Co to zase… ???

Zuzana Chlumská

Zpráva z tisku:

 OSN plánuje přesídlení 10000 syrských uprchlíků do zemí Evropy. Nyní jedná se zástupci Německa, kde by měla najít dočasný domov polovina z nich. Vlády dalších evropských zemí chce oslovit s konkrétními požadavky… pramen zde.

 

Že vyznavačů islámu je už takhle v Evropě víc než dost, nepochybují už sami multikulturalisté.

Že multikulturalismus selhal, přiznala i Angela Merkelová.

O tom, že odmítají evropskou kulturu byť jen respektovat se už mluví zcela veřejně.

Fotografie hořících aut, tu z Francie, tu z Dánska, jsou v každých novinách.

Anglický voják rozsekaný sekáčkem na maso za bílého dne, zrovna tak jako voják pobodaný ve Francii, jsou události velmi čerstvé.

 

Evropské země s Německem v čele, hledají možnosti, jak zákonně omezit příliv cikánů z Rumunska a Bulharska.

Itálie platí africkým uprchlíkům, aby se přesunuli do dalších zemí Evropské Unie.

Krom Německa se všude šetří a škrtá, co to jen jde.

O tom, že Evropské obyvatelstvo už má přistěhovalců plné zuby, ani nemluvě.

 

Celá akce nepochybně bude nákladná, byť rozdělená mezi několik zemí. Bude nutné pro ně zajistit nejen bydlení , jídlo a lékařskou péči, ale také vyčlenit řadu lidí, kteří se o ně budou starat a převezmou za akci odpovědnost.

 

Situace v Sýrii je nepochybně tragická a ti lidé pomoc potřebují. Nebylo by ale účelnější a efektivnější poskytnout jim pomoc na místě? A vyslat odborné pracovníky vybavené dostatečnými finančními prostředky přímo na místa uprchlických táborů, kde by byli platní více lidem?

 

A v neposlední řadě – OSN počítá s tím, že počet uprchlíků ze Syrie dosáhne do konce roku počtu cca 3,5 milionu. Počet 10000 přijatých je kapka v moři.

 

Takže je nutno se ptát – chce si jen někdo „udělat čárku“, nebo těch 10000 je jen zkušební množství, aby se obyvatelstvo v Evropě moc nezlobilo? A za těmi 10000 budou následovat desítky tisíc dalších….?

 

Ona ta Evropa opravdu není nafukovací….

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

341 komentářů u “Co to zase… ???

 1. U nás se všechno vykecá
  Podle serveru Česká pozice má policie údajně seznam 35 až 40 lidí, na které mají vyšetřovatelé spadeno. Zároveň ale existuje podezření, že tyto osoby o chystaném zátahu věděly a zařídily se podle toho například tím, že uklidily důkazy nebo odjely mimo republiku.
  Server píše, že informaci o plánované razii údajně zachytil už na začátku týdne.

 2. jo a ručníkáři? to je dobrý, oni jdou za lepším, jako jsme šli my
  teda já bych byla bývala šla, kdyby mi na jedněch hranicích nechytli 😀
  a tady je takový svrab a neštovice, že přes nás jen přejdou jak kobylky do němec a dál

 3. divano 3 – oni ani nebudou vědět, kde jsou… alespoň v první době …

 4. divano,
  to budou asi ty tanky, za které tu kdysi plédoval Halladin, že by měly chránit Vrchovinu, před nájezdy Asiatů z Dolnomoravského úvalu. Patrně došlo někde v pohraničí ke zradě srovnatelné s henleinovským vyzbrojováním v osmatřicátém… 🙁

 5. ad „Situace v Sýrii je nepochybně tragická a ti lidé pomoc potřebují. Nebylo by ale účelnější a efektivnější poskytnout jim pomoc na místě? A vyslat odborné pracovníky vybavené dostatečnými finančními prostředky přímo na místa uprchlických táborů, kde by byli platní více lidem?“ – jistě, v prvé řadě bych navrhl odborné pracovníky typu Paul W. Tibbets… Bylo by to tak ňák symbolické, styl Václav Letiště Ruzyně… A neobyčejně efektivní… (to věděl už jistej Džugašvili)

 6. na centrum.cz
  jsou zase jako obvykle úplně mimo: Policie zatýká politiky i pravou ruku premiéra
  Prej ruku 😀 😀 😀

 7. Hmmm…tak nevím. Už jsem na netu i četla, že president „přijme demisi“ premiéra a jmenuje dočasnou vládu v čele s Klausem. Nečase neznám, jen co o něm vím z médií, ale domnívám se, že ač je neschopný řídit vládu, nejede vědomě v žádné korupci či podvodu. I když – šeršelafame….

 8. Dano,
  když se pečlivě namydlí schody, nabije si na nich hubu každej. Vinnej – nevinnej, však on si ty vovčičky Bůh přebere.
  A domnívám se, že tentokrát jsou schody namydlené velmi pečlivě!

 9. Tedy, že by mě ten Bimbo nelez krkem, to tedy leze, ale na jedno je spoleh – Schwarzenberga premierem určitě nejmenuje … 🙂

 10. Tak to pilně sledujte, já jdu rozebírat podlahu garáže, která se mi nějak divně po posledních deštích probořila. Ta podlaha. Jsou to totiž fošny poskládané na trámcích a něco zřejmě „uhnilo“. Až po rozebrání zjistím rozsah postižení. Zatím…

 11. Rputi – a co tak jmenovat úřednickou vládu v čele třeba s Grégrem nebo Rusnokem či osvědčeným Fischerem? Ono ten Klaus je hodně nepravděpodobný.

 12. A co když to ÚOOZ dělá proto, aby zase zakryl nějaké skandály s falešnými cesťáky svých detektivů ?

 13. Ještě
  jsem si tak uvědomil vzhledem k dvd’s 4 Zaskočil jsem včera na Hrad… nic důležitýho, jenom nakouknout jak se má Miloš, jestli vlajka EU visí podle směrnic shora dolů, cestou zkontrolovat jestli americkej ambasádor v poledne v pořádku odjel na oběd a tak.
  Ale co mě zarazilo, všechny nádvoří byly plný Japonců! Na Hradě jsem nemluvil japonsky jenom já, Miloš a hradní stráž. Jinak úplně všichni!

 14. že by to vše byla akce a zásah Tomia?????? :-)))))

 15. Rputi,
  16 – vůbec se jim nedivím. Podle dodavatele obědů pro pražský magistrát je receptem měsíce Staročeská kachna na jablkách a medu s červeným zelím a knedlíky: http://www.aramark.cz/
  Na magistrátě si pošmáknou na kachničce a pak všechny zprcaj na jednu hromadu jak madagaskarský lemury.

 16. Dano,
  úplně se bojím naznačovat a mám ty nejčernější obamy 😀

 17. třeba jim v Žaponsku zapomněl sdělit, že tím presidentem zvolen nebyl…Tak se na něj jezdí podívat a když vidí Zemana, fotí si ho a říkají si: Ten se teda odrodil… 😀

 18. Dobré odpoledne,

  martine, ještě k dolejší hospodě :

  ne. nezapomněla jsem na možnost odvolání, ale to nechápu jako „sehnání stavebního povolení jinde přes známé“. Odvolací orgán buď odvolání uzná a vrátí věc k novému projednání na příslušný úřad nebo neuzná a pak již vydané rozhodnutí nabývá právní moci.

  JInak sjem strávila rozkošné dopoledne na místním šetření. CCa 15 minut se mluvilo o věci a k věci. Dalších cca čtyřicet zabralo čtení námitek a sepsání protokolu.

  Zbytek z těch tří hodin se mávalo veřejnými zájmy, rozebíralo se, proč a jak se pozemek stavby před časem oddělil a prodal, kádroval se investor, spílalo se politikům a tekly emoce.

  Účastníci sice vyšmejdili na internetu, že investor je jednatelem ve více společnostech a za kolik se pozemek před léty prodal, ale evidentně se neseznámili s tím, co je účelem územního řízení. Proveření investora a vyšetření prodeje chtějí řešit jako součást územního řízení.

  NA závěr nechtěli podepsat, že souhlasí s obsahem protokolu, protože prý nesouhlasí s argumentací zástupce investora a tak mu prý nepodepíšou nic.

  PAradoxem bylo, že ta stavba do jejich práv zasahuje, protože přináší hlavně po dobu výstavby jistá omezení, ale místo věcného jednání, kde by se řešily připomínky ohledně parkování nebo stavu a průjezdnosti přístupové komunikace a zeleně se to začalo točit kolem věcí, které nemají s územním řízením nic společného a kecy o veřejných zájmech.

 19. Oprava :

  “ investor je jednatelem ve více společnostech a za kolik se pozemek před léty prodal..“
  Pozemek prodávala městská část, ne investor. Ten ho koupí od současného vlastníka, pokud z toho záměru něco bude.

 20. >> maYda
  Ono se nějak blbne všeobecně. Já si pamatuji majitele autodílny, který trval na tom, že mu investor sousední stavby musí vždy večer nechat přikrýt auta na dvoře autodílny se vyskytující a ráno je nechat zase odkrýt. Mohla by se zaprášit. Na poznámku, že se spíše zapráší ve dne než v noci, takže přikrytí by mělo probíhat v obráceném gardu, odvětil onen dobrý muž, že on je ve dne přikrytá nemůže potřebovat, neb se s nimi pracuje. Taktéž odmítl podepsat zápis a pravil, že se bude soudit.

 21. 14 Dano
  s fischerem to nepůjde, zeman vykecal – určitě ne úmyslně -, že kníže posílá fischera do rakouska jako schopného karierního diplomata 😀

 22. Jo, dvd, oni taky někoho chtěli žalovat za ten odprodej pozemku. že prý to bylo uplacené a kdesi cosi. Že prý ten pozemek chtěli koupit a nedovolili jim to a prodali ho pod cenou někomu jinému.

  Tak já neříkám, že v tom nějaká levárna nebyla. Nejspíš jo. Ale proč to tedy nenapadli a nežalovali tehdy a proč to teď chtějí řešit v územním řízení?

  Dojemná byla paní doktorka, která lkala, že stavba ohrožuje její pacienty, neb zastíní její ordinaci tak, že tam bude mít tmu a nepozná proto, jetsli náhodou nemá pacient leukemii nebo žloutenku. 🙂

 23. Když už jste to tu tak vhodně zobrazil, ptakopysku, tak jsem včera shlédla první díl nového zpracování Jistě, pane premiére, a bylo to těžké zklamání. Hlavní herci mi přišli jak ochotnická šmíra….

 24. Syrský uprchlík je pořád syrský muslim, v tuto chvíli zmítaný svým vlastním osudem. Myslím, že Němci si nic jiného nezaslouží, za tu druhou světovou:)

 25. Hmm, hmm,
  tak teď jsem zvědavá, jestli je Nagyová fakt v něčem fest namočená (a Nečas to nevěděl), nebo vědí, že se sesype a začně kvokat. Tedy Nečas, slečna sekretářka vypadá dost rozhodně.
  Vývoj u nás na Jihu bude asi neméně zajímavý….

 26. Po poledni se tiskový odbor Kanceláře prezidenta stručně k událostem vyjádřil. „Vzhledem k situaci na Úřadu vlády České republiky přijme prezident republiky Miloš Zeman v pátek dne 14. června 2013 na Pražském hradě ministra spravedlnosti Pavla Blažka a nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana,“ uvedla Hana Burianová. Detailnější vyjádření hlavy státu se tak dá očekávat nejdříve zítra, tedy v pátek.

 27. dvd – 24 teď mi došlo, jak jsem občansky neuvědomělá, že se nechci soudit kvůli tomu, že v ulici bagrujou kus zahrady a měla jsem tuhle auto pokrytý po ránu jemnou vrstvou bláta, když to, co se na něj přes den naprášilo, se po noci spojilo s ranní rosou.

  Měla bych asi taky žádat, aby mi to auto přikryli, ne?

 28. „Bývalý poslanec za ODS Petr Tluchoř, kterého ve čtvrtek zadržela policie, čelí podezření z pletichy při veřejné zakázce, legalizace výnosů z trestné činnosti, úplatkářství, přijetí úplatku a zneužívání pravomoci úřední osoby. Právu to řekl Tluchořův právník Marek Nespala. Podle informací Práva jsou ze stejných činů podezřelí také zadržený exposlanec Ivan Fuksa a někdejší náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr (oba ODS). Nikdo z nich zatím nebyl obviněn.“
  http://www.novinky.cz/domaci/304798-zadrzeni-byvali-poslanci-celi-podezreni-z-peti-trestnych-cinu.html

 29. Matzurko, udělali to blbě! Kbyby ten zátah udělali, a sebrali Bočka, už v pondělí v noci, mohl v Budějcích zůstat extraligový hokej… 🙂

 30. Šumaváku, to by nepomohlo – jde o shodu příjmení. Ten zatčený Boček není ten z Budvaru. Taky jsem si v prcní chvíli naběhla…

 31. Ale v v PRVNÍ chvíli, samozřejmě. Se stydím.

 32. Ten z Budvaru je Jiří Boček, ten zatčený je Boček Roman. Tak, a teď je informace konečně úplná 🙂

 33. VArane .
  🙂
  Jen překlep a V a C je hned vedle.
  Klientů, kteří měli v názvu INVEST jsme měli dokonce několik 🙂

 34. Cherche la femme

  …16:56
  Nečas: Nemám důvod k rezignaci
  „Nemám důvod k rezignaci,“ řekl premiér Nečas. „Nedopustil jsem se čehokoliv nezákonného a myslím, že ani ředitelka kabinetu Jana Nagyová se také ničeho nedopustila,“ doplnil.
  „Má důvěra k mojí spolupracovnici Janě Nagyové nepoklesla,“ dodal Nečas.
  Premiér vyvrátil spekulace o jeho zdravotním kolapsu.
  http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-60061380-policejni-razie-na-uradu-vlady-zasahovala-v-noci-protikorupcni-policie

  Je to vůl.

 35. 🙂 jedna asistentka z mého bývalého zaměstnání zase vytrvale psávala United CONDOM… že by Freud? 😀

 36. Omlouvám se, dnes se nezapojím. Jdu si přečíst něco z historie Výmarské republiky 🙂

  A vážněji, je pro mne zdrojem jistého pochmurného potěšení nad správným odhadem, že při výměně jedné zukorumpované party druhou čím dál tím více… asistují… mocenské složky…

 37. Clovek chvili ora a uz ora opodal….. To je takovej narez. Uz si vzpominate co jsem rikal o odluce statu a obcanu? A ze v te Italii to funguje? Uz je to tady taky. Tedy doufam. Konecne treba zacnou delat cesi nejake dobre supersporty, jako dole na Jihu.
  Jo a MaYdo, tady je primej dukaz o tom, ze banka se musi vybirat velice peclive, protoze uz pro to rabovani polucije v ve schrankach. O znalosti co kdo kde ma se ani nezminuju….. A ty si se smala, ja se ale zase smeju naposledy…

  Jeste po precteni tech komentaru napadlo…. Vy vubec nejste radi, ze se strana a politika takhle ocisti. O hospodu nize jsem cetl o tom, ze snad ODS stoupaji preference a tak nekdo zakrocil….. Boha to je prca 😀

 38. 40 — Ovšem správně připomněl Čunka; čunkiáda samozřejmě byla první věc, co mne dopoledne napadla, když jsem dopoledne slyšel o olomouckém SZ.

 39. Jo, napadlo mě to dopoledne, a slyšel jsem to taky dopoledne. Vskutku. Sorry, píšu v rychlosti (tzn. takových těch 16 – 18 úhozů / za minutu).

 40. Kdo odstřelil Čunka? Kdo je ve vedení strany Tuzemák, Ořechovka, Pálenka?
  Teď ho poslouchám a připadá mi, že je to drobná výstraha.

 41. Myslím, že toho rozšíření akčního prostoru Zeman využije…

  …„Prezident republiky Miloš Zeman nebude v tuto chvíli žádným způsobem komentovat neoficiální a nepodložené informace týkající se situace na Úřadu vlády ČR. V pátek se na Pražském hradě setká s policejním prezidentem, premiérem a předsedou ČSSD, se kterými celou situaci prodiskutuje,“ informovala mluvčí Hradu Hana Burianová.
  http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-60061380-policejni-razie-na-uradu-vlady-zasahovala-v-noci-protikorupcni-policie

 42. 47- v podstatě by Zeman měl podporovat současnou vládu, neb je to první vláda, za které se uskutečňuje akce Čisté ruce- jeho vynález, který sám nedokázal zrealizovat.

 43. Smar- japano…. Fakt si myslite, ze to nekdo naraficil?

 44. Mimochodem, ja jsem pomerne smirlivej typ, oproti nekterym, ale nebylo by lepsi nektere rovnou picnou luparou mezi dverma? Bylo by to levnejsi a nebylo by to drahe….

 45. Řecko, to je země! To je vláda! Docela ji , když poslouchám jak ČT celé celý den hlásí „nemáme žádné informace“, už šest hodin dělá rozhovory s lidmi, kteří říkají: „nemáme žádné informace“ a ti odvážnější dokonce: „nebudeme dělat účet bez hostinského“, obdivuji, že dokázala tu státní televizi a rozhlas, ze dne na den zastavit!
  Z toho by si Nečas měl vzít příklad! 😀

 46. Šumaváku, nestraš, nebo chceš aby zase vyrazil jirka spacák ruml a další – ani si nemůžvu zvpomenout na jméno toho televizního odboráře…

 47. Dobrý podvečer,

  „Jo a MaYdo, tady je primej dukaz o tom, ze banka se musi vybirat velice peclive, protoze uz pro to rabovani polucije v ve schrankach“

  Jirko, já nějak nerozumím. O policii a bance jsem tady dnes nic nepsala, takže fakt nevím, k čemu se vyjadřuješ.

 48. Teda , to je blbej rok !
  Počasí na h…o a Vánoce v červnu ! 😀 😉

 49. a ještě 13., no aspoň, že není silvestr 😀

 50. Poněkud zvláštní je, že vybírají jen lidi z ODS. Nějak se mi nechce věřit, že nikdo z TOP09 by nejel v nějaké levotě.

 51. Nepamatujes si tu debatu, jak je dulezite si vybirat banku takovou, kde neni nebezpeci z infiltrace debilu a kdyz tam proniknou, zmizet, protoze duvera je fuc? V podstate to bylo predevcirem a ne dnes….. Pripominas mi jeden vtip na pozitima “ Šnajstajgra“ ze ….. Kazdy den rano potkavas nove tvare, ze kazdy den mas nove zazitky, ze kazdy den poznavas nove tvare 😀

 52. Ovšem vskutku nerozumím tomu, proč Nečas svolává Bezpečnostní radu státu. Já myslel, že Bezpečnostní rada se svolává, když je stát nějak ohrožen. A šoupnutím několika politiků a úředníků za katr bezpečnost státu ohrozit rozhodně nelze, spíš naopak.

 53. No, tu debatu si pamatuju, ale souvislost s tím, o čem jsem psala dnes nějak nevidím….

 54. Pavle, taky si myslim, ze to je dobry zacatek 😀

  MaYdo, jestli nevidis , nevadi…. Ja s tim tedy rozhodne problem nemam.

 55. Jen je škoda, že dneska není pátek 13. Bylo by to takové stylové. 🙂

 56. Panika ve sněmovně

  http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=782517

  Tak tohle mně vysloveně pobavilo. To je skoro jako když kdysi BBC poslala členům britského parlamentu SMSku s textem „Prasklo to, zmiz.“ a některé členy parlamentu pak nemohli najít několik týdnů i když BBC dávno vyhlásila, že to byl jen vtipný experiment. 🙂

 57. No, nevím sice, s čím nemáš problém, ale nevadí. V zákrutech, kterými se ubírá Tvoje mysl, prostě tápu, to už tak je….

 58. Ale toho Nečase je mi fakt líto. On i normálně je to takový nešťastný Hurvínek a teď se s ním ještě takhle před dovolenou rozvádí žena, milenku mu šoupnou za katr a on aby se klepal, kdy si přijdou pro něj. To je skoro na mašli.

 59. No i kdyby to byla nějaká špinavost ze strany policie nebo státního zastupitelství, je fajn, že to zažívají politici, běžný občan se s tím potýká také každý den.

 60. Noname, já prostě žádnou špinavost ze strany polucije nevidím…i když to necítíám z Vaší poznámky, že jí tam vidíte Vy, tak z mnoha poznámek ostatních níže cítím ….jetopolitickýproces …. je to tak srandovní. Počkám, až co František, co volil ODS a ne smrt 😀

  Pavle, Nečas se mi zdá, poslední dobou, je dobrej pechfooogl 😀

  ps. Ještě mi chybí to, že za to může Kalosek, nebo Brusel, či dokonce multikultipravdoláska Bakala 😀

 61. 68-jenom nechápu, proč Janoušek někam nezavolal. Doteď to přece fungovalo. 😉

 62. „tak z mnoha poznámek ostatních níže cítím ….jetopolitickýproces“

  Čuchám, čuchám …ale co vlastně? 😀

  O politickém procesu něco naznačoval Bém, ale pokud vím, tak ten snad tady poznámky netrousí.

 63. 68 jirko ppa etc… není nad to si vybrat správnou ženskou a mít správný tajming. Jedním rázem to prosrat to doma i v politice, to vyžaduje talent.
  To je snad případ pro Národní protidrogovou centrálu. Rád bych věděl, co ve Strakovce hulej, protože tohle snad není možný.

 64. Globální obchodní protekcionismus se vyhoupl nejvýš od finanční krize. 431 ochranářská opatření byla zavedena OD června 2012, ve srovnání s 141 kroky k liberalizaci obchodu. Dalších 183 praktiky zaměřené na omezení obchodu se připravují. G-20 země jsou zodpovědné za 65 % všech uložených opatření v uplynulém roce.

  Pořadí
  1. místo – EU27 – Zařazený podle počtu uložených diskriminačních opatření
  5. místo – EU27 – Zařazený počtem celních položek (kategorie výrobků) dotčených diskriminačními opatřeními (max. 1204)
  1. místo – EU27 – Řazeny podle počtu odvětví dotčených diskriminačních opatření (max. 79)
  1. místo – EU27 – Zařazený počtem obchodních partnerů postižených diskriminačními opatřeními (max. 232)
  http://www.zerohedge.com/news/2013-06-13/global-trade-protectionism-surges-post-crisis-highs

  Chronologie řecké krize – http://www.fuw.ch/article/der-chart-des-tages-72/

 65. 71-možná to byl skvělý timing. Zachránil manželku a teď půjde za životní láskou.

 66. Tak ted mi pred domem zastavil mistni bezdomáč Pepicek s tim, ze konecne policie na ty Hůren vystartovala a spravedlnost prijde. . .
  Jsem tudiz uklidnen – dalsi insider to potvrdil, takze to se urcite zacnou ledy hejbat.
  Pepicek si odesel pak poridit dalsi porci informaci do sámošky a ja doufam, ze ho potkam az pujdu s cubickou se vyvencit. . .urcite ho potkam , prespava v lesejcku pred barakem. . .a to uz bude mit dalsi porci zarucenejch informaci zpracovanou, pije rychle.

 67. Mně nejvíc překvapuje, že to údajně policie rozjela na základě odposlechů Janouška a Rittiga. Že by byli tihle lidé až tak blbý, že to probírají přes telefon a doma nebo v kanceláři jen tak ?

  To bych skoro čekal, že budou chytřejší. Sice chápu, že nemusí umět ovládat postupy jako je steganografie, anonymní remailing, netuší co jsou to USENET News nebo jak si posílat vzkazy šifrované vzkazy přes obrázky na rajčeti, ale nějaký špionážní film snad proboha viděli ne ?

 68. Pavle..to co Ty pokládáš za normální, oni berou jako něco ze scifi…uvědom si, že to jsou taxikáři, veksláci…zelináři…. Prostě nenaučili se nic nového. Takže nepochybuji o tom, co říkal Kolibřík a tak. Je to stejně prča, co?

 69. 69 NoName, od té doby co je picnutej Mrázek to mají těžké. A zvlášť když nevědí proč a kým byl picnutej. A že by to mohlo potkat i je. Protože kromě například Krejčíře za tím může být kdokoli. Například někdo kdo se na toho hajzla už nemohl dívat.

 70. Tak zpět přátelé…vítr fouká od jinud…jak to bylo zjevné. dostal jsem teď zprávu z časopisu muž a smrt, že to má na svědomí Nečasová, že prej to Nečasovi chtěla vosladit 😀

 71. jirko = 76 = neotírej se o pana ministra z kachlíkárny 😀

 72. Církevní restituce jsou schváleny, smlouvy podepsány, takže Nečase už nikdo nepotřebuje. Sem se divila, proč s tím tak pospíchá…

 73. proboha, Divano, to bych si nedovolil 😀

 74. Ad konspirace či politický proces. Předpokládejme, že jsou dva kohouti na jednom smetišti. Jeden z nich má svojí stranu, má svého tiskového mluvčího, svojí rozvědku, svoje novináře. Druhý z nich má oči jenom pro jednu dámu s hřebínkem. Který kohout ovládne hnojiště?
  Buď je kohout s rozvědkou hrozný klikař, nebo je všemi mastmi mazaný, práškem proti čmelíkům napudrovaný.
  Nebo jinak. Služebník splnil úkol, služebník může jít.
  Není právě teď jedinečná chvíle spojit síly k budování státu, oprostit se od ideových klišé, spolupracovat na novém údělu naší republiky?

 75. „Není právě teď jedinečná chvíle spojit síly k budování státu, oprostit se od ideových klišé, spolupracovat na novém údělu naší republiky?“

  To jako že bychom je všechny, napříč spektrem, bez průtahů oběsili na nejbližším stromě ?

 76. Divano, Když Ruml, tak Jan, skoták z východního Slovenska.
  Odborář Komers?
  No a nelze zapomenout na Jana Krause a Danielu Drtinovou.

  Situace se neustále zhoršuje!
  Takovéhle blbosti si vybavuji, ale co jsem dělal včera a zda jsem zavřel plyn, to ne…
  Příště, až si nebudu jist, zavolám na ÚOOZ, že tu něco smrdí korupcí a oni mi ho zavřou… 😀

 77. dvojice odborářských klaunů Komers a Dekoj

 78. (83)Bych se spojil a spolupracoval, ale s kým? Já vůdčí typ nejsem, nějak „nejsou lidi“.

 79. Omlouvám se za nedorozumění. Praha nemůže zůstat bez vedení. Republika musí mít vládu, hlavně nyní po povodních. Krize ještě neskončila a proto potřebujeme pragmatické kroky. Já bych samozřejmě byl raději v pravicové koalici, leč politika je umění možného…
  poslouchejte zítra, pozítří mirka s karlem. Posel zítřka (c) 🙂

 80. 85 + 86 děkuji, nemohla jsem si vzpomenout
  ale to neznamená, že bych si pamatovala, co jsem dělala včera
  asi to mám spravedlivě = ani včera ani před pár lety
  a na plyn se jdu raději podívat :d

 81. jirko – ad 76 – tak ale snad i zelinář by mohl vědět, že pokud chci sestavit základní a přiměřeně bezpečný komunikační kanál, tak to neřeším po telefonu, ale třeba po krk ve vodě v nějakém aqua parku u hodně šplouchavé atrakce.
  Tam se dva lidé náhodou splavou dohromady a jeden z plavek vyjme a druhý do plavek strčí malé pouzdříčko s flashkou a jeden druhému řekne kouzelné slůvko a to, že si má z jedné web stránky stáhnou jeden program a nainstalovat do počítače.

  Příjemce následně doma stáhne program, nainstaluje ho, vloží flashku a pomocí kouzelného slůvka odemkne tu flashku a na ní bude mít všechny potřebné programy nainstalované v portable režimu plus instrukce typu:
  1. Text napíšeš, zašifruješ pomocí GPGP veřejně dostupným klíčem jménem bond007@prdelsveta.com
  2. Ze stránky http://www.fotkytraktoru.cz si stáhneš aktuální obrázek pro dnešní den.
  3. Pomocí programu SchovejMne vložíš zašifrovanou zprávu do obrázku.
  4. Pomocí programu JsemHrozněChytrýRemailer pošleš ten obrázek přes řetězec pěti anonymních remailerů do USENET skupiny alt.binaries.pictures.erotica.chlupatezeny.sifryproblbce
  5. Odpověď najdeš tak, že budeš stahovat všechny obrázky z USENET skupiny alt.binaries.pictures.erotica.nahatyzelinar
  6. Pokud zachytíš obrázek, který se bude shodovat s obrázkem pro dnešní den na stránkách http://www.tadymoulo.com, tak ten obrázek (co jsi stáhnul z USENETu, ne ten ze stránek http://www.tadymoulo.com) pošleš do programu SchovejMne a získáš zašifrovanou odpověď.
  7. Odpověď rozšifruješ pomocí GPGP a jako klíč použiješ svůj privátní, který máš tady na téhle flashce.
  8. Jo a nikdy nepiš do té zprávy nic konkrétního. Pamatuj si, že lidi označujeme čísly podle seznamu který najdeš v souboru KodyProBlbce.txt Až se ta čísla naučíš z paměti tam i nazpátek, tak soubor KodyProBlbce.txt vymažeš programem FaktHustyMazaniSouboru.exe A pamatuj si, že miliony jsou „schůzka ve tři“, „schůzka v pět“ atd. (bez uvozovek, hodina znamená počet) a miliardy jsou „druhého příští měsíc“, „třetího příští měsíc“ atd. ( taky bez uvozovek, číslo dne znamená počet)
  9. Tak a teď si změň heslo k téhle flashce pomocí programu ChangePasswordForDummies.exe
  10. Flashku vyndej z počítače a nech jí někde povalovat v bordelu na stole nebo pod stolem. Je na ní napsané 802.11n a žádnou švestku ani ve snu nenapadne, že to není čínský WiFi adaptér za dvě stovky.

  To by snad mohl pochopit i zelinář, ne ? 🙂

  NSA by to pochopitelně po pár měsících nejspíš odhalila, ale stálo by to asi víc, než se dá vytunelovat z DP Praha či Blanky. Nehledě k tomu, že by to asi nepoužili u soudu, aby se neprofláklo, že to umí odhalit.

 82. Jo a pokud by to mělo být obzvlášť utajené, tak by jedna koupající se postava obdržela od té druhé hned na začátku instrukce v tom smyslu, že tu flashku nesmí NIKDY strkat do svého domácího počítače, ale že vždy musí BEZ MOBILU zajít do nějaké náhodně vybrané Internetové kavárny a tam vše provést. Nebo si jednou týdně koupit nový malý notebook s WiFi připojením na uzel v libovolné hospodě za 5.000 a ten po týdnu hodit do řeky. V těch výnosech by se náklady na noťasy víceméně ztratily. 🙂

 83. No a opravdový labužník (nikoli tedy zelinář) by pro komunikaci používal notebook s vyjmutým pevným diskem, bez baterie a s nějakou Live Linux distribucí na jednom CD.
  Tam už se nedá zjistit vůbec nic i když švestky chytnou člověka víceméně za ruku, odlogovat se stihne, to se dá udělat na jednu klávesu a/nebo na pár sekund nečinnosti klávesnice. 🙂

 84. Dobré ránko!

  Bradáčová jako „mandelinka bramborová“ a John jako spasitel české policie! Čeho se ještě dočkáme? 😀 😀

  Hájek:
  … Za vším je prý „americká stopa“ a touha po dostavbě jaderné elektrárny v Temelíně. A nástrojem je osvědčená „americká spojka“, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hajek-vysvetlil-policejni-razii-Je-to-spiknuti-tajnych-sluzeb-Spojkou-je-Bradacova-275520

  …Podle čestného předsedy Věcí veřejných a poslance Radka Johna je současná obří policejní akce důsledkem činnosti VV ve vládě, která prý policii odstřihla od politického vlivu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Policejni-razie-probehla-diky-VV-pochlubil-se-Radek-John-275500

 85. Dobré ráno vespolek,
  tak vláda se koukám ještě nepoložila, i když se včera Bohoušek tak těšil… tedy Sobotka.
  Hmm, Rputi, VVečka v tom asi málo zmohla, Napoleon Bártaparte by včera na kameru žvandal jinak. Leda by to John dělal na své triko a v přísném utajení (v tom má asi praxi :))
  Spíš budu sledovat, jaké hopky hopky budou dělat TOPky; včera vládu pokládat nechtěly.
  Zajisté je to taky příležitost pro pana prezidenta…….

 86. 93 – taky proc by to Bratrstvo knizeci pracky delalo – cim dele v tom budou machat hubu ODSce, tim lepe pro ne ve volbach.
  Na pripadnou „kolegialni“ ranu z milosti je furt jeste brzo. . . .

 87. 95 Dobré ráno. Šimone, policie, státní zástupci jsou už také politickou stranou. Co když TOP udělá koaliční smlouvu s policií?

 88. Nickname, opravdu mate pocit, ze to je takove „sprisahanie“ politicke strany? To by bylo preci velmi slozite a zaroven vykecatelne.

 89. Jak sem si tak přečetl, co se kde píše, tak mi přijde, že relativně nejvíc informativní je článek v plátku Česká pozice „Vnitřní nepřítel na Úřadu vlády aneb Privatizace Vojenského zpravodajstvíhttp://jdem.cz/29d24

  Já ten plátek nemiluju a ani jeho šéfredaktora, ale v tomhle článku asi není daleko od pravdy. Každý premiér má takového Dalíka, jakého si zaslouží…

 90. Nevím, proč se zatím nezatčeni (Němcová) tak rozčilují. Běžní občané žijí v takovém pojetí „práva“, „policejní praxe“ a obecně chování státu k nim roky. Jaká pravidla ? Principy ? Rozum ? Přiměřenost ? Kde ?

 91. 99 Bohoušovo verze bude pravděpodobnější.
  98 Dva jsou rada, tři jsou zrada. Jirko, všiml jste si za poslední roky úniku informací z minfin? Nic, ani kapka, všechno neprůstřelně pokryté. Celá organizace jako jeden muž za svým ministrem.
  TOP09? Bojuje tam někdo s někým? Jsou diskuse, názorové rozdíly? Všichni společně za vožděm Mirkem. Nedává najevo emoce, stmeluje kolektiv, umí řídit, je hráč. Stejně to nakonec projede.

 92. 90, Pavle, jenže kromě ženských a chlastu, největším nebezpečím agenta je lenost a hamižnost. To platí všeobecně i pro ty o kterých je řeč. Kromě toho tihle jsou velmi jednostranně inteligentní a mají charakteristcké vlastnosti a zažité zvyklosti. Nezdrženlivost, velikáštví, pocit nepostižitelnosti. Oni předce tahají za nitky a rozhodují o jiných, oni určují pravidla. Když zjistí, že to nefunguje, bývá pozdě. Pak se vehementně dovolávají zákonů se kterými si dosud vytírali prdel.

  Klasické PC lze vybavit autodestrukčním zařízením, které spolehlivě zničí disk. Kromě toho citlivá data mohou být na ukrytém disku se vzdáleným připojením a v počítači může být „nastrčený“ disk naplněný nezávadnými daty. Klidně může být někde zazděný. Kromě toho, například na microSD se vejde spousta dat. Je bezpečnější než fleška, dá se snadno ukrýt, je výborná pro nenápadné předávání dat a pro nenápadné mrtvé schránky. Dá se snadno a rychle zničit. A kromě toho existuje šifrování.
  Autonomně jednající policejní báckomando není nikterak sofistikované, pobere co vidí a odfrčí s tím. Státní zástupce který tam s nimi je, je v podstatě proto aby tam byl.

 93. Schumi,
  psali v novinách, že si komando přineslo do Janouškova baráku beranidlo. Myslíš, že mu v baráku hledali zazděný disky? 😀
  Docela by mě zajímalo, jestli má Janoušek ve zdi akvárko se žralokem, jako míval Krejčíř blahé paměti. Určitě se tím beranidlem zkusili dostat dovnitř, jestli ten zadracenej harddisk není maskován korálovým útesem.

 94. A kromě toho, policisté se učí konspiraci. Vědí, že citlivé informace se nesmějí dostat mimo okruh lidí pracujících na případu, především ne nahoru k řídícím složkám a že každý má mít jen takové informace nezbytné pro splnění jeho úkolu. Nahoru se posílají, když to musí být, jen velmi obecné údaje. Funguje to.

 95. Kromě toho, například na microSD se vejde spousta dat. Je bezpečnější než fleška.

  No nevím, rozdíl je hlavně v rozhraní (mechanicky), samotná technologie NAND bude asi stejná. Stejně tak data-jsou na nějakém standardním filesystému, volitelně s nějakým kryptováním…

 96. 103-myslíte takový ten pogumovaný harddisk splňující nějaké MIL standardy ? Ten může i spadnout, takže beranidlo by uškodit nemělo 😉

 97. 103 ptakopysku, beranidlo je sofistikovaný nástroj na decentní otevírání dveří jejich vyražením. Aplikuje se do oblasti zámkové desky. Drobátko bývají problémy s dveřmi kategorie čtyři, ale při použití decentně hrubé vícemužné síly lze zvládnout i to. Krom toho policie disponuje i technickými mechanickými udělátory. Prakticky se v žádném objektu v prostorách pro běžné používání nevyskytují tak odolné pancéřové dveře. A když se na ně výjimečně narazí, jsou osvědčené prostředky i pyrotechnického charakteru. V nejhorším „plastelína na přílož“ si poradí se vším.

 98. 105 NoName, microSD se dá zničit snadněji než fleška. V krajním případě i sežrat.

 99. NoName,
  😀 😀 😀 něco takového. Jenom jestli ty naše sprosté podezřelé poněkud nepřeceňujeme…

 100. Vzhledem k tomu, že o celé kauze víme v podstatě houby, můžeme se jen domnívat. Nicméně jsem přesvědčen, že hlavním dopadem akce nemělo být ani tak zadržení sprostých podezřelých jako spíše předvedení dokonalého tyjátru, který může být ku pomoci leckomu. Uznávám, že technické provedení lze hodnotit poměrně vysokou známkou, ovšem umělecký dojem zdaleka nedosahuje toho, co předvedla naše dokonalá policie při domovní prohlídce u Radovana Krejčíře, kdy jim onen sprostý podezřelý prostě odešel pryč.

 101. Schumi,
  sežráním se microSD nezničí. Ale dostat ji ze sprostého podezřelého je práce k posrání…

 102. 109-jste nikdy neviděl CSI ?
  „Má tady v žaludku natrávenou SD kartu, Franku. Hodíš to do laborky ?“
  O několik hodin později, borec v modrém plášti s asi 50 monitory (zřejmě laborka):
  „Podařilo se mi z SD karty dostat data (grafická animace jako v matrixu, zelená písmena se poskládají do čísla účtu v Curychu). 😉

 103. dvd – ale zase ta romantika: temna noc,maskovani ozbrojenci, tise se prehupujici pres vysoky plot a neohrozene tmou pokracuji minovym polem k regírunhsgebojde. . .
  Nebud na ne prisny, priznavam jim umelecky dojem alespon pro reportaz do poradu Ivana Mladka. . .

 104. dvd,
  umělecký dojem byl poněkud pokažen tím, že část sprostých podezřelých odešla už několik dní před zatčením. Vývoj jde neuvěřitelnou rychlostí kupředu a sprostí podezřelí v současné době disponují prostředky, které jim umožňují zjistit, že budou zatčeni již několik dnů před vlastní realizací. Bude to asi nějaké časoprostorové okno…

 105. Jestli on si je Nečas nesplet se Slávkem Popelkou. Oni se před Úřadem vlády vyskytují všelijací exoti…

 106. Ptakopysče, ad [115], kdo maže, ten jede (aspoň do Chorvartska na pár dní)…
  To by vysvětlovalo to chronosynklastické infundibulum… 😀

 107. Ahoj Bohouši!
  hele, jak to, že ještě nespíš??? Já bych spal jak tříměsíční kojenec…

 108. >dvd,
  ad 117, 😀 😀 😀
  Jenže já si žádnou „grumpy cat“ (teď s ní snad natáčejí i film v Hollywoodu) na obrázku pořizovat nemusím, mí kocouři dělají přesně stejné ksichtíky, když jim ráno v miskách přistane konzerva z Tesca (a to prosím nikoliv ta za 9,90, ale ta „lepší“ za 14,90 !!!).

 109. Ptakopysče, já bych šel taky rád spát. Vočkama mžourám, ale místo toho piju jedno kafé za druhým, poniváč muším vyřešit jednu odbornou ebookovou fontovou záhadu.

  Herlock Sholmes by jí nevyřešil a ja muším…

  Případ jsem pracovně pojmenoval „Záhada tří různých mizejících šipek„. Nyní ho „realizuji“ a furt navím, kde se mi vloudila chybička… 🙁

 110. Zajímavé je, že nikdo (z toho, co jsem zatím četl) nepřipomněl Kořistku. (Kdepak je mu asi konec?) Vrtulník je vždy projevem důkazní nouze, a v posledních letech i jejím otevřeným přiznáním.

 111. Tak to je fakt dobrý, udělat si ze zpravodajské slkužby detektivní kancelář, sledující nevěrné ? mangelky !:-D

 112. tedy musím se k něčemu přiznat, je mi totiž jedno, kde a kdo a co a jakou má „pravdu“ kdo křičí …jájsemnevinej ….. naopak mne tento způsob jednání mezi polutiky a polucijí dokonale baví. Vždyť to je sranda, ne?
  Od doby zabrání ROPu v okrese na severu, příštipkáře Rátha…. a dalších, tohle je zatím nejvyšší liga, kterou předvedli. Jedna generace páteře mizí v propadlišti dějin a tak sedím a koukám a taky zvedám tabulky se známkama za umělecký dojem a technické provedení. Zatím nejlepší je to , jak si milenka najímá státní správu na sledování manželky …. tomu se snad vyrovná jen …nebylbypopelníček ….

 113. nějak je mi fuk, kdo koho zatknul a sledoval, neb právě jsem se přesvědčila, že kočička, v útulku prezentovaná jako mírná, něžná, jemná, bázlivá atd. je rváč non plus ultra. Její první procházka po pavlači skončila soubojem se sousedovic kocourem( (jeho majitelem označeném rovněž za poetickou duši neschopnou násilí).

  Můžu reklamovat kočku?

 114. a to není jediné zklamání. Její údajně delikátní zažívací trakt schopný strávit jen nejdražší konzervičky bez problémů sešrotuje chleba se slaninou nebo špenát- pokud je můj. Hraje si zásadně s mými věcmi, od mobilu přes dokumenty až po brejle, které prohání po bytě. Škrabadlo je jediná věc v bytě, kterou nerve svými drápy. V noci mi skáče na hlavu a spí na břiše.

  Prej hodná kočička:((

 115. Andy, neni potreba reklamovat, klidne napis v pristi prispevku, ze si ji dostala od Janouska a ze ma v obojku takou zajimavou kapsli. No a za pul hodiny jsou u Tebe zelvi ninjove, Manes, Brozik, Ales, Mucha….. a kocku zabavej 😀

 116. Andy můžeš. Je otázka, jak bude reklamace vyřízena.

 117. 131- jo, to určitě. Zavřou mne do vazby a jak to v tomhle blbákově znám, tak tam zůstanu nejmíň rok a kočka tady zatím bude řádit dál.

 118. Andy,
  ad dotaz ve 129 – NE !!!
  Ovšem kočka může reklamovat paničku 😉

 119. 134- to by byla pěkně blbá- kde jinde by našla takového naivního troubu?

 120. Andy: zkuste schovat kočku na pět minut do mrazáku. Dva týdny bude hodná, pak vás nesměle osloví: Mohu se zeptat, co vám udělal ten králík? 🙂

 121. 136 – kéžby. Také bych si chtěla umět tak prosadit svou, hned by byl život jednodušší. Ovšem, pokud je to pravda, co ten váš Punťa? Nomen omen?

 122. 137- 🙂 Vy buďte rád, že ta chudinka neumí číst- zrovna teď tu sedí na stole a zírá na kurzor.
  A klasicky se tváří jako když nadloube volovi…jak to ty potvory dělají?

 123. Právě teď (11:00) probíhá tisková konference s vyšetřujícími policajty a vrchním státním zástupcem Ištvánem na ČT4.

 124. Andy,
  kočka vám klidně odpoví – VŠUDE !
  Tedy přinejmenším tam, kde miska se žrádlem voní lákavěji :), a není to zadní vchod asijské restaurace….

 125. Punťa je stejně hodnej jako já 🙂
  No, občas si otvírá hubu na větší psy 😀
  A moje Číča je přítulná- taky jako já

 126. netuším co chcete reklamovat na kočce která se pere. Vžyt funguje!

 127. Kdyz to tady ctu, tak mi vytanul jeden detskej vtip….. Vidite jak si pamatuju…… Co to je? Je to cerny a leti to prez rybnik…… Dobre nakopnuta kocka 😀

 128. 99 ahóój, Bohouši
  česká pozice
  redakce je v ulici Ostrovní 13
  a třináctého byl ten zásah = a to nemůe být náhoda 😀 😀 😀
  ale vážně, to je barák, kde sídlila odedávna pošta, dlouho ji opravovali a když už zase fungovala, tak asi dva roky, získal ji schwarzenberg (i když se nejřív mluvilo o tom, že nějaký ruský mafián) a poštu zavřel. ten dům sousedí s schwarzengergrovým domem, kde bydlí i vize 97, je to roh voršilské ulice.
  tak aby tam neměli čerstvé a správné informace 😀
  http://www.ceskapozice.cz/o-projektu/kontakty

 129. Otázka: Pokud policisté obviní bývalé poslance za to, že neshlasovali podle svého poslaneckého slibu, bude nyní policie stíhat za tento trestný čin všechny poslance a zastupitele? Např. všechny poslance, kteří hlasovali pro biopaliva? Nebo pro Lisabonskou smlouvu?

 130. ve Vašem 139 – chtěla jste říct, že by Vaši kočku srovnání s Vámi urazilo ? 🙂

 131. tak jsem při polední svačince poslouchala TK ÚOOZ a SZ a říkám si – zda-li budou prošetřovat i starší případy korupce, kdy za určitý úkon v politice je nabídnuto a posléze přiděleno nějaké lukrativní místečko? A jak daleko a hluboko? Třeba až k postu eurokomisaře? To asi ne.

 132. Poněkud škodolibě se připojuji k rezymu: na vaší kočce, Andy, není k reklamování absolutně nic. Dokonale funkční malý prevít, ale cosi fan tutte. Za půl roku budete v každém případě, kdy kočka bude hodná, klidná a úhledně spočívající, přemýšlet o tom, jestli náhodou není na smrt nemocná… 🙂

 133. Divano, ahóóój. Díky za info. Ta Česká pozice je tuším (při mé chabé paměti) obviňována z toho, že píše ve prospěch Babišovy strany. Holt každej novinář v téhle zemi bohužel někomu posluhuje a jeho noviny někdo platí… 😉

  Dani, zdravím. To samé napadlo i mě. Odpověď je: jak koho a jak se jim bude chtít…

  Myslím, že ta tiskovka byla takovým pěkným nekrologem za svazákovou vládou…

  Zrovna na ČT4 mluví bagoun Nečas v parlamentu naživo. A je nějak bojovně naladěnej… 😀

 134. Ježišikriste…. raději TV vypínám a jdu obracet seno

 135. Tak jak to asi dopadne….. Budou , nebo nebudou predcasne volby? 😀
  To je fakt desna sranda …….

 136. No já si jen odskočil na oběd a nemám čas to dopodrobna sledovat, ale pokud mohu soudit z médií, tak celý ten tyjátr se 400 kukelníky byl kvůli tomu, že Nečasova konkubína nechala sledovat jeho ženu skrz Vojenskou zpravodajskou službu a tři poslanci dostali trafiku ve státním podniku ????

  To mi skoro přijde jako mrhání prostředky daňového poplatníka. Zejména když uvážíme, že obvinění těch tří bývalých poslanců před soudem nejspíš neobstojí. To by museli zavřít nejspíš úplně všechny, co kdy dostali trafiku. Z hlavy mně napadá třeba Tvrdík (ČSA) nebo Špidlo (Brusel).

  A to se jako tohle všechno dozvěděla policie studiem stovek hodin odposlechů Janouška a Rittiga ?

 137. Aspoň že Schwarzenbergovo spaní ve Sněmovně je jistotou, na kterou se dá spolehnout 😉

 138. Pavle, samozrejme by se to dozvedela s cetby novin. Otazkou je, jak je na tom policie s gramotnosti… Odposlechy, to je prece jen jina 🙂

  Porad si myslim, ze je to prusvih. Ne proto, ze zatkli par hlav a zkotumpovanych politiku (coz lze, s malou chybovosti, provest nahodnym vyberem s vyraznou usporou danovych prostredku). Ale ze cim dal tim vice je politika provadena nepolitickymi cestami. Pocinaje ustavnim soudem jako treti komorou parlamentu, skrze zatykani poslance s uplatkem v ruce, pres zatykani poslancu, kteri dostali trafiku…

  Clovek se pta, quem ad finem?

 139. 156-to je ale zřejmě tím, že vysychají zdroje, které lze odklonit a rozebrat a adresáti těchto toků jsou stále nervóznější a náchylnější k použití nestandardních a tvrdších metod.

 140. Jirko ppa,
  😀 😀 😀 Černé letící přes rybník mě napadlo u Andina 130, ale nechtěl jsem to tady ventilátorovat, abych nebyl za sadistu. Koukám, že tě všichni přešli opovržlivým mlčením. Dobře ti tak! 🙂
  Mmch. – včera byl ve vesničce střediskové nějakej Phan Van Dong s teplákovým stánkem a dneska jsme před hospodou našli opuštěnej psí obojek.
  Kolega si dal pro jistotu segedín od včerejška, já jsem chvíli dumal nad tím, kde je zakopanej pes, ale pak jsem si pochutnal na výtečných čerstvých kuřecích nugettech v trojobalu.

 141. Ptakopysku,
  a vyslovuje se to Pán Ňam Dog 😀 ?

 142. Matzurko,
  😀 ano, to je výslovnost vietnamských Hmongů

 143. „Vy buďte rád, že ta chudinka neumí číst- “

  Abyste se, Andy, nedivila. 🙂
  Kdoví , co Vám v útulku o tej kočce ještě zatajili.

 144. 161-ale mladý byl lepší … Modernější. 😉
  A teď místopředseda Sněmovny vyzývá národ k revoluci … To je věc.
  Jestli to přece jenom nebude chtít lorda Vetinariho.

 145. 164-možná už i víc na východ než v Maďarsku.

 146. „Tak já myslím, že už je předem více než jasné, že současná vláda padne. Taťka už jedná s vedením ČSSD o dalších krocích,“ poznamenala Kateřina Zemanová, dcera prezidenta Miloše Zemana a tvář jeho volební kampaně, na svém facebookovém profilu.

  A co mamka ?

 147. 168 Taťka chce volby příští rok. Mirek s Bohoušem se zaslouží o stát, s volbami počkají.
  Návrh zákona: Každému poslanci přidělit dozorujícího státního zástupce již po volbách, aby se vyšetřování tak nevleklo.

 148. Pavle, ve stručnosti je to v podstatě tak, jak píšeš v [154].

  Oni obviňují Nečasovu konkubínu, že nechala sledovat celkem 3 civilní osoby pomocí VOZ z ryze soukromého motivu a o propojení k oněm 3 poslancům tam tuším řekli to, že ona figuruje i v trestní věcí korupčních deliktů, podplácení a přijímání úplatků, kvalifikovali to jako organizátorství trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a trestný čin podplácení.

  No, jsem docela zvědavej, co za důkazy konkrétně mají a co a kdy to bude zveřejněno. Tuším, že možná ještě dneska večer nebo během víkendu uniknou již první odposlechy…

  Ten začátek tiskovky byl také skvělej. Jak zabavili 120-150 milionů Kč a desítky kg zlata z sejfů v bance a z bezpečnostních schránek. Tak nějak to pomalu vyznělo, že se to týkalo všech osmi, kdežto já bych spíš sázel pouze na majetek Rittiga a Janouška uložený v bance. Konkrétně se vyjádřili i k těm „úplatkům“, které byly prý ty dozorčí rady. To mě také napadá to Špidlo a loni či předloni třeba Tluchoř s poslankyní Kočí a nyní Vlček od socanů (ÚOOÚ). A ještě se vyjadřovali tak, že sjednání výhody se může týkat ne samotných poslanců, ale i nějaké jejich známé osoby…

  A co na to Miloš na Hradě?

 149. 145 Jirko ppa etc…při tom si vpomínám jak jsme vyjížděli a před náma přes ulici štrádovala kočka. „No, snad ji nepřejedeš,“ pravila manželka. No, vždyť ne, rozjížděl jsem se pomalu. K urychlení procesu jsem jen krátce několikrát zatroubil. Číča sebou škubla, podřadila a zapla forsáž. Od toho okamžiku se ležérní přecházení změnilo v úprk. Bylo vidět jak si postupně přidává a přeřazuje. Když dorazila na chodník a brala to smykem kolem plotu, měla už žížnivou rychlost.

 150. V podstate je to takove chozeni kolem horke kase,ze ?
  Je nesporne ze za celou tuto situaci v nasi politice , a trochu se s prominutim divim ze zrovna zde to jeste nezaznelo, muze jen a pouze Brusel, jeho dotacni politika a Evropska Unie jako takova.
  Je nejvyssi cas tuto potapejici ,a zkorumpovanou lod opustit a vratit se na cestu suvereniho statu, politiky jedne strany a obnoveni zprav Ceskoslovenske tiskove kancelare. . . .

 151. 170-ano, uniknou, zřejmě překvapivě do Mladé Fronty.
  „Z odposlechů, které má redakce MF Dnes k dispozici, vyplývá že“ …

 152. Nemůžu si pomoci, ale podle současně dostupných informací se mi to jeví tak, že zase jednou hora porodila myš…

 153. Nickname, nerejte do mě a do mý rodiny. Já se vo stát vůbec nezasloužil. A Mirek je můj brácha. Ten se zasloužil ještě míň než já. Pozor na jména!!! A volby nezdržujeme. Ani jeden z nás. !avruK 😀

 154. Mno – zřejmě mám věřit Kalouskovi, že když jenerála trefí šlak je IMOBILIZOVÁNA zpravodajská činnost České republiky… Spíš si říkám, jestli nenašli nějakej padák, že je chlapec nervózní… 😀
  Tiskovka byla ve stylu „co nemusím, to neřeknu“, takže jsem zvědavá na to pokračování. Několik desítek kil zlata se v té bance chudičkým posrancům taky nevylíhlo samo od sebe.

  A kdyby někdo nevěděl, tak vězte, že když vám někdo nabídne trafiku za to, že odstoupíte z mandátu, tak to není trestný čin, ale politická dohoda… 🙂
  http://www.novinky.cz/domaci/304887-kalousek-zatah-byl-neprimereny-chteji-z-politicke-dohody-udelat-trestny-cin.html

 155. 167 nickname, Vetinari je rozumný vládce na Zeměploše.

 156. Schumachere, ta kočka se chovala naprosto přirozeně: první fáze každé stresové reakce je kratičký úsek strnutí, kdy mozek vyhodnocuje, zda volit útok nebo útěk. Mají to tak zvířata, máme to tak my. Všem dohromady nám pak poněkud komplikuje život fakt, že tento instinkt se vyvinul v době, kdy po nějakých autech nebylo ani vidu a ty únikové reakce jsou nastavené na rychlost „v té době obvyklou“ – chůzi, běh, sprint. Proto ani živočich s reakcí házenkářského gólmana není schopen ve stresu zareagovat na auto včas… A u kočkovitých šelem je útěk první volba.

 157. Také by to mohla být trochu pomsta za amnestii…Hlavně, že média mají téma. O čem by hlásala, kdyby neměla tohle. Obecně to pokládám za marginálii. Takových vládních krizí už jsme měli a pořád to nějak jede. Koruna možná bude mít nějaký výkyv a trhy zareagují, neočekáám nic zásadního. To může být zajímavé jen pro vysokou investici umožňující výnos na hranici mezního užitku.

 158. u všech kočkovitých šlem, až na našeho Fausta. Ten přechází silnici vzorně – na okraji se zastaví, zkontroluje, jestli něco nejede, pokud jede couvne o 2-3 metry a pokud ne nebo je dosti vzdáleno, přejde hrdě silnici. Fakt. Nevím, kde se to naučil, ale dělá to tak. Už 6 let, co si nás vybral za svou rodinu.

 159. Mně by spíš zajímaly výsledky sledování paní Nečasové. Něco jako: v osm nula pět odešla ke kadeřníkovi, odtud v deset nula nula do zeleniny, koupila kilo mrkve, nasedla do auta SPZ, tmavozelené BMW a jela směrem k domovu, kde ( překvapivě) vystoupila a šla uvařit oběd?

 160. NoName,
  jsem zvědav, jestli se ta Šlégrova skladba bude hrát v rádiu…

 161. Neni Bohouš jako Bohouš. Já vůbec Bohuslavy (zvláště ty s rovnátkama) z rodiny Bohumilů naprosto vylučuji!!!

 162. Já nevím, nemělo být na pořadu této schůze hlasování o zákonu o státních zaměstnancích? Pokud by vstoupil v platnost před volbami, měli by stávající zaměstnanci jistou výhodu před těmi, kteří budou přijímani později, třeba po volbách…

 163. 186-stát nikoho přijmout nepotřebuje. Jenom propustit.

 164. Andy, tak nějak si to představuji i já. Ale kdo byly ty další 2 osoby, co nebohá metresa premiérova nechala rovněž sledovat, he?

 165. Předčasné volby – ač jsem před chvílí psal jinak – mají smysl pro:
  Mirka, který ještě zvládne vytěžit body z Karla.
  Bohouše, pokud bude nesmlouvavý a revoluční.
  Pro komouše nemají smysl, jen kdyby přišlo málo lidí k volbám.
  Lidovci mají znovu šanci přehoupnout se přes 5%.
  187: Proč by Hussain nepodpořil islámskou revoluci. Šaría do každé rodiny.

 166. 180 zajisté, takhle se chová každá kočka, zajímavé bylo to stupňovité zrychlování. Jako kdyby měla převodovku.
  Mám empirickou zkušenost, že naproti tomu pes na trajektorii urychlovaný postupně za ním dopadajícími nahnilými jablky (to vyžaduje cvik v odhadu rychlosti a dráhy pro zaměření dávky jablek ve vzduchu)zrychloval dost plynule. Až do okamžiku kdy nezvládnul zatáčku kolem plotu a „šel na střechu“.

 167. Tak nevím, možná na závažnost vznesených obvinění vrhá nejvíce světla tohle…:

  Ištvan loni podal kárnou žalobu na šéfa jihomoravských státních zástupců Petra Coufala. Vadilo mu, že Coufal parkoval služební auto před Krajským státním zastupitelstvím. Sám Coufal totiž rozhodl o tom, že se nedopustil trestného činu. „Doktor Coufal dal pokyn, aby se to nedostalo do rukou adresátovi dopisu, vedoucímu oddělení dohledu, který to měl vyřizovat. Stáhl to k sobě na stůl, vyhodnotil si to, že nejde o trestní oznámení, ale o stížnost v oblasti správy státního zastupitelství a s tímto závěrem věc postoupil ministrovi spravedlnosti k dalšímu opatření,“ řekl Ištvan.

  ( http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-60068400-obet-cunkovy-afery-ktera-zazila-comeback-zalobce-istvan-resi-nejvetsi-zivotni-kauzu )

 168. No jo, NoName, ale co ti, co čekají na nové volby, aby zaujali místa na ministerstvech a pod., jak ti k tomu přijdou? 😉 Ono se nejedná o úředníky za přepážkami, ale na vyšších postech. Třeba takoví ministerští tajemníci…

 169. 187 NoName, aby tam byl radikální islám a byl důvod proti němu bojovat za svobodu, demokracii a lidská práva. protože lepší fundamentální islamisté, než spojenci Moskvy. Prakticky je to přetahování s Ruskem o sféru vlivu. Jako v Afganistánu. Islamisté nejsou nevděční, mohli by jim zas zbourat nějaké baráky.

 170. 193- další důkaz, že soudy, policie, st. zastupitelství a vůbec celá státní správa s výjimkou berňáku jako zajišťovatele zdrojů celého toho bordelu vůbec neobstarává záležitosti občanů, ale vystačí si sama se sebou a s politiky.

  A tohle se mi fakt nechce platit. Nebýt všech těch intrik a uražených ctí( cha cha), tak by asi stačil jeden soudce v každém kraji a policajtů by taky mohla být polovina( třetina).

 171. A lidová tvořivost už běží:
  Výslech na policii: „Za jak dlouhou dobu si na úplatcích vyděláte na BMW?

  Nagyová: „Asi tak za 2-3 měsíce“

  Janoušek: „Asi tak za 2-3 týdny.“

  Rittig: „Asi tak za 2-3 roky“. Policie: „Tak dlouho?“ Rittig: „BMW přece není tak zas malá firma…“

 172. Přátelé, já si jdu aspoň na 4 hodiny lehnout. Ne abyste mě překvapili, až se k večeru probudím, že mezitím velký muftí na Hradě už jmenoval novou vládu… 😀

 173. nickname 198 – přece USA nenechá tu Sýrii Rusům …

 174. Je to jistě trochu předčasné, ale na celé té aféře — podobně jako na všech předcházejících polistopadových, včetně těch z počátku roku 1990 — se mi zdá býti nejcharakterističtějším rysem dokonalá absence pevného bodu. Kdysi dávno alespoň existovaly různě nepevné body, dnes se to tak ňák vyrovnalo, dle principů termodynamiky nebo axiomu zkurvenosti… Marně se snažím si ve své (jak známo neexistující) fantasii zkonstruovat situaci, která by moji (nulovou) důvěru k politickému systému, veškeré státní správě a médiím (neměl bych ovšem zapomínat ani na podnikatele napojené na státní rozpočet) jakkoliv, byť i jen infinitesimálně zvýšila. Leda snad dle samurajského kodexu puntičkářsky provedené harakiri, s šálkem saké vypitým na dvakrát dva doušky… Avšak i tehdy by asi hodně záleželo na okolnostech.

  (Prosím omluvte překlepy.)

 175. A má to spočítaný…

  …“Premiér Petr Nečas dal po 18. 9. 2012 slib prostřednictvím Jany Nagyové a Romana Bočka třem poslancům poskytnutí úplatku formou významných postů,“ uvádí se v policejním usnesení, do kterého nahlédla MF DNES.
  Policisté vycházejí z odposlechů a SMS, které si mezi sebou vyměňoval Nečas, Boček, Nagyová a poslanci Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/necas-slibil-exposlancum-z-ods-posty-jako-uplatek-fvb-/domaci.aspx?c=A130614_135700_domaci_jav

 176. Zpátečníku, já se trochu obávám, že najít pevný bod ve směsi, do které někdo „vrazil“ sledování paní Nečasové spolu se sporným úplatkem (pomocí funkce) a nejspíš naprosto nesporným ovlivňováním veřejných zakázek Lesů ČR, není snadná práce. Bezpečnostní složky mají jaksi vrozené to, že neřeknou o své práci víc, než z nich někdo vytřese, a to ještě pozdě, a novináři to málo, co zatím vědí, nasypali do jednoho pytle, protřásli a hodili do tisku 🙁 Na vytvoření rozumného názoru to IMO nestačí, tak se zatím žádným tvořením neobtěžuju. Možnost spáchat sepukku byla v samurajských kruzích pokládána za výsadu a poctu (já jako žena bych se, tuším, musela otrávit), ale ona i kulka v tichu soukromé knihovny s panákem whisky měla něco do sebe a je našemu kulturnímu okruhu tak nějak blíž… Jen se obávám, že srdnatosti k podobnému činu se jaksi nedostává, a navíc by nejspíš nedošel ocenění. Hrdost a čest podražily, lidi by si spíš poklepali na čelo, co to bylo za cvoka. Hm.

 177. Varane, ženy v japonsku – jestliže byly přislušnice správné třídy – páchaly seppuku také, většinou rozříznutím hrdla. Byl pro ženy byl povoleno i klasický způsob, avšak z obavy před možným zaujetím nemravných póz při křećích se mu vyhýbaly, anebo – např – si svazovali nohy.

  Jistě důležitá informace 🙂

 178. 209- omlouvám se, nechce se mi ty kecy číst celé, co provedla Nagyová kromě toho, že zneužila generály ke svým žárliveckým akcím? Jestli tedy byl celý ten včerejší cirkus kvůli tomuhle, tak to už ani není komediem, spíš trága.

 179. Petře, určitě – taková praktická. Nevím, co by se muselo stát, abych ji potřebovala 🙂 Nicméně děkuji za uvedení mých představ na pravou míru.

 180. Chmmm,
  a na Hradě se ještě jedná ? Sem byla s dcerou na hodině klavíru a teď musím zvládnout velké prádlo, než se sem sleze parta na grilovačku, tak nestíhám sledovat cvrkot.
  Představa, že večer kouknu na TV a tam se bude na balkóně nas Staromákem potácet Sobotka s rovnátkama, na hlavě našišato beranici a škytat do mikrofonu „Právě jsem se vrááátil z huadu….“ mně docela děsí.

  Andy,
  třeba pí Nečasová nakoupila mrkev, a překvapivě a záludně uvařila kulajdu 😀

 181. Kulajdu, to snad proboha ne. To by byla skoro příprava vlastizrady, generálové by se kvůli dobré polévce mohli nechat zverbovat druhou stranou a byli by z nich tzv. double agenti. Umí Nagyová vařit? Utáhla je na halászlé ?

  Někdy si říkám, když tak sleduji ženské působení v politice, že ten muslimský způsob( zavřít doma a občas zmydlit) má něco do sebe.

 182. 198 nickname, rozumím. Posílit sunnity proti íránským šíítům. Tím zajistit, aby islamisté byli co nejvíc vytíženi sami sebou. Dbát aby síly byly vyrovnané. Rozumné.

 183. Můjtytondo – jsou ti lidé ještě vůbec při smyslech ?!

  …„Hudeček 14 lidí, které by potřeboval ke zvolení v 26členném klubu, nemá. Má tak maximálně fanklub devíti lidí. Do něho se řadí obvinění členové rady v kauze Opencard, kteří drží pospolu. Schwarzenberg byl nejprve rozumný v tom, že nechtěl, aby někdo, komu hrozí obžaloba, se stal primátorem. Nevím, proč pak obrátil. Všichni vědí, jaký by byl průser, kdyby byl primátor za TOP 09 obžalován. O tom, že obžaloba není vůbec nepravděpodobná, se otevřeně hovoří,“ řekl ParlamentnímListům.cz zdroj…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/TOP-09-se-pry-knizeti-stepi-Kvuli-tomuto-muzi-a-moznemu-pruseru-275587

 184. No jak říkám, varane, záleželo by na okolnostech… Harakiri včetně zmíněného šálku saké a formálně vybroušeného haiku, které po sobě dotyčný zanechává, by – jak se obávám – asi bylo pro zvýšení důvěryhodnosti systému podmínkou nutnou, nikoliv postačující. Spácháno kdejakým joudou by holt ty očistné parametry asi nemělo, v tom máte naprostou pravdu. Ostatně zcela postačí, když si představíte jednotlivé potentáty, a pak u jednoho každého text toho jeho haiku…

  (…) Bezpečnostní složky mají jaksi vrozené to, že neřeknou o své práci víc, než z nich někdo vytřese (…) – ovšem až na únik odposlechů, který se již před lety stal neodmyslitelným pravidlem.

  Dávno, dávno již tomu, co jsem zde posledně připomínal Evelyna Waugha… Kupříkladu hned v jeho prvním románu Sestup a pád hrdina díky manželství ministra vnitra s majitelkou sítě jihoamerických nevěstinců nakonec šťastně vyvázne ze všech protivenství a vrací se přesně tam (do komůrky ve své universitní koleji), kde by byl, kdyby svět fungoval stejně jako za starých zlatých časů. (Takoví ti chytráci, co tvrdí, že Kafka předpověděl veškeré hrůzy druhé světové války, by mohli říci: Předpověděl Grosse!) Obdobně (ač složitěji) i Křehké nádoby.

  Totiž, už drahnou dobu se zabývám myšlenkou, že tím pevným bodem je právě ona zkurvenost – pojem, který by ovšem vyžadoval osvětlit precisněji. Odůvodnění toho vidím např. v tom, že zatímco se systém (tj. režim, chcete-li) zdánlivě i skutečně propadá stále hlouběji, ustavičně, pořád a pořád, již skoro dvacet let, zatím kupodivu stále nedochází ke vzájemnému vraždění (ba ani k únosům, žhářství, a tak podobně), a dokonce se od něj zdá býti snad čím dál více vzdálen. To by přitom, nebýt právě zkurvenosti, dle celkových parametrů systému mělo asi nabývat rozměrů, proti nimž byla Noc dlouhých nožů jen vánoční besídkou v mateřské školce. Škoda, že nemám víc času (a v neposlední řadě také koncentrace) na psaní…

 185. Andy, Al Capona taky chytili na nezaplacené daně… 🙂

  Jak to tak pozoruju, tak ta slepice nenažraná toho má na hrbu povícero a teď šlo o to jí hlavně rychle zavřít. Další obvinění přijdou postupně.

 186. K diskusi na různých úrovních k aktuálním událostem : věštění z kávové ssedliny, policie logicky neříká všechno aby se tím nezmařilo vyšetřování. K postupu policie dvě připomínky : 1. Bombastickou medializaci a navazující tiskovou konferenci považuji za nemístnou. 2. Použití těžkooděnců v takových případech je zbytečnou a neefektivní demonstrací síly. V době rady Vacátka by stačil Brůžek a Bouše, kteří by je diskrétně sebrali. Důkazy by byly zajištěny místní policií podle příručky pro četnické strážmistry.

 187. Zpátečníku, vy jste mě inspiroval – ale vycházejí mi z toho pěkné hrůzy. Zkouším si totiž představit ta „formálně vytříbená haiku“ sepsaná různými současnými politiky.

  Ad vaše úvaha: „To by přitom, nebýt právě zkurvenosti, dle celkových parametrů systému mělo asi nabývat rozměrů, proti nimž byla Noc dlouhých nožů jen vánoční besídkou v mateřské školce.“ Asi ano, trochu mi to připomíná němý úžas mého táty (profesí ekonoma), který vždycky když se zamyslel nad socialistickým hospodářstvím, končil větou: Ku…va, vždyť tohle už dávno nemělo fungovat! Bohužel, konce toho sveřepého systému se už nedožil…

 188. Schumachere, soudím, že se vyjadřujete ještě velmi decentně.

 189. No, myslim, ze od ted se termin….. Nastvana „spolubydlici“ dostava uplne jiny rozmer. Kazdej chlap, si ted bude velmi dobre rozmejslet nejakou tu krizu stredniho veku a porizeni mladsiho exemplare toho stejneho druhu….. Jestli jedna nastvana hloupa urednice dokaze tohle, co by dokazala nejaka chytra a s rozhledem?

 190. Ad 222: jo. ODSka už delší dobu káže vodu a pije víno, a dojíždí na to. Teď jen aby to došlo živnostníkům, a taky v článku zmiňovaným Svobodným, jejichž PR je nadále dosti hanebné… škoda.

 191. Jirko, ad. 224: ujišťuji vás, že strašlivé věci. Inteligentní dáma s rozhledem, cílevědomá a řádně naštvaná, to není žena, to je živelní pohroma. Řekla bych, že daleko větší než jakýkoliv chlap.

 192. Jirko, proč to musí stát tolik peněz a rozruchu? Já si pamatuji už z dětství, že ženské jsou všechny stejné a že největší svině je zhrzená žena. Říkali mi to starší a zkušenější příbuzní a já jsem ne prodělal na tom, že jsem jim věřil.
  BTW, budu v pondělí na stolici, opravují ve stolici.

 193. Varanko, ale to rikam furt, ze zensky to maji daleko vice srovnane i v te pomste a „oplaceni“. Kam se hrabe jakejkoliv chlap i na prumernou zenskou.

  Martine, proc to stoji danove poplatniky tolik? No protoze jsou to vsichni placeni poplatniky. Kdyby to bylo v soukrome firme, tak padne firma protoze si to ten „vul“ zaslouzil……

  Jedno mi neni vubec jasne. Jak muze ukolovat spionazni agenturu sekretarka? Ze ji nerekl velitel sluzby, ze jako si ma trhnout? To bych docela chapal, ze to udela, ale oni to fakt povazujou za svoje. Je to tedy poradnej hnus fialovej.

  Ps. Martine, muzes na skype?

 194. Šumaváku, to asi ne 🙂 – Jirka napsal „naštvaná spolubydlící“ a v naštvanosti můžete někoho rozcupovat na prvočinitele a udělat z něj doživotní trosku, ale jen sotva „klofnout“. Na to jsou potřeba jiné emoce… Crede mihi experto… 😀

 195. Jirko, a to zase ne – průměrná ženská takhle vysoko nikdy nepůjde, a když, tak to nedopadne (myslím, že Nagyová je zrovna ten případ). Nepodceňujte muže, i mezi nimi se najdou inteligentní, cílevědomí a naštvaní, a taky s nimi není lehké pořízení. Fyzicky vydrží víc, jenže jim obvykle chybí ta tichá, vytrvalá a zlověstná nenávist – stačí se třeba podívat na schopnosti a osudy některých špionek z II. světové (a máme to i s velmi ušlechtilou příčinou). Krásné, křehké dámy s počítačem místo mozku… šel z nich strach a přitom je člověk musel obdivovat.

 196. Varanko…teď mám v přímém přenosu …. Ona zdrcená a nevinná manželka a on majitel ….(nečeho) ale velkého a prosperujícího….. přesto si o něm myslí, že je neschopný a asi má pravdu, protože mu trošku hráblo z toho věku a tak. No a tak se připravuje cca rok na to, že se v jednom dni …rozvede, „ukradne“ mu firmu, odstěhuje se, sebere mu prachy a nechá mu jen tílko a trenky. Úplně jsem překvapen, s jakou metodickou přesností vše zařizuje. Doma je to uplakaná a submisivní manželka a jakmile zaklapnou dveře, tak se mění v neskutečnou piraňu 😀
  Nepochybuji o tom, že jí to vyjde, vždyť už si za jeho zády pořídila byt v centru, rozdělila konta na dluhy, které mu nechává a na její …..on fakt není příliš chytrej. a nejen to, tu firmu fakt asi získá, protože ženské osazenstvo už pár měsíců hraje na ní… Neskutečné, čeho je schopná, aby ponížení bylo úplné…. ta mu snad nakonec i uřízne orgán a dá mu ho k večeři a on ho bezelstně sní 😀 Ne ne…ženský jsou daleko chytřejší, vytrvalejší a fyzická síla je naprd, to fungovalo tak na mamuty, ale ti dnes už nejsou 🙁

 197. joooo…když nemůže Rath do vlády, půjde vláda za Ráthem 😀

 198. dneska se povznesu až k Vivaldimu – Musica Minore (tři z nich jsou sousedky). Z mládí si pamatuji jen Čtvero ročních období, tak uvidíme.

 199. Jirko – 230 – no, pokud per vaginam manipulovala Nečasem, tak jí asi chtěl velitel vyhovět, aby večer na loži ministersko-předsednickém nepřišla s nápadem, že chce jako dárek jeho hlavu na stříbrné míse. 🙂

 200. Ze by magistra Salome tancila? To snad ne 😀

 201. Jak tak sleduju vývoj celé té monstrakce, tak mám dojem, že to vyšumí do ztracena.
  Janečkovi s Rittigem nic nedokážou, u těch tří bývalých poslanců zkonstatuje soud, že o korupci nešlo a Nagyová vyfasuje možná podmínku za nějaké překročení kompetencí, pokud tedy neukecá Nečase aby jí podržel a prohlásil, že jí zmocnil aby vyjednala to sledování.
  Možná zavřou jako obětního beránka někoho z těch generálů, nebo ho alespoň degradují na svobodníka, jako trest za to, že se nechal chytit.

 202. Jediný skutečný výstup celé té taškařice je ten, že bylo definitivně potvrzeno, že dcera presidenta je blbá jak malovaný sáně, ale to se víceméně vědělo už taky dřív.

  „Pražský hrad se distancoval od údajného výroku dcery prezidenta Kateřiny Zemanové. Ta měla na svém facebookovém profilu, že Miloš Zeman jedná s ČSSD o nové vládě. „Stránka na sociální síti Facebook „Kateřina Zemanová – oficiální stránka“ není oficiální stránkou dcery prezidenta. Všechny výroky, které se na této stránce objevují, jsou nepravdivé a jsou někým úmyslně vydávány za názory dcery prezidenta,“ uvedla mluvčí kanceláře hlavy státu Hana Burianová.“

  🙂

 203. Pavle, bude to jednodušší:
  ona prohlásí, že nikoho neúkolovala, ale jen zdvořile požádala.
  Požádaní prohlásí, že vzhledem k tomu, že šlo o manželku premiera se na to koukli a když zjistili, že jí (ani od Rusů)nic nehrozí, akci ukončili.A prověřit podezření je jeich náplň práce a povinnost.
  No a to, co se bude doopravdy (pro veřejnost) řešit bude, kdo dal povolení k odposlechu premiera a šéfů VKR.
  Vysvětlení bude, že je policajti neodposlouchávali, že to vyplynulo z odposlechů rozhovorů Janouška s Rittigem. 😉
  Závěrem poděkují nikoliv motostřelecké divizi majora Ticháčka za likvidaci užitečného zvířete, ale finančně analytickému útvaru ministerstva financí za poskytnutí podkladů k zahájení stíhání…

 204. A teď koukám, že je vezou do Ostravy… no to to měl Dalík s Kořistkou luxusnější, ti se alespoň proletěli vrtulníkem…:-)
  A také jim nic nedokázali.

 205. Šumaváku – i tak možno. Já čekám až se mi nabije čtečka, abych si mohl stáhnout dnešní Insider a trochu se poučil. Už tam uveřejnili přísně tajné materiály, získané z důvěrných zdrojů, včetně textu obvinění té Nagyové. Viz:

  http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=782605

  u nás se fakt všechno rozkecá… 🙂

 206. Ona ta dáma taky bude spíš vyčůraná než chytrá. Zvolit jako obhajobu tvrzení, že to sledování bylo myšleno dobře a ve prospěch paní Nečasové, rozžhaví každého vyšetřovatele do běla! 🙂

  …„Klientka je toho názoru, že všechno umí vysvětlit. Její osobní pohnutky (co se týká sledování manželky premiéra Radky Nečasové, pozn. redakce) spočívaly v tom, že ona měla starost o to, aby bylo všechno v pořádku. Stojí si na stanovisku, že to byla seriózní věc, že to byla jenom její dobrá vůle a žádný zlý úmysl,“ uvedl obhájce Bruna….
  http://www.novinky.cz/domaci/304940-nagyova-sledovani-necasove-byla-seriozni-vec-projev-dobre-vule-v-jeji-prospech.html

 207. 245- mně to připadá celkem chytré, dobrý úmysl je polehčující okolnost:)

 208. Faktem je, že kdybych byl soudce a s tímhle za mnou, takhle v pátek večer, přišli se žádostí o uvalení vazby, tak je s tím nejspíš vyhodím a ještě jim napařím pokutu za pohrdání soudem. 🙂

 209. Aha, tak soud bude až zítra. Tak zpět. Kdyby mně kvůli tomu tahali v sobotu ráno do práce, nejen že bych je s tím vyhodil, ale nejspíš bych dal rovnou poslat pro kata.

 210. Hele, treba me se to libi….. Ma to mnoho sideefektu. Treba v okrese na severu se zacali nekteri bat tak, ze stipou pulkama petku drat…. A slovy Horsta Fukse ….. A to se vyplati…
  Pro mne je uplne jedno, ceho se bojej a proc. Zastavilo se spostu kravin, co pseudopravicova vlada pripravovala a co by mohlo ohrozit svobodu podnikani v kotline a tak tleskam , ze to uz neudelaji….. Nemam dalsich pripominek a hlavne, je mi to jedno, az je klidne setnou za usvitu na Karlove moste….

  Jo a jinak je fantasticke, jak lidi blbnou. Aachen byl prodanej pet mega….. A prej to je vyborna cena. Uplne mne vypadla celist, doted ji mam na zemi 🙁

 211. Dobrý podvečer… Tak poslušně hlásím, že jsem o5 zde… Se škodolibostí sobě vlastní musím říci, že když jsem přistával na letišti Baklabahabla (s Portugalcema), pociťoval jsem tiché zadostiučinění… Jsem jen zvědav, jak to bude příště… S Japoncema by to bylo Bakurabahabura… To už je skoro jak hraběnka de za bura… A já to tomu zrzavýmu skřetovi přeju.

 212. Jinak, byl jsem celý den bez internetu – než to dočtu, už se ví, kterej Kalousek tam ty fízly poslal?

 213. Jirko – 250 – já nějak nevím.

  To, že největší akce v dějinách organisovaného zločinu kriminalistiky byla rozjeta kvůli tomu, že Hurvínkova konkubína nechala špehovat jeho ženu, mně naplňuje pochmurnou představou toho, co by se stalo, kdyby měli skutečně vyšetřovat nějaký opravdový zločin. To by asi vyhlásili stanné právo.

 214. PeSi – tak ono to hlavně vypadá, že šlo o plácnutí prknem do vody. 🙂

 215. Ale kdeže…

  …„V tuto chvíli by se policie blamovala, kdyby šla do takové akce, aniž by věděla, že obstojí před státním zástupcem a před soudem,“ uvedl v České televizi Šándor.

  Podle něj muselo vyšetřování běžet již dlouhou dobu a značně pokročit, když už došlo na prohlídky a zatýkání. Celá akce se podle něj mohla rozjet na základě udání nebo jiného podnětu. Aby se kauza dostala do této fáze, bylo podle něj nezbytné, aby již dříve byly například nasazeny odposlechy.

  I tento důkaz musí povolit soudce, a z toho podle Šándora vyplývá, že důkazy nejspíš musely být skutečně neprůstřelné. „Musela tam proběhnout velká, široká, dlouhodobá práce,“ myslí si Šándor…
  http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Byvaly-vrchni-spion-k-zatykani-Je-to-obrovske-Policie-ma-tvrde-dukazy-275428

 216. Pavle, opravdove zlociny se preci nevysetrujou….. Ty jen „jsou“.
  Nepochybne se ale vetsina lidi opravdu bojej. Protoze maji maslo i na zadech a tak netusej, kdy na ne zaklepe beranidlo …. V podstate je to dost smutne:-(

 217. Asi už jsem vzhledem ke stáří poněkud cynikem, ale nějak mi ta celá taškařice začíná připadat jako libreto nějaké druhořadé operety z dob okolo 1900.

 218. Mimochodem, ted nastanou prave ty prisernosti, jako kdyz bylo zastavene ministerstvo pro mistni rozvoj, ktere kofinancovalo projekty….. Nechtel bych bejt v kuzi tech, co cekaji napenize od statu…… Exekutori se neptaji 🙂

 219. Rputi – ano, kdyby se jednalo o Janouška s Rittigem tak by to bylo o něčem jiném. Ale ti se opalují v Chorvatsku a jediná věc kterou vykoumali je ta Hurvínkova běhna.
  Ty tři poslance pustí, protože kdyby soudy zkonstatovaly, že rozdávat trafiky ve státním se nesmí, ztratila by politika pro většinu politiků smysl.

  Nejsem sice Šándor, ale jsem toho názoru, že nasadit 400 lidí v kuklách a zatýkat na Úřadu vlády kvůli ženské, která má na krku něco dost obtížně prokazatelného s trestní sazbou do pěti let je pitomost.

 220. >>dvd – vždyť také aktéři jsou šmíra … 🙂

 221. Mvslím, že policie zdaleka nevyhodila všechny trumfy, a bude je vyhazovat postupně.
  Prostě něco tutlaj, dokud neměli všechny dotyčné pod zímkem, aby k různým věcem nemohli koordinovat výpovědi.

 222. P.Kořenský (teď to nemůžu najít) – ráno jsem zachytila takovou kresbičku – ať cajti vyšetřovali a odposlouchávali koho chtěli, vždycky skončili u Nagyové. Ta dáma měla nadstandartní vazby na kde koho. A kdo chtěl mluvit s Nečasem, vždycky nejdřív volal jí a ona zřejmě ledacos vyřizovala a zařizovala, aniž měl Péťa tušení…

 223. Halladine – 261 – kdyby něco měli, kupříkladu nějaké tunely a tak podobně, tak by to bylo součástí sdělení obvinění.
  Pokud ovšem pracuje Policie style „zavřeme je za prkotin do vazby a počkáme až změknou“, tak je to opět špatně. Nejprve se má vyšetřovat, shromažďovat důkazy a zatýkat až naposledy.

 224. 2 BohousB – ad 186 – máš recht… Slavit je něco úplně jiného, než milovat…

 225. Toho Ratha alespoň chytli s prachama v ruce. Tady sebrali 150 mega a zlato ze schránek v KB (té Nagyové a těch poslanců to asi nebylo, protože když mám v tresoru 150M a desítky kg zlata, neberu si hypošku na barák).
  Takže to nejspíš bylo Janouška a/nebo Rittiga. Ti přijedou opálení a odpočinutí a jediné co prohlásí prostřednictvím svého advokáta bude, že peníze a zlato pochází z dávno promlčené trestné činnosti z období před rokem 1989 (nebo nějakou podobnou výmluvu) a bude vymalováno. Policie jim to vrátí a ještě se omluví…

 226. 2 Schumi – ad 221 – ale zas by okolo toho nemohl být celý ten tyjátr…

 227. Mno, ono je to zatím celé takové „věštění z lógru“. Já bych si počkala, jak se to vyvine.
  Ale když na to nastoupí 400 chlapů, tak bych řekla, že to „vyfutrovaný“ bude …

 228. Pane Kořenský,
  on bude rozdíl, pokud po převzetí vlády strany obsaděj místa ve státních podnicích normálními loajálními straníky ( i když morálně je to samozřejmě pochybné), anebo když někoho, kdo momentálně stojí proti ( a může Vaši stranu poslat do opozice) Vám uplatíte penězi, anebo ho ukecáte , aby proti Vám nevystupoval a převzal dobře placené místo.
  V prvním případě to korupce není, v druhem je.
  V případě Špidly to korupce nebyla.
  Špidla byl ostatními, vyděšenými tím, že socdem jde do kytek , donucen odstoupit, a pak vláda využila s vého práva delegovat jednoho Komisaře, aby ho uklidila.
  Špidla by odstoupil ( musel odstoupit ) tak jako tak , a rozhodně to nestálo tak, že Špidlo odstup a my ti dáme teplé místo.
  A strčit někoho, kdo byl ministrem sociálních věcí jako komisaře ve stejném rezortu je taky logické.
  Na socanské poměry je docela jazykově vzdělanej, umí francouzsky a německy, což sice není engliština, přesto jsou to jazyky dvou nejpočetnějších států EU.
  A navíc socani vyřešili Nerudovskej problém s bývalým předsedou , což je problémem všech politických stran.
  Nevíc jsem nezaslechl, že by Špidla v Bruselu udělal nějakej průser.
  Tohle říkám, i když mě Špidla jako předseda děsně sral.

 229. 2 Pavel Kořenský – ad 265 – jakápak trestná činnost? Jednalo se o nesmírně výhodný nákup investičního zlata pokaždé, když v nějaké té herně vydělali nějakou tu šušni… Z jednoho velmi dobře informovaného zdroje (krupiér) vím, že v hernách se za večer protočí i několik miliónů…

 230. Jinak se tiše bavím… Samozřejmě všichni o tom vědí lautr hovno, leč zasvěcené předpovědi lítají jak říkadla od Pavly Moudré… No, sebekriticky musím přiznat nějaké to podrejpnutí, abych povzbudil tvůrčí činnost…
  Jo, kdyby si pionýr vzal příklad z jednoho vysloužilého saxofonisty, kam mohou vést nadstandardní vztahy s tajemnicema, sekretářkama či praktikantkama, možná by dnes neměl tak odřenýho frantíka…
  No a Kalouska za tím čuchám už jen proto, že ani slovo, ani písmeno, dokonce ani ošklivé pomyšlení se nevznáší nad běloskvoucí čistotou té jediné správně zodpovědné strany, co se zrovna teď náhodou jmenuje TOP 09… Ostatně, nejjednodušší cesta jak rozpustit koalici bez ztráty kytičky, je nechat zavřít koaličníky do kriminálu a pak jen marně bědovat, že není, kdo by koalil…

 231. PeSi – ale tak na to, abych si vsadil v Chuchli na koníčky nemusím být jockey. A když uvážím, že ty manévry víceméně platím ze svých daní, mám na nějaké to obveselení patrně nárok. 🙂

 232. Špidla by odstoupil ( musel odstoupit ) tak jako tak , a rozhodně to nestálo tak, že Špidlo odstup a my ti dáme teplé místo.

  Ale prdlajz.

 233. koukáte na mladýho bendu na čt24? ten ta plzeňská práva fakt nezapře..

 234. Špidla odstoupil, protože by jinak došlo k hlasování o důvěře.
  Ony ty socanské špičky fakt byly vyděšené mizernými volebními výsledky, tak že by ho fakt odvolali.
  Fůra lidí se bálo o své poslanecké a vládní místa.

 235. 257 — No nevím, dvd, jestli náhodou nemáš o Belle Époque ňák příliš divoké představy… Ještě těsně před první světovou válkou se, jak obecně známo, dostavila do redakce Figara paní Jindřiška Caillaux a odpráskla šéfredaktora Calmetta, neb o jejím choti (francouzském expremiérovi) psal hanlivé články. Když pak přispěchal strážník, chtěje ji zatknout a dovést na komisařství, odvětila: „Vyloučeno, mám dole vůz! Ale trváte-li na tom, smíte jet na stupátku.“ Osvobozena, jak také jinak. Tehdy se ještě velmi dobře vědělo, že vše má své přirozené meze, i žurnalistika.

 236. Halladine, kvůli Špidlovi vypráskali z Bruselu Teličku.

 237. To je pravda. Telička nebyl straník, takže měl smůlu.
  Navíc byl Telička solovej hráč, který jel jen na sebe.

 238. 278- no, co byl Telička je celkem jedno, ale že musel vyklidit post, aby Špidla dostal lepší než premiérskej, to je neoddiskutovatelný fakt. Takže buď to byl úplatek nebo není úplatek to, co dnes vyvádí Nečas, nechť ho schvátí mor.

 239. Andy – jistý rozdíl je v tom, že poslanci za ODS dostali ty posty z důvodů mrzké osobní ziskuchtivosti a celkové prohnilosti ODS/TOP09, zatímco Špidlo ten post obdrželo od strany ČSSD za zásluhy o blaho všeholidu.

  Nechápu, co na tom furt někdo nechápe. 🙂

 240. Je tu rozdíl.
  Je otázka, zda nebyla prvotní snaha zbavit se Teličky, proti kterému, jako komunistovi byla Kdu. Údajně je komouš ještě teď
  A socani jen zabili dvě mouchy jednou ranou.

 241. 281- nedělejte si prču, Halladine, tady nejste na socanským sjezdu, kde by vám to možná nějaká bába s roštím baštila.

 242. Tedy… teď ve zprávách říkali, že ani Janoušek, ani Rittig nejsou zatím z ničeho obviněni a přesto jim policie vylomila dveře a vykradla baráky????
  Jestliže jde o třičtvrtě roku staré případy( sledování a korupce poslanců), proč to muselo proběhnout teď, v noci, s obrněnci a proč nemohli počkat, až ti dva budou doma?

 243. 283 Šumaváku, „proč to muselo proběhnout teď, v noci“
  to je u nás na gestapu zavedená tradice…ostatně kdy komisař Dedera sebral Karla Havlíčka, jak je podáno v Tyrolských elegiích? A také tak ačínají vojenské operace. „Sivódňa, s trjoch časóv útra, germánskaja fašístskaja ármija napála nanášu ródinu..“

  Jak jsem přečetl ono usnesení, dobře napsané a vypointované, není co řešit.

 244. Přátelé, již jsem vzhůru. Spal jsem poněkud déle. Mám dotaz. Došlo již na má slova [171]?
  Už se to vykecalo? Už jsou venku odposlechy? Neříkejte, že nejsou… 😀

  Za chvilku si přečtu, co se všechno odpoledne a večer stalo. Uvidíme, co jsem vlastně pros.al (prospal)… 😉

 245. 253 Pavle, to nebylo kvůli tomu. Nagyová je vedlejší produkt. Jen na základě rozpracování a sledování do toho také spadla. Celá věc má větší rozsah, policie zdaleka neuvedla všechno.

 246. Šumaváku – bohužel, to platilo už za komančů a platí to pořád, protože tahle zvůle se nikdy po roce 1989 nezrušila.
  Policie může vylomit dveře a vykrást barák a majitel vůbec nemusí být obviněn a ani o tom nemusí vědět. Prostě může, pokud má důvodné podezření a soudce jí to odklepne. Někteří jiní z právní branže by to uměli správně pojmenovat a vyjmenovat ty paragrafy, které to umožňují.

  Problém je, že těchto zvěrstev Policie v letech 90. a ještě počátkem 21. století nevyužívala, protože měla strach, že to bude (celkem po zásluze) označeno za manýry STB a celkově společností odsouzeno. Tím byla veřejnost tak nějak ukolébána a došla k přesvědčení, že tohle se už nesmí, že se to zrušilo někdy kolem roku 1990 a tak.

  Celé to svinstvo se začalo opětně používat až kolem roku 2000 za vlády Zemana. Zprvu sporadicky (IPB) a později čím dál častěji za éry Koloťuka Grosse. Přibližně v té době se začaly také masově nasazovat štěnice a odposlechy a policie se vrátila k takové té praxi, kdy má sice povolen odposlech pouze jedné konkrétní osoby kvůli podezření z jednoho konkrétního trestného činu, ale bohužel nic jí nebrání aby „rozpracovala“ další osoby, které se v odposlechu mihnou nebo začala zkoumat podezření na něco úplně jiného jen proto, že se o tom doslechla v nějakém odposlechu.

  Tohle by v normálním státě možné nebylo, např. v USA to bylo opakovaně Nejvyšším soudem vysloveně zakázáno – Nelze použít důkaz náhodně zjištěný při vyšetřování trestné činnosti A jako podklad pro zahájení vyšetřování trestné činnosti B, nesouvisející s A – tedy např. pokud policie provede domovní prohlídku u podezřelého z vraždy manželky a narazí přitom na důkazy o nějakém daňovém úniku, nesmí tyto důkazy sama o své vůli oficiálně použít pro zahájení vyšetřování toho daňového úniku. Jedinou vyjímkou je to, že to pachatel vykecá sám a tím se práskne. Proto je součástí Mirandy to poučení „Nemusíte vypovídat, ale pokud se tak rozhodnete, všechno co řeknete, může být použito proti vám…“

  U nás to bohužel stále možné je. 🙁

 247. 287 Pavle, využívala, jenže když šlo o případy obyčejných neprivilegovaných zločinců tak se nad tím nikdo mediálně nepohoršoval. Je to standardní postup stejně jako použití poznatků získaných z operativní činnosti v jiném případě. Odposlech sice nemůže sloužit jako důkaz v jiné věci, ale může být základem zahájení úkonů trestního řízení a k nařízení odposlechů v této jiné věci. Podívej se na to obráceně. Policie při domovní prohlídce při vyšetřování daňového úniku narazí na důkazy vraždy… Pro mě zákon upravující postup orgánů trestního řízení má bránit tomu aby nikdo nebyl stíhán za čin který nespáchal nebo který není trestným činem. Ne aby z čistě formálního důvodu bránil použití usvědčujícího důkazu o jehož materiální věrohodnosti není pochyb.

 248. To bychom také mohli mít v zákoně, že policie ke stíhání pachatele prchajícího pěšky nesmí použít dopravní prostředek. Protože je to nefér a nesportovní, a že zločinec má mít rovnou šanci. Jenže boj proti zločinu není sportovní klání, ale válka.

 249. Schumi – no to je otázka úhlu pohledu. O „privilegované zločince“ typu Janouška či Rittiga mi vůbec nejde, ty ať klidně zastřelí na fleku při „pokusu o útěk“.
  Ale jako občan považuji za dost nemístné, aby kvůli celkem banálnímu podezření z krajně sporné trestné činnosti „korupce formou postu v dozorčí radě státního podniku“ Policie zatýkala bývalé poslance libovolné politické strany. To je krajně nebezpečné, protože současný poslanec nemůže tušit, kdo bude mít Policii pod palcem za pár let, až bude také bývalým poslancem a může to mít vliv na výkon jeho mandátu. To za prvé.

  U běžných občanů a běžné kriminality se mi to nelíbí taky a kdyby se o tom mělo hlasovat třeba v referendu, tak bych byl rozhodně pro tu „americkou cestu“, kdy čistě formální důvody výslovně zakazují použití usvědčujícího důkazu o jehož materiální věrohodnosti není pochyb, pokud byl získán při vyšetřování zcela jiného trestného činu.

  Chápu, že emotivně lze odkazem na vraždu, znásilnění, kanibalismus, terorismus, týrání dětí apod. omlouvat před veřejností lenost policie víceméně ad absurdum, ale je to cesta do pekel, protože se to nikdy nezastaví jen u těch vražd či řekněme prohřešků zásadní povahy „nepokradeš“, „nezabiješ“.

  Celkem bych se ještě tak nějak nebránil tomu, aby policie již dříve vyšetřující vraždu, použila poznatky získané ze zcela jiného vyšetřování nějakého daňového úniku. Třeba otisky prstů, poznámky v deníku atd. Ale policie by měla vždy vyšetřovat na základě trestního oznámení, které přišlo „z venku“, tedy od někoho poškozeného. V normálně fungující demokratické společnosti považuji za naprosto absurdní, aby policie o své vůli vytvářela na základě nějak získaných důkazů nové případy o své vlastní vůli. Což se mimochodem týká i třeba vraždy či krádeže peněz. Pokud policie nedostala již dříve podnět z venku, že někdo zmizel a někomu chybí, tak ten mrtvý asi nikomu nechybí, pokud vůbec mrtvý je. A pokud nikdo nepodal trestní oznámení, že byly ukradeny nějaké peníze, není věcí policie, aby sama od sebe zkoumala, kde se vzalo např. 20 mega v nějakém kufru u někoho, koho vyšetřuje např. kvůli znásilnění důchodkyně.

  Prostě z hlediska občana je policie, zastupitelstvo a soudy služba (placená z daní), kterou občan platí a volá si jí na pomoc, pokud uzná za vhodné. Ne dříve a ne později.

 250. Schumi – 289 – Ne, to není o tom, co je fair play.

  Je to o tom, že policie tu opravdu není od toho, aby trestnou činnost vytvářela. Policie má trestnou činnost vyšetřovat, pokud si někdo žádá nějakou trestnou činnost vyšetřit.
  Tím, kdo žádá by měl být v první řadě občan, může tím subjektem být i firma (krádež materiálu např.) a může tím subjektem být třeba i státní úřad (typicky např. berňák).
  Ale opravdu nepovažuji za demokratické, vhodné a dlouhodobě udržitelné, aby policie jednala tak nějak sama od sebe nebo i v návaznosti na další orgány typu státní zastupitelství, soudy apod. Ten podnět k tomu, že se vůbec má policejní zadek pohnout prostě musí přijít z venku, od někoho, kdo se cítí poškozen. Pokud takový podnět není, nelze nic vyšetřovat, protože kde není žalobce, není soudce.

  Pokud by to nedejbože mělo fungovat jinak, jsme jednou nohou v situaci, kdy si policie začne zvyšovat platy a výkony tím, že při vyšetřování jednoho činu tam nastrčí „důkazy“ dalších tří činů, které se ani nemusí týkat původního sprostého podezřelého, ale úplně jiných lidí, v jiných „případech“.

 251. 288 — Nojo, Schumachere, jenže typickou situací (na niž Pavel Kořenský možná naráží) se mi zdají spíše býti účelová trestní stíhání, probíhající na základě pseudodůkazů získaných (např. odposlechy či při domovní prohlídce) poté, co se výchozí podezření ukázalo zjevně neprokazatelné. Buď si tedy OČTŘ chtějí zachovat tvář a doložit veřejnosti, že obviněný nesedí už půl roku ve vazbě jen tak pro nic za nic, anebo již výchozí podezření bylo od počátku účelové, plynoucí ze snahy opatřit si důkazy, popřípadě z toho, že obviněného kdosi nemá rád.

  Takhle se kriket nehraje. S tím, co píšeš v 288 a 289 souhlasím, ale reálný problém se mi jeví býti jinde.

 252. Ehm, koukám, že než jsem to nadatloval, Pavel napsal dva podobné příspěvky…

  Ovšem vyňal bych případy vražd a vůbec ty, kdy poškozený není schopen trestný čin oznámit.

 253. Nebo ještě jinak a stručněji.

  Policie odposlouchává právníka (nebo třeba daňového poradce) z toho důvodu, že jest podezřelý ze zpronevěry 10 mega v podniku Kompronarex. Z odposlechů zjistí, že jeden jeho klient možná sejmul ženu („Trh sem jí, pravil“) a pět dalších klientů zkoumá možnosti jak oholit placení daní až na kost.

  V takovém případě by policie měla jakékoli informace týkající se klientů toho právníka prostě ignorovat, nikam nezapisovat a z jakýchkoli záznamů vyřadit, pokud již dříve nemá povolení odposlouchávat toho vraha nebo ty daňové optimalisátory.

 254. Zpátečníku – vraždu, resp. podezření z vraždy víceméně vždycky někdo oznámí. Lidí, kteří zmizí a nikomu nechybí, je v ČR nebo obecně v civilisované Evropě překvapivě málo. Proto v rámci této diskuse nevidím vraždu jako problém. Pokud někdo víceméně normální zmizí, nahlásí někdo (rodiče, manžel, přítelkyně, přítel, manželka, děti, teta, kolegové v práci atd.) jeho zmizení. Policie začne vyšetřovat a od toho okamžiku jsou dle mého názoru přípustné důkazy získané jakkoli. Protože jak jsem psal, je to situace, kdy přišel podnět „z venku“. Pak ať policie klidně použije i důkazy získané jinde.

  Ale nemělo by být možné a není to IMHO v demokratické společnosti přípustné, aby policie začala vyšetřovat tak nějak „sama od sebe“, bez podnětu.

 255. Nojo, to je zas druhý extrém. Policejní hlídka narazí, někdy touhle denní dobou, na mrtvolu, kupříkladu ležící na silnici… Tady v podstatě požaduješ, aby ji objela, spíše než by šla po potenciální horké stopě, a počkala nejméně do rána, neb nelze s přílišnou jistotou předpokládati, že oběť někdo začne postrádat dříve.

 256. Ještě bych ale, byť je to trošku OT, připomenul institut soukromého žalobce, který existoval před válkou (nevím, kdy přesně zanikl). V současném systému člověk, který se cítí být poškozen trestným činem, je zcela odkázán na OČTŘ — jestliže si jej tito vyhodnotí jinak, nemá poškozený praktickou možnost pachatele dostat před soud.

 257. A nebo ještě jinak, pro pochopení toho jak to myslím – uvažme hypotetický příklad.

  Policie provede domovní prohlídku v bytě nechvalně proslulého recidivisty Pepy Nožičky, který je známý tím, že páchá opakovaně vloupání do bytů s cílem odcizit peníze, šperky, elektroniku a jiné cennosti. Policie při domovní prohlídce zajistí 15 notebooků, které Pepa Nožička ukradl v místech, kde rozhodně neměl co dělat.
  Práce policie by se měla omezit na to, že Pepa Nožička půjde po osmé bručet za odcizení fůry věcí a notebooky by měla policie vrátit majitelům.
  Ale rozhodně by policie neměla být oprávněna ty notebooky zapnout, kontrolovat u nich disky a následně sama od sebe rozjet vyšetřování a zatýkání majitelů těch notebooků a dalších osob na základě toho, že ty notebooky obsahovaly ilegální software, muziku a filmy z Internetu, dětské porno, vyděračské dopisy psané ve Wordu nebo třeba bankovní příkazy k odklánění pěti miliard státních peněz na Kajmany.

 258. Zpátečníku – 297 – ale to vůbec ne. Policie tělo zajistí, vyžádá si soudní pitvu a všechny tyhle náležitosti a zkusí zjistit, kdo to je. Na základě té pitvy se dozví zda dotyčný zemřel na infarkt cestou z hostince nebo třeba to, že byl umlácen kladivem den předtím a vyhozen na silnici z jedoucího automobilu. Zároveň prověří, jestli má to tělo u sebe doklady a pokud ano, najde příbuzné. A podle okolností je buď seznámí se smutným faktem, že děda z hospody už nedorazí nebo začne vyšetřovat vraždu.
  Pokud se totožnost těla nezjistí, je toto uloženo do mrazáku, podoba porovnána s databází osob pohřešovaných a pokud pitva prokázala, že jde o vraždu, vyšetřuje se to jako vražda neznámé oběti. V tom všem nevidím problém.

 259. Ostatně, to je podobné, jako když běžné švestky pojedou autem na hlídce a uvidí vymlácenou výlohu do obchodu. Stopnou auto, vylezou, zkontrolují co a jak a pokud zboží zmizelo či kasa je vypáčená, vyšetřují vloupání. Potud vše v pořádku.
  Ale není přijatelné, aby policie odposlouchávala občana XY v souvislosti třeba se znásilněním, zjistila, že mu volal kamarád, který se pochlubil, že „udělal sámošku“ a na základě toho zatkla toho kamaráda a teprve pak začala pátrat, jaká sámoška a kde byla vykradená…

 260. Mimochodem, jen tak k zamyšlení na dobrou noc.
  Ani nechci domýšlet konce do kterých povede současná praxe, tak jak ji popisuje Schumi v 286 a 288 v budoucnu.

  Kdy třeba místo odposlechů se budou zkoumat posvátné krávy nazvané „analýza DNA“. To by pak stačilo do pracovny Janouška a Rittiga a na lože Nečase pohodit vlas či slinu Za Orálka nebo plešatého vezíra Sobotky (od něj tedy spíš slinu), v koupelně Sobotky ponechat slinu Kalouska (sejmutou ze sklenky virózy v PSP), na loži Nagyové nechat kousek Zemana a policie by mohla sebrat úplně všechny, protože jsou PROPOJENÝ. Zavřít je do cely předběžného zadržení, nechat je změknout a pak jen čekat co vyklopí.
  Bude to bezpochyby účinné, ale daleko za hranicí toho, v čem bych chtěl žít…

 261. Dobré ránko!

  Tady si vážně někdo myslí, že si na paní „premierku“ Nagyovou nikdo nestěžoval a nežaloval na ni? Dámu, která rozhodla (co měla co rozhodovat?), že ministrem nebude Doktor nýbrž Kubů? Která seděla v komisi (co tam propánajána dělala), rozhodující, kdo bude ředitelem Lesů ČR?
  A zajisté naštvala kde koho, když šla na ruku Rittigovi a Janouškovi?
  http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=782526

 262. Tak co? Uz se Necas picnul ? Doufam, ze si na to koupil svou pistoli a sve naboje, nerad bych aby se picnul za penize danovejch poplatniku 😀

  Pavle to vsechno co pises je sice hezke, ale s demokracii to nema nic spolecneho. Tedy se svobodou ano, ale jak je jiz empiricky dokazano, demokracie a svobpda jsou jako ohen a voda.

  A samozrejme je hnusarna uplatkarska, kdyz se polutici uplaceni funkcema, ze se odklizeji nekam vejs, …..

 263. Dobré zas ráno – mno, když tak dočítám, co se tu přes noc urodilo, nezbývá mi něž konstatovat se škodolibostí sobě vlastní – Já tu píču tomu pionýrovi přeju!
  Je to jen další z mnoha drobných krůčků směřujících k likvidaci ODS, té strany, co již dávno měla být na smetišti dějin… Minimálně od doby velkého vlajícího péra…
  A v TOP 09 se to taky začíná mezi sebou mydlit – samé dobré zprávy…

 264. Ach jo…, včera se mi cestou definitivně podělalo dobíjení, vybila baterka a bez elektriky to auto nejede a nejede.Ještě že jsem dosud nepřezul a měl jsem sebou zimní výbavu.Přes kabely jsem to trochu dobil, pak plně a pak jsem vypnul vše, co je k jízdě nepotřebné a dojel domů.
  Dal koně ven, udělal stáj a a těšil se na dnešní dopolední hosty.
  Ráno vstanu, opařím se kafem, vlezu do stáje, že dám koně domů a ČVACHT! stojím ve vodě.
  No co byste řekli?
  Když neprší, tak mi v noci praskla trubka a nevěřili byste, kolik se do té stáje vejde vody!
  CELÝ VRT!!!
  Takže teď mi navíc ještě neteče voda.

  A ti lidi jsou za hodinu (spíše za půl) zde… 🙁

 265. Dobré ráno.
  Dobré ráno.
  Šlachta řekl, že začali s prověřováním zločinecké skupiny začátkem roku 2012. Důvod pro prověřování organizované zločinecké skupiny byl NEÚMĚRNÝ ZISK a vliv v polostátním sektoru. Byla bych ráda, kdyby pan Šlachta předestřel co to je neúměrný zisk.
  Pořád mi vrtá hlavou od kdy a základě čeho napíchli Nagyovou. Od začátku? (patřila do skupiny) v průběhu? (moc často si volala s Rittigem). Pokud jenom proto, že si volala s Rittigem, který nebyl z ničeho obviněn, byl „jen“ prověřován, vychází mi z toho, že policajti můžou na kohokoli ukázat, říct hele Pepa Vopruz byl na pívu s Jirkou Prudičem, nejspíš dohadovali kšeft, aby si zajistili neúměrný zisk v polostátním sektoru. Prověříme to! Pak už jen stačí napíchnou telefony k Pepovi s Jirkou postupně přidávat Boženu, Máňu… a prověřovat a prověřovat, prověřovat neomezeně dlouho . On se nějaký ptáček na něco chytí.

 266. Ritig nebyl obviněn, protože není k dosažení – je v zahraničí.
  Možná by bylo vhodné, kdyby byl Schumacher té dobroty , a popsal obvyklé postupy, vidím, že v tom nemáme jasno.

 267. Kačano,
  uvědomte si, že telefony jsou napíchnuté pernamentně a všem. Přidejte si k tomu kamerové systémy instalované všude možně. Pak jenom stačí, aby hoši, co spolu kamarádí, vydali pokyn k realizování objektu. Složky sáhnou do databáze, dohledají komunikaci realizovaného objektu a kamarádům se předloží komunikaci plus seznam kontaktů. Kamarádi vezmou tužku a někde ve vinárně U holubů, nebo v uměleckém prostředí u Myšáka, si sednou se sklenkou dobrého vína a zafajfkují další objekty, které je třeba realizovat, aby dotyčné objekty byly odstaveny od koryt.
  Mě to připadá principielně poměrně jednoduché. Následovníci Jana Husa, Kleisthéna, či jiných komických figur z historie, se mohou hrozit toho, že kamarádi k realizaci používají silové složky státu… 😀 😀 😀

 268. Podnět k vyšetřování podala, jak sama uvádí, Kateřina Klasnová v souvislosti s děním v Lesích české republiky.
  Mně ani tak nevadí zisky Rittigů a spol., ale naprostá neschopnost, indolence a cynizmus lidí, kteří vedou tento stát. Štrougal byl proti nim formát.

 269. Mě by zajímalo, jak dlouho může policejní orgán prověřovat. Je li nějaké časové omezení pro stádium prověřování.

 270. >> Jirka etc.
  Ten von Aachen je vskutku darda, vypadaá to na 2. nejvyšší částku za jeho obraz v tomto tisíciletí. Rekord z roku 2008 je 217,250 GBP. Jinak i ta vyvolávací cena představovala to, čemu se německy říká Liebhaberpreis . Aukční ceny jsou cca o řád nižší.

  >> Zpátečník
  Mně u té operetky šla hlavou představa takového horšího divadélka někde okolo Boulevard de Clichy, kde Umělkyně tenkrát mívaly po představené ještě druhou směnu v nějakém maison close . Nu, a z politiky onoho období mi připadl na mysl hlavně Félix Faure a jeho konec.

  >> Schumi + Pavel Kořenský
  Diskutovaný modus operandi bych viděl už u Čunka. Policejní agent viděl do Čunkova účtu a „orgánům“ se zdálo, že tam má nějak více peněz než by měl – dle nich – mít. Ale oficiálně neviděné nelze použít, tak se vzneslo obvinění a juž se do účtu mohlo. Mám pocit, že o něčem takové psal už Jaroslav Hašek. „–a pilnými domovními prohlídkami se odhalí dosud neznámá banda penězokazů.“

 271. Ptakopysku ad 311 zdá se, že neexistují nevinní, jsou jen prozatím nerealizovaní 🙂

 272. Kačeno, když šli cajti po komkoliv v této kauze, Rittigem počínaje a Janouškem konče, vždycky skončili u Nagyové. Nutně proto museli časem dospět k závěru, že náhoda to nebude. A jestli se nimi ještě zapletla (jakože vypadá, že ano), tak má na krku zločinné spolčení a to přestává veškerá sranda.
  Takže ji bylo nutno eliminovat, aby do věci nemohla kecat. Sledování manželky premiera se k tomu docela hodilo.

 273. prohnili proti prohnilym 🙂
  no jeste ze tam istvan nema rput – to by z toho nakonec bylo i vyhlaseni valky :-(ˇ

  ale co cekat kdyz i u rata bylo prednejsi ze se chytl darebak nez prava cloveka.

  jinak to cele je dle mne spusteno nedockavosti sobotky je nakonec dobre ze je nedockavej jako paroubek.

  sumi ve spouste veci s tebou souhlasim a ma to tak byt aby byl potiran zlocin.
  ale pokud je schope stat, statni slozky ( tady policajti a SZ morava) machinacemi a opovrhovanim nad zakonosti pripravit si divadlo at mohou zavrit lidi a pak je “ vytezit“ diky psychickemu natlaku ( kdy to dojde az k fyzickemu ? 😮 ) – jde proste o policejne zastupitelsky puc.

 274. Hmm, jako osoba, která už vzhledem k svému věku ztratila metafyzický rozměr své bytosti , „aféru“ Nagyové a spol.sleduji se skepsí-prostě “ mnoho povyku pro nic a nic „ a „hora porodila myš“ (jak výše uvedla varanka) 😕 Manévry policie v rozsahu celoevropského cvičení NATO kvůli 8 lidem , obviněných nakonec tak z triviálních „zločinů“ jako je sledování manželky premiéra nebo -nedej bůh- korupce ve formě přidělování sinekur (což je praxe stará už od úsvitu lidstva) 😕 Osobně myslím, že v zákulisí z toho je docela dost vidět prsty Kalouska 🙁
  Co mne na téhle „tragikomedii“ děsí ,je fakt, na který jsem si dovolila upozornit už v souvislosti s „čunkiádou“ : skutečnost, že se nám tady rozbujelo zhoubné zločinné spiknutí, nenápadně zakuklené v některých záhybech státní moci , které by bylo třeba vymýtit i s kořeny, neboť jinak hrozí nebezpečí, že zachvátí celou státní moc i celou společnost ještě ve větší míře, než tomu bylo za přechozího režimu. Tenhle způsob špehování totiž IMHO dokáže proniknout do všech domovů, zmocnit se pod záminkou „zájmů společnosti“ i těch nejbedlivěji střežených tajemství, využít každé slabé chvilky, každého špitnutí, prohrabovat svědomí každého občana, a postupně všechny dohnat k mlčení a bezmoci 🙁
  Osobně se mně sice hrubě nelíbí nepotismus i politické „handlování“, ale IMHO tomu nezabráníme sledováním každého, kdo je momentálně nepohodlný nebo má jiný názor ; vážně chceme, abychom se báli sejít se po létech s bývalými i současnými kamarády anebo špitnout o čemkoliv i v těch nejimtimnějších chvílich ? Opravdu obětujeme svou svobodu (ať pod tímto pojmem každý rozumí něco jiného) za pofidérní pocit bezpečí ?

 275. 301 Pavle to jistě ne. Napřed v databázi zjistí o kterou sámošku by mohlo jít, jaké stoy byly zajištěny, jestli kamarád má trestní minulost a záznam daktylů v v afis a podobně. Podle čísla jeho mobilu nechají zjistit lokalizaci v síti v době činu. Když sto na něj sedím tak si pro něj dojdou s povolením k domovní prohlídce. Při ní kromě některých odcizených a ve sklepě najdou laboratoř na výrobu pervitinu. Přibude další paragraf.Z jeho mobilního telefonu zjistí databázi kontaktů a u operátora vyžádají výpis veškeré komunikace za posledních několik měsíců a uchované sms. Ověří která čísla jim procházejí v jiných věcech, například známých feťáků a podobně a porovnají se získanými daty. Pak si pro známé figury dojdou a drobet je zmáčknou.U feťáka stačí když si nemůže včas dát potřebnou dávku. Zvlášť když mu seberou nějakou drogu, kterou měl u sebe. Pak ze sebe vysype lecos zajímavého. Kolik čeho a za co nakoupil. Přibude další paragraf. A vyjde najevo, že onen tu sámošku neudělal sám, ale s kámošem. Další paragraf o spolupachatelství. Zmáčknou kámoše a ten vysype, že od něj dostával drogu. Další paragraf. Podle daktylů se zjistí, že kámoš udělal nějaké kanceláře a byty. Máme dalšího obviněného. V jeho mobilu je spousta kontaktů, další jsou ve výpisu komunikace včetně zajímavých sms. A jede to dál… Tak přibližně takhle policie pracuje v případech běžné kriminality aniž se nad tím kdokoli rozumný pohoršuje.
  Pohoršoval by ses nad použitím takových prostředků, kdyby policie vyšetřovala například vykradení Tvé firmy, domova…No a teď si ty drbany z ulice vyměň za drbany z vyšších kruhů z téhle kauzy. Vidíš v tom nějaký rozdíl? Já ne. Tihle jsou dokonce horší. Protože si ze státu, který platíš, z res-publiky, dělají svůj soukromý podnik. Za Tvoje peníze.

  Rittig není obviněným, protože mu nebylo doručeno usnesení o tom. Jsou dvě možnosti. Buď se podaří mu ho doručit, nebo nepodaří proto, že pobytem v cizině se skrývá. V tom případě bude stíhán jako uprchlý, bude mu ustanoven obhájce, trestní stíhání bude zahájeno doručením obhájci a soud vydá mezinárodní zatykač. Nějaké odsouzení na vzdáleném horizontu nepovažuju za zásadní. Zásadní význam má, že to prasklo a tím je ze hry. Největší újmou zločince tohoto druhu je, že to na něj praskne. Špatná obchodní pověst. Leckdo si rozmyslí jít s ním do holportu, hlavně ze strany veřejné správy, protože to zavání i kriminálem. O to v podstatě jde. Přestřihnout penězovod vedoucí od státní kasy.

  Tak se dostáváme k ekonomice a k tezi o užitečnosti pumpování veřejných peněz do ekonomiky v představě, že se rozjede a už nikdy nezastaví a bude ráj na Zemi. Rozuměj do soukromého sektoru a ráj pro některé, kterým je umožněno si nasosat.
  Protože míra korupce a zneužívání státní moci je přímo úměrná míře takového přerozdělování.

 276. Nesdílela jsem všeobecné uspokojení ze zadržení Ratha. Už tehdy jsem varovala před puštěním policejních psů z řetězu.Celá kampaň „proti korupci“ je jen dělostřeleckou přípravou k potlačování svobod a čtenáři Blesku mají orgasmus. Máme se na co těšit.

 277. 319 sumi muzu se zeptat ?
  popisujes gestapo, STB nebo nejake postupy jinych vysetrovani 😮

  hele ten fetak urcite bude mit i zizen i kdyz to mozna i nefetak.
  taky prej spendlik za nehet celkem boli – co rikas .
  nikdo neni dost silnej ne nakonec rekne co je treba .
  doprdele koukni se na to westikovo – „Opravdu obětujeme svou svobodu (ať pod tímto pojmem každý rozumí něco jiného) za pofidérní pocit bezpečí ?“

 278. baubo ja bych citil uspokojeni nad zadrzenim ratha pokud by mu prokazali to co opravdu delal bez pouziti postupu co nam tu nekteri policiste a nekteri SZ ( bohuzel i soudci )
  ukazuji.

  hele u toho soudu co dnes je tech osm jsem stal.
  Jak na mne rvala soudkyne ,ze jsem jako svedek odmitl podepsat vypoved kdyz mi ji vysetrovatel nechtel dat v kopii, bych nepral nikomu . 🙁

 279. 318 Westíku, je dobře, že to prasklo. Souhlasím, že by se to obešlo bez onoho mediálního cirkusu. Stačia stručná zpráva.
  To co by dřív zvádlo pár licí v kožeňácích případně baloňácích (podle doby a místa), je nyní zpotřebí vojenských manévrů. Je to módní kulturní záležitost jako lecos. Jedni z nějakého důvodu mají zálibu v černých autech s černými skly, jiní v černých těžkooděncích. Ostatně, když už je máme a platíme je, proč je nechat flákat, je to pro ně trénink. Vlastní kulturu má policie, státní zastupitelství. S nějakou potřebou zviditelnění, předvádění své užitečnosti, hledání politickén podpory například pro zřízení specializovaných úřadů v boji proti korupci. A samozřejmě jako u oněch druhých jde o penězovod.

 280. Pepo, myslíš vyhlášení války Maďarsku? Když Ištván stíhá Nagy a komentuje to Šándor? 😀 😀 😀

  Psal počátkem týdne k té aféře nějaký novinář, že kruh kolem knížete z Hluboké se stahuje… (možná kvůli té záměně Bočků?).
  Byl jsem včera na Hluboké a tam klid, žádní podnikatelé bez discipliny v parku na stromech nevisí, ani neskáčí z oken mrakodrapů, natož aby zmateně pobíhali po náměstí. Hotel Hubert i restaurace Hubertus jsou na svém místě, otevřené, fungující.
  A tak mě napadlo, jestli jsem si tu poznámku nějak špatně nevyložil a ten pisálek neměl obratem: „kníže z Hluboké“ na mysli Schwarzenberga. 😀

  Tak se pojďte nahoru podívat, jak KS odhání popovodňové komáry.

 281. pasáčku,
  defakto Schumi velmi pěkně popisuje velmi jemné a decentní konání jakékoli policejní organizace na tomto stupni technického vývoje, která ve sluneční soustavě existuje. Domnívám se, že popisuje dokonce tu nejměkčí variantu vyšetřování. Americký waterboarding, elektrošoky, či pravá ruská, či čínská nakládačka dřevěnými pendreky jako prostředek získávání důkazního materiálu je o level výš 🙂

 282. Ptakopysku, a také je rozdíl mezi Guantanámem a Ostravou!!!
  Na Guantanámu je čistší vzduch. 😉 😀

 283. 306 – Hele, PeSi, to je hezký, moc hezký… Ale což taková zaječí ouška? Těch totiž dědeček pěstoval trs v jedné okrajové části skalky, jenže když se mu pak z důvodu pokročilého stáří celá zahrada vymkla z rukou, po pár letech jich vyrostly učiněné plantáže zcela jinde. Ty ovšem kompletně do poslední rostlinky zmizely samy od sebe, víceméně dříve, než se vůči nim zmobilizoval odpor, jsouce nahrazeny lamiem (hluchavka žlutá, zřejmě nějaká zahradní forma přeskočivší z jiné zahrádky). To bylo zčásti pracně hubeno, což jedině napomohlo tomu, aby celá zahrada zarostla bršlicí kozí nohou (strašnej neřád kvůli těm oddenkům, zejména když se tyto jeden snaží vykopat z pozůstatků skalky), ostružinami, a dalšími plevely tak příšernými, že se je zde ostýchám vůbec vyjmenovat. Druhová sukcese, s užitím učeného termínu mi vyložil spolužák zahradník… Teď se akorát snažím vytrhávat tu bršlici v naději, že s jejími zbytky si poradí zmíněné lamium, a toho už se nakonec nějak zbavím, až budu opravdu chtít. Ostružiny mi pořád vyrůstají z oddenků 15 či 20 cm pod trávníkem, vzdor všemu, co tvrdil (jiný) zahradník, který jej zakládal…

  Odbočka – zajímavé je, že svlačec (naštěstí omezeně) vyrůstá z přesně stejných míst jako před 50 lety; přesně odtud, kde se jej tehdy dědeček snažil eradikovat vskutku od kořene, prokopav se při tom do hlubin, které se mi jako malinkému toddlerovi tehdy jevily závratné. V posledních desetiletích to vždy jsou tak dvě tři rostlinky. Nechávám být, nanejvýš si recituji Reynkovy verše o svízeli.

  No zkrátka, abys, zatímco se dosud budeš škodolibě těšit z trapně se vlekoucí agonie ODS, jednoho krásnýho dne nepřišel ke státnicím a nezjistil, že k tradičním předmětům přibyly dva další, totiž Lidská práva a VEM (Velká Evropská Myšlenka)…

 284. 321 pzs, popisuju realitu. Jistá míra nikoli nezákonného diskomfortu je velmi nápomocná. Zadržený má právo na lecos, ne však na drogu. Jeho problém. Když se ho podaří sebrat akorát když potřebuje svou dávku, je to výhoda. A jeho problém. Ostatně ze své zkušenosti ví, že se vyplatí spolupracovat s vyhlídkou na mírnější trest. Toto není hra ani sport. Je to válka.
  Zákon, který se zvrhne v ochranu zločinců namísto aby poskytoval ochranu před nimi a aby bránil stíhání nevinných, je zhoubný zákon.

 285. 325 ptakopysku, je tu nějaký rozdíl. Gestapo pragmaticky mlátilo lidi aby z nich dostalo užitečné informace. Státní bezpečnost mlátila lidi nad to aby je přinutila k doznání k činům, které nespáchali. Jedněm šlo o efektivitu, druhým o kanonenfutr pro monstrprocesy. Pravda, moc používající gestapo nepotřebovala monstrprocesy, pro takové případy měla neformální sonderbehandlung.

 286. 322 psz, když na Tebe řvala soudkyně, to bylo ještě v době míru, socialismu a všeobecného strádání, nebo již v době nynější, době demokracie, lidských práv a všeobecné prosperity? Jejím úkolem bylo poučit Tě jako svědka, případně i jako poškozeného, řádně vyslechnout a umožnit položení otázek obviněným a obhájcem a vše řádně zaprotokolovat. Kromě toho nyní se z průběhu líčení obvykle pořizuje zvukový záznam. Toť vše. Do toho, žes v přípravném řízení podmiňoval podpis vydáním kopie protokolu, jí bylo kulový. I vdobě míru, socualismu a všeobecného strádání. Ovšem tehdy nebylo radno poddanému vyskakovat, protože strana a vláda… Dnes je to přece jen o něco lepší. I recidivistů přibylo….

 287. Neřekl bych, že jde o prkotinu.
  „Privatizace “ tajné služby, a fakt , že byli sledováni lidé, kteří sledování být neměli, navíc organizací, které vůbec nemá právo operovat v ČR, by mělo všechny , co maj plné ústa svobody vybudit k protestům.
  Dnes sledovali Nečasovou, příště je někdo pošle na Vás.
  Ti ščéfové rozvědky potřebujou dostat na hubu, aby jejich nástupce nenapadlo něco takového dělat taky.

 288. Tak zpět – přehlédl jsem, že byla sloučena vojenská rozvědka a kontrarozvědka.
  Takže – operovat na území ČR sice může , ale jen v těchto oblastech
  citát z webu rozvědky :
  Vojenské zpravodajství má zákonem o zpravodajských službách ČR vymezenu působnost – zabezpečování informací o záměrech a činnostech představujících vojenské ohrožení České republiky, o zpravodajských službách cizí moci v oblasti obrany, o záměrech a činnostech namířených proti zabezpečování obrany České republiky a o činnostech ohrožujících ochranu utajovaných skutečností v oblasti obrany České republiky.

  Dost pochybuju, že by paní Nečasová představovala cokoli z uvedeného,

 289. (332) ale no tak, Halle, to Vaše svatouškovství mne docela baví ! Opravdu si myslíte, že např.takový generál Randák si občas soukromě „nezaslídil“;jeho současné aktivity vykazují IMHO značnou míru předchozí zkušenosti 😕 To, že „není-li (momentálně) žalobce, není soudce“ přece neznamená, že se tak předtím NIKDY nedělo -jen se na to už zapomnělo anebo nebyla politická vůle ( a že těch afér bylo – Bamberk, kufříky s tajnými materiály v tramvaji, Olovo atd, atd.) 😕 „Kdo chce psa bít, vždycky hůl najde “ – prostě NĚKDO se chce zbavit Nečase 😕

 290. 331 Halladine, jsi odhalen. Jsi tajný liberál. V první řadě knihovny máš Marxovky-leninovky a za nimi ukrýváš Hayeka, Rothbarda a další. A u některých občas mívám pocit, že je to přesně naopak 🙂

 291. Westíku,
  to že se dělo v minulosti něco nekalého / a prošlo to/ vůbec neznamená, že se to má i nadále tolerovat.
  Váš argument je stejnej, jako kdybyste řekla, že protože v minulosti nebyl odhalen pachatel vraždy, mělo by se přestat s vyšetřováním vražd úplně.
  Napak, pokud lze dodatečně třeba tomu Randákovi něco dokázat, měli by ho zavřít teba teď

 292. Halle , a co když si v plné restauraci k Nečasové přisedli rusky hovořící cizinci?
  Mně se pořád zdá, že v tomto případě je chyba na straně té rozvědky.Tedy pokud jim Nagy protokolárně neposlala (a i kdyby poslala!) pokyn s č.j. a něčím podpisem k zahájení sledování.
  Ve všech ostatních případech, a i v tomto, ji měla ta VKR odmítnout.Oni především mají znát své možnosti a povinnosti.Ne ten, kdo o něco požádal…

  Já to fakt vidím černě! Když si vzpomenu na Kořistku s Dalíkem, Čunkiádu (a účast KS v ní) a srovnám to s průběhem a vývojem dnešní kauzy, zdá si mi to jako přes kopírák…

 293. Schumachere, mýlíš se
  Nemám ani jedno, ani druhé, i když jsem kdysi , po diskuzi s Foundrym usoudil, že by nebylo špatný přečíst si první díl Kapitálu.
  Jenže se nenašel čas, a už to asi nestihnu.
  Stíhám čím dál, tím míň. 🙁
  Kdybych se měl nějak charakterizovat, nazval bych se idealistickým pragmatikem. Všechny směry, které jsi vyjmenoval jsou naplněny určitou ideologií, která je velmi často v rozporu s realitou.
  Takže si ze všeho vybírám to, co se mi zdá, že neodporuje zdravému selskému rozumu.

 294. (336) Halle, Vaší argumentaci říkám „argumentace ble ble ble“ 🙂 Vymyslíte si něco, co z mého příspěvku vůbec nevyplývá ,a argumentujete proti tomu, co jste si vymyslel 🙂

 295. Šumaváku,

  samozřejmě je chyba na straně rozvědky. Ostatně , kdyby si k té nečasové sedl nějakej Rus, mohlo by být v pořádku, že na to někdo, třeba i Nagyová upozorní rovědku , či Bis,
  A bylo by v pořádku, kdyby to přešetřili.
  Ovšem nemaj co hlásit Nagyové o výsledcích toho pátrání.
  Ovšem ten požadavek vznesla Nagyová.
  Je ve vysoké funkci, dobře placená, a měla by vědět, co může, a co ne.

 296. Wesatíku, mi se zdá, že jsem argumentoval k věci.
  Držet se Vašich argumentů, neměl by být obžalován třeba Rath. I před ním se děly věci, které jsou mu vyčítány, a prošly. neříkejte, že ne.
  A stejně by se mohlo tvrdit, že právě na něj byly vytaženy, protože někomu vadil – a velmi.

Komentáře nejsou povoleny.