BFPT 2015 resumé

BFPT 2015 se opět vcelku vydařil. Počasí jako tradičně nádherné, i se trochu oteplilo, „prase“ se povedlo, myslím i v guláši, pivo jako křen, rakouský burčák „jako víno“, Daniny koláčky doplnily sladké…

Přijel až z Brna Foundry, přijela až z Valašska Dana, dokonce až z Budějc i Jurap a přivezl Matzurku, Modrý pták tu byl, asi po třech letech zase František první…i ten loňský řezník tu byl… a další. Prostě: podzimní klid a pohoda.
Škoda těch, co marodili a nemohli přijet.
no podívejte se sami… http://aerokarel.rajce.idnes.cz/BFPT2015#IMGP1448.jpg

a další fotky od Jurapa

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 750 komentářů u “BFPT 2015 resumé

 1. Aby do toho hrom bacil!
  Ale ještě není všem dnům konec! Počkejte příště! 😀

 2. S potěšením vidím, že staří matadoři Jura a Modrý pták ještě žijí 🙂

 3. A taky koukám, jak jsou malí Kunetci už velký…

 4. Ne. Obama ví, že to měli ještěři a proto je v nás rasismus… 😀 😀

 5. 5 Rasistická otázka vyjadřující pochybnost, že afroameričan ví, co jsou to bazální ganglia. Jasný důkaz rasizmu.

 6. Roma Pride. Romové vítají uprchlíky bylo prý jedno z hesel.

 7. Nikoliv, schumachere, pochybnost, že to ví politik, který studoval práva. 😀

 8. Dobré ránko!

  VElký bílý otec může všechno! I vytvořit zcela novou teorii o tom, co jsou to bazální ganglia! Chudáci brontosauři! 😀

 9. Jen by mne zajímalo, která „bazální ganglia“ napadlo, že ta občanka bude určitě patřit tomu, kdo jí do té čtečky strčí a hlavně, kdo bude ty patoky potom chlastat.
  Já bych to hodnotila jako podporu alkoholismu mladistvých!

  …Vinomat má samozřejmě ochranné prvky, které zabraňují prodeji lidem mladším osmnácti let. A to tak, že zákazník se musí nejprve prokázat občankou nebo pasem a čtečka přečte strojově čitelný kód, z kterého zjistí jeho věk,“ popsal jednatel společnosti…
  http://www.novinky.cz/domaci/382429-vinari-sili-firma-provozuje-vinomat-litr-vyjde-na-50-korun.html

 10. Mno, Rputi,

  kdyby měl někdo dobrovolně půjčit občanku, tak to víno místo toho může koupit sám..
  A nemám iluze, že by mladiství měli problém dostat se k alkoholu.

 11. A na rusko-amerických vojenských jednáních o Sýrii bylo Eusy řečeno :
  … doporučujeme stáhnout instruktory, poradce a cenné spolupracovníky připravované za peníze daň poplatníků..

  … doporučujeme zastavit letecké akce v prostoru akcí našeho letectva…

 12. Halladine,
  též iluzemi netrpím, ale tímto způsobem lze sehnat chlast v kterukoli necivilizovanou hodinu a necivilizovaném množtsví, což zejména uvítají partičky vysedávající po parcích. A zeptej se polišů, co je s takovými za patálie.
  A 50 nejsou žádné peníze…

 13. Dobrý den. Včera jsem dorazila do své druhé domácnosti, která je o 15 km blíž Šumavě, ale bez kvalitního netového připojení, než první, už ve 4 odpoledne. Cestou jsem se snažila navštívit nějaká zajímavá místa, leč jednak opravovací ruch na silnicích a jednak skutečnost, že říjen je po sezóně zavinily, že jsem se jen párkrát prošla a párkrát bohapustě nadávala, stojíce v koloně, na silničáře, kteří opravují jako diví co 2 km. Nejvíc mě mrzí, že zámek ve Stráži nad Nežárkou byl jako vždy, když jsem k němu dojela, zavřený.
  ALE – velké poděkování Šumavákovi za uspořádání a zajištění BPFT 2015. Byly to velice příjemné hodiny – krásnou přírody, povídáním s účastníky a za mě hlavně tím, že jsem si potvrdila jednu myšlenku – že není nad osobní rozhovor. Ten net dokáže s některými …divy?

 14. Dobré zas ráno… 2 Rpuť ad 13… No, mě by hlavně zajímalo, jak je to s ochranou osobních údajů… Čtečka přečte ledacos – a samozřejmě uloží, že aby kvůli kontrole… A pak se nabízejí „zajímavé“ možnosti. Třeba až firma zjistí, že Ferdinand Vopička, bytem Vocasova 13, si denně chodí pro litránek bílého…

 15. PeSi,
  čtečka ofotí komplet, když přijde na věc. A přeprodej takových informací vhodným zájemcům vynese víc, než to víno….

 16. Dobrý den.
  (21) Kontejnery? Čunkovití rasisti. Každý má nárok na svůj dům, nebo aspoň byt. Bohaté kapitalistické Německo a nechává bydlet hosty v popelnicích.

 17. 11 maYdo, když už, tak pochybnost, že to ví kdokoli kdo studoval práva.

 18. Bettina Röhl píše otevřený dopis šéfovi CSU Seehoferovi. Vyzývá jej v něm k vystoupení z vládní koalice a vypsání referenda, či přinejmenším nových voleb. Podle jejího názoru (a není v Německu sama) nemá současná vláda mandát provést tak zásadní demografickou a kulturní změnu* republiky, k jaké poslední dva roky a především poslední dva měsíce dochází, a proto musí být tato otázka prioritním tématem voleb.

  „Merkel, Gabriel a Seehofer, tři hlavní koaliční partneři vědí už dva roky, že svět je postaven na před migrační tsunami.“
  http://www.rolandtichy.de/kolumnen/bettina-roehl-direkt/merkel-muss-weg-sofort/

 19. Dobré ráno,
  tak mi známý ráno řekl, že se dneska Ukrajina octne v defaultu. Nemůžu to ale nikde najít. Divný, že by EU soudruzi někde udělali chybu? Řecko je technicky v defaultu posledních X let a přitom se dál práší za kočárem.
  To musí zase být nějaká poplašná zpráva.

 20. …Rusko sa ešte pred začatím vojenskej operácie v Sýrii starostlivo pripravilo na mohutné informačné ataky, ktoré USA a Západ spustili prostredníctvom svojich neziskových organizácií a korporátnych médií súčasne so začatím úderov.

  Propagandistické správy o „desiatkach civilných obetí” vďaka informačnej pripravenosti Ruska zmizli tak rýchlo, ako sa objavili. Rusi totiž pravidelne zverejňujú podrobnosti a videozáznamy z jednotlivých úderov, zhotovené ruskými vojenskými dronmi. Tie 24 hodín denne monitorujú situáciu v oblastiach aktivity ISIS…
  http://www.napalete.sk/ruske-nalety-v-syrii-isis-ma-dni-spocitane/

 21. skimici, tady:

  …International Swaps and Derivatives Association (ISDA) oficiálně uznal neschopnost Ukrajiny plnit své závazky vůči věřitelům. Stalo se tak poté, co výbor soukromých věřitelů, kteří jsou držitelé ukrajinských dluhopisů na 10 miliard dolarů odmítl odepsat část dluhu.

  Rozhodnutí vyhlásit technický default Ukrajiny padlo 4. října 2015 na zasedání Stálé komise ISDA. Jednomyslné rozhodnutí 15 členů Stálé komise pro posouzení insolventnosti bylo 2. října, zveřejněno na oficiálních stránkách ISDA…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/ukrajina-neni-schopna-splacet-dluhy-veritele-vyhlasi-default/

 22. Ono mluvit o civilních obětech v Sýrii, po tom, co Amíci vybombardovali Lékaře bez hranic je poněkud vachrlatý……

 23. Ten odkaz v [17] je zajímavý jedním negativním poznatkem: jednotliví Němci se bojí vyjadřovat svůj názor. Jinak na německých diskuzích se objevují 2 zdůvodnění proč Mutti Multikulti tak blbne (zvláště pak ve srovnání s jejími postoji 2010):
  (1) Chce urvat Nobelovu cenu míru (a používá poněkud tvrdší metody než marketing typu Fórum 2000 co prováděl V.L.Havel)
  (2) Z odposlechů na ni něco zjistila NSA a Američané trochu oprášili část onoho poválečného hesla „keep Germans down“. A Evropa se s těmi Jerryky klidně sveze, vždyť to je jen německé blízké pohraničí.

 24. Něco OT – i když možná ukázka, že staré ressentiments přetrvávají:
  Jen tak ze sentimantality jsem se chtěl podívat na závěr filmu A Town like Alice (1956) – a nějak jsem jim hned nerozuměl. Pak mi došlo, že je to francouzský dabing. A někomu z komentátorů se to asi nelíbilo a napsal „Why the fuck are those cheese eating surrender monkeys in Australia?“

 25. (30) K bodu 2. mi chybí důvod, proč by to Američani měli dělat a zrovna takhle. Fantasmagorických teorií jsem slyšel i četl dost, ale žádná neměla nějakou srozumitelnou logiku.

 26. Zítra budu mluvit na akci německé Pegidy. Ukážu na určitou podobnost mezi Angelou Merkelovou a Adolfem Hitlerem. Ale hlavně Němcům řeknu, že jestli cítí nějakou historickou vinu, mají příležitost tu vinu odčinit tím, že odrazí islamizaci Evropy. Nemohou vrátit život zabitým Židům, ale mohou se rázně postavit těm, kdo dnes znovu zapalují synagogy a střílí v židovských školách.

  http://petrhampl.com/0-glosy-z-osobniho-profilu

 27. mohou se rázně postavit těm, kdo dnes znovu zapalují synagogy a střílí v židovských školách.

  To se bude líbit !

 28. Dnes se v médiích opakovaně objevuje informace, že EU vlastně neví, kolik je na území EU utečenců a že je tedy problém cokoliv ohledně uprchlíků kalkulovat.
  Takže soustátí, které eviduje počty hlav vína ve vinohradech nebo počty ovocných stromů na zahradách nemá přehled teď už o stovkách tisíc lidí, které se více méně volně pohybují po území EU….

 29. 30, 34 — Sice chybí, avšak hypotéza (byť paranoidní) obsahuje implicitní předpoklad, že Merkelová jedná proti německým zájmům. To pokládám za podstatné. U zdejších quislingů se totiž sice rozumí samo sebou, že jednají proti českým zájmům, jenže se obecně vždy předpokládalo, že postupují v německém zájmu.

 30. Halle 36,
  nevím konkrétně v Německu, ale ve Francii už těch útoků bylo víc než dost!

 31. Dobré ráno,

  rputi – 12 , jetsli on Velký bílý černý otec nečetl nějakou sci-fi ….

  Já jsem četla kdysi něco, kde šlo o vývoj nějakýho léku, který měl ohromně pozitivní účinky na psychiku, intelekt a sebevědomí, ale vedlejším účinkem byl hluboký spánek a během toho spánku se dotyčnejm aktivoval ještěří mozek a místo aby hajali v postýlce, chodili ven a chovali se jako plazi. Včetně toho, že třeba zakusovali slepice.

  Už nevím, jetsli se to nějak projevovalo taky na venek, jako že jim pak začaly růst šupiny nebo drápy.

  Řekla bych, že bílej otec čerpal svoje informace o ještěřím mozku z takového nějakého vysoce odborného díla….

 32. Ach tak….

  Asi teda autor sci-fi a Obama věří na stejnou teorii. 🙂

 33. >> nickname
  Ovšem kdyby se našlo něco co NENÍ ještě známo, tak by to musela být věc v vskutku kolosální – třeba, že je vlastně mimozemský ještěr (viz Harry Turtledove – Worldwar/Colonization) a pod. 😀

 34. “ třeba, že je vlastně mimozemský ještěr“

  no, tak to by ledacos vysvětlovalo 😀

  Akta X po německu aneb Muž s cigaretou po úpravě podle pravidel gender rovnosti a politické korektnosti. 😀

 35. No možná Velkého bílého otce řídí Aštan Šeran. Úroveň by tomu odpovídala! 🙂

  …Podobný program si vybudovala i česká sekta Vesmírní lidé.Ten jejich se zakládá na údajné invazi jakých si reptoidů (Andělé světla či vesmírní bratři jim říkají Ještírci, nebo bytosti pekel), kteří mají zájem nás očipovat mimozemskými implantáty.Zakladatel této sekty říká, že vesmírní bratři pod své ochranné štíty nikoho nenutí, ale zároveň dodává, že pokud se k nim nepřidáme, skončíme jako očipovaní otroci ještěrů z pekel.Před těmito ještěry mají některé z nás zachránit světelné bytosti z Plejád vedené Aštarem Šeranem a Ptaahem, veliteli dvou vesmírných flotil.Ke konci si pak Ivo Aštar nedovolí odpustit říci, že v současné době spěje 95% lidí k očipování ještírky.Jde tedy opět o budování strachu veřejnosti.K takovéto skupině se jistě přidá spoustu naivních důvěřivců a pomohou tak rozvíjet toto bludné myšlení…
  https://prochazkaondrej.wordpress.com/2011/12/12/pruvodci-do-nove-doby-nebo-hrobnici-sveho-remesla/

 36. 43 – treba o iniciativnim udavani, nevlastni fotr Himmler, apod.
  Ale jak pravíš – muselo by to byt opravdu kolosalni. . .

 37. Rputi, já myslím, že v USA nečekají na Iva V. Bendu, mají dost vlastních magorů 🙂

 38. Preference CSU v Bavorsku rostou. Volby budou zajímavé. I u nás. Přestože migrační vlna nás prakticky míjí. Nejsme na reklamních cedulích. Neznámá zemička, divná jinde nepoužitelná řeč, divné zvyky, divné jinde nepoužitelné peníze, nikdo tu nečeká s pomocí natož s otevřenou náručí, zanedbatelný počet souvěrců. O tenhle produkt není zájem. S takovým by neuspěl ani Horst Fuchs. Kdežto Německo, to je jiná.

  Ostatně z ekonomického a obecného pohledu je to prosté. Tak jako někteří stojí fronty na nový Ajfoun jiní stojí fronty na Německo. Tak jako kdysi, kdo by si kupoval Teslu když si mohl koupit Grundig.

 39. Z mailu: Maximalizujte zisk díky vzácnému know-how.
  Schumi (OT): Vogoni jsou strašná zbraň. Lepší než domluva o samotě v lese.

 40. Dano: kdyby šlo o důstojnost člověka, nabídnou azylantům péči jako o nejchudší v nejchudší zemi EU, aby nikdo nebyl na základě národa, rasy, původu či přesvědčení zvýhodňován před druhými.

 41. 51 ….v Turecku vzniknou nové, evropskými penězi spolufinancované tábory pro dva miliony běženců a EU se zaváže, že půl milionu z nich převezme do vlastní péče…

  Nejsou evropské peníze. Jsou jen peníze evropských daňových poplatníků, kterým je odepřeno právo aby je sami alokovali podle svých uvážení.

  Volte Svobodné! (Pokud vůbec se rozhodnete volit. Sice je to klub kompenzovaných autistů, ale na výběr nikdo lepší není).

 42. 52 v situaci boje o holé přežití, důstojnost člověka je smrtelně nebezpečný luxus.

 43. Důstojnost. Zase něco, co má zařídit někdo zvenčí. O svou důstojnost musí pečovat především člověk sám. Nějak mi k tomu nepasuje neochota uklízet po sobě vlastní kal a odpadky.

 44. No, na BPFT se dostalo i na otázku voleb a koho volit. Nějak se nevyřešilo …
  MMCH – nebudou cobydup u nás nějaké volby? Celá dálnice z Brna do Olomouce je olepená bilboardy soukromnici.cz a iDnes zahájil útok na Palase, kterého si stále ještě většina občanů-voličů spojuje s ČSSD.

 45. Baubo, někdy se člověk dostane do situace, kdy o svou důstojnost není schopen pečovat-bojovat. Ale jinak souhlasím – kdo neumí provést po sobě základní úklid, nemůže požadovat uznání své lidské důstojnosti.

 46. 58 Dano
  tady kolem to vypadá, že kandiduje nějakej podle jména asi italskej fták.
  Mattoni.

 47. 62 Samozřejmě
  kdo by neznal slavný ЕЛКА 101 se sytě červeným displayem!

 48. JInak k tej důstojnosti byhc jen podotkla, že představy o tom, co je lidská důstojnost, se u Multikulti matky Anděly a nepracujícího muslima z nějakého gheta asi dost liší….

 49. 56 skimici, bývají co pár let. Tak nějaké snad budou. Ačkoli…ano. Kdy jsou nějaké volby… Nějak se ten obřad nazývá.

 50. 69 Dano
  to je přece jednoduché něco naslibovat. Stačí pak vyslovit kouzelnou formulku:
  „Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí“.

 51. Docela jsem žádostif, kolik lidí sežere ODS ty jejich hemzy. Prej nižší daně. 😀 😀 😀 A prej soukromníci… 😀 😀 😀 Prej podpora… 😀 😀 😀 A co zpívat? Zpívat se smí, jako v zemi krále Miroslava? Za poplatek OSA? 😀 😀 😀
  Do píárka v ODS určitě najali nějaký komici, ne? Veselé, jednoduše veselé, jak říkají naší západní sousedé. 😀 😀 😀

 52. 74
  Británie si může tak akorát trhnout nohou 🙂

 53. Hezké je, že Rusko navrhuje volby v Sýrii a Západ je proti. To už je lahůdka pro odborníka… A argument, že volby nelze provést kvůli velkému počtu emigrantů (do EU) je excelentní 🙂

 54. Neuvěřitelné je,
  že si politici zjevně vůbec neuvědomují, jak rychle se, díky informačním technologiím, ty jejich kecy a lži provalí a celkem v pohodě si kecají dál úplně stejně, jak byli zvyklí desítky let před tím.
  Člověk by řekl, že už si mohli zvyknout! Ale oni evidentně nic jiného neumí…

 55. Do kamene tesat!

  Historik Jiří Rak:

  „Češi jsou normální evropský národ, ani horší ani lepší než jiné. Má ve svých dějinách věci, na které může být hrdý, i věci, na které by rozhodně hrdý být neměl. Ale ničím se nevymyká, není ani nejlepší, ani nejhorší, i když právě to si v různých dějinných obdobích rád namlouvá.“
  http://nazory.aktualne.cz/komentare/cesi-proskrtali-dejiny-tak-maji-potize-s-vlastenectvim/r~i:article:779001/

 56. (76) To bych tedy našel dost lepších důvodů. Se svobodou voleb to nejspíš nebyla sláva ani před tou válkou, natož teď.

 57. 79-dokážete porovnat syrskou svobodu voleb třeba s jordánskou, egyptskou nebo tuniskou svobodou voleb ?
  A někde ani nevolí (a jací jsou to respektovaní spojenci), opozice neexistuje (nebo se houpe s uřezanými hlavami na jeřábu), ženy práva nemají, menšiny také ne…
  V čem je ten PODSTATNÝ ROZDÍL, který určuje, že Sýrie musí plnit jiné standardy, než tihle naši spojenci ?

 58. nj, šimone,
  jak říkal McNamara: „Není to náš zkurvysyn“! V tom to vězí!

 59. Tak, první svobdné volby např v Iráku po invazi byly tuším v roce 2005. Philip Hammond má v zásadě pravdu. Mělo by se ještě krapet počkat než okupační armáda udělá pořádek.

 60. 82-no ale když nejsou podstatné rozdíly, proč je potřebné právě Asada odvléct do Haagu (nebo zabít), a pak zorganizovat skutečně, ale skutečně demokratické volby, které v zemích v těch končinách nic neřeší, jak ukazují poslední 3 demokratizované a svobodně volící země ?

 61. Že by tedy přídavný rozdíl? Nebo zározdíl? 😛

 62. Nejlepší svobodné volby jsou takové, řed kterými se někomu zakáže kandidovat, případně sw někdo před volbami pověsí 🙂
  A potom si občané mohou svobodně vybrat !

  Poslouchejte, nechcete Čulíka obdařit nějakým obolem ? On dnes prosí. 😀

 63. Muhehehe!

  Že by Kerry nevěděl, kam mu Syrská svobodná armáda dezertovala!

  „Lavrov: Svobodná syrská armáda? To je nějaký fantom!“
  …Zeptal jsem se ministra zahraničí Johna Kerryho, jestli by nám dali aspoň nějakou informaci, kde se Svobodná syrská armáda nachází, a kdo ji velí. Jestli zachovávají určitou schopnost ozbrojené skupiny vlastenecké opozice, skládající se ze Syřanů, jsme připraveni s nimi navázat kontakty. Neskrýváme ale, že dosud nám nikdo neřekl, kde a jak Svobodná syrská armáda operuje, nebo kde a jak fungují jiné jednotky tzv. umírněné opozice.“…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/lavrov-svobodna-syrska-armada-to-je-nejaky-fantom/

 64. proč je potřebné právě Asada odvléct do Haagu
  Ezopova bajka…
  „Pane Bože, proč, za co mě tolik trestáš? Chalupa mi vyhořela durch, žena mi utekla, práci jsem ztratil, Bože řekni mi, proč?“ naříká chlap před oltářem, když vtom k němu promluví hlas shůry: „Vlastně ani nevím, jen mě tak nějak sereš.“

 65. Když už jsem udělal úkrok stranou…

  Domluví se dva staří kamarádi, že ten, který umře první, přijde tomu druhému říct, jaké to tam nahoře je. Jednoho dne zaklepe duch jednoho z kamarádů na přítelovo okno, ten otevře a napjatě poslouchá, jaké zprávy přítel nese ze záhrobí: „Je to slast Rudolfe, je tam teplo, moře, vzbudím se, posnídám nějakou lehkou zeleninku a až do oběda souložím, tak si dám salát a zase souložím, až do večeře, k večeři mám pak nějakou mrkev nebo jablko a souložím, dokud neusnu.“
  „No né, Karle, takové je to tedy v nebi?“ diví se Rudolf.
  „Ale já nejsem v nebi, já jsem se reinkarnoval a jsem králík v Austrálii.“

 66. Rputi,

  Lavrov si jednoduše dělá z Kerryho pérdel. 😀

 67. To je fakt asi špatný překlad. Takový brainwashing by přece nikdo nedal….
  „Abychom to vyřešili, myslím, že potřebujeme arabské vůdce, muslimské vůdce, muslimské kleriky, aby veřejně vystoupili a zatratili Islámský stát. Ale nemohou to udělat, dokud je u moci Asad. Takže Rusko tím, že podporuje Asada, ztěžuje islámským vůdcům to, aby vystoupili a IS zatratili,“ vysvětlil Hodges.
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusko-prileva-v-syrii-do-ohne-mohlo-by-pritom-pomoct/r~72e69f526b5d11e5b440002590604f2e/
  Proč to nemohou udělat, pane Benjamine Hodgesi?

 68. 92-no protože jim v tom Asad brání ! To je běžný důkaz cyklem.

 69. 92

  No pokud takové pako či lhář velí emerické armádě, tak bůh nám buď milostiv.

 70. Halle 91,
  a co mu zbývá, když ten Kerry neřekne a neřekne? 😀

 71. 93 ona je to asi jenom legrace,
  to děvče, Kateřina Vítková, na konci píše:

  „Hodges zdůraznil, že dnes je chvíle, kdy musí Severoatlantická aliance – ale i Evropská unie – zůstat při sobě. “

  Ona při sobě evidentně nebyla, když to psala 🙂

 72. Řekl bych, že ruské „tažení proti IS“ byl z ruské strany dobrý tah. Postavil propagandisty do nezáviděníhodné role vysvětlit, proč je americký nálet fajn a ruský fuj. A že to neni žádná prdel vidět každý den. Některá vysvětlení dosahují parametrů vskutku nevídaných.

 73. 98
  Z lavrova udělala ministra obrany 🙂
  Kráva nebeská ! 🙂

 74. Parametrů… No nevím, spíš patlametrů 😉

 75. 101 Foundry
  Do Aktuálně.cz jsem nastoupila v roce 2011 ještě během studií žurnalistiky na Karlově univerzitě v Praze.
  To děvče je prostě jak z divokých vajec. Nemá stání 🙂

 76. NoName,
  to je zákonité!
  Už kecaj moc dlouho moc blbě a čím dál víc se do těch vlastních keců zamotávaj a čím víc zdůvodňují, tím víc je to pro srandu králíkům!
  Odtud už není cesty zpátky, leda stáhnout kalhoty, což je přesně to, co neudělají…

  Ne, že by mne to těšilo. Čím to bude horší, tím víc kolem sebe budou kopat… 🙁

 77. 104 Rputi
  problém je, že ten ušatej dárek nemá žádnou zahraniční politiku. Žádnou vizi. I napravený alkoholik GWB se radil s Bohem (Irák mu podle svých slov poradil Bůh) když už s ním nemluvila manželka. Toto ušatý nadělení ale působí jako ukřivděnej puberťák.

 78. :-))))))))))))))))

  Ze správního řízení o odvolání řidiče proti pokutě za údajně sjeté gumy (Holešov, Zlínsko):
  „„Když jsem přes to přejel prstem a podíval jsem se na to zrakem, tak jsem zjistil, že těch 1,6 tam není. Tím pádem jsem mozkovým myšlením zjistil, že ta hranice tam není. To je ten selský rozum,“ uvedl jeden z policistů.
  Zdroj: http://auto.idnes.cz/hloubka-dezenu-pnmeumatik-dcq-/automoto.aspx?c=A151005_134254_automoto_fdv

  Kde se takové „mozkové myšlení“ dá naučit ???
  Na policejní akademyji……..

 79. 110 Šimon klein
  to je slušná úrověň. Z fleku by mohl v čt dělat pro Kubala.

 80. 2 Šimon klein – no dyť na to mají celé Údolí dutýh hlav…
  Tam se naučej i to mozkové myšlení…

 81. hmm, a jaký odkaz nám předala Spencerová ohledně informátora ze syrského bojiště, který hlásí čerstvé zprávy a informace z anglického Coventry ( kde se momentálně nenachází, anžto je v Kazachstánu) 🙂

  „V souvislosti se zprávami ze syrského bojiště není bez zajímavosti reportáž Nimroda Kamera, který přímo v Coventry pro RT zkoušel kontaktovat Ramího Rahmána, osamělého dodavatele údajů do západního mainstreamu.“
  Syrian Observatory for Human Rights run by immigrant from his UK home
  https://www.youtube.com/watch?v=2Kwd-8lJUhI

 82. skimici,
  kde nic není, ani smrt nebere!
  Já jsem ten odkaz (viz 4) nedávala pro nic za nic! Chlap, kterej smrtelně vážně tohle ze sebe dokáže vyreprodukovat je prostě momentálně zavostalej a nikdo s tím nic neudělá. On je jen hochštapler, co si myslí, že stačí markýrovat. A teď zjistil, že nestačí!

  Horší ovšem je, že žádnou vizi, koncepci, ba ani snad myšlenku nemají ti, co ho tam dosadili. Dali mu jediný úkol – zajistit, aby si nahrabali. A vono to kuře nehrabe a nehrabe… a tak dělaj bordel a koukaj, kde by se v tom čurbesu dalo něco lohnout…

 83. sakra kdo to je v Hyde Parku? Takovej divnej fousatej miluje Švarcenberga. Podle svých slov nějaký sociolog. I profláklý moderátor je evidentně v rozpacích …

 84. Podle vizáže to není žádný Viking. Tipoval bych na Top 09.

 85. Ještě dnes „na potkání“ rozezná východního němce. No to je zvracečka …

 86. Ivan gabal. Vrcholný idiot . Srovnávat dederona , mluvícího německjy, s docela slušnou kvalifikací s Araby.
  Idiot non plus ultra.

 87. Rputi,
  já ho na mou duši nepoznal. Hybáškové manžel. No to už jsem doma.

 88. (85) Já jsem někde psal něco takového?
  (110) Jo, viděl jsem toho talenta „naživo“. A není sám, podporují ho v tom i nadřízení. Přitom ten blb vůbec neví, kde by vlastně těch 1,6 měl měřit.
  (116) Akorát že u těch Rusů to povětšině není zadek IS.

 89. 124 Rputi
  musíte vidět věci i z lepší stránky. Ať již to dostane nebo ne, závody skončí vyhlášením vítěze tento týden. Potom už by to šílenství mohlo přestat. Nevím jestli ale nebylo jednodušší, kdyby jí to dali už minulý rok a děsím se naopak toho aby ještě nemusela (a UN) další rok čekat. Snad bude Švédský olympijský výbor rozum a nebude to protahovat.

 90. Dneska je to k popukání. Ministr míru Stropnický použil v souvislosti se Schengenským prostorem slovo VÝDOBYTEK!!!
  Je vidět, že si ze své kariery za socialismu něco odnesl!

  Česká Wikipedie v souvislosti s Maastrichtem a termínem Acquis communautaire cudně uvádí, že je to „francouzský termín pro právní řád Evropské unie“ a že „do češtiny pojem nebývá překládán“.
  Stropnický ale barieru prolomil a na místo takzvaně odborného překladu „komunitární bohatství“ což je ryzí manipulace uvádí správný český termín pro acquis – výdobytek 🙂 🙂 🙂

 91. skimici, když já vůbec nechápu ten důvod!

  Že by si mysleli, že to ještě někdo bere vážně?
  Chtějí na lidi udělat dlouhý nos?
  Jsou tak zhulený?

 92. Rputi,
  ještě sis nefšimla, že tyceny se dávají bezdůvodně ? Copak byl důvod, aby to dostal Obama ?
  To snad i Jasir Arafat to dostal za něco, když uzavřel mír s Izraelci.

 93. Halle,
  myslíš že si lístečky se jmény předseda komise nasype do poklopce a ostatní tahaj?
  Já už jinak nevím….

 94. Rputi, do poklopce snad né, Taky by se mohlo vytáhnout něco, čemu by se ta nobelovka dát nedala….. 😀

 95. Halladine, a proč ne? Make love, not war… 🙂

 96. To s Merkel a Nobelovkou ale bude spíše legrační konspirace. On by jí někdo přece musel nominovat. A kdyby předsedovi (sic!) lovili v poklopci, nenahmatali by nic spojeného s krásným pohlavím nýbrž neomylně ….

 97. 132 Halle
  Ten to dostal už v roce 2009 🙂 neopisoval jsem ….

 98. ani jsem si vlastně nevšiml, že mylně udávám v souvislosti s nobelovkou za mír švédský výbor zatímco jsem měl říci norský výbor. No jo. Čo bolo to bolo. Oni už jsou zase nezávislí.

 99. Přiznám se, že jsem sem dopoledne málem dal odkaz na Blesk. Nyní už mohu užít i jinou formu: http://www.klaus.cz/clanky/3812

  No a já bych řekl, že to hlasování nebudeme akceptovat. Že prostě ne. A oni by pak začali »to znamená, že vy odmítáte principy Evropské unie«? A já bych řekl »ano, samozřejmě«

  No, zní to velmi pěkně. A samozřejmě těžko může býti pochyb, že postupovat by se mělo přesně takto. Jenže (po zkušenosti s LS), jaká je pravděpodobnost, že by to Klaus opravdu udělal? Má ovšem čich pro situaci, a ta je dnes podstatně jiná než tehdy; ale přesto bych asi byl drobet v rozpacích, měl-li bych si vsadit na vyšší než 60% pravděpodobnost.

 100. 137 Zpátečníku
  kdy to bylo jak bleskurychle kapituloval před Duškem. 1997 ?
  To byl začátek sešupu.
  Já mu to ale nevyčítám. Prostě nešel proti lidu.

 101. 139 AeroKarle
  Živě souhlasím. Ale každý má vždy někoho v zádech. Lux je už u svých ale má zdatné nástupce.

 102. 142 no vidíš. A Kalvodu. A co to na věci mění?

 103. Dobrý večer,

  OT – přišlo mi psaní. Že prý máme pozemky a že by je rádi odkoupili. Že prý podle bonity mají cenu XX korun, ale že mi dají dvojnásobek.

  Fór je v tom, že ty pozemky mají cenu dvojnásobnou proti tomu dvojnásobku 😀 😀 😀

  Ale zajímalo by mně, jak se jim hýbají kšefty… kolik lidí jim na to skočí a prodá pod cenou.

 104. A ještě Rumla a Havla a Rychetského. A Tošovského a Mlynáře.
  Přesto to do 1997 mělo smysl. Nejsvobodnější období od Rakouska Uherska.
  Tím jenom chci říci, že ty kompromisy ho stejně nezachránily. Přišly by další údery viz ta plejáda kterou jsem zmínil.

 105. 147 — Inu, skimici, to bychom se spíše mohli ptát, kdy posledně český / československý politik v kritické situaci nekapituloval. Klaus při dělení republiky? A kdy č./čsl. politik nekapituloval v konfrontaci se silnějšími?

  Omlouvám se za roztěkanost a mizernou stylizaci, snažím se totiž zjistit, zda ve starších fotkách snad náhodou není nějaký dosud neidentifikovaný potenciál, a mimoto poslouchám https://www.youtube.com/watch?v=DX_X0ngY27U

 106. 148 Zpátečníku
  já si teď nejsem jistý jak to míníte, ale právě tam třeba imho nekapituloval. Byla to zvláštní shoda okolností, bylo to nečekaně rychlé a všeobecná únava voličů z pomlřkové války, dvojdomkářů a trávyrostů to umožnila. Nemusel ale jít do ostrého střetu.

 107. To jsme ve shodě, skimici, právě tak jsem to myslel — Klausův postup při dělení republiky je právě posledním případem (co mne napadl), kdy nějaký český politik v kritické situaci nekapituloval. Tedy, ona většině z nich zcela stačila už jen trošku napjatá…

  Taktéž se pro dnešek loučím.

 108. 2 Skimic ad 127 – pozor na to, mirkovu nobelovku uděluje prdlament norský… To je ta instituce, co zaštiťuje únosy dětí a kriminalizaci jejich rodičů.

 109. Dobré ránko!

  Možná je to tím nedostakem slunka, ale ti seveřané jsou skutečně poněkud zvláštní.
  Švédská biskupka se rozhodla odstranit kříže ze Stockholmského kostela námořníků a nahradit je symboly vyznačujícími směr k Mekce, aby prý se stal vhodnějším pro lidi jiné víry.
  Paní biskupka je lesba – nevím jestli si uvědomuje, že dle práva šaría jí buď bude uříznuta hlava nebo bude svržena z věže…

  http://www.infowars.com/lesbian-swedish-bishop-wants-christian-crosses-removed-from-church-to-please-muslims/

 110. Velice přehledné shrnutí vývoje v Sýrii od M.Kollera:

  …Sýrie byla před vypuknutím občanské války v roce 2012 jednou z nejméně islamizovaných zemí v regionu – stejně jako kdysi Irák nebo Libye. Gramotnost přesahovala 80 %, a to i u žen, což je v tamní oblasti výborný výsledek. Je třeba zdůraznit, že šlo většinou o kvalitní gramotnost, mnohdy absolventů technických a vědeckých oborů, nikoli absolventů islámských škol, které produkují žáky s třetinovou znalostní úrovní ve srovnání s Evropou. Ženy byly prakticky rovnoprávné s muži. Stejně jako v Libyi a Iráku existoval rozsáhlý sociální program, ale rovněž se rozšiřoval průmysl. Porodnost byla pouze necelé tři děti na ženu, což je neobvyklé v tamním regionu, kde se toto číslo pohybuje mezi pěti až osmi. Kolem 90 % obyvatel tvořili Arabové, 9 % Kurdové…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jak-se-vyspela-zeme-promenila-v-peklo-za-penize-z-USA-a-od-Saudu-Analytik-Martin-Koller-shrnul-co-se-stalo-za-ctyri-roky-valky-v-Syrii-Vetsina-se-toho-zamlcuje-402175

 111. Dobrý den. Bude-li se šturmovat v počtu 10.000/den do konce roku, resp. ustanoví-li se toto tempo jako nový standard, lze do konce roku očekávat cca 900.000 uprchlíků. Pro příští rok 3.500.000 uprchlíků v Německu. Mají-li nárok na sjednocení rodin, potom toto číslo můžeme vynásobit třemi (sekulární odhad) či šesti (konzervativní odhad. Jak dlouho bude Německo zvládat příjem miliónu uprchlíků a rodinných příslušníků měsíčně, než přijmou za své husitský chorál?

 112. Možná jde o základ vzdělanostní společnosti. Je-li každý Syřan resp. uprchlík inženýrem, to by bylo, aby to nebylo, aby se nepodařil další Vorsprung durch Technik.

 113. zdravím!

  „Americký prezident Barack Obama potvrdil v pondělí uzavření dvanáctistranné dohody o Transpacifickém obchodním partnerství a v této souvislosti prohlásil, že pravidla světového obchodu bude psát Amerika, nikdo jiný, například Čína.
  V rámci Transpacifického partnerství bude vytvořena zóna svobodného obchodu v Asijsko-tichomořském regionu. Na tichomořské země připadá 40% světové ekonomiky a třetina světového obchodu.“
  http://cz.sputniknews.com/byznys/20151005/1308013/obama-pravidla-obchod-usa.html#ixzz3nlXggQ6F

  Ještě potajmu- v šumu kolem imigrantů- uzavře Obama TIPP s EU, a má to doma 🙁

 114. nickname 156,
  ze Sýrie je cca pětina úprchlíků – s tím by si Evropa i poradila.
  Horší jsou ti ostatní.

 115. Dobré zas ráno… 2 Rpuť ad 154 – tohle se moc líbit nebude… Zvláště pak odpovídacím automatům…
  Jen bych si v té souvislosti dovolil připomenout, že vopice je nositelem mirkovy nobelovky za (trapně amatérské) sfalšování rodného listu…

 116. (158) Zdá se, že asiatům uvolnění obchodu vadí méně, než místním komunistům (ti převládali v průvodu, který jsem jednou zahlédl zde a nebylo to prvního máje, jen to tak působilo).

 117. Rputi, máte pravdu. Ta pětina vybuduje Nové Německo, zbytek co neprojde selekcí se pošle uzavřenými transporty do sběrných táborů v Polsku. Ukrajinští sociální pracovníci se o ně postarají.

 118. Aerokarle,
  já si myslím, že Asiati už dávno mají hotový plán, jak s TIPP vyjebat.

 119. K důvodům Andělíniných postojů jak jsem je uváděl v [30] dodávám další. Německá lidová tvořivost našla důvod další: A.M. to v rozesraném Německu zabalí a protože ji tam nic nedrží (manžel?), tak půjde do OSN a bude tam dělat jenerální tajemnici. Jinak návrhy na postavení přes soud nebo na dodání do cvokhauzu tvoří už trvalou součást diskuzí. Zajímavé ale je, že útoky ad hominem neobsahují jediné neslušné slovo – ale jsou svým vyzněním většinou zatraceně neslušné.

 120. 137 Zpátečníku, neudělal. Jsou to schodišťové, sebepotvrzující a sebeomlouvající kecy již neodpovědného člověka, jednajícího odlišně když byl odpovědný. Tehdy a tam byl jeho Rhodos. Tehdy a tam měl skákat. Teď a tady se z toho nevykecá. Ano, v mnohém má pravdu. No a co? Nestačí „mít pravdu“ jestliže je nutno jednat.

 121. dvd,
  když tě tady vidím – hele, víš, jako germanista, kdo byl sjednotitelem Německa? Já bych to taky nevěděl, ale dočetl jsem se to v jedné studentské práci: Ottoffon bis Mark (středoškolák (polehčující okolnost – angličtinář))
  Pro zeměpisce mám taky lahůdku. Fonetický přepis názvu jednoho z největších měst planety: Rio Dežo Nero (šestá třída)
  Zdá se, že naše školství udělalo od hadráku, kdy stálo jenom krok před propastí, velký skok kupředu.

 122. Ohledně té asijské smlouvy jsem fčera zaslechl, že nějak extra výhodná pro USA není.
  Jsou zlí jazykové , co tvrdí že bude USA stát pár miliónů pracovních míst.
  Ale co je pravda, netuším.

 123. ptakopysče,
  ten Ottofon je něco jako Vodafon nebo iPhone? 😀

 124. Dnes by z Ottofouna udělali válečného zločince . 😀

 125. Až do WWI byla válka vcelku běžnou součástí mezinárodní politiky… Něco jako dnes bombardování.

 126. V každém případě byl Ottoffon (fakt byl s dvěma ff) skvělá mnemotechnická pomůcka a sláva autora hvězd se dotýkala.

 127. “ Rio Dežo Nero “

  Možná je autor jasnovidec a uvedl budoucí podobu jména 🙂

 128. 174 Honza ze Žižkova
  to připouštím. Takové lesby s erotických filmů a nebo z Black Swan, kde si to střihly ty krásný židovky Natalia Portman a Mila Kunis by harém jistě obohatily a našly by tam k potěšení muslimáčů několikrát denně osud horší než smrt.
  Mám spíš obavy jiné. Nevím jak paní biskupka vypadá, ale co jsem tak viděl záběry leseb z Prague Pride, bojím se, že by je znechucení muslimští bojovníci shodili z věže ještě před przněním …

 129. Biskupka by asi byla v akci…

  Ceny za jezídské a křesťanské otroky ISIS:
  Žena 40-50 let 50.000 dinárů 960 korun
  Žena 30-40 let 75.000 dinárů 1420 korun
  Žena 20-30 let 100.000 dinárů 1880 korun
  Dívka 10-20 let 150.000 dinárů 2850 korun
  Dítě do 9 let 200.000 dinárů 3770 korun

 130. 176 AeroKarel
  pane jo…. Ale co – souhlasím s ptakopyskem. Patrně sebevražedná mise.

 131. Tím samozřejmě chci říci, že každý má v životě své místo a každý si najde svoji parketu. Taky nebudu třeba dělat polívku ze svíčkové nebo mladého kura …

 132. 😀
  Jako stážista prý také zažil, jak se ministryně Clintonová chová ke svému manželovi. Bývalého prezidenta USA prý neustále peskovala a poučovala a nedělalo jí problém být sprostá. Jednou jí nesl nějaké papíry, když s ním zrovna telefonovala. Jeden z poradců Clintonové jej prý z místnosti regulérně vytlačil a poslední, co přes dveře slyšel, byl rozčílený výkřik „Běž do prdele, Bille“.

  Na jedné ze zahraničních cest prý zase slyšel ministryni na manžela křičet: „To ty jsi mi dal tu posranou radu, abych se dohodla s Putinem.“

  To však ještě nebylo nic proti tomu, co se odehrávalo, když se na internetu objevily fotografie exprezidenta Clintona s prostitutkami. Po výstupu prý nastalo dlouhé ticho, ve kterém se manžel na druhé straně hovoru snažil situaci vysvětlit, načež to ministryni přestalo bavit a pronesla: „Bille, kurva, já končím. Nazdar.“

  O domácích vztazích u Clintonů promluvil i politický konzultant Roger Stone, podle kterého paní ministryně a prezidentská kandidátka rozhodně nezůstávala jen u slov. „Házela po něm klíče, knihy, popelníky,“ píše ve své knize, ze které cituje deník Blesk.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bez-uz-kurva-do-prdele-Bille-Posrana-rada-abych-se-dohodla-s-Putinem-zurila-pry-Hillary-Clintonova-Mame-vice-z-vybusne-knihy-402247

 133. 180 Halle
  to přece znamená, že jednomu na druhém stále záleží, žijí naplno a nejsou citově vyprahlí a zkornatělí.

 134. SDkimici 🙂

  možná, ale ja bych vzal nohy na ramena 🙂

 135. Skimici, sprosťáku 😀

  Svoje , alespoň v první fázi 😀

 136. Srandičky, srandičky, na to vás užije!

  Ale imigranti mají další problém! Tlačej je koule! Tááákovýhle!
  Byl tři dny v nemocnici a doktor mu doporučil sex!
  A je jeho lidským právem si vrznout? Nota bene na lékařské doporučení!

  Sex prostě všem chybí!
  Jen nevím jak to řešit! Třeba by sluníčkové dámy vypomohly? Nebo se aspoň složily na permici do bordelu!
  http://medzicas.sk/mam-opuchnute-semenniky-vsetci-sa-stazuju-na-chybajuci-sex/

 137. 165 — No dejme tomu, Schumachere. Jak už jsem napsal, neumím to pojmout jinak než pravděpodobnostně. Ovšem už skutečnost, že co by se mělo dělat, říká do Blesku, spíše potvrzuje názor, že v realitě by to nebyl udělal…

  Kdybychom ale vyšli z Tvého názoru, že ne, pokládal bych za vhodné začít bádat a pátrat, kdo teda jo. Pokud vůbec někdo. Napadá snad někoho z laskavých čtenářů nějaké jméno?

 138. Rputi 🙂

  on jim někdo amputoval ruce ? 😉

 139. Indové dělali, udělali. Když vidím toho zdejšího Kapitána a Marksovou Engelsovou, i její předchůdce a předchůdkyně, tak se ani moc nedivím, že zde hovno hovno.

 140. (190) To taky, ale zrovna Marksová Engelsová nevypadá, že by jí to nějak ideově vadilo. Mnohem víc se snažil kocour.

 141. Kocour už před tím říkal něco o Štrasburgu! Takže uvidíme!

 142. Pokud jde o krádež dětí, lze to několika způsoby. Pokud zdejší velvyslankyně tuto krádež kryla, společně s panem Kapitánem a naší ministryní, jde o organizovanou mezinárodní skupinu. Toto není případ pro Štrasburk, ale pro Haag.
  Akce našich europolitiků rodině nepomohla. Co některý z našich politiků? Co 601. skupina?

 143. 187 Nenapadá. Je to součást zdejší kultury. Silná slova, nakonec všechno odkývat a pak vést schodišťové řeči.

 144. (194) To bude blbost spíš ideově spřízněná, než organizovaná. Každopádně, nenapadá mne (bohužel), kdo by to vyšetřil a do toho Haagu poslal.
  Z politiků se angažovala a angažuje Chalánková a Mach, ale moc toho asi nezmohou. http://1url.cz/sn43
  Tahle vláda, tahle ministryně – palec dolů.

 145. Nicolas Winton mohl být odsouzen za obchodování s dětmi. Proti vůli státu umožnil, aby je rodiče za úplatu nechali vyvézt do zahraničí, zabránil jim ve výchově podle plánů našich úředníků.
  Potřebujeme více Wintonů nebo více úředníků? Nebo potřebujeme aby nebylo třeba Wintonů, protože není úředníků, kteří se nemístně vměšují do života rodin?

 146. 193, Rputi, to sice ano. Jenže konečný formální právní úspěch neznamená faktický úspěch. Čas se nedá zastavit ani vrátit. Z principu, tahle pře nemůže mít vítěze.
  Věcně nemám na tenhle případ „silný“ názor. Vybrané informace zprostředkované médii nepovažuji za objektivní podklad. Jen něco naznačuje, že zástupci ČR po seznámení se s dokumenty, které nebyly zveřejněny, z případu vycouvali.
  Předpokládám, že pro soud, s ohledem na dobu v pěstounské péči v jiném prostředí, hlavním kriteriem bylo dobro dětí, ne rodičů. Výsledek uvidíme za několik let.

 147. Můžete mi někdo připomenout,
  ti klučíci se narodili v ČR nebo v Norsku ?

 148. “ Europoslanec Tomáš Zdechovský navrhuje kvůli rozhodnutí v případu bratrů Michalákových vyhoštění norské velvyslankyně.“

 149. Nickname,
  aha. Takže to je ale taky trochu pat, ne ?

 150. (186) Rputi,
  odpověď jednoho diskutujícího: „Naco sa teraz stazuju? Prostitutok je plny parlament , neziskoviek atd.“

 151. (198) Vybrané informace zprostředkované médii nepovažuji za objektivní podklad. To já také ne, ač na ten barnevernet vylézá tu i onde dost fujtajblů. Ale kocoura nějaký ten rok znám a pochybuji, že by se tolik angažoval na „špatné“ straně.
  (200) Reklamu si tím udělá, trochu.

 152. Matzurko – rodina se rozpadla, děti tahají po všech čertech. Nemá to dobrého řešení. Kdyby se do budoucna podařilo ten socialistický spolek zrušit či reformovat, utrpení těch kluků by mělo nějaký „vyšší“ smysl.

 153. Nickname, houby.
  Celé je to založené na soukromém podnikání, dětské domovy v majetku privátních firem, Pěstouni buď privátní, nebo zaměstnanci těchto privátních firem, často se zahraničním kapitálem.
  A komise koupené těmito firmami, a hlavním zájmem těchto komisí je starat se o obložnost těchto domovů a pěstounské pče.

  Kdyby to byl socialistický systém, bylo by to pod dozorem státu, tady do toho stát vůbec nemá co kecat.

 154. Nickname,
  děti jsou u pěstounů, snad stabilních ? Mne na tom děsí ta prodleva celého řízení a nemožnost styku s matkou a prarodiči, v tak raném věku se děti už mohly odcizit. Obávám se, že přesně na to norská strana hraje.

 155. Jo, Matzurko

  dnes by už pravděpodobně ty děti k té cizí paní,kterou vidí jedenkrat za rok možná ani nechtěly.
  A dobro dětí na talíři…
  K posrání.

 156. Halle: pokud je pravda, že Barnevern je soukromá společnost bez dozoru státních institucí, je to ještě horší než jsem si myslel. Je to akciovka?

 157. Matzurko,
  přesně o to jde, odcizit děti rodičům.
  A nwjde jen o děti, které se v Norsku narodili. Barnevernet hrdě hlásá, že „spravedlnost“ platí pro všechny děti, které se v Norsku vyskytnou. To znamená i pro děti, které se narodili jinde, ale mají tu smůlu, že jejich rodiče jsou v Norsku třeba na stáži nebo pracovně.
  Už se takových věcí stalo víc.
  Je to prostě kšeft a rejžuje se na tom, neb stát bohatě platí, ale nemá v tom absolutně žádné slovo!
  A k odebrání stačí, aby kdokoli, třeba nerudná sousedka, nahlásil „znepokojení“. Zdůvodňovat se nemusí!

 158. (206) tady do toho stát vůbec nemá co kecat. Aha, takže barnevernet krade děti bez jakékoliv státní podpory a velvyslankyně, která to obhajuje, není velvyslankyně státu. 😛
  (207) Jo, dost to tak vypadá. Protahovat tak dlouho, až budou děti odcizené a zvyklé. Napovídá tomu vyhrožování odebráním v případě soudního řešení či medializace, praktický zákaz styku a podmínky, je-li povolen a konec konců i zážitky jiných, kterým byly děti odebrány.

 159. nickname,
  nevím, jestli je to akciovka, ale stopy po vlastnících vedou do Britanie.
  Nahlédnětě do blogům A.Ruščák – idnes, nebo ke kocourovi na FB

 160. Nickname,

  ono je to složité. Vlastní správa systému je na dvou úrovních, místní a krajská, naprosto bez dozoru státních institucí. Ty rozhodují,
  Vlastní praktickou péči dělá několik velkých akciovek, z velké řásti vlastněných zahraničními firmami, pokud si pamatuju , britskými a švédskými, pak nějaké drobné firmičky a pěstouni, zčásti jako zaměstnaqnci těch velkých a zčásti jakoby živnostníci.
  Zlatej socík.

 161. Stát akorát platí za péči o kus dítěte.

 162. (214) aha, takže národní socialismus s prvky fašismu. Co jiného čekat v ropné diktatuře proletariátu.

 163. Teď mne napadlo-neměla být vydána zpráva, kdo sestřelil boeing nad Ukrajinou ?
  A co Ukrajina tak nějak celkově ? Existuje ještě ?

 164. 219 Měla. Už před třemi měsíci…Jenže to je tak stará záležitost, koho by to zajímalo. Isil, migranti, Sýrie, Barneven, kdo s kým, která ukázala jaké přednosti či zadnosti a kam až bylo vidět. Prostě standard.
  Abych nebyl nesolidární, vyhlašuji kojot norského vína, oliv, datlí a fíků.

 165. Kde je vlastně pan Michalák případně biologický otec dětí? Co ten na to říká?

 166. Dobré odpoledne,

  a patří to vůbec k soudu do Štrasburku? Já mám dojem, že Norové nejsou v EU.

  Nemluvě o tom, že o objektivitě instituce, zvané „Evropský soud pro lidská práva“ mám svoje pochybnosti a předpokládám, že asi nebude nakloněn tomu, vrátit děti ze „spořádaného “ multikulti Norska do nějaký zemičky plný xenofobů a rasistů, kde nechtějí muslimy.

 167. Zdá se, že v Norsku děti nezískávají tamnější občanství narozením, což umožňuje vésti tento spor?

 168. Matka se s biologickým otcem rozvedla ( prý na popud BV v době, kdy kluci byli odebráni, že prý potom může kluky získat snáz zpátky) a nějak se o něm mlčí.

  BYly s ním byly nějaký problémy, zrovna ideální otec to asi nebyl, i když se neprokázalo, že by děti zneužíval. Snad byl jednak postižený, jednak děti bil.
  Ale stále má rodičovská práva. Na rozdíl od paní Michalákové mu je neodejmuli. Otázka je, jestli má o děti zájem a právo je vídat využívá. O tom se taky nějak mlčí.

 169. skimici,
  otec je jaksi psychicky nevyrovnaný. Paní Michaláková se s ním, opravdu na doporučení Barnevernu, rozvedla.
  Pan Michalák se jednou zapojil do diskuse na FB u kocoura, bylo to poněkud podivné. Částečně už zapomněl česky, což bych chápala, ale psal v infinitivech a vůbec podivně.
  Na doporučení Barnevernu jim do toho nekecal a v podstatě na to asi kašle.
  Policie žádné zneužívání nezjistila, paní Michaláková pracuje v MŠ, kde si ji chválí, ředitelka se za ní postavila … všechno marné a zbytečné.
  Kšeft je kšeft… 🙁

 170. 224 + 225 maYdo a Rputi
  Tak hurá. Pan Michalák má tedy práva. Tak může alespoň občas děti navštívit a vzít ssebou bývalou manželku?

 171. Mám takový dojem, že odsouhlasil tu adopci, a tím se o ty práva připravil.
  A myslím, že na ty děti kašle.
  Hlavně se chce pomstít bejvalce.

 172. To by nemohl, i kdyby měl o děti zájem a chtěl manželce umožnit kontakt, protože ta setkání jsou za velmi přísných podmínek. Včetně toho, že návštěva nesmí brát nikoho dalšího s sebou.

  Paní Michaláková vzala, snad i opakovaně , s sebou svého otce, dědečka dětí a nedovolili mu děti vidět, myslím, že následovala pohrůžka, že pokud paní M. příště někoho vezme s sebou, nebude umožněna návštěva ani jí.

 173. Halle 227,
  jj – tak nějak.

  skimici, vy to vůbec nechápete – pí.Michaláková nesmí nic!!!, co jí Barnevernet nepovolí! NIKDO nesmí nic!

 174. Jinak během návštěv nejsou povoleny citové projevy, ani fyzický kontakt s dětmi. Nesmíte říct,nic, co by děti mohlo jakkoliv rozrušit, zejména že se vám po nich stýská nebo že byste je rádi měli doma. Ale v podstatě cokoliv, co řeknete „může být použito proti vám“ – tedy vyloženo jako něco, co by dítě mohlo rozrušit.

  takže když děti vidíte jednou za čtvrt roku za takových podmínek, tak to se potom u tak malých dětí těžko udržuje nějaký vztah k mámě.

 175. Kocourovo oficiální vyjádření:

  raha, 6. října 2015
  Eva Michaláková obdržela rozhodnutí Krajské komise pro sociálně právní ochranu dětí v krajích Buskerud a Vestfold, která v Norsku rozhodovala o její žádosti o navrácení dětí do vlastní péče podané již v prosinci loňského roku. Komise rozhodla přesně naopak. V plné shodě s protinávrhem úředníků Barnevernu v obci Nedre Eiker zbavila Evu Michalákovou veškerých práv k oběma dětem a k tomu dala souhlas k adopci mladšího syna pěstouny.
  Prioritou pro komisi bylo posouzení stávajících vazeb dětí na pěstouny. Protože je vyhodnotila jako silné, připravenost matky poskytnout dětem zodpovědnou péči, jejíž prokázání mělo být podle českých úřadů a české vlády účelem tohoto řízení, komise vůbec neřešila. Kompetencemi matky se odmítla nadále zabývat a existenci širší rodiny nevzala v potaz vůbec.
  Adopci mladšího syna Norové zdůvodnili snahou zajistit mu stabilní prostředí u pěstounů, kterou podle Krajské komise komplikují opakované snahy matky o jeho vrácení. Komise se navíc obává, že matka, pokud by jí zůstala zachována rodičovská práva, by pěstounskou rodinu mohla obtěžovat podáváním dalších návrhů na vrácení Davida.
  Vyšlo najevo, že už v roce 2012 byl David Michalák umístěn do rodiny, která usilovala o adopci dítěte. Uspokojení čekatelské rodiny proto bylo také zřejmým důvodem rozdělení dětí.
  U staršího Denise je jako klíčový důvod odnětí rodičovských práv uvedeno zveřejnění případu. Otci Norové rodičovská práva ponechali.
  „Norské rozhodnutí je jednoznačně v rozporu s mezinárodními normami a principy na ochranu dětí. Současně je důkazem selhání dosavadní strategie českých úřadů a vlády, v jejíž pomoc Eva Michaláková doufala. Je zřejmé, že standardními právními a diplomatickými prostředky nikdo absolutní zvůli norského Barnevernu neporazí,“ komentuje rozhodnutí Pavel Hasenkopf.
  „Barnevern čtyři roky pracoval na tom, aby kontakt chlapců s rodinou byl minimální a posílil se jejich vztah k pěstounům. Jde o promyšlený postup, kterým Barnevern vlastní rodinu cíleně nahrazuje pěstouny a dává pěstounům neomezený prostor k manipulaci s dětmi. Je třeba zdůraznit, že navzdory bolestným zkušenostem je rodina Evy Michalákové v zájmu dětí připravena s pěstouny spolupracovat. Krajskou komisi to ovšem nezajímalo,“ doplnila Dora Boková.
  Podle právníků rodiny před Krajskou komisí nerozhodovala fakta. „Evě například extrémně uškodily komentáře úplně cizích lidí z internetových diskuzí, kde mluvili o únosu. Stačilo, že je vzala vážně pěstounka a soud úplně pominul, že rodina neměla s těmito komentáři nic společného“, říká Dora Boková. „Zarážející bylo i složení Krajské komise. Jedním ze tří lidí, kteří rozhodnutí učinili, byla psycholožka, která sama uvedla, že je současně školitelkou úředníků v Nedre Eiker, kteří o odebrání dětí rozhodli,“ dodává Pavel Hasenkopf.
  Podle zástupců rodiny také zesílila podezření na problematické zacházení se starším z chlapců ze strany Barnevernu i pěstounů a rodina se o chlapce bojí.
  Další kroky, které budou nyní následovat:
  I. Eva Michaláková se proti rozhodnutí odvolá a o děti bude s podporou své rodiny dál bojovat, přestože tento boj je vykládán v její neprospěch.
  II. Čeští právníci se obrátí na předsedu vlády Bohuslava Sobotku a požádají jej o poskytnutí diplomatické ochrany Evě Michalákové, protože v řízení o navrácení dětí vyšly najevo skutečnosti, které potvrzují, že proces odebrání dětí byl veden v rozporu se zásadami spravedlivého procesu. Vzhledem k tomu, že řízení o odebrání dětí představuje formálně jiný proces, než řízení o navrácení dětí, neexistují zde ve vztahu k odebrání dětí žádné další opravné prostředky.
  Právníci též připomenou předsedovi vlády opakovaná ujištění norské vlády, že adopce dětí Michalákových je vyloučena.
  III. V řízení vyšlo postupně najevo minimálně šest zásadních vad norského systému jako takového, které pak generují v různých případech stále stejné excesy:
  1) děti jsou odebírány i ze zcela banálních důvodů (příliš cukroví, málo cukroví);
  2) systém dává maximální šance pěstounům a minimální šance rodičům a staví pěstouny a rodiče proti sobě, po odebrání dětí vůbec neumí pracovat s biologickými rodiči anebo jen formálně; patří-li k běžným norským standardům například umožňovat setkání biologických rodičů s odebranými dětmi pouze dvakrát dvě hodiny ročně, nutně na ně děti postupně zapomínají;
  3) systém potlačuje biologické vazby a nepovažuje je za důležité;
  4) systém zcela ignoruje širší rodinné vazby odebraných dětí, např. prarodiče podle norského zákona vůbec nemají právo na styk s vnuky;
  5) respekt vůči kulturnímu a jazykovému původu dětí je pouze formální;
  6) rozdělení kompetencí a z něho plynoucí absence ústřední kontroly vede k tomu, že v Norsku neexistuje jeden barnevern, ale 428 místních barnevernů a s nimi i 428 různých přístupů – důvody k odebrání jsou proto natolik nejednotné, že lze doložit i případy, kdy důvody k odebrání dětí jsou v různých norských obcích protichůdné.
  Proto budou právní zástupci paní Michalákové žádat českou vládu, aby jménem České republiky podala stížnost na Norsko před Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku, a to pro systémové nedostatky v oblasti ochrany práv dětí a biologických rodin. Takové řízení, jehož právním základem by byl článek 33 Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, by byla historicky první žalobou svého druhu ze strany České republiky.
  Je v zájmu samotného Norska, aby se zbavilo systému, který mu přináší jen mezinárodní ostudu a odsouzení. Tím samozřejmě není nijak odčiněna vina konkrétních osob, které v jednotlivých případech rozhodují – v Norsku existují i obce, které v oblasti péče o děti fungují standardním způsobem a kterým nelze nic vytknout.“

 176. Volkswagen…nechápu co je špatně. Řídící software motoru optimalizuje nastavení podle režimu ve kterém motor pracuje. Jako řídící jednotka vozidla když projíždím měřeným úsekem, hlídám si rychlost. A je to v pořádku, ne že jsem lump, kterého nutno oflastrovat za dodržení rychlosti, protože jsem měl jet jako kdybych o měření nevěděla nechat se oflastrovat. A nikdo mě za to neflastruje. za to že jsem přizpůsobil své chování metodice měření. Stejně tak řídící jednotka motoru si při měření hlídala spaliny. Chyba je v měřící metodice, která nesimuluje reálný režim motoru v provozu.

 177. Zajímalo by mně, jetsli pěstpuni mají nějaké povolání. jetsli chodí někam do práce nebo sjou oba doma a jen se starají o svěřené děti.

  A pokud ano, take by mně zajímalo, co si Norové slibují od výchovy v rodině, kde děti nevidí, že táta chodí do práce, protože musí vydělávat peníze, aby se rodina uživila, že nic není zadarmo, ale nmusí se odpracovat, že je třeba mít nějaké povolání.

  To přece nutně musí vést k výchově celé generace pobíračů sociálních dávek. Kdo jednou bude to všechno v tom Švédsku živit?

 178. Maydo, Evropský soud NENÍ orgánem AU a nemá působnost jen v rámci EU.

 179. 231 až kluci budou zletilí, budou-li se cítit poškození, zažalují Norsko o vysoké odškodné.

 180. OK, quvisi. Ovšem tou objektivitou si ani tak nejsem moc jistá. To, že není oficiálně orgánem EU, neznamená, že neexistuje propojení a snaha rozhodovat v duchu zájmů EU.

 181. Právě jsem vyslechla tiskovou konferenci vlády k tématu. Jsou sice všichni pobouřeni, ale ani je nenapadne, aby stížnost či žalobu podali jménem České republiky. Nechají v tom zase samotnou Michalákovou. Pes jitrničku sežral…

 182. Schumi,
  nevím, jestli byly přímo žaloby, ale psalo se, že byla velká řada problémů, kdy adoptované děti pěstouny neakceptovaly a řada z nich se od pěstounů odstěhovala v den svých 18. narozenin.

  Žalovat by musely Barnevernet. A odškodné už jim bude na dvě věci…

 183. Tak tohle může skončit zatraceně špatně!

  „Saudští šejkové vyhlásili Rusku džihád!“

  …Rusko, Írán a vláda Bašára Asada musí zažít zuřivost „svatých bojovníků Sýrie“, tvrdí duchovní vůdcové muslimů v Saúdské Arábii.
  Třiapadesát duchovních vůdců podepsalo online výzvu na podporu džihádu proti těmto zemím, v níž vyzvali muslimy na celém světě, aby poskytli „morální, materiální, politickou a vojenskou“ pomoc militantům v Sýrii, které bombarduje ruské letectvo a vytěsňují syrské vládní jednotky…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/saudsti-sejkove-vyhlasili-rusku-dzihad/

 184. 227 Halle
  On se rozvedl a pak děti adoptoval? To je opravdu fikané. Kdo je tedy otec? Už se v tom nevyznám. Není to náhodou ten Nor – pĕstoun?

 185. Dneska mi napadlo pŕi pohledu do regálu: ten dobrej Gin s cizokrajným názvem Beefeater vlastně znamená poměrně banální Beef Eater.

 186. Ha Baubo
  děkuji. Tower nestrážím, kromě svého vlastního, nicméně jsem pilný pojídač masa z býčků 🙂
  Ale mám rád i podešev s rajskou, koprovou či jakoukoliv omáčkou.

 187. 243

  Rputi, jak jsem tak koukal, tak Putin má mezi Britskými „xenofoby afašouny“ fůru fandů 😉

 188. No ona to byla spíš nadávka, k ničemu dobří, jen žerou hovězí maso:-)
  V těch dobách se k němu spousta lidí nedostalo.
  No ale oni a havrani tam docela pasujou 🙂

 189. (243)nic se nejí tak horké, jak se uvaří 😕 Někde jsem četla, že si to novináři(zřejmě obdaření telepatií) asi popletli s pravidelným podzimním odvodem nováčků do armády RF; má jich být 140 tis. Proč by je Putin bez výcviku posílal hned do Sýrie ? Zatím do Sýrie nepustil ani Kadyrova z Čečenska,který si údajně o „vypuštění“ do Sýrie výslovně řekl … 😕

 190. 243 Rputi
  ten odkaz je se vší úctou naprosto neuvěřitelná sr.čka 🙂

 191. westíku,
  zřejmě je nutné si počkat na ověření z více stran.
  Jinak by se z těch protichůdných zpráv člověk za chvíli pomátnul.

  Jen ta SA mi nepřipadá nadsazená. Putin jim šlape do báboviček docela fest.

 192. 248

  Ono je to komplikovanějši.. 140 000 nováčků sice nastoupí, ale zhruba stejné množství záklaďáků dostřihává metr, a jdou do civilu. Od roku 2008 je základní vojenská služba v Rusku 1 rok.
  Ti nováčci jsou k datumu nástupu k ničemu , musí projít výcvikem, a jednotky tedy nejsou na plných stavech.
  Takže na doplnění se volají záložky na dvouměsíční cvičení. Mají nastoupit k jednotkám v místě bydliště.No a přitom se taky procvičí.
  A Dolejší z Blistů z toho udělal mobilizaci za účelem války na Ukrajině 🙂

  Rusové vojenskou službu rušit nebudou, ale mají v plánu do roku 2020 mít 70% armády profíky -kontraktčíky.
  Jestli se jim to podaří je další věc.

 193. Skimici,
  to, že je v Sýrii nějaká jednotka specnas bych vůbec nevylučoval.

 194. O.T houby
  nedávno jsem šel lesem a jako obvykle neviděl žádnou houbu kromě těch, které jsou zhruba v mém zorném poli což je rovina přes metr osmdesát v zásadě široko daleko a tak jsem si říkal jak to vlastně staří slované mínili. Chápu etymologii jmen jako Miloš či Luboš. Znamená to, že bych Choroš měl jímat a si ho upravovat? Další z tajemství, které vám matka neřekla?

 195. Halle 253, skimici,
  já bych se divila, kdyby nebyl.
  Bez úcty… 😀

 196. Rputi
  no problem. Rád upřesním:
  243 Rputi
  ten web je se vší úctou naprosto neuvěřitelná sr.čka 🙂

 197. Inu což, rozumný člověk s rodinou si zařadí Norsko do seznamu zemí, kde ani nepáchne. Podobné, jako je nerozumné jezdit s rodinou třeba do Etiopie nebo Saudské arábie…

  Za víc komentáře to nestojí.

 198. to chápu. Ale co ty jezídky?
  I Milan Šíma,o kterém jsem asi čtyřicet let neslyšel (jestli je to on) se znovu vynořil z bahna zapomnění.
  Islámský stát unesl okolo 5000 jezídských žen a dívek a drží je jako sexuální otrokyně. Útěk z pekla je dokument Milana Šímy o muži, který se je snaží zachránit.
  Na těch jezídkách něco musí být! Nemáte (vážně) někdo známou nějakou jezídku? Nikdo z mého okruhu nic takového nezná kromě sdělovacích prostředků. Nestálo by za to jim poskytnout v česku azyl? Bez legrace. Zdá se, že jsou vzácné a ceněné skoro jako ústřice. Dienstbier mluvil o kapacitě 15 tisíc kusů. Pět tisíc jich žije v pekle. Přimlouvám se pane Dienstbiere a zvláště pane Kocábe. Vy už tu multikulturní zkušenost máte.
  ZACHRAŇME JEZÍDKY!
  (no dobře, michalákové děti taky)

 199. Kocáb my vlastně mohl být něco jako jezídský Winton.

 200. Ony jsou vlastně muslimky křesťanky židovky hinduistky a cokoliv vlastně chcete. Dobré čarodějnice. Mohly by se pokusit zalidnit kus zemí českch. Furt lépe než to co sem momentálně běží.
  Dal bych na přímá letadla. Stropnický by mohl poslat svých dvacetpět vojáků s vrtákem jako do Maďarska a je osvobodit. Jen si představte zmatení Daeše – Stropnický v čele 25ti členné brigády dobývá pelešinec s jezídskými otrokyněmi s nadpozemským pulsujícím VRTÁKEM za zvuku husitského chorálu. Je zachraňuje a vypravuje karavanu do česka.

 201. Milan Šíma?Jest mi to jméno povědomé. Kdo to je?

 202. Já si pamatuji takového plešatého usměvavého týpka vzor Fendrych s diskusí s Klausem. To je opravdu dávno.

 203. Já jsem jednoho znala. Léta jsem ho neviděla, takže plešatej by za ty roky být mohl, ale že by byl nějak hodně usměvavej, to si nějak nevybavuju.
  A že by diskutoval v televizi, to mi k němu nějak nesedí. Asi to bude jen shoda jmen. Co věk?

 204. Kmet. Možná okolo padesátky. U plešatých to ale mýlí.

 205. Jo tak jsem zagůglila a není to on. Opravdu jen shoda jmen.

  při frenvenci jména Mila a příjmení Šíma to není zas tak neobvyklý jev….

  Ostatně docvaklo mi, že v těch dobách sledoval televizní kde kdo ( ne jen pár masochistů, co sledujou dnes OVM 🙂 ) a kdyby se kdokoliv ze známých, kamarádů, spolužáků objevil v televizi v debatě s Klausem, tak by se mi to nějak doneslo.

 206. Kmet???? Jděte do háje, skimici. 🙂

  NAšla jsem na gůglu rok narození.Ten rok jsem šla do první třídy. 🙂

 207. Teď dočítám zprávy. Angažují se nějaký Tomáš Zdechovský kdučsl a jakási Chalánková, zož je patrně taky něco křesťansko proevropského.
  Možná zkusit i nějakou nekřesťanskou větev když to na Nory nezabírá? Zkusit se má všechno.

 208. 267 se nečilte. si pamatuji ze školy v hodině literatury oslovení Ctihodný kmete. Dneska se to asi holt bere jinak.

 209. Chalánková je ANOnistka, domnívám se. V celé záležitosti se ale angažuje dost vehementně.

 210. Na čt2 dávají pořad z pokusu v roce 68 ze Střešovic, kdy podali psychotropní látky lampasákům z nějakého štábu. Patrně LSD. Upřímně – z mých zkušeností z vojny to pouze obnažilo jejich přirozené nicméně drilem potlačované chování.

 211. Jenže já nejsem žádnej Vrchlickej, skimici 😀

 212. Psychotropní látky zkoumali za účelem jejich rozptýlení nad územím nepřítele a tím navozenou strukturální dezintegraci. Osobně se domnívám, že by efektivněji zapůsobilo zlevnění alkoholu.

 213. Politik kecá, sotva otevře pusu, takže parcelovat to na nějaké dílčí „nepravdy“ a ještě je počítat je zbytečný.

  Proč nenapíšou prostě „Babiš lhal a Kalousek taky “ a tečka?

 214. A nebo, pokud je „nepravda“ diplomatický termín pro „lež“ , a chtějí být korektní, tak podle Saturnina :

  Demagog zjistil, že o pravdivosto slov ministra Babiše by bylo možno s úspěchem pochybovat celkem jedenáckrát, zatímco o pravdivosti slov ministra Kalouska by bylo možno s úspěchem pochybovat celkemsedmkrát.“

 215. Ale jinak souhlasím s Komárkem, že Babiš hloupej není. Je to hajzl. Bohužel mazanej hajzl. a demagog a manipulátor. Kdyby byl obyčejně hloupej, byl nejspíš vcelku neškodnej.

 216. 274 hloupý ….
  Obchoduji se spoustou lidí kteří jsou hyperbohatí. Někteří začali před pétadvacetilety v garáži. U rusáků je to zvlášť specifické období pogorbym pojelcinovi podefaultu čištění a umravňování židovské obce aby byli schopni alespoň sparringpartnerúm arménům

 217. Ale není to poprvé kdy žasnu, jak v mistních měřítcích dokáže na vrchol imperia vyšplhat osoba, kterou jsem zcela zmatený, protože zcela zmateně vystupuje. Sám si to vysvětluji tak, že je bilým koněm.

 218. Skimici, takový typy můžou působit jako pomatení pitomci, dokonce mohou být opravdu v mnoha směrech opravdu hloupí.
  Podstatný je, že mají schopnosti na to, aby dosáhli svého cíle a nemají zábrany použít způsoby, který se jiným lidem eklujou.

  A jeho úspěch je snadno vysvětlitelný. Je tu dostatek voličů, kteří jsou nespokojeni se stávajícím stavem politiky a berou cokoliv, co je nějak nové. Když k tomu slíbíte boj proti korupci, podporu podnikatelům a že došlápnete na bohatý a k tomu rozdáte nějakou tu kobliuhu, máte podstatnou část voličů v kapse.

  V dalších volbách se zrodí jinej prorok, kterej bude zase slibovat modrý z nebe a lidi ho budou zase volit. A po volbách budou nadávat a vyhlížet zase nějakýho proroka nebo rovnou spasitele, kterej konečně bude tu politiku dělat jinak a lépe a zavede ráj na zemi.

 219. Maydo, mám dojem, že Skimic nemluví o politice, nýbrž o Agrofertu. Jeho zmatenost v tomto punktu, jakož i hypotézu „bílý kůň“ sdílím.

 220. Nevím, jetsli Agrofert a politiku jde od sebe oddělit….

 221. Dobré ránko!

  Hm – Babiš…
  Neřekla bych, že Babiš je přímo zmaten. Jen často mluví o věcech, kterého naprosto nezajímají. Jeho zajímají tendry a dotace a to mu vychází.
  Ostatní jde mimo něj a krom toho se neumí vyjadřovat (jeho největší handicap), takže i pokud nějakou myšlenku má, těžko to někdo odhalí. Evidentně se nikdy nenaučil své myšlenky verbalizovat a svou česko-slovenskou mluvou to ještě vylepšil!

  Ale celkem to nevadí, zejména při sledování OVM! Specializoval se na hesla, což k nedělnímu vepřu-knedlu-zelu bohatě stačí! A to i v případě, že se právě rozčileně hádá, stejně jeho promluva nemá hlavu ani patu.

  Prostý volič ho stejně není schopen poslouchat celou dobu, takže mu:ble ble ble bla bla vůbec nevadí a jeho pozornost je připoutána jen v okamžicích, kdy Babiš vykřikne heslo: „Kalousek krade!“
  Když toto učiní během pořadu několikrát, volič s ním naprosto souzní a ostatnímu rozumět nepotřebuje!

 222. Schumi,
  zjevně laskavé pozornosti vás dvou uniklo, že tu řádí „Norské fondy“, s jejichž pomocí squadra v čele s Marxovou a Dienstbierem hodlá sem tento bohumilý systém „ochrany dětí“ zavést, neboť děti přece patří státu a rodiče je maj jenom pučený a ještě kdo ví jestli.
  Pěstouny se už podařilo prosadit, tak teď eště „ten matrijál“ …. a pak se začne rejžovat.
  Pokusy o likvidaci Klokánků s tím samozřejmě souvisí…

  Koment zajisté není povinný, ale bránit bychom se měli, není-liž pravdou?

 223. NoName,
  líbat se nemá, je to nehygienické!
  V utečeneckých táborech pak životu nebezpečné! Normálka provokačka!

 224. Rputi, když to tak voliči chtějí… Tak asi nezbyde, než si i ČR zařadit na seznam těch zemí 🙂

  Mimochodem, ten odkaz v 274 jsem dával jen a výhradně proto, abych ukázal, jak hluboce dokáže klesnout někdo, kdo se prezentoval jako elitní novinář s vlastním sloupkem v nejprodávanějším denním tisku… Taková krásná demonstrace toho, co poněkud lapidárněji o novinářích píše PeS…

 225. Mno, Rputi,
  není to úplně tak.

  S Norskem přímá souvislost není. Jen je to opičení po EU, Jelikož v EU je zvykem pěstounská péče , usoudilo se že dětské domovy , pozůstalé po socíku jsou nelidské a fuj.
  Stejně , jako že máme prý málo vysokoškoláků podle statistik na 1000 obyvatel.
  Norsko s tím přímo nesouvisí.
  Klokánků bych se moc nezastával.

  Myšlenka je to sice dobrá, ovšem , pokud se do vedení této organizace ,vzniklé na základě toho, že parta dobrovolníků začne podnikat s vyžebranými penězi, od veřejnosti i od státu, dostanou lidé bez patřičných manažerských a ekonomických schopnosti, je problém.
  A další problém je v tom, aby stát platil dluhy organizaci, kterou neřídí.

 226. A Fica ještě furt chtějí vyloučit z socanské frakce, ovšem on na to kálí.
  Vyloučený byl už jednou, i tak na Slovensku vyhrál volby.
  Co kecají nějací střelení socani v EU prdlamentu na Slovensku nikomu vrásky nedělá.

 227. Zajímavé je, že jak Kapitán, tak Marksová nasadili – alespoň oficiálně – kurz proti Norsku 🙂

 228. Dobré ráno,

  rputi, Norsko se zachovalo skandálně, ale pánové mají pravdu, že není moudré se stěhovat do jakékoliv země, pokud člověk nezváží poměry. Krom toho, jetsli se nepletu, paní Michaláková čerpala z jejich sociálních fondů různé podpory a když stát do dětí investuje, tak to posiluje myšlenku, že taky může zasahovat do jejich výchovy
  Oni si Norové těmi programy od státu opravdu ty děti svým způsobem kupují.

  Tím netvrdím, že Norsko je v právu, že BV je velmi podivná organizace s ještě podivnějšími praktikami a že si paní Michaláková zaslouží být připravena o děti a kluci o mámu a bráchu a dětství ve své biologické rodině.

  TAk, jak to funguje v Norsku, to je odvěký sen utopistů a socialistů všeho druhu. Vždycky se najde někdo, kdo bude chtít podobný systém prosadit.
  Pro řadu lidí je to pohodlné a tak je možný, že se to prosadit i podaří.

 229. pokud jde o Klokánky, ještě bych připomněla, že v Klokánku našla bez problémů útulek „třináctiletá“ Anička – Barbora Škrlová.

  A vcelku dobře si umím představit, že by někde mohl fungovat velmi podobně jako norský BV a v odejmutí dětí rodině sehrát stejnou roli.

  Konec konců pro záchytné zařízení, odkud by děti šly k pěstounům se na tomhle poli otevírají široké možnosti.

 230. 295

  JJ, člověk má sedět na pérdeli tam, kde se narodil. Teď nemluvím o cestování, nebo odborných stážích atd.
  A už vůbec nechápu ženský ( i chlapy) co si vezmou cizince i z velmi kulturně odlišných zemí, a pak se diví….

  Jasně, jsem xenofob. 🙂

  maYdo, ale že by utopisté a socani snili o komerční péči o děti, se mi fakt nezdá.
  O státní – dejme tomu. Se silnou státní kontrolou.
  Ale v Norsku tomu tak není.

 231. maYdo 296,
  „Anička“ byla v Klokánku asi den a přišla tam na doporučení „zástupkyně ombudsmana“ Šabatové.

  Halle,
  já netvrdím, že Klokánek je bez vady a bez hany, ale jen bych připomněla, že je to u nás jediné zařízení (krom policie), které je schopné v případě akutního průseru přijet a konat třeba o půlnoci.

 232. Rputi,
  to je sice možné, ale podnikat s cizími penězi, nasekat dluhy, neplatit mzdy a pojistné, a pak chtít , ať to zatáhne stát ?

 233. Rputi, není podstatné, jak dlouho tam byla a na čí doporučení přišla. U příjmu do dětského zařízení by jim snad nemělo uniknout, že jde o třicetiletou ženskou.

  vždyť by měly každý přjímaný dítě vyšetřit, jetsli náhodou nemá nějakou nakažlivou chorobu a vůbec v jakém je zdravotním stavu.

 234. „maYdo, ale že by utopisté a socani snili o komerční péči o děti, se mi fakt nezdá.“

  Ale tu péči o děti snad platí norskej stát, ne? A když ne stát, tak tak kdo?

 235. maYdo,
  v Klokánku jsou na děti s psychickými problémy zvyklí. A u Aničky to ty ženské zdůvodňovali tím, že na sebe nenechá sáhnout. Takže ji jen ubytovali a ona pak v noci zdrhla. Takže už se nestihlo.

  Halle, pokud ti to ušlo, tak já Vodičkovou vůbec neobhajuju!

 236. OT — Tohle mne zaujalo. Připomíná mi to sto a více let starou techniku zveřejňování cenzurou potlačovaných zpráv, totiž formou dementi:

  Diváci německé televize ARD kritizují, že stanice v jednom z pořadů zobrazila kancléřku Angelu Merkelovou v muslimském čádoru. Fotomontáž, na které Merkelová stojí před minarety tyčícími se nad budovou Spolkového sněmu, stanice použila jako pozadí k diskuzi o uprchlických kvótách. Kritici tvrdí, že podobné snímky používá protiislámské hnutí Pegida.

  http://zpravy.idnes.cz/uprchlicka-krize-0e2-/online.aspx?online=1005968 (zvýrazněno mnou)

 237. Na 300 běženců se v noci na dnešek zapojilo do hromadné bitky v ubytovacím zařízení v dolnosaském Braunschweigu. Podle policie konflikt vypukl mezi uprchlíky z Alžírska a ze Sýrie kvůli ukradenému mobilnímu telefonu. Hromadných potyček v uprchlických střediscích v posledních dnech v Německu přibývá, v úterý večer se například mezi sebou střetli běženci v Hamburku.

  Tak už i v Alžírsku je válka …

 238. Norsko je IMHO docela zvláštní země… není ono to formálně království?

  Nicméně jinak: teď čtu detektivky od Jo Nesbo/a; tedy chvíli mi to trvalo, než jsem tomu přišel na chuť, ovšem mimo jiné jsem seznal:
  původně velmi velice chudá země, ovšem NAFTA – a rázem zbohatli (koneckonců ty slavné norské fondy).
  A tak si holt myslí…

  Ovšem vylévají s vaničkou dítě – tedy si myslím: když je nemožná adopce (a to zatím z formálních důvodů bývá), tak libovolná instituce typu Klokánek nenahradí třeba i tu pěstounskou péči – tedy podle mého skromného názoru.

  Ovšem kdo jsem já, abych do toho kecal odborníkům-

  Fakt asi je, že v Norsku to nabralo velmi divný charakter… a nezlobte se, tahat do toho levici X pravici mi přijde mimo.

  Jsem četl jeden blog, kde jsou z neomarxismu viněny i USA. 🙂

  Tak prostě nevím a tápu – mám na to vzhledem k věku koneckonců nárok. 🙂

 239. Dobrý den. Socialisté nového věku usilují o projekty PPP (public private partnership). Jde o spojení státního a soukromého sektoru pro vykonávání nezbytné veřejné služby. Jak každý jistě zná, model ozbrojené socialistické revoluce přinášející blaho vyvrátil již Kautský. Dnes je cílem všech socialistických stran maximalizovat blaho proletariátu prostřednictvím jeho předvoje. Smyslem všech zákonů je maximální efektivita státního aparátu, tj. maximalizace výběru daní, které následně slouží pro dobro všech, resp. pro dobro předvoje proletářů.
  Např. projekty sponzorované „norskými fondy“ se zdají nevýhodné pro chudé, dělníky, proletariát – posilování OSPODu vám přijde „zadarmo drahé“. Šikana OSPODu bude směřovat především na chudé. Ale zaměstnanci OSPODu, jejich školitelé, metodici, metodičtí vedoucí, koordinátoři jsou ti, kteří zde zastupují „předvoj proletariátu“. Stejně tak placení pěstouni, majitelé ubytoven pro chudé. To jsou ti, kteří přijímají peníze ze státního rozpočtu a multiplikačním efektem rozšiřují blaho a HDP společnosti.

  Jen hlupák, ten kdo nepochopil myšlenku nového člověka, si může myslet, že státní výchova dětí může být špatná, jak o tom psal už Oliver Twist.

 240. A Rusové pořád „zasypávají REBELY bombami“, zatímco „Spojenci provádí mise“, resp. „bombardují TERORISTY“.

  Bombardování (v průběhu mise) je v zásadě asi to samé jako „sypání bomb“ ?

 241. Honzo, in re 303 – nenapadá mne způsob, jak státem podporovaný a vynucovaný Barnevet použít v diskusi s ancapisty… tedy mimo jejich podporu 🙂

 242. Mimochodem, rputi, já mám dojem, že do Klokánky šly děti a „anička“, protože tam udělali razii na základě ohlášení souseda, který zjistil, že tam mají dítě zavřený pod schodama v kamrlíku.

  Šabatová se angažovala při vytváření identity „aničky“ a legalizaci její existence.Že jde o „dítě“ z nebe spadlé bez jakýchkoliv dokladů jí vůbec nebylo divný.

  přitpom mohlo jít klidně o nějakou pohřešovanou obět únosu

 243. 303 – ta první formulace indikuje, že trefují a relativně často, zbylé dvě to neindikují 🙂

  Ale primitivnost propagandy překonává i výkony za Ukrajinského konfliktu (existuje ta země ještě vůbec? a nebylo tam kdysi dávno sestřeleno letadlo, kde měl být viník dávno dokázán? 🙂 )

  Jestli za něco Rusku poděkovat, tak za názornou demonstraci, jak primitivní propagandě jsme vystaveni.

 244. Škrlová byla nejen 13 letou Aničkou v Klokánku, ale i Adamem v Norsku, kde chodila do školy, aniž by vzbudila sebemenší zájem Barnevernetu. Nějak je to v tom Norsku přece jen divné.

 245. [309] Jsou de facto soukromé a krásně decentralizované. Rozhodování mimo standardní soudní mechanismus.
  Já bych neřekl, že jsou státe podporované. Tam ta symbioza je jiná.
  Hlavně mi to přijde jako velmi pěkná ukázka toho, kam a jak se může zvrtnout soukromá justice.

  Mě prostě rýt do ancapistů baví.

 246. Honza, jestli Vám to, že rozhodnutí Barnavetu vynucuje stát, nepřijde jako podpora, tak potom samozřejmě ano. Ale myslím, že Vám to argumentačně moc neprojde 🙂

 247. A to vůbec nemluve o tom, kdo asi tak generuje příjmy Barnavetu a pěstounských rodin 🙂

  Technika vzít absolutně netržní mechanismus, jehož výnosy si někdo zprivatizoval, a demonstrovat na tom selhání trhu je už trochu omšelá. Ale jestli chcete inspiraci, na čem demonstrovat, že svobodný trh nefunguje, můžete třeba OSA, ČKP, notáře nebo x dalších zprivatizovaných státem vytvořených businessů 🙂

 248. „My tady ve střední Evropě víme velmi dobře, že jsme ochotni kolaborovat za cokoliv. Platí jen jediné, a to chránit si jen svoji kůži a vykašlat se na ostatní,“ uvedla slovenská poslankyně Magda Vášáryová v Událostech, komentářích na téma uprchlické krize.
  http://echo24.cz/a/isnLz/jsme-kolaboranti-ne-krestane-ostra-slova-vasaryove

  Mně je jí a jejích přátel (asi proto použila slovo „My“) lidsky strašně líto, že byla ochotna kolaborovat. V jejím případě to ale nebylo za cokoliv a proto ji chápu dvojnásob.
  Vždyť jen pohleď te například na filmografii.
  http://www.csfd.cz/tvurce/1076-magda-vasaryova/
  Napočítal jsem od roku 1969:
  ca 80 filmů, seriálů a TV inscenací
  Ostatní plus divadlo nepočítám.

  Chudák ženská. Nedivím se, že jí na stará kolena svědomí tlačí.

 249. Skimici, jsem si jist, že nikdo p. Vasaryove nezakazuje postavit se te kolaboraci celem a nastehovat si k sobe, nebo do svých dalších nemovitosti, kolik utecencu ji bude libo a zajistit jim jidlo a praci…

 250. [315] Já nechci diskutovat, já chci rýpat ;o)

  Nějak jsem dospěl k závěru, že extrém levý je životu nebezpečný, extrém pravý je života neschopný.
  To je důvod, proč se nejsem schopen identifikovat se Svobodnými. Volit je možná zase budu, inu nejmenší zlo. I když do příštích voleb se může stát ledacos, takže je to teď jenom velmi volná úvaha.

 251. Honzo,

  oboje platí pro všechny extrémy současně.

 252. Jinak bych ještě podotknul, že v dobách vyostření zdejší diskuse jsem pochopil, co někteří rudí zmetci nazývají „modrý bolševik“. Radši jsem se stáhnul, nebylo mi v tom dobře.

 253. Mno, ta Vašáryová… jako herečku jsem ji měl rád.

  Ten příměr se psy mi tedy nadzvedl – a to nejen proto, že jsem tzv. pejskař.

  Jenomže jsem momentálně v Praze a chodím a vidím: bezdomovce.

  Pročpak se o nich Vašáryová nezmíní?

  Doma se shromažďují víčka od limonád – prý to má posloužit nějakým nemocným dětem.
  Pročpak se o nich Vašáryová nezmíní?

  Ale ano, uprchlíků z válečných zón je mi lidsky líto – ovšem kolik procent z nich jsou ženy a děti a kolik procent mladí silní muži?

  Bývalo zvykem při katastrofách: Ženy a děti první… to už dnes neplatí?

  A zase se jenom ptám…

 254. Já jsem nečetl celou Vašáryovou, ale z citace v 316 jsem si vzal, že Vašáryová se řídí tm, co uvedla – Platí tedy jediné a to chránit si jen svoji kůži a vykašlat se na statní. Souhlasím, protože silnější pes jebe.

  Tu somarinu o Barnevertu, že je to komerční, tedy privátní péče bez ingerence státu, raději nerozvíjím, udělali to za mě předchozí komentátoři. Jak píše maYda i Rpuť – je to sen všech sociálních inženýrů. My, pijavice na bohulibém systému, si budeme dělat, co chceme a stát nás zaštítí, finančně i svojí donucovací mocí.

 255. 321 Fauste ahoj
  já jí mám jako herečku rád stále, přestože podle svých slov a i podle skutků kolaborovala. To je jen otázka svědomí, nikoliv kvality práce či talentu.

 256. Jo, Honzo, na rýpání dobrý. Ale validní argumenty proti ancap jsou jiné…
  BTW, tvrdit, že pravicový extrém není životaschopný znamená opomenout asi 100 let historie… 🙂

 257. Fauste – neplatí. Nejdřív musím zachránit sebe, ženských je jako sraček a děti si zase naděláme. Na co zachraňovat ženské, když je nebude mít kdo oplodnit?

  To není ani sranda, ani ironie.

 258. Myslím, že každému, kdo viděl p. Vášaryovou někdy mluvit naživo je jasné, že s ní je jakákoliv polemika zbytečná.

 259. 326 NoName
  já to rozlišuji. Mně se třeba jako herečky líbí i Jane Fonda či Brigitte Bardot, přestože první názory a činy během Vietnamu civilně vystupovala jako komunistická zrůda a druhá má nějaký fetiš se psy nebo kožešinami (už si to nepamatuji).

 260. 327-já jsem nenapsal, že se mi nelíbí jako herečka, jenom že je prostě zbytečně zkoušet s ní diskutovat.

 261. skimici, taky pozdrav… 🙂

  víš, já jsem (právě vzhledem k zmiňovanému věku) dost alergický na slovo kolaborace. Ono vzato kol a kolem, tak všichni, kdo prožili svůj produktivní život v totalitě (nebo jen na tomto prostoru), tak de facto kolaborovali. To už blahé paměti razil tuším Vopěnka (ani nevím, čeho to byl vlastně ministrem).

  Ale ano, čistě formálně je to fakt. Nicméně. nicméně – to by bylo na dlouhou debatu a asi jinde, než je prostor, který zde díky Šumavákovi máme.

  Akorát by mě zajímalo, kdy tahle debata o kolaboraci skončí – nemýlím-li se, tam vbrzku to bude 26 let od Listopadu… pravda, jeden národ musel chodit čtyřicet let po poušti, než byl vpuštěn do Země zaslíbené.

  Takže snad už brzy…

 262. Magda Vašáryová měla dar na tragické role. Nezapomenu na její podání Marušky Kudeříkové v jakémsi Jirešově filmu.

 263. No, Martine…

  z čistě biologických (či jakých) důvodů dost nesouhlasím. Nejsem odborníkem v této oblasti, ale:

  – kolik žen je schopný oplodnit muž (tedy pokud to není příslušník oné menšiny)?
  A taky by to bylo dost nudné – samí chlapi vůkol. Ovšem kdyby se to vzalo do důsledku, tak by se mužský stejně vyvraždili, že? A kvůli ženskejm, co si budeme povídat.

  – a pak: IMHO to celé vzniklo z pocitu ochraňovat „slabé“ pohlaví – no, jako již postarší pán taky vím, že je to mýtus, ale i tak… 🙂

  Fakt nevím, ale asi bych na Titaniku bídně zhynul než bych se dral do člunu. Ty mě přece znáš… tak se snad tak moc nepřeceňuji. 🙂

 264. Ach jaj, Martine – omluva. Už ze mně mluví hlad.
  Jsem Tě totálně nepochopil.
  Nicméně můj oblíbený Malévil: tam moc ženských nepřežilo a jaké z toho tam byly problémy.
  Ale hlad hlodá, jakož i můj pejsek (pardon, paní Vašáryová) chce mocí mermo ven.

  Takže ein moment…

 265. skimici – copak Kudeříková, ale Markéta Lazarová, hej?

  A už jdu… pejsek je velmi, velmi neklidný. 🙂

 266. 316 ano nebylo by už na čase konečně z šuplíků, skříní a kamrlíků vytáhnout ta úžasná literární, scénaristická, hudební a výtvarná díla ukládaná tam v době totality dusící tvůrčí rozlet a potlačující kvalitu? Jak dlouho v médiích budeme trpět Gotta, Štaidla, Svobodu, Janečka a jeho líheň, a všechna ta zombie z komunistických časů? Kteří berou milióny? Ano, někteří se omluvili. Ale jiní se neomluvili! Všechny ty Suché, Svěráky a další kolaboranty, kterým bylo přáno na rozdíl od skutečných talentů? Proč není, abych tak řekl, dopřáno novým úžasným talentům neškrceným totalitními kádrováky? Jak dlouho bude trvat tento trend pokleslého vkusu? Jak dlouho budou tito pohrobci komunistického režimu zkoušet trpělivost našeho lidu? Kvůli tomu cinkal klíči?

 267. 288 Rputi, fascinuje mě ta úžasná péče některých těch či oněch o blaho druhých ve všech směrech. Kdo by co měl či neměl. Komu co dovolit, komu co zakázat. Z té či oné strany.

 268. Schumi, jj – neomarxisté táhnou! S požehnáním blahoslavené EU!

 269. [324] To je právě to, že „levý“ a „pravý“ extrém v multidiminzionálním světě se dají chápat dost různě. Pak si troufám tvrdit, co jsem tvrdil.

 270. Tak nevím je k smíchu anebo spíš k pláči…

  idnes on-line:

  9:45:Násilí se v německých azylových centrech stává součástí každodenního života. Podle deníku Die Welt běženci nejčastěji útočí na spolubydlící, nezdráhají se však ohrozit ani zaměstnance ubytoven. Jen v Sasku policie mezi žadateli o azyl během prvního pololetí vyšetřovala deset případů zabití, vraždy nebo pokusu o ni.

  10:44: Jak s dětmi mluvit o migrantech, aby si utvořili názor bez předsudků a pokřivených interpretací, radí v manuálu Asociace učitelů občanské výuky. Děti mají diskutovat o tom, kdo a proč utíká i o české imigrační politice.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nasili-mezi-uprchliky-v-nemecku-dnq-/zahranicni.aspx?c=A151006_152909_zahranicni_mlb

 271. 341-Zlatá slova šéfa bavorských policejních odborů: „Zatímco naši kolegové stojí mezi dvěma násilnými skupinami, ti kteří běžence vítali a dávali jim plyšáky spí doma ve svých postelích.“

 272. Juro-p

  velký pozdrav Tobě i Tvé choti. 🙂
  Bohužel jsi ze zdejších stránek zmizel (nejen mně tady chybíš. a to jsem jen čtenář – dnešek je výjimka), takže alespoň takto. Do Budějic asi v dohledné době nepojedu, takže náhodné setkání jest vyloučeno.

  Tak ještě jednou: pozdrav do Budějic celé rodině.

 273. 339

  Rputi, obávám se, že Marx by se z těch Tvých „neomarxistů“ osypal !

  A Lenin se Stalinem by je asi štandopede poslali do Gulagu s poznámkou „návrat nežádoucí “ ! 😀

 274. 344 Fauste
  ten pejsek se Ti brzo na sichr počůrá 🙂

  Ahoj Juro-p

 275. 341 Rputi, nejzajímavější na tom je ne absolutní obsah informací, ale to, že jejich šíření už není nepřípustné. Ještě nedávno by taková prohlášení a zprávy v médiích byly naprosto nepřijatelné. Stejně jako prohlášení vrcholných politiků. Ještě nedávno by lecjaké nynější výroky byly předmětem trestního stíhání skrz paragrafy o hanobení a podněcování nenávisti. Politici by se předháněli v odsudcích, volali by po trestní odpovědnosti. Následoval by rychlý proces a flastr. Přinejmenším takové pronést na veřejnosti či dokonce do médiích by znamenalo politické a mediální odsouzení, přirovnání k největším vyvrhelům lidstva, k nasměrování k propadlišti dějin. Jenže co včera bylo pokládáno nepřípustné, dnes je pokládáno za nejen hodno tolerování, ale i za normu. Přitom zákony jsou stejné. A zítra? Co zítra?

 276. 345 Pokud Lenina se Stalinem by tam neposlal Trocký. S pokynem aby nepřežili. Pro jistotu.

 277. Tak co bude s Ukrajinou?
  Kvůli 20% haircutu museli připustit Credit Event,
  ISDA – Credit Derivatives Determinations Committee
  http://dc.isda.org/cds/republic-of-ukraine/
  takže je Ukrajina už několik dní v tzv režimu Selective Default. Dneska jede v Londýně aukce
  a) Customer Buy RAST, 10:00 a.m. London time on Wednesday 7 October 2015;
  b) Auction RAST, 12:00 p.m. London time on Wednesday 7 October 2015; and
  c) Customer Sell RAST, 2:00 p.m. London time on Wednesday 7 October 2015.´

  A nikde ani v Bloomberg, Reuters, FT ANI SLOVO !!!

  Ale asi je to v pořádku, protože se účastní:
  LIST OF PARTICIPATING BIDDERS IN THE REPUBLIC OF UKRAINE CREDIT EVENT AUCTION:
  • Barclays Bank Plc
  • BNP Paribas
  • Merrill Lynch International
  • Citigroup Global Markets Limited
  • Credit Suisse International
  • Deutsche Bank AG, London Branch
  • Goldman Sachs International
  • JPMorgan Chase Bank, N.A
  • Morgan Stanley & Co. International Plc
  • Nomura International Plc
  • Société Générale
  http://dc.isda.org/documents/2015/10/list-of-participating-bidders-7.pdf

  To už nemám strach z nedozírných následků. Je to v dobrých rukou.

 278. A BRENT od pátku vypáli ze 47 na skoro 53 doláčů za barel.
  Zřejmě ISIL musel krapet omezit prodeje …

 279. 351

  Že by ruské bombardování ? Pak by ta ruská intervence byla pro Rusko docela dobrá investice. 😀

  Ale ve skutečnosti nepředpokládám až takový vliv.
  Příčina bude jinde.

 280. OT: 96 %http://zpravy.idnes.cz/postoje-cechu-k-uprchlikum-ddi-/domaci.aspx?c=A151007_132334_domaci_jj

  347 — Dvě poznámky, Schumachere: Jo, jenže mezitím jsou imigranti už tady (resp. v Německu). Cílem zjevně bylo je sem dostat, což uvolnění cenzury v tomto bodě už nemůže ohrozit. Navíc, cílem bylo je sem dostat proti vůli voličů; proč jim to tedy teď neukázat hezky zřetelně?

  Za druhé, změnu vidím jen v českých mediích, německá (nejsa mocen němčiny) nesleduji. Nesouvisí to prostě s tím, že Babiš před pár (tý)dny změnil rétoriku?

 281. skimici,
  prosím tě, mohl bys svoje 350 nějak přeložit? Já jsem na burze v Letňanech naposledy kupoval asi za dvě stovky Kč cca čtvrt kila neplatných bankovek afrických států a jednoho trilobita. A to už jsou tři roky. Takže se v té tvé terminologii poněkud ztrácím…

 282. A sakra

  Čtyři ruské válečné lodě vypustili 26 řízených střel proti 11 pozicím ISIL v Sýrii z Kaspického moře – (pozn. vzhledem k vzdáleností, kterou museli překonat (~900 – 1300km) šlo o křídlaté protizemní řízené střely (střely s plochou dráhou letu)

 283. Halle,
  to je nějaká blbost, ne? Když už, tak „Čtyři ruští váleční loďové vypustili…“
  😀 😀 😀
  Dělám si hýždě… Ale jestli Rusáci nekecaj a je to fakt… když si uvědomíš profil terénu, že to není žádná blbá placka, ale regulérní horskej terén. Evidentně mají ekvivalenty Tomahawků. Na to, že se jedná o blbé mužiky v láptích řízené šíleným diktátorem, jsou docela dobří.

 284. 355 ptakopysk
  eeh, no jak bych to řekl co nejjednoduššeji a přitom to moc nezkreslil. Ukrajina je momentálně v defaultu, tedy bankrotu. Vládci peněz ale usoudili, že Ukrajinu nemůžou nechat padnout, tak odepíšou necelých 20% dluhu a budou dělat že věří, že to stačí. Samozřejmě to nestačí, navíc má Rusko taky koupený bondy a prohlásilo, že se oškubat nedá. Ty budou ale maturovat až ke konci roku, tak je hafo času. Oškubání ale bylo podmínkou k tomu, aby tam IMF mohl v polovině října nalít další prachy.

  Já to dával hlavně kvůli tomu, že k té operaci bylo nutné vyjádření Ukrajiny, že závazkům prostě nedostojí, což ale zase právně znamená Credit Event, aktivaci pojistné události, což všichni přiznali v pondělí, zároveň dali ihned po vyhlášení výboru ISDA asi hoďku čas aby se přihlásili účastníci aukce, která proběhla v Londýně taky během chvilky. Ratingové agentury nicméně musely podle pravidel poslat Ukrajinu do tzv SD – selektinvní default, protože se mlčky předpokládá, že to nikdo nez.urví (patrně je dohoda, že ani Rusáci nebo Číňani) a tedy to zítra budou moci odvolat 🙂 🙂 🙂

  Asi takto? Bankrot nebankrot, oblečená neoblečená, přijede nepřijede

  Divíš se, že se tím v mediích nikdo nechlubí?

  Stačí?

 285. 353 Zpátečníku, žádné spiknutí. Zpětná vazba. Spontánní řád. Jak jsem psal, že očekávám.

 286. Ptakopysku, pokud jsi terminologický labužník z oblasti práva a financí, tak Standard & Poor tomu říká cudně tzv Distressed Debt Restructuring.

 287. 356 – tak to aby si pasáčci s převozem svých teroristických oveček do Lybie (jak bylo uvedeno v odkazu ve 286) pospíšili.
  Aby mělo ještě co převážet….
  Ale v každém případě by pak ten operetní Frontex měl u břehů Lybie fasovat torpéda….

 288. Ptakopysku,
  netušil jsem, že mají Rusové na kaspiku dost tak velkých škopků, aby mohly pouštět tyhle legrácky.. Podle wiki,nemají…. pár fregat a korvet mělo jen protilodní rakety.
  Zřejmě usoudili, že námořní bitvy na kaspiku nehrozí a minimálně část těch protilodních kontejnerů s raketami nahradili kontejnery raket s plochou drahou letu. Ty původní rakety měly dolet do 250 km. https://cs.wikipedia.org/wiki/Ch-35
  A Saudové se asi škrábou za ušima…..

 289. skimici,
  jo díky, takhle už to poberu. V tom případě je fakt zvláštní, že v médiích, ani v tlači nejsou články o nedosírných následcích…

 290. Halle,
  nojo, no. Ono je to z Kaspického moře skoro stejně daleko do Sýrie, jako do Saudi.
  Schválně, jestli nějakého saudského muftího vyhlašujícího válku Rusku napadne podívat se do mapy. 😀 😀 😀
  Když to vezmeš pragmaticky že ropné problémy arabského poloostrova jsou vodou na ruský mlýn, a podíváš se třeba sem: http://www.eia.gov/beta/international/analysis_includes/countries_long/Saudi_Arabia/images/oil_gas_infrastructure_map.png
  tak je saudská ropná infrastruktura takříkajíc „na dostřel“ Rusů. A Rusové ani nemusejí vytáhnout paty z domácího rybníka.

 291. Ptakopzysku,

  každopádně Rusové museli mít souhlas Iránu a Iráku. Přes ně to letělo….
  A nad tím se asi škrábe za ušima někdo další…. 😉

 292. Halle,
  tak uši má ten dotyčnej dost velký. Má se škrábat kde. Jestli tedy máš na mysli toho keňského agenta…

 293. Halle, ptakopysku
  – holt si neměli z té SA tak vyskakovat.
  Mužici se zjevně drží hesla, kdo rychle dává, 2x dává…

 294. Šimone,
  anebo by Frontex mohl požádat o spolupráci námořnictvo RF – IMHO se velice osvědčili se somálskými piráty, není-liž pravda ?

 295. 351 skimici, souvislost je možná, jak začalo bombardování, začal jsem sledovat kdy a jak se projeví. Kromě toho, kdo má obchodní podíly, smlouvy a zájmy v produkčních oblastech? USA neefektivní protiteroristická kampaň mi připomíná…Hlava XXII. A když bude vyřízeno a rozklene se mír, což nelze dopustit, protože…kdo vydělá na obnově zničené infrastruktury ropných polí, ropovodů, rafinérii? To je noční můra těch za louží.
  Sleduju dlouho za zapadá to do sebe. Růst významu Eura jako světové obchodní měny, nejen v té oblasti, kde jsem se už před několika lety u drobných obchodníků přesvědčil o větší ochotě přijímat v hotovosti Euro než USD. Euro jako zúčtovací měna na Teheránské burze, z toho byli za louží oroseni a Irán byl hnedle větší zemí zla než před tím. Samozřejmě, že odvetou obchodní sankce. Jenže Euro si vedlo pořád lépe. Ukrajina, natlačení EU proti Rusku. Embargo. Kdo na něj doplatil, EU nebo ti za louží? Arabské jaro, Lybie (Blair se cukal, ale nic platné, režie zpoza louže). Sýrie. Migrační vlna z celé oblasti „arabského jara“. Do EU. Kým organizovaná, logisticky vyfutrovaná a sponzorovaná? Kdo na ni doplácí? Koho to rozvrací? Snowden a jeho odhalení špionáže těch za louží proti „spojencům“. Zapadá to, zapadá. Příliš mnoho souvislostí. Záměr či náhoda? Promyšlený úmysl, nebo spontánní logické jednání predátora podle osvědčených šablon a postupů ? Dosavadní bilance : ztracená Ukrajina, s výsledkem přihrání Krymu Rusku (o takovém dárku se Putinovi před tím ani nesnilo), ztracená Sýrie pod Ruským vlivem, nasírající se Evropa, velmi intenzívně debatující nosatí v Evropě a v Tel Avivu na kterého koně vsadit, nasrané Německo kvůli Volskwagenu, nasírající se Japonci kvůli Toyotě nad blbou otázku, proč teroristi dávají přednost téhle značce a ne třeba GM nebo Fordu, nejspíš lepší poměr cena/výkon a to už hodně dlouho. A do toho se rozjíždí volební kampaň a nutno ukázat nějaké úspěchy. Jenže místo nich debakl. Sýrie je pro Rusko co by kamenem dohodil, přes ty za louží přes půl světa. A do toho navíc Čína. Dosavadní výsledky boje za svobodu a demokracii mizerné a draho zaplacené. Statisíce mrtvých na straně zachraňovaných a osvobozovaných. Rozvrat celého pásu od Lybie po Sýrii. Stoupá nasranost na Saúdy. Ti nemají daleko k tomu aby šli po krku vládnoudcímu klanu. Ropa dole, Rusko vydrželo, kdežto všichni kteří investovali do těžby včetně těžby z břidlic jsou nasraní. Na další kampaň vývozu svobody a demokracie jsou třeba další peníze, jenže co na to voliči, že. Domácí situace tak mizerná, že i Dušan z toho má depku. Kandidáti jeden blbější než druhý. Tak alespoň, že v Evropě se to sere.

 296. (358) Docela dobří, pokud střely dopadly tam, kde měly.

  No a taková zajímavost, http://1url.cz/JnfV Jestli to není tím, že ruská letadla začala „trasírovat“ nad tureckým územím. 😛

 297. 369 – Matzurko, to by ale asi Herr Ada Merkel nevydýchala…….a majitelé pasáčků taky ne….
  Škoda – ten zásah u Somálska byl velmi profesionální.

  Ale jenom to napovídá, kterou z cest se ta islámská komanda do Evropy dostávají.
  A souzi multikulti místo fotek z Itálie a Francie (všímáte si, že o těchto uprchlících není v mediích žádná informace, natož záběry – kdepak asi skončí ?) všude cpou děti a ženské z té balkánské cesty.

 298. 369 ani náhodou. Do toho se nepohrnou. Není v jejich zájmu. Byli by hloupí, kdyby se do toho pletli. Tohle ať si vyřeší EU. Ostatně dobře jí tak, za Ukrajinu. Rusko s touhle migrací nemá a nebude mít problém. Kdo z těch by chtěl do Ruska, to aby na něj čekali psychiatři se svěrací kazajkou.

 299. (371) Já jen připomenu, že výsledek nějaké taškařice obvykle neodpovídá přáním ani jedné ze zúčastněných stran.

 300. Aerokarle,
  těžko říct, jestli to souvisí. Já si myslím, že ti „zbloudilí“ Rusové prostě testujou tureckou PVO. Začínám mít dojem, že Rusové považují Blízký východ za svůj výcvikový tábor. Tanky jako u Kurska se v písku moc neosvědčily, tak teď zprubnou, jak budou fungovat eroplány a cílené útoky pozemních jednotek.

 301. 372 Karle, Turci to pochopili, to se stává. Jenomže americký velvyslanec se velmi dožadoval.

 302. 371 jistěže Karle. Jde o složité procesy. A ne vždy splněné přání má zamýšlený důsledek. Například jako přání mít penis ke kolenům.

 303. 376 možná, že si vzpomněli si na Tuchačevského, Guderiana a Mansteina.

 304. Možná by nebylo od věci poslat do Pentaconu jeden výtisk knihy inspektora Trachty „Zbytečné otázky v kriminalistice“. Ušetřilo by jim to dost času a peněz.

  USA žádají od Toyoty vysvětlení, proč mají teroristé tolik jejích vozidel

  Odbor amerického ministerstva financí zabývající se otázkami terorismu požádal druhého největšího světového výrobce aut, japonskou Toyotu, aby mu pomohla zjistit, jak teroristé z Islámského státu (IS) získali tolik pick-upů značky Toyota, které jsou vidět na propagačních videích ze Sýrie, Iráku a Libye, uvedla televize ABC.

 305. 372 amíci jsou nervózní navíc kvůli Incirliku.

 306. Ve štrasburgu poprvé po pětadvaceti letech promlouvá Merkel a Hollande. Teda první Hollande, anžto prezident země (a pak bude Merkel, anžto jenom vláda).
  Hollande má zatím úúúúúporně patetický kecy 🙂 jakonapřže – „když francouzsko německá spolupráce funguje, Evropě se daří dobře. Když nefunguje, Evropa trpí“

  To je pakárna. Uvidíme co frau Merkel. Jestli si stigmata mezitím nezaléčila a nezmění retoriku.

 307. (376) To je dost možný, otázka je, jak na to a na výběr cílů hledí Turci. Asi by si pochrochtávali, kdyby se Rusové trefovali jen do Kurdů. Takhle moc spokojeni nejsou a jak zde byla ještě nedávno líčena ona idylka Turkish Stream. 😛
  (378) Já bych spíše řekl, že výsledek se u různých konfliktů liší od přání prakticky vždy a u všech zúčastněných.

 308. Rputi,
  to jakože je napakujou do těch Mistralů, co Frantíci střelili Egyptu ? Nastoupit, a příští stanice Káhira ? 🙂 Nebojte, na těchto se neutopíte, my vás rovnou povezeme pod vodou.

 309. Na výběr je pro toho kašpara jen Více Evropy nebo Konec Evropy. Jásot z lavic nalevo a silné bučení z lavic napravo 🙂

 310. já jsem si zvolil – Evropu. Hřímá pateticky.
  A já jsem ten přenos killnul anžto na to nemám nervy 🙂

 311. hm , turecko..
  Za chvíli budou volby. Byly nedávno, a vláda se nesestavila…
  Jaká bude ta příští… Bůh ví.

 312. … ale sleduju le monde zprávy online a tak se dozvídám, že Merkel nastupuje ve velkém stylu: Je to Evropská solidarita, která umožnila rozvoj zemí východní Evropy po pádu železné opony.
  Hmm – tak po takovém úvodu už nic zásadního nečekám.

 313. … a chce Evropský postup (akce či čo) ve věci uprchlíků, anžto jejich většina je v Německu …

 314. … a slibuje, že Německo a Francie přinesou svůj příspěvek k vyřešení problémů eurozony … nikdo neopouští svoji vlast s lehkým srdcem …

  tak jo… killnul jsem to celý, i ty textovky.

 315. 2 Petr Kunetka – zločinec ad 311 – nejkouzelnější na tom je to, že v Sýrii, kde jsou rusáci oficiálně a na žádost vlády, tak se okamžitě objevilo hafo fotek se strojema na ranvejích apod. No a na tej Ukrajině jsme se akorát vždycky dozvěděli, že maj nezvratné důkazy, ale že je neukážou…
  No, v zemi, kde vopici nedokážou věrohodně sfalšovat rodnej list, se není co divit.

 316. 389 mohla zmínit i zásluhu na ježdění vpravo…

 317. No a v té Sýrii se zřejmě jedná o námořní střely s plochou dráhou letu 3M14 Kalibr (exportní jméno Club), jež má dolet až 2500 km.

 318. Neříká se tomuhle „opovážlivé spoléhání na milost boží“?
  To je taková chucpe, že je to na facky!

  …„Právě dnes potřebujeme víc Evropy, víc než když dříve. Potřebujeme soudržnost a odvahu, kterou Evropa prokázala vždy, když šlo do tuhého,“ prohlásila Merkelová. Vysvětlila, že pouze společně dokáže unie migrační krizi čelit a vyřešit, stejně jako už podle jejích slov dokázala zvládnout ekonomickou a řeckou krizi i krizi na východní Ukrajině.

 319. Nebude to proto, že to, co tu spolupráci odmítají, jsou ISILem považování za „papírového tygra“ – neblahé propagandistické paměti. Při spolupráci by to možná z vonkajšku vyzeralo presne tak.

 320. Nejni okolo Berlína nějaká informační blokáda?

 321. „Živě: Nikdo dobrovolně neopustí zemi, v níž se narodil, řekla Merkelová“
  Ta ví svoje, ty Židy do vlaků taky nakládali nedobrovolně.

 322. „dokázala zvládnout ekonomickou a řeckou krizi i krizi na východní Ukrajině.“

  jsem si nějak nevšimla, že by to vtom řecku a na ukrajině zvládli……

 323. 400

  Jasně , USA byly osídleny výhradně politickými a váleřčnými uprchlíky 😀

 324. 394 Rputi, samozřejmě, že je chybná, jenže…
  Přijde newyorský advokát za otcem, také advokátem. „Tati, víš jak je ten proces co táhneš už třicet let, tak ten se mi dnes podařilo úspěšně vyhrát.“ „Ty hlupáku! Ten jsem Ti chtěl odkázat!“
  Nevládnou v Americe advokáti?

 325. Schumi,
  to je celkem jasné – jen ty výmluvy jsou strašně blbý!

 326. No ano, už budeme opět jednotní, a jak budeme jednotní určí Berlín a Paříž.
  Ale bylo to náhodou hezkých 20 let…

 327. Na toho Hollanda jsem se chvíli koukal – řekl bych, že takového politika si snad ani Francie nezaslouží. A jinak stran Středního Východu: Chamenei zakázal jakákoliv další jednání s USA.

 328. Uvidíme…

  …Radikální hnutí Islámský stát oslabuje. Za posledních 24 hodin se podle syrské agentury vzdalo více než 1000 bojovníků a očekává se, že budou další přibývat. Agentura dodává, že za hromadných odchodem radikálů z hnutí stojí strach z ruské armády, která na místě operuje už několik dní.

  Informace agentury potvrzují zprávu deníku Daily Mirror, který s odkazem na tajný zdroj tvrdí, že Islámský stát v posledních týdnech opouští stovky radikálů. Na rozdíl od agentury ale uvádí, že za odchodem radikálů stojí finanční nouze.

  Bojovníci Islámského státu dostávali ještě donedávna „plat“ ve výši 360 eur měsíčně. Kvůli nedostatku financí ale byla organizace nucena finanční výdaje razantně omezit a radikálům nově vyplácí pouze 90 eur. To se stovkám členů nelíbí a z organizace prý odchází jinam….
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/133424-islamsky-stat-se-postupne-vzdava-pry-ho-desi-rusko/

 329. “ To se stovkám členů nelíbí a z organizace prý odchází jinam….“ V tom případě měli Rusáci příchod načasovaný jak Dluhoslav ku vládě. 😛

 330. To víš, Kadle,
  von je Putin děsně rafinovanej!
  Jak se doslech, že ISIL šel splatama dolů, prohlásil: „Jdeme na to!“ 😀 😀

 331. (409) tedy , Rputi, vůbec se těm odcházejícím členům IS nedivím 😕 Jak se lidem sáhne na platy, je to vždycky malér , někdy i důvod ke stávce ! A zřejmě také byla porušena kolektivní smlouva …. 🙂

 332. westíku,
  oni jsou kluci machometánský v podstatě dost srabíci, co si troufaj, jen, když si myslí, že jsou v přesile.
  Samozřejmě že je tam spousta těch, co tam šli za prachy a ti, pochopitelně, zdrhnou první. Přece se nenechaj zabíjet za mrzkou almužnu.
  Ale ona tam, dle mého názoru, hraje dost velkou roli výchova. Já když si vzpomenu, na ty názorné ukázky výchovy machometských chlapečků, tak se ani moc nedivím. Maminka pro ně není ochránce a útěcha, ale něco mezi služkou a rohožkou. Nesmí jim nic zakázat, tedy nemá žádnou autoritu a logicky chlapeček ani pocit bezpečí, což je v útlém věku dost značný handicap a mívá za následek pocity úzkosti a z něj plynoucí agrese.
  Machometánský chlapeček si může celkem dělat co chce, všechno za něj vyřeší tatínek, nebo později Alláh, bez jehož vůle se nestane vůbec nic.
  Kde tady kdo chce statečného, samostatného, hrdého bojovníka ??? Kde nic, tu nic…..

 333. 406 dvd
  jj, zaznamenal jsem. Pan Obama se nyní myslím i demokratům jeví jako cosi, co se nedá pojmenovat bez užití ofensivních výrazů.
  Yes we can. Toto ale nejspíš nečekali.

 334. 412-mám kolegu, pro kterého je Obama pořád fajn … Ale je v kolektivu dost osamocený…

 335. 413 Rputi
  pod tou zprávou je na mých oblíbených foxnews velmi nevlasteneckí diskuse 🙂

 336. >> skimic
  Že by i v USA znali ostrou prosbu z lázní? „Today Obama announced that if Russia doesn’t stop, they will be receiving a strongly worded letter from John Kerry.“

 337. Tak nevím, je tohle „Rusové nad Sýrií sestřelili 3 americké bezpilotní letouny typu Predator.“ zpráva dobrá nebo nedobrá? Mají Rusové sestřelovat USA letouny nebo mají bojovat s ISIL? Asi jsem momentálně mimo, ale já nad touhle zprávou nejásám.
  A pokud jde o diskuze – 415 – kdo prohrál USA válku ve Vietnamu? Domácí sluníčkáři nebo vojáci na frontě?

 338. Musim rici, ze tento příspěvek na foxnews mne rozesmal 🙂

  “ AMERICAN SNIPER “ needed for DC assignment

  Jsem zvědav, jak dlouho si naše vedení vydrží nalhávat, že Rusové jsou břídilové a my to děláme dobře…

 339. Rusové nic nesestřelili, „shadowed“ lze volně přeložit jako „těsně sledovali“.

 340. Dano,
  ber to jako fakt.
  Američani odmítají s Ruskem spolupracovat a odmítají je informovat o přeletech svých letadel.
  Navíc, bez souhlasu Sýrie nebo RB OSN nemá žádné vojenské letadlo (mimo ruských) nad územím Sýrie co dělat. Přes to nejede vlak.

 341. 417 Dano
  chi, Vy jste si to asi nerozklikla anebo je tam už něco jiného anebo jsem to napsal blbě, možná ne nevlastenecká diskuse ale zcela jistě politicky hypernekorektní, což pro Obamofily znamená to samé. K Vietnamu a Jane Fonda jsem se již dnes vyjádřil, takže tady mám taky oděkrtnuto.

 342. O.T. diskutujeme dnes s kolegou a nemůžeme se dopátrat správné odpovědi anžto ani jeden z nás se z Babičky nedostal přes prvních několik listů. Souvisí to s reklamou na ty jezídky jak je každej znásilňuje:
  Černý myslivec znásilnil nějakou holku na splavu a té šiblo.

  1. Šíblo jí proto že jí znásilnil anebo proto že s tím následně přestal?
  2. Bylo to vůbec v Babičce a nebo se jmenovala Divá Bára a Babička to jenom dětem a Sultánovi a Tyrlovi nepřímou řeší převyprávěla?
  3. Dělala si takto Božena Němcová reklamu na svá díla i v jiných knížkách?

 343. Byla to Viktorka a šíblo jí proto, že s tím přestal.

 344. Dneska na čt24 Hyde Park probíhá významný brainwashing ad Sýrie
  angažovali hned dva hosty. Prvního jsem poznal okamžitě:
  zcela neuvěřitelná existence, kterou jsem občas potkával na letech do St. P, tehdy tam dělal konzula.
  Druhý je nějaký nezajímavý Marek, rozhlasový reportér.
  To je fakt síla.
  Vladimír Votápek musí dělat minimálně nějakého TOP 09 experta 🙂

 345. 1. Viktorku neznásilnil, ale uhranul, takže mu dala sama i přes ochranný škapulíř. Pak si se svým vojskem táhnul v dál, a Viktorce šíblo. Hlavně poté, kdy své novorozeňátko (co důsledek dřívě uvedeného) do toho splavu hodila…. a pak mu tam chodila zpívat.
  (pozn. Celkem se divím, že to vesničané vydrželi a milosrdně ji tam nešťouchli taky, případně neumlátili potěhem nebo tak něco. No ale tehdy ještě nebylo rádio, tak možná dali přednost i této amatérské produkci.)

  2. Příběh je z Babičky a jmenovala se Viktorka, jak Foundry výše uvedl. Divá Bára je název samostatné povídky, dle stejnojmenné hlavní hrdinky, dívky srdnaté a nebojácné, kterou ovšem při koupelích „na Evu“ chodili místní mládenci šmírovat. I tohle jsem snad jen viděla jako „film pro pamětníky“, Vlasta Fabiánová v hlavní roli byla dost sexy 🙂
  ¨http://www.fdb.cz/film/diva-bara/6353

  3. Toho netuším, tolik jsem jich zas nečtla 😀

 346. 426 Uhranul i přes ochranný škapulíř 🙂 Kdysi jsem viděl někde na hradě středověké škapulíře, ale ty měly bytelný zámek, než se jeden vrátil z křížové výpravy tak aby to bylo sichr. Mírně nehygienické a navíc imho obejitelné. Si představuju, jak se rytíř na hradě několik let na tu křížovou výpravu chystá. To není jako dnes, že si koupím last minute. To bylo zapotřebí brnění, koně, sloužící, jízda, kuchařky, maséry a tak.
  Takže to každej večer poslouchám a když kovář v podhradí práskne, že to co ková není na ohebné koleno v brnění, ale škapulíř, tak znejistím a začnu se pořádně přežírat kvůli velikosti. Kovář vezme míru a hle, uková škapulíř ne dvojku ale čtyřku až raději šestku, kdyby paní rytířová hodlala ještě více nakynouti. Rytíř potom odjede do svaté země a na hradě se zjeví švarný fitnesák. Do půlroku je škapulíř tak volný, že umožní nejen středověkou hygienu ale i něco navíc.

 347. Ta historie s Viktorkou má reálný základ, nějaké děvče tam v tu dobu opravdu uteklo za vojákem. Ale není jisté, jetsli měla dítě, natož, jetsli ho utopila.

  Ani se neví, jetsli se s tím vojákem někde sešla a byli spolu nějakou dobu nebo jetsli se vrátila, protože ho nenašla. Po návratu se tak nějak potulovala po okolních vsích. V Červeném Kostelci je její symbolický hrob, ale taky se ž’říká, že je pohřbená na Žernově, odkud pocházela.
  Ale to je asi jen legenda, protože se prý nedá doložit, že by se na Žernov vrátila

 348. skimici, skimici,
  tak už vám přestává sloužit paměť anebo si děláte legraci ? Pletete si pás cudnosti (viz kovářská práce) a pytlíček se směsí kouzelných bylin, který se nosil zavěšený na krku. Ten pak nebohá uhranutá měla při akutním nebezpečí sevřít v pravici a šeptat vroucí modlitby, by zlého pokušitele od sebe odvrátila… ale se to nějak vymknulo či co.

 349. Mi napadá, jak to vlastně ty středověký holky měly složitý. Škapulíře, málo oficiálních otců, ten islám je pro ženský vlastně pokrok. Lehký, vzdušný a lehce snímatelný hábitek a teoreticky stačí uhnat si jednu čtvrtinu chlapa.

 350. 430 Matzurko.
  Sakra, máte pravdu. Jsem si popletl škapulíř a ten pás …. Co mmch dělaly levačky? Nebyla Viktorka náhodou levačka? To by to všechno vysvětlovalo. Škapulíř dle předpisu drtila horkou …. Levačkou!!! Není divu že to nefungovalo.

 351. skimici,
  složitý to měly jen holky z „lepších“ rodin, chudina si žila po svém, jako vždy a všude. Hezky to popisuje ve svých dobových románech Vondruška 🙂 A nebýt posedlostí mužů dobývat panny (jo, když šlo o majetek, tak aspoň nějaká naděje, že první potomek bude ženichův), tak by to bylo jedno úplně.

 352. Matzurko,

  kdysi jsem četl, že bylo zvykem i u bohatších selských rodin, že se nevěsty vdávaly těhotné.
  To by bylo neštěstí, kdyby byla neplodná, a statek zůstal bez dědice.
  A rozvody nebyly…..

 353. Teď mi ještě napadá: jaké je vlastně procentuální rozložení přirozených leváků v populaci? Je stejné u mužů a žen? Nemůže to procento nějak korelovat s přirozeným procentem teroristů v muslimské populaci?
  Vysvětlím úvahu: nefungoval li u Viktorky škapulíř z instiktivního jeho drcení levačkou namísto pravačkou: co by mu drtila levačkou příště?
  Stejně tak u muslimů, anus a otvory si musejí podle předpisu omývat levačkou a jíst důsledně pravačkou, levák nelevák. Násilné přeučování leváka na praváka má prokazatelně vliv na psychiku a někdy i následky v podobě různých tiků, kokravostí, neurastenií a psychotyckých stavů.

  Nemůže tedy současný problém s militantními islamisty vyřešen odbornějším přeučováním leváků?

 354. Takže se tatíci dohodli, domluvili věno,plácli si, a pustili mladé k sobě 🙂
  A děj se vůle Boží 🙂

 355. (435) U toho Vondrušky mám dojem, jestli on není trochu sexuálně rozverný. Ta jím popisovaná frekvence je až skoro neuvěřitelná.

 356. Ahoj!
  “Živě: Nikdo dobrovolně neopustí zemi, v níž se narodil, řekla Merkelová”
  Co se v tom německu děje?
  Loni ho (trvale)opustilo 914 000 občanů (říká spolkový úřad pro emigracia imigraci).
  To Merkelové zatajili?

 357. Pan Neumann má na ksichtoknize odkaz na zajímavý článek od Patricka Buchanana

  Who do we think will rise if Assad falls? Do we have a “government in a box” that we think we can fly to Damascus and put into power if the Syrian army collapses, the regime falls and ISIS approaches the capital? Have we forgotten the lesson of “Animal Farm”? When the animals revolt and take over the farm, the pigs wind up in charge.

  http://www.theamericanconservative.com/buchanan/a-syrian-no-fly-zone-means-war/

 358. AK,
  nezáviď 🙂 Rádio nebylo, televize také ne, co asi chudina měla za zábavu ? Ony i ty slečny na hradech a zámcích měly v mládí roupy (zatímco pánové honily srny, jeleny a jinou zvěř v oborách), od čeho pak byli trubadúři 🙂 A život byl tehdy krátký, hleděli si ho užít.

  skimici,
  tak pravorukost je geneticky dominantní, ale jde o komplexní znak, takže procento v populaci nevím – a ani netuším, zda to kdo zkoumal ausgerechnet v kulturách, kde jde o záležitost společenskou.

 359. ad 413 – „létají hodně vysoko“… ještě výše než na prvního máje 1961 U-2 s frontmanen Garry Powersem?
  … a do té doby měli 54 let čas na vývoj a zbrojení… 🙁

 360. A teď koukám na ohlasy na Hollanda s Merkelovou.
  Jakási poslankyně EU poděkovala paní Merkelové, že sedostavila se svým vicepramiérem a místodržitelem francouzské provincie 😀 😀

 361. 443

  mimořádně souhlasím s Aerokarlem . Antikoncepce nebyla, coitus interruptus hřích, a stát se svobodnou matkou bylo dost existenčně o hubu.
  Vondruška to asi fakt poněkud přehání.

 362. Matzurko, my jsme doma široko daleko samej pravák a dcera je levačka.

 363. 445 to byla Marine.
  Mmch Le Pen se kupodivu vyslovuje se znělým „n“ i bez následné samohlásky proti všem francouzským pravidlům. Je to proto, že Le Pen není francouzské jméno nýbrž bretaňské a znamená hlavu. I ve smyslu třeba šéfa.

 364. 447 maYdo
  Tak to je tedy skutečně nejvyšší čas, abyste dceři prozradila ten trik se škapulířem a pravicí.

 365. (441) Umrli dobrovolně? 😛
  (443) Nezávidím, ale s tehdejší antikoncepcí zdá se mi to býti poněkud nadsazené.
  (444) Do té doby U 2 skutečně létalo dostatečně vysoko. Pak už ne, to je ten vývoj techniky. Zase se podařilo zdokonalit družice a přenos snímků z nich.

 366. AK ad 450 – a přenos snímků z nich…mimo Donbas ovšem.
  Tam asi mají objektivy zanesené uhelným prachem… 😉

 367. Jo, zveřejňování i nezveřejňování, to je taky kapitolka sama pro sebe. Není Mirků Dušínů.

 368. Halle 446,
  Jak kdy, jak kde – taková Jitka Svinibrodská byla děvče veselé a dokonce tam bylo nějaké nemanželské dítko, tak ji tatík Babenberk, radši zavřel do kláštera. A nakonec i na toho Břetislava kývnul a byl rád, že má dceru z krku, i když Břetislavův původ byl nemanželský. Ale české knížectví zdědil, tak se to dalo akceptovat. 😀 😀

 369. Štětina si v čt24 spletl Afghánce (stovky tisíc zabitých ruskou invazí vs 22 mrtvých v nemocnici) s Albánci.
  To je ale kus chvosta 🙂

 370. Ale jo, Rputi,
  v těhle společenských vrstvách to šlo. Ale v chudších rodinách to byl problém.
  On na tu babenberkovnu asi hned tak nějakej farář prstem neukázal.

 371. Já se tedy domnívám, že se to nakonec – ta nemocnice nějak vysvětlí. Oni jsou v zásadě Američani měcí. Rusáci to takto jcitlivě neřeší a asi mají pravdu. Nicméně to, že tam za panování nobelisty zařvaly nevládky je něco jako by papež František zprznil děcko v přímém přenosu …

 372. Halle,
  problém to byl ve středních vrstvách, kde se dalo ukázat a kde byl přece jen nějaký majetek.
  U skutečně chudých už to byl fuk a „problémy“ se řešily dost drsně.
  Vilém z Rožmberka už to nevydržel a nařídil (konec 16.stol.) aby bába babicí svobodné dívky a vdovy na jeho panství ohledala, neb těch zabitých nemluvňat už bylo nějak moc.
  Baby boxy nebyly…

 373. ČT24 zase šlápli do lejna . Pozvali nějakou Ukrajinku, prý opoziční a protiválečnou a redaktor se ji zeptal na odložení voleb separatisty.
  Načež ho ona Ukrajinka poučila, že to nejsou sePARATISTÉ, ALE SPOLUOBČANé, a kdyby Američané nezařídili puč, žili by furt společně a v klidu.:-)

 374. No tak to Vondruška drobet „opepřil“,
  aby si i čtenář nemrava přišel na své 🙂
  Upřímně, já si asi víc všímám těch zločinů nebo co, záletů hlavního protagonisty či jeho pomocníků ani moc ne (konec konců, jeden si zakládal na zvlněných kadeřích po německém zvyku a u žen byl velmi oblíben – na hejsky jsem nebyla nikdy, byť Ma Žung je zábavnější postava než Tao Kan, takto Vondruškova inspirace).

 375. Hezky temperamentní byla dle pověsti i Kateřina Smiřická. Mimo jiných se zhlédla v místním kováři a nedala mu pokoje, až ho odsoudili za nemravnost a Kateřina dostala domácí vězení. Kovář se marně bránil, že paní byla neodbytná ( a dle jeho dalších výpovědí velmi akční). Nakonec Kateřina prohrála spor o celkové dědictví se svojí mladší sestrou Markétou a když dostala definitivní vyrozumění o prohře, tak hupla v jičínském zámku do prachárny a vyhodila do povětří část zámku i se švakrem, který ji tu zvěst spolu s nějakými ozbrojenci přišel ( zřejmě dosti nešetrně) sdělit.Také ona tam zahynula. Je s podivem, že to ještě nikdo nenatočil jako seriál.
  Jirka

 376. Panoš Ota se zvlněnými kadeřemi byl děvkař.
  Tuto kategorii mužů jeden můj přisprostlý spolužák z LF charakterizoval jako “ Neschopní chlapi, kteří si neumí sami vyhonit péro “
  Omlouvám se za vulgaritu. Nevím, proč mě to při čtení Matzurčiny 463 napadlo ( po tolika letech, ) ale prostě jsem nemohl odolat 😀

 377. Dobré ránko!

  Vezměme to tak, že není nic! (nebo málo), co by už na světě nebylo.
  Středověk nebyl nic, o co bychom stáli a lidstvo bylo odjakživa „pěknej dobytek“! 🙂

 378. „Člověk v tísni“ píše senátoru Regecovi:
  (Ani se nedivím, že je z Luhanska hnali svinským krokem, zmetky!)

  ……..Věříme, že si jako senátor nepřejete, abyste byl spojován s nenávistnými, rasistickými či xenofobními výroky. Pokud se však stane, že se takových výroků dopustíte, budeme nuceni je publikovat a veřejně vyvracet……….
  S pozdravem
  Šimon Pánek, ředitel Člověka v tísni
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-neprehlednete-Traskava-korespondence-mezi-senatorem-Regecem-a-Simonem-Pankem-402512

 379. Asádova armáda včera spustila ofenzivu a osadila asi 60km čtv.

 380. Irák dal Moskvě k použití leteckou základnu Al Taqaddum v Habbaniji, 74 km západně od Bagdádu.

 381. FB:

  Sedí Ahmed v Berlíně u řeky, špinavej, v roztrhanejch šatech, zkažený zuby a chytí zlatou rybku. Klasika. Tři přání atd.

  Ahmed se zamyslí a říká: „Rybko, chtěl bych mít krásný zuby, jako lidi tady.“ Blik! A sedí v zubařském křesle a zubař pilně pracuje. Ahmed mu povídá, že nemá peníze a zubař na to, že je to placený z evropskejch fondů.

  Jako druhé přání říká, že nechal doma svoje ženy, děti a rodiče a chtěl by s nimi hezky bydlet. Blik! Sedí v přijímacím pokoji vybavené vily a na stole čeká na jeho podpis smlouva, že vilu hrazenou z fondů EU pro uprchlíky v rámci „programu o slučování rodin“ přebírá do užívání.

  Ahmed se zamyslí a jako třetí přání říká, že by chtěl bejt modrookej blonďák jako Němci. Blik! Z Ahmeda je modrookej blonďák se zkaženejma zubama, a sedí v roztrhanejch šatech v Berlíně u řeký. Tak se ptá rybky, co to má bejt?

  Rybka mu odpovídá: „Jseš bílej, tak se koukej starat sám!“

 382. Já bych jen chtěla vědět, jestli, když dostane v pátek tu Nobelovku, Andělína v sobotu otočí…

 383. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku drobně prší, je bezvětří, mraky se plazej po zemi. Rostou václavky v množství větším, než malém, ale na divnejch místech, kde nikdy předtím nerostly. Semotamo se objevují hříbci.
  Na novinky.cz je přeložený článeček z The Independent. Jestli si chcete přečíst, jak lze s britskou korektností v poměrně zoufalé snaze nenasrat ty, na nichž závisí penězotok do onoho nezávislého listu, rozepsat větu „Sýrii jsme hodili Rusům do klína.“, tak prosím zde: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/382793-v-syrii-zadni-dobri-hosi-neexistuji-pise-independent.html
  Ad základna v Al Taqaddum – Irák vyzkoušel Američany, vyzkoušel náboženskou válku, tak teď zkouší Rusy, jestli by náhodou nebylo v zemi klidněji.

 384. ptakopysku -ad „nebylo v zemi klidněji“
  Cožpak o to, Rusové jim to tam zbombardují, když pošlou oficiální supliku. A ISIL nejsou žádní hrdinové bez bázně a hany a moc dobře vědí, kdy se ztratit z parády. Jen zatím musí najít nějakého toho Husajna!

 385. Dobré ráno,

  perlička po ránu :

  další doják na iděsu
  http://zpravy.idnes.cz/prosel-sedm-zemi-nejtezsi-byla-pro-uprchlika-cesta-ceskem-p3c-/domaci.aspx?c=A151007_144955_domaci_mcn

  Podle diskuse zřejmě původně bylo v článku taky vyjádření dobrovolné pracovnice, která ulovila uprchlíka na nádraží, že „voní líp, než průměrný čech“

  A podle posledních příspěvků tahle část zmizela.

  No, možná mezitím zmizely i příspěvky, kde ser o tom psalo. 😀

 386. 423 to znám. Sultána jsem četl. I Tyrla. Moc se mi líbilo jak na topole podle skal zelený mužík zatleskal. Jmenoval se, tuším, Čochtan a pálil na zámek za slečnou Hortenzií. Jednou ji přehnul přes stavidlo a pan otec, jenže v poslední chvíli ji zachránil černý myslivec a mlynář pak Čochtana sušil nad pecí.

 387. 477 Schumi
  Babičku jsem si ale vždycky přečíst chtěl. Božena Němcová měla svým způsobem vkus, když (asi vzhledem k tomu, že se vlastně narodila v Polsku) pojmenovala jednoho ze psů podle známé postavy z povídek Stanislawa Lema. Nebo to bylo opačně a Lem, protože v dětství miloval krásnou literaturu své krajanky pojmenoval jednoho s konstruktorů o oblíbeném pejskovi-hastrmanovi? Je pochopiyelné, že druhého konstruktora musel pojmenovat jinak. Jméno Sultán by bylo v tehdejším bigotně katolickém Polsku nepřijatelné.

 388. Nicméně Klapácius opět asociuje představu oblíbeného psa klapajícího věrnou tlamou.

 389. vyjádření dobrovolné pracovnice, která ulovila uprchlíka na nádraží

  Tywoe, to je hlína. Že by ty srdcervoucí články o oteklém mooudí abstinujících uprchlíků konečně nesly ovoce? 😀 😀 😀
  Já mám teď ruce černý od loupání vlašskejch vořechů, to abych se bál jet někam vlakem, aby mě neulovila dobrovolná pracovnice. Už jsem přece jenom dědek… aby mě potom nezmlátila, že jsem nesplnil její očekávání v oblasti multikulturního obohacení.

 390. Jen klid, ptakopysku, jako průměrný Čech bys pravděpodobně milostivé dost nevoněl. 😀

 391. 482 v říši zla se musely všechny nevládky s jakýmkoliv příjmem peněz ze zahraničízaregistrovat coby zahraniční agent.
  Obyčejní rusáci pak jen valili oči a US zamini to svými slovy „velmi znepokojilo“.

  Tady by to asi dopadlo podobně. Obyvatelstvo tuší co se hraje ale nikdo nemá čas a nálady ty finanční toky odkrývat.

 392. Ale je to zajímavé :
  ten uprchlík byl zřejmě na cestě do Německa za bráchou, propuštěný z detenčního zařízení ( takže asi s nějakým provizorním dokladem) a dobrovolnice ho na nádraží odchytila, že se o něj postará a že prý má dojet sem brácha pro něj.

  tak buď to bylo jinak nebo je ta ženská na hlavu a nebo neziskovky zoufale shánějí „případy“ , aby mohly vykazovat činnost a nějak se zviditelnit.

 393. Rozoumek je příživnická svině. To se jinak říct nedá.

  Hlavně že mu nesmrdí peníze od toho hnusnýho státu, respektive do jeho rasistických a xenofobních ovbyvatel.

 394. 485

  Po pravdě, Rusové jen opsali příslušnej emerickej zákon, jenže co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi 🙂

 395. Jj…
  Tereza Spencerová: Putin je vybombarduje všechny, on si je Alláh přebere.

  …Tudíž, možná, že Rusové budou opravdu s to potlačit „význam“ kdejakých teroristů v Sýrii, ale ve skutečnosti se značná část problému jen přelije jinam. Jako byste si zametli před vlastním prahem tím, že smetí hodíte k sousedovi. A na vizi pokračující nestability v regionu nic nemění ani skutečnost, že teroristé nyní prchají vlastně „domů“, tedy na území států, které je v uplynulých čtyřech letech spolu se Západem všemožně podporovaly, ať už je řeč o financování, výcviku, vyzbrojování a podobně. Veškerý tento sponzoring měl udržet džihád v Sýrii a svrhnout Asadův režim. Je otázkou, jak jsou Turecko nebo Jordánsko připraveny mít všechny ty své „svěřence“ u sebe doma. Umíme si představit Daeš bojující v Turecku, tedy v členském státu NATO? Západ nemá aktuálně odpovědi ani na mnohem jednodušší otázky…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-Putin-je-vybombarduje-vsechny-on-si-je-Allah-prebere-Nemluvi-se-o-cemsi-vyznamnem-o-Schwarzenbergovi-Pro-USA-konci-jedna-era-402537

 396. Rputi,
  pozemní operace kohokolif na území Turecka jsou v pohodě. Západ ostružinatě hlídá jenom turecký vzduch. A případně bude posuzovat. Tedy tak to alespoň vyplývá ze slov Jense Stollenberga. Evidentně tedy bude Rusům stačit, když ISILy vytlačí do Turecka a nechají věcem volný průběh.
  „V Sýrii sledujeme znepokojující eskalaci ruských vojenských aktivit. Budeme posuzovat nejnovější vývoj a důsledky pro bezpečnost Aliance. To je zvláště důležité ve světle porušování vzdušného prostoru NATO ruskými letouny,“ řekl Stoltenberg na úvod schůzky ministrů obrany osmadvacítky v Bruselu.

 397. (460) Ta ČT se koukám nezavděčí. 😛 Na dotyčnou jsem natrefil někde na webu či na papíře a dost se bavil. Typ od Greenham Common.

 398. 490-mimochodem, čistě prakticky vzato, ruské aktivity jsou jenom zlomkem aktivit NATO v oblasti. Museli by hodně, hodně růst, aby se vůbec k rozsahu aktivit NATO v oblasti přiblížili.
  A i když Rusové zbrojí levněji, neznamená to, že je ta akce bez nákladů. O tom, že se Ruskoilogisticky NATO rovnat nemůže ani nemluvím. Takže nepředpokládám, že to bude Rusko nějak extra eskalovat.

 399. NoName,
  a proč by by to Rusko dělalo?
  Stačí počkat, až bude mít Turecko a SA dost práce samo se sebou…

 400. Oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR), sídliace v Británii, ktoré prostredníctvom svojich informátorov v Sýrii monitoruje tamojší konflikt.

  Takže zde je popsaný mechanismus, jakým proudí ze Sýrie naprosto ověřené informace do západních médií.

 401. 497 pozoruhodné kolik lidí zaměstnají něčí ne až tak uspořádané vztahy.

 402. Dobrý den.
  Noname (497) Díky. Dobrá filozofická úvaha s reálnými dopady do života.

 403. Podle mne je to teda Trurl, ale já jsem četl jenom česky, a skimic jistě i estonsky 😉

 404. (485)
  Jak jsem se někde vyčetla (zrovna OPU) 😕
  „Z registru dotací http://cedr.mfcr.cz :
  Přijemce pomoci: Organizace pro pomoc uprchlíkům, o.s.
  Uvolněná částka: 111 773 771,26 Kč “

  Myslím, že z částky dotace by p.Rozumek mohl docela slušně vyžít; možná, že by mu zbylo i na dvě piva týdně….

 405. Richtig! Trurl.
  Věděl jsem že je to dvojslabičné. A zní to jen o chloupek jinak než Tyrl.

 406. (500) Možná se mýlím, ale mám ten dojem, že Ruščák svého času dost propagoval EU. Takže zajímavý vývoj.

 407. Já na těch povídkách ulétávám. Geniální.
  Třeba: „Dobrá,“ souhlasil Trurl a stroji nařídil vyrobit nebe. Nebe bylo neveliké, ale zato neobyčejně nádherné.

 408. Aerokarle,
  on měl Ruščák taky docela zajímavé sudetoněmecké až náckovské období. Až jsem si někdy říkal, jestli není nějak příbuzný s Posseltem.

 409. 507-no minimálně je schopen korigovat názory, když ho realita dostihne.
  A má schopnost posbírat, zanalyzovat a sepsat článek, tedy aspň ohledně Norska (já jsem ho předtím moc nečetl, nevím, zda to tak bylo i předtím).

 410. Začátek konce…

  …Šéf britské euroskeptické strany UKIP Nigel Farage včera vystoupil s tradičně kritickým projevem v Evropském parlamentu. Odsoudil volání německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Hollandea po větší integraci a vyjádřil přesvědčení, že se Britové v referendu rozhodnou pro vystoupení z EU…
  parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Farage-vcera-opet-radil-v-Evropskem-parlamentu-Merkelova-jen-zirala-do-prazdna-402554

 411. 498 – Milerád vysvětlím, Schumachere. Příčinou je stát, tato obluda a (s malou přesmyčkou vůči Ruščákovi) násilnický monopolista, potažmo jeho neblahá role v dnešním světě. Tu si lidé uvědomují, mnozí dokonce dobře uvědomují; naprostá většina ji alespoň cítí, a to na rovině existenciální. V tom však nutno zajít ještě zásadně dále než Ruščák:

  Nejenže je stát kdykoliv hotov páchati zlo a dopouštěti se brutálního i mnohotvarého cíleného násilí na jednotlivcích v důsledku jakési nezbadatelné poruchy ve svých útrobách, možná vlastně jen nepatrné. Vedle toho, jak ukazují barvité dějiny 20. století, je stát, když na to přijde, schopen v zájmu celku, který právem či neprávem representuje, páchat násilí na jednotlivcích jaksi oprávněně, kupříkladu je hnát do šteluňků, aby tak sebe – avšak i jednotlivcovy bližní – ochránil před útokem nepřátel. Tím jsme ovšem na onu rovinu existenciální zabředli ještě daleko hlouběji. V tomto případě se totiž jednotlivec temné státní moci nejen obává, ale zároveň ji také v jádře uznává. Ne každý nepřítel totiž je papírový tygr vytvořený propagandou vlastního státu; občas je to kdosi skutečně dychtící – jak posléze i prakticky dokázal – jednotlivcova dědečka, pět tetiček a čtyři bratrance prohnat komínem, anebo alespoň odlifrovat pár tisíc kilometrů, někam do teplého a útulného sibiřského lágru.

  Může se stát i věc dokonce ještě temnější než tohle, stát může bez zjevných příčin kapitulovat a vystavit tak jednotlivce cizí moci.

  Ták. Tohleto – to jest onu nekonečnou, numinózní, neproniknutelnou temnotu státu a státní moci – ovšem pociťuje každej a stále, ovšem kdesi v hlubinách. Jakmile pak Norsko – vůči němuž osobně mám tisíckrát méně výhrad než vůči zdejšímu eráru – sebere české matce její české(?) děti, toto vše se dostane nikoliv nutně na povrch, ale přinejmenším těsně pod hladinu. Není proto nikterak divu, že se nyní setkáváme s živou odezvou.

  Výšeuvedeného si přitom jsou jasně vědomi i quislingové, a snaží se ne-li Norsko přímo hájit, tedy alespoň českého jednotlivce diskreditovat a jeho úsilí podrývat či přímo sabotovat. Doufám, že tím na sebe a svůj zhůvěřilý etatismus upozorní nepřehlédnutelně, a že se dočkáme okamžiku, kdy si více lidí uvědomí, že co je na dálku vyčítáno Norsku, může být tím spíše vyčteno i quislingům, přičemž u nich to lidem z praktických důvodů škodí a vadí mnohonásobně více.

  – – –

  360 – No, spiklenecké teorie bych možná spíše spatřoval v 371. Kupříkladu, oni dejme tomu opravdu raději vidí EURa než (čerstvě natištěné) USD. Jenže abys doložil 371, musel bys místo toho spíše dokazovat, že EURa vidí raději než DEM.

  No nic, vlastně jsem chtěl dělat cosi o něco méně marného…

 412. (512) Mně fascinuje jedna věc: jak obrovské množství lidí automaticky považuje rozhodnutí, učiněná jednotlivcem ve jménu státu (přičemž onen jednotlivec rozhodně není prost svých vlastních zájmů), za rozhodnutí apriori nebo alespoň většinou za rozhodnutí správná, správnější než rozhodnutí učiněná jednotlivcem v jeho vlastním jménu, bez státní opory.
  (513) Stranický boj, ale je to fujtajbl.

 413. 512 Zpátečníku, ano. Jenže zítra se dnes mediálními titulky pro tenhle případ zmobilizované ovce, které nechápou širší souvislosti a tohle zvláštní jako projev obecného, vrátí ke spokojené pastvě a žába zaleze do hrnce s ohřívanou vodou.
  Co se týče zásahů, víc mi vadí rozesírání fungujících vztahů aby byl důvod prokázat užitečnost a péči.

 414. 514 Karle, veškerá rozhodnutí jsou rozhodnutími jednotlivců. Protože humanaction.
  Třebaže podle mě se stoupajícím počtem jednotlivců, v důsledku jejich interakce, vzniká skupinové „nadvědomí“, které ovlivňuje individuální humanaction. Pak se někdo diví jak sami o sobě „rozumní“ lidé mohli učinit něco tak ošklivého. Tak se diví i ti lidé „když vystřízliví“ ze skupinového obluzení.

 415. Ministři vnitra EU odložili rozhodnutí o trvalých kvótách: Rozhodnutí o trvalých kvótách pro přerozdělování uprchlíků odložili ministři vnitra EU do do doby, než bude vyhodnoceno fungování již schválených opatření. Na Twitteru o tom informoval český šéf vnitra Milan chovanec (ČSSD).
  (Novinky)

 416. 512 Zpátečníku
  málem jsem Vám přitakal ad stát-násilný monopolista. To je jasné, protože z definice. Pak jsem si řekl – tak co furt mám proti neziskovkám, které teoreticky jako disidenti za zahraniční peníze tento monopol narušují? A potom jsem se vrátil do kotlinkové reality – zde mají i státní moc i disidenti-neziskovky stejný cíl. Je to tím, že se zde o suverenní stát nejedná a státní moc zastává jen funkci zprostředkovatele cizí vůle a lokálního drába zatímco neziskovky to doplňují funkcí ideologickou a kontrolně denunciační (viz poslední udání pana Uhla v OSN).
  To je nicméně podle mého názoru oprávněné a pan Uhl má pravdu a jeho výsledný pocit z nesmyslnosti uprchlických koncentráků živě od začátku sdílím a na něj upozorňuji. Ti uprchlíci se sem hlavně neměli vúbec dostat. Nejsme transitní země a ani se k té funkci geograficky neschyluje. Tupá akce typicky socialistická, zatímco prostředky a síly měly být a mají být soustředěny na hranice. Máš doklad? Nemáš, jdi zpět. Máš doklad o azylu? No tak jdi zpět tam, kde Ti ho dali. Chceš azyl? Přileť do Baklabahabla anebo přes ofiko přechod a nějak to posoudíme.
  Lovy na tyto poutníky ve vnitrozemí než stačí překonat Německou hranici a jejich odchyt a umísťování do koncentráků je opravdu poplatné levicově orientálnímu myšlení komisařů okresního významu z dob ruské okupace a je totálně kontraproduktivní.
  Zoufám si, když vidím osoby typu ministr vnitra pyšně se nad tím natřásati.

 417. OT: souseda chce vrchní velitel udělat generálem. Je na tom něco špatného?
  Pracoval v organizaci plné historek: ten tvůj brácha se nás natrápil, sledovačky, provokace, nedal si říct.

 418. Nechtěli být zlí. Jen plnili rozkazy. Fousaté koleno celý aparát málem zlikvidovalo, nástupce to musel zastavit a někdy propluli i ti ze IV cenové správy.
  Další krajan, co udělal kariéru v Praze.

 419. Je vidět, že NATO je mírová organizace!
  Chudák Stoltenberg je z vývoje událostí celej nesvůj a stěžuje si, že to Rusko je nějak moc agresivní!
  Třeba by mu mohl někdo prozradit tajemství, že to tak ve válce bývá!

  …Označil ruský postup za agresivní a dal dění v Sýrii do souvislosti s ruským postupem na Ukrajině. Odmítl, že by ruské akce v Sýrii pomáhaly zvýšení bezpečnosti Turecka. Podle něj je turecká armáda, druhá největší v NATO, připravena bránit zemi…

  A to je dobře! To je moc dobře, že je Turecko připravené, už teď tam zdrhaj stateční bojovníci ISILU, tak aby nezastihli Turky nepřipravené!

  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/382868-nato-znepokojuji-ruske-strely-s-plochou-drahou-letu-turecku-chce-pomoci.html

 420. Ve VW, jak v centrále, tak ve fabrikách zasahuje policie.
  Asi zadržuje ten software.

 421. 523

  Ale Rputi, jedním koncem Turecka utečou, druhým koncem Turacka se do Sýrie nebo Iráku vrátěj.
  Proč by Turkům měli dělat problémy, vždyť jsou to kámoši.

 422. A kdyby měli dlouhou chvíli, tak si půjdou zastřílet Kurdy. Tentokrát turecké.

 423. A do perdele,
  Rusové mají v úmyslu poslat bombardovat do Syrie Bílé labutě ! ( Tu 160)

 424. 525 kupodivu souhlasím.
  Nechápu jak by někdo mohl očekávat zvýšení bezpečnosti Turecka či Saúdské Arabie ruskými údery na sunnitské teroristy. Dochází jen k částečnému znovunastolování kýžené rovnováhy mezi terorisy sunnitskými a šítskými. První nákrok k tomu již letos patrně nezamýšleně udělal ten ušatej moula 🙂

 425. Co to je halle? Když jsem letěl naposled túčkem tak tam byli všichni na šrot a nestačil jsem se zeptat co to bylo za typ…

 426. Ale tašky narvané krámama z Bílé Laburě měli. Poblili pak půl letadla.

 427. 524 NoName, to abych se bál, že seberou i mě. Mám v sobě software způsobující, že když zjistím měření rychlosti, zpomalím na předepsanou, místo toho abych kalil dál a nechal se spravedlivě oflastrovat.

 428. Halle,
  kámoši to jsou, ale když si nemohou dlouho zastřílet, tak jsou trudnomyslní. To je takovej zlozvyk…

 429. 533 Halle
  Tak to jsem z toho Hirš. Průlet Iránem věřím, že měli domluvený. Jak ale přemluvili Osvobozený Irák, zemi nové demokracie?

 430. Skimici,

  Irák to dovolil. Že to neřekl Amíkům, a ti koukali jak puk je jiná věc.
  On ten Irák je krapet nespokojenej s výsledky toho amerického snažení, a teď jen čekaj, jak si Rusi povedou, že by jim nabídli malej melouch 😉

 431. JO časy se mění a pokud Iráčani poznali, kdo myslí boj s ISILem vážně, tak proti gustu žádný dišputát.

 432. Zvrat v uprchlické krizi: EU má tajný plán, řešení je na stole
  http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/eu/133666-zvrat-v-uprchlicke-krizi-eu-ma-tajny-plan-reseni-je-na-stole/
  To jsou přece takový žvásty ….
  Měl bych ale jedno fungující řešení. Nasadit osvědčené soudruhy. Pro jednání na úrovni Komise-Nigerie nominovat třeba Štefana Fulle. Kdo dokáže během měsíce srazit Ukrajinu na kolena a způsobit jí těžké územní ztráty a faktický finanční bankrot, tomu by nemělo dělat žádné problémy rozvrátit rozvojovou Nigerii a obrátit proud migrantů kamkoliv jinam než do Evropy.

 433. 538-to se mi nezdá, teď nějaký americký historik na ČRo vykládá, že Rusko na Ukrajině načisto, ale načisto prohrálo … Tudíž Ukrajina vyhrála ??

 434. Vzpomínám si jak pěkně vysídlili Němci ua války Sedlčansko a Neveklovsko. S těmi zkušenostmi by mohli uzpůsobit třeba Mecklenbursko na islámský spolkový stát (obehnaný ovšem ostnantým drátem).

 435. A Irák je určitě absolutně nezávislý, takže si může pozvat, koho chce ?
  Je v tom sice kus nevděku za osvobození, ale svět už je takový…

 436. 536 Halle
  VVP je neskutečnej sígr ale není blbej. Absolutně nevěřím, že udělá cokoliv navíc, než že se pokusí stabilizovat okolí Asada a ten strategický kus Sýrie se svou základnou, případně to trošku posílit. Naprosto nevěřím, že by se do arabského několikatisíciletého konfliktu nechal zatáhnout šířeji. Nemá na to ani zdroje ani chuť. Spíš to jako vykrvácenou Ukrajinu hodí zpět na krk hybatelům Evropského míru, něco koupěj Číňani.

 437. Skimici, zapomínáte, že způsobit Arabům problémy s naftou, znamená posílit ruský obchod s touto surovinou.

 438. Spíš mi dělá starosti masivní nedodržování lidských práv v Saúdské arábii. Já si furt říkám – Merkel je už tak mimo, že by to mohla zkusit, nicht wahr? Evropské hodnoty tam chyběj jako sůl. Před tisíci lety Evropa dokázala zorganizovat křižáckou výpravu dětí! Proč tam neposlat special forces sluníčkáŕů a pravdoláskařů? Samozřejmě humanitárního charakteru. Představuji si, že by měli jednu ruku svázanou za zády a druhou troubili a několikrát by obešli Kábu. Buďto by to vyšlo a Kába by padla nebo ne a padli by oni. Klasické win-win.

 439. Skimici,
  jeden z důvodů, proč byla blbost sundávat Saddáma je to , že dnes vládnou místo sunnity Saddáma, kterému bylo náboženství celkem fuk, šiíté. Většina hlavounů iráckých šiítu je vyškolená v Iránu, takže Iranci jsou dnes S Iráčany velcí kámoši.
  A pokud by měl Putin mít za sebou Libanonské, syrské, iráckéa iránské šíty….tak možnosti jsou dost veliké.

 440. TRak já nevím…
  pokud demokratická, umírněná opozice, podporovaná USA a spol., ze Sýrie prchá a problém se přelije jinam, třeba do naprosto nedemokratického, totalitního režimu v Saudské Arábii, musí být všichni zúčastnění jen nadšeni, že tam propukne již na podzim „arabské jaro“ (tentokrát opravdu “ samo od sebe“), nedemokratický král bude svržen a nahrazen demokratickým ajatolláhem…
  Co více by si USA mohy přát?

 441. Hele, Šumaváku,

  nechceš si změřit teplotu ? 😀 😉

 442. Chovanec: Rakousko po víkendu chystá zavření hranic, zavřeme je také a zastavíme vlaky.

  Pane jo, pane Stropnický, děláte taky něco? Pištěk by mohl navrhnout nějaký válečný model uniforem. Pořádný šavle a chocholku na koňských hlavách. Ale bude to do neděle fofr!

  To jsou přece hovadiny….

 443. Skimici, z toho ovšem bude zásadní mezinárodní konflikt, protože jestli zastaví těch 50 vlaků uhlí, co jezdí z Ostravska a Polska do VOEST Alpine linz DENNĚ, ucpou se za dva dni koleje až do Čierné pri Stehne.
  A za ty dva dny VOEST zhasíná vysoké pece.

 444. Šumaváku, nebuď troškař. Já bych navrhoval přibrat i Emiráty, Kuvajt, Jemen a ty ostatní drobky a vytvořit další demokratické USA (United States of Arabia). Třeba by tam Obama mohl vzít šolich na penzi, až mu skončí kontrakt ve Washingtonu.

 445. Šumaváku – a nešlo by prostě ty rakouské xenofoby vyloučit ze Schenghenu? S těmi ploty už každej blbne.
  Ačkoliv – nestálo by za to nějak oplotit Angelu (Davis) Merkel?

 446. Poslední a možná nový nositel Nobelovy ceny míru, ale to v xenofobní zaostalé východní Evropě asi nic neznamená …

 447. SKimici, mnohem snažší by bylo vyhovět historické žádosti (kterou spojenci po válce zamítli)a udělat Anschlus Rakouska. Tím by běženci byli v DE a Bavorsku by se ulevilo…
  O protektorátu Böhmen und Mähren ani nemluvě!

 448. (545)nj, i blbost je dar boží . Zřejmě si toho „daru“ politici váží, a tak ho pořád vystavují na odiv …a v USA natolik, že to pohoršilo i starého konzervativce Buchanana:
  „…Kdo si myslíme , že nastoupí, pokud Assad padne ? Máme „vládu v krabici“, o které si myslíme, že může odletět do Damašku, a chopit se moci , jestliže syrská armáda zkolabuje, režim padne a ISIS ovládne  metropoli? Zapoměli jsme lekci z Farmy zvířat ? Pokud zvířata udělají revoluci, dostanou se k moci prasata…“
  http://original.antiwar.com/buchanan/2015/10/05/war-party-targets-putin-and-assad/

  Pokud si vzpomínám, tak tu „exilovou vládu“, která by měla alespoň něco málo syrského a dle názoru Západu by měla nahradit Assada, představuje mimo jiné jakýsi obchodník z Londýna a občan UK (který jako jediný tvoří jakousi oposiční stranu) nebo
  opravář televizí z Londýna, který v Sýrii nebyl asi patnáct let, apod. Lze pochybovat, zda by takto slepenou „mezinárodně uznávanou vládu syrské národní jednoty“ vůbec někdo v Sýrii volil 😕

 449. 548

  za posledních 24 vstoupilo do Makedonie 10 000 migrantů.
  Rakousko se možná bojí, že Německo zavře hranice, a zůstalo by to u nich…

 450. To jsem netušila, že ten konec světa bude taková sranda! 😀

 451. To je hlína – na čt24 jakýsi bruselský prostitut stroze tvrdí, že Evropská komise deportace koordinovat nemůže a že za to bude zodpovědný každý stát ve své režii, idem bilaterální jednán a tlačení na státy, které si je vezmou. Chovance málem šlehlo 🙂
  Já se socialistům nedivím, že se tak bráněj. Když by přišlo nedej krišna hafo poutníků. museli by se o ně starat a nezbylo by tak na dávky Máně a Jožkovi, jejich prodejným voličům.

 452. Moula Němeček žasne, že mnoho běženců u sebe nemá očkovací průkaz 🙂 To je materiál 🙂 🙂 🙂

 453. Hele skimici,

  zase kecáš. Nejen socani, ale i křesťanští Bavoři.
  Každému ministrovi financí vstávaj z migrantů vlasy hrůzou, a vůbec nezáleží na politické příslušnosti.
  A poučím Tě, Dávkaři k volbám nechodí.

 454. Halle
  já ten rozdíl mezi socany a křesťany nevidím. Stejné principy, stejná ideologie, jinej totem 🙂

 455. Halle, ten Němeček mi spíš přijde jak ze zdravotnictví …

 456. Rozdíl tam je, křesťani mají lepší marketing, asi jsou inteligentnější.

 457. A ministr nežasne, osvětluje ovčanstvu problematiku, protože obavy mezi lidmi jsou.
  A dává najevo, že nespí a cosi dělá.
  A Tvoje 563 je úplnej nesmysl. Já bych ti facku vrátil, a radši dvě 😉

 458. (556) nj,Halle,chybička se vloudila- jdu se stydět do postele 🙁 Jo, pivo platím (stejně ho nemám ráda) 😕

 459. (565) no jo, Foundry, ten marketing převzali křesťané od katolické církve; ta má na něj patent už 2000 lert 🙂

 460. Foundry,
  taky kecáš 🙂
  Srovnej si počet křesel v parlamentu. S tím křesťanským marketingem to není tak slavné.

 461. 571 Rputi
  proto vždy v souvislosti s úředníkama mluvíme o „páteři“

 462. Petrohradská malířka Irina Romanovská ohlásila, že Putinovi k narozeninám daruje jeho portrét, který namalovala vlastními ňadry.

 463. Kurdští povstalci zveřejnili záznam ruských raket dlouhého doletu.
  ria.ru/syria_chronicle/20151008/1298556759.html

 464. Foundry,
  ad USA šolích kenňského agenta – on je to vlastně taky „Husajn“, ne 😉 ? Akorát by si přehodil pořadí jmen.

 465. 577 a kde je měli sestřelit? Nad Iránem? Nad severem Iráku? Nad Sýrií? Co by z toho měli? To je jenom kočkování.

 466. Skimici,

  vůbec nejde o sestřelení. Ovšem zjistit,že jim něco takového letí dost blízko hranic by měli.

 467. skimici,
  jak to tak vypadá, tak ten problém vězí v tom, že se o nich dozvěděli, až když to bouchlo.

 468. On se náčelník štábu rozeštkal do medií, že se ničeho nevšiml? Vždyť je to přejaté z Vesti!!“ Propaganda.

 469. skimici,
  podle toho, jak vyváděj, bych tomu i věřila. Možná to jen nečekali a tak zrovna nekoukali na monitory, či co já vím, ale ta panika není sama od sebe…

 470. 582

  Houby propaganda, fakt.
  Problém je v tom, že oni to nečekali, takže po tom nepátrali.
  Kdyby to zjistili, mohli to začít sundávat, vždyť to lítalo kolem amerických leteckých základen v Iráku.

 471. 583 Rputi
  oni jsou hrozní. Na Ukrajině jim vyčítaj že nic neviděli ale všechno věděj. Tady to nekomentujou a taky je to blbě.

 472. 2 Šumavák ad 550 – inu, položme se na otázku, kolik migráčků se vejde na ten jeden vagón s uhlím… Inspirací budiž Š + G – Výlet do ZOO. No a tý vysoký peci je to +/- jedno, jakej matroš zrovna pálí, jen když to má tu správnou redukční reakci… A to má… No a tak lze spojit příjemné s užitečným…

 473. Jj, skimici,
  ten Šojgu je strašnej prevít – vždycky udělá něco, co nikdo nečeká!

 474. Skimici,

  to že nekomentujou je něco jiného, to s tím nemá nic. Prostě jeden by čekal a třeba američtí občané mají právo čekat, že armáda, kterou platí ze svých daní, a o které se tvrdí, že je nejlepší na světě nebude koukat jako puk.
  V zásadě asi vědí o všem, co Rusové mají, a měli jaksi vědět co a jak mohou použít.
  A měli předvídat.

 475. Ale dobře, proč by to nicméně měli sestřelovat? Rusáci si troufli podobně jejich dron jenom stínovat ale nešáhli na něj. Můžete tomu samozřejmě fandit a radovat se jak Palestinci nad ground zero, ale věřím, že jestli si toho všimli či ne a proč eventuelně nereagovali asi zůstane za zavřenými ústy.

 476. Skimici,
  u těhle raket nikdy nevíš, kam a na co mají namířeno.

 477. skimici,
  nikdo se tu nijak extra neraduje – ta situace fakt k radování nejni!
  Jen to poplašené kvokání v NATU a v Pentagonu je, po předešlém tahání si trika, krapet srandovní!

  Samozřejmě, že teď Amíci budou chtít „dočůrat vejš“…. nic, nad čím by jeden jásal…..

 478. Halle
  souhlas. Jak je ale pravděpodobné, že by VVP zaútočil křídlatými raketami na americkou leteckou základnu v Iráku? Zkus si položit tu otázku takto. Vždyť si jenom ukazujou pinďoury. Tady nemluvíme o nějakém ušatém politikovi ale o armádách majících potenciál vymazat půl světa. Kvůli Sýrii to dělat nebudou. Všimni si třeba, že už není o Ukrajině a Krymu (!) ani slyšet.

 479. Tyhle rakety má dnes kde kdo. Nemusí být ausgerechnet ruské.

 480. A uš někde povídali, že dvě raketky spadly v Persii.

 481. Není to trochu jako Osetie, východní Ukrajina, Krym, Syrie 4:0 ??

 482. No v té Syrii je to s těmi Rusáky tak hrozné, že se NATO rozhodlo vytvořit v Maďarsku a na Slovensku nová regionální velitelství schopná do 48 hodin reagovat na změnu situace a ruské ohrožení hranic NATO…
  Jak dlouho letěly ty rakety z toho Kaspiku těch 1600 km k cíli?
  Alespoň tři dni?
  Mám takový dojem, že než by se v tom Maďarsku svolali, mohou mít vybombardovaný Mons (Belgie) 🙂

 483. 595
  Ale jistě.
  Proto mě včera pobavil jeden „expert“ tvrdil, že Rusko na Ukrajině nedosáhlo svého cíle.

 484. No, nedosáhlo. Obnova SSSR se nekoná. Aby nebyla prohra, tak byl ovšem dosažen náhradní cíl, zamrzlý konflikt.

 485. Halle,
  to není nic proti Andělíně! Ta se plácala po rameni, jak dobře to EU zvládla na Ukrajině… 😀

 486. Aero, toť vskutku neotřelé!
  Že Putin chtěl na Ukrajině obnovit SSSR, to jsem ještě neslyšela… 😀 😀 😀

 487. Letělo to něco přes 2 hodiny. Rychlost mezi 700-800km/hodinu, blíž k těm 700.

 488. 🙂 Ten zamrzlý konflikt byl od počátku plánován. Jakákoli radikálnější varianta by byla příliš drahá.
  Rusko nepotřebuje vlastnit Ukrajinu, Rusko potřebuje jediné – aby Ukrajina nebyla v NATU a nebyly tam základny.
  Krym je čistý zisk navíc.

 489. Ukrajina byla příliš ekonomicky v prdeli, a současně příliš velká na to, aby ji Rusko ekonomicky sanovalo. Holt se bude muset přes kapsu praštit EU.
  Amíci, se jako obvykle z placení vyvlíknou.

 490. (604) Jo, takže ten Eurasijský svaz s Ukrajinou, hlavní příčina Majdanu, vlastně vůbec nebyl. 😛

 491. Vzpomínám na časy minulé, kdy jsme si říkali, že ten zahraniční komentátor v Ruďasu poslouchá v Bílém domě pod stolem.
  No a mám pocit, že jedny přízdejší spěvky vedou ke stejné úvaze jen se změnou toho stolu.

 492. Euroasijský ekonomický svaz sice byl a je , ale ukrajina v něm nebyla. V roce 2013 požádala o pozorovatelský status, a tím to haslo.
  Jsou v něm Rusko, Kazachstán a Bělorusko.

 493. A pomalé chápání. Též sny o svobodě pod hvězdnatým praporem přeji.

 494. že by ISIL už měl jednotku v USA:
  “ Americký voják Spencer Stone, hrdina, který v srpnu pomohl zneškodnit střelce ve francouzském vlaku, byl v noci na čtvrtek čtyřikrát bodnut do hrudníku v kalifornském Sacramentu.“

 495. [607] Ministerstvo obrany Iránu sdělilo, že ohledně zřícení raket na jejich území nemá žádné informace. Též ministerstvo zahraničí USA dalo oficiálně najevo, že podobné zprávy z anonymních zdrojů nemůže nijak potvrdit. Guvernér příslušné iránské oblasti se nechal slyšet, že dotyčnou explozi zaznamenanou místním novinářem (či co to vlastně bylo, mám pocit, že dnes už může být novinářem každý kdo má mobil a účet na Twitteru) pravděpodobně způsobilo odpálení nálože v kamenolomu.

  A Rusové jsou zase hodně ironičtí… 🙂

 496. AČulíkovi jsem zřejmě spolu s dalšími lezl na nervy natolik, že zavřel komentáře. Už podruhé 😀

 497. Quivisi a OstapeB, zdravím oba…

  Tak jsem sem opatrně nakoukl a vidím, že vše je zde při starém. Nicméně „silný ve víře“ mne vždy takhle navečer příjemně pobaví…

  OstapeB, také jsem před pár hodinami viděl na fotce tu dírku v zemi. Netušil jsem, že 450 kg výbušniny dokáže tak málo. Je zřejmé, že CNN a Lügenpreße již melou z posledního… 😉

  Zoufale už potřebují nějaké to mrtvé dítě nebo aspoň vybombardovanou nemocnici…

 498. A sakra.
  Koukl jsem na blisty, a je tam článek, že Fico prý vyhrožuje vystoupením z EU….

 499. 616 Halle
  to já si dávám po ránu místo blistů dobrou kávu 🙂
  Hele – teoreticky – když padne raketa tam kam nechce, tak si představuji, že se přece bojová hlavice neaktivuje? Tím vůbec nechci naznačit, že do toho Iránu spadly.

 500. Dobrý den. Mluvil jsem se známým, který vložil (pro mne) značnou částku do letadla (Ponzi Airways). Vysvětloval mi, že spěchal, chtěl mít problém s financemi rychle vyřešený a tento způsob se mu zdál výhodný.
  Otázka: Nechcete mít někdo problém s financemi rychle vyřešený? Nemáte problém s úsporami na penzi?

  Vystoupení z letadla je úžasně jednoduché a přitom obtížné. „Důvěryhodný obchodník“ říká, vystoupíte-li, přijdete o 10Kč ze stokoruny. Doletíme-li do cíle, vyděláte na stokoruně 25Kč po pěti letech. Vy byste si nechali ujít ten zisk? Navíc ten báječný pocit z cesty první třídou …
  Důvěryhodného obchodníka poznáte podle toho, že má sako a kravatu.
  Finanční specialista je ten, co k saku a kalhotám z tanečních nenosí ošmajdané tenisky.

 501. No, ale piju ještě čaj a hryžu chleba se sýrem a je to všechno na monitoru a mám namoženou bránici. Jen posuďte:

  Stavíme most pro migranty
  http://zpravy.idnes.cz/most-spojujici-afriku-a-evropu-rakousko-fdv-/zahranicni.aspx?c=A151008_134256_zahranicni_aba
  Na internetu se objevilo video, podle kterého plánuje Rakousko postavit most spojující Tunisko a Sicílii, aby tak zastavilo umírání migrantů ve Středozemním moři. Projekt má detailní popis i vizualizaci. Zároveň však jednu zásadní chybu. Celé je to jen podvrh z rukou umělců berlínské skupiny Centrum pro politickou krásu.
  „Nechte nás postavit most do budoucnosti,“
  Podle té (vizualizace) má projekt na svědomí kromě Christiana Konrada i rakouský kancléř Werner Faymann. Zároveň uvádí i stavební firmu, která by stavbu realizovala. Ve videu se objeví logo stavební společnosti STRABAG.

  To má šťávu!!! Ne jako ty Davidovy nevinné ranní poluce.

 502. 620 NoName
  No Juncker si uvědomuje, že jisté oteplení vztahů EU s Ruskem by bylo namístě, jinak EU ty své sankce nepřežije.

 503. A ČRo hlásí, že už i v Německu mají xenofobní obec. Malá obec asi o 1000 obyvatelích hostící uprchlíky vydala pro uprchlíky „Zásady slušného chování“, kde jeden z bodů je „Za zboží v obchodě se platí“. Lidskoprávníci jsou zděšeni, uprchlíky to i lidskoprávníky to straŠně urazilo.

  619-u nás pár mostů na E50 Strabag stavěl. Pokud bude tento ve stejné kvalitě, není se čeho bát. O době stavby nemlucě.

 504. A ještě Macek:
  Myslím, že je velmi signifikantní, že čerstvá nositelka Nobelovy ceny za literaturu Světlana Alexijevičová obdržela za svoji tvorbu v roce 1986 též cenu Leninského komsomolu…

 505. 613 ulizeno, čistě vymeteno. První na místě byli místní sběrači kovů…

 506. Skimici,

  předpokládám, že kdyby ta hlavice nebouchla, asi by se z ní něco v blízkém okolí našlo.
  Ostatně, něco by se mělo najít, i kdyby bouchla. Střepiny, i větší kusy plechu z těla rakety.
  V žádném případě ne jen malá, očouzená díra v zemi

 507. Írán je momentálně hodně významný ruský spojenec, jistě teď nebude dokazovat, že Rusku nedoletěly k cíli 4 střely s plochou dráhou letu.
  Bral bych všechny informace z té strany se stejnou rezervou, s jakou berete ty ostatní, Halladine.

 508. Dobré zas ráno… 2 BohousB ad 615 – no, vybombardovanou nemocnici přece mají! V Afganistánu… Sice nebyla vybombardována těmi správnými agresory, ale při troše dobré vůle se dá ledacos „redakčně upravit“! A určitě by tomu leckterý blb i uvěřil!

 509. 587 Rputi, to je logické, nestudoval ve West Pointu.

 510. NoName

  Jistě že není vyloučeno, že Rusům někde něco spadlo.
  Ale rozhodně ne na místě té díry na fotce.

 511. NoName 627 –
  jelikož už Amíci proflákli, že jim to z vesmíru fotí – tak stejně, jako vyfotili každé ruské letadlo, ledva dosedlo v Sýrii na ranvej, měli by vyfocenou i nějakou tu díru někde jinde.
  Není fotky, není díry….. 🙂

 512. zdravím !
  (616) no, Halle, to si Fico s tím vystopením z EU musí pospíšit ! Novodobý
  Nostradamus,jakýsi Amstromg, prorokoval, že 10.října t.r.se EU rozpadne …. 😕

 513. Nechápu, proč ve věci dopadu raket nebyli kontaktování palestinští mediální odborníci. Určitě tam musí existovat minimálně jedna firma, která dodá rozbitou školu, části raket, oběti z řad civilistů a truchlící pozůstalé. Akorát by se muselo ohlídat, aby nápis na kusu rakety nebyl v jiddiš.
  Takhle to dopadá, když se moc šetří na nepravém místě. Ale katování kostů je celkem známá nemoc středního managementu západní civilizace.

 514. http://zpravy.idnes.cz/pravidla-slusneho-chovani-pro-uprchliky-ffs-/zahranicni.aspx?c=A151009_072029_zahranicni_ale

  A tak uprchlíků je tisíc, obyvatel 4600.

  Hardheimská pravidla slušného chování vyvolala v Německu pozdvižení. Ve čtvrtek se zhroutily internetové stránky obce a telefon na radnici vyzváněl bez ustání.

  Starosta opatření obhajuje a tvrdí, že reaguje i na stížnosti občanů. „Příručka není myšlena jako šikana, ale má usnadnit spolužití uchazečů o azyl a místních obyvatel,“ vysvětluje.

  Předsedkyně rady pro uprchlíky Bádenska-Württemberska Angelika von Loeperová upozornila, že „to přiživuje rasistické tendence.“

  Bizarní. Bizarní. Bizarní.

 515. 623 NoName
  když je dobrá, ocení jí každý režim. Viz třeba nedávno zmiňovaná Vašáryová. Ta to tedy zatím na Nobelovku za herectví nedotáhla, ale zato byla velvyslankyní.

 516. NoName,
  maličko to připomíná stav v Kotlince těsně před II.WW. Takový ten úřednický a politický strach: „Hlavně nedráždit, neboť následky by mohly být nedozírné.“
  Skoro jako by teď Němci konzumovali to, co my v osma a devětatřicátém. 😛

 517. 634

  Skoro bych si tipl, že to byla soukromá akce toho „novináře“, který si chtěl užít svých 5 minut slávy.
  Prostě si sehnal v blízkém lomu nějakou výbušninu , odpálil ji, a vyfotil.
  A samozřejmě hodil na net.

 518. (610)A Janukovyče do toho svazu vůbec nikdo nestrkal, takže na Majdanu se slezli jen na mejdan. 😛 Sice už občas zapomínám, ale zase ne až tolik.
  (616) Jestli na blistech, tak to je EU vážně ohrožena. 😛
  (624) Připomněl jsi mi „Invazi z Aldebaranu“. Nádherná povídka, obsahující i tento prvek.

 519. Ukrajina byla pozorovatel, což vůbec nic neznamená. a přes rok vyjednávala s EU.
  Janukovič odmítl podepsat smlouvu o přidružení, protože ta smlouva byla katastrofální, a chtěl jednat znovu.
  Vůbec nešlo o to, že by nechtěl do EU vstoupit.
  Ale když odmítl podepsat, svrhli ho. S vydatnou dopomocí USA a EU.
  To může popírat jen…
  Ani si vlastně nedovedu představit, kdo by to mohl popírat.

 520. Všichni přece víme, že na Ukrajině šlo o naprosto spontánní revoluci, protože když je hodně nasraných, stačí impuls, a ten tady byl…
  Zase sem taháte různé pochybné konspirační teorie.
  Teda úplně samo to nebylo, protože Putin.
  Rusové jsou pořád stejní.

  Zapomněl jsem na něco ?

 521. [617] No pořád ještě je tam těch 1750 kg hmoty letící rychlostí přes 700 km/h. Ale možná tam mají sakra tvrdou hlínu… 🙂

  Bohouši, zdravím.

 522. Ověřit se to nedá, uvidíme, co Turci…

  „Kolem 40 procent infrastruktur Islamistického státu v Sýrii bylo zničeno od počátku ruské vojenské operace v této zemi, řekl ve středu Sputniku syrský velvyslanec v Rusku Riad Haddad.
  „Navíc byla zabita i spousta teroristů. Teď ustupují k turecké hranici, jelikož právě tato země jim tradičně poskytovala ochranu,“ řekl Haddad.“
  http://megazine.cz/2015/10/ruske-nalety-uz-znicily-skoro-polovinu-infrastruktury-is/

 523. 2 NoName ad 642 – jo. Ještě chtěj obnovit SSSR. Všade!

 524. Pravda, občas, když někdo zapomíná, tak si musí vymýšlet.

 525. PeSi,
  jasně, a proto Putin, lstivý jak Afghánec, na projevu v OSN SSSR uváděl jako špatný příklad z historie 😉
  A nositel Nobelovky za mír se vytahoval, že velí nejsilnější armádě na zeměkouli.

 526. Rputi,
  na Turky defekuje pes. NATO jim slíbilo, že zasáhne v případ, že na Turecko zaútočí Putin. Letecky. To, že se k Turkům hrnou islamisti, aktuálně nikoho nezajímá. Turci teď mají u čáry uprchlické tábory plné Syřanů uprchlých před ISIL, mají nasrané Kurdy a v dálce vidí prach zdvíhající se nad islamistickými Toyotami. Atta Turk je pod drnem, jeho klony Erdogan zlikvidoval stejně jako opozici v armádě. Možná mu ráno komorník k posteli se svodkou od zpravodajců přináší i lněný klůcek, aby si mohl otírat orosené čelo.

 527. 641 tak víme co můžeme očekávat, kdybychom chtěli vystoupit. Osmašedesátý naruby….

 528. 2 ptakopysk – možná by bylo lepší, dle staré čínské tradice, místo lněného klůcku donést hedvábnou šňůru…

 529. 648 ptakopysku, vypadá to, že Turecko si vyžere úrodu kterou si vypěstovalo.

 530. ptakopysku,
  armáda je na Erdogana silně nasrděná. A kdyby byla příležitost, tak by ji asi nepromeškali…

 531. To se nebude líbit!
  Starej Procházka nám kyne z hlubin času…

  „Skutečný přítel je ten, který pomůže v nesnázích. Česká republika jako první pochopila náš problém a hrozbu našim hodnotám,“ řekl dnes na jednání ministrů obrany NATO maďarský kolega István Simicskó v reakci na zapojení naší armády na ochranu vnější schengenské hranice.“ (M.Stropnický)

 532. Teď mi dokonce přijde, že to bylo spontánní, ale zároveň ne, protože Putin je tlačil do nějaké Euroasijské unie, tak proto ?
  Takže spontánně-nespontánní ?
  No to by mohlo být. Nakonec, kdo by se k současnému stavu na Ukrajině hlásil, že.

 533. NoName,
  musíte chápat svět dialekticky:
  1. fáze Ono to samo.
  2. fáze Začali jsme jim pomáhat.
  3. fáze Do procesu se vložil Putin a všechno zničil.

  Jestli si zapamatujete tyto tři základní body a budete se jimi řídit, svět se vám neuvěřitelně zjednoduší.

 534. PeSi,
  hedvábná šňůra bývala odedávna ve výbavě lepších domácností i u Turků. Akorát na ni teď trochu pozapomněli. Ale asi máš pravdu, zřejmě nastal čas tento lidový zvyk oprášit.

 535. No a nebylo to tedy spontánní, bylo to tím tlakem ke vstupu do Euroasijského svazu, který byl nesmírný ? Na rozdíl od asociační dohody, kterou EU defacto ani nechtěla, ale nechala se Ukrajinou uprosit ?

  Je to složité.

 536. No, mne se libi, jak tu vime, jake mel Putin plany a co preferoval před cim 🙂

  Ted se uvolnilo místo Obamových poradcu, kdo z nas to vezme?

 537. Ten nátlak spočíval ve slibu půjčky 15 miliard dolARŮ, ZE KTERÝCH NAKONEC ( do Majdanu)
  poskytlo 3 miliardy.
  Mezi námi, kdyby na mě chtěl někdo z Vás dělat nátlak tím , že mi výhodně půjčíte fůru peněz, nemějte zábrany, a klidně do toho ! 😀

 538. A Merkel je v r.ti. Nobelovku dostal tuniský politický kvartet národního usmíření.
  Zbyli jí jen běženci a nas.aní ministři.

 539. 660
  Petře,
  uvažoval jsem o tom, ale to by nebylo na dlouho. Obama končí 😉
  Na tu chvilku mi nestojí za to se tam stěhovat 😀

 540. 662-takže už ji můžou s klidem odstavit ? Pochybuju, že Německo vydrží další rok do další Nobelovky.

 541. (661) no, a mne by zase zajímalo, do čeho,komu a hlavně proč vrazila Nulandová do Ukrajiny 5 miliard dolarů ?
  Mimochodem, z důvodu mně neznámých jsem si od počátku ukrajinského mejdanu začala ukládat zajímové (pro mne) zprávy ,dokonce i ze Západu ; mohu (bude -li to nezbytné pro klid duše nevěřících Tomášů), posloužit videem s vlastním prohlášením Nulandové -myslím, že před před Senátem…:-?

 542. 2 Petr Kunetka ad 660 – Pozdě, zločinče, už je obsazeno. Nezapomeň, kdo to tu všechno čte… A uznej sám, takový talent nelze nechat zahálet…

 543. 667

  Hm, takže Aero sem bude psát z IP adresy Bílého domu.

 544. Tunisu tu cenu v dobrém přeji,
  pokud si to vybavuji dobře, tak po teroristickém útoku na turisty poblázněným studentem tam udělali celkem dusno, a mají snad zase klid. Doufám, že na dlouho, a nebude se jim nikdo mstít „tuniským podzimem“ nebo něco na ten způsob.

 545. Halle 671.
  o to víc je pochopitelnější, proč rusko vypálilo těch 26 střel.

 546. 667 PeSi, také mám ten dojem. My ze sebe ždímeme nejlepší perly a kdesi někdo dřepí u monitoru a… Moskva, TelAviv, Washington…sakra co bych měl….udělejte mi svodku ze Šumaváka. Akorát Brusel, ale ten od Špidly je autistickej.

 547. 671 Halladine, akorát až dorazí, zjistí, že představení už začalo a pro ně zbyla jen místa k stání.

 548. 674-no tak zase tak jednoznačné to není, to, co mají Američané v oblasti Rusy dost převyšuje. Tedy čistě technicky vzato. Rusové zase nejsou tak svázáni pravidly, pro ně je spousta věcí o dost jednodušších.

 549. Ad 671 – skoro jako by se chystala nějaká bezletová zóna, nebo co…

 550. 671-námořní pěchota na vyloďovacích lodích a bezletová zóna ? No ne žeby dnes bylo něco nemožného, ale až tak ? 😉

 551. Tak se aspoň uvidí, jak moc neviditelné F22 jsou …

  A snad jste nečekal, že to USA nechají být ?

 552. NoName,
  proč ne? Přece si pěchota nenechá nad hlavama lítat ruský bitevníky. Kromě toho – US Navy vždycky podporovalo US Air Force. 😀

 553. No , máme šance uvidět , kdo má lepší nervy a větší koule.

 554. Halle,
  ono asi půjde o Saudi, Kuvait, SAE… Kdyby se chtěl Putin náhodou rozmáchnout. Evidentně si příslušné složky včera přečetly Šumaváka a na naše doporučení se koukli do mapy. 😀 😀 😀

 555. 680-jenom nevím, zda je to plán A, B a nebo už C 😉

 556. No nevím, jestli se Amíci nepostaví před Sýrii a nedaj rusům ultimátum, aby sbalili své saky paky a vypadli.

 557. OT: Jelikož zde dvd pravidelně a právem upozorňuje na Vondráčkovy pozoruhodné paměti, dovolím si poznamenat, že vyšly znovu, všechny tři díly v jednom mohutném svazku, a jak jsem dnes viděl, momentálně jsou v Levných knihách za 200 Kč. Fotky reprodukovány na běžném papíře, avšak jiných podstatnějších výhrad nemám (i když celková poly- a typografická úroveň je drobet horší než v prvním vydání). Samozřejmě doporučuji, i když od zpátečníka jako já to nemůže mít valnou váhu.

  Jinak jsem zde myslím už zmiňoval deník jeho stejně významného, byť asi o něco méně vyhlášeného kolegy: http://www.kosmas.cz/knihy/202901/denik-profesora-josefa-charvata-z-roku-1945/

  K ostatním otevřeným tématům výše se popřípadě vrátím někdy příležitostně. Každopádně by to asi bylo trošku delší, nejen z důvodu mé trapné rozvláčnosti.

 558. 686

  Třeba si to Amíci myslí……
  A jejich myšlení je pro mě pár let španihelskou vesnicí….

 559. A islámský stát se v Allepu pustil do al Nusry , a má docela úspěch….

 560. Dobrý den. (688) Koalice Asada a IS, pod leteckou ochranou RF?

 561. ISILové při Asadovské ofenzívě zabili iránského generála Hamedáního, který v Sýrii působil jako vojenský poradce a šéf iránské speciální jednotky Kuds. Nejsem si zcela jist, jestli se tomu dá říkat koalice.
  V Sýrii, zdá se, bojuje kdekdo kromě Američanů. 😛

 562. 688 Halle
  nevím kdo je kdo v té oblasti, ale jen s chutí do toho!
  Ty F22 a soustředění US v té oblasti vypadá nadějně. Jenom mám obamu, aby po zkušenosti s Afghánským Krankenhausem nevybombardovali ze zvyku i Balkán a tím Volksgenossin Merkel nezastavili přísun nových evropanů…

 563. Aero,

  blázníte ? Koalice Putina s Čečenci ? Myslím „divokými“ Čečenci.
  Ty by Putin akorát utopil v záchodě.

 564. Ptakopysku,

  myslím , že ho má na svědomí spíš al Nusra, nebo nějaký spojenec.
  Vypadá to, že al Nusra má problém – z jedné strany Asád, z druhé ISIL

 565. Docela by mne zajímalo, jaký společný zájem, i krátkodobý, by mohli mít Asad a ISIL.
  Asi je to něco hlubšího ?

 566. http://denikreferendum.cz/clanek/21430-cesky-lidovy-soud-versus-norsko-a-deti-odebirane-cechy-cechum

  Šílený článek paní Uhlové. Bestialitu jednání Barnevernetu obhajuje tím, že MPSV, resp. OSPOD, resp. odbory sociálních věcí obcí s rozšířenou působností jsou často zrůdnější než Norové.

  Pan Kapitán si myslí, že „každý systém je do nějaké míry patologický“. Proč však chce patologičnost jednání svého a svých kolegů pouze kritizovat, nikoli ji eliminovat?

 567. Tak Angele ta Nobelovka letos nevyšla. Ale kdo ví, jestli by nebyla lepší volbou než Tuniské demokratické hnutí….Ti noři jsou fakt divní….

 568. 698-protože ti Tunisané občanské válce zabránili, Angela ji vyvolá …

 569. Noname: krátkodobý společný zájem je likvidace Al-Nusry. Asadovi to pomůže rozšířit resp. konsolidovat území, na kterém má vliv, IS zlikviduje „nepravověrnou“ konkurenci.
  Koalice či „Koalice“ mohla vzniknout nahodile. Oslabením Al-Nusry leteckými útoky mohly obě strany použít svoje vojáky účelněji k dosažení svých cílů. V tom případě zprávy o „útěku islamistů do Turecka“ mohly znamenat pouze přesun jejich jednotek k bojům s Al-Nusrou.

 570. Angličtina má krásné slovo co-belligerent, které asi nelze pěkně přeložit…

 571. Likvidace Al-Nusry je pro IS důležitější než likvidace Asada. Jejím sponzorům (např. SA) by zbyl v oblasti jediný sunnitský partner a podle hesla „lump, ale náš“ by sponzoři přesměrovali svoje investice do IS. V IS by tou dobou pravděpodobně proběhly některé změny, které ho posunuly do sunnitského mainstreamu – např. by neupaloval sunnity v živém přenosu. Někteří méně populární vůdci by zahynuli při náletech.
  Tím by IS získal otevřenější podporu Turecka, resp. NATO, pokud by se podařilo přesvědčit centrální iráckou vládu o nutnosti neoficiálního rozdělení země.

 572. Pokud se nepodaří přesvědčit naše spojence v oblasti, aby vzdali svá násilná evangelizační tažení, především Turecko, SA a Irán, čekají nás historické časy.
  IMO heslo, kterého bychom se měli držet, je „ideologie je důležitá, ale obchod je obchod“.

 573. A hele ta Al-Nusra je něco mezi teroristy a umírněnými teroristy? Asi ani ryba ani rak, tak do nich!

 574. Al-Nusra hlavně odčerpává finanční toky. To se neodpouští.

 575. 704 NickName
  teď mluvíte o plánovaném uvolnění sankcí proti ďáblu Lukašenkovi?

 576. 700-tak to jsou pak spojenci i Asad a dysenterie, materiální oslabení Al-Nusry dává dysenterii podstatně větší šance 😉

 577. NoName: mohu-li jít do minulosti, tak ani čertovy zahrádky neuchránily Afrikakorps před úplavicí. Slovy svědka: my jsme to pros*ali.
  Spíše bych řekl, že útok dysenterie na Al-Nusru by dal Asadovi větší šance.

 578. 709 NickName
  z tohoto hlediska to má Asad posichrované, vždyť jej přímo podporuje sám Hasan Nasralláh

 579. Muhehehe!

  Totální knížecí podraz! 😀 😀

  …Česká politika dospěla na své další dno a je smutné, že se na tom podílí i Karel Schwarzenberg. Prezident Zeman se kvůli kauze Michalákových, kterým norské úřady odebraly děti kvůli údajnému zneužívání, nechce pozvat norskou velvyslankyní na oslavu státního svátku 28. října.
  „Vzhledem k postupu norské strany ohledně těch nešťastných dětí je to naprosto pochopitelné,“ napsal serveru novinky.cz Schwarzenberg.

  Skutečně bychom nečekali, že tuto sprostotu Karel Schwarzenberg podpoří…
  http://svobodneforum.cz/k-zemanovu-primitivismu-se-pridal-bohuzel-i-schwarzenberg/

 580. Týždeň po ruských útokoch v Sýrii Sýrska slobodná armáda, ktorá dlho bojovala proti režimu prezidenta Bašára Asada, informovala, že sa oddelila od radikálnych skupín a bude bojovať na strane vládnych jednotiek proti radikálnym islamistom. Povedal to bývalý sýrsky vicepremiér Kadrí Džamil. oo

 581. 712 Halle
  no hlavně aby měli bojovat proti komu. Nedá se ani vyloučit, že tam najdou jen vádí s pokojnými rolníky okopávajícími skálu a kouřící velbloudí trus. Už takhle jim tak snížili plat, že bych se nedivil masivním demonstracím místních odborů.

 582. 713
  vádí s pokojnými rolníky
  jo, třeba čínské Ujgury, Ti tam osídlili několik vesnic.

 583. 715 NoName
  a co byste taky očekával, že se bude dít ve městě jemuž již staří polabané říkali Zvěřín 🙂 Schwerin bude jistě jen zkomolenina.

 584. A senior Defense Department official, who was not authorized to speak publicly and who spoke on the condition of anonymity, said that there would no longer be any more recruiting of so-called moderate Syrian rebels to go through training programs in Jordan, Qatar, Saudi Arabia or the United Arab Emirates. Instead, a much smaller training center would be set up in Turkey, …

  http://www.nytimes.com/2015/10/10/world/middleeast/pentagon-program-islamic-state-syria.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&module=first-column-region&region=top-news&WT.nav=top-news&_r=0

  Zkráceně – Pentagon už nebude podporovat výcvik protiassadovských rekrutů ve střediscích v Jordánsku, Kataru, Saúdské Arábii a Emirátech, sděluje pro NYT vysoký představitel Pentagonu, nýbrž vytvoří menší v Turecku …

  A já myslel, že tam už bylo taky? 500 000 doláčů to stálo, zavřeš oči, trma-vrma a prachy jsou fuč.

 585. eeeh, čo to hovorím 500 milionů doláčů! To je dobrý počinek. Jestlipak to někdo po Obamovi nechá auditovat?

 586. Hele, nedali to původně outsourcovat nějaké české firmě ? 😀
  Utracené peníze a výsledky by odpovídaly !

 587. 717

  No, když je tam drželi v úplně „suchých zemích“ kdo by se divil, že se na to vykašlali.
  A to školení využijou – obsadí třeba systemizované místo silničních lapků , vrahů na zakázku a pod. 🙂

 588. 720 tak on se někdo kdo umí s flintou a nechá se najmout vždycky hodí.
  V Gaze dneska izraelci odstřelili pár pošuků co na ně házeli kamení. Naštěstí si to můžou dovolit, protože stejně nemaj kam ustoupit a na kecy se můžou vykašlat. Někde předevčírem jsem ale myslím na Ynetu četl tamní studii jak na tom budou ekonomicky a demograficky ve výhledu roku 2050 v Izraeli a diaspoře. Ten odhad kolísá okolo 15ti do 20ti milionů podle pesimistické a optimistické varianty. Problém ekonomicko bezpečnostní ale spatřují v tom, že ve vlastním Izraeli tou dobou budou už třetinu počtu tvořit Charedim … anžto se množí intensivněji než ostatní židi.
  Tak si myslím, že budou muset nějaké schopné ve zbrani najmout místně anebo zase dovézt nějaké ukrajince či rusáky.

 589. 721
  A je to jasné – tolik lidí se do izraele nevejde, takže bude nutné vyhnat Araby ze západního břehu

 590. ad 711 no jo, kniže uteklo z boje, vzdalo se předsednictví, tak už se do něj mohou strefovat i sluníčkáři

 591. Ale tak zrovna Charedim na státu Izrael obvykle moc nebazírují. A nebude tak zle. Ostatně, kdyby Hospodin izraelský lid nechránil nikdy by proti přesile neobstáli.

  Viz Gedeon (Soudci 7: 17-21)

 592. 675 No Name, jenže Rusové jsou v oblasti prakticky doma. Sice v Kaspiku nemají letadlovou loď, ale mají jiné prostředky a Írán s potěšením poskytne letiště. Určitě pro ten případ mají plán. Přisunutí posil je záležitostí několika hodin.

 593. Dobré odpoledne.

  Na Zvědavcovi (vy, kteří z něj máte osypky, proto raději již dále nečtěte), byl publikován zajímavý, nicméně velmi, velmi politicky nekorektní obrázek s tímto nadpisem:

  Migranti se právě dozvěděli, že v Evropě lidé musí pracovat!
  http://zvedavec.org/images/temp/migranti.jpg

  Pokud to sem někdo dal už dříve, tak se omlouvám za plevelení… 😀

 594. V Izraeli je to v současnosti dost divoké a napadení na denním pořádku. Ku podivu v našci médiích se o těch židovských mrtvých nějak moc nemluví.
  Dáma na videu měla ten zcestný nápad, že bodne policistu do břicha a ukradne mu zbraň. A nedala pokoj a nedala a porád tou kudlou mávala, až někomu povolily nervy:
  https://www.facebook.com/channel10news/videos/10153633737878794/

 595. Propána Rputi
  deset jich tam půldruhý minuty šaškuje než jí odstřelili. Kdyby měla pás tak už jsou všichni u Hospodina.

 596. 724 v letech 1933 ař 1954 si Hospodin vybíral dovolenou.

 597. Pred chvili jsem Kapitana slysel v interview na radiozurnalu. Ocividne ho rozhodila informace o 3000 deti odebranych v CR, tedy vice nez V Norsku

 598. Skimici ad 731 – padla také informace, kolik z těch 3000 odebraných dětí v ČR bylo norských občanů?

 599. Quivisi, ad 730 cituji a souhlasím:
  Zdenek Gallina
  ·
  Safr nebo Lefajová by se do toho meli oprít a Indy trochu mírnit. V Saúdský Arábii prece platej saúdskoarabský zákony a vsichni to prece musej respektovat. A paní Indka tam prece sla pracovat dobrovolne ….. atd.

 600. 731 Šumaváku
  já nevím. Já jsem slyšel v autě posledních pět minut. El Capitan na tu informaci neuměl reagovat. Říkal že nevěděl, že se o této statistice budou bavit a tedy k těm číslům nic nemám. Málem jsem v úžasu projel na červenou.
  Tedy – nemám potuchy, jak ta čísla vypadají. Přišla s nimiredaktorka jakože co on na to. On na to nic.

 601. skimici, ale on má v referátu děti v zahraničí, ne v česku. anebo ne ,?

 602. Hamás vyhlásil intifádu
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383017-hamas-vyhlasil-intifadu-za-den-bylo-v-izraeli-pobodano-dalsich-sest-lidi.html
  To je samo o sobě positivní. Židi trošku zredukují stavy a bude zas pár let pokoj.
  Neuvěřitelná je ale zápletka:

  „Izrael dovoluje Židům vystoupit na horu, pod níž je zbytek po zbořeném židovském chrámu, Zeď nářků. Modlit se ale na hoře nesmějí. Palestinci tvrdí, že vláda chce toto opatření rozšířit a povolit Židům se v blízkosti mešit také modlit. “

  Ach ty rituály !!! Že mají ale starosti. To se nemůžou modlit nějak méně „demonstrativně“ ??? Jedni vystrkují zadek směrem od Mekky a druzí se kývaj jak kudlanky. Navíc je u toho strašně ječení. O co by bylo jednodušší, kdyby si tiše sedli a rozjímali jako ta sekta co preferuje lůzry, jejichž šamani se ženský nesměj ani dotknout a proto trpí zvýšenou afinitou k pedofilii a homosexualitě.

 603. 735 Halle
  já ani nevím co Kapitán vlastně dělá. Je něco přes děti. Pozvali ho do půlhodinového pořadu, tak když už o tom nic nevím, nechám si zpracovat nějaké podklady a do nich nahlédnu, ne?

 604. Pokud Skimici kšeftuješ například se strojírenskými výrobky, tak pokud se tě někdo zeptá na export olomouckých tvarůžku do Azerbajdžanu, asi taky budeš vypadat jako blbec.

 605. Je ředitel českého Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí . S dětmi v čechách nemá vůbec nic.

 606. No, jak jsem poslouchal Kapitána kdysi dřív, žádnej intelektuální atlet to nebude… Ono taky, co čekat ve státní správě, že?

 607. Dobře Halle
  nechci se ale nechat zatáhnout do nedůležité personální technikálie.
  Co říkáš ale faktu, že česko odebírá víc dětí než norsko? Mě to překvapilo, protože situaci neznám a norský stát je presentován jako největší vyvrhel a lítá kolem toho půl vlády, parlamentu a presidenta?
  Kocour si našel prima hobby ale co upřít oko své i dovnitř? (to zas kocoura nemusí zajímat. má svoji mezinárodní kausu a dělá jí na jedničku)

 608. skimici 742,
  kde jste vczal,, že ČR odebírá vís dětí než Norsko!

  Vyjádření norského právníka:
  „Kolik dětí je v Norsku vlastně ročně rodičům odebráno?

  Je to kolem 12 tisíc ročně. Evidentně na světě není země, kde by takových případů bylo víc. Myslím, že můj francouzský kolega měl pravdu, když mi řekl, že v celé Francii je odebraných dětí méně než v Norsku. Máme bohatou zemi, ale socialistické vlády dávaly hodně peněz do systému, v němž je spousta pracovních míst a ta je třeba udržovat.

  Máte na mysli profesionální pěstouny?

  Ano, když má pěstounská rodina dvě děti, tak generuje přibližně 15 tisíc eur měsíčně, to je docela hodně…
  http://echo24.cz/a/wJytC/pravnik-odebirani-deti-v-norsku-predevsim-velky-byznys

 609. Skimici, pokud se dá věřit české wiki

  Marius Reikeras, norský právník a kritik Barnevernetu popisuje, že je rodičům v Norsku ročně odebíráno až 12 000 dětí.[2]

  Pro srovnání v ČR bylo v roce 2011 v ústavních zařízeních 7 468 dětí (z 1 527 670 dětí do 15 let) na základě rozhodnutí soudu a další děti byly v ústavech umístěny na žádost jejich zákonných zástupců.[10] V roce 2012 je uváděno 7 651 dětí.[11]

  To, že je (bylo) v ůstavech 7468 dětí se nedá s tím Norskem srovnávat, protože v tom jsou i děti, které byly odebrány loni , předloni , předpředloni atd.

  A odebírání rodičovských práv u nás není jednoduché.Stačí, aby rodič projevoval zájem ( a udávalo se, že projev zájmu jsou i dva pohledy ročně)- a děti se k adopci dát nedaly.
  Alespoň byl takový stav, pokud se nestala změna, která mi ušla

 610. 744

  Samozřejmě, pokud se rodič nedopustil vůči dítěti závažného trestného činu.

 611. Říkala to v posledních pěti minutách ta redaktorka. Ledaže bych to blbě slyšel.

 612. Skimici, redaktoři toho napovídají 🙂
  Ale ikdyby to byla pravde, je to čtvrtina nebo třetina počtu v Norsku.

 613. skimici, to jste slyšel dobře – koukala jsem – je to kolem 2-3000 děti ročně.
  Ale zřejmě se vrací zpět k rodinám – zatím…. tendence je směrem k tomu Norsku ….

 614. Kromě toho – stará bolest, o které se ví už leta letoucí – hodně těch dětí v ústavech jsou romské děti nebo děti s nějakým handicapem, o které rodina nemá zájem.
  (Takže plky o tom, jak by si lesbické a gay páry brali děti z ústavů, jsou jenom kecy. Chtějí zdravé, růžovoučké miminko, ne 5-6-7 dítě, které třeba nechodí, nevidí či neslyší, eventuelně je cikán)

 615. Tak má pravdu redaktorka Jarolína Koubková z radiožurnálu a kapitán to neef anebo mystifikovala či vytrhla něco z kontextu? Že by náš.váš rozhlas denuncioval státní moc? A co na to Jan Tleskač?

 616. No, mám nejnovější MAC OS El Capitan a neumím vypnout ty blbý napovídky. Je to stejně strašný jako slovník T9.

 617. skimici,
  paní redaktorka kecá. Proč nevím, možná se spletla.
  Ta vysoká čísla o Norsku se opakují.
  Já tenkrát podepsala tu petici za navrácení a tehdy jsem to dost sledovala, teď už jen na půl oka, protože nijak nemohu pomoci. Je to sešmodrchané, zejména kvůli neustálým úhybným manévrům Barnevernu.
  Nepopiratelná fakta – žádné zneužívání se neprokázalo, policie případ odložila jako neodůvodněný, pí.M. pracuje v mateřské škole (což by jí nepovolili, kdyby něco). Kluci byli rozděleni do dvou rodin (proč?) našim úřadům bylo loni slíbeno, že bude zařízena výuka češtiny (nesplněno), bylo slíbeno i to, že o adopci nepůjde (adopce nařízena) atd…. atd ….

 618. Kubera nemá pravdu, zdravotnictví z toho moc nemá

 619. Tohle prosím opravdu NENÍ fake… 😀 😀 😀

  … „Sýrie byla jediným ruským spojencem v regionu. A dnes, místo toho, aby se byl schopný spolehnout na jejich podporu a udržovat svoje vojenské základny, které tam již dlouhou dobu má, musí pan Putin poslat svoje vlastní jednotky, vlastní armádu, jen aby stěží udržel svého jediného spojence,“ vysvětluje Obama…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Diplomacie-stranou-Obama-se-v-americke-televizi-odvazal-a-tezce-slapal-po-Putinovi-402776

  Video s Obamou v odkazu
  http://www.cbsnews.com/news/obama-on-putins-military-mission-in-syria/

 620. HM..jestli si moc nefandí…

  Z FB:
  Irina Alksnis
  Výsledky prvých desiatich dni z vojenskej operacie v Syrii, mozno povazovat za uspokojive.
  1. V Saudsky princ prisiel do Soci aby sa pokusil dostat na stretnutie k VVP. (neviem co to znamena)
  2. USA odpisali program program vycviku umiernenych rebelov.
  3. Izrael bude poskytovat spravodajske informacie Rusku ohladom Syrie.
  4. Ropa > > 53 (bola 48)
  5. Dolar Rubel 61 (bol 65)

 621. ad mé 752 a autocorrect aktivovaný při přechodu na El Capitan

  Duch zvítězil opět nad hmotou a nad současnou CEO bukvicí!!!

  Pro ostatní postižené: Systém Preferences – Keyboard – Text
  A tam důsledně vše odklikat !!!

  Nesnáším, když mi někdo něco vkládá do úst/klávesnice. Stejně tak v novém autě vždy jako první věc odklikám ty asistenty, co mi brzdí když něco vidí před autem, brněj do volantu když přejíždím pruh třeba udělaný ožralým prihomalířem a vůbec se mi do toho s.rou. Řízení je zodpovědná věc stejně jako třeba střílení a tam fakt nestojím o nějaký tupý asistenty!!!

  Tady to ještě šlo naštěstí vypnout.

 622. I kdyby si nefandil, cost benefit analýza nic moc…

  Navíc:
  – dodávka zbraní ISILu s odnosem až na mśito umírněnými povstalci: 500 miliard
  – sblížení pakticky všech zemí stŕedního východu s Ruskem: k nezaplacení

 623. Turci nejsou střední východ, moc se nesbližují. Po všech těch kecech zde, jak ten Turkish Stream vytře celé přemoudré EU zrak, nějak dochází k vystřízlivění.

 624. O.T. si čistím zuby a sleduji koutkem oka čt24. Čas 21.59 a známá fotka Ferdinanda Peroutky.
  http://euro.e15.cz/profit/ferdinand-peroutka-mistr-pera-862515
  Nemůžu ani otevřít lednici aby mi tam nevyskočil. Zeman by zasloužil řemenem přes zadek!

  Mně ale furt někoho připomínal. Mátla ta dýmka. Naskočil v té čt24 ale vyjímečně bez dýmky a tak jsem zkusmo hledal …
  Je to fakt drsné, ale ta podoba …
  http://www.lidovky.cz/heydrichuv-syn-otec-si-zadnou-pomstu-nepral-fm3-/lide.aspx?c=A111027_130457_lide_ogo

 625. 762
  Za chvíli se zdvojnásobí kapacita nordstreamu, a účelem tureckého proudu nebylo vytřít zrak EU, ale zrušit potrubí přes Ukrajinu.
  Za chvíli jsou v Turecku volby, jaká bude nová vláda bůh ví.
  Turci jsou dobří obchodníci, a dobrej kšeft si nenechají ujít. Zatím se hádali o finanční benefit.

  Mimochodem, oni už teď berou polovinu plynu od Rusů

 626. Ano, turrci možná vystřízlivějí, ale hádejte kdo ne!

 627. Halík na mě výrá na čt24 ze svého skype. Jsou si se svěrákem čím dál tím podobnější. Halík by ale mohl zahrát i toho parchanta jezuitu v šogunovi vs chamberlain

 628. 722 tak daleko nezajdu. On má stálou klientelu a já v zásadě uznávám tradici.

 629. Skimici, dobrý večer. Stran výpočtů, zda ČR odebírá víc dětí do náhradní péče nežli Norsko, bych měl doplňující připomínku.

  Nezapomněl jsi prosím započítat i počet obyvatel v ČR a v Norsku?

  ČR má v současnosti něco kolem 10,53 mil. obyvatel, zatímco Norsko jich má více než 2 x méně. V lednu letošního roku poprvé překročil počet obyvatel Norska 5 milionů. Potom by byl ještě ten poměr, vztažený na hlavu, ještě více nežli 2 x vyšší v neprospěch onoho království zlodějů dětí, řídícího se dodnes nacistickými zákony Lebensbornu…

 630. Dobré ránko!

  Dušan na FB:

  …Our clueless Secretary of Defense Ashton Carter admonished again Russians that their strategy in Syria is erroneous and will destabilize the Middle East even more without offering any solution whatsoever. It was a rather brazen statement from a representative of the country that after 14 years of fighting in Afghanistan did not come close to a peaceful solution, that is so successful in Iraq that Iraq¨s government now prefers to cooperate with Russians. And the list of our international achievements can go on – after Libyan strongman Qaddafi was already pacified we helped to overthrow him and give the country to jihadists while starting refugee invasion of Europe, support for so called Arabian Spring, which deposed our ally Egyptian president Mubarak and installed Muslim Brotherhood and only thanks to general Sisi whom our government opposes, Egypt did not become another jihadists stronghold…and here you can watch a silent shot of a „deconflicting“ teleconference in which Russian generals practically dictated Obama’s bureaucrats to stay out because they are taking initiative in their hands. Thus, you are just witnessing how the mightiest military in the world is changing into only the most expensive military.
  Náš nic netušící ministra obrany ashtonová carter napomenut znovu rusové, že jejich strategie v sýrii je chybný, a bude destabilizovat na blízkém východě i víc, aniž by poskytli jakékoli řešení. Byl to spíše bezostyšné vyjádření zástupce na zemi, která po 14 letech v afghánistánu nedošlo k mírové řešení, to je tak úspěšný v iráku, že iraq¨s vláda teď dává přednost spolupracovat s rusy. A seznam naší mezinárodní úspěchy může jít na-po libyjské čelný kaddáfího už byl uklidnili jsme pomohl svrhnout ho a dej zemi džihádistům a začínají uprchlických invazi do evropy, podporu pro tzv. arabské jaro, které sesazený náš spojenec egyptský prezident mubarak A instalovány muslimské bratrstvo a jen díky obecné sisi, které naše vláda je proti, egypt se nestala další džihádisty pevnosti… A tady můžete sledovat tichý zastřelil „deconflicting“ telekonferenci, ve kterém rustí generálové prakticky diktoval obamova byrokrati, aby se držel dál, protože jsou to převzít iniciativu v jejich rukou. Tedy, ty jsi jen svědky, jak nejmocnější armády na světě se mění v pouze nejdražší vojenské. https://www.youtube.com/watch?v=Ng8RjFKuQ1I&feature=youtu.be

 631. 777 Rputi dobré ráno. Máte prima číslo příspêvku.
  Mám pochyby že to psal Dušan. Píše kultivovaně a nikoliv tak úděsně gestapáckou češtinou.
  776 Bohouši B
  Já jsem nic nezapomněl. Ta kauza mě moc nezajímá a nemám proto reálie načteny. Má poznámka byla viz výše – udivilo mě tvrzení redaktorky, že česko odebírá více dětí než Norsko a to konkrétně 3000. Nic víc o tom tématu nevím.

 632. skimici,
  má to na své zdi a co ho pamatuju (a že ho pamatuju děsně dlouho) tak kultivovaně psal. 🙂

 633. Rputi – tak to do té češtiny přeložil někdo jiný?

 634. Originál je anglicky, ne? Překladal to asi Google.

 635. Přece by Dušan nenapsal „ministra obrany … připomenout“

 636. zdravím!
  (758) Já bych „ušatce“ tolik nepodceňovala- dokonce si myslím, že jeho velkohubé řeči jsou z velké části „divadlem“ -co my můžeme vědět, jaká slova si Obama a Putin vyměnili na schůzce při příležitosti VS ? IMHO si vzájemné posice v Sýrii nějak ujednali ,a teď „mlží“ pro veřejnost …. 😕

 637. westíku,
  ono je mlžit a mlžit …. když dva dělají totéž, není to totéž! 😀 😀
  Mně šlo spíš o ten způsob mlžení, kde se ušatec projevil, co typický hochštapler.

  Mlžit se dá např. i takhle:

  …Šojgu následně dodává, že stále čekají na odpověď a doufá, že dostanou informace o možných cílech pro ruskou stranu. Zároveň poznamenává, že je nutné spolupracovat, protože jinak žádných výsledků nedosáhnou. „Naši kolegové pracovali na těchto úkonech po celý minulý rok, naneštěstí, zatím čekáme na viditelné výsledky,“ komentuje snahy západu v Sýrii.
  „Je jen spravedlivé, když tvrdí že jsou lépe obeznámeni se situací, jelikož na tamějším území operují (ač nezákonně, jak jsem již zmiňoval) déle jak rok, ale pokud tam jsou a znají lépe situaci, nechme je ať s námi sdílí informace o cílech, jež za tuto dobu identifikovali a my se jimi budeme zabývat,“ naznačuje Putin jak by si představoval spolupráci.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kreml-zverejnil-jak-se-bavi-Putin-a-rusky-ministr-obrany-o-Syrii-Podivejte-se-402780

  (Je mi jasné, že takový McCain nebo Carter z toho mají kopřivku)

 638. Jo, pan Neumann a vůbec američtí občané mají víc než dostatek důvodů mlátit z desperace hlavou o zeď..
  Jen se zastanu ( trochu) Obamy, když řeknu, že ty pitomosti začaly už před Obamou .
  Irák zvrzali už ti předtím…
  A tím to začalo.
  Z pýchy.
  Když si někdo myslí, že když má v rukách klacek, tak je dobré s ním mlátit a nemyslet na následky.
  Pustit se do něčeho, vycházet ze špatných předpokladů a říkat si „Nějak to dopadne“ …..

 639. Halle,
  myslím, že se mýlíš! Dopadlo to přesně, jak chtěli…. sem tam puc, puc…sem tam bombička…. a dolárky se sypou …. a sypou…. vždyť už Obama říkal, že to bude na dlouho!
  Rok jim to docela vycházelo!

  Myslím, že Střednímu východu nejde ani tak o to, kamarádit právě s Rusy, ale hlavně se zbavit Amíků!

 640. Taky souhlasím s panem Neumannem, když po zprávě o tom, že saudi kvůli vydání Satanských všršů předvolali našeho vyslance konstatuje, že USA napadly špatnou zemi….

 641. Dobré zas ráno… Já bych jen připomenul klasiky, V + S: „Kdybych měl na rukou špagátky, mysleli byste si o mně, že jsem Kašpárek… Ale ono je to všechno úplně jinak!“
  Tak jsem jen zvědav, kdy i tady aspoň někomu docvakne, že vopice i s tím svým sfalšovaným rodným listem je jen více či méně ochočené pimprle a že rozhodují jiní… Vojensko-průmyslový komplex a finančníci jako Soros a Rockefeller apod. Ono takový žiďáci, když se povedou…

 642. Dobré ráno,

  Ale PeSi, na tom není nic k docvaknutí, stačilo by poslouchat, o čem si cvrlikají vrabci….

 643. No, ono by sipředevším měl každý uvědomit , že situace v zemích o kterých je řeč je nadmíru složitá, a pokud je někde klid, radši do toho nevrtat a nesnažit se to zvenčí vylepšovat.
  Výsledek toho vrtání je, že je tam následně o hodně hůř.
  To se týká jak Iráku, tak lýbie, tak Syrie.
  Sýrii bejvalka ( ona je velká cestovatelka a byla skoro všude) prolezla ještě před těmi průsery, a líbilo se jí tam. A lidem se tam žilo na tamní blízkovýchodní poměry docela slušně.

 644. 794 Halle
  Tvá bývalka má opravdu široký záběr cp se týče cestování. Skoro závidím.
  Poslouchej – nemůže to být náhodou tak, že ty si myslíš, uvázán ke křeslu na jednom místê, že je z ženy která kdysi očarovala Tvé srdce a všelijaké trčivé výčnělky – bývalka, zatímco ona se jen ještě nestačila vrátit ze služebky?

 645. 788 Rputi, v tom je jádro pudla. Jako vtip o newyorském advokátovi. Vyhrál proces, který mu tatík chtěl odkázat.
  Nejde o to odstranit problém. Cílem není porazit nepřítele. Cílem je samotná válka. Není nepřítel, není válka, není byznys.

  792 no, sláva, PeSi, konečně došlo, že to nevymýšlí ten proklínaný černý ušatec, že je jen figurka za kterou se schovávají skuteční aktéři se svými zájmy. Že on je jenom černou ovcí, nastrčeným hromosvodem odvádějícím pozornost. Demokrati, republikáni…v nejvyšších patrech byznysu se to nedělí. To je jen pro ty dole. Pro ty s uhlířskou vírou. Nahoře se řeší jen čísla. Cashflow. Jestli v černých nebo v červených a aby pokud možno v černejch. Estrádní cirkus je určený těm dole. Jedni jsou z ušatého hin nadšením, druzí jsou vytíženi spíláním a jeho rodným listem. Podstatné, že jsou vytíženi.

 646. Schumi – a totéž v malém i na dalších úrovních. Brusel, Praha, Horní Dolní.

 647. 789 jistěže Halladine. Dušan kterému spílající ušatému co by personifikaci zkaženého amerického snu, na to skočil také. Ušatý, jeho rodný list a všechno to ostatní je jenom špička ledovce. Jenom nastavená fasáda.

 648. Komediant Stropnický slyšel od maďarského ministra obrany, že autobusy pro přesun do Německa financuje na Balkáně Rusko.

 649. Skimici 🙂

  Není 🙂

  Mimochodem, ona je taky zubařka.

 650. 797 Martine, samozřejmě. Tak je to na všech úrovních. Bez ohledu na to jaký to má kabát.

 651. Schumi,
  šaška lze, pravda, relativně snadno vyměnit, problém je jen v tom, že loutkovodiči zjevně mají poradce, kteří jim říkají jen to, co chtějí slyšet A podle toho pak ta rozhodnutí vypadají.

  …Američtí pozorovatelé se domnívají, že vztahy s Čínou mají být mimořádně obezřetné, neboť krize tam může propuknout v nejbližší době. Nemohlo by ochlazení v americko-čínských vztazích vrhnout Čínu do náručí Ruska? ptají se někteří.

  Michael Aslin, expert výzkumného centra American Enterprise, se toho neobává. Dle jeho názoru Čína a Rusko v dějinách více soupeřily, než se přátelily. Vzájemná nedůvěra i dnes poznamenává jejich vztahy. Čína nahlíží na Rusko jako na zdroj surovin, nic víc. Co také jiného může Peking získat od značně izolovaného Ruska, které prakticky není přítomno na mezinárodní scéně, pokud samo nevytváří problémy.

  Bývalá spolupracovnice čínské akademie věd, profesorka Univerzity George Washingtona Ling Ding, má za to, že současný čínský vůdce se musí cítit velmi nejistý v kramflecích, je si vědom vážnosti problémů, s nimiž se jeho země potýká, a není na ně dobře připraven. Snaží se pochopit, s kým má těsněji spolupracovat, s Ruskem nebo Spojenými státy?

  V obou případech na něj čekají svízele. Si Ťin-pching je na mezinárodním kolbišti nováčkem, nemá zkušenosti ani pevný názor, proto se nachází na rozcestí…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-cina-mezi-ruskem-a-amerikou-dar-/p_zahranici.aspx?c=A151008_201510_p_zahranici_wag

  Podotýkám, že autorem textu je Fištejn, takže nutno brát s veeelkou rezervou, ale stejně. Takové množství pitomostí na tak malém prostoru je na pováženou!

 652. 755 Karle, nic nového. Je o tom studie zpracovaná Philip Morris. Celková bilance je pozitivní.

 653. Jsem toho názoru, že při vhodném nastavení systému by byla prospěšná legalizace všech drog.

 654. Fištejn je blbec.
  Ruské zbraně jsou nic ? Od Ameriky je Čína nedostane.

 655. 804

  To by byla genocida vlastního obyvatelstva a ekonomický kolaps.

 656. 796 — Schumachere, nemám momentálně kdy vrtat do některého ze shora vyhlédnutých slibných témat, a tak se zastavím jen u tohohle: Nahoře se řeší jen čísla. Cashflow.

  A proč? Předpokládáš-li onen takřka neohraničený a zdálky snad nepředstavitelný rozsah jejich moci, proč by se měli zdržovat takovými přízemnostmi? Když to koneckonců jsou právě oni, kdo si ty peníze tisknou? (V malém — viz 797 — to je cosi jiného, tam to nějak takhle fungovat musí.)

 657. A ti Fištějnovi Američané, pokud opravdu taky jsou, jsou taky volové. Rusko nemá dost dlouhé ruce, aby mohlo Obejmout Čínu. Naopak, ovšem Čína má pro Rusko dost dlouhé paže.
  Může ho obejmout.
  Ale obejme ho přátelsky, a bude se na něj usmívat, protože je příliš mocné na to, aby Číně stálo to, udělat si z něj nepřítele, pokud dojde k problémům s USA.

 658. [792] Docela by mě zajímalo, jak by do tohohle zapadal Trump. Připadá mi spíš jako neřízená střela, i když samozřejmě je otázka, co je pod povrchem…

 659. Halle,
  problém je hlavně v tom, že nejen Obama se plácá po ramenou, jakej je borec a ostatní jsou outseideři. Nebyli by první, kdo na takový sebeklam dojede!
  Podceňovat nepřítele se nevyplácí!

 660. Rputi,
  je to celé blbost. Není to jako v USa že jednoou vyhrají demokraté a vyhážou z pozic republikány.
  V číně probíhají taky změny , ale kontinuálně, nástupce si vedení víceméně vybírá, a k moci se dostávají zacvičení a v obraze.
  Rozhodně to není tak, že se ťin dostal do funkce, a teď kouká jako puk, co se děje.

 661. Dobré předpolední,
  nemůžu si pomoci, ale ten jeden rozhovor s trpícím oteklými varlaty mi přijde jako „fake“. Tedy, klidně to nějaký migrant může být, ale ty kecy, kdy mu pohrává úsměv Mony Lisy v koutcích…. no. Prostě žvást, a běhá to Internetem, jakoby to nezávisle řekly stovky či tisíce. Aby to podtrhlo skutečnost, že to jsou hordy testosteronem nabitých mladíků (což jistě jsou). IMHO to začíná být kontraproduktivní.

 662. Matzurko,

  každopádně to upozorňuje na faktor, který by možná leckoho nenapadl…
  Davy mladých potentních mužů bez partnerek.
  To bude problém.

 663. Halle 812,
  to já vím, že si to „někdo“ představuje, jak Hurvínek válku… 🙂

  Matzurko 813,
  neřekla bych, že je to úplnej fake.
  Všimni si, že ho zpovídá ženská, nejspíš mladá …. tak holt začne kohoutek kokrhat a natřásat se a idiotsky se u toho culí, že je jako moc potřebnej…
  No a pak se vystřihne a nechá se kolovat… 😀 😀

 664. Halladine, naopak, to je faktor, který napadne každého hned na prvním místě. I komunisti stavěli kasárna vedle textilek (nebo textilky vedle kasáren?).

 665. No,
  nenapadnout to může jen frigidní sluníčkáře a sluníčkářky; normální jedinci, byť i na prahu puberty, si o tom číst nemusí (a kdyby jo, tak statistiky o násilnostech tímto vyvolaných jsou více než výmluvné).

 666. (794) Halle,
  no, a výsledek toho vrtání je nejen, že je hůř, ale že je to prostě „rozvrtaný“.
  Což se tedy fakt „naší civilizaci“ povedlo.

  A když už jsem se ozval z „rudého koutku“ (c) děd z Vysočiny blahé paměti… 🙂
  Nebyl on dle VIL jeden ze znaků imperialismu „boj za novo rozdělení světa“?

  Ale ano, já vím, že se mýlil… nicméně červík pochybností hryže.

  A jenom tak: kolik bylo v dějinách dobyvatelů, kteří chtěli zničit Rusko? Hodně, že? A kde jsou nyní? A Rusko furt není zničený… smůla, že?

  A Bůh je můj svědek, že po ´68 jsem Rusko a Rusy skoro nenáviděl… Inu, člověk se vyvíjí podle objektivní skutečnosti vůkol.

 667. maYdo,
  „co si říká vědkyně?“
  Myslím, že Š+G měli povídku o „vědkyni“ za polárním kruhem (žel, skleněná nemoc mi přesnou identifikaci neumožňuje).
  Ale při pohledu na tyto „vědkyně“ se mi ta povídka připomněla.
  🙂

 668. A ještě k těm raketám z Kaspiku ( ony to vlastně rakety nejsou)

  Odstartovaly z dost malých lodí ( kolem 1000 tun) a tedy laciných lodí, lodi téhle velikosti obvykle tak výkonné zbraně nenosí. Ony na Kaspiku taky větší lodě nejsou třeba.

  Takže různé ministerstva obrany už špicují uši.
  I když s takovým doletem ty střely na prodej nebudou.
  Další potencionální kšeft pro ruské zbrojovky.

 669. že jo, Fauste? 🙂

  A ještě jsou jedinými fotkami k článku pózující vědkyně.

 670. 818

  No, Mazurko 😉

  my , někteří postarší, co už tolik na sex nemyslíme, 😀 nemusíme hned myslet i na tyhle důsledky, i když si uvědomujeme rizika jiná.
  A vůbec, neznevažuj frigidky a impotenty ! I to jsou lidé, a jsou nás milióny !
  A nemusí být sluničkáři 😀

 671. AAAaaarrrgh,
  no ještěže jsem ten článek přečetla až po obědě, zbytečně bych si kazila chuť.
  Sociologie jistě může být i regulérní vědecký obor (PeSi, klid 🙂 !!!!), ale co prezentují ty dvě dámy, jsou jen jejich představy zaštítěné diplomem.. IMHO, už za větu „musíme vědět, že vegetariání nejí maso, muslimové vepřové…“ bych jim ty diplomy na fleku.
  Kdyby přijeli kanibalové, tak jim musím naporcovat babičku ? Nemá se náhodou host přizpůsobit – v rámci svého založení – způsobům hostitele ?
  Že jim ty kecy někdo vůbec otiskne je taky na pováženou. Přitom nechtě pustili info, že pro učitele – to jsou totiž ti, kteří děti odjinud skutečně učí každý den, jsou s nimi skoro více než rodiče – to vidí poněkud jinak, jakmile ovládnou jazyk, od domácích se neliší (leda snad tou stravou, ale školní jídelny už mají na výběr z více jídel, takže si stačí vybrat dle svého naturelu).
  BTW, když učitel bere třídu jako „jednoho muže“, tedy nečiní rozdílu mezi dětmi z národů různých, tak to je snad dobře, ne ? Přeci jsme si všichni rovni; násobliku se musí naučit jak vegetarián, tak muslim; jo, pokud je někdo po úrazu, tak samozřejmě přes kozu skákat nemůže. Ale jinak…. škoda slov.

 672. Halle,
  frigidní ani impotenty rozhodně neznevažuji; a jistě jen malá část z nich šla migranty sluníčkově vítat 🙂

 673. Halle 825 – je všeobecně známo, že lidi na nic jinýho nemyslej! 😀 😀
  Co by taky v Blesku (a jinde) psali, že! BUlvár je bulvár, už jsme si mohli zvyknout!

  Matzurko 826,
  mladé, nadějné vědkyně jsou vždycky nejhorší!
  Odstupu nemajíce, jsoutě přesvědčeny, že objevily „Šalamounovo hovno“, aby čtenáři zhusta zjistili, že to s Šalamounem nemá co dělat, ale jinak … tedy …. ehm … 😀

 674. ad – školní jídelny už mají na výběr z více jídel, takže si stačí vybrat dle svého naturelu
  jedni nejeděj vepřový,druhý nesměj hovězí, skoro nikdo vnitřnosti, buchtu k obědu snad jedí na světě s vážnou tváří jenom češi
  To aby se v jídelně po…
  Domnívám se ostatně, že by se školní jídelny měly zrušit a dětem dávat do školy jenom „krabičky“ z domova, co si každé dítě ohřeje v mikrovlnce. Někdo by si přines vepřo knedlo, druhej koprovku s masem, třetí koprovku bez masa, čtvrtej rybu Fugu a pátej čerstvě uříznutou vopičí hlavu, šestej skopový na česneku, sedmej vovčí ovařenou hlavu, osmej syrovou velrybu,

  Každej podle své chuti. A bylo by po ftákách.

 675. Matzurko,

  to máš tak:

  někdy je dobře, když se všem měří jedním metrem a někdy je třeba metr přizpůsobit, aby nebyl nikdo diskriminován.

  To je proto, aby vždycky byla šance nevědomým vysvětlovat, že si něco myslí blbě.
  Protože jinak by došlo na hrůzyplnou možnost, že by inteletuální elita zjistila, že blbečci vědí,co dělají a není je třeba peskovat vůbec.

  A intelektuálové by tak ztratili smysl svého bytí.

  Akorát nevím, jetsli je OK, když z toho, co vydělám za to, že sedím v kanclu v sobotu a počítám prkna, místo abych byla někde v lese a počítala houby v košíku, odvedu daně, z kterých jsou placený takovýhle povýšený káči, co za celej život nevyprodukovaly nic než takovýhle bláboly.

  Ale zase to má tu výhodu, že metrový prkno měří vždycky metr a ne jenou devadesát centimetrů a jindy metr padesát, jak se komu zrovna hodí do krámu.

  A s počítáním hub v košíku bych byla zrovna letos rychle hotová….

 676. Skimici, chození do školní jídelny není povinné.
  A jistě nikdo nemá nic lepšího na práci, než vyvařovat večer před školou.

 677. 832 Halle
  nepovídej. Možná ne povinné, ale zcela určitě je to minimálně nějaké lidské právo – tedy nárokové.
  Vařím ale z vody, nevím, ale mi to tak připadá 🙂
  Si pamatuju z dětství, že se muselo dokonce i dojídat a hlídaly to takové hybridní saně s nalakovanými drdoly …

 678. Ježkovy voči!
  Nutí snad někdo muslimákům jitrnice? Nenutí!
  Tož ať daj pokoj a jedí si co chtěj! A kde chtěj!

 679. Již je to několik desetiletí, které jsem od té doby, co jsem naposledy viděl živej rynglovej kompot (grâce au bon Dieu) spokojeně prožil ve štěstí a duševní harmonii …

 680. No, Skimici,

  pokud si myslíš, že je dobré zužovat lidem výběr možností…. A demokratické…

 681. Rputi,
  tak to já bych nutil… jako součást asylového řízení bych předložil jitrnici, jelito a knedlo zelo.
  Hodnotil bych rychlost konzumování, hlasitost mlaskání a to, zda chtěl nášup. 🙂

 682. A uuuž to eskaluje….!

  …Povstalci ze Svobodné syrské armády (FSA) dostali ze Saúdské Arábie dodávku stovek protitankových střel TOW. Tato americká zbraň patří k nejúčinnějším naváděným střelám dlouhého dosahu určeným k ničení obrněných vozidel.
  …Podle BBC Saúdská Arábie novými dodávkami zbraní syrským povstalcům odpovídá na leteckou podporu Asadově vládě ze strany Moskvy. Zásilky prý nemíří do rukou bojovníků Islámského státu nebo Fronty an-Nusra, která je syrskou pobočkou al-Káidy…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383043-syrsti-povstalci-dostali-zasilku-jedne-z-nejvyspelejsich-protitankovych-zbrani.html

 683. Jinak Rynglovej kompot
  starší z vás to museli někde taky potkat. Bylo to v ohromných skleněných zavařovačkách a bylo to takové veliké, rozpraskané, na první pohled nemocné ovoce.
  Mám svoji teorii – jsou za tím jako za vším moraváci.
  Pijou dobré víno a s.ačky prodávali do Prahy. Stejně tak udělali kvas s kvalitních švestek a ty nemocné prodali do Prahy do dětských domovů, školek a chudobinců.

 684. Rynglovej kompot jsme dělali doma.
  Ze zelených rynglí. Chutnal mi víc než švestkovej, protože ten jsme měli obvykle ve školní jídelně – on to byl asi nejlevnější kompot – a byl sladší.

  Oni se ale ve škole s tím kompotem moc nepředali, normová dávka byla dvě švestky na osobu, někdy tři. Když občas byly meruňky, tak byly dvě půlky.

 685. skimici,
  přiznejte se, že vy jste tajně miloval kuchařku ze školní jidelny a neopětovaná láska se vám vrazila do rynglí?!
  Vy jste musel mít strašné dětství z nnožství vašich frustrací soudě! 😀 😀

  Kompoty všeho druhu miluju (včetně rynglí) a švestkovej kompot mi „zachránil život“, když mi v porodnici nechtěli dát najíst! Takže u mně jednoznačně +!

 686. Babička říkala: Jak je kdo k jídlu, tak je k dílu.

 687. Quivis, babičky neznala pohádku o hloupém Honzovi?
  Co jen leží na peci, cpe se buchtama a jinak prstem nehne?
  😀

 688. Aspoň to k nim budou mít ruské letadla blíž 🙂

 689. 844

  Pajcování leteckých motorů se nedaří, pajcované nevydrží

 690. Panenkomarijáskákavá!
  Tohle byl diplomat a je to ministr? Tenhle šašek natvrdlej, praštěnej?

  Von maďarskej ministr mi to řek, já teda nevim, já mu to věřim…. Bože, bože!

  …Stropnický prý má informaci, že přesun migrantů do Evropy z Balkánu probíhá i přistavenými autobusy, které zřejmě financuje Rusko. „Od maďarského ministra obrany mám informaci, kterou nemohu stoprocentně potvrdit, ale nemám důvod jí nevěřit, že na území Balkánu byly v nemalém množství přistaveny autobusy. Nikdo neví, odkud se tam vzaly, ale dost pravděpodobně byly financovány Ruskem. Posun lidí k té vytoužené schengenské hranici se odehrával i tímto způsobem,“ řekl Stropnický listu s tím, že tak není vyloučeno, že Rusko financuje příliv uprchlíků do Evropské unie….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migraci-do-Evropy-financuji-Rusove-slysel-od-kolegy-ministr-Stropnicky-Dukazy-nemam-ale-uvedomte-si-komu-rozklad-EU-slouzi-dodava-402864

 691. 844

  Jo, Rusko zničilo států…
  Počítejme..
  Irák, Lybie, Sýrie….. 🙂
  Něco jsem vynechal ?

 692. Tak Mistrály jsou prodané, Egypt podepsal smlouvu

 693. Medzičas.sk

  …Ruský Kommersant napísal, že kontrakt zrejme spolufinancovala Saudská Arábia. Lode budú odovzdané v roku 2016, keďže treba ešte odmontovať všetky ruské zariadenia
  http://www.kommersant.ru/doc/2830235
  Poznámka: strategický význam tejto kúpy nie je jasný. Egypt totiž nepotrebuje výsadkové lode. Skoro sa človek pýta, či nemôže byť niečo pravdy na komplikovanom vzťahu medzi všetkými aktérmi sporu (Ruskom, Francúzskom, Egyptom a Saudskom Arábiou), kde na konci skončia Mistraly v ruských rukách…

 694. Já nevím, co je na tom špatného, když rusko zafinancuje cestu lidem, které pozvala mamá merkel.
  Vždyť je to od Putina hezké, takhle se podílet na pomoci uprchlíkům před válkou, ne?

  Ale spíš bych tipovala na domácí autodopravce, kteří zavětřili kšeft. 🙂

 695. Muhehehe!
  Tak tomu říkám titulek jak noha! 😀 😀

  Ruské rakety létají pod civilními letadly, varují odborníci

  …Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) vydala v pátek informační bezpečnostní bulletin pro aerolinky, ve kterém upozornila, že střely mířící do Sýrie musejí nutně proletět vzdušným prostorem nad Kaspickým mořem, Íránem a Irákem. Tyto střely se ale pohybují pod letovými trasami, které oficiálně používají komerční letadla, dodala EASA….
  …EASA dodala, že nemá žádné konkrétní doporučení pro aerolinky, co by měly podniknout…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/383068-ruske-rakety-letaji-pod-civilnimi-letadly-varuji-odbornici.html

 696. A Chorvati si stěžujou….
  Před nedávnem poslali do Maďarska bez domluvy vlak s imigranty , v doprovodu 4 policajtů.
  Maďaři milé poliše odzbrojili, řidiče zatkli a vlak dočasně zabavili.
  Teď ho vrátili- a Chorvati sin stěžujou, že ho vrátili plný pohozených odpadků , posranej, a že smrdí a nejde vyčistit. A chtějí po Maďarech kompenzaci .

  No, mám dojem , že jim Orban ukáže, že jsou jedničky 🙂

 697. 841 Rputi
  švestkovej kompot už jsem fakt desetiletí neviděl a kompoty kupodivu i včetně ananasovýho či liči nesnáším. Je to nepochybně reminiscence na komunistické doby, kdy mě kromě pixlated babiček zatoužila týrat kompoty i moje vlastní milovaná maminka, jinak tou dobou útlopasá dlouhovlasá rebelkyně.
  Takže jsem proti kompotům imunní. Odsoudili jsme mojí krásnou maminku okamžitě, co zkusila podle tchýně zavařit jahody. Kdo někdy ochutnal takzvaný český jahodový kompot ví, o čem mluvím.
  Takto jsem si vřdy představoval živýho Husáka. Byl přítomen v každém mléšném baru. Jeden byl dokonce naproti trojhraní Myslíkovky a toho soudu. Dalo se tam ráno jít na vajíčkovej salát či koblihu s kakaem nebo naopak naproti na řez pečenýho kolena s křupavou kůžičkou, hořčicí, křenem, kmínovoslanou houskou a desetistupňovým pivem. Hrůza. Nechápu, proč jsme se nešli udat hned naproti k soudu a putovali jsme přes černý pivovar, další zkoušku do té kamenné budovy na rohu, kterou jsme mnohdy jen prošli abychom se skrze dvůr dostali blíže k obětem Heydrichiády a parašutistů, kde měli neodolatelně břinkající pivo. A na cvika v laborkách vevnitř ústavu to bylo jen pět minut …

 698. ačkoliv
  můj kamarád chirurg tvrdí, že švestkový džus (soudím tedy že i švestkový kompot) je nenahraditelný pro upravení popudlivé peristaltiky …

 699. Klinická poznámka
  ochutnal jsem již švestkový džus. Ochutnal jsem ale i zcela nepravděpodobný HRUŠKOVÝ džus. Možné je tedy úplně všechno. Lkinika ale byla obdobná. Nic neočekávaného. Překlad – očekáváné přišlo podle plánu.

 700. skimici,
  ano – jahody nejsou na zaváření zcela ideální. Jinak vaši maminku omluvte, ono za bolševika nebylo v zimě ovoce vůbec žádné a kdo neměl zahrádku měl smůlu. Tak se holt zavařovalo.

  A na švestkovej kompot mi nesahejte!
  Po učiněném císařském řezu mě v Němcích napojili na nitrožilní výživu a podařilo se jim mi komplet zastavit zažívání.
  Po čtyřech dnech už jsem vyla hlady jak šakal, ale oni trvali na svém, že dokud se to nepohne, nedostanu ani kůrku! A marně jsem argumentovala, že když tam nic nedám, tak se hnout nemůže!
  Co matka zkušená jsem si naštěstí do špitálu vzala pár sklenic zavařených švestek a tajně užírala! A pomohlo!

 701. 847 Rputi
  no supr. Tak Stropnický ví kdo to financuje a tedy se může rozhodnout. Buďto to udá, což ho nic nestojí a přinese mu tradiční body a nebo zahraje tvrďáka a nakoupí kapacity na „zpětný proud“.
  Taky slušný šrouby. Můžou to dělat jak na ostrově Lesbos. Gumovejch člunů padesát denně a padesát motorů denně zpět do Turecka řeckými loděmi za evropský prachy, když to nikdo nepráskne

 702. Já osobně zzbožňuju hruškový kompot, můžu i třešńovej a meruňkovej. Oba poslední kompoty te navíc dají použít do bublaniny mimo sezóńy.
  Ale už jsem dlouho nezavařoval, a těším se na penzi, až zase budu a budu dělat meruňkový a jahodový džem.

 703. Halle,
  on takovej pomeračovej džemík taky nejni zahození. A když je pod něj ještě slaná čerstvá houstička….

 704. Není , Rputi

  Ale když ty pomeranče na zahradě nemám. Ani sousedi 🙁

 705. Ani borůvkový není špatný. Ale ten musím koupit.

 706. 859 Halle
  uhýbáš! Jak jseš na tom s rynglema nebo švestkama?
  Jíst meruňkovej kompot nebo hruškovej není žádný umění.Prostě to chrstneš do záchodu. Třešňovej vyžaduje chvilku přemýšlení, jestli nestojí náhodou v cestě nějaký drtič…..
  Zdědil jsem kdysi cirka patro kompotů. Jistě sto let archivních. Kompoty totiž nikdo kromě hubených let (ženský na pojídání kompotu v neděli trvaly) samozřejmě nejedl. Naštěstí jsem to zdědil i s ohromnýma demižonama.

  Všechno jsem po svatbě do toho vysypal. Cukr je cukr a když se to posype kulturníma kvasinkama, úspěch musí být zaručen.

  Ten se dostavil první s borůvkovejma kompotama. Nikdy bych neřekl, že kvasné zátky dokáží vysprejovat celý sklep do nejmenší škvíry. Nezbyla ani jediná pavučina.

 707. Vyborny dzem je z angrestu.
  Nadherne navinuly. . .
  A svestkovy kompot pouzivala tchyne ve stari, kdy uz se moc nehejbala a tak si streva „rozchazela“ svestickama.
  Jeste jich par mam skovanejch. . .
  Ale vice delame povidel. V lonskem rekordnim roce to bylo z 53 kil. . .

 708. Na švestky se taky chystám. Ty na zahradě, na rozdíl od pomerančů mám
  Ale už jsem kompot z nich dlouho nejedl. 🙂

 709. Naši novináři jsoutvůrčí.
  Nadpis článku na aktualne.cz:
  Rusko stupňuje leteckou ofenzívu proti islamistům v Sýrii. Nálety dál míří i tam, kde žádní nejsou.

  V textu uvedená skutečnost:
  Podle místních pozorovatelů ale několik náletů zasáhlo oblasti na západě země, kde islamisté TÉMĚŘ nejsou, uvedla agentura Reuters.

  Česky „témeř“ určitě neznamená „vůbec“.

 710. Skimici, vidím, že jsi mladý, nezkušený a zakomplexovaný!
  Naprosto nechápu, co máš proti kompotům!!

  Já teď právě zavařuji kompot z vepřového bůčku a věř mi, že si ho v zimě budu, spolu s vlastoručně udělaným kompotem ze znojemských okurek, velmi užívat!!

 711. 864 Šimon Klein
  jak říká můj kamarád chirurg. Po abdominálních zákrocích se obvykle nachází intestinální terén v šoku přirozeném, či úmyslně vyvolaném a přirozené ozvy po ca třech až pěti dnech jsou první kýženou známkou obnovené peristaltiky a tedy předpokladem ke konsumování normální nemocniční stravy a odpojení hadic, tedy plánování požití opečené jitrnice v neznámém terénu. Ve Sťřešovicích lze pouze kousek od chirurgie a na Homolce pouze u dolního východu směrem k Motolu.

 712. 2 skimic – Tvůj kamarád by si měl uvědomit, že nadměrné používání cizích termitů s sebou přináší rizoto katastrálního fiakru. Člověk si myslí, jaký je suterén a ono se mu to ementálně vrátí jako buzerant.

 713. Šumaváku
  „kompot“ ze znojemských okurek jsem coby tajemství nezmíníl. Mám ho několik pater od mámy, tchýně a známých. Přes zimu to vždycky ale sežeru a tak nepohrdnu ani okurkovým kompotem od zámých. Si pěstujou kvůli tomu i přezrálej kopr. Takový ty palice.

 714. OT – tušila jsem že dělám chybu, když jsem pověřila chotě nákupem kafe….

  Budu muset vymyslet, jetsli by nešlo nějak využít, abych tu hrůzu nemusela pít.

 715. 868 kompot z vepřového bůčku mi dával ssebou na kolej vždy můj rozumný táta, odsouzený moji šlangovatou mámou.
  Kamarád nosil podobný od svého táty. Byly to litrovky od okurek a hodnotili jsme hlavně žvýkatelnost opečené, původně křupavě kostičkované kůže. Kamaráda otec, zapuzený prokurátor do těch kožních řezů před dopečením vkládal česnekové plátky. Toto způsobilo neobyčejně lahodný a navíc roztíratelný na chleba jakoby karamel …

 716. 869 – skimic
  Tomu konci moc nerozumim, Homolka je neskutecne daleko od jakekoliv civilizace (=jitrnic) a v uveence bych ji nasel leda v ordinaci zetě, pokud by si ji vzal z domova. . .

 717. Z angreštu je výborný nejen džem, ale i kompot.

  Ovšem musí se zavařit včas, dokud není úplně zralý.

 718. Egrešový kompot nesnasim, ale ten dzem ano, ani nemusi byt pasirovan, aby v nem nebyla ta „hovinka“. . .

 719. 875 šimone
  Homolka má supr bufáč sezhora. Nicméně pravou Jitrnici jsem našel před měsícem dole ve stánku, když jsem tam z nějakých důvodů musel čekat. Tedy – vždycky parkuju nahoře a tam je to dietní, zatímco dole probíhají evidentně orgie chutí.

 720. Mmch, kompoťáci, už jste se obnažili až do angreštů, tedy z mého pohledu něco jako psyllium marianum, čili ostropestřec s výbornými účinky na jaterní testy akorát že se ten bodlák nechytá na kalhoty.:
  co ale na granátový jabka? Lze to pěstovat i ve skleníku a jadýrek to má skoro jako angrešt.

 721. Koukám,
  že debata je vhodně prokládána dle chuti 🙂

  Ke kompotům jen tolik, že před nedávnem Danou zmiňovaný – tedy z rozvařených jablek – dvakrát nemusím, neb jsem ho co dítko povinně konzumovala každou neděli u třinecké babičky… taky řízek s bramborovou kaší, ale na řízky jsem nějak nezanevřela…. Jinak ovoce raději marmeláduji anebo proženu odšťavňovačem a výsledek hned vypijeme. Ale kompoty an sich nezavrhuji, ovšem to ovoce nesmí být rozblemcané, jinak je to dobré leda do buchet. Švestkový kompot mám v živé paměti, cpala jsem se tím někdy na VŠ s touhou přežít zkouškové období… ovšem byl z nějakého socialistického dovozu, měli ho jen v jedné určité sámošce, a vyznačoval se švestkama půlenýma naštorc a bez pecek. Mňamka !

  Ad autobusy, a tomu Maďarovi ty ruské sponzory napráskal kdo, Soroš ? Co se takhle zeptat přímo těch řidičů, kod a v jaké měně je platí…. jakože k Sorošem tiskuntým azylantským příručkám budou Rusové dodávat autobusy, tak to je musí řídit přinejmenším Sněhurka a sedm trpaslíků nebo kapitán Picard.

 722. Granatovy jablka odmitam, jsemť pacifista.
  A pokud jste skimici ty jamovy egrese neochutnal, tak nevite o cem mluvime.
  Zcela jina chut nez syrove, ci v kompotu.
  Asi jako svestkovy kompot a slivovice 🙂

 723. A jeste skimici:
  Ostropestrec lze poridit i v elegantne pozivatelnych tabletach, nemusite do sebe ladovat ty ostny proti srsti. . .

 724. OT Tak na ostrově Lesbos chtěj eunijňáci zřídit hotspot. No a co třeba Samos? To je taky jenom kousek. A navíc tam je kousek Efesos (památky, kšeft, živýho velblouda jsem tam taky viděl) a hlavně jako všude v Turecku Rusáci. Jak k tomu Samos přijde? Přitom je to do Turecka taky kousek. I gumákama to jde. A navíc diskriminace. Proč maj z toho byznysu (už jsem se naučil všude s tvrdým Y) s lodníma motorama týt jenom lesbosáci? Neměli by z toho nakonec platit nějaký eurodaně aby se mohly udělat i sem tam nějaký koncentráky jako v česku nebo v německu? A opačně – neměli by si lesbosáci nárokovat nějaký granty skrze ty lesby? Co tam vlastně přitahuje ty arabáče? Nejsou to představy oné básnířky?
  Neprchají na Lesbos třeba jezídky? Jak se vlastně staví Jezídky k moderní multi genderové společnosti? Jsou připraveny obejmout suchý křesťanský kmen?

 725. 882 Šimon klein
  Ad Ostropestřec či Syllibum Marianum a alternativy k jeho poźívání: nemůžete vše řešit tabletkami. Preferuji i tento kartáč.

 726. Dobré ráno,

  „Granatovy jablka odmitam, jsemť pacifista.“

  To já ani náhodou. Když jsem jela v létě na chalupu, vždycky jsem měla v kufru pět Granátů a pětkrát Sedm kulí. 😀

 727. To je, oč tu běží – jaksi chybí ochota vyhodnocovat informace v souladu s realitou a nikoli podle momentální politické objednávky!

  …Když takové informace využívají propagandistické instituce, jak to dnes v souvislosti s ruskou operací v Sýrii dělá Česká televize, má to svoji logiku. Když se jimi ale začnou řídit státníci, je to cesta do pekel…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-spioni-syrie-a-okoli/

 728. 885 Rputi, to je úžasné. Tolik vzdělanců se našlo….

 729. To nepotěší….

  …V Německu teď začali zkoumat, kam by mohli migranty začlenit, a moc dobře jim to nevychází. Známý ekonom Hans-Werner Sinn ve středu poskytl rozhovor pro Die Welt, kde řekl, že bude nutno zvýšit věk odchodu do důchodu, aby ty migranty zvládli uživit. Ve Frankfurter Allgemeine vyšel článek, podle nějž je mezi migranty hodně negramotných, mezi Afghánci zhruba polovina, a největší podíl vysokoškoláků mají Syřané – šest procent.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jidlo-osaceni-kapesne-a-dalsi-naklady-pro-statisice-mozna-miliony-bezencu-Pocty-ceskeho-matematika-ze-kterych-se-nemeckemu-danovemu-poplatnikovi-protoci-panenky-402609

 730. V první světové válce se bojovalo v zákopech.
  Na druhou světovou válku si proto přupravili Francouzi zákopy a pevnosti. Objely je německé tanky.
  A čteme:
  „Výzbroj a další vybavení pro americký tankový prapor se má v Polsku objevit v polovině příštího roku, aby v případě potřeby posloužily předsunutým silám Severoatlantické aliance.“

  Takže na třetí si připravují tanky. Je to po předchozích zkušenostech to pravé ořechové?

 731. 2 Rpuť ad 893 – Nicht möglich! Dyť je to přeci samej inženýr, doktor a architekt… Přece by nám nelhali… Ten ekonom je určitě placenej Putinem, aby do hladce plynoucího písku záměrně vnášel nějaká ta soukolí…
  A jinak sqělý Větvička:
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/479161/chybicky-ceske-propagandy.html
  Jinak si z vas, vy užitečni idyjoti v ČT, Nově, Primě, Českem rozhlase, Blesku, Třesku, Plesku budu všeci robit srandu. Propaganda se musi robit pořadně, a ne aby lidi viděli, že ste placeni z grantu a dotaci EuroSajuza a proto plati „koho chleba žeru, teho pisničku zpivam“.
  No a když už Větvička, tohle je taky sqělé:
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/479182/prazska-rvhp-pripravuje-cestujicim-problemy-a-novy-tunylek-za-ctvrt-milijardy.html
  „A tak dufam, že britšti synci v představovani česke kultury nezapomenu na to podstatne. U vchodu by mohla byt v nadživotni velikosti socha toho našeho kudrnateho socanskeho kolaboranta, podel stěn by mohly byt fotografie Praglu s převahou černošskych a arabskych navštěvniku, z radyja by mohl halekat Michal David, z velkoplošnych obrazovek by mohl jet Barrandov a Šlagr a televize by furt dokola puščaly multykulturni propagandu ČT, Novy a Primy. Enem bych poprosil každu obrazovku umisťovat kusek od hajzlu, aby lidi nemuseli odbihat zvracet moc daleko.“
  No, já bych dokonce navrhoval decentní nerezové korýtko s infrasplachováním hned u tej sochy s decentním multijazyčným nápisem „obsah žaludku laskavě odkládejte zde!“

 732. 2 quivis – Vy jste snad nečetl „Jak jsem vyhrál válku“!?
  “ „Zákopy jsou přesně podle předpisů ministerstva války, pane. Jak hned uvidíte.“ A podal jsem mu třetí svazek svých sebraných poznámkových sešitů, otevřený u kapitoly „Plánování a konstrukce zákopů“.
  Listoval stránkami a špičky knírů se mu ježily opovržením.
  „Panebože,“ řekl. „A učili vás taky, jak dát k poctě zbraň lukem a šípy?“
  „Ne, pane.““

 733. Četl, četl. ale na ministerstvu pro války asi ne. 😉

 734. Podstatnou částí problému také je, že stát používá státní školy k výchově správných občanů, skrze školský systém dětem do hlav natlouká nová náboženství, multikulti-, gender-, homo- a cyklo- sračky, místo aby je učil matiku a fyziku. Je to tedy tak, že školy děti vychovávají, zatímco rodiče se s nimi po večerech učí. Kdo se na této hře podílí, ten se nesmí divit, že má nějaké problémy s autoritou.

  http://dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015101101

 735. Letadlová loď Theodore Roosevelt odjela ve čtvrtek z Perského zálivu, díky čemuž bude tato oblast bez „ochrany“ amerických letadlových lodí poprvé od roku 2007. Oficiálně se tak stalo kvůli údržbě, ovšem šušká se, že skutečným důvodem bylo neočekávané vypuštění ruských raket z Kaspického moře – prostě si letadlovku radši uklidili mimo dostřel…
  http://www.nbcnews.com/news/world/russia-bombs-syria-u-s-pulls-aircraft-carrier-out-persian-n440731

 736. 900

  Rusko systematicky v případě potřeby tak, jak ji vidí přidává “ argumenty“, které nelze ignorovat.
  Dalším argumentem, který lze očekávat , jsou nálety ruského strategického letectva via Irán a Irák.
  Může se ukázat účelné poskytnutí iránských letišť ruskému letectvu.

 737. Ostape,
  oni ty svoje letadlovky střídají, ale vzhledem k tomu, že ta další má připlout až na jaře 2016, tak to vážně vypadá na to, že někoho nestačili přebalit.
  Smutné – v nejlepší armádě na světě….

 738. Halle,
  Rusko docela fofruje. Jednak bude brzy zima a dvojak Syrská osvobozenecká armáda se reinkarnovala, aby jim měl kdo házet klacky pod nohy. Co bude hotovo, bude….

 739. Rputi, přesně tak, posledních sedm let zvládali rotaci bez výpadku a teď je zničehonic jako na potvoru potřeba údržba přesně v okamžiku, kdy se ukáže, že jsou v dosahu raket.

  Jako občana členského státu NATO by mě to mělo znepokojovat, ale po zkušenostech posledních let z toho už mám spíš srandu. Bohužel… 🙁

 740. Rputi 🙂

  Rusům, zvyklým na ruské zimy , může připadat zima syrská jako příjemné babí léto 😀

 741. Rputi myslím, že další „přidávání argumentů “ z ruské strany bude spíš z psychologických důvodů.

 742. Halle,
  to ano. Ale pozemní boje má na triku Sýrie (Irán, Hizbaláh) a v noci je v těch končinách pěknej samec!

 743. Jj – ten koncept, respektive jeho absence, to je ten kámen úrazu…

  Rozhovor s V.Klausem na Rhodu:
  …“Bývalý rakouský kancléř Alfred Gusenbauer měl dost nerakouský a otevřený projev. Velmi jsem mu za to gratuloval. Ptal jsem se ho, proč jsem v době, kdy byl kancléřem, od něj podobná slova neslyšel. Prohlásil, že je už mimo politiku. Osobně bych se ale styděl, kdyby mi někdo dokázal, že jsem říkal něco jiného, když jsem byl prezidentem, než co říkám teď. Člověk může volit ostřejší slova, ale koncept jeho myšlenek musí zůstat stejný….“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vaclav-Klaus-pri-konferenci-na-Rhodu-pro-PL-Krizi-nezpusobili-migranti-ale-Merkelova-Gauck-Tusk-a-podobni-Kdyz-jsem-slysel-kanclerku-tukal-jsem-si-na-celo-402925

 744. Hele – sem si vzpomněl a tak se ptám, než zapomenu, což může být ajncvaj….

  Nevíte někdo, jestli už se ten plechový cirkus, co jel po vlastní ose v polovině září do Maďarska na cvičení, vrátil ? Nebo tam zůstal budovat avizované velitelství sil vcukuletureakce ?

  Já jen že bych nerad se s tou kolonou setkal někde na dálnici, obecně nemám rád zácpy – jakékoliv.

 745. šimone,
  pokud jsem zaregistrovala, po nesmělých pokusech našeho mainstreamu o vyvolání vítacího zájmu, projel konvoj za všeobecného nezájmu kamsi do maďarských pust, kde jim pravděpodobně selhala navigace, takže tam asi kdesi bloudí. Již delší dobu o nich zřejmě nikdo nic neví….

 746. 2 Šimon klein ad 909 – AFAIK, je v tom Maďarsku jen dočasně… Ale i tak se zdá, že si Orbán najednou neví rady – nějak není jasno, jestli ho má na salámu, nebo u prdele…

 747. Aha – takže jaxi zmizel…..dočasně – to je asi to správné slovo ve středoevropském významu.
  Takže živěj uprchlíky a přiloudilce….obé temně mručíčí….
  Nezávidím Orbánovi, ale držím tlapky…..

 748. No jestli se jim vybily ajfouny (sám vím dobře, jaké hovno ta baterka vydrží), tak jsou asi opravdu dezorientováni….nejdou nějaké chýry o posilách hodným syrským opolčencům ?
  Ale na druhou stranu – bez splachovacích WC a koly ?……no jestli trpěj, tak asi jako zvířata… 🙁

 749. Cvičení Brave warrior 2015 v Maďarsku skončí 21 října. Pak se dá očekávat návrat.
  Jak a kudy nevím.

 750. 2 914 – Brave warrior? Nějak mi to připomíná Brave new world!

 751. 916
  Podobnost možná náhodná, ale cosi společného to má 🙂

 752. 915 – sem ho vyhrál v tombole, takze darovaným kobylám atd…..
  Tablet mám Samsung, ale zcela první model a vzhledem k rozvýjenym přenosům Vodafonu v regionu si budu muset příští rok na chalupu koupit novy s LTE.
  Ajfoun ještě rok počká , pak ho zabije sam Apple – každá novější verze IOSu mi ho zpomaluje a zpomaluje….

 753. 913 Šimon Klein
  na vybíjející se baterku v affounu a obecně existuje poměrně snadná pomoc. V nastavení vypnout WIFI, Bluetooth, rychlé sítě, GPS, nepřehrávat písničky či video, neprohlížet internet a před telefonováním si dobře rozmyslet co vlastně chci říct a rozhovor zbytečně neprotahovat. Nebrat hovor každému debilovi.
  Takto vydrží baterie skoro den a půl.

 754. Telefon za cenu špičkového notebooku je blbost, a na to Apple i dojede (a že je teď Apple úspěšné – no to podobně bylo i v 80 letech, sešup by tehdy taky dost rychlý).

  Za 3000 se dá koupit nějaké Lenovo nebo něco podobného, které funkčně vyhoví, a není problém koupit si i model třeba s baterkou 4000 mAh, kde jsou 3-4 dny bez nabití naprosto reálné.

 755. 921 – to je opravdu Kauf – o půlden víc….
  Všude tablet netaham, takze internet nebo Wi-Fi + telefoton.
  GPS nikdy, BT jen v autě do radia po dobu jízdy, muziku nikdy.
  Holt to snáším….
  Škoda jen, ze dnešní smarty jsou všechny formátu A5+, páska opravdu nechci.

 756. A ještě blbě napovídá :…PÁDLA nechci.

  Vzhledem k rychlému zastarávání bych bral asi nějaký sonderangebot od operátora – jsem zasloužilý zákazník.
  Uvidíme co bude za rok, dva aktuální.

 757. Trošku dražší, nicméně pořád za 1/3 – 1/4 ceny iPhone s displayem 4.3 palce je třeba Xperia Z1 Compact. 2 GB RAM, vodotěsný, nadprůměrný foťák…

 758. Putin se opět posmíval
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2673998
  – Říkají nám, že útočíme nikoliv na ISIL či jiné teroristické organizace ale na umírněnou opozici. My jim odpovídáme: Vy znáte lepší situaci, vždyť se tam nezákonně pohybujete už přes rok. Tak nám dejte cíle a my si s nimi poradíme. A oni odmítli? Ano. Odmítli
  – Naším úkolem v Sýrii je stabilizovat zákonnou moc a nastolit podmínky pro hledání politického kompromisu.
  – Američani ztratili 500 mil USD. My bychom s nimi z hlediska boje proti mezinárodnímu terorismu naložili lépe, to je zcela jasné.

  Myslím, že by měl Obamu přestat ponižovat. Cokoliv se přehání, začíná být kontraproduktivní.

 759. skimici,
  Amíci už nějakých 15 let při každé příležitosti tvrdí, že Putin je blbec, což občas proložej padouchem.
  Obojí je určeno domácímu publiku! Fédrpuše, fábory, mašličky, fanfáry a kohoutci si leští brka a brnění. Bylo, je, bude…. 🙂

 760. Aerokarle,
  určitě ne. Tam jsou rusáci zastřílení. Já si myslím, že USS Theodor Roosewelt pro sichr jela po okreskách Perského zálivu.

 761. 930

  Proéblém je akorát v tom, že už i antiruští Emeričané si myslej, že Obama je vůl, a Putin si s ním 3 x denně vytírá pozadí.
  A děsně je to sere.
  Viz pan Neumann – a nikdo zdejší ho nemůže považovat za rusofila.

 762. 938

  ten další bude ještě blbější, obávám se

 763. Nebo už se to zase neříká? Když mu chtěj dočasně zrušit ty sankce. Si budu muset ráno přečíst noviny abych věděl jak to je správně.

 764. Já mám mobil Huawei G620, 5″, LTE, Android 4.4, stal 4,5 kKč a sem s ním nadmíru spokojenej

 765. 948

  Bere gho do ruky, ne do huby
  Já mám samsungy SIII Mini a SIIINeo.
  na WIfi hotspot pro iPad úplně stačí.

 766. Kdo to je Anne Apelbaumová?

  Teď vykládala na čt 24, že Putin vytvořil krizi v Sýrii, aby odpoutal pozornost od Ukrajiny.

  Nějak mi teda uniklo, že by před jeho angažmá byla Sýrie kvetoucí a prosperující zemí…..

  Oni jsou z Putina dnes v tej televizi vůbec na větvi. Že prý má narozeniny a tak z toho mají druhý vánoce. JAko kdyby to někoho tak hrozně zajímalo.
  Kdyby o tom pořád tak nemleli, tak bych vůbec netušila , že má Putin nějaký narozeniny.

 767. „Kdyby o tom pořád tak nemleli, tak bych vůbec netušila , že má Putin nějaký narozeniny“

  Proto o tom melou! 😉

 768. 952

  Proto o tom melou, aby se ta zpráva dostala ik maYdám, a mohly putinovi poslat gratulaci ! 😀

 769. 921 skimici a když vůbec nebudeš telefonovat či foun dokonce zapínat, baterka vydrží ještě déle.
  Mám malý chudý blbý tlačítkový mobil LG. Baterka už tak moc nedrží. Prohlížel nabídku, bohužel je jak z vtipu o ruských digitálkách. Není malý dobře vybavený mobil s dlouhou výdrží. Dokonce i hloupé tlačítkové jsou větší než co mám. Úžasný by byl tak 4x8x0,5cm s černobílým pořád ukazujícím displejem jako v dřevních dobách, akorát s velkou výdrží. A s hlasovým ovládáním. Zatím jsem se všednodenně bez „chytré protézy“ obešel. Na velké úkoly používám velké nástroje. Až mě okolnosti donutí, bude to asi MS Lumia. Oddaluju to jak to jde. První chytrý dostane manželka. Já většinou nenosím příruční zavazadlo a nemám obří kapsy.

 770. Manželka dostane pádlo. Já bych za malý hloupý dobře udělaný dal i pět, jenže není. Nostalgicky vzpomínám na Acatel 512. Tehdy nejmenší na trhu. Že já nenakoupil do zásoby.

 771. hele, pánové, to posílání gratulací nechám na těch, kdo jsou Putinem fascinováni tak, že musí aspoň jednou denně vyslovit jeho jméno 😀

  Mně spíš zaujala ta Apelbaumová. Názor, že Putin vyvolal krizi v Sýrii, aby odvedl pozornost od Ukrajiny, mi připadá poněkud příliš jednoduchý.

  Ale fakt je, že jsem moc neposlouchala, jsa zavalena prací.

 772. 958 – to jsem si dala!
  Už na mě foun skáče z reklamy a teď na něj budu koukat ještě 14 dní, než ho to přejde. Ať jdou na kolo!

 773. Rputi,

  buď ráda , že jsi nedala odkaz na Yetiho ! 😀
  Ten kdyby skočil …….. 😀

 774. Dobrý den. Otázka pro pana K ke zvážení, odpověď není nutná. Je paní M připravena změnit svou kariéru kvůli osobám zájmu?

 775. Otázka je položena spíše z osobních důvodů. Setkal jsem se s tím, že si někdo koupil sen. Chtěl jsem, aby se snu vzdal, protože je pro něj příliš drahý. Odpovědí mi bylo, že sen je příliš krásný, než aby se ho vzdal. Po pěti letech se ten člověk probudí. Bude rád, že prožil krásný sen, nebo bude rozčarován z pošmourného rána a prázdných kapes?
  Budit ze sna je někdy velmi nepříjemné pro toho, který je budíkem.

 776. Dobré ránko!

  Jak se zadělává na válku….

  „…Rusko si pozvalo britského vojenského atašé v Moskvě, aby vyjasnil zprávy britských médií, podle nichž mají britští vojenští piloti povolení sestřelovat ruské stíhačky nad Irákem.
  …Britský list The Daily Star v neděli s odvoláním na vysoké armádní zdroje uvedl, že britským pilotům a pilotům Severoatlantické aliance (NATO) bylo řečeno, že mohou sáhnout i k tvrdým opatřením, pokud budou při své misi nad Irákem ostřelováni ruskými stíhačkami. Zpráva přišla poté, co Británie varovala Rusko, že dělá situaci na Blízkém východě „mnohem nebezpečnější“.
  PUTIN JEDNAL SE SAÚDY O SÝRII
  Vladimir Putin se v neděli setkal se saúdskoarabským ministrem obrany Muhammadem bin Salmánem Saúdem. Tématem jejich jednání byla zejména situace v Sýrii. Jak po schůzce uvedl saúdskoarabský ministr zahraničí, jeho země má obavy kvůli krokům Moskvy v Sýrii. Moskva prý těmto obavám rozumí, ale obě země se shodují, že je třeba zabránit vytvoření teroristického chalífátu v Sýrii.
  Putin se s bin Salmánem Saúdem, který je synem saúdskoarabského krále, setkal na okraj Velké ceny Ruska formule 1 v Soči. Rusko začalo před dvěma týdny s bombardováním nepřátel syrského prezidenta Bašára Asada. K nim patří i povstalecké skupiny podporované právě Rijádem.
  Jak uvedl saúdskoarabský ministr zahraničí, jeho země chce s Ruskem najít společnou řeč, aby se jim podařilo zachovat jednotnou Sýrii. Rijád si představuje, že by v zemi po nějakou dobu vládl přechodný kabinet, což by podle ministra znamenalo, že prezident Asad bude muset svou funkci opustit. Rusko je přitom jedním z hlavních Asadových spojenců a cílem jeho leteckých úderů v Sýrii je právě posílení jeho režimu.
  Podle zdrojů, na které se list odvolává, je jen otázkou času, než budou vojáci zapojeni do smrtelné konfrontace s ruskými letadly…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/rusko-chce-od-britu-vysvetlit-zpravy-o-strileni-na-sve-stihacky-p8n-/zpravy-svet.aspx?c=A151011_193428_ln_zahranici_ELE

 777. 965 Ach jo ….. od PUTIN….až …Rijádem“, tam nepatří !!!!

 778. Ještě jednou správně!

  …Britský list The Daily Star v neděli s odvoláním na vysoké armádní zdroje uvedl, že britským pilotům a pilotům Severoatlantické aliance (NATO) bylo řečeno, že mohou sáhnout i k tvrdým opatřením, pokud budou při své misi nad Irákem ostřelováni ruskými stíhačkami. Zpráva přišla poté, co Británie varovala Rusko, že dělá situaci na Blízkém východě „mnohem nebezpečnější“.
  ….Podle zdrojů, na které se list odvolává, je jen otázkou času, než budou vojáci zapojeni do smrtelné konfrontace s ruskými letadly.
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/rusko-chce-od-britu-vysvetlit-zpravy-o-strileni-na-sve-stihacky-p8n-/zpravy-svet.aspx?c=A151011_193428_ln_zahranici_ELE

 779. nickname 964,
  zajisté, že pro „budíka“ je nebezpečno!
  Snílek má strašnou kocovinu, potřebuje někomu vynadat a navíc byl „budík“ svědkem zásadního selhání, což se neodpouští.

 780. 964 NickName – dobré ráno
  sny je zapotřebí si občas splnit. I drahý. Když už přijdou. Je to zdravé z hlediska psychiky. Hlavně jestli o snu nezůstaly nějaké vřeštící drobkové v postýlkách a kočárcích.

 781. Dobré zas ráno… Tak dneska mě docela nasral Zbořil:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zboril-je-jasne-ze-eu-ovladaji-deprivanti-snad-i-psychopati/
  „Kdo z nás si dnes vzpomene na svůj příspěvek k hysterii vyvolanou oddalováním podpisu Ústavní smlouvy o Evropě? Proč mlčíme k tomu, že jsme to byli my, kteří volili senátory a poslance, kteří chtěli podávat žaloby na prezidenta Václava Klause, soudit jej pro velezradu nebo dokonce zbavovat svéprávnosti?“
  Ať laskavě mluví pouze za sebe. Já mám v tomhle ohledu svědomí čistý!

 782. Ano, i v rádiu teď říkali, že Lukašenko je diktátor, a bude jím až do Minsku 3 nebo 4 nebo kolik teď bude. Pak bude opět konstruktivní politik.

 783. Skimici: zde jde o službu teleti, jak jsem útržkovitě popisoval výše. Český Bernard Madoff

 784. Dobré ráno,

  Některý lidi josu fakt neskutečný….

  VYjela jsem ráno ze zatáčky u nás v ulici a přede mnou matka s dítětem na kole. dítě asi čtyřletý.
  U nas v ulici se kope, na volné části vozovky ase sotva vyhnou dvě auta a oni jeli vedle sebe – no, vedle… byla mezi nimi mezera tak jeden a půl mětru. Matka prostředkem, dítě mezi ní a výkopem. Roztažený přes celej jeden pruh, sotva jsem se protáhla mezi nimi a chodníkem na druhý straně. A sunuli se pomalu z kopce, brzdili, taktak, že se kolo udrželo rovně a matka poklidně s dítětem rozprávěla.
  Ani se neotočila, když slyšela vzadu auto, předpokládala zcela samozřejmě, že je každej objede a ona nemusí uhnout ani o centimetr.

  Tak nevím, byla ta ženská blázen nebo jsem měla nějakou vidinu?

  No, to se radši pochlubím, jaký máme šikovný bývalý kolegy….

  http://bydleni.idnes.cz/pivovar-lobec-0d3-/dum_osobnosti.aspx?c=A151004_115303_dum_osobnosti_web

 785. PeSi 970,
  nasíráš se zbytečně! Ono „my“ je skupinové!
  Je ti co platný, žes pro vstup do EU v referendu nehlasoval? Není! Vyžereš si to taky!

 786. No, chtěla jsem zastavit a zeptat se jí, jestli je normální, ale pak jsem si vzpomněla na knihu inspektora Trachty „Zbytečné otázky v kriminalistice“ 🙂

 787. Opět OT: Klaus ml. pěkně zde: http://www.novinky.cz/komentare/383138-komentar-co-s-norskou-velvyslankyni-vaclav-klaus-ml.html

  Vinu nese z poloviny český stát, který od ledna neudělal ve věci takřka nic. (…) Situace obou (od sebe oddělených) českých bratrů je po roce úplně stejná, jako kdyby žádný český stát neexistoval. (…) Na místě je tvrdost. Vyhoštění velvyslance, vydání mezinárodního zatykače za únos dítěte na dotčené úředníky, pěstouny a podvodné znalce (…)

 788. Zpátečníku 978,
  zajisté je na místě nekompromisní postoj.
  Já bych se přikláněla k návrhu presidenta Zemana, začít odvoláním českého velvyslance v Norsku ke konzultacím. To už je docela vážná hrozba!
  Teprve pokud by Norsko nereagovalo, sdělila bych paní velvyslankyni, že je persona non grata.

  Co mě připadá ze všeho nejvíc neuvěřitelné, že ty bratry rozdělili! Proč? Jako trest? Za co?

 789. V ubytovně pro azylanty v Brémách došlo v neděli ke rvačce, které se zúčastnilo kolem 30 žadatelů o azyl. Lehká zranění utrpěli dva z nich a jeden příslušník ostrahy. Pět účastníků střetu zasahující policisté zadrželi. Proč ke konfliktu došlo, není zatím jasné. V přijímacím středisku ve čtvrti Habenhausen pobývají především mladiství uprchlíci, kteří do Německa dorazili bez doprovodu rodičů.

  Na severovýchodě Německa v neděli vyhořela další budova, v níž měli najít dočasné přístřeší žadatelé o azyl. Informovala o tom v pondělí agentura DPA. Chystaná ubytovna pro uprchlíky v obci Boizenburg an der Elbe ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko byla podle policie v době vzniku požáru prázdná. Nikdo se tak sice nezranil, oheň ale zničil celou budovu, která je tak nyní neobyvatelná. Příčinu požáru policie zatím nezná.

  V podstatě už denní záležitosti.

 790. Rputi, kdyby byli bratři spolu, tak by i mohli upevňovat vzpomínky, a to je nežádoucí. Za 8-10 let nebudo tušit, že jsou občany České republiky. Nebo lze úředně zbavit občanství jiného státu?

 791. 979-mám známé, kteří mají v pěstounské péči 3 děti. Je zajímavé, že naše sociálka zatím naopak trvá no tom, že se mají děti s biologickými rodiči stýkat, přestože na děcka kašlou, a dokonce je kdysi uprosili, aby si to tehdy třetí vzali, protože je to bráška toho prvního, a že sourozenci mají vyrůstat spolu … Asi jiná metodika (zatím).

 792. PeSi, nenech prchlivost cloumat….. Já jsem rád, že někdo napíše, byť jinými slovy než bych volil já, že Klaus měl tenkrát pravdu a že se mohla kulturní fronta s medii posrat úsilím, toho „dědka“ zlikvidovat. Samozřejmě, že Klausovi osobně to nijak nepomůže – ten, kdo má pravdu, nebývá oblíben.

  Cyklomatka s dítětem – kdyby tou ulicí jel traktor nebo popeláři, co by tak asi napsali nepřátelé cyklistů? Strachy by se nedopustili žádného komentáře. Řidiči většiny osobních automobilů jsou stejní blbečci jako cyklisté, jen je chrání plechová konzerva a čtyři kola. Ať ta kráva (debil) na kole uhne, co se tady motá, teď jedu já, pán světa.

 793. Evropská unie potřebuje stálý mechanismus na rozdělování běženců, protože Německo nemůže samo přijímat většinu uprchlíků, kteří do Evropy přicházejí. V komentáři pro nejnovější vydání týdeníku Der Spiegel to uvedli německý vicekancléř Sigmar Gabriel a ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.

  Vypadá to, že myšlenka, že pár zemí uprchlíky vítá a ostatní se prostě přizpůsobí pořád žije.

 794. Ahoj! NoName ad 973 – USA? další recese? Blíží se volby, takže třeba zvolit Clintonovou by byla dobrá recese… 😉

 795. 982

  Jistě je to správně. Když už nemají rodiče, kteří by jim byli oporou, ať se o sebe opírají alespoň sourozenci.
  Nebudou se na světě cítit sami a opuštění..
  Ostatně o tom, že u nás není zvykem bezhlavě připravovat rodiče o rodičovské poráva jsem psal někde nahoře.

 796. Dano,
  kdysi cosi prosáklo z neobratného vyjádření Barnevernu, že starší brácha se proti pěstounství značně cukal …. a měl na menšího špatný vliv….. prostě sviňárna jako hrom!

 797. maYdo,
  ještě s nimi mohl jet otec, mezi výkopem a dítětem 🙂
  Nedávno se jeden známý zmiňoval, že podle nových (?) předpisů je dvojice cyklistů vedle sebe košer, že jsou tím pádem dvojstopé vozidlo. U nás na vsi dost běžná věc, i když mi to na nervy občas brnká taky…když se roztáhnou na celou šíři vozovky, a málem je nejde objet, aniž bych padala do pankejtu na druhé straně – na našich cestičkách mezi vískami nejsou vyznačeny ani krajnice, ani dělící čára, a cyklisty občas zažene do jednoho pruhu leda protijedoucí autobus.
  Ale bylo by příjemné, kdyby všichni účastníci silničního provozu vůči sobě projevovali aspoň elementární ohleduplnost, ono je pak jedno, v čem nebo na čem kdo jede.

 798. 979 — Nojo, Rputi, já bych ale rád oddělil obě roviny problému (viz 512). Jedna věc je, co dělá Norsko (ač mne to z důvodů povahy rodinné musí dost mrzet; za poslední půlstoletí se to holt v té Skandinavii stačilo hodně zvrtnout). Michalákovi nicméně teoreticky mohli o děti přijít i řadou jiných způsobů; že jim byly uneseny právě v Norsku, je z mého hlediska ve vztahu k nim pouhá nahodilost.

  Druhá věc je, co dělá český stát. Ten by měl dle mého názoru postupovat s maximální rasancí, a navíc i s pěkně hlasitou kanonádou kolem toho; ani ne tak kvůli Michalákovým, ale proto, aby si třetí strany příště daly pozor dřív, než začnou vůči českým občanům postupovat způsobem, který by tito nemuseli vnímat příznivě. Popisuji ovšem ideální stav, jemuž jsme vzdáleni vskutku značně.

  Samozřejmě, a stejně jako vždycky, český stát opět nedělá to, co by měl, a (naopak, tady i jinde) opět dělá to, co by dělat neměl. Na tom není samo o sobě nic nového; jenže případ Michalákových dnes má (též díky kocourovi) potenciál, aby si skutečnost popsanou v předchozí větě uvědomil i ten nejposlednější vohnout.

  Škoda toho tedy nevyužít. Možná ještě lepší než mezinárodní zatykače by zde bylo podívat se na činnost českých úředníků a politiků z hlediska §§ 329 a 330…

 799. http://jihlava.idnes.cz/policiste-zachranili-zivot-ridici-v-namesti-nad-oslavou-pkp-/jihlava-zpravy.aspx?c=A151012_095835_jihlava-zpravy_mv

  buďte rádi, že na silnici stojí policisté a nechávají dýchnout. Zachraňují tím životy! Možná by mělo být policistů víc a dýchat by se mělo každé tři kilometry, podařilo by se tak zabránit srdečním kolapsům za volantem, zvláště, když by se někdo mohl rozčílit nad roztaženou rodinkou cyklistů.

 800. martine, proč prskáš, když cajti jednou udělají něco dobře? 😀 😀

 801. Zpátečníku 989,
  máte zajisté pravdu!
  Příliš mnoho přizdisráčů!

 802. Mno, ten řidič byl podivný. Asi mu bylo blbě, měl v autě další tři lidi a nepožádal je o vystřídání,
  A ti co s ním jeli, si nevšimli, že jedou od patníku k patníku ?

 803. Co udělali dobře? Zastavili podezřelé auto? Jak můžeš vědět, že se pánovi neudělalo zle teprve při pohledu na uniformu?
  Jestli nerozumíš ironii, tak mi neodpovídej. Právě jsi potvrdila platnost „I kdyby to jen jeden jediný lidský život zachránit mělo!“

  Nijak mě to nepřekvapuje, vždyť často voláš po rozhodnutí státního úředníka.

 804. Jasně, až na to, že se pánovi dělá blbě při pohledu na uniformu byl úplně zdravej 😀

 805. 958 Rputi, dík, rozměry dobré, lehoučký. Až na zbytečně barevný na světle mizerně čitelný displej. Obyčejný nebarevný s podsvícením by byl lepší. Jenže není k mání.

 806. Jj, martine 994 – Kdyby seděl, stejně by nepustil! 😀 😀

 807. Jj, martine 994 – Kdyby seděl, stejně by nepustil! 😀 😀

 808. Schumi 997,
  čitelný docela dobře, mně původně okouzlilo, že při jednom kliku automaticky naskočí 2cm veliký, časový údaj, takže na to vidím i s brýlemi na dálku. Stačí mrknout.

 809. 970 — Těžká věc, PeSi. ODS tehdy před volbami jasně slibovala nepředávat EU další pravomoci. Angličani říkají, když parlament zasedá, nikdo si nemůže být jist svým životem a majetkem. Princip zastupitelské demokracie předpokládá, že politici svoji odpovědnost ponesou v následujících volbách; to se v zásadě též stalo (i když zčásti se zpožděním jednoho volebního období) a ODS dnes je na jednociferných procentech. Na místě by ovšem navíc jistě bylo i stíhání určitých činitelů za vlastizradu, jenže uvědomíme-li si, že jde o požadavek, který by se mj. těžko mohl vyhnout Ústavnímu soudu, je zřejmé, že je to požadavek poněkud extrémní, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu.

  Zbořil by měl spíše vysvětlit, pro které jiné strany měli tedy lidé hlasovat. Anebo by snad býval byl — jakmile se tehdy objevily první vlajkařské útoky na presidenta — pro uplatnění určitého konceptu, který jsem na těchto stránkách již párkrát opatrně zmínil, totiž konceptu tělesné odpovědnosti…?

 810. 1001-ale v USA (i jinde) GMO už nějakou dobu povolené je, jsou nějaké studie, které ukazují, že dopad na zdraví nebo životní prostředí je negativní ?

 811. Zpátečníku: až přijde na koncept tělesné zodpovědnosti, budou mít problém nejen oni, ale i my.

 812. [988] Jo, to je pravda. Vzájemná ohleduplnost, to jsem od cyklistů zažil asi dvakrát.
  Když to srovnám s [983], tak se ptám, kam se poděla sedící důra, když jde o Auto*matku?

 813. 1005 — Až? My ho samozřejmě máme už nejmíň patnáct let, spíše dvacet. Co jiného taky jsou ty případy justiční zvůle, na něž zde nepravidelně, leč metodicky poukazuji?

 814. Údajně se včera iráckému letectvu podařilo zbombardovat kolonu šéfa ISILU. Šéf prý těžce zraněne, několik podšéfů natáhlo bačkory.

 815. HzŽ – vždyť píšu, že mezi cyklisty je stejné procento debilů jako mezi řidiči automobilů. Já se cyklistů nezastávám jako takových, já jen popisuji, že jsou stejnými účastníky silničního provozu, jako ostatní. I když jedu autem, tak vnímám, že ten řidič přede mnou se pokusil protáhnout mezi kamionem v protisměru a rodinou na kolech, i když měl přibrzdit a předjet je, s použitím binkrů, až na volném místě.

  Ale debata je asi zbytečná – cyklista je odporný hmyz. Přesto doufám, že alespoň někteří čtenáři si všimli mého srovnání překážejícího traktoru, překážejících popelářů a pžekážejících cyklistů.

 816. (1001) Proč jen mi to připomíná svážení odborářů na „demonstrace“ do Prahy. No a Procházková, církevní restituce prosrala, senátorkou ji neudělaly, tak má nové živné téma, kde může předvádět nekompromisnost.
  Lepší doporučení pro TTIP pohledat. Podobně jako odpor proti GMO.
  (1003) Já na žádnou nenarazil, jen na hysterii ze strany odpůrců.

 817. (1010) Ovšem, ta fotka je pěkná. Mne osobně by k nějakému vítání uprchlíků moc nevedla.

 818. 1010 — To opravdu nevím, jak Vám mám rozumět, NoName. Zátorského fotografie myslím dokumentuje probíhající i nadcházející multikulturní obohacení Evropy velice zdařile.

 819. Zpátečníku, vidíte jen malou ochutnávku toho, co přijde, až se velcí kluci mezi sebou začnou prát.
  Jeden a půl generace vládnoucí třídy bez výchovy k právu, spravedlnosti, rozumu.
  „Svědomí národa“ – aktivisté a novináři – bohatě upláceno penězi poddanské třídy.
  Málokteré „hnutí“,(překlep: „hnití“), think-tank má pozitivní a realistický program.

 820. 1016-no mne by vážně zajímalo, zda existují nějaké studie, které už něco naznačují, nebo jde hlavně o „princip předběžné opatrnosti“, nebo „oprávněných obav“ (které se překvapivě nemusí uplatňovat např. u příchodu milionu musulmanů bez papírů).

 821. [1009] Procento debilů mezi cyklisty a automobilisty je možná stejné. V Praze bych si tipnul, že to vyjde poněkud jinak.
  Kdyby tam byl traktor, bagr, popeláři nebo něco podobného, budou se zpravidla chovat normálně. U podobných profesí je, podle mého pozorování, procento dopravní debility spíše nižší.
  Ale kdo jsem já, abych mohl psát o svých pocitech.

 822. Stropnický je trouba. I kdyby to maďarský ministr Stropnickému řekl, neudělal to proto, aby s tím Stropnický běžel do novin nebo televize.

 823. [1023] No hlavně, pokud vím, těmi autobusy to tam lifrovala přímo srbská a chorvatská vláda, nebo se mýlím? U Srbska si úplně jistý nejsem, ale v Chorvatsku se o tom přece běžně psalo, vždyť to není ani měsíc.

 824. No, já teda nemám zhodnocerno, kolik debilů je mezi automobilisty a cyklisty a ani to, jetsli je to hmyz nebo jinej členovec….
  Jedna bláznivá matička nic nevypovídá o ostatních cyklistech.

  Ona to především není otázka toho, na kolika kolech někdo jezdí. Debil se bude chovat jako debil jak na kole tak v autě.

  Pokud jde o překážení, tož teď se u nás opravuje vodojem, všechno je tam rozkopaný a překáží tam kde co.

  Akorát mi poněkud připadalo, že ta dáma na kole nemá žádnej pud sebezáchovy. I když na hlavě helmu vzorně měla ona i dítě. Akorát že ta helma by nebyla moc platná, kdyby dítě nebo ona spadla náklaďáku pod kola.

  Martine,
  dal bys přednost tomu, kdyby policajti podezřelé auto nezastavili a pán havaroval?
  A možná by se mělo zvážit, aby státní úředníci vůbec se vyvarovali jakýchkoliv zásahů, jako třeba první pomoci u dopravních nehod 😀

 825. Jste si jistá, že to byla „bláznivá matička“? Pokud jela s dítětek po normální silnici, tak o nic nešlo, ale píšete, že tam byl výkop. Pokud měla strach o své dítě, aby ho nějaký suverenní automobilista nesrazil do výkopu, tak promyšleně jela vedle něj a to s mezerou, aby měla jistotu, že se kolem nich nebude nikdo cpát.
  Víte jak se na silnici zařadili, když ten výkop skončil?
  Takže z obavy, aby nespadla pod náklaďák by neměla vyjet vůbec?

 826. Tak – žiletkáři si o to někdy říkají sami. Co je to nakonec za deviaci jezdit po silnici, polykat NOxy a riskovat setkání s průměrným voličem za volantem.
  Když má ale někdo KOLO a kochá se přírodou, tomu samozřejmě rozumím.

 827. Quvis, především VY nevíte, jak to tam vypadá.

  Nepřehledná klikatá ulice z kopce, kde probíhají stavení práce. A ta ženská jela prostředkem vozovky a nejevila ochotu kamkoliv uhnout. Na to, aby ji nějaký automobilista srazil do příkopu, by nebylo nutno být bezohledný stačilo by trochu nepozornosti. Nebo i jen smůly – někdo jiný vběhne do silnice, třeba nějaký jiný dítě, je to trasa do školky, řidič bude chtít uhnout….

  Pokud bych já měla strach o svoje dítě, tak v těch místech ho na kolo vůbec neposadím a povedu ho po chodníku. Zejména tak malý dítě.

  Ta ženská se prostě chovala riskantně a neodpovědně.

 828. A za tohle všechno může Martin TT a jeho neuvážené vyjádřování 😉

 829. „Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes ruské agentuře TASS řekl, že prohlášení českého ministra je nepodložené. „Pokud taková slova skutečně padla, jsou přinejmenším podivná,” konstatoval tiskový tajemník Vladimira Putina.“

 830. Německá vláda během tohoto týdne připraví návrh, jak vytvořit na hranicích tranzitní zóny pro kontrolu přicházejících běženců. Deníku Süddeutsche Zeitung to v pondělí řekl bavorský zemský premiér Horst Seehofer. Podle německého ministerstva dopravy by v pohraničí nemělo vzniknout žádné kontrolované pásmo, pouze budou přímo na hranicích úřady odmítat ty uprchlíky, kteří nemají v zemi šanci získat azyl.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ceska-pomoc-madarske-armade-dd9-/zpr_nato.aspx?c=A151012_123046_zpr_nato_inc

  Tohle by přece mělo proběhnout na hranicích Schengenu, ne ? To budou Němci vracet uprchlíky do Rakouska, Polska, ČR ? A tyto země zase do Maďarska ?

 831. ad 1029, možná máte pravdu a mohli jít po chodníku (ten az tím výkopem byl?), ovšem taky se tam mohli dostat náhodou (?) a pak bych to mohl vidět tak, jak jsem psal, že hlavně chránila dítě.
  Mně už se tady taky stalo, že jsem v nepřehledné dvojzatáčce do kopce dojel pár cyklistů a rdši jsem se za nima ten kousek došoural, abych měl jistotu, že něco nevyjede a já je shodím do pankejtu.

 832. Аляксандр Рыгоравіч Лукашэнка – 83.49%
  Хай живе Радянська Білорусь! (Ať žije sovětské Bělorusko).
  Páté kolo začíná. Furt sankce? Nebo už je sjoro hodnej?
  Mám rád jejich řeč. Ta rusko polsko ukrajinská propletenost …
  Усе людзi нараджаюцца вольнымi i роўнымi ў сваёй годнасьцi i правох. Яны надзелены розумам i сумленьнем i павiнны ставiцца адзiн да аднаго ў духу братэрства.
  Všichni lidé se rodí svobodní a sobě rovní co do důstojnosti a práv. Jsou nadáni rozumem a svědomím a mají spolu jednat v duchu bratrství.

 833. Z jiného počítače – ano, dal bych přednost tomu, aby pán havaroval.

 834. quivisi 1033,
  po pravdě řečeno, jestli na silnici nenávidím něco více než kólisty, tak jsou to děti a dědečkové na kole!
  Dědečkové bývají zhusta nadraní a revmatičtí, šlapou zvolna a pomalu, takže je to na hranici přilnavosti a pádu, kácej se mi pod haubnu a obrázek, kdy pod jedním kolem vyčuhoval dědeček, pod druhým kolo a před kapotu trčela kosa, patrně nezapomenu do smrti!

  Dětičky pod dozorem či bez dozoru, jsou zdrojem infarktů. Sice drží rovnováhu o něco lépe, ale za to s oblibou mění nečekaně směr, když na druhé straně zahlédnou kamaráda, maminku nebo zmrzlinu. To se nedá uhlídat!

 835. Ty možná ano, Martine, ale pán na to asi má jiný názor. 🙂

  No, já sice nevidím dlůvod, proč by měli o tom psát v celosttáních novinách, ale na druhou stranu nějak nevím, co se Tio na tom tak nezamlouvá.

  Konec konců, nic tak strašnýho snad neprovedli

 836. maYdo, žabičky ve vlažné vodě také doufají, že se nic tak strašného neděje.

 837. Skutečně excelentní výsledky americké strategie … !

  …Izrael bude poskytovat Rusku zpravodajské informace o opozičních silách v Sýrii, s cílem usnadnit vojenské operace Moskvy, řekl izraelský televizní kanál Channel 2TV. Izraelská televize tvrdí,že vedoucí delegace ruských armádních činitelů dorazí za účelem koordinace vojenské spolupráce do Izraele v úterý…
  https://www.middleeastmonitor.com/news/middle-east/21466-israel-to-provide-russia-with-intelligence-about-syrian-opposition

 838. 1039 tak jestli by to mohlo pomoci umravnit Hizbaláh, proč ne. Ostatně Ben N jedná pragmaticky. Obama se k němu a Izraeli staví důsledně zády EU podporuje Palestince a on se musí postarat o bezpečnost země.

 839. Quivis,

  chodník je na druhé straně ulice. 🙂

  ta ulice končí na hlavní a jak už jsem psala, vede z kopce. Docela slušnej provoz, tramvaj, a výjezd nepřehledný. Kdyby to to dítě neubrzdilo nebo nějak zazmatkovalo – připomínám, že mu mohly být tak čtyři roky – a rozjelo se z kopce, tak matka nemá šanci zabránit podstatně horšímu neštěstí, než je pád do výkopu.
  A řidiči na hlavní taky ne, tam není do poslední chvíle vidět, co se děje na vedlejší a že odtamtud něco hrozí.

 840. Martine, policejní zásahy jsou zbytečné poměrně často a většinou se o tom ani nedozvíme. Tenhle měl aspoň nějaký pozitivní efekt.

  I když je mi teda divný, že řidič, který měl zdravotní problémy, nezastavil sám od sebe, ale až když ho stavěli policajti.

 841. (1016) Třeba jsou ty potraviny, které byly geneticky modifikovány třeba radioaktivním ozařováváním, tak nějak zavedenější (a v době jejich vzniku se blblo jinak).
  (1017) ten chlap začíná být nějak populární. V tištěných Lidovkách je s ním také rozhovor, také dost rozumný.
  (1042) Nebýt policajtů, problémů by si ani nevšiml! 😛

 842. maYdo,
  ale no tak nakonec tys tu stresovou situaci zvládla bravurně, a jestli to dítko někdo matce sejme příště tě trápit nemusí, ne ? Je to konec konců její zodpovědnost.

 843. [1044] Problém je, že se dá s vysokou pravděpodobností počítat, že pokud někdo sejme ji nebo dítko, budou ho tahat po soudech, i kdyby nakrásně to byla jasně její vina. Viz Bouchal.

 844. Ale tak já to ani neberu jako stresovou situaci 🙂

  jen jeem to nějak vyhodnotila a o zážitek se podělila. Ovšem Martin si to patrně vyložil, že mi vadilo, že jela na kole a naježil se jak dikobraz, aby hájil čest a práva kolařů. :-).

 845. Mno, já bych s dovolením připomněl tu „úžasně vtipnou“ akci Čtvrtníčka a spol., kteří se pak taky vymlouvali na to, že tomu vystresovanýmu řidiči vlastně zachránili život. Poté, co ho dohnali k infarktu. Neví někdo, jak to celé dopadlo? Jakápak byla pěkná tečka za tím celým případem?

 846. 1047 maYda
  včera jsem zrovna v autě slyšel, že ženy reagují při havárii jinak než muži. Muži spíše věcně, technicky, zatímco ženy (…. expert dlouho hledal výraz ….)
  jaksi „komplexněji“

  🙂

 847. Mediální žumpa je prostě všude stejná a co není, to si z palce vycucá!
  Tipuji, že v dohledné době dorazí AI, Halík a Bělobrádek a EU nám přikáže zavést na školách antimilitarisckou výchovu.
  Co kdyby nás napadlo se těm úprchlíkům bránit, že ano! Zjevně nemáme ještě tak vymyté mozky!

  …“Armáda České republiky začala střílet ve školách. Na setkání se studenty z páté třídy představuje žákům vojenský život a nechává je hrát si s kulomety. Tyto obrazy připomínají teror totalitních režimů, kde se v rámci základního vzdělání začínají děti připravovat na válku a vzdělávají se ve vojenské vizi.“ Těmito slovy začíná článek uznávaného italského serveru AgoraVox.it, jehož redakci tvoří stovky dobrovolníků z řad veřejnosti…
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/133887-ceske-deti-uci-ve-skolach-strilet-uprchliky-pise-zahranicni-tisk/

  Zde italský originál:
  http://www.agoravox.it/In-Repubblica-Ceca-comincia-la.html

 848. No, to se měli kouknout do izraelských škol, to by teprve koukali !

 849. PeSi, už dost!
  Pán se začal kácet ledva vystoupil z auta a vesele fialověl. Hoši policajtský zavolali sanitku a po zjištění, že došlo k zástavě srdce, zahájili masáž, kterou udržovali až do příjezdu zdravotníků.
  Tito pánovi nasadili kyslík a podpůrné léky, takže, když ho nakládali do sanitky, byl už při vědomí.

  Já sice cajty moc nemiluju, ale tohle se jim povedlo a chovali se profesionálně. Tak mi holt přijde blbý jim nemlich za tohle spílat.
  Skoro bych konstatovala, že je mnoho jiných příležitostí, zatímco tady zřetelně mimo….

 850. 1051 – to takhle vyjizdim z parkoviště před polucajtama na Karláku a chci se rychle zařadit doleva před dvacítku……
  A von to někdo přede mnou zahamt, ja se lekla, zpomalila a nůžky od Karláku scvakly…..

 851. 1039 Rputi, dohodli při návštěvě v Moskvě.

 852. šimone 1055 –
  nechci se hádat, ale podle baráku bych řekla, že dotyčná chtěla uhnout ze Spálenky do Myslíkovy…. když v tom…..
  Ty zpětný zrcátka jsou prevít….

 853. Schumi 1057 – jistě a teď budou pokračovat dolaďováním detailů.

 854. 1058 – Rputi : ani jedno z toho.
  Dvacítka na Barrandov= někde na trase Štefánikova – Nádražní.
  Dalo by se dohledat na Street view…..
  Ajrovka bude vědet ……

 855. Ruské nálety na umírněnou syrskou opozici musí přestat, shodli se šéfové diplomacií EU 🙂
  Pošlou supliku ? 🙂

 856. [1048] Jé, Ty taky nemáš smysl pro humor?
  Tady bych činnost policistů rozdělil na fáze:
  Zastavili auto jedoucí klikatě – za mne OK.
  Nechali řidiče dýchnout – debilové, to neviděli, že je mu zle? Mohli rovnou povolat záchranku, nabídnout pomoc s odvozem…
  Když se složil, zavolali záchranku a resuscitovali – to je snad samozřejmé.

 857. 1062-tak ono to komplikuje spoustu plánů, Británie má třeba plán bombardovat ISIL až do půlky roku 2016. Co teď s tím ?Pravda, pokud to mají v MS Project, přeskládá se to lehce …

 858. no, jestli se někdo motá, není tak úplně jednoduché zjistit, že není opilý. Spousta cukrovkářů doplatila na to, že si o nich mysleli, že jsou na mol.

 859. (1060) Jistěže. Roh náměstí Kinských U tanku) a Újezda. Fotka je dost známá, poslal mi ji i kamarád aerovkář z Rumunska.