Dočasně = na 21let ?

Macron jede, aneb společné vlastnictví výrobních prostředků je nejlepší. Ťok se znárodňováním políček pod dálnici je naprostý žabař.

Macron se rozhodl k razantnímu kroku.

Dočasně znárodní loděnice, které vyrábějí největší lodě světa, aby je neovládli Italové.

V EU je všechno možné – kromě pomazánkového másla, dvakrát smažených hranolků a chleba se solí.
Jinak si myslím, že i kdyby ty loděnice ovládli Italové, nebylo by to, vzhledem ke stavu italského hospodářství a přijímání migrantů (Tu loď co brání vjezdu migrantů do přístavu tam nechtějí!), na dlouho. A pak by je stát mohl koupit za  1.- €
Velká francouzská hospodářská revoluce opět zahajuje novou éru v dějinách Evropy…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 071 komentářů u “Dočasně = na 21let ?

 1. Dočasně…. Kde jsem to já už slyšela… to je to, co má jako měrnou jednotku jeden furt?

 2. Oni by to ti zdejší zarputilí diskutéři stejně převedli na politické! ;.)

 3. Jak kteří, quivis, jak kteří. Mě by to zajímalo, protože Danu znám a jejích postřehů si vážím.

 4. BTW, nemohl bys jmenovat, kdo je zarputilý diskutér? Já se tu nevyskytuji tak často, abych to postřehl.

 5. Rusové kdysi taky zprivatizovali jednu lodějnici ( vojenskou ) v Pitěru , a než se stihli rozkoukat, tak byly jeřáby rozřezané a ve šrotu 🙂

 6. „Rusové kdysi taky zprivatizovali jednu lodějnici“

  MAcron nic neprivatizuje, Macron znárodňuje.

  Ale kdyby čerstvý soukromý vlastník zjistil, že u vojenské loděnice, kterou měl před tím ve správě stát, jsou jeřáby akorát na odvoz do šrotu, tak by mně to nijak moc nepřekvapilo.

 7. (8) Nejspíš nepochopení významu slova privatizace.

 8. Macron brání privatizaci do zahraničí. Macron neznárodňuje, pouze využívá toho, že má opci na koupi části akcií firmy, kde už nějakej podíl francouzský stát má.

 9. vzhledem k tomu, že Francie je tradičně významnou námořní velmocí ji osud nějaké loděnice neohrozí.

 10. Pokud tá lodějnice staví válečné lodě

  STX France mimo jiné loni vyrobila největší výletní loď na světě Harmony of the Seas. Vyrobila také Queen Mary II a je výrobcem trupů vojenských lodí, včetně těch letadlových.

 11. A má ji koupit italská lodějnice Fincantieri, která take staví válečné lodě a konkurují si.

  Strpět, aby největší lodějnici v zemi koupil její konkurent asi by nebylo rozumné.

  Macron ví,co dělá.

 12. Dobré zas ráno… Tak zas další multikulturní obohacení… Pevně věřím, že z toho má Andělína velkou radost, jak úspěšně se Německo integruje do kozomrdského chalífátu…

 13. Řešením by možná bylo, kdyby Francie převzala kontrolu nad firmou Fincantieri. Pak by Macron nemusel znárodňovat.

 14. Dobré ráno,

  Halladine ty jseš fakt přírodní úkaz…. Macron ví, co dělá, mladej Stropnickej ví, co dělá….

  Samozřejmě , že vědí, co dělají. O to ale vůbec nejde.

  To nakonec věděl i Stalin a Hitler. Zatraceně dobře to věděli a dělali to za potlesků troubů, kteří říkali „on ví co dělá“.
  Jde o to, že těmhle ideologům je fuk, že to povede k průseru, hlavně že to bude k jejich prospěchu, namastí si kapsy, urvou větší podíl na moci, dokážou sami sobě, že jsou vyjimeční a lidi jako Ty nebo já to odnesou a zaplatí.

 15. ad 18 A kdyby ten člověk vyšel ven a střílel dál, to by bylo řečí, že policie nezasáhla.
  Jak asi měli vědět, že nestřílí na někoho. V bytě se obvykle nestřílí.

 16. Hele,maYdo,

  kecáš a houby víš. Zbrojní výrobu si každej stát trochu rozumnej stát hlídá.
  A divila by ses , co všechno US vláda nedovolí prodat do zahraničí. A nejen ze zbrojního průmyslu.

 17. Uherské Hradiště? Pálenice v kraji už jedou? Tohle vypadá na dojíždění starých zásob, nebo na košt nového materiálu.

 18. Nedalo mi, nahlédl jsem do komentářů ke článku a vida!
  Vydržal je jebnutý už dávno a chlastá extraligu. Uplně čumím, že tahle typa má ZP.
  😀 😀 😀

 19. Jasně, chlastáme slivovici od rána do večera…:)
  Ptakopysku, plete se Vám to s Valachy.
  My tady pijeme i víno, čistě „slivovice region“ je Dana/Martin TT.
  Clear ?:)

  BTW, kdy u Vás dozrávají trnky (švestky) ? Že už uvažujete o pálení ?:)

 20. Macron, loděnice…
  Souhlasím, je to krok správným směrem.

 21. 19 ovšem „Kolektivní identity neexistují. Existuje pouze jednotlivec“
  mi zní nějak povědomě….

 22. NoName,
  kecáte 😀 😀 Jsou mezi vámi jedinci, samozřejmě nikterak nesouvisející s regionem a převládajícími konzumními zvyky a zřejmě krajem jenom procházející, nebo žijící v hluboké ilegalitě, protože jinak by tihle podnikatelé zdechli na skrčeninu.
  https://www.firmy.cz/Velkoobchod-a-vyroba/Vyrobci-potravin/Vyrobci-napoju/Vyrobci-lihovin/Pestitelske-palenice/kraj-zlinsky/uherske-hradiste

  P.S.
  tušil jsem takovouto námitku a zagůglil jsem. 😛

 23. mimoto píšu, že možná dojíždí staré zásoby. Proč ausgerechnet trnky? Moravák dokáže vypálit skoro ze všeho, snad akorát z hub ne.

 24. Můj prastrýc – páleničář – vypálil jednou sedm metráků zkažených banánů. Ovšem takovou sviňárnu můžou udělat jen v Hustopečích. Kde byl jako učitel, vinař a vedoucí pěstitelské pálenice. Ale když zákazník přivezl, tak vypálil.

 25. 28 – nekecá, nad Napajedly je nejsevernější vinice s Mullerem-Thurgau. Ostatně já nepovažuji celou oblast od Vizovic za Valašsko. Dokonce i Jelínek, tedy ten zakladatel pálil z trnek z Vlachovy Lhoty a Vysokého Pole, což už Valašsko je, ale tady u nás.

 26. martine tt
  já jsem vedl řeč o pálence, nikoliv o víně. Že by se někdo přesytil moravských kyselinek a byl potom akční a dynamický, vzal by pistoli a střílel, to se mi nechce věřil. Spíš po kořce lidi dělají divné věci.

 27. 30 banány byly ve stavu nejvyšší cukernatosti, už spontánně nakvašené, tak dokvasil a vypálil na exklusivní banánovici. Což považuji za dobrý nápad. Supermarkety likvidují spoustu neprodaného jižního ovoce. Takovou směs vypálit na tropikánovici.
  Rozhodně by to bylo lepší než vychvalovaný chlast ze zkvašeného obilí či dokonce brtambor. Včera na nákupu jsem přehlédnul regály plné naředěného ochuceného etylalkoholu v pěkných láhvích s pěknými vinětami. Za „pěkné“ ceny. Vysoce zdaněné naleštěné prdy. Jak ušlechtile okecat hubyožírání. Odcházel jsem s láhví Okeny. Nezanechává šmouhy….

 28. „Zbrojní výrobu si každej stát trochu rozumnej stát hlídá.“

  Rozumnej stát – není to protimluv?

 29. Řekla bych, že banánovice je ještě docela přijatelná.

  Pro zvlášť kutivý povahy jsou i širší možn sti a lze k tomu i nakoupit odbornou literaturu :

  https://www.levneknihy.cz/hamilton-andy/chlast-za-hubicku/117171

  Ostatně kdo četl knížky JAmese Herriota, jistě vzpomene na kapitolu, kde se nebohý veterinář nechal zlákat u klienta všelijakých nejen ovocných ale i zeleninových vín.

 30. na ochutnávku se nechal zlákat, to mi nějak vypadlo.

 31. Kdysi jsem měla v ruce knížku Výroba domácích vín. Bylo tam i víno z tvrdého chleba. Lákala jsem, aby to někdo vyzkoušel a nikdo nechtěl. Já také ne.

 32. Můj otec, původně potravinářský chemik, dokázal vypálit samohonku snad z čehokoliv. Mělo to téměř vždy 52% alkoholu a nabízel to jako „Polibek mrtvé milenky“.

 33. Vypálit se dá i hovnovice – na kilo hoven dáme kilo cukru.

 34. Já si vzpomínám na rýžový vermut. to byl hit někdy před pětatřiceti lety, pamatuju si, že to jednu dobu bylo populární na mém prvním pracovišti.
  Základem byla rýže, která se nějak nechala zakvasit, a ten kvas se snad po přečištění nechával odležet s citrony a osladil.

 35. Titulek pod fotkou v iděsu:

  „K areálu Čapí hnízdo v Olbramovicích se blíží kolony lidí protestujících proti sňatku šéfa hnutí ANO Andreje Babiše s jeho dlouholetou partnerkou Monikou. Na snímku projíždí protestní kolona kolem areálu a z amplionu informuje o svém postoji. (29. července 2017)“

  Teda, ne že by nebyli kvůli Babišovi proč protestovat, ale proč zrovna kvůli sňatku? A ještě se kvůli tomu táhnout k Čapímu hnízdu?

 36. Dobrý, Honzo. ale do toho kolotoče by ses asi fakt nevešel. 😉

 37. Jen jestli by Ti jí ještě nastříkali kolínskou. Správná růže z pouti musí vonět tou nejsprostší kolínskou, proti který jsou ruský duchy jemným závanem Chanelu č.5

 38. 46 – AeroKarle, to je čeština: „Vlivem neuvedení automobilu do klidu a úplného zastavení, pokračovalo auto v jízdě i přes to, že mu v cestě leželo zmítající se „klubko“ žen.“

 39. Policejní a hasičská čeština je klenot … 😛 Nikdo jiný taky nepoužívá termím „rifle“ pro jeans.

 40. Mňo, tady se pojem rifle používá. Hlavně jako zdrobnělé u oblečení mrňousů – džínyčky znějí dost debilně, takže se říká rifličky.

 41. Dobré ráno. Chcete-li přibrat denně 1% své hmotnosti, pijte syrovátku. Cca 1/6 vašeho objemu. Funguje to, vyzkoušeno.

 42. Dobré zas ráno… 2 ptakopysk – kolega tuhle zahájil nesmlouvavé, ba přímo křižácké tažení proti zdrobnělinám… Přestal s tím, když jsem mu vysvětlil, že je přece jen drobný významový rozdíl, jestli si dva dají po hubičce nebo po hubě…
  Inu, bohatství a krása češtiny…

 43. No, přibírat na hmotnosti rozhodně netoužím… Spíš bych se o nějakou tu hmotnost rád nezištně podělil…

 44. Fujtajbl poránu,
  evidentně se státnické výzvy k semknutí a nadšené výkřiky oznamující výsledek samovyšetření mozku: „Mám pocit, že jsem Hebdo“ nejsou dostatečným hybatelem událostí.
  V Kostnici (to je tam, kde v roce 1415 stával kosmodrom) se na diskošce střílelo. Protože je neděle, mainstream ještě nemá schválené noty a tak jsou zatím informace poněkud chaotické. Odhaduji, že kolem deváté už budou mít tvůrci Názoru hotovo, schváleno a dočteme se pravdu.
  Australani se včera zachovali zcela neevropsky a místo aby nechali běžet proces schvalování vyřízení provedení vystěhování a zbytečně psychicky nedeptali ubohé připrchlíky, tak ty čtyři chlapy rovnou zabásli a udělali obrovskou šťáru. Takhle nelidsky zasáhli, protože měli pouhý pocit, že ti zádumčiví a tiší hoši chtějí udělat atentát na letadlo. Inu, co by člověk chtěl od lidí, kteří chodí hlavou dolů a není jim to divné.

 45. 2 ptakopysk – mám pocit, že Australané se neevropsky chovají již delší dobu a zcela programově… Asi nějak z tý větší dálky lépe viděj, k čemu to evropské chování vede…

 46. (57) Taky je možné, že policajti ještě nic podstatného neřekli a mainstream se v tomhle vedru válí u vody. 😛
  Každopádně, včera jsem se zájmem a pobavením sledoval vyjádření k tomu teroristovi v Hamburku.

 47. Pánové, v tuto chvíli bylo oznámeno pouze to, že „bylo zraněno několik lidí. Není zatím jasné, zda jsou i mrtví.“ Ovšem uteklo jim, že vyhazovač byl postřelen samopalem.

 48. No vida, stopy samopalu, jako již několikráte, určitě povedou na Slovensko. Podle mě je Slovensko zralé na humanitární bombardování.

 49. Dobré dopoledne,

  “ Přestal s tím, když jsem mu vysvětlil, že je přece jen drobný významový rozdíl, jestli si dva dají po hubičce nebo po hubě…“

  Ovšem jsou jedinci, kteří používají zdrobněliny v takové míře, že když řeknou, že někomu dají po hubičce, není jasné, co má jeden očekávat. 😀

 50. V noci mi umřel na Orlíku Punťa 🙁 .
  Vratili sme se s dcerou domů a pohřbili ho na zahradě, vedle dvou koček.

 51. To je smutný, Halladine, ale myslím, že Punťa už měl svoje léta, užil si krásný psí život a psí nebe ho nemine.

 52. No, co jsme tušili! V Kostnici to nebyl terorismus, byl to jen Iráčan.

 53. 65 – no nevím…..prý ten pomatenec se sháněl po komplicech…..volal jako že kde sú bóží bojovníci…
  Asi pomsta jako motiv.

 54. No jo, no, tak v Něměcku se samopaly prodávají v každém supermarketu, jak housky. To si jeden, co vůůůbec není napojenej na nějaký pozadí, jen má splín třeba z toho, že jeho slečna šla na diskotéku s jiným, skočí do superhyper hyper a m ůže jít na věc.

 55. jo, to musí 😀
  aspoň v tom nejsem sama, ale v tom vedru to není velká outěcha.

  sežralo mi to komentář, kde jsem si stěžovala na to, že Macbook je víceúčelový a funguje taky jako topné těleso. Že bych se ho dotkla a sežral mi proto komentář?

 56. Maydo: není co komentovat. Samé radosti, žádné strasti. Jen čtyřletá nápadnice chce stavět z plastových lahví letadlo a já nevím jak do toho.

 57. Jen se zamyslete, nickname. Třeba najdete převratný způsob využití plastových pet lahví.
  Ale třeba má autorka nápadu už nějakou ideu 🙂

 58. Tohle není úplně nejlepší doba pro počítače a už vůbec ne pro notebooky, není jednoduché uchladit to při téhle venkovní teplotě …

 59. no jo, no, uchladit počítače není jednoduché…
  A kdo uchladí mně?
  Teda, ne že by benbyly nějaký způsoby, ale s tou prací se nějak neslučují.
  Nicméně to vypadá, že přijde nějakej ten deštíček.
  jetsli to teda nepotáhne bokem a nevyprší se to někde stranou.

 60. … a tady, dnes po tech mokrých dnech konečně ani neleje, ani neprší…

 61. Všem se omlouvám, ale text potenciálního úvodníku mám na svém notebooku, který se momentálně nachází v opravně servismana, který přislíbil termín opravy na minulé úterý, leč nezdařilo se. Takže text je uvězněn mimo mou dispozici. 🙁

 62. Halle,
  určitě už běhá v psím nebi, ale i tak hluboce soucítím…

  Neděle tu stejně nebyla nic moc, dopoledne vedro, odpoledne mne ze zahrádky vyhnaly bouřky, a to i krupobití. Večer dokonce vypadnul satelit, takže jsem opět sáhla po Miss Marple.

 63. Ráno jsme s dcerou zajeli domů pohřbít Punťu na zahrade, asi o půl třetí jsmese vvrátili zpět na Orlík.
  Odpoledne jsme konečně sestavili lodě a spustili na vodu. K našemu nezměrnému úžasu oba motory nastartovaly a pracují.
  Aspoň něco.

 64. No aa večertu byl opravdu slušnej liják. Gumák asi bude plnej vody.
  No,synátor šel spát do plachetnice,snad s tím něco udělá.

 65. (79) Zálohovat, zálohovat, zálohovat …
  To se mi to kecá … Dobré noci přeji.

 66. Proč bych lezl s noťasem do auta, Schumachere ? Když je moc horko, můžu na dvůr pod pergolu, wifi mám i na dvoře.
  A k tomu můžu popíjet vygooglovanou slivovici jako střelec ze Staráku. I když, v tomhle horku …

 67. 90-i demokracie má své meze. Běžný občan může podlehnout ruské nebo xenofobní propagandě.

  BTW, spousta médií se zodpovědným přístupem uklidila z titulky německé víkendové
  události po pár desítkách minut, nakonec, lidé potřebují klid pro práci a dodávat munici xenofobům by se taky nemělo …

  No a když už jsme u toho, fašisté útočí i přes symboly.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/423760-kotleba-zneuzil-charitu/

  Kotleba jistě věděl, co dělá, nicméně, stíhat někoho pro sumu vypsanou na šeku … Tohle pojetí „práva“ dává nové nekonečné možnosti, jak někoho skřípnout.

 68. 88 Noname, jestliže v tom horku se notebook uchladí, pak není nač si stěžovat.

 69. Německo, Německo – nade všecko!
  Podtitulek odkazovaného článku zní:
  Hostinský obslouží nesprávné hosty, a teď má zavřený lokál. Kde se něco takového stává, u nácků ve východním Německu? Nikoliv, v Mnichově, kde vládne SPD.

  http://www.spiegel.de/politik/deutschland/meinungsfreiheit-hier-kein-bier-fuer-fremde-kolumne-jan-fleischhauer-a-1159946.html
  Podstata článku:
  Před několika měsíci dostal hostinský návštěvu pověřence obvodního výboru. Výbor se doslechl, že v podniku Casa Mia jsou obsluhováni i lidé, kteří se projevili jako přívrženci hnutí Pegida.
  Pověřenec pro pravicový extremismus, řádný sociální demokrat, požadoval na hostinském, aby těmto hostům v budoucnu zabránil v přístupu. Předal mu k tomu dva dopisy, jeden od předsedy výboru a jeden od vrchního starosty Mnichova. Mnichov je pestrý, uvádí se v něm pro všechny hospodské ve městě, a proto nesmí být žádné místo pro barvu hnědou.
  Hospodský, takto ze Sicilie, neměl pochopení. Nemá přece s politikou nic společného. Hosté jedli spaghetti, nikoho neobtěžovali, proč by je měl vyhazovat? On sám pak řádné „ošklivé“ plakáty (proti migrantům či – nedej Bůh – paní kancléřce) neměl. Vztah k hostům, jaký může mít člověk Sicilii nemůže mít ale v pestrém Mnichově. Nejprve někdo nasprejoval na fasádu „Náckové vodprejskněte“ a okna byla polepena nálepkami vzor Antifa. Lokál je teď prázdný. Pivovar dal hospodskému padáka.

  Pikantní je, že si této příhody německé sdělovací prostředky nepovšimly. Zveřejnil ji až Neue Züricher Zeitung. A obratem byl příslušný novinář napaden představitelem jedněch (mnichovských) novin, že provozuje pravičáckou propagandu. Nějak mne přitom napadá návrat o 80 let zpátky. Analogie si každý jistě dokáže doplnit.

 70. 95-je to dobrý příklad k Halladinovým neustálým řečem o tom, že v demokracii nelze nikoho k ničemu přinutit a když tak je tady ještě nezávislý soud …

  Přitom i v demokracii lze člověka, firmu odrovnat, zničit, rozvrátit. A to nebyl použitý žádný nezákonný prostředek. Jenom se kluci a holky, co spolu mluví domluvili.

 71. >> MoName
  Při čtení toho článku mne napadlo, zda na tom obvodním vejboře mají také pověřence pro levicový extremismus.

 72. Minulý víkend jsem měl možnost mluvit se slečnou, tak 27 let myslím, angažovanou u Člověka v tísni. Pořád studuje (překvapivě ne humanitní obor, ale farmacii), se studiem se to přece nemá přehánět, a chystá se pomoct. V Súdánu nebo Sýrii.
  Její teze jsou docela jednoduché:
  -všichni jsou stejně důležití. Rodina, komunita atd. nesmí být upřednostňována před Abdulem, co se vynořil ze Středozemního moře.
  -vlastní děti nepotřebuje, může si adoptovat, je to úplně stejné.
  -všichni oponenti tohoto pohledu na svět jsou xenofobové a rasisti, žijí v minulosti. Nemá cenu vést diskusi.

  A tak diskusi nevede. Na dotazy, zda by neměla třeba pomoct babce od sousedů nebo kdo pomůže jejím rodičům, až bude ona pomáhat v Súdánu neodpovídá. Případně opakuje „jste rasisté“. A pak buchne dveřami a odejde.

  Je to docela děsivé …

 73. NoName, většinou se firmy a podnikatelé likvidují sami mez sebou.
  Případně nějaká kriminální činnost.
  Úmyslné pokusy státu likvidovat nevidím, případy , kdy nějaké úřady pracují pomalu či špatně ovšem nepopírám.

 74. Teď tady jeden příklad dokladoval dvd, halladine.
  No ale vidět to samozřejmě nemusí každý, nakonec, pořád existují lidé, kteří věří v UFO, EET, multiplikační faktor a Zaorálka.

 75. 96 To je v pořádku. Jaký démos takový krátés. Démosané jsou kráténi.
  Cililink.

 76. Tak v každém případě jsou sankce principiální věc, rozhodně nejde o prachy.
  BTW, Trump uvažuje i o sankcích proti Číně, protože nedostatečně pacifikuje Severní Koreu. A takové sankce bych teda viděl docela rád, čistě ze studijních důvodů.

 77. Přišlo mi jako požadavek do bazaru:
  Koupím použitý šermířský dres v mužské nadměrné velikosti 64 (nebo větší)
  Jak reagovat?
  – Neprodám. (Marně přemýšlím, kdo u nás mimo mne nosí takovou velikost a kdo by prodal)
  – Sprosťáku! (Jak jako nadměrná velikost, pořád je to ještě konfekce)
  – Umístit na oddílové stránky (To je ono).

 78. (99) Blbci i blbky byli vždy. Mění se jen téma, na které blbnou.

 79. ad 99 Pomáhat v rodině či sousedům je takové „obyčejné“, neplyne z toho žádná mediální sláva. Někteří lidé tak fungují.

 80. 110
  A taky se nedostane za cizí peníze do světa.
  Říkaj o tobě , jak jsi šlechetnej a obětavej ,a ještě za to slušně platěj ( Minimálně těm šéfům)
  No,neber to 😀

 81. Když potkáte vosy, zdrhejte.
  A to jsem jen hledala kousek polystyrenu na podložení květníku. Tři žihadla, škoda že ne do kloubu stiženého artrózou 🙂

 82. Ukrajina přechází komplexně na dálkové topení:
  hUlí v USA, teplo na Ukrajině.

  Ukrajina doveze 700 000 tun uhlí z USA

 83. Teď tak přemejšlim, kdo to uhlí zaplatí…

 84. 114-tak tam jsme kdysi byli. Ale asi už nepůjdeme.
  Řecký Halikarnas, Mausoleum. Další div světa mimo dosah.
  A hrad sv. Petra a krásný amfiteátr…

 85. Jen doufám, že generál mariňáků John Kelly zavede do toho mediálného bordelu Bélého domu, který Trump nexvládá nějakou disciplinu a štábní kulturu.

 86. omlouvám se za mnoho překlepů, ale ležím na zádech – po druhé operaci kýly – a vyťukávám jedním prstem na iPadu, který nemá rád českou klávesnici. Na korekce njak nemám sílu.

 87. Dušane,
  vykašli se na překlepy a věnuj veškerou energii uzdravování.
  BTW Nějak mi ta Tvoje kýla připomíná jeden song z našeho mládí.
  Zpívalo se tam:
  „Revma, kýly,
  i křečový žíly
  se léčej v baru U kobyly.“
  Asi je to příjemnější způsob léčby než na chirurgii. Nicméně zlom vaz a neptej se komu.
  dvd

 88. Dušane, každý den to bude o kus lepší.
  Co se týče mediálního bordelu, obávám se, že by ho neodstranil ani Richard Marcinko.

 89. Fujtajbl poránu,
  Podblanicko hlásí jasno, náhodně pobíhající vítr různých směrů, 24° Celaskona. Včera v šest hodin večer bylo dokonce 34°C ve stínu, takže díky globálnímu oteplování mám v kanceláři úžasných dvacet stupňů nad nulou a nemusím už nosit montérkovou bundu, aby mi nenastydla záda.

 90. Dobré zas ráno… ad 99 – co si rodiče pořídili a vychovali, to mají. Takhle to končí, když dcerušku neutřel otec včas do prostěradla… No a když jí k tomu ještě platěj „nekonečné studium“ – nebo snad ne?

 91. PeSi,
  matička příroda je občas moudrá děvka. Evolučně je genetická výbava dotyčné dívenky „slepá větev“ a pokud ji nevoklátí a následně nezabije někdo z těch, co jim jede pomoci, její genetická informace se už nebude dále přenášet.

 92. Může mi někdo vysvětlit, proč při stejné činnosti převážně vyžadující sezení na zadeli a vynakládání mozkového úsilí, ženské intenzívně přebíhají a kňákají?

 93. Jen tak pro zajímavost, jak tak občas blomcám po zemích českých, stravuju se veskrze v klasických hospodách na meníčkách. Zajímavý efekt, zajisté nikterak nesouvisející se zavedením EET a socanským předvolebním zvýšením platů v neziskové sféře, se projevil v cenách těchto meníček – cena náhle vyšustila nahoru o třicet až čtyřicet procent. Peníze, které hostinští vložili do pořízení pokladen EET a které měsíčně platí za prodrátování a vytištěné cáry papíru si odečetli z daní, DPH jim ponížilo, takže ti parchanti se po zvýšení cen ještě více obohacují na úkor pracujícího lidu, než když kradli před EET.
  Říkám si, jestli by se cenový strop neměl nějak řídit centrálně, třeba stanovením maloobchodních cen. Já vím, že to tu již bylo, ale oni to soudruzi dělali takňák špatně, ale my teď už máme zkušenostě, máme techniku, máme na ministerstvech i na středních stupních zocelené kádry, takže to budeme dělat lépe a bude to fungovat.
  To je vedro, co? Když vylezu na nádvoří, mám pocit, že se mi vaří šiška. Ale nezávisle na vedru se mi formují myšlenky, jedna báseň! 😀 😀 😀

 94. 124 Pesi, neteř v osmadvaceti právě úspěšně absolvovala třetí vysokou školu, ona je to jakási akademie, ze všech humanities (archeologie a sociální cosi) které se postupně pokoušela studovat. Konečně dostala nějaké kýžené lejstro, které jí je naprosto na nic. Práci v produkci odmítla, protože kvůli tomu studovala scénáristiku.
  Ano, v mezidobí také byl úžasný nápad pomáhat v Africe. Ekonomie je o vykořisťování, je hnusná a nechce ji znát. A jak jinak než „Karla s čírem“.

 95. Schumi,
  ad 127 – zvyšuje jim to sledovanost.

 96. 2 Schumi – no, pro takovéhle by to chtělo obnovit ten pracovní tábor v Letech. Jednak by mohli pracovat v tom prasečáku a na latifundiích knížete pána by se jistě taky práce našla. A pak by ho mohla obdivovat i v rámci pracovního procesu…

 97. Dušane, hlavně sílu a odolnost. A jak podotkl Martin, úspěšně srůstej!!!!!

 98. Fujtajbl, to je hic! 36 ve stínu. A k tomu chvílemi docela silný vítr. Když zrovna nefučí, je slyšet trávu jak praská a mění se v seno na stojato, pokud přímo nemizí.

 99. Ma si dnes na Orlíku udělali krátkej výlet po vodě v jiném kempu s velmi jachtaři vychvalovanou hospodou.
  Nelhali, ale po zakotvení jsem zalezl při břehu do vody a setrval tam v delším , asi hodinovém rozhovoru sánm se sebou.
  Rozhovor s partnerem na úrovní je velmi přínosnej 😉
  A koukal, jestli nepřijede nějakej nákladní člun a nezačne rozhazovat do vody nakrájenou zeleninu.
  Masa už ve vodě bylo dost, a polévce teplotou velmi podobné. 😀

 100. 138 byty….a co bity?
  Co je to za maniodepresívní schízu na Bitcoinu???

 101. Halle: o kolik je v Praze bytů méně než za doby centrálního plánování a OPBH?
  Dobrý vlahý podvečer.

 102. Pohádali se spolu uživatelé bitcoinů a další skupina, která vybírá poplatky. Předmětem sporu je výše poplatlů. Něco takového jsem zaslechla v radiu, ale protože tomu nerozumím, tak jsem to pochopila takhle.

 103. Dobrý podvečer,

  Dušane, přeju rychlé vyhojení. 🙂

 104. 140 Halladine, to je škoda. Zajímat se před deseti lety, i Lipno by Ti bylo malé. Je mi záhadou, proč se nezajímali a nezajímají libertariáni a slovutní ekonomičtí guru. To by měla být jejich parketa. Frčelo tu zlato, stříbro. Ono i jak čas letí, zajímat se před sedmi lety o pokus o nezávislou měnu a koupit si jen jako za dvě tři unce zlata…
  Ovšem na druhou stranu mají recht. Bohatství lidi kazí.

 105. 142 Měl jsem se zajímat dřív o tyhle přízemní záležitosti. Ale zas na druhou stranu, vím co je to humanaction, transakční náklady…

 106. Pesi, to by se musel o hodně rozšířit.

 107. Ahoj!
  PeSi, mrkni prosím na skype… odpověď bude sice skorourčitě neuspokojivá, s tím aby seobrátili na Hřebčín v Kladrubech, ale zajímá mě jak deklarují,že umějí jezdit…

 108. Dobrý večer, z Labinu. Ujeli jsem domácím horkům na lehce chladnější Istrii. Mohu potvrdit, že trha funguje. Místo Turecka a Tunisu se Němci nahrnuli do Chrovatska a Italové pomíhají zaplnit Istrii. Proto se ceny lehce zvedly.

 109. (138) Dost ve srovnání s dobou za bolševíka, dost, aby si ten, kdo chce a má peníze byt sehnal. Málo na to, aby to bylo za lepší cenu (příliš mnoho byrokracie při výstavbě nových).
  (141) Nickname, trochu byty z trhu bydlení ubírá airbnb.

 110. (148) V Braníku nebyli Němci a bylo vedro, takové, že kromě obvyklých babiček dorazily i vnučky. Teplotu Vltavy hodnotím vysoce kladně, je stále osvěžující.

 111. Schumi: čtu váš nářek nad vaší chybnou alokací zdrojů. Pokud jste se z chyby poučil, něco jste díky ní i získal. Chcete se pustit do altcoinů? Stále máte možnost. Vysoce volatilní trh nabízí ROI 600-1000%. Půjdete do toho? Máte odvahu? Chce to celého muže, na HPP. Počáteční investice stačí šestimístná.

 112. Hmmm, koukám, že deprese a stres z horka fungují. I když ne na každého.
  A jedna zpráva ze života na dálném východě – dnes v podvečer jsem absolvovala schůzku, kdy pod krycím názvem – mám pro vás nabídku – se skrýval multilevel marketing. No, mám dojem, že se mi zdařilo nabourat naučenou a nacvičenou strategii prodeje zdravotního produktu z Číny. Je ovšem pravda, že dosud jsem nikdy tak uspokojivě nepocítila prožitek jednoho krátkého slůvka: Ne. 🙂

 113. 151 nickname, ani mi nemluv. Když si představím onu šestimístnou investici před osmi lety… Stačila by i daleko menší. Nebo, za kolik jsem v sedmadevadesátém koupil auto, v devětadevadesátém notebook… Místo toho koupit ČEZ po pětasedmdesáti, pak za to alternativní měnu… Hrůza domyslet, ani nevím co bych s tím dělal. Jenže na to jsem byl už málo hloupej sedlák. Klasická ekonomie, fundamenty, konzervativní přístup…Přemíra vzdělání někdy škodí. Ale nestěžuju si, nemusí lejt, stačí když kape. Na obživu to není, ale jako hračka jo.

 114. 148 zdravím do Labinu. Karlovačko je velmi pitné. Zvlášť když se člověk tam dohrabe z Rabacu.

 115. 154 – kolik mě stál rozvod v 2005, kolik mě stojí dnes nářky ex.. ? Schumi, vše je proměnné. V čase, hodnotě, ocenění, prožití. Multilevel?

 116. Podle radaru by tu mělo pršet a ono nic….
  Jen hnusný vedro. A cvrkové řvou….

 117. Radar ukazuje jen to, co je. Na rozdíl od třeba Medarda.

 118. 155 Schumi – mně stačí Plzeň, vlastní dovoz.

 119. Ještě jednou 155. Už ses někdy dohrabal z Rabacu do Labinu na kole? S a vnoučaty? Ta Plzeň je zasloužená.

 120. Dobré zas ráno… Tak prý v noci pršelo… Nějak jsem si nevšim, ale auto bylo ráno mokrý… Teď je venku prádelna, či spíše prdelna – ten vzduch připomíná zapařenou prdel… Pro srdcaře jak dělaný…

 121. 160 No fuj, to je až příliš. Šlapal pěšmo. Ovšem proč si vozit Plzeň, když mají dobré domácí pivo? Navíc Karlovačko „udělal“ zdejší sládek. Plzeň můžu, jak kdy, podle chuti. Rád krajová a místní piva. Například Regenta. Také pivo ze Žatce je dobré. Nebo Černá Hora. Dobrých piv je spousta. I vrchně kvašená. I anglické, například London Pride, k dostání i u nás, irské. I ruské, čínské rýžové, japonské… Akorát nechutnalo v Anglii americké. Jako hořký květinový záhon.

 122. A jéjej, ten rozvod jste Dano vzpomínat neměla, teď Vás Martin probere dečista dočista…
  Anebo ne ?
  No, asi ne,nejste Halladin… 😀

 123. Fujtajbl poránu,
  taxem včera v noci se zájmem sledoval radar, protože z Německa se na nás hrnula fronta jak bouřka na Roubalův statek. Někde na lajně Praha – Budějky se to zarazilo a změnilo to trasu pochodu z Drang nach Osten na Weg nach Norden. Takže cca do tří do rána bylo nějakých dvaatřicet a pak zafoukal vítr a ochladilo se na dvaadvacet. Nespadla samozřejmě ani kapka. Připadal jsem si jako v letním Sydney. Tam to mají celé léto zařízené némlich podobně. Akorát s jedním malým rozdílem – někdy kolem sedmé ráno je už pětadvacet, protože svítí sluníčko. Tady je o tři stupně míň.

 124. Dobré ráno,

  tak na radaru byla sice velice slibně vypadající fronta, ale jestli sprchlo i v našich končinách, dosti pochybuju.

  Ke Karlově připomínce 158 – radar možná ukazuje, co je, ale nějak před půlnocí bylo podle radaru and Radlicemi zeleno a venku ani kapka.

  Schumi, stran piva jseš můj člověk 🙂 nevím sice, jak chutná japonský pivo, ale zdější malé pivovary mám dosti v oblibě, zejména polotmavý piva.
  ovšem v chorvatsku bych asi dala přednost vínu.

 125. Jinak je tu hnusný dusno….to snad bylo lepších těch včerejčších sedmatřicet nebo kolik to bylo.

 126. Milý Halladine, Dana je v klidu protože se, na rozdíl od tebe nestaví do pozice všeználka a odborníka na rodinné vztahy.

 127. Volové, proč jste od mojí poznámky o plzeňském pivě přeskočili k malým českým pivovarům?
  V tom se s vámi shodují.
  Plzeňský Prazdroj (Pilsener Urqell) je k dostání i tady, ale nejnižší cena v Supermarketech je 9,99.

 128. Milý martine,
  ve tvém podání znamenal rozvod selhání bez ohladu na cokoli jiného …. 🙂
  A všeználků tu je , včetně tebe hafo 😀

  Na mém bývalém slovenském pracovišti se jedna sestřička , duša dobrá, dopustila výroku, kterej jsem si zapamatoval dodnes. 🙂
  Po tom ,co jsem si postěžoval, že jsem si v paneláku nechal před dveřmi boty, a někdo mi je čmajz…
  “ Fíha,pán doktor,taký sčitaný človek,a topánky mu ukradnú“ :-))
  Napadla by mě parafráze,ale odpustím si. Ty víš ,o co jde,a ostatním po tom celkem nic není…..

 129. Dobré ráno. Hlavní je, že syrovátka funguje. Zase 1% nahoře. A to se počítá.

 130. Z dnešního Macka:
  „„Zásadní věcí je udržet nakažená prasata v nakaženém území a nepustit tam žádná jiná“, prohlásil zlínský hejtman Jiří Čunek.
  Takhle by o volbách do sněmovny tedy mluvit neměl!“

 131. 170 – Halladine, budete překvapen, ale i já opravdu beru svůj rozvod jako své selhání. Nikoli ten úřední akt, ale už počátek. Prostě jsem si špatně vybrala, ač jsem byla varována. I když – nedopustit se svého jednání, neměla bych dnes dvě skvělé dcery a čtyři úžasná vnoučata. A za to mi to selhání a další chyby, kterých jsem se v životě dopustila, stálo a stojí. Z chyb se člověk má poučit. A tím považuji diskuzi o rozvodu za uzavřenou. 🙂

 132. 171 nickname, se mi zdá, že vykrmuješ prasátko 😀
  Vzpomínám, že strejda když měl vepříka, míchal mu jí do žrádla. Tehdy byla levná, prakticky odpadní materiál. Ne jako dnes, cenné dietetikum prodávané v biosýrárně za cenu vyšší než litr mlíka v hyperďouře.

 133. 169 ta cena není překážkou si občas nějaké koupit. Ovšem sedět nahoře v Labinu na terase, z orosené sklenice popíjet točené Karlovačko a koukat na záliv, to bych za Plzeň nevyměnil.

 134. Propírat cizí osobní život pokládám za eklhaft. Tak jako jakýkoli osobní útok když dojdou věcné argumenty.

 135. Demokracie… největší problém vidím v tom, co ve skutečnosti znamená to „demo“.
  Demoverze.

 136. Schumi, já jsem ve Vineži a odsud na záliv nevidno.

  Kecy o rozvodech a milenkách sem zatáhl někdo jiný.

 137. Schumi: vykrmuji, ale ne co jste psal 😉 Každé tři hodiny, někdy dříve když se ozve.

 138. Plzeň můžu pít doma celý rok, na výletech rád ochutnám „lokâlní“ pivo, jak se teď odborně říká.

 139. 165 – Yuengling je nejlepší americké pivo. Jsem ovšem lokální patriot – bydlím 400 metrů od pivovaru a Dicku Yuenglingovi udržuji v pojízdnosti Alfa Romeo Duetto model 1969.

 140. Perlička-na moskevském letišti Domodedovo mají zdi některých restaurací vyzdobeny kolážemi s obrázky piv z celého světa. Yuengling je v těch kolážích taky, a dost nepřehlédnutelně.

 141. Přesně, Dano,

  staré přísloví říká “ Všechno zlé k něčemu dobré!“

 142. 179 Nickname, jo ták… Ať prospívá!

 143. 178 Martine, nejmenoval jsem. Jen tak obecně. A nejde jen o rozvody a milenky, ale tak nějak obecně když místo ad rem je argumentováno ad personam.

 144. „Schumi: vykrmuji, ale ne co jste psal 😉 Každé tři hodiny, někdy dříve když se ozve.Ů

  Kojence? 😉

 145. „Volové, proč jste od mojí poznámky o plzeňském pivě přeskočili k malým českým pivovarům?ů

  Třeba proto, že to je pestřejší a zajímavější téma než nudný Pilsner Urquel? 🙂

 146. Yuengling je bezpochyby výtečné pivo. Pokud si správně pamatuji, tak se vyrábí v Pottsville, kde žije Dušan a narodil se Gary Becker, laureát Nobelovy ceny za ekonomii za rok 1982 🙂

 147. Maydo, Schumi: ano. Nemohouc se shodnout na jméně nakonec ji žena pojmenovala Zázvorková Přemyslovna. Asi jediná na světě.

 148. Teda, nickname, vy jste tajnosnubnej….

  A ten kojenec je jakýho druhu? Myslím zoologicky.
  Ty tříhodinové intervaly by nasvědčovaly lidskému kojenci, ale to jméno…. a ta syrovátka….?

 149. >> nickname
  Rozkošná kombinace jmen. Gratuluji z celého srdce k potomstvu.Ať vám roste pro radost!

 150. Koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny + další chemické dobroty. Kvůli prdíkům. Do toho přimícháme karubin – mouku ze svatojánského chleba. Proti ublinkávání.

 151. Ach tak, no to, teda zírám, čím to nešťastné dítě krmíte. 🙂
  Ale s tím jménem – kam se na vás hrabe Půlnoční bouře 😀

  Nějak mi uniklo, že byste byli v očekávání 🙂

  KAždopádně gratuluju a nechť se jí daří na světě 🙂

 152. Ah, další pomsta rodičů… Chudák dítě – čím si to zasloužilo? No, ono se vám to jednou vrátí… Už si živě představuji školní docházku a snaživé spolužáky… Např. Přemyslovno, jsi na hovno… Atd., atp.
  No, přinejhorším se může nechat přejmenovat…

 153. Sázela bych na osiřelé mládě savce. Je to aspoň dravec? Malá kuna, kotě, štěně. Něco cizokrajného? Nebo snad malá ježečka? Pochlubte se, zachránce české fauny.

 154. Baubo: savec, to je.
  Maydo: tři týdny.
  PeSi: kdyby to byl kluk, mohl to být třeba Friedrich Wilhelm nebo Franz Josef, něco obyčejného. U holky padlo mnoho návrhů, ale tahle ne, tak se jmenovala ta a ta, takhle taky ne, ta byla ještě horší. Tak se zase jmenuje každá druhá… Nakonec to dopadlo takto (jméno herečky Zázvorkové) (jméno nejmladší dcery Přemysla Otakara I.)

 155. To mně napadlo, že by to mohla být Anežka. Nebo Eliška.
  Ale ta herečka mně teda nenapadla 🙂 Napadla mně jen Ginger.

  Jak s etváří na dvě jména matrika? Ještě trvají na pomlčkách mezi jmény? já se pamatuju, jak se s nimi můj nejdražší dohadoval kvůli jménu dcery, kterou jsme pokřtili po hříšné světici. Samozřejmě neúspěšně, na rodném listě tu pomlčku má.

 156. Kterou jsme pojmenovali po hříšné světlici…
  Tedy pojmenovat dceru Sellier-Bellot, to je dost sadistické!

 157. OT: Wolfgang Streeck, How Will Capitalism End? Knihu jsem nečetl, jen teď vejcuc v České pozici v tištěných mainstreamových Lidovkách (z 22. července) a rozhovor s autorem tamtéž. Nespočet podnětných myšlenek; zhruba tolik, kolik je vět v rozhovoru. Každý si tam asi může promítnout svůj pohled; já tradičně šuntovitost světa, mimo řady jiného…

  Opět mám jen chaboučké připojení; někdo by se třeba mohl podívat, není-li to na internetu.

 158. Hm, dát dítěti jméno Máří Magdaléna.. Není to příprava na výchovu dítěte k prostituci ?
  A není to trestné ? 😉
  Anebo to bylo způsobeno nadějí,že holka jednou uloví nějakého Ježíše ? 😀

 159. Dobré ještě stále chladivé ráno,
  a vzhůru do dalšího tropického dne…

  Dušane,
  nejen srůstej, ale hlavně se hoj a uzdravuj ! S tím pivem jsi mne dostal, musela jsem si to dohledat, dle toho anglického přepisu mi to přišlo nějaké šikmooké. Tak jsem se aspoň poučila 🙂

  Nickname,
  gratuluji a přeji hodně zdraví a pohody celé rodince – jmenovaná je moje oblíbená postava z dynastie Přemyslovců. A jmenovala se tak moje babička, teta (moje kmotra, takže byť ne v dokladech nosím to jméno také) a sestřenice. Mít druhou dceru, jmenovala by se asi taky tak.
  Držím palce, ať brzy překonáte výživové problémy a děťátko prospívá k radosti svého okolí 🙂

 160. Fujtajbl poránu,
  Podblanicko se probouzí do dalšího tropického dne bez deště. Teď je krásných šestadvacet a leze to pozvolna nahoru. K Aerokarlovu 201 – je třeba si uvědomit, že v britské angličtině pojem „Asian“ primárně znamená „obyvatel Blízkého východu“. Koneckonců Birmingham je už nějaký ten rok takovým multikulturním centrem, kde běžně dochází k ukázkám genetického obohacování domorodců. Novináři většinou lezou do historie a osvěžují články informacemi, co se na místě činu dělo v minulosti. Tady ne. A přitom mají v Birminghamu jako na talíři nádhernou ukázku bezproblémového soužití, kdy nezisková pakistánská organizace, sdružující mladé muslimy a podporovaná radnicí, soudem i policií, v terapeutické skupině seznamovala nezletilé domorodé dívky s výhodami kmenového života pakistánců. Několik odpůrců nechápajících výhody, mezi něž kupodivu patřili otcové uvedených dívek, policie zcela správně zatkla a uvěznila za maření. Takový nádherný příklad, kterým by novináři umlčeli xenofoby z řad nevzdělaných čtenářů, a lidovky ho neuvedou. Nechápu… 🙁 🙁 🙁

 161. Obranyschopnost naší armády klesla na polovinu. Bude třeba z Lešanského muzea reaktivovat nějaký ten stroj a povolat vrátné (to jsou bývalí paragáni a tankáni) do služby, pro případ napadení. Protože při transportu po dálnici D35 ve směru z Olomouce na Hranice sjel vojákům při jízdě z návěsu tank. Blokuje pravý jízdní pruh. Dálnice je zatím průjezdná. Na místo prý míří hasiči. Tak si říkám, jestli by nebylo lepší, kdyby ti hasiči místo nějakého debilního míření přijeli na místo nehody. Ještě by to chtělo povolat nějaké pschology, aby se pokusili tankány ukecat, že zakopat se s tankem na dálnici u Hranic na Moravě není ten nejlepší nápad. Že Putin je ještě daleko.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tank-nehoda-d35-0du-/krimi.aspx?c=A170803_073854_krimi_jj

 162. ptakopysku,
  mnojo, když už i v Midsommerském vraždění mají multikulti patology… 🙂
  Frantíci by jim ten brexit mohli ještě osladit – např. nalodit všechno, co chce do UK, a poslat přes Kanál… nebo vypravit zvláštní vlak a pak zabetonovat tunel z francouzské strany… možná by menšinové anglosaské obyvatelstvo ještě s vděčností vzpoměnulo polských instalatérů. I když vlastně ne, ti jim asi skutečně berou práci, na rozdíl od jiné svoloče…

 163. ptakopysku,
  rozkaz zněl jasně – zakopat na hranicích 😀 😀 😀 Nekomplikuj to.

 164. Dobré zas ráno… 2 ptakopysk – No, já jsem si dnes udělal radost a přebydlel na svých venkovských latifundiích… Zatím mi oknem proudí svěží ranní vzduch, až doproudí a vystřídá ho prádelna, vrátím se na své obvyklé působiště…
  Jinak – ta armáda si bere příklad z Bundeswehru… Tam, kvérů nemajíce, cvičej s násadama od košťat… Docela by mě zajímalo, jak cvičej střelbu krátkými dávkami… A jistě uznáš, že Německo je teď náš vzor…

 165. 2 Matzurka – no, ještě, že ten rozkaz nezněl: „rozbít tábor!“

 166. Tak barevný patolog mě v Midsommeru nepřekvapuje. Já na tenhle seroš už dost dlouho nekoukám, protože mi cca od třetí sezóny připadá poněkud fádní, ale jak tak čekuju tailery, docela mě překvapil sámpl, kde mrtvý Taggart posílal svému živému kolegovi nějaké mesidže. A to jsem si myslel, že hopkirkovské téma je vytěžené do mrtě. Připadá mi, že tvůrcům seriálu slušně hrabe.

 167. PeSi,
  v Táboře už toho moc nezbývá, co by se dalo rozbít…

 168. ad 212 Táboru se armáda vyhýbá velkým obloukem. Tam přece žije ta ženská, co je nebezpečnější než Putin. Se svou felicií dokáže zlikvidovat pět pandurů během okamžiku.

 169. Srůstám rychle. když jsem v noci potichu slyším jak se buňky vážou do jizvy. Dnes jsem odvezl Olinu na letiště. Tam se slejvákem probíjela ona, nazpátek jsem to už zvládl sám. Jen jsem sklopi sedadlo jak v F-1, takže si řidiči předjížděných aut museli myslet, že to vedle masí osmiletý pirát. který sotva vidí skrz volant. Neradostná zpráva. Trump se podvolil Kongresu, který ho antiruskou hysterií dotlači k podepsání zákona o sankcích. Podle mne je to quasilegální puč, nikoliv nepodobný Praze 1948. Washingtonská bažina zřejmě zvítězila a jako zbraň použila začátek Studené války II.

 170. Uhlí na Ukrajinu a zkapalněný plyn do Polska třeba za to drobné škorpení s Putinem stojí?

 171. ptakopysku,
  jen počkej, až zas budeš žehlit krajky 🙂
  Ale máš pravdu, shlédla jsem snad jen jeden díl (nový Barnaby, bratranec původního, má mnohem a mnohem sympatičtější manželku), a pak rychle začala lovit DVD s Miss Marple.

  Dušane,
  ad Trump,taky jsem to smutně zaznamenala.

 172. dobré ráno,

  „Obranyschopnost naší armády klesla na polovinu. “

  Zrovna tak by se mohlo tvrdit, že stoupla na dvojnásobek, a výsledek by by stejný.
  Protože jak víme, i my, matematičtí idioti, s nulou můžete dělt , co chcete, dělit ji nebo násobit, jak se vám zlíbí a vždycky je to nula.

 173. Ad Barnaby – bude hůř, až bude mít Barnaby k ruce černýho seržanta.
  Ale zase to multikultiulti dělí spravedlivě, v jednom z posledních dílů byl vrah evidentně indického původu 😀

  My máme Barnabyho v oblibě, dobře se u něj spí 😀

  Ale teď se ten původní BArnaby objevil v nějaké historické roli a ten návyk na to, že k tomuhle ksichtu nepatří paruka a vyšívaný kabátec, ale seriozní oblek, je hroznej. Furt je to Barnaby.

 174. Kdysi jsem slyšel rozhovor dvou vojáků ve vlaku, bavili se o tom, že si z tanku už rok nevystřelili, protože je munice drahá.

  Vojáci musí cvičit, u takového tanku zrovna i ten převoz, teorie je jedna věc a praxe druhá.

  Pokud nejsou praktické zkušenosti, děje se tohle (ono to jistě občas spadlo i záklaďákům, kteří to předtím převáželi častěji a v jiných kvantech).

  Pokud nedáte vojákům dost příležitostí (a prostředků) cvičit, nebudou umět (jistě je to složité, peněžní toky a využití přidělených prostředků atd. atd.).

 175. 214 Dušane, připomíná mi vtip o možnostech co se stane, když jeptiška přijde do bordelu.
  Možná, že mu i došlo, že se vyplatí poslouchat, chce-li zůstat prezidentem. Navíc, komu by se chtělo na výlet do Dallasu, že.

 176. Dobrý den. Maydo, matrikářka byla v pohodě. Matzurko, dvd i další, děkuji za přání. Malá pěkně roste. Dneska nás nechala vyspat až do pěti.
  Dušane, pokud vám při operaci necinkli do nervu nebo ho nepřišili, tak to bude dobré. Kolegu takto postihli při operaci a chvilku to vypadalo, že mu „vypnuli“ stehenní sval. Svalnatý chlap, a musel se držet zábradlí, zdi, aby nespadl. Po několika týdnech se nerv zregeneroval, teď už chodí normálně.

 177. Tak to je hodné dítě 🙂
  Náš mladej měl období, kdy naopak řval cca od tří a od pěti nás nechával spát. Choť ovšem v šest vstával do práce.To byl ale větší, bylo mu cca třičtvrtě roku – rok.

 178. Na Slovensku mají takový zajímavý případ, který je dokonalou demonstrací toho, jak dnes (ne)funguje společnost.

  https://www.aktuality.sk/clanok/509803/traja-chlapci-surovo-zbili-ziaka-starosta-siahol-po-radikalnom-rieseni/

  Cikáni zmlátili kluka. Doba léčení byla 6 dní (policie se zřejmě domluvila s lékaři, aby to nebylo 7, pak už je to trestný čin), dokud příbuzná zmláceného kluka nepustila do oběhu video, nic se nedělo …
  No a pak vypukla klasická mediální bouře. Vinna vším je ředitelka. Protože o problémových žácích přece věděla, i o té bitce. A nic neudělala. Co na tom, že kdyby udělala, dopadlo by to stejně. Možná ještě hůř.
  Neziskovky a ochránci lidských práv teď generují denně desítky článků na téma „selhala ředitelka“, „i bílí grázlové bijí děti“, „všichni cikáni nejsou stejní“, „když si rozhořčený, určitě podporuješ Kotlebu“.
  Obec teď ve své škole dojíždějící nechce. To jsem fakt zvědavý, zda jim to projde. Kam budou ty ubohé nebílé děti chodit ?
  A nejde o žádný neobvyklý případ, je tak trošku etnický standard chování.
  Protože práva, práva na úplně všechno přece všichni mají. „Neziskový sektor“ a média vytvořili rámec, ve kterém už reálně nelze vyřešit nic. Všichni volají po zázračných řešeních, které z dobroserů nikdo nedokáže ani naznačit. Jim stačí, že ví, že „takhle ne“. A policie, ředitelé, starostové, ať si nějak poradí.

 179. Srandovní graf o HDP. Najmě o strmém pádu HDP v USA. Objevil jsem ho v komentářích k pehecímu článku v Ruďasu „Úpadek USA mění světový řád“ (Článek bohužel nedám, protože RP je placené). Jen tak pro zajímavost jsem přikliknul českou republiku. Kam se na nás všichni hrabou!

  https://www.google.cz/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=ny_gdp_mktp_cd&idim=country%3AUSA%3ACHN&hl=en&dl=en#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=ny_gdp_mktp_cd&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:USA:CHN:RUS:CZE&ifdim=region&hl=en_US&dl=en&ind=false

 180. 224-dnes ráno říkali na ČRo1, že v ČR v prvním pololetí skokově vzrostl počet žádostí Britů o český pas a že to dokazuje strach Britů z brexitu.
  Ten skokový růst je z 5 na 18 žádostí.
  Vše je otázkou interpretace 😉

 181. 225, 226 to je na pováženou. Měli bychom dát vízovou povinnost. Angličtí instalatéři mají hroznou pověst.

 182. NoName,
  u všech ozbrojených složek beru výcvik jako nutnou a naprosto bezdpodmínečnou součást pracovní náplně…

  MaYdo,
  jojo, ten díl jsem právě viděla. Dle trailerů jsem pak pochopila, že tmavší patoložka, po které pokukuje seržant, byla na školení, a tak ji zastoupil ten dredo-kudrnatý kolega. Indové syce byly pachateké, ale zjevně se zpronevěřili výchově svého otce, takto dobráka od kosti a poctivce jakého bys pohledal. Jeden byl jen zloděj, druhý však z nešťastné lásky vraždil…

  Ad Barnaby John, on už je taky recyklovanej, v jednom z dílů s DCI Tomem Barnaby si střihnul sprostého podezřelého (Garden of Death, r. 2000). Je to ale už dávno, tak mohl projít do té nové série jako vyšetřující 😀 Holt už jim v UK docházejí nepovraždění herci.

  ad Trump,
  ještě pořád je naděje, že se jedná o nějakou kličku. Konec konců, Putin mu asi nenabízel kaviár a šampaňské; třeba předal bez tlumočníka pár šachových triků… 🙂

 183. Ad 229 – Někde jsem zahlédl, že v Německu při sčítání lidu zjistili, že mají kolem 22% refugees. Asi je to hoax, ale zanedlouho to už hoax nebude. Media prostě na tuto situaci domorodce dopředu připravují, aby zbytečně nebyli v šoku a neměli pak výpadek v usilovné práci pro své nové pány.

 184. 230-ono je klidně možné, že už třeba ani takový Simir Gerchan není úplně OK, přece jenom se v Německu narodil a v další sérii ho nahradí syřan z Eritrei, který se stal policajtem v rekvalifikačním kurzu.
  A jestli rozbíjí auta jeden nebo druhý …

 185. Vlastně jo, na donmestikované Turky jsem zapomněl. V tom případě by to klidně mohlo sedět. Někde kolem 40% saturace dochází k převzetí moci, že? Jestlipak si to fuhrerin uvědomuje?

 186. Zdravím!
  Inu, nickname, co popřát ? „Množte se, Čechové, ať jsou Češata“(J.K.Tyl) 🙂

 187. 234 Po rozdělení Bitcoin kolem 2700 USD, Bitcoin cash mezi 400 a 800.

 188. Nickname, gratuluji. Malé Stelle v životě štěstí, mamince aby z ní měla samou radost a vám teď trochu spánku a později pevnou mušku při odhánění nápadníků. 🙂
  Kolikátý už to je přírůstek? Druhý? Třetí?

 189. Westíku a Dano: děkujeme. Přírůstek druhý, nejspíše poslední.

 190. Mám prázdniny rád, ale představa, že se řidiči se značkou T vrátí do svého regionu a tam budou zastavovat před kruháčem a kochat se výhledem při rychlostech pod 50 km/hod mi není úplně nepříjemná … 😉

 191. Dobré zas ráno… Řidičů se značkou T se v mém okolí vyskytuje minimum… Větší problém jsou ti se značkou B – pozor, zakomplexovaný blbec – někdy (často) dokonce maskovaní pod značkou A – ve služebním voze…
  Jako tuhle nedávno – dálnice stažená do dvou pruhů, v pravém téměř (to je důležité) souvislá řada kamionů, v levém autobusy a osobáky. Všichni celkem spořádaně jedoucí, cca 100-110… A do toho všeho jedno zakomplexovaný hovado s béčkem… Jaxi nedokázal pochopit, že v té souvisle jedoucí řadě nikdo jeho blahorodímu neuhne a tak blikal a troubil, no, jako hovado. No a pak využil škvíry mezi kamiónama a chtěl zkusit myšku – a jeden autobus ho mezi těma kamiónama „zamknul“. No ten se mohl posrat. A všichni v tý koloně jsme mu to přáli.

 192. No oni ti Tčkaři asi tak daleko nedojedou …

 193. Mňo… ono to bude asi těma hicama, že lidi blbnou. Mě předevčírem k baráku sjel autem po polňačce chlap, takovej jako zapomenutej hipík kříženej se Stropnickým, i hipisněhurku s sebou měl. Jak se prej jede na Mladou Vožici, že se ztratil. Stojím proti silnici, rukou ukazuju, že pojede doprava až ke křižovatce, tam odbočí vlevo a pojede furt po hlavní skrz Pravonín až do Bukové, kde odpočí doprava a pojede furt rovně až dojede do Načeradce a tam už uvidí směrovou ceduli via Mladá Vožice. Chlapík mi to odkýval, pro sichr zopakoval, nasedl do auta, otočil aby mohl vyjet…. a odjel rovně nahoru do vsi. Je možné, že hledá Mladou Vožici dodnes.

 194. Ad 243 – každá generace má svoje a evidentně se činnost posouvá k vyššímu věku. Pár let zpátky, se v bývalé práci práci kolegové zdravili různě. Ti nejmladší jenom zahučeli a šli si koupit minerálku a šumivej celaskon aby vypudili z lebky toxické zplodiny z kalby, gejmiči jásavě pozdravili a usedli na židli, kde v mírně mátožném stavu tankovali energiťáky, aby dobili baterky oslabené celonočním pařením, ale zajištění pánové nižšího středního věku, kteří byli postiženi manželkami jimž již velice hlasitě tikaly biologické hodiny, se zdravili slovy: „Čau vole, jakou máš hemživost?“

 195. Dobré ráno,

  NoNAme, za vašich mladejch let holky většinou ještě otěhotnět nechtěly, protože na to byly mladý.
  Za vašich středních let je to halt tak, že ty, co nemají problém otěhotnět už mají děti a těhotnění se nebrání.

  Jinak bych řekla, že těch ženských co ten problém mají je tak nějak furt stejně, v našich létech mladých i nemladých.

  Jinak děti jsem měla kolem čtyřicítky a to nikoliv kvůli úmyslnému odkládání, ale prostě to tak nějak vyšlo. Ono to má takovej zádrhel, že ty děti si sám neuděláte….

  Ovšem je fakt, že jsem asi měla kliku, protože kdyby náhodou se ukázalo, že je nějakej problém, to už by bylo na řešení případných problémů fakt pozdě.

 196. Koukám, že podnebí se nám mění před očima. Do osmdesáti let do mrtě roztají švýcarské ledovce, což bude mít nedosírné následky, Atlantik stoupá den ze dne a nedosírné následky se projevují již dnes, protože dochází k zasolování úplně celého východního pobřeží Spojených Států a umírají zde stromy před očima. Když se to tak vezme suma sumárum, asi se chystá nějaký útok na naše peněženky, protože alarmistické články jsou teď v novinách den, co den.

 197. Dobrý den. Optimální věk prvorodičky je kolem 18ti let. Někdy se nechováme optimálně. Středověké rčení: žena je jako jablůňka. Každý rok má nést ovoce. Myslím, že už není středověk.

 198. 248-to je fakt, zohledňovat nějaká biologická a fyziologická kritéria v době, kdy můžou mít děti i dva chlapi je skutečně překonané …

 199. Noname: zajímavý názor. Myslím, že biologie doběhne i ty, kteří jí nezohledňují.

 200. u nas to byly geny. Prabába měla dědu v osmatřiceti. Doufám, že dcera nebude v posouvání laťky pokračovat, vnoučata, když je jeden ve stadiu pokročilé senility není to pravé.
  Když se o tom zmíním, ona po mně jen hodí takovej ten shovívavej pohled ala „matka zase blbne“ a zeptá se „A smím nejdřív dostudovat?“

 201. ptakopysku – 244 – měl jste mu říct radši básničku, kterou jste mi připomněl:

  Ptal se včera pána pán,
  kudy tudy do Hajan.
  „To se dáte kolem plotu,
  od Dřímadel na Klímotu.
  Z Klímoty dál na Zívánky,
  od Zívánek na Hajánky.
  Z Hajánek dál k Polospaní,
  a tam dole na stráni, to už budou Hajany.“
  „Děkuju Vám pane moc.“
  „Nashledanou.“
  „Dobrou noc.“
  (Josef Kajnar – Hajany)

 202. Oprava – má být „od Klímadel na Dřímotu“ :-).

 203. Oteplovači,
  tuhle básničku si pamatuju z doby, když jsem byl kučeravý hošík 😀 Ale to by mi tam hipík asi usnul, Betyna by ho pak v klidu sežrala, protože na něj ječela jak baba z pavlače. A chovat doma hipísačku s volným ustájením by mi manželka asi nedovolila.

 204. Chuck Norris běžel závod s časem.
  … a čas pořád ještě běží.

 205. Pro místní Ostravaky:
  v obchodě povídá pán prodavači: „Chci si koupit půl hlávky salátu“
  Prodavač odpoví: „Ale my tu nepůlíme, prodáváme salát jenom celý.“
  „Tak se jděte zeptat vedoucího, jestli by to nešlo.“
  Prodavač jde dozadu za vedoucím a povídá: „Je tu nějakej debil a chce půl hlávky salátu.“
  Pak si všimne, že chlap stojí za ním a dodá: „No a tenhle pán chce tu druhou půlku.“
  Rozkrojí salát, prodá půlku a když chlap odejde, vedoucí povídá: „To je neuvěřitelný, jak jste z toho vybruslil. Odkud to umíte?“
  „Já jsem z Ostravy. Tam žijou jenom horníci a kurvy. Tam musíte být dochapřítomný, aby vám někdo nerozbil hubu.“
  Vedoucí zamyšleně odpoví: „Hmmm, moje žena je z Ostravy?“
  „Fakt? A na které šachtě fárala?“

  No a je po obědě a jdu zase pracovat.

 206. Myslíte, že ty popelníky s nedopalky zatkli a odvedli v poutech?

 207. >> nickname
  Docela si představuji ten zostřený výslech onoho vajglu, aby vypověděl, čí ruka jej tam odložila.

 208. 261 — To myslím až tak zajímavé není, NoName; zejména ne pro toho, kdo pamatuje reálný socialismus, popřípadě Protektorát. Zajímavý je celkový tón toho článku a jeho vyznění, které nejspíš bylo přinejmenším z větší části úmyslem pisatele: Že by se snad kdesi v útrobách Lügenpresse tiše klubal na světlo jakýsi zárodek rudimentární resistence?

 209. „Duhová vlajka podle National Trust dávala najevo, že jsou kromě heterosexuálů vítáni také gayové, lesby, bisexuálové či transgender osoby“

  A oni by mohli být nevítaní? Oni pracovníci vědí, kdo z návštěvníků má jakou sexuální orientaci? Oni to nějak odlišují? To jako mají vstupenky podle sexuální orinetace nebo musí nahlásit s kým spí?

  Kdyby do toho, s prominutím, hovna nešlápli a vůbec neřešili nějakou sexuální orientaci, nejspíš by se cítili vítaní všichni. takhle se nejspíš budou cítit blbě všichni – tedy ti normálně uvažující, ať už spí s kýmkoliv a jsou jakéhokoliv pohlaví.

  nemluvě o tom, že poslat domů dobrovolníky, kteří tam pracují léta, s kecama, že když se jim to nelíbí, tak ať jdou, je poněkud blbý jednání.

 210. Jen mně tak napadlo – a neopomněli v tom National Trust rasovou a etnickou stránku věci? Co když se černý gay nebude cítít vítán, protoženení zdůtazněno, že jsou vítáníi gayové, lesby bisexuálové a transgenderové osoby černé pleti či arabského nebo asijského původu?

  akorát s židama bych byla opatrná, aby se to nevykládalo jako podpora politiky Izraele…

  A taky jsou diskriminovaní pedofilové a sadisti. Copak ti snad vítaní nejsou?

 211. maYdo
  Na Prague Pride byli pedofilové už přítomni – a tedy dle výrokové logiky „nebyli nevítáni“. Stran sadistů nemohu sloužit, ale dle ustrojení některých účastníků oné akce bych soudil i na přítomnost přívrženců hnutí homo-sado-maso.

  Jinak i v Německu se leccos děje. V Karlsruhe se v samoobsluze dostal MUŽ do sporu se dvěma dalšími zákazníky. Přivolaný policista by pak MUŽEM dosti intenzivně pokousán. MUŽ byl z Konga, což ovšem novináři nezveřejnili, leč ona informace nějak unikla do policejní zprávy. Zřejmě může policejní mluvčí očekávat značný poprc.

 212. Takže když podle tisku něco provede muž, tak si mám sama dosadit etnickej původ. Jako si ho dosazuju, když se píše o mladících
  😀

  hele, komunistickej newspeak jsem nějak zvládala, ale obávám se, že na tohle už stačit nebudu 😀 😀 😀

  to abych se vyvarovala označení „můj muž“, jinak se za chvíli budou nezasvěcení divit, že nechodím v burce….

 213. (262) Ještě jednodušší vysvětlení Zpátečníku je, že to, čemu říkáš Lügenpresse, prostě není jednotně řízená masa. Jsou to prostě lidi se všemi svými názory i předsudky.

 214. maYdo, nikolivěk,
  ale další detaily si odpustím 😀 (nechci se opakovat).

 215. 267 – AeroKarle, jednotně řízená masa vskutku přesně vzato ne, v tom souhlasím; formálně vzato dosud nemáme Goebbelsovo či Kopeckého ministerstvo informací, které by denně rozesílalo oběžníky určující, co mají noviny psát, jak, a na kolikáté stránce. O to však jsou věci horší, vidíme-li, že píší skoro stejně, jako kdyby ty oběžníky dostávali. V praxi si myslím, že noty přicházejí zatím jen v nějakých citlivějších případech, kde by pouhá servilita žurnalistů nemusela vytvořit dostatečně jednotný výsledek. V ostatním se režim může právem spolehnout na jejich slouhovskou mentalitu (vycházející z takřka ničím nepřerušené kontinuity s normalizačním tiskem) a přirozenou inteligenci, obvykle dovolující spolehlivě odhadnout, co chce panstvo slyšet.

  Jinak tedy, ač nikoliv jednotně řízená masa, přesto však pozoruhodně homogenní… Stačí si všimnout mnohaleté plynulé fluktuace kádrů mezi MF, Právem, LN, HN a částečně i ČT; ta, řekl bych, masu zhomogenizovala jako máloco jiného. Naopak pro samostatně myslící v mainstreamových mediích mnoho prostoru opravdu není; ti z velké části již dost dávno odešli sami. Pokud mám občas možnost s někým odtud mluvit soukromě, z hovoru běžně (třebaže implicitně) vyplývá, že raději by dělal něco jiného.

  Z těch důvodů jsem se pozastavil u tónu, jímž byl NoNamem citovaný článek psán; trošičku mi to připomnělo onu demogracii tehdy v přetištěném či parafrázovaném projevu Miloše Jakeše.

  — — — — — — —

  Jelikož opět mám mizerné připojení, semelu více příbuzných bodů najednou:

  Co se týče (domívám se, že šťastně zvoleného; jinak bych jej ostatně neužíval) pojmu Lügenpresse, viděl bych to zhruba takto: Úplná ztráta věrohodnosti; kvalitativní změna, podobná fázovému přechodu v termodynamice. Ta se totiž týká nejen čtenářů, ale vzápětí též pisatelů; ti vědí, že by se o věrohodnost snažili už marně, proto lžou dál již bez zábran. A také se už vůbec nesnaží jakkoliv argumentovat či polemizovat, jen cenzurují. To samozřejmě funguje jako záklopka, cesty zpět již není, nebo leda radikální očistou (viz léta 1946 / 1947, aniž by však radikálnost tehdy k náležité očistě vedla).

  Zajímavé je myslím srovnání s mainstreamovými „zprávami“ o Cikánech (často tedy o jejich kriminalitě) někdy před 10 či 20 lety. Těm čtenáři a posluchači samozřejmě nevěřili, byli si vědomi úporné (ze Západu a z pravdolásky prýštící) snahy vykreslovat je v příznivějším světle, přesto se mi však zdá, že je chápali jako isolovaný problém, který celkovou kredibilitu medií v jejich očích ještě neničí úplně. „Zprávy“ o 3i a jejich úžasném přínosu pro Evropu se těm o Cikánech sice ve skutečnosti strukturálně velmi podobají, protože ale míra – bezostyšnosti lží, neomluvitelnosti lží, leč i problému jako takového – byla více než dovršena, veškerá věrohodnost je nyní pryč.

  — — — — — — —

  Ještě bych rád poznamenal další věc: Už snad před léty jsem zde zmiňoval fenomenálního Josefa Cholévku, který tehdy působil v diskusích pod články HN. Tehdy byl ojedinělý, dnes pozoruji, že jeho (stále ještě nenapodobitelný) styl – vysoké třímání těch nejsvětějších idejí pravdolásky, pseudoliberalismu a lidských práv, uměřená ironie přerůstající v sarkasmus nebo švejkování – rychle nachází řadu epigonů, nejprve možná na Echu24, posléze i pod články dalších mainstreamových medií, která čtenářské diskuse dosud částečně trpí.

  To může být (a myslím též je) dost signifikantní — jakožto obraz zoufalství celkové situace, a také ovšem jako předzvěst rychle nastupující cenzury.

 216. Jsem si to myslela, dvd.

  Tož já dnes „nepracuju“, ale věnuju se úklidu lednice a podobným rozkošným činostem.
  Je to dobrej způsob, jak se začít těšit na to, až zas bude nutno se věnovat práci. 🙂

  Ovšem k věcem příštím – rekonstrukci kuchyně – mně to vlbec nemotivuje.

  a propo – potřebuju sehnat někoho, kdo by demontoval a odvezl starou linku a nevím, kam se obrátit. Podlaháři mi to neudělají, na kuchyňský studio se asi nemá cenu obracet, protože něchceme kompletní dokonalou kuchyň na klíč, potřebujeme jen vymalovat, dát novou podlahu a novou linku.

 217. JInak ale zírám, co to padá z Ashtona :
  já ho měla za umírněného pravdoláskaře, ale za tohle ho teda nepochválí :

  „Z celé záležitosti kolem Prague Pride a LGBT se stalo nechutné politikum. Ze sexuální orientace se stala politická legitimace. Absurdní. A že pan Čunek koncept politizace sexu odmítá? Já s ním naprosto souhlasím. Pokud by měl být tento trend trvalý a akcelerovat, pak slova, že jde o „pochod smrti naší civilizace“, podepisuji oběma rukama. Samozřejmě, že je sexuální orientace věc každého z nás. Ochrana jednotlivce a jeho privátních aktivit je věc státu a jde samozřejmě o součást základních lidských práv. O tom netřeba pochybovat. O čem ale pochybuji, je politizace celé věci a to, že se dělá z jiné nebo nestandardní sexuální orientace ctnost a zásluha. S tím hluboce nesouhlasím a takto čtu výrok pana Čunka. Byl možná drsně formulovaný, ale od toho jsou politici a veřejně činné osoby, aby formulovaly jasně a srozumitelně své názory a aby se o nich diskutovalo, což se děje. “

  „Jako člověku mi ale přijde naprosto absurdní, že se naše feministky rozčilují, když vidí na reklamě ženu v bikinách, což je pokládáno za políček do tváře principu ženství, a tady se schvaluje totální degradace ženy. Myslím si, že je to vůbec nejhorší degradace ženy, kterou dějiny poznaly. Dva chlapi najmou ženskou, aby jim porodila dítě, to dítě jí seberou, zaplatí jí prachy a dítě si odvezou v kočárku a hýčkají ho. Nemám důvod si myslet, že se o něj dobře nepostarají. Ale ten princip, že si někdo najme něčí dělohu a naše feministky a obecně feministky neběhají po ulici a neřvou vzteky? „

 218. maYdo,
  likviduješ kuchyň doma , anebo v rodičovském domě ?
  Na vesnicích bývaj sběrné dvory,kde je možno se zbavit starého nábytku, někdy satarmo, někdy za drobný peníz a pak jen sehnat kamaráda s přívěsným vozíkem.
  I ve městech bývaj sběrné dvory .

 219. Halaldine, ty jseš zas chytrej jak radio.
  Samozřejmě že máme sběrnej dvůr za humny. Tedy v Praze, v rodné vsi to není tak žhavé.

  Jenže tu linku musí někdo nejdřív odmontovat a rozebrat a já se trochu obávám to svěřit svým chlapů.
  Zrovna dnes tu montovali skříňku z IKEy a to moje obavy dosti posílilo.

 220. A anvíc je ta linka ve stavu, kdy se už nedá považovat za „starý nábytek“, ale už jen za pozůstatky nábytku. tedy aspoň ta spodní část, ta horní by ještě použitelná snad byla.

 221. maYdo,
  já loni demontoval starou kuchyňskou linku, namontoval ji v garáži jako skladovací prostory, a v kuchyni vymaloval a namontoval novou , Ikeáckou .
  S pomocí potomstva,protože se v jednom hlavně nástěnné skříňky věšej blbě.
  Co se týká nevalného stavu staré linky , tak ten by neměl vadit.
  Kupříkladu ve sběrném dvoře v OV starej nábytek vezmou jen rozbitej na jednotlivé části.
  Sekeru snad doma máte.

  V naší vesničce nestřediskové ho vezmou jak je, a když je toho víc,tak ho neekologicky spálej. S oznámením hasičům.

 222. no jo, Halladine, ale my nemáme garáž 🙂

  I když – možná bych mohla konzultovat s bráchou, jetsli by se ty horní skříňky daly použít v nějakých skladových prostorách na chalupě.

  Jenže my budeme řešit taky babiččin byt a asi budeme mít starýho nábytlu, že nám půjde hlava kolem….

 223. maYdo:-)
  takže se jedná o kuchyň v Praze ?
  Rozbité na jednotlivé stěny to odvezete i autem.

  Sekyru či větší kladivo přivezete z chalupy.

 224. Jaký neekologicky spálej??? Co neekologicky spálej??? Snad řízenou oxidací akcelerují přirozený přírodní proces transformace organických látek, ne?

 225. Dobré sváteční odpoledne. V kuchyni jim visí Hlinka … to už se může nebo snad musí? 😉
  Maydo: pokud necháte mužům na starost mužskou práci, uvidíte jak pookřejí a naučí se radostně pracovat s kladivem, vrtačkou i šroubovákem.
  Staré skříňky mají v nevytápěných prostorech nevýhodu. Nevětrají, při změně teplot dochází ke kondenzaci vzdušné vlhkosti a vlhkost vede k hnilobě.
  K diskuzi o tisku resp. cenzuře:
  https://www.zive.cz/bleskovky/seznam-prostrednictvim-sveho-skliku-zablokuje-dezinformacnim-webum-prijmy-z-reklam/sc-4-a-188898/default.aspx
  Seznam zablokuje zdroj příjmů z reklam pro kremloboty. Nikoli kvůli např. soudnímu nařízení, ale z vlastní vůle.

  https://www.zive.cz/bleskovky/zablokovali-jsme-vam-web-sorry-jako-upc-vtipne-reaguje-na-narizene-blokovani-webu/sc-4-a-188855/default.aspx
  Cenzura v praxi.

  Novinář – dříve ceněné zaměstnání i na okresní úrovni – je dnes nahrazen agregátory tiskových zpráv, na okresní/krajské úrovni TZ policie, městských úřadů. To je to, co lidi „zajímá“. Nezávislé měsíčníky jsou provozovány nadšenci bojujícími proti lokální mafii. Ovšem ve volném čase a bez informací „od zdroje“. Úroveň těchto měsíčníků, či spíše občasníků se přibližuje gymnaziálním plátkům „Šleh“, „Trn“ apod.
  O lumpárnách „ví všichni“, ale „nikdo nic určitého“. Investigativec, který dostal po papuli investiguje, jak příště po papuli nedostat, místo „nastavení zrcadla prohnilé oligarchii“. Ty které jsem znal, utekli na místa správců webů či se stali tiskovými mluvčími.

 226. Likvidace – existují firmy na bázi hodinového manžela – přijedou, rozmontují, odvezou, popř. dle dohody upravěj prostor, namontujou novou atd. atp. Před časem jsem přes jednu takovou firmu měnil pracovní desku, neb ta stará se už rozpadala… To vše za rozumný peníz… Někde bych snad našel odkaz na tu firmu, co mi to dělala, ale nabízelo se jich více. A jsou ochotní dělat i o víkendech…

 227. 2 ptakopysk – no, já plánuju také nějakou tu řízenou oxidaci dřevotravního materiálu… Jen musím opatrně, aby to moc nesmrdělo, on ten materiál byl nějakou dobu horizontálně vrstevnatě uskladněn a přirozenými srážkovými procesy poněkud transformován…

 228. Tak jsem tu firmu našel… mohu poskytnout mail…

 229. 284

  U nás jsme vyfasovali extra nádobu na biologický materiál, trávu atd, odlišné barvy než normální smeťáky.
  A zmíněnej materiál lze i odvézt do sběrného dvora..
  A jakobych už slyšel Ptakopyska, že u nás na Hustopečsku máme všechno extra 😀 😉

 230. „Biologický materiál“ jde do kompostu nebo na hnůj.
  Dřevo se spálí. Atd.
  Pravda, ve starém, už překonaném světě.

 231. Ale kdejaká vesnice má bioplynku, která schramstne zelené obilí, trávu, štěpky, defakto všechno, co končívalo na hnojištích a následně bylo zaoráno do pole. Teď se pole pocamrá kejdou, která po zaorání půdu nenakypří, protože vlákna jsou rozložená na padrť.

 232. Svážet listí a posečenou trávu náklaďáky, často desítky kilometrů je prostě takové dnešní… Skončí to velice rychle, až se opět vrátí reálný ekonomický rámec.

 233. Noname: nejen dnešní. Staří jezeďáci by mohli vyprávět o kravínech pro 1000 krav, vožení dobytka na pastvu autobusem… Všechno je možné. A někdo si na tom udělá docenturu.

 234. Dobrý večer,

  PeSi, mohu poprosit o mail na ty pány, co likvidují kuchyně?

  A máte mail na mně? Když ne, moje křestní jméno.arch na volném.
  Vždycky si radši vezmu firmu, kterou mi doporučí někdo, kdo už s ní má nějakou zkušenost, než lovit naslepo na internetu.

 235. 291 – To jsem dělala ve škole, když jsme měli zemědělské stavby. Farmu pro 1080 dojnic. Bůhví, proč takový divný číslo.
  Dostala jsem za to trojku. Chtěla jsem se vyhnout těm hnusnejm silážním věžím, tak typickým pro socialistické vesnice a trvala na skladováku. Jenže skladovák pro takový stádo, to je taky pěkný monstrum. Profesorovi se to nějak nelíbilo. No, mně taky moc ne. Ale ty veže by byly taky hnusný. Akorát by vypadaly líp na modelu.

  ale jetsli se měly krávy vozit na pastvu, ví Bůh, Já myslím, že to byl takovej ten moderní kravín, kde dostaly krávy žrádlo až pod tlamu, stály na roštech, skrz který propadaly kravine a byly odvedeny stružkou někam pryč a odvezli je jen do automatický dojírny k vydojení a zase zpátky.

  Jo teď jsem si vzpomněla – byly tam zásobníky na slámu, ne na podestýlku, ale na výrobu hnoje. Když se ty kraví produkty odvedly do nějaký jímky, přimíchala se do toho sláma a nechalo se to odležet a byl z toho hnůj.
  Jako „vesničance“, uvyklé vzniku hnoje přirozenou cestou z podestýlky mi to připadalo poněkud absurdní.

 236. (287) No jo, dřevo … Od kdy (nebo dokdy) jsou kuchyňské linky dřevo? 😛

 237. Karle, nevím jak u Vás, ale tady jiné než dřevěné nejsou, s výjimkou pracovní desky, která je buď žula nebo umělý kámen.

 238. Ach jo…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Metropole-kterou-vsichni-doporucovali-k-zivotu-Celou-ctvrt-tam-ovlada-muslimsky-gang-imigrantu-Vybiraji-vypalne-prosazuji-pravo-saria-498873

  “ Jedním z těch klíčových je bezpečnost. Jak uvádí server Local, jenom za poslední týden se na předměstí Kodaně v Nørrebro už čtyřikrát střílelo. Naposledy byl ve středu večer dle agentury Ritzau zasažen čtyřiadvacetiletý muž. Násilí vyvolané místními přistěhovaleckými gangy zachvátilo i další kodaňské čtvrti a policie byla nucena přijít se speciálními opatřeními. Jedním z nich například je, že může v předem určené oblasti kohokoli zastavit a zkontrolovat, jestli u sebe nemá zbraň.

  Server Local velkoryse příliš nerozebírá etnickou příslušnost gangů ani to, že konkrétně v Nørrebro žije silná muslimská komunita a mnozí tuto kodaňskou čtvrť označují za no go-zónu. To v praxi znamená, že tam panuje vysoká nezaměstnanost, daří se kriminalitě a policisté mají velké problémy zajistit zdejším obyvatelům bezpečnost. Stále rostoucí počet muslimských migrantů v rámci tamní populace prakticky vylučuje jakékoli integrační snahy.“

  Jo, tak zrovna v Nørrebro jsem v roce 1991 půl roku bydlel. Tehdá to byla přímo idylická čtvrť. Sice žádnej luxus, ale lidi na sebe přívětiví a vstřícní… Typické Dánsko… No, dneska by se mi tam asi nelíbilo, jestli je to jak píšou… A obávám se, že jo.

 239. (297) Dušane, převážně dřevotříska, můj „oblíbený“ materiál. 😛

 240. PeSi, díky.

  Nørrebro – zrovna jsem četla nějakou dánskou detektivku, kde je dost často o tejhle čtvrti řeč.Podle popisovaných poměrů to asi bylo někde napůl cesty mězi dneškem a rokem 1991.
  Ani idylická čtvrť ani no go zóna.

 241. Jo jo, tak Kantorek to má za sebou… Škoda ho…

 242. To je smutná zpráva, PeSi. Netušila jsem, že to byl prakticky Váš kolega a ty kocoury a jiný fóry kreslil jako „vedlejšák“.

 243. Pavel Kantorek,
  R.I.P.
  Jeho humor jsem milovala, co jsem rozum pobrala. Ty jeho kočky… 🙂

 244. On před šedesátým osmým publikoval i v Hudba a zvuk, který taky soudruzi zastavili.

 245. Tak to já hlavně z vosumašedesátýho.

 246. Tak dovolená se moc nevydařila.Nejdřív umřel Punťa, já se vrátil na šrot, sotva chodím.

  Jediné potěšující je to,že ve středu týdne se u mě zastavila bejvalka a vygruntovala byt.
  🙂

 247. Dobré zas ráno… Ad Kantorek – nejlepší vtipy měl kolem roku 68… Podobně, jak Renčín… Ten ptakopyskův odkaz je taky + – z té doby… Kamarád jasnovidec má v ordinaci zas jinej jeho fór – Ukázková operace skončila. Prosíme p.t. čtenáře, aby smekli.
  No, jinak to byl renomovanej teoretickej fyzik a k naší fakultě měl velmi přátelský vztah. Nedávno se tu zas ukázal a Honzovi Valentovi, který má jako koníčka všemožné, ale hlavně fotografické, výstavy, donesl celý štos svých originálních vtipů. Tehdá z toho Honza taky udělal výstavu.
  Já marně hledám jeden jeho fór, o kterém určitě vím, že ho někde mám – trůn, na něm sedí hlavní marťan, před ním stojej dva marťani, každej s podrážkou otisknutou na prdeli a text: Obyvatelé Země nás přijali velmi srdečně, ale zatím jsme jim moc nerozuměli…
  Ten fór je nadčasový… Myslím že více představitelů různých kultur a civilizací by si zasloužilo obdobně srdečné přijetí…

 248. 2 NoName – ano, jeden velkej podvod… Ale jinak perpetuum mobile na prachy – zblblá veřejnost ráda zaplatí podobné podvodníky… Hlavně, že to slavný CO2 je mezi skleníkovými plyny celkem marginální. A už vůbec se zamlčuje jeho koloběh v přírodě. A nějak také postrádám informaci, kolik za den (v průměru) vyprodukuje ta havajská sopka, těsně vedle stanice, která koncentraci CO2 „monitoruje“… Podvod na podvod, hlavně, že to sype.
  No co? To všechno už tu bylo… Obchodníci s dešťem, výrobci univerzálních léků, atd. Jen doba pokročila a ty podvody dostaly „vědecký“ nátěr. No a těm, co brečej na Švýcarskejma ledovcema doporučuji návštěvu příslušného muzea (jméno jsem zapomněl), kde je expozice, že když přes ty Alpy šel Hannibal se slonama, tak tam žádnej ledovec nebyl… No a pořekadlo, že na svatého jiří vylejzaj hadi a štíři mimo jiné říká, že v Čechách žili škorpioni… Dneska je tu člověk nepotká… Atd. Atp.

 249. Mne taky není jasné, proč se má zachovat zrovna současný stav-proč ne třeba ten, ve kterém byl ledovec i v Tatrách nebo dinosauři v Antarktidě. A nebo proč neposunout kontinenty tak, aby byly „jako předtím“. Nebo je zastavit tak, jak jsou teď…
  Věda má přece odpovědi, technici řešení a čeká se jenom na zadání těch, co mají srdce na svém místě.

 250. PeSi,
  ten článek obsahuje takové nebetyčné drzosti, že jsem si opět vzpomněl na můj oblíbený citát z Bohumila Hrabala: „Do dolů, všichni do dolů“, a ukázal směrem, ve kterém se domníval, že leží Jáchymov.

 251. 2 dvd – víš, my máme tu smůlu, že o tej fyzice a příbuzných vědách trochu něco víme… Oč šťastnější život budou mít dnešní děti… Nějakejma exaktníma vědama se přece zabývat nebudou a na mlácení hlavama o zem 6x denně to stejně nepotřebujou…
  Já už se toho snad nedožiju, ale ze srdce přeju těm dnešním rozeřvanejm buzerantům, až je budou shazovat ze střech na dlažbu – oblíbený to způsob popravy buzerantů u kozomrdů…

 252. 314
  Jsem jenom obyčejný sekáček trávy, školy nemám,ale tyhle teploty nad třicet a sucha pro mě nepřipadaj za vhodné podmínky pro žití.
  Tedy pro mě osobně.
  A pokud by se to mělo ještě zhoršovat……
  Jistě, někomu se to může líbit.

 253. 2 NoName ad 314 – doporučuji návštěvu pražské ZOO, kde jeden můj kamarád, restaurátor všeho možného, vybudoval naučnou geologickou stezku. Vede cca od Kozorožců až ke Gočárovejm domům. A nutno říci, že si s tím Vlastík vyhrál… A součástí té expozice je i panel s mapou, kde v té které době zrovna to pražská ZOO byla… Docela se po tom světě potulovala… Takže dinosauři v Antarktidě – nutno se ptát, kde v té době ta Antarktida vlastně byla…

 254. „Jsem jenom obyčejný sekáček trávy, školy nemám,“ – je to vidět…

 255. Zdravim zpatky z dovolene… I kdyz priste mozna budu radeji rozbijet olejovou vanu doma 🙂

 256. 321 – Petře – ale aspoň jste dali vydělat tamnímu autoservisu a mohli porovnávat služby tady a tam. Navíc – na takovou dovolenou jen tak nezapomenete. 😉

 257. Dobré ráno,

  halladine, ale obávám se, že klima na tvé pocity ….víš, co 😀

  Já jsem taky poměrně nedotčená přírodními vědami, nicméně vysávat CO2 z ovzduší se mi jeví jako blbost. O nápadu do ovzduší pouštět chemikalie,a nyby se tvožily mraky nemluvě.

 258. Dobrý den,

  ad Pavel Kantorek – má prodejní výstavu autorských výtisků v Praze 10, ulice Nad Primaskou, č. p. 292/45, některé jsou podepsané. Před 2 měsíci jsem jeden daroval spolužákovi k narozeninám a jeden ŽD k výročí (už nevím jakému).

 259. maYdo,

  jsem si plně vědom toho ,že klima na mé pocity … , stejně jako …. na pocity mamutů..
  Ale že by mě to utěšovalo……

 260. Kantorka je skoda… Posledni z 325 je skutecne nadcasovy…

 261. ahoj! ad 312:
  Varují, že takové pokusy mohou ovlivnit vzorce, podle kterých světové klima funguje,…“

  když už chtějí ovlivňovat klima, tak o to snad právě jde, ne?
  Ale to by mohli přijít o stabilní kšeft.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/obri-vysavace-co2-a-chemicka-stinitka-vedci-zkousi-zastavit-oteplovani-zeme-1bw-/zahranicni.aspx?c=A170731_114256_zahranicni_kha

  PS.
  Že by klimatologové už začali objevovat význam jemného prachu a iontů síry v atmosféře?
  K neuvěření! 😉

 262. Dobré předpolední vespolek,

  Halle, nekecej, že školy nemáš, minimálně máš nějakou zubařskou. Tudíž jsi měl i nějakou biologii, a jméno Darwin či výraz „evoluce“ by ti neměl být neznám.
  Pokud se domníváš, že evoluci či působení přírodních zákonů lze nějakým způsobem zastavit, či se s nimi prát, tak to doporučuji shlédnout pár videí na tytrubce – viz Darwinova cena. Jasně, člověk by se neměl chovat jako debil a dělat kolem sebe bordel (ať už doma, nebo při výrobě svých poživatin, oblečení a jiných nezbytností), ale ten článek je vskutku hovadina.
  Naopak tvému nápadu „raději vysadit les“ tleskám. Ony ty stromy, kromě benefitů fotosyntézy, fungují na sluneční energii a nepotřebují zásuvku a dráty…. stačí zasadit a pak jen občas dohlídnout.

 263. Matzurko,

  Autorkou oné průpovídky je jistá veterinářka a překladatelka z několika jazyků,kdysi chodící na Psa. 🙂 nick Aida
  A namítal jsem jí tento výrok stejně jako ty mi dnes. 🙂
  S problematikou toho boje s klimatem…
  Pokud jsou změny klimaty způsobené přírodou samovolně, pak jsou asi snahy změnit tyto změny odsouzeny k neúspěchu,protože příroda má mnohem větší síly.
  pokud ovšem jsou změny způsobené lidským vlivem, pak by se asi něco dělat dalo.
  Možná je i kombinace obojího…..

 264. Jinak, zima se blíží, Ukrajina varovala, že bez investic do ukrajinských plynovodů jsou dodávky plynu do Evropy jako obvykle v zimě ohroženy.

  Oni chtějí zjevně jenom kasírovat, i ty plynovody by jim měl udržovat někdo jiný.

  BTW, vypadá to, že Putin tu letní ofenzivu na Kyjev opět nestihne.

  A velký Saakašvili už prý není demokrat ani ukrajinský občan. Jak to ten Putin zase udělal ?

 265. Ukrajina varovala, že bez investic do ukrajinských plynovodů jsou dodávky plynu do Evropy jako obvykle v zimě ohroženy.

  Merkelová asi nejdřív zdvihne obočí,pak telefon,a řekne vedení Nordstremu, aby si švihli s dokončením té druhé větve….

 266. I z dálky sleduji cvrkot. Teď z přístavu v Rovinji.

  Fyzika i další přírodní vědy dostávají na prdel. I zubař by měl dostat za svoje „pokud“.

  Aida se vždy dala číst.

 267. 329 – Halladine, zajisté že lze vysadit les. Ale o tomhle způsobu „odsávání CO2“ v tom článku fakt řeč nebyla. Tady nejde o žádnou přírodu, ale o kšeft, kšeft, a ještě jednou kšeft. Poručíme větru, dešti tu už bylo a nic dobrýho z toho nevzešlo. ani pro lidi, ani pro přírodu.

  Jinak se na našem pozemku po mnoha létech objevil vatovec obrovský. Po jednom exempláři dostaly sousedky, třetí jsme si usmažili jako řízek. Skvělej oběd. 🙂

 268. maYdo 🙂
  Vysadit les není tak jednoduché 🙂 Musely by to být velké plochy. Pár hektarů nehraje roli.
  Kupříkladu zalesnit Saharu 😉
  A o kšeft jde úplně všem . Jak odpůrcům, tak zastáncům oteplování.
  Každý jen své aktivity směřuje jinam.

 269. Koukam po dovolene, ze se stroj na propagandu nejak cim dal vic seka…

 270. Halle: vysazoval jste někdy les? Jaké dřeviny jsou optimální pro konzervaci uhlíku? Je v ČR půda vhodná pro vysazování lesů a nevhodná k zemědělské výrobě z důvodu sucha, záplav, erozí?
  Dobrý den.

 271. Nickname,
  vůbec nic o tom nevím,ale předpokládám,že lesy vysaditelné v ČR by byly jako plivnutí….

 272. Halle,já nějak newrozumím tomu, s čím vlastně polemizuješ.
  Napsal jsi, že CO2 lze odsávat i jinak, například vysadit les. Já sjem na toreagovala, žeb zajisté lze vysadit les, ale že o to v tom článku nešlo ( protože v tom článku byla řeč o nějakých vysavačích na CO2 a že se tím zabývá nějaký firma.)

  a Ty mi na

 273. …. kruci, nějak jsem se uklepla…..

  … a Ty mi na to napíšeš, že vysadit les není tak jednoduché. Já ale přece netvrdila, že vysadit les je jednoduché.

  I když, mezi námi, vysadit les nejí zas takovej problém, ale vysázemím lesa to nekončí, ale začíná. O les je třeba se starat, včas ho prořezávat. je to běh na dlouhou trať, tak na padesát nebo více let a končí to tím, že se ve vhodnou dobu stromy pokácí a les se sází znovu.

 274. Také je třeba vytvořit podmínky k chovu kůrovce na žír! Ľetos se mu daří,Šumava bude za chvíli sežraná…

 275. Diskuse začíná překračovat moje dnešní intelektuální schopnosti v oblasti lesnictví, protože jsem na tom dneska skoro jako jeden kníže s čírem…
  Jenom bych připomněl, až budete sázet: Zeleným nahoru!!!!

 276. Na Buchlově to prý ověřili i opáčně! 😉

 277. 2 ptakopysk – jak to? Kníže to měl přece nahoře červený… Jak pavián prdel…

 278. Hmm, jak tak čtu, tak kostel podpálili „mladíci“… I když jsou některé ty fotky schválně rozmazané, přičmoudlí jsou dost… Chtěli se jen trochu pobavit, no… Jak je u takových mladíků zvykem…

 279. 318 – narazil jsem ve svém dlouholetém a marném zápase se zelenými větrnými mlýny na zajímavý článek, konstatující, že rostliny jsou chytřejší než lidi. Rostliny dnes fotosynteticky zpracovávají o 14 až 17% více CO2 než před 20 lety. Závěr článku mne ovšem fascinoval neboť autor, zřejmě humanitní vzdělanec, uzavřel, že jestliže už i rostliny „bojují“ s klimatickými změnami musíme i my, lidé, s tím něco udělat. Docta ingnoratia.

 280. 2PK – u Volvo? Tam je olejová vana dobře chráněná pomocným rámem. To jsi na na něco „skočil“?

 281. maYdo,

  i džungle nebo prales dokáže absorbovat co2 a vyrábět kyslík.
  Nemusí to být ausgerechnet les evropského typu.

 282. maYdo, 🙂
  Vysadit les , aby se to projevilo na úbytku CO2 není tak jednoduché 😀
  Musely by to být obrovské plochy.
  Mám takovou fantaskní představu – zalesněná Sahara ,plná stromů 🙂
  Něco,co by tam rostlo, by se určitě našlo, ale dostat tam vodu by byl dost problém.
  Hodně by to stálo,takže lesy na Sahaře hned tak nebudou.
  Ale představa je to pěkná 🙂

 283. Dnes jsou zalesněné plochy USA o 30% větší než koncem devatenáctého století. Intensivní zemědělstvé dnes potřebuje zlomek rozhlo proti minulosti.

 284. No dobře, Halladine, beru na vědmí, ale pořád nějak nechápu, jak to souvisí s tím blábolem o vysavačích na C02 a dalších nesmyslech, o kterých se psalo v tom článku..

  A nemyslíš snad, že je třeba vysazovat džungle a pralesy. Nebo jo?

 285. maYdo,
  ten tebou zmiňovaný článek jsem ani nečetl. reagoval jsem jen na zmínku o vysávání CO2
  No ,už hodně dlouho se píše,že amazonského pralesa i jiných ubývá. A že to jsou zelené plíce Země.
  takže možná by nebyl ani moc blbej nápad vysazovat pralesy někde, kde jsou pozemky jinak nevyužitelné.

 286. Jo aha, lesy na Sahaře. Tak mám dojem, že to už tu taky někdy bylo…..

  Tu vodu budeš muset odněkud přivést. V tom objemu, jakej by byl potřeba, je velmi pravděpodobné, že by tak masivní odběr vody vedl k vysušení celé oblasti a že by Sahara pro změnu vznikla jinde.

 287. Halle, „zelené plíce Země“, Amazonie byla před příchodem Evropanů obdělaná. Jak ti lidé mohli žít a dýchat?
  Samozřejmě by pomohlo snížit vypalování a těžbu pralesů, které probíhají, aby bylo možné do Evropy dovážet palmový olej jako „bionaftu“ a ebenové dřevo jako „biomasu“ pro „bezuhlíkaté“ západoevropské sociálně-ekologické ekonomiky. Olej i dřevo se dováží loděmi poháněnými ekologickými dvoutaktními diesely.

 288. maYdo,

  asi by to musela být odsolená mořská voda 🙂 Té je dost, a hladina moří stoupá 🙂
  Jen ty náklady…. 🙂

 289. Aha, tak to jo. Jenže já komentovala ten článek, takže Tvoje připomínky tím jaksi ztrácejí smysl a jsou úplně mimo.

  Vysazovat pralesy je hodně blbej nápad, protože takovej prales je doscela složitej ekosystém, který se vyvíjel velmi, velmi dlouhodobě, v pdostatě dýl, než trvá naše civilizace.
  To prostě nefunguje tak, že vysázíš stromeřky, vypustíš tam pár opiček a papošků a ejhle, máš prales. Ostatně nevyužitelné pozemky obvykle jsou nevyužitelné proto, že tam nic neroste. Kdyby tam něco rostlo, tak by tam ten prales byl.

 290. Nickname ,
  Amazonie nebyla před příchodem Evropanů obdělávana , „pár indiánů “ si vyklučilo či vypálilo malé poličko,které za pár let opustili,když tam přestalo rodit a zase to zarostlo pralesem.
  U malých ploch to jde,u velkých je návrat pralesu komplikovanější.

 291. maYdo,
  někde nic neroste, protože tam není voda.
  Když tam dopravíš vodu,něco určitě poroste.

 292. Maydo, zalesnění Sahary si určitě představoval kouzelný dědeček. Seděl takhle u katarské deprese, za sebou čertovu zahrádku a říkal si: kdybychom měli o kousek víc bouchacích kuliček, 10.000x víc než uveze Goliáš, dalo by se něco s tím vápencem co brání moři rozlít se v Sahaře něco udělat. Pár stovek bouchnutí, pak by přijely velké housenky a rozkousané skály by odvezly. Vzniklo by saharské moře, do vzduchu by se dostala spousta vody, možná by se hory rozestoupily a rozdělily Afriku. Samá pozitiva a sociální jistoty. Jen ty bouchací kuličky, těch by bylo třeba hodně.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Qattara_Depression_Project

 293. Halaldine , dens je s Tebou diskuse fakt jak u blbejch na dvorečku, promiň.

  Za prvé jsem už psala – vodu musíš nejdřív někde vzít, abys ji tam mohl dopravit. otázka je, co se stane tam, odkud vodu vezmeš.

  ale především nevím, proč se furt na tom lese točíš. Já jsem komentovala článek o nějakých nesmyslech, které se lesů nijak netýkají a nebyla tam o nich ani zmínka, TYs ten článek ani nečetl, takže ani nevíš, co jsem komentovala, ale oponuješ mi tím, že přece odsávat CO2 jde tím, že se vysadí les. Nebo dokonce prales.

 294. Skladování CO2
  To už tu jednou bylo, tuším asi před 10 lety. Ovšem ne ve spojení „vysavačů CO2“, ale jako součást klasické energetiky. Elektrárna vypouští spaliny, na nich se provádí odsíření a denox, tak by se mohlo provádě i „odkysličníkohličitování“. A ukládal by s v podzemních prostorách a byly by na to dotace. Pak to nějak usnulo. (O slabomyslnosti celého nápadu se snad nemusím rozepisovat.) Jenže takovéhle nápady se recyklují a jistě se toho nějaký politik či ekologický dobroser znovu a znovu chopí. Kdyby se ti vědci snažili, tak už by to fungovalo.

 295. maydo,
  ty jsi reagovala na článek o nějakém technickém či technologickém odsávání CO2 z ovzduší.
  Já na to ,co jsi napsala reagoval tím, že odsát Co2 lze i jinak. Rostlinami.
  Netuším,proč ti souvislost není jasná.
  V moři určitě voda chybět nebude ,čili se moři nestane nic, jen ty prachy na její odsolení a dopravu jsou obrovské.
  Ale prý se vyvíjejí jakési membrány, které lze použít na odsolení.

 296. A nepsalo se někde, že hluboko pod písky Sagary je voda?

 297. osmotická membrána? To bylo staré už za mého mládí.

 298. 350 – no, byla to takova typicka lesni cesta, plna kamenu… A jeden byl vyssi, nez jsem si myslel… Uder jsme jasne slysel… Ale ze bych „skocil“ to ne… Fakt netusim, ale urcite jsem „neletel“…

  Jinak tu vanu jsem videl a nebyla to dira, spise dlouha prasklina…

 299. HAlladine, já jsem komentovala fakt, že se v článku píšou nesmysle. Komentovala jsem ten článek, mizernou práci novináře, který ví o problematice prd a přesto o tom rádoby zasvěceně píše.
  nehodlám polemizovat o tom, který způsob odsávání CO2 z atmosfery je lepší nebo horší, protože se domnívám, že „oodsávání CO2 z atmosfery “ může být jen blbost nebo podvod.

 300. domnívat se neznamená „vědět“, tak proč trávit čas diskusí?

 301. Svatá prostato… tak prej les žere CO2 a sere kyslík… Jo, ve dne. A v noci obráceně. Takže celková bilance nula nula prd. Ale hlavně, že se vyrazil názor… Jo, les má svůj význam hlavně na hospodaření s vodou. Ale kyslík produkujou hlavně řasy, stromy moc ne…

 302. 2 maYda – a proč by měl obecní blb číst nějakej článek? Jemu se prostě vyrazil názor a touží ho sdělit urbi et orbi… Slyšeli jste slovo Bóži… Ó díky!

 303. 2 quivis – za nás se říkalo: domnívat se znamená hovno vědět!
  To je takový předobraz první Brandtovy věty…

 304. „domnívat se neznamená “vědět”, tak proč trávit čas diskusí?“

  Třeba proto, aby mně někdo, kdo věci rozumí, vysvětlil a vyargumentoval, že moje domněnka je chybná.
  To bych ovšem nesměla diskutovat s někým, kdo si text, o kterém se vede diskuse, ani nepřečetl a o problematice nemá ani ánung.

 305. Mno,ono ani tak nejde o tvorbu kyslíku….Ale o odstranění CO2 z ovzduší , ve kterém se prý podílí na oteplování.
  A ten uhlík.uloženej cum beišpíl ve dřevě už asi v ovzduší nestraší.

  A celková bilance produkce kyslíku nebude úplně vyrovnaná. Pokud rostlina (třeba strom) žije , je kladná. Vyrovnaná bilance je až po ukončení existence rostliny, kdy se rozloží zpět na co2 a další věci.

  Odkud tedy pochází čerstvý kyslík, který dýcháte? Vesměs z trávníků, stromů a lesů, kolem kterých jezdíte autobusem do práce. D.J. Nowak (2007) uvádí, že v USA městská zeleň ročně vyprodukuje asi 61 metrických tun kyslíku, což pokryje roční spotřebu kyslíku dvou třetin populace USA.

  Stejně je zajímavé, že atmosféra prý za dinosaurů obsahovala 30% kyslíku,narozdíl od dneška,kdy je kyslíku kolem 20%.
  No a že jsem nečetl článek. Proč bych měl,když je označen za nesmysl? 😉
  No, nakonec jsem ho stejně přečetl 🙂

  No a na závěr – ony toho kyslíku zas rostliny procentuálně tak moc vytvořit nemohou.
  Toho „výrobního materiálu “ totiž CO2 v ovzduší ve srovnání s množstvím kyslíku zas tolik není….
  Jiná věc je, že i v tom malém množství ten co2 urychluje oteplování

 306. Čerstvý kyslík se vzorcem čO2 ? Proti běžnému kyslíku bO2 je takový svěžejší…

 307. „Třeba proto, aby mně někdo, kdo věci rozumí, vysvětlil a vyargumentoval, že moje domněnka je chybná.“
  Ten, kdo tomu rozumí, nebude ztrácet čas a navrhne, aby si to maYda vahledala sama.

  A ten, kdp tpmu tak úplmě nerozumí, bude argumentovat do aleluja a stejně nepřesvědčí.
  Takže pačemu bukvi? Veď vsjo jásno.

 308. „No a že jsem nečetl článek. Proč bych měl,když je označen za nesmysl?“

  to nemusíš, ale když chceš o článku diskutovat, tak by to přece jen mělo něco do sebe.

 309. Ok, quivis, tak řekněme, že v takových dfiskusích nacházím jisté zvrhlé potěšení.
  Otázku „pačedmu bukvi“ bych pak směřovala ovšem v prvé řadě na Vás, proč máte potřebu diskusi, z Vašeho pohledu zbytečnoua nezajímavou moderovat pokusy o usazení vašich person non grata.

 310. Nekde jsem zachytil, ze 30 procent obsa hje hranice, kdy by pri dlouhodobem dychani mohlo dojit k lehkemu poskozeni plic. Ale na wiki (heslo oxygen toxicity) je ta hranice mnohem vyse, tak teda nevim…

 311. Copak to je tuna? Taková metrická tuna? Tuna? 61 tun?
  Dovolím si zopakovat myšlenku, kterou snad ještě udržím: podíváte-li se na video v článku, vidíte vysokou stavbu – ne pouze goticky vztyčenou k nebi, ale v podobě širokého barokního štítu. V dálce vidíte pole obětin – louka je zakrytá panely na znamení pokání a touze po změně životního stylu. Vše evokuje kultické stavby, dolmeny a menhiry počínaje, svatopetrským náměstím konče (bratři a sestry katolíci prominou). Po odvrhnutí Boha jako nadbytečného prvku v uctívání vznikají chrámy rozumu a umění – muzea a divadla. Odstraněním rozumu a krásy zbývají chrámy konzumu. Lidé vidí, že jim něco chybí, něco co by mohli uctívat, něco, čemu by mohli obětovat, a vymysleli „Globální Změnu“. Je jedno, že řešení nejsou funkční, ale jsou důkazem našeho úsilí o jednotu, o usmíření si „Změny“. Kdo jim do jejich kultu hází vidle, zaslouží si ukřižovat.

 312. Co se stane, když namažete ventily kyslíkové bomby vazelínou, Kefalín?
  Co se stane, když bude v atmosféře 30% kyslíku? Nápověda: hoří dřevo?

 313. Petře,
  já na těch 30 procent narazil teď, a překvapilo mě to.
  Ale asi dinosaři měli plíce na to dělané 🙂

 314. Ted uz skutecne saham za hranice svych stredoskolskych znalosti, ale mam pocit, ze primitivnejsi organismy maji mene efektivni zpracovani kysliku… Mozna to byl pripad i dinosauru.

  Ale radeji se jiz nebudu ztrapnovat buhvi odkud vyhrabanymi vzpominkami 🙂

 315. Maydo, 🙂
  Nevím jak to vysvětlit pokolikáté. 🙂
  Vůbec jsem nechtěl diskutovat o tomhle konkrétním článku o zachytavání CO2 z ovzduší, to znamená o tom,zda je to možné, zda je to ekonomické, či prakticky použitelné.
  Jen jsem poznamenal, že CO2 je možno zachycovat v rostlinách pomocí fotosyntézy. Atd
  Toť vše.

 316. 391
  Petře,

  to je docela logická možnost .
  Na druhé straně se mi zdá možné, že ten zvýšený obsah kyslíku těm potforám umožnil vyrůst tak,jak vyrůstaly.

 317. Taková krásná dada diskuse! I Salvátoru Dalí by se jistě líbila.
  (Dadaisté v čele s Tristanem Tzarou hlásali, že náhodně vytvořené dílo může být stejně krásné jako to promyšlené a technicky zvládnuté.)

  Jinak v tom článku jsou krávoviny, které bych ani já nevymyslel a že umím lecos! 😉

  No a pokud jde o to zachytávání CO2 ( zcela zbytečné – problém leží jinde!), pak zcela nejjednodušší a nejefektivnější je pohnojit pobřežní vody ( omezit čištění řek? 😉 ), optimálně v tropické a subtropické oblasti fosforem, což způsobí prudký růst řas, nárůst planktonu -> nárůst ryb -> nárůst rybářů -> větší podíl rybího masa ve výživě lidstva -> snížení spotřeby hovězího u křesťanů a skopového u muslimů -> a teprve snížením stavů skotu a ovcí se opravdu sníží produkce CO2 !!! Že?
  (O trvalém ukládání CO2 rychlejším růstem korálů se ani neodvažuji mluvit 🙁 )

  No a brání tomu dvě velmi důležité, až zcela zásadní, věci :
  – úmluva OSN o znečišťování pobřežních vod (V Mariánském příkopu se ta voda dost neohřeje)
  – Kvoty EU omezující lov ryb.

  PS.
  A přesně proto, již od dob Jakuba Krčína z Jelčan,ti blbí, nevzdělaní, „čecháčkovští“ rybníkáři vozí do rybníků hnůj, aby byla ryba a chudý plebs měl co žrát !!

  PPS.
  a coje důležitější ?
  Boj s klimatem nebo likvidace sinic ve vodních plochách? Nemělo by se něco z toho zakázat?

 318. Šumaváku,
  naše (třetí) novomlýnská nádrž je rájem rybářů. Sjíždějí se zdaleka.
  Zlí jazykové říkají, že je tam tolik ryb protože Brno má dost mizernou čističku 🙂

 319. Nickname ad 388 – co by se stalo?Nic. Ta vazelina zoxiduje a ztratí svou viskozní a těsnící funkci. A pak zoxiduje i ten kyslík v té láhvi. Je to sice teoreticky nemožné, že Martine TT, ale prakticky vyzkoušené a jde to! 😉 😀 😀

 320. Což mi připomíná jednu explozi v Chemičce v Linci ( asi dva mrtví a naprosto neškodný černý kouř nad městem – stačilo neotvírat okna a nevycházet).
  Oficiální zdůvodnění bylo, že v uzavřeném ocelovém tanku s vodou, ten strop díky vodním výparům rezivěl, čímž se vytvářel kyslík a protože se ta nádrž dlouho neotvírala, dosáhl kritického množství se vzduchem a zcela samovolně explodoval.

  JÁ se nepletu a pamatuji si to proto, protože už tenkrát mě to naprosto fascinovalo, a mluvil jsem tu v hospodě s chlapem,který pil na to, že si vyměnil šichtu! Jinak by už nic nepil.
  Pravda teda je, že my, chemicky poučení laici, umíme i tu čistou vodu přivést k výbuchu. Utajeným varem např.Ale to v té chemičce rozhodně nebylo.

 321. Šumaváku: když vazelína (uhlovodík) oxiduje, tak vzniká co? Nápověda: bezpečnostní předpisy pro inkubátory.
  Ad 397: při oxidaci železa vodou nevzniká kyslík, ale vodík. Nebyl ocelový tank vystaven vyšším teplotám? Nebyly v železe příměsi urychlující reakci? Směs vzduchu a vodíku může samovolně pšouknout, ale nedovedu si představit, že by mi takhle bouchl železný sud na zahradě.
  Nad mé chápání jsou tyto divy.

 322. co by vznikalo? Uhlí(k) a voda.
  A byla-li dílna v dřevěné garáži, vzniká uhlí dřevěné! To je přece jasné! 😉
  A přidá-li se k té vazelíně voda a potaš, či rovnou louh, může vzniknout i mýdlo! 😀 😀 😀

 323. No a k tomu dřevěnému uhlí stačí přidat trochu síry a salnitru – a máme klasický černý střelný prach…
  2 Šumavák – tohle téma je snad lepší, než nukleostop… Jen by to chtělo ještě trochu rozpracovat… Ale není čas, nejsou lidi… Nicméně – obří sodovkárnu chtěl provozovat už Cimrmann… Takže by stačilo ten polapaný zlý ošklivý CO2 protřepat s vodou, nandat do flašek a prodávat lahvovou sodovku ve flaškách… Ony sice existujou jisté technologické postupy, ale ty, kteří poroučejí větrům a dešti (snad dokonce svým) to nemůže zbrzdit v jejich rozletu… Sice někteří šťouralové namítnou, že ty jejich větry obsahují hlavně metan a pak také aromatické uhlovodíky – někdy velmi aromatické, merkaptan apod… – leč to jsou jen drobné překážky na cestě k úspěchu…
  A to opomíjím, že významným producentem CO2 je člověk – dýcháním, dopravou, přípravou potravy apod. Takže kdyby všichni tihle nositelé pokroku šli příkladem a spáchali sebevraždu, spojili by tak příjemné s užitečným a navíc by významně přispěli ke zkvalitnění lidského genofondu… A to se vyplatí!

 324. Dobré zas ráno… Taky jste si všimli, že z Deníků na Seznamu tak nějak iniciativně a operativně vypadly „Parlamentní listy“? Jistě se nejedná o cenzuru, ale o to, uchránit náhodného čtenáře ideově nesprávných názorů… A já si připadám o 40 let mladší… Tehdy se celá naše pokroková veřejnost ostře vymezovala proti chartě 77, aniž ji ovšem většina četla… Dnes nás výrobce pornofilmů pro buzeranty a jemu podobní učí, jaké jsou ty správné evropské hodnoty. Evropskou mumii si pozvracet nedáme!

 325. 401

  Složení vlastní stránky Seznamu po přihlášení si každý dělá sám.
  Já tam Parlamentní listy s titulky článků mám stále.

 326. 401/402
  Také tam ty Parlamentní listy namám. A co více: když jsem je tam chtěl z výběru přidat, tak ani v tom výběru nebyly. A že tam byly plátky, o jejichž existenci jsem nejen nevěděl, ale ani bych ji nepředpokládal.

 327. Halladine,
  sisiasinešim že PeS píše o náhodném čtenáři. Náhodný čtenář Seznamu se nepřihlašuje. Tedy alespoň zatím ne…
  Ale ty jsi už podchycen jako čtenář Parlamentních listů a až přide čas zatočit s živly ohrožujícími republiku, budeš zvážen a shledán lehkým.

 328. PeSi,za to si ale může přidat Blisty nebo Impulsy Václava Moravce…

 329. Ad. Média-včera spolu velice pěkně pohovořili soudruh Moláček a homosexuál Hromada na ČRo 1. Soudruhovi Moláčkovi se do diskuse podařilo zamontovat i nacisty, islám a imigranty (nacisté, kteří nenávidí homosexuály nenávidí i imigranty a islám). Taky byli identifikováni největší nepřátelé homosexuálů v ČR-Čuněk a Klaus mladší.

  Jenom čistě technicky jsem na střet homosexualismu a islámu fakt zvědavý, v západní Evropě je na spadnutí.

  Protože homosexuálové podporující islám jsou fakt nonsens.

 330. Jo,ptakopysku, ale já jsem si ty parlamentní listy kdysi přidal sám,ale fakt je že byly v seznamu v nastavení.
  Dnes už nejsou,ale pořád se dají vybrat. Jen do rubriky z internetu musí jeden napsat parlamentnilisty.cz
  Asi tam nějakej , trochu nesmělej pokus o cenzuru fakt bude …
  Díky za upozornění.

 331. Muslimové provozující homosexualitu nejsou nic nového 🙂
  Děvčata jsou zavřené doma, a šukat se chce 🙂
  četl jsem kdysi jednu knihu, popisující dobu před a za vzniku státu Izrael, a tam palestinci tvrdili o Syřanech, že jsou buztíci úplně všichni 🙂
  Katolickým kněžím je zakázanej sex úplně, o homosexualitě a pedofilii ani nemluvě, a je to houby platné….. 🙂

 332. Třeba v Iránu ty teplouše občas pověsí na autojeřábu.

 333. dvd,
  domnívám se, že prostě existuje definovatelná skupina lidí, jejichž konání silně závisí na souřadnicích glóbusu. V Evropě se účastní Gay Pride, v Iránu visí na na autojeřábu, v Sýrii testují zda se člověk stihne naučit létat při transferu ze střechy paneláku na chodník…

 334. 401 – v cervnu mi dcera ze skoly prinesla nejake nazory, co do nich vtloukaji ohledne utecencu a jak je dobre, aby jich zde bylo co nejvice… Dodal jsem ji par argumentu, ktere ve skole nezaznely… Ale uprostred vyklady mne napadlo, zda k tomu nepridat, at si to ve skole necha pro sebe…

  Nakonec jsem to neudelal, ale zacinam chapat sve rodice lepe, nez kdy predtim.

 335. 394 Aby víc pršelo, stačilo by občas vypnout elektrárenské filtry. Byla by kondenzační jádra. Pršelo by víc, stejnoměrněji, méně přívalových dešťů.

 336. PeSi, Halladine a Ptakopysku, hrdě se hlásím, že i já jsem zločinec hodný opovržení „sunfuckerů“ a podobných EUindividuí. Mám tam ty Parlamentní listy taky. Tak jsem na nějakém seznamu, to není nic nového. Už komunisti mě na různé seznamy nežádoucích cpali, tak proč ne i neobolševik? A protože lezu i na Pravý prostor, Stworova Zvědavce, Hájkův Protiproud, Blok proti islamizaci, ale i jiné weby říši nepřátelské, tak tohle už mě nerozhází.

 337. 413 obdobný pocit při opravách výuky ekoterorismu – a ve škole to radši neříkej! Já to zbabělec řekl.

 338. 416 – mozna budu priste take opatrnejsi, kdo vi…

 339. Klídek,
  to jsme tady jeden protistátní živel vedle druhého – Parlamentni listy čtu pravidelně, a už brzo na Jandaseznam přibudou i Aktuální konflikty – tam se to živlama taky hemží jak havěť pod kamenem 🙂 Tak to budu mít tuplované.

 340. Nšní rozumnější přejít od cenzurního Seznamu na něco jiného – třeba Firefox?

 341. 419 Není to prohlížečem, ale portálem.

 342. 421

  Problémm je v tom, že Seznam je soukromej portál, a do toho,co nebo koho si na stánky dá je jeho soukromej problém,do kterého nikomu nic není.
  Uživatel musí brát co je, anebo nechat být.

 343. Halle: četl jste odkazovaný článek? Je Seznam vyhledávač s významnou tržní silou? Odlišuje se kvalita Parlamentních listů výrazně od Seznamem protěžovaných Novinek či Super.cz?
  Vaše argumentaci mi připomíná argumentaci ÚOHS, že spojení pekáren Delta a Penam je OK, i když získají cca 60% trhu, protože komu se to nelíbí, může nakupovat chleba v Německu.

 344. No, ono to je Halle slozitejsi… Existuji NGO, ktere se zivi tim, ze buzeruji – s podporou vlady, samozrejme – soukrome portaly ci dalsi web sluzby. V takove situaci je mluvit o soukromosti portalu dost pofiderni.

  Anebo viz diskuse facebooku a Nemecke vlady… Soukromost se stala fikci, nic vic.

 345. Pro pamětníky
  v osmaosmdesáti letech zemřela v pondělí na zápal plic první a tudíž origoš japonská Godzilla. Potažmo zemřel herec, který Godzillu hrál, Haruo Nakadžima. To teď bude v podsvětí rumrajch.
  První Godzilla byla natočena v roce 1954, já to viděl coby malý hošík černovlasý už ani nevím v kterém roce. Tenhle film odstartoval vlnu monster movies, a více, či méně podařených zmutovaných hrdinů – Supergodzilla, Gappa, Gamera, Gaos, Zingra… a byl inspirací americkému Predátorovi, Allienovi… a svým způsobem i Avatarovi.

 346. Ale jistě, Petře,

  je docela možné , že na Seznam byl podniknut nějakej nátlak, spojený výhružkami. A ustoupil…
  Ale právně s tím uživatel nic nenadělá.
  Seznam a.s je soukromá firma,a do toho,jak podniká,nikomu nic není. Pokud se ona sama neozve.
  Seznam je jediný,kdo by mohl něco podniknout, ovšem máme příklady třeba z Číny,že velké zahraniční internetové firmy poslechly čínskou vládu.

 347. Jo, soukromá firma. Od čeho máme antidiskriminační zákony?
  Já se občas zaobírám myšlenkou, že bych se vhodně oděl a šel testovat, jak fungujou gatě free provozovny. Asi by se docela divily, kdyby následovala žaloba pro diskriminaci, protože odmítli zákazníka obsloužit pro jeho politické přesvědčení. Nebo to aspoň realizovat jako reprtáž. Napadá mě jedna studentka žurnalistiky, vhodně oblečená a nalíčená (± její normál).

 348. „Seznam a.s je soukromá firma,a do toho,jak podniká,nikomu nic není. “

  Krome vlady a NGO, ze ano… 🙂

 349. Halle: ozvat se mohou poškození – v tomto případě Parlamentní listy. A úřad musí konat. Kdybych měl kontakt na redakci, motivoval bych jí k tomuto kroku.

 350. Někde jsem četl, že Google vygooglil na základě stalinského hesla „Nět čelověka – nět problema“ svého zaměstnance, jemuž nelíbilo, že se do firmy přijímají osoby podle toho, co jim příroda nadělila mezi nohama a ne podle schopností a ještě ke všemu považoval zvýhodňování jednoho pohlaví za diskriminaci pohlaví druhého.

 351. Dobré poledne, jen sem blafnu kratičký komentář, spíše dotaz:

  Tendence režimu cenzurovat, potlačovat, fabulovat, šířit propagandu atd. byly zcela zřejmé již dlouho před začátkem krize s 3i; ostatně jsou zcela konsistentní s povahou pravdolásky (jak ji vidím vidím já). Potud tedy nic nového, žádné skutečně zajímavé téma. Podobně i snahy režimu indoktrinovat žactvo svojí ideologií, multikulti, VEM, oteplismus, genderismus… Je zde však cokoliv skutečně nového, kvalitativně nového? Mnozí (včetně mě) upozorňují na plynulé utahování šroubů již mnoho let. Na podstatě režimu se změnilo jen pramálo, samozřejmě k horšímu, i můj postoj k němu je již dlouhá léta jednoznačně negativní. Jenže nač to pořád opakovat? A pokud už to holt zrovna dělám, proč to opakovat příliš často?

  Nebylo by lépe podívat se systematicky také na další trendy? Tak třeba…: Distribuovaný, de facto soukromý internet na bezdrátových sítích. Zdá se, že ten měl svůj (jakkoliv plochý a nevýrazný) vrchol před lety, účinně podporován nehorázně předraženými cenami velkých ISP. Je to hodně přehnané tvrzení, ale s trochou licence by se dalo snad říci, že tehdy v zásadě vytvářel jakousi subkulturu, či přinejmenším její zárodek. Kde je dnes? Při svém značně omezeném rozhledu se obávám, že pryč; málokdo si už vzpomene, že zde vůbec býval.

  Přitom je zřejmé, že až režim uzná, že mu pro přežití nezbývá než spustit svoji akci Norbert (kterou jistě má podrobně připravenu), vypnutí internetu jistě bude jednou z jejích základních součástí. U těch několika velkých, navíc s režimem loajálně kolaborujících poskytovatelů mu to myslím půjde řádově snáze.

 352. Zpátečníku, k internetu viz: https://www.lupa.cz/clanky/proc-to-s-14-miliardami-dotaci-na-vysokorychlostni-internet-spatne-dopadne/
  Socialisté chystají dotaci 14mld především pro pana Kellnera (IVK). Dotace je napsána tak, aby na ní dosáhl Kellnerovo CETIN, a zároveň na ní nedosáhla nejvýraznější konkurence – malí ISP, sdružení v ISP alianci. ČTÚ se nadále chová jako divize pana Kellnera a jde mu na ruku.
  Tj. malí ISP zatím žijí, v panelácích nabídnou 100/100mbit internet po optice – něco co Kellner nedokáže ani za deset let. Domky zatím vykrývají 5GHz nelicencovaným vzduchem. Při přímé viditelnosti 8/8mbit stačí, i když by to chtělo něco lepšího. Uvidíme, jestli malí ISP dokáží přežít zásah „neviditelné ruky Bruselu“ do svého hájemství. Doufám, že ano.
  Ad vypnutí internetu: každý ISP spolupracuje s mocnými, de-facto jim o svých zákaznících řekne všechno co ví. Plus má ve svém racku nainstalovanou krabičku, která může odposlouchávat veškerou komunikaci.

 353. I hospody jsou soukromé. I pronajímatelé bytů.
  Ale zda se bude kouřit nebo komu se byt pronajme si soukromníci určit nesmí.

  I provozovatelé koupališť jsou soukromí.

  Když jde o nevpuštění cikána, právo dělat si co chtějí nemají.
  Když jde o koupání v burce, právo dělat si co chtějí mají.

  Myslíme dialekticky, soudruzi !

 354. 432 – nic mu nebrani prohlasit, ze se citi byt zenou – dnes je to moderni 🙂

 355. Hele, noname… Jako svoboda ano, ale vocad-pocad…

 356. NoName,
  😀 😀 😀 naše tajná služba by měla zjistit, jaká nová trať se honí Putinovi hlavou, aby bylo možno napřít síly k provedení zabránění invaze.
  Dan Ťok a ta banda železniční správy by měla udělat výjezdní zasedání ve vagóně na trase Churavka-Millerovo a železniční zřízenci by je celou cestu měli brát prutama hlava nehlava, aby lépe udrželi v paměti, jak lze stavět trať…

 357. Dvoukolejná elektrifikovaná trať. Sen našich hlavních železničních tahů.

 358. 434 Nickname, datové přípojení pro nuly a jedničky je jedno, obsah jimi kódovaný je druhé. Viditelný „Internet“ není jediným komunikačním prostředím. Každé omezení vyvolává snaku o jeho obejití. Státní „veřejná“ moc, tak jak Internet nejprve přehlížela, pak tolerovala, nyní ho omezuje, jenže sama ho čím dál tím víc využívá a je na něm čím dál závislejší, leze do pasti, kterou si vytvořila. Internet nemůže „vypnout“ aniž by tím byla poškozena. Jako by byla napojena na společný krevní oběh.
  Tak jako vznikají „alternativní měny“, jsou „altenativní směny“, jsou „alternativní weby“. Tak i „Altnet“. Tohle vždycky bude menšinovou záležitostí, tak jako nezávislost a svoboda.
  Rychlost připojení není významná pro přenos důležitých informací. V roce 2000 stačilo připojení přes telefonní síť. Nejen Neviditelný pes přijatelně běhal na rychlosti do 56kBit/s. Pro přenos nejdůležitějších informací stačí textový režim. Infaormace se dají sdílet lecjak, třeba vhodnou kombinací starých a nových způsobů. Třebaže ne tak rychle. To nejdůležitější může jít rychle online, ostatní třeba …na mrňavou mikro SD se toho vejde…
  Parlamentní listy čtu. Vadí mi bulvární tón a snaha šokovat ve snaze získat co nejvíce oveček. Tenhle styl mi nesedí, mám rád věcnost, ale chápu jeho účel.

  Příčinu většiny potíží i extrémních názorových proudů s úřední mocí není v šíření informací, ale „informací“ a především „ideologie“ spojené s pro ni příznačnou rétorikou. Třebaže i velmi radikální teze lze šířit v takové formě, že jsou velmi obtížně postihnutelné. Poučení lze najít v přírodě. „Chytrá“ bakterie či virus se snaží obelstít imunitní systém tím, že na svém povrchu nemá markanty, na které reaguje.
  Tak i úřední imunitní systém vyhledává charakteristické markanty obsažené v ideologickém žvanění, v omáčce a katechismu onoho směru. Slova, spojení, fráze, symboly.

 359. 435 Ano. O tom co jsou fakta, rozhodujeme my.

 360. 443 vymývání mozků, výchova kanonenfutru.

 361. 434 — Děkuji za odpověď, nickname, zdá se mi ale mimoběžná hlavně ve dvou směrech:

  V jednom mě zastoupil již Schumacher (442): O vysokorychlostní internet vskutku nejde, rychlost mi vůbec nepřipadá kritická. Druhý směr jsou dotace. Ve 433 jsem — možná postrádaje náležitou terminologii, síťové technologie mne nikdy moc nepřitahovaly, nerozumím jim, již od dob i8085 / Z80 jsem si vždy přál mít něco kompaktního, do sebe uzavřeného na svém stole — psal spíše o dobách, kdy si techničtí fandové zřizovali sítě s routerem z čerstvě odstavené třistaosmdesátšestky, fungovali s minimálními náklady a na víceméně amatérské bázi. Režimem nyní požadované logování provozu by asi nebyli zvládali už technicky, z důvodu nemožnosti skladovat objemy dat; navíc (jak se s nadějí domnívám) by se čas od času mohlo při případné návštěvě orgánů zjistit, že uskladněná data bohužel mezitím podlehla nepředvídatelné technické závadě. Čili mi šlo o cosi nízkonákladového, rozptýleného, živelně narostlého a rostoucího, fungujícího víceméně na bázi průběžných či lépe řečeno permanentních improvizací.

  442, poslední část — Samozřejmě v této oblasti nejsem odborník již vůbec, Schumachere, ale myslím si, že režim s občany bojuje v zásadě na dvou frontách. Jednak je to ona Demokracie bojující, jak o ní psává pan Pecina; tam se mi zdá, že jediným smyslem postihu výstředníků bez širšího vzdělání, kteří si např. z obtížně pochopitelných důvodů doma dekorují narozeninový dort hákenkrojcem, je ukázat svoji potřebnost nadřízeným složkám a (trochu šířeji) záslužnost represe prostým ovčanům. Jenže všechny indicie myslím nasvědčují tomu, že režim je aktivní i na druhé frontě, proti produktivním lidem, které by zatím šlo i podle dnešních neuvěřitelně gumových paragrafů trestně stíhat jen s obtížemi, a bylo by to navíc i předčasné, neb je režim stále potřebuje pro svůj provoz a/nebo pro fungování ekonomiky. Dnes, kdy očividné totalitní tendence režimu konečně jsou (zásluhou 3i) patrné nejméně stovkám tisíc lidí, a to (řekl bych) právě těm iniciativnějším a těm technicky vzdělanějším, by možná bylo daleko více než nosit placku se škrtnutou mešitou účinné zamyslet se nad tím, jak vlastně internet funguje a jak (alternativně) by díky své technické podstatě fungovat mohl.

  Omlouvám se za opožděné, příp. neúplné reakce; opět špatné připojení.

 362. (440) S nějakými majetkovými poměry a výkupem pozemků nebo dokonce EIA se evidentně neserou.
  (443) Ono je to v těch končinách obvyklé. Naši a jejich činovníci prosluli mimo jiné pořádáním letních soustředění, na kterých se cvičí v bojových uměních. Letos jim jako tréninkový nepřítel při střelbě sloužily papírové portréty známých ruských obránců lidských práv a opozičních politiků.
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/mladez-za-vsechny-rubly-podporuji-putina-a-stat-jim-plati-demonstrace-1e4-/zpravy-svet.aspx?c=A101130_093929_ln_zahranici_mtr

 363. „S nějakými majetkovými poměry a výkupem pozemků nebo dokonce EIA se evidentně neserou.“

  Z čeho tak soudíš, KArle?

 364. maYdo,
  Evidentně tak soudí z rychlostí, jakou byla trať postavena.

 365. A to je dobře nebo špatně?
  No, špatně, vždyť jsou to Rusové.

 366. Jistěže. Ale třeba to stihli i s výkupem a EIA, ovšem „po rusku“. 😛

 367. V každém případš je to špatné, že stavějí rychleji naž my.

 368. Nebudu vaše tvrzení rozporovat. Ovšem ani souhlasit, snad bych jen podotkl, že se trochu míjíme.

 369. Ptakopysku, trať se stavěla dva roky. EIA a majekové poměry se řeší ve fázi přípravy, tedy NEŽ se začne stavět.
  taky může být, že se stavba připravuje déle, než se staví.

  Tedy, já si nedělám iluze o poměrech v Rusku. Asi v tom byla lecjaká levárna. Taky netuším, jestli se u nich EIA vůbec řeší. Z toho článku nic takovýho nevyplývá, je to spekulace.
  Majekové poměry se mohly vypořádat i tak, že je vykoupili bleskově a pár oligarchů mělo zájem , aby se stavělo, protože ty potzemky byly jejich a m ohli se napakovat. Konec konců půda byla v sojuzu státní a myslím, že s restitucemi se nějak netrápili, takže je otázka , komu ty pozemky patřily.

  A nedělám si iluze o tom, že v česku se leckdy pozemky vykupují za docela výhodných podmínek, pokud má majitel správné kamarády na správných místech.

 370. “ Ale třeba to stihli i s výkupem a EIA, ovšem “po rusku”“

  A co to je EIA a výkup „po rusku“?

 371. z doručené pošty:
  Imigranti jsou jako spermie, jsou jich miliony, ale k práci se má jen jeden.

 372. (454) Začátek konfliktu na Ukrajině: 2014. Takže, pokud začali připravovat dříve, tušili konflikt i za proruského Janukovyče. Pokud až po začátku konfliktu, tak ta příprava šla sakra rychle. Čímž jsme zpět u (447). Nic proti té rychlosti, je obdivuhodná (snad trať i vydrží), ovšem, každá sranda něco stojí. Nebo někoho stojí.

 373. Hm, třeba taky tu trať začali stavět bez souvislosti s Janukovyčem a konfliktem na Ukrajině.

  A že ti najednou tak leží na srdci, aby to opravdu pečlivě projednali a měli EIA a dodrželi všechny normy a předpisy 😀 😀 😀

 374. (458) Jen to moc prožíváš. Komentoval jsem pouze pochvalu oné rychlosti stavby, že taková věc prostě také něco stojí. Hodnocení dobře/špatně jsem se zdržel.

 375. “ Takže, pokud začali připravovat dříve, tušili konflikt i za proruského Janukovyče.“

  Ukrajina, pokud vím, i za proruského Janukovyče připravovala vstup do EU. Protože, pokiud mně paměřt neklame, konflikt začal tím, že Janukovyč odmítl přístupovou smlouvu.
  Jeví se mi vcelku logické, že rusové pro případ, že by se Ukrajina stala součástí EU si připravovali trať mimo ukrajinské území.

 376. Já to moc prožívám? 😀 😀 😀

  Ô nikoliv, já se dobře bavím 🙂

 377. 🙂

  Pokud jde o stavbu strategického významu, pak je třeba stavět rychle.
  A dost pochybuju, že by Rusové EIU, což je záležitost legislativy EU měli.
  Ta stavba začala skoro současně s událostmi na Donbase, pokud si pamatuju.
  Pár měsíců poté.
  A stavěli to vojenští železničáři, žádná civilní či státní firma.

 378. 446 Zpátečníku, navíc se věnovat nějaké pozitivní podvratné činnosti. Podporou české národní a regionální kultury. Vytvářením pozitivního národně kulturního, z podstaty přirozeně odolného prostředí. Chválit vše české. I vychvalovat. Třeba i přehnaně.

  „My Češi jsme nejlepší!“
  „Kdo to říká?“
  „My!“

  Ach ano, cimrmanovské… No a? Právě proto cimrmanovské, protože české.
  Že jsou to směšné vymyšlenosti? No a? Vymýšlíme si přinejmenším stejně dobře jako ostatní, kteří své vymyšlenosti berou smrtelně vážně.

  Tak pozitivně lze vyjádřit mnohé,za co vyjádřené negativně by hrozil kriminál.

 379. dnes jsem viděl tričko, které potěšilo nápisem :můj PIN jsou poslední 4 čísla π

 380. Dobré zas ráno… Včera jsem poněkud odpadl a nestačil už popřát našim dámám k jejich svátku. Dozvěděl jsem se totiž, že včera byl mezinárodní den ženského orgasmu. Tak doufám, že robertky fungovaly k plné spokojenosti…

 381. Fujtajbl poránu,
  Podblanicko hlásí zataženo, 17° Celaskona, z oblohy padají kapky čehosi průhledného, studeného a šedovousí starci u táborových ohňů tvrdí, že to je takzvaný déšť. Že prý kdysi dávno padal z oblohy celkem běžně. Neuvěřitelné!

 382. (464) Schumi, Chválit vše české. I vychvalovat. Třeba i přehnaně. – v tom nikdy nedoženeme Poláky. Snad v jediné věci byli ochotni přiznat, že české je lepší než polské, v pivu. Ale neradi.

 383. >> NoName
  V článku zmiňovaný „zákon o první dámě“ se snažil navrhnout i jistý V.Havel. Dokonce s formulací, že by to mohl být i odstavec v Ústavě. Zajímavé je, že ho to napadlo až za manželky Dagmary a ne už dříve za manželky Olgy.

 384. NoName,NoName ,

  už Vás dlouho sleduju,a začínám si být jistej !
  Jste placenej Putinem ! 😀
  Provádíte tu systematickou prokremelskou propagandu ! 😀

 385. [471] Vliv kvalit první dámy na to, je-li pro ni požadován speciální zákon. Srovnejte Olgu, Dagmar, Livii a Ivanu, možno přihlédnout i k zahraničním vzorům (Hillary, Michelle, Brigitte).

 386. ad 475: chybí už jen: ‚pracovníci v továrně na bílé vlajky soucítí s obětmi útoku a jako solidární akt se zavázali odpracovat v sobotu směnu zdarma.‘

 387. 2 NoName ad 496 – dovolím si připomenout valašské přísloví – po hodech bejvá sračka!

 388. 469 – no co, ulohu splnil… Le Penovou zastavil. Ze co to bude znamenat za 4 roky? To je prilis daleko…

 389. Ad dvd’s 471 – jestli ta hovadina napadla opravdu jeho, tak by mu to Olga prostě zakázala. Ony manželky konzumentů bývají zvyklé na ledascos a pokud nerezignují, dokáží duchablesky svých vybuzených poloviček dost redukovat.
  P.S.
  neznáte někdo sluníčkový výraz pro notorika? U Zemana je to celkem jasný, ale u těchdlectěch vznešenejch gigantů ducha, nota bene s modrou krví jsem zcela na rozparcích.

 390. ptakopysku,
  co takhle „vášnivý milovník ušlechtilých destilátů“ ? Připadně jiných lihovin, obměna možná dle konkrétních preferencí.

 391. Zřejmě šlo samoradikalizaci BMW. Dlouho stávalo vedle mešity. V poslední době bylo zasmušilé, ale sousedy zdravilo.
  Incident nemá nic společného s ničím, a už vůbec ne s tamtím.

 392. Zradikalizovaný diesel, to je to nejhorší, co nás mohlo potkat.

 393. Pokud jde o tu Paříž… chci se zeptat: Už EU připravila směrnici o zákazu aut s nádrží větší než 10 litrů obecně a komplet celé BMW zvláště?
  O automatických převodovkách ani nemluvě!!

  Nebo ještě váhá?

 394. Hm, šéf má, tuším, BMW…. A s automatickou převodovkou….

 395. Vrátil jsem se z dovolené na Mallorce. Všude na stromech citrony, v sadech citrony spadané na zemi. V Čechách se zdražily citrony o 100% začátkem roku, prý neúroda. Po dotazu odpověď místních – jo Evropská Unie, tyhle citrony my nesmíme vyvážet.
  Už se těším jak mi to tady někdo vysvětlí. Proč si proboha někdo nedá práci a všechny tyto případy neposkládá.
  Časem přidám další postřehy z cest. K pobavení.

 396. Dobré zas ráno… 2 hlavson – ne nadarmo se ten francouzskej pablb divil, jak jsme mohli zrušit tak sqělou věc, jako RVHP – že to bylo jejich vzorem při zakládání EU. No, je to vidět.

 397. Přečteno:
  „Stát jako firma. ANO posílá do sněmovny lidi z Agrofertu, jsou na kandidátkách ve většině krajů.“

  1. krok – strana jako firma, 2, krok – stát jako firma, Sbohem, demokracie …

 398. A ona tu někdy nějaká demokracie byla? Možná za první republiky, ale to jsem ještě nebyl na světě…

 399. quivisi 🙂

  jsou na kandidátkách ve většině krajů – takže ne ve všech , že ?
  A kolik lidí z Agrofertu je na kandidátkách v krajích,kde jsou ?
  Všichni ? Většina ? 2 ? 3?

 400. Zubatá mi připadá v poslední dobou dost aktivní. Ono je to samozřejmě tím, že se kácí v generacích, které znám jako mladý kluky a holky. Prý si na to člověk zvykne a když vlna přejde a jeden zůstane jako poslední klas na poli, začne vnímat smrt těch mladších jako samozřejmou věc, protože byli starý. Maličko blbý je, že s těmahle lidma odchází i náš svět a postupně přestáváme rozumět světu, který přichází.
  Marián Varga hrál dost věcí, které mě míjely bez povšimnutí jako třeba Ľalia poľná, nebo jsem je jim programově vyhýbal – Mikrokozmos, či Smutná ranná električka, ale třeba Vežová hudba, nebo Hommage á J.S.Bach mi doteraz spôsobujú zimomriavky na chrbtě.

  https://www.youtube.com/watch?v=sleNjIk9Ukw

 401. Halaldine, na to, že ANO nevolíte máte neskutečnou potřebu je obhajovat.

 402. PeSi,
  prý se tu mihla, někdy v devadesátých ji prý kdosi viděl. Ale odkud šla a kam? To nikdo neví…

 403. Posbíráno na FB:

  Řídit stát jako firmu – Babiš
  Řídit stát jako loď – Schettino
  Řídit stát jako auto – Hepnarová

 404. BTW, neví někdo, co je Sýrií a řezníkem Asadem ?
  Jako by přestala existovat.
  Jasně, je tady Kim a jaderná hrozba, ale i tak …

 405. NoName, 🙂

  Zase podobná situace, jako když se ze Špidly dělal komouš 🙂
  Když Babiš vymyslel Ano , samozřejmě do toho nabral především svoje známé, a tudíž určitá přítomnost lidí z Agrofertu je normální.
  Kolem těchto lidí se pak následně vytvořily krajské a jiné organizace.
  A oni se přirozeně většinou udrželi v čele oněch poboček, a tedy kandidujou.
  Bylo by udivující, kdyby tomu tak nebylo.
  Ten quivisův citát je naprosto obecný a nekonkrétní. Dá se vyložit jak tak, že na několika kandidátkách je po jednou člověku z Ano, tak tak, že lidé z Ano tam tvoří třeba 2/3 kandidátů 🙂
  A taky si nemyslím,že by si Babiš mohl dovolit vyprázdnit management Agrotecu, vzít odtamtuď všechny trochu schopné a nechat firmy bez vedení…
  A furt neotravujte se spekulacemi,koho budu volit.
  Já osobně chci, aby v letošních volbách dostali socani řádně na prdel, aby bylo pořádné zemětřeseni, a zmátořili se.
  A rád bych, aby dostali míň hlasů než komouši.
  Chytrému napověz , hloupého kopni. 🙂
  A teď se můžete třeba po…… 🙂

 406. NoName,
  neni čas zabývat se malichernostmi. Svět je příliž šokovám Donaldovou „ohnilou zlobou, jakou svět neviděl“

 407. Když Babiš vymyslel Ano , samozřejmě do toho nabral především svoje známé, a tudíž určitá přítomnost lidí z Agrofertu je normální.

  No ano, vaše myšlenkové pochody ledacos ozřejmují.

  ANO prostě není hnutí, strana „jako ostatní“. Z mnoha důvodů. Nakonec, své vidění světa již Babiš předvedl jako ministr a bylo to malé demo toho, co přijde teď ve velkém.

  Kdo nechce vidět, nevidí.

 408. Ptakopysku,
  já byl na posledním koncertě Prúdov,než se rozpadli , a Varga založil collegium musicum.
  A objektivně bych řekl, že při tom množství drog, co Varga zkonzumoval ( cože se většinově bere jako fakt) můžeme být rádi, že se dožil té 70.
  No a když jsme u té hudby- očekávám příjezd PPL as napáječem pro gramofonovej předzesilovač, a konečně si budu moct pustit dvě alba Pink Floydů, co mi nedávno věnovala dcera moje rodná 🙂

 409. NoName,
  Ano není dlouholetá strana jako socani,anebo třeba i ODS, vzniklá původně z lidí kteří se dostali do popředí po Sametu, a pak se dali dohromady.
  Vznikla jinak – a to má vliv na to, jak je složena . Divit se tomu, prohlašovat to za „objev“ je poněkud bláhové.

 410. Zcela odbočím stranou
  Japonci mě nikdy nepřestaou udivovat. Hlavně ten kytarista vlevo, co vypadá jak učitel kung-fu ze starejch filmů je exotickej. Ale holčina se sólovkou je dobrá. Minimálně třem čtvrtinám českejch kapel někdo takovej chybí.
  Jediné, co bych vytkl, je to, že střihač klipu je patrně kokot.

  https://www.youtube.com/watch?v=qowO7bFrDq4

 411. Halladine /502/
  dělat ze Špidly komouše nebylo zapotřebí. On na to stačil sám o sobě.

 412. >> ptakopysk
  Viz první poznámku v diskuzi: „Fuck the camera“

 413. DVD,
  Špidla je neschopnej vůl, nesnáším ho,považuju ho za jednoho z hrobařů socanů, nicméně v rámci čssd je na pravé straně.
  Rozhodně nepatří k levicovým členům čssd.
  Tady se docela rozmohl zvyk “ Nesnáším ho, tak mu hodím na hlavu úplně všechno “ – jak to, co udělal doopravdy, tak to, co neudělal ani náhodou.
  Trochu objektivity by neškodilo.

 414. Dobré ráno,

  „Rozhodně nepatří k levicovým členům čssd.“

  no potěš koště, jak se potom projevují ti, co levicoví skutečně jsou?

 415. ad 511 Petře, že byl Špidla vlevo od Marxe vůbec nevylučuje, aby nemohl být vpravo od halladina.

 416. maYdo,

  Po volbách mohl Špidla sestavit vládu jen z členů čssd s podporou komoušů.
  Ti ho pomalu na kolenou prosili, aby to udělal. Nechtěli do vlády, nechtěli funkce a slibovali podporu všemu, co měla čssd ve volebním programu.
  Slibovali automatické zdvihání rukou pro všechno, co socani navrhnou.
  Špidla to odmítl, a místo toho udělal koalici s lidovci a uhelnými sklady….
  Takovej byl komouš :-D… Mít cokoli společného s komouši se mu eklovalo………

 417. Petře,
  hlavní problém Venezuely jsou nízké ceny ropy, a z toho vyplývající deficity rozpočtu.
  A žádná jiná vláda s tím nic neudělá.
  Může sice snížit dotace obyvatelstvu, ale to se začne bouřit, a bordel tam bude furt.

 418. Halle, nizkou cenu ropy maji vsechny ropne zeme… Az budou hladove boure v Saudske arabii, Rusku a Norsku, rekni 🙂

  To, ze se Spidla nechtel s komunisty spojit neznamena, ze sam neni komunistou… Viz jak se pozirali v Rusku v 30. a u nas v 50. letech… 🙂

 419. Myšlením a názory byl Špidla levičák do morku kostí.
  Že se spojil s partajemi, které byly pravice leda „per huba“ a ve skutečnosti byly umírněnější levice, to nic neznamená.
  V levicovém přístupu – źe by měla nějaká elita, co ví lépe než blbej lid, co je správné, tomu blbému lidu vládnout, si nádherně notovali.
  A že se Špidlovi eklovali ti soudruzi, kteří tu krásnou socialistickou myšlenku pošpinili, je vcelku pochopitelné. Ale ani to z něj pravičáka nedělá.

 420. 502 – logicky vzato, větu „A rád bych, aby dostali míň hlasů než komouši.“ si musím vyložit, že nejlépe tomu Halladin přispěje tím, že svůj hlas nenechá propadnout a hodí ho komunistické straně.

  Ovšem to by nesměl být Halladin tak slizský, on se z toho zase vykecá.

  A jdu na koupaliště, protože návyk od moře. A pivo máme lepší.

 421. Petře 🙂

  saudové měli obrovské finanční rezervy, a už je skoro po nich.
  A ostatní státy , včetně ruska , rozhodně nejsou jednostranně orientovány na ropu.
  Kupříkladu pro norsko představovala ropa a plyn šlehačku na koblize :-), ale tu koblihu měli i bez té ropy 🙂

 422. 519

  Přesně tak tomu je, a nehodlám se vykecávat 🙂
  Dělám a říkám co si myslím, a jestli se to někomu líbí nebo ne,je jeho problém.

 423. Martine, Karlovacko celkem uslo… Takovy bezny prumer… Ale doma je doma…

 424. 520 – take, co tak vzpominam, jsou to prvni hladove boure ve Venezuele za poslednich asi 50 let… Ale URCITE to nema nic spolecneho se socialismem, ale „objektivnimi pricinami“, jako vzdy… 😀 😀 😀

  Vzpomnel jsem si na 4 nejvetsi nepratele socialismu…

 425. maYdo , ježišmarjá…
  Já nikdy netrvrdil, že je špidla pravičák obecně. Je pravičákjen v rámci čssd.
  A zdá se mi poněkud uhozené obviňovat z komoušství ausgerechnet příslušníka pravicového křídla.
  Jsou v čssd mnehem levicovější členové, které by z toho bylo možno obvinit daleko oddůvodněněji, i když komouši nejsou ani oni.

 426. >> Petr Kunetka
  Nemohu nevzpomenout vtipu mého zeleného mládí:
  Jaké to bude, až na Sahaře zvítězí socialismus?
  Nejprve jako dřív, ale na konci první pětiletky se začne dovážet písek.

  Jinak jednoduché srovnání: zásobování potravinami v Polsku v letech 1977 a 2017
  zahraniční obchod s obilím SSSR 1977 a Rusko 2017

 427. 2 ptakopysk ad 499 – takže něco jako Yetti? To by tak zhruba odpovídalo…

 428. „Já nikdy netrvrdil, že je špidla pravičák obecně. Je pravičákjen v rámci čssd.“

  Pravičák v rámci ČSSD 😀 😀 😀

  To bys mohl říct rovnou, že Husák byl taky vlastně pravičák a demokrat v rámci KSČ, protože byl víc napravo než Gotvald a seděl jako politickej v padesátých letech.

 429. Mno, ty volby budou teda prdel… Zdá se, že většinu shrábne Babiš a KSČM.

  To bude kolalice 😀

 430. maydo,

  to ,co jsi napsala o Husákovi má určité racionální jádro, poněkud komplikované tím, že Husák nebyl tak úplně svobodnej politik.
  Měl nad sebou sověty, a mohl dělat jen to, co mu povolili.
  A mám dost problém s tím, že by snad sověti nutili Husáka k větší demokracii, a on jim jako přesvědčenej komunista odolával. 😀
  Spíš bych řekl, že se pokoušel prosazovat natolik snesitelnej ( i když socialistickej) režim, jakej mu jen Sověti byli ochotni tolerovat.
  Ne že bych si chtěl Husáka přehnaně idealizovat.

 431. BTW, v polském vládním letadle u Smolenska byla bomba v křídle (to je unikátní umístnění, v historii zřejmě první případ) a dali ji tam Tusk s Putinem (to vysvětluje, proč v křídle-Putin je nesmírně rafinovaný). Zjistila to nová komise.

 432. To bude tím, že se na jižní Moravu žene z Rakouska bouřka a tlačí před sebou horkej vzduch. U nás kupříkladu včera včely z předdešťového hice blbly tak, že se mi na lebce snažily zamotat do vlasů.

 433. NoName,
  mě na téhle aféře nejvíc zaujalo to, že Sáře nebylo divné, že po snědení maminčiných tortellini en brodo vidí v kuchyni na lednici sedět duhového draka. Asi je to prostá duše.

 434. České političky jedou!
  Ještě pár takových legrácek a lidi se sem budou bát jezdit.
  Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v úterý překvapila britského ministra mezinárodního obchodu Grega Handse, který navštívil Prahu. Hned na úvod vzájemného setkání se Krnáčová po zjištění, že ministr v osmdesátých letech studoval na univerzitě v Cambridge češtinu, zeptala, zda byl špion. Na snímku vyfoceném právě v tento okamžik se Hands tváří zaskočeně. „Šmankote, byl to prostě vtip,“ odpověděla na dotaz Aktuálně.cz Krnáčová s tím, že ministr jej také pochopil.

  Britský ministr mimo jiné vyniká také smyslem pro humor, byť poněkud jiného kalibru, než výše zmíněná slovenská dívenka:
  „Vidíme zde příležitosti pro britské firmy v poskytování poradenství a služeb pro zlepšení života občanů Prahy. Britské technologie přinášejí městům jako Praha větší bezpečnost a zdravější životní prostředí,“ řekl k jednání s Krnáčovou britský ministr.
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/primatorka-prahy-se-vtipem-zeptala-britskeho-ministra-prumys/r~180820367d1911e7bce3002590604f2e/?redirected=1502359109

 435. 522 – Karlovačko nebo Ožujsko, na pláži čerstvě čepované a studené odsunulo žízeň. vo tom žádná.

  V obchodech je běžně plechovková Plzeň, Staropramen a Budvar, ovšem s hrdostí jsem sledoval, že to jsou nejdražší piva, dražší než Beck a téměř dosahující ceny Paulaner Hefe Weizen. Nejméně 11,99 kuna.

 436. No, já do antirakovinné léčby houby vidím, ale našel jsem si k té Femaře příbalovej leták, a zdá se mi, že sportovkyně,která by tím chtěla dopovat by musela být absolutní debil.
  A mezi zmiňovanými nežádoucími účinky jsem halucinace nenašel.
  Zato tam jsou mezi častými:

  Některé nežádoucí účinky jsou časté. Tyto nežádoucí účinky mohou postihnout 1 až 10 z každého
  100 pacientek.
  – kožní vyrážka
  – bolest hlavy
  – závratě
  – malátnost (pocit celkové nevolnosti)
  – poruchy trávicího ústrojí jako nevolnost, zvracení, porucha trávení, zácpa, průjem
  – zvýšení nebo ztráta chuti k jídlu
  – bolest svalů
  – řídnutí nebo slábnutí kostí (osteoporóza) vedoucí v některých případech ke zlomeninám (viz
  také “Sledování během Vaší léčby Femarou” v bodě 3)
  – otok paží, rukou, chodidel, kotníků (edém)
  – deprese
  – zvýšení tělesné hmotnosti
  – vypadávání vlasů
  – Zvýšený krevní tlak (hypertenze)
  – Bolesti břicha
  – Suchost kůže
  – Vaginální krvácení
  Pokud je některý z těchto nežádoucích účinků závažný, sdělte to svému lékaři.

 437. Týýý vole, to je prdel. Halladin je odborníkem i v oblasti sportovního dopingu. Vygoogloval příbalový leták, ale zapomněl napsat, že ona pilulka obsahuje letrozol, který je zakázaným dopingem.

  To jen na okraj k našemu všeználkovi, ale podstatné je, že když chytí norskou lyžařku, tak je to jen šest měsíců a nešťastná náhoda, když chytí anglického cyklistu, tak je to povolený antiastmatický lék, když chytí Šarapovovou týden po tom, co byl dosud uznávaný lék přeřazen do skupiny zakázaných, tak je to doping a když někdo napíše do zprávy, že je v Rusku bordel, tak se vyřadí na neurčitou všichni Rusové. Isimbajevové nebyly platné žádné protesty a poukazování na to, že vlastně žije na Západě. Teprve po nějaké době se vybraným Rusům dovolilo startovat, ale bez vlajky a nároku na hymnu.

  A toho Sagana jim nezapomenu. Doufám, že se Peťo zdravě nasral a ukáže jim, že ho neotrávili.

 438. To je jasné, že obsahuje letrosol, který potlačuje tvorbu estrogenu, a tím vlastně dělá z ženské chlapa. A tedy může zvyšovat výkonnost. Teoreticky. A proto je zakázanej.

  Ovšem podle jakési komise neexistuje důkaz, že by to opravdu zvyšovalo výkonnost.

  Ovšem já být ženská, tak do toho nejdu, protože řada těch nežádoucích účinků spíš výkonnost sníží.
  A pokud její máti prokazatelně onen lék bere, jsem nakloněn věřit tomu, že došlo k nedopatření.
  Samozřejmě, nepochybuju o tom, že řada postihů ruských sportovců byla nespravedlivá.

 439. NoName,

  každej můžeme mít svůj názor 🙂
  Já Vám ten Váš neberu. Ostatně , na našich názorech houby záleží.

 440. To není otázka názoru, ale hrubého nepochopení toho, o co jde.
  Nápověda: dáma jistě nedopovala tak, že brala Femaru. Tudíž jsou nežádoucí účinky Femary irelevantní. Kapišto ?

 441. 546

  No vidíte, jenomže ta Femara obsahuje letrosol, a ty nežádoucí účinky Femary jsou nežádoucí účinky letrosolu.
  Anebo ne ?

 442. NoName, Pán Bůh to vidí, ale nějak ho to nezajímá. Co je jeden s názorem proti nekonečnu?

  K oné dámě připojím, že byla dlouhá léta v péči jistého španělského doktora a když na něj praskly dopingové aféry, tak prý spolupráci přerušila.

  Otázku obecně všem, může se zapojit o Googlenaut. Když je někdo přichycen s dopingem a odslouží si svůj trest, vrátí se na stejné úrovni, jako před dopingovým nálezem. Proč ten doping bral, když je vlastně stejně úspěšný i bez něj? A když ho chudáka přichytí dvakrát po sobě, tak je dneska mistr světa ve sprintu a je úplně čistý….

 443. 538 Žoužel na žaru také zažene hlad, o tom žádná.
  Jenže plážový piknik s domácím pecnem, ve skle zavařeným beranem a domácím okurkem je nepřekonatelný.

 444. No to je teda hodně divný nedopatření…. 😀
  Já bych jídlo, do kterýho by se mi vysypaly nějaký tablety, rodině nedala ani náhodou. Žádná ženská pokud má IQ tykve a vyšší by to neudělala.
  Kromě toho bych předpokládala, že lék je balen buď do platíček nebo je v uzavřené nádobě, takže by v případě pádu do hrnce stačilo jen vylovit.
  A do třetice je pitomost skladovat léky na polici nad sporákem, kde pro to určitě nejsou vhodné podmínky.

  prostě ta dáma asi k tej zakázanej látce přišla někde jinde a nějak jinak. 😀

  ale výmluva to je boží, to zas jo….. 😀

 445. Neobsahuje jenom letrosol, ale i jiné, jistě neškodné a nic nezpůsobující látky.
  BTW, četl jste příbalový leták k ibuprofenu ? Nikdo, kdo ho četl by ibuprofen nevzal.
  Tolik k nežádoucím účinkům.

  Pointa byla jinde. Ale to jedno.

 446. “ Femara obsahuje letrosol, a ty nežádoucí účinky Femary jsou nežádoucí účinky letrosolu.
  Anebo ne ?“

  a ta Femara obsahuje pouze a jedině letrosol a nic jinýho?

 447. maYdo , přesně jak píšeš.

  Je to jediná účinná látka ve femaře. Jsou tam samozřejmě i jiné pomocné věci, jako v každé tabletce, jenže bez účinku.
  konkrétně

  6.1 Seznam pomocných látek
  Jádro tablety: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý.
  Potahová vrstva tablety: hydroxypropylmethylcelulóza, mastek, makrogol 8000, oxid titaničitý (E 171), žlutý oxid železitý (E 172).

  Než dovolím, aby se mi vyrazilnějakej názor, zkoumámzdroje.

 448. No, kdyz si clovek precte vedlejsi ucinky anabolik… Byt vrcholovym sportovcem je proste hodne zvlastni mindset…

  Nicmene 540 to shrnula hezky. Koneckoncu, minimalne od 1936 je vrcholovy sport a politika vicemene totez.

 449. BTW, u pivních specialistů by mne zajímalo, zda by u slepého testu rozlišili třeba takový Radegast nebo Kozel a Karlovačko.

 450. Mně než se vyrazí nějakej názor, použiju rozum.

  A ten mi říká, že když nějaká ženská skladuje léky nad sporákem, kfe jsou vystaveny zvýšené teplotě a vlhkosti, v neuzavřené nádobě a pokud se vysypou, tak je prostě zamíchá do jídla a předloží rodině, je to při nejmenším hodně zvláštní 😀

 451. 554 Nestydím. Nejsem paštikovým exportérem.

 452. No ale ty paštiky jsou o transakčních nákladech, nebo zrovna paštiky ne ?

 453. [556] Byt vrcholovym sportovcem je proste hodne zvlastni mindset…
  [558] když nějaká ženská skladuje léky nad sporákem, kfe jsou vystaveny zvýšené teplotě a vlhkosti, v neuzavřené nádobě a pokud se vysypou, tak je prostě zamíchá do jídla a předloží rodině, je to při nejmenším hodně zvláštní
  Dcera a matka … proč ne.

 454. Honzo, 🙂
  staré pravidlo říká, že pokud se něco může podělat, tak se to určitě podělá.
  Na tomto světě se dějí věci. 😀

  ostatně , ta teniska nějak potrestaná byla, jak moc se neodvážím hodnotit.

 455. Schmi,
  ale měl by ses stydět !
  Takto neomaleně připomínat, že něco funguje, když to podle jiných fungovat nemělo je nehanebná nestydatost ! 😀 😀

 456. Hmmm jestlipak si někdo vygůglil, při jaké teplotě je vhodné letrosol skladovat? Pohledal jsem a zjistil, že skladovací teplota je mezi 15° – 30° Celaskona. Když se kouknete laickým pohledem na vzorec: http://www.steroid-use.com/wp-content/uploads/2012/09/letrozole2.jpg
  usoudíte, že při vaření letrozolových těstovin, tedy po zahřátí na 100°Celaskona, se patrně letrozol začne poněkud rozkládat.

 457. Ptakopysku,
  nemám moc rád těstoviny, torteliny neznám, ale ono se píše o tabletkách v masové náplni do tortelin , nikoli o vaření s tortelinami.
  A jak byla ta masová náplň horká, když do ní ta matka ty tablety přidávala, ví jen bůh,já ne-

 458. Panebože, ty to vidíš!!!!
  Já vím, ono to už bylo v 544, ale i tento okamžik je vhodný ke zvolání.

 459. Hele, nevidi… Tohle Ho muselo odepsat 🙂

 460. Fakt mi to nedalo a šel jsem se kouknout na stránky I. lékařské fakulty UK na podmínky k přijímačkám oboru zubní lékařství. Test z chemie je až u magisterského studia. To mnohé vysvětluje…

 461. Panebože, Ty to vidíš, že i já musím zhřešit braní Tvého jména nadarmo!!!!

  Halladine, vařil jsi a následně požíval taštičky, knedlíky nebo cokoliv, co je obalený těstem?

  Nápň se do tortelín dává SYROVÁ a konzumuje se UVAŘENÁ. Všchny tyhle věci se vaří tak dlouho, aby byla uvařená i náplň. T.j. aby teplota uvnitř dosáhla sta stupňů.

 462. „A jak byla ta masová náplň horká, když do ní ta matka ty tablety přidávala“

  Takže ne že spadly náhodou do náplně a paní si toho nevšimla , ale záměrně je do tej náplně přidala? Týý jo, ta komise to vážně odflákla, že se nechala takovýmhle rohlíkem opít….

 463. Ptakopysku,
  on ten tvůj postřeh s teplotou vůbec není špatnej, jenže píšeš o vaření s tortelinami ( předpokládám, že těstovina i ta omajda se se dělaj extra, a smíchá se to nakonec, ale jak říkám – kromě špaget těstoviny nevařím ) – ale ta matka uvádí vmíchání do omajdy.
  A další otázka je, zda se ta teplota skladování týká samotné účinné látky, anebo je to kvůli tomu, aby se nějak nespekl či nerospustil ten balast, co jsou z něj ty tabletky vylisované.
  Ale odpověď jsem nenašel
  Těch 30stupňů se týká tabletek, a mám dojem , že to teplota se týká všech, anebo většiny z nich.

 464. TAk do omajdy nebo do náplně? Nějak se do toho zamotáváš. 😀 😀 😀

  V každém případě, být to u řádného soudu by si zasloužila přidat za pohrdání soudem, tvrdit takovej nesmysl….

 465. maYdo,

  tak to se omlouvám 🙂 já to v životě nevařil, a možná ani nejedl. .-
  Ptakopysku nevím,jak dnes , ale magisterské studium na medicině – co to je ?
  U nás dávaj doktorskej titul automaticky všem, Chemie byl za nás 4 semestrovej obor, zakončený zkouškou na konci druhého ročníku.
  A chemii jsem si vybral jako volitelnej maturitní předmět, a dostal jsem ji za dvě 😉
  Jestli nevěříš, můžu ti poslat kopii maturitního vysvědčení 🙂

 466. no jo, ale když jiné zdroje uvádějí, že orý to bylo v polívce…..

  „„Nikdy v životě jsem nevzala žádnou zakázanou látku,“ napsala Erraniová na twitteru s tím, že látka se jí do těla dostala poté, co jedna tableta, které její matka bere na rakovinu, nejspíš spadla do polévky, kde se rozpustila.
  Zdroj: http://sport.idnes.cz/tenistka-sara-erraniova-dostala-trest-za-doping-ft5-/tenis.aspx?c=A170807_175931_tenis_par

  Halle, co takhle přiznat, že komise byla k tej dámě poněkud příliš shovívavá, protože nejen že se dopustila dopingu, ale ještě se vymlouvá vskutku nejapně ? A že jí se žádná křivda nestala, zatímco na jiné, politicky nevhodné, byl brán metr mnohem přísnější?

 467. dnešní debata dosahuje výšek téměř cimrmanovských, jen tak dál squadro…

 468. No, tak ja osobne jsem se v osme tride ucastnil chemicke olympiady… Obsadil jsem slavne posledni misto a dosel k zaveru, ze nejsem polyhistor.

  Ale dam k dobru aspon jednu prihodu z tohoto podujeti. Prakticka zkouska byla v tom, ze pred nas kazdeho vysypali 8 hromadek bilych, krystalickych latek s tim, ze je mame identifikovat. Ackoliv clovek je vcelku odvazny a tusi, ze nic prudce toxickeho by skolakum nedali, olizovani jsem nedal. Z hloubi pameti jsem vyhrabal, ze existuje plamenova zkouska… Tak jsem nasel nejaky dratek ve vybave… Samozrejme to na dratku nedrzelo, tak jsem ho vzdy nejdriv namocil ve vode, zanoril do hromadky a pote do plamene… A vysledkem byl vzdy plamen do oranzova.

  Zahada se vyresila, kdyz jsem na lahvicce s vodou nasel napis NaOH… I ja vytusil, ze vzorec vody vypada jinak. Dustojne jsem opustil mistnost… Kde nic nedokazes, tam nestras 🙂

 469. Aha, koukám, že na lekařských fakultách se dnes studují i jiné obory ,než vlastní dochtořina.
  Ale všeobecných lékařů i zubařů se týká jen magisterské studium. Zřejmě nedá se začít jako bakalář.
  Sice mi připadá poněkud zvláštní magisterské studium končící doktorátem, ale zřejmě je to tak.

  No jo,vlastně Ostrava má taky lékařskou fakultu, ale doktoři tam nestudují.

 470. Dušane,
  sakra na tebe jsme nepomysleli. Hlavně se moc nechechtej, aby ti neprdly stehy…

 471. Dobrý den a děkuji. Tristan Tzara by byl u vytržení 🙂

 472. V šesté třídě jsem se zůčastnil matematické olympiády a skončil jsem druhej 🙂
  Jakým zázrakem netuším. 😀
  když Vás vidím pane neumanne, něco pro vás mám 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=EqW5EFz4Mh0

  maYdo, že ty Rusy berou u krku víc, než je zdrávo se s tebou opravdu hádat nebudu.
  Tuhletu italku nějak skásli, ale do přímé souvislosti s rusy bych to nedával.
  Asi jsou dvě kategorie trestaných – Rusové a ostatní.

 473. K tomu dopingu jen, že kromě údajů z příbalového letáku, letrozol potlačuje negativní vedlejší účinky při zobání anabolických steroidů. Ale kdo chce, může věřit verzi s tortellinami.

  pro Martina: Sagan byl diskvalifikován za to, že si dovolil v nespadnout, když mu Cavendish vysel brzdou na předloktí.

 474. ptakopysku, s náma chudejma penzistama se tu moc nebabraj. Ani pořádnýma stehama mne nezašili. Já tedy spinkal, ale mám dojem, že na šlic nakapali vteřinové lepidlo a místo stehů přelepili proužkama leukoplasti. Pravda dali mi v probouzecí koji asi půl litru brusinkového juice a pak mne poslali domů. Cestou jsme ještě musel do lékárny pro ATB a painkiller. Teď už se ta leukoplast částečně oloupala a zůstalo jen to lepidlo. Lihem to umejt nejde a benzinem jsem si ještě netroufl. Ale zdá se, ža ta moskytiera, co mi tamzašili střeva udrží i při čtení halladinových komentářů.

 475. 589 Dušane,nech to být, na odrcávání je brzy, časem to sleze samo. Lepidlo není vteřiňák, ale tkáňové lepidlo na základě fibrinu. Třebaže vteřiňák se kdysi ve válečné chirurgii zkoušel. Úspěšně ho používám ho místo náplastí a na vyndavání malých klíšťat.

 476. Nejlepší je, že diskutujeme o tortelinech ( nebo tortelinách ?) a nakonec prej polífka 🙂
  No, docela by mě zajímalo, jaké je použití toho letrosolu v dopingu u mužů a žen.
  A zda je vůbec používání letrosolu u žen obvyklé.
  Narazil jsem na pár případů u mužů, u žen ne. V tom článku se píše více méně,že se nezdá , že by to u tenistky mělo nějakej význam, a zmiňují se kulturisti.
  U chlapa jistě není problém,aby vypadal jako chlap ještě víc.
  U ženské to problém být mohl.
  Pokud by to bylo tak, že ženské tohle nepoužívají ( což jistě nevím, ) byl by trest vlastně jen za to,že nedává bacha na to,co jí příjde do huby, protože zakázáno to je, a i ženská to musí respektovat.
  A už nechci slovo letrosol do konce života slyšet 😀

 477. „Nejlepší je, že diskutujeme o tortelinech ( nebo tortelinách ?) a nakonec prej polífka “

  Kromě Tebe tej slečně ty tortelíny nikdo ze zdejších nežral.
  Aby taky jo, evidentně se v tej rodině vaří blbě 😀

 478. Premyslim, Dusane, ze uz jsem take dlouho neslysel o ozonove dire a kyselych destich… Globalni ochlazovani „new iceball theory“ a uz je take par desitek let z kurzu…

 479. Všetci kradnú, ale len mňa a Davida chcú zavrieť !

 480. 600 – Ti severani asi maji nejakou spolecnou nakazu… Ale mozna, kdyby tam prislo neco vic syrskych inzenyru, rozhostil by se mir nad severem…

 481. Nějaký ten Roland Freisler, Vyšinský, či Urválek se v populaci vždycky najdou. Koneckonců je to práce jako každá jiná…

 482. 2 ptakopysk ad 537 – koukám, že soutěžili ve vtipkování…

 483. 2 Honza ze Žižkova ad 541 – já bych spíše navrhoval volit mouchy… Hovna se tak dostanou na zdravý jídelníček evropského hujera! A potravinová krize bude vyřešena!

 484. Přiznávám, že mně případy Rath, Nagyová či Babiš slzy do očí nevhánějí. Nějak mi to připomíná výrok, který pronesl asi tak před 30 lety jeden můj tehdejší kolega: „Kdyby vybrali to naše OPBH jako celek a zavřeli je všechny na pár let, tak si nemyslím, že by z nich někdo mohl být považován za justiční omyl.“

  Jinak ilustrace našeho oblíbeného rodinného rčeno „to by se v Německu stát nemohlo“:
  http://www.spiegel.tv/videos/724187-flughafen-berlin-brandenburg-ber/
  Jen pár postřehů na okraj: rozpočet 2,5 miliardy €, náklady k dnešku 5,5 miliard € a protože není tak úplně jasné kdy a v jakém rozsahu bude letiště Berlin-Brandenburg provozováno, uvažuje se o revitalizaci letiště Tegel. Požární zabezpečení se stále zkouší, automatické otvírání dveří nefunguje, v řadě místností se „zapomnělo“ zavést požární čidla, v areálu jsou desítky tisíc (!) km kabelů a potrubí, přičemž se o některých neví k čemu patří. Už při získávání pozemků (letiště je vlastně rozšířením letiště Schönefeld) došlo k průšvihům, neb o zámyslu nebyly informovány dotčené obce a zároveň se vykoupily pozemky, které do letištního areálu nespadají a to navíc za horentní ceny.

 485. (540) Dopuje kdekdo, ale zatím jen v Rusku přichytili státní dopingovou laboratoř, ana to kryje. To by ten odlišný přístup trochu vysvětlovalo.

 486. 606 jak říkává kolega na mé námitky, že klient je možná neviný: „Vinej nevinej,však von dobře ví za co.“

 487. Přichytili ? Můžete se rozepsat ?
  Ne o dohadech McLarena, ale důkazech.

 488. A bratia slováci píšu….
  Spolu s mojou rodinou sme sa pokúšali zistiť, ako sa táto kontaminácia mohla udiať, lebo som si 100-percentne istá, že som si omylom nezobrala tabletku. Jedinou predstaviteľnou možnosťou zostala náhodná kontaminácia potravy. Takúto teóriu podporuje aj test vlasov, ktorý som dobrovoľne podstúpila. Pokusy dokazujú, že konzumácia jedinej tabletky Femary produkuje množstvo letrozolu, ktoré sa dá indikovať rozborom vlasov.”

  „V tých mojich sa však nenašla žiadna stopa. Dokazuje to, že množstvo látky v mojom organizme bolo menšie ako z jedinej tabletky. Zodpovedá to verzii s náhodnou kontamináciou potravy. Výsledky testov boli súčasťou mojich dôkazových materiálov pri obhajobe,” skonštatovala Sara Erraniová.

  https://sport.aktuality.sk/c/289432/erraniova-mala-pozitivny-antidopingovy-test-hlasia-taliani/

 489. Kdyby se vám zachtělo dalekohledu, obloukem se vyhněte značce Vortex. Zachtělo se mi kapěsního monokuláru. Vortex Solo 10×36, sklo BaK4, lepší protiodrazné vrstvení, vodotěsný…Jenže obraz neostrý jakoby zamlžený. Oproti tomu dalekohled z Lidlu má obraz jak břit.

 490. 606 – dvd – místo řečí je lepší projít tím nedostavěným letištěm. Jen jednou jsem tím trpěl na cestě na Floridu – už nikdy víc.

 491. Dobré zas ráno… 2 martin – chceš snad říci, že je to ještě horší, než Ch. de Gaulle? To jsem zatím bral jako bezkonkurenčně nejstašnější letiště na světě… Kolega nechtěl věřit, že 2 hodiny na přestup nestačej – a pak se nestačil divit… Zažil jsem ledacos, ale od jisté doby se Ch. de Gaulle systematicky vyhýbám… Tam opravdu dostala hrůza nový rozměr…
  V Berlíně jsem lítal jedině přes Tegel a to mi přišlo docela příjemné a přehledné… Ovšem, to bylo před lety…

 492. Obecně jsou na přestup špatná letiště s více terminály bez možnosti změnit terminál bez nutnosti opět projít bezpečnostní kontrolou.

  Nevím, jak je to na CGD, ale opětovná bezpečnostní kontrola při změně terminálu je nutná třeba na Newarku, O’Hare, snad i v Mnichově. Spolu s přejezdem na jiný terminál je to časově fakt náročné.
  Naopak ve Washingtonu, Vídni nebo Curychu lze změnit terminál bez nutnosti opětovné kontroly.

 493. >> martin tt
  Mám tomu rozumět tak, že z toho letiště BER už letělo i nějaké letadlo s pasažéry? (Tedy vyjímám dřevní období, kdy tam ještě fungovalo letiště Berlin-Schönefeld.)

 494. dvd – detaily si nepamatuji, ale letěl jsem z Vídně do Berlína a tam jsem přesedal na přímý let do Miami. Chodili jsme staveništěm nahoru po schodech a zase dolů, pak jsme stáli jako ovce, než nás pustili zase o kousek dál. Po skoro hodině bloudění jsme prošli až k Gate, kde jsme strávili ve vedru dvě hodiny. Nikde žádný bufet, jen jeden automat na lahvovou vodu, který byl okamžitě vyprázdněn. Nejotřesnější zážitek z letiště. Spojuji si to s výstavbou nového berlínského letiště proto, že nám to tak říkali a omlouvali.

 495. Dobré poledne,

  jo, Dano, chybí. Nějak přibývá těch, co chybí.

 496. Bolestně chybí,
  taky jsem si ráno vzpomněla…

 497. A jinak jsem docela zvědavá,
  jaks e bude vyvíjet kauza Čapího hnízda. Źe to byl „odrbání“ systému je jasné snad i kojencům, upřímně řečeno bych do souboru obžalovaných přidala i všechny ty, co dotace schvalovali – to si fakt mysleli, že je to košer ? Přinejmenším susepndování za blbost…
  Ale baví mne, jak Babiš pyskuje – prej věděl, že se to na něho chystá, akorát nevěděl, že teď… a tak nějak mi z toho vysvítá i proč najednou svadba – manželka nyní nemusí vypovídat ? Asi má velmi dobré informátory. Ten chlap je fakt chucpe.

 498. 612 Halladine, před vyhozením jsem rozebral abych zjistil jak to uděláno uvnitř. To dělám, než něco vyhodím. O něco čistější montáž než klasická „čína“, vstupní člen lepený ze dvou, pro potlačení aberace, v praxi se to neprojevilo. Jinak plastovokovová klasika. Hranoly proti „číně“ neusazené v plastu, ale v kovu. Antireflex jen na části optiky. Povrch vnitřních členů lehce matný, asi snaha po potlačení reflexů. Výsledkem je podivně všeobecně lehce neostrý zamlžený obraz. Navíc u krajů víc neostrý než bych očekával. Sklo BaK4, jestli je to pravda, mohli si odpustit, protože k ničemu. Vybral jsem na základě recenzí a diskusí, při zkoušce v interiéru se obraz zdál dobrý. Ovšem neměl jsem bezprostřední srovnání. Varovat mě mělo „rodinná firma založená 1986“. USA…
  Vzpomínám na monokulár od Zeisse, asi 8×20, za kolem šesti tisíc. Prvním pocitem bylo, že koukám skrz prázdnou trubku, akorát že zvětšuje. Obraz jak břit. Jenže cena se mi tehdy zdála vysoká. Tak se mi zas připomnělo, že „nejsem tak bohatý abych si mohl dovolit kupovat levné věci“. S Zeissem bych měl vystaráno nafurt. Mám od něj „cestovní“ tužkový vodotěsný monokulárek 5×12, na ty miniaturní rozměry velmi dobře použitelný. Zeiss, Leica, Swarovski, Meopta (ta je hodně drahá) v nejhorším Nikon, Olympus… Nebo něco z Lidlu na nechání v autě. Ale těmhle obskurním značkám bez tradice, bez vlastní optické výroby kompletující z cojávímodkoho, je dobré se vyhnout. Buď výborný poměr cena/výkon s tím, že to není nafurt, nebo všeobecnou kvalitu. Kompromis bývá, třebaže ne vždycky, naprd.

 499. 623 Matzurko, ne chucpe. Jen není takový ňouma za jakého ho někteří považují. Bude právnie klánie a porubanie. Ale pěkně krok po kroku. Napřed sněmovna, pak se uvidí. Mezi tím budou volby. Z hlediska úspěšnosti žaloby se mi tenhle případ nejeví jako perspektivní projekt.

 500. >> Matzurka + Schumi
  Pod úvodníkem na Neviditelném psu je příspěvek M.Varadínkové. Asi tak by v té aféře mohlo být argumentováno.

 501. 625-Uhýbání a vydrbávání s pravidly je lidské a pochopitelné.
  Ale pak si člověk na NOT (uhýbání a vydrbávání s pravidly) nesmí postavit politický program. To Babiš udělal.
  Pak už to chucpe je.

 502. O vydání Ratha policii rozhodla předsedkyně Němcová o půlnoci sama, o vydání Babiše bude rouhodovat imunitní výbor a pak ještě sněmovna. Ako že to?

 503. 628

  Možná proto, že bylo Ratha třeba hned zavřít, o což zatím u Babiše asi nejde.

 504. dvd, a’t hledám, jak hledám, na Psu jsem nic od M. Varadinkové nenašla. V seznamu autorů má poslední článek snad z r. 2010

 505. MaYdo, jde o příspěvek v diskusi pod úvodníkem.

 506. Ad BAbiš – obávám se, že vytěží maximum z toho, že to obvinění padlo před volbami. Postaví to jako záležitost na poluitickou objednávku. Ostatně ta pravděpodobnost, že to je na politickou objednávku a že primárně nejde o to, dostat za mříže nějakýho lumpa, ale o likvidaci politické konkurence, je dost vysoká.

 507. 629 – to je ovšem nevyvratitelný argument 😮

 508. ad 628 To bylo proto, že Ratha chytli při činu, takže jiný postup vydávání.

 509. No, tak jednobarevnu vladu jsme jeste nemeli…

  Jsme si vzpomnel na barona Harkonnenna z Duny: „Jsem schopen se i posadit na imperatorsky trun a pritom si trhat vlasy, jak mi vsichni ublizuji a krivdi“.

 510. 636-přitom ten člověk demonstruje svoji malost a ubohost každým svým vystoupením.
  Ale zřejmě to voličům imponuje …

 511. 635 – „při činu“? ten „čin“ sam o sobě trestný asi není (dostat peníze). Teprve důvod je trestný.

 512. (628) Asi není třeba chytit Bureše s vínem.
  (638) Chtěli mít vše pohromadě, kecy i peníze.

 513. A jeden k sobotnímu průvodu:
  Bavi se na ulici dva účastníci Prague Pride. Okoljdoucí starší žena utrousí: „já když je slyším, tak bych jim do zadku píchla deštník!“ A jeden z nich slastně vzdychne: „Bože Božíčku – a pak pomaloučku otvírat.“

 514. Asi měli něco z odposlechů, když na něj čekali.

 515. No jistě, ale to stále není vysvětlení proč Rtha vydála Němcová a o Babišovi nejdřív jedná nějaký vbor.

 516. Důležité je, že koncern je uklizen ve svěřeneckém fondu. Kdo ho ovládá? Co se s ním stane? Přistane na Bahamách? Mauriciu? Nikdy žádný koncern nebyl?
  Dobrý den.

 517. Vyšetřovatel při vylézání z vany uklouzl a praštil se o záchodovou místu. Zraněním na místě podlehl. Při ohledání zjištěn zlomený vaz, neprůchodné dýchací cesty. Cizí vina neprokázána.

 518. 626 dvd, kouknu. Jenže dávám přednost vlastní závitům, třebaže nejsou bezchybné.

  Ještě k optice – je velmi užitečné ji prosvítit silnou led svítilnou. Tím se odhalí nečistoty, zákaly a podobné vady. Já blb na to při koupi zapomněl. Protože místo abych se řídil svým rozumem a zkušenostmi, dal jsem na ty výborné reference. Teprve když jsem koumal nad tím proč tak špatně ukazuje, prosvítil, a viděl… Proč za dne mlha, v noci světelný zákal jak při špinavé optice.

 519. Protože Ratha chytli při činu a Babiše až po.

 520. A dokolečka: Co je to „čin“? Když jedna strana dává druhé peníze?
  To jistě ne, ale za co? To už je důvod, ale při něm chycen beyl.

 521. Ale byl chycen s tím, co policajti považovali za úplatek. A brát úplatek je trestný čin. Ale já nejsem právník, tak to nevysvětlím.

 522. (640) Teď už tak dávno, že fakt není kvalt.
  (643) Kvalt/nekvalt.
  (648) Čin je korupce. Kecy a peníze jsou důkazy. Důkazy nutno zajistit dokud jsou.

 523. 650 – prosím k meritu věci. Proč v jednom případě vydává souhlas se zadržení přededkyně sněmovny a v jiném to projednává výbor. V obou případech asi důvazy jsou, nebo se snad vydává ke stíhání bez důkazů?

 524. 2 quivis: V obou případech vydává souhlas napřed výbor a pak celá sněmovna.
  V případě, kdy policie chytí poslance při činu (nebo si to aspoň myslí) a chce ho zadržet, vydává souhlas se zadržením šéf sněmovny – v tak krátkém čase by se nesešli.

 525. To zní rozumně. Ale jak je to v ýkoně, já nevím o který by šlo.? Není pak nutné alespoň dodatečné odsouhlasení?

 526. Dovoluji si vstoupit do diskuze stran Ratha. (Kvalifikovaně to může doplnuit Schumi či Martin.)
  Souhlas se zadržením dává předseda komory, jíž je zadržený členem. Nutno poznamenat, že M.Němcová byla velice opatrná a odmítla souhlas na telefonickou žádost (tuším, že ji volal osobně Pavel Zeman). Trvala na tom, aby ji příslušná SZ (Lenka Bradáčová) osobně navštívila a předložila svůj požadavek na zadržení. Vydání D.Ratha pak proběhlo de lege.

 527. Mne znicehonic napadla takova vec.. Pamatuje jeste nekdo jmeno Altner? 😀

 528. >> Petr Kunetka
  Kdyby se vlastní jména ohýbala jako slovesa – tedy časovala – byl by s tím jménem spojen tvar zvaný plusquamperfektum.

 529. 2 dvd – a socani by to rádi předělali na préteritum…

 530. Halle,
  od rána se blýskalo a lilo, střídavě méně a více, až do pozdního odpoledne. Kolem páté se to protrhalo, a pršet víceméně přestalo – dokonce začaly osychat chodníky. Teď už jen po modrém blankytu bělavé páry hynou, občas mají mráčky šedivé bříško, kraj je zlatavý díky zapadajícímu slunci a příjemně se ochladilo. Zalívat dneska fakt nemusíme 🙂
  Ale vypadá to, že ta největší průtrž už přešla – jak bude v noci ví Bůh a svatý Václav.

 531. Dobrý podvečer, nevím, jak u matzurky, ale tady,na opačném konci republiky, lilo pořádně a dosud prší. Pri vichřici popadaly nějaký větve a nejde proud.čeká mne večer při sbírkách. Romantika zadna, jsem na chalupě jen s brachou.

 532. Při svickach,kruci… Mela bych vypnout to automaticky psani.

 533. Mobil, tablet a notebook má baterku a mobilní připojení se připojuje na BTS, které má taky nezávislé napájení ?

 534. Notebook je na nic, protože nejde router. Ale mám internet v mobilu.

 535. Přes wifi mobilu se dá nasdílet internet z mobilu a notebook bude na něco.

 536. jo, dá. 🙂 já to sice neumím, ale od čeho mám bráchu ajťáka?

  Ovšem kafe na internetu neuvařím.

 537. teda… to kafe si uvaříme na liháku. S obědem to bude horší. Ale skutečnej průser by byl, pokud by to trvalo dýl, mrazák.

 538. 670
  dokonce přes usb kábel to jde.
  Maydo, neříkej ani ze srandy, že na chalupě po rodičích nemáš kamna, anebo sporák na propan,

 539. OT: Klasické pseudoliberální téma zdegenerovaného západního světa, leč mimo klasická mainstreamová media: Nechutná, nechutně formulovaná zpráva, avšak docela pěkná diskuse pod ní: https://www.dpreview.com/news/3446496075/photographer-bill-frakes-loses-university-position-after-sexual-harassment-report

  Jen asi dva nebo tři příspěvky tam pokládám za vyloženě nepřijatelné, naopak řada jiných míří — nebo se snaží mířit — (směrem) k podstatě věci. Kdoví, třeba Západ dosud není úplně a neodvratně ztracen; jenže stále nevěřím, že by se z okovů politické korektnosti mohl vymanit po dobrém.

  — — — — — — —

  Tedy, možná jsem měl na některé příspěvky výše zareagovat, ale úroveň diskuse v minulých dnech natolik přesáhla mé chaboučké síly, že — pokud jsem sem nahlédl — jsem takovouto myšlenku zhola zdeprimován vzdal.

 540. S dovolením (a s užitím Ctrl-F) odpovím jen na příspěvek, který je mi jmenovitě adresován:

  464 — Je pravda, Schumachere, že toto lze mj. jednoznačně doložit protektorátní zkušeností. Tehdy (podobně jako dnes) si sice onoho positivního českého šlo (veřejně) dovolit jen maloučko, ale stejně to bylo mnohonásobně (jistě řádově) více, než kolik by si bylo lze dovolit protiněmeckého.

  Potud ano. Na druhé straně, vzpomeňme si, jaké běsnění pravdolásky vyvolalo, když president kdesi (zcela positivně) řekl: „Naše země je naše.“ Obtloustlý quisling s takovým jakoby polským jménem okamžitě zhotovil transparent NAŠE ZEMĚ NENÍ NAŠE, podupával s ním prý kdesi za Ludmilou, a jeho soudruzi jej jen s krajním vypětím přesvědčili, že by bylo možná dosud netaktické s ním už teď vyrukovat na Náměstí Míru…

  — — — — — — —

  Ještě k tomu distribuovanému internetu, což zde (jako obvykle) naprosto zapadlo:

  1) Bohužel také jde o jeden z mnoha příkladů monopolizace, tj. nezdravého růstu na úkor plurality; netřeba vysvětlovat, že ten od jisté hranice vždy vede k faktickému omezení svobody.

  2) Když si takovýhle internet představím, zdá se mi, že by ti správcové někde na úrovni vchodu, paneláku či protějšího kopce byli nuceni spolupracovat nějakým praktickým a netriviálním způsobem (s ohledem na to, jak by ty sítě asi byly zbastlené a tudíž nestandardní). Řekl bych, že právě podobný typ spolupráce — spíše než lajkování na FB — by se jednoho dne mohl stát základem nějaké akceschopné oposice. Pročež je toho opuštěného distribuovaného internetu dvojnásobná škoda.

 541. Čapí hnízdo : viz dnešní NP : „…Účelovka? Sorry jako“ Odhlédnete-li od účelu článku a od názoru autora, procedurální technikálie jsou popsány správně.
  Jestliže nevěděli ti kdo vědět měli, bude randál. Jestliže ti kteří věděli, říkají, že nevěděli, bude randál.

 542. schumi,
  Dozorující státní zástupce i jeho nadřízený s navrženým postupem policie očividně souhlasí.

  No nevím.To,že státní zastupitelství veřejně řekne,že o vydání policie požádala bez nich , ten očividný souhlas poněkud zpochybňuje.
  MOHLI MLČET.

 543. Rusům a spol. se v Aleppu podařilo kombinací bomb a jednání přimět protivníky k odchodu. Západ a jeho spojenci nedokázali v Mosulu použít nic než jen ty bomby a granáty.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/446036-mosul-kruta-cena-cernobileho-pohledu.html

  Brutální Asad a Pútin-2000 civilistů. A pláč „humanistů“ od rána do večera.
  Hitech a sofistikovaný Zapad-40 000 civilistů. A mediální ticho.

  Chce to další sankce proti Rusku.

 544. Ten článek je jakž takž objektívní, na zdejší poměry až neuvěřitelně,ale poněkud zjednodušuje.
  V Alepu nebyla isil,ale alKaida ,a kromě ní fůra dalších organizací, a měli k dispozici provincii Idlib k ústupu.
  Isil moc kam ustoupit nemá,v otevřeném terénu by rychle skončili, a je otázka, jestli by Isil byla ochotná z toho Alepa ustoupit, pokud by tam byla.
  A jestli by s nimi Rusové a Asad jednali.

 545. Vážení přátelé, vrátil jsem se z nákupu pečiva a ovoce. Na našem náměstíčku jsem odpozoroval další anti buzerační fintu. U stánku s občerstvením je velikými písmeny několik tabulek s nápisem: „Kolečko klobásy 30,- Kč a 0,04 slivovice zdarma!“

  Stánek je součást sportovní akce „Klobucký silák“ a tato forma prodeje obchází požadavek koncese na prodej alkoholických nápojů.

  Dovolil jsem si to napsat, protože věřím, že udavačské svině nestihnout zmobilizovat příslušné státní orgány a za několik hodin bude akce ukončena.

 546. 678 Halladine, ano, rozvíjí se to zajímavě.

 547. 681 Martine, leč věren své nátuře, vykecal jsi. Prásknout to nechci, leč oznámit musím. Dovolená nedovolená. Neb jak někteří tu píší ba se i dožadují, jak se činovník dozví o nějaké nezákonnosti, ať příslušný či nepříslušný, má povinnost konat. To je přání lidu. Tak bacha abys nestál v cestě až nakluše zásahová jednotka.

 548. Schumi, budu stát v cestě, právě se tam chystám. Zásahová jednotka nepřijede, hlídá holé prdele v Praze. Večer to všechno zapřu.

 549. 2 martin – možná by si měl onen stánkař na viditelné místo položit kabelku, nejlépe takovou, ke které nemá daňový doklad… Příslušný velící orgán báckomanda bude spokojen a duha porozumění se rozklene nad Valašskem… Večer nějaká mluvící hlava vybleje něco o zadržených tunách zlata a tím bude právu a spravedlnosti učiněno zadost. No a pokud je majitel stánku muž, tak ta kabelka dostane další, symbolický význam a majitel může žalovat orgána kvůli sexistické diskriminaci…

 550. No jo, no… Martin je na sportovní akci, ostatní asi na buzerparádě, či připravují své domovy na blížící se potopu světa… Nebo zdravě spinkaj – v tomhle ospalým počasí…

 551. Já jsem bojoval s přírodou. A hrdě hlásím, že jsem uhrál remízu, protože je aspoň trochu vidět, že jsem na zahradě něco čunil.
  Co se týče deště, přívalové srážky se omezily na hodinový déšť, nad kterým Vietnamec ve svém kvelbu ohrnoval noc, že to má do monzunu ještě daleko. Díky promyšleně osetým polím, vyasfaltovaným cestám vedoucím shora dolů, vyjetým kolejím a hrbu místo krajnice tento v podstatě směšný pokus o déšť ve vedlejší vsi vypláchl několik sklepů, zanesl silnici cca dvaceti centimetry písku a šutrů, jednomu majiteli přeměnil angličák a vypiplanou zeleň na zahradě v cosi podobného záplavové zóně v deltě řeky Mekong po americkém náletu.
  Kolem páté včera přestalo pršet a od té doby ani nekáplo, takže touhle dobou už nemá co usychat, neboť přívalák se vcucnul do vyprahlé země, jen to hvízdlo. Ale jehličí v lese je mokrý, což jsem letos od okamžiku, kdy začalo jaro, ještě neviděl.

 552. Politicky korektní vláda Virginie se v universitním městě Charlotesville rozhodla z místního parku odstranit sochu generála R.Lee. Na protest zorganizovalo neformállní hnutí Alt.right protestní pochod bílých nacionalistů, který vyvolal protiakci černošských rasistů a levicových aktivistů. A teď se to tam řeže klackama, lahvema s vodou a pepřovými sprayi. NA FB je přímý přenos : https://www.facebook.com/DailyCaller/videos/10154746405576770/

 553. Asi před 20 minutami, nějaký idiot, nejspíš nácek, poletěl demonstranty velkou Dodge charger, zdemoloval tři auta a zranil asi 8 lidí, naštěstí nikoho nezabil. Taková demonstrace násilí tu nebyla – krpmě McVeighova útoku v Oklahoma City – už 40 let. Zdá se, že supremacisti vyklízejí dobrovolně ulice. Trump vyzval k národní jednotě, co taky jiného, ale aby to na něj pokroková media svedla tomu nezabrání. Jenže Trump není příčinou, ale symptomem rozdělené a znechucené společnosti.

 554. Jojo, je potřeba se semknout. V Evropě už to funguje, tak proč by to nemohlo fungovat v Americe.

 555. Čekám na Trumpovo ohlášené vystoupení a komentář. nebude to mít snadné, jedna z obětí zemřela.

 556. Jde z jednoho do druhého. Kim na západě, rumrajch doma, imigranti…

 557. 684 Martine, příště dej včas vědět, že je to vtip. Šetři kapsy daňových poplatníků aby neměli holé zadele jako dnes ti v Praze. My se tady na jihu zúčastnili jedné z podvratných akcí. Když Babouci hráli „Sokolíky“ publikum velmi ožilo. Vnímalo text jako velmi aktuální.

 558. Dobrý večer. Zlý a ošklivý novinář zveřejnil dva dopisy, které spolu vůbec nesouvisí a už vůbec si neprotiřečí.
  http://forum24.cz/zvlastni-trepot-kridel-krasne-labute-aneb-pani-vrchni-statni-zastupkyne-pise-do-echa-24/

  K dnešnímu pochodu hrdých. Mediální masáže pro adopci hraček dle uvážení – soudy budou pokračovat v praxi odebírání chudým rodičům. V ústavu mají větší pohodlí než u chudých dělníků. Dále budou předávány bohatým se zvláštními zálibami. Mají vše, ale mluvící zvířátko jim chybí. To si vycvičí k obrazu svému.
  Další vlna „uvolnění“ je v propagaci zákonem zatím zakázaných jednání. Možná se zanedlouho setkáme s prvním sňatkem mezi úředníkem a štěnětem labradora na radnici Prahy 1.

 559. Dušane, podle iDnes jsou to všechno „Několik tisíc stoupenců nadvlády bílé rasy“.

  694 Schumi – nebyl to vtip. Akce proběhla, jsou za ní stovky lidí, kteří něco dělají. Navzdory establishmentu.

 560. Martine, nelíbí se mi to, pranic se mi to nelíbí. Nedovedl jsem si představit, že SSSR rozpadne a nikdy mne nenapdlo, že by Spojené státy měly našlápnuto stejným směrem. Před dvaceti lety byl Občanská válka předmětem zaváté historie a školáci se častompotili s jejím historickým načasováním, stejně jako s WWII, Koreou a Vietnamem. Dixie, vlajka Armády Severní Virginie, byla součástí symbolů jižních států, poznávacích znček automobilů a čast vlála na soukromých stožárech vedle vlajky USA. Pomníky R.E.Lee, Stonewall Jacksona, Beauregrada, J.E.B. Stuarta na náměstích pod Mason.Dixon line nikoho neurážely, vojenské hřbitovytichých křížů padlých unionistických a konfederovaných vojáků byly respektovány se stejnou pietou, s jako padlé, a tehdy ještě žijící protivníky, oslovil Abraham Lincoln v Gettysburg Address. To všechno se od Obamovy inaugurace změnilo. Rasismus, živený zřejmě neúmyslně politickou korektonstí, znovu zvedl svou špinavou hlavu, která pomalu zčernala. A teď té černé vyrostl bílý protivník. Nůžky (americky GAp) mezi tradiční americkou, na sebe spoléhající, za sebe zospovědnou, rikující a vizionářskou společností a moderní státu delegující zodopvědnost a od státu vyžadující zaopatření se rapidně otevírá. Začínám se obávat, že sblížení nebo aspoň přemostění je v nedohlednu. Trump není sjednotitel, neumí politické kompromisy, pouze obchodní. Třebaže poctivě, tancuje v tom jak slon v porcelánu. mám obavy o tuhle zem, o svou zem.

 561. (700) A ty „místní nepokoje“ jsou příčina nebo následek? 😛

 562. 699 – Rasismus, živený zřejmě neúmyslně politickou korektonstí, znovu zvedl svou špinavou hlavu, která pomalu zčernala. – Jestli dovolíte, pane Neumanne, i bez elementární znalosti poměrů (nikdy jsem v Americe nebyl) bych se do Vašeho příspěvku pokusil trochu zašťourat.

  Neúmyslně? Podívám-li se třeba na povedenou rodinu Uhlovu, vypadá to, že oni moc dobře vědí, že dalším a dalším zvýhodňováním parasitů především zvyšují nechuť produktivních k nim, a že dříve či později takto vyvolají její otevřené projevy, proti nimž pak budou moci o to intensivněji bojovat. Kdepak si asi myslí, že to celé skončí? Zdá se mi, že v jejich osobnostech je zabudována jakási specifická infantilita, pevné (ač snad nevědomé) přesvědčení, že za to, co spáchali, nikdy nebudou muset nést zodpovědnost.

  Ostatní už jsou mé čiré spekulace. Na základě pouhých útržkovitých zpráv se mi zdá, že ten černý rasismus, jehož existence je evidentní, je dosud převážně živen a veden bílými pseudoliberály. Jak dlouho už jim musí být dokonale jasné, že konstruováním nových a nových nároků „znevýhodněných“ jejich problémy – a tudíž další nároky – jedině zvyšují? Lze se snad domnívat, že jejich cílem (třeba i nevědomým, avšak faktickým) není naprostý rozvrat? Můžeme se na pseudoliberály dívat jinak, než jako na vřeštící Dítě, usilující co nejvíce zlobit svého Rodiče, doposud stojícího kdesi v pozadí, a nevývratně přesvědčené, že ten jimi způsobené potíže nakonec vždy nějakým Dítěti neznámým způsobem zahladí?

  Podívám-li se na zhruba sto let staré kabinetní snímky, vidím bílou dělnickou rodinu, tatínka v tmavém třídílném obleku, nastrojenou maminku, dvě nažehlené děti, a černou, tatínka ve světlém třídílném obleku, nastrojenou maminku a dvě ještě nažehlenější děti. Tehdy si jistě mnoho lidí mohlo snad celkem právem myslet, že problémy nevyhnutelně vzniklé tím, že černoši byli do Ameriky dovezeni jakožto otroci, půjde časem urovnat. Je ale vůbec myslitelné, že by ještě po 50 či kolika letech dnes kdokoliv hájil affirmative action a všechny její nutné neblahé důsledky v dobré víře?

  A z hlediska těch produktivních: Kdykoliv o tomhle již desítky let ustavičně narůstajícím problému přemýšlejí, opravdu věří, že jej jednoho dne půjde vyřešit pokojnou cestou?

 563. 702
  No, každopádně se mi zdá blbé odstraňovat sochu generála ,která tam stála bůhví jak dlouho , a zřejmě nikomu dosud nějak zásadně nevadila.

 564. 697 Určitě po příchodu domů zkontrolovali technický stav vidlí.

 565. Někteří Američané působí jako pytlem praštění…..

  V současné době se na území USA nachází řada jeho soch a památníků, jeho jméno nesou parky, ulice, školy a univerzity. V roce 1929 byl vybrán do Síně slávy velkých Američanů na Bronx Community College, jeho podobizna ozdobila v roce 1955 poštovní známku a jeho dům Custis-Lee Mansion patří mezi americké národní památníky.

  V roce 1970 byla dokončen největší reliéf světa na Stone Mountain, který znázorňuje tři osobnosti Konfederace: Roberta E. Lee, Thomase J. Jacksona a Jeffersona Davise.
  Ve filmu Gods and Generals ztvárnil generálovu postavu herec Robert Duvall, který je jeho potomkem.
  Během II. světové války jeho jméno nesl americký tank M3 Lee, později jaderná ponorka USS Robert E. Lee (SSBN-601).

  Radnice New Orleans 20. května 2017 po 133 letech odstranila pomník generála Roberta E. Leeho, který byl posledním konfederačním památníkem ve městě.

  To je citát z wiki.

  Jakej má význam po tolika letech řešit občanskou válku odstraňováním pomníků ?
  Akorát to nebetyčně část lidí nasere… tedy nasralo.
  Kdyby toho odstraňování pomníků nebylo,ti lidé by klidně seděli na své pérdeli, a řešili současné věci.

 566. 701 i další pitomosti. Výjimečný stav kvůli drogám. Že je moc mrtvých uživatelů. A že jim je nutno pomoci aby tolik nechcípali. Jenže právě to, že chcípají je přirozené riziko vytvářející zápornou zpětnou vazbu. Daleko účinnější než trestní represe. Jenže na té se vydělává, protože represívní aparát je závislý na tom co má potlačovat. A jak se to stane, tak ekonomicky….

 567. (704, 706) A to odstranění je příčina nebo následek? 😛

 568. 708
  Na první pohled bych řekl, že příčina momentálních nepokojů. A současně možná následek jiných záležitostí.
  Ale nevidím do situace v USA tak komplexně, abych se odvážil stanovit pžesnou diagnozu.
  Ale tím,že to odstraňování pomníků je blbost, jsem si celkem jistej.
  Jistě, byla občanská válka, a dělo se leccos,co se dít nemělo.
  Ale na obou stranách.
  To Grantovo tažení ,kdy vyplundroval tuším sto mílovej pás konfederačního území taky nebyl moc košer.

 569. A proto se nemají stavět pomníky lidem ani událostem.

 570. P.S. (než popřípadě vyrazím do terénu; uvidím dle vývoje počasí, zejm. oblačnosti):

  Totiž, oni ti produktivní asi o problému nepřemýšlejí zas tak často, brání jim v tom každodenní starosti, apatie, také možná zdravý rozum, jenž jim sugeruje, že to stejně je beznadějné…

  Jinak by si totiž asi daleko častěji uvědomovali, že to celé je jeden problém, ovšem olbřímý, ba gigantický. Prosím, posuďte sami:

  http://itvar.cz/budoucnost-je-radical-queer/

  Autor/ka mezi přísedícími zde: http://www.mladizeleni.cz/o-nas/

  A konečně Josef Cholévka:

  Já tam byl. Měl jsem duhovou vlajku koprofilů (odstíny hnědé) a vyhodili mne z průvodu.
  Cítím to jako velkou křivdu a diskriminaci. Chtěl jsem bojovat za práva sexuální menšiny, která je nedoceňována, přehlížena nebo dokonce zesměšňována.

  http://echo24.cz/a/wRUUJ/jeste-neni-dobojovano-ocisteme-pedofily-a-dalsi-stigmatizovane-vyzyva-aktivistka

  Takže, smím-li na laskavé čtenářstvo naléhat, nepozastavujte se nad detaily, jakkoliv obskurními, jakkoliv podivnými, jakkoliv obskurními. Místo toho si připusťte, že to celé všechno dohromady je jeden jediný problém, třebaže s nespočtem faset.

 571. Viděl jsem památník bitvy u Dingle Mill, Sumter, South Carolina. Poslední den války. Rozdělený na část federace a konfederace. Ta konfederační je lehce udržovanější. Jinak žádné náznaky, kdo vyhrál a kdo prohrál. Tohle se ale zřejmě mění a logicky další krok je eliminace konfederačních památníků „nižší“ úrovně.

 572. Dobrý den,

  bývaly doby, kdy existovala politická nerovnost. Existovaly privilegované skupiny, což byl stav, který se většině nelíbil. Byla privilegia zrušena a nastolena politická rovnost. Ta se projevila v ekonomické nerovnosti – lidé, kteří již nebyli nuceni pracovat na druhé, mohli pracovat na svém, mohli využít současných možností. A jsme ve stavu, který se většině nelíbí. Takže jsme opět ve stavu politické nerovnosti. Máme privilegované skupiny. Dříve např. šlechta, dnes např. neziskovky. Vysvětlovat stav jednotlivostmi mně přijde zbytečné. Jedná se o výhradně obecný problém.

 573. Já to chápu, většina je pro pomníky. Ale názory se mění a po nějakém čase se změní názor na adorovaného, nebo se jen najde někdo se silným hlasaem a na problém je zaděláno. Jako je teď v Litomyšli spor o sochu Nejedlého. Roky tam stála před školou a troufám si říci, že kdyby včas sundali cedulku, že to je nejedlý, tak tam mohla stát dál a studenty by nepobuřovala, protože kdo dnes ví,k jak vypadal Nejedlý. Ale kdyby tam Nejedlý nestál, tak by nebyl problém žádný.

 574. kristo,
  já bych se přimlouval za to, aby poté co sochy dosloužily svému účelu, byly uklízeny do lapidárií. Sochy zrají jako víno. Každé soše přijde její čas. Teď se zájmem čučíme na Věstonickou Venuši, na Achnatona, rádi bychom věděli, jak vypadal Jan Hus…
  Ale bohužel, jako jsou lidé, kteří své velikány milují a jsou lidé, kteří v sochách vidí jenom kus blbýho šutru, také jsou lidé, kteří mají orgasmus z jimi prováděné destrukce. A sochy jsou k tomuto účelu více než vhodné. Netečou z nich při destrukci nechutné tekutiny, necukají se, jejich trosky nezapáchají a nepřenášejí nemoce, takže se mohou nechat ležet, či použít k něčemu užitečnému.
  Entropii tohoto vesmíru máme zakódovánu velice hluboko a pevně. Většině lidí je přirozenější chaos, než nějaký umělý řád. Proto je sochy, popírající přirozené destruktivní procesy, tak lákají…

 575. 715

  Jistě ,existovala nerovnost ,vyplývající z privilegií některých skupin – šlecty,církve.

  Ale současně a souběžně existovala i v rámci těchto,i dalších skupin nerovnost ekonomická.
  Pokud šlechtic neměl statky- rozuměj peníze, a se statky spojenou moc vojenskou, jeho vliv upadl.
  A výška jeho šlechtického titulu nehrála roli.

  Není tedy pravda,že ekonomická nerovnost vznikla až po zániku nerovnosti politické

 576. Se sochama je vůbec potíž, jen tak okolo nás – Radecký fuč, Marianský sloup fuč a na cestě k obnově, Masarykové fuč a obnovení, Stalin nad mostem fuč, Šverma u mostu fuč, Lenin na kulaťáku fuč… Kupodivu to Jan Nepomucký po venkovaě přežil .
  Ještě, že Václav na Václavském Václaváku zatím nevadil …

 577. Ak – samozřejmě, že následek dlouhodobé politiky zalíbitelů.

 578. BTW, jestli je generál Lee „závadný“, co otcové zakladatelé ?

 579. Napápnutý čerstvě urožněného čuníka, akorát dorazil k načínání tak měl i křupavoučké škvarečky. Pak naživo orchestr Karla Vlacha s nestárnoucími evergreeny a věčným Josefem Zímou. Vzpomínání na začátky, na Zlaté Slavíky, a připomenutí, že EU od příštího roku omezuje hlasitost hudební produkce ze 105 na 102dB a ukládá povinnost nahrávat veškerá veřejná vystoupení. Pro případ, že by si někdo stěžoval… i na obsah.
  Tak užil zbytky svobody,protože veřejné rožnění pokud ne rožnění vůbec a navíc vepřového není zakázáno. A „Sokolíci“ jejichž text je nacionálně antimultikulturalistický a navádějící k rebélii.

 580. 715 Modrej, co je základem politické nerovnosti?

 581. Znám USA povrchně, ale mne se zbytky maloměstské Ameriky (zažité na Středozápadě a na americkém jihu) líbí. Kolegové jsou klasičtí rednecks, děti farmářů, obyčejní, přímí…
  Naopak, styl Chicago/St. Louis se mi nelíbí ani trochu.

  Ale je to nesmírně subjektivní, nechám to na Američany. Akorát si neumím představit, jak by případné nové rozdělení proběhlo, teď se nejenom Amerika dělí na města a venkov. To je dělící linie mezi progresivními a konzervativními …

 582. Dušane, nevím, jestli sleduješ protektorátní tisk, co píše o kauze generál Lee – já si připadám jako zamlada, když jsem na vojně Rudým právem myl okna štábu a přitom jsem si četl úvodníky o amerických imperialistech. Zajímavé je, že stejná hovna se řinou i z médií amerických. To, co mi chodí ve svodkách z Yahoo se kloudně nedá číst. Poslední perličkou byl top daily Yahoo story od nějakého demokratického giganta ducha, Billa Curryho(dvakrát neuspěšný kandidát na guvernéra, etc. etc.), že Trump byl duševně nemocný neschopný imbecil už před dvacetipěti lety. Bohužel neumím po americky dostatečně, abych do komentářů napsal, že to „A damaged, pathetic personality — whose obvious impairment has only gotten worse “ na rozdíl od pana Curryho dotáhl docela daleko.

  http://www.salon.com/2017/08/12/my-meeting-with-donald-trump-a-damaged-pathetic-personality-whose-obvious-impairment-has-only-gotten-worse/

 583. 726-bohužel se ukazuje, že Trump skutečně na spoustu věcí nestačí.
  Byla to protestní volba, ale to není to samé, jako aspoň trochu dobrá volba.
  Trump hraje, na co má, snaží se, ale asi to nebude stačit. Je v defenzivě, ze které ho dostane asi už jenom nějaký zázrak.

 584. Jedině že by vybombardoval Severní Koreu. Ale to nedá.

 585. sakra blbej Enter.
  Chtěl jsem ještě dodat, že mi připadá, že co do personální politiky, je to takovej americkej Miloš Zeman. Ten má taky neobyčejný nos na lidi, kteří jsou mu jako pomocníci úplně k prdu.

 586. Dobrý podvečer.
  Dorazila jsem z chalupy, odpátku cca od pěti odpoledne tam nejde proud, bvětrná smrěť potrhala vedení, kde se dalo. V lesích je spousta polomů, a nejen tam.

  Takže víkend jsme strávili sběrem popadaných větví a vařili jsme na kamnech. Z nouze jsme udělali ctnost a místo večeře pozvali sousedky na grilovaní.
  Vichřice poškodila asi vysílač, protože mobily fungovaly mizerně nebo vůbec. Aspoň ty od vodafonu. V sobotu večer nešla ani pevná linka, ústředna byla bez proudu a záložní zdroj se vybil. Hasiči si mákli při odstraňován polomů aspoň ze silnic. ještě že se choť rozhodl, že za mnou nepřijede, musel by přespat na nádraží, protože v pátek večer bych se z obce k vlaku nedostala.

  No, hlavně že jsme přežili. Vcelku měla obec štěstí, žádné velké škody na domech nebo úrazy.

 587. (720) Já vím, Dušane, jen mne zajímalo, zda to napadne Halladina.

 588. 727 Mně zvolení Trumpa vyhovuje. Nemám nač si stěžovat.

 589. 728 ptakopysku, to by byl zajímavý počin. Rád bych o tom věděl tak den, dva dopředu. Mimo víkend…

 590. 732 – ani já si nestěžuji na Trumpa. Splnil, co jsem od něj chtěl a proč jsem ho volil, ale stěžuji si na Kongres, který ruku v ruce s zakopanou byrokracií kontinuálně sabotuje další nezbytné reformy, zejména daňovou a zdravotní. Za Obamy všech 52 republikánský senátorů nejméně třikrát ohlasovalo totálné opuštění ACA (zřejmě u vědomí, že to Obama bude vetovat). Dnes, kdy ve WH sedí Trump, který by to okamžitě podepsal, McCain a dvě boby hlasují proti.

 591. 715 – Modrý ptáku, obávám se, že Váš příspěvek vychází z omylu, což naň bohužel má neodstranitelné dopady.

  Většině lidí myslím kastovní, stavovský, třídní či jaký systém nikdy nijak příliš nevadil, narodili se do něj, byli na něj zvyklí, adaptovaní, těžko by si představovali jiný a naopak si lehce uměli představit rozmanité maléry, k nimž by změna společenského uspořádání nejspíše vedla; dokonce, jak vždy věděli, již jen snaha o ni mohla snadno skončit sérií masakrů.

  Co ale lidem typicky hodně vadilo, bývala trošičku jiná věc, totiž jejich vlastní postavení v existujícím systému; viz též https://www.youtube.com/watch?v=993lM2tkEx0 . Na druhé straně, objektivně vzato systém se zablokovanou sociální mobilitou dlouhodobě fungovat holt moc efektivně nemohl. Ale na toto si obvykle stěžovala nanejvýš hodně nepočetná menšina.

  Zatímco dnes… Proč by kupříkladu takový Josef Cholévka nemohl ve svém reálném životě pracovat někde v neziskovce? Možná tak i činí, co my víme, z pekuniárních důvodů nebo z jakýchkoliv jiných… V každém případě si pro takové účely dávno vypěstoval perfektně vyzbrojený slovník.

  A trochu obecněji, zatímco v koncentráku vězeň neměl žádnou možnost změnit stranu a stát se tam dozorcem, režim dnes prakticky nikomu produktivnímu nebrání, aby se z příjmové strany státního rozpočtu přesunul na výdajovou. Možná (oprávněně) spoléhá na to, že přílišná tlačenice v neziskovkách stejně nikdy nevznikne už proto, že produktivní lidé na cosi takového prostě nemají žaludek. Ještě obecněji, sice si těžko mohou obstarat příslušnost k privilegované rase, ale v čemkoliv ostatním preferencím režimu mohou myslím vyhovět poměrně jednoduše, ovšem za cenu destrukce svědomí a podstatné části své identity.

  Tudíž, sice jsem dnes sám napsal (712), že celé to je jediný problém, zdá se mi však, že dosti jiný, než který spatřujete Vy. Lidem se zkrátka nejspíš nelíbí jiná věc, než privilegia režimních slouhů a prominentů.

  — — —

  Oblačnost velice zdařilá, chvályhodně dramatická, jen jsem toho měl po čtyřech hodinách nějak dost a odjel posledním autobusem (naneštěstí již v 17:17). Jinak jsem se touhle dobou mohl snažit najít nějakou dopravu z Okoře… Škoda.

 592. 734 Dušane, pojímám to ve dvou rovinách, jedna je pivně akademická, to jako třeba tady, když politizírování je drobet hobby, druhá pragmatická při vědomí že ony události sice mají nějaký význam, jenže je neovlivním, ale třebaže je neovlivním, je vhodné předvídat jejich důsledky, snažit se omezit ty nepříznivé, naopak je obrátit, alespoň velmi lokálně v příznivé. Co se týče randálů tam, budou přibývat v důsledku přirozené polarizace založené sociálními rozdíly na přirozeném základě a v důsledku úpadku kultury obsahující hodnoty, které Ameriku udělaly Amerikou. Především pragmatického anglosaského protestantismu. A naopak zmnožením líných a parazitujících. Jak je to ve skutečnosti s rasovým a genderovým „vyrovnáváním“, ukazuje se v oborech a profesích z jejich podstaty vyžadujících výkon. Amerika vyrostla a stojí na výkonu. Na schopnosti vymýšlet a vyrábět užitečné statky. Tak jako každá civilizace. Ne na sociálních dávkách, křepčení na ulicích, rozdávání doktorátů a Nobelových cen za nic, na zapalování a rabování aut a obchodů. Naprosto nepochybuju o tom, že všichni ti „diskriminovaní“ byli-li by ponecháni svobodně sami sobě, by neudrželi civilizaci, která je živí a proti které brojí, kteří koušou do ruky která je krmí. Nedokážu si představit, že by někdo tam měl odvahu natočit film „Den kdy odešel bílý muž.“ … Jestliže někdo žádá pravdu, odpověď může dát jediný test. Svoboda. Chcete svobodu? Máte ji mít. Odcházíme.
  Bohužel není kam odejít. Jestliže by bylo, byl by to úžasný experiment. I když… právě svým způsobem probíhá. Bohužel ne tak jak by měl kdyby bylo kam odejít. Ale představme si, že je nějaká druhá Země. Škoda. Byl by to zajímavý projekt.

 593. 736 Zpátečníku, velmi pěkně pojednáno.

 594. BTW, nějak se nám roztrhl pytel s „odporem ostrovů, měst atd. proti turizmu“.
  Jsem docela zvědavý, co by spousta ostrovů a měst bez turistů dělala.

 595. A paradoxně jiná města čerpají dotace, aby turisty nalákala …

 596. >> NoName
  Někdy mám pocit, že ideálem pro takovéto „turistické“ oblasti by bylo, kdyby na jejich hranici byla taková malá celní stanice, kde by se ouředník otázal turistů jak dlouho chtějí zůstat, a pak by jim vykalkuloval taxu na osobu a den, taxu na auto a případně i nějaký další poplatek (ono by se už něco našlo), vyinkasoval by příslušnou sumu a poslal by je zpátky domů. Peníze by byly a turisté by nebyly. Hoj, jak sladké pomyšlení.

 597. *** Peníze by byly a turisté by nebyli. ***
  Asi bych měl předložit maturitní vysvědčení k přepsání známky z češtiny!

 598. No a z dnešního Macka –
  „Naučení z USA:
  Když provede nějaký rasisticky motivovaný čin někdo bílý a nelevicově smýšlející, je zapotřebí jej jmenovitě odsoudit s důrazem na slova „bílý“ a „pravicový“. V opačném by ovšem označení „levicový“, „černošský“, „muslimský“ a podobně bylo rasistické a pravicově extremistické.
  Zapamatujte si to konečně!“
  No, i Dušan ho ihned označil za nácka… A tak je to správné a tak to má být…
  Ale on za to jistě hlavně může ten generál Lee, co tam tak trapně provokoval…

 599. Dušane, co se týče Trumpa
  1. Zjistil, že nelze řídit stát jako firmu.
  2. Místo aby zbuzeroval administrativu, administrativa buzeruje jeho.
  3. Zjistil, že není schopný řešit vnitřní problémy. To by zjistil každý na jeho místě.
  4. Ve vztahu k Severní Korei je v patové situaci tak jako vedení Severní Koreje. Každý z nich může udělat první tah. V tom případě další vývoj bude krajně nepříznivý pro obě strany. Vedení Severní Koreje ví, že bude zničeno, Trump ví (předpokládám, že ví, nebo mu bylo vysvětleno), že na první krok by musely navázat další včetně pozemní operace. Technologické hračky jsou sice významnou silou, jenže nakonec bez kanonenfutru, bez pěchoty se vojenská operace neobejde. Jižní Korea na takovou operaci nemá kapacitu ani si ji nemůže dovolit. Jenže plné angažmá by znamenalo další Vietnam který si Spojené státy nemohou dovolit. Navíc jde o čínský zadní dvorek, anebo i něco víc. Čína může ukazovat lepší tvář, zatím co severokorejský režim udržuje jako pitbula na řetězu. Severní Korea se prakticky jeví jako jedna z čínských provincií, nastrčená provokující návnada. Korejský konflikt by posílil Čínu a především Rusko, které by se drželo stranou. Ve Spojených státech by vedl k velmi vážné politické krizi. Ve světovém měřítku k silnému oslabení dolaru. nejen Trupovi voliči očekávají rozhodný krok, který si ale nemůže dovolit. Jestliže ho učiní, pokud by ho, hypoteticky, mohl učinit, bude zbaven úřadu. Jestliže ho neučiní, jeho pozice oslabuje. Spojené státy se navenek i dovnitř snaží uchovat pozici světové velmoci, jenže nemají sílu na praktické činy. „Pouštní bouře“ by ve srovnání s válkou v Koreji byla procházka růžovým sadem. Jejich ochod z pozice je podobný soumraku britského impéria. Tím je v praxi potvrzována teze, že „Státy jsou udržovány idejemi, na kterých se zrodily.“

 600. V reálu si zhroucení KLDR nikdo nepřeje .
  V případě války před zhroucením KLDR zlikviduje půlku Jižní Koreje, neexistuje způsob, jak Jižní Koreu ubránit.
  No a pak miliony hladových severokorejců… Sjednocení Německa bylo růžovým sadem.
  A rozzuřená Čína.
  Neklidné Japonsko, protože jedna Korea.
  O Rusku nemluvě.

 601. Nemyslím,že by Číňané toužili po tom,aby jim poblíž bouchaly jaděrné nálože.

 602. Tohle ví vedení severokorejského režimu, případně ti, kteří to formální vedení prakticky řídí. Vědí to i na jihu, vědí to i ve Spojených státech. Vědí to všichni. Čeho je toto důsledkem? Je to důsledkem opuštění role „bílého muže“, který se stal rozmazleným ufňukaným spratkem, který zjišťuje, že nelze sesednout s tygra a nebýt sežrán.

 603. Ještě bych doplnil, že Severní Korea disponuje významnými nalezišti zlata, stříbra, olova, zinku, wolframu, mědi, železa, uhlí včetně antracitu a dalších rud. To docela stojí za to, aby si Rusové a hlavně Číňani, kteří už tam těží, tuhle enklávu hlídali jako oko v hlavě.

 604. Obecne se zda, ze dochazi dobra reseni. To byva priznakem krize…

 605. 751-když problémy nesmíte pojmenovat, nedají se ani řešit.
  Tedy kromě „bílého rasismu“. Tam je to jasné.

 606. Ale houby, Schumi.
  Je to důsledek zvyku USA a Západu vůbecrušit režimy a diktátory,kteří se jim nelíběj.
  Saddám se zbavil ZHH ( i když jen chemických) Kaddáfi dtto. A je po nich
  Severokorejci se poučili.
  s jadernými zbraněmi se do nich nikdo nepustí.

 607. 747 NoName, přesně tak. Je to pat. Jsem zvědavý jak, pokud vůbec, to ve Spojených státech bude vysvětleno voličům. Kteří by rádi svou zemi viděli jako světovou velmoc, kteří ji tak ještě vidí, jenže nejsou ochotni zaplatit tím co v takových případech je nezbytné. Vlastní krví. Klesá i ochota obětovat peníze, tedy životní standard.
  Na druhou stranu, čínské vedení ví, že jestliže se severokorejský pitbull utrhne, bude velký problém. To co nevím je, do jaké míry Čína to má pod kontrolou, do jaké míry a čí je to „edge play“.

 608. 750 Ptakopysku, také jsem si všiml.

  753 Halladine, to se nevylučuje. Je součástí a důsledkem nějakých představ nějaké kultury. Jenže Severní Korea je zvláštní svojí pozicí. Není to velbloudistán mezi velbloudistány. Právě ta pozice, to sousedství a podpora či řízení velkým sousedem aspirujícím na roli světové velmoci a sousedství s malou technologicky rozvinutou Jižní Koreou, je odlišující od Iráku, Lybie a podobných.

  751 Ano Petře. Pro tenhle případ jsou jen řešení více či méně špatná. Snad nejméně špatným řešením by, pro Spojené státy bylo, aby největší problém měla Čína. Dostat proti sobě Čínu a Severní Koreu. nenapadá mě nic lepšího. Třeba na tom v Langley pracují… Jenže na druhé straně nejsou hlupáci aby něco takového nepředpokládali.

 609. (753) Údajný zvyk je spíš kec, než realita. Zato tanky v Maďarsku a Československu byly reálné až až.
  Saddám se údajně zbavil až potom, co napadl Kuvajt a dostal na čuňu, Kaddáfí se sice zbavil, ale místním kmenům to bylo na salámu.

 610. 754
  severokorejský pitbull se neutrhne. Bude žvanit, vyhrožovat,ale sám si nezačne. Kdyby ano, USA by nezbylo nic jiného,než se do severokorejců pustil vším , co mají.
  A to si severokorejci rozhodně nepřejí.

 611. Kdyby západ neuzemnil Kaddáfiho letectvo, a nebombardoval jeho jednotky, a kdyby mu zůstaly otravné látky , tak by to místní kmeny na salámu rozhodně neměly.

 612. Jistě, ale nějak to nepasuje do těch údajných „zvyků“ Západu.

 613. Saddáma zlikvidovaly západní jednotky, domácí opozice by to rozhodně nezvládly, a bez příslibu podpory západu by žádná rebelie nevznikla.
  A bez letecké podpory rebelů Západem by Kaddáfi tu rebelii asi zvládl.

 614. 761 z mého pohledu je vysvětlení jednoduché. Dutolebecké mantry.

 615. 763-je to taková zvláštní přecitlivělost na některé nadávky (žid, negr). Třeba nadávání do indiánů, ťongů se neřeší.

  Na hřišti není 22 intelektuálů, ale fotbalistů. A tak se tam toho řekne …

 616. Dobré dopledne,

  „A to si severokorejci rozhodně nepřejí.“

  no, já bych na to tak nespoléhala. Co si přeje většina severokorejců, není podstatné, ostatně asi si přejí to, co jim je přikázáno si přát. A pokud jde o tu menšínu, která přikazuje a jejíž přání podstatná pro další dění jsou, jsou to magoři jeden jako druhý.

 617. 764 – takhle jsem moc pěkně rozebral jednoho anglicky mluvícího liberála. Ve svém bleeding liberal hearth výlevu ohledně černochů zabloudil do otrokářství. Tak jsem mu jen taktně připomněl, že jsem Slovan. Že Slované v otrokářství černochů moc nejeli. A, mimochodem, kdykoliv mluví o otrokářství (slavery) tak nějak si bere do huby etnikum, ke kterému patřím, a v dost nepříjemné konotaci…

  Celkem jsem ho zasekl 🙂

 618. maYdo,

  menšína, která přikazuje a jejíž přání podstatná pro další dění si přeje dál vládnout a blahobytně žít, bez toho,že by je chtěl někdo svrhnout.

  V případě konfliktu by jejich blahobytnej život rychle skončil.

 619. 766 – ono záleží od které doby se ten pojem „slavery“ definuje. Prý o něco dříve než na americkém Jihu byl trh s otroky i v Praze. To možná ten anglicky mluvící liberál nevěděl a tak ani nepoužil.

 620. Dobré popolední,
  otrokářství provází nejen Evropu, IMHO bylo (a pravděpodobně stále ještě je) prosáklé lidskými dějinami od nepaměti. Není zač si sypat popel na hlavu, dějiny změnit nelze.

 621. Nebýt otrokářství , tak nevznikl český stát 🙂
  Pravda,černochů se to netýkalo.

 622. „menšína, která přikazuje a jejíž přání podstatná pro další dění si přeje dál vládnout a blahobytně žít, bez toho,že by je chtěl někdo svrhnout.“

  A jseš si jikstej, Halladine? 🙂

  Korea je slepenec socialistické diktatury, dědičné monarchie a asijské despocie. Mentalita jejich obyvatel je naší velmi vzdálená. Její nejvyšší vůdce je třetí generace, vládl už jeho děd a otec. Od narození věděl, že tenhle post převezme a byl k němu vychován.

  Je velmi diskutabilní, zda si opravdu přejí jen v klidu blahobytně žít. Konec konců většina diktátorů nakonec propadá paranoie, že je chtějí svrhnout všichnni od prvního ministra a vlastní manželky až po vrátnýho a jeho hlídacího psa.
  Stačí jen pocit, že by někdo mohl. Fakt bych se nepoléhala na nějakej rozum a logiku v jejich jednání, jakože když je nechají všichni na pokoji, oni nechají na pokoji všechny kolem.
  jediný, co je od toho drží je skutečnost, že potencionální nepřítelé jsou větší než on a zřejmě i lépe vyzbrojení.

 623. „Konec konců většina diktátorů nakonec propadá paranoie, že je chtějí svrhnout všichnni od prvního ministra a vlastní manželky až po vrátnýho a jeho hlídacího psa.“

  A nejhorsi na tom je, ze to tak vetsinou je 😀

 624. 773 v tom případě ono nejhorší může být to nejlepší. Že to vyžrané tamagoči zaříznou sami. Možná že jde o čas, až to ty, kterým to vyhovuje a kteří to trpí, přestane bavit. Zbavit se dynastie a tvrdého jádra a pomalu reformovat. Místo převratu čínská cesta. Příhodná verze by byla, kdyby tamagoči náhle onemocnělo a po krátké těžké nemoci zemřelo. Vhodnější než „nehoda“ při zkoušce nového typu zbraně.
  Velkolepý funus, národní smutek, velkolepé kecy o pokračování, síle, jednotě a nezlomnosti. Pomalé postupné reformy „zachovávající tvář.“ Nejméně po dobu jedné, dvou generací. Zlepšující se vztahy s jižním sousedem. Sjednocení ne v dohledné době. Krom toho sjednocením by vznikl mocný oblastní konkurent. To by se nehodilo Číně, Japonsku ani Rusku. Jestli dojde ke změnám, budou pod čínskou taktovkou a čínskou cestou. Tahle varianta se mi jeví reálně možná.

 625. 766 že Slované v otrokářství černochů moc nejeli je neomlouvá. Naopak prokazuje jejich vychcanost aby je v budoucnu nemuseli odškodňovat. Kromě toho, kdyby mohli tak by zotročovali. „Stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já je znám!“
  Jako běloši jsou přinejmenším potenciálními otrokáři. Navíc prostřednictvím obchodu těžili z otrocké práce. Proto jsou otrokářstvím vinni z principu a musejí za to nést odpovědnost s ostatními. A i kdyby toho nebylo, jsou vinni už tím, že jsou.

 626. No, zatím všichni čekají, až na ně Trump vytáhne svou ohnilou zlobu…

 627. Dobrý den. Tak jsme zas přešli na tříhodinový rytmus. Ona nepapá, ona se cpe 🙂 4kg
  Ad otrokářství: občas k vině bílého muže připomenu, že moji prapra…rodiče byli nevolníky, resp. poddanými do 1848. Osvobozeni byli o 17 let dříve než černoši ve Virginii. A zároveň jim byla socialisty v rok slavné revoluce slíbena nezvratitelná vyhlazovací válka. Dějiny jsou zvláštní.
  Anglie, resp. UK, která ujařmovala celé kontinenty byla hybnou silou zrušení otroctví. Dnešní „white trash“ jsou potomci chudých dělníků, jejichž život na tom nebyl lépe než život (osvobozených) otroků. A je-li pravdivá doktrína Marxe, že s životní úrovní dělnické třídy to jde stále k horšímu, tak dnes potomci otroků a bílých dělníků z manufaktur s láskou vzpomínají na první polovinu devatenáctého století, kdy život stál aspoň za prd, oproti dnešním osmihodinovým šichtám v automatizovaných a klimatizovaných provozech.

 628. No … UNDER socialism. Některé formulace jsou hodně zavádějící. 😉

 629. Zpátečníku,

  bylo mně trapné znovu psát, že každý jedinec hledí primárně na vlastní prospěch a nehloubá o společenských problémech (kastovní systém) a pokud ano, tak sekundárně. Konec konců, na konci roku 1989 tady bylo 10 % obyvatelstva ve Straně (pro „disconnectory“ – to je hodnotově neutrální výrok, nikoho nemám na mysli), přestože věděli, že se jedná o zločineckou organizaci. Tehdy také byla volba – vlézt a nevlézt. Místo Strany máme dnes jiné strany, neziskovky a mnoho dalších organizací. O celospolečenských otázkách hloubají leda filosofové a ti si mezi sebou tykají, protože se všichni osobně znají. Takže můj příspěvek mířil na obecně rozšířený omyl, že politická rovnost povede k ekonomické rovnosti. Tedy, pokud je kastovní systém nespravedlivý, protože vykořisťuje lidi mimo kastu, tak demokracie, tzn. odstranění politických privilegií, povede také k ekonomické rovnosti.

 630. Spíš než demokracie povedou k ekonoické rovnosti postihy nepoctivostí.

 631. https://www.czechitas.cz/cs/kdo-jsme

  Ve 20 minutách na ČRo 1 mluví ředitelka téhle instituce.
  Jsou to neuvěřitelné bláboly. A neuvěřitelná instituce.
  BTW, vedení je genderově nevyvážené. Ale na ženskou stranu je to zřejmě OK.

 632. 777 neměl Marx na mysli k horšímu relativně? Protože absolutně se většina vykořisťovaných dělníků má daleko lépe než většina tehdejších vykořisťovatelů na špičce pyramidy.

 633. 783 Modrej, že politická rovnost povede k ekonomické rovnosti, je obecně rozšířeným omylem? To je tak blbá teze že je s podivem, že je obecně rozšířená. Průzkum jsem nedělal, ale je-li to tak, pak mi to značně zvyšuje sebevědomí. Tomuhle snad nevěří už ani komunisti.

 634. 787

  Dotaz na radio Jerevan.

  Budou v komunismu peníze ?
  Revizionisté říkají,že budou. Levicoví úchylkáři že nebudou.
  My, praví marxisté říkáme -u někoho budou,u někoho nebudou.

 635. Politická rovnost bezpochyby vedla ke zmírnění ekonomické nerovnosti. Kupříkladu vedla k legalizaci odborů, což bylo původně postaveno skoro na roveň velezradě.

 636. 789 Jo to bylo hodně platné, když to dostalo třeba zápal slepého střeva, cukrovku, otravu krve, ledvinové či žlučníkové kameny, kardiovaskulární příhody a mnoho dalšího. Fůra služebnictva a diamanty nezabránily chcípnutí na dnes relatvivně banální chorobu ci úraz.

 637. 793 halladine, dobrá poznámmka. To také tehdy nebylo.

 638. lepší chválu komunismu nelze vymyslet. Východní Němky si užívaly dvakrát tolik orgasmů než západní. Škoda, že to ty západní nevěděly, to v Berlíně u zdi byla fronta z druhé strany.

 639. „To je tak blbá teze že je s podivem, že je obecně rozšířená.“

  Naopak, to je obvyklé. Blbý teze bývají často obecně rozšířené.

 640. No, řekla bych, že před nějakými sto – dvěstě lety, když jeden dostal třeba tuberu, bylo houbeles platný jak zdravotní pojištění tak plná kapsa.

 641. Ale plná kapsa měla kupodivu vliv na pravděpodobnost dostání tubery,

 642. maYdo,

  pokud byl dobře živenej,a žil v hygieničtějších podmínkách,měl o něco menší šanci tu tuberu chytit.

 643. Schumi: (786) klasici předpokládali, resp. ten, který se zabýval pouze teorií, že s postupující industrializací dochází k většímu a většímu zotročování pracujících mas. Tj. vlastník kapitálu může právě díky kapitálu „nakupovat“ dělníky stále levněji a brát jim více a více jejich nadhodnotu. Tj. předpokládal, že dělnická třída se má stále hůře a hůře.
  PS: kdo byl jediným známým otrokem, resp. otrokyní ve viktoriánské Anglii? (Pátek to nebyl)

 644. 802

  Jo,Marx předvídal i globalizaci a přesun výroby do zemí s lacinější pracovní silou.

 645. než to halladin vgůgluje bych řekl, žr to byl Marx a byl otrokem vlastních předsudků

 646. To nepotřebuju googlovat, a mimochodem,pane Neumanne, četl jsem dost článků o tom, že pozice zaměstnanců se v USA od konce 60 let poněkud nelepší,ale stagnuje.
  A Marxnemarx, i Trump to zaregistroval, a snaží se ,minimálně slovně s tím cosi dělat.

 647. Inu, Halladine, Churchil nebrojil proti kapitalismu a zároveň nechlastal za peníze, které pocházely z nadhodnoty, kterou soudruh továrník Engels sebral svým dělníkům, aby mohl vydržovat neproduktivního a nepracujícího Marxe.

 648. ještě že tehdy nebyl intermet, to by se Marx vyřádil v diskusích

 649. K oficiální otrokyni: jestli se nepletu, tak tu vlastnil pan K. Marx. Svou služku, matku svého syna.

 650. (795) Jo, ten orgasmus, když se třeba dočkala, že na ni došlo v pořadníku na koupi kytary ….. 😛
  (807) Popíjel, ale neblbnul.
  (909) Něco jako Kajan.

 651. No, možná by bylo lepší, kldyby blbnul na internetu a nenapsal Kapitál.

  Jenže každá doba má svoje dobrosery. Nenapsal by on, napsal by jinej dobroser písmo svatý.

  Doufám, že na onom světě žije život obyčejného obyvatele v rozvinuté socialistické společnosti. .-D

 652. No jo, taky bojovníci s kapitalismem ….

  http://zpravy.idnes.cz/ruda-barva-vltava-hasici-0w9-/domaci.aspx?c=A170814_180132_domaci_nub

  Jestlipak těm bojovníkům proti komerci připíšou k úhradě zásah hasičů a chemiků….

  Kdyby si prostudovali chlapci historii, tak by zjistili, že v Mánesu byly navrženy i komerční prostory a z nájmů se hradil provoz budovy a nevýdělečné aktivity.
  Jenže to bylo v dobách, kdy byli i umělci zvyklí, že se staví za svoje a taky že barák si musí vydělat na provoz, se bralo jako samozřejmá věc.

 653. 892 nickname, klasici v té úvaze mají zásadní díru. Jestliže kapitalista chce masově vykořisťovat dělnictvo, musí masově prodávat vyrobené zboží. Aby ho masově prodával, musí být masově poptáváno masovovou kupní sílou. Tou je dělnictvo. Kterakže ono má masově poptávati nemá-li za co kupovati? Dojdeme tedy k poznání, že základem všeobecného blahobytu západního kapitalismu je vykořisťování dělnictva. Což se jeví jako protimluv. Jenže následovník oněch klasiků má po ruce vysvětlení, že sice ano, že nynější dělník žije v blahobytu i v porovnánní s někdejším kapitalistou, ale za cenu vykořisťování…

  Ono s posuzováním míry blahobytu je to komplikované, s ohledem na mezní užitek. Praktickým civilizačním problémem je i klesající motivace se stoupající mírou uspokojení nezbytných potřeb. Zbytné potřeby čím jsou zbytnější, motivují k práci méně intenzívně a méně lidí.

  Představme si komunismus. Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb. Představme si neomezené zdroje a automatizovanou výrobu. Pracoval by jen kdo by pracovat chtěl. Jaké procento lidí by pracovalo?

  Pak je tu „podíl práce na polidštění opice.“ Je-li tomu tak, jako že je, pak co znamená opak? Opice chce banán, zmáčkne tlačítko „banán“. Posléze jen pomyslí na banán a dostane ho. Tak je uspokojena její jakákoli potřeba. Co se stane s opicí?
  Každý člověk dostane přísun slasti bez toho aby se namáhal vykonávat činnost zajišťující přežití, která je odměňována slastí. Co se stane s člověkem?

 654. 812 á kytara… nojo. To mi připomnělo, že mám v plánu pořídit. Jenže po pátečním koncertu Raka a Raka, pochybuju jestli má smysl se tím zabývat. Ve dvou vydají za orchestr. Famózní. Co já se svým brrrnk.
  Hnáty volšový, těch už mě nikdo nezbaví, ze strun lezou zvuky churavý, to jsou ty moje hnáty volšový.

 655. Schumachere,
  moc filosofuješ 🙂
  Kapitalista chce co největší zisk. Proto například převede výrobu do země s lacinou pracovní silou.
  Nestará se o to, zdali dělník ( jeho ) má za co kupovat.
  Ani nemůže.Kdyby se staral,zatímco jiní se starat nebudou, zkrachuje. Neobstojí v konkurenci. Nemůže vyplácet vyššímzdy než konkurence. Ledaže by vyráběl něco tak vyjímečného,že může zvýšit ceny a vyšší mzdy budou únosné pro ekonomiku jeho firmy.
  Anebo jeho výrobky budou chráněny cly.
  Může se starat,pokud to někdo mocný nařídí, a povinně se budou starat všichni.
  Pak budou mít všichni stejné podmínky.

 656. nickname,
  řekl bych, že mezi služkou a otrokyní byl podstatný rozdíl 🙂
  Otroctví bylo v Británii zrušeno v roce 1834.
  To,že zaměstnavatel zbouchnul svou služku nebylo nic nevídaného.

 657. A opět jedno auto, které neví, kama jet. O terorismus samozřejmě nejde, ani o rasismus, fašismus, a už vůbec ne černý (u toho řidiče z Virginie jsme to věděli hned).

 658. tady je to přecejen jinak, Fields, terrorista z Charlottesville, byl obžalován z terroristického útoku, což je federální zločin , který lze potrestat až trestem smrti, který je ve Virginii legální.

 659. No kdyby byl najíždeč černý, možná byl by spíše „aktivista“ ?

 660. Imunita je věc komplikovaná a zřejmě má i teoreticky možné zádrhele.
  Rád bych měl jasno v určitých možnostech (prosím, aby komentáře, že je to prakticky nemožné, si někteří odpustili).

  Takže pokud sněmovna vydá dva poslance k trestnímu stíhání, je možné, aby byli obratem vzati do vyšetřovací vazby odůvodněné třeba obavou z ovlivňování svědků?

  Uvádí se, že vydání k trestnímu stíhání platí jen pro volební období současné sněmovny a že by novš zvolená sněmovna musela znovu rokovat o jejich vydání ke stíhání, pokud by byli znovu zvoleni.

  Pokud by platilo výše uvedené a dotyční by byli ve vazbě a byli znovu zvoleni, budou z vazby propuštěni kdy? Vyhlášením výsledku voleb nebo vznikem nové sněmovny?
  Ta vznikne automaticky po volbách ebo až nově zvolení poslanci složí slib
  ? A mohou být dotyční propuštění z vazby, aby ten slib složili? Kdyby ne, stali by se vůbec poslanci o kterých by mohla sněmovna rozhdovat?

 661. [824] Pokud je vydají, mohou být vzati do vazby.
  Pokud budou zvoleni, musí je znovu vydat nová sněmovna. Jestli by je museli propustit z vazby, toť otázka, kterou by možná v konečné fázi rozhodoval ÚS. Já bych je pustil, je s tím míň práce.
  Slib mohou složit i když budou ve vazbě, buď dojede funkcionář do basy, nebo je s eskortou dopraví do sněmovny.
  Per analogiam D.Rath.

 662. Dobré ráno,

  „To,že zaměstnavatel zbouchnul svou služku nebylo nic nevídaného.“

  No jo, ale to byli hnusní buržousti a kapitalisté. K něčemu takovému by se přece tatíček všech socialistů snížit neměl, ne?

 663. Dobré zas ráno… A nebylo by lepší, aby funkcionář dojel do basy a v té base rovnou zůstal? A další den další funkcionář… Takto by státní správa mohla ušetřit nemalé peníze…
  Jen jestli mají ty basy dostatečnou kapacitu…

 664. Ratha minimálně jednou z vazby do sněmovny vezli. Řečnil k poslancům, tak asi ho po vydání Němcovou musela vydat sněmovna. A sněmovna ho vydala, tak šel zpátky do vazby. Krk bych za to nedala, ale nějak tak si to pamatuji. Taky se vedli řeči, že by ho museli vozit pořád, proto ho nutili složit mandát.
  A poslancem se zvolený stává složením slibu, tak kdyby byli zvoleni, tak by je asi na slib museli dovést. A platí-li, že je vydat musí znovu nová sněmovna, tak by po složení slibu mohli odkráčet domů. A kolečko by začalo znovu.

 665. No, a ještě k tomu Marxovi – rozdíl, mezi otrokyní a služkou je v tom, že služka dostává za svou práci peníze. Tahle od něj nedostala za celou dobu ani vindru. Jen toho parchanta. Takže otrokyně. Se vším všudy… I s povinností podržet páníčkovi…

 666. Jinak – to tele Machů se ptá na NP, proč kvůli EU stojí máslo 50 korun? Já sice nemám jeho teoretické ekonomické vzdělání (a nulovou praxi), leč jako u všeho, i u másla byla plánována jeho spotřeba „na hlavu“… Já nevím, jak Vy, ale zatím jsem se nesetkal s příliš mnoha lidmi, co se chluběj, že maj máslo na hlavě… Tedy je logické, že plánování spotřeby bylo hrubě podceněno… A takhle je to v té krásné socialistické EU se vším…

 667. 817 halladine to ano, také nejde o stejného kapitalistu. Konkurence probíhá nejen mezi kapitalisty vyrábějícími zboží téhož druhu a určení. To se projevuje nejen na trhu, v nějakém měřítku a česu, třeba žene rovnoměrně, ale i v politice. Kapitalista vyrábějící zboží pro masovou spotřebu má zájem na koupěschopnosti těch pro které je zboží určeno.

  Je to záležitost komplexní a hybridní, protože čistý trh tak jak ho chápou ekonomové, tedy trh zbožně-peněžní, se zbožím v užším smyslu (hokynářském zní pejorativně, nic lepšího mě nenapadlo), jako jsou rohlíky či automobily (v obecném smyslu zbožím může být cokoli), v praxi neexistuje. Zájmové skupiny využívají politických prostředků ku svému prospěchu. Omezení, podpory, dotace…. I to může být a je zbožím v obecném smyslu. Násilí ovlivňující dobrovolnou směnu. Dostávám se, jako obvykle v takových úvahách, kam jsem nesměřoval. Za což dostanu vycintáno. Jenže ono to vyplynulo. Základní chybou ekonomů zapříčiňující, že jejich teorie v praxi nefungují tak jak by si přáli, je, že uvažují s „dobrovolnou směnou“ a vylučují násilí. Že „Peníze nebo život!“ a na tom založená transakce nepatří do jejich konceptu. Aby ekonomie byla vědou komplexní, musí kromě „sluničkové“ zahrnovat ekonomii násilí, temnou ekonomii. Tak jako kosmologie pracuje nejen s hmotou a energií, které jsou vidět, ale i s „temnou“ hmotou a energií. Teprve pak výpočty plusmínus, protože neznáme všechno, podle teorie plusmínus jsou v souladu s pozorováním a měřením.
  To se to zas nebude líbit…

 668. (817) Může se starat,pokud to někdo mocný nařídí, a povinně se budou starat všichni.
  Pak budou mít všichni stejné podmínky.
  ovšem mnoha pokusy je ověřeno, že má-li „někdo mocný“ nebo jeho našeptavač tuto možnost, využije ji ke zvýhodnění sebe nebo někoho, kdo si to zaplatí. Viz Bureš a linka na toastový chléb, mobilní operátoři ….
  (819) Petráček je někdy dost dobrý: http://www.lidovky.cz/petracek-pojmenovat-zlo-je-horsi-utok-v-charlottesvillu-nez-utok-v-berline-1bp-/nazory.aspx?c=A170813_205823_ln_nazory_ELE

 669. Zda zatčené poslance po jejich úspěchu ve volbách propustit ihned, či počkat s propuštěním až na složení slibu – to by mohlo být předmětem několika doktorátů na právech. Asi jim to navrhnu. (Napadá mne ještě řada dalších témat – tak např. na jaké odškodnění má nárok poslanec, kterému nebylo umožněno bez zbytečného odkladu složit poslanecký slib a tím byl nezákonně omezován na svobodě atd. atd.)
  Jinak poznamenávám, že M.Němcová Ratha ke stíhání nevydávala. Viz 654.

 670. Ale no tak, dvd, k čemu fakta? Kdo si má pamatovat, jak to tehdy bylo? Stačí „umělecká“ či „politická“zkratka, která vystihne chtěnou podstatu.

 671. Moje chyba, i ve zkratce to šlo vyjádřit přesně.

 672. Kristo, ta zkratka nebyla myšlena na nikoho zdejšího, leda by to tu četl někdo z PR agentury jistého ne-politika. Ti ten způsob využívají mistrně.

 673. Dano, ahoj. Když jsme si vyslechli, po pěti týdnech s vnoučaty, že se jejich maminka těší na to, že si udělá se svým přítelem v sobotu výlet na kolech a ani se nezeptala ani nezvolala po celých pět týdnů, jak se mají, tak se moje nejmilejší nas…la, kývla na mě a já jen oznámil, že v pátek ve 12 hodin je má zpátky v zatáčce.

  Doufám, že mé ŽD vydrží její odhodlání až do příštího roku. Maximálně dva týdny a žádný výlet k moři – na to jsou tatínek a maminka. Synáček je s tím svolný, ale matinka dosud nesouhlasila, aby je vzal k moři on. Dneska už má vola s plastikovými penězi, tak jí to snad vydrží.

  Ale jinak jsou to vnoučata k zulíbání. Narušili jsme jejich domácí výchovu, jak to jen šlo a ono to šlo.

 674. 831 PeSi, odpověděl bych mu, že na té úrovni se na „svobodném“ trhu schází nabídka s poptávkou… Nabídka je ovlinována regulacemi (včeně dotací) chovu hovězího, obchodu s ním, regulací výroby mléčných produktů, obchodu s nimi. Viz máslo „vyrobeno v EU“. Přebalené německé, belgické, levnější než zdejší.
  V obecném širším měřítku zemědělskou politikou toto vše zahrnující. Produkce krmiv a vše co s tím souvisí. Včetně patentů, úředně podporovaných monopolů. Osivo, herbicidy, chemie, dotace „energetických“ plodin. Čili velmi komplexní záležitost. Poptávka po mléčných produktech je ovlivňována cenou. To způsobuje kolísání stavu mléčných a masných plemen. Bez umělých zásahů a překážek by došlo k přirozené rovnováze. Produkční cyklus vyžaduje nějaký čas. Jenže v jeho průběhu působí další úřední zásahy.

  Ovšem pokud jde o dovoz levnějšího másla, liberální ekonom by měl zajásat. Výborně! Jinde nás dotují! Dovoz levnějšího másla je užitečný tak jako dovoz třeba anglického obilí do Francie. Tím sklapne nenasytným vlastníkům a nájemcům půdy a zdejší městská chudina si polepší. A dnes si namaže tlustěji… Místo obilí rozšíříme vinice a zvýšíme vývoz vína… Jenže co až nastane všeobecná neúroda? Nebo válka, třeba s Anglií? No fuj, to je násilí, s tím my nepočítáme.

  Zemědělství je komplexní záležitost. Produkce něčeho je závislá na produkci jiného, spotřeba jakbysmet, má různě dlouhé časové cykly s různou setrvačností. Je propojena se způsobem života, s krajinotvorbou, kulturou v obecném i užším smyslu. Se zemědělstvím jsou propojena i průmyslová odvětví, relativně nově i turistický obchod. Souvisí s ním kvalita životního prostředí a sociálního prostředí. Demografická struktura, životní styl, vše co s ním souvisí. To všechno co pozoruje někdo kdo venkovem nejen projíždí cestou z města do města je nutno započítat, neuvažuje-li se „po hokynářsku“. Dočasná výhodná cena něčeho může být velmi draze zaplacena v jiném.

  Abych byl spravedlivý, právě dotace, regulace, omezení, nařízení omezující místní produkci (jak jinak než pro naše blaho) považuji za hlavní příčinu kritizovaného stavu. A to i ceny másla jaká je. Nejen ceny másla. Porovnejme například výkupní cenu mléka s cenou maloobchodní. Oč by zemědělec obdržel více a spotřebitel zaplatil méně, kdyby jejich svobodnému obchodu nebránily úřední překážky. Mléko od zemědělce, z malé mlékárny, tvaroh, sýr… běžně není k dostání. Pokud je, jde o „luxusní“ „ekobio“ zboží vyráběné s vysokými náklady. Výjimky jsou, jenže to jsou výjimky. Běžně od místního zemědělce nekoupíte. Jestliže s ním nejste v sousedském VIP vztahu.

  Extra kapitolou jsou dodavatelské smlouvy pro velkomlékárny diktující si podmínky. Například zákaz prodeje mléka komukoli jinému. Ne dodávka nasmlouvaného množství, ale veškeré produkce, pod sankcí pokut či vypovězení smlouvy. Byť by šlo o jediný litr prodaný kolemjdoucímu. Napasováno na hygienická pravidla, která by tím byla porušena. Proto se s maloprodejem ani nepočítá v účetnictví, nehledě na EET. Kdepak cestou kolem kravína se stavit pro nadojené. Leda u známého malozemědělce. A tvaroh a sýry…to už známe. Kdepak, žádné takové. Pro naše všeobecné blaho.

  Jenže na veškeré zásahy umožňující i monopolizaci lze pohlížet jako na zboží. Politický vliv – zboží. Volební preference a voličské hlasy – zboží. Úřednictví – zboží. Potlačovatelský aparát užívající násilí – zboží. Legislativa – zboží. To všechno je nutno zahrnout do předmětu ekonomie. Tak jako korupci, vydírání, a vše takové. Bez rozlišování mezi svobodným a násilným, legálním a nelegálním.

 675. Dano, já jsem to nebrala osobně. Virtuálno mi sežralo komentář, ještě před vaším, kde tu chybu přiznávám.

 676. Ahoj Martine, život se někdy motá víc než proud pod splavem. Já měla vnoučata (všech 6) na týden, teď mám dva týdny volno a budu je mít zas na týden. Ale jen třetinu, navíc tu starší, takže zrovna zvažuju možné výlety, ale také to, že jim nechám docela dost volna na vlastní akce, ať se „otřískají“ mezi dědinskými děckami. A ještě jeden postřeh – můžu se snažit narušovat výchovu, ovšem mám to těžší – děti jsou ze tří rodin, kde v každé je jiná výchova. A poznala jsem, že ta výchova je sice všude jiná, ale nemůžu říct, že je špatná. Prostě – co si rodiče vychovají, to budou mít. Babička je tu od toho, aby když bude moc ouvej, měli za kým dojít pro pohlazení. Naštěstí zatím rozchod rodičů nemusím řešit, stačí to, co jsme jim zavařili my, prarodiče.

 677. No, já si teda neumím představit, že bych vydržela pět týdnů se nezeptat ani jak se děti mají. A to jsou už dospělý.

  Ale jinak stran narušování výchovy babičkami – z jedné strany se babička o vnoučata moc nezajímala, tak občas na návštěvu, z druhé strany byla babička podporována v narušování výchovy i rodinnými známými, ovšem ve formě rad a úvah, jak bych to měl a dělat.

  Ale protože i ta aktivnější babička neměla děti na starosti nikdy víc než den – dva a to jen když to bylo naprosto nezbytné, tak z toho nic nebylo, akorát občas nějaký to dusno, když jsem nedbala těch moudrých rad. 😀

  A musím říct, že výsledek je vcelku uspokojivý i bez těch babských rad.

 678. Ad ceny másla – prý to někdo přepočítal, že kdyby to máslo mělo stát tolik, aby bylo ve stejném poměru k dnešnímu průměrnému platu jako v dobách, kdy stávalo deset korun k tehdejším platům, tak by dnes nestálo padesát korun, ale ještě cca o stovku víc.

 679. Ts,Ts, tak zřejmě je Martinův syn rozvedenej. Ty vogo.. 🙂
  Nehodlám z toho dělat aféru, stát se to může každému..
  jen jsem zvědav, zda ho Martin sprdnul jako mě 🙂
  Za selhání,neschopnost udržet vztah, správně si vybrat atd, atd 😉

 680. Halladine, ani martinův syn, ani třeba já, tu nevykřikujeme každou chvíli, jak dobře s ex vycházíme a že to vlastně je fajn. Holt, každý to má jinak a každý se se svým selháním vyrovnává jinak. Někdo si to přizná, někdo ne.

 681. kontakt prarodiče – vnoučata.
  V případě menších dětí souhlasím s maYdou, že je běžné aby se dědeček s babičkou řasto poptávali.
  Ale co v případě vboučat kolem dvacítky? To bych si myslel, že by se měli častějí ptát oni, jak se daří prarodičům.

 682. no, já mám dojem, že Martin komentoval, že si nevzpomněla matka na děti a ne prarodiče.

  Pokud jde o moje vlastní děti, dnes jim je kolem dvacítky, ale mají jen jednu babičku, ostatní prarodiče už zemřeli.

  Babička dnes dožívá v pečovatelském domově, ale všichni jsme se starali, včetně mých dětí, dokud byla doma, aby vydržela soběstačná co nejdýl. Teď za ní chodí a je to jedno z mála věcí, z kterých ještě dá najevo potěšení, i když více méně nekomunikuje a vůbec neslyší.
  A jen díky tomu, že jsem se mohla na děcka, tehdy něco před dvacítkou, spolehnout, že to zvládnou, když odjedu kvůli práci, mohla babička trávit s námi léto na chalupě až do loňska.

  Nebylo třeba řešit, jetsli se mají víc ptát prarodiče na vnoučata nebo vnoučata na prarodiče.

 683. 844 – ano Halladine, sprdnul jsem ho, když si chtěl jako dvacetiletý brát o dost starší ropzvedenou paní. Sprdnul jsem ho, když se rozvedl, ale návrh na rozvod dávala bývalá manželka. Můj syn cítí odpovědnost vůči svým dětem a je s nimi kdykoliv to jde, tj. když to bývalá manželka dovolí.

  Ovšem na to podstatné tě již upozornila Dana.

 684. To je teď nějakej trend nebo co….
  Znám ze svého okolí tři manželství, kdy se starší paní chytla kluka kolem dvacítky.
  Tedy v jednom případě to už byla rozvedená paní a vzala si mladýho kluka.
  Ve dvou případech šlo o manželství, která skočila odchodem za výrazně mladším partnerem, jetsli se potom madame se zajíčkem vzali, netuším. Jedno z toho bylo bezdětné.

  Ta paní, co si vzala toho mladýho kluka, je dávno rozvedená.

  Nějak si neumím představit, že ve věku kolem třicítky a více by pro mně byl jako partner zajímavej dvacetiletej kluk…. A utýct proto od dětí, to už mi nějak hlava nebere….

 685. 851 – to je asi nejaky trend v rovnopravnosti… Kdyz 50 leti panove mohou lovit v nactiletych vodach… 🙂

 686. ad 851: nemůže být příčinou, že minimálně jednu stranu trapí cosi, co je, slovy klasika, horší než podebraná pata?

 687. 854-určitě. A na relativně krátkou chvíli to může být i jízda. Ale dlouhodobě… I když, jak říká třeba prezident Macron …

 688. Dano,
  pokud je to pravda, nevím proč bys nemohla občas vzpomenout, že vycházíš dobře se svým ex.
  Mi to rozhodně vadit nebude.
  A co se týká styku s mými dětmi ( martinova 850 jakoby naznačovala, že se s dětmi nestýkám)
  stýkám se s nimi bez problémů, a každý rok trávíme týden až 10 dní společné dovolené.

  Kdo z vás to v případě dospělých dětí má, jak by řekl Paroubek 🙂

 689. vytrezviteli, já bych řekl, že člověk má vůli – tím se odlišuje od zbytku světa. Nevrhá se na každé sousto, které vidí, když má hlad a nevrhá se na každý doušek, který vidí, když má žízeň, což jsou případy, kdy jde skutečně a opravdu o život :-).

  V situaci horší než podebraná pata o život nejde, ačkoli lákavost jízdy … (NoName mě téměř zabil).

 690. 857 – proč? Protože necítím potřebu to tady ventilovat. Proč taky.

 691. (848) Co Petře? No, jak kdo. Dal by se jmenovat třeba Němcov, Politkovska, Magnickij, jen tak narychlo a popaměti. Při troše googlení i další.

 692. Dano,

  každej ventiluje, co uzná za vhodné….
  Martin kupříkladu ventiluje, že má mrchu exsnachu 🙂
  Já tu víckrát ventiloval, že vycházím dobře s bejvalou. Pokud to označíš tak,že se tím chlubím, daleko od pravdy nebudeš 😉 …..
  Ono to totiž tak zas tak často nebývá…..

 693. 859 Modrej, víš co je to kaldoun? Nekonečné žrádlo dávající zapomenout na veškeré zdrženlivé lidství. Udělal jsem ho kuřecího sedm litrů. Kuřecí čtvrtky uvařené s kořenovou zeleninou. A kuřecí jatýrka. A jíška. Knedlíčky ze čtyřiceti rohlíků. Rohlíky, vajíčka, pažitka, muškátový květ. V tom vývaru uvařené, masíčko a zelenina na kousky do polívky přidané. Když to vystydlo tak to zrosolovatělo takovou to mělo sílu. Za dva dny jsem to sežral. Zapíjel třeboňským Regentem. Šmarjá to byla dobrota! Za to bych i zradil vlast. Jenže teď suším hubu abych splasknul. Jen si vzpomenu a kaním jak bernardýn. Že nejde o život? Jde! Mít před sebou plný pekáč, vyjezdil bych ho jak buldozer. Když si představím žebírka, do zlatova upečená, akorát s kostí odpadávajcí do slaných výpečků, toho blaha nadšeně se vcucávajícího do knedlíků nebo i pečiva. K tomu čerstvý křen a hořčice. Zapíjené oroseným ležákem…

 694. A je to. Kim-il Čong ohlásil, že ustupuje od zkoušek raket středního doletu do blízkosti ostrova Guam. Teď hádejte, přizná světový tisk, že Trumpova krátká reakce „fire and fury“ a suché prohlášení Vzteklého Psa Mattise, že pokud se o něco pokusí, smažeme Severní Koreu, byly tím správným přístupem, který navíc nic nestál na rozdíl od 5 miliard dollarů, které Severní koreji věnovaly no rozvoj mírového nukleárního programu vykouřený Bill a chamtivá Madla?

 695. Dano, je to pořád stejné. Většina ventiluje svoje osobní zážitky nebo strasti, jen jeden všeználek se vytahuje, jaký je geroj. Ovšem vždycky musí mít poslední slovo. Já mu ho přeji, těším se, že tě zase někdy uvidím osobně.

 696. 868

  Nejen osobní zážitky nebo strasti, ale i slasti
  Kupříkladu Schumi slasti gurmánské 😀

 697. Maydo – pokud vím je mimo dosah, ale časem opět bude

 698. Dobrý podvečer. Dušane, ad 871: díky za informaci.
  Schumi: kdybyste se pohyboval okolo ústí Malše, zvažte výlet ke Kubatovi, resp. k odkalištím. Dojedete tam i na kole. Oči vám svítit nebudou, jako kdysi kaprům a rybám ve Vltavě, ale je to zajímavé místo na ornitologická pozorování. Hrají Babouci i Ádu? Doška?

 699. 873 nickname, akorát pěšky, nejsem piciklista, byť o to je z vnějšku snaženo, naštěstí marně. Pohyb na jednostopém vehiklu se mi jeví jako spolek s ďáblem. Stačí, že je snaha přimět mě k běžkování, což je činnost také napovážlivá.
  K odkalištím příležitostně podívám s delším sklem. Jenže mám, v přepočtu, jen třístovku. Babouci mají ustálený repertoár, často jsou v Bud rozhlase.

 700. No a jak tak čtu zprávy z té nejpokrokovější země na světě, neonacistou se stává každý, kdo neleze do prdele negrům a jinejm šmejdům, co nepracujou a akorát dělají bordel. Mám dojem, že zanedlouho bude každej člověk za nálepku neonacista docela hrdej. Dobro došli!

 701. No a další pablb, kterému se vyrazil názor…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/skolstvi-vysoke-skoly-necerpaly-d4h-/p_politika.aspx?c=A170814_212420_p_politika_wag
  „Problém „nečerpání“ na jedné straně a cinknuté čerpání fondů na rozvoj tělovýchovy a sportu (kauza Pelta – Kratochvílová) jsou dvě strany jedné mince. Tou je selhání státu jako investora. Za nečerpáním stojí podobně jako v jiných případech investiční nepřipravenost. Chybí projektová dokumentace, podle níž by se mohlo investovat a modernizovat.
  Na druhou stranu, nevyčerpané miliardy pro investice na vysokých školách kontrastují s potížemi, se kterými se setkávají v řadě obcí při rekonstrukcích a modernizacích mateřských škol.“
  Kdyby to tupé hovado si zjistilo fakta, tak by nemohlo psát takovéhle bláboly. Hlavní problém je, že se nepracuje, ale „vykazuje činnost“.
  Shodou okolností jsem byl kolegy ukecán, abych koordinoval podobný program, jehož součástí je modernizace poslucháren a modernizace přístrojového vybavení pro praktickou výuku. Nechtěl jsem to dělat, ale ukecali mě vzhledem k mým předchozím zkušenostem. A teď k tomu nečerpání – ten zastřešující program celkové modernizace výuky měl být podepsán na začátku července. No a protože kráva Valachová měla jiné priority typu inkluze a likvidace učitelů pomocí kariérního řádu (v rámci plánované likvidace školství v ČR pod patronátem sociální demokracie) a Štech jí v tom zdatně pomáhá, dozvěděli jsme se, že budem rádi, když se ten program podepíše do půlky září. Takže to všechno čeká na MŠMT. Proč? Protože dokud ten program nebude podepsán, a dokud tedy nebude garantována financovatelnost, nikdo si nedovolí zahájit výběrové řízení… Takže NKÚ si může blábolit o miliardách, které nikdo nikdy neviděl, ale dokud nebude schváleno financování, tak je taky nikdo neuvidí.
  Zmínil jsem výběrové řízení – p.t. čtenáři doporučuji zákon o veřejných zakázkách – další skvělá zurvenost z dílny ČSSD. Ona ta rekonstrukce a modernizace představuje docela velké částky a zákon přímo nařizuje soutěžit to jako celek. No a to znamená otevřené nadlimitní výběrové řízení… Takže až příslušný ministerský orgán podepíše záruku financování, tak (protože podklady už máme dávno připravené) bude možno vypsat výběrové řízení. Tam jsou zákonné lhůty – např. jen od vyhlášení je zákonná lhůta min. 3 měsíce na zpracování a podání nabídek – a další lhůty. Takže i když to orgán v září podepíše, vlastní soutěž proběhne až v lednu. A rok je v prdeli a modernizace nikde.
  Tohle ovšem hovado Bartoň nenapíše. Ale hlavně, že se vozí po vysokejch školách, jak jsou neschopné čerpat…

 702. 876 – tak černobílé to zase není. nevím, jak by se ti líbil pochodňový pochod asi 5000 skutečných arijskách nácků vyřvávajícícg „Blut and Boden“, „Židé nás nevystrnadí“, s americkými vlajkami s našiřím kakenkrajcem. Je pravdou, že je úderné jednotky milicí Antidy provokovaly a za dozoru policie napadly, až jednomu magorovi luplo v bedně a vletěl autem – ne do Antify – ale do přihlížejích lidí.Uznávám, že sociální Arijci byli až neuvěřitelně disciplinovan (až to člověka dědí), protože pochodovali po zuny ozbrojení a nepadl ani jeden výstřel. Jelikož je lidstvo nepoučitelné, nikoho nenapdá paralela mezi srážkami komunistických a nacistických bojůve b Němcku počátkem třicátých let. Naštěstí tady se jedná o někiliko desítek tisíc lidí a a ta národní a internacionální rakovina zatím nemetastazuje. Zatím.

 703. Problém je tak trochu v tom, že státní správa, média atd. stojí jednoznačně na straně „Antify“.
  A stále větší tlak vyvolává protitlak. Jaké reálné možnosti mají ti, co nefandí ani náckům ani Antifa ? Zvolili si „jiného“ prezidenta, ale to nepomáhá, levicový establishment je schopen výsledek voleb obejít, nepolitickou politikou, „veřejným míněním“, soudy (které prozíravě obsadil-Gramsciho „dlouhý pochod institucemi“).
  A tak si nakonec mlčící většina vybere jako tehdy-ty lépe vypadající, slušné…

 704. 879, 880 – pro uspech techto uskupeni je klicova oprese a mucednictvi (Jak se nackum hodil Horst Wessel), vlada, ktera nehaji zajmy volicu a pozornost medii… Vsechny slozky mame k dispozici.

  Nackove byli v americe odjakziva, nekteri i vyznamni. Cim to, ze je to nyni problem?

 705. Dovoluji se připojit k diskusi – v USA jsem byla jen jednou, ale moc se mi líbilo, jak na jihu byli všichni (včetně černochů) na svůj JIH hrdí. Takže si umím představit, jaký odpor vyvolává odstraňování soch jižanských generálů. Politická hyperkorektnost komentářů k událostem je děsivá…

 706. Kdo jsi bez viny … Máme na triku Mariánský sloup a Radeckého. Jště, že sochy na Karlově mostě nevadily.

 707. Dobré dopoledne

  OT – ráno jsme vyrazili na prohlídku stavby, po dvouhodinovém postávání na dálnici jsme to vzdali a vrátili se do Prahy. D1 zavřená v obou směrech a silnice kolem ucpaný.

  “ Jště, že sochy na Karlově mostě nevadily.“

  Co kříž s hebrejským nápisem? Ten nevadil ani za okupace?

 708. I když hebrejský, velebil křesťanského Boha.

 709. No, já mám dojem, že si nacisti zas tolik toho křesťanského boha nebrali a že podstatný z ideologického hlediska bylo, že šlo o text v hebrejštině.

  Prostě bych očekávala, že to vadit bude. Proto by mně zajímalo, jetsli tam ten nápis byl i po dobu okupace nebo jetsli byl někde schovaný a po válce byl na most vrácen. Přiznám se, že to nevím.

 710. Mariánský sloup jako symbol pokoření heretických Čechů padl v den, kdy padla jednota trůnu a oltáře. Po strašné válce, která přinesla desítky miliónů mrtvých. Nebojte, zase ho postaví, bez stavebního povolení. Jako umělecký objekt. Restituce otevřely cestu zajímavým řešením.
  Socha generála byla postavena před a nebo po zrušení otroctví?

 711. Já bych řekla, že potom. Oni moc živím pomníky nestavěli. ale mám za to, že tehdy ještě generálové nas obou stranách ctili své protivníky, pokud byli schopní, čestmní a odbvážní bez ohledu na to, že bojovali na špatné straně a prohráli.
  luee byl poražen,a le ne morálně zatracen. To bourání pomníků přineslo až dvacáté století.

  no, ono se taky ve dvacátém století začalo s těma pomníkama blbnout. Před tím se stavely dost sporadicky. Pro sochaře, pokud mají dobře vvinutý žaludek a naopak zakrnělou páteř je to dobrej kšeft. Nemusíte umět řemeslo, jakmile jakoukoliv hrůzu obalíte v politicky vhodné omáčce, stačí ji nazvat politickou ikonou, tak je to nekritizovatelý.

  blbý je jen když se pohne historie a změní se režim. Ale ony tyhle bytosti umějí vskutku rychle přehazovat výhybku.

 712. nebo snad víte někdo o nějakém pomníku, soše, prostě čemkoliv, co má připomínat VH, že by si někdo oficielně dovolil vyslovit názor, že to je vošklivý?

 713. >> maYda
  On ten nápis na Karlově mostě docela vadil těm co si říkají charedim. A dělali okolo toho docela rámus. Stejně jako stran toho (několikráte zastavěného) hřbitova ve Spálené. Časem to pominulo, do hledáčku zájmu dobrotrusů se dostali Romové (dříve Cikáni).

 714. Halladine, Ty můžeš mít, jako notoricky známej kverulant, názor, jakej chceš. Ale představ si ten řev, kdyby si dovolil třeba nějakej kandidát na prezidenta vyslovit názor, že je ta busta vošklivá 😀

  mimochodem, Horáček prý pravil, že pokud bude zvolen, omluví se Peroutkově vnučce a zaplatí z rozpočtu kanceláře odškodnění.

  Nejsem sice právník, ale jaksi mám za to, že to je osobní spor Zemanův a měl by se tedy omlouvat on a platit taky on osobně jako občan MIloš Zeman, pokud by teda tu potřebu měl.

  Nechápu, proč by se měl omlouvat nějakej Horáček nebo Pažout a už vůbec ne, proč bychom to měli platit prostřednictvím daní my všichni.

  A kdyby šlo o mýho dědu, tak bych Horáčka za takovou nabídku respektive takový podlézání kopla do prdele.

 715. Dvd, ale mně by docela zajímalo, jestli vadil za války Němcům.

  Myslíte, že kdyby zvolil toho Horáčka, mohl by se dál vysílat Mach a Šebestová? 😀

 716. ad 893: a prezidentská valcha se bude konat ve Španělském nebo Vladislavském sále?

 717. maydo,
  ve mě ta busta budí dojem, že ten autor spáchal seriál bust V.H. během vývoje lidstva.
  A při výběru busty pro Amíky šáhli vedle, a vybrali bustu V.H coby homo neandertalis 🙂
  Ale mohlo to dopadnout ještě hůř – třeba VH coby pitekantropus 🙂

 718. 895 místo fanfár z Libuše budou hrát „Dnes je valcha u starýho Růžičky…“

 719. 882 – já to videl z několika úhlů jak lidi točili na telefony. Podle škody na autech se sráka odehrála asi ve 49km/hod rychlosti. Přijel poměrně prázdbou ulicí, kde lidé před autem ještě mohli uskočit na zaplněnou křižovatku. Po nárazu nezastavil, ale dal zpátečku a napno odcouval a odejel. Pokud není opravdu blázen, jde evidentně o teroristický čin.

 720. 877 stačilo by obnovit robotu. Rozvoje tělovýchovy a sportu by nebylo třeba.

 721. Před 40 lery zemřel Eůvis. Aspoň se dnes v radiu bude hrát aspoň na den hrát hudba místo rytmického rámusu.

 722. 899 – no, vidim, ze slusne zdravici, ale zadumciva auta jsou i v US…

 723. 2 quivis ad 884 – a na „frontu na maso“ jste zapomněl?
  A jinak laskavě mluvte za sebe. Já jsem nikde žádnej pomník neboural. I sněhuláka jsem nechal pokojně roztát…

 724. Mno, mám dojem, že dotyčnej aktivista nějak neví, od čeho je mše. Od toho, aby si tam partneři projevovali lásku, určitě ne.

  Pokud jde o podání ruky a jiné „projevy citu“ – no ono to jaksi není vhodné ani u heterosexuálních dvojic se zrovna tomuhle věnovat v kostele.

  Podat ruku při pozdravení pokoje je běžné, třeba i se sousedy v kostelní lavici, které člověk ani nezná a nevím, že by někomu vadilo, že si podávají ruce lidi stejnýho pohlaví, to z nikoho teplouše nedělá.

  Konec konců, když jdete s partnerem třeba do krematoria na funus, asi taky není zrovna to pravé si tam „projevovat lásku“, ať už homo nebo hetero.

  To nejde o nějaký útlak homosexuálů, ale o to, že tohle prostředí má svoje pravidla slušnosti, který platí pro všechny.

 725. 903 Pravda, je stejně ošklivé říkat, že Židi zabili křesťanům Ježíše. “ Kydž jsem u toho nebyl, tak já nic, já muzikant.“ A k volbám jsem nechodil.

 726. Jinak mně by zajímalo, o co tedy tej komunitě vlastně jde.
  Chtějí být její příslušníci začleněni do většinové společnosti nebo chtějí nějaká výsadní práva a zvláštní postavení?

  ono jedno jaksi vylučuje druhé….

 727. Nějak nechápu, jak to chození k volbám souvisí s frontou na maso a s pomníkama….

  jinak já se přidávám k PeSovi – ten Marianskej sloup a Radeckýho pomník na triku taky určitě nemám.

 728. TAk neničte pomníky a budete šťastnej taky 😀

 729. 911 – já byl hloupej, taková jednoduchá cesta ke štěstí! 😉

 730. No, jo, to jste si měl rozmyslet, než jste toho Radeckýho a Marianskej sloup zboural…..

 731. Hele ,quivisi,

  co my s tím,že jsi kdysi pomáhal ničit mariánskej sloup v Praze?
  To černý svědomí je jen Tvoje! 😀

 732. 862

  Zlí jazykové říkají, že Němcov už mohl Západu prospět jen svou smrtí…..
  Jinak byl úplně odvařenej….

 733. 912 – objevil se jeden faktor, který unikl pozornosti rozhořčeným medií. Skupiny těch protestujících, ať už neonazi, arijci, KKK, byly velmi dobře vyzbrojeny. A ve všech těch potyčkách zachovaly chladné hlavy. nepadl ani výstřel.Což znamená, že jsou velmi dobře organizované a vycvičené. Vůbec se mi to nelíbí.

 734. Pane Neumanne ,

  vysvětlete blíž, nějak mi to není jasné. Ani situace, ani váš názor.
  Jak se ví, že byli ozbrojeni ? Měli neskrytě zbraně ?
  Možná byli jen připraveni k obraně.
  A kdyby bouchali jako na střelnici,tak by se vám to líbilo víc?

 735. 904 halladine, něco bych o tom mohl tušit, třebaže nejvíc tady asi Ptakopysk.
  Ovšem jestliže trváš na expertovi, mohl bych se pokusit odchytit a poslat nějakého červotoče.

 736. Existuje milion fotek a videí z místa, halladine.
  Nezkusíte se podívat před plamennou diskusí ?

 737. NoName,

  žádnou ohnivou diskuzi nevedu, jen se ptám.
  Nic jsem neviděl, tak se ptám. Nepochybuju o tom,že v USA to bylo sledováno mnohem podrobněji,než tady.

 738. 918 – musim se, Dusane, k necemu priznat. Pote, co jsem – neveda, oc se jedna, proste jsem prochazel obrovskou zasobu eknih zdedenych po otci – pred ca 5 lety precetl Turnerovy deniky, nedobre se mi diva na to, co se v USA deje. Vetsina jsou samozrejme totalni nesmysly, ale vybusnou atmosferu, ktera vznika, trefil velice dobre.

  Likvidace jizanskych symbolu – podporovana federalnimi politiky a ultraliberalnimi bojovkami. Dalsi kybl benzinu na uhaseni doutnajiciho pozaru…

 739. Jo, Petře,
  naprostá šílenost.
  Na jedné straně po gen. Lee pojmenovali jadernou ponorku, a teď mu rušej pomník.
  A ještě ke všemu v New Orleance….

 740. Predpokladam, ze federalni vlada ve sve nekonecne moudrosti zatlaci na to, aby byl ve Virginii sprisnen zbrojni zakon a milicie odzbrojeny…

 741. Ovšem problém je,že v té Virginii je povoleno nosit na veřejnosti zbraně…. jak píšou v tom článku.
  Takže – pokud nestříleli, nestalo se nic nelegálního…
  Ale dovedu si představit, že poliši, když viděli ten arzenál, dost brzdili.
  Možná to byl účel.

 742. 932 – problem vidi Dusan – a podle mne spravne – v tom, ze se chovali naprosto profesionalne, nedoslo k zadnemu povoleni nervu ani pod utokem (na jednom obrazku je videt, ze po nich hazeli naprikald vejce). Proste reagovali jako dobre vycvicena policejni ci vojenska sila. Z mnoha stran zazniva, ze byli lepe vyzbrojeni a ungovali efektivneji nez statni policie, ktera – podle toho, co jsem zachytli – zas tak efektivne nefungovala.

  933 – zatlacit? To v kazdem pripade…

 743. halladine, ve Virginii platí zákon „open carry, pterý povoluje veřejně nosit viditelnou zbraň. Homebox Office natočil předem – tvůrčí skupina VICE video z prostředí bílýchnadřazenců, kde ty zbraně ukazovali. Měli všechno od 9mm po M-15 a AK.47s. Z videa byla jasně patrné, že Antifa a podobní rabijáti napadli protestující jaklo první. Nejen klacky, ale i Macem a různými pepřovými sprayi. Co je to za blbej nápad myslet si, že bych raději viděl nějakou přestřelku.

 744. Jo, vypadá to, že cílem bylo zastrašit policii.
  A asi se to podařilo.
  Ty m 16 byly civilní,neautomatické verze, ale i tak…

 745. Co je to za blbej nápad myslet si, že bych raději viděl nějakou přestřelku.
  Takže zaplať pánbu, že byli ukáznění, disciplinovaní a neruplojimv bedně.
  Působí to na mě tak,že šli až na hranu zákona, ale ne za hranici zákona – až na toho blba s autem.

 746. Ten článek v Quarzv podstatě vystihuje hlavní momenty a celkem objektivně popisuje události.

 747. New Orleans…No a co? Kdysi tam byla občanská válka. Rakouský uherák se tím nijak netrápil. Tak proč se tímhle trápit teď? Tady. Tak se tam porubou. Ostatně se rubou leckde. A nikoho jinde to netrápí. Kdybychom se rubali tady, v Charlottesville či jak se ta díra jmenuje, by se tím netrápili. Tak jako při občanské válce kdesi v Jugoslávii. Že jeden magor autem rozhňahňal nějaké lidi. No a co? Kolik lidí je rozhňanáno denně na celém světě, a ani se o nic neví, protože je nezjevuje nastrčená mědiální optika abez tak jsou to nějaké černé huby… Každý den spousta lidských tragédií. Tam, kam ti ze zámoří přinášejí demokracii, lidská práva a prosperitu. Statisíce, miliony lidských tragédií. Odmítám nastavenou selektivní optiku. Být blbý. Je sous Charlie… Jo kulový. Teď už do ulic hlavouni nevylezou. Mají strach. Že i na ně dojde. To je dobře. Že by mohli viset hlavou dolů a plápolat v benzínu. Že zatím co chcípou miliony lidí, oni jsou nedotknutelní a s čistýma rukama. Protože špinavou práci za sebe nechají dělat jiné. Tak jako někdo se toho musel ujmout a vyfouknout židy komínem, pěkně diskrétně aby neutrpěla citlivá duše nadřazené rasy. Jenže pak byl Norimberk. Jenže to, že byl Norimberk neznamená že se někdo bude obtěžovat formílním divadlem. Měli by si pustit jak se Causcescu plazil u zdi. To co se za louží děje je důsledkem hlubokých společenských procesů. Žádné zčistajasna.

  Chápu, že je blbé tam přijít za svobodou a na stará kolena postupně pozorovat jak se to sere. Nepřipomíná to něco? Zvonění klíčema za svobodu a na stará kolena pozorovat… No a? Dělá to někomu za louží starosti? Ostatně když tak mají takovéhle své starosti, je jim hovno zle. Tohle je luxus. Až jim bude zle, budou mít jiné starosti. Mají to takové jaké si to sami dělají. Když si to podělávají je to jejich vina. If You have a fucking problem….

  Ostatně pořád tam i jinde je spousta lidí, kterým se daří úžasně. Nejsou to ti, kteří nad postelí mají pověšenou M16, pod postelí bedničku nábojů a horizont omezený kšiltovkou.

 748. 940

  To co se za louží děje je důsledkem hlubokých společenských procesů. Žádné zčistajasna.

  Jo,jo. A taky ekonomických……

 749. Když je lovili v Africe a kupovali od otrokářů, převáželi na lodích a cestou ty co v šílených podmínkách v okovech narovnaní jak sardinky pochcípali, nikdo se těch negrů neptal. Teď po staletích je problém. Historie je neptá vinnej nevinnej. Historie zná jen neúprosnou kauzalitu. Byl flám. Přichází kocovina. Po každém flámu přichází kocovina. Be výjimky. Nic není zadarmo. Jen vrchní s kasírtaškou si někdy dává na čas. Počká si. Generaci, dvě, tři….

 750. 941 samozřejmě. Komplexita. Jsem zvědavý jak by to vysvětlila Rakouská škola.

 751. Případně Chicagská. Možná přes velké černé brýle….

 752. (916) Tak až Petře budeš mít pocit, že se raduju z toho, že je v Rusku něco horší, tak mi pls dej vědět. Jsem zvědavej, co může budit takový dojem. Já to obvykle pouze konstatuji a dalo by se říci, že mne to spíš sere. Ono je to dost o hubu, podobné nálady a zvyky v dost velké a důležité zemi.
  (919) SA moc ne.

 753. Nikdo po tobě nechce, abys to za nás řešil. jenže bez té svobody dost brzy dojde i na prázdný žaludek.

 754. 945 – Proste mi prijde, ze kdyz reknu, ze se ritime do stejne nebo vetsi prdele jako Rusko, tak se zamerujes spise na peclive dokazovani, ze jeste ve stejne prdeli, jako je Rusko, nejsme… To je sice fajn, ale jaksi nevidim duvod se tim utesovat…

  SA – no, ty umravnili velmi rychle, kdyz splnili ucel.

 755. Dusane, asi pred peti lety jsem napsal clanek, ze ktereho vyplynulo, ze zivotni uroven prumerne americke rodiny stagnuje, pricemz travi v praci vice hodin. Je to vcelku logicke, efektivita prace neroste tak rychle, jako neproduktivni sektor…

 756. Petře,

  roli hraje taky konkurence laciných pracovních sil v zemích ,kam se přestěhovala výroba.
  O té stagnaci jsem v téhle hospodě psal taky.

 757. 946 halladine, že šejci jsou na tom špatně uvěřím až tam Hyundai postaví montovnu.

 758. Přítomné milice budou možná vedeny vysloužilci. Léta školení a drilovaní. Po propuštění neumí opustit řemeslo. Neškodní, někdy užiteční dokud nemají jedno velení, jednu ideologii. De facto konkurence vládní moci. Co s nimi? S nimi, proti nim nebo infiltrovat a ve správný čas vytvořit exemplární případ?
  Kluků s pistolkami se nebojím. Horší jsou kravaťáci oblečení od Hugo Bosse.

 759. Stagnuje od sedmdesátých let.Ubývá manuální práce a zvyšuje se mobilita v pracovním prostředí. Dnes je výjimkou najít ve dvaceti zaměstnání a vydržet v něm do penze. A to i těch hůře placených. Zanikají tradiční obchodní řetězce. Už před dvaceti lety zmizel ten nejstarší – Woolworth. Dnes se sotva nad vodu drží Sears a j.C.Penny.I Walmart užomezuje.Tady na kopci je vekké nákupní centrum. V osmdesátých letech tam bylo pět obchodních domů – Kmart, Sears,Bon-Ton, Hess a Dunhams, mnoho menších obchodů a jídelen a šest promítacích sálů. Dnes je to prázdné abude se bourat. Místo nějbude postaveno nové skladiště-překladiště, které zaměstná 630 nízko kvalifikovaných zaměstnanců. Už tu není jediná textilka – odstěhovaly se do Mexika a Belize. Aspoň se trochu rozjíždějí doly, ale ty jsou tak mechanizované, že i ty největší zaměstnávají méně než 100 lidí. A techniku moc lidí studovat nechce, zato s právníky a humanitními speciality by se dalo dláždit. Aspoň, že skoro zanikly odbory. Mobilita pomáhá, ale neřeší.

 760. (948) Jo Petře, to IMHO fakt ještě nejsme, nerad bych prostě ztratil měřítko. Takže, dělá-li mi něco radost, pak to, že jsme zatím na tom lépe, ne že Rusko je na tom hůře. Co se řítění týče, nepochybně se do průseru řítíme. Srovnávat to s Ruskem je těžké, ono má své poněkud specifické rysy. Abych se vrátil na počátek, (848), Co vlastne presne vycitame Rusku a dalsim nedemokratickym zemim?, já nevyčítám nikomu nic, beru jen v úvahu, že tamní představy o fungování demokracie a humanity jsou trochu odlišné od těch „západních“. Obvykle jako reakci na srovnávání nesrovnatelného.

 761. nickname – máš pravdu, většinu paramilitárních organizací tvoří veteráni. To je snad tou nejdůležitější brzdou humanitně- genderového pokroku, že armáda je výraně konzervativní a výrazně podporuje Trumpa.

 762. 954

  Momentální stav není důležitej, důležité jsou tendence. Za Putinašlo Ruskoekonomicky nahoru,přerušilo se to po Krymu, ale spíč díky pádu cen ropy.

  Teď už Rusko zase ekonomicky roste, a víc,než se čekalo.
  Očekávat, že celej svět bude kopírovat západní politickej systém je blbost.

 763. Trump má pravdu.

  Odsoudil jsem mnoho různých skupin, ale ne všichni ti lidé byli neonacisté. Zdaleka ne všichni byli zastánci bělošské nadvlády. Mnozí lidé přišli protestovat proti svržení sochy generála Leea…

  Na jedné straně byla skupina špatných lidí. A na druhé straně byla také skupina, která byla velmi násilná.

  Nechci moralizovat, ale říkám toto: byly dvě skupiny, ty se na sebe vrhly s holemi a byla to hrozná podívaná. Ale je tu ještě další aspekt. Na jedné z těch stran byli lidé, můžeme jim říkat levice, a ti napadli tu druhou skupinu. Můžete si říkat, co chcete, ale tak to je.

  Myslím si, že vinu nesou obě strany, nepochybuji o tom.

  Tento týden je to (generál) Robert Lee… Přijde příští týden na řadu (první americký prezident) George Washington? A další týden (exprezident) Thomas Jefferson?

  George Washington byl majitelem otroků. Nebyl snad George Washington majitelem otroků? Takže George Washington ztratí svou prestiž? Odstraníme jeho sochy? A co Thomas Jefferson? Měl spoustu otroků. Odstraníme jeho sochu?
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/kolotoc-trump-nejdriv-tepal-neonacisty-pak-mluvil-o-strzeni-soch_442292.html

  A Amíci zase blbnou.

  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/po-nasilnostech-v-charlottesvillu-odstranil-sochy-generalu-i-baltimore_442304.html

 764. Export demokracie je jen záminka.
  Pokud sloužíš, můžeš být diktátor. pokud se pokoušíš o nezávislou politiku, máš pech…..

 765. 951

  Schumi,
  a kdo by v té montovně dělal ? Už dnes tam makaj většinou dovezené pracovní síly odjinud.

 766. 2 NoName – děkuji, opravdu dobře napsáno…
  Já jsem jen zvědav, jestli mi někdo vysvětlí, jaký je ten zásadní rozdíl mezi Antifou dneška a SA třicátých let. Metodika stejná, slovník stejnej, v obou případech se jedná o zblblé socialisty – já žádnej rozdíl nevidím… To je tím nedostatkem správného vzdělání…

 767. Ad. J.C. Penny – z tama má manželka půlku svých kabelek 😉 Holt si je bude muset více šetřit, když už J.C. Penny nebude…

 768. PeSi, v jejich (myšleno socialistických) hodnotách je rozdíl zásadní a táhne se od 20. let: z tohoto pohledu je Antifa progresivistická, zatímco SA byly konzervativní. Proto se mezi sebou vraždili komunisti a socialisté. Komunisti byli progresivní (internacionální), zatímco socialisté byli konzervativní (v rámci národního státu). Prostě se mezi sebou mydlí dvě křídla. S mírnou nadsázkou bych řekl, že analogicky se jedná o rok 1968 u nás.

 769. Krym by se měl vrátit Ukrajině a Havaj by měla být nezávislý stát, neníliž pravda?

 770. Zdravím. Na i dnes v rozstřelu hlasa americký profesor Igor Lukes,ze Trump je nebezpečí pro svet.v diskusích perli jeho obhájci,maji jeden, za to pádný argument: pan profesor žije v USA a učí tam na univerzitě tak ví, jak to je. No,podle toho, co jsem tak občas zaslechla,kam kraci některé americké university, je to argument jak noha. Dala bych odkaz, ale chcipl nám server a mužu akorát klofat písmenka do mobilu.

 771. Přečetl jsem si asi dvě stránky komentářů v iDnes pod Lukešovým vystoupením a téměř se všemi jsem s potěšením souhlis. Pan profesor se hrubě mýlí téměř ve všech tvrzeních. Je vidět, že je profesorem v Socialistickém Commonwealth Massachussettes. Jen během dvou dní se potvrdilo, že Trumpva hrozba „fire and fury“ byla přesně tou dávkouvýhružek na něž diktátoři slyší. Když se ještě Kim po Trumpvě hrozbě vyprsil, že bude nacvičovat dopady raket okolo Guamu, ministr obrany Mad Dog Matis, na návštěvě v Soulu, ho umravnil jednou větou . zkuste si to a uděláme ze Severní koreje parkoviště. A bylo vymalováno. To pan profesor Lukeš, zastánce diplomatického přístupu, jež se tak osvědčil – když Clinton s Madlouu věnovali Sev. Koreji 5 miliard dollarů na rozvoj mírového využtí nukleární energie nemůže sítem vlastní dobrotivosti propasírovat. Dneska buď v 6 nebo v 9 večer bude volat Radiožurnál moukancelář na uvádění skutečností na pravou míru a zítra se na totéž bude v nějakém pořadu prát Tomáš procházka. To zase bude v pokrokových alejích veselo.

 772. No já do těch diskusí nakoukla taky, ale trefila jsem se zřejmě na obdivovalatele prof. Lukeše.

  ale mají fakt skvělý argumenty 😀

  „Dosáhl minimálně natolik fundovaného rozhledu v situaci, že jeho názor stojí novinám za zveřejnění. “

  To mně fakt dostalo, ženázor musí být fundovaný,a by byl hoden zveřejnění v novinách. Často spíš mám dojem, že fundovanost je naopak v mediích nežádoucí

 773. P.S. právě se ozval rozhlas, že se dnešek ruší a snad přesouvá na zítřek. (Zřejmě v očekávání, že Trump opět pronese něco šokujícího)

 774. No jo, zasmusila, ale slusna dodavka. Nikdo necekal, ze najede do davu… Jiste to nema nic spolecneho s nejakym nabozenstvim.

  Doufam, ze Eiffelovka uz je pripravena k tvrdemu protiutoku…

 775. Možná se jim problém s přebytkem turistů vyřeší dříve, než čekali …

 776. 976 – Asi ne, to tempo je prilis pomale – turistu bylo myslim 8 mega, 20 za den… To je na dlouho.

 777. Jinak místo pro útok skvělé-davy lidí a hromady aut… Ve směru od přístavu je pěší zóna mezi silnicemi, tak by šlo zajet jestě více lidí.
  Samozřejmě za to může Trump a jeho xenofobní rétorika, Putin implicitně.

 778. Aha, tak ty první záběry byly z boční ulice, to auto se projelo uprostřed… Tam chodí davy, tam je to na jistotu.

 779. A ČT pořád nepracuje s teroristickým útokem, protože „to není jisté“.
  A defilují srdcaři, kteří v tom už našli všechno, jenom ne islám.
  Kde je sebeúcta těchto lidí ? Já vím, kroužky …

 780. A debílek z ČT se ptá eurobuzeranta Pospíšila, co s tím udělá Komise …
  To je neuvěřitelné.

 781. Hmmm, třináct lidí… když se Evropané semknou, tak se do nich evidentně líp trefuje.

 782. No a Driss Oukabir – takové typicky španělské, ba přímo katalánské jméno… No tak tohle si vyžaduje alespoň 100 metrů… Razantní odpověď!

 783. Co by dělala komise? No přece vydá ostrou prosbu z lázní! A v souladu s pokrokovými protikuřáckými sankcemi si po obědě nedaj doutníček! To je přeci rázná odpověď na podobné pokusy, ne?

 784. Tak po Las Ramblas se už také znovu neprojdu.

 785. 985-jsme byli v březnu. S Pavlem.
  Pomály nebude kde zakotvit.

 786. Společenská debilita dosahuje nebetyčných výšin. Zdejší sluníčkáři se začínají ohánět dopisem generála Lee někdy z let 1867, v němž píše, že by se neměly stavět pomníky oslavující bitvy a generály, že to může jitřit city jak vítězů tak poražených. Na základě těchto 150 let starých dopisů z jiné historické doby a ještě čerstvých vzpomínek na válečné hrůzy, ospravedlňují tito blbové tažení proti sochám (ovšem jen proti konfederačním)-

 787. Kdysi jsem četl, že Španělé postavili velkej pomník padlým za občanské války.
  Společný – jak pro republikány, tak pro vojáky gen. Franka.
  Jak ti, tak oní padli za vlast.
  Připadá mi to rozumné a smiřující.

 788. Víc než 100 let to bylo relativně v pohodě i v USA. Ale počet dobroserů roste, a kde vzít pořádné téma ?

 789. Dobrý večer,

  teroristický útok to podle idnesu byl. Politici to ztvrdili pronesením příslušných frází – že Evropa je jednotná v obraně míru a že jsou myšlenkami s oběťmi.
  tedaangela za sebe nastrčila mluvšího, ta už se ani neobtěžuje vylézt, srabka jedna.

  ježíšmarjíá, kdyby tak šlo všechny tyhle hajzly postavit před válečnej soud….

 790. Tak tady máme nový termín-DŽIHÁDISTICKÝ terorismus ! Vypadá tedy skoro stejně jako islámský, ale jsou rozdíly, které nám obyčejným zřejmě unikají …
  No a jinak to bylo 8-10 naprosto osamělých vlků (ve středu ještě někde bouchl barák, když DŽIHÁDISTÉ chystali bomby), nejde o nic koordinovaného. ONI takoví nejsou.
  A doufám, že Trump reagoval dostatečně rychle a vhodně, má toho i tak dost na triku.

 791. Byl Kaddafi prorok?

  Ovládnou Středomoří a zaútočí na Evropu, varoval Kaddáfí před islamisty
  7. ledna 2016 16:54

  Libyjský diktátor Muammar Kaddáfí před pěti lety Evropu varoval, že ji po revoluční vlně zvané Arabské jaro čeká invaze radikálních islamistů. Vyplývá to z telefonického rozhovoru s britským expremiérem Tony Blairem, který ve čtvrtek zveřejnil parlament.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kaddafi-varoval-pred-islamisty-dm2-/zahranicni.aspx?c=A160107_164405_zahranicni_mlb

 792. BTW, je zajímavé, že se zavádí kopa nesmyslů, i „kdyby to zachránilo jenom jeden život ročně“. Protože život má přece obrovskou cenu.
  Jedinou výjimkou je islámský terorismus. Tam jsou náklady v počtu stovek až tisíců životů ročně z nějakého důvodu akceptovatelné.

  No a z Charlotteville víme, že vraždil bílý fašismus a rasismus.
  Tady vraždil arabský islám. Nebo tady jenom konkrétní osoby ?

 793. Dobré časné dopoledne. Jsem tu na Šumavákovi, nebo na Novinkách? To jsou starosti…
  NYSE v červených. Sleduju indikátory…Mohl by být držkopád a s ním spojené srandy. Co na to naši ekonomičtí guru?

 794. Být chudý není moc dobré, Schumachere, ale pořád lepší než být mrtvý.
  BTW, nemáte studnu, pole, brambory a zeleninu ve sklepě ? Tak to se pak nedivím, že sledujete jakési NYSE.

 795. Schumi,
  vypadá to, že tavící kotel civilizací a ras, či lépe řečeno papiňák, zvaný USA, je natlakovanej na doraz a teď se zjistilo, že je ucpanej regulační ventil a bezpečnostní ventil byl z humanitárních důvodů demontován.
  Následky budou nedosírné a tobě je to evidentně úplně ganc-egál.

 796. 991 – obavam si, ze jsi zbytecnym optimistou… Angelina balerina ma vitezstvi v Nemecku vicemene lozene – par vedoucich osobnost AfD si posedi ve vezeni, aby pochopili… po Macronovi ve Francii vyhraje dalsi prefabrikat…

  Spise cekam, ze brzy vznikne trestni cin schvalovani atentatu (mozna by stacilo opsat starsi zakon) a podle nej to schytaji vsichni, kdo budou tvrdit, ze atentaty nejsou zadna nahoda, ale dusledek politiky nasich vudcu…

 797. 995 – to, ze bude muset dojit k opetovnemu vyrovnani rovnovahy je zjevne a mimo diskusi. Ale pokusit se rici kdy – vzhledme k tomu, ze vsechny trhy jsou beznadejne pokriveny vladami – je sarlatanstvi.

  Studna, brambory, zasoby mouky nikdy neuskodi 🙂

 798. 999 — Jenže kde ta rovnováha je? Nárůst indexů za posledních 20 let zhruba odpovídá nárůstu peněžní zásoby, tj. nově vytištěných ničím novým nekrytých peněz…

 799. To se, zpatecniku, podle mne vcelku brzy dozvime 🙂

 800. Zpatecniku, ze vcerejsiho Macka:

  „Podle bývalého šéfa FEDu Alana Greenspana je jen otázkou času, než dojde k prasknutí dluhopisové bubliny. Nepříjemné je na tom to, že tento okamžik nebude možné absolutně nijak předvídat. Podle jeho mínění půjde o velice rychlý a všeobecně překvapivý proces, který sebou ponese obrovské konsekvence a pro mnohé bude v mnoha ohledech zničující zkušeností.“

 801. Jinak ta Zaoralkova perla mi unikla… Je videt, ze ma dlouholete zkusenosti se soukromym sektorem a podnikanim. Doufam, ze jeho marxisticky ulet volici oceni a bude mit prilezitost vstoupit pite, co cely zivot zije z dani, jak sopravne podnikat a zajistit kralovske mzdy zamestnanceum. Fakt mu drzim palce!

 802. http://popovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=619195

  V humanitární kultuře Západu nás šokuje dokonce i utrpení našich nepřátel. Jsme proto stále přístupnější politice appeasementu, cenzury a ústupu, abychom nemuseli čelit hrozné a aktuální možnosti proti našim nepřátelům bojovat. To je důvod, proč byl radikální islám schopen vyděsit Západ až ke kapitulaci. Sami sebe jsme paralyzovali. Cenzurujeme karikatury, fotografie obětí teroristů a dokonce i tváře a jména džihádistů. Na druhou stranu islámští teroristé nehledají publicitu; jsou to vojáci připravení zabíjet a umírat ve jménu toho, na čem jim záleží.

 803. 1002 — Což o to, PK, také jsem to tam četl… Co ale tou dluhopisovou bublinou Greenspan přesně myslí? Předpokládám teď, že zhruba totéž, čemu já říkám zjevně naprosto nesplatitelné zadlužení (které se CB, podporujíce příslušné své místní režimy, snaží vybalancovat nakupováním bezcenných vládních dluhopisů, což ovšem spirálu roztáčí stále prudčeji, a udržováním nulové či záporné úrokové míry). Jinými slovy, tisk nekrytých peněz.

  Tyto peníze se někomu dostávají do rukou krátkou cestou, a v takových objemech, že je furt lepčí si za ně koupit aspoň akcie. Odtud růst akciových indexů.

  Hlavní otázka však myslím není, kdy bublina praskne, čili kdy systém zkolabuje, nýbrž jakým způsobem a jakou trajektorií. Zdá se mi, že toto neproběhne (či přinejmenším nezačne) ani tak spontánně, jako spíše řízenou akcí vlád, pochopitelně namířenou proti občanům. Vyhlásit státní bankrot (co se vládních dluhopisů týče) je technicky snadné a má to i tradici. V nové elektronické době také není žádný problém zfendovat vkladatelům 90% zůstatku na jejich účtech. Jak ale zfendovat akcie? To je ve skutečnosti totéž, jako znárodnit ty fabriky…

  Dopadnout to celé může lecjak. Připadá mi docela dobře možné, že i rok po kolapsu bude DJIA přes 21000 (a v tom smyslu tedy dnes není přehnaně nadhodnocený), ovšem co si dnes lze v krámku naproti koupit za 20 centů, bude stát 20 dolarů.

 804. NoName, ad 992 já jsem také obyčejný, ale rozdíl mně neuniká :-). Slova mají obsah, vyvolávají emoce. Správný výběr slov je velmi důležitý. Islám je přece mírumilovné náboženství, které s násilím nemá lautr nic společného. Džihád je z úplně jiného prostředí, rozhodně nemá souvislost s islámem.
  Kdysi byla válka o Falklandy, posléze o Falklandy/Malvíny, nakonec o Malvíny. Velká vlastenecká válka nebyla proti nacismu, ale proti fašismu (s temnou fašistickou silou). Správný výběr slov je vším.
  Slinty pseudoelit jsou opravdu neuvěřitelné, přál bych každému z nich, aby na ně přišla škytavka.

 805. 1006-moje sluníčková známá má syna v Barceloně na letní brigádě … Teď prožívá něco jako mentální deadlock-dokud se to týkalo jiných, bylo naprosto zřejmě, že oběti holt přinášet musíme, a že nejsou všichni stejní a nakonec, daleko víc lidí umře v dopravních nehodách.
  No ale teď, když jde o JEJÍ dítě, je to JINÉ. Mám pocit, že s obětmi už tak úplně nesouhlasí.

  Ale lidé se sluncem v duši už mobilizují, už se to hrne…

 806. Zpátečníku, scénář, který jste uvedl v posledním odstavci 1005, se určitě neuskuteční. Primárních akcií se obchoduje velmi málo. Akcie kupují právě proto, že si pod nimi neumí nikdo nic představit a jejich vazba na výkon firmy je nulová (u primárních úpisů se jedná o jiný příběh). Tržní kapitalizace (cena akcie násobena počtem akcií) některých firem, je úplně mimo realitu. Nevytvoří zisk, který by pokryl sekundární tržní kapitalizaci ani za 200 let. Kdyby se obchodovaly komodity stejným způsobem, např. kilogram kávy za 2000 dolarů, tak už burzy kolabují dávno, protože kávě všichni rozumějí, protože ji denně kupují, protože ji denně pijí. Nemám žádné slitování s blby, kteří si hrají na finanční sentiment. Jeden slavný ekonom (dožil se více než 100 let) říkal: za mého dětství bylo neslušné říkat hlouposti, tak jsme je zpívali. Dnes zpěv nahradila matematika. A tak je DJ 21000 a všichni něco předstírají, protože mají PC se složitými modely.

 807. 1007 — No, čistě hypoteticky (ve volné souvislosti s noční střelbou kolem Barcelony) mě tak napadá…: Dosavadní situace je prosím ta, že v Evropě je nanejvýš pár desítek tisíc džihádistů kdykoliv ochotných k přímé akci, a v jistém smyslu proti nim stojících pár desítek milionů umírněných muslimů preferujících (vzdor džihád předepisujícímu Koránu) svůj klid, k přímé akci neochotných, jen se z ní — zatím raději tiše a skrytě — radujících, kdykoliv se jejim spolubratřím nějaká vydaří.

  Motivace teroristů mi nikdy nebyla úplně jasná; zdá se mi, že si snad nějak vyhodnotili, že už nastal vhodný okamžik k rozpoutání občanské války. (Je otázka, mají-li v tom pravdu; kdyby počkali tak deset let, než jim dospěje podstatně početnější mladá generace, měli by úspěch prakticky zaručen, zatímco doposud musejí spoléhat na to, že se evropským vládám bude stále dařit Evropany pacifikovat.) Motivace umírněných muslimů mi připadá celkem přirozená: postupně zlepšovat své postavení, což s ohledem na demografické parametry ovšem znamená Evropu časem převzít. To ale je z jejich hlediska myslím jen logický důsledek, o to jim primárně tolik nejde.

  Hm, a teď… Co kdyby se začalo stávat, že v rámci protiteroristických operací čas od času, nicméně pravidelně, jak už útoků přibývá, vždy naprosto nešťastnou náhodou zařve pár těch umírněných, kteří s útokem objektivně neměli nic společného, jen byli ve špatnou chvíli na špatném místě? Pořád by těm džihádistům tiše fandili? Anebo by si pozvolna našli nějaké způsoby, kterak jim zchladit hlavy?

 808. 1008 — Omlouvám se, Modrý ptáku, vezmu to zkrátka, stejně jsem měl už dělat něco jiného a stejně to jsou jen mé pusté spekulace. Těžko bych uměl některou možnost vyloučit; umíte-li to Vy, jste ve výhodě.

  Komu tedy ty společnosti dnes patří? Komu patří konkrétní továrny a technologická zařízení? A komu bude toto vše patřit po kolapsu? (Nezmizí-li to tedy ze světa…) Předpokládáte, že s kolapsem akciové trhy prostě přestanou existovat?

  Jedna věc jsou astronomické hodnoty P/E, druhá, že ty fabriky přinejmenším jsou (dnes) schopny něco vyrábět, ať již se ziskem či s faktickou ztrátou…

 809. Zpátečníku,
  ty jsi evidentně nikdy s muslimy v bližším styku nebyl. Protože kdybys byl, tak bys věděl, že na tvou otázku je velmi jednoduchá odpověď – ti umírnění by se okamžitě zradikalizovali také.

 810. Ach ano, Noname… Ze mne to hned nedoslo 😀

 811. Dobré dopoledne,

  1007 – Noname, kdysi jedna moje známá vedla takový ty řeči o tom, jak jsme vlastně z tej sametovky vyklouzli lacino a že svoboda má být vykoupená krví a že lidi už dnes nejsou ochotný položit život za vlast.
  tak jsem se zeptala, jetsli si umí představit, že by šlo o jejího synka. Řekla mi, že to přeháním.

  Ale mně je jasný, jak by to s tím jejím dítětem bylo – zajistila by mu nějaký teplý místečko někde v zázemí, kde by nedošel úhony, zatímco ty životy by pokládali jiní. A ona by vedla furt ty samý řeči.

 812. Sorosovi je pětaosmdesát. Řekla bych, že jde o projev stařecké senility a ztráty soudnosti.

 813. No hlavně ze Sýrie teď utíká lidí… Až někteří vypadají jako Maročané, Tunisané nebo jiní Afričané.
  BTW Sýrie, kde to je ? SOHR teď sice hlásí oběti „koalice“ každý den, ale intelektuální špička má asi jiné starosti a tak není čas zalykat se spravedlivým hněvem…
  No a Putin. Ano. Opět projel vhodnou dobu na ofenzivu směr Kyjev. Není divu, že zuří a aspoň posílá ty … migranty. Jeho chování je absolutně nepředvidatelné, není divu, že ani špičkoví analytici to nedávají.

 814. 1016

  Bože, to je č , ne, nenechám se dohnat k vulgaritám.
  Ale představte si každé vulgární slovo, které znáte, a všechno to Soros je !

  mimochodem,do Sýrie se prý už v poslední době vrátilo 600 000 uprchlíků

 815. maYdo,
  já bych nepodceňoval. Podívej se třeba na takového Mr. Burnse ze Simsnů. Soros je něco podobnýho.

 816. Zpátečníku, cena podniku nemůže být nikdy vyšší než celkový výnos, kterého může tento podnik dosáhnout z prodeje svých výrobků. Proto celková cena všech akcií jednoho podniku nemůže být větší než součet všech předpokládaných budoucích výnosů. Odhad budoucích výnosů vždy tvoří východisko pro určení současné ceny akcií. Výnosy, které jsou očekávány v následujících letech, se diskontují (očistí se o časový faktor – formálně vyjádřeno 1 lomeno 1+diskontní sazba,umocněno počtem let, tzn. na první, na druhou etc.) a sečtou. Výsledná suma představuje současnou hodnotu podniku. Hodnota jedné akcie je současná hodnota budoucích výnosů, dělená počtem akcií. Kdybych měl vymyslet úplně banální příklad, tak hodnota podniku je dnešní cena výrobního zařízení diskontovaná počtem let jeho životnosti.
  Akcií, které jsou obchodovány je maximálně 20% emise akcií. Zbylých 80% kupují předem oslovení investoři, tzv. IPO (první veřejná nabídka). Akcie je jiný název úvěru (pro disconnetory – debaty o jemných finesách finančního trhu se nebudu účastnit).
  A poslední poznámka – finanční trhy jsou naprosto zanedbatelnou částí finanční nabídky, tzn. akciové ještě menší, protože jsou částí finančního trhu. Důvodem je, že největší část trhu tvoří podniky svými hotovým výrobky (zachycenými v HDP) a rozpracovanou (nedokončenou) výrobou. Ta je mimochodem cca 2,5 krát vyšší než hotové výrobky. Jinými slovy řečeno, každodenní transakce obyvatelstva (mléko, chleba atd.) mnohonásobně převyšuje transakce na finančních trzích a ještě několika mnohonásobně na akciových. Právě diskontní sazba z uvedených transakcí je určující pro všechny ostatní. Konec přednášky 🙂

 817. NoName 🙂

  jste naivní ! 😀
  Asi Vám ušlo, že Putin bombarduje i ten Tunis,Maroko a fůru dalších zemí ! 😀

 818. BTW. docela mne zaráží, že Eifelovka zůstane zhasnutá.
  Že oni neví, zda ji nasvítit ve španělských, nebo katalánských barvách ?

 819. Halle, zde trochu beze srandy – vypada, ze bude mit noveho spojence, Libyi. Musim rici, ze zapadni diplomacie jede jak draha… Aby zajistila Putinovi geopoloticky vzestup.

 820. 1025-Rusko je těsně před zhroucením, kolos na hliněných nohách, vymírá, neumí, neví … Plus sankce k tomu …

 821. Jo, Petře,

  řekl bych, že Putinův zákrok v Sýrii zvýšil důvěryhodnost Ruska v očích některých rozvojových zemích.
  Rusko přestalo tolerovat likvidaci vlád,které s Ruskem více méně přátelily, joko byla Jugoslávie , Irák, a Libye. Anebo dalo aspoň najevo, že už nebude nečinně přihlížet.

 822. 1011

  😀
  Rusko je jednoznačně na krach 😀

  ve srovnání s loňským květnem vzrostly daňové příjmy do konsolidovaného rozpočtu země o 45 % a tempo růstu HDP ve srovnání s květnem 2016 vyrostl o 3,1 %.

 823. „já bych nepodceňoval. Podívej se třeba na takového Mr. Burnse ze Simsnů. Soros je něco podobnýho.“

  Inuz, Halaldine, ono je mimo veškerou pochybnost, že Soros je to, cos chtěl napsat a nenapsal.

  Ale řekla bych, že u politiků by měla panovat shoda, že od určitého věku není etické zveřejňmovat bláboly starců, trpících evidentně demencí a basta.

  Ono by docela pročistilo vzduch už jen to, že by některé bláboly nebyly napsány a zveřejněny.

  a Mr. Burnse radši nechám spát. Stačí se zmínit a dostala bych od mladýho nejen přednášku o tom, kdo je Kr. Burns, ale i pokusu o převyprávění všech dílů, kde Mr. Burns figuruje. Což by asi trvalo docela dost dlouho a mladej, jak na tohle téma začne, funguje jak kazeťák s rozbitým vypínačem.

 824. já být Bělorusem, tak už přehazuju dopravní směrovky. To by bylo, aby ta invaze rpoběhla hladce.

 825. Tak už i Kolumbus je na listině. Kdyby nedoplul, nežili by dnes v Americe ani „liberálové“ ? Neměli by se liberálové také vytratit ? Na druhé straně, když se tak na ty „liberály“ dívám, pochybuju, že ví, kdo to byl. Prostě „stará socha“.

  http://abc13.com/columbus-statue-vandalized-in-bell-park/2320244/

  BTW, stále častěji se potkávám s výrazem libtard. Liberal retard.

 826. 1030 – urcite ho od okupace odstrasi brigada v pobalti 🙂

 827. 1032-Ale v televizním dokumentu jste už před časem řekl, že to bylo od začátku vaše dítě…

  Ale prosím vás, to je jenom špatná interpretace. Ano, já jsem o tom mluvil, původně jsem o tom uvažoval, ale rodina se rozhodla jinak. A samozřejmě, když to dělala rodina, tak jsem mluvil o rodině, to ale nebylo o mně. Nikdy jsem nebyl akcionář, nikdy tam nebyl Agrofert, žádná firma Agrofertu. A podmínky pro dotaci byly splněné. Tak se ptejte těch, kteří poskytli dotaci, proč ji poskytli.
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-capi-hnizdo-je-kubiceho-zprava-2-ovlivni-volby-to-jsme/r~f1bb4a9c827811e7b4dc0025900fea04/

  Ten chlap je neuvěřitelný. On lže v přímém přenosu. A jeho voliči …

 828. 1012 Petře, to je obecné. Půjčka-splácení. Pařba-kocovina. Flákárna-bída….

 829. 1010 Zpátečníku, komu to bude patřit po kolapsu? Odpověď je jednoduchá. Tomu kdo bude mít reálnou moc aby mu to patřilo. Což jak poučeni dějinami víme, nemusí být kdo na to má nějaké lejstro. Akorát si může na nejbližší lampárně platprtně stěžovat, že násilí nepatří do tržního ekonomického konceptu.

 830. 995 – jakobys nevěděl, že burza je ze 70% obrazem emocí, 20% mokr= sny a zbytek záblesk reality.

 831. 1022 Modrej, to je pěkný analytický pohled.
  Mám otázku. Proč nejmajetnějšími lidmi na světě jsou obchodníci a ne ekonomové?

 832. 1009 Zpátečníku, na to kolik jich tu, tedy ne ausgerechnet tady, ale v Evropě je, hovno se děje. Obětí obyčejných bouraček je řádově víc. A nikdo se nad tím nejeví. Být to obráceně, je vyhlášen výjimečný stav.

 833. 1008 Modrej, závěr se mi líbí. Otázka je kdy se to potento, a jaký bude randál. 2008-9 zdá se, že byla předehra. Sice to nemám zmáklé tak jako Ty, ale mám blbý pocit.

 834. 1038 Dušane, trefné. Ovšem, akcie mají úžasný fundament v porovnání s virtuálními měnami. Jedu na tom splašeném přetopeném kotli hrozícím explozí. To je psycho.

 835. ad 1039: ač netázán. Není tvrzení, ze kterého vychází Vaše otázka jen příkladem patřícím do kategorie ‚survivorship bias‘?

 836. 1006 Modrej, už i lingvistika? Tý jo, to jsou přesahy. Jestli tak budeš pokračovat, Rakouskou školu obohatíš o mraveniště.

  Fašístskoj…Také si všímám. Představuju si jak Mussoliniho divize se zarazily dvacet kilometrů před Moskvou, protože jim došlo frutti di mare na pizzu a zmrzlo víno.
  Ono socialistické v ošklivém nacisoci, na rozdíl od internalisoci, dá rozum, že se nelíbilo. Tak si to ti „správní“ nalevo vypůjčili odjinud. Ovšem na druhou stranu by nevznikl onen známý hymnus. „S ťomnoju nacionálno socialistíčeskoj siloj“ by to se to nevešlo do rytmu. Mě se ta písnička líbí, stejně jako například „Jezdecký pochod.“ Vojenský folklór trochu sbírám, z různých stran fronty. Například v německém „Princ Eugen“ je motiv „Kupředu levá“ a „Vstanou noví bojovníci“. Ovšem za největší palbu považuju Sousovy pochody. Kapitán, Hvězdy a pruhy na furt…

 837. Schumi,

  obyčejné bouračky nebývají úmyslné.
  A bez aut se neobejdeme. Bez muslimských migrantů ano.

 838. 1043 vytrezviteli, česky prosím.
  Mně to systém přeložil jako nafukovací dinghy s předmagnetizací.

 839. 1045 halladine, to je ovšem těm mrtvým tak nějak jedno.

 840. 1033 nebyl Kolumbus pokřtěný Žid? To by za ten vandalismus mohli dostat dostat vycintáno.

 841. 1047

  Schumi, o mrtvé tak moc nejde, těm už je všechno fuk, jde o pozůstalé. A těm je sice smutno, na pachatele dopravní nehody jsou sice nasraní, ale tak nějak chápou,že se to stává, a že se s tím moc nedá dělat.
  U těch migrantů vědí, že tu neměli být, a že kdyby tu nebyli, tak se to nestalo.

 842. 1009 zpátečníku, to jsou maličkosti. Řeší se výkladem Koránu, případně novou fatvou jako systémovou záplatou.