Es lebe die EU – ale za svý !!

Nejen rum a pomazánkové máslo.
Prodáváte málo? Pak ochranu v EU nehledejte…
Ta EU je fakt jen převodní pákou silných koncernů. Neprodávají se úsporky? Zakážeme žárovky. Neprodává se po EU dost francouzského vína? Zakážeme nové vinice a dáme dotace na vyklučení těch stávajících. Dtto cukr…Neprodává se dost americké „europivo“ / 🙂 / ? Podrazíme Budwar.
Do r. 2010 doženeme a předeženeme USA – stálo v Lisabonské strategii.Dnes jde o to, neztratit stopu.
V nové strategii do 2020 stojí, že prý podpora konkurenceschopnosti.
A proto dává EU jasnou přednost kvantitě před kvalitou!
Přeji jim, aby malé pivovary v Belgii, díky tomuto rozhodnutí, ukončily činnost a oni museli pít jen ten americký Bud!

Mě by snad ani nevadilo, že ten soud rozhodl jak rozhodl… ale to odůvodnění mě nakrklo!
.
Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 421 komentářů u „Es lebe die EU – ale za svý !!

 1. 1401
  Foundryman says:

  Ad 1400 – Pepo a proto mi míň vadí MZ než kníže.

 2. 1402

  tak v tomto porovnani si mylim ze to bude horsi.
  dokonce myslim ze ani nebudeme muset cekat na volby v roce 2014

 3. 1403
  BohousB says:

  Ad [1353]. Loki_F, nazdar. Rád tě vidím. Tys tomu dal. Napsat, co si myslíš…
  Kvůli tobě jsem tu svou řiditelnou vzducholoď otočil a na chvilku se vracím zpět.

  Taky napíšu, co si myslím. Opravdu si sedím na dlaních. Ale co mi taky zbejvá. Člověk si tu připadá, jako v redakci Lidových novin, kde právě probíhá PŠM (politické školení mužstva blahé paměti) pod vedením místního kadeta Bieglera, zvaného „čapí křídlo s rybím ocasem“, jenž jako sopka chrlí do svého okolí moudra typu Klausova pera (tuším, že to zde zaznělo již nejméně tisíckrát). Vymýšlejí se zde debilní pojmy pro debily od debilů jako jsou páteř, asfalt, všeholid a tím se utloukají zdejší nechápaví a nepřizpůsobiví a do nekonečna to zde znovu a znovu opakují jako nějakou lamaistickou mantru. Řeči o naprosto minimálním státu (nejlépe žádném) ze mne udělaly skoro „socialistu“. Začínám vidět věci rudě. Řeči o volebním právu pouze pro pár vyvolených, co platí daně nebo mají modrou krev dtto, rovněž tak řeči o vzdělání, školství a jeho financování, z toho se osypává nejvíce chudák PeS, řeči o nepotřebných úřednících, kdy si vždy vzpomenu na Danu a je mi jí líto, ta se vděku opravdu nedočká atd. atd., dokolečka pořád to samé. Stejné argumenty tisíckrát omleté, stejné názory jak v redakci ČT, MF či LN nebo Bakalovin. Číst se to nedá, psát se sem nedá, ti, co za něco stáli, si už sedí dávno na prackách nebo již raději natrvalo odešli.

  Zkusím připomenout pár jmen, jejichž nepřítomnosti zde opravdu lituji. Ostap Bender to nevydržel začátkem léta a to se sem chudák vrátil na jaře na skok, když jsem ho já, starej vůl, opakovaně přemlouval, aby to ještě jednou zkusil. Zkusil a raději po pár měsících znovu zmizel. Tentokrát natrvalo. Kdepak je Jasan (toho jsem taky minulej rok přemlouval k návratu, ale nepřemluvil)? Kde je Kocour? Kam zmizel Keff (i toho jsem taky minulej rok přemlouval k návratu, ale nepřemluvil)? Kde jsou i ti další? Proč sem již nechodí Šakal? A to mne jen tak z fleku napadlo pár jmen mých oblíbenců, které stálo za to číst a o jejich názorech přemýšlet a kde jsem se snažil je přemluvit k návratu. Vždyť i ten zavrhovaný a nyní nepřipouštěný „pifík“ psal mnohdy smysluplněji (sic!). Teď už nikoho raději nepřemlouvám a od 30. července, kdy jsem sem napsal toto:
  Označování obyčejného vlastenectví za národní socialismus mě vzalo chuť sem psát. Abych udělal kompromis, tak občas sem napíšu něco nekonfliktního o startu nějaké té rachejtle ať již bude z Ruska nebo USA či odjinuď. Brusel vás provázej… 🙁„.
  jsem se i já raději vytratil. Do nacionálních socialistů, jako se stalo toho dne, mě nikdo nadávat nebude! Ze Šumavákova webu se pro mne poměrně rychle stal Neviditelný pes č. II. Zmírá to zde nenápadně na úbytě. Úbytě, to je to, co hbitě hubí tě.

  Loki_F, souhlasím s tím, co jsi napsal, pouze prosím o jedinou výjimku. Nebuď prosím na zdejší dámy tak přísnej… To pánové to tu změnili… Zdejší Brouci páteřníci… Udělali se pro sebe a nikoho k tomu již nepotřebují… A místní dámy tu na ně zůstaly samy…

  Takže zpět do vzducholodě a vzhůru za nohatými ptáky pihi. Adieu

 4. 1404
  Foundryman says:

  Bohouši, zdravím a dovoluji si podotknout, že dámy, snad , nezůstaly až tak samy 🙂

 5. 1405
  BohousB says:

  Foundry, souhlasím.
  Najdou se i výjimky mezi mužskejma… 🙂

 6. 1406
  maYda says:

  Bohouši, moc politiky a málo vaříme a tlacháme o knížkách a jiných radostech. 🙂

  Šakala jsem nedávno potkala na Hradčanské v Tescu. Ale jen jsme se pozdravili nad košem s rohlíkama a šli jsme po svých.

 7. 1407
  Pavel Kořenský says:

  Loki_F: sakra chlape, hoď se do klidu. Až budu chtít psát nějaký odborně laděný příspěvek stran nerostů nebo rodu Formica, zcela jistě ti pošlu své příspěvky mailem k předběžné konsultaci.
  Ohledně volby presidenta a příspěvků na podobná témata mentora fakt nepotřebuju a kdybych náhodou potřeboval, zeptám se mojí ženy, ta ví všechno. 🙂

  Jinak pochopitelně souhlasím s Tvým názorem, který z Tvého (a nejen Tvého) příspěvku sublimuje. Tedy abych byl přesný, s názorem, že zdejší blog poněkud hnije.

  Jo, hnije, to máš recht. Ale to začalo už před dost dlouhou dobou. Zhruba v době, kdy se odsud podařilo vyhnat Tomáše Haase, Anku a fůru dalších. Ani v reálu v hospodě to není lepší. Když měl Klaun naposledy výročí, sešlo se nás cca. šest nebo sedm. Ve srovnání s fotkama řekněme čtyři nebo pět let zpět je to dost bída. A to tenkrát bylo nějakých keců a bití v prsa a vzájemného plácání po ramenou ve stylu „Ať má kdokoli jakýkoli názor nebo říká co chce, tak na těch fotkách se jasně projevuje zájem o to, co ten který říká a vůle ho vyslechnout ….“ a tak podobně.

  Tak nějak matně si vzpomínám na Šedovouse (?) a jeho experiment s názvem „Pavouci ve flašce“ a kladu si otázku, jestli se ten experiment třeba, čistě náhodou, nepovedl. IMHO ano, akorát trval o dost delší dobu, než někteří čekali.

  Celkově vzato soudím, že nastal čas, abych si i já sedl na ruce a omezil se na občasné odkazy typu „Kůň zakousl nic netušící batole“ případně na poznámky stran pečení jablečného závinu. Nebo možná raději ani to, abych nejitřil vášně.

 8. 1408
  Loki_F says:

  Aha, BohoušiB, tak přece jen metafora. Jsem se lekl, že jsi se stal vernovským „vzduchoplavcem“ a svádíš neodvratný zápas s Roburem.
  };D))
  Vždyť víš, že nejsem zvyklý si brát servítky, ale zase denodenně šlapat v bábovičkách uplácaných se směsi písku a fekálií, je pro můj žaludek příliš…
  Pokud sis povšiml, žádné dámy jsem explicitně nejmenoval (i když bych mohl) a dělat výčet opačný bylo také zbytečné.

  Podivné je, protože jsem si (díky dlouhému absentování) četl dvě hospody najednou, měl jsem celou tu spoustu příspěvků jaksi koncentrovaněji v paměti. A napadlo mě totéž co Tebe: I ten pifík psal mnohdy věcněji a originálněji… – a to je opravdu moc špatně.

  Jaksi se všechny ty nevšední pohledy na vše, zajímavé informace, přátelské popichování i někdy vážné hádky s argumenty „ad rem“ vytratily, částečně s těmi, kteří odešli, částečně změnou samotných „nedědících pozůstalých“ /(C) PeS – ano trochu mi to tak také připadá, PeS(i)/ – kteří se vítězně natřásají, opanovavše hnojiště, do něhož společně nakáleli, a které se tím stalo pro mnoho štamgastů málo vonným nebo přímo nechutným.
  No co, život jde dál.
  Přeji Ti hezký let i výhled.
  };D))

 9. 1409
  Loki_F says:

  No, Pavle Kořenský, jsi mimo – Tvé příspěvky k samotné volbě mě nijak nejitřily.
  Ale to je jedno. Pro mě.
  Nevnímal jsi jemné narážky ostatních, proč bys měl chápat mé přímé vyjádření. Máš svůj selektivní způsob čtení, stejně jako někteří další „pozůstalí“. Proč by to mělo být jinak…?
  Když to nevadí Tobě, proč by to mělo vadit mně?
  Jak zpívá Xindl X. Jsem v klidu…
  };D)))

 10. 1410
  Zpátečník says:

  BohoušiB, srdečně zdravím do vzducholodě! Dovoluji si navázat, a vlepit sem (mezi ty hvězdičky) cosi, co jsem upřímně řečeno měl rozepsané a uchystané již pár dnů…

  * * *

  A ze všeho nejhorší jsou… extrapolace. Komunistické hnutí, s veškerou patafyzikou své materialistické filosofie a agresivní, neřku-li krvežíznivé ideologie, důsledně vycházelo ze své představy práce, dělnické práce, nejlépe pak práce proletářovy, a tuto si vždy představovalo zásadně v pojmech otáčení žentourem, navazujíc tak na fysiku 17. a 18. století. (Ovšemže se jim posléze do úvah – jakýmsi cimrmanovským úkrokem stranou – pokaždé připletl revoluční předvoj dělnické třídy, bolševická strana, která se de facto měla v praxi zabývat tím, co už materialismus nepojal ani při aplikaci vší dialektiky.) Výsledkem posléze byl režim, který – ač ustavičně žvanil o pokroku – si ve skutečnosti žádný pokrok nedokázal ani představit.

  Tohle však prosím každej ví. Každej tady zřejmě ví, že extrapolace marxistické filosofie otáčení žentourem na rozměry průmyslu, národní ekonomiky, vědy nebo kultury jaksi nefungovala příliš dobře, vzdor veškerým dílenským výborům a závodním organizacím KSČ vzkvétajícím na každé universitní katedře, resp. v každém divadelním souboru. A dovolím si říci, že jsme se z takovéto extrapolace nevzpamatovali dodnes. Jenže mám dojem, jako by snad někteří z této úrovně uvažování udělali pouze jediný krok výše, a představovali si, že vše, doslova vše, včetně struktury státu (má-li tedy dle jejich názoru vůbec nějaký existovat), školství, legislativy, financování vědeckého výzkumu, diplomatické služby, etc. etc. může býti řízeno a fungovat na zcela stejných principech jako podnik o dvaceti či padesáti lidech.

  Samozřejmě je věcí každého, co si bude představovat, a já zde jsem ten poslední, kdo by byl oprávněn někomu předepisovat, co si má myslet. Naštěstí mne nic takového nikdy ani nenapadlo; naopak si myslím, že je jedině dobře, když lidé svoji představu vyloží včas, aby se ostatní popřípadě nedivili příliš pozdě. Jenže mám velké pochybnosti, zda je opravdu tak dobrý nápad své představy znovu a znovu vysvětlovat tak často, potažmo je opakovaně aplikovat na problémy, které jsou kdesi o pět či kolik úrovní jinde. Je to, asi jako kdyby jeden mluvil s druhým dejme tomu o konstrukci elektronkového zesilovače (nebo třeba i obyčejné chladničky), a třetí jim k tomu bez přestávky připomínal: „Základ všeho je kladka, páka, kolo na hřídeli, nakloněná rovina… Pořád vám to říkám. Zásadně trvám na tom, že kladka Millerovou kapacitou vůbec netrpí, nikdy netrpěla, taky ani nebude, a odmítám se zabývat čímkoliv, co by nějakou mělo! Naprosto nechápu, proč se staráte o Poissonovu konstantu, páka přece žádnou nemá. Je snad nějak podstatná pro rovnováhu momentů? A vy byste si koupili kolo na hřídeli s řídicí mřížkou, natožpak s několika? Já tedy ne! O Barkhausenově rovnici si nepřeji slyšet už ani slovo, na základě svých letitých zkušeností s nakloněnou rovinou – a též takových výsledků s ní, které mi, neváhám říci, mnozí závidějí v celém světě – sám nejlépe vím, co to je strmost.“

  * * *

  No zkrátka. Já jsem od přírody indolentní, sociální inteligenci mám jak známo nulovou – a v důsledku toho mi vlastně celkem nevadí číst i názory, které mi připadají nesmyslné a/nebo primitivní a/nebo agresivní. Akorát holt nesmějí být redundantní přes míru. Pokud se stane, že ve vlákně jsou stovky příspěvků od jednoho či dvou lidí, přičemž jejich obsah by se dal víceméně shrnout do dvou vět, zdá se mi, že jaksi je někde chyba – a ta chyba mne pak vede k tomu vlákno nečíst, a pokud ano, sám do něj nic nepsat, anžto je zřejmé, že z hlediska případného čtenáře, vědomého si hodnoty svého času, to jednak v mase redundantního textu nutně (a nudně) zapadne, jednak celkový tón a temperament debaty mi dává jen nepatrný prostor to, co sem nadatluji, drobet odstínit či jemněji diferencovat. Jenomže právě a jedině o takovéto subtilnosti – totiž, pokud možno o ty pravé, podstatu zkoumaného jevu postihující – mi jde; nově napsaných (byť nenových) prvoplánových názorů si na českém internetu každý může přečíst desítky a snad stovky dalších tisíc příspěvků denně.

  Ovšemže mi je jasné, že naopak to, co zde porůznu smolím já, se může jevit nesmyslné a primitivní a agresivní zas jiným. Navíc uznávám, že mi v posledních (tý)dnech snad i několikrát povolily nervy, v důsledku čehož jsem párkrát napsal meritorně téměř to samé. Je to moje chyba; měl jsem si více vážit času laskavého čtenáře, ale i svého. – – Málokoho z přispěvatelů znám osobně; myslím si však, že obecně vzato to je znepokojivý stav západního světa a (už možná speciálněji) dusivá atmosféra ve společnosti, které lidi (vědomě či podvědomě) vedou k tomu, aby do diskuse v nějakém blogu vůbec přispívali. Bylo by bezpochyby hodně naivní si myslet, že tím lze trend změnit k lepšímu, ale rozumně vedená debata by třeba (se štěstím, s velikým štěstím) mohla pomoci mu lépe porozumět. Nerozumná debata asi nemá šanci naprosto žádnou; a v jejím případě půjde jen o to, kdy kdo pochopí, že je ztrátou času i pro něj.

 11. 1411
  Rpuť says:

  Njn – tahle slova tu měla zaznít nejméně před rokem. Zřejmě vám to ale nestálo za to a sednout si na ruce bylo snažší. 🙁

 12. 1412
  martin TT says:

  Dobré ráno,

  sníh odhrnut, lepší než návštěva ve fitku.

  Počkám si na večer a počtu si o tom, kdo všechno je citlivý diskutér a jak ti ostatní jsou nesnášenliví a kafemlejnkovití.

 13. 1413
  Rpuť says:

  Dobré ránko!

  „Poděkování prezidentu České republiky Václavu Klausovi“
  http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/318863/Podekovani-prezidentu-Ceske-republiky-Vaclavu-Klausovi.html

 14. 1414
  PeS says:

  Dobré zas ráno…
  Inu, když si to tak člověk pročítá, napřholub:
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/291433-cesko-zvolilo-populistu-a-hulvata-pise-nemecky-tisk.html
  vychází mi z toho, že jsme si toho Zemana zvolili správně… Skopčáci vždycky věděli, co je pro nás nejlepší – a vždy se osvědčilo udělat pravej opak toho, co chtěli…
  Škoda, že se této prosté poučky nedrželo vlající péro… Třeba by i ten bezpáteřní Sobotka dostal o nějakou desetinku procenta více…

 15. 1415
  NoName says:

  http://www.sme.sk/c/6681862/v-cesku-sa-po-vyhre-zemana-zacalo-hovorit-o-emigracii.html
  Z mého okolí už odešli prakticky všichni skuteční číšníci. Ale dávno před touto volbou. 😉

 16. 1416
  AeroKarel says:

  Jak tak čtu dnešního Macka, zdá se, že Jirkovo pateřněosvětové nadšení do Bruselu (tentokrát ne Brusele) nějak neproniklo.
  😛

 17. 1417
  AeroKarel says:

  (1381) Aha, tak to bude něco jako Yeti. A jako u Yetiho, dá se jen odhadovat, proč si ho někdo vysnil.

 18. 1418
  AeroKarel says:

  (1383) Nevím, spíš než kamarádi, asi důstojní soupeři.
  Ale i kdyby kamarádi, mezi kamarády nemá politika co dělat, pokud se to ovšem netýče věcí politických.

 19. 1419
  divana says:

  a Aston se asi zbláznil úplně 🙂
  = populistický nesmysl zvaný přímá volba prezidenta

  a k 1371 od pepy, že umělci už podepsali prohlášení proti zemanovi
  umělci podpisují stále, i když chartu – tu raději ne, zato antichartu rozhodně ano
  a svého prezidenta umělci ztratili, když už nešlo nijak vysvětlil, proč by se dal havel bez změny ústavy volil popáté. jedině, že by se ještě tehdá rozdělily čechy a morava a mohl mít ještě páté a šesté volební období
  🙂

 20. 1420
  Šumavák says:

  PojĎte nahoru!
  Já jdu odhazovat sníh a pak si to dočtu.

 21. 1421
  AeroKarel says:

  Kdysi dávno mne někdo (tehdy) zdejší upozornil na „Konfrontaci“, že prý tam i Taras slušně diskutuje. To se sice nepotvrdilo, ale občas jsme tam chodili já a jasan, trochu je tam popichovat. Postupem času tam zbyl čumil a pár jemu podobných (jeho /ne/způsob „diskuse asi ještě leckdo pamatuje) a už nemělo cenu tam lézt. Že by zákonitý vývoj?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *