But that dirty little coward, who shoot Mister Howard…

Úvaha nad situací…

Čím dál víc si při sledování naší politické scény připomínám onu americkou odrhovačku o Jesse Jamesovi… Jak chudáček trpěl, až dotrpěl…

 

Jesse James was a lad that killed many a man,

He robbed the Glendale train,

He stole from the rich and he gave to the poor,

He’d a hand and a heart and a brain.

 

Chlapec, který zabil mnoho mužů, přepadl vlak, ale byl to takový Jánošík, co bohatým bral a chudým (tedy sobě) dával. A prej měl srdce, ruku a mozek… Podivuhodné…

 

Inu, on to byl takový emerycký pravdaláska… Držel si svých několik otroků, nad kterými moudře a uvědoměle dohlížel, asi stejně tak jako zrzavý skřet Vašík Chrchlavý nad svým pronárodem… A oni si toho nevážili… Neuvěřitelné… Nakonec kvůli těm otrokům i válka vypukla – a milej Jesse, kterej rozhodně nechtěl, aby mu nějaká páteř kafrala do toho, jak má mít v koupelně kohoutky. No a tak se dal k nějakýmu Quantrilovi, kterej se proslavil řadou masakrů, zejména bezmocnejch lidí… Inu – jejich smůla, nemaj bejt bezmocný, že?

 

No a po válce pokračoval ve svém pravdoláskovství… Ne, jako Havel, kterej si nechal nakradenej majetek pojistit přes parlament – neměl dostatek spřátelených pravdoláskových zákonodárců… Takže pokračoval primitivnějšími metodami – prostým okrádáním a loupeží – asi jako Kalousek s Nečasem… No a představte si – ta neschopná páteř ho prohlásila psancem. A dokonce tak lukrativně, že se to vyplatilo i Pinkertonově agentuře… No a tihle profesionálové se s tím nesrali… Ovšem, narazili na veřejné mínění… Už tehdá novináři, PaH-BŽ, určovali, kdo je ten správnej a kdo je ten zlej… A ten správnej mohl být nenejvýš pomýlenej…

 

No a Robert Ford vystihnul ten správnej okamžik, asi jako Pekárek – a milého Jesse odstřelil zezadu a beze zbraně… No a neměl za sebou Nečase s Kalouskem, takže se to neodpouští…

 

But that dirty little coward that shot Mister Howard,

He laid poor Jesse in his grave.

 

A zas Pravda a Láska zvítězila nad lží a nenávistí… Proč se mi ta odrhovačka furt tolik vnucuje?

 

PeS

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 164 komentářů u “But that dirty little coward, who shoot Mister Howard…

 1. PeSi, předpokládám, žes měl spíš na mysli Vondrouše a nikoli Pekárka. Konec konců, ono je to fuk, jestli jeden oligofrenik nebo druhej a takového Vondrouše ( zde ) by si člověk snadno zaměnil za krasavce, jehož prý ženy milovaly – Billy the Kida ( zde ).

 2. Martine,

  k dolejší hospodě.
  Z pondělního „Macka“:
  Vznešená slova politiků o zvýšení financí na vzdělání, vědu a výzkum samy o sobě neznamenají nic. Viz část rozhovoru s forenzním genetikem Danielem Vaňkem v National Geographic, týkající se výzkumu koster Přemyslovců:
  My jsme přípravu na tento projekt vzali velmi vážně. Nejprve jsme si na kostech stejného stáří a nižší historické hodnoty ověřili, že naše postupy fungují. Pak jsme se spolu s kolegy ze Správy Pražského hradu, Archeologického ústavu, Národního muzea a Přírodovědecké fakulty UK snažili získat od Grantové agentury ČR na projekt peníze. Byl to reprezentativní výzkumný záměr – kromě genetické identifikace jsme chtěli pořídit 3D scan všech zpracovávaných kosterních pozůstatků a tato data pak zpřístupnit.
  Všichni antropologové na světě by si tak mohli stáhnout z webu digitální obrazy koster našich panovníků. Komplexností získaných dat bychom se dostali před svět. Nikdo by neměl takto zpracovanou archeogenetiku a archeologii pro vládnoucí dynastii, která je navíc propojená se slavnými panovnickými rody v Evropě. Získané 3D modely kostí by se mohly formou putovní výstavy dostat k žákům a studentům. Od státu se nám však ani na třetí pokus nepodařilo získat finance. Ve stejné finanční výši však byly schváleny projekty typu „Výzkum rozšíření francouzštiny v subsaharské Africe“. Myslím, že to není zrovna to, co český národ potřebuje. Ale možná se mýlím.

  No a zde rozhovor s šéfem gratové agentury, našim předním sociologem:
  http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vzdelavani/sef-grantove-agentury-snazime-se-omezit-vliv-%E2%80%9Emaleho-domaciho-rybniku%E2%80%9C

  Ve světle těchto informací můžu říci jen to, že bych fakt raději brala pro začátek aspoň ty daňové asignace, jak tu zmiňoval Foundry…

 3. Matzurko, fór je v tom, že národ nepotřebuje ani ty kosti. Zvláště kosti natolik staré. Když vidím katolické teátrum s korunovanou lebkou na duchně, s kouskem čehosi co je vydáváno za svatý jazyk svatého odorovance za neprozrazení zpovědního tajemství, třebaže to bylo jinak a onen kus je kusem mumifikované mozkové hmoty, je mi blivno. Kosti mají nechat napokoji a starat se o o jiné, praktické záležitosti než za veřejné peníze zjišťovat který potentát byl spřízněný s kterým potentátem. Jdou na to sice chytře, snahou vyvolat pocit vznešenosti, jejíž odlesky by padly na nás a my když už máme nahé zadele se mohli něčím chlubit. Chápu význam forenzní genetiky, ale tohle jsou vyhozené peníze. Když mám zájem o zjištění s kým vším jsem příbuzný, zaplatím si to. Ale nevím proč bych měl platit za zjišťování kdo jiný je s kým jiným příbuzný, jen pro větší slávu čehosi a lepší pocit kohosi. Co se týče vyhazování peněz za výzkum té francozštiny, to už by snad mělo být trestné.

 4. K tématu, Jesse James a Billy Kid jsou typickými případy lidového adorování zločinců. U nás novodobě Kajínek. S Havlem a Pekárkem nesrovnávám, ono nalézání podobnosti je na úrovni argumentace „protože asfalt“.

 5. Tak moment, Schumi!

  Směšuješ několik věcí dohromady! Ono vůbec nejde o tu srandu kdo s kým byl příbuzný! To je zajímavá senzace pro novináře, aby vůbec měli o čem psát, protože tomu zbytku bačkoru rozumí!
  Jde o to, že málokdy mají genetici k dispozici tak komplexní genetický materiál jedné rodiny přes několik století. To je materiál k nezaplacení! Ale aby jim to bylo co platné, tak zároveň musí zjistit, jak to příbuzensky bylo, kdo je čí otec nebo dcera, aby se daly sledovat genetické změny, které v průběhu generací nastaly přivdáváním či přiženěním jedinců dalších rodin.

 6. No tedy, musim rici, ze clanku, jako prosty sekacek travy, nerozumim. Tak si pockam na vysvetleni od autora. Jiste to nejaky smysl ma, jak znam PeSa, tak bude umne schovanej…..

  Matzurko, nic takoveho nebude. To by tak hralo, aby pekar mel moznost ovlivnit, kam pujdou jeho penize, vzdyt je jen pekar

 7. Zůstal bych u té ekonomie. Na základě toho čím nás zásobují Modrej a Foundry bychom se měli pohnout k nějakým užitečným závěrům co nás čeká, na co se a jak připravit, Jak z toho ven. Je to jako počasí, to nezměníme. Ale můžeme se připravit. Jestli už není pozdě. Když už ne záchranný člun tak alespoň plovací vestu.
  Co se týče derivátů, nad kterými Modrej kroutil hlavou a které jsou nabízeny jako „Top produkty“, jsem toho názoru, že deriváty sraček nemohou být ničím jiným než sračkami.

 8. 7 Rputi, to já chápu, že by to mohlo mít nějaký význam pro základní výzkum. Jen se mi nelíbí ten panoptikální cirkus kolem toho. Obchodně tu argumentaci chápu. Jenže stejně dobře tohle lze, a také se provádí, třeba na myších. U nich lze mít v relativně krátkém čase pod přesnou kontrolou mnoho generací bez problémů se zanášením „mimomanželskými“ geny.

 9. A vůbec? Co se nám to tady rozmáhá v poslední době?

  To ofrňování na obory, které nejsou „mým oborem“ a kterým bačkoru rozumím, ale jsem si naprosto jistá, že jsou naprosto zbytečné? Kde se bere ta neúcta k práci druhého?

  Chápu to, když jde o sociální etanologii, píčologii a podobné jiné nové „pavědy“, které pouze předstírají „vědeckou práci“ jen za tím účelem, aby si usosli z rozpočtu a nemuseli se při tom namáhat. Tam je opovržení na místě! Ale staletími prověřené obory si to snad nezaslouží.

  To bychom se stejně dobře mohli ptát k čemu potřebujeme koně, když máme auto a v nejhorším se dá dojet i na kole! K čemu potřebujeme hruškovici, když je možno se ožrat tuzemákem s mnohem menšími náklady. Po vypití půllitru, už stejně dotyčný neví, co pije!

  Že je to demagogie? No jistě! Ovšem o nic menší, než když někdo hlásá, že „ty kosti nepotřebujem!“

 10. 8 Jirko ppa etc…jsem toho názoru, že hybatelem toho je myšlenkové pohnutí henerované všeobecnou nasraností modulované aktuálním, dočasným a z obecného pohledu vlněním marginálních událostí v našem zaprděném lavóru. Jen počkejte jaké důvody bydou pro rozčilování v příštím roce. To teprv budou váchně.

 11. No si myslim, ze ostatky by meli zustat, tak nejak, kralum, knizatum a tak. Neni zadny duvod, nez „senzace“ aby, narod plny demokratu a vseholidu se stoural v lidech „urozenych“ jen proto, ze znaji kdo je kdo…… Nechte je odpocivat v pokoji….. A to samozrejme rozumim,ze to je velka vyzva

 12. Jo a aby bylo jasne, „urozene“ nemyslim jinak, nez ze znaji sve predky, nijak jinak se to totiz nelisi….

 13. Schumi 10, au au auuuuu!

  Ta problemtika je trochu složitější a je zatracený rozdíl mezi myšičkami žijícími v klimatizovaném terárku a živenými přesně dávkovanou potravou a rodinou, která před několka staletími žila vystavená všem vlivům tehdejší doby!

  A panoptikální cirkus je požadavkem doby. Chceme bulvár a na to jsme ochotni dát prachy. Proto taky mají největší úspěch sociální ekologové a jiné obskurnosti, protože kolem toho obchodu s deštěm umí nadělat lepší cirkus§

 14. Houby Rputi…. Das sve telo k dospozici vede? Jo ja vim, jiste ano, ale oni by protestovali a tak se s tim musime nejak vyrovnat…… Je to velmi proste… Proste si myslim, ze jsou nekteri lide prilis pysni, ze „mohou“ a tedy jsou nadrazeni ostatnim…

 15. A Schumi, mimochodem – nepodceňuj symboly a víru!
  Chceš-li obracet někoho na tu svou, musíš ji nejdříve mít a ten symbol, kolem kterého dannou skupinu sjednotíš.

  Vůči machometánům jsme např.zatra v nevýhodě. Co jim můžeme nabídnout za jejich Alaha? Bezvěrectví? Jen se nám vysmějí a budou mít další argument, proč nás vyhubit. Většina lidstva je na takovém stupni vývoje, že tu víru a symboly potřebuje!
  A je úplně jedno, jestli ty to osobně potřebuješ taky či nikoli!

 16. Jirko s těmi ostatky je nakládáno mnohem pietněji než se s nimi nakládalo v dobách historických… a nijak extra jim to nevadilo!

 17. Jeee Rputi, vykopeme Tveho otce, to bude sranda, az budeme odebirat vzorky ….. Jo?

 18. 11 Rputi, aha. Kolik hruškovice a kolik tuzemáku má rozhodovat osvícená vrchnost. Podobně ve všem. Protože osvícená vrchnost daleko lépe než já ví co potřebuji a daleko lépe dokáže alokovat mé zdroje. Tak místo flašky rumu dostanu deci hruškovice. Pro mé blaho. Mně se to nějak nelíbí. Připadá mi logičtější, že by to měli sponzorovat potomci a příbuzní oněch rodů, mají-li zájem.
  Chápu, že například bez zaplacení amerického kosmického programu z peněz daňových poplatníků by se nekonalo přistání na Měsíci a nebyl by odpovídající vedlejší technologický efekt. Jenže třeba by jejich individuální alokace vedla k jiným pozitivním efektům. Jsem toho názoru jako v ostatním, že odpověď není ano nebo ne, v krajních mezích, ale je na škále. Že je to záležitostí míry. Je mnohé co by se neuskutečnilo nebýt takové alokace. Je zajisté mnoho co se neuskutečnilo, protože byla právě taková a ne individuální dobrovolná alokace. Mnoho dobrého i nedobrého. Z ideální libertariánské pozice odnětí prostředků a jejich vrchnostenská alokace jsou nepřípustné. Z ideální komunistické pozice soukromé držení prostředků a jejich soukromá alokace jsou nepřípustné. V realita je mezi. V kraqjích pozicích to nikdy nefungovalo.

 19. Schumi, ad 9 – píšu to furt, jiná cesta než inflační nebo revoluční z těchto sraček není. Tudíž doporučuji kupovat šutry, kovy nebo nemovitosti.

 20. 17 Rputi, vím. To zlaté tele. Už jednou kol něho byl randál a padaly facky. A to stačilo jen aby si jeden udělal vejlet na kopec a tam se drobet zdržel rejpáním do šutru. Lid potřebuje modly, svaté, ikony, fangle. Jinak se nepohne. Jsem toho názoru, že lež je špatným základem jakéhokoli chrámu. Jakoby nebyl dostatek reálného na kterém by bylo možno stavět.

 21. Rputi, genetický materiál Přemyslovců je jistě nadmíru zajímavý, ale proč to mám ausgerechnet já platit? Zrovna tak balet (který nenávidím), folklorní soubory (které jsou mi ještě odpornější než balet), kulturní „frontu“, která si na sebe sama neumí vydělat atd. atd.

 22. Foundry…. Jen to hodnotu uchovava, nijak se v podstate neinvestuje. Jedine, kdy se muze mluvit o investici je kdyz se investice zhodnocuje. Ty ro rozhodne vysvetlovat nepotrebujes, kdy to je…

 23. Schumi, prdlajz!
  “ Kolik hruškovice a kolik tuzemáku má rozhodovat osvícená vrchnost. “ – Kde jsem, prosím, co podobného napsala? Kde jsem požadovala, aby o množství rozhodovala vrchnost!

  Napsala jsem: „K čemu potřebujeme hruškovici, když je možno se ožrat tuzemákem s mnohem menšími náklady? Po vypití půllitru, už stejně dotyčný neví, co pije!
  Že je to demagogie? No jistě! Ovšem o nic menší, než když někdo hlásá, že “ty kosti nepotřebujem!”

  Cifix, lidi, až budete pořádně číst, tak snad taky ta diskuse bude vypadat jinak!

 24. Rputi, včera jsem něco v hospodě níže napsal, Ty jsi se radovala a dnes napíšeš 7, 11 a 15. Nevěřím vlastním očím. V čem je Tvoje argumentace méně povýšená než sociálních ekologů?

 25. Rputi…. Ja si proste myslim, ze kazdy ma pravo na to, jak zachazet s jeho telem, v podstate je to to jedine, co mu nemuze vseholid vzit. Ziskej souhlas a bude i geneticke mapovani….

  Jo a co ty, das sve telo k dispozici vede?

 26. Foundry pro případ revoluční cesty se mi nemovitosti nejeví až tak výhodnými a bezpečnými. A jestliže nemovitosti pak ty, které mohou být zdrojem obživy a jsou uhajitelné. Co se týče šutrů, je na nich velká marže, reklama dělá na sobě uzle aby se obchody hýbaly. Jsou praktické pro nouzi nejvyšší, když přijde na to vzít nohy na ramena. Jak dojde k něčemu většímu, tak cena půjde dolů. Jinak spíš kovy. Optimální je systematické budování archy a záložní základny, viz J ppa. Začínat s tímm na to je už pozdě. Potěšující by bylo kdyby to co přijde nebylo horší než za Husáka. Umět se radovat z kusu žvance a z drobných radostí. Problém budou mít ti, kteří to už neumí.

 27. Schumachere, kdyz sutry, tak si zajet tam, kde se nachazeji a kovat tam, treba i surove. Je to neskutecna pecka a samozrejme nejen financni, ale i „poznavaci“ se to proste vyplati….. Mam to vyzkousene

 28. Kovat ne, ale kupovat…. Chjo, to je tedy den….

 29. Dobrý podvečer…

  Nemám čas dočítat diskusi, tak jsem jen prolítla článek.
  A teprv teď mi docvakl paradox v českém překladu té písně.

  Začíná
  „Jesse James chlapík byl, hodně lidí odpravil, vlaky přepadával rád…“

  a o pár slok dále :

  “ Robert Ford v nočních tmách připlíží se jako vrah a on vám Jesse jamese odpraví“

  a to v textu není slyšet nevyslované, leč v intobnaqci zřejmé „no fuj“ nebo “ ó hrůza“ )
  Takže James, který ospravil hodně lidí, je chlapík a ford, který odpráskl Jamese, je vrah… 😀

  no,
  tak já se vrátím k přejezdu chodníku….
  Šef chtěl ušetřit a že prý dopravák je drahej a že to svedeme spíchnout sami. Ve skutečnosti nevycházejí spády, takže s dopravákem by bylo dohadování a já to mám spíchnout levou zadní 🙁

 30. Jirko ppa etc..to jo, ale nic pro nás chudé kteří máme holé zadele, nějaký ten nemovitý okov a ne až tak rychle a snadno zpeněžitelné statky. Krom toho obchod s těmihle kamínky je pro blaho všeholidstva, no já vím že za účelem udržení monopolu, reguulovám certifikáty původu podmiňujícími jejich legální prodej.Musíš se v tom moc dobře vyznat a mít to zmapované. S barevnými kamínky je to snazší, ale stejně se musíš vyznat. Ti za vodou už se hnuli. Například když se hnul Bakala do Švýcar a na Šumavě nechal tu luxusní zemljanku. Co já teď já zchudlý uhlobaron. Halt nemám uhlí té správné barvy. Jo, černý to měli vždycky těžký….

 31. Jirko, já měl na mysli onen střední zaměstnanecký stav. Tam se jedná především o to uchování, soudím.

 32. Modroptáku,
  jsou obory, kde se odbornost dokazuje relativně snadno, kde se dá efekt celkem snadno spočítat. Drvoštěpsky řečeno – sečteš 2 + 2 jsou tři a spadne ti most, takže snadno prokázat, že stavitel moc velkým odborníkem není.

  Pak jsou obory, kde se to prokazuje mnohem hůř. Vezměme si třeba takovou fonetiku – tedy zvukovou stránku řeči, která na Fildě běžně slouží k tomu, aby študáci studovaný jazyk vyslovovali správně, což není zdaleka zanedbatelné, leč lidem neodborným bráno jako něco navíc. Jenže například se díky té fonetice naučili mluvit i stroje, protože ona ta tvorba hlásek není zas až tak moc jednoduchá. A také je to třeba důležité při rehabilitacích. Když někomu uříznou půl huby a vymodelují plastici novou, tak obvykle jen zoufale a nesrozumitelně huhňá, i když mu zůstal vlastní jazyk. A ten fonetik ho naučí znova mluvit, protože ví jak na to. Jenomže to už není tak běžně známé.

  A posléze jsou obory, některé na hranici umění (literární věda), kde už je to o hodně o pocitech a jednotlivá fakta se prokazují obtížně. A tyhle obory mají jedno společné – dá se kolem nich intelektuálně a bezobsažně žvanit, plácat, překrucovat, ba i lhát. A proto přitahují duševní impotenty a že už jsem jich v životě zažila dost.
  Všechny ty „nové vědy“ – gender studies, sociální ekologie atp., kterých neustále přibývá, ačkoli jejich vědecký rozsah by stěží vystačil na diplomku – mne, za celou dobu existence nepřesvědčily o oprávněnosti své existence. Žvásty, žvásty, žvásty lepené dohromady páté přes deváté, zamořující okolí paskvilnými představami o lidském životě.
  A protože ty představy a teorie negativně ten lidský život ovlivňují a to čím dál víc, považuji je za ukrutně nebezpečné. Když spadne most, je to sice průšvih, ale dá se postavit znova. Když zkurví generaci, bude staletí trvat, než se podaří prokázat škodlivost těch teorií a bude stát strašně moc úsilí se vrátit ke zdravému rozumu.

  A že to přinese i obrovské ekonomické ztráty (což už se děje) je tobě určitě zcela jasné.

 33. Rputi ad 37 – ovšem tebou popsané diskrepance jsou hladce řešitelné i ve světě nedotknutelného soukromého vlastnictví (tím myslím skutečně nedotknutelného, včetně státu). Fonetiky a křivou hubu elegantně řeší soukromé zdravotní pojištění (včetně tzv. povinného ručení, t.j. minimálního povinného standardu). Pak po nich bude poptávka a bude jich přesně tolik, kolik je třeba.
  I literární věda může mít místo na slunci bez vměšování státu – pokud si lidé budou kupovat produkty (= literárně-kritické knížky a časopisy), proč ne?
  V mém světě mají i genderisté a podobní své místo – za soukromé peníze ať se ta hnutí hýbou až do zblbnutí.
  Základ je pořád v tom, přesvědčit o smyslu existence nikoli politiky, ale lidi, kteří jim dobrovolně poskytnou své vydělané peníze. Jak říkal nesmrtelný sir Humphrey – dotovat věci, které lidé chtějí, je nesmysl, ty si lidé koupí sami od sebe. Dotovat je nutno věci, které lidé nechtějí.

 34. Mňo… koukám, že není na světě genetik ten, aby se zavděčil lidem všem. Definujeme-li berni jako peníze, které stát vyhodí z okna, pak genetický výzkum Přemyslovců a jejich prezentace na Síti mi připadá jako velmi vhodně a příjemně vyhozené peníze. Nevím, co proti němu máte. Třeba by dokázal osvětlit jednu z otázek, kvůli které se v bezesných nocích převaluji z boku na bok a budím se se zpocenými zády a rukou v nočníku: „Byl dědeček bratrů Václava a Boleslava doopravdy Viking?“
  Koneckonců blembák s gymnastou v pozici, které se říká vzepření předkmihem do rozporu střemhlav, po něm zbyl, ale to bohužel není důkaz, který by mě uspokojil.

 35. Foundry,
  v roce 1935 by si nikdo počítač nekoupil a myslím, že by se těžko našel někdo, kdo by byl jeho vývoj ochoten dotovat, ačkoli je to mašinka nadmíru užitečná. Leč tehdy nebyla poptávka a lidi potřebují konkrétní důvod.
  A musela přijít válka a potřeba dešifrovat a tak byly rázem na vývoj peníze a v r. 43 vznikla Enigma a od té doby už to jede celkem nepřetržitě.

  Rozdíl vašeho a našeho pohledu spočívá asi hlavně v tom, že vy vše osekáte až do ekonomické mrtě, zatímco neekonom uvažuje i další faktory, které považuje za důležité. Ekonomie sama snad stačí k existenci, ale sama pouhá existence je pruda, člověk je člověkem svým životem nikoli pouhou existencí a tak to šmodrchá na všelijaké způsoby.
  Já oba úhly pohledu považuji za přínosné, ale nelze jeden vyloučit na úkor druhého.

  ptákopysku, copak Viking!
  Ale byl Rostislav Velkomoravský bráchanec od Bořivoje? Možná to totiž zapříčinilo, že existujeme jako Češi a nikoli jako součást SRN …. 🙂

 36. Foundry, gender-studies nebo sociální ekologie nevadí svou existencí, ale extremismem, kterým ohrožují společnost.

 37. 37 Rputi, odstavec 1 a 2 vynakládání daní na tohle je věcí konsensu někde na škále, například sebrat peníze z daní na let na Měsíc, nebo sedět na zadku dokud to nezaplatí sokromníci doberuvší se k přínosnosti toho skrze hjumen ekšnn. Odstavec 3 zcela souhlasím.
  Modému se to nebude líbit, já si myslím, že mohou být případy velkých projektů o kterých rozhodně autorita a lidem na to sebere prachy bez ohĺedu na jejich individuální hjumen ekšn. Například projekt Apollo, urychlovač v Cernu a podobně. I když mám pochybnosti v tom smyslu, že žiju ve světě který takhle funguje a že mě to baví tak jako někoho jiného baví něco jiného. Hlodá ve mě ono „co není kdyby peníze byly alokovány v souladu s tezemi Modrého“. Kdybych žil v takovém světě, asi by mi připadal normální. Něco by bylo jinak. Osobně kdybych měl rozhodovat kolik z berní sebrat a dát na to či ono, měl bych s tím problém. Nevím jestli bych nakonec našel projekt, který bych uznal za žádoucí. Snad jen něco pro účel obrany, jenže kosmický program a projekt Apollo byly sice pod civilní hlavičkou, ale také projekt obrany. Praktický problém vidím v tom, že někdo v rozporu se zásadami Modrého soustředí prostředky dávající mu silnou strategickou výhodu. My sice můžeme zůstat věrni zásadám v přesvědčení, že taková strategie není úspěšná v dlouhodobém horizontu, jenže on tu moc použije a my budeme mrtvi a pro věčné časy vyloučeni ze soutěže která by prokázala, že naše strategie je úspěšnější. Protože game over. Svět není fér. V akademické debaty snesou lecos. Jenže kdybys Modrej byl postaven před otázku být či nebýt a to nejen sám, ale třeba jako někdo s vládní mocí v reálném světě v reálných podmínkách, předpokládám, že bys jednal tak jak situace vyžaduje. Nepředpokládám, že bys o tom nechal rokovat a vyhlásil veřejnou sbírku a čekal jak to dopadne a že protivník čestně počká. Kdyby britská vláda kdysi nevyhlásila válečné hospodářství (s mandátem parlamentu), Británie by dopadla špatně. Jde o to, kde je ona hranice. Jak známe z historie, z vývoje daní například od první světové války,co státní moc uchvátí, nikdy nevrátí. Mimořádná daň se stane daní řádnou. Na co by se měla vynaložit se vždycky najde, no limit. To je velmi obecný problém suverenity. Pro případ války byla v Římské republice zřízena funkce diktátora. Jenže jak dopadla výjimka víme. Já připouštím výjimky a nesouhlasím s tím, když se stávají pravidlem jak pozorujeme. Nežijeme v ideálním světě ideálních lidí. Bylo by nefér kdybych popíral „Modré“ teze výjimkami. To nechci. Jen říkám, že jsou výjimky a zároveň vidím nebezpečí že lákají stát se pravidlem.

 38. Rputi,
  jeden pán mi tuhle povídal, že ti, co nechtějí dávat prachy na kulturu, protože je to nadstavba až po vyřešení základních ekonomických problémů společnosti (cit. některého z ministrů ODS, jehož jméno jsem úspěšně zapoměl) – tedy tito člověci by si prý měli zjistit, kolik marek vydávalo Německo po válce na kulturu, přestože vězelo v základních ekonomických problémech až po šošolku hlavy.
  Pán pravil, že kultura není tím křupavým máčkem na upečené houstičce ekonomického úspěchu, ale droždím, které pomáhá kynout.
  Docela by mě zajímalo, kolik mařen bylo do poválečné kultury v Německu nacpáno. Třeba procentuelně v porovnání třeba s Rakouskem nebo s námi.

 39. Ptakopysku, bez ohledu na prachy… Je to v nemecku, rakousku a v kotline, samej Rembrant, Sejkspir, Monet,……. Mikelandzelo…. Clovek by hodil vidle z vokna a sup, par z gigantu je napichnuto…. Kam se hrabe zubr za praotce narodostniho mensiny….

 40. Rputi – Vaše 40 – Teď jsem to konečně pochopil. Ten, komu se nelíbí, že mu někdo jiný pod pohrůžkou násilí odebírá mejetek je ekonom. A ten kdo odebírá pod pohrůžkou násilí je neekonom. A oba úhly pohledu jsou přínosné :-). To bude Modrý pták čumět, až se dozví, že jsem taky ekonom. Oni si mysleli holenkové, že jsou tady s Foundrym jediní 🙂

 41. Jirko ppa – takhle to ten pán zrovna nemyslel, ale líbí se mi tvoje myšlenkové pochody 🙂 🙂 🙂

 42. hele, sledovali jste někdo televizky? Jak komančům narost hřebínek? Jak ta nová rudá radní pro školství a kulturu z jihočeského kraje vzkázala protestujícím studentům, že mají držet hubu a krok, protože socialismus nezažili? Naprosto neskutečné… 🙁

 43. Oteplovači – já vám rozumím – jenže … už jsme tu o tom hovořili – výzkum dneska, to jsou laboratoře a tým. To už se na koleni bastlit nedá.
  Na druhou stranu, ovšem výzkum a inovace jsou budoucností státu protože mu zaručují konkurenceschopnost. Takže je otázka, co si vybereme…

 44. Jo jo Rputi… Konkurenceschopnost statu, inovace pro budoucnost…. Ty jo, jeste mi chces rict, ze jsem oirohujer:-D ?
  Cist tohle je uplne fantasticke. A to si rikas, ze mas neco s „pravici“ spolecneho?

 45. Ještě, že jsem zatvrdl v minulém tématu až do teď, jen zírám.

 46. Jo a pan prezident zrusil cestu do Izraele, kvuli bezpecnostni sitauci….. Gratuluji k tak statecnemu prezidentovi…. Ani to gesto neni schopen udelat. Ja ho udelam za ctrnact dni, protoze to pokladam za dulezite a hlavne, doslo me kadidlo a svicky z Chramu narozeni pane a taky, potrebuju predat dopisy Jeziskovi…

 47. Jo Rputi, k tomu tvemu postrehu cislo ctyricet…. Si uplne mimo, napovim…. Helmice sv Vaclava, Odin versus frajer na krizi….. Zbytek si jiste najdes sama:-D

 48. Ptakopysku ad 47 – a teď se otevírají dvě zásadní otázky:
  – vypadlo jí tam z toho projevu slovo „zatím“
  – anebo slovo „dodnes“ ?

  Nešel by na to, při troše dobré vůle, vztáhnout nějaký paragraf o vyhrožování skupině obyvatel ?

 49. JIrko, já to nemusím hledat. Se řvoucím Odinem jsem si kdysi gravírovala přívěsek z mastku …. takže proč, zač, co? Že helmice není sv. Václava je všeobecně známo! Co dál? 🙂

 50. Šumaváku,
  já mám spíš obamu, že „se“ začnou dělat seznamy rebelujících studentů a že tito budou vyloučeni ze studia. Je otázkou, jestli „se“ s vylučováním bude čekat až do parlamentních voleb… 🙁

 51. Teda,
  já myslela, že si aspoň někdo přečte rozhovor s našim necitovanějším sociologem, co dohlíží na rozdělování grantů těm nejšpičkovějším projektům, a vy se hádáte kvůli Přemyslovským kostem.

  Nojo. Takže dopředstavím:
  Dr. Daniel Vaněk, PhD., (*1965) vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze, poté absolvoval studijní pobyt v Mikrobiologickém ústavu Akademie věd České republiky. V letech 1992 až 2002 byl vedoucím laboratoře DNA Kriminalistického ústavu Praha, Policie ČR. Pak se stal ředitelem DNA laboratoře Mezinárodní komise pro pohřešované osoby (ICMP, Bosna a Hercegovina) a rovněž externím poradcem této komise, kde vypracovával identifikační znalecké posudky pro Mezinárodní soudní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY). Nyní je ředitelem Forenzní DNA servis, s.r.o., a znalcem v oboru zdravotnictví, odvětví genetika, se zvláštní specializací molekulární biologie a DNA diagnostika.

  Více třeba tady:
  http://www.dna.com.cz/index.php?template=dna&page=index&kategorie=ofirme&language=cz

  Stran arogance… no, proč lezeme do hrobek vůbec ? Tutanchámon ? Proč zkoumáme Oetziho, a nenecháme pietně shnít pod kamenem ? A jak moc hezky se zachovali tehdejší evropští křesťanští monarchové ke svým mexickým protějškům ? Pele mele, ale ta arogance není výsadou vědců. Navíc u nich jde o touhu po poznání, mnohým jiným o zisk podstatně hmotnější.
  Pieta je věc druhá, ano. Taky jsou mi nepochopitelné obřady s relikviemi, vybavují se mi přitom kanibalové…
  Ale zase, vědět něco nového o dynastii, za jejíž vlády se kotlinka docela rozvíjela, knížata a králové, kteří v tehdejší Evropě nebyli až taková nýmandi, jak je nám v současnosti předkládáno… Jestli se hlásím k národu českému s hrdostí, je to právě kvůli nim (nejen). Cítím se být jejich potomkem, byť spíše kulturním, než genetickým 🙂 ALE, v jejich kostech může být i poučení pro nás i generace příští – ať už z hlediska antropologie, klinické genetiky, tak i historie (co myslíte, kdyby anglický král George netrpěl porfyrií, ztratil by Ameriku ? – prosím, netlouct, já vím, že je to jen hypotéza…) V tomto ohledu obsesi dr. Vaňka naprosto chápu, je to zjevně jeho „pet project“, neboť zvěsti o něm jsou již dlouho. Na rozdíl od dříve jmenovaného je podnikatelem v oboru, ale to zjevně na autosponzoring nestačí (Pepa to tu naznačil hezky).
  Ptakopysku, díky, mně ty kosti taky zajímají více než francouzština v Africe 🙂 Fakt je, že u králů, i když i u nich může být otcovství sporné, jsou genealogie ve svitcích zaznamenány, což je pro klinické genetiky přímo zlatý nugget. Takže se pak dá hravě dohledat, že za hemofilií nešťastného careviče Alexeje stojí královna Viktorie, takto jeho babička z matčiny strany a patrně i první nositelka oné mutace.

  Ale „bottom line“ bylo spíš to, co tu zmiňoval před pár dny Jirka – při postupném škrtání nakonec nezůstanou ti kvalitní, ale kamarádi kamarádů. Škoda, Karel IV se sice bude v hrobě obracet nedotčen pipetami, leč v gotické budově jeho university bude nejspíš kasino.

 52. Jirko ppa,
  k prézově ochrance se doneslo, že Vondrouš si zabukoval letenku z Hauptschnitzelflughafen Wien – Ben Gurion Airport a že měl u sebe nějaké barevné kuličky. Takže cestu z pochopitelných důvodů skrečovali.

 53. Jo, martine – koukám, žes nějakej zatvrdlej… 🙂

 54. od mládí jsem se řídil zásadou, že s holkami se nepereme.

 55. Jirko,
  Izrael je krásná země, ale kupodivu archeologický výzkum u nich neskomírá – je li pravda to, co psal v Exodu Leon Uris, tak pídění se po dávných stavbách a dokladech, že Starý zákon nekecal, je přímo stredobodom současného národního uvědomění těch, ktěří nejsou ortodoxní věřící. Ale můžu se mýlit.

 56. Ne Matzurko, nepletes se, je to uchvatna zeme a lide co znam nemaji problem s tim, co je narodni zajem….a proto je to zeme bohem polibena….i kdyz je plna svaru a hadani.

 57. Jo,
  a ještě k těm rodinným záznamům – jsou po světě komunity nikoliv aristokratické, kde si pečlivě vše vedli po generace zápisem na přebalu rodinné bible, stejně jako to bylo zaneseno v matrice příslušného kostela. Namátkou Amišové.
  V Evropě to bylo s matrikami stejné, jenom na potvoru při válkách vyvolaných nikoliv poddanými ty kostely vyhořely….. takže v Čechách prý to nejde dohledat než do 17. století. Znalost rodokmenu není jen výsadou králů, ale u nich šlo i o dědičné panství, tak se s tím holt více nadělalo, toť vše.

 58. Mnojo,
  když na bohy já moc nevěřím, a když už, tak spíš na Peruna nebo Tarannise… každé místo má svého genia loci, jen ho umět najít a porozumět…

 59. Matzurko, jen jestli tím archeologickým výzkumem v Izraeli nemaskují tu skutečnost, že stále hledají tu ropu… 🙂 🙂

 60. Šumaváku,
  i to je možné, ovšem Uris popisoval spíš odhalení dávných cest pro vojenské přesuny… Ale bývalý kolega, který odjel na stáž do Haify a už tam zůstal, mi kdysi líčil, jak by bylo zajímavé se prokutat do hebronského mauzolea patriarchů…. ten divý lesk v očích nezapomenu, ale zatím žádné zprávy o tom, že by tam nějakého amatérského permoníčka čapli, nejsou 🙂

 61. Matzurko,
  schopný archeolog, když chce, dokáže nalézt na Vyšehradě krpce Pžemysla Oráče. A Hebron, to musí být naprostá lahůdka. Tam lze nalézt cokolif od Josefovy tesařské sekyry až prošlapaným vietnamkám Máří Magdalény 🙂

 62. Dobré ránko!

  Taxem si vzpomněla na jednoho ministerského náměstka, jméno jsem už zapomněla. Bylo to takhle v TV zkraje let 90-tých a pan náměstek neměl rád archeology a vyjadřoval se k jejich práci velmi tvrdě nějak v tom smyslu, že archeologie by měla zrušena jako třída a archeologická svoloč vyhnána do pouště, eventuelně postřílena.
  Pí redaktorka namítala, že oni přece hledají historické předměty a stopy života našich předků.
  Pan náměstek okamžitě kontroval otázkou: „A CO BUDOU DĚLAT, AŽ VŠECHNO NAJDOU?“

 63. Nějak nechápu, jak tu někdo může obdivovat Izrael, když tam přece z peněz daňových poplatníků podporují takové poctivému pracujícímu jakož i poctivému kapitalistovi nic nepřinášející vědy jako je teoretická fyzika či archeologie. –Nějak by ty postoje měly být poněkud konzistentnější.

 64. Dobré ráno,

  jen mně tak napadá, kolik párů krpců asi měl Přemysl oráč. Máří Magdalena je bez diskuse, vzhledem k jejímu původnímu povolání měla jistě bohatý botník.

  Poměrně rozšířenou teorií o smrti Tycha de Brahe bylo, že mu praskl močový měchýř, protože se ze společenských důvodů nemohl vzdálit od císařovy tabule. Ale to vyvracel už snad Souček v Opravníku obecně oblíbených omylů, že to je nesmysl.

 65. No dvd, jestli to neni tim, ze se tam nerozkrade trictvrtiny penez, nez to dojde k adresatovi… Mozna tam hledejte ten souhlas a pak taky samozrejme moji adoraci teto zeme.

 66. Jirko, máme tomu rozumět tak, že souhlasíš se státní podporou vědy, pokud se tato podpora nerozkrade?

 67. Zase vedle.

  Tak se pomalu klube pravda o tragedii v Lopeníku. Myslím, že jediné možné řešení je zakázat fyziku jako takovou a v Parlamentu odhlasovat neplatnost zákona o setrvačnosti pohybu. Pokud vůbec takový existuje. Pokud ne, měl by se nějaký novelizovaný připravit a schválit.

 68. No Rputi, mela si cist debatu co byla na „stole“ pred par dny…. Tedy nejsou zadne moznosti cokoliv zmenit a jestli bude nejaka zmena, tak presne naopak tomu, co by se mi libilo. Takze slovo libi, nebo nelibi je uplne mimo, nebo jestli souhlasim, nebo ne. Spis bych pouzil slova jako akceptace se slzou v oku…. Mne se totiz nikdo nikdy neptal.

 69. Martine, co se stalo v Lopeniku? Tedy vim ze tam auto melo kolizi s lidma…

 70. Rputi – určitě nikoliv v kotlině, páč tady se to určitě rozkrade i když se to nerozkrade :-))
  A krom toho tady za všech okolností vládne ten neuchopitelný všeholid…

 71. No Simone, kdyz odmyslim impertinence, tak sempletes v tom, ze vseholid je neuchopitelny. Ja ho potkavam, kdyz jsem v kotline kazdy den…. ja za to memohu, ze to berete jako neco spatneho a fuj. Ja si naopak vseholidu vazim a mam ho v ucte, protoze nikdo jiny tady nevladne…. A kdybych moc zlobil, mohl by mne vseho zbavit.

 72. Jirko, to je na dlouho, Při autorallye tam auto vyletělo ze silnice a srazilo čtyři mladé holky. Média nejdřív spustila hon na jezdce, pak na pořadatele a pak na ten nebezpečný zabijácký sport.
  Teď se ukázalo, že trať byla dobře vyznačená, v místě tragedie bylo označení zákazu vstupu a varování před nebezpečím. U trati stál mladý pořadatel a jedna z těch holek byla jeho kočka, která přišla s kamarádkami a požádala ho, aby je pustil k trati. On to udělěl a holky si stouply dva metry od silnice.
  Určitě se nikdo nebude omlouvat za to, že nařkl ty jezdce, že t jsou nezkušení blbečci jen proto, že jsou oba advokáti a obhajovali i lidi, které nemá všeholid rád.

  Tady je vedro, celých sedm stupňů and rising.

 73. k 47, mně se ale líbilo, jak reagoval jeden student, že by soudružka neměla mluvit o druhé světové, jelikož ji taky nezažila
  krom toho, že už tak mladý a gentleman (věk soudružky), tak to byla dobrá odpověď
  🙂

 74. >> Rpuť
  Ono stejné „strašání“ – (c) Tajemný hrad v Karpatech – tu už bylo před volbami 1972, kdy SPD navrhoval zpevnění DM, zatímco CDU měla slogan „Die DM muss stabil bleiben. Kein hin und her.“ Jenže SPD rozdával na hranicích letáky, kdy bylo uváděno, že teď za 100 DM dostanete tolik a tolik guldenů, franků, korun (dánských!!) a až vyhrajeme, dostali byste o tolik a tolik více. Nu a okolo roku 1972 zpevnila DM vůči USD o cca 30 % a pak zpevňovala a zpevňoval vůři dolaru a nejen vůči němu – a obchodní ani platební bilanci to nijak neuškodilo. Pravda, státní rozpočet se poněkud zachvíval, ale to je příznakem neschopnosti držet v rovnováze SOLL/HABEN z čímž ale mívala potíže i vláda Konrada Adeneuera.

 75. Aha Martine, to je tedy vopravdu vosklive…. o tech advokatech taky jsem slysel, ze kdyz obhajujou svinjaky, jsou to jiste taky pekni gauneri…. Prej obhajovali i Berdychuv geng.

 76. 79 Jirko ppa etc…, to Tě nemusí zajímat. Nebylo by Ti to k užitku. Média si vždycky vyberou nějaké neštěstí aby zvýšila svou prodejnost tím, že je lidem dají pod nos. !Každá zpráva je dobrá, když je špatná“. Buď rád, že zdejší žumpa k Tobě teď nedosáhne. Nehledej ji, hrozně smrdí. Každý okamžik života je příliš vzácný na to kazit si ho tímhle zápachem.

 77. >> Rpuť – ještě jednou
  Jak tak koukám, tak mám SPD jako masculinum a CDU jako femininum. Jestli z toho nějak nekouká ten rodák z Freiberg in Mähren.

 78. Na impertinence seš tady expert ty, ale to tak už bývá , ze praktikujicí křesťani si toho břevna ve vlastním voku atd. To už znáš….
  Já se jenom bavím tím , jak jsou zdejší Nejrezolutnější nekonzistentní a hlavně tak nějank vobjektivní – asi jako fanoušci Sparty…
  Ale samozřejmě je to jejich právo, které nezpochybňuju- osvěžuje mi to důchod.

 79. >>dvd – Inu, lidi už mají toho blbnutí s Řeckem etc. plný zuby a leckoho by to mohlo napadnout … 🙂

 80. 57 Matzurko, to není špatný nápad, aby KU provozovala kasíno. Hned by bylo na vědu…..

 81. 64 Dobrý den, tak vás tady tak pročítám a nestačím se divit 🙂
  Matzurko, asi jsem Amish 😉 U nás jde něco dohledat do cca 1680, pak jsou jen dohady. Dle příjmení dva-tři příbuzní v Orlických horách nezdrhli a rod tam zůstal dodnes.

 82. Martine,
  ještě jste zapomněl doporučení kohosi z těch auto-lidí – že pokud vám jde okolo zahrady trasa rallye (schválená vaším starostenstvem), nemáte se co dloubat v záhonech nebo nedejdarwin jukat přes plot na trasu, ale sedět doma na zadku a čekat, až se to přežene.
  Těch mediálních výkřiků bylo hafo, jeden lepší druhého. Stačí číst titulky, aby se jednomu z těch hyen na všech stranách udělalo šoufl.

 83. 43 Ptakopysku, předně bychom si měli ujasnict co pokládáme za kulturu. Jestli všeobecně způsob života nebo komediantské kratochvíle a podobně. Já kulturu pojímám v tom nejširším smyslu.

 84. 93…co by na to řekl ctihodný Jorge…“Vy pošetilí…..“

 85. 93 Matzurko: moudré doporučení. Když po cestě jezdí tatry, nehraj si tam s panenkama. Fyzika je prevít.
  Vaněk je ten, co píše do Vesmíru?

 86. Nickname,
  zdravím. Amiše jsem uvedla jen jako příklad, pro genetiky a zejména klinické jsou soustíčko, neboť jsou jednak komunita velmi uzavřená (tudíž žádné geny odjinud), relativně malá (nojo, příbuzenské křížení), a díky víře přesně vedené matriční záznamy. Bonanza !!!! Ale jak jsem psala výše, stačilo být pravidla dodržujícím křesťanem.
  Ale dost dobře jsou dokumentovaní i Afrikaners v JAR, a vlastně je docela zajímavé sledovat, jak se případně mutace předávala v generacích – a jdeme přitom proti proudu času. Takže se podařilo vystopovat židovského muže z města Sanaá žijícího tam před r. 1800, jehož unikátní mutace pro fenylketonurii se díky migrujícímu potomstvu rozlezla po celém Jemenu…. nebo zjistit, že markery na chromozomu Y u černošského jihoafrického kmene Lemba (dodržují přísná pravidla ohledně výživy) se shodují s profilem židovského kněze rodu Kohenů….

 87. >> Matzurka
  On ten Vaněk (RNDr.PhD) měl i interview v časopise, který asi většina lidí zde se vyskytujících nesleduje. Totiž v časopise SORRY (míval podtitulek PRavá Demokratická Legrace). Takže udělám hodného strejdu a mailnu Vám jej.

 88. Velmi off topic: Má Vodafone nějaký problém ?

 89. Jeee, dvd, díky moc,
  on těch rozhovorů má povícero, nestíhám sledovat všechno.

 90. Dobrý de. Myslím, že Vodafonee má velký problém … ale nikde nemůžu najít, co se děje. Už to trvá skoro hodinu.

 91. … tak krátký komentář a tolik překlepů … omlouvám se

 92. 98 Přistanou ufoni v Dolní Lhotě. Potká je Honza a ptá se jich. To jste všichni takový namodralý? Ufon odpoví … všichni, jenom někteří trochu víc. To máte všichni takový tykadla? Všichni, jenom někteří je mají delší. A všichni máte na rukou tolik prstenů? Všicni ne, to jen my židi 🙂

  IB Singer: Jak jsi utekl před Hitlerem a dostal jsi se do Brooklynu? … Přes jidiš tiskárnu v Šanghaji.

 93. Off topic. Židé + proselyté tvořili odhadem 10% obyvatel římského impéria v dobách Flaviů.

 94. Praha dobrý-tohle pisu pres VDF.
  Taky visej na síti moji bejvalky:-)
  A obvykle tohle mobilkari nikde neventilujou, takze pokud to nebude neco delsiho, tak to ani konkurence do publikovani nebude tlacit. . .zitra to totiz muze byt naopak:-)

 95. Ad genetika – dneska byl na iděsu blog na dané téma:

  …“A MY NÉMÚŽEME?“, zeptala se mého známého – gynekologa jedna pacientka, když ji navrhl sterilizaci. Marně ji vysvětloval, že s tatínkem se to nesluší, ona si říkala své, a tak čeká teď v pořadí už šesté deťátko, z toho třetí s tátou a možná i s nejstarším – čtrnáctiletým bráchou. Tenhle příběh je sice z oblasti středního Slovenska, ale…
  http://bojko.blog.idnes.cz/c/302794/Incest-jako-pricina-caste-mentalni-retardace-plodu-lasky.html

  Sousto nejen pro genetiky, ale i sociální ekology, leč nevšimla jsem si, že by se nějaký zvláště angažoval…

 96. Šimone, chápu, ale krátká zpráva na webu by pomohla. Ono těžko vysvětlíte topmanagerovi, proč se nemůže dovolat přítelkyni, když to tak hrozně potřebuje.

 97. Nickname,
  vy zlobíte. Lembové jsou tímto považováni za ztracený izraelský kmen, nikoliv následek diaspory a rozptýlení židovského národa po prohraných válkách židovských (viz Lion Feuchtwanger nebo Josephus Flavius) a zničení chrámu (zůstala jen Zeď nářků) :)!

  A něco pro Martina TT,
  odborný článek dr. Vaňka http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3131682/
  jehož stručný závěr je tento:
  „The Moravian Valachs display strong substructure and isolation in their Y chromosomal markers. They represent a unique Central European population model for population genetics.“

 98. >> Nickname
  S tou Šanghají to zase není tak úplně jenom vtip. Sekretář čínského vyslanectví ve Vídni udělil po obsazení Rakouska o své vůli asi 2000 viz pro umožnění emigrace do Šanghaje. Ta situace byla poněkud absurdní v tom, že ke vstupu do Šanghaje žádné vizum nebylo potřeba, ale německé úřady povolovaly vycestovat jen osobám s imigračním vizem v pase – tedy v tomto případě sloužilo toto vizum jako v dobách ČSSR výjezdní doložka.

 99. Rputi,
  mno, autorka toho paskvilu by se měla dovzdělat. Debilita je jedním ze stupňů mentální retardace, viz např. zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Oligofrenie
  Na straně druhé, pokud jim do toho incestu nebudeme zasahovat, po několika generacích spontánně vymřou, až se letální mutace vhodně nahromadí…
  Jestli jí opravdu vadí, že k incestům v těchto komunitách dochází a následkem jsou děti, na něž stát bude jen doplácet, může si požádat o dotaci EU na projekt zdravotně-vzdělávací a přinejmenším jim zdarma rozdávat kondomy – to by totiž zabránilo početí retardovaných dětí nejlépe (i neretardovaných, avšak sociálně nepřizpůsobivých) a asi by to tak bylo i nejlevnější a přitom velmi humánní řešení.

 100. Problém je, že do doby, než vymřou v důsledku mutací budou chtít jíst a kouřit a bavit se…
  Kdo neviděl východní Slovensko na vlastní oči, neuvěří, co se tam děje.

 101. Doporučuju pozornosti Frýbortův článek na Psu. Po čase hladu došlo k saturaci základních hmotných potřeb. Mám-li jednu zadel, potřebuju jednu židli. Kolik že potřebuju automobilů? Když za rok najedu pár tisíc kilometrů, nepotřebuju každé tři roky nový. Protože Další v tentýž čas neužiju. Hladoví se nakrmili a teď už jen ďobou. Neustále vyhazovat a kupovat nové už nebaví. Preference se mění z mít na žít. Onehdy si kolega rval vlasy, že v akci koupil Oktávii zatím co kdyby chvilku počkal, měl by Rapida. Protože Oktávka je out a Rapid je new. A že Oktávka je holous, protože má jen manuální klimatizaci a Rapid má automatickou. A že Rapid je menší a líp se s ním parkuje. Aby tohle mohl provést, prodal akorát zajetého Golfa, 60 tisíc km. Ve výborném stavu, za 107 tisíc. Přes 250 musel přidat, protože zimní obutí, potahy, parkovací asistent, z toho padesát si musel půjčit. A důchod na krku a potřeboval by na rekonstrukci bytu, na který se desetiletí nesáhlo. Já prostě autům nerozumím, mně auta nic neříkají. Protože přece to je nádhera. New!

  Nevíte jestli a kde je k mání jednoduchý mobilní telefon s obyčejným černobílým LCD, ale ne ten „důchodcovský“? Malý aby netížil v kapse a s velkou výdrží, jen na kecání a sms? Ne, že by se mi nelíbil superextraturbo komunikátor. Jenže na kecání ho nepotřebuju, na jiné potřeby mám jiné hračky a velkou placku v kapse nechci tahat. Stejně by se brzy orvala od klíčů. Mobil který mi dosluhuje, takový nemají už ani houmlesáci, váží pouhých padesát sedm gramů. Má jedinou vadu, aby displej zobrazoval, musím ho zapnout. Jako první „svítící“ digitálky, zvané „dvouruční.

 102. Matzurko, to je jasné, že článek není moc chytrý. Mně jen děsí ta geometrická řada. Kdyby ta cikorka měla jedno retardované dítě, tak by to šlo – ale ona jich má šest. Za 20 let těch šest retardovaných bude mít také po šesti dětech …. da capo al fine. A než se nashromáždí letální mutace, to bude trvat zatra dlouho.

 103. Daleko děsivější je osud místních obyvatel, Rputi. Schytávají to ze všech stran, rasisté, zpátečníci, nesnaží se o spolužití …Nemají žádnou šanci, přichází o majetek (ten je tototižto znehodnocen, neprodejný), když začnou vozit děti do jiných škol, ministerstvo nebo neziskovky je s cikánama doženou i na další škole… Není úniku.
  A notoricky známý případ člověka, vedle kterého obec zakoupila dům pro cikány.
  http://www.oskardobrovodsky.sk/index.htm
  Děsivé-úřady, policie, ministři-všichni se bojí cokoliv udělat. Tedy udělat proti cikánům, Dobrovodského si podávají pěkně.

 104. NoName, strávil jsem tam velkou část roku na konci minulého století. Cca 40 km západně od Košic, ale byl jsem také severně od Košic. Konstatuji, že je to skutečně místo, které má svá specifika a komplikovaně se někomu vyprávějí, protože lidé nevěří. Obvykle sklízím úspěchy s popisem lesa vykáceného ve výšce jednoho metru. Je to určitě prima vidět.

 105. Matzurko, děkuji, pořádně pročtu a budu rozšiřovat. Já jsem valašská náplava a protože mám přes metrák, tak se nebojím vyjadřovat o skutečném stavu věci ani v hospodě. Tady jsou opravdu stále ještě zapomenutá údolí a samoty, kam civilizace nedorazila. Nemají ani televizi!!!! Děti chodí pět kilometrů do údolí na autobus, aby se dostaly do školy. Příbuzenská plemenitba, podpořená konsumací doma vypálené lavórovice, dělá své. Mendela neukecáš.

 106. Ahoj!
  Ziminka, venku mrzne… 🙁 …no, ale zase alespoň neprší.

  ad 114, 115 – což o to, že budou chtít jíst… ale z hlediska počtu pravděpodobnosti z nich, než samovolně vymřou, bude někdo jistě kandidovat na českého prezidenta. 🙁

 107. NoName, nejhorší je, že všechny ty aktivity a dotace vlastně dělají všechno pro to, aby se stávající hrůza zakonzervovala. Kdyby jich nebylo, ti, co by ještě mohli a chtěli, by odešli jinam se nějak obživit a zbytek by rychle vymřel. Díky dotacím přežije většina a zdvojnásobí počet ….

 108. Ad 116: Pane schumachere, je mi líto, dnes jsou všechny mobilní telefony v barvě 🙁
  Za černobílý si musíte připlatit.

 109. proč připlatit? Černá je také barva… 😀 😀

 110. 2 Jirka původní – ad 85 – tak co, už se Ti podařilo pochopit skrytý smysl článku?

 111. 2 Schumi – ad 91 – ve středověku provozovala UK vlastní nevěstinec… Ale teď by měla příliš velkou konkurenci ve vládě a parlamentu…

 112. PeSi, já se hlásím – taky jsem nepochopil skrytý ani nezakrytý smysl. Ale musím přiznat, že jsem nad ním nehloubal. Nedalo by se upravit blog tak, že by byl k článku i abstract?

 113. Schumachere,
  myslím, že stačí dojít do nějaké mobilové prodejny – oni do akčních letáků cpou novinky za plno peněz, ale dítku jsme v létě pořídili cosi jednoduchého od Samsungu (Ruby ?) za cca 600Kč (displej barevný). Kupodivu to s ní chtěl jeden spolužák vyčenžovat za svůj „dotykáč“, leč naše dítko na směnu nepřistoupilo (ale nafoukla se pýchou, jak senzační mobil má).

 114. PeSi…stále nic. Prostě tomu nerozumím, asi hledám někde jinde, než si Ty zakopal…

 115. Schumachere, kousek za tramvajovou zastávkou Národní třída, směrem ke Karláku, je obrovská prodejna s mobilama. Tam maj snad úplně vše, od novinek, po starší modely. je to po pravé straně, naprosti té pasáži s Divadlem a prodejnou s černejma perlama s Tahiti

 116. K tomu Slovensku – genetici a lékaři to opravdu řešit nemohou, jen doporučit co dělat, aby nedocházelo k exponenciálnímu nárůstu populace a jak se vyhnout retardaci v důsledku incestu.
  Co s tím pak zodpovědní činitelé udělají je věc jiná….

 117. Schumi, nabídnu ti pohodlnější alternativu – najdi si stránky http://www.alza.cz a prohlídni si jejich sortiment – nejjednodušší Nokie 100 začínají pod 500 korun. Co máš proti důchodcovským mobilům? Kromě jednoduchosti mají velké číslice na displeji i na klávesnici – bude se ti to hodit!

 118. Pane Schumachere, vyzkoušejte si prosím i mobil s velkým patlacím displejem. Už bych asi neměnil, protože SMS zprávy vidím celé, psané velkým písmem, a vůbec vše je čitelné. Jedinou nevýhodou je obtížné používání při jízdě povozem na sedadle vozky.

 119. (116) Kdyby zase prodával nějaký kombík, co už není „in“, dej vědět.
  😛

 120. 2 Jirka původní – napovím – ti 2 advokáti dělali jen svou práci – ergo jsou gauneři. Zatímco mnohý skutečný gauner je lidvý hrdina, nebo alespoň nejlepší ministr financí všech dob…

 121. nickname:

  UČITEL: Představte si, tady čtu, že na všech školách v Rakousku má být lázeň… To si nedovedu představit. To tam budou mít sprchy? Nebo vany?
  (Zakroutí nad tím hlavou a znovu se ponoří do čtení.)
  LÉKÁRNÍK: Je to pohodlné, to driftování. Ale vleče se to.
  UČITEL: Nějaký inspektor Hruška to tady píše. To jsou nápady.
  LÉKÁRNÍK: Ale proč ne? Hygiena je důležitá i na školách.
  UČITEL: Tak ne! Já už na to nevidím. Kázeň! Má být na všech školách. Já to čet jako lázeň. No proto. Kázeň. To jo. To je pravda. To ani nemusel psát. To každý ví.

 122. MP, je to děsivé, Spiš býval krásným a bohatým krajem, a jak to tam vypadá. Do Slovenského raja nebo Pienin se už nedá dostat jinak než kolem cikánských chatrčí.
  A řešení není a ani být nemůže-současné „standardy“ „lidských práv“ jakékoliv funkční řešení vylučují.

 123. Martine TT – pokračování:
  učiteL: jestli ono tam místo lázeň nemá být napsáno karcer? 🙂

 124. 139 Noname, otázečka: Ti v chatrčích dostávají sociální dávky? Pochybuji, že by podhorské kraje byly schopné uživit vesnice plné loupežníků.

 125. Jasně, že dostávají. Taky neplatí za školky a oběd mají ve škole za symbolických 5 centů. Extra příspěvky na školní pomůcky. A mají právo být ve třídě s majoritou.

 126. I když je to divné v mnoha místech už jsou majorita oni.

 127. 142 Potom je řešení: zrušit celoplošně sociální dávky. Přídavky na děti. Příspěvky na bydlení. Životní minimum. Minimální mzdu. Zrušit podporu v nezaměstnanosti, včetně zbytečných úřadů. Zavést jednotný minimální důchod a rovnou daň (z hlavy).

 128. Dobré odpoledne,

  to je přece jasný – lidový hrdina je ten, kdo „hodně lidí odpravil“ a měl k tomu „oprávněný důvod“. 🙂

 129. 146: „No dávky. Pro každého na světě jsou přece určeny nějaké dávky.“ „Myslíte, že všichni žijí z dávek?“ „No a gadžové žijí líp, že si berou i část dávek, které jsou určeny pro nás.“ Konečně jsem pochopil, že romská ekonomická teorie o dávkách jako zdroji blahobytu má univerzální platnost a že celé to naše civilizační nedorozumění je zřejmě poměrně hodně hluboké.

  Pro peníze se chodí na poštu. Jak hluboce pravdivé.

 130. Váhala bych podobné poměry nazvat středověkem.

  Středověcí žebráci nebo chudina žijící v chýších věděli, že nejsou žádné „dávky, které pro něj jsou určeny“.
  Konec konců nebyly ani pošty, na který by pro ně mohli chodit.

  Ale škoda, že se Bajgar nezeptal, kdo posílá ty peníze vládě. Mně by docela zajímalo, když stará cikánka filosofuje, že vláda na ně dostává penítze, jaká je její představa o zdroji.

  OT – dítko dnes navštívilo nějakou akci setkání autistů, kde se má debatovat o možnostech pracovního nuplatnění.

  lehce jsme se osypala, když jsem nahlédnutím do programu zjistila, že první bod programu je projev káči píkový. Dítko mně lehce uklidnilo, že prý o tom debatil s nějakým dalším klukem a že se oba shodli, že se jim to taky nelíbí a že je akorát mocichtivá.

  No, je to hnus, předvádět se na takovejch akcích, ale na druhou stranu, když i autisti poznají, že to je poněkud nevkusné…..

 131. NoName, je to krásný kraj a žijí tam pozoruhodní lidé. Nikde jinde jsem neviděl na tak malém území tolik (naprosto nesrozumitelných) dialektů. V podstatě „co dolina, to kmen“.
  Pokud jde o Cikány, tak to je takový pěkný evrgríín, obvykle vylepšený o mnoho různých úsměvných nadutých prohlášení na jejich adresu. Jako by se Necikáni chovali jinak. Cikáni jsou prostě přímočaří, protože nač vlastně nějaké okolky? Pokud máme systém založený na skupinovém principu, kdy zvýhodňujeme (rozumějte privilegujeme) prostřednictvím dotací, subvencí, grantů, dávek atd. skupiny podle: věku nebo profese, tak proč nakonec nikoli podle etnika. Historek, proč zvýhodňovat dodám kolik chcete během pár minut. Budou úplně stejné jako na ostatní skupiny.
  Mají úplnou pravdu a byli by idioti, kdyby to nědělali. Když mohou ostatní skupiny žádat zvýhodnění, tak proč by zrovna Cikáni neměli?

 132. 152 Ano, je to podobné, leč poněkud individualistické, nevhodné moderní doby. Euro-gitterbox umožní rozšíření karcerů do všech stupňů školství. Učitel nebude moci ublížit žákovi, nebude šikana, všichni žáci budou pěkně ve svých gitterboxech, všichni hezky vyrovnaní. Třídy budou moci být menší, gitterboxy jsou stohovatelné.

  http://www.centrumpalet.cz/gitterbox-eur/

 133. 151 MP, vy snad naznačujete, že není rozdílu v mentálních pochodech této Romky a odborníka v bílém plášti, který se zúčastní akce „dej prachy nebo zhebni“? Ale vždyť on má přeci nárok … a může vás nechat zhebnout …

 134. MP… Moc hezke…. Gratuluji. Nickname, myslim, ze drobna odchylka zde je. Deti vznikle ze spojeni „jednoho udoli“ vetsinou nejsou geneticky postizeni, ac vznikli taky v podstate z pribuzenskeho vztahu. I doktor ma totiz sestru 😀

 135. Sestra sestra….. Kdo si vzpomene, kdo je vlastne rodna sestra masla? 😀

  Ps. To pouzivat k Vamocnimu peceni, to je mimoradnej incest, ani Dr Njumen by nepomohl.

 136. měkké ano mi zase pobavilo, už jen ten začátek:
  „Pokládám za nepřijatelné, aby v den, který stál na začátku svobodné existence naší země, kdokoli zpochybňoval demokratický systém jako takový“

  no, jestli tím myslel rok 1939…

  Chystaná sobotní demonstrace je morální superkýč, zní z ODS
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/chystana-sobotni-demonstrace-je-moralni-superkyc-zni-z-ods_252501.html

  že jsou lidi naštvaní na to, jak si tu kalousek rejdí, a že se na to nabalily odbory a komunisti, ještě neznamená, že je má být komunistický marš

 137. nickname, já nic nenaznačuji. Konstatuji, že pokud je oprávněna cosi činit skupina A, tak nevidím žádný důvod, aby tak nečinila skupina B. Ofrňování se nad nějakou skupinou je (v mém plebejském uvažování) hanebným elitářstvím. Kde se bere drzost obhájců „oprávněnosti nároků“ skupiny A, prohlašovat za „neoprávněné nároky“ skupiny B? Abych tedy byl hodnotově neutrální a nedotknul se něčího jemnocitu.
  Primárně jsme všichni občané, takže bychom měli mít na občanském principu stejná práva a stejné povinnosti, tzn. já pán, ty pán. Jenže se vždy objeví někdo s legračními příběhy, proč bychom měli mít z uvedeného pravidla výjimky pro tamty, tyhle a ještě nějaké další. Protože asfalt. Je mně to nestydaté pokrytectví k smíchu.

 138. 133, 134, dík, na blízko vidím dobře a mobil bych rád co nejmenší a nejlehčí. „Důchodcovské jsou velké“ a na textovky se nehodí. Jednou dojde i na chytrý a patlací. Koukal jsem na náramkové, zatím se mi žádný nelíbí, na textovky to moc není, výdrž mají krátkou. Nezbude mi než plout s proudem, protože mobil jaký chci se asi nevyrábí. Nic proti patlacímu, kdyby měl na druhé straně obyčejné LCD jako známe ze starých mobilů nebo z digitálek. například prifi zrcadlovky mají kromě náhledového i takový stavový displej. Na kecání a sms není třeba spouštět celý žravý forbes. Třeba s tím někdo přijde jako s převratnou novinkou. Například jako se čtečkami.

  151 Modrej, nezklamal zobecňujícím systémovým pohledem. To už by mohli dostávat dávky i plešatí. Nějaké zdůvodnění by se pro to našlo. A všichni automobilisti. Přece jak k tomu přijdu co by (například svobodný automobilista), že si pořídím automobil a nemám pro něj benzín. Sice někdo namítne, že si nemusím pořizovat automobil. No, jo, ale já mám právo si ho pořídit. A když mám právo si ho pořídit tak mám logicky právo i na benzín. A servis. Jinak je to proti mým automobilistickým právům….
  To je problém výjimek. Výjimka eroduje systém, jedna odůvodňuje druhou až jich je tolik, že systém se sestává převážně z výjimek. A logicky se hroutí.

 139. 159 Divano a nikdo si v tom mumraji nevšimne, že Kalousek za to nemůže, že příčiny jsou kulturní a dlouhodobě systémové a že s oním prožráním budoucnosti má pravdu. Oni to chápou tak, že za Kalouska se mají hůř, proto za to může Kalousek. Jako když někdo chlastá až si prochlastá játra, skončí ve špitále s těžkou cirhosou a nakonec na ni umře. Na vině jsou doktoři, protože do té doby spokojeně chlastal a jen co se dostal do špitálu, oni ho nechali umřít.

 140. NoName 161 – „Další připravené otázky, například proč Češi nevystoupí z Evropské unie nebo co by si mladoboleslavská Škoda počala bez eura, tak zůstaly nezodpovězené, uvedl rakouský list.“

  Další připravené otázky byly připravené na „senzační“ a skandální článek, jak chce Klaus vystoupit z Eunie a bylo by vysvětlování do Brusele a zmetci jako Bandita Khon by se na Klause prsili … Udělal dobře, že odešel…

 141. Sana, to ještě existuje?

  měli jsme na gymplu profesora Máslo, ale jetsli měl sestru Sanu, o tom anály nic nepraví.

  PAk ještě byl „ztužený pokrmový tuk“. Taková kostka to byla, nejspíš to připomínalo parafin a s oblibou tím hojně mastili ve škkolních jídelnách.

  Jdu domů, zítra se mají dostavit elektrikáři ( konečně snad budou osvětleny a použitelné oba hajzlíky a nebudeme zakopávat všude o prodlužovačky)

  Stoly se musí odklidit od stěn a brigádník vypadá, že by mně nejradši odnesl i s židlí , abych už nezacláněla. TAk jednou odejdu, jak se sluší,před pátou odpoledne. To už se mi dlouho nepovedlo 🙂

 142. Schumachere, – 163 – nevím, nevím, to jste si dovoli dost, že KAlousek za všechno nemůže…. 🙂

  Nicméně se s Vámi zototožňuju.

 143. Díky, Rputi, tohle mám zmapované, a někde v šupleti mám fungl náhradu za LG 270, jeho následníka, je bohužel nepatrně větší a má stříbrné „zkrášleniny“. Byl jako „bonus“ k notebooku. Manželka má starého Siemense, „vajíčko“, s černobílým displejem. A baterka drží a drží. Když už nový tak chce s kloudným foťákem, jenže nechce „holčičí“ ani patlala. Když jsme koukali na notebooky, prošla kolem naleštěností a zastavila se u „korporátních“ modelů. Dell, HP.. : „Tohle“. Tohle všechno jsou luxusní „starosti“. Hodil jsem to sem jestli by někdo nevěděl něco co mi uniklo. Starý mobil budu používat až do „roztrhání těla“, pak šáhnu do šuplete a pak nebo mezi tím se uvidí, jestli se nechám zlákat patlalem. Asi jo. Bude mít GPS a všechno, budu se divit jak jsem se bez toho mohl obejít. Akorát budu nadávat že je to velké, těžké, žravé a nevím co ještě.

 144. Škoda, že ten Klaus nepočkal, „co by si mladoboleslavská Škoda počala bez eura“ by mohl zodpovědět dost barvitě.

 145. Tak se to „arabské jaro“, podporované EU nějak protahlo do podzimu a teď mám nepříjemný pocit, že se to zvrtává v regulérní válku.
  A že nebude šestidenní jako v 1967… 🙁 🙁

 146. tady jedna poznámka k té genetice…
  Nový lékař psychiatrické léčebny se při seznamování s pacienty ptá:
  Vy jste se sem dostal jak? No začalo to tím, že jsem se oženil. Vzal jsem si jednu vdovu s dospělou dcerou. Ta se tedy stala mojí nevlastní dcerou. Když nás přišel navštívit můj otec, zamiloval se do ní a pak se s ní oženil. Takže moje nevlastní dcer
  a se stala mojí nevlastní matkou. Potom se mojí ženě narodil syn, který byl samozřejmě otcův švagr, protože to byl bratr jeho manželky. No a když byla moje nevlastní dcera mojí nevlastní matkou,
  byl i můj syn mým strýcem. Z toho vyplývá, že moje žena, která je matkou mojí nevlastní matky je mojí babičkou a já jsem její vnuk. Ale to není všechno. Protože mám za manželku svojí nevlastní babičku, nejsem jenom její manžel a vnuk, ale i svůj děda.
  No, nejeblo by Vás z toho?

 147. >> Šumavák
  Nevím zda jsi si všiml*), ale Egypt právě dostal od EU pomoc ve výši 5 miliard EUR.

  *) Za mých studií koloval tento vtípek: africký student se ptá českého spolužáka „co to je šímsisi?“ A spolužák odpovídá: „no esisisiším“.

 148. Sana – vlastní sestra másla. – Ano, pamatuju. Někdy v 90. letech jsem viděl v obchodě reklamu : „Jihočeské máslo NEMÁ žádnou sestru „. Od té doby shlížím na jihočeské máslo vlídným okem. A pak, že reklama nefunguje 🙂

 149. Dobrý večer, já už začínám věřit, že ten konec světa přijde. Všichni chtějí všechno ještě do vánoc.

 150. Foundry, já ne. Mi stačí do Silvestra. 🙂
  TTW: A co bys čekal, když se od 1.1. zvyšuje DPH a tím se očekává i růst cen? Prostě kdo chce koupit, chvátá

 151. maYdo k 168, kdo jiný dělá rozpočty, když se janota upinkal…

  a dnes u ND je stánek, petice proti vládě a podpisují se tam dvě babičky
  ano, vláda je strašná a …ale ten stánek a výzdoba plakátů, hesel..
  to znám, to jsem kdysi dávala na šumavské foto, a z 17.11.2008 a bylo to ne základnám
  to teda už vůbec nechci
  a tak cestou domů přemýšlím, koho teda
  no, docela problém
  došla jsem k tomu, že kohokoliv, kdo mi nebude otravovat
  něco na způsob kdysi jedné pravicové strany, co chtěla malý stát a jednoduché papírování
  kam se ta strana poděla…

 152. Divano,
  Kalousek není svrchovaný vládce. Nedělá ty rozpočty sám a neschvaluje si je. Ono to všechno není jen rozpočet a zvyšování daní.
  Konec konců, kdyby všichni chtěli jednoduché papírování, malý stát, svoje věci ve svých rukou a odpovědnost za svoje činy, tak dělá rozpočet Mach a Kalous si ani nehoukne.

  Ale voliči to nechtějí, tak máme, co máme. I kdybychom oběsili Kalouska na Lucerně,nic moc se tím nevyřeší, pokud voliči převážně chtějí pohodlí a jistoty a politici být zvoleni za každou cenu.

 153. maYdo, kalousek je symbol
  proto, kdyby ho někdo pověsil, byl by to pověšený symbol …

 154. pane Schumachere, teď před Vánocemi doporučuji druhým mobily 🙂 Pokud byste chtěl k telefonu hodinky, na kterých uvidíte SMS, příchozí hovory apod. doporučím Vám patlací telefon Sony Xperia + Sony Smartwatch. S telefonem jsou spojené přes Bluetooth. Když si je koupíte, budou vám říkat „geek“.

 155. divano, to si radši pověsím ozdobu na stromeček 🙂

 156. ad 161 – aha, tak čuráci z pravdylásky zase vytáhli to pero… Stejně jak s oblibou činí zdejší komentující… A nějak jim nevadí, že jakýsi nám známý kocour uvedl již dosti dávno pohádkové příběhy na pravou míru…
  Ale to se holt do krámu nehodí… Ergo – stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil… Závidím Jiříkovi jeho životní jistoty…

 157. 2 Schumi – ad 163 – „a blahoslavení budiž chudí duchem, neboť jejich jest království nebesské!“

 158. …“Není to pravda, prezident ze žádného rozhovoru neodešel. Naopak se zdržel po prezentaci své knihy a podpisové akci a odpověděl separátně řadě novinářů z několika rakouských, ale i našich médií. Představa novináře, že bude hlava státu odpovídat dvacet minut jen na jeho dotazy byla chybná, a nevím, proč se tomu diví. Na to bohužel nebyl čas,“ řekl Novinkám Klausův mluvčí Radim Ochvat…
  http://www.novinky.cz/domaci/285003-klaus-odesel-z-rozhovoru-tvrdi-der-standard-jeho-mluvci-to-popira.html

 159. DVD, já si teď spíše vzpomínám na jeden takový z osmašedesátého…

  Víš který je nejbezpečnější stát na světě?
  Ne.
  Izrael.
  Proč????
  Protože nesousedí se žádným spřáteleným státem…

  no a dnes na tom něco bude.

 160. Ja bych jen, kdyz vynecham tu propisku, ze kdysi si PeSi rikal, ze neni hloupejch otazek, ale jen hloupejch odpovedi. Tak nevim….. Muze se pana prezidenta nekdo zeptat na co co poklada za dulezite? Ja vim program, blablabla, ale i tak, neni to promarnena prilezitost vysvetlit svuj pohled na vec? Ale rozumim, nebylo to dulezite a letelo mu to , ….. Samozrejme ja pana prezidenta respektuji a vitam kazdou jeho novou knihu o cemkoliv. Treba si ji taky nekdy prectu….

  No to pero proste nejde zamluvit nicim…. Vzal si ho proste drive, nez mu ho dali.

  Ps. Taky je mozne, ze pan prezident si opravdu mysli, ze mu vsichni rozumi a jen se ptaji, jen proto, protoze ho chteji nastvat, ale nevim, to by musel vysvetlit nekdo z jeho blizkosti…zase…

 161. 186 Dík, Nickname, zatím zůstanu nongeek. „Patlatel“ plus patlatelské hodinky by bylo moc komplikované. Hodinky mám mechanické, vlastní výroby. Či spíše modifikace. My méně nemajetní si vyrábíme i hodinky, když chceme něco extra. Krom toho s dvojími bych vypadal jak ruský generál.

 162. 172 NoName, memám na mysli alumíniovou naleštěnost určenou na porady CEO. Ale na práci. Ty decentně vypadající funkční škatule mající všechno co mají mít.

 163. rputi, novinky to odflákly. To idnes, to je jiný kafe – nejen že připomněla chilské pero a to, že nechtěl projít bezpečnostním rámem při státní návštěvě Australie, ale na závěr si ještě vzpomněla, že ještě jako premier prohlásil, že novináři jsou největší nepřátelé lidstva.

  Možná v tej idnes dostávají za každý čutnutí do Klause premie. Jeden nemusí být ani nějaký Klausí fanda na to, aby tenhle způsob novinařiny připadal poněkud ubohý.

 164. (192) pan president je prostě člověk Tobě podobný. Má své chyby, má své pravdy.
  Toť vše.

 165. Existujou i VELMI hloupé otazky…a dost často…
  Ale jsou legitimní – Holt: demogracyje 🙂

 166. Dobré ránko!

  Tak a máme 17!
  Odbory se rozhodly šetřit a nebudou prý demonstranty svážet. Leč důvodů k naštvání je hromada a krom toho je 5 týdnů před Vánocemi.
  Tak třeba přece jen někdo přijde…

 167. Simne, to si holt musis vyridit s PeSem, o tech otazkach mne presvedcoval on……

  No a jiste, to rikam tady porad, ze pan prezident….vsimni si, ze nerikam Klaus, ani kikina a ani dalsi „osloveni“, a vzdy to tak bude, maximalne familierne preza….je normalni a chybuji clovek. Jen ma tu nevyhodu, ze se chtel stat prezidentem, tedy hlavou statu a tak je proste na nej videt vic.

  Uplne fantasticke je to, ze ta kolektivni histerie okolo, se uplne presne podoba tomu jak svickove baby omdlevaly kdyz jim pan farar povolil, aby smely posekat zahradku pred farou, ci uklidit v kostele. Proste jen misto cirkve, farare a neotresitelne pevneho nazoru, ze ON ma vzdycky pravdu, se ON zmenil na on a bude se kazde dve volebni obdobi menit, nekdo ma kliku, ze v pozici on, vydrzi i o jedno vic. Vysledek je stejnej…. Jeste ze neni v Blaniku, to by se pak objevilo artefaktu, pokud tedy chodi „on“ vubec na toaletu….

 168. K tomu Klausovi ve Vídni bych jenom poznamenal, že spousta rakouských hovnostářů žije v přesvědčení, že stále ještě existuje Böhmische Hofkanzlei. A spousta českých hovnostářů je v tom utvrzuje.

 169. Jiřiku, jestli ono to nebude tím, že intenzita našich sympatií ke Klausovi se ani zdaleka nevyrovná síle tvých antipatií.

 170. Fakt ale je, ze bychom tady o Něm mozna nediskutovali, kdyby se pochlapil a dle zdejsiho doporuceni odjel do toho Tel Avívu organizovat mobilizaci zalozniků.
  Takhle ponekud zklamal své zarputilé fanoušky.

 171. Když už jsme u toho:
  Tomáš pastnul na FB
  „Ministr obrany Kanady Peter MacKay slíbil, že se bude i nadále řídit postojem z roku 2011, kdy bylo podepsáno memorandum o vzájemném porozumění mezi ministerstvy obrany obou zemí.

  Tváří v tvář současnému konfliktu Izraele a pásma Gazy Peter MacKay vyslovil naději, že situace se nevyhrotí do takové míry, že bude nezbytný zásah třetích zemí.

  Svou podporu už také oficiálně vyslovil Izraeli i kanadský ministr zahraničních věcí John Baird. V telefonickém rozhovoru se svým izraelským kolegou Avigdorem Libermanem John Baird potvrdil právo Izraele na obranu před jakýmikoli teroristickými činy.“
  http://czech.ruvr.ru/2012_11_16/94819379/

 172. Rputi, se mnou antipatie necloumaji….. Snazim se ho i pochvalit, pokud je za co…..ale to samozrejme spliva se zaplavou klanine se smerem k Mekce 😀

  Ale necham toho, je krasny den, mam po dlouhe dobe volno a vecer spolecenske povinnosti…

 173. jak jsem tu psala, že někam odklidili halíka, aby nedráždil
  tak po odklepnutí restitucí ho už vypustili, před chvílí pindal v rádiu 🙂 🙂

 174. Já sem uvedu odkaz a jednu větu k tomu, a někteří diskutující skáčou metr padesát.
  Já mám Klause za některé jeho názory a postoje docela rád, ale to nic nemění na tom, že někdy se chová … divně. Nepochybuji o tom, že je rozdíl mezi rozhovorem pro časopis XX a tiskovou konferencí, ani to, že to aktéři z obou stran dokážou rozlíšit. A je divné, když si to obě strany vyloží jinak. Ale třeba pracuje aparát kolem Klause stejně jako jeho ochranka. To by pak hromadu různých „nedorozumění“ vysvětlovalo.

 175. NoName – Der Standard si to patrně nevyložil „jinak“, jen to jinak vykládá čtenářům. Oznámení, že Klaus jim odpověděl na čtyři otázky by zdaleka tak nevyznělo. Normální trik bulváru.

 176. Já nevím, jak to bylo, Rputi, mne prostě jenom chybí ta víra, že to určitě nebyl ON, ale oni.

 177. Rputi,
  já bych Jirku ppa podezříval, že naposledy přestoupil v Praze z Vindobony na rychlík R 606 Ohře, Praha – Karlovy Vary. A od té doby již nikdy nepřestoupil.

 178. Dobré dopoledne, nedokážu si pomoci… Ať dělám, co dělám, řeči typu „No to pero proste nejde zamluvit nicim“ si ani při nejlepší snaze nedovedu vysvětlit nijak jinak, než snahou vytahovat se na někoho, s nímž se ve skutečnosti srovnávat zdaleka nemohu. (Důkaz: Choval bych se snad takto k někomu sobě rovnému ve svém okolí? Mluvil bych o něm se společnými známými v jeho nepřítomnosti takhle? Nebo bych si to – pokud by mne nutkání vůbec postihlo – ihned rozmyslel u vědomí, že tím dokonale znemožním sám sebe?)

  Tohle prosím je jedna rovina věci, tu ať si ti, kteří se při podobných řečech nebo úvahách čas od času přistihnou, laskavě vyřeší sami, dál se k ní vyjadřovat nebudu. Bohužel další rovina je tahle: Český stát? Česká společnost? Západní civilizace? Jejich kontinuita, tradice, příští vývoj? Co to je, co to znamená, proč bych se o to měl vůbec zajímat? To neřeším! Nezájem! Ale to pero v tom zmanipulovaném sestřihaném videu veřejnoprávní televize, to už presidentovi neodpáře nikdo!

  Nechápu, nač by měl dospělý inteligentní samostatný erudovaný člověk s mezinárodním rozhledem poskakovat tak, jak mu PL šmoci z našich německých a veřejnoprávních medií pískají. (Totiž, neumím si to vyložit jinak, než v tom prvním odstavci.) Ale to, že takhle poskakuje, zde poškozuje všechny bez výjimky.

 179. Jirko ppa – ad 199,
  ON není v Blaníku ZATÍM! ON tam byl, chodil, prohlížel, hodnotil. Ale povinnost ho volala, takže se tam ZATÍM neubytoval. ZATÍM!
  Viz zde: http://zpravy.idnes.cz/klaus-na-blaniku-vyzval-k-pili-a-svornosti-fjk-/zpr_archiv.aspx?c=A040430_165039_eunie_mhk
  A zde http://cestovani.idnes.cz/vylet-na-horu-blanik-0lg-/tipy-na-vylet.aspx?c=A120927_152006_po-cesku_hig je k vidění pamětní deska, kterou tam humoristé kalibru Svěrákova nechali zbudovat. Alternativně inteligentní novinář, který nechtěl prozradit autory – láskyplníky – fotku opatřil titulkem Bájnou horu navštívil i prezident Václav Klaus. Tradiční český lidový humor tuto stopu nezanechal bez odezvy.
  Tradičnímu českému lidovému humoru byla prézova návštěva úplně u ánusu. A že bych znal nějakého podblanického „Tradičního lidového humora“, který by byl ochoten plýtvat financemi na kus umělýho šutru, flexu, a kolečko betonu, nota bene by se nechal prcat ochránci přírody za nepovolený stavební zásah do přírody v CHKO??? Nikdo takový na Podblanicku trvale nežije.

 180. 199 Jirko ppa. etc….dík za střízlivý a věcný názor.

  Co se týče odvolání návštěvy Izraele, je za tím nějaký čistě pragmatický důvod, ne, že by K byl posera. Vyhodnocení bezpečnostního rizika je takové, že návštěva nebyla doporučena. To je obvyklý vysvětlitelný důvod. Kdyby si postavil hlavu, určitě by si ji prosadil. Nepochybně by ho někteří měli za hrdinu. Kdyby mu na tom až tak moc záleželo. Jenže z nějakého pragmatického důvodu nezáleželo. Třeba proto, je to moje spekulace, že obrazné poplácání po zádech od jedněch by nevyvážilo praktickou újmu hospodářským zájmům způsobenou v kontextu událostí zviditelněním se před jinými. Jak znám jeho střízlivé názory v těhle otázkách, tohle považuju za pravděpodobné. A za rozumné.

 181. zpatecniku a i naopak 🙁
  to zase nemohu pochopit ja. Dokonce bych rekl ze to skodi aspon zbytku dobreho u VK vic nez „pero PL“

 182. K neceste do israele – kdyby letel a byl problem zase by to bylo naopak .
  proc tam letel kdyz zacala valka.
  do valecne oblasti se neleta na predem ohlasene navstevy .

 183. Dobrý den,

  dnes je 17. listopadu – významné datum. Každoročně si slibuji, že na ten den vymyslím něco mimořádně moudrého a jako každoročně mě nic nenapadá. Tak jen: mám se báječně.

  Pokud jde o současného pana prezidenta – už jen 110 dní a potom tohle jednou pro vždy skončí. Tohle nekonečné šťourání v „ničem“ je pro mě zcela neuvěřitelné a nevím o žádné jiné zemi, kde by hlava státu snášela něco takového od spoluobčanů. Fakt se nemůžu dočkat až budeme mít novou hlavu státu.

  Je 17. listopadu.

 184. Navíc, Schumachere, ono asi nejde jen o bezpečnostní riziko. Návštěva ve chvíli, kdy hostitel neočekávaně má plné ruce práce, mu také nemusí býti zcela vhod…

 185. Jirko ppa etc…praktický dotaz : Jaký inkoust používáš? Já klasický modrý, tuzemský. Doposud bez problémů. Jenže asi je jiná receptura, protože mi silně začalo korodovat pero Faber Castell na předku tam kde dosedá v uzávěru. A stopy se objevily tamtéž u Parkeru. Před tím jsem neměl takového problémy. Všiml jsem si, že inkoust voní jinak, oproto dřívějšku nakysle. Nerad bych měl ožrané psací potřeby. Když si něco oblíbím, třeba toho pěkně rozepsaného Parkera, nerad měním. Proto radši tohle než věci použij a vyhoď. Jsem na stopě Presidentovi od Senatora.

 186. Dobrý den,

  vida, ono je 17.

  někde mám PF z roku 89, kde jsem přála všechno nejlepší do ledších let“

  Možná, že všechno nejlepší není, ale lepší léta to rozhodně jsou.

  A souhlasím s názorem, že pokud jde o Klause, je to šťourání v ničem a útěk od vlastních nedostatků. Ono snad už ani nestojí za to se tím zabývat, protože pak se z toho nicu stává něco….

  To není žádný klanění se k Mece a neznamená to, že Klaus je nějaký polobůh, nedostatků, vad a podivínství zcela prostý.

  Dnes je přinejmenším dobré si připomenoiut, že hlavně že nemáme v čele státu tajemníka KSČ.

 187. Ad 218,
  no, já jako primitivní ssavec jsem se právě vrátil z pole-role, kde jsem vlastnoručně za pomocí vidlí a kolečka rozvozil a rozházel pět tun hnoje, aby byla napřesrok úroda. Myslím, že pro mě je letošní 17. listopad významným dnem naprosto bez debaty.

 188. >> Modrý pták
  Ale neskončí, kamaráde, neskončí. Stále se bude přežvykovat vše co už jedno žvýkáno bylo atd. atd. A dostane-li se na Hrad Jan Fischer, bude se neustále porovnávat jak je jeden úžadný a proevropský, zatímco ten druhý..prostě fujky, fujky. A bude-li hradním pánem Miloš Zeman, tak bude rodeo ještě větší, neboť bude možno srovnávat nejen rozdíly ale i shody. Prostě tzv. elita národa si svou lovnou zvěř nedá vzít.

 189. 219 Zpátečníku, není problém. Šlo by přizpůsobit program. Hostitel by solidaritu nepochybně ocenil. Ovšem je otázka transakčních nákladů odrazivších se v našich obchodních vztazích s islámským světem. Drahé poplácání po zádech.

 190. No já se těším jak bude Jirka ppa(tentokrát v souznění se všeholidem)oslavovat a chválit JFK (- nového presidenta).

  Jen se trochu bojím, že teprve pak Klausova svatozář začne svítit( Zlatej Klaus!“) a nenávist k němu růst. A nejméně dalších 20 let bude vinnen naprosto vším, i tím, že se v Egyptě srazí školní autobus s vlakem.

 191. 222 MaYdo, jenže to, že v čele státu nemáme tajemníka KSČ není důsledkem 17.listopadu 1989, který byl jako špička ledovce a projevem obecných příčin. Běh událostí v tom čas chápaný jako přelomový by byl toho času odlišný, ale oněmi příčnami by konvergoval k dnešku. Lidé při hodnocení dějů věnují pozornost tomu co je vidět, jevu, ne podstatě pod hladinou.
  Poznámka : Mezi při rozličných příležitostech vyznamenávanými chybí Neckermann, Quelle a jak připomněla manželka, také Burda. Osobně bych nominoval i Conrada.

 192. ptakopysku 211, já se jen snažila rozluštit, co to ten Jiřik napsal a co to má porád s tím „pliváním“. Já ty machometánský zvyky tak neznám. 🙂

 193. ano je sedumnacteho…. jsem rad, ze mne dnes nikdo nezavira za „cisarpanjevul“ a jsem nadseny, ze se muze cestovat, ze de nemusim schovavat s knizkama co ctu…. a mnoho dalsiho.

  no asi je zasadni problem v tom , ze pokud rikam ze pan prezident se mel zachovat jinak, tak je brano jako nenavist…. ale tak to neni, stejne tak budu mit stovky vyhrad k dalsimu prezidentovi. pokud bude svoboda volby, bude ti pan prezident. neprojektu ji zadne sve frustrace do obyvatele na Hrade, uz jsem je mel daleko drive „ukotvene“ nez vubec se pan Klaus objevil na verejnosti…. a nemenim je.
  mimo to, nastesti, nedtoji a nepada muj zivot na jednom cloveku, co podepisuje zakony a tak mne nijak jinak „nevzrusuje“ nez zapiskama z cest…

  o tom se taky nesmi mluvit?

 194. Václav Klaus, před budovou Hlávkovy koleje, Praha, 17. listopadu 2012

  Na tomto místě, v tomto ranním listopadovém chladu, jsem byl v posledních dvou desetiletích už mnohokrát. Nepokouším se to přesně spočítat. Vím ale, že se tady po celá tato léta potkávám více méně se stále stejnou skupinou lidí. To je – z jedné strany – pěkné, z druhé naopak varovné.

  Letos je to tady ale pro mne stejné i jiné. Jiné v tom, že je to návštěva v mé prezidentské funkci poslední.

  My, kteří sem každoročně přicházíme, přicházíme proto, aby nebylo zapomenuto. Aby nebylo zapomenuto ne ve smyslu paměti historiků, kteří se datem 17. listopadu budou ve svých uzavřených seskupeních jistě profesionálně zabývat i v budoucnosti. Mně jde spíše o to, aby to, co se zde odehrálo 17. listopadu 1939 a to, co se v celé naší zemi odehrávalo v tragických letech následujících, nebylo vymazáno z paměti nehistoriků, tedy normálních lidí současných i budoucích generací a aby – díky tomu – nebylo dnes či zítra jednáno a konáno tak, jako kdyby k těmto událostem před 73 lety nedošlo.

  Mám o to trochu strach. Zneklidňuje mne to, co vidím dnes a denně kolem sebe. Zdá se mi, že se nacházíme v éře, kterou bych nazval érou zapomínání a érou gest.

  Soudobá tzv. informační společnost, což považuji za zvláště absurdní název, protože bych ji spíše nazval neinformovanou společností, s její apoteózou internetu a tzv. sociálních sítí nás ohlušuje záplavou nestrukturovaných, navíc často více méně irelevantních dat či informací. Když jsme současně poztráceli, resp. nechali si poškodit a zneuctít naše tradiční hodnotové a myšlenkové vzorce, nemáme tyto informace kam ukládat a jak je řadit a vyhodnocovat. Tímto způsobem vznikla rychle průjezdná informační dálnice směřující k nebezpečnému zapomínání.

  Tzv. politická korektnost a spokojování se s verbálními, snadno vyslovovatelnými omluvami vede ke vzniku společnosti gest, nikoli společnosti autentických postojů. Tleskáno je gestům a slovům, nikoli činům a zásadovému, konsistentnímu chování a jednání.

  K událostem 17. listopadu 1939 jsem se zde už mnohokráte pokoušel říci něco relevantního a dnes určitě nepřicházím s nějakou novou průlomovou myšlenkou, neboť takové nejsou. To tragické, co se stalo, se stalo. Tvrdohlavě však musíme trvat na tom, aby tato událost a všechny ty, které po ní následovaly, byla měřena správným metrem.

  A k tomu je nutné nezapomínat na časovou a příčinnou souvislost jednotlivých událostí tehdejší doby a odlišovat excesy a činy jednotlivců od konání státu, od oficiální státní politiky a od ideologie, která tyto činy vyvolává a ospravedlňuje.

  V těchto měřítcích je to, co se na tomto místě stalo před 73 lety a všechno to, co následovalo v letech dalších, kdy jsme nebyli samostatným státem, ale pouhým Protektorátem Čechy a Morava, poměrně snadné hodnotit. Žádná omluva pro tento čin není a nikdy být nemůže.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/klausuv-projev-k-17-listopadu-di3-/domaci.aspx?c=A121117_104737_domaci_jw

 195. „myslite ze to je vytahovani na prezidenta nebo na ty slepe kteri vidi jenom svatozar “ (217)

  Pasáčku, to, co si myslím, zde přímo vyplývá z 1. odst. 212. Nezdá se mi, že by inteligentní člověk mohl mít jakoukoliv potřebu vytahovat se na svíčkové báby.

  Ale to pořád sklouzává k té první rovině. Proč se od PL nechávat stále ohlušovat primitivními skřeky? Důležitá je ta druhá rovina – a tak, jako Modrý pták (218) správně připomíná, že neexistuje žádná jiná země světa, v níž by občané takto ustavičně útočili na svého presidenta, je třeba ještě se vším důrazem říci, že v našem civilizačním okruhu není jiná země, v níž by namísto dlouhodobé souvislé a strukturované veřejné debaty o základních otázkách v mainstreamových mediích existovalo takové vakuum jako zde. Najděte si (to prosím není jen řečnická výzva) nějaké protektorátní deníky, nalistujte si pár článků, a zjistíte, že i ve všech těch hrůzách lze alespoň mezi řádky občas objevit hodnotnější názory, než se do tisku dostávají dnes.

  Ostatně, http://www.klaus.cz/clanky/3240

 196. Sorry, Rpuť to sem mezitím dala in extenso. Možná tedy nebylo pouhou náhodou, když si myslím, že to je další dobrý projev.

 197. Ad Izrael, obávám se, že zde nikdo neví, zda byla cesta zrušena na popud české nebo izraelské strany či po dohodě.
  Nebo ano?

 198. OT- nemáte někdo tušení, jestli je nějaká přípustná tolerance, pokud jde o zákres polohy kabelu NN v mapových podkladech a ve skutečnosti?

  Mám dojem, že jsem někde četla, že se poloha může lišit až o třicet centimetrů, ale teď to nemůžu nikde najít.

 199. Zpatecniku…. jen dotaz, co pudi obcany aby se stali politiky, kdyz se tady na ne jen nadava? jo a taky kozlina neni zadna vyjimka, jsou zeme, kde je zenou i klacky, kdyz prijdou. presto pilitici, prezidenti, maji proste neodolatelnou touhu pomahat.

  no a nemam zadnou potrebu, se vyjadrovat k tomu jak vidi pan prezident tento den. mi jenom vzdycky vytane na mysli, proste neco jineho. i proto nejsem na znamkach

 200. Karle,
  silne pochybuji, ze to tady nekdo vi, resp. ze o tom muze mluvit. . .
  Ale vcera to byl dobry duvod proc si do nej šťouchnout a okolosedicim ukazat „jakehožeto maji toho jejich prezidenta“.

 201. jo a jeste naposledy… pokud mi nekdo nedokaze, ze zaznam je zmanipulovany a naraficeny tak, ze to pana prezidenta hodili, nemam potrebu se babrat ve vysvetlovanich jak to bylo a nebylo…. to jenom k tem poznamkam o tom ze se to nestalo.

 202. Maydo.
  Kvuli zaneseni do projektu se asi neptas, takze asi kvuli faktickemu dohledani podle drivejsiho projektu. . nejlepsi je to dohledat nástěnnym detektorem, ktery ma bezne kazdy elektroinstalater.

 203. maYdo,
  v praxi je tolerance 30 cm nikoliv maximální, ale naopak minimální. Maximální tolerance není stanovena a to ve všech třech osách. Jako emeritní KUDr. to vím a mohu doložit četnými příklady.

 204. jo ještě k péru jsem se nevyňadřil. Takže tak činím, abych si nepřipadal jako nějakej nedostatečnej. Já jsem získal pocit podle Kocourova výkladu, že podepisující host si může ponechat pero použité při dotyčném podepisovaném aktu a že se to tak běžně dělá po celé galaxii. Ale nejsem si zcela jist, jestli Kocour měl ve svém obsáhlém vysvětlení i informaci, že préza ten dokument nepodepisoval… 😛

 205. Mně jde, pánové o to, že mám podle dokumentace kabel a jeho poloha nám dosti ovlivňuje řešení vjezdu. Kabel by měl být 40 cm pod zemí, lepší řešení by bylo, kdyby byl o něco hloub, nakopak blbý to je, když bude víc pod povrchem.

  no a já bych ráda vecpala na výkres poznámku, že pokud se při vytyčení zjistí, že je kabel hloub, než se předpokládalo, doporučuju vjezd upravit, protože je to lepší řešení, který nemůžeme udělat, pokud je ten kabel tam, kde by měl být.

  Ale potřebuju nějak obhájit to, že ten kabel nemusí být přesně v tej poloze, kde ho máme a že kdyby se ukázalo po vytyčení, že je možné lepší řešení, proč ho nevyužít.

  To víte, nejen kabely potřebují dostatečné krytí 🙂

 206. Těžko říci, Jirko ppa etc., asi jak kdo a jak kdy (241). Nejsem zrovna kompetentní na toto odpovídat; jsem zvyklej se na věci dívat v širším kontextu, nezkreslené vykladači. Zde 10 či 20 let mnoho neznamená, je potřeba vidět 50, 100 či 150 let zpět – a takovejhle (alespoň relativní) výhled mi zprostředkuje jedině širší rodina a příbuzenstvo (viz např. http://sumavak.blokuje.cz/v-cem-je-tento-usporny-balicek-novy#comment-14937). Jenže Váš ct. dotaz se gramaticky nachází v čase přítomném, zatímco z širšího příbuzenstva se naposled dal někdo na politiku cca před 70 léty. Ten to prosím – alespoň pokud je mi známo – udělal hlavně proto, že v Buchenwaldu prakticky nebylo krom politiky do čeho píchnout (a taky musel spoluvězně nějak přesvědčit, že není trockista, jinak taky nemusel přežít).

  A tak bych k dotazu jen nesouvisle poznamenal:

  1) Rozumí se, že dát se na politiku a být politikem jsou dvě různé věci; rozdíl je jistě větší než mezi být politikem a být státníkem.

  2) Dát se na politiku dnes jistě není totéž jako na podzim 1989 či v roce 1990 – rozdíl je přinejmenším v tom, že tehdy na politiky zdaleka nenadávali všichni.

  3) Stejně tak jistě je rozdíl též v tom, kdo se na politiku dává, jakou za sebou v tom okamžiku má odbornou kariéru (pokud má vůbec nějakou), a tak podobně.

  4) Jestliže politikům do omrzení vyčítáme irelevantní malichernosti, aniž bychom byli vůbec ochotni uvažovat o tom, co je – či by mělo být – obsahem jejich politiky, zpozdile tak sami spoluvytváříme atmosféru, která jistě nemotivuje nové kvalitní lidi, aby se politiky stali také. Je sice jistě možné, že právě nicotná úroveň veřejné debaty může leckoho vést k představě, že on by debatu uměl orientovat méně nešťastným směrem; je však otázkou, nakolik je tato představa pouhou ilusí a nakolik tudíž zasahuje ty lidi, kteří by v politice mohli býti k užitku.

  Ale tohle všechno Vy jistě víte také.

 207. ptakopysku – 246 -o brku jsem se dočetla všelicos, rozhodující pro mne je, že ta původní verze – tedy originální záběr, nějak není k dispozici. Pouze ta „zkrácená“ verze ČT. Takže…

 208. Zpátečníku, myslím, že je to normální princip smečky.
  Vůdce a jeho družina – a vždycky je lepší být na špici než na ocase a rozhodovat.
  V poslední době je to ovšem spíš „podnikatelský záměr“ – TOPka, VV apod…

 209. Zpátečníku, myslím, že je to normální princip smečky.
  Vůdce a jeho družina – a vždycky je lepší být na špici než na ocase a rozhodovat.
  V poslední době je to ovšem spíš „podnikatelský záměr“ – TOPka, VV apod…

 210. dvd, třeba to tak bude a třeba má pravdu Šumavák ve 226. Mně se líbí Zpátečníkův příspěvek 251.
  Jde mně jen o jedinou věc – můžu si myslet o současném prezidentovi cokoli. Ale je to jediná osoba, která měla po roce 1989 nějaký program, který „vedl od někud někam“: politický systém založený na parlamentní demokracii (soutěži politických stran), ekonomický systém založený na soukromém podnikání (soukromé vlastnictví a dobrovolné vztahy mezi subjekty) a z toho plynoucí rychlé „odstátnění“. Nikdo další s nějakou (jakoukoli) představou tady nebyl. Pokud samozřejmě nezahájíme diskuse o úsměvných snech „osmašedesátníků“, že lze mít socialismus s lidskou tváří. Dnes je to vlastně jedno-ještě 110 dnů a budeme mít novou hlavu státu. Z mého pohledu to bude v jednom případě druhořadá figura a ve všech ostatních čtvrtořadá a hůře.

  P. S. Rovnou předesílám, že vůbec nemám v úmyslu se pouštět do diskusí o „právních rámcích“ a podobných košťatech, která spolehlivě udusí každou diskusi a pouze ukazují, že jsou lidé, kteří nechápou časový faktor.

 211. Modroptáku, oni inťoši mají obecně sklon ke kverulanství, konec konců je na tom založen způsob jejich myšlení. A navíc měli svého presidenta, který v tom podporoval, takže mají dojem, že zaštíněni „nepolitickou politikou“, mohou si dovolit téměř vše.
  Pro ně idea se rovná téměř víře, důležitý je „duchovní rozměr“ a nikoli něco tak přízemního, jako je hospodářství.
  A bohužel, většina novinářstva se z těchto kruhů rekrutuje a v médiích dosti nevybíravě nadává a masíruje další…

 212. Klaus odpověděl a odešel z tiskovky?
  No to na ně byl ještě hodnej! Stronach to vidí se současnými rakouskými novináři stejně jako Kdysi Zeman s českými
  http://orf.at/stories/2151588/

  a s tím závěrem:
  Doch so manche Zeitungseigentümer würden „auch gewisse Interessen vertreten“, und „leider wird unabhängige und objektive Berichterstattung auf der ganzen Welt zu einer demokratischen Seltenheit.“
  mi mluví Stronach z duše…

 213. modry ptaku… ano naprosto souhlasim, jen mi dovol pripodotknou to, ze mel pokracovat dale v tom co delal. pro mne v jistem smyslu zustal v pulce cesty. tedy podle meho.

  zadnej pravni ramec a tak se ode mne nedockas. nebot zakony a pravni ramce preci nicemu nemohou zabranit….

 214. No a tady – to kafe občas není špatné – dostal Klaus podporu z míst nejvyšších!!!!
  Juncker (Luxemburk, šéf eurozony) je proti“spojeným státům evropským“ a dovolává se národní itegrity a zachování států…
  „Die Menschen bräuchten ihren nationalen und regionalen Referenzrahmen, Gemütlichkeit, in der man sich wohlfühle. „Das wollen wir uns durch den Integrationsprozess nicht wegspülen lassen. Wir möchten Luxemburger, Deutsche und Westfalen bleiben“, sagte Juncker.“
  Si představte, že prý Lucemburčané chtějí zůstat lucemburčany, Němci Němci a ne být jen EUobčany…
  viz: http://orf.at/stories/2151544/

  Jestli von ten Klaus, zase neměl pravdu….(ale přes to „pero“ nejede vlak!) 🙂

 215. ale jak to tu procitam tak vlastne VK je to mensi zlo kdyz uz tam tem prezident ma byt ?
  a po nem uz prijde jen vetsi zlo ( kdyz koukam na tu kandidatku )
  no a necas je ted tedy to mensi zlo nebo uz vetsi zlo?

  jak psal jirka – klaus jakztakz dobre zacal – uvidime jak bude koncit.(nemyslim za tech 110 dnu)

 216. Pepo, opravdu netuším, jak jsi z toho, co je zde dnes napsáno, udělal závěr, že je VK menší zlo.

  Jirko ppa, já Ti přece Tvůj názor nijak neberu. Dodnes jsem neporozuměl, proč nebyly některé kroky rychlejší nebo razantnější. Myslím v etapě 1990-1996. Potom už to asi bylo nemožné. Jen připomínám, že není v čele exekutivy od konce roku 1997. Ale, jak pravím – 110 dnů a game over.

 217. MP tak je to nejlepsi co na hrade muze sedet?
  delam si jen srandu protoze kdyz jde o VK tak straci logiku i soudnost lide rozvaznejsi nez jsem ja.
  no je to jejich vec – podle mne svickove baby ( jak psal zpatecnik) ale i dedci VK spise skodi.

 218. Dlouho jsem VK fandila, byť ne absolutně ve všem, ale bránila ho proti pomluvám a různým primitivním zkreslením typu „neznám špinavé peníze“, ale poslední roky, kdy leze do zadku Putinovi, dělá ze sebe šaška dotazy, zda je proces Tymošenkové motivovaný politickým bojem nebo kamaráděním s neonacistickými primitivy se mi už pan prezident vysloveně hnusí. Tak nechť dokončí své období a jedeme dál,přeci nebudeme dalších dvacet let řešit Klause?

 219. Andy, samozřejmě, že ano.
  Klaus má jednu velikááánskou vadu – má pravdu. A protože se v příštích desetiletích bude naplňovat to, před čím varoval, tak je jasné, že ze škytavky nevyjde a bude čím dál méně oblíben.
  dvd i Šumavák mají pravdu – 224,226

 220. včera u mě zabodoval bývalý soudruh kandidát dlouhý
  řekl, že prvně to řekne, že byl mladý a blbý
  jo a taky že není jediný kandidát bývalý bolševik
  ale nejlepší byla odpověď na dotaz, jestli na hradě vlajku eu
  dlouho si prý myslel, že ano, ale poslední dobou si to začíný rozmýšlet..

 221. Rputi, někdy má pravdu na základě svých znalostí, někdy ji nemá (typicky pochopení Hayeka), jindy jen plácá, občas neuvěřitelně lže. Mne už nudí.

 222. No, já teda Klause neřeším, já řeším nějakej kabel, co mi překáží ve vjezdu. 😀

  V počítačí a podle norem se to jeví téměř neřešitelně, ale oni to na stavbě nějak ohnou. A tak je to se vším. Většina vznešených teorií se nakonec v realitě poddá.

 223. Jo a dítě se šlo podívat na Václavák a pravilo, že muzeum vypadalo jak sekretariát strany, jak bylo obsypaný komoušema. A prý to tam bylo tak fifty fifty, lidi, co šli nakupovat a courat po Václaváku, lidi, co se šli podívat, co se tam děje a demonstranti.

  No, v každém případě podle toho, co natočila, to žádný „masový protest“ nebyl. Komentáře k dění si asi nechala na doma, kdyby je vykřikovala na místě, asi by se nevrátila se všema zubama na svém místě.

 224. pasáčku, jen tak z „první vody“ – má pravdu z Eunijí, má pravdu s eurem, má pravdu s GW, on první upozorňoval na zaplevelený zákoník … atd.
  To jsou všechno věci, jejichž následky se buď už projevují, nebo se vbrzku projevovat budou …

 225. no jo rputi – ma pravdu s Eunii jakou? Ze je socialistickobyrokraticky klub – to ma.
  Zda se ma EU sjednocovat ( spojene staty evropy ) to nevim.
  Euro je vysledek bodu Eunie. Stejne jako euro,dolar,rupii dokazi kurvit i korunu.
  GW – souhlas
  Zakoniky – myslim ze je VK jednim z prispevovatelu k pleveleni zakoniku.

  no a dalo by se pokracovat.
  Ale at ma VK dle vas pravdu i absolutni – ja si necham volnost rozhodovani dle toho co u nej posuzuji.

  Jo a pero je mi ukraden – sestrihane/nesestrihane – jenom bych upozornil ze neco jako dustojne chovani se povazuje za normalni u nizsich reprezentaci nez je prezident.

 226. Andy, můžete prosím říct něco bližšího o nepochopení Hayeka ze strany VK ? Nezaregistroval jsem to. Slibuju, nebude žádný flameware o VK. Zajímá mě ten Hayek.

 227. Podle médijí státem hejbe málem revoluce, davy hladových šturmují Podzimní paláce a vy tady řešíte furt Klause ?
  A tak hezky – patlamentně: kazdej kdo se zabloudí se musí vyjádřit jinak nedostane čárku a tudíž i diety….
  Ten DVD měl odpoledne pravdu: už tam dávno nebude ale tady se to bude furt řešit co že je ještě neblahé dědictví ( a kdyby alespoň to péro apod.)
  Kolik je ještě prihlasenejch do teto vznešené rozpravy ??

 228. 278 – četla jsem Pavlíka( po Hayekovi a Klausovi) a musela jsem se ztotožnit s jeho názorem, vyjádřeným na kolokviu Právo a Svoboda v r. 1999.

  279- můžete konkretizovat? Například já se v jediném -268- vyjádřila, že už by se s ním mělo přestat mávat jak fanglí- jak jedna, tak druhá strana. To je dobře nebo špatně? S váma člověk nikdy neví:)

  275- řeč je o Merkelové nebo o Klausovi? Mám dojem, že o Klausovi, až se odstěhuji do Německa, možná se budu starat o Merkelovou.

 229. 280- konkretni jsem byl dost, těší mě ze chcete poradit a posoudit kvalitu vašeho příspěvku, ale už mě předešli jiní -:( , takže to nebudu rozpatlavat.

 230. No, Šimone, já po Klausovi nejspíš dědit nebudu a tak nebudu mít co řešit. 😀

  Ale jinak se nějaký neblahý dedictví vždycky šikne, aspoň je se na co vymlouvat a na koho to svádět. 🙂

  Jak je to s těmi hladivými, neví, dcera vyfotila jednu hladovou paní, ale ta na žádnej palác nešturmovala, ta pojídala hamburgera.
  Dcera pravila, že při těch řečech o hladovění, co se tam vedly, nemohla takovému námětu odolat. 🙂

 231. 281- škoda že mi chybí ta správná posvátná úcta k těm jinejm.

 232. 🙂 hladovými, ne hladivými 🙂
  ale mí blogeři mi rozumějí, aby taky ne, když v překlepech jsem lepší, než Jirka v pravopise.

 233. No já nevím, co to vlastně je ta pravda…ve společenských vědách. Archimedes má samozřejmě pravdu, protože mejdlíčko, ale Nechápu, jak je možné říkat, že někdo má pravdu s EU, nebo s oirem…Pravda, pravda je vždycky v těchto věcech na straně vítěze…. Ano souhlasím, Většinu věcí co říká pan pan prezident, bych podepsal a jsem rád, že to slyším, ale jen bych se zeptal, co proboha tedy dělal, když má a měl tu moc to změnit? Ale to jedno, to je opravdu jen detail…je to jako s Jihlavankou… Prostě mluví hezky…ale pít se to už moc nedá.

  Jo a s tím Izraelem? Na tohle Vám neskočím, nic takového. Pokud je to prezident má říct jasně, samozřejmě pokud na to jemu osobně záleží, tak proč tam nejede, proč to byl nucen zrušit, proč a jak…za to ho platím i já, abych se to dozvěděl. A pokud to zrušil Hrad, tak i to pero je marginální věc. Když se vyjadřuje k blbému Dobešovi, že byl v podstatě OK, proč by nemohl říci něco k cestě na pár dnů, že…Ještě mi napadlo, že snad straní arabům, ale to snad ani nedomejšlet

 234. Šumaváku,
  nárok na přestávku mají až po 4 odpracovaných hodinách, neee 🙂 ?

 235. 283 -protože jsem extrémně skromný tak se vůbec nezlobim, ze jsem v té posvatnosti zůstal jediny….
  A vidím ze ta rozprava se zacykluje tak si jdu dat lahvinku ružového.
  No – ale možna taky prispeju:
  Proč nedal příkaz mi zvednout důchod – skrblík jeden!
  Takže odcházím s dobrým pocitem ze jsem do kvality rozpravy dokonale zapadl…

 236. Dobrý večer, tak čtyřhra nakonec dopadla skvěle a musím říct, že v O2 aréně vládly jiné emoce než jsem teď viděla ve zprávách, jak bylo na Václaváku. Tak ještě zítra alespoň jeden bod a salátová mísa je naše 🙂

 237. >> Andy
  Řeč není ani o tom jednom ani o té druhé. Řeč je o tom, co je v politice vůči Rusku lezení do zadku.

 238. No jo, tak jsem si řekl své a jdu do společnosti, kde se nebudu muset bavit o panu prezidentovi…asi i proto, protože jen málo ví, kdo je v kotlině prezident. Ale to není odsudek, protože ruku na srdce. Dokážete říci z fleku, jak je to na Jihu? Já se klidně přiznám, že já to nevím a musel bych dost tápat, než bych si vzpomněl. Jen vím, že jsem byl v době jeho inaugurace znechucen, že mají za prezidenta člena jedné z místních komunistických stran….Prezidenti přicházejí a odcházejí, jen Putin a Lukašenko zůstává…

 239. Tož, Jirko, nikdo Tě nenutí se tu vyjadřovat k prezidentovi ani j jinému tématu, které Ti není libé.
  Jen mám jaksi pocit, že většinou ty debaty o Klausovi startují po nějakém Tvém příspěvku, kde vyslovíš svou nelibost s počínáním VK.

 240. 193 Dobrý večer. Pane Schumachere, vy jste hodinář? Velký Hodinář či jeho zástupce? Ten který opravuje a nastavuje hodiny a životy podle nezměnitelných zákonů? Dělejte dobrou práci 🙂

 241. (265) “ Dodnes jsem neporozuměl, proč nebyly některé kroky rychlejší nebo razantnější. Myslím v etapě 1990-1996.“
  IMHO proto, že měl ve vládě lidovce. „Had na tři“ byla spolehlivá opozice v koalici (podrazák „par excellence“), spolehlivě proti jakémukoliv razantnějšímu řešení.

 242. Vzhledem k tomu, že lidé nejsou andělé, je asi místo absolutních soudů lepší vážit klady a zápory. Výsledný dojem by měl být dán tím, co převažuje. Např. Mussolini byl takový „táta pracujících“ a Hitler zas měl rád zvířátka. Oba také milerádi dávali sáhodlouhá interview rakouským novinářům a nekradli pera (alespoň to není historikům známo).

 243. K čemuž ještě dodám, že lidovci obecně jsou moji „oblíbenci“ asi jako zelenáči. Ekonomicky socani a politicky od liberalismu daleko jak komunistové (i když jiným směrem).

 244. Pepo, k posouzení role nejprve OF a pak lidovců ve vládách 90. let stačí nemít sklerózu 🙂 Viz „privatizace“ zemědělství, případně slogan „rodinné stříbro“.

 245. Je to tak, může za to Jirka. On něco řekne a pak může za to, že se dalšího půl dne snaží jiní dokázat, že se mýlí.

  Až do odpoledne bylo u nás slunečno a teplo. Příroda je zblblá, na zahradě mi kvetou kropáčky (prvosenky). Hortenzie nasadily nové listy z pupenů. Na tenis jsem se díval až na poslední set, takže jsem byl ušetřen nervům. Letošní zelí je výborné. V televizi je prdlajz. Akorát ve zprávách ukazovali ožralu, který si vyžádal televizi pod pohrůžkou sebevraždy skokem z mostu a pak slezl, aby blábolil něco o bohatých. Samá pozitiva a jistoty.

 246. ano foundry to je pravda.
  proto asi mame nekteri tu “ flustraci “ 🙂 protoze ty klady tak nejak slabou a slabnou.

  PS nadruhou stranu je to pochopitelne uz neni ten v exekutive . Je vice ve funkci reprezentativni – pak je vice videt to plus proti globalnimu oteplovani a to minus „slohnute “ pero 😀

 247. volala mi dost zoufalá Ivanka Rebensteigerová. České úřady jí odmítají vydat Rejpalův úmrtní list (protože nikde v Česku není vedena jako jeho maželka, brali se, pokud si pamatuji, až ve emigraci ve Vídni, takže si nemůže nechat převést inkaso, pojištění baráku na svoje jméno, dostat se na bankovní účet… a další úřední vyžadovanosti . Navíc, ten jeho domek je policejně zavřen a v něm je i laptop na němž jsou dlší informace, které ona potřebuje. Poraďte jak ji pomoci. Pokud se to nepovede tak v prosinci jedu opět do Prahy a nenapdá mne nic lepšího než najít v Nymburce ten domek, praštit cihlou do okna a laptop uloupit, ale úmrtní list tam asi na stole ležet nebude..

 248. Dusane ale nejaky oddaci list ma? tak at stim jede nekam na ambasadu a dolozi to urednikum. Snad to pak pomuze i u tech nizsich uredniku.

 249. Ona konzulát kontaktovala. Já detaily neznám, ale nějak to nikam nevede, Nejblžší konzulát má as 1200 km daleko.

 250. JIřiku 292 – jestli to nebude tím, že v té společnosti o Klausovi a peru nezačneš, tak to ani nepřijde na přetřes … 🙂

 251. Pepo, já vidím mezi Klausem let 90. a tebou zmiňovanými pány jeden velký rozdíl – pokud Klaus nemohl něco koaličně prosadit, nechal to plavat „na potom“. Nepamatuji se na ani jeden případ, kdy by iniciativně s propocenou košilí prosazoval (i proti vůli kongresu vlastní strany) blbosti vymyšlené Luxem, které by byly pravým opakem jeho programu.

 252. 299 Aerokarle, hemžení na levici jste si všiml?
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/CSSD-lidovci-a-zeleni-spolecne-proti-pravici-Zatim-jen-pro-senatni-volby-246972

  ČSSD, lidovci a zelení společně proti pravici. Zatím jen pro senátní volby

  Strany levého středu možná sjednotí síly proti pravici, která přímo ohrožuje základy sociálního státu a lidskou důstojnost jako takovou. I tak mohlo vyznít neformální setkání lídrů ČSSD, Strany zelených a lidovců při příležitosti kandidatury sociologa Martina Potůčka do Senátu.

 253. Dušane, právníci ti asi poradí líp, ale myslím, že pokud ti dá plnou moc k vyzvednutí úmrtního listu, měl bys ho dostat.

 254. (305) Pokud bys hledal domek, vím kde je (a František také). Bohužel nevím, kdo je onen Rejpalův známý v místě, který by od něj mohl mít klíč, ale to by se možná dalo na fleku vypátrat.

 255. Dušane, já asi víc neporadím, ale přes konzulát to bude na dlouhý lokte.
  Pokud má americké občanství, nešlo by to spíš přes americkou ambasádu?
  Nedo – pokud se sem nemůže vydat sama – zástupci, vybavenému plnou mocí a ověřenou kopií oddacího listu by měli úmrtní list vydat.

  Je to asi dost hrozný, když kromě ztráty někoho blízkého na jednoho dopadne ještě všechno to papírování a ty světské záležitosti kolem.
  Tak že jí aspoň přeju hodně sil s úředními šimly.

 256. 2 Foundry – ad 298 – ještě jsi zapomněl, že kromě toho, že to byl milovník zvířat, byl Hitler ještě zapřisáhlý nekuřák, abstinent a vegetarián… „Muž roku“ a po určitou dobu také kandidát na Nobelovu cenu míru…

 257. Dušane, mám za to, že oddací list je tím, co paní Rejpalové má cestu otevřít. To, že zatím není registrovaná, jako jeho manželka, v Česku podle mne nic neznamená. Soudím, že by měla stačit zaslaná kopie s notářsky ověřeným podpisem.

  A jinak mi to tu připadá jako u mimochodníků. Tedy ta diškus. Základní chyba nastala, když deebilové odpravili Antona Cermaka. Tak si to myslí Hipíci.

  A Matzurko, špikovanýho fógla na Thanksgiving by zase nejedli ti místní. To si ho možná pořídím indy a vyzkouším nějakou recepturu. Rejpal už není, tak možná Ptakopysk, cooooo ?

 258. Dušane, české úřady musely při úmrtí amerického občana určitě kontaktovat americké vyslanectví v Praze. Snad by je bylo dobré kontaktovat, nejspíš už mají s tímhle nějaké zkušenosti.

 259. Hipíku,
  nejedli ? Ty se mi nechce věřit, dost čato sleduji na TV Food Network pořad „Diners, Drive-ins and Dives“ přijde mi, že se za louží baští úúúplně stejně jako tady… teda, nemáme takový výběr různých „burgers“, ale zdejší si holt bůček nemusí pomlít a dlabou ho klidně pečený s chlebem a hořčicí 🙂
  Z krůty jsem v CA udělala rolky plněné „kanadskou slaninou“ a pečené a la svíčková, a šmakovalo všem 🙂 A knedlíky jsem dělala hrníčkové z Wondry, jiné se mi nedařily.

 260. Dušane – ad 305 – měl Rejpal české obanství? Pokud ano, muselo už být zahájeno dědické řízení, takže možná by nejsnadnější cesta vedla přes příslušného notáře, kterého soud pověřil projednáním dědictví (stačí dotaz na místně příslušný soud, komu je dědické řízení přiděleno). Přihlásit se jako potenc. dědic a s notářem projednat případné otevření domu. K účtu se stejně nedostane, pokud nebude mít v ruce pravomocné usnesení soudu (dnes rozhodnutí notáře) o projednání dědictví.

 261. Jojo, Matzurko, to víš že jedí. A některým chutná i vepřoknedlozelo. To Ti byl jeden Donald. Ale ne kačer, ale člověk a chtěl jsem ho seznámit s Modrým Ptákem. Naštěstí MP neměl čas. To bylo tak, ochutnal a řekl, jedu do Česka vybrat si nevěstu, stará mě opustila. No, jen se na Václaváku ubytoval, sjel do baru a svou myšlenku sdělil barmanovi. Barman chvilku telefonoval a za 5 minut tam byla. Nevěsta, jak z obrázku a Donyho chtěla hned teď. Pak byl ještě v nějakém baru a tam viděl smutně ubrečenou. No proč, nemám chlapa, tak se nabídnul a měl druhou. Už jsem zapoměl, jak získal filozofku. No, konec je takový. Všechny pozval jedním eroplánem do Ameriky, všechny seděly vedle sebe a do toho se mu vrátila stará. Hirošima hadr, co ? Hihihííííí

 262. děkuji za rady. Nevím, jestli měl Ivan ČR občanství. Musím to teprve zjistit. Také nevím, jaké má ona dokumenty. Je z toho, pochopitelně, mimo sebezřejmě nejedná racionálně, ale konečně od toho má člověk kamarády. Na cestu do Prahy nemá prostředky (nevím, jak to měli doma zařízené, ale to teď není dúležité). Já budu začátkem prosince v Praze a pokusím se využít všech bývalých kontaktů a pomoci.

 263. Dušane, František tu , myslím, psal, že Rejpal měl dvojí občanství.

 264. Dobré ránko!
  Jj – ty konce! Tak se nám komunisti zaštiťují Havlem. V zájmu objektivity nutno konstatovat, že si ten pán o to koledoval.
  Jen nechápu, proč se bolšáni tak čílej – zlobí je snad to, že socialismus opět prokázal, že opravdu, ale opravdu nefunguje? A tentokrát už po 20 letech…

  „Havel na počátku sliboval zachování socialismu, připomínají dnes komunisté“
  http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Havel-na-pocatku-sliboval-zachovani-socialismu-pripominaji-dnes-komuniste-253926

 265. Dusane, tak to je vec, o ktere ani netusim jak by se dala vyresit, tak jen mohu drzet palce, at to trapeni nema dalsi pokracovani nejakou pokracujici obezlickou…

  K te vcerejsi debate o panu prezidentovi….. Aspon vidite, jak je lehke sklouznout do stejneho pytliku P&L Vaclava Klause, pritom se tak ani necitite, ale sup, jste mezi svickovejma babama, aniz se nadejete. To jenom abyste si davali pozor na to az se tady budeme bacit o jinejch vecejch….

  Rputi, pan prezident Havel preci opravdu nechtel „nicit“ socialismus. Uplne zive si vybavuji jeho rozhovor s nejakou medyjalni zumpou, kdy on se zasnil a rikal neco o tom, ze ma ten novej svetovej rad vymyslenej a ze ho popise v dalsi knizce. Je dobre, ze byl na tyhle veci linej, protoze by mel marx-engls-bitls zdatneho nastupce.

  Hipiku, bude i druhej dil? Tedy vybuch nad Hirosimou a nasledny uklid trosek a lidskych ostatku? 😀

 266. Mimochodem „svickova baba“ je ryze pejorativni a hanlive oznaceni fanynek co pri pohledu na trenyrky, ci slipy idolu omdlevaji …. A to ty trenky mohou byt uz v popelnici – vlastne nemusi byt ani objektu lasky, staci kdyz jim to reknou jini, ze by byt mohli

 267. Dobrý sobotní pozdní večer – pro někoho brzké nedělní dopoledne – vespolek!

  Jirko ppa, já se Ti divím, kdybys nemíchal do jednoho chumlu to, co opravdu víš a co si jenom myslíš, že víš, neměl bys tak často bolesti (intelektuální)… Na ty skutečné, fyzické si jistě pomůžeš hroznovým cukrem, neboť jsi člověk silný ve víře, jak jsi ondyno deklaroval.


  Slovník české frazeologie a idiomatiky k výrazu „svíčková bába“ uvádí:
  „svíčková bába (1. zastarale; 2. hanlivě, posměšně) 1. (kdysi) žena prodávající a popř. též rozsvěcující v kostele svíčky 2. přepjatě zbožná, pobožnůstkářská žena (popř. řidč. i muž), často zbožnost pokrytecky jen předstírající“

  Naneštěstí to není jenom Tvůj problém, který pochopitelně jako problém ani vnímat nemůžeš, netuše…
  };D)
  já zase mizím (aby z toho Andy neměla ujímání).

 268. Dobré ráno vespolek,
  Dušane, a kolik by paní Ivanka na případnou návštěvu ČR potřebovala ? Snad bychom se mohli složit….

 269. Loki:-D dekuji, budu se tim ridit. Sam dobre vis, ze u mne zadne intelektualni bolesti ani nastat nemohou ….

 270. Matzurko, já se obávám, že to zatím bude na dlouhé lokte, takže samotná návštěva by asi mnoho nepomohla. Jestli bude Dušan tak hodný a vysonduje co a jak, tak se pak dá něco dělat.

 271. Naopak, Jirko ppa,
  vidím to zde v diskusi, jak nad některými replikami zdejších častých pisatelek, intelektuálně trpíš jako zvíře!
  };D)))))

 272. 2 Rpuť – ad 335 – no to přece už říkal Hrzán v „Pane, vy jste vdova!“, že hvězdy nelžou… Teda ty kosmické… A měl pravdu – empiricky vzato, já jsem ještě žádnou hvězdu lhát neslyšel… Zato ty pozemské „hvězdy“ všeho možného lžou takřka neustále – asi aby se to kompenzovalo… O hvězdném osazení české politiky to platí tuplem – těm už nelze věřit ani dobrý den, natož kolik je hodin…

 273. Dobré dopoledne!
  Včera v 14.30 jsem projížděla napříč Václavákem (cestou na ruský balet v Hybernii) a tak mohu potvrdit, že demonstranti na něm nebyli žádní. Kolem koně bylo vidět několik stánků.
  K debatě:
  Není pravda, že Havel neměl koncept společenského uspořádání. Již v roce 1988 jsem četla v knize „O lidskou identitu“ vydanou u Škvoreckých jeho představu o společnosti uspořádané na principu občin. Inspiroval se zřejmě v carském Rusku.Jak jsem se mnohokrát přesvědčila, o Havlových myšlenkách začasté hovoří lidé, jako paní Holubová, kteří z jeho textů přečetli pouze první stránku a vědí tak akorát o zelinářovi.
  Zakoupila jsem za 1000 Kč dvě knihy. Hájkův traktát Smrt v sametu a kolektivní dílo Kolaps a regenerace. Zejména druhou z nich vřele doporučuji.
  Hájek bystře analyzuje naši mediokracii, bohužel však upadá do paranoidního světa údajných spiknutí iluminátů a chiliastických vizí o Antikristu, Apokalypse atp. Vyústěním knihy je konstatování, že Klaus ve svém zápase o demokracii tradičního střihu prohrál. Věští neblahou budoucnost.
  Kolaps a regererace naopak popisuje kolapsy civilizací v průběhu dějin a vyústěním je povzbudivé poučení, že po každém kataklysmatickém zhroucení starého pořádku vyklíčí pořádek nový.
  Kopání do Klause podle mého mínění má kromě výronů osobních frustrací i smysl magický.
  Jde o prastarou metodu „obětního beránka“ a potřebu “ zabít starého krále“, aby mohl být korunován jiný. Asi opravdu je Klaus ve vrcholné politice příliš dlouho. Že je tenhle starobylý rituál používán dnes, svědčí o zprimitivnění a infantilizaci společnosti a jejích jednotlivých členů. Infantilní a závislá společnost je lépe ovladatelná, to zde bylo už konstatováno mnohokrát.
  OT – je úsměvné číst narážky na Klausovu zbabělost od někoho, kdo se přiznal, že se bál číst veřejně zakázané knihy.

 274. Baubo, ta demo byla ofic od 13:00 do 14:00 a pak se to přesunulo k ND
  takže v 14:30 by tam ani nic být nemělo 🙂

 275. a k tomu soc havlovi
  první dohadování, po tom, co chartisti odstranili různé jiné skupinky
  bylo s adamcem o tom, že chtějí jen do soc vlády pět kusů
  čili 15 : 5
  a mám dojem, že snad adamec nepochopil a dal jen tři kusy
  tím se i chartisti na soc rozlobili
  to si ještě stále nevšimli, že ulice už byla dál

  a ty jiné skupinky, tam byla například obroda
  ale tu odstranili s tím, že to jsou bývalí bolševici
  jj, byl tam i píďa (pithart)
  tak se jim ti bývalí bolševici rozlezli všude
  někteří byli v dalších skupinkách, někteří na to šli rovnou „ze strany do strany“

 276. a zrovna na primě si pěkně povídají dva bývalí bolševici 🙂

 277. Dobré dopoledne,

  pamatuju se, že stačilo, aby na na někoho VH ukázal prstem, že je „stará struktůra“. Kvalifikací k tomu, aby byl někdo „stará struktůra“ bylo, že se nelíbil Havlovi nebo nesouhlasil s Havlem.

 278. No a jinak je to hezký, že stačilo, aby Adamec nezkoušel licitovat a zůstalo všechno téměř při starém.

  Akorát by nikdo nemohl tvrdit, že Havel by nikdy s komunisty… 🙂

 279. doporučuju
  dlouho jsem se tak nezasmála!

  Frajeři ze šroťáku (1)
  18. 11. 2012, 11:35 – PRIMA COOL

 280. Dušane, To že v Česku není ragistrovaná jako manželka, nic neznamená. Musí udělat jediné, před zdejšími úřady prokázat, že je manželka. To znamená oddacím listem. Nemusí jednat osobně, stačí prostřednictvím plné moci. Co a jak se doví na velvyslanectví. Postup při dědickém řízení zde vysvětlí notář.

 281. Tak k úvodníku mám jen tolik, že Jesse měl evidentně lepší PR než náš prezident.
  Ke včerejší „oslavám“ bych řekla, že bychom se měli vrátit jen k té vzpomínce na ty z té Hlávkovy koleje, a ten Zifčákův fejk už nechat být. Že ho slaví komouši se ani nedivím…

 282. Tak jsem premyslel co vlastne toho vcerejska je ke slaveni….. Prisel jsem na tohle, treba to bude spatne, ale na nic jineho jsem neprisel… Oslava mladych lidi co si prisli pro „nasup“ od totalitni moci. A ze ten nasup byl poradny, o tom neni vubec zadnych pochyb. At byla motivace jakakoliv, bylo vzdycky necestne a nesportovni, ostatne nikdy se jinak ani pater a politici nechovaji v jakychkoliv dobach, kdy jim tece do bot. Je to smutne, ale na druhou stranu, po rad se to bude opakovat.

 283. 2 Baubo ad 337 – „Vyústěním knihy je konstatování, že Klaus ve svém zápase o demokracii tradičního střihu prohrál.“ – což je pravda. Lid nechce člověka, s jeho chybami a přednostmi, leč respektujícího demokradcii takovou, jaká je. Lid chce idol.
  Stejně je sranda, jak snadno se stal idolem jeden opilec a děvkař se svými blábolivými vizemi, kterej demokracii bytostně popíral a instaloval tu kult osobnosti – a všechno mu to prošlo… A jen kvůli spřízněnejm elitářům v médiích všeho druhu, kteří si z lezení do jeho prdele udělali živnost.
  Jen jsem čekal, kdy uvidím dokumentární film o tom, jak 17. listopadu táhne na hrad v čele studentů ozbrojených sudlicemi a řemdihy.
  Inu, quod licet Iovi, non licet bovi…

 284. A stejně bych rád jednou věděl, jak to fakticky bylo s Bartončíkem… To byla elegantní likvidace, která jistě jen čirou náhodou uvolnila cestu Luxovi… Akorát, jak tehdy jaxi uniklo Žantovskému, chtělo by to tam něco prsknout! A proč mi to jen tolik připomíná případy Čunek a Bátora…

 285. Niko, my už neumíme slavit.
  Dřívávávejc všechny svátky, funusy, svatby a výročí bývaly tím, co stmelovalo skupinu a všichni se tak nějak zúčastnili. Jenže to chce tradici a vědomí kontinuity a to jsme nějak poztráceli a jediné co umíme je, udělat z nějakého svátku nakupovací orgie nebo se na povel ožrat.
  Už nerozumíme proč to nebo ono, ostatní nás nezajímají, neb jsou stejně všichni volové a tak raděj doma čumíme na bednu.
  Už neumíme ani ten funus. Buď z toho vyrobíme bombastickou a zcela nepietní záležitost, anebo rovnou vysypem dědečka do kanálu, aby tu ta mršina nezácláněla, za současných kyselých poznámek, že už tu zas někdo „ripuje“.
  Házíme na všechno bobek a už si ani neuvědomujeme, jaká je to chyba.

 286. PeS 348 – inu potřeba idolu byla tehdy veliká a on se velmi ochotně postavil do čela a blábolil o pravdě a lásce v okamžiku, kdy lidi byli bolaví tou dlouhou neláskou. Normálně by takovýho blábolila nakopali do zadku, neb si nic jiného nezaslouží.

 287. 349 Pesi, lidovci měli šanci získat něco kolem 30% hlasů, polovinu těch, co se „hlásili k církvi“. OF by potom nemělo 68 křesel ze 101 (50 ze 75) ve federálním shromáždění. Slovenské KDH získalo 19%, po Bartončíkovi získali lidovci jen hlasy tvrdého jádra – 8,7%
  Katolíci byly jediná významná organizovaná skupina, která byla chápána jako ta co si „nezadala“ a která nabízí řešení.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Sn%C4%9Bmovny_lidu_Feder%C3%A1ln%C3%ADho_shrom%C3%A1%C5%BEd%C4%9Bn%C3%AD_1990

  Když jde o moc, každý trik se hodí. :-/

 288. 350 mluvte kdyz tak za sebe – opravdu vime a tmelime( ne tlemime) se rodinne pri pohrbech , vyrocich, vanocich , svadbach a podobnych prilezitostech.
  Slavit a tlemit se u uredne narizenych svatku ( ktere notabene musim zaplatit ze sveho i za zamestnance ) neni tmeleni – to je jen saskarna ovci ku prospechu modly a je jedno jestli te nasi nebo te fuj.

 289. Rputi, ono se není co divit. Komunistické svátky se slavit nedaly a ty nové, když člověk nahlédne trochu za kulisy, vlastně taky ne, a tak se to lidi odnaučili. Zbývá jen obdivovat všelidové slavnosti na starých záběrech z první republiky. A že to nadšené slavení bývalo opravdové, vím ještě ze své rodiny.
  Nickname a PeSi, když si promítnu, co od té doby lidovci v politice předváděli, tak toho nějak nedokážu litovat.

 290. Tak jistě, stále ještě nám zbývají ty svátky se staletými až tisíciletými tradicemi – vánoce a velikonoce, než nám je brusel zakáže…

 291. 354 Nelituji, konstatuji. Nesportovní jednání. Díky panu Cibulkovi byly tajné seznamy členů a donašečů STB odtajněny a tím byly vyraženy trumfy z rukou těch, kteří věděli.
  Dovedete si představit, co by tajné seznamy udělaly s veřejnou sférou? Najdi mi prosím trochu bláta na tamtoho, on nám zatápí v našem volebním okrsku … tichý teror.

 292. Jsem jel a autem a ve zprávách mne zaujali dvě věci-Izrael prý zabíjí civilisty a to musí přestat, protože by se světová (pokroková?) veřejnost mohla od Izraele odvrátit. Že si začali Arabáči a zabíjí jenom civilisty je vedlejší, Izrael je prostě povinnen rozlišovat. Na rozdíl od Arabáčů.
  A druhá věc-Lesy ČR mají 16 mld. Kč v soukromých bankách, takže Kalousek jim nabídne speciální podmínky státních dluhopisů. Statní podnik suší 16 mld. Kč, tomu se říká řízení cash-flow ve firmě. O tom, že se ministerstvo financí hraje na bankéře ani nemluvím.

 293. Štěpánek v tranzu. Ještě dva sety ať mu to vydrží 😉

 294. jirko, k 347 si jen dovolím, že to pořádalo SSM, jejich to byl pochod..
  a v pátek jeden z nich vzpomínal, že se bál, že nepřežije
  to jsme se doma nasmáli
  dokud mlátili jen nás, tak to nikomu ze SSM a ani jejich rodičům nevadilo
  i kdyby jsme zdechli

 295. 353 – pasáčku, to je vám na dvě věci, vykřikovat, že to děláte dobře. Já mluvím o společnosti jako takové a to nejen v kotlince.

  354 Niko, ono to není jen tím socíkem. Já když si vzpomenu třeba na oktoberfest v Augšpurku, jak jsem zírala, když se tam převlíkli (za drahý peníze) do renesančnícch kostýmů a pak se votrávenejma ksichtama ploužili městem a nade vším vohrnovali pysk. A večer hodili děti babičkám a šli se nasáknout pívem – to byla vskutku radostná veselice!
  To je celková atomizace společnosti a když jsou všichni slavit s přesvědčením, že všichni jsou volové, jenom já jsem autobus, tak holt moc srandy neužijou…

 296. rputi
  1) nevykrikuji ze to delam dobre – rikam co delam ja nebo ma rodina !!!
  2) Vy mluvite o spolecnosti jako takove – jenom nevim kdo Vam ten hlas dal 😮

 297. 350 a 362
  není všechno tak, jak to možná vypadá v novinách 🙂

 298. Já tedy nevím jak jinde, ale u nás chodí na oslavy a společenské akce jenom ten, kdo chce. A i když jsou některé akce (hlavně folklórní) tlačené obcí, nálada bývá dobrá. Ať už jde o Jízdů králů, hody, plesy, teď jsme měli lampionový průvod pro prcky, jezdí se společně do loutkového divadla … A i akce bez tradice, jako jsou třeba Slavnosti vína v UH se dají.
  Jaké si to uděláme, takové to máme.

 299. Štěpánek má často tendenci odejít po druhém setu, nezakřiknout …

 300. Mluvíte o vlastních, ale zovšeobecnila jste to, Rputi.

 301. při loučení s naším kamarádem se sešlo na břehu berounky o něco víc lidí než je zvykem a ještě se smáli, až dorazila i policie, tak jako za jeho celý ne dlouhý život věčnýho oportunisty 🙂
  což mi připomělo, že u nás v předvečer „svátku“, v pátek byli příslušníci se poptat, jestli jsme byli před pár lety někde v hotelu, že si ten hotel bral dotace ??
  spíš mi to přišlo, jak jejich starý zvyk, upozornit na sebe .. no byl 23 let pokoj a možná skončil

 302. Dobrý podvečer.

  tak jak to bylo doopravdy s Bartončíkem, to by mně zajímalo taky….

  Bez ohledu na to, komu to prospělo a jetsli je třeba litovat.
  Ale chtěla bych vědět, jetsli do základů té demokracie se zabudovalo, že pravda a láska si pomohla k vítězství lží a podlostí.

  No, já bych řekla, že tradiční demokracie tu funguje. Ale většina chce : pečovatelský stát, jistoty, pohodlný život a zároveň svobodu, nízké daně a žádnou odpovědnost. Což se jaksi vylučuje. Tak většina volí pečovatelský stát a jistoty a žbrble, že má málo svobody a vysoké daně a že je stát před životními úskalími nechrání ještě lépe.
  Prostě výhody kapitalismu a výhody socialismu bez nevýhod obého. Což jaksi nejde, ale víra, že existuje nějaká „třetí cesta“, která přináší samá pozitiva, sociální jistoty a svobodu bez omezení v jendom balíčku s krásnou mašlí má hluboké kořeny.

 303. Rputi, omlouvám se
  špatně jsem pochopila: my už neumíme slavit….
  mělo to teda být v jednotném čísle ?

  a Opletal se vzpomínal jinde, ne na václaváku

 304. Rputi, – 369 – to je zpráva někdy ze začátku listopadu.

 305. NoName – sorry – měla jsem napsat, že mluvím o tom, co jsem viděla na vlastní oči. Čestné slovo, že jsem se nepřevlékala do renesančního kostýmu a neploužila otráveně se Augsburgem. 🙂

 306. To nic nemění na tom, že jste zobecnila svoji konkrétní zkušenost.
  Tady se slavit umí, a pohřby jsou taky tradiční.

 307. Noname tak jsme to spatne pochopili.
  OK – rputi to je skoda ze uz to neumite a kvuli pohodli nedelate. Rodina se nemusi videt furt ale je dobre ze se po par letech obcas potka.

 308. pasáčku379 – zase vedle – já jsem nemluvila o sobě. 🙂

 309. NoName, fajn – beru na vědomí, že u Vás se všechny státní svátky a výročí slaví radostně a spontáně, to je totiž to, o čem mluvím a za co mi už pasáček vynadal, že mi nikdo nedal hlas.
  Snad, abyste se pánové dohodli, za co mi vlastně vynadáte … 😀 😀 😀

 310. Ne, vy mluvíte o tom, ŽE TO NEUMÍME, Rputi. A přes veškerou snahu se nám nedaří zjistit, o jaké skupině to mluvíte.

 311. 383 – Tak za co mi ten pasáček tedy vynadal, když to nevěděl … pánové, pánové … 😀

 312. 373 Maydo, ad Bartončík: a není to dnes už jedno? Skutek se stal, jeho aktéři od té doby jednali podobně mnohokrát. Jediný, kdo takový útok na lidovce ustál, byl pan Čunek, ale poslechněte si jeho názory … socialismus u lidovců opět není sprosté slovo, ale správný směr.
  Je jedno, jak se nový socialistický systém bude jmenovat, důležité je přežít, proto se budu učit další jazyk.

 313. No já včera slavila. A dvojitě. Kromě státního svátku i svůj vlastní. Teda výročí. Pohříchu, v mém případě to bylo veselosmutné slavení, protože když se podívám na tu číslovku – brrrrrr. A sešlo se nás hodně, celá nejbližší rodina, což čítalo 25 lidí. Docela slušná oslava, že?
  Mimochodem – kdo zdejší včera vyvěsil českou vlajku? A proč ne? :-))))

 314. No jo, to si musíte vybrat, jestli budete olašský nebo rumungr 😉

 315. 390 Chtěl bych umět latinsky, řecky (koiné, klasika), hebrejsky (v daném pořadí). Je to ale jen zbožné přání. To mě spíše čeká ABAP.

 316. Takže Vy chcete dát konečne smysl svému životu SAPem, nickname.. 😉

 317. 391 Tak vše nejlepší, Dano a jednou tolik 🙂
  Noname: Asi rumungr, vikmanovský nebo borský dialekt. Hledám nový glóbus, někde tam kde bydleli inkové. Tam snad žádný Hussein nezasáhne.

 318. Dano,
  všechno nejlepší 🙂 !!!
  A vlajku jsem nevyvěsila, neboť ji nemám. A jelikož mi včera hejklo v zádech, tak sobě termopolštářek přikládám, Voltaren polykám, polohlasem kleju a doufám, že zítra už nebudu chodit stylem „socha Moai“…

 319. Jsem myslel, že Voltaren je mast, a jak se tak dívám, i tablety 😉

 320. no NAme, já nevím…

  asi to jedno, ale radši bych děckám na všetečný otázky řekla něco víc, než „nevím“.

  Ale ono se asi stejně jinak odpovědět nedá, ledaže by jeden z aktérů přiznal barvu na smrtelném loži, ale to, pokud vím, ani jeden neudělal.
  a kdyby udělal, tak je otázka, jetsli by se to dozvěděl svět.
  Legendy musí žít…
  nebo spíš „show must go on“.

  Ono i to „nevím, jak to bylo“, může být vypovídající a poučné pro ty, co se poučit opravdu chtějí.

  A pokud jde o Bartončíka, anžto to před volbami vypadalo, že zřejmě v StB byla cca třetina disentu, tak se nikdo nedivil.

  A nakonec, čím by se jednou historici a spisovatelé živili…
  Budou se mít o co hádat do skonání světa, jak to bylo.

 321. (391) Já. Na celém náměstí jediná …..
  Dano, se zpožděním vše nejlepší.

 322. Ach jo-..

  předchozí příspěvek byla odpověď NICKnamovi, ne NOnamovi , takže omluva, i když jste si to zavinili sami, pánové, anžto já si ty nicky pletu, jsou si strašně podobný. 🙂

  Dano, všechno nejlepší.

  Matzurko, nechť se vám hřbet srovná. Jednou mi luplo v zádech, když jsem natřepávala deku. Svěřila jsem se nějakýmu expertovi přes duše, že mně bolí hřbet a ten hned začal přemítat, co se děje v mé psychice a co by to mohlo znamenat.
  Ale byl poměnrě oběma nohama na zemi, když jsem se přiznala, jak jsme k tomu přišla, uznal, že opravdu nejde o nějaký únik do choroby či podvědomou touhu někomu přerazit hřbet 🙂

  No a na mně leze rýma ( takže očkování proti chřipajzně se zase odkládá) a na víc jsem si omylem přepsala soubor s denšní prací. Naštěstí jsem se poměrně flákala, takže škoda není velká, ale já strašně nerada dělám něco, co už bylo uděláno.

 323. Architekt a sběratel umění Michael Třeštík vyvěsil na FB toto:

  Vypozoroval jsem Desatero ušlechtilého člověka:
  1. Rozdělení ČSFR bylo proti naší vůli.
  2. Čím těsnější integrace Evropy, tím lépe.
  3. Víra v Boha vede k vyšší morálce.
  4. Je nemorální pochybovat o správnosti vracení církevního majetku.
  5. Dát si pozor na peněženku, když do tramvaje přistoupí šest Romů, je rasismus.
  6. Islám je slučitelný s evropským pojetím morálky.
  7. Politické strany do politiky nepatří.
  8. Politika je svinstvo.
  9. Facebook vede k povrchním virtuálním vztahům.
  10. Kterýkoli starý barák je lepší než kterýkoli nový, s výjimkou Kaplického.

 324. NoName,
  ano Voltaren ActiGo Extra jsou tablety volně prodejné, diclofenacum kalicum 25mg. Doky mi obvykle předepisuje diclofenacum poněkud silnější, ale když vím, co mi zabírá, nemusím do ordinace pro recepis 🙂 Patlání mastičkama mi nikdy moc nepomáhalo.

 325. Jejda,
  a reklama hlásala něco o Kuberovi v TV, to už bylo nebo teprve bude ?

 326. Všem děkuji za přání a zároveň se omlouvám. Ono výročí jsem měla už minulý měsíc – včera se akorát slavilo, neb část rodiny byla v době výročí v zahraničí na jiném kontinentě. Tož se kaju za mystifikaci. :-)))
  Nicméně – Niko – to desatero je úžasné. A pravdivé pro ty, kteří za ušlechtilé prohlašují sami sebe. .

 327. Jo Niko, to desatero je přesné!
  A je až z podivem jak jednoduchá klišé dokáže naše intelektuální elita používat a bránit 😀

 328. Aha Divano, ja jsem se s kamarada pridal na Jiraskove nabrezi, jeli jsme s treninku a mysleli jsme si, ze kdyz tedy slavit umime, se jde nekam na mejdan… 😀

  Jo a vlajka? Mam ji na lodi furt…. Kazdy pulrok ji menim, takze jsem ji vlastne vyvesil. Jo a k tomu slaveni, tak u nas je to nekdy bezne, nekdy ne, nekdy se nam chce vic, nekdy mene. Ono jde o to, co se vlastne slavi. Ale asi o rodinnych oslavach to neni, ze ano. Treba na Procesi u nas bylo posledne tak tisic lidi. A to prosim zcela dobrovolne. Proc by taky ne, bylo to s obcerstvenim a koncertem….

 329. Tedy, trnul jsem…..uz jsem si tikal, ze se zlomil, ale uhral to….. Gratuluji…

 330. Tak teď f tývý vyhlásili sbírku na sochu Wendy Hejvla !!!!!!
  Prej k prvnímu výročí …. že to není pravda ?!?!
  Vidím samý gypsový Hlavy imitátora pardon imperátora….
  Hruhruhrůza nabyla novych podob…
  Že prý na Petřín….tak snad do bludiště …..to chce frťana.

 331. To na to mají měsíc, to je docela fofr!
  Konec konců „starej Procházka“ byl taky leckde a jak šel čas a ptáci kadili, tak se to nějak redukovalo samo od sebe.
  Ale Černý to určitě stihne….

 332. u Vás se k 17. listopadu sešli soudruzi strádající pracující na podporu komunistických ideálů rovnoměrné chudoby, u nás se něco podobného děje na universitách. Nemusíte umět moc anglicky, abyste těmto podroušeným studentům rozuměli. Největší radost měl mladík přesvědčený, že jim Obama rozdá bezplatně telefony „Obamaphones“. Už dnes v PA má osoba s menším příjmem než 15,860 dollarů ročně na bezplatný mobil s 250 minutami a 250 SMS měsíčně. Ani americká ekonomika takové rozhazování nemůže vydržet…
  http://www.ijreview.com/2012/11/22606-college-students-chant-karl-marx-after-obama-victory/

 333. 2 Nika – ad 402 – vidím, že nejsem ušlechtilým člověkem… Fuj, to se mi ulevilo…

 334. 2 šimon klein ad 414 – no vidíš… a já si naivně myslel, že už jednu sochu má… v jedný kavárně… Od tý doby se tam prý říká „U Čuráka“…
  No a jen si tak vzpomínám na jinou případnou sochu a její osud – na Letný stávala… A vedla národy do prdele… Jak případné…

 335. 2 Dušan – ad 416 – no tak nebuď sobec a přej jim to… Jak jinak ten socialismus vybudujete? Jak jinak se chudák student dozví, kde právě je, než prostřednictvím SMS od uličnického důvěrníka?
  Já vím, Ty už sis to všechno prožil, ale oni ne – tak jim to dopřej… Oni si ti mladí musej tu hubu namlátit sami – a vopička jim k tomu dá spoustu příležitostí… A já jsem člověk přející, já jim to přeju. Je to hlavně jejich budoucnost. Chtěli koncentrák – mají ho mít… Tady zas spousta lidí chtěla Evropskou unii. Jinej koncentrák… S německým vedením – oni s tím vedením maj už letitý zkušenosti… No a tak jí maj! A najednou vidím, ono se jim to nelíbí a z toho vysněnýho ráje utíkaj… Místo aby si vychutnali to, co chtěli… No a ta největší sranda je, že ono už pomalu není kam utíkat… To je holt ten problém všech sociálních inženýrů – jakmile sami narazej plnou hubou na to, co tak nezištně chtěli pro ostatní… Tak jim to přej… Já jim to přeju taky. To oni v tom prožijou většinu svého života – tak ať si to pořádně užijou!

 336. Hernajs, PeSi, ale proč to mám s nimi prožívat i já? Nebo ty? To si takový masochista? Nebo si ukládáš trest za utajené hříchy?

 337. Tuhleten „udavač z Těšína“ na své poslední nahrávce shrnul fšecko do vázané řeči.
  Bohužel Kryla nikdo nenahradí. A Klus musí vyzrát – zatím píše častušky.

  Jarek Nohavica:

  Kupte si hřebeny
  Blíží se všivé časy
  Zítřek je oděný
  Do šatů trhana

  Jdou trávou hyeny
  Na svoje hodokvasy
  Mám kufry sbaleny
  Už časně od rána

  Viděl jsem podél cest
  Aleje plné hesel
  Vztyčenou k nebi pěst
  A muže který nese
  Vlajku a na ní krev
  Lidí již pod ní stáli
  A zdálky hučel zpěv
  Internacionály

  Za město na louku
  Přijely kolotoče
  Pán v rudém klobouku
  Křičí do tlampače

  Ve džberu na mouku
  Zahlédneš červotoče
  V krajině pavouků
  Je mouchám do pláče

  Viděl jsem podél cest…

  Mám oči od černi
  A srdce od inkoustu
  Proroci mizerní
  Už jste žold dostali

  Za svitu lucerny
  Jdem jako stáda chroustů
  Po schůdcích do herny
  Abychom prohráli

  Viděl jsem podél cest…

  audio: http://jdem.cz/wvg69

 338. 421 Dobré ráno, Martino. Já jsem viděl toho z Těšína v roce 1990 na Dostavníku. Zpíval totálně na moll. Možná proto podepsal.
  416 Dušane, proto se chci naučit španělsky. Dříve jsem měl jistotu, že se v nejhorším schovám někde u vás nebo u menonitů v Kanadě.

 339. Dobré ránko!
  Robejšek přesný jako vždycky. Já bych jen dodala, že zájmem je nejen udržet slabé, ale také zeslabit silné, aby je bylo možno lépe ovládat.

  …“Rozšířená představa globální recese kvůli Řecku je účelový strašák. Na tom, aby vznikl dojem konce světa, mají zájem dvě skupiny aktérů. Politici na jihu Evropy, kteří chtějí vydírat bohatší státy, a politici na severu kontinentu, kteří chtějí vydírat vlastní daňové poplatníky. Druhá skupina těch, kteří straší Řeckem, jsou aktéři z finančního průmyslu. Ti mají zájem udržet co nejvíce slabých zemí v eurozóně, aby mohli na generace zapřáhnout evropské daňové poplatníky nejenom do splácení dluhů, ale i do dlouhodobého financování zemí, které na euro nikdy neměly a mít nebudou,“ uvedl Petr Robejšek pro ParlamentníListy.cz….
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Analytik-Robejsek-Hrozby-konce-sveta-nahravaji-tem-ktere-zene-touha-po-zisku-253515

 340. Dobré zas ráno… 2 Dana ad 420 – to máš tak – jako pedagog se snažím mladé vychovávat k poctivosti, samostatnosti a k zodpovědnosti. Což jsou dle nich zastaralé přežitky. Tak si to musej vyžrat sami. No a já – já jsem rád, že jsem mohl prožít několik hezkejch let ještě před dobrovolným vstupem do koncentráku, jsem z krátkověký rodiny a těch několik let, co mě zbývá, už nějak vydržím… Zabavím se prací… Dokud to půjde.

 341. Dobré ráno vespolek,
  NickName, proto ? Možná taky naopak.

 342. Ta blaho, netusil jsem, ze Obamamobily existuji…. Ten tarif je docela masakr, musim se podivat do ceskejch „tarifu, jak to vlastne je a kolik se za to treba u O2 plati. Tusim ze to bude docela ranec….
  PeSi, ty si se dal na vyuku eiky a moralky?

 343. Aha, Kalous zjistil, že už z nás víc nevymáčkne a že bude snazší si ještě něco vypůjčit. Já mu dám „rozvolňování“! 🙁

  …“V zájmu růstu a zaměstnanosti je na místě v dalších letech rozvolnit konsolidační úsilí. Zároveň reflektujeme i doporučení Mezinárodního měnového fondu, abychom konsolidovali uvážlivěji,“ říká ministr v rozhovoru pro MF DNES.
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/miroslav-kalousek-vlada-uspory-d3y-/ekonomika.aspx?c=A121116_195651_zahranicni_brd

 344. PeSi,
  prozraď mi kde je ta kavarna, kde straší duch abychtakřekl „lucie co noci U Pyje“.
  Stačí priblizne- ja uz se tomu curakovi vyhnu obloukem . . .

 345. 425 Pepu Š. chytli s mařenou. Těšínského možná načapali se známostí … Když podepíšete, vaše současná známost se nedozví o vaší současné známosti, navíc máte několik škraloupů z minula … Odhaduji, neobhajuji. Já byl moc mladý, aby po mně chtěl někdo spolupráci.
  Od známých mám svědectví, že šlo spolupráci odmítnout, a dokonce vás pak nechali být. Chtělo to ale trochu odvahy.

 346. Nechat to dojit az k nabidce byl skoro vzdycky pruser.
  Docela brzo jsem pochopil, ze nejlepsi strategie je zacit se chovat tak, abych tu nabidku nedostal, protoze i tento nevalne bystry organ si mohl spocitat , ze u cloveka s tak posmesnym pristupem asi neuspeje.
  Faktem je, ze uz tak pet let pred plysakem davali pokoj sami.
  Uz totiz vedeli -ale to uz je na pokec u piva.

 347. docela dlouho jsme si o tom selhání, které z dnešního pohledu to vypadá poněkud jinak než když to člověk prožíval na vlastní kůži, povídali a dost doprodbna a osobně. Myslím, že dokážu lidi dot odhadnout, snad díky bývalé prpofesi, takže nemám důvod pochybovat, že to skutečně bylo tak jak bylo vysloveno. Ale není to můj příběh, takže nepůjdu do detailů, jen jsem přesvědčen, že nikomu nikdy neublížil. Jak mi vyprávěl setkání s krylem tak jsem si skoro na 100% jist, že to tak bylo, protože jsem v počátcích emigrace prožil něco podobného a měl z toho také srandu….že třeba dnes vyadá jinak mohou soudit jiní, hlavně ti, kteří něčím podobným neprošli…

 348. …Česká správa sociálního zabezpečení zatoužila (respektive někteří její úředníci lační provizí) po nových tiskárnách a tak naplánovala nákup 4.500 tiskáren za 200 milionů korun. To je jedna tiskárna na dva zaměstnance při průměrné ceně 47.000.- Kč….
  (Macek)

 349. 2 šimon klein – „Veřejnou sbírku, ze které bude financována socha Václava Havla v životní velikosti, ve středu vyhlásil Spolek pro výstavbu sochy Václava Havla. Sbírka bude zahájena 17. listopadu. Její iniciátoři by bronzovou plastiku dramatika a bývalého prezidenta v životní velikosti, rádi umístil na veřejném prostranství. Zástupci spolku řekli, že místo ještě nemají. Autorkou sochy je Barbora Daušová, její model už loni vystavila v pražské kavárně Slavia.“
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/spolek-vyhlasil-sbirku-na-sochu-vaclava-havla_252269.html
  Náš hydrocefalus…

 350. Rputi, ono je to jistě i s 24 hodinovým servisem, úklidem a tiskárenskou psychiatrickou péčí 😉

 351. Ja ja, toje ten gypsovy wasserkopf co ho vcera ukazovali v tývý. . .
  Vřele doporucuji pozornosti programovemu riditeli Disneylandu.

 352. PeSi,
  mohli by ho šoupnout na ty schody co jsou na Újezdě. Tuhle jsem šel okolo a je na nich ještě místa habakuk. Ten obrázek je sqělej. Nádherná ukázka použití objektivu s krátkým ohniskem a pak vyrovnání linií ve fotošopu. Skoro jako kdyby to fotil starej Neff.
  Podobnej způsob tvorby, jako milostivá předvedla v gypsu, jsem zahlédl na několika obrazech z jagellonské doby. Zřejmě ta malířská dílna měla odborníka na tělo, odborníka na hlavu a odborníka na ruce. Přičemž odborník na tělo pracoval jako poslední a musel v jistém zmenšení vhečmat korpus svatého do prostoru, který na plátně zbyl.
  P.S.
  nemůžu si pomoct, ale ten Gipsskulptur má pařáty jako mladý makak rhesus http://static1.asmira.com/photo/18/86218/album/3726161_720.jpg Kam ty umělci na svou inspiraci vlastně chodí?

 353. než zalezu do pelechu podělím se – objevil jsem (pro sebe) zpěvačku, která mne zaujala intensitou projevu. písničky si píše sama, a tovelmi dobře. Třeba o ní ještě uslyšíme. Jmenuje se Keri Noble :
  http://www.youtube.com/watch?v=ROPs1x0-B6Q

 354. K těm tiskárnám-existují různé modely-třeba jsou v ceně i tonery a papír (do jistého počtu stránek) atd.
  Samozřejmě, tady to tak jistě je a je to nejvýhodnější možná nabídka.

 355. Ptakopysku,
  v ty TV to ukazovali skoro koldokola a fakt tam to trollí těličko bylo – zadny fotoshop.
  Dokonce se tam jakysi chudožnik rozciloval – holt ho nevybrali.
  Proto si myslim ze by slo o vhodny exponat do expozice ET v Disneylandu.

 356. 439 Tiskárna KM163, včetně podavače a skeneru, síťová verze, A3, atd atp. 23.000 Kč. Máme 3 na celou firmu a stačí to. Pak ještě několik malých HP pro mistry na tisk zakázek (celkem 6), dvě barevné a je vymalováno. Je ovšem nepodstatné, kde a jak sebrané peníze vyhodí…

 357. Ty jo, to je neco co moje dusevni kapacita neobsahne… Tedy ta socha prezidentova….. Na druhou stranu, beru to tak, ze se splnilo to, po cem volam, proste se lide slozi a zaplati. Doufam ze bude minimalne zlata, aby se Fero F. mohl poradne prasknout pres kapsu….

 358. Ale tak zase, pokud se jistá skupina lidí chce složit na sochu Havla, proč by se nemohla ?

 359. 441 Tiskárna KM163 chce po 250.000 stránkách repasi za cca 10.000 Kč, životnost (zatím) 7 let, uvidíme jestli přejedeme milión stran bez nehody 🙂
  Bezpapírová kancelář 😉

 360. Noname, presne tak, je to jejich vec, za co chteji utratit sve zdanene penize….

 361. Šimone,
  ach só! Also dieses Gipsháfel ist ein künstlerische Absicht. Patrně to vyjadřuje kypící kadlub filosofických myšlenek, na který je každá hlava malá. Ale co ty makakovské pařáty?
  Mmch. v Disneylandu jsou všechny postavičky krásně barevné, už je znám vítěz kolorizace? A jak bude finál barevně vypadat? Jako Goofy? Kačer Donald? Méďa Béďa? Gorila Bohoušek? Hrabě Káčula? Bože!!! Tolik nejistoty… 🙁

 362. ja mam jenom strach aby diky bohulibe sbirce nebylo odpusteno DPH na bronz.
  jak by k tomu ten stat prisel ze 🙂

  Jsem si vcera precetl ze chudinka stat pri smrtelne nehode prijde o cca 17 milionu.
  na tolik si cca sve ovce ceni.

 363. Nickname, sám jsem tady udělal chybu a koupil levnou tiskárnu (za 35 000). Každý rok utratíme 60 000 na nákladech. Kdybych nežgrlil, mohlo to být lepší.
  Jinak, mám tady starou velkou multifunkci Ricoh, jede 13tý rok, servis asi tak 2000 za rok, tonery tak za 4000. Geniální stroj.

 364. Jirko ppa,
  blbý bude, když se sejdou peníze třeba jen na levý ucho. Nebo bude chybět pravá noha. Nebo nezbyde na voblečení. Umělecká tvorba je prostě drama od začátku do konce.

 365. no tak jsem si robejska precetl , pak jeste jednou .
  jen bych rekl – kdyz nas elity politicke i ekonomicke nechaji napokoji. Nebudou se nam cpat az na WC jakej mame v praci toaletak tak si nejak poradime 🙁

  pak at si surfuji jak chteji. Bohuzel jeho popis mi spise pripada jako dalsi socialinzenyring jenom by chtel aby byl flexibilni 🙁

  „Nutné je, aby zdejší – ekonomické a politické – elity rozeznaly vývojové tendence a prokázaly schopnost využít je v náš prospěch. Já tomu říkám aby uměly „surfovat“ na právě dominantní vlně. Předpokladem úspěchu je totiž přizpůsobivost nebo přesněji řečeno flexibilita. A ta se nevyčerpává v co nejrychlejším napodobení, nýbrž v co nejefektivnějším využití právě převládajících trendů. Mottem našich ekonomických elit by tedy mělo být hledání výnosných mezer v rámci převládajících trendů. A je třeba u toho mít na paměti ještě jeden fakt. Úspěch se mnohdy nedefinuje pouze v přírůstcích. Právě v dnešní zlomové době může být úspěchem i to, mít nižší ztráty než konkurenti,“ uzavírá Petr Robejšek.

 366. Jo jo, to jsou ty bolesti tvorby….. Samozrejme ze nakonec to dopadne dobre, protoze i David se nezrodil za den, vzdyt ho na zacatku delal nekdo jiny, nez ten Mikelandzelo….. Joj, to te mlade umelkyni nezavidim, ve svetle tohodle svetoveho dila……

 367. 448 Barvičkama se patláte 🙂 Vaše chyba 😉 My jsme vyhodili malé barvotisky a ušetřili jsme 150.000 ročně. Zvažte rozdělení barva/nebarva a barevnou tiskárnu nechte na chodbě. Lidé se pak bojí tisknout si fotografie z dovolených.
  Je nutné myslet psychologicky 🙂

 368. Nickname, ten Ricoh je černobílý.
  A jinak jsem eliminoval barevný inkoust a z barevné laserovky ty fotky prostě nevypadají 😉

 369. A jak říkáte, stačí pořádné zařízení na chodbě patra, chvíli trvá, než si remcalové zvyknou, že tiskárnu prostě na stole nemají (s výjimkou topmanagementu, kde plní okrasně-reprezentativní funkci,l podobně jako noťas)…

 370. >> Pepa
  Přiznávám, že mne onen Tebou uvedený odstavec poněkud nadefekoval. Vždyť se jisté „tekéelity“ chovají vskutku flexibilně a surfují na vlně umožňující dojit peníze těch druhých a hrát to „já na bráchu, brácha na mě“ hledajíce výnosné mezery v rámci převládajících trendů, čímž nějak splňují ony Robejškovy požadavky – a mně se z toho chce zvracet.

 371. nickname,
  tak, tak, my máme barevnou tiskárnu v předpokoji ředitele, lidi jsou vybaveni nejlevnějšími černobílými klumpry a pořádná barevka je lokálně u kolegyně, která dělá grafiku, je tak trošku majetnická a svoje věci si hlídá jak oko v hlavě. Úspory jsou velmi slušné! 🙂

 372. Ty jo, Noname, netusil jsem ze nekdo ma na stole notas na okrasu, nebo dokonce stiskarnu…. Myslel jsem si ze na to je lampa, nebo nejaka hezka psaci souprava…. No furt se ucim

 373. Jirko,
  možná že David v původní verzi vypadal nějak podobně, jako výše zmiňovaný hydrocefalus. Majkl Anželo se na to nemohl dívat a dotesal ho.
  Třeba tenhle pán http://www.youtube.com/watch?v=WPkATw-OF-U je dost šikovnej, jak je vidět z ukázky. Možná by se finalizace ujmul.

 374. 449 Bakaleinen to dorovná. Jenže až se bude zase humanitárně bombardovat, nebude chybět bronz na munici? Obětuje se dílo oslavné v rámci boje za lepší příští?

 375. ještě bych dodal – pokud by bylo politicky průchodné, že ten pán je Sešívanej…

 376. Ptakopysku, od te doby co neco delam s motorovkou, tak se zvysil muj obdiv k tem co to s ni umi, nejen rezat stromy, ale treba i to na co odkazujes. Bez ohledu nambysledek, jsou to borci. Uz jen nabrousit dobre retez je fuska….

  Zase na druhou stranu, pan prezident Havel, oblecen jen do praku s silhajici, to bylo taky neco ….. Samozrejme ale z bileho mramoru, protoze pak lepe bude celit holubum. Nebo treba jezdeckou sochu, nebo konskou bustu, moznosti je neomezene…. Jen jestli ale nebudou vadit ty troleje to by se pak muselo dat na to parkoviste.

 377. 2 ptakopysk – to je fakt, čepička by se mu hodila… Aby na tu vodnatelnou hlavinku nenastydl… K rukám se nevyjadřuji – nevím přesně, jaký ruce má makak… Ale ty pacičky – celej svišť horský nebo sysel… Co se barvy týče, navrhuji převážně zrzavou – ta k zrzavýmu skřetovi prostě patří…

 378. 455 no kdyz mne DVD furt leze na mysl kde je ta chyba. Zda v tom ze nekdo surfuje v tom okradani nebo ze nekdo schvaluje to prerozdelovani.
  Spatne je obe ale mne povetsinou ta pricina ( prerozdelovani) nakonec vyjde jako to nejhorsi.

 379. Doktore, něktěří manageři mají prostší původ a i takové věci, jako NB nebo tiskárna jsou pro ně symbolem managerskosti.
  S organizérem ADK samozřejmě.
  A golfovým míčkem.

 380. Já už to pochopil – ta socha je fraktál.
  Takže vyslednemu pronikavemu uměleckému dojmu neublizi, když ji například bude chYbet noha a tak v dusledku nedostatku ve vyberu peněz.

 381. k 455 jeste osobni poznatek.
  Pri inzerci zarizeni potrebnem pro sport deti – v cenove relaci 15 tisic Kc mi zacaly chodit dotazy zda je na to nekde nejaka dotace, ze jako oddil na to nemaji ale zkusi sehnat dotaci ….
  Toto a podobne zarizeni delam uz nekolik let a mohu Vam rici ze pomer dotacne nakoupenych vudci nedotacne bude 99 : 1 .
  Uz se ani nesnazim vysvetlovat ze pokud neni tak se daji rodice , bla , bla , bla.
  Ne proste se system preklenul ze nedotacne uz to nejde 🙁

  to co oddily tak samozrejmne stejne i skoly

 382. NoName,
  skoro to vypadá, že Jirka ppa nikdy neviděl manažerské želé v akci, žejo? Kdyby někdy pracoval v zazmrdované firmě a viděl Pozdvihování, neboli střední management scházející se k brífingu s topmanagementem s přidělenými odznaky moci v napřažených pažích – otevřenými notebooky s nastartovanými pávrpointy, do smrti by na to nezapomněl. 🙂 🙂 🙂

 383. To chození s otevřeným nastartovaným noťasem taky nechápu. Ale může za to televize.

 384. No fakt ja tohle nikde nevidel…. U reklamek vzdycky meli bloky a pak uz jen tablety, kdyz to bylo jeste moderni…. Vestinou si lidi zakladali na tom, ze pohrdaji pocitacem na stole a telefonem v kapse 😉

 385. dobré ráno,

  mně to připomíná gotvalda z Hradce Králové. Tak se na to tak douho dělaly vtipy, až soudruzi vyměkli a hlavu vyměnili za menší.
  Pak se zas dělaly vtipy, že je ta hlava na závit, a že až jednou, tak se nebude muset měnit celá socha, stačí přešroubovat hlavu.

  Jinak mi připadá, že slečna řemeslo soochařské moc neovládá, ale neznám poslední trendy.

  dvd, krátce po revoluci uzavřela veselé historky o okrádání zákazníků a šmelení se zbožím s hrdou jiskrou v oku bývalá kantýnská z ministerstva obrany slovy “ okrádat bolševika jsem považovala za svou občanskou povinost“.

  Zdá se, že tento postoj zase přichází do módy….

 386. neřeknu 🙂
  ale když jsem odsud odcházel, měl jsem tři šéfy s různými notebooky přidělenými podle hierarchického zařazení na zmrdí stupnici. A ti ani s přístupem na firemní intranetový Time management, Work Scheduler a další broskvoviny, jejichž vyplňováním jste trávili denně hodinu pracovní doby, nebyli schopni dát dohromady, na jakém který podřízený v daném čase dělá. 🙂 Ale všichni měli Vizi a každej měl svojí Misi.
  Od té doby si myslím, že každý, kdo má Vizi by měl neprodleně navštívit lékaře.

 387. akorát napovím, že jejich personalista píše články na portály věnující se personalistice a je ostatními personalisty velmi pozitivně hodnocen a je považován za akčního a dynamického středního manažera, který má nakročeno k metám nejvyšším. Ovšem v diskusích pod články je lidmi, kteří s ním někdy byli v kontaktu, označován za óbrčuráka. Tyto příspěvky jsou samozřejmě personalistickými adminy promptně mazány.

 388. >> ptakopysk
  Ten příchod na jednání s otevřeným NB jsem viděl zrovna asi před měsícem. Vstoupil tak jediný účastník jednání a nějak jsem si řekl „to bude nějakej trouba“. Byl.
  Ovšem v dobách kdy o NB nebylo na českých luzích a hájích potuchy se objevovaly hlavně různé manažerské zápisníky a pod. No a potom titulování. Pamatuji se, jak někdy okolo 1995 při hromadném jednání stran jisté velké investice se majitel lokální stavební firmy asi o 10 zaměstnancích ohradil, když byl osloven „pane inženýre“. Pravil: „Ve své firmě zaujímám pozici presidenta a tedy žádám, abyste mne oslovovali pane presidente . Natalo trapné ticho a jednání vbrzku skončilo. Pan president měl pak smůlu, že si jeho firmu žádný z velkých stavebních dodavatelů nevybral jako subdodavatele. Prostě ukázal se být blbem, s kterým nikdo nic nechtěl mít. Dnes by asi přišel na to jednání s NB – a možná i se sexretářkou.

 389. 470 Noname tak ja to tedy chapu.
  Velice casto ( mam wokna 7 ) vypnu NTB a jako vzdy uz jedu o 15 minut pozde 🙂
  Kdyz mi naskoci – nevypinejte pocitac bezi 19 aktualizaci … 🙁
  tak ho sbalim otevrenej a casto dojizdi aktualizace az z auta zase vystupuji 😀

 390. Kdyby někdo nevěděl, je dnes „Světový den záchodů“!
  😛

 391. No pokud máte SSD disk, pepo, tak v pohodě…
  Jinak jsem vůči takovému zacházení s NB skeptický.

 392. Noname ja jsem pan “ mistopredseda “ ( jak psal DVD) 😀 ja zadne disky nepotrebuji mam NTB 🙂

  ne doufam ze mam – mam della a tvrdili mi ze muze i spadnout. coz se mi parkrat stalo a fakt mi ho oprvili 😀

 393. >> nickname 471
  BINGO !

  >> maYda 473
  To s tou kantýnskou je asi pevnou součástí národní tradice. Na mysl mi přichází občan Čehona a hlavně vzpomínka na žádost o odbojové osvědčení dle zák.255/46, kde stálo
  Druh odboje: porážka vepřů

  >> ptakopysk 474
  Helmut Schmidt: „Wer Visionen hat, sollte lieber gleich zum Arzt gehen!“

 394. dvd no ja tedy mam stejnou zkusenost z „kantynskejma“ z vyspelejch zapadnich clenu EU – je to stejne nebo velice podobne. Mozna nekdy mene hloupe delane.

 395. dvd,
  dík za připomenutí, já jsem si tu frázi naabsorboval do hlavy po jednom firemním brainwashingu proloženém dvěma kofíbrejky s kúkís, bohužel bez znalosti autora. Teď už jenom nějak zajistit, aby i tuhle informaci udržel. To bude fuška. :-/

 396. Ve zdeúřední sféře živící se sypáním písmen na papír nemá barevná tiskárna co dělat. Zásadním problémem je jak přinutit úřednictvo tisknout a kopírovat oboustranně, pokud je to technicky možné. To nejde, dalo by to moc práce a obracení při kopírování. Pozoruju, že computerizace nevedla ke snížení potřeby tisku. Naopak, tiskne se každá 3,14, protože vyrábět a tisknout kecy nikdy nebylo tak snadné. Znakem erudice je pokud možno co nejvíce slovy sdělit co nejméně, jednoduché vyložit složitě a totéž na vhodných místech opakovat, prokáddat hojnými citacemi a odkazy na poznámky pod čarou. Jestliže adresát pochopí na první přečtení, je to odfláknuté. Stručný dopis neobsahující úvod „Já, všemocný král Půlnočního království rozprostírajícího se ….“ je znakem nízké zdeúřední kultury. Rozsah jedné strany je neuctivost a znak odfláknutosti („No, nic tam nechybí, ale je to krátký, nějak to roztáhni ještě na druhou stranu.“) Vyjevit to podstatné na první stránce nebo dokonce v jednom odstavci je znakem buranství. Informaci je žádoucí strukturovaně a co možná nenápadně rozředit do celého textu.
  Pro domácí použití mám Brother 7010. Šel jsem kolem kontejnerů, tam odložená šedivá krabice…..Jako
  Do recyklace by měly jít věci nepoužitelné. Jestliže se oprava nevyplatí jednomu, jinému třeba ano. Vyhazovat a ničit užitečné a funkční věci považuju za smrtelný hřích.

 397. a hele, vypadlo mi „ch“ to s tím pokusem o zapamatování Helmuta hezky začínám.

 398. Já doma tisknu pořád na staré HP LJ 2100, Schumachere. Poctivá kovářská práce. Dokud pojede, nevyměním.

 399. Tak jsem si tak nějak uvědomil, že si ani nepamatuju, kdy jsem doma něco tisknul…. tady nemám tiskárnu vůbec, v kanclu snad bych měl mít Canon s inkoustem. Hele, když se na ní dlouho netiskne, nemusí se pak kupovat nějaká nová „hlava, či co?
  jestli já nejsem nějak zpomalenej, že jo…

 400. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cesi-nasli-figl-na-exekuce-ale-vnitru-dochazi-trpelivost_252529.html

  Pane Schumachere, páni na vnitru jsou pobočkou exekutorské komory? Pan Čistý to nějak pokaňhal.

  Podle ministerstva vnitra se na adresu obecního úřadu každoročně přihlásí 40 tisíc dalších lidí. V poslední době se podle něj začíná úřední adresa zneužívat čím dál tím více. Důvodem jsou obavy z exekucí.

  Pokud „protikorupční“ vláda nahrává justiční mafii netuší, s čím si zahrává.

 401. nickname je to porad stejne
  – vymyslime povinnost.
  pak ji zpoplatnime – nejlepe na ni jeste navazeme moznosti vyuziti/zneuziti pateri a kamarady.
  jelikoz jsme hloupa pater tak nas vycurani cesi nejak obejdou. To nas nastve a
  – vymyslime jinou povinnost …

 402. Ano, chybí mi čárka.
  Jak vůbec může ODS přemýšlet o politice, když podráží nohy těm, kdo jsou v průšvihu?
  Nejen podnikatelům, ne jenom živnostníkům, ale i těm, kteří se taktak drží nad vodou. Rodiče nezvládají platit dluhy dětí, které museli vyhodit z baráku. Manželka nezvládá platit dluhy muže, který je akorát ožrala. Místo zklidnění hry vymýšlejí nová a nová kladiva na občany.

 403. No to my vysvetelete..samozrejme, kdo o tom neco vi……
  Dostal jsem email z ceske skoly, kam dcka dochazej kvuli cestine, jak detinske, ze ano, ze se rusi vsechny vylety a skolni akce, do vyreseni situace. Ze prej kvuli nejakemu novemu zakonu, ci co. Muzete mi nekdo povolany to vysvetlit? Ne ze bych o to stal, ale jestli to neni nejakej divnej spam, ci co. Proc by se mely rusit vejlety a exkurze?

 404. No „náš“ hradišťský ODSák z radnice má na FB heslo „Jsem proti zvyšování daní“. A hned pod tím „že se vám líbí aquapark, který jsme vám postavili“ (na dluh-to tam nemá).
  To je hned několikanásobná schíza. Se divím, že s tím ráno vůbec vstane a dojde do práce.

 405. 490 Pasáčku, to je útok na lidi, kteří jsou zahnaní v koutě. Není vyčůranost neplatit dluhy, které jste neudělal.

 406. nickname ja nevim na jake lidi to je utok.
  ja myslim ze je to utok na vsechny.
  Dluhy se maji platit – stat tu ma byt od toho aby probehl KRATKEJ a pokud mozno spravedlivej proces.
  To totalne nezvlada.
  Zacina to pod rouskou spravedlnosti nahrazovat prenesenim na ZISKOVOU OBLAST ( co jineho jsou exekutori ).
  Najednou se divi ze ta ziskova oblast na tom bohatne a ta druha strana chudne.
  Ta co chudne obsahuje opravdove dluzniky, hlupaky a obcas nekoho kdo si to nezaslouzi. To ale ziskove oblasti je jedno.
  Tak stat zacne vymyslet jak ochranit ty co doplaci na to ze se vzdal sve povinnosti a sveril ji do ziskove oblasti.
  je to porad dokola a na vine nejsou ani dluznici ani exekutori.
  na vine je stat protoze ac krade jak se da tak svou zakladni funkci neplni.

  PS – o chudaky se mame starat charitou aby neumreli hlady a meli kam hlavu slozit.
  PSS- o hlupaky se mame starat tak aby se mezi chudaky dostali co nejmene deprimujici cestou 🙂

 407. NickName,
  ad 429, Těšínského jsem slyšela poprvé na Folkovém Kolotoči v Ostravě, 1982. Jak se dovídám z dobových dokumentů, zřejmě TO vystoupení, které ho proslavilo – Darmoděj byla úvodní píseň k celém večernímu představení….
  Sklony k alkoholismu asi měl vždycky, s Krylem si to vyříkali, a víc je mi do toho houby. Nesoudím, v podobné situaci jsem naštěstí nebyla a doufám nikdy nebudu.
  A na jeho písničkách jsem „teenagerovala“, v tom ´82 na mi bylo šestnáct…. 🙂 A on pořád umí 🙂

  A zbytku děkuji za diagnostický rozbor exprézy, zejména doplnění obrazovou přílohou 🙂 Ta hydrocefalie ale může být jen alkoholická odulost (zadržování vody, v obličeji obzvlášť patrné), umocněna autorčiným přáním vyjevit, jaká to byla „Hlava“, asi tedy.

 408. 496 Je to útok na ty, kteří se sebou chtějí něco dělat.
  Když je někdo vůl a nabalí na sebe dluhy, tak ať to za něj neplatí nevinní.

  Příměr: někdo najde ředidlo ve vodoteči. Odporný orgán půjde proti proudu, narazí na firmu a vysloví názor, že ředidlo teklo odcut. Pan majitel neprokáže, že to nevyteklo z jeho firmy, a navíc neprokáže, že to ani nemohlo vytéci.
  Soudce nabyde přesvědčení, že to z té firmy vytéci mohlo a je nade vše pravděpodobné, že se tak stalo. Viníka nemaje, použije paragraf o trestní odpovědnosti firem a firmě uloží pokutu v horní hranici sazby – 4.500.000 Kč. Firma nemá na zaplacení pokuty, hledá jak jí zaplatit, ale mezitím má obstaveny účty. Po třech měsících vyhlásí insolvenci.
  Vyšetřovatelé mají firmu už v hledáčku. Zjistí, že v posledních měsících nebyly zaplaceny řádně odvody sociálního a zdravotního pojištění, zálohové daně ani vratky DPH.
  Už nejde o trestný čin právnické osoby, zde se provinil pan majitel osobně. Sazbu si najděte sami.

  Zákony takto vykonstruované už jsou, čekám, kdo to spustí.

 409. Schumi, coby jedno zrnko písečné duny pod souhrnným názvem úřední sféra, coby živící se sypáním písmenek na papír se ptám: Jak by posoudil v případném sporu soud ouřední přípis nazvaný platební výměr na daň, když by tento neměl v úvodu: My, všemocný král půlnočního království, rozprostírajícího se od půlnoci k poledni….? Já ti to prozradím – prohlásil by jej za neplatný, neb neobsahuje veškeré zákonem stanovené náležitosti, mezi které patří označení správce a vyznačení jeho věcné a místní příslušnosti s uvedením zákona. Ono ty soudy svými rozsudky, kdy nešly po meritu věci, ale formálních záležitostech, nesou své ovoce. Ale nadává se na sypače písmenek. :-)))

 410. nicname ale to jsme tam kde pisi
  Stat nezvlada to kvuli cemu ( neni toho moc) existuje.
  Vy to doplnujete jeste tim ze to nezvladani zneuziva i stat ve svuj prospech 🙁

 411. Já si Nohavicu pamatuji někdy z roku 88 … Měl koncert v Elamu (vysokoškolském klubu EF SVŠT), kytara, u nohy židle láhev červeného (taková ta socialistická litrovka), perfektní atmosféra. Pokud si pamatuji, za koncert dal dvě. Ale ničemu to nevadilo.

 412. 500 Pasáčku asi si rozumíme. Ohrazoval jsem se proti možnému náznaku toho, že – přeháním – „všichni dlužníci si za dluhy můžou sami“. Zde jde o další zákon, který pouze nahraje exekutorům, nepomůže dlužníkům, nepomůže jejich rodinám, ve velmi omezené míře pomůže věřitelům.

  Jde o podobné opatření jako trestní odpovědnost firem – toto bych nazval „Trestní odpovědnost rodin“.
  Zákonu se dnes vyhnou lidé, kteří mají rodinného advokáta a ti, kteří rezignovali na budoucnost, nepracují a nic nemají.
  Příště se zavede vězení pro dlužníky, a pokud dlužník ve vězení nebude dluh splácet, půjde do vězení rodina, včetně dětí. A ještě se najdou hýkalové, kteří řeknou, správně, tak to má být, bič na nemakačenky.

 413. Pepo,
  nechci ti kazit radost, ale na level maYda prostě nemáš 🙂

 414. 503 Na vězení pro dlužníky vydělá ministerstvo nespravedlnosti – bude mu navýšen rozpočet.
  Dále vydělá odborový svaz justiční stráže.
  Poté se v rámci projektu „PPP“ zavedou dotační pobídky podnikatelům – zaměstnavatelům vězňů.
  Vězni – dlužníci si budou moci svůj dluh ve vězení odpracovat. Průměrná mzda vězně po odečtení výdajů na ubytování, stravu a ostrahu bude 1.000 Kč. Soudy pohlídají, aby při dodržení splátkového kalendáře nebyly vězňům účtovány lichvářské úroky, tj. přes 28.6% RPSN.

 415. 499 Dano, nejde o zákonné náležitosti, ale o „úřednickou kulturu“. V případě advokátů, spíše kanceláří typu tenhlecten and partnneři…attorneys…., (ačkoli staří praktiční pardálové bývají věcní, ctící zásadu šetřit adresátův čas a hlavně ho nenasrat) aby to udělalo dojem na klienta. Exhibice „copy and paste“. Rozhodnutí Nejvyššího soudu je někdy děs luštit. Přitom většinou ty rozsáhlé nablitiny lze srhnout do jednoho srozumitelného odstavce.

 416. 498 Nickname, to tak dopadne když o tom rozhodne blbec. Je ještě děsivější sénář. Posléze se prokáže, že viníkem znečištění je někdo jiný. Ve formálním úředním postupu nebylo shledáno závad. A soud je nezávislá justice, rozhodující na základě přesvědčení…

 417. 508 Schumachere, t.j. podnikatel bude odškodněn za likvidaci firmy, vyplatí se mu hodnota firmy až do výše základního jmění s.r.o.. Tři roky za neplacení daní a zdr.+soc. pojištění bude muset odsedět celé, neuhrazené dlužné částky + odstupné zaměstnancům také.
  Vidím to úplně v barvách.
  Proč jen ty firmy mizí do zahraničí?

 418. Schumachere – moje letitá praxe styku s veřejností říká: Jakýkoli písemný projev delší než 3 odstavce každý o max. 5 řádcích nemá cenu psát, protože příjemce dál nečte. (mezi veřejnost nepočítám profesionály), takže pro písemný styk nepoužívám ofic. formuláře MinFin a Gen. FŘ, ale mám systém tzv. lidských dopisů, kde se snažím stručně a srozumitelně, bez používání paragrafů a tlučení čísly zákonů sdělit, o co mi jde a co po adresátovi chci – a to vše na délku max. jedné strany i s hlavičkou a závěrečným podpisem. :-)))

 419. Je dano nechcete psat i danove zakony 🙂

  no hele jak jsem psal posledne – skoro jsem zaplatil na dani vic nez jsem musel.
  no kdo by ten paragraf docital az k pismenu ZE 🙁

 420. 512 ševče, a daně zaplacené máš? I na příští rok?
  Kdo to byl? Královští výběrčí daní.
  Já myslel že to jsou lapkové …

 421. Dobré odpoledne,

  tak já jsem jednou dostala vyjádření správce sítě, kde se vyjadřoval k umístění stavby, ke stavebnímu povolení, k připojení na vodní zdroj, k povolení na dvě přípojky.
  A všechno měl v šesti bodech, každý o délce cca půl řádku.

  kdo umí, umí, ale obvykle to funguje někde, kde dávají lišky dobrou noc. 🙁

 422. jejda, spletla jsem smajilíka. 🙂

  takhle to mělo být. 🙂

 423. 510-tak. Že jsou ale ty poplatníci daní debilové, co? Ještěže máme vzdělané úřednictvo. To dokáže nejen zmotat prosté věci do gordického uzlu, ale i milostivě pomoci zmatenému prosťáčkovi či pasáčkovi. Měl se koneckonců lépe učit.

 424. nickname to byla pohadka – to tady neplati.
  Kdyz je pochybnost tak se bezproblemu zdani vic nez se ma . Nemusi se loupit.
  Ted tu mam znalecak na pozemek ktery chci do konce roku koupit. No ta cena ktera vychazi a ze ktere budu platit dan je tak nerealna ze bych to za pulku tem ourednikum klidne prodal 😀

 425. 516-no ale když nakonec ti … poplatníci zaplatí…
  Původně mne sice napadlo, jak by dopadla firma, která by měla nesrozumitelné komunikační nebo objednávkové formuláře a prostředky, ale to jsou ty falešné analogie.

 426. nechte toho – uz to tu psal nickname.
  chces sevce chodnik – tak plat.
  nechces chodnit – tak plat.

  PS nenapadejte Danu ze chce pomoci. Ja mam taky radeji kdyz mi pani z patere zavola a ja to druhej den vyridim ke spokojenosti Statu.

 427. pepo,
  ad 519 – takhle to funguje možná u vás na dálném východě. U nás je to jinak:
  Chceš ševče chodník? Tak plať!
  A my ti nasereme, protože za ty peníze budou děti jezdit zadarmo do školy a budeme za všechny nemocný platit třicetikoruny doktorum v krajskejch nemocnicích.

 428. ptakopysku – uz nekolikrat jsem ti psal ze potrebuji nekoho aby mi vyzehlil krajky 🙂
  hele ted dokonce zatepluji nad dilnou podkrovi a kdyz si to rozmyslis tak by se dalo udelat jako peknej bytecek.
  A i chodnik by byl 🙂

 429. …Národní cenu vlády Česká hlava 2012 si ze slavnostního galavečera odnesl onkolog Pavel Klener. Nebyl však jediným lékařem, který si jednu z českých „Nobelovek“ přivezl domů.

  Společně s ním získal cenu Invence kardiochirurg Jan Pirk za inovace při použití srdečních podpor jako totální náhrady lidského srdce, cenu Patria virolog Ervín Adam za dlouholetou kariéru v medicíně, v níž se zaměřil na boj proti dětské obrně či společnost ELLA-CS, která obdržela cenu Industrie za výrobu speciálních stentů.

  Cenu Doctorandus převzala Anna Fučíková za výzkum nanočástic a cenu Gaudeamus Lenka Tománková z ČVUT za studium externího energetického kosmického záření….
  http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-58652770-ceske-hlavy-letos-ovladli-lekari-oceneni-dostali-klener-pirk-i-adam

 430. Andy,

  když byl naživu táta, tak za ním chodili živnostníci z celej vsi, aby jim pomohl s daňovým přiznáním či vysvětlil dopis.

  oni totiž kupodivu ti živnostníci začaté mají „jen“ výuční list a vybroušené řeči paragrafů nerozumí. Lidi s výučním listem nebývají zmatení prosťáčkové, i když tomu úřednímu pajazyku nerozumí.

  Já spíš považuju za projev buranství a přezíravosti, když sdělení občanovi je nesrozumitelné a čiší z něho, že partnerem pro úřad je jen někdo, kdo hovoří podobným podivným jazykem. A když úřad si nárokuje jeho čas tím, že napíše dlouhý a nesrozumitelný dopis místo srozumitelného textu.

  Fakt nevím, proč se navážíte zrovna do toho, že DAna si dá tu práci a napíše úřední dopis normálním jazykem a hledáte zrovna v tom projev úřednické arogance.

 431. MaYdo:
  1. Není potřeba personifikovat. O tom to není.
  2. Je divné, když jeden úředník lidsky řeší něco, co by vůbec nebylo, nebýt jiného úředníka.
  NEMYSLÍM NIKOHO KONKRÉTNÍHO.

 432. Maydo nebylo by lepsi kdyby i ti pasackove bezproblemove zvladali vypsat jednoduche danove priznani?

  Vsem advokatum a danovejm poradcum se omlouvam :- D je to jen cira teoreticka otazka nejdouci proti zajmum jakychkoliv skupin 🙂

 433. neeeee, nezacinejteeeee. to zas padne slov o pomocnicich a kdo to zavinil….. a o kdyz nic nereknu, tak Simon bude znechucen a PeS si odplivne …. no tak jen do mne 😀

 434. Už několik minut přemýšlím, jaké může být EXTERNÍ energetické kosmické záření. Ale nic mne nenapadá.

 435. No, já si kladu otázku, zda existuje INTERNÍ energetické kosmické záření….

 436. Jedině žeby byla řeč o extrémně energetickém kosmickém záření. To by dávalo smysl.

 437. pasáčku,
  tyhle výkřiky o pevnosti, nerozbornosti, či nevyčerpatelnosti znějí v Kotlince od vedoucích kádrů vždycky, když se daná komodita (svoboda, měna, ekonomika), kterou má kádr na starost, chystá zapadnout do hoven až k ušním lalůčkům.
  Takže se fakt asi něco většího chystá a Singer dostal pokyn, aby nabudil hejly.

 438. sakra co ja za ty „sracky“nebo „kacky“ v USA dostanu
  🙁
  nemohl by ten kdo daval pokyn Singrovi taky dat pokyn Obamovi ? Abych si vubec mohl dat dolarove menu 😀

 439. Rputi,
  nojo, ale to není externí kosmetické záření, nad kterým se noname podivuje.

 440. hlavně nezapomeňte napsat, jestli při tom záření netrpělo nějaké zviřátko

 441. 526 – pasáčku, a já jsem někde psala, že jsou lepší složitý formuláře?

  Která partaj to měla ve volebním programu, že daňový přiznání má být na 1 stránku formátu A4?

  Darmo vzpomínat….

 442. maYdo, to říkal ekonomický expert tlustý
  takže to neplatí 🙂 🙂

 443. No pratele…. Kava, tedy dve mala pivicka byla dnes velmi povedena…. Videt spokojeneho cloveka mi zase vneslo Slunce do posmourneho dne. A taky optimismus, ze ti dva ze sta opravdu existuji 😀

  No a je to pecka, komuniste ovladli kraje, to Vam tedy nezavidim…… Bude to silenej hukot, ten pruser, uplne neco, daleko horsiho, nez by treba Pospisil udelal 😀

 444. Aha, divano,

  to byl ten v tej výřivce….

  Tak to určitě je v tom daňovém přiznání na jednu stránku nějaká kulišárna a to přece nemůžeme připustit. 😀

 445. ptákopysku 538 – sorry sem se překouk 🙂
  Což bude dáno tím, že co se kosmického záření dotejčí, jsem stejnej neadertálec jako všichni zde přítomní. Ale třeba se někdo najde, kdo osvětlí … Si raděj počkám.
  Jen si tak myslím, že netřeba se tak mnoho podivovati, stačí si zagůglit, když člověk nemá nic lepšího po ruce.
  http://eamos.pf.jcu.cz/amos/kra/externi/kra_7169/ch01.htm

 446. To jsou zážitky: O obnovení průkazu ZTP-P dcery zažádáno začátkem července, s plnou parádou a lékařskými prohlídkami. Pozvání k vydání průkazu přišlo minulý pátek, dnes ho vydávali dvě hodiny, navíc jen provizorní do konce roku ….. A to byla od skončení platnosti starého dne 9.9. vůbec bez průkazu, ač jsem záležitost „rychlil“ všemožně.

 447. Tak ja ksem rad, ze prezident nepovolil spekulace s majetkem, kdyz pod nim lezi lozisko uhli, protoze je uhli a vse co je pod zemi vlastnictvim statu…. Ty jo, jeste ze mrkev nema hluboke „koreny“ to by pak i mrkvicka byla vseholidu …. Neni nad to to spravne vypointovat

 448. !!!!!!! POZOR, HLÁŠENÍ !!!!!!!

  Připomínám, že v pátek, dne 23. listopadu 2012, se uskuteční každoroční setkání přátel u příležitosti výročí, kdy nás opustil Klaun Parafin, v Plzeňské Restauraci (u Vodičky neVodičky), Keramické ulici, č. p. 3..

  KONEC HLÁŠENÍ, POHOV, VOLNO, ZPÍVAT !!!!!!!

 449. Bude zase potulka po širém okolí a zavírajících putikách?
  😛

 450. AeroKarle,
  dočasné i platné průkazy TP, ZTP, ZTP/p jsou postupně nahrazovány Skartou. V okruhu mých známých už to probíhá. Docela by mne zajímalo, jak bude možné Skartu odmítnout , podle Nečase má být dobrovolná, a zároveň obdržet průkaz ZTP/P.

 451. Externí energetické kosmické záření? Ono kosmické je i interní a případně i neenergetické? Něco mi uniklo?

 452. Jirko – jak jsem pochopil tak učitelé mají jen jedno pracoviště – to je škola.
  Na a když učitel není ve škole, tak samozřejmě nepracuje. To je přece jasné jako facka.
  Takže pokud učitel není ve škole nepracuje, když nepracuje nedostane mzdu, možná se i jedná o absenci (tady si nejsem jist). A teď si představ, že by šel o pracovní době třeba do divadla a k návštěvě takového mrzkého zařízení zlákal ještě celou třídu – úchyl jeden pedagogickej.

 453. Jirko ppa etc., tohle je feudální relikt, který republiky přebraly. „Co je pod zemí patří králi“, mě vždy mátlo a nikdy jsem nepřišel na to, proč tomu tak bylo. Proč tomu je tak dnes chápu (protože strategické suroviny, diverzifikace ablablabla). Ale důvody narušení vlastnického práva, které bylo na územním principu, mezi tehdejšími (abych se vyhnul marxistický kategoriím) suverény, mně fakt hlava nebere.

  dvd, nevíš, proč?

 454. 509 Nickname, zajisté. Kdyby postupoval řádně jak měl v případě insolvence mající stejná pravidla ať zaviněná či nezaviněná, nedostal by se do basy. To je jeho podnikatelské riziko. Něco jako přírodní pohroma…Lze se pojistit proti povodni, požár. Bohužel ne proti státu.

 455. No a na jaké hloubce začíná ten královský majetek?

  Že bych třeba mohla žádat, aby si stát odstěhoval krtky ze zahrady, neb jsou pod zemí a tudíž jeho, ne?

 456. 532 Pasáčku, už jsem na zpívání pana Singera upozorňoval (týden, 14dní)? Protože a neboť chceme aby se trh s nemovitostmi co? Aby se rozhoupal. A pročpak? Protože nechceme naše banky poslat zugrunt. Oni si vážně myslí, že lidi všechny prachy nasypou do baráků. Jenže když už jeden máte, druhej nekoupíte. A když máte dluhy, tak si hypotéku na byt nevezmete tuplem. K tomu cizinci jdou do ciziny. Ve Varech je na rusy moc rusů 🙂 Voni sou ňáký klauni, ti nahoře.

 457. maYdo,
  myslím, že Královo začíná někde pod 30 metry. Vycházím z toho, že do třiceti metrů si můžeš budovat studnu jen na ohlášení a hloubějc ji povoluje Báňský úřad.

  Modrý ptáku – myslíš, že třeba takové stříbro, nebo zlato nebyly ve středověku strategické suroviny? 🙂 A když byl král vopatrnej a chytrej a vobčas čuměl alchymistům pod ruce, určitě si kladl různé otázky: Co kdyby pod tou zemí bylo ještě něco onačejšího? Což když někdo vynalezne něco na použití toho černýko špinavýho šutru, kterej všudemožně leze ze země ven? Nebo ten smradlavej mastnej sajrajt, co se s ním mažou blembloudům vyrážky?
  No a bylo to…
  A stran využití stříbra k mincovním účelům soukromníky? Třeba takoví Šlikové byli panovníkovi břevnem v oku. To by tak hrálo, aby měnu kazil někdo jiný než král! No a bylo to… a od té doby je stran toho, kdo má právo kazit měnu v Kotlince, jasno a průzračno.

 458. 554: Schumachere, jasně, vinen je kapitalista. 🙂
  556: Napadlo mě takové drobné vylepšení. Až pan Singer spustí se zpěvokolem Grebeníček, Sobotka, Nečas, Kalousek inflaci 10-15%, lid se vyplaší, začne skupovat i to co nepotřebuje.
  Potom nastoupí pan Miroslav K. a řekne, to nejde, lidi blázní, kupují nemovitosti a myslí si, že inflační dani utečou. Tak co s nimi uděláme? Daň z n. nastavíme na … a dál už nedopovím.

 459. 553 Modrej a jsme u toho. V tom je jádro pudla našich monologických diskusí. Otázka suveréna. Rozčilování se nad clem na anglické obilí….ekonomicky je to v naprostém pořádku. Mezi suverény fungují veškerá postulovaná pravidla trhu. Pokud je nějaké clo a někdo je jeho adresátem, neznamená to, že by nefungovala pravidla trhu. Že jsou porušována. Vůbec ne. Znamená to jen, že není suverénem. Otázka cel, daní, kvót a podobně není primárně otázkou ekonomickou,ale otázkou svobody. Ve vztahu „vlastník“ pozemku – stát, je suverénem stát. Suverenita nje vždy podložena reálnou mocí, ne „právem“ ve smyslu právních norem. Ty jsou jen barvou na plotu, ne plotem. Když zapíchneš ceduli s nápisem Modrounsko, vyhlásíš suverenitu a přestaneš platit daně, sebere Tě policie, případně po kratším či delším obléhání, případně armáda. Když to přežiješ, skončíš před soudem s hromadou paragafů na krku a doživotním zaopatřením ve valdickém kriminále v kvalitní společnosti Kajínka a podobných. Akorát necháš vydělat mediálním hyenám. Když ale zaharašíš náležitým arsenálem, vytasíš atomovou bombu, a třeba ne jednu, dáš ultimátum a dáš najevo, že nebudeš mít problém ji použít, situace se naprosto změní. Obdržíš zdvořilou žádost o navázání diplomatickkých vztahů.
  Suverenita je podstatou i v případě manipulaci s měnovým kursem. Když někdo jiný nejsa účastníkem trhu rozhoduje o tom kolik hrnců medu za kabát. Že od nynějška med má nižší hodnotu a kabát vyšší. Podle mě je to ekonomicky v pořádku. Třebaže brbláš, že med ztrácí na kursu. Protože nejsi suverénem. Možnost, že lze tak snadno manipulovat kursem má příčinu i v tom, že směnná hodnota peněz byla odtržena od reálné hodnoty zboží užívaného jako peníze. V důsledku jak jsem psal, až takovém, že za papírek s nápisem Peníze obdržíš papírek s nápisem Pivo.
  Co se týče monarchie a republiky, republika je v podstatě konstituční monarchií, ve které je král nazýván presidentem a je volen na omezené období. Pokud jde o porovnání praktické moci panovníka, větší vzájemné rozdíly jsou mezi monarchiem na jedné straně a mezi republikami na druhé straně, než mezi monarchiemi a republikami. Čili opět plot a jeho barva.

 460. tak jsem slysel ze pan prezident je ochrance a zamezil spekulacim. Ale jak jinak jirka mne uz predbehl.

  no ja jenom dodam MP – nejde jenom co je pod zemi – ted se ale muze kvuli podzemi sebrat i nad zemi.

  No zakon neznam tak at panu prezidentovi nekrivdim – pokud ale duvodem je to jak to v TV rekli ze zduvodnuje tak tedy ale opravdu ale opravdu nerozumim.

 461. 558 Nickname, no to je jasné, že to nejspíš tak dopadne. Co není vidět, co je nesnadno uchopitelné se také špatně zdaňuje. Pozemek a barák nejsou cihla zlata či briliant. nebo něco podobného. Na tohle příšli a k dokonalosti přivedli třeba Židi. Ne, že by vhodně vybrané hmotné statky nebyly užitečné, ba dokonce nezbytné. Startovací kapitál pro začátek kdekoli je vždycky užitečný. Ale tím nejcennějším je co? Tím nejcennějším jsou užitečné znalosti a dovednosti. To byl také nejcennější majetek exulantů, který si brali s sebou. Či jediný, který si mohli vzít. Hmotný majetek, to jsou cisterny s ropou. Znalosti a dovednosti jsou jako ropné pole. Tohle chápali i komunističtí ideologové, kteří se proto snažili potomky vykořisťující či dokonce samovykořisťující se třídy odstavit od vzdělání.Jenže jimi nastavená revouční pravidla se zhruba po dvou generacích začala obracet proti nim. Spolu se „sociálním kapitálem“. A také genetickým. Příroda je prevít a nenechá si do sebe moc kecat. Protože tohle platí všeobecně, budou rozdělena a přerozdělena i nynější miliardářská impéria vzniklá rozdělením a přerozdělením.

 462. no nickname tak jsem si to od pana prezidenta precetl.
  1) potvrzuje mi to muj nazor ze tak uplne konzervativni nebude
  2) ze stejne se da argumentovat ze on tak cini kvuli vyhodam spekulantum co drzi energeticke zdroje ( pokud bych pristoupil na jeho argumentaci)
  3) takto argumentuji radi vsichni co obhajuji kraviny
  „Vyvlastnění není v demokratických právních státech neznámým a nezákonným institutem. Možnost vyvlastnit pozemky mají v EU např. Rakousko, Německo a Slovensko pro případ, kdy by vlastník pozemku bránil využití významných energetických surovin.“
  4) brani statu , spolecnostem co chteji tezit , aby vcas kupovali pozemky nad surovinou?
  brani jim neco jineho nez trh aby cenu zvedli podle toho jak draze koupi pozemky nad surovinou?
  brani jim neco jineho nez cena aby tezili aniz by museli kract pozemky nad surovinou?

 463. 560 Nickname, reakce Modrého jsou mi vždy potěšením. Až se mi hulí ze závitů.

 464. Modrý ptáku: a je to setkání u Vodičky „otevřené“? Docela rád bych zavzpomínal na Klauna Parafinka s vámi.

  A k tématu: co takto pobřežní vody? Jak daleko sahají… (kam dostřelí děla?)
  A co takto povětří? Jak vysoko jsem suverén nad svým pozemkem? Že bych eventuálně zakázal přelety letadel?
  Koneckonců, má hodná pojišťovna mi pojistila i na škodu způsobenou pádem letadla… 🙂

  A nehloubej nad rozhodnutím suveréna: od toho taky je SUVERÉN, nicht wahr?

 465. A právo je…derivátem moci. Nikoli obráceně.

 466. (551) Kačeno, podle toho, co jsem viděl a slyšel, karty mají být 2. Jedna je průkaz ZTP a ZTP-P, s fotkou a čipem, zda bude sloužit i jako bankovní karta, nevím. Jiná, prý základní, je bez fotky, také s čipem. Víc by mohlo být na http://www.skontakt.cz

 467. (560)
  1934 Modrý team Aero
  4 vozy Aero 1000 v modré barvě
  posádky
  vůz F. A. Elstner a Ing. V. Kavalier
  vůz Eva Elstnerová a Ela Slavíková
  vůz Zdeňka Veselá a Eška Kavalierová
  vůz Věra Vlčková a Helga Martenová
  start 24. 2. 1934, návrat 13. 4. 1934, 17 600 km
  trasa Praha, Norimberk, Lion, Marseille, lodí do Alžíru, Oran, Uzda v Maroku, Fes, Settat, přes Vysoký Atlas do Tiznitu a Agadiru, Marakeš, Casablanca, Rabat, Ceuta přes Gibraltar do Cádizu, Sevilla, Cordóba, Madrid, Burgos, Bilbao, Bordeaux, Tours, Paříž, Štrasburg, Norimberk, Praha
  😛

 468. necítím se povolán k výkladu o novele horního zákona, ale snad můj osobní náhled něco objasní.

  Tisková zpráva na webu pana presidenta mluví jasně a srozumitelně. President se ptá, proč zrovna u horního zákona chce zákonodárce udělat výjimku a zrušit možnost vyvlastnění. V zákoně stavebním, vodní i energetickém je vyvlastnění jako nástroj státu a nikdo ho neruší. Tak proč zrovna u horního zákona ano?
  A dál si sám odpovídá. Asi chce nějaká lobby uvolnit možnost spekulantům nakoupenými minipodíly pozemků bránit využití tzv. vyhrazených surovin – prosím, týká se pouze vyhrazených surovin, jiné, tzv. nevyhrazené tím nejsou dotčeny. Pohled z jedné strany totiž říká, že stát chce zasahovat do vlastnických práv vlastníků pozemků, z druhé strany si každý pamatuje, jak ochránci přírody skupovali nudle pozemků, aby bránili stavbám silnic a dálnic.
  Připomínka zahraničních norem je jen doplnění textu, protože skutečně bylo české horní právo od poloviny 13. století vzorem pro celý svět. Takže já nevidím to, co je podezřelé na Klausovi, ale naopak konzervativní žádost, aby poslanci uvážili a odpověděli na otázku, proč zrovna a nesystematicky u horního zákona chtějí vyvlastnění odstranit a jinde ne. Vypadá to pak jako cílená příprava na nějakou akci – nezapomeňte, že Klaus svoje veta má vždycky podložené podrobným rozborem a většinou (velice zdrcující vetšinou) se trefuje.

 469. Martine nemoznost vyvlastneni v jednom pripade a v druhych ne je jasne. Nemelo by to ale vect k tomu aby to nebylo schvaleno.
  spisek apelu aby to pokracovalo dal. Dle mne.
  skupovani nudli aby se blokovalo je pravda – nicmene porad plati ze se muze skupovat drive, draze a podobne.

 470. 564 Pasáčku, jsem latentním uhlobaron a jako rodina vlastníme několik ložisek uhlí. 🙂 Proto předesílám svojí předpojatost.
  Leč jsem též názoru, že zákony by měly být nejen liberální – tj. dávající lidem svobodu a státním úředníkům nepřekročitelné mantinely, ale i konzervativní ve smyslu uvážlivých, postupných a promyšlených změn zákonů ke kýženým cílům. Žel dnešní generace politiků – těch nejlepších z nás – vystudovaných koloťuků a druženářek, přináší do zákonodárství zmatek nad zmatek. To není mnoho povyku pro nic, být právním státem nebo nebýt, to je oč tu běží.
  Co očekávám od práva je předvídatelnost a vymahatelnost. Jediným podpisem novely horního zákona bych se stal de facto uhlobaronem, moje investice by se během noci zhodnotila desetkrát. Smířil bych se poté se změnou zákona, odsouhlasenou třeba pět týdnů poté, která by hodnotu mého majetku opět nastavila na původní míru? Jistě ne, najal bych si pány Martina, Tomáše S., Jana K. a hnal bych to až do Štrasburku, že byla pošlapána má občanská práva a můj majetek bez náhrady znehodnocen desetkrát. Pan Schumacher ví, zda bych měl šanci vyhrát.

 471. nickname ok ja jsem fakt ten horni zakon necetl.
  nevim zda tam je ze se nemuze vyvlastnit a nebo ze co pod zemi je majetkem vlastnika pozemku 😮

 472. >> Modrý pták
  Komu patří nerostné bohatství? Vzhledem k tomu, že ve starověku šlo hlavně o zlato a stříbro, přivlastnil si je stát. Byly to mincovní kovy a mincovní regál a horní regál byly tak propojeny. Příklad: aténské doly na stříbro v Laurionu byly státní, ale stát je pronajímal (ne vždy) soukromé společnosti. Stejně tak postupoval i Řím. Jak to bylo v „temných stoletích“ – netuším. Ale v Německu se v ranném středověku zjevila jakási královské horní výsada. Bylo to logické: feudální panovník byl nejprve výhradním pánem půdy a lenní systém znamenal jenom dočasné propůjčení půdy. Ale my víme, že jednotkou dočasnosti je 1 FURT a tak to taky dopadlo s pozemkovou držbou. Takže král/císař si z toho ponechal alespoň to co je pod zemí. Ono se to časem zkomplikovalo, ale to by bylo přílišné zacházení do detailů. –Anglické common law vychází z toho, že vlastník povrchu je vlastníkem podzemí – ale pozor, neplatí to pro klasické mincovní kovy (Au, Ag). USA to mají poněkud komplikovanější, tam má Unie výhradní právo vůči nerostnému bohatství v podstatně větším měřítku. Vnějšímu pozorovateli to navíc zkresluje fakt, že skoro 30 % rozlohy USA je federální půda a tedy dichotomie vlastník povrchu versus vlastník nerostů pak neexistuje. Zajímavé je, že většina zemí Commonwealthu – vycházejíce opět z anglického práva – má velmi volný přístup třetí osoby k nerostnému bohatství pod povrchem vlastníka půdy. Že 3. svět považuje nerostné bohatství za majetek státu je snad obecně známo.
  Osobně by mne zajímalo, zda existuje země, která by měla horní zákon obdobný tomu, jež VK vetoval. (Možná ve Skandinávii – tam mám jen velmi povrchní informace. Majitel půdy je majitelem nerostů, nicméně o přístupu k nim externí osobou jsem nic nenašel.)

 473. Schumi, ad 559 – o tom tu meleme už nějakých 6 let. Individuální svoboda nemůže existovat bez nedotknutelnosti soukromého majetku. Osobně bych ještě dodal, že jakékoli omezování osobní svobody (a nerespektování vlastnických práv) vede v konečném důsledku k poklesu životní úrovně a k ekonomické katastrofě. Neboli – je to konání nanejvýš neekonomické a neefektivní 🙂

 474. 569 Martine, mě to také připadá jako propašované, že v tom fofru a hektičnu kol rozpočtu by to mohlo projít. Jenže někdo si to přečetl. Souhlasím s tím, že je nesystémové, proč v jiných případech ano, v tomto ne.

 475. 574 Foundry, vždyť také máte náskok. Leč dotahuju a možná dokonce začnu nabíhat do ultrafialova 🙂

 476. 572 Důvodová zpráva:
  http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=6&CT=731&CT1=0

  Předkládaný návrh bude mít pozitivní dopady zejména na obyvatele měst a obcí, majitele pozemků a nemovitostí dotčených těžebními aktivitami z hlediska možnosti domoci se řádného odškodnění nebo finančního vyrovnání v případě potřeby řešení střetů zájmů s těžebními organizacemi. V některých případech bude možno zcela eliminovat předpokládané negativní důsledkyhornické činnosti na krajině a životním prostředí a odstranit překážky stavebního rozvoje.

  Přečtěte si důvodovou zprávu, návrh zákona. Je to krátké.

  Osobně by se mi takový zákon líbil. Byl bych multimilionář podpisem pera.

 477. Foundry, připomínáš mi manželku, která když postuluju nějakou zásadní tezi podotkne, že myslela, že o tom se bavíme od počátku, a že myslela, že je to naprosto jasné… Já to potřebuju mít hutně podložené a všestranně vyargumentované 🙂

 478. 578 Pod třistametrovým pozemkem to šanuju tak na deset vlaků černého hnědého zlata 😉 To by bylo zlata.

 479. Schumi, to je OK. Vlastně nám tu zhuštěně podáváš Misese, Hayeka a Rothbarda 🙂

 480. at tam ctu jak tam ctu tak jsem nenasel ze by neco pod zemi bylo vlastnika pozemku.
  ctu tam ze ten kdo chce tezit se musi vyrovnat stim kdo vlastni pozemek.
  Jen mu ubyl strasak vyvlastneni.

 481. 571 Nickname, jak tak sleduju aktuální ceny uhlí a situaci na trhu, nezdá se mi, že uhlobaronství je tak výnosné. Říkám si, že lépe honorované by byly „Slezské písně“. Já jsme jenom malinký černouhelný uhlobaron. Podílový. Spíše symbolický. A aktuálně zchudlý. I když, abych se přiznal, jsem jím rád. Mě to uhlobaronství baví.

 482. 582 Ano, ale tímto zákonem bych se de-facto stal vlastníkem. Já bych rozhodoval o tom, kdo u mně bude těžit. Já, já já, jenom já 🙂 Druhým vlastníkem by bylo několik málo majetných úředníků. Však bychom nějak společně šli tomu štěstíčku naproti.

 483. 581 Foundry, a činím tak v přesvědčení, že většiny toho jsme se dobral naprosto samostatně. Jako výběru obkladaček v koupelně….:-)

 484. nickname ano vy byste rozhodoval za kolik prodate nebo neprodate.
  stat by rozhodoval komu da souhlas s tezbou.
  no pripada mi to mene korupcni a vice spravne nez soucasny stav kdy stat dava souhlas a stat prez soudni moc dava cenu vykupu pozemku

 485. 583 Velmi výnosné, nebojte. Samozřejmě by mí daňoví poplatníci zaplatili rekultivace.

 486. to whomsoever the soil belongs, he owns also to the sky and to the depths

  to je maxima comon law a platí s vyjimkou královských práv k Au a Ag. Ovšem jen jako zásada. Jednotlivé státy a území Commonwealthu mají různá uspořádání.

  Ovšem je tady jeden háček. Narazil jsem na něj v praktických seminářích Chicago Law School, kde byl zadán úkol vyřešit problém existence biofarmy na kozí sýr nad ložiskem ropy ve státě Oregon. Mezi vyučujícími a českými právníky došlo k totálnímu nedorozumění, protože čeští právníci se ptali: A co když nebude chtít prodat? A američtí právníci odpovídali: Proč by nechtěl, když dostane dostatečně výhodnou nabídku?
  Nemohli si srovnat v hlavě, že by někdo řekl, já nechci prodat a jděte do hajzlu! Nakonec jsme se podvolili hrubému nátlaku a zplodili jsme dokumentaci případu, kde si dvě staré panny, majitelky kozí farmy, naskládaly nesmyslné a přehnané požadavky ohledně stěhování kupek kozích bobků na novou farmu a podzemní vodovod z jejich oblíbeného potůčku a těžební společnost, která měla právo těžby zakoupené od Státu Oregon, jim všechno splnila. Ale v duchu jsme si všichni vzpomínali na případy, kdy se dva dědci kvůli dvaceti centimetrům cesty dokázali usoudit až k mizině.

 487. V důvodové zprávě je jedna perlička – výslovně se uvádí, že celá šaškárna se konzultovala s poslancem Šťovíčkem a on s takovou novelou souhlasí. Aby bylo jasné, že je to sice blbost, ale Šťovíček si to dal za podmínku, aby hlasoval pro vládu. Nevíte náhodou, jak se definuje korupce? Úplatek? Vydírání? Já vím, imunita, že.

 488. pasáčku, pan prezident to pochopil velmi dobře, jen se ptá, proč se zrovna u horního zákona a vyhrazených nerostů ruší možnost vyvlastnění a nechává se u stavebního, vodního a energetického zákona. Vezmi si například, že podle novely nebudeš moci vyvlastnit pozemek kvůli těžbě, ale budeš ho moci vyvlastnit pro stavbu příjezdových komunikací, přeložku vodního toku a vedení vysokého napětí. Už jsem objasnil svoji argumentaci? No a pan president a já, my jsme dva.

 489. martine znovu – to ze u ostatnich je spatny zakon by mne nemelo vect u toho kde uz se to spravuje.
  no ten nadech energeticke lobby si pan prezident spatne s tvare umyje

 490. Tak jsem si to precetl amasi tedy vyckam veci pristich….. Jen jsem se chtel proste dozvedet, do jake hloubky je to muj majetek a kammaz saha ten statni…. A ten statni je az uplne do jadra? Znam z filmu ze tam jsou diamanty jako krava 😀

  No ale to neni uplne to, co jsem se chtel primarne dozvedet. Chtel jsem proste znat to, jak se pan prezident kouka a s nim i mistni „obyvatele“ na to, co vlastne vlastnik s pozemkem muze udelat, kdyz tam ma kovanou branu a dul….. A zjisteni je tristni….

 491. 593 Pasáčku, já bych na zákonu vydělal hodně miliónů. A to mám pár metrů. Dovedu si představit nepředstavitelné 😉 Například: co kdyby vám někdo daroval pozemky pod Líšní? Nebo jenom ty, co doteď patří státu, městu?
  Tento zákon je opravdu obrovský zásah do vlastnických práv, v našem kraji asi největší od dob velké privatizace. Čí bony? Kdo průchodnost zákona protlačil? Jak mohla koalice, která nevyznává žádné hodnoty mimo moci a peněz, tento zákon vymyslet?

 492. Jirko, abych vás netrápil nárazem ideálů na realitu, pohleďte jak cech komorníků hospodářských vymyslel elektronické karty zaměstnanců, pracovní knížky:

  http://cfoworld.cz/aktuality/hospodarska-komora-prosazuje-elektronickou-kartu-pracovnika-2051

  V případě zavedení takové elektronické karty by mohl být pracovník zkontrolován velmi jednoduchým způsobem. Navíc by tak odpadla nutnost dokladů v papírové podobě. To je to, co podnikatelům nyní chybí. My musíme znát, odkud člověk přichází, co dříve dělal a jakou má kvalifikaci. Právě to jsou fakta, která pomohou zaměstnavatelům, zaměstnancům a v neposlední řadě i MPSV

 493. nickname – ne porad to nechapu . jsem asi natvrdlej.
  1) pozemky jsou vase uz ted? pokud jsou tak jen vy mate mit pravo se rozhodnout za kolik prodate ( dokonce i komu ale to dobre popisuje jiz martin na kozach 😀 )
  2) nevim jak zbohatnete – bude zalezet zda nekdo bude chtit koupit a za kolik
  3) darovani pozemku v lisni nerozumim. Nam spise vzali , bohuzel nedarovali nam nic.

 494. Hypoteticky je možné že, fyrma, obec y navrhne vybudovat na pozemcích x parkoviště nebo letiště. Tyto pozemky budou ve veřejném zájmu vyvlastněny a posléze zjištěno, že pod pozemky je v hlubinách vyhrazený nerost…. To by mne, jako hypoteticky vyvlasněného vlastníka pozemku x vážně nas…. 🙂

 495. 597 Pozemky jsou mé už teď. Ovšem kupoval jsem je s jiným očekáváním. Zásahem vyšší moci by moje pozemky byly zhodnoceny desetinásobně. Nebráním se tomuto aktu.
  Z hlediska vyššího principu mravního by stát (prezident, vláda) neměl obdarovávat vybrané skupiny obyvatel speciálními privilegii.
  Vláda by mohla rozhodnout, že Moraváci byli až dodnes kráceni na svých privilegiích a protože jim nemůže vrátit ztracenou čest dobytím např. slezských držav, tak každému Moravákovi daruje hektar – nebo deset hektarů státního lesa.
  Nebo by každému obyvateli Jáchymova mohla dle jeho pozemků refundovat vytěžené stříbro. Nebo … Nebo …

 496. Kačeno, konečně někdo, kdo aplikoval moji 592.

 497. ńickname vy jste vlastnik .
  vyssi moc vam nic nedaruje, jenom vam prestane pozemek znehodnocovat.
  zbytek by bylo max Vase stesti 😀

 498. Pepo, zkus si ještě jednou přečíst Martinovy příspěvky a zamyslet se nad úplně polopatickým objasněním Kačeny v 600. Pokud nebude možnost vyvlastnění zrušena u všeho naráz, od stejného data, jedná se o kulišárnu a Klaus má pravdu. Tady totiž vůbec nejde o současné vlastníky.

 499. Já jsem, nevím ani proč, přesvědčen, že případů ad 600 by bylo třeba v severních Čechách docela dost.

 500. ale jinak kdyz bude prezident prehlasovan tak uvidime ten mazec .
  mozna to bude supervelka privatizace.
  doufam ze uz vsichni vali kupovat ty pozemky.
  ale mozna ze to ma rozhejbat ten realitni trh

 501. A už vůbec mě nepřekvapuje, že Šťovíček je z Litvínova, kde byl starostou. Řekl bych, že vyvlastňovací lejstra pro postup dle 600 jsou už připravena.

 502. Pepo, tvá 607 bohužel značně přesahuje mé schopnosti chápání, takže se nemůžu nijak vyjádřit.

 503. Foundry, PeS používá větu – a teď tu o Karkulce.

 504. Já zase nejsem schopen proniknout do hloubky sdělení 610.

 505. no me schopnosti chapani presahuje obhajoba zlodejiny vyvlastnovani – schovavana za mozna zneuziti .
  nazveme to prechodu ke stavu spravnemu.

  jen tak premyslim ( abych nebyl ukamenovan) jak tedy ty ruzne privatizace vubec pan prezident mohl navrhovat a prosazovat.
  zajiste tam mohlo ( a bylo ) byt spousta planovanych zneuziti.

 506. 607 Stačí vědět: čí bony. Takový zásah do vlastnických práv si dovedu představit když:
  Se na zákoně shodne ústavní většina ve sněmovně i senátu.
  Když jsou k zákonu přizváni nejškolenější juristé a vysvětlí proč ustanovit toto obecné právo.
  Když se stát zřekne výkonu moci nad mým nemovitým majetkem (daň z nemovitosti, možnost vyvlastnění).
  Jako další krok si představuji přechodnou lhůtu, než tento zákon bude platit.
  Naše malá vesnička, středisková, leží celá na uhlí. Sousední vesničky také. cca 50.000 lidu. Dovedete si představit ten breuhghel v právech majetkových? A když už mi ten pozemek patří, smím na něm těžit? Proč on ano a já ne? Proč bych měl ohlídat cizí pozemky? Jak mi dokážete, že tu štolu k sousedovi jsem vykopal já? Už tam byla, když jsem na ní narazil … To všechno je lepší vyřešit než se spustí lavina.

 507. Tedy ja tomu nerozumim, pro mne je to uz tak zamoane, ze uz ani nevim, proti cemu protestuju 😀

  Vyvlastneni preci uz davno je v tom verejnem zajmuma uz jsem se kvuli tomu rozciloval jednou

 508. 615 aha takze mi tu pisete ze kvuli moznestem zneuziti a kvuli tomu ze se nekdo bude hadat jak to vlastne maji stim majetkem ( kdyz uz ted ma cenu ) je spravne udrzovat zlodejinu.

  ano proto stat dal buji a dal se boji o korupce .

  nickname – premejslim co to je za uvahy nekoho kdo prosazuje SSO – stranu svobodnych obcanu.

 509. 617 Jirko, změna zákonů k lepšímu: Ano. A předvídatelně.
  Dnes se stát vzdá, pozítří zavede, holandské společnosti „v dobré víře“ investovaly, soudí se o ušlý zisk. Vy zíráte, my zíráme. V novinách řeknou: Politici jsou hajzlové, pozavírat je všechny. A pak ty občánku to zaplať.
  Táto skoč … zase jsi mi skočil na špek 🙂

 510. 618: Nebudu prosazovat nepořádek v zákonech. Jeden generál řekl: můžeme mít socialismus. Můžeme mít fašismus. Ale nemůžeme nechat vládnout anarchii. (nejsem zastáncem tohoto jenerála).
  Zákony mají být jednoduché a obecné.

 511. nickname pak bojujte at se zakon nevrati Z5 k zlodejine.
  ze se to stat muze mame na spouste prikladu.
  pokud se na ne budeme odvolavat tak uz nezmenime nic.

 512. Tak ještě jednou, snad srozumitelně – klidně, ať se institut vyvlastnění zruší. Ale obecně, pro všechny případy naráz. Sice neznám na světě jedinou zemi, kde by to tak měli, ale prosím, když si to Pepa přeje… Sice už asi D8 nikdo nikdy nedostaví, nicméně umím si to představit.
  Rušit institut vyvlastnění jen pro případ těžby a ponechat jej pro všechny ostatní případy je prasárna a silně to smrdí. Pak by bylo skutečně možné vyvlastnit pozemek s uhlím za „bohulibým účelem“ a získat jej tak na věčné časy.

 513. foundry to se uz i zlaty standart trese v zakladech 🙁

  ale jiste meli zrusit vyvlastneni stavebnich pozemku v hornim zakone.

 514. Pepo, vyvlastňovat se může furt pryč, i po novele, ta tomu nijak nebrání. Nelze vyvlastnit jen kvůli těžbě. Kvůli akvaparku klidně. Tentýž pozemek.

 515. foundry ano kvuli akvaparku muze .
  kvuli tezbe uz ne.
  tedy by mel pan prezident apelovat at dale s rusenim vyvlastnovani pokracuji i v dalsich zakonech.
  nebo by mel apelovat aby to delali prilepky k jinym zakonum?

 516. No tak nedostavi, Foundry. Pro mne neni zadny problem, vyvlastneni neuznavam, nebot to je svinstvo. Vzdyt staci nabidnout dobrou cenu. Vsechno totiz ma tu svoji.
  Pro mnohe majitele pudy by stacilo, aby se k nim nechovali jako k podvodnikum a hlavne rikat pravdu a nesnazit se je ocurat.

 517. jirko ty to nechapes.
  ty pozemky ted vyvlastni, od chudaku co ted maji znehodnocene pozemky hrozbou vyvlastneni, za jinym ucelem aby zbohatli az zakon o nemoznosti vyvlastneni kvuli tezbe vstoupi v platnost.
  pak zbouraji akvapark a budou tezit . nebo ho ze ziskem draze prodaji.
  no ze i to akvapark vyvlastneni bude mit nejake podminky – ale co s tema si poradime jinym zakonem.

 518. Dobrý večer,

  jetsli jsem to pochopila správně, tak stav, kdy nelze vyvlastnit pozemek kvůli těžbě, ale lze ho vyvlastnit kvůli čemukoliv jinému, je z hlediska ochrany vlastnických práv horší a určitou skupinu vlastníků poškozuje natolik, že to už je lepší, když se to vyvlastňování uplatňuje všem stejně?

  O horním právu psal, tuším, choť diplomku. Já budu mít dosti radostí s novou verzí stavebního zákona, dostala jsem za úkol si to přečíst. 🙁
  jenže já se neumím našprtat zákony přečtením, já musím mít nejdřív nějaký problém, kvůli kterému se v tom zákoně pohrabu a pošťourám.

  Je to blázinec, už se nám stalo několikrát, že jsme dokumentaci předělávali jen proto, že se zatím změnily předpisy.
  Docela blbý, když jste měli parkovací místa akorát a najednou tam musíte mít o dvě víc nebo mají být širší a nevejdou se. 🙁

  Kdyby si to pslanci vyzkoušeli v praxi, třeba by pak ty zákony měnili uvážlivěji.

  ale to je asi bláhová představa. ti, co by se nad tím dokázali zamyslet, by sotva lezli do politiky.

 519. http://solarniliga.cz/RES_konference.html

  Dovolil jsem si najít odkaz konference, nad kterou převzal záštitu pan Šťovíček. Zde asi nepůjde o pozemky, zde půjde o ukončení těžby uhlí v Čechách. Lze si nakoupit pár blokačních pozemků, za pomocí páté kolony ve státní správě je dobře využít a hloupým občanům nezbyde než kupovat elektřinu ze slunečníků, větrníků a prdníků.
  Lepší počasí jsme si nemohli přát.

  Pan Šťovíček neměl na myslí ochranu majitelů půdy. On myslel na dobyvatele renty.

 520. Nickname, já bych řekl, že ty pozemky už jsou nakoupeny (nakoupeny v tom lepším případě). Otevírá se i zajímavá možnost výpalného. Nelze prodělat, jen ten Klaus aby to už podepsal.

 521. No pokud jsem to veto horního zákona pochopil správně, tak Klaus čuchá zradu v jedné věci. Pokud by nešlo vyvlastnit pozemek kvůli těžbě, ale šlo by jej zároveň vyvlastnit kvůli něčemu jinému, je celkem pravděpodobný scénář:

  1. Obec/kraj/stát vyvlastní pozemek nad uhlím kvůli stavě silnice z Horní Dolní do Dolní Horní.
  2. Silnice se nepostaví, protože nejsou prachy.
  3. Obec/kraj/stát prodá „výhodně“ pozemky pod nepostavenou silnicí třetím osobám z rodiny starosty/hejtmana/pidistra etc.
  4. Limity na těžbu se zruší a od osob uvedených v bodě 3. se pozemky odkoupí za cenu prudce tržní.

  Pokud novela horního zákona neprojde, tato kulišárna nebude možná, protože stát může/musí rovnou vyvlastnit a těžit.

  Se samotným institutem vyvlastnění (z libovolné příčiny) a jeho spravedlivostí/nespravedlivostí to nemá moc co dělat.

 522. Pavle K. tohle přesně se tady snažíme Pepovi vysvětlit. Asi marně…

 523. Aha, tak to jsem přišel s křížkem po funuse. No já se přiznám, že jsem diskusi četl jen velmi zběžně, protože jsem po celodenní dřině unaven a delší nebo moc složité příspěvky přeskakuji.

 524. Hele, tohle co pisete se preci uz davno deje…. I kdyz ne kvuli uhli. Co treba kvuli pumpe u silnice, budouci, ci kvuli nakupaku….. Naprosto nerozumim, proc to tedy prochazelo drive a ted to najednou vadi…..

 525. Jirko, jde právě o to, aby to bylo stejně pro pumpu, nákupák i uhlí. Buď tak, nebo tak.

 526. no panove vysvetlujete mi to dobre.
  tak jsem jen trochu hledal a PS ve stejnej den schvalila vyvlastnovaci zakon ( myslim ze to vyvlasteni trochu zjednodusila)
  no ale toto pan preziden ochrance prava a sprvedlnosti, ochrance pred zneuzitim zakonu – podepsal !!!!

  no k tem vasim spekulacim – zajiste takze ted muze uplatny urednik ( jsk jinak by se vyvlastnovalo) schvalit vyvlastneni rovnou.
  pan prezident aby nas ochranil si mysli ze vyplastneni za pomoci ( stejneho uplatneho urednika) na silnici , pak nasledne nepostaveni a prodani ze ziskem 😮 je jednodusi ,

  no tak jo pan prezident je zasodovy obcan chranici predevsim zajmy obcanu a zbytek jsou spekulace.
  vubec bych v tom nevidel poc spratelenym energetickym firmam , nebo nepomoc pripadnym blokatorum tezby.
  at tak nebo onak pro mne opet ukazal ze je socialni inzenyr jenom posunutej jinam jak ostatni socialni inzenyri.

 527. No ja si myslim, ze to je svinstvo ve vsech pripadech a jedine, jak tomu zabranit je to prpste cele zrusit…. Tedy to vyvlastnovani a taky samozrejme uzemni plany a odejmoutstatu disponovat nerostnym bohatstvim….. To jsem alemod pana prezidenta nikdy neslysel. Ale to neni odsudek, jen konsatovani….
  Mimochodem, vzdycky na tom vydelali razitkovaci a ne majitele pozemku.

 528. Pepo, presne tak tomu rozumim taky, ale ruku na srdce, muze to bejt vsechno jinak a pleteme se. Nebylo by to poprve, co ctu A a myslim, ze A plati, pritom neznam dalsi veci, ktere A rusi a plati C , protoze B je zrusene a D bude platit az za mesic, kdyz prijde do parlamentu Q s E

 529. no a ktem akvasilnico spekulacim a naslednemu prodeji na uhli 🙁

  Na zrušení rozhodnutí o vyvlastnění je právní nárok, pokud jsou splněny zákonné podmínky. Existují tři důvody, pro které může vyvlastňovaný požádat o zrušení vyvlastnění. Prvním z nich je nezaplacení náhrady ani po uplynutí 30 dnů od konce lhůty stanovené v rozhodnutí o vyvlastnění, druhým nezahájení realizace účelu vyvlastnění v určené nebo prodloužené lhůtě a třetím zrušení nebo pozbytí platnosti územního rozhodnutí, které bylo podkladem pro vyvlastnění.

 530. no jirko vzdy muze byt neco jinak.
  a je pravda ze pan prezident ma vzdycky pravdu , pozdeji se to ukaze a proto ho nemaji lidi radi.

  jenom tedy nevim proc vubec schvaloval privatizaci protoze pri te se taky spekulovalo a darebaci pritom presouvali a okradali chudaky

 531. Pepo, furt jsem se od tebe nedozvěděl, proč uhlí ne a všechno ostatní jo. Zbytek debaty je jen domýšlení možných důsledků, tedy čiré spekulace. Základ je v tom vyjmutí těžby z možnosti vyvlastnit.
  Taky to může být kvůli zeleným magorům, i to je, vzhledem k angažmá Šťovíčka, pravděpodobná možnost.
  Nic to ovšem nemění na tom, že vyvlastňovací zákon by se měl buď vztahovat na všechno, nebo být zrušen. Cokoli jiného je paskvil. Proč má být vlastník pozemků nad uhlím zvýhodněn oproti vlastníkovi pozemků pod (budoucí) silnicí nebo elektrárnou?

 532. Pepo ad 642, zahájit realizaci a poté zjistit, že pod povrchem, poblíž jádra planety, jsou diamanty jak kráva(c)Jirka ppa FaI , je naprosto nenapadnutelné a vyvlastněný má smolíka… 🙂
  Celé mi to připomíná zákon o LTO, bohulibá výjimka a pak se kolem toho děly věci.

  ad 624 To, že sKarty budou povinné, bez pardonu pro všechny od pobíračů různých druhů sociálních dávek až po důchodce, mi bylo jasné od začátku. Duo Drábek Šiška neponechalo nic náhodě. Kolik že je rozpočtová kapitola MPSV? Pro Spořitelnu to bude obchod století, Všechno co odteče z MPSV, povinně proteče Českou spořitelnou. Páteční bláboly o podvedení vlády a jednání se spořitelnou, byla jen těšínská jablíčka. Paní ministryně si dnes pořádně přečetla smlouvu a je vymalováno…

 533. 639 Pan prezident je předvídatelný. Většina zákonů, které schválil, se mi nelíbí, ale on není jejich předkladatelem. Mohl by vetovat všechny zákony, které mu přišly pod ruku, a z mého pohledu by špatně neudělal. Tím by se vzdal možnosti zastavit v současném složení sil aspoň některé blbosti.

  Prezident není všemocný. Já jsem se vzdal naděje, že vetuje církevní zákon, a budu tlačit ve svém okolí, abychom smlouvu se státem o vyrovnání nepodepsali. Jak uspěji, nevím, jde o peníze větší než je cena uhlí pod mým pozemkem.

  Kdyby podepsal lex Šťovíček, nebylo by to z ideové čistoty, byla by to nahrávka na smeč lumíkům. Prošli jste si majitele pozemků, kteří by zákonem byli zvýhodněni? Já zatím ne, nemám na to čas, to jest peníze.
  Nevadilo by mi: Zrušení vyvlastňování, horního zákona, posuzování vlivu na životní prostředí EIA, zrušení pronájmů státních pozemků soukromníkům … ale prosím aspoň trochu systémově a zdůvodněně.

 534. 646 do zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie by šla vsunout drobná větička: elektřina z OZE se vykoupí za uvedenou cenu (např. 12Kč/kwh u FV), pokud majitel elektrárny získá dostatek odběratelů „zelené energie“, kteří elektřinu za uvedenou cenu odkoupí. Jen takové pošťouchnutí pro lumíky …

 535. Dobré ránko!

  Tak Kubera je prý extremista povídala ta Švihlíková, co tak řvala na Václaváku. Soudí tak z toho, že jí kritizoval, zatím co ona dostává samé souhlasné maily a vůbec je prý spokojená, protože na Václavák prý přišlo až 20 tisíc lidí a mezi nimi hodně mladých. Řekla bych, že to množí jak Kristus rybičky a že o té mladé dámě ještě uslyšíme.

  OSA taky řve, neb přišla na to, že firmy zvyšují výkonnost zaměstnanců pouštěním rozhlasu, což se zajisté musí zpoplatnit. Obávám se, že se blíží doba, kdy budu muset OSU žádat o povolení, abych si mohla v koupelně zpívat Šla Nanyka do zelí, protože tím nepochybně zvyšuju schopnost kocoura Evelína chytat myši.
  http://ekonomika.idnes.cz/osa-chce-po-firmach-poplatky-za-radio-dvu-/ekonomika.aspx?c=A121119_203714_ekonomika_ert

  Darební češti vědci opět nezodpovědně utratili mrzký groš daňových poplatníků a „Vyvinuli způsob, jak spolehlivě zabít jakoukoliv bakterii nebo virus včetně HIV. Zničí je speciální odolná vrstva s kationty stříbra, která se může v roztoku nanést na jakýkoliv povrch. Takto ošetřené kondomy, roušky, dlaždičky nebo skla mohou zcela změnit systém boje proti šíření infekcí.“
  Zdroj: http://liberec.idnes.cz/liberecti-vedci-a-objev-nanovrstvy-nicici-bakterie-a-viry-pm0-/liberec-zpravy.aspx?c=A121119_181732_liberec-zpravy_ert

 536. Rputi, pripadas mi jak ta pani co ted zemrela a mela na starosti ten casopis s testama pro spotrebitele…… Ta plejady, jindy rozumnych lidi, co si trhali roucha a s tim, ze ten casopis je pecka a ze radi spotrebitelum, ze bojuje s tema co vyrabej sunty……sem jim povidal, ze lidsky mi to je stejne lito, jako kdyz by umrel kdokoliv, kdo je znamej z TV a ze tak, dle jejich slov, potrebnej a skvelej casopis mohla pani vydavat ne pod hlavickou obcanskeho sdruzeni, ktere dostava prachy od poplatniku, ale hezky rovnou sama, protoze by ji stejne urvali ruce. A nemusela by slozite vypisovat zadosti o granty a mohla by si treba….. Proste bylo by to nejen jednodussi, ale i ferovejsi, pro tech par vyjimek, co ten platek nepokladaji za dulezity. Ale ten casopis je prej vyjimka, ze je jako nezavislejsi…… Ach jo.

  Jo a zenby snad proboha nejaka skvela vyhra to cim se zabejvaj vjedci z Liberce za penize ze spolecneho, nevim, asi tomu fakt nerozumim….. Staci mit pani s kyblem a hadrem…

 537. Jo jo a boj proti sireni infekci….. Asi az skoncej s oteplovanim, vezmou si na musku infekce ….. 😀

 538. Šiumone, ty blbostě Jiřikovi uvěřím teprve tehdy, až při vlastní operaci prostaty nařídí, aby ten skalpel sterilizovali v kýblu s vodou. Maximálně povolí trochu jaru … 😀

 539. šimone, nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, jestli se v nemocnici používá kýbl a hadr, ale možná nám někdo se znalostí tohoto prostředí řekne, jak se na operačních sálech uklízí. Třeba Baubo, bude-li mít čas a chuť.

  U toho Liberce se divím víře, že zrovna u téhle zprávy se novinářská žumpa změnila v přesný a spolehlivý zpravodajský zdroj. Optimismus, slibující využití již příští rok, mi připomíná snahu o získání vyšších fondů a proto si klidně počkám.

 540. Inu, martine, Liberec je totiž ve vývoji výroby nanovláken světová jednička, takže tomu věřit lze. A nanovlákna ve světě duněj, takže lze očekávat i slušný zisk z toho vynálezu. I nejpravicovější feudalista a kapitalista může být potěšen. 🙂

  Český vynález, který v laboratorním srovnání vykazuje až desetkrát větší produkci nanovláken oproti nejběžnější komerčně dodávané průmyslové technologii, zaujal na sympóziu Nanofibres 2012 v Japonsku.
  Nanovlákna byla na konferenci představena v pestré paletě od použití v textilním průmyslu, přes norné stěny z nanovláken určené na vychytání olejů z vody, až po medicínské aplikace na krytí ran.
  http://www.contipro.com/cs/cesky-patent-vyroby-nanovlaken-zaujal-v-japonsku

  LIBEREC – Pět let od uvedení na globální trh a o rok více od světové premiéry prototypu slaví v těchto dnech NanospiderTM, český vynález, stroj na hromadnou produkci lidským okem nepostřehnutelných nanovláken a netkaných textilií z nich, které filtrují vodu i vzduch, pomáhají v medicíně, přispívají k řešení problémů životního prostředí i energetických potřeb lidstva. Produkt patentovaný v Evropě a 34 dalších zemích jako jsou např. USA, Jižní Korea, Čína, Japonsko, Rusko, Brazílie, který dosud nemá nikde na světě plnohodnotnou konkurenci, je společným dílem týmu profesora Oldřicha Jirsáka z Technické univerzity v Liberci a zakladatele firmy Elmarco Ladislava Mareše, který sice vystudovat VŠCHT v Pardubicích, ale spolupráce s libereckou univerzitou mu změnila profesní život.
  http://www.ceskefirmy.com/tiskove-zpravy/nanospider-unikatni-cesky-vynalez-slavi-petilete-v/

 541. Tady vidis Rputi nazorne, jak si vedci budujou egoisticky svoji karieru na ucet danovych poplatniku. . .
  Jeste ze uz jím nejsem!

 542. Jste srandovni 😀 znamena to tedy, abych byl tak nejak presnejsi, ze vy vite co budeme delat s mejma penezma daleko lepe nez kdybych si je nechal, ano rozumim…. Takze nerozumim tomu, proc se vztekate, kdyz to dela nekdo jinej…. Ze by to bylo tak, ze vase preference maji trosku jine nastaveni, nez tech druhych, daleko horsich socialistu ? 😀
  Jinak si myslim, ze s Vasema penezma bych umel nalozit lepe….. Myslim, ze kazdy z nas ma narok na mramorovou vanu, tri metry sirokou….

 543. Šimone nejen to! Perfidní vědátoři ani nepočkají, až si je Jirka pozve a zaplatí a naprosto svévolně si bádaj a ještě k tomu chtěj universitu, místo aby si ty svoje blbostě patlali doma v koupelně! 😀

 544. Jiřiku, přiznej se,že ty bys chtěl mauzoleum!
  Já vím, že si ty vědátory zaplatíš, až je budeš potřebovat,po ulicích jich běhá, stačí kývnout! Ale je to risk – nedožiješ, nezaplatíš. 🙂

 545. Diobré ráno,

  nebuďte na Jiříka oškliví, jeho nápad s bábou, vybavenou kýblem a hadrem na operačním sále je zajisté příspěvek k dnešnímu světovému dni absurdit. 🙂

  Taky by mně zajímalo, jak by mělo fungovat financování vědy, když ze státního rozpočtu je to fuj a nějaká propagace vlastní práce je taky fuj, protože je to určitě jen trik k získání dalších prostředků. 😀

  Asi by měli bádat v dřevěný kůlně jako Marie Sklodowska a výsledky zapisovat husím brkem.

  No, jako daňový poplatní si myslím, že tahle část mých daní vyhozerná nebyla. Na rozdíl od dotací do soukromého podnikání pro všelijaké uloupávače perníčku, co to morálně zdůvodňují, že přerozdělování je větší zlo.

  Jinak, Jirko, pokud jde o ty školní výlety, jak ses včera ptal – tak v rozhlase po ránu jsem zaslechla něco o tom, že čas, který učitel stráví s dětmi na výletě není výkonem povolání a musí ho napracovat.

  No a protože učitel potřebuje k „napracování“ nějaké děti a rodfičům by se asi nelíbilo, kdyby dítka zůstala ve škole déle nebo přišla o víkendu či prázdninách, aby si pan učitel mohl odpracovat, že se s nimi flákal na výletě, tak je nejlogičtější zrušit výlety.

  Pravda, učitel by mohl třeba uklízet školní půdu. Ale jaksi se mi to jeví ještě vzdálenější náplni práce učitele, než účast na školním výletě.

 546. Jirko, beru tě za slovo a chci tu mramorovou vanu.

  jen podotýkám, že k tomu bude potřeba nová koupelna a vlastně celý nový byt, protože do toho našeho se tři metry široká vana nevejde.

  Ale nárok je nárok, tak mi, prosím, sežeň dotaci 😀

  Zajisté to budpu lépe zhodnocené peníze, než je vrazit do špičkového pracoviště v oboru nanovláken.

 547. 2 Schumi – ad 552 – neuniklo Ti nic… To jen někdo neumí číst, při psaní si plete decimálku a Dalmácii a jeden blbeček tu pak z toho má vánoce. Některejm jednodušším jedincům toho stačí k radosti opravdu málo…

 548. maYdo – krom toho jsem někde četla, že ten pan Mareš, který na vývoji spolupracoval a měl na to vlastní firmu, ten výzkum bohatě dotoval. Takže jak Jirka pravil, věděl nejlépe, co se svými penězi udělat. 😀

 549. ač laik, dovolil bych si připodotknout něco ke stříbrným fěrtochům na operačních sálech.
  Nutno přijmout premisu, že lidi jsou prasata. V nemocnicích jsou sice menší prasata, ale jsou tam. Takže o zanícených operačních ranách, pooperačních komplikacích způsobených nedostatečnou sterilitou na sále určitě cosi zaslechl ve své věži ze slonoviny i Jirka ppa. Takže jsou nemocnice, kde je pravděpodobnost výše zmíněného vyšší z důvodu vyšší koncentrace zaměstnanců se zmíněnou prasečí predispozicí. Používání libereckých fěrtochů možnost infekce sníží a tím se sníží i finanční náročnost ostatních opatření. Pravděpodobnost infekce se sníží i v nemocnicích, kde jsou hospitalizováni Jirkové ppa. Neboť matička příroda je děfka a odmítá se chovat podle regulí odhlasovaných sebeosvícenějšími představenstvy nemocnic a snaží se vecpat život všude kam se dá. A úplně prdí na to, jestli mezírkou ve filtru procpaný zlatý stafylokok sežere nepostradatelného Jirku ppa deponovaného na špičkovém pracovišti, nebo nějakého Nounejma, který hnije ve špíně nejmenované okresní nemocnice.
  Budu se opakovat tezí o státem ukradených penězích a jejich vyhazování oknem. I liberecké okno, mi připadá poměrně přijatelné.
  Jirko ppa – není to samozřejmě myšleno nijak osobně, ale když ses tak hezky nabídl 🙂 🙂 🙂

 550. Nepochybně Ptakopysku… jen jsem se chtěl ubezpečit, že opravdu, ale opravdu neexistují nanovlákna se „stříbrem“ v trenclích, ponožkách, košilích, již dnes, běžně v prodeji … samozřejmě které mají nejen vlastnosti baktericidní, ale i protizápachové.. ale o to přeci vůbec nejde. Nepochybně by bylo skvělé, kdyby se nezanítila ani jedná rána na operačním sále a i proto se počítají nejen nástroje, ale i roušky a tampony, aby náhodou se nějaká v břichu nezapomněla. To si myslím, že rouška se stříbrem nevyřeší….

  A funguje to skvěle, myslím tím ty trika a fusekle, vždyť na cvičení se už snad nic jiného nepoužívá…. jen si nejsem jist, že to paltila někdo jinej, než zákazník… anií nevím, jak dlouho je používám…dva, tři roky? Možná i déle…O „lotosovém“ efektu v koupelně ani nemluvím…

 551. Takže, jak se udržuje čistota na podlaze v operačním sále? Neptal jsem se na roušky nebo skalpely.

  A odjíždím do procesu.

 552. Jiriku, synku- mas pravdu!
  Jak to milacku delas, ze mas vzdycky pravdu?
  A zase brzo tady neco chytreho napis 🙂

 553. Ad antibakteriální: Čím čistíte studny? Koloidním stříbrem.
  Novinka z Liberce je novinkou „pouze“ kvůli tomu, že je z povrchu obtížně odstranitelná.
  Líbí se mi též aplikace oxidu titaničitého (běloby) na vnější skla, omítky. Po osvícení sluncem rozkládají bakteriální povlaky a uchovávají povrch budov čistý.

  Čuchám, čuchám, že za dvacet let se budou nákladně odklízet zbytky nanočástic stejně jako se dnes odklízí azbest. Odklízení obého považuji za kravinimum.

 554. No, tak tohle, jak sjem vyrozuměla, odfiltruje i viryHIV a navíc se nemusí vetkávat, lze tím i ošetřovat povrchy.

  prostě je to o level někde jinde, než Tvoje protizápachové trencle, Jirko.

  Mimochodem, taky na to stačí pračka a včas si trencle vyměnit. 😀 😀

 555. Dobré ráno vespolek,
  Jirko, tys našel v ranním koblížku švába ?
  Možná bys měl demonstrativně přestat používat všechno, co je aplikací nebo přímo výsledkem výzkumu za státní peníze. A když jsme u těch infekcí, začneme od Pasteura, ano ? Já jen že jeho nejpodstatnější objevy, které inspirovaly Kocha, Listera a vůbec stály u základu miikrobiologie a imunologie provedl nikoliv soukromě sponozorován (za soukromé poradil ohřívat víno, aby nekyslo, a že chovatelé bource nemají být čuňata a pečlivě své housenky kontrolovat, nemocné pak likvidovat) jako profesor a vědecký vedoucí na Ecole Normale Superieure, založené během Francouzské revoluce a dnes v jurisdikci francouzského ministerstva školství. Fuj, parazit jeden.

 556. nickname, to byla rána pod pás. Zatím to vypadalo, že jen Jirka zpochybňuje světovou úroveň libereckých vědců, pak ještě ten mazanej advokát z Valašska, co se nevyjádřil ani tak, ani tak, ale my víme, jak to myslel a teď Vy?
  Psali to v novinách a tak to musí být pravda.

  Převlečen do cyklistického, protože jsou jen tři nad nulou, ale krásně slunečno, jedu se konečně kochat.

 557. 2 martin – ad 589 – zažil jsem v Japonsku, v Tsukubě… Napřed tříproudová silnice, křižovatka, za křižovatkou už jen jednoproudová, pak další křižovatka, pak už silnice nepokračovala, hliněný plácek, hromada kompostu, půlmetrová zídka a za ní rýžové pole… Samozřejmě tam měla pokračovat ta původní tříproudová silnice… A majitel prohlásil, že neprodá – a neprodal… Hlavně Američané si to tam často fotili jako místní atrakci…

 558. …vždyť na cvičení se už snad nic jiného nepoužívá….

  Tos mně teda vyděsil, Jiří. Moje děti nosí na tělocvik obyčejné trenky anebo tepláky. Nezanedbala jsem něco? Možná jsme nedávala pozor na třídní schůzce, když třídní oznamovali, že žactvo musí mít protizápachové nanotrencle, jinak nebude vpuštěno do tělocvičny.

 559. Jirko ppa,
  🙂 podle mého laického pohledu je rozdíl mezi stříbrnými vlákny ve fuseklích a v libereckých hadrech používaných na sálech asi takový, jako je rozdíl mezi africkým kovářem spravujícím závěr u kalacha pomocí kladiva, pilníku a svářečky a jiskrovým obráběcím NC strojem připravujícím závěr pro některý z těchhle verků http://www.rifflar.com/rifles1.html

 560. No vůbec Matzurko, jen se ubezpečuji, že zatím co svět již je úplně jinde, já stále zaostávám. Samozřejmě platím daně, aby se mohl výzkum provádět a plním si všechny povinnosti kde je plnit musím, ve všech státech, no ale dozeď jsem si říkal, že není trestné, když se se tam ozvu …. jak je vidět, za chvíli už i tato kratochvíle nebude možná.

  Jo jo, hlavně ten virus HIV, ten je velkej strašák, zvlášť když jdete po ulici a on na Vás mýtnyxtýrnyx skočí zpoza rohu vyskočí… tedy skočí na vás nakaženej homosexuál a vy máte náhodou roušku a trenky z nanovláknama …..z Liberce….a hlavně z poctvého českého lnu 😀

 561. Jo a nepsalo se, že virus HIV se nepřenáší běžným dotykem a tak? že mu moc ten vzduch nedělá dobře… ale mohu se plést a Bildeberg s Římským klubem chce vyhladit lidstvo 😀

 562. dobre rano.
  liberec a nanovlakna . Mozna ze se ozve nejakej vjedec a objasni to. Z informaci co mam dela liberec spise mikrovlakna 🙂 Ale marketingove vsechna cest.
  Ze by to ale zvladali sami za svoje to asi ne.
  Vim ze kolem vznika klasicke vyuziti – dotace na vedu ( myslim ze zrovna Liberec dostal 1 miliardu na vybudovani centra nano 🙂 ) , vyzkum , vyuziti vysledku vjedcu a kolem napojenych lidi ( transfer technologii) s mozna nejakym prispevkem ( doufam ze jsou rozumni) z5 skole.
  Prosim to jen tak obrazne moznosti – jsou i jine lepsi i horsi ale je to jedno – jinak plati to co napsal ptakopysk – zrovna liberec je zase jedno z mist kde vyuziti tech ukradenejch penez ma nejakej smysl.

 563. Jiřiku, viru HIV se za to dobře daří v tělních tekutinách jako je např. krev a lymfa, což se obé na operačním sále vyskytuje v množství větším než malém.

 564. kdyz se vratim ke vecerni debate – jsem odzbrojen.

  Proc zlodejinu odstranit u jednoho kdyz u druhejch to neni. To je lepsi nechat okradat i kvuli uhli.

  Davam si to do hesel konzervatismu 😀

  jen ted premyslim proc se vysetruji nejake zlodejiny dratha kdyz se na vsechny neprijde.

  Proc drath kdyz jine nechytli ?

 565. Aha, takže mezi trenclema se stříbrem a rouškama se stříbrem, není až tak velkej rozdíl…. možná by bylo levnější, kdyby si už teď koupili doktoři ty trencle a nechali si doma ušít roušky z té rozpárané látky…. joj, to by byla „inovace“

 566. Jinak to co je ted v Liberci – tak prinos je ve zkratce ten ze se dari/pokousi se tym dosahnout nasyceni „netkane textilie“ latkami ktere mohou miste “ desinfikovat“ , „poustet postupne lecivou latku “ a podobne. Pritom nebudou v organismu identifikovany jako cizi latka.
  Alespon takto jsem to chapal pri jednom vykladu.

 567. Rputí, tuším že na lékařské průmyslovce se na první přednášce říká …. neolizujte otevřené rány svejch pacientů

 568. Jirko – je tam rozdil velkej . Viz odkaz 685.

  ale jinak je to jeden z objevu ktery bud pujde nebo zase skonci ze se prakticky neuplatni.
  Takovych bohuzel/bohudik vznika i na nasich instituci dost.

 569. jirko, můžeš vyzkoušet i obráceně – rouška jako fíkový list – jen aby ti to pak neplandalo v gatích, až sedneš za traktor 🙂

 570. Jirko,
  v tom případě naprosto nechápu tvoje myšlenkové pochody.
  Rozčílíš se nad nějakou redaktorkou Dtestu, zejména reakcí čtenářů či co. Proč to čteš ?
  Nezajímá tě, co stát za tobě ukradené peníze sponzoruje ? Tak proč tě rozčiluje, že nějaký časopis, přejmenování letiště, či vědecký výzkum ?
  Ta posměšná poznámka 652…. mi vyvolala Pasteura. Boj s infekcí, joj ! Ono s infekcemi lidi bojují od nepaměti (soukromně i státně), byť se na rány dříve přikládal med, pavučiny a až později antibiotika a sterilní prostředí. IMHO mnohem závažnější, než oteplování (které já osobně považuji za evoluční proces, s nimž se fakt bojovat nedá, na rozdíl od např. zaprasení řek industriálními sajrajty).
  Baktericidnost stříbra lidi objevili empiricky už v dávnověku, viz stříbrné nádoby na vodu. O bacilech neměl nikdo ponětí, jen ta voda v tom zůstala déle nezkažená… Ale je to jak s těmi pavučinami a tabletou ATB dnes koupenou v lékárně.
  A státní versus privátní už tu fakt nehodlám řešit. Stejně bych nakonec dostala vynadáno, že se povyšujï nad jiné příjemce dotací.
  A jestli se okradení vůči okrádání razantně neozvou, budou okrádáni nadále a ještě více, jak známo, s jídlem roste chuť. Brblat umí všichni.
  Howgh.

 571. Ještě ke špíně v nemocnicích. Oproti např. potravinářským provozům jsou nemocnice stále temperovány na teplotu vhodnou k životu a tím pádem i k šíření bakterií. Další vlastností nemocnic je přítomnost nemocných, tj. i nakažených pacientů, kteří dále šíří „svoje“ bakterie. I když sál vytřete „dočista do čista“, s příchodem dalšího pacienta se místnost „zamoří“.
  Dnes se proti tomu nebojuje lyzolem, ale podobně aktivními látkami + uv lampy, které likvidují bakterie světlem.
  V nemocnicích jsou najímány uklízecí firmy na „obyčejný úklid“ – Hadr, smeták. Pokud se pacient pomočí, defekuje, firma odmítá uklízet, protože jde o „nebezpečný odpad“ a zase nastupují sanitářky a zdravotní sestry s hadrem.

 572. já spíš nechápu myšlenkové pochody, co nutí člověka přemýšlet o posezu na traktoru 🙂

 573. 691 Off-topic k nemocnicím. Nenechávejte svoje nemocné a zesláblé blízké v nemocnicích pouze dva tři dny. Za tu dobu akorát stihnout nachytat všechny mutace bacilů, co se v daném ústavu vyskytují a mohou zemřít zesláblí po převozu. Lékaři jsou dnes motivováni k „rychloobrátkové“ léčbě pacientů, která může starší lidi leda dorazit.

 574. Matzurko, ale já se vůbec nerozčiluju, jestli to tak vypadá, tak mne to samozřejmě mrzí. Jen se pozastavuji nad tím, jak je možné „v jednom dni“ oslavovat jednu věc vzniklou ze společného a za hodinu nadávat na toho kdo ze společného „krade“ tomu moc nerozumím, kde je nějaká nátzorová konsistence, Pokud samozřejmě a to mne napadlo také, že jen já vím, co udělat s penězma ěch druhejch…viz debata o pekařovi a ten kdo říká že by měl pekař dát peníze na jemu bližší činnosti, mimochodem, taky se pekaře neptá, tak je zloděj je hroznekj socialista …. Nejde vůbec o nic osobního a už absolutně ne, že bych snad kritizoval nějakej potřebnej výzkum, který posunu lidstvo dál ke světlým zítřkům poznání, to bych si jako pekař, přeci nedovolil

 575. Jirko 694 – ta věda je pro společnost přínosem na rozdíl od různých kalousů, drátů, dalíků, cermatů …..

 576. jirko ale prece to mas jasne napsano.
  kdyz se muze dotovat cikan tak proc ne vedec ?
  pokud se budeme bavit ze se nema nekde dotovat ( napriklad zemedelce ) tak to stejne nejde zrusit kdyz jinde dotovat budeme.

 577. Rputi, já ale nemám nic společného se společností, to je Tvůj problém….chceš něco dotovat, nedovolil bych si ti říkat, že to je blbost, když ale chceš dotovat z mého a já si myslím, že to je blbost, tak se někdy prostě ozvu, co je na tom nepochopitelného…. Taky by ti vadilo, kdybys „musela mít k večeři řízek a já Ti sebral zuby, protože asfalt“…. 😀

 578. Dobré dopoledne,
  no pokud je deklarováno toto, „Vzorek dlaždičky se zkoušel pěttisíckrát otřít, vrstva ale byla stále antibakteriální. Podobně se testoval i vzorek látky. Možnosti použití ve zdravotnictví budou obrovské. Zamezí se množení patologických bakteriálních kmenů.“
  tak mi z toho vychází, že do budoucna opravdu stačí paní s kýblem a hadrem, kýblem splachovat podlahu sálu a hadrem otírat skalpely. I když, na podlahu je efektivnější hadice ….:-) 😀

 579. pepo,
  jirka osobně Rputí zuby nepotřebuje. On by je ve smyslu této diskuse přidělil vědcům v Liberci, aby mohli to stříbro předkousávat z velkejch kusů na malý, než z nich budou dělat ty onanovlákna. A Rpuť by prostě obětovala část svého vlastnictví ve formě berně na oltář vědy. A pak by večer seděla nad řízkem a hřálo by jí vědomí, že i když se nenavečeří, její zuby posunou společnost o velký krok kupředu 🙂

 580. 701 Antibakteriální dlaždičky budou potřebovat antibakteriální tmel 🙂 Možná by na sály stačily dlaždičky a tmely z oxidu titaničitého, zmíněného výše. Už to funguje a ve spolupráci s UV lampou to dovede divy.

 581. Ptakopysku vidis, jak svet pokrocil….. Drevene zuby Abraham Lincoln, stribrne zuby pristi obyvatel Hradu…… Joj, pokrok nezastavis 😀

 582. nickname, on ten oxid titanicity s UV take neni vsemocny. Jedna moucha spociva v hojne pritomnosti kremicito – organickych latek ve vzduchu. Ty jsou na jeho povrchu katalyticky oxidovany, stejne jako jine organicke latky. Nicmene jednim z produktu je oxid kremicity, ktery postupne vytvari nepropustnou vrstvu, cimz dochazi k degradaci katalytickych schopnosti TiO2.

 583. ad 705,
  a jako jediní na světě budeme mít za prezidenta antibakteriálního Šmoulu. Konečně se ocitneme na špici! 🙂

 584. 708 Děkuji pěkně. Já jsem uvěřil reklamnímu povídání o „věčně bílých“ omítkách, stále čistých sklech. 🙂 Víc hlav víc ví. Nemusíš vědět všechno, ale na každého musíš vědět něco.

 585. nickname, ad 702 když vrsva drží na dlaždičkách tak dude i na skalpelech. Bába s atibakteriální utěrkou, bude určitě levnější než autokláv. 😀 😀

 586. Ze jo Ptakopysku, ten zarivej usmev nas bude proslavovat vice nez Jagr 😀

  No ted jsem uplne onemel…. Nekdo z Brna se rozplival nad tim, ze se ostrelovani Gazy izraelskym letectvem, samozrejme nespravedlivym, protoze v Gaze umiraji deti, deje jenom kvuli tomu, ze budou v Izraeli volby…. Ach jo a i tohle se plati jako ta veda, jako caspis DTest a dalsi a dalsi neprekrocitelne veci, co posunuji spolecnost kupredu 🙁

 587. Ještě tu možná chybí zmínka o antibakteriálním působení mosazi (mědi)… O něm jsem prosím kdysi též nic nevěděl, avšak intuice mi jasně říkala své, když jsme se v mém dávném dětství přestěhovali a všechny ty nové kliky byly z bakelitu…

 588. No vite, kdysi jsem byl na kurzu preziti v jedne afrivke zemi…. Jak kratochvilne, ze, a tam nam jeden co se v tom vyznal rikal, ze kdyz se neco stane a je otevrena rana a neni zbyti, tak si proste na tu nohu ci , ruku….. Proste pouzijeme svou vlastni…. Odpad z ledvin…. To by chtelo taky nejakej grant a podporu a hlavne, desinfekci by si nosil kazdej sam u sebe 😀

 589. 695 Rputi, omlouvám se já, že jsem tak alergická na tyhle řeči
  mlčím mlčím a jen jednou za čas mi to přepadne a musím reagovat
  nejde mi to nechat být, ale snažím se 🙂

 590. stříbro,
  moje babička mi kdysi rvala do hrnku s čajem stříbrnou lžičku
  proti chorobám
  a jen o století dál, a už jsou z toho nano…

 591. jirko, tu vlastní dezinfekci až když není po ruce pes
  (co oblízne, to se hojí) 🙂

 592. ahoj, ahoj, ahoj – jak se všichni lidičkové máte? Hlásí se vás strýc Martin. Počasíčko nemohlo být lepší, Mlhy jsou rozfoukány a na sluníčku je vysoko přes deset stupňů plusových. Všude je dobře, ale u nás nejlíp.

  Jen takové pozitivní zprávy patří na tento blog. Sobecky začínám u sebe a proto prohlašuji, že vždycky hledám nejdřív chybu u sebe. Proč bych předpokládal, že kolem je jenom spousta blbců? Kdepak, já jsem blbec a tudíž nenormální výjimka z běžné populace. Nerozumím ironii, smajlíkům, skrytým narážkám a dalším drobnostem, které mi zabraňují pochopit psaný text. Když uvidím dotaz, tak si hloupě myslím, že tazatel nerozuměl nějaké problému a jestli je z oblasti práva, tak bych mu mohl snad něco vysvětlit.
  Ale ouha, tazatel je přece chytřejší, vzdělanější a zkušenější – nejdřív mi vysvětlí, jak jsem to vlastně myslel, pak mi ukáže, proč jsem úplně blbej a nakonec mě típne jako žváro na chodníku. Nevylézej, blbečku.
  Když se vrátím znovu k dotazu, tomu původnímu, hned mi zpátky přiletí nějaké slovo z mého komentáře, které doplní původní odsudek na blbečka tuplovaného.

  Při šlapání na kole, zvláště v husté mlze, se kontrola tělesných pohybů a funkcí zautomatizuje a v prázdné lebeční dutině se uvolní další místo pro myšlení na blbosti. Když člověk vyřeší nejdůležitější problémy lidstva (co nakoupit, co uvařit), tak skládá dopisy – alespoň já. Když už jsem měl všechny dnešní dopisy rozmyšlené, tak jsem se vrátil k úvaze nad posledními dvěma dny na Šumavákovi a říkal jsem si, že by se hodilo něco napsat. Nestěžuji si na pokleslou úroveň úvodních témat, protože vím, že témata musí někdo napsat. A když nejsou lidi, tak nejsou ani témata. Ale proč psát úvodník – stejně se od něj odvine jen prvních pár komentářů a pak se vloží přehled denního tisku. Tak se na to psaní úvodníku vybodnu. Dopiju kafe pikolisimo, uchopím hrnec čajáč a půjdu bojovat s daňovým poradcem mého klienta. Mějte se tu pár dní pěkně.

 593. Nejen Tva Divano….. A pak ze je pejorativni ze se nekdo narodi se stribrnou lzickou v ustech…. Pritom se jednoduchou prevenci vuci bakteriim 😀

 594. ptakopysku, já tě musím zabít, málem mě zaskočilo 😀

  pasáčku – 698 – já to řejnu jinak – tak dlouho „se tvrdilo“, že není nutná matura z matiky, až nám zoufale chybí technici a ačkoli je nezaměstnanost, tak tyhle lidi prostě nejsou a před 10-15 lety nikoho nenapadlo, že budou zapotřebí. A kde teď vzít a nekrást….

  JIrko 715 – na rány si močili už vězni v koncentráku – moč je totiž sterilní a obsahuje potřebné látky.

 595. 721 Lidi nejsou … nikoho nenapadlo.
  Rputi, dovolím si navrhnout jednu drobnost: zrušit minimální mzdu, zrušit dvouměsíční výpovědní lhůtu, zrušit podporu v nezaměstnanosti.
  Dovolit podnikům i soukromníkům, aby mohli investovat do škol – do těch co si vyberou – penězi před zdaněním, resp. po zdanění 15% a ne víc.

  Kdyby stát dovolil aktivitu soukromníků v této sféře – od UK po Plzeň, po učňák v Horšovském Týně, nebylo by problému, nebylo by co řešit, na co nadávat.

 596. 722 Jak mám podporovat svojí alma mater, kostel, charitu, když soudruzi úředníci z OV KSČ mi seberou přes půlku výplaty? Něco musí stranou, i my potřebujeme jíst.

 597. Ahoj! Opět zde… a jdu dočítat.
  Upozorňuji na komentáře 553 a 567, kterébyly prvně a čekaly na uvolnění…

 598. Dobré dopoledne,

  vítám nové i staronové příchozí. 🙂

  nickname, jak jednoduché…

  potíž je v tom, že většina voličstva volí ty, co mají radši, když stát všecghno kontroluje a soukromý aktivity nedovolí. Alwe to tu meleme pořád dokola a řešení v nedohlednu…

 599. http://www.zive.cz/clanky/odsouzeny-pirat-vinu-nesou-i-sdileci-servery-rozhovor/sc-3-a-166428/default.aspx

  Konstruktivní sebekritika. Pamatujete?

  Nicméně mi bylo sděleno, že se musím co nejdříve dostavit do místa svého trvalého bydliště na výslech. Tak jsem učinil a takhle absolvoval myslím čtyři výslechy, kde jsem se ke všemu doznal, jelikož jsem byl zaskočený a měl jsem strach. Hodili přede mě zajímavý štůsek desek se všemi papíry, kdy a kde jsem co, což mě zaskočilo a začal jsem sypat z rukávu, co a jak bylo

 600. (724) „Kdyby stát dovolil aktivitu soukromníků v této sféře – od UK po Plzeň, po učňák v Horšovském Týně, nebylo by problému, nebylo by co řešit, na co nadávat.“
  Ne. Jako osoba spíše liberálních názorů bych si sice takový stav věcí přál (a zároveň s tím omezení aktivit státu v těchto směrech), ale problém by se nezměnil, jen transformoval.
  Ono totiž neexistuje ideální, problémy nepřinášející řešení. Jen řešení, přinášející jinou škálu problémů. Pochopitelně má cenu dohadovat se, u kterého řešení či mixu řešení je poměr výhody/nevýhody nejpříznivější.

 601. Ajrovko 729 – podepisuju!
  Jen bych poznamenala, že nejlepší bývají školy, které mají delší tradici – vychovaly si kantory, vypracovaly nejefektivnější systém. Je to jako, když roste strom. Stoletej dub prostě za 50 let nevyroste.
  I kdybychom teď měli peníze (třeba by dal Kellner a další) a postavili bychom nejmodernější technické školy, tak nám to bude bačkoru platný a bude hodně dlouho trvat, než se ty školy dostanou na pořádnou úroveň.
  Jsou zapotřebí kantoři – v množství větším než malém – a to kantoři zkušení. A kde je najednou vzít, když se zanedbalo.
  A taky to chceš změnit výuku už od základních škol a neučit děti jen kupecké počty…atd.

  A tohle všechno je spousta práce a spotřebuje to hodně času. Přes noc se zkrátka neudělá. A proto žádná škola nemůže viset jen na chutí sponzorů momentálně sponzorovat i když v daném období ten který typ školy není zrovna tím nejlukrativnějším.

 602. Rputi, a není problém jspíš v tom, že kvůli různým experimentálním přístupům se děti kupecké počty pořádně nenaučí?

 603. Jo jo Rputi , nemal bejt komunismus, nemelo se vzechno znicit, komunistama rozerat a vyzrat az pod podstatu veci, nemeli se nicit lidi po stranske lidske. Pak by mohlo byt nejaka kontinuita. No a protoze se zde rozplivas nad tim, jak „vjedci v Lyberci“ jsou perfektni protoze asfalt a pritom neni na skoly, tak proste to tak chcete.
  Vubec by bylo fajn zacit tak nejak od sebe…. Co ja mohu udelat, jak a kolik casu a penez to bude obnaset. Bohuzel zatim je to ve stadiu toho, ze vseholid rekne, odevzdej skoro vsechno a politici se jejich usty….. postarame… Proto uz na to vetsina co plati dane, proste dlabe. Dava sve deti do dobrych skol, rika jim, ze jsou sice s kvadru, jako celej narod, ale ze narodovectvim se neda dost dobre zivit, ze si nechavaji zadni vratka a nekdy se i vysvliknout z kalhot a vystrcej, na ostatni co se jim za to posklebujou, protoze nejsou dost narodne uvedomeli, ze blablabla, nahej zadek.
  Je to proste smesne, nemuzete mit oboje najednou, nemuzete socialisticky pracovat a kapitalisticky zit…. Nemuzete rict pekarovi ze je vul, protoze nerozumi vyzkumu castic a zaroven po nem chtit, aby penize odevzdaval radostne a jeste k tomu ze sveho zdaneneno si vychovaval ucne do pekarny…. Je potreba byt konsistentni i v tomhle .

 604. i v odpoledním koblížku byl šváb? 😀

  Jirko, aby mohl pekař vychovávat učně, musel by mít askreditované pedagogické pracoviště, aby mohl učni vydat platný glejt, že absolvoval vše potřebné pro umění pekařské, ba i seminárku o kynutí těsta napsal.

  bnez toho je učeň Nic a Nikdo, nemá žádnou kvalifikaci, i kdyby pekl nejlepší chleba v galaxii.

 605. 646 Foundry, protože asfalt…Rozhodl tak někdo kdo je nadán mocí tak rozhodnout, z důvodu, který je nám utajený, protože důvodová zpráva je jen zdůvodňující zpráva, nějaká být musí, kdežto skutečný důvod může být utajený. Dobrý úmysl, hloupost, špatný úmysl, těžko říct. Vrchnostenské rozhodnutí odrážející čísi hjumen ekšn. Řekněme, že jestliže někdo v tichosti skoupil nějaké pozemky a zákon neprojde, bude dost mrzutý. Doporučuju sledovat mediální cvrkot kol toho, prohlášení těch či oněch. Mohlo by to napovědět odkud fouká.

 606. 721 no tak to jo rputi . je dobre ze to uz vite a spolu s panem ministrem zaridite ze za pet let tu bude techniku plny hrnec.

  Uz se tesim – sice jsem jiz uvazoval ze se budu chystat na predcasnej duchod protoze se mi uz otravovani s pateri nelibi .
  Kdyz ale bude tolik novejch techniku tak zustanu , dam do toho nejake sve zkusenosti , nejake penize a rozjedeme to ve velkem.
  zadnej duchod toto je vyzva 🙁

 607. Jirko, aby mohl pekař vychovávat učně, musel by mít askreditované pedagogické pracoviště, aby mohl učni vydat platný glejt, že absolvoval vše potřebné pro umění pekařské, ba i seminárku o kynutí těsta napsal.

  maydooo nemusel – ono ti co umeli vyborne peci nikdy zadne akreditovane pracoviste nemeli.
  Byki pekari – to jo , museli mit povolenu pekarnu , a pak taky museli tem ucnum davat jist.

 608. no sumi 734 daval jsem sem odkaz kdo medyalne zuril aby se neschvalovalo.
  ale to je urcite pro blaho lidi a spekulanti jsou na druhe strane.

 609. 733 Maydo, aby pekař mohl vzdělávat učně, potřebuje jediné – něco umět a dělat to s tím učněm. Praxe je půl školy.

  Mladý inženýr jde po škole do prvního zaměstnání. Pošlou ho ve fabrice na kolečko. Dostane se na dílnu, hlásí se u mistra. Dobrý den, já jsem tady nový, poslali mě z osobního. Nový říkáš? Tak to zameť dílnu a pak se stav támhle u frézky. Ale já jsem inženýr. Inženýr? Hmmm, Pepo pojď sem, je tu novej, ukaž mu jak se zametá.

 610. Tak já tu mám ráno hmlisto, cez deň takisto, v noci tma a setrvale (ve dne v noci) +4až 5°C.
  A nějak pořád nevím co dřív, natož řezat dříví na zimu…

 611. Pepo, vsak ano, nekde se proste v tom skolstvi a systemu udelala chyba. Nekdo ji vidi v nedostatku penez, nekdo v tom, ze rodice nespolupracuji, nekdo v tom ze zaci nemaj zadnou moralku, ze cermat a ministr…. Ja proste v tom, ze neni sance eliminovat chyby cizejch lidi a tedy i v tomto bych rad tu svobodu rozhodovani. A taky ze jsem ji uplatnil….. Bohuzel to nejde u vsech tipu skol, protoze si vseholid mysli prostrednictvim svejch politiku, ze to jednotlivec delat nesmi.

 612. to Nickname – pokud byste nějakého inženýra na kolečko měl, tak kolečka mám dvě!

 613. Nickname, presne tak….. Gratuluji ke skvelemu prikladu. A jen upozornuji, je to vsude, nejen s inzenyrama…..

 614. Nickname,

  To byl přece fór. 🙂

  I když moje kolegyně, která se v době, kdy měla děti malý, se vybodla na architekturu a otevřela si pekárnu, musela mít někoho z „oboru“, aby dostala licenci.

  Tak na to uvrtala svého chotě elektroinženýra, který absolvoval nějakou střední pekařskou a maturoval prý z pečení koláčů.

  Ona totiž na to vzdělávání neměla čas, protože někdo musel taky v tej pekárně péct. 😀

  A a jinak – škola versus praxe, co si budem povídat…..
  Ale v mém oboru studenti, kteří se nezapojili do procesu už na studiích jako brigádníci, nemají moc šancí sehnat místo.
  Sedí tu teď se mnou dva, v červenci promovali. A už před tím uměli nejen zametat kancl a obsluhovat kopírku. A vědí, že o stavění vzdušných zámků ta architektura fakt není.

 615. tak ke me kdyz nastoupil mladej pravnickej elev na praxi.
  Prvni co ho vedle v kancelari naucili – jak varit vedoucimu kafe.
  Ted hned se stim doma pochlubil ale doma kafe nepiju. Tam mam radeji meltu

 616. Jirko ppa,
  blbý je, když se to omylem udělá obráceně. Když se přijme někdo, kdo by měl pracovat jako flooring manager a v rámci kolečka se posadí na sesli s cedulkou senior president. Hoši a dívky od Compaq a HP by mohli vyprávět, co dokáže akční a dynamická uklízečka 🙂

 617. 747 Compaq KO. HP na ARO. Nedělají procesory. Nedělají telefony. Nedělají PDA. Skončil základní výzkum.

 618. čtu titulky, takhle jsou seřazeny pod sebou:

  PŘÍMÝ PŘENOS: Nečas s Müllerovou probírají budoucnost důchodců
  Budoucnost spočívá v recyklaci

 619. Jo, stoupla. Tyhle dvě společnosti fúzovaly, což velmi nevybíravě protlačila Carli Fiorina, šéfová HP. Ze dvou špičkových společností se v roce 2001 stala jedna společnost pod vedením oné osvícené dámy. No a všichni si z té úžasné fúze a ze zvýšení produktivity doteď drbou hlavy. Hlavně pro Compaq to bylo období takového růstu, že si to nikdo z akcionářů nedokázal představit ani ve snu.

 620. nickname tak tam mozna byl
  a) spatnej prikaz
  b) dobrej prikaz ale spatne osobe.

  dovedu si predstavit ze ze spravni rady prisel prikaz – dobre to tu vycistete a v pripade b) to slysel nastupujici MBA

 621. Jirko 732 – pekař není vůl protože nerozumí výzkumu částic či vývoji nanovláken, alébrž proto, že vykřikuje, že „nemá nic společného se společností.“ 🙂

 622. Jo, teď jsem dohledal tehdejší prohlášení C.F.:
  „Možnosti vzešlé z tohoto spojení jsou zjevné, jsme si však vědomi, že fúze je zároveň obrovskou výzvou, která vyžaduje řád a rychlost. Pomáhá nám fakt, že obě společnosti mají podobnou organizační strukturu a strategii prodeje. V obou firmách se také skrývá velký tvůrčí potenciál. Integraci jsme pečlivě připravili a máme jasný plán úspěšného rozvoje. Jsme odhodláni využít našich společných předností a zároveň udržet naší pozici na trhu.“
  No… moc se to nepovedlo…
  A to se tam ta paní dostala jenom na základě pracovních výsledků a ne na základě toho, že si na toaletu musí sednout i když jde na malou, jak je nyní uzákoněno. 🙂
  Ještě v roce 2008 vypadala pořád dost dobře – http://latimesblogs.latimes.com/washington/2008/09/carly-fiorina-r.html

 623. jo! v 748 to nickname telegraficky napsal za mě…

 624. Ale zase na druhou stranu, je to moderni mit ve vedeni firmy zenu…. Doufam ze F. Je zenou minimalne ze 40% 😀

  No jo licence a prislusne vzdelani, jsou dulezitejsi, nez to co ve skutecnosti umis…. To bych mohl vypravet. Jeste ze ma zena vystudovala kdysi na vysoke skole jeden nepovinej predmet a idelala z neho i zkousky a tak muze provozovat hotely a restaurace. A to i kdyz nikdy za poslednich dvacet let co jsme spolu neustylala a nevarila …. A taky ani netusi, jaky je rozdil mezi vyrenim v konvektomatu a parni lokomotivou. To samozrejme neni urazka ci dehonestace, jen konstatovani, ze to proste neni dulezite. Ostatme na koupi zemedelske pudy, respektive predkupni pravo taky stacila kdysi maturita ze zemedelstvi na gymplu 😀

 625. Jirko ppa
  chlap to asi nebude. Zkusila se postavit výzvě (753) a dopadlo to, jak to dopadlo.
  Každej chlap by se měl umět postavit výzvě. I kdyby to mělo být jenom na osm vteřin…

 626. BŘICHÁČEK: Unijní regulace je všude, kam se podíváte

  …Je ráno. Váš první pohled míří na rádio se svítícími digitálními hodinami. Nejspíš nevíte, že se právě setkáváte se směrnicí č. 2000/84/ES o úpravě letního času, na které závisí, jestli zrovna dnešek spadá do období časového posunu, nebo ne. Vstanete, otevřete okno a nadechnete se čerstvého vzduchu. Na tom, co nabíráte do plic, se podílí významnou měrou směrnice č. 2008/50/ES o kvalitě vnějšího ovzduší a čistším ovzduší pro Evropu.

  Zaposloucháte se do ruchu všedního dne a do vašich uší vchází výsledek působení směrnice č. 2002/49/ES o hodnocení a řízení hluku ve venkovním prostředí. Otočíte kohoutkem; voda, jež se řine z vodovodu, je zregulována směrnicí č. 98/83/ES o jakosti vody určené k lidské spotřebě. Pasta, jíž si čistíte zuby nebo gel, který si nanášíte na vlasy, musí splňovat požadavky nařízení č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.

  K snídani pojídáte s největší pravděpodobností něco, co je spoluvytvářeno nařízením č. 178/2002, kterým se stanoví obecné zásady a požadavky potravinového práva, nařízením č. 852/2004 o hygieně potravin nebo nařízením č. 853/2004, kterým se stanoví zvláštní hygienická pravidla pro potraviny živočišného původu. Vaší chlupatí mazlíčci si zase pochutnávají na předmětu zájmu nařízení č. 767/2009 o uvádění na trh a používání krmiv…
  http://www.svobodni.cz/media/clanky/1254-brichacek-unijni-regulace-je-vsude-kam-se-podivate

 627. Ptakopysku, jsem ponekud zmatenej, jak tech osum vterin myslis…. Napada mne , ze ta vyzva je jizda na bejkovi, nebo „jizda na bejkovi“ 😀

  Rputi, to si stezujes nebo jasas spolecne s panem Brichackem?

 628. Uplne bych zapomnel… Ptakopysku, neco pro Tebe….. Podle dolozenych zprav roku 1272, slovensti bacove prisli na to ze tluste strevo ovce se da pouzit jako kondom. O nekolik stoleti pozdeji, presneji roku 1851, se britum tento vynalez podarilo zdokonalit, tedy to tluste strevo z ovce pred pouzitim vyjmout 😀

  To samozrejme ne ja, ale je to v caspisu Muz a smrt

 629. No protoze kazde narozeni a smernice, at prijde odkudkoliv, zachranuje lidske zivoty…. A to se preci musi ni?

 630. Jiříku, obdivuji vás, že se vám z těch vývrtek, co předvádíte, už netočí hlava. Vytvořit ze Šumaváka trolí doupě se vám ale daří dost úspěšně, gratuluji.
  A teď čekám tvrdíks striking back ;-))

 631. Jirko – 761 – Další oblíbená mantra? Tak to sorry.

 632. Smutne konce piti biochlastu a nošení číbrnych bombarďáků. . .
  Ten obed byl skvostny a tež vína. Asi si to zase zopáknu.

 633. nickname – ještě k těm školám technického typu – jelikož stát na učňáky a výše zmíněné školy házel bobek, byl tu pro soukromníky otevřený prostor. Ňák sem se nešimla, že by něco jako tento… Holt nebyla poptávka. A v tom je to ošidné…

 634. Každé narození, ať přijde odkudkoliv?

  Tak nevím, Jirko, jak to máte se ženou, ale když to na mně přišlo, tak jsem vždycky věděla přesně, odkud to pochází.

  Ale ono se říká – pater semper incertus… 😀

 635. tak jsem to doma jeste jednou preletel.

  Martine az se vratis z kola – sry
  ja kdyz kolem sebe vidim te arogance za cizi – je toho vice a vice – tak uz ani neironicky neumim odpovidat.
  omlouvam se a pokusim se to nejak zmenit

  smajlika jsem smazal

 636. Blinku , ty humoristo – biochlast nepiju, nemám rad přiboudliny :-))
  A bombarďáky nosím pouze s vlasem dovnitř…
  Už sis to přebral s tím vyvlastňovánim koksu ?

 637. no vidis simone ja se prave lekl .
  no vyvlastnovani koksu jsem neresil – resil jsem vyvlastnovani nemovitosti na povrchu.
  prebrane to mam i jsem pochopil ze proste kdyz se to hodi tak jsou zasady nedulezite

 638. jo, například když je možnost si „vzít zpátky z nakradeného“ 😀 😀 😀

 639. To se zeptej nějakého výrobce – třeba i tady ti to někdo prozradí .
  A opět nectes pečlivě: dopoledne jsem psal o dotovaném obědě, tím jsem měl na mysli od daňových poplatníků .
  Takže i vino jsem si tedy dal lepší – to se nam to žere, když nam druhy pučujou, jak říkával pan feldkurat.

 640. ano treba i vzit si z nakradeneho.
  je tam ale asi jen trochu rozdil.

  ja se priznam ze jsem v tomto schiza protoze jakekoliv prerozdelovani jde proti memu nazoru. ale jsem natolik zodpovedny vudci sve rodine ze si necham alespon casticku z nakradeneho vratit.

  dale ja jsem tim systemem opravdu okradan – ale toto neberu jako mou omluvu . vim ze tu jsou i taci ( neni jich moc pokud jdou vsichni uplne do dusledku) co jsou pouze okradani a jejich moralka jim nedovoli ani to okradani snizit.

  tedy nevykrikuji ze se to nema ale v mem pripade to je spravne !!

 641. no tak mas pravdu ze ctu spatne ( casto to jen preletim)
  ale fakt tomu nerozumim
  – bylo to tedy dotovane od danovych poplatniku
  – bylo to na pujcku
  – nebylo to z duchodu

  no jedine tedy co mi vyslo je ze jsi byl na obede placenem z uveru zarucni banky

 642. Dobrý podvečer, je jistě divné, že sem v jednom dni dávám hned dva odkazy na pana Kohouta. Ale snad mi to prominete, potažmo pak v porovnání – kvantitativním i kvalitativním – s hojností příspěvků (prozatím od minority přispěvatelů), které mne toliko vedu ke skličujícím úvahám o mém (oblíbeném, dalo by se tak říci) tématu, totiž o šuntovitosti světa a o tom, co vše tato již (nevyhnutelně?) zasáhla a pohltila…

  Tentokrát autor začíná trochu umírněněji: http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-58686120-pavel-kohout-dejme-si-oddych-od-danove-revoluce

  (…) Jsme v situaci, kdy od rána do večera slýcháme spekulace o dalším možném zvyšování daní a jiných druzích finanční represe. Příklad. Akademický ekonom, který v životě nepracoval na živnostenský list, hovoří v nejsledovanějším nedělním televizním pořadu o příliš liberálních podmínkách pro živnostníky. Statisíce skutečně pracujících živnostníků se vyděsí, neboť ten člověk nemá tušení, o čem mluví, a jeho rady by mohly rozkolísat i segmenty ekonomiky, které stále ještě jakž takž fungují. Jiný expert z OECD vysvětluje v novinách přednosti zvyšování majetkových daní. Dotyčný sám na rovinu uvádí, že není expertem na českou ekonomiku, ale čtenář je znepokojen: co kdyby se vláda chytila dalšího hloupého nápadu? (…)

  Ovšem to zdaleka není všechno; jen se prosím podívejte, čím článek končí.

 643. Hle, jak se nám rozkošatilo staré dobré: „Kdo nekrade, okrádá rodinu!“ Holt, zodpovědnost je zodpovědnost. Do kamene tesat! 😀

  …a se priznam ze jsem v tomto schiza protoze jakekoliv prerozdelovani jde proti memu nazoru. ale jsem natolik zodpovedny vudci sve rodine ze si necham alespon casticku z nakradeneho vratit…

 644. Rputi, jaky je rozdil mezi Libereckejma vjedcema a Pepovo vjedcema…. Od rana tady rikas, ze je to potreba ze je blbecek, kdo tomu nerozumi a kdyz tedy pepa dela to same misto stribra tak s karbonem, tak to je spatne? Ja Ti nevim, trosku toho premejsleni by neskodilo 😀

 645. Jirk, drobný rozdíl bych přece jen viděl – liberečáci nepíšou plamenné filipiky proti přerozdělování 🙂

 646. A jak to Rputi vis? Pepa, narozdil od Tebe se s tema lidma zna osobne a vi jak to chodi…. Vcetne i toho, jak to je ve skutecnosti…. Tim samozrejme nesnizuji vykon stribrnych vlaken v rouskach….

 647. No jo, Foundry… ne Rputi…. Pardon…..

 648. rputi pokousel se to tu ozrejmit MP
  kradez je to statem z meho vytvoreneho.

  1)to ze se pokusim o to aby mi ukradl mene je ?

  2)to ze se pokusim aby mi v ramci dotace cast vratil je ?
  to pro ozrejmneni.

  tak a ted k te 2) – jeji soucasti je neco mensiho, mene bombastickeho , mene svetoveho jak od rana oslavujete v Liberci. Neni v tom vubec spoluprace s MIT a hloupe jsme zkoncili jen u ubohe pulrocni spolupraci v ETH.

  Na te 2) spolupracuji v CR primo s asi 25 ti lidmi ze ctyr univerzit . ( aby tyto univerzity mohly mit 100 % financovani tak ja na spolecnem projektu musim byt pod 50% – ale ne na vsech)

  Diky te 2) jsme zvladli podat tri patenty u kterych jiz vice jak rok cekame protoze petentovy urednik se nemuze rozhodnout co s nama.

  Diky te 2) jsem byl okraden o dalsi penize diky rustu produkce me firmy.

  pro Vas abyste nemusela maturovat z matematiky.

  kdyz toho “ vedce “ zaplatim u sebe ve firme na projektu tak pri cca 40 tisicich hrubeho dostane cca 27,5 tisic cisteho. ( ted ) od statu dostanu ( neni to narokove ) cca 26,8 a odvedu 26 tisic.
  tedy na ten vseobecne schvalovanej vyzkum u mezd nedostanu nic ( tedy 800 kc ) Ale pozooor tramtaraaa tramtaraaa – vlastne jsem pri venovani mych prostredku na plat “ vedce“ nebyl okraden o odvody.
  Samozrejme to plati i pro administrativni pracovniky pokud jsou pro projekt schvaleni.
  Administrativu spojenou s dokladanim nepreji zadnemu nepriteli.
  Porad zde nesu riziko ( jsem na to z podnikani zvyklej ) ze ja platim a nedostanu nic ( nenarokovost dotace) nebo ze prijde zkuseny urednik ktery ma doplnit rozpocet a musim vratit onech 26,8 plus penale dalsich 26,8. ( toho se bojim nejvice protoze tri a vice roku nejistoty ruske rulety uredniku neni dobry pocit.

  Pokud neco do toho projektu porizuji za milion korun , statu prodejce odvadi dane ( nebudu se tu poustet do rozboru protoze to opravdu je spatne vycislitelne podle typu dodavky)
  ja od statu dostanu na toto porizeni 500 tisic . Tady to tedy vychazi vice v muj prospech protoze .
  tedy jsem poridil levneji – pokud tedy zvladnu zvysenou administrativou ( casto se dostava k 30 % porizovaneho majetku ) dosahnout proplaceni. Riziko vraceni 500 tisic plus 500 penale je opet tim damoklovym mecem s jeste vetsi pravdepodobnosti nez u mezd nebot se musim ridit vyberem dle zakonu ktere na sebe vymysli politici protze vi ze kradou ( oni opravdu protoze ty peniez na dane nevytvari)

  sice to asi bude hazeni kulicek domacim mazlickum ale jenom aby aspon trochu bylo videt to kdo nekrade okrada rodinu.
  ano i prezto , ze to jsou spise zachranene penize pred prozranim tech co je nevytvari nic , to ja osobne beru jako ucast pri prerozdelovani a nejsem tomu rad.

  tak ted se muzete vratit k Vasim vseobecnym deklaracim o podpore vzdelanosti, podpore vede, verejnych zajmu a rizeni spolecnosti.

  mate na to pravo a na rozdil od meho okradani nesete jedine riziko ze vam nekdo napise ze pisete blbosti.
  mayde treba prejde chut na docaci protoze si chce koupit novou kuchyni.

 649. Foundry – mas pravdu oni to schavluji.

  Jak psal Jirka znam je osobne , dokonce jsem s nima v urcite oblasti spolupracoval.

  Dale to radeji nebudu rozebirat ani z meho ani z tveho ani z jejich hlediska

 650. Jirko, teď jsi mne zmát. To jsem nevěděla, že Pepa šéfuje vědeckému ústavu?

 651. PS samozrejmne ze tou spolupraci partneri na VS dostavaji 100% ( vetsinou vyjimecne 90%) svych nakladu jako na projekty ktere delaji sami.

 652. rputi nesefuji vedeckemu ustavu. Ani nechci promrha se tam hodne prostredku coz bych nesnesl.
  stejne nesefuji oni vedci z Liberce. I kdyz tam je ta propojenost s konkretni skolou vedsi nez v pripade me spoluprace.

 653. pasáčku, drobný rozdíl tu stále je. Vy ty vědce nesponzorujete, není – liž pravda? Vy je zaměstnáváte prací pro svoji firmu. Ne.¨, že bych v tom viděla něco špatného, chraň bůh!

 654. a az tu bude jeden z prispevatelu ( myslim ze to ma na starosti) tak mu reknete jak se pakuje a jaka to je krasa kdyz jim schvali kampus 😀
  a to jako skola ma dotaci 100%.

  Jen pozor abyste nedostala i prez internet

 655. rputi ja ty lidi zamestnavam ve svuj prospech.
  take ale jak pisi na ne vlasten nic nedostanu ze – jenom na tyto mi stat nesebere tech 36 tisic na jednoho.
  to je ten muj bonus to me prerozdelovani.

 656. jo a v te Liberci – to je opravdu prospech tech lidi.
  ne ze bych jim to nepral – zaslouzi si to jak za to ze to zvladli.
  vcetne toho jak zvladli marketingove presvedcit ze mikrovlakna jsou nanovlakna 😀
  ale to uz je pomluva

 657. pasáčku a teď si zkuste představit, že by ten ústav, kde ti Vaši vědci pracují, neexistoval. Ti pánové by pravděpodobně působili v nejlepším případě jako profesoři fyziky někde na střední škole, ale v žádném případě by za sebou neměli žádné vědecké zkušenosti a znalosti, které by jim umožnili pro vás pracovat. Musel byste tedy nejdříve vytvořit onen ústav, vybavit ho všemi potřebnými přístroji, najmout ony učitele a čekat, až se s tím naučí pracovat a budou schopni nějaké zásadní vědecké práce. Trvalo by to velmi dlouho a bylo by to velmi nákladné, daleko nákladnější, než nyní.
  Vědci prostě nejsou instantní materiál na jedno použití a jejich vědecké zrání trvá dosti dlouho.
  A to, že jste mohl využít jejich znalosti a schopnosti bylo umožněno tím, že v dobách, kdy jste o jejich existenci neměl ani tušení, oni už mohli vědecky pracovat.

 658. rputi – kdyby neexistoval ten ustav .
  kradlo by se mi 26 tisic z 53 tisic co by mne stal ?

  to jsou keci v kleci.
  Ja tady nebudu tvrdit ze bych byl nejaky filantrop.
  Jenom Vim ze dokud jsme vsichni nebyli postupne ochoceni, ze prez moudry stat je to ono, tak byl vyzkum provaden ve skolach soukromych nebo financovan pomoci soukromych penez ve firmach.
  mozna /ale to uz se poustim na uzky led/ ze byl vyzkum lepsi a efektnejsi jako dnes.
  PeS, Matzurka a podobni mi prominou – nemyslim v maximalni rovite ale v prumeru.

 659. k posledni vete bych Vam mohl rici – oni mohli existovat diky tomu ze jsem je ja, Jirka , a spousta jinych platili aniz meli vubec tuseni ze nejakej pasacek existuje.

 660. no a abych prestal plevelit

  ja nemam vubec nic proti podopore vzdelanosti a vedy .
  nechci ale aby to bylo pod rouskou kradeze mnohonasobne vetsi nez se na to dostane.

  a asfalt

 661. Tak ja jsem v podstate rad, ze si ro Rputi vyresila…. Ted uz jen zbejva hladomor v somalsku a problem se zmenou klimatu a je to….. Svetovej mit ne, to resej Missky od Zapletala 😀

 662. chvíli mi trvalo, než jsem vypátral nové umístění. Teď ještě čtu výše, že přispěvatel musí být uvolněn (nic proti tomu, naopak).
  Takže budu-li uvolněn, tak všechny po delší době – o to však serdečněji – zdravím.
  Nebudu-li, zdravím aspoň domácího pána.
  PS Šumaváku, ten mail doufám dáváš k dispozici jen velmi uvážlivě 🙂

 663. >Zpátečník 778 – s tím se nedá než souhlasit. Já sem ten konec, s dovolením, pastnu:

  …Je třeba přijmout novou ústavu s prezidentským systémem (žádné další vládní krize), s většinovým volebním systémem (žádní přeběhlíci), s oddělenými pravomocemi (žádní poslanci s funkcemi jako japonská kalkulačka) a řadou dalších opatření.

  Dokud my, občané, neprosadíme novou ústavu, špatně fungující stát z nás bude sát peníze i dobrou náladu. Navždy.

 664. Jirko ppa
  teď jsem si všimnul 759 – 🙂 🙂 ano, ano, ovce toť věčný pramen inspirace!

  Již básník Emanuel Vejnar pravil cosi ve smyslu:

  Věčný pramen inspirace,
  kouzlo tvarů kombinace,
  mnohých zaoblení agregace,
  častý důvod situace
  parciální levitace,
  pro mnohé z nás komplikace,
  někdy také deviace.

  Krásy boků, ladnost chůze,
  výška tónů sborů níže,
  nedivím se nikomu,
  kdo ovci chce za ženu.

  On toho napsal víc a je to dost hlína: http://blog.vejnar.com/moje-sbirka-basni.htm

 665. jinak z diskuse jsem odpadl jak nacucané klíště. Je to na mě intelektuálně moc náročné. Ale jde vám to hezky!

 666. Ptakopysku, kdysi si mi poslal „ovecky“ s prekvapenym japonskym pyciklistou a tak, konci to na polucejni stanici a s ovcackou…. Pejskem. nepamatujes si jak se to jmenovalo?

 667. Jirko, sakra teď z hlavy nevím. Šlo to emajlem, nebo přes skype? Že bych to zkusil dohledat…

 668. jen bych se zeptala – před časem se tu horlilo, že třeba i takovej důchodce žije ze státních tedy kradenejch peněz.

  Takže když někdo celej život makal a platil do penzijního systému, tak žije na starý kolena z kradeného, což je nemorální a když si někdo uloupne z rozpočtu, aby mu erár přispěl na podnikání, to je OK, protože si jen bere z toho, co mu sebrali?

  To víte , já tápu, pro mně, prosté děvče z vesnice je tahle nová morálka nějak složitá….

 669. Myslim ze pres skype, ale fakt netusim….. Bylo to na juutjub, nejaka takova ta emericka particka silencu, co vymejslej ptakoviny….Jo a jako pomucka je to, ze ted ten hudebni podkres bezi pod reklamou na fidorky….

 670. Dobrý večer vespolek,

  Larry, vítejte, už jsem se bála, že vás skolila nějaká nemoc, tuhle bylo dobývání Marsu a chyběl váš komentář 🙂

  Pepo, díky za náhled do „kuchyně“ v 785, a nejen za to.
  Stran efektivity – přít se nebudu, není o čem…i při prostém srovnání výkon/výdaje mám problém s definicí „výkonu“, v akademické sféře se to počítá spíše na odborné články, v „aplikované“ na patenty ?
  Dle mých naivních představ by se asi výzkum orientoval jinam, možná více na praktické záležitosti… možná by bylo méně studií na téma „rozšíření žižlíka tříprstého na Podblanicku“, naopak více na téma „molekulární podstata inhibice rakovinného bujení žižlikázou“ a samozřejmě ve finále bude žižlicyklin v každé lékárně. Na druhou stranu, pokud někdo nevyrazil do terénu a žižlíka neobjevil, neprozkoumal a nezjistil, že má jedové žlázky, navíc je to zvíře snadno chovatelné, tak lidstvu bude žižlicyklin stále zatajen… to ovšem neznamená, že ožebračíme obyvatelstvo jen proto, aby někdo coural krajinou a doufal, že něco, něco, NĚCO objeví… Ufff, a jsem zase v biologii, já omezenec 🙂 Takže to uzavřu termínem mně blízkým – IMHO by daný systém potřeboval balancovanou rovnováhu mezi všemi jeho komponentami.

  Jo a OT, děkuji všem těm, kdo vynalezli či vyvinuli silikonové kuchyňské pomůcky, neb náhrada dřevěného válu je při rozvalování těsta a motání závinu naprosto nepřekonatelná 🙂 Sem dneska rodince udělala radost štrůdlem, no 🙂

 671. matzurko – nikdy se uplne neda urcit vykonost u vedy 🙂
  dobre to rikal nekdo z akademie ted nedavno v TV – patent ma cenu az nekdo chce koupit licenci 😀

  no a stema silikonama jste mne vylekala ja uz hledal v kuchyni

 672. Pepo jo, s tou licencí je to přesné 🙂
  U nás v kuchyni ještě kousek štrůdlu je, ba i šlehačka v lednici na dozdobení 🙂 No ale vážně, ty silikonové formičky, pokličky a placka místo válu se objevily poměrně nedávno, na louce to nevyrostlo, koho a kde to napadlo ? Já vím, že to není karbon 🙂

 673. Matzurko, to náhodou vím,, komu je potřeba poděkovat za silikonové (nejen kuchyňské :-)) pomůcky. Jmenoval se Rochow. Byl to americký chemik a někdy kolem roku 38 vymyslel přímou syntézu chlorsilanů (křemík+methylchlorid). Předtím se to dělalo jen v laborce přes Grignardovy reakce, což bylo průmyslově nepoužitelné (éter jako rozpuštědlo a tak).

 674. Nevím jak placky a pokličky, ale na objev silikonových formiček na muffinky, dortíky apod. bych jistou teorii měl.
  To se takhle jednou ožral sochař co dělá formy v té fabrice, kde vyrábí ty proslulé komponenty pro dámský kosmetický tuning a výsledné výrobky se tvarem a velikostí nehodily než na těsto a tak je vzal domů manželce… 🙂

 675. Oteplovači,
  díky, tak to teda taky trvalo, než se z toho dají dělat bábovičky 🙂 Ale jako kuchtík amatér jsem nadšena, a dřevěný vál pietně uložen hluboko do skříně…

  Pepo, už je mi to jasné :). Nicméně se držím přízemního „láska prochází žaludkem“, a s přibývajícím věkem raději investuju do vybavení kuchyňského než ze sebe dělat zombie 🙂

 676. no pavle mam doma karbonove tycky na smetak, specialni nastavny system na pavuciny do delky 8m aby se dala vymect i ta posledni pavucinka – samo z karbonu at se to da drzet jen v jedne ruce nebo at to zvladne i ZD.
  toto vsechno mne napda co z firmy vezmu kdyz se neco nepovede uplne tak abych to vnucoval zakaznikum.
  ze bych ale coby vyrobce silikonu pro zeny bral nizsi kvalitu domu 😀 to bych tedy asi neee

 677. ááá 820 – vidím že nejsem sama, kdo nevěří vlastním očím:)

 678. Džjo,
  tak to bych potřebovala karbonovou násadu ke kartáči, co s ním drhnu terasu zacintanou od kočičího žrádla (oni si kuřecí kostičky odnáší krkounsky z misky do zákoutí) a ježčích bobků…. dřevěná se vychechlá v závitu, a ty šizené hliníkové po pár drhnutích končí ulomené….

  PavleK, to teda musel chlastat metanol neeee 🙂 ?

 679. je matzurko to mate videt jak je tuha a neprohejba se 😀
  hele na to staci kdyz se stanete majitelkou nejakeho majitele karbonove firmy 😀

 680. Andy, dovolil bych si dotaz trochu přeformulovat: Je tenhle senátor aspoň gramotnej?

  Škoda už se stala.

 681. Andy – to nic, jen si chlapec šikmovokej všimnul, že celý svět jde doleva, tak nechce zmeškat 🙂

 682. Na druhou stranu je dobré, že se takhle odkopal ještě před volbou. Si to představte – mít presidenta nejen šikmookýho, ale navíc přesvědčeného komunistu… grrrr!

 683. Pepo,
  ne díky, mně současně vlastněný model vyhovuje 🙂 (dá se utáhnout na štrůdl se šlehačkou), na karbonové teleskopické násady si klidně počkám – konec konců dřevěnýma lze zatopit v krbu a polámané hliníky využiju jako oporu květeny v zahrádce 🙂 Transfer technologií i recyklace v praxi 🙂

  Jo, není divu, že Okamurovi v Japonsku pšenka nekvetla… To je ale dobrý, takhle budou odpadávat jeden po druhém a poslední zhasne ? Tedy světlo, nikoliv sešlostí věkem…

 684. Dobrý večer,

  ale to víte, že je gramotnej. Přečetl si, jak dopadli komunisti v Ústí a možná i jinde a přizpůsobuje svou rétoriku trendu. Je to populista až na půdu, bude říkat cokoliv, co sed mu bude zdát že lidi chtějí slyšet a „sociální spravedlnost“ a světlý zítřky pořád táhnou.

 685. To je snad skoro škoda diskuse, nad tím 820. O tom, že Okamura je magor a totální populista, snad tady na blogu nikdo nepochyboval. Nebo jo ?

  Po pravdě řečeno, že bude přímá volba presidenta veselá až k pláči jsem psal už před mnoha lety. Ale že to bude taková sranda a k volbě se sejde Japonec, Švýcar, Američan, Avatar, Druid a pár Komančů, to mně ani ve snu nenapadlo.
  I když zpět, ten Američan v tom vlastně ve finále nejede, tak abychom mu nekřivdili.

  Ještě by se mohl přihlásit Klaus, že se jako změnila Ústava a tak. Když mohl třikrát Havel, tak proč ne třikrát Klaus. Třikrát a dost…

 686. >> Pavel Kořenský
  Pozor ! Služebné pivo jr. má dvojí občanství – ČR a USA.

 687. Dobré ránko!

  Pal, nepal, pal, nepal …. PAL sakra! Čím dál víc ve mně sílí přesvědčení, že tahle vláda potřebuje už jen ránu z milosti. Zoufalství diletantismu je příliš veliké!

  …Koncept povinných sKaret je mrtvý, oznámil Nečas
  …Uvedl, že karta by měla sloužit jako průkazka, povinně by se měla používat při podezření na zneužívání dávek….
  http://www.lidovky.cz/skarty-budou-dobrovolne-oznamil-premier-petr-necas-dohodl-se-s-ceskou-sporitelnou-gko-/ln_domov.asp?c=A121120_153345_ln_domov_jkz

 688. Fujtajbl vespolek,
  ad PK’s 837 – já jsem koukal na Avatara včera v bedně a ani moc mi jako Avatar nepřipadal, ba dokonce ani jako Šmoula ne. On není úplně modrej, on je takovej modrozelenej. Kdyby mluvil hlasem nebožíka Moravce a občas se zachechtal, myslel bych, že na přezidenta kandiduje naprosto dokonalej Fantomas.

 689. Dobré zas ráno… Tak jsem se teď dočetl, že náš, tedy spíše švýcarský, kandidát na prezidenta, jeho knížecí spavost, nám neuhne z cesty. Chvályhodné rozhodnutí! No a tak se ptám, jestli někdo náhodou nemáte po ruce nějaký ten nákladní dopravní prostředek, nejlépe Tatru 111, to je ta, co má vepředu tu solidní traverzu. Ono sichr je sichr. Jo a naloženou mokrým pískem a radši ještě couvnout a ujistit se, že netrpí…

 690. Vyjadreni o SKartach jsou kouzelna. Oni si opravdu myslej, ze sporitelna ma za pravniky idioty, ze ano….. No je videt, ze i Necas nikdy nepracoval. Protoze kdyby ano, nerikal by todlencto. Na druhou stranu, kdyz rekne ze je neco v podstate mrtve, tak to vlastne vubec nic neznamena, ze ano…..
  On ten Okamura preci jen „vyslysuje“ to co 98 lidi ze sta rika….. Neni na tom noc skandalniho, ani hrozneho, je to konstatovani faktu.

  Zpatecniku, pan Kohout ma stejny problem, jako Necas. Zvlast to posledni zvolani o nove ustave a ze kdyz se vsichni napreme, tak to dokazeme, je nejen detimske, ale ukazuje to naprostou „pracovni“ nedostatecnost….. Pak ta financni krize ma vypadat jinak, kdyz „tohle“ tam takhle funguje….

 691. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ustavni-soud-se-vyjadri-k-dedickemu-sporu-rodu-schwarzenbergu/868469

  Dobrý den, paní Pecoldová diskutuje s panem Švarcenberkem kdo je oprávněným dědicem.
  Ad Avatar: pan Franc vypadal vytěkaně. Trochu šišlal a ztěžka mluvil. Buď to byly špatné třetí zuby, čekání na stomatologický zákrok, nepovedená plastika nebo následky botoxu. Možné je i, že šlo o optický klam a já pouze nejsem zvyklý na tmavého mluvčího.

  Na otázku moderátora, zda nebudou ostatní prezidenti při jednání s panem Francem nesví, jsem očekával odpověď – ale vždyť Amerika nás už předběhla.

 692. Je to stále stejný scénář:
  1) Je problém – v tomto případě zneužívání dávek
  2) Vymyslí se na zneužívače karta
  3) Pozvou se všichni kamarádi, kteří by z toho mohli mít profit.
  4) O kartu už vůbec nejde, už se jen vymýšlí, jak toho profitu mít co nejvíc.
  5) Tak se karta přikáže všem, co pobírají nějakou dávku.
  6) Zjistí se, že je to celé domrvené.
  7) A protože už náklady byly proplaceny, není už nejmenší problém udělat z karty průkazku.

 693. Tedy ja porad nerozumim tomu, proc se Hluboka a tak celej majetek nevrati tem, co to patri…ono vubec ty znarodnovaci dekrety byly velky svinstvo, stejne jako skoro cokoliv co vznikne za vseobecnyho volebnho prava… Protoze se koidne muze odhlasovat ze Hitler, ze modrovoci blondaci musej mit jen jednu nohu, ci ze kazdej kdo neco vlastni, to musi dat do kade….. Ku prospechu spolecnosti, aby pokrocila o krok dopredu ke svetlejm zitrkum.

 694. Mimo to…. Je skvelej prikad toho, jak to funguje v rodinem sporu…..ciste teoreticky, samozrejme….
  Jsou bracha a sestra, ty maji rodiny a sestra ma decka do rodineho obchodu zcela nepouzitelne, ale kluk se bratrovi „povedl“ tak ze by byl skvelej na udrzeni a rozvoj cele firmy, kde vsichni pracujou. No a aby to bylo naprosto neprustrelne, tak se syn necha adoptovat druhou rodinou, aby se proste nenarusilo to co po desetileti, no a je to…… Az do te doby, dokud si zbyla decka, ac zabezpecena a zainteresovana na vysledcich firmy, aniz by musela hnout prstem, neuvedomi, ze si mohou urvat jeste vice, systemem, po nas potopa. No a je vymalovano……

 695. A proč tu Hlubokou nevrátit třebas Malovcům z Malovic?

 696. Jirko, no právě, stát to vrátí adoptovanému Kadlovi, jemuž dal otec Jindřich přednost (možná věděl proč) a madam Pezold nám vyhlásí válku 🙂 !

 697. No jo Matzurko….. Rodinne firmy maji bud velmi dlouhou dobu „trvani“ , ale to jen ve velmi vyjimecnych pripadech, daleko vetsi cast z nich skonci svizne. Ale uplne nejvic jich konci tak, ze se deckam nechce pracovat pro rodice zakladatele. Tipuju to tak na dve tretiny skoncenejch v prvni generaci.

 698. Kamarád s manželkou mají docela úspěšnou firmu na výrobu rotačních uňuchadel. On je konstruktér, dílenmistr a velmi schopný obchodník, ona je ekonomka, dílenmistrová, personalistka, technoložka. Mají dva kluky a jeden je docela slušnej dílenskej od mistrování až k zametání špon, ten druhej je kosntruktér, uvádí rotační uňuchadla do provozu, dělá celosvětově servis. Mají společný dvě věci – nikdo z nich není obchodník a ani jednoho kluka rodinná firma nebaví a nezajímá. Podle toho co kolem sebe vidím, je takováhle rodinná firma skoro každá. Akorát ty děti se možná trochu lišej. Některý dělaj ve firmě i když je to nebaví, některý dělaj co je baví za fotrovy prachy a některý nedělaj vůbec nic. Skoro u všech děcek je jasný, že fotrovy prachy rozfofrujou přesně v okamžiku, kdy je fotr pustí ze stydnoucích rukou.
  Šlechta má majetek možná trochu víc ošetřenej „rodinnejma interníma předpisama“. Třeba existuje nějakej Zákl-Ř-Petz kterej zabrání tomu, aby madam Petzold vsedla na kůň a oděna v turnajovou zbroj s obouručákem v ruce vyrazila do Strakovky rozhodit Nečasovi sandál.

 699. 846 Jirko, oprava: ne od všeobecného volebního práva, ale ab urbe condita …
  dvd, děláte si srandu? Takže já jsem zchudlý šlechtic? Jistá přesmyčka tam je, ale místopisně to sedí. Dodnes jsem se považoval za plebs, teď se mohu počítat aspoň mezi jezdce.

 700. >> Rpuť 834
  Ale houby! On tím právě hodlá získat nějaké body navíc. A asi je dostane.

 701. >> nickname
  Koukněte se v české wiki na heslo Malovcové z Malovic. Pro začátek by to mohlo stačit.

 702. 854 Právě tam jsem koukal. Praděd byl starostou v jedné ze vsí, co patřily kdysi k panství, obecně řeknu mezi Hlubokou a Netolicemi, u příjmení vypadla dvě písmenka. Nic co by šikovný restauratér v matrikách neopravil 😉 A paní Pecoldová bude mít utrum. Poženu restituce před obnovené zřízení zemské.

 703. nickname, pan Franz sem občas jezdí, takže jsem ho párkrát potkala. Působil na mně jako mrtvola těsně po exhumaci, takovej správně ohnilej, že měl člověk chuť si ho jít očuchat, jestli už taky zavání 🙂
  V životě jsem s ním nemluvila, takže nevím. Netuším, jaké hnutí mysli ho přimělo se takhle zmalovat. V každém případě je to exhibice. Exhibice jinakosti.
  A u takového člověka si nemohu být jistá, jaké další hnutí mysli ho přiměje zas k nějaké další exhibici, tím méně, jakého charakteru ta exhibice bude.

 704. 855 I když … nebyly úpravy v zemských deskách hrdelním zločinem? Asi si to rozmyslím …

 705. Nickname, to bylo dřív, teď už změny na katastru jsou v podstatě jen klukovina …. taková milá legrační hříčka, když se na to přijde 😀

 706. dvd,
  a jaký je rozdíl mezi konfiskací po stavovském povstání a Lex Schwartzenberk ? Tedy podstatou, nikoliv letopočtem.

 707. Matzurko,
  nejsem sice dvd, ale je to celkem jednoduché.
  Konfiskace po Bílé Hoře byly „trestem za protivení se císaři“. Kdežto Schwarzenbergové nic neprovedli, nebylo na ně možno uplatnit dekrety pro kolaboraci ani nic jiného, jen jim to prostě chtěli sebrat.

 708. Jirko ppa etc. (842), na tom druhém Kohoutově článku mne mj. zaujalo, jak daleko od ekonomiky zašel – totiž až k ústavnímu pořádku. Nechci nijak hodnotit, jsou-li návrhy na jeho změnu dětinské. Spíše bych zde konstatoval, že dojdeme-li k (byť i správnému) závěru, že problém lze řešit jedině změnou ústavy, je to skoro jako bychom řekli: „Podejte mi jinej glóbus!“

  Jinak většinový systém je zde passé již přes 20 let, od doby, kdy si jeho někdejší zastánce Havel uvědomil, že by eliminoval strany s ním spřízněné a naopak (tehdy) dal volnou ruku ODS, zatímco jemu by vzal možnost v zákulisí zprostředkovat mezi ní a její koaliční opozicí. Neúspěch v pokusu zavést většinový systém byl o pár let později největším selháním oposiční smlouvy. A naopak, dlouhodobý podíl na moci v poměrném systému je zásadním – ne-li hlavním – faktorem, jenž postupně vytvaroval ODS do současné podoby (kterou zde též nebudu blíže komentovat).

 709. 861 Konfiskace po Bílé Hoře byly: „protože asfalt“ Lex Schwanzenberg: „protože asfalt“. Matzurko, vy ten rozdíl nevidíte?
  Hezké úsloví měl pruský král Béda: Když se vám líbí nějaká země, tak jí vojensky obsaďte. Právní zdůvodnění naleznete později.

 710. Eine Regierung muß sparsam sein, weil das Geld, das sie erhält, aus dem Blut und Schweiß ihres Volkes stammt. Es ist gerecht, daß jeder einzelne dazu beiträgt, die Ausgaben des Staates tragen zu helfen. Aber es ist nicht gerecht, daß er die Hälfte seines jährlichen Einkommens mit dem Staate teilen muß.

  Vláda musí být skromná, protože peníze, které obdrží pochází z potu a krve jejich obyvatel. Je spravedlivé, že každý jednotlivec pomáhá uhradit náklady státu. Ale správné, když musí odevzdávat polovinu svého ročního příjmu pro stát.

  Wenige Menschen denken, und doch wollen alle entscheiden.
  Málo lidí myslí, a přece všichni chtějí rozhodovat

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Fridrich_II._Velik%C3%BD

 711. … Ale není správné (spravedlivé), když musí odevzdávat polovinu svého ročního příjmu pro stát. …

 712. zpatecniku, ano, v podstate „jinej globus“ je jista forma ozbrojeneho prevratu. Tomu rozumim….

  Vseobecne volebni pravo, je na tom uplne stejne, jako jinej globus. Je to konstanta, nic mensiho…. Daleko zajimavejsi je to, ze se tak lpi na tom pomernem zastoupeni. Vzdyt to preci „objevil“ lenin, kdyz rikal ze pomerny volebni system je to nejlepsi, proto ho udelal a je to proto, protoze strany delaji revoluci a ne lide….. Mozna i tam je pohrbeny canis….

 713. Zpatecniku – vetsinovy volebni system je passe protoze ukazuje konkretni osobu , jeji chovani ( politicke i jine) jeji zodpovednost.
  Ac se obcas objevi jako neci uvaha protoze si politik mysli ze by mel diky tomu vetsi sanci – zadny z dnesnich politiku ale nechce byt v systemu ze by se nemohl schovat za …

 714. 860 Matzurko, podstatou sice ne, ale jinak rozdíl je zásadní. Je někdo komu se to nelíbí a má dost silnou motivaci a páku na to aby se to pokusil zvrátit. Není to tak komplikované aby narušilo soukromovlastnické vztahy. Není plyšový jakobín Cibulka prohlašující za neplatné všechny nové právní vztahy od jím zvoleného časového bodu. Například od roku 1621. To není až takový vtip, byl návrh na prohlášení veškerých rozhodnutí státní moci od 25.února 1948 za neplatná. To znamená rozhodnutí civilních soudů, notářství, zápisů do katastrů…
  Ale tohle všechno je jen okecávání, protože právo je derivátem moci. Není právně neprolomitelná hranice. Je jen hranice vykolíkovaná reálnou mocí.

 715. 866 Ad volební právo apod.:
  Co tahle rovná daň, rovné volební právo a rovná šance být zvolen?
  Chceš být občanem Republiky? Zaplať 1.000Kč/rok
  Chceš mít volební právo? Zaplať 1.000Kč/měsíc volebního období
  Chceš mít právo být volen? Zaplať 1.000Kč za každý (tý)den volebního období.
  Volené funkce jsou čestné. V případě nezvolení se ti volební příspěvek nevrací.

  Lidé si hlasováním pomocí peněženky řeknou zda: chtějí být občany, chtějí volit, chtějí být voleni.

 716. Což o to, poměrný systém užívá spousta zemí, a mezi nimi též leckteré slušné, spořádané a sympatické. (http://en.wikipedia.org/wiki/Proportional_representation#List_of_countries_using_proportional_representation)

  Legrační je, že neumím nijak vyloučit to, že jak bude situace gradovat a postavení stran i politiků se stávat stále méně únosným a udržitelným, nakonec možná sami přijdou s návrhy určitých ústavních změn. Ostatně, přímá volba presidenta spadá právě do této kategorie, a nic bych se nedivil, kdyby to byla jen první vlaštovka.

 717. 861 Rputi, jak to, že Schwarzenbegové nic neprovedli? Provedli. Měli velký majetek.
  Trest…no…vždycky se něco vymyslí. Nebo nevymyslí.´Prostě se to sebere a hotovo. jaképak zdůvodňování. Suverén nepotřebuje zdůvodňovat, ospravedlňovat. Natož vysvětlovat. To je znakem slabosti. Sebere a má to. Protože má tu moc.

 718. Pasáčku, je passé zejména proto, že všichni politici, kteří by jej mohli zavést, byli zvoleni tím poměrným. Ten je zkrátka vyselektoval a zformoval, jiný chtít nebudou (ledaže objeví, jak jej pokroutit takovým způsobem, aby z jejich hlediska fungoval stejně dobře či lépe).

 719. Zpatecniku – ano ta moznost ze by pokroucenim mysleli ze to pro ne bude dobre by byla.
  snad pritom vsechno nedomysli a udelaji chabu ( coz v jejich zakonech neni problem) a byl by z toho cisty vetsinovy volebni system.

 720. Nickname, podobných návrhů (870) zde bylo již více, bezpochyby podávaných bez naděje na praktickou proveditelnost v reálném čase, jakkoliv by leccos z toho bylo hezké a snad i funkční.

  Opravdu ale nerozumím tomu, proč by měl někdo platit za pasivní volební právo – připadá mi to, i z hlediska pravděpodobných důsledků, jako koupit si (za časů Ludvíka XV.) úřad výběrčího daní.

 721. Jinak ale (875) by si člověk asi neměl většinový systém idealizovat přespříliš – docela dobře může vést i ke kartelové dohodě dvou největších stran (viz též Michelsův železný zákon oligarchií), přičemž může trvat fůru volebních období, než se proti nim vynoří nějaká nová třetí, a pak jen chviličku, než se do nově zformovaného kartelu zapojí také.

 722. No a v Tel Avivu, bouchnul autobus…… Chjo…..

 723. No, je preci uplne jedno, jestli a jak se obcan do parlamentu dostane, ci do vlady, nebo na hrad. To co jsem uvedl o pomernem systemu mne jen prekvapilo, ze to byl Lenin, kdo s tim zacal….. Jde jen a jen o tu odpovednost za „zvednuti ruk“ tedy za hlasovani. Bez odpovednosti to je na houby. To se pak lehce hlasuje o kravinach, o zvyseni dani o cemkoliv, kdyz poslanec ani nevi co zpusobi…..a ze nevi o vetsine dopadu ve vsech „zvedanich“ jsem naprosto presvedcen….

 724. Já u většinového systému vidím hlavnš tu výhodu, že volím jednoho člověka. Tam si z nabídky vyberu nebo nevyberu. Kandidáty „proklepnu“ důkladně, maximálně tak 2 až 3.
  Více kandidátních listin, dlouhých jak týden, nemám šanci tak probrat.
  Povolební následky bych zcela vynechal, vida Senát.

 725. No a Okamura zacina slouzit vseholidu…… To Vam tedy nezavidim…..

 726. 876: Smysl placeného pasivního volebního práva (daně) je ve výběru daně a urovnání politické scény. Proč dávat dvacet korun za podpis, když můžu rovnou složit milión korun – viz prezidentské volby. Nemám na volební daň, poprosím svoje voliče, ať se na mě složí.
  Zapomněl jsem dodat … toto by byly jediné daně ve státě. 🙂
  Příjem z občanské daně … 10mld Kč / rok.
  Příjem z volební daně aktivní …. 10mld Kč / rok.
  Příjem z volební daně pasivní …. 1mld Kč / rok.

  Zatím je to ve stavu teoretického cvičení.

 727. ČTK: Útok se odehrál osmý den izraelského bombardování palestinského pásma Gazy, jehož deklarovaným cílem je zabránit tamním radikálům z hnutí Hamas v raketovém ostřelování izraelského území.

  ČTK bych zrušil.

 728. ad nickname’s 870 – ten první bod ve dokonalené formě už dávno platí:

  Chceš být občanem Republiky? Zaplať 60% ze svých příjmů.
  Nechceš být občanem Republiky? Zaplať 60% ze svých příjmů.

  Teď ještě aby Kalousek rozpracoval ty ostatní a posereme se z toho…

 729. Nejen CTK, ale i ceskou televizinbych nechal zatlouct prkna, namocit a zbourat….. To namoceni je kvuli prachu….. Jo i s medyjalnima mrdkama uvnitr….

 730. Schumi 872 – z tohoto hlediska určitě.
  Jenomže čeští stavové se vzbouřili proti svému císaři, což je jaksi jiná kategorie. Samozřejmě šlo taky o rekatolizaci, t.j. aby se katolíci dostali k moci a jinak též k majetku.

 731. HP – pěkné, dalo by se říci, že naši specialisté z ministerstva školnictví, vnitra, války, dopravy, či sociálních věcí mohou jenom tiše závidět. Tak se nadřeli a v podstatě jenom pro pár šprdlíků…

 732. 888 Švarcenberkové byli urážkou naší k socialismu mířící společnosti, ani je nenapadlo hrdě darovat majetek všeholidu. Popírali zákon, že půda je těch, kdo na ní pracují (prostřednictvím volených zástupců), soustruh patří tomu, kdo ho denně laská svojí rukou.
  Za okupace vlasti se nepostavili do čela odboje, kolik Švarcenberků vlastnoročně zastřelilo Němců? A kolik? Vždyť oni tiše kolaborovali. Kdyby si aspoň nechali změnit jméno na Černohorec …

 733. Tomu pořád nerozumím (870, 876, 882). Mohu mít třeba firmu a k jejímu řízení si najít prokuristu — ovšem platím já jemu, nikoliv on mně. Kdyby mi lidi za právo být u mne prokuristou byli ještě ochotni platit, nejspíš by mne to donutilo přemýšlet, kudy si asi tak představují, že se jim ty peníze vrátí zpátky…

  Zkrátka, možná by bylo lépe se na politiku dívat spíše jako na službu veřejnosti než jako na výsadu. V ideálním případě by (snad?) na tom politik měl finančně být zhruba stejně, jako kdyby setrval ve své původní profesi; jít do politiky kvůli zbohatnutí asi není zrovna ono, přinejmenším z hlediska voličů. Ideální stav je nedosažitelný, ale proč se od něj stále více vzdalovat?

 734. (883)Třeba ta paka v ČTK vědí, že je to cíl nesplnitelný.
  „Vymetli“ Gazu už párkrát, i po zemi, kozomrdi stejně odpalují.
  Proti zrušení ČTK nic nemám, ale takhle jsou ti blbové pohromadě a po zrušení by se rozlezli do podobných institucí. 😛

 735. 893 Lidé by si vybrali patrona, feudála a řekli by mu: Veď nás. My ti rádi zaplatíme volební daň, protože, když ne ty, bude nám vládnout tamten syčák. Feudál (politik) by samozřejmě musel být schopen vytvořit velkou familii, která by ho v jeho činnosti podporovala. Mezi politikem a občanem by vzniklo takřka rodinné pouto. Jsem ovlivněn pohledem Liviovým 🙂

 736. nickname,
  podle toho, jak to podáváte, by politik musel být především „velký prcíř před Bohem“ jak se u nás říká 🙂

 737. 896 neznám vaše rčení, za časů Liviových se do rodiny počítalo i služebnictvo. I kandidáti KSČ mívali služebné 😉

 738. nickname,
  to víte, řeč jiného kmene je vždycky překladatelský oříšek 🙂
  Mmch. když máte nabídku jednoho lotra vedle druhého, je úplně jedno, jestli jim říkáte feudál, patron, nebo volený zástupce. Hovno růží zváno, vonět nezačne.

 739. >> ptakopysk 890
  Onen odkaz – jak mi právě sdělil syn – je fake.

 740. 898 V mém modelovém případě bych potom nezaplatil volební daň a bylo by vymalováno. Kandidáti by skončili na hnojišti dějin 🙂 Nezapomínejme také na další nutnou – nikoli postačující – podmínku: nutnost přečíst nahlas každý schvalovaný zákon (recitování nechám elfům).

 741. dvd – to je možné. Třeba každý odkaz na stream.cz je fake, jak se člověk dočte v komentářích tamtéž. V podstatě celej život je fake, když jdeme do důsledků. 🙂
  Ale stejně mi to nedá – fake je ta reklama, nebo to, že ženský v ní uskakujou jinak než chlapi?

 742. Nickname, osobně bych ovšem neměl žádný problém zároveň s podpisem pro Jakla složit i těch cca 40 Kč k úhradě příslušné části volební daně. Ale pořád si myslím, že to je úvaha (resp. cesta) špatným směrem. Zdá se mi, že mluvíte-li v tomto za SSO, tohle byste už dávno měli mít promyšlené a odfiltrované…

  Z praktického hlediska by se pak navíc pravděpodobně ukázalo, že skutečné kouzlo věci je ve výši jednotlivých částek. (Před časem zde kupříkladu byla ohnivá debata o tom, zda by výše pokut měla být úměrná výši příjmu provinilce či nikoliv. Nevzpomínám si ale, že by byl někdo položil základní otázku, totiž čemu vlastně má být úměrná, tedy z čeho vůbec má vycházet.) Sazby by se vždy daly nastavit tak, aby měly přímý vliv na výsledné složení politické representace; nejen to, tvrdím, že v širokém pásmu sazeb (od nepatrně vyšších než zanedbatelných až po trochu menší než pro nikoho neshromážditelné) by každá konkrétní výška té částky měla tento vliv.

 743. 902 Zpátečníku, nejsem mluvčím SSO, ani toto není v návrzích pro příštích 10 volebních období. Byla to úvaha „představte si …“
  Možná by to šlo vymodelovat v ideální středozemi.

 744. Rozhodne Ptakopysku je to tak, ze zensky uskakujou jinak nez chlapi….. Vzdyt se zdvizenou sukni se proste musi uskakovat jinak nez se stazenejma kalhotama, to da rozum 😀

  No a medyjalni krasovci se nezakecaji…. K prispevku o tom, ze Recko nedosatlo nejakych smesnych 43 mld oiro, ze jako az pristi tyden, treba, byl rozhovor se statni urednici ve stavce…… Ona: “ dyt ja uz jsem tak chuda amnemam namzakladni potreby, treba ani nemuzu platit dane“ …… Skvele ze ano, uplne jsem zamackl slzicku jak je natom spatne, kdyby dole byla jeji adresa, hned bych ji neco poslal, aby tolik nestradala ….. To ani nerikam to, ze jakykoliv statni cinitel, urednik, ci kdokoliv jiny, kdo ma prijem ze statniho dane vlastne neplati a kolik by se usetrilo, kdyby se to reklo vseholidu

 745. jirko ppa,
  nojono, sem se překlep v 901, chtěl jsem napsal jinaM než chlapi 🙁

 746. Neee Ptakopysku, ja to tak nemyslel…. Kdyz si to predstavis, skacou i samzrejme jinam, hlavne dal 😀

 747. jirko no treba chudak urednice myslela ze nema na dedickou dan, nebo na dan s prevodu nemovitosti co si zrovna koupila, nebo dane z nemovitosti co jiz poridila z mrzkeho platu urednika.

  nechej byt nevis co presne ta vzacna zena rekla a co zkazilo nepochopeni redaktora/redaktorky

 748. 904 Jirko, neplacení daní úředníky je fuj. To pak vypadá, že jeden pracuje a druhej za jeho prachy flámuje. Tak to přeci není, ne?

 749. Ot dotaz…. Nevite jak dlouho uchovava ceska sporitelna zaznamy z kamer bankomatu?

 750. ad 873 – nebudete tomu věřit, ale zrovna minulý týden rakouský parlament zamítl( návrh v rámci úsporných opatření) snížit počet poslanců… 🙂 😀

 751. Jirko ppa feudalisto a imperialisto ad 917 – 30 – 60 dnů dle technologie jakou má ta která pobočka…

 752. 918 Šumaváku, to je proto, protože MS daleko lépe než Ty ví co je pro Tebe dobré 🙂

 753. 888 Rputi, proto by nebyla od věci podmínka, že restituce církevního majetku katolické církvi se nevztahuje na majetek který nabyla z tehdy zabaveného nekatolického majetku. Takový majetek by byl navrácen církvím „luteránským“, prokázaly-li by jeho někdejší vlastnictví a své nástupnictví. Jinak by byl ponechán ve vlastnictví státu.
  Nechť se vracení majetku řídí stejnými pravidly pro všechny. Či je spavedlivé aby sám zloděj či někdo kdo byl obohacen z jeho činů, odpíral totéž jinému? A pro případ, že jinému toto podílnictví je spravedlivě odepřeno, domáhal se ho pro sebe?

 754. ad 912 Ptakopysk, doplňující otázka : Za kterou z bojujících stran? Případně ve které válce 🙂

 755. Schumi, co se týče nabytí majetku, o tom by „mohla povídat“ jistá Trčková z Lípy, prý si tenkrát nahrabala daleko nejvíc. A vůbec nevadilo, že ona sama je protestantka. Císař pán holt měl ve státní kase průvan a ona ochotně půjčila, takže dostala glejt, že má výjimku a může být protestantkou až do smrti.
  Byla to matka „toho“ Trčky, co s Valdštejnem…

  JInak bych do toho Bílou Horu raděj netahala. Čím hlouběji do historie, tím větší bordel a větší množství pretendentů, kteří by si nakonec zákonitě dali navzájem přes ústa.

 756. 925…-926 – nejlepší by bylo rozdělit jeskyně a začít pěkně znova…oni protestanti nepřišli k majetku žádným jiným způsobem než ostatní- naopak, mnohdy v tom bylo víc násilí.
  Na co si tu dneska hrajeme?

 757. ad 918 – on to není až zas tak úplný ftip, Tomio je z jedné čtvrtiny Korejec! Z druhé čtvrtiny je Japonec a z půlky Čech.

 758. Ptakopysku – a z celého srdce kandidát KSČM na prezidenta.

 759. Andy, no na co asi?
  Na prolomení restituční hranice 25.2.1948.

 760. Ptakopysku, nejmenuje se ta fotka:
  “ Kapitán netrpělivě očekává rozhodnutí odborů, zda půjdou přiložit… “ ???

 761. ptakopysku priste te na firmu nevezmu.
  proc tu prozrazujes ze nesmim na dilne vytahovat ruce z kapes abych delnikum nekazil nazor jak rychle lze vec udelat 🙂

 762. Ja si snad otevru obchod kde nebude i prodavacka chlap. 😀

  České ženy mohou slavit. U každého nově postaveného supermarketu či jiné veřejné budovy v zemi by měly mít několik vyhrazených parkovacích míst. Vlastníkům parkovišť to doporučuje česká státní norma vycházející z evropských směrnic. Ženská místa budou vždy hned vedle vchodu do objektu, aby se prý snížilo riziko násilného přepadení.

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/doprava/cesi-opisovali-v-evrope-vzniklo-povinne-parkoviste-pro-zeny_252816.html

 763. Andy,
  a mohli bysme poprosit Švédy, aby nám vrátili kořist z vyplenění Prahy roku 1648. A poprosit Rakušáky aby vrátili to, co ukrad‘ Zikmund těsně před Švédama. Třeba to zlaté a stříbrné opláštění jednoho hrobu ze svatovítské katedrály, nebo vydloubaný drahokamy a vůbec špurky ze svatovítského pokladu, který rozdal žoldnéřům, protože sám byl dutej jak bambus… a kalvinisti od Bedřicha Falckého by taky mohli vrátit to, co vyčadili ze svatýho Víta 1618…

 764. Nebo, a to je pravděpodobnější, se ta sonda vrtá v písku někde v nevadské poušti, v tom zařízení, co se natáčelo přistání na Měsíci. Tam pak může najít leccos…:-D 😀 😀

 765. hmmm … Ženská místa budou vždy hned vedle vchodu do objektu, aby se prý snížilo riziko násilného přepadení.
  Nejsou to ta místa, kde nejvíce operují podvodníci, zloději a cikáni ?

 766. no a pak tu mame bojovnici proti akciim na dorucitele

  Vicepremiérka Karolína Peake poprvé zevrubněji vysvětlila okolnosti prodeje vily v Troji, kvůli které se dostala do řečí. Připustila, že společnost Nice View, která dům koupila, byla založena účelově pro tuto transakci a nijak ji prý netrápí, že má absolutně netransparentní majetkovou strukturu. Poprvé uvedla i konkrétní číslo, kolik s manželem na prodeji vydělali. Prý něco mezi pěti a sedmi miliony.
  http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Peake-Pani-mi-rekla-ze-jsem-krava-Tady-jsou-presna-cisla-za-vilu-254310

 767. Třeba se sodně podařilo jet najít kolečko, které ji upadlo. Z čehož američtí vjedci z NASA vyvodili existenci marťanské civilizace, zvládající výrobu kola. 🙂

 768. vytrezviteli – nechodme radeji do detailu.
  prece jen se opiraji o objev metanu. Buhvi co ta sonda po sobe nasla:-) aby to nebyl psouk technika kdyz uzaviral kapotaz 🙂

 769. Mně na tom nejvíc pobavil závěr článku ve kterém se konstatuje, že například v Německu jsou parkovací místa pro ženy dokonce větší a růžová.
  Já být německá žena, tak protestuju proti tomu, že ze mně dělají blbku.

 770. 937 – by mě zajímal ten piktogram. Já to má chlap podle kočárku poznat? 🙂

  Pro divanu – opravdu jsem tím nemyslela, že by tam měl být kosočtverec!

 771. No nevim, jak by to melo byt….. Manzelka parkuje zcela bezne na mistech pro zensky, protoze jsou proste sirsi, stejne tak, jako kdyz jede s deckama a ma vyndavat kocarek, taky radsi zaparkuje tam kde ji dovoluje misto otevrit poradne dvere. Ostatne ja to mam taky rad, kdyz mohu v klidu zaparkovat tam kde je to siroke. Bohuzel se casto do mista ani nemohu vejit. Jiste, je to samozrejme diskrimacni a hnusne, proto, kdyz jsou mista uzka, jako ze jsou skoro vsude, parkuji az uplne na konci a i tak se najde debil, co si stoupne tak, ze musim treba pres spolujezdce a jednou jsem se musel dostat pres kufr. No a jsou mista kde uz mam vyzkousene, ze se proste ani nevejdu v zatackach.
  Mozna by stalo za to, aby se obchodaky zamysleli a namalovali o par pruhu naatro mene a bylo by to…. Neni potreba norem a narizeni. Staci pocitat s vetsima autama nez se smartem.

 772. >> Ptakopysk 901
  Je to fake jako celek. Na podlaze je green screen, je vidět odraz na zábradlí. A je tam diskrepance v perspektivě. (Tedy já bych to nepoznal, ale junior je na to specialista.)

 773. jirko taky to nesnasim.
  vzdycky kdyz prijedu na parkoviste , necham se bilou carou uprostred vozu navect na misto zaparkovani.
  skoro porad ale okolo stavaji neporadni ridici co bile cary ignoruji a stoji si klidne mezi nima.

 774. a mohli bysme poprosit Švédy, aby nám vrátili kořist z vyplenění Prahy roku 1648…kdykoliv přijede můj švédský přítel, snažím se ho donutit, aby inicioval doma hnutí za vrácení oněch pokladů, ale už jsem poznala, že Vikingové, tak hrdí na svou historii, že o ní melou 24/7 jsou, když se jim to hodí, hluší, slepí a sklerotičtí.

  Ovšem restituční hranice by se měla prolomit, aspoň by nám vrátili, co Němci ukradli a bolševici si pak nechali a současní bolševici předstírají, že to jejich předchůdci neukradli, to přeci fašouni…

 775. Na blbosti vás užije… ale kde smí zaparkovat Helenka Fibingerová, to neřešíte! 😉

 776. Já myslím, že k vyřešení problému Helenky může pomoct jedině ptakopysk, protože jako jediný určitě dokáže vysvětlit, proč se muži trefují do úzké průrvy parkovacího slotu lépe než ženy. 😛

 777. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/204493-tana-fischerova-bez-socialni-spravedlnosti-neni-demokracie/

  P.T. ctěnému obecenstvu doporučuji další díl Panoptika města pražského. Tento díl má podtitul „Středověk neskončil, středověk trvá“.
  Vlastníci pastoušek a záhumenků budou motivováni k řádnému užívání propůjčeného majetku. Jak bude nastaven lenní vztah mezi státem a poddaným? Protože to nebude dědičná monarchie, předpokládám vztah egyptský, vztah chrámových kněží a otroků.

  „základní je skutečně vyžadovat a podporovat vládu práva a právní stát, který poslední dobou u nás opravdu jde ke dnu. S tím je spojený zákon o státní službě“

  „Vlastnictví půdy a nemovitostí by mělo být definováno jako společností udělené právo užitku.“ Jak myslíte, že společnost – tedy asi stát – má udělovat právo užívat nemovitost?

 778. Andy, ono toho ve Švédsku až zas tak moc k vracení není. Kodex Gigas a pár dalších ptákovin. Většina věcí byla v osobním držení královny Kristýny (Kristýna měla speciální jednotky, které v dobytých městech šly specielně po vybraných cennostech podle seznamů a kradli je čistě do soukromých sbírek Kristýniných), která byvše vypuzena, cestovala po Evropě a rozprodávala kořist tu i onde, takže teď jsou Rudolfovy sbírky a poklady Karla IV. roztroušeny po celém světě. To by Švédové museli znovu sehnat nějakého Torstensona, obléct kyrysy a vyplenit svět. Kromě toho, jak jsem psal, většinu toho bylo ukradeno ještě před Švédama…

 779. Ona je Táňa Fischerová takový Indián, přesněji asi Komanč. Ti taky neznali pojem vlastnictví půdy, neboť kočovali po prérii.

  „Ne, to jistě ne. Já jsem nemluvila o nemovitostech, ale byla řeč o půdě. To je jedna z těch alternativ a vizí budoucnosti, ale půdu skutečně nevytvořil člověk, půda není zboží a je důležitá pro celou společnost. Proto by se v budoucnu mělo začít uvažovat o tom, jestli by půdu neměla vlastnit obec a udělovat právo užitku těm, kdo na ní dobře hospodaří ve prospěch všech.“

  Myšlenka je to zajímavá, ta se bude zejména farmářům líbit. O tom, kdo hospodaří dobře a kdo nedobře bude rozhodovat vejbor v Praze nebo v Bruseli ?