BFPT 2015

Přiblížil se opět podzim a s ním termín BFPT 2015.
Pork trophy opět bude a bude  již tradičně první weekend v říjnu, tj:

…………………………………………. 3.10.2015 ve Studánkách…………………………………….

Ubytování a večer je opět  domluven v Alpské růži. Takže všechno při starém, snad jen to prase bude letos hovězí ;-). Přihlášky do mailu, tam je nepřehlédnu. Těším se na viděnou !

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 660 komentářů u “BFPT 2015

 1. Já to vidím bledě, ale třeba to letos vyjde. Docela bych ráda.

 2. Dobrí’é jitro po ránu 🙂

  S potěšením vidím, že ještě je prostor nejen pro politiku 🙂

  i když teda nevím, nevím, Šumaváku, jetsli nelze náhradu prasete krávou vyložit jako politický akt. 😀

 3. VÝZVA !!!
  Pište články. Pište třebas o svém oboru nebo koníčku pro ty ostatní! Potenciálních autorů tu je dost. Proč se schovávají? (Jinými slovy: nenechte to jen na Rputi.)

 4. >>dvd – protože jsou líní a je to pohodlné se jen vézt a tlachat o ničem!

 5. No jo, Martine, máš pravdu. Vůl je genderově kneutrálnía tudíž politicky korektní.

 6. Dobré ráno vespolek,
  no gramaticky je neutrální leda „to“ tele 🙂

 7. A není to jedno, jetsli budu psát o ničem nebo tlachat o ničem? 🙂

  A o rešerše ze stavebního zákona asi nebude velkej zájem…..

 8. maYdo,

  vůbec to není jedno. Pokud nebude článek, nebude kde tlachat

 9. MaYdo,
  to máte pravdu, je to jedno.
  Jen není jasné, proč požadujete, aby ostatní činili totéž, s poukazem na to, že to ostatní vás nebaví? 😀 😀

 10. 2

  Třeba Šumavák pozval nějaké muslimy ! 😉

 11. Halle,
  součástí programu samozřejmě bude posezení na lavičce a pozorování kolemběžících běženců.

 12. „Jen není jasné, proč požadujete, aby ostatní činili totéž, s poukazem na to, že to ostatní vás nebaví?“

  Nějak tápu v tom, co tím chtěla básnice říci….

 13. Halle,
  zbytečné. Rakušané využívají systému just-in-time a promptně dodají i bez předběžné objednávky.
  Tedy samozřejmě je třeba upřesnit status běženců. Podle dnešních zpráv to vypadá, že někdo v Rakousku převzal zkušenosti od nejcivilizovanější země v Evropě a mezi transportní media zařadil i tzv dušegubky. 🙁 🙁 🙁
  http://zpravy.idnes.cz/rakouska-policie-nalezla-v-dodavce-50-mrtvych-bezencu-f99-/zahranicni.aspx?c=A150827_125329_zahranicni_ert

 14. JInak, rputi, psaní nebo nepsaní není ani tak otázka lenosti nebo toho, jestli mně to baví, jako spíš času a priorit. A myslím, že nejsem sama, komu prostě pro věci, které považuje za důležitější, na to psaní nezbývá čas.

  A někdo se do toho třeba nepouští proto, že se na to necítí, nevěří si, neumí to. Každej, kdo je vtipným komentátorem, se ještě nemusí cítit na psaní článků

 15. maYdo, ono to tak skoro vyznělo.
  Pokud nechceš sama psát, celkem nebyl důvod vyjadřovat se. DVD určitě nepočítal s tím, že každý účastník Šumaváka začne okamžitě chrlit články jako najatej. Ale někteří by mohli.
  Nikdo jiný tu nenapsal “ Já nic psaát nebudu ! “ 😉

 16. Ptakopysku,

  ty máš nějakou povědomost, že migranti přecházejí k nám z Rakous ?
  To by mě dost udivilo.

 17. Halladine, to byla reakce na jednu konkrétní větu „protože jsou líní a je to pohodlné se jen vézt a tlachat o ničem!“, kterou pronesla na adresu zdejšího osazenstva obecně rpuť, nebo přesněji je to reakce na to, jak nás rpuť sprdla.

  A já jsem nepsala, že ” Já nic psaát nebudu ! ”, já jsem se jen otázala, jetsli to není jedno, tlachat o ničem a psát o ničem.
  Informace o tom, zda budu nebo nebudu psát v tom obsažena není.

 18. Halle,
  předloni jsem si jich všiml. Byl jich plný Vyšák i Studánky. Jezdili osobákama a autobusama a kupovalí trpaslíky. Akorát nebyli tak opálení, jako jsou ti letošní, ale předloni bylo poměrně deštivé léto, takže se nemohli opálit.

 19. maYdo 🙂

  bezpochyby jsou tady i lenoši, kteří raději kvákaj, co jim slina na jazyk přinese, místo toho, aby si sedli a něco napsali .
  I já patřím mezi ně 😀

 20. 23
  maYdo, záleží na každém zvlášť, zda se k té kategorii lenochů započítá…… a pak reaguje:-)
  Ale vážně – koukni na seznam článků….

  Fakt nepřiznáš Rputi ani kousek práva na to, být dotčena, že (skoro)všechno musí psát ona ?

  Protože Šumavák je vytížen, a sám nestíhá….

 21. Já teda teď budu hnusná, tak na to radši upozorním předem, ale nemůžu jinak….

  Promiň, Halladine, ale rpuť nic nemusí. Rpuť sem píše dobrovolně a předpokládám, že ji to baví nebo to pro ni je jinak důležité. Jiní mají halt ty priority jinak nastavené.

  A proč by měla být dotčená, že někdo má ty priority jiné?

 22. Rpuť sem píše, protože tu ráda chodí, a vidí, že když nenapíše, nebude mít kam chodit….
  Předpokládám, že kdyby psal i někdo jiný, tak zvolní.
  Možná že jsou i takoví, co rádi chodí, a když je to zavřený, jsou naštvaní . Nebo alespoň nervozní, protože jsou na Šumavákově blogu závislí 😀
  Nevím, jestli se to týká i Tebe, do hlavy nikomu nevidím 😉

 23. maYdo,
  vaše priority jsou vaším svatým právem, jen pak jaksi ztrácíte gebuer říkat: „Co porád mluvíte vo tej politice, mně to nebaááá…“

 24. >> maYda
  Já se tedy domnívám, že rešerše odborníka na téma Pražské stavební předpisy od Hudečka přes Stropnického po Krndu by mohla vzbudit zájem. –Jen tak nadhazuji názor majitel specializovaní stavební firmy, že bilboardová protihudečkovská akce byla něco jako „Vrtěti psem“ – všichni se toho chytli jako exkrement košile a naprosto jim nevadily šílenosti v předpisech obsažené.

 25. „“Co porád mluvíte vo tej politice, mně to nebaááá…”

  A říkala jsem něco takovýho?

  Já jen mám za to, že příliš se zaobírat politikou časem poněkud zaclání jiné lepší obzory. Ale to je moje věc a pokud si někdo chce učinit z politiky ústřední téma života, tak je to jeho svatý právo.

  A když navíc kráčí o veliké věci, osud světa a civilizace, tak má jeden pocit, že by snad ani nezavděčil s nějakým obyčejným tématem z všedního života…

 26. maYdo,

  „A když navíc kráčí o veliké věci, osud světa a civilizace, tak má jeden pocit, že by snad ani nezavděčil s nějakým obyčejným tématem z všedního života…“

  Dobrej pokus o výmluvu 😀

 27. „Každej, kdo je vtipným komentátorem, se ještě nemusí cítit na psaní článků.“
  A co teprve když není ani vtipným komentátorem!

 28. 32
  Aero, to sice máte pravdu, ale nený článek, nený okénko pro přispívání.

 29. maYdo, ad „A říkala jsem něco takovýho? “

  Jj, říkala, několikrát! 😀

 30. ad 17 – a z toho se Babiš jen tak nevykroutí:
  „Nákladní prostor auta (s mrtvými běženci) je polepen nápisy ve slovenštině a logem masokombinátu Hyza. Ten na svém webu uvádí, že je od roku 2006 součástí skupiny Agrofert, která patří českému ministrovi financí Andreji Babišovi.“

 31. quivisi,
  to něco znamenat může a nemusí. U nás , ve vesničce nestřediskové je několik malých autodopravců, kteří jezdí s plachtami s logem Zinkovny Hustopeče na svých vlastních autech..

 32. JIstě, to auto už jim nepatčí, ale … furt je to sprostej podezřelej … 😉

 33. Fakt si myslím, že šlo o soukromníka, jezdícího pro ten masokombinát.
  být to zaměstnanec, tak z něj asi babiš stáhne kůži.

 34. dvd, tanečky kolem pražských stavebních předpisů jsou politika, politika a nic než politika. Přiznám se, že jsa přes léto maximálně vytížená jinou prací a to mimo jurisdikci MHMP to moc nestačím sledovat.

  Starý OTP neboli Obecné technické požadavky řešily vysloveně technické věci. Velikost pozemku, odstupy staveb, požární předpisy, požadavky na obytné stavby a tak.
  Specifikum Prahy je, že měla svoje OTP, kde byly upravený odstupy a výšky staveb a ještě jiné parametry, například předpisy o parkovacích místech pro stavby s ohůedem na velkou hustotu zástavby.

  Teď je, pokud vím, stav takovej, že v Praze platí celostátní OTP, protože staré pražské OTP už neplatí a Pražské stavební předpisy nejsou schválený.
  Pro mně jako projektanta je tak nějak jedno, jaký jsou kolem toho tanečky a který politický kliky si podkopávaly na tomhle písečku nohy.

  Zatím jsem se nedostala k tomu to prostudovat, ale s tím , že tam budou pitomosti, jaksi počítám, zdá, se, že pitomosti v předpisech přibývají úměrně s pořadovým číslem přepracování předpisu.

  Kromě toho jsem hluboce přesvědčená, že taková Krnda, Hudeček a Stropnickej vědí o projektování a stavebnictví ouplnej prd. Což jim nebrání se k problematice zasvěceně vyjadřovat, protože architektuře a stavebnictví rozumí každej, kdo má, jak říká PeS, do prdele díru a nejlíp jedinci technickým vzděláním naprosto nedotčení.
  Takže nějaký pitomosti v tom předpisu je naprosto míjejí, protože co je takovej přízemní obor jako stavebnictví proti výšinám mmetropilitní pol)itiky, že jo?.

  A já bych tu řešerši stejně napsala hlavně z pohledu projektanta a nevím, nevím, jetsli by to bylo zábavný čtení. Krom toho jsem se tu s tématy ze své profese moc nezavděčila. 🙂

  no uvidím, až si najdu čas se tam podívat, co tam najdu za perly 😀

 35. Jinak samozřejmě, po technické stránce byly i v těch starejch OTP leckdy pěkný pitomosti….

  Tím spíš by bylo ovšem bláhové očekávat, že při stoupající úrovni našich legislativců budou nové předpisy lepší. Ale politikům jsou takový věci šumák, ty pitomosti jsou pod jejich rozlišovací úrovní. Zejména když se ten předpis hodí jako munice.

 36. Ohledně auta mrtvol bych soudila, že to Babiše neohrozí.
  Jestli to bylo 2x přeprodáno, lze zjistit komu, poslední zřejmě převaděč. V těch tropických hicech stačilo, aby tam běženci zůstali pár hodin a zemřeli na přehřátí…. A řidič zpanikařil…
  Ani se nedivím,co má jeden dělat s 5O mrtvolama… ?

 37. Snad je podstatný, na koho je to auto napsaný a ne jakými nápisy je polepený.

  Babiš má zajisté prsty v lecjaké levárně, ale v tomhle je asi fakt nevinně.

 38. K tomu babišautu snad jen tolik, že to není první případ jízdy „pod falešnou vlajkou“. To maďarské auto zachycené našimi biřici někdy cca před týdnem mělo polep maďarské pobočky spediční firmy M&M. Ta pobočka ale už asi 3 roky neexistuje a její auta byla rozprodána. Pro pašeráky to bylo výhodné coby mimikry – ta firma je totiž obrovký dopravní koncern (původně německý, nyní sídlí ve Švajcu) a už od 60. let se zabývala ve značném rozsahu dopravou východ-západ. –Mimochodem, prodej auta s původním polepem je považován za rizikový a třeba česká pobočka německé mateřské firmy dostala ojetý náklaďák až poté, co z něj bylo odstraněné logo mateřské firmy.

 39. Halle ad 20 – já mám. Přecházejí. 🙁

 40. Halle ad 39 – s tím stahováním kůže bych byl opatrný… 1 průměrný běženec prý platí průměrně za jedno překročení hranice 1500 € x 50… 75000 € už za nějaké riziko stojí a co teprve když je vezme z Dolního Rakouska na Slovensko (1.hranice), ze Slovenska do ČR(2.hranice) a z ČR do Horního Rakouska (3.hranice) kde mohou již snadno přeběhnout do Passau…

  To je lepší než prodávat poštovní holuby…

 41. ?????

  …Další záhada je, kde desetitisíce migrantů vzalo deset tisíc euro na cestu lodí, na taxi, na jídlo a pití při cestování. Kde mají možnost se najíst, kde si shání pití, když při cestování sebou vůbec nic nenosí? Jak a kde se každý den holí? Když v těch vedrech jdou celé dny, musí být zpocení. Kde se sprchují? Zřejmě spí po širákem, a přesto, že cestují ve vedru či v dešti, přesto mají oblečení čisté.

  Když nemají mýdlo ani toaletní papír, jak a kde provádějí hygienu? Všichni jsme viděli, jak sestra našla svého bratra v cizině, kde to vůbec nemůže znát. Našli se opravdu jen přes mobily? Trefili byste hned napoprvé v cizím státě někam najisto, i když by vás někdo navigoval mobilem a ten dotyčný by se taky nevyznal v okolí? Něco tu zatraceně nehraje! Jak a kde nabíjejí své mobily, když u sebe nemají ani nabíječky? Takové zázraky neumí ani Copperfield….
  …Záměrně řízená invaze směřuje ke kopírování dalšího Majdanu…

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Hajek-Magicke-zahady-kolem-nestastnych-bezencu-396810

 42. Jezdí pro masokombinát?
  Hamé ještě Habiš nekoupil… 😉

 43. [47] Co se týče srazu se sestrou, tak nevím jak oni, ale já – pokud bych byl skutečně vybaven chytrým mobilem s GPSkou – bych s největší pravdepodobností trefil. Tím spíš, pokud mají i připojení na Internet (tam by mě spíš zajímalo, kde ti chudáci berou hříšné peníze na roaming; ale možná afričtí operátoři nejsou takoví vydřiduši jako u nás), což pokud si píšou přes Facebook, tak asi mají.

  Ostatně v cizím státě jsem už trefil na místo srazu i za pomoci papírové mapy (a „blbého“ mobilu, protože jsme jeli přes půl Evropy a nevěděli jsme kdy přesně dorazíme).

  Ale kde na to berou prachy, to by mě taky zajímalo. Viz nedávná reportáž ze Sicílie, kde jakýsi prchlík vyprávěl srdceryvný příběh, jak mu jeho otec oproti očekávání neodkázal krávu, což ho znechutilo natolik, že odjel do Evropy. Tak jsem se kouknul ze zvědavosti na ceny krav u nás a za deset tisíc euro by už dal dohromady docela slušné stádečko. Tak nějak nevím, co si o tom myslet…

 44. Ostape,
  já bych podezírala v první řadě muslimáky,kteří se už nechali slyšet, že mezi imigranty jich už je spousta.
  Daeš/ISIL přeprodává naftu Turkům a Turci s nadšením na kšeftu participují, neb to oslabuje kde koho, zejména pak SA, Rusko a USA… ten převis nafty na trhu není sám sebou….
  Dál na tom participuje celá EU i s USA. Vůbec jim nevadí, že přes Turecko se evropští džihádisté v pohodě bdostávají do Sýrie, nevadí jim, že Turecko masakruje Kurdy, kteří jediní proti Daeši bojují…. a jen pak přičinlivě sbírají migranty v moři,když se jim převrhne člun…
  Jistě jste si všiml, že mezimigranty Kurdové nejsou…

 45. Osobně bych chtěl především vědět, jak a kde ty mobily nabíjej a kde a jak a komu platěj za hovory a vůbec tarifní poplatky….smartfouny jim – zvláště při zapnuté GPSce – vydržej tak 2, maximálně 3 dny…
  Kam volají – to už by měla BISka vědět, ale určitě nikdo z eráru z toho nebude nic vyvozovat, špehovat chudáky je totiž neetické 🙁

 46. Divné, odeslal jsem příspěvek a nic nepřibylo. Já myslel, že to byla chyba Bloguje, která se tady neprojevuje. Schválně, zkusím to prošťouchnout…

 47. Aha, tak znovu:

  Dalším bodem jednání bude problém přímo s balkánskými uprchlíky, jejichž velkou část tvoří kosovští Albánci a Romové. K tomu srbský premiér tvrdí: „My Romy nevyháníme a odchází ze Srbska sami z ekonomických důvodů. V průměru každý utečenec má v Německu příjem 580 euro a nemusí pracovat, zatímco v Srbsku je průměrný plat kolem 400 euro. Důvody odchodu jsou jasné a to i v tom případě, že utečenec pobude v Německu pouze půl roku. Německo by dávku pro migranty mělo snížit na 200 euro, potom by zde bylo o osmdesát procent utečenců z Balkánu méně.“

  http://literarky.cz/politika/svet/20501-summit-eu-zapadni-balkan-o-tu-bi-je-zima-uteenc

  A ještě něco k plynovému tématu:
  http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/20500-nmecko-ruska-plynova-aliance-nad-evropou

 48. Ostape, na tu tureckou trasu už bych to vůbec! newviděla!

 49. Dobrý podvečer… Co se divíte? Základní otázka, kterou rád používá ptakopysk, je čí bony?
  No a teď si to přeberte – v čím zájmu je totálně rozvrátit Evropu, jako jediného realistického hospodářského konkurenta USA? Toho USA, jež je nyní totálně fprdely?
  Ještě nedávno jsme se tu dozvěděli, že těch dolarů si můžou natisknout, kolik chtěj… A v dlouhodobém horizontu jsme všichni mrtví – tak co?
  No a s trochou té elementární logiky se najednou jeví Ukrajina jako vítaný bonus – protože ekonomická spolupráce Německa a Ruska, ke které se více než schylovalo, je pro ledaskoho noční můra…
  Divide et impera – platilo a platí… Proto ty nesmyslné sankce a příslušné tanečky kolem… Jenže někteří podnikatelé v Evropě se začali škubat a přestali panáčkovat – no tak je nutno zaměstnat je jiným zástupným problémem, náhlou vlnou migrace…
  Jen se nelze spoléhat na věčně předposrané držitele seslí z brusele a nemělo by se moc tlačit na pilu… Pak se najednou objeví jakási anketa:
  http://echo24.cz/a/wNs6F/volili-byste-hitlera-kdyby-vyresil-bezence-redakce-anketu-stahla
  No a já si nemůžu pomoct, ale několikrát mi tady i jinde bylo omíláno, že je-li poptávka, nabídka se vytvoří velmi brzo! To budou mít sluníčkáři radost! Dobro došli…

 50. >> Ostap Bender
  Výměnou za video jsem dostal citát: „Zkurvený emigranti, nemakaj a berou nám práci.“

 51. 57 dvd
  bohužel neumím smajlík „hurónský řev“ 🙂 🙂 🙂

 52. Ad 57 – ten výrok není až tak prvoplánově blbej, klidně by jej mohl pronést i Bastiat 🙂 Financováním imigrantů jsou odebírány prostředky z produktivních oblastí, což logicky omezuje poptávku po pracovní síle. Efekt je stejný, jako u libovolného jiného zdanění.
  Naopak, kdyby imigranti „makali“, automaticky by vytvářeli dodatečnou poptávku, čímž by zase u producentů vznikla poptávka po dalších pracovnících.

 53. Makáním se poptávka nevytváří, vytváří se utrácením a spotřebou.
  poptávka se zaměstnáváním imigrantů zvýšit nemusí, pokud přebytek pracovních sil povede ke snížení mezd v celém hospodářství.

 54. 61 Foundry
  to financování imigrantů sis do původní hlášky doplnil.
  Ale já mám jiný starosti. Už si jdu podruhý čistit zuby od jeseterovýho kaviáru. Nekup to při tom kursu. Ržaný chléb, trošku másla anebo bliny, tenký lívanečky a kyselá smetana, krymský šampáňo a nádherný ruský holky všude kolem
  (ony teda projdou kolem a nasedaj k tupounům do jejich Maserati ale stejně je to hezké).

 55. Šampáňo je z Champagne, z Krymu určitě ne. Že zrovna Vám to musím vysvětlovat 😉 A jíst něco jenom proto, že je to levné … Není lepší jíst, co Vám chutná ? 😉

 56. Ad 62 – bylo zde už dávno vysvětleno, viz Sayův zákon trhů. Lidi pracují proto, aby si mohli něco koupit.

 57. Skimici, financování imigrantů jsem nedoplnil já, to EU 🙂

 58. 64 NoName
  No tak igristnoje ať má duše pokoj. Je to vzhledem ke kursu relativně levné, tak jsem si vzpoměl na staré dobré časy a jím to polívkovou lžící s ržanny chlebom a s těma lívancema s kysanou smetanou. V poledne tatarák, s lossosovým kaviárem místo soli. Úžasná příležitost se tím nasytit a mít zas na pár let od toho pokoj.

 59. Nevím, co všichni s tím „Igristoje“ mají, skoro cokoliv od konkurence je lepší … Samozřejmě, až na CENU 😉

 60. Naprosto dekadentni snídaně. Bliny s jeseterovýk kaviárem a smetanou, sklenka igristnovýho šampáňa, jehněčí klobáska posypaná granátovými semínky a cibulí a jako sladká tečka varennik s jablkem skořicí a rozinkou s malou sklenkou granátové šťávy.

 61. TAk optimální stav je, když něco chutná a ještě k tomu je to levný 🙂

  Moje máti dodnes vzpomíná na ruskou chatku, to byly nějaký humrový konzervy.

 62. Dobré ránko!

  Jo, chatka? Njn – kde jsou ty časy, když študákovi docházely prachy a holt se MUSEL krmit chatkou … :)))))

  Já se mohu pochlubit, že jsem v Jednotě utrofejčila špekáčky od Váhaly (87% masa), udělala rizoto a ono to chutnalo jak za starých časů! 😀
  Není to s tím světem zas tak špatné!

 63. Jinak méně chutný je článek na NP, kde přehledně seřazeno, co všechno ten Obama dokurvil. Věru, že to není hezké čtení … může vlastně cizinec, co presidentuje, zradit vlast?

  …Rusko a Čína dnes na trhu odhazují pod cenou celé pytle amerických obligací. Je jim zřejmé, že s Amerikou to jde z kopce, a tak zachraňují, co se dá. Čína ve velkém přechází na zlato, dokud se jeho cena drží nízko. Vydělá miliardy, až ten kolaps nastane a cena drahých kovů dosáhne vrcholu. I po zbavení se obligací pod cenu zůstává zdaleka největším věřitelem Ameriky, s nějakými 20 procenty veškerého amerického státního dluhu.

  Jak říkávala Margaret Thatcherová, jakmile máte dluh u jiné země, přišli jste o suverenitu…

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-konec-americke-ekonomiky-na-dohled-dxs-/p_ekonomika.aspx?c=A150826_212406_p_ekonomika_wag

 64. Dobré zas ráno… 2 Rpuť ad „může vlastně cizinec, co presidentuje, zradit vlast?“
  No, pokud se jedná o Keňu, pak ano…

 65. 72 Jakmile máte dluh, přišli jste o svobodu. Zadlužení je otroctví.

 66. Ovšem záleží kdo jste vy a kdo je věřitel….

 67. 65 lidé pracují proto aby….
  Lidé pracují proto aby přežili, uspokojili své potřeby. Protože jednotlivě nejsou schopni si tak opatřit veškeré potřebné statky, směňují je mezi sebou v rámci dělby práce. To vede, i přes transakční náklady, k vyšší účinnosti. Prakticky jde o směnu práce za práci, o směnu zboží za zboží prostřednictvím zboží zvláštního druhu, universálního, jímž jsou peníze. Není zboží a peníze, je jen zboží. Ovšem to vidíme ve vrstvě praktického života a praktické ekonomie. V podstatě, s nejvyšší mírou abstrakce jde o směnu času, o obchodování s časem.

 68. zdravím!

  (72) Rputi,Vy mne chcete uvést do omylu 😕 Nikoliv USA,ale Čína je
  Profesor Kenneth Rogoff z amerického Harvardu má ve věci jasno: na vině je ohromný čínský dluh a zadrhávající se ekonomika, která je dnes již tak velká, že hýbe celým světem.
  „Čína je klasický příklad rétoriky ‚tentokrát je to jiné‘,“ citoval ekonoma americký list The New York Times. Rogoff, dlouhodobě upozorňuje na to, že ani druhá největší ekonomika světa se nemůže vyhnout řešení problému přílišného zadlužení.
  Za další viníky současné krize označil velký státní dohled nad tržními mechanismy a výši tamních úvěrových sazeb sazby. „Čína je zranitelná, má velký dluh,“ uvedl Rogoff…… Podle “ studie konzultační společnosti McKinsey & Company, China. „Míra dluhu ve výši 282 procent HDP je zvládnutelná, avšak větší, než je tomu v případě Spojených států nebo Německa,“
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/cinsky-dluh-je-obrovsky-ale-udrzitelny-otazkou-je-jak-dlouho-p58-/eko-zahranicni.aspx?c=A150827_213248_eko-zahranicni_rts

  Čekám ekonomický kolaps Číny každým dnem ….. (Rusko už jen čeká,až si ho koupí USA) 🙂 ufff

 69. Ostape, já bych to Německo, Francii, Británii a ostatní neřešil. Ať si snědí světový průser, který si navařili. Tuhle vlnu spustili spolu s USA a jejich světovládnou politikou.
  Důležité je co my. V téhle věci opravdu nemám pocit solidarity a potřebu s nimi chodit na led. Měli bychom využít komparativní výhody způsobující, že nemáme takový problém, že nejsme cílovou zemí zaslíbenou a měli bychom se starat aby se to nezměnilo. Migrantů je mi obecně líto. A ten případ z Rakouska, to je strašné. Obecným viníkem jsou ti, kteří to v Iráku, Lybii, Sýrii a jinde rozesrali, kteří vyvolali vlnu extrémního islámu a kteří ve své chtivosti i blbosti ho obchodně ale i jinak podporují, třebaže hlásají opak. Ano, v těch zemích to nebylo ideální, ale v porovnáním s nynějším stavem to byl ráj. Jenže šiřitelé svobody, demokracie, pravdylásky a lidských práv nejprve vyzbrojili tamní samovládce, pak je za vysokých nákladů a obětí svrhli a vyvolali rozvrat jehož důsledky pociťují. Nejvíce v Evropě. Hlavní viník, Spojené státy, jsou za vodou. A po nás se žádá, když oni kulhají, abychom si uřízli nohu. No vylezli jsme z jednoho spolku, nechtěli zůstat na ocet, tak vlezli do druhého. Jako by nás nějaký spolek s mocnými ochránil. Slabí jsou ve spolku užiteční proto aby byli obětováni. A proč takový všeobecný zájem o nás? Českoo leží se na evropské křižovatce východ – západ, sever-jih. Navíc, sice detaily jsou v režimu tajné, jenže co se nevykecá, uranu má jak nasráno. Jen toho vzpurného obyvatelstva kdyby nebylo. Třeba to s ním nějak zařídit…

 70. 77 westiku, to že Čína je na dně, je zbožné přání sebeutěšujících. Možná, že to tak je, ovšem otázka jak pojímat to dno. Jestli jako katastrofální mizérii nebo jen tom že víc dolů to nepůjde. Čína má za sebou několikatisícileté trvání. A takovou kulturu. To nejsou rychlená rajčata jako jinde. Tohle Čína ustojí. Otázka je co „vyspělý Západ“. Jsem zvědavý jak zafungují a jak se projeví zpětné vazby. Rusko, ano, ceny ropy…, ale tam to ustojí taky. Vydrželi i když bylo o mnoho hůř.

 71. (80) Schumi, to se píšete o ekonomickém potenciálu Číny já plně sdílím 🙂 Koneckonců, Čína,její historie a vůbec mne fascinovala od mého mládí-vím o ní dost 🙂
  Svým dnešním vstupem na Šumaváka jsem jen chtěla upozornit, čeho všeho jsou novinářští šmoci (a nejen oni) schopni … 🙁

 72. Dobré ráno
  už v kotlinve jsem se dočetl, ž e nějaká blondýna Valachová navrhuje desetiletoy docházku a povinnou školku, později už od dvou let.
  Kdo je ta ženština? Nikdy jsem o ní neslyšel. Na fotce vypadá jako klasická dobroserka s tím zářivým úsměvem rozdávačů dobra viz třeba Fischerová. Spíš si jí dovedu představit v dlouhé sukni, režné halence s koženým náramkem a šňurkou na krku s dřevěnou ozdobou jak v polních podmínkách obvazuje zraněného motáka pochopa.

 73. (81) Jo, a cena ropy jde nyní prudce nahoru (myslím, že o 9%). A Siluanov (min.financí RF ) prohlásil, že RF ustojí cenu ropy ve výši 40 dol/barel po dobu 3 let 😕

 74. Schumi,
  já bych zadrátovala hranice, vyzbrojila obyvatelstvo a vystoupila z Eunie.
  To je totiž jediná možnost, jak antimilitaristické Čechy přimět k obraně vlastního dvorku. Střílet se naučí rychle… 😀 😀 😀
  (PI !)

  westíku, tak nemáte číst blbostě… 😀

 75. skimici 82,
  bývalá náměstkyně od Dienstbiera, patřičně indoktrinovaná… 🙁

 76. 85 aha, od Dienstbiera … dík. Tím je vše vysvětleno. Ještě jsem z letiště v rádiu po páté slyšel Šabatovou a naskočila mi husí kůže. Takové kádry už nemaj ani v Rusku.

 77. Předevčírem to byla tajemná ponorka 😀

  Koukám,že ruská propaganda dělá všechno možné, aby americké generalitě brnkala na nervy?
  Jak mají vědět, že zrovna tahle zpráva není pravdivá?

  …„Takže, jestli je to pravda, může nový ruský dron najít americké letadlo se „stealth“ technologií, aniž by byl sám detekován. To může být smrtící kombinace,“ dodal The National Interest a klade si otázku, zda není „stealth“ technolgie přeceňována nebo dokonce už zastaralá?…

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-rusky-zabijacky-dron-bude-napadat-americke-stealthy/

 78. Ten Sokol je totalni mimoň a senila – viz Patlamentni listy.
  Skoda – jako muj prvni sef po VŠ ve VUMSu byl u pet řádů lepsi. . .
  Posetilost starců, tyhle pindy asi prednasi na Humanitni fakulte a ti blbecci maji pocit, ze jim predava Moudro.

 79. Dobré ráno vespolek,

  Rputi, před pár dny zas psali o nějaké ruské superponorce, jen jestli to není ve stylu Nohavicova: „a když není co do huby tak se buší na buben“.
  Tedy, boj se, občane, boj, proti zlému Rusku zbroj !
  Zbrojovky si budou mnout pařátky, na válce se přeci vydělává nejlépe ne ? Koukni, jak se začíná vyzbrojovat Pobaltí. A to jim tam Rusové nelezou jako k nám migranti z jihu.

  No jsem zvědavá, kdy milí kolegové vědci-petičníci začnou chodit kanálama.

 80. Šimone,
  nojo, nezačíná už zase kandidovat na prezidentskou sesli ?

 81. 90 – Matzurko
  Jestli ano, pak je ještě posetilejsi, než nejpošetilejší….
  Proc si on, svého času excelentní fachidiot na stavbu počítačů , usmyslel dělat pfilosofa ?

 82. Hm, ten čínský pokles prý znamená, že HDP neporoste o 9% , ale „jen“ o 6%.
  Taky bych chtěl, aby ČR měla takovej “ malej“ růst 😀

 83. [79] Schumachere, já jen citoval, co mě zaujalo.

  Na druhou stranu není mi jedno, co se děje doma, ale není mi ani jedno, koho budu mít za souseda. Osobně dávám přednost poklidnému podnikateli před bandou cikánů. Kromě toho stále ještě jsme členem EU… 🙁

  Jinak by mě zajímalo, co by se stalo, pokud by EU i přes odpor svých členů zavedla v souladu s Lisabonem kvóty a vlády zemí, které s nimi nesouhlasí, by toto nařízení nerespektovaly. Jakým způsobem je taková věc vynutitelná?

 84. Tak těch běženců v tom autě bylo 71 – potěš koště…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/378934-mrtvych-uprchliku-z-auta-na-rakouske-dalnici-je-mnohem-vic.html

  Matzurko,
  od chvíle, kdy se hoši emerický tak bezelstně projevili užaslou větou: „Jak oni vlastně obsadili ten Krym,vždyť my jsme vůbec nic nezachytili ???“, jsou hoši v „pomykove“, že něco prošvihnou a Rusům jen stačí přikládat polínka na ohýnek. A zajisté tak činí s notnou dávkou zlomyslnosti…

 85. 76 – (…) Není zboží a peníze, je jen zboží. (…) – Inu, Schumachere, pak bych navrhoval, abys v této úvaze zašel ještě dále, a podíval se na to nákladově. Kolik jsou (marginální) náklady na výrobu jednoho rohlíku, jedné české koruny, páru bot, dolaru, osobního automobilu, rublu, rodinného domku, renminbi…

  Už jsem to myslím psal, že pro pochopení povahy peněz je IMHO nezbytné uvědomit si, že v ekonomice jsou peníze vždy jaksi navíc, vždy jsou z principu nekryté. Dokonce i zlato je nekryté, dokud neodečteme hodnotu, kterou mu přidává jeho funkce platidla a především nástroje uchování hodnoty. (Komoditní peníze by snad mohly být cosi jiného, ovšem jen do té míry, do jaké by to už nebyly peníze.)

 86. Ostape, EU by mohla jen třeba zkusit zavést nějako tu sankci … i když já bych doporučila, aby to raděj nezkoušela… 🙂

  Myslím, že v podstatě, za současné situace, už nemá šanci…

 87. Nazdar dvd, jestli to tu občas sleduješ, možná bys mohl fundovaně zodpovědět otázku, kterou si už pár měsíců maně kladu, avšak nejsa mocen němčiny na ni odpověď neznám. Copak dělá PEGIDA? A všichni ti Němci, co se v ní angažovali? Taková moje primitivní úvaha by vedla k předpokladu, že dnes, kdy se jejich obavy naplňují měrou možná netušenou, by o nich mělo být slyšet více než dříve. Což se neděje. To se režimu podařilo ji rozvrátit tak dokonale?

  Zdálky a skrz česká media je to asi podivné, ale sleduješ-li pravidelně německá, třeba to má nějaké jednoduché vysvětlení…

 88. A co když je těch 70 mrtvých tolik potřebná VELKÁ TRAGÉDIE, která konečně otevře oči i pochybovačům a hlavně donutí politiky k rychlým a zásadním řešením ? Pokud se jimi začne ohánět Merkel, přestánu věřit na náhody.

 89. Trochu z jiného soudku – netuší někdo, jestli existují veřejně dostupné průběžné (alespoň přibližné) statistiky kolik migrantů, kteří dorazili do EU, je z kterého státu? Občas někdo v diskusích šermuje procenty a mě by zajímalo, nakolik si tyhle informace cucá z prstu…

 90. 98 – Nó, rychlá a zásadní řešení… Já si spíše říkám, co všechno se musí ještě stát, aby ti politici začali dělat alespoň něco. Referenčním případem pro mne jsou změny v německé politice po Stalingradu a po začátku masivního bombardování německých měst…

 91. 79

  Schumi , kdybych to, cos dnes napsal tak před 5 lety ( a mám dojem , že cosi takového jsem o Iráku psal) Tak mě tady utlučou 🙂
  Za ten irák jsem to tehdy pořádně schytal 😀

 92. 100-měl jsem na mysli rychlá a zásadní z pohledu imigrantofilů…

 93. Schumi ad 74 – jakmile máte dluh, přišli jste o svobodu… bejvávalo!
  Dnes platí: Jakmile vezmete dotace, přišli jste o svobodu!

 94. Stealth technologie rozhodně překonaná není, jen ji Rusové dotáhli k naprosté dokonalosti!
  Viz ty tisíce neviditelných tanků a desetitisíce neviditelných vojáků na Ukrajině!
  To má NATO ještě co dohánět… 😉

 95. Zásadním řešením je, vozit imigranty charterovými lety turistickou třídou rovnou z Afriky do Berlína (to by ale museli dodělat to letiště!).
  Pak by se imigranti netopili už u lybijských břehů, natož dusili v mrazáku někde v Rakousku…
  To je přece jasné!
  PS.
  Navíc by to i odpovídalo Zaorálkovým návrhům, dělat něco pro ty lidi v zemích, odkud utíkají…

 96. 105 Šumaváku
  máš recht! Píšu to už dávno. Nemůžu se na ty nešťastné lidi a hlavně jejich malé děti dívat jak trpí nuceni pokoutně podlézat ostnáče a žít týden v nebezpečí a ve špíně, jak ztrácejí svou lidskou důstojnost. Vždyť Merkel říkala, že je chce, tak ať si je přiveze a zbytečně netýrá! Si snad myslí že si hrají na skauty nebo co?
  Za sebe se jenom přimlouvám, že až si je tam přiveze tak aby nějak zabezpečila, že jí z toho Německa nikam neutečou. Ale to Němci umí. Nemám strach.

 97. 95 Zpátečníku, učinil a dostal se až k času. Co se týče peněz, jsou zbožím zvláštního druhu, jehož hodnota je nezávislá na užitečnosti jejich matérie. Je dána konsensem, vírou. Tak je to v nějaké míře i u zlata, které jako materiál je technologicky užitečné. Nebýt jeho obliby ve šperkařství a nebýt konsensu o jeho hodnotě daného kulturou, jeho cena by byla nižší, protože poptávka po něm by byla nižší. Jenže otázka o kolik, protože jeho cena na trhu je fundamentálně dána náklady na jeho vytěžení. Ovšem v rámci vztahu poptávky a nabídky. Nebylo-li by poptáváno a nehodilo by se k ničemu, poptávka by byla mizivá, nebylo by nutno ho tolik těžit z hůře dostupných zdrojů. Je to tak, že lidé chtějí zlato, protože je drahé a ono je drahé, protože po něm touží lidé. To co tady okecávám je stručně vyjádřováno jako „vzácnost statku“, která má, u konkrétního statku samozřejmě nějaké konkrétní příčiny. U zlata takové, u například heroinu (ekonomie kriminality je úžasně vysvětlující), jen omězení politici a právníci ji ignorují)onaké. Avšak obecné příčiny shodné.

 98. Dobré dopoledne, tož já bych navrhovala se prostě vystřídat. 😀

  Imigranti do Evropy a pracovití evropani místo nich. Myslím, že by migranty opuštěné státy začaly rychle vzkvétat.

  akorát to má jeden háček, až by vyplundrovali evropu, nejspíš by se chtělisvrátit , odkud přišli a kde by bylo mezitím zase co plundrovat a migrovali by zas opačným směrem.

 99. Jako by ožíval duch George W. Bushe a jeho falešných argumentů pro agresi proti Iráku z roku 2003. Nové zprávy totiž napovídají tomu, že zprávy Pentagonu a jeho tajných služeb o Obalově „válce proti Islámskému státu“ byly záměrně upravovány tak, aby odpovídaly optimistickým veřejným proklamacím prezidenta, jeho ministrů a generality.

  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/20505-fikce-a-potlaovana-realita-valky-proti-is

 100. Teď jsem si všiml půvabného překlepu ve slově „Obamově“… 🙂

 101. (97) Co já tak Zpátečníku zaslechl, tak PEGIDA se nějak vnitřně rozhádala (pro milovníky konspirace, Rozhádal ji Obama, Mrkalová, Madlenka a Porošenko. 😛 )

 102. maYdo 🙂

  už Tě vidím, jak kmitáš na plantážích v 30° vedrech 🙂

 103. Halladibne, já bych přece nekmitala, já bych to řídila a radila 😀

 104. maYdo ,
  a ty si myslíš , že by to Tvoji spoluemigrující spoluobčané dovolili ?:-D

 105. Jak jako dovolili? To se má, Halladine, samo sebou.

 106. no jo, to zní výhružně „valí se největší nelegální vlna“
  A co to znamená? Jako že vezmou hranice útokem? nebo jen bude těch emigrantů o pár víc než před týdnem? A jaký hranice? Jsme uvnitř Schengenu, takže na jaký hranice tu armádu ? Na naši nebo na tu schengenskou?
  a kydž tu armádu nasadíme( máme-li vůbec jakou) tak co tam vlastně bude dělat?

  Aneb silná slova a nic za tím…..jen si hřeje politickou polívčičku. A

 107. Jestli si migranty třeba nepletou s lidma, který se před koncem prázudnin vrací od moře. Ti jsou taky dost opálení.

 108. 121 maYdo
  jaký hranice? Nejhorší je na tom to, že imigranti nemají auto a naše policie je tudíš v háji a neví co dělat. Poslední leta měří jen rychlost a dává botičky a novým kouskům starého psa nenaučíš.

 109. 107 – Což o to, Schumachere, u toho zlata je to relativně ještě jakžtakž jasné. Horší je to u peněz. Hint: vydělávat peníze není totéž, co vyrábět peníze.

  Kdyby peníze byly zboží, musely by buď existovat v okolním světě, tj. v přírodě (odkud by je někdo s nějakými náklady musel dobývat a vnášet do ekonomiky), anebo by je musel někdo v potu tváře vyrábět. Toto bys pak mohl převádět na spotřebu času; jiný by to převedl třeba na spotřebu energie.

  Uvedený předpoklad ale není splněn. Proto jsem se taky ptal, kolik činí ty náklady. (Poznamenávám, že u rohlíků jsem do nákladů ochoten zahrnout mouku, energii, náklady na výrobní prostory, lidskou práci apod., naprosto však ne např. čas obezitologa, potřebný pro řešení nežádoucích důsledků jejich konsumace.) Ostatně kdyby peníze byly zboží, nebylo by nákladově nejlepší vyrábět jen právě je, a pak je směňovat za to zboží, které bychom si přáli spotřebovávat?

  Kupříkladu jsem přesvědčen, že s trochou dobré vůle může ČNB vyrobit trilion nových českých korun do konce dnešní pracovní doby; a nejen to, učiní-li tak, marginální náklady na výrobu dalšího trilionu budou zcela zanedbatelné. Připouštím ovšem, že s prvním trilionem nějaké ty náklady budou, to ne že ne: Kupříkladu budou potřeba trošku širší formuláře, možná i časem předělat část bankovního softwaru…

 110. Ale Zpátečníku 🙂

  tu multykultybabičku sem dávala rpuť jen o pár příspěvků výš 🙂

 111. 101 Halladine, protože rudej zmetek z principu nesmí mít pravdu.
  Ostatně Irák rozesralo Rusko, když tam vtrhlo a zavraždilo Saddáma Husajna, velkého přítele demokracie a amerického lidu, totéž v Lybii a jinde. Pokud vím, tak to kdysi začalo tím, že v Afghanistánu podporovalo mudžahedíny a Muhammad Atta, agent FSB zaútočil ve Spojených státech… To všechno se můžeš dočíst v učebnici dějepisu schválené Ministerstvem školství EU vydané v roce 2067 a v novinách z průběžně aktualizovaného archívu.

 112. Ah, sorry. Jednak to pořádně nečtu celé, jednak jsem stránku Šumaváka aktualizoval až poté, co jsem si Větvičku přečetl, takže odkaz už nebyl zelený, nýbrž šedivý, a já si jej tudíž nevšiml. Omlouvám se obecenstvu.

 113. Jen tak pro úplnost, Afghanistán rozesralo průkazně Rusko, Irák podporovalo dlouhodobu, o kamarádšoftu s Kaddáfím darmo mluvit, tam je namočena i ČSSR, tak to nezapomeň do té učebnice napsat a zařídit schválení.
  A já se jdu věnovat ušlechtilým zábavám, už máme v Harrachově mohutnou vlnu evropských aerovkářských imigrantů. 😛

 114. 125 Zpátečníku, u peněz to je tak, že původní směnná hodnota odvozená od užitné hodnoty zboží se s jeho universalisací v evolučním procesu abstraktizovala. Tak to došlo až k nynějšímu stavu. Peníze fungují ze setrvačnosti, na základě zvyku, ale i proto, že jsou zákonným platidlem. To, že pozbyly způsobilosti plnit funkci pokladu není až takový problém, spíše jako to, že jsou zbavovány funkce míry hodnot v čase. Prakticky zůstaly jen platidlem, i funkce oběživa je sporná. Jejich funkce je natolik poškozena, že další poškozování „tištěním“ přestává mít význam. V bezhotovostním styku v podmínkách účetní konvertibility se stávají jen zúčtovací jednotkou vyjadřující směnnou hodnotu zboží v okamžiku transakce. Proto stačí relativně krátká stabilita jejich směnné hodnoty, pro nějaké transakční období. Ve funkci pokladu jsou nahraditelné, třebaže za vynaložení nějakých transakčních nákladů. S tím je při obchodování počítáno. Proto inflace hluboko pro někdejší německou či argentinskou nemá význam pro velké obchodování. Samozřejmě, že s tím je spojená náročná logistika a zajišťování. Inflace nejvíce trápí „většinového“ poddaného, který má víc než z ruky do huby a současně transakční náklady spojené s vyloučením vlivu inflace na jeho úspory jsou pro něho vysoké. Kromě toho je příliš pohodlný se starat a většinou volí strategii, pro kterou ho panstvo a obchodníci milují. Místo akumulace utrácí. Protože „carpe diem“ a syslení se nevyplácí. Pro případ, že by nastalo hromadné syslení v něčem, co by mohlo být pokladem, se takové počínání zakáže. V čem by se dalo syslit…třeba ve zlatě. Historicky a všeobecně je žádané a uznávané, když někde z nějakých důvodů ne, třeba zákona, všude jinde ano, protože naštěstí není celoplanetární vláda, nekoroduje, v relativně malém objemu uchovává vysokou hodnotu a je dělitelné. A je uschovatelné a daleko hůře konfiskovatelné než nemovitosti. Ty ač na první pohled se jeví jako nejspolehlivější, opak je pravdou. Lze je sebrat doslova klepnutím do klávesnice. Tak jako peníze na účtu. Klep a nemáte nic, lautr nic. Bez peněz a jiného majetku, bez pojištění, bez řidičáku, bez přístupu na síť, bez identity. Neexistujete a nikdy jste neexistovali. Samozřejmě, že přeháním, jenže co včera bylo ještě scifi, stává se realitou. Jenže u například u zlata to takhle nejde. Či něčem nezávislém na vládách. Proto takové tažení proti bitcoinu. Osobně se domnívám, že za útoky na bitcoinové servery jsou vlády. Až na dřeň pragmaticky vzato, lidé potřebují „zákonné“ peníze na to aby měli čím platit daně. Vázané na co? Na relutární směnu. Samozřejmě, že obejít ji lze do nějaké míry v malém společenství, kde se všichni znají. Ten umí to, ten zas ono, jeden klempí, onen pokrývá, další dělá síťařinu, ten vymaluje, tamten opraví, soused sousedovi vypomůže, pár vajec za pár hlávek zelí, ten potřebuje něco dovézt, onen by si pochutnal na králíkovi…Velká ekonomika se na tom postavit nedá. Ale mikro…Kdysi velmi dávno, ještě v době předkapitalistické jsem o tom něco neuměle nakreslil. Jestliže najdu, přefotím a pošlu zdejšímu panu domácímu.

 115. A tak jsou konečné automaty i s větším počtem stavů, tento je takový jednoduchý. A ještě by to šlo optimalizovat: Upravit pravidlo na „I stát X rozesralo Rusko“ a prolinkovat s databází států.

 116. 129 jistěže, co by světový četník. V Afghanistánu mír, blahobyt, nehrozilo, že by tam u hranic byla základna nějaké jiné mocnosti… Jenže generální tajemník v Kremlu měl svrbění a že prý toho blahobytu mají málo, že nějaký naloží do tanků a pošle jim ho…
  Miluji zjednodušené výklady dějin, podle kterých se dějí „zčistajasna“.
  Když vidím jak zákeřně se Rusko přibližuje ke hranicím NATO, začínám mít na jedenadvacátý srpen 68 poněkud jiný než aktuálně jediný správný pohled.

 117. 129 Karle, ano, nepřítel našeho nepřítele je naším přítelem. Sice je to kurva, ale momentálně je to naše kurva.

 118. Aerokarle,
  to s tou Libyí nemyslíš vážně, že ne? Jako důvod likvidace Lybie, která lezla Francii a Západu obecně do zadele, a uvolnění volného vstupu afrických migrantů do Evropy, uvést dávnou spolupráci Kaddáfího se socialistickým blokem…. to skoro svědčí o jakési neuspořádanosti neuronů v prostoru, co máš mezi ušima.

 119. 135-ono i ten Irák proti Iránu podporoval i někdo jiný než jenom SSSR, Donald Rumsfeld má doma takovou hezkou fotečku se Saddamem…
  Ale když se fakta nehodí, tak se holt ořežou.
  Protože Rusko !

 120. edávno jsem tu uvedl:
  „“Každej, kdo je vtipným komentátorem, se ještě nemusí cítit na psaní článků.”
  A co teprve když není ani vtipným komentátorem!“
  A stále mám takový divný pocit, že nám je sem shazujou.

 121. V Afganistanu se to začalo rozesírat samo. Krále svrhl jeho švagříček, a Sověti přitom byli s tím králem docela spokojení.
  Až za pár let sundali Dauda afgánští komouši…

 122. Pozor, samo se to rozesírá tam, kde se nám to hodí. Ostatní případy rozesrálo Rusko, resp. SSSR, resp. Putin.

 123. Promiň, NoName.
  To víš, ta skleróza… 😀

 124. Halle,
  poměrně kouzelné je s odstupem doby sledovat třeba Ramba III. 😀 😀 😀

 125. ptakopysku,

  oni ti mudžahedini byli na Amíky naštvaní taky proto, že jim naslibovali, že jim po porážce komoušů ekonomicky pomůžou, ovšem jakmile Rusové vypadli, veškerá pomoc skončila, a Amíci dělali, že je neznaj….. 🙂

 126. Ale NoName, kam Tě vede slepá vášeň ! Víš, co by bylo křiku na demokratickém Západě ?
  Možná i sankce by uvalili !

 127. 135 ptakopysku, nějaký vhodný argument zapadající ideového konceptu bylo nutno najít.

 128. Tak jestli ta LePenovic holka nakonec vyhraje volby, tak to bude zajímavé. To se s Andělínou budou o Voloďu strkat…

  PAŘÍŽ | Podle posledního průzkumu je francouzská Národní fronta Marine Le Pen již nejsilnější stranou Francie. V průzkumu ji francouzští občané dali rekordních 30% hlasů, někdejší Sarkozyho pravicové UMP 28% hlasů, a vládnoucí socialisty v čele s prezidentem Hollandem nechali s 20% preferencí hluboko na třetím místě. Informuje server Českého portálu euRABIA.cz.
  http://www.stalo-se.cz/?p=24206

 129. 2 ptakopysk – jako bys snad neznal Vojenskou ústavu… Tady je to v modifikaci:
  1) Za všechno může Rusko!
  2) Pokud náhodou Rusko za něco nemůže, platí bod 1!

 130. Prezidenské jsem našel, ty budou 2017, což je ještě hodně daleko. Parlamentní jsem nějak nedohledal a nejsem si jistý, jakou váhu ve Francii vlastně parlament má…

 131. Ptakopysku ad 135 – se socialistickým blokem je správně.Jen snad místo Ruska tam ná být EU a místo ČSSR tam patří Francie.
  Ale ten socialistický blok a vytváření středomořské unie je správně!

 132. Ostape,

  vládu musí schválit parlament,, ale prezident má dost silné pravomoce, av zahraniční politice dost důležitou roli.

 133. No právě, něco takového jsem si myslel. Takže bych řekl, že volby za dva roky jsou ještě hodně daleko.

 134. Neuvěřitelný. BRENT prudce nahoru a ze 43 už zase přes padesát, eur z 84 na 73 rublů za 4 dny. Těžko v takovém prostředí obchodovat. Dneska už bychh si ten kaviár se šampáněm rozmyslel.

 135. 157-když tak řekněte, u nás se to „igristoje“ prodává za 90 korun 😉

 136. 157

  Jinak ty ceny stouply už včera, máš dlouhé vedení, skimici 🙂

 137. Ostape 156,
  já to samozřejmě nepřeceňuju. Jen jsem se tak trochu zasnila… 🙂

 138. Tak to bych chtěla vědět, co jí řekl doopravdy…
  I když … jak tak člověk přehlédne, co ta osoba v poslední době plácá … obávám se, že si myslí, že je vtipnej…

  „Americký prezident ocenil vedoucí úlohu, kterou Německo podle něj převzalo v Evropě při řešení uprchlické krize. Merkelové poděkoval především za nedávné rozhodnutí Berlína usnadnit přijímání syrských uprchlíků.“

 139. Vy jste jak malí…
  Copak to nechápete? Když jim Merkelová dá německé občanství a peníze, mohou naprosto volně a bez jakýchkoliv obstrukcí vycestovat do USA…
  A váleční uprchlíci nejsou žádní teroristi, i když vyznávají islám!

 140. Šumaváku, tak proč je tam ty lodě nevozej rovnou?
  Imigrační úřad by moh mít kancelář klidně na palubě! 🙂

 141. Asi aby se tam dostali jen ti nejschopnější. Jak říká klasik: co je to za eso, když se dá chytit. 🙂

 142. Rputi,

  Třeba Obama řek “ Letenky jsou drahý, ty prachy se dají utratit rozumněji, tak já Ti, drahá Andělíno na každého imigranta vysolím prachy.
  Ať každej vidí, jakej jsem frajer ! 😀

 143. Njn, Niko,
  obávám se, že to se teď bude stávat častěji… 🙁

 144. 168 Nika
  to je vidět jací jsou na FB ignoranští debilové. Ten příspěvek je neuvěřitelný a kdyby to tam nechali, mohl by si kdokoliv do Teplic udělat výlet, fakta si ověřit a na Samkovou si utvořit (já potvrdit) názor.

 145. 171

  Popravdě se mi ty informace nezdají…….

 146. Že by poplašná zpráva? Hrozící vznik realitní bubliny v Teplicích a okolí? 😉
  To zdůvodnění by mě docela zajímalo…

 147. Dobré ránko!

  Dojemná fotka – „dítě s medvídkem“
  Zkuste si to představit… Jste třeba syský učitel nebo lékař, to není až tak podstatné. Důležité je, že prcháte z válkou zmítané zničené země, abyste zachránil svoji rodinu a také malou dceru. Nevíte, jak dlouho vám bude cesta trvat, ani kudy všude půjdete, pojedete, přeplavíte se….
  Dítě samozřejmě potřebuje nějakou hračku …. ale myslíte, že byste vybrali zrovna toho největšího medvěda, který je po ruce?
  Holčička je i „po té dlouhé cestě“ svěží, vymydlená, v čisťounkých šatečkách ….. i medvídek je čistý, netknutý ….. my co víme, jak! dokáže vypadat plyšák po půldni na pískovišti, víme své….

  To dítě je odněkud ze Sarajeva, možná z Prizrenu, hladově moc nevypadá …. ale proč se nevydat na výlet, když to bude bez práce a prachy zadarmo….
  http://zpravy.idnes.cz/vodni-dela-a-obusky-madarsko-voli-tvrdy-postup-proti-migrantum-psl-/zahranicni.aspx?c=A150827_213125_domaci_lve

 148. simone, to je především výsledek německé sociální politiky… si říkám, jestli bych taky neměla migrovat?
  Aspoň chvíli, než mě vyhostěj…. daleko to není, důchod by mi tu běžel, eura navíc by se šikli… 😀 😀

 149. Ostape,
  a nemohli by se muslimáci z Evropy vystěhovat? Mně to vždycky hrozně rozčílí a já to mám od doktora zakázaný! Nemohlo by OSN? Nemohlo….? No tak ne, no….. Já věděla, že to neprojde!
  Ale je to dyškrymynace, to teda jo! 😀

 150. Tedy nad tou emigraví z EU by už možná stálo se zamyslet. Vypadá to tu na jeden velkej blázinec! 😀 😀

  …Riga zvažuje výstavbu plotu v určitých částech lotyšsko-ruské hranici, uvedl lotyšský ministr vnitra Rihards Kozlovskis ve vysílání lotyšského rádia. Poznamenal, že je nutné vybudovat bariéru „vhodných technologií“, aby se „zastavil příliv uprchlíků“, citoval ministra informační portál pobaltských států Delfi.

  V Lotyšsku roste počet Vietnamců, kteří pocházejí „z Ruska, kde pracovali jak nelegálně, tak i legálně,“ prohlásil Kozlovskis s tím, že zatím bylo zadrženo a požádalo o azyl 300 Vietnamců. Podle ministra, ekonomická situace v Rusku a akce ruských migračních orgánů nutí Vietnamce uprchnout do EU. V pobaltských zemích se vytvořily organizované skupiny na pomoc Vietnamcům k dosažení dalších evropských zemí, řekl Kozlovskis…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/lotyssko-postavi-plot-na-hranici-s-ruskem-kvuli-vietnamcum/

 151. Rputi, já je tu určitě držet nebudu, já jsem zapšklej xenofob… 🙂

 152. Nj, ale oni se drží, jak tento… košile!

  …Velvyslanec ČR při EU Martin Povejšil uvedl včera v České televizi, že v EU nejsou zavedeny azylové standardy a že ostraha vnější hranice EU nefunguje tak, jak by měla i podle současných předpisů. Podle něj se jen malý počet uprchlíků, kteří nemají na území EU nárok na azyl, skutečně podaří deportovat do jejich domovské země. „Účinnost návratové politiky je jen 39 %. To znamená, že přes 60 % těch, kteří nesplňují podmínky, aby mohli v EU zůstat, tu stejně zůstávají,“ řekl Povejšil…
  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/eu-ma-dalsi-problem-60-procent-vyhostenych-azylantu-zustava-v-evrope-1404046265.html

 153. Dobré předpoledne,

  tož, rputi, to je klasika.

  Zákon nebo předpis se nedodržuje nebo se nevyužijí možnosti, které poskytuje, tož vymyslíme další předpis. Ale protože nelze zajistit dodržování předešlého zákona, nebude dodržován ani ten nový. Výsledkem je stále více mizerných předpisů, které se stále méně dodržují a většinou ani dodržovat nejdou.

  Půvpdně jsem napsala „zdejší klasika“, ale myslím, že na tom skvělém demokratickém Západě to funguje zrovna tak a že EU je na tomhle přístupu přímo založená.

  Nicméně návratnost téměř 40% uprchlíků bez nároku na azyl je pořád lepší, než kdyby tu měli zůstat všichni. Nedivila bych se, kdyby to bylo nějakých 5% nebo i méně.

  Ale ono je asi stejně podstatnější, kolik z tej celkovej masy lidí je těch, kdo nesplní podmínky azylu a měli by odejít a kolik těch, kdo by mohli zůstat. Protože je dost rozdíl bv tom, jetsli ze sta uprchlíků deset nesplní nároky na azyl a z těch deseti se podaří deportovat čtyři nebo jetsli z tej stovky těch, co nesplní nároky na azyl bude devadesát a z těch devadesáti se jich třicet šest vrátí a víc než padesát tady zůstane.

 154. >> maYda
  „Zákon nebo předpis se nedodržuje … tož vymyslíme další předpis.“ Tohle je postoj ouředních blbů od věků do věků a od obzoru po obzor. Takže když se nedodržuje povolená rychlost tak ji značkou snížíme a snad se při nedodržování oné nové povolené rychlosti dostaneme na tu dřívější. Konkrétní věta: „No tak my tam, soudruzi, dáme třicítku a voni se leknou a určitě tam přes šedesát nepojedou.“

 155. 188-tohle mají v BiH. Z Imotski do Mostaru jsem jel asi 3 hodiny, lesy značek mění povolenou rychlost v rozmezí 30-60 km/h tak každých 100-200 metrů, na dvou úsecích snad byla i 70. Kdybych nezažil, neuvěřím.

 156. zdravím!

  Pokrok nezastavíš -ach jo … 🙁
  Už i v Česku existuje web,lákající imigranty k usídlení a informující v angličtině a arabštině o tzv.“neziskovkách“,kde jim bude poskytnuta všestranná pomoc vč.rad,jak jednat s českými úřady ….
  https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/cesky
  https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com

  „Czechs help at home and abroad:
  Charita České republiky (English) http://svet.charita.cz/en/
  Lékaři bez hranic (English) http://www.lekari-bez-hranic.cz/en
  ADRA (English) http://www.adra.cz/eng/about-us
  Český červený kříž (Czech) http://www.cervenykriz.eu/cz/
  Člověk v tísni (English) http://www.clovekvtisni.cz/en „

 157. Ano, dvd, tak to funguje, zejména na poláky ta třicítka fakt platí a víc než šedesát tam nejedou. 🙂

 158. 191-Lékaře bez hranic jsem doteď podporoval finančně, ale poslední půlrok mne postoji k migraci dost naštvali. Asi je podporovat přestanu.

 159. No Name potvrzuji. Navíc to ještě hlídají. Neskutečné. Hřbitovy, mešity a policajti.

 160. Hmm, zlé jazyky obvinili EK ze zatajování informací během vyjednávání o úmluvě TTIP a další obchodní smlouvě mezi Evropskou unií a Japonskem (ohledně tabákového průmyslu); aby dokázala, že její zástupci jednají naprosto transparentně,dala k dispozici příslušný zápis 🙂
  http://wertyzreport.com/clanek/ttip-evropska-komise-tabakovy-prumysl
  http://corporateeurope.org/international-trade/2015/08/black-out-tobaccos-access-eu-trade-talks-eerie-indication-ttip-threat

 161. TAk bych především chtěla slyšet vysvětlení, proč emigrují do zemí s křesťanskou kulturou, když jim je její symbol tak odporný, že radši hladoví.

  A pak bych je poslala šupem zpátky, protože přece není humánní, nutit je žít v zemích, které mají křesťanskou tradici. A bez oběda, když ho nechtějí zkrz ten kříž. JAko první selekce koho pustit dál a koho ne by to bylo účinné aspoň na nějakou dobu, než by vyčíhli, že to tak funguje.

 162. 199 Ostap Bender
  není už čas v duchu mé 196 na nějaký sjednocující song předních umělců? Bez songu to nemá šťávu. Stačil by s kytarou a sbor okolo.
  Něco jako We are the World
  nebo alespoň něco jako zpíval Mečiar když odcházel.

 163. 196 – skimici, jste trapny detailista!
  Tentokrat si Šapitó holt přál velkeho medveda barvy tepleho lidskeho lejna, no.
  Proste vsechno laděné do warm skins. . .

 164. Netvařme se, že nevidíme strach lidí. Bojí se nejen na Slovensku, ale v celé Evropě. Netvařme se, že nevidíme příčiny tohoto jevu a netvařme se, že jsme schopni tento problém vyřešit tak, že všechny přivítáme s otevřenou náručí bez ohledu na to, zda jsou to ekonomičtí spekulanti nebo lidé, kteří reálně potřebují ochranu svého života, zdraví a rodiny,“ řekl Fico.

 165. Jj, Halle,
  má recht Fico!
  Kruci, ať mi nikdo netvrdí, že EU je „až tak strašně“ neschopná! Nevěřím! Je to úmysl!

  Stejně jako je mi podezřelý ten kamion! Ti převaděči přece museli vědět, že lidé uvnitř mají vzduch jen na pár desítek minut? Proč je tam nechali déle?

  AVRUK!

 166. Martinu Konvičkovi a Janě Volfové byl zablokován facebookový účet…

 167. Petičníci
  mají vždycky možnost si někoho osobně vyzvednout a postarat se o něho, sdílením bytu, konta atd. Jinak jsou to jen kecy v kleci.

  Osobně bych byla pro obnovení trestu smrti pro ty lidské pašeráky; vydělávat na lidském neštěstí je IMHO dost brutální.

 168. Mimochodem,
  üž jsem zahlédla pár noticek na téma „nákazy nám nehrozí, hlavně když s nimi nebudete souložit bez ochrany“.
  Nicméně poněkud vyšší nakaženost žloutenkou a TBC lékaři připouštějí (o parazitech nemluvě); tak doufám, že v první řadě budou migranty vítat chlebem a solí sluníčkoví rodičové, co své děti nenechali očkovat.

 169. 2 skimic ad 200 – něco jako ten hit Pen klubu s Vaculíkem v první řadě:
  „Kníže má k lidu blíže, proto nám prdel líže!“ nebo jak to bylo…
  Ano, to by bylo takové výstižné…

 170. Pardon… Mělo být: Kníže má k lihu blíže…

 171. PeS
  no vidíš, jak jsi kreativní! Mmch, to je snad jediný song, kde si nepamatuji melodii ale živě se mi vybavují ty ksichty. Můj táta tenkrát říkal, že ho to ve vzpomínkách vrátilo někam do roku 1953, k mladistvým dobám 68 disentu.

 172. Dobré nedělní ránko!

  Muhehehehe!
  Tak masky padají se přímo chce napsat! 🙂
  Nejspíš to připomíná malého Jardu: „Já ne, to von!“

  Tak za ty mrtvé v kamionu samozřejmě nemůže vyspělý, humanistický, nedostižný Západ, „to by se v EU stát nemohlo“, to ti „východní partneři“! Včetně Kotlinky!
  Aspoň to píše Spiegel!

  Selhání Východoevropanů zní titulek v hamburském magazínu Der Spiegel. To vše – 71 mrtvol na rakouské dálnici je jen špičkou ledovce – je prý jen důsledkem faktu, že „východoevropští partneři EU“ (už ne členové?) se brání přijetí uprchlíků. Právě tyto země, jež v minulých letech dostaly masivní pomoc, by měly projevit solidaritu. Jejich vedení se musí pohnout, přinejhorším „s tlakem a pomocí z pokladny EU“…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/petracek-mrtvi-uprchlici-z-kamionu-ukazuji-barieru-mezi-vychodem-a-zapadem-eu-1xv-/nazory.aspx?c=A150829_124113_ln_nazory_ELE

 173. Aspoň, že ten Wilders:

  …Podle Wilderse současní západní politici dělají stejnou chybu jako jejich předchůdce ve 30. letech minulého století. „Appeasement nefungoval proti nacismu a nefunguje ani proti islámu. Politické a mediální elity horují pro pravdu. Když se ale mají postavit a podívat se pravdě do očí, tak raději zavírají oči a snaží se problém ignorovat. Nazývají nás extremisty, vláčejí nás po soudech a pokoušejí se nás umlčet. My si však mezi sebou nemusíme nic nalhávat. Již Churchill kdysi říkal, že když vám někdo hrozí smrtí, je třeba jej brát vážně a snažit se jej všemi možnými silami zastavit. Dnes volíme mezi islámem a svobodou. Neexistuje nic mezi tím!“, prohlásil Wilders…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Opravdu-drsny-a-zbrusu-novy-projev-elitniho-kritika-islamu-Geerta-Wilderse-Zastanci-imigrace-nedoctou-do-konce-380187

 174. Pane Bože, ty to vidíš !!!

  …Radnice Prahy 5 dostala na výsadbu zeleně do obřích květináčů čtrnáctimilionový příspěvek z evropských fondů. A právě proto musí podle Klindery betonové truhlíky i s usychajícími stromy zůstat na svých místech ještě minimálně tři roky.

  Pokud by pátá městská část nechala květináče přemístit do míst, kde by na ně ve vedrech tolik nesvítilo, hrozilo by jí, že by mohla o unijní prostředky přijít…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/seschle-stromy-z-kvetinacu-v-praze-5-nezmizi-kvuli-evropske-dotaci-1do-/zpravy-domov.aspx?c=A150829_112215_ln_domov_ele

 175. 215 – lze jen opakovat, co tady již dříve napsali znalí neznalým:
  Toho, kdo schválil na radnici záměnu truhlíků za prefabrikované bazény vyhodit a nechat to zaplatit .
  Snad by si pak dobroserové dali chvilku pozor.
  Za tyhle peníze by byly pelargonie do každé rodiny Phy 5.

 176. dobrí ráno,

  mnechci nikomu kopat do báboviček, ale Ti uprchlíci se chtěli dostat ilegálně z Východu na Západ. Aspoň tak lze odvodit podle toho, že kamion směřoval ze Slovenska nebo Maďarska do Rakouska.

  Proč by tuhle cestu ovšem měli podnikat ilegálně a za tak drastických podmínek, kdyby je na Západě očekávali s otevřenou náručí a na Východě nechtěli?

  Ta balkábnská cesta je ostatně pro Západ výhodná. Uprchlíci musí východními zeměmi projít a Západ si nejspíš představuje, že je naší poviností si tu proti naší vůli nechat lidi, kteřá tu zůstat nechtějí. Západ se tak dostává do velmi výhodné role, kdy může kritizovat, že se nestaráme dost, protože naše možnosti neodpovídají jejich standardům.

  Přitom oni si tam ty turky kdysi natahali jako levnou pracovní sílu na práce, který rodilým němcům byly eklhaft. Následky se jim ovšem nést nechce, takže by jim jen vyhovovalo to přehrát na východ a povýšeně kritizovat.

 177. Šimone , děkuju pěkně. Jsem přízemní tvor a v truhlíku radši svoje bylinky než erárem přidělené pelargonie 🙂

  Jen by mně zajímalo, co bude, pokud ty košťata v těch nádržích vlivem veder chcípnou. To budou muset nechat to uschlý křoví tři roky na místě, aby nemuseli vracet dotaci?

 178. >> Simon klein
  Možná kdyby měl odpovědný hovnostář někoho ve velkozahradnictví a ne ve výrobě betonových stavebních dílců tak by třebas místo těch lavórů byly pelargonie.

 179. >> maYda
  Nejspíš je tam budou muset ponechat — předpis je předpis

 180. „Umístění stromů do takovýchto květináčů není vhodné. Víme o tom. Nemůžeme je ale odstranit ani přemístit – kvůli evropské dotaci,“ vysvětlil mluvčí Prahy 5 Jan Klindera.“
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/seschle-stromy-z-kvetinacu-v-praze-5-nezmizi-kvuli-evropske-dotaci-1do-/zpravy-domov.aspx?c=A150829_112215_ln_domov_ele

  Jak to, že tedy v bruseli dali dotaci na něco, co není vhodné? To si neprostudovali, na co ty prachy dávají? A jak to, že radní povolili a realizovali něco, co nenáí vhodné? To vědí až teď?

  Praha 5 je moje radnice. A pokud jde o to, že prý mám možnost u voleb to změnit:

  Praha 5 je poměrně velý volební okrsek. Kandidátka na Praze 5 je docela slušně dlouhá. Osobně neznám ani jednoho z kandidátů. je to shluk jmen adres a vělmi orientační sdělení, čím se dotyčnej živí, naprosto irelevantní pokud jde o schopnnosti pro komunální politiku. Semo tamo se mihne někdo, o kom vám třeba něco víc – třeba manžel, dnes už exmanžel mojí spolužačky, zelenej aktivista. Není v mých silách zjistit dost informací o všech kandidátech, abych se mohla odpovědně rozhodnout, že tenhle ano a tenhle ne. Orientace podle politických stran je velmi pochybné vodítko – viz pravicový starosta Jančík.

  Z předvolebních meetingů se nic nedozvíte, protože každej se prezentuje jako svatej a slíbí vám všechno. Dtto webové stránky kandidátů.

  A i kdyby to v mých silách bylo, tak v silách většiny obyvatel ne. Na radnici se pak dostanou především populisti a strany, ktderé mají silníé fan kluby. Většina obyvatewl volí podle toho, která partaj jim je sympatická a ne kterej kandidát je vhodnej. Stejně se to nedá v předvolební kampani posoudit.

  Ty lidi, co sjou na radnic, jjsem nevolila. Ale byli zvoleni většinou, lidi je tam chtěli a rozhodovali s epodle svých preferencí.

  Takže teď máme radní, co vědé, že sázet stromy do betonových kontenerů je blbost, ale přesto to udělali, protože dotace jsou dotace.

  A pokud nebudou zvoleni znovu, budou tam podobní, kteří budou dělat podobný blbosti. Možná, že některým dám i hlas, protože mně nenapadne, že by takovejch blbostá byli schopni nebo protože budu očekávat, že jiní by dělali ještě větší blbosti.

 181. Mno, to, že to zaplatila EU, neznamená, že zakázku nešlo přihrát spřátené firma, a vyinkasovat procenta….

 182. 217 maYdo
  kritizovat můžou, ale stejně se k nim dostanou a budou to muset řešit oni. Balkánská cesta je jen krátké intermezzo a velmi chápu srby a makedonce, že udělali na dva dny bubu a pak to co nejrychleji fedrují na sever a velmi chápu maďary že se chovají stejně a jako bonus to odklánějí přes chorvatsko a slovinsko do rakouska a česka. Jenom ti naši socani mají tendenci to tady lapat a zdržovat. Prostě socani.

 183. jo a maďaři by museli být úplní idioti, kdyby vydali ty tři bulhary a jednoho afghánce rakušákům, než je informačně vytěžej. od rakušáků by se imho těžko něco dozvěděli.

 184. To vydávání stejně trvá dlouho – vždy.

 185. 223

  To socanství s tím má houby společného, prostě se drží smluv. Většina stejně projde, ale maj alibi, že se drží EU předpisů. A teď vydal nějakej náš soud rozsudek, že je nemůžou držet zavřené, takřez těch záchytných míst pomalu mizej…
  Fico je taky socan…

 186. „Mno, to, že to zaplatila EU, neznamená, že zakázku nešlo přihrát spřátené firma, a vyinkasovat procenta….“

  MYslím, že tu nikdo není tak naivní, aby si myslel, že to, že něvo zaplatí EU znamená, že to nejde přihrát kámošům a něco za to shrábnout.

 187. 226 Halle
  teď nerozumím. Ano, Fico je taky socan ale co z toho vyvozuješ? Pro pořádek podotknu, že Fico je socan jiného typu. Naši socani typu Sobotky a Dienstbiera jsou především vítězné křídlo pravdoláskovníků. Doufám, že skončej podobně jako poinvazní fáze (Vondra atp) ODS a ANO (Stropnický atp) rozklížej spolehlivě taky. Fico takový imho není. To je chytrej nacionalistickej lump typu Gyurcsány/Husák.

 188. RAdotín je, rputi, dnes Praha 16 a myslím, že z tej betonárky dnes zůstal jen název ulice Na betonce.

 189. 222 Halladine, EU to nezaplatila. Jsou to peníze utržené od huby lidem, jejich rodinám. Peníze, které místo aby sami alokovali, přerozdělí je úředník a významná část se spotřebuje v přerozdělovacím procesu, který se stává hlavním účelem přerozdělování. Ideálem je stoprocentní přerozdělování. Vše odvedeš, či lépe vůbec nedostaneš. Místo toho úředník posoudí tvé potřeby a přidělí kredity přesně k jejich uspokojení. Přidělí jen formálně, protože ty kredity fakticky nedostaneš. Úředník rozhodne jaká je tvá potřebnost bydlení, vybavení, dopravy, stravování. Podle propracovaných často aktualizovaných kriterií. Případnou žádost o to či ono budeš adresovat zprostředkovatelské agentuře, která za odměnu z tvého účtu ji zpracuje s předepsanými náležitostmi.

 190. OT – z pod myčky teče voda. Problém není v myčce, ale v přívodní hadici, teče napojení na přívodní kohout. Povolené to není a teče to i když není myčka v provozu, přestane to jen když zavřu přívodní kohout. přívodní hadice je aquastop.

  Hledala jsem na internetu, kde je problém, ale nenašla jsem nic, kde by se tahle závada popisovala. Asi je nejjednodušší řešení hadici odpojit a vyhodit a koupit novou, ale nevím, jetsli se to nebude opakovat. Nebo jetsli ten problém není v přívodním kohoutu. A taky by mně zajímalo, jetsli se tomu dá nějaK předejít nebo to uhlídat. Se starou myčkou jsme si užili legrácek dost, ale tohle nikdy nedělala.

  Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

 191. 232 zkusil muž domácí vyměnit těsnění v tlakové hadici?

 192. maYdo,

  existuje taková tenká instalatérská páska, kterou namotáš na to šroubení, a hadici našroubuješ přes ní.

 193. Schumi,

  teoreticky máš pravdu , prakticky ne. Když něco koupíš, nikoho při placení nezajímá jestli sis ty peníze vydělal, dostal od tetičky, nebo ukradl.
  Příspěvky do EU platíme, bylo by hloupé nebrat. A platili bychom, i kdyby jsme po EU nic nechtěli.
  Znáš to – hloupý kdo dává, ještě hloupější, kdo nebere.

 194. Nezkusil, já to diagnostikovala teprv teď.
  Ale nevím, jetsli ho k tomu můžu pustit 🙂
  Tchyně z něj chtěla mít vzdělance a měla za to, že na každej prd by se měl zavolat „odborník“ a on se bojí, že budu nadávat, když něco zkazí.

  Mám tu takový cosi, co se jmenuje „montážní páska“, to by šlo?

 195. jo, tohle… Z toho sice moc není vidět, jak to vypadá, montážní páska to asi nebude, ale koupit by to asi neměl být problém.

  Zítra mají děcka ještě volno, tak se po tom můžou podívat, zatímco já budu na tu pásku vydělávat 😀

 196. No a já o zasvěcovací plavbu na lodi, kterou sice ne postavil, ale pečlivě zrestauroval manželův kamarád, přišla. Měli jsme nějakej fofr v práci a musela jsem tam pustit zbytek smečky samotnej. 🙁

 197. maydo,
  mám s tím dobrou zkušenost, ale pokud to někdy rozmontuješ , měla bys dát tu pásku novou. Není to na opakované použití.

 198. u tlakové hadice bych první zkusil to těsnění.

 199. takovej o kroužek. Pokud to nepomůže, koupil bych rovnou novou hadici. Je to pár korun, ne víc než 40.

 200. Laurent Fabius, francouzskej zamini nazývá maďarský přístup k imigrační vlně „skandálním“ a dává za vzor chování němců, s nimiž jde Francie v jednom šiku.
  http://www.lemonde.fr/international/article/2015/08/30/laurent-fabius-denonce-l-attitude-scandaleuse-de-la-hongrie-dans-la-crise-des-migrants_4740538_3210.html
  No nevím pane Fabiusi, co kdyby jste si na chvíli sedli s panem Nicolasem Sarkozy a vaším šéfideologem arabského jara panem Bernard-Henri Lévy a trošku zpytovali svědomí? Divíte se, že to za vás nechce nikdo vylizovat?

 201. 235 Halladine, nahodil jsem jak by to vypadalo při úplném přerozdělování.
  Když platíme, proč bychom nebrali…. Když je to tak výhodné, navrhuju, abys mi posílal šedesát procent výdělku, a já na základě náležitě zpracovaných žádostí rozhodnu, co potřebuješ a přispěju ti na to čtyřiceti procenty se zaslaného. Zbytek si ponechám na režii a na jiné projekty.

 202. 245

  Schumachere,

  To, co píšeš , platí pro Německo nebo Švédsko. To jsou čistí plátci…

  My dostáváme zpátky víc, než 100 % zaslaného……
  Ale přesně nevím, každopádně jsme čistí příjemci. Zatím….
  Ale hlavně – jestli berem, nebo neberem, platit budeme stejně…

 203. 232 maYdo, zjisti odkud teče a proč teče. Jestli to není banalita jako těsnění, o čemž pochybuju, kup novou hadici. Nesystémová oprava není trvalým řešením a mohla by se velmi nevyplatit. Plavat zajisté nechceš.

 204. teď mě napadlo v souvislosti s Ficovým hrdinným plkáním při výročí vypuknutí slovenského překabátování – nevíte někdo, jestli se SNP týkalo i těch Užhorodů a tak? Bylo to vlastně Slovensko? Hlásili se k tomu? Nebo co to vlastně bylo? Moji rodiče mi o tom nic neuměli říct. Táta byl malej a děda nesnášel komouše, rusáky i lidovce, takže o tom nechtěl mluvit.

 205. … aha, tak podle Wikipedie to bylo Maďarsko a nikoliv Slovenský štát? Rusáci tedy po válce nezabrali kus Českoslovenka ani Slovenského štátu alébrž kus Maďarska Slovákům vrátili (Komárom a Košice)? To jsem z toho Hirsch… nikdy jsem o tom takto neuvažoval … Víte někdo jak se u těch maďarů šuhajo-loupežníků žilo za války? Takto narychlo nic nemůžu najít.

 206. nebo ne? Víte někdo co bylo s tou východní částí za války? My to ve škole nějak přešli anebo jsem chyběl .:-(

 207. Skimici,

  bylo by to, jak říkáš, kdyby ovšem velmoci během WWII neuznaly Československo v předválečných hranicích…..

  Žilo se tam za Maďarů asi docela blbě, když davy Rusínů utíkaly do Sojuzu, kde je zavřeli do lágrů a ven je dostal až gen. Svoboda .

  Nebylo to tam jednoduché ani za první republiky, v zemských vládách byli maďarští agenti.
  Ekonomicky to byl docela průser, ČSR tam musela hodně investovat.

 208. Halle, víš co je zvláštní? Já mám vlivem te komunistické indoktrinace nevím proč zafixováno, že od Bratislavy na východ to byli všechno slováci. Ono to tak asi nebylo. Nikde se o tom nemluví ani nepíše. Občas nějakej Moravák (Olbracht) o tom napíše pohádku.

 209. No, ono se moc nepsalo o Podkarpatské Rusi, vzhledem k tomu, že nám ji sověti vzali. Ale to území nám bylo docela cizí, patřilo nám jen mezi válkami, a pro spoustů Čechů byla Ázie už slovensko. 😀
  Ekonomicky to byla zátěž, zisky žádné, a národnostně mají asi fakt blíž Ukrajincům.

 210. Já kdysi četl paměti jednoho povstaleckého důstojníka, který bránil SNP někde na severu, a byla tam fotka jeho maturitního vysvědčení – gymnázim státní, československé, ale vysvědčení bylo psáno azbukou….

 211. Halle . v každém případě – asi o tom něco víš: to byla vlastně má původní nejasnost: týkalo se SNP nějak této části anebo to tam maďaři měli pevně v ruce (jako ostatně skoro celých tisíc let před tím) ?

 212. Španělé jsou srandisti.

  Španělská vláda popudila Londýn za umožnění vstupu ruské ponorky B-261 Novorossijsk do přístavu Ceuta, které se nachází na severním pobřeží Maroka, píše The Independent. Britští konzervativci v parlamentu a vojenští odborníci se ostře pustili do Madridu, neboť to považují za provokaci namířenou proti Gibraltaru – britskému území na Pyrenejském poloostrově, zabaveného Španělsku.

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hrozi-obrovsky-skandal-v-nato-ruska-ponorka-spanelsko-a-gibraltar/

 213. 260 Halle
  za česko tam pojede asi pan Chovanec a ten určitě dostane od zkušeného pana Sobotky rázné instrukce v zájmu česka žejo?

 214. „Plavat zajisté nechceš.“

  Náhodou, zaplavání bych se v tomhle vedru neodříkala. Ale v bazénu, pokud bych k němu nemusela udělat víc, než tři kroky. 😀

  Nějaká voda na podlaze kuchyně mně sice nerozhodí, ale velmi by rozhodila sousedku pode mnou, protože starý lino netěsní a voda by protekla stropem.

  TAkže až poleví vedro, koupím radši tu novou hadici. Zatím si vystačím s dřežem, poobědvali jsme v pizzerii a na nějaký vyváření k večeři je moc vedro.

  Navíc tu mám jednu záložní myčku a ještě jednoho myče. 😀

 215. Halle,
  víš co, já nevím jak to má soukromě, jestli je ženatý nebo má alespoň v pětačtyřicíti nějakou družku a ani po tom nebudu pátrat. Ty do tohovidíš víc a tedy na tebe apeluji aby mu jeho famílie nabalila dost košil na propocování. Pan Topolánek i s tím byl fak úpornej. To asi jak mu přestala prát bývalá žena a ta nová to ještě neuměla. Je to trapné, když člen vlády chodí v propocené košili.

 216. No, nevím, jak je na tom Covanec s šatníkem , protože byl hodně tlustej, hodně zhodil, a to až tak, že z něj museli odřezávat nabytečnou kůži 😀 Takže saré košile mu jsou velké.
  Ale snad si koupil nějaké nové 🙂

  Jeho váha se v minulosti pohybovala až kolem 180 kilogramů. „V pase mám o 60 centimetrů méně, a i když usilovně cvičím, kůži zpevnit nejde,“ říkal před první operací. Nebyl prý nijak šťastný, že na ni musí. A na operační sál ho prý nehnaly kosmetické, ale zdravotní důvody. Musel však podstoupit i druhou operaci, to když krátce po prvním zákroku zkolaboval a krvácel do břicha.

 217. Ještě k těm superkvětináčům.
  Jak maYda v [221] správně poznamenává, o kvalitě bruselské věrchušky i jejich tuzemských caporegimi ta akce superkvětináče hodně vypovídá. Napadá mi ale otázka, zda když nejsou schopni poznat, že vyhazují peníze do vzduchu na evidentní blbost, zda nejsou stejně kvalitně podložená jejich kritická rozhodnutí, kdy třebas chtějí peníze zpátky kvůli nějakému hrubému porušení zásad – třebas když vlajka EU na příslušné informační tabuli neměla správný odstín modré barvy.

 218. Rputi
  z diskuse viz druhý odkaz

  „.. asi nabrala“ (maďarská vodičkyně) „špatný smer ,to more odkial priplávali je na juh
  a nie na sever ,nemala kompas a navigačka na hovno“

 219. Docela by mě zajímalo, kolik z těch rozhořčených, kteří dnes nadávají na EU, hodilo v referendu lístek ANO. Já to nebyla.

 220. skimici,
  jen jednomu nerozumím…. Andělína prohlásila, že Německo přijme VŠECHNY syrské migranty!
  Tak proč tam jednou ilegálně?

 221. Baubo,
  část se stydí přiznat a ti co přiznávají se tlučou do hlavy… 🙂

 222. 271 Rputi
  to je jednoduché a píšu to už několik týdnů. Selhaly evropské struktury jako vždy, díky špatné komunikaci a logistice. Těch 71 mrtvých v Rakousku a tisíce ponižovaných a týraných běženců jde čistě na jejich vrub. Stačilo by jak jsem navrhoval vypravit z Řecka a Itálie přímé vlaky a autobusy rovnou do Německa.

 223. skimici,
  tak to by prosím nešlo. V Itálii a v Řecku jsou imigranti využíváni pro otrockou práci na plantážích. Kdyby je všechny do poslední písečné blechy odvezli do Německa, tak se italské hospodářství zhroutí.

 224. skimici 276 – ALE HOUBY!

  To už jsem četla včera (teď to nedohledám), ale je to palestinský hoax, o statečných palestinských ženách a zlém izraelském vojákovi. Celá scéna je hraná, včera to ten, co o tom psal, rozebíral docela podrobně. 😀
  (Ještě to zkusím najít)

 225. 2 Rpuť ad 266 – no a jakej je problém? Příslušné dodávky odstavit na záchytném parkovišti a po týdnu přistoupit k desinfekci… Aspoň bude mít sernátor další příležitost se vyblejt a vybrečet z podoby…

 226. A tohle video je z Taragony
  Imigranti ze Senegalu (je tam válka?) udělali bordel, protože jim tam vlítla španěská policie kvůli kšeftování s drogama. No strašná dyškryminace!

  Tak mi nějak začíná svítat, kde ti ubozí běženci berou prachy…
  https://www.youtube.com/watch?v=vkEJ6fGFiwI

 227. Aspoň, že ten Wilders:
  …Podle Wilderse současní západní politici dělají stejnou chybu jako jejich předchůdce ve 30. letech minulého století. „Appeasement nefungoval proti nacismu a nefunguje ani proti islámu. Politické a mediální elity horují pro pravdu. Když se ale mají postavit a podívat se pravdě do očí, tak raději zavírají oči a snaží se problém ignorovat. Nazývají nás extremisty, vláčejí nás po soudech a pokoušejí se nás umlčet. My si však mezi sebou nemusíme nic nalhávat. Již Churchill kdysi říkal, že když vám někdo hrozí smrtí, je třeba jej brát vážně a snažit se jej všemi možnými silami zastavit. Dnes volíme mezi islámem a svobodou. Neexistuje nic mezi tím!“, prohlásil Wilders…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Opravdu-drsny-a-zbrusu-novy-projev-elitniho-kritika-islamu-Geerta-Wilderse-Zastanci-imigrace-nedoctou-do-konce-380187

 228. PeSi, zbytečně komplikovaný – dát řidičům pořádnou navigaci a ukázat cestu na Berlín!
  A je pokoj.

 229. 246 Halladine, uvedl jsem jako hypotetický příklad. Platit, přerozdělovat i brát z cizího je stejně nemravné. Na jakékoli straně. Ostatně i být příjemcem „výhodných“ dávek je z dlouhodobého pohledu nemoudré. Argument, že systém je to dobrý, protože je to pro nás aktuálně výhodné, je prosíravě socialistické. Představ si, že místo aby sis pořídil lepší vercajk, sestře zvednul plat, nebo si jen tak udělal radost, někomu v tramtárii sponzoruješ třeba posilovnu (obdobu cyklostezek a podobných nesmyslů aby po nich nastřelení v „tourdefrance“ korzovali břichatý s prsatejma).

 230. Ke kapajícímu přívodu – pokud je přívod na kohout připojen klasickým šroubením, je v něm těsnící O-kroužek. No a ten občas praskne, nebo se vyčvachtá… U kuchyňských spotřebičů bývá standardní připojení 1/2″ nebo 3/8″… Takže stačí zavřít přívodní kohout, odšroubovat hadici, pomocí jehly nebo pinzety vyndat těsnění ze šroubení, zajít do nejbližšího železářství a chtít požadované těsnění… Na vodu bývá silikon, guma nebo klingerit. Zakoupit za závratnou sumu několika Kč, vatičkou vytřít šroubení, stejně tak otřít protikus, aby tam nebyly kousky vodního kamene, vložit těsnění do šroubení a našroubovat zpět, popř. lehce utáhnout sikovkama. Pokud možno, nešroubovat přes závit (ale stejně je to marný…). Vzniklý gejzír při šroubování přes závit vydávat za záměr. Toť vše…

 231. 2 ptakopysk ad 275 – a to jsou bavlníkové nebo tabákové plantáže?
  „Méééé ruce denně češou bavlny lán, co barvu má bílou, jako má můj pán
  ten pohled už dlouho já nemohu snést, já chci to pole jednou vidět černěěěě kvést…“ atd…

 232. No, tak teď jsem se koukal – tak většina přívodních hadic má závit 3/4″ Takže větší, než jsem psal předtím… O to větší gejzír při našroubování přes závit…

 233. 283 Schumi
  před důchodem si pořizovat nový křeslo a unit, třebárs hezkou soupravu A-dec 500 je patrně neefektivní. Pacouši to nepoznaj. Když zvedneš sestře plat, tak to taky pacouši nepoznaj. Naopak prachy utrácíš za různý autoklávy, opravy a účetní a počítače a roční podporu software a … a …

 234. na aktualne.cz:
  „Uprchlík: V Česku chci zůstat, pracovat a nedělat potíže“.
  Ve večerních a nočních hodinách je podobných hochů plno na Václavském Václaváku. Pilně pracují, protože rozdávají kartičky s adresami přilehlých kasin a bordelů.

 235. Skimici, jste si jistý, že je Němci neposílají šupem zpět k nám?

 236. Skimici, Rakušáci vrcej zachycené imigranty do Maďarska.

 237. Je skutečně možné, že téměř všichni evropští politici jsou fakt idioti ?

 238. 291 quivis
  nejsem, ale zatím jsem o tom ani neslyšel ani nečetl.
  292 Halle
  odkud to víš a jak to konkrétně probíhá?

 239. Mám zas horší připojení (a naopak i další agendu), takže se nebudu snažit reagovat na starší příspěvky.

  293 — A je možné, že v posledním roce války byli téměř všichni němečtí politici (plus vojenští velitelé) fakt idioti? Myslím, že události mají svou vlastní logiku, a že i poměrně malé (leč úmyslné; alespoň mi připadá charakteristické, že zhusta úmyslné byly) ústupky a deviace od zdravého rozumu v počátcích mohou, následkem neúprosné logiky věcí, časem vyvolat velice markantní divergenci od nejbližší rozumné cesty, až posléze vést k masivním zhovadilostem, zřídkakdy (přesto však opakovaně!) vídaným.

  Hitler v bunkru, Hitler v bunkru… Hitler v bunkru, to býval jeden z archetypálních obrazů dob mého dětství, částečně i mládí. Na základě této představy jsem viděl jako zhola neproveditelné zbavit se bolševiků nekrvavou cestou. Zmýlil jsem se (přinejmenším předpokládáme-li, že tehdy jsme se bolševiků zbavili), a(le) je možné, že obraz se znovu materializuje až nyní.

  Přeji dobrou noc.

 240. 295 Zpátečníku, i velmi inteligentní lidé se pod tlakem groupthinku můžou chovat jako idioti.

 241. 287 skimici, jistěže. Co si má Halladin co lámat hlavu jaký různý autoklávy, opravy a účetní a počítače a roční podporu software… Centrální úředník za něj rozhodne na co peníze nejlépe vynaložit. Třeba na rotopedy pro obézní sociálně vyloučené.

 242. Skimici,

  včera jsem to četl. I Slovensko ty poslední zadržené vrací do Maďarska.

  Evropská legislativa je takova. Uprchlíci mají zůstat v první bezpečné zemi, do které příjdou.
  Maďaři to mají těžší, Srbsko není členem EU:

  Ve Štúrovu dnes bylo kvůli pašování utečenců zadrženo další vozidlo, ale o tomto případu zatím nejsou známy podrobnosti.

  Zadrženým převáděčům hrozí trestní stíhání, migranti mají být vráceni do Maďarska.

  http://www.ceskenoviny.cz/eu/zpravy/slovenska-policie-zmarila-nekolik-pokusu-o-prevoz-migrantu/1252820

 243. Rputi, …“Invazívní druhy“….Něco mi to připomíná. Kdysi jsem psal o endemitech, kterakže před cizími druhy je chráněný kdejaký domácí plevel a havěť. Vyjma člověka.
  Například na ochranu endemického Homo Europus christianensis Bohemus před Homo Africanus islamis to, nevím proč, se to nevztahuje.

 244. Schumi,
  přesně proto jsem ten článek psala.
  Navíc se EU podařilo to nařízení vydat jen pár týdnů před invazí běženců. 😀 😀

  Ono z toho všeho už zřetelně čouhá, že je to úmyslné a řízené, jen se nás pokoušejí oblbnout a „někdo“ si silně mastí kapsy…

 245. 300 Rputi, ovšem správná odpověď je : rasismus.
  Když si představím, že taková možnost by byla reálná, to by byl randál!
  Zásadním důvodem pro to, že vždy je vysídlena menšina a ne přestěhována většina, není, že většina hnusná, ale transakční náklady. Představme si, že existuje od originálu, do posledního atomu nerozeznatelný duplikát Země, s kompletní kopií infrastruktury, na kterou se lze okamžikem přestěhovat s nulovými či zanedbatelnými náklady….

 246. Schumi,
  ale co by si počali? ….. Myslím běženci!
  Až by všechno sežrali a rozmlátili, šli by zase za náma… 😀 😀

  Pod článkem jsem se dozvěděla, že „jdu na svou xenofobii vědecky“ ….. 😀 😀 😀

 247. Ahoj!
  Nevím nevím.
  myslím, že za celou tragedii s utečenci je zodpovědná Komise a Parlament EU.
  Neb ustanovení EU říká:
  – letecké společnosti, které do EU dovezou lidi bez platných vstupních dokladů, je odvezou na své náklady zpět.( let ze Sýrie do Berlína prý stojí celých ca 200 €)
  – žádost o azyl nelze podat jinde než na území EU, (na které musí napřed běženec ilegálně vstoupit)

  No a mě z to plynou jednoduchá, rychlá opatření:
  1) obě tato ustanovení zrušit
  2) ve válčících zemích obratem otevřít konzuláty a zastoupení vydávající žádosti o azyl včetně letenky (Kdyby nevěděli, tak Kanada jim jistě ráda poraí, jak sortýrovala v Praze cikány)
  – S okamžitou platností přestat zachraňovat lodě s běženci mimo 12mílové pobřežní pásmo kolem hranice EU a ti, co připlují bez žádosti o azyl, vracet zpět do Afriky, třeba i těmi letadly, co by tam létala pro azylanty.

  Tím by se podtrhly nohy pašerákům, sice by se asi sem tam někdo utopil, ale většina by si to rozmyslela, a myslím, že celé by to přišlo levněji, než stávající náklady (na sumity EU co) s běženci…

  Ale to neprojde, to je moc jednoduché a nevyhovovalo by to těm, co tu invazi financují, a sluníčkářům.

  Mizím zase pracovat.

 248. Jako vždy vynikající Robejšek:

  „Elity mají povinnost starat se o prospěch své země. Když tuto povinnost neplní, nevyplývá z toho automaticky povinnost jiných zemí, aby ji plnily za ně. Úlohou Západu není spasit svět. Tím spíše, že je nám ze všech stran jasně dáváno najevo, ať si své hodnoty necháme…

  Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/petr-robejsek-ulohou-zapadu-neni-spasit-svet-fnx-/tema.aspx?c=A150828_164941_pozice-tema_lube

 249. NoName.
  a proč myslíte, že to berou přes Slovensko? 🙂

 250. 304 Rputi, neměli by jak. Ani by neměli důvod. Byli by osvobození od diskriminujících utlačovatelů. Samozřejmě, že lidskoprávníci při téhle představě spouštějí obvyklý povyk a tím odhalují základ svého smýšlení. Například komunistický režim, omezující svobodu vycestovat, věděl co činí….
  Test svobodou je nejlepší. Nemilosrdně odhalí ty, kteří za předstíraným bojem proti diskriminaci skrývají snahu domoci se lepšího krmení. Nepožadují svobodu, ale zůstat v kleci a mít plný žlab. Novodobé otrokáře.

 251. Schumi,
  v Emerice jsou i takoví Afroborci, co požadují, aby byl pro afroameričany vyčeleněn jeden ze států, kam by se všichni sestěhovali, ovšem z povinností zbytku Ameriky je ještě 20-25 let živit …. 😀

 252. Škoda, že tohle nepřišlo o pětadvacet let dřív….

 253. Schumi 30,
  to nevadí, že nevidíš! Důležité je, že oni SE viděj… 😀

 254. DObré dopoledne,

  „požadují, aby byl pro afroameričany vyčeleněn jeden ze států, kam by se všichni sestěhovali, ovšem z povinností zbytku Ameriky je ještě 20-25 let živit ….“

  Umím si představit, jak bych byla nadšená, být černoškým lékařem nebo právníkem nebo muzikantem, mít zajímavou práci, někam jsem to dotáhla a a najednou se musím stěhovat do vyčleněného státu, kde bych asi měla být závislá na nějaké podpoře zvenčí a obklopena lůzrovými spoluobčany, prosazujícími svůj nárok na to, že je musí někdo živit.

  Je to analogie s indiánskými rezervacemi. Pokud vím, vystěhování indiánů do rezervací, to je něco, čím se Amerika moc nechlubí. Proč to bylo v případě indiánů špatně a v případě černochů by to mělo být OK?

 255. ad 305. myslím, že to nebyla Kanada, ale UK, kde si na Havlovo letiště dali na čas své imigrační úúředníky

 256. maYdo,
  to je to vysněné Eldorádo. Pečení holuby a ještě by jim ve vlastním státě nikdo neříkal, že mají pracovat….
  Samozřejmě, že ti úspěšní by se nestěhovali. Proč taky? 🙂

 257. 317

  Routi, je to celé blbost. Nestěhovali by se ani ti chudší. A Těm bílým , co by se odstěhovali by museli vyplatit náhrady za majetek.

 258. Co by vypláceli? To si přece ti černí, co by se přistěhovali rádi koupí, ne? 😉 😀

 259. No, tak to je otázka, jetsli by se ti bohatí stěhovat nemuseli.

  Když mají svůj vlastní stát, tak do něj půjdou chca nechca….A taky je možno je vyhnat – mají svůj stát, tak ať si tam jdou. Co víme, když už by to došlo tak daleko, že by někdo na takovou ptákovinu přistoupil, jaký poměry by byly, k čemu by to vedlo a jak by se nakládalo s lidmi.

 260. Halle,
  mě netluč! 🙂
  To vymysleli emeričtí afro-bojovníci proti rasismu!
  Prostě si hoši představují, jak by „si zavládli“ a druhej to platil! O nic jiného nejde! 😀

 261. Když jsem psala, že se cikorky s muslimákama spojí, tak si tu někteří ťukali na čelo…

  …V Duisburgu mají policisté další starosti navíc. Poslední dobou se tam objevilo hodně cikánů z Bulharska a Rumunska. To dělá zónu šaría ještě nebezpečnější. „Např. v Duisburgu muslimové a Romové blokují celé ulice a náměstí. V severním Berlíně ovládli přistěhovalci některé stanice metra. Obyvatele obou měst ani nenapadne, aby se po setmění vydali směrem k těmto místům,“ píše „Der Spiegel“…
  http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14707-halt-scharia-wacht-aneb-islam-v-nemecku-chceme.aspx

 262. Nad odůvodněním jednoho rozsudku… „Obžalovaný namítal legitimitu a legálnost pobytu našich vojáků v (radši nejmenuju). Ten byl schválen v návrhu vlády parlamentem, vyplývá z naší účasti v (radši nejmenuju) ,“ mě přepadly prapodivné, samozřejmě naprosto nepřípadné a zavrženíhodné asociace ….Obžalovaný namítal legitimitu a legálnost jmenování Reinhardta Heydricha Říšským protektorem. Ten byl jmenován Vůdcem a vyplývá z naší účasti na boji Říše…

 263. 322 to je v pořádku. Multikulturní obohacení.

 264. Schumi,
  no pak by si přišli pro další…. 😀

 265. Zeman má konferenci na Radiožurnálu a mluví o emigraci,
  Je dost ostrý a odmítá že by Češi byli xenifobní

 266. http://zpravy.idnes.cz/zeme-visegradske-skupiny-se-sejdou-kvuli-uprchlikum-p0p-/zahranicni.aspx?c=A150831_120804_zahranicni_ert
  Maďaři pouští uprchlíky do vlaků do Německa. Ale to je vlastně OK, plot nee, zadržovat nee … Oni chtějí do Německa a Německo chce je …
  Ale pořád si myslím, že něco musí být ve vodě nebo vzduchu. Statisíce lidí bez dokladů se pohybují po Evropě a politici a aktivisté řeší jenom to, jak jim ten proces nenarušit.

 267. 327 no, například osmadvacetichapadloví fluorovodíkoví hlavonožci mají na formy života dýchající kyslík dost vyhraněný názor.

 268. Mluvil o tom, že EU toho moc nedělá, a že by se česká vláda měla o hranice ČR starat sama, případně i s použitím armády

 269. Tak Německo pro syrské uprchlíky v Budapešti posílá speciální vlaky. Není to diskriminace ? Co uprchlíci z Iráku nebo Kosova ?

 270. Dobrý den. Noname: jde o bezprecedentní diskriminaci a nedůsledné následování mírových tradic vilémovského Německa. Doporučuji přijímat cestující po celé trase Berlín-Konya, resp. Bagdádské dráhy.

 271. 335 Matzurko
  jemu se to pindá, nemůžou ho za verbální projevy zavřít.

 272. 335 ovšem autor kdyby potkal osmadvacetichapadlového fluorovodíkového hlavonožce, při představě, že na něj dejchne, byl by xenofobní.

 273. Od Namibie po Rujánu jsme občany téhož světa.
  Od Namibie po Rujánu má každý stejná práva.
  Všichni máme právo na pomoc.
  Přijďte všichni, kdož v okovech jste těžkých,
  spolu napíšeme evropskou budoucnost.

 274. >> nickname [339]
  Sokolovský festival politické písně?

 275. dvd: snažím se 🙂 Z jednání spolkové vlády jsem pochopil, že každý potřebný z tohoto slzavého údolí má nárok na stometrový byt v Mnichově.

 276. 339 NickName
  to jste složil sám? Krásné. Připomíná mi to nejlepší klasiky, třeba

  Z rozdílných světa lánů,
  od moří, oceánů
  k nám všichni spějte,
  nám ruku dejte,
  vpřed s námi máte jít

 277. 341
  Kdo odmítá pomoc nuzným
  nesmí ze společného hrnce jíst.
  Hanba mu, náš hlas je rázný,
  nepatří mezi ušlechtilý lid.

 278. Tak v Kyjevě jsou už i mrtví … A je dost možné, že nejenom policisté, ale i novináři.
  Chtělo by to vysvětlit, kteří jsou momentálně ti hodní, je dost možné, že vrhač granátů ještě nedávno vrhal granáty v Doněcku, třeba se jenom nestihl přeorientovat…

 279. 345 Rputi
  ministryně má samozřejmě pravdu, sám bych to lépe neřekl! Nedat prachy a z EU s ostudou vyhodit. Co s náma taky jiného! Hlavně aby to nezůstalo zase jen u keců jako s Řeckem.

 280. 347-ale Erste Sparkasse, které v ČR a SR generuje půlku zisku celé skupiny tady zůstat může ?

 281. (347) ale zvážil jste,skimici,jaká by to byla strašná práce dávat tady všechno zpátky do pořádku ? 🙂

 282. Otevřený dopis německého muslima Angele Merkelové:

  …Já, Abdel-Samad jsem také občanem této země a říkám Vám jako mé kancléřce: Mýlíte se. Lžete nám. Vy neděláte zdejším muslimům žádnou laskavost, když říkáte něco, co není pravda a co většina Němců vidí jinak; mimochodem právě politici, jako jste Vy ohrožují falešnou „politickou korektností“ a globalizačními žvásty mnoho německých muslimů a bývalých muslimů, kteří museli utéct od islámu ve svých bývalých domovských zemích do této otevřené svobodné společnosti. Ano, vy, politici ničíte mír v této zemi, a ženete lidi do krajnosti.“..
  http://nachgerichtet.is/2015/01/offener-brief-eines-deutschen-moslem-der-islam-gehort-nicht-zu-deutschland-frau-merkel.html

 283. Ta rakouská ministrině je srandovní – kritizuje maďarský plot, a sama nasadila policajty na kontrolu silnic.
  Jako by to bylo něco jiného.
  Kromě toho bs tín snížením dotací by musely souhlasit i dotčené země.

 284. ŽHádný právní mechanismus, jak někoho vyhodit z EU neexistuje.

 285. Žádný právní mechanismus, jak nechat trajdat statisíce ilegálních migrantů po EU taky neexistuje a oni trajdají …

 286. “ Z jednání spolkové vlády jsem pochopil, že každý potřebný z tohoto slzavého údolí má nárok na stometrový byt v Mnichově.“

  Já taky nebo jen diskriminované menšiny?

 287. A granát hozený na policisty v Kyjevě byl SOVĚTSKÝ ! To je skoro ruský !
  Podle Reuters byl jeden z policistů zastřelen.
  Vrahové budou určitě dopadeni a potrestáni.

 288. Policie o víkendu zabránila stovkám migrantů ke vstupu na nádraží v Budapešti potom, co se mezi migranty rozšířila zpráva, že mohou nastupovat do vlaků do Německa a Vídně. Po vstupu na území Evropské unie by však běženci měli zažádat o udělení azylu a bez platných cestovních dokladů by podle evropské legislativy neměli překročit hranice Maďarska.

  V pondělí však policie migranty na nádraží vpustila a uprchlíci se tak vlakem vydali přes hranice. Většina z nich směřuje podle agentury Reuters do Mnichova. Podle televizní stanice M1 prý na vlak mohli nasednout pouze uprchlíci s platnými doklady a zakoupenou jízdenkou. Ty kontrolují policisté na maďarské i rakouské straně. Odpoledne rakouská policie oznámila, že vlak kvůli přeplněnosti zastavila na hranicích a odmítá ho pustit dále.

  Do vlaku nastoupil i 35letý Syřan Samí. Z posledních peněz si koupil jízdenku za 120 eur do Mnichova. „Spal jsem tady na podlaze jako pes po šest dní společně se svými dvěma syny. Teď už je to ale všechno minulost, jedu za svojí sestrou do Mnichova,“ prozradil reportérovi agentury Reuters.

  Proti hromadnému pouštění uprchlíků z Maďarska se v pondělí ohradila i německá kancléřka Angela Merkelová. „Neexistují žádné speciální vlaky. Lidé, kteří přijdou do Maďarska, se zde musí registrovat a zažádat zde o azyl,“ sdělila kancléřka prostřednictvím mluvčího Steffena Seiberta

  =============================================================================================

  Maďarsko nemá šanci udělat to tak, aby to bylo dobře z pohledu Německa nebo Rakouska. Když jim brání ve vstupu do země, je to špatně. Když je procesuje standardním EU imigračním procesem, je to špatně. Když je nepouští do Německa, je to špatně. Když je pouští do Německa, je to taky špatně.

  A ta poznámka ohledně sestry je super. Každý imigrant má desítky příbuzných, a kdo by je chtěl rozdělovat, že.

 289. APA odpoledne informovala, že vlak Railjet 64, jedoucí z Budapešti do Mnichova, stojí na hranicích v Hegyeshalomu. Rakouský personál vlaku si prý stěžoval na to, že vagony jsou přeplněné, a žádá, aby maďarská policie „nadpočetné cestující“ vyvedla. Podle agentury se očekává, že policisté takto budou postupovat proti lidem, kteří nemají v pořádku dokumenty.

  Jak vzniklá situace skončí, není jasné. Uprchlíci poukazují na to, že mají platné jízdenky a policie je v Budapešti nechala nastoupit. Podle mluvčího maďarské vlády Andráse Giróa-Szásza nejasná právní situace nastala, když Německo v posledních dnech projevilo tolerantnější přístup k migrantům ze Sýrie. Nový postoj Berlína totiž vyvolal v migrantech naději a domáhají se volné cesty do Německa.

  Mluvčí vídeňské policie agentuře Reuters řekl, že Rakousko zkontroluje, zda stovky migrantů ve vlaku zažádaly o azyl v Maďarsku, a pokud ano, nenechá je cestovat dál. Ostatní běženci, kteří budou muset vystoupit kvůli přeplněnosti vlaku, smějí v Rakousku zůstat nejdéle dva týdny, pak budou vráceni do Maďarska.

  K maďarsko-rakouským hranicím teď jedou z Budapešti další vlaky s množstvím migrantů, které zřejmě čeká rovněž neplánované stání a zdržení.

  =========================================================================================

  Docela by mne zajímalo, CO vlastně Němci a Rakušané od Maďarů chtějí.

 290. Z tisku:
  Petici proti údajné diskriminaci Romů v českých školách od dubna do srpna podepsalo 38 334 lidí z 94 zemí.

  Lze předpokládat, že kromě sluníčkářů jich z Česka bylo jen minimum, protože u nás se ví jak je to doopravdy.

 291. Myslím, že by mohli mít inspiraci V EXODU od Leona Urise. Nebudou-li puštěni dál, spáchá každý den jeden z nich na peronu sebevraždu vedle řady položených dětí v bezvědomí.
  Hic Rhodos, hic salta, EU!

 292. Dívám se na tiskovku Kaliňáka. Mluví rozumně a jasně. Zítra ho slovenská kavárna roznese na kopytech.

 293. No, někteří by se na té rakousko.maďarské hranici mohli rozhodnout vzít to na Sever……

 294. NoName,

  proč zítra ! Stihnou to ještě dnes !

 295. Slovensko nepodľahne a neakceptuje kritiku niektorých politických lídrov zo západnej Európy, ktorým sa nepáči prístup východoeurópskych štátov k problematike migrácie.

  „Máme množstvo argumentov,“ vyhlásil premiér Robert Fico (Smer-SD) v pondelok po skončení mimoriadnej Bezpečnostnej rady SR, na ktorej sa zúčastnil aj predseda parlamentu Peter Pellegrini.

  Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7986948/fico-slovensko-nepodlahne-kritike-zapadnych-politickych-lidrov.html#ixzz3kPEg3QXO

 296. 362 quivis
  to jsem četl. Skoro jako Remarque.
  Na co se ale demonstrativně sebevraždit? To je ta úchylná indoevropská kultura. Nebylo by účelnějsí začít popravovat rukojmí?

 297. A hele, Sobotka svolal do prahy premiéry z Višegradu…..
  Tak to jsem žádostiv, co z toho vyleze…

 298. 358 NoName
  a co teda je postrkem vrátit do Řecka, prvníhoo Schengenu odkud přišli? Koupit od Srbů a Makedonců ty samý vlaky akorát opačným směrem a na hranici s Řeckem jim ukázat směr, kde tuší Athény? Řeci by zase mohli vzít ty parníky a nevozit je po ostrovech nýbrž vyložit u pobřeží Libye. Tam by je mohly zachránit Italsko Irské námořní jednotky a odvézt je přímo do Hamburgu. Migranti by si trošku odpočinuli osprchovali aby se mohli setkat se sestrou.

 299. 370 Rputi
  ať koukám jak koukám, tak z té Budapešti musí jet do Břeclavi buďto přes Slovensko nebo Rakousko. Fico má od rána tak silný kecy, že je na Slovensko prostě nepustí! Nebo že by jo? :-):-) 🙂

 300. skimici,
  Njn, hubou by to tý Andělíně šlo dobře a Maďaři jí vzali vážně. Skutek utek, nadšení ze Syřanů se nekoná…
  Nekompetentnost, neschopnost…
  Řekla, bych, že tohle EU nepřežije…

 301. Teda,
  fakt by mne zajímalo, kdo to sponzoruje…. Začínám mít obavy, že jde skutečně o vyvolání „horkého“ konfliktu v Evropě – holt když Ukrajina se (zdánlivě) stabilizovala….?
  Nebo nás chce EU dohnat k ještě větší „svornosti“, že jsem v ohrožení (jimi vyvolaném) ? Že to pak hrdinně odrazíme, až budeme unifikovaní jak klony ze Star Wars ?

  Asi si půjdu uvařit heřmánkový čaj na zklidnění nervů; manžel byl minulý týden ve Stocholmu, a zhnuseně prohlásil, že tam původní populace potřebuje vyměnit – koncem týdně snad nepotkal střízlivého Švéda, prej od zletilosti chlastají první ligu. I studenti VŠ v pátek už nepracují, ale kolují na pracovištích flašky… Prej i šaría je lepší než ta banda opilců (ona ho v hotelu na chodbě míjela nějaká slečna, a vypadala, že ho pozvrací).

  Ale dneska při nákupu se ke mně v marketu přitočil ochrankář, a lámanou češtinou doporučoval Ajvar v akci, že prej ňamka. Tak jsem ho ujistila, že to znám, že nám to v chorvatské restauraci dávali k pokrmům místo kečupu. Teskně se usmál, že jo, že je to jeho domovina…. a že je tam dobře jen na pobřeží, ve vnitrozemí špatně (stejně jako v Bulharsku). A že je rád, že je tady, že tu má na stará kolena klid.
  Ten Ajvar jsem koupila :), ale je na něm napsáno, že ho podle srbsko-makedonského receptu vyrobili v Německu (pravý chorvatský je asi jen od Podravky).

 302. Ajvaru se říká i srbski salad, originál tedy asi chorvatský nebude 😉
  Ale je rozšířený na celém Balkáně, teď jsme v Chorvatsku jednu velkou sklenku zkonzumovali a jednu si dovezli domů.

 303. na čt24 Kmoníčka sjíždí nějaká totálně ujetá dáma. To je neskutečná psina 🙂

 304. 376 doufám, že se alespoň před zrcadlem stydí.

 305. NoName,

  nemáš odkaz na toho dnešního Kaliňáka, co jsi o něm psal ?

 306. A Zeman se Sbotkou si dnes na Hradě povídali o imigraci…..

 307. Rakousko nakonec vlaky pustilo a prvních 400 běženců už dorazilo do Mnichova.

 308. 384

  Jsem docela zvědavý,kdyse to němcůmpřestane líbit

 309. 386-ono se to Němcům nelíbí už teď, akorát to Merkel nechce slyšet.

 310. 388
  No, když má tolik peněz, že neví co s nima…..

 311. 387

  Tak upřesním. Jak dlouho to bude trvat, než vyjdou do ulic.

 312. Halle,
  já bych spíš kladla otázku, jak dlouho to bude trvat, než vyjdou do ulic Turci?
  Oni se Syřanama moc rádi nemaj…

 313. Dobré ránko!

  Zajímavé!
  Takže tqa „ekonomická migrace“ není ani tak ekonomická, jako vychází z faktu, že doma by museli pro stejnou životní úroveň něco dělat, zatímco v Evropě či Americe to mají bez práce.

  „Kvalita“ migrace klesá
  … A sice, že „kvalita“ imigrace v celém období po druhé světové válce postupně slábla. Přistěhovalci, kteří do USA přišli před rokem 1950, byli dokonce ještě úspěšnější, ještě přínosnější než „Formanova vlna“ z konce 60. let. Příchozí před rokem 1950 totiž pobírali v roce 1970 dokonce o víc než deset procent vyšší mzdu než rodilí Američané. To není všechno. „Formanova vlna“, když se v Americe ještě rozkoukávala, v roce 1970 (tedy maximálně pět let po imigraci), pobírala o už zmíněných 16,6 procenta nižší mzdu. Zato přistěhovalci, kteří přišli v druhé polovině 80. let, vydělávali v roce 1990 (tedy také maximálně pět let po imigraci), o celých 31,7 procenta méně než rodilí Američané. Zaostávali tedy v daném smyslu takřka dvojnásobně za imigrační vlnou z druhé poloviny 60. let. Ve své letošní studii pak Borjas uvádí (Borjas, 2015), že přistěhovalci, kteří se v USA usadili v 90. letech, už se mzdové úrovně rodilých Američanů vůbec postupně nepřibližují…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/migrace-i-milos-forman-je-imigrant-no-a-co-ff7-/p_zahranici.aspx?c=A150830_195756_p_zahranici_wag

 314. Do Břeclavi přijelo prvních 200 běženců

 315. NoName,
  pozor! To jsou většinou Syřani. A klidně to mohou být samí vysokoškoláci (ve skutečnosti asi ne, ale je dost pravděpodobné, že tam nějací budou)

 316. 393 Rputi, pro to je snadné vysvětlení. Čím dále od rozpadu R-U, tím horší kvalita emigrace…

 317. Dobrý den. Maydo, každý potřebný má nárok. Stačí dobře převyprávět příběh. O tom, jak tě utlačují, o hrozných Češích, nepřejících, zlých… Fantazii se meze nekladou.

 318. Já jsem z toho pořád zmatená,
  tak proč je nezadrželi v první zemi EU ? Proč je zadržujeme u nás, když stejně chtějí do Německa ? Normálně bych jim tam dala balenou vodu a balíčky s jídlem (zejména pro děti), případně lékaře bez hranic (je-li potřeba), a kdo nežádá o přistěhování do ČR (znalost jazyka podmínkou), nechat dojet do jejich cíle. Není to přes ČR navíc zajížďka ?
  A vláda by se měla probrat z mrákot a ukončit vstřícnou azylovou politiku dřív, než to udělají Němci, Francie a UK.

 319. 398-teď jsem byl v Mostaru, ubytování poskytující Chorvat mluvil o „rakouské“ části města a „turecké“ (o té s despektem). Mimochodem, po návštěvě Mostaru už chápu, proč Chorvaté ten most odstřelili. Ono „to“ z druhé strany skutečně neláká.
  A další věc-minimálně Chorvaté v Hercegovině žijou defacto v Chorvatsku-dá se platit kunou, firmy jsou chorvatské, pivo taky, na bilboardech plno keců o chorvatské sounáležitosti a programech chorvatských politických stran. Předpokládám, že Srbové v Bosně jsou na tom stejně ve vztahu k Srbsku.
  No a napětí mezi Chorvaty a muslimy je cítit na každém kroku-třeba v restauraci jsem viděl tabuli, která zakazovala „otevřené náboženské projevy“, defacto to ale bylo „muslimové nejsou vítáni“. U vchodu restaurace pro jistotu ještě nepřehlédnutelná Panenka Marie.
  Jak protektoři přestanou mít čas a peníze, začne to nanovo.

 320. Dobré ráno,

  no, já asi na nějakej ten HLP nemám tu správnou barvu kůže, nickname 🙂
  Mohla bych si sice pořídit aspoň černej přeliv a natřít se nějakým vixem, ale zelený oči neschovám….

  ledaže by mi přidělili větší byt, abych mohla důstojně ubytovat nějaký uprchlíky nebo vyloučence, ale to zas radši zůstanu v tom polovičním, kdeč bych mohla uprchlíkovi ustlat leda ve vaně.

 321. 400 Matzurko
  dobré ráno. Přesně tak. Rakušáci po maďarech včera plivali, ale sami? Zavří oči brouku a již 3600 nechali projet do Mnichova a Salzburgu.

 322. Na co větší byt? Oni jsou skromní, vejdou se do jedné místnosti.

 323. 403-mne pořád chybí nějaký praktický návod, jak by mělo Maďarsko fungovat ve vztahu k imigrantům. Pořád nicneříkající kecy o solidaritě a nepřiměřené tvrdosti, ale:
  -Maďarsko má schengenskou hranici a tu má chránit, což dělá
  -jedná podle imigračních pravidel EU
  Německo blábolí o tom, že každého vezme, imigranti se podle toho chovají, tak co ?

 324. Salzburg je entry point do Německa, dá se tam i dokráčet.

 325. NoName,
  hubou by jim to šlo dobře!
  Ale když on se ten problém nedá „vysedět“, to je ta potíž!
  A na někoho se to svést musí!

 326. 404 – a co kdyby v te jedné místnosti byla Mayda s rodinou ?
  A hned může byt uděláno humanitě zadost pro větší počet musulmanů.
  Je to jen o potlačení nevhodného pocitu evropské nadřazenosti.

 327. 411 ty brďo, to je nějakej rafinovanej harassment?

 328. Skimici :-D,

  Když už haraším, tak zcela průhledně 😉

 329. Ajajaj!

  DEUTSCHE WIRTSCHAFTS NACHRICHEN:

  Blamáž pro Obamu

  …Rusko zahajuje vojenskou ofenzívu v Sýrii: Podle několika zpráv izraelských médií, Rusové již zřídili vojenské základny nedaleko Damašku. Odtud Rusové chtějí vést letecké údery proti IS. Noviny Ynet píší, že tisíce ruských vojáků by měli být přesunuty do Sýrie v nadcházejících týdnech. Kromě toho, podle izraelského průzkumu, očekávané Mig29 a Yak130 můhou létat bojové mise proti IS…
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/09/01/blamage-fuer-obama-russland-greift-in-syrien-ein

 330. Hadice? Zvolila sjem nejsnadnější řešení : o víkendu se na to podívá choť. Ještě mu to sladké tajemství musím sdělit.
  Dcera ještě navrhla, že my holky se vzdálíme z bytu, abychom nepřekážely.

  To napojení hadice je totiž dost blbě přístupný a jde to blbě odšroubovat a jistě při tom padne mnnoho nespisovných slov a i k ublížení na zdraví by mohlo dojít, poukud bychom byly s dcerou v dosahu.

 331. maYdo,

  zřejmě se obáváš, že při pohledu, jak to mangel bastlí bys mohla podlehnout neodolatelné chuti utlouct mangela kladivem ? 😀

 332. Přinejmenším bychom se nezdržely poznámek a moudrých rad a touze po utlučení drahé polovice kladivem by mohl podehnout choť a otec.

 333. [397] Rputi, pozor, vetšina o sobě tvrdí, že jsou Syřani. A mají pro to dobrý důvod i pokud jimi nejsou…

 334. NoName,
  dokráčet, v případě barikád na mostech i doplavat (přeplavat) 🙂

 335. Na Keleti v Budapesti to znovu houstne.
  No ale když ti migranti prostě mají právo do Německa jet…

 336. To znamená, že se ty tisíce ruských vojáků přesouvají z Ukrajiny do Syrie?

 337. 423-no právě. Víte, jak by vypadala bílá košile po několika dnech pobytu v hrozném maďarském táboře, kde se spí na zemi v tomhle horku ?

 338. Quivisi, nejspíš.
  Reakce Západu bude zajímavá – pokud stihnou a bude se hodit.
  Tipuju: „Ukázka imperiální politiky Ruska, které obmyslně nenapadne baltské státy, neb tam stojí na stráži chrabré NATO!“ 😀

 339. Rputi, ten člověk může být odkudkoli z Blízkého východu. Nebo z jihu Evropy. Netvrdím že to není Syřan, ale jistý bych si tím nebyl. Už jsem narazil na informace, že převaděči migranty instruují, aby se prohlašovali za Syřany, neboť pak mají vyšší pravděpodobnost že je úřady nepošlou zpátky.

  Netuším, do jaké míry naši tyhle lidi lustrují. Doklady se nechají padělat, mnozí je prý taky vůbec nemají…

 340. Rusové se prý chystají na intervenci do Sýrie.

 341. A Rusové dostali od Frantíků peníze za Mistrály.
  Celková částka, kterou Francie zaplatila kvůli zrušené smlouvě na dodávku vrtulníkových lodí třídy Mistral, překročila jednu miliardu eur. RIA Novosti to dnes sdělil informovaný zdroj v ruské vládě.

  „S přihlédnutím k tomu, že jsme dostali 65 milionů (eur) za záďovou část (Mistralů), činí celková částka, kterou Francie zaplatila, víc než 1 miliardu eur“, řekl zdroj.

  „Předplatné činilo celkem 893 miliony eur, což znamená, že jsme zaplatili celou první loď a polovinu lodi druhé“, upřesnil zdroj. „Po jednáních se od nich podařilo získat jak tyhle peníze, tak i náhradu za nepřímé ztráty a výdaje, včetně služební cesty, výcviku a vybudování části infrastruktury pro tyto lodě na Dálném východě“.

  Více: http://cz.sputniknews.com/byznys/20150831/1031150.html#ixzz3kTgDE9ct

 342. NoName ,

  když se dva,tři, čtyři nebo pět lidí mají rádi, není to nic proti ničemu ! 😀

 343. Ach jo!

  …Vládní mluvčí Zoltán Kovács na dotaz Reuters ohledně důvodu uzavření Východního nádraží v mailem zaslané odpovědi uvedl, že Maďarsko se snaží vyhovět právním předpisům Evropské unie, což znamená, že každý, kdo chce cestovat uvnitř EU, musí mít platný pas a schengenská víza. „Z toho, co (německá) kancléřka Angela Merkelová včera řekla, je jasné, že se každý musí podřídit legislativě EU, a maďarské úřady v tomto duchu konaly,“ uvedl Kovács pro Reuters…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/v-budapesti-byl-prerusen-provoz-nadrazi-kvuli-uprchlikum-dochazi-k-potyckam-1w5-/zpravy-svet.aspx?c=A150901_100259_ln_zahranici_ELE

 344. 435 Rputi
  zřejmě maďaři čekají na nějakou vyhrocenější situaci aby mohli Merkel říct, že oni se teda snažili, ale že je nakonec k ní do Německa museli pustit aby zabránili nedozírné humanitární krisi (vzor Řecko Makedonská hranice). Já jen doufám, byli alespoň natolik chytří, že tam mají monitoring OSN od vysokého komisaře pro uprchlíky.

 345. Nyní je čas, aby osvícení povstali,
  nejvzdělanější,
  neřku-li elita.
  Aby pozvala národ bodrý,
  v panonské pustině uvízlý
  a do země české jej vštípila.

  Neptej se, u koho uprchlíci zvoní.
  Zvoní u tebe.

 346. Nickname,:-)

  Měl byste to napsat na transparent, a chodit s tím po pryze.
  Slibuju, že Vás na úrazovce navštívím s nějakým ovocem 😀

 347. Každý řez do kmene národního bolí,
  sadař však pozná, kdy je jeho čas.
  nový roub na starou podnož přilne,
  koruna vykvete do nových krás.

 348. 437 NickName
  zrovna mi zazvonil telefon když jsem dočítal. Až jsem sebo cuknul, vy provokatére!!!

 349. 439 jak poeticky lze popsat znásilnění nájezdníky 🙂

 350. Jestlipak je taky vidí nějaký doktor? Při přistání na Ruzyni jsme ještě nedávno fasovali nesmyslnej papír k vyplnění a do toho reprák vřeštěl zaříkávadlo baklabahabla (copyright PeS) Eritrea Gabun disýz.
  A teď nic. Davy se prostě hnuly.
  Přitom ve všech knížkách se o tom píše. Vybrat vzorky stolice, samozřejmě za úplatu.
  Na oči si promítám, náš Himal el Kebrůti uklidňuje vřeštící dav s plechovkami před Strakovkou 🙂

 351. 443-na vyspělejších letištích a v přístavech měli dokonce termokamery ! 😉

 352. Obyčejní Islanďané podle jejího názoru současnou uprchlickou krizi velmi řeší. Kritické hlasy ohledně přijímání migrantů zde v podstatě neexistují. „O žádných odpůrcích uprchlíků jsem na Islandu ještě neslyšela. Islanďané jsou velmi tolerantní a rádi pomáhají ostatním,“ popisuje Waldhauserová.

  Pomoc chtějí i ti, kteří mají sami starostí víc než dost. „Jsem svobodná matka se šestiletým synem. Můžeme k sobě vzít ještě jedno malé dítě. Jsem učitelka a můžu tak děti učit mluvit, číst a psát v islandštině a zapojit je do islandské společnosti. Máme oblečení, postel, hračky a všechno, co dítě potřebuje. Samozřejmě bych zaplatila i za letenku,“ napsala Hekla Stefansdottir pod petici.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/na-dvanact-tisic-islandanu-chce-prijmout-migranty-fvw-/zahranicni.aspx?c=A150901_115535_zahranicni_ert

  Já vím, že je to složité, ale Hekla zřejmě nepochopila, že samotné dítě ze Sýrie asi nepřijde ?

 353. Nickname, to vypadá na akutní zápal básnického střeva. 😀

  Teda, oni psali, že tu mohou kvůli uprchlíkům vypuknout ruzný nemoce, ale s tímhle asi zdravotníci nepočítali.

 354. Island není ani cílovou ani transitní zemí. Je poměrně pravděpodobné, že živýho uprchlíka většina z nich neviděla a pokud je nedostanou přidělený kvótama a nedovezou jim je tam v řetězech, tak asi ani žádnýho neuvidí. Takže nemají zrovna moc tušení, co to obnáší a o co kráčí.

  As by se paní Hekla dost divila….

  Mimochodem, co říká prorok Mohamed na pojídání tuleňů?

 355. 451

  Kterej Arab nebo černoch by chtěl do té zimy ? 🙂

 356. Podle nadpisu článku to vypadá, že 12 000 Islanďanů chce zaplatit letenky.
  A ono je to jedna Islanďanka …

 357. Vidím v situaci i dobré stránky. Česko js divnej skansen, kde se skoro nedá sehnat dobrý jehněčí a když jo, tak za šíleně draho. Představuji si českou a moravskou zem, kde se na místo hnusný žlutý řepky pasou ovečky, voní bryndza a snědí usměvaví farmári čas od času přebrousí nůž.

 358. Srandičky, srandičky. Ono vás to za pár dní přejde.

 359. Zajímalo by mě, co řeknou lidé na Západě, pokud Rusové fakt vstoupí do Syrie, budou bojovat proti ISIL a budou mít úspěch…

 360. Skimici,
  obrať se na Jirku feudalistu, jehněčí ti prodá.

 361. 458 koupím v poho a levněji v Německu, ale zaovčená krajina by měla něco do sebe. Teď jsem na radiožurnálu slyšel, že v Břeclavi předělávaj věznici na odchytové centrum. To zní fakt nelidsky a blbě. Vybaví se mi někdo s flintou uspávačkou, sítí a tyče s okem jako když někomu uteče krokouš nebo pavián ….

 362. Mno, Hekla je proslulá islandská sopka… Tam by jim bylo teploučko… Je hezké, když i geotektonické útvary mají sociální cítění…

 363. Dneska jsem navštívil zubařku. Byla na dvoutýdenní dovolené na Islandu. Tam nikdo utíkat nebude.

 364. Zdravím po krátké dovolené – prodlouženém víkendu, prožitém na jihu. Nikoli Evropy, ale naší malé krásné vlasti. Sucho poznamenalo krajinu víc, než hodně. A přesto je určitá skupina občanů, kteří si přejí zachovat bezdeští ještě 2-4 týdny. Nemusí být horko, jen by nemělo vytrvale pršet. Hádejte, kteří to jsou?

 365. Mě těch 12.000 Islanďanů taky překvapilo, ale když jsem se začetl, bylo mi povzdechnout: „Jak ta ženská vypadá doopravdy? Na Islandu se asi setsakra špatně shánějí chlapi.“

 366. [465] ptakopysku, nevím jak dnes, ale někdo mi svého času říkal, že když v minulých staletích do islandského přístavu přijela loď, stahovaly se tam ženské ze širokého okolí, aby v omezených podmínkách vylepšily genofond. 🙂

 367. Njn, Island je drsná země a s nikým se moc nemaže. Údajně cca 4% námořníků ke všemu zjistily, že to, co o ně usiluje, vůbec nejni ženská, ale chlap. Ona se pohlaví na Islandu od sebe defakto lišila jenom knírem.

 368. 467

  Jistě, ženská, co neuměla holými rukama zabít ledního medvěda nepřežila. 🙂
  To je ten přírodní výběr ! 😉

 369. Halle,
  docela jsem zvědaf, jestli to není jenom zpravodajská hra, Rusové se do Syrie opravdu nakvartýrují a v Sýrii ISILu zatnou tipec. Koneckonců oni myslím využívají syrské přístavy a měli tam svojí základnu, takže bych se jim ani nedivil. A taky sa hukáže, v jakém stavu mají armádu, tedy přesněji řečeno – svoje expediční jednotky.

 370. ptakopysku,
  myslím, že nejen Putin a Šojgu vědí, že se čeká , co předvedou. Řekla bych, že si dají záležet! 😀

 371. Ptakopysku,
  Na intervenční akce mají v Rusku monopol paragáni……….

 372. 469 ptakopysku, otázka je: Jaké transakční náklady a co z toho?
  Určitě to nezáleží na tom, že Putin slunce jasné, si zamane, a že Šojgu touží posouvat značky na vojenské mapě středomoří. Pokud, je pro to vážný důvod a je to promyšlené na tahy dopředu. Na sólo akci to nevypadá, spíš po tiché dohodě přes Atlantik. Formálně jde o to jak tomu dát nějaký legitimizující důvod. A hlavně transakční náklady a co za ně. Že by přitom, tak mimochodem, vzali Ukrajinu….

 373. Legitimující důvod je jasný . Pozvání legální vlády.

 374. 474
  A pokud to spáchaj, a úspěšně, poněkud to přiměje k zamyšlení, k čemu jsou ty sankce vůbec dobré…

 375. „Byla na dvoutýdenní dovolené na Islandu. Tam nikdo utíkat nebude.“

  Asi takhle , Martine?
  ——
  Nechci vo něm slyšet, nechci nikdy vidět
  Islandskej kraj,
  mý šedivý vlasy mně za pravdu daj.

  Až někdo ti, hochu, vo Islandu řekne,
  svým koltem ho přikrej a bud‘ na něj zlej.
  Kdo slovíčko dobrý vo tom kraji cekne,
  je dočista blázen a ty se mu směj.
  Kdo kanady prodřel v tom pohřebním koutě,
  kdo šedivý vlasy z tý hrůzy ted‘ má,
  kdo viděl ty stíny, co do hrobu zvou tě,
  ten třesoucím hlasem mi za pravdu dá.

  Nechci vo něm slyšet, nechci nikdy vidět
  Islandskej kraj,
  mý šedivý vlasy mně za pravdu daj.
  ———-

  http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/hoboes/cesta-na-island-375343

 376. Taky dobrý 🙂

  Francouzka hledá pomocí Youtube otce svého dítěte – ví jen, že to byl „krásný Australan“

  Byla to láska na první pohled, prožili jsme spolu krásnou noc. Jenže nevím, kdo to byl. Tak popisuje Francouzka Natalie Amyot setkání, které ji změnilo život. Letní romance na australské pláži ovšem nezůstala bez následků. A Natalie teď otce svého nenarozeného dítěte zoufale hledá – i pomocí srdceryvného videa, které zveřejnila na Youtube.

 377. [477] Obávám se že ne, tenhle Island byl (možná ještě je?) v Jizerských horách.

 378. Podle ČT se na Ukrajině objevila dětská obrna. Jedním z důvodů je i nízká proočkovanost populace. Jsem zvědavý, co na to bojovníci proti očkování.

 379. Ha Ostap mě předešel, či spíše předepsal.

 380. Migranti v Maďarsku vyhrožují, že nebudou jenom protestovat.
  Merkel je nejdříve do Německa pozvala, aby pak Maďarsku vyčetla, že nedodržuje unijní pravidla. Dělá to schválně, je přepracovaná, nebo co ?

 381. Ach tak,. no, já se přiznám, že jsem neměla tušení o existenci osady Island v čechácgh, I kfdyž to stádo divokejch krav, co se přehnalo po znavených trempířích by mohlo napovědět… 🙂

  Po Isladnu ase asi prohánějí spíš tuleni.

  A je teda v Orlickejch nebo v Jizerkách?

 382. Blbne němeček nebo novinář?

  Stát chce zavést více preventivních ošetření, která mají odhalit cukrovku, rakovinu prostaty nebo autismus.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-zavadi-plan-na-screening-a-vcasny-zachyt-nemoci-ptk-/domaci.aspx?c=A150901_152814_domaci_ale

  Mně by teda zajímalo, jak se bude dělat preventivní vyšetření na autismus. A co si jako představují pod „odhalením ještě než má pacient potíže“.

  Možná někdo zapomněl ministrovi či autorovi článku vysvětlit, že se nejedná o nějaký druh cukrovky nebo rakoviny a že z odběru krve nebo vzorku stolice se to nepozná?

 383. 483

  No, oni ji to asi višegrádští premiéři na tom summitu otlučou o hlavu.

 384. No, v tom textu chybí sloka:
  Půl draka, půl hada a hyeny půlka
  jak zjevení ze sna, když po chlastu spíš.
  Tak modli se hochu to nespraví kulka
  Kid ruku když vztáhne, tak chystej si kříž.

 385. [484] V Jizerkách na Olivetské hoře. Ptakopysk se očividně přepsal, v odkazu co dával to je správně.

 386. 491 Stačí když to pošle hraničním státům Schengenu, zejména Řecku a Itálii ne? Ostatní státy, když uvidí drakonické sankce jimiž chudáci Řecko a Itálie budou podrobeny si nějaký vyskakování pěkně rozmyslej!

 387. Skimici, mám dojem , že se chystá nějaký summit premiérů EU, a že Sobotka svolal Višegrádské premiéry, aby sjednotili stanoviskana tom summitu

 388. Ehm …. prosimich, může mi někdo vysvětlit? Mám následnému textu rozumět tak, že voda je poněkud hrbolatá?

  …NASA odhaduje, že od roku 1992 mořská hladina stoupla o 3 palce, tedy asi 7,5 centimetru. Jak uvádí autorka Mary Beth Griggsová, „nejistotu zvyšuje to, že Země není dokonalá koule a nerovnoměrnost povrchu znamená, že změna hladiny moře není rovnoměrně rozložena po celém světě. V některých místech je vzestup hladiny moří daleko vyšší než průměr tři palce, třeba až devět palců“…
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/66070/jan-jandourek-potopa-sveta-prijde-uz-to-zacalo-rika-nasa.html

 389. (494) Komu, čemu budou státy vystaveny? tedy jimž, kterýmž. Jde o 3. pád čísla množného, ne o 7.

 390. No vida, a lidovci, zcela demokraticky, jak už je taková jejich tradice, se zbavili odporného xenofoba, co si dovolil projevit svůj názor… No a dobrý přítel ho nabonzoval… Jo, taková je žízeň… Kdyby náhodou někdo měl dojem, že v té krásné, světlé a prosluněné přítomnosti a budoucnosti spatřuje nějaké ošklivé stíny a připomínky padesátých let, je to čistě jeho spekulativní dojem.
  Mno, ono se to s časem vyvíjí… Jidášovi stačilo 30 stříbrných… Našim profesionálním pobiračům dotací jde o milióny… Ve jménu nápravy pomýlených a všeobjímající lásky k bližnímu…

 391. 495 Hale
  aha. Vyšegrád. No jo, to asi nebude moct Merkel dospat jak to dopadne. Lubrikanty použije po summitu asi obvyklé.

 392. Do Evropy míří statisíce migrantů, a EK rozešle dopisy.
  To je … bizarní.

 393. 497 Baubo
  moc děkuji. Ha – jimž, kterýmž.
  Mž je samozřejmě daleko komplikovanější pro cizince. Ke já jsem se svými iž . Dokomce i mlž zní tak nějak jakoby tam byla souhláska.
  Mž je úžasné.
  Lepší jsou akorát slova jako nýbrž (ěmci čtou jako rš – mají arš) zatímco pro frantíky nebo angličany ale i rusáky je to jen nesrozumitelné chroptění. Takto Husiti vyhráli nejednu bitvu. To co křižáci považovali za předsmrtné chroptění byl živý bojový pokřik křesťanských slovanských fundamentalistů.

 394. Rputi,
  vyrovnání hladin mezi dvěma nádobami. spojenými úzkou hadicí není okamžité. Vody promárně přibývá táním ledovců.
  Třeba ve středozemí ledovce nenajdeš 🙂 Takže vyrovnání hladin probíhá Gibraltarským průlive , který je dost úzký.
  No a mám dojem, že tu roli hrají i přílivy a odlivy způsobené přitažlivostí měsíce.
  Ani ty přílivy a odlivy nejsou na celém světě stejné.
  V ˇAzii jsou prý mnohem menši než v západní Evropě, a kdysi jsem kdesi zachytil tvrzení, že ty přílivy mají podíl na rychlejším vývoji námořnictví v Evropě.

 395. 2 Rpuť ad 496 – jo, je to tak. Voda na Zemi je „poněkud hrbolatá“… Zástupným tělesem je geoid, což je fiktivní těleso, které se co nejtěsněji přimyká k hladinám moří. Potud definice. No a proč je to tak? Už Pepa Nos zpívá ve své písničce, že Země je kulatá… No a koule by to byla, kdyby byla dokonale homogenní a neotáčela se… A kdyby tu nebyl Měsíc…
  Jenže – ta Země vůbec homogenní není, navíc rotuje (docela rychle – laskavý čtenář si jistě dopočte, jaká je rychlost rotace na rovníku – a bude možná poněkud překvapen), do toho všeho (vcházím já, celý v bílém a) „shora na to Měsíc“… No a nehomogenita Zeměhroudy se projevuje v gravitačních anomáliích – a tedy, zjednodušeně, ta voda je na různých místech různě těžká…
  Pozor, píšu o tíze, nikoli o hmotnosti.
  No a tím že je ta voda různě těžká, tu vznikne jáma, onde hrbol. No a v důsledku toho, když kopali Panamskej průplav, byli rádi za soustavu zdymadel, protože jeden ten oceán je o „něco málo vejš“, než ten druhej (teď nevím kterej a jsem línej to hledat…). Takže asi tak. Ergo, vodorovná plocha není tak úplně vodorovná… A tak je to na tom světě se vším!

 396. 498

  on se ten lidovec omluvil, řekl, že to napsal ožralej, a sám odstoupil z několika stranických funkcí.
  No, asi to nestačilo.

 397. 2 skimic – tehdá řvali Krleš! Krásně se s tím vyrovnal Kantůrek v překladu jednoho Pratchetta. A se škodolibostí sobě vlastní knížku neprozradím a říkám s klasikem – hledej šmudlo!

 398. Ad Island
  samozřejmě Jizerky. Blbnu z horka, tady je třiatřicet ve stínu a ochlazení je zatím někde u Chebu.

 399. [505] „Krleš!“ vyštěkl děkan.
  „Krleš?“ řekl Reginald Půlbotka.
  „Oook!“
  „Bylo to ,krleš‘?“ zeptal se děkan s podezřením.
  „Oook.“
  „V tom případě… kupředu!“

 400. „hledej šmudlo!“

  Tůdle, zeptám se mladý, ta má Pratchetta sestudovanýho. To by byl pech, aby to bylo zrovna v tej jednej nebo dvou knížkách, co nečetla….

 401. Možná by taky ta EK měla zkusit vysvětlit ty pravidla přímo uprchlíkům. Nejlépe na makedonské hranici nebo v Budapešti na nádraží
  😀

 402. [511] Nebo je alespoň naučit pravidla kriketu. 🙂

 403. OT – dnes přinesl junior rozvrh hodin a je tam předmět „Člověk a svět práce“. Koukal jsem na to jak zjara, nějak mi to evokuje „Dějiny mezinárodního dělnického hnutí“. Jsem celej zajímavej, co jim tam budou valit do hlavy za nesmysly. Nevíte někdo, o co jde?

 404. Ruské stíhačky tam nemají kudy doletět, budou tam muset být dovezeny po moři.
  Ledaže by byla ve Středozemí ruská letadlová loď, ale Rusové zas tak moc námořních letadel, schopných provozu z letadlové lodi nemají, takže dost pochybuju, že by je riskovali.

 405. PeSi 503 – jo, aha, tíha … tak to bysem chňápala! Díkes! 🙂

 406. 514

  asi pracovní právo – práva a povinnosti zaměstnavatelů a zaměstnanců.

 407. ostatně, je to v češtině úplně jiná knížka
  schválně dám příklad té PeSovy Krleš pasázže z The Reaper Man

 408. „Yo!“ said the Dean.
  „Yo what?“ said Ridcully.
  „It’s not a yo what, it’s just a yo,“ said the Senior Wrangler, behind him. „It’s a general street greeting and affirmative with convivial military ingroup and masculine bonding-ritual overtones.“
  „What? What? Like „jolly good“?“ said Ridcully.
  „I suppose so,“ said the Senior Wrangler, reluctantly.
  Ridcully was pleased. Ankh-Morpork had never offered very good prospects for hunting. He’d never thought it was possible to have so much fun in his own university.
  „Right, “ he said. ‘Let’s get those heaps!“
  „Yo!“
  „Yo!“
  „Yo!“
  „Yo-yo.“
  Ridcully sighed. „Bursar?“
  „Yes, Archchancellor?“
  „Just try to understand, all right?“

 409. IHMO se o těch rozdílných hladinách moře vědělo dost dávno, neb ve starých c.k. atlasech se nadmořská výška výslovně udávala „od hladiny Jaderského moře“.

 410. ano, jiná než Vaše pasáž. Já se ale domnívám, že PeS myslel tu pasáž, kterou jsem uvedl.
  “It’s not a yo what, it’s just a yo,” said the Senior Wrangler, behind him. “It’s a general street greeting and affirmative with convivial military ingroup and masculine bonding-ritual overtones.”
  Možná se ale mýlím.

 411. skimici, já měl za to, že myslel celou knížku. 🙂

 412. To může říct jen PeS co tí mínil. Jednou ale citoval podobnou věc v souvislosti se sekáčem. A byla tu někde diskuse nakolik je pratchett pratchettem a kantůrek kantůrkem. Pak jsem si pár těch dilu od Amazonu stáhnul. Nelitoval jsem.

 413. Ale to je oboje ze Sekáče. Jak mnou pastnutý překlad, tak váš originál. Akorát pasáže jsou jiné.

 414. Teda, začínám si připadat, jako bych rozebíral téma „co tím chtěl básník říci“. Takže to asi vážně nechme na PeSovi..l

 415. Aha, tak tento předmět snad debilitami nehrozí. Proč to má tak blbej název ale nechápu.

 416. Foundry -528 – proč? Možná proto, že normální manuální práce se ve vzdělávacím kolotoči stává pojmem z oblasti sci-fi. 🙂
  Dnes dvě z mých vnoučat nastoupily do 1. třídy. Zatímco Sebík v Ostravě má 16 spolužáků, Šárka v Olomouci jich má 27. Zatím jsou oba nadšeni. Uvidíme za rok.

 417. Nějak mi není jasné, proč Němci intenzivně ječí na Maďary, že se neřídí ustanovením Dublin-III a místo aby asylanty přijali nechají je jet dále směr Německo. Zároveň ječí na ČR, že je nenechají jet dále a vůbec se nezmiňují o Řecku, které by mělo být právě tou zemí co přijímá žádosti o asyl – nikoliv tedy Maďarsko. Občas si toho ale už všimne sem tam i nějaký německý diskutující.

 418. Kantůrek (jako obvykle ve skvělém překladu) využil slovo Krleš pro válečný pokřik mágů v knize „Sekáč“. Volně cituji – „pokřik, který má bojující dovést k nezměrné zuřivosti“ – „tedy něco jako Těbůch?“

 419. Heleďte, mám pocit, že tady diskutuje slepej s hluchým. Navrhuji přestat svinit diskusi.

 420. Dobře 🙂
  Končím smířlivě:
  Daj nám všěm, Hospodine,
  žizn a mír v zemi!
  Krleš! Krleš! Krleš!

 421. 2 Ostap Bender – taky to musíš hned prozradit… Ale pravda, název jsi nezmínil…

 422. 2 Foundry ad 514 – odpověděl sis sám… A zvykej si, bude hůř!

 423. 535
  tak ten název bonznu já 🙂

  Sekáč 😉

 424. a sakra, dnes jsem nějakej zavostalej…:-(

 425. 2 quivis ad 522 – ano. Nechtěl jsem to komplikovat. Ale když jsem služebně pobýval v Terstu, zašel jsem si k tomu úpatí majáku, kde je dodnes uchována vodorysna, od které se měří nadmořská výška (a navíc, kde byl definován mezinárodní kilopond). Leč – to byla doba her a malin nezralých, od těch dob čas pokročil a změněn svět – a názorné příklady se odebraly do chonoklastického infundibula, nebo přímo tam…

 426. No, mně tam hlavně zaujal mistrovský překlad páně Kantůrkův in re houfování mágů:
  Krleš!
  Krleš!
  Krkneš!
  atd…

 427. Čili u mně blbá pasáž a u skimice blbý jazyk. 🙂

 428. Foundry, já bych se toho moc neobávala. je to v podstatě občanka. Dcera měla něco takovýho na gymplu a byly to více méně základy pracovního práva. Jako že je nějaká pracovní smlouva a předpisy a jaký se platí pojištění a tak. Docela užitečný znalosti.

 429. “ neb ve starých c.k. atlasech se nadmořská výška výslovně udávala “od hladiny Jaderského moře”.

  dnes se neuvádí Jadran, ale „Balt po vyrovnání“. Na plánech to najdete pod zkratkou b.p.v.

 430. Nejsem literární kritik, ani historik… a jako takový mohu říci, zcela soukromně, že Sekáče (v Kantůrkově překladu) považuji za jeden z vrcholů Pratchettovy tvorby.
  Četl jsem samozřejmě i originál, ale tam to tak IMHO nevyzní…
  Takže uctivý hlubokosklon…

 431. Aha, koukám, že dotyčnej předmět má náplně různé…
  Asi jak to kterej kantor uchopí.

  Ale dějiny dělnickýho hnutí ro určitě nejsou 🙂

 432. A ta hladina Jadranu byla určena – jak? Podle Googlu je rozdíl mezi přílivem a odlivem v závislosti na místu 30-80 cm; na takový Atlantik to nemá, ale i tak, pokud se bavíme o centimetrových rozdílech…

 433. Aha, podle Wiki to byla střední hladina v Terstu. Ale i tak – příliv a odliv je pokaždé jiný v závislosti na fázi Měsíce a mám pocit že i postavení Slunce. Takže asi nějaký hodně dlouhodobý průměr…?

 434. Foundry,
  obrň si nervy, dcerátko mělo loni „Výchovu ke zdraví“, kde jim prozradili, že nemají brát drogy a naopak dodržovat správnou životosprávu. Dotazem u jedné vyučující jiného gymnázia jsem se dověděla, že u nich se tohleto pidisterstvem požadované odučí v rámci biologie.
  Momentálně se divím, proč má v sekundě pořád dvě hodiny Vv a jen jednu hodinu zeměpisu. Není nad kreativitu ředitelů !!!!

 435. no a vychutnejte si to:
  „Fajn!“ rozhlédl se bojovně. „Tak jdeme na ty hromady!“
  „Krleš!“
  „Krleš!“
  „Krleš!“
  „Krkneš!“
  Výsměšek si povzdechl. „Kvestore?“
  „Ano, arcikancléři?“
  „Pokuste se aspoň trochu porozumět i těm věcem, které se nedají vyjádřit čísly, ano?“

 436. Tak kdyby už někoho imigranti a hladiny omrzely když kopali Panamskej průplav, byli rádi za soustavu zdymadel,.. (byli rádi, že nemusejí kopat tak hluboko a hyzdvihly to zdymadly z obou stran do Gatunského jezera, Suez i připravovaný průplav v Nicaragui jsou v rovině), tk zatím nějaké fotky: http://auto.idnes.cz/foto.aspx?c=A150830_221917_auto_ojetiny_erp&foto=ERP5d99d5_03_aero_sraz.jpg

  http://www.nasepojizeri.cz/sem/fotogalerie/?aktualitaId=38516

  http://hartanet.rajce.idnes.cz/34.Evropsky_sraz_pratel_Aero_28-31.2015_v_Harrachove.CZ/

 437. [550] I kdyby to kopali celé v rovině, tak by se bez zdymadel neobešli, rozdíl hladin je přibližně čtvrt metru.

 438. 550
  Nivaraguiský kanál nebude v rovině..

  Jako nejpřijatelnější byla vybrána trasa využívající toků řek Rama, Oyate, Las Layas a Brito. Trasa je dlouhá 286 km, z toho 80 po jezeře Nikaragua, kde by lodě pluly jižně od ostrova Ometepe. Na pacifické straně průplavu by byly osazeny jedny zdymadla, na atlantické tři.

  Jezero nicaragua má hladinu ve výši 32 metrů nad mořem, a bez zdymadel by prostě vyteklo, a nebylo by po čem plout…..

 439. kristepane…už i Klíma! Reportáž, jak jsou u nás diskriminovány ženy v burkách a hidžábech. Jestli by natočil v Iráku dokument o ženách v evropském oblečení? I když – co bude za pár let, i díky přispění Klímy, evropské?

 440. (553) Já toho Klímu neviděl neslyšel, ale tohle srovnávání my/Irák (Egypt, SA …) mi nějak nesedí. Já chci žít ve svobodné zemi a ta svoboda mimo jiné obnáší i svobodu obléknout se dle libosti (a pochopitelně, pokud je třeba indentifikace, tak ji umožnit). Takže vůbec nechápu, proč bychom my zde měli mít svobodu až tehdy, až se k ní propracují kozomrdi tu i onde, bez ohledu na jejich bohatství. Evropa a po ní USA prosperovaly v dávných dobách proto, že byly svobodnější než jiné země. Nevidím jako dobré, se té svobody vzdávat, i kdyby náhodou i ta přitahovala Imigranty.

 441. [551] Teda, jak tak koukám, různé zdroje uvádí různé rozdíly výšek. Asi opět záleží na tom, kdy se to měří, tipuju, že v tom bude hrát roli i různě vysoký příliv a odliv. Nicméně s ohledem na řešení, jaké má Suez, by to nejspíš šlo i bez zdymadel, prostě by tam tekl stálý proud. U Suezu je podle yachtmeni.cz rozdíl hladin asi 3m.
  http://www.yachtmeni.cz/news/obousmerny-suez-slavnostne-otevren/

 442. [553] Jak jsou u nás diskriminovány? Zrovna dneska jsem potkal ženskou v burce, paňmámu v hidžábu (pokud teda pod tím nebyl chlap) jsem už u nás párkrát potkal taky. Nevšiml jsem si, že by z nich policajti strhávali šaty nebo je zatýkali za nevhodné oblečení, normálně si to na veřejnosti štrádovaly oblečené podle svého zvyku.

 443. Aero
  Pohledni na čt24
  Brňáci už čile integrují. Hlavně Ano a Čssd. Vsadím se, že už byli v IKEI a pokladli své domovy matracemi pro uprchlíky.

 444. 556 Ostap Bender
  Něco v úrovni pasu trčelo? Nebo jak jste pojal podezření že to není čupr kočka?

 445. [558] Psal jsem snad něco o podezření? Co to s váma dneska je?

 446. 555
  3 metry na 185 km je houby , to je skoro rovina .Z výšky 32 metrů tak na 20-40 km (úzký pás země mezi jezerem a tichooceánskýmpobřežím je spád dost velkej.
  I kdyby nehrozilo to vytečení jezera do moře ( což ale hrozí) měly by motory lodí docela co dělat , aby to proti proudu upluly.
  Já zkoušel plout proti proudu na Dunaji s 5 HP motorem, a ta rychlost byla mizerná ( proud pod zdymadly na Dunaji má rychlost kolem 9 km/ za hodinu.

 447. (557) Já ale psal o něčem jiném, ti uprchlíci, to je taková „přidružená výroba“.

 448. no,tak jsou jedinci,kdy nevíte, jetsli to je ženská nebo chlap a ani nemusí mít burku

 449. Halladine, 32m je nějakých divných, Gatunské jezero by mělo být v nadmořské výšce 26m.

 450. 559 no psal jste, že možná i chlap. Nemusel jste pravda nabýt podezření. Mohl jste to ad hoc připustit.

 451. hmmm..pokoušela jsem se odepsat Karlovi, neuspěla jsem. Asi se nelíbím vyšším zájmům. 😉

 452. (555) O Suezu vím, že je bez zdymadel, u té Nicaragui jsem to někde zaslechl nebo četl, tam nevím.
  Co si tak mlhavě pamatuji, ono bylo dost těch míst, kde to chtěli kdysi vybudovat, Panama se odtrhla od Kolumbie právě proto, že Kolumbijci nějak nejevili pochopení, nebo se jim úplatek nezdál dostatečný.

 453. 556 – nezaměstnali je v sex-shopu. Fakt.I to tam bylo. 🙂
  Karle, pokud se bude točit to, co předvedl Klíma, nejde o svobodu, ale o cílenou akci proti zdejší „starousedlické“ společnosti.

 454. Nic si z toho nedělej, já taky sepsal obsáhlejší glosy k více bodům a vlastní blbostí jsem to nechal zmizet. Po tom Harrachovu se jen pomalu vracím do normálního provozu. Skoro týden jsme nešli spát před druhou …

 455. Gatunské jezero je v panamě, ne v Nicaraguji ,je umělé, a zdymadla na panamském průplavě jsou

 456. (567) Proto píšu, že jsem Klímu neviděl (jinak ho mám za vcelku rozumného) a to o svobodě jsem napsal obecně.
  Ono je blbě mimo jiné i to, že se to nějak hrotí. Někteří by chtěli přijmout všechny imigranty, což nelze, jiní žádného, což taktéž nelze. Jen neschopnost EU se opakovaně prokázala. Jenže, kde by se v EU vzal nějaký státník? 😛

 457. Panama, respektivě pár místních hlavounů se vzbouřila na podnět USA právě kvůli tomu průplavu, kolumbijská armáda tam namašírovala, ovšem do sesty se jim postavili US mariňáci, tak to kolumbijci odpískali.

 458. [568] A já si sypu popel na hlavu, protože jsem v [556] zaměnil burku a hidžáb. 🙁

 459. A stěmi výškovými systémy – určují se podle střední hladiny moře v místě tzv. nulového bodu.

  Pro zdejší systém – Balt po vyrovnání – je nulový bod v Kronštatu na břehu moře.
  na Balt se přešlo po druhé světové, za německé okupacu se používal německý systém a před tím do války ten Jadran. Balt po vyrovnání je systém Balt po vyrovnání a sjednocení sítě mezi státy tehdejšího východního bloku

  Tady je ta historie docela přehledně :

  http://www.spsstavcb.cz/download2/1653_2118_cs_vyskove_systemy_cr.pdf

  A takhle vypadá vodočet v Kronštatu, ke je ten nulová bod systému B.p.v. Docela hezká kaplička , ne? 🙂

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Baltsk%C3%BD_po_vyrovn%C3%A1n%C3%AD#/media/File:Kronstadt_tide-gauge.jpg

 460. Halladine, já jsem teda v [560] psal o Panamě a o rozdílu hladin oceánů. 🙂

 461. 578

  No a já psal celou dobu o Nicaraguji 😀

 462. 580 napiš taky něco o ovečkách abych líp usnul.zatím koukám na Prometheus.

 463. Tak se zdá, že historie potvrzuje Karlovy teorie – Teď „Putin rozjebal Sýrii“… ;-):-D

 464. Ostape,
  přesně na tohle video jsem si vzpomněl při té skimicově žádosti 😀

 465. Dobré ránko!

  Jj, když nesmíme mít kolonie, uděláme si ten kolonialismus u nás doma. Rozjebem sever Afriky a otroci utečou k nám! Ten „báječný“ Sarkyho nápad měl ovšem zásadní háček:

  „Takovýto odhad však vychází z předpokladu, že všichni imigranti budou pracovat a platit daně.“
  http://blog.aktualne.cz/blogy/benjamin-kuras.php?itemid=9365

  Jelikož odhad byl, jemně řečeno mylný, ne-li přímo blbý, hrozí ve výsledku pravý opak – zotročení domácího obyvatelstva, aby bylo z čeho uživit imigranty!

 466. Tak to je přesně pro ty, co tak brblají na povinný předškolní ročník ve školce!
  Maminčino ňuňátko se tak dlouho oprašuje, aby ho náhodou neofouklo …. a pak jde do školy a je z toho na hrnci…
  Ona ta socializace má něco do sebe!

  „Spíš než při strkanicích se zraní po pádu ze židle při houpání. Ale s nástupem do neznámého prostředí se u nich může objevit pláč, noční pomočování, kousání nehtů, zvracení, bolest hlavy či břicha.“

 467. PeSi,
  je otázkou, zda děti vůbec traumatizovat školní docházkou, dokonce povinnou….

 468. 590

  Do perdele, úspěšní Aziati se s dětmi ve školách neserou, nutí je makat jako šrouby, a jsou na ně nároční.
  Je to skoro to samý, jako když kterýsi střelený římský císař nechal legionáře sundat brnění, protože bylo těžký, a mu jich bylo líto.

 469. No škola by šla omezit na nyučení se čtení a dál by vyuka pokračovala povinným odběrem a čtením MFDnes a Bleku.
  To by si Babiš liboval jak za ním národ stojí.

 470. Quivisi, proč?
  SMS se naučí číst sami, až budou chtít a jinak můžou ukazovat….
  A vůbec, já se nesmím rozčilovat!

 471. Dobré ráno,

  No, já bych to tak dramaticky neviděla….
  A matky ochranáčřky, oprašující svlje ňuňátka byly, jsou a budou.

  To jen primář pediatrie z Motola píše, s jakými úrazy se setkal a některé ko,mentuje jako kurizitu. Nevypadá to, že by se děti masově ohrožovaly kružítkama.

  No a u některých dětí s eneuróza se vstupem do školy propjevuje, to je fakt, na kterém nezmění nic skutečnost, že třeba zrovna Vaše děti to nepostihlo.

  Noviny prostě musí něco nacancat k začátku školního roku, o nic jinýho nejde.

 472. 594

  Honzo, myslíš něco takového ?
  Bača pustí ovečku a říká “ Eeej, kebysi eště variť vedela… “ 😀

 473. Jj, maYdo, vůbec nic se neděje.
  Proto máme tolik 18letých maminčiných mazánků, co mají v plánu se držet maminčiny sukně nejméně do 30. A hlavně žádnou odpovědnost a práci takovou, aby se jeden moc neunavil… 😀

 474. (583) Moje teorie praví, že k rozjebání je potřeba hodně místní živné půdy, bez ní to (skoro) nejde. A když tam ta živná půda je, rozjebávačů se najde ošatka. Na tu živnou půdu, obvykle nějakým místním diktátorem důkladně obdělanou a pohnojenou, zde kdekdo rád zapomíná.
  (587) Tvarůžková blbne obvykle, ale jak jsem zahlédl tu ušatou prdel, vypnul jsem zvuk.
  Ad školy, http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/ondrej-steffl-nejen-o-zakladnich-skolach-uceni-je-pro-deti-zabava-odmenami-ho-zmenite-v-praci–1527725 – na každého to asi nefunguje.

 475. Ondřej Štefl je vůl.Ti lidé z agentury Scio rovněž.
  Někdy mě napadá, že ti lidé jsou někým placeni, aby úplně zničili úroveň vzdělání u nás.
  Někomu se možná zdá, že víc, než je dnes to už nejde, ale jde !

 476. „Proto máme tolik 18letých maminčiných mazánků, co mají v plánu se držet maminčiny sukně“

  VY něco takovýho doma máte? Já ne. A kdo ho má, jeho problém.

 477. Rozjebat zemi, kde neexistuje jednotný národ, kde je fůra kmenů, náboženských a etnických menšin je velmi snadné.
  Ovšem je zločin do toho vstupovat tím, že si vyberu nějakou, kterou vyzbrojím. Ty státy potřebují klid, aby se rozdíly mezi částmi obyvatelstva zmenšily, a a zvykly si spolu žít v míru.
  Třeba i pod dohledem diktátora.

 478. maYdo,

  když je jich hodně, je to problém celonárodní.

 479. 603 – jak dlouhý ten klid státy ke svému zklidnění a sžití potřebují? 20-30-40 let? Třeba jako Jugoslávie?

 480. (602) Je to tak, „nevyrábí“ je ve škole, jsou to převážně domácí produkty.
  (603) S tím jsem schopen souhlasit, ovšem v praxi se vždy někdo najde, kdo do toho strčí pazoury. Pokud ne ten, tak zaručeně onen. Dohled diktátora je pěkný v teorii, v praxi to, snad s vyjímkou Jordánska a Maroka, končí jen průserem.

 481. No dobře, Halladine, a co jako já s tím „celonárodním problémem“ asi tak můžu dělat?

  Mám snad jiným radit, jak mají vychovávat děti? Mám si namalovat transparent a běhat s ním po ulicích? Mám se kvůli tomu postavit na rohu ulice a kázat?
  Nebo se mám dát na politiku s programem, že od teď to školství bude fungovat jinak bude jiné a lepší?

 482. (605) Jo, tam to moc pěkně bublalo pod pokličkou a jakmile poklička spadla, vybublalo. Rychlost přerodu Miloševiče z komunisty v tvrdého nacionalistu byla dost obdivuhodná a nebyl na to sám.

 483. Maminčin mazánek,
  schovat ho pod zámek,
  nepouštět ke strojům,
  došlo by k prostojům.

  Navrhuji léčbu mazánků svobodou: stejně nízké daně pro studenty i nestudenty od patnácti let. Snížit daňové zatížení příjemců minimální mzdy (+30%) na 10% mzdových nákladů.

  Dobrý den.

 484. No ano, vybublalo. Proto mohli Slovinci, Chorvaté a nakonec i Černohorci z Jugoslávie odejít, ale už nesměli odejít Srbové z Chorvatska a BiH a Chorvaté z BiH. Protože si to Západ nepřeje.
  Proč se nesmí Chorvaté z Hercegoviny připojit k Chorvatsku a Srbové z Bosny k Srbsku ? Proč je teď bublání zastavené ?

 485. maYdo,
  velký čin od vás nikdo nečeká. Ale třeba byste mohla aspoň přestat tvrdit, že problém neexistuje. Ještě nikdy v historii se to neosvědčilo 😀

 486. Já netvrdím, že problém neexistuje.
  Ale není to můj problém. Nemůžu za jiný lidi vychovávat jejich děti tak, aby z nich nebyli maminčini mazánci. Nejsem odpovědná za to, co vyroste z dětí jiných rodičů. Není v mých silách to změnit.

  A nevidím smysl se zabývat nebo se dokonce rozčilovat nad věcmi, které nemohu změnit.

 487. maYdo,
  my víme, že to není váš problém! Tak proč to řešíte? 😀 😀

 488. maYdo 🙂

  nikdo po Tobě nic nechce 🙂 Jen si někdo myslí ( třeba Rpuť a já taky) že ten jeden povinnej ročník školky pro úspěšnější přechod z domu do školy není úplně blbej.

  A že trochu přísnosti ve škole bude taky ku prospěchu.
  Není potřebné, aby nějakou školu úspěšně dokončilo 100% žáků. Potřebné je, aby absolventi té školy něco věděli a uměli.

 489. Já to neřeším, jen jsem napsala, že noviny něco musí napsat k začátku školního roku a že o nic jinýho nejde. 🙂

 490. (610)“ ale už nesměli odejít Srbové z Chorvatska a BiH a Chorvaté z BiH. Protože si to Západ nepřeje.“ Možná proto, možná i proto, že pro odchod zvolili dost odpudivý způsob. Každopádně, „bublání“ je zastaveno, zaplať pánbůh.
  (614) Jo, „povinej“ nepochybně změní myšlení lidí …… 😛 „Aby věděli a uměli“, s tím bude zákonitě souhlasit každý. Problémky začínají u toho, jak na to.

 491. Na školách musí být zavedena kázeň … jako v Džungli před tabulí. Sedět na poklopu od žumpy, aby se obsah nevylil do ulic.

 492. Bublání je jenom pozastaveno, až bude příležitost, vypukne znovu.
  Mimochodem, je zvláštní, že to, že Chorvaté a Srbové žijí v BiH je rozhodnutím EU a USA, ale ne těch Srbů a Chorvatů. Oni prostě odhlasovat svůj odchod z BiH nemůžou, protože … Proč ?

 493. Připadá mi pněkud bláhové věřit, že poslední ročník školky nějak výrazně ovlivní to, co bylo do dítěte vloženo za předchozí roky výchovy.

  Na toho osmáctiletého mamánka je v tu dobu už dávno zaděláno. To byste museli vyměnit rodiče nebo aspoń jejich způsob myšlení.

 494. „ten jeden povinnej ročník školky pro úspěšnější přechod z domu do školy není úplně blbej.“

  Děti rodičů, kterým záleží na dobrém startu do školy, obvykle už do školky chodí nebo rodiče volí jinou formu přípravy. Pokud rodičům na dobrém startu a školních výsledcích nezáleží, tak s tím žádnej povinnej školkovej rok moc nenadělá.

  Znala jsme rodinu se čtyřmi dětmi, do školky nechodilo ani jedn o. Dnes jsou dospělí, mají vlastní rodiny, dobré vzdělání a vedou si v životě dobře. Žádnej problém s přechodem z domova do školky.

  Mimochodem, pro dobrý start do první třídy leckdy není špatné, když to rodiče zase příliš neprožívají.Ona ta rodičovská očekávání dokážou stresovat levkdy víc, než celý školství vs ministrem v čele.

 495. 621

  Ale udělá. Některí děti zvládnou všechno, některé méně. Školka má tu výhodu , že si děti zvyknou na kolektiv, a přitom tu není ještě zátěž učením. Anebo alespoň ne tak velká , jako ve škole.
  Mimochodem, v Tebou zmiňované rodině byly 4 děti, takže byly zvyklé žít v kolektivu, a byly zvyklé i na to , že se rodiče věnují všem , a ne jej jednonu dítěti. Takže ty děti měly socializaci za sebou, a tu školku asi opravdu nepotřebovaly.
  Ovšem kolik je dnes rodin se čtyřmi dětmi ?
  ATD,

 496. Nezanedbatelná výhoda školky byla, že dítko si odbylo dětské choroby během docházky do školky a vypěstovalo imunitu, protože z domova pochopitelně nebylo zvyklé, aby se po něm prskaly nejrůznější bacily.
  Dítko, neustále chybící v prvním roce školky bylo celkem běžné.
  Což byla výhoda, neb ho ve škole tyhle trable už nepostihovaly.

 497. (618) Pokud je to rozhodnutí EU nebo USA, tak se tam zkuste zeptat.
  (622) Halladine, obdivuji vaše socializační snahy, co by do nich rodiče nesměli kecat. 😛 Jestli ono to zde už jednou nebylo.

 498. Jj, už se těšíme…

  …První z trajektů s téměř 1800 imigranty na palubě dorazil do pevninského Řecka již v noci na dnešek. Loď Eleftherios Venizelos, která původně sloužila jako nouzové ubytovací centrum pro imigranty, potom ráno přivezla dalších zhruba 2500 lidí.

  Předpokládá se, že tito lidé budou směřovat dál do Evropy…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/379375-do-atenskeho-pristavu-dorazily-tisice-uprchliku-z-ostrova-lesbos.html

 499. 624-Že to chválabohu skončilo jste tu psal Vy.
  Neskončilo. Tři národy, které spolu žít nechtějí jsou k tomu nuceny. Se všemi důsledky pro budoucnoct.
  625-Jak se předpokládá ? Dle azylových pravidel mají zůstat v Řecku.
  Ale to by je Merkel nesměla zvát do Německa.

 500. Doporučuji ve spolupráci se Slovenskem a Maďarskem posílit vlak Eurocity EC170, nazvat ho „vlakem naděje“. Již žádný pochod smrti. Již žádné dobytčáky. Dle souladu se Schengenem uprchlík, který touží do jiné země EU nesmí být na této cestě bržděn. 5.000 cestujících denně, to jsou tři desetivagónové vlaky. Nic, co by nádraží v Drážďanech nezvládlo.

 501. Pokud bychom chtěli ještě více pomoci Maďarsku, mohly by být vypravovány vlaky přímo z Atén, přes Bulharsko, Rumunsko, aby běženci ani omylem neopustili schengenský prostor. Je to řešení dostatečně humánní, proevropské, sociální a xenofilní?

 502. Aero,
  Jo, zavedení povinné školní docházky bylo taky socializační opatření, které zavedla ta komunistická mrcha Mařka Terezka 🙂

 503. Krvavá Mary: nevolnictví, za vlastní myšlení lágr, děti na převýchovu, státní statky, ničení knihoven … ano, státní komunismus se staletími nemění.

 504. (626) Ano, momentálně se nemordují, chválabohu. Jesli máte nějaké dobré řešení, tak jim ho klidně poraďte.
  (630) Jelikož nebyla komunistická mrcha, znala v opatřeních míru.

 505. 633

  Provedla to, co bylo v té době možné. Nicméně později, ještě za rakouska , proběhlo několik dalších změn ve školství, které tu míru, nastavenou Mařkou přeskočily.

 506. Halladine,

  „Některí děti zvládnou všechno, některé méně. Školka má tu výhodu , že si děti zvyknou na kolektiv, a přitom tu není ještě zátěž učením. Anebo alespoň ne tak velká , jako ve škole.“

  Většina dětí do školky chodí tak jako tak.

  Z těch, co nechodí, jsou u části závažné důvody, proč je osvobodit i od předškolního věku – vývojové anomalie, postižení fyzická i psychick, takže do tej povinnej třídy stejně nenastoupí.
  Část jich by sice do školky mohla, ale milující maminky seženou nějakej papír, aby dítě do školky nemuselo.
  Část jich nastoupí do školy bez problémů, i když před tím do školky nechodily a adaptuje se dobře.
  A taky bych chtěla vidět, jak donutí k povinné docházcedo školky ty rodiče, kteří dítě neposílají ani z
  do základní školy, ačkoliv je to proti zákonu.

  Takže kolik asi tak bude těch dětí, co by bez povinného posledního ročníku školky měly bez školy problémy a povinný nástup do školky jim vysloveně prospěje?

  A kolik bude těch, který budou mít problémy ve škole, školka neškolka, protože mají jiné problémy, například poruchy učení, nepodnětné sociální prostředí, pitomý rodiče…..?

  prostě ta efektivita toho zákona bude tak malá, že to rozhodně nestojí za tu patalii s vydáváním zákona. A navíc to posiluje způsob myšlení, že kde selžou rodiče, stát se postará a rozhodně za ně.

  Proč zas nějaký sociální inženýrsví, a nenechat na rodičích,a by si zvážili, co je pro jejich dítě nejlepší?

 507. Nechat na rodičích? Kam by to vedlo, kdyby rodiče rozhodovali o dětech, státem jim svěřeným? 😛

 508. ve škole, ne bez školy.

  Esl to nebude tím, že jsem nechodila do školky, protože u nás ve vsi žádná nebyla. 😀

  A tohle jsou ty následky……

 509. Připadám si tu jako doma. Na každé mé A uslyším Bé.
  A už podle nicku vím, co tam bude napsáno. 🙂

 510. Kam by to vedlo? ke světlým a radostným zítřkům přece. Aneb tam, kam nás nestihli dovést komunisti a nyní se snaží všema deseti evropská unie.

  Moje děti na prdelce žádný razítko „majetek státu“ neměly. Dost jsem se jich napřebalovala, abych si všimla. 😀

 511. Minulá generace chodila na VŠ v 17 letech. Současná v 18. Nastávající chodí na VŠ v 19. Dnešní prvňáčci půjdou na VŠ ve 20. Učivo se musí rozmělnit do více let a standardizovat tak, aby se 80% populace mohlo přihlásit na VŠ. 80% prvňáčků tu VŠ absolvuje, 40% s červeným diplomem.
  Tomu se říká vzdělanostní ekonomika. Profesor do každé rodiny.

 512. „V Belgii mi dají dům….“ – tak to je pak těžké…
  V podstatě je to totéž, jako když odcházeli naši Romové do Kanady. Jen o něco větší… 🙁

  … Ale ani Rakousko pro ně nepředstavuje kýžený cíl cesty. Čtyřicetiletý Ahmet Hussein říká, že chce žít v Belgii. „Tam mi dají dům. V Belgii také budou moje děti moci studovat…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlikum-nevoni-ani-Rakousko-V-Belgii-pry-dostanou-dum-a-v-Nemecku-praci-i-penize-397560

 513. JJ, Quivisi,
  komunisti dávali novozencům razítka s rodným číslem na zadeček. Jestli bychom to neměli nahlásit AI a žádat hromadně odškodnění za znehodnocenbé pozadí… 😀 😀

 514. no, já teda nevím, jetsli jsem ta minulá nebo současná nebo jaká generace, ale na vejšku jsem šla v devatenácti.

  A holce je dnes 19 a nastupuje do maturitního ročníku. Takže jo, půjde na vejšku ve dvaceti, pokud půjde, ale je to proto, že šla do školy prakticky v sedmi letech, protože se narodila na začátku září, zatímco já v červenci.

 515. maYdo,

  mnozí rodiče by rádi na ten předškolní ročník děti dali, ale nemůžou , protože je nedostatek míst.
  Prakticky ten zákon říká to, že ty děti těsně předškolního věku do školkys musí vzít přednostně.

  Jistě, některé děti ( mladší) se pak do školky nedostanou.
  Nic není dokonalé.

 516. A jistě je tu taky snaha dostat do těch školek malé Rómy a pokusit se je alespoň trochu zcivilizovat,
  Pokud to nebude povinné……

 517. Halladine, u romů je problém je donutit, aby absolvovali povinnou školní docházku. Myslíš, že to bude lepší, když půjde o povinnou školku?

  A logika toho, že ve školkách je nedostatek míst, tak uděláme poslední ročník povinný, mi už uniká vůbec…..

 518. Jj, konec konců K.Marx byl taky emigrant! 😀
  Ta Šiklová je srandista!

  …Samozřejmě považuji za vhodné, aby se lidem opakovalo, že taková imigrační vlna se neobjevuje poprvé, že celé Spojené státy americké vznikly jako emigrace z důvodů náboženských, nacionálních a tak dál. Neříkám, že to je ideální stát, ale bezesporu tam žijí schopní lidé. Uspěli mnozí imigranti, třeba ti, kteří odešli v 19. století z Běloruska, ať už jde o Chagalla nebo Kandinského atd. A včetně Karla Marxe a jeho rodiny, kteří žili v exilu ve Velké Británii. ..
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jirino-kde-to-muzeme-podepsat-Muj-davny-zak-Milos-Zeman-Sociolozka-Siklova-na-rovinu-k-uprchlikum-397583

 519. (646) No aby tam šlo narvat cikáňata a nemuselo se nikam napsat, že jde o cikáňata, protože to je dyzgrymynace!

 520. 649
  Něco na tom bude, ale uvědomte si, že je to problém , že jich rychle přibývá, něco se dělat musí, a čím víc to nicnedělání trvá, tak to bude drahší, protože jich bude zase víc.

 521. 647

  Marx byl sice emigrant, ale od británie nic nedostal, žil z peněz své ženy a dotací od pana továrníka Engelse 🙂

 522. Halle,
  ono by se to taky dalo udělat tak, že by se rok před zápisem udělal „předzápis“ a kdo by se nedomluvil česky, neznal barvy atp., tak by do té školky opravdu povinně musel. Ostatní by to měli fakultativní. A byl by klid.

 523. A co z toho, že si uvědomíme něco, co už stejně dávno víme?

  Pokud se tím má něco dělat, je třeba vědět, co je třeba udělat a kdo může to, co je třeba udělat. Ale dokud to nebudou chtít změnit ti, kterých se ten problém týká, v případě romských problémů sami romové, tak je lepší s tím nedělat nic.

  Jak bys chtěl například, Halladine, řešit to přibývání? Nucenou sterilizací? Povinnými potraty?

 524. Rputi, rodiče by vás asi nepochválili za nápad, že bude čas věnován dětem, co neumí česky a neznají barvy na úkor jejich dětí. Není to ostatně nic jiného než integrace, proti které jinak míváte dost výhrady.

 525. maYdo,

  prostě je integrovat musíme, a co nejdřív .Bičem i mrkví. Jinak budeme záhy v průseru.
  I pokud by ta integrace měla být úspěšná jen z dvceti procent, je třeba něco dělat. Třeba i metodou pokus – omyl.
  Nedělat nic je pro mě nepřijatelné.
  Pamatuju se, že na Slovensku, ve vesnici, která mi patřila do obvodu byl součástí tamní školy internát.
  A ty děti, co tam přespávaly a jezdily domů na víkendy byly ze sociálně slabých skupin. Většinou Romů, ale nejen. Oficiálně kvůli špatnému dopravnímu spojení , bydlely v takovém zářezu do Bílých karpat směrem na Moravu. A jezdily tam řádově dva autobusy denně.
  Přinejmenším je naučili hygieně, dbali, aby se učili atd. Což by doma nebylo.
  Něco v nich asi pak zůstalo.
  Hned poznamenávám – bylo to záp. Slovensko, ne divoký východ.

 526. Tak vláda dnes rozhodla, že malá pracoviště finančních úřadů (do 11, ale někde i 21 zaměstnanců) se rušit nebudou. Hurá!!! :-))) Opustí – vystěhují se ze svých vybavených budov, přestěhují se do současných úřadů v okresních městech a zaměstnanci FÚ budou v těch „rušených“ místech úřadovat v pronajatých kancelářích, např. obecních či městských úřadů – česky řečeno: V pondělí a středu bude v nějaké kanceláři kdesi sedět 1-2 financi, kteří budou k dispozici občanům, daňovým poplatníkům. Hmmmmmmmm! :-(((((( Tak nevím – je to vítězství hospodárnosti, rozumu či populismu? Já tipuju možnost C).

 527. Je to kompromis. Občané nebudou muset jezdit daleko, berňák ušetři.

 528. Aha, Halladine, takže integrace už zase není sprostý slovo? 😀 Já jen abych věděla, jaké politické vichry dují. 😀

  jen tak na okraj – a jak ybchom byli v průseru? Jak bych byla v průseru například já, jak by se dotklo mého života?

  Mimochodem, to řešení z Bílých Karpat – dnes by to neprošlo. Diskriminace a tak. Zatím. I když časy se mění. třeba to brzo bude jinak. A kdo rozhode, že dítě je na tom tak, že je třeba ho separovat do rodiny, neb je rodina sociálně slabá?

  Kdybych žila v Norsku, dávno bych byla zralá na odebrání dětí třeba už jen kvůli velikosti bytu.

 529. Pokud se Romové nenaučí normálně fungovat, tzn. žít z práce a ne z dávek, při zvýšení jejich počtu, které bezpochyby nastane to bude problém především ekonomický.
  Jistě dají se osekat nebo zrušit dávky, ovšem to k jejich zamestnanosti nepřispěje, pokud nebudou mít kvalifikaci.
  A protože nikdo není ochotn jen tak dobrovolně umřít hladem, začnou se živit zločinnosti, v ještě větší míře než dosud. Jistě, můžeme je pozavírat do basy, ale těžko zavřeme všechny, kteří něco spáchali, a ty basy taky nefungujou bez peněz.
  Takže na ulicích bude nebezpečněji než dosud.
  A to už se Tě týkat bude.

 530. No jo, halladine, ale zákon o povinné docházce do školky tohle nevyřeší. Pokud teda ten katastrofickej scénář vypukne.

  Dnes je nechtějí dávat do školy, pak je nebudou chtít dávat do školky. Dokonce ani ti, co mají jakýs takýs náhled, že do školy děti musí.
  Týkat se mně to bude, ale změnit na tom cokoliv není v mých silách. Co je v mých silách, se s těmi zhoršenými podmínkami nějak vypořádat.

 531. maYdo,

  dá se to aankcionovat třeba odebráním těch dávek, případně pokutou.

 532. maYdo, z vašimi úkroky stranou na mě nechoďte, na to neskočím! 🙂

 533. 657 – houby. V době, kdy vše je v počítači, chci vidět tu službu. V pronajaté kanceláři, s jedním-dvěma PC – ale jak je budou mít napojené na centrální evidenci, kde jsou veškerá data daňového řízení. Tuší někdo, jaké manévry jsou dnes na finančních úřadech ohledně zabezpečení dat, propojení s centrem, s dalšími orgány státní správy – pracákem, matrikou, katastrem? Takže ti lidi mimo úřad jsou schopni tak leda odrecitovat, jak se vyplňuje přiznání, ale nezodpoví třeba na dotaz poplatníka daně z nemovitostí, jestli tu louku, co zdědil po dědovi, už náhodou nepřiznal loni, nebudou moci vystavit potvrzení o bezdlužnosti, nepodají informaci o daňových přeplatcích či nedoplatcích a podobně. Prostě k ničemu. Leda by si do pronajatých prostor nastěhovali vlastní server s připojením na centrum – ale to jdou veškeré ohlašované úspory do háje.

 534. V čem vidíte, rputi, úkrok stranou? Že jsem se zmínila o integraci? Ale co jiného je povinný poslední rok školky, aby si děti zvykly, než integrace, jen přenesená na nižší stupeň?

  Celá debata začala tím, že je moc neodpovědných 18náctiletých mamánků. Ale čím víc se stát bude starat místo rodičů, tím méně povedou rodoiče svoje děti k odpovědnosti.

  na co taky nějaká odpovědnost, stát se postará.

 535. Cituju Halla:
  „Pokud se Romové nenaučí normálně fungovat, tzn. žít z práce …“
  Oni se to díky polistopoadvým sluničkářům a dávkám odnaučili!
  My jsme celá léta měli dvě party cikánských kopařů (výkopy pro kabelizaci) a nemohli jsme si na ně stěžovat. Byli ze Slovenského pomezí a po roztržení republiky skončili. Teď se na to najímají malé firmy v místě prací.

 536. Nevím, Dano, jak to bude ekonomicky efektivní, mít pronajatou kancelář, kde budou dva lidi dvakrát týdne.

  Technická stránka věci , no, k serveru se lze připojit i vzdáleným přístupem. Já nemám problém zjistit cokoliv co potřebuju z kanceláře. Jen si nejsem jistá, jetsli to jde u takového ouřadu, jako je berňák. Ale brácha se z chalupy připojuje do banky bez problémů do banky a tam si asi bezpečnost sítě dost hlídají, takže by to asi mělo jít.

 537. Rputi,
  ad 641, že se jich paní novinářka nezeptala, kdo jim ten dům v Belgii slíbil ? Dle reakcí zpovídaných migrantů mi to připomíná účastníky zájezdů s obědem a prodejní akcí pro seniory….

  Šiklovou jsem si zkazila odpolední ceylon. Tak ryzí demagogickou megeru jeden často nepotká… taky bych asi měla dotaz, jestli se byla podívat na mírumilovné migranty v Calais a jak se jí líbila no-go zóna v Malmo. IMHO žvaní o něčem, o čem milá socioložka nemá ani ponětí. Případně by mohla předestřít své pojetí gender a feminismu v muslimském světě.

 538. Matzurko,
  já Šiklovou znala už před cca 40 lety – tenkrát byla jen normálně praštěná. Asi se to s věkem stupňuje… 🙂

  ad migranti – oni jsou opravdu jak malé děti. „Já ci hačku, já ci hačku“, dupy dup, dupy dup eeeeeeeeeeeeeeee éééééééééééé ÉÉÉÉÉ…..

 539. Šiklové je 80 let a jeví neklamné známky tzv. „veselé sklerózy“. Číst její blitky je ztráta času.

 540. (659)„Pokud se ̶R̶o̶m̶o̶v̶é̶ (tedy cikáni) nenaučí normálně fungovat, tzn. žít z práce a ne z dávek .. „
  A ve škole se naučí? Do školy už musí chodit nějakých 60 let nejméně.

 541. no jo, KArle, ale taky neměli tu povinnou školku. 😀
  Zřejmě bez toho utrpí při nástupu do školy takovej kulturní šok, že se z toho nevzpamatujou do konce života.

 542. Zcela OT (snažím se srovnat nějakou tu fotku): maYdo (+ ostatní stavařští experti), kolik byste prosím myslela, že se může reálný 12-patrový reálněsocialistický panelák na Jižním Městě odchylovat od svislice? (Měřeno na rohu jeho obvodového zdiva.) Kolik taková odchylka může dělat po zateplení polystyrénem?

 543. Rputi,
  a jak chce ty hranice zavřít? Když se pět tisíc lidí rozhodne prekročit německé hranice, tak je kulometama rozstřílej? Nacpou je do vlaků a pošlou je do čech, aby v Děčíně vystoupili, přidali se k právě přijedším pěti tisícům a v deseti tisících překročili hranice do Německa? 😀
  Mmch. během týdne jsme opustili hranice EU v Řecku, pak jsme ustoupili z Makedonie na nové pozice v Budapešti na nádraží, teď už je na piketě českomaďarská pohraniční obec Břeclav. Myslím, že Andělína ani nestihne říct Hottetottenpotentatentanteatentäter a na Reichstagu bude vlát zelená vlajka.

 544. Ptakopysku,

  Jaká českomaďarská obec ?
  Za hranicí jsou Rakousy !
  No počkej, zajíci, až mi padneš pod ruku ! 😀 😉

 545. ptakopysku,
  mám takovej pocit, že se to holce krapet vymyká z ruky.
  Plán byl evidentně ten, že se to rozběhne více-méně rovnoměrně po Evropě, zalehne místní, vznikne něco konfliktů, čili důvod k řádnému utažení šroubů a pak přijde Mutter Angela celá v bílém…

  A vono ho … tedy houby!
  Teď co s tim?
  Takové ty výkřiky, jakože máme zdvihnout kapesný imigrantům na německou úroveň, to už je jen blábolení někoho, kdo si rajcenknecht neví rady… 😀

 546. Halle,
  denni tisk v tomto duchu informuje už od předevčírka. Buď naše čadská armáda dobyla Dolní Rakousy, nebo maďarská armáda znovu přičlenila Horní Uhry k Magyarországu. Nebo Miloš Zeman zapudil manželku a pojal za choť nějakou Markétu Babenberskou a s ní přįpojil k českému království Dolní Rakousy jako věno. Ale tomu se mi nechce věřit.

 547. ptakopysku,
  vzhledem k barvě pleti, jeví se mi nejpravděpodobnější ta čadská armáda!
  Markéta Babenberská byla sice moc hodná holka, ale Zeman nejni žádnej Přemysl Otakar – vocaď pocaď! 🙂

 548. 678

  Rputi, a ještě větší gól je to, že jednotlivé státy mají u těch imigrantů, kterých se ujmou, zajistit, aby se nehýbali jinam – tedy do Němec.
  Jak si to děvče andělský představuje, jestli jim dát kouli k noze, či co……

 549. 680

  To by mě zajímalo, jestli k té Markétě dostal taky nějakou Anežku vod Kuenringů 🙂
  O tom, co by si s ní počal , radši neuvažuju… 😀

 550. Rputi,
  oba, Přemysl i Miloš, jsou střední postavy. Tím bohužel veškerá podobnost končí. 😀
  Mě by docela zajímalo, jak Rusáci v Sýrii. Vzhledem k tomu, že informaci razantně popřeli tak jich v Iráku bude jako psů. A naši hlídací psi demokracie opatrně požívají termity : „patrně“ „izraelský list píše“ „údajně“ Je to hlína…

 551. V Iráku prý lítajíse sbitevními SUčkama, co je iráčané koupili.
  A jinak ses asi přepsal.Mysléš v Sýrii, ne ?

 552. ptakopysku,
  naši hlídací psi z toho musej bejt ouplně rozvrácený! 😀 😀
  Zvláštní emerickej zmocněnec v Mockbě, nejni žádná sranda!
  Tak kdo je tu kamarád, kruci?!

 553. Halle,
  nojo, Palceřík! Ta by Milošovi rozhejbala krvinky! 😀 😀 😀

 554. Halle,
  v Sýrii samozřejmě. Čumím na detektivku s Kalašem a takhle to dopadá…

 555. Já teda mám dojem, že Palceřík by si na Miloše šáhla leda bidlem…..

  I kdyby byl českým králem jako Přemysl. Ona sice ta královská koruna na sexepílu notně přidá, ale taky to má svoje meze…..

 556. Rputi,
  zdá se, že pro Velkého bílého otce jsme se stali naprosto nezajímavou enklávou, když už se ani nevydávají pokyny co psát.

 557. maYdo,

  oni tu Anežku strčili do Přemyslovi do postele bráchové……. a měli z toho hmotej prospěch

 558. Aspoň něco hezkýho na kouknutí!

  …„O účast letounu Messerschmitt Me-262 jsme usilovali asi rok. Kvůli nejistému počasí jsme jeho přílet přesunuli ze čtvrtka již na středu,” řekl Cabicar. V pátek bude mít letoun nácvik, v sobotu a v neděli vystoupení.

  Stroj s proudovými motory pod křídly je replikou německé stíhačky z druhé světové války, která zahájila v letectví éru tryskových strojů. Replika byla za použití moderní avioniky postavena před deseti lety v USA, jejím vlastníkem je mnichovská Messerchmittova nadace…
  http://www.novinky.cz/domaci/379458-proudovy-messerschmitt-me-262-dorazil-jako-prvni-na-leteckou-show-do-hradce.html

 559. Dobrý podvečer… Tak pokud mám shrnout dojem z dnešní debaty – no, vyrazil se názor a není možné či vhodné si ho pořádně podrbat… Jinak s klasikem:
  „V tom u splavu začala ječet Viktorka. „Co ta kurva dnes tolik ječí?“ ptal se pan Prošek. „Inu to víte“, povídá moudře babička. Když jí svrbí, je to horší než podebraná pata.“
  Takže asi tak…

 560. Matzurko,
  ono Machovi nic jiného nezbývá – Hampl ho vyzval. A nejen Hampl.
  Tak se musí, chlapec snažit! Obzvlášť v této době!
  Jinak by záhy zjistil, že je sice poslancem, ale bez partaje!

 561. 2 Rpuť – já nevím, školy nemám, ale nějak mi v poslední době Jan Čurák s Machem splývá… Ne nadarmo se říká, že protivy se přitahují… (nemusím snad vysvětlovat, že např. japonština nerozlišuje l a r a že á a í jsou těsně vedle sebe…)

 562. 692 – Nojo, Matzurko, jelikož kvantovka (v určitých svých interpretacích) sice připouští existenci nespočetných paralelních vesmírů (vznikajících při každé bifurkaci), ovšem stejně neposkytuje žádný návod, jak do nich nahlédnout, můžeme pouze spekulovat, zda by Mach dnes říkal totéž i bez Hampla… Nicméně oceňuji, že v každém případě zůstává svůj: v rozhovoru se slova jako „muslim“ nebo „islám“ vůbec nevyskytují.

  Jinak mne trošku překvapuje, kolik lidí klade rovnítko mezi konec Schengenu (ve smyslu zániku prostoru, v němž se, jak se ukazuje, mohou volně pohybovat i neobčani EU včetně ilegálních a neidentifikovaných imigrantů) a koncem EU jako takové (ve smyslu původních a dnes prakticky zapomenutých čtyř svobod). Možná taková kausální spojitost existuje, ale zatím mi ji nikdo nevyložil…

 563. (676) Ty kecy o ostraze hranic jsou holý nesmysl, takže jim Zeman holduje ku potěše svých voličů, kterým to nedojde.
  (683) Rusáci v Sýrii mohou celou taškařici jen prodloužit, jak už ostatně nějaký ten rok činí.
  (692) Když už, tak nacismus. Taky by hoch mohl znát ty termity. To má z toho, že se baví s Parlamentními listy.

 564. (699) No, poprask …. Asi jako tady, když kavárník zakázal vstup matkám s fakany. „Celý svet sa otriasol …“ 😛

 565. 701

  Ono je to rošičku jiné.. když ta žena nechá dítě doma, do kavárny ji pustí. Do těch obchudu muslima nepustí.

 566. 696 – Nojo, PeSi, ale když si vzpomenu na jeho tatínka, nejsmutnější na tom je, že mu mladej Čulík možná není povahově zas tak vzdálen; vidím podobnou zarputilost, podobnou umanutost, podobnou oposici vůči režimu či okolí… Přitom po otci zůstaly skvělé překlady, mj. Grahama Greena a Williama Goldinga. Ačkoliv jeho syna ty BL bezpochyby stojí spoustu energie, věru nevím, zda na toto dílo bude jednou někdo vzpomínat s podobnou vděčností.

  Těžko říci, co udělalo tak velikej rozdíl. Možná též nějaká nepatrná bifurkace kdesi v prvopočátcích; možná (i když zrovna Tobě by to člověk asi neměl říkat) to, že otec zřejmě byl dosti vroucně věřící (myslím – ale nevím teď jistě –, že katolík).

  Jenže, co taky dneska není smutný…

 567. OT: Ták… A zatímco si po Evropě migrují desetitisíce ilegálních, ba často zcela anonymních imigrantů, dostáváme (jakožto kdysi formálně vzniklé s.r.o. nájemníků vlastnících jeden takovej činžáček) do DS Výzvu odběrateli elektřiny k placení rozhlasového poplatku, náležitě opatřenou výhrůžkami sankcí… Radiopřijímač samozřejmě žádnej nemáme.

  Jakpakže to říkal Robejšek (než v tomto bodě trošku změnil terminologii)…? Systém je perverzní.

 568. Dobré ráno. Čekal jsem nějakou reakci na přirozené řešení mamánkovské otázky a odpovědí bylo ticho. Padaly tu sice jarníkovské nápady na infinitezimální počty, ale nic konkrétního. „Něco“ se musí dělat. Doufal jsem, že socialisté řeknou, ano, vysoké daně nejchudším jsou odporné stejně jako placení pohodlného života mamánkům z těchto daní, ale nic…

 569. Nickname ,
  kecáte.
  Ti nejchudší- s platy do 10 000 neplatí žádné daně z příjmu.

 570. http://goo.gl/54wmNe

  Halle, chci-li zaměstnat mamánka za minimální mzdu, on zabere osmičku, já vypláznu dvanáct. To jsou ty „žádné daně“. Proto mamánek raději vezme pár šušňů od sociálky – třeba pětku, párkrát za měsíc dá brigádu za sedm pětek na hodinu při stěhování a doma má desítku. Já ušetřím na mzdových nákladech, on může vést svůj způsob života, win-win strategie.

 571. Nickname,
  aspoň zhaplatit musí.
  něco na socku- aby měl nějakou penzi , a na zdravotní pojištěnízaplatit musí .
  No a je Vaše ostuda, že si dovolíte chtít po někom nějakou práci za tak bídné peníze.

 572. Dobré zas ráno… 2 ptakopysk ad 679 – hele, neprozrazuj naše koloniální problémy a stádní tajemství…
  Naše čadská armáda funguje zcela normálně v Čadu, kde taky jinde, a zabezpečuje naše koloniální državy proti Lybijským, Nigerijským a zejména Sůdánským nájezdníkům… Jenže se to tutlá, protože by to někdo mohl označit za ten pravý zdroj migrační krize a oficiálně žádné koloniální državy nemáme. A kvetoucí obchod s otroky a jejich dodávky na jihoamerické bavlníkové plantáže se oficiálně taky nekonají, opice to nerada vidí…
  No a právě díky angažmá v Čadu je zoufalý nedostatek funkčních jednotek na hornouherské hranici… Takže tam zbylo jen několik bojových a válečných jednotek, ty bojové se bojí ukázat a ty válečné se válejí v kasárnách…

 573. IMNSHO by zdanění poddaných mělo být takové, aby se každému vyplatilo vydělat si o trošku více. Tj. funkce reálného zdanění by měla být monotónní, chudí by měli platit tak nízké daně, aby se lidem na pracáku vyplatilo jít do „legální“ práce, bohatí by měli mít nízké daně, aby se jim nevyplatilo hledat lepší daňový domicil. Ti mezi tím by neměli být zatěžováni přílišnou administrativou.

 574. 714 – jednotná a jediná daň z hlavy? To už tu kdysi bylo… 😉

 575. Halle,
  pokud je přihlášenej na sociálce, tak soc. a zdravotní za něj platí stát. Pokud ne, tak mu rostou dluhy a jemu je to nejen u zadele, ale ještě ho to „motivuje“. aby si žádnou legální práci nehledal, protože jakmile začne vydělávat, tak mu po tom skočej, domluví se „splátkový kalendář“ a jemu na dalších 5-10 let zbyde sotva na živobytí.
  Lidé v tomhle kolotoči se už prostě NIKDY do normální práce nevrátí!

 576. Nickname,

  to jste zdaněn Vy, ne ten pracovník. Takže vlastně nenaříkáte kvůli zaměstnanci, ale kvůli sobě. 🙂

 577. Halle: Financ zdaní transakci 33%. Kdo je ve skutečnosti zdaněn? Nakupující nebo prodávající?

 578. Zdaněn je zaměstnavatel, Ani mi nezkoušejte tvrdit, že byste ty odvody přesměroval do platu zaměstnance, kdybyste je nemusel platit. 🙂

  Statistiky jasně říkají, že pokud je někde velká nezaměstnanost, naprosto stejné posty jsou placeny méně než v oblastech s nízkou nezaměstnaností.

 579. (711) Podmínkou je ovšem rodina, mamánka ubytující a zhusta i sytící. Tam bych viděl nejen začátek, ale i nejtvrdší bod odporu. Mateřský pud maká ….
  (714) Kdysi jsem slyšel Kohouta, že rozumnému státu by muselo stačit DPH v tehdejší výši.
  (720) Při USA systému takováhle blbost vůbec nemůže padnout (tedy, neměla by).

 580. 722

  JJ, Čulík to rozšířil do englických novin.

 581. NoName,
  ono jim nedrblo. To je jen „normální“ popírání problému, který nejsou schopní řešit a vytváření náhradních problémů, kterými je „nutno“ se zabývat.

 582. Některá fakta z článku v Frankfurter Allgemeine Zeitung o německé azylové politice (přeloženo z německého originálu, kráceno):
  – Náklady na ubytování, péči, jazykové kurzy a opatrování pro žadatele o azyl budou v tomto roce (v Německu) 5-6 mld. eur…
  – Vedle nákladů na ubytování, péči, ošacení, lékařskou službu a kapesné vznikají další náklady, které nemohou být vyúčtovány podle azylového zákona, především správní náklady, zdroje pro školní a integrační kurzy, také náklady na nasazení policie.
  – Obzvlášť těžké je to s neplnoletými … mnozí jsou traumatizováni a potřebují speciální sociální opatrovnictví…
  – Pro rok 2015 počítá bavorské min. soc. věcí s 10 000 neplnoletými utečenci (jen v Bavorsku). Náklady na den jsou 130 eur, tj. 40-50 tisíc eur ročně na jednoho neplnoletého. Tedy 480 milionů eur jen na neplnoleté a jen v Bavorsku.
  – Mnohde se stavějí stanová městečka, kapacity nestačí, najímají se (drahá) lůžka v penzionech, zasedají krizové výbory, ministr vnitra varuje před kolapsem systému, rozpočty jsou vyčerpány.
  – Skutečné uznání žádosti o azyl (z politických důvodů) je mizivé – méně než 0,5 % žadatelů.
  – 30 % azylantům je však přesto povolen pobyt v Německu jako uprchlíkům.
  – 2/3 jsou odmítnuty, ale až do odsunu jsou i oni zaopatřeni.
  – azylový zákon není není spolkovými zeměmi a jejich úředníky konsekventně prosazován a odmítnutí žadatelé nejsou odsunováni (pro úředníky je to snazší řešení) – dlouholeté strpění pobytu na území Německa pak nakonec vede k trvalému stavu,
  – ze dvou třetin odmítnutých žadatelů tak může velká část zůstat.
  http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/eurokrise/bayern-schlaegt-alarm-bei-minderjaehrigen-fluechtlingen-13721416.html

 583. Rputi, pokud je pravdivých 99,5% zamítnutých žádostí v Německu, plán na trasu Bagdád-Berlín nabývá reálnějších obrysů. Bál jsem se, že zpáteční trasa bude bez cestujících.

 584. Dobré ráno,

  „Zdaněn je zaměstnavatel,“

  a Tobě nepřipadá absurdní, Halladine, že zaměstnavatel musí platit daň za to, že se podílí na chodu ekonomiky, vytváří pracovní místa, zajišťuje lidem práci, a šetří tím státu sociální dávky?

  Mně teda jo.

  Jsou to zaměstnavatelé – vlastníci malých a středních firem, kdo táhnou ekonomiku a produkují skutečné zboží, ne poslanci, ne úředníci z ministerstva, ne všelijaký tzv. neziskový organizace, který sosají ze státního rozpočtu. Tyhle všechny – v drtivé většině darmožrouty – zaměstnavatelé těmi daněmi živí.

  Proč by měl zaměstnavatel platit státu třetinu toho, co zaplatí někomu za práci? Jen za to, že tu práci nabídne? Rozumnej zaměstnavatel samozřejmě bude hledat cestičky, jak tu třetinu zhodnotit lépe, než ji věnovat státu na obživu příživníků.

 585. No hlavně to ve výsledku neplatí zaměstnavatel, nýbrž zákazník…

 586. [719] Kupující nebo prodávající? Jsou takoví, kteří v tom mají jasno.
  Taky se přikláním k tomu, že je zdaněná transakce a je fuk, na kterou stranu se to napíše.

 587. (731) Samozřejmě že je zdaněn zaměstnanec. Že mu stát bere peníze prostřednictvím zaměstnavatele, to je jen taková klička ještě z dob socialistických, aby se zaměstnanec nenasral, jak moc mu stát bere a jak málo dává.

 588. (734)„ale hned po válce Velká Británie a Nizozemsko napadlo své bývalé válečné Spojence a pokusily se resuscitovat své zaniklé koloniální panství.“ – koho napadli?

 589. A není to vlastně jedno, jetsli zaměstnanec, zaměstnavatel nebo zákazník?

  V konečném výsledku prodělají všichni a napakuje se stát, kterej to rozhází příživníkům.

 590. No, mně to připadá hloupý ty tanečky, jetsli někdo někam pojede nebo nepojede.

  Žádné ze stran by neuškodilo si připomenout, že byly doby, kdy se to v tej politice tak zamotalo a věci došly tak daleko, že bylo nutno táhnout za jeden provaz chca nechca a spojence moc nevybírat, hlavně že vůbec nějaký byli.

  Nejde o nějakou oslavu a vzdávání poct, ale o připomínku toho společného provazu, který je občas potřeba uchopit bez ohledu na to, kdo se ho ještě drží.

 591. Dobry den
  Mimo kotlinku. Rano jsem zaslechl, ze cesko se rozhodlo bezence pustit z lágrů do Německa kam chtěj. Proč je ti Chovancové cítili potřebu před tím týrat mi nejde na rozum.

 592. Asi měli obavu z Němců, aby se nenasrali, že jim to tam vše lifrujeme.
  A druhý důvod je, že je to krásný důvod, jak vybrečet víc peněz z rozpočtu, aby bylo z čeho živit početné houfy policejních plukovníků. 😛

 593. Technicky vzato to byla povinnost Chovanců-dělat to tak, jak to dělali, dle pravidel a zákonů.
  To samé Maďarsko-dělá jenom to, co mělo udělat už Řecko nebo Itálie.

  Samozřejmě přání Merkel je víc než nějaké pravidlo nebo zákon.

 594. 741 AeroKarle
  Spíš ted nakrkli Merkel, která se jasně vyslovila že po nich touží. Orbán zase prudí, zastavil všechny vlaky na západ a jel osobně k Merkel patrně jí pohrozit, že když se nebude chovat, tak jí je tam nepustí.

 595. maYdo,

  ve všech evropských zemích ( třeba i v Německu) zaměstnavatel platí část sociálního a zdravotního pojištění, i když sazby jsou různé
  Nelíbí se ti platba pojistného ? Ale nějakou penzi chtít budeš, a zdravotní výlohy za Tebe a Tvoje děti někdo platit musí….

 596. Ti Chovanci, lépe to nazvat nemohu, prý napsali běžencům značovačem na předloktí čísla. Oni fak nepřemýšlí nebo alespoň občas něco nečtou?

 597. Aero,

  fakt nevíte , že třeba Holanďané se pokoušeli udržet Indonésii, a bojovalo se až do roku 1949 ?
  Britové podobně.

 598. 747-jenom chtěli udržet rodiny v autobusech pohromadě. Jaká metoda značení je dostatečně korektní ? Lístečky ? Ceritifkáty do mobilů ? Chip pod kůži ?

 599. Někdo holt asi nerozlišuje mezi fixou a tetováním.

  Co popisování novorozenců v porodnicích? Taky to zakážou?

 600. A pak zruší mezinárodní rychliky i Rakousko a Slovensko… A předvádět se bude ČR.

 601. (745) Pokud rozlišíš, co je skutečné přání a co je kec pro voliče v té které zemi …. 😛
  (747) Fakt je, že předloktí je „při ruce“, ale má to určité konotace. Dávali jim papírky, ale prý je zahazovali, což bych i věřil. Kdyby jim to psali na čelo nebo na prdel, byl by povyk také.
  (748) Fakt vím, stran Britů, ti bojovali v Malajsii proti tamním, Čínou podporovaným komunistům.
  Ovšem nevím, jak by mohla být neexistující Indonésie nebo Malajsie (v Indii nebojovali, v Barmě také ne) být Spojencem. To je holt pojem s jasným obsahem.

 602. MP, vraťte se. Ceně práce a životním nákladům už zase někteří nerozumí.

 603. Skimici,
  a co bys dělal, když oni nemají doklady, a nerozumíš jim ?
  Jestli si myslíš, že v díře jako Břeclav visí na stěně hafo tlumočníků z arabštiny, a bůhví jakých dalších jazyků?
  Případně, že česká policie má takové lidi mezi svými policajty ?

 604. Halle nech si tu demagogii.

  Na zdravotní výlohy je určeno zdravotní pojistné. To se neodvádí státu, ale zdravotní pojišťovně.

  Penzi chtít samozřejmě budu, protože jsem celej život platila sociální pojistný. Ať už jsem byla v zaměstnání nebo jako živnostník.
  De facto jsem je státu půjčovala, aby bylo na nynější penze a tak by bylo slušný, aby mně ty prachy na starý kolena vrátil.

 605. Co jsem se doslechl, tak mi v porodnici napsali na pérdel či jinam taky nějaké číslo, aby mě nespletli s nějakým jiným mrnětem.
  Neměl bych žalovat stát za morální či psychickou újmu ? A to bylo teprve 7 let po válce ! 🙂

 606. maYdo,
  to není demagogie. Všude v civilizované evropě se na penzijním pojištění zaměstnance podílí i zaměstnavatel. Pokud přestane, buď to bude muset doplatit zaměstnanec, anebo bude mít o to menší penzi.
  S tím zdravotním pojistným je to v zásadě to samé. Buď bude zaměstnanec platit to, co doteď platil zaměstnavatel, anebo se bude muset snížit rozsah hrazené zdravotní péče. Protože ty prachy budou chybět.
  Nejvíc by to postihlo důchodce a nezaměstnané.

 607. Ja se trochu kocham nadeji ze by to mohlo shodit chovance. Topolanek letel za podobnou necitlivost.

 608. Neshodí, tohle by mu mohl vyčítat jen vůl typu Čulíka.

 609. Ale houby předloktí,
  včera k tomu byly na webu fotky, čmárají jim to fixem na hřbet pravé ruky, dětem na paži. V prostředí, kde jeden druhému nerozumí ani ťuk, mi to pro udržení rodin pohromadě přijde jako to nejjednodušší – fix se navíc časem smyje.
  Fakt už lidi blbnou na kvadrát – italská židovská obec může zvednout zadky a jít si je přebírat u nich na pobřeží, aby se vůbec ti migrující do tak škaredé země s fixama nedostali. To je neštve, že vlastní země nedodržuje Dublinskou úmluvu ?

 610. 761

  a stejně blbnou s fotkou jednoho chudáka malého utopeného uprchlíka. Samozřejmě je to hrozné, ale když během sankcí proti Iráku, původně zahrnující i léky a náhradní součástky na vodárenské soustavy zemřelo zbytečně kolem 500 000 iráckých dětí, nikdo slzy neronil.

 611. A proč jsou tedy, kruci, bez dokladů?
  Kdo a proč jim poradil, aby je zahodili?
  Aby je nebylo kam vracet, protože nikdo nebude vědět odkud jsou?
  Tak holt musej strpět popisování!

 612. Rputi,
  jenže těm migrantům popisování zjevně nevadí, vřeští evropští lidskoprávníci.

 613. Doporučuji ctěnému publiku, zaměstnanému pilným zobáním předhozeného mediálního migračního zrní (tak jako loni zrní ukrajinského), k přečtení zákon ze dne 23. července 2015,kterým se mění zákon č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy a o změně a doplnění zákona č. 468/1991 Sb.,o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů.
  Nejen zveřejnitel, ale samotný zpracovatel nedovolené reklamy se stává přestupcem…
  Zvlášť odkazy na EU jsou výživné.

  Ano, Svobodní jsou spolek dobře kompenzovaných autistů, ale je někdo lepší?
  Volte Svobodné!

 614. 766 kvalifikoval bych to jako navádění k sebevraždě, což je trestné. Ovšem na druhou stranu by bylo o pár blbců méně a Darwinova cena by měla další laureáty.

 615. (759) Topolánek letěl, protože už byl nastartovanej a pojížděl po dráze. Chovanec se bude držet co lejno košile a bude držen svými parteigenossen.
  (763)„zemřelo zbytečně kolem 500 000 iráckých dětí“ – to je zajímavý, kde se ta numera berou. 😛

 616. Halladine, zajisté, co není na očích, není v mysli. Co nevidím, o čem nevím, to mě netrápí a nezaměstnává. Nemám pocit, že bych trpěl nedostatkem matérie pro myšlení.
  Včera na návštěvě v rodném domě…jestli chci pustit Novu, že zprávy…NE! Hele, tady jsem koupila Blesk a…NE! Ale to je zajímavé (nějaký titulek doprovázený fotkou známého ksichtu) NE! Tak já ti to přečtu….NE!!! Ono je to leckdy těžké být důrazný na nejbližší… V prohlížeči jako domovskou stránku mám přednastavený Google, Dělám co můžu abych se vyhnul tomu co nechci, jenž vždycky se najde nějaký dobrák, který se rád podělí. Protože „měl bys vědět…“ a hned mi cpe do hlavy sajrajt, kterému se vyhýbám. NE!
  Ovšem sem zavítám rád, je to tu mile přefiltrované a přežvýkané… Ohlasy stačí abych věděl co zobané zrní obsahující propagandistický námel spouští v myslích elity.

 617. „Nebudeme problém řešit, budeme jej „přerozdělovat“ – do kamene tesat!

  Excelentní Tomášův komentář na FB:

  Skutečné oběti hladomoru a válek neutkají do Evropy. Nemohou si to ani dovolit, většina z nich si za celý život nevydělala na „cestovné“ vyžadované mafiemi. Většina z nich neví co je mobilní telefon a neuměla by jej použít i kdyby jim jej někdo daroval. Neměli by ani komu zavolat. V jejich kruzích se s něčím takovým nesetkávají a z moderních vymožeností poznali hlavně samopaly vojáků, kteří je vyhnali z jejich domova, nebo kamiony, které do uprchlického tábora přivezly pár pytlů rýže a mouky. Chtějí přežít. Chtějí, aby jejich děti nebyly znásilněny, zmrzačeny, nebo zabity vojáky válčících režimů a neumíraly hladem.
  Ti skutečně potřební nikdy nebyli centrem pozornosti, byli bezpečně daleko a nedožadovali se svých „práv“ a „svých“ nároků, i když to bylo jen právo na život, které jim rozhodně patří. Byli a jsou vděčni za bezpečí, za své životy a za životy svých rodin. V minulosti jsme o nich často neslyšeli, pokud nedošlo k nějaké další přírodní katastrofě, nebo dalším válečným zvěrstvům, dalšímu zločinu proti lidskosti.
  Dnes o nich slyšíme ještě méně, protože prostor pro „humanitní témata“ zaplňují ti, kdo se vyloďují na jihu Itálie a Řecka a postupují dále Evropou na Německo a zbytek západní Evropy.
  Ti, jak jsem již jednou napsal, nepřipomínají uprchlíky trpící místními válkami anebo hladem. Připomínají spíše klienty cestovní kanceláře, kteří si hlasitě stěžují na její služby a ne neochotu dát jim to, co jak sami věří, zaplatili a nedostali. Hlasitě se hlásí o svá „práva“ a „nároky“, chtějí si vybírat, kdo jim poskytne ochranu a pomoc ve formě asylu. Neprojevují vděčnost, projevují nespokojenost. Do uprchlických táborů v blízkosti jejich původních domovů nejdou, to je pro ně nedůstojné a jen málokterý z nich to skutečně potřebuje. Jejich náboženští spoluvěřící je nechtějí, bohaté muslimské země Středního východu uprchlíky nepotřebují a nepřijímají. S jinými souvěrci, se navzájem nesnáší a někdy i vraždí. Válčí spolu dlouho a v celé oblasti Afriky a Středního východu.
  Brzy je začneme ve velkém přijímat i u nás. Prý musíme, chceme zůstat v hlavním proudu a západ se na nás již mračí. Mohli by nám vzít dotace, říkají. To je skutečně nový argument, který dokazuje, že dotace nejsou tím, co nám Brusel říkal, nejsou ani pomocí, ani vyrovnáváním rozdílů. Když jde do tuhého a opadne kamufláž, ukáže se, že jsou politickým nástrojem, dokonce politickou zbraní.
  My se ale staráme o lidi, kteří, řečeno symbolicky, „mají na vlak“ a „umí číst jízdní řády“, a vědí, co mají vyžadovat, až se dopraví do své zvolené destinace. Naše starost nepomáhá těm, kdo pomoc potřebují. Slouží jen k tomu, aby někdo zakryl svou dlouholetou nečinnost a dlouholeté ignorování stavu, který se během let změnil z problému na katastrofu. Jiným slouží jako další důkaz jejich „morální převahy“ nad „xenofoby“, „rasisty“ a „fašisty“. Pro ještě jiné jsou zdrojem zisku. Nikdy v dějinách nebylo katastrofy nebo války, na které by někdo nevydělal. To není ideologické prohlášení, nepatřím k těm kdo viní kapitalismus nebo USA za vše špatné, co se kdy stalo. Je to jen prostý fakt – a i v tomto případě kdosi vydělává, vydělávají ilegální „cestovní kanceláře“ a stovky organizací, od těch, které jsou v byznysu „humanity“ již dlouho, až po ty, které dnes rychle vznikají, protože se chtějí napojit ještě než penězovody vyschnou.
  Nebudeme problém řešit, budeme jej „přerozdělovat“ a šířit i tam, kde dosud nedorostl dimenzí katastrofy. Nebudeme to dělat jako nouzové řešení pro dobu, než skutečné řešení začne působit, my to skutečné řešení ani nezačneme hledat. Budeme přerozdělovat, vytváříme „trvalý proces povinného přerozdělování“ a z EU se již ozývají hrozby těm zemím, které „nespolupracují“. Že ta spolupráce nepřinese nic dobrého nikomu, je jedno – konec konců podobný přístup jsme zažili již mnohokrát a vždy to „pachatelům dobra“ vyšlo a tak se spoléhají na to, že to vyjde i tentokrát.
  Jenže tentokrát se myslím pletou. Ta vynucená „jednota“ se již začala drolit a čím déle bude zavírání očí před problémy trvat, tím bude proces desintegrace rychlejší a silnější.
  EU se stává nástrojem některých velkých evropských vlád a otevřeným nepřítelem evropských národů.
  Nejsem proti pomoci potřebným. Naopak, věřím, že pomoc potřebují a měli by ji dostat – a to v dostatečném množství a kvalitních pomocných programech. Bohužel na ní zbude stále méně, o to méně, kolik peněz utratíme na pomoc nepotřebným a těm, kdo na „humanitě“ vlád, které řešit problémy neumí a nechtějí, vydělávají – stovky pochybných neziskovek, neschopných politiků a všechny ty mafiánské „cestovní kanceláře“ které k nám své klienty dopravují.
  Pomáhejme těm trpícím a hladovým, pomáhejme jim tam, kde žijí a kde drtivá většina z nich zůstává a bude zůstávat. Těm, které válka skutečně z jejich domovů vyhnala a kteří nemají kam jít a na koho se obrátit, pomáhejme i zde, tak jak to naše možnosti dovolují. A donuťme naše politiky, aby omezené prostředky, které na pomoc potřebným můžeme vynaložit a chceme a budeme vynakládat, směřovaly tam, kde opravdu pomohou.
  Těm jediným, kteří na naši pomoc mají morální nárok.
  P.S. Připojil jsem několik obrázků z afrických uprchlických táborů v Somálsku a Eritrei. Takhle vypadají ti, kteří zůstavají stranou a na které se nedostane.
  https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11947440_10205153772663945_6713324841506591546_n.jpg?oh=0f90625eb153d3bc256696245615e41e&oe=566E7DA1

 618. Orban má recht, a pan Haas taky.
  Sobotka by měl taky přitvrdit.
  A Zeman v leccčemž taky není mimo.

 619. V Blistech byl rozhovor s Albrigtovou, ve kterém se ptali Madly, jestli ty sankce stály za to, že bez léků a taky díky embargu na dovoz náhradních součástek pro irácké vodárenské soustavy a tím ´vnuku nedostatku nezávadné pitné vody zemřelo půl mili=nu syrských dětí.
  A Madla řekla, že stálo !
  Bylo to kolektivní trestání iráckého národa za saddáma. Protože Saddám si léky a pitnou vodu vždycky sehnal

 620. A tohle je moc pěkné .. o té utopené rodině z té fotky.

  Ti uprchlíci se snažili dostat do Kanady, OSN je odmítla uznat jako uprchlíky, a kanadská vláda je odmítla. Turci jim nedali výjezdní povolení…

  http://www.blisty.cz/art/78762.html

 621. Ostape,
  co jiného se dá dělat?
  Oni už nevnímaj realitu…..

 622. Rputi, těch, kteří nevnímají realitu, je evidentně víc. 🙁
  V tomto případě zaplaťpříroda za Maďary…

 623. Mno, ono to není tak jednoduché… Pokud Andělína zavře hranice , těm migrantům nezůstane nic jiného, než zůstat jinde, třeba i u nás……
  Budou sice notně naštvaní, ale domů se vracet nebudou….

 624. [783] Ona už není možná repatriace? Nejde snad vykopnout nežádoucí osobu cizího původu za hranice?

 625. (771) Tak třeba řád už by byl docela zajímavý.
  (775) Mně podobné pitomé titulky poněkud odpuzují, takže se nedozvím, zda to numero vyslovila pí. Albright, nebo zda je to zase nějaký hoax, jako s tou Sibiří.

 626. Ostape, odsunout někoho někam , kde se bojuje je problém. I dopravní…. A odsunout je jinam, k sousedům, taky nepůjde.

 627. Halladine, a ono se v Etiopii, Somálsku nebo Albánii bojuje? Všichni nejsou Syřani a jak už jsem tu psal, podle všeho jimi nejsou ani všichni ti, kteří se za ně prohlašují.

  Už jsem tady tu otázku položil jednou a odpovědi se (tady ani jinde) nedobral: jaké je SKUTEČNÉ zastoupení jednotlivých zemí mezi migranty? Tohle by mě fakt zajímalo.

 628. Ostape, do zemí, kde nelze předat uprchlíky nějaké konkrétní vládě, která by je přijala, se dosud nedeportovalo. Systém z „Miluj bližního svého“ také zatím nebyl v Evropě praktikován. Takže prakticky by bylo lze vracet jen ty Albánce a Kosovany. I rumunští cikáni mají po EU prakticky volný pohyb.
  Třeba časem přitvrdí, ale zatím si to nikdo nedovolí.

 629. Ostape,

  kdeže loňské sněhy jsou. Už jenom zjistit, kdo je odkud je problém. Skoro nikdo nemá doklady, a pokud je mají, probleskla zpráva, že v Turecku jsou skvělé kšefty s padělanými sysrskými pasy. Kdo to zjistí, odkud kdo je při takových velkých počtech ? A ptát se sysrské vlády , zda ten či onen je Syřan asi nemá smysl, Syřané mají jiné starosti.

 630. A o nějakých statistikách, odkud je kolik lidí se moc nedá mluvit. To jde stanovit až po vyřešení situace.
  To, že skoro každej ( pokud není černý jak bota) bude tvrdit že je ze Syrie, je jasné .
  Po Vyjádření Merkelové , že žádného Syřana nevyhodí.

 631. Tak ať si je ksakru nechá Merkelová – za těmi zavřenými hranicemi. Fakt nevím, proč bychom my měli vyžrat to, že Němci v rámci sebemrskačství chtějí spáchat harakiri a že státy na hranicích Schengenu rezignovaly na jejich ochranu. Jestli Schengen nefunguje (a on evidentně nefunguje), je na čase s ním skončit…

 632. Každému příchozímu bych nabídl registraci na živnostenském úřadě. Mohli by pracovat a živit svoje rodiny jako každý poctivý občan této země.

 633. Jo, chtít po chudých východoevropských státech , aby podporovali uprchlíky podle německých předpisů je poněkud k nasrání dotyčných států.
  Ale prý Němci chtějí ty příspěvky snížit.
  Jenomže už jim to jednou ústavní či nejvyšší soud zakázal – prý mají uprchlíci nárok na důstojný život….
  Oni v té EU docela nevědí co chtějí. Když se někdo vstupu brání – joko Maďaři s tím plotem – tak křičej… Když je pustěj, a nechají projet do německa, křičej taky.

  To je potom hodně těžký. Orban je nasranej právem.

 634. nickname 794 –
  oni už povolili kšeft s drogama? 😀 😀

 635. 2 Rpuť – určitě jo… Tohle z vedra snad není…

 636. 797
  Je t jinak, dát jim živnostňáky a pak je za pár šupů zaměstnávat na švarc systém.
  Byli by rádi,že jsou rádi, neznaj řeč, zvyklosti a byli by snadno ovladatelní 🙂

 637. Ježíšmarjá, neblbněte!
  Co to na vás leze? Živnosťáky … schwarzsystém … za pár šupů … byli by rádi … svatá prostato!

  Takhle to vypadalo v Taragoně, když si jim tam poliši dovolili vlítnout kvůli kšeftům s drogama!
  https://www.youtube.com/watch?v=vkEJ6fGFiwI

  Kde si myslíte, že ty hoši, dobře živený i oblíkaný, vzali prachy na to oblečení, vybavení a na cestu sem ???

 638. 800

  Je to furt to samý – jednou navhuje pusti sem milion Ukrajinců, podruhé Araby … 😀

 639. Rputi, tahle první vlna určitě ne. Ale ti další….

 640. Pokud AKámu nikdo nedoloží, kolik zahynulo Židů v naciszickýcj KL, tak pravdepodobně bude souhlasit s tezí „osvětimská lež“. A pokud vím to už je v EU trestné, tak bacha na ty uvahy o iráckých dětech.

 641. Vaše starosti a Rotschildovy peníze …. nebo je to schopností chápat psaný text? :-p

 642. 794 NickName
  dobrý večer už zase z kotlinky
  jako vždy Vás podporuji, vadí mě akorát, že zrušení všech možných dávek a minimální mzdy považujete za takovou samozřejmost, že to ve Vašich návrzích necítíte hodné zmínky

 643. 773 Rputi
  když já nevím pro koho to Tomáš zrovna teď píše.

 644. skimici,
  Tomáš je v důchodu a dost nemocný, takže je spíš soukromník. Sleduji celkem detailně jeho psaní už od vypuknutí ukrajinské krize a mohu potvrdit, že jde celou dobu proti mainstreamu.
  Takže pokud „pro někoho“, bude to spíš opozice.

 645. Sem jsme původně nechtěli,“ řekl Rzzák.
  V batohu nese pár svršků a také kobereček potřebný pro modlení.
  http://www.novinky.cz/domaci/379580-bylo-to-hodne-spatne-rekl-syrsky-inzenyr-o-zadrzeni-ve-vysnich-lhotach.html
  To mě inspirovalo. To by mohl být dobrý kšeft, ty modlitební koberečky. Prodávat to na nádražích a u detenčních center.
  Netušíte někdo náhodou jaký tam musí být CE marking, kdo vystavuje certifikát o shodě a podle jaké EN?
  Dal by se spolu s tím střelit i jakýsi toulec/brašna aby se to dalo nosit přes rameno a k tomu by mohla být vycpaná halal molitanem aby si to běženec mohl dát na nádražní lavici dát pod hlavu místo polštáře a zároveň by se z toho dal vyskládat polštářek aby se při modlení (vysílený několik dní na cestě přes pouště, moře a hory) při komíhání nekřáp do hlavy o dlažbu.

 646. Rputi aha, tak se vrátil k sobě. Jestli ho vídáváte, tak mu přeji ať se mu zdraví zlepší.

 647. 814 Simon Klein
  nikterak jsem se ho nechtěl dotknout. Jsem ale zvyklý, že psal texty podle toho pro koho je psal. Bylo to naprosto zřejmé.

 648. pane jo
  Turecko nadále ponechá dveře uprchlíkům otevřené, svůj díl odpovědnosti ale musí přijmout i další evropské země. Dnes to podle agentury Reuters prohlásil turecký premiér Ahmet Davutoglu.
  Tak teď bych ještě chtěl vědět, kdo si to u nich objednal a kdo to stojí.

 649. skimici,
  čí bony?
  Včetně těch tureckých…

 650. Rputi
  těžko říct. Dneska jsem chvíli v autě slyšel lámanou angličtinu toho polského kašuba, předsedu nějaké evropské neziskovky jak důrazně přednáší o potřebě rozdělit si další desitky tisíc běženců. Jsem přesvědčen, že je to plánovité pokračování Barcelonského procesu (1995) v rámci EUROMEDu. Zdaleka ještě nedosáhli všech cílů a možná se rozhodli pro metodu šoku, pozdější příliv běženců-voličů může již potom být na nižších počtech po řadu let stabilní.

 651. Nj, polský president se zas nechal slyšet, že žádný takový, čekaj milion Ukrajinců – nény plac!

 652. 819 Rputi
  mě dnes na čt24 překvapilo, že detenční tábory třeba jako v Bělé sice mají nádraží poblíž, ale do tábora nevede vlečka a běženci tak musí projít bez ochrany policie několik set metrů. Až dostanou východní státy přidělené kvoty již přebraných běženců, bude to oříšek jak zajistit aby v daném euroregionu (třeba jako česko) zůstali. Bude to jistě pod sankcemi, tak si myslím, jestli soudruh chovanec a sobotka věc nepřístojně nepodceňují? Vlečka vyjde levněji než zadrátování celé hranice do Německa. Ačkoliv – zevnitř to umíme a kádry ještě zaplaťpánbůh máme.

 653. 820 NoName
  já ten Váš odkaz fakt nečetl když jsem to psal 🙁

 654. Mno, dovolím si politicky nekorektně podotknout, že do německých sběrných táborů odbočka ze železnice vedla…

 655. Mmch na Slovensku mají vůči běžencům účinné biologické zbraně. Včera jsem s chutí požil chleba se sádlem a cibulkou, pivo, potom halušky z bryndzou, škvarky, zapíjené žinčicou a pak ještě jedno malý pivo, v žaludku jak v pokojíčku, zatímco mého francouzského kolegu to údajně mohlo v noci roztrhat na kusy jak se mi s černými kruhy pod očima u snídaně s černým čajem a suchou houskou svěřil 🙂

 656. V noci se prý dost naběhal 🙂 vyrozuměl jsem, že to byla naštěstí zřídkavá situace kdy se jeden musí v mžiku rozhodnout, kterým otvorem se obrátit k míse 🙂

 657. A burčák mám z Bílovic. Ten jsem si tedy zatím netroufl ani já.

 658. Kurníkšopa, kde je ten déšť? Už dvě hodiny tu mělo podle předpovědí Medarda i norů slušně lít. A kde nic, tu nic a předpovědi se samozřejmě změnily na skorobezdeští. Já nejsem vinař, mi při sběru švestek na kvas mokro nevadí.
  BTW: Skimici, jak jste přišel k burčáku z Bílovic? Já tama jela v pondělí a o burčáku ani slechu. Ve Strachotíně nějaká nabídka byla, ale místní tvrdili, že je to ještě brzy a kdo ví z jakých hroznů ten nabízený burčák je. Burčáková sezóna začíná až tento víkend. 🙂
  To už ale na jih nemůžu, mám cosi do činění tady, na severu. 🙁

 659. Zato u nás celou nc pršelo. A pokrapává i teď

 660. MaYdo, nečtěte to! 🙂

  To je, oč tu běží, jak říkal ten Hamlet!
  Chováme se jak malí haranti a pořád se divíme, proč to nefunguje!

  S.Komárek:
  „Kde není žádné riziko není šance dospět!“
  …„Všeobjímající pečování si žádá také všeobjímající a dusivou administrativní kontrolu. Tlumí a mýtí veškeré projevy nezávislosti a samostatnosti. Cílem je infantilizace občanů, kteří se většinou s chutí přisají k nesčetným bradavkám obří maminky státu.“…
  http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/kde-neni-vubec-zadne-riziko-neni-moznost-dospet–1528807

 661. Dano
  ten název hroznů zmiňovali. Nepamatuji si. Tříslabičný. Já se přiznám, že poznám akorát že z hroznů není, alébrž z jablek. Z jakých je konkrétně asi pozná málokdo.

 662. PeSi 838,
  Šesták je dobrý, ale v jednom se mýlí – domnívá se, že ty nové miliony Afričanů budou hledat práci. Nebudou!
  Nepracovali jejich rodiče, oni sami zůstanou bez vzdělání a maximálně budou hledat nějaký kšeft, z kterého by káplo. Drogy? Zbraně? Celkem jedno, hlavně, když bude kapat a nastřádají si na cestu do Evropy, kde dostanou dům, auto a sociální dávky…

 663. 838 PeSi, v subsaharské Africe miliardový přírůstek během dvaceti let? Čím se ta miliarda vykrmí, když už dnes tam nemají co do huby, když umírají hladem a žízní?
  To vyvolává další zajímavé otázky… Jestliže desítky let jsme bombardování zprávami, že jak moc špatně se mají v Africe, jak umírají od hladu a nedostatku všemožné péče, jak je nutno jim pomáhat, a přitom tamní populace narostla do násobku, něco není logické….

 664. http://zpravy.idnes.cz/jsem-pro-intervenci-proti-islamskemu-statu-rika-ceska-muslimka-ps9-/domaci.aspx?c=A150903_173752_domaci_kop
  Každý den jedna pozitivní zpráva na titulku …
  By mne zajímalo, jak může používat MP3, když se o MP3 v koránu nic nepíše.

  I podle Radiožurnálu lidé dávájí uprchlíkům peníze na vlak a posílají deky a pleny. Mám tu smůlu, že v mém okolí žije to malé procento xenofobů a rasistů…

  A Ukrajina jakoby nebyla. Za měsíc se začíná topit, plyn v zásobnících není… Za mesíc to eurkomisařský debil pro energetiku zjistí a začne řešit. Zřejmě opět placením za Ukrajinu.

 665. Schumi,
  je to naprosto logické – porodnost zůstala stejná, ale dík úsilí Lékařů bez hranic a jiných dobrovolnických spolků se zásadně snížila dětská úmrtnost, ovšem při zachování rozmnožovacího úsilí. Dřív se 8 z 10 dětí nedožilo dospělosti. Teď se většina z nich té dospělosti dožije.
  Chyba je jen v tom, že těch 10 dětí porodí jedna žena …. nárůst je tak veliký, že navzdory válkám, navzdory promořenosti HIV, malárie, TBC… jich přibývá geometrickou řadou…

 666. zdravím !
  V pošmourném ránu dovolím si odkaz na interview s mým oblíbeným sociologem (i když je to Polák) Zygmuntem Baumanem ,o imigrantech, globalizaci a štěstí :
  http://technet.idnes.cz/zygmunt-bauman-rozhovor-sociolog-uprchlici-migrace-technologie-modernita-stesti-gjb-/veda.aspx?c=A150826_151023_veda_mla

  No,a pokud jde o naši současnou situaci,vystihují to slova starého Povondry (vyhrabala jsem po 15ti létech Čapkovu Válku s mloky):“Mlok. Tak už jsou i tady. Půjdeme domů,” opakoval skládaje nejistýma rukama svůj rybářský prut. „To teda je konec.“
  Jenom je to zvláštní sledovat, jak lidé pořád pokračují v něčem,o čem ví,že je špatné, v naději,že se jednou ukáže,že to špatné není. V každém případ je člověk pozoruhodný živočich a v jednom směru docela jedinečný; ze všech miliónů druhů vyhynulých v důsledku ecvoluce, ví předem,co ho zničí . 🙁

 667. Jediné řešení uprchlické krize je zlikvidovat ISIL, přestat podporovat ostatní vzbouřence a zakázat Turkům útočit na Kurdské pešmergy, kteří jsou jedni z mála, kteří s ISILEm oprav du bojují.
  To co dělají USA je jen alibismus. Nemá to rozsah, aby to doopravdy bylo účinné.
  Nezbývá než doufat, že se Rusové opravdu zasáhnou, a účinně.

 668. [846] To se ovšem týká Sýrie a okolí. Neřeší to lidi ze střední Afriky, z Balkánu… Ovšem to by západní země (a hlavně Německo) museli začít k celému imigračnímu procesu přistupovat jinak. Zkrátit na nejmenší možnou míru, důsledně vyhazovat ekonomické imigranty, snížit příspěvky… A nastartovat ve zdrojových destinacích nějaké informační kampaně, které by místním vysvětlily, že jim opravdu v Evropě nebudou létat pečení holubi do tlamy…

 669. 847

  Jistě , Ostape,

  ovšem dnes je Sýrie a okolí největší problém, a něčím se začít musí.

 670. 2 Schumi – zapomínáš na humanitární pomoc… Hladový černoušek rád spapá napřholub jinak nepoživatelné Burešovo kuře či nepoživatelné Burešovy koblihy…

 671. Hmmm – má někdo informace, kolik balkánských nelegálních migrantů už bylo z (nejen) Německa vyhoštěno?

 672. K jednomu rozsudku…. Trestné je schvalování trestného činu. V tomhle případě vraždy. Ti vojáci tam byli na dovolené? Nebyli. Byli tam vysláni tak jako například kdysi němečtí vojáci do ciziny…Ti kteří padli u Stalingradu byli zavražděni? Zajisté ne. Padli v boji. Aha, a co ti, kteří byli zabiti partyzány, z německého pohledu ne vojáky „regulérní armády“, ale teroristy v civilu? Z německého pohledu byli zavražděni, z jiného, našeho pohledu byli zabiti v boji… Naši vojáci vyslaní do Afghanistánu byli zabiti tamními partyzány, které my nazýváme teroristy. V čem je tedy rozdíl?
  V tom, že jedni bojovali proti nacistickým uchvatitelům a vrahům kdežto druzí bojují proti nositelům „svobody, demokracie a lidských práv“? Kdo byli Gabčík, Kubiš…..Morávek…
  Jedny nazýváme bojovníky za svobodu, kdežto jiné nazýváme vrahy, podle čeho? Podle toho na čí straně jsou? Podle našich zájmů, podle kterých jedni jsou bojovníky za naše hodnoty, kdežto druzí jsou teroristé a vrazi? A co třeba Husité? Co dezertéři z Rakousko Uherské armády vytvořivší Legie v Rusku? Z pohledu té či oné strany? Ti či oni kdykoli a kdekoli v historii?
  V praxi to znamená, že o tom, jestli zabití je vražda či nikoli rozhodují ne objektivní kriteria (bylo by naivní je vyžadovat), ale to na čí straně je a jaké zájmy representuje hodnotící autorita. Tak je to i v tomto případě.

 673. [848] Technicky je ovšem snažší zkrouhnout dávky a začít vykopávat imigranty obloukem zpátky, než zlikvidovat Daeš. Jestli i politicky, to je samozřejmě otázka…

 674. 838 — Tak nevím, PeSi, jestli si je v citovaném výroku („Today, the question is not merely in what kind of a Europe we would like to live, but whether everything we understand as Europe will exist at all.“) Orbán opravdu tak jistý anglickou gramatikou a jestli náhodou místo everything nechtěl říci anything

 675. Ostape, ovšem to v Sýrii jde doopravdy o krk. Zatím se zaměřují na Německo, protože jsou štědřejší, ale kvůli sníženým podporám prchat do Evropy nepřestanou….
  Furt lepší než ty lágry v okolních zemích…

 676. 2 Zpátečník – to se musíš zeptat Orbána… Já nejsem jeho vykladač…

 677. 855-Orbán studoval v Oxfordu, mluví anglicky dobře.

 678. Halladine, opět opakuji otázku: kolik procent z těch lidí jsou skutečně Syřané? A teď mám na mysli i ty, které například Italové loví u břehů Lybie.

 679. 851 Schumi
  četls Jak jsem vyhrál válku?

  Dibson se chvíli ovíval čepicí.
  ,,Fuj! … Vy fte holt náf malej vfudybyl, že jo?“

 680. 846 — Tak to vůbec nevidím, Halladine, naopak to pokládám za hezkou, přímo modelovou ukázku vadného uvažování. Nejenže ne řešení, ale tím spíše ne jediné. I kdyby se vyřešil ISIL, stejně by se sem hrnuli jiní.

  Jen si představte, co by se dělo, kdyby o Vás v jistých kruzích někdo rozhlásil, že se s příchozími vždycky rád rozdělíte o majetek, stravu, ošacení, vozidla, nemovitosti, a budete jim navíc ochotně poskytovat zdravotní i jakoukoliv další péči, jimi požadovanou, přičemž policie u toho bude asistovat výhradně tak, že bude dbát, aby se ti příchozí navzájem nepředbíhali…

  Podle mého názoru je jediným řešením začít hájit vlastní zájmy. Zároveň hluboce pochybuji, zda toho jsme dosud schopni. Anebo, abych mluvil za sebe, mám takový dojem, že mi vláda začne zabavovat majetek, aby pokryla oprávněné potřeby imigrantů plus neziskovek o ně pečujících, anebo až mi u bytu zazvoní hlouček příslušníků podivných etnik, už s tím mnoho neudělám.

 681. Ostape,
  ví jen Bůh .Nic proti snížení dávek nemám, jen Syřany to nevyřeší, a obávám se, že po snížení dávek v Německu začneme být atraktivní i my.

 682. (836) Komárka já rád, umí věc podat bez hysterie jiných.
  (841) Logická není dovážená potravinová pomoc, zlepšené lékařské zabezpečení bez odpovídajícího růstu porodnosti, je toho dost …
  (846) To jsem tedy zvědav, jak to ti Rusové udělají. Zatím kam sáhli, tam průser.
  (853) To bylo vždycky, to relativní posuzování. Jen nějak neslyším žádné „Je suis Charlie“ 😛

 683. Zatímco kam sáhl za posledních 20 let Západ to jenom kvete…

 684. Halladine, i pro nás platí to, co jsem psal.
  A naprosto souhlasím s [861]. Dobročinnost je sice hezká, ale ne za cenu sebezničení.

 685. 864-podle ČRo jsou hlavním důkazem „masivní odposlechy“. Takže to dopadne jako s Nečasem a Nagyovou ?

 686. 858 — No nevím… Místo …the question is not merely in… by bylo zřetelnější a logičtější říci …we would like to live in…, a o vhodnosti užití neurčitého členu ať se raději vyjádří rodilý mluvčí…

  Nicméně co jsem právě napsal, je dalším flagrantním dokladem evropské neživotaschopnosti.

 687. Ostape,

  snížení dávek pod určitou hranici je nereálné, proto se tím ani nezabývám.

 688. 864 — Inu, to je zajímavá myšlenka, odposlouchávat firmu O2… Totiž, co chci říci: Uvědomíme-li si, jak hnilobně je stát již po dlouhá léta promořen policejními (a jistě i jinými) odposlechy, zdá se mi málo pravděpodobné, že by se manažeři poměrně velkých firem telefonicky domlouvali na věcech, které by pokládali ze nezákonné, a/nebo by se domnívali, že za ně mohou býti pokládány bystrými policejně-prokurátorskými mozky. (Výjimky jistě mohou existovat, viz Rath, ale podstatu asi nemění.) Tím pádem by buď mohlo jít o (ještě zavrženíhodnější) prostorové odposlechy, anebo Ištvan zase skončí u nezdaněného daru kabelky.

  Třetí možností ovšem je, že policie odposlouchává — přinejmenším v jisté oblasti — zcela všechno, a v těch desítkách či stovkách tisíc účastníků a (sta)milionech hovorů holt občas nějakou tu neopatrnou výjimku najde…

 689. 854 Ostape, dávky jsou jako sůl. Snížením obsahu soli dojde ke snížení osmotického tlaku na straně membrány, kde je roztok s nižší koncentrací soli. Tak i snížením dávek dojde kde snížení imigračního tlaku na druhé straně membrány.

  860 skimici, pfefně. Fujbody je má oblíbená postava. V lecčem je mi blízký…Ovšem v jistých situacích je mi velmi sympatický vojín Drogue.
  Když už literatura…jak narazím na Kolíka Aťsepicnu nedá mi to abych nepomyslel na Babiše. A když narazím na masné výrobky z jeho produkce, vzpomenu na Kolíka…

  Pokračuji ve vyhlížení zástupu s vidlemi…

 690. Dobré dopledne
  Ad 836 – to by mně rteda zajímalo, rputi proč bych to neměla číst 😀

  Naopak, asi to bude něco, co by si přeščtenáí zasloužila, akorát je to moc dlouhý , tak to odložím, až budu míst chvilku. Zatím sotva stíhám dočítat, co jste napsali.

  Večer jsem strávila u kamarádky, kde jsem i přespala a jela rovnou do práce
  Bylo nas pět, jak od Poláčka, akorát že až na jednu výjimku ženský a vzpomínali jsme na kolejní a studijní časy. Vedle nemocí, práce a bulharské kuchyně. 🙂

  K obědu mám s sebou vzorek echt bulharské musaky, víte, že do ní se nekrájí brambory na plátky, ale na kostičky ? 🙂

 691. 863 / 836 … Nojo, AeroKarle, jenže proč…? Řekl bych (co ho tak znám, přinejmenším z jeho románů), že proto, že je přesvědčen — ne nijak aktivně, spíše resignovaně –, že stejně už je všechno v háji…

 692. 864 Dano, míře regulace je přímo úměrná snaha uniknout regulaci. Vyjmenované subjekty se chovají racionálně. Problém je v zákoně. Co se týče tohohle případu, považuju ho za velmi obtížně stravitelné sousto. Až dusivé. Ale když někoho takové vyšetřování baví…

 693. 849 PeSi, doporučil bych proslulé krysy na špejli. Například trpaslíci je milují.

 694. „Hladový černoušek rád spapá napřholub jinak nepoživatelné Burešovo kuře či nepoživatelné Burešovy koblihy…“

  Tak tím bych si nebyla tak jistá….

 695. Pokud se podaří zjistit zemi původu letošního imigranta na území EU, pak Syřané zaujímají druhou příčku. Soutěžní otázka: kdo obsadil 1. místo?

 696. [869] Halladine, dávky jde zkrouhnout i na nulu. Zvlášť u lidí, kteří nejsou občany tohoto státu a stát tudíž vůči nim nemá žádné závazky.

 697. [878] Netuším. Prozradíte? 🙂
  A jak je to procentuálně?

 698. Ostaoe,

  nepochybuju, že jsou nějaké mezinárodní smlouvy o zacházení s uprchlíky, které jsme v minulosti podepsali a ratifikovali.
  A mezinárodní smlouvy jsou právně nadřazené domácím zákonům.

 699. Halladine, mezinárodní smlouva se, pokud vím, nechá vypovědět. V mém oboru se sice uplatňuje pravidlo „pokud to funguje, nesahej na to“, ale zároveň pokud je věc evidentně nefunkční a neopravitelný, je přirozené ji vyměnit.

  V každém případě jak fungují mezinárodní smlouvy můžeme vidět v případě Dublinských dohod a Schengenu. Všichni na to kašlou a kromě povyku se nic neděje.

 700. Ostape 🙂

  jsou rovní a rovnější. Když něco poruší německo nebo Francie, je klid po pěšině.
  kdyby si něco takového dovolilo Maďarsko, nebo Česko, to by bylo řevu! A třeba i sankcí ….

 701. (874) To asi je, Zpátečníku, mám jen dojem, že hysterický přístup, u některých tak oblíbený, to může spíš zhoršit než vylepšit. A já jsem momentálně naladěn docela optimisticky, absolvovav mimořádně vyvedené setkání aerovkářů ze všech koutů Evropy.

 702. Smlouvy vypovědět lze. Ale doba nástupu platnosti toho vypovězení může být různá, záleží na konkrétní smlouvě.

 703. 871 O2… právě jsem řešil internet. Přestal fungovat. Dovolal se na technickou podporu. Čekal. Dověděl se, že ADSL linka v pořádku, ať vyzkouším splitr a modem. Když splitr v pořádku, že je vadný modem, že u nich můžu objednat nový za výhodnou cenu, že ho sofort doručí. Jo, tak to mi něco připomíná. Někomu přestala chodit televize, technická podpora…prý vadný settopbox…sofort dali nový. No a v tom settopboxu se našlo něco co se do settopboxu standardně nemontuje… Kouknul co je kde k mání, vybral a koupil jinde jiný s větším dosahem WiFi, když už. Připojil a kulový. Pak zapřemejšlel abych zjistil, že jsem si měl všimnout čeho jsem si nevšimnul, že u obou modemů bliká kontrolka ADSL, která má svítit. Telefon na stejném dvoudrátu funguje. Znovu dobouchal na podporu. Prý měření ukazuje něco v nepořádku, nebylo mi zjeveno co. Že vyšlou technika aby to prověřil a že dají vědět do šestatřiceti hodin. Včera dostal zprávu, že to funguje, prý byl problém na serveru. No…myslím si o tom svoje. V poslední době jsem párkrát tohle připojení použil… Vydal jsem pokyny příslušné osobě ke zprovoznění starého modemu a aktuálně by net měl chodit. Až budu mít čas překonfiguruju ten nový, udělal jsem chybičku. To, že jsem paranoidní neznamená, že… No, jsou jisté důvody, proč případné zvědavé ucho na té lince mě nemusí znepokojovat. Ovšem může to být signál, že v lese začalo být „pozorno“. Může, nemusí….

 704. >> NoName [880] BINGO!
  Pokusím se najít podrobnosti, bylo to v nějakém tištěném mediu. Docela mne to ale překvapilo. Mimochodem, v Německu se dosti rozlišuje mezi pojmy Albaner a Kosovo-Albaner.
  Jinak stran té Dublinské dohody se už i ZonenAngie (ale častěji se říká TeflonAngie) vyjádřila, že ta dohoda je stávající situací již překonána. Co tím myslela snad někdo z jejích novinářských vykladačů časem objasní.

 705. Zajímavé čtení:
  http://www.lidskaprava.cz/uploads/03_dokumenty/02_uprchlici_a_migranti/30_Umluva_o_uprchlicich_1951-.pdf

  Článek 31:
  Smluvní státy se zavazují, že nebudou stíhat pro nezákonný vstup nebo přítomnost takové uprchlíky, kteří přicházejíce přímo z území, kde je jich život nebo svoboda byly ohroženy ve smyslu článku 1, vstoupí nebo jsou přítomni na jejich území bez povolení, za předpokladu, že se sami přihlásí bez prodlení úřadům a prokáží dobrý důvod pro svůj nezákonný vstup nebo přítomnost.

  Halladine, máte pocit, že k nám někdo takový přichází přímo z území, kde jsou ohroženi?

 706. 883 Ostape, záleží na tom kdo je kdo. Od jisté úrovně netřeba vypovědět, podle potřeby lze ignorovat. Ostatně, je to jen mezinárodní smlouva, ne třeba gravitační konstanta.

 707. Schumachere, hlavně pokud to teda dobře chápu:

  – podle Úmluvy o uprchlících je možné stíhat pro nezákonný vstup na území státu takového člověka, který nepřišel přímo z území, kde je ohrožený.
  – podle Dublinských dohod by se k nám vůbec žádní uprchlíci neměli dostat.
  – Lisabonská smlouva zatím nebyla uplatněna.

  Tak já fakt nevím, co řešíme.

 708. 892 ale, Ostape, takové právnické slovíčkaření tváří v tvář vyšším civilizačním, principům…ehm…vyšším zájmům… Tím lze po zádech mlátit jen jakési nevýznamné lidičky a jejich státečky.

 709. K těm problémům s vlaky v Maďarsku jsem si vzpomněl na jeden film – Cassandra Crossing.
  https://www.youtube.com/watch?v=oI0yW4m9aaE
  Protože se tento film dostal do čs. kin, mělo to za následek děsný rachot u strážců ideologie. Sice bylo pozitivně hodnoceno, že ukazuje jaké mrchy jsou imperialisté, nicméně směřování vlaku do lidového Polska – zdánlivě do internace v emeritním koncentráku a ve skutečnost za účelem lividace na neudržovaném železničním mostě bylo pro stranické ideology těžko vydýchatelné.

 710. Ostape ,

  nemám, a mám pocit, že jsem tu někde psal, že ten , kdo příjde od sousedů v EU, a nezaregistroval se tam, nesplnil podmínky a bylo by možné ho trestně stíhat za nezákonné překročení hranic.

 711. 895 Ostape, případný zájem kohosi za mořem, MS, CIA, NSA, FBI, mě neznepokojuje. Zájem kohosi před mořem už ano. Třebaže slovy někdejšího policejního prezidenta, jako slušný člověk nemám důvod… Ovšem problém je v tom, kdo, na základě čeho a jakých aktuálních zájmů stanovuje kriteria aktuální slušnosti…
  Samozřejmě, že data, kterými ohrožuji galaxii a přilehlý vesmír, mám nerozšifrovatelně zašifrovaná klingonským algoritmem.

 712. 897-Maďaři mají konkrétní problém s konkrétní skupinou migrantů, která nechce podstoupit standardní azylový proces a dožaduje se „práva vycestovat do Německa“ (momentálně odmítají opustit vlak a dokonce odmítají jíst!).

  Angela se o tento stav významně zasloužila svojí kritikou Maďarska a pozváním Syřanů do Německa. Očekával bych ze strany Německa konkrétní návrh, jak má Maďarsko tuto schizofrenní situaci řešit.

 713. Právnické slovíčkaření vem čert, ale něco buďto funguje nebo nefunguje. A s tím se něco dá nebo taky skoro nedá dělat. Vyšší zájmy jsou jen kecy k odvedení pozornosti.

 714. [898] V tom případě je ovšem zbytečné argumentovat mezinárodními dohodami, protože nás v tomto případě k ničemu nezavazují.

 715. (898) Trestně stíhat a mít basy plné kozomrdů, což nutno platit …. moc dobrý nápad. 😛

 716. 897 dvd
  u nás to bylo jako Přejezd Kassandra.
  Ten film mě napadl už včera, ale neodvážil jsem ho zmínit. Pamatuji si živě, jak šokoval a jak mě šokovalo jak šokoval i v táboru míru a socialismu.

 717. [899] Schumachere, mně spíš šlo o to, že pokud někdo zůstává u starších Windows z důvodu šmírování a zároveň mu nevadí jiné prostředí, tak mu to šmírování už může být fuk. 🙂

 718. 894 Ostape, především jsem rád, že já tohle nemusím řešit. Pragmaticky řečeno, dějiny nás učí, že smlouvy jsou jako lodě pro dobré počasí. Jakmile je dostatečně mizerně, jdou ke dnu.

 719. 906
  Dobré hodnocení 🙂
  A ještě je jedna možnost. Smlouva přestane vyhovovat někomu, kdo má dostatečnou vojenskou nebo ekonomickou sílu.
  Malí, nebo slabí mají smůlu

 720. 903 ale Karle, mysli politicky, cožpak si naivně myslíš, že v těhle případech je to tak, že první policajt zahájí trestní stíhání a žalobce mu to posvětí bez nejvyššího posvěcení shora?

  905 Ostape, ano. Mně vadí trable spočívající v použitelnosti systému. Kdybych měl zvláštní potřebu ochrany dat spojenou s jí odpovídajícími transakčními náklady, vyřešil bych. Jenže prakticky nemám nic než co nakoupit maršálici na polívku (kterou stejně vařím sám), nebo fotky, sžívám se se zrcadlovkou, například podařilo se mi kloudně nafotit vážky. Nejnebezpečnější je to co píšu sem. Poněkud stádně nekonformní. Někde by to na popravu stačilo… Samozřejmě, že plány na vojenské využití Venuše schovávám jinde.

 721. Přejezd Kasandra jsem viděla už v nových poměrech a nějak mně vůbec nenapadlo, že by to mohlo být ideologicky závadné.
  Jo, vlak jel do Polska, ale nějak mně nedocvaklo, že by to mohlo být ještě nějaké to lidově demokratické Polsko….Měla jsem za to, že se to odehrává v nějaké neurčité blízké budoucnosti.

  Jen nějak už nevím, jak to dopadlo, tuším správně, že víceméně blbě, protože ten vlak přece jen havaroval?

 722. Proč Syřané neprchají do arabských zemí okolo Perského zálivu?…
  …Protože je to tam samý muslim.

 723. maYdo, dopadlo to blbě jen z 50% – vlak se podařilo rozpojit a jedna půlka na ten most vjela a spadla, zatímco ta druhí půlka to ubrzdila. Průměrný ajznboňák se z toho musel obsypat, protože rozpojí-li se vlak, stane se co? Asi jak tam v tom Norimberku ten vlak adjustovali, tak asi něco udělali i s tím brzdovým systémem.

 724. 912
  Protože je pro Saudy a spol jednodušší zavolat na práci Indonésany a Indy, a za pár let je poslat pryč, než nechat usídlit nějaké cizí Araby, co by tam chtěli zůstat natrvalo a nedejbože chtěli občanství.

 725. DVD,
  nejsem odborník, ale mím dojem, že na přerušení centrálního rozvodu stlačeného vzduchu je nějaká pojstka nebo záložní systém.
  Ale možná se k tomu vyjádří quivis

 726. 915

  Jo, je to tak :

  Pokud se sníží tlak v hlavním potrubí, rozvaděče na jednotlivých vozidlech zareagují a vpustí stlačený vzduch z pomocných vzduchojemů do brzdových válců. Tím dojde k přitisknutí zdrží na kola, resp. sevření brzdových kotoučů čelistmi. Tlak v brzdových válcích odpovídá poklesu tlaku v hlavním potrubí. Úplného provozního zabrzdění se dosáhne při poklesu tlaku v hlavním potrubí na 3,5 bar. Maximální hodnota tlaku v brzdových válcích přitom činí 3,8 bar. Stav při poklesu tlaku v hlavním potrubí pod 3,5 bar se nazývá rychločinné brzdění. K vyprázdnění hlavního potrubí dojde při přestavení brzdiče do polohy rychločinného brzdění, při stržení záchranné brzdy nebo při porušení celistvosti hlavního potrubí, například při přetržení soupravy. Při rychločinném brzdění vzrůstá rychlost zaúčinkování brzdy, maximální tlak v brzdových válcích je stejný, jako při úplném provozním zabrzdění.

 727. No camp, Germany….
  Připomíná mu to Goodbodyho trable se zajatými Němci…

 728. Rozpíná-li se vlak, zabrzdí se všechno .
  Odbrzduje se tak, ze masinka nafoukne brzdový systém – a naopak.

 729. 918-a přitom je klidně možné, že bude i camp, i Germany. Němci jsou teď sice úplně jiní než byli, ale znáte to.

 730. Komando jordánských bojovnic osvobodí rukojmí na Dnech NATO v Ostravě

  Doufám, že budou dávat nějaké ukázky. To je otrava. Tyto dny techniky mě nikdy nezajímaly a teď, když bych se tam rád mrknul je to až v Ostravě 🙁

 731. (846) obávám se, Halle, že Vaše radost je předčasná 😕
  „Přímou účast ruské armády v bojích proti Islámskému státu, o níž se v posledních dnech spekuluje o na kterou poukázal i server EuroZprávy.cz, Putin popřel s tím, že něco podobného je zatím předčasné. „Zvažujeme různé možnosti, ale účast ve vojenských operacích zatím není na pořadu dne. I tak ale Sýrii poskytujeme dosti výraznou vojenskou a technickou podporu,“ prohlásil Putin.“
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/130494-ruska-armada-v-primem-boji-proti-is-putin-promluvil/

  Možné vysvětlení ohledně vzniku „pověstí“ o přímé ruské účasti , kterou do světa vytroubil izraelský deník Ynet News, může spočívat v tom, že Izrael kvůli dodávkám ruských S-300 a letounů typu MIG-31 a cvičné stíhačky JAK-139 Sýrii ,přišel o nadvládu ve vzduchu 😕
  http://e-republika.cz/article3274-Rusko-dementovalo-zpravu-o-vyslani-letectva-do-Syrie

 732. skimici,
  přehlídky techniky jsou mi taky putna (Putna ? Putin ?), ale doporučuji si na tytrubce najít záznam předváděcího akrobatického letu SU-35 na letošních leteckých dnech. Skoro jsem čekala, že když to svištělo v poloze na „zádíčkách“, tak se to podrbe přistávacím kolečkem za uchem nebo tak něco 🙂
  Jordánské bojovnice se ale za techniku považovat nedají, ne 🙂 ? Všechny ale jako jejich královna nebudou, tak vám to třeba ušetří zklamání 🙂

 733. (923)„Izrael kvůli dodávkám ruských S-300 a letounů typu MIG-31 a cvičné stíhačky JAK-139 Sýrii ,přišel o nadvládu ve vzduchu“ Co si tak pamatuji, do Egypta i Sýrie Sovětský svaz nacpal spoustu raket i letadel. A taky si pamatuji, jak s tím dopadli. 😛

 734. Ano, když to tak bylo před 30 lety, tak už to tak bude napořád.
  To je prostá logika.

 735. Westíku,

  takové věci se dlouho zatloukají. Nakonec i u nás – policajti ještě odpoledne tvrdili, že nechystají žádné mimořádné opatření kvůli možným imigrantům přicházejícím z Maďarska vlakem – a hele – přijel půlnoční rychlík z Budapešti a poliši byli nastoupeni, a nachystány autobusy a basa, zadrženo 200 imigrantů.

  Pokud to byla běžná situace , tak jsem vtělení papeže a ajatoláha Chomeiního současně….
  Takže nějaké Putinovo dementování vůbec nic neznamená….. možná jen to, že ten kontingent není kompletní, a je ještě na přesunu.
  Minimálně tu leteckou podporu bych věřil, účasti ruských pozemních jednotek v přímých bojích už méně.Přece jen ta Ukrajina…

 736. 926

  Aero, kdybyste si přečetl něco o těch leteckých bojích v 73 z izraelskýchzdrojů, tak byste věděl, že izraelské letecké ztráty díky ruským pl raketám byly strašlivé. A dodané emerické elektronické protiraketové systémy byly na h….
  A kdyby pozemní jednotky Izraele taky díky americkému průzkumu nenašly netěsnost v egyptských liniích , neprorazily frontu, a izraelské tanky nezačaly likvidovat ty raketové postavení zezadu, vůbec nebylo jasné, kdo tu válku vyhraje….
  A ruských S300 bych si pérdel nedělal… Izraelci z nich mají vítr…

 737. (927) Možná časem nebude, ale zatím se nezdá, že by došlo k nějaké zásadní změně.
  (929) Přečetl. Výsledek hovoří. Pokud má někdo leteckou převahu, těžko mu někdo prorazí frontu. Nedělám si z S 300 prdel, pouze konstatuji, že technika není vše. Ledaže by to Rusáci dodali i s obsluhou (což bych zase až tak nevylučoval).

 738. Nerušte AeroKarlovi kruhy. Ví, co ví a paměť se mu před nějakými 30 lety zstavila.
  A hlavně:
  2.Platí bod 1.

 739. TAk sjem si přečetla toho Komárka a nějak nerozumím, proč bych ho neměla číst 🙂

 740. 924 Matzurko
  Ženy za techniku samozřejmě nepovažuji, ale protože nejsem žádnej zapr.ěnej xenofob a islamofob, milerád se podívám na speciální techniku jordánských bojovnic! Po ptakopyskových upoutávku už jsem shlédl i jednu Xenu a pak kus toho filmu s Schwarzenbergem a Brigitte Nielsen a moc se těším na jordánské hrdinky 🙂
  Mmch, po shlédnutí té Xeny a Brigitte jsem pochopil i ptakopyskův živý zájem i důvody, proč si ty Jezídky nebo jak si říkaly kvůli ovládání luku podstoupily voluntární pravostrannou mastectomii.

 741. … a pokud by ze zvláště zadařilo a sprchlo, mohlo by dojít i na dechberoucí souboje žena proti ženě v bahně, dobré vůči zlým zatímco křehké rukojmí typu AneHech na to smutně koukají v promočených hadérkách přikované únoskyněmi ke skále těžkými řetězy.
  Joj, možná že si přeci koupím lístek do Pendolína. Ministr obrany je přece bývalý komediant, tak by to mohlo klapnout.

 742. 936-no pokud bude Pendolino v té době ještě jezdit po celé trase, přece jenom, je to „migrační trasa“ …

 743. 937 s.Chovanec před týdnem tvrdil, že žádné nebezpečí nehrozí. Přece by nelhal.

 744. 924 Matzurko, malý počet zbraní v něčem výjimečných avšak ne ultimativních vlastností je naprosto nevýznamný. Rozhoduje komplexní převaha. Tak jak se projevilo ve druhé světové válce. Například některé německé zbraně byly úžasné hračky. Rakety, proudová letadla, tanky. Jenže v komplexním poměru sil byly nevýznamné. SU-35 je pěkná hračka pro předvádění na leteckých dnech a veletrzích. Úžasná akrobacie. Jenže nejsme ve druhé světové válce natož v první. Bojová kvalita letadla je podmíněna bojovou kvalitou celého sytému nasazeného v bojové operaci. Z hlediska obecných vlastností je plně dostačující například F16, F18… Limitujícím faktorem je zbraňový systém a schopnost taktické spolupráce. Faktory zajišťující komplexní převahu.
  Viz oblíbená scéna z tržiště v Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Jeho protivník zajisté úžasně ovládal šavli…
  Ostatně akrobatické umění se neuplatnilo ani ve druhé světové válce. Na to nebyl čas. Podstatou je trefit toho druhého dřív. Spatřit, zaměřit, trefit. Malé rozdíly v letových vlastnostech nebyly limitující. To platí pořád. Kus plechu stačí průměrný, důležité je to co je na něj navěšeno, kdo to kočíruje, jakou ten celek má podporu a jak je nasazený.
  Například meziválečný dvoumístný dvouplošník z překližky, drátů a plátna vybavený nejmodernějším přenosným protiletadlovým systémem by mohl být velmi nepříjemným překvapením. Třeba PO2 „Kukuruznik“. Radarový odraz malej, no tohle, co je to tam za srandu, na to nebudu plejtvat…. Stačí když to vezmu kolem….BUM! Nebo kombinace drona a protiletadlového systému, jako létající protiletadlový systém. Ano, jak podlé…ale….

 745. 935 Noname, myslíš tím práci strážného na velitelské lodi vogonské destrukční flotily? No, pracovní doba je dobrá….

 746. 932 quivisi, možná, že by pomohlo něco chladného na hlavu. Například seržanovi Navážkovi to velmi zafungovalo.

 747. 929, Halladine, tak. Záleží co je na tom navěšený a jak ten kdo v tom sedí to umí využít.

 748. Schumi,
  jenže se svými XX chromozomy to prostě obdivuji jako elegantní zázrak letecké techniky jako takové (případně dokonalé řízení toho pilota; já bych i jako spolujezdec blila jak alík), že to má jít do válečné akce raději pomíjím…. vlastně ani netuším, do jaké kategorie to pak spadá, pro mne to může být i práškovací letadlo 🙂

 749. Ministr valky neni byvaly komediant, je velmi soucasny. . .bohuzel.
  A navic ma velmi alternativniho synka. . .ten se ale v tom prazskem panoptiku vhodne doplnuje s hornouherskou mezinožkou autistickou.
  Proste dada.

 750. Aero,

  rozlišujte mezi vzdušnou převahou jako takovou a schopností účinně bránit vlastní jednotky před vzdušnými útoky a působit nepříteli těžko snesitelné ztráty.

 751. 2 Rpuť ad 931 – akorát jsem nepochopil co ty prasata kam přibili…

 752. “ Pokud má někdo leteckou převahu, těžko mu někdo prorazí frontu.“

  Ale prorazí.
  Naposledy viděno na Ukrajině. Opolčenci, naprosto bez letadel, přinutili Ukrajince přestat létat, a ofenzív, docela úspěšných taky pár předvedli.

 753. 946 Dano
  tak zrovnta takovýto článek je imho jen vyvolávání nenávisti. Nepíšou co se stalo a proč se to stalo.

 754. Schumi,

  problém je v tom, že ten kukuruznik by tu raketu a zařízení s ní spojené neutáhl ani fyzicky, ani energeticky 🙂

 755. 950-no co asi. Zřejmě strážný migranty napadl.

 756. 2 skimic ad 934 – levostrannou… Pokud byly pravačky… Střílel jsi někdy z luku?

 757. 949 je letecká převaha a letecká převaha…
  Důležité je mít převahu tam kde je zapotřebí. K čemu letecká převaha ve vzduchu když tam nejsou vzdušné cíle, vedená prostředky s omezeným použitím proti pozemním cílům, dobře vyzbrojeným protiletadlovými zbraněmi a navíc v členitém terénu a v reálné situaci, ve které z nějakého důvodu hubit vše na rozsáhlém území, protože je to území „osvobozované“…
  Ovšem milovníci tankových a leteckých bitev na to nahlížejí jinak. Tak jako milovníci bitev pěchoty v sevřených řadách a útvarech. Slavkov, Waterloo, Kursk….

 758. si vzpomínám, jak nedávno byl poprask ve východním německu, kde došlo k bitce mezi detenčníky, kteří pak napadli služebnu, přišli těžkooděnci a do rána to tam mydlili, něco odvezli po nemocnicích a něco izolovali. Myslím že to bylo v Haidennau?

  Žádné bližší info o tom nebylo. Pak Frankfurter A.Z. jak z chlupaté deky uveřejňoval detaily té story.

  Začalo to tak, že nějaký islámec konvertoval k něčemu jiného, poštěkal se s kolegy, vytrh z Koránu list a splách ho do haj… To muslimáče spoluběžence popudilo a jali se ho nahánět za účelem okamžitého odhlavení odpadlíka. Ten zaběh do služebny, kterou následně vymlátili taky a konvertitu nakonec policajti někam odklidili 🙂

  Ostatně nic nového, oni to v zásadě jen opsali, například Dt 13 mluví jasně:
  6. Jestliže by tě tajně nabádal bratr tvůj, syn matky tvé, aneb syn tvůj, aneb dcera tvá, aneb manželka, kteráž jest v lůně tvém, aneb přítel tvůj, kterýžť by milý byl jako duše tvá, řka: Poďme a služme bohům cizím, (kterýchž jsi neznal ty ani otcové tvoji),
  7. Z bohů pohanských, kteříž vůkol vás jsou, buď blízko aneb daleko od tebe, od jednoho konce země až do druhého konce jejího,
  8. Nepovoluj jemu, aniž ho poslouchej; neodpustíť mu oko tvé, aniž se slituješ, aniž zatajíš ho,
  9. Ale bez milosti zabiješ jej; ruka tvá nejprv na něj bude vztažena, abys ho zabil, a potom ruce všeho lidu.
  10. A ukamenuješ jej až do smrti, nebo chtěl odvésti tebe od Hospodina Boha tvého, kterýž tě vyvedl z země Egyptské, z domu služby,

 759. 954 PeS
  no jasně, jsme si ho z proutku a provázku jako kluci dělali. Já jsem ale ten proutek držel v levé a šíp v pravé. Dávali jsme do toho už nevím proč na konec brabčí brka. Vypadalo to hned lépe. Ze zazobaných rodin měli děti flinty, dokonce i takový ty vinčestrovky a tak mohli hrát bílé tváře. Nám chudým musely stačit luky a šípy. Různost zbraňových systémů byla ale nepodstatná. Podstatné bylo, která parta dokáže nabančit druhým rukama pomocí nepovolených a nesportovních chvatů. Boje se často zvrhly v čistě občanskou válku či „každý s každým“ až do kýženého uvolnění se a vyšumění adrenalínů.

 760. 957 zajisté. Každý z cechu vrahů je velmi nepříjemně zaskočen, když má natolik zaměstnané ruce, že nemůže použít některou z ostrých, špičatých či podobných věcí jimiž je hojně vybaven.

 761. 2 skimic – ad 957 – no právě… Stojíš k cíli bokem, luk držíš v napnuté levé, jinak ho neudržíš, tětivu se šípem napínáš pravou směrem ku bradě a překáží Ti tím pádem levá koza…

 762. 956 skimici, jistěže, jádrem Koránu jsou knihy „staré smlouvy“, základem Islámu je judaismus. Judaismus jsou si s islámem bližší než oboje s křesťanstvím. To, že judaismus se aktuálně neprojevuje jako islám, je dáno prostým faktem absence početní převahy vedoucí k adaptaci. Když je vás doma necelých deset milionů a nějaké miliony porůznu v sedmimiliardovém světě, je jasné, že si nemůžete počínat jako při obléhání Jericha… Musíte zvolit jinou strategii přežití než když máte přesilu v hrubé síle. To je obecně platné pravidlo. Je daleko výhodnější individuální i skupinovou evoluční strategií dělat faraonovi finančního poradce než na něj házet šutry…

 763. 960 to má z toho, že nevstoupil do JZD. Kozy by mu nepřekážely a krávy by byly v kravíně.

 764. 960 PeS
  a jo 🙂 to bude tím, že jsem coby harant nestál bokem a neměl kozy …

 765. Kvo-kvo-kvoty …. je to kokot!

  „Evropská komise příští týden navrhne, aby ostatní země Evropské unie převzaly dalších 120 tisíc uprchlíků z Itálie, Řecka a Maďarska, které jsou nyní silně zasažené migrační krizí. Na detailech návrhu, který by měl ve středu v Evropském parlamentu zveřejnit šéf unijní exekutivy Jean-Claude Juncker, se stále pracuje.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/379688-komise-navrhne-rozdeleni-dalsich-120-tisic-uprchliku-mezi-zeme-eu.html

 766. No já nevím , ale v levé (natažené) ruce se obvykle drží luk, a není důvod, aby levá „koza“ překážela.
  Naopak , pravá koza překážet může, vzhledem k tomu, že se střílí levým bokem dopředu
  Poznamenávám, že jako kluk jsem byl členem party, která neustále blbla s luky, házela sekerami a noži.

 767. 965 halle
  Taky záleží odkud se na ní dívaš

 768. V4 mluví rozumně.
  Ale to asi nepomůźe, nejhumánější z nejhumánějších to nepochopí.

 769. Viktor je dobrý-vyzval Rakousko a Německo, ať řeknou, co má Maďarsko udělat. Zda jednat dle pravidel Schengenu a nebo prostě imigranty pustit do Německa. Jsem zvědavý, zda mu někdo odpoví.

 770. Bože, co je to za vola, co ho pozvali do ČT 24 ?

 771. 970-právě se na to dívám. To je fakt síla.

 772. Jo, mezi těmi uprchlíky jsou určitě davy frézařů, soustružníků, počítačových odborníků atd.
  Určitě i jaderní fyzici tam jsou.

 773. 969 NoName
  Doufam ze to neni pravda. Pokud ano.tak zrovna prohral uplne vse.

 774. 973

  Ale ne. V každém případě vyhraje. Pokud mu povolí, aby zavřel hranice se Srbskem, bude mu líp.
  Pokud mu řeknou, aby je všechny pustil do Německa taky 🙂

 775. Tak znovu, pro méně chápavé… Lučištnice drží luk v levé napnuté ruce a stojí levým bokem k cíli. Pravou rukou napíná tětivu se šípem cca po úroveň brady. No a pokud je nemá po tatínkovi, v tom napínání tětivy jí může překážet její levá koza. Proto si je amazonky odřezávaly. Pravá by jí mohla překážet jedině snad v pokrčení předloktí…
  Např. zde: http://zen.e15.cz/na-ceste/bhutan-zeme-lucistniku-1076288
  nebo zde: http://www.historickeuniformy.cz/

 776. Já žil v domnění, že základy anatomie mají mít všichni felčaři… A ono asi ne…

 777. Skythové byli obávaní kočovníci, kteří se rychle pohybovali na koních a bojovali nejčastěji luky – a mýtické Amazonky v řeckých bájích se také často ozbrojovaly luky. Navíc si měly odřezávat pravé ňadro, aby se jim lépe napínala tětiva – něco takového ale archeologické výzkumy vyloučily, žádná taková zranění na mrtvých nebyla nalezena.

  Ve skutečnosti si prsa ovazem zplacatily , a neřezalo se nic. Ovšem v boji to mohlo vypaat, že nic nemají 🙂
  Teoreticky by si při puštění tětivy brnkaly tětivou o pravou bradavku 🙂

 778. Pesi, zkoušku z anatomie mám, z luku jsem střílel.
  A pravá koza je na straně pravé ruky 🙂
  To natočení na levou stranu není tak veliké, aby hrozilo nebezpečé levé koze 🙂

 779. A kurva kde je pravá bradavka, když tu tětivu napnu po bradu a dál ne? A ta levá ruka musí být opravdu upažená, jinak člověk větší zátěž prostě neutáhne.

 780. 975 domnívám se PeSi, žes totálně zmachovatěl. Macho – nepřítel žen. A jiným se podle snažíš svůj machovský názor za pomoci quasihistorických odkazů s muži, které si ani nedokázali kozy pořídit implantovat.
  To je velmi levné, neshledáváš?
  Já ostatně soudím, že hlavním důvodem pro pravostrannou mastectomii byla KADENCE!
  Kadence střelby lukem. Tvé fotografie ukazují konečnou fázi napnutí tětivy bojovníkem k jeho hrdlu/bradě, ale nijak neosvětlují okamžik ÚCHOPU!!!
  Představ si, že jezídka místo šípu uchopí s tětivou pravou bradavku, která je jaksi po ruce a vystřelí. Šíp před ní schlíple spadne a bojovník v tygří kůži ji rozpoltí lebku sekyrou.
  Chápeš? Kulomety rozhodly tu slavnou filmovou bitvu se samuraji!

 781. Ale jo, vy to všichni určitě víte líp… A dokonce si představuju tu tragédii, kdyby si na ní omylem šlápla…
  Jen nesmíte koukat na přiblblé filmy kde udatný elfský teplouš drží ten luk jak prase kost…

 782. Pesi,

  dokonce i já mám pravou bradavku před bradou, o ještě kozatějších dámách ani nemluvě.
  A jelikož je brada s celou hlavou natočena při střelbě doleva……..

 783. 2 martin – no, vzal jsem jméno boží nadarmo… Ale ono je to někdy náročné, zvlášť, když jsem svýho času z toho luku střílel docela dost… A nepletu si pravou a levou stranu.

 784. Aha… „Hlava natočená doleva a pravá bradavka před bradou“ – já se omlouvám, za takové tělesné postižení člověk nemůže… A já furt přemýšlel, kde asi bral Filla inspiraci…

 785. No jo, vlastně… Zubaři mají prohozené strany… Moje šestka vpravo dole je na pravý straně mojí huby, ten zubař, když je proti mně, jí samozřejmě vidí vlevo, ale říká vpravo. Oni to mají takové pomotané… Jen by mě zajímalo, jak reagujou na „kupředu, levá!“

 786. 2 skimic – no to mi nedošlo… On střílí z luku směrem nalevo a má těsně před bradou opravdu pravou bradavku tý amazonky – a pak opravdu může dojít k drnknutí… Ale pokud by ta amazonka stála za to a měl bych její bradavky takhle před bradou, tak lukostřelba by byla jednou z posledních věcí, na kterou bych pomyslel…

 787. Mno, já když si tak představím PeSa nebo Halla, jak střílejí z luku, tak nemám dojem, že bradavka by byla tou částí těla, která by v takovém pádě mohla dojít úhony… 😀 😀 😀

 788. 990 PeS
  ono je to asi blbost, ale moderní holky, co se nelíběj ptakopyskovi by zručný lučištník nebo lučištnice asi obejmuli/objali (jak je to správně?) a tedyby měli okolo brady její levou bradavku a stříleli by někde zhruba od její levé lopatky směrem nahoru k šíji podle konkrétní žirafivosti amazonky.

 789. 2 skimic – je jistý rozdíl mezi holkou a moderní holkou… Asi jako mezi aktem a pietním aktem…

 790. No tak jo, PeSi vyhráls.
  Největší sranda je v tom , že se asi neřezalo nic 🙂

 791. Možná už zbytečně hnojím trávník, ale nedá mi to.
  Lučišník a lučišnice v moderním podání: http://www.themoderngladiator.com/wp-content/uploads/2014/05/male-and-female-archer.jpg

  Jak si lučišnici představuje fotograf – nemrava: http://40.media.tumblr.com/de7d23ffc041783e0e0e92f93f9cd561/tumblr_nlz522rtAv1txde3xo1_500.jpg
  Jak si lučišnici představuje romantický božínek malíř: http://wallpaperstag.net/wallpapers/women_archer-1024×768.jpg
  jak si galskou lučišnici představuje fantasy malíř: http://orig07.deviantart.net/058e/f/2011/250/e/c/celtic_archer_6_by_bardulf-d496khp.jpg
  A na závěr, tramtadarááá! Flattest archer of all time Keira Knightley:
  http://madeinatlantis.com/keira_knightley/movies/king_arthur/arthur_28.htm

 792. Krzevá tu lučištnicko-anatomickou otázku jsem se obrátil ad fontes – a hle, sám Václav Hájek z Libočan uvádí, že Vlasta – poté co se prohlásila kněžnou – vydala nařízení, v němž se mj. praví:
  …kteráž by se koli děvečka urodila, tu hned aby jí pravý prs horkým železem připálen byl, aby jí nerostl a táhnúti lučiště nepřekážel.

 793. ptakopysku 999 – a tatínek byl lučištník! 😀

 794. Václav Hájek z Libočan byl intelektuál a farář. Ten luk viděl akorát tak na vobraze Antonia Pollaiuola Umučení svatého Šebestiána a když napsal citovanou větu, tak se zrovna probudil se spocenejma zádama s rukou v nočníku.

 795. teda nevím, ptakopysku,a le na většině těch obrázků toho ty slečny moc k odřezávání nemají…..

  OT – mladej pán ohříval knedle v mikrovlnce. Nevím, jetsli to nastavil blbě, na moc dlouho a zapomněl na to, nebo jetsli se ta mikrovlnka v určenou dobu nevypla (a taky na to zapomněl).
  Každopádne výsledkem byl jeden zničený talíř, knedle na koks, mikrovlnka černá zevnitř i zvenčí a nejspíš na odpis, sousedka ze zdola prý přilítla, jetsli u nás nehoří a hlavně celej byt přes intentivní větrání příšerně smrdí spáleninou.

  Nebyla by nějaká babská rada na ten smrad? Zkouším vařit vodu s octem, ale nějak to nepomáhá. Možná, až toho odpařím hektolitr….

 796. Rputi,
  😀 spíš byl režisér magor. Ale ty ostatní ženský v tom filmu vypadaly úplně normálně. Asi prostě potřeboval Kelty nebo co to bylo za svoloč, diametrálně odlišné. Což se mu povedlo. Merlin byl taky k zulíbání. http://www.wearysloth.com/Gallery/ActorsD/4660-26292.gif
  Takovýchhle Merlinů jsou přes léto Vrchlického sady plné.

 797. ptakopysku,
  já tyhle ptákoviny nesleduju, ale možná je ten Merlin to jediné, co odpovídá realitě. 🙂
  KJ
  Jak známo, středověk byl nemytej, nečesanej a smradlavej!

 798. maYdo,
  ono je to celkem pochopitelné. Kdybys měla prsa větší než hlavu, vláčela by ses s lukem, toulcem plným šípů a velkou polní po rozmoklejch válečnejch polích, nebo by ses radši nechala krzevá ty prsa voprašovat někde na hradě? Ty placatý prostě musely na vojnu. Rannej středověk se s nikým moc nesrrr ehm. nepáral. Profese modelky ještě neexistovala. Drsná doba.

 799. maYdo
  Já bych se v této situaci pokusil něco řízného vypít abych měl dostatečně naváto k usnutí a k přežití široce otevřeného okna přes noc a tedy útoku žravých hmyzáků. Možná bych se pokusil zbít potomka. To jen aby se udělal v bytě průvan.

 800. 1003

  Taky ty ostatní ženský nestřílely z luku, Keira je tím postrojem zplacatělá.

  Majdo, není to mikrovlnka s přidanou funkcí horkovzdušná trouba ? ta nemá časovač.
  Mám takovou, a občas v ní peču bábovku.

 801. ptakopysku,
  náhodou si Keiry vážím, jednak se mi líbí některé její role (např. Pýcha a předsudek), jednak své herectví nepodepřela silikony tam, kde Příroda odepřela 🙂

 802. Jo,
  a nemusela hned popadnout luk, škaredý ženský taky mohly do kláštera 🙂

 803. Škaredý ženský (teda alespoň podle filmů) do klášterů nebrali. Asi aby nezvětšovali Kristovo utrpení.

 804. No, tak za prvé okamžitě odnést ty knedlíky mimo byt a asi i s tou mikrovrnkou. No a pak pomůže jediné – tvrdit ostatním, že je to tak schválně! Popř. by ještě někde v hyperďouře mohli mít otevříno a pohlcovač smradu. Rozprašovat lesní vůni raději nedoporučuji. To se pak ty smrady pozoruhodně prolnou a zkombinujou…

 805. 1005 ptakopysku
  Jseš inspirativní. Pokud měli husité takové kádry v poli (ad žena od mandlu z Bohatýrské trilogie) válečný pokřik krleš viz nedávná diskuse je mylně vysvětlován jako komolení kyrie eleison. V bojových písních je zaznamenáno trojnásobné krleš. Původně se jedná o předsmrtné chroptění cizáků, jejichž hrdla byla sevřena něžnou rukou husitky bez luku.

 806. A srandovní byla třeba Penélope Cruz ve fanfánu Tulipánovi, kde probouozející se Fanfán pronáší repliku o obláčcích vznášejících se mu nad hlavou. V originále se mu nad hlavou vznášely přednosti Giny Lolobrigidy, takže poetika byla na místě. V rimejku nad ním levitovalo blbě ohoblované prkno v podání Penélope Cruz.

 807. Ptakopysku,

  Václav Hájek pocházel z drobné šlechty. Nemyslím, že by nikdy neviděl luk.

 808. 2 skimic – ano, s tím bych souhlasil… A ty husitky odvozovaly svůj název od toho, jak bramborovejma šiškama krmily husy. Tam právě se dokonale nacvičí to přesné sevření krku s následným klouzavým pohybem… Bez zajímavosti ani není to, že ty husy se obvykle držely mezi koleny dotyčné husitky… Takže cizák byl přidržen a než se zbavil mylných představ, už chroptěl…

 809. Do klášterů vzali každou, pokud přinesla věno. To lášterní věno asi bylo menší, než by chtěl nějakej potencionální ženich, a tatíčka to stálo míň.

 810. ptakopysku,
  ano, drmolící a slzící Jovovich se mi taky vybavila 🙂
  Vůbec Pátý element je u nás v oblibě, s Brucem Willisem mám raději snad už jen komedii Blind date (Schůzka naslepo), kde má však po boku lépe obdařenou Kim Basinger.
  Přednosti Penelopy Cruz si nevybavuji, ale rimejky jsou málokdy lepší originálu… a taky kdo by měl na Ginu a Gerarda, ne ? Jistě, Adélko 🙂 !

 811. Stran Václava Hájka souhlasím s Halladinem. Ale pro jistotu se optám staršího syna, takto sportovního lukostřelce.

 812. Nezvětšovvat utrpení Kristovo…
  No, na druhé zamyšlení, stejně chodily částečně zahalené, tak mu to mohlo být egál.
  Ale těch tchýní !!!!!!!!!!!!!!

 813. >> Matzurka
  Mně už připadalo svatokrádežné, že toho Fanfana (1952) po letech obarvili.

 814. dvd,
  tak to ani nevím, díky za varování 🙂

 815. 1012 ptakopysk
  No nechápu komu se může líbit ta ukrajinka nebo odkud je oblepená neoblepená. Mně přišla naprosto otřesná v té roli Jany z Arku, pološílené nešťastné katolické fanatičky.

 816. 1024

  A sakra… No , já ty herky moc neznám…..

 817. 1024 Rputi
  Kdo je ta dívka s rozevlátým živůtkem?

 818. chi, teď hlásí, že Slavia jsou číňani. Nikdy jsem o tom ani na okamžik nepochyboval a je dobře, že se k tomu po desítkách let přiznali!

 819. 1030-teď Kŕetínskému zaskočilo – bude těžké konkurovat čínským energetikům.
  Defacto totižto jde o souboj dvou energetických skupin 😉

  Musím se zítra zeptat souseda-slávistu. Oni jsou kluci slávističtí zvyklí na ledacos, ale Čína, to tu ještě nebylo.

 820. >> skimic
  Jsem zvědavý, jak ten prodej Slavie Číňanům bude komentovat Jan Rejžek.

 821. Číňani si koupili i leteckou společnost Travel Service, aby mohli fandové za svým týmem jezdit na zápasy! Jestli Slávka bude mít v Číně tolik fandů, jako jich má Krteček… to bude hustokrutej nářez a Spartakiádní staďák jim bude malej.

 822. (946) Dano, neblbni pls alespoň Ty. Není spiknutí, jen novináři píší to, co si myslí, že zaujme. A i tak ne všichni.
  (949) On někdo tvrdil, že Ukrajinci měli či mají vzdušnou převahu? Pokud ano, já to nebyl. Dokážu rozlišit kvalitní materiál (technický i lidský) Izraele od ukrajinského neudržovaného šrotu, konfrontovaného zelenými mužiky.
  (1013) Nebo že by je nikdo nezachraňoval.

 823. Ještě ohledně kurdských YPJ a YPG (velký rozhovor na novinkách s velitelkou, která je na konferenci v Praze)-momentálně nevadí, že mají na uniformách a vlajkách takové velké červené hvězdy ?
  Dokonce se prý potkali i s Karlem a ten u toho nespal …

 824. šimon Pánek a můj oblíbený ušatý Kubala excelují na čt24.
  Úžasný.
  Nemám nic proti těm neziskovkám a čt v létě. O od nich kromě obveselení nic nepotřebuji. V zimě by mi ale mohli pomoct shrabat sníh a vzít ssebou pana Velíška aby naléval grog anebo francouzskou horkou cibulačkou.

 825. Ad 1036
  Kaddáfí a Kim měli osobní gardy složené z lepých vojand. Asi pánům vyššího věku svědčí takováto přítomnost a činí je to čilejšími. V rámcích možností, samozřejmě…

 826. Když jedna strana nemá žádné letadlo a druhá desítky až stovky, i když starších nebo málo udržovaných, je to skutečně typický případ vzdušné nepřevahy.

  A žádná spiknutí skutečně nejsou, novináři prostě jenom tak píšou, co je napadne, a o čem si myslí, že zaujme. Maximálně, maximálně je může platit Putin, žádné jiné vlivy nejsou. Neplatí je žádná občanská združení, různé fondy a nadace … Ne. Prostě ne.

 827. OT
  Dnes mi přišel na iPad update Skype. Posléze mi to spustilo různé alerty na ostatních computerech i s macos. Usoudil jsem, že je čas to definitivně odinstalovat , anžto je to spojeno i s w10 malware, který pronikl nezvaně i do w7 a w8.1.
  Zítra bez milosti killnu skype účtu i s zbylýma eurama a budu načisto projistotu reinstalovat ios na infikovaném ipadu.

 828. K tématu si čt24 pozval Ivana Gabala a Toho divného Laudáta. Je to normální? Moderuje to ten obtloustlý divník. Pane jo! Jsou evidentně vyděšení.

 829. Gabala vůbec nemám rád, ale dnes mluví skoro rozumně.

 830. 1042-ono je teď stále těžší držet linii, je dost možné, že se brzo změní nálady a neměnné pravdy, a pak by se někteří z nich třeba i styděli… Nebo něco horšího, už by je nepozvali.

 831. Dokonce má většina médií velice konkrétní vlastníky a ti mají velice konkrétní zájmy.
  Ale samozřejmě, novináři v tĚchto médiích píšou, o čem si myslí, že zaujme. A vlastníci mají ta média jako hobby. K čemu jinému by je měli ?

 832. No jo. Teď je tam Gabal a nějakej senátor komoušů co češtinu velmi láme.

 833. Dokonce má většina médií velice konkrétní vlastníky a ti mají velice konkrétní zájmy.
  Jo. Zájem prodat co nejvíce a vydělat, pak je nutno psát to, co lidé chtějí číst. Jenže lidé se v názorech dost různí, takže je nutno se soustředit na určitou skupinu (třeba PL na nepříliš uvažující kverulanty), nebo názory vhodně mixovat, nejsnáze tak, že různí redaktoři mají různé (světo)názory. Nebo vydávat vyloženě propagační materiál, na netu to ani moc nestojí, pak je ovšem riziko menší čtenost.
  Obvykle to lze dost snadno rozlišit, pokud ovšem čtenář má zájem to rozlišit.

 834. Skimici,
  ten Syřan je dlouholetý člen ODS 🙂

 835. A hele, Čulík mě zlikvidoval na svém Facu 🙂

 836. Dobrý večer, prý Pánek tvrdil v televizi, že k nám žádný slušný uprchlík nechce, protože české sociální sítě jsou plné xenofobních a rasistických výroků.
  To mně odcela zaujalo – oni uprchlíci cestou sledujou internet? A rozumí česky, že vědí, co se tam píše?

  Já bych řekla, že ani tak ani tak, ale Pánek blbne a neví co mluví 😀

 837. 1053

  To je setrvalý stav – nic nového 🙂

 838. Dobré ránko!

  No, když budou takhle blbnout dostečně dlouho, tak se jim ta EU logicky rozlomí na dvě půlky.
  Višegrád se, zaplaťbůh, včera zašprajc, tak jsem žádostivá, kdy nám zatrhnou ty dotace… 😀

 839. maYdo, sledujou..
  Včera byla na ČT24 reportáž s jedním syrským inženýrem. jeli s ním vlakem do Prahy . Na nádraží se postavil k volné wifi, a Skypoval s manželkou… Takže ta manželka má doma komp a internet.
  Pak tak mluvili s nějakým Čechem, kterej dělá kšefty s Libanonem a Sýrií, a zřejmě hlavní město a další oblasti fungují docela normálně. Dokonce má být v Damašku nějaký veletrh.

 840. No a pokud má ta mangelka doma komp a internet, asi nebude v nějakém ohrožení života.
  Na území, kde se válčí, asi nebude ani elektřina, ani internet.

 841. 1059 dobré ráno
  Halle vůbec nerozumíš současným nebezpečím a ženské duši. Mangel trajdá venku a jí může každou chvíli čekat událost horší smrti od čilých bojovníků.

 842. Já ti nevím, Skimici

  Být tam akutní nebezpečí, tak popadnu manželku a dvě děti, co ten inženýr má, a vypadnu i s nimi.
  Nenechám je tam.

 843. Tohle mi připadá spíš jako když se někdo stehuje za novým povoláním v mírové situaci. Chlap odjede na místo nové práce, okoukne, sežene byt a pak za ním rodina přijede.

  Ale třeba tomu nerozumím…

 844. A tohle signalizuje další problém… Těch uprchlíků je už tak hodně, ale vlastně je třeba je násobit tak 3-5 x. Všiml jsem si , že je fůra těch , co přišli, a plánujou k sobě přivést rodinu…

 845. Dotaz
  Co to bylo za malheur, že se mi šumavák přepojoval na ignum a kde jsem se dozvěděl ohromující informaci, že doména je registrována?

 846. Rakousko a Německo vpustí migranty přicházející z Maďarska. Za to ale chtějí, aby Budapešť přistoupila na kvóty
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rakousko-a-Nemecko-vpusti-migranty-prichazejici-z-Madarska-Za-to-ale-chteji-aby-Budapest-pristoupila-na-kvoty-397965
  Těm snad hrabe? Co to je za blbost??? Oni si je tam tahaj a chtějí nařizovat druhým, že si maj taky nějaký natahat? Vždyť do maďarska nechtěj. Chtěj do Německa. To je jak u blbejch na dvorku.

 847. 1065-přesně. Ti uprchlíci si vyvzdorovali, že pro ně neplatí imigrační a azylové procedury a ukázali všem ostatním, že to jde (na nátlak Německa a Rakouska a za potlesku všech evropských idiotů).
  Jak teď donutí další imigranty ta pravidla dodržet, nedejbože se nechat přerozdělit mimo Německo ?

 848. Dobré dopoledne, děkuji za zpravodajský servis. Těší mě, že jsem se nemusel rozčilovat a přitom o nic nepřišel.

  989 PeSi, jak reagují? Vzájemně se přišlápnou.

  maYdo, to si ta lidskoprávní buz…eee…někdejší sametový krasaveček koleduje o přestlamu od svých lidskoprávních soudruhů jestli jim dojde co tím ve skutečnosti pravil. Kouzlo nechtěného, nebo výron podvědomi?

  Co se týče lámání EU, mám čerstvé informace z Centra, že tam klid a pohoda, že to na to poplach nevypadá. Připouštím, že jim to tam přes pomocný mozek nedošlo, dinosauři mají dlouhé vedení.

 849. To je jako s tím utopeným chlapečkem!
  Ta rodina žila v Turecku od r. 2008, otec měl zaměstnání a zkoušeli se dostat za jeho sestrou do Kanady, což jim Kanada 2x zamítla. Neměli se špatně, navíc je podporovala ta kanadská sestra, ale tatínek potřeboval nový zuby a řek si, že když jako bude úprchlík, tak se do té Evropy dostane.
  Takže neprchal před válkou, ale za novejma zubama.
  Ale všechny média vyváděj, že za to může Evropa…

 850. v každým tureckým šopíku za ár šušní

 851. 1068-o tom, že do vesty pro sebe investoval a pro rodinu ne ani nemluvě.

 852. 1069

  Podle českých předpisů musí mít každé dítě do 15 let na malém plavidle ( kategorie lodí) povinně vestu.
  no ale to je důsledek přebujelého českého státu 😉

 853. 1071 – anebo to všechno i s aranžovanou fotografií bylo trochu jinak.