BFPT 2017 podruhé…

Takže termín je rozhodnut :   30.9- 1.10.2017

A protože příroda je příroda, zákony jsou zákony (úprava zkoušek norování), ochrana lišek je důležitější než cokoliv jiného, takže je nikdo neloví a neredukuje stavy… a ony mají mladé a loví . 🙁
Takže letos bude prase zase vepřové, protože  mi liška zakousla a odtáhla ten chovný pár husí…
A housata jsou úzký profil obecně –  a housata husy české, bílé, zvláště…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 534 komentářů u “BFPT 2017 podruhé…

 1. Šumaváku – a nemůžeš na lišky „po česku“? Prostě na nějaká nařízení shora – …nedbat? Jo, kuny jsou také chráněná zvířata (minimálně od listopadu do února) a já je….a neřeknu.
  A k BFPT 2017 – letos to bude bez koláčků. Tím sděluji, že letos beze mne. Holt, to jsou ti důchodci, co nemají nikdy čas.

 2. No, tak to je k vzteku a smutný, šumaváku….
  Ale musela to být pořádná liška.
  Jednou jsme měli poněkud bojovného housera a pes se ani neodvážil na dvůr. A to šlo o jezevčíka, který by měl podle své přírodní letory s liškou zatočit ajncvaj, natož s nějakou liščí potravou.

  i když ona to byla , jak říkával jeden rodinný známý, „odrůda křeslák“ čili pes zpovykanej a necvičenej. A srab k tomu 🙂

 3. Letos to bude bez koláčků…
  Poněkud kategorické tvrzení- co když je přiveze někdo jiný ? 😉

 4. MaYdo, občas peču,
  ale sežeru doma. 🙂
  Šumava je pro mě příliš daleko na jízdu solo.

 5. Asi je o něco mladší, a v lepším zdravotním stavu.
  Taky jsem před pár lety ujel 850km z Mazur na jeden zátah, dnes bych si netroufl.

 6. Aero,

  mám Vaši poznámku brát tak, že byste rád koláče ? Anebo jsem Vám tak sympatickej ? 😀

 7. A hele,

  Rakušáci se chtěj zbavit Eurofighterů a místo nich koupit Gripeny nebo F 16…..

 8. Když to chcete detailně, Halladine, tak koláče nejím a s Danou si vždy rád pokecám.

 9. Meeting Putin – Trump už probíhá přes hodinu a půl – což znamená, odečtu-li čas překladů, čistých 45 minut (proti plánovaným 20 minutám)
  velmi dobrá zpráva…

 10. 10
  Co to má ovšem společného se mnou ?

  Ono to skoro vypadá, že jste posledně pohrdl Daninými koláči a ona se urazila! 🙂

 11. Dušane ad12 – Trump neumí rusky? Trapné… 😉 😀 😀 😀 😀

 12. Mě spíš zaujalo, že obě velmoci – USA i Rusko mají tak nějak globální oteplování a straš…. ehm…. projednávání na summitu G20, zcela v paži. Jako by snad měli Merkelovou a její teplý leitmotiv za něco nezajímavého, co není na pořadu dne. Následky ovšem budou nedosírné.

 13. 2 ptakopysk – jestli to znamená, že Andělína se z toho posere do nedohledné výše, může to znamenat neotřesitelnou pozici v Guinessově knize rekordů…

 14. (16) Nemaká mi to, ani když se na ksichtoknihu přihlásím.

 15. A taky zajímavé..

  Řešení problémů s využitím solární a větrné energie.

  Americká společnost Tesla získala v Jižní Austrálii zakázku na výstavbu největší lithium-iontové baterie na světě, která má pomoci vyřešit tamní problémy s výpadky elektřiny. Zakladatel a generální ředitel podniku Elon Musk v pátek potvrdil slib, že pokud baterie nebude hotova během sta dnů, nebude za ni podnik požadovat žádné peníze.

  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/tesla-postavi-nejvetsi-lithium-iontovou-baterii-na-svete-p3z-/ekoakcie.aspx?c=A170707_124039_ekoakcie_neh#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ekonomikah&utm_content=main

 16. In re [16]:
  Také jsem se na tu xichtoknihu nedostal.

 17. 23

  Včera jsemto shlédl,dnes už to nejde.Asi to bylo smazáno -buď autorem ,anebo facebookem.
  Možná se to zdálo .neetické

 18. Aha, tak jsem se dozvěděl, že tímto způsobem zcela nenásilně a demokraticky demonstruje Antifa své názory. Tak nějak mi to připomíná řádění SA a později SS, ale to se určitě mýlím…

 19. Dobré ráno,

  jo, to sjem včera četla taky. Ty auta zapalujou jednotlivci, kteří chtějí demonstrace zneužít. Ale jak pár jednotlivců mohlo zranit 150 policistů, nějak nechápu….

  Možná si půjčili pro lepší komunikaci s demonstranty ve školce hračky a zakopli o kostky ze stavebnice?

 20. >>maYda
  Ono takovch 5000 jednotlivců poháněných spravedlivým přesvědčením dokáže leccos. „Tam se svět hne kam se síla napře.“

 21. dvd, pan redaktor se samozřejmě kroutí jako žížala. 🙂

  Potíž pana redaktora je v tom, že když neomarxisti vládnou a zároveň sami proti sobě demonstrují, mají to ty novinářský brka složitý, když se mají postavit na stranu Dobra a jdsou zmateni, která že to je.

  ale ta benevolence vůči levicovým radikálům je už do očí bijící

 22. 32-když policie a armáda nebrání příchodu statisíců Afričanů do Evropy, proč by mlátila vlastní občany, že ano…
  Pravda, když bylo potřeba spláchnout demonstraci Pegidy, šlo to.
  Ono není úplně občan jako občan.
  V zápalu boje se ale nesmí zapomenout na to, že největší hrozbou pro Evropu jsou LePen, Orbán a Kaczynski.

 23. No, ono to,co se děje v Hamburgu, asi fakt nebude Hamburg. Slezla se tam verbež odevšad…..

 24. Zdravím. Proč by je bili, oni vědí, že jsou jejich, sami si je platí. Pamatujete, jak je u nás řídil muž v hnědé bundě? A pro volící vovce je to odstrašení – vidíte, jak jsou naši kritici oškliví?

 25. Vy děláte, jako kdybyste si nepamatovali Prahu před pár lety. 🙂 🙂 🙂
  Co si tak pamatuji, tvrdé jádro hovořilo italsky, španělsky. Byli to profici – žoldnéři každým coulem, kterým je nějaká ideologie zcela u řiti.

 26. Inu, musime si zvykat. Svoboda projevu nektereho nazoru je dulezita. Navic na nasledky nehod za srejnou dobu umre mnohem vice lidi…

 27. Dobré odpolední vespolek,

  s nástupem prázdnin a svátků také dozrál rybíz, a jak to má jeden stíhat. Tady hic, jen občas trošku „zapláče“, ale jinak by se jeden zahrádkář zjevil – plevelu se daří i bez zalévání, a rostlinstvu opečovávanému naopak těch pár konví denně zdaleka nestačí… Příští týden asi začnou žně i na polích.

  PeSi,
  ad Mach, někde jsem zahlédla, že s europoslancováním končí, že toho má dost a chce se věnovat předvolební kampani. Ale i tak si nemůžu pomoct, jeho charisma mi připomíná kreslenou pohádkovou postavičku Spongeboba Squarepants.

 28. 2 Petr Kunetka – zvlášť v poslední době, když taková zádumčivá dodávka přestane zdravit sousedy a zjevně prožívá těžkou psychickou krizi… A státní zástupce, místo aby s ní šel prohodit pár teplých lidských slov, se hrabe v nějakejch tiskárnách…

 29. 2 Matzurka – neznám tento kreslený seriál, leč slyšel jsem o něm… Ad Mach – IMHO typický případ „vodu kážem, víno pijem“. Nějak jsem u něj nezaznamenal žádné rozhořčení nad královským platem europoslance a jeho asistentů. Ergo, jak zpíval Merta – Kecy, kecy, kecy…

 30. PeSi,
  Mach rozvracel EU zevnitř. Evidentně má narozvraceno, kamarádi inostranci jsou v důchodu, co by tam dělal?
  Matzurko, ke Spongebobově charismatu má Mach dost daleko. Asi jako fůra mokrého písku k Žofrému de Peyracovi

 31. Vašim argumentům proti Machovi (kromě toho s charismatem 🙂 ) moc nerozumím. Já jsem ho tam volila a jsem s jeho činností celkem spokojená. Aspoň to zkusil a hlasoval proti v hlasováních, kde bych já hlasovala proti. Bylo jich tam takových ale málo. Je zajímavé, že všem těm ostatním přikyvovačům nikdo jejich jidášský groš nevyčítá.

 32. A ještě k Hamburku z FB:

  Miroslav Jahoda:
  2 hod ·
  Řádění zelených extrémistů při setkáních jako G20 nám vždy ukazuje jednu věc. Jak dobře to mají nejvyšší politici a korporativisté promyšlené.
  Nechají proti sobě demonstrovat naivní hlupáčky, kteří věří, že existuje něco jako levicový anarchismus. Jelikož však tento typ anarchistů podporuje ty nejtvrdší státní zásahy do ekonomie a našich životů, jsou to vlastně ti nejradikálnější anti-anarchisté.
  Korporace jim pak nabídnou figurky jako Macron, které si nejrůznější sluníčka, zelení vítači a mlčící většina nadšeně zvolí. Macron se G20 účastní taky, ale to už je mimo chápání těchto naivků, kteří si prostě chtějí hodit kostkou za lepší svět.
  Za pár dní vše utichne a korporativisté se všem vysmějí. Dobře vědí, že jediní, kdo proti nim stojí, jsou skuteční euroskeptici, skuteční odpůrci velkého státního aparátu a skuteční odpůrci kulturní globalizace. A těchto opravdových odpůrců systému na světě přibývá.
  Ale protože tato skupina používá racionální argumenty a nezákládá na náměstí ohně, mohla by mít vliv na mlčící většinu. A to je nebezpečné. Proto budou jako jediní odpůrci prezentováni užiteční idioti, kteří působí jako agresivní blázni a zároveň jsou pro-systém, aniž by o tom věděli.

 33. (45) Souhlas, Niko. Byl tam zvolen a hlasoval v souladu s tím, s čím byl zvolen.

 34. No, celej ten systém voleb do EU prdlamentu je blbej, a nevytváří relevantní zastoupení jednotlivých států.
  Možná je to úmyslně.

 35. Co se Macha týče, jsem docela spokojen s tím jak v Europrdlamentu hlasoval, méně spokojen s tím, jak málo se projevoval na domácí politické scéně. Stran jeho pekuniárních požitků výhrady nemám. Pokud si někdo myslí, že měl své příjmy rozdat chudým, stravovat se tím co vybere z popelnic, mezi ČR a Bruselem (Štrasburkem) jezdit stopem a oblékat se bude do toho co zbyde po Armádě spásy – tak nechť při příštích volbách volí někoho, kdo něco takového bude ochoten předvádět. Nejspíš by to mohl být jistý Babiš.

 36. Tak mně na tom Hamburku nejvíc pobavilo to, že policie se prý bála zasáhnout, protože měla informace, že anarchisté se chystají vrhat na policisty ze střech Molotovovy koktejly.

  Pokud je to skutečně pravda (německy bohužel neumím, takže tamní tisk si nepřečtu) a není to výmysl českého novináře, tak je to poněkud na pováženou. Měl jsem tak nějak dojem, že alespoň některé složky policie jsou vyškoleny na to, aby si poradili nejen s útočníkem držícím Molotov, ale dokonce se sprostým teroristou vybaveným AK-47 a příruční bombou.
  Ale asi ti co mají tohle školení zrovna hlídali nějaké nádraží nebo tak něco.

 37. Skoro bych řekl, že ti korejští hokynáři si během LA riots poradili s davem drancujícím jejich obchody výrazně lépe. Pravda, měli zbraně, nezřídka i poloautomatické se zásobníky na více než 10 nábojů… 🙂

 38. 51

  🙂 to jsou málo početné protiteroristické jednotky, na boj s demonstranty se nepoužívají.
  Je jich maximálně pár set, a tady zasahovaly tisíce polišů.
  Taky by nebylo rozumné je nechat zmlátit, aby nebylo co nasadit proti opravdovým teroristům.

 39. (50) Dvd, já bych tak odhadl, že kdo má Macha nerad, tak zoufale hledá, co mu přilepit. S tím projevováním na domácí scéně – otázka je, jak se propracovat do pozornosti médií a jejich pachatelů. On prostě (bohužel) není ten od boha talent jako Klaus nebo Sulík.
  (51) Pavle, zahlédl jsem, že prý povolali i zvláštní jednotky se sapíky a vyráželi dveře domů, ze kterých na ně ze střechy házeli dlažební kostky.

 40. Kupříkladu tehdá ve Stolici hlídali Mekáč nahoře na Václaváku obyčejný poliši v placatejch čepicích s příručním flusátkem na boku. Bylo jich asi deset a proti nim šlo pár set rozdováděných Ya basta od Pakulu. Vnímal jsem to jako střetnutí politického vidění světa naší politickou garniturou s realitou života. Evidentně by se mohli současní němečtí politici chytit s našimi za ruce a běžet svorně nazí proti větru.

 41. Ptakopysku,
  byli tam v Praze i obrněnci se štíty. Asi jich nebylo dost na to aby byli všude.

 42. Mno, podobně mluvili kolegové, kteří ještě v říjnu 89 vstupovali do KSČ, aby tu stranu tak nějak rozložili zevnitř… A samozřejmě, o prebendy spojené s rudým řidičákem jim vůbec nešlo…
  Jo, tehdá UV KSČ rozhodl a parlament to odmával… Dneska Evropská komise něco rozhodne a Europarlament to odmává… Akorát ten UV KSČ nevykazoval tolik aktivní buzerace – jiný rozdíl v tom není… Pokud se někdo verbálně vymezuje proti EU, neměl by kandidovat do jednoho z jejich vrcholných orgánů. Říkávalo se tomu jednota slov a činů… Ale dneska je to jistě všechno jinak… Připomíná mi to Bureše – jeho fandové mu rádi odpustí i tu největší sviňárnu (když ho miluješ, není co řešit).
  Jo, historie se opakuje…

 43. Tolik těžce obrněných polišů je třeba jen vyjímečně.Pevně doufám, že až budou příště vyzývat , ať se někdo přihlásí na pořádání takových akcí,že si zástupci ČR sednou na ruce.:-)

 44. PeSi:-)
  engličtí brexitisti měli v EU vícnež půlku britských poslanců EU. V Dolní sněmovně jen tuším jednouho.

  Vlastně EU platila antieu propagandu. 🙂
  Nebyl bych tak přísnej:-)na Macha.

 45. Kolik jste kdo zažili (ex)členů KSČ, kteří by v roce 1990, nebo někdy později řekli natvrdo, že tam byli pro prachy? Já jednoho (1). Po vypití vhodného množství alkoholu vypočítal, o kolik měl víc peněz, protože mohl na lepší místo, o kolik to přesahovalo placené příspěvky. Pak k tomu ještě přihodil byt, ke kterému by se bez rudé knížky nedostal a bylo vymalováno.

 46. “ já bych tak odhadl, že kdo má Macha nerad, tak zoufale hledá, co mu přilepit. “

  Ale Kdeže. kdo má Macha nerad, má ho prostě nerad.
  Netřeba na to „zoufale hledat“ nějaké důvody, ani Mach není dokonalej, nemusí sedět každýmu a nemusí ho každej volit.

 47. 2 Honza ze Žižkova – já 3. A na jedné chlastačce se trumfovali, kdo z nich z toho měl (a má) větší výhody. Ten přítomnej čas tam není omylem, je to jedna vzájemně se podporující verbež.

 48. No, aspoň nekecali, jak byli vlastně proti a jak trpěli, když tu stranu zevnitř rozvraceli…..

  to mi taky jedna tvrdila, že vůbec nevěděla, do čeho leze, protože jí to navrhl kolega a že pořádají zájezdy na hory a ta a potřebujou mladý lidi a tak a tak tam vstoupila a prý netušila, že to je hlavně politika.

 49. Halladine,
  možná v Praze obrňáky byly, ale já je tam neviděl. Zato jsem viděl popelnice plné dlažebních kostek kolem Pakulu, čekajících na hlavní střetnutí, viděl jsem těch deset nešťastníků v cestě hlavního průvodu Ya basta vracející se z místa hlavní bitvy a mnohé další. Nikdo mi nevymluví demenci tehdejších politiků a policejních špiček.

 50. (62) Pak bych ovšem čekal nějaké reálné námitky, na ty jsem ještě nenarazil.

 51. Dobrý den. Ad MMF v Praze: na bitky byli sváženi řadoví policisté i zásahovka od nás. Nebylo to pro ně nic pěkného. Nejsou zvyklí na odpor a létající předměty. Jestli mě paměť neplete, tak se policisté připravili dle svých možností.
  Pokud si pustíte legii do města a praetoriánům nedovolíte aby s ní zatočili podle vojenských zvyklostí, pokud nevyzbrojíte občany, jinak to dopadnout nemohlo a nemůže.
  Co by pro příště pomohlo – všechny protestanty identifikovat, zařadit do všech databází jako „nežádoucí“, jak se to děje u hooligans.
  Ad komunisté: znal jsem komunisty „věřící“ i věřící. Znal jsem komunisty, kteří tam šli kvůli zisku. Znal jsem i ty, které do strany nevzali, protože by jí kazili pověst. Jiní do strany šli kvůli kariéře. Vyber si, budeš dělat obvoďáka v Černé nad Lesy, k atestaci tě nepustíme – podívejte se na svého bratra, nebo vstoupíš do strany.
  Na druhou stranu jsem znal obvoďačku, původem z pražské fakulty, než soudruh Husák oddělil zrno od plev. Byli zde schovaní prvorepublikoví komunisté, poslední žijící svědci Slánského, Gottwalda, kteří zde utekli špagátu.
  „Věřících“ komunistů byla patrně menšina. Většina byla ve straně pravděpodobně proto, aby měli klid. Komunisty hledící si zisku lze odhadnout především podle jejich porevolučního chování. Dnes se ti důchodci houfují v ANO.
  „Zlých“ komunistů, tj. těch, kteří byli ochotni kvůli Straně, zisku střílet či udávat byla menšina. Jen nebylo jasné kdo je kdo. Systém bylo možné udržet díky podpoře SSSR „navěky“. Bez ruské podpory nevydržel ani rok.

 52. Proč reálné námitky?

  Někteří zkrátka asi nevidí v Machovi někoho, kdo by byl schopen nebo ochoten bránit jejich zájmy a nevidí smysl v tom, aby mu hlas dali. nebo jim prostě není sympatickej. Není snad třeba ani jedno zdůvodňovat.

  Otázka je, čemu říkáš „reálná námitka“ a hlavně co uznáš za „reálnou námitku“ a ne za útok na nedotknutelného Macha.

  Pokud jde o volby – šance má ten, kdo přesvědčí ty „blbce, co je nic nezajímá, jen chodí do práce a po práci posedět v hospodě“, ty nemladý nevzdělaný venkovany, ty nekulturní primitivy, co se rádi kouknou na Bartošku v televizi, ale nestojí o to, aby jim kázal o politických poměrech, prostě ten blbej všeholid.
  Z jednoho prostýho důvodu. Je jich víc. A na vzdělaný akademiky, krasoduchy, kterým nerozumí, poučující moralisty a kulturní frontu kašlou.

 53. De-facto i pasivní spolupráce, členství ve straně pomáhalo režimu. Kdyby na okrese bylo jenom několik set komunistů – tj. těch aktivních, zlých, šlo by se proti nim nějakým způsobem vymezit. Pokud bylo deset tisíc „pasivních“ a „z donucení“, jejich izolace se stala nemožnou.

 54. Ad Mach v Bruselu: ač jsem s jeho působením spokojen – i on malým střípkem pomohl k Brexitu, budu raději, když bude pracovat doma.

 55. (70) Neznám nikoho nedotknutelného. A žádnou reálnou námitku jsi nenapsala, potvrzujíc tak má slova.

 56. Ptakopysku,

  za socíku bylo v Praze i Blavě po jednom pohotovostním pluku SNB, složeném s mladých polišů ve výcviku.
  To byli ti,co fungovali 17,listopadu. To se po Sametu v rámci demokratizace zrušilo.
  Za tohoto zasedání bylo zmobilizováno 11 000 polišů.

  Slováci maj přísloví “ Akú mala,takú dala“ 🙂

 57. Mach nenabízí obyčejným lidem nic konkrétního. Jen obecné řeči o svobodě.
  Tudíž nemá šanci.

 58. Jejda,
  koukám, že z poznámky k Machovi se to nějak otočilo 🙂
  No, každý má právo na názor, a taky volit toho, koho jeho srdce ráčí. osobně ještě netuším, i když vím, koho zásadně ne – tedy ANO. jestli jsem v něčím anti-fan klubu, tak Mr. Kobliha vede – prostě mi moje vnitřní sensory říkají od toho pryč a co nejdále.

  Ale zatím řeším prozaičtější věci – tedy jak na zaseknutý dekl na odšťavňovači, který tím pádem nejde rozebrat a vyčistit… samej plast, takže bacit do toho paličkou nejde. A jelikož nebyl dvakrát levný, tak jsou možnosti omezené….

  A nevím, co na to Norové, ale momentálně koukám oknem na úplněk jak padesátikačku – možná i větší. Pár mraků se to okolo honilo, ale přeháňky byly velmi sporadické i velmi sporé.

  A pěkne jsem si naběhla – na ČT Art běží dokument o Rolling Stones, s dobovými záběry, a já málem nepoznala Keitha Richardse…. nojo, v r. 1968 fakt vypadal ještě k světu 🙂

 59. Potvrzuju akorát to, že je na Tobě, zda případnou námitku uznáš za reálnou. 😀

  Jinak Mach mi je lhostejnej a nic od něj neočekávám. Nevím, proč bych měla sepisovat nějakou „reálnou námitku“, čili zdůvodňovat, proč.

  Svého času jsem tady občas něco, co jsme považovala za reálnou námitku, ať už vůči Machovi osobně nebo k politice Svobodných napsala, ale nebylo to přijato jako reálná námitka, ale jako šáhnutí na nedotknutelného.
  Tož se asi stejně míjíme v tom, co to je „reálná námitka “ a tak asi nemá velkého smyslu si na tohle téma otloukat klávesnici.

 60. Matzurko, ale spravit zaseknutý odsťavňovač je přece práce pro chlapa 🙂

  Myj sme na tom na chalupě s vodou lépe, na chalupe pršelo včera i předevšírem a dost vydatně, takže zatím je zalito a snad i na houby, který letos začaly nějak předčasně, nějaká voda zbyde.

 61. Nemá. Tehdy a teď, pes jitrničku sežral. Reálná námitka a antipatie prostě je trochu rozdíl.

 62. 76 Matzurko, je-li to možné aby nenateklo kam nesmí natéct, otoč odšťavňovač deklem dolů do nějaké nádoby do vody s jarem a přes noc nech odmočit.
  Když to nepomůže, nahřej fénem a olnit za lehkého poklepávání gumovou paličkou, něčím plastovým či dřevěným z kuchyňské výbavy.

 63. Matzurko 🙂

  já jsem na pršení u Vás zainteresován- pokud nenaprší,tak se do Budějic loďema nedostanu 😀

 64. halladine – 53 – to je právě to, čemu až tak úplně nerozumím.
  Pokud tedy skutečně měla německá policie (ta běžná) strach ze šmejdů házejících ze střech Molotovy (což tedy IMHO bez zbytku naplňuje definici občanské války a opravňuje stát na férovku použít zcela definitivní prostředky k uklidnění rozvášněného davu), mohla nasadit ostřelovače.
  Ti by koneckonců nemuseli ani střílet rozdováděné soudruhy anarchisty. Bohatě by stačilo jim trefit pár Molotovů v ruce…

  Ale pokud opravdu policie přiznala, že se bála zasáhnout, protože Molotov, pak je ta policie víceméně na hovno a zralá ke zrušení. To už si občané opravdu raději poradí sami i kdyby to mělo znamenat občas trefit mezi rohy nevinného kolemjdoucího. To fakt není dobrá situace v takzvaně „vyspělém státu EU“.

 65. Schumi,
  jo, přesně tento postup jsem si dnes odpoledne naplánovala. Zatím jsem to zkoušela jen po dobrém, horká voda a studená z vodovodu, na poťuky ještě nedošlo.
  Takže jdu najít vhodný kyblík.

  maYdo,
  je to sice neuvěřitelné, neb manžel šéfuje týmu o cca 15ti lidech a vymejšlí tam kde co, tak doma jsem ten „technický“ typ já…. chudák dítě :), v tomto ohledu bude její genetická výbava dost tristní.

 66. 2 Matzurka – ad dekl – vyzkoušel bych tradiční chemickou metodu uvolňování zábrusů č. 2 – tedy opatrně po obvodu poklepávat tupou stranou kuchyňského nože… Při troše trplivosti jsem takhle uvolnil každej dekl… Aniž ten matroš prasknul…

 67. no jo, Matzurko, to je to…. v práci to zadá a doma nemá komu.

 68. „Reálná námitka a antipatie prostě je trochu rozdíl.“

  To jistě, akorát to ještě chce umět rozlišit 😀

 69. Pro úplnost dodám, že tradiční chemická metoda uvolňování zábrusů č. 1 je poklepávání obvodem zábrusu o hranu DŘEVĚNÉHO prkýnka či desky…
  (dneska už se říká prkýnko i tomu, co dřevo nikdy nevidělo…)

 70. 69 71 Nickname, zažil jsem, předvídal další randály. Mé úvahy v tom směru byly a jsou velmi nelidskoprávní. Za jedinou správnou reakci na „molotovovy kokteily“, zapalování aut a obchodů, co se svobodou projevu nemá nic společného, považuji zastřelit. Za útok se zbraní na policistu, zastřelit.
  Na obsazení objektu reagovat obklíčením, odpojením vody a elektřiny, zarušením mobilní sítě. Žízeň, hlad, zima je donutí se vzdát. Zarušení mobilní sítě zamezí svolávat příznivce na podporu a proniknout do médií.

  Systém padl právě na těch „komunistech“ protože už je hmotně nedokázal odměňovat za loajalitu.

 71. Matzurko 🙂

  furt můžeš dceři tlouct do hlavy,aby při výběru potencionálních partnerů jim dala nějakej test manuální zručnosti.
  Kdybych byl drzej,tak bych poradil,abys jí řekla“ Přece nechceš dopadnout jako já “ 🙂

  Ale protože jsem slušně vychovanej chlapec, tak ti to neporadím! 😀 😀

 72. 87 vidím Matzurku jak se s odšťavňovačem snaží u hajzlmísy 😀

 73. Ptakopysku, ta demence je nyní přinejmenším stejná jako tehdy. Navíc jsou ještě připosranější než tehdy. Jsme v EU, lidská práva…

 74. 83 Matzurko, každý umí něco jiného, každý je užitečný něčím jiným. Od toho jste pár. Kdyby neuměl šéfovat týmu o patnácti lidech, třeba by nebyl výlet na Tchajwan.

 75. 88

  Schumachere,
  já kdysi v TV zděšeně koukal, jak majdanisti ohazujou poliše se štíty Molotovy. Tehdy jsem získal na ukrajinské majdanisty názor,který mi už zůstal.
  A ti ukrajinští poliši tam za plat v přepočtu 12000 měsíčně stáli jak tvrdé Y ,a nechali si to líbit,protože bouchačky jim vzali.

 76. Co by Matzurce poradil NoName.
  Koupit nový odšťavňovač…

 77. 94 halladine, obávám se, že u nás to dopadne podobně. Akrát, že „Máme holé ruce!“ budou volat oni.

 78. K odšťavňovači: pokud nepomůže poklepávání, či je tam západka, může pomoci ohřát ve vodě. Zkusil bych nejdříve vodu teplou 60°C, kdyby nepomohlo, tak 70°C. Více stupňů u drahých přístrojů nedoporučím.
  V rádiu (jsem chytrý jak rádio) jsem slyšel povídku, proč Pán Bůh vždycky vybírá líného k pracovité a pracovitou k línému. Kdyby byli dva pracovití, tak by se samou pracovitostí oba uštvali. A kdyby byli oba líní, tak by umřeli hladem …

 79. Schumi,

  ty VRAHU !!!!! 😀 😀 😀

  Náhodou, v mé kuchyni se najde i dřevěná palička, tu manžel přitáhl co suvenýr z nějaké konference, kde na závěr byla dlabanice s vařenými kraby – a menší dřevěná palička byla součást „příboru“. Na šnekací náčiní zatím nedošlo, ale to dřevěné stejně není.

  A jo, ono to tak nějak je, teda s tím Taiwanem. A stačí se dívat na Big Bang Theory, a tiše si gratulovat, že to mohlo být i horší 🙂 Konec konců manžel dělal při stavbě našeho RD nejen stavební dozor, ale u spousty prací účinně vypomáhal, něco i zvládal sám.

  Nickname,
  to nahřívání jsem zkoušela, byť bez teploměru.
  Nicméně slovo Páně bych poněkud rozporovala – moje sestra na rozdíl ode mne zručnost podědila ode všech možných předků, a švagr dtto. A zatím se neuštvali a ani se na něco takového nechystají 🙂

 80. halladine – 94 – no, srovnávat Majdan s touhle smečkou bolševických anarchistů je jako srovnávat Gabčíka s Kubišem se skupinou „Bader-Meinhoff“. Obě skupiny používaly samopaly a trhaviny, ale jen kovaný bolševik by si dovolil mezi to položit rovnítko. 🙁

 81. To bys neřekl, kolik těch kovaných bolševíků je. 😛

 82. Nemám pocit, že by za socíku někdo srovnával atentátníky na Heydricha s Bader-Meinhof

 83. ještě víc je těch kovaných prekabátěných

 84. Otázka je, kdo je „kovaný bolševik“.
  V poslední době mám dojem, že to je každý, kdo má jiný názor, než ten, kdo ten pojem „kovaný bolševik používá.

  Ostatně ono těch opravdu kovanejch ani za toho bolševika moc nebylo. Podstatně víc bylo těch, kdo to dělali z prospěchu. a na druhou stranu – výrazné znaky bolševického myšlení projevují leckteří, kteří byli ukuti v padesátých letech, pak vsadili na špatnou kartu a takl se z nich stali odpůrci režimu.

 85. V poslední době mám dojem, že to je každý, kdo má jiný názor, než ten, kdo ten pojem “kovaný bolševik používá.

  Přesné 😀

 86. 104
  A je toprávě příznak bolševistického myšlení – Každý,kdo si myslí něco jiného než já je bolševik, lump a nepřítel 🙂

 87. Halladine, hlavní příznak je neschopnost přijmout fakt, že v demokracii lze prohrát a umět tu prohru přijmout. Demokracie nebude fungovat tam, kde se hledá problém ve voličích. Když se prohra zdůvodňuje tím, že voliči jsou blbí a a nepochopili, co je pro ně dobré, jde o bolševický pohled na svět. názorným příkladem budiž reakce knížecích fanoušků po prohraných volbách nebo reakcefandů Clintonové v USA po vítězství trumpa.

  Tohle je největší nebezpečí pro demokracii. Od úvahy, že prohra přišla proto, že voliči nechápou, co je pro ně dobré, je dalším logickým krokem zamyslet se nad tím, jak nevhodné voliče eliminovat.

  jo, jo, on by kde kdo mohl být skvělej státník, jen kdyby mu vyměnili ten blbej národ…..

  Konec konců, já bych taky mohla být skvělá zpěvačka, kdyby mi zaručili, že budu zpívat výhradně hluchému publiku 😀

 88. Už jsem se několikrát pokusil vysvětlit, Schumachere, že je rozdíl „opravovat“ něco doma a v poměrně velké organizací a proč je to doma akceptovatelné a ve firmě ne.
  Víc k tomu už asi nedodám. 😉

 89. Tady se kdosi dožadoval racionálního argumentu proti Machovi nebo Svobodným.
  Nevím, je-li dost racionální, ale požadavek takového argumentu výrazně svědčí o nepoužitelnosti v politice. Primární cíl politika má být přesvědčení voličů. Ne brečení, že ho voliči nechápou.

 90. 108

  To podepíšu. Není nic trapnějšího než Sobotkovo kňučení,jak je skvělej,a voliči ho nechápou.
  Chyba je v něm.

 91. Já taky. Tohle se tu táhne od revoluce a začal s tím Havel. Respektive ta smečka jeho adorantů.

 92. Halladine,
  Sobotka je skvělý politik evropského střihu. V době, kdy se nic neděje, všechno funguje a je dost peněz na rozhazování, dokáže s úsměvem na rtech plakát bezobsažné fráze a rozhodovat o nicotnostech, případně generovat tuny písku, které jeho nohsledi přičinlivě sypou do systému. Pro okamžik, kdy v euforii, jak je skvělý, vytáhne špunt ze sna stranických necek, by měla mít strana někoho, kdo tu díru zacpe. Třeba samotným skvělým politikem evropského střihu.

 93. 107

  Jsem jenom obyčejný sekáček trávy, školy nemám, ale co vím, tak Baťa by zaměstnance ,co prodlouží životnost něčeho a ušetří mu peníze na investice , popřípadě odloží nutnost těch investic ,odměnil, a vylepil na nástěnku 😀 jako příklad ostatním zaměstnancům

 94. Ne, nevíte, halldine.
  A už k tomu vážně nemám co dodat.

 95. Ptakopysku,
  fakt si myslíš, že mi termín „skvělý politik evropského střihu“ nějak imponuje ?
  Pro mě je to spíš mínus.

 96. Plkat a ne plakát…
  Debilní spellchecker

 97. Opravovala u Bati IT, halladine ? Tak to pak jo.

 98. Ony některé věci jsou obecné, a je úplně jedno,čeho se týkají.
  jak říkal jistej emerickej kandidát na prézu “ It is economy, You stupid!“

 99. Ne Halle, podezírán té z ledasčehos, ale z toho, že by ti imponovali skvělí politici evropského střihu, to tedy ne. 🙂
  ČSSD má podle mě problém, že nemá ve svých řadách žádného Miloše Zemana z přelomu osmdesátých a devadesátých let, protože skvělí politici evropského střihu je vyhubili.

 100. Kdyby u Bati někdo místo své práce dělal práci někoho jiného, dostal by něco úplně jiného, než místo na nástěnce.
  Často má čas těch, co řeší opakovaný problém plus ztráta ze zastavěné výroby (nebo něčeho jiného) větší cenu než amatérská oprava (která to „vyřeší“ možná do zítřka) a z ní vyplývající „úspora“.
  A to je celé, Leonarde.

 101. [112] Já si nepamatuji přesně, já k té firmě přišel až poté. Ani nevím, jak to nakonec dopadlo.
  V půlce osmdesátých rozjížděly dráhy ARES na prodej místenek. Hlavní problém byly dráty, po kterých by to komunikovalo. Vymyslel jeden inženýr, jak pomocí modemů využít stávající železniční telefonní síť. Vymyslel, navrhl, podal.
  Největší malér vznikl, protože ho měli odměnit podle standardních zlepšovatelských tabulek, čímž by vytvořili milionáře. Ta úspora totiž byla obrovská.

 102. 122

  Mezi mnohými různými úkoly Dr. Bělavského bylo také posuzování různých vynálezů. Nejen v podniku, ale v celé republice bylo známo, že Tomáš Baťa má vynálezce rád a každý, kdo měl nejen hotový vynález, ale i myšlenku na zlepšení práce a obchodu, mohl počítat se slyšením.“Podle jeho instrukcí“, říká Dr. Bělavský, „měl jsem přijmout každého vynálezce a bez ohledu na jeho zjev, pozadí, vzdělání s největší zdvořilostí vyslechnout ho, pečlivě zhodnotit jeho vynález a předložit mu takový, který měl jistou hodnotu. Jeden vynálezce navrhoval prostředek na zvýšení trvanlivosti kůže na podešve. Byl to švec, člověk málomluvný a podivného zevnějšku…Tvrdil, že kůže podřadné struktury (z břišní části dobytka), napuštěná jeho prostředkem se vyrovná trvanlivostí podešvové kůži z nejlepších částí (kruponům). Pochyboval jsem o tom. Ten muž neznal nic z koželužství, ani z chemie, ale předal jsem návrh Tomášovi.“Řekněte mu, že jeho vynález vyzkoušíme na několika párech bot pro listonoše tak, že jedna bota bude mít podešev z jadrného kruponu, druhá z břicha napuštěného jeho prostředkem“. Ten muž to přijal a k mému velkému překvapení se ukázalo po několikaměsíčních zkouškách, že měl pravdu. Tomáš nařídil, abychom jeho vynález koupili s výhradním právem užívání. Byl používán na zvýšení trvanlivosti spodkové kůže pro pracovní a dětskou obuv.“

  T. Baťa dovedl vysoce ocenit vynálezce a zlepšovatele i jejich pracovní výsledky, neboť si byl dobře vědom toho, že takové plody ducha, s kterými tito lidé přicházejí, se rodí zpravidla v útrapách a mukách. Mnohé z těchto plodů byly tak prostinké a jednoduché, že ti, kteří neznali charakter a zákony tvůrčí práce si nedovedli ani představit, jaké úsilí za nimi stojí, kolik námahy bylo vynaloženo k docílení právě těch nejjednodušších výsledků.

 103. Ta podobnost Schumiho opravy a oněch podrážek je veliká.
  Baťa udělal pokus s botami pro listonoše, Schumi opravil jednu tiskárnu , kterou testuje v provozu,co vydrží.
  A jak s těmi podrážkami,tak s tiskárnami se naloží podle výsledku testu..
  Schumi jasně řekl, že na nové tiskárny jeho “ firma“ nemá,a mají nakoupenu fůru spotřebáků pro tyto tiskárny.Se zrušením oněch tiskáren by se to muselo vyhodit, anebo prodat za pakatel.
  Variantou je jen používání síťových tiskáren které majína ztráta času s běháním pro vytištěné lejstra.

  Když to chápe blbej dentista …. 😀 už by to měl snad chápat každej…..

 104. 125

  A další podobnost- onen švec nebyl koželuh,stejně jako Schumi není ajťák…… 😀

 105. Nějaká část teorie superstrun nedokazuje, že má Schumacher pravdu ?

  Posoudit, zda je „oprava“ tiskáren rentabilní prostě není Schumacherova práce.
  Tečka.

 106. To,jestli je Schumiho oprava rentabilní se teprve úkáže. Klidně se může stát, že Schumiho tiskárna zítra nebo pozítří odejde,
  Anebo se může stát že vydrží půl rok,nebo déle.
  A jistě o té rentabilitě nebude rozhodovat Schumacher.
  Mezi tím se možná seženou peníze na nové tiskárny.
  Schumi nikde netvrdil, že jsou záruky úspěchu.
  Ten Baťa se nebál vyzkoušet nápad prťáka, co neměl žádnej papír na koželužství nebo chemii.

 107. Takže teď dělá zubař advokáta, protože advokát dělá ajťaka ?

 108. NoName ,
  i advokát nebo zubař může mít jako koníčka IT, což mu může stačit k tomu, aby si vyřešil to, co potřebuje vyřešit, a nemusí na každou prkotinu volat odborníka.
  Já měl kdysi jako koníčka zedničinu, všechny vnitřní příčky v domku jsem si vyzdil sám.
  Sám jsem kdysi stavěl sobě a synovi kompy, ( stejně jako PeS) skončil jsem s tím u Pentií.
  Byly doby ,kdy bych měl komplexy z toho,že si něco neudělám sám.
  No ,přešlo mě to,či spíše jsem zlenivěl 🙂
  I do té advokacie jsem maličko fušoval ,a docela úspěšně:-)

 109. Ano, já vím, vám jako laikovi se podařilo pouhým přidáním disku do PC zobrazit OS na něm naistalovaný v boot manageri.
  To žádný profesionál zatím nedokázal.

  Od začátku říkám jenom to, že IT oddělení nepodporují takovéto „opravy“ z velmi racionálních důvodů. V konečném důsledku totižto takové opravy nestojí za to. Ta IT oddělení to mají ověřené praxí, zkušenostmi.

  Až jednou na krku ty stovky PC, tiskáren a pod. budete mít, pochopíte.
  Do té doby můžete „vědět“, „myslet“, případně „souznít“ s podobnými „kutily“.

 110. Kutil, který si dovolí pokusně nějak zprovoznit odepsany mechanický krám, inventarne zařazený do hajemstvi IT, musí byt samozřejmě pokárán, bo to jednak není jeho práce a druhak o tom rozhodujeme my, Krchovové….
  Chráníme tim civilizaci – co kdyby spychnul a chtel opravovat třeba atomovy reaktor ?
  Takovej zpovykovanej kutil pak neví, kde končí hranice jeho schopností.
  A nejpodezrelejsi na tom je, že to vubec neni jeho pracovni náplň.

 111. Šimone, až to nedopadne, budou nasraní uživatelé volat kutila nebo blbce z IT, kteří to opět zmastili ?
  A nebo kutil převezme komplet segment „opravených“ tiskáren a bude se věnovat supportu naplno ? Nebude mu to vadit ? Co kompetenční spory ? Kdy nebude jasné, zda je chyba ještě v kutilově opravené tiskárně nebo už v PC ?

 112. Jo, s tímboot managerem jsem si neuvědomil, že vedle starého bootovacího disku jsem přidal novej SSD, na který jsem nahrál novej systém,zatímco starej disk zůstal..
  Za to poučení jsem Vám už tuším poděkoval.

 113. Když to nedopadne, tak se ten šrot prostě vyhodí 🙂
  A zjistit , že je chyba v tiskárně či PC je velmi jednoduché – stačí šrot odpojit a připojit zaručeně funkční tiskárnu……. 🙂

 114. Já vám téměř garantuji, že „bude rozhodnuto“, že „Pán nám ukázal, ze tudy cesta nevede“, fin dept zadani sehnat prachy, it dept dostane zadání vybrat nové modely, hospod. sprava logistiku a Da Schumi tak maximalne doporuceni, jestli mu to stálo za ty postranní posměšky od ajťáků…..
  V opacnem, tedy kladnem případě prodlouzeni životnosti na neurcitou, spise kratsi dobu, bude postupně žádán kolegy o podobny zakrok a dle výsledků (ktere s pokracujicim věkem tech křápů budou stale méně úspěšné) se na to proste vys…a ajtaci budou prohlasovat, ze „tohle říkali už (před)loni“…..
  Nasledovat bude krok 1.
  Prostě klasika.

 115. Pro Schumiho je výsledek kladnej už dnes – má tiskárnu u nosu,a nemusí nikam běhat pro vytištění, případně pro to vytištěné někoho posílat.
  O tom, že nemusí čekat na to až příjde na řadu , než budou vytištěny lejstra ,které si nechali vytisknout jiní před ním ani nemluvě 🙂

 116. 137-v zásadě nepíšu nic jiného. Ano, tak to je. Prodloužení životnosti o pár měsíců nic neřeší. Nikde. Kor když je možné tisknout na chodbě. Proto je zbytečné to dělat.

  BTW, když tiskárna začne blbnout z mechanických důvodů, je téměř jisté, že to kolečko vepředu není jediné, které se zedralo. Psal to tady už P. Kořenský.
  Proto se nikdo z IT do „opravy“ tiskárny těchto parametrů, věku a ceny nepohrne. Jo, když jde o plotter za půl milionu, stojí to za pokus.
  To je zkušenost, kterou ti přiblblí ajťáci mají. Za tři měsíce x telefonátů „ale vy jste říkali, že jste to opravili a mne se to zase seká“. Hádky na poradách. Proč lidi nemůžou tisknout ? Pozitivní zisk z akce veškerý žádný.

  Ono u IT je to tak, že když se pokazí NB, PC nebo tiskárna po 10 letech, všichni se diví. Jak se to mohlo stát ? A podvědomě se každý snaží s tím „něco udělat“. Kdyť je to skoro nové, stálo to peněz, to přece nejde vyhodit !

  Stejně drahou pračku nebo myčku nikdo řešit nebude. O služebných autech ani nemluvím. Kde je drží 10 let ?

 117. I v nasem korporate jsem byval stavěn pred podobne situace. Vzhledem k tomu, ze jsme se považovali za spickovou firmu v IT branži (to telko se uz na konci bralo jako pomalu závaží), bylo nutno na intranetu zadat pozadavek do formuláře, ten odeslat šéfovi ke schválení (proč?)a tudíž počkat do konce tydne, az se vrátí z nějaké veledulezite porady v Bonnu, pak to firemni system poslal do Teutonie k zaevidovani (proč? – pry k vykazu prace a kvalifikovanemu odhadu nákladů – to prosim jeste nikdo nevěděl, zda to bude nový HW nebo jen treba restart, bo jsem BFU),a teprve pak se to objevilo v pozadavcich it dept, kteří to dali do pořadníku.
  Autor tohoto procesu byl na jeho dokonalost pyšný, ostatni BFU ho obcházeli ze závětrné strany.
  Takze v pripade nalehavosti, kdy neslo cekat tech par dní (coz u nabidek proste nelze), jsem vyuzival byvaleho ajtaka, který po zkusenostech noveho sefa IT, sel delat radeji do autoprovozu. Az po jeho neuspechu se holt spouštěla příslušná sqela procedura. Pripadne se drobne upravy, kdy byl postup obnovení jasný, delaly metodou DIY.
  Mam pro Da Schumiho pochopení.

 118. No Name,

  Ono zas není tak velkej problém říct lidem “ dáváme Vám opravenej šrot,o kterém nevíme, jak dlouho bude fungovat.
  Chcete to s ním zkusit, anebo chcete už od zítřka běhat k síťové tiskárně ?
  Protože na novou tiskárnu jen pro Vás tento rok nemáme.“

 119. Dobré nedělní odpoledne,

  nějak nerozumím tomu, proč je takovej problém, že si kutil Schumi opravil sám tiskárnu……

 120. 139 – myslim, ze už i tady- natoz na jeho pracovišti- kazdy vi, zeSchumi to opravoval jako NEzamestnanec IT, takze snad tam nejsou takoví stoupové, kteri by naslednou nefunkčnost hazeli na IT.
  Proste teprve pak to spadne naIT v ramci řádného procesu výměny…….a to udela jiste i Schumi, az mu to opět klekne.
  Je to evidentne jiz tak stare, ze to bude potřebovat vymenit.
  Opet ta klasika.

 121. Šimone, pokud má firma třeba 20 000 zaměstnanců, je taková formalizace procesů tak trochu nutná ? Jistě, dá se bavit o nastavení míry (ne)smyslnosti procesů, ale představte si, že třeba o nákupu tiskárny do oddělení si bude každé oddělení rozhodovat samo. Jak to bude za pár měsíců vypadat ? Kdo to udrží v chodu ?

 122. Jo, Šimone,popsal jsi jak to funguje ve velké firmě.
  Obávám se ,že ve státním, který žije z rozpočtu na rok to bude trvat ještě dýl.
  jiná věc je,že už ta výměna měla být naplánovaná dávno.
  Jenže asi nebyla.

 123. 107, 128 NoName, záleží na okolnostech. Jak se potento něco dalšího, tak pak odepsat. Z důvodů které jsou zřejmé, byl požádán jestli bych věděl co s tím. Věnoval trochu úsilí na stabilizaci místního úseku fronty. Co dál, opravdu není moje práce. Naštěstí.

  125 halladine, Baťa… přesně tak. Chápeš naprosto přesně, jako bys byl zdejší… Síťové tiskárny ano. Jenže teprv budou. Jestli budou a kdy budou. Komplexní náklady mají nejnižší. K jejich účelnému použití je vhodné změnit způsob práce. Jenže potíž je v tom, že se řeší, jestli koně zapřahat před nebo za, třebaže „již noha parou cválá“. A kdyby jen parou. Elektrická trakce, ale pořád se řeší počet otepí sena a velikost plachty na zachytávání trusu.

 124. A nemalou vinu na tom bude mít šéf IT,který už dlouho měl na schůzích vedení žádat o prachy na nové tiskárny.
  Nechci mu křivdit, je možné že žádal,a nebylo mu vyhověno.
  Ale sledovat životnost hadware je jeho kšeft.

 125. Schumi,
  takže vy ty síťové ještě ani nemáte. Já myslel,že aspoň pár jo.
  To je sice blbé, ale další argument pro pokusničení.
  A jdu nalévat meruňkový džem do sklenic.

 126. 144 – od zjisteni chyby k nakupu tiskarny je dost dlouha doba s řadou kroků.
  OPRAVDU nevidite rozdil mezi rychlym zjistenim a opravou treba banalni chyby a slozitejsim rozhodnutim koupit novy HW ?
  Pripominate mi me byvale kamarady, kteribyli podobne odezdikezdi – kdyz jsem si stezoval napr. na vysi daní, automaticky predpokladali, ze jsem proti veskerym danim – a to prece nejde.
  Takze: chtel jsem RYCHLE A JEDNODUCHE zjisteni chyby a nikoliv pravo ke koupi nove tiskarny.

  A ted asi zaujmu váš postoj, ktery tady propagujete uz asi týden: uz k tomu nemam asi co dodat……

 127. 141, 145 halladine, opět trefa.

  143 Šimone, ano. Navíc při velké zakázce lze získat výhodnou cenu a podmínky. A nejde jen o to. Jde o to nastavit výrobní proces. Jako při koupi nové linky.
  To má být před koupí. To vyžaduje znalosti a schopnosti. Z nějakých důvodů majících příčinu v podniku samém, nejprve nová linka a teprve pak pod tlakem postupné přizpůsobování výrobního procesu. Což, jemně řečeno, je velmi neoptimální.
  Ale přes to to nějak funguje a bude fungovat a vyvíjet se v souladu s obecnými principy evoluce. S nějakými transakčními náklady.

 128. Projděte si celou diskusi, Šimone. Zda je ta chyba banální neví ani sám autor opravy. Ani zda vydrží. Dokonce se ty tiskárny ani nepokazily včera.
  Pak dlouhé litanie o vyhozeném znalci, který opravoval, co se dalo, takříkajíc „udržoval v chodu“. Teď je pryč. Ale IT oddělení, když už je by mělo se šroubovákem v ruce opravit to a tamto … A erár a soukromé firmy a ten rozdíl.

  Rozhodně tedy nejde o „rychle a jednoduché zjištění chyby“.

  BTW, Schumacher napsal v pod minulým článkem, že

  „NoName, naopak, kluci z IT budou potěšeni jestli to vyjde. Individuální tiskárny jsou cenná komodita. Přízeň toho kdo ocení, že nemusí běhat k síťové je cenná.“.

  A teď píše, že síťové tiskárny ještě nemají. Kam teda běhali v minulé diskusi ti, co neměli individuální tiskárnu ?

  Ano, pochopit tohle je nad moje síly a dávám za pravdu všem těm, kteří ví, že se to dalo opravit, ale ajťáci to chtějí radši vyhodit.

  Protože my ajťáci jsme už prostě takoví. Neposloucháme kvalifikované kutily (mám pocit, že po schopnosti trénovat národní fotbalový tým je schopnost řešit IT problémy druhou nejrozšířenější schopností v České republice) a jejich rady a furt protláčíme nákup nového hardware místo toho, abychom to prostě opravili za 5 minut nůžkama.

  Ano, není k tomu co dodat.

 129. Tak tenhle týden je to potřetí, co sedím na schodech u baráku a čekám, až přestane pršet, abych mohl jít zalít zahrádku. Kdysi dávno jsem o tomto efektu četl v jakési kombojce a nevěřil jsem tomu. Teď vidím na vlastní oči déšť, který se vypařuje ve vzduchu. Ale v dáli povzbudivě hřmí, třeba se to proprší skrze trávu až na zem

 130. Schumi,

  jen se zeptám,protože nevím. Nemá to, co tisknete nějakej stupeň tajdův ?
  Nevím,jestli bude možné mít tu tiskárnu někde na chodbě , aby k ní měl přístup každej, kdo jde okolo ?
  Anebo to bude muset mít nějakou zodpovědnou osobu v uzavřené místnosti ?

 131. Ptakopysku, jsi nedovtipa.
  Copak je to problém,navléct si pršiplášť , vzít deštník a zalejvat ?

  Kdysi jsem viděl takovej obrázek v nějaké knížce,chlapík s parazolem a hadicí, a přišlo mi to legrační 🙂

 132. 147 halladine, zajisté. Prakticky měl stejný názor jak NoName. Jenže nebylo vyhověno, protože nebylo z čeho. Tak nezbylo než záplatovat.

 133. NoName,

  ono to zas tak nelogické není. I pokud by zítra přivezli ty síťové tiskárny,tak pokud by ty současné vydržely, tak je asi nikdo z kanceláří nebude násilím odebírat ( pokud vydrží nakoupenej spotřebák) a dotyční nebudou muset nikam běhat.
  Pokud tedy vydrží -což uznávám,že vůbec není jisté.
  A pokud jsem správně pochopil, ještě je jich v baráku docela dost funkčních, jen došla zásoba těch ,kterým se nahrazovaly ty porouchané

 134. Halladine,
  i ve filmu. Fantom Morriswillu. Nenapravitelný zločinec Dixi, zvaný čahoun v největším slejváku pečlivě zalévá zahradu Lady White, majitelky Útulku pro nenapravitelné zločince. Starý policejní vlčák inspektor Brumpby, zírající na něj přes zeď porodnice U Apolináře, pojímá jisté podezření…

 135. Teď aktuálně svítí slunce a do toho mží. Listy trávy nesou stopy jakéhosi zvlhčení. Odhaduji, že tak za půl hodiny se do zalévání pustím.

 136. Halladine, Schumacher psal o tom, že individuální tiskárna je cenná, protože dotyčný nemusí běhat pro tisky k síťové. Z toho tak nějak vyplývá, že síťové tiskárny instituce má a k tiskům běhají ti, co nemají svoji lokální.

  No a dnes píše, že nemá.

  Tak se v tom trochu ztrácím.

 137. 151 – aspon se podivejte, na co jsem reagoval: na vase namitky (144) na moje stiznosti na komplikovany proces v MÉ firmě. Nikoliv na problem u Schumiho.
  Ale dalsi debatu povazuji za ztratu casu….

 138. Kam běhali ti,co neměli individuální tiskárnu ? Možná do sousedního kanclu,jimž se z jejich individuální tiskárny udělala síťová…..

 139. Šmarjá, vždyť je to jasný! Síťovou tiskárnu má v kanceláři vedoucí odboru, protože je velká a drahá. Proto všichni tisknou na ty svoje lokální.
  Lidi, co nikdy nepracovali ve státní správě by na toto téma neměli diskutovat.

 140. 153 halladine, že von obědval rybu? 😀

  151 NoName, někde síťovky jsou, někde ne. Někdo tiskárnu má, někdo ne. Některé individuální, neurčené pro vysokou zátěž jsou způsobilé fungovat jako síťové. Tak se tiskne jak to jde a u koho to jde. Nákup individuálních, až na nezbytné výjimky, má stop. To je správné. Tak jak odcházejí individuální a nevyplatí se je udržovat v chodu, jsou nahrazovány síťovými. Zatím bez přizpůsobení zpracování agendy v tom smyslu aby se netisklo každé uprdnutí. To ovšem znamená změnit „asfalt“. Ke změně „asfaltu“ nutná změna „asfaltu“ v hlavách. To znamená změna hlav. Konečná představa je, že až na výjimky budou síťové. (Výjimky, to znamená 1. VIP, 2. provozní.) Pokud možno jedné značky od jednoho dodavatele. S jednotnou správou. Protože udržovat tenhle patchwork v chodu je složité a nákladné. Různé typy, různé tonery, různý servis, různé podmínky pro zajištění servisu s hledem na roční náklady a na předpisy. Jsme ve stavu, že dosavadní dosluhuje tak jak bylo pořizováno, na kompletní pořízení nového nebyly peníze. Tak se to řeší za pochodu. Nějak to překlenout. IT tak řeší protichůdné požadavky. Kromě toho je zatěžováno činnostmi příslušejícími jiným, jenže ti tomu nerozumějí. Ještě nedošlo na správu lednic a kávovarů. Ty jsou také na elektriku…

 141. Tak už je to všechno v pořádku. Na obloze se rozzářila žlutá koule a jí vysílaný mix energetických paprsků trhá slabé intermolekulární síly neznámé kapaliny ulpělé na rostlinách a měí ji v páru rozptylující se neškodně v atmosféře.

 142. Akorat, že tu putynku nekdo seshora vylejvá tady u Heralce….a ja potrebuji sklizet rybiz….doufam, ze bude jeste co sklízet.

 143. Předpokládám, že teď už to musí být každému naprosto jasné. Jako že molitan.

 144. Budvajz hlásí slunečno, jen u Kamenného Újezdu byly kroupy.Naštěstí malé.

 145. Nojo Šimone, vybral sis blbý souřadnice k farmaření. Já kupříkladu letos bílej rybíz ani sklízet nebudu, červeného bude hrstka a budu rád, když se mi napřesrok alespoň zazelená. Zatím přes veškerou snahu keře dělají dojem, že usychají. Bráchovi během jednoho dne sežrali rybíz nějaký debilní ptáci. Nezajistil špačkům, nebo čemu, dost třešní, tak mu sežrali rybíz. Matička Příroda je prostě děvka.

 146. Máš pravdu, blbý….
  Bílý rybiz za dvou keřů, zatim košík Andulce – statečně se snaží nekřivit tu rocni tvaricku.
  Červeny – 9 keřů, obsypany, zatim 4 košíky, zbývá cca na 20 dalsich. 🙁
  A to vse těmadle rucema….
  Fakt blbý….

 147. Nadeje svitla – žena prý vcera viděla na krajním keři špačky…..budu opatrně naslapovat….

 148. Snad to nejí ???
  U nás jen žena a holky, zbytek rozdáme, pripadne smeňujeme za třešně, ale letos prý ani ty sousedka nemá.
  Sbírám to proto, ze si u toho odpocinu, nezpotím se a nikso za mnou do tech křovisk neleze.
  A nemusim delat nic jineho a jsem za hodneho dědečka….

 149. Halladine,
  já jsem škodolibý a Šimonovi to přeju. Já osobně džemy nerad a cokoliv menšího než dýně trhám k smrti nerad. Kdyby byly rybízy velké jako meluony, vzal bych je na milost. Možná.

 150. Ptakopysku,

  já zase džemy rád, a právě jsem ( s palačinkami) vyzkoušel ten,co jsem dnes spáchal.
  A je jedlej ! 🙂

 151. Já jsem dneska spáchal smažené řízky z jistého podblanického prasete, nové brambory a kyselou okurku z loňska nakládanou do speciálního láku sestřenicí od děvenky mojí starostlivé – když proti tomu postavím tvoje palačinky s meruňovým džemem – to se nedá srovnat. 😀 😀 😀

 152. Pche, nikdo z vás neumí takovej džem jako můj brácha ostružinovej 😀

 153. No, já bych řekla, že ten řízek s novými brambůrky a palačinky od Halladina jako desert by bylo velmi přijatelné menu.

 154. maYdo,
  je léto a my s Halladinem se snažíme hubnout do plavek. Tak nám to nekaž takovými kalorickými nápady!

 155. Tak ja rybizove dzemy taky nerad, ale angrestovy – ty zboznuji.
  Bohuzel angrestu moc letos neni, vloni jsem ho prostrihal fest. Zato z lonska je dzemů z egreše ve sklepě něco přes 40, takže mám vystarano…..
  Sebral jsem dnes třetí kosik rybízu a musím nerad konstatovat, ze jsem přestřelil, zbývá tam tak maximalne 10košíků.
  No alespoň bude méně práce a mravenců za krkem.
  Asi nebudou svestky a tudíž povidla. Slivovici piju jen v nemoci a s nechutí, takze mi ty tri flasky ve sklepě vydrzej jeste rok.

 156. (180) To máš ptakopysku z toho, že používáš plavky.

 157. A slavíme vítězství ducha nad hmotou,

  neb při použití zdejších rad – Da Schumiho i Da Pesovo – jsme nakonec deklík odkroutili. Ale koukala jsem jak tele na nová vrata, neboť poté, co jsem to vytáhla ze saponátového kyblíku, poklepala paličkou a málem si vykloubila palce při snaze díly oddělit, jsem nakonec přivolala manžela. Mňo, usoudil, že to musí jeden držet a druhý kroutit, načež jsme to drapli každý za jeden díl a lup ! Bylo to hned…. Aaaach, blaho první montáže 😀 !!!
  A proto sexisticky tvrdím, že párový život se nevyevolvil jen tak pro nic za nic 🙂

 158. Jo, aha, hubnete do plavek. Takže držíte dietu tak, že jeden dlabe jen řízek a druhej jen palačinky 😀

  A nebylo by lepší si prostě koupit širší plavky než se takhle týrat?

 159. 184

  V harému by to šlo taky 😀
  S párovou evolucí to nemá ( zaseknuté víko)nic společného 🙂

 160. 😀 😀 😀

  Pan Nussbaum, vášnivý cestovatel se vypraví do Číny. Tam samozřejmě zamíří v pravou chvíli do synagogy, která je, kdo by to řekl, plná kaifengských Číňanů, ovšem s jarmulkami. Nussbaum tam ohromeně stojí a kouká kolem. Najednou se k němu přitočí jeden z Číňanů a hebrejsky, sice trochu kvákavě, ale přesto hebrejsky, se zeptá: „Pane, oni jsou Žid?“ Nussbaum se na něj překvapeně podívá a málem dotčeně odvětí: „No pochopitelně že ano, proč se ptají ausgerechnet mně?“ „No že nevypadaj…“

 161. Ptakopysku,
  když džemy nerad,nerad trháš malý ovoce,tak co si stěžuješ na sucho.
  Vezmi motorovou pilu a vem ty rybízy pěkně u země. 🙂

 162. Halle,

  houbelec. Harémy mají primáti nižší než člověk, a ani u nich to není zcela jednoznačné, tedy co se plození potomstva týče – variabilita muší bejt !
  U lidí je to IMHO zhůvěřilost. A než by ctěný paša oddeklíkoval adekvátní množství deklíků, tak by mohl mít taky ručičky v gipsu.

 163. Matzurko,

  beru na vědomí,že tureckej sultám byl nižší primát. 😀 jednoznačné plození potomstva – na to byli eunuchové se šavličkami 🙂

  No a že by párové partnerství bylo nějak jednoznačné pro plození potomstva – 10 % dětí má jiné biologické otce než tvrdí papíry 😀

 164. A ctěný paša by vůbec nic neoddeklikovával – buď by si to žencký udělaly samy, anebo by to daly udělat eunuchům 😀

 165. Halle,

  tipovala bych, že touha mít co nejvíc toho nejjcennějšího – tedy žen – dodává v harémových společnostech alfa samci ten echt pocit nadřazenosti. Evropští králové si prostě vydržovali milenky, a starali se mnohdy daleko méně… ten sultán či císař (Čína) to možná měl k zabepečení potomstva, ale vzhledem k počtu žen či konkubín to stejně nakonec vedlo k palácovým převratům a bratrovraždění. Takže IMHO nic moc,z evolučního hlediska to jsou jen odchylky od standardu – kolik manželek si tak mohli pořídit nevolníci ?

 166. Matzurko,
  při úmrtí dosavadního sultána se vyvražďovali i sourozenci ze stejné matky. Pro sichr.
  Poslali se vojáci s hedvábnou šňůrou -komu čest,tomu čest,bylo by eklhaft uškrtit sultánova potomka konopným špagátem…

  Nedávno jsem četl docela zajímavou fantasy – následníci se navzájem legálně vyvražďovali,kdo rychleji odpravil své sourozence ,tak panoval.

 167. To je přeci Stardust (Hvězdný prach) od Neila Gaimana 🙂
  Film je podle knihy udělán velmi zdařile.

 168. Matzurko,
  to 195 bylo na 194 ?
  já měl na mysli jinou knihu.

  Abraham Daniel Kvartet vysoké ceny.

 169. Četkla jsem nedávno něco z temnýho středověku na MOravě.
  Pánu tvrze bylo trpěno lovit ve vesnici, naopak to byla docela výhoda, rodina se obvykle měla díky přízni pána dobře. Někdy dcery i podstrkovali.
  Ale pán měl na tvrzi tři mlaďochy. Jednoho legitimního, jednoho levobočka a bráchu – pozdního potomka rodičů ve věku těch jeho.
  A to bylo něco jinýho, to si najednou vesničani litali na tvrz stěžovat, že je ohrožená čest jejich paní a dívek. HAlt revír byl na tolik samců malej a právo pytlačit v něm měl jen pán.

 170. maYdo, jasné ekonomické důvody a nejistota.
  Jakej význam by mělo nechat si zbouchnout dceru někým,kdo nebude dědit ? 🙂

 171. Ano, tak přesně o tom taky byla řeč a točily se kolem toho vztahy 😀

 172. Dobré zas ráno… Nevím, jestli to sem už někdo nedal – budu dočítat… Ale pokud ne, dovolím si doporučit velmi realistického Jardu Šestáka na Psu:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/veda-projekty-posudky-a-penize-dmc-/p_veda.aspx?c=A170708_204536_p_veda_wag
  Matzurka, já a možná i několik dalších bohužel dobře víme, jak hlubokou má pravdu… A to zdaleka nenapsal všechno. Když jsem s ním nedávno mluvil, tak říkal, že už může být v klidu, že mu bylo důrazně naznačeno, že za své kritické články už žádný projekt nedostane.
  Je to škoda, protože je to velice chytrý, dokonce moudrý člověk a stejně kritický je i k výsledkům výzkumu a vědecké práce. No a na tom, že místo práce se „vykazuje činnost“ se dlouhodobě shodujeme.

 173. Dobré ráno,

  Halladine :

  Naďa Horáková, Pro čest a jméno

  ale myslím, že autorka si dost vymýšlela 🙂

 174. 204
  Jo,to je ta úča z Hodonína. Už jsem od ní něco četl. Je celkem psavec, píše historické knihy a fušuje i do detektivek

 175. Jinak – ad úroda – rybízové plantáže jsem postupně vykácel, o to, co tam zbylo, se postarají dílem kosové, dílem přítulkyně, která toho část rozdá. Jam znám jen ve spojení se slovem traffic a není o co stát… (to bych moh dopadnout jako ten policajt, co si stěžoval – měli tam napsáno Jam, říkali tomu Džem a donesli mi Marmeládu…). Ale mám obavy z jablek – jabloně jsou doslova obalené, jestli to včas nespadá, bude nadúroda… A co já s tím, že? Už loni jsem na fakultu dovezl několik lísek jablek, kolegové je naštěstí baštěj ve velkym… Ale letos to vypadá ještě dramatičtěji, než loni touhle dobou… Na radu Františka jsem na zahradě nechal bez povšimnutí sršně a ti choděj lovit vosy, takže nakousanejch jablek od vos dost podstatně ubylo a sršňům se u mě zdá se líbí a nepřekážíme si…
  No, snad jestli soused si něco nepřijde natrhat… předloni mi pak za to dal flašku Calvados – že prej z těch jablek, co měl ode mě… Tak v tomhle koncentrovaném stavu ta jabka docela můžu…

 176. No a ještě k odpolední diskusi o opravě tiskáren… Vážení, vy si zjevně neuvědomujete, o jak závažnou věc se jedná… Přátele a příznivce (vědecko)-fantastické literatury bych si dovolil odkázat na žertovnou stať nazvanou: Zákon č. 141/1961 Sb., Zákon o trestním řízení soudním (trestní řád) (napřholub zde: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1961-141)
  No a tam se laskavý čtenář v paragrafu 2, článku 3 dozví: Státní zástupce je povinen stíhat všechny trestné činy, o nichž se dozví, pokud zákon nebo vyhlášená mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána, nestanoví jinak.
  No jo, ale jak může stíhat, když nefunguje tiskárna? A kdyby jenom jedna…
  Když bylo třeba na návrh Schapira sestřelit Nečasovu vládu, to byly tiskárny ještě v pořádku a státní zastupitelství konalo, tosipiš s kombajnérem pořádali manévry a báckomando zasahovalo ve tři ráno, jen se z nich kouřilo…
  Leč pokud se jedná o agenta Bureše a jím odkloněné miliardy, jak mohou konat a stíhat, když nefungujou tiskárny? Státní zastupitelství je totálně ochromeno, hrozí rozvrat společnosti, zločinnost bují – a na nové tiskárny nejsou peníze… A v této chvíli je jakákoli, byť amatérská, oprava nesmírně cenná, neb – jak jest z obrázku patrno – veřejnost nechápe důležitost celé věci… Nicméně, pro pořádek, bych navrhoval výše zmíněný článek doplnit:
  Státní zástupce je povinen stíhat všechny trestné činy, o nichž se dozví, pokud zákon nebo vyhlášená mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána, nestanoví jinak a pokud má funkční tiskárnu připojenou k funkčnímu počítači.

 177. Halladine,
  PeS hovoří o sci-fi. Jaké nedosírné následky by mohla mít nefunkčnost tiskáren například na státním zastupitelství. Je vysoce pravděpodobné, že k takovému selhání hardware došlo 4. září 476. A teď si představ, že takovéto 4. září nastane v budoucnosti v Bruseli!!! Aby se předešlo nedosírným následkům, vládu nad EU bude nucen převzít nejvyšší ajjatolláh Německa Mehmed XVII., který bude jmenován Evropským sultánem. Dále viz dějiny Turecka od roku 1413.

 178. 2 ptakopysk – a teď si představ ten hypotetický případ, že by ty tiskárny nefungovaly ani tehdy, kdy probíhal ten intenzivní zásah na předsednictvu vlády a zločin nezdaněné kabelky či snad několika kabelek by zůstal bez patřičného trestu… Skoro se z té představy klepu hrůzou…

 179. 211

  Především byl pochybnej ten způsob vlády – kdy nějaká sekretářka rozhodovala o tom,kdo se k premiérovi dostane, a kdo ne.
  Za roztáhnutí dolních končetin.
  Bylo to tak blbě vypadající,že Neččas odstoupil sám.

 180. Jo – rozmazavat to neni zrovna prosíravé…..ale kdyz je to tak dobrej ftip….

 181. PeSi,
  mám takový matný dojem, že se hybateli toho, proč nefungují tiskárny v klíčových okamžicích, kdysi dávno říkávalo Deus ex machina, pojišťovny tomu říkají vyšší moc, a jak se tomu říká v evropské politice se stydím napsat.

 182. 207 PeSi, když už jsi do toho tak pěkně šlápnul…
  Trestný čin je čin (skutek)jehož znaky jsou uvedeny v zákoně. Jestli skutek je trestným činem je záležitostí méně či více odborného posouzení. Záleží na tom co povinný jednat viděl, slyšel, seznal jiným způsobem a na okolnostech. To platí jak o oznámení trestného činu tak pro příslušného činovníka zúřadovat. To znamená, že záleží na kvalitě poznatku a na jeho posuzovateli. Úřední posuzovatel má, protože jeho činnost je upravena ještě dalším zákonem, povinnost kvalifikovanou. Tím se odlišuje od báby Dymákové. Pokud jde o ono „dozví“, rozumí se tím v rámci svých pracovních, služebních povinností.Například obdrž-li trestní oznámení, nebo další trestný čin zjistí při výkonu práce. Mimo něj má stejné povinnosti jako každý jiný. Zdrojem takového poznatku nejsou drby, novinové články, diskuse na fórech (pokud je nesleduje z úřední povinnosti, což nesleduje, protože to není náplní jeho práce pokud zcela výjimečně ve věci nekoná vyšetřování, jenže to už je pokročilé stádium trestního řízení, není to zjišťování prvotních poznatků) a podobně. Jsou to poznatky z hodnověrného zdroje či z takového, který by jim mohl být a navíc které s ohledem na závažnost by měly být prověřeny. Nenamená to tedy, když má padla, že je slepý a hluchý, ale má to nějaký limit, třebaže jeho hranice není přesně definovaná a může být předmětem diskuse. Je to záležitost názoru, což pro právo je typické, neb není vědou ve smyslu exaktním.
  Součástí komplexu podmínek je podmínka věcné a místní příslušnosti. Proto rozhořčená veřejnost naříká na nesprávném hrobě, když se ráno z Drbů, mektů a tlachů na Seznamu, IDnes či od trafikantky dozví, že kdosi ve věci budící veřejné váchně, politik nebo jiný bafuňář cosi měl vyvést, a že všichni zmínění činovníci nezasedli ke klábosnicím a nezačali sepisovat a úřadovat. Případně že to nezačal sepisovat jakýsi takový činovník kdesi v jiném rajónu navíc mající na starosti něco úplně jiného. To je něco podobného jako by v Olomouci někdo dostal infarkt a doktorovi v Ústí by bylo spíláno, že nepomohl, třebaže se dověděl třeba z toho Seznamu.

  Pro zahájení činnosti je nutné aby byly splněny rozličné podmínky a to kumulativně. Ne jen ona podle trestního řádu. Proto hlas lidu spílající někomu kdo není věcně ani místně příslušný, že místo toho aby se zabýval 3,14 jak má v náplni činnosti, má stíhat toho či onoho, je mimo mísu.

  Tvé doplnění zákobna je úžasné a prakticky trefné.
  A naprosto zásadní. Někdy použiju. Problém je v tom, že systém je velmi zranitelný. To si uvědomuje málokdo, a pokud tak na to nemyslí. Především ten, kdo by na to myslet měl. Bez té techniky, bez elektřiny, navíc sítí se ani neuprdneme. Ani rohlík nekoupíme. Natož EET…Například nějaký blackout není zákonným důvodem k nedodržování spousty povinností zajišťování všemožných zákonných práv kdekoho.Infrastruktura nezbytná pro zákonný postup je velmi zranitelná. Tak jako civilizační infrastruktura všeobecně. Není krizový scénář, nejsou záložní zdroje, nejsou krizová pracoviště. Je to jako plavba chatrnou lodí na plné kotle, v mlze a bez záchranných člunů. Ovšem cyničtí pragmatici říkají, že když by došlo na nejhorší tak nějaké zákony natož procesní práva jsou buřt. Otázka je co pak až, pokud vůbec, dojde k obnovení „civilizovaného stavu“. Advokáti a lidskoprávníci vytáhnou zákoníky a sbírky judikátů nalistujou, prstejčkama budou ukazovat….a budou řvát. Pokud nějací zbudou. A nejen oni. Protože mezitím dav s vidlema… Jenže ono není nic zajištěno ani pro lokální krátkodobý kolaps. Mně to tak nějak není lhostejné. Ano, ono mi to ani nepřísluší. Jenže, „Město padlo, přestože každý konal svoji povinnost. Protože každý konal jen svoji povinnost.“

 183. 209 ptakopysku, PeS se trefil víc než tušil.

 184. Schumi,
  zkusil jsem hrát na G12, abych odvedl pozornost. 😉 Vzhledem k tomu, že je zájem hrát na šachovnici, čiňte, jak je ctná libost.

 185. Na rozdíl od PeSa, má končící šéfka ERÚ Alena Vitásková pocit, že tiskárny v justičním sektoru fungují bez problémů a stejně svižně jako za nebožtíka Nečase. 😀
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/do-vezeni-me-chce-dostat-solarni-mafie-jsem-dukaz-ze-se-u-nas-zavira-na-objednavku-34088?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
  V každém případě tato civilizace směřuje k zániku Mühlovými kroky, neboť prosákly zprávy, že Daniel Craig si hodlá zahrát v další bondovce.

 186. Ptakopysku 🙂

  Deus ex machina by to bylo,kdyby ony tiskárny a kompy byly nové či zánovní. A jejich kolaps v danou chvíli nečekanej a nečekatelnej.

  Pokud to jsou ojeté rachotiny ,za hranicí životnosti, není tomu tak.
  Žádná vyšší moc z ničeho nic.. Nevyhnutelnost

 187. Halladine,
  Deus ex machina zajistí rovnovážný stav, ve kterém je vysoká pravděpodobnost, že hardware přestane fungovat. Protože pak už jenom stačí v potřebnou chvíli nasypat soukolí, nebo vhodit kabelku do plynoucího písku byrokratické mašinérie.

 188. 212 halladine, ano, stručný a výstižný popis případu. Jakmile tohle vyšlo najevo, mělo být svižně politicky, bez právnických manévrů. Jenže zákon je přikazuje, tak byly.
  Je otázka, jestli to šlo lépe. Mně se to jeví, že v rámci systému to šlo tak jak mohlo.
  Situace, že vrt vypadá nadějně, jenže výtěžnost ložiska se ukáže nevelká, a že třeba předvést snahu. Plus, proč to nepřiznat, pocit lovce…

 189. Ptakopysku, 🙂

  takže vlády a úřady za nic nemohou. Za to, že je všelico ve stavu těsně před zhroucením nemohou ony , ale Deus ex machina 🙂

 190. Halladine,
  Samozřejmě… nebo jsi někdy zažil, že byl nalezen a veřejně označen konkrétní viník nějaké úřední patálie? 🙂 🙂 🙂

 191. A to počkejte, co se bude dít až vypukne Průmysl 4.0 !!
  Těch mašin co přibude! 😉

 192. 217 ptakopysku, to je moudré. Protože diskutovaný problém nemá řešení z mé pozice, táhnu na uzavírám na J17.

  Doporučuju dva kritické články na Digineffu o objektivech.

 193. Hmm. Průmysl 4.0 u nás máme deset let. Chcete slyšet veselé příhody? Raději jezdec na I0.
  Kdysi jsem odhadoval (nemám to ze své hlavy, že Apple opustí Intel. Apple už sice má výkonnější procesory, ale zatím se k tomu nechystá. https://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A10
  U Microsoftů to vypadá jinak. Polovina infrastruktury jim běží na procesorech ARM.
  https://www.svethardware.cz/microsoft-windows-10-na-arm-pobezi-temer-bez-penalizace-vykonu/44429
  http://computerworld.cz/hardware/windows-server-na-arm-microsoft-spolupracuje-s-qualcommem-53732

 194. http://zpravy.idnes.cz/komentar-migranti-navrat-evropska-unie-fcr-/zahranicni.aspx?c=A170710_123540_zahranicni_pmk

  Palata chce vracet migranty ! Prý jsou ekonomičtí !
  A pak že se zázraky nedějí.
  Akorát teď nevím, zda Palata taky není xenofob. Přitom stejných nálepek rozdal …

  V pátek byl rozhovor s Orbánem v maďarském rozhlasu. M.j. říkal, že je teď již naprosto zřejmé, že Maďarsko mělo ohledně migrantů pravdu a že v osobních rozhovorech už to přizná i kdejaký západní politik. Veřejně zatím ne, ale i to přijde.

 195. Jo, snad mu Banga ten článek nesmaže. Protože ten článek porušuje všechny možné kodexy !

 196. Nickname a už řešíte neřešitelné dějové propletence ústící v, nikoliv antické, tragédie? 😉 😀 😀

 197. Šumaváku: samozřejmě 🙂 Už jsme vyměnili několi Führerů, postupně se z nich stali Žebříci (Leiter), žádný pořádný Schlüsselbenutzer. Fabrika zatím drží.

 198. Noname: zatím nedospěli k dělovým člunům, které humanitárně navrhoval Hampl.

 199. V komunikaci s kolegy používám firemního jazyka. Někteří Češi se podepisují jako „Team Leader“ – překládám „Gruppenführer“. Je to správně? Je vhodné místo „ano, pane vedoucí“ odpovídat „Ja, mein Fürher“?

 200. Ad 236 – evidentně nesprávně napsaná žádost o Dešťovku.

 201. Nickname,

  možná by se stačilo na začátek zamyslet, proč byl ˇada fýrer a ne Leiter.

 202. leiten versus führen
  To je docela zajímavá otázka. Velice obecně: führen je spíše spojeno s vedením lidí, leiten s vedením organizace. Když se vnoříme do nacistické terminologie a s ní spojeného myšlení, pochopíme proč je SS-Standartenführer a oproti tomu Gauleiter.
  Titul Gruppenführer jako hodnost pocházel od SA, posléze je spojen hlavně s SS, ale používal se i u jiných paramilitérních složek. Odpovídal mu v armádě genpor. – ostatně příslušníci Waffen-SS měli komplexní titul SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen-SS. Ovšem Gruppenführer bylo také označení funkce – velitel družstva. Až v závěru války se to stalo i hodnostním označením velitelů družstva u Volkssturmu – ale to už bylo celkem jedno, neb tisíciletou říši v té době už očekával zatraceně krátký život.

 203. dVD,

  Já bych to rozlišení viděl spíš ve vyšších pravomocích fýrerů proti leiterům.
  Čistě pocitově.

 204. Standartenführer je hodnost vojenská, gauleiter civilní správa.
  Pozice důstojníka je vždy silnější než vedoucího civilní správy ( Pokud si nepamatuju špatně význam Gauleiter,což bylo cosi jako krajský hejtman u nás.

 205. „Leiterschein“ mne tedy rozesmál
  Vzhledem k tomu, že v NDR bylo slovo Führer tak nějak nikoliv nejvhodnější, vzniklo v západním Německu přesvědčení, že v NDR nemají „Führerschein“ ale „Fahrerlaubnis“. Nebyla to pravda: měli tam obojí, stejně jako to měli v tom druhém Německu. To první je doklad ve kterém je to druhé zapsáno. (Ve Švýcarsku mají „Führerausweis“ a do něj se zapisuje „Fahrberechtigung“.)

 206. Halladine,
  takový Reichsleiter měl pravomoce, o nichž se mnoha fýrerům ani nezdálo.

 207. A sakra, tak Gauleiter nebyla funkce civilně správní, pamatoval jsem si to blbě.
  Byl to sice krajský či oblastní šéf, ale ne civilní spávy,nýbrž stranický. (NSDAP)

 208. halladine,
  Gauleiter – to byl něco jako krajský tajemník. A civilní správa mu podléhala. A aby to bylo jednodušší, mnohý Gauleiter byl zároveň Reichsstatthalter případně Oberpräsident. Takže si se zase tak moc nespletl.

 209. Jo, asi tak jak u nás byly vedle sebe KNV a KV KSČ.
  Kdoměl navrch bylo jasné tam i tady.

 210. vedle sebe nebo v jedné osobě – zanedbatelný rozdíl.

 211. Dobré zas ráno… Děkuji za jazykové okénko a to zcela vážně… Já, jako německy nijak moc nemluvící, jsem v tom měl docela guláš a když se dívám na nějaké ty válečné filmy, tak jsem ty hodnosti a funkce víceméně odhadoval… No a teď trochu více chápu i tu tradovanou nevraživost mezi Wehrmachtem a SS.

 212. Prší v Praze… Sice slabě, ale dlouho… Ale hlavně, že skončila ta včerejší prádelna…

 213. 254
  To je pjekný,že v Praze prší,ale to Vltavu před Orlíkem nenaplní.
  Za dost velké peníze byla zprovozněna vodní cesta z Orlíku do Budějic, ale 3,7, to museli zavřít ( plavební komoru v Kořensku) pro nedostatek vody.
  A my se těšili, že si uděláme loďěma výlet do Budějic.
  Takže – Matzurko, Šumaváku , jak u Vás ?

 214. nevraživost mezi Wehrmachtem a SS.

  Zajímavá otázka..

  Důstojnictvo ve Wermachtu mělo tradici apolitičnosti, SS byla velmi politická. A taky ,vždy,když vznikne nová organizace, je větší možnost postupu. Takže byli důstojníci SS povyšováni rychleji,než kolegové ve vermachtu, a ti je měli za rychlokvašky, kterým museli oni, starší , zkušenější , jenže pomaleji postupující salutovat.
  Kdesi jsem četl, že na začátku měly jednotky SS větší ztráty než Wermacht, asi si esesáci mysleli o sobě bůhví co, a nadměrně riskovali…
  No, záhy se poučili, že neprůstřelní nejsou.. Ale morálka zůstala , a bojovali neústupněji,než Wermacht.

  Zpočátku byli SS přísně výběrové jednotky, kam se hlásili dobrovolníci, a výběr byl přísnej.
  Museli nějak árijsky vypadat,minimální výška byla 175 cm,u některých jednotek dokonce 180.
  Dnes se to zdá nic moc, ale za posledních 50 let se průměrné výšky dost zdvihly.
  Po bitvě u Kuska a dalších průserech ovšem dobrovolníci nestačili, a začalo se k SS normálně odvádět. Kdo nějak vypadal, a byl dost vysokej, odvedli ho k SS místo k Wehrmachtu.
  Kupodivu kvalita neklesla,alespoň ne moc. Holt se mlaďoši museli přizpůsobit.

 215. Tady na Podblanicku kolem páté ráno vypukl plnou silou jemný zalévací déšť. Teď skončil a začíná vykukovat modrá obloha. Ani louže se neudělaly. A protože fronta postupovala od jihu, nevěřím, že tam pršelo víc. Na to, aby to nějak hnulo s hladinou Vltavy, by takhle muselo pršet tak tři dny

 216. Jestli by místo jachty nebylo lepší na Orlík připravit blembloudy. A střihnout si vltavským pískem trasu Po stopách Ibrahíma Ibn Jákoba.

 217. A možná by stačil slejvák jako v Prostějově. No, asi by jich muselo být víc,a na větší ploše.

 218. Ptakopysku,

  vážně začínám uvažovat o založení firmy na dovoz vembloudů do ČR.
  Jak to tak vypadá,mohl by to být docela slušnej kšeft 😉

 219. Koukám že novým bimbasádorem USA bude Steve King. V první chvíli mě napadlo, proč zrovna spisovatel, ale tohle je někdo jinej. Nevypadá, že by šel s Krnáčovou v čele Gay Pride 2018, ani že by předčítal v Jungmannově o adventu z knih Václava Havla

 220. 2 ptakopysk – bimbasádor je úžasný termit… S dovolením bych používal…

 221. Jak je ctěná libost. Mě tento termit napadl poprvé právě v souvislosti se Schapirem. On tak prostě vypadal.

 222. Jen pro zajimavost, kdyz byla ta diskuse o nemcine… Ve firme, pro kterou jsem delal prednedavnem se pouzivalo pro sefa skupiny i sefa pobocky Geschaftsfuhrer…

 223. 256 – k tomu bych mozna spomenul (z pameti, takze ne uplne presne) von Mansteina, kdyz hodnotil vykon Panzer-grenadier-Division Grossdeutschland po Charkovu. Uznaval vysoce agresivniho a ofenzivniho ducha divize, ale byl znepokojen jejimi vysokymi ztratami…

 224. Petře,

  to možná bylo způsobeno těmi “ rychlokvaškami“
  Četl jsem kdesi , že byly kritiky na nedostatečně a nedokonalé přípravy operací jednotek SS….
  Poněkud mi to připomenulo jednotky RA s politickým vedením komisařů.

 225. ad 266: v německých GmbH je funkce Geschäftsführer obdobou jednatele našich s.r.o.

 226. >> Petr Kunetka
  Přesně vzato, platí Geschäftsführer = jednatel. Titul ale není chráněn jako „chráněné označení povolání“ (např. lékárník, psychoterapeut atp.) a proto se používá jaksi mimo, což se českímu ekvivalentu (jednatel) asi nestane. (Jen na okraj připomínám prastarý ekvivalent „obchodvedoucí“.) Nicméně nepodložené použití onoho titulu může vést k maléru, když protistrana je jím uvedena v omyl.

 227. 269, 270 – coz je asi i pripad te firmy, kde jsem pracoval, nebot sef ceske pobocky jednatel nebyl…

 228. „In no way was the statement (by the ambassador) meant to delegitimize criticism of George Soros, who continuously undermines Israel’s democratically elected governments,“ said foreign ministry spokesman Emmanuel Nahshon, adding that Soros funded organizations „that defame the Jewish state and seek to deny it the right to defend itself“.

  https://www.reuters.com/article/us-israel-hungary-soros-idUSKBN19V1J4

  Izraelci mají štěstí, že je nikdo za antisemity zřejmě neoznačí ?

 229. 270 – potvrzuji. Oficiální zápisy v Handelsregister zní na Geschäftsführer pro jednatele a ostatní pánové jsou jen Gesellschafter. Uvnitř společnosti, na webových stránkách a na navštívenkách mají nejrůznější tituly. Ten, který je jednatelem, je Präsident, nejstarší společník je Vizepräsident a další se otitulovali:
  Geschäftsführer Prozessautomatisierung
  Leiter Verkauf Sensorik
  Geschäftsführer Verfahrenstechnik
  Produktionsleiter

  Ti ovšem dále vytvořili komanditní společnost (obvyklá forma v Německu), ve které jsou všichni pánové jako fyzické osoby Gesellschafter a to GmbH je geschäftsführende Gesellschafterin (Komplementärin).

 230. Dobrý den. Geschäftsführer může být i vedoucí podniku/dceřiny. Nyní vše přemalovávají na Geschäftsleiter/leitung. Děkuji za poučnou diskuzi.

 231. Petře: je rozumné zakázat všechny potenciálně nebezpečné činnosti.

 232. Nickname – ale nejvíce lidí prokazatelně umře v posteli…
  Zakázal bych postele! A nechal policajty kontrolovat, zda si tam lidé nelehají pod vlivem!

 233. Do postelí jsou lidé ukládáni jen ze soucitu. Bylo by nelidské chtít,aby při umírání stáli :-ú

 234. (277) Kdybys Petře přečetl článek, zjistil bys, že dotyčný předseda není zas až tak velký pitomec (na rozdíl od novináře) a že i reakce jsou dost jednoznačné, zbytečná policejní buzerace.

 235. Predseda je pitomec, AK, kdyz si neuvedomuje, co spousti a podporuje.

  Vsechny buzerace maji nekde v zaklade ukrytou myslenku, ktera vypada racionalne. Pokuta za 93 km/h na prehledne, prazdne dalnici o vikendu – kde je sice zuzeni kvuli praci, ale clovek tam jede sam a delnici zjevne spi – zacina z celkem rozumne myslenky, ze jezdit stovkou kolem skoly neni chytry napad…

  Takze i myslenka davat dychat s nulovou toleranci fotrikovi, ktery si s mamou vyrazil na vodnim kole vyrusta z celkem racionalne se jevici myslenky, aby na ece nebyly lodky plne vylitych vyletniku…

  V tomto je predseda s prominutim naivni blbec. Dava jistou legitimitu nesmyslne buzeraci. Neni miru s vladci…

 236. Jistě Petře, proto jsem napsal „ne až takový blbec“, jak by se zdálo z titulku. Má celkem pravdu, já bych sice položil hranici bezpečí výše než on, ale budiž. Problém je, že si zřetelně neuvědomil, jak bude jeho vcelku rozumný názor interpretován. Kdyby se zeptali mne, nebavím se o hranici, ale o tom, že policajti (a nejen na vodě) by měli honit viditelné evidentní ožraly i jiné přestupníky, tedy takové, kteří nedodržují předpisy, kličkují a tak podobně na sebe upozorňují. „Preventivní“ náhodné kontroly bez konkrétního důvodu jsou ryzí buzerace, zde neobyčejně oblíbená. Z toho je taky vidět, k jakému hovnu je Autoklub, ÚAMK a podobné organizace, místo hájení řidičů pouze „žeroucí“ státní dotace. Z toho hlediska je ČKHV ještě jakž takž užitečný, ten vyhádal alespoň veteránské značky a pár úlev na technických.

 237. Dobré zas ráno… No, ale zas vás musí těšit, že se tu nic moc špatného neděje… Nekrade se, neznásilňuje, nevraždí, nejsou hádky a rvačky, přímo duha lásky a porozumění se klene nad kotlinkou, takže policie má samozřejmě hovno co na práci a buzeruje na vodě… Jedinej, kdo tam kloudně něco dělá, je nějakej Odložil… Tomu dávaj všechny případy, které se jim zrovna nehoděj… Kamarádovi vykradli auto (zcela vyjímečně) a teď dostal dopis, že prej to řeší zas ten Odložil… Teda, gramaticky to tam bylo trochu jinak, ale kdo by chtěl po našich pomocných chráničích gramatiku, že?

 238. Dobré ráno,

  “ Jedinej, kdo tam kloudně něco dělá, je nějakej Odložil…“

  no, kloudně by něco dělal, kdyby nejen řešil, ale taky vyřešil. Ovšem obávám se, že objasněnost případů páně Odložilova není zrovna stoprocentní 😀

  Jinak se s létem všichni zbláznili. Je sice pravda, že mně už hned tak něco nepřekvapí, ale sms PŘED SEDMOU RÁNO, zda mi někdo může zavolat v pracovní záležitosti, je i pro mně poněkud přes čáru….

 239. A ještě bych asi měla být ráda, že se předem zeptal a nevolal rovnou. V tuto hodinu nebývám nejvlídnější, reakce by asi nebyla zrovna podle Gutha-Jarkovského a nebyl by to dobrý nástup pro další spolupráci .-)

 240. Maydo, budtte rada, ze Vam primo nezavolal 🙂

  V IT jsou tyto telefonaty vcelku bezne, spousta lidi ma tendenci pracovat od 5:30 nebo do pulnoci a kdyz jim neco nejde, maji touhu se podelit nezavisle od toho, jak je nastaveno supportni okno – a uplne typicky, kdyz jim to v 5:30 nevezme hotline, potrebuji se se svymi potrebami podelit s managementem IT :).

  Ovsem ve Vasi branzi mne to prekvapuje – barak se naklanel na stranu a potrebovali rychlou radu, kde zaprit kuly? 😀

 241. Ale ne, jen se klient naštval, že to hasič neudělal včera. Já jsem mu napsala, ať zavolá po devátý a nakonec jsme se docela rozumně dohodli.

  Jinak já „pracuju“ od devíti do šesti a v jinou dobu jen po dohodě. Zvyky, kdy klient volal třeba o půlnoci, se nám povedlo postupně odbourat.

  Ale o IT jsem měla za to, že dopoledne spí a v těch 5.30 spíš končí než začínají. Aspoň někteří naši IT takhle fungovali.

 242. No, Maydo, vyroba bezi ve smenach a vyrobni procesy jako odvadeni vyroby musi fungovat. A spousta THP rada zacina brzy, treba ucetni jsou rady v praci uz v 6 a kdyz jim nejde pocitac nebo system, tak proste shani pomoc. A houby je zajima, ze IT support je oficialne vedenim nastaven od 7:30, aby se usetrilo…

 243. 2 Petr Kunetka ad 292 – no, Klusák je známej podvodník… Tomu bych nevěřil ani kolik je hodin… Jen čekám, kdy mu někdo pořádně za ty jeho podvody rozbije hubu…

 244. 293 – myslim, ze kdyz rodice v mladi setrili pasek, na staru uz se do nenaparavi… Navic zde se muze jednat o diagnosu mytomanie…

 245. Klusák je normální zmrd.
  S prominutím tentokrát vynechám, za nazvání pravým jménem netřeba se omlouvat.

 246. 2 Petr Kunetka – no, na vojně se na léčbu různých mýtománií používala deka… Velmi účinný léčivý prostředek… Často stačila byť jen jedna aplikace…

 247. [288] Do půlnoci? Snad do dvou, do třech. A našel bych i pár takových, co začínají před pátou. Mně se to stalo jen jednou, když jsem vezl dceru na letiště, nechtělo se mi vracet domů, tak jsem ve čtyři ráno přistál na Zeleném pruhu a než přišli rušiči, tak jsem měl hotovou práci tak na dva dny normálního provozu.

 248. 288 – no, to taky, ale ti jsou vetsinou slusni a nevolaj 😀

 249. Na Zelenem Pruhu? Tam dodnes funguje firma, ve ktere jsem vicemene zacinal (a porad s ni spolupracuji). Svet je maly 🙂

 250. Ony ty časové rozdíly jsou pěkné svinstvo. Třebas když musíte z prostřední Evropy organizovat conference call, kde je jeden účastník z Toronta a další pak z Šen-ženu.

 251. No jo, no, to je těžký, když veřejnoprávní media ztrácejí důvěru, neb tu propagandu dělají blbě a politická objednávka a neobjektivita z toho trčí jak dobře zapíchnutý vidle z hnoje.

  pak lidi samozřejmě začnou vyhledávat alternativní zrdoje.

 252. 302-komunisté se také báli, že si vyslechnete vysílačky odporující zájmům státu.
  A tak tomu bránili. Dost často ti samí, co to „monitorují“ dnes.

  Mám spolužáky, co v armádě ještě stihnuli raketové střelby ve Střední Asii se sovětskou armádou a dnes hrdě bojují v NATO.

  Takový je život. A snad jste si Petře nemyslel, že to s tím „mysli si a říkej si co chceš“ někdo někdy myslel vážně.

 253. 301-tak 13.00 plus mínus našeho času. Ten z Ameriky holt přijde trochu dříve a ten z Asie se zdrží. 😉

 254. 304 – no, v USA kdysi bejvávalo. Samozřejmě, už je to dávno… Ale když jsem četl Turnerovy deníky, tak jsem si uvědomil, jak jiné je pojetí svobody slova v USA a zde…

  Bohužel, evropské pojetí a nutností ochránit nezralé občany před závadnými informacemi se dostalo i tam.

 255. (296) Asi až jak Putin sežene dovolenkáře.
  (302) Poněkud to Petře připomíná onen známý výrok „to, že jsi paranoidní, neznamená, že po tobě nejdou“. 😛

 256. Ad 304 – koneckonců práce s raketama je práce jako každá jiná. Prostě změnili zaměstnavatele. Profíků, co uměj s raketama je jako šafránu. Rozdílů je minimálně, protože fyzika, chemie a tak podobně – rakety jsou akorát trochu jinak popsaný a povely se vydávaj v trochu jiný řeči. Já v tom žádný problém nevidím.

 257. 309 – hele, jako ne ze by nejaka vlada za poslednich 20 let projevovala vice rozumu nez desetilete dite, ale Ukrajinska je fakt povedene i na takto snizena kriteria. Odmita s Ruskem komunikovat, snazi se Krym kompletne odriznout – a nasledne si stezuje, ze Rusove stavi most a neinformuji je.

  Navic, nejak prujezdne to bude, jinak by si Rusko zavrelo Rostov, Tagenrog a Primorsk. A kdyby ne, Ukrajina muze prekopnout Krymskou siji…

 258. Jina perlicka – u nas v Uvalech rozhodnutim krajske strany a vlady strhli stary most pres potok a stavi novy. Od zari minuleho roku, a vypada to, ze se do zimy nestihne…

 259. 310-http://ekonomika.idnes.cz/ryanair-couva-z-expanze-na-ukrajinu-vini-kyjevske-letiste-pn5-/eko-doprava.aspx?c=A170711_083930_eko-doprava_suj

  Dravci jako Ryanair jistě nejsou přecitlivělí, pokud jde o řekněme ne úplně … čisté jednání ? Ale Ukrajinu radši odpískali.

 260. Já se přiznám bezelstně, že mě fascinuje, že někdo disponuje znalostí a dovedností postavit 19 km dlouhý most za cca 4 roky.

  Slinty „o krách a ponorech“ jsou v souladu s „monitoringem kybernetických a hybridních hrozeb“. Myslíte, že dnes může být mejnstrýmovým novinářem duševně nepostižený jedinec? Mě by nikdy nenapadlo, že se mohou opravdu zabývat „ovlivňováním amerických voleb z Kremlu“ nebo podobnými tématy, která by nenapadal ani soudruha Jambora nebo Vejvodu.

 261. Tak to pozor. Minulý týden média (ČRo) řešila, jak se Kreml chystá ovlivnit volby v ČR.
  Už na to existuje i team, který se nepravidelně schází na ministerstvu vnitra.
  Největší hrozbou prý je, že ruští hackeři napadnou počítače, přes které volební komise posílají spočítané hlasy ČSÚ.

  Podle mne taky můžou napadnout třeba elektrárny, vypadne proud a voliči pak neuvidí, jaký hlas hodili do urny.

  Těch možností je hrozně noc a analytici nám je určitě vyjeví.

  Komise pak zařídí, že se to nestane a útoky budou odraženy. Detaily se dovíme až dlouho po odražení. Jako u Macrona.

 262. MP, co jsem zachytil, hodne tam stavi CInani. Myslim, ze ti maji v sobe neuveritelne stavebni techniky snad geneticky… 🙂

 263. BTW, nedávno rozebírali využití areálů postavených pro olympiády v ČRo a zřejmě ne celkem ideově poučený redaktor uvedl Soči jako místo, kde se daří využívat olympijskou infrastrukturu celkem slušně.
  Na to redaktor ve studiu poznamenal, že to ano, ale jenom část. Že část určená pro zimní sporty zeje prázdnotou, a to hlavně v létě !
  Rusové prostě v létě nelyžují ani nebobují ! 😉

 264. Petře, Číňané zjevně „mají v sobě geneticky“ kdeco. Když měli v roce 1979 hladomor (během kterého umožnili soukromé vlastnictví) a po 38 letech vlastní půlku světa (o zbytek zatím nemají zájem).

 265. MP, a kdyz se vratim trochu vice do historie. Koncem 19. stoleti se „industrialni a vojenska“ sila pomerovala vyrobou ocele.

  Napr. v roce 1900 Cina vyrabela asi tolik oceli, co USA – a dvakrat vice, nez Nemecko nebo Britanie… A treba 5x vice nez Rakousho-Uhersko nebo Italie…

 266. Petře, „příběhy oceli a železa “ jsou skvělé. Před lety přeložil Finist nádhernou knihu The Cinder Buggy od Garetha Garretha. Dali jsme mu český pracovní název Příběh železa a oceli, a ponechali ho otevřený, neb jsme nesehnali sponzora. Ale je to krásný příběh, (téměř) bez ekonomie, jen o vztazích – vlastně ani nevím, proč jsme se do toho pustili (k Návratu starých časů jsem příběh měl :-)). „Huťaři“ jsou fascinující lidé. Dnes sice říkáme, že historie měnových expanzí jsou vlastně historií stavebnictví a hutnictví, ale doba, kterou jsi zmínil, byla opravdu dobou „téměř bez zásahů“.

 267. Kyjev se přiznal: Nemáme důkazy o přítomnosti ruské armády v Donbasu!
  Uvedl to náměstek ministra pro dočasně okupovaná území a vnitřně vysídlené lidí z Ukrajiny Georgij Tuka.
  Zdravím!
  (307,309)
  „Nemůžeme zatím, přes veškeré úsilí, právně prokázat přítomnost pravidelné ruské armády v Donbasu,“ řekl Tuka on-line vydání „Apostrof“.

  Podle něj to potvrzují nedávná rozhodnutí soudu v Haagu. Mimo jiné to znamená, že pokud nejsou v oblastech Luhanska a Doněcka, které nejsou pod kontrolou Kyjeva, ruské orgány moci, nelze z právního hlediska hovořit o jejich okupaci.
  Porošenko: Ukrajinci přežili útok Ruska! :-)))
  „Můžeme si ztrhat sto vyšívaných košilí denně. Ale to není odpověď! Jsou to naprosto čistě emocionální věci. To si mohou dovolit pouze poslanci, kteří pracují na voličích. Klamají je. A manipulují s nimi,“ konstatoval náměstek ministra. …..Pokračování na
  (kou, prvnizpravy.cz, apostrophe.ua).

  A k té Moldávii…
  Moldavský prezident: Nebudeme potravou pro děla v boji proti Rusku
  „Moldavsko nebude protiruské ani protizápadní, to víte, pro někoho ale ano,“ dodal prezident Moldavska.
  (rp,prvnizpravy.cz,belarus1)

  Měli byste se polepšit 😕 MV ČR“ dře jako kůň“, a vy se vůbec nesnažíte sledovat tzv.alternativní média,která naše pilné ministerstvo a jeho odnože pto vás shromážďují :-)))

 268. ad 309 – autorem toho blábolu je Palata… To říká vše…

 269. 323 – hele, nemel by zasahnout ten Chovancuv organ? V clanku jsou evidentni lzi…

 270. Chovancův orgán ať raději poklidně visí… Taky by se mohl ocitnout někde v píči…

 271. Formální odchod z armády a přestup k „dobrovolníkům“ nebo „agentuře“ je technika, která není cizí žádné krajině, která se angažuje v místech svých zájmů.
  Rusové to na Ukrajině dělají taky tak.
  Odpadá tím spousta různých problémů a nepříjemných situací.

 272. 326 – mimochodem, kdyz McArthur v Korei naprosto bezostysne ignoroval cinske ultimatum, vojska OSN v Koreji byla napadena cinskymi dobrovolniky… Bylo jich ke konci nejak kolem sto tisic…

 273. Halle, sorry za nejasnost, ja myslel tu prvni vlnu, co sebehla z kopcu, nakopala do zadku frontove jednotky a zase se stahla… 🙂

  Pote mas pravdu, ale mam pocit, ze uz je nevedli jako dobrovolniky (nejsem si jist, nechci se hadat).

 274. Petře,

  v první vlně jich bylo 500 000. Seběhli sice z kopců nakopali vojska OSN, nadělali strašnej bordel , ale nestáhli se .vojska OSN se musely probíjet z obklíčení na jih s docela velkýma ztrátama, emerické marines se stáhly do nějakého přístavu a odtamtuď je evakuovali loďmi,.
  Číňani táhli na jih,a dokonce dobyli Soul.
  Na Čínské straně se uvádí až 900 000mrtvých a raněných,takže jich klidně mohlo být i dost přes meloun…

 275. NN, prvni utok byl skutecne varovny a nasledovalo kratke, nikdy nevysvetlene stazeni stazeni.

  „After secretly crossing the Yalu River on 19 October, the PVA 13th Army Group launched the First Phase Offensive on 25 October, attacking the advancing UN forces near the Sino-Korean border. This military decision made solely by China changed the attitude of the Soviet Union. Twelve days after Chinese troops entered the war, Stalin allowed the Soviet Air Force to provide air cover, and supported more aid to China.[193] After inflicting heavy losses on the ROK II Corps at the Battle of Onjong, the first confrontation between Chinese and U.S. military occurred on 1 November 1950; deep in North Korea, thousands of soldiers from the PVA 39th Army encircled and attacked the U.S. 8th Cavalry Regiment with three-prong assaults—from the north, northwest, and west—and overran the defensive position flanks in the Battle of Unsan.[194] The surprise assault resulted in the UN forces retreating back to the Ch’ongch’on River, while the Chinese unexpectedly disappeared into mountain hideouts following victory. It is unclear why the Chinese did not press the attack and follow up their victory.“

 276. Petře,oni Číňané dpoředu varovali Amíky , abyse nepřibližovali ke korejsko-čínské hranici.

  Vojska OSN začala postupovat nepřátelským územím na sever k hranicím Severní Koreje s ČLR, přestože ČLR pohrozila, že takový postup by ji přiměl vstoupit do války. Pro tuto obavu americký prezident Harry S. Truman nařídil MacArthurovi, aby se jeho vojska raději nepřibližovala k řece Amnokkang (v čínštině Ja-Lu), která tvoří právě hranici mezi KLDR a Čínou. 16. října došlo k vylodění ve Wonsanu, 19. října jednotky OSN obsadily Pchjongjang (metropoli Severní Koreje), z něhož se podařilo Kim Ir-Senovi jen uniknout. Amerických vojsk se zmocňoval optimismus. Zbytky severokorejských jednotek se stáhly do hor na severu země u hranic s ČLR.

  Číňané zřejmě na počátku měli omezené cíle, asi chtěli zabezpečit svoje hranice, ovšem MacArtur 24 listopadu nařídil útok k čínskáým hranicím, 28 .listopadu bylo vymalováno, a Mac zavelel k ústupu….

  Koncem prosince 1950 už byli spojenci pod 38, rovnoběžkou, Mac Artur byl s nervama v koncích a navrhoval použití jaderných zbraní…..

 277. To je nějaký starý, ne? Určitě jsem to už četla.

 278. 334 – o tom neni sporu a teorii o tom, proc se po prvnim uderu stahli zpatky lze – a je – vytvorenych mnoho, nicmene archivy tajemstvi nevydaly 🙂

 279. ad 335 zajímavé – Inžnýr a nikdy neslyšel o lotyšsku (to by se dalo prominout, stačí to srovnat s některými našimi novináři) a pracovat nemůže, protože nezná Lotyšsky (a co když se chudák naučil rusky, taky je mu t plat prtný). A určitě je to politický emigrant a ne ekonomický, když rodiče vydali na jeho cestování sto tisíc!
  A Procházková se ukecla, když napsala, že (lotyšští posla ni PROSÍ komisi EU“‚ . V demokratické Evropě se přece nemůže prosit!

 280. Dobrý deštivý den. Ještě nedávno jsem tvrdil, že nebýt vysokého zdanění, tak by chudý dělník z jednoho platu uživil babičku, ženu a dceru. Byly přídavky, tak mohu tvrdit, že chudý dělník by z jednoho platu uživil babičku, ženu a dvě dcery.

 281. 335 – hele, za to soudruzku asi ceka intenzivni sebekritika. Tech selhani je v clanku skutecne hodne.

 282. Rusofobka ne. Rozhodně se neobává všech Rusů, jen určité sorty. Antikomunistka – to myslím u slušných lidí ani není třeba uvádět.

 283. AK, coz o to, obavat se da cehokoliv – ale za sebe musim rici, ze v seznamu veci, kterych se obavam neni Rusko nahore.

  Samozrejme muzes namitat, ze Hitlera se take nikdo neobaval a skoncilo to spatne, ale mohu Ti zase oponovat, ze prave strach z Ruska dal Hitlerovi momentum a podporu… Viz pakt proti kominterne…

  Takze zadny jasny zaver – jako obvykle 😀

 284. Rozhodně se neobává všech Rusů, jen určité sorty.
  Jako třeba Gruzínců, Ukrajinců, Poláků, Židů, a tak podobně… 😀 😀 😀

 285. Ještě bych zapomněl na Tuvince, to je taky verbež ruská…

 286. Tož obávat se Rusů, to je správně. To slušnej člověk může a musí. Hlavně se nebojte islámských teroristů, to byste byli xenofobové a rasisti a šiřitelé nenávisti. 😀 😀

  karle, věřil bys tomu, že i antikomunista může být docela pěkná svině?

 287. Pripomnela jste mi Mazdo Tydny nenavisti 🙂

 288. Jaký týdny nenávisti, Petře?
  Já prostě nějak nejsem schopná položit rovnítko mezi antikomunista = slušný člověk. To je taková laciná „slušnost“, pokud není podložená ničím jiným, než antikomunismem.

  Já jsme vlastně už na to spojení „slušný člověk“ poněkud alergická. Když vidím, co všechno se pod ten pojem vejde……

  Ostatně leckteří antikomunisti mají komunistickou minulost a hlavně komunistický myšlení. Antikomunista je jen komunista s převráceným znamínkem 😀

 289. Ne, ja narazel na ty Rusy. Nenavidet Rusy je proste spravne 🙂

 290. No jo, Petře…. Kdyby se bral na Rusy stejnej metr jako na machometány, tak všichni šiřitelé dobra už sedí za šíření nenávisti 😀

 291. Mňo… slušný lidi jsou humanisté a šiřitelé dobra, věrní odkazu Václava Havla a nesoucí pochodeň Jeho Myšlenek.
  Tak mezi ně laskavě nemontujte nějaký antikomunisty, jo?!?

 292. Ad 354 – co by za to děti z Afriky daly! Určitě se k tomu vyjádří Zaorálek. Domnívám se, že to bude jeden z předvolebních taháků ČSSD. Koneckonců i Jurečka nyní hrdinně prohlašuje, že je rozdíl v kvalitě potravin mezi Vaterlandem a Protektorátem. Je pozoruhodné, že si toho všiml pár týdnů před tím, než se nad ním zavře voda, ale já bych mu za to nenadával. Jako pozitivní bych viděl, že všichni členové vlády dokáží rozeznávat světlo a tmu. V tom bych viděl nový svěží vítr, který po vítzných volbách určitě srovná kvalitu potravin, vrátí děti Michalákovy.. to už je celkem jedno kam, rozklene duhu, atd. atd.

 293. NoName, ad 344 – mně tedy přijde termín „vdovský důchod“ trochu divný. Ale v tomhle případě je to jediná divná věc. Pokud někdo někam spoří, tak považuji za normální, že určí dědice svých aktiv. Nechápu, proč by se měli byrokrati starat o pohlaví dědice. Alternativou je, že propadnou ve prospěch všeho lidu. A to je pro mě opravdu hnusná představa, vedle které je vdovský (nebo vdovecký“ důchod úplná malina.

  Incest nebo polygamie – já myslím, že se jedná o ryze soukromé záležitosti a nevidím důvod, proč by je měl někdo někomu zakazovat. (Jen pro jistotu – tohle je postoj k tématu, nikoli osobní preference.) Bezpochyby najdou lidé způsoby, jak si uspořádat svoje věci. Tohle je pro mě další oblast výlučných soukromých kontraktů. Skutečností je, že se obyvatelstvo vzdalo nároků na soukromí. Tak jsou z jejich soukromých věcí, věci veřejné a kecá se do nich tak nějak „expertně“.

 294. Mňo… zrovna incest není věcí soukromou a nikdy nebyl. Protože produkty incestních vztahů neúměrně společnost zatěžují a časem vedou k degradaci a rozkladu.

 295. Ostatně, jak už pravil klasik:
  „Sem do Budějovic přijedou Maďaři posádkou a budou se mísit plemena. Je už taková teorie, že znásilňovat dívky jiné národnosti je nejlepší prostředek proti degeneraci. Dělali to Švédové a Španělé za třicetileté války, Francouzi za Napoleona a teď v budějovickém kraji budou to dělat zase Madaři a nebude to spojeno s hrubým znásilňováním. Poddá se všechno během času. Bude to prostá výměna. Český voják vyspí se s maďarskou dívkou a ubohá česká děvečka přijme k sobě maďarského honvéda, a po staletích bude to zajímavé překvapení pro antropology, proč se objevily vysedlé lícní kosti u lidí na březích Malše.“

 296. „Vdovský důchod“ – zde považuji „registrovaná partnerství“ za neoprávněně diskriminační. Jak označit vztah přestárlého tchána a snachy, která se o něj ze všech sil stará? Měla by i ona právo na „vdovský důchod“?
  Proto jsem pro zrušení institutu „registrovaných partnerství“ v ČR. Nikoli z důvodů náboženských, ale z důvodů antidiskriminačních. Všimněte si také prosím, že se souhlasem LGBT komunity je umožněna diskriminace „B“ z názvu této komunity.
  Myslím, že progresivisté budou zanedlouho vyžadovat sňatky registrovaných v kostelech a církve se nyní dobrovolně, resp. pod nátlakem soudů a ombudsmana vzdají současného práva zastupovat samosprávu při svatebních obřadech.
  Ad incest: je to tabu, které je starší než církve i judaismus. Chování dcer Lotových nebylo vykresleno jako hodno následování.

 297. (343) Petře, Procházková minimálně Rusko zná. Že je Rusofobka je z Halladinovy hlavy, zda je Rusko na vrchu seznamu nebo níže není tak podstatné. Píše prostě o tom, co zná. No a s tím vrškem seznamu – mně momentálně taky víc vadí jiné věci, což ale neznamená, že je dobré na Rusko zcela zapomenout. Několik potenciálně dost nebezpečných věcí tam je.
  (345) To bych napsal stručněji: Těch s imperiálními reminiscencemi.
  (347) Obávat se Rusů a ne islámských teroristů? Ono je to buď/nebo, že se nesmí obávat obého?
  Ano, i antikomunista může být pěkná svině, ale o tom jsem nepsal. Spíš o tom, že slušný člověk antikomunista je pravděpodobnější, než slušný člověk komunista.
  (349) Pořád nevím, proč nenávidět. Že si na něco nebo někoho dávám majzla (IMHO důvodně) rozhodně neznamená, že bych to/ho musel nenávidět.
  (350) To není rovnítko. To je podmínka nutná, ne však postačující. Antifašista či antinacista je taky fašista nebo nacista s převráceným znamínkem?

 298. „Antifašista či antinacista je taky fašista nebo nacista s převráceným znamínkem?“

  Mno, v podstatě jo…. obvykle se jedná vesměs o jedince s jediným správným názorem.
  Ono je v konečném důsledku totiž poměrně jedno, jetsli jseš pro něco nebo proti něčemu, nácek nebo komunista,l podstatný je ten jednostranný zjednodušující pohled na věc a že kdo není s námi je proti náma kdo smýšlí jinak je nepřítel.
  lkonec konců, co tu zůstane po někom, kdo je především antikomunista a nic jiného…..

  “ Obávat se Rusů a ne islámských teroristů? Ono je to buď/nebo, že se nesmí obávat obého?“
  No, kdybys dával najevo obavy z muslimů stejně vehementně jako dáváš najevo obavy z Rusů, tak už bys asi byl popotahován za „šíření nenávisti “ takže ano, nesmí se obávat obého. Ve společnosti, kde vládne multi kulti ideologie ne.

 299. týýý vole, to je sestava 😀 Kalous a Bursík. 😀
  Skoro si říkám, jestli by ten Bureš nebyl nakonec lepší…. 😀

 300. (363) Máš vzácný talent hledat jedince s jediným správným názorem a jednostranným zjednodušujícím pohledem všude kolem sebe, kromě tebe. Pokud něco hlásá jediný správný názor a jednostranný zjednodušující pohled na věc, což je pro fašismus, nacismus či komunismus dost typickým znakem, je odpor vůči tomu, označený předponou anti … dost v pořádku. Možná znáš nějaké lidi, kteří jsou především antikomunisté a nic jiného. Já mám lepší známé, jsou proti jmenovaným obecným nemravům a ten antikomunismus už z toho tak nějak logicky vyplyne.
  Co s týče dávání najevo obav, vzpomeň úsloví o nošení drva do lesa. Na obavy z muslimů je tolik specialistů, že je dokonale zbytečné, abych je já ještě dubloval. Zde za to ještě nikdo prakticky popotahován nebyl. A připomenout občas, že nebezpečí nejsou jenom 3i taky neuškodí. Třeba budu jednou za proroka či věštce. 😛

 301. “ Já mám lepší známé, jsou proti jmenovaným obecným nemravům a ten antikomunismus už z toho tak nějak logicky vyplyne.“

  no jó=o, tak kdyžjsou tví známí lepší než moji známí, tak proti tomu neí žádná diskuse.

  Z toho, že je někdo proti obecným nemravům žádnej antikomunismus nevyplývá. Obecný nemravy jsou apolitický a fungují v celém politickém spektru stejně jako mimo politiku.

  mezi slušností a antikomunismem rovnítko není. Ty ho tím, že říkáš, že kdo je proti obecným nemravům, vyplývá z toho antikomunismus tam ale to rovnítko kladeš

  „Pokud něco hlásá jediný správný názor a jednostranný zjednodušující pohled na věc, což je pro fašismus, nacismus či komunismus dost typickým znakem, je odpor vůči tomu, označený předponou anti … dost v pořádku“

  Jenže antikomunista deklaruje, že je jen proti komunismu. Antifašista jen proti fašismu.

  noa většina těch „anti“ , pokdu se prezentuje v mědiích,. jsou docela dobrý fanatici.

  Se známými osobně v tonmhle ohledu zkušenosti nemám. Nevybírám si lidi, kteří řeší všechno pod úhlem politických ideologií.

 302. 227 nickname, to jsou procáky nejen pro founy?
  255 halladine, tady v Budwajzu prakticky pořád stejné. Mohl bych cestou z hospody něco načůrat ale to by stěží pomohlo.

  Nacisti, antinacisti, fašisti, antinacisti, komunisti, antikomunisti, blablabla, antiblabla…
  Ještěže jsou i normální lidi.

 303. Zatím, schumi, tatím. Aleč je to ohrožený druh 🙂

 304. (367) Tak jestli nepopisuješ své známé, tak koho vlastně popisuješ? Nějakou svou představu?
  Pokud někdo je proti jedinému správnému názoru, netoleranci jiných názorů, zjednodušenému vnímání my/oni, tak prostě musí být i proti komunismu, nacismu, fašismu, zelené ideologii …, protože ty právě tohle představují. Jsou konkrétním označením obecných nemravů. Je kratší napsat komunista, než člověk jednostranně levicově zaměřený, prosazujícím maximální přerozdělování, netolerující jiné názory a vnucující mocí jiným ty své. Případně totéž s rasovým podtextem a nacistou.
  Rovnítko kladeš ty, do toho mne nepleť. Já píšu o nutné, ne však postačující podmínce.
  Jenže antikomunista deklaruje, že je jen proti komunismu. Antifašista jen proti fašismu. – podle tvé definice? Proč by měl být jen? Proč by antikomunista nemohl být ještě třeba demokrat, vegetarián, křesťan, … , ? 😛
  (368) Ony se ty kategorie dost prolínají, jako množiny. Něco se vylučuje, něco ne. Tím věc začala, že pro normální lidi je antikomunismus něco jak „stěrače se nehlásí!“ Akorát MaYdu nějak vzalo, že být proti komunismu není nic proti normalitě. Že normální člověk nejspíš bude proti komunismu, ale tím není řečeno, že zuřivý antikomunista nemusí být normální (ačkoliv, i tak bych mu dal přednost před zuřivým komunistou).

 305. „Pokud někdo je proti jedinému správnému názoru, netoleranci jiných názorů, zjednodušenému vnímání my/oni, tak prostě musí být i proti komunismu, nacismu, fašismu, zelené ideologii …“

  Tobě připadají čeští antifašisté, že jsou proti zeleným ideologiím? Mně teda ne.
  A koho popisuju? Ty, kteří se jako všechny možný „anti“ prezentují v mediích. Třeba Štětina nebo Šinágl.

  Lidi, které znám osobně a kteří jsou tolerantní k jinýmm názorům a nehlásají ten jedinej sprýávnej mají včechny ideologie u pozadí a nikdy by se za jakýkoliv „anti“ neprohlašovali.

 306. „Rovnítko kladeš ty, do toho mne nepleť. Já píšu o nutné, ne však postačující podmínce.“

  že ne?

  ” Já mám lepší známé, jsou proti jmenovaným obecným nemravům a ten antikomunismus už z toho tak nějak logicky vyplyne.”

  Lidi, kteří jsou “ proti jmenovaným obecným nemravům“ lze nazvat slušnými. Pokud trváš na tom, že z toh logicky vyplývá antikomunismus, tak tam to rovnítko kladeš a ne že ne.

 307. „být proti komunismu není nic proti normalitě.“

  no, tak normální lidi se víc zaobírají věcmi, ke kterým mají pozitivní vztah, ne těmi, kterí jim jsou protivné.

  „Proč by antikomunista nemohl být ještě třeba demokrat, vegetarián, křesťan, …“

  Jistěžě mohl. ale když je u něj nejvýraznější charakteristikou , že je antikomunista, tak je prostě antikomunista. Kdyby byl víc vegetarián nebo demokrat, tak se bude prezentovat jako vegetarián nebo demokrat a nejako antikomunista. 😀

  Křesťan nemůže být antikomunista z principu, má všem odpouštět a ve všech vidět stvoření boží 😀

 308. Být antikomunista tolik let po rozpadu SSSR a „socialistického společenstvíůmi připadá poněkud srandovní.
  Jo, pár komunistických stran existuje,dokonce jedna i u nás, ovšem defakto to už dávno echt komunistické strany nejsou.
  Dokonce i ten Jakeš ve svém slavném projevu chystal začátky privatizace.
  No a úplně pro srandu jsou ti,co dělaj komouše ze socanů a z ostatních stran ,včetně ODS a Topky socany.
  Anebo ti,co dělaj komouše z Putina 🙂
  Být antikomunistou je dnes docela směšné.Komunisté se už k moci nedostanou, A mít z nich strach mi připadá,jako by se někdo bál, že se mu pod postel schoval Tyranosaurus Rex , a čaká na usnutí toho v posteli,aby pak vylezl a sežral ho 😀

 309. Polygamie může být v určitém prostředí tolerovatelná. Ona u těch muslimů působila i jako sociální zaopatřovatelská instituce.
  No a koneckonců,co je komu po tom,když se dva, tři,nebo vyjímečně čtyři mají rádi:-D
  S incestem je to ovšem jiné. A církve či náboženství ten zákaz přejaly z čistě praktických a zkušenostmi podložených důvodů.

 310. Schumi: Apple dělá procesory jen pro sebe, zatím upad, ufone. Do serverů se strká Cavium ThunderX a Qualcomm Centriq. Výkon zatím neodpovídá posledním Skylake-SP (Intel) / EPYC (AMD), v určitých segmentech najdou využití. Mají nativně dost 10Gb/40Gb ethernetu, dost PCIe, i když je AMD v tom dohnalo.
  V posledních pěti letech Intel získal cca 99% trhu v serverech – i bez centrálního plánování. Nyní má opět konkurenci – AMD, ARM, která by chtěla ukousnout něco z jeho 50%+ marže. Další konkurencí jsou specializované čipy – grafické karty nvidie, FPGA (programovatelná hradlová pole) Xilinx, ASIC – zákaznické obvody. Také se změnil trh. Někteří zákazníci jsou větší než Intel – Amazon, Google, Facebook, Microsoft, Baidu a kdoví kteří Číňani. Bude veselo. DARPA sponzorovala projekt na zrychlení projektování čipů – výsledkem je první tisícijádrový procesor navržený jedním člověkem, celý tým i s částečnými úvazky byl snad deset lidí.

 311. Hmmmm….vztah k Rusům je asi zvláštní, Mám dojem, že se z hodnotících postů nějak vytratila předběžná opatrnost. Či historická zkušenost. Ta nemá emotivní znaménko, Ta je.
  Stejně jako je historická zkušenost s Němci.

 312. halladine,
  bejvalej komunista, to je něco jako bejvalej černoch. Koneckonců kolem sebe, hlavně západním směrem, vidíme zpětný příklon k nejsvětějším ideím marxismu leninismu. A historická zkušenost ((c) Dana) praví, že naši sousedé, pokud je nepřeválcuje ideologie půlměsíce, nám sem socialismus přijdou šířit. Už to zkusili jednou a dostali šíleně přes držku, ale oklepali se a zkoušej to znovu.

 313. Dobré ráno.
  Vztah k Rusům se podle mé zkušenosti postupně mění , jak se stupňuje hysterická rusofóbie, která v USA dosahuje až humorných parametrů. Nemám o Rusech žádné iluze, zvlášť poté, co sleduji ruská média, ale ono se to s Rusy má trochu podobně jako s Babišem. Češi mají v povaze fandit tomu, na kterého je pořádán hon. Je to nerozumné, iracionální, ale je to tak.

 314. (374) Zřejmě jste Halladine přehlédl, že Sovětský svaz zmizel, ale komunismus a komunistické ideje a ideologie zůstávají. A pro jejich obecnou agresivitu a netoleranci je dobré na to nezapomínat, případně dokonce tvrdit takovou pitomost, že býti proti tomu je stejné jako být pro.
  (380) „Hysterická rusofobie“ – možná něco takového existuje, ale v praxi jsou Rusové většinou využiti dokonale pragmaticky, co klacek na soupeře ve vnitřních politických bojích té které země. V EU pak ke strašení, že kdo není pro soudruhy v Bruseli, je zaručeně pro Putina. A v tom Pobaltí, Ukrajině, Gruzii, tam spíš než o hysterii půjde o historii. 😛

 315. Ptakopysku,
  ale houno. Komunismus je založenej na ekonomii a jejím výkladu.
  A v případě EU už vůbec nejde o socík. Jde o mocenské hrátky. A ty provozuje každej stát,pokud je dost velkej a má na to. A vůbec to nemá nic společného s ideologií.
  Co se týká historické zkušenosti a paměti.
  Sověti ( či Rusové – jak chceš) nás fakticky zachránili před likvidací. A na rozdíl od Němců nikdy ani neuvažovali o naší likvidaci. Samozřejmě,že je k tomu nevedla dobrota srdce…
  Nikdy neprohlašovali, že vlastně nemáme co ve střední Evropě dělat. A že náš prostor je vlastně ruskej…..
  A dělat z Rusů strašáky.
  Pracuje se na tom,aby se z Rusů udělal někdo ,kdo chce obsadit Evropu .A úplně se pomíjí to,že Rusové na to nemají…Ani ekonomicky ,ani početně.
  Snažej se udržet pohromadě, zabránit tomu,aby si je jiní nerozparcelovali , nezatlačili do kouta, aby z nich neudělali vasalskej státeček ( či několik takových)a i to se jim daří jen s odřenýma ušima…

 316. Člověk se pořád něčemu přiučuje. Tak tedy být proti něčemu („anti-„) je vlastně fuj, neb je to přimejmenším stejně vadné jako být pro něco. Možná – pokud bychom se omezili na booleovskou logiku – by se z toho dalo odvodit, že je-li to „anti-“ špatné, je ten kaceřovaný názor vlastně správný. Nejlépe být tak nějak neutrál. Nad tím se mi ale chce odplivnout. A připomenout Zjevení 3-15.

 317. DVD,

  anti vůbec není fuj. Ovšem,pokud je zaměřeno to proti něčemu,co už neexistuje, je to zbytečné a směšné.

  Bojovat minulé války…….

 318. Aha, tak být třebas proti nacismu je také fuj? No, fuj!

 319. DVD,

  být proti nacismu bylo kdysi velmi záslužné. A jistě je dobré si pamatovat,co byl nacismus zač.
  Co způsobil,kolik životů má na svědomí atd.
  Ovšem dnes proti němu bojovat…..
  Nevztoupíš 2x do stejné řeky.
  Objevují se nové a nové problémy.

 320. Jistě, Halladine – např. islam v Evropě. Ale bojovat proti tomu – jak i tady bylo uvedeno – je taky fuj. A ten Michel Houellebecq je rovněž fuj, obscénní, rasistický, mysogynní a islamofobní . Vždyť napsal takovou ošklivou knihu – Soumission (Podvolení – vyšlo i česky).

 321. DVD,

  na rozdíl od toho nacismu je je radikální islám problém velmi aktuální.
  Nezkreslujte moje výroky.
  Trochu výš jsem napsal :

  Nevstoupíš 2x do stejné řeky.
  Objevují se nové a nové problémy.

  A mezi ně radikální islám a muslimská imigrace bezpochyby patří.
  A pokud máte aspoň trochu paměti, víte , že jsem jak proti radikálnímu islaámu,tak proti imigraci.

 322. dobré ráno,

  „naši sousedé, pokud je nepřeválcuje ideologie půlměsíce, nám sem socialismus přijdou šířit. Už to zkusili jednou a dostali šíleně přes držku, ale oklepali se a zkoušej to znovu.“

  ještě kdybys ptakopysku, upřesnil, kteří sousedé. Jestli ti zprava nebo zleva.

 323. spise jde o realnost hrozby. Rusko ma relativne silnou armadu, ale ekonomiku sily Italie a dost púroblemu samo se sebou. Ano, anektovalo Krym zpusobem, ktery je dost na hrane (nicmene vychazi z precedentu Kosova) a zjevne mistnim anexe moc nevadi. Ano, dela bordel na ukrajinskych hranicich (pote, co se Ukrajinu snazila dostat do EU a NATO). Urcite to neni „dobry soused“.

  Na druhou stranu Nemecko je opet vudci silou v Evrope a opet ji vede cestou, ktera nema se svobodou a demokracii mnoho spolecneho a jevi se mi byti cestou do pekel.

  A na zaver male srovnani:
  Praha-Sevastopol: 2063 kilometru
  Praha-Donetsk: 1984 kilometru
  Praha-Berlin: 349 kilometru

 324. „Člověk se pořád něčemu přiučuje. Tak tedy být proti něčemu (“anti-”) je vlastně fuj, neb je to přimejmenším stejně vadné jako být pro něco.“

  no, každej je pro něco nebo proti něčemu a nejčastěji obojí.

  Ale když jsou z bývalých komunsitů najednou antikomunisti nebo když je radikální levičák „antifašistou“ a není schopen si uvědomit, že jde rovněž o radikální levicovou ideologii, tak se nelze divit, že si před těma všema anti- nesednu na prdel u úžasu nad jejich čistým charakterem..

  Nemluvě o tom, že jak jsem napsala výš – i antikomunsita může být docela vydařená svině.

 325. (382) Komunismus je založen na pevném určení kdo má vládnout a ekonomicky na krádežích. Oboje není nijak neaktuální.
  A Rusové možná nechtějí obsadit celou Evropu, ale rádi by ji co největší část co nejvíce ovládali (což není nic divného), bohužel to naráží na chtění sousedů, aby je Rusové ovládali co nejméně. Pro což mám dost značné pochopení.
  (383) Dvd, no proto mne to tak udivilo, že jsem se pustil do diskuse.
  (386) Co to je, „bojovat“? Být ostražitý, když se kombinace socialismu a nacionalismu začne zase někde objevovat?
  (388) A nemohl byste sepsat seznam toho, proti čemu se bojovat smí a proti čemu ne, protože to (dle vás) není?

 326. Jenom bych podotknul, že býti proti něčemu vyžaduje nechovati se stejně jako něco.
  Týká se (některých) antikomunistů, antifašistů…

 327. (390) Petře zajisté, ale fakt nemá cenu pro jedno zapomínat na druhé.

 328. “ v praxi jsou Rusové většinou využiti dokonale pragmaticky, co klacek na soupeře ve vnitřních politických bojích té které země. V EU pak ke strašení, že kdo není pro soudruhy v Bruseli, je zaručeně pro Putina“

  Pak se ovšem nabízí logická otázka, co z toho strašení ruskou propagandou je skutečnost a co jen ten vnitřní politický klacek na soupeře a strašení Putinem.

  A protože na rozdíl od našich západních sousedů víme, co to je propaganda a že noviny leckdy kecají jak se komu hodí do politickýho krámu, tak je vcelku pochopitelné, že nakoenc člověk zprávy přijímá s nedůvěrou – je to opravdu tak nebo si chce zase někdo přihřát polívčičku?

  Důsledek keje stejnej, jako když se uličníci na koupališti baví tím, že vykřikují, že se někdo topí i když to není pravda. Když to pak náhodou pravda je, tak se malér nabízí, protože nad tím každej mávne rukou a řejkne si, že no, jo, zase blbnou…..

 329. (393) Zajisté nepochybuji, že někteří anikomunisté, antinacisté, antifašisté, antiEUro, antiislamisté … mohou být pěkné svině svinuté a být stejní jako ti, proti kterým jsou anti. Jen pmi přijde dost „na hlavu“ kvůli tomu šmahem odsoudit třeba celý ten antikomunismus.

 330. Halladine ad 388-
  On už tu islám také byl a není to nic nového. Viz křižácké války a obléhání Vídně.
  Proč byměl být nacismus méně aktuální,když vládnou socani? (viz plný název a Stanovy NSDAP)
  Tím,že se změnil v internacionalisnus je spíše ještě nebezpečnější.

 331. (396) Jak čtu o Itálii, vzpomenu si na MP živě podávanou historku o placení daní …

 332. Dobrý den.
  Ad komunismus (socialismus): vzdali se socialisté učení Marxe, Engelse, Lenina a Stalina?
  Ad vzdálenosti: možná je lepší porovnávat vzdálenost hranic – např. Kraslice – Klingonthal, Jablunkov-Kaliningrad.

 333. 394 – netvrdim, ze zapominat – ale zasadit do kontextu. Ve svetle toho, co se deje u nas a okolo nas mi Ruska hrozba prijde malo vyznamna. Navic se ruska hrozba pouziva jako zasterka vetsich hrozeb – napriklad postupneho zavadeni (zatim) mekkych forem cenzury.

 334. Nickname, vzhledem k tomu, ze mame s Nemeckem spolecnou hranici by ta nula vypadala jeste vyrazneji 🙂

  Kralovec – nemyslim, ze by prvotnim strategickym zamerem Ruska bylo rozsirovat tuto enklavu na zapad…

 335. No, ono i v tom antikomunimu platí, že poturčenec horší turka 😀 Viz někteří „hrdinové odboje“ a „morální vzory“

  nechuť, nedůvěra a odpor k jakýkmkoliv totalitním ideologiím není antikomunismus, protože nezahrnuje selektivně jen komunismus.

 336. Ono je těžký brát ruskou hrozbu vážně, když to vypadá, že je potřeba hlavně jako zdroj obživy pro vysloužilý pornoherce…..

 337. [390] Jak správně měřit vzdálenost dvou prostorových útvarů?
  – Nejbližší body
  – Střední hodnota všech vzájemných vzdáleností
  – Centra
  – Media

  Na tohle téma by se dala napsat diplomka.

 338. 406 – ja pouzil politicke kriterium – vzdalenost „horkych bodu“ 😀

 339. Nickname,
  vzdali,a dost dávno 🙂
  Většinou z toho,co jste uvedl znaj akorát ty jména. Z jejich teorií neznaj vůbec nic.

 340. A jeste dalsi rozmer, Rusko se od nas za poslednich 20 let o nejaky ten tisic kilometru vzdalilo.

  Ne, klidne mne oznacte za pitomce, ale nemohu Rusko brat jako zasadni hrozbu. Obzvlaste ne jako hrozbu, ktere je nutno osekavat individualni svobody a semknout se do stada…

 341. 411 – urcite uz nejaka existuje, s prihlednutim ke genderove otazce 😀

 342. Petře Kunetko,
  ale zase si uvědom, že se Rusko daleko lépe hlídá! Kupříkladu teď posíláme na misi proti Rusku nějakou tu stovku vojáků. Klima mírné, obyvatelstvo v místě mise klidné, takže se dá v pohodě ožírat a dělat bordel, nebo chrápat a nedělat nic. Podle nátury. Když to srovnáš s Afghánistánem, kde nevíš dne ni hodiny, kdy se v lepším případě pose.eš z jídla, v horším případě najedeš na minu, tak Rusko je daleko lepším nepřítelem, proti kterému je třeba napřít veškeré síly a o zemích jako je Afghánistán nevědět, že existují.

 343. >> Honza ze Žižkova
  Na ty vzdálenosti existuje rozkošná úloha:
  (1) Mějme jednotkový čtverec.
  (2) Postupně v něm náhodně generujme dvojici bodů.
  (3) Každá dvojice určuje vzájemnou vzdálenost.
  (4) Těch dvojic generujem N přičemž N se blíží k nekonečnu.
  (5) Jaká je průměrná vzdálenost dvojice bodů?
  (Ldo hledá, najde řešení na YouTube)

 344. Ještě bych dodal, že se evropský boj proti vnějšímu nepříteli velmi podobá hledání aluminiového klíčku Felixem Holzmannem. Opakované blábolení o nebezpečí Ruska se velmi podobá monologu Felixe Holzmanna a boj proti vnějšímu nepříteli probíhá tam, kde je „dobře vidět“, a ne tam, kde ten nepřítel doopravdy je.

  Pro oživení: https://www.youtube.com/watch?v=RIGIs5zRqy4

 345. (408) To máš Honzo pravdu, ale řeč původně šla o komunistech a antikomunismu a tam nic podobného Antifě nevidím.
  (410) To máš Petře zase pravdu, jenom zde na Šumavákovi se nikdo takový, kdo by používal Rusko ke snahám o omezení individuální svobody nevyskytuje (tu by omezoval jen Halladin, ale ne kvůli Rusku). Tu snahu mají hlavně soudruzi v Bruseli. Ale ani kvůli nim není dobré zapomínat na předběžnou opatrnost. Že nebezpečí přehánějí či zneužívají neznamená, že nebezpečí vůbec neexistuje.
  😛 Přirovnal bych to k situaci na přechodu: Když si někdo nedá majzla a přejede ho Tatrovka 815, dopadne blbě. Když ho přejede jen Avie, taky mu nebude dobře. 😛

 346. V konečném důsledku je Rusko dobrý nepřítel.
  Dodá Západu suroviny, vynese astronauty na oběžnou dráhu a když je nejhůř a v Arktidě zamrzne loď plná ekologů, má i atomový ledoborec. O hokejistech v NHL ani nemluvím. Dojdete do St. Lois na Blues, a hlediště je plné azbukou psaných transparentů „Milujeme Tarasenka“. No kdo to kdy viděl ?
  Západ opačným směrem posílá Mercedesy, iPhony, lokomotivy, těžební soupravy, staví ropovody… O amerických basketbalistech v CSKA Moskva nemluvě.
  A ještě se na obou stranách živí vzájemným bojem spousta diplomatů, vojáků, „analytiků“. A firem samozřejmě.
  Tohle s jiným nepřítelem jenom tak nedáte. Buď má jenom opium, nebo chce místo vás dělat procesory, nebo se jmenuje Castro a z toho už nejde vytřískat snad vůbec nic.

 347. Kouřila celá hospoda
  A jak dopadl „případ“ v restauraci Pod Lampou z 2. června? Hlídka zjistila, že v podniku kouří dokonce celé osazenstvo restaurace včetně majitele, kterému si muž stěžoval
  Zdroj: http://liberec.idnes.cz/zakaz-koureni-dal-liberecky-kraj-zakon-zapalil-si-i-majitel-pok-/liberec-zpravy.aspx?c=A170712_143015_liberec-zpravy_jape

  No co na to říct ? Kouřila celá hospoda ! Ale „dýchavičný astmatik“ potřeboval zrovna tam…

 348. „Většina sluníčkářů je jak antiruských,tak antikomunistických“ to jo, ale myšlením jsou marxisti jak vyšívaný. Právě proto beru to označení „antikomunista“ s rezervou.

  kromě toho pro některé to je něco jako obchodní značka něbo know how. Tváříte-li se jako antikomunista, jsou vám v některých kruzích otevřeny dveře, které by jinak zůstaly zavřené.

  Aspoň ve světě, který je prezentován v mediích, to takhle funguje.

 349. BTW, je zajímavé, že v souvislosti s aquaparkem a Burkinami nebo jak se to jmenuje je celá pokroková veřejnost přesvědčena, že majitel/provozovatel aquaparku smí pouštět do svého aquaparku, koho chce a povolit koupání, v čem chce.

  Překvapivě ta samá pokroková veřejnost nechce to samé povolit hospodským.

 350. maYdo,

  marxismus je spojen jak se způsobem ekonomiky, tak důrazem na dělnickou třídu jako vládnoucí třídu.
  Pokud se tohle vynechá, v žádném případě se nejedná o marxismus.

 351. Inu,
  pokud podmínky koupání nejsou určovány zákonem,asi ten majitel koupaliště to právo má.
  Na to kouření zákony jsou.
  Komu se ty zákony o kouření nelíbí,asi by si měl popovídat se svým poslancem.
  Ale jinak -demokracie je založena na respektování většínové vůle,ať se mi ta vůle líbí,či nikoli.

 352. Jistě, zákony.
  Jde o princip-buď majitel ve svém podniku a o svém podniku rozhoduje, nebo ne.
  Pokroková veřejnost kouření dala na index, tak „bojuje“ s argumentem, že „zájem společnosti“ ji víc než názor majitele.
  Pokroková veřejnost tady musulmany chce, a tak „bojuje“ s argumentem, že majitelův názor je rozhodující. Přitom jistě každý ví, v čem všem se až do příchodu musulmanů koupat nesmělo, protože hygienické předpisy.

 353. Asi poslanec strany kterou jste volil, ve Vašem volebním kraji,kterej má kancelář nejblíž Vám.
  Pokud jste ovšem volil nějakou stranu,která se do parlamentu nedostala, asi ho nemáte..

 354. 425 – to je podobna odpoved, jako onehda dostal kolega, ktery v ekonomicke debate polozil otazku „proc vubec mame minimalni mzdu“, aby dostal naprosto spravnou a dokonalou, ale jinak nepouzitelnou odpoved „protoze je v zakone“…

  Takze pouziji klasickou metodu automotive Pet proc a zeptam se, proc na koupani zakon neni (neni tak zcela pravda, existuji hygienicke predpisy) a na koureni je?

 355. NoName,

  jo, ty hygienické předpisy mě taky napadly.
  Ovšem nevím,zda ty ze socíku ještě platěj, anebo byly zrušeny jako nedemokratické nebo nadměrně regulující :-),nezajímal jsem se o to. Pokud ano, šlo by podat stížnost na hygienu, a jejím rozhodnutím to regulovat.

 356. Petře :-),

  třeba kvůli statistikám o úmrtnosti na rakovinu plic. 🙂
  A o nezpochybnitelné souvislosti jejího vzniku s kouřením.

 357. Druhe proc – kdyz existuji statistiky o umrtnosti na rakovinu plic, proc stat vubec toleruje vyrobu a prodej?

 358. Protože by si nikdo nedovolil dát ten zákaz do volebního programu své strany 🙂
  Těch kuřáků je příliš moc. Zatím.
  A taky díky zkušenostem ze zavádění prohibice na alkohol v minulosti.
  Ale směřuje to k tomu. Jak omezováním míst,kdelze kouřit, tak neustále se zvyšujícím cenám cigaret díky neustálým růstem spotřebních daní.

 359. Treti proc – proc si nikdo nedovoli dat ten zakaz do volebniho programu sve strany?

  Mimo standardni 5Why postup – proc se vlada snazi opakovat stejne smutnou story, jako byla prohibice? 🙂

 360. Protože by ji kuřáci nevolili.
  Stát neopakuje prohibici -to by znamenalo totální zákaz cigaret .
  Postupuje se salámovou metodou…..
  Anebo metodou žáby v hrnci na sporáku – jak chceš. 🙂

 361. Neopakuje prohibici – sam pises, ze to k tomu smeruje… 🙂

 362. Ctvrte proc – proc vlada nezakaze cigarety z obavy, ze by ji kuraci nevolil, ale zaroven zakaze koureni v hospodach?

 363. Petře Kunetko,
  srandovní otázka. Zrovna tak se můžeš zeptat, proč nově zvolení poslanci si okamžitě po zvolení odhlasují zvýšení platů, proč každá vláda zvýší daně, atd. atd.

 364. No jo, je asi blbost zkouset postupy z automotive na politiku. Chtel jsem si vyzkouset, kam to povede 🙂

 365. [427] Pokroková veřejnost tady musulmany chce, a tak “bojuje” s argumentem, že majitelův názor je rozhodující. Přitom jistě každý ví, v čem všem se až do příchodu musulmanů koupat nesmělo, protože hygienické předpisy.

  Majitelův názor je rozhodující, pokud zahalování povolí.
  Pokud ho zakáže, je to diškriminace.

 366. Halladine, ad 424 – dobře, tak ne marxistické, ale ideologické myšlení.
  Společné všem totalitním ideologiím.
  Přesvědčení, že můj názor na nějakou věc je jediný správný, že přinese dobro všem a je třeba o něm ostatní přesvědčit, nepřesvědčitelným ho vnutit a ty nejzatvrzelejší eliminovat a izolovat.

  Je poměrně jedno, že je někdo antikomunista, když uvažuje tímhle způsobem. Najde si jinou oblast, kde může vnucovat svoje vidění světa a mravně si odůvodní i všelijaká svinstva, jen když je to pro dobrou věc. Humanrigtismus, multikulti, zelená ideologie – levicový extremismus může mít celou řadu podob.
  Důraz na antikomunismus vede jen k tomu, že pozornost je upřena na specifika komunistické ideologie a opomíji se společný podhoubí, že kterého všechny tyhle jedovatý houby rostou.

 367. 423 NoName, protože případ hospoda a cigáro je zdravotní.

  Případ koupaliště a burkiny (a zahalování vůbec) je ideologický. Dtto šátky ve školách a podobně. Argumenty hygienický či bezpečnostní jsou účelové a zástupné.
  Ono se to nelíbí, ale nemají koule na to aby „Veřejné nošení symbolů islámu je zakázáno.“
  Protože lidská práva, svoboda přesvědčení (pro některé),svoboda vyznnání, mezinárodní smlouvy… Tak se pragmaticky snaží nepřímo. Jenže tahle obcházecí metoda se stává univerzální. Když se něco nelíbí a nejde to zarazit přímo, třeba přinejmenším, že by to vypadalo blbě a sebralo politické body, tak si vymyslíme něco aby to sežrali ti blbci, kteří o tom hlasují a ti blbci, kteří je volí. A když to vymyslíme šikovně, budou hlasovat a volit s nadšením.

 368. 442 maYdo, třeba aktuální státní ideologie, že lidé jsou si rovni?

 369. 423 – ptáte se jak malej, NoName.

  Majitel plavečáku má právo si pustit do svýho podniku, koho chce, pokud to „koho chce“ je v souladu se správnou ideologií.

  podotýkám, že na rozdíl od moře bych u burkin v plavečáku měla jisté hygienicky podmíněné výhrady…..

  Zvlášť když si vzpomenu na babu, kterou jsem kdysi ještě za totáče viděl ana Slavii šmejdit po sprchách a kontrolovat, jetsli se ženský sprchujou opravdu bez plavek a pořádně.

 370. Není zdravotní, Schumachere.
  Pokud akceptujeme, že dobrovolně je možné pracovat v chemických provozech, v provozech, kde se brousí sklolaminát (a to je nějaké svinstvo, skelný prach), v dolech a pod., je jistě možné dobrovolně i kouřit ? V hospodě, kde to všichni dělají dobrovolně ?

  Neexistuje přece nárok na práci v dole bez uhelného prachu a horka, v chemickém provozu bez chemie. Proč by měl existovat nárok na hospodu bez cigarety a za chvíli zřejmě i bez chlastu ? Hospoda je cigaretou a chlastem definována, existuje hromada jiných typů podniků, kde se tohle svinstvo nevyskytuje a které může každý nekuřák navštívit ?

  BTW, má někdo v okolí případ, kde se do hospod navalili ti nekuřáci, co tam hrozně potřebovali chodit, ale nemohli ?

 371. 415 dvd „Každá dvojice určuje vzájemnou vzdálenost.“
  Dvojic, bodů? Čeho od čeho? Jakou vzdálenost?

 372. Zjevně dvojice bodů mající vzájemnou vzdálenost.
  Tedy v matematice.
  Právo jistě může definovat i vzájemnou hustotu nebo společenskou nebezpečnost takové vzájemné vzdálenosti.

 373. 446 NoName, to chápu jakože „asfalt“. Nějaké riziko je z nějakých důvodů, například ze setrvačnosti, přijímáno, například jako přirozené riziko spojené s nějakou užitečnou prací či činností považovanou za obvyklou, se kterým se kalkuluje, které se prakticky ani nevnímá, jiné ne.

  Příklad, že hospoda je chlastem a cigaretou definována… tak nějak, ano. Hospoda bez chlastu, cigár není hospoda. To už by mohla být abstinentská, nekuřácká, vegetariánská, ve které by každý musel sedět mlčky aby jiným nezpůsoboval trauma svými názory, sám u stolečku, případně v ohrazeném boxu, protože „právo na soukromí“.

  Koupaliště s takovou hladinou vody, aby se nikdo neutopil. Nebo i bez vody, aby se necítil diskriminován kdo se nerad koupe. Už jen tím, že se musí dívat na koupající.

  Hluk. Koncerty. To je ono! Hluk poškozuje sluch. Nutno chránit nejen plíce ale i uši. Zakázat produkci o hlasitosti větší než, například sedmdesát decibelů. Prostě fortissimo nebude, jen pianissimo či nanejvýš piano. Ano, nikdo není povinný chodit na hlučné koncerty. Jenže nelze diskriminovat milovníky tiché hudby stejně jako nekuřáky. Každý má právo konzumovat koncertní vystoupení. Současně každý má právo na ochranu sluchu. Nebo nesnáší hlučné prostředí. Přesto mu nelze upírat právo navštívit koncert.

  Případně povolit jen tiché, bezhlučné koncerty aby nebyl diskriminován.

 374. 448 NoName, vzájemná vzdálenost mezi dvojicemi bodů? Proč vzájemná? Jak liší od nevzájemné vzdálenosti mezi dvojicemi bodů? Mohou být dvě dvojice bodů od sebe navzájem nestejně vzdálené?

 375. Schumi,
  definice se v čase mění. Třeba takový zájezdní hostinec. Ve středověku to byla záležitost, kde běžný cestující spal nahý v jedné místnosti s mnoha dalšími nahými lidmi. A když byla kosa, tak pravděpodobně i „na lžičku“. Upozorňuji, že bez konání nemravností. Staromilci jako jsi třeba ty, by měli bubnovat na poplach, že diktatura, omezování osobní svobody, společenská nebezpečnost atd. atd. když každý spí v autonomní cimře za zamčenými dveřmi. 😀 😀 😀

 376. (446) Hospoda u nás baráku má do září zavřeno. Sice to nemusí být kvůli kouření, ale je to tak první rok, všechny předchozí bzučela i v létě. Zahrádku nemá, chodník je příliš úzký. Jiné hospody jsou otevřené, jen uvnitř (polo)prázdné.

 377. Kuřáci, do ulic. A demonstrovat za práva hospodských!

 378. Taky za sve prava, quivisi…

  Ale je mi to putna, neodvadi mne, ze ano… jak spravne napsal Neimoller…

 379. Dokonce by se dalo napsat proti zbytečnému omezování svobody.

 380. Som volaký zmetěný…..
  Jsem nekuřák – mam jit taky demonstrovat ?
  A za co – za kuřáky, putykáře, nekuřáky, svobodu, za sebe, případně proti něčemu …..
  Asi proti Burkina-Fasso….(co nam provedlo ?)

 381. Ovšem na druhou stranu, pravice by zákaz kouření v hospodách měla přivítat.
  Jak vidno, zákaz kouření omezuje hospodování. Hospody a hospodování v nich byly a jsou semeništěm zhoubných levicových živlů. Například hospoda U Kaštanu či mnichovské pivnice….
  Pravice hospody nepotřebuje, pokud ovšem nejsou předmětem jejího podnikání.
  Pro vlastní potřebu má dostatek jiných možností, například soukromé kluby.

 382. quivisi,
  za práva hospodských… práva na co?

 383. 452
  Předpokládám, že v létě by byly zahrádky plné a hospody poloprázdné, i kdyby nebylo zákazu kouření.
  Ony ty zahrádky nevznikly až po odhlasování onoho zákona,

  NoName ,v rizikových provozech jsou povinné ochranné pomůcky.
  Navíc často nějakej rizikovej příplatek.
  Byli by hostinští ochotni platit nekuřákům rizikovej příplatek ? 😉

 384. Neexistuje žádná povinnost pracovat v rizikovém provozu ani v kuřácké hospodě, halladine.

 385. Ptakopysku, nebuďte detailista, manifestovat je dekokratické právo!

 386. Mňo… loni to bylo ještě tak, že v hospodě seděli převážně kuřáci a nekuřáci byli venku na zahrádce (dokud se na zahrádce neposadil kuřák a nezapálil si). No a od letoška je to obráceně. A tak, milé děti, vzniklo porušování lidských a občanských práv, svobody, práva kuřáka zasmrdět vám hadry a vlasy, právo nastartovat vám rakovinu plic, právo propálit vám díru do mantlu, a tak vůbec všeho…

 387. http://zpravy.idnes.cz/zakaz-prodeje-svatek-postihy-bazary-sberny-fe5-/domaci.aspx?c=A170713_153544_domaci_pmk

  Není jediný. „Zatím je pravomocných šest pokut, tři se týkaly provozoven s použitým zbožím,“ řekl včera mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.
  Stejně jako secondhand z Rokycan dopadl i autobazar z Brna a sběrna z Českých Budějovic. Všichni dostali pokutu 10 tisíc.

  Proč se zákonodárci zaměřili právě na použité zboží? „V těchto typech prodejen se prodává zboží, které není životně důležité, nutně ho nepotřebujeme, a když, tak si ho můžeme koupit ve všední den,“ říká jeden z autorů zákona František Bublan.

 388. přečteno:
  Iráčané postavili vedle Mosulu tábor pro příbuzné islamistů. Ženy a děti tu chtějí „převychovat“.

  Unerziehung macht Frei!

 389. quivisi,
  já v tom začínám mít goulage ještě větší, než kolega klein, ptám se abych se mohl zorientovat a následně zaujmout zásadní stanovisko, vpřed, zpátky ni krok a tak podobně.

 390. Ad 463 – František Bublan poněkud opomněl podotknout, že sekáč z Rokycan, bazáč z Brna, ani sběrna z Budějek si nikdy nenajmou advokátní kancelář slovutného pana XY, která dokáže, že navrhovatel zákona je absolutní právní anorektik, měl by mít přiděleného asistenta a ze státu vyrazí odškodné nedosírných výšin.

 391. BTW, ptakopysku, když jsem byl dítě, kouřilo se úplně všude a pořád. Vzhledem k tomu, jak obrovské riziko představuje pasivní kouření by měla být moje generace mrtvá. Nebo aspoň půlka s rakovinou plic ? Ale není. Čím to může být ?

 392. Řešení úlohy 415:
  Průměrná vzdálenost mezi dvěma náhodně zvolenými body uvnitř jednotkového čtverce je
  (2 + sqrt(2) + 5*ln(1 + sqrt(2))/15 což je cca 0,5214
  Alternativní úloha: body vybíráme jen na obvodu čtverce, nicméně body každé dvojice nesmí být na stejné hraně. Kolik je průměrná vzájemná vzdálenost bodových dvojic tentokrát. A doplňující otázka týkající se schopnosti odhadovat výsledek: bude to více, méně či stejně ve srovnání s přechozím případem?

 393. NoName,
  minimálně polovička dospělých z doby, kdy jste byl dítě, je v současnosti mrtvá a zbytek to v dohledné době čeká. 🙂 🙂 🙂

 394. 460

  Ovšem když žádná neriziková práce,anebo nekuřácká hospoda není po ruce ?
  Jakej je potom výběr ? A svoboda volby ?

 395. Já nemám po ruce letiště, hokejovou extraligu, muzeum s obrazy Picassa, pyramidy, moře, McDonalds, minipivovar, kosmodrom, prodejnu Ferrari, značkový obchod Apple …
  Kde je výběr a moje svoboda volby ?

 396. 471 – prave si procitam dlouhy seznam lidi, kteri umreli, nebot nenasli hospodu, ktera by jim vyhovovala… A kdyz jedu z prace, mijim prikopy plne mrtvych hlady z toho, ze nenasli praci…

  Mimochodem, mna napriklad vadi hospody, kde hraje hlucna hudba a neda se mluvit. Urcite mi to poskozuje sluch a stress zvysuje riziko infakrtu – to je taky vedecky prokazano. Mam dalsi namet na zakaz…

 397. 451

  Ptakopysku,

  i nemravnosti byly. A spalo se po ukončení výčepní doby ve výčepu. Na zemi, na lavicích.
  A sexuální služby se poskytovaly na půděa lezlo se tam po žebříku.
  Extra šmajchl cimry měly jen lepší hospody 🙂

 398. Petře Kunetko – ad 473 – s takovými věcmi se nežertuje!!! Odedávna platí, že pivo v přírodě ničím nenahradíš.

  Halladine, ježišmarjá… vždyť píšu to samý. V prostoru kde se spalo, se nemravnosti nepáchaly.

 399. NoNeme:-)

  ocitnete se kvůli tomu, co nemáte po ruce na dávkách ? 😀
  Umřou ti kuřáci, co si v hospodě nezapálej, žízní ? 😀

 400. A těm nekuřákům, co se nedostanou do hospody se stane co ?

 401. Budou pošlapána jejich práva. To je osud horší než smrt.

 402. maYdo,
  jejich práva jsou zakopána v císařské oboře na vrchu za Břevnovem.

 403. Ptakopyku, když ona ta máti Čechie má s tou hlubokou orbou stále nějaké potíže. Někdy mám pocit, že ještě nic nevyvorala ale leccos zvorala.

 404. (475) Otázka je jen, co jsou nemravnosti. Podle Vondrušky se šukalo prakticky všude.

 405. 483

  Nejen podle Vondrušky 🙂
  Co taky jiného. Televize nebyla, fotbal taky ne, a chození imrvére na mše taky omrzí 😀

 406. Šimone ad 456 – a také za nás, za jižany! 😉

 407. AK ad456 – a v každém věku!
  I Němcová psala o tom, že babička šukala po seknici…

 408. 472 NoName, kde by, přece tam….
  Je to problém relativní. Ono to všechno je po ruce. Jen jak pro koho. Záleží na prostředcích. Je svoboda si je opatřit.
  Optimistické je, že tyhle starosti po několika desítkách let přestávají.

 409. Dobré zas ráno… V té souvislosti bych se jen zeptal, jaký je rozdíl mezi pácháním nemravností a počestnou souloží?

 410. Jinak se mi za oknem globálně oteplilo na celých 10 stupňů celaskona… V červivci… Co dodat? Je sice pravda, že ševci mají už od pondělka dovolenou, ale až takhle to dojít nemuselo…

 411. 490

  Počestná soulož je jen s manželkou,a musí to být vlastní 😀
  I takovej trapnej detail je prý nutnej 😀

 412. Nikoli quivisi. 🙂

  Musíš spát se svou zakonnou majitelkou 😉
  Ale nebyla ta církev tak úplně přísná,dokonce ani na ženy. Jistý univerzitní mistr spočítal, kolik milenců smí mít ve svém životě žena, aby byla její duše ještě spasena, pokud učiní pokání a stane se cudnou. Dospěl k číslu 40. Pro muže se podobné propočty neprováděly.

  Dámy, 40 !!!
  která z Vás to má ? 😀

 413. Ochlazení nic neprokazuje, jenom oteplení.
  To je axiom.
  Jinak by neseděly grafy.

 414. Avruk,
  od té doby,co jsem v penzi ,tak furt telefonicky otravují banky s nabídkou svých služeb. A dokonce i takové, co u nás nemají filiálku.

 415. halladine,
  asi mají ty banky dobré zkušenosti se zapenzionovanými zubaři 🙂

 416. DVD,
  nikoli, oni netuší, že už jsem v penzi.
  komora zřejmě prodává adresáře bez rozlišení, kdo je aktivní, a kdo ne 🙂

 417. Koukal jsem tuhle na jeden pořad o klimatu z produkce National Geographic a nestačil jsem se divit. Velmi připomínal bohoslužbu. Ani jedna konkrétní informace, ani jeden důkaz tvrzení, pouze opakování mantry, že se globálně otepluje, může za to člověk a následky budou nedosírné. Velmi mě zaujala myšlenka silně propagovaná na Neviditelném psovi virtuální postavou – klimatologem a generátorem odkazů v důchodu, panem Radou. Totiž to, že počasí nelze předpovídat přesně ani hodinu dopředu, protože počasí se chová chaoticky. Ovšem klima lze bezpečně předpovídat stovky let dopředu, neboť v případě klimatu teorie chaosu neplatí a tudíž je klima přesně předpověditelné soustavou rovnic neustále upřesňovanou Pišvejcovými konstantami.
  NoName ten pořad asi viděl taky, protože jeho úvaha v 497 a 498 se ubírá vědeckým konsensusem schváleným a tudíž správným směrem 😀

 418. Ptakopysku, co jste dělali v umprum muzeu v Benešově? Dobrý den.

 419. Ptakopysku,
  nechápu. Pokud se celosvětově sleduje teplota , a nějakým způsobem je stanoven průměr, a ten průměr se rok od roku zvyšuje, asi to oteplení opravdu existuje ,ne ?

 420. (505) Kdyby se oteplovači omezili jen na tohle jakž takž prokazatelné tvrzení, tak nic proti tomu.

 421. nickname,
  v muzeu umění a designu máme jenapouze pronajaté prostory. Jinak s ním nemáme nic společného. Mají jiného zřizovatele, jiné vedení, jinou uklízečku. To, co se s touto organizací děje v současné době, jde zcela mimo nás.

 422. Halle,
  asi sis toho nevšiml, ale já ve svém 502 opravdu nepíšu, že klima je stabilní, či že se ochlazuje.

 423. Ptakopysku 🙂
  ale z tvého „pouze opakování mantry, že se globálně otepluje, může za to člověk a následky budou nedosírné“ to tak odtialto vysierá…

  Takže po Tvém upřesnění to vypadá, že zpochybňuješ jen to, že prostřední – může za to člověk-
  předpokládám , že si uvědomuješ, že pokud to tak půjde dál, tak ty následky budou opravdu nedosírné……..

 424. No ano, byly časy, kdy se na jižním pólu proháněli dinosauři.
  Tudíž bylo už zjevně tepleji i v době, kdy tady nežil člověk a neškodil přírodě.
  Pak byla zase hrozná zima.
  A furt dokola.

  Otázka, jestli člověk tohle dokáže změnit je docela zásadní ?
  BTW, před globálním oteplením se VĚDCI ještě v 70. letech obávali návratu doby ledové.

 425. Já sice chápu, že pro každého jen trochu zkušeného zubaře je obsluha jaderného reaktoru brnkačka zvládnutelná levou zadní, ale tepelné a teplotní děje v otevřených termodynamických systémech jsou přece jen trochu složitější záležitost. A náležitě zneužívaná k oblbování veřejnosti…

 426. Dobré dopoledne,

  Halladine, Ty ses dal na obchod s drobným zvířectvem?

 427. maYdo, 🙂

  z čeho tak usuzuješ ? Jo ,došlo ti video s kajmanem 🙂

  Pesi, vím houby o klimatologii, a jaderných elektrárnách jak by smet. 🙂
  Ale že je čím dál větší horko a sucho vidím.

 428. Jo, došlo mi video s kajmanem. 😀

  A chápu, že ukázka péče o kajmaní chrup tě jako zubaře nemohla nechat chladným.:-D

 429. halladine,
  počkej tři měsíce a uvidíš, že bude čím dál tím víc chladno a vlhko 😀 😀 😀

 430. Ptakopysku 🙂

  proti létu určitě 🙂
  Ale bude tomu tak i proti minulým podzimům a zimám ?

 431. Nebude. Bude daleko tepleji. Protože to každý VIDÍ.
  A proto je potřeba podepsat klimatickou dohodu na 100 let.
  A každý rok schůzovat. Jak by se jinak každý rok 20 000 „expertů“ dostalo na místa jako Bali ?

 432. Praha – Globální oteplování se nevyhne ani České republice. Do roku 2040 má průměrná teplota vzduchu narůst minimálně o 1 °C a za pětapadesát let má potom stoupnout až o 2,5 stupně. Vyplývá to z nejnovější studie, kterou vytvořili odborníci z Katedry fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy univerzity.

 433. Vědec z oblasti Area 51 vypovídá na smrtelné posteli: mimozemšťané pracují pro federály 
   
  Je k dispozici jedno z nejneobvyklejších a nejzvláštnějších přiznání na smrtelné posteli, jaké kdy vůbec bylo natočeno: vědec z Area 51 a vládní pracovník po sobě nedávno zanechal video, kde odhaluje údajná federální tajemství, která nejsou ničím menším než splněným snem konspiračních teoretiků. The Inquist oznámil 28. října 2014, že se Boyd Bushman, vysoce hodnocený vědec letectví a kosmonautiky a držitel nesčetných inovačních patentů, rozhodl ve své poslední hodince vyrukovat s pravdou ven a zaznamenat, co ví o dohodách vlády USA s mimozemšťany a o jejich tajných programech UFO. Asi tím nejúžasnějším ze všeho toho je přiznání, že nejenže UFO je reálné, ale že v současné době pracuje pro vládu USA 18  mimozemšťanů. 

 434. Kam se na nás Američané hrabou! Vědec z Oblasti 51 evidentně nikdy nebyl v České republice na dovolené. Užasl by, kolik mimozemšťanů pracuje nejen pro vládu, ale i přímo ve vládě.

 435. Píšou to na internetu, tak to musí být pravda.
  Stejně tak jako je pravdivá a relevantní každá studie. Jsme to zažili, studie slibující život na Měsíci, studie o přicházející době ledové nebo studie o 70% inženýrů v migrační vlně …

 436. 520 – Povsimnite si, prosim, ze ani 51, ani 18 neni prvocislo!

 437. No, já některé z těch „odborníků“ znám osobně… A raději nekomentuji… Pecunia non olet.

 438. 519 – z toho lze extrapolovat, ze do roku 4000 naroste prumerna teplota vzduchu az o 51,8 stupne.

 439. BTW, Meze růstu (to byla taková STUDIE Římského klubu) predikovaly konec zásob ropy na rok 1992.
  Překvapivě se po této neúspěšné predikci autoři neschovali, ale odsunuli konec dál. Už dvakrát myslím. Oni to prostě VÍ, s tím se nedá nic dělat.

 440. O tom, že v oblasti 51 se dějou divný věci, si cvrlikají vrabci na střeše. A že se mlčí o tom, co se děje v oblastech číslo 1 až 50 vás nezneklidňuje?

 441. 529 – a tak pravdou je, ze jednou ropa dojde do posledni kapky. Sice to bude kratce predtim, co narustajici slunecni korona pohlti vsechny vnitrni planety, ale dojde.

 442. 530-nevěřím Vám ani slovo, máte vlastní bazén plný vody v době, kdy jiným schází ! 😉

 443. 532 – nevím sice, jak to souvisí s oblastí 1-50, ale pokud někdo měl zájem o tu vodu, co jí máme plnej sklep, ráda se podělím. 😉

 444. 527 Petře, míníš ty v Kyberiádě (král Kruťák) nebo v Nepřemnožitelném?

 445. Houby mam. Pred rokem ditka vysypaly chlorove tablety do bazenu… Pred par dny mi oslabene dno prasklo 🙂

 446. 535 – prvni mne napadl samozrejme Nepremozitelny, ale hned pote Mir na zemi 🙂

 447. 520 NoName, podle praktických důsledků spíš osmnáct sabotérů. Jejich skutečným úkolem je zajišťovat globální rovnováhu.

 448. 537-takže bazén není po ruce ?
  Jakej je potom výběr ? A svoboda volby ?

 449. Jaká svoboda volby??? Cp to sem zas zatahujete za nesystémové nesmysle?
  VY si nemáte co vybírat, jen máte konzumovat plnění základních lidských práv. Samozřejmě, vybírat si nemůžete ani ty základní lidská práva.

  ono teda není stejně moc z čeho, Vy patříte do kategorie, která má jen dvě základní lidská práva : držet hubu a krok a platit daně. 😀

 450. 519 halladine, to jsou vedle jako jeddle. Není to proces lineární, má nejen nyní známé nynější vlivy a zpětné vazby.

  Co se týče nedostatek deště u nás, co v příhodné povětrnostní konstelaci vypnutím filtrů elektráren vyfouknout do luftu spoustu kondenzačních jader?

 451. No ale nekuřáci mají nárok na nekuŕáckou hospodu. Tak proč ne Kunetka na bazén ?

 452. 502 ptakopysku, to je důsledek toho, že oni klimatologové neberou v úvahu další možné významné události. O čem zase něco vědí například vulkanologové.

  „My jsme to spočítali a předpověděli správně, akorát s takovou externalitou jsme v našich úvahách nemohli počítat, protože to není součástí našeho oboru. Trváme a tom, že naše předpovědi byly a jsou správné.“

 453. Mínus třicet tisíc let…
  Klimatologové: ledovec ustupuje, tundra mizí, mamuti odcházejí na sever, lidstvu hrozí vyhynutí. Okamžitě musíme přestat používat oheň.

 454. No právě že momentálně nemá. Proč mu ho někdo nezajistí ?
  Když je na nekuřáckou hospodu NÁROK ?

 455. Abych upresnil klicovou otazku, Kunetka bazen ma, ale s roztrzenym dnem. A ja se ptam, kde je dotace na novy bazen?!

 456. To je klasickej gumovej, ty toho moc nevydrzi…

 457. A ja se ptam, kde je dozor vlady, aby se vyrabely gumove bazeny, co vydrzi?

 458. Ale nakonec -není třeba hledat jen temné stránky,
  Pokud ten bazén praskly a voda tou praklinou odtekla do okolí, došlo k posílení množství podzemní vody.
  bezesporu plus ! 🙂

 459. Petře,
  to jsi mě zklamal…. pořídit si gumovej bazén,jako nějaká socka …… 😀
  Ale reklamovat u Mountfieldů, či koho…

 460. Ad dotace.
  Mesto Vysoké Tatry získalo vlani na projekt 57 staničiek dotáciu z ministerstva životného prostredia vo výške 1, 24 milióna eur.

  Čítajte viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/20603575/majko-stanicky-na-odpad-neplnia-svoj-ucel-byvaju-otvorene.html#ixzz4moFhWZNt

  Stanička-myslí se tím zajištění popelnic, v severní Americe třeba kovové boxy se zámkem.
  Na 57 stanic 1,24 mil. eur. Tj. nějakých 32 000 000 Kč. Na jednu „staničku“ tedy
  560 000 Kč.
  Na kovový box, který stojí pár tisíc.
  Možná kovový domek na nářadí a v něm schované všechny kontejnery na odpad. Ať nežeru, 50 000.
  Ale 560 000… Za kus.

 461. „No ale nekuřáci mají nárok na nekuŕáckou hospodu. Tak proč ne Kunetka na bazén ?“

  Jak malej, NoNAme… S takovým materiálem vyspělou společnost fakt nevybudujeme.

  Přece proto, že Ti, Co Vědí Lépe, co je pro ostatní dobré, rozhodli, že nekuřáci ten nárok na hospodu mají.
  O Kunetkovic bazénu žádnej zákon není, tak má Kunetka smůlu a nemá bazén.
  Až bude zákon, že Kunetka má nárok, bude bazén.

  Dyk je to tak jednoduchý a Vy pořád ne a ne pochopit ty základní principy….
  přímo bych měla ocitovat Matina TT – je to marný, je to marný, je to marný…..

 462. ad 555: Jenže tam nemůžete dát libovolnou plechovou bednu. Ta bedna musí být mnohonásobně certifikována. To není jen tak. Medvěd se nesmí dostat dovnitř, ale nesmí se při snaze proniknout dovnitř zranit. No a kolik je asi tak v Evropě odborníků, kteří dokáží takto bezpečný kontejner navrhnout a ocertifikovat?

 463. To je maydo naprosto spatna formulace. V zivote by mne nenapadlo, aby dotace byly na Kunetkovic bazen. Naopak, myslim, ze kdokoliv, kdo bydli v Uvalech, ma detsky gumovy bazen stary prave tri roky, ktery se roztrhl kvuli poskozeni chlorovymi tabletami by mel mit narok na dotaci.

  Podobne, jako ma narok na dotaci na toastovou linku jakakoliv pekarna, ktera… 🙂

 464. Dobrého toustového chleba není nikdy dost, Petře.
  A 100 milionů je pakatel. Jenom na EET se vybere … mnoho miliard. Něco přinesla i kontrolní hlášení…
  Babiš neporušil vůbec žádný zákon. Holt to padlo na jeho pekárnu.
  A možná ji ani nevlastní.

 465. A presne tak nejak bych si to predstavoval s tim bazenem 🙂

 466. 558 Petře, můžeš si do prasklého bazénu svobodně nechat dovážet další vodu. Cisternu za cisternou, jak to hloubka trezoru dovolí. Nemáme trhlé zákony jako například v USA, kde, nedivil bych se, třeba v Kalifornii, by bylo „Je zakázáno napouštět vodu do prasklého bazénu.“
  Buď rád, že na chytání myší do pastiček nemusíš mít lovecké povolení jako někde v „nejsvobodnější zemi světa“.
  Zatím.
  Můžeš bazén zalepit sám. Bez certifikované firmy, bez povolení. Bez daně z příjmu, dph, lxusní daně, sociálního, zdravotního, ekologického výpalného, daně z daně…
  Zatím.

 467. Co mají US zákony společného s děravým bazénem ?

 468. No, já byhc se především zaměřila na prevenci. Navrhuju udělat zákon, který zakazuje dětem si hrát s chlorovými tabletami.

  Kromě snížení rizik to přinese i výchovný efekt – určitě podpoří fantazii a tvořivost, až budou muset Kunetkovic děťátka vymyslet jinej způsob devastace bazénu.

 469. [558] Materiál bazénu OK, stáří OK, druh poškození skoro OK, nestačilo by „chemickou cestou“, Úvaly jsou špatně, buď Střední Čechy, pokud dotaci platí hejtmanství, nebo celé Česko, pokud vláda.

 470. Kunetkovy děti si hrály s chlorovými tabletkami, protože Kunetka zanedbával nad nimi dohled.
  Tudíž by měl být Kunetka stíhán pro zanedbání povinné péče 😀
  A taky pro to,že neuložil nebezpečné chemikálie někam ,kde by k nim děti neměly přístup.
  To lze charekterizovat jako pokus o ublížení na zdraví z nedbalosti.

  😀 😀 😀

 471. Mno,
  mně osobně teda vedro je, ale to není směroplatné, neboť všechny zdravím z rozhicovaného Taipei. Zatím mám pocit, že Taiwaňáci jsou moc fajn lidi – před mrakodrapem 101 byly dvě mini „demošky“, jedna (uřvaná) za sjednocení s Čínou, druhá (velmi tichá a v Buddhově posedu) naopak proti zločinů komunistů v Číně (doprovázeno plakáty o obchodu s lidskými orgány). Obojí bylo míjeno turisty i domácími téměř bez povšimnutí. Žádné násilí ani kamery CNN…

 472. 562 NoName
  Dojdi pro rohlíky a když budou mít vejce, kup jich deset.
  ….

 473. 565 halladine, také za nakládání s nebezpečnými látkami. Třeba už je vedený jako potenciální terorista v seznamu Euroasanace.

 474. 567 Matzurko, z Budějic zdravím do Tchajpej!

 475. A jeje, psychicky narušení jednotlivci, co nemají nic společného s ničím už zase střílí a bodají…

 476. 569

  jasně ,chlor se dá použít jako bojová chemická látka – takže příprava teroristického útoku..
  to už vypadá na pár let natvrdo, tady už podmínka nebude stačit ! 😀

 477. ježišmarjá…..

  Londýnský dopravní podnik se rozhodl, že není dostatečně vstřícný k osobám s opačnou pohlavní orientací, bisexuálům či transsexuálům, a tak se přestane na cestující v metru obracet s oslovením „Dámy a pánové“. Namísto toho bude hlásat: „Dobrý den všem“, aby se cítili vítáni skutečně všichni. Podle BBC má iniciativa podporu londýnského starosty Sadiqa Khana.

 478. DVD,
  to vypadá jako docela sympatický recept na kung-pao

 479. Halladine,
  Já tu londýnskou iniciativu docela chápu. Kdyby tu byl skimic, mohl by nám objasnit, jak se oslovují cestující třeba na letištích v muslimských zemích.

 480. No jo, jak ma evropska ekonomika dohnat a predehnat, kdyz se misto podporz me iniciativy, ktera by nejen zvysila HDP, ale take zvysila zivotni uroven, venujete nejakym nesmyslum 😀

 481. westiku, myslim, ze vse co se ve clanku pise zde bylo diskutovano. Takze nihil novum sub sole, snad jen ze hezky slovicka nakladl.

 482. (567) Taktéž zdravím a táži se, už jsi ochutnala Oolong? Tchajwan by jím měl být dost pověstný.

 483. Zdravím taktéž Matzurku do Taipei a doufám, že tam nemají vyšinuté mladíky. Jenom dnes už stříkali kyselinu v Londýně, stříleli v Jeruzalémě, bodali nožem v Hurghádě a stříleli u Káhiry. Ale to už byli snad radikálové. Asi jsme málo semknutí…

 484. Dobré zas ráno… 2 ptakopysk ad 577 – nejsa skimic, navrhoval bych jednoduché: Vážení kozomrdi a kozlomrdky…

 485. 2 Matzurka – jestli tam jsi služebně, tak si to koukej užít, jak můžeš… Jak jde o konference či studijní pobyty, tak bejvaj nesmírně pohostinní a nabízej vše možné…

 486. Zdravím z krásného ostrova,

  dnes jsme byli v zoo – pro mne splněný sen, neboť kromě velkých pand (které spaly a nehnuly chlupem) jsme viděli i dvě pochodující pandy červené (v pražské zoo vždycky spí někde zalezlé), a jelikož byla doba krmení, tak neuvěřitelně akční koaly. Tedy, že si to umí i popoběhnout a naskočit na jiný strom jsem fakt netušila, obvykle jsou to ospale mžourající cvalíci uvelebení v nějaké stromové vidličce. Naopak dneska se dokonce chvíli přetahoval s ošetřovatelem o větev s listím 🙂

  PeSi,
  je to tak napůl, manžel má nějaký společný grant, takže už je tu podruhé, a zdejší kolegové u nás v ČB taky byli několikrát – jemu a jim to hradí grant, rodinní příslušníci jsou ve vlastní režii. Starají se o nás dostatečně, v pondělí půjdeme asi chvíli bádat do čajového výzkumáku (prej bude ochutnávka), ale pak máme ještě pár dní do odletu – hodláme si pronajmout auto a zajet k jezeru Slunce a měsíce.

  A děkuji všem za pozdravy, na magory a maniaky to tu nevypadá, a kupodivu i chrámů je tu nějak poskrovnu. Ovšem buddhisti ani taoisti neměli nikdy tendenci se navzájem eliminovat, takže v tomto ohledu je to asi země velmi milá a tolerantní.

 487. Jo,
  a ještě jeden aktuální postřeh – nikde jsem neviděla prodávat cigarety, a celý Taiwan je víceméně nekuřácký. Kdo si chce začvaňhat, tak si může zaplavat do Číny nebo kam ho srdce táhne, ale tady leda v nějakém tajném nikotinovém doupěti. A jak většina domů vypadá strašně omšele (místo omítek jsou všechny okachlíkované, asi aby to vydrželo tajfuny), tak tu je velmi čisté metro i jiná veřejná prostranství – nikde v MHD se taky nesmí jíst ani pít, takže zakecanou podlahu nenajdete. Kolem pobřeží ale bylo odpadků dost, prostě co moře přinese…. oni se místní moc nekoupají, takže čistá je jenom veřejná pláž.

 488. Tak už jsem přišel na to, jak vyvolat déšť. To se ostříhá cca 50 metrů živého plotu, připraví se kolečko, hrábě, vidle, začne se nakládat… No a rozprší se. Pokud je třeba intenzitu deště zvýšit, úplně stačí cca dvě kolečka ostříhaného materiálu naložit a odvézt v okamžiku, kdy déšť ustává. Pak se promptně dostaví i průtrž mračen a bouřka.

 489. Dobrý den. Ptakopysku: blahopřeji. Ad Benešov – jen jsem slyšel v rádiu.

 490. Ptakopysku, existuje jednodušší metoda – stačí vytáhnout sekačku na trávu.

 491. Foundry,
  to by neefungovalo. To by ti nahoře hned prohlédli, protože tráva je spálená na troud a není co sekat.

 492. Já ji dneska vytáhl za účelem devastace kopřiv (ty svině bují jak nikdy) a během 10 minut se strhla průtrž mračen.

 493. Hmmm…já můžu stříhat živý plot – živou zeď do aleluja, kopřivy sekat srpem, kosou i křovákem – a ani kapka. :-(. Teda pár kapek padalo, leč nedopadlo, vypařily se během letu.
  Matzurko – závidím. Upřímně a naprosto. 🙂

 494. Tady kousek – v Týnci bylo k večeru takový malinkatý roztomilý tornádo, který krapet rozházelo kemp. Tak jsem si říkal, jestli jsem to trochu nepřehnal s tím plotem…

 495. Mňo, já kopřivy stříhám nůžkami na živej plot. Krapet jsou ty mrchy přerostlý a namotávaj se na křoviňák.

 496. Dano,
  tak to vám nezávidím. Tady trochu napršelo, ale na polích se všechna voda vsákla, ani louže to nedelalo. Obávám se, že pro ranné brambory je už pozdě. A obilí taky nebude nic extra. Klasy jsou takové poloprázdné.

 497. Tady v zemi, kde se potkali pramatka Cikánka s prašroubem Bavorem prší každé ráno cca 30mm. Nemusím zalévat těch pár cuket a tři rajčata.

 498. >> AeroKarel
  Soudím, že v onom článku je fundamentální následující věta:
  V rámci této rezoluce by mělo dojít ke vzniku úřadu, který by zkoumal plánované zastarávání a měl by testovat vestavěné zastarávání.

 499. NoName-ono to není složité… pokud se každý rok vystěhuje z Německa ca 800k až 1 mio občanů, je potřeba doplňovat stavy ochotných voličů…

 500. dvd,
  to je jen drobná pokroutka v heroickém boji našich politických špiček, chodidel i pat! Vzhledem k možnosti provedení ovlivnění voleb do protektorátních loutkových orgánů vznikl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, přeloženo pro laiky se jedná o Úřad pro realizování provedení zabránění ovlivnění voleb Vladimirem Vladimirovičem Putinem.
  Má svoji vlastní rozpočtovou kapitolu a jeho dosah bude mimořádný – od kontroly propisovaček, obálek a papírů ve volebních místonostech, přes verifikaci možnosti provedení napadení a následného zahlcení serverů ČSÚ, verifikaci možnosti provedení proniknutí a zneužití mailboxů politických kandidátů až po zabránění zacílení dezinformačních kampaní.
  Výdaje nového úřadu budou letos činit zhruba 214 milionů korun. Z toho 139 milionů korun budou kapitálové výdaje a 75 milionů korun běžné výdaje. Návrh předpokládá, že nový úřad získá 183 milionů korun z rozpočtu NBÚ a dalších 31 milionů z nespotřebovaných výdajů.

 501. 606 ptakopysku, 214 milionů na zabránění zvolení Miloše Zemana prezidentem se mi jeví jako docela dost… Zvlášť jestli ze zdravotních důvodů nebude kandidovat.
  Orwell, ano. Pamětnící se s tím vyrovnají. Ale ti nadšení mladí se z toho oserou. Až jim to dojde. Co se týče praktického přístupu, váhám mezi snahou bránit chorobě nebo naopak nejen nebráněním, ale naopak přičinlivou podporou ordinovaných idiocií ji urychlit.
  Otázka je v jaké fázi se pacient nachází.

 502. 605 Šumaváku, jeví se mi tak, že vrchnost buď nevidí rozdíl mezi ochotou je volit a způsobilostí reprodukovat kulturu a užitečné statky, nebo, že spoléhá na to, že těmi nezpůsobilými voliči bude udržena v pozici ještě po dobu své existence a že prosperita alespoň pro ni po tu dobu vydrží.

  Válka bude. Důvod jako obvykle. Prachy.

 503. 597 ptakopysku, těš se že žiješ v relativně osvícené době. V relativně méně osvícené bys byl upálen za čarodějnictví.

 504. Žádné lehce detekovatelná kurvítka neexistují.
  Jde o použité komponenty (poddimenzované) návrh desek (diskrétní součástky i integrované obvody špatně chlazené), naprd pájení (ekologie). A pak rentabilita vzhledem k ceně práce. Při ceně práce 500 za hodinu-kdo zaplatí opravu foťáku za 3000 nebo notebooku za 5000 ?

 505. O tom, že vzhledem k SMD v podstatě lze tak maximálně vyměnit celé desky, resp. funkční bloky ani nemluvím.
  Technologie, které umožnily mít dotykáč každému přinesly i špatnou opravitelnost.Ano, ThinkPad od IBM vydržel 10 let, ale taky stál 50 000.

 506. 611 NoName, někteří „umějí“ nejen SMT ale i základní desky. Včetně výměny připájeného procesoru. Dokonce se tím i úspěšně živí.
  Nějaké „neopravitelné“ digitály jsem opravil. Třebaže to má nějaká omezení. Když jsem upadl tak šikovně, že jsem foťák rozsedl tak vehementně, že objektiv šel až skrz displej a cestou vzal základní desku. To by nezvládnul ani,pochopitelně, autorizovaný servis.

 507. Já jsem myslel běžný servis, kde za svoji opravu tak nějak ručíte zárukou, Schumachere.
  Dělat něco jako hobby je prostě něco jiného než živit se tím.
  Stejně jako zkusit opravit mašinu, která je nenahraditelná.
  Prostě jsou to jiné případy než běžný servis.

 508. Běžné servisy jsou živeny právě těmi kurvítky. Ulamovacími displeji noťasů, upečenými deskami tamtéž, prostě se posouváme do doby Luka Skywalkera, kdy se v bazáči nakoupějí komponenty a šikovný kutil si doma pomocí hasáku, bacítka a pájky postaví antigrav, nebo menší kosmetickou loď.

 509. Posouváme se? Já měla za to, že už v éře počítačového pravěku se ty věci dělaly často doma na koleně ( nebo v garáži v Silicon Valey)

 510. maYdo,
  teď se k sobě lepí větší kusy a díky systému Zastrč a jeď! není třeba pro montáž nijak extra předběžného vzdělání.

 511. Kdo z vás nechává spravovat kávovar, vysavač, sušičku ovoce, mixér za pár tisíc ? Jenom diagnostika stojí 500-1000.
  Proč by to mělo být u mobilu nebo noťase za stejný peníz jinak ?

 512. Kupříkladu já jsem si nechal opravit bošáckou vrtačku a rozbrusku skill. Ložiska a uhlíky u obojího. Obé je ještě německá produkce a zrekonstruoval jsem s tím barák. V podstatě jsem za opravu dal skoro ty samý prachy, jako kdybych si ekvivalent koupil od stejné značky dnes. Ale zase by to nářadí šlo do hajzlu během dvou let, ne-li dřív. Takhle mám jistotu, že při šetrném zacházení ještě nějakých pět let vydržej.

 513. 2 ptakopysk – no, já Ti nevím… Ale když si vzpomenu na léta, kdy nám bylo tak 15-19, tak mnozí z nás by nějaké to školení na téma „zastrč a jeď“ docela uvítali… Zvláště od některých vybraných školitelek…

 514. 620-mám vrtačku Narex z roku 1995. Je fajn. Ale dnes by její ekvivalent musel stát nejméně 5-6000. Nevím, kolik toho navrtáte Vy, ptakopysku, ale já v docela velikém baráku asi s kvintilionem hospodářských místností… No, půjčovna je ekonomicky nejschůdnější.

  BTW, mám elektrickou sekačku na trávu Fieldmann. Basic model, asi za 1200. Pořídil jsem ji v havarijní situaci, když jsem ji zkompletoval, říkám si, vydrží tak 2 roky. Už jedu 8 rok, a furt OK.

 515. PeSi,
  tenhle termit je ze zlatých devadesátých. Tehdy se pokoušeli počešťovat některé IT termíny a překlad Plug And Play se fakt podařil. 🙂 🙂 🙂

 516. Jo, muzejní Narexku jsem taky nechal opravit – měla oškrtaný uhlíky a nalomenej přívodní kabel. Jako bonus jsem dostal novou hlavu se sklíčidlem. Myslím, že pokud nedojde k přímému jadernému úderu na muzeum, tak mě přežije.

 517. no teda… to jsou fakt netušený souvislosti… neměla bych se náhodou červenat, když mi vyskočí na obrazovce nějaká hláška o modulu Plug in?

 518. Ptakopysku,
  počešťování IT termínu na mne nezanechalo valné stopy, neb jsem začínal v době kdy se ještě příliš nepočešťovalo. Takže jsem leta neříkal „adresář“ ale „directory“. V našem ústavu se poměrně značně rozšířil tvar „dyrektóryje“, avšak po čase se tak začala označovat milenka s.ředitele.

 519. Software 602 chvíli razil pojem „šanon“ pro adresář …

 520. (619) Co neopravím sám, nahradím.
  (624) Ta Narexka by mi sloužila doteď, kdyby ji někdo neukradl. Fakt je, že od té doby (asi tak 12 let) mi nemlich stejně slouží nějaký čínský šancajk.

 521. Když slyším „adresář“ vzpomenu si, jak měn učil na počítači brácha.Podotýkám, že já byla tehdy v tomhle oboru panna nepolíbená a brácha je pedagogických antitalentů král.

  Lekce měla tento průběh .

  „tady se to zapne, takhle a teď musíš počkat , až se to načte. “

  po nějaký době je načteno.

  „teď si založ nějakej adresář“

  „Co to je adresář?“

  „ježíšmarjá , ženská, na tohle já teda nemám nervy, nejdřív si udělej nějakej kurs, kde ti vysvělí základní pojmy.“

  …a bylo po výuce.

  Mimochodem, já tšda nemám dodnes úplně jasno , co to je adresář… není to náhodou to, čemu se říká složka?

  musím dodat, že v intenzivním a dllouhodobém soužití s počítačem mi ta neznalost nebrání….

 522. Ad opravitelnost apod.: spolu s GDPR (https://www.gdpr.cz/) další hon na malé (SMB) podniky. Tuny lejster, potvrzení, vyměnitelné XYZ…
  Někdy jde opravitelnost proti spolehlivosti. Vzpomínám desku starého EKG HP zalitou v gelu – patrně aby se v tom kutil nehrabal a zároveň jako ochrana proti mechanickému poškození a vlhkosti.
  U vyšších řad notebooků a PC bývala snaha o co nejrychlejší možnou opravu na místě, pokud to mělo smysl. Např. Dell Latitude, Precision. U těch modelů, ke kterým jde levně zakoupit tříletou záruku NBD – oprava druhý den na místě. Tyto notebooky stojí cca 2x tolik, než stejně výkonný spotřební notebook v Electroworldu, který vám často poslouží stejně, pokud nedojde k poškození.
  Kvalitu sekaček za 1.200Kč potvrzuji, pouze jsem byl nucen vyměnit závlačky na kolečkách.

 523. Přátelé, s tím oteplováním to asi nevyjde. Já za tři nedělě ulovil na chaloupce 23 hlodavců. To se mi ještě nikdy nepovedlo. Dokonce jsem odchytil v blízké vesnici kamaráda kocoura Charlese, nachystal mu gáblík a nechal ho přespat v přízemí. Chytil čtyři, za což dostal odměnu. Nicméně večer zase zdrhl. Tak je to zase na mě. Když se prý podobně houfují hlodavci, tuhá zima nastane. To by mi tak ani nevadilo. Problém ale je, že asi nejde o myši, ale o myšice, které jsou chráněné. Kus prý za 500,00 Kč.

  Bazén Pavla Kunetky mi připomněl zkušenost jednoho kámoše. Ten si dal plastový bazének, 4m v průměru, cca 165 cm vysoký, plechem vyztužený na terasu cca 20 m nad barákem. Narozdíl od stěn má plastové dno. Loni milý majitel zjistil, že má pod svahem trochu vlhko. Následně objevil, že si téměř uprostřed bazénu udělal krteček kopeček. Jak byl v ráži, tak to nebohý hmyzožravec vzal i s plastem. Celkem by mne zajímalo, co si v té chvíli asi pomyslel….

 524. Františku,
  podle mě se myšové nehoufují, je jich prostě všude strašně moc. Člověk potká myše v lese, na poli, na silnici, dokonce parkují i v řepce, což je neuvěřitelné, protože tam nemají co žrát. Já každých čtrnáct dní obejdu s půl kilem jedu zahradu a nasypu do každé díry, která vypadá jenom trochu živá. Do tří dnů je zahrada samá mrtvola. A za týden je nastěhovaná nová várka. Všechny myše jsou tlustý jak čuňata a vůbec se nebojej. Když sekám trávu, tak je v pohodě zašlapuju, protože ani neutíkaj. Letošek je fakt neskutečnej.

 525. Dobré zas ráno… 2 ptakopysk – když Tě tak čtu, ať nedopadneš jako v té slavné novele „ptáci“… Tam se taky nejprv nenápadně rojili…

 526. http://zpravy.idnes.cz/klimaticka-zmena-vedci-radi-mit-o-dite-min-f1i-/zahranicni.aspx?c=A170712_160448_zahranicni_kha

  Jsou v tom Švédsku vážně divní.
  Trochu mne zaráží, že nedoporučují to samé Afričanům, a naopak Afričany v Evropě vítají, ale to bude tím, že nejsem švédský vědec.
  Z mého laického pohledu prostě Západoevropanům v důsledku blahobytu regulérně hráblo. Protože takové chujoviny může vymýšlet jenom někdo, kdo fakt nemá nic lepšího na práci.

 527. [626] Moje máma používala pro adresář termín chlívek. V té době pracovala na úřadu vládu, takže měla Pithartí chlívek, Baudyší chlívek…

 528. [626]Ještě jedna historka. Známá z Francie (s českoanglickými kořeny) kolem roku 1990. Popisovala, jak ji ajťák uči s počítačem a kdo že si má ty blbý příkazy pamatovat. I řekla jí moje žena, že je to jednoduchý: CD jako change directory, MD jako make directory… I pravila paní MUDr.: Je to debil, tohle bych si zapamatovala, to mi nemohl říct?

 529. 2 NoName ad 638 – ta píča vypadá, že snad tomu nesmyslu dokonce věří… Tak by měla jít příkladem a jít se oběsit – nejen, že by neměla potomstvo, produkující skleníkové plyny, ale už ani ona sama by žádné skleníkové plyny (po krátké době) neprodukovala. Tím by nejen přispěla k záchraně planety (před sobě podobnými), ale navíc by i významně zlepšila lidský genofond, takže by pak mohla dostat i Darwinovu cenu! A to už za trochu té snahy stojí!

 530. 641-no ale „vědci“ obvykle neordinují ty recepty sobě, ale jiným.
  „Vědec“ letadlem na klimatickou konferenci na Bali prostě musí, to je něco jiného než běžný občan. Taky potřebuje vytopenou kancelář a parkovací místo. Kdo by jinak vymýšlel ekologické recepty pro plebs ?

 531. Dobré dopledne,

  soudružka by se měla vypravit do číny, aby se seznámila s tím, jak taková „politika jednoho dítěte“ dopadá po cca jedné generaci.

  mimochodem, měla jsme za to,,že v severských dstátech je porodnost původních obvyvatel dost nízká a že proto řádí Bavernent – aby vyráběl z cizinců malé Nory, kdyř se těch s echt norskou krví nedostává.

 532. 638 – inu, dekadence… Mimochodem, to asi vysvetluje, proc Vysegradska 4ka tak neblbne… A rekl bych, ze ani Portugalsko ci Spanelsko…

 533. Dobrý den vespolek,

  tak na experimentální čajovníkové miniplantáži bylo podezřelých děr v zemi taky dost, ale myše jsem tu nezahlédla.
  Oolong mi nechutná, ale „oriental beauty“ docela jo. Noooo… a měli pro nás echt specialitku, čaj z bobečků. Tady totiž žije motýlek, jehož housenky se čajovníkem přičinlivě živí, a při průchodu housenčím travicím traktem se to listí rovnou fermentuje. Vědátor pak posbírá bobečky zachycené na filtráku pod nádobkou s čajovníkovými větvičkami, určitou dobu suší při 80st.C, a pak už jen dá do pytlíčku a zalije horkou vodou… chuťově se to blíží čaji černému, s nasládlou chutí a silným čajovým aroma. Zatím jen pro fajnšmekry, pokud se to bude komercializovat, tak to bude dražší než cibetková káva, ty housenky nejsou moc velké a tak ani jejich bobečky 🙂
  A hic je tu pořád, i když dneska se poprvé i zatáhlo a snad spadlo i pár kapek.

 534. A bylo to, Matzurko, lepší, než nějaký běžně dostupný kvalitní čaj?

  možná by mohli zkusit krmit čajem slony. Někdo se inspiroval cibetkama a produkuje sloní kávu, třeba by to s čajem taky šlo.
  Přinejmenším ty bobečky by nebyly tak malinký. 😀

 535. maydo,

  dle mého to je srovnatlené s kvalitním černým ceylonem, snad o něco aromatičtější a nálev má světlejší barvu. k zapíjení snídaně to rozhodně není, spíš takový ten čajík do zdobeného koflíku, co se toho nalije a vypije tak frťan na posezení.

  U slonů by asi byl problém, že by jistě zdlábli i něco jiného než čajovníkové listí, a kdoví, zda mají stejně fermentační trávicí procesy. Přeci jen je hmyz od cibetek o slonů poněkud evolučně vzdálen… 🙂

 536. Petře, mně by zajímalo, kterýmu z těch kandidátů vůbec docvaklo, že nějací voliči žijí i mimo Prahu….

 537. 640 Honzo, stále se občas setkávám s požadavky „Potřebuju vložit tenhle soubor do támhletoho souboru“.
  Nebo „Potřebuju uložit fotku.“
  „Tak si to ulož.“
  „To já neumím, já umím ukládat jen dokumenty.“
  Já na to : „hele, to je jednoduché, vysvětlím…“
  „Ne ne ne ne, já nemám čas, nechci vědeckou přednášku, jen co mám zmáčknout…“
  Za půl hodiny slyším jak halasí „Tak já du na ty nehty…“

 538. 60ml po třech hodinách. Dobré poledne i večer.

 539. 60ml ráno a večer, to by šlo 🙂

  Jo, zdejší balení 300g vakuově baleného „sypaného“ čaje prej skutečně vydrží tak půl roku i silnému milovníkovi čaje – kvalita je prostě úplně jinde, než co nám pytlíkují odevšad. Nojo, no. Něco si dovezu, ale spíš ten černý „black jade“ z oblasti Nantou.

 540. Matzurko, pokud bys vzala balíček i pro mne, převezmu nebo zaplatím s mnoha díky na „praseti“, nebo cestou, abych Tě necvičil na poštu.

 541. AK,
  oolongu ? A v jaké kvalitě ? Včera jsme byli v nějakém čajovém obchůdku, kde to nejlevnější balení stálo 200 zdejších peněz – prej to je čaj, který si náš zdejší kolega kamarád kupuje na běžné pití. Všechno ostatní šlo výše i na 5000 za mnohem menší balení, ale do toho jsme nešli .). Kdyžtak mi písni do mejlu, kdybych to nepobrala teď, tak ten kámoš tu ještě zůstává na prázdniny (je to manželův PhD student), tak by to dovezl při návratu on.

 542. Matzurko díky, oolong ne, toho mám celkem dost, nějaký ten černý na běžné pití. Jak jsi psala o těch 300g a jen, budeš-li mít náladu a místo v báglu. Nic akutního, jen bych rád ochutnal.

 543. A co housenčí bobky? Ochutnal bys, Karle, kdyby byly dostupné?

 544. Nějak mne to neláká, abych je sháněl. Ale kdybych se k tomu nachomejtnul, tak asi ochutnal.

 545. Housenčí bobky se IMHO ani sehnat nedají,
  je to jeden z výzkumných projektů 🙂
  A pan profesor toho měl tak jednu polévkovou lžíci – housenek dvacet na pár větvičkách v inkubátoru… možná má někde větší zásobu, ale tu nám nepředváděl, ani nedaroval. Jen nám udělal několik nálevů z jedné „dávky“, a co to je prozradil, až když jsme uznale pomlaskávali. Jenže jsme všichni biologové, tak nás nevyděsil, a dcerátko je schopno ochutnat leccos, takže se taky usmívala a odpor nejevila.

 546. Jo,
  ty bobečky vlastně vypadají jako granulovaný čaj nebo kafe – ale jsou úplně černé, a voní silně po čaji, takže laik by myslel, že je to normální černý čaj.

 547. Tak jsem si dnes s vděčností vzpomenul na Rpuť..
  Asi tak měsíc před její smrtí jsme se bavili o mých nezdárných kolenech ,a upozornila mě, že podobné problémy mohou být následkem některých infekcí.
  A přidala odkaz.
  Při nejbližší návštěvě ortopeda jsem se o tom nesměle zmínil, a ortopéd moudře pokýval hlavou a napsal doporučení na infekční osddeělení .
  No , dopravil jsem tam to comi ortopéd vytáhl z kolene, odebrali mi krev,a dnes jsem tam jel na kontrolu.
  A ejhle-testy na boreliózu pozitivní,a hned jsem vyfasoval antibiotika.
  Budeme uvidíme…

 548. A ze na to neprisli driv. Tak at ATB zaberou.

 549. No jo, doktor, ještěže umí složit počítač 😉

 550. 665

  Většina doktorů si myslí,že takové nemravné nemoci na ně nemají nárok 🙂

 551. ještě, že na mne nevyšlo to ďáblovo číslo.
  IMHO nevydal by trus od vegana taky na nějaký zdravý čaj?

 552. Mno,
  pokud bude ten vegan papat jen čajové lístky nebo z čeho chcete mít fermentovaný odvar… 🙂 Ale ta housenka funguje jen jako fermentační nádobka nebo co, to by asi vegan nedal 🙂 A myslím, že na ten čaj majíí financování zajištěno, produkce čaje je veledůležité zemědělské odvatví. Vlastně je i ten černý jadeit hybrid č.18, kdy se jim podařilo nakřížit normálnéí čaj s assamem a divokým taiwanským poddruhem, a snad dokonce to ani není tak dávno.
  Pro EU to asi nebude zajímavé, neboť příliš praktické – leda byste to chtěli pěstovat pokusně v jižních oblastech a dát rovné příležitosti všem dnes uznávaným „minoritám“ při sklizni lístků, nutně manuální práce…

 553. Quivisi- doporučuji zůstat u studia exkrementů kvasinek… tam je oborů…

 554. Mno, ostatně, když vezmeme v úvahu, kolika lidem chutnají včelí zvratky, tak proč by jim neměla chutnat housenčí hovna?

 555. Ano, moje babička zpod Valašska říkala: Po všetkým hovno, enem po včelách med!

 556. To jsou věci – v pooperační euforii čtu stuttgartské noviny, kde se úžasně popisuje sobotní schorndorfský „randál“.Zatímco český xenofobní tisk popisuje událost jako znásilnění dvou (tříú děvčat afgánskými a iráckými migranty, lokální tisk vyzdvihuje, že jeden ze ztačených násilníků byl „Němec“ a byl později propuštěn a bude vyšetřován na svobodě. Při nepokojích došlo k sexuálnímu obtěžování „jež vyvrcholilo vážným tělesným poškozením“ dotyčných. A jako obvykle policie pod útoky lahvemi situaci nezvládla. Ale jinak se nic nestalo.Takže moje otřepaná mantra „nakupuj munici dokud to jde“ jsště neztratila platnost.

 557. Já navštívil na pozvání dávných soustolovníků jednu hospodu poblíž bydliště. Kouřili tam všichni včetně mne, tak jsem zvědavej, jak dlouho to vydrží.

 558. Ještě žiju. I když… v průběhu dneška dorazila všechna očekávaná vnoučata v počtu 6 a od zítřka začíná dobrodružství jménem – Expedice pro výzkum jiných zemí na Zemi. Jak bylo vnoučatům sděleno pod rouškou utajení, existuje svět, který nevnímáme, jehož průzkumem jsme byli pověřeni. Zítra to začne – od rána výrobou knih-deníků, kam si každý účastník expedice bude večer zapisovat denní zážitky a poznatky z putování a dál samotným zkoumáním a praktickým ověřením způsobu života v jiné dimenzi. Česky a krátce řečeno: Začaly prázdniny u babičky.

 559. AK – V pátek mi operovali tříselnou kýlu – přesněji, její horší polovinu na pravé straně. Sľo to dost rychle. V pondělí jsem byl u chirurga kam mne poslal můj rodinný doktor, ve středu na odběrech, ve čtvrtek na ultrazvuku a pátek ráno na chirugii. V 9:15 narkíza a půl jedenácté mne vyvezli ven, Olna s Míšou mne naložily do auta a do lekárny a domů. To jsem se ještě cítil jako jůra. Pozdě odpoledne dozněla anesthese a začalo ouvej.Tak mizernou noc dlouho nepamatuji.Ani když mi vyrvali všechny zuby z horní čelisti. Co Ti mám povídat, nějak se to operační úsilí hnulo dolů a příslušenství změnilo barvo zdvojnásonilo rozměr, takže kdybych si udělal selfíčko na FB jako černej porno šampién, měl bych za den několuk milionů shlédnutí a i nějaké stažení do památníčků. Zatímco před takovými padesáti lety by to mohla být vítaná a oceňovaná změna, teď to byl jen bolavý vopruz. Dneska jsem se poprvé vešel do kalhot takže mne Olinka vyvedla okolo baráku. Tím dobré zprávy nekončí. Včera jsem dobral antibiotika dnes večer nás čeká v lednici výtečné kalifornské suché rosé, které podložím nastřádanými italskými , francouzskými a španělskými masíčky a sýrečky. Dokud mi chutná jsem naživu. Aspoň teď budu mít čas napsat něco delšího zdejší studené občanské válce.

 560. Dobré zas ráno… 2 Dušan – tak se drž a zotavuj. A na ten článek se vyloženě těším, tady se IMHO tisknou jen zbožná přání několika hajzlů a podobné pitomosti. Přesně ve stylu – vím o tom hovno, ale vyrazil se mi názor a ten je pevný…
  Tak bych si rád přečetl něco realistického…

 561. Fujtajbl poránu,
  Podblanicko hlásí sedmnáct stupňů, polojasno, bezvětří. Ideální podmínky pro budování naší širší vlasti, Evropské Unie. Dnes jsem byl vzbuzen v nekřesťanskou hodinu a vyštván z baráku. Povinnosti mi skončily v šest ráno a další mě očekávají až v půl osmé, takže jsem se projel probouzející se krajinou. Vzal jsem to tedy do kolbenky zkratkou. Je to sice delší, ale zato obtížnější. Dubějovice, kolem samoty U Lupínků, Sedmpány, Keblov, Strojetice, Křivsoudov, Černičí, Krčma, Skoranovice, Chlovy… kdo ta jména vymýšlel, to by mě fakt zajímalo. Ani kloudně poněmčit to nešlo. Dubejowitz, Sedumpan, Köblau, Strojetitz, Křisaudow… ale bylo tam krásně. Ptáci řvali, jak kdyby jim za to platili, přes cestu přebíhali zajíci, dohlednost v čistém ranním vzduchu neskutečná, málokdy se to takhle hezky povede.
  No, dost bylo poezie, jdu odemknout hampejz, posbírat mrtvé mouchy, vylít odvlhčovače a svlažit hrdlo hltem Brizton Scottisch Blend Tea (pod kterýmžto podivným názvem se skrývá ceylonský černý čaj – ranní vyprošťovák pro jemné skotské dámy) a budu očekávat nápory poznáníchtivých turistů.

 562. 687

  odemknout hampéjz….
  Tak se to konečně profláklo,ptakopysk je bordelpapá…..
  😀

 563. 684 Dušane, hlavně, že tak. Dáš si skleničku a svět zrůžoví.

 564. 2 ptakopysk ad 687
  Jak se ptá učitelka dětí, čím jsou jejich otcové… Pepíček: Prosím, tatínek je prostitut…
  Jak to?
  No, on vždycky ráno říká – tak zas do toho bordelu. A kdyby aspoň ty kurvy líp platily…

 565. příslušenství změnilo barvo zdvojnásobilo rozměr…

  To jsem zažil s Punťou,když si ho vzal do práce pitbul… po operaci, když mu šili potrhané střeva.
  Nechali si ho na veterině týden, bylo to s ním hodně nahnuté, a další týden zkusil ..nojakopes.
  A když se už začal dávat dohromady, začalo se to střevo zavírat a musel na stůl znovu na plastiku střev.
  No a když už byl na stole podruhé,tak mu dochtorka to příslušenství odebrala. Veterináři to doporučovali už několik let,měl problémy s prostatou.
  Tak snad pan Neumann nedopadne 😉

 566. Sakra,co to kecám.. Pitbul byl jindy, tohle byl vlčák,hlídající Agrotec…..

 567. Dušane,
  uzdravuj se !!! Já si myslím, že rosé + chutné pokrmy účinek antibiotik dramaticky zasilují, takže je dobře, že děláš něco pro zdraví i z vlastní iniciativy a nenecháváš to jen na těch medicinmanech.

 568. Dusane, at vsechno dobre dopadne a tesime se na clanek!

 569. 2 Petr Kunetka ad 695 – mám s tím malý problém… Dosti často cituji práce, jejichž autory neznám osobně, takže netuším rasu, mnohdy ani pohlaví… Naopak, z autorů, které znám, dost často cituji Indy a Japonce a u nich mi označení „bílý muž“ opravdu nesedí. No a druhý problém mám s tím, když známý bílý muž napíše totální sračku, kterou takto ocituji. Mám snad předstírat, že o dané sračce nevím? Paradoxně mu tak sice zvýším citační index, ale taková je žízeň!

 570. Dobré dopoledne,

  OT – projela kolona od Hradu ke Kramářově vile. Že by jel zeman sprdnout boba kudrnáče?

 571. No jo, maldej stropnickej si natřásá brka, že má svoje bludy vědecky podložený….

  Jinak jsem měla za to, že zaobírat se u vědecké citace rasou či pohlavím autora je sexistické, rasistické a vůbec fuj.
  To se ale potom blbě zvažuje rasa, pohlaví a sexualita citovaného…..

 572. Jinak – mohl by mi někdo vysvětlit, jak se to mladý stropnický dostalo do zastupitelstva? Přece snad mezi pražany není tolik blbů, ochotných tohleto volit.

  no, vlastně asi je…. Oni ty všelijaký exoti co chtějí vylepšovat svět, asi bez prahy neumí existovat. Měli by to daleko do kavárny….

 573. 699-no ano, je to složité, nesmíte se zeptat člověka, odkud je nebo jakou má sexuální orientaci, to je mikroagrese, ale zároveň máte citovat rovnoměrně…
  To je jako když gay nebo lesba vítají muslimy.
  Teze těchto myslitelů jsou prostě nekonzistentní. To ale nepochopí, nemají na to mentální aparát.
  Deadlock.

 574. Nejen daleko do kaváren, alel možná by se i – nedej Bože – museli živit prací…..

 575. No jo, když ani by chtěli „rovné zacházení“, ale zároveň „zvláštní práva“ . Což je stejně bláhové jako očekávání, že ve spravedlivém státě by neměla mít většina lidí podprůměrný plat.

 576. Ano, nesmíte zkoumat, zda je dotyčný cikán nebo buzerant, ale zároveň to máte respektovat.

 577. PeSi,
  nevím, jak je tomu u fyzikusů, ale u chemiků bych viděl práci vědců z Gender Studies ještě obtížnější, až nezvládnutelnou. Na chemičárně býval problém vůbec určit, zda se vůbec jedná o příslušníka rodu Homo, natož pitvat jestli je to muž či žena. O barvě exponátu už vůbec nemluvím. Mnohý můj spolužák vypadal jako cosi, co v nestřeženém okamžiku uprchlo z katedry makromolekulární chemie.

 578. Ptakopysku, pohlaví je někdy dost těžké určit i u studentů z Gender Studies …

 579. Když měl promoci bratrancův kluk, tak jich bylo asi osmdesát, z toho tak pět – šest bab. A to byl docela pokrok, proti, tomu, když promoval před léty bratranec nebo můj brácha brácha na téže fakultě ( elektro ČVUT), stouplo zastoupení žen téměř na dvojnásobek.
  A žádnej cikán.

  to se teda bude blbě vyvažovat ta převaha bílých mužů….

  ale co vlastně brání dotyčným diskriminovaným dosáhnout toho, aby byli citováni nikoliv kvůli rase, pohlasí nebo sexualitě, ale proto, že prostě mají k danému oboru co říci a stojí to za citování?

 580. Mladej Klaus sprdnul režisérku Sommerovou za její rozhovor, ve kterém prohlásila

  Klaus mladší vzpomněl ve svém komentáři na serveru Novinky.cz na slova Sommerové v debatě o umístění Kaplického knihovny: „Na Severním městě? A kdo tam bude chodit? ‚To, co tam bydlí v těch panelákách‘?“ měla se zeptat Sommerová na konto pražského sídliště na severozápadě hlavního města.
  „Ne, nezačnu o pohrdání, o povýšenosti, byť by se to nabízelo. Řeknu pár slov o panelácích. A o nás, co jsme ‚to‘. Mně bude 48, na proseckém sídlišti jsem v paneláku ve třetím patře prožil 30 let. Více než polovinu života. Narodil se nám tam Vojta. Tři čtvrtiny mých spolužáků a kamarádů byly ze sídliště. Bylo to moje dětství. My za to nemůžeme, že jsme se narodili jako ‚Husákovy děti‘, co teď dospěly pomalu do Abrahámových let,“ zmínil Klaus mladší.

  No a levičák Kotrba to vylepšil….

  „Ano, Olga Sommerová je zestárlá elitářská píča. Možná je to zvláštní, ale tento sloupek Václava Klause ml. bych podepsal. Sice jsem měl to štěstí a vyrůstal mimo sídliště, ve vile a to dokonce vlastní, ale desítky mých spolužáků, stovky kolegů na sídlištích bydleli. A byli rádi, že unikli plesnivým podnájmům na starém Žižkově, byli rádi, že mají teplou vodu bez plynové karmy, ústřední topení bez nutnosti přikládat uhlí do kotle a vynášet popel, že bydlí v suchém, novém. Nebo… v případě těch ‚čistých dětí z hor‘, že vůbec v Praze bydlí,“ řekl rázně publicista Štěpán Kotrba.

 581. https://svet.sme.sk/c/20605950/modelka-chodila-v-minisukni-saudska-arabia-ju-chce-zatknut.html

  By mne docela zajímalo, podle jakého klíče se pozná, zda jde o „porušování lidských práv“ nebo „respekt k tradicím“.

  Protože něco podobného třeba v Čečně je hrozným porušením lidských práv a novináři se můžou přetrhnout, aby na to „poukázali“ a „odsoudili“.

  A proč by třeba LGBT pochod v Moskvě být prostě měl (jako měřítko „svobody“) a proč se po něm třeba v Saúdské Arábii vůbec, ale vůbec nevolá (tam gayové nejsou a nemají práva?)

 582. NoName,
  V pouštních zemích je evoluční výhodou být spíše frigidní, než teplý. Proto tam gayparady nemá kdo pořádat. Dovedete si představit, jak asi dlouho by účastníci pochodovali třeba Dubaji, kde máte ráno 35 stupňů Celsia a nulovou vlhkost vzduchu? Během dvaceti minut by dubajská policie vybavená písečnými děly neměla koho rozhánět.

 583. ptakopysku,
  nejen v Dubaji – tady jeden ráno vyleze do slabých 28C, ale po deseti minutách chůze k metru přemítá, proč se po ranní sprše neutřel. Dneska jsme při prohlídce olbřímíhoo buddhistického chrámu konečně zažili déšť – spadlo vody dost, ale vzápětí se tot pařilo zpátky do nebes.

  U Stropnického jr. taky občas přemýšlím, jakého je to vlastně pohlaví – zejména pokud by oholil to pod nosem.
  Naopak Klaus jr. je mi svými komentáři sympatický, jen je mi líto, že setrvává v ODS. Takhle z něho ministr školství asi nebude.

  Dušane,
  přeji brzké uzdravení, a taky se těším na článek.

 584. 2 NoName ad 711 – pokud nějaký jsou, tak mají právo být utraceni shozením ze střechy domu na dlažbu…

 585. 711 – klic je jednoduchy. Kdyz jde o zapadni kulturni zvyklosti, krestanstvi a bile heterosexualy, je jejich potlacovani a porusovani prav vzdy diversitou, multi-kulturalismem a spravnou vec. Pripadne prosazovani – ac si nemyslim, ze by takovou vec kdo v posledni zkousel – jednalo by se o rasismus a diskriminace.

  U vsech ostatnich skupin jest tomu naopak, anebo jsou pod medialnim horizontem (treba Tengri v Rusku 🙂 )

 586. No ale co Rusko ? Jsou to neevropané (mongolové, něco takového), křesťanství mají divné …

 587. Hele, nejsou evropane, ale jsou pred uralem a bili, krestanstvi je divne, ale je to krestanstvi.

  Celkove, tim hur pro ne 🙂

 588. Nevím, proč řešíte zrovna rusko. V tom mají korektníci jasno. To jsou prostě Rusové, zaprodanci ďábla, ti nejhorší z nejhorších, totální odpad.
  Pro něco takového přece nějaký lidský práva neplatí….

 589. Genderová rovnost
  Za mých studijních let se říkalo, že dívky dělíme na hezké a na ty, co studují ČVUT.
  (Ovšem byly také výjimky. Některé z těch výjimek se staly našimi ŽD.)

 590. No a k tej Somerovej bych jen podotkla, že aby jednou baba ještě nebyla zatraceně ráda, až jí nějaký „to“ ze sídliště vymění plínu a umeje podělanej zadek….

 591. Co takhle pustit křesťanství k vodě, A vrátit se k víře v Thora a Odina ?
  Vikingská představa ráje se mi moc líbí!
  Žádné poletování s křidélkama, žádné teploušké pospěvování nábožných písní v nočních košilích , ale každej den si pořádně zašavličkovat, pak si ožrat držku a zašukat si !:-D

 592. A už je to tady:
  Lidovci zrušili koalici se Starosty.

  Kdo se bojí, ten by se neměl do sněmovny dostat ani bez koalice.

 593. Quivisi- když ale ten Jura Čunek byl u nás na jarmarku a moc se líbil…..to by byl premijér….

 594. Kdo se bojí, sere v síni – praví staré valašské přísloví.

  Uvnitř lidovců to vře, i když Bělobrádek dělá, že to má pevně v rukách. Zase jako před lety – moravská základna proti českým funkcionářům.

 595. Šimone, nechtěl jsem to psát, ale Čunek je netvor (jak ho již dlouhá léta líčí média), protože se ho všichni bojí. Ovšem já nejsem objektivní, já ho znal ještě před jeho vstupem do politiky.

 596. Dano, jako přes kopírák, jen ty počty jsou menší. Jen dvě – ale postupy stejné. Už léta píšou, kreslí a lepí deníčky. Každý den podrobný zápis s ilustracemi.

 597. 2 martin – připomíná mi to nápis z osmdesátých let na jednom pražském veřejném záchodku: Soudruzi, jedině zde to můžete mít pevně ve svých rukou…
  K tomu není co dodat…

 598. PeSi, po letech se můžu přiznat k jedné velkolepé a celosvětové akci. „Servít je vůl“ znal každý, ale my jsme měli na vojenské katedře zelený mozek příjmením Jurásek. Nevím, za co ho potrestali, jestli za obyčejnou blbost nebo někde ztratil tank, ale skončil na vojenské katedře.
  To hovado nám pilo krev už během katedry, ale vypracoval se na vrchol během závěrečného soustředění v Bělé pod Bezdězem. Naše skoro pubertální akce s nápisy „Jurásek je píča“ jsme rozprostřeli po všech pražských hospodách, ale po závěrečném soustředění to nabralo tempo. Ten hajzl nás kontroloval po hospodách v Bělé a našel ten nápis na záchodě. Tak si vymyslel trestnou výpravu, nechal nás nastoupit s plnou polní, nasadit masky a pěšky na Bezděz. Jel vedle nás po poli džípem (UAZem) a my mu natruc celou cestu v maskách zpívali. Před hospodou v Bězdězu nám dal pohov a šel se vymočit. Tam se dočetl opět známou hlášku a zhroutil se. Cestou zpátky na nás ječel celých pět kilometrů, večer odjel do Prahy a už jsme ho neviděli. Přesto jsme teprve tehdy rozjeli celou věc a využili všechny kontakty, včetně zahraničních korespondenčních a všechny požádali, aby toto heslo psali všude, kde budou. Vrcholem naší snahy byl v roce 1976 Palác Národů v Ženevě.

 599. 727- martine,
  To je mi ho(tebe) líto, lidovci jsou pro mne stejně nevolitelní jako komunisti, v něčem i horší.
  Takže – stará středověká moudrost: společně chyceni, společně pověšeni. Do patlamentu nikoliv, v jeho případě oceňuji komunální práci a toť vše.

 600. Jsou ti emeričtí poliši mešuge,či co ? Anebo zakuklrnrj islamista ?

  Justine Damondová nahlásila na policii pravděpodobný sexuální útok. Když vyšla vstříc hlídce, aby ji dovedla na místo činu, policista ji z dosud neznámého důvodu zastřelil.
  Článek

  Oblíbená léčitelka a trenérka meditace pocházející z Austrálie Justine Damondová byla v sobotu zabita v Minneapolisu. Nejprve nahlásila policii, že za jejím domem pravděpodobně došlo k sexuálnímu útoku, protože slyšela ženský křik. Po příjezdu šla údajně hlídce naproti a policista Mohammed Noor ji ze sedadla spolujezdce opakovaně střelil. Žena následně zemřela.

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zena-zavolala-hlidku-kvuli-sexualnimu-utoku-policista-ji-z-neznameho-duvodu-zastrelil-34459?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp

 601. Hm zrovna dnes jsme vzpomněli na Servíta…. Kolega tvrdil, že někde, snad na Perštějně, mají památkově chráněné nápisy na zdi někdy ze sedmnáctého století a ten slovník je prý dost jadrný.

  Tak třeba budou připomínky Juráska a Servíta taky jednou památkově chráněný. Inu, každýmu se nepovede vstoupit do dějin.

 602. Ten policista byl první Somálcem, kterého do policie v rámci politické korektnosti přijali, aby minneapolisští radní prokázali svou pokrokovost. Nezbláznili se američtí policajti, ale dobroserové celého světa…

 603. Dobré zas ráno… Takže tu ženskou může těšit (a její pozůstalé), že byla zastřelena v rámci pokroku, pozitivní diskriminace a multikulturního soužití. Jen tak dál…

 604. No a k tomu z dnešního Macka:
  „Ke zprávě, že Kings College nahradí busty vousatých mužů „zdí různosti“ napsal Vladimír Pikora:
  Přátelé, jak tomu rozumíte? Oni sundají ze zdí bělochy, protože byli bílí, všichni podobného věku a navíc ještě muži? Chápete to? Důvod, proč byli na zdech, byl přitom jednoduchý: byli to zakladatelé školy. Dočkáme se jednou přepsání evropských dějin? Všichni naši panovníci byli běloši a až na Marii Terezii muži. Zakážeme je? Budou se zase přepisovat učebnice dějepisu? Za jak dlouho se to dostane k nám? Do pěti let? Tyhle věci se šíří šíleně rychle.“

 605. Trump prý mluvil neformálně s Putinem bez překladatele a tím ohrozil bezpečnost USA, Země, Sluneční soustavy i Galaxie.
  Čeho se ještě dočkáme …

 606. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/443893-saudove-zadrzeli-divku-ktera-se-nechala-na-verejnosti-natocit-v-kratke-sukni.html

  A teď se spustí lavina kritiky, nót, tohle přece lidé a země, které mají demokracii a lidská práva v krvi nemůžou dopustit … Když předvedou na policii nějakého ruského demokrata, jedna reportáž stíhá druhou a komentátoři nestíhají komentovat.
  A LGBT iniciativy se jistě také nenechají zahanbit.

 607. Mňo… jestli je Kings College soukromá škola (nechce se mi to hledat), tak můžou mít ve výklenku ve zdi třeba taťku Šmoulu, Darth Vadera, Janu Smiggels Kavkovou, či klingonského císaře Kahlesse. Pokud je to škola státní, tak je to na pováženou.

 608. Ad 737 – Povedzte vojak Putin, vietě vy hovoriť po americky????

 609. 2 ptakopysk – cituji:
  „King’s College London je veřejnou vysokou školou ve Spojeném království, jednou ze zakládajících institucí Londýnské univerzity a zároveň třetí nejstarší univerzitou ve Velké Británii.“

 610. 734 Dušane, vysvětlení…Sexuálním agresorem může být kdokoli. Genderová profilace je nepřípustná tak jako rasová, věková. Tak jak se hrnula k policejnímu autu a máchala rukama, a nereagovala na výzvy pronášené somálskou američtinou, byla vyhodnocena jako agresor(ka) a policistou v sebeobraně zastřelena. Policista mohl mít i špatné informace, nebo správné, ale nepochopil je. Jen že je tam nějaký agresor a viděl tu máchající ženskou jak se hrne k autu. Nebo ho kdysi i nějaká znásilnila a jemu se trauma promítlo… Prostě taková kultura. Když postihují i šestileté i mladší za sexual harrasement, zatýkají pěti i čtyřleté… třeba vyslaný hlídkující policista zastřelí i batole, neboť nikoho jiného na místě kde byl nahlášený agresor nezastihl, ono nereagovalo na výzvy, nebezpečně se blížilo a dělalo nebezpečné pohyby… Když z letecké přepravy vyloučí několikaměsíční dítě, nebo devadesátiletou paní na invalidním vozíku proto, že jejich jeméno je na seznamu „nebezpečných podezřelých“, protože profilace podle věku je diskriminující…

  Ale, proč ne, koho demokraticky zvolení dali do policejního sboru, toho tam dali. Demokracie znamená odpovědnost. Volených a především volících. Koho si zvolili, toho tam mají. Třeba v rámci antidiskriminace v nějakém špitále jmenují somálského řezníka chirurgem. Buď rád, že Tě neperoval takový, a žes nepřišel o koule. Amerika je zemí nekonečných možností.

 611. 742 PeSi, takovéhle vylomeniny se dělají v oborech převážně okecávajících, ne v oborech skutečně vědních, „tvrdých“.

 612. PeSi,
  aha. Pracuji na několia stavech najednou, takže jsem to přehlédl. V tom případě slunce nad Spojeným královstvím zapadá rychleji, než jsem myslel. Koneckonců Oxford už je jasnej dávno, v Londýně je zakázáno veřejnými prostředky oslovovat ženy, atd. atd. Evidentně proud sílí a strhává s sebou další.

 613. Dobré ráno
  „Trump prý mluvil neformálně s Putinem bez překladatele a tím ohrozil bezpečnost USA, Země, Sluneční soustavy i Galaxie.“

  To je fakt naprosto skandální, že Putin umí anglicky natolik, že může komunikovat se svým protějškem z USA bez překladatele. Tak zákeřnej může být jen Putin.

 614. (742) Není v GB „public school“ soukromá? A i pokud je, je to blbnutí hodno povšimnutí (739).

 615. 747

  Další důkaz toho,jak je Putin blbej aneschopnej.
  Znalost emeričtiny na tom nic nemění. 🙂

 616. 2 ptakopysk ad 746 – ano, jde to rychleji, než by jeden čekal (abych parafrázoval zločince, parafrázujícího Cimrmany)
  2 Schumi ad 745 – bejvávalo… Ukaž mi dneska skutečně vědní obor…

  Svět se mění v prdel v přímém přenosu. A zdegenerované lidstvo si takovýto konec snad i zaslouží… V poslední době mám čím dál větší pochopení pro Breivika…

 617. 745 – Schumi, pred par dny jsem zde uvadel vyzvu vedcum, aby si dobre rozmysleli, koho ve vedeckych pracech cituji – aby tam nebyla prevaha bylych muzu.

  Jde to neuveritelne rychle…

 618. I ve Spojených státech jsou na pokraji sil. Zejména barevné knihovnice…
  April Hathcock said that she “hit her limit” after spending five days “being tone-policed and condescended to and ‘splained to” by „white men librarians“ and „nice white ladies.“

  Zdroj (akorát nevím, proč je na fotce nějaká běloška):
  https://www.campusreform.org/?ID=9439

  a přímo autorčin blog: https://aprilhathcock.wordpress.com/

 619. 750 – ver mi, ze jsem psal 752 predtim, nez jsem te cetl 🙂

  Inu, kdyz se Rim rozplynul v dekadenci, trvalo asi 800 let, nez se uroven spolecnosti vratila tam, co byla. Doufejme, ze tentokrat to bude mene…

 620. Ad 753 ještě mě k ilustrační fotce prvního odkazu napadlo, že autor článku patrně nesehnal fotografii barevně odpovídající osoby ženského pohlaví s knihami v ruce.

 621. Ohledně střelby v Minnesotě-je potřeba si uvědomit, že bílých žen je k dispozici dostatek, na rozdíl od integrovaných Somálců sloužících v policii. Komu tím pomůžete, když budete sabotovat integraci jenom proto, že dotyčný střílí oběti ? On se to naučí, jenom potřebuje čas.

 622. Tak jsem mrkl na Macka, a musim rici, ze toto je bomba…

  “ „Kdybychom my, úředníci, neplatili zdravotní pojištění, tak vás podnikatele v nemocnici ani neošetří“ , řekla mi po tréninku naší drobotiny jedna maminka, když jsme tak debatovali o bytnějící státní správě.“

 623. 757 toto tvrdí všichni zaměstnanci a ti státní dvakrát. Vysvětlit se jim to nedá, je to nad rozsah jejich chápání.

 624. 757 jistěže. Státní zaměstnanci pokud odkázáni na plat od státu, tedy od skutečných daňových poplatníků, nejsou skutečnými poplatníky (plátci) daní. Dtto i zdrav a soc.
  Ale i veškerých ostatních, je-li zdrojem plat. Prostě dostanou nějakou sumu, ze které část vrátí prostřednictvím daní a jiných plateb. Třebaže nemusí být jen příjemci aniž by poskytovali přidanou hodnotu, jenže to záleží na jejich ne nominálním, ale reálném pozitivním přínosu. Přínos může být i záporný, v případě, že spotřebovávají jinými vytvářené užitečné statky a svojí činností navíc způsobují škodu. V tom případě je celková škoda rovna sumě neproduktivně spotřebovaných statků plus škoda.

 625. 752 Petře, zajisté. Enstein z principu nemůže mít pravdu, protože je žid. Rasově nevhodný.

 626. 746 ptakopysku, ano. Oxford se zbláznil. Ale…dobře jim tak.
  Tvrdé vědecké, a inženýrské obory, vše co se nedá okecat,ale jsou nutné praktické výsledky s praktickými důsledky, přirozeně odolávají.

 627. Zdá se, že ve vztahu francouzské armády k čerstvě zvolené vládě cosi skřípe. Náčelník štábu podal demisi poté, co se seznámil s plány Macronovy vlády na financování obrany.
  Podle prohlášení, které odcházející generál poskytl médiím, už za stávajících podmínek neumí zajistit takovou podobu ozbrojených sil, které jsou „potřeba k zajištění obrany Francie a Francouzů dnes i zítra“ a k naplnění ambicí země.
  Článek v podnikových novinách Kosteleckých uzenin je naprosto zmatený a nedá se z něj nic jiného vyčíst, koneckonců jeho autor se pod něj raději ani nepodepsal.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nacelnik-stabu-francouzske-armady-de-villiers-rezignoval-p3p-/zahranicni.aspx?c=A170719_101308_zahranicni_pas

 628. Ostatně my savci bychom se měli hluboce stydět a omluvit se dinosaurům. Také my primáti bychom se měli hluboce stydět a omluvit se těm, kteří neslezli se stromů. A jako potomci Cromagnonců se hluboce stydět a omluvit se Neandrtálcům. A zvýhodnit ty, kteří mají více neandrtálských genů. A vůbec hluboce se stydět a omluvit se zvířátkům, broučkům, komárům…rostlinám, kamenům…
  A….

 629. Dobré poledne. K závažným morálním otázkám jedno moudro k eutanázii. Znám lékaře, který je pro neasistovanou eutanázii. Je u pacienta na lůžku, a ten se mu svěřuje, že už by chtěl umřít, že takový život nestojí za nic atd… Lékař mu doporučí: přestaňte dýchat. Teď se rozhodněte, že nebudete dýchat.

 630. já bych ty dinosaury nevynechávala…. Jsou to přece jen obratlovci, měli by se omluvit trilobitům.

 631. ad podnikové noviny Kosteleckých uzenin – nejdůležitější je článek o tom, jak se redaktorka byla koupat na Mácháči v burkinách a jak se při tom cítila, protože po ní ošklivě koukali.

  http://www.idnes.cz/

  Být novinářem je očividně povolání snů.
  Mně šéf zaplatit den u vody a zacálovat spešl plavky za 2800,- z Berlína, tak mi je jedno, jetsli po mně lidi divně čučí…..

 632. Jen si dovolím upozornit, že „public school“ a „public university“ jsou naprosto rozdílné pojmy. Ale to jistě všichni víte…

 633. No, já bych řekla, že ti, co sosusedí s něketrými příslušníky nebílého etnika v Čehcách, by taky mohli být poněkud rasově unaveni….

  ale mám dojem, že v tomto případě nejde o únavu, ale o diskriminaci a xenofobii….

 634. maYdo,
  obávám se, že akce Evy Zahradnické na Mácháči vyvolala konsekvence, o jakých se jí ani nezdálo. Včera večer totiž měly rychlíky z a do Říše dvouhodinové zpoždění, nad děčínským nádražím poletovala helikoptéra obsahující chlapy s flintama a do lesů u hranic hopsali paragáni. Skoro to vypadá, že analytici na generálním štábu vyhodnotili, že arabský terorista Nasrallah Buldozer Kirkukí, nástupce Bagra Baghdádího, kterého má BIS již dlouho v hledáčku, se šel vyčubit na Mácháč převlečený za Evou Zahradníkovou, aby se v úterý večer, osvěžen koupelí, pokusil o ilegální přechod říšských hranic.

 635. Ptakopysku, koukla jsem se mezitím na galerii a to je teda fakt rozruch jak noha….

  Například rasističtí a xenofobní haranti na několika záběrech se evidentně nenechali přítomností zahalené baby vyrušit z budování pískovýho hradu.

  jom když jsme kdysi byli na vodě a pod bechyňským mostem tam někdo učil surfovat kočku nahoře bez, tak jsme se skrz odborníky, studující, jak se to vlastně surfuje, málem k vodě nedostali.

  Možná by mohla zkusit v těch burkinách surfovat,a by vzbudila větší zájem.

 636. Hrobové se otvírají…
  Do prezidentského klání se přihlásil Petr Hannig. Majitel politické strany Rozumní. Prý chce pokračovat v politické linii vytyčené Milošem. Hmmm, jak se to snese s tím, že Miloš chce ve své linii pokračovat sám, to nevím. Hlavně, aby se geronti spolu nepoprali, čí linie je Milošovatější.

 637. ad 773: možná by mohla zkusit napsat druhý díl ‚V bikinách v Rijádu‘, ale toho se asi nedočkáme.

 638. Ad 777
  levnější je nechat se přejmenovat na Maxe a následně se zcvoknout. Mel Gibson na tom vydělal majlant.

 639. Kouknul na PL, Babiš opět dobrý. Preference ANO stoupají.
  Co nabídnou Svobodní významné části voličstva? Čím přesvědčí? Jaký komplexní civilizační program nebo ´

 640. nebo alespoň trháky? Co lidi nejvíce nasírá ve všednodenním životě?

 641. Co můžou slíbit Svobodní, co Babiš ne ?
  Kdyby to bylo o volebním programu, nemohl by mít Babiš ani 5 procent…

 642. Kromě toho, že prachů nikdu není dost, samozřejmě.

 643. 781 Tak jinak. Co mohou nejen slíbit ale i prosadit.

 644. Že něco prosadí slíbit nemůžou. Ale to zřejmě víte, Schumachere ?

 645. Slyšel jsem v hospodě při obědě, že Babiš tady konečně udělá pořádek. Proti tomu nemají Svobodní šanci.

 646. 2 ptakopysk ad 785 – jo, něco podobnýho tvrdili před časem Němci o Hitlerovi… Udělal pořádek? Udělal! Akorát se pak nestačili divit… Leč do poslední chvíle ho podporovali… No a ta analogie se přímo nabízí – byl to zkurvenej Rakušák a etabloval se v Německu. Blbej, sebestřednej, přesvědčenej o vlastní genialitě.
  A tady? Zkurvenej Slovák etablovanej v Čechách. Blbej, sebestřednej, přesvědčenej o vlastní genialitě.
  Historie se opakuje… Jenže – AFAIK, Češi nejsou stádní disciplinovaní Němci… Takže si dlouho na hlavu srát nenechaj… Smějící se bestie zatím rozložili každou aspirující říši… Tak snad to ještě chvíli vydrží…

 647. (753) Zrušení otroctví byl evidentní omyl. 😛

 648. 777 – diky za krasne citlivou literarni referenci 🙂

 649. Zajimavym paradoxem je, ze ulohu nadace hrali muslimove – kteri nyni pravdepodobne ustedri ranu z milosti.

 650. 784 Když si mám vybrat obchodníka, musím vědět jaké zboží nabízí. Či spíš naopak, zboží a podle toho obchodníka.
  Vyšší míra svobody, nižší buzerace, menší nebo co nejmenší stát. To chápu. Jenže návod na svíčkovou je konkrétnější. A da se podle něj konzumovatelně uklohnit.
  Než všeobjímající obecnosti bych pochopil třeba kampaň „Zastřel si svého zločince“.
  A taknějak bych neměl zásadní námitky. Ani vůči tezi, že „Pachatel vloupání se stává přirozeným přírůstkem majetku vlastníka předmětné věci vůči níž byl čin spáchán.“
  Ať je to třeba za hranou, ale ať je to něco konkrétního. Nebo jen jedna rozumná věc, kterou by uvítala významá část voličstva.

 651. 791 – no, zhruba tretina zakazniku si vzbrala Babise a ze by vedeli, jake zbozi nabizi… A to se tyka i jeho uzenin 🙂

 652. Jistě, presidentská volba sice značí, že hrobové se otvírají, Petr Hannig to potvrzuje, ale kde se, u Joviše, toulá Jan Švejnar?

 653. Jan Švejnar je natolik sebekritický, že do přímé volby neleze. Na rozdíl od Zemana, který zase jen do přímé volby.

 654. Dobrý večer: Noname: vámi uvedený příklad se netýká mé úvahy, resp. lékaře se snad stoickými názory. Přístoje se vypínají často.
  Ad Svobodní: chybí vůdce.

 655. Mno, že by zrovna sebekritika byla Švejnarovou silnou stránkou? 😀
  Kdyby jo, tak by tu nekandidoval vůbec. Především proto, že s jeho občanstvím, tedy i platností kandidatury to bylo, pokud se nepletu, volaké vachrlaté.

  Do přímé volby nelezl, protože ho nikdo nenominoval, i pravdoláskaři měli jinší koně a o padlou hvězdu nebyl zájem a nesehnal by podpisy.
  teda, já mám dojem, že z jeho strany by zájem byl, ale nějak to nenašlo tehdy odezvu.
  Si tak pamatuju nějake vtip, jak se pozná, že se v Čr blíží prezidentské volby: přijede švejnar a řekne, že by to vzal.

  jen tak mimochodem, ten zeman možná není tak sebekritickej jako švejnar, ovšem na rozdíl od toho švejnara ty přímý volby vyhrál.

 656. Mne se libila myslenka – uz nevim, kde jsem ji zachytil – ze presidentska volba u nas je skutecne demnokraticka v tom, ze kazdy dostal sveho kandidata. Nejdrive elitariste, posleze klasicka stredni vrstva a nyni modre limecky…

 657. 798

  Na tehle ten nádor mi zemřel kolega a kamarád, za kterým jsem přišel na jižní moravu.
  Problémy se mu objevily v Agentině,kde doprovázel spolek cyklistických šílenců,co měli v plánu projet Argentinu odshora až dolů.
  Když se s komplikacemi dostal do ČR,operovali ho v Ostravě,ale hned řekli ,že nedostali ven všechno- to by se z něj stal ležák.
  Po operaci se dal na nějakou dobu dohromady, dokonce pár měsíců pracoval ,ale pak se problémy objevily znovu,operovat se to už nedalo, a zemřel….

 658. Nikdy jsem McCaina jako politika – a po té co jsem si i něco ppřečetl – jako letce nijak neuznával. Ale charkater to byl. Jako syn admirála mohl být za zajetí vyměněn. Vietnamci to několikrát nabízeli, ale on to vždy odmítl a pokaždé s ním zacházeli hůř aa hůř. Strávil v severovietnamské kleci 5 let spolu s dalšími sestřelnými Američany, Nezlomil se a zůstal chlapem. Že byl zato v podstatě odměněn zvolením do Kongresu bylo skutečně výrazem vděku spoluobčanů. Blbnout začal asi před pěti lety a vposledních měsících byl nesnesitelný. Nádor to snad k jeho omluvě vysvětluje. Ze srdce mu přeji tichý odchod. McArthur: Old soldiers never die, they just fade away…

 659. 779

  Inu, je spousta voličů,které „staré“ zavedené strany tak ňák serou a delší dobu ,nehodlaj je volit ,a zkoušej něco nového.
  Část z nich v posledních volbách zkusila ANO, a neukázalo se to jako průser ( pro tyto voliče)
  Takže se k těm minulým voličům letos přidají další…
  Co většina píšících zde vidí jako problém, oni jako problém nevidí…naopak, vidí jako přínos.
  Je otázka, co z toho,co se nynější vládě podařilo je zásluhou Ano,a co zásluhou socanů,kteří, předpokládám, tlačili na zvyšování platů a penzí víc než Ano.
  Možná za další vlády Ano budou voliči,kteří přeběhli k Ano od socanů zklamaní…
  Uvidíme.

 660. 795 nickname, že Svobodným chybí vůdce, považuji za projev jejich podstaty.

 661. Protože kdyby měli vůdce, nebyli by svobodní.

 662. 792 bléééé, ty teda opravdu jen jako nouzovou stravu.

 663. 792

  Výrobky nižší kvality procházej i zahraničním výrobcům ,Babiš by se nechoval tržně,kdyby dělal něco jiného…
  Je zajímavé, jak titíž,co do omrzení opakují,že trh vyřeší vše, vyčítají Babišovi, ževyrábí, co vrábí 😀

 664. Nějak pořád nechápu, o čem točíte, Schumachere. Co čekáte, že Vám svobodní nabídnou, slíbí a proč od nich čekáte něco, co běžně volené strany nenabízí ani náhodou ?

  Třeba ANO je sebranka přeběhlíků, hezkých obličejů sloužících k nalákání voličů, program je slátanina slibující všechno a nic s jedním významným prvkem-závistí.

  Nějaký sofistikovaný program, verifikovatelný, s úžasným přecedou by tihle lidi přesvědčil ? Nebo aspoň Vás ? Tomu sám nevěříte.

  Pokud existuje důvod volit ANO, ČSSD, KDU, ODS, nevím koho, s programy, které mají, s přecedy, které mají, neexistuje důvod vyčítat absenci rozumného programu a akceptovatelného přecedy třeba Svobodným nebo Pirátům. Protože jejich programy nejsou o nic blbější a přecedové o nic akceptovatelnější.

  Volit Stbáka jako „něco nového“ je skutečně unikum a vysvětlit to umí skutečně jenom Halladinové.

  A nynější vládě se nepovedlo nic, svezla se na vlně ekonomického růstu.

  Předevčírem jsem poslouchal třeba Marksovou a to je kráva non plus ultra-vláda zavedla „vyšší sociální standardy“ a kraje, obce a zaměstnavatelé, na které to hodila ať si poradí, jistě to jde, ji to nezajímá.

 665. Tak teď si přiklepl dotaci na lepší toustový chleba, a pak si třeba přiklepne na lepší klobásky, kdo ví.

  A nazývat současný systém v zemědělství a potravinářství (doplněný majitelem největšího agrokonglomerátu na postu ministra financí se svým nohsledem na ministerstvu zemědělství) trhem může opět jenom halladin.

 666. NoName 🙂

  unikum zamená něco vyjímečného, co se děje jen výjimečně . Hlasy pro Babiše nejsou vyjímečné.
  Tedy se nejedná o unikum.
  A ano, dnes 30 let po Sametuto,zda někdo bylči nebyl agentem,či jinak spolupracoval s STB skoro nikoho nezajímá.
  A dokonce si myslím,že v zahraničním obchodě spolupracovali s STB tak či onak úplně všichni. Pokud by někdo odmítl,už by tam nebyl

 667. NoName,
  na to,co řetězce dovážej ze zahraničí nemá ani MF, ani ministr zemědělství žádnej vliv-pokud se nejedná o něco zdravotně závadného.
  Takže Babišovy firmy se s tím nějak musej vypořádat.

 668. Vaše opakovaná potřeba vysvětlit, proč Bureš vlastně není Bureš a že to tak dělali všichni a bylo to normální …
  Nedělali to tak všichni a nebylo to normální, halladine. Dokonce ani tehdy, když si to myslí 32%.

 669. Halladine, TRHEM jste se oháněl vy. Já jsem jenom napsal, že v prodotovaném systému omezeném kvótami o žádný TRH nejde. A že Babiš dává dotace sám sobě snad už vidí i volič ANO. Jistě, dělo se to nějak i předtím, ale teď to bylo brutálně a vulgárně zjednodušené. Žádná zbytečná přetvářka.

 670. NoName,

  ono to zemědělství a zemědělská výroba jsou dotovány v celé Eu. A dokonce víc než u nás.
  A u nás zdaleka nejsou dotovány jen Babišovy firmy.
  Nedotovat naše firmy by znamenalo je zlikvidovat v konkurenci s těmi zahraničními.

 671. Jistě, halladine, ale TRH to tím pádem není.
  Tak se slovem TRH neohánějte.

 672. A že nejsou dotovány jenom Burešovic firmy tak nějak pořád nedělá více akceptovatelným dávání dotací sobě samému, kontrolu sebe samého a všechny ostatní jemné nuance, které vygeneroval fenomén Babiš v politice, halladine.

 673. (803,4) Schumi, někdo jako na Slovači Sulík by se dost hodil a Svobodní by svobody nepozbyli.
  Ale jako paradox jsi to napsal pěkně.

 674. Ale jistě , že se jedná o trh. Jistě ne o úplně čistej trh.
  Ale v rámci těch určitých zavedených regulací a dotací pořád existuje konkurence a boj o to,kdo prodá víc.
  Třeba mezi Babišovýni, a zahraničními firmami.
  A ani ty Babišovy firmy nemohou čůrat proti větru.
  Musejí se přizpůsobit.
  Babiš nemůže chránit své firmy třeba cly proti EU konkurenci.

 675. 806 – at delam, co delam, nevidim v 792 zadnou „vycitku“…

 676. Dobré ráno,

  „Co čekáte, že Vám svobodní nabídnou, slíbí a proč od nich čekáte něco, co běžně volené strany nenabízí ani náhodou ?“

  Protože kdyby něco, co běžné strany nenabízejí, nabídli, byl by to třeba důvod je volit.
  Pokud nic víc, než jiné strany nenabízejí, nabízí se leda otázka, proč volit zrovna tuhle partaj, když nabízí to samé, co ostatní.

 677. Petře,

  voliči posuzují Babišovu nabídku podle výsledků nynější vlády. A že po volbách mohou bát zklamáni ( hlavně ti,co přeběhli od socanů) jsem už napsal.
  Ovšem totéž se vztahuje na každou stranu a vládu.
  Úspěch třeba Topky v prvních volbách bylněco podobného.

 678. Ale někoho nakonec zvolíte, MaYdo ? Z těch, co „nic víc, než jiné strany nenabízejí“ ?
  Proč ausgerech Svobodní musí nabízet něco navíc a mít cool přecedu ?
  Čím Vás zaujme strana, která „nic víc, než jiné strany nenabízí“ a přesto ji to hodíte, když to nehodíte Svobodným, protože “ „nic víc, než jiné strany nenabízí“ ?

 679. No, tak je fakt, že těch, kdo nějak prožívají, že byl někdo před třiceti lety estébák, postupně ubývá. Ono to opravdu už je poněkud pasé. O tom, kdo byl před listopadem v KSČ nemluvě. Konec konců byli v tej KSČ i mnohé osobnosti, hlásící se k pravicové politice a dokonce i někteří členové komunistického odboje, takže ten argument ztrácí pomalu váhu.

  větší problém u Babiše je, že je ve střetu zájmů jak prase, o jeho „dotační politice “ ani nemluvě.
  Ovšem na druhou stranu – máme demokracii, máme, cos jem chtěli a prostě ho dost lidí volí. Patrně mají pocit, že bude jejich zájmy hájit lépe, než ti před ním.

  A lidi ho budou volit zase, protože ono moc neplatí, čí úspech je zlepšení ekonomiky, lidi to většinou přičítají úřadující vládě, byť to může být ve skutečnosti důsledek kroků s dlouhodobějším dopadem, které učinila předchozí vláda a parlament.

  K tomu si přidejte to, že lidi mají plný zuby poučujícíc a moralizujících intelektuálních elit. Prostě zvolí toho, kdo v nich na chvíli vzbudí pocit, že v nich vidí občany a ne blbý čecháčky.

 680. Petře,
  tak to jsem nevěděl. Když si dám k snídani opečenej toustík s chytrým volským okem(jde z chytrého vejcete udělat volské oko????), budu mít dobrý pocit, že dotační tituly nebyly vyhozeny zbůhdarma oknem.

 681. Pokud by Babiš jenom podnikal, asi by jeho minulost nikdo neřešil.
  Ale on šel do politiky. Má VIZE. Pro Českou republiku. Mluví o morálce a charakteru. A zásadách. Cítí se tak trochu jako Baťa.
  A to už je trošku nechutné. Tedy pro mne. Pro 32% voličů plus halladina to zjevně nechutné není.

 682. Koho budu volit?
  To se uvidí, NoNAme 🙂 Možná se na ten cirkus vybodnu a nebo vyřadím ty úplně nevolitelné a ty ostatní napíšu na papírky, nasypu do pytlíku a budu losovat.

  Svobodní samozřejme němusí nabízet nic navíc a nemusí mít cool přecedu.

  Pak je ovšem třeba vzít v úvahu, že nemají proti tradičním stranám nic navíc, nemají ani xichty, na který jsou už lidi tak ňák zvyklí, nemají početný fan club, který jim to hodí za všech okolností.
  Prostě toho nemají vlastně moc co nabídnout. Tak proč je volit?

  Nebo snad věříte tomu, že se zastydím, že je ode mně nečestné a nesportovní chtít po straně, které bych ochotně dala svůj hlas, něco víc, než od těch druhých a těm Svobodným to hodím?
  A proč? To jako ze soucitu nad jejich těžkým údělem?

 683. Jenom jsem se snažil z Vašich a Schumacherových příspěvků MaYdo pochopit, proč ausgerecht Svobodní by měli nabízet víc, aby byli volitelní, když ostatní jsou volitelní i bez toho „víc“. Schumacher dokonce chce, aby slíblili, že „prosadí“. I když to slíbit nemůžou, to nemůže slíbit žádná strana.
  A tak nějak mám pocit, že jsem se to nedověděl.
  Ale nevadí. Svobodní jsou nevolitelní a hotovo.

 684. Estébáci po letech.
  Inu, nevadí. Nás učil občanskou nauku jeden takový. Tenkrát se s tím tak nějak počítalo. Že byl pěkná svině mám ověřeno z více zdrojů. Nicméně jeho pozvání na pomaturitní sraz vadilo jenom mně, ostatním to bylo fuk, nebo se na něj těšili, protože „s ním je sranda“. Ty jeho vtipy přitom byly pitomé i před těmi čtyřiceti lety.

 685. 828

  Voliči mají různé chutě :-). Pro někoho je volitelný ten, pro jiné onen.
  Rozčilovat se nad tím,či se divit nemá smysl.
  prostě je to tak.

 686. NoName, mnozí před Babišem mluvili o morálce a charakteru a mně to rovněž připadalo nechutné.

  Ale lidi halt na to skáčou. Pořád si myslí, že když někdo mluví o morálce a charakteru, tak taky morální a charakterní je. A nechávají se takovými ochotně poučovat a leckdy i ovládat.

  Tak to prostě je, s tím nic nenaděláte….

  Ano, podnikal a šel do politiky a nemělo to být. Ale jen poslední článek řetězu, kdy v tej politice i jiní udělali něco, co nemělo být. Od začátku se neměřilo stejným metrem.

  V demokracii platí co volič to hlas. Vyhrává vyšší počet hlasů. voliči volí toho, kdo je dokáže nějak oslovit. Jak volby dopadají není problém voličů, ale toho, do jaké míry dokázaly jednotlivé subjekty oslovit voliče.

  Výmluvy, že vítěze volil póvl, nevzdělanci a primitivové, jak argumetují stoupenci Hillary Clintonové nebo Karla Schwarzenberga, jsou ubohé.

 687. [827] Též je možno vybrat ty tři až pět jakž takž volitelných stran, vzít si jejich lístky za plentu, rozložit, udělat „Ententýky“, „Jede vláček“ nebo podobně a vylosované dát do obálky.

 688. MaYdo, nevím proč neustále podsouváte něco, co nepíšu (o póvlu a povýšenosti a nebo že zpochybňuji právo každého zvolit, koho chce).
  Nelíbí se mi, že tu o charakteru a pravidlech a vizích mele Stbák. 30 let po převratu. A dávám to najevo.
  To je celé.

 689. Já netvrdím, že Svobodní jsou nevolitelní. Klidně si je volte, já vám bránit nebudu.
  Ale nevím, jetsli je budu volit. Zatím k tomu nemám žádnej důvod. Právě proto, že nenabízejí nic víc, než jiný strany.

  Nějak vám uniká, o čem ty volby jsou. Abych nějakou stranu volila z přesvědčení, že je to ta pravá, tak MUSÍ nabízet něco, co jiný partaje nenabízejí. Jinak nemám důvod zrovna takhle volit a je opravdu nejlepší tahat papírky z klobouku.

  já bych otázku otočila – proč by měli být svobodní volitení, když nic navíc proti jiným stranám nenabízejí? Pokud všechny partaje nabízejí to samý, je přece úplně jedno, jetsli zrovna Svobodní v tom parlamentu jsou nebo nejsou

 690. Já vám nic nepodsouvám, Noname. Nepíšu o tom, že VY se povyšujete. Jen o obecném nerespektu k faktu, že všichni voliči nejsou stejní a že čím víc kdo mele o demokracii tím méně umí prohrávat a respektovat názory voličů.

  Vy jste Babišem znechucený, já taky, ale halt 32% voličů není. Z důsledků nejsem sice nadšená, ale je to jejich demokratické právo. Konec konců on ten Babiš nespadl z nebe. Nebudeme si přece hrát na to, že v tej politice bylo všedchno křišťálově čistý, až sadl z nebe estébák Babiš a všechno to pokazil.

 691. Nebudeme si přece hrát na to, že v tej politice bylo všedchno křišťálově čistý, až sadl z nebe estébák Babiš a všechno to pokazil.

  Ale o tom to přece vůbec není, MaYdo.
  Demokracie je o dělbě. Moci. Když je kontrolovaný zároveň kontrolorem, nefunguje to. Jistě, předtím se to dalo taky zařídit.
  Ale Babiš se už ani nesnaží tvářit, že má hra více stran.
  Kontroluje sám sebe, dotuje sám sebe. Je podnikem i stranou. A chce být státem.

 692. (819) Nabízejí-li všechny strany ± totéž (což si není pravda, ale budiž, vezměme to jako předpoklad), lze rozlišovat ještě dle věrohodnosti nabídky. Třeba podle toho, zda už náhodou neslibovaly dříve a nesplnily. Ale to jsou takové jemné nuance, zbytečné pro toho (tu), kdo při zmínce o Svobodných vyskočí co čertík ze skřínky. 😛

 693. Jo, NoNAme, řekla bych, že tohle je podstata problému Babiš a ne to, že to je estébák.
  Potíž je v tom, že ve státě, kde většina voličů chce silný stát, který se o všechno postará, může být pro voliče zajímavý.Ostatně mnozí volají po vládě silné ruky a babiš jin v tomhle vyhovuje.

  Jen nevím, jak to souvisí s volitelností či nevolitelností Svobodných.
  Konec konců, pokud hodně hlasů propadne proto, že se rozdrobí mezi partaje na hranici volitelnosti, tak na tom nejvíc vydělá Babiš.

  Každej politik chce být státem, když na to přijde. 🙂

 694. řekla bych, že tohle je podstata problému Babiš a ne to, že to je estébák.

  Způsoby StB Babiš zjevně přenesl i do podnikání a hlavně politiky, MaYdo, takže je to součást problému.

  Jen nevím, jak to souvisí s volitelností či nevolitelností Svobodných.

  To někdo tvrdil ?

 695. Jestli se mohu jemně vmísit – u etablovaných politických stran jsme si v uplynulém čtvrtstoletí ověřili platnost kapitoly 7. apoštola Matouše. Otázka jak poznat dobrý strom v době květu – tedy před volbami – je už passé, protože voleb proběhlo harfolec. ODS, TOP09, Věci veřejné, lidovci a teď i ČSSD s úžasem objevili platnost 19. verše.
  ANO je nyní ve fázi verše 15. a v očekávání verše 16. Jistí býložravci jsou konzumenty trní a bodláčí, takže je vysoký předpoklad, že plody, které přináší bačování ANO jim chutnají a chutnat budou.
  Svobodní jsou víceméně „v květu“, ale Macha lze již po ovoci hodnotit. Při rozvracení EU zevnitř hlasuje obvykle podle programu své strany a podle toho, co sám hlásá. Volič se musí sám položit na otázku, zda ovoce, které přináší Svobodní, je dobré a v souladu s jeho přesvědčením.
  Pro připomenutí, o čem to vlastně hovořím:
  15. „Dávejte si pozor na falešné proroky, kteří k vám přicházejí v ovčím rouše, ale uvnitř jsou to draví vlci.
  16. Poznáte je podle jejich ovoce. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí?
  17. Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce.
  18. Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce a špatný strom nemůže nést dobré ovoce.
  19. Každý strom, který nenese dobré ovoce, bývá vyťat a vhozen do ohně.

 696. „kdo při zmínce o Svobodných vyskočí co čertík ze skřínky.“

  no, spíš Ty skáčeš jako četík ze skříňky, když si někdo dovolí vůči Svobodným jakoukoliv výhradu nebo kritiku.
  A že by mně to motivovalo k tomu, volit zrovna je, to teda fakt ne. 😀

 697. (842) To jsme zase u způsobu té výhrady a kritiky, ale to už je „pes jitrničku sežral“.
  Tvá motivace je dokonale Tvou, nemám sebemenší potřebu ji nějak ovlivňovat.

 698. TAk v tom přenesení různých moresů do politiky není Babiš rozhodně ojedinělej…..
  Jeho předchůdci připravili podmínky, které mu ten přenos umožnily.

  no, když se vyjadřujete jednak ke svobodnej a jednak o Babišovi, tak jsem měla za to, že to souvisí… Že třeba agitujete za Svobodný, aby bylo míň hlasů pro Babiše.

 699. 2 ptakopysk – ona vůbec celá ta kapitola 7 je zajímavá a na zdejší diskusi sedne jak Jandák do vlády… Těch vhodných veršů je tam více…

 700. no a k tej věrohodnosti stran – na některé je spoleh! Třeba taková ODS – ta udělá vždy pravý opak toho, co napřed hlásá. V tom už mají svou tradici. Stejně tak další… TOP zas udělá všechno proto, aby nás prodali komukoli, kdo dá víc. ČSSD udělá vše pro likvidaci živnostníků a drobných podnikatelů, školství, zdravotnictví a státní správy – proto taky tolik podporuje ANO, které za ně dělá tu nejšpinavější práci… A tak by se dalo pokračovat… Leč u některých lze použít slova reklamy – když je miluješ, není co řešit!

 701. ad způsob výhrady a kritiky – to už tu taky bylo… Tu jedinou správnou stranu bylo možno kritizovat jedině konstruktivně… Ale jak udělat konstruktivní kritiku z prostého konstatování „ti to zas dokurvili!“ mi zatím nikdo neprozradil a já nemám to správné politicky korektní vyjadřování… Stejně tak, má-li někdo charisma mokrého hadru, těžko z toho vytvořit konstruktivní kritiku…

 702. Honzo ze Ž.
  do seznamu bych přidal opus magnum Otec Kondelík a ženich Vejvara. To je taky studnice.

 703. 827, 828 – nazvete mne staromodnim pitomcem, ale z meho pohledu maji Svobodni tak nejak navic program, ktery mi konvenuje vice, nez u ostatnich…

 704. Kdyby nekdo premyslel, proc jsme tam, kde jsme…

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/At-vladne-osviceny-diktator-Privedl-Andreje-Babise-mezi-vykaly-a-severoceske-panelaky-Ten-jenom-koukal-viz-VIDEO-Ptal-se-na-Romy-byl-v-soku-a-nastvany-A-vubec-ctete-svedectvi-496707

  Standardni demkoraticti politici tak nejak zapomneli smysl spojeni zastupitelska denmokracie. Takze to jsou politici, ne volici, kteri uspesne zklikvidovali demokracii. Babis je dusledkem, ne pricinou.

 705. Petře Kunetko,
  při čtení toho rozhovoru, zejména u věty: Andrej Babiš prostě řekl na rovinu, že se přijel učit a že segment bydlení pro ně nebyla úplně priorita. Nyní by se tomu chtěli začít víc věnovat. jsem si okamžitě vzpomněl na chlívek pro kozy, Risíta a to jeho: „Šéf vtrhl do kanceláře. Že prý má vnuknutí shůry.“

  https://www.youtube.com/watch?v=YLSrNjpfleM

 706. BTW, Němci „přitvrzují“ vůči Turecku. Už po necelém roce Němci přiznávají, že to s Tureckem neuchopili správně. Sice to viděl i slepý, že to nepůjde už od začátku…

 707. Petr Nečas u soudu zdůraznil, že neveřejné schůzky jsou v politice běžné.

  V Americe by s tím neobstál ….

 708. (849) Bohatýrská trilogie je zvlášť vhodná! 😛
  (852) Petře, z mého také. Pokud by někdo jiný doplnil stejně sympatický program ještě schopným předsedou typu Sulík, klidně bych „změnil barvy“. Takhle mi nezbývá, než volit Svobodné nebo nevolit.
  (853) Ovšem ty likvidovavší politiky někdo volil, i opakovaně, takže jsme u slepice a vejcete …

 709. Než jsem stačil něco sepsat, další vývoj. Rozprášení černého onetrnetu – AlfaBay a Hansa – velký mezinárodní úspěch, Trumpova kritika Sessiona, s kterou si media nedokážou poradit…. dnes po 18:15 Radožurnál a CŘ Plus – snad mi dají dost času.

 710. 853 Kdyby nekdo premyslel, proc jsme tam, kde jsme…

  Kombinace helixu a lokality.

 711. 852 konvenovat nemusí, nám ostatnímu plebsu by stačilo kdyby tak nějak vyhovoval…

 712. 837 NoName, demokracie je o dělbě moci…
  To je zajímavé zjištění. Pokračuj, rád se o demokracii dovím něco nového.

 713. 828 NoName, nový pekař v ulici se musí víc snažit.

 714. 807 NoName, jestli tohle má být marketingový příklad jak osobním přístupem získat voliče pro Svobodné, nedivím se, že mají tak malé preference.

  Mně tohle přípomíná „Otevřel si tam hospodu,ale chodili mu do ní lidi…“

 715. Tak je prostě nevolte, Schumachere.
  Už jste skoro stejný nevolič jako Halladin.

 716. 864 – rekl bzch to spise trochu jinak. Otevrel jsem si hospodu, ve ktere varim vyhradne nudle, protoze jsem vasnivym priznivcem testovin. Skoro nikdo mi to nechodi, nudle nejsou v kurzu. Akorat pred hospodou postava hlouce kcumilu, ktery rika, ze mam tu hospodu s nudlemi hezkou a ze by urcite prisli, kdybych nabizel gulas.

  Pravou je, ze kdybych zacal delat gulas jako vsechny ostatni hospody, urcite by mi jich zacalo chodit vic. Akorat uz to jaksi nebude hospoda co prodava jen nudle…

 717. No jo, ale zvedat návštěvnost hospody přesvědčováním milovníků guláše, že jíst guláš je fuj a jediná správná strava jsou nudle taky jaksi není nejlepší nápad.

 718. Ano, některé zásady bývají v byznysu ponekud groteskní…..k podobnym fanatikům je nejlépe se přibližovat tak maximálně ze závětrné strany.

 719. 867, 868 – pouye upresnuji prirovnani, ktere se Schumimu dle mne nepovedlo 🙂

  Z principu je pitomost zastupovat krajne pravicove a liberalni nazory v tradicne extremne levicovem a hierarchickem Cesku, ale ja mam pro takove pitomce, jako byli obranci Alama, americti namornici v bitve v leytskem zalivu nebo obranci Kohimy sympatie.

  Urcite to byli sileni fanatici, o tom zadna.

 720. Já se vobkreslím… Na ČRo běží pořad „prázdninové cestování“ o Tunisku. Hádejte, co se ta důra redaktorka ptá.

  JAk to v tom Tunisku vypadá s budováním občanské společnosti. To je teda prázdninové cestování jak noha 😀 😀 😀
  Akoro to vypadá, že mají prémie za nějaký ty politický fráze?

 721. 869 – napodobne – i mě se zdá, ze se ta analogie s nudlema nepovedla.
  Těžko se nekdo nadchne pro zarputilost, s jakou budu nabizet zákazníkům neco, co nechtějí.
  Vase sympatie vas šlechti, jestli to ale bude stacit pro udržení provozu té vyvarovny nudlí….
  Souvislost se situacemi, kdy jde o zivoty mi ponekud uniká.

 722. (859) Moc času Ti tedy nedali, Dušane.
  (869) A navíc sice všechny strany slibují to samé, blahobyt, ale v cestách k němu se přece jenom liší. Pokud by se Svobodní odchýlili od té liberální, teprve pak by se neodlišovali a teprve pak by zmizel jakýkoliv důvod je volit. Kdo zde potřebuje ODS II?

 723. „Z principu je pitomost zastupovat krajne pravicove a liberalni nazory v tradicne extremne levicovem a hierarchickem Cesku“

  Z principu to není pitomost, ale halt to získávání voličů osobním přístupem se nějak nedaří 🙂

 724. „Těžko se nekdo nadchne pro zarputilost, s jakou budu nabizet zákazníkům neco, co nechtějí.“

  Ono to, Šimone, někdy taky vede k tomu, že ztratí na ty nudle chuť i ten, kdo by si je třeba jinak dal. 🙂

 725. Vždyť nesedí. Nesedí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil …

 726. Kdo zde potřebuje ODS II?
  No já bych věděl. Ale není jich moc. A sehnat dost vovcí se jim moc nedaří, protože vovcím teď chutnají koblihy.
  Koneckonců svoji historickou úlohu ODS už odehrála a nějaká nová úloha není na pořadu dne. Producenti se potřebují zabetonovat na pozicích, aby ujo Andrejko náhodou nebral bank.

 727. Ptakopysku, aby ujo Andrej nebral bank je IMHO docela široký zájem…

 728. No, nejsem si jistá, jetsli náhodu ujo andrej ten bank dávno nepobral…..

 729. Dobrý večer, opakovaně jsem sem se vzrůstající sklíčeností nahlížel a občas možná měl nutkání cosi připsat, bylo však spolehlivě anihilováno stále sílícím pocitem marnosti. Až teď mne trošičku potěšil Petr Kunetka s (866).

  Klíče jsme ztratili někde v parku, tam se ale potmě špatně hledají, a tak raději hledáme na chodníku, nejlépe přímo pod lucernou. Sice možná existuje strana, jejíž politické směřování a politický program se alespoň z nějaké části kryje s mými zájmy a s tím, co pokládám za český zájem, ale holt nemá charismatického vůdce, navíc vím, že se přes 5% pravděpodobně nedostane, a tak budu volit jinou, která programově i reálně postupuje systematicky proti mým i českým zájmům. A tohle je prosím názor, který se zde vyskytuje pravidelně; nejen teď, nýbrž se téměř nezměněn opakuje dlouhá léta, aniž by byl jakkoliv významněji reflektován (se šťastnou výjimkou 866).

  Tak jak to tedy vlastně je? Opravdu v zájmu svého pohodlí již léta hledám pod lucernou, ač po celou tu dobu bezpečně vím, že tam klíče nejsou? Nebo podvědomě toužím po vůdcovství nějakého alfasamce, a kam mne povede (či povleče), je pro mne zhola druhotné? Pokud ano, byl by to postoj, který je v přírodě i v historii do určité míry opodstatněný, je ale myslím chyba jej zaujímat nevědomě, a taková chyba zpravidla přináší neblahé následky. Anebo se snažím volit nejmenší zlo, a vycházím z toho, že třeba ODS by (mi) pravděpodobně působila méně škod než ČSSD, ANO či KDU-ČSL ? Opět postoj, pro nějž existují jisté důvody, ale je chyba nebýt si jej vědom.

  Všechny zde rozebírané postoje jsou skličující, nepřítomnost, neúčinnost a nedostatečnost reflexe jsou skličující, stagnace Svobodných je skličující, zejména s ohledem na změny všude kolem, politický vývoj v Čechách i v Evropě je nejen skličující, ale přímo děsivý. Málokdo na něj reaguje adekvátně, tzn. adekvátně tomu vývoji a adekvátně svému postavení a možnostem. Za posledních skoro 20 let se situace nikdy nezhoršovala tak strmě jako za poslední dejme tomu dva roky. Při mé vyhlášené naivitě není divu, že je pro mne zcela nesrozumitelné, jak se téměř všichni stále více a více krčí jako králíček před kobrou; součástí čehož jest, že se – jak mi s odpuštěním připadá – krčí též intelektuálně.

  Co vidím, zlepšila se leda snad redakční politika Neviditelného psa, a na jiných serverech sporadicky (velice sporadicky) vídám příspěvky (ukázku vzápětí napastuji), které jsou na výši situace. Ale je to málo, hrozně málo, a je bohužel nabíledni, že to naprosto nemůže stačit.

 730. Sorry, přehodil jsem tagy. Možná už nezvyk…

  Měl jsem na mysli třeba tohle:

  Mimořádně velké díky za tento článek. Ano, to jádro příběhu, ta základní motivace, proč se mladí afghánští muži dopouštějí masových a velmi násilných sexuálních zločinů na Evropankách a jiné kriminality („vezmi Evropanům vše, co můžeš: ženy, pasy, domy, peníze, jejich dny jsou tak jako tak sečteny), je alarmující. (Toto vysvětlení kriminality – že nájezdníci opravdu považují své evropské zachránce, kteří jim poskytli azyl, za nepřátele, je v placené části článku – a samozřejmě v původním článku Ch. Benard.)
  Dodnes vnímám jako strašné, když do roku 2015 včetně (ještě do raných fází roku 2016) byla varovná slova všech, kdo problematiku ze své mnohaleté práce důkladně znali, a často šlo o profesně i lidsky respektované osobnosti, umlčována, nebo dokonce degradována a zostuzována, těmi, kdo o problematice nevěděliu nic, ale byli přesvědčeni, že jsou na správné straně dějin. (Pokud být na správné straně dějin znamená být na straně vítěze, měli v tom bohužel možná pravdu, podařilo se jim dostat situaci na politické scéně a v reálném životě do stavu, z něhož už po mnoho desetiletí, nebo i několik staletí, nemusí být návratu.)
  Ten šílený pocit bezmoci, který znám mezi řadou svých bývalých i současných kolegů, mnohdy skutečně celosvětové respektovaných (ale jen když mluvili na jiná témata), ten pocit zoufalství, že nastává to, před čím se snažili celý svůj profesní život varovat a co nevyhnutelně přinese konec (v nejkrajnějším případě apokalyptického) západní civilizace, jak jsme ji znali v posledních generacích, přinejmenším v Evropě, a NIC dobrého to nepřinese zemím, odkud invaze probíhá, protože z nich odejdou ti silnější a životaschopnější a za sebou nechají ty opravdu slabé … a každého, kdo si na nich bude chtít „smlsnout.
  A že i když jasně vidí ty konce (jsou natolik dobře analyticky prozkoumané každou relevantní disciplinou, že nejde o žádné nepotvrzené hypotézy) a snažli se ze všech sil a po mnoho let informovat politiky a veřejnost, že touto cestou jít nechtějí (vyhovuje jen malé části byznysu, ale proti většině lidí na všech dotčených kontinentech se obrátí), nedokázali tomu zabránit…
  I práce Cheryl Benard zůstaly na okraji pozornosti. Je fajn, že si jí všiml The National Interest, ale i to je okrajový think tank a časopis spíše pro odbornou veřejnost.
  Echo a pana Weisse ctí, že aspoň střípek přinášejí široké české veřejnosti.
  Poznámka: Ještě v r. 2008 by těchto zpráv byly plná americká středová média.

  (z diskuse pod http://echo24.cz/a/iADNA/explozivni-tema-kriminalita-a-nasili-uprchliku-z-afghanistanu)

 731. „A tohle je prosím názor, který se zde vyskytuje pravidelně“

  No a? To je špatně? Je skutečně tak otřesné, že někdo nechce volit stranu, která se mu jeví nepříliš příliš životaschopná? Není takový názor hoden toho, aby se tu objevoval prav idelně a měl by být odsud vymýcen?

  Jestli chceme mluvit o demokracii, tak je třeba začít u toho, že ani názor, s kterým se neztotožňuju, nemusí být špatný.
  Možná by to chtělo u toho začít. Aspoň teď, když se nezačalo před těmi téměř třiceti lety.

 732. 880 prdlajz. Tohle je jen ideologické okecání toho že si chtějí zašukat.

 733. 880 – to je těžký, když je dostupná jen diskuse a ten původní článek je jen pro předplatitele….

 734. (879) Zpátečníku, já starý blb na to skličování moc netrpím. Místo něj se raději zcela konkrétně snažím ovlivnit místní pobočku Svobodných. Nakolik úspěšně těžko říci, ale pro pocit, že jen nekecám, mi to stačí.

 735. 881 — To je špatně? — No, když už se takhle ptáte, maYdo, pak si opravdu myslím, že ano. Pokud totiž dlouhodobě trvám na tom, že budu klíče hledat tam, kde nejsou, např. z důvodu optimističtěji působícího prostředí, nejenže klíče nikdy nenajdu, ale jsem permanentně zatížen nekonsistencí svého počínání. To už bych pokládal za lepší vzdát se optimisticky hřejivého světla lampy a jít domů; akorát tedy že nemám ty klíče…

  Samozřejmě takto postupujete nejen Vy, ale i desítky či stovky tisíc dalších voličů; tím se jejich chování, jakkoliv je nadále pokládám za chybné, stává příslušným způsobem sebepotvrzující. Také proto a zejména proto se zde (ovšem marně, jako vždy) pokouším oddělit ty věci od sebe, totiž samotné (volební) chování jakožto takové od úvah, které ho provázejí.

 736. 866 Petře když přečteš ještě jednou a i to na co, 807, jsem v 864 reagoval… že jsem nemínil kvalitu nabízené krmě, ale vstřícnost a přívětivost personálu a štamgastů.

  Co se týče pravice, čím více se setkávám s její presentací, tím víc pochybuju o tom, že chápu co je pravice. Měl jsem s ní spojené nějaké ctnosti. Takové nějaké protestantské… Jenže připadá mi čím víc „socialistická“. Co všechno se za ni vydává za ní skrývá. Co všechno může být „pravicové“. Připomíná mi to jak režimní propaganda presentovala „západní způsob života“ jako „bulvár“ a „horečku sobotní noci“.

 737. 884 – No, abych Tě podpořil, AeroKarle, poznamenávám, že režim, ať už nacistický, komunistický či ten současný, se soustavně a intensivně snažil právě o tohle, totiž přesvědčit oposici (včetně té potenciální), že veškerá snaha je zbytečná. Čili snažit se je plně namístě.

  Avšak moji sklíčenost to sice (poněkud) rozptyluje, leč naneštěstí rozptýlit nestačí.

 738. 885 – jste si jist, že ty klíče jsou tam, kde si vy myslite, resp., ze nejsou tam, kde to hledaji ty tisice a tisice dalsich ?
  Zavidim vam, že víte….já ne, ale s tim se vyrovnam sám.

 739. Já se neptám na hledání klíčů. Já se ptám, jetsli je špatně, že se tu nějaký názor objevuje pravidelně.
  A pokud jde o tu analogii s klíči, tak není to spíš tak, že jste ztratil klíče v parku a z toho usuzujete, že když já stojím pod lampou, hledám tam klíče, který se ztratily v parku?

 740. Sice možná existuje strana, jejíž politické směřování a politický program se alespoň z nějaké části kryje s mými zájmy a s tím, co pokládám za český zájem, ale holt nemá charismatického vůdce, navíc vím, že se přes 5% pravděpodobně nedostane, a tak budu volit jinou, která programově i reálně postupuje systematicky proti mým i českým zájmům.

  Souhlasím.

 741. „a tak budu volit jinou, která programově i reálně postupuje systematicky proti mým i českým zájmům.“

  No, já bych sice dala přednost tomu, volit stranu, která nepostupuje systematicky proti mým zájmům, ale proti gustu žádný dišputát a i masochisti mají volební právo.
  Ale bude se Vám blbě vybírat, takovejch partají je hodně….

 742. 886 – viz 890. Diky, Zpatecniku a Martine. Obecne jsem se nechtel k diskusi moc pripadej, nevidim v tom valny smysl.

  Kazdy, at si voli jak chce. Stejne je to jedno, jak se cim dal tim vice ukazuje na Brexitu.

 743. Mimochodem, kdo ma anachistickou strunku, Pirati vzskakuji v pruzkumech na pet procent a maji mnohem lepsi PR nez Svobodni…

 744. Dobrý večer,

  snad to nikoho nevyděsí, ale můj pracovní program mě a moji ženu zavede na konci září do blízkosti Šumavy. Pravděpodobnost, že na mě narazíte, je velmi vysoká. Rád vás všechny uvidím a poslechnu.

 745. 888 – jste si jist… – Nejsem, Šimone. Ale jak jsem napsal, snažím se oddělit reálné chování od úvah, z nichž vychází. Přitom existuje-li zde cosi jako objektivní správnost, jistě též existují nejméně tři možnosti ze čtyř, tj. chování i úvahy mohou být oboje správné nebo oboje nesprávné, a mohou také být nesprávné jen ty úvahy. (Krom toho, ale to už je trivialita, zájmy voličů mohou být, jakož i jsou, různé, pročež mohou být různé i strany, pro něž by ve vlastním zájmu měli hlasovat.)

  Co mne ustavičně zaráží, je téměř dokonalá absence snahy identifikovat své vlastní zájmy, jakož i úvah o tom, nakolik se s nimi která strana shoduje. Místo toho pokaždé je hned řeč o chybějícím vůdci a charismatu.

  Strukturálně vzato, připadá mi to velmi podobné úvahám (či lépe snad řečeno, mentálním procesům), na jejichž základě velká část jeho voličů hlasovala pro Babiše.

 746. Je velmi zajímavé,jak se kde kdo domnívá,že jeho osobní zájmy se rovnají českým zájmům.
  Ale to jen na okraj.
  Těším se, že tu máme parádní slejváček, už dost dlouho, a zatím nekončí.

 747. A exminifin Pilip, původně ODS, pak Uhelné sklady je prý v insolvenci..
  Ts, ts……

 748. 896 – řeči o absenci vůdce se tady opakovaně vedou jen u Svobodných , takže bych si nebyl jist, ze už rada zdejších třeba má vybráno a tudíž i „identifikovali své potřeby s programem některé strany“.
  Jen o tom nechtějí mluvit.

 749. 898 — (…) alespoň z nějaké části [se] kryje s mými zájmy a s tím, co pokládám za český zájem (..) — Nikde nepíšu, že jde o stejnou část; právě proto je to formulováno takhle.

 750. (887) Zpátečníče, to bude povahou. Já jsem sice na jednu stranu línej jak vandrák v červenci, takže nikdy se nebudu něčemu věnovat na zcela plný úvazek, dlouhodobě, mimo to, vůdčí role se velmi neochotně ujímám až tehdy, nenajde-li se nikdo jiný. Na druhé straně je mi blbé jen kritizovat a nic nedělat. Výsledkem je nějaká, mně snesitelná kompromyš angažovanosti.
  (894) Tak Piráti alespoň zatím nejsou příliš programově škodliví.

 751. 897, ne 898, omlouvám se.

  899 — No, už někdy u předminulých voleb jsem sem cpal výsledek své analýzy, že ty úvahy o absenci vůdce vlastně vyplývají z problémů Svobodných dosáhnout 5%; kdyby totiž tyhle problémy neměli, stěžovatelé by si na Machovo malé charisma nejspíš nestěžovali.

  Jinak Sobotkovy vůdcovské schopnosti zde opakovaně kritisoval Halladin.

 752. (899) Ne „u Svobodných“, ale „o Svobodných“. Ledaže bys byl členem a měl vlastní zážitky jiné regionální organizace. Fakt je, že schopný vůdce (vzpomenu zase toho Sulíka) by byl potřeba, ale opravdu to není hlavní stranické téma. Snažil se Hampl, snažil se Matějka, oba se, IMHO naštěstí, nechytili a odešli.

 753. 901 — Angažoval bych se klidně taky, AeroKarle, jenže při mé analyticko-skepticky-šťouravé povaze je dokonale jasné, že bych jakékoliv straně spíše jen škodil.

 754. (904) Jak jsi si asi všiml, já jsem jiná povaha, ovšem vysoce si cenící Tvé analyticko-skeptické-šťouravosti. Zda by ji ocenili i jiní z naší buňky Prahy 5, těžko říci. Koordinátor asi jo, mladej snaživej kluk, přístupnej všeličemuž. Tak se mu snažím dodávat podněty.
  A zcela teoreticky řečeno, analyticko-skeptická-šťouravost může uškodit jen straně zcela na odpis nebo hnutí předurčenému zvítězit (a to se rychle něčemu takovému ubrání). Není nutno (nejspíš ani možno) se dle a-s-š do detailu chovat, ale vždy je zdrávo to uvážit, promyslet, použít třeba i v modifikované formě.

 755. Dobrý večer. Život není jen politika. Kdo sledujete TV víte, že se chystá antibabiš koalice. Kajínek je venku. Krejčíř se připravuje na návrat. Roubal milošt nedostane a potřebují ještě někoho na kandidátku. Nevíte o někom?

 756. Schopnej předseda, (nepoužil bych slovo vůdce, které vzbuzuje určité negativní souvislosti) je nutnej a nezbytnej .
  Už z psychologických důvodů. Ňouma na vedoucím postu u potencionálních voličů automaticky vyvolává myšlenku “ A to nemaj nikoho lepšího ? “ A odpověď – “ Asi ne ,protože jsou ňoumové všichni “
  A je vymalováno…. Kdo by volil ňoumy.

 757. 906 – ja jsem prilis nezavisla povaha, hledejte dal 😀

 758. 908 – kdyz v organizaci narazite na cloveka, kerz neni schopem zastavat svuj post, je jeden z nejefektivnejsich zpusobu, jak jej odklidit, povyseni… Ve sve praci jiz neskodi a je mozne, ze se v nem najdou manazerske bunky…

 759. 910
  V politice často nehrajou roli reálné schopnosti důležité pro úspěšné vykonávání funkce,ale spíš schopnost piklit a vytvářet vzájemně se podporující společenství.
  A řadoví členové nemají informace,a moc s tím nenadělaj.
  Ale zažil jsem kdysi jeden velmi funkční výběr kandidátů na poslance v US,kdy bylo kandidátů jak nasr…. , kandidovat chtěl každej, kdo dle PeSa měl v p….. díru 🙂
  Břeclavská pobočka měla tuším 16 členů, a 4 chtěli kandidovat.
  Snad to bylo tím, že jUS byla nová a ty spojenectví a bratrstva se nestačily vytvořit, kandidáti i jejich znalosti byly dost přísně zkoumány dotazy z pléna ,a nakonec vybrána ženská, která následně v parlamentě nedělala ostudu….
  To bylo v rámci jihomoravského kraje.

 760. 910 – v konečném stavu jsou manažerská mista obsazena lidmi, kteří nestacili už na svá předchozí…..
  Velmi běžná personální politika.

 761. Dobré zas ráno… V politickém blábolení asi poněkud zapadla informace, že Evropská můmie pro naše dobro zakázala vysavače se silnějším výkonem. Vzhledem k tomu, že zákon zachování energie a základní věty termodynamiky platí i navzdory EU, těšte se na vyšší spotřebu energie! Ó my se máme…

 762. 2 Šimon klein ad 899 – alespoň v mém případě máš pravdu… Jsem prakticky rozhodnut, jen nemám potřebu o tom psát. Pouze reaguji na námitky, proč nebudu volit XY. Ostatně, kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili…

 763. 914 PeSi, třeba je za tím lobby výrobců těch „robotických“ šmejdících placek, které předstírají, že vyssávají.

 764. Fujtajbl poránu,
  Podblanicko hlásí noční, od jihu přišedší, asi čtyřhodinový mírný déšť, je tudíž zalito, ale kaluže už vysychají. Je polojasno, bezvětří, 20° Celaskona. Odevšud se linou radostné tóny Ódy na radost, jimiž si pracující lid zpestřuje svoji neutuchající snahu zvelebit a rozvinout naši drahou širší vlast – EU.

 765. No a hlavně by Vás mělo těšit, že naši moudří poslanci zakázali kožešinové farmy. Prý jsou chovem na farmě zvířata nevýslovně týrána. Ta umanutost v zákazech čehokoli je úžasná… Jako Terazky – popíliť, popíliť, všetko popíliť!

 766. 917 ptakopysku, „radostné tóny Ódy na radost“, tí myslíš cirgule v plném zápřahu?

 767. nejenom. Veselý klapot ventilů traktorů vozících semo tamo úrodu, zvuk jednotlivých výstřelů i krátkých dávek linoucí se z testovacího prostoru zbrojovky, bučení dobytků očekávajících snídani…

 768. Hlavní rumrajch samozřejmě bude až zítra. To se naplno rozjedou sekačky, křoviňáky a motorovky zasranejch pražáků přijedších na víkend. V neděli v podvečer začnou stroje utichat a vystřídá je svist pneumatik a decentní šumění špičkových tří 1,2 htp, či ševelení pneumatik bavoráků, volv, audin a nejrůznějších esúvéček. Kolem deváté nastane klid, člověk si sedne na zápraží s otevřeným oroseným pivákem, zaposlouchá se a spokojeně řekne: „Kurva, konečně trochu klidu.“ 😀 😀 😀

 769. Nevím jak Vy, prakopysku, ale já seču trávu obvykle v sobotu. Někdy i v týdnu, ale sobotu preferuju. Posunem konce pracovní doby z 15.30 na 17.00 nabyl víkend jako prostor pro práci významu a už není neobvyklé, že se třeba barák zmítá v neděli. A to před 20 lety bylo něco jako přestupek proti dobrým mravům.

 770. >> Halladin /898/
  Původně ODS? Ponoř se ještě hlouběji do historie, resp. konzultuj strejdu Gůgla!

 771. No jo , DVD, původně byl u křesťanských demokratů,co se sloučili s ODS, pamatuju si to, ale až tak do detailů se mi nechtělo jít…..

 772. NoName,
  tady to funguje tak, že lufťáci najíždějí od čtvrtka odpoledne do pátku podvečer. V pátek zahajují sečení ti čtvrteční, v sobotu dopoledne to rozjíždějí ti páteční. Sekají, řežou, štěpkují atp. až do večera. Bezkonkurenčně nejhnusnější je podle mě zvuk elektrických strunových vyžínačů. V neděli dopoledne všichni chrápou a odpoledne těsně před odjezdem přejedou svoje anglické a golfové trávníky ještě jednou. Domácí mívají posekáno přes týden, protože i když přijdou domů kolem páté, či šesté, díky Bruselu nad Evropskou unií slunce nezapadá a dá se sekat až do osmi, než začne Růžová hospoda, Hříšní chalupáři, či Comeback v ulici.
  Samostatnou kapitolou jsou samozřejmě důchodci, kteří jsou už ve čtyři hodiny vzůru a v sobotu kolem sedmé ráno startují cirkulárky, aby pořezali nějaké to dřevo na zimu. 😀

 773. Ptakopysku,

  v mnohých obcích vyhláškou omezili rachot mašinkám o víkendech jen na sobotu do 12 hodin.

 774. Tak to vás lituji, v našem městečku startují každý den ráno všechny mechanismy pracovníci Technických služeb města, tím předstihnou i důchodce.

 775. K těm volbám a volebním preferencím.
  Já nevím, není to normální humanaction? Někdo má rád koblihy, někdo orient, někdo přírodu nebo feudály. Nakonec si vybere každý.
  Je hezké volit pozitivně, ale jsou okamžiky, kdy je zapotřebí se orientovat i negativně. Volby od voleb to může být různé. Já se třeba před lety rozhodl, že k druhému kolu senátních voleb nepůjdu, protože jsem si neuměl vybrat mezi Křečkem a Michálkem. Zvolili Michálka. Křeček by byl (dnešní optikou) lepší volba, ale takhle může dělat to, co dělá.

  To, že sem občas někdo napíše, co se mu na některé straně nelíbí, může tato brát jako zpětnou vazbu, nebo jako útok. To už je partyaction té které strany.
  My žbrblající si reakci vyhodnotíme a zařídíme se.

  Ovšem jsou tu skupinky, které mají jasno. Kdo má jiný názor je přiměřeně podezřelý a je nutno mu to dát patřičně najevo.

  Dobrýtro.

 776. A když někdo v sobotu ve 13.00 zarachotí, na vesnici se starostou a jedním obecním polišem to řeší kdo ? Nikdo. Tolik k významu vyhlášek.

 777. Dobré ráno,

  Se mnou by EU byla spokojena, můj vysavač nemá žádnou spotřebu eletrické energie. Naopak ušetří, protože během úklidu podlahy musí opustit počítač.

  Ale spotřebu jiných komodit, to zas má pořádnou, to jo….

 778. 932 navíc je to v rozporu se svobodou jednotlivce řezat kdy a jak potřebuje.

 779. NoName,

  že taková vyhláška existuje v OV jsem netušil. Sehnal jsem na to kosení chlapíka, začal, a do půl hodiny nastopil městský policajt.
  Bonz za tepla. některej soused vytočil číslo.

 780. OV je naprosto typická vesnice se starostou a jedním polišem, o které jsem psal já.

 781. Ano, hlásit je potřeba v každém případě, halladine. Samotné sečení pak doložíte audiovizuálním záznamem.

 782. Co se týče námitek proti svobodně produkovanému randálu, nikdo není povinen ho nesvobodně poslouchat. Může si svobodně ucpat uši, odstěhovat se, emigrovat, a tak podobně.

 783. NoName ,

  každej OÚ má nějakou komis pro veřejnej pořádek,či jak se to jmenuje.Ta tyhle záležitosti řeší.
  A ohledně přespolních lufťáků asi problém uložit pokutu nemaj.

 784. Já bych se zeptala, kdy že mají ti Pražáci posekat zahradu, když tráva roste a přes týden jsou v práci.

 785. Schumachere, jste jako obvykle mimo.
  Jde o vymahatelnost takových vyhlášek. O tom píšu. Pokud se lidé nedomluví, vyhlášky to nevyřeší.

  Ale víru v komise a vyhlášky vám neberu.

 786. No, vymahatelnost práva obecně je taková, jaká je, tak není nic překvapivého, že na tom jsou obecní vyhlášky a komise na ochranu veřejného pořádku stejně.

 787. maYdo,
  no vidíš! Zrovna s tímhle tématem by mohla jít nějaká sociálně orientovaná strana do voleb. Pracující jsou vykořisťováni takovou měrou, že ani nemají čas posekat trávník na své latifundii. Zatímco buržujové a zubaři v.v. si na sekání najímají za mrzký peníz hladovějící důchodce. Nebo ještě v horším případě ekonomické imigranty z Východu. Tím ubírají našim lidem pracovní příležitosti, takže roste nezaměstnanost.

 788. 941 – nic jim nebrani si na to zaplatit mistni firmu, ze ano… 🙂

 789. 945-nakonec, tu vlastní obvykle nějaký místní zastupitel, ten problémy s vyhláškou mít nebude 😉

 790. A schumi není mimo, jen poukazuje na to, že hranice mezi ochranou něčích práv a zásahem do svobody jednotlivce konat dle vlastního uvážení je převelice často danná subjektivním úsudkem podle toho, co komu vadí.

  Poměrně běžně dokonce některým vadí, když dělají kravál se sekačkou jiní, ale pokud ho dělají sami, je to jejich právo, protože přece tu zahradu musí posekat..

 791. Simyslím, že většina lidí to porušuje jen proto,že nevědí, že je to zakázáno. Aspoň v mémpřípadě to tak bylo.
  Ten poliš, co přiběhl knám jen upozornil na vyhlášku, nepokutoval.
  A do soboty poledne lze leccos stihnout.

 792. No, pánové, třeba ve vesničce naší střediskové, kde se rodinné latifundie nalézají, žádná taková firma není.
  A hladoví důchodci taky ne. to spíš důchodkyně, které samy potřebují, aby jim tu trávu taky někdo posekal, ale na zahradnickou firmu nemají.
  Sousedkám na jedné straně to občas přejede traktorem brácha nebo někdo jinej jako sousedkou výpomoc, sousedce na druhé straně poseče syn nebo švagři.

  O víkendu, pochopitelně, všichni jsou jinak v práci a nebydlí v místě.
  Teda ta jedna sousedka má taky nějaký nezaměstnaný příbuzný ale ti jsou naprosto nepoužitelní.

 793. (948) Taky jsem na to s pobavením koukal a vzpomněl místních polemik. Akorát moc nevěřím na to, že ten počítač ve zdi zůstal, případně zůstal funkční.

 794. Ale to je Váš problém, MaYdo.
  Vyhláška je vyhláška a tu musí respektovat každý.
  Detaily už musí dořešit občan samotný.

 795. 950 – zakon je zakon, maydo. Neschopnost splnit naprosto jednoduchy a schvaleny zakon jsou ciste Vasim problemem – viz napr. Halladin a diskuse o EET 🙂

 796. Nahradit učitele počítačem? Jak kterého. Obecně by to asi nešlo. Ani takový Sunway nebo Cray by neměly šanci nahradit našeho učitele matiky na střední škole, který nás sice někdy oslovoval „ty moučko“ nebo „ty kostelníku“, ale i největšímu troubovi ze třídy dokázal vysvětlit základy Infinitezimálního počtu. Na druhé straně jsem se setkal i s nejedním pedagogem, jehož nahrazení výpočetní technikou rovněž není možné. Tak blbé kalkulačku se už nevyrábějí.

 797. můj problém to není, já zahradu neseču 😀
  krom toho mám dojem, že v mej rodnej obci žádná taková vyhláška není. A pokud je, dlabou na ni všichni.

  Konec konců i starosta seká o víkendu, nemluvě o tom kraválu, co občas a na Silvestra pravidelně vyvádí s dělbuchama.

  Jinak i v době předsekačkové žádný ticho na vesnici nebylo. Především byl mnohem větší počet kohoutů. A když se začalo se senama, to ještě nebyly sekačky a všechny ty plochy, kde dnes řádějí mountfieldy a jiný serepetičky, aby byl neglickej trávník jak samet,se sekaly kosama. A posekané se sušilo na seno. Sekalo se ráno, dokud byla rosa.
  A kosu před sekáním je třeba co? Nabrousit. A naklepat. Takže nejdřív spustili kohouti a sotva se rozednilo, ze všech stran se začalo ozývat naklepávání kos a svištění brousků. A když takhle spusila celá ves, tak to byl docela slušnej randál. O víkendu pochopitelně, protože chalupáři nebyli, ale většina chlapů ve všední dny dojížděla za prací někam pryč.

  Myslím, že dnešní spořádaní občané by taky žádali nějakou vyhlášku, jako že kohouti nesmí řvát před osmou ráno a sekat se smí za rosy jen tupou kosou, ale nám to tenkrát připadalo normální.

 798. Zcela O.T.
  teď jsem zaregistroval, že Prima natáčí seriál Kapitán Exner. V roli kapitána Exnera Michal Dlouhý, Gabrielu Steinovou si zahraje Vica Kerekes, Josef Polášek si zahraje poručíka Beránka, Jaromír Dulava si střihne poručíka Vlčka. Trochu mě děsí ta televize Prima. Sice se utěšuji tím, že větší sračku, než byl film Čas pracuje pro vraha, snad ani nejde natočit, ale Prima dokázala i husarštější kousky.

 799. Napíšu to jako Martin TT
  947/950/955
  A to slovo je nekonsistentní ?

 800. Po všech úspěších na poli zlepšování kavality našich životů, se stát rozodl zachránit nás před stáním v zácpách: http://ekonomika.idnes.cz/stat-navigace-o2-vars-brno-zakazka-dlq-/eko-doprava.aspx?c=A170718_2339291_ekonomika_hm1 . Sice produkt s požadovanými vlastnostmi už existuje, ale stovky miliónu prostě jsou je nutné je utratit. Jen jsem zvědavý, kdo bude mít potřebu státní navigaci používat, když IMHO na rozdíl od konkurence, nebude poskytovat informace o místech, kde se pomáhá a chrání.

 801. vytrezviteli,
  stát prostě přijme vyhlášku, která zakáže používat navigace upozorňující na radary a PACHy. V Portugalsku myslím tuto vymoženost již mají.

 802. maYdo,

  většinou stačí skočit do hospody a zeptat se buď hospodského, nebo i štamgastů, zda není někdo,kdo by za nějakej obolus pokosil.
  Já naposledy potřeboval otočit na zahradě karavan.
  zašel do hospody , zdvihnul 4 chlapíky , naklusali ,otočili, já se s nimi vrátil do hospody , předplatil jsem nějaké piva, a bylo vymalováno.
  Ale u té vyhlášky – původně šlo o ptakopyskovu stížnost na kravál.
  Pokud tito domácí jsou nasraní v množstí více než malém, ,je možné vyžadovat vyhlášku.
  Stížnost , že lufťáci nebudou mít možnost kosit neberu.
  Akorát bude v sobotu dopoledne trošku větší kravál, protože budou kosit všichni najednou, zato potom bude o zbytku víkendu klid.
  A pokud se jedná o delší, dovolenkový pobyt, pak už vůbec není problém. Mohou kosit v pracovní dny.

 803. 959- Extrapovlováno pomocí zavedené praxe zakazování, pachové nebudou kontrolovat pouze lékarničky, ale i jestli náhodou některý člen posádky nemá u sebe chytrý tydlifoun. Protože, co kdyby si na něj takovou nainstaloval. Takže chytré tydlifouny bude možno přepravovat jen ve Faradayovsky uzavřených bednách ve vozidlech vyhovujících úmluvě ADR

 804. Vyžadovat vyhlášku by měl každý.
  Do každého domu vyhlášku !

 805. Halle,
  já jsem předloni potřeboval vynést na pobočce do I. patra skříňkovou Veritasku.
  Takovouhle: https://www.bazos.cz/img/1/470/74770470.jpg
  Vedle pobočky je Žabka, tudíž v dosahu neustále pochlastává tlupa bezdomáčů a norků. Naše paní uklízečka má v téhle sekci obyvatelstva docela slušný přehled, takže po vyslechnutí několika mých společensky a mravnostně závadných vtipů byla ochotna z tlupy vybrat a ukecat někoho, kdo mi s Veritaskou pomůže do schodů a nerozpadne se přitom, ani cestou nezesne v Pánu. Po chvíli vyjednávání, kdo z opilců je ten nejsilnější, nastoupil borec, vyťapal se mnou a Veritaskou třicet schodů, paní uklízečka s ním ještě pošvitořila, jakej je to silnej chlap a co všechno by mohl ještě konat za nemravnosti. Chlapovi se změnila barva tváře z mrtvolně šedé zpátky na obvykloou karmínovou červeň a odkvačil zpět do svého týmu, aby poreferoval o rasovině, kterou mu bylo vykonat.
  Od té doby, jakmile na pobočku přijedu, ať už s Ulysse, nebo Jumperem, jako když střelí do vrabců. Během několika sekund jsou lavičky liduprázdné a jenom hutný oblak bezdomáčské vůně, koulející se po chodníku, signalizuje, že před několika okamžiky tam bylo místo kde se dařilo filosofickým disputacím, plné intelektuálního kvasu a soudružského porozumnění.

 806. Ptakopysku,

  nic není bez rizika. Já předvloni takhle našel borce, dal mu do ruky strunovku , borec pokosil , já zaplatil, a zdálo se všechno v nejlepším pořádku.
  Až druhej den jsem zjistil, že to strunovkou přibral dva právě zasazené stromky……

 807. Petře, Pehe, synek komunistickýho lampasáka, si prostě potřebuje čutnout do Klause. O ničem jiném ten příspěvek není…..

 808. Maydo, ze je synek nejakeho lampasaka mi nevadi, za to moc nemuze.

  Ze je kreten ktery co den vvyplodi gate speech na zemi, ve ktere zije – spore odenou do vznesenych terminu – je takove unavne. Jestli nezije z mych danim, budiz, ale trochu se obavam, ze to neni zcela ten pripad.

 809. Halladine, hospodskej v mej rodnej obci, pokud zrovna je nějakej v úřadě, ví prd. Střídají se jak panáci na orloji,a ni nemá čas poiznat štamgasty. Konec konců ono jich moc není není, když je hospoda furt zavřená.

  Tak to prostě je, patří to už ke koloritu vsi. Halt někde to funguje tak a jinde onak.

  Tu trávu si zvládneme posekat sami. A plot ostříhat taky. Místní obyvatelstvo spíš tíhne k tomu, pomlouvat ty, kdo se o víkendu povalují, že jsou líní a nestarají se.

 810. 970 – Vemte to z té optimistické stránky, že Pehe byl ta nejrychlejší. A pak si představte, co by to muselo být za meteriál, kdyby nebyl přirozený výběr, a teď nám tu pehovaťela některá z těch pomelejších. 🙂

 811. no, jinak já měla kdysi kolegu, který měl rodiče emigranty v USA a dědu, s kterým žil, vysoce postaveným členem KSČ. Taky nastávající, která byla rovněž z velice kované rodiny a který zahýbal, kde mohl, neb to byl pěknej děvkař.
  Že to s tou emigrací rodičů bylo poněkud vachrlaté,a že asi nešlo o prosté emigranty, si cvrlikali vrabci na střeše, zejména, když bylo zřejmé, že skvělý kádrový profil chlapci emigrace rodičů nijak neznečistila.

  Tak si kladu otázku, jestli s tou pehecí emigrací to nebylo tak nějak podobně…..

 812. Tak mně napadlo, že se v tom chlapci tak hezky sešly dvě nátury, neb to byl pěknej kurevník a zároveň pěkná kurva. 😀

 813. 942 NoName, jako obvykle, v kontextu celé diskuse a témat jsem tím mínil něco jiného a mířil na něco jiného.

 814. To je v pořádku, Schumachere. Géniům nikdo nerozumí, to je historická zkušenost.
  Souvislost s transakčními náklady je zřejmě implicitní ?

 815. NoName,
  to, že nerozumíte Vy, neznamená , že Schumacherovi nerozumí nikdo 🙂
  Kupříkladu já mu rozumím 🙂

 816. Jinak k těm dálnicím..
  ASi před 14 dny nás vyhnali z dálnice OV Brno před Prostějovem. Kolona začala hned po výjezdu z Holomúca,a bylo to pojíždění po pár metrech na jedničku .
  Průjezdnost snížena na jeden pruh a k tomu nehoda….
  Včera jsem jel ze Slovenska, a na staré brněnské cestě od Břeclavi v protisměru kolona.
  Asi se něco stalo na D2, a zavřeli ji….

 817. No, já teda taky nemám problém pochopit, co chce schumacher sdělit. Na rozdíl od všelijakých narážek, metaforických textů a tajemných sdělení, kde je leckdy účelem zastřít nedostatek věcného obsahu nebo maskovat něco, co by se autor na plnou hubu neodvážil napsat

 818. 976 NoName, zajisté. Nevím jestli ausgerechnet explicitní, ale taková souvislost je. Možná, že k lepšímu pochopení by pomohl google překlad z češtiny do češtiny pokud by takový byl. Domnívám se ale, že přesto, že leckdy nejsem tak přesný jak by bylo třeba, do Delfské věštírny mám daleko, neboť někteří aniž bych jim nějak extra napovídal, chápou. Nevím co je příčinou toho, že někteří mi nerozumějí.

  Měl jsem diskusi na ruském IT diskusním fóru. Psal jsem jsem anglicky ve své gloubiš, adresát nechal googlem přeložit do ruštiny. Odpovídal v ruštině. Tak jsme se domluvili na řešení. Nedomnívám se, že moje čeština je horší.

  Stále tiskne.

 819. Mne to když tak přežvýká halladin, už se tím netrapte 😉

 820. ad 797 Ano, na dálnicích bývají kolony. To je triviální fakt, ale jak to souvisí s předchozím?

 821. 982 To je ideální stav když vládce jmenuje a odvolává soudce rozhodující v případech, ve kterých nerozhoduje sám.
  Ovšem méně namáhavé je vládnout tak nějak decentně a ovládaným ponechat iluzi, že si vládnou sami. Ostatně není co ohrožovat, protože demokracie v reálu neexistuje a ta i iluze, ktrá se za ni vydává je krátkodobou dějinnou anomálií, která zas přejde.
  Pár tisíc let sem, pár tisíc let tam. Jak staré jsou nejstarší dochované záznamy? Šest tisíc let? A když do těch šesti ticiletí nakoukneme, kolik z nich a kde zabírá demokracie? Třeba po dobu DFolního a Horního Egypta. Kdy skončila poslední velká doba ledová? Jak dlouho trvala? A období před ní? Jak je starý Homo Sapiens „sapiens“?
  Proto takové snahy mi připadají humorné.

  Ovšem moudrý vládce ví, co obyvatelé AnhMorPorku chtějí. Rád jim vyhoví. Ovšem tak nějak se stará o to aby to co chtějí se příliš, nejlépe vůbec, nelišilo od toho co chce on.

 822. to je naopak v pořádku, že to NoNamovi musí přežvýkat Haladin. Dnes klábosit jen tak bez tlumočníka, to není žádná sranda. Jako Trump – chvíli bavil s Putinem bez tlumočníka a už si ho podávají tajný služby, že poškodil zájmy USA.

 823. vytrezviteli,
  Halladin se snaží nenápadně naznačit, že současný ministr dopravy je jedinec neschopný iniciovat v dopravním systému sebemenší změnu k lepšímu.

 824. Potřeba jednotné státní protikolonové aplikace je myslím zřejmá každému kromě vytriezvitele, který opět vzývá dávno překonané vulgárně tržní principy.

  Co třeba s těmi, co nemají na komerční navigaci ? Nedejbože na autrorádio se Zelenou vlnou ? Kde je svoboda volby ? Někdo bude navigován mimo kolony a někdo ne ?

 825. Proč by mel Halladin nenápadně naznačovat něco, dco je veřejně známý fakt a cvrlikají si to vrabci na střeše?

  Ostatně ukažte mi ministra, který by byl v poslední desítce let schopný iniciovat změnu k lepšímu!

 826. NoName – pozor, dopouštíte se trestného činu nepochopení, abyste se později nedivil!

 827. Demokrat se snaží chápat druhého, dovoluje mu pronášet i názory (se kterými sám nesouhlasí), neironizuje ho a nezesměšňuje.

 828. ad 989 – Už tomu možná rozumím. Zatímco halladin stál v koloně, tak sprosťáci s Wazem a paraziti s googlem tu kolonu někudy objeli. Se státní protikolonovou aplikací nidko diskriminován nebude. Všichni dostanou z navigace stejnou klíčovou informaci o dopravní situaci: ‚jeďte opatrně‘.

 829. Halladin chtěl říct, že ač sice zácpy jsou na dálnicích podle vytrezvitele běžné, on má dojem , že v dnešní době (posledních pár let) kdy se na mnoha místech opravujou, je to o dost horší.
  K ničemu jinému se vyjadřovat nechtěl, protože vůbec neví, jak by to, co bylo popisováno, že se má připravovat, mělo fungovat.
  Nicméně – uvítal by,kdyby existovalo něco, co by ho na výjezdu z Holomúca navedlo na nějakou jinou cestu, a nenechalo by ho trápit auto přískokama na jedničku s pauzama.

 830. maYdo,
  protože Halladin neustále tvrdí, že Ťok je nejlepším z ministrů dopravy od okamžiku, kdy byla zprovozněna Via Appia

 831. no jo, así jo, ptakopysku….
  Když jeden je tak zvyklej si ty Halladinovy ódy na vládu v hlavě automaticky převracet, že už mu nedojde, že vládu vlastně chválí a vědomí, že ministr je blb je výsledek podvědomé operace ve vlastní hlavě a ne obsah Halladinova prohlášení 😀

 832. 987 Jestliže kde by byl Halladin bez Google, tam by NoName byl bez Halladina.

 833. 993

  Halladin zaprvé netušil,že nějakej waze existuje (teď už si nagoogloval) a podle toho, kolik nás v té koloně stálo,jsou nás milióny. 🙂
  Jak to z toho fonu přenáší data ? Přes net ?

 834. 991 Martine, když trestné je popírání nebo schvalování, proč by nemohlo být trestné nepochopení? Stačí to dát jako přílepek do vhodného zákona a projde to.

 835. 999 – vždyť jsem ho proto varoval, co dnes je ještě nepředstavitelné, je zítra povinné. V zemi, kde zítra již znamená včera.

 836. Ptakopysku ,

  vůbec si nemyslím,že je Ťok nejlepší ministr dopravy od Via appia 🙂
  Jen jsem jednou poznamenal, že příprava stavby dálnice trvá 5-8 let, a pokud minulá vláda omezila ty přípravy v rámci škudlení, žádnej, ani sebelepší ministr to snadno nedohoní.
  A Ťok už vůbec né. 😀

 837. 998 Halladine, však proto jsme zpívali „Až nás půjdou milióny…“ Ne pojedou, půjdou.
  Trefná předpověď.

 838. 1000 Martine, moudře činíš. Nepouštět do domu. Ať zůstane na ulici kam patří a ze které vzešla.

 839. 1004

  No,nevím, Schumachere. Pokud martin žije pod manželčinou knutou,možná by mu v demokracii bylo líp… 😀

 840. Hmm, demokracie… Já bych jen připomněl, že demokracie je, když 2 vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři…

 841. 1005 Halladine, to mě napadlo ale připadalo mi to takové nekolegiální. Ale když už to padlo, ano.

  Představuju si jako kreslený vtip od Kantorka.
  On, kabát, klobouk, aktovka, vchází do dveří, tam už čeká manželka, takový ten typický zjev v županu, natáčkách, a s válečkem na nudle:
  “ Koukej se přezout. Domů tu vaši demokracii nosit nebudeš.“

 842. 1006 PeSi, v EU demokracie je, když Německo, Francie, Itálie a Španělsko… odhlasují co budeš mít k večeři, s výjimkami pro Německo, Francii, Itálii, Španělsko…

 843. 1007-no když odvolali Babiše … Ten to držel na uzdě !!!

 844. 1007

  Petře, ty úrokové míry byly tak příznivé, že si vláda napůjčovala “ do zásoby“
  Slyšel jsem v TV to schvalovat i Kalouska 🙂
  Samotná výše dluhu říká houby, pokud nebereš do úvahy, kolik máš ve šrajtofli a na účtě.

 845. Tak to je škoda, že jsme si nepůjčili víc, mohli jsme být ještě bohatší.

 846. 915 – PeS:

  Také jsem prakticky rozhodnut, koho volit. Snad jen nějaký velký průsešvih by to mohl ovlivnit.
  Svobodní to ale nejsou. Nemám rád nudle…..ani ve vedení.

 847. Tak vám holoto vadí, když vás o víkendu buděj sekačky…..a to se furt ukazuje ve ftipných filmových scénách, jak Kemr budí líné pražáky.
  Tak to asi si vzali k srdci (mě se to netýká, ven vylézám po deváté).
  A navíc: máte bejt už dávno na cestě na mši – alespoň jak si to představují politici, co to s touhle zemí myslej dobře a jsou klidní….

 848. Mše je v neděli, pražáku.
  Vyrazit na ni v sobotu dopoledne je dost nepraktické.

 849. Dobrý podvečer. Ad vysavače: nižší příkon neznamená nižší výkon. Dobrovolně jsem domů koupil vysavač s nižším příkonem, výkon je vyšší než u starého modelu. Je to způsobeno BLDC motorem. BLDC = brushless direct current, stejnosměrný bezkartáčový – bezkomutátorový. Výhodou BLDC je vyšší účinnost, poměr výkon/hmotnost. Nevýhodou vektorové řízení, složitá elektronika. Další nevýhodou jsou „neodymové“ permanentní magnety použité na rotor. Dodavatelem neodymu a dalších kovů vzácných zemin je Čína.
  Nařídit účinnost motoru či technologického procesu dokáže jen úředník.

 850. 1018 – máte pravdu…..budiž mi omluvou, že se moc o tyhle folklorní tanečky nezajímám.

 851. 1019 – takže další bazmek, který se neopravuje, ale vyhazuje…..
  Jsem zvědav, jak si to srovnají euroříšské orgány s tou chystanou směrnicí o opravitelnosti výrobků.

 852. Já jsem nikdy na žádné mši nebyl, ale za ty roky mi ten nedělní dav utkvěl v paměti. Sobota je vskutku pracovní. U nás se v sobotu ani nepohřbívá. Na jižních Slovensku třeba ano.

 853. 2 nickname – ergo píšete, že ten starej šmejd měl prd účinnost… A dost by mě zajímal poměr cena/výkon… A jak moc se zvýšila ta účinnost… Kolega má Vorwerk za 30 kilo peněz… Luxuje skoro stejně tak dobře, jako ten můj křáp za 950…

 854. 1022 – tak ono i mně to utkvělo v paměti a i proto jsem psal o víkendu a nikoliv pouze o sobotě….k té sobotě si představte třeba jako ilustraci zmiňovanou scénu s Kemrem….
  A je-li sobota pracovní, pak je to stejně jedno – prostě jedni sekají, druzí cirkulujou….

 855. 1020
  Houby má pravdu. Podle církve by se měla mše svatá v kostele sloužit každý den, a ve velkých městech tomu tak skoro je.
  OVšem v menších místech, kde je málo věřících ,případně kostelů víc by to znamenalo sloužit mši v prázdném kostele, protože jen velmi málo věřících by chtělo chodit na mší každej den, či obden 🙂
  No a zas až tak kněží pilní nejsou.
  Takže se vyvinul úzus, že se slouží mše v neděli, kdy většina věřících nejde do práce. Plus něco navíc.
  Cum beišpíl v naší vesničce nestřediskové se slouží mše v neděli o osmé, ve středu v 18 00 pro děti a mládež,
  v pátek o 18, a každou první sobotu v měsíci v 8:00

 856. NoNama omlouvá to, že já mám se mšemi větší zkušenosti. Bejvalka , co by Slovenka byla věřící a je dodnes, a když je tady v neděli, neopomene zajít do zdejšího kostela na nedělní mši.
  No a já párkrát,když jsme spolu ještě chodili jsem do toho kostela šel s ní. Ze zvědavosti, jak to vypadá.
  Později,za ženata,kdyš šla do kostela, tak jsem se otočil na druhej bok a spal dál. 🙂
  Děti sice do kostela chodily,když byly větší,dnes už ale jsou bezvěrci 🙂

 857. A třeba u sv. Jakuba v Brně se ve všední dny slouží 2x denně, v neděli dokonce 4x,a z toho jedenkrát ve slovenštině.
  Asi kvůli slovenským študákům.

 858. 1019 nickname, tak to Tě zklamu. Rozdíl v účinnosti mezi těmi elektromotory je v procentech. Výhodou brushless je jednodušší konstrukce, vyšší životnost a spolehlivost a lepší regulace výkonu pro některá použití. Jenže vyšší životnost a spolehlivost jsou vyváženy řídící elektronikou zbastlenou podle ekostandardů. A se součástkami s parametry a tolerancí na hraně. Tahle technologie u síťových vysavačů je zbytečná. Osvědčené jsou klasické komutátorové motory, které dobře udržované mají životnost v desítiletích. Nepodstatnou nevýhodou je, že se z nich uvolňují částečky obrušované především z uhlíků a ty nejemnější mohou pronikat filtry, pokud nejsou „hepa“. Kromětoho trocha proniknuvšího prachu se může na komutátoru pálit. Jenže to je zanedbatelné. V akumulátorovém vysavači bezkomutátorový motor má opodstatnění.

  Proto co se týče účinnosti, vyznamý rozdíl mezi příkonem a sacím výkonem není ovlivněn rozdílem ve výkonnosti motoru podle konstrukce, ale konstrukcí dmychadla – kompresoru. A navíc odporem filtrace. To je velký problém, protože ten se zaplněním nádoby a ucpáváním filtrů významně zvyšuje. Čili sací výkon vysavače dobře táhnoucího prázdného se postupně snižuje. Navíc může dojít ke špatnému chlazení motoru. Vysavačů se spálenými motory tak jako i podobně konstruovaných travních sekaček jsem viděl dost.

  Tenhle problém se pokusil obejít James Dyson konstrukcí „cyklonového vysavače“. Ta se rozšířila a je úspěšná. Využívá usměrněného vírovéhon proudění a tak uzpůsobené prachové nádoby, která zachytává prach. Jenže po prvním nadšení se zjistilo, že při spuštění, než dojde k vytvoření vírového efektu, vysavač je pro prach průchozí. Proto takový vysavač je doplněný záchytovým filtrem.

  Další neklasickou konstrukcí je použití vodního filtru, propírání vzduchu vodní lázní, viz např. Zelmer. I ten je opatřený doplňkovým filtrem.

  Přes to moderní konstrukce zvýšila nejen sací výkon při stejném příkonu, ale i účinnost filtrace. Jenže to znamená častěji měnit filtry, dřív než se zaplní. Záleží na vysávaných nečistotách, největší zátěží filtračního systému je jemný prach napřáklad ze stavební suti. Proto musí předcházet úklid na hrubo například „průmyslovým“ hrncovým vysavačem. Ten má výhodu, že filtr slouží jen pro filtraci ale ne k zadržování nečistot v nádobě.

  Autonomní vysavače mají přirozeně nižší sací výkon. V podstatě jsou to zametadla kombinovaná s vysavačem. Jsou určená pro kontinuální sběr nečistot. Dobře si poradí s viditelnými nečistotami, drobky, chlupy, ne s nejjemnějším prachem. Pro ten jsou vybaveny, na hladké podlahy, přídavným mopem, případně s vlhčením. Pro koberce a podobné krytiny jsou méně vhodné, pro koberce s vysokým vlasem jsou nepoužitelné. Klasický vysavač nenahradí. Navíc nádobku na nečistoty mívají malou a navíc vyžadují pravidelnou a kvalitní údržbu. Tak se prakticky hodí k doklízení udržovaného prostoru. Jsou doplňkem, klasické „gruntování“ nenahradí.

 859. 1023 PeSi, také nás kdysi navštívil potulný prodejce Elektroluxů. Předvedl co zbylo po naší Etě. Jenže když odešel, Eta ukázala, že totéž zbylo po Elektrolusu. Fotografie roztočů formátu A4 na mě dojem neudělaly.

 860. Po téměř týdnu mám prostor nahlédnout…
  Užívám si poslední večer, kdy mám na starosti vnoučata, fčil už jen čtyři, oproti šesti z minulých dnů. Přemístili jsme se do bydliště jedné z dcer, která se rozhodla (spíš jí to okolnosti dovolují), být tradiční tetou i v tom, že bude mít na prázdninách neteř a synovce. No, prázdninách… dvě noci. A to ještě tu první zajistí babička, a neteř i synovec budou jen pokrevní.
  Ale tady je zábava. Dost mě pobavila diskuze o mších – jako jedna z mála, která se účastní – pomlčím. Ovšem diskuze těch, co na mše nechodí, je zábavná.

 861. Dano, zdravím, já si užívám. Dneska nákupy na snídani, po snídani koupaliště, pak výkopy a odvážení hlíny na táčkách, přivážení štěrkové drtě, výlet na kolech na zmrzlinové hody, po návratu skromná večeře a zápisy do deníčků.
  Do neděle nám s nimi pomáhá jejich tatínek – idylka.

  O mších se nebudu zmiňovat. Už jsem tady četl hodně kravin od těch, co o věci věděli hovno, ale tohle téma je překonalo.

 862. Kecám, nepřekonalo. Ani to nemůžu spočítat, co se, jak říká PeS, vyrazilo názorů.

 863. Martine, u vás dnes nepršelo? U nás až do půl dvanácté pořádné slejvaky, pak zamračeno, a slunce se vyklubalo až po třetí odpoledne. Včera byl tudy ukázkový prázdninový den – od rána do 18 hod slunečno, koupacovně a tak jsme byli na místním koupáku- bylo fajn až do 14 hod, pak se setmělo. Nikoli na obloze. Přesto jsme si všichni ( sedm) užili koupání, vodních hrátek a plavání až do aleluja. Dnes si užíváme spíš Kolorsy – ač neplatiči, máme to téměř napřímo – stačí otevřít okno.

 864. I když předpovídali dopolední déšť, Pánbu vše urychlil a tak vydatně pršelo celou noc. V pět ráno přestalo, v osm se vyjasnilo a v devět už bylo na koupání. Nedůvěřiví Klobučané vyčkávali, takže jsme byli až do 12. hodiny na koupališti sami.

 865. já ten článek snad nikdy nedokončím. Kdykoliv pokročím, něco nového se přihodí a začínám znovu. Tedy přesněji – nepřihodí se nic nového, jen se recykluje mediální válka proti Trumpvu Bílému domu. Kdykoliv president podepíše nový dekret, zruší nějakou Obamovinu, kdykoliv jeho kabinet posune Trumpovu předvolební agendu o kousek dopředu, to samo je k neuvěření, vyrukují media s novými, tajnými službami či pámbu ví kým, proláknutými poškozujícími informacemi. „A bomb shell“ ječí media, většinou s nějakou vazbou misinformace k Rusku. Do večera se ukáže, že bombshell nebyla žádnou bombou, ale jen prskavkou, která lehce zasmrděla. Ovšem nazítří ráno exploduje nová bomba, aby se rychle ukázalo, že nebyla o nic bombovatější než předchozí prskavka.
  Tuhle glosu píšu při sledování tiskové konference nového komunikačního šéfa Bílého domu Anthony Scaramucciho. Velmi příjemný, zaostřený, nic nepředstírající člověk s historií ve finančnictví, který to má v hlavě velmi dobře srovnáno. Moc se mi líbila jeho poznámka, že v řídících pozicích někteří lidé vyrostou a jiným jen oteče hlava.
  Vrátím se krátce k aféře „Russian collusion“, nebo-li spiknutí Putin-Trump. Nic z toho, co prezentuji media nebylo dokázáno, potvrzeno jediným faktem, ač rozmazáno medii po celé světové mediální sféře. Loni v červnu se Don Jr., Jared Kushner a několik dalších lidí sešlo v Trump Tower v NY s ruskou lobbyistkou, právničkou, která se v USA pohyboval na základě viza a povolení vystavených Obamovou administrativou. Údajně nabídla Donaldu Jr. jakousi „špínu“ na Hillary z „nejvyšších míst“ v Kremlu. Setkání trvalo asi 20 minut. Kushner odešel po dvou minutách a setkání podle platných předpisů oznámil. Veselnitskaja žádné informace o Hillary nedodala, ale snažila se lobbovat za omezení tzv. „Magnitského zákona“ – sankcionuzijícho Rusko za vraždu businessmana Magnitského. Putin na tento zákon reagoval zákazem adopcí ruských dětí do USA.
  Tehdy, Trump ještě neměl republikánskou nominaci v kapse, a nikoho to nezajímalo. Teď se najednou tyto informace vylíhnuly z byrakratické bažiny Washingtonu s evidentním úmyslem poškodit a zabrzdit Trumpa a jeho administrativu. Jelikož nějaká vazba na Rusko skutečně existuje – zpravodajské služby nefabrikují úplně všechno – a samozřejmě zdroje ani způsob získání informace nezveřejňují, došel jsem analysou známých fakt k vlastní konspirační teorii, jež se mi logicky skládá a zatím ji nikdo nevyvrátil.
  Loni v červnu, když se začínalo zdát, že by Trump mohl Republikánskou nominaci získat, hodnotila situaci v USA pochopitelně i FSB. Na jedné straně měla FSB k dispozicu tlusté dossier o Hillary – její psycholgický portrét, politickou i osobní historii, její zahraničně politická rozhodnutí, její hysterické reakce, zkrátka dokonalý portrét budoucího vládce se všemi slabými a silnými charakterovými vlastnostmi. Na druhé straně ukecaný milardář, v Rusku neúspěšný investor s jediným zářezem na pažbě, jímž byla moskevská volba Miss World. V politice neznámá a neřízená střela. Který z kandidátů mohl být pro Kreml přiajetelnější? Takže si myslím, že celé setkání a aféru okolo něj skutečně mohla zorganizovat FSB, aby dostala Trumpa ze hry, neboť hamižná a zkorumpovatelná Hillary by byla pro ruskou geopolitickou hru daleko přijatelnější. Jenže tehdy Amerika převědčovaná medii o nevyhutelnosti vítězství Hillary nevěnovala této episodě patřičnou pozornost. Až po zvolení, kdy se zradikalizovala washingtonská pátá kolona, začali sympatizanti bývalého režimu postupně vypouštět informace, které by měly Trumpa poškodit, znemožnit a v nejlepším případě zlikvidovat. Takže FSB asi ano, ale v opačném gardu.

 866. No nevím, ale zdá se mi, že Rusům mohl připadat lepší než Hillary skoro každej.

  A čím slabší a „neschopnější“ kandidát, tím líp.

 867. Ad mše:
  Řeč byla o víkendu, vesnici a pražácích.
  -jak je to tedy v týdnu je irelevantní
  -jak je to ve městě (a tím Hustopeče i Brno jsou, že) je taky irelevantní (a až třeba halladin bude jednou v životě místo googlování přemýšlet, jistě mu dojde, proč je ve městě více bohoslužeb než na vesnici, speciálně pak o víkendu)
  -pražák vstává v půl deváté, to jsou ze sobotní ranní mše už pomály všichni doma (pokud na ni vůbec šli), pak vytáhnou sekačky a cirkulárky a míchačky (ti, co nešli je vytáhli už po šesté, konec nočního klidu a to má každý zmáklé). Technická poznámka-teď se brzo ráno začíná i z tak technického důvodu, jako je teplota-dělat venku se dá dopoledne a večer, přes den je to na zdechnutí, taky séct trávu na přímém slunci je nedobré (pro tu trávu).
  -pražák má prostě na mysli tu nedělní dopolední mši, ta je nejmasovější, viditelná, reprezentativní. Tu jsem zmínil.

  A ano, i v týdnu jsou mše, čtení, zádušní mše, dle harmonogramu. Vyvěšeného před kostelem i na webu (aby se to dalo vygooglovat).

 868. 😀

  pražák vstává v půl deváté, to jsou ze sobotní ranní mše už pomály všichni doma

  Když ta mše začíná v 8, tak o půl deváté je těžko někdo doma 🙂 Zas tak krátká ta mše není.
  Doporučuju aspoň jednou na ni zajít – neuškodí ani neznabohovi.
  Skoro bych řekl, že to patří ke všeobecnému vzdělání – stejně jako přečtení Starého a Nového zákona.
  Ona ta církev je neoddělitelně spojena s evropskou kulturou díky staletím působení v Evropě.
  A opravdu jsem nepochopil,že šimon Klein má na mysli výhradně chalupáře a lufťáky na vesnici, potažmo výhradně Pražáky

 869. Nezačíná VŠUDE v 8, mysliteli. Není to všude tak, jak v prvním vygooglovaném odkazu nebo v Hustopečích.
  Jsem ateista, na mši nepotřebuju. A ani oni mne tam nepotřebují. Vzájemný respekt.
  Vše k tématu z mé strany.

 870. Aještě poznamenám,že o nynějších vedrech a suchu tráva zas tak moc neroste, zato po dešti poskočí ,jako by ji do zadele nakopal.

 871. Pane Neumanne,

  já netvrdím, že můj názor musí být správný.
  Napsal jsem,jak se mi to jeví.
  Přirozeně to může být jinak.

 872. A vzpomeňme si , že ruská média byla z Trumpa až nekriticky nadšená ,a vkládala do něj velké naděje na zlepšení vztahů mezi Ruskem a USA.

 873. Dobré ráno. Ad motory: stejnosměrné motory do každé rodiny 🙂 Účinnost nového vysavače je vyšší patrně i díky kvalitnějšímu dmychadlu, jak poznamenal Schumi. Vysavač je těžší, má lepší zvukové tlumení – proto je s ním ochotná občas vysávat i dcera. Cena je o několik tisíc vyšší než minimální dostatečná alternativa. Myslím že v domácnosti se čtyřmi ženami se to vyplatí.

 874. V Domácnosti se čtyřmi ženami vysavač vůbec není třeba 😉 Můžou šůrovat ručně 😀

 875. Nekomentuji, pouze podotýkám – můj 19 let starý 1.6 kW bagless upright Bissel, složí bez přerušení. neřve a na účtu za elektřinu je nezaznametelný. netřeba nahradit.

 876. Dobré zas ráno… Ke zdejším náboženským sporům se nevyjadřuji… Jako neznaboh vím akorát to, že ty tzv. mše jsou masové orgie, na kterých se provozuje jistá forma lidožroutství a masové udavačství. Děkuji, nemusím…

 877. BTW, „konstrukční vylepšení“ u vysavačů… No když myslíte.
  Nicméně u varných konvic a kávovarů už je to nějak bez diskuse ? Tam to konstrukčně moc posunout nejde a omezení příkonu prostě hloupost je?

 878. Neff překonal zajímavý vývoj… Trvalo mu to, ale nakonec pochopil.

 879. Myslím, že je hloupost vnucovat technická řešení zákonem. U vysavačů i konvic. Jde o útok na kapsy spotřebitelů.
  Úspor energie u konvice dosáhnete izolací stěny případně dna. Další na řadě je nastavitelná teplota vypnutí. Např. na ovocné čaje může stačit 80°C. Cena kolem 2.000 Kč.
  Někdo má důvod koupit dražší a možná kvalitnější výrobek. Používám konvici cca 10x denně. Někdo 3x týdně. Mám problém aby i dražší konvice vydržela naše použití dva roky. Jinému stejný výrobek stačí na 20 let.

 880. Levnou varnou konvici – stála pod 10 dollarů – mám asi deset let a používám tak 5 x denně—co od konvice chtít více…

 881. Dobré dopoledne,

  tož u nás na vsi je zrovna řezbářský festival a tak motorový pily jedou o sto šest.

  Zajímavý článek od neffa, akorát v masovějji sledovaných mediích tenhle pohled tak nějak nebo spíš zcela chybí.

  No, já si myslím, že demokracii ohrožují hlavně ti, co zpochybňují výsledky voleb kdykoliv, když nevyjdou podle jejich představ.
  A jinak si myslím, že české soudnictví má dost bordelu k odklízení na vlastním dvorku a měli by řešit to a ne poučovat polské občany, co si mají myslet.