Co je to demokracie?

Ahoj!

Ad „partička autistů“ o jejíž zboží není zájem…myslím, že zájem o něj není především ve velkých tradičních stranách, protože vykládají lidem, že by to šlo i jinak. A díky za to!

 

Zubaři a S.r.o. – zásadní rozdíl je, že s.r.o. ručí do výše základního jmění, které může být 20 000,-Kč(?současnou výši nevím) a OSVČ celým svým majetkem!! A to kvůli tomu, že vypadl internet a nedodal jsem účtenku včas, nestojí za to riskovat!

 

A když už meditujete o tom  proč to ty strany dělají… naskýtá se filosofická  otázka proč je volit, když chtějí být v opozici?  Tedy – v demokratickém systému.

Až bude opět zavedena vláda jedné strany s podporou KSČ (sloučené s ČSSD), pak má smysl volit opozici.Ale ta zase v nabídce národní fronty nebude.
Ale dnes?

 

Ovšem – pokud vyjdeme z mé definice demokracie :

„Demokracie je jen způsob, jak se nekrvavou cestou dostat k moci“

lze leccos ze současného vývoje pochopit.  🙁

Otázka je, kdy dojde  na tu krvavou cestu“?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 938 komentářů u “Co je to demokracie?

 1. S dovolením bych tedy napsal odpověď k minulému vláknu sem:

  1864 — A jak si vlastně to “zaujetí postoje” představujete? — Hehe, pěkný chyták, maYdo… Jen co bych něco napsal, hned byste mi vytkla, že Vás chci manipulovat.

  Ale co takhle vidím kolem sebe…: Bristol, Basilej, Lisabon, Nový Zéland… A pokud člověk zůstane zde, může alespoň identifikovat, v kterých směrech je jak od režimu vzdálen, a pak si rozmyslet, přeje-li si tu vzdálenost zachovat, snížit, nebo zvýšit.

  Připomínka Kryla je velmi dobrá. Jakpak by asi ten uchopil dnešní realitu…? Přiblížil by se (trvale) některé straně či politickému proudu, anebo by se nakonec obrátil proti všem?

  Jinak o postojích a názorech svých starších kolegů z vejzkumáku jsem psal prostě proto, že jsem je tehdy vídal; nemělo by žádný účel, abych se teď snažil rozšifrovat tehdejší postoje třeba horníků nebo vojáků z povolání. Myslím si ale, že minulým režimem má v kontextu této debaty smysl se zabývat jen potud, pokud jsme schopni detekovat jeho analogie (a případné rozdíly) se současným.

 2. Základní kapitál 200 000 byl na s.r.o byl ten nejmenší problém, halladine. Vážně.
  A žádný doklad EET mi tam, kde mne znají nedávají ani dnes. A já ho ani nechci.
  Ale jinak ano, jde o nepřiznané příjmy a mercedesy v garáži.
  Nikdy nepochopím lidí, kteří živnostníky ve svém okolí znají. I jejich majetkové poměry. Čas strávený v práci. Možné tržby vyplývající z okruhu zákazníků a ceny služeb. A furt opakují mantru o nepřiznaných příjmech. Nějaká porucha

 3. NoName 🙂
  Nikde jsem netvrdil, že těch 200 000 byl problém (ostatně pamatuju stav, kdy to bylo jen 100 000)
  jen cituju,jak bývalo a jak je nyní. Šumavák napsal, že neví, jak je to dnes.
  Jinak postrádám logiku ve vašem vyjádření . Na jedné straně píšete,že (skoro) nikdo nezatloukal příjmy, na druhé straně říkáte, že umožňujete zatloukání i dnes.
  To druhé vám věřím

 4. Snažím se naznačit, že zatlučené objemy jsou nevýznamné ? Žádné mercedesy ani bazény ? Jistě si dokážete spočítat tržby vesnického holiče, autoservisáka nebo hospody ?

 5. NoName ,

  do určité míry máte pravdu. Ale na druhé straně – zatlučené příjmy umožňují snížit ceny , což téměř automaticky nutí konkurenci, aby zatloukali taky.
  A tolerance vede k tomu, že kdo nezatlouká(l), nutně se musí cítit jako blbec.No a pak jsou firmy (ani nemusí být příliš velké)kde lze zatloukat jen obtížně.
  Takže nerovné podmínky.

 6. No jo, ale korunové dluhopisy a miliardové dotace pro sebe ano.
  To jsou rovné podmínky.
  Jste vážně výstavný exemplář. Nevoliče tohoto giganta.

 7. NoName, vite, co mi připadá zajímavé ?
  Kubera napsal,že takových Čapích hnízd byly stovky. Vydání dluhopisů jakbysmet. A začaly vadit jen u toho Babiše….

 8. Hostinsky v Dolne Zakopane proda za vikend 40 piv a zdani jen 10, takze je muze prodat za 17 korun misto 18. Tim zpusobi, ze jeho konkurence musi snizit ceny? Fakt? 😀

  A ted trochu vazne, pro jakoukoliv firmu s obratem, ktery lze alespon postrehnout je nejake vyznamnejsi zatajovani prijmu naprosta kravina. Je to podobne jako si myslet, ze AAA pretaci tachometry… Proste od jiste velikosti se tyto drobne podvudky stavaji zbytecne riskantni a neefektivni.

 9. 7 buhehehe (Skimic se zatím neobjevil, tak mohu) Zatlučené příjmy mohou snížit ceny. A zkurvené Babišovy dotace a nejen jeho ne? A absence konkurence v biopalivech ne (vrámci všeobjímající dobroty)?Tedy to je hodně ujeté…škoda, že neumím smajlíky.

  Ještě ke spodní hospodě. Halladine, věřím. Vždyť vás, socany, hodně sral….. (ač nesocan, mne tedy občas také).

 10. Pripomenete mi, Halle, dalsiho dotacniho zdimace, ktery nalezl do politiky a zacal vykrikovat ze vsichni kradnu?

  Navic, jevi se, ze to tak nejak vadi i OLAFu… To uz je Evropske spiknuti…

 11. No nic, jdu si vzit trochu hrachu… Zdi tu mam dost…

 12. No to je jak s dotacemi. Někdo dostane a někdo ne.
  Někdo je stíhaný a někdo ne.
  A podat stovky trestných oznámení může i Halladin… Pokud mu to vadí.
  No a asi se budu opakovat, ale stovky jiných nežvaní od rána do večera o cti, fair play a nedělá si z poctivosti a placení daní politický program.
  To je pak blbé, když se někdo placení daní vyhýbá. I když „legálně“, jak věří jeho nevoliči.

 13. 9 protože to udělal jako idiot. A navíc je v politice.

  Safra Petře, vždyť víž, že Halladin je ekokomik. Tak mu to neměj za zlé. A snad to ani po tisíci krát nevysvětluj….

 14. Proste od jiste velikosti se tyto drobne podvudky stavaji zbytecne riskantni a neefektivni.

  Přesně tak, nakonec jsem něco velmi podobného napsal v 7

  No a pak jsou firmy (ani nemusí být příliš velké)kde lze zatloukat jen obtížně.

  Kapík je systém,ve kterém mají méně úspěšní krachovat, a přenechávat trh úspěšnějším.
  Ne je pomocí daňových podvodů udržovat v živoření.

 15. Takže k čemu EET, když se to už ne moc velkým nevyplatí a u malých jde o hovno, halladine ?

 16. Františku 🙂
  ty Kuberovy stovky to ( podle Kubery) dělaly úplně stejně. Takže mi to spíš připomíná to „Kdo chce psa bít…“ A to Čapí hnízdo bylo zafinancmajstrování Kalouska.
  Hele, já nemám,ani jsem nikdy neměl rád Špidlu, ale když jste to kdysi tady přeháněli, a dělali z něj komouše, tak jsem se taky ozval.
  Vy toho Bureše nenávidíte natolik, že byste klidně uvěřili i tomu, že šoustá vlastní dcry……..

 17. A hele,

  Výkonná rada ODS odmítla jednání o vládě s ANO a za předsedu Sněmovny chce Fialu

 18. Co když to na celostátní úrovni dopadne jako dneska v Středočeském kraji. Mimochodem, viděl jsem dnes se předvádět příslušnou pí.krajskou hejtmanku (ANO, dříve ODS) a napadá mi jeden výraz z mého dávného dětství: hudrmandice.

 19. Dobrý večer,

  “ Hehe, pěkný chyták, maYdo… Jen co bych něco napsal, hned byste mi vytkla, že Vás chci manipulovat.“

  😀 No samozřejmě, že bych vám to vytkla. Pokud hlásáte, že je třeba, aby jiní zaujali nějakej postoj, tak jak toho chcete jinak dosáhnout?

  My, co neovládáme kulantní obraty a hovoříme, jak nám zobák narost, říkáme, že nás chce někdo zblbnout. 🙂

  “ Připomínka Kryla je velmi dobrá. Jakpak by asi ten uchopil dnešní realitu…? Přiblížil by se (trvale) některé straně či politickému proudu, anebo by se nakonec obrátil proti všem?“

  No, já tak trochu nevím, o čem to špekulujete. Krylův postoj byl vcelku zřetelný a čitelný.

  Ostatně jsou i jiné možnosti než se sblížit s nějakým politickým proudem nebo být proti všem, ne?

 20. 18 – nenavist? Ani nahodou… Dokud se necpal do politiky, nevzpomenu si, ze bych o nem jednou mluvil… Proste tento druh cloveka nema v politice co delat, IMHO.

 21. 2 Šumavák – přišel jsem až teď a čtu jen úvodník – to jsou opravdu zákeřné otázky…

 22. Jinak: dotazník: Kdybyste si mohli vybrat, jestli chcete mír nebo miliardu dolarů?
  No, to červené bugatti ve třetí garáži by vám vážně slušelo k vlasům…

 23. Otázka je, kdy dojde na tu „krvavou cestu”?

  V našem mpřípadě to vzhledem k naší mentalitš není nutné. Nedošlo k ni v r. 1918, 1938, 1948 ani 1989. 🙁

 24. ad Takových čapích hnízd byly stovky – a mohl bych se dozvědět alespoň jedno další?

 25. PeSi,
  zeptejte se Kubery.

  Říkal jsem to už v minulosti v rozhovorech s vámi, že takové korunové dluhopisy, směnky a podobně jsou pro většinu lidí záhadou a nemohly Babišovi uškodit, stejně jako Čapí hnízdo. Těch máme po České republice asi dvě stě, jen o nich nikdo neví. To byly standardní postupy získávání evropských dotací.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kubera-ma-skvelou-zpravu-pro-fanousky-Zemana-Tohle-jeste-nikdo-nerekl-ani-nenapsal-509278

 26. 23 – Pokud hlásáte, že je třeba, aby jiní zaujali nějakej postoj, tak jak toho chcete jinak dosáhnout? – Ale maYdo, odkud prosím máte, že chci něčeho dosahovat? Již od dětství jen sleduji, jak vše po většinu času vše hnije a jak po všecek čas hnije alespoň něco, většinou zrovna to nejcennější. Již léta sem píšu, že příznivý vývoj nelze očekávat (ani ne tak z důvodů nějakých tvrdých a objektivně nezměnitelných parametrů, ale spíše právě těch postojů)… Navíc, odpustíte-li mi brutální a neomalenou upřímnost té formulace, změní-li se za daných okolností Váš postoj, dle mého názoru to celkovou situaci nijak nevytrhne. Jde mi tu jen o jakýsi indikátor; ten bych pochopitelně sám pokazil, kdybych Vámi manipuloval, podobně jako kdybych šťouchal do rosničky, aby povylezla.

  Mimoto nemůže býti sporu, že dle Vašich měřítek je manipulací veškerá komunikace; ale to jsme zde již probírali.

  Kryl je po smrti už skoro čtvrt století, a za tu dobu hniloba pokročila vskutku vůčihledně; sotva by šlo pochybovat, že kvantita již dávno přerostla v kvalitu. Co by si myslel, říkal a dělal, kdyby mu zdraví bylo vydrželo, se naprosto neodvážím soudit. (Když už jsme v oblasti těch hypotéz a spekulací, mohli bychom místo toho také zajít do světa fantasie ještě o jeden krok dále, a představovat si, ne že nezemřel, ale že se naopak dnes znovu probudil. A co bychom asi říkali my, kdybychom se teď probrali po 20 letech hibernace?)

  No nic, snad se raději pustím do další Iwaszkiewiczovy povídky…

 27. podobně jako kdybych šťouchal do rosničky, aby povylezla“ – mám bohatou fantazii, živě si představuji. 😛

 28. Tak znovu. Asi již bylo zapomenuto, ale psal jsem tady a nepříliš dávno, podrobně o jedné z hlavních výhod s.r.o. proti samostatné fyzické osobě.
  Vydělá-li fyzická osoba jakoukoliv částku, platí z ní odvody. A to i přesto, že ten zisk nespotřebuje pro sebe, ale rozšiřuje z něj živnost.
  Společnost s ručením omezeným vydělá a zdaní. Podnikatel (třeba i lékař) si z vydělaných peněz vezme jen tolik, kolik potřebuje pro sebe a rodinu (osobní spotřebu) – formou smluvního příjmu, např. na základě smlouvy o výkonu funkce, pokud je tam sám a je současně i jednatelem. Jen z této částky platí odvody, kromě toho mu může s.r.o. jako zaměstnavatel platit penzijní připojištění, dávat stravenky a další benefity.

  To jsou důvody, kromě těch již zmíněných, proč přecházejí živnostníci na společnosti. Tu debilnost, kterou tu uváděl Halladin, neberu vážně. Vždyť tím jen říká, že ti olomoučtí zubaři kradli a zatajovali.

 29. Nemusíš komentovat, ale nepiš, že kolegyně zubařka říkala, že přechází na s.r.o. kvůli EET a proto, že se tím nemůže srovnávat příjem před tím a po tom.

  Pokud jsem ovšem nepozorně četl a ty jsi to tak nenapsal, pak se dopředu omlouvám.

 30. Pokud jde o „úspěch“ socanů v těchto volbách,vidím to tak:

  Socani jsou tam, co jsou a kde byla i ODS, protože udělali to samé co ODS – vyházeli si schopné a populární „krajánky“ (aby jim nelezli do vedení strany). Jediný a zcela zásadní rozdíl vidím v tom, že je nenazvali „kmotry“.

  „Kmotři“ si v klidu žijí dál, strany živoří…

  Pokud někteří odeesáci razí teorii, že socany zničil Babiš, vychází zřejmě ze své vládní zkušenosti s Kalouskem. Hezké je od nich, že to Babišovi nechtějí oplatit.;-) 😀

 31. 39

  Babišovilze vyčítat kde co, ale dosazení neumětelů do vedení čssd opravdu nezpůsobil.
  To si provedli socani sami.
  Včetně likvidace oněch populárních „krajánků“

 32. Vsem Vam salutuju a gratuluji k preziti voleb. Nevim, komu mam gratulovat, nejsem tolik v obraze. Kdyz jsem v Mlade Fronte volby minutu po minute sledoval, mym pranim bylo, aby bolsevici nedostali tech predem oznamovanych 14%. Kdyz se to cislo smrsklo pod 8%, povazoval jsem volby za vyhrane. . .A dalsich sedm pro socany bylo duvodem pro oslavy.

  I u nas se deji veci! Kdyz nekdo hodi boomerang, ma pocitat s tim, ze se ten hod eventuelne vrati. Dnes oznamil rudy platek Washington Post, ze vsechna fabrikovana obvineni, ze Trump spolupracoval s Rusy pred volbami byla vymyslem. Lzivou kampan proti Trumpovi, ktera byla stvorena v KREMLU, zaplatilo velitelstvi Demokraticke strany se souhlasem Clintonove. Taky vylezlo na povrch,za jakych okolnosti bylo prodano pet procent americkeho strategickeho urania Rusku, kdyz byla Hillary Clinton ministrem zahranici. Shodou okolnosti byl tehdy sefem F.B.I. Mueller, stejny chlap, ktery ted ridi nikam nevedouci vysetrovani udajne spoluprace Trumpa a Kremlu. . .Drzme si klobouky! Nabira to fofr!

 33. Oprava: Nahore jsem napsal, ze Rusum prodali pet procent naseho urania. Spravne je JEDNA PETINA, tedy dvacet procent. Muzu jeste pripomenout, jak Obama Hussein Prvni v te dobe rekl, kdyz nevedel, ze je tam zivy mikrofon, Medvedejevovi: „Reknete Vladimirovi, ze budu mit casem volnejsi ruce, at je zatim trpelivy“. Tak nejak. I to mu proslo. Uz, aby se ten boomerang vratil!

 34. P.M. – určitě šlo o dělení planety Uran. Strategickou surovinu by tak bytostný demokrat, jako je Barack, ruskému medvědovi s drápy od krve neprodal.

 35. Prý chce Trump dokonce přejmenoval Denali zpět na McKinley !

 36. Dobré ráno,

  „A co bychom asi říkali my, kdybychom se teď probrali po 20 letech hibernace?“

  Tož, nevím, co byste říkal VY, ale já bych se asi podívala na svoje nejbližší a řekla “ A nejste nějaký starý?“

 37. 42 – P.M. – to jako fakt???? Zdejší media cudně mlčí….

 38. No, já nevím , školy nemám, ale že by Rusové dělali kampaň proti Trumpovi ? Vkládali do Trumpa docela dost nadějí….Spíš bych věřil na kampaň proti Clintonové.
  A co vím,za Jelcina prodali docela dost uranu Američanům…

 39. Dobrý den.
  Dění u Svobodných dokumentuje tento příspěvek: http://mmister.com/a-co-dal-a-co-dal-kdo-te-do-vlady-vzal/
  Mnoho lidí si plete svobodu a donucování, resp. vnucování morálky. Někdo je připravený obětovat ekonomickou svobodu za svobodomyslné prosazování určitého pojetí chování.
  Pro mne jsou, resp. měli by být Svobodní ti, kteří mi během volebního období vezmou méně než 611.095 Kč (přepočteno na hlas voliče). Když chci slyšet kázání o morálce, jdu do kostela.

 40. Tak konečně se budulínek Fiala pochlapil: Ano? -ne,ne,NE !!
  Zdálky vypadá jako tvrdej chlap…….aby ale nakonec nebyl jenom natvrdlej – už se vůdce pirátí smečky nechal slyšet, že v čele Sněmovny by měl být anonista.
  To vypadá na ruku vo volačem, pro voliče ale spíše jako volačo vo volačem (jak se slovensky řekne hovno ?): pragmatik schopný za své zájmy prodat cokoliv a kohokoliv komukoliv a eurosvazáci promíchaní se smažkama ze žižkovské Kliniky….
  K tomu stálice černočerných vlastizrádců a je to zabetonované na furt….
  Jaké to je pak případně vidět ty jediné pravé pravičáky a obránce svobody a demoGrácie jako její faktické hrobaře ????
  A co to je za epidemii – jít do voleb (= boje o moc) bez chuti tu moc získat ? Žeby jen vidina bezpracné trafiky na stáří podle vzoru tatíků z KSČM ? Nebo naděje na předčasné volby ? A kdo na ně má peníze, kromě onaanonistů ?

 41. Ale jinak se mi zdáš Šimone poněkud zavostalej 😉
  Přece je to jasné – pokud nezvolej nás,je demogracie ohrožena ! 😀

 42. Šimone: pokud je váš příspěvek reakcí na Svobodné, dochází k tříbení. Tj. na liberály ve smyslu amerických „liberals“ a na ty ostatní. Tj. ti, kteří neměli rádi např. Velkého Rétora, budou pravděpodobně příště obhajovat Kliniku.
  Pokud jde o ODS apod. zkouším u holobrádků, antify, fialových tlačit na „velkou koalici“ s kanimůrou. Kdo podpoří estébáka byť tím, že se nepokusí vládnout bez něj, podporuje estébáka.

 43. 54 – s tou úplně poslední větou souhlasím ….a jinak to byla spíše reakce na jednání ODS…..i když jsem je nevolil (a to ani v dobách jejich slávy – bývávala to ODA a pak ad hoc), tak si neodpustím potměšilou poznámku o nich – čistě privátně mně ten budulínek připadá nejsměšnější z nabízených voždů…..takhle si představuji evangelizační mnichy, nikoliv vůdce partaje.

 44. a odcházím do kavárny na pravidelnou schůzku předkremačního sdružení….

 45. Problém ovšem je, že estébák byl zvolen výraznou většinou a výsledek voleb by měl být respektován.

  Což by ovšem nemělo bránit opozici mu v parlamentu okopávat kotníky, kopat ho do zadku, házet mu klacky pod nohy a provádět mu všechny ty lumpárny, co politické strany jsou schopny provádět, když jim o něco jde.

  Problém je v tom, že opozice se asi na tomhle nesjednotí. Přesto že bych řekla, že k tomu, držet Babiše na uzdě dostali mandát prakticky všichni.

 46. 50 – hlavní problém jsou lidi, ne myšlenka. Kdo to bude dělat?

 47. Ad 50 „Když chci slyšet kázání o morálce, jdu do kostela.“

  Jo, protože Vy do toho kostela trefíte.

  Ale řada lidí ten kostel odmítá a když che slyšet kázání o morálce, najde si na to někoho jiného. Po revoluci tu ten kostel mnoha lidem suploval Havel a pravdaláska, postupně to lidi začali hledat i u jiných politických stran.

  Je otázka, nakolik bude jednou historie schopna zhodnotit a společnost si přiznat, jaké následky pro pojetí politiky a přinesla tahle záměna. Obávám se, že zůstane u uctívání svatého, budování pomníků a kaplí a přejmenovávání čehokoliv od letiště apž po nějakej plácek v Horní dolní

 48. 59
  Je tam dost závažná chyba

  Kdyby Winston Churchill, o kterém nikdo soudný nemůže pochybovat, že to byl jeden z největších politiků, kteří kdy chodili po této planetě, se takto kdysi choval a takto hrdě držel po všemožných volbách své názory bez ohledu na to, jakým směrem se hnula vůle voličstva, zůstal by labouristou.

  WCh nikdy nebyl labourista

 49. Halle, spise mi slo o demonstraci toho vicemene unisono kriku, ze ODS ma jit do vlady. Demonstrovano v clanku i debatach.

  Kdybych si mel vsadit, v pomeru 7:3 bych vsazel, ze ODS nakonec povoli. Koneckoncu, nebude to poprve…

 50. A WCh se vždy držel svých názorů, ikdyž šly proti vůli voličstva.
  Do začátku války o něm šel téměř všeobecný názor, že je válečný štváč, protože ostře vystupoval proti mnichovu.
  Británie si mohla vybrat mezi hanbou a válkou, vybrala si hanbu a bude mít válku.

 51. Nějak se mi nechtělo v minulé hospodě nějak příliš komentovat volby, když se tam projevovali znalci, co vědí, jaká svině je Kalousek, Benda či Klaus jr., nehledě na nechápání, proč Jasan s nadšením neakceptoval politologickou nabídku stran dalšího směřování ODS. Ani diskuzi o Svobodných nemohu komentovat (ač jsem je 1x volil), neb mi z jejich projevů nejvíce utkvěla ta pražská představitelka, která lákala ke Svobodným neb se tam dobře (a svobodně) šuká.
  Asi se budeme muset smířit s tím, že pravdu měl „had na 3“ když říkal, že volby dopadly jak dopadly. Kdo se pak přidá k ujovi Andrejovi – toť otázka. A´t to bude kdokoliv, nedopadne lépe než jeho stávající souputníci. (Ostatně odkaz na Středočeský kraj jsem tu už dával.) Problém ODS, coby držitele stříbrné medaile (a to ještě o fous) je v tom, že ať udělá co udělá, část svého elektorátu zarmoutí – a to jsem ještě nepoužil ten správný výraz. Do voleb přece nejdeme proto, abychom zůstali sedět na svých parlamentních prebendách, volají jedni. Ve vládě můžeme prosadit aspoň něco z našich cílů. Druhá parta volá „s Burešem nikdy“ a v tomto duchu také byla vedena předvolební rétorika.
  Situace nemá řešení a popsal ji už Talmud: Padne-li džbán na kámen – běda džbánu. Padne-li kámen na džbán – běda džbánu. Tak či tak – běda džbánu.

 52. Petře,
  kdybych měl ve zvyku se sázet, což nedělám ( jediný „hazard“ 🙂 kterého jsem se kdy dopustil byl nákup výherních knižních poukázek za socíku 🙂 )vsadil bych se,že ODS od neochoty koalovat s Babišem neustoupí.
  Minimálně do sestavení první vlády. A asi ani pak.
  Na některých věcech, když už je jednou řekneš musíš trvat – jinak vypadáš jako žvanil.
  Takže opět prorokuju dohodu o podpoře s Okamurou a komouši.
  Pro komouše to bude zase postup, stejně jako v roce 2002, kdy jim poprvé povolili místopředsedu Sněmovny.
  Další krok tomu,aby je někdy někdo vzal do vlády, – pokud přežijí.
  Podobný pokrok to bude i pro Okamuru.

 53. 65 – jo, tak ze to nebude v prvnim kole, to bych se zas tak moc nehadal…

 54. dvd,
  ovšem o tom , že by se na akcích proti Trumpovi podíleli Rusové tam není ani slovo.
  Tomu, že Clintonová sbírala informace proti Trumpovi ochotně věřím.

 55. Dobré předpolední vespolek,
  „estébák byl zvolen výraznou většinou a výsledek voleb by měl být respektován“

  Já bych nebyla až takový skeptik – výsledek voleb musí být respektován, o tom žádná. Ale pokud 30% volilo Ano, tak zbývá 70%, kteří, byť dále názorově tříštěni, vlastně volilo NE. Z toho zas tak silný mandát pro Anonisty nevychází.

 56. je to ještě slabší, protože to bylo 30 % z těch, co se k volbám obtěžovali. Z celkového počtu potenciálních voličů je to ještě míň.

 57. Výsledky se prostě počítají z těch, co k volbám šli.
  Ne z těch co nešli, ze všech, ani neporovnávají s jinými státy, nepřepočítávají na piva, ani fotbalová hřiště…
  Babiš vyhrál, není to konec světa.

 58. OK, matzurko, spíš s výraznou převahou, než výraznou vetšinou.

  Nicméně právě proto, že nemá ten mandát zas tak silný a že u všech ostatních stran jistě u voličů hrálo roli, že Babišáka nechtějí, bych tu „státotvornou“ funkci pro tohle volební období opravdu viděla u ostatních stran spíš v opozici a jako brzdu v parlamentě.

  Ona zase ta vláda toho moc nezmůže, pokud ji parlament nenechá.

  Jedinou potíž vidím v tom, že ty strany jsou asi dost různorodé a i jako opozice Babišovi půjdou na ruku v některých otázkách, kde se náhodou program ANO shoduje s tím jejich. Takže vždycky ten Babiš nějaký spojence najde.
  Ale sbnad aspoň v nějakých otázkách by se ta shoda najít mohla.

  Pokud se nějaká strana k Babišovi stran vládnutí přidá, tak na nějakou, byť chabou šanci na fungování opozice jako brzby na Baiše můžeme rovnou zapomenout.

  Ovšem partaje, které s ním půjdou do holpotru , by měly zvážit, že pokud se Babiš historicky znemožní, znemožní se společně s ním. Otázka je, která ze stran si to dnes může dovolit.

  Potíž je jen v tom, že Babiš má výhodnou pozici v tom, že ekonomika vcelku šlape a dost voličů má dojem, že se daří. Ne, že by to byla zásluha nynější vlády, ale bývá to tak vnímáno, že za premierování pana X bylo dobře a volič se podle toho rozhoduje.

 59. (50) Dobrá magořina … I pokud pominu tu radu zakladatelů, tak vůbec nevím, proč by se Svobodní měli vyjadřovat k Trumpovi nebo Putinovi a ta „panliberálnost“ je úplná fantasmagorie. O žádných „levicových liberálech“ nevím, znám jen socany a melouny, vyhlašující se za „liberály“. Od těch co nejdál!

 60. 29 To je otázka….Za miliardu dolarů se lze odstěhovat a spokojeně žít někde kde je mír.

 61. Maydo: problém Bureše vidím v ovládnutí justice a silových ministerstev, mezi něž počítám i finance. Kdyby byla oddělená moc výkonná, zákonodárná a soudní, byl by s ním menší problém.
  https://www.youtube.com/watch?v=bierCEYMWaU
  Proto by každá demokratická strana měla udělat cokoli, aby ho zahnala do kouta. U Kanimůry se nebojím, že by na mě chtěl zakleknout.

 62. „Pokud se nějaká strana k Babišovi stran vládnutí přidá, tak na nějakou, byť chabou šanci na fungování opozice jako brzby na Baiše můžeme rovnou zapomenout.“

  No, toť otázka. Musí se strany v koaolici zavázat k tomu, že si nebudou sypat do soukolí písek ve VŠEM ? Tedy, že si vytyčí jednotný program a hlasovat budou jednotně ? A když někdo něco podělá, padne to na hlavu všech stejně ? Nebo že nechají přidělená ministerstva tvořit dle vlastních představ ? Anebo že v rámci možností prosadí aspoň něco ze svých programů ?

  Uvažuji scénář – menšinová vláda. Občas prosadí něco, co je v souladu s dalšími stranami… snad. Jinak neprosadí nic a Babiš bude fňukat, jak mu fšeci ubližujů a házajů klacky pod nohy, a co by dokázal, kdyby měl většinu. A v dalších volbách těch 50% mít bude. Protože to s námi myslí dobře (to fakt kdesi řekl).

 63. Mi se zdá, že ODs svým požadavkem na předsedu sněmovny poněkud překročila míru zvyklostí, a může na to docela doplatit. Zatím bylo zvykem, že předsedu staví nejsilnější strana, pokud se nejednalo o nějaký kšeft ve smyslu něco za něco.
  Fiala ale nic nenabízí.
  Může se klidně stát, že pokud Babiš ke hlasování o důvěře vládě sežene někoho jiného,nebude mít ODS ani místopředsedu, ani předsedy či místopředsedy parlamentních výborů, anebo méně,než by ji proporciálně patřilo.
  Což může vyvolat v řadách poslanců ODS pláč a skřípění zubů.

 64. 81
  Matzurko,
  tohle většinou řeší koaliční smlouva.Většinou tam jsou vyjmenovány věci, na kterých se strany dohodnou, a pro které musejí všichni hlasovat, většinou tam bývá i to načem se nedohodnou, a co strany nesmí prosazovat s hlasy mimo koalici.
  V tom, co v té smlouvě není si v zásadě může každý dělat, co chce

 65. Halle, nekdy se predseda snemovny dava nejsilnejsi opozicni strane. V tomto pripade – prakticky parita mezi 2-4. mistem, dominance ANO a fragmentace snemovny, realnemu predpokladu, ze dojde k tretimu pokusu…

  Kazdopadne nevidim duvod, proc by si o pozici ODS nerekla 😀

 66. (81) Stran závazků a dodržení/nedodržení není jiné páky, než jak dodržení/nedodržení zapůsobí na voliče. Zavázat se může kdokoliv k čemukoliv, jak to dodrží, to je na něm.
  Dobré řešení není. Které je nejméně špatné, to se stejně nedozvíme, protože modelovat to sice lze, ale neznamená to nic.

 67. Petře, co si vzpomínám, byly jen dva případy, kdy držel funkci opozičník. předseda Zeman za Klausovy vlády a naopak. A oboje byl kšeft.
  V ostatních případech byl předseda člen nejsilnější ( vládní) strany,hlasovala pro něj i opozice ,a na oplátku hhlasovala vládní strana pro zvolení místopředsedů a předsedů výborů sněmovny podle proporciálních poměrů.

  Čili se může stát – vy nechcete zvolit našeho přdsedu, my nebudeme volit vaše místopředsedy atd.

 68. 66 > dvd. Flake ma v Arizone 18% potencialnich volicu do pristich voleb. Hrdinsky slapl po lonskych volbach do hovna, kdyz se hlasil k „never“ Trump. (Ti chytrejsi z teto skupiny uz tise prevexlovali. On nestacil.)
  Corker byl povazovan na kandidata na ministra zahranici, nedostal to vsak. Sebevedomi urazeneho maleho chlapa s nim seklo o zem. Trump tomu nepomohl, kdyz mu to, ze je „maly Corker“ verejne pripomnel.
  K tem pruserum Demokratu:Vcera v noci se na Fax objevila fotka Obamova ministra spravedlnosti Holdera s titulkem, ze za sveho panovani blokoval prisun federalnich penez patricich republikanske partaji. Nikdo ani nemusel az do Moskvy, aby nelegalne ovlivnoval volby. Toho zleho, rasisticke problemy rozdmychajiciho dacana bych v teplakach velice rad jednou uvidel.

 69. Schumi 🙂
  nevím,co bych s těmi penězi dělal 🙂 Za ženské bych je už dnes neutratil 🙂
  Stačí mi,co mám.

 70. zdravím!
  No,tak to máme za sebou: po tom krátkém ,ač veselém volebním boji (pro mne otravném jak čekání u zubaře )na bitevním poli leží těla několika pošramocených reputací 🙂
  A pro volební lídry začíná čas leštit pošramocenou „slávu“ ;teď je zapotřebí získat partnery . a tak je čas na sliby voličům zapomenout a přemýšlet o tom, co slíbit event.partnerům.Obvykle je tím slibem slib zapomenout, že voličům strana slíbila něco, co potencionálnímu partnerovi vadí. Hmm, jak jsem zjistila, schopnosti staré sliby zapomínat a nové dávat se odborně říká „koaliční potenciál“- kdo ho nemá, nemá šanci. Uvidíme….. 😕

 71. 89
  Tak tomu bych ochotně věřil.
  Tomu, že Rusové intrikovali proti Trumpovi ne. Aspoň ne tehdy.

 72. 78 nickname, oddělení moci výkonné, zákonodárné, soudní…
  akorát mi jdeš do rány.
  K jaké moci patří Nejvyšší soud? Soudní nebo i zákonodárné? Jsou či nejsou jeho judikatorní rozhodnutí pramenem práva? Čím je Nejvyšší soud je zmocněn konkretizovat v zákoně uvedený absolutně neurčitý znak skutkové podstaty trestného činu? Na základě čeho jsou trestní orgány povinny se tím řídit ve své praxi?
  Nápověda: co znamená „množství větší než malé“?

 73. „Které je nejméně špatné, to se stejně nedozvíme, protože modelovat to sice lze, ale neznamená to nic.“

  Musel bys mít nějakej tunel do paralelní reality, pak by se to dalo vyzkoušet. A ještě metodu, jak při nátvratu z jedné reality do druhé nezapomenout, co bylo v které.

  Ale možná bychom nakonec zjistili, že to je všude stejný 🙂

 74. 90 halladine, třeba by sis zaplatil tak dobrý pozáruční servis, ve kterém by Tě dali tak do kupy, že by Tě i ženské znovu začaly bavit.

 75. 95 maYdo, jak mám vědět, která z mých halucinací je falešná?

 76. 94: Schumi: extrémistické právní oddělení SSO v počtu jednoho příznivce se takovými malichernostmi nezabývá.
  Dosud jsem neprosadil, že každý zákon se musí třikrát přečíst, než bude schválen. Pokud jde o novelizaci zákona, třikrát přečíst novelizovaný zákon. Např. TZ.
  Ústavní zákony se musí třikrát odrecitovat.
  Platné vyhlášky schválené ministerstvy ve sněmovně nechat přečíst úřadujícího ministra. Po zvolení nového parlamentu všechny platné zákony přečíst znovu. Extremista říká: třikrát, umírněný: jednou stačí.

 77. Moc soudní by vzrostla, ale jak uhlídat právníky, aby nešli první ke zdi, až přijde revoluce?

 78. k tématu. Co je to demokracie? Demokraticky dávám na výběr:

  „Demokracie je forma vlády,kterou reálně vládnoucí přenášejí odpovědnost za své činy a jejich důsledky na ovládané.“

  „Demokracie je forma vlády, kterou ve snaze bránit nejhorším je bráněno nejlepším, s důsledkem nejhorším“

  „Demokracie je přechodné období od diktatury k diktatuře.“

  „Demokracie je přechodné období mezi přirozenými způsoby vládnutí“

  „Demokracie je když si ovce za vládce zvolí vlka v představě, že být sežrán je pro blaho stáda.“

  „Demokracie je jako perpetuum mobile. Přestože nejde sestrojit, někteří se o ni pořád pokoušejí.“

  „Demokracie je jako manželka inspektora Colomba. Často se o ní mluví, ale nikdo ji neviděl.“

  „Demokracie je způsob jak lidi dostat zpátky na stromy.“

  „Jestliže si vybavíme, kam až paměť sahá, jaké způsoby vlády položily základy naší civilizace, neubráníme se otázce zda demokracie není způsob jak je zničit.“

 79. 98 nickname, to je hodně vysoký cíl.
  Navrhuji začít skromnějším požadavkem. Naučit číst.
  Ústavní zákon odrecitovat, ano. Z paměti. V případě obyčejných zákonů bych to považoval za úžasné.

  Za největší problém nepovažuju instalaci nových zákonů, ale odinstalaci starých.
  Spousta sdílených souborů, dat, klíčů v registrech… Ale i trojské koně, všemožný malware.

  Máte odinstalační utilitu? Kdysi jsem tu o tom psal, bylo by možno vyhrabat.
  Znovu načíst systém? Máš představu kolik času by zabralo jen tohle? To abychom se všichni uložili do stázového pole.

  Domnívám se, že systém směřuje k čisté reinstalaci.

 80. 99 nickname, nijak. To by byl jejich úděl. Ovšem, případy, že právníci až tak špatně končí jsou výjimečné. Jinak by to nebyli právníci.
  Ostatně, když z nebe pohrozili peklu, že s ním povedou proces, odpověď byla stručná:
  „Kde vezmete právníka? Všichni jsou u nás.“

 81. 98 nickname, jestliže tím jedním příznivcem není Kocour, doporučuju ho oslovit.

 82. Jak tak pozvolna dočítám byv většinu dne mimo, zarazily mě ty údajné „stovky Čapích hnízd“… Byl by někdo tak laskav a prozradil mi alespoň jedno další?

 83. >> Schumacher
  O definici demokracie bych se raději nepokoušel. Ale líbí se mi jedna definice politiky. Když arcibiskup Antonín Cyril Stojan na nějaké vizitaci hovořil s prostými věřícími, otázal se ho jeden rolník, co že je to ta politika. Arcibiskup položil ruku na stůl a pravil: „Bouchněte mi do ní.“ Dobrý muž se kroutil, že to jako nejde, leč arcibiskup na tom trval. Sedláček se rozmáchl, praštil co to šlo, jenomže arcibiskup rukou včas uhnul a sedláček se praštil sám. „Vidíte, a to je politika“, pravil arcibiskup.

 84. Omlouvám se, že se opakuji, ale Kubera se mi zatím neozval… Tak se ptám zde, místní znalci vědí všechno!

 85. PeSi,
  Kubera mi v poslední době připadá jako zlomený, či rezignovaný člověk. Těch podvodů a la Čapí hnízdo asi povícero bude, ale začít se seznamem, taky by se nemusel dožít rána…

 86. PeSi,

  zubař z Horní dolní to samozřejmě neví.
  Jde jen o to, zda Kuberu,který je podstatně lépe informován než já, považujete za spolehlivý pramen, či ne.
  Já, socan , tomu zasr… 🙂 pravičákovi věřím.
  jak je to s Vámi ? 😉

 87. To zasr. nebylo vyjádřením nějakého pohrdání panem Kuberou, spíš mělo vyjádřit paradox, že levičák Kuberovi věří, zatímco pravicovej PeS zpochybňuje pravicového senátora.

 88. PeSi: jednou jsem v jednom byl. Bylo Deštné v O.H. Ne tak rozmáchlé, z ulice nenápadné. Dvě podzemní podlaží, bazén ve sníženém přízemí, k tomu skiareál. Navenek chatka za 3 mega, ve skutečnosti možná jedna nula navíc. Ale to už je jedno, patří to někomu kdo není dnes úplně v kurzu. Další jsem viděl u Porty Bohemiky. Zase o jeden a půl řádu levnější (log(10)) než Hnízdo, způsob financování ne nepodobný. Možná i v Čeladné by se něco našlo. Tj. na mnoho lidí lze „něco“ najít, problém u AB je ten, že on se rozhodl být viděn. A moc mlaská.

  Schumi: mé priority jsou určeny především rodinou. Politika až pak. Patnáct let vychovávat, deset let platit studia, potom budu mít volno 🙂
  Jako dnes na telefonní konferenci. Oblíbenci (přezdívka Sidol) si řediteli stěžují, jak jim to a ono nejde. Soudruzi vymýšlejí za chodu „Sicherheitslinien“ a krmí tím fýrery. Já jak blbec běhám a testuji, kde udělali souzi chybu. Do toho se snažím udržet výrobu. Dejte mi termíny, do kdy to bude hotové…

 89. Já bych tu otázku otočil: lze oprávněně očekávat, že Čapí hnízdo je ojedinělý extrém? Podotýkám, že situace, kdy podnik poněkud upraví svoji konfiguraci, aby „dosáhl na dotace“ je či byla naprosto běžná. Ovšem závěr vždy byl, že vše proběhlo de lege . Babiš to měl, pravda, složitější, nicméně se domnívám, že dopadne stejně.

 90. Psal jsem o soukromých chatkách tak či onak dotovaných z rozpočtu. Kdyby stačilo ukázat na dotační nepořádnosti, stačí ukázat na Severozápad, Jihozápad. Jinde by se také něco našlo. Server housing v Písku? Inovační vouchery? Výzkumná centra na vsích?

 91. 111

  Problém je asi v tom, že to kdysi bylo považováno za normální. a dělala to tak fůra lidí a firem.
  Ani bych se nedivil,kdyby byly všechny okolnosti známy i těm,kdo projekty posuzovali.
  Kdyby se dnes řeklo.Bylo to špatně, všichni, co to tak dělali jsou v průseru, peníze vrátěj,případně je zavřeme, dejme tomu.
  Ale tady se jde jen po Babišovi.
  Aby bylo jasno,Babiše považuju za zločince,protože takového majetku nelze dosáhnout bez podvodů atd, ovšem jít jen po Čapím hnízdě a jen po Babišovi mi připadá poněkud pofidérní.

 92. tak vyčuranost s korunovými dluhopisy taky není opominutelná …

 93. Quivisi,
  neřekl bych. Byly daleko horší případy, kdy si majitel nechal vyplácet 16% úrok, což už bylo vyloženě tunelování. Těch Babišových 6% jde.
  A pokud bych měl volné osobní peníze , a firmu,která potřebuje finančně posílit, tak bych si taky ty dluhopisy vzal sám,a nedal je někomu jinému.
  Už proto, že své firmě můžu počkat, kdyby se něco nedařilo.
  Cizí by nečekal, a chtěl prachy v termínu, což by případně mohlo firmu položit.

 94. (111) Taky znám jednoho, co si ta postavil pěkný pensionek. Ale postavil ho on a provozuje ho stále on. Jak je to s těmi, o nichž víš? Stavěla, jako u Bureše, kamuflovaná velká firma?

 95. (106) PeSi, nedávno jsem četla o dotaci z EU na jakýsi penzion někde na severu Čech, z něhož se „vyklubal“ nefalšovaný nevěstinec.
  A velkým obstaravatelem dotací z EU pro své přátele ,a také investorem luxusního penzionu byl někdejší ministr zemědělství z řad ČSSD Palas, u něhož se protikorupční policii přes veškeré úsilí nepodařilo zjistit, odkud se k Palasovům „přikulilo“ do domácího rozpočtu nějakých 10 mil.Kč -tak případ odložili 🙂
  (případ byl velmi „odrbáván“ i v mainstreamových novinách -stačí hledat v Seznamu“ 🙂

 96. ad 116 – ti, vyčuranější, jak se o nich zmiňuješ, se ovšem starali jen o vlastní kapsu a určitě se necpali do politiky. Máme tedy perspektivu, že dotyčný v té „skromnosti“ bude pokračovat a koukat se přitom do kapes nás všech.
  Pokud mu ty vyčuranosti promine OLAF, tak je to na emigraci.

 97. quivisi,
  podobně jako dvd si myslím, že pokud se ty kauzy dostanou před soud, bude Babiš osvobozen.
  Jen to bude trvat.
  A myslím si, že to vědí anebo tuší i ti na scéně co po něm jdou,.

  takže nakonec to vypadá jen na snahu dostat z hřiště nebezpečného útočníka, co umí střílet góly.

 98. Bylo by velmi naivní se domnívat, že Čapí hnízdo je ojedinělé.
  Je – možná – největší a je mediálně profláklé, protože budovatel a pobírač dotací se začal cpát do polititiky, navíc s protikorupčním programem a vcelku si koledoval, aby na něj vyhrabali, co se dalo, navíc se dostal do střetu zájmů jako ministr financí a podnikatel zároveň, protože každýmu muselo být jasné, že svoje firmy předal jen formálně.

  Ale ty praktiky se tu určitě provozovaly i před tím, jen možná v menším měřítku.

 99. A poněkud odbočím.

  Doufám, že socani se vzbouří, a nenechaj si vnutit sjezd až v dubnu příštího roku.
  To je nehorázný termín.

 100. >> quivis
  „…a určitě se necpali do politiky.“
  A to je ten podstatný rozdíl od těch ostatních desítek, stovek či možná i tisíců ostatních případů.

 101. Kalousek

  Já samozřejmě věřím Petrovi Fialovi a jsem připraven s ním na mnoha věcech spolupracovat. Mám ho rád a vážím si ho, ale on má ve své straně tolik proruských švábů, že bude mít dost starostí sám se sebou.

 102. „A to je ten podstatný rozdíl od těch ostatních desítek, stovek či možná i tisíců ostatních případů.“

  Ale neměl by být. Dotační podvod je dotační podvod bez ohledu na to, jestli jde podezřelý do politiky nebo nejde.

 103. 126
  Přesně. pokud je dotační podvod, měl by být stíhán každý, kdo se ho dopustí,vždy a nejen tehdy,když jde do politiky.
  Okamžitě je podezření na účelovost toho obvinění – zbavení se konkurence.

 104. A podal jste trestní oznámení na VŠECHNY PŘíPADY, halladine ?
  Nebo co je smyslem celodenního hledání ÚPLNĚ STEJNÝCH PODMÍNEK PRO VŠECHNY ?

 105. NoName, 🙂
  nepodal jsem,protože nemám informace,které by mi umožňovaly to udělat.
  Ani nemám provomoce, kontrolovat to či ono, ani aparát,ani lidi, kteří by to pro mě dělali.
  Nejsem ministr vnitra,ani spravedlnosti, pokud jste si nevšiml, ani člen kontrolního úřadu.
  Mohu jen usuzovat , zda to,co řekne např.Kubera vypadá pravděpodobně, či nikoli.

 106. 111 nickname, priority…to je jediné rozumné.

 107. Na ODS jsem zvědavý. Jak již bylo řečeno, ať udělají co chtějí, vždycky jim budou lidi nadávat a o část hlasů přijdou.
  Já osobně jsem je tedy opravdu nevolil proto, aby vlezli do vlády s Babišem.

  Ale nejvíc mně projasnil den ten blb co je senátor za ANO, z rozpustilosti se nechal zapsat na kandidátku ANO ve volbách do PSP ČR, byl zvolen a teď se rozčiluje a ječí, že to není fér a že mu nikdo neřekl, že tím přijde o senátorský post.

  Lidé jako on snad mají v hlavě řezanku, jinak to není možné…

 108. #89 Dekuji Matzurko. Jsem rad, ze se ten clanek u Vas objevil. Konecne se karta obraci. Dik again!

 109. Člověk se musí ptát, proč někdo slibuje:

  Slibuji věrnost České republice, slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

  když tu Ústavu ani nečetl a nezná. Mimochodem, text slibu je až Článek 23. myslím, takže se ani nemůže vymlouvat, že je to dlouhé, nudné a že to pro pracovní vytíženost nedočetl do konce. O účasti v obou komorách se totiž píše v Článku 21.

  🙂

 110. 131
  Nemyslím,že jde o blba…

  „Myslel jsem si, že do doby jmenování poslancem mám dostatek prostoru se rozhodnout. Nevěděl, jsem, že zvolením přestávám být senátorem. Je to moje chyba, měl jsem si ty věci ověřit,” doplnil Hlavatý.

  Hlavatý je velmi úspěšný podnikatel, postavil firmu na nohy, takže bych ho za blba nepovažoval.
  Prostě přehlédl jeden detail. Já se považuju za relativně informovaného, a tohle tojsem taky přehlédl.

 111. jistě, halladine,
  ale nejsi senátor a nekandiduješ do poslanecké sněmovny.

 112. Jedna věta Kubery, možná v nadsázce, a už dva dny tou větou ARGUMENTUJETE.
  Není to trochu málo, Antone Pavloviči ?

 113. >> P.M.
  Díky za info. K odpolední kávě jsem si navíc přečetl New York Times (evropské vydání) a docela jsem se zhrozil. Existují vůbec v USA nějaké nadregionální noviny z nichž by člověk nedostal infarkt?

 114. NoName, i tady se s nějakými poznatky přidali další.
  Ale pokud jste toho názoru, že Čapí hnízdo byl jedinečný případ,nic s tím neudělám,stejně jako vy neuděláte nic s názorem mým a několika dalších tady.

 115. No,on se ten hlavatý nechal, asi z důvodů propagace kandidátky napsat tak dolů, že s nějakým zvolením nepočítal 🙂
  A teď by možná nejradši dal do nosu každému,kdo ho kroužkoval 🙂 a projevilmu tak svou přízeň a důvěru.
  Situace je to bezesporu legrační 🙂
  Ale pořád může znovu kandidovat do Senátu.

 116. Ja bych zaujal podobny postoj ke kradezi – kdyz uz nekoho podezreleho z kradeze chytneme, pustme ho. Je tolik zlodeju, ktere nechytime…

 117. Petře, já bych to poopravil.
  Pokud se to netýká určité osoby,při krádeži zavřeme oči. 🙂

 118. 133 Pavle, rád bych věděl, co si o tom,kdo ten slib myslí vážně a snaží se ho naplňovat, myslí ti ostatní, především v průběhu druhého volebního období či zkušení délesloužící političtí matadoři.
  Skepticky se obávám, že to, že je naivní blbec.

 119. Halladine, aniž bych chtěl nějak snižovat jeho podnikatelské úspěchy, ten člověk je senátorem od roku 2014.
  Snad měl dost dlouhou dobu na to, aby si Ústavu přečetl. A pokud tomu nadmíru složitému a nudnému textu nerozumí, měl si najmout poradce.

  Ten by mu za mírný bakšiš poradil, že se nemá nechat zapsat na kandidátku, protože risiko, že bude zvolen existuje vždy. A možná by mu za mírný příplatek i vysvětlil, že ústavní funkce nejsou nějaký švédský stůl na rautu nebo snídaňový bufet v hotelu a když bude blbě žvanit o tom, že si myslel, že si může vybrat, způsobuje tím pouze to, že se v tom hovně do kterého šlápl ještě vyvaluje a ňochňá si v něm. 🙂

 120. 139 -pokud se někdonechá napsat na kandidátku, tak by ho měli voliči považovat za odpovědného, což prokázal, že není. Chápu, že nemusí znát všechno, ale pokud někam kandidují, tak alespoň o podmínkách kandidátury si něco přeštu. Považuji ho teď za povrchně informovaného poslance stejně jako předtím za senátora.

 121. Halle, on nekdo privira oci? Jako ze bylo podano trestni oznameni a bylo ignorovano?

 122. Jinak tedy Článek 21. Ústavy ČR (nebo jakýkoli jiný článek této Ústavy) bych se celkem zdráhal označit za „detail“.

  Zejména tedy, když jde o počínání nějakého zákonodárce. To bychom se mohli celkem rychle dočkat toho, že se zákonodárci nebudou při tvorbě legislativy zabývat ani jinými „detaily“ z toho nudného spisku.

 123. Pane Kořenský, je to detail, čili malá část z většího celku. Jeden odstavec či paragraf z celé ústavy.
  Netvrdím, že nevýznamný.
  ostatně pan Hlavatý sám uznal,že udělal chybu.
  že v první době zareagoval poněkud rozčileně, že udělal tuto chybu pro mě i tak neznamená, že je debil či idiot, či jak jste ho vlastně nazval. Udělal spoustu věcí dobře.
  Já jsem sice socan, ale lidi jako je on mám rád a vážím si jich. Něco dokázal, dal lidem práci.
  A chybující jsme všichni.

 124. Zajimave, ze bezny smrtelnik muze dostat vcelku likvidacni pokutu za prehlednuti treba jednoho paragrafu zakona 477/2001 sbirky, zatimco u senatora se musime tak nejak smirit s tim, ze nezna ustavu. Makes sense…

 125. No, samozrejme se mohu pokusit vzit zbran do ruky a strilet, ale to je asi jedina moznost, jak se efektivne nesmirit… 🙂

 126. Ale néééé, Petře,
  proč hned střílet ? Prostě budeš nesmířenej, jako s manželkou, co ti zahnula 🙂

 127. halladine – 147 – to co tvrdíte je s prominutím úplná hloupost, jak dále odvodím.

  1. Ústava České republiky je nejvyšším zákonem, který na území ČR platí. Všechny ostatní zákony jsou Ústavě podřízeny, musí s ní být v souladu a aby tomu tak bylo, existuje dokonce nejvyšší, skoro posvátná instituce zvaná Ústavní soud, který je jako jedinný oprávněn vykládat Ústavu a posuzovat, zda jsou podřízené zákony v souladu s ní.
  2. V ČR platí tisíce méně významných zákonů než je Ústava a tyto zákony mají desítky tisíc paragrafů či odstavců a stovky tisíc stran.
  3. Na území ČR platí zásada, že neznalost zákona neomlouvá.
  4. Z bodu 3. jasně plyne zavedená a běžně uplatňovaná praxe posuzování občansko-právních a trestně-právních sporů nezávislými soudy která má za následek to, že občan který přehlédl, neznal nebo nedbal nějakého článku podřízeného zákona je odsouzen k pokutě, náhradě škody nebo dokonce k trestu odnětí svobody.
  Argument, že občan neznal konkrétní detail či malou část z většího celku, paragraf nebo odstavec nebývá úspěšnou obhajobou v soudních sporech a stejně tak občanu nijak výrazně nepomůže když před soudem uzná chybu či uvede jiné polehčující okolnosti (mezi které rozhodně nepatří argument „dává lidem práci“). Stejně tak nebývá jako důkaz u soudu připuštěna obhajoba v tom smyslu, že jiné věci dělá dobře. Apel na to, že, cituji „Chybující jsme všichni“ bývá u soudu občas slyšet, ale není mi znám případ, kdy by akcent na chyby ostatních vedl ke snížení udělené pokuty nebo ke snížení trestní sazby.
  5. Diskutovaný „poslanco-senátorský adept“ Hlavatý byl v době voleb do PSP ČR senátorem, tedy zákonodárcem. Minimum znalostí, které bych od libovolného státem placeného (a tedy profesionálního) zákonodárce očekával je znalost již existujících zákonů platných na území ČR a zejména detailní znalost zákona nejvyššího, kterým je nade vší pochybnost Ústava České republiky. Je to podobné jako když se od profesionálního řidiče kamionu očekává, že umí najít volant nebo od dentisty se očekává, že nebude hledat chrup na lidském těle někde v oblasti zhruba mezi zábavní zónou a vyustěním odpadových trubek.
  6. Pokud diskutovaný „poslanco-senátorský adept“ Hlavatý nemá dostatečně hluboké znalosti na to, aby se orientoval v základním zákonu ČR, kterým je Ústava České republiky, neměl by být zákonodárcem vůbec, protože nesplňuje minimální nutná kriteria pro výkon své profese. Že si ho zvolili lidi není argument. Revisorem plynových kotlů se také nemůže stát kdejaký dement jen proto, že jej mají lidi rádi, ale musí splňovat určitá nutná kriteria alespoň v tom smyslu, že pozná plynový kotel topení od kamen na uhlí nebo otevřeného ohniště.

  Z výše uvedeného celkem logicky plyne, že dotyčný Hlavatý poslanco-senátor by měl být neodkladně zbaven (resp. měl by sám ihned resignovat) na jakékoli zákonodárné funkce a pokud tak neučiní, měl by být zbaven svéprávnosti.

  Sorry, ale tohle je lapsus který nelze zlehčovat nebo okecávat, to je průser první kategorie. A to bez ohledu na to, ve kterém dresu se dotyčný zákonoignorant momentálně pohybuje.

 128. Pavle, narozdil od revisora kotlu je jedinou kvalifikaci na zakonodarce svepravnost a vek… Coz je na kvalite vystupu hezky videt.

 129. Mimochodem, stát se taková věc mně, tak nejen, že okamžitě resignuju úplně na všechny funkce včetně funkce rostlináře či vrchního textiláka v té jeho fabrice, ale dokonce bych asi uvažoval o tom, zda nepromazat legálně drženou krátkou kulovou zbraň a důstojně neukončit své působení na tomto světě, abych nebyl do konce života lidem pro smích.

  Když ten člověk nezná jako zákonodárce Ústavu ČR, jak dobře asi zná obchodní zákoník, pracovní právo, předpisy o bezpečnosti práce, všelijaké vyhlášky různých ministerstev apod. ?
  S takovým člověkem bych se bál udělat kšeft, protože by se mohlo taky stát, že přehlédl nějaký detail v obchodním zákoníku. Třeba ten zcela bezvýznamný paragraf o povinnosti zaplatit dojednanou sumu za dodané zboží ve lhůtě uvedené na takovém tom hadru co má v nadpisu slovo „Faktura“…

 130. Petře – 154 – právě proto zmiňuji to zbavení svéprávnosti. S věkem zatím nic dělat neumíme 🙂

 131. Pane kořenský,
  odpovím lapidárně . pokud nejde o život, jde o h…. žádnej člověk nepřišel k úhoně,nic neshořelo 🙂 pan poslanco-senátor nadělal problémy především sám sobě.
  Ale joko socan, náchylnej k dirigismu :-)bych takové „přestupy “ zakázal. 🙂

 132. Nepřehánějte , pane Kořenský.
  Z faktu, že někdo zapomenul něco, o čem si možná při čtení myslel, že se ho to osobně týkat nebude, nelze vyvozovat, že je neschopný podnikatel, když spousta věcí svědčí o tom,že je úspěšný.

 133. Nebo mně pro Halladina napadá ještě jiný a mnohem jednodušší příklad.

  Zákon o pohybu na pozemních komunikacích je bezpochyby podřízen ve svém aktuálně platném znění Ústavě České republiky. To asi potvrdí každý zde přítomný právník.
  Pokud někdo pojede nacamraný z Horní-Dolní do Vrchní-Prchni a zabije při tom chodce, půjde si odpočinou to vězení na několik let.
  Argumenty, že „dává lidem práci“, že „chybujeme všichni“, že „přehlédl jeden paragraf zákona o pohybu na pozemních komunikacích“ nebo že „jiné věci dělá dobře“ mu budou u soudu platné jak švadleně soustruh a půjde nejspíš bručet.

  Jak přesně by bylo vhodné s dotyčným naložit, když přehlédne (znovu opakuji – jako několik let aktivně působící profesionální a draze placený zákonodárce) jeden z naprosto základních článků Ústavy ČR, která je zcela bez pochyby řádově důležitější než „Zákon o pohybu na veřejných komunikacích“ ?

  Člověk se pak má tendenci celkem oprávněně ptát, co přehlédne příště ? Ustanovení o tom, že nesmí být současně soudce a/nebo presidentem ?
  Nebo přehlédne, že Ústava zakazuje trest smrti ?
  Nebo jen tak lehce v návalu pracovních povinností pozapomene na ustanovení, že presidentem může být jeden člověk volen pouze dvakrát ?

 134. Halladine – 158 – nežertujte. Přece snad vážně nechcete tvrdit, že by se nějaký zákonodárce domníval při čtení Ústavy, že se ho nějaký odstavec základního zákona ČR, kterým je Ústava České republiky bezpochyby je, osobně týkat nebude. 🙂

  Pokud by tomu tak skutečně bylo, tak je demokracie v ČR ohrožena mnohem víc, než jsem si dosud myslel…

 135. Pane Kořenský, neblbněte.
  Hlavatý nikoho nezabil, nepřekročil žádný zákon, takže není za co ho trestat. Jako senátor kandidovat mohl.
  Další přiklady jsou úplně nonsens. Nikdo nikoho nenechá kandidovat potřetí, kandidovat potřetí po pauze je snad možné.Aspoň se o tom uvažovalo u klause.
  Není soudce, takže rozsudek smrti nevynese, a popravčí taky není.

 136. Halladine, tobě se nezdá poněkud šílené, když zákonodárci neznají zákony? Které ještě k tomu plodí po tunách a jejichž plnění pod hrozbou likvidačních sankcí vyžadují? A vůbec nezáleží na tom, o který zákon se konkrétně momentálně jedná.

 137. A mimochodem, v této souvislosti je argument „když nejde o člověka, jde o hovno“ dost na hovno.
  Zejména proto, že následkem neznalosti a/nebo nerespektování Ústav v různých zemích došlo ve 20. i 21. století ke stovkám milionů mrtvých v mnoha zemích.

  Tohle prostě není sranda ani omylem. 🙁

 138. Mimochodem, docela by mně zajímalo, kolik takových exotů z ANO či jiných stran, kteří považují Ústavu ČR za nezávazné tlachání o blbostech, které se jich osobně netýkají, se vlastně v obou komorách Parlamentu volně pohybuje aniž by byli odborně odchyceni a přemístěni do nějakého vhodného ústavu pro duševně choré…

 139. Halladine – Hlavatý by měl mít hlavně dost soudnosti na to, aby okamžitě resignoval na ten poslanecký mandát, v TV oznámil, že byl debil a do smrti už se nikam do žádné veřejné funkce cpát nebude a vrátil se k tomu šití pytlíků nebo co vlastně v té jeho Juta fabrice dělají.

  A měl by si dostudovat zákony týkající se podnikání, aby se náhodou necítil nejistým, až na něj někdo zaklekne.

 140. 2 dvd – 137. Odpoved zni – nerude noviny tady neexistuji. K mrtvici notne prispiva take televise, navim jak to Soros a jeho Melody Boys vsechno stihnout pokryt. Kdyby starej Murdoch zavrel FAX News a Drudge se vyflakl na svuj Report, do dvou, tri let bychom tu chodili ve svazackych kosilich a prali se o transparenty pro oslavy Prvniho Maje, ci vzpomince na vystrel z Aurory. Jeste to tak nevypada, ale meli jsme namale. . .

 141. P.M. – 167 – bohužel, marxisté ze 60. let minulého století dotáhli ten svůj „dlouhý pochod institucemi“ až do konce a dneska sklízíme hořké plody.

  Budiž jim mírně ke cti, ze své úmysly nikdy netajili, veřejně je deklarovali (alespoň v USA a tehdejší Západní Evropě) a každém okamžiku za posledních cca. 40-50 let získávali posice víceméně demokratickými prostředky.
  Koneckonců i ta marxistická opička vyhrála presidentské volby v USA způsobem, který nebyl nijak zpochybněn a vyhrála je dvakrát po sobě (což lze IMHO velmi těžko okecat a zdůvodnit přechodným pominutím smyslů u části voličů).

 142. pane Kořenský,
  ¨jsem přesvědčen,že v českémparlamentu je spousta mnohem blbějších poslanců než Hlavatý, takže v jeho odstoupení nějakou naději na tlepšení sttavu nevidím.
  Co jsme si zvolili, to máme, lepší to nebude, a budeme to muset vydržet.

 143. Akorát je škoda, že lidstvo mezi tím nevymysleno nějaký šikovný mezihvězdný pohon pro kosmické lodi.
  Docela rád bych pozoroval to současné pozemské hemžení třeba z okolí Tau Ceti nebo tak nějak. 🙂

 144. Halladine – 170 – ale pak je jaksi nevyhnutelné přijmout jako smutný fakt to, že si necháme poroučet partou nepříčetných blbců a nejsme ochotni proti tomu nic udělat.
  Leda volit ještě řádově větší blbce jako je kupříkladu ten Hlavatý, který (abychom mu nekřivdili) nesedí v tom Senátu zase až tak extra dlouho. Jen od roku 2014.

 145. Mimochodem, teď jsem si nechal Ústavu České republiky zobrazit jako PDF soubor.

  Má 17 stran a zmíněný článek ke kterému to zákonodárce Hlavatý patrně nedočetl je na straně 3.

  Když to srovnám se směrnicí EU o importu čokoládových bonbonů, je to poměr stran cca. 1:80. Zájemce může porovnat zde: http://www.szpi.gov.cz/clanek/dovoz-ze-tretich-zemi.aspx

  Při troše dobré vůle si to pan pytlový senátor mohl za ty tři roky dostudovat nebo nechat vysvětlit, 17 stran není až tak moc.

 146. Nakonec, proc by clovek, ktery zakony schvaluje, je mel cist, rozumet jim nebo je znat… Od toho ma stranicke vedeni, ze ano…

 147. A teď koukám , že ani babišovi to moc není jasné co znamená byt pověřen jednáním o vládě , a co znamná pověření sestavení vlády 🙂 On si snad myslí, že bude jmenován premiérem,až sestaví vládu .-D
  Prej se na to zeptá 🙂

 148. Ale Pavle, kdo zakony neporusuje se nemusi niceho bat. A je samozrejme povinnosti obcana zakoy znat, ze ano… A kdo chce dovest nejaky ten cokoladovy bonbom si tech 800 stran bez problemu nastuduje, kdyz uz je chce vozit.

 149. Stranické vedení asi ne. Spíš perzonál na úřadech , ministerstvech a úřadu vlády:-)

 150. Ale celkově vzato musím uznat, že mně Váš postoj v této věci poněkud udivuje.
  Měl jsem Vás zaškatulkovaného spíš jako socialistu a voliče ČSSD a upřimně by mně nenapadlo, že budete pomocí zcela pitvorných argumentů obhajovat evidentně mentálně zcela nedostatečně vybaveného senátora za středně pravicovou (jak jejich guru Babiš praví) politickou stranu.

  To já, jako volič celá desetiletí nakloněný pravici, bych si toho blba obhajovat nedovolil (ačkoli tedy jejich guru pravil, že ANO má fůru společných bodů s ODS), protože bych se bál, že ze mně levicově orientovaní diskutující budou mít oprávněnou srandu. 🙂

 151. Petře – 175, 177 – bohužel, tohle je případ u kterého se zasmát moc neumím 🙁

  Jde o zákonodárce a o Ústavu. Nic důležitějšího a významnějšího už není.
  Tohle není IMHO téma u kterého by se dalo jednoduše říct „lidi to tak chtěli, tak to mají“.
  Představa zákonodárce, který nezná Ústavu, nerespektuje jí a ještě to drze přizná a bagatelisuje to je víceméně stejně odpudivá jako to, že to někdo ještě zlehčuje nebo dokonce obhajuje.

  K tomu nemám moc co dodat, to je prostě přes čáru. Pokud začne zákonodárce kašlat na Ústavu, můžeme se dočkat Norimberských (zpět, Norimberk tentokrát ne, tak řekněme Hustopečských) zákonů, posílání lidí do plynu nebo na těžbu lithia (uran už moc nefrčí) a dalších vymožeností.
  Z hlavy mně napadá, kolik zákonodárců to nedočetlo ještě dál a netuší, že nemohou být současně poslancem/senátorem a třeba soudcem a presidentem. A kolika z nich straší v hlavě, že být zároveň poslanec-senátor-soudce-president-kat by mohl být fajn post který by mohl být třeba doživotní nebo se dokonce dědit…

  🙁

 152. Mimochodem, docela mně udivuje, že tomuto skandálu je věnována tak malá mediální pozornost.

  Ve skutečnosti je tenhle průšvih mnohem podstatnější a mediálně zajímavější než to, kterého vocasa ukecá Babiš aby mu pomohl složit vládu. Protože koneckonců, vláda je jen moc výkonná a jako taková smí činit pouze to, co jí zákon přikazuje.

 153. Tohle nevypadá na blba…
  Vystudoval strojní inženýrství na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci (získal titul Ing.).

  Po absolvování vysoké školy nastoupil v roce 1972 do textilního podniku Juta ve Dvoře Králové nad Labem. V podniku prošel od dělnických profesí prakticky všechny pozice včetně vedoucího provozu, vývojáře, technologa či vedoucího prodeje. Jako generální ředitel textilku vede od ledna 1989 a od roku 2007 ji celou vlastní.[2]

  V roce 2013 získal ocenění Podnikatel roku.[3] Dne 28. října 2015 ho prezident Miloš Zeman vyznamenal medailí Za zásluhy.

 154. Ano, takže jeho kádrový profil bychom měli 🙂

  Když to přeložíme do řeči obecné, tak za totáče vychodil lepší učňák (nic jiného ta liberecká dělnická škola nebyla), těsně po normalisaci nastoupil do pytlovny ve které se postupně projebal až do vedení. Jako nadějnému kádru mu bylo vedení pytlovny svěřeno v lednu 1989 a protože neměl asi žádné zásadní máslo na hlavě, tak ho po roce 1990 nevyrazili, ale přežil a mohl jí následně privatisovat klasickým trikem, kdy si fabriku koupil za peníze fabriky. Říkalo se tomu tehdy „privatisace managementem“ 🙂

  Dále dostal řád Rudé Hvězdy nebo co, ale na to si dneska jaksi nehrajeme.

  Proč mně tak nějak nepřekvapuje, že takový člověk nezná Ústavu a je ochoten být současně senátorem a kandidovat do PSP ? 🙂 🙂

 155. Mimochodem, až do momentu než jste uveřejnil jeho kádrový profil jsem byl tak nějak někde v hloubce duše ochoten toho člověka maličko tolerovat, protože jsem se mylně domníval, že si pytlovou fabriku vybudoval na zelené louce někdy v letech 90. nebo 2000+.

  Ovšem ten kádrový profil to jaksi pokazil. Takže je to normální, úplně standardní zasranej bolševik, jehož jedinou zásluhou je, že se v revolučním roce nachomítnul k vedení fabriky a nenašel se nikdo, kdo by ho sejmul dřív, než tu fabriku privatisoval.

  Takových bylo a je dvanáct do tuctu. Akorát jsou maličko chytřejší a necpou se do politiky, aby se v tom nikdo nezačal šťourat. 🙂

 156. no,možná by se dalo říct, že ji vytvořil na zelené louce,protože úplně změnil sortiment.
  No a na tom vašem lepším učňáků vymysleli docela uspěšné textilní stroje.

 157. Halladine – ještě než půjdu spát, jen malá poznámka, lehce osobní.

  Stojí Vám to za to ? Dětinské argumenty, které tady půl večera píšete, bych očekával spíš od nějakého dementního voliče ANO v restauraci nižší cenové skupiny.

  Od Vás, jakožto skoro vždy slušně vystupujícího a poměrně korektně argumentujícího socialisty a voliče ČSSD mně to přiznám se poněkud překvapuje.

  Jakkoli jsem s vaší všeobecnou politickou orientací směrem vlevo nikdy nesouhlasil, bral jsem Vaše názory jako alternativu, která je do jisté míry promyšlená a poměrně korektně vyargumentovaná a je možno s ní v demokratické disusi polemisovat a hledat argumenty pro a proti.

  Ale v tomto konkrétním případě ? Tomu co tvrdíte, přece sám nemůžete věřit. Leda byste se stal zaslepeným voličem ANOBabišového koncernu.

  Ale jinak dobrou noc. Zbytek debaty (bude-li vůbec nějaká) nechám na zítra

 158. PaneKořenský,

  přiznám se, že toho hlavatého sleduju už asi dva roky. Takže kupříkladu vím,že měl před krymem měl stavět fabriku v Rusku, z čehož krachlo kvůli Krymu. Má tam totiž skvělé tržby ( tedy měl, po krymu v krizi to padlo), ale hodili mu na zboží tuším10% cla.

  Juta v posledních dvou letech vývoz do Ruska výrazně zvýšila. Z objemu 191 milionů korun v roce 2011 se v posledních dvou letech dostala na objem přes čtvrt miliardy korun. Největší nárůst zaznamenala u podstřešních fólií a membrán, jejich dodávky do Ruska zvedla téměř o polovinu na 150 milionů korun.

  Juta dodala například padesát tisíc metrů čtverečních parozábran pro novou hokejovou arénu Bolšoj v Soči, kde čeští hokejisté odehráli základní skupinu probíhajících zimních olympijských her.
  Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/podnikani/juta-zvazuje-vlastni-tovarnu-v-rusku-20140221.html

  oni Juta zvedla celkové tržby o čtyři procenta na rekordních 5,8 miliardy korun, letos čeká další růst tržeb na úroveň 6,2 miliardy korun. Exportem podnik loni získal 85 procent tržeb, výrobky Juty putovaly do 63 zemí celého světa. Největším odbytištěm jsou země Evropské unie, kam loni Juta dodala zboží za 4,8 miliardy korun.
  Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/podnikani/juta-zvazuje-vlastni-tovarnu-v-rusku-20140221.html

  Přímo v Jutě 15 máme několik kmenových obchodníků, které doplňují kolegové ze zahraničních zastoupení. Kromě České republiky a nejbližších sousedů – Slovenska, Německa, Polska a Maďarska pokrýváme Francii, Itálii, Španělsko, Velkou Británii, Benelux, Skandinávii, Balkán, Rusko, Ukrajinu a další bývalé sovětské státy, severní Afriku, arabský poloostrov, USA a Kanadu. Vyrobili a dodali jsme trávníky i do vzdálených destinací jako Panama, Hong Kong nebo Súdán.

  Prostě neschopnej idiot 🙂

 159. Pane Korensky, s Vasim #169 nelze jinak, nez smutne souhlasit. Ja bych sel jeste dale do historie, kdy Joe McCarty poukazal na infiltraci sovetskeho komunismu do nasi spolecnosti a protoze jeho smutna pravda kdekomu, opilemu z konce hrozne valky znela neprijemne, si vyslouzil vsechna spatna jmena v jakemkoliv slovniku. To mne pripomina to povidani o pstrosich, kteri strci hlavu do pisku, aby nemuseli videt neprijemnost.Dusledky se dostavily. Byl jsem, bohuzel, u toho, kdyz tato zeme zahodila velikou prilezitost se stat znovu tou obdivovanou Amerikou. Kdyz Reagan za svych osm let porazil Sovetsky Svaz a dal Americanum zpet ten stary, dobry pocit byt Americanem, jsme se, jak se to stava, posrali. Misto v pokracovani Reaganova americkeho smeru jsme zvolili ultimatniho washigtonskeho byrokrata Bushe. Vzpominam si, jak jsem doma rval, kdyz jeho kandidaturu prodavali mimo jine tim, ze uz tricet dva let pracuje pro vladu!!!! Jestlize ma byt neco vic diskvalifikujiciho pro urad presidenta, nevim o tom. Za jeho, Bushova presidentstvi, vyrostla byrokracie jak snad nikdy. (Cisla jsou dostupna, jsem prilis nasrany, abych googloval.)Clinton, ktery ho vystridal, byl svym zpusobem uleva, byla aspon sranda. Krome toho, ze vynalezl se svou pritelkyni ultimatni zvlhcovac cigar, vybalancoval, za znacneho natlaku od Republikanu vedenych Newt Ginrichem, statni rozpocet. Mrdala Bill taky rekl:“Era velkeho governmenu je pryc!“ To byl den, kdy jsem si dal naposledy panaka, aniz by me neco sralo.

 160. „Then I rock myself to sleep
  Praying that I am here to keep
  Then I ride the rising sun
  Gee ain’t I being lucky one.“

  Fats Domino

  Rest in peace,
  Brother

 161. ing.Hlavatý jistě není blbcem ve všech směrech, v tom jednom konkrétním pak nejspíše je. Když ho ale napadá možnost presidentství, má možnost opětovně kandidovat do Senátu a vyhrát. Ovšem musí si nejprve zjistit, jak to dopadne s jeho členstvím v poslanecké sněmovně.

 162. 190-jsem netušil, že ještě žije. Kdyť hrál v éře Buddy Hollyho a Ritchie Valense.
  A Chucka Berryho.

 163. 180 – to je, pavle, takovy gogolovsky smich. Zakonodarce nezna ani ustavu – pricemz tvrdi, ze neznalost zakona neomlouva – a volic je s tim v pohode, protoze prijatelne ridi fabriku na pytle…

  Jak se nemuzu smat?

 164. Petře,

  pobavím Tě. Včera jsem koukal rozhovor s Babišem.Užjsem to tu pasl,ale nebyla reakce,tajže to zřejmě málokomu došlo.
  Možná,že byl Babiš unavenej (nedivil bych se) ale z rozhovoru to vypadalo,že mu vůbec není jasnej systém jmenování vlády.
  Pořád popíral to, že bude ( po mezistupni pověřením o rozhovorecho sestavení vlády) jmenován premiérem, ale popíral to ,a tvrdil, že bude pověřen sestavením vlády.
  Nakonec řekl,že se zeptá… :-D.

  No, jeho první místopředseda mu to asi vysvětlí. 🙂 Zdá se mi, že hlavní mozek v týmu je on.
  Na druhé straně ,jsem přesvědčen, že Sobotka tu ústavu zná i pozpátku, ale je mu to prd platné, když měl jako spolupracovníky Špidlu a Dienstbiera.
  Lidé kolem Babiše jsou většinou ( ne vždy) schopnější.
  Šéf nemusí vědět vždy všechno,mnohdy stačí,že je schopnej si najít spolupracovníky, co vědí to, co on neví ,. a dá na ně.

 165. Dobré ráno,

  „Juta v posledních dvou letech vývoz do Ruska výrazně zvýšila.“

  No jo, halladine, ale to už pan ředitel neřediteloval, ale senátoroval, pokud se nepletu. A v průseru je senátor, ne ředitel Juty. Možná je pan Hlavatý schopnej ředitel fabriky, ale jako senátor se zachoval jako idiot.

  A hlavně nechápu, ústava neústava, když už je někdo senátorem, proč leze na kandidátku do sněmovny. Lidi, u kterých je nějaká překážka aby se ujali funkce poslance, vby na kandidátkách prostě neměli být. Ani na nevolitelných místech.

  Na druhou stranu v tom průseru není Hlavatý sám, tohle si taky měli pohlídat ti, co kandidátku sestavovali.

 166. OT: Pan Podracký pěkně a logicky: http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-strach-z-babise-08k-/p_politika.aspx?c=A171024_233957_p_politika_wag

  (…) všude je vytvářen strach z něčeho, co není nebo je velmi slabé proti obludnosti kauz, o jejichž potrestání vlastně jde (…)

  Jedině strach z migrantů má nějaké racionální jádro, protože vzniká na základě reálných událostí v západní Evropě. Jenže tento strach vede lidi k odmítání Evropské unie a opět diskredituje ty, kteří se tyto reálné obavy snaží vymlouvat.

  (…)

  Co měli občané dělat? Měli se nechat stále okrádat? To už přece dávno nesouvisí s ekonomickou transformací, vždyť tyto lumpárny se už zahnízdily ve stabilním systému. Dá se předpokládat, pokud by nebyla revoluce, že budou už navždy. Stále a trvale budeme okrádáni, stále a trvale budeme krmit podvodníky a neschopné politiky.

  Akorát mu tam holt chybí nahlédnout, že když jím popisované zásadní vady systému v klidu existují přes dvacet let, těžko se teď uvnitř něj vynoří nějaké jejich řešení…

 167. On není unavený, on je tak hloupý (stačí se podívat na jakýkoliv rozhovor s ním-já jsem udělal, zařídil, jiní to kazí. A EET. A to. A tamto. Neudrží myšlenku, nedopoví větu). V podnikání to může být výhoda, v politice ho to začíná dohánět…
  BTW, doteď nedirigoval, vezl se a kritizoval. Teď je to ale na něm, aby tvořil. A to znamená mnoho, mnoho kompromisů. Na to on není zvyklý. Kdyť doteď stačilo ve firmě zadupat a bylo.
  Včerejší neúčast na schůzce s Bartošem (protože ho „urazil“) je toho důkazem. Přitom toho bude muset snést daleko daleko víc, pokud chce být premiérem.

 168. Jo,maydo,
  on je pan exsenátor mezi sprostným lidem v kraji velmi populární,takže měl působit coby lákadlo na voliče. No, zafungovalo to – až moc. Byl na nevolitelném místě, ale preferenční hlasy…..
  Možná si pamatuješ,jak po sametu byli na kandidátkách OF populární herci atd – a po volbách odstoupili.
  Tohle mělo být asi něco podobného, ale krajská věrchuška Ano to trochu nezvládla. 🙂

 169. Poslanecký mandát vzniká (a tedy ten senátorský zaniká) dnem voleb, z toho se nedá odstoupit ani vystoupit. Na tom nebylo nic ke zvládání.

 170. NoName,
  on musí být unavený.Ta volební kampaň ,kterou vedl musela být pěknej záhul . Provandrovat celou republiku,furt v autě, kecat s lidmi,pak zase do auta a jinam, porady, rozhovory atd.
  Nejmladší už taky není…..

 171. Sorry, citace měly být italikou.

  180, 195 — Hlavatý zřejmě svému hnutí kývl na to, že mu bude dělat reklamu (ve Dvoře a okolí je dost oblíbený) na nevolitelném místě, pak ho (z důvodu v závorce) lidé vykroužkovali, a on měl nejapné řeči o totalitě.

  To, že nějaký i mírně nestandardní krok může ve zdejším právním systému mít nepředvídané následky (pro vnějšího pozorovatele leckdy komické), je myslím — v rámci jeho nenormálnosti — úplně normální věc, a z toho hlediska se domnívám, že jí pánové PK a PK přisuzují váhu snad až přílišnou. Více mi asi vadily ty jeho blbé kecy potom, i když nepochybuji, že si žurnalisté z Lügenpresse dali záležet, aby jej přistihli ve slabší chvilce.

 172. No a britskej ministr pro Brexit mluvil o československu,a teď si z něj dělaj nehoráznou pérdel 🙂

 173. Právě proto, že tu je možnost preferenčních hlasů a že měl Hlavatý působit jako tahák na voliče, se mělo s tou možností kroužkování počítat. Je to vcelku logický, pokud se sátźí na to, že lidi to hodí ANO proto, že chtějí Hlavatého ve sněmovně.

  Ale především na tej kandidátce neměl být nikdo, kdo se z jakýchkoliv důvodů může octnout v situaci, že se nemůže hned po zvolení ujmout mandátu.

  Ono nejde o to, jetsli nějakej Hlavatej něco přehlídl. Jde o to, že zákonodárci obecně neznají ústavu, a neumí z ní odvozovat souvislosti a to jde o dokument o 17 stránkách.
  Pak je samozřejmé, že neznají ani ostatní zákony, neovládají souvislosti a provázanost mezi nimi a nejsou schopni si představit, že zásah do jednoho zákona má odezvu v řadě dalších předpisů.

  PAk samozřejmě to právní prostředí vypadá jak vypadá. Problém je v tom, že řadový občan musí mít všechno v malíku, protože „neznalost zákona neomlouvá“, zatímco zákonodárci nejosu schopni a ochotni si ani přečíst ústavu a když něco zvořou, argumentují, že šlo jen o malé přehlédnutí.

  Kruci, na co ti senátoři dostavájí prachy na asistenty a expertízy, když už jsou líný si to nastudovat sami?

 174. 204 – legracni je, ze onen legalni system pan spoluvytvari… 🙂

 175. 2 Schumi ad 101 – Odinstalační utilitu sice nemám, ale vím, kde by se dala sehnat… Mám na mysli utilitu SA vz. 58 s náboji 7.62

 176. maYdo,

  ještě se ti nestalo,že jsi přehlídla nějakou prkotinu,a následně sis nadávala,jak jsi mohla bejt tak blbá ? 🙂
  Mi teda párkrát ano.
  A nezbývá než opakovat – co jsme si zvolili, to máme, a budeme s tím muset žít.
  Přežijemi Babiše 🙂

 177. 101 — Za největší problém nepovažuju instalaci nových zákonů, ale odinstalaci starých.
  Spousta sdílených souborů, dat, klíčů v registrech… Ale i trojské koně, všemožný malware.

  Máte odinstalační utilitu? Kdysi jsem tu o tom psal, bylo by možno vyhrabat.
  Znovu načíst systém? Máš představu kolik času by zabralo jen tohle? To abychom se všichni uložili do stázového pole.

  Domnívám se, že systém směřuje k čisté reinstalaci.

  No, jestli dovolíš, Schumachere, rád bych se u příležitosti Tvého příspěvku pokusil oživit svoji starší ideu náhodného rušení zákonů. Na rozdíl od přísně logických (byť pro nás již téměř neprůhledných) kausalit v útrobách operačních systémů může být jeho (motivační a vysvětlující) analogií léčba rakoviny ozařováním. Tam nám již hned Heisenbergův princip zabraňuje předpovědět, co se při interakci konkrétní částice s buňkou stane; a přesto záření statisticky vzato nějak léčí, s určitou pravděpodobností, jakkoliv je ovšem vždy možné, že určitá částice vyvolá v některé buňce mutaci ještě nebezpečnější.

  Zákonů je tolik, taková nepřeberná spousta, že při přísně náhodné volbě těch ke zrušení bude pravděpodobnost, že si zrušíme zrovna dejme tomu OSŘ nebo TrZ, dosti malá, ač ovšem ne zcela zanedbatelná. Ale i kdyby… I v tom případě pořád lze pokračovat tou reinstalací, o které píšeš.

 178. NoName , ono to v té ústavě není úplně jasně řečeno. Na jedné straně se píše, že mandát poslance vzniká zvolením,jinde se píše o ujmutí se funkce, a může to budit dojem,že poslanec je poslancem až složením poslaneckého slibu.

 179. 207 — Ale především na tej kandidátce neměl být nikdo, kdo se z jakýchkoliv důvodů může octnout v situaci, že se nemůže hned po zvolení ujmout mandátu. — To jistě neměl, maYdo, ale na druhé straně při pohledu na těch 30 kandidátek asi uznáte, že takových tam sumárně vzato bylo hodně, ne-li rovnou velká většina.

  209 — Další koincidence, tentokrát zcela náhodná. Nečetl jsem to, když jsem psal 204, datluju pomalu.

  Odtud vidět, že bych se měl raději pokusit dělat něco užitečnějšího…

 180. „ještě se ti nestalo,že jsi přehlídla nějakou prkotinu,a následně sis nadávala,jak jsi mohla bejt tak blbá ? 🙂
  Mi teda párkrát ano.“

  Otázka je, čemu říkáš prkotina.

  Já bych to brala jako srovnatelný s tím, že bych někomu slíbila , že zařídím stavební povolení na fungl novej barák a přehlídla bych, že musí nejdřív proběhnout řízení o umístění stavby. Nebo kdybych bych u stavby na území památkové rezervace přehlídla, že musím mít souhlas památkářů.

  O tom, jetsli to jsou prkotiny, by sis mohl podiskutovat s šéfem nebo s klienty. 😀
  Ale kdyby se mi to stalo, tak nejspíš bych se už dávno musela poohlédnout po jiném zdroji obživy.

 181. “ To jistě neměl, maYdo, ale na druhé straně při pohledu na těch 30 kandidátek asi uznáte, že takových tam sumárně vzato bylo hodně, ne-li rovnou velká většina.“

  Ok, zpátečníku, ale co to mění na podstatě věci, že zákonodárci neznají pořádně ústavu a na tom, že by se voličům měli nabízet jen kandidáti, kteří jsou v případě zvolení schopni se funkce ujmout?

 182. MaYdo,

  poněkud se svými příklady přeháníš 🙂 Ty tvoje přehlédnutí by měly za důsledek nějaké poškození konkrétních lidí, jedinej důsledek přehlédnutí pana exsenátora bude to, že jeho spanilomyslná pérdel si bude zvykat na novou sesli, kde stejně jako mhoho jiných bude zvedat či nezvedat ruku podle toho, jak mu řeknou 🙂
  Kromě toho,že pan exsenátor chvíli po zjištění vypadal jako vůl 🙂
  Ale na to se za chvíli zapomene, a dál se pojede podél černých skal….

 183. Ale nepřeháním. Každej, kdo vykonává nějakou práci by měl znát předpisy, které se jí týkají a umět s nimi zacházet.

  kromě toho – zjištění voličů, že volby jsou komédie, protože se může stát, že někdo komu dali svůj hlas a důvěru, sedí na dvou seslích, ač by neměl, to podle tebe není žádnej problém

  Možná, že vyčíslit nějakou škod nejde, ale neblahé důsledky to časem jistě přinese.
  Nemluvě o tom, že při takhle ležérním přístupu k zákonům by mohl pan senátor příště způsobit průser, proti kterýme je jeden poškozenej investor opravdu prkotina.

 184. Pavle, ty se podivuješ nad Hlavatým… vzpomeň si na to kolik a jakých zákonodárců, i z řad právníků, mělo problém se znalostí Ústavy při Sobotkovo podávání/nepodávání demise.

  Neustálé novelizace hned po schválení dalšího zákona jasně plynou z toho, že zákonodárci ty stávající neznají a nemají tušení souvislostí, natož důsledků.
  O jazyku (formulaci) a interpunkci ani nemluvě!

  V té sněmovně je prý zaměstnáno asi tisíc (slovy:1000)lidí, takže by tam snad nějaké právní oddělení i bylo.Otázkou je kvalita těch zaměstnanců.

 185. No, vlastně došlo i k hmotné škodě- zbytečné senátní volby v jeho bývalém obvodu. Což něco stojí.
  No a ostatní přeceňuješ – poslanců jsou dvě stovky, určitě je tam i fůra blbějších,a stejně zdvíhají ruce,jak se jim řekne.
  Volně parafrázuju mého oblíbeného WCh – demokracie je děsně blbej systém,ale ty ostatní jsou ještě horší.

 186. Šumaváku,

  oni poslanci dostávaj dost velké prachy na to, aby si zaplatili nějaké expertízy atd.
  Jen je otázka,zda je opravdu použijou,anebo si radši za ně postavěj barák( jako třeba Sobotka)

 187. zdravím!
  S ranním kuropěním vstává z volebního bojiště jedna oběť nelítostného boje:
  https://www.novinky.cz/domaci/452998-byl-v-europarlamentu-a-neuspel-ve-snemovnich-volbach-ted-chce-mach-do-senatu.html
  Ponechav své zdecimované vojsko na bitevním poli svému osudu, došel Mach zřejmě k názoru, že nejenom ideály živ jest člověk,a takové senátní křeslo není k zahození; prý uvažuje, že se obrátí i na své konkurenty v boji ( TOP 09 a STAN ) s požadavkem o podporu…..
  U pěti knih Mojžíšových, to jsou věci !! 😕

 188. 211 Zpátečníku, důležitých zákonů je víc. Nutno stanovit bezásahové oblasti, které jsou nutné pro fungování státu. Klíčové zákony v oblasti civilní, bezpečnostní, finanční, sociální. Jejich reforma by byla průběžná. Žádné zemětřesení. Princip zachování existujících právních vztahů, práv a jim odpovídajících povinností založených na zrušených normách, není-li stanoveno jinak.
  Prvně příslušná změna Ústavy…

 189. 189 P.M., Mc Carthy byl paranoidní magor. Přestože obecně měl pravdu. Mccarthismus je temné období USA. I tam měli svá „padesátá“.

 190. P.M., váš prezident sice má silnou pozici, ale není všemocný diktátor. Je viditelným vrškem ledovce, jehož o mnoho větší část je skrytá pod hladinou. Kdo je prezidentem je důsledkem toho. Jak prezidenti jsou měněni je důsledkem komplexních příčin různé váhy. Projekce a redukce US politiky na prezidenta je jednoduchá, pohodlná leč mylná.

 191. 221 westiku, to je za dané situace rozumné. Bude rozkládat ze Senátu 😀

 192. 167 P.M. je-li to tak, visí-li vaše „demokracie“ jen na tomhle, pak dobře vám, protože byste si to prvomájové defilé plně zasloužili.

 193. 160 Pavle, ohrožena demokracie?…
  „Demokracie“ není sama o sobě. Demokracie nemůže být ohrožena. Není sama o sobě. Demokracie je jen projevem. Tak jako stát je jen formou.

 194. P.M. i u vás máte „Horákovou“. Ethel Rosenbergová byla nevinná.

 195. (228) Chudák „demokracie“ 🙁
  Každý se tímto slovem ohání jak s praporem ,aniž by věděl,co konkrétně znamená 😕
  „Jaký je ale smysl a obsah slova „demokracie“ ? Je to jedno z mnoho slov, jejichž smysl se během staletí tak hluboce změnil,že musíme vynaložit mnoho úsilí,abychom je pochopili; je to slovo, které primárně se používá jako nálepka, která má vyvolat pozitivní nebo negativní dojem v závislosti na tom, kdo ta slovo používá a jaké emoce vyvolává v jeho mysli. A tak diskuze na téma „demokracie“ mohou vyznět jako „hovory“z babylonské věže: každý mluví jiným jazykem. “

  Obecně dá se říci ,že toto slovo znamená především to, co výše uvedl Šumavák: formu, jak se dostat k moci 😕 Jestli nějaký senátor nebo poslanec zná nebo nezná ústavu, nemůže na této „formě“ nic změnit -Schumi má pravdu .

  Ostatně: mám dojem ,že jsme se zde již tímto tématem dříve na Šumavákovi podrobně zabývali včetně vad parlamentní demokracie (a těch je hafo !) 😕

 196. Mohl by, prosim, nekdo rict Schumacherovi, ze tu jeste navic bijeme cernochy?

 197. Jsou i jine veci na svete. Ja uz muzu chodit o francouzskych holich. Ale hlavne se mozna najde i moje neschopenka!

 198. „Obecně podle profesorky funguje ve společnosti předsudek, že matematiku zvládnou pouze bílí, a podobně tomu tak je i v odborných kruzích, kde, jak tvrdí, obecně platí, že kdo se stane jejich součástí, je automaticky považován za bělocha.“

  V životě by mně taková ptákovina nenapadla, jestli vona není paní profesorka sama rasistka…. 😀 😀

  Být autonmaticky považován za bělocha – jestli to není tím, že se zkrátka matematici baví o matematice a neřeší, jako má kdo kůži.

 199. Pani profesorka je pitoma jak kybl kytu. Za nejlepsi matematiky, a naprosto duvodne, jsou pokladani Indove, v mensi mire cela jihovychodni asie…

 200. ěšč Pánbůh si to přebere (ačkoliv židovka a komunistka …), asi má AK pravdu a jela v tom taky.

 201. 222 — Schumachere, otazník za OT jsem si dovolil připsat z toho důvodu, že nevím, zda celá tato fraška není třeba odpovědí v malém na výše diskutovanou otázku očisty legislativy ve velkém. (Jsem už dlouho zvědav, kam Pacovský ten proces nakonec dotáhne. A docela by mne zajímaly jeho osobní cíle, s nimiž k němu přistupuje…)

  Obávám se, že Tvoje metoda (identifikovat zdravé jádro a zbytek zahodit) je stále ještě příliš podobná tomu, jak se celý zdejší legislativní kompost utvořil, sedimentoval a prokvasil. A právě tato podobnost je myslím příčinou, že by asi nebyla o mnoho úspěšnější než běžné novelizace.

  Jakous-takous naději by snad mohla mít leda v případě, kdy nepřekročitelnou podmínkou by bylo, že onu identifikaci jádra budou provádět výlučně neprávníci, nepolitici, neúředníci, nežurnalisté a ne-neziskovkáři. Jinak už slyším to zdůvodňování, proč a jak je který zákon či předpis bez sebemenší pochybnosti nejen prospěšný, ale přímo nezbytný… No uznejte, cožpak bychom byli někdy zvedli ruku pro něco, co není naprosto nepostradatelné?

  Oproti tomu moje metoda, ač nejspíš poněkud neorthodoxní, myslím má výhodu zejména v tom, že právě díky té neorthodoxnosti proti ní systém dosud nemá vybudovánu imunitu.

 202. Ufff, den blbec…
  Ale co bych vás nepotěšil ( podle průpovídky “ Člověka potěší,když slyší o cizím neštěstí (c) Š+G)
  Dopoledne jsem šel na nákup, zabouchl a nevzal klíče. Takžesednout na schody,. ačekat zámečníka z Brna. Když bylo otevřeno, tak jsem slítnul ze schodů a dost blbě si načal kotník.
  Následně jsem jel do revmatologické ambulace v Brně, kde jsem byl objednanej na 14:45
  Mezi Hustopečemi a Brnem parádní zacpa, takže když mi z ordinace volala v 15:10 sestra, kde s flákám,a že pan doktor končí,a já ji řekl,kde jsem ,řekla mi,ať už nechodím.
  A zavolám zítra ráno o nový termín .To jsem byl u nákupní zóny před Brnem.
  Takže otočit,a domů 😀

 203. 241 Zpátečníku, když jsem kdysi začínal s Windows, smazal jsem, podle mého, několik nepotřebných DLL. Pak se moc divil.
  Co a jak je na pokec, protože bych se upsal.

 204. 232 P.M. bude hůř až černoši budou bít vás. Euroamerická civilazace je civilizací bílého muže. S ním stojí a padá.

 205. Babis pry ODS nabidl 7 ministerstev… Zajimave.

 206. 236 maYdo, tak. Nevím, že gender a afirmation debility by byly v neokecatelných oborech jako matematika, fyzika…

 207. halladine, nejseš v tom, že máš den blbec, sám. Měli jsme jet na chalupu, já šla pro auto, děcka čekaly na chodníku s taškama, proviantem a kytkama na hřbitov a auto vypovědělo poslušnost. Startér jen lehce kníkl a ani se nehnul Přitom ten auťák, když se zapne elektrika, svítí jak staromák o vánocích, ale když chci nastartovat, tak všechno zhasne.

  Venku tma, autoservis má dávno zavřeno, tak jsme zas ty tašky a kytky vynosili nahoru. Ráno zavolám do servisu a uvidíme. Brácha se bude muset asi letos postarat o hrob sám.

 208. 243 – posledni system, ve kterem to takto slo a beztrestne, byl Amiga Workbench

 209. Paní profesorka zjevně z matematiky propadala,
  jinak by věděla, že v matematice používáme čísla ARABSKÁ, ba i algebra je tohoto původu. Víc mne z hlavy nenapadlo – během studií jsme se víc zaobírali obsahem, než kdo co a jak… božebožebožebože…. vyslat je všechny do alternativní galaxie, ať si to tam vedou po svém.

 210. 254 A ty arabsky cisla jsou puvodem z Indie. Oni Arabove ukradli ledacos.

 211. 245 No vidite to, Halladine! Zrovna jsem vam chtel napsat, jak mne je lito, ze jste spadl ze schodu a vy takhle!Kdyby Amerika spadla ze schodu, ci by ji nekdo (kdokoliv) natrh anus, cokoliv ne moc dobreho, vy socani, kteri se k socanstvi verejne hlasite, ale hlavne ti, se kteryma mlati socanska zavist, ale maskuji tuto chorobu vodopady slov, by se stestim pretrhli.

  Tak jeste jednou:Je mne uprimne lito, ze jste upad.

 212. 256 JJ Jen si myslim, ze pripominani neni nikdy dost.

 213. J, Karle, myslím, že to bude něco takovýho. Ale netuším, co obnáší oprava. Asi se to nedá opravit jen tak na ulici, co?

 214. Jo, to nevím, jak s opravou. U Felicie a Formana jsem to uměl na ulici alespoň vymontovat a podívat se na taková základní místa. U nových aut už to asi moc nejde.

 215. Já na to ráno zavolám svýho opraváře. Ale on bude muset přijet, což asi neudělá hned, i kdyby to šlo jednoduše opravit.
  Tak se pro jednou předci obejdou na Dušičky bez věnce. A auto si bude muset na zimní gumy počkat, když trucuje. Ostatně kdoví, jak to s tím přezutím bude, nemůžu se tam dovolat a někdo mi povídal, že pán, co mi měnil kola byl prý nemocný a kdoví, jetsli už funguje.

 216. Ty přece bydlíš na krásném startovacím kopci, pokud si dobře pamatuji …

 217. 264 prověřil bych akumulator_ to,že auto sviti neznamená, ze je schopný otočit starterem.

 218. halladine – 212 – ale no tak. V Ústavě je jednoznačně v Článku 19. odst. 3 řečeno jak mandát poslance či senátora vzniká. V Článku 21. je exaktně řečeno, že obojí nelze.

  Na tom není nic složitého.

 219. Tak nějak jsem z odkazu nepochopil, z čeho má ta profesorka z university v Ilinois traumata.
  Nikdo jí nebrání nazvat onu převodní konstantu mezi průměrem a obvodem kruhu třeba „Bunga-Bunga Žu-Žu Kách“ a o její absolutní hodnotě může nechat demokraticky hlasovat.
  Absolventům toho ústavu na kterém působí to bude nejspíš úplně jedno, protože stejně netuší co to kruh vlastně je a k čemu je to dobré. 🙂

 220. Ale z jiného soudku, tentokrát literárního.

  Tak jsem využil víceméně volného dne a téměř jedním dechem jsem vstřebal cca. 65% nejnovější knihy Dana Browna „Origin“, která nedávno vyšla.

  A MOHU TO VŘELE DOPORUČIT.

  Je to dle mého skromného názoru to nejlepší, co Dan Brown zatím napsal. Doufám, že posledních 35% které jsem zatím nepřečetl to nepokazí.

  Už samotná základní myšlenka té knihy je naprosto úžasná.

 221. (266) Akumulátor (většinou) neklekne z ničeho nic. Jestli auto zhasne při sepnutí startéru, hádám kraťas. Ale dalo by se to zjistit, pustit auto z kopce, projet, zastavit zase na kopci a zkusit zastartovat. Pokud by to byla baterka, chvilku by se to snažilo. Pokud šlus, tak žádná změna.

 222. Pokud se ta kniha stane ve světě stejně populární, jako kdysi „The Da Vinci code“ (česky „Šifra Mistra Leonarda“), dovolená příští rok ve Španělsku asi podraží kvůli milionům turistů, kteří budou chtít vidět několik míst, zejména geniální architektonická díla Antonia Gaudi v Barceloně.

 223. Sám jsem měl při čtení té knihy cukání otevřít Internet, kouknout se kolik stojí letenka do Barcelony, vzít si pár dnů volna a dočíst to tam na místě a při tom na ta místa koukat zase (po mnoha letech) na vlastní oči… 🙂

 224. „Ty přece bydlíš na krásném startovacím kopci, pokud si dobře pamatuji …“

  no, to sice jo, ale končí na poměrně rušný křižovatce a momentálně je půl ulice rozkopaný tak tak se tu projede a na kopci je hřbitov a dušičky za dveřma. Motat se v tom s autem, u kterýho nevíš, jetsli chytne nebo ne asi není to pravý. Představa , jak uvíznu uprostřed Radlický, zleva tramvaj, zprava tramvaj a za mnou kolona hřbitovních návštěvníků, to se mi zrovna moc nezamlouvá.

 225. Já mám s tím Brownem problém, že se mi děsně nelíbil ve filmu Šifra mistra Leonarda profesor Langdon. A když to čtu, tak mi ten nesympatickej ksicht vyskakuje před očima a kazí mi to požitek.

  ale zase pro Gaudího mám slabost. To bych možná toho nesympaťáka i skousla….

 226. To je asi individuální. Mně Tom Hanks jako profesor Langdon docela sedí. Z hlavy mně nějak nenapadá jiný herec, který by ho mohl zahrát tak, aby to sedělo na pocit, který má z té postavy čtenář knihy. Možná Hugh Grant, ale nevím.

  Já mám s těmi filmy jiný problém. Ono se z nich tak nějak vždycky ztratí to, co vlastně tou knihou chtěl Dan Brown sdělit a koho chtěl popíchnout/nasrat a výsledkem je takový průměrný akční film.

  Proto to raději čtu a na filmy se dívám až s větším časovým odstupem.

 227. Hm, před chvílí jsem slyšel, na čt24, že kongres vyšetřoval americké financování nějaké neziskovky v izraeli,která měla způsobit porážku Netayahua ve volbách. Za Obamy.
  Prý to nebylo nezákonné, ale neetické.

 228. Odjinud

  Včera cestou z hospody jsme si s kamarádem hráli na Microsoft, já jsem byl Windows a pořád jsem padal a on byl Servis Pack a snažil se mi zvyšovat stabilitu. 😀

 229. Nicméně základní zápletka té nejnovější knihy je vystavěná parádně.

  Superbohatý a superinteligentní IT vizionář přijde při vývoji pokročilých algoritmů umělé inteligence na poměrně jednoduché, zcela správné a po všech stránkách z hlediska tvrdé vědy nenapadnutelné odpovědi na dvě základní otázky, které lidstvo od nepaměti trápí. Totiž „Odkud jsme ?“ a „Kam směřujeme ?“ a dokáže, že obě otázky jsou vlastně dvě strany jedné mince.

  Bohužel, jeho objev má jeden poněkud nepříjemný vedlejší účinek. Pokud se lidstvo s tímto objevem seznámí, stanou se církve jaksi zbytečné. Ne proto, že by nějak extra vadily nebo tak něco, ale poté co se lidé dozví odpověď na tu základní otázku, stane se „víra“ (v theologickém smyslu slova) zcela redundantní…

 230. Na rozdíl od jeho předposlední knihy „Inferno“ mně tohle dostalo natoli, že asi nepůjdu spát, dokud to nedočtu 🙂

 231. No, mně se Tom Hanks prostě nelíbí jako chlap. Není to můj typ, nemá pro mně žádný charisma. Což je, málo platný, u filmů tohoto typu přece jen žádoucí, aby hrdina měl charisma. 😉

  já jsem ten film viděla dřív, než jsem se dostala ke knize.

  V tej knize funguje Gaudí jen jako kulisa nebo mají ty stavby nějaký vztah k obsahu?

 232. P.M. ad 232 –

  Mohl by, prosim, nekdo rict Schumacherovi, ze tu jeste navic bijeme cernochy?

  to my víme, a prý je to teď na vyšší úrovni:
  Černochy prý bijí černí policajti… 😉 😀 😀

 233. maYdo – mají vztah k obsahu, podobně jako třeba má k obsahu vztah Guggenheimovo muzeum v Bilbao a další lokality. V tomto ohledu je to trochu té „Šifře Mistra Leonarda“ podobné.
  Tedy v tom smyslu, že třeba geometrie staveb či jejich historie je použita jako součást zápletky.

 234. >>281 – 283.
  Kdyz placne pres prdel cerny policajt pendrekem jineho bakelita, dela mu dobrou sluzbu. Mozna se tomu, kdo dostal na prdel, rozsviti. Riznout ho po hlave je ztrata casu a usili. Tam se nema co rozsvitit. No a s tim strilenim to neni tak uplne. Za Trumpa se zacalo velice vsude setrit a tak se strileni cernochu policajty omezuje.Tu funkci zastava soukromy sector – cernosi se strileji mezi sebou. Kdyz jenom v Chicagu neni aspon deset za weekend na vyradu,je to slaba sezona. Policajti je jen svezou do marnice.

 235. A koukejme,
  Zaorálek má nějakou sebereflexi a pocit zodpovědnosti- nebude se ucházet o funkci.
  A socani mají další finanční problém- půjčili si na volby 100 melounů,dostali od státu jen 37.
  Bude se propouštět…

 236. 284-jak se mne ptal jeden známý, když jsem mu říkal, že jedeme na výlet do Chicaga-a proč ? Chicago-to je vítr, déšť, vražda, vražda, vražda, déšť, vítr, vražda, vražda …

 237. (275) Jo, já mám stejný problém. Co jsem četl, to radši ani nechci vidět (a vyjímečně i obráceně).

 238. Třeba Pán prstenů se docela povedl … Vzhledem k tomu, jak je ta kniha složitá a kolik dějových linií scénárista musel vypustit.
  Naopak Hobit ani náhodou.

 239. 289

  Ovšem ani kniha Hobit není tak povedená jako Pán prstenů. To trochu deformuje srovnávání obou filmů

 240. Hobit je jiný žánr. a je skvělý.
  Akorát není na 3 celovečerní filmy.

 241. Mňo… Hobit je zvířecky nudný film na motivy knihy. Natočit podle 252 stran textu film o celkové délce 474 minut musí být nutně zvěrstvo. Děsím se toho, jsk Pítr Klaxon uchopil Silmarillion.

 242. Já bych řekl ( ale je to subjektivní názor) , že Hobit nese znaky prvotiny.Tolkien ještě tehdy neuměl psát tak, jak uměl při Pánu prstenů.

 243. Hobit je především pohádka. Není tak vážný jako LOTR.

 244. 248 – no jo, jizda na kole se fakt ke konzervativci nehodi…

 245. Trump zamezil zverejneni nekterych dokumentu ohledem atentatu na Kennedyho… Dalsi dukaz, ze kryje Putina…

 246. 295

  Proč by ne, pokud je to kolo uděláno na zakázku na míru. Není to batůžek s PET flaškou 😀

 247. Halle, i kdyby bylo karbonove, proste s konzervativnim svetonazorem se kolo nekryje… Harley Davidson… Ano, samozrejme… Ale kolo proste ne 😀

 248. No, Ti mi prijdou konzervativni az az… Imperium a samoderzavi by jim asi nevadilo 🙂

 249. NoName,
  jste jak malej. Jako byste nechápal , že cokoli USA činí, dobře činí. Cokoli dělá Rusko, činí špatně , a proti mezinárodnímu právu.

 250. NoName, nekdy nezbyde, nez bojovat za svobodu reci cenzurou…

  Pred asi rokem jsem napsal, ze mam obavu, abychom v zapalu boje proti nedemokratickemu Rusku neprehledli likvidaci demokracie u nas? Jde to rychleji, nez jsem cekal… Uz tu mame cenzorskou komisi na ministerstvu vnitra, soukrome firmy nadsene potlacuji nazory, ktere nejsou v souladu s pranim vlady… Je to za par.

 251. P.M. radši vysvětlete kdo zavraždil Kennedyho, pošlete se pitevní protokol, a vysvětlete proč gauner Ruby zavraždil Oswalda. A proč nejdemkratičtější a nejspravedlivější země na světě tají a i dál bude tajit jak to bylo, a čí jaké zájmy by pravda mohla ohrozit.

 252. 281 Šumaváku, už i černí policajti? To je prokazuje jak ten rasizmus je tam strašný!

 253. Koho v USA proboha může ovlivnit tweet Sputniku ?

  zase hloupá otázka.
  Nezbývá než zopakovat. Cokoli USa činí atd.
  Takové spekulace, koho může či nemůže Sputnik ovlivnit jsou nadbytečné a hloupé.
  Hloupé v tom lepším případě. Taky může být ten, kdo je klade, Putinův agent.

 254. 303 Petře, demokracie tu není, není co likvidovat. Leda zbytky svobody. Demokracie se nerovná svoboda, jak víš.

 255. 275 Pavle, čtení se mi převádí na film. Když pak koukám na film, často si říkám, že tem můj le lepší.

 256. 308 – no jo, ale ja se zvyknu drzet zavedene terminologie. Minule jsem nekomu rekl, ze jsem priznivcem ultrakrajni pravice a on se jal mi vysvetlovat, co je na nacionalnimu socialismu spatne… Nechapu proc…

 257. Chápu, že nasere, když RT ukazuje, jak německá policie stříká vodními děly po „fašistech z Pegidy“ a ten „fašistický dav“ jsou břichatí fotři a matky s kočárky, ale je otázkou, zda je problém úplně na straně RT…

 258. A musím na nákup. Jednak je zítra státní svátek, a tedy kromě vietnamských obchodů zavřeno, jednak se mi na víkend ohlásila bejvalka s mladší vnučkou a dceřinou čubinou.

  Někdy mě napadá – kam by jezdila,kdybych se s ní nerozvedl a neodstěhoval na Moravu ? 😀 😉
  A příští rok slavíme – 30 výročí rozvodu 🙂

 259. (303) Ne, že by se mi ta komise na MV líbila, ale cenzorská zatím není.

 260. Promin AK, prebehl jsem o rok dobu… Zatim jen rika, co by se cenzorovat melo.

 261. 311 – urcite je na strane RT. Jinak televize nic takoveho neukazovala…

 262. Ono něco jako ta komise u nás existuje i u EU….
  To samozřejmě dokazuje jen jedno – ta komise je správná, a je dobré , že je.

 263. 264 halladine, důležité je mít přezuto jak třeba. Ne čekat od kdy je povinné, to mě nezajímá. Mám přezuto. Předevčírem jsem se o tom bavil. Od kolegy typická reakce „Ty už máš přezuto? Vždyť ještě nemusíš.“ On přezouvá podle zákona, já podle předpovědi počasí. Mám přezuto od včerejška, podle předpovědi byl poslední den příjemného počasí pro přezutí a přípravu vehiklu na zimní období. Zvědavý jaá bude zima, mraveniště jsou víc do špičky než loni.

 264. 310, Petře, já to mám úplně stejně!!! 😀

 265. Neexistuje žádná norma, specifikace atd., jak má zimní pneu vypadat.
  Když má logo M+S, je prostě zimní. A logo vás na ledu vždy udrží.

 266. Schumachere,
  ptám se, abych věděl, jak moc mám spěchat. na jižní moravě je asi počas trochu jiný než u Vás.
  Ovšem jezdívám pravidelně do OV.

 267. Jinak já osobně bych byl rád, kdyby byly ještě pneumatiky jarní a podzimní. Přece jenom, to střídání tepla a zimy … Je to jiné než v létě a zimě.

 268. 313 Karle, do centra zájmu se dostává trestná činost páchaná v diskusích na fórech…

 269. Zimní pneumatiky jsou povinné pouze na úsecích silnic označených značkou C15a – Zimní výbava.
  Jinak zimní pneumatiky jsou v ČR povinné od 1.11 do 31.3 pokud na silnici leží souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námraza. Dále pokud lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na silnici během jízdy může souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námra vyskytovat. U vozidel do 3,5t(osobní auta a dodávky) musí být pneumatiky na všech 4 kolech, hloubka vzorku nejméně 4mm. Vyjímka je jen pro nouzový dojezd s rezervou.

 270. „námra“ je samozřejmě „námraza“, nejsem kratki ostravak ostravski, nýbrž poněkud dis po dnešním obědě.

 271. Dbré poledne,

  schumi, s těmi knihami a filmy to mám stejně. Proto mně irituje, že režisér obsadil jiného herce, než by se mi líbil 🙂

  Auto jsem vždycky přezouvala auto o podzimních prázdninách, protože jsme jezdili pravidelně v tu dobu na chalupu. Mám kola složený tam, doma bychom už neměli kde bydlet, kdybych tu skladovala obutí pro auto.

  Až letos se vloudila chybička, když si auto postavilo hlavu.

 272. „Ne, že by se mi ta komise na MV líbila, ale cenzorská zatím není.“

  no, já bych řekla, že to je taková cenzura – necenzura. Oni přímo nezakazují, ale vytvářejí obraz toho, co by mohlo být nevhodné a jaké texty by se neměly publikovat.
  Kdo napíše, řekne, otiskne něco nevhodného, vystavuje se ne zákazu nebo postihu, ale drobným potížím. Tu mu někdo naznačí, že s takhle smýšlejícím radši nic mít nechce, tu mu odmítnou článek, sem tam se tím bude zabývat nějaká komise, která to sice nezakáže, ale shledá text nevhodným, sem tam nějaký celebrity to odsoudí v mediích….

  Pokud je dotyčnej existenčně závislej na publikování textů nebo vystupování v mediích, tak to může mít další dopady – přestanou mu tiskonolut články, přestanou ho zvát do medií, není o něj zájem. Redaktoři nechtějí mít potíže a oplétačky s všelijakými radami pro vysílánií a komisemi. Stav, kdy tihle lidi pracují často na voné noze to velmi usnadňuje – nemusíte takovýmu člověku dávat výpověď a řešit to přes zákoník práce – prostě mu další práci nedáte.

  Řekla bych, že to je nenápadnější, ale mnohem nebezpečnější postup, než klasická cenzura.

 273. Vskutku zajímavé… Kontakty s Džamilou Stehlíkovou a miláčkem mládeže a medií Ferim, spolupráce se Zelenými – hezky se chlapci vybarvujou.

 274. Takže menšinovou vládu.
  No zatím se opět projevil 1.Halladinův zákon – Halladin má vždy pravdu 😉
  PeSí , tabletku na tlak, pro sichr ! 😉
  Kdo není úplnej slerotik,tak si pmatuje,že jsem od počátku tipoval menšinovou vládu , a a podporu ze strany….. :-)a
  A nevěřil v koalici s ODS či jinou stranou.. Od počátku to bylo jasné a ty řeči o koalici byly jen hrátky.

 275. Bojím,bojím 🙂

  Fištejn: Znovu hrozí ruská „bratrská pomoc“, Zemanovy šance po volbách vzrostly

 276. Jak tak koukám na Medarda, pršet by zítra nemělo, tak se asi kouknu do Solvaye. Má někdo zájem?

 277. Fištějn je poněkud paranoidní ne?
  Situace je dnes úplně jiná než tehdy. Už jen proto, že na rozdíl od tehdejší doby nemáme s Ruskem společnou hranici a nesousedíme ani žádným jeho vazalem.

  Takže „ruská pomoc“ by byla mnohem komplikovanější, než tehdy. Krom toho bych řekla, že má Putin jinší starosti.

  A pokud jde o ty Zemanovy šance, to je mimo jiné otázka toho, jaké má proti sobě kandidáty a jak jsou schopni oslovit lidi. není Zemanova chyba, že jeho protihráči staví proti němu místo jednoho silného kandidáta více poměrně problematických volitelných a dost nečitelných exotů nebo nemastných neslaných panáků.

 278. maYdo,

  co sis koupila za prachy od Putina ? 😉

  Argumentuješ jako jeho agent ! 😀 😀

 279. Co je demokracie?
  TO, co vyplývá z odtajněných dokumentů k vraždě Kennedyho, akce Gliwice hadr. 🙁

 280. Pár poznámeček: Halladinku, zas je s tebou sranda. Ale tentokrát jsi v tom nevinně. Samozřejmě začala Juta dodávat do Ruska. Ale určitě ne kvůli panu řediteli. Já si osobně myslím, že se jim to moc nevyplácí. Proč? Houbeles, protože o tom musím držet hubu. Mimochodem, kdo ví, kde leží Juta, tak tomu je jasné, že pana ředitele tam opravdu, ale opravdu, musejí mít rádi. Široko daleko v onom nesmyslném údolí je jediný velký zaměstnavatel. A také se tam šuškalo, že dohlížitelé na svá kuřátka opravdu dohlíželi. Běda, kdo zaváhal. Ale já o tom nic nevím, už protože mi jeden z potentátů firmy nabídl síť proti ptactvu na viničku za velice vstřícnou cenu….Howg

  230 Tedy Šumi, koukám že opět pohlížíš na svět z prizmatu M+L, Neměl by sis oplachovat přirození vlažnó vodó?

  No Name, já sice nejsem primitivní savec, ale pokládám se za primitiva typu pána z Neanderthalu. Proto se mi zfilmovaný pán prstenů děsivě nelíbí, zato opravdu miluji zfilmovaného Hobita. Pána prstenů opět zrovna čtu a již uvedený názor si dále upevňuji. Ale s tím se dá žít.

  Add twiter: není to tak, že je to odpověď na jakousi ruskou státní iniciativu? Nevím, školy nemám….

  Už se nám to rve. Všimli jste si, jaké nastalo v ODS zděšení z Klause? Ten sice zatím řeší líbánky, ale myslím, že ve sněmovně bude hodně vidět. A tuším, že se to nebude kapounům typu Fialy vůbec líbit…. Navíc mnoho lidí volilo ODS kvůli němu. (I Já.) A tvoři kolem a včetně Fialy to nemohou překousnout. Slyšeli jste ten blábol od pana předsedy, proč Klaus ml. nedostal funkci? Co je ale pravda, je na K ml. šílený pohled…

 281. Možná by měl jako Bohuš Matuš nosit šátek. Nikoliv však přes plešku, ale přes hubu. Ale pod ním mít tolik místa, aby mohl zřetelně a jasně a hlasitě vyslovovat svoje názory.

 282. Františku,kdesi nahoře jsem napsal, že pana senátora sleduju dva roky.No,je to o dost dýl.
  K té investici v Rusku mělo dojít ještě před Ukrajinou a Krymem.Jistě, šlo tam to, co nevyvezli jinam, ale když vezmeš do úvahy to, na jak prestižní stavby dodával (Olympiáda v Soči) tak jim to tam asi šlo.
  S čím měl problém bylo to , že mu na jeho výrobky nahodila putinova vláda 10% clo.,
  Což je obligátní ruská finta, jak donutit zahraniční výrobce k tomu,postavit fabriku u nich.

  Pokud by někdo z konkurence postavil v Rusku fabriku dřív, prodával by laciněji, a pan senátor by musel ruskej trh zabalit.
  Takže se chystalo,ale přišly ukrajinské události.
  Asi mu u leckoho tady neprospěju, ale pan Hlavatý modernizoval a investoval asi za miliardu, a nějaké dotace od EU tam byly taky 😉
  Ta jeho popularita vyplývá taky z toho,že leccos v kraji sponzoruje, nabírá lidi, a dokonce půjčuje prachy zaměstnancům. 🙂
  Teď se chystá jako přípravu na Brexit postavit pobočku v GB.

 283. Františku, docela se divím, že si mladej Klaus nenechá tu hubu operovat. Myslím si (i když neznám jeho zdravotní stav kompletně),že by to šlo.

 284. tak a co kdyby Babiš sestavil vládu jen z odborníků (nazývala by se řídicí management) a návazně ztušil parlament. A měli bychom světovou novinku „firmu ČR, s.r.o.“….

 285. kapři jsou líný, a volby taky nezvládli … 😉

 286. Františku, to je v pořádku, „umění“ je natolik subjektivní záležitost, že nemá cenu diskutovat, zda bylo lepší to či ono…
  Ja třeba hrozně rád čtu Fortschena a jeho Wingcommandera a Lost regiment. Přitom je to předvídatelná megakravina. Ale dobře se to čte 🙂

 287. 351 Hele, já taky……

  Halle, sorry. Něco o tom vím, proto se nemohu více vmístit do debaty. Poddotek, jsi vedle, a to tak, že hodně. Fabriku tam sice plánovali, no, to, až se někdy potkáme.

  374 On je dost divný pavouk. Nevím. I starej se o tom kdysi odmítl vyjádřit. Uvidíme, co s tím udělá nová choť. Zvlášť, když bude mít teď mužík nárok na nemocenskou……

 288. 323 NoName, i vy vtipálku. To vám věřím, že by se vám to líbilo. 😉

 289. ad 319 NoName napsal:

  „Neexistuje žádná norma, specifikace atd., jak má zimní pneu vypadat.
  Když má logo M+S, je prostě zimní. A logo vás na ledu vždy udrží.“

  Hele, přijde mi to trapné, možná by vás firma měla informovat, ale to víš, pokrok nezastavíš a kšeft je kšeft a EU je jednotná…:-D 😀

  Mám za to, že od nového roku (možná už teď, to nevím přesně) v Německu pneumatiky označené jen M+S za zimní neuznávají…jen ty co mají hory s vločkou…
  Možná i v Rakousku.
  To bych musel hledat.

  PS.
  Já dnes, pro všechny případy, okoval koně na zimní úpravu… Sicher je sicher! 😉 😀

 290. Oni taky ti Lombarďané pokud vím nemluví o samostatnosti, ale o posílení autonomie nebo pravomocí regionů.. A o tom se jednat dá.

 291. 356-No ale my ještě pořád nejsme Německo, nebo už jo ?:)
  U nás (a nejenom) prostě M+S (Maglajs + Sračky) pořád stačí.
  Ty skutečně zimní pak mají „alpský symbol“.
  Ty úplně nejzimnější ještě hřebíky.

 292. U nás se hřebíky nesmí (výjimky-záchranka?), ty mají jenom tam, kde je skutečná zima.

 293. Ještě si pamatuji, jak na asfaltu pěkně šuměly …

 294. 361 – ono Katalanci byli puvodne take asi ochotni jednat…

 295. Schumi, konspirační ml teorie, kterými mne krmili, jaxi nehodlám společně s létajícími talíři komentovat. Atomovka se ocitla v rusáckých rukou a jistě ji tam nedonesl duch svatý. Sranda by byla, kdyby to bylo obráceně a rusáci chytili špionskou rodinku. Pochybuji, že by se dotyční vůbec dostali k soudu. Pokud ano, jak píše I. Mládek, by je jistě odsoudili k smrti na elektrickém křesle. Protože ale např. ve Vladivostoku často nejde elektrika, tak by je na sesli umlátili klackem. Jako in natura mnohé jiné. Tiše a potajomky. Samozřejmě se domníváš, že americká justice je blbá a prohnilá. Proč ne. Já ti to vymlouvat nebudu. Mně do očí tvrdil jeden novinář, že Hepnarová byla nevinná a že šlo o politický proces. To je zhruba na úrovni tvé argumentace….

 296. Hepnarová byla bezesporu vinná,a i tak se tehdy prezidentovi nechtělo podepsat trest smrti ženské.
  Nechal se zeptat psychiatrů, jestli je možná náprava. Až když mu psychiatři jednotně řekli, že není, až pak rozsudek podepsal.

 297. To: Frantisek 1.v 369.

  Dekuji. Znal jsem se velmi duverne s pani Verou Tumovou, sestrou Milady Horakove. Ma dcera dostala sve jmeno po me blizke kamaradce Jane Horakove – Kanske, dceri zavrazdene Milady Horakove. Prirovnat osud dr. Horakove k osudu kohokoliv jen za ucelem vyrizeni si osobnich uctu s niemandem jako je jisty P.M. na internetu, demonstruje dusevni mizerii jednoho zneuznaneho, zde velmi casto verejne masturbujiciho intelektuala.

 298. PM,
  nevšiml jsem si, že by si František bral do huby dr. Horákovou.
  Nepopletl jste něco ?

 299. 371 Halle, také, ale jen když měli dobrou náladu. Dost často je propíchávali bajonety, naráželi na klacky a téměř vždy jim uřezávali nádobíčko. Strýček saper legionář nám o tom často dosti podrobně vyprávěl. Proto ta až děsivá nenávist k Haškovi, kterého po jeho návratu pravidelně po hospodách mlátili do kuličky. (To byl hlavní důvod, proč se odstěhoval na venkov. O tom se ale moc nemluví. Životopisci píší, že se spisovatel po hrubých urážkách legionářů znechuceně otočil, snad i zaplatil útratu a zhnuseně odkráčel. Houby. Letěl z hospody po hubě.) Až jednou se to hochům od Gajdy přestalo líbit a začali to vynalézavě oplácet. Až na to, že postižené nechali naživu, takže je zastřelit museli sami sověti. Od jisté doby Rusáci sami navrhli a dohodli, že zajatce obě strany buď vymění, nebo normálně zastřelí. Do té doby v této zemi něco nepředstavitelného.

 300. P.M. Já nevím, co teď blbne. Kdyby byl ženská, tak bych to přičítal přechodu. Normálně je to velice chytrej a normální kluk.

 301. Tak písmenek bylo nakladeno plno, ale nedozvěděl jsem se, jak to bylo s vinou té Rosenbergové…..

 302. Františku,já mluvím o tšch,co byli „odsouzeni“sovětskými soudy,ne zajatými legionáři na frontě. Ty soudy “ pracovaly“ tak „pilně“ a popravovaly takové množství lidí, že po odsouzení volily nejednodušší a nejúspornější formu.
  Čímž netvrdím, že při výsleších se nemučilo.
  A musím se Schumiho zastat. Proti dr. Horákové neřekl ani slovo, a na připomínku, že i v USA byli odsouzení a popraveni nevinní (což je pravda) není třeba reagovat rozčileně.
  Možná jste si to Pm nevšiml(ale dost pochybuju) ale lidé (i tady ) jsou už poněkud znechuceni tím,že to vypadá,že vlády USA kritizují jiné za to, co dělají samy taky.
  A neberte to osobně. Nejste US vláda.

 303. Jak tak sleduju Babiše, objevil se nám tu Mussolini reloaded.

 304. Povinné značení povinných zimních pneumatik v Německu:
  Německá pravidla jsou dnes prakticky stejná jako česká, ale od 1. ledna 2018 doznávají určitých změn. Především je novinkou, že označení M+S na pneumatikách nestačí, neboť se začalo objevovat i na pneu, které pro zimní provoz vhodné nejsou. Aby tedy byla pneumatika německým policistou považována za vhodnou pro zimní provoz, musí mít na bočnici symbol sněhové vločky na pozadí horského štítu – ať už v kombinaci s M+S nebo nikoli. Jinými slovy – to, co vám bude stačit v České republice, v Německu neobstojí.

  Nesplnění této povinnosti němečtí policisté „ocení” pokutou až do 75 Eur (1 900 Kč), tedy o 15 Eur vyšší sazbou, než jakou bylo dosud trestáno použití těch letních. Další novinkou pak je, že trestán pokutou do této výše bude nejen řidič za to, že s takovým autem vyjel, ale i provozovatel za to, že to umožnil. Tedy, pokud nejde v obou případech o jednu a tu samou osobu.

  Určitou útěchou může být, že se toto nařízení vztahuje jen na nově vyrobené pneumatiky, tedy ty výrobou v roce 2018 či novější.

 305. A ještě taková drobnost – nové modely aut budou v Německu homologovány od dubna 2018 pouze ty, v nichž bude zabudován kecal zvaný eCall. Ten v případě havárie oznámí vaši polohu, počet cestujících a druh paliva příslušným místům. Zajímavý je jistý rozpor v technických požadavcích na infrastrukturu – eCall má posílat data jenom v případě havárie, ale současně „systém průběžně odstraňovat nevyužité informace a nesmí shromažďovat metadata, která by mohla být zneužita pro vytváření map pohybu jednotlivých aut“.
  Skoro jakoby sledovací štěnice, žejo?

 306. Ptakopysku,
  upřesni,pokud víš.
  Pokud vím, tak u „projíždějících “ aut se tak úplně nevyžaduje plnění třeba německých norem. Musí plnit své domácí normy.
  Je tomu tak , anebo se pletu ?
  Ptám se abych se dozvěděl, nic netvrdím.
  A nevíš, jestli jsou podobné předpisy aktuální i v Rakousích ? To se mě týká, tam mě občas bejvalka vytáhne na nákup. 🙂

 307. Halladine,
  výše uvedené platí pro Německo. Jestli jsem to pochopil správně, tak dostaneš flastr za nesprávné pneumatiky, ať jsem domácí, nebo projíždějící.
  Jak je tomu v Rakousku jsem nikde nedohledal, takže je to asi jenom německý vynález. Musíme počkat, zda Šumavák dostane v Rakousku pokutu a podělí se s námi o zážitky. Jirka ppa tu kdysi psal, že se svou žlutou popelnicí dostal v Rakousku flastr za to, že přes Alpy nejel v úředním zimním období na zimních gumách. Rakouské žandáry absolutně nezajímalo, že na silnici nebyl žádný sníh, ani to, že na žluté popelnice se zimní pneumatiky nevyrábějí. Befehl ist Befehl!
  Ale stejně je to sranda – podnikatelstvo evidentně zkusilo vylisovat písmena M+S na pneumatiky nevyhovující zimním podmínkám (asi je taková výroba levnější a dá se tak prodat za zimní ceny) a tak přišel nový úřední předpis.

 308. Halle, na to , že v DE a AT stačí, aby auta na transitu plnila domácí normy vůbec nespoléhej! Tak to není! Např. něco jednoduchého…u nás stačí jedna výstražná vesta v autě, v AT musíš mít pro každou osobu. U nás smíš mít záznamovou kameru, v Rakousku se za ni nedoplatíš, protože neodsouhlaseným natáčením poškozuješ lidská práva natáčeného.Další flastr dotaneš, když se u soudu pokusíš ten záznam použít…
  Atd… atp…

 309. Šumavák pokutu nedostane, protože ještě nestihl přezout na letní a na zbývající tři dny už se mu to nevyplatí. 😉

  Ono se po pastvinách lépe jezdí s těmi zimními…

 310. Ptakopysku, ono to celoroční M+S nemusí mít gumu do mrazů… Tedy: v EU.
  Trochu pochybuji, že na Aljašce se s nějakým symbolem zasněžených Alp zabývají.

 311. Dobré ráno – no, dobře, tak pozdní dopoledne 🙂

  „podnikatelstvo evidentně zkusilo vylisovat písmena M+S na pneumatiky nevyhovující zimním podmínkám“

  Není možná. Takový věci se přece v Německu nedějou.

 312. Pánové, díky za info.
  Další důvody , proč se cizině vyhýbat. 🙂
  I když… s dcerou uvažujeme – pokud zdraví dovolí- sjet znovu Dunaj z Pasova do Hainburku, tentokrát s mladší vnučkou, která byla v době první plavby příliš malá.
  Ale v zimě to určitě nebude. 🙂

 313. Na žluté popelnice se zimní gumy nevyrábějí možná proto, že výrobce předpokládá, že nikdo rozumnej s tím v zimě nevyjede. 🙂 Kabrio v zimě…..
  A pro pár šílenců dělat zimní gumy se nevyplatí. 😉

 314. 373 P.M. děkuji za příkladnou reakci na to co jsem nepsal. Neptal jsem se ani na sebe, protože se znám dost dlouho, a někteří tady mě znají i nějaký pátek. Neptal jsem se jak to bylo s odsouzení Horákové. Ptal jsem se jak to bylo s odsouzením Rosenbergové.

 315. No v USA razí M+S i na pneu, které jsou vyloženě letní.
  Ale v takovém Coloradu lidé jistě ví, co koupit a na nějaké M+S nespoléhají.
  BTW, co jsem se ptal kolegů v Illinois, sníh neřeší. Pokud napadne, zruší se výuka a lidé zůstanou doma. Na těch pár dní se prý nevyplatí řešit zimní údržbu atd.
  A jinak hřeby-paráda. Jak technologicky výroba (ty mašiny jsou úžasné, to je German engineering extra třída), tak jízda. Akorát trošku hlučné.

 316. Dobré sváteční popolední,

  vaše starosti na moji hlavu – nadcházející změna počasí mi způsobila třeskutou migrénu, že skoro nevidím.
  Takže, Babiš sestaví menšinovou vládu ? To jsem zvědavá, jestli přestane fňukat a co se mu podaří prosadit. Skoro mám pocit, že právě proto má Zemanovu podporu – ten se přiživí na popularitě do prezidentských voleb, a pak ho může hodit přes palubu, protože další termín je už pro něho irelevatní. Ale dokážu si představit Klause jr. jako ministra školství, i kdyby měl z toho ODS Fiala zfialovět.

  Pesi,
  máš na mysli to pištění ČT proti kontrole NKÚ ? Jinak mi přijde, že Žantovský celkem klidně udílí rady a dodává Okamurovi potřebné „insight“ detaily. Aniž by ho přitom napadal, jen přidává svůj názor. Po tom vytí hyen a šakalů kolem voleb je to docela osvěžující postoj.

  Foundry, ad Mussolini,
  já to vidím podobně už delší dobu, akorát mi hlava nebere, proč je za fašistu nálepkován Okamura. S tím asi Babiš vládu nesloží, jinak by bylo „baci-baci-hudry-hudry“ ze samotné Brusele… protože migranti.

 317. 395 NoName, tam jsou lidé naučeni aktivně řešit věci aby fungovaly. Protože jsou naučeni, že neaktivita pro ně může mít hodně špatné důsledky. Tady je to kulturně jiné, významná část lidí čeká až co je vrchnostensky nařízeno. A když nařízeno je něco co rozumné lidé činí i bez nařízení, snaží se dodržování předstírat. „Jako“. Jenže příčinou toho je i inflace nařízení. Například povinnost používání bezpečnostních pásů. Tu, například bych zrušil (jako všechny povinnosti neurčené k zamezení ohrožení jiného). S dodatkem, že následek za nepoužití ponese každý sám.

 318. 396 Matzurko,zdravím dnes sousedsky. Po zítřejším fukejři se hlava zlepší. Koukal na předpověď, v Budvajzu by větrno mělo dosáhnout 84km/h, kéž by při tom zůstalo.
  Moje hlava také není úplně naložená, ovšem z příčiny většího množství červeného Medocu.

 319. 2 Matzurka – no, měl jsem spíše na mysli ten komentář k rozhovoru s tím americkým pablbem…

 320. Jo a jinak, doporučuje se přeplavit organismus céčkem…

 321. Jo, toho toho amerického pablba jsem zmiňoval ještě než vyšel ten článek. Asi nás mají za úplné blby, že si myslej, že těm kecům uvěříme.
  A kritiku zlikvidujou tím, že z jejich autorů udělaj Putinovy agenty.

 322. Ach jo, jako obvykle. Nejdříve se poinformovat a pak vylézt s názorem. Edward Lucas je Brit,“exoert“ z velmi pokrokového Economistu, s hvězdnou karierou potloukání se po bývalých satelitech SSSR, autor dvou knih a též nekrologů v Economistu. CEPA je taková srandovní organizace prosazující zájmy. Lucas je tam figurkou. Za soudruha Obamy se podíl financování CEPA US vládou vyčplhal až na 8%. ZA Trumpa spadne opět pod 2%, pokud nebyl zrušen zcela.

 323. Samořejmě, že se s kabrioletem dá jezdit /a jezdí i v zimě). Nepřezouvají se pneumatiky, ale mění kola – z 255/45 na 185/60 —například.

 324. Re : 194 z otců zakladatelů žíjí už jen dva – Little Richard a Jerry Lee Lewis..

 325. 403

  mění se kola

  zřejmě to nevědí ani někteří majitelé těc kabrioletů 🙂
  Já jednou jel v zimě ve Felicii s tou skládací střecou. Docela různej zážitek.
  Ale cápu,že srovnávat starou feldu sdnešními kabriolety ,zvláště z luxusními typy nebude to pravé ořecové 🙂

 326. To byla ta filcka tak prorezlá od soli, že se jí za jízdy složila střecha? 😀 😀 😀

 327. 406
  Stručné, výstižné a pravdivé – minimálně ce se týká čssd.
  To co se týká ods ať posoudí jiní.

 328. Ptakopysku,

  díry v podlaze, fůra mezer mezi tou plachtou a karosériíí.
  Skoro jsem to odstonal 🙂
  Ta filcka patřila synovi mé zubní sestry, zastavil se na středisku a dobrosrdečně nabídl svezení do TN.
  A já blbec přijal:-) . V lednu ….. 🙂

 329. PeSi,

  ajo, tam jsem to nedočetla, na to mi už hlava nestačila 🙂

  Jinak díky za rady, vyzkouším všechno, zatím mix kafe + skotská začíná mírně účinkovat.

  Schumi, jo,
  taky moc se „těším“, snad nám to neodnese střechu. Jsem odpoledne na chvíli vylezla ven – přesadit nějaké pokojovky, a moc dlouho jsem tam nevydržela – prstíčky v mokré hlíně dost zábly. Medoc by bodnul 🙂 !!!

 330. Zima ještě není, ale poslední letošní projížďka http://aerokarel.rajce.idnes.cz/Solvay_2017/ V dobách dřevních jsem jezdil Aerem i v zimě, pokud bylo pod -5, tak s nataženou plátěnou střechou a postranními okénky. A s papundeklem na haubně, aby teplo nemohlo ven do stran, ale muselo dovnitř. Jednou jsme jeli na Silvestra na chatu do Zbiroha, mohlo být tak těch -5, tak ještě bez boudy, protijedoucí skopčáci koukali jak vyorané myši. Mitfára měl v kapse flašku vodky, tak to taky přežil.

 331. 411 Matzurko, vědět to včera… vzal bych o flašku víc a dovezl. Ne, že by to bylo něco extra, prostě červené, Comtesse Clémensse. Pro běžného poddaného dobře poživatelné tak jak je, pro šnekacího na svařák. Byli se projít k Malši, k Malému a zpátky, vrátili se profoukaní.

 332. Halladine,
  předpokládám, žes nabídku svezení přijal z mladické nerozvážnosti…

 333. Ad. černá Amerika. Včera jsem na HBO viděl film o O.J. Simpsonovi. Jedna dimenze filmu byla o tom, že mu černí aktivisté vyčítali nezájem o problémy černé komunity a snahu zapadnout mezi bílou elitu. A celé to bylo zasazeno do kontextu událostí v L.A. koncem 90. let (po zmlácení černocha policií, zastřelení černošky korejskou prodavačkou a neodsouzení policistů a jenom podmínky pro prodavačku vypukly nepokoje a rabování).
  Bylo neuvěřitelné, že i po letech se postoje a hodnocení těch událostí z pohledu bílých a černých nijak nesblížili.

 334. Já jsem tedy na předávání a potřásání nekoukal. Čučelť jsem na Zkrocení zlé ženy, abych se mohl otřásat odporem nad hnusným šovinismusem autora a hlavního hrdiny a nechtěl jsem si kazit zážitek z Tima Burtona a Elisabeth Taylor. Ne že by mě nějak brala zápletka, já to mám nastavené trochu jinak, ale to dva jsou dobří. A pak jsem usoudil, že Jar Jar Binks bude vhodnějším večerním společníkem, než Vondráčková. Ale prý dostal nějakej heavy metál také Vlastimil Vondruška. Tak to Milošovi chválím.

 335. Vondruška ?
  Četl jsem na něj kritiku 🙂

  „Vondruškův obraz historie je, stejně jako jeho výrazové prostředky, zajímavou syntézou nacionalistického mýtu 19. století, komunistického národovectví ve stylu Zdeňka Nejedlého a rétoriky současných pravicových populistů. Populární spisovatel působí jako zprostředkovatel, který svojí autoritou činí přijatelnými rétoriku a témata krajní pravice. V tom je daleko nebezpečnější než otevření extremisté.“
  A já k tomu dodám – Kromě toho neblaze působí na mládež tím,
  že velmi často jsou mezi hrdiny jeho knih kur.. ehm prostitutky.
  A taky propaguje postavou onoho panoše promiskuitu ! 😀

 336. 😀 hezká kritika! Až jsem se zasnil. Takhle se tepávali autoři za mého mládí.

 337. ježíšmarjá, a kdo tu kritiku napsal ???

  Kdyby vynechali to „komunistické národovectví ve stylu Zdenka Nejedlého“ tak bych tipovala Jana Klimenta, někdejší perlu Rudého práva

 338. maYdo,

  já jsem autorem těch kur…. 🙂
  To předtím mám odjinud a tamto prej opsali z nějakého facu

 339. „To je pravdoláskařská kritika.
  Ta za tvého mládí nebyla.“

  Mno, ptakopyskovo mládí, to je ta epocha, kdy pravdoláskaři ještě byli v KSČ

 340. No, tak pokud je to z pera pravdoláskaře, tak to jen potvrzuje. Starý psy novejm kousků nenaučíš a tak tepou stejně jako za mlada.

 341. Ehm,kyselé hrozny,
  kritik zjevně krutě závidí, že Vondruška je úspěšný pisatel hisotrické beletrie. Nezastírá (Vondruška) inspiraci soudcem Ti, ba ji i směle přiznává. A jeho příběhy jsou IMHO docela svěží, čtivé, a dozajista poučné – tedy samozřejmě některé skutečnosti (povaha skutečných historických postav) je nutno brát s rezervou, ale to snad čtenář ducha nemdlého snadno odhalí 🙂

 342. Hele, a historky ze života. Manžel byl minulý týden na třídním srazu po XXX letech. I zmínil se o dvou spolužácích, takto úspěšných podnikatelích. Ani jeden není nadšen ze současného vývoje událostí – no a korunu tomu nasadil ten, který se na více než deset let přesunul i s rodinou do JARu… proč ? Protože jeho dětem ve škole spolužáci nadávali, že jejich táta krade. I usoudil, že šikany nemají za potřebí. Teď už jsou děti dospělé a on zase zpátky, neboť se tam nedalo vydržet….
  Tak teď bude mít prmiéra „fšici kradnů“….

 343. (428) Jo, číst se to dá.
  A jen tak pro zajímavost, ve smíchovském chrámu spotřeby je i knihobudka. Tedy něco tvaru telefonní budky, s regály místo telefonu a v nich knihy, které lidi nosí tam i odtamtud. A já jsem si odtamtud přinesl knihu Václava Erbena, Poklad byzantského kupce + Bláznova smrt, v jednom svazku. Číst se to taky dá, dost slušná detektivka, a je to velice názorný doklad doby, podobně jako i jiné knihy dotyčného autora. Nevím, jak si současní převoditelé těch knih do současné doby (viz TV Prima) poradí třeba s tím, že denaturák nebyl několik měsíců k mání, takže když byl někde objeven, nakoupili hned tři litry a podobné socialistické reálie, třeba rozdělené byty a soužití v nich. Já bych toho Erbena vydával snad i se státní dotací ( 😛 ), aby si leckdo (s vyjímkou Halladina ovšem) uvědomil, co vlastně ten socík znamenal.

 344. Ja jsem kdysi davno, davno dostal k Jezisku knihu zminovaneho Erbena. Pastvina zmizelych (?) tusim.Ta knizka byla prima. Tehdy jsem byl prekvapeny, jak fajn a od boku ten spisovatel za dob nomenklaturnich kadru psal.

 345. A jeste o politicke korektnosti: Nasly se minuly tyden ctyri brecy, ktere obvinily stareho Bushe, ze jim pri fotografovani za zady sahal na prdel. . .Je mu 93. Nejlepsi je ovsem vymluva jeho pravnika, ktery dedecka obhajuje tim, ze uz nema sily a jak tam vedle tech maskar stal, neudrzel ruce nahore za jejich zady.

  M.j.: Vite, jak definoval tehdy zbrusu novy termin Politicka korektnes president Truman? Je to ukon,rekl, kdyz se jeden snazi zvednout ze zeme hovno za vonavy konec.

 346. Dobré zas ráno – ad Erben – zrovna čtu (poněkolikáté) celou sérii. No a to srovnání se současností, ale i vývoj reality, je v těch knížkách nádherně patrnej… No a přitom to byl nomenklaturní komanč…

 347. Současní tvůrci si se situacemi „rozdělený byt“ „denaturák“ poradili docela snadno. Prostě je vypustili. Příběh sice ztratil na plastičnosti, místy zmizí gradace, či pointa situace a divák má pocit, že v ději cosi chybí, ale co bychom po současném scenáristovi chtěli, že? Aby se za ty peníze ztrhal, nebo co?

 348. No a jinak – včerejší metalízu jsem nesledoval, až teď jsem si přečetl, kdo co dostal. Potěšilo mě, že mezi nima byl i Jarda Šesták, kterýžto píše občas velmi kritické články např. na Psa. Známe se léta a mám tu čest ho považovat za svého kamaráda. Tak jemu to vyznamenání opravdu přeju. Akorát tuším, že teď ho budou o to více nenávidět za kritický popis reality – devastace vědy a školství, kdy si opravdu nebere servítky. Ale takovej je co ho znám…

 349. 429

  No, pokud někdo zjistí po 10 letech, že se někde nedá vydržet,připadá mi to úsměvné.
  Zvlášť když je to tam celou dobou stejné – rozuměj pro středoevropana na ho… .
  A šikanu na jedné škole bych řekl,že je jednodušší vyřešit přemístěním dětí na školu jinou.

 350. A z dnešní ranní mše v naší vesničce nestřediskové 🙂
  Pan farář vyzval všechny, co nebyli u voleb k příchodu no zpověď. dopustili se nezodpovědnosti , a z té se budou zpovídat 🙂

 351. Dobré ráno,

  pan farář se má starat o to, co je boží a světský záležitosti nechat jiným.

  ale když nevolit lidovce je hřích, za kterej se ovečky budou smažit v pekle 😀

 352. Souhlasím s ptakopyskem, že ztelevizněný kapitán Exner ztratil šmrnc a slávu.

 353. ŠŤávu, jsem chtěla napsat, ne slávu. Asi bych si konečně měla dát to kafe…..

 354. cMně stačila Modrava, na Exnera jsem se nekoukal. Vala byl určitě lepší.

 355. Dobré předpolední,
  jsem velikým fanouškem kapitána Exnera, takže vlastním téměř všechny knihy, a přečtené je mám několikrát. Některé příběhy jsou lepší, jiné horší, ale ano – je tam hodně „dobových“ reálií a jelikož se odehrávají v 60. letech, tak i hodně dějových linií pracuje s první republikou.
  Na seriál koukáme, ovšem ano, v titulcích poctivě píšou, že je to „na motivy“, takže akurátní převedení jsem nečekala. Celé je to posunuté do současnosti, čím se opravdu ztratil dobový kolorit – ale kdo by dnes byl zvědavej na to, jak nikdo neuměl za socíku správně servírovat kávu… Představitel Exnera (Michal Dlouhý) se sice snaží, ale typově mi prostě nesedí (postrádám semitské rysy – zejména mnutí rukou, a bohužel mu obleky nesedí tak, jak by člověk u kpt. Exnera čekal :)). Saka pro Primu asi šije Biĺak 😀
  Místo předválečného veterána má autínko blankytně (!!!) modré barvy, značku netuším (AeroKarel by snad uhodnul). Bydlí v loftovém luxusním bytě (asi restituoval, mám pár kamarádů u PČR…), ovšem v jedom dílu mu tam Vlček s Beránkem hráli ping-pong nebo co…. čekala bych spíš kulečníkový stůl.
  Parťáci Vlček a Beránek jsou IMHO zvládnutí velice dobře, naopak patolog Arnošt Buble je o hodně starší (Arnošt Goldflam ?). V prvním příběhu – Osamělý mrtvý muž – odehrávajícím se v pražské Zoo totálně vypustili postavu ředitele (tehdy prof. Veselovský) a nahradili celkem humornou sekretářkou v podání Anny Polívkové (ta byla sice fajn, ale Veselovského jsme smutně postrádali).
  Převedení příběhů do současna je celkem zdařilé, konec konců vraždy jsou vraždy a touha po mamonu se nemění. Nicméně to je tak asi všechno, scénárista si stím zas tak moc hlavu nelámal. Taky si vybrali 6 příběhů, takže dost chybí provázanost případů postavami, která je v knihách velice zřejmá (zejména opakující se „parta archeologů“). Postavy taky nereprezentují nikoho ze současné VIP scény, což v původních příbězích bylo (a Rpuť nám před časem dala perfektní „klíč“ k tomu kdo byl kdo).
  Co mi vadí nejvíce je nahrazení Exnerovy schopnosti lámat ženská srdce jakýmsi podivným vztahem s dr. Steinovou (takže Vlček s Beránkem mu nezpívají „zrzatou, zrzatou…). Tu hraje mně značně nesympatická a česky zadrhávají Vica Kerekeš, která IMHO značně přehrává nebo prostě hrát neumí. Vůbec mi přijde, že ženských hereček máme nějak málo, nejpřesvědčivěji tam vystupují dámy spíš v letech než mladší ročníky.

  Osobně se mi v roli Exnera líbil Jiří Kodet, ovšem Boušková coby jeho studentská partnerka byla naopak dost zoufalá.

 356. Exnera moc precteneho nemam.
  Mne se libil Kodet, ale to je hodne dano jeho herectvim.
  Ty prvni dily serialu se mi libily, Polivkova a Narozny tomu dodali stavu, pak uz je to horsi.
  To auto je Jaguar.

 357. A swetr report,
  ráno zataženo, fučet začalo už kolem páté. KOcourek při ranním krmení odmítnul setrvávat venku, načež přišel příšerný slejvák – chvíli i pixlovala satelitní TV. Nyní se mraky protrhaly a svítí slunce, ale fučí pořád v poryvech tak, že ježibaby mají určitě zákaz tréninku na Halloween.

 358. Jo, Matzurko, mně taky ten Dlouhý taky k Exnerovi typově nesedí. A taky mi pripadají nejlíp vystižení jeho fámulusové. Pokud vím, Buble měl mít zlatý brejličky a ruce gynekologa a vůbec mám dojem, že měl být spíš subtilní než hřmotnej Goldflam.

  Vala taky není úplně ono, protože je trochu moc tatíkovskej, žádnej švihák. Mně na tom Exnerovi vždycky okouzlovalo, že v těch přesně vystižených socialistický reáliích je tak trochu postava z jiného světa. 🙂

  Kodet byl asi nejlepším Exnerem, pokud jde o Bouškovou, tak ta mi připadá zoufalá téměř vždycky.
  Jinak v Praze fouká jako všude, pokud jde o report z chalupy, zatím snad nějaký to popadaný dříví na zahradě bez velkých škod, elektrika jde. Tak snad nebude hůř…

 359. Ovšem sanitku slyším dnes častěji než jindy a zrovna slyším i hasiče.

 360. 453
  Asi věděla, sama nešpionovala, a ani emerické zákony nechtěj po manželce, aby bonzovala manžela.

  A vypadá to, že obžaloba použila lživé výpovědi,případně ty lživé výpovědi iniciovala.

 361. Věděla a pomáhala. Dle wiki resp. uvolněných zdrojů. Soudci a porota to v době procesu pravděpodobně nevěděli. Zde vařím z vody: Proces byl tak trošku nezákonný, podobně jako nebylo úplně zákonné zatažení USA do války v Evropě a v Pacifiku.

 362. No, já jsem naštěstí žádný tyhle zfilmovaný příběhy neviděl… Z těch knížek jsem si vytvořil své představy a nerad bych si je kazil… Ono stačí, co filmaři provedli s Vesmírnou odysseou…

 363. Netvrdím to na 100%, ale mám pocit, že Vesmírná odysea 2001 vyšla až po filmu a že vycházela ze scénáře ? Film vycházel z povídky Hlídka, a Clarke až po scénáři vydal i knihu…

 364. 436 – „No, pokud někdo zjistí po 10 letech, že se někde nedá vydržet,připadá mi to úsměvné.“ Taky mi to připadá úsměvné, třeba v manželství, že?

  Exnerovi odpovídal Kodet, vo tym žádná…

  Vítr vypadá jinak, než se snaží media reportovat. Na iDnesu je fotka vyvráceného smrku o průměru cca 25 cm a popisek o vyrvání staletých stromů z kořenů.

  Nepopírám větrné poryvy, sousedovi urval vítr plechové šablony ze střechy, ale on to dělal sám a blbě.

  Na Mostecku spadl dřevěný kostelík. Dělali ho před pár let Rumuni a nepoužili ani jeden hřebík. 🙂

 365. maYdo,
  upřímně řečeno, neznám moc současnou českou hereckou plejádu, tak ani netuším, kdo by do té role sednul. Možná Marek Němec (hrál v sérii Vraždy v kruhu, a teď snad v seriálu Modrý kód – to ovšem nesleduju, jen jsem ho zahlédla při nějakém reklamním šotu), ale ten je asi vytížen jinde. Možná by to dal i Vojta Kotek, ale toho má spousta lidí zařazeno spíš jako věčného kašpárka… 🙂

  PeSi,
  tak to raději nekoukej. Z původního Exnera tam toho moc nezbylo.

 366. U nás to taky nevypadá nijak děsivě, ale předpokládám, že vlaky nepřestaly jezdit je tak pro nic za nic, elektřina nepřestala jít jen z plezíru. A urvané střechy nedělali vždy amatéři.

 367. Mno, tak jsem absolvoval cestu z pracoviště do bydliště… Vichřice, déšť, kroupy a zima jak v ruskym filmu… Tak jsem provedl trepanaci a udělal jsem si horkou polívku. No a teď je najednou klid, svítíčko, pohodička… Leč vsadím se, že kdybych jel teď, tak se to otočí… Cestou do Prahy cca 6 vyvrácenejch stromů, servaný větve jsem nepočítal… Takže asi tak…

 368. Jo, ten Marek Němec by snad šel.

  Viděla jsem ho „naživo “ v divadle, Dcera trvala na tom, že musíme vidět v Dlouhé Mnoho povyku pro nic a Tři mušketýry. Na těch sjem byli na Sivestra 2015, byla to derniera. Docela škoda, to představení bylo docela vtipně udělané, klidně bych na to šla ještě jednou.

  Já bych s kašpárkovským image Vojty Kotka problém neměla, viděla jsem ho v Mordpartě, kde rozhodně o kašpárskovskou roli nešlo, ale i tak úplně nevím, jetsli by Exner byl jeho parketa….
  Ta Mordparta mně dost zklamala, připadalo mi to poměrně zmatený, překombinovaný a v některých věcech dost nevěrohodný…

  navíc ve stejnou dobu nebo těsně po sobě běžel ještě Rapl a Temný kraj, takže se mi ty seriály tak nějak lehce pletly.

 369. 2 NoName – zápletka knihy pracuje se Saturnovým měsícem Iapetus a jeho nezvyklým albedem na opačných polokoulích… Kubrickovi se to zdálo daleko a tak prdnul obelisk k Jupiteru a ne na nějakej měsíc, ale volně do prostoru do libračního bodu.
  No a podle filmu jsou pak napsaný ty další pokračování… Holt autor byl vůl a rezižer nebyl…

 370. (434) Proto jsem na to radši ani nenahlédl. A mám takový dojem, že autor ve psaní alespoň jednou knihou pokračoval i po plyšáku, v devadesátých, když působil jako mluvka oranžgutanů. Taky už nic moc.
  (456) Taky tak.

 371. 460 – kristo, nepopírám vichřici, ale media to líčí jako 3. světovou. I u nás byl celé dopoledne vypnutý proud, ale to se děje běžně při každém silnějším dešti.

  Co tak asi dnes dělá EET?

 372. 454, 455 to je úkol pro P.M., experta pro padesátá léta. Aby zjistil v archivu federálního ÚSTRKu.
  Proto se ho ptám: Jak to bylo s Rosenbergovou?

 373. jo, Karle, po revoluci ještě jednu knihu napsal, ale už to nebylo ono. Ono to tak nějak patřilo do těch 60.-70. let.

 374. Viděl jsem jen Poklad Byzantského kupce. Exnera hrál Vala, hezkou roli měl Sovák. Oproti knižce, kde Exner jezdí s Mercedesem 540, ve filmu jezdil s Bugatti 50. S Kodetem jsem to nikdy neviděl. S čím ten jezdil. Ten ulízanej Exner jezdíl s Jaguarem E, ročník asi 1967, a,erická verze.

 375. Dušane,
  Exner/Kodet v čase 2:59 – 3:12
  https://www.youtube.com/watch?v=pMp1dcMA-40

  Takže to bleděmodré je Jaguár ? Díky 🙂

  Sovákova archeologa dr. Soudka v tom primáckém seriálu (Denár v dívčí dlani) ztvárnil Olda Kaiser, a docela dobře 🙂 Jo, Prima si vybrala ty díly, které předtím zfilmovány nebyly.
  V tomto ohledu taky vypadává, jak s Exnerem oblibovali drahý koňak, v tehdejším Československu nedostupný a dr. Soudek to měl z nějaké konference či stáže.

 376. Z toho krátkého záběru se nedá přesně rozlišit model, ale je to Mercedes, ročník asi 1936 -39, Typ 290 nebo 320

 377. Mam radost, ze ten kapitan Exner, ktery se mi tolik libil v knizce, kterou jsem pred asi sto lety dostal od maminky na Vanoce, je tam u vas tak znamy a oblibeny. Ta knizka mne tehdy ucarovala, jak prima byla napsana. Vidim taky popsanou krajinu, taky nektere z akteru, kteri povetsine skoncili v kompostu jednoho velice slusneho, pracoviteho souseda.Musim tu knizecku vydolovat zpod Hrabalu, Skvoreckych, Pavlu a Tomecku a precist si ji po letech znovu.Svemu oblibenemu detektivovi Phill Marlowe dam na chvilku oddych.

 378. Dušane,
  tak to by, myslím, odpovídalo – přesný typ v knize snad zmíněn není, spíš jen obdivné čumění okolí 🙂

  P.M.,
  to máte Pastvinu zmizelých. Mně osobně se asi nejvíc líbí příběh „Na dosah ruky“ (zfilmováno TV Prima, totálně zmizelo to prvorepublikové pozadí, v knize detailně rozebráno), a pak s archeology – tedy Poklad byzantského kupce (s Valou, černobílý film) Vražda pro Zlatého muže a Denár v dívčí dlani (TV Prima)

  Stran vichřice – příbuzenstvo v okrese Praha-Východ je bez proudu od včerejšího večera; vzhledem k tomu, že vodní čerpadlo je na elektřinu, tak opravdu nejsou rádi. O mrazácích ani nemluvě; naštěstí strejda spíš zavařuje, tak by škody neměly být zásadní.

 379. Z Barcelony je hlášena demonstrace za jednotné Španělsko, a vypadá to,že je minimálně stejně početná jako demonstrace za nezávislost.

 380. Tak to teda chce tvrdý zásah – vystěhovat, terorizovat a zřídit svobodný stát jako v Kosovu.

 381. (471) Některé ty knížky, zřejmě z doby „obroďáku“, měly takový jemně kritický nádech (velmi jemně). Ale když to člověk četl v sedmdesátých nebo osmdesátých, i to bylo milé. To se filmům asi taky nepodařilo zachytit.

 382. Na dosah ruky – to je ten mord v prvorepublikové vile v pohraničí? Nejdřív dcera, která si vzala podstrčené nevhodné léky a pak postižený syn, kterého vrah strčil do skleněných deří.

  Erben studoval na náchodském gymplu, jedna spolužačka tvrdila, že její mámě psal milostný básničky. 🙂
  „smyšlená“ místa v jeho knihách jsou smyšlená velmi průhledně … Meziboří je patrně Meziměstí, Opolná je Opočno. v denáru v divčí dlani se určitě jedná o Libici nad Cidlinou, ale už nevím, jak se tam jmenuje. Vyvraždění panovnického rodu ji identifikuje vcelku jasně.

  Do filmů taky neproniklo, že Exnetr si potrpěl na dámy s výstavníma dlouhýma nohama. No, ve zlaté éře minisukní to bylo docela pochopitelné hobby.

 383. Jo a k doktoru Soudkovi, pokud se nemýlím, patří neodmyslitelně pes jménem Antioch.

 384. A stran počasí – vyšly jsem s dcerou zapálit předkům svíčku a hřbitov byl zavřenej, prý kvůli zvýšenému nebezpečí padání větví.

 385. Generál Štefánik byl prej velký erotoman a svůdce žen 🙂

  http://extrastory.cz/letec-i-erotoman-stefanik-svedl-i-dceru-slavneho-ceskeho-basnika.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  No, on vlastně generál nebyl,tu hodnost měl jen propůjčenou. Vlastně byl poručík,nebo nadporučík.
  A kvůli těm úspěchům u žen ho neodsuzuju, spíš mu tiše závidím… Na takové číslo jsem se nezmohl, a už to asi nedohoním 😉 😀

 386. maYdo,
  nikoliv, „Na dosah ruky“ je mord dvou bábrlí ze starého pražského činžáku… a zde nejvíce naznačeno o možném semitském původu kpt. Exnera 🙂
  S léky je sice prvorepubliková vila taky, ale jmenuje se to Bláznova smrt – první díl bude vysílán TV Prima dnes večer.
  A ano, k dr. Soudkovi patří nejen vlčák Antioch (na hlídacího psa dost přítulný), ale i nabitá zbraň. A věnčitý vous, který mu dodával vzezření vyjeveného svatého, ačkoliv byl ve svém oboru (neolitická sídliště ?) světovou kapacitou.

 387. Jo, máš pravdu, to byla Bláznova smrt.

  Mord dvou bábrdlí v ze starého pražského činžáku – nějak si to nemůžu vybavit, pletou se mi do toho další dva zasloužilí šerlokové čedké detektivní scény – malíř Horác a kapitán Vašátko.
  Ale tam snad byla zamordovaná jen jedna babka a zamordovala ji ta druhá, Zrcadlo nenávisti se to jmenovalo. MYslím, že to bylo taky zfilmovaný a Horáce hrál Bartoška.

  Poslední televizní verze „horácovek“ , kde hrál poněkud psychicky labilního malíře David Matásek byl ovšem poněkud úlet.

 388. Hmm,
  tak Horác a Vašátko mne nějak minuli, já spíš nahlížím na policejního radu Vacátka 🙂

  A z Exnera už raději nebudu víc prozrazovat, milovníci vědí a těm, kdo toho zatím moc nečetli, nechci kazit případný zážitek 🙂

 389. Ta knihobudka je velmi zákeřné zařízení, dneska jsem nostalgicky přinesl „Rolf zálesák“. Budu to po přečtení muset nosit zpátky, jinak bych se doma nehnul.

 390. 2 AeroKarel – a proč si odtud nosíš knížky, který přece každej má doma?
  rolf zálesák – kniha mého dětství a mládí…

 391. (487) Knih jsme měli doma hodně, až spoustu, ale tuhle zrovna ne, tu jsem si zamlada půjčil v knihovně. Doma jsme měli a máme Dva divochy, táta měl i Trail of an Artist-Naturalist.
  A taky nějaké Greyovky, Curwooda, Verneovky ….

 392. Dobré zas ráno… Slunce pálí, ptáci řvou, kytky smrděj – jen to zasněžený auto mi kazilo tu letní pohodu…

 393. 2001-existuje „Film o filmu“ dle nejz zamena Saturnu za Jupiter je kvuli tomu,ze se trikarum nedarily Saturnovy prstence

 394. Slunce pálí, ptáci řvou, kytky smrděj, stará má krámy a já musím do školy 🙂

 395. Ano, žijeme v zemi, kde zítra znamená již včera. Važme si toho. Také já jsem zítřejší sníh ometal již dnes ráno.

 396. Hlásání z Podblanicka – včerejší vítr dosahovat maxim kolem osmdesáti kilometrů za hodinu, což stačilo k lámání stromů – většinou smrkovice (ty se vyvracely) a borovice (ty se lámaly v půli). Nic moc hrozného to naštěstí nebylo. Musím pochválit složky, najmě hasiče všech stupňů, kteří kmitali po krajině s motorovkami a promptně uvolňovali zablokované silnice. Většinou byl spadlý strom rozřezán a odstraněn mimo vozovku do hodiny. Elektrikáři si taky mákli, výpadek na páteřním vedení byl opraven během tří hodin. Odpoledne se dle Taťány Míkové začal vítr uklidňovat – z padesátikilometrového s poryvy kolem pětašedesáti začal popolézat na sedmdesátikilometrový s poryvy kolem osmdesáti. S lehce pokrčeným obočím jsem sledoval Onduline na ploché části střechy, jak se začíná pozvolna odrolovávat a posléze jsem si přistavil žebřík, dole ho zajistil čtyřmi betonovými bloky, aby mi ho neodnesl vítr a jal jsem se šplhat na střechu s dvoumetrovou traverzou v ruce, neboť již dříve jsem zjistil, že v připadě větru je traverza nejlepší přítel člověka. Přelezení pěti metrů po holé střeše, kde se nemáte čeho chytit, proti sedmdesátikilometrovému větru, se zařadilo mezi moje nejzajímavější adrenalinové zážitky. Připadal jsem si jako Belmondo stojící na letadle ve filmu Zvíře (viz níže). Traverzu jsem na hranu střechy šoupnul na poslední chvíli, protože hřebíky to z podkladu vytáhlo o dva centimetry. Trasu zpět jsem nezatížen překonal jak zamlada plazením plížením vpřed, abych nekladl odpor.
  Takže jedinu tragédií včerejška bylo, že jsem neviděl Exnera, protože ten debilní vítr mi „vyklepal“ kabely ze satelitní antény a tuto mi pootočil cca o třicet stupňů východně.

  http://ekladata.com/Givrwe2cD32Lo1_etnzh-Bszzcg.jpg

 397. Dobré dopolední vespolek,

  ptakopysku, za ten výkon zasloužíš pochvalu před nastoupenou jednotkou ! A neboj, Exnera během týdně opakují, případně to můžeš shlédnout online na iprima nebo jak se to jmenuje.

  U nás se počasí umoudřilo a uklidnilo, vane jen o trochu čerstvější vítr – ráno lehce popršelo, ale držíme se nad nulou a bez sněhu. Nyní slunce svítí a po modré obloze se prohánějí tu světlejší, tu zlověstnější tmavé mraky, takže normální podzim. Ale vypochodovala jsem už v zimní bundě, přeci jen ten vítr leze do kostí.

 398. Onduline mám na střeše původního domečku,a napřesrok ho radši vyměním za plech.

 399. Dopbré ráno,

  490 – Karel Zeman by si s těmi prstenci jistě poradil se vší elegancí 🙂

 400. V Praze střídavě modro a zataženo, čerstvý vítr, tźima. Normální pondělní ráno, jen jsem musela hned po ránu restartovat počítač taky vylejt svoje první ranní kafe, protože nějakej moula nechal v kávovaru nádobu s mlíkem přes víkend a v tom mlíku už patrně vznikaly nové formy života.

 401. Halle,
  mě onduline vydržel na střeše fascinujících sedmnáct let. Teď už je v exponovaných místech „vytlučený“ kolem hřebíků a silnější vítr, jako byl kupříkladu včera, ho rozvibruje a snaží se ty hřebíky vytáhnout. Přemýšlel jsem, že bych stávající zaměnil za stejný Onduline, ale představa, že příští výměnu budu absolvovat v pětasedmdesáti, mě nějak neláká. Asi taky skončím u nějakého plechu.

 402. Ad Vesmírná odysea-teď jsem si to prošel znovu a ano, je to lehce rozhašené. 😉
  2001 jsem četl jako dítě, další díly až po roce 90, že byl vyměněn Saturn za Jupiter i v dalších dílech knížky jsem si tehdy ani nevšimnul.
  BTW, v diskusích o knížce a filmu se kromě Hlídky jako původní povídce zmiňuje i povídka „Setkání u řeky“, která prý popisuje návštěvu těch, co uložili monolit na Měsíci na Zemi. Já jsem tam tedy žádný náznak tohoto spojení nenašel, ale možné je všechno.

 403. Ptakopysku, já mám ten onduline taky stejně +- rok. Tehdy slibovali životnost 30 let 🙂 Přístavbu už mám z těch lisovaných ( švédských? ) barevných plechových šablon.

 404. Životnost 30 let bych viděl jedině v případě, že je krytina po celou dobu uskladněna na suchém, stinném místě s teplotou kolísající mezi -10 až +10°Celsia. 😀 😀 😀

 405. Bojím se zeptat, ale proč jste si něco takového pořizovali ?
  Do základů beton, na střechu pálená taška, na přístřešek možná Lexan.
  Jaký plech ? S divným názvem ? 😉

 406. Plechová krytina Satjam, nejlépe v pásech.

 407. NoName,
  mám kus střechy se spádem cca 15°. Tam tašky nedáte. Onduline stál pár drobnejch na rozdíl od jiných krytin, střechu jsem si komplet udělal svépomocí a počítal jsem s životností krytiny 10 let. Takže mě sedmnácti lety příjemně překvapil.

 408. Jo, když je střecha lehká, lépe ji pak odfoukne 😉

 409. Satjam je poměrně buržoazní záležitost. Taky po ní pokukuju.

 410. Ona i čerstvě udělaná střecha z tašek není nic stabilního. Dokud se tašky do sebe „nezakousnou“ – po pár letech se teplem lehce pokřiví, spáry zanese bordel a mech – dostane se pod ně vítr a rozhází je docela snadno. Šroubů je bezpodmínečně třeba na krajní řady.

 411. „pálená krytina je celkem těžká a vyžaduje asi masivnější krov.ů

  To si piš. Děda kdysi na stodole vyměnil šindele za pálenou tašku. Krov se nakonec poroučel. Ono to vydrží dost dlouho, ale postupně si krov sedá, až překročí určitou mez. Ta krytina se navíc tím sedáním uvolňuje, do krovu začně týct a to taky nepřispěje k dlouhé životnosti.

  Netvrdím, že to nejde, ale vždycky když měníte krytinu, pokud je těžší, než ta předchozí, je dobrý nechat posoudit krov statikem, co unese a případně posílit krov.

 412. 512-Ano, šrouby, dráty, malta. A je to i štěstí. Když ten správný poryv větru míří zrovna na vaši střechu, tak …

 413. Dobrý den. Ad střecha. Štěstí, že jsem odborník. Resp. doufám že jsem u nich nakupoval. Prý na kolik let chci střechu, jestli mi stačí na třicet. To ano, to by šlo. Tak tam dáme falcovaný pozink. Neláme se v mrazu jako titanzinek. Po čtyřech letech natřít.
  Budu muset zkontrolovat vytažené hřebíky.

 414. Pálený tašky se můžou používat cca od 30° – 40° sklonu, záleží na typu tašky. Výjimkou je nějaká speciální taška s vodní drážkou, ta se může používat od 22°sklonu.

 415. 513

  maYdo,
  přesně takhle jsem to myslel, jen jsem se nechtěl vyjadřovat příliš kategoricky 🙂
  A plánovat těžkou krytinu znamená zaplatit víc za dřevo.
  U střechy s nízkým sklonem ty tašky stejně nejsou nejvhodnější.
  Já navíc nechtěl podkroví,protože ve stáří mohou být schody problém. Ani velký dům,protože se mi nechtělo v budoucnu utrácet velkou část penze za topení.
  A 3+1 mi pro singla připadalo dostatečné 🙂 Ovšem časy se mění, a když se sjede potomstvo,bylo těsno.Tak jsem přistavěl ještě dva pokoje,ještě jednu koupelnu a WC.

 416. Petře, na spoustě těch zlověcí se ale podíleli i druzí dva v koalici. A minimálně tomu jednomu to ti tři jmenovaní určitě hodili. Myslíš, že si polepší?

 417. 518 — Souhlasím, PK, ve skutečnosti jsem si teď refreshoval stránku Šumaváka právě proto, abych sem dal tentýž odkaz. Sice ex-post (nejen po volbách, ale též léta poté, co se DFensem popisované stalo zjevným), avšak skvěle pojednané.

  Něco pro nicknama, řekl bych… DFens myslím rozvíjí jeho vlastní argumentaci, a hlavně jí dává efektní, ba parádní formu.

  S mým pohledem se to nekryje úplně přesně. Kdysi jsem zde cosi metaforicky psal o levici homosexuální (Dienstbier) a levici vohnoutské (Škromach). Ta prvně jmenovaná, prudce progresivistická levice podporovaná z EU, převálcovala onu dřívější. Tím ale taky zastínila tu skutečnost, že ještě (mnohem) dřív, než ji pokrokáři ovládli, se ČSSD zaměřovala spíše na pobírače dávek všeho druhu, a ty, kdož (manuálně) pracují za mizerný plat nebo jsou odkázáni na mizerný důchod, fakticky dávno hodila přes palubu.

 418. Zpatecniku, zajmy tech, kdo vydelavaji v nizce kvalifikovanych pracech za par drobnych a tech, kteri jim vladnou jsou v rozporu z definice.

 419. 523 — PK, na to lze myslím odpovědět: Ano, ale. Ve skutečnosti jsou zde dva procesy, jednak pokrok technologií, který redukoval počet reálných pracovních příležitostí (tj. příležitostí reálně pracovat), jednak přesuv zájmu levice k dávkařům (nověji k 3i) a úchylům všeho druhu. Druhý však dosti předběhl první, zejména v ekonomické kolonii jako je tahle. (Ještě Zemanova vláda se snažila rozšířit si elektorát budováním laciných montoven, všechny další už obrátily kormidlo.)

  Výsledkem však je, že zde existuje spousta — ač možná nikoliv většina — potenciálních voličů, jejichž základní zájmy se žádná politická strana nesnaží ani identifikovat, natož fruktifikovat.

  Což je i ta skutečnost, na kterou správně poukazoval nickname.

 420. BTW, v USA se obtěžovací skandál šíří, už doběhl i Kevina Spaceyho … Vyhazují se majitele, ředitelé … A „herečky“, které používali sex jak způsob získání role či místa a vzpomněli si po 10 letech jsou „oběti“ …

 421. 523 – no, rekl bych, ze Babis je podchytil dobre… 🙂

 422. 518 Petře, výstižné. A velmi, velmi inspirativní….Při procházce sobotní mrtvou jižní metropolí mě stejné úvahy vyúsťující v expresívní výroky také přepadly. Ovšem nejen na adresu ČSSD, protože bez přisíračů napříč politickým spektrem by to neprosadila.
  Kromě toho, protože většina státních svátků je v pracovní den, lze alespoň zhruba spočítat produkční ztrátu.

  Nic proti nepracovním svátkům. Ovšem v tom případě navrhuji důslednost. Nestačí zakázat práci. Někomu. Někde. Nutno zakázat ji všem a všude. Bez výjimky. I na jednotce intenzívní péče. Nutno pro ten den zakázat i veškerou spotřebu i veškeré změny zakládající budoucí spotřebu. Nejíst, nepít, nedýchat, nemetabolizovat. Žádné spotřebovávání, opotřebovávání čehokoli.

  Jak toto zajistit? Prostřednictvím stázového pole zapojeného pro den státního svátku. Jenže to by přineslo konkurenční výhodu za hranicemi, kde by byl pracovní den. Zřízením Evropskoé komise pro koordinaci a regulaci svátkostáze zabraňující zvýhodnění jedněch na úkor druhých. Pro zboží mimo EU zavedení stázové vyrovávací daně odčerpávající mimostázový zisk.

 423. 525 — Jo, to souhlasím, že z hlediska výsledku voleb je asi podchytil nejlépe Babiš. Ale nevím, zda by šlo říci, že jmenovitě je nějak identifikoval. Možná ano, ale nemluvil o tom…

 424. 527 – sice byl mene explicitni nez Trump, ale jsou to ti, kteri jej volili. Mozna ze zoufalstvi, mozna z toho, ze jich spousta z nich pro nej pracuje – anebo zna jine, co pro nej pracuji – a vi, ze aspon vyplaty chodi vcas (zatimco ostatni [poitici jim pul vyplaty vezmou)…

  Neumi rici, zda je oslovil umyslne – ale oslovil je efektivne.

 425. Návštěva odjela,vnučka se rozloučila se slovy “ ďakujem,že jsme ťa mohli vyjesť“ 😀

 426. Předešlá úvaha mě inspiruje k úvahám o dalších vyrovnávacích daních. Ze štěstí, radosti, zdraví…
  A samozřejmě z inteligence a z užitečných schopností. Ty jsou nyní zdaněny nepřímo, zdaněním jejich použití pro obchodní účely, například především obchodní směnou produkce statků. Co je motivem produkce statků? Uspokojení nějaké potřeby. Co je motivem uspokojení nějaké potřeby? To, že uspokojení potřeby přináší příjemný pocit. Mnohé potřeby, nejen nejzákladnější existenční jsou zaměnitelné na základě individuálních preferencí.

  Někdo, například potřebu uspokojitelnou nákladným statkem, na jehož pořízení je nutno vynaložit mnoho úsilí nahradí daleko méně nákladným způsobem, který mu přinese stejné množství štěstí. Ovšem v důsledku toho i daleko méně do erární pokladny, ze které, například jsou živeni ti, kteří nedělají vůbec nic nebo, hůře, ti, jejichž aktivita má přínos záporný. Kdo dosahuje štěstí s nižšími transakčními náklady je znevýhodněn oproti tomu, kdo ho dosahuje s vyššími. A samozřejmě, a především, trpí tím erární pokladna a především ti, kterým slouží.

  Na indiánovi spokojeně sedícímu na břehu řeky nevydělá ani obchodník ani erár. Není to snad tak, že nespokojený člověk si hledí deficit spokojenosti nějak a něčím nahradit? Například koupí něčeho co mu alespoň na chvilku přinese spokojenost?

  Není logické, že z obchodního pohledu, ale i z pohledu majitelů eráru je zájem na co největší nespokojenosti (v míře nenarušující potřebou stabilitu) kompenzované pokud možno s co nejvyššími transakčními náklady plnícími erární pokladnu? O kolik, je připraven erár například dávkou spokojenosti po vykouření jednoho jointa z vlastního záhumenku? Kolik práce by bylo nutno vynaložit a jak vysokou sumu daně z ní odvést pro získání stejné dávky spokojenosti erárně povoleným a zdanitelným způsobem?

  Napadá mě, jestliže nespokojenost může být a je kompenzována zdaněnou spotřebou nějakých statků pocházejících ze zdaněné produkce, není v zájmu vlastníků eráru aby spokojenost byla co možná nejmenší? Není to tak, že vlastníci eráru se nabízejí „Volte nás, zajistíme vám větší spokojenost,“ jenže ve skutečnosti je opak?
  Že za heslem „Naším cílem je spokojený občan“ (či podobně), se ve skutečnosti skrývá „Naším cílem je nasraný občan“? Že smyslem politiky je snaha o optimální balanci mezi nasraností a revoltou? „Musíme je udržovat tak nasrané jak to jen jde ale jen potud aby nás nesvrhli?“

 427. Oprava 530 : kdo dosahuje štěstí s nižšími transakčními náklady, je zvýhodněn.

 428. 524 NoName, to je tamní folklór. Některá si vzpomene, že před čtyřiceti lety byla znásilněná jakýmsi neznámým, který se mezitím stal úspěšným a známým, a už se hlásí zástup dalších, které tehdy třeba ani nebyly na světě. Tohle se zpozalouže šíří i sem.

 429. 532 – spíš to vypadá, jako by převládl názor: Která neoznámí, že ji XYZ obtěžoval, přiznává, že nikomu za to obtěžování nestála a nestojí.

 430. Ale je sranda, tahle parta umělců moralistů nechala Trumpa kvůli sexismu málem veřejně ukřižovat …

 431. 533 NoName, to není inkvizice. Ta ve skutečnosti byla projeven racionality a relativně civilizačním pokrokem. To je kulturněprávní kretenismus. Kdyby jedna 3,14 byla poslána do 3,14, další by v tom nepokračovaly.

  To je podobné i tady a nejen v tohmhle, ale například v podvodných a vyděračských „seznamových“ a „fakturačních“ smlouvách, úpadkových návrzích a podobně. Nebyly by, kdyby soud první takové shodil se stolu na první projednání.

 432. 534 Dano, ovšem to je na žalobu pro diskriminaci ignorancí.

 433. To je jako v tom vtipu:
  Po Rudém náměstí běží babaka a křičí: „Pajebali menja!“
  Přiběhne milicionář: „Babuška, skažitě kto i kagda?“
  A bábuška: „No Krasnoarmějci v sorok pjatom, chrašo vzpaminať.“

 434. 533 ovšem na druhou stranu, když tam takovou kulturu vytvářejí, z luftu není… Když si někdo z lidožroutska stěžuje, že má skončit na talíři…

 435. Presne tak. A kdo si tech par minut nenajde, muze se nechat zamestnat… Hypermarkety, dilny i Babisovy vyrobny maji obrovsky nedostatek pracovni sily. A napriklad Penny nabizi 23 tisic jiz po rocni praxi. A to se vyplati!

 436. A kdyby to pomohlo vybrat jen korunu navic, stoji to za tech par set uredniku, kteri to budou kontrolovat, vymahat a resit…

 437. Paradoxně to opět nejvíce dopadne na ty nejpotřebnější. Pro spoustu lidí byla živnost možností, jak zůstat doma s dětmi, rodiči, kteří potřebují péči a něco málo vydělat…

 438. Chystáte výměnu kotle? Vyřídíme za vás dotaci v rámci všech krajů i dotačních programů zdarma. Pomůžeme s výběrem kotle i instalací.

  http://dumkotlu.cz/

  To je stále vyšší level, získání dotace jako služba i pro jednotlivce…
  Firmy provázané se státní správou…
  Ale fašista je Okamura !

 439. 548: dvě základní varianty

  1. příčinou byla porucha zdraví nastalá v souvilosti se zdravotním stavem, pro který mu v tuzemsku byl odebrán ŘP,

  2. příčinou byla porucha zdraví nenastalá v souvislosti se zdravotním stavem, pro který mu v tuzemsku byl odebrán ŘP.

  Podmínkou zavinění je kvalifikovaná příčinná souvislost mezi porušením povinnosti (takové, jejímž účelem je takovému následku zabránit) a následkem. Nestačí, že v důsledku porušení jakékoli zákonem stanovené povinnosti se nacházel v kritickém čase na kritickém místě, například jen proto, že nesměl řídit motorové vozidlo.

 440. Schumi, tak nejak jsem predpokladal variantu 1, ale samoyrejme k tomu neni yad na indikace…

 441. Schumi, není základní provinění, že řídil, ač to měl zakázáno? Vše ostatní je už jen právní kličkování, kvůli kterému lid obecný ztrácí víru v rovnici: právo= spravedlnost.

 442. BTW, mne posledně zaměstnanec TSA požádal o notebook. Využil svého nadřízeného postavení. Pak mi ho tedy po testu na výbušniny vrátil, ale zda to nebylo násilí nevím.

 443. 554

  Je to jasný, jde o spiknutí zaměřené na vymření lidstva 🙂
  S těmihle předpisy se lidi ani neseznáměj,natož aby se dostali do postele 😀 😀

 444. 554 – a nemůže ten pracovník zažalovat filmovou divu ze sexuálního obtěžování? Přece se na něj usmála – jasný sexuální signál.

 445. #518 Podobnost ciste nahodna? Pri cteni smutneho pojednani (dekuji, pane Kunetko )mne zatrnulo. Mizerie v clanku popisovana mne pripomnela marsrutu, kterou pro nas v Americe pripravovali nasi neomarxiste pod taktovkou dobrodeje Sorose a jeho najatych Melody boys. Pani Lopatkova ci Suchonova, taky dobry delnik, lec kurak a navstevovatel hospod Solvina se klidne mohli jmenovat Johnson, Smith, ci Robinson. Ti posledne jmenovani se loni probrali,kdyz zjistili, ze se v politice zazrakem objevil nekdo,kdo vi, jak zatluct hrebik, kdo naucil sve deti jezdit s buldozerem a taky bagrem, kdo o praci mluvi jako o veci pro nej posvatne. Ti Smithove a Johnsonove si loni v jednu sobotu oblekli ciste texasky a nove tricko a sli, jak uz ne dlouho, dlouho predtim,k volbam. Slibovaci si mnuli ruce nad jistym vitezstvim a meli pripravene plany pro staveni rozhleden v udoli, mostu na ostrov, kde nikdo nebydli a ano, nescetnych cyklostezek v mistech, kde bez Jeepa neda nikdo ani ranu. Cisla jen jeden den pred volbami jim jasne davala zelenou. Bylo velmi osvezujici videt jejich spadle mandibuly, kdyz se ten vecer secetly volebni hlasy. Smithove a Robinsonove si spokojene zapalili pred televizi cvanho, nez prepnuli televizi na svou oblibenou kovbojku. Jestli pujdou k pristim volbam je na vazkach. Neutuchajici kniceni a delobuchy zleva je totiz chteji zase degradovat na ty zapomenute.

 446. 562 P.M. „….kdo o praci mluvi jako o veci pro nej posvatne…“
  To by se tam konečně mohli zdravit „Čest práci“. Tak jako se dřív zdravívalo tady než se místo práce začal dělat byznys. Můžou obnovit KS USA jestli ještě nezanikla, třeba by předsedovala Angela Davis, ta co když ještě nebyla vypelíchaná měla sestřih jak protivětrnou kouli na mikrofón.

  A teď konečně tu o Rosenbergové jak špiónila pro Kreml.

 447. 552 var. 1. lze z textu dovodit, uvidí se, pozůstalí to tak nenechají. Otázka jestli o tom Lidovky ještě napíšou.

  553 Dano samotné řízení bez papírů jako příčina účasti na nehodě se smrtelným následkem není kauzálně dostačující. Nehoda musí být zaviněna porušením povinnosti v kvalifikované příčinné souvislosti. Například nedáním přednosti v jízdě, jízdou v protisměru a podobně. Například viníkem nehody není opilý řidič, který nedostal přednost v jízdě vytvořením překážky natolik náhlé a neočekávané, že střetu by nemohl zabránit ani za střízliva, jestliže jediným porušením z jeho strany je jen opilost.

  556 Halladine, to vypadá zajímavě. Jaké koordináty má Brusel?

 448. Schumi,
  myslíš,že bychom měli Kimovi přispět na vývoj raket dlouhého dosahu ? 😉

 449. 560 …

  Bůh „Ježíši, tys můj syn, vyber si…“
  Ježíš si vybere.
  Bůh: „Abraháme, tys zakladatel, vyber si.“
  Abrahám si vybere.
  Bůh: „Mohamede, tys můj prorok, vyber si.“
  Mohamed se rozhlédne po těch, které zbyly a praví: „Holky zahalte se a jdem.“

 450. 565 buď by měl s Ruskem vyjednat koridor pro průjezd nebo konzultovat s Mathiasem Rustem.

 451. Já pořád čekám, kdy arské teroristy napdne řešení, kdy se různými cestami sejdou teroriste spodkritickými množstvími U na jednom místě a přitisknou se k sobě …

 452. 554 NoName, sexuálního obtěžování se dopustila ona na pracovníkovi ostrahy svým natolik oplzlým sexuálním úšklebkem, že u něho vyvolala stav nepříčetnosti, čímž závažným způsobem ohrozila bezpečnost letecké dopravy. Divím se, že ihned nebyla zajištěna podle Patriot Act.

 453. Není usmívání se na úřední osobu zakázáno zákonem ? 😀
  pokus o podplácení…. sexuální službou , nebo jejím příslibem 🙂

 454. 568 Zajímavý nápad. Vylepšil bych tím, že pro akci bych vybral těžce depresívní, kteří berou lithium a všem bych rozdal hodinky s tritiovými ciferníky.

 455. Já obvykle, když se na mě někdo usmívá, anebo mi lichotí okamžitě uvažuju,co po mně bude chtít… 😀

 456. 570 Jistěže. Proto na fotografii pro identifikační doklady nesmí být úsměv.

 457. 572 Halladine, tipuju, že ponejvíce si na Tebe otevírali hubu.

 458. Schumi, jistě .
  Svého času jsem se chlubíval, že i ta nejkrásnější ženská na mě kouká s otevřenými ústy 😉

 459. NoName – 554 – kdyby jenom ženy…

  Lidové noviny se pokusily svézt na vlně „MeToo“ zájmu a udělaly si vlastní kampaň a některé perly uveřejňují.

  Nejvíc mně dostalo asi tohle:

  muž, 38 let
  „Několik případů na koncertech. Postaví se přede mě dívka a zadkem mi začne tlačit a třít se o rozkrok. Jindy se mi na záda přilepí dívka a opře se prsy. Když se obrátím, co se děje, jen se usmívá, a pak to udělá zas. Na vánoční párty mi dívka nabídla sex, i když věděla, že jsem zadaný. Odmítl jsem. Následně ten večer mě její kamarádky nazývají srabem. Jednou v letadle chtěla vedle sedící žena nejdříve pomoci s náramkem, pak s náušnicí, pak mě pohladila po noze a řekla, že si má člověk služební cestu užít.“

  Další viz https://www.lidovky.cz/na-sexu-s-bratrancem-neni-nic-spatneho-dalsi-svedectvi-ctenaru-o-sexualnim-obtezovani-g48-/zpravy-domov.aspx?c=A171027_143139_ln_domov_sk

  s poněkud bombastickým titulkem.

  Někdy mám pocit, že svět opravdu zešílel.

 460. 564- Shumi: ale a) jestliže mu bylo pro nemoc zakázáno řídit ( tj. odebrán řidičský průkaz) a b) nebyl zbaven svéprávnosti, tak mně z toho vyplývá, že na té silnici neměl coby řidič co dělat a je za své činy plně zodpovědný. Čili musel předpokládat, že v důsledku nemoci může dojít k situaci,kdy někoho ohrozí – což se stalo.
  Jestliže indispozice nebyla důsledkem choroby, tak stejně neměl řídit, neboť o právo řídit vozidlo přišel, protože je nemocný. Čili vidím jako nesrovnatelné obvinění, že řídil aniž by měl ŘP (a je to “ jen na pokutu“) s obviněním kluka, který si vyjel aniž by vlastnil ŘP.
  Až mně pro celkovou sešlost seberou ŘP a já přesto pojedu a někoho zraním, tak se taky nemohu vymlouvat na to, že jsem měl např. hypoglykemický šok a že za to vlastně nemůžu. A že nemám řidičák – vždyť to je jen přestupek.
  Ale asi to vidím moc jednoduše.

 461. Oh my God, odborníci na MŠMT připravují genderový projekt za 7 mega státních peněz.

  https://zpravy.idnes.cz/genderova-rovnost-na-msmt-projekt-genderovy-stereotypy-pen-/domaci.aspx?c=A171030_102240_domaci_nub

  náplní projektu jsou bezpochyby zásadní věci, jako například – cituji – V budoucnu by mohli například odborníci posuzovat genderovou korektnost učebnic – třeba odborník na fyziku by hodnotil učebnici fyziky a podobně. Projekt se chce zaměřit také na vzdělávání vyučujících v oblasti genderu. „Domníváme se, že by pedagogové měli mít alespoň minimální povědomí o genderové problematice, či zahrnout tuto problematiku do výuky na pedagogických fakultách,“ říká Viktorinová.

  No jo no, genderově nekorektní Ohmův zákon je problém. Stejně jako když nemá ponětí o genderu třeba taková nakloněná rovina 🙂

 462. Tomu nerozumím. Takže už nebude jenom odpor, ale i odporka ?

 463. Ono to v té fysice začíná být genderově problematické už na nejnižší úrovni. Ostatně posuďte sami:

  1. Práce je rodu ženského
  2. V Ohmově zákoně vystupují výhradně muži. Konkrétně pánové Odpor, Napětí a Proud. Pravda, Napětí je maličko LGBT, v tom je vidět slibný začátek.
  3. Používají se zcela sexistická přirovnání typu „S cívkou jako s dívkou, nejdřív napětí a potom proud“

  No a tak by se dalo pokračovat. 🙂

 464. NoName – 580 – to by bylo z genderového hlediska špatně. Nelze být povrchní a je nutno se nad tím hlouběji zamyslet.

  Když uvážíme, že Ohmův zákon je U=R x I, I=U/R a R=U/I tak zmíněná Odporka by byla stále v genderově nevyváženém vztahu. Protože v jednom vzorci je podílem dvou maskulinních elementů a ve druhém je maskulinnímu elementu jednoznačně podřízena, protože je pod zlomkovou čarou (což je genderově špatně i z matematického hlediska, protože to pod zlomkovou čarou se jmenuje dělitel, což vyvolává negativní konotace v tom smyslu, že žena něco rozděluje).

  Genderově mnohem vyváženější by bylo nechat Odpor (jako muž klidně může odpor vzbuzovat, zejména pokud je bílý a heterosexuální) a genderově ujasnit nesťastné Napětí, které provede comming-out a zjistí, že je vlastně Napětkou.

  🙂

 465. No a pochopitelně v rámci celkové revise provedeme i další změny, takže už se nebude ponižujícím způsobem říkat „ta Práce“, ale bude to „ten Prác“. Což bude i přesnější, protože tam se působí silou po dráze, což jsou dvě ženy a krásně to ukazuje důležitost feministického vlivu na muže. 🙂

 466. Vy se pánové smějete, ale když tuhle v radiu Domino, což je pořad pro školní mládež, zcela vážně přivítali hostku a že školní mládeži vzápětí vysvětlili, že se má říkat „hostka“ když je host holka, tak mi to moc k smíchu nepřipadalo….

 467. Jo, pánové,
  vy si tu blbnete, nějakej blb z MŠMT si to přečte a budou se to učit naše vnoučata, pokud ne děti…. 🙂

 468. A nepřejte si mne, nebo tu začnu genderově mrzačit biologii.

 469. maYdo – toho už jsem si všiml před několika lety, že jsou takové tendence říkat návštěvnici „hostka“.

  Dokonce jsem svého času poslal stran této věci dotaz na Ústav pro jazyk český, aby mně sdělili, zda když se hovorově říká prostitutce ženského pohlaví „štětka“ zda se má mužský prostitut hovorově označovat jako „štětec“.

  Ale bohužel můj dotaz asi v podatelně ztratili, protože odpověď nepřišla 🙂

 470. 583-585 no jo, ale co další pohlaví a gendery? Ono se to teď nechává předělávat jako na běžícím pásu, a podle toho jako co se ráno probudí. Včera to, dneska ono, zítra jiné. A jeden neví jak se zachovat aby se to zítra nevhodně nazváno, neurazilo.

  Ono se to třeba narodilo jako chlap, cítí se to ženskou, nechalo se to předělat na ženskou, ale na ženské. To mi hlava nebere.

 471. schumi,
  měl jsem takové kolego. Lesbická transka ošklivá jak chlap. Docela slušně tomu hrabalo v makovici. Kombinace bezvaječné těstoviny, podávaných hormonů a zažitých stereotypů tomu dávaly těžce zahulit.

 472. 575 Odborník na fyziku by hodnotil učebnici fyziky? To je zásadně špatně. Byl by zaujatý. Učebnici fyziky musí hodnotit nefyzik. Například genderolog. Lépe genderoložka.
  Nejen po jazykové stránce. Ale i po obsahové. Musí být napsána tak aby jí rozuměla i genderoložka. Je nepřípustnou diskrimunací aby tam bylo uvedeno něco čemu nerozumí. To by bylo diskriminační.

 473. Já bych navrhovala, aby každej nosil pásku podle toho, čím se dnes cítí být.

  Jenže to zas je diskriminující a asi taky v rozporu s ochranou osobních údajů.

 474. “ Musí být napsána tak aby jí rozuměla i genderoložka.“
  Učebnici fyziky???? Genderoložka???? Zbláznil ses, schumi?

 475. A co nabla ? To zní děsně cool, něco jako čtvrté pohlaví … Má fyzika ještě šanci ?
  Dnes si kolega vyplňoval žádost ruské vízum a systém mu nabízel jenom muže a ženu … Jako správný Evropan se nad tím zamyslel a označil to za diskriminační. Trochu se ale obávám, že Ruskem nehne.

 476. Genderologie jakožto vědní obor neexistuje. Lze vyzkoušet Google, který takový pojem víceméně nezná. Tudíž jsou pojmy jako genderolog nebo genderoložka nesmyslné.

  Existuje pouze Genderismus jako ideologie (podobně jako komunismus, fašismus, socialismus apod.) Existují tedy pouze pojmy genderista a genderistka. Opět lze ověřit pomocí Google 🙂

 477. MaYdo,
  mnohem lepší by byl odznak, znázorňující pohlavní orgán,o kterém si dotyčný jedinec myslí, že k němu náleží. 🙂

 478. NoName – z hlediska genderové fysiky není nabla čtvrté pohlaví ale naopak sjednocující pojem vyjadřující komplexně celou LGBTBFLMPSVZ komunitu.

  Vzhledem k tomu, že v teorii pole jednoznačně panuje nad rotacemi, divergencemi a gradienty vektorových polí je jeho sjednocující úloha jasná.

  Je to prostě všech n (kde n nabývá libovolné hodnoty od 1 do nekonečna) genderů futrál.

  🙂

 479. 591 Manželka cosi takové učila. Jako kluk to bylo chytré a šikovné. IT a podobné věci. Vypadalo jako Ozzák v pubertálním vydání. Jenže dostalo to krizi identity, přes net se to chytlo jakési téhle komunity co si hraje s duhovými poníky a na duhové poníky, začalo se to malovat a lakovat nehty, nechalo se to předělat, přejmenovalo se to, zblblo to, znovu se to přejmenovalo, naštěstí absolvovalo a je pryč.

  578 Jirko, musí být příčinná souvislost. To, že řídíš ač nezpůsobilý, je přestupek. To, že seš řidičem vozidla, které se v křižovatce srazilo s druhým vozidlem jehož řidič v důsledku tyoho zemřel, může, ale nemusí být trestný čin. Není například jestližes jel na zelenou a on na čevenou. To, že ses v důsledku porušení něčeho byl v nějakém čase na nějakém místě, není nic. Příklad: Projedeš křižovatku na červenou. Flagrantně. O dvě ulice dál Ti přímo před auto z chodníku vjede dítě na koloběžce. Na Mrtvé na místě. Kdybys byl zastavil na červenou, v tom čase a místě byste se nesešli. Projetí na červenou zůstane přestupkem, to druhé není nic. Stejně jako když řídíš vehikl, třebaže víš, že jeho technický stav ho vylučuje ze silničního provozu. V případě že není příčinou následku například proto, že špatně brzdí nebo je hůř ovladatelný, nebo má jinou závažnou závadu, například úplně ojetý vzorek pneumatik, nebo nemá spz bez které v provozu nemá co dělat, jestliže závada není příčinou následku, je to jen přestupek. Bez ohledu na závažnost následku.

 480. tím „něcem“ samozřejmě myslím zmiňované stvoření

 481. 594 maYdo, zajisté. V učebníci fyziky nempže, nesmí být co by nepochopila, například, genderoložka. Protože by to byla diskriminace. Nesmí být učebnice fyziky, kterou by nepochopila například genderožka. To by byl případ diskriminačního knowledgismu.

 482. 601 ptakopysku, to nevím, ale zdá se, že barvy by odpovídaly. „My little pony“.

 483. Schumi,
  co my můžeme vědět o soukromí takových bytostí?

 484. (600)Co říkáš na příčinnou souvislost řidič zdravotně nezpůsobilý → sebraný řidičák → jízda bez řidičáku, z důvodů zdravotní nezpůsobilosti bouračka → basa.
  Pokud by bouračka nebyla z důvodů zdravotní nezpůsobilosti, tak dvě oddělené věci, sebraný řidičák → jízda bez řidičáku → přestupek nebo trwestný čin maření rozhodnutí a druhá, bouračka → ublížení na zdraví → trest za přestupek. Červená, zelená, byl v protisměru.
  Viz Weiss, kde to mělo za následek i úmrtí.

 485. Dobrý večer. Děkuji za odkaz na dfense.
  Byl odebrán ŘP? Při troše vůle šla ušít Mařenka. Nezávidím těm, co soudí a rozhodují o životech druhých. Líbil se mi postoj jednoho, který chválil, že už nemusí nechat lidi rdousit. Ne kvůli rdoušeným, ale kvůli soudcům. Není to dobré na játra.

 486. 2 Pavel Kořenský ad 587 – měl jsi to poslat rovnou Karlovi Olivovi (spolužák). Jistě by ho to potěšilo… Také se chudák nezavděčil a tak byl z gustavu odejden…

 487. 608 Karle, o tom jsem psal. Nutnou podmínkou trestní odpovědnosti je kvalifikovaná kauzalita mezi porušením povinnosti a následkem, kterému právě ta povinnost má zabránit.
  Nestačí najetí do protisměru, musí nastat přinejmenším v důsledku nedbalosti.
  Příklad trestní odpovědnosti : řidičák sebraný z důvodu epilepsie, řízení, najetí do protisměru v důsledku epileptického záchvatu,bouračka.
  Příklad odpovědnosti (mařenka) jen za řízení: řidičák sebraný z důvodu epilepsie, řízení, najetí do protisměru v důsledku infarktu, bouračka.

 488. Dobré ráno vespolek,

  ptakopysku, mám ti poslat čajem zalitou klábosnici a poprskaný monitor 😀 ? To lezení po střeše tě nějak dalo do formy :), tak dík, prodloužil jsi mi život.

  A v právě kozumovaném kinder vajíčku jsem anšla figurku mimoně, který se ve vězeňském oblečku a s rýčkem na zádech snaží uniknout z vězení… velmi symbolické 🙂
  Pamlsky si děti kupují kdekoliv, kde to jen jde – ale jak je vidno, lidem se asi líbí, že za ně zjednal „pořádek“ přemoudrý stát a úřednictvo… jinak by přece rodiče dětí ze škol, kterých se to mělo týkat, zjednali nápravu sami.

 489. (612) No jo, pak se nelze divit lidovému názoru na justici.

 490. Ostatně soudím, že v genderové vyváženosti jsou nejdále naši spoluobčané na Ostravsku. Pokud vím, tam i muži se mezi sebou oslovují „pyčo“…

 491. Hm,přemoudřelý stát..

  Dochtoři sice bijou na poplach,že stoupá obezita,výskyt hypertenze kvůli přežírání dětí přesolenými potravinami, stoupá výskyt dětské cukrovky, ale to zřejmě nic neznamená……

 492. Halle: pokud budete zkoumat u koho stoupá obezita, možná zjistíte zajímavé důsledky vlivu státu na BMI skupin populace.

 493. Halle,
  každý svého štěstí strůjcem. Po ČB se poflakují obézní jedinci, u nichž o zdroji příjmů nelze pochybovat (viz poznámka 618 Nickname). Chipsy ti postavu ani kardiovaskulární systém nezatíží, pakliže si dáš malou porci na rodinné oslavě… ale moudrý stát by měl podle tebe zakázat i jejich prodej a výrobu, ne ? Když teda ta cukrovka. Stejně jako hranolky a fast-foody, taky nezdravé ? Zakážeme prodej soli, z důvodu narůstající hypertenze ? Na druhou stranu, sůl je přece nad zlato… což podle rázné mlynářky v pohádce ví i dobytek.
  Totálně ti uniká pdostata věci. Výchova (v níž má dominovat rodina) a schopnost se postarat sám o sebe je nahrazena státními represemi. Podle tebe je to OK, žabáček si libuje, že teplíčko, viď.

 494. Dobré ráno,

  Halle, ono je poměrně jedno, jetsli děcko nakoupí bonbony nebo ve školním bufíku nebo v obchodě.
  Ostatně pár bonbonů nebo chipsů ve škole samo o sobě zas tolik neznamená. Děcka toho sní nejvíc doma, pokud se rodina živí jen buchtama, vepřoknedlozelem a dítě tráví hodiny denně u televize nebo počítače kde do sebe chipsy láduje průběžně, tak si na zdravou starvu nezvykne, i kdyby se všichni alimentární poradci a ministr školství a zdravodnictví po…. do vejšky.

  Ostatně do školy děti přicházejí z rodiny už naučené určitému způsobu stravování. Proti tomu je zavření školních bufíků plácnutím do vody, který sice nadělá vlny , ale problém neřeší.

  Ostatně jak bys ho řešil? Povoleným jídelníčkem a kde ho nebudou dodržovat, tak jim děti seberou a přidělí pěstounům? V Norsku to už takhle do jistý míry funguje.

 495. Ještě jedna informace dobrovolného dietologa. Šichta uklizečky je stejně náročná jako několik hodin ve fitku. Kdy jste naposledy viděli obézní uklizečku (v soukromé firmě)?

 496. Podle mě určitý rozdíl je. Když má harant bufáč ve škole, může si koupit, kdykoli dožere předchozí zásoby. Když bufáč k dispozici nemá, nekoupí. Musí si přitáhnout zásoby už ráno s sebou a má utrum do okamžiku, kdy jde ze školy dom, což znamená určité obtíže a má to částečný vliv na objem spotřebovaných kalorií.
  Já vůbec nechápu, jak jsem mohl přežít 13 let školní docházky bez bufetu ve škole. Až na nástavbě se Bohové nade mnou smilovali a nadělili mi přes silnici bufet s grilovanými klobásami, gesichtsuppe a pivem, takže se člověk mohl o velké přestávce občerstvit, aby dožil konce vyučování.

 497. Ptakopysku, určitý rozdíl tu zajisté je, ale pokud je harant sní jeden pytlík chipsů ve škole a doma dalších pět, půl pekáče buchet a bůček s knedlíkama k večeři nebo dva pytlíky chipsů ve škole a doma dalších pět, půl pekáče buchet a bůček s knedlíkama k večeři tak to zase tak velkej rozdíl nebude.

  Ono fakt nejvíc záleží na tom, co jsou ty děti naučené z domova, jako ostatně ve všem.

 498. Vyčteno ze Sítě:
  K uspokojení ženy stačí 7,5 centimetru. A je jedno, jestli to je VISA nebo MASTER CARD.

 499. maYdo,
  jestli se nemýlím, tak řeč jde o tom, co haranti sežerou ve škole.

 500. Jenže, ptakopysku, Halladinu tu psal něco o tom, jak bijí doktoři na poplach skrz cukrovku a obezitu. A ta základní příčina fakt není v tom, že děcka nakoupí pamlsky ve školním bufetu.
  A i to, co sežere harant ve škole, má základ v tom, jak ho to doma naučili.

 501. ptakopysku,
  jistě, ale dle ohlasů se ta vyhláška týkala jen malého procenta škol – takže rodiče dbalí zdraví svých děťátek mohli prostřednictvím SRPŠ či čeho zpucovat ředitele a bufet zatrhnout i bez vyhlášky. Kde prodávají „nezávadné“ se vyhláška implementovala snadno (ale stejně se tím vedení muselo zabývat).
  Hele, i v dobách dřevních – viz Študáci a kantoři – prodával pan školník studentstvu párky… 🙂
  Rodiče mají možnost kromě domácích svačinek děťátku nedávat peníze (to si pak nekoupí sajrajt ani v tom obchodě přes ulici). A ze socíku pamatuji na ZDŠ systém „svačinek“ – tedy vybíralo se měsíčně, pak určená dvojice žáčků s košíkem putovala o velké přestávce pro x jogurtů a rohlíků, které ve třídě předplatitelům dle seznamu rozdala. Někdy to bylo s pribiňákem, někdy s mlékem či – ňam, ňam – kakaem v malé čtvrtlitrové skleničce 🙂 V článku linkovaném Pavlem Kořenským je i zmíněna škola, kde vhodné svačinky připravuje školní jídelna.
  Takže možností mnoho, jen chtít.
  A hypertenzi či nárůst diabetes školní vyhláška fakt nevyřeší, to je čirý alibismus.

 502. Nakonec, po zákazu kouření se také do hospod nahrnuli ti, co doteď kvůli cigaretám do hospod nechodili.
  Nebo nenahrnuli ? Prostě to bylo dobré opatření, protože šlo o zdraví.

  A se školními bufety je to stejné. Děti se stravují zdravěji. Nebo ne ? Nevadí. Prostě to bylo dobré opatření, protože šlo o zdraví.

 503. NoName,
  kupříkladu já jsem se do hospod nahrnul. Samozřejmě ne každý den, protože to bych za chvíli neprošel dveřma, ale pokud mi to decimálka dovolí, tak podporuju svého hostinského ze všech sil.

 504. Co já si vzpomínám, tak jsem dostal vždycky ráno korunu, abych si koupil svačinu. Za to byly dvě housky a desetník mi zbyl. Za ušetřený obolus jsem si kupoval lipíčko, to bývalo za dvaceťák, nebo kokosovej suk – na ten jsem šetřil celý týden. Jogurty jsem nejedl, protože to byl kyselý hnus a pacholíky vozili do krámu v úterý po osmé hodině, kdy už jsme byli ve škole a v poledne o přestávce na oběd už byly tři a půl hodiny vyprodané. Mimoto byly drahé jako kráva a na ně jsem prostě neměl.

 505. 631-a za 8.50 byla stavebnice modelu z Kovozávodů Prostějov, to se vyplatilo chvíli nejíst vůbec 😉

 506. ptakopysku,
  no vidíš. Koupil sis dvě housky, nikoliv mastné brambůrky… dobře tě rodičové vychovali 🙂

  Já svačinky fasovala připravené od maminky (totéž dělám pro své dítko). Ty školní jsem chvíli papala taky, v Ostravě se o nás strana a vláda starala dobře – haviři a hutnici by se „ojebavat“ nedali. Takže vše čerstvé.
  A za „kapesné“ jsme si cestou ze školy v cukrárně kupovali gumové hady (po dvacetníku), případně pendrek za kačku. V létě kopeček zmrzliny do kornoutku či nanuk.

  No ale čas oponou trhnul, a nahlíženo zpět, kolikrát by mi přišel k duhu horký čaj nebo banán navíc… puberta je hnusné období. Ad banán, už jsi někdy čistil školní brašnu, v níž ovoce skončilo pod knihami a sešity ?
  A do bufetu v dceřině škole si chodí pro něco na zub i profesoři – kolikrát i to kafe pijí přímo tam a besedují nejen mezi sebou, ale i s okolním studentstvem… ovšem to je gymnázium, přeci jen jiný „level“ než první stupeň ŽS.

 507. Koupil sis dvě housky, nikoliv mastné brambůrky… dobře tě rodičové vychovali

  Houby vychovali – dali mu akorát na ty housky, na brambůrky možná neměl 🙂
  Lakomci jedni ! 😀
  A jdu do pneuservíce

 508. Tak nějak namáhám paměť, jestli v krámě byly brambůrky, ale myslím že ne. Brambůrky ze sedmdesátých let byly dost hnusná mastná přesolená záležitost. Těm jsem nikdy neholdoval. Ale určitě na krámě byly sušenky VESNA, esíčka a antiperle. U nás pekařskej krám vypadal velmi podobně jako ta mlíkárna, co v ní snídal Kodet, ve filmu Smrt talentovaného ševce. Akorát ty koblihy jsem u nás nikdy neviděl a ani jsem jako dítě netušil, že se dělají průmyslově.

 509. Ad banán – a už se Ti stalo, Matzurko, že jsi na konci prázdnin zjistila, že v tej aktovce na konci školního roku ten zapomenutej babán zůstal?

  Našemu mladýmu s eto povedlo.

  A napřesrok jsem potkala sousedku a ta, jak tak probíráme ten začátek školního roku, povídá mezi řečí „.. a představte si, že jsem v aktovce našla po prázdninách banán, kterej tam nechal ještě před prázdninama“

 510. v Pneuservice jsem byl včera. Dvě nový gumy, nazout, všechno vyvážit, sundat letňáky, nandat zimáky… Dvacet minut práce pro dva chlapy, no a pět litrů pro firmu, litr pro ujka Andreje bylo ve pryč.
  Co by člověk neudělal, aby si v zimě nerozbil držťku na pečlivě udržovaných silnicích Podblanicka.

 511. Zlatý časy za komančů. Ti se dokázali starat o děti a mládež. Nepamatuju se, že by někdo někdy zapomněl v aktovce banán…

 512. ptakopysku,
  no vidíš, a ani tě nenapadlo na brambůrky šetřit. NoName dokonce raději hladověním uškudlil na Merkura.
  Jojo, Ostrava fakt mívala extrabuřty a já bydlela v centru, do školy deset minut chůze. Sámošek povícero, cukráren dtto, a v mléčném baru šlo dát i chlebíčky, zákusky, ba i lahodný jahodový mléčný koktejl.

  maYdo…
  že paní sousedku pozdravuji :D, zjevně jsme družky ve zbrani.

 513. ptakopysku,
  to teda fakt ne 😀 😀 😀 😀 !!!!!
  A dokážu si představit, jak by vypadal případný školní bufet – to by ta filmová mlíkárna byla ještě luxus.

 514. NoName,
  záleží kolik za zimu najezdím. Teď mi to vyšlo tak, že na zadní nápravě mám gumy se vzorkem 6 mm, ale ty z přední nápravy byly po loňské sezóně oholené na doraz, takže jsem musel pořídit nové. Nesmírně se těším na jaro, protože to budu kupovat všechny čtyři letní. Tam to bude desítka jistit. Tedy pokud si je koupím pod vánoční stromeček. Když je budu kupovat až v dubenci, vypláznu minimálně o dva litry navíc.

 515. Velké pneumatiky = drahé, s tím se nedá nic dělat …

 516. No jo, to se vám to přezouvá, když je splněn základní předpoklad, že vám to auto chytne, když nastarujete as můžete si do pneuservisu dojet…. 🙁

 517. 😀 tak toho bych se skoro bál. Když pominu směs, ze které je to vyrobené… tak by mě dost by mě zajímalo, jestli se to nechá vůbec vyvážit. Kdysi dávno začátkem devadesátých let, když ještě Barum vyráběl Polarisy na socialistických formách, jsem míval na každém kole rozprostřené skoro půlkilová závaží. A ta guma je tehdejším Polarisům dost podobná. Vzorek je blbej. Já mám vyzkoušeno, že šípový vzor (třeba Conti Wintercontact, nebo Nokian WR D4) je pro místní podmínky nejvhodnější. Odvádí to vodu, projede to vysokou vrstvou sraček, v sypkém sněhu se to chová taky rozumně, na uježděném povrchu drží, akorát na silnici se zledovatělým podkladem a vrstvou čerstvého napadaného sněhu je to trochu horší při rozjezdu do kopce, ale to bych musel mít nastřílené hřebíky.

 518. Hmmm, dvě housky… A to v té době se ještě nevědělo, jak je bílé pečivo strašně škodlivé? Kolik v sobě obsahuje cukru? Ve formě škrobu? Jen štěpit a štěpit a štěpit…

 519. K debatě o řidičích – víte, že pedofil může sednout za volant i po třech dvanáctkách?

 520. Petr Paulczyñski:

  Jestli to bude jako v Americe , tak až si Šiklová s Fišerovou vzpomenou, kam jim po srpnu 68 současný prezident šahal, tak máme demonstrace k 17. 11. jako z praku!

 521. Add 654 – aby se takové zprávě dalo uvěřit, musely by dámy přiznat, že jim Miloš sahal na bůček, či na ovar.

 522. A já měl štěstí.. V pneuservíce,kam obvykle jezdím, měli volnej termín na 14,11.
  Atavil jsem se ve druhém,a tam se jim zrušil zákazník na půl druhé 🙂

 523. ptakopysku,
  to u nich musel bufet provozovat McDonald a obědy vařilo KFCéčko…

 524. 624
  7,5 cm fakt nestačí… Kreditka má 8.5 cm 🙂
  Já to neměřil, ale na webíku, kam jsem to odsud hodi se našel detailista, co tem metr vytáhnul 😀

 525. Putin nechal postavit pomník obětem stalinských procesů. Ruským disidentům se to ovšem nelíbí…..

 526. Halle,
  takže se i na Hustopečsku zítra oteplí. 😀 U nás včera, kdy jsem přezuto neměl, ležel sníh, bylo kolem tří stupňů nad nulou a jasno, což signalizovalo jasný noční mráz. Takže jsem přezul, v noci se zatáhlo, zapršelo, oteplilo se a teď je nějakých osm nad nulou.

 527. Když jsou pneu na discích a mění se kompletní kola, tak 270 je asi +- běžná cena.
  Když se přezouvají pneu na discích, pak je cena minimálně dvojnásobná (sem tam dumping za 400).

 528. quivisi,
  tohle u nás bývá cena garážových servismanů.
  Daleko zajímavější jsou holiči. Kupříkladu já, když se dám ostříhat, tak na mě holička aplikuje sazbu, jako kdybych byl po dobu stříhání připojen na diagnostiku ve značkovém autoservisu. Tedy cca 3.000,- za hodinu.

 529. I já jsem zločinec….
  Předvčerem jsem bejvalku plácl po pérdeli. 😀 A ne jednou…. 😀

 530. To aby teď vrátil tu Nobelovku, ne?

  protože takovou prestižní cenu může sice dostat terorista Arafat, ale individuum, co oplácává ženský po zadku NIKDY!!!

 531. A možná, že jsem ještě větší zločinec, anžto jsem ji plácl po pérdeli před vnučkou, která se tím dost pobavila.
  Prý “ to je pěkné! “
  Není to taky narušování výchovy?

 532. A co kdyžř plácne po pérdeli ženská chlapa? já jen aby si nevzpomněl náš mladej, že občas jsem ho přes ten zadek plácla….

  Aby nakonec nebyl každej rodič, co přebalí posranýho potomka, vlastně sexuální úchyl a kandidát na kriminál…..

 533. Jo, Halladine, to byly tenkrát ještě ženský do nepohody. 🙂

  KAm by přišly na tom Divokým západě,kdyby se měly podělat kvůli plácnutí přez zadek…..

  Kdysi na nich Amerika stála a dnes jejich pravnučky blbnou na kvadrát. To jsou ty paradoxy.

 534. Maydo, mravy se meni… Lucretia… pet set let pred nasim letoúpoctem jeji mravopocestnost vytvorila Rim, v dobach raneho cisarstvi by pusobila smesne…

 535. Petře,
  nikdo moc neví,jak to s tou Lukrecií bylo. 🙂
  Jistě,že její případ byl tou poslední kapkou,ale ten džbán byl dost plnej i bez něj.

 536. No, není Lukretia jako Lukretia. 🙂

  Třeba Lukretia Borgia byla s ctností poněkud na štíru.

 537. 683

  Petrova Lukretie byla o dost starší, a kvůli ní vyhnali posledního ? římského krále.

  A když už byli bodří Římané v tom vyhánění,vyhnali, z čistého šovinismu i jejího truchlícího mangela,kterej tu revoluci společně s tchánem ( otcem oné Lukrécie )začal, taky.

  Revoluce požírá děti – nic nového pod sluncem

 538. Tak , tak, Halladine.
  Vzpominam si jak byla v osmasedesatem roce dvojstranka v Literarkach s fotkami clenu prvniho Politbyra po Aurore. Nevzpominam si presne, kolik tam tech bolseviku bylo. Tak k ctyriceti, hadam. Vzpominam si vsak, ze jen ctyri z nich umreli vekem.

 539. (686) Je tento slepenec životaschopný? Věřím, že je. Já nevěřím. Ani se nedohodnou, natož aby začali fungovat. Když nic jiného, tak třeba Okamura přímo žije z toho, že se nechce (halasně) dohodnout. Kdyby chtěl, jde do kopru. Tohleto dokázal jedna jediná koalice na Slovači, která odstranila Mečiara a byl to dost zázrak, který nepřežil další volby. A to jen proto, že na Mečiara bylo nasráno tolik lidí, že to vystačilo na jedno volební období.

 540. Já jsem už dávno napsal, že tipuju vládu Ano s podporou komoušů a Okamury.
  Komouši už podporu připouštějí ( na argument , že Babiš zvýší penze budou voliči,z dost velká části penzisti slyšet),.A Okamura se snaží licitovat, aby zvýšil svou cenu.
  Nakonec to babišovi hodí taky. Jako ta Zemanova slépka. 😀

 541. Hmm, to už víceméně přestává být vtipné.

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/online-na-manhattanu-vjel-ridic-do-chodcu-pote-zahajil-palbu/r~6fc0459abe7a11e789880025900fea04/?_ga=2.56820906.1423032912.1509265524-193804663.1466674620

  Nejen, že odpovědné orgány nejsou schopni zjistit, zda útočník volal „Hurá na bar“ nebo „Alláh Akbar“, ale dokonce si média pletou „Pellet gun“ s brokovnicí 🙂

  Pochopitelně jde o „osamělého vlka“ a časem se jistě dozvíme, že byl zádumčivý, klidný a možná byl i „v hledáčku“.

  To, že se jmenoval „Sajful Sajpov“ (opravdu Američan jak poleno) nikoho netrklo a to si v USA těch třípísmenkových agentur pěstují čtyři prdele.

  No a v neposlední řadě, pokud ten dement skutečně zaútočil dodávkou, pak vystoupil a chystal se v teroristickém útoku pokračovat pomocí paintballové pušky a vzduchovky, tak je to buď magor podle úplně všech pravidel a je zralý na psychiatra nebo je v médiích něco hodně špatně.

  Každopádně se s tím lze snadno vyrovnat tím, že se teple semkneme a nasvítíme nějakou věž v nějakých vhodných barvách.

  Sakra, podejte mi už někdo nějaký jiný globus, chci emigrovat.

 542. Pane Kořenský,
  ten terorista zřejmě byl schopen sehnat auto, ale opravdové bouchačky ne.
  Možná spoléhal, že s atrapou ho okamžitě zastřelej a nebude se muset otravovat s výslechy FBI a jeho cesta ke slíbeným pannám nebude trvat dlouho 🙂

 543. Jinak bych se zeptal, nebyl Mohamed krapet švihnutej ,když sliboval panny ?
  A to se jim prej má to panenství imrvére obnovovat.
  Hrozná představa. 🙂

 544. (689) Mně by na tom Pavle zajímalo, co to vlastně způsobilo, že se musulmani začali pouštět do těhle akcí. Protože to je fakt novum poslední doby, aniž by se ekonomické i politické záležitosti nějak zásadně změnily. Prostě pořád zrušený kolonialismus a kozomrdi si vládnou sami. Pochopitelně s cizím ekonomickým vlivem, ale to je jejich chyba, že se jim nedaří vybudovat nějakou soběstačnou ekonomiku, když kromě lidských zdrojů mají ostatní podmínky více než dobré (alespoň tam, kde je ropa).
  Protože Západ, co takový, se může různě multikulti politicky korektně oblbovat, nedostatečně reagovat a hlídat, ale fakt je, že úplně zabránit migraci nelze. Nebo nelze za cenu toho, že by šla západní liberálnost do kopru, což by taky nezůstalo bez následků.
  Nicméně, jdu spát. Dobrou noc.

 545. Hmmmmm, Halladine, to srandovani by nesedelo moc tem, kteri dnes prisli o brachu, tatu, ci sestrenici.Jestlize me muze neco vytocit, je to ultrablbec De Blassio,(starosta N.Y.), ktery snad poprve v zivote dneska rekl slovo terorista. Az ten gauner jednou rekne islamsky terorista, mozna se v N.Y. neco zmeni k lepsimu. Slouzit jako policajt pod takovym pravdolaskovym hnupem musi byt nejhorsi job na svete.

 546. PM,
  nesranduju o atentátu. Dělám si pérdel z muslimského náboženství – a to je zatracenej rozdíl.

 547. Ja vim, ja vim.
  Jen vidim u dveri ta mala decka v maskach skemrajici o bombony na nas Halloween a je mne jich lito, do jakeho prasiveho sveta rostou.

 548. A Kalousek se uplně zbláznil..
  A ODS se svým požadavkem na zvolení Fialy za předsedu sněmovny taky.
  Za okolností, že už dnes má Vondráček 122 hlasů jsou takové požadavky nesmsl.

 549. 686 — nicknamovu koalici též možno srovnat s tou, již navrhuje Topolánek: https://video.aktualne.cz/dvtv/topolanek-babise-se-musi-bat-vsichni-mensinovou-vladou-vydir/r~ccc00670be2c11e79090002590604f2e/?_ga=2.207006225.384204051.1509449920-1170775528.1466798727

  Ale smím-li zde vyjádřit své pocity, ono je to úplně jedno. Nedomnívám se, že bych na složení koalice (byť i jen oposiční) měl větší vliv, než jsem měl na otázku „Štrougal nebo Jakeš“, diskutovanou před 29 lety.

  Před volbami jsem zde několikrát zmínil, že nejsem nikým politicky representován, a volby to vskutku nevylepšily. Ostatně k politickému řešení problému — kterým není nic menšího ani většího než existence současného režimu — je stále nekonečně daleko.

 550. Dobré ráno vespolek,

  P.M., s tím prašivým světem to vidím stejně.
  Každopádně mi přijde fakt střelené, kolik „zneuctěných“ se ozývá po dekádách od údajného zločinu – a zejména pokud jde o současného V.I.P. Není to spíš na žalobu za nactiutrhání ? Jak to chce poškozený dokazovat ? Vyznívá mi to skoro jako pomsta puritánů za nevázanost 60. let…
  Nebo je to celé nějaký „cover-up“ – pomalu lezou na světlo kšefty Clintonovic famílie, a bůh ví, co bude v nově odtajněných stránkách o JFK (což byl prej taky pěkný chlívák, a ve funkci dvojnásob).
  A stránky „Mee too“ – to je fakt ujetost, copak dělaly nevládky pro pomoc obětem sexuálního násilí ? Linky důvěry ? Nic ? Fakt je nutné mít nějakou on-line zpovědnici ? Nakonec si z toho začnou nějací chytrolíni dělat srandu, což skutečně poškozeným opravdu moc nepomůže.

  A souhlasím i s AK – těch útoků je opravdu nějak moc. Akorát s tím omezením západní liberálnosti zas tak velký problém nemám – pokdu jde o obranu životů…

 551. Dobrý den. Ad 699, 689: Aerokarle, Halle, Zpátečníku: Autor chce možná návrhem ukázat na to, že ti, kteří hlasitě mluví o opozici vůči Babišovi nejsou ochotní se opozicí vůbec stát. „Minimální program“ koaliční vlády, nejistota a slabost by nutně znamenaly slabý a nejistý stát, represivní složky. Tj. pro občana samá pozitiva a sociální jistoty.
  Pokud by zmíněná koalice vznikla, bylo by to pro občany plus. Pokud politici nejsou ochotní vládnout, možná to některým pomůže je příště nevolit.

 552. K zjevování starých křivd: svět je ošklivé místo. Mj. proto se v každém slušném svatostánku vyučuje: najprv kostel, potom postel. Ale stejně to někdy neochrání před nefunkčním, resp. italským manželstvím.

 553. Kde se dá sehnat džbánek na pivo se zamykatelnym víčkem ? Nebo postačí klasická bandaska ? A co ty právem posmívané emerické pytlíky – ty budou z důvodů naší prislusnosti k vyspělé západní civilizaci tolerovány ?
  Vítejte v lepčím světě ….
  A btw: az to bude platit na území Pražské rezervace, pak se to týká např. i půlky hospod v okolí Špejcharu – takze bacha Maydo ! 🙂
  Ale i Florence, Podskalí, Vysehradu atd.
  Tam ty děti úplně ztratej kulturně civilizační návyky.

 554. 693 — Mně by na tom Pavle zajímalo, co to vlastně způsobilo, že se musulmani začali pouštět do těhle akcí. — Což o to, AeroKarle, stejnou otázku si dost intensivně kladu již nejméně od Bataclanu… Chtějí snad uspíšit občanskou válku a riskovat tím, že z důvodu předčasnosti boj o ovládnutí Západu prohrají? Neumím říci, a zdá se mi obtížné vymyslet si nějaký racionální motiv.

  K tomu pak přistupuje možná diskuse toho, co vlastně znamená ono chtění, je-li provozováno jinou entitou než jednotlivcem (ukazoval jsem, že se také může od chtění všech jednotlivců lišit)… Ale vzhledem k tomu, že — a nakolik — situaci nerozumím, snad si mohu dovolit vyslovit jednu pěkně ujetou hypotézu, čistě proto, abychom si usnadnili případné intelektuální uchopení problému:

  Dejme tomu, že jsem muslim žijící na Západě, kamž jsem se přesunul, bych vylepšil své osobní poměry, doposud značně poškozované hašteřivostí a neschopností souvěrců v mé domovské zemi. Když se na celkovou situaci podívám, navíc prismatem mé vlastní zkušenosti a rodové paměti, co jest mým dlouhodobým zájmem? Pochopitelně potřebuji, aby Západu vydržely ty kvality, kvůli kterým jsem přišel. A co je k tomu potřebné jednoznačněji, než zastavit muslimskou imigraci?

  A čím k tomu mohu přispět více, než že se rozhlédnu v nejbližším okolí, najdu tam nějakého hodného troubu, a přesvědčím ho, ať udělá právě to, co v důsledcích imigraci nutně přibrzdí lépe než co jiného?

 555. Omezení liberalnosti to nebude, vzdy to je jenom o omezovani svobody obětí teto liberalnosti – tedy slusnych lidí, řádných občanů.
  Erar potrebuje jen poslusné bety a gammy a pro sebe kolaborujici alfy, ostatní vyčuhující jsou vhodní jen k exemplarnimu zastrasujucimu potrestání.

 556. 700 — Matzurko, nevím o tom dost, a i kdybych zde rozebíral to málo, co vím, vyšel by mi z toho neúnosně dlouhý blábol. Avšak i to málo ukazuje na jednu věc jakožto na možnou příčinu současné hysterie, to jest současných výbuchů chronické, ve větších či menších hloubkách desítky let doutnající hysterie: Když se totiž taková veteránka sexuální revoluce ohlédne zpět, zjišťuje, anebo přinejmenším temně tuší, že si tou revolucí zas tolik nepomohla…

 557. temně tuší, že si tou revolucí zas tolik nepomohla…
  Zpátečníku,houby ,

  zůstanou jí vzpomínky, případně při koukání na tv může komentovat “ s tím jsem spala,s tímhle taky,s tímhle ne 🙂
  A při těch vzpomínkách vůbec nebude mít smutné stáří 😉 Spíš pomyšlení,že si užila,co se dalo:-D

 558. 711-https://sport.idnes.cz/judo-izrael-abu-zabi-politika-sport-d65-/sporty.aspx?c=A171018_111435_sporty_dm

  Udělat bílí, západ, resp. Izrael jenom zlomek toho, korektní by se zbláznili rozhořčením.
  Ale takhle … Nikdo se bílých nebo Izraelců nezastane…

 559. Dobré zas ráno… Ad 708 – Slečno, už jste viděla Lohengrina?
  Neviděla, nechci vidět a jestli ho vytáhnete, tak vás přes něj praštim!

 560. Jinak si ale Matzurko myslim, ze tento byl umirneny – pouzil jen dodavku, ne kamion…

 561. 692 Byl švihnutej. Každej den zajíždět nový auto…

 562. Dobré dopledne.

  „Před volbami jsem zde několikrát zmínil, že nejsem nikým politicky representován, a volby to vskutku nevylepšily. “

  No, já bych se vcelku obešla bez toho, aby mně někdo politicky reprezentoval. Mně by stačilo, kdyby mně ti reprezentanti jiných prostě nechali na pokoji.

 563. 704 Zpátečníku, to je záležitost mající více příčin. Například šíření takových informací, inspirace, nápodoba sdílení vzorců chovánl. Všimni si, že po rozšíření zprávy o útoku nožem je více útoků možem, o útoku autem je více útoků autem. Po zprávě o střelbě ve škole lze čekat střelbu ve škole. Po zprávě o sebevraždě lze čekat sebevraždy. Je to obecný jev. Šíří se to tak jako móda. Haloween…
  Prostřednictvím masových médií a Internetu. Někteří lidé v důsledku vrozených dispozic, svému založení a nějaké situace jsou náchylnější podlehnout takové nákaze. Tak jako v minulosti případy například náboženského a revolučního třeštění. Je nebyla masová média, tak to bylo lokální, nebo se to šířilo pomaleji. Nevím, že by tyhle jevy byly masově zkoumány. Podobnost se šířením malware a virů se mi nejeví náhodná. Někdo má zranitelnější systém…

 564. „Fakt je nutné mít nějakou on-line zpovědnici ? Nakonec si z toho začnou nějací chytrolíni dělat srandu, což skutečně poškozeným opravdu moc nepomůže.“

  Pokud jde o on – line zpovědnici, poněkud se mi nepozdává, že ženská, která není ochotná to říct nikomu, ani nejbližším, ani proto nevyhledá odbornou pomoc, aby to nemusela vykládat nějakýmu terapeutovi, to klidně napíše do veřejné on-line rubriky.

  Anonymita, domnívám se, je zajištěna méně než u toho terapeuta, který je vázán etickým kodexem k mlčenlivosti.

 565. Bez příkladu upálení budhistických mnichů, bez informace o nich by se neupálil Palach. Bez sebeupálení Palacha, bez informace o něm by se neupálil Zajíc. Bez informací o nich by se neupálili další.

 566. Klid, Šimone, pokud konzumuju pivo v lokalitě okolo Špejcharu, tak jedině při posezení v hospodě. Tedy zatím, dokud se to může. Časem se asi zakáže pivo i v hospodách.

  Pamatujete ulice za totáče? V deset úplně mrtvo, poslední hospody zavírají a všichni sedí doma a čumí na seriály.

 567. V deset úplně mrtvo – to bylo na Praze 6. Jinde jely hospody do jedenácti.

 568. 721 maYdo, ber to tak, že jsou lidé, kteří jsou…jiní. Ona má problém, který je rozsáhlejší než jak se jeví. Není to náhodný úraz, který může utrpět každý.

 569. No, tak do jedenácti, no….

  Před časem jsme jela z práce opravdu hóóódně pozdě. Znátě toi večerní spojení, že jo, taj jsme šla z Újezda na anděl pěšky. BYlo to kolem jedný v noci a živo víc, jak za bolševika v devět.

 570. 726 Budwajz 28.10… chcíplo. Předvečer Dušiček. Není co slavit. Československo umřelo 31.12.1992.

 571. Schumi,
  to víš, sto tisíc hlav velkoměsto neudělá. navíc v centru obchůdky zavírají kolem páté-šesté i přes pracovní dny, co bys chtěl o státním svátku. A navíc byly dva dny předtím podzimní prázdniny, tak se i vylidnilo směrem k nějakým horám apod. Já kupř. gruntovala a pokračovala se zimováním zahrady. Vánoce se blíží 🙂

 572. A koukám,

  Kevin Spacey bu už měl pomalu spáchat veřejnou seppuku
  http://www.bbc.com/news/uk-41828874

  Nějak mne udivuje – tak 14ti letý herec klíďo doprovodí staršího podnapilého kolegu do ložnice „nic zlého netuše“ ? A nyní si vzpomíná na traumatický zážitek ? A rodiče toho nezletilce byli kde ? Ten druhý byl sice 16ti letý, ale i tak….

 573. 731-http://www.foxbusiness.com/markets/2017/11/01/netflixs-house-cards-halt-non-event-for-subscriber-growth-analyst-says.html

 574. No ale Matušku taky nehráli, když se „provinil“, že jo (tím, že zdrhnul).
  BTW, že budu poslouchat slova jako velezrada, spiknutí atd. z USA a Španělska … To jsem nečekal.
  A že Puigdemont je velezrádce a Hashim Thaci demokrat… Na to musí člověk překroutit realitu skutečně důsledně.

 575. Možná si pamatujete veřejné pranýřování představitelů katolické církve. Probíhalo v podobném duchu. Na každou farnost si někdo vzpomněl… Mnoho z nich díky mimosoudním vyrovnáním zbankrotovalo.
  Možná si pamatujete na kampaň proti učitelům, skautským vedoucím. Musíte prokázat vaši nevinu, nikoli prokurátor vaši vinu.

 576. Matzurko: tomu by zabránila „velká koalice“ s Kanimůrou, viz návrh výše.

 577. https://www.svethardware.cz/analytikove-poslali-akcie-amd-do-prudkeho-poklesu/45423
  Zajímavé, jak jedna zpráva dokáže pohnout s cenou akcií.

  Moore udává, že tržby za hardware pro těžbu brzy spadnou na pouhou polovinu, což AMD bude stát 250 milionů a navíc se k tomu v příštím roce má přidat očekávaný 5,5% pokles prodejů konzolí. Jenomže AMD samo ústy Lisy Su a Devindera Kumara mluví o tom, že 74% meziroční růst divize Computing and Graphics zařídily jak grafické čipy, tak procesory Ryzen, zatímco analytikové naopak mluví o tom, že procesory Ryzen velký úspěch nezaznamenaly.

 578. Nickname,
  pokud mne paměť neklame, tak Kanimůra je ježibaba či čarodějnice z půvabné pohádkové knížky Josefa Lady „Bubáci a hastrmani“ (doporučuji k předčítání potomstvu, jde o milé příběhy z prostředí dobrosrdečných českých strašidel). Asi to bylo i zvečerníčkováno.
  https://www.knihydobrovsky.cz/bubaci-a-hastrmani-83243?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=N%c3%a1kupy|Knihy&utm_content=Bub%c3%a1ci+a+hastrmani+-+Josef+Lada&utm_term=bub%c3%a1ci+a+hastrmani

  Jinak myslím, že Okamura (nemám zatím důvod mu pokroutit jméno) do vlády nedosáhne – příliš se protiví Bruselínům. Taky je podivné, kolik se teď vyrojilo článků, kydajících na SPD špínu.

 579. A kdo si pamatuje z r. 1906-6:
  Jede fůra z Port Artura, sedí na ní Kanimůra?

 580. 2 Schumi ad 729 – prdlajz… Československo umřelo 14.3.1939!

 581. quivis – já si to bohužel nemůžu pamatovat z roku 1906, ale nám to vykládal jako zpestření náš učitel zeměpisu a češtiny, pan učitel Vašta. A potěšilo mě, že je tato říkanka ještě živá.

 582. Mně o tom vbykládat táta, který byl v té době v Japonsku. Dekret císaře o vyhlášení války Rusku máme ještě doma schovaný.

 583. a refrén – A vařili čaj, čaj, čokoládu, černou kávu,
  a vařili čaj, čaj, čokoládu, čaj!

  Mělo to asi 8 slok…

 584. 737 nickname, tohle je příklad zajímavé informace. Ne opsáno z titulků Novinek na seznamu.
  AMD proniká do notebooků Lenovo. Pro mě není zajímavé.
  Ryzen není skok, jen drobný evoluční krok.
  Válcování grafikami, ano.

  Otázka, jak se budou vyvíjet kryptoměny. Jak se bude vyvíjet Bitcoin. Zprávy a prohlášení velkých obchodních hráčů o BC připomínají vývoj novinových titulků po uprchnutí Napoleona z Elby… Otázka, jestli překonal bod možného zlomu a zhroucení, že v něm je zainteresováno tolik silných hráčů, že ho budou držet. Nebo ještě nepřekonal. Nepřekvapila by mě intenzívní snaha na státní úrovni o jeho zničení. K implozi může dojít kdykoli. Stejně jako k vykradení burz, lákavější tím víc čím stoupá kurz.

 585. Mně to učila babička , tu říkanku o Kanimůrovi 🙂

  Včetně výkladu, kde se to vzalo.

 586. Včera jsem byl na Manhattanu. Pčešel jsem i Chambers St., as dva bloky východně od místa tragedie.Zprávy o vražedném útoku byly na všech obrazovkách, které jsem míjel. Na tep NYC to nemělo vliv. Halloweenské průvody se konaly podle rozpisu, jen policajtů bylo na ulicích víc. Jen znovu se ukázalo, že Trump má pravdu, když chce zrušít obamovské loterie na obohacení americké společnosti. Ale potěšilo mne, když jsem před první federální bankou na Wall St. viděl skupinku mladých rozdávající letáky na podporu Trumpa a žádajících resignaci vyšetřovatele Muellera. V NYC vítaná novinka. Symbolicky jsem přispěl.

 587. (71) To by Zemana brala žloutenka s mrtvicí! 😛

 588. Demokratická ruská vláda od včerejška zostřila dohled (srozumitelněji: cenzuru( nad internetem. Všichni, kdo poskytují služby VPN se musejí do 30 dnů registrovat u Roskomnadzor – těch sovětských zkratek se Rusko nedokázalo a asi nechtělo nikdy zbavit, Poskytovatelé slyžeb jsou navíc povinni do tří dnů zablokovat přístup na webové stránky, které jsou na černé listině Roskomnadzoru. Rozšířený cenzurní zákon jen legitimizuje exekutivní příkaz soudruha báťušky z minulého léta. Konečně, je to jejich věc, já tam nebydlím, ale co mne silně vadí, že na testování conzurního SW se padílejí Kaspersky Labs, a Opera Software. Asi bych Kasperskemu udělal něco podobného – veškerá jejich činnost a SW by mělo projít přes NSA. Pokud ne, vykopnout z Ameriky.

 589. 750 Dušane, vnímám to jako vzájemné obohacování. USA obohacují v Iráku, Sýrii, Afganistánu… Ti odtamud obohacují v USA. Tak je to i v jiných případech mezi jinými. Ostatně tam za louží se stačejí obohacovat sami. Střelbou ve školách a podobně.
  Jsem spokojený, že nás nikdo takhle neobohacuje, byl bych potěšený kdyby při tom zůstalo, a kdyby si náš prezident odpustil světoborné pindy, které by takové obohacování tady mohly přivodit. O to víc by se diskrétně měly snažit naše tajné služby, bez keců, že nás navštívil terorista, ale že už odsmrádnul. Místo navždy utajeného,že nás navštívil, zmizel a zůstal zmizelej. Ono to přejde někam posílat lidi aby se nikdo neví jak ztráceli. Ach, chápu. Lidká práva, právní stát. Nelze. Místo toho se nám tu volně pohybují teroristi a máme světoborně pindajícího prezidenta. Ještěže nikomu nestojíme za to aby nás obohacoval. Zatím.

 590. 753 Dušane, alespoň to dělají oficiálně…
  Ostatně, na chudé má být přísnost. Kdo chce svobodu, může si jí koupit, když na to má. Třeba spojení přes satelit. Skutečně důležitých dat není mnoho. Ani nejsou barevná. Většinou nudná.

 591. Google třeba cenzuruje net v Číně. Také by nemusel, ale kšeft je kšeft.
  V čem je Kaspersky horší ?

 592. Schumi, kde jsi četl, že američtí vojáci přejíždějí afghánské cyklisty pronajatými HMW?

 593. 751 752 Taky že už to Zemana včera bralo. Teď už ten jeho stav chápu…

 594. Samozřejmě, že mi to u Google vadí, a hodně. Jenže to cenzuruje samotný Google. Kaspersky ale dodá cenzurující SW ruské vládě.

 595. Malý test pro pravé „demokraty“
  Vytvoření menšinové první Topolánkovy vlády 2006, když se s ním nikdo nechtěl kamarádit.
  DEMOKRATICKÉ!
  Vytvoření menšinové Babišovy vlády 2017, když se s ním nikdo nechce kamarádit.
  TUNELOVÁNÍ DEMOKRACIE!

  Obstrukce při volbě předsedy sněmovny 2006.
  NEDEMOKRATICKÉ!
  Výzva k bojkotování volby vedení nové sněmovny 2017.
  ZÁCHRANA DEMOKRACIE V ČR!

  Jít s menšinovou vládou pro důvěru 2006.
  CO SE DÁ DĚLAT, SOUSTŘEĎME SE NA DRUHÝ POKUS.
  Jít s menšinovou vládou pro důvěru 2017.
  URÁŽKA DEMOKRACIE!

  Mám velký strach, že ještě chvíli to takto půjde a oligarcha/komunista/majitel strany/trestně stíhaný Andrej Babiš bude mít v příštích volbách 40 procent.
  Minimálně…“

  A dodávám :co onen nejen trestně stíhaný,ale už odsouzený poslanec ODS ,díky jehož hlasu prošly církevní restituce…….

  P.S. Nevolila jsem ani Zemana, ani ANO,ani SPO ; v minulosti jsem volila ODS,dokonce jsem jednou přihodila svůj hlas SSO ,ale -obávám se- „pravý demokrat“ nejsem 😕

 596. Google censuruje satarmo,Kasperský si za to nechá platit. 🙂 ( za vytvoření cencurujícího software.?)
  Google mohl říct „trhněte si nohou“ a odejít z číny. Kaspersky je ruská firma , co musí ruskou vládu poslouchat.
  Tak vám nevím, co je horší….

 597. westíku, ještě ti chybí něco z toho 2006

  neochota ods nechat předsedu sněmovny socanům , kteříměli ve spolupráci s komouši stejný počet poslanců jako ODS se spojenci – demokratické.¨Vymáhat předsednictví pro ODS s 11% 🙂
  taky demokratické:-)

 598. Je fakt, ze prakticky zadna firma nema problem se podilet na cenzure… Kaspersky, Google, Facebook…

  Kdysi jsem mel pocit, ze v Rusku se svoboda malinko posouva nahoru, zatimco na zapade dolu, ale spise to vypada, ze se ten prezitek likviduje vseobecne…

 599. 761

  a na rozdílod ostatních Babiš ty prachy na předčasné volby sežene…
  Bejt zodpovědnej za hospidaření socanů,co si před těmahle volbama půjčili sto melounů, tak mi kmitaj kolena ve velmi vysoké frekvenci.
  A ostatní na tom moc líp nebudou……

 600. V TV se Babiš radoval,když mu reportér řekl, kolik ano dostane od státu za tyhle volby. Prý že mu můžou vrátit, co Anu půjčil….

 601. 757 Dušane, kde jsi četl, že američtí vojáci jsou v Afghanistánu?

 602. 764 Petře, před internetem nikde nebyla svoboda?

 603. Schumi, o tom nic nerikam. Pristup k internetu je takovy dobry hornicky kanar, ale opatreni, ktere omazuji svobodu vznikaji ve vsech oblastech.

 604. 159 Pavle…“přehlédne, že Ústava zakazuje trest smrti?“
  Jak o tom přemýšlím, právě po tom, co jsem si přečetl „Noční klub“ od Kulhánka…
  zločinec vlečený k popravčímu špalku se domáhá advokáta a řičí „to nemůžete, trest smrti je u nás zrušený!“ Roztomilé.
  Rychetský: „To nemůžete, rušit Ústavu!“
  Roztomilé. Pan doktor dosud nepochopil co je to Ústava. To je kus papíru, na kterém jsou písmena tak, tak… Včera nějak, dneska tak, zítra jinak.
  Třebaže, co na tom záleží. Je to kus papíru.
  Nadstrážmistr Voháňka patrolující dole aby pan doktor ve svých ústavních úvahách nebyl rušen, má na opasku daleko účinnější instrument. Jak přechází sem a tam a přemýšlí, protože co jiného patrolující strážmistr může dělat, nenapadlo ho jak moc je účinnější než doktorovo lejstro. Zatím. Patroluje a přemýšlí…Zatím.

 605. 770 Petře, to jsme na netu předvídali už před mnoha lety, ještě ve zlatých časech Psa, a abychom si vážili svobody, protože nebude trvat dlouho.

 606. 770 Petře, to jsme na netu předvídali už před mnoha lety, ještě ve zlatých časech Psa, a abychom si vážili svobody, protože nebude trvat dlouho.

  Jenže tak hrozné to není, když můžeme svobodně brblat, že.

 607. Schumi, tak brblat jsme celkem mohli i za bolsevika, kdyz to nebylo moc nahlas…

 608. 776 Petře, když si uvědomíš, že svoboda je tak trochu anomálií, uleví se Ti 😀

 609. 778 – nádherná ukázka novinařiny…

  Fakt by mně zajímalo, jak na ty údaje přišli a co srovnávali.

  „Zatímco v Česku musí občan pro získání stavebního povolení absolvovat 21 úředních úkonů, v sousedním Rakousku je to 11, na Slovensku 14. “

  No tak to by mně fakt zajímalo, jak to spočítali. A co se rozumí „úkonem“? Je jeden úkon napsat žádot a druhej ji odnýst na úřad nebo je to celé dohromady jeden úkon?
  On se to teda ten počet požadovaných podkladů ( tedy úkonů?) stejně liší případně od případu. Povolit chatu je přece jen poněkud jednodušší, než povolit atomovou elektrárnu.

  „Žebříček ale načítá jen délku řízení danou zákonem. Ovšem v realitě proces získání potřebných povolení trvá mnohem déle. V Česku u běžného bytového domu asi deset let. Úřady totiž k řadě problémů vyžadují stanoviska dotčených orgánů. A ty žádné lhůty stanoveny nemají,“

  Dotčené orgány fungují podle správního řádu a platí pro ně stejný lhůty. Samozřejmě je ne vždy dodržují a hlavně – leckdy, než to odsouhlasí, vyžadují úpravy v dokumenataci.

  V případě „běžného bytového domu“, jde -li o novostavbu, nejde o jedno řízení, ale obvykle několik, která na sebe navazují. Nějak mi uniká, jetsli je řeč o celém povolovacím procesu nebo jen o stavebním povolení, které je jeho poslední fází.

  Zcela bylo vynecháno, že ke stavbě kromě stanovisek dotčených orgánů potřebujete souhlasy sousedů, pokud s nimi nejste v dobrých vztazích, narazíte nejspíš tady.

  Prostě je to blábol…. Psa to někdo, kdo nemá vůbec ponětí, jak ten proces funguje.

  Tím nechci říkat, že tady je v tomhle všechno v pořádku, to ani náhodou. Stavební zákon se furt novelizuje a novelizuje, než se zažije jedna varianta, tak už je to zase jinak…

  Ale autor článku evidentně neví, o celém procesu nic a tak je ten slánek celej o ničem.

 610. 2 quivis ad 749 – pamatuju si jednu:
  Konečně snad bude zdrávo, každý mít to jedno právo:
  Nevařiti čaj, čaj,čokoládu…

 611. Jo jo…
  „Na rohu ulice vrah o morálce káže
  Před vraty věznice se procházejí stráže
  Z vojenských pancířů vstříc černý nápis hlásá
  že prvním z rytířů je veličenstvo Kat…“
  a že ten Kryl měl ale pravdu, co?

 612. „Konečně snad bude zdrávo, každý mít to jedno právo:
  Nevařiti čaj, čaj,čokoládu…“

  To už tenkrát byla Eunie?

 613. Dobrý večer, než si udělám čas dočíst a případně připsat, k jedné právě běsnící formě hysterie bych si dovolil ocitovat jeden odstavec z klasika:

  Švejk vytáhl z ušpiněné kožené tašky zamaštěný dopis a četl, zachovávaje krok s koněm nadporučíka Lukáše, který se dal do mírného poklusu: „Ty pacholku mizernej, ty jeden vrahu a bídáku! Pan kaprál Kříž přijel do Prahy na urláb a já jsem s ním tančila u Kocanů, a von mně povídal, že prej ty tancuješ v Budějovicích u Zelený žáby s nějakou pitomou flundrou a že jsi mě už úplně vopustil. Aby jsi věděl, píšu toto psaní na hajzlu na prkně vedle díry, mezi náma je konec. Tvoje bejvalá Božena. Abych nezapomněla, ten kaprál to umí a bude té ještě sekýrovat, já jsem ho vo to prosila. A ještě abych nezapomněla, nenajdeš mě už mezi živejma, až přijedeš na urláb. – To se ví,“ pokračoval při mírném poklusu Švejk, „že když jsem přišel na urláb, že byla mezi živejma, a ještě mezi jakejma živejma. Našel jsem ji taky u Kocanů, voblíkali ji dva vojáci vod cizího regimentu a jeden z nich byl tak moc živej, že jí šahal docela veřejně pod živůtek, jako kdyby chtěl, poslušně hlásím, pane obrlajtnant, vytáhnout odtamtud pel její nevinnosti, jak říká Věnceslava Lužická nebo jak to podobně jednou řekla jedna mladá dívka asi šestnáctiletá v tanečních hodinách jednomu gymnasistovi hlasitě s pláčem, když ji štípl do ramena: ,Vy jste, pane, setřel pel mého panenství: To se ví, že se všichni smáli a její matinka, která ji tam hlídala, že ji vodvedla na chodbu v Besedě a že tu svou blbou nánu zkopala. Já přišel, pane obrlajtnant, k tomu názoru, že přece jenom ty venkovský holky jsou upřímnější než ty takový utahaný městský slečinky, který chodéjí do nějakejch tanečních hodin. Když jsme před lety stáli lágrem v Mníšku, tak jsem chodil tancovat do Starýho Knína, namluvil jsem si tam nějakou Karlu Veklovou, ale moc jsem se jí nelíbil. Jednou večer v neděli jsem ji doprovázel k rybníčku, tam jsme si sedli na hráz a ptal jsem se jí, když zapadalo slunce, jestli mě má taky ráda. Poslušně hlásím, pane obrlajtnant, že byl vzduch tak vlahej, všichni ptáci zpívali, a vona mně vodpověděla s příšerným smíchem: ,Já mám tě tak ráda jako pazdero v prdeli, vždyť jseš blbej: A já byl taky vopravdu blbej, tak strašné blbej, že jsem vám, poslušně hlásím, pane obrlajtnant, předtím chodíval mezi polma, mezi vysokým vobilím v liduprázdnej prostoře, ani jsme si jednou nesedli, a já jí jen ukazoval po tom božím požehnání, a pitomec, tej selskej holce vykládám, že tohle je žito, tohle že je pšenice a tohle že je voves.“

 614. Maydo, ja jen podotknu, ze zebricek sestavila Svetova banka. Je samozrejme mozne, ze ani Svetova banka neni schopna sestavit smysluplnou metodiku, ale nebyl bych takovym pesimistou…

  To, ze novinar do toho vnese sve duchovno a podivne interpretace je vec druha…

 615. Paměť některých dam je obdivuhodná.
  Mně kdyby se někdo zeptal, jestli mi někdo sáhl před patnácti lety při večeři na koleno nebo jestli jsem já před patnácti lety sáhl někomu při večeři na koleno, tak bez mučení řeknu, že prostě nevím. Protože už si ani nepamatuju, co jsem před patnácti lety večeřel a kde. 🙂

 616. Ad 787: proč se některým zaměstnaným v dotyčném oboru říká „matrace“?
  Aniž bych se chtěl pouštět do generalizací: Jeden z možných důvodů chování té či oné strany v uvedených případech je obchod. Osoba A něco požaduje od osoby B. A ač to osoba B považuje za nevhodné, zobchoduje tento požadavek za protislužbu od osoby A. Po proběhlé transakci se osoby A i B vydají za jinými obchodními příležitostmi. Později, po desítkách let, osoba A narazí na osobu C, které též nabídne obchod, který osoba C považuje za nevhodný. Na rozdíl od předchozího obchodu A x B se rozhodne zveřejnit obchodní podmínky osoby A, které zobchoduje s osobou (osobami) D. Dříve tajné obchodní podmínky jsou nyní na světle. Osoba B, resp. osoby B1, B2, B1000 si jsou vědomy nevhodného dřívějšího obchodu. Aby jejich obchodní kariéra nevypadala nevhodně, co nejdříve své obchodní tajemství také prodají osobě D. Osoba D poté z obchodních případů vytvoří příběh, který prodá publiku (osoby E)

 617. Já bych to nekomplikoval osobami A-E, ale být novinářem bych se celkem jednoduše té dámy zeptal, proč jí tehdy vadilo sáhnutí na koleno a jedna SMSka a nevadilo jí pózovat v korsetu na stránkách Times (nebo kde).

  Pro pořádek, nejde o zmíněného Fallona, ale o jiného politika v UK. Viz:

  https://zpravy.idnes.cz/britanie-kauza-sexualni-delikty-politici-mayova-prosetreni-pr1-/zahranicni.aspx?c=A171101_153010_zahranicni_ert

  Nějak se s těma kolenama roztrhl pytel…

 618. Druhá možnost je, že obecně vládě T.May dal někdo kudlu na krk (z Bruselu ???) a všichni honem shání nějaká kolena jako výmluvu pro urychlenou resignaci 🙂

 619. Ono by to skoro odpovídalo, když si tak sesumírujeme (chronologicky) seznam zatím odstupujících:

  1. Ministr pro mezinárodní obchod
  2. Šéf kabinetu
  3. Ministr obrany

  No a „BBC tvrdí, že má k dispozici seznam takových stížností, byť většinou neprokázaných, týkajících se zhruba 40 konzervativních poslanců a ministrů.“

  Naproti tomu Labouristé mají zatím na triku jen jedno údajné znásilnění na stranickém sjezdu a u toho není prokázáno jestli soudruh znásilnil soudružku nebo soudružka soudruha.

 620. 786 – ale to je právě to, co mám proti tomu článku, Petře!!! Že tam není o tej metodice nic konkrétního, je to jen nějaké plácání o ničem.

  Mně by prostě zajímalo, ať to dělal kdokoliv, jak došel k závěru, že zrovna 21 úkonů. A jak byl pojem „úkon“ definován.

 621. 788 b- Pavle, třeba to byl pro ty dámy nejnezapomenutelnější zážitek jejich života, že jim někdo sáhnul na kolínko…. 😉

 622. maYdo – ono je to skoro jedno, kolik je to úkonů. Obecně vzato, kdyby jich stát vyžadoval N, tak je to přesně o N víc než je potřeba.
  Pokud si na svém pozemku chci postavit dům, nemělo by do toho být státu vůbec nic a nemusí o tom ani vědět. Pokud chce mít v pořádku své katastrální mapy nebo jiné pitomosti zaměstnávající úředníky, může si (až bude barák stát) koupit příslušná data třeba od Google Maps.

 623. Mimochodem, v tomhle je mi docela sympatická totalitní a komunistická Kuba.
  Stát nikomu nekecá do toho kde a jak si postaví barák. Pokud si zvládne občan vykolíkovat pozemek a někde nějak ukrást libovolný materiál, tak si barák prostě začne stavět a jen upozorní ouřad, že stát je mu v souladu se zákonem povinnen zdarma do jednoho roku zřídit přípojku vody a elektrického proudu.

  A stát to kupodivu většinou nějak učiní. I když mnohdy velmi kreativním způsobem, kdy občanu poskytne 100 metrů prodlužovací šňůry, aby si barák píchnul do zásuvky k sousedům.
  Ale to nikoho netrápí, protože všichni mají elektřinu (pokud jde) a vodu (pokud teče) zdarma… 🙂

 624. 780 – co vše je potřebné pro povolení stavby garáže?

 625. 795 – Pavle, jste-li členem-příslušníkem určité společnosti- komunity, musíte dodržet jistá pravidla – omezení. Včetně těch, týkajících se svobody stavět cokoli kdekoli, včetně vašich pozemků. Jde o dodržení zásady: Má svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného. Stavba spalovny fujtajblů či biokompostárna vedle obytných domků nebo stavba mrakodrapu tamtéž, prostě podléhá jisté regulaci. Jde jen o míru té regulace.

 626. 719 — No, já bych se vcelku obešla bez toho, aby mně někdo politicky reprezentoval. Mně by stačilo, kdyby mně ti reprezentanti jiných prostě nechali na pokoji. — Tak to jste šťastný člověk, maYdo, Vám mohu jen tiše závidět. Co nejobecněji řečeno, z mého pohledu totiž má stát (plus politici, kteří jej řídí) dvě chyby, jednak dělá, co dělat nemá, jednak nedělá, co dělat má.

  Leckdo by tvrzení možná ještě zesílil: Dělá jen to, co dělat nemá, a nedělá nic z toho, co dělat má… A vskutku: Kupříkladu z toho, co napáchala právě končící vláda, se mi nelíbilo snad vůbec nic, přičemž její kroky většinou mířily směrem přesně opačným k tomu, který bych pokládal za správný. Pokud jde o tu první chybu, snad bychom tedy byli ve shodě.

  Jenže co ta druhá chyba? V politice, stejně jako v ekonomii, je myslím třeba vždy uvažovat o tom, co je vidět, i o tom, co není vidět. Podle mého názoru se má vláda starat o minimum věcí, ale jednou z nich nepochybně je bezpečnost, a s ní i související vymahatelnost práva. Nic takového zde není, a s výjimkou jediného člověka (manažera nadnárodní společnosti, nevím zda jen náhodou) jsem už mnoho let nenarazil na nikoho, kdo by se domníval, že žijeme v právním státě. To má své důsledky, včetně neviditelných, tj. toho, co nenastalo. Kupříkladu potíže (úmyslně a zlovolně) kladené podnikání (anebo jen potíže neschopností státních struktur vzniklé) nedopadají jen na mne, nýbrž i na všechny potenciální podnikatele, čímž přicházím o potenciální zákazníky. Ta druhá chyba na mne tudíž zdaleka nepůsobí jen lineárně, nýbrž s kvadrátem či se součtem geometrické řady. Hledá-li člověk vysvětlení, proč české příjmy zůstávají tak vzdáleny západním, nemusí tedy chodit nijak daleko…

 627. Pavle, hlasatelé zásady, že na svém pozemku si mohou postavit, co chtějí, velmi často radikálně změní názor, pokud soused za plotem činí totéž. 🙂

  A mně to prostě zajímá, protože jsem už nějaký to stavení povolení taky vyřídila. Proč to je zrovna 21 úkonů a ne 20 nebo 22. Co máme navíc proti Slovensku, kde je těch úkonů 14.

  A taky čemu že to vlastně říkají „úkon“. Ačkoliv mám jistou praxi, nevím, co si pod tím mám představit.

 628. A co Vy chcete, Zpátečníku, od eráru navíc, než aby vás nechal na pokoji?

 629. 802 — Vždyť to snad píšu, maYdo, zajistit vymahatelnost práva. A slovem právo ovšem míním právo (dejme tomu ve stavu k 2.11.1927 nebo 2.11.1937), nikoliv zdejší legislativní hnůj.

  Mohlo by se pro zajímavost uvažovat o hypotetickém stavu, kdy neplatím vůbec žádné daně, v obchodech nakupuji bez DPH, atd. a výměnou za to se musím o vymáhání všech svých práv postarat sám. Obávám se, že to by pořád ještě nebylo dost zajímavé. Cosi jiného by to snad bylo v případě, kdyby se totéž vztahovalo i na všechny protistrany — a potenciální protistrany — mých transakcí.

 630. 799 — No, nevím, jestli naopak nepopichoval Pavel… Pokud to myslel vážně, pak se obávám, že jsme se za posledních několik let (kdy zde stejný názor hájil Jirka ppa f/i) bohužel neposunuli ani o kousek dopředu.

 631. 803 – že Tě to baví. 😀
  A to ještě byly starý dobrý časy, že se nemuselo kvůli garáži dělat podlimitní oznámení EIA.

 632. 795 — Pokud si na svém pozemku chci postavit dům (…) — Jinak tedy, v zájmu přesnosti, on tam Pavel mluví o domě, ne o spalovně, kompostárně či mrakodrapu…

  Ale stejně… Chci-li bydlet v zahradní čtvrti a koupím-li si tam patrový dům, který zastavěl desetinu parcely, nebude mi vůbec po chuti, když soused na stejně velkém pozemku vystaví činžák o třiceti bytech. Pokud nemá existovat povolovací řízení prováděné státem či obcí, pak asi nezbývá nic lepšího než švýcarský systém, kdy kupuji pozemek zatížený zapsaným závazkem vůči majitelům všech sousedních pozemků nestavět tam nic nepatřičného, přičemž tyto jsou stejným způsobem zatíženy vůči tomu mému.

  Jenže pokud — teoreticky — některý soused závazek poruší, pak je to zas jedině stát, který by jej měl vymáhat…

  No nic, přeji dobrou noc.

 633. Halladine, já bych se musela kouknout do stavebního zákona, jakej je momentální stav. Ono záleží na velikosti. Kdysi se garáž pro ejdno auto vešla tak tak na ohlášku, ale dvougaráž už ne.

  Kromě toho k tej ohlášce musíš doložit souhlasy všech sousedů, takže někdy je to stavební povolení i jednodušší cesta.

  Ale pokud je nová, než ji budeš ohlašovat nebo žádost o povolení, stejně musíš mít souhlas s umistěním stavby. A třeba i souhlas s napojením na komunikaci, pokud k ní děláš novej vjezd a stavební povolení na přejezd chodníku.

  hele, v době, kdy se dal na ohlášku postavit novej jednoduchej rodinnej domek, jsem vyřizovala stavební povolení na rekonstrukci podkroví, kde se stávající objem střechy zvětšil o jeden nevelkej vikýř. KAmarádka totéž na tři nový střešní okna.

  teď si ještě vem, že stavební a územní řízení lze slučovat, že na něco třeba je jen územní řízení a nemusí se povolovat ani ohlašovat, že leckdy se stavba dělí na víc pobjektů, který se povolujou každý v jiném řízení, třeba proto, aby celá stavba nestála jen proto, že něco se projednává dýl, a jindy se projednává jako celek, že stavba může vyvolat třeba požadavky na jinou stavbu ( například posílit trafostanici kvůli příkonu), tak se pak nediv, že se divím, jak někdo dokázal z toho galymatyáše vytáhnout údaj, že potřebujeme 21 úkonů na vyřízení stavebního povolení.

 634. “ pak asi nezbývá nic lepšího než švýcarský systém, kdy kupuji pozemek zatížený zapsaným závazkem vůči majitelům všech sousedních pozemků“

  Jenže to byste musel mít ke švýcarskému systému taky švýcarský obyvatelstvo.

 635. maYdo,

  máš pravdu, že záleží na velikosti.

  Pro garáž do 25m2 zastavěné plochy

  Garáž do 25m2 zastavěné plochy dle § 103 odst. 1)a stavebního zákona 183/2006 Sb. nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení. Takové garáže se povolují v režimu územního souhlasu dle §96 odst. 2)a zákona 183/2006 Sb. Formulář „Oznámení o záměru k vydání územního souhlasu“ je přílohou č. 9 k vyhlášce č. 503/2006 Sb.

  K oznámení o záměru stavby garáže se dále přikládá:
  Výpis o vlastnictví z katastru nemovitostí
  Katastrální situace s označenou parcelou
  Zakreslení a okótování garáže na hranici pozemku a budov
  Podpisy sousedů
  Grafické přílohy stavby garáže
  Případně další podklady dle požadavků stavebního úřadu

 636. Dobré zas ráno… 2 Martin ad 787 – no, vono už ve staré písni se zpívá:
  „Nesahej mi na kolínko, to je samá kost,
  sahej radši na stehýnko, tam je masa dost!“
  Je vidět, že ministr tu píseň prostě neznal… A dopustil se přímo společenského přehmatu… Kdyby včas přehmátl, kdo ví, jak by to dopadlo…

 637. Mno, AFAIK, švýcarský obyvatelstvo není žádná výhoda… Švýcarsko je tak profízlovanej stát, že kam se hrabe leckterá totalitní „demokracie“ – i když, ty už maj k tomu stavu taky řádně našlápnuto…

 638. Zpátečníku, nickname, tak nějak všeobecně : ano.
  814 PeSi, jo kokám. Je tu tady samý emigrovavší Švýcar užívající si zdejší prozatímní svobody. Utíkají z toho totalitního lágru tynelama, který si vykopali pod Alpama.

 639. 2 Schumi – nekoukáš, neb si zvykli… Ale věř mi, že něco o tom vím…

 640. (800) Jo, tak nějak Zpátečníku. A na to potřebné by měla stačit DPH tak kolem 10%, bez dalších daní.

 641. Schumi,
  a co když ve Švajcu je stabilizovaný stav, takže tam bydlej lidi, kterejm se takový status quo profízlovanosti líbí? Ti, kterejm se to nelíbilo, jsou už dávno pryč, nebo jsou mrtví. Třeba takovej Kalvín & co. obyvatelstvo dost propucovali. Švýcarsko dokázalo po II.WW nějakým způsobem zpracovat italskou vlnu, pak východoevropskou, pak albánskou… Docela by mě zajímalo, kdy se Švýcarsko kapacitně naplní a začne se sypat. Až k té albánské vlně to bylo vesměs kompatibilní uprchlictvo, albánská se už docela lišila. A současná vlna je ještě daleko zajímavější.
  Ad italská vlna – pamatujete se na veselohry ze šedesátejch, kde vrcholem komičnosti byla scéna, jak italský imigrant močí ve Švýcarsku na veřejnosti a dostane za to flastr? To byly zlatý časy, tehdá.

 642. 822-k včerejší diskusi o tom, že v Rusku kontroluje provoz internetu stát, kdežto v USA „jenom korporace“…
  Nepochybuju o tom, že NSA a jiné instituce mají backdoory do všech do důležitých IT systémů a komponent vyráběných (v) USA. A že jde často o formální „jinakost“ – americká administrativa prostě špiclováním pověří nějakou dotovanou polosoukromou firmu nebo agenturu.
  Ekvivalent Blackwater ve válkách. Formálně to nedělá USA vláda. Formálně.

 643. Dobré ráno,

  halaldine, Ty se v tej penzi očividně nudíš 😀

  jern bych Tvé laskavé pozornosti doporučila poslední položku :

  „Případně další podklady dle požadavků stavebního úřadu“

  a vo tom to je.

  Když Ti ouřad, zákon nezákon, sdělí, že musíš předložit podlimitmí oznámení EIA a k tomu vyjádření stavebního úřadu o souladu s územním plánem k tomuto oznámení a vyjádření odboru životního prostředí k ochraně ptačích oblastí a ekologicky cenných lokalit, tak to musíš sehnat.

  A teď babo, raď, jetsli to je jeden úkon nebo tři, protože jako podklad musíš zajistit nejdřív ty dvě stanoviska a pak ještě vyřídit vlatsní oznámení.

  A nedělám si srandu, musela jsem to dělat při rozdělení jednoho většího bytu na dva, když v tom baráku ta garáž fyzicky byla, akorát se jmenovala „sklad“. Na garáž jsme ten sklad přejmenovali proto, že protože tam bylo o jeden byt víc, muselo se pro něj doložit, že je tam kde parkovat ( ono tam stejně není dost místa k parkování, ale to je jedno, prostě jsme museli doložit, že zřídíme jedno parkovací místo). TAk jsme to vyřešili tím, že sklad jsme nazvali garáží, jenže tím jsme zřídili to jedno místo a v Praze už kvůli jednomu místu požadují to podlimitní oznámení.

  A to je ještě z „dalších požadavků stavebního úřadu“ poměrně jednoduše splnitelnej požadavek.

  Nemusím asi dodávat, že to je naprosto zbytečný, je to jen papír, vlastně tři papíry navíc, který se zabývají něčím, co už se stejně řeší v dalších stanoviskách nebo přímo v řízení.

  K tomu bych dodala, že úřad, pokud to shledá důvodným, ti může stavební řízení přikázat i v případech, kde ho zákon neukládá.

 644. 822 – když je někdo vůl, že si ukládá privátní věci v mráčku, kterej je v Irsku nebo někde v arizonskej poušti – tak si to šmírování plně zaslouží.
  Co jiného ti blouznivci od cloudových služeb čekali ??

 645. Předtím se „agentury“ musely do zařízení uživatelů a firem pracně dobývat.
  Dnes uživatelé a překvapivě i firmy rádi svá data svěří „agenturám“ a „sociálním sítím“ přímo.
  Je to prdel, vnitrofiremní komunikace je 150x šifrována, a firemní tajemství jsou v cloudu. Protože Microsoft má ve smlouvě, že ta data nikomu neukáže 😀

 646. maYdo 🙂

  v Praze je možné fšechno :-)Nedivil bych se,kdyby nařídili i archeologickej průzkum 🙂
  Nepamatuju, si, že bych při stavbě domku trpěl nějak nadměrnou byrokracií. jen vyjádření majitelů sítí trošku trvalo,a musel jsem barák posunout o půl metru bokem.
  I tak se dělníkům podařilo při napojování kanalizace nakopnout telefonní kábel.
  Šéf se mě ptal,jestli nemám nějaké známe na telekomunikacích,ale já mu řekl,že o tom káblu věděli, tak ať se staraj 🙂
  Vůbec netuším, co s tím tehdy udělali.
  Jo, a plyn vede vedle taky

 647. NoName,
  kdo chce kam, dobře mu tak 🙂 !

 648. “ jen vyjádření majitelů sítí trošku trvalo“

  No, majitelé sítí mají na vyjádření třicet dní. To je tedy taky kec v tom článku, že ty lhůty platí jen pro stavební řízení.

  Ale třeba O2 se dnes dá vyžádat online a máš ho ještě ten samej den.

  Mimochodem, pokud se ten žebříček sestavoval podle součtu lhůt podle zákona, jak je to v tom článku uvedeno, tak je to naprosto o ničem. Protože nejde jen o ty lhůzy’ty, ale taky jak se k nim orgány v danné zemi staví.Taková země pak může mít podle zákona a ženříčku lhůty poměrně krátký, ale když se nedodržují, tak ve skotečnosti mlže to řízení trvat mnohem dýl, než u země, která je v pořadí sice dál, ale lhůty dodržuje.

  A samozřejmě taky záleží na tom, co se musí k řízení doložit, což není jasný, jestlij e v žebříčku zhodnoceno. Přitom zajištění podkladů k řízení je nezbytná součást celého procesu a může trvsat i podstatně délé než vlastní řízení. Talky záleží, jak jsou v které zemi nastavený kompetence úřadu.

  Suma sumárum, je sice hezký, že máme důvod zase brečet, jak je to tu měco hrozné, ale nějak postrádám nějaký závěr pro to, co je vlastně hrozné. Když se napíše v článku, že řízení u nás vyžaduje 21 úkonů a na Slovensku jen 14, tak bych očekávala aspoň výčet toho, bez čeho se Slováci obejdou a nějakou úvahu, proč bychom s ebez tooh nemohli obejít i my.

 649. Prostě, vím, jak já bych to napsala, kdybych to napsala. 😛

 650. maYdo,
  když načapeš odpovědnou úřednici, jak v pracovní době hraje na počítači Solitaire, máš vyjádření o síti hotové během pěti minut. Mám to vyzkoušené u středočeských vodovodů a kanalizací.

 651. 819 Jestliže jsou spokojeni tak jsou spokojeni. Pořád je obtížnější stát se Švýcarem než přestat jim být.

 652. No, snad se ještě můžu vyjádřit k článku, kde se píšou blbosti….

  Ano, vím, jak bych to napsala, kdyby mně za to platili. Ale neplatí mně za to.

 653. Kroměřížský výzvák MUDr. Hilšner kandidující na prezidenta sehnal jenom 43 000 podpisů, takže se nechá podepřít jedenácti senátory. Jeho výhodou je, že když mlčí vypadá normálně, zdravě, neusíná, není pokreslenej na viditelných částech těla a nemá nastřílený cvočky. Žádná další kladná vlastnost mě u něj nenapadá.

 654. 835-nicméně Zeman vypadá skutečně hodně unaveně, nemocně, nebo jak jinak to popsat.

 655. Petře, ale mně ani tak nezajímá metodologie, jako sdělení, v čem je problém.

  Tím spíš, že zatím všechny novely,( a že jich bylo) které měly údajně řízení zjednodušit, měly spíš opačný efekt.

 656. Petře, ale mně ani tak nezajímá metodologie, jako sdělení, v čem je problém.

  Tím spíš, že zatím všechny novely,( a že jich bylo) které měly údajně řízení zjednodušit, měly spíš opačný efekt.

 657. No, podle mne je problem v tom, jak dlouho to trva a jaky je opruz s tim, nez clovek zacne stavet – mnohem vetsi nez skoro jinde ve svete, alespon dle metodologie SB…

  Ktere, mozna pitome, verim bez toho, abych ji detailne zkoumal 😀

  NMa doporuceni co zlepsit by musela delat SB analyzu, coz nedelala… Mozna proto, ze by si ji spise mela udelat nase vlada…

 658. No, tak ta metodologie asi bude vycházet ze statistik, jak jinak by sebrali podklady. A už Winston CHurchil říkával, že věří jen tej statistice, kterou si sám sfalšuje.

  Ostatně vsadila bych se, že třeba takový greenpisáci by si dokázali zajistit stejnou metodikou žebříček, kde bude závěr, že stavební a správní zákony nejsou dost přísné, žízení nejsou dost důl)kladná a že jsou na ruku developerům a vošklivejm kapitalistů a málo chrání občany, ptactvo, krajinu….atd. 😀

  Máš pravdu, že problém je v tom, že se stavebním řízením je vopruz, ale problém je v tom, že je to vopruz, ne jestli jsme před nebo za Bangladéší a a podle jaký metodologie to někdo spočítal.

 659. 839 – no a k čemu ta všechna povolení jsou, když tady u nás, v ulici tvořené jednopatrovými dvojdomky se zahrádkami někdo ten první zboural a vytyčil tam futuristickou obludu s kapkovitou nástavbou ( asi místo pro protiletadlový kanon) a stavba zasahuje tak 1 m od obvodových plotů, čili zelená plocha = 0. Kombinace betonu a skla, včetně plotu ze skleněných tabulí. Stavějí to již asi 4 roky a furt jim nějak nesedí to sklo do betonu, nebo beton do skla. Juknutím do katastru zjistíte, že majitelé jsou právník a medička.
  S nostalgií vzpomínáme, že u původního domku byla nejhezčí zahrádka se skalkou v okolí a asi 20 m vysoká jedle. Lidé bydlící ve svahu pod tímto dílem mají nyní místo toho detailní pohled na něco, co připomíná přehradní hráz z 15 m vzdálenosti.Prostě pokrok a peníze nezastavíš..

 660. (835) K
  tomu Hilšnerovi: “ Žádná další kladná vlastnost mě u něj nenapadá“
  No, ptakopysku, zapomněl jste na Hilšnerovic exhibicionismus: zřejmě se rád svléká …pravda..zatím jen od pasu výš; nelze však vyloučit,že jako president by v nějaké vypjaté situaci se národu ukázal i od pasu níž …. 😕

 661. Jo to jednou dědeček seděl venku do pasu nahatej a zruihla mu záda, tak ho druhý den nechala babička sedět nahatýho od pasu dolů.

 662. quivisi,
  vidím, že určité věci jsou dědičné 😉
  To vysvětluje mnohé 😀 😉

 663. 842 – Jirko, prave proto mame to dlouhe stavebni rizeni, aby se – jak naznacuje Zpatecnik v 809 – takove veci nedely….

  Oh wait…

 664. 842 Jirko, buď tolerantní. Bez toho by se genderologové či mkulturologové, kteří se omylem stali architekty neuživili.

  Jsou potřeba i lidé, kteří jim dají vydělat na realizaci projektu tvůrčím způsobem pojímajícím prostor, akcentující prvky dynamické architektury citlivě propojující obytný prostor s plenérem a využívající kontrapunktu moderních materiálů v průniku náznaku monumentality s hravou lehkostí.

 665. Právě mi volala jakási firma, zařizující elektronické recepty, a vypadá to, že se na předpisování receptů pro sebe vykašlu, a budu posedávat v ordinacích jako každej jinej důchodce 🙂
  Dokud nezavedou nějakou výjimku pro penzisty 🙂

 666. Schumi, tož určitý typ klientů si tenhle přístup žádá. 🙂
  PAk se diví, že se v tom moc nedá bydlet.
  Ale zase pak můžou být všichni kolem spokojeni, že bylo zachováno právo postavit si na svém pozemku a za svoje peníze, co majiteli libo.

 667. 850 – to je pravce ten rozpor, ktery mne fascinuje. Mame extremne slozite a zdlouhave stavebni rizeni, jehoz dusledkem je, ze si muze postavit kdo chce co chce…

  Neni to volajakesi cudne?

 668. Hm, a právě mi volala bejvalka, že má na poště doporučenej dopis z MÚ v židlochovicích, a co prej to může být.
  Jednoduché – Židle jsou městečko na staré (nedálniční) cestě do Brna , kudy jezdí ode mně, dálniční známku nemaje.
  A asi ji chytil nějakej radar..
  Z toho plyne, že nějaká spolupráce v rámci EU funguje. (přístup do databází)

 669. Petře,
  k tomu jsme se nedostali 🙂
  Jsem zvyklej si věci vyřizovat sám 🙂
  Ale každopádně to chce sepsat žádost, pořídit si elektronickej podpis, a být členem komory.
  Má existovat nějaká online aplikace tuším na SÚklu, satarmo, ale musí se jeden registrovat.

 670. Halle, daval jsem sem clanek o tom, jak tim jeden doktor stravil tri dny 🙂

 671. Halle,
  837 – flakam, bo neni čas. Cumbajšpíl včera jsem jezdil po Kotlince a svážel Betlémy, neboť nejen hypermarkety, ale i muzea se místo slavení Samhain zabývají přípravami na Vánoce.

 672. Hmmm…Židlochovice jsou velice pilné městečko. Také jsme od nich dostali před měsícem pozdrav na 500 Kč. 🙁

 673. ptakopysku,
  tak to buď rád, jinak byl svážel menhiry a obelisky 🙂

 674. 850 maYdo, peníze na to mají, u bezprostředních sousedů to prošlo, je svoboda a ne buzerace jako před více než osmdesáti lety, kdy úředně bylo určeno kolik podlaží, jaké střechy a jaké ploty.

 675. 863 – mne to nerikejte. Ale tak nejak jsem myslel, ze ODS ma byt pravicova strana 🙂

 676. 848 Schumi – díky, otevřelo mně to oči a konečně to začínám vidět v širších aspektech a konotacích. Jen mám pocit, že se mně to stejně furt nelíbí a přiznám se i k negativnímu vztahu k majitelům, které sice neznám, ale nechci je poznat i kdyby tam vybudovali komunitní dvorek s imitací zápraží, roubené studny a prasečího chlívku( samozřejmě s pomocí EU fondů).
  Jinak: všimli jste si, že většinu výročních cen architektů dostávají u obytných staveb domy, ve kterých se zřejmě nedá bydlet a které čeká po pár letech rekonstrukce? Ten „náš“ výtvor určitě nějakou cenu shrábne.
  Pro MaYdu- asi to znáte, je to na Malvazinkách u bývalé hasičárny ( dnes autobazar)

 677. Dano – stejná suma – překročení do deseti km 🙂
  Holt si ten radar na sebe musí vydělat. 🙂
  Já jednou v Hustoprčích dostal 700…

 678. Mňo… benešovskej starosta se nechal slyšet, že ho naštvalo neprovedení ukončení výběrového řízení na úsekové radary na zúžení D1 v úseku Ostředek – Šternov, neboť najal úředníky, nakoupil počítače za pět mega, těšil se, jak si město Benešov nahrabe na pokutách… a vono prd. Takže jsou alespoň dva úsekové radary v Benešově – jeden na čtyřicítce a jeden na padesátce, aby měli úředníci co dělat a alespoň aby kapalo, když už neprší. Je fascinující, že státní úředník už se vůbec nestydí a férovku přizná, že nějaká bezpečnost provozu nikoho nezajímá, že jde jen a pouze o výběr pokut.

 679. Jirko, netuším kde. Nevím, kde bývala hasičárna ani kde je autobazar.

 680. 869 – asi víte, kde je FÚ ( Peroutkova) a od něj směrem do centra cca 500 m . Po levé straně odbočka dolů ( K Popelce), jinak v přímém směru je po 50 m restaurace Na Vinici ( tu asi znáte spíš :-)).
  Jinak musím uznat, je to docela zajímavá a stylová stavba, jenže které zvíře dostalo ten nápad naprat to na toto místo, to je u Boha.

 681. 871 – tak to je už „za silnicí.“ My bydlíme na druhé straně kopce u Radlický a tam moc nepřijdeme. Kdysi jsem chodila do tej prodejny vedle hospody Na vinici nakupovat, ale co místo venčení dětí po parku chodím do práce, nakupuju většinou na Andělu.
  Jinaks e tam dostanu občas na hřbitov ( jsou tam pohřbeni tátovi rodiče) a jednou do roka na finančák s daňovým přiznáním.

  Jednou jsem vyřizovala najednou na Malvazinkách nějaký formality kolem hrobu a nesla na finančák pořiznání a když jsem v práci na dotaz“kdes byla? “ odpověděla “ na hřbitově a na finančním úřadě“ , vzbudilo to bujaré veselí 🙂

  A pak že s hřbitovama se neužije žádná sranda.

 682. Jirko: neortodoxní stavba. Jediný otazník. Je tento projev vyšší architektury vhodný pro čtvrť lepších dělníků či nižších státních úředníků? Nebude objekt znehodnocován okolními budovami? Náznak zlaté kupole symbolizuje otevřenost východu, kapitánský můstek je projevem otevřenosti vůči okolí, kterému lze blahosklonně kynout.
  Lze jen doufat, že městská část opraví a upraví veřejné prostory vhodným způsobem, aby „loď pro třetí tisíciletí“ vynikla nad průměrem a šedí a dodala čtvrti nový lesk.

 683. Kdybych podobný útvar stavěl já, nezapomněl bych na patro podzemní garáže (4 stání). Pod nimi bazén + sauna (12.5m s protiproudem). Ještě níže typický moravský vinný sklípek (obloženo pravým vápencem z Pálavy). Pod ním už jen technické zázemí, akumulační nádrže, tepelná čerpadla a vrty pro získávání tepla. Střecha měňavě zlatá a přitom odebírající energii Slunce. Efektu je dosaženo nanovrstvou oxidu titaničitého na vakuových solárních kolektorech a fotovoltaických panelech. Dům by kromě ceny Kaplického získal i cenu hnutí Veronica a MŽP za nejekologičtější stavbu roku v intravilánu.

 684. Zapomněl jsem: garážová stání by měla přípojku na dobíjení baterií hybridů ze střešní solární elektrárny. Projekt by získal podporu ČEZ, cenu města Prahy jako vzorový dům ekologických technologií použitelných v řadové zástavbě.

 685. NIckname – a bydlet budete vedle tej nádhery ve stanu, ne?

  Protože ten barák bude hlavně na ukazování, jak se má stavět a to by tak hrálo,a by paní choť znehodnotila estetickou vyváženost kuchyně tím, že v ní bude škrábat mrkev, která nebude ladit s kachlíkama.

 686. Akorát by mě zajímalo, co se tam památkově chrání?

 687. maYdo,
  hlavně, aby paní choť ladila ke kachlíkům. Pán domu by se taky mohl rozhodnout vyměnit milostivou, protože měnit kachlíky v kuchyni by mu přišlo líto…

 688. Když budou bydlet ve stanu, tak nebude třeba měnit milostivou, protože ve stanu žádný kachlíky mít nebudou.
  A do kuchyně nebude milostivá chodit, aby nezašlapala podlahu.

 689. 871- to je známé pod “ Kauza Viladomy Farkáň“. Teď to asi rok stojí, nestaví se, pokud vím, tak je rozpor mezi schváleným projektem a realizovaným. Ten je omylem o 1 patro vyšší. Bohužel je tato oblast stavěná podle jednoho plánu z roku 1947, kde to bylo plánováno jako zahradní bydlení. U většiny domů jsou stejné zahrady a na nich hodlají restituenti stavět. Ta Farkáň je asi průzkumný projekt, parcelu prodali Central Gr. Ostatní si nechali – a nám ( jsme na tom stejně jako ti na Farkáni) již sdělili, že budou stavět i zde. Takže 10 m jižně od našeho domu vyroste další. Prodat to nechtějí, uvažovali by prý při ceně kolem 8 500 Kč/m2. Domy jsou kolaudovány kolem roku 1950 a dnes v nich dožívají děti původních stavebníků – všichni penzisté. Na každého je to asi 1,3 mil. To prostě nemá řešení.

 690. 879- to je známé pod “ Kauza Viladomy Farkáň“. Teď to asi rok stojí, nestaví se, pokud vím, tak je rozpor mezi schváleným projektem a realizovaným. Ten je omylem o 1 patro vyšší. Bohužel je tato oblast stavěná podle jednoho plánu z roku 1947, kde to bylo plánováno jako zahradní bydlení. U většiny domů jsou stejné zahrady a na nich hodlají restituenti stavět. Ta Farkáň je asi průzkumný projekt, parcelu prodali Central Gr. Ostatní parcely si nechali – a nám ( jsme na tom stejně jako ti na Farkáni) již sdělili, že budou stavět i zde. Takže 10 m jižně od našeho domu vyroste další. Prodat to nechtějí, uvažovali by prý při ceně kolem 8 500 Kč/m2. Domy jsou kolaudovány kolem roku 1950 a dnes v nich dožívají děti původních stavebníků – všichni penzisté. Na každého je to asi 1,3 mil. To prostě nemá řešení.

 691. Řešení to samozřejmě má. Od penzistů vykoupit, zbývající vyštípat, zplanýrovat, nasekat tam bytovky, jako jsou třeba v Roztokách a bude zameteno, uklizeno. Já v tom nevidím problém. Když jsem byl prvně po hadráku v Roztokách, vyděsilo mě to, ale jak SG postupně pohlcuje pozemky a buduje níže uvedené, nějak jsem otupěl. 🙁

  http://neura.cz/GetImage.aspx?id=54041031&width=800&height=600

 692. 2 ptakopysk ad 880 – zvlášť tehdy, kdyby ty kachlíky byly tmavohnědé s růžovou spárovačkou… Ty vícenáklady jsou neúnosné…

 693. Jenže jsou tací, kteří místo nespokojeného brblání se činí. Například Kellner si koupil pár hektarů oplocené obory, doplotil a zabezpečil aby na něj nikdo nečuměl. Natož aby mu někdo a zacláněl. A má klid.

 694. 889- co zacláněl, tam je problém jen zastavit. Asi před třemi lety jsem jednou v zimě zastavil na silnici u jeho plotu, aby mohla žena vystoupit, nazout běžky a vyrazit směrem OD plotu po lesní pěšině. jen jsem zastavil, otočily se kamery na sloupech na mne a hned se zpod zatáčky objevil teréňák a zaparkoval asi 20 m ode mne. A počkal, než odjedu. Měl bych otestovat, zda jsou např. v Lánech také tak bdělí. Ale vzhledem k tomu, jak hlídají Hrad ( trenýrky), tak asi to tak žhavé nebude.

 695. (852) Kdo chce a co chce zrovna ne. Je někdo vše, jiný někdo zase nic.

 696. 890 To že sis dovolil? Tohle si můžeš dovolit tak leda v těch Lánech.

 697. Jirko,
  mohl jste se jich dojít zeptat, jestli náhodou nemají Skare na suchý prašan že potřebujete manželce přepiglovat skluznice…

 698. 893- i vy filuto! Ti v tom autě vypadali tak, že bych před nimi raději v této situaci o piglování nemluvil 🙂

 699. Spíš bych to viděl na nablejskaný hlavy…

 700. Piráti byli vždycky slušní, přeživší nechali odplout na lodičce. Zato ti proti ni je věšeli na ráhna.

 701. 895- Halladine- to bylo spíše z obav o osud životní družky. Sama odjížděla do lesa, oni měli teréňák a kombinéza hodně zkresluje. A taky jsem se bál, abychom tam třeba pak nemuseli jezdit častěji…

 702. 900
  Jirko 🙂
  Prišli k nám husári.. Ti vedeli znásilňovat .. Slubili, že prídu zas..Neprišli…
  Asi tak se bojíš ? 😉

 703. Halle,
  mě prišlo na um spíš tohle:
  – Tak co, jak bylo na dovolené na Sicílii?
  – Ále, přepadli nás tam tři siciliáni, mě zmlátili, okradli a manželku všichni tři znásilnili.
  – Nojo, to je smůla. A kam pojedete příště?
  – Asi zase na Sicílii. Mě se tam moc nechce, ale manželka mě furt přemlouvá.

 704. Podobně se vyjádřil na sociální síti i producent a marketér Jakub Horák, úspěšný volební manažer Pirátů, který napsal: „Kamarád byl na Hradě a sdělil mi, že žádný umírání se nekoná. Dědek je prej ve výborný náladě a vstoupí do voleb v ideální konstelaci – na jedný straně hromada politiků, kteří nedokážou sestavit vládu, a na druhý straně jedinej zbytek českého státu – zodpovědný a moudrý Zeman. Jestli proti němu půjde Drahoš, vykládající o zavedení eura a sdílející tklivý momentky z cest po republice, tak mu moc šancí nedávám.“

 705. Dobré zas ráno… Že je naše dnešní zdravotnictví k hovnu, vím už dost dlouho… Ale že až tak?… Dozvěděl jsem se, že včera ve VFN (jak říká kamarádka-vědecko fantastická nemocnice) na Karlákově náměstí byl zahájen nový výzkumný program – transplantace hoven! Nedělám si srandu… Pacienti, trpící úpornými průjmy, dostanou kyblík, do kyblíku jim blízcí příbuzní či osoby žijící ve společné domácnosti poskytnou svoje exkrementy, kyblík odevzdají v laboratoři kde obsah bude jaxi zprocesován a výsledný produkt bude dotyčnému kolonoskopicky zaveden do střev… Úžasné… Takže napřed pomocí antibiotik na každou píčovinu vymlátíme veškerou střevní mikroflóru a když pak pacient sere i ušima, bude se transplantovat…
  Kam se hrabe IKEM, se svými trapnými transplantacemi srdce, ledvin apod… Ale transplantace hoven, to je budoucnost českého zdravotnictví!
  BTW, tento článek opravdu není vtip, včera prý proběhly 2 případy a říkala mi to sestra, která u toho asistovala u anestesie…

 706. Řek bych,že běžnýma antibiozikama co se dávaj „na každou píčovinu“ se ta střevní mikroflóra zas tak moc často nevymlátí…. A když, tak se rychle vrátí do normálu. Bude se spíš jednat o nějaké vzácné antibiotika,používané u těžkých stavů,kdy ty běžné nefungujou.
  Dějí se i podivnější věci.
  Tak týden dva zpátky byl rozhovor na Radiožurnálu s úspěšným mikrobiologem? ( nevím přesně,neslyšel jsem celé) , co si v sobě úmyslně chová pár tasemnic.

 707. https://zpravy.idnes.cz/katalansko-spanelsko-madrid-soud-zatykac-f16-/zahranicni.aspx?c=A171102_155439_zahranicni_mpl

  Vidím, že Španělé si nemůžou pomoct. Přitom po nemastném-neslaném jednání Puigdemonta mohli převzít iniciativu, nechat proběhnout volby, kde by „separatisté“ nadpoloviční většinu zřejmě nezískali, a byl by větší prostor ke konsolidaci.
  Ale oni musí pozatýkat katalánskou vládu. A znovu situaci eskalovat.
  No ale proč by zrovna španělský politik měl být chytrý. To dnes není trendy. Přemýšlet.

 708. Dobré ráno vespolek,

  PeSi, o této podivné transplantaci jsem četla už před pár lety – ovšem jako způsobu léčby obezity. Na tu totiž může mít vliv i člověku specifická střevní mikroflóra – takže tlouštíkovy bylo poskytnuto něco exkrementů člověka hubeného, a ejhle, tlouštík počal hubnout.
  No….
  a o něčem podobném jsem četla i jako „alternativní“ úplně přírodní léčbě vaginální mykózy – pokud tedy nezabere česnekový tampon, pak zavést dtto nošený předtím ženou zdravou, žeaby se obnovila ta zdravá mikroflóra.

  Halle,
  a nebyl to spíš náš světoznámý parazitolog prof. RNDr. Julius Lukeš, CSc. ? On už něco podobného deklaroval v TV při rozhovoru s Markem Ebenem, ale to už je pár let. Pár tasemnic to určitě nebyl, ty se do střeva nevejdou a jde o tvora oboupohlavního (tudíž partnera nepotřebujícího), ale on tehdy zbaštil něco podobného, aby věděl, jak to na člověka působí. Asi se inspiroval Pasteurem, který na sobě sám zkoušel vakcínu proti vzteklině, a proto se také nechal vzteklými psy pokousat.. resp. infikovat jejich slinami.

 709. Hm, můžou za to politici ? Anebo“ nezávislé “ orgány činné v trestním řízení ? A co s tím,když to, co Katalánci dělaj, spadá pod trestní zákoník ?
  A ty zákony asi nelze zrušit jen tak….

 710. Matzurko ,

  je to docela možný, ale vyznělo to tak,že je v sobě má furt. NaŠEL jsem článek z 2014

  Tento druh tasemnice dorůstá kolem 7 a více metrů, takže v současnosti by měla být asi 3–4metrová. Za ten rok, co ji mám, jsem na sobě nepozoroval žádné zdravotní zhoršení. Naopak jsem zjistil, že není pravda, co se uvádí o vlivu tasemnice na hladinu vitaminu B12. U mě k žádnému nedostatku tohoto vitaminu nedošlo. Co s ní bude dál, neřeším. Vlastně kdyby mi ji novináři pořád nepřipomínali, už bych na ni i dávno zapomněl. Pro doplnění, nejsem první, kdo něco takového provedl. Ve světě se infikovalo touto tasemnicí již několik parazitologů, dokonce i jeden lékař, který na tomto ústavu pracoval v 80. letech. Ten později publikoval, že s tasemnicí ne ubýval, ale přibýval na váze. Stojí také za zmínku, že se tento druh tasemnice v poslední době začíná šířit v Itálii a ve Švýcarsku. Jejím zdrojem je totiž sladkovodní sushi, které začalo být v tamních zemích oblíbené.

 711. 906 nemá problém s krmením, starost, že se mu zaběhnou, může si je brát na dovolenou, do letadla, nebuzeruje ho veterinární správa. Navíc může jíst podle chuti a netloustne. Tasemnice je ideální domácí mazlík.

 712. 913

  Tasemnice je ideální domácí mazlík. 😀
  Kdysi jsem kdesi četl,že dámy ve francii si je pořizovaly úmyslně, aby zůstaly šlank 🙂

 713. Nagyová-Nečasová to nemá nahnuté. Státní zástupce i soud už neví, jak z kaše ven a tak vytáhli milostné odposlechy. Jediné, co prozrazují, že Nečas je ještě větší bačkora, než jsme si mysleli. Ta kantinská ho zjebala na doby, jak bažanta v přijímači.

 714. 905 ve skutečnosti jde o transplantaci střevní mikroflóry. Například by měla pomoci při Crohnově chorobě. Ale i jiných chorobách a potížích, protože složení střevní mikroflóry a její působení významně ovlivňuje chemii celého organismu, který je funkčním celkem. Skrze to má vliv i na psychiku.

 715. Transplantace stolice se na Moravě používá už několik let u více nemocnic.

 716. 916 martine, příkladmo tyhle odposlechy jsou významné pro hodnocení důkazů ve všech souvislostech, tak jak ukládá trestní řád.

 717. Add Katalánako a především Barcelona mám trochu opačný názor. Podle mne by toto město vč. obyvatel potřebovalo srovnat se zemí, vybagrovat a znovu zasypat. Nechat pouze letiště. To, abych tam mohl přiletět s báglem se solí……

 718. Matzurko,

  googloval jsem toho Tebou jmenovaného. S největší pravděpodobností jsem zaslech rozhovor s ním.

 719. 919 – ano, lze tak lépe posoudit, zda doposud netrestaný žil životem socialistického člověka.

 720. Španělsko: trestní stíhání a vzetí do vazby považuju za politicky zajímavé. Jak znám své pappenheimské, kteří všude na světě jsou stejní. Jsem zvědavý jestli postupně budou zavíráni zavřeni i další. Podaří se tím Katalánce dokopat, že ve volbách zvolí separatisty?

 721. Theorie pana Lukeše jsou veskrze zajímavé a dokáže je laikům vysvětlit. Na přednášce Leonardo v knihovně jsme s ním na toto téma dlouze debatovali a na vše měl logickou odpověď. On opravdu některé parazity doporučuje. Krom tasemnic např. škrkavky. Tedy před pěti lety doporučoval.

 722. 916, 919: Nejen důkaz prorůstání chobotnic do nejvyšších pater státu, ale i důkaz odposlechů v nejvyšších patrech státu.
  Nikoli kantýnská, ale původně holka z výroby od mašiny. Pomocná kantýnská byl její první služební postup.

 723. S tím Katalánskem je i ekonomický problém. Oni argumentují s tím, že by rádi víc peněz pro sebe z daní co zaplatí, což by znamenalo, že někde ty peníze budou chybět.
  Ať už na přímé vydání Španělska jako státu, tak případně na financování méně bohatých regionů.
  A to někoho někde může bolet, a voličstvo v těch oblastech může být nasrané

 724. 879, 883 — Jen na vysvětlenou, Jirko: Pořád si pamatuji tu (již tehdy starou) hruškovou alej vedoucí od Peroutkovy k Bulovce, a je to přes 40 let, co jsem tudy šel poprvé. Už Jenišovská ulice mi pochopitelně připadala zcela nepatřičná, jenže když jsem se tam někdy předloni náhodou dostal znovu a spatřil, co páchají v těch zahradách snad čtyři metry před okny starších domů, veškerá má negativni očekávání byla dalece překonána dnešní pokrokovou realitou.

  Tím větší škoda, uvážíme-li, že v tamním překrásně členitém terénu doposud existují např. zajímavosti, jako je ulice V ostružiní. Ještě ani z tohoto zvětšení není příliš patrno, kudy se do ní dostat: https://mapy.cz/zakladni?x=14.3737867&y=50.0660143&z=19&l=0&base=ophoto A být v ní stará zapomenutá vil(k)a místo těch pitomých garáží…

  — — — — — — —

  916 — Což o to, Martine… Sice o tom nic nevím, a zejména nevím, zda odposlechy vedle toho, co přetiskla media, neobsahovaly i něco procesně relevantního, ale dojem, který jsem si z toho udělal, hlavně je, že prokurátoři tím fakticky přiznávají a veřejně demonstrují, že předsedu vlády systematicky odposlouchávali dávno předtím, než se vyskytlo jimi tvrzené pochybení ohledně zpravodajských služeb.

  Samozřejmě je jasné, že nežijeme v právním státě, nikdy jsme v něm nežili a nikdy žít nebudeme. Kdybych však snad chtěl snít o tom, že jednou bude právní stav obnoven, je to pro mne zcela nepředstavitelné bez vyvození právních důsledků z onoho policejně-prokurátorského puče. To mi však v rámci stávajícího systému připadá krajně — ba přímo ukázkově — nepravděpodobné; což pro mne naopak je dalším dokladem, že případná náprava, jakkoliv ovšem rovněž nesmírně nepravděpodobná, by nejspíše šla cestou právní diskontinuity.

  — — — — — — —

  No nic, nejvyšší čas zkusit dělat cosi snad trochu méně marného.

 725. “ předsedu vlády systematicky odposlouchávali“
  ale může být i to, že odposluchávali Nagyovou a ta volala Nečase, neníliž pravda?

 726. já „bačkora“ a ty hned „debil“! To je přece medicinská kategorie, nikoliv posouzení chování. I debil nemusí být bačkora a naopak.

 727. A Nagyovou odposlechli, protože odposloucávali kmotra,a ten si telefonoval s Nagyovou…

 728. 932 – již upadlo v zapomenutí odposlouchávání předsedy Ústavního soudu na požadavek nějakého policisty z severu Čech.

 729. 934 – a vás všechny budou odposlouchávat, protože jste si v minulosti telefonovali s někým, kdo znal někoho a ten někdo volal tomu, kdo se zná s někým, kdo omylem vytočil číslo Rittiga.

  Co z toho vyplývá? Netelefonujte!

 730. Jo, vážení, kdo sloužil na vojně u spojařů, dobře ví, proč na každém pojítku byl nápis: Pozor, nepřítel naslouchá!
  Je dobré, znát svého nepřítele…

 731. Dobré ráno,

  ten svět je fakt malej. 🙂 Včera popisovaný případ, kdy jsem kvůli pouhému přepisu názvu místnosti musela vyřizovat tři stanoviska navíc je hned vedle ulice V ostružiní.

  Ale že tam je takováhle ztracená ulička, to jsem teda fakt netušila.

 732. Františku,
  na profesora bacha – jednou byl přistižen jak běduje, že je škrkavka živočich na vyhynutí 🙂
  Ale není blbej jak Děti země, nicméně ta doporučení bych brala s rezervou.
  Ale jo, sem tam nějaký parazit prej posiluje imunitu,na druhou stranu je těžko předem predikovat účinky a léčí se to dost špatně – nic se nemá přehánět a osobně bych to raději neriskovala.

 733. To že se přes někoho znám s Burešem mě snad nečiní účastníkem zločinného spolčení.
  Mají-li „kilometry pásek“, mohou z nich vystříhat cokoli. Obzvláště, pokud ani při TŘ je neposkytnou kompletní.
  Vystřihnem tam pět let? Radši sedm a zákaz.

 734. HAlladine, ještě k Tvé 812 -abys měl představu, jak někdy v realitě vypadá ohlášení garáže :

  Ke garáži musíš mít příjezd. Pokud ho nemáš, musíš ho vybudovat. Pokud se potřebuješ dostat přes veřejný chodník, musíš udělat přejezd přes ten chodník.

  Pro přejezd musíš mít souhlas magistrátu ( vlastník pozemku (což není obvykle problém. Ale pokud bys chtěl stavbu „jen“ ohlásit a ne jít celým stavebním povolením, musíš mít souhlas všech sousedů, kteří sousedí s dotčeným pozemkem.
  A chodník bývá zatraceně dlouhý a kolem stojí činžáky, které spravuje SVJ a co pozemek to 10-20 majitelů. A od všech musíš mít souhlas, protože všichni jsou sousedi.

 735. maYdo, je dobře, že píšeš, z vlastní zkušenosti, jak komplikovaný může být tzv. zjednodušený způsob pouhého „ohlášení“ jednoduché stavby. Jenže, a teď nemířím na Halladina, kolem nás jsou sta tisíce blbců, kteří si poslechnou v televizi nějakou „mluvící hlavu“, která prohlásí, jak je to jednoduché a že stačí jen ohlášení a to je jen jeden formulář a pár jednoduchých příloh.

  Včerejší schůzka s několika chytrými a příjemnými lidmi mi připomněla dva výroky, které zde již dlouho nezazněly – protože jsou notoricky známé a jasné.

  Výrok první – Volovi je všechno jasné.
  Výrok druhý – 98:2

 736. Zapomněl jsem uvést, že zazněl i revoluční návrh na 99:1. Tam jsem musel zasáhnout a nabídnout variantu 990:10.

 737. 929 Zpátečníku, ta ulička mne potěšila, samozřejmě jsem o ní nevěděl.
  Alej hrušek k Bulovce- kde jsou ty časy. Chodíval jsem tudy dětmi ( když nás žena vyhnala, abychom doma nepřekáželi). U statku trouchnivělo mohutné dřevěné soukolí, tipoval jsem to na vůz na vážení dřeva.Moc se mně líbilo, krásná práce. A právě dědicové majitelů Bulovky nyní ty pozemky kolem „zhodnocují“ výstavbou. Na té mapě jsem si všiml i vily Božínka ( je nad Turbovou směrem do Jinonic). Původně to byla usedlost A.V. Friče, kde měl i své pověstné skleníky a m. j. choval i kozu.Zemřel na otravu tetanem ( holt hospodářství) a je ironií osudu, že jako jeden z mála měl doma ve sbírkách šípy napuštěné jedem kurare, kterým se to dá léčit, což se ještě tehdy nevědělo. Dnes je to bohužel zbourané a je místo toho obytný dům. A samotná Turbová ( a další usedlosti kolem) je námět na delší povídání – to by si Šakal zařádil.

 738. NoName, to vite… „Netvor unikl z Elby“…

  Ac obvykle silnejsi slova nepouzivam, pokladam PeSovo oznaceni pro novinare za zbytecne zjemnele…

 739. 945 – 946 – a když se k tomu přidá ta gramatická chyba v odkazové adrese. Nebo to není chyba, ale popis skutečnosti?

 740. maYdo, to je pjekné, co říkáš.
  Když ta naše starostka postavila ty EU chodníky, tak jejich součástí byli i vjezdy. ze silnice a dlažba až ke vratům do vrat či do garáže.
  Zatím každý pes ,jiná ves,nyní jednotné.
  Kdo chtěl víc, třeba jestě šířku pro parkování druhého auta si připlatil.
  No a já si před pár lety přikoupil kus pozemku mezi sebou ulicí – takový nerovnoramenný trojúhelník z hodin geometrie. 🙂
  A předloni nechal udělat dvoukřídlou bránu a usadit ji tam .
  Trčí tam chudinka samotinká ,bez navazujícího plotu vlevo či vpravo.
  Dana si možná všimla,když jela okolo 🙂
  Proč ? Inu po tu bránu nám všem udělá obec vjezd v rámci nově budovaného chodníku.
  A proč nestojí plot a onen pozemek je neoplocen ?
  Protože mi starostka řekla, ať s tím plotem počkám, dokud nebude chodník.
  Nic vyřizovat nebudu, jen jsem kdysi jako majitel sousedního pozemku podepsal souhlas.
  A tak u nás , ve vesničce nestřediskové žijem.

 741. Petře – 949 – no, přiznávám, já z tvůrčího způsobu výkladu Ústavy zrovna radosti neskáču. Zeeman mne čím dál víc přesvědčuje, že jsem udělala dobře, že jsem při minulé volbě prezidenta nevolila a při té následující budu minimálně v prvním kole volit někoho jiného.

 742. Halladine, Dana přes onu ves nejela. Sice se pohybovala blízko, ale přece jen jinde. 🙂

 743. (906) Vás mít, Halle, za zubaře, tak už jsem na „jiném světě“ 😕 Sousedka „dávala do pořádku“ po běžném ATB svou mikroflóru nejméně jeden celý rok; já po drsném ATB ( při zcela marginálním zubním zákroku) jsem díky radě lékárníka svou mikroflóru zachránila, ale svou štítnou žlázu (a harmóny )nikoliv -válčím s nimi už dva roky 🙁 Těším se na jaro, abych navštívila centrum čínské mediciny při FN HK, a budu-li mít štěstí, také nějaké šamany ze Sibiře a Afriky ( a to mám za sebou půlroční (údajnou ) léčbu ve FN v Brně vč.10tidenní hospitalizace (o své praktické lékařce nemluvíc-ta IMHO už ani neléčí,jen sbírá body pro VZP ) 😕

 744. Lékárníci jsou obyčejní prodavači, ti nemůžou nic poradit, léky by šlo vydávat i na poště nebo benzince.

 745. Petře,

  Zeman straší, aby donutil strany jednat s Babišem. A fakticky má pravdu.
  Po vyslovení nedůvěry třetí vládě už prezident nemá pravomoc jmenovat čtvrtého premiéra, a sněmovnu rozpustit může, ale nemusí.
  Takže milí přátelé, jednejte s Babišem, o koalici nebo tolerování menšinové vlády, anebo Vás….ose….
  A jestli sněmovnu po třetím pokusu rozpustí, či ne, vůbec nezaleží na tom,co dnes říká nebo naznačuje , ale na tom, co bude výhodné, až ta situace po třetí nedůvěře nastane.
  Třeba se babiš rozhodne , že bude pro něj výhodné jít do předčasných voleb,na které on určitě – na rozdíl od jiných -prachy sežene.
  A byla by velká sranda, kdyby po tom třetím pokusu Ano navrhlo samorozpuštění parlamentu, a nenašlo by se dost hlasů pro :-D, protože by se leckomu nechtělo pustit parlamentní sesle,protože by tušili,že po nových volbách bude ještě hůř 😀

 746. Dano,
  za normálních okolností byste kolem mého domečku jela,pokud byste chtěla kouknout na přehradu.
  Ovšem nějak mi nedošlo, že nám o prázdninách nefungoval normální most,takže příjezd byl komplikovanej, a navíc jste možná už na přehradě byla dřív, a tentokrát jezdila po jiných místech v kraji.

 747. (954) probiotika jsou k mání bez receptu ; kdybych se spolehla na svou lékařku,tak ke všemu svému strádání přibudou potíže s mikroflórou … 🙁

 748. Westíku 🙂

  žádnej z pacientů,kterým jsem kdysi antibiotika předepsal si nestěžoval na nějaké problémy, a opravdu k nim domů kontrolovat záchodové mísy nejezdím.

 749. Tak ono lékaři mají farmakologii kolik, dva semestry ? Lékárníci tak 8-9 ?
  Lékaři to slyší neradi, ale farmaceut skutečně o lécích ví trochu víc než lékař.

 750. NoName,

  lékárníci by opravdu měli vědět o lécích víc než lékaři.
  Ale jedno jim chybí.
  Zkušenost,a to osobní , jak léky fungují při takové či makové diagnoze, či v takovém, či makovém stavu pacienta
  Jistě, ledacos se dočte, ale k lékárníkovi pacienti na kontroly nechodí.
  A ne vždy to, co se dočte doopravdy platí.

 751. Halladine, Strachotín je poněkud z ruky, stejně jako Unkovice. Opravdu jsme neměli důvod jet kol vaši brány. :-))))

 752. (954) Jistěže by šlo, pokud by byla zachována teplota uskladnění a hlídána expirace. Je přece na zákazníkovi, zda radu chce nebo nechce.

 753. Ti pacoši chodí i do lékárny … A povykládají. Možná častěji než u lékaře, halladine.

 754. NoName,
  maminka a pan dochtor mají vždy pravdu 🙂 !!!

 755. Ti pacoši,pokud je jim opravdu blbě si mnohdy ( ne vždy )nechají ty léky přinést někým jiným.
  A s těmi toho moc nepovykládáte. Navíc – pro ty léky si jdou jenom při jejich předepsání.

 756. Dano ,vidím, že
  1. víte o objížďce
  2, pletete si Starovičky se strachotínem.

  přes Strachotín je to k nám dost velká objížďka 😉
  Ale nic si z toho nedělejte, já si ty jména taky dlouho pletl 🙂
  Jo a ten novej most je už asi 3 týdny v provozu, takže se už (zaplať pánbu) neobjíždí.

 757. Já přiznávám: Dnes ráno jsem ihned po otevření navštívila lékárnu. Bez předchozí návštěvy doktora. Paní lékárnice mi prodala jak lék, který jsem požadovala (mohla bych jej koupit kdekoli, včetně benzínové pumpy nebo supermarketu či jinde), tak mi prodala další, který mi doporučila na mé požádání po popisu problémů (to benzínky či supermarkety nesvedou). Asi jsem zvláštní úkaz, u některých léků by mi nevadil prodej kdekoli, v případě žádosti o radu bych šla k odborníkovi do lékárny. Nač otravovat doktora s normální virózou.

 758. Halladine, nepletu. Vězte, že cílem byl Strachotín. No ale co já můžu vědět o tom, kam a proč jsme to jeli…..

 759. nehraje to Babiš na nové volby? Prachy na to má ( asi jako jediný), teď si otestoval, co kdo měl v rukávu a jak to zafungovalo. A když začne prohlašovat, že vládu nešlo složit, protože ti ostatní ( co všichni kradou) se tam báli vstoupit protože by se museli podílet na odkrytí vlastních lumpáren,tak bude mít hlasy nejen nerozhodných co volili “ menší zlo“ tj jiné strany, ale i těch, kterým začne vadit nekonečné hašteření a provizoria a původně k volbám ani nešli.Totéž platí i u těch, kteří v touze po změně volili strany, které neprošly a nyní to hodí Babišovi, který změnu slibuje. A většina jeho vážnějších politických rivalů je v defenzívě, tyto strany hledají viníky, nejsou kompaktní, vře to v nich a do voleb by nejspíše postavily nováčky, kteří moc neuspějí. Když bude Zeman šikovně strašit a manipulovat ke katastrofickému vývoji a Babiš vystupovat dostatečně ukřivděně jak to myslí dobře a ti ostatní lumpi ho nechtějí, tak má šanci vyhrát s náskokem, že dá tu většinu dohromady sám. I kdyby nedal, tak si výrazně polepší.Trochu by si polepšili i Piráti, ale myslím si, že jsou pro velký podíl voličů příliš divocí, nečitelní a noví.

 760. Aha Dano:-)
  Já vás, jak koukám, špatně pochopil.
  A věřím, že jet ze Strachotína do Staroviček jen proto, abyste koukla Halladinovi na domeček se nevyplatí 🙂
  Moc kilometrů 🙂

 761. Jirko,

  Přesně tak. Uvažujete naprosto reálně.
  babiš nemá důvod trvat na téhle sněmovně, na rozdíl od jiných.
  Je docela možné, že by si zemanovi případně o to rozpuštění sám řekl.

 762. Ad nové volby: proto bylo všem stranám doporučeno utvořit koalici bez komunistů a estébáků ve službě. Nechají-li si poradit, nevím. Mají lepší poradce než hloupé venkovany. Oni ví jak to chodí, znají „deep state“ zevnitř (prosím o překlad termitu). Kdyby se moje malá strana dostala do patlamentu, budu v případě nutnosti a možnosti usilovat o koalici s podobně malými stranami, aby si mě někdo velký nenatřel na chleba k snídani. Ale on je populista. Všichni jsme populisti. Nebo je tu někdo za šlechtu? O kolik snížíme daně?

 763. 973 – jenze strany bez komunistu a STBaku ve sluzbe tvori mensinu… Dalsi efekt je, co by vlastne byl program teto „vlady vsech krome Babise“…
  Nemluve o tom, ze v dalsich volbach by mel Babis po starostech s hledanim koalice. A to i kdyz opominu fakt, ze prehrata ekonomika spadne do krize…

 764. nějak nerozumím, o čem se dohadujete. Je řada volně prodejných léků, které lze použít na běžné obtíže, pokud nechcete kvůli každýmu píchnutí nebo kýchnutí běžet za doktorem. Lékárník v takovém případě, pokud o tom něco ví, poradí.

  Léky, jejichž užívání vyžaduje lékařskou kontrolu, a řekla bych, že antibiotika do toho patří, jsou na předpis.

  léky první pomoci by mohly a možná i měly být k mání i na benzince. Ono stačí, když potomek nesnáší auto a zapomenete kinedril a cesta se mění v horor.

 765. (973) nickname, velmi jste mne „pobavil“ 😕 Místo tříčlenné koalice komunistů a estebáků ve službě (musíte ovšem ještě něco přidat 😕 ) preferujete osmičlennou koalici komunistů a estebáků (vč. TOP 09 s Kalouskem – Bože, ty to vidíš ! ) mimo službu 🙂

 766. Jirko, jedna politologicka poucka rika, ze kdo vyvola predcasne volby je za ne potrestan (posledni pripad byla Theresa May). Jestli Babis presvedci volicstvo, ze mel dobrou vuli, ale fakt to neslo, ma to v ruce.

  Dalsi moznost je, ze prinucen okolnostmi ve druhem nebo tretim kole prijme neprijatelne a vezme k sobe SPD, a podpori ho nejaky konstruktivni poslanec…

 767. 929 „Kdybych však snad chtěl snít o tom, že jednou bude právní stav obnoven, je to pro mne zcela nepředstavitelné bez vyvození právních důsledků z onoho policejně-prokurátorského puče.“ ….

  Zpátečníku, měl by ses měl radovat, že se najde někdo kdo ty sračky padající shora dolů na poddanský lid umí odrážet zpátky. Místo toho máš stokholmský komplex pocitu sounáležitostí s vrchností, která vymýšlí a prosazuje krávoviny v představě, že jí se to nedotkne a která Tě bere u huby. Představ si co by ten idiot ovládaný jeho metresou mohl natropit, kdyby zůstal ve vládě. Jak by pokračoval ten s těmi milióny v krabicích od flašek. Kdyby z pramenů nebyly vylívány žáby, které někdo „umí“. Končí doba fialových sak. Ti, kteří zůstali, odnaučili se říkat vole za každým druhým slovem, místo hovno, prdel, sračka, říkají ó nikolivěk, a naučili se ovládat šnekací příbor, se rovou mezi sebou. Už na sebe neposílají gorily, ale šiky advokátů. Jejich mafiánský svět se rozpadá, nastupuje generace, kterou „neumějí“. Jenže ještě mají vliv, ovládají média přesvědčující ovce aby litovaly vlků.

 768. Schumi, na druhou stranu pamatujme: „to, že se nestřílí, smrt jenom znamená pro anděla“.

 769. 977 Petře jako by ses těšil že parlamentní rotačka poháněná přes převodovku z brusele se zas rozjede na plné koule a začne plnit sbírku zákonů…

 770. Ve Starovičkách jsem byl dvakrát ve sklípku u Jožky Šmukaře

 771. Spise jsem chtel rici, ze devadesata leta, i s temi fialovymi saky, igelitkami plnymi bankovek a obcasnymi zahadnymi umrtimi ve mne ve svetle soucasneho deni vyvolavaji znacnou davku melancholie…

 772. 979 Petře, přízemněji řečeno: Krysy dělají krysaře.

 773. Jo, promin Schumi, nejak jsem nepochopil vazbu… 982 si skrtni 🙂

  977 – bylo pouhou jednoduchou analyzou, ne vyjadrenim preference.

 774. Petře: smyslem vlády bez Babiše může být vláda bez Babiše. Musel by to být zájem slepené koalice. Pokud strany o této koalici nevyjednávají, znamená to, že o vládu bez Babiše nestojí. 70% voličů Babiše nevolilo. Pokud by koalice vydržela tři roky, mohly by na ní vydělat všechny zúčastněné strany.
  Co by koalice musela proti Babišovi dělat? Nic. Jen dát průchod spravedlnosti. Dokud B. ovládá některé na vnitru, finance, prokurátory a taláristy, je neprůstřelný jak Kostěj Nesmrtelný. Dokud.

 775. Schumi: aniž bych doporučil vyskakovat t burzy tulipánů, je čas zvážit Kdy. Lumídek by vyskočil hned teď. Nějaká burza nabízí „futures“ BTC. Zaprvé nevím, co to znamená, za druhé mě to uráží.

  Westíku: Slabý Kalousek je slabší než silný Babiš.

 776. Nevím, nickname, historie i moderní příklady nás učí, že vládnout jen proto, aby nevládl nikdo jiný je chabou motivací…

  A navíc, systém u nás je nastaven tak, že vláda prostě musí něco dělat… Jak rozhodne třeba v otázce termínu přijetí eura?

  Můžeme si říkat, že 70 procent voličů Babiše nevolilo… Na druhou stranu jej volilo 3x víc voličů, než kohokoliv jiného. Anebo ještě jinak, minimálně pro polovinu (spíše ale více) voličů je Babiš OK…

 777. Petře: termín přijetí Eura – shodneme se na tom, že se neshodneme. Necháme rozhodnout voliče. 😉

 778. Ale volici uz rozhodli 🙂

  Ne, ja si proste neumim predstavit, ze by do toho takto ty strany sly a ze by to fungovalo vic, nez mesic. Mozna jsem pesimistou… Navic, ANO a SPD maji dohromady 100 poslancu a jsou OK s Babisem jako premierem. Kde mate tu vetsinu proti?

 779. Hmm, k těm odposlechům: začalo to s případem Čunek-vzpomeňte si !Tehdy jsem psala, že bude-li tato praxe pokračovat,za chvíli všichni budeme němými; budeme se bát něco říci i v posteli … 🙁

 780. 982 Petře, chápu. V tom dobrém ve mně vyvolávají sentiment. Některá záhadná úmrtí snad lze započítat do toho dobrého. Připouštím, že v tom smyslu toho dobrého mohlo být i více. Třeba by napomohlo zveřejnění Mrázkova archivu.

 781. Jinak vrele doporucuji rozhovor s Klausem st. na PL…

 782. westíku,

  furt můžete v posteli jojkat a achkat bez hrozby postihu, Aˇuž je u moci kdokoli 😀

 783. 990 westiku, máš falešný pocit solidarity s vrchností. Tohle se nás sprostých poddaných netýká. Kromě toho, důvodem odposlechů nebylo zjistit postelové řeči, ale objasnit konkrétní trestnou činnost, spiknutí mimo jiné ke škodě občanů. Záznam postelových řečí je jen vedlejším produktem. Třebaže vysvětlujícím motiv.

 784. (994) Milý Schumi, žádnou solidaritu s „vrchností“ jsem necítila ,necítím a pochybuji, že někdy cítit budu-tohle „špiclování“ je mně ale z duše protivné bez ohledu na motiv (a zcela určitě i „Bohu nemilé“) 😕 A také si myslím, že tohle „spiknutí orgánů činných v trestním řízení“ mimo té vrchnosti přejde brzy( ke škodě občanů) i na „sprosté poddané“ 🙁

 785. 995 – ja bych Dano rekl, ze to neni VK, kdo prehlisi, ale volici… VK jen toto prehlizeni respektuje.

  Reknime si to jeste jednou, lze spolehlive rici, ze volicum ANO a SPD Babis jake premier vyhovuje… Chceme tedy blokovat nazor vetsiny volicu? Opustime demokraticke principy, abychom zachovali demokracii?

 786. Klaus – furt mu to myslí. A s Fialou a Kalouskem mi mluví z duše.
  Petře,
  dobré otázky v posledních dvou větách 997…..

 787. 986 nickname, děkuju, také jsem si všiml podobnosti. Díky Modrému mi to něco říká. Jak jsem kdesi na netu přečetl ono přirovnání, hned jsem si vzpomněl.
  Možná, že máš pravdu. Podobnost může ale i nemusí být jen podobností. Tulipány byly relativě lokální záležitostí. Podle mého bc je v období, že překonal bezvýznamnost a ještě nedosáhl takové významnosti aby byl podržen mocnými. Zajímavá nestabilní situace. Právě se hraje o to jestli podržet nebo potopit. Investici jsem dopředu odepsal.

 788. Petře: nezbývá než SPD nabídnout více než nabízí vrchní estébák. Referendum o Euru. O Unii. Žádný zákon, žádné nařízení komise nebude platit bez schválení obou komor parlamentu.

 789. Nickname, uplatky maji neprijemnou vlastnost.
  Rostou.

 790. 996 westiku, všimni si, že tyhle vášně jsou rozpoutávány jen kolem případů velkých ryb, které mediálně manipulují neinformovanou veřejnost aby jim sloužila jako nástroj obrany.
  Přitom nebýt neinformovaný není nijak náročné. Stačí základní gramotnost.

 791. V tom se demokratické strany musí chovat státotvorně. Dohodnout se s názorovým oponentem a domluvit kompromis přijatelný pro většinu občanů. Vše při zachování vlády práva a osobních svobod.

 792. Nickname, uplatek. Aby se SPD spojila s nekym, s kym spojeni nepreferuje…

  Kazdopadne, nevim, proc se bavime o problemech dospivani mrtve narozeneho ditete…

 793. Petře,
  není pravda, že Aby se SPD spojila s nekym, s kym spojeni nepreferuje…

  preferuje, a dost silně.
  A Okamura je značně nasranej, že ho Babiš nechce vzít do vlády.
  marná sláva, aleúčast ve vládě by sňala z Okamury část obvinění z nestandartní strany,a přinesla nějaké další voliče.

 794. westíku,
  smiřte se s tím, že pro společnost máte význam už jenom jako pokusný objekt na testování léků. Já jsem si zvykl. Ale brácha, kterej líže padesátku, teprve začíná rozšiřovat zorničky, když mu ten, či onen sdělí, že sorryjako, už jste starej 😀 😀 😀
  Musíte lékařskou společnost vidět pozitivně – kdybyste byla Čukča, tak už by vás dávno v OÚNZu uškrtili, abyste zbytečně neujídala ze společného tuleně.

 795. 1000 nickname, k tomu nutná ústavní většina zvolených zástupců chovanců.
  Mně to neoslovuje.

  Oslovil by mě projekt jednokomorového parlamentu nejvýše o osmdesáti seslích, lépe šedesáti, a čistě většinový systém. projektanta jsem ochotný volit. Obávám se, že tohle je příliš i na Svobodné.

  A protože takový projekt v nebídce není a ani nebude, pro příště zůstanu mimo hru.
  I diskuse ve zdejším politickém sportbaru, o tom, jak kdo kam má kopat, na rozdíl například od bc, je naprosto neproduktivní. To je příčinou, proč se nevyskytuje Jirka ppa, kterého cháppu čím dál víc, ať mu keramické brzdy vydrží věčně, a proč Modrej už jen občas, o Kocourovi nemluvě.

  Opustil jsem tezi „nekupujle u musulmanů“, která je stejně blbá jako „nekupujte u židů“, za rohem u místní alkajdy koupil rouru z placky naplněné zeleninou, masem a kořením, a s vědomím vyvážené stravy se spokojeně naštouchnul. Mají to čerstvé, chutné, zdravé a za přiměřený peníz. Život je příliš krátký na to kazit si ho planými „principy“.

 796. 1005 „V tom se demokratické strany musí chovat státotvorně“

  Nickname, právě že nemusí. Nemohou. Z principu. Protože jsou demokratické. 😀

 797. Hale, mluvime o navrhu nickname, aby demokraticke strany presvedcily SPD, aby se spojila s nimi a ne s ANO…

 798. Začínám nabývat dojmu, že na politiku by mělo být nahlíženo jako na požívání nebezpečných drog. Proč většina, když se do politiky osobně zainteresuje, ztratí mozek? Viz nejčistší ukázka. Ten pán bez politiky dost úctyhodného dokázal, pak však vstoupil – a : https://zpravy.aktualne.cz/za-doplnovaci-volby-mohou-ti-kdo-me-vykrouzkovali-ptejte-se/r~47b58fa6c09611e79c7c002590604f2e/?_ga=2.38790243.1168506312.1509697328-913840451.1470744958

 799. Ještě jednou jsem si to přečetl.

  „V tom se demokratické strany musí chovat státotvorně. Dohodnout se s názorovým oponentem a domluvit kompromis přijatelný pro většinu občanů. Vše při zachování vlády práva a osobních svobod.“

  Já se z toho zblázním! Suchá voda! Lidožrouti kupují vegetariánskou kuchařku! Adof Hitler vstal z mrtvých a vydal se ve stopách Gándhího! Sunce zmrzlo a komáři v morseovce vysílají Třetí knihu džunglí!
  Ááááááááá!!!!!

 800. Dano, k jeho hospodarskemu uspechu bylo dost vyhrad, ale to necham bokem…

  Velmi hezky to kdysi davno popsal Mnacko… System jiny, ale efekt moci na cloveka stejny…

 801. 1011 Petře, proboha, demokratické strany! Už z principu…. ach jo.
  To je jak podmiňovaci způsob u lidožravců.

 802. 1012 Dano, obávám se, že stačí i přihlížet a diskutovat…

 803. 1014 Aha, jak chutná moc…
  Záleží z jaké strany.

 804. 1015 – to je nicknamova terminologie 🙂

 805. 1008 ptakopysku, jo, když je po záruce….

 806. 1011
  Petře,

  mea culpa. Blbě jsem četl. To asi proto, že se pokouším prodat matčino auto, několik let stojící v garáži 🙂

  Mimochodem, nechce někdo lacino koupit Daewoo Matiz ? 😉

 807. Stejně si myslím, že si Zeman dělal z opozice pérdel, což on strašně rád :-)ú

 808. Jeste se naposledy vratim ke „koalici demokratickych stran“.

  Kdyz opomenu to, ze jsou v mensine – ANO, SPD otevrene spolu, KSCM seriozne zvazuje podporu Babisovy vlady (je zvlastni, jak se v ramci boje proti Babisovi nahle KSCM ocitla v seznamu demokratickych stran 🙂 ) a Pirati podporuji narok ANO na post predsedu snemovny…

  Jak to udelat technicky? Prvni vladou poveri Babise Zeman. V druhem kole Zeman opet poveri Babise (nebo toho, na koho Babis ukaze). Treti kolo urci predseda snemovny, coz bude Babisova prava ruka – diky spojenectvi ANO-SPD-Pirati. Kohopak asi poveri?

  Nejak mi to proste cele nedava smysl… Smirme se s tim, ze demokraticke strany projelz volbz na plne care. Koneckoncu, neni to u nas poprve…

 809. Petře,

  třetí kolo myslím, s Babišovým předsedou sněmovny nehrozí. … Pod vidinou nových voleb se spousta poslanců odeběře hromadně na WC, a setrvají tam v delším srdečném rozhovoru.
  Nikdo kromě Babiše na ty volby nemá, a banky asi třeba socanům nepůjčí. A naděje na lepší výsledek ,který by zaplatil půjčky příspěvky od státu moc není. Snad kromě SPD a pirátů.
  A je možné, že mnozí odejdou už při prvním hlasování o důvěře.