BFPT 2016

Zátiší s husou
aneb první říjnové sobotní odpoledne u koní…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 220 komentářů u “BFPT 2016

 1. Já bych neváhala, kdyby to šlo a mrzí mne to dost… 🙁

 2. Dobrý večer
  1 – no to jo, podle obrázků husa velká jako prase 🙂 Ušlechtilý pták. Nakonec je to případné, vždyť je dnešek dnem hospodářských zvířat.
  Zdalipak jste moc nehřešili milé dítky? ON dnes (roku 5777) otvírá tři knihy, do první zapisuje ty spravedlivé, do druhé ty, co se ještě uvidí a do třetí – ani nechtějte vědět.
  Šana tova.
  O.T. jak je vlastně singulár od Elohim?

 3. „Na 95 procent maďarských voličů v nedělním referendu odmítlo kvóty na rozdělování migrantů, jak požaduje Evropská unie. Ukázal to průzkum thinktanku Nezopont, citovala z něj agentura Reuters. Plebiscit však bude kvůli nízké účasti pod 50 procent nejspíš neplatný.

  …Pouze maďarský parlament může rozhodnout o tom, s kým chtějí Maďaři žít, a bude to součástí právního systému. To uděláme v případě platnosti, i v případě neplatnosti referenda. Má to jedinou podmínku, aby bylo víc hlasů ne než ano,“ konstatoval Orbán před novináři…

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/416274-madari-v-referendu-odmitli-kvoty-hlasovani-bude-ale-neplatne.html

 4. Téda, napsat, že Alláh pochízí z židovštiny… to bude u muslimů minus!

 5. 8

  Asi ne….

  islámští učenci a oponují, že Allah je slovo odvozené z Ellohim, ze Starého zákona, protože má stejný kořen slova a odkazuje se na Boha Abrahámova a že Mohamed přišel napravit a očistit pravou víru v Alláha

 6. Zdravím z domova. Za sebe mohu říct: Setkání na Šumavě bylo super, kdo se nezúčastnil, může litovat.
  I když – ta cesta zpět – nezvolila jsem nejlepší trasu. Sice krásnou přírodou, ale samá zatáčka!

 7. Šumaváku a ostatní přítomní, bylo to skvělé. Děkuji.

 8. Cesta domu priserna, v kazdem pripade dekujeme ze prijemnou akci!

 9. Rputi
  dobré ráno. Připravujete se na krajské volby?

 10. skimici 16,

  právě jsem o tom začala uvažovat!
  Zjistila jsem totiž, že u nás kandiduje za ČSSD Mládek. Soudím, že bych proti tomu měla něco udělat! 😀

 11. Ad krajské volby: Kamarád kandiduje za koncern. Musím se ho zeptat, jestli před každým jednáním vypijí na zdraví láhev řepkového likéru.

 12. Povídání po ránu,
  žily, byly jednou kdysi dávno, v jiném čase, v jiném vesmíru Technické služby. A v tomtéž městě bydlela jedna paní, která mívala skoro každý týden rozbitý televizor. I chodil k ní opravář, chlap v plné síle, a opravoval, co mu dané síly stačily. Neboť to nebyla až tak úplně televize, co potřebovalo servisní zásah odborníka. Ale jak praví lidová moudrost – i když máme nade vše rádi svíčkovou, máme-li ji na talíři příliš často, přejí se. Jednoho dne usoudil servisman, že by za něho mohl zaskočit někdo jiný. Do oddělení oprav rozhlasových a televizních přístrojů nastoupil nový pracovník jménem Samec a tak byl na příští opravu poslán on. Dlužno podotknouti, že stávající servisman byl toho dne po ránu ducha poněkud mdlého a konotace jména nového zaměstnance s opravdovým účelem mu přišla sice žertovná, ale na pravý účel servisního zásahu nováčka neupozornil. Koneckonců nejlépe se člověk naučí plavat vhozením do vody, že?
  Elév odešel a starý vlčák vzal brašnu a vyrazil také do terénu. Když se po dvou hodinách vrátil, jeho kolega byl již zpátky. S tváří opuchlou jak meloun, běhal po budově, řval nepříčetně, že podá oznámení na VB, že tohle snad nejni možný, co jsou lidi za pakáž. Ti, kdož věděli, se chechtali, až praskaly slzní váčky, zbytek jenom tiše žasnul.
  Nic zlého netuše, zazvonil nový opravář u dveří dychtivé dámy potřebné servisního zásahu z rukou odborníka a když tato otevřela zahlaholil: „Já sem Samec z Technických služeb a du se vám na to podivat, paninko!“
  V tom okamžiku dostal dvě obrovské facky a dveře se s prásknutím zabouchly. Neboť dáma byla hluboce uražena, že ten slaboproudařský hluvát který vždycky věděl kam sáhnout, měl nesmírně citlivé ruce a pevný charakter, místo sebe poslal nějakého necitlivého nemrcoucha a ještě mu kdovíco navykládal.
  Elév byl nakonec uklidněn, napojen kávou a dámskou částí podniku ukonejšen. Starý vlčák se zdekoval do kutlochu, kde se tvářil, že není přítomen. Ale i tak byl nalezen servismanem z oddělení oprav praček a ledniček, který se posadil, chvíli na svého kolegu vyčítavě hleděl a povídá: „To si mu neměl dělat, todlecto. To nevíš, že je to nymfomanka, ty vole? My tam jezdíme dvakrát do tejdna.“
  Starý vlčák chvíli zíral, pak sáhl to šuplete, vytáhl rozpitou láhev rumu, zvedl telefon a třesoucím se hlasem požádal o silnou kávu. Neboť se mu udělalo slabo.
  A jaké z toho plyne poučení? Že komunikaci v horizontální úrovni nelze ve struktuře organizace nikterak podceňovat.

 13. 2 Rpuť ad 18 – to je zbytečné… Normálnímu člověku se stačí podívat na tu jeho nařvanou tlamu (ve které akorát chybí citrón) – a zvedne se mu kufr buď hned, nebo při představě, že by ho snad měl volit. Tak jen doufám, že těch velkých plakátů bude všade dost.

 14. ptakopysku 20,
  ona tahle záměna jmen může být dost nebezpečná!

  To takhle přišel universitní sluha za jedním panem profesorem a otevřela mu nová hospodyně.
  „Já jsem pedel“, představil se ten pán.
  Snad vinou špatné zubní protézy nemluvil zcela zřetelně a paní nabyla dojmu, že si z ní tropí nehezké šprýmy.
  Taky ji chytil, jen to mlasklo a velmi se divil…

 15. P.Robejšek na FB:

  …A jen na okraj. Proč vlastně nejsou ve výsledku referenda viditelní Orbánovi odpůrci, o jejichž (zřejmě spíše domnělé) početnosti nás média tak neúnavně informují? Měli přece možnost použít referendum o migrantech k tomu, aby dali najevo, že ve společnosti existuje masivní opozice proti celkovému kurzu Orbánovy vlády.

 16. To by ovšem Robejška politologa mohlo napadnout, že pak by treperendum sice dopadlo méně výrazným poměrem, ale bylo by směroplatné, účast by přelezla 50%. Takže můj nepolitologický odhad je, že odpůrci odpůrcovali neúčastí.

 17. 23 Rputi
  zkusím
  Proč? To téma a ta otázka by pro to nebyla vhodná, protože Maďar je hlavně Maďar.
  Divím se, že to pan Robejšek neví.
  Mmch, 98 zúčastněných se vyjádřilo proti unijním kvótám. To mi skoro připomíná zde známý poměr 2/98 🙂
  Celková účast 43.9%, tedy proti hlasovalo nějakých 43 % oprávněných voličů. To je ohromné číslo. Je to v absolutním množství víc maďarů, než hlasovalo pro vstup. Tenkrát to referendum bylo nicméně platné. Posun na povinnou účast nad 50% byl totiž zaveden až později.
  Zavedl ho (virbl …) pan Orbán …

 18. 20

  ptakopysku,

  aspoń vidíš,jak komplexní byly služby za socíku ! 😀

 19. Dobré dopoledne,

  „Normálnímu člověku se stačí podívat na tu jeho nařvanou tlamu (ve které akorát chybí citrón) – a zvedne se mu kufr buď hned, nebo při představě, že by ho snad měl volit. Tak jen doufám, že těch velkých plakátů bude všade dost.“

  Copak plakátů, ale hlavně jestli je v tom obvodě dost normálních lidí……

 20. Není ten Neff nějakej …. intelektuálně unavenej?

  … Dnes už uznávají všichni, Merkelovou počínaje, že není možné přestěhovat půlku Afriky a Asie do Německa, potažmo do Evropy. Vnější hranice Schengenu je třeba zabezpečit, i to se stalo uznávanou mantrou…
  (úvodník NP)

 21. Vidím, že bude nutno zavést pojem „tlusťochofob“. 🙂

 22. právě nyní, Právě v této pohnuté době měli bychom vzpomenout činů
  našich předků a důstojně oslavit 319. výročí bitvy u Zenty, která 11. září 1697
  ukončila několik set let trvající snahu islámských dobyvatelů porobit Evropu.

 23. Halladine,

  „Co je to normální člověk“

  určitě ne ten, kdo volí Mládka 😀

 24. Honzo,

  já jen jestli jsem něco nepokazil 🙂

 25. 33

  maYdo, to nemá nic společného s normálností, záleží na politických a ekonomických názorech

 26. Dobré poobědí vespolek,

  tak dneska by měl Bohouš svátek 🙁

  Ale raději veselejší historku, či vlastně dotaz – startování auta je lépe provádet se spojkou sešlápnutou či nikoliv ? Manžel byl totiž týden služebně na Floridě, a v pronajatém autě měl automat. No a teď se mu už dvakrát nepodařilo nastartovat našeho Hundíka, startoval jen otočením klíčku (s neutrálem), zatímco mně to vždy v pohodě naskočí – ať je zařazeno cokoliv, vždy sešlápnu spojkový pedál. Mám to tak dlouho zafixováno, že už ani nevím, proč to tak dělám – u Feldinky jsem ještě vždycky dvakrát třikrát sešlápla plyn před otočením klíčku, aby to lépe chytalo…. 🙂 Nojo, ale teď jsem asi osoba podezřelá z černé magie, protože na rozdíl od manžela mi to nastartuje…. Raději se nezmiňuji, že v jeho obstarožní Feldince se mezitím vybila nová baterie, když týden stála před domem…

 27. Matzurko: dřívější korejci určení pro náš trh s manuální převodovkou startovali pouze po sešlápnutí spojky. Mohli tuto vlastnost zachovat.
  Start na neutrál + sešlápnutou spojku šetří ložiska (?).

 28. Matzurko, a zeptala ses chotě, jetsli se před startováním ujistil, že není zařazená rychlost? 🙂

  Jinak mně to učili v autoškole, že se má startovat se sešlápnutou spojkou, protože pokud není sešlápnutá, motor toho má víc k otočení a víc se namáhá.

 29. Startování s vyšlápnutou spojkou bylo dobré na zimu, že startér protáčel jen motor a ne převodovku se zatuhlým olejem. Dále pak, kdyby tam byl kvalt, tak aby auto neposkakovalo. To ovšem platí o vozidlech, ve kterých nejsou „fičůry“. Sešlápnout před startováním plyn bylo dobré u studeného karburačního motoru, akcelerační pumpička nastříkla benzin do potrubí. U „stříkačky“ to asi nic nedělá, ale to nevím jistě.

 30. No mne k tomu palubní počítač (Clio IV) přímo navadí. Něco jako „Press clutch and Start button“… Se mi zdá, že to bez sešlápnuté spojky ani nenastartuje.

 31. Ahoj!
  Věřili byste, že uklidit to, je mnohem více práce, než to připravit? I když zabít a oškubat ty dvě husy také nebyla úplně nuda, tak teď mám dojem, že to husí sádlo (kromě toho ve sklenicích) je snad i zespoda na židlích 😉 😀 😀

  No a to DPD, co mi slibovalo, že v pátek v poledne tu pekáč bude, v pátek poslalo mail, že až v pondělí a dnes v 10.15 přišel další, že snad až zítra.
  Začíná ve mě hlodat nápad, že jim zaplatím pekáč, ale dopravu ne!!!
  Protože ve středu pojedu do Budějc, tak se pro něj mohu rovnou ve Sfinxu zastavit!
  (O ceně ani nemluvím, dnes jsem zjistil, že v Linci v IKEA ho mají za 9,90 €. Ale to mám trochu přes ruku a přes celý Linec… 😀 )

 32. Jo,
  my u Hundíka i20 žádné fičůry nemáme, ani žádný „start button“, chtěla jsem jen základní výbavu – jediné dva extrabuřty jsou černé lišty na dveřích a koule na vozejk.

  Jo, manžel tam měl neutrál, a vztekal se, že mám vybitou baterku…. tak jsem zkusila s neutrálem jen otočit klíčkem, na palubce se rozsvítily všechny kontrolky jak vánoční stromeček, a jinak nic. Tak jsem sešlápla spojku, otočila klíčkem a nastartovala…
  Akorát mne mate, když s tím autem včera byl na výletě (chtěl v dešti na Kleť a do Feldinky teče střešním okénkem), že zjevně nastartoval – aspoň se nechlubil, že by mu někdo na parkovišti pomáhal… spíš by mi volal, že to zase nefunguje.
  Tak to asi bude tím korejským původem 😀

 33. „Základní výbava“ je v ČR pojem totálně degradovaný Koncernem…
  Protože třeba tempomat, rádio s handsfree nebo pět let záruky je jinde základní výbava 😉

 34. NoName,
  aha, no oproti Fabii, kterou jsme alternativě zvažovali, má ten Hundík v základu airbagy i vzadu, a mně šlo o tohle především. A abych nekecala, připlatili jsme si na barvu, neboť nabídka „v ceně“ mi přišla praštěná – např. slůněcí šeď nebo pomněnkově modrá… a myslím, že i motůrek měl oproti Fabii lepší parametry, ale to už si moc nepamatuju, nakonec jsem vybírala i podle vzhledu, a ten šikmooký prostě vyhrál (jo, ještě to mohla být KIA, ta se nelíbila dceři). Ale jinak asi nic extra, já to chtěla co nejjednodušší…

 35. Jo, protestující,
  to je taky absurdní – v Calais prý policie zastavila autobus se dvěma stovkami těch, co chtěli podpořit azylanty v džungli. Nechápu, proč je nenechali dojet až na místo, a pak jim jednomu každému přidělit pár azyalntů, ať se tedy o ně postarají sami…

 36. Matzurko, máš recht. Já dostal k autu návod zvíci asi tak 400 stran. Myslím, že budu objevovat skryté fičůry po celou dobu životnosti povozu…

 37. [45] Základní výbava je pojem, který je plně závislý na kompletních souřadnicích {výrobce},{model}. Očekávat, že Hundík bude mít v základu minibar bude asi málokdo, zrovna tak jako chybějící klimatizace v základu u Bentley bude mít za následek vyklouznutí svině klouzavý ze šnekací vidličky u zkušeného uživatele této.

  Koncern má zajímavou anomálii, kdy „základní výbava“ často ani neumožňuje legálně vyjet s novým autem na silnici.

 38. Koncernovým autům se vyhýbám jako čert kříži. Naposled jsem měl snad Š110L v 80. letech coby chudý student.

 39. Foundry,
  což o to, manuál mám taky, stránky raději nepočítám 🙂 Ale budiž, večer raději nahlédnu, než se mi na hlavu snese hromobití „cosistímksakrudělala ?!“ Já nahledala jen kde se zapínají dálková světla, mlhovky atd., ostatní nechávám plynout. Jo, napovídá mi to na tachometru, že mám přeřadit na jinou rychlost, ale to už zvládám sama 🙂

  Honzo,
  😀 😀 😀 Tak to jsem ráda, že máme nakonec Hundíka, byť manžel propagoval českou značku.

  A lituji, že jsme do korejské značky nešli i u té naší chytré TV – manžel se kvůli tisícovce rozhodl pro levnější „akční“ LG místo Samsungu (je to prej dtto, říkal odporník v obchodě), jenže až doma jsme zjistili, že má naprosto idiotský a neintuitivní ovládací software, navíc bez podrobnější uživatelské příručky…. na dotaz na LG webu „jak naladit dva satelity“ se nám dostalo odpovědi „ručně“… No ale už jsem podstatnou část ty „chytrosti“ rozchodila, byť kleju pokaždé, když je nutno něco změnit. Ještě musím vynadat Skylinku, neboť právě jejich karta má s LG jakési problémy, co to přešlo na ten novější a lepší vysílací modul…

 40. Šumaváku,

  odmítnout jen dopravu nepůjde, Odmítni to úplně , se zdůvodněním, žes to potřeboval v pátek..
  Ať si trhnou….

 41. Jůůů.
  No vážně, doteď jsem žila v bludu, že Taiwaňáci.
  Tak to mají u Samsungů asi lepší ajťáky nebo co 🙂

 42. Rumunská auta mají v základě podvozek vyladěný pro tankodromy. V ČR nemusí být na škodu.

 43. 49 Foundry
  manuály čtu až když už fakt nic jiného nezbývá – ukazuje to zjevně na odbytý produkt. Výrobce (čehokoliv) má odbyt namísto prodeje.
  Já jsem si kdysi nemohl zvyknout, že k odparkování musím stlačit brzdový pedál.
  Stejně jako Matzurka jsem reflexivně dupal levou nohou na spojku (jako při startování a zařazování jedničky).
  Teď halt již řadu let cukám při vyjíždění oběma nohama. U levé mám při tom prošlápnutí do nicoty podobný pocit jako když jdu ze schodů potmě a zapomněl jsem, že je tam ještě jeden schod 🙂
  Reflex se ale hodí, pokud v zahraničí na letišti čenžnu na něco s manuální převodovkou.

 44. 58

  Jo, Goldstar . LG od roku 1995. Měl jsem kdysi Goldstar televizor

 45. Matzurko, mluvíš-li s tím startováním o tom korejci…Jak dlouho ho máte?

  Já měl takovéto startovací záhady u té Xantie – studené ano, teplé někdy, někdy ovšem ani hovno!, učil jsem se od zapnutí klíčku počkat až pumpička ze zadu dotlačí benzín ke vstřikování, nesahat na plyn, aby se to neulilo a postupně jsem se dozvěděl
  a) že to mám shodit ze skály a koupit si pořádné auto (ten ford nastartuje ještě než dojdu při otočení klíčkem na konec…)
  b) že bude špatné čidlo na klice
  c) špatné kabely
  D) špatná řídící jednotka
  e) vlhnou vám kabely ke svíčkám (1200,-!)
  F) je to francouzké auto, co byste chtěl…??
  g) spoustu dalších kvalifikovaných odhadů.
  Naštěstí je to tak staré, že už zástrčku na připojení na počítač má jen jeden servis široko daleko a to mi bylo daleko.
  Zkontrolované dobíjení, baterka ukazovala co ukazovt má…
  Pak mi to jednou nenastartovalo a potřeboval jsem nutně jet, a když už baterka dělala jako že nemá sílu točit, tak jsem to psychicky nevydržel, vyndal ji, dal tam baterku z traktoru, cvrnkl a auto jelo!! I teplé startovalo. Snad jen v servisu by z umístění té baterky a těch kabelů byli trochu nervní 😀 . Tak jsem koupil novou, místo 55Ah 72 Ah (co se tam na velikost vešlo), se zvýšeným startovacím proudem a je klid, auto jezdí jako za mlada!!

  Zkuste si někde půjčit jinou, (novější) baterii a vyzkoušejte to.Ty nové, bezúdržbové baterie mají tak za 3 roky dost a i když z vonkajška vyzerá v poriadke a ako nová, ten zasranej palubní počítač už z ní nemusí do té vysokofrekvenční části pustit dost proudu na jiskru.

  Kdybys chtěla, mohl bych Ti vyprávět o T-57b, která neměla alternátor, ale Magneto Marelli, a která v případě nouze šla nastartovat (klikou) na tři ploché baterie… 😀 😀 😀

 46. [53] Já jsem taky za naši Hopsinku (ix20) rád. Dokonce už ji po okouknutí kolega doporučil tchyni (on má i30). Když ji to byl kupovat, tak tam byl prý člověk, který si kupoval Genesis. Tam zase ta základní výbava vypadá jinak ;o}

 47. (53) Jo, napovídá mi to na tachometru, že mám přeřadit na jinou rychlost nějaké další fičůry se nejspíš ještě objeví. Má to palubní počítač? 🙂
  (61) Tak to asi nebylo magneto. S magnetem by to mělo chytit úplně bez baterky.

 48. Hmmm, Šumaváku,
  Hundíka máme třetím rokem – a baterka už jednou zlobila, takže jsem spíš v modu „nikdy neříkej nikdy“ a startovací kablíky mám v kufru.
  Ale manžel musel něco dělat blbě, protože když to naskočí mně, a jemu ne, tak je problém mezi volantem a sedadlem, ne 😀 ?

  AK, dalšíma fičůrama mne neděs. Palubní počítač, to vypadá jak ?

 49. Tobě to nepřijde líto? Pár republikánů se do poslední chvíle bránilo…

 50. Skimici, copak automat, ale já to startuju knoflíkem. Doteď, když do toho vlezu, automaticky šátrám v kapse po klíčku 🙂

 51. Foundry. Taky čudlík, ale má to i otvor, kam se dá strčit i takovej futrál od klíče, ze kterého se dá (už to zas neumím) vysunout i ten klíč. Nechápu na co. Nemá to ani zámky na klikách. Asi to tam nechali z nostalgie ….

 52. No jo. Zadání prodejci znělo „nenápadnej kombík v benzínu“. Přání splnil velice zhruba – kombík to sice přibližně je, ale těžko nenápadnej a k tomu s šestiválcem 3,6 litru.

 53. (65) Vidět to není, ale jak máš v autě elektroniku, tak tam někde bude.

 54. No jo,:
  „SA stáhnou ze země své lidi, kteří měli za úkol pracovat na společném americko-ruském mírovém centru.“
  To jsou asi ti spojaři, co byli u Al-Nusry a tlumočili jim cíle ruských náletů.

 55. Zvlášť to, jak si Rusové přisvojili americké úspěchy, to je mooooc pěkný! 😀 😀 😀

 56. Espětka se taky startovala čudlíkem. Ten pocit, když motor naběhl, byl úžasný!

 57. S5T – civilní verze Praga V3S se jednou zadní nápravou

 58. ptakopysku, ale často se mussel dvakrát i třikrát nažhavovat…

 59. A první žaloba je tu!
  Jestli opravdu Ameriku zažalují všechny země, kam vyvezli nějakou tu barevnou a zaručeně demokratickou revoluci, tak se z těch žalob sto let nevyhrabou…

  …Aktivisté uvedli, že pokud američtí občané dostali právo požadovat náhradu škody od jednotlivců i cizích zemí v souladu se zákonem 9/11, iráčtí občané si zaslouží to samé…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/uz-to-zacina-iracane-budou-zadat-po-washington-nahradu-za-invazi/

 60. Dobrý den. Koncern převzal v kraji „mladé aktivní“ modré ptáky a slepice. Ti od kaštanů budou v defenzívě, složky jsou připravené. Marťani nejsou bez šancí, žena za pultem se volí lépe než staří bojovníci proti dělnické třídě. Vypadá to na koalici koncernu s marťany. Vlastně koncern některé marťany zaměstnává. A naopak. Ve vedení koncernu jsou marťani. Bude to zajímavé.

 61. Dušane,
  ano. Zimní starty mám ještě v živé paměti. Vstát v půl čtvrté ráno, ohřát dvě konve vody a nalít je do chladiče. Odšroubovat vzduchový filtr, zapálit noviny a dát pokyn muži v kabině, aby zastartoval. Motor se líně jednou otočil, noviny shořely a nic. Chvilku počkat, až se baterka zmátoří a znovu. Tentokrát optimistické huhly huhly huhly …a chcíp. Další pokus. Prsty přestávají v mrazu fungovat, takže neudrží sirku a musí se zapalovat dvěma, třemi najednou. Noviny shořely, protože si řidič nevšiml pokynu. Tak znovu. Huhly, huhly, huhly, blaf! Blafblafblafblaf! Motor mohutně nasál noviny i s plamenem a rozeběhl se. Dvůr byl plný modrého dusivého kouře, slepicím tekly slzy z očí a pes odešel kašlat na zahradu. Ale motor běžel. Táta vyjel z vrat plnit úkoly budování socialistické vlasti, já jsem za ním zavřel vrata a šel jsem si ještě na hodinku zalézt pod peřinu, než půjdu do školy.
  Fujtajxl!

  http://img.yauto.cz/photos/3146/2110021/Praga_Ostatni_S5T_3_SUPER_1.jpg

 62. Jo… včera jsem měl v kastlíku volební lístky pro krajské volby. Neuvěřitelné panoptikum. Od ryze soukromých politických stran, kde většinu kandidátky tvoří členové jedné rodiny, přes kandidátky obsahující politické matadory ve věku osmnácti let, přes jednomužnou kandidátku mého oblíbeného Pravého bloku s pokračujícím názvem zvícím Jiráskova Proti všem. Co se týče jmen a titulů, jsem poněkud zklamán. Osobnost jako je Habiballa Hashim doc. RNDr. PaedDr. Ph.D. (kandidát za Piráty v Moravskoslezsku) tu tedy nemáme. Poživilová Michailidu Dominika MgA. (kupodivu taky Piráti), osmnáctiletá Ornela Procházková, či Pavol Čureja to, jak sami musíte uznat, nezachrání. Pozoruhodné je snad akorát množství vzdělanců pyšnících se přídomkem MBA.

 63. ptakopysku,
  já myslela, že jsou psi inteligentní – takže po třetím dni s takovým startem už musel mazat do té zahrady hned jak vás zahlídl s těma konvema 😀

  nickname,
  asi nerozumím řeči vašeho kmene… já mám jasno – kdo je proti tomu debilnímu letišti, postupuje do dalšího kola… ale do senátu to tu máme dost tragické. Po vyloučení ostřílených bojovníků zůstávají Úsvit, Piráti a Apači.

 64. 2 ptakopysk ad 85 – Nezlehčuj těžce vydřený titul Mladej, Blbej, Agresivní… Dříve VUML. Nezapomeň, že tímto titulem se honosí i naše Magnificence, ač již zdaleka není mladá… No, ale o to více je blbá a agresivní, takže se to kompenzuje… (nějak mám v poslední době vůbec dojem, že co magnificence, to agresivní blbec)
  Ona magnificence je felčar a u felčarů je to módní záležitost. Navíc, u felčarů je takové to hromadění titulů typické…
  prof. Mgr. et Mgr. et Bc. MUDr. Ferdinand Vopička, MBA, PhD. et PhD.
  Že aby všichni viděli, jak je zdělanej…

 65. Halle,
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Leti%C5%A1t%C4%9B_%C4%8Cesk%C3%A9_Bud%C4%9Bjovice
  V podstatě jde o tohle: Společnost připravuje rozsáhlou modernizaci a rekonstrukci letiště, aby mohlo být zařazeno do sítě veřejných regionálních mezinárodních letišť.
  Aby mohlo vzniknout letiště intergalaktického významu, jako je Mošnov, Pardubice, či Brno. Aby kolem Budějek nedocházelo k takovýmto politováníhodným událostem: https://www.youtube.com/watch?v=qvDw9LRcA7I

 66. PeSi,
  copak neznáš JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryk Lahola ?

 67. PeSi,
  píejčdýjů zatím ještě moc není. MBA v současnosti získáš stejně snadno, jako Václav Klaus svůj další dr. h. c. Trh s píejčdý se teprve začíná rozjíždět.

 68. 92

  ptakopysku,

  je jich v medicíně dost. A nejen v medicíně. Nahrazují dříve obvyklé celkom slušné cigány, i jiné tituly.

 69. ptakopysku,
  wiki cudně mlčí, že je to ve vísce Planá, což je od nás přes kopeček a fakt se těším, až tu budou hučet Airbusy a Boeingy (přílety a odlety severním směrem mi asi poletí přímo nad hlavou). A padat to bude na krumlovskou výpadovku, již tak přetíženou, neboť dálniční obchvat tu nemáme, a zjevně ani dlouho mít nebudeme, když místo do silnice vráží město a kraj prachy do letiště. Kdo z mísťnáků si bude zadek plašit do větru jsem fakt zvědavá – do Prahy je to rychlejší autobusem (z centra do centra cca dvě ho´dky a bez odbavování) a silně pochybuji, že někdo poletí z Plané až na konec světa…. prostě megalomanský projekt zdejší dobře zabydlené věrchušky – a je celkem jedno, která parta to šéfuje, jestli Marťani nebo modráci, oni se spolu hošani domluví.
  Ostrava a Brno mají čtyřnásobek obyvatel, a ani jejich letšťátka se moc nerentují…

 70. Hnutí LEPŠÍ ŘEPY je také hezký název. Bohužel mě hluboce zklamali svým zaměřením, neboť se nejedná o záslužnou činnost kultivace burýny, jak jsem se bláhově domníval, nýbrž o jakési zaprděné lokální patrioty… 😛
  http://www.lepsirepy.cz/

 71. Matzurko,
  bohužoužel nemám ten časopis v pražském doma, ale před časem přinesl Focus jako ilustraci k článku o letištích v Německu mapku, kde byla zobrazena letiště bývalá i stávající a vždy bylo uvedeno kolik cestujících, zda výdělečná či prodělečná, zda se rozšiřují – a zda jsou zavřená. Těch posledních bylo nejvíc. (Tak třeba Augsburg – něco přes 1/4 milionu obyvatel – svoje letiště zavřel.)

 72. nickname,
  představa, že vstávám ve tři ráno a snažím se zapálit opalovačku tak, aby ve čtyři ráno hořela v patnáctistupňovém mraze a pomohla nastartovat espětku… Rudé právo se sirkama bylo přece jenom operativnější.

 73. Matzurko,
  těžko říct. Četl jsem párkrát,že turistika v jihočeském kraji máco nabídnout,( fůra hradů, zámků historických městeček, a zatím moc nefunguje. Kdyby s Jihočeským krajem cestovky začínaly a pak turisty přesunovali do macechy po dálnici..
  A turistické chartery by nějaké o prázdninách do zahraničí taky mohly lítat. Což by asi turisti z cestovek uvítali. A bylo by to pro chartery lacinější než Ruzeně.

  Wiki nemlčí o tom,že je to 6 km od centra Č.B,což se mi zdá neúnosně blízko… pokud by se lítalo jen přes den,tak by to nemuselo být tak hrozné.

  V Mošnově jsou letecké opravovny, a mají se rozšiřovat.

  Jo ,u Mošnova jsem narazil na jméno ing. Vilém žurovec, průkopník letectví…. Neznáš ?

  http://forum.valka.cz/topic/view/93037/Zurovec-Vilem

 74. My jsme na vojně měli udělátko – na výpustný šroub oleje byla přivařená krátká trubička a v ní byl kus topné spirály (samozřejně izolovano) a když byl mráz, tak se v noci olej vyhříval.
  Ale jednodušší bylo když šlužba v autoparku co dvě hodiny obešla auta a každý nastartovala.

 75. 84 Ptakopysku
  ohřát každé ráno dvě konve a nalít je do chladiče…
  To se každý den z chladiče vypařily dvě konve?

 76. nickname,
  vy jste viděl v socialistickém Československu roku 1970 horkovzdušnou pistoli????
  Já měl na mysli tohle: https://www.bazos.cz/img/1/752/64224752.jpg

  skimici,
  co tak myslíš, že udělá čistá voda v motoru, když je mráz? 😀 Chladiče se po šichtě vypouštěly, aby bylo ráno co nastartovat..

 77. 2 ptakopysk ad 98 – v Brňu by se (v hantécu) jednalo o kvalitnější hlavy…

 78. 106

  V jakési detektývce ,odehrávající se tuším na Aljašce jsem četl, že tam motory maj zabudovaný topné spirály, a že se po zaparkování prostě strčí kábel do zásuvky.

 79. Halle 103,
  lidu tuiristického, co baží po co největším množství hradů a zámků zase není tolik. Lid si přeje Račana a užít si! Kdyby v Mošnově postavili Diesneyland byla by návštěvnost vyšší. Letiště jim bude na dvě věci!

 80. PeSi,
  za mejch mladejch let se řepa říkalo pánskému účesu. Střih bych popsal slovy: „Jako když kráva špatně kousne do drnu.“

 81. nickname,
  no právě! Jak píšu – Rudé právo prostě nemělo konkurenci. 😀 😀 😀

 82. Rputi,

  netuším. Nejsem odborník na problémy turistického ruchu.

 83. Rputi,
  číňani a Japonci, zkrátka lid šikmooký, baží vidět Račana, Krumlov a Hlubokou. Nic jiného je nezajímá. přičemž není nutno lézt dovnitř. Úplně stačí vyfotit tak daleko, aby se výše zmíněné nemovitosti vešly do hledáčku objektivu jako begraund k focenému šikmoočku.

 84. 106 ptakopysku
  já autům vůbec nerozumím, ale pamatuju slovo FRIDEX a to jsem byl ještě ve školce. To se do náklaďáků nelilo?

 85. (102) Dobrý vehement, ale obávám se, že s Pragou S5 se časově míjí.
  (105) Vypustily, ne vypařily. Abys tam mohl nalít tu teplou.

 86. (115)Někdy jo, když chladič ani trubky netekly. Ovšem, to jsi ráno měl promrzlý motor i Fridex. Když jsi tam nalil teplou vodu, motor se trochu prohřál.

 87. Brácha jednoho mého kolegy si vzal Japonku a dlužno podotknout, že se děly věci. Přijela rodina nevěsty a hostitelé jim chtěli ukázat Čechy. Vzhledem k tomu, že Japonci mají přibližn stejnou mimickou škálu jako Steve Seagal ( http://www.directorama.net/wp-content/uploads/2007/05/pictures_seagal_emotion_chart.jpg ) nebylo možné zjistit, zda se jim putování po památkách líbí nebo ne. Provalilo se to na Karlštejně, tedy respektive ve vzdálenosti od Karlštejna popsané v předchozím příspěvku. Budoucí tchán sehnal vstupenky na prohlídku prostor, kam se běžně nesmí (kaple atd.) a čistě náhodou zastavil na čůrandu právě onen zmíněný optimální kus od Karlštejna. Hosté vytáhli foťáky, vyfotili se navzájem s karlštejnskou kulisou za zády a vyslovili přání jet domů, protože Karlštejn už viděli. Při svatební hostině se prozměnu čeští hosté seznámili s japonským folklórem spočívajícím v tom, že nepoužívají kapesník. Můj kolega jistou dobu odmítal konzumovat hovězí polévku s nudlemi a játrovými knedlíčky, protože při svatebním obědě sestra nevěsty trpící rýmou nechávala vyjet nudli z nosu až těsně nad hladinu polévky s játrovými knedlíčky a pak ji vtáhla zpět do nosu. Pravý šok pro Japonce nastal, když nachmelení Češi unesli nevěstu přesně v okamžiku, kdy Japonci vytáhli z kufrů pravé japonská kimona a chtěli provést část svatebního obřadu na japonský způsob. Svatba je v Japonsku mnohem vážnější věc, než funus (ještě počátkem 20. století nechávali chudí Japonci své mrtvé ležet tam, kde padli k zemi, maximálně je odkopli z cesty do příkopu, aby nepřekáželi provozu) a český lehkovážný přístup je hluboce šokoval.
  V každém případě po svatbě obě strany zaujaly naprosto shodný postoj – vůbec jim nevadilo, že rodinu nevěsty/ženicha už do smrti smrťoucí neuvidí 😀 😀 😀

 88. ptakopysku 114,
  voni se šikmooký strašně rádi fotěj!
  Mě moh čert vzít v Efezu, kde jich bylo jak much. A jen jsem si chtěla vyfotit nějakou sochu/sloup/hrobku – v tu ránu mi tam nějakej skočil, koukal do objektivu a zubil se. Zabít hmyzáky šikmovoký!

 89. Ad Aerokarel – mimoto Fridex byl na příděl. Vzhledem k tomu, že chladicí soustava u starších aut po Fridexu tekla jako cedník, Fridex se používal jenom pro ta nová, protože jinak by došel už v listopadu. Stará auta prostě měla v systému vodu.

 90. z televizoru jest se dozvěděl, že Senát dnes řeší sexuální zneužívání, které je v ČR obrovským probléme, ač ho údajně ze sta zneužitých oznámí jen 5 obětí. Nejde jen, jak jsem se mylně domníval o vynucený pohlavní styk, ale i o nevhodná slova a vyzývavé pohledy. jdu si zkoušet před zrcadlo sexuálně vyzývavé pohledy, abych zjistil kdy se stávám pohlavním zločincem.

 91. (117) Vyprávěl mně jeden, co byl v Moskvě kolem roku 1980 ( myslím, že jako pistolník ambasády – ale to nikdy nepřiznal), že auta (Saab ?) měla automat, který je při kritickém poklesu teploty sám na chvíli nastartoval, takže na parkovišti bylo celou noc živo. Jen to bylo poruchové,navíc ostatní auta to neměla, tak drželi služby a startovali růčo. Mezitím fest pili vodku – moc si to pochvaloval. Mj byl i v Africe a pobavil mne tvrzením, že když potřeboval v té době do poslat něco bezpečně domů, tak nejspolehlivější byla italská mafie. Sběratelské věci, nábytek – vše dodali spolehlivě a včas z Konga do vesničky u Poděbrad.V jeho podání byla mafie nejspolehlivější službou v celém soc. bloku.

 92. [89] Mám v těch akademických zkratkách hokej, ale byl jsem přesvědčen, že to A v MBA znamená arogantní. Ale PeSovi bych věřil, v tomhle on se obvykle vyzná.

 93. Halle,
  turistika funguje čím dál tím lépe, přijeď se podívat na vlastní bulvy 🙂 Po neexistující dálnici ale nikoho nikam nepřesuneš…
  Ad 6km, to je skutečnost. Viz mapky:
  http://www.airport-cb.cz/cz/page/5/mapy.html

  Zatím tam jezdí tuším jediná linka MHD, z centra to zabere i 25min (15min k nádraží v centru dle jízdního řádu), pokud je městečko naše středověké zasekané kvůli vánočním nákupům nebo se hraje hokej jako včera (na parkovišti u Lidlu, co je hokejové aréně nejblíže, se děly věci !!!) Pokud je havárka, můžeš trčet na kruháčku klidně i déle a letadélku leda zamávat – možná se ponese nad tvým autobusem.
  V Mošnově ať si opravují klidně i ponorky, mají za zadkem VUT a průmyslovou Ostravu, tady ani jedna z provinčních VŠ nemá pořádný technický směr (na VŠERSu to fakt nenajdeš :D).

  Na druhé straně ČB je ještě letišťátko Hosín, to je spíš sportovní… ale blíže možná někdy zbudovanému obchvatu města (E55 jde kolem obou, a taky je protáhlá městem, no kdo by to nechtěl)… a MHD tam nedojede, zatím. Ale to by to pak lítalo asi nad tou částí města, kde má místní honorace své vilky a sídla (proto je taky problém s tím obchvatem…). Schválně si to najdi na mapě, kde je Planá, a kde Hosín. No ale tam armádní letiště nikdy nebylo, ba ani Luftwaffe tam netrénovala :D, takže je to samozřejmě malinké, ovšem pro turisty ideál.
  http://www.letistehosin.cz/

  Pana inženýra jsem neměla tu čest poznat osobně, Němci ho zavřeli do koncentráku, neb si chtěl dovézt do Čech svoje návrhy ze své německé továrničky a měli to za špionáž. Zemřel ještě před Mnichovem… Kolega Kármán naopak stihnul včas zmizet za velkou louži, kde se pak etabloval (cudně si nechal některé Vilémovy vynálezy připsat na svůj vrub, ale vymyslel toho dost i sám)… Tuto část rodinné historie nese manžel obzvlášť hořce, neb jsme při pobytu v Kalifornii jezdili po Karmanově třídě. Vždy si na prastrejdu vzpomněl.

 94. Nejen na Aljašce, ale i na Yukonu a v severních kanadských provinciích, jsou všude na parkovištích zásuvky, kam si člověk zapne vyhřívání bloku auta. Servis byl ještě před deseti lety bezplatný.

 95. Matzurko,

  já na to jméno narazil náhodně, ale jméno a region původu mě vedly k zeptání.
  No,vzhledek k datumu úmrtí jsem jaksi u Tebe osobní známost nepředpokládal 🙂

 96. 125

  Nejdůležitější je to, že ty bloky motoru mají to ohřívání zamontované… z výroby.
  Co se zásuvkou,když ji není jak upotřebit.

 97. V Rusku takové zásuvky nejsou a Němci na to v zimě 1943 dojeli, protože s tím nepočítali.

 98. A to podívání na vlastní bulvy mám v úmyslu… Pokud zdraví dovolí.

 99. (120) Jo, rozpouštělo to vodní šutr (trochu). Proto jsem chladiči Kratina Kralupy raději dopřával směs voda/špírák. Taky to pěkně vonělo. 😛

 100. (130) AK – to se ten etanol nevypařil při delším provozu? Někde ve starém zpravodaji Cortina klubu (asi tak kolem r. 1975) jsem našel článek, kde porovnávali náplně do chladičův včetně snahy korodovat – velmi dobře vyšel glycerín. Ale musel bych dohledat, jestli čistý, nebo zředěný. Ale spíše zředěný.

 101. Jirko, glycerin ne, ale glykol, který je základem každé nemrznoucí směsi (plus inhibitory koroze)

 102. Jen nakukuju, jsemť dnes hlídací babička na plný úvazek – takže to nejdůležitější:
  Všem Františkům, i když se třeba jmenují jinak, všechno nejlepší k svátku.
  A vnouček doobědval a prohlásil, že jde spinkat. Tak jdem. 🙂

 103. Dušane,
  v Rakousích ve vinařských oblastech ten glykol prý býval občas i nedostatkové zboží neb se používal – auf gut Deutsch gesagt – zweckentfremdet. Ale rakouská vína pak mívala takovou vláčnou příchuť.

 104. (131) Já jsem s tou aerovkou v zimě jezdil, ale přece jenom zřídka. A motor se moc neohřál, takže něco se sice odpařilo, ale ne moc. Ono to bylo spíš na to, abych nemusel vypouštět chladič, to mu taky dobře nedělá.

 105. (131). Budu to muset dohledat. Zkoumali to v době, kdy se dělalo mnohé samodomo. Glykol se používá ( kdysi byl průšvih s italskými víny a nebyl teď v tom lihu?)do nemrznoucích směsí, ale myslím, že to s tím glycerinem byla inovace v rámci obecného nedostatku. Prý je ale dobré dát jej pár kapek do slivovice, lépe klouže do krku a není to takový sajrajt jako glykol.

 106. glycerin použít jde asi v 60% koncentraci, ale je třeba ho stabilizovat – všechno je to otázka ceny

 107. dvd – tu rakouskou vinnou aféru pamatuji.

 108. 2 Honza ze Žižkova ad 123 – ano, i tento překlad se používá… Někdy se jedná o synonyma.

 109. ad118 – ponechání mrtvých v Japonsku – to je asi jen JPP, můj otec byl v Japonsku služebně od 1901 do 1911 a nic takového nezmiňoval, mám doma knihu od Svojsíka Japonsko a jeholid asi z r. 1905 a taky tam nic takového nezmiňuje

 110. Členové humanitární organizace se ráno pokusili rozdat migrantům vodu a snídani, ale oni to odmítli,“ uvedl zpravodaj televize M1. Poté se migranti vydali (Z Bělehradu) na pochod k hranicím (Maďarským)
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/416479-vzboureni-migranti-pochoduji-z-belehradu-smerem-k-madarske-hranici.html
  Ty kteří dojdou by si zasloužili opravdu pustit. 200 km pěšího pochodu bez pití a bez jídla nedá úplně každý! To obdivuji.

 111. 143

  no,je vidět,je jim evropská abeceda není úplně jasná. popleli L s R 😉

 112. quivisi,
  jsem to slyšel v nějakém dokumentu o Japonsku…
  Mmch. Japonsko má nejvyšší počet krematorií na světě.

 113. Bodejť by ne – je jich jak nasr… , Japonsko není veliké, a navíc hornaté.
  Bez krematoriíí by bylo Japonsko jeden velký hřbitov.

 114. No bodejť, při jejich počtu a rozloze by to při normálním pohřbívání byl jeden hřbitov!

 115. Teda Halle, takhle předbíhat a stejnými slovy! Máš u mne piviště!

 116. Skimici ad 115 – Fridex… kde by se to tu vzalo, když to rakušáci lili do vína, aby jim nezmrzlo???
  Voda se vapouštěla a nalévala, protože tím se zároveň ohřál blok motoru. A silnější jedinci dokázali klidně pod traktorem i rozdělat ohýnek…

  Jo, kde jsou ty doby, kdy se z buldoka sundal volant, nasadil se vpředu na klikovku, řidič si dal cigaretku, pak ji připraveným otvorem vhodil do prvního válce a zatočil volantem…

 117. No a protože jsem se trochu doma nudil, tak jsem sestavil na ortopediia vytáhli mi z kolena 15 ccm…
  Už počtvrté…..

 118. Ptakopysku,

  spíš vyvézt na skládku a hluboko zahrabat ! 😀

 119. O hrobech jsem mnohokrát přemýšlel. Tedy o nedostatku místa pro hroby v luxusních lokalitách jako třeba Kremelská zeď, Père Lachaise, Josefov (třeba vedle Rabi Löwa).
  Imponuje mi třeba výtah typu Pater Noster. Rakve i s pomníky by prostě sestupovaly dolů, druhé vystupovaly nahoru a v té nejhořejší úvrati by se to vždycky na pár minut zastavilo aby tam na Dušičky stihli příbuzní položit kytky. Na tyto zvláštní dny by byl losovaný pořádek, která rakev se objeví jako první a další jízdní řád by byl daný (mohl by tam být na sloupku display s přesným časem a samozřejmě webovka. Pro běžné nefrekventované dny by se samozřejmě šlo objednat na přesnou hodinu (přes noc by se to protočilo o něco rychleji. Z jednoho místa by se takto dalo udělat VIP dvanáctimísto (navrchu celou hodinu) a pro normální nebožtíky standardně 48 či 96timísto.
  Věřím, že by se investice vrátila velmi rychle.

 120. 154
  Věřím, že by se investice vrátila velmi rychle
  Těžko , Anežko 🙂

 121. Ještě jednodušší 3D obsluha by byla s urnama.
  Třeba:
  * Urnový Háj Václava Havla *
  Použil bych funkční řešení dopravního systému Kaplického Knihovny.
  V recepci by návštěvník oznámil jméno a přidělené ID nebožtíka, robotický dopravní systém by v podzemních regále našel příslušnou urnu a ta by byla buďto zapůjčena za účelem vycházky, či pokud by byl kalup, tak jen do studovny.

 122. Halladine ad 151 – to víš holt abstinenti! Ti mají v kolenou vodu.
  Kdybys denně vypil alespoň půl flašky vodky, za prvé bys vodu v koleni neměl (alkohol vysušuje) a za druhé by Ti to bylo jedno !!
  Navíc by snad ani nikdo nefrflal, co to píšeš… 😀 😀 😀 😀

 123. Skimici ad 154- je to již vymyšleno, existuje parkoviště s takovýmto výtahem aut do věže…místo jednoho auta by tam mohly být i 4 rakve. 😉

 124. Japonci pohřbívají žehem, neb to je v souladu s budhismem. Japonec se rodí jako šintoista, ale umírá jako budhista. Ostatně existuje jedovatý povzdech, že sečte-li se počet japonských budhistů a šintoistů vyjde číslo větší než je počet obyvatel Japonska.

 125. Tak copak se to děje?

  „Rusko poslalo do Sýrie protiraketový systém, uvedla v úterý televize Fox News s odvoláním na tři zdroje z oficiálních míst. Proč přesně Rusové zařízení do Sýrie posílají, není jasné. Zdroje Fox News naznačují, že by mohli chtít systém využít k odražení případného amerického útoku.“
  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/416509-rusko-poslalo-do-syrie-protiraketovy-system-neni-jasne-proti-komu.html

 126. Ach, jest mi konstatovat, že další delikatesa dřívějších dob se odebrala do pr.., no, tam. Koupil jsem po delší době tvarůžky a stal se z toho hnus – tvarohová hmota bez chuti a bez zápachu.
  Ještě štěstí, že je k dispozici romadúr, případně Harzkaese. Ty patlaly, co prasí kdysi dobrý sýrec, by měli lidi nakopat.

 127. Foundry 161,
  to je průšvih zrušenejch norem.
  Já se takhle sekla s vlašským salátem. Každý prostě může dělat co chce a jak chce… 🙁

 128. Rputi,
  vzato kolem a kolem dle litery zákona, tak zvolený prezident Assad požádal JEDINÝ cizí stát o pomoc v boji proti ISIS, a to RF. Tak jim to PVO třeba půjčují, aby se Syřani mohli bránit proti leteckým útokům VŠECH OSTATNÍCH, co tam vlastně nemají co dělat… asi vyhlásí nad Sýrií bezletovou zónu a pak budou číhat a sundávat. Po té decimaci syrské armády „omylem“ se ani nedivím.

 129. 163

  Ta S 300 má krýt ruskou námořní základnu v Tartusu, a to taky (možná hlavně) proti raketám s plochou dráhou letu.
  On se tam sice potuluje ruský křižník Moskva, s podobným systémem, ale ten má kratší dosah.

 130. Nejspíš už těch provokací a omylů mají plné zuby.
  Vocaď pocaď!

 131. 165
  Prostě dávají najevo,“ Jsme připraveni na všechno,a umíme se bránit“

 132. Rputi,
  Žádná norma nedonutí výrobce, aby nezačal vyrobek vojebavat, když bude chtít. Zy olomoučáky jsou asi fakt z umělé hmoty…

 133. Ptokopysku,

  pokud uvedeš,že jedeš podle nějaké normy, a neoplníš ji, tak tě můžou buzerovat. Takže spousta výrobců si udělá vlastní, podnikové,a samozřejmě “ ošizené“ .A jsou neprůstřelní.
  Ale všiml jsem si, že se už občas objevují výrobky,které se na normy z totáče (ČSN) odvolávají.

 134. ptakopysku 167,
  kdybysem byla potfora,
  tak se slzou v oku vzpomenu (cca 10 let nazpět) na odborné poučení zdejších pánů (nebudu jmenovat), jak je to báječný, že když to někde uměj vyrábět levněji, tak se ta výroba přesune a to bude vono, protože pak se to zobchoduje a bude to levný a tak to má bejt…..

  Tedy jestli je to levnější, o tom by se snad dalo ještě diskutovat…. ale k žrádlu to tedy není zaručeně…!

 135. 169

  Aještě se říkalo,že trh to vyřeší….

 136. Halladine
  Já ledascos pamatuju. Třeba i čsn. Třeba piva vyrobená podle čsn a absolutně nepitelná. Nebo pečivo. Nebo salámy. Potravinářství je ideální živnou půdou pro ojebavaní. Ve strojařině se čsn ojebávaly mnohem obtížněji. Ale šlo to taky.

 137. ptakopysku 171,
  nepochybně, ledacos stálo za ho….
  Jen se domnívám, že to není důvod, aby to teď stálo za dvě ho….

  A konkrátně ty tvarůžky nebo vlašák se jíst daly!

 138. Se slzou v oku vzpomínám na restaurant 4. cenové skupiny Muchova bouda, kterému vládla pevnou rukou zpoza píp bývalá živnostnice a majitelka, posléze zaměstnankyně RaJ. Na place běhal její manžel a signalizaci by jim mohlo závidět leckteré dnešní sportovní družstvo.
  Pokyny obočím a pohozením hlavou směrovala paní hostinská manžela s tácem piv ke stolům, které vysychaly a mezi točením piva vyráběla krajíčky chleba s máslem, tvarůžkem a syrovou cibulí v ceně 0,90 Kčs za kus, které roznášel manžel v pauzách, kdy se chystalo další plató piv.
  Dnes by se z toho ouřady posraly do vejšky. Žádné igelitové rukavice, chleby, syrečky a cibule se krájely na výčepním pultu a dokonce mám podezření, že máslo bylo z domácích zdrojů.
  Za gymnaziálních časů jsme tam chodívali hrát mariáš.

 139. Za těch časů jsme chodili na Letné do hospody U kamenného džbánku. Tam paní šéfová dělala chleba, namazaný třenou nivou, posypanou cibulí a paprikou – cena 2 Kčs. To byla lahoda …

 140. Překlad nejstaršího sumerského nápisu

  „Nic už není takové,jako bývaloza našich mladých let!“
  😀

 141. (162) Nejen co se mu zachce, ale dokonce i kolik se mu zachce. Prostě, Sodoma, Gomora. 😛
  (171) To máš marný. Se socialistickými normami by kilo salámu bylo nějakýho salámu, ne jako dnes v té anarchii, pár koleček. 😛

 142. (170) No, vyřeší. A nebude to trvat ani tak dlouho, jako to řešila SPK a VLK. Pokud to tedy Foundry a další nebudou kupovat.

 143. 2 dvd ad 159 – to je trochu nepřesné…
  Jáponec se rodí jako šintoista, žení/vdává se jako křesťan a umírá jako budhista. Kamarád mi to vysvětloval – je to podle obřadnosti. Čím větší obřady, tím líp. Ten kamarád je Japonec. Ale on i jeho žena jsou načuchlí Evropou. Takže,když se brali, a usoudili, že šintoistický obřad teda nic moc, tak se o týden později znovu vzali s křesťanským obřadem.
  Ono vůbec Japonci na nějaké náboženství dosti zvysoka, leč bavěj je ty obřady a festivaly a proto si to užívaj, jak se to zrovna schumelí…

 144. Pche, to by to ten trh musel stihnout! 🙂
  Strýko Andrej vyřeší rychle a hned, ani necvaknem!

 145. 2 Foundry ad 161 – co se divíš, když výrobu převzali Poláci? a zkurvili co se dalo?
  Leč nezoufej, stále se dají koupit (zatím) pravé syrečky, nezkurvené, původní.
  Nedaleko Olomouce na té jejich dálnici je odpočívadlo, tam je restaurace (kde je dělaj smažený) a hned vedle krám, kde si je člověk může koupit – přírodní nebo nakládaný. Bohužel, nemám souřadnice, ale ještě nedávno to tam bylo a upoutávky po dlouhým kusu dálnice…

 146. 180

  Která trať ? Brno ostrava ? anebo z HK?
  Dálnici brno -Ostrava jezdím docela často,ale nevšim jsem si

 147. Není divu, že ty tvarůžky stojí za hovno – firma je evidentně zazmrdovaná: „Vzdělávání probíhalo dle plánu a během něj byly naplněny všechny monitorovací indikátory stanovené v projektu. Během seminářů se podařilo zvýšit nejen odborné a praktické znalosti zapojených účastníků, ale také zvýšit jejich adaptabilitu na jejich současné pracovní pozici i v rámci pracovního trhu. Tohoto úspěšného projektu se mohli zaměstnanci společnosti A. W. spol. s r. o. zúčastnit díky finančním prostředkům poskytnutých Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.“

 148. Foundry,
  Úplně mi čteš myšlenky. Přesně to mě napadlo taky

 149. Zítra kouknu,jestli je u nás maj a ochutnám 🙂

 150. No vždyť to povídám, zazmrdováno – v tom druhém odkazu se píše o ztrojnásobení výroby. To si jako myslí, že ztrojnásobením výroby hnoje si pomůžou?
  A hořekování nad konkurencí z Německa a Rakouska – spíš by se měli zamyslet jak to přijde, že Němci a Rakušáci jsou schopni při jejich mzdách dodávat lepší a levnější tvarůžky.

 151. 185

  Mě zase napadlo,že vás to napadne 🙂
  Vímo firmách, co tyhlety fondy použily, když neměly z čeho platit zaměstnance, a nechtěly propouštět .-)

 152. PeSi, v Polsku pravidelně kupuju uzeniny a musím konstatovat, že jejich kvalita několikanásobně převyšuje to, co se za uzeniny vydává u nás.

 153. Foundry, nezastávám se vůbec českých uzenin, ale ty polské jsou překořeněné. A stejně jako vše přechucené se časem „zají – přejí“. Vím to z osobní zkušenosti, přece jen to mám do Polska trochu blíž a jezdím tam častěji. 😉

 154. 189

  No, mi docela při pobytu na Mazurech chutnaly i jejich koláčovité výrobky, Náplně třeba borůvkové vynikající.

  Momentálně v Lídlu 300 chalupářské vepřové maso zn. Pikok.
  FaKT TO OBSAHUJE MASO. Deklarují 89%
  Ještě je tam sedlácké maso od téže firmy , ale deklaruje se tam menší % masa a už se to blíží luncheonmeatu.

  Vyrobeno v Polsku.

 155. Dano, záleží na sortimentu – třeba tenké kabanosky jsou kořeněné, ale zatím mi to vyhovuje. Naproti tomu v Polsku koupený „Krakovský salám“ mi překořeněný nepřipadá.
  Jestli ono to nebude tím, že tam, na rozdíl od Babiše, dávají maso.

 156. Kabanosky jsou výborné, ale fakt se musí jíst jen občas. Jinak opravdu hrozí, že se zají.
  Pokud jde o koláče: Jsou dobré. Na rozdíl od našich jsou pestřejší v náplni. A možná i tím, že přímo v Polsku jsou k dostání výrobky místních malých pekáren, které se nebojí a mají odvahu něco jiného zkusit. Mi teď naposledy pochyběla tvarohová náplň do koláčů, zatímco těsto málem přetékalo z mísy jako v té pohádce. Tak jsem udělala větší a naplnila jsem je malinovou a ostružinovou marmeládou, nahoru jsem dala už jen posýpku – a domácí už prý jiné nechtějí. 🙂

 157. Vážně chceme být v takovém spolku?

  …Základom by malo byť manželstvo medzi mužom a ženou, rodina na základe manželstva alebo rodičovstva a rodičovský vzťah medzi rodičmi a deťmi. Informoval o tom portál protiprud.sk

  Na túto iniciatívu okamžite zareagovala Európska komisia s odmietavým postojom:

  “Iniciatíva neprispieva k ďalšiemu rozvoju EÚ a európskeho práva, ale dotýka sa kontroverznej a emocionálne nabitej problematiky, ktorá má význam len pre menšinu, a nie pre drvivú väčšinu občanov EÚ.”

  Podľa Európskej komisie je teda tradičná rodina v zložení otec, mama a deti, kontroverzná a dotýka sa len malej bezvýznamnej menšiny…
  http://www.hlavnespravy.sk/europska-komisia-povazuje-tradicnu-rodinu-za-kontroverznu-a-mensinovu-zalezitost/840163

 158. Dobré zas ráno… 2 Dana – přímo město ne, ale bylo to nedaleko od Loštic. Takovej malej plácek na zaparkování, u toho plácku taková klasická hospoda a vedle krám s dobrotama. Bylo to cca před rokem, na D1 hlásali nějakou pohromu, tak jsem jel přes Hradec a tam v těch místech jsem už měl docela hlad, tak jsem se zastavil na oběd. Jídlo vynikající. A ty syrečky v tom krámě klasické, dokonce smrděly, ne ten umělej hnus bez barvy chuti a zápachu.
  Jen si teď přesně nevzpomenu, kde to bylo.

 159. Dobré ráno vespolek,
  tak u nás hřejivý 1°C a ráno jsem škrábala autíčko, zatím spolehlivě startující 🙂

  Syrečky občas kupujeme, ale raději levnější německé, stejně jako i jiné sýry (polským se ale po aféře s posypovou solí raději vyhýbám; i když pořád možná lepší kabanosík z Polska než z Klatovských uzenin) – ale chuťovým buňkám zas tolik neporoučíme, a tak pro pravé kozí a ovčí občas zajdu do ne zrovna levné sýrárny.

  A k rodinné politice EU – doporučuji zajímavý postřeh paní Samkové – cca šestý odstavec odspodu, kde popisuje rozpory mezi slovy a činy dnešního oslavence, s nímž měla možnost se letmo setkat.
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Tragicky-Vaclav-Havel-Klara-Samkova-rizla-do-ziveho-vcetne-tematu-Havel-a-sex-456570

 160. Jo, jen pro sichr, dneska raději nikdo neotvírejte žádné konzervy. Sichr je sichr, to už říkala ta jeptiška – a člověk nikdy neví, co se může stát…
  Snad ty orgie zas přejdou…

 161. No a ještě k těm orgiím…
  https://www.novinky.cz/domaci/416511-praha-ma-namesti-vaclava-havla.html
  Jak už jsem psal, ta ulička v Brně je jako veřejný záchodek mnohem příhodnější, tady to prostranství je příliš otevřené a člověk nemá ten pocit soukromí… Takže nelze zaručit obdobně důstojné využití tohoto symbolického místa. No ale v nouzi nejvyšší snad i to bude vyhovovat.

  Ona to tam ta Samková správně píše: „Takovéto vnucování „morálních autorit“ je Čechům absolutně proti srsti a i kdyby byl Václav Havel Ježíšek a TGM dohromady, nemůže tento přístup v ČR nikdy uspět. Jeho tzv. „přátelé“ dělají svému idolu skutečně medvědí službu, přičemž nezaváhají po jeho slávě šplhat na jakákoliv místa, u kterých by se jméno V. H. mohlo zdát užitečným.“

 162. Na Podblanicku pracující lid pobrukujíce Ódu na radost škrábal skla svých plechových přibližovadel, aby mohl vyrazit budovat svoji širší evropskou vlast. Teploty se potácely kolem nuly a teď prudce vystoupaly na plus čtyři.
  Já osobně, přijeda do práce, neměl jsem kde zaparkovat, neboť nastal pravý podzim s plískanicemi, mrazíky a tudíž je nejlepší počasí na opravy fasád, nanášení barev a podobné technologie, vyžadující suché počasí a pracovní teploty nad deset stupňů. Takže na zámku opravujeme fasádu. Je to stejně zajímavé – třicet let se oprava připravovala a pečlivě plánovala, na poslední chvíli dva roky skoro nesprchlo a zima nebyla vemkoncem taky žádná, načež se rekonstrukce časově trefí do doby, kdy buď příšerně leje, nebo padá déšť se sněhem, nebo mrzne. V každém případě jsem neměl kde zaparkovat, protože na místě, kde vesničani dají čtyři auta vedle sebe a pražáků by se tam vešlo pět, stála dvě auta tak šikovně, že by mezi nimi neproklouzl ani zedník padající z lešení. Do zámku jsem se taky skoro nedostal. Vedle vchodových dveří máme bednu s napnelismem zvíci metr na metr. Ve dvířkách té bedny je okénko, za okénkem je zásuvka a do té zásuvky se zastrčí kabel od přenosného rozvaděče. Okénko je z estetických důvodů zakryté kouskem plechu s pacičkou, přichyceném otáčivě na šroubečku. Plech se uhne a zásuvka je dostupná. Jsme si mysleli…. Že to pobere úplně každej….
  Nepobere. Ti umělci někde sehnali klíč na otevírání elektrikářských beden, bednu otevřeli a napojili si přenosný rozvaděč. To, že otevřenými plechovými vraty od hlavního rozvaděče zablokují přístup do budovy, jim na mysl evidentně nepřišlo. Patrně muž s funkcí zastrkovače zástrčky do zásuvky myslí nedisponuje… Dnes budu pracovat raději v depozitářích, abych neměl ještě nějaké ujímání z činorodého kvasu na nádvoří.

 163. Dobré ránko!
  Ad syrečky – potvrzuji to, co Dana a PeS. Byl jsem v Lošticích (kousíček od Mohelnice) taky loni. Tam je výroba (byli jsme na problídce muzea), prý to dodnes dělají tradičním způsobem. U muzea je podniková prodejna- tady v obchodě dostanete jen kulaté syrečky, tam měli asi 50 různých výrobků (včetně pomazánek s ochucením, naložené syrečky, saláty atd.). Nakoupili jsme a ještě pár dnů se olizovali.
  A na rohu náměstí je ta restaurace se specialitami ze syrečků (nejen obalované).

 164. PeSi,
  jak je někde u Národní rozkopanej plynovod a omezená doprava, vzniká prý na mostě Legií, Smetanově a Masaříkově nábřu rozkošný dopravní kolaps. Zachytil jsem návrh, že by se mohl jmenovat Dopravní kolaps Václava Havla.

 165. Ta restaurace v Lošticích se jmenuje U Coufalů.

 166. A vdova do památníčku při pojmenovávání náměstíčka vepsala nehynoucí slova:“Vašku, vrať se !“
  Asi se chystá rovnou oslavit i Halloween.

 167. K syrečkům jenom krátký přípodotek. Dietní, cereálně, minerálově a vitaminově plně vyvážená krmě je minutková vepřová krkovice plněná prošlými olomouckými syrečky s opečeným bramborem, oblohou z nakládaných kozích rohů a vejmrdou.
  Ale musí se to umět. Býval na tohle šikovný kuchař v Černohorské restauraci v Brně. Jeho nástupci to sice dělají také poživatelně, ale ta jiskra génia, kterou disponoval onen svatý muž, ta jim chybí.

 168. 2 ptakopysk ad 205 – ano, to by bylo důstojné připomenutí zrzavého skřeta…

 169. 2 Matzurka ad 207 – Inu, proto to moje varování ve 200. Co kdyby se jí to vyplnilo…

 170. Die Welt:

  …Kontroverzní řešení Merkelové se obrací proti ni se stále ničivějšími důsledky. Mezi nespokojenými státy se již vytvořily dva tábory: na jedné straně – Řecko, Portugalsko, Španělsko a Itálie, které nejsou ochotny nadále tolerovat ekonomický diktát Německa, na druhé straně – východoevropské státy, které už nechtějí slyšet o politice „otevřených dveří“ a vzít si migranti, poznamenaly noviny…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/welt-merkelova-odsoudila-nemecko-do-naproste-izolace/

 171. 208 ptakopysku – dobré ráno
  propána – co je vejmrda? Trochu mi to asociuje jednoho strýčka, co za sebou trousí ženy oficiální, neoficiální a má doslova kupu dětí a vnoučat …

 172. skimici,
  vejmrda je jablečný křen. Tedy strouhaný křen se strouhanými jablky smíchaný s cukrem, solí a octem. Neobyčejně zdravá antibakteriální a prožíznivá záležitost

 173. 214 ptakopysk
  ach so! Apfelkren co se podává třeba k Tafelspitzu? To je moc dobrý. Proč se to teda ale nejmenuje jablečnej křen ale vejmrda? Takhle to vypadá, jako kdyby hlavní přísadou nebylo jenom jabko a křen …

 174. ptakopysk
  stejně je to divné. Lokálně jihočeské? Moravsky se to řekne výmrda?

 175. skimici,
  středočeské. Jak tomu říkají na Moravě nevím.
  Jinak tomu typu gentlemana, který ti vytanul na mysli, se říká tady „okresní pomrdnej“ a pokud to je opravdu eso, tak je to „velkej šukálista před Bohem“. Za mých mladých let, kdy ještě doznívalo trampské hnutí, takový jedinec míval přezdívku Kid Lichomrd.

 176. 216

  I to může být 🙂
  Jednou se našlo v tatarce v jednom vitnamském občerstvení v Břeclavi 😀

 177. 219

  Já znám termín „okresní pojebný “ 🙂

 178. Já to vrátím k jídlu. :-). Právě mi byly doručeny vepřové nožičky a přední kolínka s požadavkem na nejlepší sulc (zulc, huspeninu) na zemi. Má někdo osvědčený recept?

 179. (205) Ty tramvaje už celkem fungují, ale v pondělí to bylo zapráskaný i na Andělu.

 180. V Ostravě prší a je nevlídno i při pohledu z vagonu Regiiojetu.

 181. Dušane zdravím! Nejen v Ostravě je nevlídno. Počasí dnes ukázalo, kdo je tu pánem. A já mám na poli mrkev, celer, petržel a hlavně – krmnou řepu na zimu! A k tomu hromady a hromady jablek, která čekají na zpracování do kvasu. A korunu tomu všemu nasadila firma, která oznámila, že výměnu oken v mé druhé domácnosti provede příští pátek. Že já nejsem ta indická mnohoruká bohyně!!!! Na druhou stranu – nebýt toho všeho, asi bych se unudila. 😉

 182. Vicepresidentskou debatu, která není jindy moc důležitá, zcela evidentně vyhrál Mike Pence. Beseda se opět točila hlavně okolo TRumpových daní a Pence to dokázal velmi přesvědčivě obhájit. Jaký to ale bude mít dopad na elektorát nedokážu předpovědět

 183. Dobré odpoledne,

  nejlepší sulc na zemi 🙂 to je dobrý zadání… Skoro jako odpověď na otázku“ jak si představuješ ideální rodinnej domek“. 🙂

 184. „v pondělí to bylo zapráskaný i na Andělu.“

  v pondělí to asi bylo zapráskaný úplně všude, ale přiznám se, že to, jak mohla zapříčinit rozkopaná Národní, že zastávkou u Chotkových sadů dvacet minut neprojela jediná18, 12 ani 20 ve směru k Národní a na Smíchov, zatímco v opačném směru jezdily všechny linky úplně normálně, to teda nějak nechápu. 🙂

 185. Zastaví Audi s exprezidentem Havlem na kraji vesnice před starším domkem.

  Z auta vystoupí řidič a babce, která sedí na zápraží, říká: Babičko, tam v autě sedí bývalý prezident Havel a má zažívací problémy,

  pusťte ho k Vám na záchod. Tak to opravdu nepustím, ať si jde srát do kopřiv,

  odpoví nahněvaně babka. Ale babi, zkouší znovu řidič, vždyť je to sám Havel, proč byste ho nepustila?

  To tak, já ho pustím, dozví se to starosta, ten mi z hajzlu udělá pamětní síň tradic a do kopřiv budu chodit srát já.

 186. 2 Rpuť ad 211 – to psal nějakej východočech, ne? (viděli jsme turisti…)

 187. 2 vytrezvitel ad 213 – možné to je, vypadalo to tam podobně…

 188. 2 Šimon klein ad 229 – no, my, co známe pravý důvod krátkých kalhot při inauguraci, se takovému vtipu ani nemůžeme smát…

 189. Slyšel jsem to dnes v autě na Radiožurnálu cestou na berňák,, a skoro mě kleplo 😀

 190. Halle 235
  mám u tebe pivo!
  Dávala jsem cca před 2-3 dny. 🙂

  Ale je to každopádně síla. Jeden by neřek, jak hluboko je možné klesnout…

 191. Ona je v Rumunsku válka?
  Nebo je to zas jak u blbejch na dvorečku?

  …V případě pachatelů trestné činnosti pocházejících ze zemí Blízkého východu či Afriky jsou úřady prakticky bezradné. Ani mnohonásobně usvědčené pachatele nemohou deportovat, pokud v jejich zemích trvá vojenský konflikt. Často se přitom ani nepodaří vypátrat, kdo je za daný trestný čin odpovědný, protože mnoho přistěhovalců žije v německých městech ilegálně. Narůstající kriminalitu pachatelů z Rumunska se snaží řešit úřady částečně tím, že zvou do německých měst rumunské policisty…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-uz-je-peklo-V-Nemecku-zacina-byt-diky-migrantum-zle-policie-nic-nenadela-456756

 192. Rputi,
  v Rumunsku válka samozřejmě není,ovšem Rumuni jako členové EU mají volný příjezd,a jsou s nimi problémy.
  Jsou tu zamíchány dva problémy, jednak imigranti z blízkého východu, jednak Rumuni.
  Bordel dělaj stejnej,ti Rumuni jsou většinoun romského původu.

 193. Za kriminální chování lze snad zákaz pobytu uplatnit i na domorodce?

 194. Rputi,

  dvěma polišům obklíčeným stovkou různých migrantů se zatýká dost blbě…

 195. Hmm,
  tak to jsme to teda dopracovali – nakonec budeme stavět ploty s ostnatým drátem ne proto, aby od nás lidi neutíkali, ale proto, aby nám sem nelezla kdejaká svoloč…. 🙁 Nevěřím, že pachatelé těch trestných činů jsou ubozí azylanti.

 196. Matzurko 243,
  jsme zpátky ve středověku!

  Ono se, ne nadarmo, říká, že řetěz je tak silný, jako jeho nejslabší článek.
  Těch „slabých-středověkých“ článků je příliš mnoho a tak nás to taky nutí se jako ve středověku chovat. Proč myslíš, že kolem středověkých měst a tvrzí byly hradby?
  Vlastně ještě ne tak dávno. Městské hradby v Praze se bouraly na konci 19 století…

 197. Týýý jo, koukám, že tomu Svěrákovi pořádně měkne mozek. Smutnej konec …..

 198. 235 Koller si dělal evidentně psinu (viz ta přeechovaná, skoro wah wah kytara začátkem) a Svěrák s Uhlířem? Co dodat.
  *Umělci sobě*
  Opravdové maso byl však rozhovor v 17 na Radiožurnálu s Lubošem Dobrovským. Hrůza dostala nový rozměr. Já ty komunisty fakt nesnáším. Oni se nikdy nezmění.

 199. TAk dnes je den D, tak by se snad mohli zas adoranti uklidnit aspoň do půli prosince, než bude výročí úmrtí.

 200. 247

  Nebude smuteční průvod s plačkami,trháním vlasů a rozrývání obličejů nehty ? Případně flagelanti ?

 201. 249 Rpuťi
  z toho videa jde až strach. Vyplatilo by se v kapse nosit vepřový sprej…

 202. Flagelanti jsou imrvére. V mediích – „Nejsme hodni odkazu…“ a podobný cancy.

 203. „Finnegans Wake ?“

  našla jsem si, oč kráčí. Mohu se otázat, zda-li jste to celé četl?

  JInak to přirovnání oslavného dění k tomuto dílu má něco do sebe 🙂 Myslím, že o něčem takovém byl i Havlův život, přinejmenším ten politický.

 204. Když si tak představím dášu, jak v čele průvodu skučí, nehty si do krve drásá odhalené koz.. ehn odhalená ňadra….

  😀 😀

 205. Kdo dočte Odyssea, dočte i Finnegans Wake 🙂
  Je to ale imho nepřeložitelné, tak to předpokládá anglinu, znalost reálií a pár dalších jazyků (zejména klasických) je výhodou 🙂 🙂 🙂

 206. Ale no, Rputi

  jak nemůže mít stát řešení,když už ho fůra firem nabízí a prodává.

 207. Halle 258,
  to „zařízení“ má DVA KONCE! 😀

 208. Skimici, já bych nedala ani toho Odyssea ani tu angličtinu 🙂

  Našla jsem o tom cca půl stránky na WIkipedii a nějak mi to s tím Havlem konvenovalo :

  „Román je napsán zvláštním, snovým jazykem (Joyce ho nazýval „jazyk řek“), slova jsou záměrně komolena a následují po sobě většinou na základě souzvuku a nikoli na základě významu, věty nedávají smysl, dílo je protkáno mnoha narážkami a slovními hříčkami (například slova jsou komolena tak, aby připomínala názvy řek). Děj románu je tak ve sledu zdánlivě nelogicky na sebe navazujících slovních hříček či asociací bez jakéhokoli zjevného smyslu nemožné rozeznat. Dílo je v obvyklém slova smyslu téměř nečitelné.“

  „… ironický symbol věčného koloběhu života, který je v knize naznačen i jinak (například faktem, že kniha začíná i končí uprostřed věty).“

  „……postavy jsou ztotožňovány s různými významnými osobnostmi, děj se vyvíjí za neproniknutelným závojem slovních hříček téměř nesledovatelně. Martin Amis o Finnegans Wake řekl: „Je to šestisetstránková hádanka, na kterou je odpověď the.“ („The“ je v angličtině určitý člen).“

 209. Mňo, děvenka moje starostlivá měla v osmaosmdesátém jeden z mnoha srazu s rodinou a část z nich se bavila o tom, že to už brzy praskne a Havel bude prezidentem. Mě bylo divný, proč by měl nějakej pišišvor, kterého jsem znal jenom jako člověka, kterého vytáhla Baezová při koncertu na jeviště, měl být prezidentem… Nikdo z familie rosenkrucian nebyl. 😛

 210. 264

  Jo,moje drahá máti se stýkala s několika ostravskými disidenty a ti tvrdili totéž…

  Myslel jsem si cosi o cvocích….

 211. No, a teď ještě tu mou – o Sněhurce a sedmi trpajzlíkách… Ta má aspoň výrazný erotický podtext…

 212. No, fabuluje, fabuluje…

  Náš mladej taky fabuluje. Řeči o spikleneckých teoriích a kdo nám vládne a kdo nás řídí, to je jeho. Nějak to souvisí s jeho diagnozou či co.
  Jsem ho podezřívala, že to jsou zase jeho obvyklý kecy, ale tentokrát v tom byl nevinně, on mi opravdu vykládal jen to, co ten Kroupa řekl. 😀

  Asi to měknutí mozku nepostihlo jen Svěráka…

 213. ptakopysku, evidentně jsi nechodil do divadla Na Zábtadlí a neposlouchal svobodnou Evropu.
  Takový prohřešek, napsat, žes neznal Havla , tfuj, tfuj!

 214. Koukám, že před 89 to byl v ČSSR jeden disident vedle druhého. Skoro jak ti partyzání na konci II. SV.

 215. Já měla za to, že říkalo, že Havel má pletky se zednářema. Ale o rosenkruciánech jsem v životě neslyšela. Měli by se ti mýtotvůrci shodnout na jednom spolku.

  Kroupa asi chtěl podpořit další oblíbený mýtus o tom, jak VH presidentem býti nechtěl, ale protože si to lid a doba žádala, tak se obětoval.

 216. 267

  Marie miková ( tu jsem u nás potkal) šavrda, a ještě pár, které si nepamatuju.

 217. >> maYda
  Nečetl. Začal jsem, dokonce několikrát – ale právě jenom začal. Pak se mi dostalo do rukou zpracování coby čtenářský deník či jak tomu v oné zemi říkají a dospěl jsem k názoru, že jsem oním nepřečtením o nic nepřišel. Přiznávám, že mi ani onen čtenářský vejcuc mnoho neříkal. Odyssea jsem naopak dočetl, ale nějak jsem jím uchvácen nebyl. A ani po těch desítkách let mne nic netáhne k tomu, abych si četbu zopakoval. Nicméně jsem se zaobíral myšlenkou podívat se jednou na Bloomsday. BTW: to vykání mne zamrzelo 🙁

 218. Dost pochybuji,, ze kdyz mi to (tehdy jeste byvaly spoluzak z FELu, ale uz to dneska v sývíčku nenajdete) Danda rikal (88 -89?), ze to mel od nejakyho jůžovýho křižníka. . .ostatne uz ctyri roky pred plysakem si i dovcela maly kokorybicky pěstovali „sveho žida“…..

 219. Jo, my si vlastně tykali… Tak promiň, to je ta paměť. 🙂

 220. Halladine, nefúlajte. O disentu na ostravsku víte houby.
  Ač jsem nepátrala, vím cosi víc – ostravsko bylo rudé a je doposud.
  Šavrdovi měli u nás chalupu. Semotamo se tu vyskytli i tajní a jiní…

 221. Dobrý den. Šuškanda mezi zapadlými vlastenci říkala: Kdo bude příští prezident? Havel, už je v přípravce. Karla Pacnera se jeho sovětští přátelé ptali na Havla měsíce před převratem. Tj. lidé bez kontaktu na „podzemí“ s ním počítali. Kdo s ním nepočítali, byli pražští studenti (svazáci?), kteří zcela nesystémově chtěli Komárka. Leč ten neměl šanci.

 222. Dano,

  já netvrdím,že něco o disidentech na Ostravsku vím. Stýkala se s nimi máti, já ne,žil jsem na Slovensku.
  Tu paní Mikovou jsem jednou během návštěvy potkaal na zahradě ( přišla si pro jablka)
  Máti o nich i o Havlovi mluvila , já to bral jedním uchem dovnitř , druhým ven, a považoval to za nesmysly.
  Nějaká kniha od některého z těch disidentů s věnováním máti by se tu někde měla povalovat, ale nevím kde je. Vnutila mi ji máti, já ji ani neotevřel.

 223. Mimochodem,Dano

  Vyvracet něco, co nebylo řečeno je poněkud směšné 🙂

 224. Ano Dano,
  bylo rudé. Proto mého tátu vyhodili před státnicema z fakulty, živla jednoho pražskýho. On přitom žádný disident nebyl, jen si někde pustil hubu na špacír a spolužák ho napráskal. Asi ze závisti, protože táta po večerech hrával v klubech ostatním k tanci….Nepomohlo ani že moje máma ve vysokém stupni těhotenství šla prosit děkana…. tak šel táta fárat, aby uživil rodinu a nemusel na vojnu. A já pak měla v posudku „dělnický původ“, neb to tedy byla tátova původní profese… paradoxy.
  No, jestli se někde v Ostravě disident mihnul, tak to musel být z „dobré rodiny“, aby mu to prošlo.

 225. 280

  Jo,narazil jsem na zmínky, že disidenti to měli na Ostravsku těžší než jinde.

 226. Přiznám se, že nevím, co by mělo znamenat „být disident“ na okrese, kde polovina obyvatel byla za trest. Společenské vazby přeorané, všichni více či méně radostně budující nový světový řád. Maul halten und weiter dienen.

 227. Na Ostravsku se hlavně chlastalo a obcovalo. Mám to svědecky dokázané od domorodců. Pravda, nikdo z nich nebyl ani disidentem, ani intelektuálem…

 228. „Na Ostravsku se hlavně chlastalo a obcovalo. “

  Tak to snad v disentu taky. Teda, ne že bych to měla dokázané, ale příchylnost svatého Václava Ruzyně k alkoholu i ženskejm je přiznávána i mezi jeho příznivci. A propletené vztahy problesknou v leckterých memoárech na téma, jak rozvraceli ten komunismus. Ono ostatně stačí vidět, když o VH hovoří Holubová, Petruška Šustrová nebo Šiklová.

 229. Polovina obyvatelza trest ? Jak jste na to přišel ? 🙂

 230. Halle, píši o našem okrese. O dvě třídy níže pod Ostravou. Za trest tu byli nejdříve Maďaři, Němci, kterým bylo zakázáno vystěhovat se. Potom ti, co nastoupili dobrovolnou převýchovu. Pak osmašedesátníci. Druhá půlka přišla kvůli bydlení a alespoň nějaké práci.

 231. Bez mučení přiznávám, že by mi byl divný každý spolek, v němž by se nechlastalo a neobcovalo. Připadal by mi poněkud nelidský.

 232. No, jsou taky spolky, kde se chlastá a obcuje a ještě jsou divný. 😀

 233. Aerokarle, vaše (287) mi připomnělo: nemožnost odmaturování pro členy církví, dodržování nutné konspirace při pořádání nepovolených akcí apod. za „disidentství“ nepovažuji. Bylo to nutným údělem nekomunistických společenství v tehdejší době. Tímto úhlem pohledu se komunisté více báli Boha než „disentu“. Okres na druhou stranu skýtal možnost přežití odpíračům vojenské služby. Dva roky v zeleném jste mohl směnit za deset let na šachtě.

 234. No já spolky ,kde se šoustalo neabsolvoval. Každý koho jsem znal , šoustal a chlastal soukromě 🙂 Sám za sebe.
  Třeba jsem zavostalej 😀

 235. No, ona je otázka, kdo vlastně je ten „disent“ a co je to „disidentství“. Lidi, kteří nejvíc křičí, jak jim bylo ublíženo, a to včetně tej Havlovy party, jsou převážně lidi, kteří ten režim nejdřív budovali a v osmašedesátém se ocitli na nesprávné straně. Ti, co dostali od režimu přes prsty hned a byli zavíráni v padesátých letech, přišli o majetek, nemohli studovat a co věděli hned, co ten komunismus obnáší, zdaleka nejsou tak slyšet.

  Mám trochu zábrany pohlížet jako na hrdinné odpůrce komunismu na ty, kdo ten režim nedřív budovali a otočili, až když vsadili na špatnou kartu. A že takovejch těch hrdinů bylo – Šiklová, Pithart, Ruml, Dientbier nakonec taky….

 236. 291

  Nejsou slyšet,protože jsou většinou mrtví. Anebo dávno emigrovali. Ani jejich komunistických vrstevníků moc není.

 237. Láry fáry, Halladine, jde o vrstevníky těch, který jsem jmenovala. Jo, pomalu vymírají. Ale to ti komunističtí „disidenti“ taky. A obětí padesátých let bylo rozhodně víc než padlých osmašedesátníků. Znárodněné statky, zničené živnosti – to byli lidi, kteřá odnesli padesátá léta a museli nějak přežít. A zdaleka všichni neemigrovali – ono to nebylo zas tak jednoduché. Ostatně i někteří padlí komouši emigrovali – Mlynář, Kohout. Bylo to pro rozhodně snazší, než pro nějakýho živnostníka nebo sedláka – ti většinou neemigrovali.

  BYli to obyčejný lidi, dnes by je Havel nazýval čecháčky a ohrnoval na ně nos.

 238. dvd – opět se omlouvám. zatracenej englickej spellchecker – take znova : číst se to moc nedá, ale poslouchat ano – Finnegan>z wake v podání Rovers.

 239. consortiumnews.com/2016/10/03:

  … neokonzervativci doufali, že se tímto způsobem Putinova vláda zhroutí, po čemž dojde v zemi k nové „šokové terapii“. Nicméně zkušenosti z 90. let ukazují, že potom může přijít „nějaký nacionalista tvrdší, než Putin“. Na rozdíl od obezřetného a racionálního jednání ruského vůdce, jeho případný potenciální nástupce nebude váhat použít jaderné zbraně, aby ochránil „Matičku Rus“.

  Dnes se Washington společně se svými médii snaží zahnat Rusko do kouta. „Každý chybný krok v této nebezpečné hře může rychle ukončit život, jak ho známe,“ uzavírá autor…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/consortiumnews-pokusy-zahnat-rusko-do-kouta-je-hra-s-ohnem/

 240. 248 – ahoj Rputi, kde je ten „Havloween“ k nalezení?

 241. MiloŠi,
  to byla jen jedna Větvičkova poznámka na FB, ale myslím, že ten blbinec dokonale vystihuje! 🙂

 242. (297) Rusko se do kouta zahání samo, neobyčejně úspěšně. Má v tom, konec konců, dlouholetou tradici.

 243. Dobré deštivé ráno,

  tak ode dneška jsou pro mne W10 něco na úrovni úkladné vraždy uživatele či rovnou zbraň hromadného ničení. Ráno po zapnutí kompu se to začalo aktualizovat – momentálně je to na 40%, už se to asi čtyřikrát samo restartovalo,a trvá to už cca hodinu.
  Odborný dotaz – je možno koupit PC bez W10 ? Sedmičky už jsou mimo dosah ? Já se snad asi fakt přeorientuju na Linux, protože tohle mne irituje více než moc.

 244. Matzurko,
  minulý týden jsem koupil LENOVO S500 SFF s W7 Pro.

 245. PeSi 303,
  k tomu poslednímu odstavci a Chvaleticím bych poznamenala, že zelení blbouni vyvrtali do ochranného pláště věže řadu otvorů pro jištění.
  Nutno zjistit, jak hluboké jsou. Pokud je poškozený jen nátěr bude škoda asi milion. Pokud je poškozený i samotný plášť bude škoda několik desítek milionů…

  Co dodat?
  Zavřít až zčernaj, nechat zaplatit…!
  Ono by je to příště přešlo!

 246. Matzurko,
  já mám desítky na všech kompech a bez problémů. Uživatelé si na ně zvykli okamžitě protože mají xicht jako sedmičky, akorát jsem jim musel přestavět prohlížeč obrázků na ten původní sedmičkovej a přenastavit internetovej prohlížeč zpátky na ten, na který byli zvyklí. Jo a v nastavení jsem povypínal všechny práskačské fíčury. Připadají mi mnohem více uživatelsky přítulné než osmičky, jsou rychlejší při startu a nejsou tak žravé v běhu.
  Sedmičky jsou k dispozici defakto jenom v doprodeji u výprodejních počítačů. Linuxem můžeš samozřejmě přežehlit stávající instalaci. Akorát tak matně přemýšlím, jaké aplikace používáš a jestli běží identicky na Linuxu stejně jako ve Woknech (třeba balík Office mezi ně nepatří 😛 )…

 247. Stran kompů se sedmičkami – nahlédl jsem na czc: noťasů s Win 7 mají třistačtyřicettři, stolních počitadel s Win 7 je třistačtrnáct, stolních počitadel bez OS je stošedesátdva. Takže výběr je stále ještě veliký, převeliký.

 248. Dobrí ráno. W7 a W8 přestali oficiálně prodávat tuším včera, takže to co je na skladě je ještě možná k disposici.
  Jinak viz ptakopysk pro některé příbuzné. Já mám leta Mac OS tak to neřeším.
  Matzurko – je nějaký důvod proč při odchodu ze zaměstnání počítač vypínáte?

 249. ale prodejci přestali prodávat vlastně…. ti slováci to mají jednodušší

 250. ptakopysku,
  díky za input.
  Jo, bez Office by se mi asi komplikoval život, je v nich většina úředních formulářů a i nějaké výpočty bastlím v Excelu, takže by se mi po nich stýskalo. Ale vypadá to, že svůj druhý komp s XPčkama budu muset už nechat spadnout do propadliště času, tak dumám, jak ho nahradit.
  W10 jsem si dala na svůj „výpočetní“ komp na radu/příkaz našeho ajťáka, ale i on má své preference, takže holt se musím přizpůsobit. Ale třeba Visty a osmičky se mi podařilo proplížit bez následků na zdraví (nikdy jsem je na svých PC neměla), tak nevím, co svět po těch W10 zešílel nebo co… Při práci mi v zásadě nevadí, ale tohle „upgrade“ mi totálně zkazilo den – u 7 se to přeci aktualizovalo, když jsem komp vypnula (akutalizovalo se to samospádem a pak samo slušně vypnulo).

  skimici,
  vypínám, neboť šetříme proud 🙂 Ale ne, viz výše, při vypínání se prováděla aktualizace a pak se to vypnulo (tedy, jako uživatel jsem zadala přes Menu Vypnout, a šla domů, zatímco komp si to přechroustal).
  Ale mám i kolegu, který vytáhne i kabel ze zdi, žeaby se mu tam nedostali hackeři. Ohne srande.

 251. Dobré dopoledne,

  “Proč ti dobří lidé čmárají na červenou prdel čouhající ze zdi?”

  no a co když tam napíše od plic, co si o VH myslí, nějakej kritik VH? Budou to kontrolovat a nevhodné vzkazy vymažou? Nebo u toho bude stát ochranka a kádrovat, koho pustí, aby něco napsal a koho ne?

 252. To si imho dobře rozmyslí. To by bylo popírání odkazu a na to jednou bude paragraf.

 253. Dobrý den. Ad aktivisté ve Chvaleticích: Největším zeleným podnikem, resp. příjemcem zelených dotací je ČEZ. Ruka ruku myje. V jejich elektrárnách se pálí obilí, které by mohlo nasytit chudé dělníky.
  Ad Windows 10: I Windows 10 Pro budou automaticky aktualizovány bez možnosti volby. Čističi oken budou mít méně možností, jak udržovat okna nerozbitá. Zatím pořizujeme PC s Windows 10 Pro, downgradujeme na Win 7.
  Ad vypínání PC:
  1) Pod stolem mi hučí PC bez zastavení 7 let. Důvodem pro vypínání by byla ochrana elektrolytických kondenzátorů, ložisek větráků, před degradací. Už jsem vyměnil zdroj i větrák na procesoru.
  2) Odpojení od elektrické sítě, případně i od modemu/ethernetu může být ochranou před napěťovými špičkami, pokud je v místě nekvalitní elektrická síť, telefonní kabely jsou přivedeny vzduchem. Nedoporučuji převěs kabelů z domu na dům, ani pokud jste v údolí. Na cca 10 metrech se nám kdysi naindukovalo takové napětí, že zlikvidovalo několik síťových karet a switch.
  3) Počítače mívají standardně nastaveno „Wake on LAN“. Tj. vypnutý počítač vám někdo v noci zapne, provede to co chce on a pak vám ho opět vypne. Ráno netušíte, že v noci byl zapnutý.
  Ad Linux (Ubuntu): Libreoffice umí to co Excel 2003. Mac, případně Ubuntu je dnes defaultní volbou programátorů / analytiků / statistiků. Nebojte se změny, nebojte se ani zůstat na platformě která vám vyhovuje. Až někdy budete potřebovat „opravdu velký výkon“, Amazon může být řešením.
  http://bioinformatics.ucdavis.edu/docs/2015-april-workshop/AS_AWS_Basics_lecture.html

 254. „To by bylo popírání odkazu“

  JAký popírání? Mně nic neodkázal 😀

 255. Tipoval bych, že se právě rodí nové pořekadlo – čumí, jak prdel ze zdi!

 256. Upgrade u W-10 běží jednak při vypínání kompu, druhak po zapnutí kompu. Pokud jsou to kumuly (kumulativní aktualizace), tak se jedná o datové soubory o velikosti, která se na Slovensku označuje pojmem „je toho po tri kokoty“ a ty dokážou pomalou, či málo propustnou síť zablokovat na celé dny. Když máte, jako kupříkladu my, od outůčka pevnou síť, která je asi o polovinu pomalejší, než wifi jakéhokoli vesnického poskytovatele a pět kompů na stolech, tak máte cca na týden o zábavu postaráno. Protože na jeden komp se stahuje balík aktualizací velikosti „po kokot“ půl dne. Pak se pro daný stroj stahování přeruší a pokračuje další den. Mezitím se nahodí stahování pro další komp se stejným průběhem. A pak i pro ten třetí. A v pozadí na svou chvíli čeká zbytek dat dotyčné kumuly o velikosti dvou kokotů! Aktualizované počítače si navzájem brzdí traffic v síti, takže spadne cisco router na vstupu, protože počet vadných paketů přicházejících rezatými dráty a reléovou ústřednou outůčka přesáhne všechny mezky. Cca ve středu prdnou řediteli nervy, zakáže připojovat do sítě notebooky a přikáže všem zaměstnancům majícím jen trochu přenosné vehementy, aby si je zaktualizovali doma. V pátek mají již všichni staženo a kompy se 4 GB a pomalými procesory (defakto všechny kancelářské) se několik hodin aktualizují a různě restartují. Pracující lid se šourá po depozitářích, archivech a kartotékách a dělá práce, na které je najednou dostatek času. V pondělí je zaktualizováno a paní účetní, která celý minulý týden šílela, že nemůže účtovat, začíná šílet, protože se na ni ze všech stran hrnou doklady, které je třeba neodkladně zaúčtovat.
  No a takhle my tu za všestranné podpory Malýho měkkýho a Molekuly kyslíku žijeme. Akčně, dynamicky…

 257. [301], [306] Jo Wokna si daly dáreček.
  W10 jsou v klidu, jenom ten Anniversary update je opruz, co hlavně trvá a trvá.
  Linux znamená jiné aplikace, navíc má taky updaty, jenom jsou uživatelsky kočírovatelnější.

 258. nickname,
  OK, taky díky, stejně jako miloŠovi.
  Bohužel v práci nejsem samostatně dumající IT jendotka, jen uživatel s předepsaným servisem. Doma si můžu instalovat co chci a jak chci, v práci platí „nezlobit ajťáka“ 🙂 Už moje tvrdošíjné setrvávání na XP u PC co mám „na čtení a psaní“ ho dohánělo k šílenství a trousil nelichotivé poznámky o ženském pokolení…. ale na druhou stranu mám i kolegy, kteří ho vytočí daleko více, častěji a ještě horšíma prkotinama 🙂

  K tomu LibreOffice – mám totiž několik „prográmků“, které jsou designovány přímo jako Excel makro nebo Add in nebo jak se tomu říká, a netuším, jestli by to s tím fungovalo…. možná zkusím doma, jeden stařičký PC jsme na Linux předělali, ale nikomu se nám s tím nechce dělat, neb jest pomalejší než želva galapážská.

 259. ptakopysku,
  nedej Darwin, na kyslíky a jiné molekuly tu snad síť nemáme… a doma máme vesnického poskytovatele, který – pokud není průtrž mračen zvící potopy – funguje docela rychle a spolehlivě. Ale i tak jsem na svém domácím PC setrvala u sedmiček – těm jsem taky napřed nemohla přijít na chuť, ale při spatření Vist a osmiček jsem se zasekla na nich.
  To by mne zajímalo, s čím přijdou Wokňousáci za rok či dva. Jestli je mezitím uživatelé svorně nezlynčují…

 260. Ptakopysku,

  máte nastavenu dobu aktivního používání ?

 261. [323] Přenést makro z Office do LibreOffice nebo do OpenOffice rozhodně jde. Jenom to chce pevné nervy a značné znalosti. Já bych to nedělal.
  Plugin je většinou nepřenositlný.

  Když jednou do roka pořádám závody, tak jsem si vymyslel takovou vychytávku. Výsledku přenesu jako tabulku do Excelu (to jde udělat celkem snadno z Engarde – to je taková šermířská mrcha), ve Wordu si udělám potisk diplomu, který načítá data z toho Excelu a jedu. Protože na tom počítadle, co máme v šermírně, bývá každý rok jiná sestava vybavení, tak mám podobnou linku i pro jiné officové balíky.
  Každý balík má jiné zajímavé vlastnosti, všude se to musí udělat znovu, protože každý systém má vlastní představy o tom, jak má fungovat mailmerge.

 262. 327

  Honzo,asi jo,ale co bys chtěl po obyčejném BFU ? 🙂

  Smůla je, že u W10 nejdou vypnout (kromě vyšších verzí ) automatické aktualizace. To by umožňovalo je spouštět postupně po jednotlivých počítačích a o víkendech

 263. Halle,
  doba aktivního používání se kryje s dobou, kdy jsou kompy zapnuté. Vzhledem k tomu, že mlno v daném objektu rádo mění hodnoty, je krajně nezdravé nechávat kompy, které nejsou pověšené na UPS, běžet furt.

 264. 2 Matzurka – ad ajťáci – no, pro velký úspěch a oblíbenost těch našich jsem se od nich co možno izoloval. O tom svědčí i to, že i služební poštu jsem si převedl na seznam. Jinak bez mého výslovného pozvání mají zákaz vstupu do mé pracovny, natož šáhnout na PC. Mašinu mi před několika lety navrhl a sestavil můj dvorní dodavatel a ajťákům jsem pouze oznámil MAC adresu karty, abych dostal IP adresu. Tu mašinu jsem si nechal navrhnout tak, aby hned tak morálně nezastarala a stále na ní spokojeně používám XP. No a pokud bych potřeboval nějaké náročnější numerické výpočty, tak máme k dispozici několik unixových mašin a PC bych s nima rozhodně nezatěžoval. No a pro běžnou práci mi ty XP stále fungujou lépe a radostněji, než některým kolegům jejich desítky… Takže asi tak.

 265. BTW, velmi jsem se bavil, když kolegovi uprostřed přednášky se bez varování spustila aktualizace a restart notebooku. On se bavil poněkud méně…
  Typické – ten počítač přece ví lépe, co má zrovna dělat, než nějakej přiblblej uživatel, kterej by snad na něm chtěl i pracovat, ne?

 266. Halle,
  nojo, rozmařilej zubař, kterej neví, co s prachama. My máme UPS jenom u serverů, protože šetříme peníze daňových poplatníků! Aby zbylo na cyklostezky, lavičky Václava Havla a další projekty. 😀 😀 😀

 267. 331 PeS
  * …služební poštu jsem si převedl na seznam. *
  Ty jseš pane něco jako Hillary v gatích …

 268. skimici,
  třeba se PeS na důchod hodlá státi prezidentem.

 269. No, já si asi začný nosit notebook do práce z důvodu mnohem méně sofistikovanýho – on se totiž dost zahřívá a to se hodí.

  Neb máme krááásnej novej kotel v kanclíku, ale chybí přívod plynu. Prý to připojí v úterý, pak se bude teprv žádat o novej plynoměr…
  Optimisté tipují, že se začně topit před vánocema, ostatní, že až po nich.

 270. 2 skimic – na rozdíl od ní tam nemám nic tajného… A i kdyby, četl jsi E.A.Poe – Ukradený dopis?

 271. 2 skimic – teda, jestli mimo pozvánek na schůze, semináře, obhajoby a pod. bych neměl považovat za tajné výzvy k tomu, abych si nechal zvětšit poprsí. Mé příjmení je totiž celou řadou západních serverů interpretováno jako ženské… No a pak taky samozřejmě nabídky úžasných nákupů a půjček…

 272. Ale informaci, kdy kdo bude koho bombardovat, nebo kdy a kde vypukne zcela spontánní revoluce jsem neměl v poště ani nepamatuju… Smůla… Člověk by si pak třeba i vsadil…

 273. 336

  on se totiž dost zahřívá a to se hodí.

  Co takhle vyčistit větrák ? 😉

 274. PeSi,
  ad 331 – tam byla evidentní závada na trase mezi brejlema a klávesnicí.

 275. Ptakopysku,

  pokud nemáte UPS, je počítačům úplně fuk,jestli proud vypadne v pracovní době, anebo v noci 🙂

 276. Halle,
  ale to nejde, to by maYda přišla o možnost stěžovat si co čtvrt roku na rozbitý noťas 😀 😀 😀

 277. Halle,
  ad 343 – nejde až tak o vypadnutí proudu (i když elektrikářské finty šestkát během tří minut vypnout a zapnout přívod mlna jsou úžasné), jako spíše o přepětí, či podpětí. Neuvěřil bys, co takové přepětí dokáže s primitivním dvacetiramenným lustrem osazeným svítidly LED, či rtuťovkami. Ten pán, co k němu chodíme s reklamacemi na ekologická svítidla, se vždycky rozpláče, když uvidí ve dveřích známou siluetu s krabicí v ruce.

 278. Hlavně bych se od něj neohřála. 😀 A navíc přestala téct voda, ani kafe si nemůžu uvařit. Asi si natáhnu podklady na flash, abych byla připravena k ústupu na homeoffice pro případ, kdyby vypli i elektriku.

  Jinak ten noťas dávám cca 1x do roka zkontrolovat a VYČISTIT ajťákovi. A hřeje furt stejně, hřál i jako fung novej.

 279. maYdo,
  ty máš hápéčko? To jsou takové opékače topinek. Navíc je děsnej voser se vůbec dostat k větrákům, či vendulátoru. Znamená to rozborku úplně celého noťasu. Docela by mě zajímalo, kterej kretén to takhle navrhnul. Možná to byl bratr toho chlápka, co automobilkám designuje přístup k žárovkám v reflektorech.

 280. Nemám HP, mám macbook.

  Myslím, že nebudu čekat, až přestane jít i ta elektrika…….

 281. Ptakopysku: HP začíná řadou Probook, dnes už Elitebook. Paviliony jsou svět sám pro sebe. I když už několik let mi připadá, že šasi je stejné s Probooky. Nemám ovšem zkušenosti s „herními“ notebooky.
  Ad úsporná svítidla: od soudruhů kapitalistů si nechávám posílat LEDky a zatím pěji jen chválu.
  Nechte si změřit UV záření vašeho svítidla a zeptejte se kurátorky, co to udělá s obrazy 😉

  Matzurko: Makra jdou převést do Libreoffice obtížně, doplňky (Add-Ins) myslím, že vůbec, resp. je vhodnější to přeprogramovat. Přesně jak psal Honza ze Ž.

 282. 347 ptakopysku – Cherchez la femme!
  Začalo to když byla Cara Carleton Fiorina chvíli navrchu.
  Holky to mají rády s předehrou a odlupováním jednotlivých vrstev a ne z ní jen tak servat kalhotky a jít jaksi „in medias res“.

 283. No, kdo si myslí, že HP je navrženo špatně ještě nezkusil rozebrat Sony Vaio.
  A jak správně říká nickname, od Probooku výše je u HP všecho OK, nově se teď jenom oddělá zadní kryt a vše je hned dostupné. Pravda, ta plastoidnost …
  A s Paviliony má taky pravdu. Malý má notebook HP Pavilion a tam doplnit paměť znamená rozebrat ho úplně celý, včetně odšroubování základní desky, na které je slot pro paměť z druhé strany. To se nedalo navrhnout náhodou, to musel být záměr.

  Ad LibreOffice-kdo dělá něco většího, jedině v MS Office. Kdo tvrdí, že Libre, Open a podobné Office jsou porovnatelné s MS, tak nic většího nikdy nedělal.

 284. nickname – co to udělá s obrazy jako kurátor vím, ale je mi to prd platný. Něčím se svítit musí a protože šetříme peníze daňových poplatníků, aby zbylo na cyklostezky…

  Sony Vaio jsem jednou pouze vyhazoval. Šlo vyhodit docela snadno. Ale rozebírat jsem ho nezkoušel. Lidi maj doma vesměs Pavilliony, ony byly dost levnější než Probook, a dávaj si je na peřinu, když v posteli zízaj na můvís, nebo kdákaj přes skajp. Takže je napřed zahnojej prachem a pak je upečou. Od jisté doby takový lidi posílám k mladému, perspektivnímu a levnému servisákovi, abych se s tím nemusel pizdit já neboť poměr mého nasírání s tím klumprem není v relaci se získaným oběživem, či naturální odměnou.

 285. Já mám teď kovový Elitebook předchozí generace, má asi 3.5 roku, nicméně s SSD a 12 GB RAM běhá jako nový. Už mi několikrát spadl na zem, a furt ve skvělé kondici.
  Doufám, že mi ho ještě chvíli nechají, nové Elitebooky působí skutečně hodně plastově (i když je to samozřejmě top plast).

  No a sám uznáte, že když notebook zaboříte do peřin a tak zakryjete otvory pro větrání, je skoro jedno, jaká značka. 😉

 286. Ukročím lehce bokem od tématu pro matykáře:
  Jaký je matematický vzorec pro lesby?
  Jedna na druhou.

 287. A ještě jedna moudrost
  Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké.
  To samé platí v případě, když jsi debil.

 288. Z FB:
  (to není vtip!)

  Poradna k EET:
  Aneb množství nesmí být menší než malé a co je malé určíme návštěvou úřadu.
  Dotaz : „Po pohřbu jsem platil farařoví , hudebnikum ,zpěvačkám hotově ,ti budou mět taky pokladnu?“
  Odpověď : „Dobrý den, farnost jako taková by možná mohla mít z EET výjimku podobně jako spolky nebo kluby (záleží také na tom, jak jsou vysoké jejich roční tržby). Ale hudebníci a zpěvačky, kteří si na pohřbech přivydělávají, budou muset příjmy v hotovosti elektronicky evidovat. Nemusí mít s sebou pokladnu, stačí jim i evidence na mobilu. Ale budou potřebovat tiskárnu účtenek.“

 289. Ptakopysku,
  řeč se vedla o kompech, a o možnosti jejich aktualizace v noci,ne o žárovkách v celém zámku.

 290. ještě k tomu artefaktu na nově pojmenovaném plácku :
  za mých mladých let stávala na Kulaťáku socha Vladimíra Iljiče. Restauraci, ke které byla socha otočena zády, říkávali „Za prdelí“.

  To by se mohla kavárna Slavia přejmenovat na „U prdele“.

 291. 2 ptakopysk ad 347 – HP jsem měl svýho času já… Jediný můj noťas, kterej byl schopen sobě si sám roztavit vlastní plastikovej kryt. Fiorina se holt činila… Celá HP konkurence jí musí bezmezně milovat…

 292. Ptakopysku, odhaduji to na nedostatečné uzemnění. Přepětí přicházející z kabelového přívodu NN se mi zdá neobvyklým. Doporučení: všechny kabely v zámku vytrhat, natahat nové, 3×2.5mm2 CYKY ke koncovým zařízením. Všechny zemnící kabely přivést na přípojnici hlavního pospojení. K tomu provést kontrolu zemnícího systému. Jestli to odhaduji správně, nikdo se doporučením řídit nebude, všichni jsou spokojení, že zásuvky mají dvoužilové hliníkové připojení.

 293. Co je to přepětí? Ujasněte si to.
  Pokud elektrárna dodává místo 230 V trvale 240 V tak s tím nic nenaděláš, ale žárovky to cítí.
  Pokud někde bouchne blesk, šíří se po vedenímilisekunrový napěťový ráž, který se v tom Hallově přepěťovém bazmeku utlumí a počítač je chráněn.

 294. 361 ptakopysku
  Ty čtyři komíny u silnice mi připomínaj teplárnu naproti Kremlu přes řeku ….

 295. Quivis: připojení je podzemním kabelem ve městě. Přepětí by mělo zmizet na VN/NN trafu.

 296. Vidim, ze nepripravenost a hruzne dopady EET zacinaji konecne dochazet I sirsi verejnosti 🙂

 297. 369

  Kdo říká, že je nutná platba v hotovosti. Dá se vystavit faktura, a platba převodem.

 298. Halle 370,
  Babka Vonásků bude platit převodem, že jí farář vykropí hrob pro starýho Vonáska a „dívčí trio“ zapěje „Zasviť mi ty slunko zlaté…“ 🙁

 299. tvl, na pohřbu, alespoň u nás, stojí před kostelem místní muzikanti, jinak neprofesionálové, a dují. Po mši jdou v průvodu a hrají tklivé písně. Většinou se někdo i upískne, protože konzumují od začátku slivovici, kterou dostávají od pozůstalých, většinou nějakého dospělého příbuzného. Při spouštění rakve zahrají „Zasviť mi ty slunko zlaté“ a pak se odeberou domů. Před odchodem se ke kapelníkovi přitočí tentýž příbuzný a předá mu smluvený obnos.

  Jak to dělají na té jižní Moravě mi není známo, ale v Hustopečích jsem na pohřbu už byl.

 300. Rputi, ta píseň je populární i v Jižních Čechách. 🙂

 301. V Olomouci je Mše za Policii. Na Noe přímý přenos. Poprvé jsem si všimnul, že když vedoucí kněz proměňuje chléb, nadzdvihne ho v pažích a zazní třikrát zvonec. Totéž opakuje s vínem. Pozdvihne kalich a zazní třikrát zvonek. V hledišti jsou policejní papaláši v uniformách. To tam asi budou muset nechat auta do rána. Odmitnout truňk se asi nehodí, když už to kvůli nim slouží a řídit také nelze. Zákon hovoří jasně.
  To si takto jeden nainstaluje televizi do tabletu a projíždí co naladil.
  Kanál Noe asi skýtá nejeden napínavý přenos.

 302. Rputi,

  pokud jsou to neprofesionálové, neregisrování u živnostňáku a berňáku, asi si s EET těžkou hlavu dělat nebudou.

  No a fakturu jde zaplatit i prostřednictvím pošty

 303. 374 – to není mše římskokatolická? Oni přijímají podobojí????

 304. Dano, skimic nebyl nikdy na mši. Vůbec netuší, že věřící pijí víno pouze ústy svého prostředníka.

 305. Přijímání vína laiky je umožněno druhým vatikánským koncilem. Netuším nakolik je pokroková olomoucká arcidiecéze.

 306. ptakopysku,
  zámeček je půvabný, ale ta fortna s věžičkama vypadá jak Hluboká sražená po velkém prádle 🙂
  Tam se jednou nastěhuju jako malé strašidýlko 😀

  Ale není vše tak veselé – zatoužili jsme programovou nabídku naší geniálně chytré TV obohatit o německy hovořící kanály, tak jsem se cestou domů stavila v patřičném servisu. No… tak už vím, proč nám naš dřívější pan sateliťák nezvedal telefon. Asi mu ho do té zinkové rakve, ve které ho vezli z dovolené v Itálii, nedali… byl milovník cyklistiky, a jeli s partou na cyklodovču – večer po celodenní túře si dali gáblík, a jelikož mu bylo slabo, šel si lehnout do pokoje. A konec, 54 let.

 307. Od dob uvedení Vesničky mé střediskové je písnička „Zasviť mi ty slunko zlaté“ známá po celé Kotlince!

 308. U nás na funusech pějí kostelní pěvkyně. Zadarmo, neb to dělají pro lásku Boží. Otázka je, jetsli by neměly naopak platit pozůstalým nějaké odškodné za utrpení, který představují pohřební písně v jejich provedení.

  Ale zase za to určitě nebožtíkovi odpočítají hezkých pár let v očistci.

 309. Tak na mši jsem byl coby robě. Možná to byla ale jenom svatba. V každém případě je pravda, že jsem tenkrát jako nezletilý víno nepřijímal. Vlastně si ani keksík nepamatuji. Od té doby se mnohé změnilo. Na mše nechodím, zato víno rád přijímám 🙂

 310. 381 NickName
  já si jen pamatuji, že lakotní mniši kvůli tomu dokonce v Konstanz upálili MIstra.
  Netušíte kdo se jako první opovážil odepřít prostému lidu Krev Kristovu?

 311. Pravoslavní víno lidu neupírají.Místo oplatky mají takovou bílou buchtu a tu do toho kalichu nalámou a přijímají se ty kousky, rozmočené ve víně. Pop potom musí vypít zbytek z poháru – zbylé víno s drobkama a zbytky buchty.

 312. 387 maYda
  teď už vím, jak vznikl punčový dortík 🙂

 313. Matzurko,
  případné stížnosti na bránu v novogotickém stylu (takové jsou kolem parku tři) už lze adresovat pouze na nebesa, neboť tam dlí Carlos, osmý kníže z Auerspergu se svojí chotí, Ernestinou z Auerspergu, rozenou Festetics de Tolna. Oni mají na „svědomí“ nejen tři výše zmíněné brány, ale i anglický park a romantické stavby v něm. Mmch. pak kníže byl pěknej hajzlík, co se přístupu k české myšlence týče, jeho paní byla mnohem oblíbenější, neb byla kupříkladu čestnou předsedkyní a mecenáškou Spolku paní a dívek sv. Anny provozujícího ústav pro slabomyslné v Praze první ústav tohoto druhu v celék Rakousku Uhersku. Čistě soukromě – vizáž Ernestiny přímo vybízela ke konání dobročinnosti, na poli, kde vynikala kupříkladu madame de Pompadour, by asi heroické skutky nekonala.
  Abyste je poznali…
  Carlos: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/08/CarlosAuersperg.jpg/250px-CarlosAuersperg.jpg
  Ernestina: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/sl/a/a4/Ernestina_Festetics-Auersperg.JPG

 314. nickname,
  představa, že by bylo nutno vyměnit celou elektroinstalaci v tomto skromném venkovském sídle, budí ze spaní místní radní odpovědné za rozpočet města. Je to kompletně celé v hlíně, až na zanedbatelně malé úseky, kde „to vyhořelo“ a muselo se to předělat. Já chtěl jenom udělat přemostění zásuvky do technické místnosti, ze které bych udělal serverovnu, ale náš elektrický mužík mi předestřel takovou vizi, že jsem si otřel čelo a dál už jsem to nerozpitvával. Pevně doufám, že budu dřív v důchodu, než celá instalace půjde do hýzlu.

 315. Téda, Ptakopysku, ostudo bídná 🙂

  dyť ten Tvůj zámek je (byl) opravován z EU fondů !
  Že se nestydíš ! 😀 😉

 316. Halle,
  zámek je města, ne můj. My jsme v nájmu. Já mám jenom „vod toho klíče“ a ještě ne od všeho. Kupříkladu klíče od vinárny nemám, což považuji za velmi ošklivé 😀 😀 😀

 317. Ptakopysku,
  co tam máte za střední školu v tom zámku ?

 318. 2 martin ad 373 – no, tam to soutěží s „Tam tichou nad Lužnicí…“
  Výsledek celkem nerozhodný…

 319. Ptakopysku, hlína je hlavní problém. Nikoli hliník sám o sobě – i dnes se používá často. Ale
  1) dřívější soustava TN/C spojuje zemnící a nulový vodič. Ušetřením „zbytečného kabelu“si můžete způsobit úraz elektrickým proudem, pokud se „nulák“ přeruší a např. obvod bojleru se ze zemí spojí přes tělo sprchovaného – jak zapojíte proudový chránič?
  2) šrouby spojující hliníkové vodiče by se měly v případě oxidace vodičů povolit a utáhnout, aby nevznikala vrstva oxidu hlinitého. Pravděpodobně každý zažil „teplé zásuvky“ po použití žehličky.
  Odpor 0.1 Ohm při proudu 10A působí v obvodu ztrátový výkon 10W.
  Poproste nadřízené o poslední revizní zprávu el. sítě + hromosvodů. Pak se vám bude vyjednávat o serverovně lépe a radostněji. Požádáte-li písemně, dají vám vše oč požádáte. Nebo vás vyhodí na hodinu 🙂

 320. 396 ad 1) – trochu zjednodušené, Musela by nejdřív být probitá fáze na kostru, které se dotyčný dotýká. Za druhé pokud je bojler připojený přes kovové vodovodní potrubí, to samo tvoří zem a tak dojde ke zkratu a dotyk už nehraje roli.

 321. V sýrii přituhuje…

  Amíci prý uvažují o napadení Asádových letišť, a Rusové prohlašují, ž e jakékoli napadení území ovládaného Damaškem budou považovat za ohrožení ruských sil.
  A že systémy S 300 aq S400 nebudou mít čas zjišťovat,kam co letí….

 322. Quivis: V TN/C dvoudrátovém světě nemusí být probitá fáze na kostru, jen může „uhnít“ „nulák“ a spojením nuláku se zemí máte fázi při spuštěném stroji na kostře. Teoreticky ani ochrana izolací nemusí pomoci, záleží kde nulák přestane vykonávat svou funkci. Proto dnes používáme TN/S + proudový chránič do nebezpečných prostor.
  Pro starší instalace je povolené udržovat TN/C, ale při větším zásahu je nutné přejít na TN/S. Co je „větší zásah“ je na domluvě s revizním technikem.

  Skimici: Přijímání „pod obojí“ je připomínkou sederu. Maces + víno. K zákazu vína došlo de-facto až kostnickým koncilem 1415. Předtím se nepodávalo laikům, patrně aby se odlišil stav kněžský od lidu obecného.
  Odkazy:
  http://christnet.cz/clanky/5376/kalich_vsem.url
  http://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/prijimani-podoboji
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Eucharistie

 323. Dano ad 379- kdyby jen pod obojí. Policije přijímá na všechny způsoby… 😉 😀 😀

 324. 399
  Kněží snad při mši přijímají podobojí ještě dnes,ne ?
  Takže tohle “ K zákazu vína došlo de-facto až kostnickým koncilem 1415. Předtím se nepodávalo laikům, patrně aby se odlišil stav kněžský od lidu obecného“ nechápu

 325. nickname,
  stejně si myslím, že šlo o prachy, jako skoro vždy.
  Obstarávání vína pro věřící něco stálo, hlavně v oblastech, kde se nepěstovalo a muselo se dovážet

 326. Tak se konečně jeden přiznal, že inkasuje za šíření ruské propagandy !
  5 zlatých rublíkov, liter vodky a pol kila kaviáru na deň jeje a ak mám úspešný rok, tak ako bonus dostanem na konci roka zadarmo lístok na pozorovanie Lenina 😀

 327. No, ze by opacko Koreje, tentokrat prehozene legitimni a nelegitimni strana?

 328. 403 Halle
  Víno není samozřejmě úplně levné ale stálo to za zpustošení celé země válkami? Vždyť mohli z Moravy pražákům poslat nenáročný jabčák jak to ostatně činí dodnes. Pražáci to stejně nepoznaj a tehdejšímu Graubnerovi by zas tak neubylo…

 329. Skimici,

  ty papežské směrnice musely být jednotné pro celý tehdejší křesťanský svět.
  A dovézt někam formanem jabčák stálo úplně stejné.
  A stejně nebyl možný.. Předpis je víno z hroznů..

 330. Dívá se někdo na superdebatu? Já to náhodou spustila před chvíli, abych se dověděla, že Babiš nepodniká ve zdravotnictví, jen dal peníze do fondu (svého), který skupuje zdravotnická zařízení. Ale neprivatizuje. To asi byla jediná pravda, kterou řekl, protože zatím kupuje jeho fond zdravotnická zařízení od soukromých osob, nikoli od státu či krajů. Je zajímavé sledovat, jak záměnou podobných slov „podnikání“ a „privatizace“ dokázal trvat na svém – na dotaz, zda podniká odpoví, že neprivatizuje.
  No, ještě chvíli musím počkat, než se dovaří poslední várka sterilovaného domácího leča, tak si tu debatu poslechnu.

 331. Pod jednou či podobojí…
  někde sem četla, že to je stejně jen ritualizovaný kanibalismus, tak si z toho tolik nedělejte 🙂

  ptakopysku,
  madam vypadá úctyhodně, a stran zámku si nestěžuji, mně se to dokonce líbí 🙂 Jo, to moje pracoviště vyprojektovali za socíku, manžel má dokonce někde zažloutlé černobílé fotky, kdy se sem sjeli soudruzi tajemníci poklepat na základní kámen či co.

 332. Madam je malována ve vyšším věku, a úplně špatně nevypadá.
  Nevylučoval bych,že v mládí mohla být docela kočka

 333. Pokud si člověk uvědomí v plném rozsahu změny vztahů na Blízském východě, mnohem lépe porozumí, zlosti amerických generálů v Pentagonu. A samozřejmě i Hillary a její klice.

  … A vztahy vzkvétají, protože Rusko na rozdíl od Západu nementoruje o lidských právech nebo okupaci Palestiny, což je z mého pohledu sice „hummus“, ale z Netanjahuova to musí být něco jako živá voda.

  A v této fázi zkoušejí vstoupit do hry USA slibem poskytnout Izraeli 38 miliard dolarů na nákup amerických zbraní v příštích deseti letech. Neuvěřitelné – stát, který je zadlužený bezmála dvaceti biliony dolarů a jehož dluh už není splatitelný ani matematicky, dokáže pod tlakem své židovské lobby (a přes nesouhlas 81 procent amerických občanů) „vypláznout“ Izraeli takovou sumu… Vzniká tak bizarní situace, kdy se Izrael s Ruskem sbližuje a Moskva nemusí nic moc ani nabízet, protože finanční stranu pokryjí Američané. Moskvě stačí, když „jen“ hodí Palestince přes palubu. Po dvaceti letech „mírových rozhovorů“ mezi Izraelem a Palestinou pod patronací USA se proces z hlediska Palestinců neposunul ani o píď, a nyní štafetu chtějí převzít Rusové a další kolo rozhovorů uspořádat v Moskvě. Myslím, že Palestinci už nečekají vůbec nic a ani napětím nezatajili dech…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Sasku-Zvanis-tedy-jses-Tereza-Spencerova-se-raduje-ze-zhave-zpravy-z-Hradu-a-trapi-USA-Pro-smich-v-Syrii-Moskva-ziskava-Izrael-A-Havel-456900

 334. 412 Dobré ráno
  Halle – při vší úctě – toto je postoj opravdového námořníka po zakotvení v domorodém přístavu někde v Německu či Holandsku. Jde si takto po molu ještě jen pár metrů od levoboku a spatří TO! Oči sice vidí svraštělou masku Merkel ale TĚLO KŘIČÍ: DEJ TOMU ŠANCI !!!“
  🙂 🙂 🙂

 335. skimici 🙂

  Ta paní se dožila kolem 80 let, a bůhví , v kterém roce života byla namalována.

 336. Halle
  to by asi věděl Ptakopysk. Ale jistě, když zrovna nestraší ve věži, tak nosí sem a tam vycpanou zvěř a akta. Pokud by byla Ernestina von Auersperg čupr děvče, určitě by mu to neuniklo.

 337. Fujtajbl poránu,
  Ernestina pravděpodobně čupr děvče v dnešním slovesa smyslu nebyla. Čupr děvče z ní dělal její původ a její věno. Pravý šlechtic se nikdy nenechal oblouznit hezkou skořápkou, ale primárně hodnotil duchovní a intelektuální kvality dámy. Neboť splynutí duší s bytostí z dobrého rodu se starobylým erbem a bezednou pokladnou bylo nirvánou, které bylo pravému šlechtici bez bázně a hany dosáhnouti.
  Na šukání měl koneckonců služebné v přepestrém ranku od hubených k tlustým, od blond k černovláskám, od sklepnic přes vychovatelky až k pokojským.
  Proč by se jinak kupříkladu v Benešově dodnes vyskytovali jedinci, kteří Ferdinandovi d’Este jako by z šourku vypadli?

 338. Dobrý den. Ad (410) k „white trash“ na demonstracích. Především bych se být organizátorem akcí s přítomností „white trash“ ptal na jejich služební zařazení, velícího důstojníka, případně bych je požádal ať se legitimují.
  „Autentiční skinheadi“, „Oi“ let dřívějších dnes slouží na jednotlivých odděleních, nejeden vzal výsluhy a přestěhoval se už do jiné státní služby. Mají 20+ let odslouženo, věk 40+.
  „White trash“ vyrostlý z dorosteneckých let už za sebou bude mít školu v Hrdlořezích. Jako před rokem 89, tak i dnes nacvičují „potlačování demonstrací“. Dnes hraješ demonstranta, zítra pořádkovou sílu.

 339. Ptakopysku, poslední návrh k elektrickým rozvodům na vašem panství: Povolejte mladého studenta elektrotechniky – silnoproudaře, nechť si na vašem sídle provede měření, která zúročí v několika diplomových pracích. Možná byla elektrifikace zámku provedena s cílem vytvoření silné antény sloužící ke komunikaci s nadzemskými duchy v povětří. Viz Ghostbusters.

  Pro pražské: jak často potkáváte rasistický „white trash“ na ulicích, v hospodách – pokérované skinheady, s martenskami, bombrem, nasupené na všechny kolem?

 340. 420 jablko evidentně od matky daleko nepadlo …
  Je to potřebný typ žen. Jsou užitečné (dokud mají ještě zuby) ke změkčování kožených řemínků. Posléze jsou však bezzubé čelisti (snad kromě specialistů) v zásadě k ničemu …

 341. (422) Na ulici zřídka (ale zrovna včera jsem viděl jednoho „ukázkového“), hospody asi navštěvujeme různé, takže tam ne.

 342. Rputi,
  mimoto madame de Pompadour, respektive její pipina, byla neuvěřitelně druhově pestrou zoologickou zahradou, nad níž by zajásal nejeden současný mikrobiolog. Její gynekologické potíže byly takového kalibru, že udivovaly zainteresovanou veřejnost i v tehdejší zocelené době.

 343. 426 ptakopysku
  žila sice jen 43 let, zato ji život jistě naplňoval. Ona ten koníček snad ale měla po mámě.

 344. nickname,
  v památkově chráněných objektech jsou památkově chráněné i elektrické rozvody 😀
  i když výše zmiňovaný zámek památkově chráněn není, nikdo se zdravým rozumem prostě nekopne do zdi pokud nehrozí akutní havárie. Protože plány elektrických rozvodů jsou v příkrém rozporu se skutečností a dtto platí o rozvodech vody, odpadních rourách atd. atd.
  Tajemství skrytá pod omítkou děsí zainteresované profesionály natolik, že prostě nelze. Snad až uhnijí kmenové rozvody… pak možná.

 345. 2 ptakopysk ad 419 – to mi připomíná:
  Přijímá takhle hrabě nového zahradníka a říká mu – „Poslyšte, vy jste mi nějak hodně podobnej, nesloužila náhodou vaše matka u nás na zámku?“
  „Matka ne, otec!“

 346. V takových případech se původní rozvod opustí a udělá se nový v málo viditelných lištách těsně u podlahy.

 347. [421] Mě na tom hodně zaujalo, jak „white trash“ vytáhl Hassan. Tedy člověk, který má blízko k cenzorům, neziskovkám a hlásá multikulti. A pak označí část lidstva za odpad. Zajímací.
  Já na těch demonstracích taky byl. Taky jsem viděl, co tam chodí na lidi. Moje hodnocení vypadá jinak.

 348. Dobré dopoledne,

  Fakt, že někdo, kdo má blízko k neziskovkám a multi kulti, někoho označí za odpad není nic zajímavého, to je naopak pro tyhle lidi naprosto typické uvažováníí. Odpad je pro ně každej, kdo nesmýšlí jako oni.
  Konec konců v tom havlovaní, kvůli kterýmu se v posledních dnesch bojím otevřít lednici, je slyšet tenhle podtón docela výrazně.

 349. Celkově je zvláštní, že běloch může být kategorizován jenom jako odpad.
  Jakákoliv jiná rasa smí být hrdá, mít svoje tradice, volit svoji miss, mít organizace, spolky …
  Ale bílí, ti nesmí.

 350. maYdo,
  ano, je. Do omítky nelze sáhnout, protože památkový objekt. Tedy patrně lze, ale za to papírování to zatím nestojí. Možná přijde den, přijede rytíř v lesklé zbroji vybaven ostře nabroušeným razítkem, novou náplní v peru Parker a ocelových nervů, který zvítězí nad památkáři, ale to už já budu Gandalfem Šedým v pemprskách.

 351. No,rekonstrukce čehokoli je problémem majitele,nikoli nájemce.

 352. „rekonstrukce čehokoli je problémem majitele,nikoli nájemce.“

  A jak to souvisí s tím, že ten hlásič je hnusnej?

 353. A v naší vesničce nestřediskové začali řádit elektrikáři. Zatím tedy jejich předvoj, představovaný několika snědými kopáči a malým bagříkem.

 354. Tak elektrikáři ve vesničce střediskové – hele, nezkoušíš Ta zas nějakej úkrok stranou? 😀 😀 😀

 355. Dobré předpolední,

  Zpátečníku, díky za ty články, ráda jsem přečetla.

  OT dotaz na zahrádkáře – nemáte někdo zkušenost s pěstováním polníčku ? Docela nám zachutnal, ale celou misku nedokážeme slupnout tak rychle, aby se nám zbytek nezkazil… prý to jde pěstovat celoročně, ale pod sněhem si to nějak nedovedu představit, šlo by to v truhlíku na parapetu ?

 356. (439) A pobyt v nevyhovujícím je problémem nájemce, ne majitele. 😛

 357. maYdo,
  asi neumíš číst 🙂 Napsal jsem nestřediskové….
  No a prostě jsem konstatoval faktický děj.
  Mám ti to snad vyfotit ? 🙂

  Rekonstrukce elektrických rozvodů je záležitostí majitele zámku, nikoli nájemce.
  S požárním hlásičem to souvisí jen velmi vzdáleně, ovšem k němu jsem se vůbec nevyjadřoval. Vyjadřoval jsem se ke 429

 358. Hustopeče jsou vesnička nestředisková? S tím rohatým kostelem, co tam máte? 😀

 359. maYdo,
  Hall není Hustopečák (Hustopečoň???)

 360. Jinak těžko poznat, na co jsi reagoval.
  Prakopysk napsal :
  „v památkově chráněných objektech jsou památkově chráněné i elektrické rozvody 😀
  i když výše zmiňovaný zámek památkově chráněn není, nikdo se zdravým rozumem prostě nekopne do zdi pokud nehrozí akutní havárie. Protože plány elektrických rozvodů jsou v příkrém rozporu se skutečností a dtto platí o rozvodech vody, odpadních rourách atd. atd.
  Tajemství skrytá pod omítkou děsí zainteresované profesionály natolik, že prostě nelze. Snad až uhnijí kmenové rozvody… pak možná.“

  Taková je realita, když se chceš rýpat v památkově chráněném objektu bez ohled na to, čí věcí je rekonstrukce a kdo je nájemce a kdo majitel.

 361. Ptakopysku, fakt ne? Já vždycky měla za to, že jo, vždycky se k tej lokalitě hlásil.

 362. Halle,
  hlavně, aby nevyhrabali nějakej mamutí kel, nebo Kopčema… To byste byli dost v zadeli.

 363. 452-bez legrace, třeba základy na barák ve Starém městě u Uherského Hradiště se řeší expresně. Bleskurychle vykopat, zašalovat a vybetonovat, aby náhodou někdo nějakou kost či korálek neuviděl. Protože jinak meškáte dva roky. Už na základech. 😉

 364. maYdo,
  v širší lokalitě se vyskytuje, to jo. Ale Hustopečník není. Jestli jsem ho správně pochopil, tak poslední dobou do Hustopečí zřejmě jezdí jenom odevzdávat přebytečnou vodu z kolena.

 365. NoName,
  😀 nic jsem nečetl. Protože kdybych to tlumočil naší archeoložce, která má na starost právě tydlecty dohledy, měla by smutný vočička.

 366. Ptakopysku, a navíc jsem se sekla i s tím kostelem. Ten rohatej mají v Břeclavi 🙂

  https://www.google.cz/maps/@48.9480094,16.7297489,327m/data=!3m1!1e3

  V Hustopečích mají takovejhlůe svatostánek :-)https://www.google.cz/maps/place/Kostel+sv.+V%C3%A1clava+a+Ane%C5%BEky+%C4%8Cesk%C3%A9/@48.9399397,16.7370749,18.69z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xe37041742878a3fd!8m2!3d48.9399557!4d16.73752

 367. 2 ptakopysk – místo, aby jezdil k Daně, doplňovat nízkou hladinu spodních vod.

 368. 456-stejný architekt v Hustopečích i Břeclavi.

 369. Jejda, nejnovější držitel Nobelovy Ceny za mír je Kolumbijský president Juan Manuel Santos.
  Já o něm vím jen 3 věci
  1. Šajba přes kafe
  2. Ustoupil (dojednal mír) teroristické organizaci (FARC)
  3. Jako správný římský katolík nového typu nemá nic proti homosexuálním manželstvím

  Mi připomíná toho z Minsku co vyjednal mír s jiným teroristou, Arafatem. Szymon Perski. Nedávno umřel.

 370. Jo v Hustopečích jdou s dobou, tam bude sranda předělat kostel na mešitu s minaretem.

 371. ptakopysku 455,
  ať se památečníci moc nedivěj!
  Nevím, jak teď, ale bývaly doby, kdy stavebník musel ještě ten archeologickej průzkum zacálovat!
  Takže si mohli být jistí, že pokud někdo něco najde, vezme kladivo….

 372. jo, na mešitu s minaretem půjde předělat ten hustopečskej raz dva. 😀

 373. no, já se pamatuju, jak nám předepsali průzkum na nějakou stavičku v místě, kde byly několikametrový navážky zeminy z výkopů, když se stavělo Jižní město. 😀

  Tam by se asi archeologové divili.

 374. No u nás soused kopal sklep na zahradě, našli tam jakéhosi pramoravana, a kutali mu tam tři roky.

 375. Koukám, že Maxda má asi zrovinka pracovní úkol:
  Ja předělat katolický kostel ma mešitu.
  Dobře placeno Saudy. 😉

 376. Bože, to je vůl!

  …Francouzský prezident Hollande včera v Paříži povečeřel s šéfem Komise Junckerem a top vyjednavačem Brexitu Michelem Barnierem. Hollande zdůraznil, že „Británie musí nést následky odchodu z EU, aby tato instituce byla zachráněna z existenční krize.“ Když ne, tak „ostatní státy budou chtít také odejít z EU a zachovat si jen výhody.“
  https://www.ft.com/content/5f84e4c4-8c17-11e6-8aa5-f79f5696c731

 377. Kéž by, quivisi. Bohužel památkáři a jiné instituce památky spravující nejsou tak velkorysí a mohovití jako Saudové.

 378. Odvoleno. Jediná motivace nicméně byla, abych mohl nadávat …

 379. no, přesně takhle tu politiku dělaly, věci veřejné. Vystrčit prdele a válet se. 😀

  Máme nějakou naději, že teď bude pár dní klid? asi ne, protože se bude řešitm, jak se volilo, proč se tak volilo a jak moc je lid blbej, že nevolil jinak.
  Jsem si taky myslela, že orgie stran judbilea mravníého velikána skončí po dni D a ono nic. Hňácají se v tom, jaký byly akce k uctění velikána a všichni slintají nad tím, co řekl Pithart, ten starej zombie, kterýho zas někde vykopali.

 380. Jestli Pitharta odněkud vykopali, tak je škoda, že nevykopali i ty ostatní zrůdy, případně nehnali bičem. Pokud možno úplně z republiky.:-D

 381. Pitharta občas vykopají bohužel akorát z politickýho hrobu. Žádná škoda by naopak nebyla, kdyby v něm zůstal a jeho kámoši s ním.

 382. Dobrý podvečer – všem těm, kteří zjistili, že jaxi nemají koho volit (pokud ještě nevolili). Pokud nepůjdete k volbám, tak váš hlas bude poměrným způsobem započítán mezi všechny ty kurvy, které jste nechtěli volit ani náhodou. LEČ! Leč! Pokud k volbám půjdete a odevzdáte neplatný hlas (lidové tvořivosti se meze nekladou), pak váš hlas nepřispěje těm zmetkům a kurvám, mutatis mutandi, které jste rozhodně volit nechtěli – a ani na váš neplatný hlas nedostanou ony kýžené peňáze.
  Tolik jen drobné upozornění těm, kdo seznali, že jaxi nabídka se nekryje ani v nejmenším s poptávkou.
  Já naštěstí za sebe koho volit mám a také ho/je volit budu. a znovu a o5 vzkazuji těm nevolitelným – neplačte, sami jste si to zavinili!

 383. U nás se letos bohudíky nevolí. Nicméně pro příště – jak se dá třeba zneplatnit hlas?
  I když nevím, jestli ta šaškárna stojí za to, se obtěžovat do volební síně.

 384. 1 Hokkaido + 1 čerstvě nabroušený nůž = 3 stehy na prsteníčku

 385. Já volitelné osoby našla,
  nicméně se tam poštrachám až zítra.

 386. skimici,
  řádně obvázaný jistě hezky trčí, a nemusíte se vymlouvat, že někomu ukazujete, že je „jednička“ 🙂

 387. Hm, zrovna se chystám taky krájet dýni hokaido… Ale v počtu stehů soutěžit nehodlám.

  Co jste s ní chtěl provádět?

 388. „„Z Čech mi píšou e-maily, abych tam kandidovala na prezidentku,“ prozradila v rozhovoru pro Týždeň.sk slovenská politička Magda Vášáryová.“

  Jen jestli si to holka neplete?! Spíš to tipuju na zoufalé hlášky jako: „Tak teď už jen chybí, aby kandidovala Vášáryová!“

 389. 482 dělám moc dobrou polévku-krém
  Nyní po návratu z chir ambulance jsem zpěnil na oliváči a lžíci másla dvě šalotky, přidal nakrájenou papričku, dva řezy zázvory, petržel a čerstvý koriandr, osolil, provařuji, přidám kuřecí vývar a trošku limetkové šťávy, potáhnu, rozmačkám šťouchadlem, rozmixuju, přidám desetiprocentní smetanu a dochutím na talíři bílým pepřem, čerstvými lístečky koriandru , praženými dýňovými semínky a pár kapkami sezamového oleje.

 390. Rputi,
  dej si pár šálků sojového latté a vsaď boty, že budeš psát Vášáryové taky. Třeba se ti zjeví i Václav Havel…

 391. maYdo,

  každej kromě Tebe to ví 🙂
  V Hustopečích jsem měl ordinaci, ale bydlím 5 km vedle.

 392. No jó, Halladine, tak nemůžu vědět všechno. Aspoň víš, že Tě nešpehuju. 😀

 393. 479

  chtěl jsi zahodit snubní presten,a on nechtěl jít dolů?
  A zvolil jsi radikální řešení ? 😀

 394. To je volaký sofistikovaný recepis, skimici. 🙂

  Já už mám nakrájeno a peče se v troubě. Bez objížďky přes ambulanci 🙂

  S dýní se peče pár stroužku neloupaného česneku. Až bude upečeno, nemaje šalotku, zpěním trochu cibule, povařím s tou opečenou dýní a pečeným česnekem, zázvor přidám rovněž, trochu pepře a namixuju. No, petržel nemám, to jsem podcenila, ale na vrch přidám možná trochu nějakých semínek nebo opražených ořechů. Nebo radši kostičky opečenýho chleba.
  To pečení dodá polívce takovej zvláštní šmak, kterého se osmahnutím na tuku v hrnci nedosáhne.

 395. A zeman si zase otevřel hubu….

  Já zastávám názor, že příměří je možné pouze s umírněnou opozicí, nikoli s islamistickými skupinami, což respektují obě strany, ruská i americká. Ale na rozdíl od americké strany, která se domnívá, že umírněná opozice existuje, já se domnívám, že tam jsou pouze islamistické skupiny. Kromě toho nezapomeňte, že legální syrská vláda pozvala Rusy do Sýrie, zatímco žádný legální představitel Sýrie nezval do Sýrie Američany.

 396. ptakopysku 485,
  sóové latté, říkáš?
  No nevím, já obvykle na záchodě dopisy nepíšu….. ale nějakou „prdel ve zdi“ bych tam instalovat mohla. Stylově by to odpovídalo.

 397. 2 Rpuť ad 483 – jen jestli si to holka poněkud nepopletla a místo prezidentky neměla bejt primátorka… Jednu kundu z Prešpurka tu už máme, druhá by mohla být zajímavá konkurence… Zajímavý volební boj – kunda versus kunda!

 398. 489 maYdo
  znám a rozumím. Peču a česnekuju, když nepeču, koriandruju a limetkuju.

 399. Dobrý večer. Postřehy z volební místnosti:
  Odvolil mladý pár zatím ještě chudých šlechticů, před branami školy čekal třetí chudý šlechtic. Proč na ně čekal? Hned se mi hlavou mihl nápad – do místnosti se všemi hlasovacími lístky, z ní s jedním chybějícím. Pokud chybí ten správný, vyhráváš prémii.
  K volbám přišla i paní s čtyřkolovým chodítkem pro seniory, věk řádně přes 80. Přišel volit i táta s dcerou. Tj. pro někoho ty volby ještě mají smysl.

 400. PeSi 492,
  kdepák!
  To by se akorát šiklo! Jedna kunda na hradě, druhá na magisrátu a kokot jako premier!

  Měli bychom začít stavět na hranicích plot!
  Slovensko nás jasně chce okupovat, vzali si mustr vod muslimáků, jen s těma dělohama v těchhle případech nevím….

 401. TAk já tu koriandrovou variantu neznám. Dnes se ale ta česneková hodí, synek je poněkud nachlazen, což chytl ode mně a česnek a zázvor, to nemají bacily rádi a berou nohy na ramena. Tedy jestli bacily nějaké nohy a nějaký ramena mají….

 402. Hloupé otázky, mnohokrát a mnohde omílané:
  základní digitální piano, které stačí na ZUŠ a hru neznechutí? Yamaha P-45/P-115 nebo jiné? Klasické nechceme.
  Základní zobcová flétna, která hru v prvních letech ZUŠ neznechutí?

  Ad pan Pithart a komunisté: slyšel trávu růst. Nyní tráva vyrostla, zdá, že i přerostla. Co s tím udělá? Bude naříkat na špatném hrobě, nebo se čestně přizná, že tehdejší dohoda s komunisty o předání moci byla svinstvo, stejně jako jejich protlačení do parlamentu?

 403. 498 NickName
  a. piano – klasické
  b. Flûte à bec – nejlépe obyčejné dřevo třeba Hohner. Okolo 50 Eur.

 404. OT – dcera si nechávala udělat ověřenou kopii certifikátu o zkouškách z angličtiny. Na dvou poštách jí odmítli a když se ptala, jak to, že před třemi měsíci jí to normálně zkopírovali, tak jí bylo řečeno, že to tedy asi udělali chybu, protože tyhle papíry se ověřovat nesmí.
  Na třetí poště jí udělali ověřenou kopii bez problémů.

 405. NIckname, ad poslední odstavec 498 – ta višeň, z který jste spadl, ta teda musela být hóóódně vysoká….

  Já vím, že naděje umírá poslední, ale v případě Pitharta a jakéhokoliv jeho čestného přiznání je i ta naděje už dávno mrtvá.

 406. Zastavte utrpení Aleppa, apeluje Merkelová na Rusko a Írán
  http://zpravy.idnes.cz/zastavte-utrpeni-obyvatel-aleppa-zada-rusko-a-iran-nemecka-vlada-pxn-/zahranicni.aspx?c=A161007_133206_zahranicni_lve#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main
  A já s ní živě souhlasím. To každodenní bombardování je nelidské. Viz Londýn třeba. Ta psychická zátěž je strašná. Daleko humanitárnější bylo třeba bombardování Dresden. Bylo to rychlé a účinné.

 407. Ttě bacím, skimici..

  moje máti v Drážďanech za toho bombardování byla…..

 408. Dostal jsem tetanovku!
  Vždycky když mě šili mi nabízeli tetanovku. Kolena, lokty, hlava, všechno. Sestru s injekcí jsem vždy odehnal s poukazem tetanovkování deset a méně let přede dneškem. A bylo po ptákách.
  Dneska jsem si nemohl vzpomenout a výběr byl jednoduchý. Gluteus či rameno? Vzhledem k tomu, že krev pravidelně chlístala (asi přívod) jsem se nemohl obnažit a bylo rameno.
  Doufám, že ta vakcína účinkuje i proti tomu rakušákovi nebo jak se jmenuje …

 409. aah, bylo to podle zápisků let dvanáct, to ještě jde a tetanovka byla na místě.

 410. 505 Halle
  přežila nebo si mám dát pár facek?

 411. 508

  😀 😀 😀

  Ty facky si dej,:-D ale přežila. Jinak bych tu nebyl.

 412. Že by tetanus hrozil od nože, kterým se krájela dýně?

  Jinak smůla, skimici, proti tomu rakušákovi to je na nic. Jestli myslíš toho, co schovává věci a tak….

 413. 509 nedám! Zapletli bychom se zbytečně do putování Tvé mámy, která mojí mámou prokazatelně nebyla a tedy vlastně se diskuse mohu účastnit jen jako informačně průběžný obšourník….

 414. 510 maYdo
  o nůž nejde. JDE O TO CO JÍM KRÁJENO.
  Bylo to Hokkaido, válelo se v zemi a předtím ve sr … tedy v hnojivech. Když jsem se řízl, první reakce bylo utít si to ad ulnam ale nastalo blaho rytířuse tetanuse a je to za mnou…

 415. maYdo,
  třeba to byla vzteklá dýně, nebo s tím nožem skimic krájel koně…

 416. Psina je, že je vlastně skoro odvoleno.
  jaký to má smysl se uvidí záhy

 417. 513 ptakopysku
  kdepak koně. Maximálně poulet, kuře a dýni hokkaido…
  Mmch je to blízko Chantal poulain je něco jako zpívající hříbě

 418. Sakra, to mě nenapadlo, že k obcování s Chantal Poulain by měl být člověk očkován proti tetanu. Pro sichr. Kdyby se na ní o něco škrábl. Se podívejte, jak dopad’ Bolek…

 419. Ptakopysku
  mám zařízení s několika jemnými i dravými kameny. Zatraceně dobže to funguje. Chirurg oceňuje btilantní a čistý řez. Má proti rozervaným břichum v zasadě jemnou odbornou práci …

 420. 516 ptakopysku . jak dopadl bobek ….
  Jsem si vědom trýznivosti okamžiku
  ale vzepřel jsem se. Bobek může dopadnout kamkoliv. Já jsem ale při vší úctě k bobku rozhodnut provésti nebezpečnou cestu skrze středy mimosních konfesí až k bobku a odtud klidně k k bolku i lolku.

 421. 518 ptakopysku
  bojej, no. Máš lepší nápad aby se báli víc?
  Kamarádi letos preferovali hrnce (polívkovýkový keramickýžmísy) s bílejma buřtama a křen a hožčici a i ten lák s petrželí i koriandrem.

 422. „Bylo to Hokkaido, válelo se v zemi a předtím ve sr …“

  No, nevím, jak kdo, ale já zeleninu obvykle ze všeho nejdřív umeju…. 🙂

  Ale hlavní je, jestli se polívka povedla, když už byla vykoupena krví. Ta moje tedy ano, i bez krve.

 423. (503) Bombardování Dresden zajisté nebylo nic pěkného. Nebudu sahat do historie, Coventry, London, železniční uzel, etc. Kde je obdoba Aleppa?
  (522) „Lavrov prohlásil, že Rusko bude požadovat písemnou záruku takzvané umírněné opozice o jejím oddělení od teroristů. Pak se podle ruského ministra budou moci členové opozičních skupin připojit k syrským pořádkovým oddílům.“
  Tak Ti nevím, zda si děláš prdel Ty, Lavrov, nebo kdo. Písemná záruka u kozomrdů, Rusáků či jejich spojenců?

 424. Čím to tak asi bude ??? 😀 😀 😀

  „Merkelová to prohlásil během svého projevu na Den německého průmyslu 2016 v Berlíně, uvedl deník Die Zeit.

  „Když jsme mluvili o podobné dohodě s Ruskem, tak jsme neslyšeli ani polovinu kritiky, kterou slyšíme nyní. Nad tím se musíme zamyslet,“ řekla kancléřka (CDU) a vyzvala podnikatele, aby přehodnotili svůj postoj k ekonomické spolupráci se Spojenými státy.
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/merkelova-obvinila-nemecke-podnikatele-z-antiamerikanismu/

  Tak já ti nevím Kadle 524,
  tohle napsat těsně po té, co Američani porušili své vlastní příměří skoro v tom samém okamžiku, kdy ho podepsali …. to už je diagnosa! 😀 😀

 425. Jak velká ta krize bude ani není tak podstatné. Důležité je, že bude!

  M.Kechlibar:
  …Američané nakonec pravděpodobně pokutu pro Deutsche Bank výrazně sníží, hovoří se nyní o pěti miliardách dolarů, ale ta banka je v tak špatném stavu, že ani to ji možná nezachrání. Hodnota jejích akcií klesla proti vrcholu z roku 2008 na méně než pět procent, což je veliká ztráta. Německá vláda bude pod tlakem „vypomoci“ Deutsche Bank z peněz daňového poplatníka, jenže německý daňový poplatník už toho zaplatil dost a nemusí to akceptovat…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Protesty-proti-Merkelove-se-siri-cim-dal-vice-Kdyby-ji-tvrde-netlacili-novinari-uz-by-mozna-nebyla-kanclerkou-soudi-matematik-a-znalec-Nemecka-Kechlibar-457009

 426. PeSi,
  proč by džihadista nemohl prchat před džihadem? Vzpomeň soudruha Trockého, kupříkladu.
  Amričané mají jiný přístup. Už od Vietnamu nechávají své pomocníky z řad domorodců v jejich rodné zemi nastupujícímu režimu k vyřešení.

 427. Zatracený Putin ! 🙂

  Washington – Americká vláda dnes obvinila Rusko z odpovědnosti za hackerské útoky na servery Demokratické strany a z pokusů ovlivnit americké prezidentské volby. Obvinění obsahuje společné prohlášení ministerstva vnitřní bezpečnosti a ředitele zpravodajských služeb USA Jamese Clappera. Rusko vzápětí označilo obvinění za nesmyslné.

  Zpravodajská komunita v USA je přesvědčena, že nedávné kybernetické útoky na americké občany a instituce, včetně politických organizací USA, inspirovala ruská vláda, uvádí se v prohlášení. „Vzhledem k rozsahu těchto kroků jsme přesvědčeni, že jedině nejvýše postavení ruští činitelé mohli takové aktivity schválit,“ stojí v dokumentu.

  http://www.ceskenoviny.cz//zpravy/usa-verejne-obvinily-rusko-z-hackerskych-utoku-a-mareni-voleb/1401404?utm_source=rss&utm_medium=feed

 428. Otázka – do kolika hodin se dá volit ?

 429. Petře 530,
  Soros musí být vzteky bez sebe, že mu tak kazej kšefty! 😀

  Halle 533,
  no na někoho to svést musí a Putin se hodí.

  Suma sumárum, zjevně počítali s tím, že se jim všem podaří lidi oblbovat lépe a radostněji. Potěšitelné je, že jim to, tak úplně nevychází!

 430. Dobrý den. Skimici, děkuji za radu na pancíř či polopancíř. Ten máme k dispozici nedaleko. Ale hledám něco, co by se vešlo do malého obýváku/kuchyně. S tím Hohnerem se poptám, i když náš dvorní dodavatel preferuje Yamahu.
  Ad Transparency International a pan Ondráčka: mnoho let jim chybí řádně vyúčtovat dotaci ze státního rozpočtu. Jinak návrh TI samozřejmě vítám, jen je třeba upozornit, že miliardáři dotují politické subjekty i přes nastrčené firmy. Z tohoto důvodu by můj návrh zněl:
  Politické subjekty, hnutí, občanská sdružení, občansky prospěšné společnosti nesmí od deseti nejštědřejších subjektů (resp. skupiny ekonomicky spjatých subjektů(*)) přijmout více než 50% svého ročního rozpočtu. Částka daru/podpory subjektu (resp. skupiny ekonomicky spjatých subjektů) je též omezena hodnotou 300.000Kč
  * Za ekonomicky spjaté subjekty jsou považovány též státní organizace, resp. organizace přijímající dotace z veřejných rozpočtů.

 431. Dokonala hlaska ze psa:

  Měla by být matematická paralympiáda, kde by absolventi humanitních oborů počítali trojčlenku a ostatní jim fandili, jak se hezky snaží

 432. Dobré dopoledne,

  podle toho, co tu píše občas PeS, by se na matematickou paralympiádu kvalifikovali i někteří studenti matfyzu.

 433. Pamatujete flmového kritika Jana Klimenta? Jeho kritiky v Rudém právu byly bedlivě sledovány, protože pokud nějaký film strhal, bylo jasné, že stojí za to, vyrazit do kina, pokud ho vychválil, byl to jasný signál se takovému veledílu vyhnout.

  zřejmě vychoval celoiu řadu následníků 😀

 434. >> maYda
  Nějak se mi doneslo, že „planoucí alkoholik“ – (c) Škvorecký – Jan Kliment byl za války lokálním funkcionářem Kuratoria a proto byl po válce tak radikální. –Postoj „když to haní kritik“ zastává i jeden můj pražský soused. Nicméně se před časem spálil. Po návštěvě kina mi sdělil, že na film šel proto, že kritici o něm psali negativně. Nicméně dodal: „A vona to dovopravdy byla sračka.“ Ten film se jmenoval Wilsonov.
  O J.Klimentovi mám jednu rozkošnou historku z let perestrojky. V Klubu filmových novinářů (předseda J.K.) vznesli někteří mladí a silně politicky angažovaní novináři otázku jak je možné, že na nějaký západní festival (Cannes?) má jet jistý XY, který – ač jistě výborný znalec filmu – je jenom upocený nestraník. A mladí angažovaní novináři se těšili, že na uvolněné místo v delegaci se dostane jeden z nich, přičemž být tím jedním očekával jeden každý. Diskuze pomalu uhasínala a v důsledku jejího utišení se J.K. probral z polospánku ve které merito diskuze zachytával jen povrchně a pravil: „Já tomu nerozumím, proč by soudruh XY neměl být členem naší delegace na ten festival?“ A bylo rozhodnuto.

 435. 544 — Jojo, maYdo, řekl bych, že celé dnešní vydání NP se povedlo. A bezpochyby právě díky Václavu Havlovi!

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/esej-zenska-sila-a-zenska-slabost-dqf-/p_spolecnost.aspx?c=A161006_214756_p_spolecnost_wag

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/osobnost-havel-vecne-zivy-09y-/p_politika.aspx?c=A161007_093842_p_politika_wag

  — — —

  Jinak Vámi citovaný článek je kvalitní, a zároveň celkem samozřejmý pro každého, kdo si z dlouhé chvíle někdy přečetl dejme tomu Melantrišky. Jenže kdo dnes ještě má čas číst?

 436. 413 — Vždyť jo, Rputi, kvůli autorovi jsem sem odkaz taky prosím dával. Farage myslím podal svůj standardní či lehce nadstandardní výkon. Ovšemže má pravdu, ale nakolik to bude k něčemu dobré, asi teprve uvidíme.

  Kdyby — zatím teoreticky — Trump vyhrál, docela by mne zajímalo, o jaký druh lidí se bude v politice opírat. Nic o tom nevím, je to otázka spíše pro pana Neumanna; ale kdybych vycházel z české zkušenosti, zdá se mi, že solidních lidí s upřímnou nechutí k PL (zde k pravdolásce, tam k pseudoliberalismu) a současně s politickými zkušenostmi je poměrně málo, ba vyloženě maličko…

 437. Trump nevyhraje, i kdyby se kvuli tomu melo dokazat ze jim Putin hacknul hlasovaci masinky a nove, ktere lepi… ehm, ktere jsou bezpecne proti hackovani… mely vyrabet leta:)

 438. 529 – ted jen nevim, zda to byl lekar nebo inzenyr…

 439. Nějak mi nejde na rozum,
  když jsou Rusové takoví super-hackeři, proč tedy hlasování mašinkama nezruší a neudělají klasické lístkové, jako jsme teď měli my.

 440. Matzurko,
  protože by jim to stejně Putin zkAZIL! 😀 😀

 441. Sláva Žantovskému, takhle natvrdo to snad ještě níkdo nenapsal!

  …Antagonismus dobra a zla v něm zůstal a Havel ho živil celá devadesátá léta i ještě v novém tisíciletí. „Protože ten svět takhle viděl. Viděl ho jako střet ‚nás, dobrých hochů, co spolu mluvíme‘, té elity, a těch ošklivých, případně hloupých, kteří jsou proti nám a dovolují si nás nějakým způsobem kritizovat a ztěžovat nám to naše vyvolení k tomu, abychom těm hloupým vládli. To je přeloženo do lidovější češtiny, o co šlo v odkazu Václava Havla…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozlozena-spolecnost-a-arogantni-vsemocne-elity-Podekujme-Vaclavu-Havlovi-Petr-Zantovsky-dukladne-rozebral-proc-na-nas-tento-tyden-vykukoval-z-kazdeho-kanalu-457213

 442. Petr Žantovský je v nějakém vztahu s Michalem Žantovským nebo jde jen o shodu jmen?

 443. Matzurko ŠLA ODPOVĚĎ !

  Maydo 554,
  nějaký příbuzenký vztah tam, tuším, je, ale politicky jsou každý jinde.

 444. Tak to je velice zřejmé, že politicky jsou každý jinde 🙂

 445. 2 maYda ad 544 – ano, autor si velice zajímavě plácá játra. Tak nějak mi to připomíná „Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti“. Opět blábol o suchym z nosu a nesmrtelnosti chrousta… A odmítá připustit, že ten dnešní stav byl cílem od samého začátku, schovávaný za líbivé fráze. A jako by mu to teď nestačilo, prosazuje více Evropy za každou cenu. A vůbec mu nedochází, nakolik si protiřečí.

 446. No, já se přiznám, že o autorovi nic moc nevím. Zaujal mně titulek a text. Pokud zároveň hlásá, že více Evropy, tak si vskutku protiřečí. Aspoň bych mu ale přiznala, že uznává, že národní státy mají něco do sebe, byť s křížkem po funuse

 447. No, zato tenhle chlapec má pravdu:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Do-prdele-co-si-myslej-Delame-z-lidi-baterky-do-stroje-Sef-Piratu-hodne-emotivne-promluvil-o-skolstvi-457250
  Ovšem, ta realita byla a je celou dobu cílem. Blbcům se lépe vládne.
  „Dávat děti do mateřské školy ve dvou letech je zločin!“ je přesvědčen. Snižování úrovně jednotných státních maturit je dle jeho mínění cíleným útokem na vzdělanost. „Na maturitu si stačí přečíst 4, slovy čtyři knihy – ‚Cokoliv v kostce‘. O úrovni vzdělanosti to nic neříká,“ upozornil.“

  A mechanismus realizace je popsán tady:
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=557499

 448. Tak to fakt naštve, ne, že ne… !!!

  …Nejprve náměstek ministra obrany RF A. Antonov vyčíslil výsledky ruského bombardování v Sýrii za šest měsíců (konkrétně od 27. 2. – 1. 9.): bylo zabito 35 000 nepřátelských bojovníků, z toho 2700 džihádistů původem z Ruska či států SNS. Ve spolupráci se syrskou armádou se podařilo osvobodit téměř 600 obcí na ploše 12 000 km2.

  Ministr zahraničí USA John Kerry na to reagoval tím, že postup ruského letectva v Sýrii je třeba začít vyšetřovat jako válečný zločin. Masově zabíjet cenné americké spojence pod záminkou, že jsou to islamisté, které naopak Západ čtyři roky podporuje a šetří, to musí naštvat…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/kam-to-privedla-politika-usa-s-300-v-syrii-iskandery-v-kaliningradu-/

 449. 2 Rpuť – no a navíc teď Izraelci potvrzují, že ten útok na Syřany omylem se omylem profláknul jako zcela záměrný a úmyslný… No a to si teda Izraelci dovolujou dost.
  No a navíc tenhle článek od naših eurohujerských zpravodajů:
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/170683-blizky-vychod-se-hrouti-netanjahu-na-usa-kasle-obama-ma-jedinou-moznost/
  Jen aby najednou v Izraeli nevypukla zcela spontánní revoluce… Nevíš, která je židovská oblíbená barva? A tu spontánní revoluci by mohl financovat ten zkurvenej maďarskej žid, to by bylo dokonalé.

 450. PeSi 563,
  no ona už tuhle Spencerová psala, že se Netanjahu nějak moc kamarádí s Putinem a s Turkama taky, no hnus fialovej…
  Takže nějaké pokusy jsou s „pomocí pro Gazu“. I Pink Floydi se zapojili na starý kolena – asi nemají co na práci, nebo je malej kšeft a reklama drahá.
  Prostě – jako obvykle se blbne na kvadrát…

 451. Kalousek vypadá zklamaně, ale tvrdí , že není zklamaný

 452. No a že po všem předvedeném Babiš dostane tolik hlasů-to by chtělo asi celostátní psychiatrický průzkum.

 453. NoName,
  tak to souhlasím. U nás v kraji vyhráli socdemáci (a Zimola tu zřídí jistě i raketodrom), do senátu tam již zakořeněný odéesák Jirsa.

 454. Tyto volby jsou imho jenom indikátorem voleb do parlementu. Výsledky předpokládané. Bývalí komouši, přejmenovaní komouši a černoprdelníci.

 455. (563) Tamtéž: „Tající led odkrývá děsivé tajemství: Utajovanou vojenskou základnu v Grónsku“ 😛
  Tak utajovanou, že http://1url.cz/BtNFq

 456. 569 – lidi jsou naštvaní na velké strany a tak to hodej tem, kteří jsou tema „zlejma“ vokopavaný.
  To je Babiš a nikoliv třeba Svobodní či Okamura apod.
  Je to pro ne nejjednodušší .
  PS:
  Ještě ze u nas se letos nikam nevolilo.

 457. Tak ono Babiš už toho stihnul skutečně dost k tomu, aby snad prohlédli i ti, co s pohledem do dálky mají nějaký problém.

 458. 575

  To záleží na ideologických názorech jednotlivých voličů

 459. A Šimon má do značné míry pravdu. Na Babiše útočili úplně všichni, odsocanů po pravici, takže

  lidé,kteří nemaj rádi socany mu hodili hlas, stejně jako ti, co nemají rádi -ODS a Top. 🙂

 460. Ale Babiš je esencí neideologie. Nemá nic, co by nějakou ideologií (v dobrém smyslu slova) jenom zavánělo. Žádný aspoň trochu konsistentní systém názorů.
  I jeho „politici“ jsou jenom různorodá sebranka.
  A názory na cokoliv se mění dle potřeby (viz uprchlíci).
  Když tedy opominu bláboly typu „zatočíme s korupcí“.

 461. 578

  Každopádně se trefil do názorů lidí na daňové úniky.

 462. Nechci nikterak šlapat v bábovičkách, či kruzích v písku, ale Babiše volili lidi, kteří věčí…. ne oni zcela jasně vědí, že to Babiš dělá dobře. Zatočí s korupčníky a zloději zlepší se výběr daní a duha se rozklene. Ti samí vám bez uzardění tvrdí v hospodě do očí, že jejich hostinský nekrade, zatímco všichni ostatní hostinští kradou. Stejně tak krade vietnamec z večerky, který má otevřeno 12/7/365 a koupil si teď ojetýho tranzita. To, že má Babiš vyšší příjmy z dotací, než platí na daních, či že platí procentuelně menší daně, než třeba polostátní ČEZ, je v pořádku, protože to tak dělají všichni. Stejně tak je v pořádku, že jako ministr financí odpouští svým vlastním firmám daně, které jsou daleko vyšší, než co dokážou nakrást všichni hostinští středočeskoho kraje během svého života. A tohle vám vykládá v hospodě chlap, který je zaměstnaný u obce, hodinu pije kávu a víte o něm, že za hodinu půjde na oběd, kde bude sedět další hodinu a bude nadávat na ty zloděje živnostníky.
  Obávám se, že si nic jiného nezasloužíme.

 463. xakru „věří“ tam mělo být, ne věčí…

 464. 578 – neideologie…..zeptejte se lidí ve fabrikach, hospodách a kravínech, co tohle složité slovo znamená …..
  Oni nemaj doma naučný slovnik, Wikipedie je podobně slovo z Marsu, oni jsou nasraní z celé řady reálných a ještě větší řady ne reálných příčin .
  A viděj, že politici jsou u korytek uz sakra dlouho…..samozrejme – jak kteří, žeáno.
  Ale viděj, že na ně a jejich hlavní obavu z připrchlíváků doslova serou.
  Tak ať se s tím nějank Mařka poperou…..

 465. No a další si prostě myslej ( páč to přímo věděj – viz 580), že Babiš „jim“ to přímo jánošíkovsky dává sežrat …za ně….
  I kdyby to tohodle bezmozka mělo stát cokoliv – nechci pomstu zadarmo….

 466. Koncem příštího roku bude Babiš premiérem….

 467. Ptakopysku,

  Stejně tak je v pořádku, že jako ministr financí odpouští svým vlastním firmám daně, které jsou daleko vyšší,

  Můžeš to doložit ?

 468. 584-tak to bude fajn. Aspoň vyřeší ty daňové úniky a Krnáčová dopravu v Praze.

 469. Celkové příjmy rozpočtu stouply meziročně o 43 miliard na 859,3 miliardy korun a celkové výdaje klesly o 19,2 miliardy na 778,1 miliardy korun. Celkové daňové příjmy bez sociálního zabezpečení stouply meziročně o 25,1 miliardy na 403,5 miliardy korun.

  „Výsledek hospodaření zůstává nejlepší od vzniku České republiky a navíc se již třetí měsíc po sobě zvyšuje přebytek státního rozpočtu. Na historických rekordech je inkaso DPH, daň z příjmu i spotřební daně. Vzhledem k pozvolnějšímu růstu ekonomiky už nemůže být pochyb, že za rostoucím výběrem všech daní stojí na prvním místě lépe fungující Finanční správa,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

  „Celkový růst inkasa DPH je tažen zejména výraznějším poklesem vyplácených nadměrných odpočtů.

  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/prebytek-rozpoctu-ke-konci-srpna-stoupl-na-vice-nez-81-miliard-kc-pw7-/ekonomika.aspx?c=A160901_144301_ekonomika_rts

 470. Halle,
  když si čověk dá do huhle „agrofert prominuté daně“ tak toho krapet vyskáče, nejenom těch jeden a půl miliardy…

 471. 587-Ministrem financí je Babiš, idnes patří Baišovi.
  Informace jsou tedy 100% relevantní.

 472. „Ve světle dnešních čísel ale vidíme slušnou šanci na to, že schodek bude nakonec ještě nižší než námi předpokládaných 35 miliard korun a může se přiblížit i vyrovnanému rozpočtovému hospodaření. Šance, že letošní rozpočet bude vyrovnaný či dokonce přebytkový, rozhodně není malá,“ uvedl hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek.

  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/prebytek-rozpoctu-ke-konci-srpna-stoupl-na-vice-nez-81-miliard-kc-pw7-/ekonomika.aspx?c=A160901_144301_ekonomika_rts

 473. hlavní ekonom Komerční banky Jan Vejmělek ovšem Babišovi nepatří 🙂

 474. „… aby snad prohlédli i ti, co s pohledem do dálky mají nějaký problém.“
  neprohlídli, když šlo o jiný, proč by měli prohlídnout ausgerechnet zrovna v případě Babiše?

 475. Nevím, je to stále zjevnější, MaYdo ? Tenhle už ani nepředstírá …

 476. jak se může zvyšovat přebytek státního rozpočtu, když v okamžiku 18:55 8. října 2016 je státní dluh 1 884 346 361 488 Kč
  Nejsou to jen takový ekonomický pindy? 😀 😀 😀

 477. „Ale Babiš je esencí neideologie. Nemá nic, co by nějakou ideologií (v dobrém smyslu slova) jenom zavánělo. Žádný aspoň trochu konsistentní systém názorů.“

  To nemusí vadit. V případě, že se volí proti něčemu, tak stačí, že nemá ideologii ani názory, který vadí. A voliči volí velmi často ne proto, že je někdo přesvědčil, že zvolit ho je v souladu s jejich zájmy, ale proto, aby se tam nedostal někdo kdo jim leží v žaludku.

 478. 584 – to jsem rikal myslim tak zhruba pred rokem 🙂

 479. Proč by předstíral, NoName, když mu to lidi baští i bez předstírání?

 480. 594

  Ptakopysku, rozpočet je záležitost hospodaření během jednoho rozpočtového roku.
  Čili příjmy a výdaje za rok.
  S celkovou zadlužeností to vůbec nijak nesouvisí.

  Agrofert to odpouštění daní popírá.

  Některé firmy z koncernu Agrofert mají ze strany MPO přislíbeny případné budoucí úlevy na dani z příjmu v souhrnné výši maximálně do 1,55 miliardy. Tyto úlevy jsou však vázány na investiční záměry, výstavbu nových výrobních provozů, tvorbu nových pracovních míst a podobně. Podmínkou těchto úlev je dosažení určitého zisku, nad jehož výši je teprve možné o úlevu žádat. Navíc je prakticky nereálné, aby firmy dosáhly celkové možné maximální výše úlev.

  V tuto chvíli není vůbec jisté, zda a kolik bude Agrofert z těchto možných úlev čerpat. K dnešnímu dni nevyčerpal ani korunu. Naproti tomu Agrofert odvedl na daních a dalších poplatcích do státního rozpočtu za posledních devět let 19,6 mld. Kč.

  Koncern Agrofert a jeho firmy platí veškeré daně řádně a včas. Není pravdou, že by finanční úřady koncernu Agrofert jakkoli nadržovaly. Počet kontrol finančních úřadů ve firmách Agrofertu po vstupu Andreje Babiše do politiky meziročně vzrostl o 12 %. Podle platné legislativy nemá navíc ministr financí od roku 2011 pravomoc komukoli daně odpouštět.

 481. „Agrofert to odpouštění daní popírá.“

  A tak to jo, když to Agrofert popírá, tak to bude zaručeně pravda, ještě jednou pravda a nic než pravda 😀 😀 😀

 482. A kontrolora, který načapal Agrofert a kterého šéfem je Babiš si dokážu živě představit.
  A jistě i kdokoliv jiný.

 483. Ach jo, to je zase… Proste ekonomika je v boomu, uz vicemene prehrata, urokove sazby na nule, koruna drzena umele dolu… A ekonomicky genius Babis ma jen maly schodek rozpoctu… I mne osobne prochazi denni sazby, na ktere bych si pred dvema lety neodvazil ani pomyslet, a stejne praci nestiham… Skoro mne laka pripomenout, ze ve vyrazne slabsi ekonomicke situaci mel Klaus prebytek, ale nest…

  Jsem zvedav, co predvede pri recesi. Ale to je jedno, MF to volicum nejak vysvetli… Podobne jako Dieklecian zdrazeni, ktere prislo shodou nahod pote, co zredil menu, vysvetlil spiknutim obchodniku a zacal je popravovat… A lidi mu to zrali 🙂

  Vse pri starem. Tisice let.

 484. “ Podle platné legislativy nemá navíc ministr financí od roku 2011 pravomoc komukoli daně odpouštět.“

  nemusí jí m ít zrovna m inistr. Ale někdo ji má. A ten někdo nebude chtít jít proti ministrovi. TAkže to ej jedno. Dtto kontroly. Je sice hezký, že počet kontrol se zvýšil, ale závěry budou zajisté takové, aby byl soudruh ministr spokojen.
  A když už by náhodou nebyly, tak idnes, jedno z nejvýznamějších medií v rukou ministra, se jistě postará,aby se to rozmázlo, jako že jde o nějaký okopávání do kotníků a pan ministr je čistej jak lilium a slovo boží dohromady a vypranej v Perwolu.

 485. A prijem skupiny Agrofert na dotacich uz nekdo secetl? Vynosy z regulaci a predpisu ve prospech Agrofertu? Anebo, typicky, faktr, ze shodou nahod EET povinnost nepadne na Babisovo rychle obcerstveni? 🙂

 486. Jo, maYdo,
  někdo tvrdí jedno, někdo tvrdí opak.

  Petře, kdy měl Klaus přebytek ? 🙂
  Jo,byla konsolidační agentura , převody z FNM, výběr sociálního pojistného vysoce překračoval vyplácené penze…

 487. Primo z clanku:

  „V roce 2014 zaplatil na dani z příjmů právnických osob 743 milionů Kč“…

  oproti
  „Celkem má přislíbeno 1,6 miliardy korun, v srpnu byla proplacena miliarda“

  Takze pritahni si zidli bliz ke kraji propasti a nechej si povidat pohadku o tom, jak Babis plati vetsi dane, nez dostava dotace… Ja z takovych pohadek vyrostl…

 488. podle serveru agrofert.cz odvedl holding do státního rozpočtu desetkrát víc, než nafasoval na dotacích.
  Tady je povídání o tom, jakým způsobem Babiš ke svým číslům přišel, taky zajímavé. Prostě člověk může věřit jenom těm statistikám, které si sám zfalšuje.
  http://reportermagazin.cz/umime-to-podojit/

 489. „někdo tvrdí jedno, někdo tvrdí opak.“

  Ovšem to jedno tvrdí firma bývalého komunisty a estébáka, kterej nemá problém porušovat pravidla jakkoliv se to hodí, takže to tvrzení nemá žádnou věrohodnost.

 490. Jen tak pro zajímavost, státní dluh za tu chvíli poskočil
  z 1 884 346 361 488 Kč
  na 1 884 346 755 274 Kč
  tedy skoro o půl megašušně

 491. No nic, jak vysvetleni vysledku voleb to bylo dneska uzitecne, jdu se ale bavit jinak… Hezky vecer

 492. Teď koukám na Kalouska… skoro mi připadá, že dumá nad tím, proč včas nepřemigroval k lidovcům.

 493. Petře a ptakopysku, nepleťte dohromady dotace od ČR a dotace od EU… Ty bral i jirka ppa…
  i když je tam český podíl.
  .
  Babišův Agrofert vlastní fůru zemědělské půdy a dobytka, na které bere každý zemědělec. Na hektar a na krávu.

  Holt má Babiš těch hektarů moc.
  Ovšem zemědělství dnes bůhvíkak nenese. Výkupní ceny nízké.

 494. Halladine,
  v naší šírší vlasti vnímám dotace naprosto stejně, až už jde z obálky s nápisem CR, nebo EU. V každém případě jsou to peníze vzaté jedněm lidem a dané jiným.

 495. Tak to já ne, ptakopysku.
  Na západě jsou ty dotace do zemědělství mnohem vyšší, a bez těch dotací by se naše zemědělství složilo úplně….
  Pokud si myslíš,že by to bylo dobře, já si to nemyslím.

 496. (587)a navíc se již třetí měsíc po sobě zvyšuje přebytek státního rozpočtu.. Hlásání přímo z berňáku: je zákaz vyplácet větší vratky DPH. 😛
  (598) Čapí hnízdo taky popíral.

 497. Halle 616,
  a ty jako myslíš, že ty prachy třeba Frantíkům nikdo nikomu nevzal?

 498. 617-taky bych řekl, že je dost metod, jak se s čísly vyhrát.
  A že se taková skvělá informace objevila týden před volbami a sdělil je osobně soudruh ministr financí v přímém vstupu v TV je jistě jenom náhoda.
  Stejně tak jako ohlášení zvýšení penzí a minimální mzdy.

 499. Jsem zvědavej, jak budou uplácet před volbami do PS ….

 500. Halladine,
  tak na tohle jsem už docela alergický

  Ptakopysku, rozpočet je záležitost hospodaření během jednoho rozpočtového roku.
  Čili příjmy a výdaje za rok.
  S celkovou zadlužeností to vůbec nijak nesouvisí.

  Jestli během ročního hospodaření zatnu sekeru, tak se moje zadlužení
  (a) zvýšilo
  (b) nezvýšilo
  Ostatně, můj oblíbený ekonom Lewis D’Orsey – (c) Arthur Hailey – pravil o hospodaření státu: „Je to jen obyčejné vedení rozpočtu domácnosti.“

 501. Skoro bych řekla, že Tlustý má pravdu!
  Ta politická korupce udržela ČSSD nad vodou – tedy nad 10%, ale na vítězství to nestačilo. Malé, strany jsou příliš marginální, voličský elektorát komunistům neroste, ODS je pro srandu….nalitej Kalousek jakbysmet, tak koho ti lidé mají volit…???

  … Skoro bych chtěl vyzvat státní zástupce, aby začali přemýšlet o novém pojmu a to je politická korupce, protože zvýšit platy, důchody, minimální mzdu a to několik dní a týdnů před volbami, to není nic jiného než nákup hlasů. Že se odhodlají k až tak nízkým metodám, dokazuje, že tuší, že je zle. Ale ono to nepomohlo. Kdyby nenakoupili hlasy těmito sprostými metodami, pak by měli stejný výsledek jako ODS…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Delate-to-dobre-pokud-se-chcete-znicit-Vlastimil-Tlusty-uctuje-volby-ktere-mnohym-nadelily-kysele-obliceje-457399

 502. Vážení, máte to marný… Demagog naslinil prst a vztýčil ruku a ihned ví, do které prdele operativně zalézt…
  Ostatně, máte co jste chtěli. Když se celou dobu masíruje národ ve stylu – co podnikatel a živnostník, to zloděj – český závistivec tomu rád uvěří. Byť by se honosil i VŠ vzděláním. A že to tvrdí estébák, kterej krade 365/24 denně a ani poledne nedrží, to je mu jedno. Jen pak holt občas spláče nad výdělkem. Jak píše Laďa Větvička. Inu, taková je žízeň. A bylo hůř a lidi si chválili…

 503. Ale jo, DVD.

  jistě že se díky výsledkům rozpočtu může celkový deficit snížit ( pokud se přebytek použije na splátku ) anebo zvýšit, pokud se deficit kryje novými dluhopisy.
  Ovšem argument, že roční rozpočet nemůže být vyrovnaný, či v přebytku, protože má stát dluh
  1 884 346 361 488 Kč ( za dobu od sametu) snad uznáš, že je poněkud mimo.

 504. PeSi 623,
  ono je to, celkem vzato, docela dobře. Být to u parlamentních voleb, bylo by to horší.

  Dobře je, že dostali po nose včas a snad se, aspoň někteří, do té doby proberou a pochopí, že nejdřív musí mít pořádný program a aby měli pořádný program, musí tomu rozumět a trochu se otrkat a pak s tím programem musí jít za lidma a vysvětlovat.
  Vždycky si vzpomenu na Juru Pospíšila, jak jezdil ode vsi ke vsi. Ono se to jinak dělat nedá!

 505. No, já konkrétní čísla v mediích moc nesleduju, už proto, že ses nimi dá kouzlit všelijak a pravdy se v tom nedobereš.

  Ale bylo by mi velmi divný, kdyby při tom, jak se hospodaří a jaké je prostředí pro podnikání a rostou náklady na byrokracii, se státní rozpočet změnil během jedinýmho roku ze schodkového, tuším, že v řádu desítek miliard, v přebytkový.

  Jetsliu to zas není to, že je jen menší schodek, než se plánovalo a vydává se to za přebytek. Ale na tohle téma jsme se tu už kdysi bavili, jetsli si dobře vzpomínám.

 506. 614 – tim chces, Hale, rici ze tim, ze firma skasne eu dotace a cast z nich vrati na danich v CR se stava nejakym ekonomickym prinosem? Potom mam genialni napad – my budeme dotovat polske firmy, Polaci Francouzske a Francouzi nase a vsechny firmy budou ekonomickym prinosem…

  Myslim, ze bys ses mel postavit celem k tomu, ze Babis a jeho podnikani prosperuje jen diky tomu, ze od statu (a je jedno jakeho) dostava dotace. Koneckoncu drzost, se kterou nejvetsi prijemce dotaci tvrdi, ze je nepotrebuje je skutecne neuveritelna…

 507. Ale jistě že se rozpočet v něčem podobá rozpočtu domácnosti. jen je složitější, ale v principu stejnej.
  Pokud si vezmeš hypotéku, předem víš, že ji ( když to půjde dobře, nepříjdeš o práci atd) tak ji budeš splácet 10,15,20 let.
  Musel bys mít velké štěstí, abys zbohatl, a mohl ji zaplatit dřív, případně,pokud bude banka souhlasit, splácet ročně větší sumu,a tak ušetřit na úrocích.

  Pokud dělá státní dluh 2-3 rozpočty, dá se zaplatit ( pokud to jde dobře )jen tak,že na splátky dluhopisů si částečně půjčíš znovu.
  Pokud jsi dobrej šetřílek, a jde všechno dobře, každý rok si půjčíš o něco méně,než splatíš.

 508. Posledni prebytkovy rozpocet byl v roce 95. Tecka.
  Cast soucasneho dobreho vysledku je dana kouzelnicenim typu administrativnich obstrukci registrace novych platcu ci zdrzovani vratek. Osobne mi to prijde jako kradez, ale naprosto sedi do moralniho profilu vlady a jejich volicu.

  O vyhodach ekonomiky tazene velkymi firmami z jednoho oboru se prednedavnem presvedcil treba Detroit.

  Volic chce, volic dostane.

 509. 2 Rpuť – jo, jenže pak nesměj dělat pravej opak toho, co tvrdili v tom programu. Viz ten Tlustej – vlajícímu péru vyhrál volby, načež ho vlající péro koplo do prdele a udělalo pravý opak toho, co slibovalo. Inu, kurva k pohledání, jak se mohl teď přesvědčit i neexistující Dalík. Někteří si furt ještě pamatujou. A dotyční pak holt po zásluze odcházejí na smetiště dějin. A ještě si to dokázali vylepšit tykadlama.
  No, samozřejmě, bejvalej brněnskej rektor to holt vidí jinak. A čeká ho náraz hubou na realitu. Ono totiž lidem teprve pozvolna dochází, že ODS je hlavním viníkem za Lisabonskou smlouvu a co to fakticky znamená…

 510. Hale, ty mas nejakou informaci, ze by se nejaka cast statniho dluhu splatila nebo mela splacet (kdyz opomenu splatku tim, ze se vydaji nove dluhopisy ci pokladnicni poukazky)?

  Kazdym rokem si vlada musi pujcit dalsi penize, aby vysla. Pravdou je, ze diky vykonu ekonomiky jsou nyni ty dodatecne pujcky o neco mensi, nez pred 5 lety…

 511. Petře,

  když firma zkásne EU dotace, a díky tomu v konkurenci s jinými (taky dotovanými,a mnohdy více dotovanými) nezkrachuje,nezastaví činnost a zaměstnává lidi, kteří platí daně a pojistné, tak je přínosem zcela jistě.
  To, že nějaká polská, či německá firma převezme její klienty, zvýší své tržby a zaplatí víc daní do Polského či německého rozpočtu je nám prd platné.

 512. Nemáte pocit, že Hall tady popisuje nějaké ekonomické perpetuum mobile?

 513. Ptakopysku,

  i privátní firmy si půjčujou opakovaně. 🙂

  A co třeba USA

  Vývoj státního dluhu Spojených států amerických v procentech HDP od 1980:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch

  Já, když jsem začínal v privátě, tak jsem měl strach z dluhů..Koupil jsem si něco nového , až když jsem si na to našetřil.
  Byl jsem blbej, kdybych si byl půjčil, tak jsem ušetřil na daních.

 514. (626)„se státní rozpočet změnil během jedinýmho roku ze schodkového, tuším, že v řádu desítek miliard, v přebytkový.“ – stačí omezení investic.

 515. Aero,

  když přestanete ve svém domě investovat do údržby a oprav, na nějakou dobu si zvýšíte zisky.
  Co myslíte,vydrží Vám to dlouho ?
  Úspěšné soukromé podnikání potřebuje dostatečně dobrou infrastrukturu… Dálnice, silnice atd.
  Od toho je tu stát, aby to zařídil.

 516. Někdo se ptal, čím Babiš uplatí voliče v parlamentních volbách. Prosííííím, prosííííím, já vííím!
  Minfin a ministr Babiš bude prezentovat zlepšení se výběru daní, zvýšení stavu účtu, na kterém se eviduje výběr daně z příjmů OSVČ, což bude prezentováno jako superúspěch nastoupené cesty – kontrolní hlášení, EET a možná ještě cosi dál.
  A jak se toho dosáhne? Nikoli přes byrokratické rajtování a špalání po OSVČ, ale prostou účetničinou. Jistě jste postřehli prohlášení minfin a ministra Babiše o zjednodušeném daňovém formuláři daně z příjmů. Zatím byl pro podání všech příjmů fyzických osob jednotný formulář – kde se přiznávali jak OSVČ, tak i zaměstnanci, kteří podávali přiznání z důvodu uplatnění některé položky odpočtu daňového základu nebo přímo slevy na dani, ktrou nebylo možno uplatnit u zaměstnavatele. Výsledkem takto podaného přiznání byla daňová vratka. Vše, včetně normálních přiznání živnostníků a ostatních OSVČ, se na FÚ evidovalo stejně jako daňové přiznání – na jednom účtu. No a zavedením samostatného přiznání pro závislou činnost (zaměstnance), se zřídí nový účet, kde se budou evidovat tato přiznání a platby či vratky daně. A výsledkem bude zvýšení stavu účtu daně z příjmů OSVČ – už nebude krácen o vratky zaměstnancům. A bude vymalováno.
  Jo statistika, účetnictví a hra s čísly…..

 517. 640

  Anebo daňový doplatek
  Kupříkladu moje sestra vykazovala berňáku každý rok příjmy za prodej meruněk a jiného ovoce.
  A já kvůli tomu musel papírovat 🙁

 518. (639) Já jsem investice ve svém domě neomezil, současná vláda ano. Možná ani neomezila, ale prostě nemá kam investovat, z důvodu hypertrofované administrativní náročnosti. Ano, od toho je zde stát, se současnou mírou zdanění a přerozdělování, a jako obvykle, selhává.

 519. 642
  Aero,hlavně se protahují výkupy pozemků pod dálnice.

 520. A za to pochopitelně může Klaus, Kalousek, nebo tak někdo. 😛

 521. Halladine, ta zjednodušená přiznání k dani z příjmů se týkají jen poplatníků, kteří mají příjmy jen a pouze ze závislé činnosti, tj. zaměstnání. A podle zákona se daň z příjmů při ročním zúčtování závislé činnosti NEDOPLÁCÍ, tj. vyjde-li doplatek, nezúčtovává se. Přiznání se v tomto případě podávají jen a pouze vyjde-li vratka. Ifča potvrdí.

 522. 641 – sestra podávala přiznání k dani z náhodných příjmů dle § 10 zákona o dani z příjmů. Takže pokud by v prodeji meruněk pokračovala, zjednodušené přiznání se jí netýká.

 523. Údržba a opravy nejsou novou výstavbou a průtahy ve výkupu pozemků se jich netýkají. 🙂 Nicméně – přebyrokratizovaná výběrová řízení, trestní stíhání zastupitelů při výměně po volbách, byť třeba i následně odložená, způsobují, že se nikdo nechce pustit do konkrétní akce. Prostě dnes by např. radní městské části Přívoz neangažovali světoznámého architekta Sittu a tak by byl vesnicí jako dřív.

 524. Dano,

  jistěže.
  Proč by si někdo dával práci,a něco vyplňoval,kdyby nečekal vratku ?

  Ovšem ,
  Daň z příjmu fyzických osob musíte platít, máte-li příjmy ze zemědělské výroby převyšující 20 000 Kč ročně. Pokud je zemědělská výroba provozována podnikatelem, limit neplatí a daní se vždy.

 525. Však to znáte, určitě platíte z příjmů z vašich latifundií 😉

 526. Dano,
  dálnice staví a opravuje stát. Zastupitelé s tím nemají nic

 527. Halladine – já o voze, vy o koze.
  Zkuste si to přečíst znovu, pořádně. Já vím, je to moc termínů: daň z příjmů OSVČ, daň z příjmů při souběhu zaměstnání (závislá činnost) a náhodných příjmů ( prodej zemědělských přebytků, podnikání vedle zaměstnání, příjem z pronájmu), daň z příjmů ze závislé činnosti… Prostě daňová džungle. Ale moje 640 to snad docela vysvětluje…

 528. „se státní rozpočet změnil během jedinýmho roku ze schodkového, tuším, že v řádu desítek miliard, v přebytkový.” – stačí omezení investic.“

  A ono k nějakému výraznému omezení investic došlo? Se mi nezdá.

 529. A i když jezdím pravidelně do OV, a do centra se ze slezské dostanu zřídka, tak jsem si všimnul, že se centrum opravuje fest. Chodníky,ulice.

 530. Ale jo,

  maYdo.

  poklesl počet připravených staveb, takže nové dálnice maj trochu pauzu.
  Na druhé straně se silně překopává D1. Je docela hrůza jezdit Brno-Ostrava.

 531. 639 – do jistý míry máš pravdu, Halle, že investice jsou leckdy nutné. Jiná věc je, že stát investuje blbě a draze. Za hodně peněz málo muziky. Nutno ovšem dodat, že stát má obrovské náklady na provoz a další díry, kudy peníze utíkají.

 532. 655

  nevím,maYdo.

  Rozpočet na stavbu dálnice udělat neumím 🙂
  Ani státní rozpočet udělat neumím,takže nehodnotím. 😀

 533. Dálnice staví a opravuje stát, centrum měst, chodníky, ulice – místní samospráva – kraj či město-obec. Bože, to je guláš. I v diskuzi.

 534. 657

  Přesně, Dano.
  A nevšim jsem si, že by se Ostrava s těma opravami nějak žinýrovala. Ať už to platí magistrát nebo OV 1

 535. No, já tuhle něco zaslechla, že se mění o stošest svodidla, protože bylo třeba vyčerpat nějaký dotace. Takže se vyhazujou zbytečně svodidla i tam, kde ještě dávno nejsou na konci životnosti.
  Je to nebo není investice, když je to z dotací? Hlavně to je naprosto zbytečná akce, jedinej efekt je, že to komplikuje dopravu.

 536. „Rozpočet na stavbu dálnice udělat neumím 🙂
  Ani státní rozpočet udělat neumím,takže nehodnotím. :-D“

  Fakt ne? 😀 😀 😀

 537. Jo, svodidla se na té trase mění taky. Ale je docela možné, že se na ně změnily bezpečnostní normy.
  Ale nevím, nevidím do toho.
  Mno, tu dopravu komplikuje hlavně převedení kompletní dopravy do jednoho směru.
  Ty svodidla se měněj poměrně rychle,

 538. A mám velkej problém

  Dostal jsem mailem fakturu za matčinu pevnou linku.

  Mám zapltatit do 27,10 0 Kč.

  Sakra, to neumím 🙁

 539. „A neputim“, pravil Bob Kudrnáč!

  …Zároveň Sobotka dodal, že se krajské volby nedají srovnávat s těmi celostátními. „Pro mě je nejdůležitější, aby nás volili ve volbách do Poslanecké sněmovny. Moje odpovědnost je za celostátní politiku sociální demokracie,“ řekl Sobotka. Faktem ale je, že ČSSD v letošních volbách prohrála celkem v deseti regionech a přišla o 80 krajských zastupitelů…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/porazeni-vitezove-volby-2016-vysledky-ds0-/domaci.aspx?c=A161008_194718_domaci_jav

 540. Dobré zas ráno… Tak někdo zas – jistě omylem – bombardoval nějakej ten pohřeb v Jemenu. Následně se ten pohřeb poněkud rozšířil…
  http://zpravy.idnes.cz/nalet-utok-sana-0g6-/zahranicni.aspx?c=A161008_190844_zahranicni_hro#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
  Je 8:00 když to píšu… Kdy se dozvíme, že za to určitě může Putin?
  Nějak začínám být skeptický ohledně tvrzení, že žijeme v nejlepším z možných světů… ale ptal jsem se a jinej glóbus prej nemaj. Už se prej dívali…

 541. 665

  Bude veselo na nejbližší schůzi vedení čssd 🙂

 542. Obmyslní chlaci…

  Rusko závod na likvidaci svého plutonia postavilo. Washington chce, v rozporu se smlouvou, likvidaci vyřešit zakopáním svého plutonia do šachet – odkud ale může být po velmi dlouhou řadu generací vyzvednuto a použito k výrobě jaderných náloží, protože poločas rozpadu plutonia je více než 24 tisíc let…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-myty-a-surova-realita-valek-na-blizkem-vychode/

 543. Dobré nedělní mrholivé ráno,
  tak nevím, proč toho Havla vyvolávali z hrobu – u nás to vyypadá jak půlka listopadu….

  K výsledkům voleb – zaznamenávám fotky šampáněm se nalévajícího Bureše, leč ni slůvka o kraji Libereckém, kde všechny převálcovalo SLK, Starostové pro Liberecký kraj. Jak se formuje krajské zastupitelstvo, počet členů se rozhodí na poměr volených stran anebo prostě vítěz bere vše ?

 544. ,Matzurko,

  dohodne se nějaká koalice, a její zastupitelé zvolí radní ze svých řad. Klidně se může stát, že vítěz nebude mít ani jednoho radního.

 545. Počty zastupitelů jsou přirozeně podle výsledků voleb.
  Ale faktickou moc mají radní.

 546. 666-no minimálně to tam Rusové určitě kdysi rozesrali …
  A tady jde o podporu legální vlády, na rozdíl od Sýrie, kde jde o podporu legální opozice.
  A když zabijete povstalce, je to v pořádku. Jak jinak je chcete porazit ? A jak chcete rozlišovat, když se míchají s civilisty a chodí po svatbách a pohřbech ?
  Tedy, v pořádku je to v Jemenu, v Sýrii jsou to samozřejmě válečné zločiny.
  Co na tom přesně nechápete ? 😉

 547. Každopádně mě těší, že Kalousek dostal na pérdel

 548. Zajímavý člověk, který má IMHO pravdu. K mému překvapení byl nedávno na ČT24. On se opravdu sebral a odjel do Tunisu a ty lidi, co zahájili „Arabské jaro“ vyzpovídal. Kdysi jsem sem dával odkaz u příležitosti sporu o to zda arabské jaro způsobilo jen vměšování cizích mocností, nebo to mělo i vnitřní příčinu.
  http://byznys.lidovky.cz/slavny-ekonom-pomohl-porazit-teroristy-mam-recept-i-na-islamsky-stat-tvrdi-1b8-/statni-pokladna.aspx?c=A161007_110756_lide_kain

 549. A ještě jednou dotace

  Podle mluvčího Agrofertu Karla Hanzelky jsou zemědělské dotace nárokové a přijímají je všichni zemědělci v ČR. „Poměrově se vztahují například k jednomu hektaru obdělávané půdy nebo k jednomu kusu chovaného dobytka,” řekl mluvčí, podle něhož je výše dotace dána tím, že je Agrofert největší zemědělskou firmou v ČR.

  Na druhém místě Třinecké železárny

  „K prvenství pomohly Agrofertu agrární dotace, které plynou z EU prostřednictvím dvou zemědělských fondů. Za uplynulé dva roky takto Babišův kolos získal 1,6 miliardy korun. Souhrnná suma je vyšší, všechny dotační toky totiž není možné ve veřejně dostupných databázích dohledat,” píše týdeník, který zpětně dopočítal i příjem stěžejních dotací, které na obdělávanou výměru obdržely od roku 2007 zemědělské podniky Agrofertu. Jde o 1,7 miliardy korun.

  Druhé Třinecké železárny, které přes Moravia Steel ovládá miliardář Tomáš Chrenek, dostaly na evropských dotacích 2,9 miliardy korun. Ty šly hlavně na ekologické projekty. Třetí nejúspěšnější firmou v získávání bruselských dotací je s 1,9 miliardy korun ostravská hutnická firma ArcelorMittal.

  V období 2007 až 2013 mohlo Česko z Bruselu získat 26 miliard eur, tedy přibližně 703 miliard korun. Z hlediska jejich čerpání je však nejhorší z celé Unie. I přes tyto nedostatky Česko v prvních deseti letech členství ČR v EU získalo z evropských fondů o 410,2 miliardy korun (15,7 miliardy eur) více, než zaplatilo.

  Na druhém místě Třinecké železárny

  „K prvenství pomohly Agrofertu agrární dotace, které plynou z EU prostřednictvím dvou zemědělských fondů. Za uplynulé dva roky takto Babišův kolos získal 1,6 miliardy korun. Souhrnná suma je vyšší, všechny dotační toky totiž není možné ve veřejně dostupných databázích dohledat,” píše týdeník, který zpětně dopočítal i příjem stěžejních dotací, které na obdělávanou výměru obdržely od roku 2007 zemědělské podniky Agrofertu. Jde o 1,7 miliardy korun.

  Druhé Třinecké železárny, které přes Moravia Steel ovládá miliardář Tomáš Chrenek, dostaly na evropských dotacích 2,9 miliardy korun. Ty šly hlavně na ekologické projekty. Třetí nejúspěšnější firmou v získávání bruselských dotací je s 1,9 miliardy korun ostravská hutnická firma ArcelorMittal.

  V období 2007 až 2013 mohlo Česko z Bruselu získat 26 miliard eur, tedy přibližně 703 miliard korun. Z hlediska jejich čerpání je však nejhorší z celé Unie. I přes tyto nedostatky Česko v prvních deseti letech členství ČR v EU získalo z evropských fondů o 410,2 miliardy korun (15,7 miliardy eur) více, než zaplatilo.

 550. Halle 676,
  a až Babiš skoupí všechno tak bude mít největší dotace v Kotlince?

 551. Přesně, Rputi.
  Dotuje se to co je, a tomu, komu to patří.

 552. A nemyslím si, že by se ostraváci zlobili, pokud díky ekologickým dotacím měli lepší vzduch, v případě Třineckých železáren to samé.
  Ale rozhodně nejde o prachy,které by Babiš nebo Chrenek či ten ind , co mu patří bývalé NHKG
  dostali do kapsy pro soukromé použití.

 553. Nékdy přemýšlím, kde jsou vaše limizy, Halladine.
  Protože ta „logika věcí“ je skutečně neuvěřitelná …

 554. Hale, takze to, ze Babisovy firmy neplati zas tak moc dani a berou dotace je OK, protoze se nemusi plait podpory v nezamestnanosti a lidi maji praci. To same u zivnostnika neplati, ty je treba danemi vykuchat do posledni stovky a likvidovat roztomilostmi typu EET. Klidne at zkrachuji. Proc? Protoze Babis? Ty proste chces tu monopolizaci ekonomiky stuj co stuj…

  V 676 potvryujes pouze to, ze Babis je skutecne nejvetsi prijemce dotaci. Navic soudruh mluvci zapomina, ze Agrofert dostal i jine dotace, nez zemedelske.

  Ale to je jedno. Volici chteji, volic dostanou. Za vetsi debatu mi to nestoji.

 555. NoName
  Pravidla jsou nastavena. Být Babišem, taky bych se nezřekl dotací , na které mám nárok. A pokud by byla možnost zekologizovat svoje firmy za evropské peníze, ucházel bych se o ně.
  Nejsem přece vůl.

  Ostatně ,i jirka ppa přiznal, že berou ročně asi meloun, a to jejich firma je proti Babišovým latifundiím krcálek.

 556. Pravidla nastavuje Babiš sám pro sebe.
  A sám sebe i kontroluje.

 557. 681 – Hale, jiste ne. Viz treba dotace na Capi hnizdo, ktere mely v podminkach to, ze je muze dostat pouze firma, ktera podnika dva roky v cestovnich ruchu…

  No nic, jdu delat neco uzitecnejsiho. Predkladat Ti argumenty je cinnost, ktera mi pomaha vybudovat trpelivost a duslednost nutnou pro jednani s managementem nejednoho zakaznika a to se ucite hodi. Ale ambice k tomu, aby jsi zmenil v jakemkoliv bode nazor fakt nemam 🙂

 558. Halle 680,
  tak to je bezva!

  Až bude všechno Babišovo a bude Kotlinku řídit jako firmu, budeme mít nejvyšší dotace v EU!
  😀 😀

 559. Ono dotaženo ad absurdum, byli by v IG Farben nebo u Kruppa úplně blní, kdyby odmítli nabízené (dotované) pracovní síly…

 560. Pravidla zemědělských dotací jsou dána EU, respektive naší přístupovou smlouvou.
  Ty dotační tituly jsou dány programy EU. A Babiš bral ty dotace o hodně dřív, než založil ANO

  Čapí hnízdo….
  Prostě Babiš se zařídil tak , aby Čapí hnízdo zapadlo do kolonky možných příjemců….
  Jestli to bylo nezákonné,nebo ne,zatím nevíme.
  Uvidíme, jak dopadne to vyšetřování EU a policie. Věř tomu, že Chovanec nebude nakloněn tomu, Babišovi krýt záda, a velmi rád ho potopí,pokud to jen trochu půjde.
  Zvlášť po tom nářezu v krajských volbách a před volbami všeobecnými.
  Lex Babiš , nedávno odhlasovaný tomu nasvědčuje velmi zřetelně.
  Spíš si myslím, že Babiš využil nějaké mezery v legislativě, což se děje běžně. A trestné to většinou není.
  A mám dojem, že u Čapího hnízda byl problém spíš v tom, jestli je , nebo není součástí nějaké velké firmy.

  Každopádně – Čapí hnízdo nemá souvislost s Babišovým vládnutím. Odehrálo se to v roce 2008.

 561. NoName,

  Přidej SChwarzenbergy. Ti taky neodmítli zaměstnat osazenstvo tábora v Letech….

 562. Uź vám to napsal Petr, Halladine, když optimalizuje Babiš, je naprosto pochopitelné a logické, když kadeřnice nebo hospodský, je to zločin a je dobře, že optimalizátor Babiš brání optimalizujícímu živnostníkovi …

 563. Přijímání dotací není optimalizace,ikdyž Vy máte spíš na mysli zatloukání příjmů a nelegální snižování daní.
  Myslím,že ty dotace mají Babišovy firmy v účetnictví.

 564. Dobré dopoledne.
  Myslím, že nad kapitalismem, kdy dělnej lid, kterej přežívá z ruky do huby dotuje svými daněmi bohatý kapitalisty, by i Marx kroutil hlavou.

  Není náhodou právě tohle vykořisťování pracujících?

 565. Neber si mne do huby rudy zmetku….. To o tom ze „dotace jsou narokove“ platilo do roku 2015, tedy do obdobi, kdy Bures se rozhodl jit do politiky. Proc je zcela jasne, protoze se snizili , respektive zrusili dotace, ktere se vyplaci automaticky a byly nahrazeny dotacemi co narokove nejsou. Od te doby skoro zadne dotace, ktere by sedlak dostal jen tak ze zije, v podstate neexistuji. jJe docela zajimave, ze samozrejme kvoty, tedy omezeni zustaly ….. Klidne se priznam, ze od roku 2015, v kotline jsem si nevzal ani korunu od statu, tedy od lidi co plati dane, tedy od kadernic, soustruzniku, remeslniku, vycepnich a treba i servirek. …… Presto se mi dari dobre a jsem potravinove sobestacny. Jo a letos jsem udelal po peti letech zase ulechtilou palenku z visni je to proste krasa, ac tedy na tu sesterecnou kontrolu, provazanou diky TOPce a Hegerovi, od celni spravy po poluciji a tedy nyni petinasobne zvetsene diky Buresovi…..i presto jsem si mohl dovolit nejen zmenit nazev produktu, protoze konecne se podarilo presvedcit „statni potravinare“ , ze nazev uslechtila palenka, mohu pouzivat, ale i otevrit nove trhy. Jen ten med, ten mne trosku drazdi, protoze omezeni v produkci medu, ktera jsou nastavena, v podstate monopolni, mne brzdi v rozletu. ….. Jo a med se zcela standardne redi a je to tim, ze je monopol. Je to stejne jako s Buresem….
  Vim, je to takove rozkopnuti babovicek, ale nemohu jinak…… Jen bych chtel jsete pripomenout, ze Bures ma nyni pres dve ste realitek, ci nezavislejch agentu, kteri rozesilaji nabidky kazdemu, kdo vlastni pudu, ze jako by nam ulehcil trapeni a pudu si koupil, aby nas zbavil bremena hospodareni. A nejen to, samozrejme vede v dotacich Bures, ale druhy je Jureckovo bracha….. Jaka nahoda.

 566. 679

  No,myslím , že bude v čssd dost lidí, co mu tenhle ten výrok připomenou… 🙂
  Ono to tak úplně nezáleží na jeho soukromém rozhodnutí. Že by ostatní až tak viseli na jeho ústech…
  Bude velkej strach mezi poslanci čssd a jinými lidmi ve stranických a vládních funkcích. z budoucích parlamentních voleb. Zda po nich budou poslancovat, anebo si hledat normální existenci jako běžnej občan.
  Nicméně tam zřejmě neřekl, že v případě neúspěchu okamžitě odstoupí.
  Pokud to nebylo v té placené části článků.
  Uvidíme po příštím kole voleb do Senátu.
  ˇV čssd může vzniknout názor, že na Babiše nemá, a že bude třeba přepřáhnout

  Uvidíme, co Zimola nebo Chovanec.

 567. Jiříku,

  dotace na hektar zůstaly. A taky se chlubíš cizím peřím.
  Četl jsem interview s Tvým otcem , v jednom místním plátku tam u vás..
  S tebou se ve vedení rodinné firmy vůbec nepočítá, firmu zdědí a bude řídit sestra baletka.

  Co taky se socialistickým tělocvikářem 😀

 568. Jo, tak to jsou Burešovo agenti, ti co nám furt něco posílají, že prej by jako koupili půdu.
  Dodala bych, že nabídky jsou silně pod cenou.

  Místní ZD to vyřešilo tím, že nabídlo lidem, že půdu odkoupí, dost lidí jim to prodalo. Otázka je, jetsli to v druhém kole neprodají Burešovi nebo – a to je větší problém, jetsli Bureš si to nějak nezařídí, aby podobná družstva zlikvidoval a půdu shrábl.

 569. maYdo,

  snaha co nejlaciněji koupit, a případně co nejdráž prodat je základem kapitalismu.
  Co se divíš 😀

 570. Že ja se na ty Halladinovy limity vůbec ptal …
  Zjevně žádné nejsou.

 571. Ale jo, Halladine, snažit se můžou, ján jim v tom nebráním. 😀 😀 😀

  Akorát si říkám, že škoda papíru, když ty nabídky házím do koše.

  JInak ale socialista jako Ty by se měl otřásat odporem nad faktem, že nějaklej kap)italista chce shromáždit veškerou půdu ve svých rukách a ještě na ni pobírat dotace, vydřené z chudých pracujích prostřednictvím daní.

  Takový vykořisťování Tvoje sociálně cítící duše unese?

 572. Co to prosím vidím…? Když si poslední debatu jen tak zlehka prolétnu, činí na mne dojem, jako by Halladin snad přeběhl od ČSSD k ANO. A je-li tomu tak, jeví se mi to býti metaforou zdejší celkové politické situace…

 573. Zpátečníku 🙂

  já rozhodně Ano nevolil 🙂 Ani se nechystám
  Dokonce ani socany letos ne.
  Ale snažím se být objektivní.

 574. maYdo,

  nejsem internacionalista ?:-)
  Dotace vydřené z chudých pracujících někde v Německu či Švédsku, které příjdou k nám, mi vůbec
  nevaděj.
  Ostatně, ti chudí pracující v Německu jsou o dost bohatší než ti naši.

 575. 704 — Nojo, Halladine, jedna věc je být objektivní (v přístupu k nějakým detailům a podružnostem), druhá vidět celek. Samozřejmě pokud člověk nějakou náhodou není Pánbůh, ten celek vždy vidí ze svého stanoviště (zatímco Pánbůh je všudypřítomný), tudíž z určitého hlediska, což pak je v jeho pohledu nevyhnutelně obsaženo.

  A teď, zatímco kupříkladu moje stanoviště je marginální, výstřední a s cekovou situací má málo přímo společného, to Vaše myslím může být základem, z nějž se případně odvíjí nějaká ta metafora…

 576. nevím, jestli se obhajobě Bureše dá říkat „objektivita“.

  No ale je fakt, že systém je tak nastavenej, že to umožňuje. To není chyba Bureše, to je součet chyb dlouhé řady politiků před ním. Tím adorovaným oslavencem, co je vlastně letiště, počínaje.

  A když lidi toho estébáka a bývalýho komouše chtějí, mají ho mít. I to je demokracie.

 577. Nevadí,

  tím spíš, že ty dotace vidím každý den kolem sebe v mé vesničce nestřediskové….
  Rekonstrukce ulice Hlavní, čistička, sběrný dvůr v naší obci, pod kopcem na kterém ležíme rekonstrukce nádraží a parkoviště před ním, a vlastně rekonstrukce celé trati Brno- Blava po hranice…

  A asi jsem na něco zapomenul….

 578. Zajímavé je,
  že všechny možné tendry a veřejné soutěže vyhrávají Babišoby firmy.
  Do té poslední, o státní dodávky mléka, se už přihlásila jen Olma – ostatní vzali na vědomí, že už nemá smysl se kamkoliv hlásit…

 579. 707 — No, proč ne, maYdo? Já například objektivně uznávám, že Bureš umí francouzsky nejmíň stokrát líp než já. Kdyby tedy předmětem diskuse byly znalosti francouzštiny, snad bych byl jakžtakž objektivní. Jiná věc ale je mít objektivní a vyvážený pohled na celek.

  A ten (možná) říká, že když se místopředsedou vlády, ministrem pfinancí a vůdcem nejsilnějšího politického subjektu stal člověk s jasně komunistickou a estébáckou minulostí, s naprosto nejasným původem majetku a s donebevolajícím několikanásobným konfliktem zájmů (dotované firmy, media), je to pro celkovou dnešní situaci dosti charakteristické. Neméně charakteristické ovšem je, že vzdor tomu všemu proň lidi hlasujou (a eště ho navrch vobhajujou v diskusích).

  Jinak si myslím, že řada chyb, která toto umožnila, se nutně neodvíjí až od Havlova presidentství. Hypoteticky je také možné, že i kdyby k „naší něžné revoluci“ nebylo došlo, Bureš by dnes přesto byl zhruba tam, co je. Pro srovnání se stačí podívat třeba do Číny…

 580. Zpátečníku,

  to jak se Babiš k tomu majetku dostal, mi taky není jasné. Ovšem úplně stejné je to u našich ostatních oligarchů.
  Takže – buď je vzít „po letech “ všechny, anebo žádného.
  Pro mě je směrodatné uvědomění “ Co bych dělal na jeho místě?“

  Zřekl bych se nárokových dotací ? Ani náhodou…..
  Přestal bych se ucházet o dotace z EU ? Taky ani náhodou…
  Přivedl bych své firmy do nevýhodného postavení,možná by zkrachovaly.
  Takže – pokud je jeho počínání v mezích zákona, dělal bych to samé……
  Nemůžu být na jiné přísnější,než bych byl na sebe……

  Je spousta oligarchů,kteří dělají to samé,co Babiš, ovšem pes po nich neštěkne………
  Většina těch námitek vyplývá ze snahy,zlikvidovat politického konkurenta, a jsou v tom jednotni všichni, od socanů po ODS a Top…..
  Dokud nešel do politiky,nikomu jeho dotace nevadily.

  O spravedlnost vůbec nikomu nejde…….

 581. 711 — ”Co bych dělal na jeho místě?” — Šel bych vod toho pryč. Bez váhání, pokud zde totiž nejsou takové stíny minulých zločinů, které by mne dostihly kdekoliv na světě, hned jakmile bych pustil nitky, které držím v rukou. Sám jsem spáchal řadu svinstev, ale díky nim dnes nemám nijak zapotřebí dál v tom svinstvu žít. Tady jsem se nenarodil, a přesto se mi tu nežilo špatně. Stejně tak se mi nepovede špatně ani třeba ve Švýcarsku nebo v Kanadě. Když všechno prodám, zbude mi toho bohatě na pár pěknejch vil, nějakej ten zámek, rodinu mám zabezpečenou na čtyři generace dopředu, a sám se můžu věnovat třeba sbírání automobilů značky Bentley nebo čínské keramiky z období Jara a Podzimu…

 582. „Pro mě je směrodatné uvědomění ” Co bych dělal na jeho místě?”“

  Znala jsem kdysi paní ( měly jsme stejně staré děti), kterákdyž měla udělat nějaké rozhodnutí, velmi často se ptala : „co bys dělala na mém místě?“

  já jsem jí vždycky říkala, že nejsem na jejím místě a kdybych byla, nebyla bych to já. 🙂

  Nemám potřebu si uvědomovat, co bych dělala na Babišově místě, protože na jeho místě nejsem a hlavně být nechci.
  Vlastně ani nemůžu, stát se komunistou a estébákem, to jsem už prošvihla 😀

 583. „Je spousta oligarchů,kteří dělají to samé,co Babiš, ovšem pes po nich neštěkne………“

  Ovšem ti taky nejsou ministři financí a místopředsedové vlády.

 584. Zpátečníku 🙂

  V tom je mezi námi rozdíl… Já bych nikdy neodešel, pokud by mi vyloženě nešlo o krk. Klidně bych se například mohl nechat zaměstnat kousek vedle v Rakousku… Zvládl bych to s trochou námahy i jazykově…
  Ale jsem českej zubař, vystudovaný za české ( československé) peníze k tomu, abych se staral o české (československé) pacienty…
  Ani si nevzpomínám,že bych spáchal nějaké svinstva. Pár blbostí jo. No těch blbostí bylo asi víc než jen pár….
  Ale jednoho jsem se držel vždy. Nenechat se donutit udělat něco, co by se mi nelíbilo.
  Ne, že bych byl bojovník s větrnými mlýny … To rozhodně ne.

 585. maYdo,

  buď to ,co dělají ti oligarchové je legální , a pak to může dělat i Babiš,anebo to legální není, a pak to nesmí dělat nikdo.
  Zatím nikdo Babiše před soud nepostavil. A Sněmovna by ho velmi ráda vydala ke stíhání.

 586. Takovou oslavu vychcanosti, jakou zde předvádí Halladin, jsem snad nikdy v životě neslyšela.

 587. maYdo,

  kdokoli se může dostat do situace podobné situaci , ve které se ocitl někdo jiný. A vůbec kvůli tomu nemusí změnit svou identitu.

  Jiná věc je, že dost často je poskytování rad jiným tak říkajíc o hubu. Přejímá se totiž jakási zodpovědnost za to,co bude,když se někdo podle tvé rady zařídí…

 588. Halaldine, spousta lidí dělá věci, které jsou legální a proto jerště se mi to nemusí líbit, nemusím s nimi sympatizovat a nemusím je chtít ve vedení státu. A už vůbec je nemusím hájit

  Ostatně – co je to legální? To, co se dělo v německu za Hitlera bylo z hlediska tehdejších zákonů legální

 589. Baubo,

  každý podnikatel je vychcaný. Jiná věc je,zda se ta jeho vychcanost udržuje v zákonných mezích,či nikoli.

  Zatím nikdo nedokázal, že Babiš udělal něco nezákonného. Vyloučeno to samozřejmě není, ale předpokládám,že má Babiš skvadru právníků,která se stará o to,aby jeho počínání nebylo protizákonné.

 590. „kdokoli se může dostat do situace podobné situaci , ve které se ocitl někdo jiný. “

  Do podobné ano, ale ne stejné. Každý je jiný a každá situace je výsledkem předchozích kroků. Každý má taky jiný přístup k řešení situací a jiné podmínky a možnosti k jejich řešení.

  KAždý se může dostat do situace, například, že je potřeba se postarat o seniora v rodině. V té se zajisté může ocitnout každý. Ale řešit to bude každá rodina jinak s ohledem na svoje možnosti a na potřeby seniora i všech ostatních členů rodiny.

 591. Zatím nikdo nedokázal, že živnostníci dělají něco nezákonného. Přesto budou měřeni online. Na vlastní náklady.

 592. “ předpokládám,že má Babiš skvadru právníků,která se stará o to,aby jeho počínání nebylo protizákonné.“

  Spíš jak využít díry v zákoně. Ovšem kdo má na sqadru právníků, nemá rovné postavení vůči menším podnikatelům a živnostníkům, kteří si nemůžou zaplatit právníky, kteří jim ukážou, jak lze který zákon obejít ani kontrolorský aparát, který lze nasměrovat tam, kde je potřeba někoho zlikvidovat. VYhrává ne ten, kdo dělá lepší zboží, ale ten, kdo má mazanější právníky.

  Konec konců ta sqadra právníků zajisté radí i v tom, jak ohnout zákony, aby byly výhodné pro Babiše a likvidovaly menší subjekty.

 593. maYdo,

  co naděláš.Mi se nelíbil Kalousek, topolánek, nečas, a taky mi to bylo prd platný..
  Z Babiše taky nejsem na větvi,nikdy jsem ho nevolil, ani volit nebudu.
  Momentálně mě s… i Bohoušek 🙂

 594. Halle,
  starý opozičníku!

  Přiznej, že máš puzení, stavět se na opačnou pozici než všichni ostatní!
  Kdybychom tu Babiše chválili, budeš první, kdo promptně vygůglí všechny jeho hříchy 20 let zpátky!

 595. prostě tenhle systém nabírá to nejhorší jak z kapitalismu tak ze socíku a to rozumný zachází na úbytě. Babiš pro to dělá, co může. Abych byla objektivní, tak v tom samozřejmě nejede sám, ale celá politická garnitura vpravo i vlevo.

 596. Ale jistě, jistě má Babiš výhodu, stejně jako kterýkoli bohatý , mající na to,najmout si nejlepší advokáty, pokud se dostanou před soud pro cokoli.
  Co bys s tím chtěla dělat ?
  A platí, že stát může dělat jen to, co mu zákom povolí, a občan cokoli, co mu zákon nezakazuje.
  A ten stát může (prostřednictvím parlamentu ) uzákonit spoustu věcí,třeba i EET.
  Pokud kdokoli cokoli nezakázané zákonem dělá, může se nám to nelíbit, můžeme krčit nos, ale to je tak všechno ,co s tím můžeme udělat

 597. 726 — tenhle systém nabírá to nejhorší jak z kapitalismu tak ze socíku a to rozumný zachází na úbytě — Ba právě. Kupříkladu jistá mezera tohohle blogu (http://houska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=558354) je v tom, že pomíjí dynamiku vývoje: v 80. letech se režim průběžně liberalizoval, jakkoliv nesnesitelně pomalu; dnešní trend je opačný. A ta rychlost zřetelně vyšší.

 598. Rputi, vůbec ne. 🙂

  Začni nadávat na Kalouska, a uvidíš, jak nadšeně se přídám 😀
  A vůbec ti nebudu oponovat , ani ho nebudu hájit. 🙂

  Spíš mě notně sere, jak jsou ti politici z klasických stran neschopní předložit něco rozumného, co by současně voliče zaujalo, a porazit Babiše v politickém boji.
  Včetně Bohouška.
  No,dokud ho nevyměněj, volit je nebudu.

 599. z aktuálních konfliktů

  Rusko oznámilo ústy mluvčího ministerstva obrany I. Konašenkova, že bude sestřelovat všechny „neidentifikované objekty“ pohybující se na syrském nebi, že nedopustí opakování „chyby“ ze 17. září kdy letectvo USA hodinu bombardovalo pozice syrské armády, že „dosah systémů S-300 a S-400 bude nepříjemným překvapením pro všechny nezvané hosty“ a že „iluze diletantů o existenci neviditelných letadel se mohou setkat s tvrdou realitou“. Konašenkov také pronesl kouzelnou frázi, že „ruské rakety nebudou mít čas vyjasňovat si záměry neidentifikovaných letadel a jejich pilotů“.

  Reakce
  6 německých stíhaček Tornádo, dislokovaných na turecké základně Incirlik, postihly „neopravitelné poruchy“ a bylo oznámeno přerušení jejich provozu.

 600. Ale jistě, Hallaldine, tak to je mýtus, který nás provází od revoluce, že za výsledek voleb může volič. Politici si nechtějí připustit, že volby nejsou ani tak odrazem toho, jak smýšlejí voliči, ale odrazem toho, nakolik dokážou voliče přesvědčit, že budou konat v jejich prospěch.

  A zase to má počátek u Havla – jeho mentorováním a sprdáváním voličů, když volby nedopadly podle jeho představ místo sebereflexe, jestli si to náhodou pravdaláska nezavinila sama, protože místo realistickýho programu nabízí jen moralizování, za který si nikdo chleba nekoupí a v podstatě většine voličů dává najevo, že jsou jen občané druhé kategorie.

 601. A nějak se na mě naštval google.Neustále mi tvrdí, že se v mé síti děje něco neobvyklého, a furt po mě chce opisovat hesla,jestli prý nejsem robot.
  Máte někdo podobné zkušenosti ?

 602. maYdo 🙂

  volby nejsou ani tak odrazem toho, jak smýšlejí voliči, ale odrazem toho, nakolik dokážou voliče přesvědčit, že budou konat v jejich prospěch.

  Dyť přesně to říkám. 🙂 Ostatní nejsou tak schopní jako Babiš, a je to jejich chyba.

 603. Naše systémy zjistily, že vaše počítačová síť je zdrojem neobvyklého provozu. Účelem této stránky je zkontrolovat, zda požadavky odesíláte skutečně vy, a ne robot. Důvod:

  Tato stránka se zobrazí, pokud Google automaticky zjistí, že z vaší počítačové sítě přicházejí požadavky, které se zdají být v rozporu se Smluvními podmínkami. Blokování ukončíme krátce poté, co tento provoz ustane. Chcete-li mezitím nadále používat naše služby, vyplňte výše uvedený test CAPTCHA.

  Tento nežádoucí provoz může způsobovat škodlivý software, plugin prohlížeče nebo skript určený k automatickému odesílání požadavků. Pokud používáte sdílené síťové připojení, požádejte o pomoc administrátora – příčinou může být jiný počítač se stejnou adresou IP. Další informace

  Někdy se může test CAPTCHA zobrazit v případě, že požadavky odesíláte velmi rychle nebo používáte některé výrazy charakteristické pro roboty.

 604. A sláva mu a on je pašík:
  Ministr financí Andrej Babiš získal cenu mezinárodního časopisu Emerging Markets za nejlepšího ministra financí rozvíjejících se evropských zemí za rok 2016.

 605. No jo, HAlladine, když toho googgla týráš ve dne v n oci, tak se nediv. 😀

 606. Jak to tak ctu, tak si myslim, ze nebudu dale plytvat casem. Rekl jsem vse, nevidim zadny smysluplny protiargument (693 je predpokladam vtip).

  Ze si volicove preji opetovnou monopolizaci ekonomiky a jeji spojeni se statni moci mne nijak neprekvapuje ani nepohorsuje. Zjevne se jim system libil. Koneckoncu si myslim, ze osobne mne to postihne vyrazne mene, nez vetsinu ostatnich (jestli vubec). Tak proc bych se staral…

 607. 2 Petr Kunetka – zas na druhou stranu, již ve starém Římě se patricijové rádi nechávali obveselovat zrůdama… Jeví se mi, že k obveselení máme teď nejen některé diskutující tohoto blogu, leč i nepřeberné možnosti současné politické scény, ať už v rámci kotlinky, či v případě naší širší vlasti.

 608. 2 Petr Kunetka – jinak nevím, zda sis povšiml, že Tlustý v tom svém článku bere ten úžasný úspěch agenta Bureše fakticky jako debakl. To mě zarazilo a tak jsem si vyhledal výsledky minulých parlamentních voleb. Při tehdejší volební účasti cca 50% dostal 18,5%… Teď byla účast cca 30% a dostal 21% celkem. Výsledek si laskavý čtenář jistě dopočte sám. Bez zajímavosti ani není to, že v mém – jistě atypickém – okolí: několik mých přátel mi sdělilo, že nemajíce koho volit, vhodili neplatný hlas (aby si jejich hlas nikdo nemohl připsat a inkasovat na něj…)
  Já na Táborsku jsem naštěstí koho volit měl a taky volil… No, uvidíme… Ten senát jsem neovlivnil – stejně je na hovno – ale ten kraj možná jo…
  Ostatně – líp už bylo…

 609. Zajímavé!
  Že by tolik skalních voličů KSČM zemřelo, není pravděpodobné! Co přiměje skalního voliče komunistů změnit preference?

  „Komunistická strana Čech a Moravy nasadila „jen“ 727 kandidátů a ztratila nejvíce ze všech stran. Zatímco v roce 2012 získala 539 tisíc hlasů, tak letos 267 tisíc. Jde o více, jak padesáti procentní propad. ČSSD ztratilo 38 procent hlasů a ODS 26 procent.“
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/co-jste-z-voleb-nevycetli-komuniste-tratili-nejvice-v-bruntalu-neumi-hlasovat-3101

 610. (729)„jak jsou ti politici z klasických stran neschopní předložit něco rozumného“ Občas i jsou, ale to zase neprojde. Většina, domnívající se, že ukradeno bude bohatým a dáno jim, žádnou rozumnou myšlenku nepřipustí.
  (735) Nejspíš se ty socialistické kecy kromě Baubo a Jirky nelíbí ani Googlu.

 611. (744) Co? Bureš! Trumfnul komouše v podpoře závistivosti.

 612. ZAjímavý na tom je, že těm závistivým nějak nevadí, že ten, koho volí, má obvykle majetek leckdy mnohonásobně větší, než ti, proti kterým ty závistivce popichuje a ke kterému přišel velmi pravděpodobně mnohem podivnějším a méne poctivým způsobem, než nějakej hostinskej nebo pekař. S Paroubkem to bylo to samý.

 613. Mám tomu rozumnět tak, že si Sobotka nechá narůst vousy a to bude ta nová tvář ČSSD?

 614. Na okraj dosavadního babišování bych přidal jeden poznatek pamětníka:
  Současný postoj k živnostníkům mně připomíná 50. léta. Živnostník je apriorně podvodník, stejně jako jím byl třebas v roce 1955. (Pokud tedy ještě existoval, ovšem živnostenský původ byl problém ještě o 10 let později.) Jenomže současný přístup vlády obecně a Babiše speciálně nepochází úplně od Babiše. Ten tu atmosféru prostě využil. Ale ten přístup začal podstatně dříve než se tu Babiš objevil. A žádný z politických subjektů cítících se Babišem ohrožen si neklade otázku, jak k tomu všemu pomohl.

 615. O tom není sporu, dvd, „podnikatel=podvodník“ to je něco, co se táhne českou politikou od počátku. Vesele živeno zastánci sociálna a legendami o tom, jak ti oškliví podnikatelé okrádají stát a vykořisťují nebohé pracující.

 616. ptakopysku 754,
  ona už se Kotlinka jmenovala všelijek, proč ne Agrofert, že ano? 😀

 617. Bohoušek se zbláznil… hodil neúspěch na kandidáty na krajích.
  Bývaalé hejtmany to asi potěšilo.

  Dnes bych chtěl být muška v Liďáku 🙂

 618. Rputi,
  Patera byl určen k odstřelu už dávno před volbami, ale zkusili to, kdyby náhodou fungoval jako lákadlo. No nefungoval… „Zničehožnic“ vytvořený středolevý blok mě taktéž nepřekvapuje. Evidentně Breburda je… ehm zpět! Starostové jsou vždycky k dohodnutí, jak kdysi dávno říkával živnostník z Bassova románu.
  Mě spíš zaujala reklama pod článkem o koaličních dohodách „Paralyzer 9,000 Voltů a jako dárek pepřový sprej.“ Jestli ti náhodou novináři něvědí víc, než my????

 619. 753

  Trump jeasi po těěěch svých sexistických výrocích odepsaný. Prý se proti němu postavil i jeho kandidát na vicepresidenta.
  Škoda.

 620. Ptakopysku,

  ty reklamy jsou personalizované 😉 Asi ses po podobném zboží sháněl 🙂

 621. Halle,
  já bych tam měl spíš uzenou vepřovou kýtu a jako dárek jitrnici 😀 😀 😀

 622. Dobrý večer vespolek,

  tak začínáme zimování zahrádky, a jen zírám, co se tu mezitím děje.

  Halle,
  to 698 na Jirku ppa je IMHO dost sprosté „ad hominem“ – jednak je egál, kdo rodinnou firmu vede – všichni ji vést snad ani nemůžou – a druhák to jistě nemá vliv na příjem či nepříjem Agrofertích megadotací. A jestli nemáš jiné argumenty, tak je to dost ubohost.

  Jestli si ovšem budete navzájem nadávat do zmetků či tělocvikářů mi je jedno, jen se klidně přiznám, že původní profesí jsem taky „socialistická úča“. Ano, na mém diplomu se dokonce skví kromě marxáku i předmět „komunistická výchova“ (tak se jmenovala souborná zkouška z pedagogiky, didaktiky a psychologie). Dokonce si troufám odhadnout, že většina lidí tohoto blogu je v daném ohledu „socialistické cosi“, ať už právník, architekt, zemědělec či zubař. Někdo u profese vytrval, jiný ji změnil (třeba já nebo ptakopysk). Férovější by ale IMHO bylo se domluvit a vyřídit si to chlapsky někde u hospody nebo v hospodě.

  Babiše IMHO hezky shrnul Zpátečník v 710, jen bych dodala, že se mílovými kroky blížíme k Ukrajině. Holt nám vbrzku bude vládnout oligarcha, a ovečky budou spokojeně bečet….

  PeSi, ptala jsem se taky, a opravdu jiný globus není.

  A jdu si dát frťana na hořkost a doufat, že druhá prezidentská debata dopadne pro Trumpa lépe.

 623. Aero

  kradeno bude bohatým a dáno jim

  To jako těmi bohatými myslíte ty chudáky živnostníky, co jim hrozí kvůli EET krach ?

  Kdyby opravdu šlo o to ukradnout bohatému, asi by byl první na řadě Babiš…. 🙂

 624. Matzurko,

  já hodně dlouho mlčel k tomu rudému zmetkovi, pokud máš dobrou paměť , tak bys to měla vědět. Všechno jednou končí, i moje trpělivost.

  Že jsi se nikdy neozvala,když mi bylo nadáváno do toho zmetka…..a bylo to velmi často…. Že je to dost sprosté ad hominem…..
  A byl to jirka , co tituloval kdysi Westíka, že je socialistický právník a podobně.
  Mimochodem, nevíte někdo, co s ní je ?

 625. Tohle je docela srandovní, jestli je to pravda. To by se v Americe stát nemohlo…
  V registračních seznamech voličů ve Virginii byly nalezeni osoby, které před lety zemřely. Bylo zahájeno vyšetřování. Nesrovnalosti se všiml jeden pracovník, který v seznamu nalezl svého známého, který zemřel v roce 2014. Podle indicií se však jedná o podvod širšího významu …
  http://www.mrctv.org/blog/reality-check-while-liberals-deny-fraud-zombies-and-aliens-vote-va

 626. I přesto všechno je vám prd po tom, kdo vede u Jiřího rodinnou firmu, Halladine. Pokud jste tedy schopen pochopit tak jednoduchou věc.
  BTW, ten Jiřího výpad směrem k Westíkovi měl velmi konrétní důvod-aby to zase nevypadalo, že to byl blesk z jasného nebe.

 627. Mňo… mě jenom vytanulo na mysli cosi o hrubém pytlu a hrubé záplatě. Ale kdo jsem já, aby hledal třísky v bulvách bratrů svých…

 628. Já google používám,abych podepřel svá tvrzení. Takže tentokrát je to na vás dokázat vaše tvrzení.
  Hledat něco,o čem pochybuju,že existuje pro mě nemá smysl.

 629. No já nevím, mne se třeba dnešní Halladinův příspěvek o poměrech v rodinné firmě zdal vyloženě nechutný (vzhledem k okolnostem, které Halladin třeba nezná, nicméně právě proto by se měl zdržet debilních poznámek v tomto segmentu).
  A kdyby dal Halladinovi pár facek nějaký živnostník, necítil bych to jako nepravost.

 630. Já nepotřebuju nic dokazovat, Halladine, já si pamatuju. A nebo vím.
  Nejsem žák ze základky, abych se furt oháněl Wikipedií nebo prvním odkazem z google nebo zaručenými informacemi ze soukromí jiných diskutujících.

 631. NoName,
  mě primárně připadá nechutné vulgární oslovování. No a pak už se to veze. Koneckonců Hall takhle ve stresových situacích obvykle reaguje. Nic k divení.
  Mmch, nevím, v čem Hall v 698 nemá pravdu (samozřejmě kromě krajně diskutabilní poslední věty). Ale ventilátorovat to ausgerechnet tady… ts ts ts.

 632. Ptakopysku, já se klidně s kýkoliv zde třeba poperu (a vzhledem k mému věku ani moc neriskuju, že dostanu naloženo ;-)), ale zatahování rodiny do „argumentace“ je pro nne tabu. I kyby něco byla stokrát pravda.
  Už jenom proto, že jedna z mála věcí, která mi na slováckém venkově vadí, je velmi oblíbené strkání nosu do věcí, po kterých nikomu nic není.

 633. Pokud někdo zahájí komentář hrubou nadávkou, ač nebylo proč se rozčilovat kvůli nárokovým dotacím,ktere bere i sedlák s 5 ha, a které kdysi přiznal, A při argumentování navíc lže, aby si vylepšil komplexy….

  má holt smůlu
  Jak napsal ptakopysk.. na hrubý pytel…
  No a tu rodinnou firmu sem zatáhl sám… Mnohokrát….
  A veřejné zdroje nejsou něco, co bylo řečeno mezi 4 očima a ušima. A tedy si vyžadují důvěrnost či diskrétnost.

 634. NoName,
  já bych tohle téma radši dál nepitval.
  Ukročím zcela bokem, dokud držím myšlenku. Na zámku makají štukatéři opravující fasádu. Dokonce i dneska, protože nastavení provedení obdržení finančních prostředků od chlebodárce se obvykle nekryje s nejvhodnějším ročním obdobím pro práce tohoto typu a holt je třeba to stihnout dřív než začnme mrznout. Makaj u nás tři chlapi a dlužno konstatovat, že makaj jako draci. Dva jsou stoprocentní šalení Východniari a jeden je tuplovaně šalený. Má Multiplu, což je diagnóza sama o sobě a ještě šalený Východňár k tomu. V té Multiple vozí lopatu. Furt mi bylo divný, co ho k tomu vede, když ji v podstatě k ničemu nepodtřebuje, až dneska jsem na to přišel. Tu lopatu vozí v autě proto, že s ní podepírá zadní pátý dveře, když vyndavá a nandavá věci. Lopata prostě vyjde levnějš, než nové vzduchové tlumiče. Mám pocit, že zedník je druh genetické mutace a Matzurka, kdyby na chvíli opustila své pišišvory a věnovala se větším exemplářům, možná by si šáhla na Nobelovku nalezením onoho genu, který umožňuje podepírat dveře auta lopatou, či povypínat jističe pro celý zámek, když vypadne proudový chránič ve stavební rozvodné skříni na nádvoří…

 635. NOName 776,
  Jirka vešel, křiknul hrubě po Hallovi, Hall mu odpověděl.
  Ani jedno nebylo hezké, ale abychom se tu všichni kvůli tomu poprali je zhola zbytečné.

 636. (755) To jsem zvědavej. Drábová tvrdila, že ten jadernobezpečnostní ouřad je pro ni nejdůležitější.
  (763) Což o to, to já vím taky, že nejen Bureš, ale prakticky každý obírá ty chudé, ono je to snazší. Ovšem, slibuje okrást bohaté a „podvodníky“.

 637. Halladin si ho vzal do úst jako první. Přestože sem už docela dlouho nechodí. Až pak byl Jiří hrubý. To je jenom čistě faktická poznámka.

 638. NoName,
  předpokládám, že kdybych tu napsal , že vlastním kliniku s 10 křesly, a někdo by zjistil, že kecám, asi bych to dostal pořádně vyžrat 🙂

 639. ptakopysku 778,
  na šialenom Východňarovi není nic podivného, ale genetická mutace to samozřejmě je? Jak myslíš, že se lidstvo vyvíjelo?
  Prostě je to mezistupeň mezi prchlíkem, co není schopen si ani smotat kabel přes loket a mezi normálním řemeslníkem. Východňári jen už geneticky dozráli k jisté použitelnosti, ale kladené nároky jnesmí být ještě vysoké. Ale přece jen je to zásadní evoluční úspěch, asi jako vynález ohně!

 640. Halle,
  přečti si prosím, všechno, co jsem napsala.
  Pokud si tu lidi „vjedou do vlasů“, většinou se držím stranou – netuším, kdo se s kým zná osobně a třeba i hodně dlouho apod. Dokud je to v této rovině, nemám co komentovat.
  Ale ten výpad na rodinné zázemí – byť i pravdivé – byl prostě na můj žaludek cufíl.
  Co kdysi Jirka ppa vytáhl na westíka jsem propásla, konflikt se odehrál, kdy jsem se povalovala v chorvatském kempu s mizerným wifi připojením. Něco mi pak na následném „praseti“ vysvětlil Šumavák, leč nemám důvod ten soukromý rozhovor ventilovat. Snad jen že neurážet dámy patří ke zdejšímu bontonu, který by měl být respektován.
  Konflikty mi tu vadí obecně, jakož i silné výrazy (IMHO víc vypovídají o těch, kteří je užijí, nikoliv o tom, kdo je počastován), ale snad jsme dospělí…. a poukazovat na něčí rodinné či firemní poměry místo relevantních argumentů mi přijde buď infantilní, nebo prostě nefér. A na Googlu či Wikipedii se opravdu nenajde všechno. Osobně to rozhodně nepreferuji před zkušenostmi lidí z oboru.

  Co je s westíkem bohužel nevím, taky ji tu postrádám, stejně jako se už dost dlouho neozval Schumacher. Vůastně i mnozí další…. A převelice mi chybí Lokiho sžíravé komentáře :), ale o tom si pamatuji, že to prostě vzdal vzhledem ke změněné formě debaty.

 641. NoName,

  já připomenul jen to, co Jirka sám kdysi napsal. A tady. Nárokové dotace.
  Já vlastnit zemědělskou půdu, tak se kvůli tomu nenaštvu.
  Klidně řeknu , jo, beru tolik a tolik na hektar.
  Jako každý jiný. Nikoho jsem nepodplatil, aby mi to dali.
  A asi jste si všiml, že to neodsuzuju. Ani nezávidím.
  Naopak, argumentoval jsem ve prospěch těch dotací.

 642. Matzurko, Schumacher přestal chodit po nechutném výpadu jednoho komentátora.

  Já se k Halladinovi už nevyjadřuji. On si zařídil, že se mu neobjevuji a ostatní tím nechci otravovat.
  Zu viel to bylo už víckrát.

 643. martine,
  děkuji za info, zjevně mi toho uniklo víc. Holt ne vždy pečlivě pročítám, moje chyba.

 644. Já už tu napsal, že za Schumiho nepřítomnost může moje blbost, a snaha být ftipnej, bez toho že bych přemýšlel.
  Mrzí mě to,protože jsem SChumiho měl ( a mám) rád.
  A jeho nasrání bylo naprosto oprávněné.

 645. ptakopysku,
  pišišvoři mi do toho zkoumání nekecají (naštěstí), leč zmiňovaný lopaťák by mne mohl při pokusu na něm pokusničit tou lopatou přetáhnout 🙂
  Takže raději setrvám u svých objektů… za evoluční genetiku se stejně Nobelovky nedávají :), tak není důvod si plácat játra.

 646. Znovu opakuji….. Dotace v zemedelstvi nejsou narokove a takzvane “ sapsi“ tedy dotace na ploch, ktere kdysi byly krucialni soucasti plazeb, jsou zcela upozadeny. Proto to sluvko „skoro“ , v mem prvotnim prispevku. Take proto sel Bures do politiky, aby nahradil obrovsky vypadek dotacnich programu a titulu, aby jeho holding neskoncil. Taky jsem si u rodicu, bohuzel uz se udajneho autora nemohu zeptat, jestli existuje nejaky clanek o tom co rudy zmetekmpsal a nic takoveho nemame v archivu, tedy byl bych rad, aby se to ke me nejak dostalo…. No a aby bylo jasne, kdo je kdo, klidne se prijdte, kdo je v blizkosti, podivat v utery, na den otevrenych dveri, ktery je pripraven v ramci Makro akce dni soukromeho podnikani. Ja tam budu, ac mne to uz pry nema vubec zajimat. Nebot to vede uplne nekdo jiny. Je to skoda, ze to nikdo nedela, usetril bych si dost cestovani.
  Na osloveni nemenim ani jedno pismeno a kdybych se nedozvedel, ze jsemmzde opet propitan, nedovolil bych si sem neco napsat. Ostatne neni zadny duvod to delat, nebudu se omlouvat a ani se nikym prat, ten kdo ma se mnou problem, je to jeho vec

  Ps, aby to i rudy zmetek pochopil co jsem napsal…… Tak „capi hnizdo“ je jen soucasti nejake firmy v mem holdingu ….. Ostatnim se samozrejme omlouvam , za vulgarity, ale v podstate jsem nepouzil zadne sproste slovo.

 647. Poskytnutí záloh na jednotnou platbu na plochu v roce 2016

  2.9.2016

  Vzhledem k tíživé finanční situaci v některých sektorech zemědělské výroby využije Česká republika možnosti poskytnout zálohy na jednotnou platbu na plochu (SAPS) ve výši 70 % i letos.

  Na konci srpna byla Evropskou komisí schválena možnost navýšit zálohy na přímé platby ze stávajících 50 % na 70 %. Navýšení záloh umožňuje prováděcí nařízení Evropské komise, které by mělo být publikováno v Úředním věstníku Evropské unie v průběhu měsíce září.

  Sazby jednotné platby na plochu zatím nebyly stanoveny, přesná výše bude známa během měsíce října. Zahájení výplaty záloh předpokládá Státní zemědělský intervenční fond na začátku listopadu.

 648. Rputi,
  tak to jsem zvědavá, čím bude Trump kontrvat – co takhle záznam Clintonova lhaní pod přísahou (?), že s Lewinskou nic neměl 😉 ?

 649. 798

  To moc fungovat nebude – on je rozdíl mezi Trumpovými vlastními hříchy a hříchy pana Clintona.
  Ten nekandiduje, aClintonku budou spíš litovat,než odsuzovat.

 650. 792- Kdyby ale přesto jistý zájem o zkoumání byl, nabízím se jako méně rizikový případ ( něco jako umírněná opozice). V záložním autě (Citr. Xara, rok výroby 1996) určeném pro jízdy po Praze, podepírám zadní dveře násadou z motyky. Ale fungl novou! Parkuji všude tam, kde se vejdu a doufám, že až to auto budou odtahovat, tak ho přetrhnou – a budou solit! Snažím se ale v autě nic nenechávat,aby mně to nerozsypali po ulicích, kdyby je napadlo Xaru vyzvednout na odtahovku. Motor ale šlape jako hodinky, chytá bez problémů po 14 dnech stání v zimě, jen ta kastle. Když jsem na jaře měnil gumy, tak se hever prodral až do auta, to však nezdvihlo ani o píď. Takže ta násada k tomu docela sedí. Jirka

 651. Trump to bude mít těžké. Už první beseda byla na nepřátelské půdě. Anderson a Raddatz nejsou a nebudou objektivní a určitě mají připravené na Trumpa nějaké pasti. O tom záznamu museli vědět už dávno a pustili to den před besedou, aby Trump už neměl čas se nějak připravit. Bude apologetický a od počátku v defensivě. není vyloučeno, že se k důležitým otázkám ani nedostanou. Obávám se, že mál Hillary díky mediíím uhrabanou cestičku.

 652. Obávám se, že Hillary opět tančí slovně okolo Trumpa. Donald nedokáže reagovat na její útpky jinak než opakováním jednoduchých klišé. Soustřeďuje se na útoky na Hillary, ale nenabízí vlastní řešení. Trump měl několik vtipných replik, ale celkový dojem je, že je v defensivě. Hillary je o 100% lepší řečník s daleko širší slovní zásobou. Trump mě už doslova sere neusálým používáním slova „disaster“ (neštěstí, katastrofa), kdykoliv zmiňuje cokoliv se týká Hillary. Mohl jí utopit na Syrii, ale moc si toho asi nepřečetl, podobně se zasekl na zdravotní reformě. Správně zkritizoval Obamacare, ale jen vágně načrtl řešení. Poslední otázka – je něco, co respektujete u svého protivníka? Hillary: Donaldovy dět. Donald : Hillary je bojovnice, nevzdává se, to je velká vlastnost.i

 653. V jednom momentě, kdy došlo na vymazané e-maily, Trump řekl, že jako president by ustanovil nezislého zvláštního v yšetřovatele, a že by nakonec Hillary skončila ve vězení.

 654. Dobré ráno vespolek,

  Dušane, a co ten případ s obhajobou násilníka ? Zahlédla jsem něco na BBC webu, že Clintonka způsobila snížení trestu pro člověka, který znásilnil dvanáctiletou holku. A existuje záznam, jak se tomu Clintonka chichotala nebo co.
  Nemůžu si pomoci, ale Trummp je sice svéráz, ale moc nepředstírá – prostě je jaký je. zato Clintonka mi přijde co had z ráje – úskočná i úlisná, prolhaná do morku kostí. Za ten úřad by psala duši čertu… A jestli si hrajena moralistku, tak je to i největší pokrytec v USA.

 655. Dobré zas ráno… 2 Rpuť – ad 748 – „já jsem změna!“
  No, to taky byl jeden, co říkal „já jsem cesta, pravda i život!“ Nevíš náhodou, jak to s ním pak dopadlo?

 656. 808 – dopadlo to dobře. Má miliony následovníků, kteří jsou členy veleúspěšné firmy, která trvá už 2 tisíce let.

 657. 2 ptakopysk ad 778 – zedník jako genetická mutace – kamarád tvrdí, že každýho zedníka je třeba zabít ihned po narození, než stačí napáchat dostatek škody…

 658. 2 Dana ad 809 – no, já ten happyend slyšel trochu jinak, ale já nemám to správné vzdělání…

 659. PeSi 808,
  to radši bacha!
  To taky nějaký papežové říkali „já jsem změna“ a bylo z toho papežský schizma, stoletá válka, husiti …. darmo mluvit!

 660. Aktualne.cz hodnotí debatu překvapivě!
  „Trump rozložil Clintonovou.“

 661. Kotrba Sobotkovi na facu

  Počátkem března jsem napsal veřejný vzkaz předsedovi strany a vlády Sobotkovi. Jako „Poučení z krizového vývoje“ v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. V Polsku se levice nedostala do parlamentu vůbec, v Maďarsku je směšná. Na Slovensku lidé zvolili Kisku. Nezbývá než ta slova dnes zopakovat, protože ke sluchu českého premiéra zjevně nedolehla, ač si ji přečetlo na 150 tisíc lidí.

  Slávku, prober se už konečně.

  Slávku, v Česku už mají lidi dost nenažraných politických impotentů, lezoucích do bruselské řiti jak žížala do oranice. Mají dost nemasných neslaných kandidátů, bojících se promluvit k lidem na náměstí. Mají dost i Tebe, protože ses obklopil bruselskými Prouzy a americkými Dienstbiery, či mladičkými nagelovanými slizouny.

  Dvě třetiny senátních kandidátů ČSSD či KSČM vůbec neznám. A to je chyba jejich, ne moje. Nevyplodili jedinou rozumnou politickou větu. Že chovaj králíky a vnoučata, je mi fuk. Dvě třetiny kandidátů na hejtmany bych nebral ani jako kompars do seriálu Muž na radnici, zbylou třetinu udusilo impotentní okolí krajských organizací, které si spletly politiku s pohodlným zaměstnáním na věčné časy.

  KSČM je mrtvá. ČSSD je neschopná ukázat charismatickou tvář, které by bylo možno tleskat. Levici pohřbila neschopnost formulovat vizi, která by lidi nadchla. Vizi o sociální spravedlnosti. Vizi o slušném platu za slušnou práci. Vizi o slušném životě beze strachu z nezaměstnosti. Pohřbila ji neschopnost vášnivé rétoriky i nedostatek sebereflexe.

  Místo toho vymýšlí tví ministři nesmysly. Jednou chtějí víc danit bezdětné, podruhé si myslí, že tři stovky k důchodu je dostatečná náplast na chudobu. Možná jsou sociálně demokratičtí kandidáti dobří státní úředníci na spravování děr v asfaltu, na zametání ulic a vyvážení odpadků. Na koalici kohokoliv s kýmkoliv, včetně polomrtvé ODS a TOP 09, jak to předvedli teď v Královéhradeckém kraji. Ale nejsou to politici, nejsou to osobnosti. Nekladou si cíle svých voličů.

  Levici v čele s ČSSD pohřbila všehoschopnost státostranického úřednictví, kupčení s ideály, hokynaření a komunální malost. A požírání klobás před kamerou. ČSSD je pro hodně lidí nečitelná. Byl to plebiscit hlavně o vládní politice. Krajské volby byly předzvěstí voleb sněmovních. Pokud nehodláš radikálně změnit kurs směrem k tomu, co chtějí lidé, kteří by levici volili, odejdi. Dokud je čas.

 662. Dobré dopoledne

  „Nemůžu si pomoci, ale Trummp je sice svéráz, ale moc nepředstírá – prostě je jaký je. zato Clintonka mi přijde co had z ráje – úskočná i úlisná, prolhaná do morku kostí. Za ten úřad by psala duši čertu… A jestli si hrajena moralistku, tak je to i největší pokrytec v USA.“

  Bohužel, Matzurko, to jsou vlastnosti, které dnes volby vyhrávají.

 663. 805 – tak tomu žíkám dokonalý komentář k proběhlým volbám 😀 😀 😀

 664. Rputi,
  to by mohlo být kontraproduktivní. Ty fotky bych nevytahovala, ne každý má na to žaludek (já tedy ne, mně je blivno i z té hyenistické on-line reportáže „hon na diktátora“ – to si ti mediální debilové mysleli, že jde o Hunger games nebo videohru ???).
  Ale připomínat její politické průšvihy, to by měl Trump dělat.
  BTW, jsem se podívala na přepis těch „oplzlých“ videí – IMHO to jsou obvyklé rádoby chlapské kecy, klábosil v šatně a v autobuse cestou na natáčení jakéhosi kamea, moderátor si pouštěl hubu na špacír stejně (vlastně šlo o plkání chlapa s chlapem, vata mezi natáčením) – takže kecy v kleci. Vsadím se o cokoliv, že v šatnách jakéhokoliv mužského sportovního týmu se vedou řeči daleko horší… 🙂 A urazit to může leda bigotní stařenu anebo frigidní megeru, o kterou nikdo neopře kolo ve tmě.
  Spíš mne děsí, kde všude se co natáčí a archivuje, aby bylo i po desetiletí vhodně použito… i to je výsledek Clintonovic bačování v předešlých letech. Na to by mohl Trump upozornit taky – bude vás Clintonka natáčet i na WC a v ložnicích ? Dejte jí svůj hlas – Big Sister is Watching You !!! Ale ovečky si to tak možná budou žádat….

  Stejně, ať už projde do Bílého domu kdokoliv, Amerika prohrává na celé čáře. Jestliže úroveň předvolebního boje klesá do bláta hádek o oplzlost a lži, tak se mi jeví klání Zeman vs. Schwartzenberk ještě velmi důstojné.

 665. Matzurko 822,
  já chápu, že ty a spousta dalších lidí „na to nemá žaludek“, jemže hláškami „neukazujte mi ošklivé věci“ těmhle lumpům umožňujeme, aby je dělali, neb to stejně nikdo nebude chtít vidět!
  A kdo nevidí, neuvěří!

  Já být Trumpem, tak to ukážu a upozorním Američany, že pokud zvolí Hillary, tak zvolí válkuz, která se tentokrát rozšíří i na USA. A pokud si někdo myslí, že tomu unikne, tak je to pustá naivita.
  Svět už je příliš malý, příliš globální!
  Ale Hillary a spol je to už jedno – válka kdekoliv je ještě to, na čem se dá pořádně trhnout!
  To by si, nejen američtí, voliči měli uvědomit!

 666. Ale to není ani tak o neukazování ošklivých věcí,
  spíš o úctě k těm tragickým obětem. Kaddáfí byl zmetek, takže hodně lidí by řeklo „Dobře mu tak°, dobře to Hillary zařídila !“
  Taky můžou dát plakát s hezkou fotkou toho velvyslance a dalších obětí (takovou tu jak do školní ročenky), a vedle – věk, pozůstalí… a pod to červeně „umučen díky politice ministryně Clintonové“.
  Další plakát – 11. záři sponzorovali Saúdové, kteří sponzorují i Clintonovic klan (fotka ze společného setkání ? měla by se najít…). A pár reálií z této „demokratické“ země – popravy na náměstí, kamenování, žena méně než zvíře…když se Clintonka tak feministicky prsí, tohle jí nevadí ?

 667. Matzurko 824,
  když jsou schopni američtí voliči skousnout presidentskou debatu jako byla včera, tak už s nimi pár fotek od Saudů nehne!
  Nezapomeň, že je zdaleka tolik nezajímají události mimo USA, jako záležitosti vnitrostátní. A „někdo“ by jim měl říci, že jestli zvolí Hillary, tak si zatraceně koledují!

 668. B.Pečínka:

  …Myslím, že se mi podařilo chytit jeden trend, který je na těchto volbách nejdůležitější a který potvrdil dlouhodobé směřování Andreje Babiše. Tím trendem je to, že on oproti volbám 2013 z poloviny vyměnil voličskou základnu. Přestávají ho volit voliči středu a pravice, teď luxuje komunisty a sociální demokraty a oni na to doplatili. To je strašně důležité. Zpočátku chtěl mít Andrej Babiš rétoriku pravicové strany – nezvyšujeme daně apod. – ale dnes bude muset svůj program přizpůsobit faktu, že se z jeho hnutí stává středolevicová strana. To je a bude velmi důležité z několika důvodů. Za prvé to, co se už vědělo před volbami, že bude přímý konkurent sociální demokracie o stejný elektorát, se ukázalo, ale netušil jsem, že ANO bude takový konkurent komunistů, že jim takhle pustí žilou. To je druhá věc. A třetí věc: zachytil jsem tam další trend, že velká část voličů středu a pravice nemá koho volit, buď nejde k volbám, nebo to hází různým regionálním stranám a podobně, takže ještě nikdy neleželo tolik volných pravicových hlasů na zemi. A nikdo si o ně nijak zvlášť neříká, což je na tom to zajímavé. A když si o ně nikdo v těchto volbách neřekl, neznamená to, že ve volbách, které budou za rok, si o ně neřekne. Teď bude velký boj o to, kdo vyluxuje tento prostor, který opustil Andrej Babiš. To bude důležité pro období následujících dvanácti měsíců…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tohle-jeste-k-volbam-nikdo-nerekl-Bohumil-Pecinka-nasel-zasadni-vec-ktera-zapadla-457530

 669. 2 Rpuť ad 826 – u toho článku je zajímavá anketa – prý co byste nyní poradili ČSSD?
  A nabízejí tam několik možných odpovědí… Bohužel, to, co bych jim rád poradil já, tam není – Spláchněte za sebou!

 670. Kdysi bylo heslo „lenin je věčně živý“, teď je zase aktuální, že „Havlem se mnoho lidí živí“. 😉

 671. Pokud zajistí předání té pomoci potřebným líp než džihádisti, tak ano.

 672. Dobrý den. Víkendovou debatu ad hominem si přečtu až budu mít čas. Moje mlčení k ní berte prosím jako podiv nad některými příspěvky.
  Volby dopadly dobře. Komunisté dostali jen pár set tisíc hlasů, za koblihy se jich dá koupit něco kolem 500.000. Zbytek občanů je se stavem země spokojený.
  Svobodní a Soukromníci jsou koalicí zajímavou pro několik procent občanů – pokud je osloví volební kampaň, resp. je-li volební kampaň.
  Spolužák, co byl kdysi aktivní v Občanském fóru, bude kopat v zastupitelstvu za estébáka. Ad (826) – s levicovou rétorikou, pravicovým personálním obsazením s cílem zprivatizovat výdělečné části krajského zdravotnictví…
  Na tradice římské demokracie navazujeme prvním plnokrevníkem v sněmu našeho kraje. Do cíle doběhl kůň Železník se žokejem Váňou. Uvidíme, jestli doběhne až do senátu.

 673. Ovšem, tohle je něco! Tolik koncentrované blbosti či blbých vtipů v jednom článku, to se hned tak nevidí…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kurna-V-CSSD-nastalo-po-vyprasku-ve-volbach-totalni-peklo-Ten-nadava-ta-nadava-457522
  namátkou:
  „Pan premiér je příliš slušný člověk, veřejnost očekávala emotivnější, silnější, srozumitelnější výrazy.“
  „Asi nedovedeme na rozdíl od hnutí ANO srozumitelněji lidem vysvětlovat naši politiku. To, že se důchodcům zvedají důchody, to, že se zvyšuje minimální mzda, to, že se této zemi daří a rostou platy dalším skupinám obyvatel, je nezpochybnitelné, přesto se to na ocenění práce vlády neprojevilo,“
  „Jako příčinu volebního neúspěchu kromě výsledků Jihočechů a Vysočiny považuji nárůst populismu a rozsévání strachu ve společnosti. Ta málo akceptuje pozitivní vývoj za vlády sociální demokracie, a jako by občané zapomněli na negativních sedm let vlády pravice. Možná že jsme málo akcentovali úspěchy, které si často přivlastňovali Andrej Babiš a jeho ANO 2011.“
  „Toto je premiér, který politiku z pohledu řízení umí. Na nikoho neútočí, vždy se chová slušně, vyjadřuje se k věcem odborně, bohužel až příliš odborně, to je možná jediný problém.“
  „Musíme se zaměřit na lidi, které jsme neoslovili, na mladé a živnostníky“

  úžasné… Holt to chce vyměnit ty blbý voliče…

 674. Prosím, nemáte někdo článek od Foundrymana – Německý ekonomický zázrak 1933-1939, myslím, že to tu letos někdo již nakousl. Snažím se dceři vysvětlit letošní volby. Na webu již není – kejko na centrum.cz

 675. mám uložený jakýsi asi jednostránkový výstřižek (bez titulu a bez autoora) pod názvem ekonomika Hitler. Nevím jestli je to ono (uloženo2009), mohu poslat na mail (jaký?)

 676. 🙂 Pošlete co bude. Ono to nebylo moc velké, časově to teď nedokážu odhadnout ale bylo to ještě na bloguje někdy po MP nepravidelnících. kejko na centrum.cz

 677. >> kejko
  Špičkovým zdrojem k tématu je kniha Götz Aly: Hitlers Volksstaat. Vyšlo i česky v roce 2007 jako Hitlerův národní stát. Autor je špičkový historik moderních časů, kterého značně nemají rádí jak pohrobci nacismu tak i pohrobci komunismu. Veškeré jeho knihy mohu jen doporučit.

 678. Ad Matzurka’s 824
  ts, ts, ts… takhle to dopadá, když se nestudují klasici!
  Hle hlas ze záhrobí: „Havel coby prominentní bojovník za lidská práva a demokracii v rozhovoru řekl, že Západ by měl nyní trvat na demokratických hodnotách, avšak současně respektovat rozdílnosti tamních kultur.
  „Ukazuje se, že jakési základní morální a politické minimum je společné všem kulturním okruhům,“ řekl Havel k šířící se lavině protestů v zemích severní Afriky a dalších arabských státech.
  Havel míní, že s důrazem na lidská práva a svobody je zároveň třeba zachovat úctu k jinakosti arabských zemí. Je třeba se zaměřit na to, co různé kulturní okruhy spojuje, soudí.

  Pak je ještě pár odstavců, jak Havel myslí, ale to už je po termální demontáži Havlových neuronových spojů passé, tak jsem to vynechal.

 679. Když už tady hrajeme osobku…
  Kdyby náááhodou nahlédl Pepa Blik – hele inspirace pro rozšíření výrobního sortimentu: https://www.youtube.com/watch?v=5VzprYCxPBQ
  (pro rejpaly – nemám na mysli, ani že by si měl Pepa obarvit fousy na modro, ani že by měl začít šmidlat šmytcem, ani sochat hobity) 😀 😀 😀

 680. 833 – tak jsme to chteli, ze ano… Ne? NE? Svoboda, odpovednost… Tak tizi…

  Zdanlive nesouvisejici, diky zmatenemu rozbehu DPH hlaseni jsem si pod stromeckem vydelal tricet litru navic… Vypada, ze EET ma mnohem vetsi potencial. Babis for president!

 681. 2 ptakopysk ad 842 – sorry… Tohle je pro mě až příliš osobní – ale vzhledem k celkové atmosféře toho klipu – nedivil bych se, kdyby tam nakonec ten betlém někdo rozšlápnul…
  Cohen tu píseň pojal jako v podstatě pozitivní, ale z tohodle klipu čiší syndrom zmarnění…

 682. PeSi,
  já to sem dal skrzevá ty skřipky. Jinak je to celý cáklý…

 683. Náhodou, Petře, ono by to nebylo špatný, kdyby byl Babiš prezidentem. Větší ostudu než Zeman by asi nedělal, do řady věcí, zejména finací by se jako préza montovat nemohl, takže prostor na dělání škod by měl podstatně meší, než jako ministr financí nebo premier a hlavně – čas prezidenta je jadsně vymezen ústavou, to jedno – dvě období by se s ním nějak odtrpělo a pak by v politice skončil, protože výš už to nejde.

  Myslím, že to je poměrně spolehlivej způsob, jak jeho působení jasně ohraničit a spolehlivě ho vypakovat z politiky. Jako ministr, premier a já nevím co ještě by tu mohl strašit podstatně dýl

 684. ptakopysku 845,
  vono to „všeobjímající lidsví“ je holt dost náročná záležitost.
  Já mám z Cohena taky dost často pocit, že nejni šťastnej, když nejni nešťastnej. Takže ho dávkuju jen opatrně. 🙂

 685. maydo 848,
  tu pověst o vyvraždění Slavníkovců znáte?
  A jak byl najednou z Napoleona císař to taky?

 686. No, jo, rputi, mně dodatečně napadlo, že jsem tam asi měla přidat nějakáho toho smajlíka….. 😀 😀 😀

  I když ta souvislost se Slavníkovcema mi poněkud uniká…..

 687. Já teda měla za to, že PeS popsal Cohenovu verzi jako v podstatě pozitivní 🙂
  Mně taky nijak depresivní nepřipadá.

  Pokud jde o ten klip, tej intepretce asi není ta poloha „všeobjímajícího lidství“ úplně vlastní, víc se mi líbí ty klipy, na který jsem sem dávala odkaz.

  Samozřejmě to jsou spíš „hudební vtipy“. Ale docela na ty housle válí, ne? 🙂

 688. iDnes:
  V Rusku se rodí nová KGB. Posílí moc Putina a ochrání ho před převratem.

  A pak se redaktor probudil.

 689. 2 maYda – já bych v první řadě prosil o naznačení, kde a kdy dělal Zeman ostudu…
  No a v dalším se raději zdržuji komentáře…

 690. No jo, já tam toho smajlíka fakt měla dát….. 😀

 691. (854) Tak mimimálně učit se od Číňanů stabilizovat stát mi přijde na západní poměry trochu moc.

 692. Ceny ropy prý stouplypo tom, co Putin řekl,že se Rusko přidá ke snížení těžby ropy.

 693. Dobrý den. Zelení jsou nezralí komunisti. Piráti jsou zelení.

 694. Dobré ráno,

  já bych hádala, že ten kajak je z ropy 😀

  Zpráva z bojiště :
  Přišli zapojit kotel. Zjistili, že přípojka plynu není a zase se odporoučeli, ať prý zavoláme, až bude. Paní asistentka se nechala slyšet, že z těch jobovek už blbne natolik, že když kolega sháněl myš, málem vyrazila nakupovat pastičky.

  Kdybyste potřebovali zchladit horké hlavy, klidně vás zvu, tady se ochladíte natotata.

  Kde je rpuť, že tu chybí obvyklý taranní vtípek??

 695. Zelení jsou melouni. Navrch zelený, vevnitř rudý.
  A zelená rozhodně není barva hniloby. Ta je hnědá. Zelená je naopak barva ušlechtilé plísně na sýrech.

 696. Kdysi se mnou studovala nějaká Hradilková. Ano z tehle rodiny. JAk se stala dcerka z pronásledované disidentské rodiny v osmdesátých letech studentkou poměrně výběrové fakulty, Bůh suď.
  V každém případě po dvou letech ze školy odešla. Jo, mohlo to být z politických důvodů. Ovšem její studijní výsledky a píle mohly být tím důvodem zrovna tak a asi tím důvodem byly.

  Už po revoluci se můj muž setkal s jejím bráchou, byl to inženýr ekonomie, rovněž vystudovaný v těch létech nesvobody, kdy děti z disidentských rodin nesměly studovat.

  Tohle by už nejspíš byl nějakej vnuk…..

 697. Maydo: dle názoru pana architekta má nárok na dodatečný příjem z cestovního ruchu i metař, který řádně zamete Staroměstské náměstí.
  OTOH: mohl by si na Kickstarteru založit kampaň „roztancuji i Váš dům“.
  Noname: zajímavý nápad. 🙂

 698. 2 maYda ad 869 – no, já bych zas po něm žádal kompenzaci za psychikou újmu, protože kdykoli jedu přes Jiráskův most ze Smíchova do Resslovky, tak se musím na tu obludnost koukat…

 699. Jinak dnes opět evakuovali železniční stanici v Německu kvůli hrozbě bombového útoku, ale v podstatě je to už běžná záležitost, se to ani na titulku už nedostane.

 700. Petře K.: u nás jsou ANO většinou lidé z ODS (ty co znám). Uvidíme, jestli půjdou s komunisty nebo jsou na nože se svojí bývalou stranou.

 701. NoName -a hlavně to nemá nic společného s imigrantskou vlnou! Říkala Merkel, že s islámským terorismem bojují už dlouho a že se Turci dobře integrovali a podívejte jaké jsou to ve třetí generaci hezké ženské (dodal Schäuble).

  Tak nad čím furt hloubáš?

  Uprchlíci v Německu zabrání incestu a degeneraci národa a vytvoří nový hospodářský boom!
  Takže každým uprchlíkem, kterého jim vezmeme, přispíváme k degeneraci Němců a stagnaci DE průmyslu! To je třeba si uvědomit!

 702. 2 Šumavák – zas na druhou stranu, každej germanofil si ihned uvědomí, že tím, že se svých prchlíků vzdáme, přispíváme k vyšší efektivitě, kreativitě a potažmo blahobytu Velkoněmecké říše… A uznáš sám, že to za tu trochu skromnosti stojí. Taky nemusíme mít všechno…

 703. Ještě k tomu Miluničovi :

  Stejný nárok by teoreticky mohl požadovat spoluautor stavby, kanadský architekt Frank Gehry. 😀

  Ta stavba vznikla typickým porevolučním způsobem – Milunič s Havlerm si povídali, co by se asi tak na tom rohu dalo postavit na prázdný pozemek. Který samozřejmě nebyl jejich. Ale v porevoluční době, když něco chtěl Havel, tak šlo všechno. I investor se našel.

  Architektonický atelier žije ze zakázek. Pokud má VM zakázky, tak by mu měly na provoz atelieru vydělat. Pokud nemá zakázky a zdůvodňuje nějaký „tantiémy“ za barák tím, že z něčeho musí hradit provoz svého atelieru, tož se nabízí otázka, na co provozovat altelier, když nemám kšefty.

  Kdysi jsem se u něj ucházela o práci. Z pohovoru se vyklubal velice depresivní monolog o tom, jaké vymyslel geniální projekty, kterí nebyly pochopeny a realizovány a a kdo všechno ho podrazil nebo mu nějak ukřivdil.
  NA práci jsme se nedohodli, zaplať Bůh. Asi bych tam stejně nevydržela – s tak zatrpklým a ukřivděným šéfem by to nešlo.

  Je to paradox, je to jeden z nejznámějších českých architektů, ale dělal na mně dojem ztroskotance. Pořád zřejmě žije v dobách, kdy nás učili, že architekt je Tvůrce a společnost je od toho, aby mu umožnila se realizovat.

  je to slavnej architekt a nešťastnej člověk.

 704. Pro Dušana: If you live in PA, OH, TX, GA, MI, SC, NM, IN, LA, TN, KY, AR you must REGISTER to vote by TODAY! Please RT!

 705. Ach jo, naši asi mají v tréninku větší branky…

 706. 881 -I am registered since 1989 when I became a citizen.

 707. Dobré zas ráno…
  Erik Best:
  „Slyšíte ten cupot v médiích a byznysových kruzích? To jsou kvapící krysy, které opouštějí potápějící se Sobotkovu loď.“

 708. Z dnešního Macka:
  „Architekt Vlado Milunić žádá peníze za to, že zásluhou Tančícího domu se zvýšil v Praze cizinecký ruch. To ovšem kvůli kurvám ve Skořepce a jinde též…“
  A co kurvy v parlamentu?

 709. Propánakrále, co to je tohleto? Nějaká epidemie?
  Bohouš hlásá, že „nedokázali prodat svoje úspěchy“, Kalousek zas, že „mladí voliči zůstali doma“ a Fiala je nadšenej, že se potvrdilo, že „ODS je nejsilnější pravicová strana“!
  Není to nakažlivé?
  Vážně si myslí, že lidi nevidí, že si je všechny Babinskej namazal na chleba?

  Byla jsem včera po nákupech, abych se dozvěděla, že „lidi z fabriky jsou z Andreje nadšený! Dělá prý to báječně!“
  Taky jsem se dozvěděla, že moje kadeřnice končí. Přivydělávala si k důchodu a takovou buzeraci prej nemá na starý kolena zapotřebí…

 710. Rputi
  to si mnozí dělníci mysleli o jistém AH také. Pro ilustraci doporučuji první dopis v „Příběhu inženýra lidských duší“.

 711. 893

  Jo,lidé v důchodovémvěku mají problém s novými věcmi.Když se uvažovalo o povinném zavedení ISIPu, staří dochtoři taky remcali…

 712. přečteno:
  Vybuchující Samsung? České obchody na něj ještě lákají.
  Poznámka:
  Ale přidávají k němu zdarma malý hasicí přístroj.

 713. Halle 894,
  ale starou bačkoru! Ty „novinky“ by zvládla. Jenže to kadeřnictví je v lázních, žádný zlatý důl, prostě „pár ticek k důchodu“. Kde má na ty „novinky“ vzít?
  A hlídat, jestli jsou správně vyvěšený všechny povinný cedule a podobný nesmysle!
  A riskovat 50tis pokutu, když se kontrole něco nebude líbit!
  Fakt to nemá zapotřebí!

 714. 50 000 ?
  Já dostal 2 x 600, za Punťu v kumbále 🙂
  Od hygienické kontroly.

 715. podnikání bez rizika? Není to krapet socialistický přístup?

 716. Dobré ráno,

  Matzurko – zaslechla jsem v rádiu cosi o objevu na přírodovědecké fakultě JČ university – prý klíště nemusí jen škodit, neb má ve slinách i nějaké léčivé látky.

 717. Ty tabule jednou vyvěsíš, a máš pokoj. Zas takčasto se předpisy nemění.
  A spousta lidí se leká strašení v mediích.
  Ona to tak velká hrůza nebude.
  Kdy zavírá ?

 718. „50 000 ?
  Já dostal 2 x 600“

  No jó, ale parazitii živnostníci, to je je jinej kalibr, než čokl v kumbále. Na ty musí být přísnost.
  Aspoň vidíš, Halle, jak to s námi myslí tatíček Andrej dobře.

 719. 2 Rpuť ad 892 – já bych si dovolil oponovat. Nejlepší analýzu IMHO podal Laďa Větvička zde:
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=558568
  Navzdory masové propagandě získal Bureš jen 21%, myslím, že čekal mnohem více. Sice se hodně snažil vsugerovat lidem, že co podnikatel, to zloděj, ale pro dost lidí je i tahle masová propaganda už „zu viel“. Věčně závistivý Čech se z Burešových aktivit nezřízeně raduje, jak jest nám tady takřka denně demonstrováno, ale nasranost zatím ještě normálních lidí zřetelně narůstá. No a až dojde právě na toho závistivého Čecha, pozdě si bude bycha honiti… A bude požadovat tvrdou ruku a taky ji dostane. Ale mám obamy, že Bureš to nebude. No, na jeho místě bych se začal poohlížet po cenách letenek do Argentiny či podobných destinací… Jinak by totiž zanedlouho mohl ucítit vítr pod nohama a kolem krku konopí…

 720. „Zas takčasto se předpisy nemění.“

  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Zapomněl jsi snad, jak to bylo s lekárničkama v autě?

 721. Ono v kapitalismu se podnikatelským rizikem původně myslelo něco jiného, než milion úředníků, u kterých záleží jenom na tom, jak se vyspali-vzhledem k tomu, že všechny předpisy a nařízení nedodržuje nikdo, bo to nejde. A k tomu institut „urážky úřední osoby“.

 722. (904) Nejen pokorně čekají, ale chválí a volí Bureše, socany s přívěskem kostelních socanů. 😛

 723. (905) Dalo by se to napsat i tak, že podnikatelské riziko je jiný, schopnější podnikatel, neměla by to být státní buzerace.

 724. Dobré ráno vespolek,
  maydo, ad klíště – no a ? Nejsem zaměstnancem PřF, na klíštatech nepracuji, dokonce nejsem ani imunolog :), ani PR zaměstnanec či tiskový mluvčí. Do rádia, TV či novin někdo ze zdejších kolegů mluví či dává rozhovory skoro pořád, fakt nemám čas to sledovat.
  Každopádně, nedávno tu bylo vybudováno hi-tech virologické pracoviště, participují jak PřF tak i Parazitologický ústav (ten především), ovšem spolupráce je i se zahraničím (renomované laboratoře) – takže předpokládám, že to bude mít souvislost s virem boreliózy (odhaduji, že jejich výzkum navazuje na toto zjištění
  http://www.klistova-encefalitida.cz/novinky/sliny-klistete-chrani-pred-borreliozou-201)

 725. A jinak,
  lezou na světlo zajímavé skutečnosti – ten lascivní rozhovor Trumpa s mladinkým moderátorem z r. 2005 – oním moderátorem je Willy Bush, bratranec GW Bushe. O práci nepřijde, ačkoliv Obama tvrdí, že Trump by se s takovýma kecama neměl ucházet ani o místo v řetězci občerstvení 7-11.
  Asi si Willy sype hodně popela na hlavu (veřejně projevuje účinnou lítost)…. pořád není zřejmé, kdo si ten záznam pořídil a jedenáct let střežil…
  Na rozdíl od jiných republikánů Ted Cruz i nadále stojí za Trumpem s tím, že Clintonka by byla „absolutní pohroma“, a guvernér New Jersey je sice Trumpovým prohlášením rozhořčen, leč podle něj jde v prezidentských volbách o „větší záležitosti“.

 726. 904

  No, ta paní píše,že s počítačem příliš neumí,ale zřejmě nějakej má. A asi i internet.
  Ten ostatně je užitečnej i pro hosty. A mohou ho pomoct platit. Dnes už má wifi pro hosty i naše hospoda. Dokonce i autobusy do Hustopeč. Mládež po nástupu cestou do školy skypuje jako umanutá 🙂
  Hosté u ní budou na víkend , týden ,nebo 14 dní.Takže moc často účtovat nebude.

  Taskže vlastně jen tiskárna.
  Tu Rputinu kadeřnici EET ohrozí víc.

 727. IT ODBORNÍCI – prosím o radu
  Je mi od O2 nabizen tablet za cenu 299,- + 399měsíčně – paměť 3GB

  Mám to vzít?

 728. Ježiš, to je legrace. Tak starší paní – důchodkyně – se přece s internetem naučí, zavedením připojení do pronajímaných prostor rozšíří i nabídku pro hosty, takže schází jen tiskárna. A poplatky za připojení, upgrade sw a údržbu zařízení. Jo, to doktoři-lékaři, ti jsou na tom hůř, po nich přece nikdo nemůže chtít, aby se na stará kolena učili s internetem – a tak IZIP zařízli… Teda, tady by se i Goebels přiučil…

 729. Když nejede wifi pro hosty, hosté si vykládají.
  Když nejede internet pro EET, může to být problém. Protože posuzovat to bude ORGÁN.
  Ale je skvělé, že dokážete posoudit podnikání kohokoliv z pohledu složitosti, nákladů atd. To fakt neumí každý !

 730. OT: Zajímavý vhled do struktury a úrovně myšlenkových procesů (kdysi čelného) stranického bafuňáře, intelektuálně zcela srovnatelný s geopolitickými úvahami Josefa Švejka v úvodu románu: http://paroubek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=558712

  Pokládám za nesmírně cenný tím, že vinou svého žalostného politického osudu je zde Paroubek nucen to, co by jinak zůstalo skryté ve stranických kuloárech, vykládat veřejně, takže pozorovatel detailně vidí zdroje těch zhůvěřilostí, nad nimiž se jindy může leda nevěřícně pozastavovat.

  — — —

  OT: Lépe pozdě než nikdy! Optimista by mohl jásat nad prozřením, jež posléze nastalo. Jenže který aktivista kdy napravil alespoň desetinu škod, které byl předtím napáchal? I kdyby snad všichni (zelení, multikulturní, homosexuálně-genderoví, vzdělávací…) aktivisté nakonec přišli k rozumu, všechny zrůdnosti zde po nich již zůstanou; a právě ty tvoří převládající obrázek západního světa.

  http://hindrakova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=557108

 731. Tak tohle fakt není hezké!

  …To, že šéf ČSSD zůstává ve funkci, není politické rozhodnutí. ČSSD má jiné důvody, proč chce, aby Sobotka zůstal ve vedení. Vidím to tak, že důvody jsou komerční a důvody, které se týkají potenciální kriminální činnosti,“ konstatuje otevřeně Erik Best…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Temny-kartel-Bohuslava-Sobotky-a-Miroslava-Kalouska-Erik-Best-po-volbach-odhaluje-uz-vse-457639

 732. Dano,
  nevymýšlejte,IZIp skončilo kvůli tomu,že se z toho stala dojná kráva 🙂
  Ne kvůli doktorům.

  NoName,
  ono stačí přemýšlet.. Taková kadeřnice může mít třeba 10 zákazníků denně. Takže 10 účtů, možná víc. Ta paní má třeba 2 pokoje a příslušenství, takže jeden zákažník “““““(rodina) za víkend , týden, atd.
  Těch účtováníje daleko míň….
  Internet je v ubytovacích zařízeních docela běžný a použitelný. V kadeřnictví ? Nevím, ale pochybuju. I když je i to představitelné.

 733. Proč by mělo připojení padat ? Jo, stane se to, když vypnou elektřinu v části naší vesničky nestřediskové , kde je anténa. A dá se to doložit.
  Ale nebývá to dlouho a často.

 734. Ježíši, to je blb.
  Citlivějším povahám se omlouvám, ale už k tomu nemám co dodat.

 735. Best kecá…

  Nevím,proč argumentuje Právem . Právo nemá nic společného s čssd, spíš dlouho čssd kritizuje, a občas docela podpásově.
  Sobotka .. drží se proto, protože je sice na jedno oko slepej, a na druhém má 10 dioptrií, ale jiní jsou slepí úplně.Navíc – volby jsou příliš blízko, a rozhádat se před nimi by bylo možná škodlivější,než nechat Bohouška bohouškovat. Navíc má Sobotka v aparátu čssd všude svoje lidi, a chtít ho sundat hraničí s pokusemo sebevraždu ( politickou) Volby budou dost brzo, a budou se vybírat kandidáti do voleb.

  Další věc je,že z Kalouska nebo ODS čssd strach nemá.. Ti je od vládnutí neodstavěj, zato ANo s Babišem mají našlápnuto.
  Takže , spojit se s kýmkoli,proti babišovi…
  A neplatí to jen pro čssd . To, že Kalousek slíbil podporu Mládkovi,proti kterému brojil je to samé. Podporovat toho vraha živnostníků.. 🙂

  Ale stojí proti němu kandidát ANO…. http://volby.cz/pls/senat/se2111?xjazyk=CZ&xdatum=20161007&xobvod=13
  BAbiš vybrakoval voliče všem. Takže všeobecný nepřítel,a tedy hrrr na něj ! 😀

 736. NoName ,

  vyjadřuju Vám upřímnou soustrast v souvislosti s výběrem Vašeho operátora 🙂

 737. Ale premýšlet, to by mohlo stačit.
  Kdy začínáte ?

 738. NoName,co takhle, že byste své námitky zkonkretizoval ?
  Ať je o čem se bavit…..
  S čím konkrétně nesouhlasíte ?

 739. Protože kvalita připojení nesouvisí s operátorem, ale s kategorií pořízené služby ?
  Deklarované levné připojení „za 299“, které si „každý živnostník přece může pořídit“ prostě jako za 299 (ne)funguje ?
  A proč by vám někdo neustále vysvětloval úplně elementární věci ?

 740. 925
  Ono funguje docela dobře, jen ta rychlost není nic moc.
  Ovšem EET se nepřenášejí obrázky, videa ,hudba. Těch dat není tak moc.

  Hele , po tom , co na EET funguje moje drahá bejvalá ( a samozřejmě vím, že slovenské eet je jiné než české), si myslím , že to zvládne každej.
  A neberte to tak, že ji pomlouvám. Je šikovná na spoustu věcí, na některé šikovnější než já, ale ty počítače ji fakt nejsou dány.

 741. Dělám v IT celý život, Halladine. O tom, jak funguje které připojení a jak funguje to levné mobilní připojení prostě vím o hodně, hodně, hodně víc než Vy.
  Takže se namáháte úplně zbytečně. Víte o tom sice úplné hovno (ostatně, jako o hromadě jiných věcí), ale ta úmornost, se kterou neustále vracíte své „argumenty“ do diskuse, to je fakt síla.

 742. Hoďte na něj síť!

  …Podle ministra je na zvyšování daní nejlepší čas právě nyní. „Kdy jindy zvyšovat daně, než když je konjunktura a když se daří a firmy jsou schopny jedno nebo dvě procenta překousnout? Ekonomické poklesy se cyklicky opakují a v době krize se velmi složitě daně zvyšují. Teď je doba se o tom bavit a připravit to v horizontu jednoho nebo dvou let,“ míní Chovanec…
  https://www.novinky.cz/domaci/417259-cssd-chce-vratit-do-hry-zvyseni-dani-firmam.html

 743. „vím o hodně, hodně, hodně víc než Vy.“
  Patřilo k bontonu, že kdo hodně věděl, nevyvošoval se nad ostatní a vyjadřoval se slušně a skromně.

 744. Jistě, ale v tomhle případě už to nešlo vydržet.

 745. NoName,
  tak teď jsem neměl na mysli levné mobilní připojení, ale spíš lacinější wifiny. Po pravdě,
  S počítači jsem začal na konci roku 1991,PC s Dosem 3,3, pak 4,1 tuším , přes všechny další opreační systémy, kromě 2000 a Vist. Ještě předtím s Atari sixteen…
  A byla i doba,kdy jsem jel na internet z Eurotelu přes Nokii. Tuším to stálo kolem 900 měsíčně.
  Vystřídal jsem za ty roky pevnou linku u O2 a dva místní wifi poskytovatele.

 746. A jak dostanou tu „lacinější WIFINU“ k vám do vesnice ? Jinou dimenzí ?
  Jak píšu, nemáte ponětí, jak to funguje, zato máte NÁZOR.
  Což je samozřejmě v dnešní době to nejdůležitější.

 747. A je úplně jedno, že jste měl DOS a Atari a psa bernardýna, s konektivitou to prostě nesouvisí ani tím člověk nenabyl žádnou znalost ohledně druhů, kvality a spolehlivosti připojení. Kapišto ?

 748. (914) Paroubek zřejmě moc nebere do úvahy, že každý z těch jeho nápadů nějaké voliče přižene, ovšem jiné odežene. Kdo ví, jaká by byla konečná bilance u voličů, u nichž je volba ČSSD možná.

 749. Bože, to je blb.
  Omlouvám se quivisovi a jeho útlocitu.

 750. NoName

  ptal jste se,jak se ty lacinější wifiny dostanou k nám na vesnici.
  Myslím,že odpověď je adekvátní.
  Ony tu jsou.

 751. Paroubek, zmíněný v 914: LOL !!!
  Best, zmíněný v 916: Best se zbláznil (už to nějakou dobu pozoruji)
  Hall stran IZIPu: popírat tvrzení, že lékařská veřejnost proti IZIPu ječela jak Viktorka u splavu je poněkud překvapující.

 752. Teda nechci vám do toho kucí mluvit, ale trochu něco vím ani ne tak z IT, jako právě z telekominictví…..a platí, že jestli něco je shitovka, pak právě levné wifi.
  To místní frajeři mají od nějakého poskytovatele, který to má zase od jiného a i ten nad ním je pro tier one operátora na vrcholu pouze čarodějem čtvrté kategorie…..mockrát přebookováno, žádné SLA (= garance dostupnosti ale hlavně MTBF a vůbec termínů oprav).
  Takže i na chalupě pokorně platím Vodafounům…..a i tam to slavné LTE někdy leze jako šnek, zvl. víkendy, kdy jsou lidi doma a jedou na svém HW, jejich Edge je prakticky už dávno nepoužitelný.
  Takže už se těším (tedy samozřejmě nikoliv), až to těmhle šmudlům zatížej noví uživatelé, to se prohnou vlnky i mobilkářům.
  A pokud budou mít noví BFU výše uváděné „výhodné tarify“, najednou zjistěj, že vlastně nemají nic garantováno a musej holt čekat, až se na ně dostane – s pásmem, s přenosovou kapacitou, s timeslotem a ve finále s případnou opravou.
  Přes všechny „alternativní mobilkáře“ furt platí, že primární poskytovatel je Telekom (tedy dneska derivát od něj, což je CETIN – správce jeho sítí), pak Telekom, zase Telekom a na konci tři mobilní sítě (policejní Pegas nepočítám), které to těm alternativcům přeprodávají a které nakonec jsou mimo velká města závislé opět na pevných linkách toho Telekomu.

 753. 940-přesně. To je jako se Špidlovými zdroji: ty tady prostě JSOU.

  Já jsem sice psal o tom, že poskytovatel „levné wifiny“ taky někde kupuje konektivitu dál do netu a kvalita a spolehlivost poskytovaného připojení i konektivity prostě odpovídá ceně, ale silně pochybuju, že chápete, o čem mluvím. A proto už skutečně končím.

 754. DVD

  nejste přesnej. Neječela celá lékařská veřejnost. Privátní doktoři byli za každého zařazeného pacienta do IZIPU honorováni. Finančně. Na kartičky VZP se lepily nálepky IZIP.

  Vrčeli ti starší, předdůchodoví a přesluhující.
  Jinak se o tom kdysi diskutovalo i tady, Co si pamatuju, tak většinový hlas tady byl proti.

 755. Mnoo – a v mezičase zde řádil Halladin……
  Halle – fakt toho nech nebo Noname finálně zcepení…..
  A 940 – už opravdu nikde, nikdy a před nikým neříkej – mohl by to být smluvní přepravní partner od Chocholouška.

 756. Šimone,

  já zrovna jedu přes ten Mpclick. Nemám problém.
  A napojuju se přes to na portál VZP a ostatních pojišťoven. S komerčním certifikátem.

  Kvůli účtování.

 757. šimone 942,
  obávám se, že si to Babinskej s tím připojením představuje asi tak stejně jako s kuřecími párky.
  „Niečo tam chlapci nasertě, veď to aj tak ludia kúpi!“

 758. To je vskutku neuvěřitelné. Vážně.
  Od tady bude ještě večer sedět a psát tisící příspěvek o tom, že má levnou wifinu a ta pořád funguje a je úplně skvělá a jeto důkaz toho, že to jde a i EET půjde.
  Protože on levnou wifinu má a jde to.
  Protože on levnou wifinu má a jde to.
  A kdo nevěří- on levnou wifinu má a jde to. A taky má levnou účetní a taky pár minut naví na vyplnění EET a vůbec ničemu to nevadí. A taky má certifikát a taky to jde !
  A kdyby někdo pochyboval, napíšet to po tisící a poprvé.
  Protože u nich levné wifiny už prostě jsou !
  To je fakt k neuvěření. O tom by se dal natočit seriál. 😉

 759. JJ,NoName – a to všechno jen proto že jtse se blbě zeptal

  A jak dostanou tu “lacinější WIFINU” k vám do vesnice ? Jinou dimenzí ? 😀

  To,že tihle místní poskytovatelé se někde, a u někoho napojují dál,a že za to platěj, ví každý.
  No a pokud jsou blbí,nakoupěj málo, a provoz v jejich síti přesahuje nakoupené limity , anebo že jejich hardware nestíhá, že mohou být problémy, taky ví každý.

 760. Hale, drobný problém spočívá jednak v členitosti terénu, a v tom, že v případě kdy poskytovateli nejde připojení, z jakéhokoliv důvodu, za odeslání dat do EET odpovídá a případně je pokutován nikoliv ten poskytovatel připojení, ale živnostník, který to nijak nemůže ovlivnit.
  Jinak já mám pevnou od kyslíků, bohužel sem vede asi jedna, takže agregovanou ( a ten kdo platí 02 televizi jede ) a že ten sráč třikrát za týden nejde je skutečnost.A stejně tak není vzácnost, že to klidně trvá půl a více dne, než tu chybu najdou.
  Ono ti je to nějak snad ani nesere…
  Jsem docela zvědav, jak na to EET pojedou všechny místní vietnamské velkoprodejny a casino. Zatím se nezdá, že by tu 02 kopalo a pokládalo optický kabel. 🙁

 761. Šimone

  Pokud mi jejich připojení funguje, mohou mít v obchodním rejstříků třeba CK- turistické zájezdy na Mars. 😀

  Ve skutečnosti je to firma , co má dvě prodejny s mobilama a jeden sportbar To je ta hostinská činnost.

  Ty jsi nějak zaujatej proti malým podnikatelům? 😉

 762. Šimone,

  měl jsem s O2 přesně problémy,které uvádíš, takže jsem jednou vypěnil, sprostě jim vynadal a odešel k tomu Mpcliku.
  Vysílač maj na věži kostela, odtamtuď to vedou vzduchem do Hustopeč, a pak se asi napojujou nevím na koho.

  Dnes vím, že když obecní úřad vyhlásí, že elektrikáři vypnou tu a tu část vesnice, a že bude od do vypnutej proud, tak mi net nepojede.
  Je to tak jednou za rok a půl, takže to přežiju, a udělám si wifi hotspot z mobilu.
  Na tu dočasnou náhradu to stačí

 763. Teze, že podnikateli stačí levné připojení za pár set korun je prostě lživá, protože následky spojené s neonlinovostí EET jsou drastické.
  I kdyby Halladin napsal dalších 1000 předpokládám stejně „kvalifikovaných“ příspěvků jako doteď.
  Q.E.D.

 764. 954

  protože následky spojené s neonlinovostí EET jsou drastické.

  Konkrétně ?

 765. (941) Nejen proti IZIPu, taktéž proti elektronickému receptu.

 766. QED se používá při matematickém důkazu, v jiné souvislosti je to nekvalifikované vyjádření.

 767. Dobrý den. Šimone, přes poskytovatele jsme připojení v NIXu. Také ve Frankfurtu. Tj. povídání o tom, že bez CETINu ani ránu jsou pro mne úsměvná od doby, co nám telekomunisté nabízeli 4/4mbit v mědi za částku 4x větší než ve větším městě. Vím, ta jejich měď je opravdu měděná. Kolik koncových zákazníků má CETIN/O2 připojených optikou, kolik „alternativní poskytovaté“?

  Kellner aktivně lobbuje za likvidaci alternativ – snahou o licencování 10GHz pásma, vynuceným přístupem k poslední míli konkurence, vektorováním DSL – tj. likvidací alternativ v síti O2/CETIN.

  Stejně jako nekupuji tiskárny HP, pokud nemusím, tak nehovořím se zástupci O2.

 768. DVD (941): Bestova teorie má základ v Lípě. Kdesi jsem četl, že důvod pro aktivitu v krajích je pro ANO i ČSSD stejný – privatizace ziskových částí krajských nemocnic. Babiš jede na sebe, Němeček kope za Chrenka. Stejně jako byla privatizace uhelných společností zlatým dolem pro přátele ČSSD, podobné to může být s nemocnicemi. Nejdříve vyhladovět, pak prodat, a nakonec změnit úhradovou vyhlášku.

 769. Rputi, ad tablet od O2: vyhněte se mu. O2 s Vámi bude chtít především uzavřít smlouvu na dva roky.

 770. Evropská komise už má zase cukání…
  Nejjednodušší by bylo zakázat lidi. Nebejt lidí, tak by se žádný nepravosti neděly!

  …Na lahvích s tvrdým alkoholem by tak mohly stát nápisy jako „Alkohol zabíjí“ nebo „Pití těžce poškozuje zdraví“. Vyloučit nelze ani to, že se na lahvích objeví i odstrašující obrázky zničených orgánů.
  Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/alkohol-zabiji-eu-uvazuje-o-oznaceni-lahvi-varovanim-podobne-jako-u-cigaret-16v-/firmy-trhy.aspx?c=A161012_143115_firmy-trhy_ele

 771. 963

  A už vyplul…..

  Některé povstalecké skupiny vyjednávají se syrskou vládou o odchodě z Aleppa.

 772. No, tak jsem videl debatu o EET. Nemam, co bych dodal. Pockejme, az vsichni (krome Hala) uvidime realne dopady. Je to za par. Predpokladam, ze si pote vyslechneme spoustu argumentu, proc zdrazeni a zanik spousty malych zivnosti s EET vubec, ale vubec nesouvisi.

  Za mne EET dobry. Nejen, ze se mne netyka, ale po zavedeni kontrolniho hlaseni jsem si vydelal neplanovanych peknych par desitek tisic navic pod stromecek. Od EET si slibuji mnohem vice. Samozrejme, vubec nerozporuji, ze zivnostniky to nebude vubec, ale vubec nic stat (aby ne, nechci zase videt desitky stejnych prispevku), na druhou stranu jako zazrakem par desitek, mozna i stovek v sozvislosti s EET vyfakturuji… A stav uctu je pro mne jaksi mnohem dulezitejsi, nez presvedcovani zzabetonovaneho kolegy 🙂

  Obzvlaste vzhledem k tomu, ze stale neexistuji jednoznacne pokyny a odpovedi, takze se spousta veci bude delat na posledni chvili, za expresni sazby. Doufam, ze soudruh Babis ma v rezerve spoustu podobne kvalitnich napadu a nebude vahat je implementovat tak kvalitnim a rizenym zpsuobem, jako ty dosavadni… Koneckoncu, obdobne jako Kalousek je nejlepsim ministrem Financi emerging markets…

 773. 961 – bože nickname – to nestačí Halladin, i vy ?
  Naprosto všichni IP provideři, jsou napojeni do NIXu, pár desítek přímo, ostatní přes tu hierarchii, kterou jsem popisoval výše, ale naprosto všichni, protože dostávat se z ČR na ČR weby přes zahraniční konektivitu je pro každého providera prostě drahé a proto existují NIXy: pro shortcut v rámci interstate konektivity.
  Dtto platí obdobně i pro FaM – přes tier one operators.
  Vy pletete IP konektivitu s fyzickou konektivitou – takže i Halladin s wifinou od hustopečského palivce (i my ostatní – i vy) je propojen s tímto „naším“ webem přes NIX, případně s volebním štábem Hitlery Clintonové se bude propojovat třeba přes FaM nebo další -IXy ve světě, v závislosti od koho z T1-operatorů bere IP konektivitu celá ta kaskáda palivcovi nadřazených providerů.
  A CETIN (je už nezávislý od O2) má na své FYZICKÉ konektivitě oněch 90% dálkových interstate linek (fyzických !), které mají nasmlouvané nejrůznější IP provideři – i ten váš jde zcela jistě částečně po nich, minimálně do NIXu (tak dobře, třeba jen do Prahy, tam už to přebírají optiky mé bývalé firmy, která zajišťuje propojení (fyzické !) mezi všemi čtyřmi (a dneska už možná i pěti – neznám aktuální stav) uzly NIXu). Ale i ten má záložní fyzické propoje přes Cetin.
  Obsazování posledních mílí nejen outůčkem, ale i ostatními poskytovateli, tj. dohody s koncovými zákazníky, Cetin neřeší, to dělají obchodníci těchto firem.
  V zásadě to je podobný vztah jako ČEPS a ostatní: PRE,VČE,JČE, apod.

 774. Petře, 🙂
  Nikdy jsem netvrdil, že to nebude nic stát 🙂
  Jen že to nebude likvidační.

 775. Halle, jsem rád, že dokážeš takto geniálně vhlédnout do účetnictvi a ekonomických úvah všech živnostníků, kterých se to bude týkat a s jistotou říci, že to pro nikoho nebude likvidační. Musím uznat, že já bych to s takovou jistotou nedal…

 776. Ja znam desitky zivnostniku a spousta z nich rika, ze prejde do sede zony. Pro mne dobry.

  Vzhledem k politickemu vyvoji v teto zemi i Evrope zacinam veci posuzovat uzce z osobniho hlediska… Jestli si nizkoprijmove skupiny zvolili nekoho, kdo je jeste vic ozebraci, a mne osobne se to nijak zvlast nedotkne (a spise positivne, mala cast takto vydrenych penez skonci u mne), kdo jsem ja, abych jim v teto – z meho pohledu flagelantske – aktivite branil?

 777. Petře jistě že se to může dotknout některých, kteří jsou v důchodovém věku,nebo přetahují.
  A k tomu mít nějakej – jakýkoli -názor geniality netřeba.
  Někdo má názor, že to likvidační bude,a že stav živnosstnický rázem zanikne.. 🙂
  Jaká bude pravda, teprve uvidíme.
  předpovídá se,že se budou odhlašovat živnostníci a vznikat sro – z obava, že při velkých rozdílech mezi přiznanými příjmy před a po EET by mohlo dojít ke zpětnému doměření daní. V Chorvatsku prý k tomu došlo.
  Zatímto vypadá, že Kunetka nezkrachuje.

  A furt čekám,až NoName vyjde s těmi tragickými následky.

 778. Milý Halle,

  jakkoli patřím do „rudého koutku“ spolu s Tebou, musím Ti, bohužel, oponovat.
  JAKÁKOLI nová zátěž je pro malé živnostníky likvidační – v tom musím dát Tvým oponentům za pravdu.

  Jakoby nestačilo, že neotravují „sociálku“ a živí se tak řečeno sami… však víš velmi dobře, že jsem byl tzv. OSVČ dlouhých 12 let a pak jsem to vzdal – díky ustavičně měněným zákonům.
  I řekl jsem si tehdá: Inu, dělejte si to sami!
  A nastoupil coby zaměstnanec – a měl klidné nervy a spaní.

  Petře K. – velmi Tě zdravím. Není mi dvakrát do zpěvu, protože kdybys mě dneska navštívil na venku, tak Tě, resp. Vás, už nepřivítá pejsek. Doprovodil jsem ho k Duhovému mostu – co neděláš, viď?
  Tak aspoň pozdrav svou rodinu…

 779. Šimone: je tu ještě ČD Telematika / Transgas NET. Vždy jsem žil v domnění, že do Prahy jedeme po kolejích přes Ústí a přes Plzeň.

 780. Fauste,

  uvidíme ,a nebude to trvat dlouho,jaká bude skutečnost.
  Zatím tipujeme jako v Sazce.

 781. Aktuálně:

  Ano, Petře, spousta živnostníků přejde do šedé zóny, což není extra povzbuzující.
  BTW: docela by mě zajímalo, z jakých prostředků je hrazena ona reklama na EET v naší/vaší televizi… ale to jen tak mimochodem.

  Halle, nemyslím si, že zanikne stav živnostenský, nicméně živnostníků se to tkne a to dost bolestně.
  Tvůj názor X můj názor – nevnucuji Ti ho.

 782. Obdivuhodné jak se roují disidenti a jak fandí nedodržování zákonů.
  Vláda, zvolená většinou, si může trhnout. My dodržujeme jen to, co se nám líbí, zákon nezákon, rozhodování demokraticky zvolenou většinou? Pche!
  Ještě, že nejsme jako oni a vláda určitě nezřídí v Jáchymově nové pracovní tábory. Tak se může disidentit bez rizika..
  Tuším, že i za komoušů se „sousedská výpomoc“ tolerovala.

 783. Fauste,

  pokaždé ,kdeyž někdo šáhne někomu do kapsy, tak to dotyčného bolí.
  To šáhnutí bude spočívat hlavně ve větším pojistném a daních ( pokud to bude mít výsledek,který Babiš očekává)
  Ty náklady na samotné zavedení zas tak velké nejsou.

 784. 978 – ano, toto je příklad páru dalších nemnohých operátorů (TGN už neexistuje, prodali to, ale už si nepamatuji komu), kteří vlastní těch cca 10-13% interstate kabelů v ČR, zbytek je Cetinu. 🙂
  TGN svého času oslovoval last mile customers, ale pak to postupně prodával a převáděl na další operátory, aby ty nakonec koupily UPC a ČDT.
  ČDT by mohl mít našlápnuto, pokud to dneska vzal do rukou někdo kvalitní – svého času jejich síť patřila k nejhorším v CEE. Přitom mají kvalitní startovací pozici: nejhustší síť železničních tratí na světě, ze zákona monopol na drážní pozemky (žádné stavební povolování apod.), hafo energie v uzlech, umístitelných na každém KuK nádražíčku, možnost pokládky kabelů až na 70% pozemků pouhým pojížděním (1.vagon – ruchadlo, 2. vagon pokládka HDPE trubek, 3. vagon zahrnuje, optika se zafukuje do již uložené chráničky). Bohužel toho nevyužily v době nástupu Oskara a mně osobně se nepodařilo o dodavatelském využití této možnosti přesvědčit vedení tehdejšího mého zaměstnavatele, tj.České radiokomunikace (nejsme žádný ajznboňáci…). Btw – ČRa má mnohem více dálkových optokabelů v ČR než vámi zmínění.
  A to prosím přitom právo výstavby telekomunikačních tras na drážních pozemcích v té době smluvně patřilo malé firmě ČD – Telekomunikace, kterou vlastnila (po velmi záhadných a zajímavých peripetiích, souvisejících s jejím vznikem po 1989) nějaká paní Pelantová, která se živila dovozem kosmetiky a banánů z Itálie a nabízela prázdnou firmu s touto exkluzivní smlouvou na prodej – pak to koupili nějací mafiáni z Palerma a hlásili se o třetí mobilní licenci; po neuspěchu zde chvíli provozovali internetový kšeft a následně to prodali další firmě, kterou zpětně vykoupily ČD a přifařily k Telematice. Tím se jim ona práva vrátila a tak snad nyní podnikají v širším rozsahu.

 785. Vládce je v Boží službě, když se drží svých úkolů. Písmo svaté starého i nového zákona přišlo na svět s myšlenkou, že na vládcem, jakkoli mocným je ještě někdo vyšší. I někteří řečtí filozofové tvrdili, že existuje cosi vyššího, než tyran právě vládnoucí. Nechceme-li sklouznout k pohanství a barbarství, měli bychom na to pamatovat.

  Šimone: děkuji za informaci, že CETIN ovládá 90% zahraniční konektivity. Netušil jsem.

 786. oprava: … nad vládcem … je někdo vyšší …

 787. 984 NickName
  Dobrý večer. Ad „řečtí filozofové tvrdili“
  Vědomá mysl se vzpírá možnosti, že na počátku „zjevných“ kauzalit stojí NGP v celé své tak těžko uchopitelné eleganci.
  (Náhodný Generátor Příroda).

 788. Quivisi, stat zrizuji obcane ke svemu prospechu. Kdyz se situace od teto zakladni teze dostane prilis daleko, nastane nejaka forma revoluce… A vetsinou bzvaji ohavne.

  A je uplne jedno, zda to bude hladova boure, konunismus, nasidmus nebo dejme tomu zeleny fasismus.

  Loajalita musi byt oboustranna. Kdyz politici serou na zakony a lid, lid sere na politiky a zakony. Excuse my French.

 789. Petře 989,
  Babinskej si neuvědomuje, že od určité fáze lze pořádek ve státě udržet leda silou! Se Stropnickým neudělá žádnou parádu, neřku-li něco jiného!

 790. Rputi, to je pravda, ale napriklad Rimu trvalo prejit z faze socialni korupce do faze nasilneho umrtveni socialni dynamiky ca 180 let.

  Z pohledu politika a jeho 4 leteho mandatu (8 let pro skutecne strategicky nadane politiky) je vse naprosto a dokonale v poradku.

 791. Hale, naklady na zavedeni si muzes najit po celem webu. Kdyz Ti prijdou tak male… Mne drobny zlomek z nich vylepsi vanoce, o tom zadna…

 792. Duchodce, ktery si privydelava hranim na varhany na pohrbech (teda, dle vyjadreni ministerstva Financi by *asi* mel platit, ale *snad* by se dalo uvazovat o vyjimce – skutecne je videt pece, se kterou je vse pripraveno), to ani nepociti… A navic ziska internet specielne nastaveny pro EET (ktery teda shodou nepochopitelnych nahod nestoji dve stovky)…

  https://www.t-mobile.cz/etrzby?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=SRCH+-+EET&utm_content=EET+-+Evidence+tr%C5%BEeb

 793. No a co se týče tragických následků:

  V případě, že z důvodu větší poruchy na straně poplatníka (např. porouchanou pokladnu nelze do dvou dnů opravit), je poplatník povinen o okolnostech co nejpodrobněji uvědomit správce daně, resp. prokázat, že vynaložil veškeré úsilí, které bylo možno požadovat, aby porušení právní povinnosti zabránil.

  Pokuta je aŽ 500 000.

  Jsem strašně zvědavý, jak se dokazuje něco tak exaktně měřitelného, jako je „vynaložení veškerého úsilí“. Úředníkovi.
  Je na libovůli úředníka, jak se zachová. Neexistují žádné tabulky pro „vynaložení veškerého úsilí“. A když se mu nebudete líbit …

 794. NoName, pul giga je pro kadernici v duchodu pakatel…

 795. Tak, tak… Z toho, ze strihala za 80 bez uctenky nebo za 100 s ma miliony…

 796. NoName,

  operátor bez problémů potvrdí,že tehdy a tehdy jeho síť nefungovala.Pokud jde o opravu hardware,lze získat stejné potvrzení

  Systém se obejde i bez internetu

  Systém evidence tržeb bude fungovat i v místech bez připojení k internetu nebo v případě, že podnikatel nebude kvůli poruše dočasně připojen on-line. V tu chvíli budou živnostníci využívat takzvaný zjednodušený náhradní režim.

  Ten bude vypadat podobně, jako samotná elektronická evidence tržeb. Jen místo kódu, vygenerovaného serverem Finanční správy, si náhradní režim vygeneruje vlastní kód v rámci pokladního systému. Ten bude vytištěn na účtenku.

  „U každého kódu bude identifikovatelné, že ho na účtenku vytiskl konkrétní subjekt,“ popisuje náhradní řešení Simona Hornochová, náměstkyně ministra financí.

  Za porušení povinností stanovených zákonem o evidenci tržeb hrozí podnikateli pokuta, a to až do výše 500 000 Kč. Důležité je podotknout, že při ukládání sankce podle zákona o evidenci tržeb musí správní orgán vždy přihlédnout ke konkrétním okolnostem a může pokutu uložit pouze v takové výši, která odpovídá závažnosti porušení, dosavadní činnosti a majetkovým poměrům dotyčného.
  Martin Šabo:

  „Uzavření provozovny je krajním prostředkem, jak donutit podnikatele, aby napravil závažné porušení

 797. 998-nebudete tomu věřit, ale já mám doma voliče ANO v důchodovém věku, který nadává na stříhání za 60! (on se skoro celý život stříhal za 10!), a když mu spočítám na papír, že tu babu prostě 60 korunové stříhání neuživí, tak to prostě nechápe. Přitom je to inženýr, tu paní zná… Ale Babiš říkal, že …

  A teď došel malý, že končí budet ve škole. Asi být ve škole nemusí, ale přestavoval jistou alternativu pro ty, co svačiny nestíhali nebo pro návštěvy…
  Ale samozřejmě než bufet se špatnou skladbou zboží a bez EET, radši bez buferu.
  A stříhání v Klier v Tescu za 250 je samozřejmě o moc lepší než u té zlodějky za 60. Nemluvě o tom, že do Tesca se musí autobusem.
  Atd. atd.
  aLE

 798. Opět se mi potvrzuje názor, že lidé jako Halladin jsou nejpevnější oporou totalitních režimů. Nějak takhle si představuju typického voliče NSDAP v roce 1933, případně komunistů v roce 1948.

 799. 999-ano, pořád je to stejné nepochopení podstaty problému.

 800. 1000 – to je nejake nedorozumeni. To zruseni bufetu ve skole _urcite_ nesouvisi s EET, co je pro takovy bufet ve skole, kde se toci miliony, sedum a pul litru plus petikilo mesicne… Pakatel…

  Mne teda pobavilo, kdyz ma dcera, pred rokem prvak vykladala, jak si obcas neco koupi i kdyz ji nejaka koruna-dve chybi… Zlodejska bufetarka, urcite to nakradala na danich!

 801. NoName 1000,
  já měla doma strojního inženýra a když jsem mu tvrdila, že nesmí dávat kuchyňské nože do myčky, protože se ztupí, tak jen sykal a obracel oči v sloup… 🙂

 802. 999 – nu, neni to spatne. Neco si privydelaji i studenti techniky, podobne jako na Slovensku. Dokonce to nektere optimalizace zjednodusuje, protoze sjetiu z registracky bere urednik jako posvatnou, houby vi, jak snadne je podivat se svabovi na nozicky 🙂

  Vic nebudu napovidat, zvazuji, ze si take smocim zobak…

 803. Já měl pacientku,která nejdřív měla ve vedlejší vesnici cukrárnu,ale neuživila se.Pak vedla školní bufet v Hustopečích ,dopadla podobně. Asi před 5 lety, ne kvůli eet 😉
  I v naší vesnici byla cukrárna, pobočka živnostnice, která má cukrárnu v Hustopečích, a ještě jednu někde jinde.
  Koupila od obce budovu, ve které byla původně obecní knihovna, přestavěla ji,asi půl roku provozovala cukrárnu, a pak zavřela. Nevydělalo to ani na mzdu té zaměstnankyně.
  No a před pár měsíci to koupil mladej vietnamskej pár, taky přestavěli, a máme večerku.
  Na to, jak ti vietnamci budou provozovat eet jsem taky zvědavej 🙂
  Rputi,taky se mi nezdá, že by teplota vody v myčce byla tak vysoká….
  Skalpely jsem každej den zahříval na 170stupňů…..A furt řezaly….

 804. Vzdyt jsem to rikal, *vubec* to nesouvisi s EET – cista nahoda, ze to je mesic pred rozbehem… 😀 😀 😀

 805. 1006

  Ale koukám,že jsou kuchaři,co tvrděj,že vadí i 85 stupnů
  Tak nevím…. Třeba jsou ty skalpely něco extra.

 806. Halle 1009,
  samozřejmě, že skalpely jsou něco extra!
  Tenj strojní inženýr obracel oči v sloup až do chvíle, kdy k nám přišel spřátelenýnřezník, přinesl masínko a byl tak ochotný, že se ho snažil naporcovat. Komentáře, které nad těmi tupými noži měl, se nebezpečně blížily urážkám na cti….
  Strojní inženýr se domníval býti pohaněn a já se o Vánocích dočkala vytouženého dárku – dvou kuchařských nožů od WMF!
  Mával mi těma kudlama před obličejem a vážně mne nabádal: „Ty nože NESMĚJÍ přijít do myčky !!!“
  Já vím, že jsem se neměla smát a narušit tak atmosféru slavnostního okamžiku, ale nějak jsem se neovládla nebo co… 😀 😀

 807. K EET……
  Vedle ve vesnici, ukoncila pani obchod, diky nakladum na eet ….. nevyplati se to. Stejne jako v dalsi vesnici na druhe strane, ale tam k tomu pribyla i hospoda….. protoze se to proste uz nevyplati. a to prosim obchod prijde na radu az na jare. Stejne jako u nas se prestane prodavat za hotove. Je to proste drahe a nevyplati se to. Ten kdo bude chtit koupit zbozi ze dvora, dostane fakturu a tu okamzite zaplati ze sveho internetoveho bankovnictvi, ktere bude nainstalovano v prodejne na pocitaci……. ostatne to je zcela legalni.
  K „sile a stabilnosti“ pripojeni….. mame celnicke kamery v provozu lihovaru a celniho skladu s online dohledem a …. kdyz spadne pripojeni, coz je cca 3-4x tydne, okamzite k nam vyrazi prepadovka, jestli jsme to nevypnuli a hlavne, musime slozite dokazovat, ze chyba neni na nasi strane. Vzdy se nam to podarilo, ale cas, ktery nad tim je promrhan, je daleko drazsi, nez kdybych pracoval……

  Noze, zvlast ty dobre, do mycky vubec nepatri, stejne jako dobre nadobi a sklenice. pokud to nekdo netusi, tak si nezaslouzi slitovani.

 808. Dobrý večer,

  Rovněž k EET – byla jsem přezout auto na zimu, pán přes pneumatiky pravil, že jestli ho má stát EET víc, než si tím vydělá, tak to zavře. Dělá to u domku v garáži, jako přilepšení k důchodu. Služby perfektní, rychlé, levné.

  Jsem si teda myslela, že to s ním doklepu, než mi seberou řidičák pro stařeckou senilitu a ono houby….
  a ty houby taky nerostou.

 809. to je asi axiom, že nože nepatří …, protože to nikdo nezdůvodnil …

 810. Matzurko,

  ad ranní 909 – já netuším, která je ta Tvoje fakulta, tak promiň. 🙂

  Zaslechla jsem to v radiu, ve zprávách a myslela jsem, že třeba víš něco „z kuloárů“

  I když je pravda, že já taky v práci často netuším nic o práci kolegů, kteří dělají na jiných projektech….

 811. a to se mu vyvažovačka a další vehementy vejdou do obyčejné garage?

 812. No, tak ona je ta garáž poměrně velká, asi byla na dvě auta a ještě má něco venku pod stříškou.

 813. (1000) U bufetů není (zatím) problém v EET, ale v rozdílu představ ministerstva na jedné straně a dětí s rodiči na druh=é straně, co může školák bez nebezpečí jíst. U ministerstva se do povoleného nevešel ani Pribiňák (Halladin nepochybně objeví a vygooglí zálibu všech dětí v mrkvi), takže bufet či automat ve škole být může, ovšem nevydělá si na sebe.
  (1001) Ano, také už je mi mnoho dějinných průserů srozumitelnější.
  (1004) To se ani nedivím. Ono, ztupit nůž třeba krájením proti talíři a pak to svádět na myčku, tomu nemusí hned tak někdo uvěřit.

 814. Tedy předem se stydím za fakt, že to neumím zdůvodnit, ale voni se ty nože v myčce fakt otupujou…….
  Domnívám se, že to je těmi agresivními prášky, leštidly apod., ale naprosto a beze zbytku chápu, že to není zdůvodnění.
  Jo a rozhodně s nima talíře nekrájím – tvrdé jídlo, na kterém bych ztupil nože nežeru….

 815. 2 Rpuť – a to strojní inžinýr neslyšel nikdy o kalení a popouštění? Mám známýho řezníka, na jeho nože se nesmí nikdo ani křivě podívat, natož aby na ně šáhnul… No, i já jsem udělal jednu smutnou zkušenost… Jedné kamarádce jsem při jedné příležitosti věnoval Santoku, osobně dovezený z Japonska… Chvíli na to čuměla jak slepice do lékárny, pak jako nevěděla, jestli má mít radost nebo co, pak prohlásila, co jako s tím? Tak jsem si před zrcadlem vynadal, jakej jsem vůl, načež mi za pár dnů sdělila, že ten nůž je špatnej, protože jí spadnul na dlažičkovou podlahu a vůbec nic nevydrží. No, nějak jsme se od té doby neviděli a nedá se říci, že bych toho litoval… Čas běží a možná už u ní došlo ke druhé fázové transformaci – ze slepice ve starou krávu… A nemám potřebu to zjišťovat…

 816. Quivisi 1013,
  to je stará zkušenost. Dokonce ani je třeba „nechat odmočit“ v příliš horké vodě není dobré.

 817. PeSi 1019,
  asi v tom momentě nedával pozor 🙂
  Nejen u slepic a strojních inženýrů pozoruju v tomto směru až trapné neznalosti. Asi v tom musí být člověk vychovaný nebo co.

 818. no jo, ale zkušenost není vysvětlení. PeSovo kalení a popuštění chápu, ale to je při výrobě a při krapet odlišných teplotách než v myčce.

 819. 2 Šimon klein – Ty jsi elektrikář, Ty tomu rozumět nemusíš, ale strojař by měl něco vědět o termodynamice oceli. Plus ty agresivní prášky…
  Můj názor, ohledně myčky, je dlouhodobě ten, že je vhodné otevřít okno, počkat až kolem půjde nějakej agresivní pes, a s výkřikem „nechoď tam, prší tam!“ jí po tom psovi mrsknout. Ještě včas před tím, než nějakého dobrodince napadne do té myčky dát sadu křišťálových sklenic… (i nastalo divení převeliké…)

 820. 2 Rpuť – Mno, naštěstí se docela slušnej nůž Santoku dá v dnešní době sehnat v Kauflandu za 150 peněz (a když si člověk odmyslí barvu rukojeti tak je i velice dobře vyváženej – několik jsem jich zakoupil, dílem rozdal a dílem používám ve svých různých domácnostech) a ten když si někdo dokurví v myčce nebo krájením kostí a keramiky, tak to zas není takková škoda. A překvapila mě kvalita oceli – brouskem a ocílkou se dá vytáhnout velmi jemné ostří.
  Ale všimni si, jaká spousta lidí neví a netuší, že by se nože měly uschovávat ve tmě, protože ostří škodí i světlo. Taky má každej slušnej řezník na nože měkký kožený pouzdro a okamžitě po použití tam ty nože schovává. a bez ocílky ani ránu…

 821. „operátor bez problémů potvrdí,že tehdy a tehdy jeho síť nefungovala.Pokud jde o opravu hardware,lze získat stejné potvrzení“

  Takže kromě technických potíží s vypadlou sítí ještě shánět potvrzení od operátora nebo na opravu hardware. TY jseš fakt dokonalej, Halladine. ty musíš žít na ještě vzdálenější planetě než ten Babiš nebo Sobotka….

  Chtěla bych vidět toho operátora, jak píše potvrzení, že nějakej hostinskej nebo kadeřnice nemohli odeslat účet kvůli němu 😀

  Jelikož by na něm mohli na to konto vymáhat živnostníci úhradu za potíže a případné pokuty, bude se daleko spíš do krve hádat a soudit, že chyba nebyla na jeho straně.
  nebo bude tvrdit, že za ty peníze, co ten živnostník platí, nemůže chtít kvalitní připojení a s výpadkama musí počítat a využije toho k nabídce lepšího, spolehlivějšího a hlavně dražšího připojení. 😀

 822. “ To zruseni bufetu ve skole _urcite_ nesouvisi s EET, “

  TAk u těch bufetů jde hlavně o to, že velmi omezili sortiment, že se smí prodávat jen zdravá strava a žádný pamlsky. TAkže většina bufetů se neuživí, protože děcka se vybodnou na školní bufet úplně a půjdou se namlsat někam do cukrárny cestou ze školy.

 823. PeSi 1024,
  ona se, díky ceně, stává z nožů často věc na jedno použití. Ztupit, zahodit a koupit nový.

 824. U sklenic nejde ani tak o poškrábání, ale některé druhy skla po pravidelném mytí v myčce časem šednou a zakalí se.

 825. No, ony ty výpadky sítě málokdy trvají déle než jeden den. Anebo méně.
  A sytém na to pamatuje.

  Ovšem kdyby někde,bez toho,že by bylo zemětřesení nebo bombardování tvrdil, že se na net nedostal týden nebo 14 dní, asi by musel těžce dokladovat
  To, co píše Jirka o fakturách je naprosto v pořádku a legální. A když k tomu kompu přidá tiskárnu a nechá si vytiknout konfirmační email, může si být jistý,že fakt dostane zaplaceno.
  A Babišovi to taky vadit nebude. Platba přes účet se zatlouká docela blbě.
  Pokud se platí na správnej účet.

 826. Proboha, Halladine, a o kolik si Babiš myslí, že vybere víc od nějakejch kadeřnic, hostinskejch a švadlenek? Ti toho zas tolik neulejou, už proto, že obvykle nemají na právníky a manažery, kteří by jim to právně „ošetřili“, zatímco velký firmy často platí daně v zahraničí a to zcela legálně.

 827. maYdo 1031,
  nejde o výběr daní, ale o likvidaci konkurence eventuelně kontrolu těch, co zbudou.

 828. maYdo -1029- používáme tyhle sklenice víc než 10 let jako běžné na pití. Poškrábání, šedniutí a zakalení = 0.

 829. né jo, rputi, ale právě odpověď na tuhle otázku by mohla ukázat, jakej je to EET nesmysl. Na druhou stranu – kdo se dodnes nezamyslel nad tím, co si stát vezme na někom, kdo si přivydělá pár tisícovek k mizernýmu důchodu nebo se akorát drží nad vodou, tak už asi není šance, že by mu cokoliv došlo….

  No jsem zvědavá, jak to bude, až si bude muset pořídit EET sousedka, co chová slepice a občas nám prodá nějaký vejce 😀

 830. Jo, oteplovači, nám v tej myčce sešedly jen některý sklenice. Asi záleží na druhu skla. Ale kupodivu dobře to mytí snášejí třeba zavařovací sklenice.

 831. PeSi – tak třeba i na elektrice vyučujou něco z nauky o materiálu…nebo alespoň za mejch let vyučovali…..a příslušní vyučující si kompenzovali názor vyučovaných, že to je elektrikáři k prdu tím, že na tomto předmětu rajtovali….já už byl z identické situace proškolen na průmyslovce, takže jsem to měl tuplovaný….ona to byla spíše reakce na quivise.

  a zešedlý sklenice jsou z těch mycích sajrajtů, kdy prý vymývají ze skel dle starých technologií (to je důležitý), nějakej bórovej sajrajt (jo, tak tomuhle opravdu nerozumím, jen opakuju slova technologa).
  Nové technologie už to berou v potaz, takže už k této situaci nedochází – viz ten odkaz na frťany na dlouhý pití…..
  A (a to už je jen z knih, nic ze života) nožům hlavně prý vadí polarizovaný světlo….nevím kolik je ho v denním, ale noční (odraz od Měsíce) je prej hotová pohroma….
  o tom (zase prý) něco vědí alchymisti, kteří ho naopak potřebovali – a nejlevnější zdroj byl právě ouplněk – takže nešlo o žádné čáry ale o technologický předpis…prej.

 832. 1022- viděl jsem mikrofotku ostří – u ostrého jsou krajní „vlákna“ kovu srovnána jedním směrem, jakoby učesaná. Kdežto u tupého jsou orientována chaoticky. Tím by se vysvětlovalo, že dokonalého ostří se dosáhne finálním obtahováním na kůži, která nemůže to ostří obrušovat ( a tím ostřit). Zahřátím se zvýší pohyb částic, orientace jedním směrem se poruší a ostrost klesne. Myslím si, že totéž by udělalo měnící se magnetické pole. Pak by mohlo být i pravdivé tvrzení o negativním vlivu měsíčního světla na kvalitu ostří. Ale nechci se hádat, možná si to špatně vykládám…

 833. Nejsem žádnej ing, vím houby, co je to nějaké „popouštění“, ale bylo mi vtloukáno do hlavy, že přikázání se mají dodržovat! Vyplatí se to!
  Třeba, že brousek má být mokrý! Proč taky nevím, ale byla jsem poučena a dodržuju!
  A kdo kdy naklepával kosu, tak taky ví, že to není o tom „mydlit do toho kladivem.“

  Ostří je prostě tajemná záležitost mikrosvěta, cosi mezi nebem a zemí a člověk má takové přikázání v pokoře přijmout.
  Protože pak něco takovým nožem ukrojit, to je radost!

 834. Dobré zas ráno… K včerejší debatě – on je tu snad někdo (kromě našeho propagátora), kdo si myslí, že agentu Burešovi jde o vyšší výběr daní? Nikoli, to je pouze účelová lež, která má zakrýt to, že prvotním plánem je likvidace drobného podnikání, přesně dle předvolebních slibů všemožných stran (jako obvykle, slibují podporu a pak realizují pravý opak. V tom hlavně vynikala a vyniká ODS).
  Jestli něco vadí komančům a socanům všeho druhu, je nezávislý podnikatel, samostatný a soběstačný. A toho je třeba zlikvidovat. Probatum est.

 835. 2 Oteplovač – no když si laskavý čtenář přečte ten popis těch sklenic a tuší něco o technologii sklářství, mohlo by mu dojít, proč v tomto případě k naleptání skla nedochází… Ale na klasickej českej křišťál bych tu myčku opravdu nezkoušel…

 836. Místopředseda nejvyššího soudu Radim Fiala:

  „V Evropské unii byla dobrovolně řada funkcí jednotlivých států postupně převáděna na evropské společenství. Stále méně je však jasné, jak vážně nadnárodní společenství tyto „postoupené“ funkce přijalo, a především, jakým způsobem, nebo možná ještě lépe řečeno, zda vůbec je dnes realizuje.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Probiha-celkovy-rozpad-naseho-systemu-Uprchlici-nici-nas-pravni-rad-Elitni-cesky-soudce-a-jeho-nazory-ktere-jdou-proti-proudu-456613

  Mám silné podezření, že na většinu těch převzatých státních funkcí EU prostě kašle. Zjevně se v Bruselu domnívají, že stačí nasadit náhubek a uzdu!

 837. 2 Šimon klein ad 1036 – no, světlo je elektromagnetické vrnění… A ocel je kov, tedy iontová mříž ponořená do moře vodivostních elektronů. No a protože elektrony jsou fermiony, maji každej trochu jinou energii, takže absorbujou světlo v celém spektru. No a tím světlem se narušej povrchový vazby – polarizovaným světlem o to více – neb tam se ty fotony vrněj téměř v jedné rovině. No a to vede k vyšší povrchové difuzivitě a ke změně mikrostruktury ostří.
  Takže u keramickej nožů, kde žádný volný elektrony nejsou, tohle neplatí. U ocelovejch nožů funguje stabilizace povrchu dusíkem, ale to je prohibitively expensive. Ovšem dalo by se to využít při integraci připrdlíků – to se nůž nažhaví do tmavě-červeného žáru a pak se tím nožem probodne příslušný zajatec – a organický dusík pasivuje a stabilizuje povrch. Ovšem tato technologie může někomu připadat poněkud xenofobní, ačkoli je plně srovnatelná s humanitárním bombardováním…

 838. 2 Jirka ad 1037 – když k tomu magnetickému poli přidáte před to elektro- tak je to ono. Samotné magnetické pole by to dokázalo taky, ale muselo by být tak o 2 řády silnější. No a jinak s potěšením koukám, že pamatujete obtahování břitvy na kůži, kde kromě toho vyrovnání ostří dochází i k jeho částečné pasivaci. Na nože je ale lepší používat kombinaci brousek – ocílka – prkénko.

 839. Dobré ráno. Ad nože v myčce: Jestli se nepletu, tak v myčce působí sodné soli, resp. slabý roztok NaOH při obvyklých 60°C. Nejvyšší používaná teplota bývá 75°C. To může mít vliv na povrchovou vrstvu materiálu, resp. oxidaci některých složek. Tato teplota by neměla mít vliv na změnu krystalické struktury materiálu.

  http://www.kapesni-noze.cz/clanky/brouseni-a-vse-okolo/

  http://ebook.veda-hrou.cz/cms/10-kapitola-1-co-je-ocel.html

 840. Ještě, že se Petřínská rozhledna natírá…. Na tu svítí slunce celý dni.

 841. A tuhle informaci od Macka by mohl potvrdit ptakopysk:

  Blaničtí rytíři konečně vyjeli! Byli spatřeni, jak nenápadně opouštějí zemi…

 842. Ostření nožů – pro nevzdělané je na Internetu mnoho stránek nožířů i dalších řemeslníků, kde jsou popsány postupy, důvody i chyby.
  K PeSovi nemám co dodat, vše vysvětlil, protože fyzika…
  Rputinu ranní poznámku o vlhčení brusných kamenů – důvod je jednoduchý, na suchém kameni se lepí brusivo i odbroušené a brus rychleji ubývá. Karborundum brousek se má před použitím nechat vodou nacucnout, u přírodních kamenů to není třeba.

  Nejlepší škola je praxe, na jednom praseti jsem super tupé nože pana hoteliéra trochu upravil na kamenných schodech v průjezdu. Na další ročník jsem si vzal svoje nože, brousek a ocílku. Bohouš mi z žertu podal svoji „rybičku“ a já mu ji za pět minut vrátil v provozuschopném stavu, že mi o tom ještě po týdnu z domova psal.

 843. Dobré ráno vespolek,

  maYdo, ale já fakt žádnou ze zdejších fakult nevlastním ani neprovozuji 😀
  O tom virologickém pracovišti vím hlavně díky tomu, že se tu v létě konalo slavností otvírací mecheche, čehož si vzhledem k počtu čených limuzín, rautového stanu, a významných osobností (předseda AV, hejtman kraje) apod. nešlo nevšimnout. Jinak nejvýznamnější objevy viz zde:
  http://www.bc.cas.cz/clanky/clanek-detail/3079/
  http://www.bc.cas.cz/clanky/clanek-detail/3199-budejovicko-brnensky-tym-mladych-vedcu-je-na-stope-leku-na-klistovou-encefalitidu-a-ziku/

  ad nože a nádobí,
  a to je takový problém to separovat ? Jako odpad…. teda úplně ne :), nicméně mám nádobí, které do myčky bez obav šoupnu (to na běžné užívání, z tvrzeného skla), naopak spouravu po prababičce z vídeňského porcelánu raději nepoužívám a z cinkostnu ji obřadně vytahuji k ručnímu opláchnutí od prachu veeeeeeelice opatrně 🙂
  A ostré nože u nás nejsou v oblibě – jakmile nějaký trochu doostřím, manžel se jím řízně a je silně rozladěn (nicméně vždy neomylně sáhne v sadě čtyř po tom ostřejším).

 844. Dobré ráno,

  Sekáči nosili s sebou brousek v pouzdru ve vodě. Před sečením se kosa naklepala, nabrousila a během sečení dobrušovala. Byly doby, kdy k časnému létu patřil zvuk, jaký vyluzuje brousek, tažený po ostří kosy stejně jednoznačně jako první jahody. 🙂

 845. (1033) Oteplovači, levné sklenice fakt někdy na myčku reagují. Ale fakt jen ty „hořčičáky“.
  (1042) Od toho Fialy už jsem četl několik velmi dobrých věcí.
  (1051) Matzurko, a tupým nožem se neřízne?

 846. Tupý nůž prý od sebe buňky trhá, neprořezává je, takže to tolik nekrvácí. 😉

 847. Hm….

  Razantní zpřísnění čerpání sociálních dávek pro cizince ze zemí Evropské unie chystá Německo. Nárok na finanční pomoc státu budou mít v případě nezaměstnanosti až po pěti letech pobytu v zemi, a nikoli po půl roce, jak tomu bylo doposud. Příslušný návrh zákona v úterý schválila spolková vláda. Ta má v parlamentu potřebnou většinu, takže návrh zákona může projít i tam, uvedla agentura DPA.

  Kdo tu žije, pracuje a platí odvody, má také oprávněný nárok na pomoc z našeho sociálního systému,“ prohlásila ministryně práce a sociálních věcí Andrea Nahlesová. „Kdo tu ale nikdy nepracoval a své živobytí si založil na pobírání státní finanční pomoci, pro toho bude platit, že o dávky musí žádat ve své vlasti,“ dodala sociálnědemokratická politička.

  Nárok budou mít občané EU, kteří nežijí v Německu déle než pět let, podle návrhu jen na překlenovací dávku, jejíž výplata však bude ome