Čas letí jako zběsilý…

V pátek, dne 27. listopadu 2015, od 18:00 hodin,
se uskuteční již 9. setkání přátel Klauna Parafina. 
 
Místo je tradiční, tzn., restaurace U Pivoje, adresa Františka Křížka 513/20, Praha 7. Rezervace je na jméno pan Modrý.
 
Kdo přijde, tak mě potěší, kdo nepřijde, tak mě nepotěší. Potěšte mě.
 
Modrý pták
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 777 komentářů u “Čas letí jako zběsilý…

 1. Jestli nenastane zásadní katastrofa, bude mi potěšením.

 2. Na Klauna Parafina vzpomínám často. Bohužel, zařadím se mezi ty, co MP nepotěší. Přece jen to mám trochu z ruky a navíc v sobotu slaví můj nejmladší vnuk celé 2 roky. S tím, že dám přednost oslavě vnukových narozenin, by souhlasil určitě i Pavel.

 3. Já Tě nepotěším, Modrý ptáku, neb jsem za a k mé lítosti nepoznala Klauna osobně, takže se nemohu počítat mezi přátele a za b se mi to v pátek nehodí.
  Ale třeba bychom se zas někdy mohli potkat na šakalí přednášce?

  Jinak už nevím, jestli jsme si vykali nebo tykali. Pokud jsme si vykali, omlouvám se a ber to jako nabídku 🙂

 4. Skimici,

  Já ti nevím, ale pokud máš delší dobu naplánovanou stávku, tak nějak za nynějších okolností nevidím důvod ji rušit.
  Alespoň máš legální důvod zůstat doma, a nenechat se nějakým šílencem vyhodit do luftu.
  Možná , že je ten strach přehnanej, ale jak to má obyčejný řidič vědět ? Když vláda zavírá metro, školy, vysoké školy……

 5. 5 halke
  Hallo zleva do ucha, hallo zprava do ucha. Ne jen řidiči. Ti se svezli s tím. Meeeeziiiiiooooboooorooovaaaaa stávka. Tedy nejen řidiči. Jak už to mám jinak napsat? Chápeš? Maj tam dny teroru, vyjímečný stav. Jako když padaj bomby na Londýn. Atmosféra: typu i Ty jsi jedním z nás. I Ty přilož ruku k dílu, zapři se ve chvílích nebezpečí ramenem do loukotě. Spolu to dáme.
  Chápeš?
  Ale syndikáty prostě jedou podle harmonogramu. A tady končím. Už to nebudu točit.

 6. Sorry, omylem jsem to vložil ještě do minulého vlákna; tak když je to tak dlouhé a otřesně neracionální, ba nekonsistentní, šoupnu to i sem….:

  1518 – No, AeroKarle, vidím, že komentář k oběma Tvým poznámkám by mohl začít konstatováním, že lidské kvality mají mnoho dimensí. Někdo třeba je schopen uživit se poradenstvím a psát zajímavé články, ale nemusí být vhodný jako předseda politické strany nebo ministr něčeho (i přes případnou schopnost stanovit si rozumnou koncepci vedení svého resortu), jinej je teoretik a zároveň prakticky osvědčil schopnost založit politickou stranu (kteroužto zde, přese všecko vnějškové zdání, zdaleka nemá každej), ale zas není rasantní politický vůdce. Zajímavé je, že navzdory jejich zjevným protikladům a konfliktu mi v tomto srovnání vycházejí jako teoretici oba.

  Podobně postavy mátožně se ploužící či potácející v mírně ušmudlaných bílých či modrošedých pracovních pláštích dlážděnými chodbami vejzkumáku mohou (a ovšem nemusejí) býti excelentními jemnými mechaniky, skvělými numerickými matematiky či statistiky, odborníky na ***, *** nebo *** mezinárodního formátu (nerad bych jim či jejich památce mimoděk vytvářel negativní image, takže nebudu konkrétní), anebo alespoň diskrétně odklizenými disidenty, špiony nebo robustními překladateli subtilní beletrie. Smysl jejich života vždy ležel mimo ekonomickou návratnost, a nemohu se ubránit dojmu, že bylo krapet povrchní ji po nich ausgerechnet požadovat.

  Kdo a za co to měl udržovat? Nevím. Ale v rodině se kupříkladu všichni díváme na železnici v podstatě jako na skansen – sice naprosto ne odjakživa, ale už bezmála sto let. Na dráze se lokálně udržel až podnes, zejména kvůli raplům, jako je Dušek, a kvůli zjevné neschopnosti všech jejích hetero- i homosexuálních vedení pro ni najít ziskový ekonomický model. Existuje-li nějaký. Díky tomu mohu občas vzít foťák a jet si nafotit nějakou tu starodávnost, anebo si alespoň poklábosit s postarší hradlařkou (ostatně zhruba mého věku) třeba o praxi a tradicích údržby drátovodů. Že je to ztrátové, je mi úplně jedno. Hlavní objem financí se tam stejně neutápí v údržbě toho skansenu a jeho personálu – tomu všemu naopak peníze spíš škodí –, nýbrž obrovskou většinou v předimenzovaných a zkorumpovaných stavbách typu koridorů. Smyslem života není ekonomická návratnost, ani smyslem existence železnice.

  Stejně tak bych se nezlobil, kdyby se (třeba nějakou náhodou či vylosovány z klobouku) byly udržely některé ty výzkumáky. V Akademii běd nějaké takové přežily víceméně dodneška, resortní snad žádný. Místo toho je zlikvidovali lidé, kteří si jejich význam pro českou (technickou) kulturu a identitu uvědomit snad ani nedokázali. (Jeden takovej ostatně dneska horuje pro zalidnění Evropy a Čech muslimy.) Udržet všechny vejzkumáky nad vodou by asi bylo levnější než subvencovat železnici, udržet celý průmyslový skansen samozřejmě dražší a ekonomicky i politicky(?) zhola neúnosné.

  Avšak vzhledem k vícedimensionálnosti lidských kvalit myslím obecně neplatí, že schopnější odtud zdrhli. Leckteré jen vyhnal hlad – či naturalistický obrázek všeobecného kolapsu kolem nich.

 7. Mmch, zaznamenal jsem po několika letech sporadickou ochranu Schengenské hranice. Bubáci přijeli k řeckému pohraničnímu plavidlu a ti se je jali bidly odstrkovat až jim člun propíchli a když ještě kus poodjeli, muselo si je znechuceně převzít pohraniční pravidlo turecké a zavézt je zpátky na turecký břeh, ze kterého vyjeli. Přimlouvám se za politický azyl nešťastníka co jim ten člun nedopatřením propíchl. Z problémů nevyjde a utratí majlant za právníky 🙁

 8. Bohužel, nepotěším,
  byť s mnohými bych se opět setkala ráda. Leč vzdálenost a vytíženost jinými nutnostmi…

 9. A k tématu vlákna: Nevím, zda se do té doby vymaním z imunitních problémů, které mě doposud nutí psát z postele obšírné zbytečnosti; ale vzdor lehkému Aspergerovu syndromu (který jindy úspěšně předstírám, abych se tak vyhnul účasti na francouzské politické konversaci, jež se mi i přes úplnou neznalost jazyka jevívá na můj vkus přespříliš levicová) bych přišel rád; už jen abych si poslechl, co tomu všemu Modrý pták říká…

 10. Modrý ptáku, ačkoli se hrdě počítám jak k Tvým, tak i k Parafínkovým přátelům (velmi často si na klauna vzpomenu), tak Tě, bohužel, nepotěším. Jsem již mimopražský a… a vůbec. V pátek ale budu intenzivně vzpomínat…
  Ale využívám toho, že ses zde objevil, a velmi, velmi Tě zdravím…
  Vladimír
  P.S. A přidávám se ke Zpátečníkovi: velmi rád bych si poslechl, co Ty na to? Na co? Na všechno…

 11. Matzurko, na to popíchnutí. Presidebt Carter zastavil vývoj tzv. neutronové bamby.Za Reagana se to lehce yvolnilo. Vývoj nebyl autorizován, ale výzkum byl povolen. jsem si téměř jist, že výsledky jsou dotažené k předvýrobnímu stadiu. Taková Palmyra je ideálním cílem. Památky zachované dokonce bez nebezpečné radiace, džihádisté usmaženi ve vlastní šťávě.

 12. Matzurko, zcela právem ti to připadá nevěrohodné a na hlavy, ale bohužel je to tak. Po několka zlikvidovaných údajných svatbaích v Afghanistanu, se pravidla střetnutí „rules of engagement“, součást vojenského řádu změnila tak. že si voják skoro nevystřelí- Dnes už zcela otevřeně si piloti amerických letadel provádějících nálety v Syrii stěžují, že se ze 75% bojových akcí vracejí s plnou municí, protože nedostali povolení zaútočit na vybraný cíl, neboť bylo prvděpodoné, jsou tam „nevinní civilisté“ Asi před dvěma lety jsem tu psal o odstřelovači, bývalém mariňákovi, který se dal naverbovat do jednoho čistícího komanda CIA, kde ty humanistické kraviny neplatí. Odstřelením pár „civilistů“ se jeho komandu podařilo zabránit dalšímu vypálení školy. kterou tam US Marines postavili.

 13. 14 Rputiiii
  neee, po ránu neee 🙂
  řekl televizi NBC Gambino, jenž se pokouší o kariéru hollywoodského scenáristy.
  Uúadl mi strojek, pocákal jsem klávesnici kávou a děkoval jsem prozřetelnosti, že jsem se stačil vyčůtrat :-)))
  Ach ti italové 🙂

 14. skimici,
  no co co co? Můžu já za to, že neudržíte moč?
  Víte, jaký by z toho byl scénář? 😀

 15. skimici,
  krom toho si vzpomínám na Feuchtwangera – „Sourozenci Oppermannovi“. Je tam jedna scéna z jakési párty místní elity, v klidu popíjejí drinky a říkají si mezi sebou, že přece ty kraválisty venku nikdo nemůže brát vážně a nikdo jim na to neskočí….

 16. Rputi,
  v diskusi už scénáře navrhli, ale už to tu bylo – třeba Vetřelec vs Predátor 🙂
  To je tak blbý i na itala až to bučí 🙂 🙂 🙂
  Taky by mohl mafián s IS vykšeftovat tu ochranu pro NY rovnou s IS, měli by z toho proviz a nemuseli by po kvéru ani šáhnout 🙂

 17. Dušane,
  souhlas, je to celé na hlavu. Ta paní veteránka, kterou jsi před odletem pastoval, mi mluvila z duše – ale zjevně jí moc lidí nenaslouchá…
  Ke značně odlišnému přístupu RF – včera večer jsem hledala v TV něco koukatelného, a překlikla jsem na pár vteřin na dokument na ČT2. Bylo tam něco o WWII (Apokalypsa – Svět ve válce nebo něco tak zněl název). Záběry šly na Žukova s doprovodem, jak se prochází mezi ruinami Berlína… Komentář zněl „v této válce padlo 6 milionů sovětských vojáků a 20 milionů sovětských civilistů…“. Koukala jsem na Wiki, a ta čísla zhruba sedí, mají tam více mrtvých vojáků, a o nějaký milion méně civilistů (tam jsou zahrnuta i čísla v důsledku hladomoru a nemocí). Zajímavé je i procentuální vyjádření – Sověti přišli o 14% předválečné populace, tolik nemá ani Německo, které válku vyvolalo, a víc má jenom Polsko (17%). Celkem pak chápu, že ruský přístup k válčení má poněkud jiné kořeny.
  Stran bomb – já ti nevím, mně cokoliv jaderného přijde jako „hra s ohněm“. Jak tak čtu a koukám okolo, tak začínám být přesvědčena, že i Hirošima a Nagasaki nebyly nutné…. to víš, biolog, resp. genetik, a ženská navíc :), tak mám a priori averzi vůči zabíjení (přivést na svět dítě je dost dřina) – pokud tedy nejde o vyložené psychopaty, což ISILové IMHO jsou.
  Shrnu to – moc by mne potěšilo, kdyby skutečně koalice proti ISIL byla koalicí, a nehráli si tam každý na svém písečku. Teď to vypadá, že s nástupem RF se budou najednou všichni předhánět, kdo bude mít lepší skóre zásahů … takže opět, čekali na vstup RF, aby na ně mohli házet zabité civilisty ? Nebo se prostě jen „schovají“ za jejich záda s tím, že když můžou Rusové, tak my taky ? A proč teda z USA zní hlasy, že největší nepřítel je RF, místo aby Sýrie byla dávno stabilizovaná ?
  A kdo sakra tu ropu od ISILu kupuje a kupoval ?

 18. skimici,
  náhodou, kudy také proudí migranti do Evropy ? Itálie je na seznamu zemí mimo „minischengen“, tak že by kmotr kmotru vypomohl a místo Frontexu to tam vzali do rukou jiní kádři 😀 ?

 19. Dobré zas ráno… Ad úvodník – ano, čas uhání kamsi, jako jelen, střelen tamtéž… (praví klasik).
  Noční kázání (jsa bytostný skeptik a ateista) raději nekomentuji, jen mi občas ta O Sněhurce přijde zajímavější a s výrazným erotickým podtextem… Ale 6 mě dorazilo!
  „Atmosféra: typu i Ty jsi jedním z nás. I Ty přilož ruku k dílu, zapři se ve chvílích nebezpečí ramenem do loukotě. Spolu to dáme.“ – je vážným kandidátem na vtip měsíce, ne-li čtvrtletí… Vážně bys neměl na noc tolik chlastat…

 20. V Belgii je pořád nejvyšší čtvrtý stupeň ohrožení v Bruselu a třetí v okolí. Nikdo neví co má dělat a tak se za strašný prachy producírují ozbrojenci ulicemi Země byla navíc včera ochromena stávkami frankofonních oblastí. V Parlamentu už to včera Karl Vanlouwe (N-VA, Nová Vlámská Aliance) nevydržel a nazval činění frankofonních politiků „islamosocialismem“ a zeptal se, kdo to zaplatí? To zdá se rozbilo křehké příměří v komoře a urazilo i frantíky z Francie (kteří si v zásadě vedou podobně – ochromili všechny zásadní svobody na tři měsíce – vyjímečný stav).
  To by vám šlo, chlapci …

 21. 21 PeS
  jsem rád, že se Ti to líbilo. Mám to částečně z amerických filmů a částečně z teambuildingů 🙂

 22. Dobré mrazivé ráno. Než rozmrznu po příchodu z nutných prací venku, obrátím na sekundu (možná, snad i déle) pozornost zdejší komunity na domácí dvoreček. Co vy na to: http://ekonomika.idnes.cz/palicata-vitaskova-blokuje-40-mld-dotaci-do-sporu-zasahne-prezident-1dm-/ekonomika.aspx?c=A151123_205743_ekonomika_rts – samozřejmě, zaplatíme to nakonec my, ale přece jen méně to bolí, když se platí z toho, co nám už z kapes vytáhli, než platit o to víc. Já si snad vyhledám který poslanec a senátor hlasoval pro ten zákon a pošlu jim děkovný dopis. Zatím.

 23. Z dnešního Macka:
  „Začaly zimní srazy milovníků letních gum…“

 24. Dano, Vitáskovou se snaží i za pomoci trestního stíhání odstavit z funkce. Dokonce i tebou citovaný článek píše, že Vitásková dostala oficiální upozornění, aby dotace nespouštěla. Ovšem viník, v každém případě, bude Vitásková. Přesto nebo právě proto, že si zřídila na Úřadě legislativní náměstkyni Veseckou.

  A k té ranní mafii – nalistujte si Kmotra a pomau si přečtěte pasáž, kde Kmotr vysvětluje synovi, že o rodinu se nestará nějaký stát, ale on, otec.

 25. PeSi, taky jsem ocenil mnohovýznamovost češtiny.

 26. Halle 28,
  nebude se to brát jako možnost uplatnění článku 5 o napadení člena NATO?
  Zajisté, že se dozvíme, že Rusové zlovolně napadli turecké traktory pokojně orající v syrském Kurdistánu….

 27. Rputi,

  pravděpodobně šlo o část pohraničí pod kontroloi ISILu

 28. (7) Zpátečníku, já rozumím tomu proč, ale chybí mi kombinace někoho, kdo by chtěl a měl za co. Ne že bych někoho takového nechtěl, jen se nikdo takový nevyskytl a nevím, odkud by se vzal.
  Co se týče těch více či méně nadějných politických vůdců, ti skutečně schopní se bohužel nerodí tak často a navíc není záruka, zda schopný vůdce bude zaměřen směrem mně politicky libým. Tak beru, co je.
  (12) V časech historických, povyku proti neutronové bombě plných, se vyprávělo, že to už dávno vyzkoušeli sovětští vědci a obránci míru, ovšem, nepovedlo se a působilo obráceně. V roce 1948 lidé zůstali, majetek zmizel. 😛 Každopádně, nejsem si v žádné válečné oblasti jist podílem „vinných“ a „nevinných“, takže absolutní řešení je mi jaksi zatím proti srsti.
  (19)Matzurko, „Celkem pak chápu, že ruský přístup k válčení má poněkud jiné kořeny“ – u toho je otázka, co je příčina a co následek.
  Ad Hirošima a Nagasaki – co je to nutné? Jisté je jen jedno, zachránilo to moc životů. Spojeneckých i japonských.
  Koalice? Ještě nikdy nebyla taková, kdy by si zúčastnění nehráli primárně na své zájmy. Všichni zúčastnění, občas to bylo i dost eklhaft.

 29. (28,29) Maně si vzpomínám na zdejší nadšení nad tím, jak bude Ukrajina pro svou zlovolnost trubkami obejita a nerozborné rusko-turecké přátelství slavit úspěchy, Ukrajinu podjebávající a rozjebávající (sic) Evropané pak na své náklady stavět přípojky k bohatnoucím Turkům. 😛

 30. Dobré ráno,

  Jakýpak nevinní – každej Maďar může za to, že je Maďar. 😀

  Aneb jak by tu mohlo bejt krásně, jen kdyby nebylo těch… vos.

  Sebekriticky přiznávám, že mám -li volit, mezi tím,a by průsery politků odnesli jacísi nevinní na druhém konci světa nebo zrovna tak nevinní moji blízcí, jest mi milejší, když se ty průsery odehrajou na druhém konci světa.

  A nevykládejte mi nějaký nesmysle o solidaritě, takhle to myslí všichni. Bez ohledu na vzletné fráze, které pronášejí.

 31. To je milejší každému kromě vyložených trotlů. Spory se vedou o tom, jak to docílit. Chtění obvykle nestačí.

 32. KArle, nějak nevím, jak je v mých silách v tomhle cokoliv docílit. Člověk může hrát jen s kartama, který má rozdaný. Není v mých silách ovlivnit politiku půlky světa. není v mých silách ani ovlivnit, jak budou ejdnat politici v téhle zemi.

  Dokonce i kdyby byli u vesla ti, kteří by mi stáli ještě za to obtěžování se k urně a vhození kousku potištěnýho papíru, nemůžu ovlivnit jejich jednání, pokud mi nechtějí naslouchat a něco si z toho vzít.

 33. Nedocílíš nic moc, to je fakt. Já měl na mysli spíš to, že není nijak pevně dáno jaký způsob boje nejlépe ochrání ty nevinné blízké. Někdy to mohou být i události na druhém konci světa a jejich způsob či nezpůsob řešení. On se ten svět nějak rychle zmenšuje.

 34. AK,
  no, v Hirošimě i Nagasaki zahynulu snad jenom civilové. Těch možná padlých vojáků by bylo více ? A druhá věc, opravdu bylo nutno po Hirošimě házet něco na Nagasaki ?
  Skoro jako od Suchého – svrhni bombu, máme ještě jednu.

 35. Tak už i Američané útočí na čekající cisternová auta:
  „Americké letectvo v noci na úterý oznámilo, že při víkendových náletech zničilo na severu Sýrie nejméně 238 cisternových aut.“

 36. Jo, KArle, to máš proved, ale pokud jde o způsob nebo nezpůsob řešení událostí na druhém konci světa, tajk to sztejně dopředu nijak ovlivnit nemůžu.

  ad Nagasakia Hirošima. :

  Zajisté to zachránilo nějaké životy vojáků. Ale za cenu životů statisíce civilistů. Nemluvě o těch, co časem pomřeli na nemoc z ozáření.

  Ono to není tak jednoduché řešit problémy tím, že někam nasypeš atomovky, i když tupřed časem někteří hlásali opak..

 37. Ouvej, ouvej. Co víte, milé dámy, o situaci na japonských ostrovech a pevninské Číně v roce 1945? Ještě jste ani nesečetly statisíce kočiček a pejsků, které trpěly a trpí?

  Ale zcela mimo téma – tak jsem si chtěl osvěžit paměť a podíval jsem se na Šumaváka v létě 2014. Zajímavé čtení.

 38. (41) ale,ale, milý pane ! Něco jsme při sčítání pejsků o tom načetly … a tedy i z toho načteného něco zapamatovaly …. 😕

 39. (38) Matzurko, ono je toho vždy více pohromadě. V Hirošimě a Nagasaki zahynuli převážně civilové. Stejně tak zahynuli japonští civilové hromadnými sebevraždami na Ivojimě a Okinavě, které byly dobyty Američany před svržením bomb. Ani při dobývání Japonska by se to neobešlo bez civilních ztrát, IMHO větších, než Hirošima a Nagasaki, ale to jsou vše jen odhady. Ono se pořádně nevědělo ani co udělají ty bomby. Bylo nutné, nebylo nutné … Japonci každopádně kapitulovali až po té druhé. Zdali by kapitulovali už po první, kdyby jim byl ponechán čas, aby se pustili strategie „mokusacu“, opět těžko říci. On to byl tvrdý vnitrojaponský souboj i po té druhé. K tomu vcelku pochopitelná vojenská snaha vyzkoušet druhé provedení (bomby nebyly stejné), snaha zkrátit válku a tím pádem i ztráty, navíc, my to hodnotíme ex post, se znalostmi, které tehdy nebyly. Takže, nehodnotil bych to příliš přísně.
  (40) Viz výše. Zachránilo to pravděpodobně i mnoho civilních životů. Pravdu máš v tom, že jednoduchá řešení většinou neexistují, případně nefungují.

 40. Lidstvo mělo štěstí, že při dalším vývoji atomových a vodíkových bomb už vojáci nemělii na „snahu vyzkoušet druhé provedení “ v praxi na lidech.

 41. westíku, zcela typicky se zvala ta, která se dříve neangažovala a neprojevila. Protože o situaci na konci války v Asii něco víte, tak jste nenapsala, že atomové pumy nad Hirošimou a Nagasaki zachránily nějak životy vojáků, ale za cenu životů statisíců civilistů.

  Dovolím si velice nekorektní úvahu (teď jsem přenesen z Japonska do evropské současnosti) – teprve statisíce mrtvol v současné Evropě donutí místní obyvatelstvo, aby pochopilo, že nikdo za ně nic neudělá a politiky neusměrní. Uznávám, že je to velmi zjednodušená úvaha, ale snad bude nekomplikovaně pochopena.

 42. Sestřelení ruského letadla bude mít zajímavou dohru. Stát NATO bojujícího proti ISIL se sestřelil ruské letadlo bojující proti ISIL. Divil bych se, kdyby let toho Sučka nebyl sledován více stranami. Jestliže se vracelo ze Sýrie, proniklo do tureckého vzdušného prostoru, bylo vícekrát varováno, vzlétly turecké stáíhačky, bylo sestřeleno raketou země-vzduch a dopadlo na syrské území, trajektorie letu je velmi zajímavá. Předpokládám, že Turci se rádi pohlubí záznamem. Jsem zvědavý, jestli amíci nad tím měli nějaký monitorující satelit a jestli a co potvrdí. Nebo radši neměli…

 43. Chápu, že v Turecku jsou nasraní, ruským bombardováním přišli o zdroj levné ropy.

 44. Schumi,
  Turci tvrdí, že to letadlo varovali 10!!! minut….. Kolik uletí takové sučko za 10 minut, aby se nedokázalo „vrátit nad Sýrii“, pokud by bylo nad Tureckem?

 45. Tahat strýčka Váňu za nohu se většinou v historii nevyplatilo. Byl to zbytečný šprajc.

 46. No asi je zachytili na plážemi v Antalii a pronásledovali až do Syrie. 😉

 47. Quivisi 52,
  taky si říkám, že za 10 minut to proletí křížem krážem… 😀

  Já nevím, že když někdo kecá, tak špekuluje a špekuluje, až přešpekuluje!

 48. Podle mapy to vypadá jako by to chtěl říznout přes výběžek u Türkiye. Jenže je to jen několik km. V tureckém vzdušném prostoru by byl velmi krátce a trajektorie směřovala ven směrem od moře na severovýchod. Les je tam hned za tureckou hranicí. Z tho vychází, že Turci reagovali s předstihem a čekali.

 49. Tady je plánek, jak ho zveřejnili Turci

  https://twitter.com/CNNTURK_ENG/status/669096544650600448/photo/1

  Rusové tvrdí, že celou dobu letělo letadlo nad Syrským územím, a že jsou schopni to objektivně dokázat.

  Nejdřív bylo Turky oznámeno, že byl sestřelen MIg 23 ( rusové nemají, Syřané ano. A Turci to vědí…)
  Jestli si blbci nemysleli, že sestřelujou Syřana….

 50. Ten druhý pilot je podle videa, kde je obklopen brebentícími osobami asi mrtvý. Ten živý mu patrně závidí …

 51. No ta mapka prokazuje, že nemohl být časový oprodlev mezi varováním a setsřelem, protože na tu prodlevu nestačí vzdálenost přes turecké území.

 52. “ teprve statisíce mrtvol v současné Evropě donutí místní obyvatelstvo, aby pochopilo, že nikdo za ně nic neudělá a politiky neusměrní.“

  A nějakej návod, jak je usměrnit by nebyl?

 53. 53 jestliže letěl cestovní podzvukovou rychlostí 900 km/h, za deset minut by urazil 150 km. To by musel být hodně hluboko v Turecku, jako z Prahy do ČB. Žádné líznutí hranic. Přelítnutí výběžku u Türkiye by bylo na necelou půl minutu. Uvidíme, co se nakonec dovíme, jestli se dovíme….

 54. martine, ano,
  své úvahy ohledně atomovek nemám podloženy hlubokým studiem, psala jsem výše, že na to koukám očima genetika (následky radiace pro genom), biologa (následky radiace v obecnější rovině) a emoční stránky mého chromozómového uspořádání (ženské mají více emocí, opět jedna z věcí, které genderistky budou těžko lajnovat s jedinci mužského pohlaví). Byla to fakt jenom úvaha, proč je mi nějak tento způsob boje nepříjemný.
  Konec konců jsem druhdy s radioaktivitou pracovala, a pravidelná školení mi jaksi nedovolovala zapomenout na to, co to dokáže.
  Takže asi tak, nebudu se přít, jen jsem naznačila, že nad tím dumám. Nikoliv s cílem dobrání se jednoznačného závěru, to nechávám fundovanějším… ale v debatě se lze něco dovědět, i kdyby jenom radu, kde se dočíst více podrobností apod.

 55. 57 ano, mně to podle mapy vyšlo také tak. Jedna ze stran kecá.

 56. 58 nebyl. Jen ty tisíce mrtvých. Ovšem nechtěl bych být mezi nimi.

 57. Mno, ono se ukáže. Ty Sučka byly dvě, sestřelili jen jedno . Uvidíme, co řeknou ti dva letci, co se vrátili.

 58. Zajímavé je, že dnes měl Lavrov letět do Turecka. Cestu samozřejmě zrušil.

 59. Hlavně aby teď Turci nezačali sestřelovat i Francouzská a US letadla. Ta ropa – to muselo těžce nas…t
  Ale Frantíci by se mohli vymluvit, že si s tím začli rusáci. Že oni nechtěli.

 60. co vydrží déle ve špajzu? Spíš rejže nebo luštěniny?

 61. Skimici,obojí. Chce to pestrou stravu. Chystáš se na válku ? Saddám to po domácnostech před emerickým útokem rozdával po pytlích….

 62. skimici,
  řekla bych, že rýže. Ale z hlediska výživy jsou hodnotnější luštěniny.
  Rýži naskladnit, luštěniny dopěstovávat….

  ….
  A mám pocit, že Turkům definitivně hráblo. Měli si plácnout na ten Blue stream, a ne kupovat od ISILu.

 63. 70 dobrý jsou i králíci.
  Dá se to pěstovat i vevnitř aby to nelákalo drancující zoufalé hordy, jako třeba vovce, krávy …

 64. 2 Matzurka ad 38 – omyl. Hiroshima bylo totálně vojenské město, hlavní přístav japonského válečného loďstva a v celém městě nebyl jediný civilista. Ti tam neměli přístup. Dokonce i uklízečky byly formálně v armádě. Takže jedinou obětí, které lze litovat, byla skupina válečných zajatců, používaná na nucené práce.
  Ono je dobré se do té Hiroshimy podívat a prohlédnout si to Peace Memorial Museum a pak je rozumně myslící člověk okamžitě přestane litovat. Ona jsou tam totiž zdokumentována i zvěrstva, co Japonci prováděli na okupovaných územích, která jsou obvykle z dokumentárních filmů pečlivě vystříhána…

 65. >> Matzurka [70]
  Nějak mi to připomíná Mrtvou kočku:
  „Cože?“
  „Nepěstovat obiloviny,“opakovala kočka. „Nové nepěstovat a staré zapálit. Je to radikální.“
  „To je blbost, nezdá se ti? Bez obilovin by se asi těžko žilo.“
  „Otázka nezněla, zda lze žít bez obilovin, ale jak zabránit co nejradikálněji jejich nákazám. Odpověď na tuto otázku zní: Nové nepěstovat, staré spálit.“

 66. Aha, tak Martin byl trochu rychlejší… Leč když čtu o utrpení statisíce civilistů, mám tendenci uvádět pohádkové příběhy na pravou míru.
  Co se Nagasaki týče, to byl náhradní cíl. Hlavním cílem bylo fakticky dnešní Kitakjúšú, tehdy Kokura. Taky takové ryze civilní město, do kterého neměl žádný civilista přístup. Jenže byly mraky – tak to odsralo Nagasaki, jako náhradní cíl… To bylo to hezké civilní město, kde byly hlavní fabriky na letadla a velké loděnice, samozřejmě zcela civilní a mírové…

 67. Matzurko, odhady ztrát operace Downfall (invaze na Japonské ostrovy – podoperace Coronet a Olympic) byl ca 1-1,5 milionu padlých. Na straně spojenců. Obecně byly v tichomoří ztráty zhruba 4:1 ve prospéch spojenců, takže by bylo lze očekávat 4 miliony na straně japonska.

  Navíc nelze zapomenout, že ke konci války bylo mobilizováno a cvičeno prakticky veškeré civilní obyvatelstvo (muží 16-55, ženy 20-45, myslím), ke konci to vyzbrojovali i kopími a meči (koneckonců, jednotky battotai, vyzbrojené chladnými zbraněmi, se běžné nechávali spojenci masakrovat již od Saipanu), takže masakr by mohl být ještě horší.

  Za svržením jaderných bomb byla vcelku jednoduchá matematika… Navíc nikdo reálné netušil další účinky…

 68. Quivisi, doporučuji pročíst Skŕivana – Cestou Samurajů a Pád Nipponu. Zabývá se hlavně politickým děním v Japonsku před a v průběhu druhé světové války.

  Ano, úvahy byly. Nic víc. I po druhé bombě bylo sakra složité se k té kapitulaci dostat, díky naprosto zfanatizovanému obyvatelstvu a armádě. Nezapomeňme, že v té době skutečně bnyl císať bůh (božství se vzdal v roce 1947, myslím).

 69. 2 Petr Kunetka – nazdar zločinče, ještě bys měl dodat, že spousta Japonců spáchala sebevraždu jen proto, že jim jejich pánbíček promluvil do rozhlasu… Jo a jako pánbu se nejmenoval Hirohito, ale Showa.

 70. Jo a k tej mobilizaci – naprostá většina z nich šla do tý armády dobrovolně, naprosto zfanatizovaná. Pro větší slávu císaře a boha v jednom… A v tom muzeu je to všechno zdokumentovaný…

 71. (65) Nejen Hirohito, byla „mírová strana“. Byla ale i válečná a bylo to v patu (těsně před koncem, před tím byli „míroví“ v těžké menšině), konsenzuální rozhodování nepřipustilo změnu. Až teprve atomovky přiměly mírovou stranu k zcela neobvyklému činu, požádat o rozhodnutí císaře. I to se ale válečná strana pokusila na poslední chvíli zmařit, historie natočení a zveřejnění císařova projevu je celkem barvitá.(A koukám, PeS a Kunetka byli rychlejší)
  (68) Skimici, podle toho, co Ti více chutná! 😛
  (70) Matzurko, Blue stream je myšlenka, ropa od ISILu „na krámě“.

 72. 83 Karel
  já vím co mi chutná. Uvědomil jsem si ale jakou chybu jsem udělal když jsem si při bižuli posílal s holkama psaníčka. Nevím totiž jestli to co chutná mně, chutná i tvorům níže v potravním řetězci. Tedy třeba těm králíkům. Účelem je zcela logicky minimalizovat sortiment emergency skladu. Věřím, že třeba nežerou rynglovej kompot.

 73. kdo žere rynglový kompot, ten si zaslouží být sežrán, např. králíkama….
  No…třeba něčím jiným, škoda následně chcíplejch králíků…..

 74. Jo, je pravda, že Japonci nakládali se zajatci velmi krutě. Ony to mají nějak ty východní národy v povaze, myslím, že číňani jsou v tohle stejný experti.

  Asiati prostě mají k životu úplně jiný vztah. Viz tradice harakiri nebo kamikadze.

  Přesto se mi vize řešení problémů sypáním atomovek nepozdává, myslím, že si tím lidstvo dosti zahrává.

 75. Hlavně doufám, že se ani tentokrát nenechá vyprovokovat. Chápu, že je to ale těžké. Nemůže si dovolit doma ztratit tvář.
  What a f..k! Co to sakra dělaj????

 76. Sranda je, že sami Turci narušili podlé jejich mapy syrský vzdušný prostor….

 77. (84) Aha. Já mysle že nevíš co sežereš dřív sám 😛
  (87) Traduje se, že za ruskojaponské války se Japonci chovali k zajatým Rusům velmi vlídně.
  (88) Blbost nebo omyl – uvidíme.

 78. Skimici, o domácí publikum ani tak nejde. Putin bude muset veřejně dokázat, že není moudré kopat Rusko do koulí , jinak by si za chvíli kopal každý…. ,

 79. A vypadá to, že oba piloti jsou mrtví, asi zastřelení, když viseli na padácích.

 80. 92 je to divný.
  Někoho kopnu do koulí a běžím za starším bráchou a jemu za zády dělám dlouhej nos.
  Včera mu zase jinej mladší brácha podkop dvě tyče na prádlo a ono spadlo do bláta.
  Tak se to jeví se zatím dostupnými informacemi ale třeba je to samozřejmě jinak
  Nevím ale proč je to nutný tak šponovat. Alespoň se už v Bruselu nemluví o teroristech, ačkoliv tam zrovna prodloužili nejvyšší alert do pondělka … Budou tam mít bleskovou schůzku NATO …

 81. Petře Zločinče,
  píšu si Skřivana na seznam povinné literatury 🙂

  PeSi,
  netušila jsem že byli Japonci horší nácků, tedy stran fanatismu. Že uměli se zajatci jednak jak… monstra, mi známo je.

  skimici,
  oceňuji, že nesdělil „Turci jsou hajzlové“, ale že bodnutí do zad bylo učiněno spojencem teroristů. Takže Erdogan si to pořád ještě může rozmyslet (nefrčí náhodou někdo na bleskovou poradu NATO ?), viníky předat RF na stříbrném podnosu nebo je odklidit po svém…

  AK,
  no to je vidět, že jim byla košile bližší kabátu, Blue stream mohli mít nafurt, takhle mají rozflákané cisterny. A pomalu leze na světlo Boží, kdo že vlastně podporuje ISIL, žeáno.

  Ale klidně mne opravte, pokud s mýlím, nemám problém se opravit.

 82. No a Turecký proud je v pérdeli, takže se uvolnila cesta pro Nabucco.

 83. 96 🙂
  Va, pensiero, sull’ali dorate;
  Leť myšlenko na křídlech zlatých …

 84. skimici,
  divný to je, pokud si jeden neuvědomí, že lžou. Kudy choděj. Mladší brácha, starší brácha…. komplet.
  A jak tak vršej jednu lež na druhou, tak to spolu navzájem nesouvisí, padá jim to pod rukama, tak si zas vymyslej jinou, aby podepřeli a prostě to motaj a motaj …. a motaj …. až je to úplně zamotaný…
  Ani prase už se nevyzná…

 85. Karle, nevím, jak to bylo za rusko japonské války. Ale za II. světové například museli stavět zajatci barmskou železnici v nelidských podmínkách, o poměrech v zajateckých táborech nemluvě.

  i když je pravda, že oni se na tej stavbě nemazlili ani s místními, které najímali. Ale zajatci byli levnější a taky schopnější a většinou i kvalifikovanější.

  Oni jsou japonci velmi zdvořilí. Ale to nevylučuje krutost.

 86. Rputi, je mi to nějak povědomé….

  Jakže to bylo s tou babylonskou věží

 87. Nabucco je vlastně zkratka jména toho babylonského krále, Nabuchodonozora druhého co půl tisíciletí před kristem porazil židy a zboural jim chrám v Jeruzalému.

  Proč vlastně ten plánovaný ropovod pojmenovali Nabucco? Nebo si toho krále pletu s někým jiným?

 88. Podle japonských zvyklostí, se voják nevzdává., Voják padne, anebo spáchá sebevraždu, aby zachránil svou čest. Jinak je bez cti,
  Takže podle toho se k zajatcům chovali.

 89. 58, 63 – radu? Těch několik stovek tisíc! Já jsem do toho schválně zamíchal ty kočičky, protože ta si určitě zaslouží ochranu, zatímco lidí je jako sraček.

  pro ty, kteří chyběli ve škole, doporučuji nalistovat Nankinský masakr – to ještě nebyla 2. světová (1937).

 90. 104 Rputi
  bacha – to jsou momentálně spojenci – umírněná oposice.

 91. 105 quivis
  no to teda!
  „A to tím spíše, že Turecko i Rusko chtějí zničit Islámský stát.“
  Kde to ten nešťastník vzal s tím Tureckem???

 92. (98) Jo, všichni. A tím myslím skutečně všechny. Bylo a je to tak od pradávna a od vynalezení médií se to jen usnadnilo.
  (104) Vzbouřencům je, zdá se, všechno jedno.
  (105) V rámci možností přesné.

 93. Zdravim modreho ptaka, a to tak, ze zcela radostne z jiz predvanocni Vidne.
  Koti se me pavi,tak pouze strucne….
  Bohuzel se nezucastnim ,protoze si za prve nejsem jistej ze jsem uplne vitan, ale predevsim z principu, ze ponechavavam virtualni znamosti ve virtualnim svete 😉

  Mozna kdybych vedel ze urcite prijde Rput a Halladin a ze prijdou v maskacich, tzv. „partnerlook“, tak sve rozhodnuti snad prehodnotim a navic zaplatim metr piv.! 😉

 94. 112 Rpuť
  vůbec se tomu nedivím. Všechno má své hranice.

 95. Ahoj!
  Zatím jsem to nedočetl, ale ta diskuse, zda to letdlo bylo v Turecku či nebylo bude mít stejný výsledek jako zadržení ruských špionů na Ukrajině, protože mám intenzivní pocit, že ta turecko-syrská hranice bude vyznačena stejně, jako rusko-ukrajinská, tedy vůbec.
  Trochu pochybuji, že by tam co 100m byl přesně zaměřený hraniční kámen. A pohraniční území při střetu Turků a Syřanů v tomto koridoru patří právě tomu, kdo má momentálně ozbrojenou převahu…

 96. muhehe na , nebojim se rici proruskem, blogu je pozdvizeni ze se nekdo nepodelal z batusky putina 😮
  no nevim nevim jak by to rusko s turkama dopadlo neni to uplne rozlozena ukrajina s proruskou casti obyvatel.
  jedinej kdo z toho muze byt podelanej tak je zbytek NATO.
  nadruhou stranu Turci bravo aspon nekdo ukazal napoleonovi ze kdyz zdvorile reknu „neplet se mi tu tady je to moje “ tak pri neuposlechnuti ti dam podrzce.
  ale ja vim kdysi nejakej jarda by rekl – jina situace 😀

  ale jak zde placete – nedrazdete nam batusku , to se nedela.
  Dela protoze jinak batuska nevi kde se ma zastavit.

  jinak uzemi nereste treba tam nasli turci turky a rekli si ze to je tim padem ochrana turecky mluviciho obyvatelstva.

  ani nereste minuty a rychlosti preletu – letadlo nepritele se vede dlooouho pred narusenim a sestrelenim.

  muhehe

 97. (112) to jsou věci 🙂 Každý si může vyložit, co chce 🙂

  Kritika náboženství je v Evropě chráněna Úmluvou, nelze omezovat svobodu kvůli náboženským skupinám
  „S odkazem na zavedené case-law Evropského soudu pro lidská práva upozorňuje Parlamentní shromáždění Rady Evropy státy, že satira – včetně satiry neuctivé – a informace, které jsou útočící, šokující nebo zneklidňující, včetně kritiky náboženství, jsou chráněny jako součást svobody projevu článkem 10 Evropské úmluvy o lidských právech. Evropa by neměla vycházet vstříc vzrůstající citlivosti určitých náboženských skupin. Demokracie má právo a povinnost bránit se.“

 98. ano, neřešme to. uhehehe, důsledky nás nemusí zajímat, jen ať se k té válce přiblížíme

 99. 110 brouku, to by bylo na místě jako honorář pro Halladina, který se ve své druhé profesi psychoterapeuta snaží seč může aby ses tu cítil jako inteligent.

 100. „Poslankyně Úsvitu – Národní Koalice a členka Akční rady Bloku proti islámu Olga Havlová dnes podala písemnou interpelaci na ministra spravedlnosti Pelikána, který ke kriminalizaci Bloku proti islámu otevřeně vyzval „shodou okolností“ několik hodin před tím než bylo trestní stíhání zahájeno a to opět shodou okolností den poté, kdy docent Konvička vystoupil 17. listopadu 2015 vedle prezidenta republiky na shromáždění na Albertově. Havlová ve sněmovně citovala bývalého ministra spravedlnosti JUDr. Jiřího Pospíšila a předsedu ústavně právního výboru Senátu Parlamentu ČR a bývalého I. náměstka policejního prezidenta JUDr. Miroslava Antla, kteří s vyjádřením ministra spravedlnosti Pelikána nesouhlasí a upozorňují na to, že Pelikán ohrožuje demokratické principy a svobodu slova.“

 101. 105 quivisi, je cvičený aby správně fungoval vojensko technicky. Na politiku jsou jiní. Voják má poslouchat rozkazy. Politicky myslící voják je nežádoucí. Ostatně vůbec myslící voják. To by si mohl vymyslet, že neuposlechne rozkaz.

 102. Každopádně, ať je to se sestřelem jak chce, neoddiskutovatelnou prasárnou je zastřelení pilota na padáku.
  Čím dřív někdo ty bubáky tam vyhladí, tím líp.

 103. 119 Rputi, Pelikám má v podstatě věci pravdu. Kdyby totéž bylo řečeno například o židech… Náboženství jako náboženství. Zákon nerozlišuje. Stejně tak mezi skupinami obyvatel. I blbci jsou skupinou obyvatel. Definovatelnou. A proto jsou, formálně, chráněni před projevy nenávisti. Formálně. Protože nutno myslet politicky, soudruzi. Ne právně formalisticky. Právní formalismus se co? Buržoazní přežitek. A buržoazii musíme co? Mýto, mýtné brány….

 104. Následky mohou být pro Turecko docela bolestné.
  Ukončení projektu Turkish-stream
  Zvýšení cen plynu
  Zákaz létání tureckých společností do Ruska
  Vykázání tureckých občanů z Ruska
  Zavření tureckých firem
  Prakticky celé pobřeží kolem Antálye i jinde je živo z ruské turistiky

  „Podle ekonomů může Turecku vzniknout škoda až 100 miliard“
  http://www.politonline.ru/interpretation/22884255.html

 105. 120 Foundry, je to sice podlý, ale účinný. A logický. Pilot je hůř nahraditelnej než éro. Ostatně je to nepřítel, kterej nás zabíjí. A nepříteli, kterej nás zabíjí děláme co? Děláme to nejošklivější. Protože tohle je boj na smrt a ne nějakej zasranej sport nějakejch zasranejch humanistů, kterejch zasranej život je ukradenej. Protože vítězství znamená co? Zůstat na živu. A pro ten případ je kurevsky důležitý co? Aby ten druhej byl mrtvej. U pilota zastřelenýho už na padáku je jistota, že nesedne do éra a nepřipraví mě o život. A když nebude mrtvej, usedne do éra a připraví mě o život tak mějaký nějaký povídání na nějakejch papírech o nějakejch konvencích mi je na co? Na hovno.
  „Když zmizíš, tak budeš zmizelej.“

 106. 120 Foundry
  tady bych přál dobrou mušku i žàbožroutūm 🙂

 107. 121 Rputi, Putinovo prohlášení je vynikající obsahově i formálně. Turecko si velmi nasralo do bot. V Bruseli mají stažené zadele a drbou si glocny.

 108. Náš pilot je vyznamenán skrze srážku s ptákem.

 109. Foundry, představ si, že by ses narodil jako bubák… Tenhle průser co je způsobil dlouhodobou politikou Západ v rámci svých přinejmenším novodobých tradic od prolomení izolace Japonska 1856.

 110. Kdoví jestli toho ptáka nezabil! Co na to Zelení? Bitevník L159 pilotovaný českým specialistou sundal supa. Náš příspĕvek k boji proti terorismu!

 111. Zjevně to kluci turecký přepískli…

  „Čerstvě se k incidentu vyjádřily i USA, jejichž předběžné šetření naznačilo, že ruské narušení tureckého letového prostoru trvalo nanejvýš několik vteřin.“

 112. skimici,
  myslíte sup terorista? – chudák vopeřenej….

 113. Rputi
  V té rychlosti to musela být šlupka. Možná má i něco zlomeného. Naštĕstí jak jeden komentátor poznamenal, tak není vidět ani krev ani peří. Odnesly to snad jen „plechy“…

 114. 125

  Neměla by dostat vyznamenání každá ženská ? 😉

 115. Mi ještě napadlo: nemá radar ani zbraně v tom bitevníku?

 116. 134

  Proč od NATO ? I ten pilot dostal český metál.
  Každá od své vlády ! 🙂

 117. doufám, že po sobě dědek alespoň splachuje 🙁

 118. „Švédský panovník rozhovor poskytl několik dní před pařížskou klimatickou konferencí, jejíhož zahájení se příští pondělí zúčastní mezi dalšími nejvyššími představiteli více než 140 zemí. “

  A já doufám, že do tej Paříže pojede na kole a vyzve k tomu všech zbývajících 139 nejvyšších představitelů 😀

  Jestli teda nějaká klimatická konference bude. Mám dojem, že v Paříži mají onačejší starosti, než řešit, zda se koupat či nekoupat ve vaně.

 119. 2 Martin ad 107 – no, ten jsem schválně nezmínil… Ten je v tom Hiroshimským muzeu hned v úvodní části. A hrdě a detailně popsán. Maj bejt opravdu na co hrdý…

 120. Cazeneuve sice prosadil vyjímečný stav na tři měsíce ale s tou konferencí to prý nějak zařídí.

 121. Já bych se chudáka švédského krále zastala!
  On to zřejmě nevypustil z pusy jen tak, že by jeho těkající senilní mysl ulpěla na chvíli na koupání poddaného plebsu ve vaně, ale nejspíš se ho nějaká novinářská hyena optala, jestli nemá nějaký nápad, jak by se dalo např. šetřit vodou.
  A jelikož je všeobecně známo, že při sprchování se spotřebuje méně vody, tak to jeho královská výsost navrhla. Na blbé otázky blbá odpověď – co měl chudák říkat? 😀

 122. Turci štípou dvojku drát a dělají na sobě uzle. Jestliže piloti (navzdory prvotním zprávám) přežili a podaří se je zachránit, urovná se to. Přeju si aby to tak bylo.

 123. No, jestli sestřelili ruské letadlo po max. několikavteřinpovém narušení vzdušného prostoru (navíc to tvrdí spojenec sestřelitele), tak bude další vývoj situace velmi zajímavý…

  A nepříliš hezký.

  Mimochodem, *jsme* si jisti, že jsme na správné straně?

 124. „Na blbé otázky blbá odpověď“

  V tom spočívá umění diplomacie, rputi – dát na blbou otázku sofistikovanou odpověď.
  Panovník by samozřejmě měl toto umění ovládat.

 125. Tak v USA potvrdili naše úvahy se Schumim z 57 a 61 😉

 126. 2 skimic ad 138 – nikoli! Dědek má svou vlastní kadibudku, kde je kyblíček s chlorovým vápnem a lopatička a dostatek ekologicky hodnotného lopuchového listí… A poblíž je ještě zatravnělá stráňka, aby si ji mohl ekologicky sjíždět…
  To víš, celá staletí se to pářilo mezi sebou a vesele degenerovalo a tady vidíme výsledky plemenitby! Degenerovaný Karel Mena je taky jeden z nich – a spousta entit se z něj může posrat… Schválně jsem napsal entit a ne lidí…

 127. 144 maYda
  to neznamená, že nemohou za verbální trestné činy opsané z německého tr.z. bručet.

 128. 2 Petr Kunetka ad 145 – Pepa si je samozřejmě jist že na té správné straně je…

 129. ad 141 – Skimici, vyjímečný stav, zákaz vycházení a shromažďování se týká občanů, ne teroristů jakéhokoliv vyznání!

 130. 149 PeS
  ty si z toho děláš arsch ale mě ty kecy fakt vytočily vzhledem k tomu, že ve ve Švédsku zrovna probíhá invaze a ten dědek nemá na starosti nic jiného než chléb či koláče jako ta aristokratka co ji potom vzápětí odhlavili 🙁

 131. 2 skimic – sorry, ale já si z toho tu prdel dělat musím… Protože jinak je to na emigraci – ale sežeň někde jinej globus…

 132. Kyblíček s chlorovaným vápnem???
  To přece není ekologické!!!

 133. 150 – skimici, tak ty zblblý nikdo zavirat nebude, to dá rozum 🙂

  Mimochodem, co takhle trestně stíhat knížepána za jeho výroky o Češích? 😀

 134. 157 maYdo maYdo

  dodnes pamatuji za komoušů koncerty kde se vyskytoval provokatér Pepa Nos. On vždycky skrze policajty proběhl přes lítě statečné kecy a písně typu „já jsem agent síajej, jsem nebezpečnej a jsem zlej“ ale legitimovali pak nás, studenty.

 135. Někdo nejmenovaný v severofrancouzském městě Roubaix drží rukojmí… Několik lidí je postřelených

 136. no jo, skimici, ale to máte z toho, že jste chodili na ty nesprávný. Kdybyste chodili na koncerty třeba souboru ÚV SSM Plameny, tak by vás určitě nikdo nelegitimoval. 😀

 137. Ruský generální štáb zaúřadoval

  Letoun byl sestřelen protiletadlovou raketou krátkého dosahu s IR naváděním. Žádný pokus o navázání komunikace ze strany tureckého letounu s posádkou neproběhl, vizuální kontakt nebyl navázán. K zásahu raketou došlo nad územím Sýrie, místo pádu letounu se nachází na syrském území 4km od hranice… jeden pilot byl zabit ve vzduchu, druhý byl zastřelen na zemi.

  Po podrobném prozkoumání prostředky objektivní kontroly: náš letoun hranici turecka nepřekročil, potvrzují to i data z radarů syrské protivzdušné obrany, kromě toho radiorozvědka z letiště Hmejmim jednoznačně zaregistrovala narušení syrského vzdušného prostoru útočícím letounem vzdušných sil turecka, které je narušením základních norem mezinárodního práva, i přímé narušení memoranda o odvracení incidentů o zabezpečení bezpečnosti pilotů při operacích v Syrské arabské republice podepsané představiteli USA, které se vztahuje na všechny členy koalice, včetně Turecka. Co vidíme? Turecko začalo mimořádné jednání s NATO, místo toho aby navázalo aspoň komunikaci s MO RF ….

  Pro zvýšení bezpečnosti ruské letecké základny

  1.) Všechny operace bitevního letectva budou přikryty stíhacími letouny

  2.) Budou přijímány opatření na posilnění protivzdušné obrany

  Raketový křižník Moskva se systémem protivzdušné obrany S-300 Ford, z tohoto důvodu zaujme postavení u pobřeží Latakie. Upozorňuji, že všechny cíle, které podle nás budou představovat potencionální ohrožení budou ničeny

  3.) Všechny kontakty s Tureckem ve vojenské oblasti budou zrušeny

 138. 159 ptakopysk
  Paris-Roubaix je známá trasa.
  Že by se cyklisti ožrali a tropili výtržnosti?

 139. (115) S tou proruskostí trochu generalizujete, ale fakt je, že „zvonku to tak vyzerá“.
  (120) Foundry, Turci tvrdí, že piloti žijí a že vyjednávají jejich předání. Zřejmě se to zjistí časem.
  (137) Nejlépe snad zakázat rovnou vany … Zatím jsem věděl jen o zeleném princi, tak už i král ….
  (145) Já ano, Petře.

 140. Tak německé listy (=weby) poněkud kroutí hlavou nad oním sestřeleným letadlem. Diskutující ironicky komentují, že přelet ruského letadla dle tureckých podkladů obnášel cca 3 km. Prý je ale možné, že Turci považuji sever Sýrie již za území nové Osmanské říše a proto učinili jak učinili.

  >> halladin – to, že na ČT24 lžou by snad nikoho nemuselo překvapovat. A lžou-li nekřesťansky, značí to snad, že lžou muslimsky?

 141. TAk muslimové prý mohou lhát nevěřícím, pokud jde o prospěch Alláha. Poněkud mi to připomíná „nordickou lest“

 142. ad 165 a 130 V novinách platí, že se zpráva ověřuje ue dvou pramenů, to zřejmě AK netsčíé stejně jako video s mrtvým pilotem a prohlášení vzbouřenců. Správně, jen se neukvapit, počkáme na stanovisko TASS (é čo to tárám, AP).

 143. Ten Votápek s motýlkem je neobyčejný hyjeník 🙂

 144. Quivis zřejmě nechápe, že při nedostatku informací si počkám na ověření. Notoricky nechápe.

 145. Ještě pro případné zájemce o velitelská místa u Türk Hava Kuvvetleri podotýkám, že přelet onoho tureckého území by při rychlosti zvuku trval cca 10 s. Ovšem poručík Dub o tom jistě mluvil už před válkou s okresním hejtmanem.

 146. 66 dvd
  A co na to Mutter?
  Tipnu si, že pléduje za širší otevření se uprchlíkům v rámci dohod se svým nejlepším tureckým kámošem, kterému v zásadě aktivně pomohla ke znovu zvolení?

 147. Teflon-Angie se ještě nepojevila, ale dočítám se, že NATO dalo Turecku varování, aby nedráždílo Rusy.

 148. Já koukám na cnn a deputy state office speaker Mark Toner mlží tak usilovně až se mu kouří z uší. Není divu. Obama plácnul, že všichni mají právo bránit své území, což lze interpretovat i tak, že Erdogan bude muset přestat s útoky na Kurdy.

 149. Copak číhali, ale ta rychlost jejich reflexů vejde do lékařských análů.

 150. dej pokoj , quivisi, já nic takového do svého análu nechci ! 🙂

 151. Šumaváku,
  červené jsou trasy ruských Suček, ta světle modrofialová by měla být turecká F-16.

 152. Taky lze očekávat, že stejně jako Turci brání své úzení před nepovolenými přelety cizích letadel, dudou chránit své území před nepovoleným bezvizovým vpěším stupem i za cenu odstřelení dotyčného přestupce.

 153. (176) Má předchůdce, skimici. Wilsonova slova o sebeurčení byla v Evropě také poněkud třaskavá.

 154. Halle musíš rychle do důchodu, tak přestaneš mít lékařský anál. 😉

 155. 181 kdo by ztrácel čas hovorem o rasistech (viz Princeton)

 156. Ačkoliv, nebude to až tak blbá škola. Představ si mít Brooke Shields coby spolužačku 🙂

 157. 187 maYda
  Až to se mnou cuklo. Lekl jsem se, že mi to proskočí monitorem 🙂

 158. Z aktuálních konfliktů

  jinak trošku ekonomie Turecka 2014:

  Do Turecka ročně přijede 3,4 milionů Ruských turistů ( 2 místo, 1 místo německo 4,3 milionů )
  utratí v Turecku 15 miliard dolarů ( 40% všech útrat turistů )
  vývoz do Ruska 4,8% z celkového vývozu ( 5 místo )
  dovoz do Turecka 11,8 % z celkoveho importu ( 1 místo, 2 místo německo )
  v Rusku pracuje 3,8 milionů Turků
  spolupráce s Ruskem tvoří 8 % Tureckého HDP
  Turecko dováží z Ruska 70% své spotřeby plynu( Ruský plyn nelze krátkodobě nahradit )

  no budou to mít obyčejní Turci veselé

 159. Tak co, už zúčastněné strany odvolaly své velvyslance ke konzultacím?

 160. 181 Šedivý u NATO se omezil na obecné vyjádření solidarity s Tureckem, ale s poukazem na neaktivování čl.4 usilovně mlží. Že si to jako Turci maj nějak asi vyříkat sami.

 161. Matzurko ad 179 – 🙂 já vím… právě proto jsem psal o té čvrhodině – ironie – 😉

 162. Rputi,
  no co, můžou tam nastěhovat migranty, ne ? PI

  Šumaváku, pardon 🙂

  A pořád dumám nad tím, že když Hirošima kvůli zrůdnostem Japonců, proč se kamarádíme s Kyjevem, který má Banderu za národního hrdinu…

 163. On ten Bandera žil v konkrétní době a konkrétní zemi s konkrétními zvyklostmi. takové samoděržaví a následný komunismus až bolševismus vygeneruje kdeco, nejen na Ukrajině. To už zde bylo taky mockrát.
  Navíc, ty kamarádšofty jsou většinou dost chladný politický kalkul. Dnes už jsou kamoši zase i Japonci. Nějaké to máslo na hlavě má totiž skoro každý. Občas se dá s přimhouřením obou očí vzít v úvahu i trend v té které zemi.

 164. 2 Matzurka ad 197 – nad tím nebádej… To víš, to je ta dialektika… No a co se kamarádění týče – jak kdo… Ale opravdoví kamarádi neviděj, neslyšej, jen by ještě měli nemluvit – jak ty 3 opice…

 165. PeSi, cheš říci, že NATO se i nadále kamarádí s Tureckem, jo? 😉 😀

 166. 2 Šumavák – jo, i tak se to dá vyjádřit… Každopádně tu šmelinu s naftou neviděli, neslyšeli a nějak si nevzpomínám, že by snad dokonce komentovali… Na rozdíl od tý nafty ty peníze nesmrděj…

 167. 202
  Oficiálně tam není, ovšem jeho radar je na Hmejmimu už dlouho, dokonce v době, kdy tam vodili turisty, ehm novináře . Chodili kolem něj, a někteří si všimli.
  Rakety neukázali, ale někde asi budou.

 168. AK,
  tak to o „nějakém másle na hlavě“ zkus vzhledem k řádění banderovců říct někde v Polsku.

 169. Ježišmarjá…
  Slyšel jsem , že dnes poliši zbalili nějaké taxikáře za předražování…
  Nic proti tomu, že předražujou je známo už dávno . Ale fakt je musí zatýkat kukláči ?
  Obyčejné zloděje zatýkat, jako by to byli teroristi ?
  Kdysi na zatčení kohokoli stačil strejda v zeleném, případně modrém.
  Anebo kriminálka v civilu.

 170. Jo, ta Prora se teď opravuje a v části je už v provozu hotel.

  ale ten šmrnc gigantické odborářské zotavovny ( neb co jiného to Kraft durch freude bylo?) to má. Ten barák je obrovskej. Kasárna, kam se vejde okresní město.

 171. Jsme se od odporných análníků posléze dověděli co jsem napsal už v 59. A to jsem to ani neprobral s panem okresním hejtmanem. Stačil popis lokality, video jak to zahučelo za les a nějaká gůglmapa. Vše ostatní brainův simulátor.

 172. 206 halladine, musej. Jiné nemají. Brůžek, Bouše jsou velmi úzký profil. A pak je to zavedený osvědčený styl. Ať si kluci provětrají čerňáky.

 173. (205) Nezkusím, ač jsem své polské kamarády už dlouho neviděl. Nicméně, i Poláci nějaké to máslo na hlavě mají. Zda více či méně než jiní, to už závisí hlavně na osobních sympatiích. Hledáš-li někoho bez nějakých těch másel na hlavě, tak v Evropě se to asi nezdaří (a nejspíš ani jinde).

 174. Schumi,
  co vím, tak „ti taxikáři“ byli ti, co se o nich točili ty reportáže na streamu. Jednak by asi moc dobrovolně nešli a dvojak si tam Krnda uřízla značnou kšandu. Takže jedno z druhým….

 175. dvd díky,

  ovšem to nabádání Turků je velmi jemné, skoro nepostřehnutelné, a víc směřuje na Rusy, což účinkovat nebude.
  Už odpoledne Rusové bombardovali tu oblast znovu.
  Příště poletí s bombarďáky stíhači, a nemilosrdně sestřelí všechno, co bude v dohledu – a bez varování.
  A bude jim úplně fuk, jestli budou na syrském nebo tureckém území.
  A ti Turkmeni se výrazně posunuli v ruském seznamu cílů nahoru….

 176. Dobré ráno
  tak to dopadlo přibližně tak, jak se očekávalo. Půlměsíčník kopl medvěda do koulí a schoval se za velkého bílého bráchu. Ten mu sice hned nenapráskal ale v zásadě se na něj povzbudivě neusmál.
  Můj odhad – medvěd si dá bacha aby se moc nepřibližoval k půlměsíci (a kdyby náhodou jo a něco po něm vyletělo, tak to stačí sundat).
  Mezitím použije jiné prostředky, třeba ty raketomety s hlavicema co vytvoří vakuum a pak ohnivé peklo a pilně jako mraveneček vysublimuje bubáky z těcj příhraničích hor (oni stejně už bojovníci zdrhli k tureckým bratrůmú a nechá to tam obsadit pravidelnou syrskou armádou. Potom se zaměří ještě s větší chutí na cisternový produktovod isilu.
  Mezitím se Hollandovi podařilo s krze pár sporadických akcí z Charles de Gaulle poměrně rychle nabrat zpět část popularity, kterou si jistě před zrcadlem s úžasem prohlíží a natírá vyztužujícími mastmi.
  Evidentně uspokojen a v dobrém rozpoložení nechal navečer odpařit kus infrastruktury Mosulu a zorganizoval Arabským Lvům brzké setkání s Alláhem.
  Ono to v zásadě zase nedopadlo tak katastrofálně. Tam. Dole. V Bubákově.
  Kyselé jablko je momentálně v Evropě, kdo se první odváží říci Merkel, že je hl.upá hu.sa a že by už konečně měla jít do háje dobrovolně, dokud to ještě jde. A pak přemýsšlet co s desetimilionovou pátou kolonou zde.

 177. Tak Samra a Sabina už to mají Bosňačky za sebou a Hanča a Tonča vidí, jaké měly štěstí a co to stálo peněz.
  Co asi nato Gabra a Málinka.

 178. Dobré ránko!

  Z projevu S.Šojgu:

  …Pripomínam, že žiadny z našich partnerov a krajín zapojených do boja proti IS, nikdy nehovoril o tom v tejto oblasti existujú jednotky takzvanej “umiernenej opozície” a že neodporúčajú útočiť na oblasť. Naopak, táto oblasť je známa ako územie pod kontrolou najradikálnejších gangov…
  http://medzicas.sk/prejav-nacelnika-hlavneho-operacneho-velitelstva-generalneho-stabu-generalporucika-sergej-rudskogo-ohladom-zostrelu-su-24/

 179. Mno, začínám mít dojem, že si Turci po zralé úvaze koledujou o trochu té poučné historie a možná si dokonce začnou říkat „zlatej Jan Sobieski!“ I když ten se taky nijak moc nezakecal…

 180. No nevím. Imho jsme ještě od Karibské krize a potom rozmístění Pershingů už dávno tak blízko válce nebyli. Koupím asi ještě pár pixel kysanýho zelí abych nedostal kurděje…

 181. Ono to bude mít ještě jeden efekt.
  Turci přece kvákali něco o napochodování pozemních vojsk do Sýrie.
  Myslím, že dneska by jim to nikdo nedoporučoval….

 182. No, jo, lákali lákali, medem NATU řiť natírali a do ní jemně foukali ale asi z toho fakt nic nebude 🙂

 183. Já ti nevím , Rputi

  Oni tam taky píou, že Rusko mobilizuje , a posílá oddíly na hranice.
  Jenže Rusko žádné společné hranice s Tureckem nemá…
  V Arménii sice nějaké základny má, ale že by odtamtuď útočil ?

  A koukal jsem na RT, a ani zmínka….

 184. Halle,
  Rpuť asi měla na mysli Turky, žeby tam napochodovali a vyřešili si tím jednou provždy Kurdskou otázku. Chtěli ale deštník od NATO ale jak píšu, ani foukání zlatého prášku do konečníku nezabralo :-ú

 185. Doufám, že stále ještě dobré ráno…

  skmici, ad 216, asi tak. IMHO se Erdogan otevřeně postavil na stranu ISIS, s nímž ale údajně „bojuje“. Pokud to nebylo předem dohodnuté, tak IMHO nakrknul i NATO. Fajn. Navíc vydírá Evropu migrantama.
  Tak nějak mi přijde, že jásat nad sestřelem toho SUčka může skutečně jen velmi slabomyslný nebo omezený jedinec – zejména pokud piloty na padácích nad syrským územím dorazil turecký občan…

 186. Ale jo, skimici, to mají Turci v plánu už dlouho. Vytvořit chráněnou oblast, s bezletovou zónou.
  Jenže oni taky píšou „From the other side Russian army are mobilizing and reactivated all reservist soldiers .
  Heavy infantry and troops are joining Turkish Border for a new war escalation.

  To by byla všeobecná mobilizace. Nesmysl.

  A je mi líto, ale Rusové fakt nemají hranice s Tureckem. Takže ani nemají kam ty vojska poslat.
  Takže celou zprávu hodnotím jako nonsens.
  Ono taky zavírat ambasádu není účelné, a hlavně příliš definitivní. Napřed se pošle domů velvyslanec, případně pár dalších pícníků.

 187. Matzurko,
  NATO musí být na Turky dost našňupnuté – ono těžko předstírat boj proti ISIS, když jim to Erdogan takhle pohnojí.

  Halle,
  omluva za nejasné vyjádření. Samo, jsem měla na mysli turecké oddíly, které by likvidovali Kurdy.

 188. 2 Matzurka ad: „Tak nějak mi přijde, že jásat nad sestřelem toho SUčka může skutečně jen velmi slabomyslný nebo omezený jedinec“ – no, to dělá ta voda z Parnasu, co do ní chčijó morgoši!

 189. ad 228 Některej nejásá, ale jen čeka na další podrobnosti.

 190. 229 halle
  aha, ty cituješ blábol v rputině odkazu. Já to nečetl. Odpovídal jsem na prokazatelní snaht Turků obsadit pohraničí nejlépe pod ochranou mezinárodních sil.

 191. 234 Rputi
  je tam ještě napínavější článek
  Reptilian aliens – Secret tape from skull and bones
  Pane jo, chci to taky 🙂 🙂 🙂

 192. rputi,

  ten článek na tom serveru vyšel včera ráno. kdyby to byla pravda, tak už to dávali včera večer v naší televizi, a je to všude.

  papír snese všechno, a internet tuplem 🙂

 193. skimici –
  Že se Putin neudržel a Turka si pozval a seřval je nepochybné. Co dál, to se uvidí.

 194. Halle,
  já jsem jenom ráda. Ono by to znamenalo vyhlášení války a soudím, že toho bordelu je i takhle dost! 🙂

 195. 227
  Skimici,

  Brnnskej vtip, dělající si srandu z pražáků.
  Zhruba – brňák vidí člověka , pijícího vodu z kašny , a upozorńuje ho (v hantecu), ať to nepije, že do té kačny čůraj cikáni (morgoši)
  když upozorněný nerozumí, a z jeho otázky je zřejmé, že je to pražák, brňák mu, už česky, poradí, ať pije pomalu, že je voda studená 🙂

 196. Ovšem že budou ruské protiakce je jasné.
  úDajně byl zastaven projekt stavby jaderné elektrárny v Turecku, zakázán dovoz potravin z Turecka, a bude toho víc..
  Prý to bylo na radiožurnálu

 197. 2 skimic ad 237 – no, existuje taková malá obydlená zatáčka před Vídní, jejíž obyvatelé mají svá svérázná špecifiká… Dále existuje teorie, že tato špecifiká jsou zapříčiněna zvláštní kvalitou tamější vody a z ní vařeného místního nápoje.
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Starobrno
  Voda sama pak pochází ze starobylé kašny Parnas a její specifická kvalita pak hlavně z toho, že do ní chčijó morgoši… Tímto tajemným rituálem získává přímo zázračné vlastnosti a svými účinky vysoce předstihuje konkurenční zdroj v Lurdech…
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Zeln%C3%BD_rynek

 198. Na Zelném rynku v horkém letním odpoledni pije kořeň vodu z kašny. Klape si to okolo origoš ze štatlu a povídá: „Ty, kemo, nechlemsté tu vasrovku, chčíjó do teho morgoši a blijó zkalení machři!“

  Borec se otočí, kóká jak trubka a povidá: „Prosím? … Promiňte, já vám nerozumím.“

  „Jářku, neglgé tu vasru. Morgoši do nijó chčijó a blijó zkalení rybízci,“ zopakuje místní.

  Borec celé zmatené otře hubu a říká: „Já, já se obávám, že nerozumím vašemu přízvuku, přijel jsem z Prahy a ještě …“

  „Jo ták, vy ste z Prahy,“ skočí mu do řeči Brňák, „tož pite pomalu, pane, je to studené.“

 199. Ještě k PeSovi a zblblých holkách

  Ve Francii je mezi zradikalizovanými džihádisty 40% žen, píše dnešní Le Monde.
  Hned první komentář pod článkem:
  Ah ! L’amur ! Toujours l’amur ! Quand Juliette rencontre Ali Baba et les quarante djihadistes.
  Ach ta láska, stále láska. Když Julie potká Alibabu a čtyřicet loupežníků.

 200. Jeden pilot byl zraněn, když se snášel na padáku k zemi a následně byl krutě zabit džihádisty z této oblasti. Druhému se podařilo uniknout. Podle nejnovějších informací, byl zachráněn syrskou armádou a měl by již být na ruské letecké základně – řekl ruský velvyslanec Alexandr Orlov v Paříži „Europe 1“.

  https://www.rt.com/news/323377-russian-pilot-saved-syria/

 201. (226) Zřejmě aktualizace starého vtipu: „S kým sousedí Sovětský svaz? S kým chce!“
  (228) Ono se to, Matzurko, trochu prolíná. Erdogan se sice nepostavil na stranu IS, ale naznačil Rusům, že provokují příliš. Jemu jde stejně hlavně o Kurdy. Migrantů má v Turecku dost, hlavně Asadovým přičiněním. No a Putin bere boj proti IS také jako vedlejšák, bojuje hlavně za Asada.
  (236) To už je dávno …. 😛

 202. (248) To ovšem vypadá, jako kdybyste si počkal na další podrobnosti, což je přinejmenším iritující (ne mne). 😛

 203. Tedy těch holek co zdžihádovatěly až ve Francii. To je samej Moulin Rouge, Ajfelovka a mladá holka v takovém morálním marastu prostě hledá pevnou a vytrvalou hodnotu, která by ji konečně naplňovala.

 204. 249
  Ani ne.. Putin potřebuje pozabíjet ruské občany, co se přidali k ISIL.
  A pokud je pravda, co říká( že u těch Turkmanů je jich tisíc, tak prostě mají Turkmai smolíka, a ne malého.

 205. quivisi,
  čekat na další podrobnosti je určitě rozumnější.

 206. A ještě než se pustím do kroucení volantem mezi vločkami sněhu:

  Po vlně kritiky kvůli nečinnosti se sociální síť Facebook rozhodla v Německu mnohem častěji mazat xenofobní příspěvky a komentáře vyzývající k násilí. S odvoláním na zástupce společnosti o tom informovala agentura DPA.

  Výborně soudruzi! Dřív se to řešilo pečetí s upozorněním na ladícím knoflíku.
  Teď blokování a mazání. Není to ale soudruzi málo? K čemu je tak pěkný paragraf na Volksverhetzung? Bude stále jen volně plandat v Strafgesetzbuchu? Neměli bychom vám poslat k proškolení našeho odborníka (jak se ten pták jenom jmenuje …)?

 207. 2 skimic ad „mladá holka v takovém morálním marastu prostě hledá pevnou a vytrvalou hodnotu, která by ji konečně naplňovala.“ – no to je těžký… Vem si jenom ty dnešní kondomy – to už dávno není, co to bejvalo před nějakejma 30 lety… Ty dnešní rychle měknou, ohejbaj se a sklouzávaj… A co pak chudák holka s tím? Tak holt musí tu pevnou a vytrvalou hodnotu hledat jinde…

 208. Jde to hodně rychle, viďte, skimici?
  Nejvíc se mi líbí, že se skutečné rychle dostáváme do formy korporativní republiky, neboť kdo je ten, kdo rozhoduje o xenofobnosti a tudíž likvidaci příspěvku?

  Korporace. 🙂

 209. PeSi .-)

  to zní skoro jako “ dneska už to mladíkům nestojí tak , jak stávalo nám “ 😉

 210. Rputi, ahoj. Ad tvá [221]. Já jsem ten odkaz zaznamenal už někdy ve 2-3 ráno, ale jde zcela jistě o nesmysl. Navíc to nezaznamenala žádná další agentura a že jich je. Je to fake.

  Je dobré nepřebírat všechno, co se na internetu šustne a raději pár hodin počkat, než se to potvrdí nebo vyšumí.

  Matzurko, zdravím i tebe. Ad [228]. Erdogan se samozřejmě postavil na stranu ISILu a to již dávno, ale máš tam jednu drobnou chybu. Místo slova „bojuje“ s Daešem je třeba nahradit slovem „obchoduje“ s Daešem. Z jedné strany do Turecka proudí Daešem uloupená syrská ropa a zpět zase zbraně pro Daeš&spol. …

  Myslím, že již nastal čas, aby RF uznala Kurdy (PKK, YPG) za „umírněnou“ opozici. Samozřejmě se všemi z toho plynoucími důsledky. Uznáním myslím samozřejmě včetně tureckého území… 😉

 211. No je hezke,ze zrovna generace ktera vyrostla v ere „Ceskoskovenske tiskove kancelare a Tassu, s takovou chuti a skoro zarputilosti cituje,pastuje,odkazuje,googluje,zkratka jako kdyby to meli „od radku“ 🙂
  …zubar nema dokonce problem citovat jako spolehlivy zdroj, rusky tisk a putivovu televizi!…..
  …lidi ,to vam vsem hrabe?…. opravdu se domnivate ze se od armadnich a politickych zdroju dozvidate predevsim pravdu?
  Ono to spis vypada na -„nevadi, hlavne ze pisu a za chvilku je obed“!;-)

  ….No a kdyz uz jsme u toho,darky prece jen nenosi Jezisek,a nejhezci „deda Mraz“je udajne pan Putin,vedeli jste to? 😉

 212. No, nechci být hnidopich, ale í podle nejvyšších odhadů Turecka letělo SU přes Turecké území max. 20 vteřin, spíše však 4-5 vteřin. Nicméně, před sestřelem prý bylo 10x varováno.

  Asi mi něco uniká 🙂

 213. Každopádně nerozporuji právo Turecka, ani kohokoliv jiného, sestřelit ze své oblohy cokoliv se jim zdá vhodné. Jen nemám rád nekonzistence.

 214. Největší sranda je, že podle té mapky, co dodali Turci, sami porušili vzdušný prostor Sýrie 🙂
  A Erdogan sám tuším v roce 2011, když Syřené sundali průzkumnou RF-4 tvrdil , že krátkodobé porušení vzdušného prostoru (tehdy asi 15 minut) nemůže být důvodem k sestřelení
  Petře,
  teoreticky mohli být varováni, že pokud nezmění směr letu, naruší turecký vzdušný prostor.

 215. Velmi mě udivuje co všechno Turci za těch několik málo vteřin stačili.
  Vypadá to tak, že Rus to přes ten výběžek velkoryse říznul tak jako vždycky, přece to kvůli takové maličkosti nebude oblétávat. Kilometr sem, kilometr tam. Straná balšája… A kázeň pilotů jak je známe, zvlášť vojenských je prakticky stejná. Turci jen čekali, až Rus vleze do revíru. Rozhodnutí sestřelit padlo ještě před vniknutím cíle do vzdušného prostoru. Rozkaz pro hotovost F16 byl jasný. Předpokládá se přelet, sestřelit. Předem připravená akce. Ano, respektovat hranici je správné. Jenže bylo jasné, že nejde o ohrožení Turecka, navíc někým kdo bojuje proti společnému nepříteli. Ledaže by ten nepřítel z pohledu Turecka nebyl až tak společný. No, a pak jsou to ty konvoje s ropou do Turecka. Otázka je, jestli to vymysleli sami nebo byli navedeni. A jestli domysleli, jaké to pro ně bude mít praktické následky. Viz Putinovo prohlášení.

 216. Bohouši,
  taky zdravím 🙂
  Proto jsem „bojuje“ dala do uvozovek a před to „údajně“.

 217. 265 ano, Halldine, jenže v tomhle případě to nebylo porušení syrského vzdušného prostoru, ale tureckého. Na to je jiný metr. Samozřejmě, že krátkodobé porušení syrského vzdušného prostoru není, z tureckého pohledu důvodem k sestřelení. Ovšem naopak důvodem je. Rus si to po splnění úkolu spokojeně lážoplážo sypal v šesti tisících po návratové trase. Nečekal nebezpečí, povstalci nemají letadla ani zbraně s takovým dosahem. Jenže urek čekal na příležitost a Rus nebyl připravený. Kopilota to stálo život. To se už nebude opakovat. Pro příště už bude připravený.

 218. 263 Petře, Turci nejspíš umějí velmi rychle mačkat ENTER.

 219. 260 Bohouši, co se týče Kurdů, s tímhle loupeživým národem jsou historicky potíže a levičáckou teroristickou PKK bych tu rozhodně nechtěl.

 220. Putin zřejmě vojáky zprdnul, a prohlásil jejich návrhy za „nedostačující“

  „Pokud jde o opatření k zajištění bezpečnosti letů v naší bojové operaci v Sýrii, pak návrhy, které byly vysloveny včera, jsou nedostačující. Projednali jsme to už ráno s vedením ministerstva obrany. Do Sýrie bude na naši vojenskou leteckou základnu přesunut komplex protivzdušné obrany. Doufám, že to bude spolu s dalšími opatřeními, protože to není jediné opatření, které činíme, dostatečné k zabezpečení našich letů“, řekl Putin novinářům.
  „Chtěl bych říct, že budeme velice seriózně přistupovat k tomu, co se stalo, k zajištění bezpečnosti budou použity všechny naše prostředky“, zdůraznil prezident.

 221. Hale, to nevím. Pravdou je, že ani podle turecké mapky se nejeví, že by byl čas na téch deset varování… Ale to je jen drobný detail.

  Co *vím* je, že v mezinárodních vztazích po vídeňském kongresu až po Pax Americana vládla reciprocita, a že se ten princip vzhledem k poklesu síly západu vrací.

  Tudíž se dá čekat, že bude padat více letadel a nebudou jen ruské. Ono několikavteřinové narušení vzdušného prostoru není zas tak výjimečná záležitost, jak by se mohlo zdát.

  Anebo tu válku fakt chceme… Ale nějak se mi nezdá, že bychom měli odhodlání a schopnost sebeobétí ji vyhrát.

 222. Vcelku by mne nepřekvapilo sestřelení tureckého letadla nad Sýrii, formálně vládní armádou.

 223. A turkmeni pokoj nezískali..
  z Twitteru

  aylieli @taylieli · 10 min.před 10 minutami
  Zobrazit překlad
  ?Reports that at least 4 #Russia-n cruise missiles have hit the tourkman mountains.#Latakia #Turkey

  Nejméně 4 ruské střely s olochou dráhou letu zasáhly v turkmenských horách v Latákii.

  Neserte strýčka Vláďu !

 224. 270 Ano. Reakce na narušení syrského vzdušného prostoru bude podle parametrů nastavených Tureckem. Tož aby si Turci za kniplem dávali pozor. Nevím jestli jim to došlo a co z toho vyvodili.

 225. 272 ano, taková odpověď se dala čekat. Bude to opkračovat. Jenže je mi líto, že jako vždycky se s tím svezou civilisti.

 226. PetřeK,
  ad 270, taky to očekávám. Případně, pokud Turci budou něco říkat o ochraně Turkmenského etnika, pak by mne neudivil nový stát Kurdistán.

 227. A hele, Erdogan chytá vítr ?
  http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/erdogan-turecko-nestoji-o-eskalaci-haji-jen-svou-bezpecnost-1249019#utm_source=zpravy&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss

  Možný důvod:
  „Americké bezpečnostní zdroje agentuře Reuters sdělily, že ruský letoun byl zasažen v syrském vzdušném prostoru po krátkém proniknutí nad Turecko. Washington se při svém hodnocení opírá o tepelnou stopu letícího stroje.“

  A velmi zajímavé odkazy v AJ v diskuzi pod článkem.

 228. 2 Schumi ad 275 – a čo si predstavujetě Kefalín pod takým slovom turkmenský civilista?

 229. PeSi,
  asi Turkménce s tureckým občanstvím a kalašnikovem, střílejícího na ruského pilota v padáku.

 230. Matzurko,
  Kurdové měli stát slíbený už když se lajnoval Blízký východ. Ale nějak se to „nehodilo“. Západ se na ně vykašlal a oni se od té doby snaží, nějaké území pro sebe získat.

 231. Podle informací korespondenta LifeNews se na záchraně navigátora bombardéru Su-24 podílelo 18 vojáků syrských speciálních jednotek, s podporou šesti členů elitní jednotky šíitského hnutí Hizballáh.

  Ruského letce hledali v lesích pohraniční oblasti. Po přistání se ukrýval před ozbrojenci do noci v křoví, pak vyrazil šest kilometrů do vnitrozemí, kde se jej podařilo lokalizovat díky radiomajáku. …

 232. 2 Matzurka – ach, tak už je mi to janý… Mírumilovný islámský civilista náležející k umírněné islámské opozici… Tak proč to neřeknou rovnou?

 233. Ve stínu padišáha

  Pouští a harémem
  Divokým Kurdistánem
  Z Bagdádu do Cařihradu
  V balkánských roklinách
  Žut

  V kterém dílu jsme teď?
  Kdo je pádišah a kdo žut?
  Co na to Jan Tleskač?

 234. 286

  Ale hovno ! Dala veřejný příslib, že vezme každého Syřana ! Tak ať si je nechá !

 235. >> skimic [238]
  Tak jsem se na ty ještírky podíval – a je to sranda nebetyčná. Inu David Icke. Nicméně se mi tam líbila první premisa celé úvahy: „The American government is controlled by non-human entities.“ Přiznávám, že jsem si za svůj život něco takového už také párkrát pomyslel.

 236. Alw skimici, jomouši bys mohl nazývat Die Linke, ne soc dem.
  Sakra, ty to asi nikdy nepochopíě 🙁 nač si deru prsty 🙂

 237. 292
  Ale houby, dnes už ani čistí komouši nejsou co bývali, natož socdem….

 238. DVD, zdravím. Mám dotaz k tvému [292]? Co CDU s Makrelou v čele? To jsou komouši right?

 239. (282) Slíbený, od koho? Naslibovalo se toho tehdy dost, ale na Kurdy jsem ještě nenarazil.

 240. Základní definice komouše je jasná. Když to neznárodňuje, není to komouš. 🙂
  Už od dob Marxe 🙂

 241. 276 – to je boží 😀
  Se bojí, aby mu nevystřelili voko, ne? 😀

 242. Rputi,
  není ten Stropnický od aTea ?

  Ohledně Turků – čím dál víc si myslím, že Turci mysleli, že střílí po syrském Migu 23,
  ke svému úděsu zjistili, že trefili Rusa, a teď mají hnědé podvlékačky 🙂

 243. Tak Francie prý řeší, kde pohřbít teroristy.
  Nemáte taky pocit, že nejsme v Evropě, ale že se díváme do Bohnic na zahradu?
  Ať se zeptaj Američanů na smuteční obřad s bin Ládinem, debilové…

 244. MaYdo, ahoj. Taky se mi ten obrázek od Rputi líbil. Jestli vona ta osoba vyfocená na onom snímku není pověstný Bystrozraký, který nosil přes oči převázaný šátek.

  Jak píše sám klasik:
  Hoj, pane! naopak; právě proto, že příliš vidím, musím si oči zavazovat; já zavázanýma očima vidím tak, jako jiný nezavázanýma; a když si je rozvážu, skrz na skrz všecko prohlídnu; a když se bystře na něco podívám, chytne to plamenem, a co nemůže hořet, rozskočí se v kusy. Proto se jmenuju Stropnický„… 😀

 245. Halle,
  to je origoš fotka, z nějaké Stropnického inspekce. Je to cca rok staré.

 246. Ptakopysče, srdečně zdravím. Ad [299], nevotvírej si na nás z Bohnic tu svou ptakopysčí hubu, ano?…

  I když my tu máme pověstný zvířecí hřbitov, hned vedle Bohnického ústavního hřbitova, kam jest vstup zbabělcům a poserům zakázán. Na tom zvířecím hřbitově, hned vedle pejsků, by mohlo být těm teroristům dobře. Ještě je zabalit do rubáše z vepřové kůže a mohou tu tu havěť pohřbívat do alelujááá… 😉

 247. Bohouši,
  on by to nebyl marný nápad – vyhlásit, že zbytky každého teroristy, které budou nalezeny, budou zašité do rasečí kůže a takto pohřbeny.

 248. Lavrov.. úžasné. Rusové čtou Šumaváka 🙂

 249. Jenom krátká poznámka k sestřelu:
  Když před třemi lety Syřané sestřeli turecký Phantom v syrském vzdušném prostoru, řekl Erdogan tohle:

  Mr Erdogan spoke of Turkey’s „rage“ at the decision to shoot down the F-4 Phantom on 22 June and described Syria as a „clear and present threat“.

  „A short-term border violation can never be a pretext for an attack,“ he said. The Turkish jet was on a training flight, testing Turkey’s radars in the eastern Mediterranean, he said.

  A NATO s ním překvapivě souhlasilo.

  Zřejmě teď jde o naprosto, ale naprosto odlišnou situaci.

  http://www.bbc.com/news/world-middle-east-18584872

 250. 258 Petr Kunetka
  Ano. Jde to rychle a mám z toho bez legrace hrůzu. Tedy ne nějakou imaginární ale zcela historicky podloženou. Každý tuzemský režim byl zatím více utuženou variantou režimu originálního, importovaného. Myslím, že je to díky zvláštnímu sklonu kotlinských k jakémusi – nemám přesný termín – tak to pojmenuji zkratkovitě ad-hoc – internacionálním lokajstvím. Tedy tendencí, zavděčit se pánu a ještě si přisadit. Příkladů ve všech dobách je přehršel, „Případ balených koblih“ je z těch úsměvnějších jakkoliv neméně bizarních.
  A teď k meritu věci – vím-li, jakým způsobem zde byl aplikován socialismus národní, či internacionální Sovětského typu či Bruselského typu, co múžu čekat od místní aplikace internacionálního islamismu?
  Přijde paní Roithová s iniciativou modlit se nejen 5 x ale 7x ???

  A tohoto všeho jsme mohli být ušetřeni, kdyby Anton Le Monier nedržel ochrannou ruku nad tím Slovákem, vlastně tehdy Maďarem (RU) narozeným na Moravě co chtěl seřezat ředitele gymplu pohrabáčem a místo umístění mladého vzteklouna do pasťáku ho doporučil na školu do Vídně.

 251. 292 PeSi, třeba nějakou bábu, nebo předškoláka….

 252. 310 halladine, tak v tom případě měli fakt blbej den.

 253. 317

  Nečte, já mu posílám výcucy . Pročbych si nepřivydělal ! 😉 😀

 254. 318 on to byl RF-4 ( průzkumnej) a nad tou Sýrií se motal asi 15 minut.

 255. Skimici, není zcela jisté, zda by to bez Masaříka bylo lepší… Navíc ne vždy byl režim utuženější 🙂

  Ale vše jde podle plánu, není třeba obav…

 256. NoName, kde je problém. 15 minutové narušení vzdušného prostoru jiného státu Tureckým letadlem samozřejmé nemůže být z tureckého pohledu důvod k útoku. 20 vteřinové narušení Tureckého vzdušného prostoru letadlem jiného státu je samozřejmé jasným důvodem k útoku.

  Proto má 281 a upozornění na reciprocitu…

 257. Migranti na protest zahájili hladovku a někteří si dokonce symbolicky sešili rty.
  Ale to je moc pěkné 🙂
  http://echo24.cz/a/wTgHr/video-bezenci-drzi-hladovku-na-protest-si-sesili-rty
  To je jak ten ruskej psychouš už si nepamatuji jméno. Sešíváním rtů začal až skončil přibitím se za pytlík na Rudém náměstím a polití dveří Ljubljanky hořlavinou a jejich podpálením nedávno 🙂

  Ale všechno po pořádku – běženci – nyní je na řadě to číslo s pytlíkem 🙂 🙂 🙂
  Škoda, že paní Merkel nemá pytlík 🙂

 258. Milá Rputi, zdravím. Ad Kurdistán v tvých [282] a [315]. Nebuď prosím tak skromná. Pamatovala sis to totiž velmi dobře…

  Až tě příště bude nějakej všeznalej nedouk mistrovat s Kurdistánem, odkaž ho prosím na Sèvreskou smlouvu, podepsanou mezi tehdejšími státy Dohody a Osmanskou říší dne 10. srpna 1920 v Sèvres u Paříže (tam, co jsou mj. uloženy etalony metru a kilogramu). Napovídat mu, kdo to byly státy Dohody, se raději neodvažuji…

  Ať si najde příslušný text oné smlouvy a to oddíl III, články 62, 63 a 64 týkající se přímo Kurdistánu. Potom nebude za troubu…

  Kdybys byl mlčel, zůstal bys filozofem
  Boëthius

 259. V Moskvě vytloukli turecké ambasádě okna, načež nastoupila policie a ty vandaly vyhnala.
  A teď prý je tam demonstrace na podporu Turkmenů, žádající odchod Ruska ze Sýrie.

 260. 327

  On dokonce nějakej Kurditán pár roků existoval, než ho tuším v 1931 Turecko zase obsadil.
  Aspoň to říká wiki.

 261. NoName, vítám tě. Scházel jsi mi tu. Prý jsi byl na cestách, kde jsi intenzivně fotil. Já se již začal domnívat, že tě otrávili… 😉

  O tom Phantomu a těch 15 minutách jsem se chtěl též rozepsat, ale byl jsem línej hledat. Navíc už to tu někdo zmínil…

 262. Jak to tak vypadá – i když se samozřejmě mohu mýlit, Turci moooc dobře věděli, po kom střílí a dokonce bych řekla, že střehli a číhali, kdy nějaký ten Rus poletí okolo.

  Nejdřív se Ankara pokoušela prosadit jednání RB o působení Rusů v Sýrii a zejména protestovala proti ruským náletům na sever, kde to Turkům bylo hlavně trnem v oku, neb spřátelení Turkmeni. Což se jim nepovedlo.

  Pak si ve čtvrtek Stoltenberg natřásal brka a vykřikoval, že Aliance je připravena bránit všechny své spojence včetně Turecka proti jakýmkoli hrozbám, včetně ruských vojenských aktivit v Sýrii.

  Čímž zmátl Erdogana, který to vzal doslova, vyčíhal bitevník a picnul. A honem si běžel k NATU pro pochvalu a místo toho dostal kartáč. Ono co je moc, to je příliš!

  Samozřejmě, hlavním důvodem jsou Erdoganovi sny o Osmanské říši, leč dobře ví, že proti Rusku sám nemá šanci. Ale kdyby mu pomohli, tak by se stal nesilnějším hráčem v regionu. Jen mu, chlapci, nedochází, že ostatní to vědí taky a dají si na něj zatra pozor!

 263. muheheh to je teda pr..l 😀
  ja jdu radsi k parnasu

 264. aspoň někfdo je veselej! Ti rozumnější mají chmury na čele.

 265. „Turci nás nevarovali“…. Jestliže předpokládali, že stroj je Syrský, pak to chápu, protože tomu jejich „chánua chánua paprťála“ ruský pilot nemohl rozumět.

 266. 331 Rputi, sen o velké Osmanské říši…Vedle jsou Bulhaři a hned dál Srbové. Nemusejí moc intenzívně vzpomínat aby byli nasraní do běla. Slovan všude bratry má…

 267. “ a co nemůže hořet, rozskočí se v kusy. Proto se jmenuju Stropnický“

  doplnila bych to na “ a co nemůže hořet, rozskočí se v kusy[b a proletí stropem b]. Proto se jmenuju Stropnický“

 268. HM, myslela jsem, že to [b..b] dělá tlustej text… 🙁

 269. 325 PK navíc Turkům jistě došlo, že s výpady do Sýrie proti Kurdům mají šlus. Protože jak přelezou hranici tak…no, oni ji nepřelezou. Za to ruské letadlo, to bude dlouhá účtenka.

  Aby to nebylo Kantorkovo „Napřed jsem mu dal facku a pak jsem ho hnal za sebou až k viaduktu…“

  Nebo u soudu : „Pane svědku, povězte nám jak vás obžalovaný přepadl.“
  „No…jednou rukou mě chytil pod krkem, v druhý měl nůž a abych mu dal peníze a všechno co mám u sebe…“
  „A co se událo potom?“
  „Z toho si, vaše ctihodnosti, jenom pamatuju, jak jsem po něm šlapal.“

 270. 333 quivisi, to chápu. Jenže na co takové chmury jsou?

 271. Pokud jsme v EU, tak chmury přibývají, ale nic samozřejmě neřeší.

 272. MaYdo, ad [337]. Musíš to dávat do špičatejch závorek z obou stran. Na klávesnici se vyskytujou napravo vedle „M“. Musíš bejt samozřejmě v US klávesnici (i když já je umím i z české)… 🙂

 273. Dlouhodobá intenzívní snaha se zviditelnit má konečně výsledek. Už jsme na seznamu. Děkuji. Jsem velmi potěšen. Zemanovi, Sobotkovi, Chovancovi a podobným, tedy potentátům, nic nehrozí. Žijí si ve svém chráněném světě.

 274. No, tak to jsem zkoušela ty špičatý závorky. Vedle

  🙂

 275. Když jenapíšu do okna, tak je vidím,a le když je odešlu, tak se neobjeví ani závorky ani text mezi nimi.

 276. MaYdo, když chci tučně, tak je to takto:

  Levá špičatá závorkabpravá špičatá závorkaText co má být tučněLevá špičatá závorka/bpravá špičatá závorka“ – to je vše. Ty uvozovky tam jsou jenom pro parádu, aby bylo vidět, kde končí ty závorky. Musí to fungovat…

 277. Tučné: levá špičatá <b> pravá špičatá text levá špičatá </b> pravá špičatá
  Kurziva: levá špičatá <i> pravá špičatá text levá špičatá </i> pravá špičatá
  Pozor, zorání vede k rozpadu veškerého formátování níže na stránce!

  Tip: Pravé tlačítko na myši, Zobrazit zdrojový text, najít něco ozdobeného, zkopírovat do schránky, přepsat obsah.

 278. Povedlo se mi to, můžeš (a samozřejmě kdokoli jiný, kdo nevládne klávesnicí proklatě nízko jako Bohouš) si to z toho kopírovat:
  <b>Tučné</b>
  <i>Kurziva</i>

 279. A znovu a znovu 🙂

  Ministerstvo financí USA uvalila sankce proti čtyřem jednotlivcům z Ruska a šesti ruským firmám v souvislosti se situací v Sýrii.

 280. 350 Bohouši B
  technický dotaz: jak to ďáble děláš na mobilu nebo na tabletu?

 281. Jo a ty špičatý závorky se daj psát i v „český“ klávesnici dvěma způsoby:

  1.
  levá špičatá = LevýAlt +060
  pravá špičatá = LevýAlt+062

  nebo odborníci to píší takto (furt je člověk v český klávesnici) přes „pravý“ Alt (je to mnohem rychlejší a dají se tak v české klávesnici psát všechny znaky z US klávesnice, ale znaky jsou na roztodivných místech):
  2.
  levá špičatá = PravýAlt + zmáčkni přímo tu špičku jako bys byla na US klávesnici a je tam
  pravá špičatá = PravýAlt+ zmáčkni přímo tu špičku jako bys byla na US klávesnici a je tam

 282. Skimici, zdravím. Na mobilu či na tabletu to nedělám, poniváč ani jedno nepoužívám.

  Mobil mám obyčejnou Nokii, což je pouhopouhý telefóóón, bez jakýchkoli vymyšleností a intelignece (tzv. blbý) a tablet nemám. Vlastním pouze noťas a sbírku stolních PC, jež ovšem již prakticky nepoužívávm. Mám pracovní noťas s i-7 a k tomu 24″ monitor Eizo. Co víc si mohu přát? … 😀

 283. na čt4 je taková ta postarší hubená mrňavá právnická bývalá ministryně Hálková nebo jak se jmenuje
  Kdo se z běhlíků nezpůsobí byť prchající, nemá nárok tu být, asi měla nějaký dabing, jinak jsem určitě blbě slyšel 🙂

  Ale co já, skimic, důležité je, že nenasytně otevřené trychtýřovité ucho toho ptáka je jistě otevřené.
  Hubená nehubená, holka neholka. Ten převzatý paragraf platí pro každého a nelze se jen tak mir nichts dir nichts producírovat ve veřejném prostoru! Ani pro takovouto existenci není sleva!

 284. 290 Matzurko
  on by se takový pás přes tři diktatury tam na severu šiknul. Kurdové jsou imho sice naprosto nepřijatelní fanatici a zlouni, nicméně dostatečně odhodlaní ten pás držet. To by mohl být jaksi nový impuls v tomto rozháraném teritoriu. Fanatici jiného typu by sunitům a turkům přivodili kýžený katar a tím je na chvilku zaměstnali. Je mi samozřejmě jasné, že se nikdo nemá k odpaření celého území a tak se s tím holt budou babrat.

 285. Pro odlehčení něco z vlákna „humor“ na aktualních konfliktech (pravda, trochu černý)

  „Russia might not celebrate Thanksgiving
  but I’m pretty sure they will be frying a turkey.“

  Přeložit to nejde, ztratilo by to pointu.

 286. Jinak jsem ještě dnes v autě postřehl, že rusáci po jakési promlčecí lhůtě ukrajincům pro nezaplacení zastavili plyn. A že ukrajinci reagovali výnosem, že zakazují odebírat ruský plyn. A že plyn nepotřebují nejméně další dva roky, anžto ho mají hafo přislíbeno od EU.
  Když si to přeložím do lidštiny, Fico je zase v pr.eli ….

 287. Štefec:
  (Zajímavé je to celé)

  „A ještě jedna věc. Rusové prohlásili, že okamžitě končí jakoukoli koordinaci a jakékoli vojenské styky s Tureckem. Čili žádné hlášení těchto operací, jak se to dělalo doteď, kdy Rusové informovali o operacích, že tam probíhají, ale nově už informovat nebudou. Protože ta koordinace běžela právě z důvodu, aby se vyhnuli tomu, co nakonec stejně nastalo. Turci byli informovaní, ale přesto letadlo sestřelili. To je zajímavá souvislost, a proto si myslím, že to bylo připravené.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vojensky-analytik-Stefec-zcela-vazne-Sestreleni-ruskeho-letadla-Tureckem-clenem-NATO-je-valecny-akt-Americane-o-tom-museli-vedet-Z-toho-se-muze-vyvinout-velice-oskliva-situace-409921

 288. OT – MAtzurko, něco z Tvého oboru.

  Aneb – možná nás vymlátí dřív bakterie, než se stihneme vymlátuit mezii sebou

 289. 2 skimic ad 326 – živě si představuju, že by se v Berlíně na Alexanderplatz přibila k chodníku za kundu!

 290. Pro pochybovače

  Thomas McInerney, bývalý zástupce náčelníka štábu US Air Force: „Po krátkém narušení tureckého vzdušného prostoru, v řádu sekund, byl ruský SU-24 sestřelen nad územím Sýrie, vypovídá o tom tepelná stopa letadla…“Prohlédnul jsem si radarové záznamy. Ruské letadlo bylo v tureckém vzdušném prostoru 20-40 sekund, více ne, podle mých výpočtů bylo letadlo sestřeleno při rychlosti 400-500 uzlů (740.8 – 925,9 . km / h), pohybovalo se v úhlu 180 stupňů, což znamená, že na jihu v Sýrii. “
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ruske-letadlo-bylo-sestreleno-v-syrskem-vzdusnem-prostoru/

 291. 367 PeSi
  možná bych nebyl tak ofensivně popisný anžto by to i technicky bylo komplikovanější než pro toho disidenta. Je samozřejmě dobře, že tu věc nepoužila k pomnožení genů a snad již nepoužije. Ostatně její druhý manžel se jmenuje prof Joachim Sauer, prof Jáchym Kyselý.
  Stačí, že má vlastního bráchu a ségru…

 292. Na ČRo2 Václav Malý. Ježíšmarjá, ten člověk plácá jednu frázi na druhou a nemá to hlavu a patu. Navíc má příšernej projev, jako farář by snad měl umět aspoň mluvit z kazatelny, ne?

 293. 370 maYdo
  a na čt24 probíhá vyvolávání duchů.
  Nemám na computeru momentálně zvuk, ale významně tam gestikuluje Vlající Péro. Promeškal čas se přibít na Václaváku pod ocasem a exhibuje na P&L mediu.
  Už tam chybí jen ta ukrajinská mučedlnikyně a plynová otázka může být znovu nastolena.
  Doufám, že na to Talmanová kouká a seřeže ho deštníkem hned mezi dveřma 🙂

 294. ježíšmarjá, skimici, a na kterém hřbitově tuhle mrtvolu vykopali?

 295. Tedy, na Václaváku se přibít pod ocasem koně za co chce 🙂 aby Talmanová nakonec neseřezala mě za blbé rady 🙂

 296. Byly záběry i na Obamu a Hollande na jakémsi briefingu. Blbej zvuk, ale nemůžu s tím nic udělat než si zavřu a uložím jakýsi workfliw.
  Beze zvuku to ale působí komicky – shot do obecenstva, kde jako bych viděl rybí tvář Vondry (ale je to možná jenom má obsese – nicméně měli tak šokovaný výraz jako kdyby se Obama jal na veřejnosti masturbovat …
  Beze zvuku ta při pracovní roztěkanosti to samozřejmě nemohu vyloučit tak abych mu nekřivdil 🙂

 297. AK,
  nikoliv, tím se možná Turci pokoušeli zavděčit Amíkům – a asi zbytečně.
  Znáš to o tom, že kdo se směje naposled….

 298. …. má dlouhý vedení. 😛
  Turci se moc nesnaží zavděčit Amíkům, jdou si tvrdě za svým a vyhoví jen když se jim to hodí.

 299. Deutsche Welle:

  „“Na zasedání Rady stálých zástupců NATO k sestřelení ruského letadla došlo k vážným neshodám. Řada zástupců členských zemí Aliance zaujala velmi opatrný přístup k „turecké stížnosti“. Závažné rozdíly byly, mimo jiné, i k prohlášení turecké strany, že „ruské vojenské letadlo byla více než desetkrát varováno, ale ve skutečnosti šlo jenom o dvě,“ uvedl zdroj.

  „Kromě toho se záznam tureckých pilotů, které předložil zástupce Turecka, jeví jako velmi zvláštní, nesrozumitelný. Proto vyjádření generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga bylo pouze jeho osobní, nebylo odsouhlaseno všemi členy,“ řekl zdroj. Také, někteří členové NATO na zasedání Rady spekulovali, že Su-24 mohlo být sestřeleno nad Sýrií.“

 300. Rputi ja fakt nevím. Zkuste někdy sledovat zpravodajství bez zvuku. Je to úplně jiný druh zážitku 🙂

 301. Taková varování se vysílají na speciál frekvenci, která je údajně trvale v každém letadle na přijmu.

 302. Na CT24 byl generál Šedivý. Považuje tureckou akci za nepřiměřenou, protože bylo jasné, že letadlo nemá útočné úmysly vůči turecku, a myslí si, že došlo k omylu.
  Že si turci mysleli že sestřelují Syřana.

  Asi mě na Šumavákovi sleduje 😀

 303. Mimochodem, ono je nějaký výročí? Že byl v rozhlase Malý a teď je Daniel Kroupa.

 304. 389

  Když jde o legraci, je úplně fuk, odkud je 🙂

 305. Ježíšmarjá! Ježíšmarjá!

  Citovat článek ze Zvědavce! I když by to byl jenom vtip. No toto! To je opravdu hrůza, děs a konec světa! Za to může ta stwůra Stwora…

  Ještě že tu máme každodenní pravověrný ideologický dohled, který nás nezištně upozorňuje, co je pro nás vhodné, co je pro zdejší již méně vhodné a co je pro místní osazenstvo již naprosto za hranou a tudíž ne-vhod-né (Zvědavec, Aeronet, AC24, Sputnik & spol.).

  A takový to býval krásný pravicový web!

  Všichni tu měli totožné názory a společně si notovali, dobrou vůli spolu měli, tedy až na několik kdoví odkud přišlých rozvracečů.

  Šumaváku, styď se! Tys to dovolil!

  Neměl by se urychleně povolat proslulý nositel Templetonovy ceny, slovutný páter Halík, aby celý Šumavákův web vykropil svěcenou vodou? Nebo aby alespoň na zdejší pomýlené putinovské pomatence zapůsobil střelnou modlitbičkou? …

  Sodomu a Gomoru na nás, holotu!!!

  Rpuť, Westíka, Baubo, Matzurku, NoName, Quivise, ŠimonaKleina, Haladina a samozřejmě i mou maličkost vykázat! Čtou si, co chtěj. Ježíííšmarjááá! Tedy vyjma Haladina. To je komunista jako vyšitej a jako takovej samozřejmě patří jedině pověsit ho na nejbližší lucernu…

  A takový to býval krásný web…

  Ó Hóóósana. Ó Bóóóže! Ježíííšmarjááá!

  Za svůj obmyslný příspěvek si předem píši velký černý puntík!!! Čtenáři Roberta Louise Stevensona dobře ví, co to pro dotyčného znamená…

  Srdečný pozdrav všem místním ideologickým dohližitelům, pevným ve víře, ať jsou zblízka či zdáli, najmě naší vrchní paní dohližitelce, též žoviálnímu ahistorickému popletenému automatickému číslovači a rovněž i prazvláštnímu tvoru jménem Osmoderma eremita, u jehož náhlých hnědých přepadů vždy oceňuji jeho výrazný pach po juchtovině a IV. Říši a mnohým dalším. Hlavně všem jejich humoristickým výlevům. Mi-lu-ji je a neskonale si jich za to vážím! Američtí republikáni v čele s kretinem McCainem a Jebem, místní US ambasáda a okresní hejtman je jistě jednou v budoucnu ocení za ideologickou věrnost… 😀

  A takový to býval krásný web…

  Klaní se poněkud rozverný Bohouš… 😛 😉

 306. Ale už mě poněkud se.e ten dohled nad tím, jaké že máme mít smýšlení a co máme číst. Já si čtu a budu i nadále číst co chci.

  Dobrou.

 307. Dobré ráno.
  Bohouši – nikoli, nebyl tu web, kde si všichni notovali, naopak, byly tu diskuze dost ostré. Ale nikdy by se tehdy nedala napsat 391 natož 394. Za to, co si kdo myslí, se začalo „vylučovat“ až teď a bohužel i ty ses mezi vylučující zařadil. Nebo chceš říct, že nedohlížíš a nekritizuješ mě za to, co si myslím a co jsem si dovolila napsat? Svobodu slova jen pro ty, co si myslí to co ty.
  Hezký den přeji všem.

 308. Dobré ránko!

  <b. Bohouši díky a sladké sny!

  Đano ,
  hluboce se mýlíš, byly ostré diskuse, ale zásadně ad rem, nikoli ad hominem.
  Jestli ono to nebylo tím, že diskutující měl znalosti, v problematice se vyznal a věděl, co říká.

 309. Dobré zas ráno… 2 Petr Kunetka ad 381 – takovejch „pokusů o varování“ ti šikovnej střihač vygeneruje za hodinu hafo…
  Tady (i jinde) někdo uváděl, že ty 2 kilometry (sporné) měli proletět za cca 15 – 20 sekund. Že letěli cca 430 – 450 km/h. Což nám dává cca 120 – 125 m/s. Tedy než řeknu jednadvacet, tak ten křáp uletí nějakejch 120 m. Takže pokud někdo tvrdí, že po dobu pěti minut vysíral varování, tak 5 minut je 300 sekund a to při konstantní rychlosti odpovídá vzdálenosti 36000 m, tedy 36 km od hranic. (laskavý čtenář si to může přepočítat!)
  Tedy hluboko nad územím Sýrie, kde ty stroje operují zcela legálně, na pozvání zcela legálně zvoleného představitele. Takže tady někdo děsně kecá. A nějak se zatím nikdo nezmínil, že to kšeftování s těma cisternama pro ISIL má pod palečkem Erdoganův synáček. A položíme-li se na otázku „čí bony?“, vynoří se nám zajímavé souvislosti. No a ještě bych podotknul, že kozomrdi mají obecnou tendenci považovat slušnost za slabost. A mám neodbytný pocit, že milé Turecko pocítí náhlý náraz hubou na realitu!
  A tak nějak bych předpokládal, že dojde na slova sapéra Vodičky – vinnej, nevinnej, berte to po řadě!

 310. Jo, to v tom druhým odstavci opravdu není překlep!

 311. Další seznam. Komu se tu nelíbí, ať sem nechodí. Tento blog vznikl za účelem sjednocení pravicových pohledů na věci.

 312. Sjednocení pravicových názorů? Right or wrong, my rightist opinion!

  ¨Já bych dal přednost předávání čirokého spektra informací, jinak by mi takový sjednocující blog připadal jako RP před lety. Zatočíme, zatočíme.

 313. Rusové v tom pohraničí vybombardovali nějaký konvoj, jedoucí z Turecka.
  Humanitární organizace se k němu nehlásí, takže asi zbraně.

 314. PeSi,
  to jsi jen přehlédl – na Erdogana juniora jsem tu už upozorňovala.
  Je to pořád dokolečka stejné, jako když teď naposled Erdogan hlásá, že Rusko je přece soused a přítel a div při tom nemá upřímné slzy v očích….

  Jak je to dlouho, co je okupován Kypr, tedy člen EU a nikomu to nevadí a dokonce je s Tureckem ochotna diskutovat o členství? A co na to NATO?

  Lhát nepříteli přece Korán povoluje !!!

 315. PeSi,
  no ono to pomalu leze na světlo Boží, jak si Turci vesele povyskočili…
  http://www.bbc.com/news/world-europe-34929242
  BBC zprávy – titulek: Turecko uvolnilo audiozáznam „varování“ sestřelené ruské stíhačce.
  IMHO ty uvozovky tam nejsou náhodou, neboť článek začíná větou:
  „The Turkish military has released an audio recording of what it says were warnings to a Russian warplane before it was shot down on the Syrian border.“

  Tedy: „Turecká armáda zveřejnila audiozáznam, o němž říká, že byl varováním ruské stíhačky před tím, než byla sestřelena NA syrské hranici.“ (K tomu bych podotkla, že i záznam Pentagonu mluví o jiné pozici letounu, a to dávno na syrském území – tedy porušení konvencí o možnosti sestřelu…)
  Na tom záznamu je kromě spousty chrastění a „paprťála“ slyšet „změňte směr na jih“….

  No a vojenští odborníci pomalu a jistě začínají vytahovat Ženevské konvence, podle nichž je střelba na katapultovanou osobu nepřípustná (pokud tento není zjevným ohrožením, tedy nedrží kalašnikov a nepálí pod sebe), povoleno je pouze zajetí.

 316. Halle 402,
  Turci už pláčou, že oškliví Rusové jim vybombardovali humanitární konvoj … 😀 😀

 317. Halle, ten humanitní náklad bych chtěla vidět… 😀

 318. No upřímně vzato, pokud by tam byla munice, tak by to asi z takové blízkosti nehasili.

 319. Quivisi,
  na druhou stranu, kdyby mohli už by vyjmenovali kolik kg mouky, vajíček, stanů, dek … atp.

 320. Kuras k žalobě na Konvičku:

  „Před pár lety byla rovněž v Rakousku odsouzena islamoložka Elisabeth Sabaditsch-Wolff za citát z Koránu dokumentující, že Mohamed se oženil s šestiletou a defloroval ji v devíti, čímž by podle dnešních našich zákonů byl definován jako pedofil. A v jednom z nejabsurdnějších případů soudní perzekuce občanů islamizačním rakouským soudnictvím byl jeden Rakušan odsouzen za jódlování na své vlastní zahradě, které si muslimský soused vyložil jako výsměch islámské modlitbě.“
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-spravedlnost-nebo-politicka-razie-fd9-/p_spolecnost.aspx?c=A151125_162526_p_spolecnost_wag

 321. 384 – tak v tom případě to musela zachytit všechna letadla v okolí a dokazování bude triviální.
  Ad humanitární konvoj – nebývalo kdysi zvykem při průjezdu humanitárního konvoje bojovou zónou tento hlásit, včetně trasy, dopředu?

 322. Quivisi,
  munice se nevozí v konvoji, příliš velké riziko.
  Jezdí náklaďáky extra. V noci a ostrahou.

 323. A náklaďák s kalašnikovy bez střeliva nebouchne

 324. Dobré ráno
  dvě poznámky
  * Halík se imho dovede vykropit sám po své ose aniž by potřeboval větších témat (vlastně každý jeho na mě tak působí aniž by někdy vůbec musel dokonce otevřít otvor a rozkmitat hlasivku)
  * V dřevních dobách Šumaváka (kdy ještě PeS miloval ODS láskou a ji podporoval) si pamatuji jakéhosi Raptora Horliváka, totálně porarašeného. Něklolikrát denně sem tehdy vlétll/a/o vějířovitě vychrstlo nočník, upustilo větry a pak zase zabouchlo. Málem jsem napsal z pravicových posic ale to by byl nesmysl. Z posic tehdejší ODS.

 325. 416

  Jo, to bylo v době , kdy byl jistý Halladin horlivý eurohujer. 🙂
  Tempora mutantur 🙂

 326. skimici,
  raptor je raptorka, tehdy místní funkcionářka ODS, dnes bůhvíco, nicméně se stále porarašeně projevující na různých webech pod různými nicky. Prostě pánbůh dopustil….

 327. Zajímavé je, že se ke konvoji nikdo nehlásí. Kdyby to organizovali Mlékaři bez stanic, Člověk v plísni, nebo jiná humanitárka, tak už by sluníčkáři seděli v kroužku a bubnovali by na poplach. Asi konvoj vznikl a přesouval se sám od sebe.

 328. ptakopysku, utrpení v oblasti je již tak velké, že konvoj zorganizovali mimozemšťani, kteří intenzivně, ale skrytě monitorují vývoj na planetě. Samozřejmé své utajení nemohou prolomit tím, že by dodržovali pravidla, které pro humanitární konvoje organizované méně utajenými složkami platí.

  Jsem rád, že spousta lidí má jistotu, že jsme na správné straně 🙂

 329. (392) Vypadá to spíš na hysterák, druhý atak.
  (397) Tak dokonalé to sice nebylo, ale budiž, ad hominem nebylo tolik. To se zde objevilo až s lidmi, které nikdo nikdy neviděl – no a pár viděných se přidalo.
  (402) Bílé (nabílené) náklaďáky?
  (421) Z toho, co je na výběr, není ta jistota zase až tak kumšt. Alternativa by byla pozice nezúčastněného pozorovatele.

 330. Dobré ráno,

  lidi, neblbněte, když už se zbláznil svět, musíte bláznit ještě Vy?

  Petře, a která je ta správná strana? Velká nebo malá?

  422 – „Historie skupiny začala u Miloslavy Drskové, pracovnice v kravíně, která začala komunikovat s Plejáďany“

  Řekla bych, že plejáďani se chtěli setkat s jedinými rozumnými bytostmi na téhle planetě, proto zamířili do kravína, ale ta Miluška se jim do cesty nějak připletla…..,

 331. ptakopysku,
  třeba ten konvoj vznikl zhmotněním Faty Morgany nebo tak něco 🙂

 332. [397] Bývaly tu i diskuse ad hominem, např. ad pf.
  Ale to bývaly hodně extrémní záležitosti.
  Na druhou stranu, i entita pf zde mohla diskutovat, kupř. o potápění a hodinkách si zde jednou notovali pánové dlouho.

 333. Myslím, že si celá problematika žádá lépe studovat historii, aby lidé měli větší přehled o čem je řeč

  ….“Novináře také zajímalo, co si hlava státu myslí o vyjádření šéfa Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeba Hassana Alrawiho, který o ní v komentáři pro iHned.cz psal jako o Boko Zemanovi a o slovenském premiérovi Haram Ficovi.

  Zeman poukázal na to, že nedávno přečetl historii muslimských obcí v České republice, kde se mimo jiné píše o tom, že muslimové kolaborovali s nacisty. „Muslimská obec byla rozhodnutím prezidenta Beneše rozpuštěna jako nepřátelská vůči Československé republice, protože kolaborovala s nacisty. Ostatně velký muftí z Jeruzaléma byl přijat Adolfem Hitlerem a vyjádřil plnou podporu boji říše proti Angličanům a dalším kolonialistům,“ uvedl Zeman s tím, že bychom neměli při posuzování muslimské obce přehlížet její historické kořeny.“…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-zas-bude-kriku-Co-Milos-Zeman-rekl-o-ceskych-muslimech-si-radeji-prectete-sami-410010

 334. 424 záleží na okolnostech! Aní malá strana se někdy nejeví jako jen nějaká obyčejná malá strana. Zvláště v autobuse.

 335. AK, ad 423 – a co bylo na pozici nezaujatého pozorovatele (co se týče třeba arabských diktatur) tak špatně?

 336. PeSi ad 398 – jo 430 km/h … ale to já mám ještě otázku, zda se to letadlo vzhledem k ploše křídel při této rychlosti udrží ve vzduchu.
  Někde jsem zahlédl nějakého voj.leteckého odborníka, který hovořil o rychlosti ca 800 – 930 km/h ( on to měl v mílích).
  No a pak by ty vzdálenosti vypadaly jinak, nebo někdo dost kecá!

 337. 404 Matzurko, katapultovanej nekatapultovanej, pořád je to nepřítel. Mínus jeden katapultovanej znemená o jednoho nepřítele míň. To když mě někdo napadne a dojde mu munice znamená, že na něj nemám střílet,ale pustit se do něj holejma rukama? No hovno. Pic a hotovo. Takže odstřelení pilota naprosto chápu. Konvence nekonvence. Že byl zabit je naprosto v pořádku. Tak to má být. Válka není fotbal. Být v té situaci, zacházím s nepřítelem bez ohledu na konvence a to tak aby pokud možno byl mrtev. Tp platí univerzálně bez ohledu na čí straně je právo spravedlnost, pravda, láska…

 338. Šumaváku,
  už jsem to sem, tuším dávala. Expert je emerickej, tudíž snad i akceoptovatelnej! 🙂

  …“Prohlédnul jsem si radarové záznamy. Ruské letadlo bylo v tureckém vzdušném prostoru 20-40 sekund, více ne, podle mých výpočtů bylo letadlo sestřeleno při rychlosti 400-500 uzlů (740.8 – 925,9 . km / h), pohybovalo se v úhlu 180 stupňů, což znamená, že na jihu v Sýrii. Ze strany Turecka to byl nesprávný výpočet,“ řekl generál…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ruske-letadlo-bylo-sestreleno-v-syrskem-vzdusnem-prostoru/

 339. Schumi, je pravdou, že oblíbenou zábavou japonských pilotů nad Chalchyn golem bylo proletět křídlem mezi vrškem padáku a pilotem.

  Na druhou stranu ženevské konvence nevznikly z nějaké falešné humanity, ale ze snahy zajistit SVÝM vojákům šance na přežití po zajetí, což má kladný dopad na morálku obecně (ač někdy vede k větší tendenci se vzdát v ne zcela nadějných situacích). Ber to jako jinou variantu toho, proč američané dělají někdy tak šílené akce pro záchranu jednoho či pár pilotů.

  Proto se k ní připojili prakticky jen ty země, kde se musela vláda ohlížet na veřejné mínění.

 340. Schumi,
  piloti na padáku nebyli stříleni ani za II. WW. Pokud se vzdali a byl čas a chuť na rytířské činy, končili v zajateckých táborech. Tedy pokud je náhodou po přistání na fleku neumlátili nasraní domorodci. To se stávalo na všech stranách konfliktu. V Německu i v Anglii. V Německu pachateli lynče byli aktivní nacisté a jejich přisluhovači, v Anglii rozhořčení obyvatelé.

 341. To mě vede k dalším úvahám. Stejně tak chápu útok 11/9 a letošní z 13/11. Velice efektivní z pohledu na reakci kterou to spustilo. Ve válce platí zásada útočit na nepřítele tam kde je nejslabší. Je-li nepřítel „demokratický“, cílem tak jako v jiných případech je suverén. Tedy ten kdo vládne. Nepřítelem a cílem jsou všichni občané, ne jen ti z nich, kteří jsou jejich ozbrojeným nástrojem. V tomhle případě válku nevede král prostřednictvím svých poddaných, ale občané jako suverén. V boji o přežití nerozhodují konvence, ale přežití. Lpění na konvencích znamená jen to, že ve skutečnosti suverénem není ten kdo je za něj vydáván. Nebo je to jednoduše projev blbosti a ideové nákazy.
  Jestliže „demokratičtí“ jsme „demokraticky“ součástí protiislámské či protijakékoli koalice, všichni jsme cílem. A jestliže jsme cílem, musíme se podle toho zařídit. Jestliže proti nám ISIL vede válku, jde o smrtelný zápas ve kterém na stupni vítěze je jen přeživší. Proto, bez ohledu na širší souvislosti a příčiny toho jak to vzniklo, jde-li nám o přežití, musíme vést boj všemi prostředky, naprosto bezohledně, se vší krutostí a bez jakékoli slabosti lidství. Nesmíme se sami svazovat svými vlastními zákony. Teroristický útok na nás nemůže být pojímán jako jakýkoli jiný běžný zločin, na který je reagováno v rámci regulí právního řádu, ale jako na takový akt, vůči kterému a jeho strůjcům je nutno použít veškeré praktické prostředky, které pro ten který případ budou shledány účinnými a to nehledě na stávající právní řád. Nedpřítele nutno hubit a ne ho živit ve vězení a navíc s ohledem na jeho zvyklosti a dokonce tak, že se má lépe než ti nejvědnější z nás.
  No, samozřejmě, že je i jiná možnost. Vysrat se na to a dělat jako že se nás to netýká…

 342. Nojo, Japonsko… asiaty samozřejmě ve své 435 vůbec neuvažuji.

 343. Sobotka:
  Budu mít s panem prezidentem trpělivost, podobně jako jsem ji měl uplynulé dva roky, a i když máme na některé věci rozdílné názory, nebudu se s ním dohadovat přes média.

  Očekávám, že Zeman řekne:
  “ mně už trpělivost s panem premierem dochází…“
  A hin sa hukáže !

 344. Ženevské (Haagské…) konvence.
  Pokud je jeden dodržuje a druhý ne, je to poněkud asymetrické. Musí je armáda, která se k nim připojila, dodržovat i proti nepříteli, který se k nim nepřipojil?

  Viz markýz Pavo de Chvost a jeho příručka o umění rohovnickém a její následky pro toho, kdo touto knihou poučen narazil na realitu.

 345. Šumaváku,
  při rychlosti okolo 400 km/h by podle mne (marně jsem hledal na webu a Jane´s po ruce nemám) by už byla nejspíš „stall speed“ podkročena a letadlo by se nemohlo udržet na letové výšce.

 346. (430) Já nikde nenapsal a ani si nemyslím, že by to bylo špatně. Spíš bych řekl, že v uvedeném případě tuto pozici zastávám také. Jenom doma je to obtížnější.
  (432) Lze taky důvodně předpokládat, že bombardování Asadem a Rusy do dotyčné oblasti dospělo dříve, než informace o konvencích. Které se také vztahují hlavně na vojáky, za které jejich stát ručí.

 347. Schumi,
  ok, tak tedy pilota na padáku zastřel, ale pak se nediv následkům.
  Resp. pokud už si to natočíš, nechlub se tím na Netu. Už jen fakt toho natáčení mne jednoznačně staví do jiného kulturního okruhu než ty jásající Turkménce.

 348. (443) Matzurko, nenatáčíš a také nebombarduješ končiny, o kterých je alespoň mně důvod bombardování neznám. Mohou to být „džihádisté“, mohou být bombardováni pouze proto, že nechtějí Asada. Každopádně je asi bombardování, proti kterému nemají obranu, dost nasralo.

 349. 435 ptakopysku, mám pochopení pro umlácení dopadených pilotů lopatama kteroukoli z válečných stran. Válka není sport.

  434 Petře vím, důvody jsou, jak jinak komplexní. Základ přetrvává z feudální doby, kdy válku vedli suveréni prostřednictvím svých poddaných, o území a o poddané. Tedy o „zboží“. Stejným zbožím byla armáda složená dílem z cenných profesionálů, kterým bylo možno nabídnout angažmá a dílem z verbovaných poddaných. To vše na základě moudré pragmatické úvahy, která je připisována Čingizchánovi, že „mrtví neplatí daně“. To přetrvalo a rozvinulo se v období romantismu a přetrvalo po vzniku „národních“ států. Dílem na základě racionálních úvah, dílem ze setrvačnosti tak jako ve všem, dílem jako produkt „víry“, memu.
  Nyní je to výrazem reality, která je taková, že válku vedou elity prostřednictvím poddaných, nazývaných občany. Jsou to řadoví občané, kteří hynou, kteří produkují a platí vše co je potřebné k válce, kteří nesou veškeré břemeno a riziko. Oni jsou vystaveni největšímu nebezpečí, ne vládnoucí elity ve svých pevnostech stavěných achráněných, jak jinak ze zdrojů vytvářených ovládanými, a natolik mobilní, že v nejhorším případě jsou včas odvezeni do nebezpečí, zatím co ovládaní jsou nuceni mu čelit a poradit si jak mohou. Aby případně se elity vrátily, rozdávaly metály hrdinům, pokládali věnce na hroby padlých a nechávaly věšet ty, kteří selhaly. A zas v čele, v pevnostech a chráněni…. Jestliže někomu hrozí, že vyletí do luftu, není to Zema, Sobotka, Chovanec… Ani ti, kteří před nimi ve snaze v záři reflektorů stát po boku nejmocnějších dělali takovou politiku jakou dělali a která vedla k nynějšímu stavu.

 350. 437 — Nepřítele nutno hubit a ne ho živit ve vězení (…) — Nojo, Schumachere, ale na sebevražedné útoky moc nefunguje ani toto. Obecně však ty současné atentáty beru spíše jako výraz určité netrpělivosti stále mladé muslimské kultury a jako jistou výhodu pro zdejší civilizaci, které tak i přes její prohnilost, pseudohumanismus a pravdoláskovní změkčilost dovolují o nepříteli vůbec začít uvažovat jakožto o nepříteli.

 351. 443 Matzurko, to je logické. Z pohledu druhé strany…také bych se tam chtěl vrátit a srovnat to se zemí. Mám pochopení pro obě strany. Vidět meč z obou stran. Natáčení, no to je dokumentace, už druhoválečné stáhačky měly fotokulomety. A když má někdo mobil, neodolá. To je logické. Ostatně, kde se ten mobil vzal, kde se vzala ta technologie, ty zbraně… A chlubení, jednak je to příznačné pro tamní kulturu, tak jako radostná střelba do luftu při každé vhodné příležitosti, druhak je to příznačné obecně. Viz Facebook…

 352. JEŽÍŠMARJÁ!!!!

  Vždyť už to cituju PODRUHÉ !!! – 433 !!!
  Tak potřetí!

  … bylo letadlo sestřeleno při rychlosti 400-500 uzlů (740.8 – 925,9 . km / h) …

  A NĚKDO SI POPLET uzly a kilometry !!!

 353. Schumi,
  nojo, to je fakt. Já mám na Facebooku akorát založený účet, abych mohla nakouknout, pokud se někdo jiný chlubí fotkama a dá mi echo… jinak nikde nic, jen klasický dobrý e-mail, pracovní a soukromou adresu. Tu soukromou používám i pracovně, neb k ní mám jednodušší přístup, zejména pak jsem-li v zahraničí.
  Takže nejen kultura; zjevně i v rámci té své jsem holt konzervativní až k jisté fosilizaci 😀

 354. 448 zpátečníku, tak jako „mladý viselec k stáru nepokrade“, čehož nedbáme a co je příčinou vnitřního nepořádku, který je vhodným prostředím pro darebáky z vnějšku, tak mrtvý terorista útok nespáchá. Ostatně „nět čelověka, nět prabljema“. Relativně ještě humanistické opatření je v takových případech vyexpedovat celé příbuzenstvo tam odkud přišlo a to bez ohledu na cokoli. Ostatně neodebratelnost státního občanství by nemělo být dogma. Další možností, kterou však vládnoucí elita nepřipustí, a dobře ví proč, je všeobecné ozbrojení bezúhonných občanů. Už jen to odrazuje. Předvést, že teroristické útoky jsou kontraproduktivní. Jenže vládnoucí elita, jak pozorujeme, předvádí opak. Na útok vedený teroristickými nelegálními prostředky reaguje snahou dále omezit legální držení zbraní. No jestliže si někdo z nich myslí, že když mě bere u huby a všemožně mi překáží abych se bránil sám, zásadně se mýlí v tom, že až sám bude mít pocit vlastního ohrožení, že mi dá kvér s rozkazem abych chránil jeho život a zájmy. No hovno.

 355. 540 Rputi, to není výjimečné. Kvůli tomu kiksla sonda u Marsu.

 356. 31 — Což o to, AeroKarle, pokud jde o proveditelnost v reálném světě, jsme zde asi ve shodě. (A co se týče možnosti změnit minulost, jistě v naprosté.) Přesto se mi však (v 7) jednalo o poněkud jinou linii. (Dovoluji si zde navázati na http://sumavak.blokuje.cz/pozvanka-na-prednasku-3#comment-158788 , tu poslední část pod druhým rádobytypografickým znaménkem odspodu.) To jest: Když už věci stejně nijak nemůžeme přímo ovlivnit k lepšímu, snažme se alespoň rozpoznat ty hodnoty, o něž nám nyní jde, šlo též v minulosti, a půjde o ně snad i těm, kdo přijdou po nás.

  Myslím si, že podobný problém, lépe řečeno podobná absence, poněkud zatěžuje např. i současnou debatu o sestřelu Su-24, která následkem toho začíná připomínat loňskou debatu o Ukrajině. Osobně zaměřené příspěvky se mi tu přirozeně zdají býti dost navíc, ale možná jsou spíše jen důsledkem naprosté nepřítomnosti jiných, totiž příspěvků zabývajících se otázkou, co je v této situaci český zájem.

 357. Myslím si, že ruská veřejnost akceptuje, že šlo o válečnou oběť. Armáda tam má vysokou prestiž a hrdinové jsou v kurzu. Oblast, kde se natáčelo to vítězné video s mrtvým pilotem, už asi po osmihodinovém bombardování vypadá trochu jinak, než v pondělí. Vše ostatní jsou diplomatické tanečky.

 358. Každopádně je asi bombardování, proti kterému nemají obranu, dost nasralo. 😀 😀 😀
  Tomu věřím. Samozřejmě se lze položit na otázku, proč tak konali, když ještě z Turecka nepřišla zásilka humanitární pomoci s potravinovými doplňky typu SAM(GTAM)? Možná jistá disfunkce synapsí v prostoru, který mají umírnění opozičníci mezi ušima?

 359. 452 — Schumachere, jestli souhlasíš s mým zobecněním svého příspěvku, že pseudoliberálními a pravdoláskovními přístupy nelze řešit žádný reálný problém, pak se asi shodujeme a zbývají nanejvýš detaily.

  Kupříkladu ty protizbraňové zákony…: Samozřejmě snaha zdejšího režimu utáhnout šrouby je zjevná, a zjevná je i snaha podšprajcovat se přitom něčím, co z EU (dříve Moskvy a Berlína) přichází. Přesto si myslím — a snad by bylo dobré, kdyby to někdo ve zdejších debatách zdůraznil –, že tam na Západě to vůbec není tak jednoznačné. Představ si, že by u nich platil stejný zákon jako u nás, kdy každý, kdo splňuje zákonné podmínky, se může vyzbrojit palnými zbraněmi, a to i poměrně mohutně. Nojo, jenže u nich významná část občanstva, a to právě ta neklidnější, dnes jsou zrovna ti muslimové. Doposud si tamní autority mohou činit iluse, že jednoho dne opět získají kontrolu nad no-go areas a arsenál nelegálních zbraní zabaví. S tím českým zákonem by se jim to nemuselo povést ani teoreticky…

  No nic, nejvyšší čas věnovat se dalším marnostem.

 360. 437 Schumi
  je to samozřejmě kvalitní a strhující řeč! Máš k tomu dar a spoustu příležitostí k procvičování.
  Já jenom poznamenám, že bys neměl zapomenout na fakt (když už svoláváš občany ba barikádu), že bezprostředním nebezpečím (ani pro Tebe) není teror nedený proti kontlinským zvnějšku. Pravděpodobnost újmy na životě a zdraví konkrétního kotlinkáře je zatím menší než že Ti spadne ze střechy na hlavu cihla anebo Tě přejede zdrogovaný již několik set let nezintegrovaný tuzemec.
  Nebezpečí bezprostřední si uvědomíš, až budeš koukat na oblohu skrze jakési zkřížené dráty. To už bude ale pozdě aby sis uvědomil, že jím byl Tr ř a OČTŘ, keré Ti neútulný pokojík zařídily za peníze Tvé vlastní. Konvička už to chápe.

 361. Zdravím ze zatáčky,.
  Quivis, moje 400 byla jen citací jiných komentátorů.

  Snad bych mohl ještě připojit, to nikoliv ke quivis, že kdo nejvíc křičí, od toho to fičí. (1. třída základní školy).

 362. Svatá pravda, to přísloví. To potvrdí každý popravčí

 363. Slováci začali dělat domovní prohlídky u muslimů žijících na Slovensku, ruská obchodní inspekce se vyřítila na kontroly tureckých potravin v obchodech, a turecké zboží prý z obchodů mizí.
  Zdroj – Radiožurnál před chvílí.

 364. 461 ach, má milovaná baklava! To je ale k rusákům opravdu kruté 🙁

 365. 462 – to je ten preslazenej hnus,?
  To je nsad uz dlouho zakazano umluvou o bakteriologickych zbranich, ne?

 366. Medík, oříšky, litový těstíčko, růžovej syrup …. Lepivá Mňamka akorát nejdou od sbe někdy odtrhnout zuby

 367. Potvrzuji,
  BAKLAVA je výborná, ovšem necvičený žaludek zvládne maximálně 3 kousky a pak nemůže nic sladkého vidět aspoň půl roku.
  Já jsem to, při domácí výrobě, řešila použitím ostřejšího sirupu (třeba lesní směs) místo cukrového.
  Nebylo to zcela turecké, ale dalo se to jíst. 🙂

 368. Mi ráno vyrvali stoličku. Teď jsem zhulenej ibalginem a je mi všechno jedno. Klidně si dál vyprávějte o baklavě a o tom, jak leze do zubů, holoto!

 369. Ten hnus jsem si jednou dal v recke knajpe. Nastesti rychle pribehli s tekutym redidlem zvanym ujzo a tak jsem mohl rozevrit celisti.
  Obe svinstva jsem nasledne prelecil pivem.
  Nevermore!

 370. Ten Asad je ale hajzl, prý bojuje s islamisty a současně s nima obchoduje a svádí to na navinné Turecko):
  Turecký prezident Recep Erdogan odmítl ruské obvinění, že jeho země kupuje ropu a plyn od Islámského státu. „Kdo toto tvrdí, musí to dokázat,“ řekl prezident. Podle něj je hlavním zdrojem financí a zbraní Islámského státu syrský režim Bašára Asada.

 371. 458 skimici ale jistěže aktuálně největší nepřítel je ten nejbližší. Pořád to zdůrazňuju. Má utkvělou představu, že až se to přežene či bude zahnáno krví poddaných, že vyleze z díry, vrátí ze zahraničí, postaví do čela a bude rozdávat tu metály, tu oprátky a dál vládnout ke své spokojenosti.
  Jenže ono je to všechno složitější. Komplexita je velká, civilizační. Čím víc vím, tím měně jsem náchylný k včeobecnému systémovému radikálnímu řešení. Radikálně lze řešit jen akutní případy, ne civilizační chronickou chorobu. To si neuvědomovali a neuvědomují revolucionáři a aktivisté všeho druhu. Jeto záležitost spontánního řádu jako i v ekonomice. Ona to v podstatě ekonomika je. Je jen otázka, v jaké fázi se nalézáme, jaká zpětná vazba je zapotřebí, kdy nasadí a jaké bude mít důsledky. Leckdy terapie má horší důsledky než choroba. Stále na hradbách a vyhlížím zástup s vidlemi.

 372. V extrémní situaci není na co čekat, říká k sestřelu Su-24 český stíhací pilot.
  Připomíná mi to „rozkaz zněl uastavit agenta na motorce s aktovkou.“

 373. Zpátečníku, na druhou stranu se děsím představy, co by nynější obyvatelstvo v rámci jeho každodenní kultury s těmi zbraněmi, které by obdrželo, provedlo.
  Prostě nejsme Švýcaři…a proč nejsme Švýcaři…
  To nejde opomenout komplexitu a vnést jeden prvek.

 374. Problémem je zdejší všeobecná kultura. A kolem to není lepší.
  To co pozorujeme je jejím projevem.

  Kdyby opice dostala na srom tlačítko a byla naučena, že po stisknutí dostane banán, nikdy by neslezla a nestala by se člověkem.

 375. Opravdu, taky se děsím. Někteří obyvatelé by dokonce stříleli po parašutistech.

 376. Schumi ad 475 – čistě technické řešení je snadné a ve Švýcarsku plně funkční:
  Zbraně rozdat jen lidem netrestaným za násilné tr.č., kteří absolvovali základní vojenskou službu.
  😉 😀 😀

  Ale u nás to je politicky naprosto neprůchodné, to vláda, parlament, ČT a kavárna vč. neziskovek, ze strachu, nikdy nepřipustí !!!

  I když teď všichni vehementně podporují zvýšení rozpočtu pro armádu, takže by bylo to za co nakoupit a rozdat. Ale důchodci, kteří již cítí hlínu na prsou, se nebojí tu zbraň použít, a to je problém!
  https://www.facebook.com/JerrysOutdoorSports/videos/449578801761691/

 377. 472 Schumi
  To Konvička už jen vyhlíží Věru Novákovou. Není to nakonec ta Ištvánova aktivistka kterou použil proti Vesecké? Furt podává nějaké petice a podněty Vzhledem k povaze podezřelého činu, dikci paragrafů a neujasných definic as bude třeba povolat soudního znalce. A jestli se broukologovi neroztřásla kolena do teď, tak věří, že když si seznamem znalců probere, probodne se největším broukovým špendlíkem co najde. Jak kdosi v jakési diskusi trefně prohlásil: v českém pojetí se nejedná v pravém slova smyslu o dokazování ale o teologii …

 378. 480

  To ty mrtvé určitě potěší, že jim ty odpouštíš….

 379. (456) Ptakopysku, otázka je, proč je vůbec Rusové bombardovali. Mapám se moc věřit nedá, ale každopádně jsem neviděl, že by to bylo území IS. Pak teprve Turci Rusy sestřelili a místní zajásali a stříleli na pilota. Třeba tam ty SAM(GTAM) Turci dodají teď.

 380. Ak, mám pocit,. že bombardovali toho, o koho bombardování je syrská vláda, která je pozvala, požádala. Na syrském území.

  Je otázkou, zda takto postupují i ostatní bombeři 🙂

 381. 482 Aero
  To je jednoduché. Jednomu rakušákovy by se taky moc nelíbilo kdyby mu někdo bombardoval Sudety. Skákal by metr do luftu.

 382. Aerokarle,
  podle mě je na tureckejch hranicích situace, kterou bych připodobnil k českoněmeckému pohraničí v 37 roce. Akorát se zahraniční podporou je to přesně obráceně. Naši politici tehdy měli „plnou podporu“ Francie a Anglie, která vyvrcholila podpisem Mnichovského diktátu. Tuhle „plnou podporu“ Západu má aktuálně Turecko. 😀 Assad má fungující plnou podporu Ruska, Němci před II. WW měli materiální podporu v USA, Švédsku(tam běžela podpora celou válku)… a pak dostali dárek s mašlí v podobě Mnichova.
  Assad se snaží udržet celistvost země a Erdogan chce ze Sýrie urvat, co se dá.
  Turecko považuje za svůj vzdušný prostor ještě osm kilometrů od hranic směrem do syrského vnitrozemí. Je možné, že Assad uvažuje podobně. Třeba je na čáře cca šestnáct kilometrů široké pásmo o kterém obě strany konfliktu tvrdí, že je jejich.

 383. Mno, já to pochopil tak, že jde o 90 km široký úsek mezi dvěma oddělenými kurdskžmi enklávami, obsazené organizacemi , které spolupracují s al Nusrou a Isilem, které jsou sice oficiálně samostatné, ale je to prašť jak uhoď.
  Přes kurdy asi jde pašovat ropa ( za úplatu) ale že by dovolili, aby tudy ISIL a al Nusra dostávaly zbraně , tak to asi ne.
  Takže tudy jdou zbraně, jak pro Isil, tak pro Nusru a asi i ostatní rebely.

  Je veřejným tajemstvím , že tohle všechno Turecko podporuje, mluvcí se i o vojenských nemocnicích vyhrazených pro raněné Isiláky , Nusru a ostatní.
  Některé organbizace jsou preferované proti ostatním, ale v zásadě je to fuk, protože Turecko chce sundat Asada, a každý , kdo proti němu střílí je dobrý.
  Stejně je to s Amíky. Pokud Isil a ostatní bojují proti Asadovi, je jim pomáháno, případně jsou trpěni

 384. Ptakopysku a pak je ještě poměrně zásadní otázka, kudy ta čára vede a jak je definována a označena…

  Mezi ČR a AT je vyznačena poměrně pečlivě a přesto si jeden AT hotelier udělal přístavbu hotelu, která nejen že nenechává dle mezinárodní práva volný jeden metr území kolem hraniční čáry, ale navíc je ještě nejméně 1.5 až 2m na české straně.

  No a spor se vede už leta. ČR říká zbourat, AT říká: jednou jste v EU, tak držte hubu a krok! A dokud zase někdo nezabere Sudety, tak se to těžko vyřeší.
  Vzpomínám si, že když jsem býval mlád, měl jsem v katastru na starosti také jednu studnu, kterou si rakušák vykopal tak, že hraniční čára ji dělila na dvě (vertikální)poloviny a byla zdrojem nejen vody ( to méně) ale neustálých tahanic ( to více).
  Při stížnosti, že tam nemá vodu se scházely mezivládní komise a všichni měli vánoce z toho, když jsem prohlásil, že v naší půlce voda je, protože my ji nečerpáme. Ledaže by nám ji někdo ukradl. A řešit to nebudeme, protože pokud tam v létě nebude voda, dovezu ji dobytku fekálem…
  Složení komise – Ministerstvo zahraničí, ministerstvo vnitra (+Pohraniční stráž), KV KSČ,vedení oborového podniku, vedení statku, úřední tlumočník, který mě poučoval, že na svou hubu nesmím mluvit německy… 🙂 …

  Ono to s těma hranicema není nikde jednoduché – pokud tam třeba Izrael nemá humanitární technické zařízení…

 385. O.T. U Bruselské mešity (platí ji SA) se našly obálky s práškem. přes deset lidí už pro sichr dekontaminovali anžto nemůžou vyloučit Antrax.
  Píše La Libre Belgique
  http://www.lalibre.be
  Na to že tam maj už teď nejvyšší stupeň pohotovosti je to fičák.

 386. Šumaváku,
  pevně doufám, že když Turci nevědí kudy jim vede hranice, že se nekoukaj na google maps. A nebo jestli podle google maps lítají Rusové, je tuplem na průser zaděláno.
  Třeba u tureckého Beşkılıç je googlovská hranice nakreslená krapet jinde, než si myslej Syřani, že by měla být 😀 😀 😀
  http://jdem.cz/buudz2

 387. A švédská vicepremierka Asa Romson (Zelení, právnička) se slzama na krajíčku oznámila, že se proti poutníkům musej trochu přivřít.
  Nebrečte holka nad rozlitým mlíkem a reději něco dělejte! Nebo vlastně raději ne! Už prosím nic nedělete!
  A EU otevírá další kapitolu přístupových rozhovorů s Ankarou

  Jim fakt hustě jebe!!!! Omluva za výraz.

 388. 492 – s takovou psychickou labilitou patri do klastera, ale to nejde, pac muslimove zadny nemaj.
  Chudak baba.
  Tuplovanej chudak Svedsko.
  Trojtuplovany chudaci vůkol nich.

  I kdyz – vona jim ta Dablova bible prijde draho . . .

 389. Shora to vypadá, že syřani přeorávaj dvě, tři brázdy do Turecka a že Turci mají docela širokou příhraniční zónu, kde se nic nepěstuje, jaká bývala z naší strany u železné opony.

 390. 2 Šumavák ad 431 – no mně ta rychlost takhle vyšla, když jsem zvážil tvrzení, že letadla proletěla 2 kilometry nad Tureckem a že jim to trvalo 15 – 20 vteřin.

 391. 478 Aby vyřčený výrok měl propagační účin jemu přikládaný, je nutné aby mu tak v zamýšleném jeho významu bylo rozuměno obecenstvem. To samé platí i o vyobrazeních. Jestliže takto mu rozuměno není, nemůže mít přikládaný zamýšlený účin s nímž je spojena trestní postižitelnost a odpovědnost. Případné vývody znalce takové srozumění nahradit nemohou. Z toho důvodu, jestliže smysl výroku není obecně zřejmý tak aby nebylo pochyb o úmyslu autora, přibrání znalce je zbytečné. Stejně tak jestliže smyl zřejmý je.

  V praxi je to tak, že přesně nevíme co to znamená, nerozumíme tomu, ale předpokládáme, že je to proti něčemu, sprostý podezřelý je nám protivný svými jinými bohužel nepostižitelnými názory, které hlásá, potřebujeme z něj udělat sprostého obviněného, sprostého odsouzeného a nakonec sprostého potrestaného. Proto přibereme znalce, který se prohrabe archivy a zjeví, že ty klikyháky jsou něco proti ničemu. A když vyjde najevo, že dotyčný navíc jezdí tramvají osmnáctkou, je jeho osud zpečetěn a na náklady daňových poplatníků protažen justičním soukolím, místo aby se suše konstatovalo, a při tom zůstalo, že je jenom frustrovanej blb.

 392. no co, Skimici ,
  snad bys neměl námitky proti bezvízovému styku s Tureckem ?

  mimochodem , v naší vesničce nestřediskové si dvě děvčata vzaly Turka.

  Jednoho jsem měl chuť na místě zabít !

  Já mu léčil jednu stoličku, 3 kanálky, měl přijít za měsíc na korunku a on přišel za půl roku, a zub si mezitím zlomil !

  Takže se trhalo, a moje práce.. víte kde…..

 393. Scumi,
  Ve státě kde se soudkyně v obnoveném řízení sama vyloučila, anžto se cítí uražena závěrečnou řečí obžalované je možné úplně všechno.

 394. 502 halle
  Ale vlastně proč ne. Turecké hospodářství nám už socialisti zavedli :-p

 395. No on je Erdogan hodnej, on by to tomu Putinovi snad i odpustil…. 😀 😀

 396. 512

  Možná by tady ,vyjímečně šla použít inspirace tím Matzurčiným kolegou 🙂

 397. Kdepak, nikoliv islamisti, ale tito političí pokrytci představují planetární nebezpečí.
  Výživné komentáře pod článkem.

 398. 513 ? Jako že vzít špendlík a šup s ním do sbírky brouků?

 399. On ten pán prej na svém facu probíral výrobu masokostní moučky 🙂

 400. A byla by to taková politicky hyperkorektní moučka. Jeden chlap, jedna ženská, jeden běloch, jeden černoch – ani známka nějaké diskriminace ! 🙂

 401. Ty brďo, to je poprvé, co vidím, že komentáře přibývají tak rychle, že se zdá že to scroluje.
  Obama Thanksgiving 🙂 🙂 🙂

 402. Vybírám – liberals are done for nexr 10 years 🙂

 403. skimici,
  ad 494, ten výraz je naprosto adekvátní, těžko hledat něco výstižnějšího…
  Asi se v Bruselu namlsali pronikavých úspěchem s Kyjevem. Taky slibovali hory doly. Teď možná tajně doufají, že to zarazí migranty.

 404. Matzurko
  Vylezl jsem od holiče a juknul zvědavě, jak diskuse pod Obamou pokračuje a uznavám, že můj výraz nebyl v kontextu až tak ofensivní.
  Jen považte, nějaký konvička se tam zrovna vyjádřil:
  „Impeach that a-hole now! “
  Takto by se na Thanksgiving day k presidentu ověnčenému Nobelovou cenou žádný správný američan obracet neměl!

 405. Obama, no….chyt to blbě. Kdyby chytnul lepší období, mohl být hodnocený jako velmi dobrá prezident. Jenže chyt to rozesranné po mladém Bushovi. Jaké by to bylo kdyby místo něj Bush junior. To bychom zadelí štípali dvojku drát. Jestli bychom měli co čím štípat.

 406. Neměli….
  To mu ten sváteční krocan trochu zhořkne 😉

 407. 509 skimici, to jsem se moc nesplet. Příště mi můžou rovnou zavolat 🙂

 408. 503 skimici, to nemusí být nic osobního. Kdyby se nevyloučila a rozhodla, obhajoba by mohla uplatnit námitku pojatosti.
  Ovšem můj názor je takový, že úřední osoba, tedy soudce, je z principu neurazitelná stejně jako platilo, že španělské královny nemají nohy. Kdyby tomu tak nebylo, stačilo aby obžalovaný vynadal každému soudci a nakonec by ho neměl kdo soudit. Musel bych znát závěrečnou řeč. Ale i kdyby, platí mé ovšem.

 409. Kdo sleduje na FoxNews diskusi pod Obamou a nezná reálií kulturních amerických a diví se co tam furt motaj nějakého King Barry
  ASK SKIMIC!

  WashingtonTimes loni
  The last time America had a king, his name was George and he was quite probably mad. Tomorrow night, we will have a king again. His name is Barry and he is narcissistically insane.

  Thursday night, King Barry, formerly known as Barack Obama, will take a major step in transforming America from a constitutional republic to an authoritarian nation.
  http://www.washingtontimes.com/news/2014/nov/19/judson-phillips-king-barry-obama-first/?page=all

 410. 529 Schumi
  Rád bys znal závěrečnou řeč? Otevři si pivo, připrav snejk bez jadýrek a pecek aby sis při prskání nerozbil monitor a užij si to 🙂
  http://www.pecina.cz/files/slegrova1.pdf
  Ženský jsou měkký. Co by měl teprve říkat soudce co dělal Ratha.
  Ale je to literárně zajímavé. Doufám, že šíření závěrečné řeči není ještê trestné.

 411. Hollande a Putin…To se ve Washingtonu nebude líbit. Co vyšpekulují….

 412. Co si s nimi v tom Řecku počnou? Budou je střílet?

  …Stovky Pákistánců, Maročanů a Alžířanů se ve čtvrtek pokusily překonat řecko-makedonské hranice….
  Makedonská policie už přes týden nepouští na makedonské území část migrantů. Přes hranice mohou pouze občané Iráku, Sýrie a Afghánistánu, kteří mají v pořádku registrační dokumenty. To způsobuje napětí na hranici…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387587-stovky-uprchliku-se-pokusily-prorazit-pres-makedonske-hranice.html

 413. 532 Skimici, řečnicky brilantní. Ovšem doma bych ji nechtěl…

 414. U Pakistánců to chápu, jdou z jiného směru

  Hundreds of Moroccans, Algerians and Pakistanis tried to storm the border between Greece and Macedonia on Thursday, tearing down part of the barbed wire fence at the crossing and demanding to be allowed to carry on into northern Europe.

  Proč ale chlapci z Maroka a Alžíru slušně nepožádaj Španěly, že musej do Německa a do Švédska (pardon, už ne) za Mutr?
  Merkel a hlavně Hollande – kde je Vaše srdce? Proč ty lidi týráte přechodem v zimě, skrze nebezpečné balkánské území? Proč si je přes ten Gibraltar a pak ten kousek vlakem nepřivezete, když jste jim to slíbili? Krev těch umrzlých neštastníků na vaše ruky!

 415. 535 Schumi
  seřezal bych ji páskem ještě před telecími lety a konala by dobrotu 🙂
  On to ostatně psal Pecina…

 416. Jsem potěšena, že si konečně německá kontrarozvědka všimla toho, o čem se píše na všech možných webech už několik měsíců.
  jeden si hned připadá bezpečnější, když ví, že rozvědky bdí.

  Nebo ře by taky propadla rasismu a xenofobii?

 417. Petře,
  práce se sbíječkou či příklepovkou fakt pro ženské není – viz 507

 418. 538 Petr Kunetka
  vidím vždy věci z té lepší stránky. Masaryk by se zaradoval. Pomůžeme jim a necháme je zformovat legie o milionu mladých odhodlaných bojovníků. Masarykova rakev je mokrá od slz dojetí. Milion mužů dokáže skoncovat s islamisty celého Středního Východu (a Obamou včetně). Vive la Révolution! Vive la Liberté! Vrátí se domů a založí na troskách prohnilých autokratů nový demokraticko islamistický stát!

 419. Přitakají budoucnosti! (a zabezpečí vrty – prý je kec, že se to za pár let vyčerpá, z nějakých důvodů se to hluboko v zemi stále tvoří a tvořit bude)

 420. Nejde masokostní moučka tlakem přetvořit na naftu?

 421. >> maYda
  K problematice měl Spiegel poněkud jedovatý článek, kde v titulku stálo „Tajné služby nečtou ani noviny“. Jde o to, že jistý Abdelhamid Abaaoud (ano, právě ten) měl v únorovém čísle internetového časopisu Dabiq, což je intelektuální (?) hlásná trouba Islámského státu*) interview, kde mj. pravil: „Alláh mě vyvolil[…], abych se vrátil do Evropy, abych šířil teror mezi křižáky, kteří vedou válku proti muslimům.[…] Trvalo nám to měsíce, než jsme našli cestu do Evropy a s Alláhovou pomocí jsme nakonec měli úspěch a dostali jsem se do Belgie. Mohli jsme pak obstarat zbraně, najít bezpečný úkryt a tak zorganizovat naši operaci proti křižákům.“
  A tak dále, a tak dále. Co proti tomu dokáže postavit Evropa a její stávající reprezentace?

  *) https://en.wikipedia.org/wiki/Dabiq_%28magazine%29

 422. 544 dvd
  Vyvolil – zdržej se prosimich užívání takových slov!

 423. DVD – no co? Hatefree a sledování nenávistných konviček…

 424. No tak to je docela dobrý, dvd.

  Jestli tomu rozumím správně, tak dotyčnej v podstatě už před deseti měsíci nabídl jak housku na krámě, že se dostal ilegálně do Evropy, že shromažďují zbraně a že připravují teroristickou operaci??????

  A už se v duchu německých tradic zastřelil velitel rozvědky služební pistolí?

 425. Njn – kšeft je kšeft…. není-liž pravda?

  …Je také velice dobře známým faktem, že tohoto byznysu se účastní přepravní firmy syna tureckého prezidenta Erdogana Bilala Erdogana. Bilal jako vlastník několika námořních společností údajně podepsal kontrakty s evropskými společnostmi pro převoz kradené ropy do asijských zemí. Bylo také odhaleno, že Bilalovy společnosti vlastní zvláštní přístaviště v Bejrútu a Cayhanu, kde se ropa nakládá na tankery mířící do Japonska.

  Více zde: http://www.quintus-sertorius.net/news/v-ropnem-byznysu-s-isis-jedou-prepravni-firmy-syna-tureckeho-prezidenta-recepa-tayipa-erdogana-tak-se-bojuje-s-teroristy/
  Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

 426. Ovšem maYdo, tady by se mělo postupovat dle tradic francouzských – a netuším, jaké to pro tento případ jsou.

 427. Briefing Hollande-Poutin
  Můžu na tom oči nechat.
  Poutin, Hollande – sont les mots qui vont très bien ensemble …

 428. A kde jsou ty Mistraly, co ses nimi mohlo stát
  Že jim není stydno za ty kašpařiny, monsieur Hollande, monsieur le Président!

 429. skimici,
  Mistraly jsou v Egyptě a Rusko jim k tomu prodává výstroj a výzbroj, kterou by do toho montovali sami. Včetně těch vrtulníků. 🙂

 430. Dvd, tak o francouzských tradicích netuším nic.
  A ty německé mám jen z nějakýho stupidního seriálu, tuším, že z Kapitána Klose, kde nějakej vyšší štumbamfýrer nebo jak se ty jejich šarže jmenovaly, povídá podřázenýmu, že zajisté ví, co je jeho povinností a že mu na to dává pězt minut a doptyčnej se zastřelí. Nebo tak nějak….

  Třeba ho nechali být, protože se nemohly jednotlivé rozvědky dohodnout, v čí kompetenci to je. Nebo jim chybělo razítko z brusele.

  No, něco takového jsem měla na mysli, když jsem tu psala kdysi, že základní problém není v islámu. Akorát by mně ani ve snu nenapadlo, že rozvědka nechá deset měsíců běhat po světě chlapa, o kterém se ví, že patří k radikálům a kterej veřejně napíše, že má zbraně a chystá operaci proti nevěřícím psům.

  No, ale ono je asi důležitější zavřít nějakáho Konvičku kvůli blbejm kecům.

 431. Na France 24 běží interview s Erdoganem. Viditelně se přes makeup potí. Plká, že to s tím letadlem bylo v automatickém režimu. Že nevěděli, že to letadlo bylo ruský. Že by možná, kdyby to věděli ….
  Páni, to jsou kecy. Teď ještě tu O Sněhurce, pane Erdogane.
  Doufám, že ho jen frantíci blbě online z turečtiny do frániny překládaj.
  To je ostuda ….

 432. Jo jo, ten radar, jsme je varovali desetkrát během dvou minut, samozřejmě s Ruskem chceme spolupracovat, necháme to prozkoumat policií….
  Ten frantík stále drží kamenný ksicht. Já už slzím 🙂

 433. A ty kecy s ropou a Daeshem, to je sprostá pomluva. A frantíka reportéra už raději nezabírají 🙂

 434. (555) Tak nespadni.
  (558) Interview nevidím, stejně bych mu nerozuměl. Ale že se Erdogan trochu přepočítal, že si ven může dovolit totéž co dovnitř, to mne nijak neudivuje.

 435. Proti komu se vlastně v Syrii bojuje, si všichni klademe otázku, proti Bašárovi nebo proti Daesh? Nekorektně vyzvídá frantík!
  To jsou přece dva různé procesy, urazil se Erdogan…. A vypouští mlhu i z uší….

 436. Al Nusra je vlastně prima organizace. To není Daesh. To je zvracečka. Musím dodělat cosi v SAPu. Jak se mi do toho nechtělo, tak se do toho pustím a to internetový France24 okno jsem killnul. Fuj. Všechno fakt vidět nemusím….

 437. (562) No jak kdo, jak kdy.
  Asad primárně proti opozici a když se nejde dohodnou, tak i proti Daesh.
  Turci primárně proti Kurdům a když to jinak nejde, tak i proti Daesh.
  Rusové primárně proti opozici a když zbude bomba, i proti Daesh.
  Daesh proti všem, kdo se nechtějí dohodnout nebo zaplatit.

 438. Kdo proti komu? On se v tom ještě někdo vyzná? Já mám pocit, že se rvou všichni se všema.

  Zkrátka líp už asi bylo….

 439. zdravím …a dočítám …. !
  Jest mně velmi špatně, neb při konzumaci preventivně mně předepsaného ATB (Dalacin C 300-dejte si na něj pozor !), postihly mně plnou parou vedlejší účinky tohoto antibiotika, spočívající v závažných kožních následcích (úmrtnost cca 40-60%), proti nímž byl m.j.zrovna tento (prý) lék (sic !) vynalezen ,schválen ,vyroben ,a vrahy v bílém plášti předepisován nebohým pacientům (ostatně je to FRANCOUZSKÝ lék ) 🙁
  Vzpomněla jsem si při této příležitosti na varování : „Je špatné, když člověk padne do rukou právníkům, neb ho oberou o peníze; ještě horší však je, když padne člověk do rukou lékařům, neb ti ho oberou nejen o peníze,ale i o život“ 🙁

  Nicméně: ráda bych ještě před svým odchodem do záhrobí viděla lidi,“které nikdo nikdy neviděl “ -viz AK (423) 🙂
  Zatím se mějte, jdu úpět 🙁

 440. 564 Aero
  Ty si děláš psinu, ale VELMI ZJEDNODUŠENĚ je to vlastně to co Erdogan nasupenê říkal a působil dojmem, že nechápe proč to nêkdo nechápe 🙂
  On je to asi podobný efekt, že mně přijdou například ti Číňani všichni nachlup podobní ale oni jsou nějak schopni se rozlišit nejen od Korejců ale i mezi sebou navzájem o)

 441. Já si dělám srandu, ale baví mne, kolik lidí si v tom mišmaši dokáže najít jednoznačného favorita. 😛

 442. Westíku, bez legrace, jestli máte po požití ATB náhlou kožní reakci, pocit tepla a hůře s Vám dýchá, OKAMŽITĚ VOLEJTE ZÁCHRANKU!

 443. Tak zase z domácího dvorka :

  Kdo šetří na vytápění, bude ve jménu pravedlnosti ztrestán.

  „Dnes na toho, kdo nepřiměřeně šetří, doplácejí ostatní. Protože každý se musí starat o vytvoření tepelné stability v domě, bylo nutné způsob rozúčtování upravit,“
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/rozuctovani-tepla-pro-miliony-lidi-se-zmeni-fmc-/ekonomika.aspx?c=A151126_2208207_ekonomika_rts

  Můžete mi vysvětlit, co to je „nepřiměřené šetření“?

  To jako že i když mi vyhovuje teplota v bytě kolem dvaceti stupňů, mám vytápět na třiadvacet, protože to vyhovuje sousedům?
  Znala jsem i lidi, co považovali za nejlepší teplotu v bytě kolem pětadvaceti stupňů. To bych asi chcípla…..

  Nemluvě o tom, že spotřebu tepla snižujou i běžící počítače a spotřebiče. Když nějaká hospodyňka často peče, tak přitápí sousedům, i když má spotřebu tepla poměrně nízkou.

  No, to okno si na noc stejně otevřu. Koneckonců, mám předplaceno….

 444. Westíku, POSLECHNĚTĚ SKIMICE A TO HNED!!!!

  Ohne sranda, lékovou alergii jsem si kdysi vyzkoušela na vlastní kůži.

 445. Ti zatracení Kurdi (YPG) se sčuchli s Rusy, a ruskou leteckou podporou se tlačí na Nusru směrem k Alepu.
  A prý ti fešaci , co stříleli na ty ruské piloty už asi nejsou. Ruské bombardéry a syrské raketomety se párkrát prostřídali.

  Cezhraničné toky dodávok zbraní z Turecka na severe Latakie podľa MO RF prerušené …

  Čas fakt letí jako z praku….

 446. Milí přátelé, děkuji za radu ,ale dvě dávky (z předepsaných tří dávek) jsem zkonzumovala již před měsícem; část vedlejších účinků jsem zlikvidovala probiotiky, a kožní reakce nebyla tehdy tak silná; velice se to zhoršilo před 10 dny, a teď je to dosti zlé 🙁 Ještě horší však je, že mám velice opodstatněné pochybnosti o úrovni lékařské péče v Jihlavě ,a do Brna se mně nechce -mému Black Jackovi se bude stýskat … 🙁
  Uvidíme …. držte mně palce ! 😕

 447. Hm, já zrovna dnes vystřídal Amosiklav , který působil alergické příznaky Dalacinem.
  Dalacin mi problémy ještě nedělal .
  Ale fakt jem že ho píšu tak jednou za rok, Amosiklav o dost častěji.

 448. maYdo, jsou prý šikulové, co obklopeni sousedy netopí vůbec.. a vytápějí je sousedi. Přestupem tepla přes zdi.

 449. A další vymyšlenej rozhovor mezi Putinem a Obamou -pro zasmání

  Obama: Putine, na nás teď ale střílet nesmíš, když poletíme z Turecka.
  Putin. Těžko to naši piloti rozliší, F-16 jako F-16.
  Obama: Neblbni, projeli bychom mediálně volby a generálové by mohli cvoknout.
  Putin: Zadarmo to ale nebude – stáhneš své agentury z Ukrajiny.
  Obama: To je strašně moc, musíš ještě něco přihodit.
  Putin: Odkýval jsi ten sestřel?
  Obama: Když ten Erdogan hned střílí…
  Putin: Tak my budeme střílet také.
  Obama: Víme, že bude bombardovat Kurdy, protože PKK jsou oficiálně teroristé a to můžou.
  Putin: Nemohou, utrpí hrozné ztráty, vymažeme je z oblohy.
  Obama: Počkej, to není špatný nápad, za každou sundanou F-16 jim tam natlačíme F-35A za 150 mil $.
  Putin: Kde na to Turci vezmou? Už teď brečí, když jsme je odstavili od lizu.
  Obama: Aha – jak na to? Už to mám. EU to zacvaká. Turecko bude repatriovat migranty z Evropy, kus za 10.000 €.
  Putin: Tak proč jsi je tam cpal?
  Obama: Rychlý prachy, dobrý prachy. Volby jsou u nás strašně drahý a ten Trump bude něco stát.

 450. Halle, vtipálku,
  Co nového ve vlastním hrnci? Kavárna zděšeně mlčí, stejně tak i váš Dienstbier Junior, Šabatka, přítel čínského lidu, ohýbá hřbet v cizině a smutek za Tibet a lidská práva utápí v sojové omáčce. Dienstbier je ale patrně nově pověřen úkoly pro boj s vnitřním nepřítelem? Soudím tak z nejnovějšího výpadu Uhla v nejlepších tradicích militantního trockismu. A oni jsou přes zesnulého knírače otce ze stejného klubu.

 451. „maYdo, jsou prý šikulové, co obklopeni sousedy netopí vůbec.. a vytápějí je sousedi. Přestupem tepla přes zdi.“

  Halladine, jdi s tím do … no, třeba do brusele, tak bys zapadl.

  Sousedi totiž dotyčného „šikulu“ vytápějí zcela dobrovolně. Jsou to oni, kdo si nastavuje teplotu v bytě. „Šikula“ to přece nemůže nijak ovlivnit a proč by měl mít v bytě saunu, i když nechce, jen proto, aby mu netopili sousedi?

  tak to prostě je, že když někdo musí mít víc vytopenej byt, tak to teplo prochází i k sousedům.

  Tak zkrátka to topení trochu přivřou, přestanou běhat doma v triku a pořídí si svetr. Soused bude muset topit ze svého a oni prospějí svému zdraví.

  Kromě toho se pořád mele o šetření energiemi a o tom, jak se otepluje a najednou je špatně, když někdo topí míň, než jeho okolí?

  Navíc je na tom nechutný to zdůvodnění, kde v podstatě všechny, co nemají velkou spotřebu tepla, nálepkují jako vyčůránky , co šetří na úkor sousedů.

  Nemluvě o tom, že to motivuje k přetápění bytů a přetopený byty jsou nezdravý.

  Prostě je to úplně postavený na hlavu.

 452. Ježišmarjá Skimici, ty máš představy…
  Za prvé, co začala ukrajina, tak u socANŮ NEJSEM.
  Za druhé,i kdybych byl tak pokud si myslíš, že se socani pravidelně scházej , a rozebíraj vnitřní a zahraniční politiku, tak to ani náhodou.
  Možná tak místní koryta,ale dlouholetá koalice ODS – socani byl av posledních volbách odstavená

 453. MaYdo špatně.

  Ten jehož soused netopí, musí otevřít kohotky víc, aby mu zůstala teplota , kterou chce mít v bytě.
  Netopící soused prostě působí jako chladnička.

 454. 581 — Pěkně zrůdný levičácký nápad… Předpokládám (nestudoval jsem do hloubky), že se to vztahuje jen na dálkové (popř. ústřední) vytápění, ale stejný levicový princip by jistě šlo vztáhnout i na jakékoliv jiné, už jen kvůli důslednosti.

  A co takhle dvojdomky, aha? Dohromady hezký doklad skutečnosti, že od levice nelze tendenci k přerozdělování nijak a ničím oddělit…

 455. A není tu vůbec řeč o tom, že někdo má v bytě 20 , a druhej 23 stupňů.

 456. Zpátečníku, co máte jako levicové ?
  Nechat se vyhřívat od sousedů ? 🙂

 457. Ježíšmarjá, Halladine, a není to třeba náhodou taky tak, že netopící soused musí to topení zavírat, aby měl teplotu, jaká vyhovuje jemu, protože ten byt vedle je přetopenej?

  Především je kravina, že opatřená nemotivuje k šetření ty, kdo teplem plýtvají, ale tlačí do plýtvání ty, kdo šetří.

  To opatřená je prostě systémově špatně, protože postihuje ty, kdo šetří a ne ty, kdo plýtvají. Nevede k úsporám.

 458. Krucinál, Halladine, tys měl být právník, politik nebo novinář. Takovýho talentu je u zubařskýho křesla fakt škoda.

  To tě fakt nenanapadne, že někdo ten kohout zavře proto, že se NECHCE nechat vyhřívat do sousedů, ale chce jen mít v bytě teplotu, jaká mu vyhovuje?

  A že to není jeho problém, ale problém těch sousedů, že v bytě udržují takovou teplotu, že to vyhřívá i sousední byt? Oni neumí to topení zavřít nebo co?
  Někdo je snad nutí, aby v bytě tolik topili?

  Copak někdo může být odpovědný za to, jak topí jeho soused?

 459. 587

  Ach jo. To by chtělo PeSa, aby ti vysvětlil fyzikální jevy.

 460. Ach jo, maYdo, problém není v tom že tobě stačí 20 stupňů, a soused chce mít 23. Ten prostup tepla zase tak rychlej ani účinnej není, pokud ty rozdíly nejsou velké.
  Problém je spíš v tom, že někdo netopí vůbec, nebo skoro vůbec, sice chodí doma ve svetru, ale to teplo, co tam má, mu zaplatili sousedi.

 461. 589 — To nemusí být nutně PeS. Druhá věta termodynamiky (v jedné z četných formulací) říká, že teplo nemůže samovolně přecházet z chladnějšího (tělesa, bytu) na teplejší. Následkem toho mám zaručeno, že nebudu-li chtít vytápět byt na vyšší teplotu než soused, teplo mi k němu utíkat nebude. Budu-li chtít, vzniká otázka, proč to chci, a proč popřípadě chci po sousedovi, aby mi moje topení subvencoval.

  Zřejmá je odpověď pouze na poslední otázku: Jestliže to chci, chci to proto, že jsem levičák.

 462. HAladine, tady je PeS zbytečnej. Já nepotřebuju vysvětlit fyzikální jevy. A o tepelnejch ztrátách a tepelné pohodě v bytech, s dovolením taky něco vím.

  Ale, krucinálofagot, tak mi vysvětli, jak já můžu ovlivnit, jak soused v bytě topí?????

  ten, kdo topí víc, vytápí sousedy, to se nedá nic dělat. To jako mám proto povinně vytápět byt na stejnou teplotu?
  Fakt nevidím smysl v tom, že ti, co nespotřebují tolik tepla, defacto sponzorují ty, kdo vytápí byt na vyšší teplotu.

  Ta levičácká zrůdnost je v tom, že jeden šetří, jeden plýtvá, ale platí oba stejně. Že prej aby to bylo spravedlivý.

 463. Maydo že platí oba stejně je nonsens.
  Neplatí stejně.

 464. “ ale to teplo, co tam má, mu zaplatili sousedi.“
  Prdlačky, sousedi platí teplo u sebe v bytě. Co prošlo jejich tělěsem a přes jejich měřák do jejich bytu. Pokud mají problém s tím, že teplo se halt šíří přes stěny k sousedovi, kterýmu stačí toho tepla míň, nic jim nebrání si stěnu k sousedovi zaizolovat.

 465. Fakt si myslíš, že je tolik lidí, kterým jsou peníze fuk, a topěj doma na třicet ?
  No já mít takového souseda, co netopí, tak se naseru, a dám si na splečnou zeď vrstvu polystyrénu, ať to stojí, co to stojí.
  Jen ze zásady !

 466. Není to nonsens, Halladine, je to jen zjednodušené. V každém případě je to snaha o nivelizaci plateb při rozdílné spotřebě.

 467. Ovšem v nájemním bytě se to panu domácímu nemusí líbit, a nemusí souhlasit. Laciné to taky není.

 468. No, Halladine, peníze asi lidem nejsou fuk, ale to jim leckdy nebrání v přetápění bytů.

  Kvůli polystyrenu se netřeba nasírat, je to vcelku rozumný řešení. I když jsou teda dnes asi už lepší izolace, zejména, když k tomu přistupuješ stylem“ať to stojí, co to stojí“

  Akorát Tě musím upozornit, že pro souseda to třeba takyzdaleka nebude taková smrtelná rána, jakou si představuješ a bude chodit dál doma ve svetru, prostě proto, že mu to tak vyhovuje a má chladnější prostředí rád.

 469. 596

  Právě naopak 🙂 Ve tvém případě jde o snahu diferenciovat platby při přibližně stejné spotřebě. komunismus jak vyšitej.
  Taky by se mohlo stejně dobře argumentovat tím, že když se chce někdo chladit, ať se odizoluje od „teplého“ souseda. 😀
  A už ho nebude soused obtěžovat svým teplem :-)Sám si ovšem připlatí.

 470. Halaldine,a co když si zaizoluju obvodovou stěnu, dám si lepší okna, investzuju, abych co nejvíc omezila tepelné ztráty, tím mi klesne spotřeba a nemusím tolik topit?

  Načež mi to někdo vyúčtuje tak, že stejně platím víc, protože halt jsem spotřebovala málo a jsem v podezření, že „kradu“ teplo sousedům. takže nejspravedlivější by patrně bylo, abych se vybodla na nějaký zateplování a topila pánubohu do oken, co?

 471. maYdo,
  tohle všechno se v domech typu činžák, ať už je vlastníkem kdokoli dělá najednou a společně.
  Najednou se celý barák zatepluje, najednou se mění okna, najednou se měněj ucpané stoupačky. ;-). Pokud je barák ve společenství vlastníků, tak maj na to fond, do kterého si platěj, a z kterého platěj zateplování a podobné ptákobviny. Případně úvěr na to. Však to znáš.
  Ale teoreticky, kdybys to všchno dělala sólo, a ostatní ne,tak bys měla pádnej argument.
  Teoreticky by dokonce mohla vzniknout situace, že ty bys vyhřívala sousedy. 🙂 A stěžovat si 🙂
  Taky bys mohla argumentovat, že tu vaši malou plochu vytopíte tělesným teplem 🙂

 472. Dobré ránko!

  Šmankote, co je to za ptákoviny?
  Myslím, že tohle nemůže vyústit nikam jinam, než že se stanoví „zdravá teplota“ (tuším 22°) a každý si do bytu namontuje čidlo, které tu teplotu bude udržovat. Od 22 hodiny se teplota sníží na 18, protože všichni maj jít chrápat a neponocovat! 😀
  A všichni si zvyknou!

 473. Dobré ráno
  Stefan-Boltzmann, že?
  Průměrně vyskoký jedinec, prostorově nevýrazný při teplotě okolí 20 stC použitelně vyzáří tak 150 W. Lehce naprdnutá manželka ca 170 W (třeba žehlení). Záclony nebo podezření z nevěry umožní jímat energii na úrovni lehce přes 200 W. To už prakticky stejné množství uvol%nuje i manžel. Dvě pridící děti honící se po bytě ca 300 W dohromady. Náhlá návštěva tchyně celkový využitelný výkon posádky bytu s lehkostí vyšponuje na 1000 W, tedy 1KW a s tím už se dá pracovat!

 474. A v tabulkách YTONG píše, že manželský pár oddávajíci se sexu uvolní 1880 W.
  A co potom asi nemanželský pár 🙂

 475. Tam již do hry vstupují i jiné nuance – proti sousedů neustále sexujícím a tak přetápějícím prostupem zdmi byt souseda je nutno se chránit i kvalitní izolací zvukovou, anžto zmíněný typ vytápění bývá kdovíproč poněkud hlučný.

 476. 5 sexujících párů tak nahradí kotel pracující v bežném režimu okolo deseti kW. Ta teplou vodu to ale stále ještě chce karmu – rychlý výkon.

 477. Dobré zas ráno… 2 Petr Kunetka ad 538 – no ale ta převaha inženýrů by zas měla být kompenzována přemírou lékařek a zubařek… Leč, jak to tak vypadá, sobecky si je nechali asi někde na tom Balkáně a dál do Evropy je nepustili a zdravotnictví si chtějí vylepšit sami… Je to ostatně logické… Balkán je zatím průmyslově nezajímavý, mladí inženýři by tam těžko hledali uplatnění odpovídající jejich kvalifikaci…

 478. 2 dvd ad 550 – francouzské tradice jsou prosté – zaujmout nekompromisní postoj a pilně kolaborovat. Takovej Joseph Fouché je přímo vzorem francouzských tradic!

 479. 611 halle
  nezdá se Ti, že za sebou zanechávají příliš velkou uhlíkovou stopu? Doufám že to Pařížské Oteplovačské Konkláve odsoudí!

 480. 2 skimic ad 558 – tak pozor, tu Sněhurku chci dlouhodobě já! Nestačila by Ti červená Karkulka nebo šípková Růženka?

 481. Kdo zabil ruského pilota?

  …Nie je to žiadny Turkmén, ale Turek Alpaslan Celik, syn starostu mesta Keban v provincii Elazig. S Turkménskom to mesto nemá nič spoločné. Celik je podľa fotiek a symbolov príslušníkom extrémnej tureckej islamskej pravice, člen neofašistickej skupiny “Siví vlci” (Bozkurtlar). Táto skupina presadzuje idey tzv.panazerizmu, resp. panturkizmu pod islamskou zástavou, čiže zjednotenie všetkých turkických národov od Turecka až do čínskeho Sin-Ťiangu, vlasti Ujgurov. Používa atentáty, násilie a najznámejším z nich sa stal útok Ali Agca na pápeža Jána Pavla II…
  http://medzicas.sk/kto-zastrelil-ruskeho-pilota-su-24/

  Myslím, že dlouho nepřežije…

 482. 2 skimic ad 605 – a což potom prdící děti! Při vhodně nainstalované svíčce se dá zužitkovat i spalné teplo. Zbytek předchozího nekomentuji. Socialisti si své zlodějny umějí vždycky skvěle zdůvodnit.

 483. Hokuspokus….

  Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku zataženo, chvílemi pršosněží, teplota jeden stupeň nad nulou. Předpokládám, že chřipkové viry si brousí zuby.

 484. Zajímavé, prošlo mi pouze kostatování stavu počasí. Zkusím eliminovat jedno slovo….

  Halle, to jsou samozřejmě opoziční cisterny. Musíš uvažovat dialekticky. Úředně schválený teorém zní: Rusové v Sýrii bombardují opozici.
  Takže cokoliv Rusové vybombardují, je opoziční. Vyhrazuji se proti bl_bým dotazům typu Co když trefí bombu Abu Bakra al-Baghdadí? Toho samozřejmě Rusové trefit nemůžou. Až nadejde jeho čas, sejmou ho chirurgicky přesným zásahem USA. Koneckonců je to stejně agent Mossadu občanským jménem Elliot Shimon.

 485. Ha! Tak to slovo s podtržítkem je jedovaté, pokud se napíše bez podtržítka.

 486. Dobré ráno,

  „Najednou se celý barák zatepluje, najednou se mění okna, najednou se měněj ucpané stoupačky. 😉 . Pokud je barák ve společenství vlastníků, tak maj na to fond, do kterého si platěj, a z kterého platěj zateplování a podobné ptákobviny. Případně úvěr na to. Však to znáš.“

  Právě proto, Halladine, že to znám 😀
  právě proto se Ti divím, že děláš lobbistu takový Pražský teplárenský zadarmo.

  Byt se dá zeteplit i jednotlivě.

  „Teoreticky by dokonce mohla vzniknout situace, že ty bys vyhřívala sousedy. 🙂 A stěžovat si :-)“

  Ano, mohlo by. Vyhřívala bych sousedy a ještě jim dotovala jejich topení, neb bych měla kvůli malé spotřebě méně výhodnou cenu.

  akorát teda fakt nevím, prč vych si stěžovala. Léta jsem měla v bytě nižší teplotu než sousedi a platila jsem svůj podíl podle plochy, takže jsem jim topení vlastně dotovala a taky jsem si nestěžovala.

 487. Budu li dále dialekticky uvažovat, tak co Rusové nebombardují, je buď provládní proasadovské, coz je fuj, nebo DAEŠ, což je taky fuj.
  Teď jsem si všimnul Aerokarlova klopýtnutí v jeho 564: „Rusové primárně proti opozici a když zbude bomba, i proti Daesh“
  Že prý „Když zbude bomba“ Hmmm, ehmmmm… dělá to takový nedobrý dojem, tahleta větička… skoro jako bys nevěřil…

 488. „Vyhrazuji se proti bl_bým dotazům“

  Tohe bez podtržítka neprošlo???

  No, pamatuju tu výrazy, které vytrženy z kontextu, jsou daleko peprnější…. Asi nějaký opatření „za internert slušnější“

  Jako by to nebylo jedno, nejhorší sprosťárny lze říct i spisovně. Obsahové sprosťárny a podpásovky, které druhou stranu opravdu zasáhnou, bolí a ublíží.

 489. ptakopysku 620,
  když uklízíš v garáži, taky nejdřiv nevyzobáváš z čurbesu třeba šroubky! Prostě to vezmeš ode dveří a čistíš metr po metru – systematicky!

 490. Hm, koukám na 811 a vidím, že humanitární pomocí bylo asi hlavně mléko… 🙂

 491. Rputi,
  to není dobrý příklad. Garáž systematicky uklízejí jenom ženské, američtí Mistři aukcí a protagonisté Války skladů. Normální chlap vybere Z CELÉ garáže větší věci, pak menší, pak šroubky a pak teprve ten zbytek systematicky vymete. 😀

 492. Zubař poučuje architektku o prostupu tepla stavbou – Chesterton by se radoval. 😛
  A zkusím to blbým …..

 493. Takovej prostup tepla zubem při vrtání blbě chlazenou vrtačkou… kam se na to prostup tepla stavbou hrabe!

 494. Aerokarle,
  mě to z nějakého důvodu komentář vzalo, ale nezveřejnilo. Tak jsem zkusil to podtržítko a prošlo to.
  Třeba je v tom textu ještě nějaký jiný háček, nevím. Třeba je ten komentář tak pitomej, že ho odmítlo i jádro WordPressu 😀 😀 😀

 495. Karle, to přece není otázka prostupu tepla stavbou 🙂
  To je otázka Cui bono.
  v tomto případě spíš Cui no bono, pokud lidi šetří.

 496. Proč smutný, Halladine, já se docela dobře bavím…. 😀

  Odpoledne mně čeká funus a potom návštěva babičky, která si přeje, abych ji navštívila a podala raport jak to proběhlo, takže si smutku užiju ještě dosti.

 497. ptakopysku 624,
  no právě! Vymeteš systematicky, nemeteš to od prostředka, aby sis zlomil nohu na nějaký biblbý piksle- Prostě velkej smeták a jedeš k nejblížšímu otvoru 🙂

 498. Jinak jste si zřejmě nevšimli problematiky prázdných nepronajatých bytů, kdy majitel zatáhne u radiátorů kohoutky, a teplo zvýšeně utíká ze sousedních bytů.

 499. Rputi,
  snažím se ti vysvětlit, že vymeteš selektivně z garáže ven věci o kterých nevíš přesně, jestli je budeš ještě potřebovat. Tu vymetenou hromadu po zralém uvážení ještě přebereš, protože ti uniklo pár potřebnejch věcí, který odneseš zpátky do garáže. Pak přebereš ještě jednou to co zbylo a odneseš to zpátky do garáže, pak teprve ten zbytek nameteš na hromadu, dáš do pixly od něčeho a odneseš to zpátky do garáže, protože se to určitě na něco může hodit. Kdyby takhle Putin postupoval při bombardování, DAEŠ by už dávno byli v Moskvě.

 500. Chtěl jsem nejprve komentovat bitvu termomechanických gigantů, ale pak jsem si řekl, že nejlepší řešení celého problému by asi navrhla mnou citovaná [74] Mrtvá kočka: „Netopit. Pak nebude co rozpočítávat.“
  –Avšak narazil jsem na další nápad Andělíny Mrkalové: http://www.spiegel.de/politik/ausland/fluechtlinge-und-eu-tuerkei-gipfel-angela-merkel-mauert-beim-geld-a-1064783.html
  Jde o to, že Andělína nabízí Turecku 3 miliardy € neboť potřebuje přiškrtit proud migrantů do Německa, migrantů, které láká německý socialismus a pozvala je osobně Andělína. Otázka je kdo to zaplatí. Při platbě z rozpočtu EU však EK (a řada států EU) je svolná k částce 500 mega€ a zbytek by platily členské státy v poměru svých plateb do rozpočtu EU. Tak Německo by to stálo 540 mega€ a to už by asi Němce dále odvádělo od multikulti nadšení. Takže AM navrhuje, aby se pro ten zbytek 2,5 miliardy € sáhlo na tzv. „contingency margin“, čímž by se vyčerpala rezerva na nejrůznější dotace, z nichž se podporuje kde co (mj. i francouzští zemědělci když se neurodí mrkev atp.), nicméně by nejvíc byly škodné státy V4+zbytek na Východ. Dnes se má o tom jednat a Německo hrozí, že v případě nedohody „to poženou vejš“ a hodlají to prohlasovat jako to rozdělování uprchlíků. Ovšem tady ten souhlas ostatních nebude tak jistý. Jeden kuloárový názor na německý postoj: „Když ve svém dodatečném rozpočtu uvolňují na uprchlíky miliardy, neměli by se k této částce v rámci takhle stavět.“

 501. Stejně tak jste si nevšimli problematiky bytů v přízemí, bytů v nejvyšším patře, bytů u venkovní zdi a bytů v rohu budovy. Problematika bytů, které mají sice sousedy ze spodu, ale těmi sousedy jsou nebytové prostory podnikatelů, kterým vytápí nájemník seshora.

  Já se přiznám, že nespravedlivě okrádám zubaře a zubařky, protože se mi nekazí zuby. Při každé kontrole mi zubařka prošmejdí celou hubu, vytkne mi, že ty mezizubní kartáčky bych používat pravidelně a nejen týden před kontrolou a nakonec řekne: „Tak aspoň sundáme ten zubní kámen!“

  Na světě není žádná spravedlnost, ale on už to nějaký socialista zařídí.

 502. Ale jistěže všimli, Halladine. Jenže takových zas není tolik, většina majitelů se snaží byt pronajmout, aby mu vydělával.

 503. Halle,
  už se učíš čínsky? Budeš mít nový pacoše. Až budeš v důchodu, necháš si narůst fousy a můžeš konat vyhlídkové plavby na své nové jachtě pořízené za čínský prachy. Koneckonců Abramovič tou dobou bude plajte a bude rád, když jeho loďku za zůstatkovou cenu odkoupíš.
  http://img.ihned.cz/attachment.php/710/32573710/su3BD7HIJNOjklPWcdfghpqy01S2ARVm/RTX6KNC.jpg

  Pod Pálavou vzniknou obří lázně za miliardy. Zaplatí je i Číňané
  V jihomoravských Pasohlávkách vzniknou již na konci roku 2018 obří lázně, které postaví čínští investoři z provincie Hebei ve spolupráci s Jihomoravským krajem. Realizaci projektu potvrdil hejtman Michal Hašek z ČSSD, který v Číně doprovází premiéra Bohuslava Sobotku.

  Zdroj: http://brno.idnes.cz/pasohlavky-lazne-cinane-0w2-/brno-zpravy.aspx?c=A151127_085349_brno-zpravy_tr

 504. (630) Všimni si, že já neuvažoval o fyzice, ale o socialistech, včera večer. Nic jiného, než touha státu srát se kam nemá, v tom není.
  (633) Tak šup, hned na to zákon! 😛

 505. ptakopysku,
  neporodila tě někde moje máti a nepohodila u popelnic?
  Se slzou v oku vzpomínám, jak jsem jednou vymetla po dítku zbylé kostičky a korálky a byla jsem babičkou přistižena. Nelenila, rozprostřela denní tisk, vysypala na něj koš a pečlivě všechny korále vybrala. Inu byla válečná generace…
  Krajně frustrována jejím počínáním jsem vždycky celý rok čekala až odjela na chalupu, pak zachvátil mne „veliký běs“ …. a už to lítalo! Kdepak přebírat! Popelka nejsem, holoubky nemám a na ořechy od vánoc se můžu to …. vyto…!
  Popelnice v celé čtvrti praskaly ve švech a klid a mír se rozhostil v mé duši! :)))))

 506. Martine,
  když bych se měl vrátit k tomu placení za vytápění, neměla by se zavést rozdílná cena na uhlí? Tak baba Vomáčková topí v kamnech jen tak tak, protože její soused sype do svých krásných American Heating koks po putnách. Tedy to uhlí báby Vomáčkové by mělo mít cenovou přirážku atd.

 507. >> dvd,
  ovšem sousedovi by měli zdražit česnek, protože bába Vomáčková je česneková a oni to čuchaj zadarmo! 😀

 508. Rputi,
  nemáš francouzské šlechtické předky? Můj kamarád si, blbec jeden stará, koupil zájezd po zámcích na Loáře a přijel úplně vyvalenej, že ty cimry vevnitř jsou úplně prázdný. Ani babouci tam nebyli.
  Řekl bych, je docela klika, že nepracuješ na Karlštejně, nebo ve Svatovítské katedrále. 😀 😀 😀

 509. ptakopysku 643,
  Jak to víš? Ale na Loiře jsme nestrašili, spíš v Provence. 🙂
  Ale neboj, já nevyhodím úplně všechno, jen trvám na tom, že byt musí být průchozí! 😀

 510. Martine, právě naopak, vydatně pomáháš zubařům k bohatnutí 🙂
  Pacient chodící jen na prohlídky je snem každého zubaře. Prohlídka je velmi slušně placena ( na rozdíl od plomb), a nejsou s ní spojeny žádné materiálové náklady, ani není namáhavá..

 511. Ideál každého zubaře je pacoš, který chodí 2 x ročně na prohlídku, a není třeba vzít do ruky vrtačku. 😀

 512. Rputi,

  Průchozí byt.. Neumíš překračovat ? 😀

 513. Ó kolena kolena,
  nechť přiblíží Rpuť k jezeru…

  Takový menisky dokážou potrápit.

 514. 649 halladine, od vytržení moudráků, šestého bude desetileté výročí, jsem nebyl s hubou na prohlídce. Čekám kdy a co se mi co posere. Všechny dvě plomby staré asi třicet let zatím drží. Kdybych tehdy líp pečoval o chrup, nemusel bych mít ani ty.

 515. K té vyhlášce o rozpisu tepla ( jde o vyhlášku ze zákona,týká se pouze centrálního otopu ať již z vlastních zdrojů domu,družstva,SVJ nebo z centrálního rozvodu nějakého centrálního dodavatele, platí celostátně, takže Maydou proklínaná PT a.s. je v tom nevinně, ona dostane souhrnnou fakturu zaplacenou vždycky a vyhláška řeší pouze to, jak se s jejím rozúčtováním naloží uvnitř domu):
  Je to již třetí model v mém životě (a mnohých i zde přítomných, bydlících v bytě s centrálním vytápěním).
  První byl uplatňován již desítky let za minulého režimu a to byl model nejjednodušší na výpočty – pouze dle qm bytu. Samozřejmě nebyl spravedlivý, vůbec nezohledňoval jak moc teplo čerpáte. Ale nepotřeboval ani domácí odečty, protože jednak měřiče nebyly, druhak algoritmus rozpočtu byl jasný po mnohá léta a podklady (qm) měly OPBH v pasportu bytů.
  Po listopadu kromě jiných nespravedlností bylo erárem rozhodnuto i napravit tuto nespravedlnost – každý bude platit dle odebraného tepla.
  I zavedly se měřiče – lukrativní to job pro jejich výrobce (nutná výměna po expiraci jejich kalibrace), montážní firmy (výměny expirovaných kusů) a hlavně – pro rozúčtovací firmy, protože na aplikaci metodiky výpočtu neměli příslušní lidé v družstvech a SVJ (která houfně vznikala po liberalizaci vlastnictví bytového fondu) hlavu, trpělivost, nástroje apod. a tak se to z 99,9% řeší outsourcingem těchto příživníků.
  Ale protože bylo jasné, že řada lidí se bude přiživovat na sousedech, zrovna tak ale jako řada lidí „trpí“ sousedovým přetápěním (i naše rodina má raději chladnější prostředí), je to rozděleno tak, že 40-50% z faktury (!) za vytápění se rozděluje nadále po staru dle qm (viz první model)a ona slibovaná spravedlnost nastupuje až na zbytku faktury – sečtou se „body“ ze všech měřáků v domě, tím se podělí zbytek sumy z faktury, vznikne aktuální cena za bod a tou už se vynásobí individuální hodnoty bodů v jednotlivých bytech.
  Výsledné částky se ale nesmí lišit o +- 40% od průměrné ceny tepla pro byt.
  Tím se prý na jedné straně brání šetřílkům (term.tech. eráru) kanibalizovat sousedy (vždy něco zaplatí, i když mají načteno „nula bodou“) a na druhé straně ti, kteří musejí kvůli šetřílkům vytápět více.
  Ošklivá káčátka jsou ti šetřílci….

  Současný třetí model, který se připravuje, mění poměr tak, že „spravedlivé rozdělení“ bude aplikováno až na 70% sumy z faktury za teplo (tedy oněch zbývajících 30% se bude furt platit po staru dle qm), ale na šetřílky se vymyslel nový bič (pořádek muší bejt!) tak, že místo výše uvedeného balancu +-40% bude pouze -20% (možnosti snížení platby za měřenou částku od hodnoty průměrné ceny tepla za byt) no a na rozhazovačné nájemníky je možno aplikovat zvýšení až o 100% z této přůměrné ceny.

  Takže se evidentně vyseru na zavírání topení při větrání, protože z okometrického porovnání cen vidím, že nic moc si nepomůžu a samozřejmě rád připlatím sousedovi na jeho domácí saunu. On pochopitelně bude tvrdit, že je to z jeho strany charita vůči mým dětem, protože smrt zimou je strašná.
  Hlavně že to soudruzi sosani s náma myslej dobře.

  P.S. problematika bytů v hraničních bodech budovy (v rozích, posledním patře apod.) je různými koeficienty ve výpočtech ošetřena (furt stejně – formou procentních slev) ve všech třech modelech, takže jakožto konstantní faktor není nutno ji dále uvažovat. Tam prakticky odjakživa platí solidarita ostatních nájemníků, kterým se rozdíl mezi slevami a průměrnou cenou připočítává jako drobný příspěvek oněm hraničním.

 516. ptakopysku, halladine,
  já nemám sklony k hysterii, ale když otevřu dvířka a zavalí mě tsunami 987 igelitových pytlíků, tak věru…. 😀

 517. Jo a pokud jste napravovali komunistické křivdy formou zavedení „spravedlivého“ odečtu měřáků a následně zjistili, že je s tím neskutečné sraní (hlavně s odečitateli, pak sehnat nebydlící majitele, aby byli přítomni v době odečtu, neboť následný výjezd odečitatele mastně platíte z družstevního (které má smlouvu s firmou) a následně zdlouhavě vymáháte po liknavcích) a chtěli přejít na starý nikoho návštěvou neobtěžující model – máte smůlu.
  Zákonem zakázáno – i výrobci a odečitatelé chtějí z něčeho žít. Takže za každý odečet v dvojpaneláku – 10 – 15 tisíc peněz každoročně.
  Dříve to bylo v režii OPBH.
  Ať žije spravedlnost ! – ale za vaše peníze.

 518. Šimone,
  je vidět, že víš vo co gou. Já bych jenom poznamenal, že za reálného socialismu se rozlišovala vytápěná plocha od obytné plochy a ta zase od celkové plochy bytu, přičemž se ty pojmy od vyhlášky k vyhlášce měnily, redefinovaly atd. Tak několik našich sousedů si nechalo odmontovat radiátor v takové velké předsíni a měli méně „vytápěných metrů“, neb vytápěli z předimenzovaných radiátorů sousedního pokoje. Jenže jim zmehlo, neb asi za půl roku se vyhláška změnila a OPBH se k nějakému dodatečnému namontování radiátoru neměl, leč peníze opět vybíral. Ovšem i nejnovější směrnice jsou v některých domech na houby. Znám domy, kde ani ministerští odborníci (a to musí být nějací odborníci – když jsou ministerští!) nedokázali onu vyhlášku na ně implementovat, takže došlo na výjimku.

 519. Šimone,
  zaslechl jsem, že se uvažuje o dalším kroku, který by eliminoval ony problémy s nepřítomnými nájemníky: dálkový odečet. Pochopitelně to bude chtít nasypat do systému další peníze.

 520. 656 Šimon K
  co je přesně jakým zákonem zakázáno?

 521. Dobré předpolední vespolek,

  Rputi, dobře s tím uklízením činíš, neboť dle zásad feng-šuej jen uklizeným prostorem může volně proudit životní síla čchi a šířit pozitivní nálady. Zatímco když zakopává o bordel, tak je všechno negativní 🙂 (zejména specifický nášlap na pohozené hrábě je dokonale ilustrativní).
  Tímto spojuji i čínskou klientelu budoucích lázní, tak i geopolitiku – Putin se může hihotat do libosti, neboť s Čínou je docela kámoš. Co neprodá Turkům (již kňourajícím, že voni nevěděli, čí je to stíhačka !!!), prodá jinde.

 522. Šimone, nebyla bych si tak jistá tím, že je v tom PT tak nevinně. Ten článek je hrubě manipulativní a v podstatě naznačuje, že lidi, co šetří na topení, ušetří jen díky tomu, že je vytápí sousedi. Zcela opomíjí to, že nižších nákladů může být a většinou bývá dosaženo jinak a že dokonce může i nastat stav, kdy i s nižšími náklady přitápíš sousedům.

  Ona totiž rovnice nižší náklady na topení = nižší teplota v bytě zdaleka nemusí platit.

  Pro PT další centrální dodavatele by to bylo výhodné, protože lidi nebudou motivováni k tomu aby šetřili na topení. Přece nebudu investovat do zateplení, když mi to náklady na topení stejně moc nesníží.Teoreticky, pokud bys měl doma nějaký vlastní zdroj tepla a vůbec neodebíral teplo, tak budeš přesto muset svůj díl zaplatit.
  Centrální dodavatelé zkrátka na šetření prodělávají, proto je nutno se zaměřit na ty, kdo teplem šetří a nejlíp na ně poštvat sousedy.

  A když vím, co za paseku dělá PT v územních řízeních a co si prolobovala do zákona na ochranu ovzduší, tak teda velmi, velmi pochybuju, že je v tom úplně nevinně.

  Nemluvě o tom, že teda pak fakt nevím, na co se dávaly všude povinně měřáky na teplo. To už mohli zůstat u rozpočtu podle plochy bytu.

 523. Halladine,
  lázně v Pasohlávkách stály už v dobách římské říše. Já vím, je to už pár let zpátky, ale stejně nechápu, jak je možný, že si nepamatuješ, kde stály. V každým případě někde u Akvaparku musí být nezastavěná plocha zvíci 20.000 hektarů.

 524. maYdo,
  pokud zateplím celý objekt, snížím tím celkové náklady na vytápění? Ano či ne?
  Jinak PT se zřejmě může pominout ze snahy o záměnu výměníkových stanic za plynové kotelny. Tak na sídlišti Řepy už je jich řada. I před plyšákem platila v Praze vyhláška, která pravila, že tam kde je rozvod topné páry má být dálkové topení jedinou možností. Protože to ale nebylo možné zajistit – např. sehnat příslušný redukční ventil bylo v podstatě nemožné – tak se pro to udělala, jak bývá dobrým zvykem, výjimka.
  Jinak se v energetických kruzích povídá, že za těmi algoritmy na rozpočítávání tepelné energie je bývalý vedoucí teplárenství na ERU.

 525. No se základem toho systému ( externí firma na odečet) se nic nemění, jen se to počítá jinak.
  A děkuju Šimonovi za komplexní popis a v duchu mu foukám na otlačené ukazováky 🙂

  Já tohle vyřešil v ostravském baráku jednoduše. Každý byt vlastní kotel a vlastní plynový měřák, a mohou mě mít fšichni rádi……
  Topení mě nezajíma….

  Jen mě na Šimona a na ostatní mrzí jedna věc. Že vychvalují staré, přežilé, nespravedlivé komunistické metody, a mračí se na podnikatelské subjekty, které se v potu tváře své ( a potu tváře nájemníků při placení) snaží vydělat si na kroužky, aby jejich manželky a dcery nemusely kroužit u tyče.
  Zamyslete, se pánové nad sebou ! 😀

 526. takže na přeskáčku:
  Mayda – pochopila jsi i nepochopila jsi: měřáky pro nájemníky: na hovno a ještě ze svého (SVJ,družstvo) zaplatí onu odečtovou firmu. Budou-li si to dle vyhlášky šmoulit sami, vždycky je někdo může nařknout z chyb. Outsourcovaná firma má akreditaci na použitý SW, ale nevím od koho – asi vyhlašovatele, což je tuším MMR; a samozřejmě je důkazní povinnost o správnosti postupů na nich.
  Pro přisáté pijavice – bonus forever ! – viz dále
  Skimic – v případě, že majitel (Družstvo, SVJ, ale i soukromý majitel činžáku) přešel na měření tepla formou individuálních měřičů tepla v bytech, je povinnen to rozúčtovávat dle metodiky ve vyhlášce a na věčné časy a nikdy jinak.
  Tudíž se např. nemůže vrátit k jinému (nejspíše prvnímu) modelu odečtů a to ani tehdy, když se na tom usnesou družstevníci či členové SVJ !!
  Co erár (+ výrobci, instalovači, odečítači) schvátí, to už nevychvátí.
  My to ještě instalovali díky „spravedlivým“ družstevníkům dobrovolně, nyní je to už povinnost – instalovat měřiče se všemi konseqencemi na věčnost.
  Welcome in Brave New World !
  DVD:
  Dálkový odečet znamená především úplně přezbrojit – což je jistě možné, například ve chvíli vynuceného přezbrojení v důsledku expirace zkalibrovatelnosti měřáků.
  Leccos se vyřeší, ale platba odečitatelům – z výše uváděných praktických důvodů – zůstává.
  Komplikace s vynořivší se poruchou ausgerechnet v době odečtu také.
  Osobně bych si pořídil vykradačskou firmu a komplice u odečitatele – z pokoutně prováděných odečtů v určitých obdobích lze asi spolehlivě zjistit nepřítomnost uživatele bytu. To ale už platí daleko lépe i pro „smart metering“, uplatˇnovaný u některých elektrárenských a plynařských distributorů, takže zase jdu pozdě na přecpaný trh….
  (pro délesloužícího: ten konec je čirá PI !….a zároveň oznámení bdělého a loajálního občana na dosud neznámého pachatele in spe).

 527. [661] Kolega ztratil důvěru v jednu „odbornici“ na šenk fuj, když se jí dotázal, jak aplikuje zásady sama na sebe, a ona mu odpověděla, že je spíš bordelářka.
  Jinak moje žena ze všech nejlepší nedokáže pochopit, jak dokážu být bordelář, neuklízím, hromadí se mi hromady, ale nesnáším, když mi někdo něco přemísťuje. Ono to spolu nějak souvisí.

 528. Honzo,
  z toho si nic nedělej. Když někdo tvrdí, že je v daném prostoru bordel, defakto to znamená, že nedokáže pochopit systém, podle kterého jsou předměty uloženy.

 529. Jo, dokud může mít každý svoje, je to nejlepší.
  U nás se bráníme vodoměrům (2 na byt) a rozpočítáváme na počet osob. Ale ta legrace, kdo už v domě bydlí a kdo je jen na návštěvě… Nebo třeba jestli důchodce nespotřebuje o tolik míň než mimino. Sranda muss sein.

 530. Šimone, já si myslím, že za nabízením „lepší a pohodlnější“ varianty je v první řadě snaha zase něco občanům vnutit. Prostě něco jako Babišovy pokladničky. Ty také nejspíš na výběru daní moc nezmohou, ale budou tu „collateral wins“: (1) pomůže se některým firmám (AutoCont ?), (2) ukojí se nálady místních vohnoutů („vidíš, von si ten hospodskej vobčas natočí šnyt a nám za to pivo účtuje majlant, ale teď bude mít po hehe“ a (3) Andrej B.B. se dozví, že ten hospodký v hostinci U Rousů neohřívá pro hosty Kostelecké párky, ale ty od konkurence a bude kam poslat daňovou kontrolu.

 531. dvd, zateplit celej barák lze ,a le zejména ve velkých panelácích to může být problém, aby se všichni dohodli. Pak lze jako nouzovku aspoń vyměnit okna, případně zateplit, co jde, ve vlastním bytě.
  My jsme dávali měřáky loni a rovnou na dálkový odečet. tím jsme si ušetřili martyrium s odečítači. Ale jsme malej dům o sedmi partajích , takže to funguje poněkud jinak, než ve velkých domech na sídlištích.

  Jen mi jaksi připadá zbytečný, mít měřáyk a platit oddečáítače, když ten rozdíl nakonec srovnají na pár korun, ale co já s tím, že jo?

  No nic, klábosí se mi s váma hezky, ale je nutno vyrazit zakoupit pohřební květinu a dostavit se do smuteční síně.

 532. dvd, ale o tom to celý je, vždyť ten článek mele jen o tom, že lidi si nechávají vytápět byty sousedy, místo aby prostě konstatoval, že nekdo tolik netopí, páč je mu vedro a má radši chladněji.

 533. [669] No jo, já tomu radši říkám bordel. Je to podstatně míň práce než vysvětlovat ten systém.
  Máš samozřejmě pravdu. Ty předměty se samovolně umístí do správných sektorů bez přispění docenta Miroslava Zajíce a není zapotřebí studovat Bronštejnovu metodu.

 534. Honzo,
  že znám zásady šenk fuj neznamená, že se jimi obsedantně řídím 🙂 Považuji je ale za příjemný ideál, k němuž lze vlastním tempem směřovat.
  Fakt je, že mne co neurotika úklid uklidňuje. A přináší dobrý pocit z vykonané práce. Nicméně pedanti, co mají všechno srovnané, mně dohánějí k šílenství taky.
  A vůbec, kdysi jsem někde četla, že lidi spíš bordelářského založení jsou větší kreativci, neb se orientují i v tom bordelu. Stran přemísťování – u nás je to némlich to samé :), manžel to vysvětluje tím, že si pamatuje, ve které stratigrafické vrstvě co má, a tudíž je jejich míchání nežádoucí. Tomu naprosto rozumím. Naštěstí máme dům dost velký, takže vlastně každý máme svou „pracovnu“, a tam rozhodně manželovi nic nepřemisťuji, stejně jako by mne naštvalo, kdyby něco přemisťoval v té mé. Nicméně se snažím držet společné prostory v pořádku, což občas k přemísťování vede, ale na to dojde až když si to neuklidí ani po několikerém upozornění 🙂

 535. DVD – až bude ten smart metering zavedený více (hlavně ten elektrický, plyn a teplo má více kontinuální spotřebu), tak si zase více můžeme říct, že kdo nic neskrývá (např. sazeničky marjánky), tak se nemusí bát……
  Poznáš kam umístit nebohé prchlíky, protože ten byt je evidentně jen temperovaný (viz měření tepla či plynu), ale nejde v něm ani lednička (viz graf odběru spotřeby za posledních 24 hodin) a tudíž je prázdný a připravený pro „národní hosty“.
  Taky poznáš, zda někdo splachuje (viz graf odběru vody) a tudíž, že zlosyn Konvička je na útěku právě tady !
  IoT – internet věcí – nabízí nepřeberné bohatství peněz (pro výrobce snímačů a telko operátory) a informací pro různé „inteligentní služby“ – uzly IP sítě se dají lehce nabourat, pokud si již dříve nezajistíme povinnost výrobce udělat „výhybku“ do každého vhodného routeru (to není paranoia, Amíci už takhle obvinili Huawei a ZTE).
  Co máš v ledničce, co sleduješ v TV (na netu je to jasné již dnes), zda používáš ekologický vysavač, osvětlení, potraviny……zda seléčíš dle nařízení dr.Mengeleho….
  Co když kardiakovi přetopím v bytě ?
  A to neberu v úvahu fórky typu že tvoje lednička intrikuje s měřákem třeba tepla proti dědečkově glukometru……
  Ta EET je jenom taková první cimrmanovská vlaštovička…..

 536. OT: Nemyslím si, že to skrachuje, lebo za skrachovanie považujem už súčasnosť.

  Velmi pěkný rozhovor zde: http://www.klaus.cz/clanky/3854

  Drobná poznámka: Klaus tam mj. říká: V Európe sú dva najväčšie problémy posledných dekád, a to je Schengen, alebo ak chcete – rozbúranie hraníc v Európe, a na druhej strane spoločná mena euro. — Ale není to svým způsobem pouhá nahodilost? Kdyby byli, čistě teoreticky, místo současných apokalyptických výjevů neotřesitelně mašírujících zástupů, ilegální imigranti přepravováni do Německa a podobným způsobem blouzních států například letecky, byl by z českého pohledu za pár let výsledek zásadně odlišný od toho, který nás čeká takhle?

  Nicméně mnou v úvodu citovaná věta by mohla (a měla) být jedním z podstatnýcu témat pro večerní debatu s Modrým ptákem, podaří-li se mi se natolik vzchopit. Momentálně se snažím vyhnout i cestě k doktorovi…

 537. (661) Kšefty s Čínou nejsou jednoduché. Jednak infrastruktura, druhak, oni jsou Číňani dost tvrdí vyjednávači.
  (670) Vzhledem k potřebě výměny stoupaček budou i vodoměry …. Z mého, ne úředního rozhodnutí.

 538. 667 Šimon Klein
  Unglaublich! Samozřejmě je pak lepší Hallova cesta. Co byt to vlastní kotel a je po ptákách.

 539. 681 — Tím se ovšem vracíme o téměř 100 příspěvků zpět, skimici. Viz 584. Vlastní kotel přece na přestupu tepla do sousedních bytů (a domů) naprosto nic nemění, takže dosáhli-li již jednou levicoví přerozdělovači současného stadia, nic jim principiálně nebrání pokračovat (po obvyklé přestávce) s dalšími nároky, dobře zdůvodnitelnými navíc také novou nespravedlností vůči dálkově vytápěným…

  Pěkně se debata zacyklila, jakož i leccos jiného. Ovšem tentokát ji omlouvá nicotnost tématu.

 540. 681 – jistě, ale to v panelácích už nejde…..
  Sice je tady hezké povídání od sousedů, kteří to řešili na hospodské radě – vlastní plynovou kotelnu a/nebo pouze: solární panely.
  Takováhle sranda vyjde dle odhadu vedlejšího družstva na cca 8 Mio (proto nic nerealizovali) a my dosud nemáme splaceno za zateplení 5Mio, ručit není čím. Nehledě na to, že nemáme místo na onu kotelnu – domy se prodávaly pouze s pozemkem pod zástavbou, už decimetr od domu to je všechno magistrátu – který bezpečně nic neprodá, nehledě na opruz se stavebním povolením a přeložkou všech myslitelných sítí vůkol domu.
  Takže to naštěstí usnulo.

 541. [676] Ta paní to chtěla školit.
  Se zbytkem samozřejmě naprostý souhlas.
  A pozdrav panu manželovi. K stratigrafickým vrstvám a jejich přesnému mapování mám též vřelý vztah.

 542. 685 – ty udělátka do domácí elektroniky (tedy ETH moduly) bude vyrábět každý, kdo má v Číně do zadele díru. Nikdo nemůže očekávat, že navržený protokol bude hackerproof.
  V těch udělátkách bude zadrátovaný a silně pochybuji, že půjde přepsat, updatovat či dokonce bude mít jakýsi firewall – ty dražší jistě něco mít budou, ale nebude to na 100 procent.
  A Anonymous jsou nesmírně pracovití…
  A botnety makaj furt…..je jich prý řada k pronajmutí – ihned……
  Takže až mě bude soused krkat, nastavím mu v jeho nepřítomnosti ledničku na +25 celsiusů, topení na nulu, a zablokuji měřák a tudíž přívod plynu.
  Já mu dám, xenofobovi…..
  A pokud si bude dál vyskakovat, zablokuju mu řízení v autě……to už předvedli nedávno nějací studenti v CA. Nevím, proč by to v budoucnu nemohli zopakovat i s vylepšeným zabezpečením.

 543. Já mám blacklist úplně prázdný, mně to jádro pustí, takže bych se Ptakopysku poohlédl u Tvého providera.
  Že třeba Vodafone velmi dbá na čistotu a politickou korektnost svých uživatelů internetu je známo…

 544. Šimone ad 686 – na moji Tatru nemají, tu přes internet nezablokují… 😉 😀 😀

 545. uďál jsem další pokus a faktžejo, to SLOVO neprošlo. Asi se někdo nahoře stará, abych nemluvil sprostě. 😀

 546. Podle Radiožurnálu i CT stojí na ruských hranicích davy nešťastných kaqmionistů s naloženým tureckým zbožím, většinou rychle se kazícím.

 547. Ankara, 18. října 2.015 — Hakan Fidan, šéf Národní zpravodajské organizace Turecka, známé pod zkratkou MIT, sklidil hodně pozornosti a kritiky za své kontroverzní poznámky o ISIS.
  Hakan, Fidan, nejvěrnější spojenec tureckého prezidenta, odsoudil ruský vojenský zásah v Sýrii a obvinil Moskvu, že se snaží „udusit“ syrskou islamistickou revolucí a závažně tím porušuje mezinárodní právo.
  „ISIS je realita a musíme připustit, že nemůžeme vymýtit dobře organizovanou a populární entitu, jakou je islámský stát; Vyzývám proto své kolegy, aby západ zrevidoval své názory na islámské politické proudy, odložil svou cynickou mentalitu a zmařil plány Vladimira Putina na rozdrcení syrských islamistických revolucionářů“, citovala v neděli Fidana tisková agentura Anadola News Agency.
  Fidan dále dodal, že „aby se mohl ISIS vypořádat s obrovským množstvím zahraničních džihádistů kteří chtějí odcestovat do Sýrie, je nutné, aby ISIS zřídila konzulát, nebo alespoň politické zastoupení v Istanbulu“….
  (Přeložil T.Haas)
  http://www.awdnews.com/top-news/turkish-intelligence-chief-putin-s-intervention-in-syria-is-against-islam-and-international-law,-isis-is-a-reality-and-we-are-optimistic-about-the-future

 548. A ptakopysku, zkoušels to i s jiným sprostým slovem?
  Jako v jedné hře tuším od Kohouta pravil pan profesor velice sprostě:“Jdi do lesa, výre!“ 🙂

 549. 686 Šimon Klein
  ad „nastavím mu v jeho nepřítomnosti ledničku na 25 st C“

  Můžou nastat i mnohem nebezpečnější hackerské útoky. Někde jsem četl, že ledničky už hlídaj co tam je a co je třeba nakoupit (u nás to zatím hlídá ŽD hardvérově)
  Teď si představte, že se mrknutím na ajfoun cestou domů ubezpečíte, že tam jsou ještě dva lahváče, zatímco v deset večer fyzickou inventurou zjistíte, že tam NEJSOU!
  U nás se to tedy taky už jednou stalo. Ty lahváče hackla ratolest a sežrala i zbytek uzenýho 🙁

 550. 697

  Useknout obě ručičky, a pak nechat přísahat, že to už nikdy neudělá ! 😉

 551. 693 ptakopysku
  já začínám být napnutej, co to bylo vlastně za slovo 🙂

 552. (689) Tam by byl větší kumšt ji uvést do pohybu – na praseti jsem na ni koukal (pokud nemáš někde schovanou ještě jednu).

 553. No tos koukayl na tu na náhradní díly s utrženou nápravnicí, to by fakt ani hackeři už nerozjeli.Ale vzadu za rohem je druhá, pojízdná ! 😉 😀

 554. Jo, tak už i Klaus zblbnul a rozlišuje mezi hodným a mírumilovným islámem, produkujícím hodné a mírumilovné teroristy a zlými islamisty, těmi opravdu ošklivými teroristy, co jim jen zcela vyjímečně a omylem Turecko dodává zbraně za naftu…
  http://domaci.eurozpravy.cz/politika/138296-nebojujme-probuh-s-islamem-burcuje-klaus-nesetri-konvicku-zemana-ani-cele-cesko/
  Tahle xenofobka, odsouzená vlastním muslimským fotrem k smrti, to ale vidí poněkud jinak a jistě zkresleně…
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/138312-exmuslimka-varuje-evropu-pred-islamem-kdo-se-nechce-integrovat-nesmi-tu-zit-a-saria/

 555. Ale prdlajz,
  Klaus to myslí jinak.
  Nelze, v současné době, kdy je Evropa prolezlá muslimákama jak červi mrtvolou, vyhlásit válku islámu. Umlátili by nás čepicama.
  Vytlačit islám z Evropy je práce na desítky let.
  Teď je nutné zabojovat proti militantnímu islamismu, proti prosazování víry jako takové se všemi doprovodnými efekty včetně šaríji.
  A hnát to svinským krokem!

 556. ale jestli to půjde – evropsky žít, muslimsky myslet.

 557. Já vím, že se diskuze kolem vytápění zacyklila, ale pro ty, kteří uvažují o odpojení od PT (a jiných dodavatelů centr. energií ). Jestliže si dáte do bytů etážové plynové topení, platíte – z titulu iniciátora odpojení- odpojení a likvidaci ( fyzickou) sítí. Tj. musí se to vybagrovat, vyjmout, díry zasypat, pak zrekultivovat – tj. trávník, nebo asfalt. Nás stálo odpojení dvou domů původně 95 000 Kč, po dvou letech dohadování, dokladování fotkami, že potrubí vytáhli ze země tahačem a kopali jen dvě díry a nikoliv 30 m výkop a pod. jsme to stáhli na asi 52 000 a ty zaplatili. Provádějící firma nemá sice v názvu nic společného s PT, ale je také jejich – takže ceny mají mastné. A vzít si někoho jiného nese riziko, že máte na krku problémy s “ neodborným zásahem“. Ale stálo to za to, každý topí za své jen baráky vlhnou, protože ve sklepích již nejsou horké, špatně izolované trubky jako tomu bylo dříve. Náklady na topení klesly asi o 30 %. Jirka

 558. Quivisi,
  patrně nepůjde – pak je ještě na vybranou občanská válka.

 559. U nás jsou všechny měřáky na zdi baráku na chodníku – elektroměr a plynoměr mají viditelné číselníky, voda jen dálkový snímač. Ale uznávám, že zejména ten plynoměr před barákem vypadá hnusně.

 560. skimici – kdo je ta obžalovaná, na jejíž záverečno řeč jsi dal odkaz? A z čeho byla obžalovaná. Já tu řeč vyvěsím na Facebook, ale musím vědět o čem to je?

 561. To je otázka zvyku – “ plynoměr před barákem vypadá hnusně“, zadrátování amerických malých městeček vedeními ve vzduchu je taky hnusné. V Japonsku to používají taky, prý snadná oprava po zemětřesení.

 562. 711-pro našince na první pohled nezvyk, nicméně naprosto logické řešení. Viděl jsem dokonce něco jako blok měřáků na zdi jednoho z bytových domů, nebo jak bych to nazval, dostupné přímo z chodníku, resp. silnice kolem baráků.
  A zajímavé je i řešení elektrické sítě-velké množství malých transformátorů přímo u baráků-takže se 110V vyrábí obvykle až na těch malých trafech na sloupech ?

 563. 713-tak i u nás má plynoměr obvykle člověk v budce v předzahrádce nebo v krabici na venkovní zdi baráku, v různých více i méně estetických variantách…

 564. To „logické řešení“ je potenciální vražedný násteoj, stačí se kouknout, jestli se plynoměr točí, zavřít na chvíli přívod, aby v bytě hořáky zhasly a po chvíli zase plyn pustit. Otrava plynem nebo výbuch po nahromadění plynu a otočení vyoínačem je k dispozici.
  I proto se plynoměry u nás umísťují na pozemek odběratele a nejsou přístupné z ulice.

 565. 718-plyn se i u nás dá zavřít přímo z ulice. Dokonce je to snad povinnost mít to tak udělané ?

 566. 712 Dušane
  Jedná se o Lucii Šlégrovou. Je to imho docela primitivní holka, která kdysi v Mostě byla na nějaké demonstraci a prohnali jí skrze verbální trestné činy, symboly atd. Jejího obhájce, Petra Kočího kárně řešili anžto si (sám žid) dovolil docela legračně namítat podjatost soudního znalce Michala Mazela, který paradoxně sám židem není.
  Jeden právník amatér, Tomáš Pecina se tímto případem evidentně baví. Dal bych velkou flašku, že závěrečnou řeš psal Lucii on.

  Dušane,
  podívej se na web Paragraphos Tomáše Peciny.
  http://paragraphos.pecina.cz/2015/11/soudkyne-hunackova-se-vyloucila.html
  Web sám a případ sám není imho nic hezkého ani on ani Lucie Šlégrová rozhodně nepatří k lidem, se kterými bych si chtěl povídat nebo se s nimi stýkat.
  Zajímavé na tom celém je akorát ta hysterie a současně neprofesionálnost honičů
  Ve státech by to nikdy nemohlo nastat, anžto podobné chování (verbální) není ničím trestným. Proto to imho není zajímavé aby sis to vyvěšoval na svůj web, jestli nějaký americký máš – není to zajímavé a ani na web český, jestli nějaký máš, protože i já v zásadě s podobným chováním nesouhlasím, je my proti mysli ale ještě více proti mysli je kriminalizace takovéhoto chování na základě paragrafů Čalfových a poté doopsaných z německého tr.z.
  Dával jsem to jako perličku proto, že Schumi se jal popisovat právní teorii a já mu ukázall právní praxi 🙂
  Na té řeči si samozřejmě pan Pecina dal záležet.

  Jak ale říkám – nic zajímavého. Náhodou se mi to v diskusi se Schumim připletlo argumentačně pod prsty a prostě jsem neodolal 🙂

 567. Honzo???

  ad 675 – Jaks to věděl? Já se spletla a dostavila se o půl hodiny dřív. 😀

 568. 676 – to je zajímavý matzurko, já jeem taky neurotik, ale ta činnost mně rozhodně neuklidňuje. Uklidňuje mně až výsledek, ale protože má větčinou velice krátký efekt, tak se k tej anabázi dokopávám vělice zřídka.

  Ale ono se říká, že pořádek je pro blbce a inteligent zvládá i chaos. 🙂

 569. Babiš už sliní prstík!

  …Podle ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše by Česko mělo zvážit, jestli se nepřidat k žalobě proti kvótám na přerozdělování uprchlíků. Řekl to dnes novinářům ve Sněmovně. O věci chce jednat s vládními kolegy. Kvóty považuje za nesmyslné a nefunkční opatření. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je proti změně vládního postoje, nebyl by to podle něj vhodný krok. Vládní stanovisko by neměnil ani vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek…

  Více na http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/67712/babis-se-chce-pripojit-ke-slovenske-zalobe-na-kvoty-pro-uprchliky.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy

 570. Dobrý podvečer… Jistě nikdo ze zúčastněných netouží po tom, abych s nimi sdílel svou chřipajznu, takže se tímto omlouvám z neúčasti apřecházím na nouzový provoz…

 571. 720 — Nojo, skimici, tady bych mohl se svou trapnou doslovností opět připomenout, že člověk by se snad neměl tolik zajímat o strany (či lidi), nýbrž o hodnoty; tyto mohou býti v jednotlivých lidech, stranách konfliktu, dokonce i v politických stranách distribuovány způsobem nejen na první pohled překvapivým.

  Pana Pecinu osobně neznám, slečnu Šlégrovou tím spíše ne, ale udělal jsem si dojem, že Pecina v minulých letech osvědčil výjimečnou schopnost ukazovat zdejší justici v pravém světle. Toho si cením; už jsem tu psal, že z celého režimu je IMHO právě justice v nejhorším stavu, a že naopak veliká část vad systému by nemohla existovat, kdyby justice fungovala. Na druhé straně vidím, že Pecina má určité názory, zájmy, ba i umanutosti, s nimiž bych se nijak neuměl ztotožnit — namátkou třeba kolem sudetských Němců. A na třetí stranu pozoruji, že umí pěkně sázet v TeXu…

 572. 2 Rpuť ad 707 – ale hovno! Politicky korektně leč výkal!
  Vzpomeň na zákon přeměny kvantity v kvalitu! Tý kvantity je tady několik habadějů – a teď jsem jen zvědav, kdo řekne „a teď!“ a začne měnit kvantitu na kvalitu: Evropa si to žádá, Evropa to potřebuje a Evropa to také dostane!
  A těm PKK = politicky korektním kurvám – zbyde jen několik minut na „čestné řešení!“

 573. 725 — Musím bohužel říci, že v těchto dnech jsem na tom podobně. Škoda, rád bych se v životní velikosti seznámil s názory, o kterých jejich držitelé (možná?) shledali, že je marné je sem psát…

 574. PeSi 727,
  pak je mi líto, ale to na tu občanskou válku, nebo něco velmi podobného, vypadá… 🙁

 575. Jinak tedy, celý rozhovor je prosím zde http://www.impuls.cz/clanky/2015/11/vaclav-klaus-s-martinem-konvickou-bych-na-podium-nesel/ (aby snad někdo nedopatřením nereagoval na ňákou medyjální zkratku).

  K otázce islamismus vs. islám a muslimové…: Opět se jako obvykle opakuji, ale už jsem to tady kdysi dávno psal (vysvětluje, proč mi Konvičkův přístup připadá příliš jednostranný): Zkuste si prosím, jen tak pustě hypoteticky, od dnešních ilegálních imigrantů odmyslet islám a uvažujte jen tu kulturu, kterou si s sebou přinášejí, bez jakýchkoliv náboženských aspektů; uvidíte, že problém s nimi bude prakticky stejný a zejména stejně veliký.

 576. Šiklové, skimici, kape na karbid už dlouho a pravidelně.

  ale řekla bych, že už je ve stadiu, kdy v karbidu už kapky vyhloubily díru :

  „Osvobození třeba Brna. Měli to hoši těžké, ale oni nás neosvobozovali. Oni nás dobývali! Vždyť Slovensko bylo tenkrát spojencem Hitlera. Také Maďarsko. Takže to celé musíte brát v souvislostech,“

  To už je opravdu blábol senilní stařeny.

 577. 2 Zpátečník ad 731 – aneb – Hovno, zváno jinak, smrdělo by stejně!

 578. 2 maYda ad 732 – no co, v souvislostech bráno – jeden aktivista by se přejmenoval na Stechmücke A jelo by se dále močálem černým podél bílých skal…

 579. Hmmmm….
  Vrchní velitel vzdušných sil Ruska V.Bondarev:

  …Požadovaná doba letu lietadla F-16C z letiska v Diyarbakir na miesto odpálenia rakety je 46 minút (vrátane 15 minút príprava, 31 minút – let).

  To znamená, že dostihnutie Su-24M stíhačkou, ktorá bola na zemi na letisku Diyarbakir je nemožné, pretože potrebné letové časy sú o 12 minút dlhšie, než bolo v skutočnosti.

  Zároveň výsledky radarov Sýrie potvrdili výskyt dvoch F-16C v oblasti od 9:11 do 10:26 minút, teda v dĺžke 1 hodina 15 minút v nadmorskej výške 2400 metrov, čo naznačuje vopred plánovanú akciu a útok stíhačov skrytých pred útokom vo vzduchu nad územím Turecka…

  …Prekvapujúca je turecká pripravenosť na mediálne pokrytie incidentu.

  Zásah raketou “vzduch-vzduch” od F-16 tureckého letectva bol v 10 hodín 24 minút a po 1,5 hodine bolo na youtube video od tureckej súkromnej televízie…

  http://medzicas.sk/doteraz-nezverejnene-poznatky-o-zostrele-su24-vystupenie-vrchneho-velitela-vzdusno-kozmickych-sil-ruska-viktora-bondareva/

 580. 735 Rputi
  mlží jako pravej rusák 🙂
  K čemu by turkům (komukoliv) bylo, kdyby stíhači startovali až po narušení hranice ???
  V zásadě se monitoruje prostor a létá se proti tomu, co se přibližuje už z dálky anebo se zdá, že by se mohlo přiblížit. Pamatuji se za komoušů přehledový radiolokátor a kopírování hranice krásným letedalem SR-71. Byl to takovej fofr že i na tom dálkovým radaru se objevil asi jen 3x. Oiloti byli samozřejmě už ve vzduchu, protože se podle těch časů daly v zásadě řídit hodinky. Pravá panika nastala, když čas od času to letadlo poslalli mimo „úřední hodiny“ letělo naproti prostě to, co náhodou už bylo v luftě.
  Viktor Bondarev prostě jen nezávazně plká. Nelže, jen plká mimo mísu. Propaganda.

 581. A samozřejmě se moniturují i starty nepřátelských letadlech. Turci tam samozřejmě kolem musí kroužit. Byli by úplní idioti kdyby to nedělali.
  Samozřejmě to sestřelení to nevysvětluje, ale jinak na tom není záhadného nic.

 582. 735

  Mno… Pokud bylo letadlo nachystané a pilot sedí nachystaný v letadle, těch 15 minut padá.
  Tak se běžně sloužila hotovost u našeho letectva za socíku.
  Pokud hotovostní letadlo vzlétlo , tak další pilot položil Rudé právo , či nějakou detektivku kterou četl v pohotovostní místnosti v křesle a šel se nasoukat do Migu. Taky připraveného k okamžitému vzletu.
  Umělo to naše letectvo, není důvod, proč by to neuměli Turci.
  To ovšem neznamená, že to nebyla past, a že Turci nečekali, protože amíci dostávají ( nebo dostávali) informace o tom, kam Rusové poletí, takže možná Turci čekali na jisto.

 583. Jo, Halle,
  vypadá to na to.
  Ta nachytaná Tv už byla zřejmě turecká iniciativa.

  Divné je na tom ovšem to, že Amíci nejdřív poskytli informace a zřejmě i souhlas a po provedení tak rychle cukli.

 584. Quivisi,

  oni si ti Turci problémy s narušením syrského ůzemi nedělali. Dokonce i na té mapě , kterou turci dodali je to vidět. A pár km nahoru je placu, kde si turci můžou hrát třeba na kolotoč dost.

 585. No jo, máš pravdu 😀

  Tak dnes jsem pro změnu dorazila dřív, tak jsem snad srovnala skore.

 586. Quivisi,
  ono je celkem patrné, že Turci „si vyskočili“ na Rusy v domnění, že mají za zadkem NATO … a ono ne. Co tak najednou …?

 587. Erdogan škemrá o setkání s Putinem v Paříži

 588. Rputi,
  koneckonců Ukrajina taky měla pocit, že má za zadkem NATO, když rozjížděla Majdan a srandičky na východě. Zvonka to vyzerá, že mít za zadkem NATO není ta úplně nejlepší podmínka pro nastartování procesu „vono to samo“

 589. 747

  A Putin v Sýrii naopak dokazuje, že mít za zadkem Rusko vůbec není špatné.

 590. AK – mám to snad ve hvězdách, že vždy mi kolidují ty nejdůležitější události. Už dlohou jsem měl na dnešek naplánovanou učast na Dixíkově memoriálu – setkání automobilových závodníků minulého století. Sešli jsme, byť nás ubývá.. Máš můj telefon nic není ztraceno. A rád si posedím u piva s každým kdo bude mít zájem.

 591. skimici, o to případu nic nevím, nicméně tu závěrečnou řeč nepsal nikdo intelektu mdlého.Můj libertariánský přístup k světu znáš. Svoboda projevu je nedělitelná a verbální zločin výmysl utlačovatelského státu bez ohledu na to jakou demokracií se chlubí. vrátil jsem se ze setkání s automobilovými závodníky mé generace. Jaké to osvěžení s kamarády kteří se řídí základními principy svobodného společenského myšlení.

 592. Tak jsem se dočetla, že žaloba na Konvičku byla podaná už v únoru a že do teď policie zjišťovala, jestli to, co Konvička řekl je trestný čin a nemlich 18. listopadu na to přišli!
  Jinými slovy, měli to v šupleti a po 17.11. se hodilo…
  Měli bychom si dát zatracený pozor, neb v šupleti mohou mít cokoli na kohokoli. Pokud je možné mít v šupleti cokoli na kohokoli, soudím, že svoboda projevu je jaksi ve psí …. ne-li někde dál…

  Bohumil Pečinka: Konvičkou k nesvobodě
  Komentář
  Trestní stíhání aktivisty Martina Konvičky vyvolává řadu otázek, protože míří na samu podstatu svobody slova. První problematická věc je, že Konvička má být souzen za výroky, které pronesl v polouzavřené facebookové komunitě v letech 2011 až 2014, a od nichž se následně distancoval. Neřekl je tedy na mítincích svého hnutí, neudělal z nich součást programu…
  Více na: http://nazory.euro.e15.cz/komentare/bohumil-pecinka-konvickou-k-nesvobode-1249825#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 593. 750 Dobré ràno
  Dušane,
  Já netvrdím, že tu závěrečnou řeč psal někdo rozumu mdlého. Tvrdím však téměř s jistotou, že slečna Šlégrová to nebyla a rvrdím, že způsob sravby a některé formulace jasně ukazují na Tomáše Pecinu, který nesporně inteligentní je. Má tuším matfyz a skutečné nadání.
  Řeč je vystavěna s rozmyslem, gradací a do jisté míry evokuje i J’accuse jakkoliv v obráceném gardu. Jak jsem říkal, dal si TP záležet. Nevím, jak obžalované řeč pomohla, asi moc ne, nicméně má vliv nepřímý stejně jako mělo J’accuse, protože věřím, že řadě čitatelům pomůže utřídit myšlenky a oomůže jim vidět kauzální řetěz událostí s historickým přesahem do minulosti. Text je záměrně i brutální a osobní, je určen vždy připraveným kolaborantům.
  Tedy až potud ano.
  Tvrdím však, že bez znalosti reálií by se jevil v US nepochopitelným, protože tyto věci kriminalizovány nejsou. V Anglii by tomu asi trochu rozuměli protože v této zemi vyšly například Reflections on the Revolution in France . To jen na okraj.
  A proč to nemá cenu kotlince? Protože bohužel pan Pecina vkládá svůj nesporný talent i do věcí, se kterými já prostě nerezonuji z definice a protože třeba DSSS není mým šálkem čaje.
  Závěrem ale ano. je to „literálně“ dobrá práce a jestliže to s. Huňáčkovou vytočilo k nepříčetnosti takovým způsobem, že se z dalšího jednání vyloučila, čímž vlastně žalujízímu prstu obžalované přitakala – tak mi to lehce zvedlo alespoň jeden koutek úst a způsobilo pří jemný pocit pobavení.
  Co a le s tím? S pány Pecinou, Vandasem a slečnou Lucií prostě Václavákem zaklesnut v lokty nepůjdu a Je ne suis pas Lucie.

 594. >> skimic
  To je právě problém, když některé moje názory zastávají lidé, o něž bych si – kvůli jejich jiným názorům – ani neopřel kolo.

 595. 753 – Ehm, skimici, tuze se omlouvám, že se do Vaší debaty s panem Neumannem pletu, ale obávám se, že s tímto přístupem holt budete muset čekat, až bude z verbálního trestného činu obviněn někdo, s nímž politicky a lidsky souzníte, navíc nejlépe z takového, který evidentně spáchán nebyl, resp. nebyl trestným činem. Jsem velmi zvědav, bude-li pak všeobecná situace taková, aby v ní měl člověk chuť [akceptovat příslušná rizika a] něco někde zveřejňovat. Ostatně mám dojem, že na takovouto situaci nebudeme muset čekat nijak dlouho…

 596. 755 dvd – ano – to je ta pravá hrůza
  756 – Zpátečníku – ale to se může stát velice brzy, nebo se snad domníváte že jakákoliv stávající či budoucí moc/parlament tento (tyto) paragrafy ze zákona a tr ř jaksi iniciativně vyřadí?

 597. 755 – Jestli dovolíš, dvd, problém může být i širší, resp. jiný, a mohou to být i lidé, kteří vůbec nezastávají Tvoje názory. I tehdy může dávat velice dobrý smysl jejich právo na tyto názory a na téměř libovolný způsob, jakým je popřípadě hlásají, hájit, a to co nejprincipiálněji.

  Osobně mi kupříkladu lidé, kteří si k soukromé oslavě narozenin upečou dort a jeho polevu vyzdobí hákenkrojcem, připadají hodně divní a pravděpodobně hloupí. Ač mi do toho naprosto nic není, byl bych daleko raději, kdyby to nedělali; už proto že takhle režimu poskytují další vítanou záminku utahovat šrouby. Ale na druhé straně
  1) možná tak (byť málo vhodně a nesprávně) reagují na cosi hnilobného kolem, co mně se nelíbí taky;
  2) činí tak za svoje peníze;
  3) a po všech stránkách mi připadají produktivním lidem daleko méně nebezpeční než např. Hate Free Culture, která těmto lidem škodí za jejich vlastní peníze.

  Jestliže je režim trestně stíhá – opět za peníze produktivních lidí, mimochodem nemalé –, upřímně vítám každého, kdo se účinně ujal zkoumání, nakolik je k něčemu takovému erár morálně způsobilý, a to i ve svých jednotlivých oudech.

 598. 2 Zpátečník ad 758 – také to mohou býti hinduisté, ctitelé boha Šivy (ničitele a obnovitele) jehož symbolem svastika je a právě symbolizuje nekonečný cyklus života a smrti… Ten Šiva za to nemůže, že jeho symbol se stal i symbolem třetí říše…

 599. 757 – Teď Vám nerozumím, skimici. Proč „ale“? Já myslím snad také píšu, že brzy…

  Osobně si myslím, že v TZ by se mohly (možná i měly?) ponechat potenciálně gumové paragrafy pouze v případě (1) předchozí co nejdokonalejší personální očisty justice a zároveň (2) existence skutečných záruk, že se znovu nezahnojí dosavadním způsobem. Jinak se mi zdá, že hate speech by měla být stíhána jedině v případech, kdy byla dostatečně explicitní a návodná („Lidičky, honem všichni na ulici a zlynčujeme todlenctoho negra, kterej je důvodně podezřelej!“); svalnatá slova o masokostní moučce, napsaná v debatě s příznivci, nikoliv protivníky, toto nijak nesplňují. (Mimochodem, co kupříkladu propaganda, i oficiálními medii šířená, ve válce a po válce? I tehdy leckde platily podobné paragrafy…)

  Navíc bychom se měli na věci dívat v jejich skutečném širším kontextu; zde pozorujeme, že
  – orgáni již velmi dlouho prakticky vůbec nestíhají běžnou drobnější kriminalitu;
  – do evropských států se v rozporu s jejich platným právem nyní valí statisíce cizinců, přičemž skrz ČR jich projíždí blíže neurčený počet;
  – kompetentní činitelé tomuto nijak nebrání (ba zhusta naopak), zakládajíce tak podezření z kriminální nedbalosti i daleko horších věcí;
  – orgáni stíhají pana docenta Konvičku za cosi, co zřejmě před lety napsal v internetové diskusi.

  Je toliko na Vás, stejně jako na každém jednotlivci, jaký obrázek si z toho všeho utvoříte.

 600. 753 skimici, znám tenhle řečnický styl. Jako soudce bych ji v klidu vyslechl a až by skončila přednes, zeptal bych se, jestli chce ještě něco doplnit a nakonec „A co chcete uvést na svou obhajobu ve vaší trestní věci věci jako obžalovaná?“

 601. 760 Zpátečníku
  Vaše „obávám se, že s tímto přístupem holt budete muset čekat“ mě vedlo k „ale to se může stát velice brzy,“
  Ty zákony jsou totiž platné. Nic jiného v tom nehledejte.

 602. 762 — Nojo, Schumachere, to bys udělal Ty… Pecina se (někde na svém blogu, nebudu to teď hledat) chlubí, že obhajobu přizpůsobuje konkrétní osobě soudce; u jiného by prý aplikoval jiný postup…

 603. 762 Schumi
  chi 🙂 a taky proto jsem podotkl cosi ve smysl, že s. Huňáčková je nejen ….. jak jetel ale hlevně neprofesionálně měkká, když ji dokáže vytočit i TP s poukazem na soudce, který musel vytrpět měsíce daleko hnusnějších útoků od Dr. Ratha ze kterého jde nadto imho do teď strach.

 604. jo Zpátečníku,
  TP je fakt v TEXu dobrý a rád čtu i jeho řídké články na jiném serveru, kde mluví o programování a simulátorech 8080, bastlení atd, tedy o něčem, čemu doopravdy rozumí.

 605. Zpátečníku, princip svobody slova byl shrnut do výroku, jež se připisuje Voltairovi, který ho ovšem v této podobě nevyslovil : „z hloubi duše s Vámi nesouhlasím, ale dám život zato, abyste mohl svůj názor vyslovit…“ Osobně je mi proti srsti i klasifikace „zločinu z nenávisti“. podoně i termín „hate speech“. Zločin je zločin okradenému, zbitému či zavražděnému je přece úplně jedno jakým motivem byl zločinec veden. Výsledek je stejný. Proto je mi v chápání a respektování svobody americká společnost stále nejbližší

 606. 760 Zpátečníku, nevidím to jednoduše. Tyto paragrafy trestního zákoníku, nehledě na to, že jsou výsledkem politické objednávky na základě relativně krátkého předešlého časového období, nejsou obecně universální a hodnotově neutrální a velmi se podobají (a tato podobnost není náhodná) zákonům proti rouhání, se mi nelíbí, jsou gumové a při „vhodné interpretaci“ mohou být nástrojem k postihu za věcný, pravdivý a slušný kritický projev například při uplatnění petičního práva, požadující změnu zákonů a podobně. V extrémním případě to může dojít tak daleko, že represívní norma (či komplex represívních norem) obsahuje ustanovení umožňující kriminalizaci snahy o její změnu či zrušení. Je velmi obtížné až nemožné napsat zákony tak aby bylo vyloučeno jejich zneužití například i k jinému účelu než za kterým byly vydány. Viz například prvorepublikový Zákon na ochranu republiky zneužitý po roce 1948, či ještě krátce před tím. Na druhou stranu vím jak slovo v některých případech může být nebezpečné, jak mění myšlení lidí a jako to změněné myšlení lidí vede k činům. Tak jako v mnohých jiných případech na to nahlížím jinak než obě protichůdné strany.

 607. Abych se nezacyklil, s dovolením sem vložím, co jsem nadatloval v mezičase, a teprve pak si přečtu odpovědi…:

  763 – Ty zákony jsou totiž platné. – Ostatně pořád je tu otázka jejich interpretace, skimici. Zákon (v § 356) mluví o podněcování k nenávisti nebo k omezování práv a svobod. Orgáni jeví velice silnou tendenci je interpretovat tak, že již samotná kritika je takovýmto podněcováním. To pokládám za naprosto nepřijatelné.

  Oproti tomu, kdybych se nudil a měl k disposici nějakou kvalitní právnickou kancelář, bych někdy zkusil stejný paragraf aplikovat i na Dienstbiera a Šabatovou. Dovozoval bych, že jejich soustavné zvýhodňování některých „menšin“ je způsobilé podnítit k nim nenávist veřejnosti, už z důvodu jejího obecného citu pro spravedlnost, a že jednají minimálně v nepřímém úmyslu tuto nenávist vyvolat, popřípadě výrazně zvětšit (a opatřit si tak politický a v posledku i majetkový prospěch, v podobě zdůvodnění jejich další takovéto činnosti).

 608. ŽD mi rozjasnila den zprávou, že zatímco já tu plkám o nějakých vyholených lebkách a svobodách, ona se rozhodla upravit k obědu pravý Crème Dubarry, který k smrti miluju 🙂
  Nebyla to nějaká štětka ta du Barry? Ony věděj co je dobrého. Nic složitého, ale silného. Stejně tak miluji i Spaghetti alla puttanesca. Kdo chce vědět co znamená puttanesca, najde si 🙂

 609. 767 Dušane, citát je to pěkný, jako i mnohé jiné. Jenže pokládám za prospěšné neomezovat se na přejímání článků víry „o kterých se nepochybuje“, na citaci „autorit“, ale používat vlastní hlavu, snažit se pochopit v širokých souvislostech. Nespokojit se s tím, že nějaká toho času uznávaná autorita prohlásí, že „Každému musí být jasné, že kamen nemohou padat z nebe.“ Či Pepek námořník a jeho špenát a trápením dětí tím zeleným svinstvem (které mi velmi chutná)jen proto, že kdosi se spletl v desetinné čárce při stanovení obsahu železa a všichni to po něm nekriticky opakovali.

  Kdy dorazíš? Mám připraveno. A koupil další vintydž gramec abych se měl v čem hrabat. Až si říkám, že třebaže je velmi pěkný, jsem si nasral do bot, a že jsem si měl trošičku přihodit a koupit ten nejlevnější puritánský higendový gumičkofon, například ProJect, který sice není úctyhodným dílem složité mechaniky, ale splnil by účel.

 610. 769 „již samotná kritika je takovýmto podněcováním. To pokládám za naprosto nepřijatelné.“ Já také. A za velmi, velmi nebezpečné.

 611. Dobré dopoledne,

  skimici, madame du Barry byla milenkou Ludvíka XV.
  BYla to nemanželská dcera švadleny a bývalá prostitutka, která se postupně vypracovala až do královského lože.

  A teď doufám, že mi prozradíte, co to je creme Dubarry a jak se dělá.

 612. A vzpomínám na judikát z dob minulých, který praví, že „i přehnaná kritika, třebaže pravdivá, může naplni znaky trestného činu“. Jen neví, jestli je ještě prvorepublikový nebo až socialistický. Co se týče svobody projevu a kritiky, doporučuji projít prvorepublikovou judikaturu. Například řečník (pravda, komunistický) na táboru lidu za výrok, že „Republika a její představitelé nesplnila sliby dané při jejím vzniku“ byl odsouzen pro pobuřování, s odůvodněním, že každý ví, že republika dělá co může…“ Komunistický režim měl na co navázat. Nyní to pokračuje. A to ještě nemáme „Lex Masaryk“ chránící presidenta před jakýmikoli výroky ohrožujícími jeho pověst, s ustanovením, že „Důkaz jest vyloučen.“

 613. Ano Schumi, jen tak vzpomínám na trestný čin hanobení státu světové socialistické soustavy, kdy se málem dostal před soud účastník zájezdu do PLR, který v práci prohlásil, že „v tom Polsku je lautr howno k dostání“.

 614. 556 to je problém, protože rozvědka je rozvědka. Nelapá. Od toho jsou jiní orgánové. Lapat jim je dovoleno jen podle regulí pořádku a práva. A když nejsou konkrétní důkazy o konkrétním trestném činu konkrétního pachatele, lapat a případně vyhošťovat nelze. Protože zákony a lidská práva, Ústavní listina práv a svobod, Šabatová, Štrassburk a tak podobně… Máme nějaká pravidla podle který nelze. Třebaže…nápis na vlakovém záchodě „Ve stanici nelze“ neznamená, že ve stanici mě přestane průjem či dostanu zácpu.
  To je to samé, jako že jsou známi členové Mafie, Camorry, Ndranghetty, gangů. Užívají svobody a leckdy se těší vážnosti a respektu. A dostat je do vězení i za konkdétní prokázanou trestnou činnost je velmi obtížné. A mezi tím vydírají, loupí, vraždí…
  A nejde jim říct když toho nenecháš tak „Zmizíš a budeš zmizelej.“ Nebo to rovnou zrealizovat. Jsme civilizovaní, máme zákony…

 615. 775 dvd, zajisté. Ve „vhodném“ případě i tohle stačilo.

 616. 769 Zpátečníku
  ad „Ostatně pořád je tu otázka jejich interpretace, skimici“
  tady právě hrůza dostává další rozměr tím, že k kontinentálním systému práva se soudci aktivisti neustále snaží právo nalézat a když nestačí paragrafované znění zákona, obcují v přítmí kavárnen pražských a v honosných stavbách vesniček moravských a za pomoci vyčichlého lógru vyvolávají zákonů duchy.

 617. Aktuální zážitek.
  „Crrr…jsem xxxx ze společnosti outů. Můžu mluvit s majitelem tohoto telefonního čísla? “
  Já jsem uživatel“
  „Ale já potřebuju mluvit s majitelem.“
  „Já jsem jenom uživatel“
  „Můžu mluvit s majitelem?“
  „Nemůžete“
  „Tak vám děkuju.“

 618. 773 maYdo 🙂

  Květáková polívka/krém
  http://www.marmiton.org/recettes/recette_creme-dubarry_25951.aspx

  – 1 petit chou-fleur – malej květák
  – 30 g de beurre – 30 gr másla
  – 40 g de farine – 40 gr mouky
  – 1 litre et 1/2 d’eau – jedenapůllitru vody
  – 1 verre de lait – sklenice mléka
  – 2 jaunes d’oeufs – dva žloutky
  – 10 cl de crème fraîche – deci crème fraîche – v Praze se dostane, jinak do toho vražte smetanu

  Faire blanchir le chou-fleur 8 à 10 min,
  Květák blanšírujeme 8-10 min
  puis préparer un petit roux composé de beurre et de farine, mouiller avec l’eau et quand elle bout, y placer le chou-fleur, puis finir de cuire très doucement.
  Připravíme trochu jíšky (maličko do ryšava), zalejeme vodou a přivedeme k varu, vložíme květák a jemně probubláváme
  Ecumer le potage et passer le tout au tamis très fin.
  Sebereme pěnu a propasírujeme skrze jemné síto
  Remettre à bouillir avec le lait, lier avec jaunes d’oeufs et crème et garni de petits croûtons ou de petits bouquets de chou-fleur.
  V mléku rozmícháme žloutky, přilijeme do hrnce, znovu přivedeme k varu a podáváme ozdobené krutony nebo malými růžičkami květáku.
  Ce potage doit être bien crémeux.
  Tao polévka by měla být krémovitá

  Sůl a pepř každý použije podle svého.

 619. V obchodě u kasy: „Jeden knedlík od Turka. Dejte si pozor, až s tím půjdete. Aby vás nesestřelili.“

 620. Já v tm mám rád ještě lehce strouhlej muškátovej oříšek – 3 strouhy a na talíři posypaný čerstvou petrželkou s plochými listy, nikoliv tím kadeřavým humusem …..

 621. Aha, tak děláme doma v poněkud plebejské verzi jako květíkovou polívku.
  Nedáváme tam žloutky a krutony a nepasírujeme. Já to radši, když jsou v polívce celý růžičky. A přidáváme tam muškátový oříšek a sypeme sekanou petrželkou.

 622. Skimici, tomu říkám dokonalá politická shoda 😉

 623. Schumi, už jsem v Kralupech. Zítra buddy v Praze.

 624. budu – zase se zasekl spell checker a opravuje mi češtinu na angličtinu…blbec

 625. 786 proč propána v prášku?
  Francouzsky to znamená skoro přesně
  Spaghetti à la putain. Tedy špagety podle/na způsob atd
  Jedna se o tu omáčku. Rajčata, olivový olej, černý olivy, kapary, ančovička, česnek, paprička.
  Žádné složité předehry, věcně pikantní pokrm, za chvíli je hotovo a v abdominální krajině máš hřejivě sytý pocit 🙂

 626. 2 Schumi – inu, je to smůla, že obhajoba již není součástí obžaloby, jako tomu bylo dříve, že?

 627. 791 halle
  neska …. nikdy jsem to neslyšel. Asi že nepiju kávu z prášku. Navíc puttanesca je živý organismus.
  I když, droždí se dá koupit také v prášku a jak pěkně obživne a nakyne, když se dobře nakrmí a napojí 🙂

 628. Skimici, aspoň u nás běžně používaný výraz . I žertovné spojeni „nescu nesku“ atd

 629. OT – Tedy, to byla situace… Na jedné straně počasí (bez vegetace) a světlo ideální k tomu, abych si cosi dříve již vyhlédnutého prošel a popřípadě nafotil, na druhé straně pochroumaná imunita mě neopravňuje vylézt snad ani z postele. Naštěstí mne v kritické chvíli zachránil telefonát, oč zbytečnější, o to delší, a zamázl prakticky celé to časové okénko, kdy vystartovat před neodvratným příchodem fronty (http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/sat/data_jsmsgview.html).

  778 – Myslím, že nejsme v žádném extra sporu, skimici. S perfidností matematika podmiňuji, co jsem napsal, oním pouze v případě (760). Rozhodně nevěřím, ba snad ani nepředpokládám, že bych se zde kdy dočkal naplnění té nutné podmínky, totiž dostatečné očisty justice. Na druhé straně však zákon sotva může definovat všechno přesně, a co bychom nejvíc potřebovali, asi nejsou přesnější a jednoznačnější zákony, nýbrž kvalitní soudci sdílející naše hodnoty, a navíc pokud možno vybavení hodně nadprůměrným citem pro úměrnost a proporcionalitu – tedy víceméně pravý opak toho stávajícího personálu.

  767 – Což o to, pane Neumanne, myslím, že zrovna mně není tolik nutné tento (podvržený?) citát z Voltaira připomínat. Ovšem on mluví o názoru. Když rozvedená řekne, „myslím, že exmanžel obě mé nezletilé dcery při každé návštěvě pohlavně zneužívá, a psycholožka mi to plně potvrzuje“, je to jenom názor? Podobné mi připadá třeba v nějakém zaostalejším prostředí naznačovat, že se celá rodina tam v chalupě na okraji vesnice oddává čarodějnickým praktikám… Čili, když to vezmu doslova, umožnit názor vyslovit jistě ano (jinak by mohly také být dcery zneužívány donekonečna), ale tady (to jest např. i v tom § 356) myslím jde o to, popřípadě vyvodit z názoru (či spíše z výroku) patřičnou odpovědnost.

  Odpovědnost myslím nesu vždycky, už jen tu, že ze sebe eventuálně dělám blba, a v extrémním případě asi může jít i o odpovědnost trestní. Podmiňoval bych ji (minimálně) tím, že je (samozřejmě nejmíň beyond reasonable doubt) prokazatelný můj úmysl vyslovením názoru vyvolat konkrétní protizákonné jednání konkrétních lidí proti jiným konkrétním lidem. Otázku, nakolik se toto kryje s pojmem hate speech, bych asi ponechal právníkům.

  768 – S tím v zásadě souhlasím, Schumachere, a jen si dovoluji připomenout tu svoji pětiprvkovou vektorovou bázi

  soudce gangster – soudce stará struktůra – soudce úchyl – soudce magor – soudce aktivista.

  Ačkoliv ideou Rakouska-Uherska myslím v principu bývalo, že státní správa může být (a také bude) kvalitnější než každý její jednotlivý ouředník, přípustné procento těch defektních (o němž mohu jen doufat, že nebylo překročeno už tehdy) je zjevně dost nízké; pak už to začne perkolovat. Přitom celej trestní a soudní řád je psanej na základě fikce, že selhání (navíc implicitně uvažována spíše ta neúmyslná) jest ojedinělým zjevem.

  Nojo, tak vidím, že si to tam nafotím jindy, v některém příštím životě. Naučím-li se do té doby fotografovat. Mezitím bych spíše měl konečně zeditovat něco z těch tisíců zbytečných fotek, co se mi tu stále válí a hromadí…

 630. 795 Zpátečníku
  ad „Na druhé straně však zákon sotva může definovat všechno přesně, a co bychom nejvíc potřebovali“
  To jistě ne, stačí ovšem, aby to co nebylo výčtově zakázáno se dále nekriminalizovalo a naopak aby se to co je výčtově přikázáno dále nerozšiřovalo. Pokud se tedy (bohužel) smířím (nic jiného mi nezbývá) s konstrukcí a filosofií práva kontinentálního. Ostatně, domnívám se, že jak emigraci moc nefandím a ani jsem k ní v dobách Husákova komunismu nepřikročil (ostatně jsem neměl možnost) bude se zanedlouho emigrace z kontinentu pryč jevit i pro mne zcela zvažovatelnou možností.

 631. Tak ty názvy a jejich překlady bývají někdy docela zábavný – například recept, který je často uváděn jako „těstoviny po arabsku“ se jmenuje v originále „arrabiata“
  Ovšem „arrabiata“ znamená v italštině „rozzlobený“, takže správný překlad by byl „rozzlobené těstoviny“

  Mimochodem, recept je velmi podobný špagetám ala puttanesca. Do omáčky se nedávají ančovičky, kapary a černé olivy, za to jemně nakrájenou pálivou papričkou se nešetří.

 632. 2 skimic ad 797 – nějak Ti tam chybí konec věty… Jestli to má být ve stylu, že laskavý čtenář si domyslí, tak jeden laskavý čtenář si domyslel – nakročte a vší silou ho nakopněte do prdele. On si to ten parchant zaslouží!

 633. 798 maYdo
  ono vůbec ty názvy. Když se jede od Senice k Hodonínu, první jsou Smrdáky. Tam stačí vystoupit z auta a za příznivého větru je jasno.
  Kousek dál jsou ale Popudinské Močidľany. Místní pivo zřejmě odjakživa nestálo za nic 🙂

 634. Joj, to byla doba her a malin nezralých, když jsme ve školním altase propojovali čárou: Moča – Sereď – Smrdáky!

 635. 2 skimic ad 800 – no to už i Zeman prohlásil, že slovenské pivo je vhodné akorát tak na čištění zubních protéz… Inu, Orient…

 636. No, na Ministerstvu sociálních věcí asi chlastají horší kapaliny než slovenský pivo.Ani po šarišské desítce by nemohli být v takovém deliriu, že se doberou následujícího seznamu profesí, kterým během dvaceti let hrozí zánik nebo naopak mají zarušenou potřebnost.

  10 nejvíce ohrožených profesí

  Administrativní pracovníci, sekretáři apod.
  Pokladníci, prodavači vstupenek a jízdenek apod.
  Montážní dělníci výrobků a zařízení
  Obsluha pojízdných zařízení a strojvedoucí
  Obsluha stacionárních strojů a zařízení
  Zpracovatelé potravin, dřeva a textilu
  Řidiči motocyklů, automobilů, autobusů a tramvají
  Kováři, nástrojaři a příbuzní pracovníci
  Pracovníci v oblasti uměleckých a tradičních řemesel a polygrafie
  Úředníci pro zpracování číselných údajů a v logistice

  Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/358252/je-vase-prace-na-vymreni-tato-zamestnani-zmizi-do-20-let.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

  Zákonodárci, nejvyšší státní úředníci a nejvyšší představitelé společnosti
  Řídící pracovníci v oblasti správy podniku, obchodu a administrativy
  Řídící pracovníci v oblasti výroby, informačních technologií a vzdělávání
  Řídící pracovníci v oblasti ubytovacích a stravovacích služeb a obchodu
  Specialisté v oblasti vědy a techniky
  Lékaři a další specialisté v oblasti zdravotnictví
  Učitelé a další specialisté v oblasti výchovy a vzdělávání
  Specialisté v oblasti informačních a komunikačních technologií
  Specialisté v oblasti právní, sociální a kulturní
  Techničtí a odborní pracovníci v oblasti vědy a techniky

  Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/358252/je-vase-prace-na-vymreni-tato-zamestnani-zmizi-do-20-let.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

 637. jo a zajímalo by mně, co teda ti zákonodárci, nejvyšší státní úředníci a nejvyšší představitelé společnosti budou žrát, když tu nebudou ti zpracovatelé potravin.

  Ale třeba si brambory vytisknou na 3D tiskárně 😀

 638. maYdo, ono to není blbé ve všech případech…
  Pokladníci, prodavači vstupenek a jízdenek apod.
  Montážní dělníci výrobků a zařízení
  Obsluha pojízdných zařízení a strojvedoucí
  Obsluha stacionárních strojů a zařízení
  Zpracovatelé potravin, dřeva a textilu
  Řidiči motocyklů, automobilů, autobusů a tramvají

  všichni jsou nahraditelní už teď, jen je to drahé

 639. 808 řidiči motocyklů jsou naopak coby přirozený zdroj dárců orgánů nenahraditelní

 640. PAne bože, HAlladine, Ty abys nehledal v nesmyslech rozumný jádro….. Že Tě to baví….

  já teda měla za to, že vize, že stroje budou automaticky chrlit unifikované výrobky, zatímco lidi budou k ničemu, už jsou překonány.

  no ale hlavně že nezanikne profese poslance.

  tak si kladu otázku, jetsli na tom chalífátu nakonec něco není… Tam by asi přežili řemeslníci a výrobci potravin a nebyli by potřeba poslanci.

 641. Ahoj!
  Nepropadejte panice! Žádné pracovní místo nezanikne, protože ti vyjmenovaní přejdou na pozice krmičů opic ovládajících ty stroje a na pozice počišťovačů po opicích a kontrolorů krmičů a počišťovačů – tedy samozřejmě – pdle dosažené vysokoškolské kvalifikace.

  To je ono klasické: „nakrm opici a na nic nesahej !“

 642. maYdo,
  před pár dnyjsem četl předpověď nějaké britské banky, že do 20 nebo 30 let ( nevím přesně) zmizí 50% pracovních míst v GB.
  Pokud se přejde jen na bankovní karty, ( peníze nebudou fyzicky existovat , nač budou

  Pokladníci, prodavači vstupenek a jízdenek apod. ?
  Já pamatuju průvodčí, co chodili po šalině a prodávali lístky. Zmizeli už za socíku…..
  Pokladní v superhyper zmizí taky..

  Před skoro 20 lety jsem jel v Londýně v Docslands vlakem bez lidské obsluhy…

 643. 812 halle
  Před skoro 20 lety jsem jel v Londýně v Docslands vlakem bez lidské obsluhy…
  Nebuď rasista!

 644. 796 – [S]tačí ovšem, aby to co nebylo výčtově zakázáno se dále nekriminalizovalo a naopak aby se to co je výčtově přikázáno dále nerozšiřovalo. – V zásadě s Vámi souhlasím, skimici (jak říkával president Beneš). Jenže to se opět dostáváme k těm duchům, tentokrát ne zákona, nýbrž Vašeho sdělení. Podíváme-li se na to blíže, v realitě to takhle IMHO nemůže fungovat, a tam, kde píšete stačí, tak holt nestačí.

  Pohleďme kupříkladu na definici podvodu: Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán (…) (§ 209 odst. 1). Co je to obohatit? Uvést v omyl? Využít omylu? Zamlčet? Podstatné skutečnosti? Popřípadě rovnou i škoda, ať netroškařím a pustím se do pojmu, k němuž existuje obrovská halda výkladů a judikatury?

  Zatímco v typických případech se jistě přes 90% rozumně uvažujících lidí bez potíží shodne, že o podvod šlo, anebo naopak nešlo, v každém složitějším jste nutně odkázán na interpretaci, a nebudete-li sám soudcem, tato nevyhnutelně bude literu zákona rozšiřovat či naopak zužovat oproti tomu, jak ji chápete třeba Vy. A zpřesněním definice si myslím příliš nepomůžete, naopak pomůžete podvodníkům zákon obcházet…

  Jestliže tedy stávající právo kriminalizuje verbální trestné činy – což by dle mého názoru naprosto nemělo dělat, již s ohledem na současný i budoucí stav justice –, v rámci toho, co jste napsal, se myslím budete muset smířit s tím, že v analogii k definici podvodu je jejich zákonné vymezení srovnatelně vágní. Těžko může kupříkladu existovat mocí zákona stanovený výčet zakázaných nadávek, zatímco ostatní (resp. ostatní výrazy, abych byl neutrální) samozřejmě budou povolené…

  Tím se však (pracně) dostáváme zpět tam, kde jsem už byl výše, totiž u potřeby kvalitních soudců. Nemáme-li je (a mohu se myslím spolehnout, že hned tak míti nebudeme), souhlasím s duchem Vašeho příspěvku, že totiž je daleko lepší ve sporných případech justici prozatím (čili dočasně, že áno) důsledně přistřihovat křidélka. (A naopak, což už nepíšete, ji v případech nesporných, třeba u těch nekonečných řad vloupání, co je občas zmiňuje Schumacher, neméně důsledně nutit, aby fungovala efektivně.)

  Tedy, je jedině komické, kolik jsem tu toho zas pracně nadatloval z pouhé nechuti pracovat. Skoro 400 slov. Jenže z postele na svůj server pořádně nemůžu, a u programování ani editace fotek v tomhle stavu holt jaksi nedokážu spolehnout na to, co vidím. Musím se tudíž omezit na tyto triviality.

 645. Schwarzenberg opravdu perlí 🙂
  V té souvislosti ocenil i práci českých dobrovolníků, kteří pomáhají uprchlíkům na hranicích Srbska, Maďarska, Chorvatska nebo Slovinska. „Zachraňují čest našeho státu, která je některými výroky pokálená,“ prohlásil bývalý šéf české diplomacie.
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/schwarzenberg-jsem-zhnusen-zemanem-nase-cest-je-pokalena-nastanou-tezke-casy_363878.html

  Až pojedou dobrovolníci domů, můžou to vzít přes nádraží Kelet. Tam zase prý někdo posral koleje a místní dělnictvo se na to bojí sahat.

 646. 816 Zpátečníku
  Já v zásadě naopak pořád pobíhám a na pořádný kompjútr se do večera nedostanu abych na judikatuře a prováděčkách Volksverhetzung dokumentoval (až bych to zas našel) že i v těch výčtech i definicích jsou němci důkladnější a soudce tolik volnosti nemá.
  Nikterak však nebudu předstírat, že S Vámi v zásadě nějak výrazně nesouhlasím. Zvláště s tím, že zrovna v dnešní situaci je třeba justici se bránit jakýmkoliv nezakázaným způsobem. Je to justice tohoto státu a tím zcela logicky chrání zájmy držitelů moci tohoto státu. A lid tím držitelem zcela zřetelně není, což s zdá stále patrnějším faktem.

 647. 819 Rputi
  to asi vyžaduje přihlášení na facebook? Já tam nic nevidím …

 648. Zpátečníku,
  čím víc se snažíme pro každou jednotlivou situaci vymyslet paragraf, tím větší „díry“ v té právní síti látáme a čím víc toého látáme, tím víc je to naprosto nefunkční.
  Všichni to vědí a nikdo se přesto nechce vrátit k prostému Desateru/XXteru, kde jsou přikázání krátká a jednoznačná. Tam by stačilo jediné slovo „Nepodvedeš!“ a ať se pak někdo cuká, že nechtěl, že nevěděl, že to tak nemyslel …. podved a punktum!
  Když se pokusím něco takového navrhnout, jsem sprdnuta, že by ode mne ani pes kůrku nevzal a dál se dokolečka patláme v naprosto nefunkčním zákoníku, kterej už nikdo na světě nedá dohromady! 😀

 649. A (j)elita má bobky a všichni se tetelej, aby tahle písnička neurvala Slavíka – prý xenofobie a rasismus a nejlíp by bylo je z té soutěže vařadit, ale jak, aby se lidi moc nenasrali… něco mi to připomíná…
  Mimochodem, ta písnička vůbec není špatná …. tak nějak popisuje realitu, v tom bude ta potíž…
  https://www.youtube.com/watch?v=gye_0TjQBo4

 650. 821 Rputi
  Vy mi dáváte! Kde je „NEPODVEDEŠ“ ?

 651. Halaldine neblbni…

  lístek dnes koupíš v trafice nebo máš legitku. Na tu musíš koupit kupon. Tu jízdenku akorát koupíš jinde. Po tramvaji nechodí průvodčí, prodá Ti ji trafikantka nebo bába za šaltrem v metru. A zas potřebuješ revizory, aby kontrolovali, jetsli sis ten lístek opravdu koupil.

  Prostě ten prodej se jen přesunul jinam a vypadá jinak.

  Zpracovatelé potravin, dřeva a textilu
  No, tak to ej taky pěkná blbost. Už vidím , jak ti zástupitelé a představitelé a specialisti přes kulturu chodí oblečený v konfekci, kterou ušije nějakej robot ve fabrice. 😀

  Řidiči motocyklů, automobilů, autobusů a tramvají
  Ona je nějaká profese „řidič motocyklu“? U těch řidišů – to je otázka. Možná časem bude možno nahradit kamiony, což by zas takoví škoda nebyla. ale zas jde o to, že se bude muset řešit distribuce zboří jinak.
  optzázka je, nakolik jsou nahraditení nějakým automatickým programem řidiči u hasičů, záchranek a nebo řidiči těch zastupitelů. Myslím , že pohotovost jeho řidiše zachránila kejhák třeba takovýmu de Gaulovi. Pohotovost, postřeh a umět improvizovat a jednat i v situaci, kterou nikdo nepředvídal a stroj na ni tudíž není naprogramován nahraditelná není.

  No a zpracovatelé potravin….

  to snad ani nemusím komentovat 😀
  To nebudou jíst něbo co? Nebo si budou všichni pěstovat jídlo doma ve sklepě a chovat králíky na balkoně a sami si všechno zpracovávat?
  Nebo se budou chodit pást na obecní louku?
  Když nebudou zpracovatelé potravin, nebudou ani potraviny. prostě nebudou. nebude mlíko v obchodě, ani máslo, sýry, protože nebude nikdo, kdo by ho zpracoval. Nebude chleba, protože nebudou pekaři a mlynáři, aby zpracovali zrní. Nebude maso,protože nebudou řezníci.

  Za to budeme mít nadále Kalouska nebo knížete, celebrity, bulvár, a pražskou kavárnu, neboť nám zůstanou zachováni zatupitelé a nejvysšší představitelé společnosti, specialisté v kultuře, specialisté v oblasti informačních a komunikačních technologií…

  ta pražská kavárna bude jediná kavárna v republice, protože nabízí jen blbý řeči a moralizující prdy a obejde se bez kafe, který by musel někdo upražit.

 652. maYdo

  při vstupu do šaliny mávneš kreditkou a šmytec . Možná si nahraješ na tu kreditku nějakej program
  Nějak mám problém uvěřit tomu, že na vysokej post v BoE dají nějakeho pitomce , a pokud si mám vybrat, zda věřit jemu , nebo Tobě, obávám se, že tobě ne.

 653. Rputi
  co je vlastně mluvnicky NEPOKRADEŠ!
  Imperativ 2 sing by byl „Nepokraď“ nebo tak nějak?Kdyby tam místo vykřičníku byl otazník, tak bych tomu rozuměl.

  Nejsou náhodou v té římskokatolické versi desatera z katechismu na konci těch zdánlivě úsečných statementů otazníky? V zásadě jen otázka aby ten tázající se bratr/sestra alespoň mezi spoluovečkami věděli na čem jjsou?

  Třeba par.9.
  Nepožádáš manželky bližního svého?
  Ne?
  Tak to je dobře, sice bych Ti totiž musel strašně rozbít hubu 🙂

 654. 821 — Nojo, Rputi, to ovšem okamžitě vede k otázce, kdo tedy bude posuzovat, zda šlo o podvod. V případě handlu s koněm vylepšeným viksem na boty to možná v praxi mohou posoudit i trhovci sami, a třeba svépomocí též vyvodit důsledky postačující k tomu, aby se zabránilo opakování takovýchto případů. U firmvéru Folksvágnu to holt může být složitější… Samozřejmě můžete namítnout, že tento příklad je až důsledkem toho, že aktivistická legislativa vymáhala nesmysly, navíc fysikálně nedosažitelné. V praxi nicméně existuje kupříkladu řada obchodních sporů, jejichž posouzení vůbec nemusí být očividné a jednoznačné.

  Tím se opět dostáváme tam, kde jsem dnes už párkrát byl, tedy k potřebě kvalitních soudců.

  Ty samozřejmě nemáme. Leč nezoufejme! Vybudujme kvalitní školství, orientované na poctivý vztah k reálnému světu, jednak k tomu současnému kolem nás, jednak k lepšímu světu naší ideální minulosti, udržme si jej, nenechme ničím kontaminovat, a mohu všem garantovat, že za sto, nejpozději za dvěstě let zde ti soudcové budou…

 655. 828 Rputi
  ach so,
  ani si nevzpomínám, jestli jsem to v tu dobu četl.

 656. a už se to určitě chystá – Orlík bude ubytovnou pro uprchlíky!
  „nebojte se být vlídní a přátelští k uprchlíkům,“ prohlásil odcházející předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg „, a jistě dodal „jako já“ a ti novináři to nazachytili.

 657. 830 Zpátečníku
  třeba zrovna u VW se mi to zdá jzřejmé.
  Ale ve světě, kde O.J.Simpson byl v trestní věci osvobozen,
  v civilním řízení odsouzen k odškodnění
  a musel se dopustit NÁSLEDNĚ dalších tresntých činů aby ho zavřeli (snad ještě dodnes bručí)
  se co se týče vyjádření se k justici suše omezím na mávnutí ruky směrem, kde tuším Jáchymov.

 658. 824 — Výmluvný výraz té ženy v nachovém šátku (čas 1:59)…

  Ono mám dojem, že blbce ze sebe dělají obě strany, a moc nám tu nepomůže rozhodovat a nakonec popřípadě nad veškerou pochybnost určit, kdo větší.

  Potřeboval bych teď prohlédnout (a popřípadě vylepšit) takovejch stopadesát fotek… Sice jsem se za tím účelem už vyhrabal z postele (jak by forensní komparatista možná uměl prokázat na základě změněného charakteru překlepů a stylistických chyb), ale stejně mi to připadá tak ňák přespříliš, dokonce i kdybych byl v průměrné kondici. Neměl jsem je nechávat hnít takhle dlouho…

 659. HAlaldine, společnost, složená výhradně z odborníků nebo řídícich pracovníků nemůže být funkční, to je nesmysl. Společnost může potřebovat jen určité procento takových lidí.

  A všiml sis, že ty profese, co mají největší šanci na přežití, vyžadují vesměs VŠ kvalifikaci?

  A co bude s těmi, kdo na takovou práci nedosáhnou? To jako budou zlikvidováni, přežívat na dávkách nebo v nějakých zařízeních nebo je nechají se bezprizorně potloukat?

  nejlepší jsou ti zastupitelé a představitelé 😀 Kde se takovej obor studuje, aby měly moje děti šanci na perspektivní profesi?

  Mezi námi, za dvacet let tu opravdu může být chalífát nebo diktatura a diktátor se o nějaké zastupitele a představitele fakt prosit nebude.
  A elity dělají všechno proto,a by se lidi nas…štvali a ještě nějakýmu diktátorovi pomohliu s těmi zastupiteli udělat krátkej proces.

  Jinak si věř komu chceš, já ti Tvoji víru v intelekt a jasnozřivost osob na vysokých postech vymlouvat nebudu.
  Jen si tě dovoluju upozornit, že pokud jde o ty vysoké posty, oni ti, co na nich sedí, sice nemusí být hned puitomci, ale je poměrně častým jevem, že v tej vejšce poněkud ztrácejí pojem o tom, jak to chodí tam dole, kde se lidi nevznášejí v oblacích a mají pevnou půdu pod nohama.

 660. „mohu všem garantovat, že za sto, nejpozději za dvěstě let zde ti soudcové budou…“

  jak jako za sto, dvěstě let? Já měla za to, že až bbudemkepotřebovat kvalitní soudce, taksi je zaplatíme. 😀

 661. 828 Zpátečníku
  mě zase zaujala ta švédská holka okolo 1:45 co za zpěvu
  One Love! One Heart!
  Let’s get together and feel all right.
  rozhazuje mezi ty lidi nějaké sáčky. V kontextu té písně, co složil Bob Marley to vypadá na preservativy a kvalitní hulení 🙂

 662. maYdo,

  HAlaldine, společnost, složená výhradně z odborníků nebo řídícich pracovníků nemůže být funkční, to je nesmysl. Společnost může potřebovat jen určité procento takových lidí.

  BINGO !
  Co s těmi ostatními ?
  Ovšem to není starost těch firem….. Jejich úkolem je zisk, ne charita……..
  Ale – koho je to vlastně starost ? Co s fůrou lidí bez práce, na mizerných dávkách ?

  V některých sci-fi knihách to řešili – a vůbec to nebylo radostné řešení….

 663. 833 — No, jak bych to jen řekl, skimici… Jsou také skvrny, které nelze vyčistit bez porušení podstaty látky! Zde myslím nutno se podívat, které problémy jsou systému inherentní, a které by byly odstranitelné alespoň myslitelně. Obávám se, že k těm prvním nutno zařadit přílišnou složitost systému — sice možná nějak (alespoň pomyslně) redukovatelnou, nicméně i v takovém případě přílišnou, má-li si systém zachovat vše positivní, co od něj očekáváme.

  Kupříkladu okénkovej operační systém (ne nutně Windows) nebo ten Lightroom, co mi teď už běží, holt asi sotva někdo naprogramuje v BASICu. To už snad spíše v assembleru… Ovšem uvážím-li, že se dlouhodobě patlám v softwéru, který je jakožto celek i v určitých svých konkrétních částek starej kus přes dvacet let, a vidím-li, že v něm není snad ani jediná řádka, která by odpovídala mému současnému názoru na to, jak by měla v nynějším prostředí vypadat, zároveň tam však nikde nevidím místo, odkud by se to dalo začít úspěšně předělávat (aniž by po lokální změně více než deseti řádků další změna už vedla jen ke zhoršení), přičemž samozřejmě není kapacita a současně není ekonomicky zdůvodnitelné to celé přepsat vedle from scratch, ovšem pořád se ta vykopávka drobet užívá a dokonce občas i dál prodává, zkrátka uvážím-li všechno tohle, je mi bez dalšího hloubání jasné, jak se asi věci doopravdy mají v otázce opravitelnosti entit, jako je EU či zdejší erár. Anebo i pouhé opravitelnosti jejich právního systému.

 664. … částech… Horší je, že zřejmě, aniž bych si toho byl vědom, zřejmě jsem v nějakém mrákotném stavu, a logická linii, kterou jsem se snažil podat, se kamsi vytrácí.

  Snad už to raději ani nebudu dovysvětlovat… Anebo až někdy pozdějc, až to vygeneruje náležitě velké zásadní nedorozumění.

 665. 840 Zpátečníku
  jistá rigidnost nemusí být vždy na škodu. Po těch ca 220ti letech by US Constitution asi taky formulovali otcové zakladatelé jinak ale dodnes jim stačilo jen nějakých třicet nebo kolik amendments. A Mojžíš by taky jistě ty šutry ještě párkrát někomu otřískal o hlavu ale jak říkám, jistá zdrženlivost není na škodu, dokud to apoň trošku funguje.
  Napoleon se naštěstí vyskytl taky jen jednou.

 666. Piju kávu a tak listuju u většího komputeru poněkud komfortněji. Narážel jsem samozřejmě na Napoleonův aktivismus při tvorbě Code Civil. Taky jsem si připomenul oprávněnou opatrnost monarchy rakousko uherského, Františka I, který Allgemeines bürgerliches Gesetzbuch raději zavedl napřed na zkoušku pouze v Západní Haliči (nějaká Ukrajina nebo kdoví co to je stejně nikoho nezajímá).

 667. 843

  místo aby to vyzkoušel na zvířatech, zkoušel to na židech, rasista jeden ! 😀

 668. A Rusi jsou nezdvořáci. Při proplouváním Bosporem nevyvěsili tureckou vlaqjku.

 669. 845 aby jim to místní Huláni neopepřili.
  Hulán, z Turkotatarského Ulan, oğlan, mladý statečný válečník. Vlastně umírněný opozičník.

 670. Halladine, ono to směřuje k další polarizaci společnosti.

  Zastupitelé, představitelé, kulturní spasitelé, řídící pracovníci a specialisté si budou tam někde nahoře plkat o tom krásném světě, jak bude stíále lepší a radostnější a ti ostatní budou nějak vegetit ve svém světě, snažit se púnějak přežít a minimalizovat šškody, vzešlé z toho plkání.

  možná zmizí prodavači vstupenek, ale nezmizí zpracovatelé potravin nebo řemeslníci.

  To je komunistická vize, že veškerou práci převezmou stroje a lidi se budou věnovat jen řízení, umění a harmonickému rozvoji své osobnnosti.
  ale biblické „v potu tváře chléb svůj dobývati budeš“ platí pořád.

  A kdo má vize, měl by navštívit psychiatra

 671. maYdo,

  je nesporné, že produktivita neustále stoupá, na vyrobení stejného množství zboží je třeba mnohem míň lidí.
  a přehlížet to je k ničemu.

 672. Halle,
  já jsem docela zvědavá, jak to dopadne. Nejsou to jen Kurdové, kdo Erdogana nemá rád…

 673. 850 Halle
  já před chvílí dostal od klienta zděšený odkaz na zdroj.
  http://kremlin.ru/events/president/news/50805
  Neplatí retroaktivně, ale v zásadě zájkaz dovozů kromě osobní potřeby, zákaz zaměstnávání turků (pro současné zaměstnance to neplatí), zákaz charterů, v zásadě zákaz kontraktů (vyjde list výjimek), řada toho bude platit od 1.1.2016.
  Hafo EU či švýcarských firem má v Turecku sklady a dodává z nich nahoru do Ruska. To se neví jak bude. Ministři to mají dopracovat.
  Klient chtěl v zásadě vědět, jestli někde nejsou podrobnosti a co to znamená. Nejsou zatím a nikdo neví. Se uvidí v pondělí. Sami „obyčejní“ rusáci taky neví. Bude to mít brutální dopady na výstavbu infrastruktury pro šampionát. Vyhnané (sankce) EU firmy začaly kontrahovat skrz Turky. To se teď zkomplikovalo …

 674. Do Turecka ročně přijede 3,4 milionů ruských turistů ( 2 místo, 1 místo německo 4,3 milionů )
  utratí v Turecku 15 miliard dolarů ( 40% všech útrat turistů )
  vývoz do Ruska 4,8% z celkového vývozu ( 5 místo )
  dovoz do Turecka 11,8 % z celkoveho importu ( 1 místo, 2 místo německo )
  v Rusku pracuje 3,8 milionů Turků
  spolupráce s Ruskem tvoří 8 % Tureckého HDP
  Turecko dováží z Ruska 70% své spotřeby plynu( Ruský plyn nelze krátkodobě nahradit )

 675. Skimici,
  i ti současní budou odcházet buď sami, anebo budou vyhazováni. Určitě se najdou volové, co těm tureckým chudákům , co za nic nemůžou budou rozbíjet huby.

 676. Ankara – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dal dnes najevo lítost nad úterním sestřelením ruského bitevníku, které vyhrotilo vzájemné vztahy obou zemí. Informovala o tom agentura AP. Podle Erdogana by bylo lepší, kdyby k incidentu vůbec nedošlo.

  Že se nikdo nepoučí… vyhrožovat Rusku je nonsens. Pokud někdo nemá koule na to, aby šel naostro do války ( což nemá)a byl schopný vyhrát, proč se do toho pouští ?

 677. Halle,
  ohlíží se snad při uplatňování sankcí někdo na „ruské chudáky“?
  Tak dlouho zkoušelo NATO Voloďu nasrat, až se jim to povedlo! Rusko už v podstatě nemá kam ustupovat. nechat si zabíjet lidi, když někoho napadne, to už je moc…

 678. 854 mně se to stejně nelíbí. Nemá se válčit ale kšeftovat.

 679. Jako v mnoha jiných oblastech i v případě Turecka lze prapůvod problémů vysledovat k slabomyslné politice EU, která vedla k odstranění sekulárních vojáků.

 680. skimici 860 – to je právě to – takovej pěknej kšeft to v té Sýrii byl, válčičkovalo se, prachy se sypaly, i udatně pořvávat se dalo …. jim to zkazil ten Putin!
  A Erdogan to dorazil….

  Foundry, myslím, že to teď pro vojsko bude příležitost a tohle Erdogan těžko ustojí. Ve jménu Ataturka …. a už to pojede. Jinak to totiž s Tureckem moc dobře nedopadne….

 681. Rputi,

  mi je líto všech chudáků , jak ruských , tak tureckých .
  Oběma je to ovšem ho.no platné.
  Jako obvykle – všechno odserou obyčejní lidé. V tomto případě Turci Erdoganovo velikášství.
  Dyť z Turecka chtěl Putin udělat mimořádně privilegovaného partnera.
  Mohli vydělat na plynu, na obchodu, turistice.

 682. Mno, když budou v tom Turecku ještě chvíli blbnout, tak se jim rozpadne pod rukama…

 683. Blbnout se bude hlavně od pondělka v Paříži. Ten ušatej Mesiáš tam přiletí už zítra 🙂

 684. Ááá, už je tu zas oblíbené desatero. Da capo al fine až do oblbení… To je úžasné… Takže
  1) Já jsem Pán, tvůj Bůh – (a já na tebe seru!)
  2) Nebudeš mít jiné bohy mimo mne – (vyliž si…)
  3) Nevezmeš jména Božího nadarmo – (a jmenuji se kurva, abys věděl…)
  4) Pomni, abys den sváteční světil – (to si děláš prdel, ne?)

  a tak dále, a tak podobně… No, na ten novej zákoník se už vyloženě těším…

 685. Karle, mně na tom zaujalo, že u těch „perspektivních“ profesí jsou na prvním místě zastupitelé, představitelé a zákonodárci 😀

 686. 868
  ad 858
  kdyby tzv demokratické volby v Turecku záležely na EU, dodnes by tam vládl AtaTurk – třeba z mausolea.:-)
  EU neni samo schopno něčeho -Fuck EU !

 687. 869

  Jasně maYdo,

  vždyť jich furt přibývá ! 🙂

 688. 868 Aero 🙂 🙂 🙂
  „Právem můžeme říci, že jsme právními následníky nejen Sovětského svazu, carské říše, Moskevské a Kyjevské Rusi, ale i Volžského Bulharska, Zlaté hordy a kavkazských státních útvarů, vytvořených ještě současníky proroka Mohameda,“ připomněl Putin, než si vyzul boty a vstoupil do mešity, následován svými hosty.

  Tak si ty boty asi zase nazul, a Erdogana s chutí kopl do řiti 🙂

 689. PeSi 867,
  je jen tvoje vlastní chyba, že za desatero považuješ výhradně náboženské příkazy. 😀

 690. No jo, Rputi, ale když odebereš ty náboženské příkazy , tak toho dost málo zůstane.
  A když odebereš to „Nesesmilníš“ …. 🙂

 691. Skimici,

  koukni, jak si otvírá hubu !
  Určitě advokát ! 🙂

 692. ad 845 – no, vyjdeme-li z premisy, že každý Maďar může za to, že je Maďar, pak tuplem každej Turek může za to, že je Turek… No a vřele doporučuju si znovu přečíst toho Štefce:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vojensky-analytik-Stefec-zcela-vazne-Sestreleni-ruskeho-letadla-Tureckem-clenem-NATO-je-valecny-akt-Americane-o-tom-museli-vedet-Z-toho-se-muze-vyvinout-velice-oskliva-situace-409921
  nepěkné otázky klade… Jako např., kdo toho Turka právě pase… A na hodně krátkym špagátě…
  No a Lanz na Psu to završil:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-kdo-to-zmackne-prvni-0yp-/p_zahranici.aspx?c=A151126_220805_p_zahranici_wag
  „Mám nepříjemný pocit, zda někdo nechce za každou cenu vyvolat světový konflikt a nastražit to tak, aby to vypadalo, že to pomyslné tlačítko zmáčkl někdo jiný.“

 693. Halle,
  já mám na mysli desatero jako „počet příkazů“ – klidně může být dvanástero či patnáctero.
  Samozřejmě, že se jedná o příkazy světské – já je tam ostatně v té glose jmenuji a ani jeden není náboženský, což je ale Pesovi zjevně fuk. 🙂

  Jen prostě třeba „Nepodvedeš“ se vztahuje na podvody jako takové a není tam skulina, která by umožnila argumentovat, že příslušný paragraf nesedí. Přikázání je prostě jednoznačné. Podvedls? Podvedl! Punktum! Důvody, okolnosti, obezličky si každý může vetknout tak leda za klobouk.

 694. Pesi 878,
  samozřejmě, že chce, Erdogan zaručeně!
  Stolntenberg a podobní by možná chtěli taky, ale ještě dávno nejsou připraveni a za současného stavu vyzbrojení si vůbec nejsou jistí, jak by to probíhalo. Takže zatím jen řvou, ale netroufaj si. Což Erdogan zjevně nepochopil.

 695. 2 Rpuť ad 879 – já se Ti jen snažím – a marně – naznačit, že s takovýmhle zákoníkem se můžeš jít nechat barevně vyfotit a pověsit si to na ministerstvo pro chvíle rozjímání. Zákoník musí obsahovat sankce. Bez sankcí je pro srandu králíkům… Podvedls? Podvedl… No a co? Tři otčenáše a jeden zdrávas a vše odpuštěno? nebo jak?
  Nebo ve stylu – „Vy nehodní chlapci! Za trest vám dnes neřeknu už nic nového o ježkovi!“

 696. EU toho naopak podniká fůru, ne, že není schopna ničeho. Ale je to jak ono slavné Černomyrdinovo: „Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky“.
  A Aerovko, pokud si nepamatuješ brutální nátlak, hraničící s vydíráním, na Turecko, aby odstavilo vojáky, tak máš paměť hodné selektivní až mizející a měl bys s tím něco dělat. Jen díky EU je tam u moci proislámský režim, stran občanských svobod se ovšem nezměnilo nic.

 697. Rputi,
  hlavní důvod jeho obratu byl v tom, že na tom zasedání NATa po sestřelu měla fůra členů výboru velikánské výhrady k tomu sestřelu. Místo poklepání po rameně byla kritika.

 698. PeSi 883,
  jako seznam sankcí s podrobným určením kolik/za co by mohl sloužit ten současný zákoník.
  Jen by odpadl (do velké míry) pytel výmluv a právnických kliček.
  Samozřejmě, že je mi jasné, že tak zcela jednoduché by to taky nebylo.

 699. (885) Foundry, nátlak na obecnou demokratizaci (včetně odstavení vojáků) pamatuji. Akorát nevěřím, že to Erdogan udělal pro krásné oči soudruhů z Brusele.

 700. PeSi 883 – dodatek
  Halvně do toho přestaň plést církev svatou, protože pak je to jeden o voze a druhej o koze.

 701. Aero 888,
  neudělal to pro krásné oči soudruhů z Brusele, ale protože si myslel, že NATO nastoupí a pomůže mu nad Ruskem vyhrát a tedy mu zachránit kšeft.

 702. (887) Proč by, proboha, měl odpadnout? Rozhodnout, zda někdo udělal či neudělal lumpárnu, lze i s pomocí „desatera“ i „mnohatera“. Pokud se to postiženému nebude líbit, bude se kroutit.
  Pravdu má Zpátečník, závisí to na kvalitě vykonavatelů, ne počtu paragrafů.

 703. Erdogan se jistil, aby generálové jednou nekoukli z okna a neřekli si, „Dneska by to šlo “ 🙂
  Sichroval si vlastní sesli. A myslím ve vlastní režii. A dosadil všude svoje lidi
  Jak to potom prezentoval venku, je už jiná věc.

 704. Krása 🙂
  Topáci měli sjezd, a pravomoci , které měl první místopředseda přenášejí na budoucího předsedu.

  To mohli říct rovnou, že Švarcík byl jenom figurka 🙂

 705. Trošku OT. Narazila jsem na docela zajímavý web – http://manipulatori.cz/
  A po začtení se jsem nabyla přesvědčení, že nezáleží jen na tom, co se říká, ale stejně důležité je i kdo to říká. Prostě selský rozum se stává nedostatkovým zbožím. Co tak napsat Ježíškovi? Bylo by ho – prostého rozumu – třeba. I tady. 🙂
  No, nebudu vlnit – právě dělám soupis jaké cukroví na Vánoce upéct a co je teda třeba nakoupit. Letos je to ve znamení ořechů. Urodilo se jich více než dost. Jen musím část nechat na svatební cukroví, které se bude péct hned po Vánocích. Pro zvědavce – vdává se neteř.

 706. Jeden z vedení Top do televize řekl, že byla napravena nenormální situace, kdy kompetence neměl předseda, ale měl je první místopředseda.
  Jak byste to, Dano vyložila ? 🙂

  Tu nenormální situaci doposud ?
  To jsem žádostiv ! 🙂

 707. Já to vidím tak, že nám byl předložen prezidentský kandidát, kterému patřičné pravomoce nedala ani vlastní strana 😀

 708. 898 – a proč bych to měla vysvětlovat? TOP09 je etablovaná politická strana a komentáře jako 894 jsou komentáři politických oponentů. No, moc opozičního jsem nezaznamenala, spíš jen podpíchnutí bez argumentů.

 709. Cituji z klasiků:
  „Kdybych měl na rukou špagátky, mohli byste si myslet, že jsem Kašpárek… Ale ono je to úplně jinak!“

 710. PeSi -kdybys mi raději poradil, co s daňčí plecí? Momentálně čeká, protknutá slaninou, na přelití marinádou z vody, pepře, nového koření, bobkáče a jalovce. Je dobrý nápad ji udusit za podlévání onou marinádou, nebo máš jiný návrh?

 711. Dano, nakoukla jsem na ten web a nic moc. Nějak nevidím co do kvality a serioznosti rozdíl od jiných pochybných webů.

 712. 900

  Zlí jazykové by mohli tvrdit, že pravomoce se přesunují vždy na tu funkci, ve které sedí Kalousek 🙂
  Já vím, žádnej argument. 😀

 713. 2 Dana – rozhodně ano… A do zcezené omáčky pak přidat trochu brusinek, silnější červené víno a trochu vývaru. Zahustit trochu škrobem. No a k tomu pak nejlépe karlovarský knedlík – 2 rohlíky, na másle a sádle osmahnout do růžova, 3 vejce – bílky a žloutky zvlášť, sůl, bílej pepř, muškátový květ – s tím opatrně, je dost agresivní, nepřerazit, 1/4 l mlíka, já přidávám ještě trochu kurkumy, má to pak krásně žlutou barvu, 10 Dg hrubý mouky a hrst petrželky – nasekanej list, nejlépe kadeřavá a hladká půl na půl…
  Z těch žloutků, mlíka, koření a mouky řidší těstíčko, vmíchat opečené rohlíky, nechat tak 20 minut odpočinout, mezitím z bílků ušlehat tuhý sníh, pak jemně v míse smíchat, naolejovat ubrousek (utěrku), na to opatrně vykydnout tu směs, křížem opatrně převázat a v páře vařit tak půl hodinky.
  ale to jen navrhuju…

 714. 2 Dana – a kdybys chtěla světlou omáčku, tak do toho můžeš zamíchat kelímek šlehačky… Ale já u zvěřiny obvykle preferuju tu tmavou variantu… I když, ta světlá má taky mnohé co do sebe…

 715. (902)Dano, co jiného s ní? Pak buďto přidáš jen kořenovou zeleninu nebo ještě navíc smetanu. Když by měla být „štrbská“, tak ještě houby. Dobré chuti přeji.
  (905) 2 rohlíky, tři vejce? Já se raději držím Martinova receptu, přibližně asi tohle http://recepty.vareni.cz/vidensky-knedlik/ , s přídavkem osmažené cibulky. Vařit se to dá pohodlně v páře, zamotané do průsvitné potravinářské folie.

 716. hmmm..díky za recepty. Momentálně sleduju poslední sekundy zápasu Kličko-Fury. Nečekaný průběh….

 717. Po 11-ti letech končí neporazitelnost Klička. Zvítězil Fury. U tří rozhodčích ze tří.

 718. Dobré nedělní ráno!

  Pokud někdo potřebuje svatostánek toho svého boha a trvá na tom s tím, že integrovat se bude později, pak je to jednoduše proto, že se integrovat nechce.
  Cikáni se neitegrovali ani za 600 let, Palestinci se do arabských zemí neintegrovali za 67 let, neintegrovaní Turci žijí v Německu už od let šedesátých … a zase nic. Nebo málo. Moc málo…

  …Být doma někým, přijít do cizí země, kde přes veškerou proklamovanou
  starost a „rovnost” jsou nikým, není jednoduché pro nikoho.
  Bohužel tihle lidé ve valné většině dlouho nikým budou. Nakonec gheta jsou
  po celé západní Evropě. A integrace v nedohlednu. Není ta integrace v
  lidských silách. Pokud oni sami se nechtějí zařadit, nikomu se nepodaří je
  zařadit. Nemít zkušenost, jak těžké je zařadit třeba feťáka, který má
  zájem, je místní, chce změnit život a chování a přesto kolik se tomu musí
  věnovat času a úsilí, asi bych byl sluníčkářem…
  http://janjilek.blog.idnes.cz/c/486021/korektivni-zkusenost-je-nemine.html

 719. Snaha o zachování vlastní identity samo o sobě není nic proti ničemu. Zachovávají ji i Italové, Kubánci, Irové a skotové v USA. A možná fůra dalších.
  V tom problém celkem není. Pokud se projevují třeba oslavou dne svatého Patrika, nebo mašírováním ve skotských sukních v nějakých výročích, je to spíš kulturní povyražení pro ostatní , kteří se zastaví na chodníku, aby si poslechli skotské dudy, anebo ze zvědavosti taky navštíví nějakej irskej pub.
  Kromě těchto událostí tito emigranti nejsou od klasických Američanů k rozeznání.

  Problém je v tom, když ta identita a zvyky v této entitě se výrazně liší od té místní.
  A ty zvyky jsou natolik spojeny s tou identitou, že je téměř nemožné je potlačit.
  Jistě , může se to podařit, když těch migrantů je málo, a nevytvoří se místní komunita, uvnitř níž se ta identita a zvyky udržují,a někdy i upevňují nad míru obvyklou i v původním domově.
  Ovšem to není možné v rámci momentální masové superimigrace.

 720. Halle,
  u nás ji přes generace zachovávají Řekové a zachovávají si ji i Vietnamci – aniž tím opruzují majoritní společnost.

 721. Rozhovor s P.Hamplem

  …V souvislosti s Blokem proti islámu se občas mluví o nadměrné orientaci na jedno téma. Bylo by podle vás možné pro tuto skupinu vytvořit komplexní program, zahrnující širší spektrum politických otázek? A pokud ano, jaké by mělo být jeho místo na politické scéně?

  P.H.: Připravujeme kompletní program, který představíme na jaře. Kromě členů Bloku se na něm podílí i řada nezávislých expertů, včetně několika univerzitních profesorů a bývalých ministrů.

  Ten program lze obecně charakterizovat třemi rysy.

  Za prvé. Uvědomujeme si, že obrana proti islámu musí být komplexní. Nestačí zakázat mešity. Potřebujeme obnovit národní hrdost, radikálně zlepšit úroveň školství, zavést znovu vojenský výcvik, přiblížit se k potravinové soběstačnosti, chránit vodní zdroje, vrátit slávu českým výrobním podnikům, a dobře se postarat o slabé a nemocné. Hovoříme-li o obnově hrdosti a tradic, musí to zahrnovat i obnovu úcty ke starým lidem.

  Za druhé. Inspirace švýcarským modelem: přímá demokracie, zřízení domobrany, v ekonomice preference malých místních firem před korporacemi, vysoká míra regionální autonomie atd….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Islamsky-kazatel-vola-po-zabijeni-Zidu-a-my-mu-za-to-jeste-platime-Petr-Hampl-odkryva-kdo-vydelava-na-islamizaci-Obvineni-Konvicky-pry-zjevne-prislo-na-prikaz-shora-410314

 722. 904 – Halle
  Tak samozrejme to plati, ze maskot zadne pravomoci nema.
  Ty patrej majiteli.
  Ale bylo krasne videt, ze tu prohru dosud nevydejchal. . .

 723. simone,
  to už nevydejchá!
  Mám silný pocit, že nešlo jen o tu sesli, ale bylo tam mnoho dalších plánů. Darmo si představovat, jak by se asi on dohodl s Andělínou na kvótách….

 724. 913 to je stejně reálná představa jako že Chánovští založí nové Silicon Valley.

 725. Dobré ráno vespolek,

  Halle, Irové a Číňani nebo kdokoliv v USA se hrdě hlásí ke svým kořenům (je jim přáno), ALE domácím to za a) necpou (ještě jsem neviděla Ira nutit někomu na sv. Patricka zelené pivo), b)podřizují se zákonům platným pro všechny, a hlavně za c)nenutí domácí obyvatele, aby se přizpůsobili oni jim.
  Takže, pokud někdo chce uplatňovat své zákony, které jsou v rozporu s domácím zákoníkem, měl by se odporoučet tam, odkud přišel. Pokud začně nárokovat, aby se podle jeho tradic chovali ostatní, měl by se opět vrátit tam, kde je jeho požadavek normou a nebude nikoho omezovat.
  V Kalifornii, městečku, kde jsme pobývali, byla veliká komunita Peršanů. Kromě svého speicifického obchodu (šlo tam koupit nejen nejlepší a nelevnější ovoce a zeleninu, ale i ruský tvaroh a řecký jogurt s nápisy zemí importu, žadný „fake“); stejně jako existoval hypermarket čínský a japonský, kde si zas člověk mohl jít pro čerstvé mořské ryby či kuřecí pařátky 🙂 Jednou do roka Peršani slavili svůj v svátek v městském parku, přičemž stejně jako ostatní podobní zájemci si park řádně pronajali a po víkendu byl opět vzorně uklizen.
  Jediný humornější zážitek – babča zákaznice hlasitě bombardovala prodavače nějakým požadavkem v jazyce farsí (šlo o ten perský obchod), přičemž on, podobně snědý, ji nerozuměl ani „bž“, neboť to byl mladý Mexičan…
  Ale jo, na předměstí LA se mezi sebou mlátí gangy mafiánů etnického základu, to zas jo. Policie je potírá všechny stejně bez rozdílu.

 726. Matrzrko dotaz. Sociální dávky u nás i v Evropě, o tom se píše a něco o tom víme. Jak je to v USA?

 727. Hampl je docela mimoň 😀 😀 😀
  Takový Rath měl poměrně vysokou míru autonomie, nebo skupina ROP Severozápad, Paroubek, či Bém v Praze…

 728. >> Matzurka
  A nezapomenout na Kolach Days a Kolacky capital of the world a Kolacky Days atd.

 729. ptakopysku,
  v Bavořích se může člověk rozhodovat mezi CSU a AfD. Jenže mezi čím se může slušný člověk rozhodovat v kotlince? Nějak chápu rodiče, pokoušející se vysvětlit o co šlo v roce 1948 u tzv. „bílých lístků“.

 730. dvd,
  jj, teď se tomu říká „shoda napříč politickým spektrem“ dřív se tomu říkalo „Národní fronta“ ještě předtím „Národní souručenství“

 731. Dobré dopoledne,

  ti Ťopáci jsou fakt komici 😀

  nejdřív byl kníže předseda na ozdobu bez pravomocí a partaj řídil kalous ušatý – místopředseda s pravomocemi. Te’d maní ja ozdobu knoížete . čestného předsedu a na velení Kalouse předsedu s pravpmocemi.

  Co se v tej partaji vlastně změnilo kromě předpon a přívlastků u dvou předsedů?

 732. Dobré zas ráno… Já bych jen podotknul, že Vídeň je od Karlovejch varů kapke víc na východ a na jih…

 733. Silně OT – ale nedá mi to:

  Tohle mi poslal škodolibý kolega, který již ví, že kromě 11-měsíční vnučky čekám v únoru skoro jistě další (pokud to teda není stydlín, který nechce na UZ vyšetření ukázat bimbáska):

  Jestli máte vnučku, pravděpodobně řešíte podobné dilema, když řekne:
  > „Dědo, já musím kakat.“
  > Na pánský nebo na dámský? Samozřejmě, že ji odtáhnu na pánský, jenže ona
  > protestuje:
  > „Ale tohle je klučičí! A já jsem holka.“
  > „No to máš smůlu, já na dámský nejdu. Proč se ti tu tak nelíbí?“
  > Načež Viki pronese nesmrtelnou větu: „Protože tady je to plný bimbasů.“
  > Na to není co říct. Má pravdu. Do značné míry. Jeden pán u pisoáru musel na
  > chvíli přestat, jak se začal smát.
  > „A kluci jsou čuňata. Jozífek u nás říkal, že jednou počůral i světla na
  > stropě.“
  > „No, to má výkon.“ ocenil jsem a tlačil jsem ji do kabinky.
  > „A učitelka se prý ptala, co to dělá a on se otočil a taky jí počůral.“
  > Více pánů u pisoárů muselo přestat, ale Viki si smíchu vůbec nevšímala.
  > „A paní učitelka křičela, takže přiběhla paní uklízečka.“
  > Na chvíli nastalo ticho v napjatém očekávání. Viki si rozepla kalhoty a já
  > ji vysadil na prkénko.
  > „A taky ji počůral.“
  > Pánské záchodky se změnily v Comedy Show.
  > „Radši tlač.“ pronesl jsem zničeně.
  > „Mě to nejde. Pomůžeš mi?“
  > Věděl jsem, že každý poslouchá, ale co jsem měl dělat. Jinak tu zkejsneme
  > navěky.
  > „Heeee…“ začal jsem neochotně.
  > A Viki se chytla: „Heeee…“
  > A odvedle z kabinky se ozvalo: „Heeee…“
  > A od pisoárů se ozvalo několikahlasé:“Heeee….“
  > Byli jsme Mužsky Tlačící sbor.
  > Viki to nadchlo, takže to zkusila ještě několikrát. Hlavně, že to zabralo a
  > padalo to tam, což komentovala slovy: Jé, mně se úplně vysypalo bříško.“
  > A pak to zazdila: „Já udělám celou rodinku čokoládových anakond,jo?“
  > radovala se.
  > Jen jsem odevzdaně přikývl.
  > „Já si myslela, že si jen prdnu a teď se mi narodila celá rodinka.“ kopala
  > nožkama spokojeně do mísy.
  > „Já to tady snad dneska nedodělám…“ozvalo se od pisoárů, když ustal
  > smích.
  > Hotovo. Hledal jsem vlhčené ubrousky, Viki chvíli čekala, pak jí to přišlo
  > dlouhé, tak povídá:
  > „Ty si zapomněl hajzlíka papíra! A teď tu budu muset stát a čekat až
  > uschnu.“
  > Našel jsem je. Utřeli jsme, oblékli se,Viki chtěla sama spláchnout.
  > Tak jsem ji nechal spláchnout a ona: „Pa pá, hovínka! Mějte se, hezky
  > plavejte a nezlobte tam.“
  > U pisoárů bychom z fleku mohli vybírat vstupné.Táhl jsem vnučku ven.
  > Zatímco si vyhrnovala rukávky k mytí, přišla s dotazem dne:
  > „Dědo a co dělají hovínka, který nemaj maminku ani tatínka?“
  > Spolkl jsem větu, že to asi budou zasraný sirotci a rychle jí umyl ruce.
  > Pisoáry se konečně uvolnily a jeden z nastojáků při vycházení ven povídá
  > kamarádovi:
  > „Tady je to skvělý, sem musíme chodit častěji.“
  > No. My ne. Už nikdy…..

  I když je to patrně hezky vymyšlené, nepříjemně mi to připomnělo příhodu s vlastní šestiletou dcerou v technickém muzeu na Letné……

 734. quivisi,
  stran sociálních dávek nemám nejmenší potuchu – to se budeme muset zeptat Dušana.
  Ale všichni ti, s nimiž jsem měla možnost se potkávat, na dávkách rozhodně nebyli – Orange county je pověstná blahobytem obyvatel. Navíc se to dost pozná i podle celkového vzhledu a chování… nechci dělat špatnou reklamu, ale Walmart, něco jako Tesco, vypadal v našem městečku okolo univerzity celkem solidně; obchod stejné firmy ve čtvrti „mexické“ (u nichž se jedná spíš o lidi zaměstnané v neuniverzitním prostředí – na kampusu buď prodávali v bufetech, uklízeli nebo zahradničili) byl dost… no, špinavý.
  Vlastně jo, „sociální“ případy bydlely v jednom domořadí vedle běžného hypermarketu… domečky s patrem, nalepené jedne na druhý trochu jako ty dělnické řadovky v UK, dokonce i s předzahrádkami. Ale na všech takových plochách pracovali zahradníci, placení městem, resp. majitelem těch domečků. Jedinou informaci, která mi napověděla něco o jejich obyvatelích, jsem dostala od kolegy v práci – totiž, ti „sociální“ platí za nájem jen poměrnou částku, zbytek dorovnává obec. Ta částka je stanovena tak, aby jim z platu zbylo ještě na jídlo a další nezbytnosti. Etnické složení bylo různorodé, ale spíš běloši a snad Mexičani. Obecně je v té oblasti velmi málo černochů, naopak dominují Asiati (Čína, Korea).
  Ovšem, při návratu z výletu do jižních okresů (San Diego) nás kontrolovali, jestli nepašujeme Mexičany. Imigrační politika bývala dost striktní; jak je to aktuálně netuším, akorát že Obamu s jeho přijetím syrských migrantů a lá EU poslali do háje zeleného.

 735. 917 Matzurko
  Dobré ráno.
  Ad …. Takže, pokud někdo chce uplatňovat své zákony, které jsou v rozporu s domácím zákoníkem, měl by se odporoučet tam, odkud přišel. Pokud začně nárokovat, aby se podle jeho tradic chovali ostatní, měl by se opět vrátit tam, kde je jeho požadavek normou a nebude nikoho omezovat.

  Oni jim to indiáni vysvětlovali ale ti běženci z Mayflower byli jak umanutí. Cortézovi se to kus dolejš taky pokoušeli vysvětlit, ale jenom ho víc nas.rali. Aboriginové čuměli jak z praku, když zjistili, že se z jejich země dělaj trestaneckou kolonii.

  Chci jen naznačit, že mně osobně se to může zdát prima a jsem rád, že se tak stalo, nicméně chápu, že také záleží na úhlu pohledu.

 736. Prostě mi to páchne universalismem na sto honů!

 737. Ad hampl :
  to, co uvádí, není žádnej politickej program. To je snění o tom, co by, kdyby, co chtějí, ale chybí cesta, jak toho dosáhnout.
  To bylo to samý se Svobodnými.
  Nakonec možná procpou jednoho nebo dva poslance do parlamentu a ti tam občas plamenně zařeční a to bude tak asi všechno. Postupně voliči přijdou na to, že to jsou jen kecy v kleci a přesunou se k další krásné nové lepší straně, která to konečně všechno vyřeší.

  “ Potřebujeme obnovit národní hrdost, radikálně zlepšit úroveň školství, zavést znovu vojenský výcvik, přiblížit se k potravinové soběstačnosti, chránit vodní zdroje, vrátit slávu českým výrobním podnikům, a dobře se postarat o slabé a nemocné. Hovoříme-li o obnově hrdosti a tradic, musí to zahrnovat i obnovu úcty ke starým lidem.“

  to má dnes stejnou váhu jako když nějaká partaj tvrdí, že tu politiku bude „dělat jinak“

  To vědí všichni i bez Hampla. Akorát představy, jak toho dosáhnout, jsou odlišné a často protichůdné. A taky bych se zeptala – kdyby nebylo islámu, tak to není potřeba?

  Mimochodem, Hampl jako sociolog by snad mohl aspoň tušit, že pravděpodobnost, že model, který funguje v jedné zemi s dosti specifickou mentalitou a podmínkami bude fungovat i v jiné zemi s jinou mentalitou a podmínkami, je poměrně malá.

 738. Ostatně jakýsi Šimon (bar) K. Byl taky skrze import kultury Římanů vytočenej do běla.

 739. 2 Rpuť ad 915 – já si zas představuju, jak by tohle pimprle dělalo prezidenta a ve skutečnosti by vládnul všeho schopný Kalousek… A ruka by se k ruce vinula a dílo by se dařilo…

 740. Šimone,
  OK, už zase vidím přes oslzené oči a přestala jsem smíchy škytat 😀 😀 😀
  S dovolením přeposláno kolegovi s vnučkou.

 741. skimici ano,
  jistě. Ale kdo se z historie nepoučí, bude nucen ji znovu prožít. Indiáni i jiní domorodci měli historicky smůlu, neboť migranti se nepřicházeli začlenit, ale dobývat, ohněm i mečem.
  Ti stávající zatím očividný oheň a meč nemají, leč sociologové vědí, od jakého procenta v populaci začnou být problémeme pro domorodce.
  Takže se buď poučíme, nebo máme historickou smůlu. Zbraně jsou víceméně vyrovnané…

  No nic, jdu tvořit nedělní oběd, asi to bude ve stylu „co dům dal“ neb to kombinuji s praním, žehlením a úklidem.

 742. PeSi 931,
  moje fantazie jde ještě dál a tak si darmo představuju, jak by se štěkali Sudeťáci s muslimákama třeba o Teplitz-Schönau.
  Kubera by jim toho Bürgermeistera či Beje jistě dělal rád a ochotně…. 🙁

 743. 934 Matzurko,
  ad „Ti stávající zatím očividný oheň a meč nemají,“
  On jim to vždycky někdo rád střelí. Zato mají dokonalej manuál!

 744. Šimone,
  četl jsem to před nedávnem na xichtoknize. Je to sepsáno někým, kdo to vydává jako povídkovou knížku. Bohužel autora v xichtoknihovém infundibulu nedokážu najít.

 745. To přece nedávno sděloval náčelník Bůvolí ucho Obamovi: „My jsme se dopustili, co se týče imigrace, velkého omylu.

 746. 935 Rpuť
  „jak by se štěkali Sudeťáci s muslimákama třeba o Teplitz-Schönau“
  Předtím by (zrovna tam!) samozřejmě rukou společnou vyhnali židy (jako obvykle).

 747. Zpráva aktualne.cz:
  Ruské bombardéry udeřily v severozápadní Sýrii, po náletech zemřelo nejméně 18 lidí
  Po politické korekci:
  Ruské bombardéry udeřily v severozápadní Sýrii, po náletech zemřelo nejméně 18 umírněných odpůrců Asádova režimu.
  Výklad ruského generálního štábu:
  Ruské bombardéry udeřily v severozápadní Sýrii, po náletech bylo zabito 18 teroristů.

 748. O.T. na Primě Zeman.
  Opět podraz – jak zde někdo nedávno trefně říkal, co si počít, když lidé o které fakt nesnáším atd vyslovují názory, se kterými v zásadě souzním? Čínské mučení 🙁

 749. „Turecký premiér Ahmet Davutoglu uvedl, že tělo ruského pilota, který zemřel po katapultování ze sestřeleného Suchoje, bylo dopraveno do Turecka. Turecká strana jej v souladu s ortodoxními tradicemi předá Rusku.“

  Já myslel, že spadnul na území Sýrie. Unesli ho? Doufám, že to OSN a EU odsoudí.

 750. „… novinářští šmoci, kteří oslavují pseudointelektuální ritus pražské kavárny.“
  Zeman na otázku koho vlastně novináři oslavují (když ne Masaryka atp bleble) 🙂

 751. skimici,
  kdo ví jestli! Minule tvrdili, že piloti jsou živí oba dva a jsou v péči tureckých lékařů …. kulový!

 752. Hele, skimici, to znám tyhle muka, víc než dobře. 😀

  Jenže takovej je život, že někdy nezbývá, než snášet i nesnesitelný lidi….

 753. no ono to spíš vypadá na hackerský útok, se kterým si technici neví rady.

 754. Dneska křesťani strašej druhým příchodem Mesiáše. Má tentokrát přijít osobně.
  Kristus řekl, že přijde na tento svět osobně, ne v nějakém zastoupení. On sám povede nebeský průvod, bude v jeho čele. Ježíš Kristus, který za nás před téměř 2000 lety z lásky zemřel na golgotském kříži, se znovu vrátí jako mocný panovník.

  Možná, že se první stavil ve věži (HP) a vymetl tu proradnou svoloč.

 755. Tak na on-line ČT je přestávka, asi to už sjkončilo.

  ale když vdím tu sestavu, tak bych se tomu spasiteli nedivila, že tu svoloč vyhnal.

  Z chrámu vyhnal penězoměnce a kupce a to ještě bylo poměrně užitečné tvorstvo, akorát svoje kšefty provozovali na nevhodném místě.

 756. MaYdo – já to nesledovala od počátku, ale když jsem k TV asi ve 12:15 přišla, tak do rozhovoru se „pletlo“ nějaké jiné vysílání, nebo spíš nějaký proslov v angličtině. To zesilovalo tak, že Moravec musel pořad přerušit. Buď to jsou známí Ztohovnáři nebo zásah odjinud. Ale na obrazovce stále běží informace o technických potížích.

 757. skimici,
  nojo, ale poznej, kterej z těch letošních cca 1,5 milionu migrantů je Ježíš!
  Hlína by byla, kdyby dřepěl v detenčním táboře v Bělé pod Bezdězem a čekal na vyhoštění. 😀 😀 😀

 758. Pro jistotu, věž HP nikoliv Hewlet-Packard, nýbrž Husákův P.. 🙂

 759. V Moravcovi to bylo „zkušební poruchové hlášení“ stále dokolečka.
  Evidentně to nešlo do mikrofonní linky, ale z nějakých stropních reproduktorů v té místnosti. Ale proč je varovné hlášení v pražské televizní věži v angličtině?

 760. Skimici, tak věž byla dostavěna až po Husákovi!

 761. Jenom pro připomenutí – 29. listopadu 1378, tedy před 637 lety zemřel v Praze Karel IV. císař římský, král český, římsko-německý, italský a burgundský, hrabě lucemburský, markrabě moravský

 762. 959 pradvdu nelze umlčet ani přehlušít!
  957 – my jsme tomu tak odjakživa říkali

 763. Dano, já si nemyslím, že by to byli Ztohovnaři. Moravec jim v žaludku asi neleží.

  moýná to fakt byla jen technická závada.

  nebo promluvil CHief Salamander 😀

 764. Ještě ad 913: „Uvědomujeme si, že obrana proti islámu musí být komplexní.“ – K tomu bych podotknul, že každý komplexní problém obsahuje alespoň jedno ryze imaginární řešení!

 765. 2 skimic ad 955 – jo Ty myslíš šaltpáku socialismu?

 766. 962 PeS
  já jsem si hlavně všimnul :
  „romě členů Bloku se na něm podílí i řada nezávislých expertů, včetně několika univerzitních profesorů a bývalých ministrů.“
  To mě fakt vyděsilo!

 767. Tak evakuační hlášení. No až to bude doopravdy, tak českým návštěvníkům věže to bude v angličtině hodně platné.

 768. 958 ptakopysku, mně by potěšilo vědomí, že někdo za 637 let připomene, že dne 29.11.2015 Schumacher zprovoznil svůj nový gramofon 😀

 769. Fuj to jsem se lek! Já v rychlosti četl „zprznil“! 🙂

 770. U Vemene to byl trest boží, za to že se musel se svým vymýváním mozků nastěhovat na Žižkov. Který buch mu to udělat, si laskavý čtenář zvolí dle svého zaměření.

 771. Schumi,
  věř tomu, že to bude důvod k oslavě. Když si vzpomenu, jak jsme se v roce 1977 zřídili při oslavě 150 let vynalezení lodního šroubu… A co je takový lodní šroub proti zprovoznění Schumacherova gramofonu s excentrickým solenoidním sinusoidem.

 772. 969 ptakopysku, že jo!
  967 quivisi, málem se stalo. Stupňovitá řemenička na motoru se mi zdála zanešená od starého řemínku, ředidlo nepomohlo, tak jsem ji vzal leštícím brusným papírem, a vyleštil. No a přestalo to přehazovat na větší průměr, protože řemínek postrčený kulisou se nechytal. Blbec. Tedy já. Tak vzal diamantový brousek a pracně vyleštěné jemně zdrsnil. Stal se zázrak, přehazuje. Jako bych slyšel strejdovo „ty to tak dlouho budeš vylepšovat až to úplně zkurvíš. Gramec šlape jak z fabriky. Takhle opravitelné druhoruční věci mám rád. Ještě mě čeká trošku práce na štelování přenosky. Stávám se gramofonově gramotným.

 773. 969 ptakopysku s tím vynalezením šroubu to není tak jednoduché. Ostatně, lodní šroub byl záhy nahrazen lodní vrtulí s lepšími vlastnostmi. Je to příklad „paralelních“ vynálezů. Viz A.G. Bell a J.Gray. Ani žárovku nevynalezl Edison. Jen ji znovuvynalezl, nechal patentovat a obchodně využil. Ostatně byl lepší obchodník než vynálezce. Na vynalézání si platil lidi. Ke své omezenosti a chamtivosti se nedohodl s Teslou.

 774. Dneska má být v Bruselu 3 hodinové jednání osmadvacítky s Erdoganem
  Les diplomates ont négocié jusqu’à samedi soir pour trouver un terrain d’entente. Les Européens ne devraient pas « lâcher » sur les 3 milliards d’euros :
  http://www.lemonde.fr/europe/article/2015/11/29/sommet-ue-turquie-ce-qu-esperent-les-europeens-ce-qu-exigent-les-turcs_4819929_3214.html
  Kupodivu nikoliv proto aby ho přetáhli násadou od koštěte, ale proto aby se nechali vydírat skrze „humanistické – neumařou si ruce“ přesunutí problémů se syrskými migranty na turecké území. Oni si to muslimáči vyříkaj po svém. To pokrytectví mě neskutečně štve. Problém těch lidí (pokud nějaký je) přece nezmizí tím že sejde s očí. To funguje jenom se strašidlama pod postelí.
  Erdogan js ochoten se o tom předběžně bavit za nějaké 3 mld Euro ročně. A ONI misto toho aby se mu vysmáli, tak budou i MÝMI penězi platit tribut. Nebylo by jednodušší uznat ISIL a platit tribut přímo jim pokud už není vůle to teritorium ňuknout?

 775. 970 Schumi
  a nebudou Ti interpreti zmenšováním radiusu převodů poněkud měnit výšku hlasů a tóninu?
  Jako bastlíř máš určitě osciloskop, tak si to změř.
  Komorní A je 440 Hz (podle ISO)
  Tedy – NY Filharmonie ladí do 442 Hz
  Tedy, Němci a Rusáci 443 Hz

 776. 973 Omluva
  vydírat přijel premier Davutoglu. To neznamená, že o něj nemůžou zlomit druhý koště…

 777. skimici 976,
  v životě nebyli nuceni řešit ani jeden skutečný problém. Nemají vytvořené synapse.

  Kdysi mě jeden vědecký psícholog vysvětloval, jak si představit pubertu, kdy dochází k vytvoření velkého množství nových mozkových buněk v čelních lalocích, tedy „sídlu rozumu“.
  „Představte si to jako chaotické blikání tísíců šílených baterek“, povídal. „A než se mezi nimi vytvoří synapse, tak to chvíli trvá.“
  No a když se to zanedbá, synapse se nevytvoří a pak to vypadá nemlich takhle. Politikusové k tomu mají zřejmě sklon…

 778. 977 Rputi
  u Charlese Michela jste se nachlup trefila. Wallonská cháska z okolí Charleroi (Nivelles). On je něco jako Dienstbier jr.
  Fotr (Louis) byl eurokomisařem a mladej je profi politikem právníkem, jakživ na práci nešáhl 🙂 Už jako 18-tiletej byl nějakým Wallonským poslancem…

 779. 978 Matzurko
  What if God made fun of us znám. Líbí.

 780. 979 – tto je spíše o Otíkovi Sralbotkovi – stejné „zdělání“ a „ručičky nebojte se….“

 781. Ještě Matzurko, ta odrhovačka/gospel na začátku je The Heavenly Airplane 🙂

 782. 2 Rpuť ad 971 – no, on by si jinak číňan mohl říci… „Sobotka, sobotka, co je to za čuráka? Není to náhodou ten, co se nám furt zviditelňuje přes Tibet? No, chuj s nim…!

 783. nebo The Airplane Ride?
  So one of these nights and about twelve o’clock,
  This old world’s goin‘ ta reel and rock.
  Saints will tremble and cry for pain,
  For the Lord’s gonna come in his heavenly airplane.

  Refrén
  So you thirsty of every trade,
  Get your ticket for an airplane ride.
  For Jesus the saviour is comin‘ again,
  To take us up to glory in his heavenly airplane.

 784. http://zpravy.idnes.cz/pariz-navzdory-zakazu-zaplavily-protesty-policie-nasadila-slzny-plyn-13o-/zahranicni.aspx?c=A151129_154335_zahranicni_ane

  Násilí je absolutně nepřípustné v případě lidí, kteří nelegálně překročí hranice EU, demolují ubytovny, otevřeně vystupují proti pořádkům v EU…
  Násilí je naprosto OK v případě vlastních občanů (a to ekofanatikům nijak nefandím, ale taky mají právo se sejít a zahulákat si).

  A to nemluvím o paradoxu, že tihle fanatici jsou defacto ideově s vládami spříznění snad úplně nejvíce ze všech občanů-ekologie, human rights, imigranti … Neměla by policie spíše mlátit fašisty jako je Konvička ?

 785. Spisovatelka Iva Pekárková žije v cizině od svých 22 let, posledních deset v Londýně. V Islámském státe podle ní najdou zalíbení hlavní mladí muslimové, bez ohledu na to, v jakém prostředí a kultuře vyrostli. „Je to pro ně něco podobného, jako mít bouchačku za pasem,“ říká..

  „Obvykle jsou to mladí lidé do třiceti let, kteří pijou, berou drogy, souloží, kde můžou, nemají úctu k nikomu a ničemu a jejich schopnost soustředění je sedm vteřin,“ tvrdí spisovatelka…

  Zdroj: http://ona.idnes.cz/iva-pekarkova-rikali-mi-ze-jsem-zradkyne-vlasti-fr9-/spolecnost.aspx?c=A151126_201047_spolecnost_jup

 786. (916) Schumi, navíc jsou některý ty body vyložený nesmysl, viz potravinová soběstačnost a preference nějakých firem. Jsou to hoši obrozenci. 😛

 787. skimicíííí,
  no, u toho přímo cítím hřejivé teplo táborového ohně, od něžně hučící řeky táhne chlad, který mou kožešinovou vestou neproleze, kytar se sešlo něurekom a dorazil i basista s houslistou, největší starost je aby v noci a zítra nepršelo, a je mi kolik, sladkých dvacet 🙂 ?
  Tedy ne že bych tu skupinu zažila v dobách její slávy, ale podobné songy jsme s radostí zpívávali před cca třemi dekádami, no.

 788. Proboha!
  Ted jsem Ho. . . slysel v tyvy po priletu do brusele.
  Duck speaking v euroargotu. . .
  Jakeši vrat se!
  To bude neco jako ostrý souhlas. . .

 789. Šimone,
  zajisté jsi viděl Otíka. On už se předem nechal slyšet, že Erdogan musí zaručit, že ty 3 miliardy ROČNĚ (takže ne jednou, ale furt) opravdu půjdou na migranty a prej to NĚKDO bude kontrolovat.

 790. 993 – 991
  Vy tady nejake pjesničky a zatim vam uniká tep doby!
  Noo. . .tohle byla spise Biafra ducha 🙁 🙁

 791. 996 NoName
  už jsem registroval jinde. Podle tamních komentářů se jednalo o ryze odbornou hádku sekce syrských zubařů v jakých případech je ještě možné používat amalgám a kdy již komposit.

 792. Po rozmístění Ruského protivzdušného systému S-400 Triumph Turci přestali narušovat Syrský vzdušný prostor.
  V sobotu provedly Ruské vzdušné síly mnoho úderů podél tureckých hranic a útočili na islamisty chráněné Tureckem, včetně Turkmenů.
  Ačkoliv Ruské vzdušné síly narušily Turecký vzdušný prostor minimálně 5x, Turecké letectvo na tyto provokace nijak nereagovalo.

  Tureckému vedení se opakovaně nedaří spojit s vedením Ruské federace…

 793. 997-prý se toho účastnili i zubaři afghánští, zubařské profesní komory jsou zjevně problém nejenom u nás.

 794. http://www.kyivpost.com/article/content/ukraine-politics/demonstrators-take-over-kryvyi-rih-city-hall-403112.html
  Zdá se, že bude potřeba nových Majdanů, v lokálních volbách na Ukrajině totižto povyhrávali ti nepraví. A je to pochopitelné, výsledkům voleb nebo názorům občanů je potřeba se postavit, pokud vyhrávají síly nebo názory proruské, protiukrajinské, protievropské, zkorumpované, xenofobní, nacionalistické … Tedy nacionalistické být můžou, pokud jde o nacionalismus ukrajinský nebo litevský. Naopak polský nebo maďarský nacionalismus je odporný a odsouzeníhodný.

 795. Jak mohly vyhrát, když si pravý sektor dohlížel na regurélnost voleb?
  Jak to ten Putin udělal?
  To určitě nebylo „vonosamoodsebe“ 😉

 796. Chytil jsem v týdnu, zřejmě v čekárně na tom očním, nějakou chřipku a je to k posrání!
  Doslova. 🙁

 797. 1004 NoName
  … navíc si určitě k večeři provokativně objednali Turkey on Rye.

 798. Na novinkach.cz píšou o tom, je je eaná kapela Ortel a ti xenofobní čtenáři autorovi článku nadávají!

 799. Quivisi,
  njn, sluníčka se z Ortela můžou obkreslit!
  Nikdo je neposlech, ze soutěže ho neškrtli, zavřít ho nejde …. no prostě hrůza!
  A v tom Brňu už by s tou vodou fakt měli něco dělat! :))))

  aktivista hnutí „Źít Brno Jaroslav Cerman:
  „Tomáš Ortel je třetí nejoblíbenější zpěvák. Ortel je druhá nejoblíbenější kapela.
  3×2=6. Ortel má dvě slabiky. 6+2=8. Listopad je jedenáctý měsíc v roce. 11×8=88.
  88=HH=Heil Hitler.
  Náhoda? Nemyslím si.“

 800. to je skoro tak pěkné, jako že když se ve slově LÁSKA zamění 4 hlásky a jedna vynáchá, vyjde PIVO. To taky nemůže být náhoda. 🙂

 801. 1009 NoName
  Herr Dogan triumfuje!
  1008, 1010 vůbec netuším o co jde??? Co je ortel?

 802. Už je pozdní večer a tak doplním ptakopyskův výlet do historie – 29. listopad je vůbec fatální den pro české panovníky – ten den nepřežil nejen Karel IV, ale i Fridrich Falcký a dokonce i Marie Terezie. Budiž jim země lehká, každý z nich zanechal v historii tohoto národa – smí se ještě tohle slovo používat?- významnou stopu. Dobrou či nedobrou, výraznou…

 803. Dobrý večer,

  skimici, Ortel je hudební skupina, o kterou se vedly spory, zda ji nechat v anketě zlatá slavík, neb má „nevhodné texty“.
  Tedy konkorítně tenhle:
  http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/ortel-tomas/mesita-700868

  No, já netvrdím, že toej po textové stránce nějaký veledílo, ale fakt nevím, co na tom je xenofobního nebo rasistickýho. Ale možná se sluníčkářů dotklo, že autorům se evidentně nelíbí takovej ten roztomilej zvyk islámských extremistů uřezávat hlavy nevěřícím psům v přímém přenosu.

 804. A osobní dodatek své 1015 – hned zítra ráno půjdu rozsvítit svíčku na hrob maminky. Už je to šest let… Často se mi stává, že si říkám – tohle musím říct mamce. Nebo – co na to mamka? Nebo – musím se mamky zeptat, jak to bylo, jak se to událo. Nezeptám. A moje rada? Každý, kdo ještě můžete, ptejte se a zapamatujte si. Něco nejde opakovat, vrátit.

 805. Zajímavé je, že sluníčka nemají rádi nejen Ortel/T.Ortela, ale dokonce jim nevoní ani Kryl. No prostě to není dost sluníčkové. 😀

  Ona vůbec gulturní fronta ze Slavíka divočí, že to není o kvalitě muziky.
  No samozřejmě, že není – je to divácká anketa líbí-nelíbí-moc líbí. Tak co by chtěli?! 🙂

 806. ..mate to hezky rozdeleny….“slunicka,prazska kavarna,pravdolasky“,a my ostatni ,rozumej „normalni“ 😉
  ano, pan president to vidi nejspis taky tak. ..

 807. Jiank když už drbeme toho slavíka…

  tomášč Klus naštval svoje fanoušky, neb se nedostavil k převzetí ceny, ani neposlal nikoho, kdo by jí převzal, jen poslal nějaký divný video, kde tak nějak dal najevo, že tahle anketa ho moc nebere, něco ve smyslu, „jetsli si myslíte, že budu jásat, tak to teda ne“

  Nic proti tomu, ale když už je pod jeho úroveň si převzít cenu, tož, proč svou účast v anketě rovnou nezrušil?
  Inu, je to rozmazlenej spratek, co si hraje na velikýho barda a přitom ví prd o životě. Kdyby aspoň uměl pořádně zpívat.

 808. MaYdo – Klus ohlásil už před časem, že končí se zpěvem a věnuje se tomu, co vystudoval – herectví. Takže asi tak. Ale rozčílila ses parádně… :-)))))

 809. Kulturní fronta ať si trhne. Slavík nikdy nebyl o kvalitě muziky.
  A pokud jde o Kryla, tak ona ho nemusí nejen sluníčka, ale taky ta kulturní fronta, protože to byl věčnej rebel a myslel si svoje a co si myslel, to říkal a o tom zpíval a na nějaký jejich „zásluhy o svobodu a demokracii“ kašlal.

 810. 2 NoName ad 996 – no a co? tak se servalo někélik architektů se zubařema… A co má být?

 811. Dano, já ho prostě nesnáším. Když ho slyším, vypínám radio, nemůžu ten jeho přiškrcenej hlas sklyšet. a ty rádoby „hluboký“ falešně vyumělkovaný texty taky ne. je to trapnej pozér.

  A když se někde producíruje, tož proč bych to neokomentovala, co si o tom myslím?

  Pokud oznámil, že končí se zpěvem, tak proč do toho Slavíka lezl? Když už do něj lezl, mohl se aspoň zachovat slušně vůči těm, kteří mu dali hlas.

  halt se mua si v tom herectví tolik nehrnou kšefty, tak se musí zviditelňovat.