BFPT – 2014

Vážení přátelé,

čas pokročil a blíží se podzim. Takže již jako tradičně připravuji na první říjnový weekend, tj

4. – 5. října 2014

TRADIČNÍ SETKÁNÍ NAD PRASETEM

které bude opět zde, u mě,  s ubytováním v Alpské růži, případně u Candrů. Prase je objednáno, počasí také, i noclehy jsou zamluveny. Takže si to zaneste do kalendáře a hlašte se…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 399 komentářů u “BFPT – 2014

 1. Tak já bych se s dovolením přihlásil + 1, po loňské nemilé zkušenosti ubytování raději u Candrů.

 2. MP, ten Tvuj posledni prospevek je kouzelny a …. Hrani si na podnikani, ano, presene tak. Ale jeste bych to doplnil o dalsi veci, nejen o subvence a dotace, ale o vsechny clanky soukromeho sektoru, ktere jsou zcela zbytne. Ktere treba zarizuji razitka, povoleni, proste vsechny papiry, ktere jsou potreba k podnikani, ci pro soukromej zivot…. Ale to by tak ctvrtina soukromeho sektoru, i kdyz to vlastne zadny neni, musela jit delat neco poradneho….
  Jinak „dotazka“…. Kolik lidi je potreba k tomu, aby se stat zhroutil? Kolik lidi ze soukromeho sektoru, protoze u koho jineho by to stat poznal, by muselo odeprit poslusnost mistni mafii? To nejen na MP, ale tak nejak obecne do „publikumu“……

 3. A jak si , Jiří představuješ, to odepření poslušnosti místní mafii?

 4. Prestat platit dane, zdravotni a socialni dane, odeprit poslusnost se dostavit na bernak….. Proste zarazit jakykoliv kontakt se statem, jako takovym….

 5. Akorát, že pak ve 3 ráno zaklepe na dveře Ištván s báckomandem… Ale to se přece v té krásné, nové, spravedlivé Evropské unii nemůže stát…

 6. Inu Jiříku,
  když nechceš platit, tak neplať!
  A dej vědět, jak si dopadl ! 🙂

 7. PeSi, prave proto se ptam…. Kolika lidel muze Istvan zaklepat a od jakeho poctu uz to proste nestihne?

 8. Hele , prej je v kotline „zbranova amnestie“ muzete mi nekdo rici, kterej pitomec muze odevzdat zbran? Ja jen ze by mne to zajimalo uplne stejne, jako to, jaky pocet lidi je nutny k ukonceni funkce statu…..

 9. Jirko ppa etc., takhle otázka nestojí: kolik lidí ze soukromého sektoru by přestalo platit? Museli by všichni nebo alespoň taková entita, aby na to nestačily mocenské složky reagovat. Spíš je otázka: co by se muselo stát, aby přestali platit? Ačkoli to vypadá „divně“ (měl jsem na to téma diskusi s Oteplovačem), protože ve „veřejném sektoru“ je zaměstnána cca třetina všech pracujících, k tomu nějací rodinní příslušníci a máš polovinu obyvatelstva. Já myslím, že by muselo přijít nějaké „sťouchnutí“, aby to spadlo. Jako před 25 lety. Následovaly by 4-5 hezkých let (než by se byrokracie přestala bát) a začalo by to znova. KKK (konstituce, koalice, kolaps).

 10. MP, naipak, ja si opravdu myslim, kolik lidi by muselo odeprit poslusnost statu….. 10.000? 100.000?
  Ne ze bych neco organizoval, to nikoliv. Jen mne to proste zajima.

 11. Modrý ptáku,
  ale i před těmi pětadvaceti léty lidi nepřestali platit daně. Nebo, abych byla přesná, byly jim nadále strhávány. Protože v momentě změny byla většina lidí v zaměstnaneckém poměru a daně jim rukama ani neprošly.

  Jirko, jak chceš „neplatit daně“ když z každého piva, který tady v hospodě zaplatíš, pětinou zaplacené ceny přispíváš na stát?

 12. Dane neplatim, socialni a zdravotni take ne, bernak nevim kde je. . .Totez zena. . .aj nas pes.
  F čom je problem?

 13. Jinak Jirko, promiň, ale poněkud mi to připomíná úvahy jednoho dávného kolegy, který věřil na marxismus a že kdyby „podle toho ejdnali dobrovolně všichni“, tak by to fungovalo.

  A my mu vysvětlovali, že to aby všichni dodržovali dobrovolně stejné zásady, je nemožné a nelze na tom stavět společenký řád.

  Takže představa , že by se celý soukromý sektor rozhodl neplatit daně, je velmi teoretická.

  Ostatně nepochybuji, že kdyby k tomu došlo, naši evripští poslanci by hbitě pořádali o bruselský azyl a bratrskou pomoc. 😀

 14. otázka nikoliv teoretickí,ale vyloženě blbá 🙂

 15. Maydo, houby bratrská pomoc.
  Berňák by zaangažoval exekuční společnosti ! 🙂

 16. Ano, ano, už rozumím…nemusíte se dále předhánět v tom co píšete ….

 17. 2 Jirka původní ad 12 – neboj, ten se nezakecá… Je to sekáč!

 18. Ištvána se není třeba bát. Trestné je nepřiznat daně, nikoli neplatit.

 19. No, otázka kolik může Ištvan honit najednou lidí mi poněkud připomíná scholastické disputace na téma: kolik andělů se vejde na špičku jehly? 😀

 20. MNo jasně, že se to může zdát jako scholastické…ale já se ptal zcela vážně, kolik lidí mohou ještě zavřít a od jakého množství se ta mafie zavaří? Já vím, pro socislisty je to zcela šílená a nepatřičná otázka, pro komunisty taktéž, protože oběma se vůbec ani náhodou nemůže zjevit myšlenka, že snad se to může stát, ale já se ptal tak nějak vážně….. Nebo jsem se měl zeptat, kolik lidí ještě musí odejít, aby se páteř a polutici začali zabejvat příčinou?
  Jistě, ta otázka má své opodstatnění…. a doufám, že nic neprořeknu a potrefený, či potrefená se neozve, protože to opravdu nemá cenu ….. takže po po těch několika denních rozkolech a nesouhlasných příspěvcích jsem opět pod palbou několika státních orgánů, že jako kontrola, revize, ..připravte si doklady……. Takže asi tak …. jsem poněkud roztrpčen a jdu zdechnout do houští, myslel jsem, že tohle je možné jen tam, odkud jsem se sem dostal, ale když to tak „promítám i do minulého období. Je mezi čtenáři, protože si nemyslím, že by to byl někdo píšící, opravdu hodnej člověk. … …… 🙁

 21. zajímavá debata. Jistě, přesvědčit všechny, aby revoltovali neplacením daní je nemožné, ale co by možné být mělo…je to technicky nesmírně snadné…a už asi patnáct let mi to žádný zastánce vyšších daní a obdivovatel skandinávského zdanění nevysvětlil, proč to sám nedělá je placení vyšších daní než je povinné minimum.
  Všichi zastánci zdaňování, socialisti a podobní exoti přeci můžou posílat berňáku klidně čtyři pětiny svého platu( řekla bych dvě třetiny, ale to už stejně děláme víceméně všichni)..

 22. „Nebo jsem se měl zeptat, kolik lidí ještě musí odejít, aby se páteř a polutici začali zabejvat příčinou?“

  ZAnech vší naděje, nikdy jich neodejde tolik, aby se ta mafie zavařila. Vždycky bude víc těch, pro které bude víc důvodů proč zůstat než odejít.

 23. A navíc, kam by asi šli? V Evropě je to víceméně stejný a aby se Ti půl Evropy nastěhovalo na chatu, to bys asi nechtěl, že?

 24. MaYdo, oni mu tam stajně přidělí nějakého toho imigranta a ještě bude prstíčkem hrabat! 😀

 25. Skleroza je svinstvo a kdo si nepamatuje se holt musí blbě ptát…
  Kolik lidí mohou zavřít?
  Když udělají zase dráty po hranicích, tak zase všechny.
  A ani na chatu se nedostaneš.

 26. Hm, Andy ,
  To jako že bych platil daně místo Vás ? Zajímavá myšlenka 🙂

 27. konečně nahozené zajímavé téma k přemýšlení
  Jirko ppa, děkuji

 28. 31 proč místo mne? Já si své platím přesně v té minimální výši, jakou mi zákon umožňuje. Ale zrovna vy, Halladine, obdivujete míru zdanění a její důsledky ve Skandinávii, takže se neptejte, místo koho byste platil a řekněte, zda posíláte státu jen minimum jako třeba já, nebo dobrovolně více a více…
  a nevykrucujte se, socialisto:)

 29. Andy ,

  připomínáte mi jeden příběh o jeptišce, co nabádala ostatní ženy aby víc šukaly ( i za ni) , jelikož se jí nechce 😀

 30. Myslím, že Halladin stále ještě nerozumí, Andy. Já se také už několikrát ptala, proč ti, co vítají větší zdanění „bohatých“, neplatí sami dobrovolně víc. Takže pro Halladina jasně: Když v daňovém přiznání za rok 2014 vyjde daňová povinnost ve výši např. 100.000,00 Kč, Halladin pošle na účet FÚ 130.000,00. Nebo nepošle? Nechá to na jiných? 😉

 31. :-)))) 34 – nepošle, Nechce se mu. Ale dál bude horovat pro větší zdanění ostatních. :-)))) Kurnik, tu je sranda!
  Nic, jdu míchat guláš, aby se mi nepřipálil.

 32. Dano, spravedlivé je, aby všichni platili podle jednotného klíče. Platit jako jednotlivec víc je stejná blbost, jako ten Zemanův fond na splácení státního dluhu.

 33. 34 to je jedno, co vám připomínám, neplatíte za mne, platíte za sebe. Proč ne víc? Vykašlete se na to, co je spravedlivé, nejste Ježíš.
  Máte nějaký názor, ale sám podle něj nejednáte. Zajímavé, ale ne překvapivé.

 34. Každý by měl začít u sebe, poptávat se, kolik dá druhý navíc, vypadá krapet hloupě.

 35. Halladine, mám vaší 37 rozumět tak, že jste zastáncem stejné daně pro všechny?

 36. no právě…. docela normálka…. ale kázat umí socialisté krásně….

 37. Mňo…
  stát zaměstnává 425 tisíc lidí. Jinými slovy, skoro půl milionu lidí neplatí daně a nic se neděje.
  Vy naprosto nechápete Halladinovy myšlenkové pochody:
  1. Je třeba aby vyšší daně platili ti, kteří mají hodně.
  2. Hall má málo, tudíž je vyloučené, aby vyšší daně platil.
  3. Podle Hallova názoru ti ostatní mají víc než potřebují, takže ti ostatní by měli vyšší daně platit.

  vždyť je to tak jednoduché…

 38. 40
  daň z hlavy? zajímavá idea.. uz několikrát se to nepovedlo… paní baronka by mohla vyprávět…

 39. Dano, k tomu v dolní hospodě, pokud Ti zaměstnavatel chce platit činži za svého zaměstnance, trochu bych se obával, že dotyčný zaměstnanec a Tvůj nájemník by mohl mít nějaké ty nepříjemné vlastnosti.

 40. Jasane, čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se k tomu kloním. Ale jsem realista a stojím nohama na zemi. Takže žádná daň z hlavy, ale progresivní zdanění příjmů a navrch daň z luxusu. To by hrálo, holenkové, aby měl někdo víc….

 41. quivis, krapet( vlastně hodně) vypadá, když nepochopíte psaný text a přesto ho kritizujete:)
  Ale poslužte si…

 42. Karle – jedná se o stejný případ, jako byli předchozí nájemníci – také jsem měla smlouvu se zaměstnavatelem – ostatně je to vlastně pokračování oné smlouvy. Navíc ten zaměstnavatel je garantem chování nájemníka a jakékoli problémy mám řešit s ním. Ale zatím není rozhodnuto, příští týden se setkám se zájemci a rozhodnu se.

 43. Ptakopysku ,proč si myslíš , že platím 🙂 málo ?

 44. Halle,
  píšu že máš málo, ne že platíš málo 🙂

 45. Ptakopysku,

  mi připadá, že mám docela dost.

 46. Halle,
  tak to nikomu neříkej, nebo tě soukmenovci zdaněj daní z luxusu 🙂 🙂 🙂

 47. Dobrý večer, už zase zírám. Jirka se zeptá a je mu vysvětleno, že se ptá blbě a že se ptá na nemožnost. Andy se zeptaá a je jí vysvětleno, že by měla sama platit víc.
  Otázky byly jednoduché a dalo se na ně jednoduše odpovědět. Ale asi se odpověď řídí osobou tazatele.

  Dano, celý den propršel, a já jsem zbaběle pracoval v kanceláři. A vnoučata kašlala na babičku, která je celý den opečovávala a po mém příchodu domu se tulila jen ke mně. Nevděk světem vládne.

 48. ptakopysku 42, teď se pleteš!
  Ono jde spíš o to, že kdo má více možností, měl by je použít pro úspěch celku – což ovšem bylo realizovatelné tak nejpozději za první republiky.
  Tady se stavěli v té době schody z podzámčí nahoru do města. Každý přispěl jak mohl – a pan notář si pokládal za čest, že zaplatil dva schody, pan lékárník zaplatil tři! … atd. 🙂
  Inu. doba byla jiná … ne, že by to teď vůbec nešlo, ale nějak drhne…

 49. Ale jo Martine,
  tak buďte té lásky a spočítejte Jirkovi, kolik lidí by muselo sabotovat daně a pojistky, aby je stát nestíhal zavírat a pokutovat. Vy si jistě umíte odhadnout, jaké kapacity soudů a jiných státních orgánu by bylo třeba vytížit, aby se stát zhroutil.
  Já to neumím.
  A Jirka Vám za to číslo bude vděčnej. 🙂

 50. Ano, Martine, nevděk světem vládne. A nemusí jít jen o děti – viz 54. :-)))

 51. (51) To nejsou „soukmenovci“ (Volksgenosse), ale soupartajníci nebo soudruzi (Parteigenosse). Terminologii dodržovat! 😛
  (54) To není úkol početní, nýbrž politický. Ne aby nestíhal, to je spíše nesmysl, ale aby se bál.

 52. Halladine, Jirka moji odpověď zná a mě se neptal. Ptej se Googlu. Vykání?

 53. Ježišmarjá, proč se pak jirka ptal, když zná tvoji odpověď ?
  To ti snad nevěří ? 🙂

 54. Jirko ppa etc., šestimístné číslo, to už je síla. Jinak otázka, kterou položila Andy: vždy jsem říkal socialistům, že jsou to pomatení cvoci. Jejich povinností je nechat si minimum na přežití a ostatní rozdat potřebným. Chtějí-li přerozdělovat, musejí jít příkladem.

  maYdo – byli jsme přece vlastníky všech výrobních prostředků. Tak jaképak daně.

 55. Jirko ppa etc., šestimístné číslo, to už je síla. Jinak otázka, kterou položila Andy: vždy jsem říkal socialistům, že jsou to pomatení cvoci. Jejich povinností je nechat si minimum na přežití a ostatní rozdat potřebným. Chtějí-li přerozdělovat, musejí jít příkladem.

  maYdo – byli jsme přece vlastníky všech výrobních prostředků. Tak jaképak daně.

 56. No dobře, Modrá ptáku, tak „srážky ze mzdy“ -jak bych to jinak měla nazvat?

  Nicméně by mně zajímalo, jak s tou DPH. To je daň, kterou platí i bezdomovec, když si koupí litr krabičáku. Možná se mýlím, ale domnívám se, že DPH představuje významnější příjem pro státní pokladnu, než daně z příjmu.

  JAk se dá neplatit DPH?

 57. Ad 62 – jednoduše. Prostě plátce neuhradí daň na účet FÚ. 🙂

 58. Jo, Dano, ale já v podstatě tu DPH platím při každém nákupu. A pochybuju, že bych mohla zaplatit v obchodě o dvacet procent menší cenu s tím, že si nepřeju, aby DPH za můj nákup nebyla zaplacena. 🙂

  Jediný způsob, na který jsem přišla, by byl ten, že bych se udsadila na rodných lánech, pěstovala poživatiny a len třeba ovce na vlnu a žila z vlastních zdrojů a výměnného obchodu. Svítit bych mohla loučí nebo si z vlastního dřeva z vlastního lesa vytesat větrník 🙂 A chodit bych musel pěšky , protože na každém litru benzínu, který si koupám, taky nějakou daň uhradím.
  no, fakt je, že protože bych se s ihledem na okopívíní poživatin od chalupy vzdalovat moc nemohla, taky bych se bez toho benzínu obešla.

  Za to bych si patrně musela vyrobit luk a šípy, protože by asi bylo na místě se obávat nájezdů těch, kdo se sice rozhodli odstřihnout od státu nebo byli okolnostmi odtrženi, ale neměli tu kliku, že by měli vlastní chalupu, vlastní pole, vlastní les…

 59. Moje odpověď na Jirkovu otázku je – nevím.
  Ale vzhledem k tomu, že počet produkujících, kteří platí daně z toho, se neustále snižuje, a vzrůstá počtet těch, kteří platí daně z daní, které jim byli přiděleny, takže vlastně daně neplatí, jen část jim přidělených výběrů z daní vrací, máme naději, že jednou se ten počet, po kterém to už nebude fungovat, dovíme.

  Pořád si nevím rady s pracujícími, které sice zaměstnává podnikatel, ale zaměstnává a platí je na to, aby pro něj dělali agendu, kterou vyžaduje stát a kterou on ke svému podnikání vůbec na nic nepotřebuje. Tak nějak si myslím, že veškeré náklady, od papíru, počítace, kanceláří, sběru dat, vyplňování hlášení, atd a platy spojené s touto činností jsou vlastně také daň, placená podnikatelem a měla by se do celkové sumy daní započítávat. Tyto náklady se do daní nepočítají, ale podnikateli byly tyto náklady vnucené stejně jako daně a platit je musí. Chápu, že kdyby je neplatil, měl by vyšší zdanitelné částky, takže rozdíl by nezahrnoval všechny tyto náklady. Ano, debata o daních, jejich placení a neplacení je vždy komplikovaná těmito zacykleninami.

  (Z daní placený platí daně, státem vynucené náklady jsou náklady a sníží zdanitelnou částku atd., Do toho i daně z daně, jako u benzínu, alkoholu a cigaret.) Přemýšlí se o tom velmi špatně a možná je to právě proto tak vytvořeno.

 60. No, mě ta otázka stále připadá blbě položená a špatně definovaná.
  Z kolika lidí, kde?
  Absolutní číslo nebo relativní počet?
  Šestímístné číslo?
  Kde?
  V ČR nebo v Monaku?
  Hroutí se Monako, když se tam neplatí daň z příjmu?
  V Argentině se platí a přesto se hroutí.
  Rozpadne se Argentinský stát anebo mu zase někdo půjčí na udržení státního aparátu?
  Kolik je na nebi hvězd?

 61. teď jsem tak dumal cestou, že státními zaměstnanci, kteří neplatí daně, jsou defakto i nezaměstnaní na podpoře(skoro půl milonu lidí), matky na mateřské, pobírači sociálních dávek(i když, tihle ne absolutně). A kdybychom chtěli být puristi, tak i lidi na nemocenské, protože ti jsou placeni státem z vybrané daně ze zdraví. To už je docela slušná armáda…

 62. Dobré ránko!

  Inu, chovejme se všichni jako v Chánově! Dejme výpověď a jděme na pracák! Co potřebujem, to si ukradněmež! Milujme se a množme se, za účelem zisku – výrobní nástroj má každý! Neplaťme nájem, vodu ani energie, když už budou dlužní všichni všem, tak to Pánbůh odepíše!
  A to by bylo, abychom ten stát nepoložili! 😀 😀 😀

 63. Rputi,
  ale uvědom si, že následky by byly nedozírné!

 64. ptakopysku – spíše nedosírné a i tomu, cokdo po neplacení daní volá, by pampersky nestačili! 😀

  Esli ony ty problémy nejsou dané tím, že, místo závažných problémů, v rámci korektního sociálismusu, řešíme blbostě, které jsou pro přežití státu naprosto nepodstatné. Stojí to šílené peníze a energii, které pak logicky jinde chybí!

  …Na námitku moderátora, že z historie je známo, že jakékoliv vylepšování liberální demokracie vedlo ke špatným koncům Robejšek upozornil, že to, co dnes zažíváme v Evropě, „je rétorická demokracie pod diktátem politické korektnosti.“ Evropské země řeší takové věci, jako je například genderová vyváženost. Přitom se neřeší zásadní témata jako přežití a stabilita toho kterého státu. To proto, že nároky vládnutí jsou na schopnosti a organizační struktury těch, kteří vládnou, příliš vysoké…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Demokracii-ted-nenici-v-Madarsku-ale-v-cele-zapadni-Evrope-ulevil-si-v-CT-Robejsek-A-Pehe-spustil-o-fasismu-329251

 65. Rputi,
  bezbřehá demokracie bez jakýchkoli zásahů státu tady v Kotlince panovala třeba po skončení třicetileté války. Zdá se, že v současnosti se Ukrajina vymaňuje z okovů státního teroru, každý feudalista má svoji soukromou armádu, která v jeho zájmovém prostoru nastoluje právo podle názoru dotyčného feudalisty. Pravda, mezi tím se motají zbytky státních struktur a dělají chaos, ale v jádru už nejsou tím, kdo by měl nadvládu na svobodným konáním feudalistů. Nebo třeba Somálsko, Eritrea, to jsou také země, kde stát nikterak nezasahuje do dění.

 66. Dobré zas ráno – vážení, vy jste snad nečetli Parkinsona! Vždyť je to tam všechno napsaný! (zákony profesora Parkinsona by IMHO měla být povinná četba na středních školách – tam je jistá naděje, že alespoň část studentů to bude schopna pochopit…)
  Vřele doporučuji kapitoly o pyramidálně rostoucí struktuře úřednictva, o efektivitě vlády, jak se pozná, že firma jde do kytek – atd. atp.
  Pak pochopíte, proč se neřešej základní otázky správy státu, ale kolik zbytečnejch cyklostezek se kde postaví! A tak je to správné a tak to má být!

 67. Pravdu díš, ptakopysku!
  A mně by sakra zajímalo, kdo a jak to tam dá dohromady? Zatím to vypadá na skrumáž několika feudálních státečků – něco jako Ukrajinská feudální Unie! 😀

 68. PeSi, aspoň máme názorně předvedeno, jak to vypadalo v raně feudální Evropě po pádu Říma, když se tvořila jednotlivá knížectvíčka.
  Tymošenkovou nejspíš někdo uškrtí závojem a Porošenka propíchnou u dveří kostela. A může se to rozjet na novo.
  Konec konců, kdosi kdesi psal či říkal, že dějiny jsou vlastně kolotoč… 🙂

 69. Tak prý z Washingtonu volali do Kremlu. Zdá se tedy, že na telefonování embargo uvaleno nebylo.

 70. 75
  Někde jsem zahlédl,že Porošenko nechce dobýval Doněck a Luhansk,a že chce jednat o míru.

 71. Inu Halladine, III. světovou by ani Obamovi lidi neodpustili a Kerry se evidentně poděsil, že jestli to takhle půjde dál, tak ten Černý Petr zůstane jim.
  A zřejmě jim došlo, že toho Putina opravdu, ale opravdu nevyprovokujou. A ty rakety už prostě byly přes čáru.

 72. Nehledě k tomu, že Obama má problémy doma s parlamentem.

 73. Idea je to zajímavá, ale kdo potom na té východní Ukrajině zbude…?

  …Ruské angažmá v Asii by podle Karaganova mohlo přispět k řešení krize s Ukrajinou. „Nová koncepce rozvoje pro východní oblasti Ruska se bude v blízké budoucnosti hodit. Stovkám tisíc emigrantů z Ukrajiny by tam mohla být nabídnuta práce a bydlení. Přistěhovalci s kulturou blízkou té naší ruské se mohou stát hlavním zdrojem růstu ruské ekonomiky. Poskytnout prostor k seberealizaci emigrantům z Ukrajiny je navíc velmi lidské a stejně tak vlastenecké. Obrátit pozornost směrem na východ je tedy v pořádku, zároveň bychom ale měli hrát důležitou roli i v Evropě, kam patříme, i když Západ nyní tvrdí v rámci své propagandy opak. Ruská společnost musí po elitách a prezidentovi požadovat jasnou strategii a sociálně-ekonomické reformy. Připojení Krymu jako strategického vítězství je třeba využít pro budoucnost Ruska ve všech směrech,“ uzavírá Karaganov…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukrajinska-past-na-Rusko-nastrazena-USA-Poradce-prezidentu-objevil-v-historii-udalost-kterou-to-opravdu-napadne-pripomina-329254

 74. DObré ráno,

  ptakopysku, tož ono po tej třicetiletej válce nebylo ani moc komu vládnout….To se pak ta demokracie lehce provozuje.

 75. maYdo , jaká demokracie ?
  V Českých zemích zůstala jen třetina obyvatelstva, poddaných bylo míň a museli mnohemvíc makat. A drábové fungovali…..

 76. No, tak i to by mohla být odpověď na Jirkovu otázku. Úbytek dvou třetin obyvatelstva nestačí a drábů se vždycky najde dost 🙂

  nicméně bych, Halladine podotkla, že třeba Gallasové po třicetileté válce byli sice kruťáci, ale nakonec postavili zdevastované panství hospodářsky na nohy. Je otázka, jetsli by se jim to podařilo, kdyby kruťáci nebyli.

 77. omluva, že by už stařecký třas rukou? nebo ji jen nenám jistou po ránu, když jsme ještě neměla svoje ranní kafe?

 78. juro-p, když to zkusíš oddělit na ekonomickou část (náklady) a právní část (tituly), tak už to tak složitě (aspoň mně) nepřijde. Podnikající sčítá výnosy a náklady a odhaduje budoucnost (někdy se trefí, někdy se netrefí). Pokud mu z provozní činnosti zbývá dost na financování odpisů (obnovy), daní a úroků, tak je v pohodě. Pokud nikoli, opouští soutěž. Nač ty náklady jdou, tzn. co je z nich financováno je fuk. Jestli musí platit A nebo B, je to pouze změna struktury nákladů. Takhle jsou prostě „utopené“, jsou pryč.
  Ta právní část – titul. Lidé, jejichž živobytí je financováno z vybraných daní, by byli automaticky diskvalifikováni z volebního práva. Je logicky nesmyslné, aby člověk, který žije ze zaplacených daní, mohl hlasovat o tom, jak vysoké daně budou. Takže jsou jim příjmy daněny, oni „platí“ daně, tudíž mají titul k volebnímu právu. Ten logický řetězec je takový legrační, ale takhle to je.

 79. 7 – Kolik lidi je potreba k tomu, aby se stat zhroutil? Kolik lidi ze soukromeho sektoru, protoze u koho jineho by to stat poznal, by muselo odeprit poslusnost mistni mafii?

  No, nejprve by myslím bylo třeba – s akribií od hodiny placených juristů a s důsledností přírodovědců v exaktních oborech – vyřešit několik předběžných otázek, kupříkladu:

  1) Není náhodou stát zhroucený už teď? (Plní stále své základní funkce, poskytuje vnější i vnitřní bezpečnost, zaručuje každému vymahatelnost práva – anebo je to už pouhé vnější zdání, doznívající v myslích pozorovatelů jen z jejich setrvačnosti?)

  2) Není-li, co tím zhroucením přesně rozumíme?

  3) Co je to odepření poslušnosti?

  3a) Erár ignorovat, nereagovat na žádnou jeho korespondenci, telefonáty, zvonění u dveří; až přijdou v půl páté ráno ty dveře vyrazit a zplenit domácnost, mlčet, nechat se spoutat a odnést do cépézetky?

  3b) Přestat eráru poskytovat outsourcované služby, nedodat ouřadům nasmlouvaný papír, razítkovací barvu, úřednické židle, počítače, nespravovat jim zatékající střechy?

  3b1) Přestat do úřadů dodávat elektřinu, vodu, plyn?

  3b1a) Je ČEZ soukromý nebo erární?

  3c) A/nebo nějak identifikovat erárníky, a těm jakožto osobám přestat cokoliv poskytovat, zboží, služby, odpověď na dotazy?

  3d) Přestat platit daně? A co to jsou daně? Abychom to zjistili, potřebovali bychom zejména vědět, co to dnes jsou peníze. (Když jsem zde před lety konstatoval, že nevím, co vlastně peníze jsou, dostalo se mi odkazů na materiály vysvětlující, čím peníze byly před tisíci lety.)

  Teprve poté by snad šlo začít studovat, kolik lidí (minimálně, tj. nejprve těch na kritických místech, anebo nějak náhodně, zprůměrovaně?) by stačilo.

  Zkrátka, prvotní tazatel tu též razil pojem, který se mi coby myšlenkový koncept velmi líbí: odluka občana od státu. Mám takový dojem, že účinná odluka občana od státu – pro občana navíc co nejméně destruktivní – by musela být v první řadě měnová.

 80. Zpátečníku – třeba přejít na EUro, jo? 😉 😀 😀 😀

 81. Koneckonců, proč ne, alespoň v prvním přiblížení – za předpokladu, že by to byla eura uložená na účtech někde v dáli, v bankách, kam jurisdikce EU nesahá. Pokud by pak odluka od státu měla proběhnout čistě lokálně, jen v Čechách, na euro by to asi tak velký vliv nemělo. Pořád praktičtější, než se vláčet s pytli, trakaři a náklaďáky mušliček kauri…

  Uvědomíme-li si zjevně nesplatitelnou zadluženost evropských států, zdá se mi, že úvahy o „funkci“ státu jsou sotva oddělitelné od úvah o virtuální povaze peněz. (A ta mimochodem je penězům inherentní, nepřišla až s fiat money.)

 82. Já myslím, že vycházet by se mohlo třeba z tohodle článku. Tam je to celkem jasně patrné.

  …Malé vesnice v Česku se děsí čtyř stupňů, které vedou ke zkáze: zchátrá škola, zkrachuje hospoda, zavře místní obchod a osiří kostel. Z desítek českých vesnic se takto vytratily „instituce“, které tvořily jejich základ….
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-periferie-uprostred-ceska-dlu-/domaci.aspx?c=A140801_201208_domaci_maq#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Já bych k tomu dodala, že pošta zavře pobočku a ve větších aglomeracích chybí policejní služebna.

 83. Petře Kunetko 🙂

  Na Palbě je fotka toho „sestřeleného“bezpilotního letadla. Vypadá ,to, že vůbec nebylo sestřeleno, ale kvůli nějaké poruše spadl sám, a dokonce na padáku.
  Na té létající srandě není nic poškozeného. Kdyby ho sundal BuK, jen s obtížemi by se spekulovalo, co to vlastně bylo.
  Prostě Ukrajinci naprosto neinteligentně lžou.

 84. Modrý ptáku,

  vysvětli mi,jakej je rozdíl mezi uklízečkou v soukromé firmě, za dejme tomu 10 000 měsíčně, a uklízečkou, uklízející na ministerstvu za stejných 10 000.
  V obou případech jsou ji strhávány stejné daně a pojistné. Jí samotné je ůplně fuk, kdo jí ty prachy platí. Pokud vůbec platí.
  A podle tebe by ta uklízečka,když ji propustěj z firmy , a nastoupí na ministerstvo měla rázem ztratit volební právo.
  Není to nějaký blbý ? Já bych řekl , že je. A hodně.

 85. Muhehehehe!
  A on se ten Putin neposere a neposere! Jak to? Dupy, dup!

  …Ruský prezident Vladimir Putin podľa neho vzdoruje logike ignorovaním škôd, ktoré spôsobili ruskej ekonomike západné sankcie, informovala Reuters.
  „Urobili sme všetko, čo sme mohli, aby sme podporili ukrajinskú vládu a odstrašili Rusko od ďalšieho postupu na Ukrajinu,“ povedal Obama na tlačovej konferencii.

  Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7313867/obama-po-telefonate-s-putinom-ignoruje-zaujmy-ruska.html#ixzz39DxJ6ed1

 86. A co když má ta uklízečka živnosťák na úklidové práce a uklízí na ministerstvu? 😀

 87. Já nevím, proč se an tej Ukrajině tak bojí Putina? NA to, aby se povraždili sami navzájem, si evidentně stačí sami.

 88. Halladine,
  ale ta uklízečka na ministerstvu opravdu neplatí daně. Ta je jenom dostane a pak je vrací zpátky státu. Úplně stejné by bylo, kdyby si ty její daně (cca 5000 korun) strčil Babiš v obálce do šuplíku a za měsíc je zase vyndal. Uklízečka by dostala jenom pět táců na ruku a kupovala by si benzín za deset korun, máslo za patnáct atd. atd.
  Představa některých lidí o volebním právu je prostě taková – neplatíš daně, nerozhoduj. Mě osobně tohle kastování nepřipadá jako úplně čisté demokratické řešení, ale někteří lidé si prostě myslí, že to čisté a demokratické je. Každej jsme nějakej…

 89. maYdo,
  hele, nesypej písek do soukolí, jo?

 90. Už to asi bude tak , že Obama s Putinem nemaj stejnej názor na to, co je dobro Ruska.
  A řekl bych, že ten Putin to ví líp.

 91. A k tomu co napsala maYda o Ukrajincích.

  Co se to tam děje, na té Ukrajině?

  Ále… to jen Ukrajina válčí s Ruskem.

  No, a jak je na tom Ukrajina?

  Bledě. Ztratila kolem tří milionů obyvatel, přišla o poloostrov Krym, o pět letadel, o desítky vrtulníků, o nějakých třicet obrněných transportérů, má spoustu zabitých vojáků a ještě se dvě velké oblasti na východním pomezí chtějí připojit k Rusku…

  A co Rusové?

  Ty mi to nebudeš věřit, ale oni se do té války zatím ještě vůbec nezapojili.

 92. Ad 84 – sestřelení dronu je velmi vhodné k překrytí průšvihu s balistickými raketami. Ten únik na CNN byl evidentně omyl. Byli zřejmě na Ukrajince moc rychlí.. 😉 Jen naše média jsou v oukeji. Bez Porošenka nebo Jaceňuka ani nehlesnou.

 93. Jakej písek do jakýho soukolí?
  Myslíš uklízečku s živnosťákem, co uklízí na ministerstvo nebo ukrajince, co se vymordujou i bez Putina ? 😀

 94. Ptakopysku,
  je to blbost. Té uklízečce strhávaj všechno stejně jako by byla u privátního zaměstnavatele. Kam ty prachy jdou je naprosto mimo ni.
  Tudíž není důvod ji snižovat volební právo.
  Když už se s tím začne,muselo by se pokračovat i u soukromých firem , které cosi dělaj za státní peníze – počínaje správníma radama konče řadovými zaměstnanci.
  Možná bychom nakonec zjistili, že těch voličů by zatraceně ubylo.
  No a že bychom museli odebrat volební právo prezidentovi, vládě, parlamentu a bůhví komu ještě. Ti taky žijou ze státního. 🙂

 95. S ukrajinským konfliktem to sice nesouvisí, ale klidu to věru nepřidá!

 96. Niko, v CNN to zřejmě vyhodnotili, že se Rusko konečně zapojilo a podle toho informovali. Oni už jsou všichni tou propagandou tak totálně zblblí, že přestali chápat, co se děje! 😀

 97. Halle,
  řeč není o strhávání, ale o tom ČÍM je placena. Pokud je placena daněmi, což je, pak by neměla mít volební právo.
  Zcela správně se maYda táže na uklízečku s živnostňákem. A pokud nechceme být troškaři, tak třeba na celou firmu OKsystém, protože ta dělá z převážné části zakázky pro státní správu, takže je defakto taky placena vybranými daněmi. Modrej by její majitele nejspíš taky zbavil volebního práva. Nejsem si jist, jestli by mu pan Procházka, nebo Čížek, ač jinak slušní a nekonfliktní lidé, za to nerozhodili sandál 😀

 98. ad 103,
  třeba o něm někdo natočí film Král Karpat a bude in memoriam slavnej. Samozřejmě to bude muset být film tendenční a prorežimní, převaděč bude mít jako pomocníka invalidního „mladíka“, pohraničníkům sežerou psa…

 99. A helemese,
  Američani budou cvičit budoucí ukrajinský Talibance.
  Vláda Spojených států příští rok plánuje cvičit ukrajinskou Národní gardu a dodávat jí výzbroj. V pátek o tom americké ministerstvo obrany informovalo Kongres, který takový záměr musí odsouhlasit.
  Pokud se jim výcvik nepovede, tak budou ukrajinští gardisté v boji fungovat podobně hrdinně jako irácké státní vojsko (tam bych Američany podesíral, že práci outsourcovali francouzským instruktorům).

 100. Jo, kdyby z té Ukrajiny do EU přes Slovensko utíkali v gumových člunech a hrozilo se v Čope utopí, to by byla jiná. 😉

 101. Rputi ad 93 – Ano, Putin ignoruje zájmy… USA na východě. A to se Obamovi nelíbí! 😉 😀

 102. ad 105 – Jo, Rputi, to by mohlo bejt vono… 😉 Vše vysvětleno, tak si jdu chvíli lehnout na sluníčko než přijde ta WWIII, nebo aspoň buřina…. Pak se podívám, jak jste vyřešili ty soukromé firmy živící se na státních zakázkách. :-DD

 103. Zpatecniku, skvela dedukce … To posledni je to nejpodstatnejsi… Co nejvetsi odkluka statu a obcanu ve fazi menove…. Tedy seda ekonomika, ktera je fuj fuj a statu se nelibi. Jsou segmenty trhu, kde v podstate uz nic jineho, nez seda ekonomika neni. Kde to ncham na zrale uvaze, vlastne spise nezrale.
  Jinak zhrouceni statu preci jeste neni, nebot se vesele nakupuji nove pocitace, auta, na ministerstvech jsou auditori peceni a uvareni, ceska tv vysila pitomosti a neni na jejich frekvencich zrneni. Proste stat jede dal, samozrejme na dluh. Jinak to zhrouceni bude az o praci prijde „Clinton“
  Nerikejte mi, ze na ministerstvu muze byt zamestnana uklizecka na zivnostensky list…. Vzdyt to je preci svarcsystem jako vysity a tusim, ze je to skoro na zavreni prislusnych, vcetne uklizecky. Nebo to uz tak neni a normalne se muze najimat lidi na stalou praci na zivnostnak? To by bylo skvele…

  Jinak je debata nadherna, zvlast ta o tom, jak komuniste proste nebudou platit vyssi dane dobrovolne, protoze chtej tu spravedlnost 😀

 104. Ale na druhou stranu, Zpatecniku, kdybychom detailne zacali resit , stacilo by to o te vnitrni bezpecnosti a podobne otazky, tak by pak obcane prisli na to, ze opravdu uz davno stat je zhrouceny, protoze polucije vzdy uz z principu nic nechrani a vzdy prijede pozde a sepise jen protokol, ktery pak zalozi a nebo taky ne, tedy nesepise protokol, aby nekazil statistiku…. U dopravnich nehod je to podobne, stejne stojej tam, kde se dobre vybira a ne tam, kde je to potreba…. O zajisteni trapneho predsevzeti o statnim skolstvi se ani nahodou nemuzeme bavit o tom, ze to je zvladnute….. Ale jiste, pas jeste vydavat umi, stejne jako obcanku a pridelit cislo. To je fakt, ze tahle funkce je perfektne zvladnuta…. Ale neni to malo?

 105. Velmi jednoduše, Jiří. Najme se firma, která zajistí úklid. Tuším, že se tomu říká „outsourcing“. Uklízečka není zaměstnanec ministerstva, ale je od firmy, s kterou má smlouvu o provádění úklidu ministerstvo.

  Ministerstvo neřeší, jetsli firma má uklízečku na živnosťák. Ostatně je to jedno z hlediska peněz. Uklízežka je v každém příapdě placena z penět daňových poplatníků, i když poskytuje stejný produkt, jako kdyby uklízela v soukromé firmě nebo třeba hotelu.

  Teď byste ještě mohli pořešit, zda mají mát volební právo zaměstnanci firem v soukromých rukou, pracujících na státních zakázkách.

  A jak s firmami či živnostníky, kteří mají zakázky jak ze soukromého tak ze státního sektoru.

 106. Jinak se projevuji socialiste a jinak lide bez postizeni…. To je ted krasne videt na konfliktu v Gaze. Zatimco sosialiste maji jasno, ze Gazu musi zachranit OSN, Unesco, lekari buhviodkud…. Nebo ze snad prezidenti se musej sejit a domluvit to, podepisuji petice, poradaj s medyjalnima mrdkama tiskovky a ukazuji fotky, ti co se nezakecaji posilaj sve penize a svou pomoc dobrovolne a primo, nejen ty co jsoem uz zde chvalil, ale vcera i Mayim Bialik …. Jsou proste lide co nekecaj a delaj podle toho, jak jim cit a svedomi veli….

  Jinak ja nepochybuji o tom, ze stat nejake penize od obcanu musi vybirat a nektere veci v dnesni spolecnosti jsou asi opravdu bezpochyby unikatni, treba ty pasy, i kdyz nevim ktere jeste. Takze dan z hlavy, od narozeni a az do smrti by mel platit kazdy, aby mel pocit, ze je rovny s kymkoliv na ulici a hlavne ze nemuze mit zadnou protekci pri cekani ve fronte na podatelne. Ono totiz, cim vetsi castku odvedu, tim mam vetsi pocit ze nemam byt na stejnem levlu, jako s nekym kdo nepracuje a neodvadi…. Ale to je jen recnicke cviceni, protoze v podstate nikdy nejde o rovnost, ale cely duvod statni cinnosti je jen a pouze terorizovani obcanu.

 107. Jinak tímhle způsobem se najímají nejen uklízečky, ale třeba správcovské firmy nebo IT servis.

  A kdyby většina živnostníků měla volit mezi tím, že bude mít volební právo, ale bude smět brát zakázky jen ze soukromého sektoru nebo tím, že bude mít přístup i k zakízkím z veřejnohé sektoru, ale bez volebního práva, tak každej živnostník, kterej občas udělá něco pro státní sektor, se ti vykašle na principy a vzdá se radši volebního práva a bude hledět, aby firma měla dost zakázek a přežila.
  Protože to je jeho prvpřadým zýájmem.

 108. MaYdo, co bys chtela resit? Jak ma nekdo penize od statu, tak proste neplati dane, vzdyt jsem topsal uz prite otazce…., nebo v tom dalsim prispevku, uz nevim…

 109. No to jsou ty zacyklované chody peněz, o kterých jsem psal. Uklizečka na ouřadě, poradce na podávání žádostí na dotace, který je se státem spřáteleným soukromníkem žíjícím částečně z toho, že má kamarády na úřadě a částečně sám čerpá dotace na rozvoj dotování a částečně bere podíl z těch dotací, co získá pro obce nebo jiné podnikatele.

  A znovu opakuji, i u zcela na trhu závislé a produkující firmě řada účetních, které vyplňují formuláře vnucené státem, provádějí přizpůsobení a evidence pro programy, které vnutil stát. Lidé, kteří instalují kamery, udržují počítač předávající online obraz celníkům v palírnách.
  To všechno platí firmy, ale ne protože to potřebují, ale protože jim to stát jako náklad předepsal. A tento náklad se vlastně nijak neliší od daně. Takže tito lidé, ač zaměstnaní v soukromém sektoru, jsou vlastně také živi ze státem předepsaných plateb, tedy daně. Protože peníze na ně firma dát musí a hotovo, ač vlastně dělá za nějaké špiony státu nebo statní kontrolory.
  Na kvalitu produktů firmy to ve skutečnosti vůbec žádný vliv nemá, jen to zvyšuje náklady a tedy nepřímo ceny a zhoršuje to podnikatelské prostředí. A lidi, které na to musel podnik zaplatit, jsou vlastně živi z toho, co stát sebral, tedy z daní. Mají mít tito lidé volební právo v tom pojetí, že kdo bere od státu, ať nevolí?

  Náklady vyvolané státem a předepsané státem jsou vlastně taky daně a lidi, co s toho žijí, jsou taky placení vlastně z daní, ač to ve struktuře daní není nikde evidováno a jakoby tyto náklady byly náklady podnikatele a byly normální. Ale ony normální prostě nejsou.

 110. Co chce MaYda řešit? Já myslím, že nic.
  Odluku občana od státu chceš snad řešit Ty, ne?

 111. Jirko, to by tu neměl volební právo nikdo. 😀

 112. Já chci, Šumaváku, vyřešit, jetsli vyrazíme na výlet hned nebo jetsli si máme dát ještě kafe….

 113. Maydo, on opravdu kazdy ma penize od statu? To jsem netusil, tak se omlouvam….

 114. Já si dávám ještě kafe.Protože pak už na něj nebude čas… 😉

 115. včera jsem chytla kousek robejška s pehem, bylo tam o soumraku demokracie
  tak na co volební právo
  vidíme tu i tam (eu), kam to vede
  diktatura bude tou změnou z bahna (možná)

 116. zdravím !

  OT:
  Tak se mně zdá, že RF se drží hesla: „Mluv přívětivě , ale v ruce drž pořádný klacek“ 🙂
  http://czech.ruvr.ru/2014_08_02/Vysledky-analyzy-druzicovych-snimku-zverejnenych-Radou-bezpecnosti-Ukrajiny-na-Internetu-30-cervence-2014-1742/

  Hmm, to Indie neměla Kerrymu udělat 😕 Kdy tak asi nastane import “ US demokracie“ do Indie ?
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4550-indie-uderila-proti-globalni-hegemonii-usa-podtrzenim-globalni-obchodni-dohody-cimz-vrha-na-budoucnost-wto-pochybnosti

 117. stejně pořád = jsou jen jedny peníze 😀

 118. Westíku, později. Teď budou presidentské volby v Turecku.

 119. Velmi zajímavá úvaha P.Hampla na FB:
  Podle mě je to geniální povídání. Klade si totiž hodně důležitou otázku. Libertáni nenávidí stát. O.K. Proč ale mají někteří libertariáni mnohem zběsilejší nenávist vůči celkem snesitelným státům než proti děsivým tyraniím? Proč jsou ochotni stát na straně despocií proti celkem liberálním režimům?
  Peikoff tvrdí, že to vyplývá z podstaty libertariánského myšlení. Jsou-li v nějakém státě lidé celkem svobodní a celkem šťastní, je to vlastně horší, protože pak nebudou podporovat myšlenku odstranění státu.
  Já bych k tomu přidal ještě druhý postřeh. A to je znepokojivá podobnost mezi radikálními libertariány a radikálními marxisty. Obě skupiny horují pro neohraničnou osobní svobodu, obě skupiny chtějí zrušit stát a obě skupiny sestávají převážně z nezakotvených vzdělanců žijících ve velkých městech. Není to jen moje pozorování – už jsem slyšel i v rámci politické strany, kde jsem členem (a kde máme hojnost kontaktů s extrémními libertariány) tenhle názor.
  Podle mě to je u lidí do určitého věku omluvitelné, a my starší pánové bychom měli na mladší soudruhy a soukmenovce pohlížet s laskavou tolerancí. A samozřejmě se smířit s tím, že pro ty mladé radikály jsme starci, kteří ničemu nerozumí a kazí idologickou čistotu. Ale někdy to je fakt těžké.

  Ten odkaz je v angličtině:
  http://www.peikoff.com/2014/07/28/to-yb-why-are-so-many-libertarians-anti-israel/#.U9y5_rY6Tjc.facebook

 120. (128)jo, Rputi ! Jestiť zajímavé, že stát chtěl zrušit už Marx ( a bolševici) na jedné straně , anarchokapitalisti na druhé straně ….(v tom už se nevyzná ani „prase pana faráře“) 🙂 IMHO to nasvědčuje tomu, že protichůdné názory se v extrémních bodech stýkají …. 😕

 121. 2 westík ad 125 – a to se nebude znovu hlasovat? Podle EU – tak dlouho, dokud to nebude správně…

 122. (130) Ale ,PeSi, Indie má přece jaderné zbraně -co kdyby se naštvala na EU … 😕 Ale taková „barevná revoluce“ k ochraně znásilňovaných a věšených dívenek (to je IMHO skoro jediné, o čem se v souvislosti s Indií v našich mainstreamových médiích současné době píše ..) 🙁

 123. 128 – Což o to, osobně jsem prosím největší podobnost spatřoval vždy v promýšlení a podrobném rozvíjení představ, jak (ne)stát důsledně a přísně založený na libertariánských principech bude fungovati v praxi; vždy mi to ze všeho na světě nejvíce připomínalo dělnické debatní kroužky, před 150 lety nadšeně diskutující o tom, jak (jednou, až nastanou ty krásné chvíle) bude vypadat život v komunismu.

  Avšak též lektor chorukoru (a ptydepe) z Havlova Vyrozumění se nechává unést výhodami nového jazyka s revoluční minimální redundancí (oproti rovněž revolučnímu, avšak již překonanému ptydepe, jehož redundance byla naopak uměle zvýšena) a hledí do budoucnosti se stejným charakteristickým zápalem, předjímaje: „(…) splete-li se například úřednice a místo ilopageur napíše na pozvánku na schůzi ilopager, nikterak tím nezkreslí náplň a poslání schůze. Maximálně se stane to, že se úředníci sejdou místo v pátek už v úterý, a věc, o kterou běží, tím bude dokonce urychlena!“

 124. 118 – juro-p, nenapíšu asi mnoho nového, ale na celou věc snad může býti docela ilustrativní se podívat také jaksi staticky, např. skrz cenu výrobku, popřípadě navíc v poměru k jeho užitné hodnotě. Cena je tvořena fixními náklady na vývoj, přípravu výroby, apod., marginálními náklady, ziskem, atd., atd., ale obsahuje také náklady na všemožná schvalovací řízení, atesty, kulatá razítka, případné úplatky pro jejich získání, a vícenáklady (a/nebo popřípadě redukci užitné hodnoty) indukované dodržením všelijakých (typicky bezpečnostních a ekologických) předpisů vynucovaných státní mocí. Notoricky známým příkladem je bezolovnaté pájení, které znamená jak zvýšení nákladů o přechod na technologie, které by nebýt předpisů nikdo nepotřeboval vyvíjet ani kupovat, tak i snížení užitné hodnoty.

  A teď, pěkně prosím, tyto předpisy mohou případ od případu vycházet ze snahy úřednictva vykázat činnost, ze zrůdného principu předběžné opatrnosti, z úsilí jiného výrobce jejich prostřednictvím poškodit svou konkurenci, z prosté nevzdělanosti, z prosté hlouposti, možná ještě z lecčehos dalšího, co mne momentálně nenapadlo – ale také mohou být rozumné a opodstatněné, přinejmenším do jisté míry, a i bez nich by výrobek vypadal stejně či podobně. Dle mého (ovšemže laického) názoru neexistuje žádné (tím méně pak z nějaké ideologie odvozené) kritérium, jehož aplikací by bylo možné nějak apriorně, bez podrobného meritorního zkoumání jednotlivých výrobků a jednotlivých předpisů určit, jak velkou část zaplacené ceny výrobku zákazník de facto odevzdává státu, samozřejmě za nic, aniž by od něj obdržel jakoukoliv protihodnotu.

  Klaus kdysi správně mluvil o potížích (mimochodem, dovoluji si doplnit, doposud ani zdaleka nedořešených), s nimiž z rybí polévky socialismu vzniká zpátky akvárium. Potíže přesněji analyzovat, kolik z ceny výrobků, co jich jen na trhu existuje, je splachováno do kanálu státu, mi – ač jde jen o statický problém, pouhou statickou úlohu – připadají v principu velmi obdobné. O to těžší by pochopitelně byla jakákoliv kvantitativní analýza v případě, který uvádíte Vy.

 125. V historii vždy existovala vrstva ovládající a vrstva ovládaná. Časem se přišlo na to, že když se nechají ovládaní jakžtakž dejchat, mají z toho ovládající větší vejvar. Ale vzhledem k tomu, že ovládající jsou taky jen lidi, jsou nenažraní a a ono několikrát v historii dosažené optimum přešvihnou. Pak dochází k revolucím, krachům a pádům civilizací.
  Takže absence státu (jakožto nástroje ovládání) je krásný teoretický konstrukt, bohužel však s homo sapiens neuskutečnitelný. Průšvih je ovšem demokracie se všeobecným rovným volebním právem, neboť již sám tento princip má v sobě založen budoucí průser. A to, prosím, není pesimismus, to je aritmetika. Takže v zájmu sebezáchovy by bylo nanejvýš vhodné volební právo omezit. Klidně i tak, že volební právo pozbývá kdokoli, jehož příjmy pocházejí z více než poloviny ze státního sektoru. Včetně na stát napojených firem a všech jejich zaměstnanců. Jinak celý ten cirkus nemá šanci přežít.

 126. A ještě bych dodal, že demokracie v dnešním pojetí vyzdvihuje zákonitě k moci tu nejhorší sebranku. Je to vlastnost, nikoli náhodný defekt.

 127. Šumaváku, tož to já si to kafe dala až v Broumově v kláštěře a neprohloupila jsem – měli ho dobrý a přijemně nám utekl čas při čekání na prohlídku.

 128. P. Hampl nemá pravdu. Komunisté, jak je jejich zvykem, jen přejmenovali stát. A začli mu říkat společnost. Svoboda je to, že člověk dělá ze svých nejlepších sil a schopností to, co mu určili soudruzi ze sovětu. On totiž chce být co nejvíce prospěšný společnosti (státu). A běda naznačit, že nechce. V komunismu se zabíjelo i za nedostatečné projevenou radost z toho, co řekl sovět.
  Vůbec nejsou pro co největší osobní svobodu. Protože přejmenovali i svobodu. Svobodné je to, co nejvíce prospívá společnosti (tedy státu). A to se soudruhovi vysvětlí, o tom rozhodne úřad (sovět). Když to nepochopí, je nakažen a bude proto jeho názor, jako potenciálně nakažlivý, odstraněn i s nositelem.

  Prakticky všechny pojmy komunisti pootočili do jejich karikatůr až opaků. Pravice je levice jiná než poslušná a tak podobně. A pak se snadno říká, že politické spektrum je do kruhu. Tyto názorné a vždy špatné názorné pomůcky měli tito przniči ducha neschopní hlubších myšlenek vždy velmi v oblibě. Novináři jim to sežrali, vy to nedělejte.

  Lidé, nedejte na Hamply. On fakt někdo ještě čte Hampla?

 129. (135)Foundry, pak by mně ovšem zajímalo, který způsob vlády vyzdvihuje něco lepšího … Nějak mne nic nenapadá. 😛

 130. A marxisti vůbec nechtěli zlikvidovat stát. Nevím, kde jste na takovou blbost přišli. Oni naopak chtěli všeobjímající světový stát.

 131. Juro, on každej spolek končí u státu a je úplně jedno jestli tomu říká „Společnost“ nebo „Komunita“ nebo bůhvíjak.
  Tenhle problém řešili už za starýho Sáma. Kdy každý stařešina kmene vykřikoval něco o samostatnosti a „kdepak nad náma nějakej kníže, aby nám poroučel, to my radši sami….“
  A pak je Dagobert válcoval jednoho po druhém, jen to hvízdalo a tak přeci jen přišli k rozumu a zvolili si Sáma.
  A tak vzniknul v Kotlince stát a od té doby bobtná. A to už je nějakejch let. Ale bez něj to prostě nejde. 😀

 132. Mně u toho Hampla spíš zaujala ta část, kde říká, že pro likvidaci státu horují zejména ti nezakotvení – což je logické, protože stát je vlastně taková „kotva“. A pokud někdo považuje kotvu sám pro sebe za cosi zhola zbytečného a obtěžujícího, pak je logické, že se mu instituce státu nezamlouvá.

 133. Aerovko, řekl bych, že patrně parlamentní systémy 19. století. S volebním censem.

 134. No dobře, já ho čtu taky. Ale způsob jeho argumentace je spíše žertování a hra se skutečností, než seriozní rozbory, když se definuje jako vědec (pokud to u sociologie, která je disciplínou spíše normativní a spekulativní, vůbec je vhodné pojmenování).
  A to si říká pravicový sociolog, což je už z definice nonsens. Sociolog prostě nemůže být pravicový, to by snad znamenalo, že nečetl Comteho, neznal definice sociologie, její historii a to, jak se vyučovala.
  Já tedy čekal, roky jsem čekal, že jeho a nakonec i moje „věda“ se začne na katedrách pojímat spíše empiricky, že se bude rozpracovávat metodologie výzkumu, když už odpadl ten marxistický „svět měnit“, že se začne zase poznávat. Ale on neodpadl, oni sociologové a dokonce i psychologové čím dál více mluví o tom, jak se má člověk a společnost vyvíjet a čím dál vedou kavárenské spekulace a nedoloženě projikují své tendence a tváří se jako vědci, aby si dodali váhy.

  Jeho články jsou jedno tvrzení za druhým, rozdává nálepky jak na běžícím pásu a skoro nikdy a nic nezdůvodní.

 135. Juro, Hamplovy článk nejsou vědecké, ale nesporně přimějí čtenáře k tomu, aby se nad věcí zamyslel, což není na škodu. A to každý neumí. Takže ono stojí za to ho číst, i když s ním člověk zrovna nesouhlasí.

 136. (143) No já Ti nevím, ale vládli kolikrát taky různé „výkvěty“. Já bych jen tak odhadl, že různé průbojné svině se propasírují jakýmkoliv systémem.
  (144) Přečtu kdeco a líbí/nelíbí. Z něčeho mne zaujme třeba jedna myšlenka, z jiného nic. Fakt je, že u toho Hampla dost často narazím na něco, co se mi vůbec nezdá.

 137. Rputi, to je právě problém toho Hampla. On dá takové nic neznamenající, spíš snižující nálepky a my abysme si vymýšleli, jak a proč jsou ti, co jim dal nálepku nezakotvení a co to proboha ta kotva znamená, ač on to jen tak plácl.

  Vůbec mě ani na chvíli nenapadlo, abych si něco myslel o tom citátu, který nahodile vytáhl a abych dělal dalekosáhlé domýšlení toho, jestli někdo nechce stát a my nevíme, jak ho doopravdy nechce a jestli ho nechce náhodou jen omezit, a je tím nahodile podobný někomu, kdo chce stát, ale neříká mu stát. Hampl je novinář, který kope za Svobodné, to se mi líbí, ale domýšlet jeho teorie fakt nemíním a domnívám se, že veškerá snaha z toho článku dělat teorii o tom, jací jsou nedefinovaní lidé a proč jsou takoví, když vůbec nevíme, jestli jsou takoví skutečně, je naprostá pošetilost.

  Je to jen takový článek v blogu, a Hampl je dobrý novinář, sociolog s otazníkem.
  Ach jo.

 138. Rputi- ad 128 – Podle mě to je u lidí do určitého věku omluvitelné, a my starší pánové bychom měli na mladší soudruhy a soukmenovce pohlížet s laskavou tolerancí. A samozřejmě se smířit s tím, že pro ty mladé radikály jsme starci, kteří ničemu nerozumí a kazí ideologickou čistotu. Ale někdy to je fakt těžké.

  On zná Jirku ppa? 😉 😀 😀 😀

 139. Šumaváku, taky tě to napadlo? 😀 😀 😀

 140. Tak jsem si začal představovat, jak by probíhalo takové zbavování volebního práva zaměstnancům státu, a firmám , které pracují pro stát.
  Bude nutné zřídit jeden centrální úřad, s územními pobočkami, nejlépe v každém okrese, minimálně v každém kraji . Vytvoří se databáze ,do které budou odesílat státní instituce každý čtvrtrok aktualisovaný seznam zaměstnanců. Tady by neměl být problém.
  Všechny firmy a živnostníci každý čtvrť rok předloží potvrzení od certifikované firmy , že nevykonávají žádné zakázky pro stát., případně pro obec , a kraje, protože tyto rovněž mají rozpočet z přerozdělení daňových příjmů státu. Za toto potvrzení samozřejmě certifikované firmě zaplatí. Zda tento výdaj bude uznán jako odpočitatelný z daňového základu se teprve rozhodne.
  Zaměstnanci dopravních podniků vlastněných městy a kraji budou bez volebního práva automaticky také,protože všechny jsou kraji a městy dotovány.
  Zaměstnanci a učitelé na vysokých školách také přijdou o volební právo (Sorry PeSi)
  Lélaři a sestry ve fakultních nemocnicích rovněž.
  O prezidentovi , vládě aparlamentu už jsem se zmiňoval.
  Na základě těchto údajů odešle úřad, případně jeho územní pobočky občanům volební prúkaz s omezenou časovou platností.
  A ještě jsem jedno vynechal – akcionáři firem pracujících pro stát přijdou o volební právo rovněž. Za tímto účelem bude každá firma,která neprojde úspěšně zkoumáním příslušné certifikované společnosti, povinna odeslat Úřadu každý čtvrť rok seznam akcionářů – fyzických osob.

 141. Ahoj. Peikoff (o kterém píše Hampl) tvrdí, že část libertariánů fandí Hamásu proti Izraeli. Neznám americké reálie natolik, abych tomu úplně věřil, ale budiž. Vše, co vím o libetariánech mi zatím naznačuje, že pro ně hlavními zásadami (metodou) řešení vztahů mezi lidmi je nenásilí a dobrovolnost. Jakým logickým postupem možno dospět ke srovnání libertariánů, „radikálních“ či jiných, s marxisty, je pro mě záhadou úplnou.

 142. (150) Jo, Halladine, je to proveditelné asi tak jako socialistické ideály rovnosti výsledků.

 143. Dobrý pozdní večer
  zase nachvilku zde po okružní cestě. Weather report: v zásadě všude nanic. Vídeň prádelna a horko, Graz zima a déšť, Ljubljana prádelna, Portorose, Piran, Trieste ucházející, Salzburg 14 a déšť, Regensburg a Nuremberg ucházející, teď a tady úplná prádelna.

  Brouku – OT – Vídeň naprosto přesné, ohledně těch koz a počasí.

  Zpátečníku – ad 132
  Mám to taky načtené. V Jazzové sekci to tenkrát bylo vše v průklepech ale i kupodivu tištěné zvenku přístupné. I videokazety byly. Četl jsem to všechno, protože tehdy se muselo a mohlo číst všechno aby náhodou něco neuteklo a některé publikace jsou dodnes nenahraditelné, třeba kniha o Zappovi, taková ta do čtverce, o Básnících prokletých, o ruských bardech atd atd
  Asi víte očem píši.

  Zajímal by mě Váš pohled po letech na ta Ptydepe, Chorukoru a v zásadě Vyrozumění.
  Já to tenkrát četl. Chvilku jsem bydlel na Hlávkově koleji, takže do Reslovky a Rybárny případně na nábřeží do Vinárny jsem to měl v bačkoro-sandálech hned.
  Havel a Vondra atd se tam motali stále a nebylo těžké se s nimi pobavit a nakonec dnes chápu že Jazzová sekce to z hlediska tehdejší konstelace moci záměrně umožňovala.
  Pár hodin se Mistr věnoval pivu i pro ovečky a pak poslal žvanit apoštoly

  O to mi ale snad ani i nejde. Brácha Havla mi byl nějak blíž. Byl postižen tím nutným formalismem, matematickým aparátem atp který umožňoval obcování na platformě …třeba… technické kybernetiky-
  Vondra byl nepostižen imho ničím kromě organizací vrtichvostů a jejich eventuální konzumací (myšleno intelektuální)

  Tím jsem se dostal k Havlovu dílu.
  Naprosto nepřéhlednutelné ve slizu doby. Četl jsem to pod parou, jako ovšem ty ostatní neopomitelné (ber nebo už to neuvidíš) spisky.
  Dobrá doba a čas přečíst úplně všechno.

  A teď najednou čas oponou trhl
  TRHLXXXXXXXXXXXXxXXXXXXXxxxxxXxxXxxxxXXXxxxXxxxxxXxxXxXxxxxxxxxXxxxxnnnnn VmmcgMxxxxxBB cmCcRdTSuřsu

  Fakt trhl
  Trhl
  T.r.h.l.
  TRHL
  T.R.H.L.

  ….a já to vidím z mého úzkého pohledu úplně jinak

  Ptydepe, Chorukor, Vyrozumění jsou imho neskutečné sra-ky, smíchané s postuláty a axiomy těch , kdo si nadtím kolébali budoucí politiku a-ne-bo-zapšklé oschlé ego

  A proto, Zpátečníku znovu – dokázal jste si citované Ptydepe, chorukor i Vyrozumění podržet nad vší pochybnost?

  Tedy, Zpátečníku, abych vás navnadil k čisté a jasné odpovědi, která se Vám může v oparu Ptydepe opojení a dalších vlivů bývalého Mistra připadat nepřípadnaá a váte, že já bych si vaši odpověď netroufl za žádných okolnoséch postulovat nebo pžedjímat.

  Já před Vaší odpovědi jsem nakonec abstrahovat rozhodl se úplně od jakéhokoliv vzdělání které mě kdy potkalo a uchopilo
  a tedy sestupuji poníženě a po kolenou na nejnižší stupně Ptydepe a Chorukoru . to už mám i holínky až do pasu, lana a skoby, neopren brejle a šnorchl.

  Na to místo, kde Ptydepe, Chorukor padají v onu nejspodnější stoku porozumění…

  Hodně dlouho jsem se pokusil zachytit sílu okamžiku… a věnoval jsem se tomu fenoménu.

  Míchá se to. V Jazzové sekci jsme takto vytřiďovali spoustu dokumentů na a dobrý a sračky. Moje teorie je, že insideři dokázali ty sračky vždy znpvu uvést v oběh.

  OOOOOOOOOOOOO
  Tedy Zpátečníku
  OOOOOOOOOOOO
  Pamatujete si z toho ještě něco a stále Vám to připadá zásadní

  Dík skimic

 144. Portorose 🙂

  Kdysi, hodně dávno tomu, jsem si koupila takovej letní kus oděvu – něco jako kombinéza, ale mělo to kraťounký nohavičky a nahoře to halilo poprsí a nad tím jen tenounká rymínka.

  Moje babička na to koukla a pak poněkud zhnuseně pravila, že když jezdila prababička do Portorože k moři, tak v plavkách byla víc olečená než já a jestli takhle vážně budu chodit mezi lidi.
  Což doložila fotografií a opravdu prababička byla více zahalená, ale to mi nebránilo- tehdy – ten oděv, pro který se vžil v rodině název „plavky z Portorose“ nosit i po ulici.

  Později jsem Portorose navštívila a líbila se mi pláž s hotely načančanými jak dort, vypadalo to více méně stejně jak na fotce prababičky. Ale povalovaly se tam děvy v bikinkách, žádný dámy v koupacím oděvu ke krku a po kolena, s nabíranými rukávky, doplněné samozřejmě kloboukem, se tam nevyskytovaly.

  Nějak mi připadalo, že to nějak už nemá to kouzlo jako na tej fotce.

  Ten déšť ze SAlzburgu nebo odkoliv bych brala. Podle matematického modelu prý má zítra pršet všude okolo, jen tady je „suché oko“. Houbařská sezóna je v ….. no, zatím jen v ohrožení. Ale brzo bude někde jinde, pokud nezaprší.

 145. Z izraelského premiera si Obama onuci dělat nebude. Poté, co Hamas opětovně porušil příměří sjednané podivnou trojkou Kerry. Quatar-Ban-Kimoon, řekl, podle nejmenových státních úředníků, Obamovi, aby ho už nikdy veřejně nekritizoval, když neví o co jde. IDF v té době obnovila vyčišťovací akce Gaze a zlikvidovala další tunely. Podle premiera Netanyhu se vojenská operace chýlí ke konci a IDF začíná z Gazy stahovat některé jednotky. O tom, jak nebezpečné byly tunelářské aktivity Hamas svědčíúpornost IDF je zlikvidovat bez ohledu na poměrně vyskoé ztráty zatím asi 60 vojáků.

 146. Poobědval jsem s obchodním partnerem, který je na tři roky v Záporoží a vyslechl jeho pozorování zejména z obchodní sféry o nevyhlášené spolupráci přerušované častými boji ukrajinských a ruských a středoasijských oligarchů v průmyslové oblasti Doněcka. V Záporoží, kontrolovaném oligarchou Achmetovem (Turkmen a muslim) se nestřílí. Jeho největším vyzyvatelem je oligarch Kolomyjskij, který podle všech líčení nejvíce připomíná Dutch Schultze z Murder Inc, ( New York, konec 30tých let). Porošenko do oblasti nedosahuje kromě verbířských nájezdů. V oblasti a v jejích „obchodních“ kruzích se mluví pouze rusky. Za celou dobu se můj známý setkal pouze se dvěma osobami, které tvrdě prosazovaly ukrajinštinu, byť bezvýsledně. Ale nesetkal se s nikým, kdo by chtěl připojení k Rusku. Celkem chápu, proti putinovské oligarchii by ti místní neměli šanci. povídání skončilo konstatováním, že je to stejná sebranka na obou stranách konfliktu.

 147. Dobré nedělní ránko!

  Ano Dušane, tak nějak si představuju raný ukrajinský feudalismus. V Rusku by jim Putin rychle zatrh tipec a dobře by udělal.
  A pro oligarchy je zajisté snažší bojovat proti chaotické ukrajinské armádě.

  A Obama bude sypat, při tom se dá zajisté něco uloupnout a taková slušně vycvičená sebranka bude dělat Putinovi na zadním dvorku čurbes a to se počítá. A nakonec to bude jako s ISILem.

  …“Ministerstvo obrany a resort zahraničí informovaly Kongres o záměru použít devatenáct milionů dolarů (391,5 milionu korun) k výcviku a vyzbrojení čtyř rot a jednoho taktického velitelství ukrajinské Národní gardy…,“ řekl mluvčí Pentagonu John Kirby. USA tak podle něho chtějí podpořit snahu Národní gardy o posílení vnitřní obrany. Výcvik se bude konat na Ukrajině…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/usa-chteji-vyzbrojit-a-vycvicit-ukrajinskou-armadu_314425.html#.U92-5eN_uNB

 148. Co se volebního práva dotejčí, ono by pro začátek stačilo, odebrat ho pobíračům sociálních dávek, On by si je pak nikdo nemohl kupovat stylem hlas/100…

 149. No jo, to srovnavani levicaku a pravicaku, kdyz tedy pristoupim na toto cleneni, kdy si na druhe strane zemekoule si podavaji ruce, je kouzelna a nejen to, vzdycky prichazi od tech, co v podstate nechteji ani videt, natoz pak se o ni bavit. Nejvic to vypovida o tech co ty snuzky kravin pokladaji za dukaz o tom, ze cesta nejmensiho zla, ze socik s lidskou tvari, je takovy hezky a v podstate jediny mozny. Proc mne to neprekvapuje od tech co to tady chvali ….. Ale to je jedno, stejne za to nakonc bude moci nekdo jinej
  Podpora Izraele, kterou ted vidim, je naprosto neuveritelna, takova jeste ani nahodou nebyla, nemyslim jen „proflakle osoby“ co nakupuji vybaveni, co posilaji penize a nerikaji, ze by to mel udelat nekdo jiny, sdileji informace a vyvraceji neskutecne kraviny, co jsou v medyjich…. a co je jeste mene uveritelne, ze z arabske casti blizkeho vychodu se neozyva skoro vubec nic. Jinak na te informacni valce je naprosto skvele to, ze se neda podvadet…. hamas uverejni snimek a kdyz snimek odjinud, ci nemi z te oblasti, nebo je to nakasirovane, za par chvil se objevi dukazy, ze „tohle“ je Syrie, Irak, ci ze to vzniko jako scena ve studiu…. Nejvetsi pecka, co se mi vcera libilo, byla ta, fotka, jak palestinske mrtve dite, je odnaseno ze sutin , bylo okamzite identifikovano, jako opravdu mrtve decko, ale i se jmenem a mistem umrti…. Z izraelske osady, kam dopadla strela z Gazy, pred nekolik mesici…. No je to legrace. O tom, ze se tocej videa a pak se ukazujeou, jak palestinci se zbranema nastupujou do sanitek a jsou odvazeny sanitkama OSN do skol a nemocnic, kde si zrizuji stanoviste, pokud tedy jiz tam nejsou, je docela srandovni….
  Jsem strasne rad, ze v dobe pristupu na net se tohle deje porad a neustale i na te ukraine…. 😀

  Jo a prej Putin, aby nastval Gora a spol, spolu s Cinou davaji dohromady svuj internet, no neni to pecka? Za rok to tu bude furt…. Velky vudce Putin vymyslel nejen letadlo, raketu, cesrovani v case, ale i internet…. A vsechny podklady k opravam mizej v trubce na ministerstvu pravdy.

 150. Jiřiku, já ti nevím, ale ten Obama si taky pořád říká „Putin je blbej… putinjeblbejputinjeblbejputinjeblbej…“ a vono ti to ne a nefunguje 😀 😀 😀

 151. Rputko…. Muzes mi dat cislo prispevku a kde, ci link na prispevek o tom, ze pisu ze ten kagebak je hlupak, blbec, nebo monentalne zavostalej? Ja jenom jestli rozumis psanemu textu…

 152. Jiřiku, jenom jestli ty víš, co píšeš: „Velky vudce Putin vymyslel nejen letadlo, raketu, cesrovani v case, ale i internet“. Ono je to takřka identické. 🙂

 153. Jojo,jak dobře ,že to vím…
  V gaze nejsou žádní zabití Arabové,a děti,noto už vůbec… 🙂

 154. Problém není ani tak v prezentování hoaxu, který lze odhalit, jako ve světové podpoře Hamásu, což udržuje Hamás při chuti. Už nikdy jindy by jeho předáci nezískali takové množství peněz a proto udělají všechno proto, aby příměří nebylo podepsáno a boje pokračovali.

  Mimochodem, ta muslimka, co nedávno propadla u maturity a jejíž tatínek pak ječel ve škole, ječel na úřadech, vyhrožoval medializací a skandálem a obviněním z diskriminace, Aláhem a kdo ví čím ještě, tak tato slečna je Palestinka. Přijali jsme je jako hosty a oni nám tu zavádějí manýry, na které jsou zvyklí z domova.

  S J.X.D. zhusta nesouhlasím, ale tady uvádí fakta:
  …Nyní se podívejme, kolik dostává pásmo Gazy peněz od dárců. Podle Wikipedie dostalo na dotacích z EU, USA, Japonska či Kanady v roce 2008 1,8 miliardy dolarů, 2009 — 1,4 miliardy dolarů a v první polovině roku 2010 pak 525 miliónů dolarů. Sponzorem je ale také Izrael — Arabové v pásmu Gazy léta neplatili Izraelcům za dodávané palivo do jediné tamní elektrárny. To je za dva a půl roku tři a tři čtvrtě miliardy dolarů. Sedmdesát pět miliard korun českých….
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/58089/jiri-x-dolezal-pasmo-gazy-kolik-betonu-je-potreba-ke-stavbe-nemocnice.html

  Vůbec si nemyslím, že by za ty peníze muselo obyvatelstvo Gazy strádat až tak moc, aby je to nutilo k zoufalému boji. To by si ovšem Hamas nesměl většinu těch peněz nechat.

 155. Halladine, v Gaze se ukázalo, že veškeré ústupky Palestincům (což jsou takoví blízkovýchodní cikáni) nejsou k ničemu – byly vyhodnoceny jako izraelská slabost a okamžitě zneužity. Stejně jsou vyhodnocovány jakékoli projevy vstřícnosti našimi cikány.
  V Gaze Izrael ustoupil až na samou hranici vlastní územní integrity, výsledek můžeme pozorovat.

 156. Ne Rputko…. Pokud bys cetla i neco jineho, tak to co jsem uvedl, byla parafraze na roman jisteho pana, co psal o velkem bratrovi. Ale samozrejme ze to muze zustat nepochopene, ale u tak kompletne sectele a vsevedouci dokonale bytosti, je mi zahadou, ze se to vubec muze stat, ze nechape….

  Jen bych upozornil na to „ticho“ z arabske strany. To svedci o podpore palestinske veci v arabskem svete. Jen zmetkove stale jeste chteji vyhladit zidy ….. Na druhou stranu je potreba rici, ze i palestynske komunite, stejne jakov te cikanske, se najdou lide rozumni, pracoviti a schopni nejen dialogu ale treba i zalozeni spolecnych firem s obcany izraele… Ostatne neni potreba chodit daleko a muzete si koupit jejich produkty i ve vasem superhyper a kdyz mate mramor v koupelne, je to treba i odtamtud…. Nebo vina a podobne veci. Jen se o tom moc nemluvi a hlavne Gaza neni palestyna, ale jen drobna „epizoda“ v usmireni. Ke kteremu nepochybne dojde

 157. kouzelnou letni nedeli, preji.
  No pratele kdyz jsem to tak prolit, tomu rikam prozita sobota! 😉 No ,zda se ze nekterym z vas musela ta Amerika hodne ublizit—skoda ze jeden nema tu moc jim to tam predelat,nedoukum roztahovacnejm! 😉
  No nic, nedejte se vyrusovat, mate pred sebou celou dlouhou nedeli,a je treba sdelit svetu co si o nem myslite 😉

 158. Dobrí ráno,

  “ Jinak na te informacni valce je naprosto skvele to, ze se neda podvadet…. “

  Omyl, Jiří, v informační válce se dá podvádět na druhou. Nevíš, co je pravda, protože „důkazy“ druhé strany mohou být taky podvržené. Tedy pokud si připustíš, že i ta Tvoje strana může podvádět.

  Každá strana pochopitelně v takové válce trvá na tom, že ty jejich důkazy jsou pravé a důkazy druh strany podvrh. A každá strana věří tomu, co jí překládají její media a co je v souladu s jejím viděním konfliktu.

 159. Koller, koller…. ano jistě to bude neskutečně skvělý zdroj informací, protože už dříve si ho vybrala STB za svůj pramen poznání…Takže je nejen důvěryhodný a objektvní, ale už dávno prověřený. To si opravdu an náhodou neotevřu, i kdyby říkal cokoliv krásného, nebo radostného… ale budu předjímat, co mele…že za všechno může amerika, potažmo světový imperialismus, popřípadě že rusko s tím nemá nic společného a žádné zbraně nedodává, nebo když ne tohle, tak že na Ukraině vládne fašismus.Ale může to být všechno jinak a mluví o tom, že Ukraina je obilnice oiropy a tak je jasné, že NSR bude odvážet černozem, zase a zavážet horská údolí, když už tají ledovce 😀

  Je docela s podivem, kde tedy bojovníci za svobodu berou zbraně, munici a vybavení. Jistě chodí po večerech mejt nádobí a nebo jinam na brigády. Jen aby to chlapci s tou prací nepřehnali a neuhnali si únavovej syndrom. Ale jo, to už se tady probíralo, že se ukrainská armáda, bratrsky dělí a bude dělit

 160. Ale jinak vůbec nepochybuji, že se někdo opravdu chce odtrhnout a osamostnit a touží po svobodě, třeba i po samostatné republice. To je naprosto v pořádku a tak to má být. Stejně jako věřím moravákům, že chtějí být samostatní a přeji slovákům to že jejich představitel nesedí na Pražském Hradě.

 161. Ahoj!
  Jirko, kde berou zbraně? No… kyjevský ministr celkem nedávno prohlásil, že musí mobilizovat další brance a by nahradil 20000 dezertérů, kteří včetne oblečení výstroje a výzbroje přešli na druhou stranu.A každý místní oligarcha si vybavuje a vyzbrojuje svoji armádu. Takže v zásadě bojují dvě části ukrajinské armády proti sobě a proti porošenkovým lidovým milicím, které se chystá Obama dovyzbrojit.

  On i Petr Vok měl své vojsko a výbavu ani peníze na ni mu Putin nedával.

 162. No Jaceňuk už běduje, že si ukrajinské vojsko musí oblečení a munici kupovat za své. Sklady už jsou prázdné – tak kam se to asi podělo… 🙂

 163. Fujtajbl vespolek,
  na Podblanicku hic jak v krávě, tvoří se kupovitá oblačnost a je bezvětří. Na rozdíl od včerejška, kdy byl hic jak v krávě, tvořila se kupovitá oblačnost a fičel vichr, že mi to shazovalo věci z lešení. Sem si namíchal stěrku a než jsem s ním vylezl po žebříku do pracovních šesti metrů, měl jsem na ní suchej škraloup. Byl to úplnej pouštní samum suchej a horkej, takže jsem natáhnul vrstvu, chtěl jsem ji uhladit a ono to nešlo, protože to bylo hnedky navrch suchý a trhalo se to. Práce nahovno…
  Jo… kdybyste si někdy měli vybírat mezi perlinkou Novipro a Soudal, tak si vyberte Novipro. Nepamatuje si tolik, že byla smotaná v roli, nepárá se, není tak tvrdá a nemá posledního půl metru na vyhození, protože je to rozlepený, roztrhaný a všelijak šišatý.

 164. Šumaváku,
  v podstatě všichni čeští oligarchové měli své vojsko. Pernštejnové, Páni z Dubé, Vartenberkové, Rožmberkové… ono kdyby ho neměli, tak by byli večer majitelé prosperujících panství a ráno už by byli bezzemci. Král měl sice taky armádu, ale většinou prsty mezi mlýnské kameny svých oligarchů nestrkal. Ono proč taky. Až zas tak silnou armádu neměl.
  Situace na Ukrajině maličko připomíná situaci, která zde vládla ve středověku. Akort že nemají krále, nýbrž prezidenta a královská ukrajinská armáda je poněkud v rozkladu. Tedy né že by těšilo, že budeme čekat sedm set let, než se na Ukrajině situace umoudří a sklidní.

 165. TAk tady rovněž kupovitá oblačnost, polojasno a kupodivu chladně fouká, což zpříjemnuje pobyt venku.
  ale sucho furt jak na Sahaře. Já snad začnu tlouct do kastrolů a tančit, abych přivolala nějakej déšť.

 166. Ptakopysku, mně to vykládej… já myslel, že stačí ťuknout. 😉 😀

 167. Šumaváku, jakýpak ťuknout? Bušit musíš jak hluchej do vrat …. a stejně to bude na dvě věci! 🙂

 168. Šumaváku,
  já jsem tě taky použil jenom jako zástěrku, abych nedostal filcunk, že sem ňákej moc chytrej 🙂 🙂 🙂

 169. Rputi,
  je zajímavé, že středověká demokracie, po které je zde usilovně voláno, nebudí takové sympatie, je-li provozována na Ukrajině. Jestli to třeba není tím, že ukrajinským oligarchům chybí šlechtické tituly, takže ty jejich řežby postrádají potřebný punc vznešenosti. Mimoto mi připadá, že proti vznešeným feudálům české minulosti jednají moc v rukavičkách. Tehdá jeden druhýmu vypálil vesnici, vybil poddané a odvedl dobytek, druhej prvnímu na oplátku zmasakroval dvě vesnice… úkáčka to ještě nedovedou vzít pořádně po feudalisticku do ruky. Šlechtická kindrštúbe jim prostě chybí.

 170. (180)Já myslím, že současný ukrajinský feudalismus budí velké sympatie a těší se podpoře těch nejsprávnějších. CHce to jen odvahu, sebevědomí, šarm a nulové svědomí.

 171. ptakopysku, to bude tou desinformací. Kdyby sis myslel, že za hnutí valdenských může nějakej Chán Pelichán, tak budeš taky zmatenej. 😀
  Rukavičky sem, rukavičky tam, však oni hoši nezahálej, pár vraždiček už proběhlo a nějaký vesnice srovnaný se zemí se už taky vyskytují. Prostě to jde tím „správným směrem“!

 172. 153 – Drobet obtížný dotaz, skimici. Nejprve fakta: Z Havlových her jsem četl jen tři, Zahradní slavnost, Vyrozumění a Odcházení, a na jevišti nikdy (ani zprostředkovaně jiným mediem) neviděl žádnou; viděl jsem film Odcházení. První dvě byly otištěny v knize (Antikódy?), která Havlovi vyšla už v 60. letech a která mne v knihovně rodičů již od dětství přitahovala neobvykle provedenými deskami. Koncem základní školy či počátkem střední (jistě v době ještě před Chartou 77) jsem si ji pak konečně přečetl, nejspíš během některé ze svých mnoha dlouhých absencí.

  Zahradní slavnost ani Havlovy strojopisné básně na mne zvláštní dojem neudělaly, asi mi připadaly příliš chtěné a jaksi schematické. Ale Vyrozumění se mi zdá(lo) být cosi jiného. Doslova vzato, je schematické taky, jenže tam ta schemata vytvářejí mechanismus (viz např. (…) obě vaše viny jsou tak originálně navzájem propojeny, že jedna mnohonásobně umocňuje druhou (…), navíc ve hře použito dvakrát), který evidentně funguje, a funguje dobře. Důkazem je ostatně i to, že jsem si Vyrozumění těch zhruba 40 let pamatoval celkem věrně; z nějakého důvodu jsem ho totiž myslím poté už nikdy nečetl znovu – až včera, když jsem chtěl přesně citovat.

  Když jsem si včera Vyrozumění během chvilky opět přečetl, líbilo se mi stále. Tehdy před 40 lety jsem o teorii formálních jazyků nevěděl nic, dnes ji v nějakém skromném rozsahu (implicitně) užívám, stejně jako každý programátor; podobně jsem se mezitím možná dozvěděl trochu více o jazyku funkcionářském, zejména o těch jeho odstínech a tónech (jakož i strategickém nasměrování a taktických obratech), jež aparátčík užívá interně. Nic z toho v mém pohledu hře na hodnotě neubralo; naopak.

  Na druhé straně je to ovšem politická hra, hra z velké části psaná à thèse , a z toho důvodu jí určité dimense, které by velká literatura měla zahrnovat, dosti chybějí. Abych se pokusil osvětlit, co mám na mysli, s odpuštěním ocituji, co jsem tuhle psal jinam o stejné době: Becketta jsem [tehdy] nechápal správně; nechápal jsem, jaký význam a důležitost mají ty nečetné průhledy z bezvýchodného světa zpět do minulosti a dětství, které se na několika místech textu rozsvítí stejně krátce, tiše a nečekaně jako meteor na nočním nebi léta, pozorně a pokojně sledovaném. Dnes (na rozdíl od svých pubertálních let) vidím jasně, že Vyrozumění toto postrádá, a nedivil bych se příliš, kdyby to zásadně chybělo i v ostatním Havlově literárním díle; ovšem nemohu nijak posuzovat něco, co neznám. Teprve snad zfilmované Odcházení je – příslušně přesublimovaným způsobem, jak to má být – daleko upřímnější, autentičtější (ostatně také daleko smutnější), a místy obsahuje nadhled, i ten lidský, neintelektuální.

  Shrnuto, vůbec bych nebyl tak příkrý jako Vy. Samozřejmě po letech vypadá leccos ošumělejší a banálnější; jenže někdy i proto, že podstata a hodnoty toho byly mezitím absorbovány prostředím. (Cosi podobného jsem tu nedavno psal i o Hofstadterovi: Poté, co jednotlivé myšlenky knihy Gödel, Escher, Bach přes 30 let prosakovaly – mimochodem též zásluhou I. M. Havla – do celé ostatní kultury, si knihu nakonec opravdu přečíst bylo už trošičku zklamání.) Václava Havla si jakožto autora stále cením, jistě víc, než jako politika, a Vyrozumění pokládám za hru, kterou lze stále číst a kterou by i dnes (dokonce snad tím spíše dnes, kdy vyprázdněnost jazyka, „informací“ a diskursu dosáhla nových, dříve nejspíš nepředstavitelných met) šlo skvěle inscenovat.

 173. 151 – Nojo, Oteplovači, jestli ta podobnost prostě není ve zjevné utopičnosti obou (viz též 152).

 174. Zpátečníku, nemyslím, že na tom záleží, ale utopičnost je něco poněkud jiného než to, co bylo avizováno (a kde jsem zanechal čtení a přeskočil k Vaši 184). Je třeba se držet pragmatičnosti. Jak tak koukám kolem sebe, funguje báječně.

 175. 186 – Ještě než vyrazím do terénu, Modrý ptáku, dovolím si čistě technickou poznámku: Takhle formulovaný příspěvek je pro mne obtížně srozumitelný, takže bych na něj těžko uměl reagovat; potíž je zřejmě ve slovech „bylo avizováno“, jejichž obsah mi není dostatečně zřejmý.

  Jinak jsem se už párkrát pokoušel vysvětlit, že se snažím nebrat se příliš vážně, a tím méně brát vážně, co sem píšu; podobně věřím či alespoň doufám, že svou sociologii nebere zcela vážně ani Hampl. Opak by byl – ve všech případech – smutný, ba politováníhodný.

 176. Zpátečníku,
  moc děkuji za podrobnou odpověď. Líbila se mi ta pasáž s Becketem.
  Příkrý … no asi ano. Teď už ano, protože se cítím ovlivněný Havlem pozdních devadesátých a dál. Spíše negtivní pocity a určitě se to promítne do vztahu k těm dílům. Proto ani raději na Odcházení nepůjdu.
  Tenkrát to bylo jiné. Havel byl takovej divnej pavouk i s tou celou partou okolo, vůbec mi to nic neříkalo, bylo to prostě divné ale ti lidé z inner circle z jazzové sekce říkali jak je to supr, tak jsem to přečetl. I díky tomu že to bylo normálně nedostupné a zakázané.

  Ještě jednou děkuji za Váš pohled na věc a odpověď a přeji hezké odpoledne.

 177. Rputi,
  valdenské, jako zápletku, si vybral Vondruška jako podklad jedné historické detektivky. Pokusil se zpracovat rozpor, proč byl František z Assisi, zakladatel řádu františkánů hlásajících chudobu církve, prohlášen za svatého a jeho řád přežil dodnes a Petr Valdes hlásající totéž, byl i se svými valdenskými nemilosrdně masakrován.

 178. Ptakopysku ad 189 – konkurence čéče, konkurence. Dva chudé řády už by bylo na církev moc, to by se to mohlo rozmáhat a pak by mohli chtít, aby i papež a celé vedení církve šlo příkladem a žilo v chudobě !!
  Jeden na PR „život v chudobě a bohatství po smrti“ stačí… 😉
  To bylo nutno zatrhnout hned v počátcích.

  PS.
  Viz Jan Hus…

 179. Šumaváku,
  nojo, ty to máš z první ruky. Ty si valdenskejm prodával koně, když se přehoupli přes ten vršek, co máš za barákem a ptali se jestli už sou v Praze a kde bydlí Mistr Jan Hus.
  Myslíš, že papež Lucius III. řek’ Barbarossovi při chlastačce v jednom veronským ristorante kolem jedný hodiny ráno: „Hele vole, Bedřichu, poslouchej, co ti teď povim. Chudoba jo, ale vocať, pocať! Vladés je přespočetnej a tím, že se prohlásil jeruzalémským králem si to u mě totálně posral. Uděláme z něj kosmonauta.“
  No… akorát že se start nepodařil, podobně jako po pár letech u našeho předchůdce Remka.

 180. Tak podle breaking news Rusko shromàždilo na hranicích s Ukrajinou 1000 vojáků a 12 tanků !
  Jestli se této síle NATO nepostaví, těch 12 tanků dojede až do Berlína !
  Zdà se, že doktora potřebují už i novináři …

 181. Dobrej večír!

  koukám, že s vedrem pominuly i vášně 🙂
  TAky si užíváte konečně chladnějšího večera?

 182. Na prase tentokrát asi nedorazím. Vracím se do USA 20.srpna, do zimy musím předělat topení a 3 týdny v září bych měl být na lodi na Mississippi.

 183. Dobré ránko!

  Dalo se čekat a lze s úspěchem pochybovat, že by se ty banky a firmy vrátily. Nemají nejmenší důvod k tomu, aby to udělaly.
  Připomíná to hostinského, který vyhlsí nekuřáckou hospodu. Buď jsou kuřáci jinam a on přijde o kšeft, nebo se mu vajgly válej před hospodou. 😀

  …Hospodářské sankce, které Evropská unie a Spojené státy americké uvalily na Rusko za jeho politiku vůči Ukrajině, vyvolávají poplašné reakce u ruských firem. Dvě významné společnosti – MegaFon a Nornikel – z obav před finančními ztrátami v případě dalšího rozšíření černé listiny raději převedly část svých prostředků z eur a dolarů na hongkongskou měnu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prvni-dusledek-sankci-Velke-ruske-firmy-prevadeji-sve-ucty-do-Ciny-329404

 184. 200 Rputi,no tak se nevrátí, Čína má také nárok na účast v soutěži. Nám to může být jedno, neboť euro nemáme, s kurzem nám cvičí ČNB sama i bez sankcí a naše finanční obchody jsou jen pro srandu králíkům.

  A koneckonců, pokud nám v Čechách nevadí, že odsud každoročně odchází nejedna významná firma kvůli byrokratickému bordelu atd., tak proč vůbec by měly stát důsledky sankcí proti Rusku stát za zmínku?

  Urputné vykřikování médií o tom, jak Rusku jsou sankce putna, ale USA a EU se kvůli nim položí už je krapet trapné.

 185. Énu Andy, když si Obama mne pazoury, jak budou ty sankce účinné (dle údajů to bude Rusko koštovat 92 miliard, jak se tu psalo) a důsledek těch sankcí bude EU koštovat jen o 2 miliardy míň, tak to holt budem muset zatáhnout. Ale, když říkáte, že neva… 😀

 186. Obávám se, že byly počítané jen důsledky sankci USA a EU.
  Ale asi nikdo nepočítal sankce,které na oplátku „nadělí“ Rusko jako odpověď.
  A Putin se nezakecá, a zima se blíží !

 187. Rputi, já sice chápu, že je Obama fuj ( taky mne zrovna za srdéčko nechytil) a Putin není fuj( respektive je méně fuj), nevím sice, zda jde konkrétně o ty dvě osoby nebo o země a směřování( které moc nechápeme), jehož jsou symbolem, ale je mi fakt jedno, kdo si mne pazoury…obavy o důsledky sankcí proti Rusku mi připadají od lidí, jako jsme my, tedy naprostých nul v soukolí ekonomiky a dějin poněkud směšné.
  Zejména proto, co jsem napsala výše…pokud je nám u prdele, co se děje s hospodářstvím doma, proč se staráme, co se děje jinde?
  Vy to fakt nezatáhnete a já taky ne…respektive to zatažení se zcela ztratí v jiném zatahování….

  Ale chápu, že řešit za Rusko a Ukrajinu jejich problémy ( hubou) je pěkný zastírací manévr pro ignorování socíku doma.

 188. Dobrý den
  Matzurko, Echo24 jsou novináři, co odešli z MAFRy po převzetí Agrofertem. Zkouší stát „na vlastní noze“. Možná si je koupím.
  Jsem skoro na konci A.Smithe. Doporučuji ke čtení každému se zálibou v historii, ekonomii či politice. Kdyby bylo možné dát jeho „Pojednání“ na internet jako jsou tam MLWerke.de, bible, … tak by to vzdělanosti velmi pomohlo. Má mnoho argumentů, které mohou zklidnit anarchokapitalistické mladíky, proč pravidelná armáda nahradila milici, jak vybírat rovné daně, jestli je církev pro stát užitečná, jestli má být školství podporované státem. Na skenování jsem nezapomněl, ale rád bych aby vydání na internetu bylo „oficiální“. Nerad bych byl popotahován dědici překladatelů.

 189. Andy, holt vám nezbude, než vzít na vědomí, že jsou lidi, které to zajímá.
  Já třeba taky nechápu, jak můžou lidi chovat pavouky! 😀

 190. 207 ještě mi zbývá se tomu pošklebovat a kritizovat to, Rputi…jakoby jste to neznala:)

 191. packa, máme po žních,sláma zabalená, letos to je loženej rekord. Všechno stihnout do těch včerejších bouřek byl cíl a povedlo se. Rekord z druhého konce má furt rok 1977 kdy jsem na statkách končili žně v půli záři..To nám tenkrát srpen celej propršel.
  Zajímavost z letoška, přestal se pěstovat ječmen. Brácha se bál s první fůrou do vykupu, že si na něj budou vymešlet, tam z něj byli nadšený, pak ho s furou poslali do haly, kde byla malá hromádka ječmene. Všichni jen pšenici a pšenici. Tak nevím, z čeho se ted bude vařit pivo.

 192. copak pivo, ale whiskey bez ječmene? Snad v tom Skotsku a Irsku nezblbli.

 193. 209
  Jo,jo,

  Ta státní plánovací komise chybí! 😉

 194. jo Martine, na whiskey jsem zapoměl,ty souvislosti docházej pomalu 🙂

 195. rezy,
  tak to packa (high five ?)! Je příjemné se dočíst něco pozitivního.
  Pivo nepiju, a spolu s Martinem doufám, že whisky i whiskey produkující země si nepodetnou své vývozní artikly 🙂

  Nickname,
  díky za info, akorát ten Balšínek mi nějak leze krkem, tedy už od doby, kdy z Týdne udělal plátek. Škoda, že v tom článku je to stylem agentury JPP (jedna paní povídala).

 196. K čemu ječmen, když tu máme přírodně identický slad z hydrolyticky fermentované celulózy?

 197. Rezy, gratuluji k dokončené práci. To mám vždycky nejraději, projít se po sklizeném poli a „ohlédnout se“ za prací.
  A jak u vás brambory, máte-li? Já su z nich neščastná. Podle velikosti, jsem asi nejhloupější sedlák v galaxii a přilehlém vesmíru. A to mokré horko moc na kvalitě nepřidává. Asi budu příští týden kopat, dá-li se.

 198. Právě včera, když odjela víkendová návštěva a byl čas projít nějaké noviny, jsem si říkala, když jsem na několika stránkách narazila na Halíka, že začíná presidentská kampaň. A opravdu se velice obávám, že dalším presidentem bude v hříšném Česku páter.

 199. Matzurko, každý hlas proti anogentu Burešovi dobrý. Lidé jsou jím uhranutí. Politicky ho porazí pouze politická síla. Tím míním, že nezávislí novináři jsou fajn, ale nemají moc.
  Halík dle mého názoru potřebuje vodiče.

 200. http://www.sme.sk/c/7315725/ukrajinsky-major-sergej-co-bude-po-vojne-to-nechcem-ani-vediet.html
  Celý článek není vidět, ale jeden odstavec je zajímavý.

  Čo ste robili predtým, ako vás poslali bojovať na Donbas?

  „Stál som na Majdane. Ale nie na strane demonštrantov, mal som ich rozháňať. A škoda, že sme nedostali pokyn to včas urobiť. Nebolo by žiadne krviprelievanie ani žiadna vojna a neukradli by nám Krym. Nikdy som nebol obdivovateľom prezidenta Janukovyča, ale som zástancom legálnych metód boja a nie revolúcií. Ľudia si ho zvolili a v nasledujúcich voľbách si mali zvoliť niekoho iného. Nie urobiť puč a vyprovokovať Rusov, aby sa zmocnili Krymu a teraz sa nám pokúšali zobrať aj Donbas.“

 201. Nickname,
  no mne teda Babišovo „charisma“ fakt nebere, naopak mi instinkty radí „dále od hradu, dále“. Nechápu, jak může na podstatnou část obyvatel působit jak pištec na krysy…

 202. tak brambory mají ještě zelenou nať, nevím co se letos děje, ale tradiční mandelinky někam zmizly, nemáme ani jednu. Jediné co jsem letos použil byl postřik proti plísni. Ten se vyplatil, nat drží. Bramobry jsou pozdnější, takže sice bereme k jídlu, ale vyberem je asi až někdy koncem měsíce. Včera kluk vybral cibuli, pěkná velká.

 203. Matzurko, lidé chtějí vůdce. Havel, Klaus, Zeman, Lux byli vůdci.
  Dnes je vůdce, který má moc, jedině Babiš.
  Havel měl armádu obdivovatelů.
  Klaus armádu živnostníků, středního stavu, kterým dal naději na lepší život.
  Zeman měl naštvaných dolních deset miliónů.
  Lux měl armádu v kutanách.
  Babiš má armádu financovanou z dotací. Armáda žijící z dotací. Armáda zajišťující dotace. Někde jsem četl, že snížení daně na pohonné hmoty by ohrozilo Babišovu naftu, která má sníženou spotřební daň. Proto se muselo snížení daně zarazit.

  OT: Opět se tu třásla zem:
  http://vary.idnes.cz/zemetreseni-na-chebsku-07k-/vary-zpravy.aspx?c=A140804_071554_vary-zpravy_jj

 204. s těmi mandelinkami to bylo letos vyjímečné, nedokážu si to vysvětlit jinak, než že díky teplé zimě možná tak hluboko nezalezly a nějaké hladové ptactvo v zimě vzalo za vděk i tímhle ničemným broukem. Letos mandelinky neměl kolem nás nikdo. Skoro zázrak.

 205. to 222

  . . .ja nevim, me tedy to tema postriky a brouci nedela zrovna nejlip……nebylo by lepsi zustat u toho osvedceneho “ co ma chudak Putin delat?“ 😉

 206. 224
  protoze jsme se rozhodli ze na to letos serem ! 😉

  (ale pockej za rok!)

 207. (201) Čí to je nevím, ale vidím Kaisera a Zlámalovou, takže Babišovo to nejspíš nebude. Tohle je také pěkné: http://echo24.cz/a/wV786/deti-se-dusi-za-zelene-miliardy
  (218) Dano, s přímou volbou hrozí spíš Škromach, než Halík. 😛
  (220) Bylo česky v papírových LN. Zajímavé postřehy.
  (223)„Lux měl armádu v kutanách.“ – to je nějaký dvojúčelový oděv? 😛

 208. Ad „Sergej“, tam si každý může vybrat kus článku jako potvrzení svých názorů. Agent Putina, agent Obamy i nezúčastněný pozorovatel. 😛

 209. Dobré ráno,

  to jsou dilemata po ránu, Škromach nebo Halík….NAkonec tam zůstane Zeman, protože lidem se nebude chtít do změny a na Miloše a jeho manýry si už zvykli.

 210. Aerokarle: Mea culpa: v kutnách 🙂
  Bývaly doby, kdy faráři doporučovali lidovce. Pamatuji, jak se k nám do kostela snažil dostat na přednášku lidovec, taky kdosi z Unie svobody. Jenže my, jako independisté jsme apolitičtí. 🙂

 211. A pokud by se měli utkat tihle dva, tak oba se mi hnusí.

 212. No já nevím… Pokuád jde o Babiše a jeho příznivce – nestačím se divit, jak jej lidi berou. Napříč společností. Myslím, že na tom mají hodně zásluh naši novináři, kteří dokázali v lidech vybudovat dojem, že vše je špatně, všichni politici kradou a podvádějí a kdyby mohli i vraždí a jen ten, kdo nahlas křičí, že není politik, je zachrání ode všeho zlého. Amen.
  Karle, pokud se něco nezmění,jakože asi nezmění, tak presidentem bude ten, koho určí Babiš. A ten zatím podporuje Halíka. I pro jeho (Halíkovu) vlastnost uvedenou v poslední větě 219 a jeho (Babišovu) v článku, na který dávala odkaz Matzurka na Echu 24.Krásně se to doplňuje, není-liž?

 213. 230-tohoto Sergeja vybrala Petra Procházková …
  A ona obvykle lidi s proruskými názory nevybírá.

 214. Maydo, nebojte. Vyjede rytíř Libor na ztepilém koni co porazí milicionáře. Poradce mu bude dělat černý mnich.

 215. Brouku zdravím a mám dotaz-prosbu – někam se mi zatoulala adresa toho tvého webu, takže asi nenajdu cestičku. Bylo by možno uvést zde nebo via mail? 🙂
  BTW: Tak proč jste se na to nevy….li i tady u mne???? Já měla jednu chvíli pole červené. A nebyli tam ani babišovci ani Halladinovi bývalí spolustraníci. 😉

 216. jo, tak tady bude dělat „důstojnej pán“ volební kampaň přímo z kazatelny. Anžto tady nemají moc silnou pozici socdemáci, tak v naší vísce by ten páter měl docela slušnou šanci.

  Katolická církev rozhodně není apolitická, před posledními volbami visela fotka knížete v nejednom kostele.

 217. Ahoj!
  Příští rok budou přemnožení hlavně chrousti, jejihž larvy teď prožírají Jižní Moravu.
  Mandelinka není, protože je shazována na Rusko a Ukrajinu, to dá rozum, ne?

 218. Nickname, jakej rytíř Libor?
  Moc ty techtle na politické scéně nesleduju, takže nevím, koho máte na mysli.

 219. (232) No, sutana taky existuje, tak jsem přemýšlel, že to někdo kombinoval. 😛
  (235) Jestli to nebude tím, že to Rusko dost zná. Každopádně, i „Putinův agent“ si v článku může najít něco pro sebe.
  (240) Michálek?

 220. Tak to snad budu chtít Šloufa…..ten to má alespoň v hlavě (a v peněžence) srovnaný….

 221. Realisticky, Halík ani Michálek nemají proti Okamurovi šanci. Někdo je může zkusit protlačit „iniciativou“ za stovky miliónů korun, připravit jim „kauzu“ a ukázat, jak bojují za zájmy všeholidu. Babiš má proti nim několikrát vyšší šanci vyhrát prezidentské volby, oni budou stačit jako kývalové a chváliči. Záruka pro voliče Karla, že Babiš je chlapák, že to zvládne, že je morální autorita. I Jourová má proti těm dvěma větší šanci na křeslo prezidentky.

 222. Protože Okamura půjde do voleb přímo – pokud Kobra nenajde nějaké daňové nedoplatky – musí jít otevřeně do voleb i Babiš. Hraje se o hodně a nikdy by si neodpustil, že volby prohrál nějaký panák místo něj.

 223. Rytíř Libor,
  šišmarjá, to mi nedělejte, už jsem se lekla, že by kandidoval náš rektor 🙂
  Michálek je spíš kvalitní emetikum.

  No, jsem na další kandidáty zvědavá; asi se dopředu předzásobím kvalitním nápojem skotské provenience 🙂

 224. Jo, tenhle….
  No, tak to nebude jedinej, pravdoláskaři se budou hemžit jak červi pod kamenem, když se dostanou na světlo a poderou se nza funkcema a Halík bude jmenovat a jmenovat ve jménu vyšší morálky.

  Zajímavý, že podpora toho ďábla Babiše se tomu svatému muži neekluje….

 225. Asi má leckdo z Okamury bobky – teď ho právě kamenujou za poznámku o tom táboře v Letech, který je nazýván cikánský, ač tam byli i stovky necikánů….
  A Spací pytel prohlásil, že je to neskutečné a že se to musí v PS řešit….a prý tam prožil dětství….určitě jim potajmu přilepšoval, když pracovali pro tatínka.
  Osobní typ do volby: mediální vichřice oslav Halíka, včetně intimních dotazů, co nosí za bombarďáky pod sutanou, podpořené spiritisticky Havlem ze záhrobí (obdobná laxírka jako u fořta)…Okamura bude mezitím vyšetřován prokurvátorem ze Syrečkova…..Babiš vystrčí někoho, kdo umí zahrát prezidenta (kdo to hrál toho mladýho Gottwalda ? – Štěpnička?), má s tím dobré zkušenosti, ten Stropnický toho pentagóna hraje docela přesvědčivě…..

  To zas bude nablito v álejích….

 226. zdravím !
  Nickname, Vy si hned po ránu děláte z nás legraci 🙁 Halík-jezuita, který by polovinu národa uvrhl do ohně pekelného, Michálek- zvadlý epigon sv.Jiří bez květů, který se vyžívá v mučivé disharmonii sám se sebou , Okamůra-českojaponský samuraj ….. to je jako z obrazu Hieronyma Bosche „Léčení bláznovství“ 🙁

 227. Jirko ppa etc….proč lidi nepřestanou platit daně, když je to tak jednoduché? Ze stejného důvodu ze kterého stádo antilop dovolí lvu aby si vybíral svou daň. Ze stejného důvodu, ze kterého jeden člověk ozborjený střelnou zbraní ovládne davse sestávající se s jedinců s individuálními prioritami. netřeba být silnější než celé stádo. Stačí být silnější než kteráýkoli člen stáda nebo něklik málo členů. Vícekrát jsem to tu psal. Koncentrovaná moc (stát) vs. neorganizovaná množina jednotlivců. A nejen hrozba hrubou silou, ale indoktrinace, protože „daně se přece platí“. Jak o odpustcích, desátku a zpovědi hřímal z kazatelny pan páter. Memy.

  Modrej, s odlišením krádeže či loupeže od „dobrovolné“ směny a s definicí „násilí“ to není jednoduché. Jsou sofistikované metody, ne jen primitivní fyzické násilí. Zmanipulovat subjekt aby jednal proti svým zájmům. Aby jeho „teď a tady“ bylo odlišné od „teď a tady“ bez manipulace. Samozřejmě, že toto nevylučuje, ba naopak vyžaduje přesvědčení subjektu, že „teď a tady“ jedná nejvýhodněji pro sebe, s pocitem nejvyššího blaha, že maximalizuje zisk a minimalizuje transakční náklady. Obětuje svůj život „za císaře pána a jeho rodinu“, nechá si na oltáři vyrvat srdce, platí daně… Omílám to tady furt. Ano, „rakušané“ toto neznají a snahy o objektivozaci „blaha“ odmítají jako pošetilé.

  Co se týče socialistů, k tomu aby po nějakou dobu mohli být „úspěšní“, potřebují aby před nimi někdo jiný, nesocialistický, nakumuloval kapitál, aby ho mohli spotřebovat přerozdělením. Nejde jen o kapitál viditelný na první pohled a hmatatelný, ale o kapitál neviditelný. Tím kapitálem je kvalita pracovní síly. Podstatou problému není neschopnost jimi zavedeného systému reprodukovat hmotné statky, ale neschopnost dlouhodobě reprodukovat pracovní sílu. Kvalifikovanou pracovní sílu, k jejíž reprodukci jsou nezbytné tomu odpovídající vztahy naakumulované mnoha generacemi, vnímaníé jako „kultura“. Tyto jsou socialisty rušeny a místo nich jsou nuceně zaváděny umělé, nepřirozené vztahy, které dlouhodobě nefungují a jsou příčinou pozvolného a proto obtížně vnímaného úpadku, který se projevuje v horizontu generací. Právě tato pozvolnost jim umožňuje chlubit se úspěšností svých teorií a činů. Jenže chlubí se cizím peřím.

 228. Ukrajinská armádase prý rozpadá
  Včera přešlo do Ruska přes 400 vojákůa pohraničníků, už 14 dní skřípnutých mezi domobrance a ruskou hranici. Rusovéprý je pustěj na jiném místě zpátky na Ukrajinu.
  A prý se chystá udělat totéž další 3 000, pravděpodobně z Luhanského letiště.
  Uvidíme.

 229. 96 Ptakopysku, „Mně osobně tohle kastování nepřipadá jako úplně čisté demokratické řešení“.. Mně také ne, ale proč by mělo být? Já bych na tom „demokratickém“ tak moc neópěl.

 230. 255 Dano, ano, už rostou. Měl jsem výbornou smaženici z vlastnoručně nasbíraných. Drobnou vadou na kulinářském zážitku je, že se asi vloudila houba jejíž poživatelnost se v důsledku projevila jako suboptimální, to znamená lehkým rozladem útrob, které si za hlasitého škroundání nemohly vybrat mezi zácpou a průjmem. Všeobecný pocit po tom nevšedním zážitku je, že jsem toho mnoho nenaspal a bylo mi jako bych se pral s medvědem, což z valné většiny přičítám i mimořádné fyzické aktivitě (změkčilý pražák na venkově) s motorovou pilou a dalším vercajkem. Leč dostavuje se i hlad a chuť na další smaženici…

 231. Liberálnímu institutu jsem napsal, jestli znovu nevydají A.Smitha. Těším se na odpověď.

  Dobrý den,

  podle nakladatelství Kosmas.cz jste vydavateli posledního překladu „Bohatství národů“ od A. Smitha. Chtěl bych vás povzbudit k novému vydání tohoto stěžejního ekonomického díla, pokud možno i v elektronické formě.
  Kniha je v současnosti vyprodaná, a přitom by její znalost mohla pomoci politikům zlepšit podmínky k životu i podnikání občanů naší země. Její všeobecná znalost by zkultivovala diskuzi o smyslu státu, veřejných služeb, daní. Ochránila by nás před diktaturou vlády jedné strany i anarchií.

  S pozdravem
  … nickname.

 232. Co si myslel klasik o akciových (podílnických) společnostech?
  Jaký byl jeho názor na spravování státu jako firmy? Byl nakloněn k financování státních výdajů ze zisku státních firem? Je monopolista nutně dobrým vladařem?

 233. 259-nechci býz zlomyslný, ale trochu mi to připomíná časy minulé, kdy bylo v tomto kontextu vždy důležité vědět, co si o tom myslel Vladimír Iljič nebo aspoň Karel s Bedřichem.

 234. 258 nickname, vydání „Bohatství národů“ nezmění nic. Vůbec nic.
  Můžeš velblouda dotáhnout k vodě, ale nepřinutíš ho aby se napil, když nechce.

 235. Vzorny soudruh a nadejny kadr Tomas Halik – to je to, co nam zde ještě na presidentske sesli chybelo 🙂

 236. „v historii se pod heslem morálka páchaly dost nemorální skutky“

  ty nejhorší a největší svinstva. Na rohu ulice vrah o morálce káže.

 237. Tak to by byla hrůza, kdyby Halík byl prezidentem. Ale myslím, že když budete ještě chvíli vzývat supermana Putina, tak to možná vezme, abychom nebyli tak bezradní a navíc, musí přeci ochrańovat své občany rusy, vlastně Rusy…i v cizině:)

  Pokud by se nějaký e-mentál chtěl ptát, koho myslím tím „budete vzývat“, tak ano, právě tak to myslím:)

 238. 268- no ten odkaz rika, ze rusaci zacali vyvyjiet sve motory uz vloni, takze je videt, ze Putin je nejen geroj Capajev, ale navic i Rasputin prorok. Ja ho chci za prezidenta, koneckoncu kdyz muzeme mit Zemana ( ktery mne cim dal tim vic tesi, meli jste pravdu, to jak sere propalestinske gaunery je OBDIVUHODNE ( byt se pak vzdy stahne a trochu omluvne kyve hlavou, aby si to nepodelal u socialistu a komunistu nejak kor moc), tak uz muze sedet na Prazskem hrade klidne kral Ubu nebo Putin.

 239. Schumi, skoro se mně „kousla pumpa“, když jsem četl o těch zmanipulovaných, kteří jednají proti svým zájmům. Ale uklidnil jsi mě posledním souvětím. Takhle se do toho nemusím pouštět a mám vystaráno. Počkám až nějaký obor přijde s jednotkou radosti „hurá“ a jednotkou smutku „sakra“. Ke krádeži nebo loupeži: to jsou majetkové přesuny. Jednou bez vědomí vlastníka, podruhé proti jeho vůli. To s Tvojí oblíbenou manipulací nesouvisí.

 240. Noname, je to podobné, protože se tvářím jako „znalec klasika“. Rád bych alespoň některé navnadil k četbě. Oproti Karlovi a Bedřichovi je klasik čtivý, laskavý, srozumitelný.
  Nejotravnější studenti bývali ti, co četli povinnou četbu. A klasiky.

  Schumi, rád sem dám cintáty, až je oskenuji, co znamená zdanění kapitálu a šťourání berních úředníků v soukromí daňových poplatníků pro zemi. Kobra superchřestýš ultraslepýš finančně-analytické báckomando vyženou kapitál ze země. Mnohem sympatičtější mi byl zmiják.
  Samozřejmě máte pravdu. Hrách na stěnu házeti – v předzahrádce slušnou úrodu míti.

 241. Andy, ten odkaz říká, že Manturov říká, že rusové ty motory už rok vyvíjejí, abychom byli přesní 🙂

 242. Klasik praví, že umělými překážkami obchodu ztrácejí všichni. Jediné ospravedlnění – s otazníkem – vidí v národní bezpečnosti.

 243. 272 no a?
  On porad nekdo rika, ze nekdo rikal nebo nekdo videl…takze nevyvijeji? Nebo vyvijeji deset let? Nebo je to dalsi blabol, abychom se z rusu podelali, ze tu bez nich umrem hlady?

 244. Jinak ke komentarum ohledne Putinovych kvalit – neuznat kvality nepritele je jednim z nejlepších kroku k prohre. Samotne uznani kvalit neznamena preferenci.

 245. No, já bych řekl,že až je Rusové vrátěj,tak si nechaj podepsat jmenný seznam….
  Noa jestli se vzdaj i ti z tohe luganského letiště….

 246. Myslim, Andy, že citace klasika v 273 byla výstižná a odpověděla na 274 🙂

 247. 278 – já to beru jako věc národní bezpečnosti…

  a jinak, ke komentářům ohledně komentářů ohledně Putinových kvalit- můžu uznat jeho kvality, ale nemusím je obdivovat, sedět před nimi na zadku a klanět se směrem k němu a v případě tohoto blogu a neustávajícího proudu nulové kritiky směrem k Rusku, zato odsuzování všech ostatních to jako preferenci vidím.

 248. 270 Modrej, jsem rád, žes to rozdejchal 🙂

 249. quivis, ale kdeže. Ty hory v pozadí jsou Orlický.

  Já nevím, jak se to komu zobrazuje, ale já tam dávala s titulkem „obecní úřad“. jelikož zdejší úřad sestává ze starosty, sekterýřky a místostarosty, jevil se mi ten titulek velmi výstižný 🙂
  Ovšem někdy se to zobrazí s popiskem, že jde o orlické hory v pozadí. Což je správné, ale není to tak srandovní.
  Někde mezi těmi fotkami by měla být taky jedna s kouzelným titulkem „church on hrbitov“

 250. Jakej má význam kritizovat někoho,kdo jedná ve svém nejlepším zájmu….

  život není peříčko, nikdo nejedná zcela nezištně,a proč by ausgerechnet Rusko mělo být ten jedinej slušnej…

 251. nevím, jak kdo, ale já teda sice sedím momentálně na zadku, ale před sebou nemám žádné Putinovy kvality, ale monitor počítače a hrnek kafe….

  Ale když bez něj, Andy nemůžete bejt, tak pro takové jedince je někde na Lidovkách článek o tom, že snídá křepelčí vejce a nikdy se neusmívá.

 252. 283 přesně tak.
  Já sice netuším, jaké zájmy vlastně Rusko a Putin má, snad jen ovládnutí Ukrajiny…to jsou jeho zájmy a za ty ho v žádném případě nemohu kritizovat…jak si jistě vzpomínáte, jsem machiavellista a řeči o vyrovnaných podmínkách atd. jsou mi k smíchu…nicméně stejně jako Putin jednám v souladu se SVÝMI zájmy a ty totožné s Putinovými skutečně nejsou.

 253. Uniká mi, jaké naše národní zájmy ochráníme tím, že do Ruska přestaneme vyvážet motory do malých letadel… ale na národní zájmy jsem nikdy nebyl dobrý 🙂

  Jinak vzhledem k tomu, že čas od času kritizuji i ruskou propagandu, zbytek nevztahuji k sobe, takže OK.

 254. No, když se tak zamyslím nad svými zájmy, tak mezi nimi není ani podpora UA, ani RF. K podpore UA ale jsem přinucen 🙂

 255. Vzdycky mne prekvapovalo, proc bych mel prodavat lano nekomu, kdo chce na tom lane uskrtit sousedy….ale mohu se plest a nejaky smysl to mit musi. Uplne vidim Izrael, jak prodavaji rakety a plutonium fo Iranu, Hamasu dodavaj obrane systemy a se Severni Koreou otevira vyzkumna centra v Syrii.
  Jedine co chapu je to otevreni hranic pro prichozi, ci utecene, z takovejch oblasti.

 256. andy,
  můžete mi vysvětlit, co to je „neustávající proud nulové kritiky směrem k Rusku“?
  Fascinující pojem. Hlavně to jádro „nulová kritika“ je úžasná. Já se v politických termitech moc nevyznám, proto se ptám. Tenhle pojem je docela slušně úderný.
  Pak bychom se mohli položit na otázku, jak správně diskutovat, abychom se výše zmíněnému pojmu vyhnuli. Třeba místo věty „Putin je chytrý a dokáže manipulovat důkazy tak, že vypadají důvěryhodně.“ použít „Gauner Putin je vymočený (hulvát by napsal vychcaný jak díra do sněhu) a dokáže manipulovat důkazy tak, že proruská pátá kolona před nimi sedí na zadku a přitom se klaní směrem k Putinovi, ale my západní demokraté ho praštíme klackem přes hlavu a dostaneme ho na kolena.“ Je to tak správně?
  Proč se ptám? Skoro bych myslel, že by se za tento pojem dalo bez problémů obžalovat a vést politický proces s fekálním dopadem pro obžalovaného.
  P.S.
  Jenom tak mimochodem – píšete sedět před nimi na zadku a klanět se směrem k němu. Možná jste se nějak přehlédla při pozorování rusofilů. Technicky je tento cvik nesmírně obtížný a pro pivo- a vepřožravé rusofily s pupkem by to byl docela oříšek, schválně si ho zkuste. Samozřejmě je třeba napřed určit klaněcí azimut kompasem, aby se klanějící vyhnul Moskevskému směru a Mekkce.

 257. Petre, ja jsem nucen delat tisice dalsich a pro mne daleko neprijemnejsich veci a samozrejme mene viditelnych, ale o to drazsich. Jsou samozrejme vsechny v zajmu lidu a statu, presto to neni v „mem“ zajmu

 258. Modrej, jestli ses už vydejchal, zkus odpovědět na otázku „Kde se berou ony zájmy?“

  279 andy, halasné neuznávání kvalit protivníka je nezbytný kmenový rituál. Účastí na něm dáváš najevo svoji sounáležitost s ostatními. Protivník je neschopný, zlý, hnusný odporný skřet, který už z toho principu nemůže, nesmí být v právu. Tak pravil náčelník a šaman podpořil významným chřestěním tukaní lebkou. Proto je zájmem každého příslušníka kmene sdílet tento názor spolu s ostatními a posilovat ho křepčením kolem ohně a rozdíráním si ušních lalůčků. Kdo tak neučiní s náležitým nadšením, skončí jako krvavá oběť duchům a jeho vypreparovaná lebka bude nabodnuta na nejvyšší větev nejvyššího stromu. Či v nejhorším případě, nikdo s ním nebude chtít jít na pivo.

 259. Jirko ppa,
  ad 288 – proč? Jeden židovský ftip velmi hezky použitý v jednom dílu Četnických humoresek to vysvětluje. Budu parafrázovat:
  Vrchní nadstrážmistr Arazim: „Proč prodáváte Němcům ocel, když ji použijí na zbraně, se kterými vás možná zabijí?“
  Židovský obchodník: „Proč ne? Neprodám já, prodá jinej.“

 260. 290 jirko ppa etc…to je tím, že nejsi náležitě indoktrinován. Kdybys byl, pociťoval bys to jako nejvyšší blaho.

 261. Jirko – 288 – nevím, ale historicky jsou s tím výtečné zkušenosti. Viz např. obchod USA s Německem a Japonskem před WWII, anebo intenzivní Rusko-Německá hospodářská i vojenská spolupráce v 30. letech.

  Pecunia non olet. Koneckonců, Francouzi kšeft s Ruskem dokončí, že ano. A příští objednávky se jisté nevzdají…

 262. Schumi, mám dojem – a je to můj dojem ze zdejší dlouhodobé diskuze, že v případě Putina (Ruska) nejde o uznání kvalit, ale vyzdvihování jeho činů. A to je dost velký rozdíl. Když čtu některé komentáře, které obsahují jen odkazy na to, co se Rusům (Putinovi) povedlo a co ti ostatní zbabrali, nabývám dojmu, že jde o adoraci. Ale je to můj pohled a mé vnímání. MOžná to jiní mají jinak. Však mě také hned zpeskují. :-)))

 263. Zase kdyby byl Halík presidentem, šla by ta odluka církve od státu mnohm rychleji, ne? 😉

 264. Nezlobte se, ale ja tohle proste nebudu pristupovat…neprodam ja, proda jinej… Na mne nezkousejte, tohle je pro mne uplne jinej vesmir.

 265. Pani Dano…. Asi tak nejak.

 266. Proste je to pro mne zcela lidsky neprijatelne: Vsiml jsem si toho faktu, adorace Ruska, pri tom Gruzinskem pruseru… Napred se vyjadril pan prezident Klaus a pak uz to raz na raz… Stejne jako dneska, zase nekdo to rusko svou rozpinavosti na svem uzemi, donutil rozsirit sferu vlivu

 267. Jirko, in re 297 – jestli máš nějaký lepší globus 🙂

  Dano, ony ty odkazy na to, co se Rusům povedlo mohou být dávány z důvodu frustrace z toho, co se nám zase nepovedlo… Anebo frustrací z toho, že nám naše vláda lže možná více, než ruská…

  Ale to je jedno 🙂

 268. Mno, takjá nevím, kdo tu pořád opakuje, že zachraňuje orly a jezdí na tygru a podobné báchorky, kterejm se soudnej člověk může tak akorát zasmát … 😀

 269. Klasik: omezením obchodu oslabuji svou zemi v možném budoucím konfliktu. Válka se vyhrává mimo jiné penězi.

 270. No a jak to teď vypadá v okupovaném Tbilisi ? Že se média nezmiňují …

 271. S těmi motory bych si nedělal hlavu…
  Neprodáme-li do Ruska, Zaorálek je dodá jako humanitární pomoc Palestině, protože teď, když jim Izraelci pobořili to metro, budou muset hledat jiné kanály přepravy výbušnin.

  No a pokud jse o ty motory, tak když se Putin v ramci BRISC obrátí na Čínu, dodá jim jeden na vzor, tak za půl roku jich má kolik chce, i se znakem a atestem české fabriky…

 272. Jirko, reakce Číny na fakt, že vojska OSN pod vedení US Army dobyla severní Koreu a tvářila se, že jí to nestačí byla možná nepřijatelná. Nicméně jejím předjímáním by se předešlo stovkám tisíc mrtvých.

 273. Nojo, Jirko, nedodáváš pálenky na Hrad… a ono se tam pije víc než když jsi dodával… 😀 😀 😀

 274. 288 jirko ppa etc…co máš proti volnému obchodu? Tebou popisované obchody nejsou nijak neobvyklé. Jejich stranami nejsou státy, jestliže nejde o prodej výzbroje ze státního majetku, ale i v takových případech je užíván prodej prostřednictvím nestátních subjektů, nýbrž ony nestátní, soukromé, subjekty. Pokud se státy v tom směru angažují, tak proto aby některých transakcím bránily. Ostatně, prodej zbraní protivníkovi není neobvyklý, jen se to musí neokatě. Nejvýhodnější je prodej zbraní oběma znepřáteleným stranám. Samozřejmě velmi diskrétně. Jak činil například Vasil Zacharoff. Já bych prodal třeba Hamasu cokoli co bych měl na skladě. Samozřejmě, že bych měl pochopení pro druhou stranu. Obchodník s takovým artiklem tak jak každý obchodník, musí být plný porozumění. Bez něho nelze obchodovat. Když by mě oslovila druhá strana a vyslovila nelibost nad tím obchodem, samozřejmě, že bych měl porozumění a nabídl jí stejně výhodný kontrakt. Neprodám jednomu, prodám druhému. Když by nabídli lepší podmínky, nebo dlouhodobý kontrakt, proč ne? inu, chápu že v takových záležitostech je to někdy složité, nerad bych byl nalezen utopený, když jsem nešťastnou náhodou spadl z paluby své jachty…Ale to se ve slušné společnosti ctící svobodný obchod přece nedělá…..

 275. …asi každý čteme jinak. Já zprávu o ukrajinských vojácích žádajících o ruský asyl čtu tak, že o něj požádalo až když jim došla munice a měli na vybranouy buď se nechat zmasakrovat separatisty nebo zachránit holý život. To, že se jich přes polovinu rozhodlo vrátit na Ukrajinu nesvěečí o velké touze stát se občanem samoděržaví.

 276. Jirko, to je jak u blbejch na dvorečku, pořád dokola….

  Prvotní příčinou rozvratu na Ukrajině je Ukrajina sama a její vnitřní poměry. Je vcelku jasné, že že Putinovi to poskytuje strategickou výhodu a že toho využije. Nikdo Putina k ničemu nenutí, ale nikdo – krom vlastní zaslepenosti taky nenutil EU nabízet Putinovi Ukrajinu na stříbrném podnose.

  Ale klid, až bude ten Halík díky podpoře Babiše prezidentem, asi stejně bude tabu říkat cokoliv o tom, že byl kdokoliv v jakýchkoliv komunistických tajných bezpečnostních strukturách 😀

 277. 309-no ale separatisté a Rusko jsou jedno a to samé, čtu zase každý den já, v čem je tedy rozdíl a jak je tedy možné, že je Rusko nevydalo separatistům, ale vrátí je na Ukrajinu M

 278. Vrátí je na Ukrajinu a tam je zastřelí pro dezerci. Na to bude munice vždycky dost…..

 279. 309 – otázka pohledu. To že se jich skoro půlka rozhodla na UA nevrátit… 🙂

  Mimochodem, nežádali o ruský azyl, ale humanitární koridor… Rusko bereme jako největší zlo a nepřítele a válečného štváče… a posléze apelujeme na jeho humanitu a neutralitu…

 280. 295 Dano, být na místě Putina, počínal bych si stejně. Nabídce získat Krym k alternativě, že tam bude americká základna, nebylo možno odolat. A nepochybně bych reagoval paranoidně při pomyšlení, že „přátelé“ svobod, demokracie a lidských práv by uspořádali Majdan na Rudém náměstí v Moskvě a Rusko rozparcelovali mezi jimi podporované oligarchy. Pro Rusko je Sibiř příliš velká, že….

 281. Petře,
  ještě bych dodal, že vydáváme Rusům pokyny, aby zastavili agresi v zemi, kde fyzicky nejsou přítomni. (Tedy ne zrovna my dva, ale nějakej Obama o to minulej tejden žádal Putina)

 282. 311 maYdo, to je tady tak moc významné, kdo je prezidentem? Myslím prakticky, ne pocitově…

 283. 316 ptakopysku, to se jeví jako daleko méně splnitelné než ultimátum Rakousko – Uherska Srbsku.

 284. No a není možné, že jako vždy jde o ruskou zákeřnost ?
  Nejdříve na ty UA vojáky Rusko střílí (a to tak, že to není vůbec vidět, jenom na Facebooku Avakova), pak je nechá vzdát se, pak je na nakrmí a vrátí na Ukrajinu, aby na ně zase mohlo střílet ?

 285. Schumi,
  žejo? Ono to vypadá, že úkol dostat gaunerovy Putinovy nohsledy na Ukrajinu (alespoň elektronicky, když už to nejde fyzicky), aby se proti nim mohlo zasáhnout, kategoricky se vymezit, zaujmout zásadní postoj, či nenulově kritizovat ((c)andy) se taky jeví docela nesplnitelným. Goebbels se musí v hrobě obracet 🙁

 286. Ale kdeže, schumachere. Já tu přece vždycky, když na to dojde řeč, píšu, že nejlepší prezident je žádnej prezident.Pro můj život je otázka, kdo je prezidentem, naprosto podružná. Akorát budou planout vášně a lidi, místo aby řešili rozumný věci, se budou hádat o prezidenty.
  Ale aspooň to skrovný potěšení z rejpání do model si dopřeju, když už tu zbytečnou figuru živím ze svých daní 😀

 287. Vždyť je to jednoduché! Zabijte Putina!
  Teda ty „Západní demokratické principy“, řeknu Vám, to je teda věc! 😀

  … Cožpak jsme se dostatečně nepoučili z historie Evropy za posledních sto let? Lumpové typu Putina si z podobných záležitostí nic nedělají. Jsou mimořádně odolní proti takovým drobným trestům a dokážou se ztížené situaci v dlohodobém horizontu bez problémů přizpůsobit. Jediným možným řešením, jak zastavit Putina v jeho agresorském vedení zahraniční politiky, je zbavit se ho jednou provždy,“ je přesvědčen Meyer….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zabijte-Vladimira-Putina-vyzyva-ocenovany-predstavitel-americke-CIA-329443

 288. NoName,
  myslíš že Rusové s Ukrajincema hrají parfosní hon na lišku? To je hodně zákeřné!

 289. 322 a proč aplikovat západní demokratické principy na východního nedemokratického potentáta?
  A prosíííííííím, nepište, že „byl zvolen v demokratických volbách“:)

 290. 323-snažím se v tom najít logiku.
  -Rusové ukrajinské vojáky dle Kyjeva a NATO mydlí z ruského území.
  -Ve chvíli, kdy jsou ukrajinci na lopatkách a stačilo by nechat teroristy, ať je dorazí je Rusko nechá vzdát se. A ty, kteří projevili zájem vrátí na Ukrajinu.
  To je nesmírně ďábelský plán a bojím se, že na takový plán snad ani jeden Putin nestačí, musí jich být víc.

 291. (319)NoName : 🙂 Jj, tu lstivost mají ti Rusové z mongolských genů ..po pradědečkovi 🙂

 292. Nechápu co řešíte…
  Je třeba bez pochybností dokázat, že Putin posílá na Ukrajinu vojáky.
  Což se tedy povedlo.
  Ruská zákeřnost nejvyššího stupně je, že jsou ukrajinští!

 293. 327-je taky možné, že Rusko těch 500 vojáků UA armády uneslo a teď sehrálo tohle divadlo !
  Tymčuk s Avakovem ještě budou interpretovat, počkal bych se soudy.
  A možná ani tajné americké snímky z místa události zatím nevydaly všechna svědectví o dramatu obklíčených Ukrajinců.

 294. (324)Andy, především : „demokracie jako taková je pouze forma vlády, tedy forma,jakou se ustavuje vláda ( volbou) „; můžete mně tedy sdělit, co rozumíte pod pojmem “ západní demokratické principy – na rozdíl od vlády nedemokratického potentáta ? Koho tím „nedemokratickým potentáterm myslíte ? Obamu nebo Putina ?
  Než odpovíte, přečtěte si:
  http://www.princeton.edu/~mgilens/Gilens%20homepage%20materials/Gilens%20and%20Page/Gilens%20and%20Page%202014-Testing%20Theories%203-7-14.pdf
  Duchové klasiků Le Bona a ostatních musí v hrobě rotovat…… 🙁

 295. 323 – na to je vidět naprostá nehumánnost Ruska. Hony na Lišku jsou již v EU zakázány!

  A vážněji, jak tu Jirka psal o tom hlasování nohama – věřím, že záběry, které jsem zde dával ráno [261] dávají vcelku jasnou odpověď.

 296. NoName,
  je jedna možnost, kterou jsme neuvážili. Dotyčná polovička Ukrajinců vracevší se na Ukrajinu budou Rusové převlečení za Ukrajince za účelem infiltrace do ukrajinské armády. Zatímco ti opravdoví Ukrajinci skončí v sibiřských dolech na trilithium. Jestli to takhle Putin protočí několikrát, bude se ukrajinská armáda skládat ze samých Rusů, ruští horníci budou samej Ukrajinec a následky budou nedosírné!
  Jestli je to pravda, tak je Putin ještě ďábelštější gauner, než si Andy myslí…

 297. Petře Kunetko,
  hlasování nohama se u ukrajinských renegátů samozřejmě nepočítá. To je jako bys ukrajinské renegáty stavěl na roveň Jirkovi ppa, který taktéž hlasuje nohama. Že se nestydíš! Fuj! Hanba!

 298. 331-tak to mne nenapadlo-žeby vzdávající se ukrajinští vojáci mohli být Rusové, kteří se infiltrovali ještě v době, kdy byla Tymošenková expertem na plyn.
  Ale je to ďábelské, s tím souhlasím.
  A je tedy Porošenko ještě Porošenko ?

 299. v úvodním semináři Českého nebe uvádí autoři situaci během první světové války, kdy proti sobě stáli Češi navzájem v zákopech snad všech armád konfliktu. Co by bylo dneska jinak?

 300. 332-ono to taky může být video z dílen FSB. Jenom si všimněte, kolikrát se tam opakuje např. velmi podobná lada !

 301. Noname – a sakra, to mne nenapadlo. FSB je tak rafinovaná…!

 302. [308] Jo, prodávat oběma stranám se musí opatrně. Slyšel jsem, že jednou se něco pokazilo a v Omnipolu se potkali nákupčí Iráku s nákupčími Iránu. Prý to nebylo moc pěkné.

 303. Petre, proc by lide, kteri se citi jako rusove, ci jestli maji pocit, ze v rusku jim bude lepe, nemohli z ukrainy do ruska? Nejak to vubec neohrozuje to co si myslim furt, ze z EU se tam stehuje jen tlustej francouz a jinej Dyn Reed .
  Jinak je skvele, ze klidne nekdo odevzdava majetek statu, tak nejak radostne a s chuti…. Tedy dokud to nebude muset udelat 😀

  Srovnat putina a obamu, respektive spravedlnost volebniho systemu a jeho pruhlednost, si zada opravdu pevnou oporu a zakotveni ve vire 😀

 304. Jirko, spise mi šlo o to, ze to celkově ukazuje, zda se lepe žije na Ukrajině anebo v Rusku a také víru v budoucí perspektivu…

 305. Schumi, které zájmy se mají někde brát? Zájem je, že něco upoutalo moji pozornost, neboť je to přitažlivé (do plusu nebo mínusu). Něčemu neobyčejnému. Obyčejné ani nezaznamenáš. Tak se „bere“ zájem. Je nebo není. Už půl roku se tady na blogu vede (s přestávkami) debata o tom, jak BRICS udělají novou měnu a tím pošlou americké hospodářství ke dnu nebo pošlou dolar ke dnu a tím také americké hospodářství nebo něco dalšího. Zjevně je to zajímavé, neobyčejné, zvláštní, přitažlivé a už mě žádné další adjektivum nenapadlo.

 306. Westíku, zeptejte se Rputi, viz 322, nevím jak Le Bon, váš oblíbený ( a zřejmě jediný autor), ale já Rputi porozuměla a jen vyjádřila svůj názor…kvůli tomu my dvě nemusíme debatovat…notabene když vy, zahnána do kouta zpravidla řešíte jen můj menstruační cyklus…což mne překvapuje, někdy to vypadá, že místo Le Bona rotují v hrobě Jerie a Heveroch.

 307. Ja celkem vubec nepletu rozpinavost ruska v porovnani s zivotni urovni zemi v jinych statech.

 308. 341 Modrej, výborně. Co je příčinou toho že to upoutalo pozornost?

 309. „Ja celkem vubec nepletu rozpinavost ruska v porovnani s zivotni urovni zemi v jinych statech.“

  ?????????????

  Ale vlastně to vystihuje celou debatu 🙂

 310. MP, to neni zvlastni, nebo zajimave, nebo cokoliv jineho podobneho, tedy ten pad ekonomiky USA, dollaru a podobmych imperialistickych instituci, to preci je zbozne prani. Ale podeziram Te, ze to jenom delas, ze to „nevidis“

 311. 335 Rezy, jak by to mělo být? Češi, alespoň ti přemýšlející, by nebyli v zákopech žádné ze stran konfliktu.

 312. „během první světové války, kdy proti sobě stáli Češi navzájem v zákopech snad všech armád konfliktu.“

  A správně by byla která armáda?

 313. Ověem máte-li na mysli Svěrákovo České nebe, jedná se spíš o pardii a nadsázku, lehce říznutou životníém postojem, že správnej českej intelektuál denně pustí aspoň jeden malý bobeček do vlastního hnízda.

  Sotva to lze chápat jako dílo, kterí by mně nutilo k zamyšlení a dušezpytu na téma, jaká je ta moje česká duše.

 314. No kdyz tady zase ctu o vojacich a ze vlastne valcit je spatne, mit nejake idelay taky a vubec …., tak mne se zase „oprasila“ ta vec s volebnim pravem…. Vykaslete se na dane, protoze to je nepruchodne, ale co kdyby meli volebni pravo jen lidi co bojovali “ s broukama“? Ja vim, mozna se to zda pitome, ale na druhou stranu, pripada mi to posledni dobou jako jediny spravne. Vono by to nemohlo bejt minimalne horsi, kdyz uz tedy socialsimus s lidskou tvari prosustroval to co se za tech par let vytvorilo… Tedy „se“ ne, ale pekar, mlikar…vytvoril….

 315. 341 Modrej, co se týče BRICS, jistěže tohle neběží skrze debaty, ale skrze praxi. Prosadí se to co bude lépe fungovat. Vzdor snaze té či oné strany ono ovlivnit netržními mocenskými prostředky. Jestliže trh v USA se projeví jako méně přitažlivý v porovnáním s nevýhodami způsobenými administrativními sankcemi, tyto se minou účinkem. Těch 250 milionů zákazníků v porovnání se zbytkem světa není až tak moc, zvlášť když se vezme v úvahu jen konečná spotřeba a ne podíl na subdodávkách a přeprodej dále do světa. Ono to už není tak, že na vrcholu jen USA a pár vybraných zemí a všude jinde svrab a neštovice.

 316. 349 maYdo, která armáda je správně se vždy zjistí až po válce. Proto největším uměním je být včas v oné správné armádě. Pominu-li to, že nejlepší je nebýt v žádné armádě ani se nenalézat v okruhu působnosti žádné za zúčastněných armád. Jen tak lze být „vites“. A o to jde. O to jediné jde. Zůstat „vites“. Což sémanticky není totéž co „poběda“.

 317. Ad NoName’s quest 334
  A je tedy Porošenko ještě Porošenko ?
  Fungují-li na Ukrajině Murphyho zákony, pak Porošeno není Porošenko, ale někdo jiný téhož jména.

 318. Honzo ze Žižkova – malá oprava, byl to Motokov, byly to pneumatiky na OTéčka, ale jinak sprábní informace, byl jsem tehdy nablízku.

 319. Petř Kunetko – ad 330 – za prvé nehlasují nohama, ale kolama, takže to jsouboháči a oligarchové
  a za druhé – směřují zprava do leva, tedy z východu na západ – asi do Polska!! 😉 😀

 320. (339) jj, jirko ppa etc: „Srovnat putina a obamu, respektive spravedlnost volebniho systemu a jeho pruhlednost, si zada opravdu pevnou oporu a zakotveni ve vire“
  Víra s tím (alespoň u mne)nemá nic společného; chce to mít alespoň srovnány myšlenky v hlavě 🙂 Tedy, pokud tam ty myšlenky vůbec jsou anebo pokud neustálým narážením do sebe nejsou úplně tumpachové 🙂
  (342) no, milá Andy, asi Vás překvapím ,ale Le Bon je sice můj oblíbený autor, ale nikoliv jediný 😕 Vaši menopauzu neřeším ZPRAVIDLA -JEN JEDNOU (nikoliv zahnána v koutě)jsem se zeptala, zda Vaše duševní -no, disproporce- nějak nesouvisí s těmi hormonálními ..:-? Je mně Vás líto …. 🙁

 321. Westiku, bez ohledu na vas a na moje preference, tak Obama byl zvolen, i pres muj hlas, zcela a objektivne spravedlive, protoze si to prala vetsi cast volicu…. Pokud se to nelibilo, mohl rozhodnuti prezkoumat nezavisly organ…… Putin byl zvolen a pak aby mhl pokracovat, tak se nechal Medvedevem, preskocit, a pak se zase nechal zvolit….. Ja vim, vsechno to bylo krasne ruske, ale proste ten americky system voleb, politickeho systemu obecne, mam radsi.
  Ja naprosto chapu, ze vy nikoliv, ale s tim se nemusim smirovat, ja vim, ze takovy lide jsou. Jen je pro mne dulezite, ze uz nemaji tu moc, jako meli drive

 322. ad 360,
  a pokud neklapne, co si přeje většina voličů, opakuje se sčítání hlasů, až je zvolen Bush 😀 😀 😀

 323. Jirko, s tou mocí… jak kde. Řekl bych že v USA neustále roste.

 324. A bez ohledu na preference jelit, Zeman byl zvolen v přímých volbách, zcela a objektivně spravedlivě, protože si to přála větší část voličů. Přesto jeho zvolení mnozí dodnes nevydejchali…
  Bez ohledu na čí preference, Janukovič byl zvolen prezidentem Ukrajiny v nikým nerozporovaných volbách, protože si to přála větší část voličů. Přesto byl zcela nedemokraticky svržen a v obavě o život uprchl ze země. Z té samé země, kde část obyvatel požaduje autonomii a samosprávu – a jsou označováni jako rebelové a zcela systematicky likvidováni.
  A s demokracií se operuje, jen když se to někomu hodí.
  „Demokracie dozrává do žaludečních vředů,
  bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů,
  a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu,
  že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.“
  QED

 325. Sumavaku, jak reknes…. Jiste to je tak jak pises….

 326. westíku, tomu se říká Autonáserba, je to chronické a někteří jedinci to mají dokonce jako hobby. 🙂

 327. No právě Schumi. Nemohu totiž pochopit (což je v tomto případě zdrojem mého zájmu), že skutečně někdo může věřit (to není rozumění), že zavedení nebo změna zúčtovací jednotky, povede ke kolapsu nějakého hospodářství.

  Jirko ppa etc., ale no tak. Mohl bych napsat, že jsou takové názory „velmi zajímavé“ nebo „už rozumím“, ale proč to vyhrocovat?

 328. No jo MP, ale ja proste nekdy ztracim rec….

 329. Sobotka myslím řekl, že čeští krajané jsou na Ukrajině v naprostém bezpečí, takže je netřeba repatriovat. Zdá se, že Slováci jsou mnohem bojácnější než Sobotka, potomek… potomek… potomek… sakra mě napadá jenom pštrosí vejce 🙁 prostě potomek nějakého plešatého hrdiny.

 330. ptakopysku, mě napadá jen Ďžingischám, Caesar nebo Musolini. Pravda – ona lidská rasa poněkud degeneruje…

 331. jezisi maria 😮
  jirko jses presvedcen ze 98% 🙁

 332. pepo,
  musíš si vybrat. Všichni tři najednou se ti neozvou. Víš, co je nahoře práce?

 333. Před chvilkou v ràdiu říkali, že zlí Argentinci obchodují s Číňany, místo toho, aby platili své dluhy americkým fondům.
  Jà bych zvážil sankce….

 334. 367 Modrej, jistě že ne. Jedno jestli USD, Juan, Rubl nebo rybíz. Problém může být při funkci pokladu, když ty peníze někde visí na účtech nebo ve štrozoku a bác,jejich směnná hodnota je v pekle. Kromě toho, s takovými penězi je potíž v tom, že leckde jsou zákonným tzn. úředně vnuceným platidlem. Samozřejmě, že velcí hráči si vždycky poradí, oni s tím i počítají, jenže na obyvatelstvo, voličstvo, to dopadá zle. A to má politický dopad. Ústup USD z pozice světového platidla, pokud, nebude náhlý. Nestane se, že by náhle ztratil cenu. Pokud bude nahrazen, s následkem, že FED ztratí „rotačkový generátor peněz“ a americká administrativa přijde o jeden z nástrojů „světové politiky“.

 335. >> westik [373]
  Je mi líto, ale autorka onoho prvního článku je z mého hlediska spíše žvanilka, což v onom článku dává jasně najevo. Problém Banco Espírito Sancto spočívá v něčem úplně jiném. A odkaz na Helgu Zepp-LaRouche je opět úsměvný, víme-li, kdo je tato osoba. (Předsedkyně Bürgerrechtsbewegung Solidarität – BüSo a manželka Lyndona LaRouche. Studijním profilem pak typická osmašedesátnice. )
  Nu a druhý článek z AC24 je sám o sobě zajímavý, nicméně AC24 mi příliš připomíná jiné webové zdroje, o kterých bych si – pokud by se materializovaly – neopřel ani kolo.

 336. 377 NoName, to je vážné. Demokracie, svoboda a lidská práva v Argentině jsou ohroženy. Kteráže flotila je nejblíž? Pátá nebo šestá?

 337. Hele, neblbněte… Já do tej Argentiny jedu zejtra na konferenci… A vůbec nejsem zvědav, které demokratické uskupení mě zrovna sestřelí…

 338. (380) dvd, jsem jako smrt-beru všechno 🙂 Jinak samozřejmě o problému banky BES jsem četla i jinde: pravdu díte, důvod potíží je jiný 😕
  Pokud se týče AC24: na konci je vždy uveden zdroj (na rozdíl od mainstreamových médií)- v daném případě: http://vineyardsaker.blogspot.cz/2014/08/two-ukrainian-sitreps.html
  případně
  http://colonelcassad.livejournal.com/1708461.html

  Jaká jsou ovšem fakta …to asi neví ani ukrajinský ministr obrany Heletej 😕

 339. (382) PeSi, chtělo by to přibalit aspoň padák .. 🙁

 340. 387 nějaké CNY? Stejně je zvláštní, jak Číňani sami urputně obchodují v amerických dolarech…řeči o tom, jak převálcují doláče slýchám už od základní školy:)
  Ale i když se tak stane, o nic nejde…s českou korunou mává ČNB za hrobového mlčení občanů, zjevně nespokojených s nízkou inflací:)

 341. Schumi, A) jsou-li na účtech nebo jinde, tak jejich směnná hodnota je pořád stejná. Koupí si za ně stále stejně. Kurz (směnný poměr k jiné měně) Ti může být ukradený, pokud se nechystáš nakupovat v cizí měně. B) Nová měna jako zákonné platidlo – no potom je zajímavý onen kurz. Jenže pouze pro titány, kteří si hrají v centech. DEM byla vůči Euru 1,95583 a zaokrouhlení bylo na 2. Žádné drama. C) Přestože FED je už několik let tiskárnou a nikoli centrální bankou, tak se stále v dolarech obchoduje a nic se nemění. Proč také? Kvůli nákladům na konverzi, nákladům na změnu účetnictví, případně nákladů na vedení dvojího účetnictví? Fakt mě nenapadá proč. Když už nic jiného, tak je to měna, kterou všichni přijímají. Neboť ji všichni znají. Ale snít o pádu dolaru je lze stále: cizí byrokrati jsou určitě chytřejší než ti naši. Jako ta sousedova zelenější tráva. Je to směšné.

 342. A to nejdůležitější – dollarové obligace stále platí smluvené úroky a v okamžiku maturity jsou vyplaceny.

 343. Doláče…jo jo. Desítky let nás krmili bolšáni informacemi, že ruština je světový jazyk, kterým se bude mluvit fšude a rubl nahradí dolar.
  A pořád shání každý ruský kluk rifle a ne každý americký rubašku a láptě.
  Zaplaťpánbu.

 344. Mně vadí ta jednostrannost – cokoliv uveřejněné na stránkách s příponou ru, či na jejich klonech se přijímá jako boží zjevení, zatímco vše zveřejněné ukrajiskou stranou je automaticky považováno za fabrikaci. Nějak se zapomíná, že jediné, co tu sebranku dělí je mírně modifikovaná azbuka.

 345. No já bych nijak nechtěl kazit (v originále „piss on your parade“) zářné zítřky milovníkům ruských zlatých padesátirublů s dvojitým orlem a šestiocasým Putinem, nicméně tento v médiích zmíněný katastrofický úder světovému imperialismu a americké hydře ve mně vzbuzuje spíš pochybnosti. Vím, jsem na rozdíl od mnohých na tomto fóru totální ignorant, když přijde na světovou makroekonomiku, hroucení trhů, kolapsy kapitalismu a tak, nicméně mně na celé té věci matou některé detaily.

  1. Kde chce to Rusko to zlato vzít ? Na světovém trhu ho za pomalované zelené papírky jistě koupit nechce. Pokud by chtělo, projevilo by se to například zde: http://www.zlate-cihly.cz/Cena_zlata.htm

  2. Pokud se to zlato chystá vytěžit doma či jednoduše sebrat ze země někde na Sibiři, bude jim to prd platné, protože to zlato budou mít doma a nikdo si za něj (celkem logicky) od nich nic nekoupí.

  3. Pokud by chtěli prodávat ropu/plyn za zlaté ruble v rámci BRICS, museli by nejdřív dostat to zlato do BRICS zemí výměnou za něco. Kupříkladu Čína by jim musela dodat zboží za zlaté ruble a tyto zlaté ruble by pak mohla poslat do Ruska zpět třeba za plyn. V tom případě jsou zlaté ruble redundantní a mohou s Čínou barterovat zboží za plyn rovnou, vyjde to laciněji.

  4. Pokud by chtěli měnit zlaté ruble za zboží z EU/USA, bude to mít jediný efekt a to ten, že zásoby zlata na světovém trhu se zvýší, cena zlata klesne a dolar tím posílí (za méně dolarů si člověk koupí víc zlata), protože zlato se obchoduje v dolarech.
  Krom toho, pokud by někdo v USA či EU chtěl být extra škodolibý, stačí zopakovat scénář z 20. století a prohlásit držení zlata za ilegální. Tím lze spolehlivě zlikvidovat jakoukoli zlatou měnu (naposledy to byly v 70. a 80. letech jihoafrické krugugerrandy, které byly takto zlikvidovány).

  5. Jen drobný detail. Jak by Rusko chtělo tahat ty tuny zlatých Putinolarů tam a zpět mezi EU/USA/Čínou/Indií apod. ? A tahat by je muselo, protože pokud nedoručí zlato fysicky, nikdo jim neuvěří, že nějaké mají…

 346. ad 394/5 no právě proto anektovalo Krym a zabavilo cizí lodě, aby na nich mohlo převážet ty pytle…vy taky ničemu nerozumíte, Pavle…Putin má KONCEPCI.

  Mně by to náhodou vyhovovalo, mám doma zděděných zlatých tretek víc než peněz v bance…přetavení do podoby kulatého plíšku s obrázkem demokratického diktátora nebude problém.

 347. Dobré ránko!

  Muhehehe! – Teda vy jste se rozjeli! 😀

  Dušane, my bychom zajisté rádi seriozní informace, kdyby se takhle třeba CNN, BBC nebo Reuters uráčili. Ale vem na dlani chlup, když od ameických mluvčích slyšímejen: „A tak to je a musíte nám věřit!“

  Vezměme tedy jen to, co je ověřitelné. Od počátku haraší od USA až po NATO, že Putin v Pobaltí, Putin ve Finsku, Putin v Polsku, Putin v Rakousku,Putin na Václaváku, Putin chce odtrhnout východní Ukrajinu – my, NATO, to víme docela určitě a Putin lže, když říká, že nechce.
  A furt tam nejni!

  Tak kdo tady kecal? 😀 😀 😀

  A na to světélko v tunelu, kterému tak radostně máváte, že jako Putin na kolenou, tak na to bacha. Je v Bruseli!

 348. Zajímavé je snad jen to, že dle malajců, černé skřínky neobsahují nic, co by do událostí vneslo trochu informací… Jinak všude, jako vždy, ticho po pěšině.

  „V závěru textu se pak Spencerová odvolává na malajsijský New Sunday Times, který prohlašuje, že černé skříňky z letounu MH17, jenž byl sestřelen na východě Ukrajiny, prozatím neukázaly nic mimořádného. Zachycuje komunikaci pilotů s řídící věží. Zvláštní je, že prý poslední zachycený hlas neměl patřit pilotovi letadla.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Posledni-hlas-pred-sestrelem-boeingu-nepatril-pilotovi-Spencerova-analyzuje-329538

 349. A něco pozitivního:

  …„Izraelské síly budou přemístěny do obranných pozic za hranicemi pásma Gazy,“ potvrdil mluvčí armády Peter Lerner. Podle Lernera armáda splnila úkol a zničila všechny tunely, které Palestinci využívali k pašování zbraní a bojovníků útočících na Izraelce. Upřesnil, že to bylo 32 tunelů…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/344145-izraelci-znicili-v-gaze-vsechny-tunely-pozemni-vojsko-se-stahuje.html

 350. No konečně …děkuji za to světélko naděje, že nejsou všichni jen „objektivní“ a nad věcí ….

  Rputi, musíš své odkazy taky trošku číst, takže paní Spencerová, nebo to jeho alter ego Spencer, který, která má tak neuvěřitelně brilantní příspěvky o čemkoliv, tak píše sice hezky, jen trošku, no, jako každý novinář…. Samozřejmě nic neobvyklého se, dle skříněk nedělo, až tedy do té doby, dokud nepřiletěla raketička a žuch, letadlo spadlo. Kdyby se něco podstatného dělo a pilot se „pral s řízením“ či řešil nouzový stav, tak by asi ta raketa opravdu nemusela nic zasáhnout a bůhví, jestli by tedy vůbec vyletěla, že. Netušil jsem, že pan, či paní S. je také odborník na „čtení záznamů“ černých skříněk. Jsem rád, že není nějaká vesmírná katastrofa, protože to by pak jistě měla okno v noci otevřené a pak za vlahé letní noci by psala úplně stejný krávoviny, jako vždy, ale z astronomického ranku.

  No, myslím, že Putin už Krym anektoval, na další území dojde, protože to bylo jeho naprosté právo …A. kvůli záchraně menšiny. B. kvůli tomu, že Krym byl vždycky ruský… nehodící se škrtněte. Jen úplný „kozovja maju letača“ si může myslet, že rusko s občanskou válkou na Ukraině nemá nic společného.
  I do těch Karlovejch var jezdí rusáci odnepaměti, stejně tak žijí po celém území sovětskýho svazu, tak jeho právo je všechny ochránit před zvůli evropské unie. Je samozřejmě možné všechny nemovitosti a firmy, mimo území ruské federace zabavit, nebo si stanovit podmínku,…chceš tu být a podnikat, vem si občanství státu, kde se nacházíš, pak by putin neměl koho ochraňovat a místo občanské války, která se jistě přesune i jinam, by to byl regulérní konflikt.
  Co se týká placení zlatem, bych ještě doplnil, že vyvážet suroviny je takové, no, musí k tomu být ještě něco jiného, aby to mělo nějaký dlouhodobější efekt. Přeci jen, zlato přijmout je docela fajn, ale je ještě lepší, zlato obratem nevydat…

 351. Pane Neumanne,

  onehdy jste říkal, že se ještě jednou setkáte se známým,co přijel z Ukrajiny.
  Setkal? A dozvěděl jste se něco nového ?

 352. Jiřiku, Jiřiku s tebou je prča!
  Dojíš jalovou krávu, chlapče. ani kapka!

  Spencerová napsala jen to, že New Sunday Times zveřejnily, že černé skřínky neobsahovaly nic zvláštního. Nic víc, nic míň.

  A tvoje poznámka, že „I do těch Karlovejch var jezdí rusáci odnepaměti“ je boží! 😀 😀 😀

 353. Rputko Rputko, s tebou moc velká sranda tedy není …. ale to je jedno. Jen by mne zajímalo, co bys na těch skříňkách chtěla najít? Ono už od začátku a nejen tady naprostí laikové, říkali, že na těch záznamech nemůžže být v podstatě nic, co by potvrzovalo sestřel, protože prostě na to není černá skřínka, skřínky, stavěny. Sledují totiž jiné informace, než ty, jestli se blíží BUK, nebo jestli za letadlem letí stíhačka, co už už střílí… Ale to nebrání žádnému Spencerové, mít zasvěcené komentáře o tom, že letadlo s mrtvejma lidma, co už dávno spadlo se po natankování a opravě dostalo nad ukrainu, aby to naštvalo putina …

  Jo a ještě poznámka k té krávě a an i kapce …. máš naprostou pravdu.

 354. Jiřiku, nic z toho co uvádíš, neříkám ani necituji. Co tě bere? 😀

 355. 402-asi tak, jedna černá skříňka obsahuje záznamy komunikace z kabiny a druhá technické parametry, lze z nich odvodit ledacos, ale kdo a čím střílel ne. A od začátku odborníci netvrdí nic jiného.

  A tohle mne zaujalo:
  http://ostrava.idnes.cz/domaci-porod-krvaceni-rodicka-beskydy-d8h-/ostrava-zpravy.aspx?c=A140804_190420_ostrava-zpravy_hv
  Důležité je, že vše dobře dopadlo. Snad maminka nezažaluje záchranku kvůli narušení spirituálního zážitku a kvůli oddělení dítěte od matky hned po porodu.

 356. Dobré zas ráno… Teda, tady je prdel v přímém přenosu. A jak tak koukám, každý je zde i špičkový ekonom – samozřejmě, až po Klausovi… Avatár Kvakve nezklamal – štípem klekce! No a k tomu hrdému ukrajinskému lidu, co se vztyčenou hlavou směle kráčí k lepším zítřkům v rámci EU pozvolna nastává náraz hubou na realitu…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/344129-kyjev-prisel-o-teplou-vodu-znovu-potece-az-v-zari.html
  Ale k čemu je socialistickému vojákovi taká buržoazní teplá voda? Plány revanšistů zhatí naši vepři boubelatí…
  Vopice jistě nenechá spojence na holičkách a bleskurychle jim tam nainstaluje teplárnu, která se obejde bez zlořečeného ruského plynu a ropy… Stejně jako plánovali tu rekonstrukci školy na tom Krymu… Zcela humanitárně… Asi jako v Srbsku.

 357. PeSi – myslím, že nejen udatnému ukrajinskému lidu:
  Celkem souhlasím se Zbořilem a když k tomu připočteš, že se USA chystá vyzbrojit a vycvičit Národní gardu, tak se obávám, že se smíchy neudržíme. Už teď to smrdí na sto homů.

  …Ať už se bude situace na Ukrajině vyvíjet jakýmkoli směrem, je dobré si uvědomit, že se jedná o nekontrolovatelnou zemi. „To se nepodařilo ani Němcům za druhé světové války, když tam působily guerillové jednotky, které se nepodařilo vůbec dostat pod nějaký tlak. Ta země je tak velká a nekontrolovatelná, že se obávám, že se to nepodaří ani nové kyjevské vládě. A pak je tam ještě jedna dost důležitá věc, že vláda nemluví o míru. Neustále mluví o porážce někoho, čímž si do budoucna zakládá na vznik dalších problémů, které dnes nemusíme umět vůbec odhadnout,“ domnívá se politolog…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Znamy-politolog-uderil-Zmetci-na-Ukrajine-militantni-knez-Halik-a-hloupa-slova-starostky-329510

 358. Dobrý den. Dle klasika může být obchodní válka někdy užitečná, jindy zase ne.
  EU se rozhodla pro obchodní válku, jak jsem pochopil, z bezpečnostních důvodů. Pokud to vyzyvatelé vládce říše zla myslí upřímně ((c) socialisté), potom budou usilovat o energetickou, surovinovou, potravinovou bezpečnost Evropy.
  Bezpečnost zajistí: stabilním a čitelným právním prostředím, zrušením omezení a subvencí, uvolněním obchodu.
  Pokud EU ve jmenovaných třech oblastech nebude zajišťovat bezpečnost uvedenými třemi způsoby, vyhlášená válka s říší zla není z důvodů bezpečnostních, ale jiných. Jiným důvodem může být chyba nebo hloupost.

 359. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku konečně pořádně zapršelo, rajčata dozrávají, ostružiny taktéž, z lesů se paří, u silnice ve škarpě vyrostl žampion, takže snad v září konečně v lese porostou houby. Prostě samá pozitiva a sociální jistoty. Je to radost.
  Koukám, že tady se po ránu nenulově kritizuje, zaujímají se zásadní postoje, vyjadřují se neochvějná stanoviska. Tak to ma byt, tak je to spravne, sudruzi! Jen tak dál.

  Stran P.K. údivu nad tím, kde by Rusko vzalo zlato, něco málo informací z tlače a tisku:
  11.2.2013 – Rusko zachvátila zlatá horečka, stalo se největším dovozcem světa
  Zatímco jiné centrální banky po celém světě tisknou papírové peníze a zlata se zbavují, ta ruská drahý kov shromažďuje. Za posledních deset let nakoupila 570 tun zlata a země se tak stala jeho největším dovozcem na světě.

  nedatováno – Čínská vláda je obzvlášť klidná, když její vlastní obyvatelstvo nakupuje zlato (opak postoje Indické vlády) a zdá se, že sama vláda absorbuje všechno vytěžené důlní zlato Číny. Rusko si také vytváří své oficiální rezervy z jejich vlastních vytěžených zásob. A k tomu ješte nakupují i povrchové světové zásoby zlata. (goldmoney.com)

  12.2.2013 – V uplynulých 10 letech získala ruská centrální banka stovky tun zlata. „Čím více zlata země má, tím větší je její suverenita v případě katastrofy na dolaru, euru, libře nebo jiné papírové rezervní měně“, řekl Jewgeni Fjodorow, poslanec v ruské Dumě za Putinovu stranu Jednotné Rusko. Podezíravě Putin sleduje znehodnocování dolaru v uplynulých deseti letech. Obviňuje USA že zneužívají svého monopolu na celosvětově rezervní měnu a tím ohrožují celosvětové hospodářství. Již před lety dal Putin pokyn, nakupovat zlato. Již v listopadu 2005 během své cesty na ruském dálném východě do Magadanu – kde působí Polyus Gold International und Polymetal International – oznámil, že centrální banka by se drahému kovu neměla vyhýbat.

  Odkazy pro nevěřící:
  http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/rusko-zachvatila-zlata-horecka-stalo-se-nejvetsim-dovozcem-sveta-956071
  http://www.goldmoney.com/research/analysis/renewed-estimates-of-chinese-gold-demand
  http://www.wiwo.de/finanzen/boerse/groesster-goldkaeufer-die-welt-druckt-geld-putin-kauft-gold/7771266.html

 360. Pokud jde o vojenskou bezpečnost, říše zla má zpočátku vždy navrch. Kromě posilování stálé armády je nutné mít občanskou milici. U hranic s říší zla a tři dny cesty od ní nechť se občané učí bránit svoje rodiny a majetek se zbraní v ruce. Vláda poskytne cvičiště. Za hraniční území nechť je pokládáno i mořské pobřeží, řeky, kde mohou plout dělové čluny a vůbec místa kde je možno podniknout nepřátelský výsadek.
  Občanské milice ve válečném stavu podléhají armádě.

 361. 409-pijete dost, pohybu máte dost ? 😉

 362. nickname, vás to dneska zase bere, koukám!
  No co, Jiřik přičiní pár komentářů a ono se to zratí 😀

 363. Pokud hrozí válka, je důležité zabránit vylodění, neumožnit nepříteli doplnit vodu a zásoby. Jedině milice tomu mohou zabránit. Nejbližší posádka je tři dny cesty daleko. Za tři dny má Armada postavené předmostí.
  Panovník řekl – jsme ve válce, je důležité být připraven.

 364. Nickname,

  nevycvičené milice jsou na nic. A vycvičit je trvá , a stojípeníze.
  Navíc – milice jsou dobrovolné.
  Většina lidí se Vám na to,víte co….
  Lidé jsou ochotní bojovat za stát, se kterým jsou spokojeni.Což není případ tohohle státu.

 365. Nickname, to je sice hezka uvaha, ale ponekud zvlastni v dnesni dobe, kdy se strany a stat bouri i pri zmince, ze by obcan si mohl zajit do obchodu a koupit si zbran…..
  A vubec si nedovedu predstavit, ze by nekdo, mimo priznivcu socialismu, chteli jit branit pater a socialni stat, protoze by pak museli jit vyuctovat naboje….a pak taky to spolecenske odsouzeni, protoze ten kdo se i nyni chce branit, staci na ulici, je takove fujfuj divnej, nebot co je cenejsi, nez lidsky zivot?

 366. Dobré ráno!
  Nevím, jaké jsou záměry ukrajinské vlády, ale jeden poslanec Velké rady vyjevil ty své:

  Poslanec VR Ukrajiny Oleg Ljaško, jehož popularita mezi voliči západní a centrální Ukrajiny prudce roste, vyzval k zavedení „trestu smrti oběšením“ pro „moskevské okupanty“ a jejich pomocníky z řad místního obyvatelstva.Vyhlásil to 2.8. během svého vystoupení v Chorově (Lvovská oblast), kde se zúčastnil otevření cvičného armádního prostoru.
  Ljaško také ubezpečil, že po vyčištění Donbasu od separatistů a teroristů bude válka pokračovat. „Budeme dále bojovat za svatou věc, za vznik „ Velkého Kyjevského imperia. Nyní je ukrajinský národ a stát díky cizí okupaci zbaven velké části svého historického území.“ Podle jeho slov jde o některé regiony Polska, Moldavska a Rumunska. Také je nutno osvobodit běloruské Polesí, ruskou Kubáň a Krym. „Naši potomci musejí žít ve velikém státě!“
  V prezidentských volbách v květnu se Ljaško umístil na 3. místě se ziskem 8 % hlasů, podle posledního průzkumu má jeho Radikální strana 20% podporu a počet příznivců roste.

 367. Učit vesničany bránit svůj majetek, svoji vesnici. Podstata výcviku zelených klobouků.
  Záměrně jsem psal „panovník“ vyhlásil válku. Pro tyto účely je jedno zda jde o krále, lorda ochránce, nebo jak říkají ve vzbouřených koloniích „presidenta“.
  Kdo je nespokojený se současným stavem, nechť usiluje o lepší. Neptej se, co pro tebe udělá stát, ptej se co můžeš učinit pro stát, pro obec.

 368. Nckname, ptam se jeste jednou…. Myslite si, ze je pro socialne spravedlivy stat vhodne, aby se jeho obyvatele umeli postarat o sve zalezitosti sami a to vcetne ochrany sveho majetku?

 369. 417-ale no tak, 8% je marginálních. Nešpiňte kyjevskou proevropskou demokracii.
  Jinak si myslím, že Poláci se snaží ze stejných důvodů-kdyby náhodou pnutí přesáhlo únosnou mez a došlo k rozpadu, Lvov spátky v Polsku-to je lákavá myšlenka.

 370. 420-není to vhodné, dokonce je to trestné a postižitelné. Zákony sociálního státu.

 371. Jirko, beru vážně, co panovník řekl – jsme ve válce. K válce patří zbraně. Nebo snad panovník chce abychom do války šli bez výzbroje a výstroje? Chce nás poslat na jatka? Když invazní armáda přijde a každý krecht budou bránit muži s puškami, k čemu jim budou velká děla? Do zimy pochcípají hlady.
  Sociálně spravedlivý, resp. sociálně tržní stát je ten, jehož vláda neokrádá občany inflací a vysokými daněmi. (c) Ludwig Erhardt, převzato bez povolení, redakčně upraveno.

 372. Noname, jake je rozdil mezi pritomnosti pomatenych komunistu v parlamentu ceske republiky a jejich stejne pomatenych kamaradu na ukraine? Kamaradu v pomatenosti….jiste si neprejete a nemyslite si, ze aby v zahranici bylo konstatovano, ze kdyz neco rekne nejaky magor v parlamentu, treba jako ze by bylo potreba znarodnovat a ketasum brat to co si nakradli, coz se bezne deje, jsou vsichni kotline jako ti pomatenci? Samozrejme ze nejaci takovy jsou, jinak by se nedostali do parlamentu, ale na druhou stranu….

 373. Velmožové, kteří daněmi a zlehčováním měny ničí království a jeho chudé, skončí na kosách a vidlích.

 374. (393) Ano Dušane, stejný dojem. Jako boží zjevení, v některých případech i s víceméně zřetelným potěšením. Nedovedu si to vysvětlit jinak, než že některým lidem chybí mé zážitky z mládí.
  (394) Kde jsi se poflakoval, že Tě vidno nebylo? 😛
  (397) A co by v nich mělo být? Ksichtokniha odpalovače?
  (406) Koller, Zbořil, to jsem zvědav, koho ještě najdou 😛

 375. V tom pripade se nam puvodni termin (socialni stat) posunul nekam uplne jinam – stejne jako treba ekologie…..

 376. Ahoj!
  No ty pomatence z Hamásu, co říkají, že Izrael musí být zničen také není třeba brát vážně. Ti jsou všude, jako jejich stejne pomatení kamaradi na Ukraině…

 377. Jasane: kdybyste si přečetl prvorepublikové sociální demokraty, jak brojí proti vysokému zdanění živnostníků, viděl byste, že dnešní socialisté jsou nalevo od Gottwalda.

 378. Andy, vaše představy o současném Rusku jsou úsměvné.Rifle a láptě, kde to jste…Arbat je nejdražší ulice v Evropě. Zrovna předevčírem jsem na Artu viděla dokument o ruských sběratelích výtvarného umění. Manželky oligarchů mají vlastní galerie, kde se uskutečňují opravdu zajímavé obchody.Dokonce Putinův obraz (ano, Putin je i malířem!) se prodal za milion dolarů. Jen je nepříjemné, že tito filatropové kupují hlavně umění ruské provenience, jsou vlastenci. Ale snad by vzali do komise i nějaké geniální dílo mladého Čecha.

 379. jirko ppa

  zatimco George Washington tvrdil ze: Svobodní lidé by nejen měli být ozbrojeni a disciplinovaní, ale měli by mít dostatek zbraní a munice, aby uhájili svou nezávislost před kýmkoliv, kdo by je chtěl utlačovat – včetně jejich vlastní vlády.

  Nase mila EU usty Cecilky chce obcanum sebrat I spuntovky…. proc asi?

 380. „ze kdyz neco rekne nejaky magor v parlamentu, treba jako ze by bylo potreba znarodnovat a ketasum brat to co si nakradli, coz se bezne deje, jsou vsichni kotline jako ti pomatenci? “

  😀 😀 😀

  Ajta, krajta, tak ono to někdy jde, pochopit, že když jeden magor něco plácne, neznamená to, že mu tleskají všichni a josu magoři taky….

 381. 429

  asi by bylo zadouci zalozit agenturu na uvadeni terminu na pravou miru….. Fajmon kdysi stvoril „slovnicek levicovych pojmu“… nejake pokracovani by se hodilo…

 382. Ano, nejhorší jsou lstiví Afghanci….
  Novolejujou se a ukradnou uzávěry pušek ….
  Fakt vam závidím ….ja uz tolik nevypiju, víc toho vybryndám….
  Ale je to sranda s vama, eurohujerama…..

 383. Baubo,
  musí být! Láptě, mužici, zemljanky, baby v hadrech a usmolení popi – a nad tím úplně blbej Putin. Jak jinak by se dal na ně ohrnovat nos a hlavně, slavné vítězství bylo jasné předem! 😀

 384. Jinak na hranicích s Ukrajinou je momentálně 30 000 ruských vojáků a 160 tanků !

  A k tomu, proč se nevěří ukrajinským zprávám. Kolik z nich se už potvrdilo ?
  Podle ukrajinských zpráv je u ukrajinských hranic celé Rusko, ukrajinská armáda zajala desetitisíce ruských vojáků bojujících na straně separatistů, stejný počet separatistů také zabila při vlastních ztrátách 537 vojáků. Miliony fotek dokazují střelbu z Ruska, nálety z Ruska a vůbec, prostě všechno z Ruska. Některé města ukrajinská armáda dobyla 5 i vícekrát.
  Je tedy fakt s podivem, že ukrajinské zprávy tolik lidí zpochybňuje.

 385. Jirko, ad 424 – výroky ruských pomatenců a la Žirinovský byly brány vážněji 🙂

  Dušane, 393 – ano, také jsem postřehl přehnanou důvěru v nékteré zdroje. Zatím se prokazuje, že lžou všechny zúčastněné strany, bohužel občas uletí i velká média (pravděpodobné tím, že pod tlakem události a snahou mít „scoop“ pŕeberou kus propagandy typu „dron sestřelený BUKem“, MH17 sestŕelen Ukrajinským Su-25 či „Medvídek jako trofej“). Jestli je něco poučné ohledné zpráv z Ukrajinxy, tak je to všeobecné vítězství propagandy nad objektivní reportáží.

  Jinak asi nic, co by stálo za řeč. Mimoběžná debata. Stále si myslím, že vybrat si stranu v tomto sporu bylo naprostou chybou.

  Zajímavé je, zda UA začne srovnávat částečně obklíčený Doneck se zemi a zda to vydrží morálka UA armády (již nyní dle mnoha zdrojů mizerná).

 386. Jasane, hele, ptáš se opravdu vážně, že proč nechce aby měli občané zbraně? Určitě nikoliv…

  Onehdá jsem měl cestu přes Rumunsko …panelák v centru města, slavně pojmenovaný hotelovým řetězcem, plný sak a hedvábných košil, pokoje byly malé a špinavé, jídlo nebylo nic moc, v podstatě stejné, jako v kterékoliv hospodě v Praze, ale s cenou převyšující 40 oiro za jídlo, recepční sice mluvila englicky, leč si spíše lakovala nehet, než by něco zařídila, či odpověděla, ale cena za noc, byla stejná, jako v Ženevě za tři noci s výhledem na vodotrysk, na stejné ulici byli čtyři, možná pět obchodů, kde si mohl člověk koupit gucci pásek, nebo peněženku, samozřejmě za cenu i s přirážkou za dovoz……. Mohu tedy říci, že v te bukurešti je daleko vyšší úroveň než v ženevě, kde to je levnější. Já vím, vono to zní blbě, ale jistě tomu tak je.

 387. Jo a teď něco k rusku, jak jsou na tom dobře a jak se jim daří …. něco co bych věděl, tak nějak, i z jiných kanálů, než z novin … Zkrachovala už asi šestá cestovka a ta poslední má skoro 30 000 lidí venku a teď je nějak musí dostat ven a hlavně zaplatit faktury. Prý i kvůli tomu, že se rubl tak nějak, no není to už to co bejvalo… i když s obrovskou vyhlídkou na krytí zlatem a velikánskou mírou prosperity a jistoty, by to mělo být přeci obráceně, nebo to tak ještě není a neprosáklo to co tady píšete, že rusko je v podstatě ostrov jistot?
  Ale rozumím, možná je to jen trapná epizoda v tom, co se teď objeví.

  ps. Jistě že krach cestovky nic nevypovídá o tom, jaké má ta daná země plány, ale tak nějak je to dobrá ukázka síly měny….

 388. 430 – tak se usmívejte, když je to úsměvné.
  Těší mne, že 148 milionů Rusů nakupuje na Arbatu.

 389. 425 Nickname, aby po čase založili ústav pro zkoumání totalitních režimů….

 390. No, Jirko, musím říct, že porovnám-li kolik cestovek krachlo v mrňavém česku a šest jich krachuje v Rusku, tak je to vskutku názorná ukázka, jak si stojí ruská měna 😀

  Ostatně určitě kecáš, co by dělal v zemi, kde se chodí v láptích a hadrech a nejspíš žijou v zemljankách, takovej moderní nadstandart jako cestovky?

  Jinak bych podotkla, že podíváte-li se do historie, bylo velmi častým jevem, že strana, která hlásala, že protivník je primitiv, kterého utluče za pár dní čepicemi, obvykle vítězství nakonec neslavila.

  Konec konců, jistej Born, pražský obchodník, který někdy v šedesátých letech 19. století, z podobných řečí odvodil ty správné závěry, si na tom nadělal jmění 😀

 391. 444 tak ona o Rusku jako o primitivní zemi hovořila dosti dlouho i Kateřina Veliká a nejspíš věděla proč, narozdíl ode mne a od vás.

 392. 394 Pavle, nebo naopak. Dolary se obchodují ve zlatě.

 393. A tak to zas jo, Andy, když to říká Kateřina Veliká. 😀

  Kdy že to vládla na Rusi? V osmnáctém století?

 394. 390 Modrej, není pochyb. Pro případ, že USD nepojmeme jako „štrozokové“ peníze, ale pro základní funkci peněz, kterou je usnadnění transakce zboží – zboží, prostřednictvím transakce zboží – peníze -z boží. Funkci pokladu přenecháme něčemu co se nekazí a všeobecně dlouhodobě žádanému. Problém nastává v případě snížení směnné hodnoty v období transakce zboží – peníze – zboží. Čím toto období je delší, tím vyšší riziko. Proti němu se lze zajistit, také se tak činí. Jsou s tím spojené nějaké transakční náklady, zahrnuté v ceně… Pak je jedno, jestli vypořádání probíhá v USD, zlatě, nebo v rybízu. Jenom se to musí náležitě spočítat. Tak jako si to spočítali ručníkáři, no ono to nedalo tolik přemýšlení, protože to bylo očividné. A byla z toho první ropná krize. Protože viděli, že něco není v pořádku, když ropu prodávali za stejnou cenu, jenže zboží nakupovali stále dráže. Tak jim secvaklo, že to není samo sebou, že co se týče fungování trhu něco nesedí. A ono ejhle, ony rotačky v zámoří. Tak řekli, že utrum, navzájem se dohodli přivřeli kohouty, přes intenzívní snahu těch za velkou louží, aby se nedohodli.

 395. Ano, Kateřina Veliká to řekla při desátém vyroči vypuštění prvního carského sputniku. Nebyla s pokokem spokojená.

 396. Teda tu je veselo. A teď něco z praxe: kdo poradí, co s velkým množstvím rynglí? Zavařené rodina moc nechce a na kvas je jich přece jen málo…Nějaký dobrý recept na marmeládu, džem nebo jiné zpracování? Ať tu furt neválčíte.

 397. Krasneho predpoledne z hlavniho mesta monarchie.
  No pratele, neda se skoro prehlednout, ze by nekterym z vas skoro prospelo to vase „Rusko“ navstivit, chvili tam pobejt a mozna se ,tedys kdyz uz byste tam byli ,trochu rozhlednout… Jinak ty vase radoby „objektivni komentare“ s preominutim zacinaji pripominat obycejnopu usmudlanou propagandu.
  Kdo z vas, kteri tu bojujete za „objektivni informace“ z „demokratickeho a bohateho Ruskatam v posledni dobe skutecne byl. A nemyslim treba v Moskve, ale nekde na malem mestecku. A kdo mluvil posledni dobou se skutecnymi Rusy? Ja skoro denne. Myslite si take ze kdyz si zaplatite ctyr denni zajezd do N.Y. ze jste skutecne poznali zu “zatracenou Ameriku ? 😉
  Panu Halladinovi se nedivim(uz roky;-), ten to ma nejspis v popisu prace, ale bnekteri skutecne prekvapuji 😉
  . . jak kdybych se vratil o pul stoleti zpatky a cetl si “Tisic zajimavosti o SSSR”.

 398. Koukám, Andy, že se vám to daří! Tak ještě vám zbývá Petr Veliký, Ivan Hrozný a Ilja Muromec. Kyjevskou Rus už bych do toho netahala, Jaceňuk by se moh nakrknout! 😀

 399. DAno,

  já jsem se nevítaných švestek – prdlavek, dodaných sousedkou v mé nepřítomnosti ( babička rozhodla, že je chci a nemám důležitějšího úkolu, než vymyslet co s nima:-) ) zbavila nakonec tak, že jsme je vypeckovala, lehce pomlela v mixerua svařila se želírovacím cukrem a a skořicí a nalila do skleniček.

  S blumami by šlo asi naložit podobně.

  Jinak třeba nadbytek rybízu nechávám klidně ptákům, protože obrat všechno a zavařit znamená, že za rok budu mít plnou špajzku starých marmelád, které se nesní a vyhodí. Nechat to prákům nestojí zbytečnou práci, cukr, energii.

 400. 452 …nemohu za to, co psala sama Kateřina Veliká ve svých dopisech domů…ale mohu za to, že jsem se o tom odvážila zmínit před komandem bab Putinovek- mea culpa, mea maxima culpa

 401. Rputi – a což takovej křivák, jako Rasputin…..
  To prý on navedl Kalašnikova na ten samopal….

 402. a něco z Viditelného Macka :
  „…
  Zpráva: Halík zvažuje kandidaturu na prezidenta. Cítí morální povinnost.

  Dodávám: Nebude to jiný zápach?
  ———————————–„

 403. 455-znáte nějakého SKUTEČNÉHO RUSA ? Pokud ne, proč se k tomu vyjádřujete ?! 😉

 404. >> NoName
  A jak byste definoval SKUTEČNÉHO RUSA ?

 405. Kateřina s tím zaostalým ruskem dokázala několikrát vypráskat Krymské tatary, obsadit dnešní Jihovýchod Ukrajiny, obsadit Krym a úspěšně válčit s Tureckem.
  Založila Sevastopol, Oděsu a spoustu dalších měst.

 406. Náš Kolja není skutečný Rus. Jméno má české jak Čechov, máma povolžská Němka, oči divoké jak Tatar, vyrostl na Sibiři, a říká všichni Rusi jsou bohatí, v Londýně, jenom my jsme skončili v Mordoru ve šroubárně.

  Případ tubercilin.

 407. 455 – Noname: som zmeťený: k čemu se vyjadřuji ? jen jsem psal Rputi…..
  nastojáščevo rusa – jsem znal několik, a jako všude: půl blbů, půl docela normálních…
  Samozřejmě – nejsem Makropulos, abych si pamatoval dobu Kateřiny Veliké, jako některá zdejší…..

 408. Šimone, my jsme měli ve třídě velkou Kateřinu. Hrála basketbal. Teď je na ORL.

 409. No, tak on byl taky nějakej Potěmkin, a bratři Orlovové… 🙂

 410. nickname – vy dneska perlíte…..fakt vám ta játra závidím….
  Ale abych taky zapadl: to byl jeden tambor v Českejch Budějovicích. Oženil se a za rok umřel…..

 411. Schumi, ano, byla to potíž, protože poprvé museli někomu vysvětlovat, že už to nejsou peníze, ale vzduch. Poukázky na něco, co teprve někdo musí vyrobit. Chvíli byla bouřka, ale potom si všichni zvykli a 40 let s tím žijí. Číslice jsou vyšší, ačkoli je zboží více – to je hlavolam. Schválně jsem se podíval, co ten jejich záměr dělá s cenou zlata. Nepřekvapivě nic.

  A zdravím brouka.

 412. Aha, tak kdo nebere panovnici , zesnulou v 18.století, jako autoritu, pokud jde o poměry v dnešním Rusku, tak je hned baba Putinovka..

  Vy jste fakt boží, Andy 😀

 413. Dovoluji si vyslovit domněnku, že mezi Ruskem 18. století a 21. století bude přec jen nějaký rozdíl. Třebas jako mezi Andy a Kateřinou Velikou.

 414. DVD, to je jen otázka možností 🙂
  Kdyby měla Andy tolik prachů co Kateřina,třeba by měla taky tolik milenců 😀

 415. Mňo…
  tak Moskva není totéž co zbytek Ruska a je to špatně. Jirkou ppa vychvalovaný Kuala Lumpur není totéž co zbytek Malajsie a je to v pořádku. Hmmm, hmmm, ehm, chrchly, chrchly… chtělo by to vnést aspoň minimální množství logiky do politické agitace, jinak to prosťáčci, jako jsem třeba já, nepoberou…

 416. 468 to bezpochyby je…z Rusů obecně se stali nejvyspělejší lidé Evropy a Asie a ze mne největší nepřítel proputinovských trotlů, kteří s klidem nazývají Obamu opicí, ale chrańpánbu nepadnout na prdel před posledním Ivanem.

 417. Andy – ad 445 – a kde jsi s ní mluvila?

 418. to chce jen hodně pít vodu a ty halucinace přejdou samy……normální oužeh…..takže nosit burku……

 419. kdysi jsem četla paměti kasanovy
  z ruska psal o ruském mužikovi, který okrádá svého pána, ale když ho pán zbije, je spokojený, protože pán ho zbil, jelikož ho má rád
  když mužika pán nebije, začne si mužik vyskakovat

  já vím, ona se změnila mentalita národa od dob, co se chodilo k mongolovi pro povolení žít..

  asi jako z nás se stali milí a usměvaví restauratéři a hospodští, stačil na to jen samet
  😀

 420. Andy,
  máte nějaký odkaz na zdroj vašeho tvrzení „z Rusů obecně se stali nejvyspělejší lidé Evropy“, nebo je to jenom umělecký výtrysk obsahu vaší zmučené duše?

 421. Vy jste jak malí, Andy prostě potřebuje nějakého toho trotla,aby se měla s kým hádat a nikdo jiný než my holt nejni po ruce.
  Znala jsem jednu paní, ta taky pořád vedla imaginární hádky, co ten trotl a co na to ona. Jenže vždycky dostala až k momentu, kdy její hněv už byl tak veliký, že to bez přítomnosti trotla nešlo a tak se vyřítila z kutlochu a šla si to s ním vyřídit osobně. Vznikaly z toho problémy, protože ona už byla v polovině hádky a obviněný trotl ještě neměl potuchy, o co jde. Užili jsme si s ní jen což, až takhle jednou v hádacím záchvatu nafackovala sekretářce soudruha ředitele a konečně jí vyhodili! 😀

 422. 473
  Šimone, zajímavé.. Že by Arabové strkali ženský do burek,aby “ Neožehly“ a nefantazírovaly ?:-)
  No , s oteplováním bychom o tom měli zapřemýšlet i my 🙂

 423. Šimone, proti úžehu je dobrý šemag. Lépe je pít čaj, resp. převařenou vodu. Možno mírně osolit.

 424. Casanova, Kateřina Veliká, Avaři,Muromec…..kdo má ještě nějaký histerický postavy k doplnění aktuálního obrazu říše zla ??

 425. „chtělo by to vnést aspoň minimální množství logiky do politické agitace“

  Ale ptakopysku, kdybys do toho vnesl logiku, tak už to nebude politická agitace 🙂

  Andy, kdybyste se na toho Putina už vyprdla a pořád ho neřešila, možná byste časem zjistila, že se vám svobodněji dýchá i bez třetí světové….

 426. Šimone, Petr Veliký – to by byl parťák pro Andy – prý se taky strašně rád hádal! 😀

 427. (476) Senát (pokud se zadaří) a minfin je trochu rozdíl.
  (484) Třetí světovou a první či kolikátý úder obvykle propaguje Rpuť, to na Andy nestrkej.

 428. Petr Veliký – pamatuji. Proti Kateřině skrček. Inu germáni. Za čistého Němce ho nepovažovali a to ho štvalo. Všechno ví, zná, všude byl, od všeho má klíče. Každého buzerovat, honit na maličkostech. Už s námi není, užívají si ho jinde. Hyperaktivní workoholik. Při jednání nametený. Porady mužstva se táhly i osm hodin. Vy ho asi neznáte, teď je někde ve Švábsku.
  Šimone: mé dobré rady jsou dostupné každému.

 429. (480)šimone: “ Casanova, Kateřina Veliká, Avaři,Muromec..“ přidala bych Ivan Hrozný..:-? Avary bych nechala pro nás (s kým by jinak naši prapra…předkové v čele se Sámem bojovali ,že ano ?) Pro Rusy jen a jen Mongolové a jejich Zlatá horda … 😕

 430. Inu Karle, já to spíš vidím tak, že Andině duši, aby nalezla klidu, není jinak než třetí světovou pomoci….. 🙂

 431. http://zpravy.idnes.cz/prague-pride-podpori-opet-i-ambasada-usa-v-pruvodu-pujdou-i-avatari-1dx-/domaci.aspx?c=A140805_112835_domaci_kop

  Co nápad s „Avatarem“ přesně znamená? Gayové a lesby z utlačovaných zemí mohou prostřednictvím nové webové stránky www. LGBTavarars.eu najít svého živého Avatara, který je bude v pražském průvodu reprezentovat. „Avatar“ z Prahy bude moci přímo z průvodu sdílet člověku, kterého zastupuje, fotky, videa i vzkazy.

  Ještě bychom se mohli za nějakého obyvatele Kyjeva mýt v teplé vodě. Dokud tedy teče u nás.

 432. nickname, když budete mít čas a chuť, tak tam, kde čtete Návrat starých časů, je text Herberta Spencera. Dělal jsem (mírnou) korekturu a báječně jsem se bavil. Další už mně tak zdařilé nepřišly.

 433. Ajrovko, tobě už z toho vážně straší v kotrbě! 😀 😀
  Já tě napadlo, že propaguju třetí světovou? 😀

 434. 465 Modrej, pro cenu zlata by může být jediné vysvětlení, že je taková jaká je, protože na oné hladině je srovnána nabídka s poptávkou. Zlato je jedinými univerzálními trhem posvěcenými penězi(pomineme-li hovězí v konzervách a podobně, ale to už by muselo být nejhůř. Vtip je v tom, že tak jako jakékoli jiné peníze (pominu-li technologické použití a nesmyslnosti jako jsou zlaté kohoutky) slouží ke směně jedněch užitečných statků za jiné užitečné statky. Tedy kabátu za hrnce a ne zlata za zlato. Právě schopnost jejich produkce (viz můj příspěvek nahoře s tezí, že socialisté svojí politikou dlouhodobě ničí produkční schopnost) je základem bohatství a všeobecného blaha. To někteří nepochopili a nechápou dosud a domnívají se, že zlato = bohatství. Viz kdysi Španělé. Ano, v jednotlivých případech to platí. Ale ne všeobecně. Zlata se člověk nenají. Nález bohatého naleziště či loupež kdesi za mořem sice má krátkodobý efekt, jenže ten zvýší množství zlata na trhu a sníží jeho cenu. Ovšem to je notorieta. Jenže fór je v tom, že jeho lokální „přebytek“ umožňující dočasně výhodné nákupy užitečných statků, rozuměj, spotřebních, vede k úpadku vlastní produkce a nejen to, ale k úpadku způsobilosti vlastní produkce včetně všeho co k ní je potřeba, i vzdělání. Získání takto výhodného zlata vede ke zvýšené spotřebě ne výrobních, ale spotřebních a zvláště zbytných statků. K velké radosti jejich výrobců a obchodníků….Zaměňme zlato za ropu či plyn. Do jaké míry a za jakých okolností jejich těžba a prodej podporuje schopnost výroby oněch statků a onu způsobilost, a do jaké míry je tlumí. Krátkodobá výhoda takového zdroje a jeho směna za užitečné statky se může změnit v dlouhodobou nevýhodu spočívající ve ztrátě způsobilosti jejich výroby a to včetně úpadku lidského kapitálu.

 435. Teda dámy, všechny i někteří pánové, to teda je úroveň. Jdu raděj na ty ryngle.

 436. 494 Schumi, jak jsem vyčetl z klasika, problém Španělů byl v omezení vývozu drahých kovů, Portugalci vývoz úplně zakázali. Tj. zlato zemi neuškodilo tolik, jako zákaz s ním obchodovat. Samozřejmě zlato ze země utíkalo podloudným obchodem, který nepomohl panovníkovi ani řemeslníkům. Klasik považuje usílí vyvinuté na spekulativní hledání zlatých nalezišť za neproduktivní čas.
  Rakušané poznali zhoubu inflace díky přílivu drahých kovů po vyhrané prusko-francouzské válce.
  Modrý ptáku, díky.

 437. http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/proc-mame-posilat-syny-do-valky-ptaji-se-ukrajinske-matky/r~4c2e84ce196f11e4807c002590604f2e/

  Zatímco část má za to, že jde o „placenou provokaci“, další křičí, že jen brání lidské životy. Protestují proti povolávacím rozkazům, které prý dostávají desítky vesničanů.
  „Je to provokace, za kterou stojí proruské síly. Lidé v kuklách objíždějí vesnice a rozdávají údajné povolávací rozkazy. Je to součást Putinova plánu na vyvolání konfrontace také na západě Ukrajiny,“ říká aktivista národní rady Volodymyr Malko z města Ťačiv.

  Tak povolávací rozkazy, které rozdává na Ukrajině Putin, aby vyvolala chaos-to je skutečně nový level doublethinku.

 438. ISIL dobyl první město v Libanonu.
  Ale třeba jim taky dojdou náboje.

 439. 498
  a diky zblblosti Ukrajinou se to prehlizi…. jeste kousek a dojde na JZ.

 440. Schumi ad: 494 – mám tomu rozumět tak, že EU je zbytečně bohatá a tedy její schopnost produkovat užitečné statky bude zákonitě klesat a v chudém Rusku, navíc postiženém sankcemi na nákup zboží bude ta schopnost produkovat užitečné statky, růst až do bodu, kdy si pekař s mlíkařem postaví vlastní vesmírnou raketu??

  A platí to třeba i v Palestině?
  (Já vím… rakety už staví, ale s těmi užitečnými statky nic moc 😉 )

 441. http://echo24.cz/a/i6TVb/ukrajina-chysta-cernou-listinu-ruskych-umelcu

  Heraščenko reagoval na nedělní incident v jihoukrajinské Oděse, kde dav národně orientovaných Ukrajinců zmařil koncert zpěvačky Ani Lorakové kvůli jejím údajným proruským sympatiím. Loraková je Ukrajinka, ale na koncerty do Ruska často zajíždí.

  „Neschvaluji její jednání. Takoví lidé by neměli vydělávat peníze na Ukrajině, ať si jedou na Krym,“ komentoval incident Heraščenko. V Oděse mezitím demonstrace pokračují. Terčem nevole je nyní velitelství policie, která protest proti zpěvačce rozehnala. Budovu podle agentury Unian střeží policejní kordóny.

  „Národně orientovaní Ukrajinci“. To jsou eufemismy.
  A ani policie nebyla dostatečně národní. Přitom mohla třeba zpěvačku upálit, dle místních tradic „národně orientovaných Ukrajinců.“

 442. 477 Rputi, máte naprostou pravdu, potřebuji nějakého trotla…pak se divte, že vás zde navštěvuji.
  Ale chápu,že vaše denodenní prudění od slunka do slunka, Halladinovy socvize a babí ječení nesmí být rušeno…zavřete oči…odcházím

  ale neradujte se, zase se vrátím trochu vám pocuchat ta dokonale srovnaná peříčka vyrovnaných, moudrých, uvědomělých, vzdělaných, světaznalých, krásných a přechodem neohrožených vzdělanců.

 443. = 480 pane Šimone kleine = vy mi taky

  😀 😀 😀

 444. No, tak ona ta širá Rus za doby Kateřiny Veliké zajisté primitivní zemí byla. To ovšem Kateřině nebránilo v tom, aby byla úspěšná panovnice a dobyvatelka.
  Zajisté jsou v Rusku i dnes leckde poměrně dost přimitivní poměry.

  Ovšem v mezinárodním konfliktu nemá šanci země s vyspělejší kulturou a životní úrovní, ale země s dobře vybavenou a vycvičenou armádou a to ten Putin bezesporu má.

 445. 501 Tekla tam krev, všichni mají zatemněno. Umožněme těm trochu přemýšlivějším sbalit kufry a zmizet. Víc bych se opakoval. Když v obci tekla krev, když byly čarodějnické procesy, naprosto zmizela mezi spoluobčany důvěra, zlikvidovalo to obchod a přineslo zkázu.

 446. KOnec konců, Říše římská byla ve své době vrcholem civilizace a přesto ji vyvrátili mnohem prímitivnější barbaři…..

 447. Tvrdit, že katolická církev přinesla zkázu je neopatrné! Kdyby se to doslechl Halík, máš problém! 😉

 448. 507-no dobře, ale proč mají tihle „národně orientovaní Ukrajinci“ naši bezvýhradnou podporu ?
  Honit nějakou místní Bartošovou, protože je málo národně orientovaná, to už je na hranici duševní poruchy ?
  Mimochodem, dle OSN „Do Ruska už prchlo na 730 tisíc Ukrajinců“. 117 tisíc na západ Ukrajiny. To je docela disproporce, vzhledem k tomu, že dle statistik žije v oblasti víc „Ukrajinců“, než „Rusů“.

 449. tak válka se vede a voda teče. Každý z ukrajinských sudetáků vystřílel za ty měsíce nekolik palebných průměru a furt maj nabito. Není to divné? Není! Tetička z Moskvy posílá každej tejden balíček se zabijačkou (na zabijačku) a ještě kuřivo přibalí. Hroší kůže je asi to nelepší, co se dá dneska nosit.

 450. á, rusko zakáže lety přes sibiř 😀 😀 😀
  a v tv se ptá reportérka: může si vůbec rusko takový krok dovolit?

  ty naše mediální celebrity jsou snad na hlavu

 451. tak upřesněno, rusko zakáže lety nad svým územím

 452. No jo, uplne to vidim, jak by dopadl Poslt bend, ktery by si pronajal O2 arenu a zacal ladit …. Jiste by se naslo nemalo demostrantu a i v medyjich by se nemohli od kamer odtrhnout polutici se svejma komentarema, jak je hrozny, ze sudetsky nemec. Sympatizant nemecke rise a rozlkladatel statu, si nema co dovolovat koncertovat….

  Divano, ano tak nejak to vidim take….

 453. 515-no jistě, nějaká místní pop hvězda je fakt ekvivalent Posselta.
  Doktore, nebláznětě.

 454. on doktor nepíše přímo že by na solovku či na basu hrál Posselt, ale posselt bend beru jako prosudetský band. Nic co v tom není NoName nehledejte, pak třeba nebude potřeba mluvít o bláznění. Hm? Jirka má pravdu, jen ji nikdo nechce slyšet.

 455. Noname, byl to jen priklad, sampzrejme ze bych i ja na takovy koncert nesel, protoze nemam zajem o tluste zpevacky. Ale ja proste tu konotoci se sudetskejma nemcema vidim a to skoro nekulhajici.
  Ja vim reknete, ze to tak neni, protoze ceske kralovstvi a tak, ale to pak musite rici, ze to co uvadela Andy je OK, protoze to je pak stejny minulosti. Vzdyt Ceska republika taky vznikla tak, ze se polutici domluvili a nikdo se neptal obyvatel, ze kde chtej zit. Ja nerikam ze kazdy vznik statu je spatne, ale je nezadatelneravo kazdeho obcana si rict a cejtit, ze jeho stat je „jinej“ a tak by tam chtel zit, aniz by se tam musel fyzicky prestehovat. Proto ty narodni staty proste nevydrzej dlouho. Nasilim se to dlouhodobe udrzet neda.

 456. 517-a skončí to u popové hvězdy ? Nebude muset svoji správnou národní orientaci nakonec dokazovat i pekař a mlékař ?
  Pokud oficiální ukrajinský činitel řeší, že je popová zpěvačka národně málo uvědomělá, je to úchylné.

 457. Noname, ano, presne tak konci narodni staty…. Na namestich, kde skacou cesi a upalujou se ostatni, a v jinych zemi, to same, domorodci skaci a cizinci nejsou nasinci….. A jedini, kdo to resi na zacatku jsou polutici…. A pak uz to jde samospadem, vseholid se nezakeca…
  Proc se to nelibi jen na Ukraine? Takovejch prisernosti je docela dost vsude.

 458. pokud je tu pod minimální rozlišovací schopnost zapřemýšlet odkud se bere střelivo na třiměsíční vojenský konflikt ve kterém se střelivem nešetří, tak je zbytečné tu řešit zpěvačky.

 459. Naopak, ta zpěvačka dokazuje, že je na kyjevské straně něco jako hodně velký problém.
  Sovětského typu.
  V civilizaci se takové věci neřeší. Dokonce ani ve válce ne.

 460. Rezy, vzdyt to tady uz nekolikrat probehlo…. Sbiraj lecive bylinky, pomahaji vykopavat brambory, sber papiru a tak….. a samozrejme i to ze ukrainska armada je v podstate ten nejvetsi dodavatel 😀
  Jenom mne fakt prekvapuje, kolik lidi tomu veri, ale prosim, proti gustu 😉

 461. Jirko, mě vubec nejde o včeličky do kalašnikovů, i když ani to by už dneska nevyšlo i kdyby vyrabovali všechny sklady po ukrajině, ale o kategorii naváděných střel, které Ukrajina ani v arzenálu neměla.

 462. Noname (510) Tito Ukrajinci mají bezvýhradnou podporu mého panovníka, snažím se ovlivnit mínění panovníka i poddaných, aby podporu měli všichni Ukrajinci, kteří chtějí pracovat, žít a nelpí tolik na cti, krvi, půdě.

  Šumaváku, viděl jsem seriál DW o čarodějnických procesech, je k dispozici na Youtube, asi i v češtině. Klaďas, který procesy zatrhl byl vrchní inkvizitor, jezuita a papež v jedné osobě. Někomu šlápl na kuří oko, tak po jeho smrti spustili čarodějnické procesy s jezuity, řád rozprášili, členy povraždili. Zkoušel reformovat církev zevnitř.
  Klasik praví, že tam, kde jedna církev zahrnuje většinu členů národa, musí být pod státní kontrolou, jinak panovníkovi přeroste přes hlavu. Tam, kde je církví více, stát má dohlížet aby jedna druhou nepotíraly, jinak nemá zasahovat.
  Dle mínění klasika je dobré, když farář žije v takových podmínkách jako farníci.

  Zmiňovaný papež má odkaz na wiki zde:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Benedikt_XIV.

 463. (517) tedy, zrovna O2 arénu si Posselt nepronajal, ale kanceláře Posseltova Sudetoněmeckého landsmanšaftu v pražské Tomášské ulici,kde se konají i veřejné akce, jsou tady již od r.2003 😕
  http://www.sks-praha.com/

 464. Rezy, ja vubec nepochybuji, ze stejne jako nemecko dodavalo zbrane, cvicilo bojuvky a podporovalo je , tak se stejne chova i rusko. Mimo to, rano Rput davala odkaz, ze se malajskemu letadlu v podstate nic nestalo, protoze cerne skrinky rikali ze to posledni, kdo neco rekl, bylo to, kdy se letuska pta kapitana, jestli chce kafe…

 465. No, ono se snad nic nepsalo o tom, jetsli je to děvče „proruské“, jen že jezdí koncertovat do Ruska.

  Vzhledem k tomu, že obchodní i kulturní styky mezi Ruskem a Ukrajinou čile kvetly ještě nedávno a nikdo z toho nějaký politický závěry nedělal, tak tam prostě asi má klientelu.
  HAlt asi Ukrajinci nemají myšlenky na muziku a nemá doma dost kšeftů

  Fakt ovšem je, že zatímco krajani jji napadli, rptoože memí dost „ukrajinská“ , v rusku nemá se svým ukrajinským původem žádnej problém. Takže se asi nelze divit, že pro příště bude nejspíš zase radši koncertovat v Rusku.

  Jirko, klasické “ a Vy zas bijete černochy“.

  pár pitomců se najde i tady. Ale to ještě neznamená, že bych měla tleskat jiným pitomcům nebo je omlouvat jen proto, že jsou na tej správnej straně.

  Na druhou stranu, najde se dosti těch, zejména pracujících v mediích, kteří jednání „národně orientovaných ukrajinců“ schvalují a když rovnou nechválí, aspoň o nich cudně mlčí.

  A proč už se neříká „nacionalisté“, ale „národně orientovaní“ ? To zas je nějaký politicky korektní ptydepe?

 466. n
  Nojo,chápu.Ta pěvkyně chtěla na Ukrajinu přijet s Putinem namalovaným na bubnu..
  Tak to jo….

  Ale stejně,když takhle ideologicky vybírali umělce před 89,hrubě se to nelíbilo

  Dnes,jak vidím,to někteří chápou…
  Ale mimochodem – na trubce je záznam koncertu jistého populárního ruského zpěváka ,mimochodem narozeného ve východním Prusku 🙂
  jak v Charkově zpívá “ Sdelan v SSSR“ A stadión byl plnej, a tleskali jak o život.
  Bylo to před třemi roky.

  Spíš je problém v tom ,že by vypadalo docela blbě, že fůra Ukrajinců nic proti Rusům nemá…..

  Jo a ten koncert…https://www.youtube.com/watch?v=R9834D7n6fE

 467. ono se to Jirko sice takhle na první pohled nezdá, ale lidi co umějí číst mezi řádky (přeci byli dloho trénování) vědí, že když si kapitán nakonec dá to horké kafe, letuška je nešikovné kopyto, tak se kpt. zcela zákonitě poleje a už se ukazuje na nesprávné lidi…

 468. „ano, presne tak konci narodni staty…. Na namestich, kde skacou cesi a upalujou se ostatni, a v jinych zemi, to same, domorodci skaci a cizinci nejsou nasinci….. “

  No, tak proč Ti teda tak strašně vadí, že končí Ukrajina jako národní stát?
  Když skáčou češi a upalují se cizinci, je to špatně , když skáčou Ukrajinci a upalují svoje našince, tak se ti to zřejmě líbí.

 469. No a teď vidím, že ta pěvkyně je Ukrajinka. Ještě lepší. Tak to už je fak jak za socíku,když zakázali zpívat Kubišové.

 470. Kdyby ukrajinská „vláda“ přestala kádrovat prdelaté pop zpevačky, vydávat seznamy nevhodných umělců, vyšetřovat, kdo je dost ukrajinský, soudit nevycvičené vojáky za „vlastizradu“, udělala by pro budoucnost Ukrajiny milionkrát víc než dosáhne „osvobozením“ všech měst na východní Ukrajině.

 471. „pokud je tu pod minimální rozlišovací schopnost zapřemýšlet odkud se bere střelivo na třiměsíční vojenský konflikt ve kterém se střelivem nešetří, tak je zbytečné tu řešit zpěvačky.“

  Nemělo by spíš než zpěvačky, řešit problém, kde vzít střelivo pro armádu, především ukrajinské vedení?

 472. Dobrá otázka
  odkud se bralo střelivo v Lýbii, Sýrii, Afganistanu a na mnoha jiných místech ?

 473. kdyby proti mě neustále někdo dozbrojoval protivníka tak mi dojde, že je potřeba nejdříve přerušit tok zbraní mým nepřátelům, včetně toho získat kontrolu nad celým mým územím. Jesli to není složité.

 474. Fujtajbl při odpoledni,
  ano, situace kdy kapitán letadla poleje letušce horkým kafem záda, může vést ke katastrálnímu fiakru, obzvlášť když letuška leknutím nezařve, ale naopak stiskne.
  Stran Poslt bendu – to je dost nepovedenej (nechci říct přímo blbej) příklad. Takovejchdle bendů v Čechách hraje něurekom. Dokonce i z Germánie, Británie…
  Koncerty bývají uzavřené společnosti pro zvané. Ti lidičkové si mezi sebou ukazují, jak vysoko skáče jejich pes, přátelsky si povídají, něco vypijí, Prostě to bývají takové hammerskinové Vlachovky. Defakto tyhle koncerty z nezainteresovaných zajímají jenom bojovníky za lidská práva, policajty a televizi Nova. Nikoho jiného. A že by si pronajali kyslíkářskou arénu… kdo by to zaplatil? 🙂 🙂 🙂
  Jinak stran nábojů – tady v našem spádovém městě už fabrika delší dobu jede na tři směny. Majitelé jsou Brazilci, takže ta úplně cílová země, kde se náboje použijí může být opravdu jakákoli.

 475. 535, mám to brát jako: Dává jim to Kreml a co má kurva bejt?

 476. víte, problém je, že se to malinko protahuje, stelivo mělo dojít a nedošlo, furt nabito. Už to nejde vysvětlit sklady, už to nejde vysvětlit nijak. Prostě je to už moc dlouho a furt se jede. To že někde vyrábí na tři šichty furt nevysvětluje, jak se to dostane do té oblasti. Letadla tam už nelítají, jediný přístup který je otevřený je z ruské strany. Takže ted tu o perníku a Mařence.

 477. rezy,
  a on tady někdo, kromě Halladina, který to má takříkajíc v popisu práce, tvrdí, že se povstalcům přes Rusko zbraně a střelivo nedodává? Část mají samozřejmě z vyrabovaných skladů ukrajinské armády, část jim tam někdo musel přes Rusko přivézt. Že má Ukrajina, kterou má pod kontrolou ukrajinská armáda, zcela nepropustnou hranici, kterou neproklouzne ani myš, natož brazilský obchodník se zbraněmi je nám jasné, a že oligarchové přes své území nepustí žádný konvoj i kdyby jim povstalci platili cyklistickejma zvonkama, to je nám taky jasné.
  Mě by spíš zajímalo, kdo jim ty zbraně platí. Jestli si vzali úvěr u Houmkreditu, nebo Sberbanky…

 478. rezy: všiml jsem si, že Andělína domlouvá s Vladimírem, že by přestali podporovat bojující strany, Krym za plyn, mír za federalizaci. Asi není člověka, který by nevěřil, že Vladimír Igorovi něco posílá. Jediná diskuze je kolik čeho posílá a zda jsou u Igora Vladimírovi muži na HPP nebo si vzali neplacené volno.
  Vladimír musí rozšiřovat pravdivé zprávy, že nejenom on personálně vypomáhá, ale také Ihor dostává personální podporu z veliké dálky. Ti nejostřejší kombatanti a komandanti bojují proti nevinným Vladimírovým traktorům.

 479. No, když bych to chtěla brát přísně nestranně – když USA podporuje v zemích, kde má nějaké svoje zájmy, určité skupiny s jejich zájmy konvenující, mimo jiné i dodávkou zbraní, proč není OK, když totéž dělá Kreml?

  Kdo je ten soudce, který objektivně, spravedlivě a správně rozhoduje, že v případě jednoho to OK je a v případě druhého ne? jakým závažím se to váží, podle jakých kriterií se to určuje?

 480. Kurva se sice říká, ale já to neříkám…
  No,když, tak velmi vyjímečně 🙂

 481. ptakopysku, na obou stranách hranic jsou lidé. Kdo by si troufnul jet oblastí, kde imrvére cvičí rudá armáda??? Brazilec??? 🙂 Leda rudá armáda. Kapíro?

 482. 546, Halladine, já měl na mysli Bohuše 🙂

 483. No když už jme u Rudé armády, její definici a tradici daleko lépe naplňuje armáda ukrajinská, než ruská. Prakticky ve všech ohledech.

 484. 545, nic mi do toho Maydo není, ale nemáte pocit, že se do toho sama pěkně zaplétáte??

 485. no dobře, jsem rád že není sporu o tom, jak se ukrajinští sudetáci vyzbrojují, to mi pro dnešek stačí.

 486. Ale samozrejme ze rusko dodava zbrane narodnim budikum, protoze to je jejich narodni zajem…. Stejne jako jine zeme podporuji jina „osvobozenecka hnuti“ v tom nevidim zadny problem, jedine co mi docela vadi, ze zona operaci rude armady se priblizila a americky radar zde neni, abych mel jistotu desetinasobku. Nevim, jake zajmy mate vy, ale na druhou stranu, jiste musi byt jine, kdyz vam nevadi to posunovani ruskych hranic smerem na zapad.
  Nic vice, nic mene. Nerikam ze z nas „dvou“ ma nekdo vetsi ci mensi pravdu, nebo kdo keca, protoze vlastne jedinej kdo keca je rusko, protoze se ani k te podpore neprizna. Jen ze kazdy z nas maroste jine osobnireference a me jsou jasne na strane jineho kulturniho prostredi, zvlast proto, ze jsem ten vychodni vitr zazil a uz se nechci vracet….

 487. 551-mimochodem, v pátek jsem jel za ukrajinským kamionem, který jel do buchlovských hor rychlostí asi 5 km/hod a byl evidentně přetížený. Jsem si téměř jistý, že domů vezl ponky a pilníky pro nový samostatný ukrajinský průmysl.

 488. ad 547 ježišmarjá… když potulný prodejce BUKů zaplatí a kude konvenovat tomu, kdo oblast kontroluje, může tam projet kdokoli. Pokud tam rusáci pustěj někoho s produkcí z venku, aby nedělali zbytečně stopy, projede kontrolovanou oblastí i Eskymák s oštěpama na lov tuleňů. Pokud mají rusáci pocit, že je to byznys právě pro ně, pošlou tam svoje zbraňové systémy. To je nabíledni. Já furt nechápu, proč se to pořád dokolečka omílá. Jak kdybysme byli malý děti a měřili, že jim tam zbraně dodává teleportem Enterprise, nebo děda Mráz…
  Kdo to celý platí by mě zajímalo. Protože dobročinnost humanistické společnosti Zbrojaři bez hranic to určitě není.

 489. Rezy, ale obsadit hranici a přerušit tok zbraní a střeliva z Ruska se kyjevští přece snaží!
  Chybička spočívá v tom, že když se ta ukrajinská armáda dostane až tam, zběhne do Ruska.

 490. americký radar tady nejspíš nikdy nebude. Jsme prostě nezajímavý kus blbě zorané hlíny v jakémsi nezajímavém prdelákově.
  Poláci dělají co můžou, aby měli na svém území alespoň jednoho amerického vojáka nabízejí přístavy, základny a kdeco a výsledek velmi lapidárně shrnul Radoslaw Sikorski: „Příliš úzká spolupráce s Američany je vyloženě škodlivá. Vytváří totiž falešný pocit bezpečí. A díky ní se dostáváme do zbytečných konfliktů s našimi sousedy z Neměcka a Ruska. Je to všechno sračka. A my si budeme stejně myslet, že je všechno super, protože jsme vykouřili Američanům. Jsme nýmandi, totální nýmandi“

 491. [543] Dovolil bych si upozornit, že za cyklistické zvonky se plotí zlotem v Polsku. Když si uvědomíme, že Zlota je hodně ošklivý a vzteklý trpaslík, tak to Götsch zvaný Alias neměl lehký.

 492. Rezy ,
  to přirovnání k Sudeťákům notně pokulhává. Rusové na dnešní Ukrajině nepřišli do cizího království jako osídlenci odjinud,oni žili v Rusku, a někdo je k Ukrajině později přifařil, a neptal se jich.

 493. To o těch zbraních a nedocházejícím střelivu je zajímavá otázka.
  Kde to, kurva(!), furt bere Hamás, potažmo izraelští sudeťáci?
  Z humanitární pomoci EU?
  (a řeči o naládovaných trubkách od záclon si odpusťte.)

 494. rezy: ad 551 – denní úkol splněn? 😀 😀 😀

 495. Ale vzdyt se vetsina podporovatelu priznava, kdo kam posila prachy….. A za prachy jsou bud knihy a nebo kulomety. To je jasny…. Nerozumim tomu v cem je problem. Ja tedy rozhodne nemam problem s tim, ze rusko dodava, ja jen si myslim, ze trapne zatlouka, nic vice, nic mene

 496. OT: Modrý ptáku, děkuji za Spencera. Přečteno, podtrženo, zváženo. V roce 1880 jako 1780.

 497. 561, nečekal jsem že to bude tak jednosuché . 🙂

 498. Ale radar tu bejt mohl…. Ja jsem nedemostroval za to ze aby nebyl, nepodepisoval jsem petice, muj nazor byl jasny a zretelny ihned a od zacatku a jeste jsem chtel zakladnu rangers a SEALu….

 499. 566-v Afganistánu nebo donedávna Iráku je spousta amerických radarů, letadel i amerických základen, a vůbec ničemu to nepomáhá.
  Ono když domácí většinově nechtějí, žádný radar nepomůže.

 500. 568, chcete naznačit, že by to v Čechách taky nefungovalo?

 501. 569-EU bude mít co dělat, Haider byl proti Orbánovi čajíček …

 502. 570-ne. Proto taky ten radar tady nestojí, ta druhá strana to ví taky.

 503. 572,ok, já nemám problém se rozhodnout kam patřím.

 504. koukám na zprávy a on rath dostane zpátky pas
  další věta je, že mu hrozí až dvanáct let
  že by doufali, že uteče? ..

 505. 574-no když v tom vězení nedostal infarkt a nikdo ho na svobodě nesejmul, co teď s ním ?

 506. Tak jestli tomu správně rozumím, tak vás dva štve, že Putin (již skoro na kolenou)zásobuje „své“ lépe, než EU společně s USA „kyjevské“.

  Jo?

  Kam se ztratilo těch 20 000 vojáků s výstrojí a výzbrojí, kteří kyjevským zběhli, když do Ruska jich přeběhlo asi 1100 ( 480 potvrzených, dalších ca 700 nepotvrzených) ??

 507. 577-my tady ale neřešíme fakta, my se snažíme zaujmout správný postoj, resp. se rozhodujeme, kam patříme.

 508. Sumavaku, za mne…. Ne nestve mi to a nepochybuji o tom, ze to dela od zacatku. Jedine co mi opravdu vadi jsou dve veci… Prvni, ta horsi je ta, ze se posunuje oblast rozmisteni rude armady smerem k memu domu, a ta druha je ta, ktera mne ani tak nestve, ale spis smutne prekvapuje, ze to mnohym nevadi. Ale jedine co s tim mohu delat je to, ze pisu ze se mi to nelibi. Ja osobne si nejak poradim.

 509. 578, mluvili jsme o radaru. Pokud Vás tenhle způsob diskuse těší, budte zdráv.

 510. Abyste si nemyslili, že se nás ten Ukrajinský konflikt netýká…
  http://www.novinky.cz/ekonomika/344211-polaci-budou-zadat-po-eu-miliardy-za-ruske-embargo.html

  No a včera pan ministr Sigmar Gabriel (i když nemusíme, je to naše morální povinnost!) zakázal s konečnou platností Rheinmetalu vývoz armádního školicího centra do Ruska, a již příští zprávy byl na obrazovce zástupce firmy s tím, že bude Bund žalovat o 100 mio EUR, které samozřejmě zaplatí daňoví poplatníci…

  Dáte si polské jablíčko?

 511. Šumaváku,
  těch 20 000 nebyli zběhové vojáci, ale poliši,které bude třeba vyměnit,protože spolupracovali s rebely, nebo proti nim nevystoupili.
  Jiříku, ty bys jako občan cizího státu měl držet ústa, a neplést se do rozhodování občanům ČR 🙂

 512. 582 Jiříku, ty bys jako občan cizího státu měl držet ústa, a neplést se do rozhodování občanům ČR“

  pravil echtsocan na pravicovém blogu:))))))

 513. U Donecka se bojuje o Prahu!

  Teda, tady to jede… 🙂

 514. Sumaváku, taky jíš kaši tak horkou jak ji uvaříš?

 515. Petře, nikoliv, nebojuje. Jen jsem vyjádřil nesouhlas s ruskou rozpínavostí…A ano, pokud to bereš tak, že je můj zájem držet rusáky co nejdál, pak ano.
  Spíš je fascinující, Andy, to jednostranné tykání. Já bych Zmetkovi ani nezazlíval to, co celý život dělá, ale to soudružské tykání, je poněkud no, takové, no…soudružské. Někdy to prostě musí ven a tykačka a tak 😀

 516. 584, kdo by tu čekal argument Vy taky bijete černochy, nezklamal by se. 🙂

 517. 500 Šumaváku, ano. Kdyby se opice na stromě měly dobře, neslezly by. Je to dlouhodobý proces.

 518. 586

  Proč bych měl být zdvořilý k někomu,kdo mi říká zmetku ?

  Jak se do lesa volá….

 519. Když je les váš, volejte si jak chcete. Pokud ale voláte do mého, tak se nedivte…ostatně rudý zmetek pro mne není žádná nadávka, ale termín přesně určující názorovou platformu a myšlenkový proud, ze kterého „píšete“. Bohužel jsem ho ale nevymyslel já, za což se dosud stydím, tedy stydím se za tu nepohotovost…až budete psát jinak, budete i toho jména samozřejmě zbaven, třeba vlídny lebertarián, nebo šikovný uhlobaron ..vždy je něco volného…ona to totiž nen žádná nadávka, ale jen rozlišovací znak. ostatně je mi úplně ššumák, jak se opravdu jmenujete…

 520. Už jsem četl hodně blbé argumenty, ale dnes jsem zaznamenal rekord…..

 521. Sumaváku, ono to Jirkovo vysmívané prohlášení o osobních prioritách nakonec skutečně platí pro všechny. Jak jinak si vysvětlit to selektivní přehlížení odkud se bere ta munice u ukrajinských sudeťáků..

 522. „545, nic mi do toho Maydo není, ale nemáte pocit, že se do toho sama pěkně zaplétáte??“

  Já se do něčeho zaplétám? A do čeho jako?
  jen jsem položila otázku, kteou považuju za jednoduchou a očekávala jsem, že pro majitele pravdu všeho druhu nebude problém na ni dát jednoduchou odpověď.

  Prostě jsem byla zvědavá, jak na to kdo zareaguje 🙂

  no, jak vidět, od Vás se odpovědi asi nedočkám….

 523. Vypadá to, že v Evropě je pro sankce úplně každý, akorát náklady s tím spojeně chce proplatit.

 524. 496 Nickname, to byla blbost na druhou. Mysleli si, že zlato = bohatství. Ano, v individuálních případech to tak vypadá. Ale pro celek platí, že práce = bohatství. Užitek z práce je násobný. Přináší nejen užitečné statky, ale i potěšení (třebaže ne každá práce a každému. Nejen to. Zásadním přínosem je zvyšování kvality pracovní síly. kvalifikace, dělba práce, vztahy…. Engels měl pravdu „Podíl práce na polidštění opice“. (Halladine, připrav další metál) Dokonce tvrdím, že práce je přirozenou lidskou potřebou. (Fůůůj, bolševik, hanba, skandál, hoďte ho lvům!) Třeba děti hrající si na pískovišti, se stavebnicí, holčička hrající si s panenkami na obchod, kluk cosi rozebírající aby z toho udělal něco jiného… To všechno je nesmírně poctivá práce. S maximálním nasazením. Dokud jim „moudří“ dospělí nevtlučou do hlav, že tohle není žádná práce, že tohle je jenom hra, která je k ničemu, které se mohou věnovat jen díky tomu, že oni od rána do večera dřou. A že ve škole kam se tak těšejí, že jim dají zabrat. A když chodí do té školy a netají se tím, že je to baví,je jim říkáno totéž, že mají lehy a teprve pak že poznají co je to práce. A že zábava je úplně něco jiného než práce.

 525. 590 jirko ppa etc… ono tu není Šumavákovo?

 526. rezy,
  zkusím se zeptat: „Jak se projevuje neselektivní nepřehlížení?“
  Tím „neselektivním nepřehlížením“ myslím pravý opak „selektivního přehlížení“. Je to způsob argumentace, co tady předvádí ta vaše svatá trojice? Nebo je za tím něco hlubšího než jenom takového to poštěkávání přes plot?

 527. hehe – jen si chvíli odskočím na pozdní oběd vyzkoušet si vybrané menu na svatební hostinu (tedy cérce,že), tak je tady skoro jak venku – kluzko a blátivo….
  Ale úderka se činí, já bych se takhle nečinil ani za peníze….

  Divano – není zač….co jiného se dá říct na ty argumenty pocházející skoro z raného středověku……beru to tak, že vás rozhodilo počasí…..jako Makropulos…..
  Tak jdu trávit….

 528. „Ale radar tu bejt mohl…. Ja jsem nedemostroval za to ze aby nebyl, nepodepisoval jsem petice,“

  no jóó, Jiříku, ale pláčeš na špatným hrobě. Nebo že bychom tu všichni podepisovali púetice a běhali na demonstrace? Že jsem si nějak nevšimla…..

 529. 586 Halladine, to byla od jirky ppa etc… obzvláštní zdvořilost, že neužil adjektiva „rudý“. Na Tvém místě bych si toho velmi považoval. Případně hluboce nad sebou zamyslel, zda neopouštím správnou pozici směrem k pravicovému revizionismu. Tedy pokud se jirka nezapomněl…
  🙂

 530. jirko ppa etc… jaké by byly výhody z onoho radaru?

 531. 586…bývávalo tykání královské. Bývávalo…
  Občas když mě někdo nazlobí „Vy“, používám plurál „My“. Ostatně v mém případě to má i nějakou logiku…

 532. Schumachere… Vidim jeden jediny duvod…. Komunisti by nemohli, opakuji, nemohli znarodnovat tak lehce, jako tomu bude v dohledne dobe tmyni. Uz ted je vlastnictvi a tedy moznost s nim nakladat, znacne omezena a u neceho v podstate nemozna. Presto odpovednost zistava zachovana. S blizkosti rude armady mistni zmetkove ziskavaji pudu pod nohama a jsou drzejsi a drzejsi. Je to celkem logicke a bohuzel i opravnene tusene.
  A jiste, je zde Sumavakovo, ale pokud se nekdo obraci na mne, vola do meho lesa….

 533. 586 – někdy je dobré zvažovat i zájmy jiných zemí a hledat kompromis, ač se jeví, že neexistuje. Protože nehledání kompromisu může být sakra drahé a v konečném výsledku horší, než původní kompromis (viz druhá, naprosto zbytečná část Korejské války).

  Ale možná to beru moc racionálně 🙂

 534. 566 jirko ppa etc…SEAL by měli základnu na Lipně?

 535. Uz ted je vlastnictvi a tedy moznost s nim nakladat, znacne omezena a u neceho v podstate nemozna. Presto odpovednost zistava zachovana.

  To je pravda. Jenom tu jistotu, že za to může Rudá armáda nesdílím. Nebo Rudá armáda zavádí trestnou odpovědnost PO, kamery do lihovarů a milion podobných hovadin ?

 536. ptakopysku, podstatné je, že zcela určitě rozumíte pojmu slektivní přehlížení ve smyslu

  if (Dodavatel_munice == Putin)
  printf( „nic se neděje.“)

  Pekný večer, mizím..

 537. Petre, jak chces uvazovat o nejakych jinych zajmech, tedy zajmech jinych statu, kdyz ….. Ani tady deset lidi se nemuze shodnout na tom, co by chteli. Vsad se, ze nenajdeme ani pet spolecnych zajmu . Jak chces premyslet o statnich zajmech ostatnich zemi nevim, ale na druhou stranu co je spatneho na tom, ze ja svuj zajem prezentuji nahlas a i kdyz jsem presvedcen, ze to je uplne jedno, protoze se na ne statni urednik a polutik neohlizi, tak jsem rad, kdyz se nekde muj zajem objevi i jinde, popripade kdyz se jednani nekterych s mojim neshoduje, tak se ozvu?

 538. Ale no tak … SEAL uz je neco uplne jineho nez neopren a ploutve….

  Noname, ale to sampzrejme nikoliv, to si dela pater a polutici sami, ale jsem presvedcen, ze nepochybne s rudou armadou v blizkosti, bude stav jeste horsi a nejen to, mnoho lidi zase nekde bude na rozptylovejch louckach pohrbeno aniz by umreli prirozenou smrti, treba starim….o majetek moc njde, protoze kdo je sikovny, nebude mit problem nikde, ale volice a mistni rude zmetky nepredelam….

 539. Rezy, že se nestydíte , kopírovat cizí programy !

  Originál je
  if (Dodavatel_munice == USA)
  printf( “nic se neděje.”)

 540. Nojo, já zapomněl… tam zádná válka není, proto nemohou vojáci dezertovat, tam probíhá jen standardní policejní akce s použitím taktických raket, a desertují jen policajti.

  Jirko ppa – ten les tady je můj, jo?!?

  No a pokud Ti vadí posouvání ruské armády směrem na západ, projednávej to s těmi, co na tom mají nehynoucí zásluhu podporou Majdanu, svržením Janukoviče (Ten sice byl „proruský“ protože nechtěl asociační dohodu s EU, ale za jeho vlády byla ruská armáda za ruskými hranicemi) a podporou kyjevských nacionalistů. Třeba se Schwarzenbergem…
  Kdyby neútočili směrem na východ… žádná válka by nebyla. Jsem o tom docela přesvědčen.

 541. PS

  OSN ( ale to je jistě jen ruská propaganda) uvádí, že zatím během prázdnin z východní Ukrajiny odjelo navštívit příbuzné v Rusku ca 720 000 lidí a dalších asi 135 000 odjelo do západní Ukrajiny.
  To je z celkových 3,5 milionu obyvatel docela slušné hlasování nohama…

 542. Sumavaku, ano jiste les je Tvuj, tak aby snad zmetek se obracel na Tebe Ty si mi to pak posilal jo?

  Jinak rozumim, putin byl opet donucen se roztahnout na dalsi uzemi. Dalsi argumenty netreba….

 543. „. Komunisti by nemohli, opakuji, nemohli znarodnovat tak lehce, jako tomu bude v dohledne dobe tmyni. “

  Jo, to se o EU říkalo taky, že pod ochrannými křídly EU se ten komunismus nevrátí a komunisti vyhynou.

  A Rudá, dnes Putinova armáda tady nejspíš znárodňovat nebude. MYslím, že Putinovi víc než klid vyhovuje pěstovat si nějaké ty spřátelené oligarchy.

  Pokud tu komunisti nabírají na drzosti, jsou to hlavně naše vnitřní příčiny. Nevymahatelnost práva, zklamaná očekávání, nepřehledné zákony, pocity bezperspektivnosti a bezvýchodnosti, politické skandály, pseudoautority, odtržené od reality.

  To je podhoubí, odkud se rodí podpora komunistům. Komunisti pak můžou jen přijít jak houbaři do lesa s košíkem a sklidit, co pak stačí jen přijít do lesa a a sbírat, co ani sami nezaseli.

 544. OT – vodáci, mám tu někde předrevolučního vodáckého průvodce. Bude ještě aktuální pro Sázavu? Má smysl ho hledat nebo si mám radši najít mapu na internetu?

 545. (493) No kdo zde přád preluduje o prvním (americkém) úderu?
  (614) Chceš tím Šumaváku říci, že kdyby Putin na západě s Janukovyčem byl (viz připravované přistoupení Ukrajiny k eurasijskému svazu), nemusel by se tam teď tlačit? To by mohlo tak být. 😛

 546. (619) Já používal i předválečnou kilometráž, ale tak někdy na přelomu šedesátých a sedmdesátých. Sázava docela fungovala, Vltava taky, jen už bylo zbytečné rozlišení území česky a německy osídlených. A hospod méně. 😛

 547. Jirko, chovej se k lidem tak, jak Ty chceš, aby se oni chovali k Tobě!
  A nebudeš mít problém.

  To tě doma neučili?

 548. 617 MaYdo, to je samozřejmě pomluvná bolševická propaganda. Protože jak nyní víme, v době výstřelu z Aurory se Rusko těšilo nebývalé prosperitě, svobodě, demokracii a lidským právům, stejně tak jako i Německo dvacátých let.

 549. 619 Maydo, nedávej z ruky. SEALs zaplatí zlatem!

 550. šumaváku, jasně že dezertují i vojáci.
  A kdoví jestli jich nebylo víc než 20000.
  Ale u nich kyjevská vláda počet neoznámila.
  Jaukovič nebyl proruský, jen uměl počítat, a nebyla jeho chyba, že EU skrblila. Anebo neuznala,že není schopná přeplatit RUsy, a nenechala to být.
  Teď nás to bude stát násobně víc.

 551. 614 Šumaváku,snaž se mít pochopení. Lecjaký slovutný erbovní rod začínal po loupežnicku 🙂

 552. AK ale samozřejmě… za pár tisíc mrtvých Ukrajinců, jedno malajské letadlo a milion uprchlíků ten pokus zatlačit Putina za ruské hranice jistě stál. O tom žádná, že?

 553. Ja samozrejme nemam problem s lidma, jen s komunistama…. Muzes to rozporovat, muzes s tim nesouhlasit, ale to je taky to jedine, co muzes…

 554. 605 jirko ppa etc…rozumím. Kde jsem já, tam les je můj…
  Co se týče oné rudé armády, s níž bruselští a jejich nohslední místní zmetkové očividně mají problémy, se od oné staré ideově liší jako Bundeswehr od Wehrmacht. Akorát, že nechlastá až o tolik míň. Jediné co hrozí je, že draze pořízené kamery a měřáky Ti budou naprd a naopak budeš nucen zvýšit produkci.

 555. Jirkovy pravidla.
  1. Nemám problém s lidma,jen s komunistama
  2.Pokud mám s někým problém, a není komunista, prohlásím ho za komunistu.
  Nadále platí pravidlo č.1

 556. 628 jirko ppa etc… Ano, některé problémy jsou návykové, člověk bez nich nemůže být.
  Ale nezoufej. Jsou všelijaké možnosti. Kdysi jsem si postěžoval „Sotva jsem si pořídil pořádné rádio, voni mi tu Svobodnou přestali rušit!“ Dostalo se mi odpovědi „No tak si to ruš sám…“

 557. SSSR kdysi: Zastavili jsme let korejského letadla.
  UKRAJINSKÁ VLÁDA dnes: Naše armáda vyřadila z boje osm separatistů.

 558. 628 jirko ppa etc… to seš šťastnej člověk. Já mívám problém s blbejma lidma. Bez ohledu na vyznání. Těch je víc než komunistů.

 559. (627) Na to Ti těžko odpovím, zatlačují hlavně Ukrajinci, ti by měli vědět zda to stojí zato nebo ne. Zatím to nevypadá na nějaký jednotný názor.
  (630) Bundeswehr dnes těžko přinutit k boji, to zase ta rudá Putinova či Putinova rudá se žinýruje znatelně méně. I v těch idejích by se daly nalézt tu větší, tu menší změny.

 560. AK.
  Nepodceňovat bundeswehr !Kdyby o něco šlo, tak byste se divil!

 561. Jirko, 611 – ja ne, ale politici, které si od toho platíme, by měli hledat optimalni reseni. At delam, co delam, na soucasnem reseni UA ze strany nasich politiku toho optimálního moc nevidím.

 562. 637 PK, ano, politiky platíme od toho aby hledali optimální řešení, které podle nich spočívá v tom abychom je platili.

 563. AK – moc to nerozmazávej, protože to by mě mohlo napadnout, že vlastně ukrajinská armáda a gardy Pravého sektoru plní jen přání některých evropských militantních antirusů.
  Teď jen, až se vypořádají s Rusy, aby nedošlo na Židy…

 564. Tomášův článek na PL:
  Originální text je pod článkem.

  …V dalším prohlášení ale Pravý sektor už nevolá po pouhé reformě či čistce, vyzývá ke svržení vlády a změně politického systému. „Proto Pravý sektor vyzývá všechny, kdo mají obavy o osud našeho národa, ke společnému boji za spravedlivý revoluční řád. Na Majdanu jsme dokázali, že tam, kde jsme jednotní, jsme silní,“ cituje prohlášení z 30. července…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-ted-na-Ukrajine-bude-zle-Fasiste-planuji-prevzeti-moci-napsal-analytik-Haas-A-predlozil-dokumenty-329623

 565. ááá tak se omlouvám, že jsem vás, co se počtu uprchlíků týče, mystifikoval! 🙁
  Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR)uvádí:
  do Ruska 730 000
  Do ostatních částí ukrajiny jen 117 000
  a „Nejsou to žádní turisté,“ komentoval statistiku evropský ředitel UNHCR Vincent Cochetel.

 566. ˇA , strejček Vláďa se nasral, a nřídil vládě vypracovat návrhna odvetné opatření k sankcím uvaleným na Rusko.
  Píšou to na českých novinách

 567. No, počkáme, uvidíme.
  Ono nám stejně nic jiného, než zírat, asi nezbyde.

 568. 622 a tys to uz breto zapomel 😮

 569. 583 ten echtsocana beru o tom konci vety jste Andy presvedcena ?

 570. Jo, Šumaváku,
  budeme jako reklamy na Vizír !
  My zíráme, vy zíráte………

 571. Ajaj!

  …Ruský prezident Vladimir Putin nařídil vládě vypracovat odvetná opatření za sankce, kterými Západ trestá prezidentovy přátele a jejich firmy za politiku Kremlu vůči Ukrajině. „Vydal jsem už dnes takový pokyn,“ prohlásil Putin podle agentury ITAR-TASS při setkání s úřadujícím gubernátorem Voroněžské oblasti. „Rozumí se, že se to musí udělat co možná nejdůkladněji, abychom podpořili domácí výrobce, ale neuškodili spotřebitelům,“ dodal…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/putin-naridil-vlade-pripravit-odvetna-opatreni-za-sankce_314673.html#.U-Eae-N_uNA

 572. 647 Pasacku nevim, bejvavalo jeste nedavno, to ostatne Halladin behal na jiny web vypravet, jak to tady na jihu pravicakum nandal:)
  Ted uz asi nechodi, co by taky rikal, kdyz si vsichni notujou?

 573. 648 Halladine, aby to nedopadlo My síráme, vy síráte….

 574. (639) Nápadů je, někoho napadnou militantní antirusové, jiné zase militantní Rusové a vždy lze někoho takového bez velké námahy najít.
  (649) I kdyby to bylo plat prtný, tak vyhlásit i vychválit je musí.

 575. Schumachere,
  Možná budeme zírat i sírat….

 576. plat prtné? Trochu se bojím, že se nepatrně, ale opravdu jen nepatrně, mýlíš.

 577. Dostal jsem mailem, rusky i český překlad.

  Včera prezident Ruska Vladimir Putin uskutečnil veřejnou poradu s členy
  vlády. Taková setkání za přítomnosti televizních kamer za účasti novinářů se
  dělají nikoli za účelem projednání nějakých otázek, ale pro veřejné oznámení
  důležitých rozhodnutí. Tentokrát bylo ohlášeno faktické ultimátum pro vlády
  Ukrajiny a Evropské unie.

  CO ŘEKL PUTIN:
  1. Evropě
  Smlouva o přidružení Ukrajiny k EU vytvořila hrozby nejen pro ekonomiku
  Ukrajiny, ale též pro ekonomiku Ruska. Po podpisu dokumentu by nutně
  započalo nekontrolovatelné zahlcení ruského trhu bezcelními výrobky z Evropy
  a dalších zemí, což by bolestivě dopadlo na ruské výrobce. Navíc by Ukrajina
  byla nucena zpřetrhat s Ruskem desítky a stovky smluv, které by byly v
  rozporu s podmínkami asociační dohody s EU. V důsledku toho předkládaná
  varianta asociační dohody představuje hrozbu pro Rusko – v podstatě by
  zničila dvoustranné vzájemně výhodné tržně-průmyslové svazky Ruska a
  Ukrajiny a vedl a by k vytlačení výrobků ruského původu výrobky z jiných
  zemí. Chtěli jsme tyto otázky řešit po dobrém, lidsky. Pokouše li jsme se
  dohodnout. Ale všechny kompromisy, které jsme předkládali, a naše
  konstruktivní návrhy byly Evropskou unií odmítnuty. Bohužel. Nyní to tedy
  bude po zlém.

  2. Ukrajině
  Nehledě na všechny problémy ve vzájemných vztazích, nehledě na protiruskou a
  otevřeně fašistickou rétoriku nových kyjevských mocných, jsme plnili všechny
  závazky a udržovali všechny svazky, čímž jsme živými penězi zajišťovali pro
  průmysl Ukrajiny zakázky za 15 miliard dolarů. Všechny pohledávky byly
  placeny včas a v plném objemu.
  Nechcete-li po dobrém, nedostanete nic. Rusko je připraveno se zcela vzdát
  ukrajinského zboží a ukrajinské výroby.

  3. Evropě a trochu i Ukrajině
  Plyn Ukrajina nemá a už mít nebude. Od této chvíle budeme pouštět přesně
  tolik plynu, kolik ho Kyjev zaplatí měsíc dopředu. Pro zajištění tranzitu do
  Evropy na sezónu podzim – zima 2014-2015 do podzemních nádrží plynu Ukrajiny
  je nutno načerpat plyn za 4 až 5 miliard dolarů. Jestliže Ukrajina nenajde
  tyto miliardy, bude na podzim Evropa bez plynu.

  4. Ukrajině a trochu i Evropě
  Celková suma ukrajinských dluhů, jejichž navrácení může Rusko požadovat
  okamžitě, činí 16,6 miliard dolarů. A my je požadovat budeme.

  Shrnuto:

  Prezident Ruska připomněl: „Ekonomika Ukrajiny prudce klesá. Prohlubuje se
  propad průmyslu i stavebnictví. Vzrůstá rozpočtový deficit. Prudce se
  zhoršuje stav valutové oblasti, k zápornému obchodnímu saldu přibyl útěk
  kapitálu ze země. Ukrajina se blíží k bankrotu, k zastavení výroby a k
  explozi nezaměstnanosti“.
  „Dočasní představitelé různých úrovní“, jak zdvořile Putin nazval kyjevské
  mocné, dovedli zemi na hranici, za kterou už nebude možná náprava.

  Putin varuje:

  Buďto:
  EU, USA a Ukrajina okamžitě přijme podmínky artikulované ministerstvem
  zahraničí a neprodleně je začne uplatňovat v praxi…
  nebo:
  Rusko zruší veškeré průmyslové zakázky na Ukrajině. Nevratné ztráty Ukrajiny
  budou každoročně činit 15 miliard dolarů.
  Rusko zavírá své hranice pro ukrajinské zboží a zboží přicházející tranzitem
  přes Ukrajinu.
  Rusko zavírá Ukrajině plynový kohout.
  Rusko uplatní vůči Ukrajině pohledávky na pokrytí dluhů v částce 16,6
  miliard dolarů.
  Rusko nebude Evropě garantovat dodávky plynu na nadcházející podzim a zimu,
  jestliže Ukrajina neodkoupí a nenačerpá do podzemních nádrží objemy paliva
  nutné k zajištění těchto dodávek v částce 5 miliard dolarů.
  Jestliže Evropa začne mrznout, nechť veškeré výhrady směruje na své přátele
  v Kyjevě.
  V podstatě se jedná o ultimátum, byť je Vladimir Putin formuloval v korektní
  podobě: “Doufám, že iniciativy ruského Ministerstva zahraničních věcí
  ohledně uklidnění a zlepšení situace budou mít nějaký efekt a výsledek bude
  kladný“.

 578. Mne do mailu nepřißlo nic, teď jsem se díval …

 579. Ale podle mne je to blbost, plyn dodá Slovensko, kšefty Západ a odvahu Kličko s Porošenkem. Teplá voda ještě není vyřešena, ale to jenmk proto, že je to čerstvě.

 580. Ono vzhledem k situaci je dost možné, že budou Rusové ještě škemrat, aby mohli dodàvat plyn pràvě do EU a Ukrajině. I Palata psal, že si ten plyn můžou klidně když tak nechat.

 581. Děkuji všem účastníkům diskuze, že mně dopřávají vrchovatou porci humoru. Skvěle se bavím. Překonává to i květnaté ruské nadávky z diskusí na jejich webech, jimiž si obohacuju znalost ruského jazyka. Zvlášť se mi líbil výraz „pizdolizec“.

 582. Ale je to výhoda. Nemusím hledat, pravdivé informace přináší zpravodajové na tomto blogu. Děkuji!

 583. NoName, nejspíš Palata vaří na elektrice a topí ekologicky peletama. 🙂

 584. Nepropadejte panice!
  Mládek jasně a výslovně řekl, že náhrada za ruský plyn je zajištěna plynovodem Nord Stream!
  Počkáme a uvidíme.

 585. 658 – Halladine, když to nebyl hromadný Email, tak to byla zpravodajská svodka, určená jen spolupracovníkům?

 586. Teď jim ještě Frantíci vrátí prachy za lodě a bude. Když tak jim to Unie vykompenzuje.
  A může vlastně Putin dělat tohle s tím plynem ? Na změny musí být dva a Unie jednoznačně řekla, že plynu se sankce netýkají , protože ten plyn Unie prostě potřebuje !

 587. Když už, tak Palata topí paletama!
  Na výrobu pelet se občas ten plyn používá, byť ne všude.

 588. Martine TT naopak. Kdyby to byla svodka spolupracovníkům, tak to musí být hromadný mail! 5000 adres do Vídně a 98 sem ! 😉 😀

 589. Ne , Martine
  Já hodil do googlu začátek ruské verze, a objevilo se fůra ruských sajtů, na kterých to vyšlo v květnu. A taky pár slovenských.
  No a někdo to asi objevil,přeložil a teď to jde od známého ke známemu.
  No a dnes to doputovalo ke mně.

 590. Jo ty lodě… to by mě také zajímalo, kde je pak, až je převezme, Putin plně obsazené nechá ležet. V kanálu La Manche? Na Riviéře či na Baltu…?

 591. https://www.google.cz/search?q=%D0%9D%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%BD%D0%B5+%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82+%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8+%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80+%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BB+%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D1%8B%D1%82%D0%BE%D0%B5+%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5+%D1%81+%D1%87%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0.+%D0%A2%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B5+%D0%B2%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8+%D0%BF%D0%BE%D0%B4+%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%8B+%D0%B8+%D1%81+%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B5+%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%8F%D1%82%D1%81%D1%8F+%D0%BD%D0%B5+%D0%B4%D0%BB%D1%8F+%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%83%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F+%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D1%85-%D1%82%D0%BE+%D0%B2%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2,+%D0%B0+%D0%B4%D0%BB%D1%8F+%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE+%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D1%8B%D1%85+%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9.+%D0%9D%D0%B0+%D1%8D%D1%82%D0%BE+%D1%80%D0%B0%D0%B7+%D0%B1%D1%8B%D0%BB+%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD+%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9+%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%83%D0%BC+%D0%B4%D0%BB%D1%8F+%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B9+%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B+%D0%B8+%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BE%D1%8E%D0%B7%D0%B0.&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox&channel=sb&gws_rd=cr&ei=ni_hU__lJKPD0QWBg4HIAg

 592. Jo to je už z května? To ještě nebyl Putin skoro na kolenou. To dnes bude už úúplně jinak.

 593. koukám, že Putin opisoval od Hitlera…nebo možná Hitler od Putina:)

 594. …ovšem nejpravděpodobnější je, že si to někdo vymyslel…tedy podle toho „překladu“ a nepochybného faktu, že Putin není blbej.

 595. Dobrý večer vespolek,

  teda k zírajícím vizírům se přidávám, neboť se to tu štěká víc než sousedovic čivavy…

  Hele, Jirko, co pořád máš proti „národním budíkům“, resp. národním státům ? To ti Jungmann zneuctil prababičku nebo co ? Mám pocit, že si pleteš obrození s nacismem; aspoň jsem se ještě nikde nedočetla, že by obrozenci plánovali genocidu nečesky mluvícího obyvatelstva.

  Andy, vy chodíte Halladina číst i na jiné blogy ? Fíííha….

 596. Národní budíci se starali o to, nač panovník zapomněl. Vzdělání chudiny, ochrana hranic.

 597. No, Matzurko, můj masochismus nemá hranic…a opravila bych vás, co se první věty týče: ne se štěká, ale štěká…parta čivav. Jelikož jsou to ale ty hezčí, mladší, chytřejší a sečtělejší čivavy, budiž jim odpuštěno.
  A netahejte sem Jungmanna, nebyl o moc mladší než Kateřina Veliká a od těch dob, kdy žili se vše změnilo víc než od paleolitu do středověku. Prej.

 598. Jo, Šumaváku,
  tehdy byl nasranej jen na ukrajinu. Všimni si , že tam není nic o Nordstreamu.
  Jenomže Nordstream má naplánovaný dvě trubky,zatím funguje jen jedna, a navíc EU nesouhlasí, aby celou kapacitu plnil jeden dodavatel. Takže ta jedna trubka běží na 50%.
  Dnes už je situace jiná. Putin je po těch sankcích nasranej i na EU,takže nařídil vládě vypracovat odvetné opatření.
  No a jak ho znám, ty opatření jsou už dávno nachystaný, a Putin se bude vytahovat, jak vláda bleskurychle plní jeho pokyny :-¨) Je holt chlapec ješitnej 🙂
  Mimochodem,rumunsku a bulharsku bude Nord stream houby platnej….

 599. Mnojo,
  když mne fakt zajímá, co má Jirka proti budíkům. Třeba Skandinávci své národní státy mají, a jsou celkem v pohodě – ani cizince mezi sebe moc neberou, takže fakt netuším. S tím Jungmannem to byl pokus o vtip.

 600. Není to kec,na jeden web, co chodím ( Andy ví kterej 🙂 )chodí i jedna dáma,která mívala s Ruskem dost společného,kouká ruskou televizi a řekla , že to viděla v přímem přenosu říkat Putina

 601. Matzurko, nedivte se,

  ona mě Andy ve skutečnosti miluje, a svými výpady tady tu lásku maskuje…… 🙂

 602. No, tak mezi genocidou a pozemkovou reformou bych viděla jistý rozdíl…

 603. Prokristapána! Co všechno ti „budíci“ neplánovali! Tady to dneska tedy bublá… 😀 😀 😀

 604. Ale jistě, rozdíl je zhruba stejný jako mezi vraždou a ozbrojenou loupeží, o tom žádná.
  A fůra lidí si jistě pomyslí, že vlastně oloupený dopadl relativně dobře, protože mohl být taky klidně zavražděn, že ano ? 🙂

 605. A hlavně s tou pozemkovou reformou obrozenci z 19 století neměli nic společného

 606. Nehledě k tomu že genocida se týká hubení národnosti, zatímco pozemková reforma neměla nic společného s národnostmi.

 607. No, pokud vím, koncentráky pro šlechtu tehdy nikdo neplánoval a násilím je z rodných sídel s ozbrojenou eskortou taky nevyháněl.

 608. Šimone,

  veškeré Boží dopuštění,na mou hlavu padající , snáším s pokorou. 🙂

 609. Taky mohli toho sprostého voloupenýho ty budíci sežrat !…..
  Čet sem, že i v Čechách byli kanibalové….a hluboce před Kateřinou Velikou…..
  A nějaký arabský očevidec psal, že prý v Praglu byl trh s otroky…..hroznej národ….

 610. 678- zrovna čtu Machiavelliho Florentské letopisy…vydáno v sedmdesátých letech minulého století, s úvodem marxisty-leninisty jak vyšitým( Machiavelli byl podle Marxe neuvědomělý, ale přesto nesporný marxista)- tam o národních státech je moc pěkně psáno a sedí to na současnost jako Jandák na hrnec ( což samozřejmě není pravda, protože Machiavelli žil ještě mnohem dříve než Kateřina Veliká, takže je jasné, že tehdy byli lidi úplně jiní a ovládaly je zcela jiné vášně a váchně).

 611. Šimone ,
  vážu si přes oči šálu 🙂

 612. likvidace národních států je meta všech bolševiků – což je i zde na blogu průběžně názorně demonstrováno…..

 613. Andy a PavleK,
  díky za „input“, ale doufám, že Jirkovi budu stát za odpověď.

  Ta pozemková reforma je fakt už trochu později, i když možná „budíci“ stáli u prakořene obnovení samostatného českého státu v historických hranicích… i když tu první válku na svědomí neměli; v Sarajevu Čech nestřílel.
  Ale tohle znám jen ze školního dějepisu, takže za relevantní informace budu vděčná. Fakt si nedokážu představit Boženu Němcovou, jak zavrhuje své příjmení a volí raději Svatopluková nebo tak nějak.

 614. Bodejť, proletariát je univerzální. Už němečtí a sovětští dělníci ruku v ruce bojovali proti panskému Polsku. Pak se, pravda, nějak nepohodli…

 615. Šumaváku,
  tak díky, tohle coby ukolébavku si nechám líbit 🙂
  I když tuhle jsem si Waldu s radostí připomenula v lepším nářezu, dcerátku se převelice líbilo filmové zpracování Noci na Karlštejně, kde Walda v duetu s Kopeckým nemají chybu 😀

 616. Jasně, národní státy jsou fuj, jedině proletářskej internacionalismus je správně 😀

 617. Jinak, Matzurko, národní buditelé tu pozemkovou reformu fakt nevymysleli. jim šlo především o uchování jazyla a kultury a na nějaké státoprávné techtle ještě nepomýšleli.

  Zde zmíněný Jungman byl prvním učitelem češtiny v českých zemích a měl to jako hobby, neb za to nepobíral plat. Mohl si to dovolit, protože se dobře oženil. Jeho činnost spočívala v bádání nad češtinou, psaní, vyučování, zakládání vlasteneckých tiskovin a spolků.

 618. Šimone – 696 – No to je zajímavé tvrzení.

  S dovolením bych jej poněkud rozpitval.

  1. Není zcela jasné, čemu přesně říkáme „bolševik“. Pokud je tím míněn socialista, tak ti existovali dvojího ražení. Jednak internacionální a druhak nacionální. Minimálně druhý zmíněný druh ten národní stát poměrně dost akcentoval i když později se jim do toho připletla „rasa“, což nemusí s národem až tak souviset.

  2. Pokud vyjdeme z předpokladu, že národní stát je fajn a je to něco, co překáží v cestě „bolševikům“ (ať je tím myšleno cokoli), stojí patrně za to jej zachovat a bránit ho. OK, s tím celkem souhlasím.

  Pokud ovšem platí bod 2. tak nechápu, proč zde mnozí lamentují nad tím, že nějaký Pravý Blok či další pošuci chtějí mít na Ukrajině svůj národnostní stát až tak moc, že buzerují zpěvačky, zakazují jiné jazyky (což dělala kupříkladu ČSR po roce 1918 taky) a obecně projevují svůj nacionalismus.

 619. Pavle, třeba je problém v tom že nacionální socialisté si nepřejí aby jim internacionální konkurovali a chtějí svůj stát rozšířit po celé Evropě, až po celém světě.
  Je jasné, že bude-li v celé Evropě jediná říše, jsou internacionální socialisté odvařeni, protože ti k tomu, aby mohli být internacionální nutně potřebují ty národní státy… 😉

 620. Krom Ukrajiny lze pochopitelně zmínit i mnoho dalších snah o jiné národnostní státy. Kupříkladu Katalánsko, Skotsko, Quebec a další frankofonní provincie v Kanadě, Kurdy a ISILy v Iráku, Tibet a Ujgury v Číně, Kosovské Albánce, Moraváky v Brně (OK, to byl vtip) a další a další.

 621. Pavle, ale nerozmyslí si to ti ostatní, až uvidí, jak Porošenko s pomocí EU s těmi separatisty zatočil… ??

 622. Šumaváku – z definice jaksi nelze nacionální socialismus šířit po celém světě, neboť by nebyl nacionální. Mongol nebo Sudánec se Němcem nestane i kdyby si oči rovnal a starým bělidlem se natíral.
  V tomto ohledu (šíření socialismu) měl ten internacionální našlápnuto nesporně lépe. Viz Fidel Castro a jeho africká dobrodružství nebo obecně podporování kdejaké přičmoudlé verbeže v dobách socialistického tábora „Míru a socialismu“. 🙂

 623. PavleK, v prostoru na východ od Rýna byla ČSR jediná demokracie co brala ohled na menšiny. Nebyla dokonalá, ale lepší než to před ní i po ní.

 624. Šumaváku – na 706 odpovím otázkou – A nezakážou Skoti zpívat anglicky ? 🙂

 625. nickname – 708 – Ale jistě, o tom spor celkem nevedu. Nicméně argument, že jinde se vraždilo a u nás jen kradlo mi přijde poněkud nepřesvědčivý a není to nic, na co bych byl osobně hrdý.

  Ale o to nejde, debata se odvinula od „národních budíků“ a já jsem jen Matzurku upozornil, co se vlastně po roce 1918 stalo. A na tom, co se stalo, mají nesporný podíl i ti „národní budíci“ už tím, že ve své době štvali proti šlechtě.
  Nejspíš nemá smysl to po 100-200 letech pitvat, ale zároveň nemá smysl si nalhávat, že se to nestalo.

 626. Mongol? Východní Gót. Súdánec? SS Kommando Jaffa. Musí se jít štěstíčku naproti.

 627. Pane Kořenský,
  Quebec je jediná plně frankofonní provincie v Kanadě. Ještě je jedna s větším podílem Frantíků, Nový Brunšvik, takže je tam franina taky úřední jzyk, ale jelikož je tam frantíků jen 33 procent, asi by samostatnost neprošla,

  ISil taky není snaha o národní samostatnost, jde o víru , a hlavně její správnost (sunnité). Taky se roztahujou přes několik států
  Národnost je jako u většiny muslimů celkem lhostejná. Pokud byste překonvertoval, a třeba se dal k Usámovi,byl byste muslim jako každej jinej, a to ,že jste Čech by nikomu nevadilo.

 628. Na to skotsko jsem upřímně zvědavý, vidím řadu scénářů:
  -1) Skotsko se trhne a dle vyjádření Brusele bude muset znova žádat o přijetí
  –1a) to je ovšem představa Brusele. Je možnost, že Skotsko si oddechne a žádat nebude.To by ovšem byl nepříjemný precedens pro ostatní separatisty, jak se rychle a bezbolestně dostat z EU.

  -2) Od EU se odtrhne celá GB
  –2a) Skotsko se od GB neodtrhne
  –2b) Skotsko se přesto od GB odtrhne

  -3) EU zrealizuje naplánované přeshraniční euroreginy. s tím, že Jižní Anglie bude tvořit jeden EUregion se severní Francií se sídlem regionu v Normandii a Severní Anglie vytvoří Euregion s Beneluxem, se sídlem regionu v Kodani.
  To by moho vést k novému vylodění a humanitárnímu bombardování Brusele…
  (pozor! Nefantazíruji, tak jsou ty euregiony naplánovány. Podobně jako nový , již postupně realizovaný euregion mezi Dunajem a Vltavou… 🙁

  no, myslím, že v EU ještě bude veselo…

 629. No co já vím,tak pár těch budíků bylo vyloženě šlechtou vydržováno, a šlechta ( samozřejmě česká,nebo počeštělá) se účastnila na tom budíkování.

 630. Pavle, zrod každého státu je doprovázen jevy, na které asi leckdo není hrdý a ledacos tam smrdí. To rozhodně není české specifikum, tak to prostě chodí od úsvitu věků…

  nacionální nebo internacionální socialismus… nebezpečný je především fanatismus a pocit, nadřazenosti ostatním. Konec konců, kdyby na to Hitler měl prachy a vojáky, klidně by vlád)l na celém světě. Sůdámec nebo mongol se sice němcem nestane, ale Němec mu může vládnout, to stačí.

  ten internacionální těžil z toho, že se v něčem poučil od toho Hitlera a taky z toho, že Sověti jako jeho šiřitelé se stali na nějakou dobu spojenci v boji s tím nacionálním. Že to je totéž v červeném se pak hůř připouští.

 631. Dobré ráno vespolek,

  Pavle K, pokud budíci štvali proti šlechtě, nebylo to spíš ještě jako pozůstatek vyhnání po r. 1620 a rozdávání zabavených statků „svým věrným“, většinou německy mluvícím ? Němcová to Zahájské nijak zvlášť nenandávala; pokud se k budíkům šlechta přidávala nebo je podporovala, tak nemyslím, že by je jmenovitě chtěli kamenovat. Jo, pokud ovšem panstvo dřelo poddané, tak ten vztek byl spíš sociální než národnostní, ale to bylo taky všude, akorát se to mohlo umocnit (dře chudinu a ještě šprechtí, cizák jeden, a navíc je katolík !)
  Ale klidně se nechám přesvědčit, jen prosím o relevantní odkazy atd.
  Ovšem můj vděk za zachování češtiny jim zůstane i nadále. Taky by asi bylo dobré rozlišovat mezi jazykem mluveným a úředním – třeba Welšané se osamostatnit nehodlají, ale klábosí tím svým kelstkým prajazykem i ve školách a mají své národní shromáždění (ovšem na rozdíl od Skotska nikdy neměli královskou dynastii).

 632. Dobré ránko!

  Popisem evropského budíkování by se nějaký ten vědátor mohl živit celý život a ještě by zbylo. Budíkování v Evropě je záležitost docela komplikovaná.

  Původně byla národnost zřejmě chápána geograficky, jak svědčí věta jednoho opata, který ve své kronice z 11.století napsal „Já jako přirozený Čech…“, ač z dnešního hlediska to byl Němec jako poleno. Leč v Čechách narozený a tak sem jaksi samozřejmě patřil a Čechem se cítil.

  Se stoupající vzdělaností se do toho začala míchat i otázka jazyková. Za Karla IV., který češtinu propagoval do té míry, že i na cizích dvorech považovali za žádoucí, aby diplomat uměl česky, už zřejmě ten pocit jazykové sounáležitosti byl velmi silný a sám Karel ho zřejmě považoval za významný atribut státnosti. Proč by jinak, jako člověk, který češtinu dávno zapomněl a ze všeho nejlépe ovládal francouzštinu, se po svém návratu tak intenzivně češtinu učil a používal. Poučení z chyby jeho otce Jana Lucemburského v tom zajisté hrálo roli.

  Za vlády jeho syna Václava IV. pak dochází k prvnímu jazykovému sporu na našem území – viz dekret Kutnohorský.

  Další budíkování v Evropě opět souviselo se zvyšováním gramotnosti a postupným konstituováním národních literatur, takže počátky se objevují už v 17. stol. v Anglii.
  K tomu pak přistoupil v 18. století zájem o vědy a tedy i historii, takže za Velké francouzské revoluce se už pojem národ chápe jako skupina se společnou kulturou, historií a náboženstvím. Což pak intenzivně rozvíjeno ve století 19.

  Budíkování tedy bylo záležitostí vědeckou a uměleckou, což některá šlechta z altruismu podporovala, ovšem většinu lidí to nezajímalo.
  A tady, dle mého názoru sehrálo roli nejen pozitivní, ale také negativní národní vymezování.
  Velmi typickým je příklad národního českého malíře Josefa Mánesa. Tedy původně Manesa, který se narodil do německy hovořící rodiny, která byla po předcích spletencem nejrůznějších národností, jak v Kotlince už tehdy bývalo zvykem. Mánes sám si klidně hovořil německy a národní kvas si nepřipouštěl až do doby, kdy odjel studovat do Německa, kde se setkal s opovržením Němců vůči Čechům. Takže do Čech se vrátil přesvědčený vlastenec, který začal intenzivně mluvit česky a vůbec se o české záležitosti zajímal.

  Takže ofrňovat se na české národní budíkování jest hloupost, 19. století prostě bylo novým konstituováním pojmu národ v celé Evropě.

 633. Matzurko,
  trochu Vás poopravím. Welšané měli knížata.Ty dlouhou dobu bojovaly s Angličany o samostatnost,a královský anglický rod Tudorovců ( známý Jindřich VIII s šesti ženami) vlastně byl welšký.
  Welšané zatím klábosej englicky,ale tu svou welštinu se snažej obnovit.

 634. Národní obrození podporoval i náš Goethe a náš Schiller. Jestli se nepletu tak i náš Metternich. Jiná věc k diskuzi by byla: co zapříčinilo konec Rakouska.

 635. Konečně i vysavače.
  http://bydleni.idnes.cz/energeticke-stitky-u-vysavacu-des-/spotrebice.aspx?c=A140805_123121_spotrebice_rez#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
  Jinak se mi zdá, že by to tímto a splachováním nemělo skončit. Jsem dnes ráno vypozoroval, že jsem se zbytečně dlouho sprchoval. Možná je to i tím, že sprchování zatím není normované a já nevím, o co se při měření efektivity svého sprchování opřít …

 636. Panovník vyhlásil válku a poddaní zjišťují že to může vést k válce. Zajímavý poznatek.
  Noname, o co se chcete opírat ve sprše? O madlo přeci.

 637. Noname,
  vůbec se nesprchuje, koupejte se ve vaně.
  A jak řekl za války Winston Churchill,“dva palce vody ve vaně,to je vlastenectví!“
  Načež Britové vykoupili ,skara jak to říct- palcometry ? 😀

 638. No čekal bych podobný „poměrně složitý výpočet“ jako u vysavačů, třeba „člověk vysoký 175 cm, 75 kg, sprchující se 365 krát ročně by měl spotřebovat cca. 5000 l vody“.

  I když, nebylo by lepší označít energetickým štítkem každého Evropana ? Aby člověk věděl, do čeho jde nejenom při koupi nemovitosti …

 639. Dobré ráno,

  “ nebylo to spíš ještě jako pozůstatek vyhnání po r. 1620 a rozdávání zabavených statků “svým věrným”, většinou německy mluvícím“

  Dodala bych, Matzurko, že v roce 1620 se taky popravovalo. 27 českých pánů – poměrně systematická likvidace elity. Zánik českého státu. Pokud byl nějaký šlechtický rod v době Bílé hory na straně vítězů, jistě nebyl u národních buditelů oblíben, ale z důvodů poměrně pochopitelných

  Konec konců mezi těmi, kdo byli postiženi pozemkovou reformou ve dvacátých letech minulého století by se jistě našlo dost těch, kteří se tu usadili právě po Bílé Hoře – naříklad Schwarzenbergové.
  Snaha ubrat na majetku těm, kdo vydělali na zániku státu, je tedy při obnově téhož státu poměrně pochopitelná.

 640. No, proč ne, NoName…
  V Ostře sledovaných vlacích je návod, kam ten štítek umístit 😀

  a kynu vám na rozloučenou pádlem ( symbolicky, pochoptelně, pádlo na mně čeká v kempu) a moc se tu neperte. 🙂

 641. Halladine,
  ale jo, ale knížata nejsou králové, a dneska s osamostatněním Welšané nijak neprudí. Takže jsou IMHO důkazem, že pokud je s národem zacházeno slušně, budíkuje pro radost svou a nežene to na bodáky.

 642. Mno,Matzurko,

  se Skoty se jedná taky celkem slušně, na bodáky to neženou, ale o samostatnosti se uvažuje.. Nicméně těch válek mezi Skoty a Engličany bylo hafo, byly dost drsné a občas se to připomíná.

 643. 728 maYdo, z toho třetina Němců. Ostatně byla to záležitost obecně mocenská pod náboženským lajntuchem a ne národní. To z toho udělal až Palacký. Krom toho neslyším na rozhořščení nad osudem vrchnostenských celebrit, zatím co osudy milionů ostatních lidí považovaných za spotřební kanonenfutr jsou ignorovány. To platí i pro nynější události kdekoli.

 644. [724] Opírání při měření efektivity sprchování je záležitost háklivá.
  Při opření o vodovodní trubku může dojít k přelomení této a následnému opaření opírajícího, šlo-li o vodu horkou. Naopak bez dostatečné opory může dojít k podklouznutí, zachycení o kabel k bojleru, namontovanému neřádně vystudovaným elektrikářem, s tragickými následky.

 645. Ahoj!
  co vymýšlíte vymyšlené?
  Koupíte si povinně do sprchy od EU zapačetěný, on line na centrální evidenci napojený, mincovní automat, do kterého vhodíte 2,-€ a voda poteče 5 minut, max 3x za den.
  Stát zřídí nový úřad, který bude nejen kontrolovat spotřebu vody, ale i přijme nové pracovníky, kteří budou co 14 dní chodit ty automaty vybírat a kontrolovat, že nejste napojeni hadicí ze stoupačky!! Tím se nejen ušetří voda, jejíž cena „nepatrně“ stoupne(fixní náklady jsou fixní náklady), ale vznikne i spousta společensky velmi prospěšných pracovních míst.
  Boj o vodu bude příští válkou po boji o plyn!

 646. Půjde, ale voda nepoteče! Ani na zlatý rubl ne. Jednou se řeklo že Euro, tak se bude používat euro a basta!

 647. náhodou ta sprcha na žetony by nebyla zase tak marnej počin. Kdo zná situaci 8 lidí na 200l bojler tak mi dá za pravdu. Kort když nemá dost rychlej start na míč a věčně dojíždí studenou.

 648. Pořád se tu víceméně blábolí o Ukrajině a její snaze potlačit separatistické hnutí, ale k událost pro tuto zemi podstatnou téměř nikdo nezaznamenal. Odsouzení exposlance Chaloupky samosoudkyní Beranovou za svobodné vyjádření názoru na FB je flagrantním omezením svobody (bez přívlastku). čekal 50 000 demonstrantů na Václaváku. Zdá se, že to však žábám na pomalém ohni usurpace nevadí. Pro mne dostatečný důvod zastavit byrokratický proces znovunabytí českého občanství.

 649. 741-psal jsem o tom v 418. Ale asi to fakt nikoho netrápí.

 650. Hele pane Neumanne,

  Za prvé, ono je to nepravomocné, a bude se to projednávat vejš.A neříkejte,že se v Emerice nikdy nestalo,že prvostupňový soud rozhodl blbě.
  A když jste tak cimprlich, našla by se fůra věcí, kvůli kterým by se dal vrátit emerický pas. A mnohem závažnějších, než je ten Chaloupka.

 651. A já už se tu nahoře ptal – setkal jste seznovu s tím známým,co se vrátil z Ukrajiny?
  A pokud ano, smím se zeptat,co řekl ?

 652. Ad 734 . On je Lukáš Jelínek členem ČSSD. Takže asi tolik k jeho údajné „nezávislosti“…

 653. Dušane, jestli to Chaloupka neslíznul spíš za tu, dva roky starou, podivnou kauzu ve které byl nakonec osvobozen, nejspíš pro nemožnost prokázat.
  Že by ovšem Chaloupka následně Vařeku žaloval pro křivé obvinění (a šlo o dost závažnou věc) se mi najít nepodařilo. Takže bozi vědí, co kolem toho všechno je.

  …Případ rozvířil loňským dubnovým trestním oznámením právě asistent Vařejka, ale ani on pak obvinění neunikl. Tvrdil, že musel Chaloupkovi dávat ze své výplaty část peněz, aby pro poslance mohl dál pracovat. Údajně šlo o částky až 25 tisíc měsíčně.

  Chaloupka se brání tím, že šlo o domluvu, že peníze sloužily jako splátka na předvolební kampaň, kterou Vařejkovi hradil. Asistent mu prý měl splatit 60 000 korun, přičemž mu vrátil ve dvou splátkách 37 000 korun.

  Chaloupku vydala Sněmovna ke stíhání i přes jeho nesouhlas v polovině června….
  http://www.novinky.cz/domaci/282062-policie-navrhla-poslat-poslance-chaloupku-za-korupci-pred-soud.html

 654. Halladine, setkal a psal o tom minulý pátek. Už je opět v Záporoží a Krivem Rogu. Nestřílí se tam a kromě verbířů je klid. Prakticky všichni mluví rusky a nikdo netouží být k Rusku připojen. Jinak neskutečný bordel ?ůj známý adoptoval z místní zoo tříměsíční lvíče pro něž zoo neměla peníze na žrádlo. Víc nevím

 655. Šlo by upřesnit „neskutečný bordel“?

 656. Tak ono lví maso prý není bůhvíco, ale když jiné není … 😉

 657. 741 Dušane, svobodný názor lze mít na cokoli. Lze ho i kdekoli svobodně vyslovit. U nás u svišťů v případech některých vybraných názorů, které se čas od času mění, hrozí ztráta svobody po vyjádření. Proto jsme se zase naučili „fííííí!“

 658. Rputi, to už by byl naprostý justiční zločin, kdyby Chaloupka měl dostat flastr tímto způsobem jako kompenzaci za něco, za co ho nedostal. To se příčí jakémukoliv chápání práva.

 659. 741 Pane Dušane, o stavu naší justice a OČTŘ se psalo mnohokrát. Žel nemám sílu tento stav měnit.

 660. Quivis. Společnost, kterou můj známý reprezentuje obchoduje s uhlím a rudami. Na Ukrajině je úspěšný proto, že je spolehlivý, takže i místní průmysl nakupuje přes něj. Ukrajinské doly mu prodají a on prodá ukrajinským železárnám. Na rozdíl od místních zaběhlých společností dodržuje ceny i termíny. Zaměstnává čechy, Poláky, Ukrajince i Rusy. Je úspěšný a topí se v penězích.

 661. Jo,v Emerice je legální dokonce i to,když oněkom napíše, že by homěli zaSTŘELIT 🙂

 662. …jo, kdyby se marxisti začali hromadně vzdávat amerických pasů nechal bych snad postavit za Pottsville na kopečku kapličku díkůvzdání.

 663. 755 zatímco v Rusku když zastřelí opoziční novinářku ve výtahu, tak je to tak ilegální, že je i ilegální najít iniciátory mordu:)

 664. 757 andy neblaznete to se mozna stavalo driv – kdy jeste mohli opzicnici psat – ted uz se to urcite nedeje.
  kdyz neni problem nemusi se resit

 665. (735, 740) Bylo na chatě ÚOCHABu na Spáleňáku. Udělané ze starého telefonního automatu a přesně z toho důvodu, aby cachtálkové nevycachtali celý bojler. (Když tak vidím doma bližní, tak mne docela láká to obnovit)
  (756) 😛
  (757)Připomněl bych i Magnitského. Pravda, nikdo nepsal, že by ho měli zastřelit.

 666. 759 to je fakt, bylo to v roce 2006, to už je tak dávno, že tehdy ještě lidé byli jiní a tehdejší dobu nelze srovnávat s tou dnešní. To už bychom se mohli rovnou vytasit se Sókratem.

 667. 758, ani ne tak lzi jako imperialistické prsty. Minimálně to je dílo Brusele, Obamy nebo obou, zatímco Skotové, ti se ostamostatní na základě úpění pod jhem.

 668. OT: V minulých dvou týdnech jsem po dvou letech hodně cestoval zemí Českou. nechápu tu infekci jež způsobila, že je krajina poďobána kruhovými objezdy jak neštovicemi. Podle mého řidičského odhadu je jich tak 80% zbytečných a 25% nebezpečných až neprůjezdných pro větší náklad. V Kostelci nad Orlicí jsem viděl tahač vezoucí mostní nosník z předpjatého betonu zadřený na kruháku. …V USA jsem viděl kruhové objezdy snad dva. Přesto tam za rok na silnici nepotkám tolik blbců jako zde za jednu cestu z Prahy do Ústí n/O.

 669. Sokrates kazil mládež, byl odsouzen řádně po veřejném slyšení. Mohl uprchnout a nechtěl. Napil se dobrovolně, žalářník s lítostí konal jen to, co mu bylo přikázáno. Může být rád, že se po něm jmenuje disperze.

 670. Mne tedy ruský google najde cca. 675 000 odkazů na téma federalizace Sibiře.
  Ale je dost možné, že je to jako obvykle ruská lest nebo dílo FSB, nebo to najde jenom na Zlínsku a v Brně už ne.
  https://www.google.ru/search?hl=ru&source=hp&q=%D1%84%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D0%A1%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B8+&gbv=2&oq=%D1%84%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+%D0%A1%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B8+&gs_l=heirloom-hp.3…813.5545.0.5892.9.9.0.0.0.0.324.1508.0j7j1j1.9.0….0…1ac.1.34.heirloom-hp..9.0.0.HiNPaBi8abQ

 671. Pokud vím , tak za tu Politkovskou pár lidí sedí.

 672. Dušane, pokud se nemýlím, tak Al Capona dostali na daňový delikt?! 😀

 673. Fujtajbl při odpoledni,
  dneska jsem při konzumaci kachny s bramborovým knedlíkem a červeným zelím pozoroval vysílání kanalizace čt24 a zaznamenal jsem informaci, že USA firmy hodlají v Africe investovat 33 miliard dolarů. Když si k tomu přidáme, kolik už nacpali do Afriky Číňani, neodbytně se vnucuje dojem, že jsme jako Evropská Unie (či západní Evropa chcete-li) zbytku světa úplně u prdele. Takhle se asi Poláci nedočkají své americké základny a Jirka ppa svého amerického radaru.
  Nedělají náhodou soudruzi v Bruseli v něčem chybu, že jsme pro zbytek zeměkoule (mimo jedné korejské automobilky) zajímaví asi jako petflaška ve škarpě?

 674. ptakopysku, esisisišim, tak pro zbytek světa jsme utečeneckej lágr. S tím se nedá dělat nic, než oplotit a nechat vyhnít. Kdo rozumnej by se s tím patlal? 😀

 675. 769 samozrejmne ze je chyba v bruxelu a buvi kom josef.
  v lidech ,co nechcteji delat , chteji velkou vyplatu a voli lupice co drou berni dani, to nebude.

 676. ptakopysku, a vážně bys chtěl být zajímavý jak Xi Xao?

 677. pepo,
  lupiči mezi volenými zástupci v bruseli nejsou. Tam jde úplně jiná kategorie lidí. Ti nikým nevolení jsou daleko zajímavější. S tou velkou vejplatou za málo práce je to pravda. Ovšem člověk, kterej nechce velkou vejplatu za málo práce… snad Jan Hus… ten byl poslední, ale toho dost dávno upálili a od tý doby se neobjevil nikdo další 🙁 Ovšem k tomu bych přidal obrovské tlupy zelených magorů, díky kterým jsou neuvěřitelně drahé energie, neuvěřitelně drahá a složitá manipulace s odpady, buzerační předpisy… vono je to jedno s druhým. Prostě se to musí totálně posrat, musíme si šáhnout na dno a pak se zase odpíchnem. Akorát ten krátkej interval dvaceti let mě sere.

  rezy,
  spíš bych chtěl bejt ten, pro koho je Xi Xao zajímavej 😀

 678. v tom Ti Ptakopysku ale nikdo nebrání 🙂 Je to jen na Tobě.

 679. (764) Přičítal bych ty pitomé kruháky „penězům z Brusele“. A mánii, pochopitelně.
  (767) V lepším případě ti, kteří stříleli (pokud alespoň to). O objednavatelích nepadla zmínka.

 680. Inu je doba kruháků a doba cyklostezek, vždycky se najde nějaká blbina za kterou se dají vyhazovat evropské prachy a kasírovat. 😀

 681. Já osobně miluju kruháky v Táboře, hlavně ty dvojité! Vždycky mi tam nějakej zoufalec, co se motá ve vnitřním kruhu dokolečka, vyrazí před nosem ven a já pak brzdím nohou o silnici. A vůbec nejlepší je ten na konci před Planou n.L., protože není vidět vlevo, jestli už tam někdo nenajel – to se taky jeden „pobaví“…

 682. za kruháky si můžeme jako řidiči sami. Čím méně tolerance na silnici, tím větší potřeba kruháků. V Číně jede nepřetržitě proud s proudem kolmým, jen kluci přibrždujou a přidávají, míjí se a křižovatka má maximální propustnost. Mají to natrénované z dob, kdy jezdili na kole. Semafory nepotřebují a často, když semafor je, tak si ho moc nevšímají a jedou jak bývali zvyklí. Občas se tohle vidí i v Praze, když semafory vypadnou. Je fakt, že to tak rychle projižět jako Cínani ale neumíme a občas nám to pokazí dlouhá tramvaj.

 683. V Praze je taky kruháků nejmín, je to tím, že Pražáci jsou přeci jen o stupen lepší řidiči.

 684. rezy,
  prej nikdo mi nebrání. Jak to, že ne????? Viz pepova poznámka vo lidech v 771 😀 😀 😀

 685. Já osobně radši kruhák než křižovatku.Na křižovatce jsem už boural, na objezdu se mi to ještě nepovidlo.

 686. ono to Karle není zase tak jednoduché ten kruháč prosadit. Já vím, že dojiči brusel atd. ale dojit se dá líp, jednodušejc a snadněji. Proč to dělat takhle blbě? Většina kruáků je kvůli lidem a jejich aroganci na silnici.

 687. V malých okresních městech je mraky ridičů co si myslí, že mít přednost znamená nesundat nohu z plynu a tam kde je 50 jet 65 aniž by mu tam někdo zacláněl rozjížděním. Pak nezbejvá, než kruháč. Viz Beroun.

 688. Pane Neumann, ano, a právě proto že tu je tolik blbců, musej bejt kruháče.

 689. Halladine,právě proto,že máte špatné zkušenosti s křižovatkami s vyznačenou předností,máte radši kruháče. Ty křižovatky za to nemůžou, je to v lidech co neuberou a nenechají z vedlejší nikoho najet a když se přeci jen někdo naveze tak pak brzdí nohou o zem protože nedávají pozor neb měli přeci přednost..

 690. Při prujezdu Prahou mi každodenně dají dva tři lidé přednost i když ji nemám a nechají mě najet na hlavní. V malém měste se Vám to nestane za rok víc jak dvakrát a když máte pražskou značku, tak nikdy 🙂

 691. Tak jsem celý den v matičce, a když se na hotelu připojím, tak ta debata vypadá stejně, jako od nás z východu.

 692. 789 tak vidíš…jak tady v matičce trpíme…ani to nemůžeme zapít pálenkou:(

 693. IMHO je ve Velké Británii kruhových objezdů úplně nejvíc.

 694. 791, bodejt by ne! když jezdí všickni v protisměru. 🙂

 695. Rezy,
  ony taky všechny křižovatky nejsou dobře přehledné. Ajsou i takovém že by na nich měl být semafor a není,
  A on je někdy problém dát někomu přednost,když jste na hlavní,a za zadkem fůra dalších aut.

 696. Halladine, nepřehledné křižovatky by měli lidé projíždět pomalu, semafory jsou nutné jen někde, neplevelit! Křižovatka má největší propustnost když jsou lidé ohleduplní a nechají jeden druhého projet bez zbytečných šlajfů. Já vím, je to běh na dlouhou trat ve vývoji řidiče, ale přesto jsem optimista, pražáci skutečně jezdí lépe a dávají si mnohem více přednost než kdekoli jinde po Čechách. Je to zřejmě tím, že už takhle trpí ucpanou Prahou dost…

 697. Halladine, ještě k tomu dání přednosti. Je takový uzus po světě, jedno bliknutí, jeď, dvě bliknutí Jedu já. Rozumí tomu akorát ridiči nákladáků a autobusy. Dělám to často, tedy bliknu jednou a nákladák se bez dalšího rozmýšlení přede mě zařadí a já jen sundám nohu z plynu. Za mnou si toho nikdo ani nevšimne.

 698. jen dotaz: Vím skutečně dopředu, že jde o křižovatku, když je „nepřehledná“?

 699. 795 rezy neblaznete tak to uz jste uplne stejnej pirat jako ja 🙁

 700. Ja jsem Halladinovi odpovídal s tím, že jsem předpokládal, že tu nepřehlednou křižovatku zná. Bavime se o křižovatkách s rozlišením přednosti v jízdě. Pokud není křižovatka takto označená, dáváte přednost zprava event. protijedoucímu když odbočujete vlevo a jedete pravděpodobně podstatně pomaleji takže si možná i uvědomíte, že jste před event. v křižovatce.

 701. já jsem už Pepo takovej. S oblibou nechávám nakladáky jet, tedy když jsou rozfofrovaný a ztratili by rychlost. Nemám rád, když je někdo zbytečně omezuje, protože nákladák, to už není kratochvíle, je to pracující řidič a spousta zbytečné nafty, když ho někdo přibrzdí.

 702. Quivisi,

  myslím případ,kdy vjíždím do křižovatky z vedlejší, ale nevidím dostatečně daleko vlevo ani vpravo na hlavní
  Vlevoproto, že dost těsně před křižovatkou jezatáčka, doprava je sice cesta rovná,ale výhled omezen..

 703. 773 ale josef psal tu kissinger ze vadi spatne chovani co mu je bliz 😮 tedy EU a USA a ne RF.
  proc mi pises o lupicich z bruxelu kdyz mne okradaji ti tady v kotline ?
  proc mi pises o husovi kdyz nechcou delat ti tady a ted ?
  proc mi pises o zelenejch a buhvi jakejch kdyz je to porad z tech stejnejch 98 % ( 99 ? )

 704. 800, jo takhle nějak jsem Vám Halladine rozuměl.

 705. 799 rezy o premysleni co ti druzi , o ohleduplnosti ale i poslani do zadele volu si nepisme. to Vam tu odkejvaj vsechny kachny .
  ale jak jednou blikate tak jste pirat a hotovo.

 706. nahodou mne se libi ty americke vsude stopky . to je lepsi jak prednost z prava.
  ale predpoklada to ze ti ridici nemaji prvotni zajem se srazit.

 707. 803, pirát nepirát, většinou mi poděkují ti co je nechám jet. To mi stačí.
  To blikání je opravdu funkční a bylo by dobré, kdyby ho využívali všichni co nepospíchají. Setkal jsem se i s houkací variantou, řidič taxiku jel plnou rychlostí krz noční město a před každou červenou dvakrát zahoukal a ani nesundal nohu z plynu.
  To fakt udělá dojem..

 708. (793)„A on je někdy problém dát někomu přednost,když jste na hlavní,a za zadkem fůra dalších aut.“ Bojíte se, nebo to neumíte? Dělá se to tak, že člověk v dostatečné vzdálenosti mírně přibrzdí a blikne, případně ještě ukáže rukou.

 709. vyloženě spatnej směr nabírá značka přejezd pro cyklisty. Protože jsou cyklisti dost nesourodí a někteří si myslí, že maji na tom přejezdu přednost, tak jedu opatrně a když mi tam někdo najede, tak ho nechám projet. To je utvrzuje v doměnce že zcela určitě měli přednost a přiště to projedou ještě razantněji. Navíc se na některých začali motat chodci a taky by rádi přednost a plnou parou na protější stranu. Tohle dopadne nakonec tak, že se uzná přednost cyklistům, protože jezdí bez helmy a jsou zranitelní.

 710. Koukám, že tu blikáte, měl bych dotaz. V USA, když na drátě nad prostředkem křižovatky přede mnouo bliká oranžová, co to znamená? Né že by se mi to stalo, ale bylo to jádro zápletky jednoho filmu, že baba jela do křižovatky, před ní blikala oranžová (víc světel ta blikací bedýnka neměla) baba vjela do křižovatky a z leva jí sejmula limousina.

 711. vidiš Pepo, Karel taky bliká. Leze to z nich jak z chlupaté deky.

 712. 808, třeba si baba neuvědomila že jede po vedlejší, jenže to asi ne co? To by byla zápletka vyřešená v první půlhodině včetně odtahovky a vyplnění záznamu o nehodě. Jak to dopadlo??

 713. Aero,
  a co když ta dostatečná vzdálenost není ? A ten za vámi je dost těsně nalepenej……

 714. ptakopysku – tak tam měla někde výt „dej přednost“, dává se to na křižovatky, kde bylo více nehod….když bliká červená je to „posílení“ stopky….

 715. Halladine, univerzální rada není, nekdy to je nebezpečné, někdy ne. Začínejte s dobrými skutky tak, aby jste nikoho neohrozil. Pokud jste doposud nikomu nikdy přednost nedával, tak začněte se situacemi které zvládnete. Není nic horšího, než když nekdo před vámi začne dělat dobré skutky a má sám se sebo co dělat. Až to budete mít nacvičené na lehčích situacích a budete připraven i na to, že ten člověk Vám vůbec nerozumí.. to se taky stane.

 716. Dušane, ad 764 , vydrž! Až budou USA dostávat dotace od EU na silniční dporavu, porostou i tam kruhové objezdy jako houby po dešti!

 717. rezy, když už opisujete z automobilistické příručky pro začátečníky, tak prosím „abyste“!

 718. 806 je to tak aerokarle bohuzel vetsina dobraku to udela tak ze dojede az do krizovatky a aniz by dala na vedomi ze chce pustit z vedlejsi zastavi ten hlavni tah.
  pak stoji hlavni a ten na vedlejsi nema odvahu vyjet protoze nevi co se deje.

 719. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret zakazující či omezující dovoz zemědělské produkce ze zemí, které přijaly proti Rusku sankce. Výnos Kremlu nezmiňuje jednotlivé státy, lze však předpokládat, že Česka jako členské země Evropské unie by se měl týkat také.

 720. (812) Takže neumíte. O prudkém brždění nepsal ani rezy, ani já. Dostatečná vzdálenost znamená, že nekoukáte 1 metr před haubnu, ale trošku dopředu. A trošku dopředu i myslíte.

 721. (818) Jo, všecho se dá udělat blbě.
  Proto zpomalím, bliknu a rukou za čelním sklem (když jedu zavřenou popelnicí) ukážu, ať kouká mazat. Zatím se mi nestalo, že by někdo nepochopil.

 722. rezy ad 794 – pražáci jezdí lépe a dávají si víc přednosti .. Po Praze.
  Jinde ne. Jak jede sám po silnici, nemá auto vlevo, auto v vpravo a za ním necinká tramvaj, tak je nesvůj, jede padesát a prostředkem zatáčky…
  Vidím je často, dnes jsem zase jel za takovým… a neuhne a neuhne!

 723. 823-ono je dost těžké definovat Pražáka, spousta služebních aut má pražské značky, a sedí v nich zlíský ďábel nebo vyškovský dvojnásobně opatrný.
  Já osobně jsem žádný problém v Praze nikdy nedetekoval, se zlínskou značkou můžu klidně i zazmatkovat a žádné troubení, pustí mne do druhého pruhu a tak… A v Brně je to stejné, byl jsem tam minulý týden 2 krát, dvakrát jsem netrefil odbočku z Krpole na olomouckou dálnici, takže jsem se cpal do levého pruhu do fronty, a pustili mne bez troubení.

 724. Tak to asi po B. jezděj v pražských autech samí vidláci
  Jezdím zásadně po ránu, kdy lufťáci ještě chrněj a pokud musím později, mám oči na šťopkách a nohu na brzdě! 🙂

 725. koukám, že už dostal i rezy. Konečně spravedlnost…i ten absolutně nekonfliktní se buď zařadí nebo prásk po hubě.

 726. Sakra, Aero,

  Vy si furt nedáte pokoj 🙂

  já mám furt na mysli konkrétní křižovatku v Ostravě.. A mě se to dávání přednosti vůbec netýká, protože na ní
  a)odbočuju doprava na vedlejší – bez problémů
  b)projíždím z vedlejší přes hlavní na protilehlou vedlejší ..Poznamenávám,že ona hlavní má dva pruhy v každém směru.
  c) z vedlejší na hlavní doleva – čili nejdřive projedu dva pruhy směřující z mého pohledu doprava, pak vjedu na jeden ze dvou pruhů směřující doleva.
  Jak vidíte, sám se v situaci, že bych někoho pouštěl neocitám, a má argumentace směřuje k tomu,proč mi nikdy nikdo nedal přednost.
  No ale co byste si nezaútočil.
  Vždyť levičák musí být blbej,anebo jinak úplně k ničemu :_)

 727. No jasně. 🙂
  To , že byste uznal, že Vaše školení bylo k ničemu se čekat nedá.
  Ne, že by to co říkáte byl úplnej nesmysl, mnohdy se tak dá postupovat,pokud ovšem jde o to, umožnit někomu kdo jede z vedlejší, aby se zařadil před Vás.
  Ovšem v této situaci já nikdy nejsem.. Já sám zahýbám doprava, a tomu ,kdo chce na hlavní nepřekážím.

 728. Dušane,
  díky. Ono to bolo volačo psychologické a v tom psychedelickým rauši zapomněli švenknout na značku. Divákovi, který má primárně analyzovat rozervanost duše hrdinky, by to dle režisérova názoru mělo být asi buřt.

  rezy, byla to děsná broskvovina.
  Hrdinka s rozervanou duší jede po silnici, stékají jí slzy smutku po tváři, slunce nemilosrdně pálí do jejích zarudlých smutných očí…
  Prostě přistihla šéfa firmy, který Hrdinku používal jako píchačku, kterak v jejích píchacím bytě v jejich píchací sprše píchá zezadu její nejlepší kamarádku …a teď si představ, že ta kráva blbá na vedlejší silnici, před křižovatkou s předností v jízdě a blikajícím výstražným světlem, začne hledat v šupleti sluneční brejle, nevšimne si auta na hlavní a zmasakruje rodiče malýmu klukovi…
  Zápletka je v tom, že zatímco je v komatu a trpí ztrátou paměti, její šéf vošéfuje nehodu, takže kráva nejde do krimu, nýbrž se z nemocnice vrací do práce a všichni ji litujou. Šéf využívá její amnézie a vopíchá jí. O kluka se stará strejda potulnej muzikant a dělá pro něj všechno, aby se dostal z deprese – tahá ho po chlastacích barech, kde po nocích vydělávaj na živobytí, půjčuje mu svoje auto, seznámí ho s krávou a řekne mu, že zabila jeho rodiče a že by jí měl mít rád, protože se to nestalo náhodou, ale předpověděly to hvězdy. Chlapec jí má rád a dělá všechno proto, aby jí jeho strejda muzikant moh’ vopíchat. Debil jí zahraje melodii, která jí zněla v autě při havárce a kráva si vzpomene si na píchačku kamarádku, na to, že zneužil její amnézie a píchal jí oudem, ze kterého málem ještě kapala kamarádčina hmmm. ehm… Cloumá s ní vztek a z pomsty připraví nic netušícího šéfa o jachtu za pár set tisíc babek a za palmáre z určovacího soudu výše zmíněného sirotka od bohaté Francouzky.
  protože se jí podaří, aby kluk mohl zůstat u stárnoucího plešatýho vobtloustlýho neschopnýho debila, kterej se za celej život zmoh’ jenom na kytaru a vomlácenej džíp a podaří se jí vypíchnout elegantní bohatou pokrevní příbuznou z Francie, která je ochotna kluka adoptovat. Dokonce ukecá senilního soudce, aby jí učinil správkyní chlapcova jmění, protože jeho rodiče, který zabila, byli v děsným balíku. Kráva nakonec spočine v poněkud umolousané náruči plešounově, ale v rozhodující chvíli mu ucukne, aby nevypadala jako kráva která dá každýmu vošoustovi ve svetru s vytlemenejma loktama. Ale pozor! Dílo končí významným pomrkáváním obou stran, že se v budoucnosti nad chlapcovým jměním ještě mnohokrát uvidí.
  Jak říkám, děsná broskvovina, kde jedinou zajímavou věcí byl ten blikající semafor…

 729. ptakopysku, proč ty, s tímhle svým nadáním, nejdeš do Holywůdu? 😀

 730. 2 ptakopysk – a vod který z nich chytil tu kapavku? To musel bejt dost starej film… Dneska už by to bylo rovnou AIDS a zápletka mnohem dramatičtější… Napřholub sdílená injekční stříkačka, kterou si píchají, když zrovna píchají… Takovej Menzel by se na tom vyvztekal… Chytilová už naštěstí ne…

 731. Rputi,
  myslíš že bych se uchytil jako nějaká holyvůdská Mirka Spáčilová? 🙂 To asi ne, protože tam je každej režisér geniální, každej scénář úžasnej, každý štáb je ten nejlepší jaký kdy byl, film je naprostá bomba a tak. A teď si představ, že by si některej z oněch duševních gigantů přečetl tuhle recenzi. Myslím, že by mě z žalob nevysekal ani martinTT se svou družinou.

 732. 826 jo kde jsou ty casy bloguje misto blokuje 🙁

 733. ptakopysku, ale kdeže, to bysem si ani nedovolila, navrhovat ti něco tak nízkého. Pořádnej scénář! Správnej doják, s něžnejma citama, perverzním sexem, podlou zradou, láskou až za hrob, s mrtvou milenkou a vůbec s těmahle rekvizitama správnejch filmařskejch srágor.
  Vždyť oni jsou už tak umělecky impotentní, že už jen recyklujou a vykrádaj starýho dobrýho Wildu, nebo filmy z 50 let a na nic nového se nezmůžou. Prostě to chce novou krev do těch zatuchlin!

  Tedy tohle není film, ale i jako dívadlo stačí – Takový recyklovaný Labutí jezero, to je darda. Prý to nějak začíná, že „von je frustrovanej z dětství, neb ho matka nemilovala a tak je teplej a neví co by“ … dál to neznám, naštěstí…
  Ale ta paní říkala, že je to něco úžasnýho s v Londýně jsou z těch Jezerních labuťáků paf!
  https://www.youtube.com/watch?v=ChOnhxe-Vm0

 734. ptakopysku, jsem zapomněla – k tomu videu nebrat kafe ani pivo !!! 😀 😀 😀
  Jen pro silné povahy!

 735. Quivisi -791 – Ano, je to pravda. V Británii je kruháků nejvíc. Vtip je v tom, že situace není stejná, jako u nás. Jezdí tam vlevo, nicméně dávají přednost zprava, stejně jako u nás. Tím pádem tam kruhák má daleko větší logiku a nemusí mít žádnou značku. Pro řidiče je to úplně přirozené, narozdíl od nás.

  Ptakopysku – 830 a 833 – několik těch filmů. které jste zde recenzoval jsem viděl. Jsem nucen prohlásit, že Vaše recenze byly vždy naprosto výstižné a úplné a přesné. Když k tomu přidám, že jsou vtipné, myslím, že je jasné, že talent máte a že jste se minul povoláním :-).

 736. Njn, čas trhnul oponou a máme tady rovnost pohlaví. Vysloveně se těším, až někdo filmově ztvární kreslené filmy „Popelák“, „Sněhur a sedm trpaslic“ či případně „Malý mořský vílák (vilejš ? vílník ?)“ či „Josef v říši divů a za zrcadlem“.

  Opera má též co nabídnout, z hlavy mně napadá „Prodaný ženich“, „Rusal“ či „Donna Giovanna“.
  Akorát „Jesus Christ Superstar“ asi zůstane jak je, pokus o režijní ztvárnění ukřižované Ježíšky by nemuseli věřící vydejchat a krom toho by mohla oděna jen v té bederní roušce působit na kříži poněkud vyzývavě.

  V rámci činohry lze tvůrčím způsobem uchopit díla jako „Otec“, „Tři bratři“, „Romeo a Julián“ nebo „Čekání na Godotku“. 🙂

 737. nezáviďte, chlapi, můžete si upravit Prince Turandota, Manona Lescauta i Zkrocení zlého muže.

 738. No takovej Sněhulák a sedm trpaslic, to by taky šlo – 🙂

 739. Rputi,

  Sněhurka snad 7 trpaslíků zvládla , ale Sněhura by 7 trpaslic zlikvidovalo, ještě než by se princezna stačila objevit !:-D

 740. A to Zkrocení zlého muže, to by bylo o Klausovi nebo o Putinovi?

  A což teprve takovej Hamlet! Tedy Hamleta! Mohli by bejt dva – Hamle-ta a Hamle-ten! 🙂

 741. Halladine, myslíte jako ve Vařila myška kašičku? 😀

 742. JJ, Tomu dala ,tomu dala -a jednomu nedala,protože měl….:-)

 743. Rputi!!!!
  ježišmarjá u Prorokova vousu, tohle mi nemůžeš dělat. Já si spokojeně čučím na veřejné bezpečnostníky se stíhacími wartburgy a superrychlými žigulíky honící turecké zločince v BMW 650, pak se kochám v Poirotovi modernistickou vilou Joldwynds v Surrey a bumho! Pecka s labuťákama. Z toho se v noci budu odkopávat. Fuj tajxl 😀 😀 😀

 744. Copak , ptakopysku,

  zdaj se Ti sexy ? 😀

 745. ptakopysku, já věděla, že to zapůsobí …. 😀 😀 😀

 746. ještě bych přidal několik námětů
  třeba erotický remake Vávrovy trilogie:
  Jana Husová
  Jana Žižková
  Se všemi
  nebo romantický příběh dámy přezdívané Othella o pevné vůli, zhubnutí a velké lásce k hraběti – geniálním spisovateli – na zapřenou sbírajícímu inspiraci k Velkému Dílu jako osobní trenér baculek ve wellness centru.
  případně historické drama o císařovně Karle IV. a jejích na celkovou tělesnou slabost umírajících manželech Blankem z Valois, jednovaječnými bratranci Anoušem Falckým, Anoušem Svidnickým a Alžbětem Pomořanským

 747. Halle,
  si představ, že bys je musel nejdřív voškubat…

 748. ptakopysku, já to říkám, že jsi zapadlej talent.
  Jen to „Se všemi“ by ti asi neprošlo! 😀

 749. NoName – 839 – Čtyři tankistky a fena ? To by mám obavu nešlo, z čistě praktických scénáristických a režijních důvodů.

  Buďme realisté. Bezpochyby lze herecky a režijně vyjádřit jistou životní fixaci čtyř mužů a jednoho psa na určitý symbol, vhodně ztvárněný tankem, resp. jeho nejdominantnější částí (ne, pásy to nejsou).

  V případě čtyř taknkistek a feny je situace řádově složitější a mám obavu, že ani Fellini či Spielberg by si v takové situaci nevystačil pouze s jednou hlavní, ale musel by na scénu umístit minimálně Auroru či křižník Potěmkin. Což by bylo jednak neúnosně drahé a druhak, co by dělaly tankistky na křižníku, že ano ? 🙂

 750. No ona T 34 měla i kulomet .
  A nenosí každej stejně velké boty 🙂

 751. NoName – ostatně, tuhle věc vědí minimálně autoři comicsů už fůru let a proto jsou tankistky vždy sólistky. Schválně, zkuste googlit „Tank girl“ 🙂

 752. PavleK,

  nepodceňujte, prosím, mého oblíbence Spielberga – jeho nejlepším žánrem byly scifi a horory, ten by si s tankistkama jistě poradil 🙂

 753. Dobré ránko!

  Půjdou – nepůjdou…
  Inu, co mohl Západ čekat s těmi neustálými výzvami k vybudování stanovišť NATO kolem Ruska, ba i k odstranění Putina?

  …„Svět se změnil, změnil se kardinálně. Jak víte z předchozích případů, které se týkají i této brigády, mírotvorné síly mohou být potřeba neočekávaně. To je důvod, proč by divize a brigáda mírových sil měly být v neustálé bojové pohotovosti,“ uvedl Šojgu podle agentury ITAR-TASS…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/344359-nase-mirove-sily-jsou-v-bojove-pohotovosti-prohlasil-rusky-ministr-obrany.html
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/344359-nase-mirove-sily-jsou-v-bojove-pohotovosti-prohlasil-rusky-ministr-obrany.html

 754. Kdysi jsem četla nějaké pojednání o symbolech v pohádkách a mimo jiné autor psal, že Popelka, je původně „Popelák“ z jakési čínské vyprávěnky. Takže všechno už tu bylo.

 755. 858
  Skoro si myslím, že jsem se s Petrem Kunetkou měl vsadit 🙂

 756. 817 rezy, když už opisujete z automobilistické příručky pro začátečníky, tak prosím “abyste”!

  Rputi, když už ty příručky čtete, tak se k tomu takhle nepříznávejte. 🙂

 757. rezy, nemusím číst, podle stylu se snadno pozná. 😀

 758. 826, Andy to je za uplně něco jiného. Lidi s představou spravedlnosti „Alkapone za daně“, Ti Vám nikdy nenapíší natvrdo to co je právě zabolí, ti si počkají na něco jiného abyste nevěděli o co vlastně jde. Tak to na tom světě je. Proč myslíte, že je Putin náš vzor, protože to dělá přesně podle téhle šablony. Ano, jak v koze….

 759. Halle,
  já myslím, že zatím je to spíš na odstrašení, neb si NATO nějak moc brousí kanony, Polsko hysterčí a výzvy k „odstranění“ Putina jsou značně nechutné. A že se tam Putinovi pokusí udělat doma nějakej čurbes je celkem jasné. A ten rozpad Ukrajiny je už nevyhnutelný a v klidu neproběhne. Zaplať bůh, za toho Šojgu – to je velice rozumnej chlap!

 760. rezy 863 – už vám tam chybí jen Protokoly sionských mudrců! 😀 😀

 761. ten styl mám už od 14 let, co jsem přečetl vyhlášku 80. Nevím proč, ale mě se to tenkrát tak vrylo do paměti, a četl jsem to jen dvakrát, že to z tý hlavy už nedostanu. Zatímco si lidi pletli hlavy s testy, a trénovali a trénovali, já si dával bacha, abych k testům kromě těch skutečných ani nečuch. Ty formulace a smysl vět ve vyhlášce je velmi propracovaný. V testech se pak snadno ty idiocie snadno najdou.

 762. Jen houšť a větší kapky – tak tomu se říká „rozkládat EU zevnitř“.
  Ale že na tom zúčastnění makaj jak bobři! 😀

  …Polsko může EU požádat až o 500 miliónů eur (14 miliard korun) jako kompenzaci pro své zemědělce, kteří utrpí ztráty v důsledku ruského embarga na dovoz ovoce a zeleniny. Napsal to v úterý zpravodajský server Thenews.pl…
  http://www.novinky.cz/ekonomika/344211-polaci-budou-zadat-po-eu-miliardy-za-ruske-embargo.html

 763. Díky za ty fíky 🙂
  Při střeleckém výcviku se spotřebovalo pětkrát více munice než dříve.
  a my tady furt vyrábíme konstrukce o lstivých Brazilcích vozících Ukrajinským sudetákům munici odněkud z Čech přes Rusko….

 764. tím je, Ptakopysku možná i dostatečně objasněné, kdo to plati. Prostě se to odepíše.

 765. Dobrý den. Na ČRo plus informace o trestu doživotí pro dva fenomenologické praktiky. Za boj proti materialismu.
  Mírové sbory, bratrská výpomoc. Mupy mup.

 766. Byl velký randál kvůli jedné myši v Albertu Plzeň. Nevíte jestli nedohadovali cenu chleba? Jedna myšička, přičinlivá kontrola, tržby nižší o 10.mil. To se šlape štěstíčku naproti, když jsou přičinliví poddaní.

 767. rezy, jaké fíky?
  Píší to naše media, jak je ta EU hodná a všechny zachrání! 😀 😀

 768. Dnes ráno v rádiu nějaký génius z ministerstva něčeho říkal, že Rusko těmi zákazy dovozu porušuje pravidla WTO. Předpokládám, že sankce EU a USA jsou s pravidly WTO v naprostém souladu.
  Klidně s nimi neobchodujme, ale nedovolávejme se PRAVIDEL, které sami nedodržujeme.
  A zatímco se svět chystá na válku (snad jenom obchodní), česká politická scéna řeší, jak udělat parazitům parazitování ještě jednodušším. Český úředník prostě potřebuje jistoty. K tomu všemu, co už má.

 769. No, já mám kruhové objezdy rád. Alespoň někde nemusím jezdit rychle…

 770. Mno , u téch pravidel WTO se jedná o zákaz omezování dovozu z jiných zemí. O zákazu exportu tam asi nic není.
  Ovšem to omezování činnosti bank ( ruských) tam nějakej problém být může.

 771. http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_nejv%C4%9Bt%C5%A1%C3%ADch_zam%C4%9Bstnavatel%C5%AF_v_%C4%8Cesku#Ve.C5.99ejn.C3.A1_spr.C3.A1va_.28st.C3.A1tn.C3.AD_spr.C3.A1va_a_samospr.C3.A1va.29

  Zajímalo by mě, kdo všechno z těchto zaměstnanců bude mít definitivu. V rádiu hlásí, že je nedostatek vojáků. Proč neudělají i úředníkům turnusy v Afghánistánu? Nyní se prý rozpadá stát v Iráku. Možná by pomohl výsadek z Generálního ředitelství cel. Když by se výsadek osvědčil, poslali bychom tam Generální finanční ředitelství. Když ne, nasadil bych ČSSZ. Pokud to neodporuje ženevským konvencím.

 772. NoName, ono s tou lidskou blbostí je to jako se sněhovou koulí. Kutálí se, kutálí, nalepí se na ni každej sajrajt, kterej potká, roste a roste v blbost čím dál větší, zásadním rozporem mezi obsaženou blbostí a realitou napnelismus vzrůstá, až přesáhne hranice soudržnosti a nastane cukatůra…

 773. NoName, proč by jedna strana mohla používat záludné kličky a druhá ne? Domníváte se snad, že Rusko neblafuje přesně stejně?

  Ostatně je zajímavé…facebook Nikolai Lilin, můj oblíbený autor a přímý účastník rusko-čečenské války( jako násilím naverbovaný voják)…není ani na jedné straně, na to je příliš znalý věci. Ukrajinské politické počínání ho naplňuje hnusem, nijak je nešetří, ani tamní „fašisty“. To ovšem neznamená, že přiznává Rusku právo do ukrajinského dění zasahovat tak, jak to Rusko dělá.
  V diskuzích k velmi drastickým fotkám atd. se hojně ozývá samozřejmě obviňování Západu(v tom byste si s diskutéry rozuměli, i když u Rusů to chápu, u Čechů ne)a prostřednictvím onoho „Západu“ samozřejmě sionisté a židé vůbec…občas i výčitka, že ukrajinští nacisté jsou houby nacisté, jen ukrajinci…tak nevím, ta zde již napsaná slova o tom, že „podporujete nacisty a přitom se chlubíte židovskými předky (sic nějaká baba už nevím která) mi v tom dělá guláš…evidentně ať člověk podporuje Rusáky nebo Ukáčka, v každém případě je to chyba:) To mimochodem tvrdím od začátku.

 774. Jdu pokecat s náckem na dílnu. Říkal, koncentráky asi byli, no, ale zdaleka tam nebylo tak špatně jak propaganda píše. Kolega z vedlejší dílny diskusi sledoval a pak řekl. Jo, můj děda v koncentráku byl, tady v mordoru.
  Náckovi jsem říkal: nemusíš ničemu věřit, ale studuj, ptej se. Někteří mají v hlavě vymeteno jak ve Vaterlandu.

 775. Nácek je vlastně nácíček. Zmatený mlaďoch. Obdivuje dědu ve Wehrmachtu. Říkal jsem mu, že bych každého nácka poslal na Ukrajinu, ať se týden nechá ostřelovat grady, třeba mu rozbřeskne v kebuli.

 776. 879-já osobně na základě svých velmi povrchních zkušeností z podpory ukrajinské pobočky po dobu 5 let nedokážu Rusa od Ukrajince odlišit. Stejná mentalita, způsoby, nespolehlivost, povýšenost… Akorát se nenávidí. Proto nevidím důvod jednu stranu takto zásadně podporovat. Ano, u Rusů jsme zvyklí, že boří raketomety města, ale přece jenom, u těch, kteří chtějí být jiní by bylo dobré aspoň naznačit, že se to tak v Evropě nedělá. Zatím, třeba to zase přijde.

  A jak už jsem psal, pochopím, když s Ruskem nebudeme obchodovat nebo budeme válčit na základě pocitu civilizační převahy nebo víry, že náš systém je lepší než ten jejich. Ale vadí mi to dovolávání se pravidel, které sami porušujeme (když chtěl Sarkozy rozbombardoval Libyi, tak to udělal a na pravidla kašlal-na základě čeho tedy Rusku vyčítá Francie stejný postup?).

  Několikrát to tady opakoval Petr Kunetka-politika je v zásadě pragmatická záležitost. Pokud se s Ruskem domluvit nechceme, nedomlouvejme se vůbec a poďme do toho natvrdo.
  Pokud se domluvit chceme, bude muset Západ Kyjev trochu přibrzdit. Bez toho se to nehne. A páky na to má.
  Teď Západ čeká, že se to nějak vyřeší. Nejhorší varianta.

 777. 882- pocity v tom hrají bezpochyby velkou roli…větší než pragmatismus, byť k tomu se ochotněji přiznáme, abychom vypadali, že víme, co děláme:)
  Co takhle na základě faktu, že pokud se nechceme stát součástí Ruské federace, pak prostě v boji Ruská federace versus zbytek světa nemůžeme nic jiného než podporovat svého šerifa, byť se nám ten lump taky zrovna nelíbí?
  Petr Kunetka to správně chápe, předpokládám, že chápe i to, že v jednadvacátém století(ale vždy to byla součást boje)jsou dezinformace, podrazy atd. nedílnou součástí války a arzenálu…taky se mi to nelíbí, ale ještě méně se mi líbí následky například zásahu rakety…
  Mimochodem, ač Sarkozyho pokládám za debyla extra, tak v Libii Francie nebo EU nevládne, že? Na Krymu Rusko ano…atd.

 778. Zrovna tento lump má k Rusku tak blízko, že už někdy není poznat, kdo má 4 nohy a kdo 2 … Chápu tezi o podpoře nepřítele mého nepřítele, ale přece jenom, jedna věc je, když se se zemí srovnávají města a upalují lidé na druhém konci světa a druhá je, když to dělá někdo, kdo bude za půl roku u vás před barákem dělat chodník. V lepším případě. V tom horším se bude dožadovat vděčnosti za to, že ty města s Rusem se zemí srovnal.

 779. Andy, pajdá vám to seovnání na všechny čtyři.
  Lybie nikdy nebyla francouzská – byla to italská kolonie.
  Krym je ruský od r. 1783.

 780. Rputi, koho zajímá, co bylo v osmnáctém století? Předevčírem jste vysvětlovala, že to byla zcela jiná doba a od těch časů se Rusové změnili k nepoznání…zcivilizovali…takže by jeden řekl, že v rámci civilizace si přestanou brát násilím zpět to, co kdysi ztratili.

  Mimochodem, Itálie je v Evropské unii stejně jako Francie…snad abyste to kulhání radši ani nezmiňovala:))

 781. A ještě abych se vrátil ke Kunetkovic tezi o zbytečnosti války „od jisté chvíle“ s narážkou na korejskou válku.
  Řekl bych, že ta chvíle právě nastala nastala i na východní Ukrajině. Už není co smysluplného vyhrát, už se budou jenom zvyšovat počty mrtvých a vyhnaných. Ukrajina je hrdá, semknutá, našla smysl existence. Rusko ukázalo, že své nedá. Západ podpořil dobrou věc a stojí za Ukrajinou.
  Bojuje se o Donbas, který ve skutečnosti nikdo ani nechce, protože jestli je Ukrajina dírou na peníze, tak Donbas je desetinásobná díra na peníze.
  A zatím ještě ani jedna strana není zahnaná v koutě tak, aby začala jednat o řád iracionálněji, než jedná teď.
  Teď je ještě čas a prostor jednat racionálně.

 782. (862) Když už dohlížet na češtinu, tak Ti často hapruje shoda podmětu s přísudkem. Asi ne opisováním, alemožná, že by „i“ pro ženský rod bylo způsobeno třeba nějakou genderneplechou. 😛
  (882) Politika v zásadě je pragmatická záležitost, ale kdy ji naposledy dělal politik? A může ji nyní vůbec dělat politik?
  Kolik politiky je určeno na nějaký jiný účel, než popularita „politika“ u něj doma? Bez ohledu na následky?

 783. Na jedné schůzce nadnárodní společnosti:
  Německá manažerka: Můžete confcall ve čtvrtek?
  Češi: Nene, máme svátek
  Francouzi: My taky ne, máme svátek
  Maďaři, Taky máme u nás volno.
  Němka: Všichni? A proč my nemáme volno, neví někdo?
  Další Němec, evidentně cynik: Protože jsme prohráli…

 784. 888 Vždy je čas jednat. Svazačka s rozvědčíkem jednají, jestli se nepletu. Kolik stojí lístek do Nového Yorku?

 785. 889-no ano, ten faktor „popularity“ a „voleb na podzim“ asi představuje podstatnou část problému.

 786. Andy 887 – nepředpokládáte, že vám tuhle demagogii zbaštím, že ne? 😀

 787. nevím proč by ne…imrvére zde čtu, jak je EU Říše…copak tedy je možné ji dělit, když se to hodí?

  Ostatně Krym, který nepatřil Rusku byl násilím k Rusku připojen…když se mrknu na wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/Krym tak čtu, že byl součástí Ruska jen 171 let, takže by správně vlastně měl patřit Tatarům…což nebude snadné, protože je třeba přesně rozlišit, co to bylo za Tatary:) Ostatně až si začne Zlatá horda nárokovat kusy Ruska, bude teprve veselo:)

 788. NoName, co jsem četla, tak osazenstvo původního Majdanu, se přesunulo do nějaké staré pevnosti a na místě zůstali jen ti, kteří tam byli natahaní odevšad a měli placenou účast. Teď už jí placenou nemají, ale nemají v podstatě kam jít, tam jsou stany a co potřebují, si ukradnou. S tou bandou tam bude ještě dost problémů…

 789. 895 ano, právě ten
  Ale vy raději jeho knihy nečtěte, víte, že máme absolutně rozdílný vkus, co se toho týče a navíc rozdílně chápeme text:))

 790. 898-být na náměstí a protestovat je základní lidské právo.
  Tedy aspoň doteď bylo.

 791. No jo N.L …Skvely a trosku sileny chlap. Naucil se tak italsky, ze dokonce muze psat v tomto jazyce knizky, ktere si lidi kupuji a je uspesny. Nejen jako spisovatel, ale jeste maluje na tela. Samozrejme nesmyvatelne a nejen to, steampunk je nase spolecna uchylka a co je nejdulezitejsi, oboum se nam libi prace potomka jednoho zdejsiho prispivatele….
  Abych trosku pootocil kolo diskuze…tak prej Brusel chce po ceske politicke scene a pateri, aby vytvoril urednicky superurad….. No neni to az tak docela pravda, ze ano.
  K rizeni nemam nic noveho a objevneho, ale ty kruhace….. No tam bych spis rekl, ze klic k takove popularite hledejte v tom kofinancovani. Jsou lide, co zacali s jednim kopacem a koleckem a za rok si kupovali Slavii

 792. (899) Milá Andy, o tom, co budu a co chci číst, rozhoduji se sama; určitě k tomu nepotřebuji Vaše doporučení a rady 😕 Koneckonců- četla jsem i knihu Motýlek od Charriera ….. 🙂

 793. Tak na Majdanu opět hoří pneumatiky a státní moc se snaží rozehnat demonstranty.

 794. 903 no to rozhodně nepotřebujete,nedovolila bych si tvrdit opak…ovšem vzhledem k sprdunku, kterým jste mne obdařila kvůli Ivanovi Klímovi jsem chránila v podstatě sebe před dalším…jak je vidět, marně:)

 795. Kam by to vedlo, kdyby rozhodovala lůza na náměstích, ne? Obzvl. když v čele nestojí Havel. 😉 😀 😀

 796. Jak kyivpost.com cituje jednoho „dělníka městských služeb“, Majdan už nevyjádřuje nálady a touhy občanů Ukrajiny.
  I když, zdá se, že na ochranu Majdanu se postavil nějaký polovojenský oddíl a přibývá lidí v uniformách.

 797. Westíku, díky za odkaz na Nikolaje Linina.
  Jirko, četl jste odkazy z Deníku Referendum? Socialisté proti socialistům v úřadech.

 798. A líbí se mi i uvědomělí diskutující: co jsou to na tom Majdanu za lidi a jaký mají mandát protestovat proti demokraticky zvoleným leaderům a koho vlastně reprezentují ?
  Můj odhad je, že nejpozději do večera to budou agenti Putina. Kdo se vsadí ?

 799. Noname, to vite, jednou to jsou agenti brusele, co dostavaj penize za obcanskou neposlusnost, druzi jsou placeni moskvou….. Ja v tom zadny problem, opet, nevidim….

  Nickname, necetl, denik referendum je pro lek na snizeni zaludku….a zrovna nepotrebuji lecit

 800. Jirko, zaručuji vám, že výše uvedené články jsou méně překyselující žaludek, než mnohé blogy. 🙂 Doporučuji Jemelíka na Psu. Co naši úředníci s definitivou dovedou proti občanům.

 801. …Z USA a EU, ale i Austrálie, Kanady nebo Norska ustane dovoz masa, ovoce, zeleniny, ryb či mléčných výrobků. Zákaz se podle Medvěděva netýká kojenecké výživy. Úřady také nebudou bránit v dovozu potravin do Ruska jednotlivcům, uvedla agentura Interfax.

  Zákaz byl zaveden s okamžitou platností na rok. Medvěděv nevyloučil jeho přehodnocení, „pokud se zahraniční partneři rozhodnou pro konstruktivní přístup“.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/344414-rusko-zakazalo-dovoz-potravin-z-eu-a-usa-a-zvazuje-zakaz-preletu-pres-sve-uzemi.html

 802. pálit v tomhle pařáku pneumatiky, dejchat ty saze, zadarmo bych to nedělal….

 803. 913-ano, už i uvědomělí ukrajinští komentátoři odhalili pozadí aktuální situace na Majdanu. Je za tím Rusko.
  Q.E.D.

 804. to bych tak jednsuše netvrdil, určitě to lze vysvětlit tak, že v Bruselu mají moc sjetých pneumatik. Ty Ukrajinské musely dojít už v únoru, Ne?

 805. Nickname, dobre, kouknu se na ten boj komunistickych frakci mezi sebou…..

  Ano Rputi, individualni dovoz….. A jakpak se to resi s importem do EU? Ja nechci ani napovidat, ani rikat, ze si priroda bzdycky najde cestu.

 806. ježíši, to je hrůza…ale třeba to naučí Rusy místo pití vodky začít obdělávat pole a chovat dobytek…jelikož bez dovozu potravin ( jak jsem se dočetla) to má Rus těžký…a jistě, z Číny budou dostávat cokoli se jim zlíbí…uáááá
  nebo z Kuby by mohli

 807. 916-tak za sebe můžu říct, že vyšší spotřebu pneumatik jenom vítám … 😉

 808. BTW, s těmi starými pneumatikami bylo problémů a dneska o nich neuslyšíte. Naučily se je spalovat cementky a vápenky.Kromě jinejch.

 809. Noname bere prémie za Majdan. Noname, kdo vás platí? Ať víme prvotního hybatele událostí.

 810. 920, scháníme dva ne moc sjetý pláště na IFU

 811. Neni to tak davno, co se i zde probirala vyhoda potravinove sobestacnosti a tak ja snahu ruska jen vitam. Alespon se to ukaze v praxi, jak je to s tema celinama a traktorama, co jezdej pul dne tam a pak zase zpet, pokud tedy nedojde strojvedoucimu vodka. Na druhou stranu, proc by rusko melo neco z evropy potrebovat? Maj vseho dost a nejen to, vsechno maj vetsi

 812. V rusku preci nikdy nic jako hlad nebylo, preci to bylo jen takove klopytani ke krasnym zitrkum….

 813. „Rusko současně zakázalo ukrajinským aeroliniím tranzitní lety přes své území. Nevylučuje, že podobné opatření zavede vůči západním společnostem.“

  Doufám, že má Medvědev na stole i zákaz cestování Rusů do Evropské unie, zejména České republiky, potažmo do Prahy.
  Dovolit by to mohl jen těm mafiánům, co skoupili od hamižných Čechů domy na Malé straně a mají tam teď ty své křišťálové prádelny peněz…ti se musí starat o kšefty, to dá rozum

 814. 927-ti mafiáni mají již dávno občanství české, slovenské, polské, maďarské, lotyšské … Bohužel.

 815. 926, ono to klopýtání stálo Jirko jen na Ukrajině životy asi osm milionu lidí. A ti co to klopýtání po těch letech rozletu přezili, měli nejednu kanibalskou zkušenost.

 816. 919-tak zrovna Matador dělá nákladní pneumatiky ve velmi dobré relaci cena/výkon. 😉

 817. Matador – to je ve španělštině vrah. Španělé jsou fašisti. Tj. fašistický zabiják. Píšou to na internetu a proto to musí být pravda. Fašisti na Majdanu. Kruh se propojil. Už se z dokonalé smyčky důkazů nevysmeknete. Přiznejte se! Všichni!

  OT: Včera Miovský na ČRo proč utíkají řidiči od nehod. Pokud zůstanete u nehody, hrozí vám 6 let. Pokud ujedete, tak 8. Logicky zůstaňte u nehody, protože dostanete o dva roky méně.

 818. Hmm…ještěže nemám od rána čas na diskuzi. Zato jsem už vyřešila upečení svatebních koláčků. Ono to není legrace. Sestře dnes ráno vypověděla pekařka, u které byla zakázka na upečení 280 ks svatebních koláčků zadána,přičemž svatba je příští pátek a koláčky je nutno rozvézt nejpozději ve středu a sestra, která si navíc včera mírně poupravila zadní část vozidla o sloupek na parkovišti, to jaxi nevydýchala a nervově se složila. A kdo to vyřeší? Ano, Dana. A vyřešila. Koláčky jsou objednané u spolehlivé pekařky, auto umítěné v servise a oprava bude dokončena ve středu – ono ten nový lak musí nějakou dobu tvrdnout a já můžu spokojeně jít dohánět promeškaný čas na pole a zahradu.
  Majdan, Ukrajinu a vše kolem přenechám zdejším povolanějším. Stejně vědí (domnívají se), co bych napsala. :-)))

 819. http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-majdan-kyjev-stanovy-tabor-d7k-/zahranicni.aspx?c=A140807_122010_zahranicni_aha

  Střed metropole zahalil hustý dým z hořících pneumatik a provizorních stanů, davy rozhořčených lidí útočí na policisty holemi a zápalnými lahvemi.

  Podle kyjevských novinářů policisté nedaleko náměstí Nezávislosti objevili automobil se zbraněmi. Zatím není jasné, komu měly být určeny. Agentura Unian oznámila, že několik policistů bylo zraněno dlažebními kostkami, které obránci Majdanu házejí na postupující kordon.

  Jestli to tedy chápu správně, na policisty se nesmí házet dlažební kostky ?

 820. dlažební kostky ne, jen zápalné lahve!

 821. 935-no proto, už jsem se lekl, že na Ukrajině opět není demokracie.

 822. 936 jaké opět, někdy tam byla? Kdy prosím?

 823. No teď pár měsíců nebylo větší demokracie než ta ukrajinská … Se mi zdálo. Ale asi jenom zdálo.
  Střílet dělostřelectvem na centrum milionového města je tou nejlepší sovětskou tradicí. Bez ohledu na okolnosti.

 824. Noname, to s tou poznamkou o demokracii a mesicum co tam byla je to hodne podobne, jako s tema „ruskejma agentama“ dejte si praci s tim, abyste si nasel, kdo to pouzil poprve a jak to potom bylo, je to jiste stejne, jako s tou demokracii…. Tedy ze o ni furt mluvite jenom vy. Ale samozrejme mohu se plest. To neustale psani o tom, ze „ja jsem rusky agent a vsichni kdo nepisou jako ja, to vlastne rika“ je opravdu velmi zabavne, ale takove detinske
  Jedine, co jsem psal, bylo to, ze pokud se lide rozhodnou, demonstruji ze jejich vlada a system rizeni spolecnosti je divnej a chteji jinej, tak je naprosto spravne a ze na zacatku jejich motivy jsou skoro vsechny velmi podobne, ale casem se objevej rozpory a ze jsem rad, ze alespon nekterym se povede si polepsit, svrzenim divne vlady. Stejne jako to bylo v listopadu v kotline.

 825. 940-já jsem vůbec nemířil na účastníky této diskuse, ale na takové všeobjímající nadšení v mediálních a politických kruzích … Oficiální podpora bez výhrad, pochybností. Žádná kritika.

 826. 941 tohle je, NoName, zcela k ničemu, sorry. V mediálních a politických kruzích je to tak fifty fifty, vlastně mnohem víc proruské, neb se v tom spojili socani s echtpravičáky, pak je poměrně dost takových jako já, kteří pokládají současné rusy a ukrajince za takřka nerozeznatelné barbary, stejně jako se nenamáhám moc rozlišovat srby a chorvaty a albánce. Takže jediné, co mne v téhle věci zajímá je, aby oba, rus i ukrajinec zůstal pěkně daleko, čím dál tím lépe a pokud je mezi námi a Ruskem kromě Slovenska i Ukrajina, zaplaťpánbu za to. A v rozporu s místním převažujícím názorem se domnívám, že nejsme Rusům ničím zavázáni a nejsou to naši bratři. To sice Němci a Francouzi také ne, možná ještě méně, ale pokud jsme se jako země někdy vydali cestou na Západ- a mně to připadá pořád jako dobrý nápad, přes všechen svrab a neštovice, tak bychom se toho měli držet. Nejspíš ne poňoukat proti Rusům, ale v žádném případě je v jejich politice podporovat. Není to přátelská politika, i když je možná(MOŽNÁ)chytřejší než ta současná „západní“.

 827. Již brzy bude vztyčena ukrajinská vlajka na troskách Doněckého magistrátu. Fotografové by se měli připravovat.

 828. Ukrajinskä vláda zrušila příměŕí v oblasti leteckého neštěstí

 829. „(já) pokládám současné rusy a ukrajince za takřka nerozeznatelné barbary“.
  Jednak barbar v českém podání neumí mluvnici a píše jména národů s malým písmenem, a holt nám tqm za pár desetiletí pěkně zvlčili, kde jsou Oistrachové, Šostakovičové, Richterové, Solženicynové, ….

 830. NoName,
  ještě bych přidal podporu demokratických sil bojujících proti Juščenkově diktatuře na Majdanu třeba od českých politiků – namátkou Schwarzenberga, takže když tedy Majdan vyhrál, logicky by člověk předpokládal, že vyhrála i demokracie. Podle Andiny a Jirkovy poznámky asi ne…

  Já to furt říkám, je třeba politicky pracovat konstruktivně. Provolávat srozumitelná hesla a ne vnášet chaos do prostých myslí intelektuálními konstrukty jako „neustávající proud nulové kritiky“, „selektivní přehlížení“. Vydávat jednoduchá a srozumitelná komuniké jako třeba Aerokarel. Ten je názorově konzistentní. Né vnášet chaos jako třeba v 940 – napřed demokratické síly bojují, pak to žádné demokratické síly vlastně nejsou…

 831. quivisi, zbytečně se namáháte, já jsem z nějaké čtvrtiny a kousek ukrajinka, takže barbarka…a urazit mne může pouze yntelygent.

 832. To byl Janukovyč, ptakopysku. Vám se pletou ukrajinští demokraté s ukrajinskými diktátory !!! 😉

 833. Ptakopysku, co se tyka systemu vlady a voleb, tedy demokracie, tak nemam zadnou chut se k tomu vyjadrovat. Proc jsem spojovanej s politikama nevim, nikdy jsem o nich nepsal ve spojitosti s Ukrainou. Jedine co je dulezite je svoboda. Jak bude volenej starosta a jestli vubec bude mne nejak nebere. Tedy argumentace, ze ted neco musim resit je ponekud, no divna.
  Jedine co mne opravdu mrzi, ze nedopadlo, je ten Nicknamuv napad o otevrenych hranicich. Mnoho lidi by bylo dnes stastnejsima a svobodnejsima.

 834. Ptakopysku…proti Schwarzenbergovi, podle zdejších zcela senilnímu, degenerovanému, pomočujícímu se bývalému politikovi a Sobotkovi, Ozubené pleši, socanovi non plus ultra tu máme zástupy všech komunistů( a že jich v tomhle státě je), většiny socialistů, Klause, Hájka a další a další. Lavírujícího Zemana vynechávám, mile mne překvapuje.

 835. Ptakopysku, máte na mysli tu demokracii jak lidi na Krymu volili odtržení od uk s hlavní u hlavy, nebo jak se naposledy volilo jen tam, kde se náhodou nerozstřílela volební urna? Kdyby tam tihle pacholci z Brusele a od nás nejezdili, tak mohlo být všechno v ažůru.
  BTW
  jste mi nasadil brouka do hlavy, nejak furt nevím, kdo, co je ta moje svatá trojice zmíněná v 598. Můžete to nějak blíže???

 836. jinak s těmihle řečmi o demokracii jsme si užili ve fabrice dost a dost. Komunisté tam byli dost silní a dokud na Václaváku fungovala sprcha a za rohem stáli milice, tak o demokracii ani nemukli, jak ale pak po listopadu dostal někdo jen blbej dopis tak hned šílenství největší jak ta demokracie lidi kazí a kam to vede. Dneska? Déjà vu či čo..

 837. oceňuji tedy yntelygentní Andy, která zde uráží kdekoho (což jak uvedla sama „urazit mne může pouze yntelygent“)

 838. 957, to máte za to, že matete lidi malejma písmenama, já rači dělám rovnou hrubky. 🙂

 839. Rezy,

  nepřeháníte ? Ještě i naši korespondenti uznävali, že naprosto převažujîcî nálada na Krymu je pro připojení.
  Nehledé k tomu, že to opravdu nebyla první snaha Krymu o odtržení od Ukrajiny

 840. Halladine, já se tu bavím o demokracii s lidmi, kteří tvrdí, že tam byla. Já na to, že když máte hlaven u hlavy, tak se o demokracii bavíme jen v teoretické rovnině. Prostě tam ti lidé se sapíky mezi občany neměli být.
  JE TO TAK TĚŽKÉ POCHOPIT ŽE DEMOKRACIE JE O SVOBODNÉ VOLBĚ ???

 841. 959- pravda. Jaký je váš názor na Kosovo..?

 842. Muhehehe!
  Tak snad aby si ty „zprávy“ líp koordinovali!

  …Ukrajinští vojáci okamžitě odmítli zprávy ruských médií, že zběhli do Ruska z válčícího východu Ukrajiny. Rovněž odmítli fakt, že chtěli opustit Ukrajinu a deklarovali vůli se do své země vrátit. Příslušník zajaté jednotky, poručík Andrej Hryschenko informoval, že ruská Federální bezpečnostní služba se pokoušela ukrajinské vojáky naverbovat, ti ale odmítli. Dodal, že má z toho, že se jeho vojáci dostali do Ruska, smíšené pocity a kritizoval velitele jednotky za to, že vojáky do Ruska zavedl. Dokonce o něm prohlásil, že je zločinec…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Svobodna-Evropa-Ruska-propaganda-lze-Nejsme-zbehove-chceme-bojovat-dal-Zahajujeme-hladovku-rikaji-pry-ukrajinsti-vojaci-v-Rusku-329923

 843. http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/moskva-zakaze-ukrajine-prelety-pres-sve-uzemi-1107985

  Když jsem jako jednu z prvních vojenských sankcí navrhl zakázat přelet ruským vojenským letadlům, plutí ruských vojenských lodí ve výsostných vodách NATO, bylo to označeno jako přehnané. Krátká, omezená reakce při níž by si obě strany mohly zachovat tvář.
  Absolutně mi uniká smysl sankcí. Sankce by měly mít dva účely: 1) ukázat domácím, že se nebojíme a protivníka odsuzujeme. 2) Ukázat protivníkovi, že po splnění jasných podmínek budou sankce odvolané. Po omezených sankcích, kdy protivník není zahnán do kouta, ale je mu ukázána cesta, jak z průšvihu ven, se sankce okamžitě odvolají. V případě Ruska byla šance po vrácení lodí a letadel Ukrajině, propuštění obklíčených vojáků.

  Kdy EU odvolá sankce proti Rusku? Až na Ukrajině skončí občanská válka? Nebo až Rusko přijde s prosíkem? Napětí se eskaluje nejasnými kroky a tyto sankce jasné nejsou.

 844. Aaa, koukám, že dvouprocentní se nám tu strategicky přesunuli na pozici „boj dvou komunistických frakcí proti sobě, což nás nikdy ani nezajímalo“… ;-))

 845. 2 Nickname: Výsostné vody NATO? Co to je?
  Výsostné vody pobřežního státu leží 12 námořních mil od základní čáry odlivu. Tyto vody i vzdušný prostor nad nimi jsou pod plnou svrchovaností pobřežního státu.
  Čili tam stejně vojenské lodě jiného státu smí jen s povolením příslušného státu, viz nedávné narušení švédských výsostných vod letadlem USA). A do mozinárodních vod (volné moře) smí každy, co byste tedy chtěl zakazovat?

 846. 960, 961
  Nějací lidé se sapíky by tam byli , kdyby tam nebyli tihle. A tekla by krev.
  Kosovo byla akce, která poslala do háje do tehdy platící pravidla. Navíc byla ta samostatnost zorganizována teroristickou organizací, se souhlasem NATO

 847. 962 Andy, klukům z Majdanu bych nabídl práci na farmě, chleba, rohlíků a sádla co budou chtít, třikrát v týdnu maso co si sami upečou. Vypadají jako ti, s kterými jsem pracoval. Hubení jako lunt, zničení z pasťáků, kriminálů, ulice. Nejvíce by s nimi svedl Kličko nebo Rocky Balboa.

 848. ad 966 – Joo, to by se na západě stát nemohlo! 😉 A mohla bych posloužit histokami, jak můj belgický kolega renovoval dům, případně jak můj britský kolega žádal o povolení nástavby na domě… ;-DDDD

 849. 968 Přesně, nepustit ruskou vojenskou techniku na (nad) své území, do svých výsostných vod.

 850. ad 973, ale to je běžné, i letadla NATO při bombardování Srbska létaly přes naše území jen s naším souhlasem. To je U2 létaly bez souhlasu, že?

 851. ad 975: přesně to bych udělal. Zákaz pohybu na svém území pro vlaky, lodě, letadla státu, který je právě v nevyhlášené válce se sousedem. Nic více. Žádné sankce.

 852. A co když je v nevyhlášené válce s nesousedním státem?

 853. ad 977 tam bych potom musel přemýšlet, co proč dělat. Rusové jsou impérium, které se tlačí na západ – to je přirozené. Chovat se k nim seriózně. Ale např. trestat je za jejich aktivity v podněstří, když jde o de-facto promlčenou událost asi nemá smysl.

 854. Rusové jsou impérium, které se tlačí na západ – to je přirozené.
  Jo, jo, na východ už došli až k oceánu. Ale na západě už IMHO byli vytlačení zpět („socialistické“ státy, Pobaltí, …).
  A kam se tlačí Americké impérium?

 855. Nickname, jste boží 🙂
  Ty Vaše zákazy- druhä strana uděla totéž a máte kompletnî zastavení styků, abchodu atd.
  Žádné další sankce už nepotřebujeteq 🙂

 856. Ad Majdan 2.0 – Pazderka v ČT tvrdil, že jde jen o drobnou potyčku…

 857. 980 Psal jsem o vojenských lodích, letadlech, vlacích. Viz výše.
  Americké impérium … Argentina? Ta by chtěla obsadit Falklandy. Kolumbie? Kuba? Ta obsadila Floridu.

 858. No a proc by mi mela vadit rozpinavost USA? Kdyz se podivam na to, co je pro mne vyhpdnejsi, tak ta americka expanze je vhodnejsi pro muj zivot…. Hlavne kvuli tomu, jak jednoduse je mozne zvolit Gotwalda a na mnoho generaci znicit docela hezkou zemi a obavam se, ze uz se z toho nevzpamatuje, protoze soudruzky ucitelky odvedli svou praci skvele…. Bohuzel.

 859. A EU se tlačí na východ. Pokud vím, měla cukání přijmout pod svá ochranná křídla i Kazachstán.
  😀 😀 😀

 860. Jiřiku, tak nevím, jestli s tebou, ohledně americké expanze souhlasí třeba v Lybii… 🙂

 861. 983
  Tak takhle debilní propagandu bych nečekal :-d

 862. Já teda anglicky nerozumím, ale tohle jistě bude práce ruských agentů v KualaLumpuru:

  KUALA LUMPUR: INTELLIGENCE analysts in the United States had already concluded that Malaysia Airlines flight MH17 was shot down by an air-to-air missile, and that the Ukrainian government had had something to do with it.

  This corroborates an emerging theory postulated by local investigators that the Boeing 777-200 was crippled by an air-to-air missile and finished off with cannon fire from a fighter that had been shadowing it as it plummeted to earth.

  http://www.nst.com.my/node/20925

  air-to-air – to znamená BUK-Letadlo ?

 863. Nickname, ano jiste, spatne jsem to formuloval. Mel jsem spise napsat to, ze se amerika stara o sve obcany, at jsou kdekoliv a nevaha pouzit silu aby dosahla spravedlnosti, samozrejme z jejiho pohledu. Tedy i z meho. Takze mne opravdu nevadi to ze podporuje Izrael, i kdyz se to dneska nezda, tak presto jsou veci co bezi dal, otevrelo bojiste s teroristama jinde nez v civilizovanem svete a tedy vlastne nepousti je k nam….. A mnoho a mnoho dalsiho. A vubec neminim debatovat o tom, ze Obama je domovni duvernik, protoze jeji samocistici schopnosti jsou neuveritelne.

  Rputi, co mam proboha spolecneho s nejakym statem? Mluvim o svojich preferencich.

 864. Tak jestli se 990 potvrdí, tak to bude dokonalý propagandistický backfire…

  Jinak asi není moc co na poslední dění komentovat… Vyhlazování separatistů – včetně srovnávání měst ze zemí jede a jek jsem předpokládal, do měsíce bude odpor zlomen (armáda v také mizerném stavu, jako UA nemá možnost dobývat města jinak, než srovnáním se zemí), humanitární katastrofa, která je na rozdíl od Kosova naprosto OK taky běží… Asi není moc co komentovat.

 865. no vyhlazování separatistů…nutí je někdo být separatisty? V Kosovu byli Srbové a Albánci, s tím nic nenadělali, navíc nábožensky odlišní, ale jak správně píšete, normálně nejde rozeznat Rusa od Ukrajince…

 866. Andy, rozpoznat třeba Korejce a Japonce je pro mne dost problém. Stejné je mezi nimi není hluboká a letitá nenávist… Oni se rozpoznají velice dobře, to jim stačí.

  TO, že vyhlazování separatistů probíhá pokládám za neutrální konstatování faktu. Proč se nevzdají v naprosto beznadějné situaci jsem zde rozvažoval před ca měsícem…

 867. … Stejné mezi nimi je hluboká a letitá nenávist.

 868. Proboha Andy, vy snad chcete sloučit RF a UA?
  “ jak správně píšete, normálně nejde rozeznat Rusa od Ukrajince…“

 869. (933)„Stejně vědí (domnívají se), co bych napsala.“
  Nevím jak to děláš, ale když už napíšeš, obvykle s tím souhlasím. 😛
  (938) Ovšem Četka stačila vydat zprávu o dělostřeleckém útoku na centrum Kyjeva. Baba z ČRo to přečetla, komentátor se podivil a v tom to Četka opravila. 😛
  (942)Jo, tak nějak.
  (960) Jo, já to nechápu. U mně je demokracie něco a o něčem je pohádka. 😛
  (978) Podněstří promlčeno? A vyřešeno?
  (979)Naposledy na Filipiny a už je to dávno. Na požádání odtamtud odešli, podobně jako z Panamy.

 870. 997 ne, quivisi, já nemám v nejmenším úmyslu někomu organizovat existenci…na to jsou tady jiní kádři.

 871. (984) Kdysi se tvrdilo, že nejlepší cesta k blahobytu je nechat se porazit od USA. Slováci měli nakročeno, ale Čehůni jim to zmařili obnovením ČSR. 😛
  (987) Ti chytřejší v Lybii by nejspíš souhlasili, ale prd jim je to platné, tam Amíci neexpandovali.

 872. 🙂
  Filipiny obsadili v rámci války se Španělskem, a revolucionáře , co bojovali proti Španélum za nezávislist pověsili… 🙂

  Stát panamu vytvořili kvůli Panamskému průplavu . Když se nemohli dohodnout s vládou , tak si našli lidi , co vyhlásili samostanej stät Panama, akdyž na ně vláda chtěla poslat vojäky, US marines se jím postavili do cesty.
  No a od nové vlády přirozeně dostali co chtéli.

 873. 998, nojo to se to rejpe, já vím, lodí se nejezdí, shoda podmětu s přísudkem a použití 6. pádu. Ze se na to nevykašlu. Zlatá Rput s abyste.

 874. Jen marne premejslim, jaky stat ten pruplav vykopal…. Samozrejme vim, ze Jara Cimrman to byt nemohl, protoze nechtel aby slava posledniho kopnuti byla pripsana cisari, stejne tak, jako se zatlouklo, ze nacelnik vypravy Nemec byl prvni na Severnim polu….

 875. Kdo ten pruplav vykopal ?
  Hlavně černoši, kterých na te stavbě 4500 natählo brka

 876. a takové to tu byly zajímavé stránky ….. 🙁

 877. rezy ad 960 – týká se to o těch lidech se samopaly i ukrajinského parlamentu?

 878. tak Panamu vykopaly lanové parní bagry. Makalo jich tam často i přes padesát… V té době to byl zázrak techniky…

 879. 1006, jistě, taky tu mluvíme o tom, že tam zatím žádná demokracie není…

 880. Rezy, ale jo, bagry tam bylý
  Ale i tak tam tičernoši byli a něco dělali . ono to samotné kopäni nestačilo.Taky se muselo betonovat, pokládat koleje a bůhví co ještě
  A ještě bych vás pravičáku na néco upozornil!
  Von to stavěl a financoval stät! USA !
  Jak nemravné ! 🙂

 881. 1010. moc to Halladine neprožívej, Jirka se ptal na to kdo to vykopal. Nikomu nechci upírat zásluhy. Těch mrtvých bylo dost a dost a neřešil bych barvu pleti.

 882. Ruská vláda chce přesvědčit své občany, že strádat a utrhovat si od úst je vlastenecká povinnost
  Jestli tomu dobře rozumím, tak má pár oligarchů co kámošej s Vladimírem bloklý Visa karty a lidi nebudou mít kvůli temhle trucům co žrát.
  Dobro došli!

 883. Malajsko uvádí, že letadlo pravděpodobně sestřelila raketa vzduch-vzduch, kterou vypálila kyjevská stíhačka.

  …Američtí analytici došli k závěru, že malajsijské letadlo MH17 sestřelila nad východní Ukrajinou raketa vzduch-vzduch a že s tím měla co do činění ukrajinská vláda. Tak to alespoň uvádí nejstarší malajsijský deník New Straits Times…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Se-sestrelem-naseho-letadla-nad-Ukrajinou-to-bylo-uplne-jinak-Vyplyva-to-z-techto-dvou-pramenu-pise-nejstarsi-denik-v-Malajsii-329942

 884. A víte proč se muselo KOsovo oddělit a bleskově uznat za samostatný stát?

  No přece aby se odtud dalo do Brusele cestovat s diplomatickými zavazadly!!!

  Eurokomise prostuduje usnesení ruské vlády o zavedení obchodních omezení vůči EU, sdělil dnes mluvčí EK Frederic Vincent.

  Podle jeho výroku si EK ponechává právo na patřičnou reakci. Ruské sankce označil za motivované politicky.

  Ojojojpo joj!

  Od 7. srpna zavádí RF naprostý zákaz dodávek hovězího, vepřového., ovoce a zeleniny, drůbeže, ryb, sýrů a mléčných výrobků z Austrálie, Kanady, EU, USA a Norska na dobu jednoho roku. Příslušné nařízení podepsal premiér Dmitrij Medveděv.
  Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_07/EU-pohrozila-Rusku-odvetnymi-opatrenimi-9970/

 885. Zajímavější je kdo teď rozšiřuje Suezský průplav.

 886. Muhehehe!
  Tedy já chápu, že Gaussova křivka je mrcha, ale myslíte, že přijímání mluvčích je nějak dotované v tomhle směru? Jako, že čím větší blbec, tím větší dotace?

  „Ruské sankce označil za politicky motivované .“ 😀 😀 😀

  …Eurokomise prostuduje usnesení ruské vlády o zavedení obchodních omezení vůči EU, sdělil dnes mluvčí EK Frederic Vincent.

  Podle jeho výroku si EK ponechává právo na patřičnou reakci. Ruské sankce označil za motivované politicky.
  Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_07/EU-pohrozila-Rusku-odvetnymi-opatrenimi-9970/

 887. Rezy a to, že nebudou mít Rusové co žrát a vychcípají hladem je přece dobře, ne? Alespoň se nebudou roztahovat na západ a umožní EU se roztahovat na východ.
  Jestli von ten Medveděv nebude nějaký Barossovo agent…

  Také je ovšem možné, že je to taktický tah, nechat Rusy vyhládnout a ukazovat jim, jak se v EU lidi přežírají, „sypou čaj do moře, pálí obilí a všeobecně potraviny zahazují (ještě více než dosud)“ a tím lidi naserou a oni Putina svrhnou.
  A to za to stojí, ne?

  Variantu, že by sedli do aut, OT a tanků a jeli si ty přebytečné potraviny do EU vzít neuvažuji, protože jejich auta, OT a tanky neodpovídají normě EURO 5, takže na území(výsostné) EU nesmějí vjet a celníci je sem nepustí.

 888. Rputi co se Vám nezdá !
  Náhodou , on projevil obdivuhodnou inteligenci !
  Okamžitě poznal, že jde o politické motivy! Za což mu musíme být vděčni !
  Taky bysme si mohli myslet, že jde o Putinovu pomstu za to , že mu Obama nebo Rumpál chodili za frajerkou ! 😉

 889. 🙂
  Rusko je čtvrtej největší exportér obilî na světě 🙂
  Hladem asi neumřou …….

 890. No ale ten Putin s Medvídkem maj fištrón!
  Na chlast , včetně vizoura embargo neuvalili !
  No a akorát na Radiožurnálu naříká člověk z Hamé a je nešťastnej jako šafářův dvoreček !

 891. No, on ten zákaz vývozu do Ruska má i své plus – aspoň bude v Evropě víc biomasy a rychleji splníme Eunijní závazky! … I když si teda nejsem zrovna jistá, jestli jde z rajčat dělat eko-brikety?

 892. Já nechápu jednu věc – co si myslej , že s téma sankcema dosähnou ?
  Oni si fakt myslej, že když udělaj BuBu Bu , Putin stähne ocas mezi nohy a zaleze do kouta ?

 893. Halle, smlouva USA-EU je na spadnutí – proč neodstranit konkurenci a nezlepšit si obchodní bilanci… 🙂

 894. Putin chystá mimořádný televizní projev

 895. 2 Šumavák ad 990 – jo jo, letadlo plný buků…
  Jinak teda ta úderka se poslední dny překonává… Ti už viděj Putina i v noci pod postelí a serou z toho magi v kostkách…

 896. 1027- Zřejmě máte na mysli 1026 Halladina…no tak mu to odpusťte

 897. 2 Šumavák – hezké fotky z Krymu – to k těm samopalům u hlavy – publikoval Větvička… Agent jeden zatracenej…

 898. Tak pomeranče ani rajčata to sice nejsou….ale zase se nesázím o dollar…

  07.08.2014 Pšenice posílila nejvíce od dubna

  Pšenice během včerejška v Chicagu zdražila nejvíce za poslední 3 měsíce díky opětovně rostoucímu napětí týkajícího se situace na Ukrajině. Na jedné straně je voláno po přísnějších sankcích proti Rusku na oplátku za domnělou podporu separatistů na východě země. Na straně druhé zavedlo Rusko odvetu za sankce uvalené některými zeměmi EU. Protisankce se týkají zákazu dovozu některých zemědělských produktů do Ruska. Navíc Rusko posiluje vojenskou přítomnost na hranicích s Ukrajinou. Panují proto obavy, že by mohl vzniknout problém se zásobováním pšenicí z tohoto regionu, který je co se týče pěstování této zrniny významný. Zářijová pšenice včera na CBOT uzavřela se ziskem 2,8 % na 568 centech za bušl.

 899. 2 jirka původní ad 984 – no já nevím, to srovnání Obamy s Gottwaldem trochu kulhá, i když se vopice snaží, co může. S těma generacema máš asi pravdu, ale holt si to těch několik generací bude muset vyžrat. Co si tak jednoduše zvolili, to mají…

 900. Jo, teď jsem si přečetl tu 990 pořádně – to není nic nového, to už se řešilo někde před týdnem.

  Zůstane to tak, že se nic nedozvíme.

 901. Co se Obamy dotejčí, tak teď mi dělá starosti ta jeho konference s hlavami afrických států a hospodářskou pomocí, co jim nasliboval. Já bejt těma pohlavárama, tak brousím oštěp!… Ani na práh!