí kola spotřeby.
  Příkazem shora zlevníme úvěry a zvýšíme jejich masovou dostupnost, abys se roztočila kola spotřeby.
  Zadotujeme segmenty trhu aby se roztočila kola spotřeby.
  Bez roztočených kol spotřeby by byly následky nedosírné.
  A ejhle, tu máš čerte krumpáč! Místo roztočení kol se všechno zdraží.
  Není to zdražení, ale finanční bublina. Je tudíž třeba natisknout peníze na sanaci, neboť následky by byly nedosírné…
  Etc. etc.
  Zabrousím-li do Ezopových bajek, je to povídání o tom, jak finanční hovnivál valí kuličku nekrytých peněz a myslí si, že nabalením dalších nekrytých peněz se vyhne nedosírným následkům. Někdo na tom vydělá, ale ten hovnivál to není. 😀

 13. ad 7) (citace) http://sumavak.blokuje.cz/uz-je-ti-teplo-devenko#comment-93018
  ono zas tak všechno na Šarii špatný není ..
  Kdyby stačilo místo zdlouhavýho rozvodovýho řízení řict třikrát ” zapuzuji Té ” vůbec by to nebylo špatný ! 😀 😉
  A myslím, že i mnohej Američan by to bral ! 🙂
  http://sumavak.blokuje.cz/uz-je-ti-teplo-devenko#comment-93018

  Mravní relativismus, který šaría do evropského prostoru přináší je vítanou součástí světové revoluce.

 14. Mno, já už mám odcvičíno a odstříleno, tak se teď budu jenom koukat, jak vám to jde.
  Já už můžu každého útočníka jen zabít, protože utéct nestihnu a pustit k tělu si ho nesmím – tak si dejte bacha… 😀 😀

 15. Šumaváku, ad jeden stát – část žije z evropských dotací, část bez nich. Opravdu jsem myslel jeden stát, dvě části. Jedna část druhou nedotuje, resp. ne přes fondy EU.

 16. Pokusím se aby mi bylo potěšením.
  Též agenti všemožných tajných služeb jsou vítáni.

 17. Nickname, běžte do háje ,

  pokud jste nepochopil, že se jednalo o lehké poškádleni našich ženských. spolukomentátorek , kterého se mohl dopustit kterejkoliv chlap, bez ohledu na politickej názor, tak je to s Vámi fakt, ale fakt hodněšpatný ……

 18. Halladine, takže poklesla poptávka po nemovitostech, což při existující nabídce nemovitostí znamená, že poklesly ceny. Mezitím dokončily další dodavatelé (nabídka) svoje projekty, takže zvýšili nabídku nemovitostí, což vede k dalšímu tlaku na nižší cenu. Kamkoli se podíváte, tak máte nápisy „k prodeji“ nebo „k pronájmu“, jak sám píšete. Potud souhlasím, protože to je 1) úplně obvyklý stav mezi kupujícími a prodávajícími, který nutně vyplývá z toho, že někdo něco chce koupit (poptává) a někdo něco chce prodat (nabízí), 2) vidíme to kolem sebe, takže to tak opravdu je (tvrdíme to dva, ale jistě tady bude někdo další, kdo to také vidí).

  Tohle všechno vyústilo do tvrzení, že „Ceny nemovitosti stoupaj, protože za krize hodně klesly.“ Tady protestuji, protože je to zjevně v rozporu se: A) stavem, který jsem popsal v ekonomickém žargonu (to je možné ignorovat), B) se skutečností, kterou oba vidíme. Z toho plyne jediný možný závěr, který již udělal Martin TT v příspěvku číslo 3: „Blbečci vytiskli moc peněz“. Efektu rostoucích cen, při poklesu poptávky a zvýšené nabídce, je lze dosáhnout pouze zvýšením objemu peněz. A můj ekonomický žargon je tautologií (jinou formou zápisu) Martinova výroku. Obsahově jsou obě tvrzení rovnocenná.

  A že tomu tak nevyhnutelně bude vždy, pokaždé a bez výjimky, víme dopředu. Je tady totiž monopolista v měnové oblasti. Takže bude dodávat stále více a více mizerného zboží, protože nemá žádný důvod to dělat jinak.

 19. Poptávka stoupla, protože se někomu zdá, že krize končí, a je ochotnější riskovat a vzít si třeba hypotéku, dokud jsou úroky u hypoték nízké.
  Na druhé straně si ten konec krize ( zatím nejistÿ) uvědomují i prodávající a odvažují se chtít víc.

 20. Modrý ptáku,
  Hallova dvacítka 😀 😀 😀 ale snažíš se hezky. To jo…

 21. vždycky jsem si říkal, že existuje něco jako nabídka a poptávka i u nemovitostí…ale tak to v podstatě není. Protože se soudním odhadem určí částka, ze které se platí daně, pokud tedy si dobře pamatuji a je v podstatě vymalováno. Takže jestli někdo chce koupit dům za stovku a najde si někoho, kdo mu za tu stovku barák prodá, tak daň platí podle odhadu…Pamatuju si to dobře? Půda je úplně jiná káva, ale o tom zase v dalším díle.

  Jo Rputi, máš fakt vystřílíno, to je fakt…. Na druhou stranu, jestli nemáš vystřílíno na živé terče, ktzeré běhají, skáčou, řítí se na tebe, tak v podstatě nemáš vůbec nic. Jen taková legrácka, kterou cvičí profíci….jsou připravení, vědí o tom a stejně nedokážou tasit zbraň a vystřelit, pokud útočník není vzdálen více než 14 metrů, když tedy se na ně rozběhne. A to zkoušeli jen vystřelit a bylůo jedno, jestli se trefěj …. Mimochodem, ještě je něco, čemu se říká psychická bariera. Takže si představ, že máš někoho jen udeřit do obličeje… Taky to mnoho lidí neumí. Střelit někoho, je ještě daleko složitější….ale jinak spíš držím palce, aby si pak nemusela bejt překvapená…

 22. Daň se platí z toho, co je vyšši Pokud je prodejnícena vyšší než odhad , platí se z ní.
  Pokud je odhad vyšší než prodejní cena, platí se z odhadu

 23. JIřiku, kolik jsi jich zabil? Povídej! Přeháněj! 😀

 24. Rputi,
  já to odhaduju tak na 6 socanů a 23 komoušů

 25. Jirko ppa,
  fakt existujou lidi, kteří se bojí někoho praštit do xichtu, aby mu neudělali bebí? To se mi ani nechce věřit.
  Bejvaly časy, kdy jsem dokázal sebrat ze stolu pistoli, plnej zásobník, nabít, natáhnout, odjistit a vystřelit (a samozřejmě se trefit do přibližující se figuríny) pod pět vteřin. Je to o soustředění na to, co děláš a ignorování okolí, i kdyby se kolem tebe komunisti ženili.
  Dneska bych to už nedal. Nějak mi chromnou pařáty, nebo co… 🙁

 26. 20, 23 – oba se mýlíte. Sice se porovnává cena sjednaná v kupní smlouvě s cenou podle oceňovacích předpisů, ale od 1.1.2014 je to o hodně složitější. Třeba i tím, že jako základ daně lze vzít 75% ceny zjištěné podle oceňovacích předpisů a navíc ještě odečíst náklady na vypracování znaleckého posudku. Ale nebojte, dlouho už to trvat nebude a příjem z prodeje nemovitostí bude podléhat dani z příjmů. A jak se pak bude stanovovat základ daně neví zatím nikdo.

 27. Halladine, podle toho co nám tady Jirka píše, bych řekla, že má docela živé sny 🙂

 28. Dano 25 – holt dějiny se točí v kruhu a blíží se k nám zpět naturální směna.

 29. ptakopysku, no jestli má Jirka na ty svoje pazoury zbrojní pas, tak se nediv! 🙂

 30. Rputi,
  nesmíš zapomenout, že Jirka ppa jako Velký bílý mbwana cestuje po široširém světě a semtam něco uloví. Je docela klidně možné, že nějaký nouplísák zdobí na Jirkově rodovém zámečku čestné místo nad krbem.

 31. ptakopysku, myslíš tu historku, jak zabil buvola holou pěstí? Tedy já nevím jestli to byl Jirka, já to jen slyšela… 🙂

 32. Rputi,
  to ti trochu splývá nepodložené tvrzení s receptem na tradiční africký pokrm zvaný Tarzanův lívanec: Uštveš antilopu a pěstí jí na balvanu rozmlátíš na placku. Konzumuje se s čerstvým dipem z manga a řeřichovým salátem.

 33. ptakopysku,

  a hlavy zlodějů třešní visí nad schodištěm !

 34. Halladine, bezva, můžeme zapomenout na předchozí a dialekticky skočit na nové, žádná potíž.
  To, co popisujete, je samozřejmě možné. Pokud se nezvýšil objem peněžní zásoby (je stejný), tak je lze dosáhnout efektu vyšších cen nemovitostí pouze v případě, že zvýšená poptávka po nemovitostech, převýšila existující nabídku nemovitostí. Potom Vám ještě zbývá originálně vysvětlit, jak je možné, že se nehnuly úrokové sazby, když už dávno všichni vidí zvýšenou poptávku po hypotékách.
  Mohl byste na to jít stejně jako na ty nápisy „na prodej a k pronájmu“, které jste nechal zmizet. Tady mě napadá, že si nikdo nevšiml zvýšené poptávky a rostoucích cen nebo všiml, ale všichni, kdo to měli zadat do systému, jsou zrovna na dovolené. To by šlo.

  ptakopysku, bylo mně v soukromí vysvětleno několika diskutéry, že bych k tomu měl přistupovat bezhodnotově (což je zcela v souladu s mým přístupem). Něco napsat a vypointovat. Nezávisle a nepodmíněně na pochopení druhé strany, že oni si z toho něco odnesou. Jdu tedy vstříc existující poptávce. Až mně stejní lidé sdělí, že už je to nebaví, tak toho nechám.

 35. ptakopysku, no zdělání na to má! Taková habilitace z hopsologie je docela dobrá aprobace !

 36. Halladine, ukořistěné hlavy se odjakživa napichovali na kopí a zdobila se tím cimbuří, že aby nepřítel viděl!

 37. Modrý ptáku
  třeba proto, že nic není jisté . Nekdo může odhadovat , že krize končí, o práci nepříjde a tu hypotéku si dovolí.
  Jinej předpokládá , že krize končí, může si dovolit chtít víc, a pokud neprodá hned za tu zvýšenou cenu, prodá ji za ni za tři měsíce. Třeba.
  Samozřejmé , oba se mohou mýlit. Ale o tom je obchod, že se tak čionak odhadne budoucí vývoj a buď to vyjde, anebo taky ne.
  Celé to je ale v počátku. jsou tu náznaky , ale furt není nic jistého……

  No a ty úrokové sazby .jak tak koukám pokaždé , když otevřu internet banking, v bankách už asi ty prachy ušlapávaj, aby se jim vešly do sejfů, Furt mi tma nabízej půjčit prachy . A čím dál víc prachů.
  Pokud jedna banka zvýší solo úroky, pak ji klienti přeběhnou k bance , která je nezvýší. Nakonec asi usouděj, že se dohodnou, a ty úroky zdvihnou všechny naráz..
  Jen mi prosím netvrďte , že to nejde , protože zákony atd

 38. Jirko ppa etc., k 22. Ono to tak v podstatě (v principu) je. Existuje nabídka a existuje poptávka a tyhle fenomény se někde potkají.
  Ty zmiňuješ něco jiného. Jakým způsobem se bude počítat „odměna“ třetí strany na transakci. Je zjevné, že stát je zprostředkovatel, který dal poptávajícího s nabízejícím dohromady, takže má nárok na nějakou odměnu. Již jeho samotná existence je toho důkazem, protože bez jeho existence by se ti dva nikdy nenašli.

 39. Rputi,
  to je sice pravda, alety hlavy ( nezpracované) smrděly a shnily.
  Trvalou hodnotu neměly . Jirka si je jistě nechal vypreparovat a schoval je pod střechu, aby se pohledem na ně mohl koukat denně – a nesmrděly jeho feudalistickému nosu.

 40. „a stejně nedokážou tasit zbraň a vystřelit, pokud útočník není vzdálen více než 14 metrů“

  Ale to má Jirka pravdu.

  Kdysi byla o tom reportáž v Reflexu, kde to testovali. Pokud útok nečekáte a útočník vytáhne nůž až těsně u vás, ani pistole vás nezachrání, prostě ji nestihnete použít.

  A pokud jde o střelbu na živý terč, shlédla jsem doma kdysi video o tom, jak lze zdrhnout z bacy. Bylo to instruktážní video pro výuku ostrahy a byly tam i rozhovory s lidma, kteří si na ten živý terč vystřelili. Není to zas taková sranda ani pro osobu, která má výcvik.

 41. nebo se umísťovaly do takzvaných krabuší a věšely se nad vstupní brány do města, aby turisti viděli, že se místní s lapkama a zemskejma škůdcema neserou. Pokud se jednalo o všeobecně známou figuru, bývala tato figura zaživa umístěna do železné klece a zavěšena nad ulici za účelem obveselení diváctva. Poté co zpěvné ptactvo a krysy ozobali vše stravitelné, dotyčný uhynul, a kosti propadaly na ulici, byl do klece umístěn další pachatel.

 42. paní Dano, děkuji, věděl jsem, že to není tak jednoduché….ale až tak? No jistě přijde velké zjednodušení, jak vždy před volbama slibují.

  No, je vidět, že Vás to zaujalo…jen jsem chtěl naznačit, že dokud se nedostanete do nepříjemné situace, dokud vaše tělo nebude ve stresu, dokud vás nezaplaví adrenalín a dokud nebudete mít možnost si vše, co jste se naučili v praxi, tak naprosto netušíte, jak budete reagovat. A ano, jsou lidé, co prostě toho druhého nepraští. Je to divné, ale je to tak, na druhou stranu, chlapů je takových málo, ale ženské skoro všechny. Tedy vyjma rputi, protože ta má vystřílíno….

 43. Rputi,
  a kromě toho – hygienické službě by se to nelîbilo. Řádně zpracované trofeje jí nevadí ! 🙂

 44. Já mám dojem, že na středověkém opevnění se nějakej zápach z vystavených hlav docela ztratil.
  Ne nadarmo se říká „smradu jako v hradu“

  Navíc nad hradbama obvykle foukalo, takže ten smrad odvál občas svěží vánek.

 45. Halladine, on středověk smrděl jako takovej, takže smard ze shnilý hlavy nikdo neřešil. A krom toho na cimbuří dost foukalo, tak se prostě počkalo, až ptáci oklobali. Nejdřív prý těm hlavám vyklovali oči.

 46. 25 Dano, to je zajímavé. Jsem zvědav jaké kdo vymyslí by pass. Vždyť peníze jsou jen zboží zvláštního druhu, tzv. univerzální. Jejich funkci může plnit lecos. Ostatně, obchodovalo se ještě před jejich vynalezením.

  Modrej by k tomu mohl něco nápaditě podotknout, kterak že by se to mohlo vyvinout. Tlak vyvíjí protitlak, invenci. Když nefunguje bílý trh, funguje černý. Ano, je to záležitostí transakčních nákladů, ale zatím to takhle fungovalo vždycky. Za prohibice jako za Tuzexu. A to by nebyli Židi aby něco nevymysleli. Je to jejich specifická dovednost zajišťující přežití. Ostatně ti nejschopnější z nich žijí v cizině. „Domů“ jen na skok, políbit ranvej, pozravit se s mišpoche a nejpozdějc za čtrnáct dnů, když už toho obě strany mají tak akorát, fofrem na letiště a pryč. Dokud je ten splín zas nepopadne.

 47. No, praštit nevím, ale v Jihu proti severu se popisuje scéna, jak útlá, křehká jižanská dáma, která nikdy nezvýšila hlas a omdlela, kdykoliv se to slušelo a patřilo, suše odpráskla brokovnicí yankeye.

  Jen nevím, jetsli bránila hrnec zeleniny na plotně nebo svou čest. Spíš to první, jídla bylo tehdy ve válkou zplundrované zemi málo, všichni hladověli a pro hrnec zeleniny by vraždil kde kdo.

 48. Jiřiku, to je jednoduché.
  Vždycky mrňavá, 50kg živé váhy i s železnou postelí a pohorkama. Vždycky jsem věděla, že já musím být první, jinak nemám šanci. 🙂

 49. maYdo,
  a teď si představ staroměstskou Mosteckou věž na přelomu června a července 1621. Tou dobou tam hnilo dvanáct hlav…

 50. Rputi ,
  nejsme ve středověku.Nakonec pak zústala obyčejná lebka , těžko rozeznatelná od ostatních.
  Dokonale opracovaná trofej je néco jiného.
  Jirka koukne , a vzpomíná, kolik kulek vystřelil, zda dotyčný bězěl, či dokonce kličkoval …

 51. MaYdo
  ona ta dáma byla ve skutečnosti pořádná potvora

 52. Dano, Schumi, zopakuji něco z dílny Babiše:
  Zásadní novinkou z hlediska zdanění fyzických osob je zvažované zavedení povinnosti oznamovat osvobozené příjmy nad 5 mil. Kč. Oznámení by mělo být učiněno ve lhůtě pro podání daňového přiznání. Fyzická osoba by měla uvést výši a datum vzniku příjmu a popsat okolnosti jeho nabytí. Nebude nutné oznamovat takové typy příjmů, u nichž může správce daně potřebné údaje zjistit z rejstříků a evidencí, do kterých má přístup. Konkrétní seznam takových rejstříků a evidencí však zatím není k dispozici, jednotliví správci daně by jej ale měli zveřejnit na svých úředních deskách a prostřednictvím internetu.

  Je zapotřebí zdůraznit, že za nesplnění této oznamovací povinnosti jsou navrhovány významné sankce ve výši:
  * 1 % z hrubé částky příjmu, pokud poplatník povinnost splní i bez výzvy správce daně,
  * 10 % z hrubé částky příjmu, pokud poplatník splní oznamovací povinnost až na výzvu správce daně, a
  * 15 % z hrubé částky příjmu, pokud poplatník oznamovací povinnost nesplní ani po výzvě správce daně.
  http://cfoworld.cz/legislativa/rozsahla-novela-zakona-o-danich-z-prijmu-odtajnena-3052

 53. Ptakopysku, vzhledem k tomu, že ulice ve středověku připomínaly stoku, tak pokud tehdy lidi skousli, v čem šlapali, tak nějaký hlavy bůhvíkde nad zemí je asi nechaly poměrně v klidu.

 54. Halaldine, mám dojem, že si pleteš, která dáma to střílela. Ta, co stihla za dva díly tři manžely to nebyla. Ta jen odklidila mrtvolu.

  Mimochodem, kde byly ty zbylý hlavy? Přece jich popravili sedmadvacet.

 55. maYdo,
  mám dojem, že ty byly rozvěšeny i s kusy některých popravených (např. rozčtvrceného Jesenia) různě po městě.

 56. Maydo, některé jen pověsili. Byla tamfůra měšťanů, bez šlectictví

 57. Halladine, „nic není jisté“: k tomuto výroku jsem netečný 🙂 Vy jste nejprve dokazoval existující jev, posléze jste existující jev dokazoval jinak a nakonec jste se v důkazní nouzi uchýlil k tvrzení, že nic není jisté. Cena komodity nemovitosti může růst nebo cena nemovitosti může klesat. Příčiny poklesu nebo růstu jsem popsal a dokázal. Nakonec po mně chcete bezpodmínečné schválení Vašeho názoru (netrvrďte, že atd.). Zpátečník takový jev jednou nazval velmi originálně „analytická nedisciplinovanost“.

  Schumi, v tomhle konkrétním případě se jedná o nemovitost (nedá se s ní hýbat). Tady se prostě zvyšují náklady transakce, které nemohou (protože nemovitost) vyhnat směňující PŘÍMO do „šedé“ zóny. Jako např. u drog nebo barevných TV za šokialismu. Napadá mě, že se to bude obcházet nějakým „dlouhodobým pronájmem“ nebo „obchodním úvěrem“ v kombinací se směnkami proti vyplacené hotovosti. Tam se kdekdo kreativní vyřádí. Já spíš myslím, že ty náklady budou „prohibitivní“, tzn. již jejich existence znemožní transakce se „starými“ nemovitostmi. Aby přiměla koupěchtivé k nákupu „nových“ nemovitostí. Vlastníci starých budou platit daň z nemovitosti a vlastníci nových jakbysmet. Prodej staré není nevyhnutelně spojen s koupí nové a navíc by prodávající mohl nabyté prachy probendit někde jinde. Takhle budou mít všechny pod kontrolou a budeme mít ekonomický růst. To je asi záměr.

 58. K cenám nemovitostí bych si dovolil podotknout, že ve specializovaných časopisech inzerovaná cena prodeje či pronájmu je – alespoň v Praze – naprosto mimo realitu. To pochopitelně dělá problém určit co je to „cena v místě obvyklá“ a mám pocit (snad o tom něco vi martin TT), že i slavná justice si to uvědomila a stanovení nájmu podle takovéto ceny v místě obvyklé nechala spadnout pod stůl.

  O Češích a češtví jsem diskutovat nechtěl – ono s takovým Hubertem Gordonem Schauerem by to mohlo být pro někoho i potěšení, to byl někdo ovšem s formátem. Jen jsem si vzpomněl na hezkou citaci týkající se národovectví: „Jazyk je dialekt, který má armádu a loďstvo.“ V originále pak „a šprach iz a dialekt mit an armey un flot“. (Za autora bývá někdy považován maršál Lyautey, ale není pro to žádný důkaz.)

 59. Ceny nemovitostí kromě „investičních lokalit“ jsou relativně nízké, resp. navzdory vysoké inflaci nerostou. Důvodů je několik: „přísné“ úvěrování, které neumožňuje spekulativně nakupovat. Zadlužení potenciálních kupců. K tomu připočtěte nejistotu vlastnictví nemovitosti, nemovitost může být bez problémů exekučně zabavena. Není jasné, zda se v blízké budoucnosti výrazně nezvýší daň z nemovitosti.
  Další příčinou váznoucího trhu s nemovitostmi je daň z převodu nemovitosti. Ceny energií.

 60. Ale jistě že nic není jisté
  Někdo předpokládá ekonomický rúst spojený s jeho osobní prosperitou, Jiný předpokládá ekonomický rúst spojený s prosperitou potencionálních kupců – a jejich ochotou jednak vůbec kupovat , jednak koupit za vyssi cenu. A vsadil na to svou taktiku
  co je na tom divného ?
  Fakticky se může stát cokoli. Stačí, aby se zavřely kohoutky přes Ukrajinu – a sbohem prosperito v Evropě
  takže opravdu není nic jistého
  Nechápu , co je na tom k nepochopenî.

 61. Nickname – ad 62 – nezapomínat na povinné energetické štítky.

 62. 60 Modrej, to zavání nevolnictvím, poddaný byl připoután k půdě…
  Ty kreativní nápady na opakované zdanění již zdaněného…

  Leč nereagoval jsem na nemovitosní debatu, ale na zrušení „hotových“ peněz a na povinné bezhotovostní placení.

  Podle mě (nemusíš být tak ošklivý a hned připomenout někoho slavného, kdo s tím přišel dřív), prvotní hodnotou, která je základem veškeré jiné hodnoty, do které se transformuje, je čas.
  Proto zdanění oné veškeré hodnoty je zdaněním času. Daň z času vybíraná v komoditě obsahující onen transformovaný čas, je vybíraná – jak jinak, než v čase. To co takhle složitě vysvětluju ve snaze upozornit na to co považuji za fundament, je ilustrováno „dnem daňové svobody“.

  To ale fundamentálně znamená, že nějaká část mého životního času je mi odnímána. Co je můj životní čas? To je můj život. Jestliže jsem o něj připravován místo toho, abych ho svobodně směńoval v souladu se svojí humanaction, na základě svých priorit a hodnot, které individuálně promítám do každé dobrovolné směny, znamená to, že je mi odnímána svoboda. Najednou pozoruji, že nejsem svobodným člověkem, nemohu být, když můj životní čas je mi vyvlastňován a je alokován někým jiným. Že někdo jiný je vlastníkem mého života. Že systém, ve kterém žijeme, který je nazýván demokratickým nebo dokonce svobodným, je ve skutečnosti systémem otrokářským. Protože jaký jiný systém by to mohl být, než systém, ve kterém nepatřím sám sobě, ale někomu jinému?

 63. 590 z minulého, Šumaváku, včera jsem měl cestu kolem jedné hospody, která slouží nebo ještě sloužila jako závodka našeho předposleního nejvyššího, toho, který podepsal to s čím hluboce nesouhlasil, nesouhlasí a stále protestuje, který sedí v tom nedalekém zámečku a trousí odtamtud liberální moudra a protesty proti tomu co podepsal. Prostě v těch zdech je to nasáklé jak v houbě. A když jdu přes Jánský vršek a kolem Strakovky, tak to ve mně rezonuje. A tam, kousek od hotelu Praha, toho jak ho už zbourali, to byl pocit jako když proutkař narazí na podzemní jezero, jak to se mnou cukalo. Až jsem z toho byl celej do sebe zaplatenej. Ty hlasy, ty mnohohlasé ozvěny. Nevíš, kde všude na to narazíš. Třeba Itálie. Uděláš si vejte, nedáš si pozor a BUM! Toskánsko. A zas to samé. No co Itálie, já abych se vyhejbal Hluboké. Loni jsme si tam udělali špacír, pak šli na autobus, protože s alkoholem řídit nelze, tedy lze, ale je to o hubu. No a jak jsme šli k zastávce, jak je tam ta hospoda, tak ono to tam sedělo. To ošklivý, rovnou pod těma parohama. A ne samo. A zase ty vibrace. Tomu neutečeš, to je nátáhlý všude.

 64. Ale ta Hluboká, to je hezké městečko, ne?
  A víš že to ošklivé pod parohama kdysi vymyslelo a prosadilo ještě ošklivější MP? A jak se to celorepublikově ujalo… 😀

 65. Zločinče – a Babišova finanční kobra už zjištuje IP adresy těch, co hlasovali červeně…

 66. Jeden aktuální:
  Lezú tri slimáky za sebou a zrazu ten posledný vybuchne.Prvý sa pýta toho druhého:- Čo sa mu stalo?- Neviem, asi to bol Moslimák!

 67. 67 Petře, je to zoufalství. Dobrý zákonodárce je neviditelný. Zákony nastavuje tak, aby se co nejméně, resp. jenom v podstatných záležitostech, ohýbala lidská přirozenost.
  Hlasování je hlasování o vládě. Současné, minulé, předminulé.

 68. 68 vím, Šumaváku, vždyť je mi potěšením sdílet Tvůj virtuální prostor s tak významnými lidmi a potřást si s nimi klávesnicí 🙂

 69. 59 Halladine, si to buržousti zasloužili. Do foroty se to hodilo. Víš jak by se za těch více než čtyři sta let do osmačtyřicátého namnožili? To by nebyl Vítězný Únor. To by byl Prosraný Únor. Jenže co to bylo platné, když po čtyřiceti letech proradná buržoazie zvedla své proradné hlavy ? Málo jich tehdy věšeli, málo zkracovali, soudruzi katolíci, málo.

 70. Ajvaj – tak tahle „sankce“ je zatraceně nepříjemná. O co si Obama koledoval, to má…

  …Spojené státy byly v týdnu donuceny vyklidit svou leteckou základnu v Manasu, přes kterou zásobovaly okupační síly v Afghánistánu. Bílý dům se snažil tento okamžik oddalovat a vyjednávat, ale vláda v Biškeku dala přednost bližší košili, tedy Moskvě. Odchod vojáků z Manasu tak současně s ohlášeným odsunem amerických vojáků z Afghánistánu – v roce 2015 jich tam má zůstat „jen“ necelých 10 tisíc — podle všeho znamená, že pod stůl padají plány na zřízení tuctu nových amerických základen v Afghánistánu, protože zásobování už bude od nynějška velmi komplikované. Severoatlantické alianci totiž zbývá už jen tranzitní letiště v ruském Uljanovsku. Vladimir Putin v půli dubna sice prohlásil, že „není v rozporu s ruskými národními zájmy“, když z Uljanovska létají stroje NATO do Afghánistánu, ale může tento názor v rámci nátlakových her kdykoli změnit. A západní vojáci v Afghánistánu by pak byli odkázáni vlastně jen na zásobovací trasy vedoucí přes výbušné oblasti na hranicích s Pákistánem, které plně ovládá Taliban…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jeste-vetsi-binec-nez-se-u-nas-pise-Novinarka-Spencerova-opet-prinasi-zajimavosti-z-Ukrajiny-ale-i-odjinud-322850

 71. ajajaj

  Islámští radikálové v Iráku vyrabovali banky, mají teď víc miliard než Tálibán
  Islámští radikálové tento týden při rychlém postupu na severu Iráku vykradli několik bank a získali 500 miliard iráckých dínárů (8,7 miliard korun). Podle serveru International Business Times (IBT) se tak sunnitská radikální skupina Islámský stát v Iráku a Levantě (ISIL) stala nejbohatší mezi teroristickými organizacemi.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/339190-islamsti-radikalove-v-iraku-vyrabovali-banky-maji-ted-vic-miliard-nez-taliban.html

 72. No , samotná letecká přeprava by v Afganistanu nestačila.
  Američané vozí přes Rusko zásoby kromě munice po železnici.
  To spojení se dá samozřejmě taky zrušit

 73. No když se to vezme tak kolem a kolem, tak jsou výsledky „vývozu demokracie“ poněkud tristní…

 74. (76) Se základnou a jejím využíváním to může být nepříjemné, ale, jednak si nejsem jist, zda lze Amíky v Afghanistánu vyhlásit za „okupační vojska“, druhak, hluboce bych pochyboval, že „pod stůl padají plány na zřízení tuctu nových amerických základen v Afghánistánu“, protože bych se divil, kdyby je tam chtěli zřizovat. Spíš co nejrychleji odtamtud zmizet. Takže to se autorka zřejmě nechala předělat, aby místo ptákovin mohla psát 3,14čoviny. 😛

 75. 77 Halladine to je úžasné. Svoboda, demokracie, lidská práva, a teď už i prosperita.

 76. Amíci maj v planu tam nechat 10 000 mužů trvale

 77. Ajrovko, „Takže to se autorka zřejmě nechala předělat, aby místo ptákovin mohla psát 3,14čoviny.“
  Stojí ti to za to?

 78. Schumachere

  fakt to byl moc dobrej nápad sundat saddama
  Náhrada nábožensky vlažného diktátora náboženskými fanatiky – to je to, co jsme potřebovali úplně nejvíc !

 79. (85) Klábosnici to moc neopotřebuje a za víc nestojí.
  (86) Na další činy nábožensky vlažného diktátora už jste zřejmě zapomněl.

 80. Nezapomněl , ale jeho sundání mélo za nasledek mnohonásobně vic mrtvých , než zvládl on. A konec zabíjení nevidět
  Za Saddama tam křesťané v pohodě žili – dnes už tam křesťané nejsou…

 81. Tak to musíte mít křišťálovou kouli, abyste věděl, kolik mrtvých by bylo v případě ponechání. Jo, v „pohodě“, jen nesměli Saddáma nasrat. Tárik Azíz zaručeně.

 82. Je spousta lidí, kterým stačî klidné źít a nechtéj nikoho nasirat.
  Dnes ani nemusej nikoho nasrat , a umřou tak jako tak.

 83. AK, za Sadddáma jsem byl tejden v Bagdádu a volně jsme tam chodili po ulicích i jedli a nakupovali. Jen nám řekli „nefotit“, aby nás nesebrali jako špióny. Teď bych možná mohl fotit, ale taky bych moh přijít o kus já.

 84. začíná svátek fotbalu a venku rány, asi ohňostroj, jestli na oslavu dobytí bagdádu..nebo kyjeva?

 85. 5. června a z 10. června znenadání zmizely údaje o výšce, lokaci a identitě celkem o 13 letadlech, nacházejících se nad Rakouskem. Obdobné incidenty se odehrály i v sousedních zemích včetně Česka.

  Asi v Pardubicích testovali novou Tamaru, nejen že najde neviditelná letadla, ale ty viditelné zneviditelní. 😉

 86. (90) Jo, a za Lenina, Stalina, Gottwalda, Husáka, Mengistu svaté Mařenky, Rezá Pahlavího …. také mohli, dokud ovšem někoho nenasrali (nebo jim nezáviděl, nebo se nehodili …..)
  A umřeli tak jako tak.
  (91) Jo, turisti …… Ale já netvrdím, že teď je to dobře, jen že Saddám (Assád) také nebyl (není) dobře. Konec konců, dokud si svou neplechu dělali „udržitelně“, doma, pes po nich neštěkl. Problémy nastaly, až když začali napadat okolí nebo jim doma vybujelo něco, co neuměli (neumí) zvládnout.

 87. 96
  Rány boží !
  Aero , prestávam Vas komentovat.

 88. ad 91 – žádný turisti, AK skutečně se nesnaž vědět všechno za druhý.

 89. A hele
  biskup Václav Malý sloužil mši na letošnîch Sudetoněmeckých dnech..

 90. Ha, Matzurko, byla účast povinná ? Chicht 😀
  V kampusu univerzity v Č.Budějovicích je lavička Václava Havla. České Budějovice se staly pátým místem na světě s lavičkou Václava Havla. Lidé ji najdou v kampusu Jihočeské univerzity, kde byla dnes slavnostně odhalena. Havlova lavička má sloužit k setkávání a dialogu občanů stejně jako ve Washingtonu, Dublinu, Barceloně či v Praze.

 91. A pak se omluvíme, pomníky postavíme, tradadadadáááááá.

  Hlavně že jsou pomníky.

  jednu lavičku jsem viděla na Smíchově Ale je to obyčejná lavička, jen je na ní cedule „lavička Výclava Havla.

  Tak mně napadlo, že by se mohl podplatit mě)nějakej bezdomovec, kterej by si obsadil, v noci na nií spal a ve dne rozkládal na sluníšku svoje svršky.

  Třeba by se povedlo náhodu najít bezdomovce, který má v občance Václav Havel 😀

 92. ad 100 – no, v tom kampusu to jistě bude mít úspěch.
  Ale v Budějcích tradičně slouží k setkávání a dialogu občanů (z celého světa!) Masné krámy!

 93. Já na té fotce žádnou lavičku nevidím.
  Není tam Karel Schwarzenberg, není tam lavička, je to prostě jako vždycky.

 94. Ad 88 – a co přesně je špatného na tom, že se kozomrdi z různých sekt jednoho pošahaného náboženství mydlí mezi sebou ? Pokud tak činí doma, pokud možno pár tisíc kilometrů daleko, tak je to jejich kulturní špecifikum a nevidím jediný důvod jim v tom bránit.
  Čím víc se jich vzájemně vytluče doma, tím menší problém s nimi bude v budoucnu. Jediné čím je nutné se zabývat je to, aby pokud možno nelezli sem. V ideálním případě se vzájemně vyhubí a bude po ptákách.

 95. Jinak tedy ta informace o tom, kterak teroristé vyrabovali banky a zbohatli je nadmíru veselá. Zejména v souvislosti s informacemi o všelijakém boji proti praní špinavých peněz a zákazu používání hotovosti.

  Buď jsou ta opatření proti používání hotovosti úplně na pytel (což by byla celkem positivní zpráva) nebo jsou účinná a v takovém případě si s těmi penězi mohou leda topit, aby ušetřili velbloudí trus.

 96. si ty peníze uloží do nějaké banky a dál budou platit bezhotovostě, ne? 😀 😀

 97. Šumaváku – 108 – a do jaké banky ? Nějaké v zatím neokupované části Iráku ? Že by se třeba pár bystřejších z nich hodilo do saka, dojeli by do Bagdádu, tam by zašli do banky na hlavní třídě a pravili něco ve smyslu „Dobrý den, chtěl bych si u vás otevřít účet. Ale jistě, kolik budete ukládat ? Vidíte támhle ten náklaďák ? Tak asi tolik…“ 🙂

  Zkus si představit, že jsi terorista, stojíš takhle uprostřed nějaké prdele, dejme tomu Mosulu a máš náklaďák legračně potištěných, upatlaných papírků. Nevím jak kdo, ale já bych si příliš bohatý nepřipadal…

 98. Zejména když uvážíme, že teoristé potřebují nakupovat spíš zbraně a střelivo než třeba žvýkačky.

  Nějak si neumím představit ani opravdu hodně hloupého kšeftaře se zbraněmi, který jim dodá kupříkladu rakety z Číny za kufr upatlaných iráckých dinárů. Zejména v situaci, kdy všichni vědí, že v Iráku bylo ukradeno pár náklaďáků těch potištěných papírků.

 99. Ono zmizely i nějaké zlaté cihly. Podle kurdských zdrojů zmizelo i množství zlatých cihel. A za zlato už něco koupit lze.
  A k účelu vypláceí ějakého źoldu bojovníkům ty irácké prašule taky stač.
  No a zbraně stejně dostávaj od Saudů. anebo je dostává ta druhá islamistická organizace v Sýrii ?

 100. pořád mám potáže s tou fixní adresou přes různé proxy. Hrozné to zpomaluje internet a Safari se zasekává.
  Takže než nám sem za potok za močůvkou natáýhnou fiber zůstáváme v minulém století.
  Radio Šumava je proto mometálně na této adrese : http://108.8.110.175:8006/listen.m3u
  Nevím, co mne to opadlo, asi nějaká vzpoura proti náladě čišící z českých medií a zkompiloval jsem osmihodinový nářez boogie woogie. Pokud potřebujete trochu roproudit krev, nalaďte si radio Šumva and go boogie…

 101. Quivisi, že by tihle?
  Já říkala, že mi něco bzučelo přes zahradu! Mě teda nezmizeli! Mně ne! 😀

  …Dva stroje B-2 Spirit s volacími znaky „Death 11“ a „Death 12“ dorazily do britského Fairfordu z mateřské základny Whiteman v Missouri.
  Mluvčí Pentagonu Steve Warren oznámil, že právě z Británie budou stroje startovat ke cvičení se spojenci. „Je to další z důkazů o neotřesitelném americkém závazku vůči spojencům v NATO,“ uvedl Warren….
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/usa-poslaly-do-evropy-bobmardery-b-2-d6t-/zpr_nato.aspx?c=A140612_170648_zpr_nato_inc#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

  …..neotřesitelný …. nerozborný …. už je to tady…. Ach jo!

 102. Rputi

  na věčné časy ještě přîjde ! 🙂

 103. Dobré ráno vespolek,

  Jako, ne, účast povinná nebyla, a jak je na snímku vidět, byla zjevně sporadická :)…. jsem zvědavá, jak na té „lavičce“ tvořené dvěmi židlemi a uprostřed stolek s výřezem pro stromek budou debatit, až stromek poněkud ztloustne – to na sebe debatující neuvidí…. každopádně skutečně na fotce není Schwartzenberk, ale pan rektor, kterýžto však bude jistě tuto novinářskou stupiditu považovat za roztomilé klopýtnutí (celkem jasné proč).

  Šumaváku,
  Masné krámy jsou už leda pro tůristi, kolejím je nejblíže hospoda U kapličky – kdysi přezdívaná „Plivanec“ a servírující k pivu jen topinky s česnekem, dnes už je snad trochu na výši. No a kdo je línej úplně, tak se ještě čepuje přímo na kolejním „Káčku“…případně si dá lahváč v akademickém bufetu, ale ten je v provozu jen přes den do půl třetí.

 104. Dobré zas ráno… Pozvolna dočítám…
  2 Schumi ad 48 – políbit ranvej, to je teda zvláštní sexuální úchylka… Nechtěl jsi napsat místo políbit – poblít?
  Jinak ad střílení – právě proto, že ženská často není schopna někoho praštit, tak ho zcela pragmaticky odstřelí. Je to proto, že navzdory obecnému mínění, chlapi uvažují emocionálně, zatímco ženské v naprosté většině případů zcela racionálně. Chcete důkaz? Naprostá většina rozvodovejch sporů, kdy ten rozkošný něžný andílek zcela pragmaticky obere chlapa o všechno a ten na to kouká jak tydýt! Proto také v různých příručkách stojí, že pokud na člověka míří chlap a ženská, ženskou je třeba odstřelit jako první. S chlapem lze vyjednávat, se ženskou ne!
  No a jinak k těm hlavám – ty je třeba narazit na kůl už na hranicích výsostného území, aby nevinný kolemjdoucí viděl, co ho čeká. Dobrá praxe byla nechat tam tu hlavu takovejch 25 let – to už nesmrdí vůbec, příroda se postará tak během měsíce… Nedostává-li se z nějakého důvodu hlav lidských, narážely se i hlavy dobytka, obzvláště bejků…

 105. já vím, teplo, smrádek, ale klid na práci ….Se nedivím, že husák a spol mohli takhle dlouho fungovat v kotlině, když ten stesk po pivě za bůra a levných sušenkách na chatu, takhle táhne. To jen za ty povzdechy o sadámově poklidné době, kdy se dalo chodit po ulici 😀 Jinak chuj se zemí, která podporuje terorismus po celém světě. Nijak mne to nedojímá, že se mydlej mezi sebou, protože a jelikož se pak nemydlej v Evropě. Tedy voni by se mydlili, to jo, kdyby na to měli čas a prostředky.

  No, víte s tím střílením a vystřílením. Nechci moc radit a provokovat, přesto si na „trubce“ najděte nějaké to přepadení, či záznamy s pouličních kamer, jak lehce a hlavně z blízka a to nejdůležitější, kolik času oběhne, než si vlastně napadaný uvědomí, že dostal pecku a leží na zemi…..No a až se na to kouknete, zjistíte, že jste psali neskutečný kraviny a nejen to, ti vystřílení máte velmi falešný pocit bezpečí….střílet na zloděje, který stojí, je celý v bílém, u černé zdi, nehejbá se a ještě počká, až si všechno připravíte je poměrně jednoduché. Jen se zeptám, kolik takových zlodějů je?

 106. Mimo to, ty zlaté cihly, budou asi o fous lepší, než neoznačené diamanty, to je fakt, ale už teď vidím, jak cena zbrasní závratně stoupá, zvlášť pro některé oblasti… Jinak to ákáčko udělá v podstatě každej kovář a náboje jakbysmet, na to nepotřebuje nikdo zlato. Jo možná stříbro by se šiklo, ale Konstantin si tohle dělá sám 😀

 107. jirko ppa,
  pořád dokola… to chce nějakej tréning… proti kterému to kde kdo brojí….

  George Washington: Svobodní lidé by nejen měli být ozbrojeni a disciplinovaní, ale měli by mít dostatek zbraní a munice, aby uhájili svou nezávislost před kýmkoliv, kdo by je chtěl utlačovat – včetně jejich vlastní vlády

 108. Jasane, nebrojím proti tréninku, naopak, vítám ho a všem doporučuji…. jen jsem přesvědčen, že zrovna tohle stát prostě neumí dobře a dopadne to jako vždycky, tedy naprd….

 109. Apropo ty ukradené bankovky….

  za prvni se daj umejt a oholit, koupej slušný kvádro a pak zbytek daj do banky… no problem….

 110. Jiřiku, koukám, že tě to porád ještě bere!
  Jakýpak falešný pocit bezpečí, já ve svém věku a pokročilé pidlovokosti už raděj nestřílim. Co kdybych mu prostřelila palec u nohy a on by mě žaloval, že se mu bez palce špatně kradou okapy, sníží se mu společenské uplatnění a já bych z důchodu musela platit ještě odškodnění. 😀

  Takže já nic, já už jenom koukám, jak ti to jde od ruky! 🙂

 111. mysliš jako v Israeli?

  ostatně I daleko blbější stat naučí aspoň něco… u dnešní zlaté mládeže netuší tak 5O% kterou stranou se střílí… pochybuji že by uměli nasadit zásobník… a rozebrat vyčistit a složit? sci-fi….
  A to je naučí i u nás.. a daleko víc

 112. PeSi – přesně. Poslední střílečka v LAs Vegas, kde dvojice arijánských pominutců odstřelila dva policajty. nachomýtnul se k tomu chlapík s pistolí (a uměl s ní zacházet), jenže udělal taktickou chybu, namířil na chlapa s úmyslem ho odzbrojit a odstřelila ho ta ženská. První taktickou chybou byla už snaha vraha odzbrojit, druhou bylo podcenění ženské s pistolí. Jirka má v tomhle naprostou pravdu, pokuf není člověk mentálně připraven použít zbraň instinktivně, neměl by jí vůbec nosit. neboť stále platí americké rčení, že je lepší být souzen 12 než nesen čtyřmi

 113. Dobrý den.
  Matzurko, když je takhle teplo, láká mě to do kraje rybníků, šachet, kaprů se svítícíma očima. Budějce, tam by chtěl bydlet každej. Žel letos jen malta.

 114. návazně na nedávný rozhovor:
  „Americké firmy však už z bezpečnostních důvodů přemisťují své zaměstnance, kteří působí v zemi v rámci programu vojenské pomoci.“
  Koukám, že systém likvidace ručníkářů přestal fungovat.

 115. http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-pravda-o-kurvitku-d2z-/p_spolecnost.aspx?c=A140611_161652_p_spolecnost_wag
  Něco o šuntovitosti od Misantropa.
  Blbé je, pokud byste chtěli radši ten druhý model, tj. jeden stroj na půl života. S vámi trh moc nepočítá. Stejně tak jako nepočítá moc s těmi, co by radši zeleninu první jakosti nebo s těmi, co by chtěli nadzvukovým letadlem do Austrálie.

  http://www.misantrop.info/sam-jste-hajek/
  Sám jsi Hájek 🙂

  … další socialista co chválí bojovníky šaríi.

 116. nojo… já patřím k těm mimoňům co maj klidně něco 20 let i víc…. tuhle jsme po 23 letech oplakali pračku Philips…
  a širočina na chalupě tesá trámy už 150 let…

 117. Ještě furt mi na chalupě funguje 44let stará chladnička Lehel….poctivá kovářská práce…
  V mezicase jsem pohřbil 6 jinejch….

 118. Dobré ráno,

  pánové , vy jste mí lidi…

  Před páýr lety mi famílie, pod vedením mé matky, která rozhodla, že moje lednice je už neúnosná, pořídili v vánocům novou lednici.

  zajisté vybylo nevděčné dar nepříkmout, tudíž jsem hořce oplakala dvacet let starou Callexku a vyprovodila ji na poslední cestě, skřípajíc zuby, že jediná závada za ta léta byla poškozená dvířka mrazáku a ta prostě vyměnila.

  Nová lednice chcípla dva měsíce po skončení záruční lhůty. Neopravitelná vada. Bylo vedro, takže nová lednice byla nutnost a prachů málo, tak jsem koupila nejlevnější lednici s podstatně menším objemem.
  Takže si na tu Calexku vzpomenu se slzou v oku, kdykoliv se pokouším naskládat do lednice nákup.

  Jedno = plus bylo, že jsem tu příhodu okomentovala tak jedovatě, že moje matka ustala v dalších pokudsech jak mi vylepšit domácnost a pračka důstojně dožila svých dnů.

  Nutno dodat, že pračku jsem kupovala s tím, že má životnost cca deset let. Montér , který ji zapojoval, přejel očima po mé oblé postavě a pravil “ ale když v ní budete prát plínky, tak počítejte, že tak sedm, víc ne“

  No, když se odebřala na věčné šrotiště, tak to dítě, co jsem tenkrát nosila v břiše, bylo už plnoletý 🙂

 119. Ad schopnoist někoho praštit, – no, jsou případy, kdy bych neměla morální či mentální problém s jednou mezi oči, ale brání mi pragmatické důvody. Inzultovaní by si to nenechali líbit. a v tom není výhoda na mé straně.
  Prostě ta pistol je spolehlivější. V dostatečném odstupu, samozřejmě. 🙂

  Jiank, pánové, možná znáte i z přírody, že samice i poměrně plachého druhu se může stát nebezpečnou, pokud brání mláďata nebo hnízdo.

  Taková srna v tom případě zaútočí i na psa.
  Ženský dokážou být velmi odhodlané, pokud mají bránit něco, co považují za důležité. Jako jiný samice. To je příroda.

 120. ad 133 a 112 – tak to měl ten zpovídaný Ukrajinec pravdu !

 121. (122) Nebyla by to práce spíš pro A – 10, pokud je ještě mají, nebo nějakou podobnou náhradu?
  (131) I já. Pokud se něco posere, zkusím opravit a teprve v případě neúspěchu nahrazuji. Ne, že bych musel, baví mne to.

 122. Rputi

  já to říkal Petrovi Kunetkovi, že Putin čeká na nějakej kopanec, kterej udělaj ukrajinci . Ale takovej, že se Rusové naserou , a odsouhlasej Putinovi zákrok bez ohledu na následky.
  Jak vidno, Putin na spolupráci Kyjeva spoléhá oprávněně.
  Oni ho nezklamou.
  Pozavírat etnické Rusy do koncentráků – to se bude lîbit!

 123. Jo jo, je to hezké, když se dodržují tradice. Tak například jak hezky je naplňován odkaz Kriegskameraden ze 14. Waffen-Grenadier Division der SS (galizische (ukrainische) Nr 1)…
  Občany je nejlépe co nejdřív prohlásit za vzbouřence a separatisty – a účelu je dosaženo – už se nestřílí do lidí, ale do vzbouřenců. Ještě nějací ti teroristi by se hodili… Aby se mohlo humanitárně bombardovat…
  No a pak nastoupěj ty koncentráky a systematické vyvražďování obyvatelstva. Ovšem, samozřejmě, plně demokraticky, jak jinak… Jen to správně pojmenovat.
  Goebbels by záviděl…

 124. Pak byl ještě jeden letoun palebné podpory, ten měl i 155 mm dělo, ale to už je dávno. Drony jsou na chirurgii, tohle bude chtít řezničinu.
  Mějte se tu, jedu na Aerosetkání.

 125. Pavle, Jirko, pro dosažení dle mne optimálního stavu – 106 – by bylo MNOHEM efektivnější Sadáma nechat, kde je (samozřejmě vypráskání z Kuvajtu je úplně jiná kapitola) a nechat je plavat v tom, jestli se u moci udrží nebo ne, než tam vyvolat islamistickou revoluci, která si bude velmi rozumět s dalšími na okolí a bude mít touhu svou pravdu vyvážet. V tomto smyslu si Jirko musíš v 119 ujasnit, co vlastně chceš – aby byl v Iráku smrad a teplíčko a byli zavřeni doma, nebo aby si svobodně vybrali revoluční nadšení. Já jsem pro a/

  Ad Ukrajina – z mého pohledu je čím dál tím více zajímavé, co dění na Ukrajině odhaluje o našich vládách.

 126. Mimochodem se zdá, že to došlo i Neffovi…

 127. Jen se opakuji – až vám bude mířit ta dírka v laufu na břicho, tak se ukáže.

 128. zdravím !

  (121) jasane: vyjít s touto „deklarací“ na světlo boží pod svým jménem , stanu se terčem českých orgánů činných v trestním řízení-ufff 🙁

  „DEKLARACE NEZÁVISLOSTI USA , 4. ČERVENCE 1776 :Avšak, když dlouhá řada případů zneužití moci a skutků bezpráví, sledujících neustále tentýž cíl, svědčí o úmyslu podrobit je naprostou krutovládou, pak je jejich právem, a přímo povinností, takovou vládu svrhnout a postarat se o nové strážce své příští bezpečnosti. „

 129. Právníci: Jsou trestné výpravy součástí trestního řízení? Pravomoci spadají pod policii nebo prokuraturu?

 130. PeSi, taky jsem zíral. Náhodou jsem otevřel Psa, a tam čtu:

  „Přitom Irák platil za zemi, kde se „to povedlo“, takto byl výsledek intervence prezentován. Poruším zásadu být neosobní: i já byl přesvědčen, že je zásah v Iráku správný, že je třeba Husajna svrhnout. Netušil jsem, a budiž mi omluvou, že netušili i mnohem lépe informovaní lidé, jak je nemožné v 21. století prosazovat politický koncept z pumovnice.“

  Několikrát jsem prověřoval podpis… A fakt Aston.

 131. Hehe

  Aston si sype popel na hlavu kvůli sundàní Saddáma. a děkuje za to , že USA nevpadly do Sýrie…. 🙂

 132. westiku, ony se USA také staly tercem… 🙂

 133. Aston by měl poslat dêkovnej dopis Putinovi, že to Američanům „rozmluvil“. 🙂

 134. Zírám, jak je ta americká představa „demokracie“ drsná-začne ukazovat jen holé násilí, jestliže selžou hlasovací rituály a vyvane vůně konzumní ideologie… 🙁

  Obama řekl: „Ve skutečnosti Amerika podle většiny měřítek těžko kdy byla relativně ke zbytku světa silnější. Ti, kdo tvrdí, že je to jinak, kdo naznačují, že Amerika je v úpadku, nebo zažívá vyklouznutí svého globálního vůdcovství z rukou, buď špatně čtou historii, nebo se pouští do politikaření. Myslete na to. Naše ozbrojené síly nemají sobě rovného. Ty podružné přímé hrozby pro nás od kteréhokoliv národa jsou slabé, a ani se nepřiblíží svou nebezpečností tomu, čemu jsme čelili za Studené války.“
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4204-pozice-ukrajiny-v-americkem-vojenskem-planovani

 135. (152) Nj, Halle, když on Putin je zřejmě pro Astona něco jako „bič boží“ -boží pomsta za to, že se málo modlíme .. 🙂

 136. Jděte do háje s motorkáři. Kdyby se komentátoři přinutili k tomu číst si a pamatovat, tak by nepřehlédli, že se motorkáři nepotulovali po Slavjansku nebo jiných východních městech.

  Já mluvil s člověkm, který byl v Kyjevě v zimě a ten říkal, že Majdan je někde a on byl o pár ulic dál a tam jezdila MHD, byla otevřená pošta a obchody a děti chodily do školy.

  Fakt je nutné si nějakou takovou válečnou zónu prožít na vlastní kůži. Možná vzbudím posměch, ale nejlepší podobu války jsem viděl v seriálu Čtyři v tanku a pes. Občas se bojovalo, ale občas se i leželo na zádech a koukalo na hvězdy.

  Omlouvám se zločincovi, protože by to mohlo vypadat tak, že jsem svůj příspěvek namířil na něj. Znám ho a jen náhodou mě nastartovalo jedno slovo.

 137. (147) nuckname, vůbec Vám nerozumím: jaké „trestné výpravy“ ? Chystáte se na trestnou výpravu na Ukrajinu ? A vůbec: prokuratura v tak demokratickém státě jako je Česká republika neexistuje: jen státní zastupitelství 😕

 138. Syndrom náhlého úmrtí – ten je vinen. Slušní sousedé nahlásili, sociálka přijela, dítě zabavila, dala do kojeneckého ústavu a tam ji zabila ta sviňa – ten syndrom. Kdepak, kdyby nebyla pečlivá sociální pracovnice a všímaví sousedé, tak by holčičku čekal osud horší než smrt. Takhle ji od toho osudu ochránili. Paní místostarostka popsala rodiče jako krásné a milující. Děti byly v kočárku zakryté dekou a rodiče se ožrali u stánku. Myslím, že bych našel v našem městečku deset matek, které, naproto střízlivé, zakrývají v těchto vedrech své děti dekami v kočárcích.

 139. Martine, ale směřuješ to úplně špatně. Celá má reakce je na to, že (myslím) Jirka tvrdil, že na Ukrajiné se vůbec nic neděje, protože se zná s nějakými motorkáři, kteří byli v Zaporoží a byl tam klid – což je samozřejmě nesmyslná úvaha z důvodů, které velmi dobře rozepisuješ v 156.

  Jen nějak nevím, proč sekáš do mne, když ironizuji to samé, co se nelíbí Tobě 🙂

 140. 158 Martine, děláte si srandu? Minulé léto jsme malou vozili v kočárku zabalenou, co to šlo. Asi jsme casus socialis.
  157 westíku, jen hraní se slovy. Např. když má premiér milenku, je to vlastizrada, i kdyby se manželka jmenovala Radka. Prezident obžalovaný z velebrady. Čtyrista kukláčů naplní rozpočet.

 141. westíku, to je jen zmatení pojmů. Až to nickname objasní, na co se vlastně ptá, tak se dozvíme, co měl na mysli. Ale už dopředu můžeme říct, že trestným činem je to, co je společensk nebezpečné a naplňuje znaky skutkové podstaty trestného činu. Velmi zjednodušeně řečeno. Proto můžeme vést debatu o tom, jestli se dá nazvat trestnou výpravou rozhořčení dědečka, který zjistí, že mu vnuk vyplácal vzácnou mast na mazání ložisek horského kola a který křičel: Až tě najdu, tak ti dám, co proto! je to trestná výprava?

 142. Ano , motorkáři nebyli na vÿchodê . Tedy nemělo vůbec žádnou cenu ani smysl s nimi argumentovat.

 143. (161) martine TT, jj 🙂 A teď jdu páchat trestnou výpravu na našeho psa: sežral nám budoucí svačinu 🙁

 144. zločinče, teď jsi mě zklamal. Pokusil jsem se napsat, že to není směřována na tebe, asi jsem to napsal blbě. Jen jsem viděl slovo motorkáři, vzpomněl jsem si na původní komentář a na to, že se tady průběžně od é doby objevuje odkaz na Jirku, který napsla, že se tam nic neděje. Nemám čas, chuť ani mlíko to hledat, ale nestojí mi to za námahu.

  Tak jen vypíchnu to hlavní, je zapotřebí si to prožít, třeba jako motorkář na výletě nebo jako služební cesťák do fabriky nebo…

 145. westíku (154) – tomu se říká umění se komplet odkopat. 😀

 146. Westíku,

  a jestlipak Vám ten pes sprostěnadává ?
  Můj jo!

 147. Nickname, bacha na sociálku. Já byl obětí rozzuřené tchyně. Někteří z přítomných si možná už všimli, že jsme adoptovali a vychovali cikánské dítě. Moje tchyně nebyla spokojená s naším způsobem výchovy a tak poslala na sociálku udání, že vychováváme dítě špatně a že by nám mělo být odebráno. Trvalo to dlouho, neposral jsem se a moje žena stála vedle mně. Jen tak jsme se ubránili.
  Tak bacha.

 148. Martine, nevím, jak bych zvládal vztahy v rodině, kdybych dostával takové facky. Letos je malá větší, tak už běhala skoro nahatá. Aha – možná zase sociálka.
  Milí kolegové ajťáci, také trávíte odpoledne opravami přehřátých počítačů ve výrobě? Jestli ne, máte štěstí. Když je na halách přes 30 stupňů, harddisky a zdroje odcházejí do věčných lovišť. Výpadky Deonu kvůli přehřátí a následné proudové špičky při nahazování také nepomáhají. Nevíte, jestli deon (hlavní jistič, 600A) nemá tepelou ochranu?

 149. tepelnou ochranu …
  Právníci: čtyřista kukláčů na úřadě vlády – to nebyla trestná výprava?

 150. Nickname,

  bohužel ne..to by museli ten ůřad vlády vystřílet , povêsit anebo zavřít do làgru s poznámkou “ Návrat nežàdoucí“
  Jo, a úřad vlàdy samotnej vypàlit nebo vyhodit do luftu.

 151. Westíku,

  boži pomsta za nedostatečné modlení je přece už dvacet let koalice s lidovci 🙂

 152. No v Iráku byl smrádek teplíčko a žádná svoboda a nejen to, podporovali terorismus po celém světě. Kdyby zůstali doma a nic neroznášeli, mohli mít smrádek ještě dlouho. bohužel se rozlejzali..

 153. Mimochodem, Petře, asi si to moc nepamatuješ, ale psal jsem kam ti motorkáři jedou a kam nejedou a TAM se nic neděje…. Ostatně, ukraina je velká a míst, kde se po sobě střílí je sakra málo. Ale je to jedno, jen jsem si dovolil opravit. Musíš se víc snažit

 154. 174 – to délá Saudská arábie taky. A?

 155. 176 – Napsal jsi, že v Zaporoží se nic neděje, což byla v kontextu debaty o bojích na východní Ukrajině naprosto zbytečná a pro mne osobně zábavná informace. Je něco divného, že se nad tím bavím ve světle toho, že v diskutované oblasti již probíhá plnokrevná občanská válka?

  Snažit se víc nemusím, není nic, čeho bych se snažil dosáhnout. Představa, že by kdokoliv na internetu korigoval svůj názor ve světle předložených faktů je mi dost vzdálena 🙂

 156. (176) mno,jirko ppa etc: četla jsem, že když německému filosofovi Hegelovi namítali, že jeho filosofie není v souladu s realitou, tak prý prohlásil: „Tím hůř pro realitu“ 😕 Jste si jist, že v tomto směru nemáte nic společného s Hegelem ? 🙂

 157. Saddám seděl na pérdeli, třásl se strachy o svůj post a dával bacha, aby nikoho nens…
  Žádné spojení s teroristy mu nedokázali

 158. Mimochodem, dochází někomu hrůza třeba tohoto?

  http://www.foxnews.com/world/2014/06/13/as-jihadists-take-aim-at-baghdad-iran-steps-in-to-help-historical-foe/

  A pořád se plácáme po ramenou, že to děláme dobře. A ti, co říkají, že to děláme špatně a ostatní to dělají lépe, jsou ruští agenti…

  Zajímalo by mne, zda na konci římské říše byli také ti, co upozorňovali, že germání válčí lépe a římská vláda je v rozkladu, taktéž označovaní za germánské agenty 🙂

 159. 181-náhodou, kdo by před měsícem řekl, že Bagdád budou hájit ze vzduchu Američané a na zemi iránské gardy ? Zlé jazyky by dokonce mohly říct, že Američané poskytují Íráncům vzdušnou podporu ?
  Uź zbývá jenom prohlásit ISIL za ty zlé i v Sýrii a počítat s tím, že dnes si nikdo nic nepamatuje, aby t onevypadalo blbě.

 160. Jo , skvělej výsledek.
  Iran byl a furt je nepřitel USA. Saddam byl nepřítel Iránu, teďpo“úspěßném “ osvobození Irákujsou tam muslimští radikálově na postupu a na druhé stranětam sîlí vliv Iránu.

  Skvělej úspěch za ty prachy. No neberte to …..

 161. Mě by zajímalo, jak se z toho vykecá Obama

 162. 183 – ještě je možné říci, že dobrý ISILák se přechodem syrijských hranic mění na zlého.

  Skutečně zajímavé, co vše lidi sežerou…

 163. No, nijak mne netrápí pád Bagdádu, či Sýrie a další arabské země blízkého východu. Já vím, je to cynické, ale co jako….Jsem celkem rád, že se přesunulo bojiště tam, kde má být. Nic jiného mne nezajímá.

  Petře, o ruských agentech se zmiňuješ od začátku snad jen ty a další, co si myslej, že to je nějaký zvláštní druh masochismu. Jediné, nad čím jsem vždy kroutil hlavou a budu kroutit dál, je ta zvláštní objektivnost, kterou bych spíše čekal od lidí, jako jsem já, protože těm státy nic moc neříkají a necítí se spjatí s národem, ale od Vás, co to máte posunuté jinam, mne to vždycky překvapí.

 164. Obamu už nikdo nebere vážně.
  Mimochodem, Afganistan čeká to samé co Irák. Z důvodů, které snad chápe úplně každý kromě tvůrců americké zahraniční politiky.

 165. 2 Petr Kunetka – viděl jsi výpravný film Pád říše římské? A to je jen jakási umělecká vize… Velmi výstižné…

 166. 187 – to se na to díváš špatně. Mne také netrápí pád Bagdádu. Jen se tak nějak dívám dopředu, co bude dít dále. V tom smyslu, že 9/11 byl důsledkem pádu Afganistanu.

  Takže, až bude v Iraku revoluční vláda s 32 mio lidmi a jedněmi z nejvétśích zásob ropy na svétě, jisté si vzpomene, že jsme podporovali jejich nepřátele. To je ten bod, který se mi moc nelíbí…

  Dokud byla v Rusku občanská válka, bylo to bezva. Mohli jsme si gratulovat, jaká je to pohoda, že se mlátí mezi sebou a jednu stranu podporovat. Jenže, ono to skonćilo a měli jsme tu extrémné silný stát, který byl plný nenávisti a revanšismu.

  Nyní se do znaćné míry kvůli nám možná obnovuje Spojená arabská republika – silnější, než kdy byla. palivo a sirky jsme k tomu dodali my. A materíalu pro revamnšismus jsme dodali tuny.

  O ruských agentech se nezmiňuji z masochismu. Sám bych si takovou ptákovinu nevymyslel 🙂

  Mimochodem, na základě čeho si dovodil, že jsem nějak spjat s národem a státem? Jen tak, ze zvědavosti… 🙂

 167. (183) Hmm, NoName, včera jsem o té zázračné přeměně informovala s tím, že Obama z toho musí mít zřejmě průvan v hlavě 😕
  Začínám si myslet, že s takovými mezinárodními „přáteli“ nepotřebujeme už žádné nepřátele 🙁

 168. 190

  Je to prostě banda ignorantů, kterÿm by měli zakázat bez kuratelx jít na nàkup do supermarketu a ne je nechat vládnout nejsilnějšímu státu světa.

 169. Petře, ale jistě, rozumím tomu co píšeš, jen to prostě nechápu…. protože dle mého to je jinak, ale to je jen můj pohled a to není důležité.
  Jinak nějaký arabský velkostát fakt nehrozí…arabové opravdu nejsou všichni stejní a stačí, že jsou z jiné vesnice a je vymalováno.
  Jo a s těma ruslejma agentama si jeden zde dal tu práci a našel, kdo to kdy použil první … dej si tu práci taky a pokud se shodnete, tak budeš překvapen.

  A ta poslední „zvědavost“ …jen mi to tak prostě připadá, že máš jiný vztah než já…

 170. ke 187 sedí jeden známý výrok:
  „V Německu si nacisté přišli nejdříve pro komunisty. Neozval jsem se proti tomu, jelikož jsem nebyl komunista. Potom si přišli pro Židy, ale já mlčel, protože jsem nebyl Žid. Potom si přišli pro odboráře, ale ani tehdy jsem se neozval, nebyl jsem totiž odborář. Když přišli pro katolíky, opět jsem mlčel, protože jsem byl protestant. Nakonec si přišli pro mne, jenže už nebylo nikoho, kdo by se mohl ozvat.“

 171. Vývoj situace v Oráku je jen dalším kamínkem mosaiky neschopnosti Obamovy administrativy předjímat a řešit jakoukoliv ošemetnou mezinárodní situaci. Jsem zvědav, zda-li nedojde k nějakému sblížení Turků s Kurdy. Pešmergové si hranici pod Kirkukem ubránili a Kirkuk obsadili. Jellikož jde o oblast bohatých ropných polí bude mezinárodní zájem poněkud koncentrovanější.

 172. 196 – jo, nemusí se dva lidi vždy shodnout, jen se mi zdálo, že ten nesouhlas je v poslední době strašné emotivní a v rámci nesouhlasu s něćím se přisuzuje souhlas či nesouhlas s dalšími věcmi…. 🙂

  S těmi Araby nesouhlasím, obávám se, že se nám povedlo je v odporu vůči nám stmelit. Viz Německo – kdo by si v roce 1850 myslel, že ta banda rozhádaných státečků bude říší, ohrožující celý svět.

  Na hledání ruských agentů se mi nechce, prostě si pamatuji, že první byl pasáček a jedním z cílů – ač nepřímo – já. Přijde mi to jako tak totální ujetina, že to občas používám – ne uražené či ublíženě, ale jako ukážku naprosto absurdního stylu uvažování a argumentace 🙂

  Můj vztah ke státu Ti může připadat všelijak, o tom žádná 🙂

 173. Dušane, první signály o Tureckém velmi silném zajmu o vývoj situace již byly vyslány.

  Jak se povede svěřit nejsilnější zemi na světě bandě kreténů? A ještě k tomu opakovaně? 🙂

 174. Jak pozoruju aktuální dění kolem Iráku a opatrnou podporu Íránu ze strany USA, napadá mě, že Tel Aviv by si ve Washingtonu měl zjednat pořádek. Nějak moc si tam dovolujou….

 175. 200

  Slovàci maj přísloví
  „Jakà matka, taká Katka“

 176. 198 Dušane, máš na mysli Obamovu neschopnost dát do cajku to co totálně rezesral Bush?

 177. Schumi, jakékoliv vyjádření podpory je jen gesto pro zachování tváře. USA tam prakticky nic nemá, a už vůbec žádnou ochotu to použít. Takže mohou říci jen „OK“ nebo „No“, což nebude mít žádný dopad na to, co se stane.

  V tom případě je lepší říci to, co se stane. Opak mají vyzkoušený a není to dobře 🙂

  Podle mne – ale možná mne Dušan opraví – se v posledních letech snažili angažovat na mnoha místech, kde to bylo z hlediska amerických národních zájmů naprosto zbytečné. A protože jsou místní zájmy mnohem silnější, než – neexistující – zájmy USA, není reálné tam situaci udržet.

 178. inheritní problém systémové dekadence demokracie od státu svobodných občanů k závislákům na státu. jak se zdá, ani geniální předvídavost otců zakladatelů a brzdící mechanismy americké ústavy jí nedokáží zastavit….

 179. 204
  Schumachere
  právě Ti byl udělen Řád Rudého zmetka 1. třídy k té druhé třídě, co už máš. je velmi jednoduché házet všechno na Obamu. Ti před ním nebyli lepší .

 180. 192 Petře, na palivu a sirkách někdo tuze vydělal, charita to nebyla.

  Když lidožravcům prodáš hrnce, naběračky, měchačky, lžíce, struhadla, a nakonec i sirky a k tomu jim neuzále předvádíš jak jsi úžasný, přímo k sežrání, pak se nediv že skončíš v hrnci.

 181. 206 souhlas. Obecné řećeno si neumím v demokracii představit brzdy něčeho, co chce většina voličů…

 182. 207 jůůůů, to je polepšení erbu, to nemá ani jirka ppa etc… Frčím pro montérky!

 183. Jirko ppa ad 196 – to je jednoduché: Protože Ty nemáš žádný, tak všichni mají jiný vztah k státu než Ty.
  Jak prosté … 😀

 184. 209-no u nás třeba většina voličů nechce církevní restituce nebo podporu kyjevské vlády a přece se děje jedno i druhé. Že by u nás nebyla demokracie ? 😉

 185. 213 – krátkodobě, anebo v jednotlivých malých případech to možné je (obdobně lze třeba říci, že většina určité nechtěla, aby Nagyová dostala XY peněz).

  Dlouhodobá všeobecná tendence ale bude ale dle mne nastavena dle většiny.

 186. No Name ad 213 – stýček Google poradí, o co se jedná, když zvolená vláda vládne s korporacemi a tripartitou… 😉

 187. (213) NoName, nějak se vžilo, že slovo „demokracie“ se pojí s přídavným jménem: takže u nás je „korporativní demokracie“ ?

 188. (216) tedy ,Šumaváku, měla jsem to na jazyku …leč to slovo má dnes hanlivý význam.. 😕

 189. 180 Halladine, sice nedokázali jenže na někom museli voličům předvést jak umějí praštit do stolu. Nikdo vhodnější nebyl po ruce, na Saddáma měli spadeno už od minule a ti nosatí u mrtvý louže na něj měli žízeň už kvůli těm Scudům co na ně střílel. Honit kočovnou společností mudžahídy po kopcích je jako nabírat vodu sítem. Platící obecenstvo si žádá pořádné představení. Žádnou šmíru, ale velký ansámbl s hvězdným obsazením, pořádnou výpravou a velkolepými efekty.
  Nejlépe Apocalypse Now! Jak to v sobě maj jako v koze od toho jak to do nich pastor hustí neděli co neděli. Sice z toho tu a tam někomu lupne v bedně, vezme kvér a vystřílí vlastní rodinu nebo spolužáky a tak podobně, ale to je slabá ventilace. Nejni nad pořádný Armagedon. Pak, jak to viděli v bijáku na vlastní oči, prezident sedne do stíhačky a všechny je zachrání. Happyend. Má to jednu podmínu. Prezident nesmí bejt černej. Hasič, polda, to ano. Ale prezident nikdy. To je proti pravidlům scénáře.

 190. 219 westíku, velmi, velmi hanlivý význam. Ostatně, byla by to sprostá pomluva, protože když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Tamto bylo něco úplně jiného než tohle tady. nehledě na to, že tohle je naše a proto úplně jiné než tamto tam. To pochopí každý. A když nepochopí…. Však on pochopí. A rád….

 191. Taky máte pocit, že svět řídí Velký Cimrman? 😀

  „Írán vyslal už ve středu do sousedního Iráku dva prapory obávaných Íránských revolučních gard o počtu 150 lidí, uvedl v pátek Wall Street Journal s odvoláním na íránské bezpečnostní zdroje. Údajně se již zapojily do bojů o Mosul, který obsadili sunnitští radikálové z organizace ISIL.Írán zvažuje i vyslání dalších sil a objevují se dokonce i zprávy o jeho spolupráci s USA v boji proti terorismu.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/339275-proti-dzihadistum-v-iraku-zasahne-iran-usa-nemaji-nic-proti.html

 192. 212 a naopak. Kde je nabídka, vznikne poptávka.
  Jeden se až diví jak najednou potřebuje něco nač před tím ani nepomyslel….

 193. (214) PK, peníze pro Nagyovou jsou naprosto podružný detail, který se děje i „v nejlepších rodinách“ 🙂 IMHO vůbec nevíme, jaký obecný trend zastává „většina“ díky médiím; podle voleb to přece nelze posuzovat, když k volbám chodí menšina voličů. Důvodem proč tak je, může být skutečnost, že si nemohou žádnou stranu vybrat a nechtějí volit „menší zlo“- to je ta „krize“ zastupitelské demokracie, o níž už před více než 150 léty psali Le Bon i de Laveley … 🙁

 194. 222 Rputi, to je tradiční vývoj, odrážející se i v oslovování v korespondenci.
  Hajzle! Kreténe! Vrahu! Nejmilejší příteli!

 195. Schumi, nechceš říci, že vařenej misionář chutná lépe než jen zamřelej, že ne? 😉 😀

 196. 220 Ti u mrtvé louže mlčeli jak zařezaní, protože tušili jak to dopadne. Lepší Saddám v hrsti, nežli oheň na střeše.

 197. 224 maYdo, nahlásila jako podvratnou činnost?
  Třeba byl černej jen dočasně, od nějaké mimozemské nákazy, ze které ho vyléčila jeho blonďatá dcerka pomocí tajné vakcíny z laboratoří Pentagonu. A stejně to byla nějaká nízkorozpočtovka.

 198. MaYdo ad 224 – ale to je KATASTROFICKÝ film!! 😉

 199. 227 jistěže Šumaváku. Misionář dbalý blaha svých oveček, jde na misii řádně vybaven nádobím, kořením a hlavně, sirkami. Sice jsou recepty na marinování, ale v těchto jižních krajích je důrazně doporučeno konzum potravy důkladně tepelně opracované.

 200. Ach tak, maYdo, kouknul. Když jde o konec světa, to už i americkej prezident může bejt černej.

 201. Šumaváku, katastrofickej film to sice byl, ale zas o tolik větší katastrofa než Den nezávislosti, kde lítá prezident ve stíhačce a zachraňuje hrdinně Zemi před zlými mimozemšťany, to taky nebyla. 😀

 202. Ježíši, že by chtěl Walesa obnovit polsko-litevské knížectví ? 😕

  „Bývalý polský prezident, vůdčí osobnost hnutí Solidarita Lech Walesa prohlásil: USA musí konečně zase začít jednat jako supervelmoc. A když nebudou chtít, pak musí tuto funkci přenechat Polsku. A my už budeme vědět, co máme dělat“
  Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_06_12/Polsko-a-ambice-supervelmoci-8746/

 203. 149 Petře, nejen tušili, ale věděli. Protože mají reálnou představu jak svět funguje. Třebaže nebyli tak informovaní. Bylo nám za to velice spíláno.

 204. 234 maYdo, ve Dnu nezávislosti zachránil svět jeden sympatickej ožrala.

 205. Na tohle téma se mi nejvíc líbil Mars útočí.

 206. 185 Ptakopysky, jak by se z toho měl vykecat? Snadno. Promítnou mu to na čtecí desku…

 207. 134 maYdo, na chalupě Minsk chladí už čtyřicet let. Čpavek nevytěkává tak snadno jako freon a nad to je to kovářská práce. Vířivá pračka Perota s porcelánovým šnekem stále pere daleko lépe a rychleji než automatika. Ano, spotřeba vody je násobná, ale té tam naštěstí máme bez limitu.
  A abych tě trumfnul, Miele nám vyhořela při prvním praní. Bez zátěže, jen proplachovacím. Sice jsem doporučoval AEG, ale bylo velké přání….

 208. Jo Poláci 🙂

  ti by zase jednou rádi obsazovali Moskvu 🙂

 209. Já taky neříkám, že prezident svět zachránil. jen že ho zachraňoval 🙂

  A přiznám se, že už si nepamatuju podrobnosti, ale toho prezidenta ve stíhačce ano. Nebo si to s něčím pletu?

  Taky prezidenti mívají ve filmech malá dítka, kterým tragicky zahyne maminka. 🙂

 210. Schumi, výřivku jsem kdysi měla, jako nouzovku, než jsme pořídili automatku, ale přece jen to dost ničilo prádlo. A protože se všechno ostatní muselo dělat ručně – jak máchání, tak ždímání, tak jsem se jí ráda vzdala.

  Ve dvou se to dalo sice zvládnout, ale když přibyly děti a plínky – děkuju, ne. A navíc bych se nedoplatila na vodném.

 211. 244 Maydo, problém byl nejspíš v tom, žes měla výřivku. Výřivky byly známé svojí hlučností a ničením prádla, že kterého dělaly doslova vývržky.
  Kdežto naše pračka je vířivka.

  Pere velmi měkce a šetrně, jen si vrní. Na dně má excentricky umístěny šnek, který žene proud vody nahoru po spirále. Prádlo pohybující se po složitých křivkách je mohutně promýváno vodou a nezamotává se do sebe natož aby se namotalo na šnek. V jednom nálevu lze vyprat větší množství prádla po menších dávkách. To u bubnové automatické pračky nelze. Máchání probíhá tak, že shora je voda připouštěna a zespoda vypouštěna. Protože vody je prakticky neomezené množství, máchání je velmi dokonalé. Ostatně z mého pohledu, pračka je plně automatická, protože má účast se omezuje na vytažení z chalupy a zpět a na technický dohled.

 212. 242 a platí neporušitelné pravidlo, že i kdyby nikdo jiný, pes musí přežít.

 213. 241 Halladine, co Moskvu, dokonce i Těšínsko!

 214. Schumi a už ses někdy koukal na tu vodu, jak vypadá, když se v ní vypere víc várek za sebou? 🙂

 215. Rputi, načby koukal!
  On ji neposílá na soutěž krãsy ?

 216. Jste bohužel moc mladí. Stará dobrá pračka byla položena horizontálně a na jejím dně se kývavě otáčelo velké lopatkové kolo. Otáčka doprava, otáčka doleva. Měli jsme ji doma ještě z třicátých let. Darovali jsem ji někdy kolem roku 1992 a noví majitelé ji mají vystavenou jako trofej.

 217. Martine – system Maytag. Moje babička ji měla též. Litinová obluda s elektromoterem z tramvaje. Úžasná věc.

 218. Halladine, já jen že prát ve špinavé vodě není zrovna ono. 🙂

 219. Dušane, potvrdil jsi, že jsme pamětníci. Ta litinová obluda se jen tak nepohla z místa.

 220. 249 Rputi, ano, vypadá to jako voda ve které se už něco pralo. To je logické. Od toho je pak máchání.

  Ty ses koukala co teče z té našlapané automatické super eko bio A+++ líně hňácající prádlo v několika litrech vody s všežeroucím práškem, který ve své urputné činnosti pokračuje na Tobě, když to vymáchané v několika litrech vody oblékneš?

 221. 254 Martine, kdežto plně automatická pračka Romo měla kromě pracího i taneční program a prý (šlo o nedokumentovanou funkci) ji při ždímání bylo možno použít jako erotickou pomůcku.
  Což bylo příčinou neoprávněných stížností na její velkou poruchovost. Není divu, když v některých domácnostech na jeden prací cyklus připadalo až dvacet cyklů ždímacích. Takovou zátěž by nevydržela ani kapitalistická pračka!

 222. Schumi, odsobní prádlo se namáčí a 2x máchá – to ví každej…
  Teda neví, ale já to tak dělám! 😀

 223. No, jo, schumi, ať už vířivka nebo výřivka, to praní na tom nebylo nic moc…. 🙂

  A souhlas, pes musí přežít a vedlejší hrdina číslo dvě zahynout tragickou smrtí. 🙂

 224. Tak už mi začíná být divné, že si Američani a EU nevšimli toho, že dodávat zbraně islámským vzbouřencům není nejrozumnější, ani nejtrvalejší způsob, jak zajistit klid a své zájmy.
  Po zkušenostech s Talibánem by je nemělo znovu překvapit, že když nacpou zbraně někomu na islámských územích, že jich místní z vděku použije tak, jak si dodavatel představuje.
  No, tentokrát místo na Damašek zamířili na Bagdád. Islamisté přece nemají žádný důvod ozřejmovat své směry největšími nepříteli (ostatně nikdy přece neříkali nic jiného). A když dodává zbraně, tím spíš. Kdo by si vážil nepřítele, když je největší a ještě tak hloupý a nepoučitelný a nevěřící.
  Oni ani ti Iránci tam nejdou, aby zachránili američanské poměry.

  Takže nakonec těm chytrým stratégům a humanitárním a jiným pomocníkům ze Západu nezbude než říkat:
  No, bylo to sice extrémně drahé, ale zase už na tom území nejsou problémy s ochranou křesťanů, bojuje se daleko od našeho území a bojovali a platili jsme za správnou věc.
  Však už pracovníci z oddělení veřejných vztahů vymyslí, co říkat. A hodně blogujících to převezme a rozšíří.

  Už v době pádu Sadáma jsem psal o tom, že pro neúčast Evropanů v druhém tažení byla chybou jasně patrnou předem, že okupační vojska nebudou schopna zajistit efektivní okupační správu. Z toho pramenilo to, že museli nechat armádu protivníka rozejít se, dokonce se psalo ztratit i s výzbrojí, nechali rozkrást celou infrastrukturu a pak jim nezbývalo, než dlouho předstírat, že loutkové vlády mají zemi pod kontrolou.

  To je vojenská chyba, z hlediska Američanů dokonce zrada od evropských spojenců, invaze tím byla odsouzena z dlouhodobého hlediska k neúspěchu a měla se odpískat. Žádná elektronická zbraň potřebné množství vojáků potřebných na poválečnou kontrolu nenahradí. Když byla invaze provedena, tak dokonce je to porušení ženevských konvencí, které nařizují, že okupant musí vytvořit efektivní okupační správu země, což museli útočníci vědět, že schopni nejsou.
  Tato vojenská chyba, začít invazi bez dostatečného počtu vojáků, se musela nutně vymstít, a komu se to bude chtít hledat, tak najde, že už tenkrát jsem pssal, že se vymstí.
  Už tenkrát jsem psal obdivovatelům „technického vítězství“, že uvažují strašně bez souvislostí a bez předvídavosti. Co předvídavosti, stačilo nepohrdat znalostmi předků a číst knihy.

  Drony a bombardování jsou jen pokračováním staré osvědčené politiky dělových člunů. Ale ta je neúčinná, když není vlády, která bude nakonec muset škody napravit a po třetím, čtvrtém opakování přistoupí na podmínky bombardujícího a splní jeho požadavky. Přitom je třeba ji ponechat vládnout a jen kontrolovat jejich plnění.
  Jinak tato vojenská politika nemá smysl. Cílem je donutit existující vládce, aby něco strpěli, v něčem vyhověli, byli poplatní a tak, ale cílem není je svrhnout.

  Když dojde k okupaci, je vítěz odpovědný za vše, co se na okupovaném území děje.

 225. Krucinál, zase špatně. Ve druhé větě nemá být „tak“, ale „jinak“.

 226. No , těch zbraní teď nakoupí hodně a lacino. Iráčtí vojáci nebojujî , utîkají a zbrané nechali tak Ta organizace ukořistila i vrtulníky, a zdá se, že maj lidi, co s nomi umej lítat.
  A prý maj mezi sebou fůru Saddamovych důstojníku, kteři byli vyhozeni na ulici. Dalši chyba

 227. (261) Juro, místo teoretických teroristů zaměřených na svoje teritorium budou vládnout reální teroristé schopní terorizovat celý svět?

 228. Dokud na území nevstoupí noha pěšáka, území není dobyto…

 229. nějaká novinka či čo?
  kopnutý míč z rohu = branková čára, jak to může být ofsajd

 230. Nooo… prostě to spojenci to …. po….. Jak se to dá říct slušně?
  Na druhou stranu, nutno konstatovat, že to byl výkon! To by vola nenapadlo!

 231. Petře, víš, já opravdu těm etatistům nezávidím (státním plánovačům ještě méně). Přilákáme investora, aby zřídil pracovní místa. Abych to moc nekomplikoval, tak předpokládejme, že je skutečně vytvoří (že je vysaje od současných zaměstnavatelů zanedbáme). Zaměstnanost roste, funguje to. Nabídka výrobků nového účastníka zvýší nabídku, což vyvolá tlak na snížení ceny, což zase vede k snížení nákladů, což obvykle skončí u toho, že si v továrnách zpívají stroje (namísto lidí). Zaměstnanost klesá, nefunguje to.

  To musejí být strašlivá intelektuální muka, když to vždy dopadne blbě. Ale zase je sympatické, že to zkoušejí znovu a znovu a přemýšlejí, jak ten model kultivovat. Originalitu obhajoby takových nesmyslů je třeba také ocenit. To není jen tak, jeden rok bojovat za něco a druhý rok bojovat proti tomu loňskému 🙂

 232. 261 juro, zajistit efektivní okupační správu? Nejsi na tom o moc lépe, než ti, které kritizuješ. Jestliže by neco mohlo fungovat jako externí řešení, tak jedině standardní koloniální režim. A to ještě možná. Bývávalo. To není jako spláchnout povstání Mahdího.
  Aktuálně nejrozumnějším řešením je nepodporovat nikoho z nich a starat se aby se to nerozlézalo. To si musejí vyřídit sami mezi sebou. A jestliže ženské tam mají chodi pod lajntuchama a přísně trestáno má být kde co, nechť je. Je to islámská kultura. Když to nevadí v Saúdské Arábii, proč by to mělo vadit tam. A co se týče konfesí, to je jejich záležitost. Jenže kdo by si nechal ujít takévý báječná obchod, že.

 233. 270 Modrej a jak bys to řešil, snad v Tobě nedoutná Luddista 🙂

 234. Poptávám mobil Siemens C55 ve výborném stavu. Tak, poptávka by byla.
  A teď jsem zvědavý, když poptávka generuje nabídku, kdy se nabídka ozve.
  Kdyby byl do tisícovky, je už velmi out of date, beru.

 235. 257 Rputi, odsobní možná ano. Ale my prádlo, na rozdíl od jiných věcí, nenakupujeme v Ikei 🙂

 236. divano, to není novinka – toho jsem byl osobně svědkem v roce 1985 v Ďolíčku. Soudruh Krchňák po rohu pískl ofsajd v 1. půli. V potom pustil cca 5 metrový ofsajd Trnavě a Rudý kůže měly titul. Ostřílené harcovníky tohle vůbec nepřekvapí 🙂 Gary Lineker dnes řekl, že jeho rozhodování o nejlepším brazilském hráči, ve včerejším zápase, bylo těsné. Nakonec se rozhodl pro Neymara a pan rozhodčí skončil těsně druhý.

 237. Tak už se vylhal, že mu huba neupadne!

  …Obama upozornil, že o hrozbě ze strany organizace Islámský stát v Iráku a v Levantě, která operuje také v Sýrii a nyní hrozí útokem na Bagdád, věděla irácká vláda delší dobu a USA kvůli tomu v posledním roce navýšily svoji pomoc. Potvrdil, že Bagdád může nadále s pomocí Washingtonu i jeho spojenců počítat. „V konečném důsledku je to však na Iráčanech,“ poznamenal.

  Doplnil, že v Iráku a Sýrii mír nebude bez „intenzivní diplomacie“ v širším regionu. „Je to regionální a dlouhodobý problém,“ podotkl Obama.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/339315-obama-zadne-bojove-jednotky-do-iraku-neposlu.html

 238. Schumachere,

  moc děkuju ! Mám chuť ti udělit lipové ratolesti , ale vyznamenávat někoho dvakrat za den by bylo moc.
  Po Tvé poptávce jsem koukl do svého šrotovište , a dotyčného Siemense jsem sice nenašel, zato jsem objevil nabíječku na autoakumulátory , kterou jsem už rok a půl hledal ! 🙂

 239. Rputi,
  zřejmě Obama trpí stejnými halucinacemi jako Jirka ppa – když se musulmani budou mezi sebou řezat na opačný straně zeměkoule, nebudou útočit v USA a Evropě. 😀 😀 😀

 240. Schumi, já bych se z toho proinvestoval – do lepší infrastruktury, vědy a výzkumu, případně školství. Prostě čímkoli, co nastartuje poptávku. Ačkoli první, co mě napadlo (když to Petr uvedl mým oblíbencem), že by mohli všem useknout jednu ruku, takže by potřebovali dvojnásobný počet lidí. Ještě by mohli doplatit ten rozdíl v ceně a následně dotovat každé pracovní místo. Ale to je příliš obyčejné – to by se blbě prodávalo.

 241. 199 petre kunetko jsi lhar.
  ale asi to bude ten IT pristup k faktum a umeni cist

 242. Mňo, hledal jsem, hledal a našel 20. února tohle pepovo vyjádření:
  „no vyplyva z toho ze se hlavne chteli zbavit ruska a vseho proruskeho. ( jak se pise v tom clanku klidne i krymu).
  Ale zda tam agenti EU toto zneuzili aby meli dalsi kolonii to ja opravdu nevim – spise bych diky neschopnosti byrokratu rekl ze by to nezvladli.
  ze by to zvladli ti rusti agenti tak na to bych ja dal klidne ruku do ohne.“

  Úplně přesně mi z toho neplyne, že by přímo označil PK za ruského agenta. Ale v dalších komentářích od tohoto se u ostatních diskutujících pojem „Petr Kunetka ruský agent“ již vyskytuje.
  Je možné, že někdy před 13. únorem pepa něco prohlásil, ale to už se mi nechce hledat, protože musím jít zalejvat zahrádku.

  http://sumavak.blokuje.cz/bruska-praha-industrialni#comment-76744

 243. 281

  A hel , Modrý ptak je keynesián !
  Tak to jsem překvapen !-

 244. No, pasacku, muzete rozporovat skutecnost, ze zde byla atmosfera „kdo rekne cokoliv, co neni protiruske – nezavisle od faktu – je obdivovatel Putina/ruskeho dubiska/je rusky agent“. Jestli mate pocit, ze jsem si tu amosferu vymyslel, je to na Vas.

  Na mne je, ze si fakt nevzpomenu, kdo konkretni, kdy a jak primo mne oznacil za obdivovatele Putina a ruskeho agenta.

  Za vic mi to nestoji.

 245. tak mám nový „zásek“ přátelé, dnes odpoledne přišel člověk, že jako by u nás pracoval, což samozřejmě nejsem proti, vždyť je pátek třináctýho a ne prvního dubna, že. No a tak říkám, jaké máte zkušenosti a tak ….. No já v podstatě mám „papír“ s pracáku, zřejmě nějaký rekvalifikační rychlokurz na práce s křovinořezem, práce s motorovou pilou a opravdu ten papír předložil Co na tom, že neuměl ani nastartovat, či netušil, že je rozdíl, mezi čtyřtaktem a dvoutaktem, co se týká směsi…ale to bych ještě mávnul rukou, protože vše se dá naučit, když to umím já, že…ale úplně my vyrazil dech, že vytáhl i další papír a teď cituji ….. certifikát na ovládání manuálního nízkozdvižného vozíku…. No a teď mi řekněte. co to je. Já to samozřejmě vím, protože jsem se zeptal, ale co vy? Jo a hlavně, víte, že to je normální program pro rekvalifikaci nezaměstnaných? A že to pekař, mlíkař platí? Úplně jsem z toho byl perplex 😀

 246. 2 westík ad 235 – hele, nedomlouval se on náhodou s Pavlem Kořenským a s AeroKarlem? Zhruba asi tak, jako se poručík Dub radil s okresním hejtmanem… Ta rétorika tomu docela odpovídá…

 247. jirko, a cim by se ti lidi, co ta skoleni organizuji, schvaluji a provadi, zivili? 🙂

 248. Co byt bylo 🙂
  takovej nizučkej vozícék , co se s nim zajede pod paletu , zapumpováním takovou dlouhou rukojetî se vozík zvýší , aby se paleta nedotýkala zemé a odjede se s ni.
  To vás na komunistický vysoký télocvikářský nenaučili ?

 249. 2 Schumi – ad 246 – děkuji, náčelníku, že ses mě zastal…

 250. Ovšem to ješté nic neni!
  Ja jednou jel vlakem ze Slovenska s klukem , kterýmu v rámci rekvalifikace nezaměstnaného kterysi slovenský pracák zaplatil pilotní průkaz !
  Skoro mé museli křísit !

 251. Taky rudl. S tim se zajede pod pytel, ten pytel se naklopí a už se jede na nízký zdvih, kam se chce.

 252. Schumi, Siemens C55 je k mání v cenách 25-30 EUR.

 253. …netušil, že je rozdíl, mezi čtyřtaktem a dvoutaktem, co se týká směsi…
  semsi vzpomněl na dobu nezralejch malin, fefrmincky, rakety a dalšího nebezpečnýho sajrajtu, kdy jsem dělal papíry na motorku. Učitel autoškoly mě zahlédl na mé Java 250 a měl pocit, že by mě měl vydusit. No a já se mu snažil dokázat, že jsem na motorce nikdy neseděl. Třeba jsem ho shodil z motorky na náměstí plném lidí… (pohled na toho neurotika, jak sedí na prdeli na dlažbě, řve jako kráva a sto lidí se mu tlemí – k nezaplacení 😀 ) Poslední hřebík do rakve jeho přesvědčení, že jezdím bez papírů jako nukleární hovado, bylo prohlášení, že do dvoutaktů se benzín s volejem míchá v poměru 1:3 Pak už se mi jenom snažil vyhýbat a jízdy jsem měl už s normálním učitelem, kterej člověku nemlátil bezdůvodně pěstí do helmy 🙂

 254. Modrý ptáku, zatím od včera vyhrávají rozhodčí
  snad teď na potřetí to bude trochu polidštěné 🙂

 255. Mě taky mlátili po hlavé,
  ale když jsme házeli ostré granáty 🙂

 256. Asi Duüvodně,pro naše blaho, abychom zapadli do zàkopu.méli jsme přilby
  Jeden kolega vrhl granàt „až“ púlmetr před zàkop . 🙂
  Plukovnîka Minu skoro trefil šlak. naštestí se ta páska nestihla odmotat.

 257. 299 – to je zas jedna „spickova“ analyza.

  Jaksi unika, ze ta superspecialni supernova taktika vyzaduje, aby na uzemi, kde se bojuje bylo obyvatelstvo nejen vyrazne nakloneno agresorovi (ne nutne vetsinove, ale vyrazne), a zaroven aby existovala dostatecne velka cast obyvatel, kteri maji vuci centralni vlade tak silny odpor, ze je ochotno proti ni povstat se zbrani v ruce.

  Coz se v demokraticke zemi nemuze stat 🙂

 258. Neuniká , vzali to na vědomî, jen to z pochopitelných důvodů ( nehodî se to do krámu) nezdůrazňujî .

 259. A jinak , Petře, máte ještě furt pocit , že Putin východní Ukrajinu odepsal ?
  Po posledních zprávách o dodávkách těžkých zbraní ?

 260. Dobré ránko!

  To je zvláštní, kolik lidí braná povinost žen irituje. Ale v zákoně to je. Ženská je přece taky občan! 🙂

  …„Branná povinnost je povinnost státního občana České republiky (dále jen `občan`) plnit úkoly ozbrojených sil České republiky (dále jen `ozbrojené síly`); zahrnuje povinnost občana podrobit se odvodnímu řízení, vykonávat vojenskou činnou službu a plnit další povinnosti stanovené tímto zákonem,“ píše se v nyní platném zákoně…
  http://sumavak.blokuje.cz/antarktida-ocima-tucnaka#comment-93339

 261. Hm – že by Putin poslal na Ukrajinu takovej šrot?

  Ministr obrany Avakov:

  „„Včera v noci z ruské strany překročily ukrajinskou státní hranici tři tanky T-72.

  Jeden tank je ve vesnici Sněžnoje. Další dva tanky toto městečko už opustily.

  Ukrajinská vojska se v blízkosti Sněžnoje s těmito tanky střetla.

  Probíhá bitva.“

  Video: http://www.youtube.com/watch?v=fsZPyM9nNFw

  Z diskuse pod videem:
  Jsou to T-64 a žádné 72-ky.Pozná se to podle těch malých pojezdových kol s hladkým povrchem a pro tank netypickým zvukem motoru,neboť jde o 2-taktní nafťák s protiběžnými písty a dvěma klikovkami…..

 262. Na tom videu je roztomilé to malé bílé auto, které zastavilo u kraje a nechalo tank projet, aby pak mohlo pokračovat dál.
  Nějak mě to připomnělo rok 1968 a fotografie amerických tanků v Československu – když se v Davli natáčel Most u Remagenu.

 263. Rputi ,
  je to velmi pravdêpodobné. Tyto tanky používá ukrajinskáarmàda, zatímco T72 ne.
  Jinak püvodně byly T72 jednodussít anky a t64 sice složitější na údržbu a obsluhu ( prote je měly aktivní, lěpe vicvičeně tankové divize) zatímco T 72 jednotk stavěné při mobilizaci ze záložnîků
  Rusové t64 nepoužívají, ale mohli někde nějaké vyßkrabat.
  Každopádně u t 64 mohou snadněji tvrdit, že s tím nemaj nic společněho, než u T 72
  Je i možné, že ty tanky někde vyškrabali povstalci v nějakých zabraných kasárnách. Kolikrát se najjdou věci 🙂
  U našeho pluku v mariánkách byly transportéry, o kterých nikdo netušil , jak se u pluku ocitly a pŕi kontrolách je tajně vyváželi do lesa 🙂

 264. Halladine, já bych to tipovala na ty povstalce, co to našli v nějakém zapomenutém skladu. Zvuky jsou to jak když se sype železářství 🙂

 265. Oni ti povstalci ukradli i nějaké tanky z pomníků . Sundali je z podstavců a odvezli , a pry se jim je podaŕilo zprovoznit . Cetl jsem o jednom tanku JS 🙂
  Asi nějací techničtí nadšenci . Jestli ale do nich seženou střelivo…….

 266. Dobré zdůvodnění 🙂
  „Teroristé cynicky a zákeřně zahájili palbu kulometem velké ráže a zasáhli letoun Il-76 ukrajinského letectva, který přepravoval vojáky a připravoval se na přistání na letišti v Luhansku,“ sdělilo ukrajinské ministerstvo obrany v prohlášení s tím, že si pád letadla vyžádal „několik mrtvých“. Podle CNN se může jednat o jednu z nekrvavějších událostí stávající ukrajinské krize.

 267. No a ty události v Iräku mohou mít vliv na boje vSýrii
  V Mosulu prÿ odevzdalo zbraně extremistům pŕes 50 000 polišů a 12000vojáků za možnost odejít

 268. http://www.infobaden.cz/2014/06/13/opencard-nekonci-gymnazista-ze-stodulek-vymyslel-zpusob-jak-prodlouzit-zivotnost-karty/

  Převod kompetencí k Opencard přímo na stůl primátora přinesl už po týdnu první výsledky. Hudečkův sekretariát zpracoval desítky podnětů od Pražanů a našel mezi nimi studentský projekt, který aktuální krizi v kauze problematické karty řeší překvapivě jednoduše a s minimálními náklady. V projektové dokumentaci student detailně popisuje způsob, jak zachovat životnost karty nalepením papírového kupónu a fotky na lícovou stranu Opencard. Dopsáním jména si pak uživatel dokončí identifikaci karty rovněž zcela sám bez účasti třetí strany.

 269. Halladine, kdyby si ráčili vzpomenout na operaci Pouštní bouře, tak tehdy se Iráčáni vzdávali úplně stejně.
  Já se ani nedivím, při té výchově. Co může vyrůst ze spratka, který si může od malička dělat co chce? Musí se do nich narvat Alláh nebo drogy a pak jsou zas naopak schopní všeho. V dané chvíli ani nemají moc důvodů a stačí na ně zadupat.

 270. Rputi
  12000 měsíčně je sice dost na to chodit v uniformě a někde postávat se sapíkem, ale na bojovánî to dost není. A když má jeden rodinu…

 271. Rputi, Hale – někde minulý týen proběhla a hned zmizela zpráva, že povstalci plánují zprovoznit několik tanků z muzeí a pomníků. že jsou z Ruska bych si nemyslel, ale úplně vyloučit to nelze.

 272. Mimochodem, jak se pozná zákeřná střelba od nezákeřné? Jinak AA kulomety srovnatelná s normálním kulometem, žádná specielní technika.

 273. Petře, čím dál víc to na mne dělá dojem, že si Kyjevská vláda v tom chaosu už vůbec neví rady a soustředí se hlavně na výrobu „důkazů“ a obvinění proti Rusku. Předevčírem jsem někde zachytila, že obvinili Rusko z „únosu 16 sirotků, kteří neměli v pořádku doklady“.
  Naprosté panoptikum!

 274. Nezákeřná střelba je, když střílím já, po vyzvání stůj, zákeřná je když střílí po mě!
  To je přece jasné.
  Letadlo neuposlechlo výzvy, nezastavilo, tak ho zákeřně sestřelili.

 275. Bez vàlky občaně Ukrajiny vynesou kyjevskou vládu v zubech po měsíci. Nakonec, už ví, že to jde.
  Majdan dále majdaní, i když o tom česká média neinformují, a už i v některých západních regionech mají dost Kyjeva (čti místní oligarchové vyhodnotili situaci jako vhodnou k získání ještě větší kontroly ve svém rajonu).

 276. NoName, ono těm oligarchům ani nic jiného nezbývá. Kyjev už v tom dělá takovej binec, že to nutně ohrožuje jejich majetky.

 277. Mno , ono to spíš svědčí o něčí nechopnosti .
  Nechávat tak veliký a drahý letadlo pŕistávat na letišti , jehož okolí nemäm kontrolu je šílenost, a někdo by za to měl jít před soud….

 278. Ale jsou i pozitivní zprávy: ukrajinská armáda po bojích obsadila radnici v Mariupolu. Přitom až do nedávna Kyjev tvrdil, že v Mariupolu je klid a nejsou tam ani povstalci, ani boje.

 279. No taky mohli tvrdit, že v Mariopolu žädná radnice není 🙂

 280. Ale, ale…

  …Oázou klidu Kurdistán zůstal i po Saddámově pádu, neustále se ovšem přetahoval s Bagdádem o míru autonomie a pravomoc nakládat s ropným bohatstvím. Nyní už byl dokončen ropovod z Kurdistánu do Turecka, irácká vláda ovšem vyhrožuje arbitráží každému, kdo by kurdskou ropu koupil. Přesto některé globální firmy, třeba Chevron, v Kurdistánu investují. Šance Kurdů teď prudce stoupnou, kurdské milice jsou v lepší kondici než irácká armáda, islamistům z ISIS úspěšně čelí a nyní preventivně obsadily město Kirkúk. Pokud bude Maliki chtít jejich pomoc proti existenční hrozbě ISIS, bude muset spolknout hodně hrdosti…
  http://echo24.cz/a/wQrQs/syrska-obcanska-valka-bliz-nez-si-myslite

 281. 313 Omlouváme se. Příště s pochopením a nezákeřně použijeme kulomet malé ráže.

 282. 302 Halladine, slyšel jsem vyprávění, že jednomu vypadla odjištěná ostrá F1 do tanku. Důstojník stojící vedle ve věži prý také vylézal velmi hbitě. Pak už to nacvičovali jen s atrapou.

 283. zdravím!

  Neotřelý nápad, jak „zazdít“ Rusko, přišel od židovsko-ukrajinského oligarchy Ihora Kolomejského : 1920 km dlouhá kovová zeď,nabitá elektřinou, ostnatý drát ,nášlapné miny ….a to jen za pouhých 100 mil.eur -no, neberte to 😕

 284. Z domácích luhů a hájů – český člověk si pomůže! 😀

  …Jeho kolega z unie obhájců Lukáš Trojan zase upozorňuje na praxi, která se může velmi brzy začít šířit českými obcemi. První z nich už ji dokonce zkoušejí: rada jedná o kontroverzním bodu tajně a dopředu se dohodne, že jeden radní bude proti. Policie a státní zástupci pak nebudou moci nikdy určit, koho stíhat, respektive koho ze stíhání vynechat…
  http://echo24.cz/a/w8x3J/jako-za-socialismu-obce-nechteji-rozhodovat-boji-se-stihani

 285. 281 Modrej, nepochybně by prospěl všeobecný zákaz strojní výroby a pro případ, že by to bylo málo, useknutí obou rukou. Tak by bylo možno pokračovat a s useknutím hlavy by odpadly veškeré další následné transakční náklady. Což socialisté tu a tam pravidelně zkoušejí avšak nějak se jim to nedaří, vždy někoho nechají aby mohl nést prapor revoluce do budoucnosti. Když se vrátím k oné záludné otázce, která mi byla položena, zda komunismus lze vybudovat v jedné zemi nebo jen za podmínky, že na celém světě, ono předešlé mi dává odpověď. Komunismus nelze vybudovat v jedné zemi, ale výlučně na celém světě. A to jedině preventivním usekáním všech hlav.

  Communismo o muerte, communismo es muerte.

 286. Ach jo, „žádný pochod vpřed není tak obtížný jako ten zpět k rozumu“ 🙁

  „Ukrajinský president Petro Porošenko poté, co 25. května zvítězil v presidentských volbách, tak se tajně sešel s podivnou americkou delegací vedenou ředitelem Národní služby pro skryté operace (tj. národní služba černých operací CIA) Frankem Archibaldem, do níž rovněž patřil i bývalý šéf CIA na Ukrajině Jeffrey Egan, ten současný – Ramymond Mark Davison, Mark Buggy (CIA Istanbul), Andrzej Derlatka, CIA agent v Polské zpravodajské agentuře a člen CIA Kevin Duffin, který pracuje jako vedoucí vicepresident pojišťovny Brower. Porošenko s Achibaldem podepsali listinu s názvem „Dohoda o vojenské spolupráci mezi USA a Ukrajinou“…

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4204-pozice-ukrajiny-v-americkem-vojenskem-planovani

 287. 334 Rputi, to je tvůrčí aplikace známého pravidla popravčí čety. Jeden má naládováno slepými.

 288. 334 Rputi, Unnie obhájců? Něco jako spolek „Sypejte ptáčkům“ ?

 289. 336 a oni toho medvěda budou nasírat a budou a budou a nepřestanou…..

  Víte co je zajímavé? Že zatím co tady ve svaté alianci NATO, kam jsme nadšeně vlezli aby sem ty ruské tanky už nikdy nepřijely, se zvlášť někteří předvádějí jak moc se Ruska obávají a volají po US corps v každé zapadlé Lhotě, rakouští sousedé se zdají být v pohodě, jako by se jich to netýkalo. Žádný poplach na palubě.

  No, co kdybychom amíkům nabídli Milovice. Rudý hvězdy nebo bílý, lidi by si zvykli…Specialisti v Rusku by jen přeprogramovali naváděcí systém raket…Možná, že ho už dávno mají přeprogramovaný…A stařičký soudruh z CO, když nás kdysi školil o imperialistických raketách a co všechno je jejich cílem, samozřejmě, že obecně, protože soudruh sice věděl, ale z nějakého důvodu to bylo utajené, tak jen lehce naznačoval, by nás mohl školit o ruských raketách a co všechno je jejich cílem, samozřejmě, že obecně, protože….

 290. Schumi 339 – Rakušané nejenže nedělají poplach, ale jsou zásadně proti. Stejně jako Maďarsko a Slovensko. Já mám dojem, že oni už blbou jen noviři + pár pravdoláskovníků a všechno je to militantní a hodnocené okamžitě z jedné vody načisto a fšichni mají „jasno“.

  Všimni si, že to dostalo jen opačná znaménka, jinak je ta rétorika stejná!

  „Nevěříte, že Putin chce obsadit Evropu a vůbec je zlej a ošklivej? Jste rudí zmetci a Putinovi zaprodanci a pánbůh vás potrestá!“
  „Nechcete tady americké základny? Máte vymyté mozky komunistickou propagandou, nenávidíte USA a pánbůh vás potrestá!“

  Nic z toho není pravda, není snad nikdo, kdo by miloval Putina či Obamu (taky proč), ale oni to píšou dokolečka dokola a nepřestanou.

 291. Schumi, ona „záludná“ otázka má přesně opačnou odpověď: komunismus není možné vybudovat ve všech zemích. Bude-li, tak nemá komunismus vůbec žádné vodítko. Musí existovat alespoň jedna nekomunistická země s cenovým systémem. Ta bude centrálním plánovačům dávat alespoň nějaké vodítko, jak plánovat. Bude-li komunismus celosvětový, tak to nutně povede k celosvětovému sekání hlav. Bude totiž stále méně a méně spotřebních statků a počet spotřebitelů je nutné přizpůsobit nižšímu množství statků. Sice bude více tanků, letadel, mostů, železáren a dalších monstrakcí, které plánovači milují, ale nebude nic ke spotřebě. Comunismo es la muerte – siempre.

 292. Schumi, ad Unie obhájců – všude, kde nejsou jasně vymezené zákony a kompetence, se to zvrtne směrem k systému profesních a sociálních vazeb (lidi k tomu stejně tendujou), protože nějak to fungovat musí. Jen tohle je zu moc malej rybník a tak je tu na všechny vidět. 🙂

 293. Schumi, Unie státních zástupců taky sype ptáčkům?

 294. Schumacher , ježišmarjá F1…

  no to by nám studentům vojenské katedry do ruky nedali !
  My házeli jen tímhle – http://www.csla.cz/zbrane/granaty/rg4.htm a i z toho bylo doprovázející důstojnictvo dost pobledlé při pomyšlenî, co bychom s tîm mohli vyvést.
  Vyfasovali jsme plembáky, a po každem hodu nás plukovnîk , kterému se říkalo Mina , protože bojoval na Dukle a po válce se účastnil odminování Dukly praštil klackem po plěmbáku, abychom se neopoměli schovat

 295. Dobré poledne,

  Halladine, ale to byla cvičná verze, čím jste házeli, ne?
  MYslím, že ani bojovník od Dukly a účastník odminování by nebyl takový hrdina, aby svěřil ostré špagátům 🙂

 296. 341 Modrej, v tom nejsme ve sporu, když si mě pozorně přečteš. Komunismus je něco jako tepelná smrt vesmíru.
  Akorát jsem vynechal „la“, nejsem španělštinář.

  343 zajisté Martine. V podstatě je to profesní zaměstnanecká odborová organizace.
  Ale odbory u svobodného povolání?
  I když, možné může být lecos, když v Angmorporku může být cech vrahů…..
  Já jsem tak nějak nekolektivní.

 297. maYdo
  normální ostré. Byl s námi i pyrotechnik, a exempláře, co z nějakého důvodu nebouchly, odpaloval náložkou

 298. 346 Občanské sdružení nebo o.p.s. Zatím existují právníci, co nejsou přesvědčeni o tom, že obhajoba je součástí obžaloby. Nový zákon o státním zastupitelství předpokládá, že demokracie má mít čtyři pilíře, jinak kulhá. Moc zákonodárná, moc výkonná, moc soudní a moc prokurátorská, která všechny zastřešuje.

 299. já můžu potvrdit Halladina, i my jsme házeli na vojně s ostrýma granátama, ale těma útočnýma (to jsou celkem lehké plechové válečky s odmotávacím páskem). Kromě nich jsou obranné takové ty velkovejce, ty jsou skutečně velmi nebzepčné, k těm nás nepustili.
  Přesto stejně jako píše Halladin, jeden kluk ho hodil jen asi metr před zákop, pásek se neodvinul, tak nás vyhnali asi sto metrů daleko, měli jsme půl hodiny pauzu než přivezli z kasárem zbrojíře, který si dal na prkýnko náložku, ze zákopu to přisunul k nevybuchlýmu granátu a zápalnou šňůrou odpálil (samozřejmě se mezitím odplížil zákopem). Pak jsme mohli pokračovat.

 300. Schumi, hluboce se mýlíš, Unie státních zástupců České republiky není odborová organizace. Je to občanské sdružení, po novu spolek, a velice mě překvapuje, že nevíš, co má ve Stanovách jako svůj účel:

  Účelem Unie je napomáhat plnění úkolů státního zastupitelství jako nezastupitelného státního orgánu chránícího veřejný zájem a nesoucího odpovědnost za ochranu demokratické společnosti zejména před nejzávažnějšími a nejnebezpečnějšími společenskými jevy.

  K odborářům se stanovy vyjadřují jen jednou větou na konci a jejím zněním se vůči odborářům vymezují:

  Ve věcech společného zájmu spolupracuje Unie s odborovou organizací pracovníků státního zastupitelství a justice.

 301. quivisi, jak se zdá, tak to bylo na denním pořádku. U nás jeden poseroutka zavřel oči dal ruku za tělo a hodil obloukem. Jak to chtěl mít rychle za sebou, tak hodil málo a přímo nad sebe. Granát dopadl na přivrácenou stranu zákopu a protože páska neměla čas se odvinout, tak se začal kutálet dolů, vojákovi k nohám. Tenkrát jsem ocenil starého fronťáka Geislera, který kluka chytil, hodil do příčné uličky a skočil zároveň s ním. Granát bouchnul, ale nikomu se nic nestalo. Geisler se oprášil a zařval: „Další!“

 302. A mělo by se separatistům zakázat sestřelovat letadla, už spadlo další. To bude za pár dní ukrajinská armáda bez letadel.

 303. Ono se dějí věci i v civilu. Zrovna včera jsme v osvěžovně vzpomínali i dotyčným , jak jsme pořádali v roce 1966 chalupářské olympijské hry. Dotyčný se rozběhl s oštěpem, zaklonil se a zadním koncem oštěpu si propíchl patu!

 304. quivisi, zdá se, že maj separatisti dobrou mušku, inu veteráni! 🙂

 305. Schumi, chi chi chi, já myslel, že Tebou položená otázka ve 272 „jak bys to řešil“, je legrace. Tak jsem pokračoval ve stejném duchu a myslel si, že se báječně bavíš stejně jako já 🙂
  Mě vůbec nenapadá, proč by měla třetí strana vstupovat do jednání o ceně, nota bene, když tam nemá vlastnický podíl. Firma A chce prodat za cenu, kterou firma B neakceptuje. Firma A si obětovanou příležitost obsaženou ve výši prodejní ceny, vynahradí snížením nákladů. Takových situací je každodenně na světě nezjistitelné množství. Čím by mohl takovou situaci obohatit byrokrat, je mně záhadou. Je vyloučeno, aby toho dobrého tvora napadlo cokoli, co by ti „korporáti“ už dávno nevěděli. Kdyby uměl obohatit, tak by neseděl na ministerstvu, ale v některé z těch korporací.

 306. A z Ukrajinské vesmírné agentury prej vyhodili 200 oficírů,protože odmítli nastoupit kmobilizaci.

 307. Ukrajina měla vlastní vesmirnou agenturu? A živili tam 200 oficírů?

  Pak se nelze divit, že nebylo na plyn…..

 308. Jj, „voni ho viděli, ale von jim po tmě utek“ …. bože, bože …. 😀

 309. >> Rpuť [334]
  Nápad dobrý, ale OČTŘ jsou už o míle napřed. Ještě v dobách, kdy jména Bradáčová, Ištván či Šlachta znalo jen pár lidí, vzešel z policejních kruhů požadavek, že veškerá obecní a krajská hlasování by měla být prováděna jmenovitě, aby strážci zákona věděli koho zavřít. A český vohnout to nadšeně komentoval.
  P.S. Já se vždycky musí ptát sám sebe, proč ten odborník (sic) přivolaný tu policií, tu jiným orgánem případně politickou opozicí ví, kolik by co mělo stát (více než cena prodejní, méně než cena nákupní) a proč tedy nepracuje jako komisionář. Vydělal by si majlant.

 310. A sakra

  Sundat Su 24 zas tak úplně jednoduchÿ není……..

 311. maYdo,

  oni ti ukrajinci maj zavednou výrobu nosných raket

 312. 363 dvd požadavky mohou být vznášeny různé. Jenže jsou to jen požadavky.

 313. 363 Rputi, no proč, proč…Třeba proto,že i nadále chce být přivolávaným odborníkem.

 314. 358 Modrej, se ví, že byla. Jen Tvá odpověď mi přišla dílem vážná jak reakce pruského důstojníka na anglickou anekdotu. Doladíme 🙂

 315. 351 Martine, a jak bych to asi tak měl vědět. To bys mě mohl zkoušet ze stanov Odborového savazu kovoprůmyslu, Spolku chovatelů drobného zvířectva, Mysliveckého sdružení a co Tě napadne. Ať si zakládá spolky kdo chce a jaké chce. Třeba symetricky levorukejch. Zabývám se praktickými záležitostmi a aktuálně to budou stanovy bytového družstva. Na osmatřiceti stranách. To je víc než Lex duodecim tabularum.

 316. Na zavedenpou výrobu je, Halladine, potřeba fungující fabrika a ne agentura. A dělníci a inženýři, ne 200 oficírů.

 317. Já bych se smála taky!
  Co jiného může člověk dělat, když už řadu měsíců kouká a poslouchá, jak půlka světa vytváří virtuální realitu, za kterou pak svého protivníka peskuje.

  …A proč tolik nedůvěry na ukrajinské straně? Příkladů je bezpočet, ale poslužme jedním z tohoto týdne: když se v úterý v Petrohradu sešli ministři zahraničí Ruska, Polska a Německa, šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski se během debaty zmínil o tom, že Evropa s ulehčením akceptuje fakt, že „krymský scénář se nebude opakovat“.

  Ministr Lavrov však podle německého tisku se žádným smířlivým ruským návrhem, předpokládajícím ústupky Moskvy v ukrajinské krizi a na podobné smířlivé poznámky západních kolegů prý odpověděl „urážlivým smíchem“. …
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Libor-Dvorak-V-Mariupolu-se-rozhorely-nove-boje-323165

 318. Prdel v přímém přenosu:
  http://praha.idnes.cz/svoboda-v-cele-kandidatky-ods-do-prazskych-komunalnich-voleb-p5i-/praha-zpravy.aspx?c=A140614_152802_praha-zpravy_neh#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
  “ Lídrem ODS v komunálních volbách do pražského zastupitelstva se na sněmu strany stal bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Získal 57 hlasů ze 74 možných. Šéf pražské ODS Filip Humplík na kandidátce obsadí druhé místo.
  Kromě nich se na předních postech objeví šéfové ODS jednotlivých městských částí, tedy Jaroslava Janderová, Alexander Bellu a Alexandra Udženija.“

  Teda, že cesta ke komunismu bude radostná, věděli už klasikové ML. Ale že to bude taková sranda, to netušil nikdo!

  “ Podle Svobody mají být letošní komunální volby odrazovým můstek pro příští volební úspěchy ODS. Program občanských demokratů se v následujících volbách chce zaměřit na odstraňování bariér, které komplikují život v hlavním městě.“

  Tomu už se člověk nemůže ani smát… Kdopak tam asi všechny ty bariéry zavedl?
  Ale hlavně, že tolik podporovali buzeranty.

 319. Teda PeSi, koukám, že sranda, kam se člověk podívá! 🙂
  To přece nemůžou mysle vážně!

 320. 372 PeSi, a jak se to uskupení bude na příští volební úspěchy jmenovat?

 321. Mujtytondokolenatej! To je horší než Ordinace v růžové zahradě!

  …Ruští pohraničníci prý opakovaně žádají ukrajinské partnery, aby stabilizovali situaci v pohraničních regionech a do vnitrozemí stáhli zbraně a obrněnou techniku.

  Rusko reagovalo na páteční incident, při němž údajně dva ukrajinské obrněné transportéry pronikly na ruské území u pohraniční obce Millerovo v Rostovské oblasti. Jeden z transportérů prý vypověděl poslušnost a stojí dosud na ruském území. Incident se obešel bez střelby a násilností…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/nasadime-vsechny-nezbytne-prostredky-hrozi-moskva-kyjevu_310078.html#.U5xy9JR_uul

 322. Tedy já doufám, že z nás chce NATO JEN udělat voly. Protože, kdybych si měla myslet, že ty snímky skutečně takhle vyhodnotili…
  Nevím jak kdo, ale já na těch třech fotkách vidím jeden a ten samý vojenský areál v Rostově, kde se tanky nějak přemísťují v rámci areálu. Jako, že na jednom fleku při jednom přeletu družice viděla 8 tanků a při druhém přeletu tři tanky, ještě vůbec neznamá, že ty tanky jsou na Ukrajině.
  Nebo špatně vidím a NATO má křišťálovou kouli, nebo nevím… ale připadá mi to jak u blbejch na dvorečku.
  http://www.tyden.cz/obrazek/201406/539c6b77acbbe/nato-539c6d013fec6.jpg

 323. PeSi ad 372 – Jestliže navrhují Svobodu do voleb na primátora, tak situace v Praze není prdel !
  Ale téměř jsi se trefil, jsi je o kousíček vedle…

 324. Boogie night skončila – vracím se do šedesátých let v kompilaci soul a R&B a semtam něco jiného – a já sám jdu fotit svatbu. S bídou 18 C a zataženo…ale kamarádi ženicha dovalili 250litrový sud kalifornského Malbecu ze soukromé vinice….takže když ne sluníčko, Malbec rozsvítí odpoledne…

 325. 2 Šumavák – no, kundolog je profesí… ale když tak obětavě podporuje buzeranty, tak bych tipoval, že to rektum je mu také velice blízké…
  No a tu prdel si dělají z nás…
  Ale on nám to jasan jistě vysvětlí, že je to vlastně pro naše dobro…

 326. 2 Šumavák – no a jinak k té situaci – mnohý mladý muž si často myslí, že je v sedmým nebi a přitom ho jen něco málo centimetrů dělí od prdele… Tzv. paradox milenců…
  Z toho se taky odvozuje, že pánbu byl inženýr – jedině inženýr dokáže naplánovat zábavní centrum hned vedle vyústění hlavní kanalizace…

 327. Dnešní den se opravdu vydařil. Dopoledne se stihlo udělat vše, co se udělat mělo, odpolední výlet sice pokropil déšť, ale toho je třeba, takže fajn. A večer? Svěží počasí s mírným větříkem, teplota vzduchu akorát. Grilovaná kuřecí stehna byla opravdu, ale opravdu skvělá – šťavnatá, s mírnou příchutí použitých bylinek, která ovšem nepřehlušila chuť masa, vína byla vychlazena na správnou teplotu, pivo mělo říz. Debata se točila kolem příbuzenských vztahů jak současných, tak i minulých a očekávaných budoucích a k tomu velice příjemná hudba. A pak fotbal. Taky dobrý.
  A jak jste dnešní den a večer prožili vy? 😉

 328. Tahle zpráva je docela zajímavá. Vyšla sice na Novinkách, ale přesto sem dám odkaz.

  EU pozvala Moskvu k rozhovorům o obchodní dohodě s Ukrajinou“ viz http://bit.ly/1p2Bj2O

  „Evropská unie oznámila, že je ochotna zahrnout Rusko do jednání s Kyjevem o plánované obchodní dohodě, která zažehla krizi na Ukrajině. Informoval o tom v sobotu zpravodajský server BBC News.“
  „Předseda Evropské komise José Manuel Barroso učinil tuto nabídku v pátečním telefonickém rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.“
  „Představitelé Evropské komise označili Barrosovu nabídku za -významný- krok, který odráží -nové ovzduší- rozhovorů. Kreml v prohlášení uvedl, že Putin s účastí v rozhovorech souhlasí.“

  Že by to naznačovalo nějakou změnu ve vzájemných vztazích?

 329. Ahoj BohoušiB . Mám speciální zprávu pro Tebe.
  Je to doma a má to 14 palců !!! Jmenuje se to SCT.
  Seznámení už proběhlo takže mohu předvést.
  Napiš si prosím Šumavákovi o můj mail a domluvíme se.
  Velmi, velmi rád Ti ten optický stroj ukážu.Nebudeš to mít daleko.

 330. Oteplovači, tý jo! Přijmi ode mne hlubokou gratulaci. To musí být krása pozorovat tím Deep-sky objekty…

  Takže je to opravdu Schmidt-Cassegrain? Těch 14 palců mě úplně odrovnalo!!! Tedy 355 mm průměr, to už je panečku něco! To muselo být ale pekelně drahý…

  U nás jsou tyhle pristroje většinou od Celestronu. Ona je to taková specialita, kterou každý nedělá. Nebo máš jinou značku? Já bych to přece jenom tipoval na toho Celestrona, poniváč vím, že je má ve výrobě. Anebo jsi zešílel a zkusil jsi třeba něco od Orion Optics? Ale ty tuším z těchhle katadioptrických teleskopů dělají myslím Maksutov-Cassegrainy. A jsou cenově ještě mnohem výš.

  Co montáž, tu máš normální paralaktickou nebo jsi línej a máš dokonce GoTo? Povídej, přeháněj…

  Člověče, takovým pristrojem jsem ještě nikdy nekoukal. To už abys začal stavět doma observatoř, ne? Upřímně ti z celého srdce blahopřeju … 😛

  Hned zejtra píšu domácímu pánovi o mail na tebe.

 331. Dobré nedělní ránko!

  Tak jsem konstatovala, že se mi ta ruština docela solidně vrací a já už zase slušně rozumím, když ji poslouchám. Tak potěší to člověka, že ještě ouplně nezblbnul, ne že ne. Kdyby tak byly ještě jiný vokolostojičnostě! Ale ten kontext vadí! Zatraceně vadí!

  Poslechnout si, co říkal Putin v r. 2007 je docela zajímavé (české titulky). Na rozdíl od eurožvanění mluví logicky a má to hlavu a patu. Pokud by chtěl někdo podotknout, že tím sleduje hlavně své, ruské cíle, tak mohu jen poznamenat, že nepochybně. Co by taky jako president Ruska měl dělat jiného, že?
  https://www.youtube.com/watch?v=Ay9CMGRElCU

 332. Bohouši, hned dneska ráno, ne až hned zejtra, ty máš čas opravdu rozházený. Jen doufám, že nepatříš do klanu notorických odpíračů letního času. Podle tvých pracovních a spacích návyků usuzuji, že svůj denní režim nesynchronizuješ s oběhem planety kolem nejbližší hvězdy.

  Schumi, k tvé 369 – ty jsi kovoprůmyslníkem, chovatelem drobného zvířectva nebo myslivcem? Nezlob se, jestli jsem něco špatně pochopil, ale domníval jsem se, že jsi profesně kolegou těch členů Unie státních zástupců České republiky. Když jsi napsal, že je to odborová organizace, tak jsem si myslel, že o tom něco víš. Pokud tě toto občanské sdružení (spolek) míjí, tak se omlouvám.

  Ještě pro Danu, kromě skvělého dne se včera navíc ženil soused. Svatba byla příjemná na pohled i na poslech a na radnici šli z domu pěšky. Všichni.

 333. Jo jo Rputi,

  dnes Barroso navrhuje….
  A když takové rozhovory navrhoval Janukovič , tak se na něj vrhli jako kojoti na králíka !
  Že prý nedbá o suverenitu Ukrajiny…

  Dnes už jim došlo, že ta asociace Ukrajiny bez Ruska bude jeden průser pro Eu i Ukrajinu.
  Pevně doufám, že je Putin pošle do hájíčka zelenýho!
  Tahle Eu parta by měla jít do perdele, a bez očividného průseru se to nestane!
  A pokud si někdo myslî, že mi uniklo, že komis se bude měnit , tak neuniklo !

 334. To nic, Halladine, sic nejsem Bohouš, ale odpovědět můžu! 🙂

  Ono jim (sic!) došlo, že to neskončí. Si chtěli jen tak zapučit, trochu čurbesu nadělat a v nastalém zmatku pilně zobat. A ono ne! Kšefty stojej, čurbes je čím dál větší a teď co s tím, že ano?!

  Řečičky o vyhubení Rusů brali jen jako místní folklor a teď se nestačí divit, že najednou přesidlování, koncentráky atp. To nemůžou potřebovat a krom toho se v Íráku líhne další binec. Se jim to jaksi sype pod rukama…

 335. No , vůbec si nemyslím, že by jim ty protiruské akce proti rusky mluvícím vadily ……

 336. Samozřejmě, že nevadí – vadí ten čurbes, který brání kšeftům. Jak to říkala Ashtonová v rozhovu s tím (tuším) estonským velvyslancem – 2-3 tisíce mrtvých si svět ani nevšimne…
  Jenomže to moc houstne…

 337. Dobré zas ráno… Ještě k těm tankům – včera poblíže Benešova jsem potkal docela velkou kolonu OT Pandur – asi 20 vozidel… Mohu se zeptat osob znalých s vyšší kvalifikací, kdy NATO vydá komuniké, že ve středočeském kraji operují ruské jednotky pod přímým velením Putina? Tedy předloží údajné důkazy o přítomnosti údajných ruských transportérů údajně v těsné blízkosti území Ukrajiny…

 338. Fuj PeSi,

  i Ty, Brute , ses stal agentem v ruském žoldu ?
  Tak vítej mezi nämi ! 😉

 339. PeSi, soudím, že v NATu by měli vyházet celé oddělení propagandy. To je strašný, jaký ploděj kraviny!

 340. Zbořil naprosto brilantní:

  …Vždy bylo „veřejné mínění“ včas informováno o právu národů na sebeurčení, byly nenalezeny, ale vyfotografovány, zbraně hromadného ničení, chemické granáty většinou vyráběné v zemích přicházejících dobyvatelů a mírotvorců a hlavně se bojovalo proti terorismu, za svobodu, demokracii a spravedlnost.

  Ruiny a spáleniště, které zůstaly po tomto „boji za mír a nekonečnou spravedlnost“ se až příliš podobají vyvražděné a vypálené Evropě po roce 1648, kterou křižovaly žoldnéřské nezvládnutelné tlupy loupežníků, hlásících se, podle potřeby, k jedné nebo druhé soupeřící náboženské doktríně…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zboril-od-90-let-jsme-v-permanentni-valce-o-miru-se-jenom-mluvi/

 341. Ne, já jen zaujímám stanovisko nezaujatého pozorovatele (což mě zachraňuje) – no a když nevím, tak se zeptám… Jak prosté…

 342. zdravím !

  (397) PeSi, kdo se ptá, ten se moooc toho doví 🙂

  dokument o plánovaném vojenském cvičení U.S. Army a Německa na západní Ukrajině v červenci … http://www.luftpost-kl.de/luftpost-archiv/LP_13/LP05114_210314.pdf
  https://www.facebook.com/photo.php?v=664056510298809
  http://www.contra-magazin.com/2014/05/nato-panzertransporte-durch-oesterreich-kommt-ein-angriffskrieg/ ……. a zase dole v komentářích je vyzkoumáno, že to byly holandské CV90-Panzer
  A Maďarsko: http://hir.ma/belfold/hadgyakorlat-magyarorszagon-hollandokkal-amirol-a-mediak-nem-szolnak-video/211782
  Zde je další přesun v Rumunsku …… https://www.facebook.com/photo.php?v=777301668977480

 343. No právé PeSi

  jak si dovoluješ být nezaujatej pozorovatel !
  Máš poslouchat, co ti říká Eu ! A ne že budeš pŕemejšlet !

 344. Muhehehe… 😀

  Ten nápad má jeden zásadní háček – výrobu oceli na Ukrajině (a tedy i toho drátu) má pan Kolomojskij …. docela slušnej kšeft v ráci občanské války, neníliž pravda?

  …Postavit plot s ostnatým drátem a elektrickým proudem na ukrajinsko-ruské hranici navrhl prezidentovi Petru Porošenkovi gubernátor východoukrajinské Dněpropetrovské oblasti, miliardář Ihor Kolomojskij…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/oddelme-rusko-ostnatym-dratem-a-proudem-navrhuje-miliardar-p48-/zpravy-svet.aspx?c=A140613_130359_ln_zahranici_msl

 345. No ona je to stejně sranda rozdat stätní správu oligarchům…..

 346. Zdravím. Jen abyste byli v obraze. Zřejmě tu máme zpět politiku kádrových rezerv. Takovou novou kádrovou rezervou pro novou Evropu je zřejmě český muslim ze strany Zelených Šádí Shanaah, který hrdě oznamuje na FB: „Začínám ve Washingtonu 3-týdenní International Visitor Leadership Program for Young European Leaders on Current Political, Economic and Social Affairs….“ Kdo to pořádá a vybírá?? Jsem si nějak nevšimla, že by tu byl nějak nepozorovaně opět instalován Ústřední výbor???

 347. 405 Niko, doufám, že součástí programu není pilotní kurz….

 348. zdravím !

  (397) PeSi, kdo se ptá, ten se moooc toho doví 🙂

  dokument o plánovaném vojenském cvičení U.S. Army a Německa na západní Ukrajině v červenci … http://www.luftpost-kl.de/luftpost-archiv/LP_13/LP05114_210314.pdf
  https://www.facebook.com/photo.php?v=664056510298809
  http://www.contra-magazin.com/2014/05/nato-panzertransporte-durch-oesterreich-kommt-ein-angriffskrieg/ ……. a zase dole v komentářích je vyzkoumáno, že to byly holandské CV90-Panzer
  A Maďarsko: http://hir.ma/belfold/hadgyakorlat-magyarorszagon-hollandokkal-amirol-a-mediak-nem-szolnak-video/211782
  Zde je další přesun v Rumunsku …… https://www.facebook.com/photo.php?v=777301668977480

 349. Niko
  mäm dojem, ze tohle , nebo néco podobného absolvoval i Bélobrádek od Lidovců.
  Prostě školeni emerických agentů

 350. Jak to čtu, tak jestli takhle budete pokračovat, tak Halladinovi dojdou medaile a FSB dojsou prachy na kvartál dopředu.

 351. Dobré ráno,

  Dano, z dneška už je včerejšek, nicméně odpověď na tvou 383 – včera se konala muzejní noc a tak jsme navštívili národní galerii a po té poseděli na kafíčku a vínku. Dcera povykládala, proč ji zaujal Kristus v zahradě Getsemanské od El Greca a se synkem jsme poklábosili o Prévertovi, od kterého ovšem moje maličkost přečetla kdysi dvě básně. PAk sjem se přesunlu dolú , čístěčně Nerudovkou, kde jsme u desky na paměť studentů z osmačtyřicátého dětem připomněli, že v tom průvodu byl i jejich dědeček. procházka se protáhla díky jízdnímu řádu nočních tramvají.

  Potkaly jsme dceřinu spolužačku, která byla na Muzejní noci s kamarádkou, která se už před tím oddělila. Holky si nadšeně vyměňovaly dojmy a mně s jistou lítostí napadlo, že za rok možná dcera už vyrazí s kamarádkami a ne s rodiči.

 352. Martine, sice nejsi pan Smrtka, ale pro některé případy není až tak nerozumné držet se jeho zásad. Zeptej se třeba Modrýho, co bývalo napsáno u telegrafního klíče.

 353. 410 maYdo, vědět to, přidali bychom se. Jenže stihli navštívit akorát expozici a vystoupení undergroundové skupiny Hlahol. I tak toho bylo až až.
  Překvapilo mě, že nikde jsem neviděl policejní jednotky připravené zasáhnout proti výržnostem účastníků muzejní noci. Asi byly dobře ukryté. Od Hradčan jsme slyšeli dělobuchy a na obloze viděli nějaké záblesky. To musela být mela. U Rudolfina se prý řezali Smetanovci s Dvořákovcema a u NG zasahovala pohotovostní motorizovaná jednotka, prý nějaké výtržnosti fanoušků Osmy. Hlášena jsou těžká zranění, jednu ženskou od Filly prý vůbec nemohli dát dohromady. Já se těm lidem divím, že tak blbnou, že tohle mají zapotřebí. Že si njako každej slušněj člověk nezajdou třeba na zápas Sparty s Baníkem.

 354. Bohouši, máte pravdu,nějak jsem večer špatně viděl, díky.

 355. 390 Rputi „Co by taky jako president Ruska měl dělat jiného, že?“
  No jistě. Ale je to od něj velká drzost. Být prezidentem Ruska a chovat se jako prezident Ruska. Divím se, že mu to kluci z americký ambasády trpěj. Dokonce rozhoduje o tom, kdo v Rusku může kolik čeho těžit. Prý nějaké licence. Měli by si tam udělat pořádek.

 356. 392 Halladine, jako bys to neznal.
  „Hajzle. Kreténe, Vrahu. Krvavá stvůro. Vážený kolego. Milý příteli….“
  To je politika.

 357. 405 – Niko – jak píse Haladin: normální agenturní školení….
  Pro vyšší východoevropské šarže je to např. jedna inštituce v Grébovce…

 358. Dobrejtro, vespolek. Hlavně Oteplovačovi a MartinoviTT… 😛

  MartineTT, ta tvá [391] má něco do sebe. Možná se budu muset podívat po nějaké hvězdné soustavě v našem okolí, kde již byly objeveny planety (vidím to na nějakou dvojhvězdu či vícenásobnou hvězdnou soustavu), která by tudíž zahrnovala poměrně prudké a náhlé změny oběžných dob planet tamo se vyskytujících a jež by odpovídaly mému „chaotickému“ způsobu nocování či dnění. Budu po tom ve svém volnu pátrat… 🙂

  Oteplovači, před chvilkou jsem psal domácímu pánovi prosbu o sdělení tvé adresy. Jakmile ji dostanu, tak se ti ozvu. To víš, že bych strašně rád ten tvůj katadioptrický obří pristroj na vlastní očiska (a brejliska) viděl. Dyť je skoro tak velkej, jako má tady místní Ďáblická hvězdárna – tam by měl být letitý Cassegrain o průměru 40 cm – což je jen o pouhé 2″ více, nežli máš ty. A ty ho budeš mít určitě po optické stránce mnohem, mnohem lepší (tzv. „eňo ňůňo„)… 🙂

 359. Niko,
  Pořádá to emerické ministerstvo zahraničí – jedna z jeho součástí

 360. 421 slinty slint. Zvědavý na fotky. Toho a co je vidět skrz to. Na SETI to není, ale rozhlížení se po domácí soustavě a na lovy potenciálně nebezpečných planetek, to jo.

 361. Tak díky za info všem, jen mě zajímalo, jak si zrovna vybrali tohohle dotyčného. V té Grébovce, tam asi školili Ištvana … 😉

 362. A ještě z FB: Nejmenovaná teroristická skupina uzavírá kontrakt na nákup raketových zbraní. Výňatek z korespondence: „Zaslané vzorky raket země-vzduch jsme vyzkoušeli a velmi se nám líbily, udělaly na nás opravdu impozantní dojem. Nyní nám prosím zašlete vzorky raket země-letadlo.“

 363. Důvody vysídlení obyvatelstva z jihovýchodní Ukrajiny

  Dne 24.ledna 2014 bylo prodáno firmám Shell a Chevron území o rozloze téměř 8000 km2, včetně soukromé půdy. Soukromí vlastníci buď prodají půdu za cenu, kterou stanoví Britové, nebo budou vyvlastněni bez náhrady.

  „Zde je seznam pouze největší z nich: Gusarovka, Savintsy, Chervonny Oskol, Krasny Liman, Seversk Yasnogorka, Avdiyivka, Krasnogorovka, Orlovka, ostřice, Novogrigorovka, Novonikolaevka, Toretskoy, Alexandrovka Novoaleksandrovka, Ocheretino, Petrův, Velká Kamyshevakha, Chervonyi Miner Petrův.“
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/1657-istinnaya-prichinakaratelnyh-akciy-yugo-vostok-prodan-zapadnym-gazovym-kompaniyam.html

 364. A neuvěřitelná licoměrnost EU a USA, kteří pod hrozbou sankcí vnucují Putinovi odpovědnost za „uklidnění situace“. Nikdo na světě ji nemůže uklidnit. Ti lidé tam budou bojovat do posledního.

 365. Westíku – a nad tím krouží jak sup nejen stará čarodějnice Albrigtová. A nám tady bude něco kecat o 68 – dlouhej bič a malej dvorek…..

 366. Hele, baby, vaše důchody podepisuje Putin osobně, že se můžete přetrhnout snahou se mu klanět?
  Nebo už píšete z nového Stalingradu?

  Neříkejte, že to tak prožíváte zadarmo…leda že by vám ta západní civilizace tak hrozně lezla na nervy, že už se nemůžete dočkat pořádné pravoslavné diktatury.

  Ono nakonec zaplaťpánbu za toho vašeho Zemana, ten tu snahu českých pravičáků vevrtat se do Putinovy řiti trochu zbrzdí.

 367. Rputi, než začneš příště hysterčit s vystěhováváním vesnic, tak si ověř fakta. Zajímavé je, že informace ze svobodného světa jsou zkoumány přes síta různých konspiračních stránek, zvědavců a blistů, ale cokoliv přijde ze strojovny ruské propagandy je bráno jako spolehlivý fakt. Takže: kontrakt s Royal Dutch Shell podepsala Janukovičova vláda 24.ledna 2013 a dohodla se na společném rozvoji těžby břidlicových plynů, ale i ropy a těžby pobřežní. V tomto joint venture mají Shell a ukrajinská státní společnost Nadra po 50%. Shell tak získal těžební práva, jež jsou definována jako „subsoil“, nebo-li podpovrchová. Pokud bude někde potřeba pozemky vykoupit nebo vyvlastnit bude se postupovat podle zákonů naposled revidovaných v roce 2005 (a ty jsou podobné zákonům v jiných evropských zemích včetně česka. Přehledná zpráva o energetické situaci Ukrajiny vypracovaná ukrajinskou expertní skupinou je zde:

  http://s05.static-shell.com/content/dam/shell-new/local/country/zaf/downloads/pdf/research-reports/Ukraine-Policy-Dialogue-report.pdf

  Vyvlastňovací zákony pak v dodatcích A-8 a A-9

  O investicích zahraničních olejářských společností na Ukrajině zcela otevřeně informuje každéburzovní zpravodajství – např zde:
  http://www.stockmarketmediagroup.com/great-east-energy-producing-gas-alongside-energy-giants-shell-exxon-mobil-and-chevron-in-ukraine/

  Čili, nejdříve nastudovat a pak se rozčilovat

 368. No,Rputi, jako mnohokrát se mýlíte, což vám odpouštím…ale přivedla jste mne na myšlénku, že možná fanatičtí soudruzi( ať už hnědí či rudí) vlastně byli jen uvědomělí komentátoři se širokým rozhledem a nebývalými znalostmi…stejně jako vy. Protože pokud vy jen objektivně glosujete dění, znalá věci, pak to tedy zvonka vyzerá přesně jako Mein Kampf říznutý Kapitálem. Taky vzor nadhledu.
  Fuj tajbl, že se nestydíte, takové staré a pořád rozum jak osmnáctiletý Kohout.
  Nebo spíš charakter?

 369. Dušane,
  1) Na Zvědavce ani Blisty nechodím – nevím, jak jsi na to přišel.
  2) Zprávu Ukrajinské expertní komise nemám jak ověřit, tedy neberu.
  3) Prohlásila Ukrajinská vláda, že bude ruské obyvatelstvo z oněch oblastí „přesidlovat“? – prohlásila – nikdo to nezpochybňuje.

  Až mi někdo podá rozumný důvod proč je nutno „přesidlovat“ hromadně obyvatelstvo právě z té oblasti, tak změním názor.

 370. Když Vás tak čtu, pane Neumanne, tak by si jeden myslel, že na té Ukrajině je právní stát. Jenomže není. A nikdy nebyl.
  A že ukrajinský stát bude chránit pozemkové vlastnictví ruskojazyčného obyvatelstva, tomu ani náíhodou nevěřím.

 371. ad 433 – Dušane, napsat, že ten report vypracovala “ ukrajinská expertní skupina“ je IMHO krapet nepřesné, protože IHS CERA je „a global information company with world-class experts in the pivotal areas shaping today’s business landscape: energy, economics, geopolitical risk, sustainability and supply chain management.“
  Proč je v nadpisu zmíněno ukrajinské ministerstvo mi není zcela jasné, pokud se v textu silně kritizuje ukrajinské hospodářství. Myslím, že i naše kterékoliv ministerstvo by se pod materiál sebe kritizující nepodepsalo.
  Takže bych to viděl stejně jako u nás jako silně tendenční zprávu, která nahrává úmyslu výhodně získat koncesní práva v podceňované zemi v bývalé východní sféře.

 372. no, ti ukrajinští Rusové asi půdu na Medvědích ostrovech nemají. A ty petrolejářské firmy tam taky nejdou.
  Takže Vaše přirovnání je jaksi mimo.
  Jistě, za Jelcina asi mezi Ukrajinou a Ruskem v tomhle rozdíl nebyl. Dnes už je.

 373. A pokud si ve zprávě najdu konstatování, že závěry „They are
  proposed for review and consideration by the Ukrainian government in order to improve existing Ukrainian legislation, policies,andpractices, thereby strengthening interest of potential investors in investing in the development of Ukraine’s energy resources.“ jen to dotvrzuje poslední moji větu z 438. Skutečně nejde o !ukrajinskou expertní skupinu. Měl jste si to důkladněji prostudovat.

 374. Koukám, Rputi, že jste zase dostala Putinem po hlavě, přestože se tu psalo pouze o tom, , že se stará o ruské zájmy. Pokud s tím dáma z pavlače nesouhlasí, tak ať napíše, co o tom ví. A co ti mrtví civilisti na východě, to je taky v pořádku? Vyrabovaná ambasáda v Kyjevě pomalovaná hákovými kříži nevadí? OK, a to se tu často ohání umučenými židovskými předky…

 375. (431) Milá Andy,jestli tady má někdo sklony k hysterii, a to dost v nesympatické formě (něco jako Madeleine Albrightová) , jste to Vy 🙁 Doporučuji Vám na uklidnění odvar z brahmi ( Bacopa monnieri) 🙂 Svá „moudra“ můžete jet přednášet ženským z toho Slavjanska nebo Doněcka,zajisté Vás přivítají chlebem a solí 😕
  Nevím, kdo platí Vás ,ale mne -dost bídně- platí zdejší erár, takže bych příplatek od Putina docela brala (i v rublech):-)
  Víte, já se snažím dělit lidi na ty, kteří přemýšlejí a ty, kteří mají jasno. Vy máte vždycky jasno a proto se obávám, že nedokážete vnímat nic, co odporuje Vašemu paradigmatu; závidím Vám- máte proto jednodušší život, a nemusíte se trápit přemýšlením. Gratuluji Vám 😕
  Přeji dobrou noc —- a nezapomeňte na ten odvar z brahmi 😕

 376. A HELE,JAK KULTIVOVANÉHO zAMINI maj ukrajinci!
  Dokonce i Reflex kroutí hlavou…

  Je pochopitelné, že Ukrajinci za současné situace nemohou o Rusech hovořit nijak pozitivně. Ale diplomaté by měli udržet nervy na uzdě. Jenže ukrajinskému ministrovi zahraničí Andriji Deščycovi se to v sobotu večer nepodařilo. Při demonstracích u ruské ambasády v Kyjevě řekl: „Rusko pryč z Ukrajiny! Ano, Putin je č…k, ano.“

 377. Westíku, co to je za bejlí, ta brahmi? Už to tu doporučujete po druhé, máte s tím nějaké zkušenosti?

 378. JInak k těm prezidentům – já bych docela brala prezidenta, který by hájil naše zájmy a ne nějaký „vyšší dobro“ , jak se dnes zřejmě od prezidentů očekává….

 379. Halladine, ono už je to čím dál víc k neokecání.
  A věru to není hezký pohled…. 🙁

 380. (431) Takhle blbnout za peníze nejde, jedině z přesvědčení. Co se v mládí naučíš …… Akorát „zaplaťpánbůh za Zemana“ jsem štont vyslovit jen na jeho funuse.
  (436) Jo, není a nebyl (ostatně stejně jako v Rusku a podobných prdelích). Akorát nevím, proč by za to měli moci Amíci.
  (439) Jestli jo, tak k horšímu. Chodorkovský seděl déle než Tymošenková, příkladně.

 381. Někdy je zajímavé číst komentáře odzadu, kdy není jasné na koho a na co onen komentář reaguje. Vynikne tak jen a pouze psané, potažmo způsob psaní autora. Velice zajímavé. Teda velice smutné. Tím víc, když některé autory člověk zná osobně.
  Pro mne končí další příjemný den – neděle, kterou jsem z větší části trávila na kole. Je zvláštní projet se městem, které znám z auta a procházek s kočárkem, na kole. Asi jako ze sedla koně. 🙂

 382. (446) No, on je u „našich zájmů“ malinkatý problém s jejich stanovením. Příkladně bych očekával, že já a Zeman bychom se na nich moc neshodli.

 383. Aha, Rusko je dneska právní stát – to byl SSSR také a jakou měl lidumilnou ústavu z roku 1936. Koukám, že už nemůžete dočkat až bude Česko zase tím správným právním státem.

 384. (445) maydo , „brahmi ( Bacopa monnieri)je rostlina ,která je po staletí využívána v ajurvédské medicíně. Je doporučována pro své velmi příznivé účinky na lidský organismus na který působí očisťujícím účinkem. Dále zvyšuje koncentraci, takže je vhodná pro osoby,které mají zhoršenou schopnost učit se a zpomalené reakce. Pomáhá při nervovém vypětí,nespavosti a poruchách paměti, astmatu. V tradiční čínské medicíně je používána jako Yang-tonikum při impotenci a revmatismu.“
  Čaj z ní je sice nechutně hořký, ale přežívám to 😕 Zakoupila jsem 5 rostlinek,které pěstuji na terase (mezi maceškami); v červenci budu sklízet a sušit 😕

 385. Pane Neumanne , do právního státu má i česko daleko.
  A Ruskoje na tom určitě líp než Ukrajina.
  A chodorkovskij, Obávám se, že ho bylo za co zavřít. Že se to někomu nehodilo do krámu je věc jiná………

 386. Karle, 452 – a to si představ, že před Novou radnicí stál dvouřad aut – veteránů a jeden z nich byla Aerovka 50. Akorát barvy krémové. 😉

 387. ústava z r. 1936 aspoň dovolovala černochům, aby jezdili ve stejných autobusech jako bílí. A vida dočkali se i v USA, krapet později, že?

 388. quivisi – ano měl jsem napsat, že to bylo vypracováno pro ukrajinské ministerstvo energetiky uhelného průmyslu. Nějak jste přehlédl, že joint venture je 50 – 50, tomu se opravdu nedá říci výhodné koncesní podmínky. Vzhledem k tomu, že frakovací těžbu a horizontální vrtání nemá kromě Američanů a s jejich technologií pracujících nadnárodních firem nikdo pořádné zvládnutou je nástup velkých a bohatých firem pro Ukrajinu v jejím finančním stavu požehnáním.

 389. Inu, KArle, to, že má český prezident potíže se stanovením, co jsou naše zájmy, ovšem nic nemění na tom, že prezidentem by měl být prezident obvykle proto, aby hájil zájmy dotyčné země.

  S tímmají naši prezidenti obecně poněkud potíže. Ale právě proto bych docela uvítala, kdyby se našel nějakej, kterej by s tím potíže neměl.
  Když už tedy vůbec nějakýho musíme mít….

 390. Jo, pane Neumanne

  předsudky a zaujatost jsou zlá věc…

 391. Pane Neumanne
  Mohlo by být i hůř.. V Číně musej mít v jointventure Číňané 51 %…..

 392. Westíku a quvivis, děkuji za informaci.
  (Kdysi jsem zakoupila ze zvědavosti ajůrvédské kafe, kde je tahle bylina součástí. Tedy – kafe byl evidentně čestný název a pít se dal ten utrejch jedině s vědomím, že to je oběť, přinášená zdraví.

  Kdybych tušila, že jendou budu závidět svému počítači , že pro ně lze paměť dokoupit, zatímco pro mně žádná na skladě není, tak bych třeba u toho ajůrvédského kafe vydržela….

 393. možná by si obdivovatelé a obdivovatelky Putina (to je ironie, pro vysvětlení) měli sehnat sobotní Lidové noviny (14. a 15. 6.2014) a přečíst si rozhovor s Mustafou Džamilevem, vůdcem Krymských Tatarů. Já vím, neověřeno, neprověřeno, Moskava ani Štrasburk neautorizovali, ale co když má v hodně věcech pravdu? Třeba v tom, jak vzniká ruská menšina, kterou musí následně Rusko chránit.
  A už si sedám na tlapky a nebudu víc psát. Nemá to cenu, přesvědčené nepřesvědčí nic.

 394. maYdo,
  i ty Brutko ?
  Dnes jsem byl v bance , zadal jednu platbu, a daldelší pauzu, takže měodhlásilo.
  A hodinu jsemsi nemohl vzpomenout na přihlášení….. 🙁

 395. ano, u nás asi máme joint venture ve vodovodnictví, vodu dáváme za babku bohaté zahraniční firmě a pro nás je požehnáním, že platíme asi nejdražší vodu v Evropě.
  Podle vašeho vysvětlení ta bohatá zahraniční firma pracuje zřejmě jako dobročinná Bohem požehnaná organizace, to by se asi Modrému ptákovi nelíbilo.

 396. Přesvědčené? To snad ne, pouze kriticky přijímající informace.

 397. (456) Já mám ten dojem, že tenhle weekend pořádal soutěž skoro každý. A náš pořadatel na potvoru v Orlických horách. V Praze prý ani nekáplo, v okolí Deštného padali komunisti bez padáku. Ale společnost dobrá, jen jsme jeli s boudami.
  (460) Lepší, když se do ničeho nesere. Protože, co jsou ty zájmy, to je fakt těžký stanovit.

 398. quivisi, to je tedy argument. Už jsoem dlouho neslyšel – a vy zase bijete černochy. Že to Rusko bylo rovnoprávných černochů plné. Zato ty stovky tisíc otroků na stavbách komunismu jako Dněprostroj a dobře živených za státní útraty v rekreačních gulazích.

 399. (464) Četl a shledal jsem velmi rozumným.
  Skoro mne to fascinuje, jak lidé léta vystavení sovětským (ruským) lžím věří a věří a věří …… protože v USA mlátí černochy a bývalá ministryně nežije z úspor. 😛
  Já taky rád zavzpomínám na mládí, ale ne na tuhle část.

 400. No,oni ti Tataři nemohou Rusku odpustit hlavně to, že jim zamezili jejich bohumilou činnost – otrokářství. Odvlekli z přilehlých oblastí Ukrajiny za ty roky 3 milióny lidí do otroctví. Dvakrát vaypálili Moskvu…..
  Dokonce i tady z jižní Moravy . Ze samotných Hustopeč odvlekli 200 lidí…Až carevna KATEŘINA ZTRATILA RPĚLIVOST…..a za carů piklili s Turky. Loajální poddaní nebyli ani náhodou…
  No a fakt je , že bojovali po boku Hitlera, a kdyžˇNěmci ustoupili,měli zašito fůru zbraní, včetně těžkých kulometů a děl…..

 401. (471) „No a fakt je , …. „ Ještě si pamatuji, jak nám jako fakt cpali do hlavy jak Finsko napadlo SSSR. Z těch končin a z těch škol padají samá neotřesitelná fakta.

 402. No, tak když se prezident s odpuštěním nesere, do kde čeho na teměkouli a má aspoň trochu tušení, co se děje doma, by pro začátek z hlediska těch zájmů stačilo.

 403. (464) Mustafa Džamilev a Lidové Noviny …..:-) Asi stejně důvěryhodné zdroje jako estonské noviny podle vtipu:
  „Zoologická zahrada v Talinnu. Hrající si chlapeček spadl do bazénu hemžícího se krokodýly. Všichni jsou v šoku. Z davu vyběhne mladík, zahodí flašku s pivem, skočí do bazénu a vytáhne chlapečka na břeh.
  Davem se k mladíkovi protlačí místní novináři:
  – „Kdo jste a odkud pocházíte? Takového činu je schopen jen skutečný estonský hrdina!!!“
  – „Vlastně jsem Rus. Jsme tu na výletě…“
  Titulky ranních estonských novin: „V zoologické zahradě ukradl ruský opilec krokodýlům snídani!!!“

 404. No tak já si pamatuju, že nás to neučili 🙂 . Nám na druhém stupni říkali, že za Leningradem byla hranice, a z finské hranice se dalo dělem dostřelit do města.
  A že Stalin navrhl Finům výměnu území. Což odmítli.

 405. (474) Klaus byl velmi ojedinělý, v dalšího nedoufej. 😛
  (475) Jak něco nemá příponu .ru, není tomu co věřit. 😛 To je pořád ten rozdíl mezi Pravdou a Izvěstijemi.

 406. (477) No a když jim nabídl Stalin, nějaké bažiny v Karélii, tak pochopitelně na nějaké odmítnutí nebylo ani pomyšlení, takže vlastně dobře jim tak. Co na tom , že do toho města z Finska nikdo nestřílel. Zato opačně jo.

 407. No, je dobře westíku, že máte jasno, aniž jste četla.

 408. K politickým proklamacím Dušana bych řekl, ano máte s gulagy pravdu, ale nic to nemění na názoru „kdo jsi bez viny, házej kamenem“.
  A k těm požehnaným silným firmám bych si dovolil uvést něco ne z komentářů, ale ze života. Kolem r. 1993 jsem byl zapojen do privatizace jisté české firmy s 2000 zaměstnanci a 10 závody. Přišly tři nabídky. Jedna firma dala závěrem jednání stanovisko, že chce pouze poslední vystavěný závod (tedy nejmodernější) a převezme 200 zaměstnanců, naše vývojové oddělení je nezajímá neb mají vlastní. Druhá firma předložila nabídku s podmínkou, že v kupní smlouvě bude napsáno, že náš stát bude závazně kupovat 50 % produkce. Třetí dala nabídku hluboce pod kupní cenou, kterou do privatizace vypsalo naše ministerstvo. No a ta firma skončila v rukách českých manažerů formou Management Buy Out, dnes má stále asi 1800 zaměstnanců, polovina produkce jde do ciziny a ve výběrových řízeních v cizině i u nás občas poráží i ty firmy, co dávaly ty požehnané nabídky. Tož tak.

 409. No, tu válku prohráli, a neměliani šíji,ani ty bažiny.
  Jinak na té šíji byly bažiny taky. Proto se Rusům tak blbě dobývaly 🙂

 410. Prohráli, ovšem, mám k nim úctu a v životě by mne nenapadlo nějak obhajovat nebo vysvětlovat to ruské (sovětské) agresivní svinsvo.

 411. (479) nechtěla jsem Vás urazit, Dano: ze zkušenosti vím,že zrovna u LN je pravdivé datum, pravděpodobné jsou sportovní výsledky a to ostatní je ….no to ostatní 🙂

 412. A Rusům se blbě dobývalo, protože to jsou Rusové. Ti Finové válčili chytře a navíc motivovaně. Rusové „rusky“. Bažiny v tom, v zimě, nehrály roli.

 413. A protože Rusové jsou Rusové, ani tem Berlín nedobyli.:-)

 414. No, když se na to kouknete z jinén strany, tak to byli pěkní hajzlíci. Když potřebovali pomoc, tak Němcům naslibovali hory doly, a pak se na ně vykašlali, a obrátili se proti nim…………

 415. Aerovko, v Zimní válce nešlo ani tak o nějakou geneticky danou ruskou neschopnost, šlo hlavně o naprosto blbě zvolenou dobu. Útočit v -40°C se nedá. Nefunguje technika, z podstaty věci při útočení chybí zázemí. Generálové na to Stalina (pravda, veleopatrně) upozorňovali, ale devótní Vorošilov mu útok odsouhlasil.
  Obtížnost až nemožnost útočných operací za hlubokých mrazů si vyzkoušeli i Němci v 41. roce před Moskvou.
  Což ovšem nijak nesnižuje výkon Finů, z minima možností vytěžili maximum užitku.

 416. Ještě bych dodal, že podobný náhled na věc (= podřadnost ruských mužiků a jejich naprostá neschopnost, předvedená v Zimní válce) zastával i Hitler a vedlo jej to k přesvědčení, že porazit Rusko bude hračka.

 417. Škoda, že se tady už zase nedá diskutovat. Tak třeba zítra.

 418. Žádná armáda není perfektní a velká už vůbec ne. Je to dané už samotnou hierarachií organizace. K ideálu funkčnosti se blíží jen armády malé a profesionální.Faktem ovšem zůstává, že v ruských armádách nikdy neměl život jednotlivce velkou cenu. Snad jen v té nejnižší, horizontální rovině spolubojovníků. V hierarchii velení už nikoliv. To nepopírá jejich vlastenectví ani sebeobětování. Podle svědectví mých zdejších ruských kamarádů, kteří mají ve Velké zemi rodiny a příbuzné, se zase tak moc nezměnilo. Pořád jsou elitní, dříve „gardové“ jednotky a pak ten kanonenfutr. Bylo tomu tak i v Afghanistanu. Nedokážu si představit, že by se tohle tradiční ruské vojenské myšlení za deset let mohlo změnit. Ono i v armádách zemí s demokratickou tradicí to dá dost práce zbavit se strategického myšlení v intencích minulé války.

 419. Gardové jednotky byly gardové proto, protože měly větší podíl profíků, a byly na plných stavech i v míru. Taky mívaly složitější výzbroj a protože cvičily nepřetržitě, měly vyšší úroveň, Profíci byli i velitelé družstev a velitelé,dokomce i řidiči tanků(délesloužící poddůstojníci)
  Ostatní jednotky , ze kterých existovaly v míru jen malé části, a byly složeny jen ze záložních vojáků, přirozeně nedosahovaly úrovně těch gardových,.
  Ale to je přirozené u všech armád, tvořených na základě všeobecné vojenské služby,ne plně profesionálních.
  Původně samozřejmě gardové jednotky byly útvary,které se nějak zvlášť vyznamenaly za války.
  Jejich velitelský sbor byl proti ostatním tvořen větší mmnožstvím aktivních důstojníků, a ne záložními důstojníky.

  Ostatně hodnota všech jednotek není stejná ani v US Army.

  S těmi ztrátami je to také přehnané. Samozřejmě na počátku války byli veliké, ale na to mělo vliv to, že Stalin zdecimoval důstojnicky sbor, a zakazoval ústupy,které byly potřebné.
  Později ,když nabyl velitelský sbor zkušeností, a byli vyřazeni neschopní už to tak hrozné nebylo.

 420. Dukla byla kvůli SNP. Rusové samotní se na to mohli vykašlat.V Polsku a v Maďarsku se útočilo líp. A když povstání skončilo, odpískali to. Na přípravu operace samotné dostalo armádní velení jen 4 dni.
  Ztráty byly veliké ale i na německé straně.

 421. Dobré zas ráno… Z dnešního Macka:
  „Berlín/Lucemburk – Ani po smrti neztrácí zaměstnanec právo na placenou dovolenou. Rozhodl tak dnes Evropský soudní dvůr v Lucemburku.
  Soud projednával případ Němky, která se domáhala proplacení 140,5 dne dovolené po svém zemřelém muži. Soud rozhodl, že na vyplacení má jako dědička plný nárok.
  Německé soudy nárok ženy zamítly s odvoláním na místní právní úpravu, která stanoví, že pracovní smlouva zaniká úmrtím zaměstnance.
  Soud v Lucemburku však uvedl, že evropská legislativa je nadřazena té národní, a tudíž „neúmyslná smrt zaměstnance nesmí retroaktivně vést k úplné ztrátě nároku na každoroční placenou dovolenou“.“

  Dokonalé… Tak jen houšť a větší kapky. Es leben EU!

 422. Dobré ránko!

  Ono o Ukrajině se asi teď moc diskutovat nedá. Otákou č.1 je, kdo ovládá pravý sektor, kdo ovládá „separatisty“, kdo ovládá oligarchy. Otázka č.2 je, kdo zaplatí ten plyn, když v Kyjevě za ty prachy nakupujou zbraně, USA to ani nenapadne a EU na to nemá…
  Argumenty typu Rakousko, Finsko etc. a váchně pak zejména, jsou naprosto mimózní.

 423. 496
  No , ono to spíš vypadá, ze dotyčnej mrtvej si několik let tu dovolenou nevybíral..140 dní dovolené asi není za ten poslední rok pŕed amrtí……
  A pokud si nékdo se souhlasem zaméstnavatele dovolenou nevybere tak, že nechodí do präce, méla by mu být proplacena
  Pokud zaměstnavatel nesouhlasil s prlacením, mél mu tu dovolenou naŕídit

 424. nádherná debata…úplně jako zde … http://sfglobe.com/?id=1001&src=fbfan_1001

  Jinak právě pro tyhle nebetyčné, neuvěřitelné a „objektivní“ kecivkleci, jsme se přesunuli, alespoň pasově, jinam, abychom pak nemuseli do utečeneckého tábora, až se jejich přání naplní..Na druhou stranu nevidím na tom nic špatného, diskutovat takhle, být objektivní, říkat něco o dvaceti a osumnácti plus dvě, či neustále tepat zlořády nadnárodních firem, co už už se nemohou dočkat, aby kofolonizovali celou zeměkouli i s přilehlými rybníky….vůbec není žádná ostuda mít názor a stát za ním jako jeden muž. Ono v tom věku už poněkud každá je starej fousatej chlap. Soudružky učitelky se musí nadšeně usmívat pod fousy, nebo se přesejpat v urně, že jejich snaženíé nebylo marné.

  Jo a co se týká vyvlastňování? No, tak kotlina, ukraina, rusko… není vůbec žádná vyjímka z množiny států, bez slušného chování.

 425. Problém asi byl v tom, že ten närok po néjaké. době propadä..

 426. Halladine, elegantně jsi obešel skutečnost, že německé pracovní právo ( a tedy ani české pracovní právo, které vysvětluješ) nemá s případem nic společného. Platí nadnárodní právo EU.

 427. Marně přemýšlím, kolik let si nevybral dovolenou ….. Sice už tuším, proč nechtěl, ale docela mne to zajímá. Pokud by na to někdo přišel, tak sem s tím.

 428. PeSi, 495 – toť skvost!
  A jasně z toho vyplývá precedens, že sebevrah nemá nárok na dovolenou! 😀

 429. zdá se, že ten případ s dovolenou každý probírá z jiné stránky, mě na tom zarazilo nejvíc to, že se ta firma s manželkou pracovníka, který zřejmě makal v posledních letech na 110% vůbec soudila a nedala jí to rovnou.
  Na druhou stranu, těch 110dni je fakt dost.
  Tohle post mort proplácení dovolené jesli zavedou v Japonsku, tak tak tam pude půlka fabrik do konkurzu.

 430. Jo, a od roku 2015 POVINNÉ třídění odpadu.
  Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by netřídil. Po nějaké době, kdy třeba týden nebylo kam dát plasty, protože byl kontejner plný lidé a firma, která má odpady na starosti našli společný rytmus a od té doby to funguje.
  No ale to nestačí, je potřeba povinnosti a pokut.

 431. PeSi, s panem Kollerem by bylo zajisté možno v lecčem polemizovat, ale v jednom má pravdu určitě – Ukrajina je díra na peníze!

  Bohužel, na naše peníze!

 432. Dobré ráno,

  A jak poznají, kdo odpad netřídí. Pochybuju, že každej, kdo všechno nepřetříděný nasype do jednej popelnice, si bude odpad podepisovat.

  A že bych byla nadšená mít v baráku partaj, za kterou budeme pokutu platit všichni, to teda ne. ale jaký je řešení?
  Zavést znovu institut domovní důvěrnice, která bude kontrolovat, co kdo vynáší a sledovat, jetsli s téím pytlem petflašek jde ke kontejneru na plasty?

 433. Martine,

  já bych řekl, že to původně řesily německé soudy podle německého práva – a zamítly nárok. Takže bych řekl, že cosi s národním právem to společného mélo

 434. TAk jsem našla, jak to třídění funguje v tej vyspělej Evropě. 🙂

  ziju v italii a muj bratranek v anglii, od te doby co se zde tridi odpad, se vsude valeji odpadky, je to proste hovadina, v cechach to funguje perfektne

  v italii jsme dostali 4 plastove kbeliky a kazdy den jezdi pro to popelari, ale je to tak ze v pondeli je jidlo, v utery plasty ve stredu papir, ve ctvrtek jidlo, v patek smiseny odpad, kdyz nahodou naplnite jidlo uz za jeden den tak ho nemate kam vyhodit a musi to hnit doma a cekat az to odvezou, v anglii rekl bratranek, ze od te doby co tridi odpad tak se tam rozmnozili krysy a je tam strasny smrad, jelikoz je tam stejny system jako v italii, vsichni jsou nastvny, ale evropska unie naridila a dostali na to tucne dotace a kdo si namastil kapsi, jenom firmy a pro lidi se nic nezmenilo, a nejlepsi je, ze jeste jezdi inspektori na odpadky a hrabou se vam v nich, jestli jste dobre tridila, takze pak vam prijde pokuta za spatne trideny odpad a jeste vam ho nevezmou a musite ho prebrat, proste hruza, doma mate vedle sebe kbeliky do kterych to hazite, si to predstavte v panelaku, kde lidi nemaji misto, je to proste hovadina cela evropa je zavalena odpadkama a vsude se mnozi krysy, politici v cechach probudte se u nas to funguje perfektne, je to absurdni, budete videt ten borel, smrad a plno zvirat u toho

 435. Tak Ukrajina prý by chtěla plyn za 3 stovky …. takovejch by se našlo 😀

 436. Dostali jsme se do zajímavé fáze, kdy cenu suroviny určuje zákazník, ne prodávající.
  Jistě, okolnosti ukrajinské plynové kauzy nejsou jednoduché, nicméně Ukrajina krade plyn a vydírá evropské odběratele opakovaně …
  A jak to řeší Evropa ? Donutí Bulharsko, aby přestalo budovat alternativní trasu. Brání členským zemím (některým, Frantíci smí) v rozvoji jádra.
  Žije v době institucionalizované idiocie.

 437. (488) Jo, to jsi napsal jinými a více slovy to, co já.
  (489) Už ne, já neměl ani tak na mysli ty mužiky, ale hlavně velení. Ostatně, nepředvedli to jen v tomhle případě.
  (491) A Dušan už zcela dokonale. Já do těch detailů nešel, nepředpokládav pochopení.
  (492) Záleží na chápání výrazu „hrozné“ a „tak hrozné“. V jiné armádě by velitelé letěli co perutný Pegas v průvanu.
  (498) Čistě pro zajímavost, „kdo tepe ty zlořády nadnárodních firem“? Nezdálo se Ti něco?
  (506) Jen stručně, „Rusko by mohlo být náš spojenec“, ale to Rusové nechtějí. A ty nápady o roce 1918 navozují nutně představu Hurvínka a války.

 438. Aerokarle …tvá 515 ….namátkou …427,429,435,433 … no a nemůžeš prosím Tě nějak vynechat ty čísla a napsat oslovení jménem? Přeci jen, kdyby si nezkopíroval kousek toho mého příspěvku, ani bych se neobtěžoval …

 439. Já ho občas zkopíruju, ale když se obvykle nedočkám odezvy, tak už umdlévám.

 440. Někde jsem zachytil naprosto logický výrok: „Ruské zboží, ruské podmínky“.
  Logika se směrem nahoru ale ztrácí.

 441. odezva na čísla je asi ještě umdlévajícnější

 442. 519-je zajímavé, že západní státy nemají problém nedodržet podepsané kontrakty, když se jim zdá, že bezpečnost a morálka a lidská práva, ale Rusko samozřejmě takhle fungovat nesmí. Prostě musí Ukrajině dodávat plyn, a to za FÉROVÉ ceny.
  Zkouším najít definici této ceny, ale zatím nic.

 443. NoName – 514 – Shell a Chevron nemůžou potřebovat aby plyn do Evropy dodávalo Rusko, když ho tam chtějí dodávat z Ukrajiny sami. Takže „Družba“ se hodí, ale nic dalšího už ne! Bulhaři mají smůlu.

 444. quivisi – „čísla“ vůbec neřeším. Když si sem jdu na chvíli sednout, tak nemám čas točit nahoru dolů.

 445. No ale když jinak nedáš Jirko, tak Čistě pro zajímavost, “kdo tepe ty zlořády nadnárodních firem”? Nezdálo se Ti něco?
  Pravda je, že se mezitím objevila Rpuť, ale to je spíše folklor.

 446. Ale obrat je to hezkej – „tepe zlořády“ , to zní, to musíte uznat 🙂

  Co to vlastně je, takovej “ zlořád“ ?

  Umím si představit, co je jízdní řád, školní řád, stavební řád, řád Bílého lva či říšské orlice, dokonce i neřád nebo žád práce, ale zlořád nějak ne….

 447. Esli to není něco plechovýho, když se to tepe…..

 448. NoName 523 – pravda, pravda! Sorry. Nějak se připletlo.

 449. Rputi, pokud budou „čísla“ zachovaná, tak by pan učitel mohl příspěvky ještě známkovat. 😉

 450. maYdo, ono co taky se zlořádama dělat, že ano.
  Dalo by se označit jako „řád vymykající se morálce“. A jsou takoví, co chodí po světě a tepou hlava nehlava. Někteří z toho mají i živnost, jako např. Chomsky. 🙂

 451. Chomsky je ve svém oboru kapacita, stejně tak jako např. Hawking. Jistě se jejich názory mimo obor spoustě lidí nelíbí, ale na rozdíl od nich jejich rádobyoponenti nedokázali nic ve vůbec žádném oboru.

 452. Hm, to je rputi teda fakt vysvětlující… 🙂

  potíž je v tom, že tu morálku, který se vymyká, si může každej vyložit různě.

  Asi jako ten českej zájem, takže je vlastně dobře, když může být nějakej „českej zájem“ prezidentům ukraden a starají se jen o ty své vlastní. 🙂

 453. Aerokarle, rput o tom preci mluvila uz o vikendu….. Vidis vidis, jak ty cisla jsou divne, kdyz ani ty , ktery je pouzivas, to nerozklicukes.

  Jinak to tepani zloradu je skvely obrat, to se opravdu musi te Skarlantove, ci jak se ta televizni moderatizatorka jmenovala, nechat na hlave…. Takova pitomost a jak se to libi 😀

 454. (531) NoName, všichni oponenti politických nápadů Chomského?
  (533) Jirko, o weekendu jsem byl jinde, než u PC. Dobrý, tak Rpuť. Ještě někdo?

 455. No, mně to ůtepání zlořádů“ připomíná spíš Kojzara, ale možná se mýlím. 🙂

 456. Aerolarle, ja taky….. Proto jsem Ti oplatil stejnou minci a napsal jsem to jen v cislech v me prvni reakci. Je divne, ze to nedelas, tedy ze si nenajdes cisla ….. Vzdyt kdo uz kdo jiny by to mel delat.

 457. 534-třeba při jeho návštěvě v ČR jsem v záplavě kritiků nenašel nikoho, kdo by stál za řeč. Ale třeba jsem něho přehlédl.

 458. NoName, mně třeba takový David Horovitz zrovna jako nula nepřipadá.

 459. (536) Jirko, to 433 mi do toho nijak nezapadá. Čísla/jména raději nerozvíjím, to už bych si připadal jako schizofrenik.

 460. Halladine, zase máš pravdu, jako obvykle. Muselo to mít něco společného s německým právním systémem. Přesto trvám na tom, že jsi obešel ve svém výkladu skutečnost, že rozhodnutí štrasburského soudu už s německým právním systémem nic společného nemá, protože je nad ním. Aspoň to oni říkají.

  Ale víc už se tomu nebudu věnovat, protože mám v počítači důležitější věci. Další z mnoha českých, dobře vydělávajících a pořádně zdaněných firem už nechce trpět udavačsko-byrokratickými předpisy o tom, jak mají psát zápisy z jednání a jaké pokuty jim hrozí, když nepošlou nějaké lejstro, zcela nepodstatné, ale zákonem požadované, se stěhuje jinam. A není to žádný daňový ráj, jen je to jiná země EU, kde mají do bruselu velmi blízko, ale nebuzerují tolik.

 461. NoName, ad Noam Chomsky a kritici jeho názorů mimo páně Chomského hlavní obor: mám v tom mírnou nejasnost. Pokud někdo nemá úspěchy v nějakém oboru, tak má názory pana Chomského (mimo jeho core business) schvalovat nebo jen držet hubu? Nebo je to tak, že pan Chomsky by měl držet hubu a nevyjadřovat se k jevům mimo svůj hlavní obor?

 462. 514-To jsem nenapsal. Nicméně, přece jenom, Chomsky umí kromě blbých pindů i něco užitečného. Spousta jeho oponentů jenom ty blbé pindy.

 463. Martine, jestli je to do Holandska, tak má kolega zde, čerstvou zkušenost ….. jak je možné, že všichni kdo mohou, utíkají z takového ostrůvku svobody, jinam? Já to tedy samozřejmě vím, ale co na to místní rudé gardy?

  No MP, pokud někdo, řekne jako ten Chomský, že nemá problém s metodama PolPota, či, že to v podstatě není žádný špatný nápad, pokud řekne, že bejt ve vězení za politické názory je v podstatě taková legrace, tak … když by ho přejelo auto, tak ho překročím a jdu klidně dál…

 464. Co umí, Noname, pan Chomský, užitečného? Nějaké objevy s fyziky, chemie, lékařství, staví mosty? maluje obrazy, které visí ve sbírkách? Sochy? ….

 465. “ Chomsky umí kromě blbých pindů i něco užitečného. Spousta jeho oponentů jenom ty blbé pindy.“

  Ovšem „spousta“ neznamená „všichni“

  Co tedy říkají ti oponenti, kteří nemají jen blbé pindy?

 466. Jirko, kdyby lingvistika tak vedla k přesnějšímu vyjadřování …..

 467. Martine,

  ukončení pracovního poměru i platnosti smlouvy neznamená, že neplatí závazky z doby platnosti smlouvy. I kdyby se jednalo jen o plat za odpracovanou dobu před smrtí, byl by součástí dědictví.
  No a z toho, že by zaměstnavatel nezaplatil hodnotu dovolené , kterou by byl povinen platit, kdyby na ni nebožtík šel , by měl nezasloužený hmotný prospěch.

  Myslím, že ten konečnÿ rozsudek je správnÿ, alespoň morálně, protože netuším podle jakého EU předpisu soud rozsudek vynesl

 468. (545) Jo MaYdo, to je ono jádro pudla. „spousta oponentů“, „tepat zlořády“ a podobná vyjádření jsou velmi neurčitá.

 469. Jirko, lepší by byla GB, ale v NL je dceřiná společnost a zázemí i se zaměstnanci. Jinak předpokládám, že brzy nějaký blbec od Babiše navrhne, aby se stěho ání zakazalo zakonem. Jen si vzpomeň a naši dávnou debatu o akciích na majitele.

 470. NoName, vzhledem k tomu, že byla Vaše 542 pod mojí 541, tak jsem z toho čísla odvodil, že jste reagoval na mě (už jsme o tom mluvili).

  Jsem o jeho díle mírně poučen od svých kámošů libertariánů. Ti v jeho díle vidí potvrzení von Hayekových „spontánních řádů“. Fajn – je to génius. Protože je génius v jednom oboru, tak se pustil na pole role jiného oboru. Bez odkladu říkám, že jsem v žádném oboru nevynikl, nepřispěl nějak originálně. Přesto tvrdím, že je ve svých prohlášeních (mimo svůj obor), pan Chomsky úplný a konečný idiot. Neexistuje totiž vůbec žádný způsob meziosobního srovnání užitku. Ten je subjektivní, tedy nesdělitelný. Tudíž neexistuje také žádný způsob meziosobního srovnání jiných subjektivních kategorií, např. utrpení. Tím, že se na takové pole pustil, se dobrovolně vydal všanc všem. Že si to neuvědomoval nebo nevěděl, na věci samé, nemění vůbec nic.
  Kdybych chtěl být ještě protivný, tak bych řekl, že se svojí ignorancí (nevědomostí) elementárního postulátu jiné vědy, jako vědec zcela diskvalifikoval. Tím bych, pochopitelně, klesl na jeho úroveň, což je představa, která se mně hnusí.

  Pokud jde o jeho slinty, zda-li trpěl více disident tady nebo disident v Jižní Americe, k tomu jsem naprosto netečný (viz výše). Protože jsem tyhle jeho kecy znal, tak jsem (k pozvánce na jeho přednášku) kámošům libertariánům sdělil, že mám jiný program než poslouchat magora, který provozuje šamanství, v podobě meziosobního srovnání utrpení.

 471. Martine, nepochybne na to dojde…. Ale rude gardy budou mit zase nejakej poradnej argument na to proc je to dulezite…..

  No a jeste mne zaujalo, minuly tyden jsem travil v kotline a porad jsem slychal v radiu o stridave peci…. co to je stridava pece po rozvodu? Nejak se v tom nevyznam. Ne ze by se mne toto tema dotykalo osobne, ale nerozumim co to je. Videl jsem to jednou, kdy poridili „rodice“ jeden maly byt, kde decka bydlela na stalo a rozvedeni rodice se u nich stridali…. myslel jsem ze to jde docela do penez si koupit dalsi byt a aby decka uz tak stresovana rozvodem, nemela dalsi trauma.

 472. Nevím, jak v jiných oborech, ale v tom mém jsou moderní programovací jazyky založeny na formálních gramatikách, které rozpracoval (a defacto celý obor definoval) Chomsky.
  Jinak je to nafoukaný sebestředný idiot, nicméně-umí i něco jiného, než být tím idiotem. Což se o spoustě jeho hodnotitelů a oponentů říct nedá.
  Nic víc k tomu nemám. 😉

 473. MP, 553 jsem napsal předtím, než jsem četl Vaši 551. Vážně 😉

 474. Halladine 547 – vždyť jsem říkal, že máš vždycky pravdu…

 475. Njn, Jirka lingvistiku k životu nepotřebuje, což dokazuje dnes a denně. 😀 😀

  Ona znalost ekonomie by taky mohla vést k lepší finanční gramotnosti, aby to by se jí lidé museli zabývat. Stejně jako zabývání se lingvistikou by vedlo k lepšímu způsobu vyjádření.
  Na obé se kašle a podle toho to vypadá. 🙂

 476. Modroptáku, on Chomského vychoval anarchistický strýček …. a už mu to zůstalo. 🙂
  Prostě rejpat vždycky a do všeho! Kdyby se tím neustále někdo nezabýval, pes by po něm, krom lingvistických kruhů, neštěk.

 477. Jirko, jo, takhle provozovaná střídavá péče je docela rozumná….

  Ale česká praxe je taková, že dítě se co druhý víkend sebere a přemístí k druhému rodiči.
  Když se jeden rodič natruc nebo třeba o bez trucu, ale z praktických důvodů (třeba návrat do rodného hnízda kvůli bydlení nebo kvůli lépe pracené práci) přesune na druhý konec republiky, jde o situace často velmi veselé….

  Kolega nepraktikuje střídavou péči, ale bydlí s přítelkyní a cca tři dny v týdnu pobývá ve své původní rodině. Ovšem on má děti už poněkud odrostlejší a přítelkyně snad už samostané.

 478. Jirko, střídavá péče byla institucionálně zavedena novelou občanského zákoníku v roce 1998. Její přesná a závazná definice není nikde uvedena, spíš se jedná o vymezení negativní proti jiným formám péče – svěření jednomu z rodičů, svěření do společné péče, svěření do střídavé péče.

  Všichni se sice ohánějí zájmem dítěte, ale ve skutečnosti si jenom rodiče vyřizují účty prostřednictvím dětí. Ve zdrcující většině jsou to matky, protože v jejich mozku je zakonzervováno zadupání nepřítele do země a pochcání hrobu.

  V minulém týdnu se stalo téma mediálním, protože Ústavní soud dne 11.06.2014 zveřejnil Nález č. ÚS 2482/13, ve kterém dal za pravdu stěžovateli, že obecné soudy zamítnutím jeho návrhu na střídavou péči porušily jeho práva.

  Praktické uplatnění střídavé výchovy je vždycky individuální a souvisí hlavně s otázkou nákladů, tj. výživného. Když se minulí partneří jsou schopni dohodnout, tak to nějak funguje. Jak jsem napsal shora, kdyby skutečně záleželo těm dvěma na dětech, tak se nerozvádějí a zůstanou spolu.

  řed mýma očima se zrovna v těchto dnech odehrává fraška na téma střídavé péče. Čtyřicetiletá matka, dlouhodobě fakticky nepracující a živená manželem, si našla za manželovy peníze dvacetiletého nabijáka. Byla tak blbá, že se po dvou letech ulakomila na svůj podíl ze společného majetku manželů a podala návrh na rozvod. Protože mezitím stačila utratit s milencem všechny dostupné peníze a zadlužit všechen dostupný majetek, bylo manželství rozvedeno s tím, že starší, 17 letý syn se svěřuje do výchovy otci a mladší, devítiletá holčička do střídavé péče oběma rodičům. S tím matka nesouhlasila a na zsedání soudu k obecnému pobavení prohlásila, že střídavá péče NIKDY, protože by její manžel do výchovy dcery KECAL!
  Holčička je u otce a u bratra, protože tady mají dům, školu, kamarády a babičky. Matka utrácí peníze za drogy v Praze a ještě se nestačila přihlásit o svá výchovná práva. E-mailem to ale nahlásila, že si bude z Prahy sem k nám pro holčičku jezdit.

  Tolik ke střídavé péči.

 479. „Ona znalost ekonomie by taky mohla vést k lepší finanční gramotnosti, aby to by se jí lidé museli zabývat.ů

  probůh, rpouti, to na to, aby jeden pochopil, že nemá utrácet víc, než vydělá, jinak se zadluží, musí jeden studovat ekonomii?

  Na to snad stačí zdravej rozum, ne?

 480. Martine, díky, tak už tomu rozumím… zjistil jsem, že některejm věcem asi neporozumím nikdy…. Jestli člověče není lepší ovdovět, než se rozvést 😀

 481. Ještě jednu připomínku úspěšně vykonávané střídavé péče. Manželé se dohodli, každý z nich má byt v zatáčce, dokonce na stejném sídlišti. Děti, dvy kluci, šest a deset let, mají vlastně dvě místa, kam chodí spát. Jeden týden do jednoho baráku, druhý týden do druhého baráku. Barky jsou od sebe asi 300 metrů. Každý z rodičů už má nového partnera i s jeho dětmi, takže je to docela zajímavý propletenec. Jako v tom vtipu: Tvoje děti a moje děti se perou s našimi dětmi.

 482. NoName, ad 554, neměl jsem a nemám důvod pochybovat o Vašich slovech 😉

  Rputi, já bych to znalostí ekonomie vůbec nekomplikoval – to je vyšší dívčí (jak říká Zpátečník). Finanční gramotnosti musejí naučit děti jejich rodiče. Lekce 1.: je vyloučeno, aby si sežral víc než jsi vykopal. Že by mělo hodné dítě ještě myslet na zásobu k zasetí, mu mohou prozradit v 2. lekci. Zápis, že „suma spotřeby se může rovnat jen sumě důchodu“ nebo „spotřeba je závislá na důchodu“ nebo „spotřeba je funkcí důchodu (doprovozený symboly matematiky)“ jsou jen jinou formou již řečeného: „je vyloučeno, aby si sežral víc než jsi vykopal“.
  Jenže, my dnes žijeme ve světě, kde je žádoucí sežrat víc než jsi vykopal, protože 1. růst 2. sociální spravedlnost, 3. kombinace 1. a 2.. A při kopání je nutné myslet nikoli na sebe a vlastní štěstí, ale souseda a jeho štěstí, případně na celospolečenské štěstí. Sám nejsi nic, ale mohl by si být, tak ti pro jistotu zakážeme možnost to zkusit. A teď, milé dítě, jsi připraveno vyrazit do světa 🙂

 483. Jirko, ovdovět ano, ale musíš být zločinecké eso. Protože zločinecké eso při tom ovdovění nechytí. Leda bys měl kamaráda myslivce.

 484. Rputi, ad anarchistický strýček. Shodou okolností bylo 30. května 200 let výročí od narození Michaila Bakunina. Já se otevřeně přiznávám, že dodnes čtu anarchisty s potěšením – jsou přinejmenším zdrojem inspirace.
  Konec konců, Murray Rothbard je také anarchista (kvůli kolektivistickým kolegům anarchistům si tam dodal ještě slovo kapitalista, takže vzniklo „anarchokapitalistické“ křídlo). Mnoho klasických liberálů vědělo, že se ta „společenská smlouva“ nedá nijak logicky obhájit – jen byli uzamčeni v klasickém paradigmatu a báli se z něho vystoupit. Takže já bych tohle zrovna neviděl jako zápor – naopak. Třeba to byl strýček anarchista, který ho inspiroval k hledání společné logické struktury v „anarchii“ jazyků chi chi chi

 485. Modrý ptáku …vidíš vidíš, jaký mám nadčasové příjmení tedy to „ppa“ 😀

 486. OT znovu: naše šroubárna se vyrovná NASA. Také kupujeme díly na ebayi 🙂 Je-li poptávka, nabídka vznikne.

 487. Ovdovět je na nic, Jirko. To pak už ty fakany není komu odložit a máš je na krku pořád 😀

 488. Jirko ppa etc., jasně a nevidím v tom potíž 🙂 Formální zápis nám o předmětu nesdělí nic nového, nijak to naše znalosti nerozšíří, ani neobohatí. Naopak, záliba ve formálních zápisech může předmět pouze zatemnit nebo debatu o něm, zcela znemožnit. Asi nejvíce o tom vědí právníci, kteří jsou povinni dokazovat úplné nesmysly. Jako v tom vtipu, jestli nebožtík, který leží na pitevním loži, mohl ještě žít, ačkoli jeho mozek byl v nádobě ponořen do lihu, která stále na stole.
  Jediné neštěstí, které Tě může potkat, nebudeš-li se držet obsahu obecně uznávaných pojmů je, že se s ostatními nedomluvíš. V takovém případě, se ve skutečném světě, nic nestalo. Nikdo neutrpěl újmu. V abstraktním světě Ti formalisté vysvětlí, že jsi (společně s druhou stranou) způsobil ztrátu společenského blahobytu, protože jste byli povinni dosáhnout shody. Jen jste marnili svůj čas, který mohl být využit ke společensky prospěšnějším činnostem. Jim to totiž vypadlo z modelu, který je nyní v nerovnováze. Takže bude muset nastoupit stát a vydat zákon, že „je zakázáno, pod sankcí odnětí svobody nebo peněžité pokuty, naleznout shodu ve všech případech bez ohledu na cokoli“. Model budiž dokázán, kdyby měl být zničen svět.

 489. Jirko ppa etc., jasně a nevidím v tom potíž 🙂 Formální zápis nám o předmětu nesdělí nic nového, nijak to naše znalosti nerozšíří, ani neobohatí. Naopak, záliba ve formálních zápisech může předmět pouze zatemnit nebo debatu o něm, zcela znemožnit. Asi nejvíce o tom vědí právníci, kteří jsou povinni dokazovat úplné nesmysly. Jako v tom vtipu, jestli nebožtík, který leží na pitevním loži, mohl ještě žít, ačkoli jeho mozek byl v nádobě ponořen do lihu, která stále na stole.
  Jediné neštěstí, které Tě může potkat, nebudeš-li se držet obsahu obecně uznávaných pojmů je, že se s ostatními nedomluvíš. V takovém případě, se ve skutečném světě, nic nestalo. Nikdo neutrpěl újmu. V abstraktním světě Ti formalisté vysvětlí, že jsi (společně s druhou stranou) způsobil ztrátu společenského blahobytu, protože jste byli povinni dosáhnout shody. Jen jste marnili svůj čas, který mohl být využit ke společensky prospěšnějším činnostem. Jim to totiž vypadlo z modelu, který je nyní v nerovnováze. Takže bude muset nastoupit stát a vydat zákon, že „je zakázáno, pod sankcí odnětí svobody nebo peněžité pokuty, naleznout shodu ve všech případech bez ohledu na cokoli“. Model budiž dokázán, kdyby měl být zničen svět.

 490. 571 Modrej, ano, to je příklad vrcholného umění. Bílou kouli prezentovat jako černou krychli a požadovat uvedení reality do souladu stou představou. Pro případ, že to nelze, dají to do zákona a kdo bílou kouli nepřestane nazývat bílou koulí, bude o hlavu zkrácen. Mám velké pochopení pro každého, kdo nesnáší právníky.

 491. maYdo a tvoje 570. My ty fakany milujeme, nemáme problém s nimi žít a předávat jim naše životní zkušenosti se zkušenostmi našich předků. Poč si některé matky myslí, že muž není schopen výchovy dětí? Máme přece rovnoprávnost pohlaví. Mužský prvek, ženský prvek. Jen úplná rodina. Tam kde není tatínek, třeba umřel, tak nastupuje dědeček.

 492. 560 Martine, jestli je na drogách, bylo by možno toho využít.

 493. Jo, jo, zrovna dneska jsem vedla řeč s klientem, který doufal, že ukecá úředníka, aby vypustil jednu podmínku z již vydaného – a pravomocného – stavebního povolení. Byl velmi udiven, když mu docvaklo, že to tam úředník nenapsal proto, že by se špatně vyspal a chtěl si proto zlepšit náladu nakopnutím stavebníka, ale proto, že to tak tomu úředníkovi ukládá zákon.
  nebudu komentovat fakt, že tak chtěl udělat při příležitosti, kdy šel žádat na ouřad opis stavebního povolení a novou ceduli „stavba povolena“, protože ty původní dokumenty někde ztratil. 🙂

 494. Ale Martine, to byl jen vtip, neber všechno hned tak smrtelně vážně. 😀

 495. nebo chceš říct, že Ty jsi tohle :

  „ovdovět ano, ale musíš být zločinecké eso. Protože zločinecké eso při tom ovdovění nechytí. Leda bys měl kamaráda myslivce.“
  myslel vážně a doslova?

  to teda máš docela průser 😀 😀
  A hlavně doufej, že to nečte Jirkovo paní! 😀

 496. A na tuhle otázku “ Poč si některé matky myslí, že muž není schopen výchovy dětí?“ se budeš muset asi taky zeptat jinde.
  Nevím, jak ostatní zdejší dámy, ale já jsem si nikdy nemyslela, že by můj muž neuměl vychovávat svoje děti. I když přístupy jsme měli různéa někdy se i střetli. NIcméně výsledek je docela uspokojivý.

  Například moje matka si myslí, že především já nejsem schopna vychovat děti správně.

  Nebo aspoň do nedávna myslela. Ona se blbě kritizuje výchova, když produkty tej výchovy jí obstarávají nákupy, vypomůžou s úklidem a při společném čase na chapupě se postarají o domácnost….
  To se pak už přehlídne, že neumějí nějaký to dvorský pukrle 😀

 497. Zajímavé je, že jsem po vítězstvích Kyjeva dlouho nečetl nic o situaci na Ukrajiné…
  Že by to už skončilo? 🙂

 498. Jirkova paní mě ještě neviděla. Možná četla, možná se i Jirka zmínil. Ale všechno co píšu, myslím vážně. Vždyť jsi mi sama před několika minuta vytkla, abych nebral všechno tak vážně. Nejde to, už jsem takový. A kdyby neměl Jirka kamaráda myslivce, tak já ho mám a půjčím.

  Ty jsi snad zapomněla na zde prezentovaný vtip, kde kovboj říká: Tohle bylo poprvé a nemám to rád.

 499. maYdo, – 580 – sama jsi mi nahrála. Proč si myslíš, že otázka na mužskou výchovu dětí by byla ode mně adresována sem a na tebe? Samozřejmě, že je tzv. řečnickou otázkou. Tak proč se většina soudkyň domnívá, že muž je trubec?

 500. 512 Maydo, jestliže někdo je schopen za jeden den naplnit kbelík jídlem na vyhození, nemá důvod si stěžovat.

 501. Schumi, u nás to funguje v rodině i v obci. Do odpadu jde jen to nejnutnější a třídíme. Sami, kvůli sobě. Plasty jdou do plastů, papír spálíme na zahradě, sklo jde do kontejneru na sklo, rostlinné odpady jdou na kompost a živočišné, pokud je nesežerou psi a kočky, tak jdou do popelnice společně s dalším netříditelným odpadem. Vyváží se jednou týdně. Popelnice u baráku v pondělí, popelnice u zahrady ve čtvrtek.

  Ovšem, a v tom má maYda pravdu, jak to začne vyžadovat zákon a budou zřízeny kontrolní orgány a ty budou chodit po domácnostech a kontrolovat a slídit a sepisovat a udávat a pokutovat…..Tak se na všechno vyseru a budu to házet tomu kontrolorovi před barák na chodník.

 502. To se budeš muset, Martine, zeptat nějaké soudkyně, ne mně.

  já na tu otázku odpovědět neumím a za jednání, natož myšlení soudkyň nejsem odpovědná. Zaplať Pán Bůh.

  Třeba se soudkyně musí zavázat nějakou strašlivou přísahou, že bude-li vykonávat toto povolání, bude potírat mužské plemeno do hrdel a statků. 😀

  Která se nezaváže, soudit nesmí. 🙂

  a Hauserová to kontroluje 😀

 503. No, schumi, když jsem měla velkou lednici a jednou za čas jsem v ní udělala pořádek….. 🙂

  Ale jinak zbytky jídla u nás končí v mrazáku. Pokud neskončí hned druhý den na talíři. Já si je pak beru do práce jako pracovní oběd.

 504. (585) Já podobně, dokonce i ten papír dám občas do sběru.

 505. NoName, tak to jo. Už je prakticky po nich… Koneckonců, už i ISIL je prakticky na dně.

  Z faktu, že se všichni shodli, že ISIL Bagdád nemůže dobýt mne sice bylo chvíli nepříjemně, ale vzpomněl jsem si na axiomy a bylo lépe 🙂

 506. Jinak jsem koukal na tu fotku a nějak se mi jeví, že ty ruské speciální síly melou z posledního. Brýle, přes bříško (snad) Mosin vzor 44… Zjevně už Rusové jedou z posledního lidsky i materiálově.

 507. Jinak, schumi, jsem to sem jen dala jako ukázku, jak to s tím přístupem ke třídění v tej vyspělej Evropě je. 🙂

  a tam že nejsou všichni tak uvědomělí a vzorní. 🙂

  Mimochodem, někde jsem poměrně nedávno četla nebo slyšela, že v České republice naopak třídí odpad v porovnání se zbytkem Evropy poměrně dost lidí.

  esli on za tím nebude zase nějaký ten kšeftík z grantu.

  To se budou muset zadat studie a posudky a posudky studií a studie posudků a poptat systémy na evidenci a systémy na kontroly a systémy na kontrolu evidence a systémy na evidenci kontrol a systémy na kontrolu systému…..

  nakoenc na ty popelnice nezbyde. Komntrolor přijde, udělá si čárku, že kontrolovat nemůžete, protože není popelnioce správné barvy. Pro jsitotu zkontroluje aspoń ty , kdo mají vlastní kompost, jetsli kompostují správně a zda prkýnka na ohrádce kompostu mají správnou šířku.

 508. NoName, mimochodem, Gazpromem nabízená cena pro UA je jedna z nejnižších v Evropě.

 509. 594-ale není férová. A Ukrajina chce platit, ale férovou cenu. A ta je kolem 285-300.

 510. No, já nevím s tou férovou. Když se tak dívám na cenu zboží s nálepkou Fair Trade, tak férová cena za m^3 plynu je asi 1500 USD…

 511. http://trojan.blog.idnes.cz/c/413884/Sok-pro-Ukrajince-Pravda-v-primem-prenosu.html
  Docela zajímavá je i diskuse-Franchetti prostě musí být ruský agent.
  A diskusí se jako obvykle vine myšlenka ZázračnéZbraněNaSestřelováníLetadel, kterou může mít jenom někdo ze Specnaz (a každý pastevec v Afganistánu samozřejmě). I ukrajinská strana přitom uvedla, že se střílelo z těžkých kulometů. Ty snad má dokonce i česká armáda (i když, po těch reorganizacích)…

 512. Gazprom zastavil dodávky plynu pro Ukrajinu.

  Mimochodem, tu cenu 300 navrhlo Rusko a Ukrajina odmítla, že chce ještě levnější….

 513. pojďte se bavit o tom, co udělat se zbytkem na talíři, aby se nevyhazoval. Jestli psovi nebo do mrazáku. Je to určitě aktuálnější a více k věci než ta Ukrajina.

  98:2 – mí pražané, brňané, napajedlané a seychelané mi rozumí.

 514. A určitě mi rozumí i ti, které jsem do zeměpisého výčtu nezahrnul. Ne, že bych si nepamatoval, ten Němec mi napovídal. JÓ, Alzheimer si jmenoval.

 515. Já to dávám kočkám nebo sousedově slepicím 😀

 516. martine, to je velmi jednoduché, když to na Ukrajině dopadne špatně, tak ten zbytek na talíři prostě mít nebudeš. 🙂

 517. Tak tedy Pražákům nezávidím. Nový systém čtyř zón parkování, to musel vymýšlet mozek, dokonce bych řekl supermozek. Určitě je odněkud z Moravy, náplava. Ještě, že jezdím do Prahy vlakem.

 518. Rputi, já ten zbytek na talíři budu mít pořád. Můžeš přijet.

 519. JInak problém zbytků je spíš městský problém. Na vsi se „nějak“ neupotřebitelné zbytky prostě hodily do kamen.

  Pro sídliště navrhuji domácí mrazáky, kde zbytky vyčkají příjezdu popelářů, nebo kdo ty zmrzlotiny bude vozit. V opačném případě bude smrad a krysy.

 520. Hele, proč tam přidáváte ty smajlíky? Co to má znamenat? Že to nemyslíte vážně? Že je to vlastně všechno sranda? Že si vlastně myslíte něco opačného? 🙂

 521. To bych chtel vysvetlit, co ma Ukraina spolecneho s jidlem? Nejak nechapu….jak by mohlo ovlivnit nase stravovaci navyky?

  Jinak je docela zajimave, jak furt tady pisete o ruskejch agentech a podobnejch kravinach. Pripada mi to tak, ze vam to dava punc jedinecnosti, odlisnosti a koukam ze ten elitarsky duch je v nekterejch jako kozach 😀 pritom je zajimave, ze jednim dechem rikate, ze nejaky elitarsky system je fuj fuj a ze jsou si vsichni rovni …. Neuveritelna hlina.

 522. Schumi, nedávno jsem Ti sděloval, že jsem po všech těch letech debat (a následném nastudování kdečeho) došel k závěru. Resp. k zpřesnění výroku ctihodného Louise Brandeise: „právník, který nestudoval ekonomii se stane veřejným nepřítelem“. To zpřesnění zní: „a naopak“. Máme stejný „grund“, který se jmenuje (fanfára): vlastnictví. Já na ten „grund“ koukám optikou šetrnosti, Ty optikou „konfliktu“. Šetrnost je ve světě vzácnosti nutností, konflikt je ve světě vzácnosti nutností. Oba obory jsou nutně konkrétní – šetrnost a konflikt opravdu ve skutečném světě existují. Zbytek snadno odvodíš. Tedy, že zrovna já budu hájit právníky, to mě nikdy nenapadlo 😉 Jo, a to o tom „zbytku“, co tady přednáší Martin TT je úžasné – vždy bude „zbytek“ a jeho bratr.

 523. Martine, smajliky se davaj proto, protoze se vzdycky mohu vymluvit, ze to tak nemyslim 😀 (zcela zamerny smajlik )

 524. (587) NoName,
  „Až dosud všechny armádní jednotky východně od města přistoupily k Luganské lidové republice s výjimkou těch, které zůstávají na letišti. Vedeme s nimi rozhovory a zkoušíme je také přesvědčit,“ řekl na tiskové konferenci. Odmítl zprávy, že paradesantní brigáda z Dněpropetrovska luganské mezinárodní letiště už opustila. „Nikdo z území letiště neodešel,“ řekl (před 9:00 hod.SEČ) 😕
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4220-vsechny-armadni-jednotky-v-lugansku-a-vychodne-od-nej-zmenily-stranu-a-pridaly-se-k-luganske-republice

 525. (598) Rputi, komentář k zastavení plynu pro ukrajinu viz (558)

 526. (612) dodatek:
  „Gazprom byl nucen zavést zálohovou platbu za plyn kvůli vydírání ze strany Ukrajiny, prohlásil v pondělí šéf společnosti Alexej Miller.
  Řekl, že ukrajinská vláda žádala poskytnutí jí velmi nízké ceny, přibližně jako v Celní unii. V opačném případě nebude Ukrajina platit za plyn a „bude ho odebírat bezplatně a tolik, kolik si bude přát.“
  (http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_16/Miller-Kyjev-vyhrozoval-odberem-plynu-neziska-li-ho-za-supernizkou-cenu-5093/

  A Naftogaz navrhl Eurokomisi návrat k reversním dodávkám plynu ze Slovenska, sdělil šéf společnosti Andrej Kobolev na vládním zasedání.
  http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_16/Naftogaz-navrhl-EK-reversni-dodavky-plynu-ze-Slovenska-7398/

 527. Dano, i tak. Já jsem v tomto oboru poměrně zkušený a vím, jak vypadá skok z pěti metrů i z deseti metrů do vody. Upřesňuji, z vlastní zkušenosti vím, jak vypadá i jak to vidí ten skákající.
  Ta učitelka si zaslouží metál, i kdyby to bylo jen metr dvacet. Ovšem, dá se tomu iděsu věřit? Co když to nebyla učitelka? Co když to nebyla studna? Co když to nebyla voda? Co když to nebyly děti? Co když to nebylo na Vyškovsku?

 528. „Pro sídliště navrhuji domácí mrazáky, kde zbytky vyčkají příjezdu popelářů, nebo kdo ty zmrzlotiny bude vozit. V opačném případě bude smrad a krysy.“

  No, rputi, nevím, jak to chodí na sídlišti, ale v Praze vyhazuju třeba odpad z ryb nebo kosti od kuřete do popelnice, neb se s tím jinak naložit nedá a krysy nám do popenice nechodí a smrad taky nemáme. Pokud se změní barva popelnice, pochybuju, že to bude mít nějaký vliv na produkci rybího sajrajtu a drůbežích kostí.

  tím nehájím ono debilní nařízení, které směřuje jen k tomu,a by zas měl někdo dojnou krávu a aby bylo za co vybírat pokuty. Ale je fakt, že na sídlišti i bez třídění se kuchyňské zbytky a odpad musí někam vyhazovat. Takže je vcelku ejdno, jetsli hnijou v popelnici černé nebo hnědé.
  Problém vidím spíš v tom, že ne všechno z kuchyně je vhodné pro kompostování, takže ten odpad z hnědých popelnic ani při třídění nemusí být použitelnej do kompostárny.

 529. Muhehehe!

  V medicíně se tomu říká paliativní péče! 🙂

  …Po několika-letém hledání řešení poslanci Evropského parlamentu schválili směrnici o systémech pojištění vkladů. V rámci členských států EU tak začne fungovat stabilní a silná záchranná finanční síť, která minimalizuje problémy finančních trhů jednotlivých zemí i celé Unie. …Nejžhavější úpravou, která má povinné datum účinnosti již k 1. 1. 2015 bude vznik a zahájení fungování resolučního fondu (fond pro řešení problémů úvěrových institucí). Následovat bude velký balík změn v samotném systému pojištění vkladů, což znamená rozsáhlou novelu Zákona o bankách a souvisejících Vyhlášek…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/nova-podoba-financni-zachranne-site-eu-byla-schvalena/

 530. No, já se spíš divím, že ty děcka, co tam spadly, zůstaly na hladině a neutopily se hned jak koťata…..

  Ale neskákala jsem nikdy do vody, tak tak si to asi neumím představit, jak to funguje, když někdo zahučí ze sedmi metrů do čtyřmetrové vrstvy vody.

  Taky mám dojem, že na hladinu to není žádněj měkkej dopad a při troše smůly může to mít podobné následky jak spadnout na beton.

 531. martine TT, tuším, jakou dohru to bude mít pro učitelku. Zodpovědnost za svěřené osoby. Jednoduchá čárka za vyřešený případ. Nejsem právník, proto netuším, zda bude jedno nebo dvě řízení. Dvě čárky jsou víc než jedna.

  V neděli jsme byli na vzpomínkové akci. Líbilo se mi vyprávění dvou prababiček. Jedna … přežili jsme válku, lágry v Německu a pak jsme se dostali do Čech. Druhá pokračovala … i se snoubencem nás zavřeli. Já jsem se dostala na ženskou vazební celu. Přes mříže jsem se se sestrama domlouvala co s mým bytem, chtěly si ho půjčit. Slyšel nás dozorce, otevřel dveře a zjišťoval kdo se to z okna bavil. Já jsem se přihlásila, řekla jsem mu co a jak. Když mě viděl, tak mě z ženské cely okamžitě přeložil na vazbu pro nezletilé. To už bylo lepší. Tam jsem měla postel. Na ženské nás bylo dvacet, spaly jsme jako sardinky na podlaze. Byly tam kopečkářky, nějaké tam byly za šmelinu, nějaké politické a několik kriminálnic.
  Po roce nás se snoubencem pustili z vazby bez udání důvodu.

  Byl tam i další člověk a říkal … tady si stěžujeme, že se nedostaneme k dobrému doktorovi. U nás jsme se k doktorovi nedostali vůbec.

  Někdy si moc stěžujeme a rychle zapomínáme.

 532. 20 minut radiožurnálu, paní mluví o branné povinnosti. Příprava na válku. Je třeba krmit děla.

 533. Ad děti ze studny. Nesmíme zapomínat na ředitelku MŠ – byla určena osoba zodpovědná za BOZP? Školník – zajistil poklop studny proti případné manipulaci? Tři odsouzení, zaměstnanci povinní svědčit proti sobě, výdaje za advokáty z vlastního. Prekurátoři se už slétají kolem případu.

 534. nickname – poklop ze studny ukradl neznámý sběrač kovů. Už jsem si objednal úklidovou četu, protože jsem se radostí posral z toho, že je zákonem o nás postaráno.

 535. Ahoj! Ad 614 Placení za plyn a reversní dodávky ze Slovače na UA…
  Kdy asi přistoupí Putin (teda Gazprom!) k opatření, že všichni odběratelé budou za plyn platit dopředu a že mu pak bude jedno, co se dál a s tím plynem bude dít a odkud kam bude proudit… ??

 536. Martinew, nepochybně to odnese ředitelka a jistě i ta učitelka. …

  Rputi, jak to bude s tím jídlem? Docela na odpověď čekám, protože když nebude jídlo, můžu zdražit a víc vydělám a když víc vydělám, tak se mi bude žít lépe…tak jak to bude?

 537. Jiřiku, než si připálíš zadek o ta rozpálená kamna, co na nich sedíš, tak můžeš začít samostudiem a můžeš to vzít třeba od agrární revoluce. Pak si popovídáme.
  Zatím můžeš třeba zdražovat, co je mi po tom! 😀

 538. Rputi, škoda že mi to neřekneš rovnou a posíláš mne studovat agrární revoluci. Na to, jako sedlák, nemám čas

 539. Když někdo skočí do sedm metrů hluboké studny, kde je čtyři metry vody, tak když se spustí z kraje, tak mezi jeho nohama a vodou je tak metr, víc ne.

  Lidi, už teď je pálení zbytků, jak na zahradě, tak v kamnech přestupkem.
  Ono rozdělat oheň na zahradě ještě smíte, ale nesmí kouřit. Spalovat v něm papír, listí a podobně je už za hranou a jen to, že sousedé neudávají a starosta nestihl stanovit čuchací komisi vám umožňuje vyhnout se sankci od orgánů samosprávy.

  Drahé nebude ani tak to nepálení zbytků, drahý bude ekologickoobecní aparát, který bude vést evidence, platit kontrolory, tisknout propagaci třídění, pořádat nové soutěže mezi čtvrtěmi, obcemi a městy a že to zaplatíte, to si pište.

  Podle mě jsou parkovací zony jen příznakem konce rovnosti občanů před zákonem, příznakem různého zacházení s různými skupinami občanů, další bude městská potravní čára a ungelty s povinným pobytem „cizáků“. V Praze už jsou i oblasti veřených ulic, do kterých smí vjet jen rezidenti, a to ne na soukromých silnicích, ale na silnicích městských, tedy ze zákona veřejných. Když jsem jel na židovský hřbitov v Radlicích, narazil jsem na pro „cizáky“ uzavřenou značnou část města.
  Naštěstí jsem jel navštívit velmi trvalé rezidenty, a tak se na mě nevztahovala.
  https://www.google.com/maps/@50.055952,14.398853,3a,15y,96.09h,89.67t/data=!3m4!1e1!3m2!1spUXy74unxj7zr3OB8FqoVA!2e0
  Rovnost před zákonem a to i na ulici definitivně skončila.
  Ať žije středověk.

 540. Hele, všimli jste si vůbec někdo, že ČR platí třetí nejvyšší cenu za ruský plyn? A přítom tu má Rusko takové zastánce a obhájce. (ironický smajlík neviditelný)

 541. Juro – 630 – ad spalování listí a suché trávy (sena) – jasně, máš pravdu, ale třeba já pálím seno a jiné jen ve chvíli, kdy totéž spaluje rychlá rota ve službách obce a vane vítr od obce.

 542. Juro, to aby se platilo!
  Když budeš chtít parkovat, nahraješ si do mobilu aplikaci a tou zaplatíš. Na aplikaci zajisté bude vypsánovýběrové řízení se specifickými podmínkami, aby vyhovělo, pak to nebude fungovat…. a jako obvykle.
  Takže do modré zóny budou moci živnostníci na dvě ho’dky, že aby neremcali.
  Do fialové zóny budou moci přespolní, když zaplatí v automatu, ale rezidenti ještě mají nárok.
  A do oranžové bude moci kdokoli, rezidenti si neškrtnou, ale všichni budou platit.

  My z té Prahy ty auta prostě vyženem!
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/276971-modre-zony-i-pro-prespolni-praha-ma-novy-projekt-parkovani/

 543. (631) jj, Dano, vím to ! Ale opakuji si slova Henryho Forda II: „nejsem tak bohatý,abych si mohl kupovat laciné věci“ 🙂

 544. Židovský hřbitov v Radlicích? To je tady kousek, občas jdeme kolem na procházku. Ale nevím, jestli se tam dá dostat, myslím, že je zavřený.

  Nevím, k čemu ta cedule, kromě polužek na tej značce napsaných tam stejně téměř nikdo nejezdí.

  Ale postavily se tam nový baráky a místní obyvatelstvo je zřejmě toho názoru, že to je JEJICH.

  Viděl jste, juro, tu zrůdnost kousek za hřbitovem?

 545. Dano, já bych jen upřesnil, že ČR neplatí nic. Platí tuším RWE Transgas, cenu si vyjednávají oni.

 546. Kolem našeho taky skoro nikdo mimo všech ze sousedních ulic nejezdí (ale ti vždycky a všichni jedou naší ulicí) a až si dáme stejnou ceduli, jako mají v těch Radlicích, tak ani ti nebudou. A až si to dáme, aby nám nejezdili cizí, tak já budu mít auto zavřené na dvoře, protože já vyjíždím do ulice, kde nebydlím, a abych se dostal na státní, tak projedu ještě dvě cizí ulice a jednu kde bydlím, takže už se na ten dvůr vůbec nedostanu. Nikdy a budu si muset platit na parkovišti, protože parkovací povolenku ve středu města nedostanu ani za peníze, protože v tom pásmu nebydlím.
  A bude.

  To přece není problém toho, kdo tam jezdí anebo nejezdí, ale rovnosti občanů před zákonem.

 547. juro, to není problém rovnosti před zákonem, ale blbosti lidské.

  O tu ceduli musel někdo požádat, aby se tam dala. Někdo z místních. Rovnost před zákonem? Pchá, já tu bydlím a mám nárok na to, aby mně nerušila doprava.

 548. 637- v sobotu jsem objednal hexakoptéru Walkera, řízení iPad/android, online přenos videa…
  Dnes jsem uklidil seno, ani jednou mi nezmoklo.
  A to je teprve pondělí ! 😉

 549. (619) MaYdo, tvrdý dopad, ovšem dopad „naplacato“. Ten je ve studni, z principu věci, prakticky vyloučen. Na nohy ani na palici to takový průser není (ale nechtěl bych to zkoušet).
  (637) „Martine, pokud někdo ukradl kryt studny, kdesi jsem četl o trestu za tento čin.“
  Z televize jsem slyšel, že sběrny v okolí filcuje starosta. O chvíli později ukazoval cihly, kterými mohl být umlácen bezdomovec, z místa činu, redaktor. Zdá se, že policajtů je na podobné pátrání málo (nebo na to serou).

 550. Juro-p

  to vůbec není otázka rovnosti před zákonem.
  Místní komunikace jsou majetkem obce, a je jen na ní, zda se rozhodne preferovat vlastní občany ( ze kterých konec konců žije) anebo přespolnî, ze kterých nemá vůbec nic.
  Navíc, pokud místní občan nebude moct zaparkovat před svým domem, a bude muset kvůli přespolnímu zaparkovat nekde daleko, velmi pravděpodobně bude nasrán, a néjak se to projeví v komunálkách
  Takže pokud remcáš, vlastně komunisticky napadáš právo vlastnîka nakládat se svým majetkem jak je mu libo. 🙂

 551. Halladine, zákaz vjezdu není totožný se zákazem parkování, to by sis mohl ještě z autoškoly pamatovat.

 552. no, Zpátečníku, já mám dojem, že to je zavírání stáje, když kůň už upaluje k Neumětelům….
  Počátek je v tom, kdy Jančík rozprodal kde co a většinou developerům.
  S developery je ta potíž, že k pozemku či území nemají vztah jako normální vlastník, jde jim jen o to, vyždímat z toho co nejvíc prachů.

  V naší lokalitě je aktuální schválená změna k zástavbě pozemků za smíchovským nádražím. Má tam být čtvrť pro 15 000 lidí, to je menší okresní město.

 553. Je jenom na občanech, aby ve volbách ohodnotili výkon práva zastupičů nakládat s jejich majetkem.
  A účtovat za to občanům peníze, ani ti místní nemají kartu zadarmo.

 554. Fooundry ,
  tak to jsem přehlíd. Já jen dlouhá léta slleduju, jak Jura remcá proti právům rezidentů na přednostní právo parkovat

 555. Já jsem zvyklý novinářům nevěřit, ale připusťme, že ta studna byla opravdu 7 metrů hluboká a že v ní bylo 4 m vody. Pak je mezi zemí a hladinou vody opravdu 3 m.
  Ale uznávám, že to tak být ve skutečnosti nemuselo.
  Ale zde v diskusích často vzniká debata pro neuznání toho, co je psáno a proto můžeme klidně debatovat o tom, že skákala 6 m, připadně více, k hladině. Nedbání definic a údajů je hlavním kořením těchto debat.

  A stejně tak trvám, že ulice, veřejná ulice, má být přístupna všem stejně a pro auta do ní vjíždějící, připadně na ní parkující nemá být žádné zvláštní zacházení. Když zákaz, tak pro všechny a když parkování za peníze, tak pro všechny stejně.
  (Mám pochopení pro dopravní obsluhu, tedy něco a někoho z nějakého důvodu tam dovézt a odvést, když už jsou důvody pro omezení vjezdu pro všechny. To ale bylo vždy možno, i když nebylo zvláštní zacházení pro ty, co tam shodou okolností bydlí.)

  A je fakt jedno, proč jsou nerovná práva mezi občany připuštěna, jestli je to kvůli klidu bydlících (klid není důvodem, neboť pak by ho mohli žádat i lidé na frekventovaných ulicích, což by přineslo a dokonce občas i přináší neskutečné zmatky) nebo aby někdo vybral více peněz.
  Stejná práva osob pohybujících se v ulicích by měla být ctěna, neboť jiné zacházení s preferovanými místními a omezovanými pasanty či přespolními, kdyby je zavedli všichni, by vedly k velmi dalekosáhlým změnám v pojetí volného pohybu, k rozvratu komunikací, práva, státu a vůbec, stačí to domyslet. Stačí si představit stejnou ceduli na Radlické ulici. Nemají lidé bydlící na Radlické stejné právo na klid? Proč ne?

 556. Aerokarle, není to pravda. Obec není oprávněna dělat si se svým majetkem, co chce. Je institucí, která smí dělat jen to, co jí zákon povoluje na rozdíl od občana, který může činit vše, co mu zákon nezapovídá. Obec zejména nemůže zvýhodňovat některé občany na úkor druhých.

  To zvýhodnění svých oproti druhým je pravé jméno korupce.

  Žádný takový zákon, který umožňuje zvýhodňovat obcím své občany, a zejména některé občany ve volném pohybu na veřejných komunikacích a ani prostranstvích neexistuje a volný pohyb na veřejných komunikacích a prostranstvích musí naopak strpět i soukromý vlastník, což se zase nelíbí mě. Ale je to tak. Pořád ještě je velká část silnic vedena na soukromých pozemcích, naštěstí se to lepší, a ti majitelé nezmůžou vůbec nic. Musejí si počkat na pozemkové úpravy.

  A ústava to zvýhodnění dokonce zapovídá a hovoří o stejných právech občanů. Nic o výhodách ve své ulici, svém městě, svém kraji tam není.

 557. 644 — Dano, děkuji za odkaz. Rennerovy fotky ostravského industriálu znám; upřímně řečeno, má i o hodně hezčí než v téhle virtuální knize (ostatně lecjaké pěkné jsou přímo na http://www.ostravaci.cz/?s=fotoalbum-ostrava). Ale např. tu na str. 24 dnes vidím poprvé. (Také se mi příliš nezdá selektivní rozostření, které tam leckde užívá — že by Lensbaby?)

 558. 647 — Nojo, maYdo, jenže kdy doposud nebylo pozdě…? Přinejlepším roku 1938, spíše však 1920 či 1910… (Přitom je ovšem zajímavé, že první plány na zastavění Vidoule pocházejí právě někdy ze sklonku první republiky.)

  Zdá se mi, že ač člověk postrádá možnost k developerům aplikovat přístup legendárního Vlada Tepese, neměl by se snad tolik zanášet (značně deprimující) otázkou, zda je pozdě (a odkdy), nýbrž trpělivě, cílevědomě a obezřetně sypat písek do ložisek pokroku. Proto jsem sem ten odkaz ostatně dával; my na tomhle břehu prosím máme zas jiné radosti, byť v principu zcela stejného rázu.

 559. Zpátečníku, první republika byla poměrně úrodným obdobím na všelijaké šílené projekty. Například plány na výstavbu na Letné včetně nápadu udělat tam od nábřeží monumetální průkop.

  A konec konců výstavba Vinohrad nebo Smíchova se mohla současníkům, uvyklým tomu, že slušný město se drží za hradbama, taky jevit jako docela šílená věc. 🙂

 560. 654 — No, řekl bych, že oni to jednak necítili tolik jako třeba já, jednak nezastavěných plání všude kolem ještě pár existovalo (byť ne tak význačných jako Vidoule), a snad se z určité setrvačnosti dosud zdálo i to, že jich pořád je nevyčepatelně.

  A k těm Vinohradům… Znáte prosím Bratrstvo Bílého klíče? Langer se tam na zánik těch starých zahrad dívá docela smířlivě, a já koneckonců celkem taky. Na zastavění Vidoule, notabene nejspíš podobným hnusem, jako dnes vidíme jihovýchodně od Malvazinek, bych holt smířlivě pohlížeti nedokázal.

  Mimochodem, koukněte někdy na tuhle zahradu (doufám, že tam ještě je): http://mapy.cz/s/a9XD – ta mi, ohradní zdí a zelenou brankou, zvenku vždycky připomínala tu z té knížky… Přeji dobrou noc.

 561. Když to nejde po dobrém:

  Údajné Putinovo ultimátum:
  “ Já věřím, iniciativy ruského ministerstva zahraničních věcí k narovnání situace, změní vše k lepšímu, a výsledek bude pozitivní. “

  server: Rusko ruší všechny objednávky vůči Ukrajině, nenávratná ztráta 15 miliard dolarů ročně. Rusko zavírá svoji hranici pro ukrajinské zboží a zboží, které se dováží přes Ukrajinu.
  Rusko zavírá Ukrajině plynový kohoutek
  Rusko požaduje zaplatit celkový dluh 16,6 miliard dolarů ( to není jen za plyn)
  Rusko negarantuje Evropě dodávky plynu na sezónu podzim/zima, jestli Ukrajina nevykoupí a nevyčerpá v zásobnících nezbytné objemy zásob topení na sumu 5 miliard.
  Jestli Evropa bude mrznout – nechť své nároky uplatňuje v Kyjevě.
  http://the-day-x.ru/putin-obyavil-ultimatum-ukraine-teper-budet-po-ploxomu.htm

 562. Jura-pe
  asi neznáš zákony.

  Obce rovněž mohou ve vymezených oblastech obce (dřívější znění zákona to připouštělo jen v centrech měst nebo městských částí) nařízením omezit právo ke stání silničních vozidel na

  vozidlo fyzické osoby s místem trvalého pobytu ve vymezené oblasti (dřívější znění zákona zohledňovalo jakékoliv bydliště, tedy i přechodné)
  vozidlo fyzické osoby vlastnící nemovitost ve vymezené oblasti
  vozidlo provozované právnickou osobou nebo fyzickou osobou za účelem podnikání, pokud má tato osoba sídlo nebo provozovnu ve vymezené oblasti

  Úseky, na něž se tato omezení vztahují, musí být označeny dopravními značkami.

 563. Dobrý den. (658), ano, máte pravdu. Říká se tomu pozitivní diskriminace. Všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Hlas lidu si to žádá. Lid chce jitrnice, jaké svět neviděl.

 564. Ale viděl:-) ve světě – i v USA jsou skupiny domů, obehnané zdí,s vraty, u kterých stojí ochranka ,a nikoho kromě rezidentů a jimi pozvaných do areálu nepustí.

 565. No, konec konců, hradby kolem měst a hradů se už stavěly …. ve středověku ….

 566. Někdo dokonce praví, že ty jitrnice viděl. Nádherně voní, jen se jich dotknout. Jitrnice a’la Houdini. Cul de sac. Vítám preppers. Jsou preppers anarcho-kapitalisté, anarcho-socialisté nebo Habáni?

 567. nickname, říkal, jestli to mělo špejle? Aby to nebyly vložky s křidélky v TV!

 568. No je hezké, že pražské debility, zajímají i lidi, co znaj Prahu z pohlednic a trojrozměrných modelů na gůůglu …
  Jen bych připomněl, co je ta nejhorší věc, že…po zakoupení, nijak levné karty na parkování kterou stejně pokládám za dodatečné zdanění, tak nemáte vyhrazené místo, ale parkujete úplně stejně blbě a těžce, jako řed zavedením parkovacích zon. Stejně je to v podstatě uděláno pro lidi, co vlastní odtahové služby, protože, to je přátelé kšeft, jako prase….

  Co se týká uzavřených čtvrtí, tak ty nám velmi dobře, skvělá místa pro bezpečný život. Ale jen bych podotkl, že to jsoz soukromé pozemky a tedy vlastník, vlastníci, si mohou obehnat plotem a postavit k bráně vrátnýho. To je opravdu něco jiného, než silnice města. Ještě lepí by bylo, kdyby se ta trapnost už ukončila a každý si mohl oplotit i pole, čči les, aby se tam necourali lidi, co tam nemají co dělat. A nebo by se museli zeptat majitele a pak teprv by vyrazili do přírody. Pak by ty daně z nemovitostí, jakkoliv nemravné, by dostaly větší smysl…

 569. Nickname, všiml jsem si toho létacího oka, co jste tady uváděl …skvěle na lyžování a na serfa, či loď ….. některé hračky jsou naprosto geniální… až se na to těším, až to „vyjde“

 570. Dobré ráno vespolek,

  Halladine, ale v USA to nejsou obce a obecní domy, anóbrž soukromé rezidence. Been there, seen that. Irvine je polosoukromé město a na západním pobřeží není jediné. Dálnice, výpadovky a jiné komunikace jimi nevedou, rezidence jsou stranou těchto hlučností. Průjezd nemožný – přes soukromý pozemek se prostě nejezdí, leda se svolením majitelů.

 571. Dobré zas ráno. 2 jura-p – já bych se přimlouval, aby se to vztahovalo i na tu dopravní obsluhu… Jakým právem má sanitka stát na modré zóně a blokovat místo ubohému rezidentovi? Nebo hasiči, co tam maj co dělat? Že tam zrovna hoří? No bóže… Tak si rezidenti pěkně počkaj až to dohoří, ale jejich svaté parkovací právo musí být zachováno…
  Nezbláznil jsem se a smajlíky zásadně nepoužívám… Tuhle si totiž jeden kolega, takto nadšený hujer a zastánce modrých zón stěžoval, že když bydlí na Praze 1, že mu žádná firma nechce přijet opravit kotel etážového topení – ať to prý dopraví do dílny. Prej taková drzost. Tak jsem mu říkal – tak kotel pěkně na záda – a mazej. To máš za ty modrý zóny. Načež se rozzuřil a pravil, že ty modré zóny jsou nutné, jinak že by tam parkoval každej. Tak jsem řekl ano, parkoval by tam každej. Třeba i ten, kdo tam bydlí v podnájmu a nyní tam parkovat nesmí. A že takovejch lidí je… Nějak to furt nechtěl vydejchat, tak jsem právě nadhodil tu myšlenku, že by se to mělo vztahovat i na sanity a pohřebáky. Když mohla vézt paní Müllerová na vozejčku Švejka k odvodu, proč by nemohl rezident odvézt na rudlu zcepenělého příbuzného rovnou do márnice?
  A obzvlášť přísně by se to mělo kontrolovat u zastupitelstva. Aby byl konečně pořádek!

 572. Matzurko

  já to přirozeně vím.
  A taky nikde u nás v obcích tenhle režim není,kromě těch soukromých rezidenci.
  Ale šlo tu o tvrzení,že to omezení parkování v obcích je proti zákonné.
  A to není.

 573. Včera jsem byl pozván na FÚ, abych opravil své daňové přiznání. Měl jsem chybu v uplatňované ztrátě z minulých let-sekl jsem se o 5 Kč. Těchto 5 Kč se o dva řádky při zaokrouhlení ztratilo, takže vše bylo opět OK.
  O nic nejde, ale je skutečně nutné, abych kvůli takové maličkosti jezdil na FÚ ? Nedaly by se předpisy změnit tak, aby korekce třeba do stovek korun mohl řešit správce daně ? Něco stát telefonát z FÚ mne, něco můj čas, něco čas zaměstnance FÚ-dohromady určitě víc než 5 Kč, které se i tak ztratily v zaokrouhlení.

 574. Halladine,
  ale vaše argumentace Amerikou tím pádem byla zcela mimo.

  Ještě se mi vybavuje moje milované San Francisco – v centru města u každého parkovacího místa časoměr, a stačí přetáhnout o pět minut, a už tam stojí policajt a píše pokutu 🙂 V nejatraktivnějších místech je maximální parkovací doba 2 hodiny (většinou to stačí na prohlédnutí nejbližších turistických atrakcí, případně se člověk vrátí a zaplatí další 2 hodiny).

 575. Lékaři a také terénní pracovníci, kteří se pohybují mezi gay komunitou, upozorňují na zvlášť varovný jev: díky pokroku v medicíně ztrácejí před nemocí AIDS respekt i HIV pozitivní – tedy lidé, kteří vědí, že jsou nakažení.

  „Co se děje v některých pražských gay klubech, nemá obdoby. Nakažení jedinci provozují kolikrát sex bez kondomu,“ říká lékařka pod podmínkou anonymity s odůvodněním, že nechce být nařčena z homofobie. A popisuje další rizikové sexuální praktiky.

  Podle této lékařky je Česko navíc vyhledávanou destinací pro sexuální gay turistiku. Cestovní kanceláře jenom za loňský rok uváděly na 60 tisíc účastníků specializovaných zájezdů pro gaye. Praha je ve světě proslulá svou vstřícností a liberálností vůči sexuálním menšinám.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-strach-z-hiv-zmizel-nakazenych-gayu-pribylo-fhd-/domaci.aspx?c=A140616_201425_domaci_vez#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

  Takhle psát o lidech s jinou sexuální orientací, kteří chtějí jenom rovnoprávnost a manželství na celý život…

 576. Dobré ráno, tak na Klárově už mejou chodník, aby si celebrity neušpinily nožku enbo , nedej Bože, do něčeho nešláply, až budou odhalovat ten pomník.
  Pomník, zahalený textilem, vypadá překvapivě malý, za to žulový podstavec je monstrózní.

  Tak nevím, jetsli si ti padlí, mezi které počítám i ty, kteří později pomřeli v komunistických lágrech, vůbec zaslouží zrovna takovouhle problematickou poctu.

 577. HAlaldine,

  „Obce rovněž mohou ve vymezených oblastech obce (dřívější znění zákona to připouštělo jen v centrech měst nebo městských částí) nařízením omezit právo ke stání silničních vozidel na“

  Ale vy se zas bavíte jeden o voze, druhý o koze. Zákaz stání není zákaz vjezdu. Na tej fotce je zákaz vjezdu.

 578. 673: Někteří nakažení HIV přistupují k situaci takto: já mám AIDS, ty máš AIDS, tak už můžeme spolu dělat cokoli a bez ochrany, ono to už je jedno. Není. Jsou různé mutace, tj. mohou dostat „dvojitou dávku“. Medicína je čarodějka, léky stojí jenom desítky tisíc měsíčně.

 579. OT – Tak už vím, odkud je přísloví „Lže, jako když tiskne“. Vytiskly HN napsal Anýž jakýsi.

  Padlo mě oko na článek v odkazu a jen jsem zírala, pravda je snad jen interpunkce. Anýž je komentátorem HN, kdo ho platí nevím, ale možno konstatovat, že ten pán kecá kudy chodí a závěry si cucá z palce.
  Tak to jen pro informaci. Prostě na Anýže bacha. 🙂
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-vubec-neni-tak-silny-jak-se-tvari-pisi-v-Hospodarskych-novinach-323422

 580. nickname, nhilismus se rozlézá jaksi všeobec, tak proč ne HIV-pozitivní….

 581. (651)Juro-p, já s Tebou souhlasím, ale domnívám se, že zastupiče k tomu mohou donutit jen voliči. Právně to nejspíš nejde, zony jen bují.
  (661) Je-li to něco jiného (jakožto že je), tak proč tím argumentujete? Protože „bijou černochy“?
  (678) Rputi, tak Ti nevím, co Tě na tom tak vytáčí. Může to být pravda, nemusí, což se týká i většiny jiných zde inzerovaných článků, zvlášť těch s adresou .ru a taky nikdo nevyšiluje.

 582. Přestože letnice už byly, pojďte na Letnou…

 583. “ ten pán kecá kudy chodí a závěry si cucá z palce.“

  Kdybych si měla na každýho, kdo kecá a závěry si cucá z palce, dávat bacha, kam bych přišla……

 584. Petře, přesně, jen jsem si myslela, že by třeba některý zajímalo, aby příště věděli… 🙂

 585. Rputi, kteří chtějí, vědí, kteří nechtějí, nebudou.

  Jak jsem říkal, na Ukrajinské krizi je nejzajímavější, co ukazuje o naší společnosti, elitách, novinářích… A to na obé strany.

  V poslední době mne například pobavilo, že naše představa účasti ve vojenské alianci je taková, že nás nejsilnější země přijde ochránit, kdyby něco. A také se můžeme vykašlat na snahu o obranu vlastními silami. Z naší jen to, že občas půjčíme žoldnéře. Pěkné, ale být tou nejsilnější zemí, moc bych z toho nadšen nebyl 🙂

 586. Přitom Petře, pomoc Ukraině by byla zadarmo a hotová škrtnutím pera ….. otevřít hranice, otevřit trhy, kdo přijde, tomu dát pracovní povolení a přivítat je s otevřenou náručí. Nestálo by to vůbec nic a není to žádné gesto ve formě petice, či potravinové pomoci a dovozu stanů.

  No a vykašlat se na obranu státu, který již dávno není servisní organizací, ale v podstatě tyranem a mučitelem, pokládám za zcela v pořádku.

 587. Ríáno sjem něco zaslechla v radiu, že ukrajina jedná s evropskými státy o dodávkácj plynu za podstatně nižší cenu, než požaduje Rusko.

  Tak bych se otázala, odkud ty evropské státy ten plyn berou, že ho mají na rozdávání za podstatně nižší ceny.

  Skoro bych řekla, že to je ten z Ruska….

 588. 687 – ad Ukrajina – to souhlas, ale asi by zůstala prázdná 🙂

  S tou obranou nevidím problém na vykašlání se, ale ale na předání na nékoho jiného a zároveň zachování výběru daní k tomuto účelu. Daně se vybíraly původně hlavně na obranu – dnes na ní jdou zhruba dvě procenta výběru.

 589. 686 … naše představa účasti ve vojenské alianci …
  Petře, vaše představa? Dovolil jsem si být osobní. Nikdo z diskutujících, pokud se nepletu, takový názor nevyjadřoval.

 590. Maydo, jisté Vás myšlenka zafinancovat plyn Ukrajině hřeje u srdce. Mimochodem, cenou se neznervózňujte, UA stejně nemá čím platit (maximálně penězi od EU).

 591. nickname, Sobotka a podobní. „My“ jsem myslel „náš stát“, ne „my tady diskutující“ – sorry za zmatení.

 592. 665 Jirko ppa etc…to by bylo možné, ale musel bys, například strana majitelů nemovitostí, prosadit obecně platný zákaz vstupu na soukromý pozemek. Porušení zákazu by bylo trestné podobně jako porušení domovní svobody. Jediným problémem by bylo označení soukromého pozemku se zákazem vstupu.

  To lze vyřešit tím, že vstup by byl zakázaný na veškeré pozemky, které nejsou vedeny veřejné, pokud majitel pozemku nestanové jinak. Obecně, za veřejný by byl pro takový účel považován pozemek ve vlastnictví státu. Těch by mělo být minimum. Pozemky ve vlastnictví obce, když už, ale i ty by byly omezené, by měly zvláštní režim. Byly by přístupné jen občanům obce za podmínek vyhlášených obcí. Neobčané obce by byli povinni užívat jen cesty označené jako veřejné a jen k průzhodu či průjezdu. Obec by měla právo zakázat neobčanům pobyt delší než stanovenou dobu nebo po určitou dobu, například v nočních hodinách. za zákonem stanovených podmínek by mohla stanovit mýtné pro průchod a průjezd.

  Veřejně atabáze pozemků a jejich režimu by byla vedena za příslušný registrační poplatek, byla by synchonizována s GPS a mapami a přístupná prostřednictvím „chytrého“ mobilního telefonu, prostřednictvím aplikace s placeným přístupem. Prostřednictvím téhož by bylo možno obdržet povolení ke vstupu, platit mýtné, služby a povolenky například ke vstupu do lesa, ke sběru lesních plodů, k fotografování a podobně. Tím by současně byla prováděna kontrola pohybu cizích osob a předcházelo by se škodám na lesním hospodářství. Platba za nasbírané lesní plody a houby by byla prováděna prostřednictvím on-line aplikace propojené s databází. Například snímek každé houby by byl odeslán, vyhodnocen a na základě toho uděleno či neuděleno povolení ke sběru. Tím by se součaně předešlo otravám. Platba by byla provedena on-line. Namátkovými kontrolami by bylo ověřováno, zda nasbírané houby a plody odpovídají registrovaným. Podobně by bylo kontrolováno a zpoplatněno fotografování a tím kompenzovány případné škody na podrostu a na lesní zvěři jejím znepokojováním a realizováno právo vlastníka pozemku na ochranu (podobnou ochraně autorskoprávní)jeho jím vytvářeného a udržovaného jedinečného přírodního bohatství. Publikace a užití fotografií a multimediálních záznamů pro výdělečné účely by podléhalo zvláštnímu režimu. Fotografie a záznamy krajinné povahy, zachycující pozemky více vlastníků by byly vyhodnocovány a zpoplatněny online a opatřeny autorizačním kódem. Pořizování a přechovávání neautorizovaných snímků by bylo přestupkem, případně i trestným činem (přečinem).

  Dále upravit práva vlastníka pozemku k veškerému prostoru pod a nad pozemkem a jeho nerušený výkon. Výšková hranice odpovídající výseče by byla definována jako nejmenší výška, v níž kulové těleso o hmotnosti jednoho kilogramu a objemu 0,001 m krychlového (1dm krychlový) vykoná jeden oběh po oběžné dráze okolo Země. Hloubka by byla omezena středem Země.

  V případě zájmu nabízím konzultaci při návrhu příslušných právních norem. Pokud jde o příslušnou část podléhající mezinárodnímu právu, odkazuji na Kocoura.

 593. 692 Petře, tak to ano. Svůj názor na pana premiéra jsem vyjádřil dosti jednoznačně. Je to socialista. To se to hoduje, když nám půjčují.

 594. 693 Schumi, něco z vašeho návrhu je už ve vyhláškách obcí, potvrzeno NSS či Ústavním soudem. Např. zákaz podomního prodeje. Zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Jedna dvě tři Mařeny, budem je mít zavřený.

 595. “ jisté Vás myšlenka zafinancovat plyn Ukrajině hřeje u srdce.“

  Ô zajisté, Petře, co bych neudělala pro boj za svobodu 😀

  A pochází teda ten plyn z Ruska nebo ne?

  Taky nějak nerozumím, proč takovej povyk, když chce Rusko splatit dluhy. Já vím, dluhy se neplatí, ale měla jsem za to, že vyznavači téhle víry se tady na blogu nescházejí a že nárok věřitele na uhrazení dluhu je zde považován za svatý.

 596. MaYdo, podívej se třeba do ourostatu ….nebo si napiš do gůůglu to co Tě zajímá, tvá otázka je naprosto triviální …jen bych řekl, že …ne z Ruska se nedováží většina plynu, jistě, je to poměrně dost, ale tuším, že od roku 2007, se poptávka po ruském plynu neustále zmenšuje, i když se němci dost snažej, aby tomu tak nebylo…
  Nepochybně má Rusko možnost a taky důvod ten plyn ukrině zastavit. Na druhou stranu, je ukraina tranzitní zemí a zavázala se plyn „dopravovat“ a za to taky dostává velké peníze…

 597. Maydo, teoreticky bychom to mohli brát tak, že my Ukrajině dodáváme plyn z Norska a Rusko nám kryje výpadek, který tímto vzniká… jestli to pomůže.

  Pro většinu ostatních to ale je tak, že ten plyn z Ruska pochází. Jedna perlička – je skoro jisté, že za ten plyn budeme platit více, než kdyby se UA s Ruskem dohodla, neboť většina států EU má z Ruska plyn dražší, než byla nabídka pro UA.

 598. Jirko, rozhodný je fakt, zda klesne proud plynu z Ruska na západ nebo ne. Odpovéď si troufnu předpovědět 🙂

 599. 696 Petře, taky dobré. Budou kluci OČTŘ zkoumáni GIBSem nebo jim náčelník řekne: špatná věc se podařila, hrubá síla zvítězila. Molodci.

 600. Petře…nemusí to být přeci žádný ruský plyn http://energetika.tzb-info.cz/9979-zavislost-eu-na-dovozu-zemniho-plynu-z-ruske-federace

  Připadá mi to blbnutí, že jako se nebude topit a že pomřete hlady, jako když bylo skokové zdražení ropy od opeku …. že prej do roka to vyhladí západní společenství a že to je prej obrovská ropná krize. Já to tak katastroficky nevidím, jen to uvolní skryté rezervy v technologiích, kreativitu lidí ve strojírenství a další rezervy, které jsou nevyužívané. Ber to tak, že jen když olivu stlačíš, máš dobrej olej ….

 601. Šlo by např. poslat bruselské komisaře i s celým dvorem poslat do Ruska, aby vyjednali dobrou cenu za plyn. Ať se nevracejí, dokud nevyjednají.

 602. Petře, Slováci hlásí, že dodávky neklesly …. zatím.
  Inu, Kyjev prachy potřebuje a nepotřebuje si naštvat Evropu! 🙂

 603. Nickname, to by bylo skvělé…mohli by ject ekologicky na kole a nejlíp, kdyby vyrazili někdy na konci října.

 604. 706 Jirko, raději už 21. června. Lépe se to bude pamatovat. Než dojedou do Moskvy…

 605. Nickname, já jsem si spíš říkal… pojedou přes Francii a tak si mohou nakoupit něco teplého na sebe, když bude ta zima, než tam dojedou …. jo a když pojedou přes kotlinu, co že by si tu cestu s nima střihnul Špidlo, to by mohlo i běžet ve zmijovce….a svět by byl zase dokonalej ..

 606. 696 Ne. Obchodu. Ostaně je jedno jak se ono nazývá.

  Soukromý pozemek. Neoplocený. Na něm smrček, spíš smrčíček, ono růst ve stínu je kouzeň. Ale držel se statečně mnoho let. Kolem jde maminka se čtyřletým chlapečkem. Chlapeček má klacek. Zastavil se u smrčku. Nejprve mu zurážel větvičky a nakonec kmínek. Dupy dup. Maminka spokojeně přihlíží. „No vždyť byl stejně špatnej tak co…“ Spokojeně odcházejí a chlapeček klackem spokojeně seká do keřů.

 607. Zasadili rododendron. Panička s pejskem. Pejsek zvedne nožičku a čůrá na rododendron. Panička chodí s pejskem a ten čůrá na rododendron. Panička spokojeně přihlíží. Rododendron už není. Pejsek přišel o záchůdek. Má záchůdek jinde. Někde jinde čůrá na jiný rododendron. Pak mu panička najde další záchůdek.

 608. Ani skryté rezervy v lidech a technologiích a ve strojírenství nepostaví za půl roku jadernou elektrárnu nebo nevyřeší topení v totálně plynofikovaných městech.
  Kromě toho, svět se od 70. let trochu posunul. Bohužel, co se týče energetické soběstačnosti a možností řešit problémy lokálně špatným směrem.

 609. 711 Za půl roku ne. Během 24 měsíců je řešitelný problém s plynem. 72 měsíců na dostavbu stávajících elektráren. 144 měsíců na dokončení JE Mělník, Mohelnice. Pokud je vůbec potřeba.

 610. Za 24 měsíců v EU nedostanete ani stavební povolení.
  Nebo budeme stavět bez ?

 611. Zdravím !
  Rputi,
  (427): dodatečně si dovolím přiložit odkaz na úplné znění( v ruštině a s odkazem na čl.dohody) -všimněte si vkladatele článku !)
  https://www.facebook.com/clyzhba/posts/574068306043247?fref=nf
  (627)Komentátor HN Daniel Anýž byl korespondentem HN v USA -nevím ,jestli to ovšem má nějaký význam 😕
  http://the-day-x.ru/putin-obyavil-ultimatum-ukraine-teper-budet-po-ploxomu.html

  Ani v jednom ani v druhém případě samozřejmě nelze potvrdit věrohodnost informací, ale aspoň -stejně jako já- se pocvičíte v ruštině 🙂

 612. 712

  To když si dají závazek brigády kapitalistické práce ? 🙂

 613. 713 U nás v Mordoru stačí pouze přetryskovat kotle a sporáky. Pokud budou plynaři soutěžit o zástavu generálního tajemníka, mají to do měsíce hotové. Jak u vás?
  Ponašemu se s Andělínou říká: Seid bereit!

 614. westíku, též zdravím – díky.
  Mrknětě o hospodu výš (1) – mě to fakt nejni jasný. Jak může Ukrajina nabízet ten plyn levněji. Buď je ta zpráva pokroucená, nebo … ???

 615. Noname, ano přesně tak …myslím, že zastavení dodávek ruského plynu do EU,tedy pokud k nim dojde, protože ten plyn někam téct musí, že, ukáže všem pitomcům, že mnoho věci jde udělat i bez „zbytečného otálení a zdržování“ ve formě razítek, studií a dalšího. Bude to samozřejmě další plus pro civilizaci, když pitomci prohlédnou a když neprohlédnou, budou se muset na TV koukat při svíčkách.
  Já jsem s vývojem nadmíru spokojen, stačí jen teď nepovolit a doufat, že Rusko opravdu ten plyn dodávat nebude.
  Jinak vůbec nevím, kde se ve Vás bere ten pesimismus, nedůvěra a skepse. Já naopak opravdu doufám, že se skryté rezervy objeví a nejen to, že se podaří něco vymyslet s tou neuvěřitelnou všeholidovou hloupostí…

 616. 703 jirko ppa etc…souhlasím. Mohla by stopupnout poptávka po uhlí. My malí uhlobaroni máme těžké časy…
  Měli bychom vyhlásit embargo na plyn a ropu od tamtud. Při představě na co všechno oni používají naše peníze. Na zbrojení. Ty tanky na našich hranicích, ty tanky a střelba v našich ulicích. Zas okupovaná země, desítiletí nesvobody, zadrátované hranice. A zas to slyšíš. Staccato kulometu. „Davaj časy…“

  Lačný byl ropy, lačný byl plynu
  Co socha zlá teď shora mu kynu.
  Zaprodal vlast, zavrhl uhlí
  Ze hřmotu tanků rysy mu ztuhly

  Pohrdl bohatstvím co mu matka zem dala
  Pohrdl dědictvím co dala mu skála
  Zaprodal svobodu za lejno smrduté
  Zaprodal zemi svou za zboží proklaté

  Za zlato mazlavé
  Za zlato krvavé
  Za zemi skrápěnou krví své svobody
  Na cizí bude dřít pod knutou roboty

  Pod knutou moskalů, plemenem asijským
  Pod bičem mongolů s kaftanem tatarským
  V hlavě mu bude znít na věčné časy
  „Ty durak, davaj časy.“

 617. Já mám doma docela slušné zàsoby dřeva, doktore. Akorát se obàvám, že v situaci netopení v půlce republiky vypukne něco jako revoluce, a že škody budou větší než malé.
  Dal bych přednost evoluci-co nejrychleji ukončit podporu energetických nesmyslů, přestat poslouchat směrnice EU, ignorovat evropské soudnictví a začít budovat jaderky a tepelné elektrárny.

 618. Noname, jsem pro, ale to proste ve „stoleti byrokracie“ proste nejde.

 619. 718 plyn sa z uhla robi v plynarnach aj i kosarnach. Z teho uhla sa robi i benzin a iné smrdutosti na poháňaní tych vehiklů. Enem pro dýzláky z teho moc neni.

 620. 723 jirko ppa etc…existence byrokracie a dbaní na předpisy je projevem luxusu. Když jse o kejhák tak se na obé sere. Osttaně i byrokrat dá přednost přežít. V nejhorším jakkoli, ne nutně jako byrokrat. Prostě jiné starosti. Mít co do huby, nedostat se před špatný konec vidlí….

 621. (712) kristovanoho, milý nickname: doporučuji si přečíst knihu Haileyho : Přetížení (což tedy není o stavu Vaší mysli, ale mj. o výstavbě nějaké elektrárny v USA) 🙂 Předpokládám, že u nás se Zelenými mužíčky, vedenými Liškou, by to to trvalo o nějaký „týden“ déle 🙂

 622. Westíku: nová doba si žádá nové činy. Pomalí šimlové nestačí roztočeným kolům průmyslu, hornictví a energetiky. Dva roky na průzkum nových nalezišť plynu – u nás, v Norsku, Baltu, Severním moři, Jižní Moravě není tak málo. Podobně se stavbou svítiplynek. Pokud stát nechá obchodníky a řemeslníky být, resp. konat.

  (jiné téma)
  K diskuzi o agentech. Svůj podíl na označování agentů mám i já, protože jsem jednání některých politiků považoval za účelové – tj. zpívali part určený mecenášem, měl jsem za nemožné, že by byli až tak nerozumní. Po rozvinutí situace se ukázalo, že jsem se mýlil, jako již mnohokrát.

 623. (727) nickname, průzkum by byl -i na té jižní Moravě -,ale kde toho moc není, ani čert nebere !
  Napadlo vás vůbec, že ani to uhlí“ se samo nenakope“ ? Ledaže byste si chodil s kbelíkem nakopat ručně uhlí někam na haldu jako Maryška Magdonová ? 🙂 Máte vůbec tušení, kolik elektřiny spotřebuje jedno rýpadlo ? Samo se nepohybuje a Takže jsme u problému, zda je dříve vejce nebo slepice : nebude elektřina -nenakope se ani to uhlí (s razítkem nebo bez razítka), nebude uhlí(uran,plyn) , nebude elektrárna a elektřina (s razítkem nebo bez razítka) 😕 Jo, „průmyslovou revoluci“ máme za sebou …. 😕

 624. 728 Westíku. Na uhlí bydlím. Velkolom máme hned na kraji katastru města. V elektrárně jsem dělal diplomku, jinak několik let účetnictví. Soused je strojař, specializuje se na velkorypadla. Něco bych vědět mohl.

 625. Dobré odpoledne

  „Připadá mi to blbnutí, že jako se nebude topit a že pomřete hlady“

  mám dojem, Jiří že zas diskutuješ o něčem, co se jen vylíhlo v Tvé hlavě. Jedinej , kdo se zmínil o pomření hlady, jseš ty sám.

  Na původ plynu jsem se ptala proto, že vzhledem k tomu, že Ukrajina dostávala od Ruska plyn levněji než většina evropských států, lze těžko předpokládat, že pokud by Ukrajina z Evropy nakupovala plyn, který Evropa koupí v Rusku, buď by ho musela nakupovat podstatně dráž, než od Ruska nebo by Evropa musela ten plyn pro Ukrajinu značně dotovat, protože draho koupí, levně prodá – což by bylo dosti hrubé zasahování politiky do ekonomiky a křivení poměrů na trhu, nebo si to ukrajinsští vyslanci představují jak Hurvínek válku, to obchodování a nelze se divit, že hospodářství tam jde cu grunt.

  Jinými slovy – Evropa by mohla prodávat, bez umělých politicky motivovaných zásahů, plyn Ukrajině levněji než Rusko pouze v případě, že by měla k dispozici plynu dostatek nejen pro svou potřebu, ale i na obchodování, který bylo možno získat podstatně levněji a z jiného zdroje, než je cena, kterou po Ukrajině požaduje Rusko.

  Neobávám se smrti hladem a zimou, jen by mně zajímalo, nakolik je po matematicko ekonomické stránce reálné, že ten levnější plyn bude moct Evropa dodávat, neb mi to připadá jako blbost.

  A pokud jde o hledání náhradních zdrojů a že si lidi v nouzi poradí, já o tom nepochybuju, jen mně tak napadá, proč nevyužít příležitosti a nevyzkoušet to přežití v krizi teď hned na Ukrajině.

  ale to by tamní oligarchové, ty naděje národa, co bojovaly za svobodu přišly o kšefty 😀

 626. Nickname, naprosto souhlasím…. tvořivá síla ducha pekařů a mlíkařů, ať je velký, či drobný, se ukáže a to velmi…. stejně tak jako se oddělí zrno od plev ve vědeckých a výzkumnických kruzích, vysokých školách a techniologických centrech …. stačí jen trošku stresu a práce pod tlakem …

  Maydo, to blbnutí s hladomorem začala rpuť, najdi si to….a nejen to, já s tím nesouhlasím, že ukraina bude mít dopad na jakékoliv zvyšování cen. Mimochodem, dostala si odpověď, na co si se ptala, vůbec si se netázala o ceně a ani o tom, jak to bude, jen si se dotazovala na to, jestli evropa si kupuje plyn i od někoho jiného ….

 627. 731-historie zná nemálo případů, kdy nějaká náhlá změna poožila vyspělou civilizaci, i když pekaři a mlíkaři jeli pod tlakem jak diví.
  To, co přijde pod tlakem výpadku půlky energetických zdrojů EU totižto nemusí být nutně obroda a rozvoj nových technologií, ale klidně to může být totální rozvrat a válka o to, co zbylo. Například.

 628. 732 Noname, necháme obchodníky, ať dohodnou ceny plynu. Nebo se do toho budou vrtat politikové? Dovedete si představit, co dokáže udělat politik při navrtávání plynovodu?

 629. No, dobře neptala jsem se na ceny, protože jaksi tuším, že očekávat, že by byla Evropa schopna dodávat na Ukrajinu plyn opravdu levněji, než Rusko, je poněkud bláhové.

  ale nevím, v jakém poměru se bere plyn odkud, tak sjem se prtala, neb by mi připadalo poněkdu srandovní, kdyby ten levnej plyn , co bude Evropa dodávat na Ukrajinu byl navíc ještě ten ruskej, co ho Ukrajina nechce, jen koupenej od Ruska za drahý peníze.

  Vlastně by na tomhle vydělaly obě země. Rusko by mělo více odbytu ana svůj plyn pro partnery za vyšší ceny, než ho bere Ukrajina. A Ukrajina by tentýž plyn dostala za nižší ceny, než by za něj platila Rusku.

  No a Eu by to ráda zacálovala, protože „svoboda, demokracie , revoluce a pryč s putinem“ ppolitkckej vliv halt není zadarmo…

  Geniální!!!!!

  To by byl skoro tak dobrej kšeft jako když nějakej Jelínek prodal Karlštejn 😀

  Jinak nehcu rejpat, ale pokud by byl nedostatek plynu, tak se zražení očekávat dá. Není to snad jedna ze základních ekonomických pouček, že při nedostatku stoupají ceny?

  I pekař zdražuje, když je chleba málo, náklady vysoký a poptávka stoupá, ne?

  A konec civilizace – no, co my víme, nakolik jsou ty základy natolik uhnilý, že stačí šťouchnout nebo co ještě vydrží…

  já bych řekla, Jirko, že Tvůj a Nonamův scénář je tak fifty fity.

  a abyste se nehádali,realita bude nejspíš někde uprostřed…..

 630. ruské podniky si nemohou dovolit přestat vyrábět plyn.
  evropské podniky se bez plynu neobejdou.
  cena je smluvní.

 631. (729)nickname, to jste mne potěšil, že víte … 🙂

 632. „ruské podniky si nemohou dovolit přestat vyrábět plyn.
  evropské podniky se bez plynu neobejdou.“

  A tak poteče ten ruskej plyn přes Ukrajinu do Evropy a zpátky na Ukrajinu. 😀

 633. Akorát je na tom plynovodu uzel. Ukrajinskej. Když se bude dál válčit, nastane co? Humanitární bombardování?

 634. Jo, bombardovat plynovod, to je docela dobrej nápad….

 635. Koukám, že bude veselo….

  A já nemám softwarový klíč a nemůže dělat, někdo mi ho stačil uzmout, než jsem restartovala počítač….

 636. Putin může ouplně za všechno, Halladine 😀

  Ale klíč už zase mám, tak ho asi vrátil 🙂

 637. Nepropadejte panice!
  Olivy už dozrávají a bezerukový řepkový olej od Babiše je zdravější než španělský olivový(s motorovým).
  EU je připravena, žádná energetická krize nehrozí.
  Celé léto ne!

 638. (745) vždy připravena,Šumaváku ! Lán řepky olejnaté vedle, lis u sousedů, dřevo v kůlně, další dřevo v sousedovic lese (už domluveno):-? Ještě koupit pilu …poraďte, prý japonskou ….

 639. No, já nemám komín… Snad jen vzít do podnájmu nějakýho teplýho ! 🙂

 640. Westíku, pro případ, že by přišel Krise, ( 🙂 )jedině pilu na ruční pohon 😀

 641. P.S.

  Vyjimečně se nejedná po překlep, profesor Krise přednášel na fakultě okultní vědu, zvanou „urbanismus“ a samozřejmě to jméno ke slovním hříčkám přímo vyzývalo. 🙂

 642. Mno – ještě ad učitelka – už to tu bylo prezentováno – opilý Rusák ukradl krokodýlům snídani…
  Je vám snad jasné, že když ta učitelka skákala pro ty dva fakany do studně, nechala ostatní fakany bez dozoru?
  No a co kdyby nastal nedosírný následek? On sice nenastal, ale mohl by.
  A proto je nutmo vůči té blbé úče zakročit se vší přísností…

Komentáře nejsou povoleny.