EU není Sovětský svaz …

„V této souvislosti se jeví důležitější než kdy předtím posílit dialog o EU v našich školách, sdruženích a ve veřejných prostorách, aby občané znovu začali věřit ve význam a nezbytnost procesu evropské integrace.“

A basta!!
Lidé čtěte! (s připraveným rohypnolem…)

NÁVRH USNESENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU

o vyučování o EU ve škole

Bylo přijato.

EU si rozvracet nedáme!!! Jo, občanská výchova je občanská výchova. Civilní obrana je moc nebezpečná!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 911 komentářů u “EU není Sovětský svaz …

 1. Šumaváku, cos to vykutal na nějakém EU smetišti? Prášky jsem již požil, ale stejně mi ten text o vyučování o EU hlava nebere. Je to síla, co v té Bruseli berou… 😉

  Díky ti za tvůj zásah v předchozím textu, po mém nešťastném zvojtění ukončovacího tagu.

 2. Milá Rputi, VUML bude, samozřejmě že bude, tedy už vlastně je. Akorát se to nově bude jmenovat VUOEU (Večerní universita o EU). Ta Novořeč v citovaném dokumentu je skvělá…

 3. Tisková zpráva BPI (vyd. 12.4. 2016, noc)

  Blok proti islámu požaduje vypsání referenda o vystoupení z EU.

  Blok proti islámu dnešním dnem počínaje bude všemi prostředky usilovat o vypsání referenda o vystoupení z Evropské unie. Vzhledem k tomu, že Evropský parlament dnes, tj. 12. dubna 2016, odhlasoval tzv. povinné kvóty pro přijímání uprchlíků jednotlivými zeměmi EU a vzhledem k předchozímu totožnému stanovisku Evropské komise, požaduje BPI vypsání referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie.

  Evropská komise navíc zveřejnila svůj plán, že celá agenda azylového řízení bude přesunuta na tzv. „Kancelář pro podporu azylu“. Tímto krokem překročili bruselští byrokraté Rubikon, protože místo ochrany občanů Evropské unie a práva jednotlivých suverénních států Evropy rozhodovat o azylovém řízení, přebírá tato bruselská „cestovní kancelář“ odpovědnost za další statisíce, možná miliony, nelegálních a za peníze evropských daňových poplatníků i pololegálních azylantů z Turecka a jejich násilné rozmisťování ve všech zemích EU.

  „Poté, co se EU zavázala vyplatit Turecku výkupné ve výši 5 000 000 000 Euro a navíc zavést bezvízový styk s Tureckem, což proti vůli občanů České republiky i v rozporu s usnesení Poslanecké sněmovny odsouhlasil předseda vlády Bohuslav Sobotka, nemáme jinou možnost, než zahájit kroky k vystoupení z Evropské unie. Ostatně soudím, že Evropský parlament svým dnešním rozhodnutím zardousil ideu Evropské unie,“ uvedl předseda BPI doc. Martin Konvička.

  Lakonicky situaci okomentoval člen Akční rady BPI Petr Štěpánek:

  „UPRCHLICKÉ KVÓTY – TOTALITY KÓTY!“

  David Štěpán

  tiskový mluvčí BPI

 4. To není až taková novinka. Je to na dobré cestě.
  V návaznosti na v minulé hospodě diskutovaný vládní návrh novely trestního zákoníku, pokládám za vhodné využít situace k jeho dalšímu rozšíření. V případě „ideozločinů“ trestnost nejen hanobení, ale i zesměšňování či zlehčování, ve vybraných případech i trestnost okázalých projevů lhostejnosti, ale i přehnaných projevů vlastní nacionality, způsobilých dotknout se národního, etnického či kulturního cítění příslušníků jiných národů, etnik či kultur. S ohledem na události spojené s návštěvou čínského prezidenta, trestnost hanobení, zesměšňování, podněcování….státu a jeho představitele, který je v České republice na státní návštěvě. Případně radikálnější verze – státu a jeho představitelů, s nímž Česká republika udržuje diplomatické styky. V případe Evropské unie trestnost jejího hanobení, zesměšňování…též rozvracení či podvracení, taktéž i jejího členského státu a jeho představitele. I členského státu NATO a jeho představitele. Stejnou ochranu poskytnout státním symbolům oněch států a EU. Taktéž hanobení, zesměšňování, zlehčování evropských hodnot. Přičemž za takové hanobení, zesměšňování, zlehčování (to je do důvodové zprávy, nutno aby znění zákona bylo dostatečně obecné a pružné a aby tak umožňovalo vhodný výklad podle potřeby) lze podle okolností pokládat i kritiku, která by se mohla zdát sice i zčásti oprávněná avšak je přehnaná. Trestnost podporování či schvalování politiky států a adorace jejich představitelů, na něž EU uvalila sankce.

  Jestliže dějinný vývoj nevyhnutelně a osudově kráčí tím směrem, bylo by nerozumné a zhoubné zůstat opodál. Naše místo je pevně zakotveno v Evropské unii, jejíž jsme neoddělitelnou součástí. Již není cesty zpět. Naší jedinou možností je po ní jít nebo padnout. Proto náš krok musí být pevný a neochvějný. Naši společnou osudovou cestu musíme bránit proto všem zrádcům a rozvracečům, a to prostředky i nejtvrdšími.

  Tím prozatím končím. Konstatuji, že vývoj je na dobré cestě. Více až prostuduji projevy ministra školství a osvěty, Emanuela Moravce.

 5. Ano, pokládám za žádoucí aby obsah usnesení byl vtělen i do norem trestního práva.

 6. Halladine, k vaší (1266) v minulé hospodě: http://1url.cz/HtKDI Česká republika má více lékařů na jednoho obyvatele než většina členských zemí OECD.
  Mimo to, pravičáci zákony trhu pochopitelně nepopírají. Kéž by ve zdravotnictví trh byl. O pitomosti zrušení poplatků ani nemluvě, to také neudělali pravičáci.

 7. Ty poplatky byla stejně zajímavá věc. V podstatě daň z těžší nemoci. Velmi pravicová záležitost.

 8. 9

  To jsou statistiky z kterého roku ?:-D
  Nejsou zubaři, praktici jsou přestárlí a taky chybí, s děckaři to není o moc lepší. nemocnice se zavírají, protože nejsou doktoři a sestry, a vy příjdete s tímhle ?
  A přitom už proběhla redukce lůžek.

  On trh je a funguje. Doktoři a sestry odcházejí tam, kde dostanou víc.

 9. ptakopysku nj,
  ale když byly poplatky, dostala jsem se na řadu + – v době, kdy jsem byla objednaná. Dneska je pitomá kontrola výlet na půl dne!
  A platit ze zdravotního pojištění jídlo,které by si babka stejně musela koupit, mi přijde krapet ujetý!

 10. 10

  Ptakopysku,

  daň z jakékoli nemoci 🙂
  Jo, a ten trh funguje i v jiné věci . Z chudších oblastí zubaři a jiní soukromí lékaři mizí, jak odcházejí do penze a noví tam nepřicházejí.

 11. Halle,
  musíš myslet dialekticky. Trh je, když si jako zaměstnavatel můžeš vybrat ze zástupu nezaměstnaných za branou podniku. Trh není, že zaměstnanec si může vybrat ze zástupu zaměstnavatelů. Tomu se neříká trh, ale nepochopení parity kupní síly, ty nevzdělanče! 😀 😀 😀

 12. Rputi,
  povinný poplatek za to, že budu ošetřen v domluvený čas? To je skoro stejně blbý jako tak daň.

 13. Rputi,

  jsou dvě možnosti. Buď lidi chodili s blbostmi – a ten poplatek je od toho odradil, anebo kvůli němu nešli k lékaři lidé, kteří to sice potřebovali, ale neměli na to.
  Myslím, že je to tak půl napůl.

 14. Tak nechybí jen doktoři ale taky manuální profese.

  „Podnikatelé nyní doufají, že řemeslníky začnou už ve druhé polovině letošního roku dovážet z Ukrajiny. Vláda spolu se zaměstnavatelskými svazy připravuje projekt, který by umožnil zaměstnat v Česku až pět tisíc Ukrajinců ve vybraných profesích. Ty se kryjí s tím, jaké pozice visí na úřadech práce jako volné.
  „Jde o lidi s výučním listem, s průmyslovkou, kteří by mohli obsluhovat například obráběcí stroje, tkalcovské stavy, svářeče, zkrátka řemeslnické profese, které se v některých regionech nedaří pokrýt,“ vysvětluje Ladislav Minčič, ředitel odboru legislativy Hospodářské komory ČR.
  Na seznamu jsou i strojírenští kovodělníci, zámečníci, mechanici či stavební elektrikáři. Jestli projekt dostane od vlády zelenou, ale zatím není jasné, odborům se dovoz pracovních sil nelíbí.
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/firmy-nabizi-delnikum-vetsi-platy-dr8-/ekonomika.aspx?c=A160412_160513_ekonomika_chrs

 15. Statistika OECD je jistě extrémně relevantní v případě, že dojdete do nemocnice a zjistíte, že oddělení zavřeno nebo zredukováno, protože není personál. Dokonce nejsou ani obvoďáci.

  Nakonec, co se za socialismu dle statistik vyrobilo bot a ledniček… Akorát nikde nebyli. Kromě statistik.

  Jestli to s těma lékářama a OECD nebude stejné.

 16. 14

  Ptakopysku,
  sypu si popel na hlavu. Jsem fakt nevzdělanej ! :_D

 17. ptakopysku 15, ale ne!
  Jen se tam narvou všechny chrchlající báby, místo aby si doma uvařily lipové thé! Takže se posadí, dostanou Mukoseptin a jdou spokojeně domů, neb „užily světa“. A já tam klimbám o 2 hodiny déle, protože doktorka sice objedná, ale ty neplánované pacoše musí vzít taky.

 18. Rputi,
  u nás tedy bylo a je narváno u doktorů vždycky naprosto nezávisle na poplatcích. Narvanost závisí odjaktěživa na epidemiích, klouzavosti terénu a dalších podmínkách. Je možné, že u vás je to jinak.

 19. Poplatky neměly s trhem nic společnýho.
  Pokud jde o objednávání, to snad taky nemá s poplatkama nic společnýho, to záleží na tom, jak si to kterej doktor organizuje.
  U nas to gynekolog řešil nabídkou na objednání mimo ordinační hodiny ( příjemný pro ty, co

  Halladine, běž vykládat někomu jinýmu, že někdo nemá třicet korun na doktora. I ten bezdomovec proleje hrdlem za den víc.

 20. 21-ne, lidé tam chodí posedět, bo nemají nic jiného na práci, než sabotovat tržní principy a reformy ve zdravotnictví.

 21. maydo,
  doktor si to může organizovat jak chce, když tam má 10 pacošů navíc, tak se zákonitě dostane do skluzu.

 22. TAk jsem si přečetla ten text…

  Co to je? Závěry sjezdu KSSS?

  Halt nám z tej svobody a demokracie zbyly jen ty pomeranče v obchodě celej rok….

 23. maYdo,
  30 K za doktora, 30 k za recept v lékárně, a ke spoustě léků se doplácí.
  Takovej důchodce s nízkou penzí , platící nájem a inkaso, moc peněz nemá.
  Případně tě něco chytne , zajedeš do nemocnice, zaplatíš 90 Kč, a pošlou tě na další vyšetření, a platíš zas…

 24. No, u naší doktorky se neobjednává, neobjednává, ale já to řeším tak, že obvykle zavolám, jestli má plnou čekárnu. A většinou to už mám odpozorovaný, babky poklábosit chodí po ránu, já chodím cestou z práce.

 25. Nevím, proč bych měl platit spoluúčast, když měsíčně zaplatím 4000 na zdravotním.

 26. Ale u dotora to bylo furt jen těch tčřicet korun. Léky se doplácí pořád. A v nemocnici se platilo za pobyt a v případech sociálně odůvodněných je bylo možno prominout. Ostatně kdyby nebyl pacient v nemocnici, tak to dá za jídlo taky.
  Zrušením poplatků ušetříš právě jen těch třicet korun, ostatní náklady ne.

  Spíš přibylo těch, co si nechají napsat paralen, aby ušetřili nějakejch 17 korun. Těm se totiž návštěva doktora za třicet opravdu nevyplatila.

  Ale jinak ty poplatky nehájím, ke zlepšení situace ve zdravotnictví to bylo ouplně k prdu a s trhem to nemá společnýho nic.

 27. Schumi- nestačilo by prohledat TZ…??
  Erdogan žaluje v DE toho komentátora co přednesl (napsal?) tu básničku dle §103 trestního zákona, který se týká urážky majestátu!!
  I sami Němci jsou trochu přepadlí, co vše se v tom TZ najde.
  A ten redaktor má zatím „jen“ ochranku, protože v televizi se vyjadřovali nějací Turci (plynně německy), že kdo urazil Erdogana, urazil celý národ…

 28. No Name ad 29 – ale to platíš solidárně na jiné!!
  Za sebe si musíš poplatek zaplatit sám !! 😉 😀 😀

 29. Tak jsem si nad článkem o nedostatku doktorů zavzpomínala na doby dětství. Tehdy, vzpomínky mám zhruba od let konce padesátých a počátkem šedesátých minulého století, byl ve Fulneku jeden zubař – vrtal co to dalo od dětí přes dospělé až po dědky a báby – tam ovšem končil svou působnost předáním vyndávacího chrupu a jen sem tam se znovuobjevil pacoš, co mu protézy nesedly nebo vypadl poslední zub.
  Obvoďáci pro dospělé byli dva, jeden převážně závodní – pro největší podnik ve městě, druhý pro ostatní. A jeden děcký doktor.
  Všechny další obory byly v bývalých okresních městech, kam se jezdilo na odborná vyšetření.
  Dnes je ve Fulneku 6 zubařů – 5 jsou „praktici“ a jeden se specializuje na orthodoncii (všichni ve věku do 40 let), obvoďáci jsou tři, dětský jeden. A dále je ve městě jedna ordinace gynekologie, dvakrát do týdne ambulance chirurgická a jednou ordinuje ordinace alergologie a imunologie.
  Je to tím, že jsme nemocnější nebo pokrok vědy nebo co?

 30. (29) Fakt nevíte? Tak si představte, kolik by muselo stát havarijní pojištění bez spoluúčasti. Fakt je, že by bylo spravedlivé zdravotní „pojištění“ rozdělit: Se spoluúčastí by se platilo méně. To by se ovšem sociálisti posrali do výše.

 31. 34-KOLIK ?
  Když je spoluúčast třeba 5%, stálo by bez spoluúčasti milion ? Když z těch 5000 ročně jde zaplatit 95% ?

  Zkuste se někdy zamyslet předtím, než vysypete nějakou fakt tržní poučku.

 32. Schumi, nečetl jsi náhodou německý trestní zákoník? Tam se většina Tvých formulací najde.

  Počty lékařů: aby to nebylo jako s počtem policistů. V počtu policistů na počet obyvatel zabírá ČR jedno z prvních míst v Evropě, ale policajta nevidět (pokud tedy nepřijede čínský president nebo není nějaká hurá akce na silnicích).

  Spoluúčast pacienta. V Německu funguje a co nefungovalo – paušál za návštěvu ordinace – bylo zrušeno. Spoluúčast má rozumná omezení, takže řeči o chudých důchodcích atp. se ani nemohly projevit. Dosti podrobná informace je na německé WIKI pod heslem Selbstbeteiligung.

  A že tendence zdravotnictví zneužívat byla, je a bude ilustruje jedna historka ze 70. let. Jeden můj kolega se rozčiloval, že pačok, kterým byly natřené stěny jeho panelákového bytu odprašuje a dělá svinstvo. Věc vyřešil „náhradní perlinkou“, což byl obvazový materiál, kterým polepil stěnu a strop v bytě a nakonec přemaloval. Spokojenost absolutní. Na můj dotaz, že to muselo vyjít na značné peníze mi sdělil, že ten obvazový materiál mu přece přinesla manželka (lékařka) z nemocnice.

  A na závěr jeden vtip z mého dětství: Přijde pán k lékaři a žáda předpis na jedno balení Acylpyrinu a jedno živočišné uhlí. Na lékařův udivený dotaz odpoví: „Hodlám začít učit synka hrát dámu a přece ty kameny nebudu kupovat.“

 33. Pár postřehů k doktorům

  Poplatky se u naší paní doktorky obvodní projevily. V době poplatků tam chodilo míň důchodkyň. V těch pár případech, kdy jsem potřeboval neschopenku celkem příjemné.
  I bez poplatků jsem celkem spokojen. Přijdu-li po ránu a je-li tam paní doktorka, odcházím cca ¼ hodiny před začátkem ordinační doby se změřeným tlakem a s receptem v kapce. Je-li tam po rány Igor, odcházím cca do pěti minut po začátku ordinační doby bez změřeného tlaku s receptem v kapse. Možná rozchodí i elektronické recepty a nebudu tam muset pro prášky vůbec.

  Jinak by podle mého plně stačilo, kdyby se poplatek platil na vlezu do systému a ne u opakovaných vyšetření a kontrol.
  A za pobyt v nemocnici. Ono to povlečení a strava (i když bez hvězdiček) něco stojí a doma to má člověk taky.
  Pohotovost se platí do teď, pokud je mi známo.

  Když jsem si utrh achilovku, zaplatil jsem za pohotovost a pak až za kontroly. Ty tři dny ve špitálu jsem neplatil.

 34. [35] No, spoluúčast je 5%, pak je tam limit a některé věci pojištěné nejsou. Doporučuji přečíst pojistné podmínky.
  Mít takhle ošetřené zdravotnictví, to by se spousta lidí divila. Nejvíc takoví, co nejvíc řvou.

 35. Teda já jako pacient předkremačního věku vidím, že naprosto drtivá většina lékařů s časovými termíny nefunguje – tzn., že zcela všichni si vás pozvou na určitou hodinu, přičemž zákonitě je nutno počítat se skluzem 1 – 3 hodiny. Nehovořím o situaci, kdy tam přijde akutní případ, ale u objednaných zákroků (čekal bych určitý odhad, jak dlouho ty zákroky budou trvat a dle toho objednávat pacoše) je tato situace dost běžná.
  Nejhorší jsou ale obory, kde mají recepce – s (blbou) blondýnou, kompjůtrem a čekárnou s debilitama typu Blesk, případně časopisy pro džentlmeny. Jo a ještě s dětským koutkem – hračky, omalovánky apod.
  Tak tam to trvá nejdéle, protože i přes objednání na určitý čas se tam neustále objevují maminky s dětma, které samozřejmě mají přednost a které si s sebou berou děti z celého domu, aby si měly kde hrát a řvát.
  Takhle jsem čekal u jedné ušní recepce 3 hodiny. Následně – protože byv odeslán praktikem, nebyl jsem jako kulich – se mě ujal jeden domestikovaný Ind, který mi propláchnul uši tak, že jsem ohluchl – to še vám do vešera spraví!…
  Možná řekl sprasí – nevím, ale nezlepšilo se to ani ráno, tak jsem zašel vedle na sídliště k doporučené doktorkce do ordinace v panelákovém bytě a už jsem u ní zůstal a chodím tam nadále.
  Na druhou stranu jsem v časové tísni (vyšetření očního pozadí pro diabetickou prohlídku) vzdal u své dosavadní očařky (baba metrnice, což nevadilo, ale objednací termíny 3 měsíce ! – nevím proč, není vůbec příjemná) a ze zoufalství zašel do jedné ordinace s recepcí: termín pozítří, vyšetření ještě lepší, všichni příjemní a hlavně: v dohodnutém čase. Od té doby tam chodíme spokojeně oba s manželkou .

 36. >> NoName [35]
  Doporučuji otázku položit pojišťovně, kde máte pojistku na auto.

 37. Já k lékaři moc často nechodím, zato občas jezdím na pohotovost, ať už s dítětem, nebo s důchodci.
  Péče o 90 korunový poplatek ze strany personálu jako první (ano, víme, že automat tady nefunguje, ale zkuste ten na gyndě, je to jenom půl kilometru) v situaci, kdy máte v autě polomrtvého pacienta je fakt milá.

  Proto je lepší v takové situaci zavolat záchranku. Neřešíte ani poplatek, ani 2 hodiny v čekárně.

  Lepší pro mne, horší pro systém.

 38. ad 41 – a ani následný poplatek za parkování po dobu vyšetření dopraveného pacienta.

 39. NoName,
  u nás jsme civilizovanější. To přivezete ve čtvrt na sedm ráno polomrtvého pacienta, sestra na emergenci (my jsme světoví, nemáme pohotovost, ale emergency) se vás zeptá, jestli s tím pacošem počkáte do sedmi, abyste nemusel platit pohotovostní poplatek. Vzhledem k tomu, že pacoš vypadá, že za chvíli vypustí duši, souhlasíte s poplatkem, aby byl nešťastník promptně ošetřen. Zaplatíte a sestra vám pak řekne, že musíte počkat, protože paní doktorka, co má službu, si zrovna meje hlavu. Čekáte do čtvrt na osm, než si ji vyfénuje a předáte jí pacoše. Pacoš je přijat a protože nejsou místa, leží v noční košili do půl stehen nepřikrytej na chodbě, kde jsou ordinace, furt tam někdo courá a je tam zvenku průvan jaxviň, a čeká do jedenácti hodin až se uvolní někde na oddělení postel. Když jsme se dozvěděli, spadl nám kámen ze srdce, protože nám bylo jasné, že když pacoš samovolně přežil do těch jedenácti, tak že přežije i odborné lékařské ošetření.

 40. „Možná rozchodí i elektronické recepty a nebudu tam muset pro prášky vůbec.“

  Recepty já praktikuju tak, že zavolám, sestřička recept připraví a když se dostavím a uvidí mně v čekárně , tak mi je podá. někdy, když nestíhám, pošlu potomky. A’t si zvykají .-D

  S babiččinou obvoďačkou to máme zavedený stejně, recepty vyzvedávají děcka, staví se v lékárně a k babičce dorazí už s lékama v kapse.

 41. Elektronické recepty prý opět fungují, od minulého týdne ? Ale je to jakási partyzánština, asi z toho bude zase zle.

 42. Já si na zdravotnictví nemohu stěžovat ani v nejmenším. Navštěvuji, pravda, pracoviště v Praze, ale na čekání jsem si zvykla. Někde ráno udělají odběr a čekáte, až jsou výsledky, většina pacientů jsou totiž mimopražští. Jinde můžete toto absolvovat ve dvou krocích , jeden den odběr, další prohlídka. Měla jsem velice vlídnou lékařku, která věnovala pacientům čas a tak předpokládaná doba vyšetření 20 minut se někdy protáhla na více než hodinu. To pak je skluz neodvratný.
  Před rokem jsem byla na umření, dialýza na obzoru. A hle, zrušily se poplatky a můj zdravotní stav se, nikdo neví proč, nápadně zlepšil. Aspoň teď vím, co se o to zasloužilo.

 43. 47

  Komouši hlasovali taky proti. Společně s ODS 😀

 44. PArkování je kapitola sama pro sebe. 🙂

  Na karláku v areálu FN můžete vyložit pacienta a pak musíte vyjet z areálu a zaparkovat venku na automatech. Přitom třeba u oční kliniky není pořádně zastavit kde, je tam většina míst rezervovaná pro sanitky a ty dvě tři místa obsazený. Nemůžete ani počkat , až se to uvolní, protože pokud nestojíte na stáních, bráníte průjezdu.

  A když už se nasoukáte na nějaký to místo nebo to risknete a vlezete na stání pro sanitku, tak musíte : vyložit babičku, dostrkat ji po schodech do vestibulu a dlouhej kus po chodbě ke kartotéce, kde ji konečně můžete usadit na lavičku. VYpálíte ven, rychle vlezete do auta, prokličkujete k výjezdu a cestou se modlíte,a by bylo venku volno. Venku zaparkujete, nakrmíte automat a doufáte, že jste správně odhadli dobu parkování. Vrátíte se pěšky, vezmete od babičky doklady a jdete si stoupnout ke kartotéce.

  Jste-li objednaní na určitý čas, je třeba jen na tento proces počítat cca půl hodiny navíc.
  při odjezdu to absolvujete naopak – t.j. převezmete seniora od personálu, odložit u kartotéky,( blíž ke vchodu žádná lavička není) vyzvednout auto, vrátit se, zaparkovat, je li kde, vyzvednou babičku, došourat se s ní k autu, což chvíli trvá, naložit a uf, konečně odjezd.

 45. My máme nemocnici, do které patříme 45 km daleko a tu, co do ní nepatříme, 27 km. Zubaře tu máme tři, jednu dětskou zubařku a tři zubní techničky. Obvoďáků dostatek, u některých se čeká dlouho, u některých ne – jak si to každý dokáže zorganizovat. Specialisti jsou taky, na městečko s 5 tisíci obyvateli to jde. Všichni, včetně důchodců, jsou navyklí na dojezdy do nemocnice. A to jsou tady samoty, kam asfaltka nevede.

  Bída vypadá jinak.

 46. Dano,

  jelikož nejsou socani uvedeni mezi souhlasícími, asi byli taky proti.
  Ta moje poznámka vyjadřovala veselí nad tím , že ODS hlasovala stejně jako komouši.
  Neupadli kvůli tomu do debky ? 😀

 47. Já nemám problém dovézt někoho do nemocnice (ani odvézt), já nám problém s nemocničními procesy po dovozu 😉
  A někdy to může být vážné (u nás řešíme obvykle opakované mozkové příhody, sice nejčastěji s relativně lehkým průběhem, ale člověk nikdy neví) a pak mne lpění na lístečku a úplná pohoda personálu v horizontu desítek minut fakt štve.

 48. Halladine,
  myslím, že studiem nejrůznějších hlasování v nejrůznějších grémiích by se našla jakákoliv kombinace stran, hlasujících pro nějaký návrh. Ale ono se takhle lze zatvářit jako objevitel nějakých svinstev. Jinými slovy – Halladina nehodno! 😀

 49. Dano,
  čistě ze zvědavosti – počet obyvatel Fulneku se od toho minulého století zmenšil, zvětšil anebo stagnuje na stejné výši ?

  Jestli to v tom zdravotnictví není jako všude jinde – prostě je to v lidech. Pokud si doktor dobře načasuje objednané pacoše, ke skluzu docházet nemusí; bez objednávání „na čekačku“ je to vždycky horší… Zkušenosti mám naštěstí zatím jen malé; nejhorší byla u dětské očařky, kam se cpala mimo pořadí mamina se řvoucím potomkem – jako jediná naprosto neměla snahu řvoucího potomka jakkoliv utišit, naopak nervózně podupávala před dveřmi ordinace, jestli už konečně přijde na řadu mimo objednání.
  Dokážu si představit, že o placení za parkování nerozhodují sestřičky a doktoři, ale nějaký ekonomický manager… stejně jako o řadě dalších záležitostí. Možná by pomohlo, kdyby pacienti s negativními zkušenostmi neváhali podat stížnost.

 50. Zeptejte se u výrobce! Ale asi to neřekne. 😉

 51. Na mozkové příhody volat zásadně šípy. Vláčet pacoše s mozkovou příhodou není to nejlepší, co s ním můžete dělat. Šípy pacoše hned cestou napumpujou, což vy nemůžete udělat. A když si uvědomíte, že proces vychcípávání neuronů se už rozeběhl…

 52. 57 – Matzurko, myslím, že počet obyvatel je +-500, přesně se to dá zjistit těžce, neb se měnily spádové obce. Nicméně ten nárůst počtu zubních lékařů, navíc ve věkové skupině 30-45 let, je zarážející. Asi to ukazuje vývoj v péči o chrup a moderní techniku, která zachrání, co se dřív trhalo. 🙂
  Pokud jde o praktické obvodní lékaře, nárůst počtu o 1 je celkem přijatelný. Zajímavé je také rozšíření odborných ambulancí. A když se navíc ještě vezme v potaz zrušení obvodů a možnost volby lékaře kdekoli bez ohledu na bydliště… Prostě lékařská věda je tak pokročilá (díky bohu), že si generuje pacienty sama násobně…

 53. 36 dvd nečetl, ale nedivím se. Zato četl zdejší socialistický. Stačí vyměnit pár slov a je to jako když najdeš :

  § 92

  Rozvracení republiky

  (1) Kdo v úmyslu rozvracet socialistické společenské a státní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost republiky anebo zničit její samostatnost
  a) účastní se násilných akcí nebo hromadných nepokojů proti republice, jejím orgánům nebo společenským organizacím pracujících, nebo

  b) provádí jinou zvlášť nebezpečnou činnost proti základům republiky nebo jejím důležitým mezinárodním zájmům
  bude potrestán odnětím svobody na osm až dvanáct let.

  (2) Odnětím svobody na dvanáct až patnáct let nebo trestem smrti bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,

  b) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví více osob nebo smrt,

  c) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu nebo jiný zvlášť závažný následek, nebo

  d) spáchá-li takový čin za branné pohotovosti státu.

  § 98

  Podvracení republiky

  (1) Kdo z nepřátelství k socialistickému společenskému a státnímu zřízení republiky provádí podvratnou činnost proti jejímu společenskému a státnímu zřízení, proti její územní celistvosti, obranyschopnosti nebo samostatnosti anebo proti jejím mezinárodním zájmům, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.

  (2) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem,
  b) spáchá-li takový čin ve větším rozsahu, nebo
  c) spáchá-li takový čin za branné pohotovosti státu.

  § 99
  Poškozování státu světové socialistické soustavy

  Kdo spáchá některý z trestných činů uvedených v § 92 až 98 namířený proti některému státu světové socialistické soustavy, bude potrestán tresty stanovenými v oněch ustanoveních.

  § 100
  Pobuřování

  (1) Kdo z nepřátelství k socialistickému společenskému a státnímu zřízení republiky nejméně dvě osoby pobuřuje
  a) proti socialistickému společenskému a státnímu zřízení republiky,
  b) proti její územní celistvosti, obranyschopnosti nebo samostatnosti, nebo
  c) proti spojeneckým nebo přátelským vztahům republiky k jiným státům,
  bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

  (2) Stejně bude potrestán, kdo z nepřátelství k socialistickému společenskému a státnímu zřízení republiky umožní nebo usnadní šíření pobuřujícího projevu uvedeného v odstavci 1.

  (3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným podobně účinným způsobem, nebo
  b) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 za branné pohotovosti státu.

  Hanobení republiky a jejího představitele

  § 102

  Kdo veřejně hanobí republiku, Federální shromáždění Československé socialistické republiky, Českou národní radu, Slovenskou národní radu nebo jejich předsednictva anebo vlády, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo nápravným opatřením.

  § 103

  Kdo snižuje vážnost presidenta republiky, nebo kdo veřejně hanobí jiného čelného představitele republiky pro výkon jeho pravomoci nebo vůbec pro jeho činnost v životě politickém, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo nápravným opatřením.

  § 104
  Hanobení státu světové socialistické soustavy a jeho představitele

  Kdo veřejně hanobí některý stát světové socialistické soustavy nebo jeho čelného představitele, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo nápravným opatřením.

 54. NoName, musím projevit upřímnou soustrast, protože v současné době je Uherské Hradiště proslulé. Naše kamarádka si na cestě z Barborky zlomila kůstky v kotníku a tak jsme ji snesli na rukou na cestu, pak dojeli autem a odvezli ji do Břestku a ona pak pokračovala s manželem do Hradiště. To se stalo ve dvě hodiny po poledni a v deset večer ještě nebyl manžel zpátky. Když pak přijel, tak za střízliva popisoval personál, vzdálenosti, nezájem, nemožnost koupit vodu atd. Když se potom přiopil, tak už jenom nadával. A to je jako zlíňák zvyklý na leccos v Baťově fabrice na pacienty.

 55. NoName – 56 – meldonium ještě 31.12.2015 nebylo dopingem, od 1.1.2016 je dopingem a výrobce uvádí, že stopy se najdou ještě šest měsíců po aplikaci.

  WADA jsou zase jenom úředníci, něco vymyslí a pak teprve zjišťují, co to udělali. Takže, pokud se dá vůbec novinářům něco věřit, zavedli toleranční lhůtu, což mohli a měli udělat už předem a stanovili limit. Pro zasmání, novinář iDnesu uvedl limit koncetrace jako mikrogram na milimetr. Po připomínkách komentujících to opravil na mililitr, ale stejně nenapsal čeho. Mililitr slin, krve, moči?

 56. Schumi ad 62 – i to číslo paragrafu v podstatě souhlasí… 😀

 57. Právní stát…
  Sociální demokraté mlží kolem platby dluhu ve výši 337 miliónů korun bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi. Zaplatit musí do zítra. Strana pohledávku zatím neuznala, prohlásil ve středu Jiří Chvojka, mluvčí advokátní kanceláře Bělina and Partners, která ČSSD zastupuje.
  Úterní zběsilá jízda Šumavskou ulicí na pražských Vinohradech přijde policistu, který v opilosti naboural postupně 51 automobilů, draho. Způsobená škoda se zatím odhaduje na více než dva milióny korun, ale ještě se nepřihlásili všichni poškození. Policista však neměl povinné ručení

  Můžu se na něco zeptat jako naprostý laik? Když soud vydá příkaz k zaplacení a já opáčím že pohledávku zatím neuznávám, má to odkladný účinek, nebo jsou to jen takové ty advokátské pindy? To by bylo fajn. Že bych třeba posledního března jenom oznámil na berňáku, že daně mám sice takové a makové, ale že pohledávku státu vůči mě neuznávám, a tím by bylo placení daní vyřešené? To bych se možná stal i voličem čssd 😀

 58. ptakopysku, odpověď na Tvou první otázku bych to odlišil na variantu, že jsi vládní strana a variantu, že nejsi 🙂

  Rovnost pŕed zákonem už je také dávno passé 🙂

 59. Rozhodnutí odvolacího soudu nabývá právní moci dnem doručení poslednímu z účastníků. Žádná lhůta pro úvahu o neuznávání nebo uznávání tam není. Mohou použít tzv. mimořádných opravných prostředků, jedním z nich je dovolání. Ale rozsudek je vykonatelný. Takže Altner může, kromě jiného, požádat kteréhokoliv exekutora a ten rád, za svůj zákonem posvěcený bakšiš, oblepí třeba celé zařízení Lidového domu, navěsí plomby na veškerý nemovitý majetek dlužníka, polepí nebo převeze do úschovy telefon všech zaměstnanců a oni se budou moci obrátit na soud s vylučovací žalobou, že ten telefon je jejich osobní, Sobotkovi to můžou udělat taky.
  Blbcem je proto novinář nebo mluvčí advokátní kanceláře Bělina and Partners. Mluvčí je většinou advokátského hovna pára, protože skutečný advokát by si dal pozor na hubu, co z ní vypouští. Lhát může, ale dělat ze sebe vola, který nezná základy procesního práva?

 60. zločinče, proč by měla odpověď na první otázku mít dvě varianty podle povahy tázajícího se? Vždyť se jen zeptal, jestli se na něco může zeptat jako naprostý laik!

  Jinak souhlasím, že berňák rozlišuje, kdo je zrovna u moci. Viz odpouštění nedoplatků a penále přátelúm.

 61. Ovšem nejlépe je být současně stranou i berňákem.

 62. (35) Zkuste se někdy zamyslet, než se „vrhnete“ na trh.
  (67) Chvojka si může plácat co chce. Od toho ho mají. Ovšem, pokud oranžgutani nezaplatí, může na ně Altner poslat exekutora.

 63. No,
  musím říct, že představa všech členů ČSSD ve vládě, parlamentu i ministerstvech oblepených exekutorskou páskou mne nemálo pobavila 🙂 Sobotkovi by to vyloženě slušelo 😀

 64. 72-s tím, KOLIK by to stálo bez spoluúčasti jste začal vy.
  KOLIK ? O 100% víc, řádově ?
  Nebo to byla jenom řečnická otázka ?

 65. 69 Martine, když už, exekutor by mohl navštívit i členy strany. Jestliže jsou případy, že exekutor oblažil i příbuzné dlužníka…Mohou podat vylučovací žalobu.
  Ostatně se mi velmi zamlouvá představa, že politická strana by měla formu komanditní splečnosti. Předsednictvo by ze zákona bylo v postavení byli komplementářů. A nad to, každý člen strany by podepsal závazek, že za závazky strany ručí celým svým majetkem.

 66. 64 Martine, to nestačí? Mililitr něčeho? To je docela konkrétní. V porovnáním s tím, že podle zákona je trestné mít něčeho „množství větší než malé“, je to nepochybný pokrok a na opice, které teprve před zhruba milionem let slezly se stromu, když předcházející milion let tam marně hladaly tlačítko „banán“, je to slušný výkon.

 67. Dobrý den. Schumi, ad (76), jako byste si nepamatoval, jak blahodárný účinek na funkci trhu mají LLC, alébrž s.r.o., podobně a.s.

 68. Nikdo nemůže socany nutit, aby rozsudek uznali jako oprávněný..
  Kdyby ho uznali, nebyl by důvod podávat dovolání.
  Ovšem zaplatit musej.
  Na druhé je možné avelmi pravděpodobné,, že v případě úspěšnosti jejich dovolání prachy zpátky nedostanou, protože už nebudou.
  Tedy u Altnera.

 69. Neměli svoje finance svěřovat Svobodovi, Grossovi, Špidlovi, Paroubkovi, Sobotkovi … jejich problém. Samozřejmě i Rychetského, jakožto nejvyššího soudce v ČR.

 70. DVD,

  Nejde o žádné odhalení svinstva, Ale ODS i jiní se tak často distancovali od komoušů, například , že nebudou podporovat vládu, kterou by podpořili komouši, že mě každý případ takového společného hlasování pobaví.

 71. Pobavilo by Tě snad víc, kdyby hlasovali pro kvóty nebo jinej nebezpečnej nesmysl jen proto, aby hlasovali jinak než komunisti?

  Pokud jde o vládu, vůči takové vládě, kterou by komunisti byli ochotni podpořit, je třeba být ve střehu.

 72. Komouši občas jednají velice protržně. Dodnes si vzpomínám na scénku, kdy jsem přisedl ke dvěma zasmušilým pánům, zrovna když jeden lamentoval, že to by si ani kapitalisti nedovolili. Následně jsem se dozvěděl, že oba letité soudruhy právě vyhodili z Hallo novin.

  Jen jsem nahlédl do spodní hospody a dost jsem se pobavil, zvláště na téma hodný Stalin a zlý Hitler. Nejkrásnějí snad byl příspěvek 950, ze kterého vyplývalo přes veškerou snadhu diskutéra, že II. světovou válku vlastně začali Rusáci a Němčouři. A vo tom to je…

  U nás ve vísce jsou tři zubaři normální, jeden soukromý(podle jména tuším Armén), čtyři obvoďáci, dvě detské, lékárna, alternativní Mudr. léčitelka apod. Přesto pravidelně chodím na onen ruský prístroj, kterému se Martin tak rád chláme, a každoročně beru přípravek na imunitu od ruského pana prof. s poetickým jmenem, který prý pracoval i na nynější nejnovější dopingové droze. Vyšetření probéhá v rámci dlouholetého bártnu zdarma a medikament mi pašují za 20 EUR ze Slovače. Takže vlastně k doktorce chodím pouze pro předpisy na vakcíny. Kurňa, musím se nechat přeočkovat na klíšťata a žloutenku. Ňáko jsem pozabudol.

  Přímo z Milošova okolí vyplynulo, že tenkrát Zeman vůbec nevěřil, že přejde přes práh Lihového domečku. A s advokátem se dohodli bez problémů. Navíc si podali ruku jako chlap s chlapem. Bohužel se na grémiu do diskuse vmísil Jičínský, který cosi zpochybnil ještě před tehdejším rozsudkem. Po rozsudku právě spojená dvojice Špidla Bohoušek zahájili obstrukce a podle socanského hesla, že dluhy přece nikdo neplatí, a s úsměvem hleděli později i společně s Paroubkem do zářné budoucnosti. Po vynesení nejnovějšího rozsudku, který dal za pravdu advokátovi, byl prý Miloš ve velice dobré náladě. Bodejď by ne. Opět mu bez jeho přičinění ubyl jeden vroubek na pažbě a Bohoušek ze sebe opět udělal úplného blba.

 73. 83 Františku, kdy ta válka začala? Podle nějakého data v učebnici dějepisu? Byla sama chorobou nebo projevem choroby? Zčiatajasna, nebo důsledek hostoricky dlouhodobého řeězu příčin a událostí? Chápu, že politici si vyberou úsek dějin, který jim právě vyhovuje a nějak ho interpretují pro své potřeby. Jenže pro toho pro koho historie není děvka ve službách politiky, to má jiný rozměr.

 74. 78 nnickname, zajisté, že velmi blahodárné, tak jako všechny případy oslabující individuální odpovědnost, ovšem v dohledné době nelze předpokládat návrat do zlatých časů a obnovení vězení pro dlužníky.

 75. 70 a právě to naznačuje, kdo je reálným suverénem. Ten kdo rozhoduje o daních.

 76. My jsme se učili, že napadením Polska 1. září 1939. Ovšem už před tím byla řada událostí, které lze považovat za předehru – anšlus Rakouska, obsazení Sudet, protektorát. To jen tady, mlelo se to i jinde. Před tím Španělsko.

 77. Když už se tu válčí – II. světová válka byla vlastně už třetí. Za první světovou válku lze považovat sedmiletou válku v 18. století, kdy spolu válčily všechny rozhodující evropské velmoci. Bojovalo se v Evropě, Asii, Africe i Americe a padlo tam půl milionu lidí. Když vezmeme v úvahu, jak primitivními technickými prostředky k zabíjení tehdy v porovnání s dalšími světovými konflikty vládli a že počet i hustota obyvatel byly mnohem nižší, tak je to docela hodně.

 78. 85-ano, to je nesmírně tržní a pravicová analýza !

 79. >> maYda [88]
  Když jsem byl žáčkem na 1. stupni, tak oficiálně ve škole žádná II. světová válka neexistovala. Byla to přece Velká vlastenecká válka, jen tady byl trochu problém s jejím začátekm v létě 1941. Předtím nic důležitého nebylo, i když oficiální téze ražená po smlouvě Ribbentrop-Molotov, že západní imperialisté vyhlásili boj německé dělnické třídě se v té době už nenosil.

 80. Oficiálně možná ne, ale moje babička vždycky vzpomínala na tu první a tu druhou.
  Bylo to vcelku logický, protože obě zažila. Ani o jedné se neučila v dějepisu, maturovala, když ta první zrovna skončila.

  Babička ovšem stejně na nějaký oficielní výklady nedala, věta “ historie je služkou vládnoucího režimu“ byla jedním z jejich bonmotů a my, cháska neuctivá, jsme vždycky, jen jsme slyšeli “ historie..“ a už jsme dvouhlasně deklamovali „…je služkou vládnoucího režimu“

 81. maYdo, když už tu vzpomínáme na předchozí generace, tak si vzpomínám na dědovu frázi „v míru…“ – např. „v míru stála houska 2 krejcary“. Z toho je vidět, že mír bylo pro něj období před 1. světovou válkou. To meziválečné období bylo asi opravdu jen příměří.
  Co se vývoje od Velké vlastenecké války k 2. světové, tak k němu došlo někdy počátkem 60. let. Pochopitelně pakt Ribbentrop-Molotov byl nadále tabu (skoro jako Katyn). O paktu se v krásné literatuře prvně zmínil nejspíše Vladimír Neff (Královský vozataj, 1963), kde jej objasňuje jedna z postav (jejímž předobrazem byla manželka V.Neffa) způsobem mírně trapným.
  Válka v Pacifiku byla pak dlouho prezentována jako vedlejší, nepodstatná serie epizod a když někdy okolo 1965 vyšel v Dějinách a současnosti článek o bitve u Midway, tak si ten článek nadšenci ofotografovávali.

 82. 94 pasáčku
  já už jsem se kolikrát chtěl zeptat. Co to znamená, to úvodní zahýkání „muhee“ ? Obracíte se takto ke Rputi? Soudím z toho, že jste uvedl 93.

 83. skimici ano je to me zahykani kdyz vrazim do hospody

 84. V každém případě přeji hezký večer.I u Baltu bylo teplo.

 85. Šumi, mně je vcelku jedno, kdy nastala. Mně se hodně líbilo, jak jste tvrdili, že z jedné strany do Polska brutálně vpadlo nacistické Německo (nevím, proč si mnozí stále pletou fašisty a nacisty, byť jsou spolu s komouši z jednoho stromu list) a z druhé strany Sovětské Rusko, které si touto mírovou anexí vzalo, co mu patřilo. Historie prý píše, že válka začala vpádcem do Polska. Takže obě strany zahájili válečný konflikt.

  Buhehehe, nebylo by zajímavé to obrátit, jako že rudý agresor zahájil světovou válku, zatímco německý lid hledal pouze prostor pro své stále se rozšiřující občanstvo?

  DVD, ono se také nepíše, že bitva v Ardenách stála Němce zhruba tolik lidí i materiálu jako bitva u Stalingradu. Totéž se týkalo porážky v Africe. Svět chce být klamán a leckteří tomu tleskají. To jsou hodně pravicové myšlenky, že?

 86. Skimici, Pasáček píše Můhehe, já Bůheheh, protože standardní hahaha se nám jeví hodně obyčejné…… Občas tam má revmatická ruka ještě přidá na konec h, přestože tento pohyb od mozku nedostala. Já nikdy nebyl dobrý velitel…

 87. pasáčku
  kdybyste se tu někdy objevil, nedělal byste si z toho takový hýždě. Přesto, že je tu půlka rusky mluvících (mají obvykle i lotyšskou zkoušku), nijak jim nefanděj a nijak se z toho sousedství neradují.

 88. Ano, jedinou alternativou nebytí se Schultzem a Junkersem je být za Uralem.
  Kdo není s eurodebily, je s Putinem.
  Už by v Brně s tou vodou měli něco udělat.

 89. skimici hyzde si budu delat furt ale chapu ze to s sousedstvi je nocni mura.
  ja muzikum neverim a to jsme za ukrajinou , slovenskem a hradistem .

 90. Skimici, bohužel občas strčím čenich, kam bych neměl, a potom se nestačím divit. Pronásledují mne zážitky, o kterých mnozí čtou v románech nebo černé kronice. Ale s tímn se nedá nic dělat. Prý i společný vandr s mou osobou byl pro někoho nervy drásající záležitostí. Zrovna nedávno jsem potkal kamaráda, který mi připoměl, jak jsem ho kdysi na Vysoké Lípě přemluvil, abychom slezli do hladomorny(popř. rezervoáru na vodu. Voda tam samozřejmě žádná nebyla.) A on blbě uvázal lano. Byli jsme tam téměř dva dny, než nás osvobodili dederoni. Pak jsme navštívili potlach a následně leželi více jak tři hodiny ve strouze, aby nás neuchvátili policajti. A podobné drobnosti se mi dějí dodnes. I mezi našimi potentáty. Naštěstí to často končí alkoholovým posílením, které lidi sbližuje, a vše se v dobré obrací.

 91. skimici,
  ted jsem nepobral z jakeho sousedstvi nemají radost? Ti na lodích z ruského, ti v letadlech z americkeho, ti na pevnině z ruského, či z americkeho?

 92. Františku,
  blbost . Ardeny se se stalingradem vůbec nedají srovnávat. Stačí se na obě bitvy kouknout do wiki a srovnat počty vojsk a ztráty.,

 93. (99) Ono se toho nepíše dost. Třeba to, že nebýt logistické pomoci (a to hlavně přes Irán, ne přes Murmaňsk) s dopravními prostředky, vozili si sověti naftu pro tanky T 34 (opravdu dobré) na vozech tažených koňmi.
  (103) Hlavně když novou tajnou zbraní nevyřadili radary a američtí námořníci nekoukali zoufale a bezmocně, jak nedávno někdo fantazíroval v Černém moři. 😛
  (108) Americké je obvykle (vyjma Rudé baronky a podobných existencí) vyhledávané.

 94. 111 no jo AK ale co za nejaky turecky american, i bez tajne zbrane , pojme podezreni ze je ohrozen a netajne se zkusi branit ?

 95. Německé ztráty v Ardenách cca 100 000. U Stalingadu přes milion.

  Zřejmě to je důvod, proč se nepíše o porovnatelných ztrátách. Protože holt nejsou porovnatelné ?

  I když je možné, že německý voják byl v Ardenách 10xvětší než u Stalingradu. Pak by to třeba sedělo na objem ?

  Turecký američan se bránit v Baltu nezkusí. Na rozdíl od hrdinů od Špilase totižto ví, jak se to hraje a jaká jsou pravidla. Stejně tak jako ti ruští piloti.

 96. Co je vlastně nového v kotlince? Tady se trochu odeždilo.

 97. V Kotlince se všichni na plné pecky nazájem hanobí, aby si to užili, než to začne být trestné.

 98. „Česko neprodloužilo akreditaci dvěma ruským novinářům, Rusko protestuje a slibuje odvetu“
  Tuším, že přijdeme o zpravodajství od Karase.:-(

 99. 99 Františku, ale vždyť dnes už nikdo nepochybuje, že nejtěžší boje byly na západní frontě a na východní se jezdilo na dovolenou.

 100. 111

  Z celkového objemu britsko-amerických dodávek do Sovětského svazu bylo 22,6 procenta (asi čtyři miliony tun) odesláno severní cestou, 23,8 procenta (4,2 milionu tun) jižní a nejvíce – 47,1 procenta (osm milionů tun) – východní. (vladivostok)

  To jsem dosud netušil – nejvíc byl zmiňován Murmansk.

  To byl asi další důvod, proč Rusové nevypověděli Japonsku válku dřív – Japonci by mohli tyto dodávky narušit.

 101. Je třeba si uvědomit, že většina materiálu byla dodána až po polovině roku 1943, tedy až po vítězných bitvách u Moskvy, Stalingradu a Kursku. V polovině roku 1943 představoval například objem dodaných vozidel ve vozovém parku Rudé armády pouze 5,4 % celkového počtu, v polovině roku 1944 to bylo 19 %, 1. května 1945 32,8 % (58,1 % tvořila vozidla domácí výroby a 9,1 % kořistní vozidla Německa a jeho spojenců).

  Pro zajímavost: celkem Rudá armáda v bojích od roku 1941 do 1945 ukořistila na Německu a jeho spojencích 232 573 vozidel z nichž většinu zařadila do svého vozového parku.

 102. Dobré ráno vespolek,

  NoName,
  taky koukám, že mám asi vadný atlas – nějak ten Ural v blízkosti Norska či Švýcarska ne a ne najít… 🙂 No třeba se objeví, pokud se zrealizuje Brexit. Vyčkám a nechám se překvapit.

  AK,
  ad „Americké je obvykle (vyjma Rudé baronky a podobných existencí) vyhledávané.“ Jde-li o sousedství, jak se to prosím, fyzicky realizuje ? To jako že se nějaký stát sebere a utíká za oceán, aby sousedil s USA nebo co ? Stran NATO, ne všichni jsou v evropském prostoru schovaní pod „ochranná“ křídla… opět Švýcarsko, ale i Irsko, Švédsko, ba i Finsko (přes jisté historické zkušenosti) do NATO nepospíchají… a ve světle posledních dekád z toho taky nejsem nijak nadšená, rozvrtání arabského světa si vyžírá především Evropa. A chování členského státu Turecka v poslední době je už vůbec kapitola sama pro sebe (s Velkým bratrem za zadkem se to machruje…)
  A o Srbsku jde „vtip“, že chtějí do NATO jen proto, aby nebyli humanitárně bombardovaní…

 103. Tak nevím, nebylo by levnější ty tajné služby v Německu zrušit?
  Zatím to vypadá, že buď jsou tak líní, nebo si sedí na vedení…

  ……Do Evropské unie přichází daleko více nelegálních migrantů přes letiště než na bárkách přes Egejské nebo Středozemní moře. Podle analýzy evropské agentury pro ochranu vnějších hranic Frontex může přijít přes letiště až 1,2 milionu nelegálních migrantů ročně.
  Ti většinou přijedou do Evropy na legální vízum a už neodjedou. Tuto praxi chtěla Evropská komise zastavit už v roce 2008. Tehdy ale nenašla dostatek podpory u států ani u Evropského parlamentu…
  http://archiv.ihned.cz/c1-65246560-nelegalni-migranti-prichazeji-nejcasteji-pres-letiste

 104. No , stran sousedství s USA by mohli Mexičané vyprávět…Texas a Kalifornie původně patřili jim…
  A když jsem si přečetl Dějiny americké námořní pěchoty, tak na tom jihoameričané nebyli moc líp..

 105. 125-včera jsem po Barceloně s Atleticem přepnul na ČT2 a tam byl diskusní pořad s Pokorným. Seděla tam i novinářka Zlámalová a ta měla podle mne v této věci dobrý postřeh. Europolitici i národní politici level Merkel jedou už od fiskální krize v módu „bez alternativ“. Pokud někdo nesouhlasí s jejich řešením okamžitě a bez výhrad, je zpátečník, rozvraceč Unie a Putinův agent. Není přípustné ani uvažovat o jiných alternativách než nabízí tyhle „elity“.

 106. Zlámalová je dost dobrá. Taky jak do Lidovek vlezl Bureš, ona a Zrno okamžitě odešli.

 107. (125) Matzurko, tím jsem měl na mysli americké základny. Švýcarsko a Irsko jsou dost specifické příklady, Švédsko a Finsko už nějaké ty kontakty s NATO navazují. To „rozvrtání“ arabského světa znamená, že bez zásahů zvenčí by tam byl klídek, pohoda, idylka? Ono je to vše trochu složitější …

 108. 131

  Bez podpory zvenčí by si povstalci ani hubu otevřít nedovolili. A pokud jo, tak by jim kaddáfi rychle zatnul tipec. Což se mu celkem úspěšně dařilo, pokud se nezasáhlo zvenčí.
  Takže, ano , byl by klid.

 109. AK,
  no v Evropě rozhodně větší klid byl, nebo máš pocit, že ne ? Já totiž vůbec netrpím fixní ideou, že pokud je u nás docela dobře, tak bych náš způsob života musela cpát silou někomu někde jinde. Moje multikulti respektování je v tomto ohledu dokonalé 🙂 Ať si svůj domácí binec každý vyřeší doma po svém; IMHO smetí k zametání na vlastním prahu máme i tak víc než dost.

 110. Dobrý den. Na obranu AK bych si dovolil naznačit, že tvrzení „Ardeny jako Stalingrad“ vyslovili sami soudruzi generálové z OKW.
  O vojenské pomoci Sovětskému Svazu lze jistě diskutovat, zda byla dostatečná. Kolik stíhaček požadoval Stalin? 2.000 měsíčně? Imperialisté nebyli ochotní tyto minimální požadavky naplnit.
  Pokryškin by jistě létal lépe, kdyby Američané dodávali kvalitnější letadla. Z dodávek do SSSR lze zjistit, že USA nedodaly ani jedno letadlo typu F-86 Sabre.

 111. AK ohledně „Ardeny jako Stalingrad“ nic nenaznačoval, to byl František, nickname. 😉

 112. (134) Jo, klid byl. Před plyšákem takový fujtajblový, ale klid. Po plyšáku pár nádherných let, kdy zdaleka vše nebylo ideální, ale člověk měl pocit, že se to lepší. Velmi vzpomínám. S tím cpaním a necpaním souhlas, ale … Svět už je velmi značně propojen, takže možnost „necpaní“ je reálně trochu omezena. Zvláště také tím, že obvykle kam se nenacpe jeden, nacpe se neprodleně druhý, případně třetí. Proto obvykle zvažuji různé alternativy řešení i neřešení tu i onde a netrpím fixní ideou, že co nezorganizuje CIA a FSB, tak to vlastně neexistuje.

 113. To Schumi in re 87 – ano, to jsem se snažil naznačit (ač, jak správné Martin upozorňuje, nepřesnou formulací 🙂 )

  Spojenecké dodávky – byly hodně klíčové pro ruskou logistiku a letectvo. Oblíbená kritika kvality a množství dodávané techniky opomíjí fakt, že spojenci moc dobré techniky (z počátku) neměli (ač je historie třeba k P-39 nespravedlivá). A také to, že Murmanská cesta byla dost ztrátová záležitost…

  Za sebe si myslím, že by bez dodávek Rusko neprohrálo, ale byla by to krvavější záležitost…

 114. 135 nickname, nedodali F-86 Sabre proto, že je potřebovali v Tichomoří a chronotransport měl omezenou kapacitu.

 115. Ad (122) ano, odtud přišla obliba značky Tatra. Stroj určený do ruských zim, pro dobývání ruské země.
  (139) výmluvy kapitalistů neznají mezí.

 116. Stran dodávek do SSSR doporučuji Korespondence předsedy rady ministrů SSSR s presidenty USA a ministerskými předsedy Velké Británie za Velké vlastenecké války 1941-1945 (SNPL 1958). Pikantní je, že cílem této publikace bylo „…obnovení historické pravdy, která je tendenčně upravována uveřejňováním výňatků z korespondence v západních zemích.“ Byl to tenkrát bestseller a dopad na ty, co chápali psaný text zřejmě nebyl takový, jak vydavatelé očekávali.

 117. Není, já vidím dva nepopsané rozdíly. Počet obyvatel a způsob příjezdu do Prahy. A chybí mi tam vlajka Horní Adiže.

 118. Dobré dopoledne,

  Odpus’tte, že směšuju do debaty o světodění s nicotným tématem, ale už dva dny mi leží v hlavě jedna otázka :

  Kdyby v tom vtipu – lekci z logiky v minulé hospodě chlípník běžel za sestrou Matematikou a ne za sestrou Logikou, jak by to asi dopadlo?

  Ony totiž všechny logické kroky sestry Logiky jsou sice správné a vedou k žádoucímu výsledku, ale ten výsledek závisí na něčem, co nemůže ovlivnit – a to je rozhodnutí chlípníka, za kterou ze sester poběží.

  Kromě toho bych považovala za logické hlavně to, že dvě fyzicky vcelku zdatné ženské patrně přeperou jednoho chlapa. zejména když brání svou čest a neposkvrněnost 🙂 a že se tedy rozhodnou místo rozdělení na útěku s nejiístým výsledkem chlípníkovi natlouct.

  Ale zase je to hezkej vtip. 🙂

  A už nebudu prudit s takovými hříčkami, když jde o zásadní principy světaběhu 🙂

 119. Martine 🙂 – Tvůj nápad přepošlu. Nicméně si povšimni oblohy.

 120. maYdo,
  klidně pruď, mně ten vtip přišel taky „fousartej“. Ovšem proto, že se mi vybavil jeden starší a hlavně kratší – dotaz na Rádio jerevan „Je možná soulož v běhu ?“ a odpověď „Nikoliv, neboť žena s vyhrnutou sukní běží rychleji než muž se spuštěnými kalhotami !“.

  AK,
  můžu tě ujistit, že tak jako nevidím pod postelí či na hranicích Putina, rovněž nepodezírám CIA, FBI a KGB úplně ze všeho 😀 Dokonce nevěřím na ilumináty ani Nostradamovým proroctvím.

 121. Matzurko, tady je ještě skrytej fór v tom, že sestra Logika se sice chová logicky a správně, ale pro výsledek je rozhodující, co udělá chlípník. Kdyby se rozběhl za tou druhou, byla by sestra Logika se svou logikou v…však víš. 🙂

  ledaže by si sestra Matematika stihla při tom běhu spočítat, jak je to s rychlostí ženy s vykasanou sukní a muže s kalhotama dole 😀

 122. Skimici, ste ještě v tom … Pobaltí ?
  By mne zajímal Váš názor, resp. postřeh ohledně hotelů a výskytu mýdla vs. sprchového gelu. 😉

 123. 152 – Proč zrovna mýdlo? Jako strategická zbraň na mydlení schodů Rusům/NATO ( nehodící se škrtněte podle aktuální politické situace 😀 )

 124. NoName
  V Radisson Blu je normalni mydlo do ruky, pridelany gel ve sprse a na umyvadle osatka samponu a gelu a mlika atd. Pouzivam mydlo kusove a lahvicku samponu a ty jsou OK. Vsude je cisto.

 125. Mýdlo se mi taky zdá vhodnější, ne všude ho dávají. Takže OK.
  A Radisson Blu-takže co ušetříte na letence, dávate na hotely ? 😉

 126. 146

  Matzurko,

  Radio Jerevan nemá pravdu . Ženská s kalhotkama kolem kotníků je na tom úplně stejně , jako chlap se spuštěnýma kalhotama.

  Jedině že by chodila naostro 😀

 127. Martine TT, ani rakousko-italskou válku nikdo nepřipomínal… trapné! 😉

 128. Neobvykle mi prisly vedle minibaru dva preservativy a jedny spunty do usi…

 129. No Name ad 152- jako že sprchový gel se dává tam, kde je riziko ohnout se pro mýdlo? 😉 😀

 130. Jenom dva? Není to málo, Antone Pavloviči?

 131. OT: S dovolením ještě k ČSSD a Altnerovi: Kdyby poslali peníze přímo jemu, už nikdy je neuvidí, až vyhrají dovolání (jak naprosto přesvědčivě a logicky argumentují). Proto je teď raději pošlou jeho věřitelům. Zcela logické, není-liž pravda?

  Podívám-li se na to přísně logicky, pak to ovšem může — ale nemusí — být jen další dětinská obstrukce socialistů, stravitelná jen pro jejich voliče a průchozí pouze v té zdejší parodii na právní stát. Co však když tentokrát náhodou nelžou? Co jestli mají nějakou cestu, jak od těch věřitelů peníze získat zpět? A vůbec, kdopak vlastně těch 17 (či kolik) věřitelů je? Třeba mi k tomu nějaký právník bude umět říci více…

  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/socialni-demokrate-rozhodli-ze-penize-poslou-ale-ne-altnerov/r~6b9fa708021a11e6884d002590604f2e/

  Jo, a u Altnera mne v rozsudku zaujala další drobnost: Jako jeho bydliště je uveden obecní úřad v Třebotově… Co prosím znamená tahle finta?

  No nic, musím do terénu; případné komentáře si rád přečtu někdy později během dne.

 132. dvd, když jsi mě upozornil, tak ano a už to zjistili někteří přede mnou. Mám jen šestipalcový displej a díval jsem se nepozorně.

  I fixlovat se musí umět.

 133. 162 – nic nevím, ale ve zprávě se píše, že ČSSD má k dispozici exekuční příkazy.

  Adresa pobytu na obecním úřadě je běžným údajem lidí, kteří si chrání svoji osobu před exekucemi a chtějí tuto adresu využívat jako doručovací.

 134. Co kdyby bylo několik z těch exekucí „zvláštních“? Co kdyby po nabytí financí pan Altner tyto exekuce zpochybnil? Co kdyby je některá z vyšších instancí zrušila? Pan Altner v době nařízené soudní exekuce neměl prostředky na odvolání.

 135. Proč tyhle tance?

  ČSSD by nic nemělo být po Altnerových věřitelích. Nemají k nim žádné závazky. To je Altnerova věc, ne jejich.

 136. >> Zpátečník
  Já ty socanské tanečky příliš nechápu. To ti věřitelé mají dohromady pohledávky za 337 megakorun? Nebo se zaplatí jen podíl věřitelů a to dovolání se bude týkat toho rozdílu. A jak to bude s tím zaplacením onoho rozdílu? Lhůta končí dnes a o dovolání bude rozhodnuto až na sv.Dyndy. Ale třeba nějakého právnické génia (Zdeněk Jičínský ?) napadne notářská úschova nebo něco podobného. -Mimochodem, týdeník Euro rozebral v posledním čísle celou kauzu Lihový dům a tak se např ukazuje, co znamená, že chce Altner podíl za nájmu. Temné náznaky, že ten podíl chce ad infinitum není než rafinovaná lež. Na druhé straně mne překvapilo, že jediný předseda ČSSD, který se pokoušel s JUDr.Altnerem dohodnout – byť trochu po svém – byl Jiří „dluhyseneplatí“ Paroubek. Ostatní předsedové to nechávali vyhnít, včetně M.Zemana, který – jsa konfrontován s důsledky smlouvy – pravil dle Richarda Falbra „Kterej debil to podepsal?“

 137. Dotazů je několik, ale bez znalosti dokumentů se nedají odpovědně odpovědět. Co kdyby? Na každou konkrétní situaci je zákonný postup.

  maYdo, co takhle postoupení pohledávky?

 138. Pro ČSD jde o marginální částku. Každý politik zaplatí padesát, každý člen sedmičku a je to vyřešené. Mohou domluvit nasměrování odměn ze zakázek na předsednictvo, a mají to doma cca do měsíce.
  Srovnejte např. náklady pro živnostníky na zavedení EET. Nebo náklady, které musí zaměstnavatelé platit měsíčně Sobotkovi místo dělníkům.
  Jenže když jde o jejich peníze, soudruh nezná soudruha a každý chce být v Panamě.

 139. ČSD už nejsou, nickname. Už jenom ČD a ŽSR.

 140. 168 ano to je moznost , ovsem oznameni o postoupeni , jednostrane zapocteni , do dnesniho vecera ?

 141. tedy ja bych volil nejakou soudni uschovu pokud lze

 142. Ano, je to demonstrace toho, že oni (ČSSD) prostě můžou jednat jinak.
  Výsměch všem, kteří nesmí jednat jinak.

 143. Podle mne nelze. Rozhodnuti je pravomocne a tecka.
  Kdyz Vam vypali financak nejake dane a penale, se kterymi „zasadne nesouhlasite“, ale nabylo to pravni moci… Nemate jinou moznost nezaplatit ve stanovenych terminech, nez se dohodnout s financakem (veritelem).

  Pokud nejste strana u moci, samozrejme 🙂

 144. Strana u moci … Když si nedokázala pohlídat ani soudní rozhodnutí …
  Oni jsou i jako gauneři nahovno.

 145. Ne, České dráhy a Železnice Slovenské republiky. 😉

 146. Mozna mne Martin vyvede z omylu, samozrejme… Navic podle mne CSSD neni nic do toho, ze ma Altner na krku veritele.

  Mimochodem, jestli Altner dluzi veritelum, tak nejspis kvuli tmu, ze mu CSSD nezaplatila a samozrejme mu na tom nabehly uroky a penale. Takze by bylo znacne svinstvo, aby soud CSSD penaly odpustil).

 147. pasáčku, postoupení mohlo proběhnout už dříve.
  Já takhle řeším řadu věcí mých klientů. Když je znám odběratel nějakého neplatiče, tak se mu prodá pohledávka pod cenou a on si ji započte. Odběratel vydělá, věřitel dostane aspoň něco a dlužník je nasraný, protože ty peníze už viděl v kešeni.

 148. zločinče nevyvedu, viz moje 168. Nevidím doklady, neznám odpovědi.

 149. ČSSD x Altner x respektování práva – je případ smutný. Je to ostuda ČSSD, příklad arogance moci a nejhorším důsledkem bude k absolutní ovládnutí ČR Babišem.

 150. V rozhlase jsem zaslechla, že ty exekuce mají přednost před Altnerem, ČSSD jen musí ověřit, že exekuce jsou platné. A taky prý mimo jiných jsou mezi nimi dva FÚ a advokátní komora.

 151. martine mohlo dojit k postoupeni , proto pisi oznameni o postoupeni a jednostrane zapocteni do dnesniho vecera.

 152. ČSSD se jeví jako naprosto nesolidní obchodní partner a je s podivem, že jim kdokoli dává důvěru svým volebním hlasem.

 153. Já na to školy nemám, ale kdyby se A. obrátil na toho exekutora, který po něm chce nejvíc peněz a zadal mu zakázku, tak v pondělí může být celý Lidový dům oblepený cedulkami.
  Když to zadá jinému, tak se s kolegy exekutory jistě rád dohodne.
  Však on to nakonec někdo rád zaplatí, obávám se, že ČSSD to nebude, tohle už si zařídít jistě uměj.

 154. Kdesi jsem zahlédl, že i Altner tu pohledávku komusi prodal.
  Ono není vyloučeno, že kdyby ČSSD Altnerovi zaplatila, tak peníze zmizí, a čssd bude muset zaplatit podruhé.
  Ostatně – fakt si myslíte, že ČSSD si našla úplně blbé právníky ?
  No a ten poslední rozsudek opravdu nevypadá na to, že by čssd měla soudnictví pod palcem, a soudy dělaly , co si čssd zamane 🙂

  Takže s tou arogancí moci bych šetřil.

 155. No a pokud jsou na Alnera platné exekuce, je naprosto v pořádku, když je čssd zaplatí a odečte z platby Altnerovi.
  Nenechávejte se ovlivňovat nesympatiemi k levicové čssd a posílat objektivitu do háje. 😀

 156. Honzo,

  Liďák nepatří přímo ČSSD, takže oblepit ho není tak ůplně lehké.

 157. Postoupení pohledávky – no, já přesně nevím, jak funguje. Kdo pohledávku postupuje a komu. Ani neznám přesný obsah pojmu.
  Může se na tom dlužník a věřitel dohodnout nebo se nařizuje soudem, že věřitel nezaplatí dlužníkovi ale jeho věřitelům, kteří u něj mají dluh?

  Já jsem vyrostla v tom, že dluhy se dělat nemají a když už si člověk musí vypůjčit, má peníze vrátit co nejdřív a dodržet všechny dohody a závazky. A že si má hlídat, co má zaplatit a platit včas. TAkže mi tyhle finesy jsou poněkud cizí.
  Moji blízcí – rodina, kamarádi, sousedé jsou na tom vesměs podobně.

 158. 188 – no, vyjadreni sobotky nebylo, ze by srazil to, na co mu budou predlozeny exekuce a zbytek Altnerovi zaplatil… 🙂

  To neni o sympatiich, ale na zaklade informaci tak, jak jsou prezentovany.

  187 – nerozumim. Rozsudek by mel obshaovat cislo uctu, kam se ma zaplatit. Jaka nejistota, ze budou muset zaplatit podruhe?

 159. 191

  čssd třeba zaplatí Altnerovi, a ukáže se někdo, kdo prokáže , že mu Altner pohledávku za ČSSD prodal.
  A že tedy peníze patří jemu.
  A to, že čssd zaplatila už jednou je jejich problém.
  Tyhle záležitosti jsou komplikované, a prase aby se v nich vyznalo. A v tom, jak by rozhodl případný soud taky 🙂

  Jednou 340 melounů čssd s problémy přežije. Kdyby měla platit ještě jednou…..
  A předpokládám, že kdyby peníze přišly na účet Altnerovi, tak se ztratí, a už je nikdo nedohledá.

 160. muhehe – ano advokat Altnera to jasne rika .
  Podle sebe soudim tebe 😮 a kdyz ma zkusenosti CSSD s tim ze „se penize strati a uz je nikdo nedohleda“ tak se zakonite boji aby se to nestalo 😀

 161. (162) Nějaká paní profesorka Winterová z PF UK píše v dnešních Lidovkách, že soud nebo exekutor by něco takového mohl oranžgutanům nařídit, aby platili někomu jinému, ovšem oni sami mají platit Altnerovi a nekecat.

 162. ale prece to tu uz odbornik , bez ktereho by se mistni slechticna ani nevys…., napsal.
  jsou moznosti kdy by mohli zaplatit nekomu jinemu , nebo zaplatit pohledavkama ( zapoctem ).
  Bez podkladu asi neurcime zda je maji. Asi nejake maji ale urcite se nebudou tykat 320 mio

 163. 153 to si dovolili dost, lítat kolem amerického torpédoborce v blízkosti Kaliningradu. To je bezprostřední útok na americkou suverenitu.

 164. Ono pokud straníkům na straně skutečně záleží, každý složí nějakou tu tisícovečku, placení funkcionáři, poslanci pár desítek tisíc a je to v suchu (už to někdo navrhoval).
  Nemají přece stranu jenom na dojení ?
  Zde má ČSSD skvělou příležitost ukázat, že to, co naordinovala jiným zvládne i sama, a se vztyčenou hlavou.

 165. Schumi 199,
  jak to ti Rusové dělají, že se furt přibližujou…? 🙂

 166. No a teď se ukáže, že má ČSSD v internetovém bankovnictví nízký denní limit pro platbu …

 167. Rputi, nepřečetla jsi všechno.
  Vyplacení věřitelů, kteří vůči právníkovi uplatňují pohledávky zhruba ve výši 20 miliónů korun, by podle Veselého nemělo brzdit peníze pro samotného Altnera.

  „To na to nemá vliv, oni samozřejmě budou muset plnit podle exekučních příkazů věřitelů, kteří to uplatní, takže jim vypořádají ty pohledávky, které jsou pravomocné a které jsou přiznané a nárok na to má ten věřitel. A zbývající část nemají právo zadržovat a měli by zaplatit,“ poznamena

  Zbývající část……..

 168. že si ten Alter nevybral nějakého tvrdšího a erudovaného právníka, podle té diskuse jich musí být plno. Tenhle se nakonec shodne s ČSSD, no fuj!

 169. Honzo,

  pokud exekkutor oblepí Bohuškovi sesli a stůl, a ledničku, co v ní má slivovici, velkej kšeft by to nebyl. 😀
  Mnohem účinnější by bylo obstavit socanům účet . A k tomu možná dojde- minimálně k pokusu, pokud socani neudělaj nějakou protiakci.

 170. …pokud socani neudělaj nějakou protiakci…
  Představa vedení čssd, jak u pokladny v pražské pobočce FIO banky ládují hotovost do štrozoku, aby exekutoři na účtu nic nenašli, je velmi malebná!

 171. Jaká je tržní hodnota Lidového domu ?
  Nedá se prodat a jít do skormnějších prostor ?

 172. NoName,

  každé peníze z prodeje jednou skončí. lidový dům vydělává snad desítky miliónů ročně na nájmech.
  Není to zdaleka jen administrativní prostor pro socanský UV.
  kdesi jsem četl “ Pokud nějaká rodina měla dům v Praze,a neprodala ho, má ho dodnes.
  Pokud ho prodala, většinou nemá nic.

 173. A jejejeje!
  Tak Iráčani se namlsali, první skupina se dosud nevrátila, takže je šance, že si je tam Němci nechají. Zřejmě tak to vyhodnotila další skupina…

  „Dalších šestnáct křesťanských uprchlíků z Iráku, které před několika týdny přijala Česká republika, se chystá zemi opustit. Právu to ve čtvrtek potvrdil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Jde o uprchlíky umístěné v Brně. Podle neoficiálních informací Práva se chystají do Německa…“
  http://www.novinky.cz/domaci/400514-dalsich-16-iracanu-odjizdi-z-ceska-asi-take-do-nemecka.html

 174. Dobré odpoledne… Tak aspoň něco potěšujícího v celkově tristní situaci – dnes na Národní třídě v budově Aka-dej-mi-je Bědátorství proběhlo národní finále 23. ročníku Expo Science AMAVET (Asociace pro mládež, vědu a techniku). Tedy středoškoláci.
  Tak to ještě není tak hrozný, najdou se mladí, co ve volném čase se věnují vědě a technice – a musím říci, že některé ty projekty byly velmi zajímavé. Ty projekty jsou tam vystaveny až do zítřka a zítra ve 13 hodin proběhne slavnostní vyhlášení výsledků a cen. Takže kdyby měl někdo chuť a zájem se tam podívat, je to ve druhém patře, sál 207.

 175. Zajímalo by mě, jak se k nám ti Iráčané dostali .. S vizem, anebo bez víza ?
  Pokud s vízem , tak šengenským, a můžou se nějakou dobu toulat po EU…..

 176. 2 dvd ad 141 – snad nechceš naznačit, že se jedná o jednu a tutéž fotku s trochou editace v nějakém tom grafickém editoru… No, když díky podobné editaci může jeden vyfásnout 28 let natvrdo, druhej se díky editaci zas stane prezidentem jedné zajímavé zemičky, tak se to někomu rozhodně vyplatí… To je něco jako ty nezvratné důkazy, co je nikdo nikdy neviděl?

 177. 164 — Martine, díky za odpovědi. Takže stačí takhle jednoduchá finta? Myslel jsem (coby právní laik a nevyléčitelný naiva), že bydliště na obecním úřadu funguje tak leda v rozměrech Vency Vohnouta, který se tím snaží vyhnout uhrazení splátek za plazmovou televizi, zatímco jde-li o miliony a částky řádově vyšší, nóbl dlužníci užívají nějakou lepší sadu triků…

  167 — O to, kdo vlastně jsou ti Altnerovi věřitelé, jsem se prosím zajímal z následujícího důvodu: Samozřejmě argumentace ve stylu „Hele, Franto, těch sto tisíc, co vo nich furt meleš, ti nedlužim a taky nikdy nedám, ale slyšel sem, že dlužíš padesát tisíc támhle Pepovi, a tak je zaplatim jemu,“ mi připadá dokonale nepřijatelná. (Cosi jiného by snad bylo odkoupit od Pepy pohledávku a tou zaplatit Frantovi…) Socialisté tedy mohou býti vedeni třemi krásnými motivy:

  1) Altruismem. Přeci nestrpí, aby se sociálně potřebným exekutorům žaludky svíraly hlady, zatímco se ňákej nenažranej advokát cpe.

  2) Pomstou. Když už my sociálisti musíme platit, tak hlavně jakživ ne Altnerovi!

  3) Snahou se zhojit. Jestliže už dlouhá léta stáli před celkem reálnou vidinou prohry a tudíž placení, třeba si za tu dobu dokázali vůči Altnerovi vyfabrikovat nějaké více či méně fiktivní pohledávky.

  A právě kvůli tomu poslednímu bodu jsem si říkal, že bych věru rád věděl, kde se ti Altnerovi věřitelé vůbec vzali.

 178. 216
  Jsou mezi nimi dva finanční úřady a Advokátní komora 🙂

 179. ČSSD v roce 2001 práskla Altnera Advokátní komoře, že má vůči ní přemrštěné nároky. Advokátní komora zahájila na základě tohoto udání kárné řízení, kde zprostila Altnera podezření, že od ČSSD žádal nepřiměřenou podílovou odměnu a nepřiměřenou smluvní pokutu. To bylo potvrzeno i odvolacím kárným senátem.
  Aby však Altner nevyvázl jen tak, tak mu bylo dáno za vinu, že porušil zásadu advokátské mlčenlivosti vůči svému klientovi, tj. ČSSD, a dostal pokutu ve výši 100.000,- Kč. To je ta pohledávka ČAK.

 180. Ono je docela pjekné tvrdit, že socani měli Altnerovi zaplatit, jenže on chtěl 20 miliard
  A přece jen, mezi 20 miliardami a320 melouny je jistý, ne úplně zanedbatelný rozdíl.

 181. OT – Na idnes právě teď probíhá přenos Klausovy přednášky a debaty na VŠFS.

 182. V 90. letech byl téměř šest let správcem zkrachovalého podniku OSAN (bývalý obchodní podnik se stroji a nářadím), v roce 2000 jej konkurzní soudce na nátlak věřitelů odvolal. Podle tisku si věřitelé stěžovali, že místo toho, aby platil jim, vedl nesmyslné spory, za které spřízněným advokátům zaplatil přes 100 milionů korun. Jako správce OSAN Altner údajně podal 30.000 žalob na různé, i nepatrné pohledávky. List Deník v roce 2007 napsal, že těsně předtím, než jej soud odvolal, Altner většinu pohledávek prodal za milion korun slovenské firmě Ecomedia. Ta vzápětí všechny žaloby stáhla a požádala o vrácení soudních poplatků a podle listu tak dostala deset milionů korun. Podle dostupných informací soud v minulosti rozhodl, že Altner musí OSAN vrátit pět milionů korun. Server Aktuálně.cz dnes napsal, že Altner OSAN nesmyslnými žalobami připravil o zhruba 150 milionů korun.
  – Podle médií měl Altner jako správce OSAN úzké vazby na pozdějšího místopředsedu ČSSD a ministra financí Iva Svobodu a jeho spolupracovnicí Barborou Snopkovou (oba byli později v jiné kauze odsouzeni k několikaletému vězení), kterým zprostředkovaně zadal výnosnou zakázku spojenou s OSAN.
  – Od roku 1997 Altner zastupoval ČSSD ve sporu o vlastnictví pražského Lidového domu. Mandátní smlouvu o zastupování s Altnerem dojednal Ivo Svoboda a podepsal ji tehdejší předseda ČSSD Miloš Zeman (později ke smlouvě údajně přistoupili právníci Zdeněk Hájek a Václav Halbich). Altner (se společníky) vyhrál pro ČSSD spor se státem v roce 2000 a od té doby se se sociální demokracií pře o odměnu za vykonané služby – ve čtvrtek pravomocně na straně vysoudil přes 337 milionů korun.
  – Kvůli sporům s ČSSD Altner čelil trestním oznámením a stížnosti u České advokátní komory (ČAK).

 183. čelil a zřejmě učelil.Takže je otázka, kolik jich bylo účelových…

 184. 220 — Nojo, škoda, že zrovna mám mizerné připojení…

  221 — Děkuji za informace, Halladine. Ač jsem si mezitím leccos musel zkorigovat, můj výchozí dojem v zásadě přetrvává: Svůj k svému. Všechno to jsou překrásně barvité historie…: Bamberk, Machovcem vlastnoručně sepsaná smlouva, Baštův kufřík, olovo, ministr Ivo Svoboda nezapomenutelný jakožto strůjce a prakticky jediná kořist akce Čisté ruce, věřitel s prostřelenou lebkou, pád s posedu… Byla to veliká doba! A na jejích pevných základech nyní dále a s nepřerušenou kontinuitou staví naše proevropská, prounijní ČSSD, neochvějný to zastánce veškerých lidských práv…!

  Historie NSDAP i přidružených organizací je předmětem živého zájmu čtenářstva ještě po osmdesáti a více letech, možná právě díky svému úžasnému koloritu. Věřím, že eskapády ČSSD, vyznačující se nezaměnitelnou elegancí, budou zaměstnávat historiky i čtenáře ještě desítky let poté, co budou poprvé zevrubněji prozkoumány… K tomu však bohužel zatím je daleko.

 185. Za případné histerické chyby se omlouvám. Šak on je někdo opraví. Druhá světovka opravdu není šálkem mého čaje. Spíše sbírám zajímavé názory a ty dávám v plen.

  203 Super!!!!

  Přátelé, kde bych !zdarma! zjistil, kolik má na sobě exekucí můj věčně ožralý soused? Nějak se v tom přestává orientovat a já bych si nerad zvykal na nového souseda. Tohohle znám alespoň od malička. Na druhou stranu do něj nechci investovat další finance, neb např. jen na pivě mne vloni stál cca 1500 Kč. Další částku získával psím pohledem a tím, že tvrdil, že nemá na jídlo. Mou slabou vůli zná. A já zase věděl, že co mu nohy dovolily, spěchal nakoupit nezbytné životní potraviny – pivo a cigarety. I toho kocoura obral. To, když jsem ho náhodou načapal, jak si vaří guláš z mnou jeho kocourovi věnované konzervy pro kočky (ještěže jsem k němu o chvíli později nešel na oběd). Od té doby raději kocoura vyplácím přímo.

 186. Přátelé, vždyť my přece máme zloděje, podvodníky a oligarchy rádi. Sami jsme si je zvolili a volíme. Samozřejmě ani Miloš nebyl výjimka. V jeho případě bych dodal, že byl vždy dosti naivní a stářím se to zhoršuje. (pořád si ale myslím, že je to mnohem lehčí než u Kharla). Vlastně se z celé plejády našich vůdců vymyká jenom Klaus, kterému to nedovolila Livie (takže seknul alespoň zánovní chilské pero). Jinak všichni měli oplétačky se zákonem. Prostě je to v nás jako v koze.

 187. Taky nerad 🙂
  Po návratu do kotlinky sednu do auta a z rádia na mě chrčí informace o jakýchsi podvodnících a placení a tak. Zase doma 🙂

 188. Karle, já vím. Já nerad především Babiše, se kterým jsem měl během své pouti mezi ingrediencemi co do činění. Zanechal v mé dušičce velmi nezapomenutelný dojem, který oba jmenované mnohonásobně převyšuje.

 189. Advokátní komora řekla, že má Altner právo na odměnu v domluvené výši, a že stížnosti socanů nemají váhu.
  Asi v tom smyslu -neměli podepisovat, a když podepsali, ať se nedivěj 🙂

  Na druhé straně komora řekla, že advokát nemá právo vytahovat na bývalého klienta věci, které se dozvěděl jako jeho advokát. A zveřejňovat je.
  Něco jako porušení lékařského či zpovědního tajemství. Za to dostal pokutu 100 000.
  Prostě za kažení prestiže stavu.

  V žádném případě se nejednalo o podlézání socanům.

  Já mám dojem, že to celé má na svědomí Ivo Svoboda, a že byl s Altnerem vypečená dvojka.

 190. No, tak jsem se vratil z cest… Tak, zatim nic nenarusuje muj pocit, ze CSSD ma Altnerovi zaplatit a nekecat. Maximalne mohou strhnout cast, na kterou maji exekutori Altnera narok, samozrejme na zaklade nejakeho soudniho prikazu ci rozhodnuti.

  Na mem nazoru, ze vyjadreni „proste nezaplatime“ je hezkou ukazkou arogance, nemenim nic.

 191. A stačilo, aby jim žádná banka nepujčila a byli by v exekuci!

 192. quivisi, to si zase nemyslim. Vzhledme k blizkosti k financnim toku na urovni vlady i krajskych zastupitelstev se jedna o velmi bonitniho a nerizikoveho klienta…

 193. Shrnutí Klausovy debaty na idnesu zde:
  http://zpravy.idnes.cz/prednaska-vaclava-klause-o-migracni-vlne-na-vsfs-ftt-/domaci.aspx?c=A160414_144916_domaci_jkk

  Exprezident jde z konference do konference a vše sleduje z nadhledu ze své řiditelně vzducholodi. Líbilo se mu na konci, kdy na dotaz, co je potřeba udělat k zastavení migrační tsunami, řekl, že stačí k tomu říct 2 písmena – N a E . Vše ostatní je technická záležitost bezpečnostních a vojenských expertů, kteří potřebná řešení znají velmi dobře.

 194. 237 Niko
  Klaus stárne. Nelíbí se mi jak žongluje se slovem Evropa.
  „Podle Klause zažila Evropa radikální změnu, jejíž kořeny sahají ke „kulturní revoluci“ v 60. letech. „Nemáme zkušenost s migrací jako bývalé koloniální velmoci. My jsme jinde než západní Evropa,“ řekl Klaus v souvislosti s odlišným pohledem na migrační krizi mezi zeměmi EU.“
  Prostor Evropa je nutno vnímat vcelku i s jeho historií. S odhlavením krále a královny, s Napoleonem, Hitlerem, Gottwaldem, Kościuszkem (i Bilakem) a podobně.
  Klaus nemístně překrucuje fakta. Z Evropy se masivně emigrovalo, a Státy jsou toho živým připomenutím. Snad se brzy osídlí i jiná planeta, neboť Evropa dostihla i ty Státy. Jak rakovina.

 195. Niko,
  obávám se, že v článku není ani polovina toho, co Klaus řekl.
  Ono je ale kupodivu, že o tom vůbec přinesli zprávu (zřejmě díky Pleslovi) a že to svému šéfredaktorovi povolili…

 196. skimici, 239,
  to, že na migraci „není nárok“, myslí V.Klaus poněkud jinak.

  Lépe by bylo říci, že „emigrace není nároková záležitost:“
  T.j. – emigrovat, v místě příjezdu si sednout na zadek a natáhnout ruku „teď se o mně postarejte!“
  Nikdo z těch, kteří emigrovali do Ameriky tam nejel s představou zajištěného živobytí a odjížděli tam většinou bezzemci a chudí, kteří doma neviděli žádnou perspektivu. A uspěli jen ti, kteří byli ochotní tvrdě pracovat.
  Což v současnosti není ten případ ani náhodou!

 197. 241 Rput
  Nepolemizuji ve svém 239 přece s „migrací“ a „nárokem“.

 198. skimici,
  doufám, že nepolemizuješ s pojmem „Klaus myslí“!!!! 😀 😀 😀

 199. ptakopysku
  samozřejmě že ne. Mám ho úpřímně ve velké úctě a proto mě mrzí, že se uchyluje k takovým zkratkám, vlastně implantovaným těmi, proti kterým vystupuje. Je to imho jedna z jeho mála inkonsistencí. Proto jsem reagoval.

 200. Skimici, polemizovat s tímto shrnutím se moc nedá. Dějiny jsou kontinuální záležitost a rozhodně bych se nehádala, kdy a kde přesně co začalo. Klaus sám v té debatě mluvil o Gassetově knize Vzpoura davů, napsáno 1930. Úpadek rozežrané společnosti bude asi dost zákonitý.

 201. Tak jsme se dnes v našem degustačním klubu chvilku bavili na téma „psychologie davu“, „vyvolávání fám“ a „politická demagogie“.
  Ad psychologie davu – představte si srocený dav před staroměstským orlojem, kde všichni čekají na tu klasickou podívanou. A pár minut před tím extempore se jeden člověk v tom davu obrátí, ukáže např. na Týnský chrám a velmi nahlas pronese – „hele, vidíte to?“
  A další průběh je velmi zajímavý. A lze na něj nazírat z hlediska kvantové mechaniky, na základě poruchového počtu. Protože tato porucha se začne šířit davem jako vlna a polovina zúčastněných bude potom tvrdit, že okolo toho Týnského chrámu se něco divného opravdu dělo (třeba něco jako UFO) a budou tomu věřit, protože to „opravdu viděli“! A nějaké to očekávané dění na orloji jim bude totálně u prdele.
  Ten kamarád to demonstroval na případě svého kolegy, co v hospodě „hubu nezavřel“ a jeho další kamarád, kterej toho měl plný zuby, jen stručně pronesl – „hele, všimli jste si těch dvou fízlů, co seděli támhle u toho stolu pod televizorem, a zapisovali si, co Jirka říká?“ – Druhej den byli všichni přesvědčený, že tam ti dva fízlové opravdu byli, opravdu si zapisovali – a že Jirku čeká průser. A doplňovali detaily, o kterejch se původnímu iniciátorovi akce (kterýmu ty věčný blbý kecy lezly už na nervy) ani nesnilo.
  Tak tolik zatím k psychologii davu a k „očitým svědkům“ – k dalším dvěma tématům pokračování možná příště…

 202. Skimici, nezapomeň, že je to „vejcuc“ a kdo ví, jak autor (česky moc neumí) Klausovým myšlenkám porozuměl.

 203. 247 máš pravdu Karle
  zkusím si to někde najít a poslechnout a potom reagovat.

 204. Skimici, zas to nepřeceňujte. Já jsem to chytla od konce Klausova úvodního slova, ale můžu říct, že nešlo o nic zásadního. Neformální debata v akademickém prostředí, kde si Klaus libuje a kam ho pozvali jeho příznivci.

 205. Oteplovači
  řekl jsem své v 239 a přitakal Karlovi a si to přečtu a potom možná něco doplním.

 206. Přečetl a přestože dokonce uvádí „vysvětlující“ či „terminologický“ odstavec „3. Může Evropa přežít?“, načichl tím. Tenduje k abstrakci „Evropy“ coby subjektu a přejímá (ač vysvětluje) terminologii.

 207. A nebudu k tomu už nic dodávat ani dodiskutovávat a za to se předem omlouvám.

 208. PeSi 250,
  nejspíš si dělal starosti, aby nezapadlo. Tedy to přiznání. A příležitostně ho otře Amíkům o ústa…

 209. 233 Také jsem si všiml. Díky tomu, že neznám datum dotyčného narození, se mnou nechtěl naštěstí server spolupracovat. Přesto díky za ochotu. Link jsem uložil s tím, že za hocha částku možná uhradím. Jsou to vlastně tři piva. Ne druhé straně si myslím, že je někdy lepší nevědět.

 210. Tak já už taky jen „připodotknu“, že je těžké napsat článek bez jistého zevšeobecnění a že navíc to zevšeobecnění je dost platné. Vyjímek je málo, dalo by se snad jen vytknout, že do té Evropy evidentně není počítáno Bělorusko, Ukrajina, Rusko, Moldova a Kavkaz, které do ní geograficky patří. Nebo Řecko, které moc neláká, ale promptně posílá dál.

 211. Petře,
  ono jde o fůru peněz, takže se dělá to, aby se přišlo o co nejmíň

 212. 256
  Chtěl jsem prolustrovat sebe, a chtělo to po mě 218 Kč 🙂

 213. Hale, kdyby zaplatili sve dluhy hned a okamzite, nebyla by to takova fura… Treba to pro ne bude poucne i v jinych rozmerech 🙂

 214. 259 Halle
  a zaplatil jsi nebo ses rozhodl zůstat v nejistotě?

 215. skimici 262,
  někdo dělá z prdu kuličku.
  Řecká policie má vztek – nelze se divit. Ale zadržet někoho, že má nůž? Zaručeně ho má každý druhý. Čím by si ukrojili chleba?
  Prostě už tam všem tečou nervy!

 216. Závazky se mají platit včas. Jinak se přemiklíkují v dluhy a ty mají vlastnost bobtnat. Ale asi jsou jiné situace a jiní dotčení, takže ti halasně opakují, že neuznávají, že čekají, až rozhodne další soud (ty úroky rostou každý den, ne?), že nemají účet a další výmluvy. Takže dnes už je dluh o cosi větší… Jedno je jisté, kdyby zaplatili hned, zaplatili by několikanásobně méně. Vychytralost, hledání sebemenší skulinky jak nedostát závazku… prostě hamižnost, která nažene akorát další voliče Babišovi. Ale to na skleněném stolci nahoře není vidět.
  Už zas mizím k jinému PC a budu se věnovat podkladům pro kontrolní hlášení. Nebo že bych zkusila s FÚ licitovat o výši daně, že neuznávám a proto zaplatím jen polovinu? 🙂

 217. Problém je v tom, že nebylo jasné , co se má platit. Altner žádal 17 – 20 miliard, což bylo šílené.

 218. 265 – mam pocit, ze uplne na zacatku chtel 18 mega 🙂

 219. (265) No přece podle smlouvy. Nabobtnalo to až když Lihák měli, ale platit nechtěli.

 220. No asi takhle.
  Vyrozuměl jsem , že je celkem reálná šance, že po dovolání by mohl NS rozhodnout , že ty sankční úroky jse proti dobrým mravům, a rozsudek zrušit.
  A za měsíc , pokud by ten NS ten rozsudek nezrušil a dovolání zamítl, zas ty úroky až tak moc nenarostou.
  Pokud by socani zaplatili, a NS ten rozsudek zrušil, dám krk na to, že by socani ty peníze zpátky nedostali.

 221. 18 melounů zaplatili, asi 2 krát tolik dali do notářské úschovy.

 222. Dobrý večer, jakejch 20 miliard? Pokud vím, původní dluh byl 18 milionů a oddalováním to narostlo smluvními pokutami na nějakých 330 milionů.

 223. Rpuťi, nevím to jistě, ale chleba v Řecku je jakási placka a spíše se trhá. Alespoˇn mne tím krmili celý měsíc v Turkizu. Ale mohou si nožem krájet třeba sýr.

 224. Františku 273,
  ale samo, prostě nůž je nejpotřebnější nástroj, takže ho tam má zaručeně každej. Tohle jsou jenom blbiny.
  Nejradši by to všechno vyhnali nebo postříleli, ale nemůžou, tak dělaj kraviny!

 225. No, on není nůž jako nůž. Záleží na délce čepele.
  A v různých zemích jsou povolené různé délky. Svého času jsem zjistil, že s nožem, u nás naprosto legálním bych mohl mít v Německu problém.

  Kuchyňských nožů používaných v kuchyni se to netýká.

 226. add 272. Tam si asi Halladine zařádil tiskařský šotek, protože dál se už mluví v milionech. To se občas stane, a pak už chybka žije vlastním životem.
  Tedy odměna 18 mil. za získání baráku o rozměru téměř Kotvy v centru Prahy, to podle mne vůbec nebyl od socanů špatný kšeft. Bohužel nechali do toho kecat Jičínskýho. Pokud se hoch advokátská obrátí na mezinárodní soud, bude ještě veselo.

  Mimochodem, v 2013 byly prostory Liháče mimo representační prostory hodně zchátralé.

 227. Aero,

  čssd , pokud prohraje to dovolání, nakonec zaplatí. Těžko by ty peníze mohla zašít.
  S tím Altnerem to tak nevidím.

 228. Františku,
  to určitě šotek nebyl
  Altner říká :

  Advokát si je podle svých slov vědom toho, že ČSSD takovou sumu nemá.
  (milióny ovšem má, anebo si je může půjčit)
  Co nevymůže na ní, bude prý vymáhat po České republice, protože byl vystavován tlaku a příkořím státních úřadů a nedůvodným trestním stíháním.

 229. 239, 253, 254 — To je možná trochu škoda, skimici. Rád bych podstatě Vašich výhrad nějak porozuměl, což se mi čtením citovaných příspěvků nejspíše nepodařilo.

  Řekl bych, že mezi průměrným (existuje-li) či typickým (existuje-li) Španělem, Francouzem, Britem, Němcem, Polákem, Italem nebo Rusem, mezi jejich světonázory, temperamentem, vzděláním a jánevímčím mohou být z našeho hlediska rozdíly, ba rozpory dosti značné — přesto však malé v porovnání s rozdílem jejich průměru (nebo kteréhokoliv z nich) od typického 3i. (Odtud se pak odvíjí užívání pojmu Evropa např. v dnešním Klausově kontextu.) Před sto lety si toho byli jasně vědomi jak Evropané, tak i obyvatelé třetího světa. Změnilo se na tom něco? A pokud ano, je to dobře nebo špatně?

 230. Hale, ad 270 – asi ne vcas, kdyz ten soud nyni projeli 🙂
  Kazdopadne, kdyby to, co predvadi nyni CSSD, predvadel bezny ovcan, mel by asi po zizalkach. Proto jsem psal, ze rovnost pred pravem jsme uz take zrusili.

  Jinak je mi sumafuk, jak to dopadne…

 231. Halladine, vy pořád nechápete, že v případu Altner peníze nejsou to hlavní. Hlavní je pověst. A pověst politické strany je háklivější než pověst mladé ženy. Která ji ztratí, už ji nenabude… A ČSSD ji právě ztrácí v přímém přenosu. Možná vysoudí – uspoří pár melounů, ale v konečném součtu to pro ni bude totální ztráta.

 232. Dano,

  chcete mi tvrdit, že kdyby socani zaplatili, stanete se jejich voličkou ? 😀

  Ani náhodou……
  A jejich voličům to nevadí. Spíš si myslí, že Altner je hajzlík, nebo blázen.

 233. 282 — Inu, Dano, zde bych se ve vší úctě odvolal na svůj 224. Když jim u jejich voličstva neuškodilo nic z toho, co tam příkladmo vyjmenovávám (plus deseti- či stonásobek nehorázností, které vedle toho napáchali dále), nezaplacení Altnerovi (ani teď, ani tehdy, kdy pohledávka vznikla) jim u něj dle mého skrovného názoru uškodit nijak nemůže. Naopak, jak pro tradiční vohnoutsko-odborářskou, tak i pro pokrokářskou lidskoprávně-multikulti-homosexuální levici možná tím nezaplacením jsou jen o to větší hrdinové.

  Jakou mají pověst kupříkladu u mne, je myslím zcela irelevantní. Já tak jako tak pro ně nehlasoval nikdy, a sotva kdy budu.

 234. Petře, není rozdíl mezi občanem a třeba stranou, když jde o peníze.
  Altner se může bránit- může na soc dem podat exekuci,
  A dál už je to otázka, kdo má šikovnější advokáty.

  Asi úplně stejně by to probíhalo třeba mezi dvěma občany nebo dvěmi firmami.

 235. (278) To je to, z čeho mám legraci, že nevidíte. ČSSD ty peníze zašívala (ku své škodě) 16 let.
  (282) Souhlasím, ale … u lidí uvažujících jako my (Halladina nepočítám) ČSSD pověst neztratila, neb ji nikdy neměla (nebo u Tebe ano?). U svých voličů pak o pověst nepřijde, neboť těm se líbí vydobytí Liháku, ne však zaplacení dle smlouvy. Ber vždy do úvahy potenciální elektorát. Dokonce bych si dovolil odhadnout, že oranžgutanům nejde ani tak o ty prachy, jako o dojem.

 236. A co když to někdo, jejím voličům podá jinak? Myslíte, že si Babiš nechá takovou nahrávku na smeč ujít? Dočkejte času…
  I když na tom, co jste řekl cosi je – udělat z někoho podvodníka a vykuka, to ČSSD jde. Nikdo ČSSD nenutil takovou smlouvu uzavřít. A když ji uzavřeli (protože si mysleli, že to je blbost a že Altner neuspěje a LD nevysoudí – není náhodou v původní smlouvě článek o tom, že když Altner neuspěje, jdou náklady na jeho vrub? To by se asi ČSSD nehrnula mu část nákladů uhradit a mávala by smlouvou co to dá) tak hledají kličky, kudy z obilí ven…a neštítí se ani obvinit protistranu, pomluvit ji a znectít. Jak říkám, Babiš si značí a použije….

 237. A úplně pomíjíte jednu věc. Kdyby Sobotka zaplatil, i když existuje jen teoretická možnost , že platit nakonec není nutné, okamžitě se mu (někteří) spolustraníci vrhnou po krku a budou chtít jeho hlavu.
  Dovedu si představit třeba Haška.

 238. Dano,
  smlouvu a Altnera zařídil Ivo Svoboda. A je známo, že měl s Altnerem nekalé kšefty.
  Takže…..

 239. Halladine, politická strana před veřejností vystupuje jako celek. Nebo si myslíte, že veřejnost třeba u ODS rozlišovala Nečase, Vondru, Tošenovského, Kuberu…? Prostě to bylo shrnuto na jednu hromadu kde na povrchu byli ti „nejprofláknutější“.
  Nejhorší je, že s pádem ČSSD opravdu nastoupí Babiš a jeho oligarchie, která se nezakecá…

 240. „A pověst politické strany je háklivější než pověst mladé ženy. Která ji ztratí, už ji nenabude“

  Ale kdeže, Dano. to by tu dnes volitelná partaj nebyla ani jedna. Pověst je to poslední, co strany zajímá. Kalkulují s tím, že jejich voliči je neopustí, protože přece nebudou volit ty gaunery od konkurence. Apřesvědčit voliče, že i když jsme lumpové, ti druzí jsou ještě horší, to není problém. Zejména u poměrně prachatá strany jako je ČSSD.

 241. A s tou pověstí mladé ženy to už taky není pravda 🙂

 242. [282] Co neexistuje nejde ztratit. Voliči ČSSD už dokázali odpustit střílení věřitelů, střílení hostů předsedy, rozkrádačky veřejných i soukromých peněz. Tak co?

 243. Řek bych , Dano, že s Vašimi názory jste poněkud zavostalá ! 😉

 244. Dobré zas ráno… 2 Dana – teda, od tak zaryté obhájkyně toho gaunera Topolánka ten lament o cti opravdu sedí!

 245. Dobré ráno vespolek,

  k všeobecné diskuzi IMHO velmi relevantní příspěvek, který jura-p napsal na jiné fórum (bohužel sem už nechodí, jinak by ho jistě napsal sem).

  „Držení ochranné ruky, jako kdo nám bude dělat protektora, je klasicky chybné řešení České otázky.
  Správné uvažování by mělo jít třemi jinými směry.
  Zaprve čím můžeme být okolním zemím, připadně velmocem tak užitečnými a potřebnými, aby měli zájem na tom, udržet raději ČR samostatnou a nezávislou. To poměrně dlouho umělo například Švýcarsko svou depozitní funkcí, i když poslední dobou o tuto vlastnost přichází.
  Zadruhé takovou obranou, aby případný konflikt s ČR, i když prohraný, by útočníka přišel tak draho, že pro útočníka by nebyl ziskem, ale ztrátou. Zde zase jako příklad Švýcarsko. To by ovšem předpokládalo nebýt ustrašenými a nebavit se furt o tom, na kom je výhodnější být závislým a komu podlézat, jak to děláme skoro výhradně. Důsledně se nepřidávat k agresim vůči jiným zemím, a zůstavat na pozicích, že spojenecké smlouvy uzavíráme jen výhradně obranné. Třeba důsledně trvat na tom, že chování NATO se musí řídit Washingtonskou smlouvou a vše nad to do tohoto paktu nepatří a toho se neúčastnit.
  Zatřetí nebojovat za různé velmi pochybné ideologické směry, neříkat ostatním, jak mají dodržovat třeba lidská práva. Zcela opustit nenosný koncept lidských (sociálních, genderových, skupinových a kdovíjakých práv) a důsledně zastávat koncept práv občanských.
  Třeba nepodléhat myšlence volného pohybu všech lidů po smluvním prostoru třeba EU a důsledně prosazovat volný pohyb pro občany smluvních zemí. Nevzdávat se konceptu suverenity a uzavírat dohody s tím, že občanům smluvních zemí (třeba
  z EU) umožníme po jednoduché kontrole na hranicích, že jsou jimi opravdu, volný pohyb. A trvat na tom, že naše smlouvy se vztahují jen a výhradně na tyto občany. Neuzavírat žádné kolektivní smlouvy týkající se občanů třetích zemí a případně dokonce kohokoliv.
  Z tohoto hlediska bylo přijetí Lisabonských smluv a Schengenských dohod velkou chybou, za kterou signatáři platí. A ještě budou platit.
  Vrátit se ke klasické pomoci uprchlíkům, tedy že po dobu ohrožení jejich životů jsme ochotni jim poskytnout základní přežití, než se budou mít možnost vrátit. Jen zjevně ohroženým, jen možnost přežití a jen dle našich možností. A samozřejmě dbát jejich lidského práva naši zemi kdykoli opustit a do své země se vrátit.

  Dodržování těchto jednoduchých pravidel a starání se o technickou vyspělost, včetně vzdělání tohoto druhu by bylo lepší zárukou bezpečnosti a dobré pověsti než snaha o občanů cítících potřebu s komfortem urážet státní návštěvy, nebo přesvědčování se o tom, že jedině závislostí, případně podlézavou poddaností jedněm či druhým se dá přežít.

  Historicky to není navíc pravda. Fakt není pravdou, že světovládné říše mívají dlouhé trvání a čím více se blížíme naší době, tak se doba hegemonií těchto říší zkracuje. Snad jen Čína je výjimkou a i tam jde o jednu říši jen obecným názvem, ve skutečnosti tam taky už vládl kdekdo.“

  Stačí se jenom zamyslet, není nutno to trhat na kusy, neboť nevím, zda sem autor ještě chodí byť jen číst a jestli by případně reagoval. IMHO má stále ještě co říci.

 246. Všeho do času!

  „…Od tohoto týdne se ve velkoobchodech Makro už neprodává gothajský salám privátní značky Aro, který vyrábí telčská firma Krahulík-Masozávod Krahulčí z koncernu Agrofert Andreje Babiše.
  …V testu pohořely i gothaje od Kosteleckých uzenin (prodává se v Bille; sice hezky voní a masa má víc, než uvádí, ale oproti normě obsahuje drůbeží bílkoviny) rovněž Agrofertu..
  …Dalším je černý čaj původem z Vietnamu, prodávaný také pod privátní značkou Aro. Ten podle testu v laboratořích VŠCHT v Praze obsahoval obrovské množství škodlivých polycyklických aromatických uhlovodíků a nadlimitní množství pesticidů….“
  http://www.mediar.cz/makro-stahlo-z-prodeje-gothaj-babisova-krahulika/

 247. 2 Rpuť ad 298 – a příjmení je Obama? A po otci Huseinovič?

 248. PeSi 300,
  musíš to brát tak, že otec je vždycky nejistý.
  Konec konců i místo narození … příslušnost k církvi … tak mě napadá – je obřezanej nebo ne? 🙂

 249. 299

  To je sice pěkné, ovšem hlavní problém je v tom, že řetězce tak tlačí na ceny, že za ty peníze se nic lepšího vyrobit nedá.
  Takže výrobci mají na výběr – buď vyrábět nekvalitní výrobky, anebo neprodávat a zkrachovat.

 250. 301

  Rputi,

  obřezanej je kdekdo, lékaři obřízku doporučují.

 251. 306

  Rputi,

  každej, kdo vyrábí pro řetězce, šidí. Tady někdo vybral 3 výrobky. Kdyby otestovali kterýkoli jiný , dopadne to stejně.

 252. Ostatně,
  i zahraniční výrobky, třeba německé, prodávané u nás , jsou horší kvality než tytéž, prodávané v Německu.

 253. Hale, in re CSSD: souhlasim s tim, ze kdyz to u svych volicu neprojela CSSD tim, co predvedla doposud, fakt, ze nema snahu dodrzovat smlouvu ci vyuziva faktu, ze vyuzi´va sveho postaveni k vyhnuti se pravomocnemu rozsudku ji u volicu neposkodi.

  Ani Vy si nemyslite, ze kdybych jako bezna osoba predvedl to, co nyni predvedla CSSD – ignorovat pravomocny rozsudek – proslo by mi to… Ze ne? 🙂 A tim bych to uzavrel.

  In re 303: Jen tak pro zajimavost, v nemeckych retezcich jsou ceny casto jeste nizsi, a za kvalitnejsi vyrobky. Go figure…

 254. Jetse budu parafrazovat 289, nebot mne pobavila: Kdybych zaplatil dane, i kdyz existuje jen teoreticka moznost, ze platit nebude nutne, okamzite se na mne vrhne manzelka a utrhne mi hlavu… 🙂

 255. 2 Rpuť ad 306 – ale je, když se chce. Já například kupuju sqělej gothaj od jednoho solidního výrobce ve spřáteleném degustačním klubu a rozhodně nejsem takovej vůl, abych to tu nabonzoval…

 256. Tak těch 16 Iráčanů chytla česká policie u hranic, jak se chystají vjet do Německa, ačkoli nemají vízum!

  Jelikož „zatím“ nic neprovedli, byli propuštění s varováním, že by se jednalo o ilegální přechod. Ten český řidič si asi nejspíš rozmyslel je tam odvézt, neb je jasné, že německá policie už dostala varování.
  Takže by mě zajímalo, co těch 16 lidí, včetně malých dětí v noci na té silnici udělalo…

  http://www.novinky.cz/domaci/400550-skupinu-16-iracanu-chytila-policie-kousek-od-nemeckych-hranic.html

 257. ještěže se vracím k debatě o II-sv. válce asi o 200 komentířů nahoře… F_96 nebyla v roce 1945 ještě ani na prkně Edgara Schmueda… zrovna se dívám ne velmi pěkný dokument ze Smithonian Ins. od válce „Apokalypsa“… rok 1941, 2. máje v Moskvě si Timošenko třese rukou s německou generalitou, o měsíc později posílá Stalin blahopřejný telegram Hitlerovi k dobytí Paříže…jojo, fašistická, nacistická, komunistická…pořád stejná svině

 258. … a ze 4000 tanků, které ctrhly 22.června do SSSR bylo 700 TNHP…

 259. No a ještě k jurovi… Tak nějak bych parafrázoval Felixe Holzmanna, že brečí sice dobře, ale na blbým hrobě.
  Je pravda, že je/byl jedním z mála slušných politiků za ODS. Leč když ta jeho ODS, kterou zakládal, začala dělat pod vedením všeho schopných gaunerů všemožná zvěrstva, kdy vlající péro nechalo protlačit a prohlasovat tu Lisabonskou smlouvu, aby se následně spolu s dalšíma gaunerama napakovalo na fotovoltaice, prásknul za sebou na protest dveřma? Neprásknul. Tak se bohužel nemůže divit, že je s těma gaunerama spojován.
  Ty myšlenky a ideje jsou sice hezké, ale jaxi chybí subjekt, který je bude prosazovat a třeba i prosadí. Takže z toho je nakonec klasické „mítibyse“ – nejčastější české sloveso! Hned po podstatném jménu „jetřebák“!
  A může mít tisíckrát pravdu, leč dokud bude spojován s ODS – a to bude, může se s tou pravdou jít leda barevně vyfotit.
  Něco podobného, mutatis mutandi, jsem mu tu napsal už tehdá. Od té doby nevidím jediný důvod, proč bych měl svůj názor změnit.

 260. tedy s celou zlodejskou partou socanu jsem zvedav na to jak ukazi soudy nezavislost.
  pokud sobotka tvrdi ze dovolani bude rychle tak jak bude nezavisly soud vysvetlovat ze to pro ovcana bezne trva rok a vice ?

 261. Petře,

  údiv nad tím, že někdo využívá všech právních možností mě docela udivuje. 🙂
  Soudy u nás trvají dlouho také z toho důvodu, že všichni využívají všech právních možností, jak věc protahovat.
  A je jich dost.

 262. Tak podle místních komentátorů ti máme:
  zlodějskou partu socanů,
  gaunerskou partu ódéesákůů,
  podvodnickou partu Babišáků,
  fráternickou partu lidovců,
  vražednou partu komoušů,
  xenofóbní patu okamurovců …

  ¨Sakra, kam se v politice poděli slušní lidé?

 263. PeSi,
  ano, je to na osobní pokec. Jen jsem chtěla ukázat, že jsou i (bývalí) politici, kterým zdravý rozum nechybí. Bohužel elánu už je pomálu, a ten prováděcí subjekt opravdu chybí.

 264. Fujtajbl poránu z lehce promrzlého Podblanicka

  Přichází Modrá úsporám. Dotace mají motivovat lidi, aby šetřili vodou
  Extrémní sucho, které zřejmě potrápí Česko i letos, vedlo ministerstvo životního prostředí (MŽP) k rozhodnutí, že bude posílat peníze těm, kteří s vodou neplýtvají. Dostanou je i běžní majitelé domů nebo zahrad. Například na domácí nádrž na dešťovou vodu nebo na vybudování zahradního jezírka, které by využívali na zalévání.

  Trochu tento druh dotace nechápu. U čapího hnízda rybník už je. Velkej jak holštýnská kráva. Ledaže by byl potřeba ještě jeden. Na zalejvání…

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/modra-usporam-dotace-setreni-voda-dl8-/domaci.aspx?c=A160414_214157_domaci_bur

 265. 320 nejspíš jako obvykle. V emigraci 😀

 266. A ještě školní hlásání.
  Dopředu upozorňuju, že proti dotyčnému ústavu nic nemám. Taktéž jsem tam vystudoval. Akorát se mi zdá, že jistý druh pedagogů, na dotyčném ústavu působících, prostě reinkarnuje do nového, nastupujícího kusu, aby pokračoval v tradici.
  Pišvejce živelně nesnáší paní profesorka přes počty. Ona je taková pintlich, přesná, akurátní. Celkem až tak moc nezáleží, jestli počítá správně. Ale správný student musí mít čitelný, nalinkovaný sešit a přehledné poznámky. Pišvejc je rozevlátej. Takže má docela dobré známky ze zkoušení, protože tam se nachytat nenechá. Ale nosí pětky z domácích úkolů, protože je odevzdává tři tejdny po termínu. Ne že by z matiky dostal kuli že má špatně úkol. Ne. On dostane z matiky kuli za to, že ho přinese pozdě. A ještě ke všemu čmárá. No budiž… Ale teď si paní profesorka stěžovala, že Pišvejc celou hodinu čumí z okna a nedává pozor. A když se ho paní profesorka zeptá, jestli ví o čem mluvila, tak jí zpaměti vysype slovo od slova její výklad z poslední čtvrthodiny. A tváří se u toho drze. Pak si sedne a dál čumí z okna. 😀 😀 😀

 267. 313 ano, Dušane, zatím co někteří s Německem tak nějak normálně obchodovali, jiní byli svině.

 268. Hale, jedna věc je vyuźívat všech právních možností, druhá véc je nerespektovat pravidla jako pacta sunt servanda… ci pravomocne rozhodnutí soudu. Nerespektovat pravomocne rozhodnutí soudu není tak uplne pravni moznost…

  Upřimně řećeno, nemám potřebu Vás přesvědčovat o tom, že chování ČSSD je totálně mimo. Prostě bych to uzavřel s tím, že ODS má smůlu, že nemá, lépe řečeno neméla tak oddané a tolerantní voliče, jako ČSSD. Kdyby ano, možná by měla vétšinovou jednobarevnou vládu 🙂

 269. ptakopysku 324,
  nic nenasejří pajdagoga tolik, jako když ho Pišvejc převeze. Neměl bys ho dát do učení Krav Maga? Jak tak vidím, příště se píčelka popere! 😀 😀

 270. Pěkně to Jurap napsal, jen s tím pohybem osob je to trošku problematické. Nejsou-li hranice, ušetří se nejen peníze za lidi a infrastrukturu k jejich hlídání, ušetří se hlavně čas. Protože ono to nejde, střežit je jen tak napůl, smluvní pouštět, nesmluvní nepouštět. A ten čas a hlavně spolehlivost, že kamion nebude na hranici hnít nepředpověditelnou dobu, hraje dost velkou roli v ekonomice. Zvláště při oblibě metody „just in time“. Nás v ČR nemusí ti ze třetích zemí příliš pálit, jak vidno výše, táhnou spíš od nás, než k nám.

 271. 2 quivis ad 320 – slušnej politik je contradictio in adiecto.

 272. (326) Holt každá strana cílí na jiný elektorát. Bylo to krásně vidět na Zemanovi, po plyšáku se vydával za liberála a než se rozkoukal, bylo všude obsazeno, kromě ČSSD. Tak v sobě objevil sociálno a obsadil volný prostor a voliče.

 273. quivisi,
  ještě vám tam chybí fanatické pijavice Zelených a Klub kompenzovaných autistů Svobodných 🙂

 274. Jestli si země kolem nás k sobě natahají miliony imigrantů ve velmi krátkém časovém intervalu, pálí nás to. Situace v těchto zemích s imigranty se totižto může změnit prakticky ze dne na den (stačí pár pogromů například) a masy se můžou dát do pohybu.

  Systémy JIT fungovali i v dobách hlídaných hranic, takže se s dobou čekání na hranicích kalkulovat dalo a dá.

  To samé v osobní dopravě. Na cestě na dovolenou třeba po Evropě je doba strávená na hranicí marginální částí času potřebného na celou cestu.

  Investici dvou hodin navíc považujeme na letišti při cestě do Řecka za naprosto normální. Proč by mne měly zabít dvě hodiny navíc při cestě do Itálie autem ?

 275. ptakopysku,
  ad úkoly, musíš zohlednit, že ta koule je za „přípravu“, což se dneska známkuje (dřív za to byly jen poznámky do žákajd, dnes neexistujících). Já na to koukala taky jak jelen, leč mé dcerátko se takto propracovalo k dost mizerným známkám všeobecně, než jí docvaklo, že to fakt musí nosit včas. V podstatě zafungovaly jednak pohrůžky převedení na jinou školu (tedy na základku), a taky ksichty spolužáků, že je blbka (to asi vadilo HODNĚ). Navíc funguju coby Kerberos, a běda, jestli si nenajde úkoly na další dny včas – mají to teď všechno na Internetu, takže není se na co vymlouvat. S logistikou jí pomáhám, neb jí ještě nedocvakává, že když má tři dny po sobě odpoledky, tak ten poslední den večer fakt nestihne udělat pět úkolů na den následující (případně se naučit na testy z paměťových předmětů). Takže jí to vždycky předvědu graficky, kdy má kolik času, a co by si kdy měla udělat. Ona je totiž „akční“ jak koala po obědě… 🙂 Holt daň za to že se na prvním stupni nemusela moc namáhat, a byla mezi nejlepšími ve třídě.
  A z těch spolužáků, co se vloni ksichtili, jsou najednou bezva kámoši…. na pubertu by měly být prášky. Pro rodiče 😀 !!!

 276. Dobré ráno,

  jura to napsal dobře, ale není subjekt, který by to zrealizoval.

  Tyhle pětky za úkoly, to znám…. 🙂
  Ale protože jsem líná matka, zas tak moc jsme to neřešila. Nám hodně kapacity odebraly problémy okolo synka a zvykla si, že se musí postarat.
  Fakt je, že velká míra samostatnosti jí asi byla vrozená, když jí byly asi čtyři , vždycky chtěla mít „hodinu samostatnosti“, když jsem s ní šla na nějakej kroužek. Hodina samostatnosti znamenala, že půjde jako by sama a já půjdu metr za ní a budu jí sledovat. 🙂

  Ale tohle všechno máme za sebou. Dcera má před sebou poslední týden školy, než vypukne svaťák a pak to dlouhé období školní docházky končí.
  Přiznávám se, že se mi bude stýskat. Zejména pokud se jí splní to, o co usiluje nejvíc – studium mimo Prahu. Záverečná lekce „hodin samostatnosti“.

 277. Petře,

  pokud to dovolání pro cssd nedopadne dobře, nakonec zaplatí víc.
  Ale zaplatí. Nemůže své prachy zašít jako kdokoli jiný. Už z toho důvodu, že periodicky přicházejí peníze za volby od státu.
  To odložení platby je sankciovatelné.
  No a pokud to dovolání dopadne dobře , jaký by to mělo význam, kdyby ty peníze byly v tahu, a čssd na ně nedosáhla ?

  Ryze pragmatické rozhodnutí. O Altnerovi se toho ví dost, aby se mu nedůvěřovalo.

 278. maYdo,

  nemáš strach z vody v Brně ? 😀 😀

 279. 337-jaký význam má, když někdo kvůli rozhodnutí soudu přijde o barák, firmu nebo rodinu a pak dovolání dopadne dobře ? A barák, firma nebo rodina už je v tahu ?

  Když je to tak správně pro občany, jistě to unese i ČSSD ?

 280. Ne, dcera je v tomto ohledu dostatečně imunní.

  Spíš bych se obávala, že si nabije čumák ještě před startem, protože, jak jsem zjistila, její názor na některá díla se nekryje s názorem, řekněme školně oficiálním a u maturity by to mohla dát najevo. 😀

 281. (333) Pálit by nás to začalo, pokud bychom je začali „krmit“ nebo měli to krmení nařízeno.
  (337) O ČSSD se toho ví dost, aby se jí nedůvěřovalo. (to „se“ je fakt kouzelné slovíčko 😛 )

 282. NoName, i když oslovuji Vás jako skorosouseda, tak si tuto pasáž jistě rádi přečtou i další čtenáři.

  Nikdo, kdo neprošel jako fyzická osoba a OSVČ procesem konkursu, nemá ani tušení, jak byla nastavena pravidla. Vrazi to mají lehčí.

  Můžete například odmítnout úhradu faktury, protože práce vůbec nebyla provedena. Dodavatel podá návrh na prohlášení konkursu. V rejstříku se objeví, že bylo zahájeno insolvenční řízení. Všichni Vaši dodavatelé se okamžitě přihlásí, z důvodů předběžné opatrnosti, se svými pohledávkami. Takže najednou vyletí i faktury dosud ve lhůtě splatnosti, např. elektřina, voda, telefony, OSSZ a VZP. S finančním úřadem máte třeba uzavřenou dohodu o splácení daně z převodu nemovitostí ve splátkách, i když Vám ještě kupec ani nezaplatil. To všechno z Vás udělá mnohonásobného dlužníka a už se vezete. Banka se vyděsí a napíše Vám, že podle článku toho a toho obecných podmínek je dlužník v insolvenci povinen splatit provozní úvěr, nebo investiční úvěr nebo hypotéku IHNED! A když nezaplatíte, tak nastupuje sankční úrok z prodlení 33 % ročně. A už jste úplně v prdeli, protože na úhradu dluhu si banka dovolí zablokovat Vaše běžné účty. Takže nemůžete platit, i kdybyste chtěl a měl dost peněz. Pokud jich máte míň, než banka chce, tak nezaplatíte ani za telefon a tak Vás vypnou atd., atd.

  Když se začnete bránit, tak narazíte na zabetonovaný aparát, kde měsíc není žádná lhůta. Někdy ani rok. Někteří lidé, jako třeba zločinec Kunetka, si umí představit, že když se proti takovému útoku začne bránit, tak po dvou letech uspěje u odvolacího soudu, ale mezitím je „zákonem uznaný“ zločinec. Takoví najatí trollové, jako je třeba Halladin, si to představit nedokáže, protože to musí nutně dělat za cizí peníze. Nikdy bych nepředpokládal, že by to dělal dobrovolně a v dobré víře. Takový blbec přece nemůže být.

  Ale na závěr optimisticky. Předevčírem jsem byl několik hodin s patnáctiletými, dneska večer mě čeká něco podobného. Pubertální a postpubertální blbosti dělají, stejně jako my, ale mozek jim ještě nestačili vyprat. Nebojím se budoucnosti, příroda to zařídí. Představte si, můj dospělý syn včera večer uklidil po sobě v kuchyni, chleba dal na patřičné místo, umyl nádobí, hrnec s kyselicou schoval do ledničky a zamkl dveře. Zázrak!

 283. 341-myslíte, že se budou ptát,zda si můžou něco vzít, nebo zda budou čekat, zda něco dostanou , když budou třeba ve fázi „přesunu“ ?
  Nemluvě o tom, že pro spoustu „imigrantů“ je i český standard v konečném důsledku zajímavý. Minimálně jako vstupenka do euráje.

 284. Takoví najatí trollové, jako je třeba Halladin, si to představit nedokáže, protože to musí nutně dělat za cizí peníze. Nikdy bych nepředpokládal, že by to dělal dobrovolně a v dobré víře.

  A kdo jako by mě měl platit ? 😀 😀 😀

 285. [326] Někdo může používat všech právních možností, u někoho se naň bude ukazovat prstem a nadávat mu za „zneužití finty s advokátem“. Není nad stejný metr.

 286. 339

  Jistě, NoName, to se stává. Takových případů je známo dost.Někdy je nějaká možnost obrany, někdy není.
  Ovšem , pokud je, byla by blbost ji nevyužít.

 287. Bůhehehe. Sorry. Rodná strana. Tak nějak to vyplynulo z diskuse.

 288. 346-právě vám Martin TT vysvětlil, že tak funguje SYSTÉM. Systém vás připraví prakticky o všechno. Pak vám je úspěšné dovolání nanic.
  Proč by to mělo být JINÉ v případě ČSSD ?

 289. Kompletně genitální! Ať jdou už fakt na kolo! To si vážně myslí, když přednostně budou zaměstnávat muslimy, že dostanou víc na daních a na důchody? Výsledkem budou nezaměstnaní Němci a nakrkané firmy, kterým nebudou chodit lidi do práce. Co chtěj? Občanskou válku co nejdřív? Protože tohle jinak nemůže skončit, než že někdo dá někomu přes držku!
  A na trvalé bydliště se migranti co … vykašlou!

  …Německá vládní koalice se v noci na čtvrtek dohodla na podobě návrhu zákona o integraci přistěhovalců. Ten počítá s vytvořením 100 tisíc státem dotovaných pracovních míst a pozastavením platnosti pravidla, podle něhož jsou pracovní místa nejprve obsazována Němci či občany EU. Migranty na oplátku čekají povinné jazykové a integračními kurzy, jakožto i přidělení trvalého bydliště. Oznámila to spolková kancléřka Angela Merkelová…
  https://www.facebook.com/zuzana.chlumska.3

 290. 347

  Rodná strana ? To je na mě ? 😀

  Z čssd jsem už dost dávno vystoupil, a Bohouškovi poslal dost zlej mail.

 291. Noname

  on ten systém tak nefunguje na 100%. Pokud jde jen o peníze, ty se dost často podaří zašít. Velmi často podvodníkům a tunelářům.

  Martine,

  ten Váš osobní zážitek s konkurzem vám nezávidím.

 292. „Můžete například odmítnout úhradu faktury, protože práce vůbec nebyla provedena. Dodavatel podá návrh na prohlášení konkursu. “

  A to se může hned podat návrh na konkurs? Nejsou nejdřív nějaké zákonné prostředky, které musí dodavatel uplatnit, než návrh podá a nemusí doložit, že než podal návrh na konkurs, tak je vyčerpal?

  Předpokládám, že během takového řízení by vyšlo najevo, že práce nebyla provedena a tudíž není za co platit.

 293. martine martine , trollove , zamestnanci , urednici .. to je uplne jedno.
  98 % znich stejne nikdy nepochopi co to je potkat se primo s pateri.

 294. maYdo, podat návrh může. Během delší doby se může prokázat, že návrh byl šikanózní, ale všechny důsledky, které jsem popsal, už dávno celou dobu běží. Už máš zaplacené daně na příští rok?

 295. maydo – muze podat a obratem odvolat . No a uz vam vsude figuruje insolvence.
  samo ze ho muzete zalovat …
  ale jsme u pes jitrnicku sezral

 296. pasáčku, nevadí, stejně si tu budu, pokud domácí pán dovolí, psát to svoje. Moje žena mi často vyčítá, že jsem rozvleklý ve výkladu, že začínám od Adama nebo VŘSR, ale ten Komenský a předkové učitelé, učitelky a faráři jsou zažraní pod kůži. Na nevzdělané děti musíš mít vždycky větší trpělivost než je jejich odpor vůči vzdělání.

  Ale Halladin mě dneska potěšil. Dal jsem mu dvě možnosti a on zamítl tu první, že by tu propagandu dělal za peníze. Ergo kladívko…..sám bych to nenapsal, protože jsem slušně vychovaný.

 297. Právník je doma, lenoší a proto je rychlej. Tasím za 0,3 s.

 298. 358 tak ze zacinas tak casne nevadi , zalezi zda se dostanes aspon za samet 🙂

 299. Kdybyste chtěli získat v České republice zbrojní průkaz, tak byste se museli naučit např. odpověď na otázku:

  Otázka č. 469
  Činnost, při které se technickými zkouškami, měřením a zkušební střelbou zjišťují vlastnosti stanovených střelných zbraní, stanoveného střeliva a pyrotechnických výrobků podle zákona o ověřování střelných zbraní, střeliva a pyrotechnických předmětů, je
  a)
  zkoušením,
  b)
  autorizováním,
  c)
  ověřováním.

  Je to jistě důležité, avšak na druhou stranu jistě každý pochopí, že zločinci (promiň PK) se obávají tak přísného textu a tak si raději pořídí nelegálně drženou samočinnou zbraň.

 300. Zpátečníku, škoda, že nenapsali, u které švýcarské banky má Altner účet. Nabídl bych se té švýcarské bance, že ji budu zastupovat ve sporu se sociální demokracií, která tu banku takto veřejně prohlásila za podezřelou z nezákonných operací.

  Dělám si samozřejmě legraci, ale nebylo by vhodné zveřejnit seznam bank, které sociální demokracie uznává jako dospělé pro úhradu jejich dluhu?

 301. Pěkný víkend přeji, právě se sluníčko proklubalo ranní!!! mlhou.

 302. “ Už máš zaplacené daně na příští rok?“

  Ne, ty budu platit v březnu 2018 🙂

 303. Ovšem švýcarská banka se může na naše soudy vykašlat 🙂

 304. 363 — Inu, Martine, čeho si na těch socyjálistech a jejich postojích, s nimiž se obracejí k veřejnosti a samozřejmě zejména k vlastnímu voličstvu, ale o nichž zároveň docela věřím, že je zastávají i vnitřně a ze srdce, cením nejvíce, je prosím následující: Ona představa, že již samotné přání věřitele mít své peníze pod kontrolou je posledním a zajisté nevyvrátitelným důkazem jeho hanebných, pravděpodobně zločinných a zajisté nezákonných úmyslů, jimž ovšem musí celá česká justice jako jeden muž čelit a rázně zamezit.

  Jinak též Pecina zde: http://paragraphos.pecina.cz/2016/04/odklad.html

 305. Czechia, anglické jméno Česka, je spisovné. Zeměpisný název Česko a jeho varianty v jiných jazycích (Czechia, Tschechien, Tchéquie, Chequia apod.) byly kodifikovány v roce 1993 Názvoslovnou komisí Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, jemuž standardizace zeměpisných názvů ze zákona přísluší, a jsou uvedeny v publikaci Jména států a jejich územních částí (v edici Geografické názvoslovné seznamy OSN * ČR – 1993). České státní a veřejné instituce od začátku prezentovaly naši zemi na mezinárodní scéně v angličtině výhradně jako „the Czech Republic“. Jméno „Czechia“ nikdy nedaly světu řádně na vědomí a nezačaly ho používat. Anglicky mluvící svět proto čeká na nás, až zvolený zeměpisný název začneme více používat sami. Pak se přizpůsobí, podobně jako téměř před sto lety našemu (námi zvolenému) jménu „Czechoslovakia“ anebo nedávno novým anglickým zeměpisným názvům států Belarus, Zimbabwe, Bangladesh, Eritrea, Myanmar nebo Croatia, které si tyto země samy určily a daly světu na vědomí. Zeměpisné (krátké, neformální) jméno nemusí být součástí ústavy, ani jméno „Československo“ jí nebylo. Obdobně – název „Slovensko“ není v Ústavě Slovenské republiky, a přesto se běžně používá. První historický záznam názvu Czechia je v latině a pochází z roku 1634. V angličtině je poprvé doložen v roce 1841, dále v roce 1856, v roce 1866 v australském tisku a zejména mezi lety 1918 – 1960 byl běžně užíván americkým tiskem k odlišení západní a východní části Československa (resp. do r. 1920 Česka-Slovenska), tedy pro označení Česka v dnešním významu. Jméno je standardním derivátem z latiny, tak jak je to v angličtině zcela běžné (Austria, Australia, Croatia, Virginia, California, Indonesia, Slovakia, Latvia, Colombia a další, včetně zeměpisných názvů českých historických zemí – Bohemia, Moravia, Silesia).

 306. Já jsem se v tom trochu ztratil, Halladine:
  -systém je tak hnusný proto, aby dlužníkům zabránil ulít peníze. A je přece téměř vyloučeno, aby někdo dlužil jenom tak, to musí mít vždy nějaký racionální důvod. Proto je systém hnusný. Aby bránil věřitele před vynalézavými dlužníky.
  -když je dlužníkem sociální demokracie, je překvapivě potřebné zabránit tomu, aby peníze neulil věřitel ? Protože v tomhle případě je vynalézavý věřitel ?

 307. NoName, 🙂

  Každá hůl má dva konce. Ab záleží dost na tom, kdo je šikovnějš.
  Ale v tomhle případě bych řekl, že není tak úplně jasné , kolik se vlastně dluží.
  Altner to ještě jeden dva měsíce vydrží. Pokud to dovolání socani prohrají, bude mu zaplaceno. I s další přirážkou.
  Nic moc se mu tedy neděje.

 308. Je úplně jedno, kolik Altner vydrží, ani jak je to moc nejasné. Zákony a rozhodnutí soudu a určili nějaké lhůty a ty jsou platné. I pro ČSSD.
  Žádná možnost nezaplatit ze zákona není.
  Co je na tom nejasného ?

 309. Mimochodem, Altner ( podle tvrzení socem) dodal to číslo účtu po termínu, určeném soudem.

 310. Možnost nezaplatit je vždy. Ovšem je to nějak sankcionováno.

 311. A záleží na rozhodnutí dlužníka co je pro něj výhodnější – zda zaplatit , anebo nezaplatit, a snášet sankce , vyplývající z nezaplacení.

 312. NoName,
  fakt si myslíte, že socdem má úplně blbé advokáty ?

 313. Dobrý den. Dušane, to že F86 nebyla v roce 1945 plánovaná jen ukazuje na úskočnost imperialistických úhořů. Jistě ji nevyráběli jenom proto, aby Sověti létali jenom s Aircobrou.
  Otázka: kolik britských tanků bojovalo u Kurska?

  Altnerovi především uškodily kontakty na pochybné politické podnikatele. Nebýt jich, neměl by to popotahování.

 314. zopakuji znovu – doboha kde berou socani ze dovolani bude za dva tri mesice ?
  lhuty jsou znacne delsi – minimalne pro obycejneho ovcana

 315. Altner je pochybný sám o sobě. Jinak by neměl ty kontakty s “ pochybnými politickými podnikateli“
  Vrána k vráně.

  Ale zbytečně diskutujeme. Počkejme měsíc, dva a bude to vyřešeno.

 316. Ještě k tomu hanobení.

  Jestliže se na zákaz hanobení podíváme pohledem obchodního práva, tedy práva civilního, nejeví setak hrůzyplný. Hanobení konkurence je zakázané. Ale ne už pravdivá srovnávací reklama. Navrhovaná novela nijak nebrání vychvalování vlasttních kvalit. Že mé houstičky jsou obzvláště dobře vypečené, že jsem nejlepším pekařem ve vesmíru či přinejmenším v ulici.

  V tom je úplná svoboda. Ovšem k jejímu účinnému užívání je nutno mít dostatek rozumu formovaného odpovídající kulturou. Bylo by zajímavé, jaké relativní procento například Židů je souzeno za „hanobení“ . Předpokládám, že zanedbatelné. Nějak to souvisí s jejich kulturou. Hledí si svého, proagmaticky vychvalují vlastní zboží. Vycházejme tedy z osvědčené obchodní strategie a plně využívejme svobody tam kde ji máme. Vždyť například ryby lovíme kde jsou, tedy například v rybníku, ne na poušti.
  Například výrok „Český národ je nejlepší národ na světě“ není trestný. Zatím. Tak proč toho sebevědomě nevyužívat, místo na jedné straně masochistického flagelanství a na druhé straně spílání kdekomu kdo se odlišuje, nahoru s ehrbit, dolů šlapat. Je to jednoduché. Pozitivní myšlení.
  Jsem nejlepší, nejchytřejší, nejkrásnější, nej… Heč! A mám to bez rizika a zadarmo!

  Ovšem, na druhou stranu, protože znám své pappanheinmské, někdo se pokusí a předpokládám, že bude-li intenzívně využíváno oné svobody, prosadit názor, že „přehnané vychvalování někoho nebo něčeho může být nepřímým hanobením jiného. A že z toho důvodu je to tretsné. A bude právnie klánie a porubanie.
  Ale než se tak stane, užívejme si to.

 317. To je úplně jedno, kdy bude dovolání, nemá přece odkladný účinek …

 318. Sobotka má spousty chyb – ale blbej není….

 319. Zda je Altner pochybný, fandí Slávii, má milenku, jezdí do bordelu, nemá vkus je úplně irelevantní.
  Je zde rozhodnutí soudu a dané lhůty.
  Tečka.

 320. NS ještě před projednáváním dovolání může platnost rozsudku pozastavit

 321. 380 Halladine, nebylo by to možné napsat jinak?
  Třeba „Fakt si myslíte, že socdem nemá dostatečně chytré advokáty?“
  Zkusme se vyjadřovat jinak. Objevit poezii understatementu.
  Místo „Tohle je naprosto idiotské“ říci třeba „Dokážu si představit mnoho lepších nápadů“
  Nebo místo „To je naprostý debil“ říci třeba „Znám i chytřejší lidi.“

 322. 384 není na co čekat, není to naše záležitost.

 323. Jo, Schumi,

  Uznávám, mé výrazivo je někdy příliš razantní.
  Ale to víš, co můžeš chtít od ostravaka . Máme razantní vyjadřování v krvi. 😉

 324. Schumi,
  tak trochu je to naše záležitost.

  I Pecina píše :

  Je tu ovšem ještě jeden aspekt, a to odpovědnost státu za škodu. Nejvyšší nebo Ústavní soud by mohl rozsudek městského soudu zrušit, a kdyby skutečně Altner do té doby poslal peníze na Panenské ostrovy nebo na Kajmany, takže by se exekuce ukázala bezúspěšnou, mohla by se ČSSD s úspěchem domáhat po státu náhrady škody způsobené nezákonným rozhodnutím.

 325. Mojše, obchodník s galantérií přijde za rabínem a stěžuje si: „Rebe, mám já takové trápení, obchod mi nejde a Roubíček odnaproti, co má nemlich ten samý sortiment, dělá jeden kšeft za druhým. Pořád pozoruju, jak dováží nové zboží, jak k němu chodějí zákazníci, ani spát mi to nedá, pořád na to musím myslet.“ „Rabín se zamyslí, dlouho přemýšlí a pak praví: „Mít takový obchod není jen tak. To dá spostu práce, spoustu času. Jeden, když je na to sám, tak tak aby zvládnul jeden krám. Mít jich na starosti víc, na to už není sil. Podívaj, Roubíček od naproti má jeden krám co zvládněe. Jenže voni maji krámy dva. Svůj a navíc Roubíčkův. Pak se nedivěj, že nezvládaj ani ten svůj.“ Přestanou se starat o Roubíčka, věnujou se jen svému obchodu a uviděj že si polepšej.“

 326. 393 Halladine, ano to se může stát. Ale to není záležitost Altnera ani ČSSD, ale státu. Ovšem soudy jsou nezávislé. Nezávislý soud rozhodne, stát platí. Tak je obecně nastavený systém. Jestliže se Ti to nelíbí,což chápu, nelze říci, že je to obecně v pořádku, že pro případ Altner je nutno stanovit jiný režim, třeba i „Lex Altner“, v podobném už je praxe. Že Altner nedostane nic, vznikne-li mu škoda „vadným“ rozhodnutím (víme, že mnohdy je to jen záležitost „právního názoru“).
  Jestliže cítíš potřebu řešit to obecně, jaké obecné řešení pro takové případy navrhuješ?

 327. 392 Halladine, není to jen Tvoje výrazivo jako výraz Tvé letory. Je to velmi obecná velmi pevně zarostlá zdejší kulturní záležitost. I já používám, leckdy nepříliš vhodně, neuváženě, ke své škodě „silná“ slova. Nutno se cvičit.

 328. Schumi,
  čím to, že rabíni jsou obvykle moudří mužové 🙂 ?

 329. Schumi,

  já nenavrhuju vůbec nic. :-)Já počkám.
  Jsou dvě možnosti ( podle mého skromného mínění)
  a) NS dovolání zamítne, a socdem zaplatí , asi i s nějakým penále navíc -a bude hotovo.
  b) NS dovolání vyhoví, rozsudek zruší ( třeba z důvodu výšky sankcí neodpovídající dobrým mravům) a soud se vrátí na počátek, s tím, že nové soudy budou vázány názorem NS na přiměřenost výše smluvní pokuty.

  Ona to taky nebyla jen smluvní pokuta ,ale i úrok 10% ročně – jak jsem se dočetl.

  Jsou možné i jiné varianty ,ale ty mě nenapadaj.

  Mimochodem – příslušný paragraf o dovolání říká.

  Podle ustanovení § 243 OSŘ před rozhodnutím o dovolání může dovolací soud i bez návrhu odložit a) vykonatelnost napadeného rozhodnutí, kdyby neprodleným výkonem rozhodnutí nebo exekucí hrozila dovolateli závažná újma, nebo b) právní moc napadeného rozhodnutí, je-li dovolatel závažně ohrožen ve svých právech a nedotkne-li se odklad právních poměrů jiné osoby než účastníka řízení.

  Z toho explicitně vyplývá i možnost dlužníka nezaplatit hned – jinak by ta možnost NS odložit vykonatelnost napadeného rozhodnutí neměla smysl.

  Takže – proč se pak nezaplacení divit ?

 330. No ale dovolací soud zatím nic neodložil, takže lhůta platí ?
  A nemyslel jste spíše implicitně ? Explicitně-to by to tam muselo být napsáno ? Což asi není, když mluvíte o „smyslu“ ?

 331. Schumi, zdravím. Měl bych na tebe prosím dotaz. Ty jako právník to budeš zřejmě vědět…

  Pokud ČSSD(b) nezaplatí ten dluh Altnerovi v řádném termínu, jak je to pak s tím penále? To začne znovu nabíhat? A přidávat se k tomu, co již ČSSD(b) dluží? Ono to není nic moc, ale přece, tuším že to zatím bylo něco kolem 55.500 Kč denně. Vím, že rozsudkem přestalo penále nadále narůstat, ale pokud se socan nebude mít nadále k placení? Zatím se tak chová. Nebo ho co nejdříve zfendujou a bude vymalováno? Docela by mne to zajímalo. Jakožto neprávník se omlouvám za mé neprávnické formulace. Díky za odpověď…

 332. Bohouši, nejsem právník,
  ale myslím si , že pokud socani nezaplatí, a jejich dovolání bude zamítnuto, penále poběží dále.
  To je to riziko.
  Další možnost je, že Altner podá na socdem exekuci, založenou na rozsudku.
  Pokud NS platnost rozsudku pozastaví, řekl bych, že automaticky padne i exekuce. Nebude mít podklad.

  NoName ,

  to je riziko socdem. Buď NS pozastaví anebo ne. Pokud ne, bude to stát soc dem peníze navíc.

  Explicitně je napsáno, že NS může. Nemusí, ale může. A může se tak rozhodnout i bez žádosti soc dem.
  Samozřejmě očekávám, že ta žádost o pozastavení bude.

 333. Momentálně nic pozastaveno není, lhůty tedy platí !!!

 334. Matzurko,
  traduje se to o nich.
  Ale jsou i blbí rabíni.
  Třeba ten jeden v Izraeli, co do rádia tvrdí, že nežidé jsou na světě jen proto, aby sloužili Židům.
  Jinej smysl prý jejich existence nemá 🙂

 335. Platí, ale pokud to pozastaví NS, platit přestane.
  Pokud nepozastaví, prostě to bude pro soc dem dražší.
  Fakt mě nebaví to opakovat.

 336. Opakujete pořád jenom to, že pro ČSSD neplatí pravidla ani lhůty. Protože z jejího pohledu prostě nejsou dobré.

 337. Přírodní výběr, Matzurko.

  Židi se starali o svoje, drželi se svýho po celý generace a do cizího se nepletli. Přežili tak generace po diasporách, bez vlastního vladaře, bez vlastního státu, v prostředí ne zrovna přátelském a leckdy vysloveně nepřátelském. Nikdo se o ně nestaral, nikdo je nebránil.

  Jen si tak říkám, jestli nejsme taky jak ten Mojše, když se tu už dva dny řeší soc dem a Altner, proč se tolik zabýváme sporem šíbrů, jejichž uvažování je aspoń promně vzdálenější, než myšlení marťanů….

  A jetsli bychom si taky neměli hledět svýho kšeftu a kašlat na to, co dělá Roubíček na druhý straně ulice. 🙂

  Dnes ráno kolega začal rozvádět, co by se stalo, kdyby sal přes hudu nějakýmu hradnímu kašpárkovi a jestli by to bylo napadení veřejného činitele nebo ne. A chlapi se toho pochopitelně chytli a rozvíjeli různý teorie, co by se dalo hájit a co ne a jetsli by musel prokázat, že ho nepoznal nebo napadený, že byl poznán.

  Povídám: “ A proč mu chceš dát přes hubu?“
  “ Protože bych z toho měl dobrej pocit“
  A ostatní souhlasili, že oni taky.

  MYslím, že rabínby jim řekl nějak hezky po židovsku, že jsou padlí na hlavu. Ale protože jsou gojové, vlastně by jim neřekl nic, protože by si hleděl svýho krámu 🙂

 338. Pro čssd platí totéž co pro ostatní.
  Každý může podat dovolání a požádat o pozastavení vykonatelnosti rozsudku do rozhodnutí o dovolání..
  A do té doby neplatit, pokud NS vydá to rozhodnutí o pozastavení. I dodatečně

  Záleží jen na NS zda vyhoví nebo ne.

  pokud nevyhoví, nabíhají další penále a možnost exekuce.
  Na každém zvlášť záleží, kterou možnost si zvolí.

 339. Halladine, ad [402], no já si to myslím rovněž. Ale zajímá mě, co na to učení právníci.

  Ad [404]. Ten rabín, cos ho měl na myslí, Hovadija (Ovadja Josef), už nic netvrdí, poniváč už je téměř 3 roky na pravdě Boží. Jeho výroky z konce jeho života miluju… 😉

 340. Obávám se,e nejde o formulaci „a z důvodu výšky sankcí neodpovídající dobrým mravům“,
  ale o priblém, zda trvání sporu těch 16 (nebo kolik let)e zavinil žalovaný, nebo občas zřejmě prokazatelně žalující a pomalost českých soudů. Čili nenamítají se u pokuty dobré mravy, ale doba pro výpočet pokuty za neplění.

 341. quivisi,

  to je docela možné, já to dovolání nečetl.
  Ty socanské mrchy mi ho nedaly ke schválení. 🙁

 342. 394 — Svůj a navíc Roubíčkův. — Nechci se přít, Schumachere, ani bych nemohl, ale zdá se mi, že správně by asi bylo: „Jejich a navíc Roubíčkův.“

  Vůbec je spousta takovýchto charakteristických obratů, napadá mě např. „Tohle nechci vidět mejma vočima!“, které na jednu stranu je pro mne vždy velmi obtížné si vybavit či zrekonstruovat, ač jsem je četl tolikrát a s takovým potěšením (kupříkladu u Poláčka), na druhou ale — zřejmě ze stejného důvodu — asi bývalo pro tehdejšího německo-židovsko-českého mluvčího tuze obtížné si uvědomit a ze své řeči posléze vymýtit. Tyto gramatické struktury nejspíš jeden má vrostlé do hlavy sakra hluboko…

 343. Ani pomalost českých soudů ale neprodlužuje lhůtu splatnosti …
  A ani to podané odvolání…

 344. 407 — jestli nejsme taky jak ten Mojše, když se tu už dva dny řeší soc dem a Altner — Do jisté míry možná ano, maYdo; já si tím navíc zároveň léčím rýmu. Na druhé straně ale postoje ČSSD (neochvějně obhajované Halladinem) jsou z mého pohledu jakousi esencí socialistického uvažování (na něž pochopitelně nemá ČSSD monopol), a v zájmu našeho prostého přežití myslím je rozebrat je přinejmenším do té míry, aby každý mohl nahlédnouti, nakolik jsou zavrženíhodné.

  Na druhé straně, jestliže se to nepodaří, má pak smysl se ještě snažit o cokoliv jiného? A pokud nemá, můžeme si všichni aspoň ušetřit spoustu práce…

 345. Ovadia Josef byl a stále je i po své smrti dlouhá léta můj oblíbenec. A to si považ, že to nebyl žádný obyčejný rabín, ale působil jeden čas i jako předseda Nejvyššího rabínského soudu.

  Na stará kolena se ovšem poněkud proměnil a jeho výroky jsou pověstné…

  Na jeho pohřbu (zemřel v 93 letech), který byl největší v celých dějinách Izraele, se mu sešlo prý až milion lidí a zablokovali celý Jeruzalém.

 346. Hele, zpátečníku,

  pokud není zrušen institut dovolání k NS, je veškeré moralizování k ničemu.
  Postoj , který zaujala socdem je přístupný každému, není to nic vyhrazeno ČSSD a z toho titulu nemravný.

  Dovedu si docela představit, že kdyby se to týkalo jiné strany ( třeba pravicové)
  tak se tu najde fůra obhajovatelů , kteří budou říkat, že dotyční jen využívají právních možností.
  Ve skutečnosti se jedná o institut, který má vytvářet normy pro obecné soudy. To znamená stanoviska, které udou závazné pro další případy, týkající se kohokoliv.
  Pokud je pravda to, co napsal quivis, v případě úspěchu soc dem by se napříště soudy musely zabývat tím, jaký vliv na délku procesu mělo počínání žalující strany ( v tomto případě Altnera)

 347. Inu, dobrá. Shodli jsme se, že lhůty, které plati pro všechny ostatní, pro CSSD neplatí. Kdo tvrdí opak, mze provést praktickou demonstraci tím, že nezaplatí daně k 31.3. a odůvodní to tím, že se bojí, že oćekává nadmérný odpočet a bojí se, že je vláda zašantročí :). Poté se může podělit o zkušenosti, wifiny ve vězeních myslím již jsou.

  Z jiného soudku, když se Hal ptá, zda jsou advokáti CSSD blbi… Pripomnel bych, ze se jim prave povedlo projet 340 milionu ve sporu, který zacal o 18. Myslim, že zde máme positivistický důkaz jejich kvality 😀

 348. DOVOLÁNÍ NEMÁ ODKLADNÝ ÚČINEK.
  DOVOLÁNÍ NEMÁ ODKLADNÝ ÚČINEK.
  DOVOLÁNÍ NEMÁ ODKLADNÝ ÚČINEK.
  DOVOLÁNÍ NEMÁ ODKLADNÝ ÚČINEK.
  DOVOLÁNÍ NEMÁ ODKLADNÝ ÚČINEK.

 349. Hale, jestli myslite, ze tento postup je pristupny kazdemu, tak si zkuste experiment v mem predchozim bode. Budete prekvapen 😀

 350. Mimochodem, posledni ca 4 mesice kladou FU znacny odpor a obstrukce (vetsinou za hranou zakona) registracim k DPH. Tusi nekdo proc?

 351. 419

  Může se to brát i jinak. Že bylo přisouzeno 340 melounů tomu, kdo chtěl miliardy. 🙂

  Petře,

  jelikož jsem nebyl odsouzen k ničemu dovolání dávat nemohu.
  Daně ke 31,3. neplatím nikdy, a jak navádíš , nemohu učinit. Pokud jsem měl náhodou daňový přeplatek, vždy mi byl vrácen.
  Těžko bych mohl argumentovat obavou, že mi vrácen nebude.
  A už mě Altner nebaví, skončil jsem.

 352. Jasne, Hale, snahu ukoncit beru. Take bych nechtel bych obhajovat fakt, ze se mnou preferovana strana chova protizakonne. Ocenuji i priznani k naproste nezkusenosti v oblasti spravy dani a polatku. Uzavirame.

  Kdo tusi odpoved na 422? Celkem se mne to tyka, presel jsem na volnou nohu a celkem se dari, takze do toho spadnu…

 353. DOVOLÁNÍ ne, ALE
  POZASTAVENÍ VYKONAVATELNOSTI ano
  (pokud tkomentátor dokáže rozlišit tyto dve definice)

 354. Altner se nedá. Dnes v poledne publikoval p. Altner své stanovisko vůči postupu ČSSD(b).

  Altner: ČSSD vyvolává právní nejistotu, budu se bránit nejen exekucí
  http://jdem.cz/b8ncg2

  Advokát Zdeněk Altner, jemuž ČSSD měla dle výroku soudu do čtvrteční půlnoci zaplatit 337 milionů korun, v pátek uvedl, že strana vyvolává nerespektováním rozsudku právní nejistotu. Proti postupu se hodlá bránit všemi právními prostředky včetně exekuce. Zástupci ČSSD trvají na tom, že se chrání proti vyvedení peněz do daňového ráje.

  Altner ve čtvrtek večer zaslal e-mailem předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi podklady pro uskutečnění platby včetně uvedení konta, na něž má strana peníze poslat. V pátek ráno se tyto informace pokusil skrze svého syna doručit přímo na podatelnu ČSSD. Jako rozhodný čas pro další kroky Altner uvádí páteční půlnoc, tedy o den víc, než vyplývá z rozsudku.

  Rozsudek Městského soudu v Praze je pravomocný od pondělí, kdy si ho Veselý vyzvedl. Od té chvíle běží ČSSD třídenní lhůta na zaplacení. Podle soudu musí strana Altnerovi zaplatit 18,5 milionu korun. Kvůli smluvní pokutě 0,3 procenta za den ve smlouvě, kterou s advokátem podepsali tehdejší šéf strany Miloš Zeman a exmístopředseda Ivo Svoboda, částka vzrostla o dalších víc než 318 milionů korun.

  Strana podle advokáta odmítla převzetí podkladů pro platbu potvrdit. Pokud tedy do půlnoci zmíněnou částku neuhradí, začne Altner jednat. -Po marném uplynutí uplatním všechny zákonné prostředky k vymožení rozsudku Městského soudu v Praze, kterými zdaleka není jen exekuce,- uvedl v tiskovém prohlášení, které v pátek rozeslal médiím.

  No vida… 😉

 355. quivisi, to je pravda. A nejake pozastaveni vykonavatelnosti probehlo?

 356. Petře, ona se nechová protizákonně 🙂 Využívá možnosti, dané zákonem.
  A ta nezkušenost ?
  Musel bych být maximální blb, abych odmítl zaplatit daně, které mi vypočítala moje daňová poradkyně.
  Podle zákona o daních z příjmů

 357. 425-k pozastavení vykonavatelnosti dojde, když tak Nejvyšší soud rozhodne (že pozastaví) ?
  Ale on to zatím neudělal a dokonce to ani udělat nemusí ?

 358. Bohousi, odmitani prevzeti posty… Jak klasicke a ohrane… 🙂

  Neni to ta srana, co kritizovala, jak se ridic brani „vymluvami“ na osobu blizkou a vůbec propagovala myslenku, ze pravni klicky a ruzne optimalizace jsou fuj? 😀

 359. 424 tlak babise proti karuselum .
  chce tak zamezit vzniku bilych koni.

 360. Hale, chová se protizákonně. Soud rozhodl, že do tŕí dnů musí zaplatit. Rozsudek nabyl právní moci.

  Ale on si je Altner vychutná, o to bych se nebál. Jestli se mu teda nestane nějaká… nehoda. Ono kolem CSSD se obcas umira…

 361. 316 PeSi
  můj vztah k ODS je tu profláklý a nevolil jsem je kvůli tomu už za Paroubka. Nástup MT mě během pár let z toho vyléčil.
  Přesto rozlišuji a považuji (například) Juru-p, Tomáše Haase a Tomáše Vaňka za slušné, inteligentní a příjemné lidi a kdykoliv bych měl možnost velmi rád bych si s nimi „u piva“ pohovořil. Na rozdíl třeba od imho neinteligentních, nepříjemných a ulhaných lidí typu MT. Neberu to prostě tak důsledně. Asi bych se potom nemohl bavit vůbec s nikým.

 362. pasacku, rozumim. Nicmene bilych koni je vcelku male procento. Zase vylevame z vanickou dite.

  Navic jsem zachtil, ze FU pri teto snaze vcelku hrube porusuje zakony.

 363. Spis jsem v tom videl dalsi snahu o likividaci zbytku konkurence k Babis Werke. Kdo vi.

 364. Tak to je fakt pěkné.
  Od pondělí běží splatnost . Ale Alner se zřejmě pokusil ( podle vlastních slov ) doručit číslo účtu až ve čtvrtek večer. Čili do čtvrtku večera zaplatit nešlo, i kdyby čssd chtěla.
  Mimochodem, on ten Altner má svého advokáta. To číslo účtu měl doručit čssd on.
  Klidně by bylo možné po poslání peněz tvrdit, že to číslo nebylo platné, protože ho nedodal Altnerův advokát.
  Měl ten mail elektronický podpis ?
  Měl ten syn nějaké zplnomocnění ? Bylo předloženo nějaké vyjádření, že advokát Altnera je zbaven zastupování ?

 365. NoName, jistě že nemusí.
  Pak to prostě bude stát socany peníze navíc.
  A už budou muset zaplatit.

 366. [430] Už jsem to psal. Po „výmluvě na osobu blízkou“ mají jako nový cíl „fintu s advokátem“. To se musí zatrhnout, aby se sprostý podezřelý z přestupku nechal zastupovat.

 367. Hale, mluvím stále o té straně, která navenek deklaruje viz 430?
  No nic, bavím se :). Až zase bude ČSSD plácat hámotiny o danových optimalizacích, o tom, že zákon platí pro vśechny a vyuźití moźností daných záko nem jsou vytáćky, budu se bavit pŕímo královsky… 😀

 368. Jakože po dovolání už bude všechno OK a zaplatí všechno plus pokutu, protože pak se už nebudou chytat každého hovna, pardon slovíčka ?
  Jaký bude rozdíl v porovnání se zaplacením teď bez pokuty ?

 369. Honza, já myslím, že obhajobu jako takovou nezatrhnou, pouze ji více nasměrují tím stylem, co Visinskij.

  Samozrejme, krome obhajoby CSSD 😀

 370. “ Na druhé straně ale postoje ČSSD (neochvějně obhajované Halladinem) jsou z mého pohledu jakousi esencí socialistického uvažování (na něž pochopitelně nemá ČSSD monopol), a v zájmu našeho prostého přežití myslím je rozebrat je přinejmenším do té míry, aby každý mohl nahlédnouti, nakolik jsou zavrženíhodné.“

  A jakej vliv asi tak na moje prosté přežití, zpátečníku, může mít rozebrání postpjů ČSSD v tejhle tahanici a shledání, že jsou zavrženíhodné? 😀
  Ostatně co je zavrženíhodné, je věc subjektuvního pohledu. jednání, které VY shledáváte zavrženíhodným, druhý může vidět jako logické a rozumné.

  Pokud tuhle kauzu čtu nebo komentuju, činím tak pro pobavení, jako když jdu pokecat do hospody a určitě ne v zájmu přežití. Pro moje přežití není nezbytné rozebírat postoje ČSSD nebo je shledávat zavrženíhodnými. To se mého přežití ani mého života vůbec netýká.

 371. Petře Kunetko, též srdečně zdravím. Ad [430]. Kausa Altner vs. ČSSD(b) začíná nabírat čím dále tím více jisté rysy fraškovitosti, namísto tragédie… 😉

  Stran tvé [419] odpovědi na Halladinovu otázku [380], zda jsou advokáti ČSSD(b) úplně blbí, bych si dovolil s tvou odpovědí naprosto souhlasit. Sám jsem smolil něco v témže duchu, ale předběhl jsi mne.

  Dokonce si troufnu tvrdit, že poslední vývoj tomu rovněž nasvědčuje. Holt ty právnické rychlokurysy v Plzni se někde musely projevit…

 372. [441] Pozor, tyhle úvahy už „dopravní experti“ z okolí prdlamentu a některých magistrátů již vypustili. Zákaz právního zastoupení a opravných prostředků v případech, kdy „je zřejmé, že byl spáchán přestupek“. Jestli v tomhle jel Huml už si nejsem jist a googlit se mi nechce.

 373. Bohousi, presne tak. Abych parafrazoval svuj oblibeny vtip, tusil jsem, ze opetovne budovani socialismu bude radostne… Ale ze to bude takova pr*el…?

 374. Zaujalo mne tvrzení:“ chová se protizákonně“.
  To se nesmí?
  Tak proč vlastně máme soudy, já myslel, že proto,
  aby soudily nezákonné činy.

 375. quivisi, samozrejme muze. V principu neexistuje fyzicka prekazka k tomu, abyste vysel na ulici a nevystrilel to tam.

  Jenze u strany, ktera tak trva a buduje na tom, aby se lide chovali zakonne a horuje za omezeni moznosti obrany v pripade nezakonneho nebo hranicneho chovani to pusobi neuveritelne zabavne.

 376. Namatkovu terba vystpovani p. Humla oheldne dopravy, p. Krecka ohledne nemovitosti, p. Sobotky ohledne placeni dani… a stovky dalsich prikladu si laskavy ctenar doplni sam 🙂

 377. Mj. všimli jste si v mém odkazu na dnešní vyhlášení p. Altnera těchto výroků zástupců ČSSD(b)?
  http://jdem.cz/b8ncg2

  Švýcarsko nebo Panama, vsjo rovno

  ČSSD má díky úvěru zajištěny prostředky pro zaplacení celé soudem nařízené částky, předat ji ovšem zatím nechce. Chvojka trvá na tom, že se strana pouze chrání proti možnému zmizení peněz v některém daňovém ráji, odkud by se jen obtížně získávaly v případě úspěšného dovolání u Nejvyššího soudu zpět.

  Altner však tyto obavy považuje za bezpředmětné a výroky ČSSD o daňovém ráji označil za dehonestaci. –Rozhodl jsem se svěřit do ochrany právního státu Švýcarské konfederace. Nezřídil jsem si účet u žádné ze soukromých bank, ale ve velmi konzervativní státní kantonální bance,- upozornil advokát.

  Pro nás je jedno, jestli to je Švýcarsko nebo Panama. Je to prostě mimo jurisdikci českých orgánů,– zavrhl jeho krok Chvojka. Podle něj návrh jenom potvrzuje, že se Altner snaží dostat peníze mimo českou jurisdikci a že strana jednala správně, když mu peníze odmítla zaplatit.

  Nejsou náhodou ty peníze, které dluží ČSSD(b) náhodou majetkem p. Altnera a ten si s nimi může dělat co chce? Co je usoplenému dlužníkovi po tom, co s vysouzenými penězi Altner bude dělat a kde si je uloží? Jsou jeho.

 378. Bohousi, Svcyarsko jako danovy raj…

  Inu, timto bych k nasemu vyroku ohledne kvality advokatu CSSD doplnil jen „QED“. A mozna se CSSD podari pridat ke sve ostude i mezinarodni rozmer, jestli bude mit svycarska vlada potrebu se vyjadrit k cintani vedoucich cinitelu nasi vladni strany…

 379. (418)„Postoj , který zaujala socdem je přístupný každému, není to nic vyhrazeno ČSSD a z toho titulu nemravný.“ Ano, srát na zákony a rozsudky skutečně může každý. Jediný problém je, že ne každý z toho vyleze beztrestně.
  (433) To jsem tu skimici psal taky a několikrát. Co se týče PeSa, tak marně.

 380. „Jenze u strany, ktera tak trva a buduje na tom, aby se lide chovali zakonne a horuje za omezeni moznosti obrany v pripade nezakonneho nebo hranicneho chovani to pusobi neuveritelne zabavne.“

  V debatě se tady vychází z toho, že soudní rozsudek je něco jako papežova neomyslnost ve věci víry. A přesto má církev své heretiky.
  Není tedy naprosto běžné respektovat do písmene soudní rozsudek, jak lze dovodit na řadě konkretních faktů (nuntost exekuce, nutnost odvést násilím odsouzence k výkonu trestu a pod.).
  Proč tedy tak rozhořčeně komentujeme, že ČSSD nezaplatilo do 3 dnů, když je známo, že takový krátký termín se obvykle soudně nedává, když je známo, že v těch 3 dnech nebylo možno vykonat platbu, neb nebylo známo kam atd.
  Stejně jako v tisícíchjiných případů, nerespektování soudního výroku, nechme ČSSD, ať děla co myslí. Můžeme to kritizovat, ale proč tak dramaticky kacéřovat třeba Halladina?

 381. Petře, též se obávám aby Altner čirou náhodou neuklouzl teď v dubnu v Praze někde v Hybernské na náledí a přitom ho k tomu shodou nešťastných okolností přejelo nějaké auto nebo něco podobného a na hlavu mu přitom ještě spadla taška z Lihového domu…

  A to s tím daňovým rájem Švýcarsko se nebohému Chvojkovi opravdu něco znamenitého povedlo. Švýcarsko nebo Panama je výrok, který je snadno zapamatovatelný… 😉

  Faktem je, že se ze Švýcarska těžko zpátky dolují peníze, viz kauza MUS a soud ve švýcarské Bellinzoně… 😀

 382. A jak se tedy soudní rozhodnutí respektuje ? Každá druhá věta ?

 383. Tak po lopatě: Někdo repskuje, někdo ne. A zákony musí být takové, aby i tu druhou variantu řešily bez zbytečné diskuse „a jak?“

 384. quivisi, proc se rozhorcujeme? Protoze kdybych neco takoveho udelal jako obcan, vlada – mechanismem, ktery CSSD důsledne obhajuje – by mne zlikvidovala jak bolsevik buzoazni tridu 🙂

  Rozhorcuji se nad tim, ze kdyz se CSSD stane, ze ji mechanismus, ktery ona do znacne miry vybudovala a dusledne trva na jeho vymahani, semele, okamzite hleda „alternativni“ cesty ven… Zrovna ty, proti kterym dusledne bojuje.

  Pro zamysleni zkuste jeste jednou procist mou 419. Ta vysvetluje duvody meho rozhorceni dle mne velice srozumitelne.

 385. Mimochodem, quivisi, nechapu, jak v tech 3 dnech nebylo mozno vykonat platbu. Viz napr. 443

 386. tak mi vrtá hlavou, že opakování je matka moudrosti…

  ČSSD prý, bez ohledu na rozsudek, zaplatí Altnerovi o ca 20 mio méně a to dá jiným.
  Mám podezření, že Altner poděkuje za zaplacení smluvní pokuty a o zbylých 20 mio, které dle rozsudku nedostal, se bude dál soudit s tím, že je to ta „jistina“ a že na ní ta smluvní pokuta stále nabíhá…
  a při rychlosti našich soudů, za nějakých dalších deset let… coo???

 387. Musim rici, ze ja byt clenem CSSD, dost bych se nyni stydel mluvit o EET, boji proti danovym optimalizacim, o tom, ze zakony se maji dodrzovat. Ale verim, ze clenove CSSD s tim nebude mit problem 🙂

 388. 442 – Ále no tak, maYdo… Co si pamatuji, sama jste se tu myslím občas zmínila o potížích s klienty, neochotnými (pod rozmanitými záminkami) zaplatit za předanou práci. Ve skutečnosti jste si však (z mého pohledu) stěžovala na neexistenci právního státu, protože kdyby ten zde byl, třeba i ne v ideální podobě, nýbrž v té, v jaké býval za první republiky či za Rakouska, takovéto jednání by si zákazník nedovolil, neb by se mu (dlouhodoběji) krutě nevyplácelo, pročež byste si mohla ušetřit určitou energii, jinak vynakládanou na to, abyste se případnému protiprávnímu jednání zákazníka předběžně či následně bránila svépomocí. (Mně kupříkladu, a to se mi nestalo nepamatuji jak dlouho – jistě více než pět let, snad i deset – letos kdosi nezaplatil fakturu, a já z ní teď musím odvést DPH…)

  Naprosto nejde jen o tyto drobné patálie, nýbrž také o to, že absence, ba spíše pokračující rozklad právního státu (o které se zasloužil president Havel jmenováním komunistických soudců, a po něm snad všechny vládní strany za celé čtvrtstoletí) může vposledku dospět k úplnému kolapsu, a sice všeobecnou ztrátou jakékoliv praktické důvěry. Vzpomeňte si prosím, kolik let si lidé tropili posměšky z údajného výroku nejkrásnějšího presidenta: „Baráku, zatýkám tě a vylučuju ze strany!“ Je myslím třeba si uvědomit, že z hlediska intensity flagrantního porušení principů práva je Novotného neortodoxní postup pouhá dětská legrácka ve srovnání s tím, co teď páchá ČSSD a její předseda, který zároveň je předsedou vlády.

 389. Šumaváku, ahoj. Ad [460] – dvacet milionů nebo dva? Toť otázka. Jak se zpívá ve strašlivé písni o Golémovi:

  … adie o výši dluhu jeho jsou dvě verse, ze kterých uvádím jenom dvě:

  ČSSD ve čtvrtek oznámila, že bude přednostně uspokojovat nároky Altnerových věřitelů. –Po ohlášení rozsudku se na stranu obrátily asi dvě desítky věřitelů Zdeňka Altnera s částkami v řádech mnoha milionů korun. ČSSD přistoupí podle pořadí právní moci jednotlivých exekučních příkazů k jejich postupnému placení,– uvedl Chvojka.

  Je jich třináct, ale dohromady nepřesahují dva miliony korun,– doplnil informaci o nárocích Altnerův advokát Václav Veselý. Podle něj však strana nemá právo zbývající část pohledávky zadržovat a měla by zaplatit.

  Každý nechť si vybere dle svého naturelu… 😀

 390. maYdo,
  ad kolegové, jeden z mých je Martin Konvička 🙂

 391. Zpátečníku, píšete sice květnatým slohem, ale čert aby se v tom vyznal. 😀

  Jo, stane se mi, že mi někdo nezaplatí, i když je to vyjimečné.

  Ale já se pohybuju v prostředí, kde se závazky pohybují spíš v řádu tisíců a set než milionů a to je jinej vesmír a fungujou tam jiné zákony. Moji klienti nepatří do takových sfér, jako je doktor Altner a vedení ČSSD.

  A hlavně – moji klienti jsou moji klienti a ne Altnrerovi a altnerovi klienti jsou Altnera a ne moje. A ne že bych teda o ty jeho stála 😀

  A proto ať se s dumáním o tom, zda jedná ČSSD zavrženíhodně nebo ne, zaobírá JUdr Altner. pokud má čas a mlíko.

  já bych řekla, že to ale vůbec neřeší, v zámu jeho úpřežití je z nich vyrazit prachy a ne rozebírat míru zavrženíhodnosti jeho chování.

  “ protože kdyby ten zde byl, třeba i ne v ideální podobě, nýbrž v té, v jaké býval za první republiky či za Rakouska, takovéto jednání by si zákazník nedovolil, neb by se mu (dlouhodoběji) krutě nevyplácelo,“

  Já bych řekla, že si to idealizujete. Jako ta moje teta , co tvrdila, že každá rodina měla služebnou.

 392. 442 – Ostatně co je zavrženíhodné, je věc subjektuvního pohledu. jednání, které VY shledáváte zavrženíhodným, druhý může vidět jako logické a rozumné. – Jinak tedy, ale to jen pro úplnost a jen proto, že mám rýmu, poznamenávám, že se poněkud dobýváte do otevřených dveří; v pasáži, kterou citujete, jsem z dobrých důvodů užil slovo nakolik.

  Obecně vzato, musím však bohužel přiznat, že elementárnost a očividnost věcí, které zde tak obsáhle diskutujeme, mne pravidelně uvádí do pocitů bezměrné beznaděje. Číňani už budou mít Mars dávno kolonizovaný, a my zde ještě pořád budeme donekonečna řešit, zda ČSSD má právo nezaplatit, ač je rozsudek vykonatelný, když má v úmyslu požádat o odložení vykonatelnosti, odůvodněné tím, že má v úmyslu podat dovolání, v němž časem případně může z určité části uspět…

 393. Matzurko, v práci doufám MK řeší brouky a ne islám?

  U nás se o tej politice téměř nebavíme. Zaplat bůh, nic nekazí vztahy tolik, jako když se příliš vážně bere politika. Ono to v práci fakt není k ničemu dobrýmu.

  A pochybuju, že by kolegové vyrazili odchytávat hradní tajdrdlíky na cestě z práce, aby jim dali přes hubu, to byly jen takový silný klučičí řeči.
  Mně to jen přišlo srandovní, že někdo může mít dobrej pocit z toho, že nafackuje nějakej nule.

 394. 465 — Jako ta moje teta , co tvrdila, že každá rodina měla služebnou. — No, ještě dnes je možné se celkem snadno přesvědčit alespoň, které byty či domy měly pokojík pro služku…

  Moje zásadní námitka je však trochu jiná, a podobná tomu, co zde pravidelně vytýkám Schumacherovým úvahám o majitelích státu a jeho poddaných. Dnešní státy (za posledních sto či spíše dvě stě let) v podstatě stojí na určité míře důvěry; bez jejího minima nemohou ve své (technologicky nezbytné) složitosti fungovat. Jak se — což dnes v Evropě snad všechny činí — blíží k úrovni kolapsu, nutně záleží na míře té praktické důvěry, jakou v systém průměrný daňový poplatník (tj. Schumacherův poddaný) dosud chová.

  Přitom čím blíže jsme ke kolapsu, tím jsou kladné zpětné vazby silnější. Ztráta důvěry v systém u jedněch vede stále nutněji k její ztrátě u druhých, a dál ovšem dokola. Zkuste si prosím představit třeba takovou činnost projekční kanceláře v době, kdy elektrika jde jen někdy, a pak už vůbec ne…

 395. Musím přiznat, že souhlasím se Zpátečníkem 466 a jen tiše žasnu, že vydržíte 2! dny dokolečka opakovat stále to samé, aniž jste se jen o píď posunuli k něčemu smysluplnému, co by třeba, při dobré vůli, bylo lze nazývat řešením. Naopak zjevná nemožnost tohoto úkonu vás zanechává naprosto v klidu…. 😀 😀

 396. Jo, zpátečníku, při květnatosti Vašeho slohu, velmi často tápu, co tím chtěl básník říci, takže se asi často vlamuju do otevřených dveří z prostého důvodu, že sjem si v tej skrumáži slov nevšimla, že jsou otevřené.

  „Číňani už budou mít Mars dávno kolonizovaný, a my zde ještě pořád budeme donekonečna řešit, zda ČSSD má právo nezaplatit, ač je rozsudek vykonatelný, když má v úmyslu požádat o odložení vykonatelnosti, odůvodněné tím, že má v úmyslu podat dovolání, v němž časem případně může z určité části uspět…“

  A tohle ve vás vzbuzuje pocity beznaděje? A proč? Je snad nutné, abychom to tady vyřešili? Vždyť se to netýká našich životů, tedy aspoň toho mého, a pokud bychm přes Váš pesimismus dospěli k nějakému závěru, nijak se to nedotýká účastníků sporu.

  V zásadě jsou to rituální tanečky o tom, kdo má lepšího advokáta. 😀

 397. „dny dokolečka opakovat stále to samé, aniž jste se jen o píď posunuli k něčemu smysluplnému, co by třeba, při dobré vůli, bylo lze nazývat řešením. Naopak zjevná nemožnost tohoto úkonu vás zanechává naprosto v klidu…. 😀 :D“

  Já teda nevím, proč bych neměla být naprosto v klidu, protože mně řešení tohoto problému nikdo nezadal. Tudíž jsem ochotna o něm potlachat, dělat si z něj srandu, ale nehodlám ho ŘEŠIT. 😀 😀 😀

  Ostatně ani z tej debaty nemám jasno, k čemu bych se měla posunout. Když mám něco řešit, musím vědět, co je cílem.

 398. „Zkuste si prosím představit třeba takovou činnost projekční kanceláře v době, kdy elektrika jde jen někdy, a pak už vůbec ne…“

  No, já ještě rýsovala na prkně a zprávy datlovala na psacím stroji. Je to pomalé a nepohodlné, ale jde to. Konec konců architekt Zítek vyprojetoval bez elektřiny celý Národní divadlo.

 399. Maydo, pak vám ovšem mohu jen navrhnout copy/paste – je to méně namahavé! 😀

  Pes jitrničku sežral…pes jitrničku sežral…pes jitrničku sežral…pes jitrničku sežral…pes jitrničku sežral…pes jitrničku sežral…pes jitrničku sežral…pes jitrničku sežral… pesjitrničkusežral…pesjitrničkusežral…pesjitrničkusežral…pesjitrničkusežral…pesjitrničkusežral…pesjitrničkusežral…………………………………………………..

 400. 400 Bohouši, na tohle je specialista Martin, ale pokusím se, když tak mě opraví. S tříprocentním úrokem po splatnosti podle pravomocného rozsudku.

 401. Teda já vás nechápu. Na místě Halladina bych si řekl: „je to marný“. ČSSD si najala advokátní kancelář a ti jim nejspíše poradili aby se neřídili rozhodnutím soudu. Určitě znají rizika takovéhoto počínání a mají todobře zkalkulované. Navíc jsou vládní stranou. Částečně zákonodárcem, částečně ústavodárcem a převlečenýho soudruha mají i na stolici hradčanské.
  Nekverulujte a učte se, jak se to dělá!

 402. a to už vůbec nemluvím o soudu ústavním a mohl bych přidat i duchy.

 403. 413 ano, Zpátečníku, jejich…je stylové.

  Altner, Altner…takhle vědět za kolik se bude před rozhodným datem pro výplatu dividendy kótovat ČEZ, to by bylo úžasné…
  Kdežto Altner a cizí byznys a peníze, tam je chytrejch dvanáct do tuctu.

 404. 476 předpokládám, že máš na mysli Ústavní soud. Třebaže ústavní by byl případnější.

 405. Zbytecnost „pokusu o reseni“ je jedna a tezko rozprovatelna vec. Fakt totalni diskrepance mezi proklamovanymi zasadami a realnym chovanim CSSD druha, taktez stezi diskutovatelna.

  Ze to volicum nevadi treti, a asi nejsmutnejsi.

 406. 469 Hasple, Hasple, Hasple, bílý písek, bílý písek, bílý písek…

 407. 478 Duch zákona? Ten nejspíš velmi závisí na tom, co zákonodárce měl před tím k obědu a čím ho zapil.

 408. 472 — No, já ještě rýsovala na prkně a zprávy datlovala na psacím stroji. — Ba právě. Koneckonců i sám jsem kdysi navrhoval elektroniku na čtverečkovaném papíře, i ještě několik let poté, co jsem se v ní nepatlal jen zcela amatérsky. V redakci to pak obtahovali tuší na pauzák, a do něj jsem/jsme korektury škrabal/i žiletkou. Jenže leckdy holt taky trochu jde o tudlenctu produktivitu…

  Časem jsem si udělal jakousi představu (samozřejmě jen na základě svých útržkovitých znalostí konkrétních lidí), jak se zhruba daří průměrnému projektantovi či programátorovi dejme tomu ve Francii, Německu nebo Dánsku, a mohu si ji tudíž nějak porovnat s životní úrovní těch zdejších. A teď, pěkně prosím, nehrají v tom rozdílu, velmi zřetelně pozorovatelném, žádnou úlohu rozdílnosti fungování právního státu? Přímou, ba ani nepřímou?

 409. 468 Zpátečníku, v principu podobné runu na banku.

 410. Schumi, díky za odpověď [474]. Takže ne nějakých těch 0,3 % denně, jak to bylo v tom původním? Ale každý procento navíc dobrý…

 411. Zpátečníku, ty jsi nepoužíval astralon, ale pauzák? To se divím, to se divím…

 412. 484 — To bych myslel, že podobné nejspíš právě jen tím, že jde o kladnou zpětnou vazbu; jinak nesrovnatelně polymorfnější. Jedna věc je zkoušet dostat zpátky co největší část svých potištěných papírků, mezitím popřípadě inflací ohlodaných, druhá — a neskonale mnohotvárnější — snaha fungovat co možná normálně, když kolem nic normálně nefunguje, posléze fungovat nějak, když kolem nefunguje nic, a nakonec alespoň přežít…

 413. 486 — Bohouši, já prosím nepoužíval nic (krom toho čtverečkovaného papíru a tužky; ani už dnes nevím, byla-li to již mikrotužka), tuší kreslila kreslička, později kreslič. (Médium neumím blíže určit.) Ten mimochodem pak býval dosti vysokým managerem Eurotelu (jímž se stal na základě své skvělé radioamatérské praxe) a rýsovací prkno měl jako relax. Bohužel už léta po smrti; snad kdyby byl tehdy relaxoval více…

 414. Aha. Tak už vím kde to pasáček s bohoušem chytli.

 415. co mi vadi u dluhu socani altner
  porad dokola se tu resi – muze nemuze , dela nedela.
  probrem neni zda to socani s pravniky nejak resi – uz to tak resili a ted maji dluh trochu vyssi.
  problem je v tom ze se neldo kdo muze mit vliv na soudy ale nemel by mit vyjadruje

  do dvou az tri mesicu soud rozhodne …..
  soud rozhodne a on nam to uz nevrati …

  navic predjimani ze nekdo komu dluzi je podvodnik a on nebo jeho banka vyvedou penize ..

  toto by predseda vlady a strana ktera vladne nemuze vubec pripustit , nemela by to pripustit zadna natoz vladnouci.

 416. Nechtěl jsem se vracet, ale protože se někteří seriozní komentátoři ptali na osud dluhu po lhůtě k zaplacení, tak bych ocitoval jediný známý a zveřejněný doklad – rozsudek. Podle něj se určuje 10% úrok z prodlení od 1.4.2016 do zaplacení.

 417. http://kultura.zpravy.idnes.cz/holandsti-mistri-na-ukrajine-diw-/vytvarne-umeni.aspx?c=A160415_145647_vytvarne-umeni_ts

  Čtyři nalezené malby byly „v držení kriminálních skupin“, jak podle BBC uvedl ukrajinský ministr zahraničí. Další zprávy pak upřesňují, že se jednalo o ukrajinské ultranacionalisty.

  Hoornské muzeum uvedlo, že už v prosinci nizozemské velvyslanectví v Kyjevě kontaktovali dva muži z ukrajinské milice s fotografií jednoho z chybějících děl. Muži prý tehdy tvrdili, že mají k dispozici všechny uloupené obrazy. Za jejich navrácení tehdy požadovali miliony eur.

  Snad to nevrhne špatné světlo na ukrajinské vlastence…

 418. Ale z druhé strany – O.J.Simpson.
  Sobotka ví, že by byl za debila kdyby to nezkusil. A že to nějaký dovolávák čičo zvrátí, o tom nemám pochyb. A po O.J.Simpsonovi nic jako právní vědomí neexistuje. Akorát je Sobotka bílej rachitik jak Jaceňuk. Ale on to nějak dá.

 419. Sobotka je za debila už dávno.
  A nevím, zda je dobré demonstrovat, že někdo je nad zákonem a pravidly.
  Dokonce i když jde o ČSSD.
  IMHO to nestojí ani za ty prachy.
  Pravda, Sobotkovi je to zřejmě jedno, ten se zdekuje do Brusele.
  Ale těm ostatním by to tak úplně jedno být nemělo.

 420. Koukám, že za chvíli zbyde socanům jediné východisko, které navrhl tolik očerňovaný Zeman (kalašnikov). Možná jim to projde bez tolika keců. Asi i laciněji.

  Pesi, mně se vytratil bohužel dosti dlouhý příspěvek. Takže krátce. Koukám že jsi stářím zrevolučněl a začal žhnout. Mimochodem i ty jsi představitel jisté instituce. Chceš snad říci, že kolem tebe je samé morální zlato a diamanty? Myslím, že mezi představiteli tvé instituce jsou docela zajímaví típci. A nyní si dosaď tvůj ohnivý materiál. A následně se kopni do riti…. Když už nic jiného, alespoň přijdeš na nové myšlenky.

  Mimochodem mně se po Simicem jmenovaných také stýská, i když jsem byl díky kritice dlouhého brka bez koulí Tomášovi jednu chvíli hodně nesympatický. Přestože mne odsácká parta hodně zklamala, je mi spodivem, co asi udělali tobě… No nic, tvajo dělo.

  Tak jsem dnes zažil další šok. Potkal jsem kamaráda, kterého jsem neviděl snad dvacet let. Trochu jsme klabosili a já se ptal, proč se rozvedl, když měl se svou ženuškou šest dětí. Odpověděl, že to rozumem vysvětlit nejde, ale zbláznil se po téměř 30 letech manželství do chlapa. A to prý dříve nikdy takové pokušení neměl, a to ani v myšlenkách. Tak mi v uších zazněla strofa z písničky Jahelky:“ stanula nad prostěradlem, jak praštěná palicí, v posteli byl Franta s Karlem a nikoliv s Alicí…..“ A vy tady vyvádíte s Andlerem.

 421. Františku,
  tak mne napadá, jestli to ze strany toho kamaráda nebyla čirá hrůza z dalšího dítěte, to se stejnopohlavním párům jen tak „oops“ nestává 😀

 422. 498 NoName
  není to hloupý tah. Můžou to nakonec zamáznout nějaké fondy co kradou děti, nebo i EU levicové pravítělstvo. Sobotka má furt šanci. Podvodníci a vrazi se dostanou před smrtí na soud akorát když se dvě party lumpů rozhádají navzájem.Třeba padesátá léta nebo osmašedesátý. Když to přežijí, bývají navíc odměněni.

 423. MartineTT, díky za odpověď [494]. Takže 10 %. To taky není málo…

 424. Dneska je Anastázie.
  Nikdy jsem nikoho s tímto jménem nepotkal. Termín anus znám. Znám i Večerníček o víle análce.

 425. „Časem jsem si udělal jakousi představu (samozřejmě jen na základě svých útržkovitých znalostí konkrétních lidí), jak se zhruba daří průměrnému projektantovi či programátorovi dejme tomu ve Francii, Německu nebo Dánsku, a mohu si ji tudíž nějak porovnat s životní úrovní těch zdejších. A teď, pěkně prosím, nehrají v tom rozdílu, velmi zřetelně pozorovatelném, žádnou úlohu rozdílnosti fungování právního státu? Přímou, ba ani nepřímou?“

  No, to záleží na tom, čemu říkáte „průměrný projektant“ a jak si definujete to „jak se daří“. Samozřejmě že rozdíly jsou, ale nejsem si tak moc jistá, že to je jen tou absencí „právního státu“.

  A i kdyby, tak tlacháním tady ten právní stát nevyčarujete. Maximálně můžete konstatovat, že pro ČSSD platí „qout licet jovi not licet bovi“

  Ale to přece všichni víme, na tom není nic k řešení.

 426. 494 Martine, to je dost na to, aby věřitel až tak moc nekvaltoval, když mu ta investice tak vynáší.

 427. 403 a 500
  děkuji a taky hezký večer přeji 🙂 🙂 🙂

 428. kromě toho, že je Anastazie, je dnes výročí :

  – zavraždění Abrahama Lincolna
  – vyhlášení války Severu proti Jihu
  – potopení Titanicu
  – neštěstí na fotbalovém stadionu v Sheffieldu
  – požáru hradu Pernštějna
  – teroristického útoku na bostonském maratonu

  prostě je nějaký dovný datum, den, který přitahuje malíry a katastrofy. tak bacha. 🙂

 429. maYdo
  chápu, ře biřmovaná nemůře prozradit, co to znamená. Víš alespoň Ty, co znamení státi se biřmovanou?

 430. Jsem se chtěla podívat, co to je to biřmování a dočetla jsem se, že se uděluje člověku, „který dosáhl věku užívání rozumu.“

  tak nevím…..

 431. Martine TT – předpokládám, že těch 10% je nejvyšší chemické čistoty… 😉

 432. maYdo
  já to taky nevím. Akorát mi to pripomnělo z vojny výraz, který jsem nalezl v řádech (to byly asi čtyři knihy na poličce, když se sloužil dozorce.
  Čepobití. To taky dodnes nevím co znamená. Patrně bitku ve výčepu. Socialisti to v Řádech výslovně zmínili, tedy soudím, že dostatek piva se jevil jako neopominutelný faktor.

 433. Skimici, nevím, proč by to nemohla prozradit biřmovaná.
  Mimochodem, já jsem taky biřmovaná. Biřmování je svátost a její udělení je v církvi něco jako vstup mezi dospělé. Aspoň u katolíků – myslím, že u pravoslavných lze biřmovat i děti.

  Má to jisté náležitosti jako křest, včetně udělení nového jména. Třeba Karel IV. byl pokřtěn jménem Václav a Karlem se stal až při biřmování.

  Stejně jako křest lze biřmování absolvovat jen jednou za život. A musíš být pokřtěný, ledaže by ses nechal pokřtít jako dospělý, to pak lze biřmovat současně s křtem.

  je to něco jako u protestantů konfirmace. Ale katolíci na konfirmaci ohrnují nos, že to není ono, protože protestanti nemají tzv. apoštolskou posloupnost, takže to podle katolíků žádná svátost není.

 434. Biřmování je něco jako potvrzení křestu – přijetí Ducha Svatého v době, kdy křtěnec už chápe smysl obřadu a co znamená. Při biřmování je každému příslušný kmotr a potvrzuje se jméno nějakého svatého.
  Anasázie byla naše sousedka. Říkalo se jí Stázka. 🙂

 435. Skimici, o tom, co je čepobití, praví ottův slovník naučný :

  „Čepobití, čeporaz, rus. večernjaja, franc. retraile, ital. ritarata, něm. Zapfenstreich, ve vojscích večerní bubnování na ukončení denní práce a na uložení vojínů ke spaní. Výraz č. pokládán za pouhý překlad z němčiny a nahrazován slovy večerka vojenská, čímž nabývá platnosti i pro troubení k stejnému účelu. Po č. žádnému prostému vojínovi mimo výkon služební a mimo zvláštní povolení není volno dlíti mimo místnost, kde bydlí. FM.“

  prostě večerka na vojně 🙂

  Ale je to krásný slovo, zajínamalo by mně, kde se vzalo. i kdyby šlo o prostý překlad z němčiny, jak pravý učený pan Otto, tak to musí mát nějakej původ v němčiné.

  Jelikož se při tom bubnovalo, tak to bití jse zdá být jasný….
  Že by tloukli při čepobití do bubnu čepicemi? 🙂

 436. maYdo
  aha. dík
  co znamená křest a jaké jsou náležitosti?
  Může někdo absolvovat třeba křest, odpadnout a být biřmován či naopak?
  Nedělám si legraci, fakt mě to velmi interesuje.
  Říká se biřmován nebo ubiřmván? (viz biřici) Co to vlastně znamená?

 437. no jo, dámy
  už jste mi to ozřejmily. jako bych nic neřekl …

 438. Biřmování – dneska dostáváte Občanku, dříve se biřmovalo – ale vyjde to tak nastejno.
  Společnost předpokládá, že od těch 15 tak člověk nějak začíná být odpovědný sám za sebe. U křesťanů tedy i to, že je už vědomým členem církve.

  Čepobití je celkem jednoduché – „zatloukal se čep do sudu“
  Neboli – konec chlastu, umejt nohy, pomodlit Otčenáš a chrnět! 😀

 439. 522 Rputi
  Vy, můj jazukový Guru… Nevěřím. Děláte si z čepobití hýřdě ….

 440. při křtu dostane dítě jméno a musí mít kmotra. U biřmování dostane další jméno a taktéž má kmotra 🙂

  „Může někdo absolvovat třeba křest, odpadnout a být biřmován či naopak?“

  odpadlíci se pochopitelně nebiřmujou. 🙂 ledaže by odpadnutí vzali zpátky a káli se.

  Mimochodem, myslím, že i když odpadneš od církve, tak křest platí na furt, ten je nezrušitelný.

 441. no, čepobití se buď troubilo nebo bubnovalo.
  Ale především to byl domluvený časový signál a forma byla podle zvyklostí a možností. Jetsli se to vyluzovalo na buden, trumpetou nebo nějakej kaprál zařval “ večerka – spáááát“, není podstatný.Podstatný je, že nastal čas zatlouct čep do sudu a jít na kutě a že to je všem jasný – pokud to tedy vzniklo tak, jak tvrdí rpuť

 442. maYdo
  já teď opravdu žasnu
  takže když se křestuješ a pak biřmuješ nebo naopak, můžeš mít v občance nebo v pasu hafo jmen? Případně samozžejmě fotek s bíbrem nebo takovým tím od Moiry co jsou vudět jenom oči?

 443. Jo, tak jak je to v občance, to nevím….

  Já mám jen jedno. Problím byl u dcery, která je křtěná Marie Magdalena a na matrice nám ji napsali do rodnýho listu s pomlčkou jako Marii-MAgdalenu, že prý jde o zdvojení jména a to jedině s pomlčkou. choť se chtěl hádat, že to nejsou dvě jména, ale jedno, což je fakt, protože to znamena Marie Magdalská nebo z Magdaly. Je to ta hříšná světice, co o ní spekuluje Dan Brown a jemu podobní, že porodila Kristova potomka nebo potomky.
  Ale nakonec jsme se na to vybodli, usoudili jsme, že pomlčkových potíží už bylo dost, že se z jednej pomlžky nestřílí a hlavně že je holka zdravá. 🙂

 444. skimici,
  nedělám si srandu.
  Mám to z Machkova Etymologického slovníku, ten si srandu určitě nedělá.
  Proč by se nemělo troubit? Zatroubila se večerka, zatlouk se sud a šlo se chrnět.

  Samo slovo čepovat je od „čep“. Špunty nebyly, tak se sudy zavíraly čepem a ten se musel zatlouct, aby pořádně těsnil. Odtud čepobití!

 445. Na rozdíl od čepení, který je od slova čepec 😀

 446. Mňo,
  já jsem pokřtěná, v občance to nemám, a do kostela jdu leda co zvědavý turista obhlížející křížovou cestu nebo poslechnout koncert. Ani nejsem konvertita či připadlý odpadlík…Ale pratetička, kterou jsme všichni milovali, věřící byla, a tak svým neteřinkám domluvila křest v místním kostelíku. Ještě za socíku, takže i když jsem po druhém jménu toužila (abych byla něco extra mezi vrstevníky), tak mi naši stejně říkali pořád jen tím prvním, vepsaným do rodného listu. Mezitím mne to přestalo trápit, byť je to jméno mně osobně milé (neb jako vlastenec si považuji Přemyslovců a Anežky České pak obzvláště).

  Ale abych to nezamluvila – Baubo Anastázii přeji ke křestojmeninám všechno nejlepší 🙂
  Stejně jako Dušanovi, nemihla se tu ráno gratulace dokonce narozeninová ? Mezi tím lítým bojem Altner vs. ČSSD se nějak ztrácím…

 447. Milá Rputi, ad tvá [522] a význam slova „čepobití„. Máš můj uctivý hlubokosklon (mám ho od doktorů přísně zakázanej). Ty to vyložíš naprosto přesně a ještě ti nevěří…

  Jsi vtělená chodící encyklopedie…

  Sám jsem si to musel vyhledat a všechna čest. Je to přesně tak, jak jsi to napsala… 😉

 448. Tééééda, maYdo,

  A to jste proč vybrali takové jméno ?
  Doufám, že jste nechtěli předurčit dceřinu kariéru ! 😉

 449. Rputi, zdar a to jsem to psal ještě před tvou [529], akorát mi nějakou dobu nešlo připojení. Toho Václava Machka si budu muset pořídit.

 450. Já se přidávám, Dušanovi a Anastazii Baubo všechno nejlepší 🙂

 451. „A to jste proč vybrali takové jméno ?“

  Protože se nám líbilo. Tak proto. A protože jsme se brali a vlastně i seznámili v kapli sv. Maří Magdaleny.

 452. A o dceřinu karieru nemám starost, že by byla svatá, jí určitě nehrozí 😀

 453. Halle 533,
  podle Janova evangelia byly Magdaleny tři a nemrava byla jen jedna. 🙂

 454. 537

  EHm, tak svatost jsem konkrétně na mysli neměl 😀

 455. Bohouši 534,
  jo Machek je celkem spolehlivej, i když už se taky stalo, že jsem s ním ne tak zcela souhlasila. Ale to je výjimka.

 456. 532 Rputi
  Ad čepobití hlubokosklon protože Vy a Bohouš dohromady je jistota.
  Ad Dußan- jseš strašně starej. Co s tím hodláš dělat? Dej vědět kdy ořijedeš prosím.

 457. Dušanovi jsem už přála ráno, takže

  i Baubo gratulace k svátku!

 458. Halle 540,
  jo – jedna byla průvodkyně Kristova, druhá Lazarova sestra a třetí ta hříšnice. Ale zmiňuje to jen sv.Jan, ostatní je všechny tři považují za hednu osobu.

 459. 544

  Podle sv. Lukáše prý z ní Kristus vyhnal 7 démonů

 460. Rputi. No vida, čím Albrecht z Valdštejna obohatil němčinu, holandštinu či angličtinu…

 461. Bohouši 544,
  prozraď, v čem měl prsty ten starej syfilitik?

 462. Tři byly Marie, ne Magdalény.

  Jan píše:

  U Ježíšova kříže stály jeho matka a sestra jeho matky, Marie Kleofášova a Marie Magdalská. Matka Ježíše byla taky Marie. T to jsou tři Marie, které byly u ukřižování. Lazarova sestra asi byla další, protože kdyby byla pod křížem ona, tak by se o ní psalo asi jako o Marii Lazarově.

  A Máří Magdalena pocházela z Magdaly a proto magdalská neboli Magdalena. byly tři Marie, z toho jedna z Magdaly a to byla polepšená hříšnice.

 463. Máme tady prodejnu kebabu. Její otevření se chystá nějaký ten měsíc, dnes na ni vyvěsili kurdskou vlajku a znak YPG. Takže asi otevřou ?
  Ale že zrovna tady …

 464. Milá Rputi. Ad [547]. No přecejť v tom „čepobití“. Ten můj pramen byl z „Vojenských rozhledů“ a poněkud se liší (v detailech) od tvého Machka.

  Buď to zavedl přímo Albrecht z Valdštejna anebo to bylo zavedeno za jeho doby. Každopádně to bylo původní české slovo, jež zdomácnělo i v jiných jazycích, podobně jako tábor či robot…

  Machek:
  čepobití, od A. z Valdštejna zavedené -zatloukání čepu- (do sudu), tj. konec večerního pití a signál to oznamující, pak jen vojenská -večerka-.

  Vojenské rozhledy:
  Z doby Albrechta z Valdštejna pochází vojenský signál čepobití, v dnešní době večerka, v britské variantě angličtiny tattoo). Výraz byl do angličtiny kalkován přes němčinu a holandštinu. Tento signál se vydával zpravidla trubkou a oznamoval počátek nočního klidu. Jak už sám název napovídá, jedná se o zatloukání (bití), čepu do sudu. V praxi to původně znamenalo konec večerní zábavy a pití. Později byl tento signál povelem k večerní přehlídce, nebo pochodu. V druhé polovině dvacátého století vlastní činnost spojená s pochodem postupně ustává a zůstává pouze signál večerka, která se vyhlašuje trubkou nebo hlasem a píšťalkou.

  Původní slovanské slovo čep přechází do germánských jazyků jako tapp, nebo tap a analogicky má slovo čepobití v němčině podoby zapfenstreich, v dolní němčině tappenslag, v dánštině tappenstreg a v holandštině taptoe. Lze se tedy domnívat, že čepobití přešlo kalkováním z češtiny do němčiny, dále do holandštiny a jejím prostřednictvím počátkem 17. století do angličtiny. Zde bylo původně přejato v podobě jako tapp-too a dalším vývojem se měnilo na taptow, taptoo, až se ustálila dnešní podoba tattoo. Ve vojenské angličtině se objevuje první písemná zmínka v roce 1644: -After the houre of nyne of the clock at night, after the taptoo hath beaten, untill the Revelly hath beaten the next morninge.- (OUP, 2004)

  Já jsem zklamán zase svým pramenem, neboť až do této chvíle jsem pokládal za naše zásadní dílo v češtině třísvazkovou encyklopedii formátu A4 „Lidovou kulturu – Národopisnou Encyklopedii“ z r. 2007, monumentální dílo Etnologického ústavu, na níž se i má maličkost coby drobný brabeneček podílela coby autor grafické úpravy a sazeč, jež všechny 3 svazky vysázel (trvalo to cca 3-5 let, nežli byla kniha hotová) a kterou mám tudíž doma ve své knihovně. A tam to „čepobití“ není!!! Až se někdy potkám s Jiřím Traxlerem, etnologem a muzikantem (Skiffle kontra, Český skiffle, Žáci), s nímž jsem nejčastěji komunikoval, tak mu to musím tlumočit. Chybí tam jeden pojem. „Čepobití“. Kruciš! 😉

 465. Bohouši 551,
  tak o tom jsem neměla tuchy, dík za rozšíření obzoru!
  Ad. Encyklopedie – nj, ono leckde není leccos, i v Machkovi se nenajde všechno. A čepobití už je dneska takový archaismus, že nezeptat se skimic, na mysl by mi ani nepřišlo.

 466. Rputi, ta „Lidová kultura“ je skvělá. Vydala jí Mladá Fronta, ne ti novináři, ale vydavatelství, což je jiná firma.

  Když kniha vyšla, tak to natáčela i ČT. Byla k tomu speciální vernisáž.

  Kniha má dva základní svazky A-N, O-Ž (1298 stran hustého a velmi drobného třísloupcového textu formátu A4 s obrovskou spoustou obrázků) a potom jako třetí svazek Biografickou část s životopisy všech našich etnografů, etnologů a folkloristů, který má 284 stran. Šílená kniha, kterou by bylo možno zabít i člověka, jak je těžká (i jedním samostatným svazkem)… 😉

  Zatím jsem v ní našel všechno, co jsem hledal…

 467. ještě k té Maří magdaleně – „Ale zmiňuje to jen sv.Jan, ostatní je všechny tři považují za hednu osobu.“ To není pravda. Evangelia zmińují Marii Magdalenu v souvislosti s nálezem prázdného hrobu a vždycky ejště s nějakou další Marií. Matouš o ní píše jen jako o „jiné Marii“ a Lukáš a Marek uvádějí, že šlo o Marii Jakubovu. Třetí Marie je ježíšova matka.

  Popravdě řečeno, to, že byla Maří Magdalena prostitutka, se v evangeliích vůbec neobjevuje. Jediný, co tam je, je těch Lukášových sedm démonů, které zmiňuje Halladin. Démoni mohli posednout i ženu veskrze počestou, to, že z ní Ježíš nějaké démony vyhnal, vůbec nemusí znamenat, že byla protitutka. V příběhu o kající se ženě není Marie Magdalská uvedena jménem, ani tam není zmíněno, že by se stala součástí jeho doprovodu. To je obsahem až pozdějších legend, které Marii z Magdaly taky někdy spojují s Marií Lazarovou.

 468. Děkuji za blahopřání k svátku, který vůbec neslavím. Mám skutečně na křestním listě 3 jména – Ivanka Růžena Milada,křtil mě německý farář, neb jsem se narodila v Bad Schandau. K té Anastázii jsem přišla až ve 14 letech. Kmotra mi dala k udělení svátosti biřmování krásný křížek z velkých českých granátů, který dosud ráda nosívám, biskup mi naopak uštědřil symbolický políček na pravou tvář. Přesto jsem neznaboh, dar víry mi byl odepřen, jsem šťouravej skeptik.

 469. Milá Baubo. Přijměte i ode mne opožděnou gratulaci k Vašemu svátku, i když ho neslavíte… 😀

 470. Máří Magdalenu potkal Ježíš, když ji jako prostitutku chtěl na ulici dav ukamenovat.
  A Ježíš zvolal:“Kdož jsi bez viny, hoď první kamenem.“ A dav se začal rozcházet, když se zezadu protlačila stará paní a bacila Máří Magdalenu kamenem mezi oči.
  A Ježíš se zachmuřil a povídá: „Matko, jsou chvíle, kdy mne sereš.“

 471. Dobrý večer, netušíte, co se děje? Na magistrále pořádaj švestky učiněný manévry…Stáhli provoz do jednoho pruhu a kontrolujou a buzerujou a kontrolujou a buzerujou… A všude samej modrej maják…

 472. Ad 542 – co s tím: nudu nadále otravovat mlaďochy tím, co si pamatuji (a to co si nepamatuji si dotvořím) a pokud schrána dovolí busu skákat přes kaluže…

 473. 505 – No, to záleží na tom, čemu říkáte “průměrný projektant” a jak si definujete to “jak se daří”. Samozřejmě že rozdíly jsou, ale nejsem si tak moc jistá, že to je jen tou absencí “právního státu”.

  Jistěže nejen tou absencí. Nicméně to, že zde – zjednodušeně řečeno – už zhruba dvacet let nemáme kapitalismus (s jeho schopností vytvářet hodnoty a požívat jejich plodů), nýbrž jsme de facto kolonií, má myslím dvě hlavní příčiny: jednak socialismus, přerozdělování a regulace (což ovšem bují i na Západě, jenže tam dosud těží z předchozích staletí kapitalismu), jednak právě onu absenci právního státu. Tato kombinace českým subjektům efektivně znemožňuje zdravé podnikání, a zrovna to je (téměř) jediným zdrojem bohatství Západu. Samozřejmě jej neznemožňuje zcela, nýbrž toliko vysokou měrou, která je ve srovnání se Západem vyšší snad vícekrát, než ten mnou na počátku zmíněný rozdíl životních úrovní.

  A i kdyby, tak tlacháním tady ten právní stát nevyčarujete. Maximálně můžete konstatovat, že pro ČSSD platí “qout licet jovi not licet bovi” (sic!)
  Ale to přece všichni víme, na tom není nic k řešení.

  Abych se přiznal, taky jsem si nikdy nemyslel, že bychom jej takhle vyčarovali. Ale jestli dovolíte, navážu na to, co jsem psal ve 468: Tak, jako dnešní systém potřebuje praktickou důvěru, to jest přinejmenším praktickou důvěru produktivních lidí, vyžaduje parlamentní demokracie jakousi míru netriviální participace. Omlouvám se, že to může vyznít hrubě, ale co zde píšete Vy (nejen teď, ale i soustavněji), dle mého názoru fakticky obhajuje pravdoláskovní ideu tzv. občanské společnosti: naši (multikulturní) politici, naše (politicky korektní) media, popřípadě naše (aktivistické) soudy, a ovšemže hlavně my, pravdoláskaři, my, kteří spolu mluvíme, my, kteří se oprávněně cítíme povoláni mluvit za vás. Vy ostatní budete v případě potřeby umlčeni; samozřejmě jste-li ochotni být zticha dobrovolně, je to pro všechny vůbec nejlepší.

  Tlachání právní stát ovšem nevyrobí. Avšak důsledná dekonstrukce dnešního hnilobného režimu je myslím k tomu nutnou podmínkou. Když se pak náhodou vládní strana chová s tak neuvěřitelnou a do očí bijící nehorázností, že to nejspíš v koutku duše potajmu dochází i jejím (zdejším) přívržencům, je to pochopitelně vítaná příležitost. (Kdy jindy taky těmhle lidem něco dojde?) Můžete si to prosím představovat třeba jako bagrování základové jámy pro barák. Když na pozemku nějakou nevyzpytatelnou náhodou je letitá senkrovna, musíte ji holt odbagrovat také…

 474. Vida jake zajimavosti a radu dalsich okolostojicnych informaci se jeden dozvi, kdyz se mezi diskutujicimi najde nekdo, kdo je liny ci neumi googlovat. . .
  Diky skimici 🙂

 475. Tak si říkám, jaký je to sešup!

  Když v Rusku pozavíraly holky z Pussy Riot, mohl se svět zbláznit!
  Když postříleli Charlie Hebdo, zahráli nám politikusové divadélko na téma: „V jednom šiku a vlastním tělem budeme bránit svobodu slova!“
  A stačí pár měsíců a německý parlament si odsouhlasí trestní stíhání jistého Böhmermanna který se dopustí říkánky o jednom orientálním potentátovi.
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/jakl-nemecko-opet-v-cele-evropy-tentokrat-v-potirani-svobody-slova/

 476. šimone 562,
  musím se skimice zastat!
  Na googlu to nenajdeš a pudlikace jako mám já či Bohouš většina lidí (a tedy ani skimic) doma nemá!

  A vlastně díky za skimicovu zvědavost! Běžně bych asi čepobití fakt nehledala! 🙂

 477. Dobré ráno vespolek,

  Baubo, se čtyřmi jmény si Vád dovolím považovat za šlechtičnu. Možná ne původem, ale duchem jistě (a mám na mysli ten původní význam slova) 🙂

  Rputi,
  jo, no Riotky byly proti Putinovy, a „to se musí podporovat“, i když se jedná o osoby s diagnózou. Charlie Hebdo byli lidi (no dobrá, Francouzi, ale těm to Němci jistě vrátí jinak), ale Jan Böhmermann je podezřelý už svým jménem, jak už jsem jednou zmiňovala, asi to bude po předcích nějaký „untermensch“…. 🙁 PI

 478. Merkel jede 24. dubna za Erdoganem… A k orientálcům se jezdí s dárky.

 479. Matzurko 566,
  ten Böhmermann nemusí být po pradědečkovi Čech, úplně stačí, když se praděd narodil na Šumavě. Tedy v Bömerwaldu. A mohl být Němec jak poleno. 🙂

 480. My starší pojem čepobití známe dobře, protože to zavedl Čepička i s tím vysvětlením.

 481. Šmarjá, aby tam nevezla tu komikovu hlavu na zlatém podnosu! 😉

 482. Dobrý den. Schumi – píši z NTB s novým displejem, kochám se rozličením FULL-HD a pěknými barvami. Výměna proběhla OK, jeden šroubek držící pant v šasi jsem musel odvrtat, protože se protáčel v plastu. Až bude čas, ještě upravím barevný profil. Za chvíli jedu do největší vesnice v ČR. Kde to je? Nápověda: je tam pěkná zahrada připomínající oběti komunistů.

  OT: pokud budete kupovat nový monitor ke stolnímu PC, kupte ten s největším rozlišením, co PC zvládne. I když neuvidíte jednotlivé body, vaše oči budou potěšeny hladkým písmem.

 483. Jistý pisatel na webu tu vesnici spíš nazývá městysem

 484. největší vesnice v ČR

  Praha ?

  Bré ráno !

 485. quivisi,
  hlavu na podnosu a ještě zatancuje….

 486. 574

  No, až tak strašnej Erdogan není, aby si zasloužil koukat na tancující Merkelovou , zahalenou v oblečení orientálních tanečnic ! 😀

 487. „ale co zde píšete Vy (nejen teď, ale i soustavněji), dle mého názoru fakticky obhajuje pravdoláskovní ideu tzv. občanské společnosti: naši (multikulturní) politici, naše (politicky korektní) media, popřípadě naše (aktivistické) soudy, a ovšemže hlavně my, pravdoláskaři, my, kteří spolu mluvíme, my, kteří se oprávněně cítíme povoláni mluvit za vás.“

  Jste vedle, jak ta jedle, zpátečníku. I když jste to opět napsal tak květnatě, že se tomu skoro nedá rozumět 😀

  „Tlachání právní stát ovšem nevyrobí. Avšak důsledná dekonstrukce dnešního hnilobného režimu je myslím k tomu nutnou podmínkou. “

  A Vy chcete dekonstruovat dnešní hnilobný režim tlacháním tady na webu? Vy vážně věčíte, že tím něco – nebo někoho – změníte?

  Víte,mně to tlacháná tady docela normálně baví. někdo halt štrikuje svetry, který třeba nikdo nechce nebo kouká na Ordinaci v Růžové zahradě, někdo si jde pokecat do jhospody, já kecám tady.

  Ale bytostně se mi příčí kohokoliv přesvědčovat, aby nějak změnil názor, politické přesvědčení nebo víru. Co si myslím já je jedna, věc, nemusím s někým souhlasit, můžu se s ním na to téma i pohádat, ale rozhodně nečekám, že by na základě mých plků někdo k něčemu došel nebo mu dokonce naznačovat, kam by měl dojít.

  Jestli si teda přestavujete, že tady vykopáváte nějaký základy pro novou budouvu, tak vězte, že kopete za prvé maximálně párátkem a nikoliv bagrem a za druhé na terénu, kde se nic postavit nedá, tudíž nemá smysl kopat.

  „Když se pak náhodou vládní strana chová s tak neuvěřitelnou a do očí bijící nehorázností, že to nejspíš v koutku duše potajmu dochází i jejím (zdejším) přívržencům, je to pochopitelně vítaná příležitost. (Kdy jindy taky těmhle lidem něco dojde?“

  Jakým „těmhle lidem“? Tady na webu? A kde vidíte nějaký davy, kterým by mělo něco dojít?Koho chcete osvětovat a komu chcete otevírat oči? Kolik těch přívrženců a voličů tej strany tady asi tak je? 😀

  A hlavně – a jiný strany jsou lepší? Nechovají se snad s do očí bijící nehorázností, kdykoliv k tomu mají příležitost? Tahle nehoráznost dse od jiných skandálů liší pouze a jedině tím, že jde o mnohem větší prachy a proto se i ta nehoráznost jeví větší.

 488. Putin přikázal otevřít státní archivy s dokumenty do roku 1989.

 489. I pravil Bůh:
  Na zem již nepůjdu. Byl jsem tam před 2 tisící lety, měl poměr s jednou židovkou a oni o tom ještě dnes kecaj.“

 490. Halle 577,
  podle některých názorů je otevření sovětských archivů odpovědí na Panama Papers.
  V tom případě to může být i dost divoké….

 491. Pochybuju, že z toho bude něco zásadního, rputi. Pokud tam něco zajímavého najdou, ti, kterých se to týká, to odmávnou to s tím, že to je Putinova manipulace a propaganda a materiály jsou zfalšované. Bude z toho akorát spousta řevu, špíny a smradu. Možná nějaká ta spiklenecká teorie.

  A nějaké pravdy se v tom stejně nedoberete.

 492. Jo, Rputi,

  taky jsem to zachytil. Možná někdo “ náhodou“ objeví nějaký dokument, který vrhne divné světlo na některé tehdejší západní politiky a tedy i jejich státy.

 493. maYdo,

  vždy se najdou lidé, kteří něčemu budou věřit, a jiní, kteří věřit nebudou
  A to vždy.
  Bez ohledu na to, zda něco pravda je, nebo není.

 494. SAmozřejmě, Halladine.

  Ale stejně nevíme, co je pravda a co ne.

 495. maYdo,

  jak kdo. Většinou se to dá s určitou pravděpodobností odhadnout. Alespoň někomu se to daří 😉

 496. Nickname, zdravím. Ad tvá [571]. To já na svém 3 roky starém pracovním i7-NTB 15,6″ mám FullHD rovnou (za kalibrovanej se mi nechtělo připlácet) a poniváč mi to tehdy nestačilo, tak ho mám navíc připojenej na 24″ EIZO 16:10 (1920×1200). To se mi jeví ještě lepší nežli FullHD 16:9. Jedu na oba monitory najednou…

  Původně jsem chtěl chtěl 27″ monitor IPS s 2560×1440, ale zjistil jsem tehdy při koupi, že ač to výrobce deklaroval jako použitelné (a to mám v NTB 2 graf. karty), tak mi to v praxi bohužel nefungovalo (HDMI) a musel jsem proto skončit u toho 24″ Eiza. Teď to budu řešit koupí ještě jednoho 24″ monitoru (zřejmě Dell 16:10), abych si to u svého stroje opravdu užil s oběma čtyřiadvacítkami pěkně vedle sebe…

  Konec chlubení se… 😉

 497. Přijde takhle Marek Benda do banky, chce si vybrat peníze, ale
  zapomněl si občanku.

  Benda: „Vždyť jsem poslanec, mě přece zná každý. Tak na co občanku?“

  Pokladní: „Jenom obličej není jednoznačná identifikace – co já vím, můžete
  být jen dvojník. Jó byl tu jednou Karel Gott, a taky si zapomněl občanku.
  To ale stačilo, že nám zazpíval jednu písničku a bylo to jasné. Pak
  jsme tu měli Jaromíra Jágra, taky si zapomněl občanku, ten ale vytáhl z
  tašky puk a hokejku a to co nám s n í předvedl za kličky, taky
  nenechalo nikoho na pochybách.“

  Benda: „No jó, já ale nic neumím.“

  Pokladní: „Výborně pane Bendo! Chcete to v dvoutisícovkách, nebo drobnější?“

 498. „jak kdo. Většinou se to dá s určitou pravděpodobností odhadnout.“

  cha, cha, Haladine. Pokud jde o obsah archivů, tu pravdu bude každý odhadovat podle své politické víry. Vždy’t asni nevíš, kjetsli máš všechny dostupný informace. V novinách něco otisknou – je to pravda? Není to pravda? Někdo vyleze s nějakým svědectvím – byl u toho opravdu nebo kecá?
  A když už nebude vyhnutí, tak do toho pak vyleze Šiklová se svým blábolem, že lépe se mýlit s Havlem než mít pravdu se Zemanem

 499. 577 otázka je co v těch archivech zůstalo.

 500. maydo 587,
  pokud vám to nedošlo, nejde o pravdu, ale o politikum. Putin si zajisté dá na výběru záležet.

 501. 551 Bohouši, díky, to bylo opulentní. Díky Tobě budu všudemožně za chytrýho. Víš jak moc lidí neví či ani netiší co je to čepobití? Moc. Já měl jen nějaké tušení že to není nácvik útoku čínské armády, ale zatloukání čepů, akorát nevěděl všechny ty souvislosti. A to nejsem nositelem modré.

 502. 571 Nickname, jaý noťas, s jakým původním displejem, jaký nový, výrobce, typ, gamut, uchycení, konektor LVDS nebo EDP? Jsem zvědavej jak opice. Jestli dáš přesně výrobní označení, najdu a dám odkaz.

 503. Ale rputi….

  samozřejmě že jde o politikum. A ať Putin vybere cokoliv, bude velké řvaní a hádání, jetsli to je pravda a spekulace o tom, co tam asi ještě je a co před námi ututlali a ututlávají.

 504. Až budete muset noťas tahat všude sebou, oceníte, že je malý a lehký … Ne že i7 a 17 palců a 3 kg 😉

 505. 593 NoName
  Noťas už ssebou netahám nikam asi 4 roky od doby co mám iPAD. Můj ajťák se i nyní podbízel, jaký že chci rozměr nového noťase a jestli chci dotykáč. Koukal na mě jak z jara, když jsem mu řekl, ať mi koupí něco levného stojacího ale hlavně s dobrou grafikou a displayem alespoň 23 palců. Se skoro urazil. Notebook opravdu nepotřebuju. Není mi vůbec k ničemu.

 506. No to je povahou práce, já si s tabletem nevystačím, a už vůbec ne s newindowsovým.

 507. NoName, brej večír. Ad [593], já se rovněž připojuji k Skimicovi [595].

  Notebook jsem za ty 3 roky, co ho mám, vynesl z domu všehovšudy 2x a to se to jeho nošení myslím dá i vydržet. Pokud bych si ho pořizoval na cestování, ano, to by bylo jiná. Ale já dobře věděl, jakým způsobem ho budu používat a volil jsem dobře. Takže mi spolehlivě slouží jako tichý hlavní pracovní počítač a oba jsme spokojeni. Jenom mě mrzí to, že nepodporuje vysoká rozlišení typu 4K pro opravdu velké monitory. Ale to vyřeším tím druhým 24″ monitorem, co ho k němu záhy připojím.

  Nicméně zvažuji, že si zanedlouho koupím nějaký takový lehčí stroj asi s i5, abych i na něm mohl internetit, ale sem tam i vážně pracovat. Čeká mě zanedlouho odložená operace mé nedobře fungující pumpičky a poté delší pobyt v lázních, tak abych se tam nenudil a pracovně nezakrněl… 😉

 508. No , já si po tom, co jsem si tuším loni rozbil display na ntb s I5, koupil náhradní na dobu opravy – obyčejnej s I3, a je to dost hrůza .
  Mizernej plast, dost vypadávají šroubky. Co chtít od laciného žďorbu.
  Naštěstí byl ten původní ntb opravenej během pár dní,

 509. Jasně, já konceptu „nadupany notebook, který se přenáší jenom občas“ rozumím (takový Alienware s parametry servru ;)), ale já s notebookem ročně nacestuju hodně km, a to je občas každý gram navíc setsakra cítit 😉

 510. 599

  Ovšem o něco výkonnější desktop by vyšel laciněji. 😉
  A šla by k němu i opravdu velká obrazovka

 511. Foundry
  jsem si ty nový hodinky oblíbil a mám už z natahování mozol na palci. Přesto – jelikož si je řídím několikrát měsíčně o pár hodin tam a zpět, na lícování ručiček jsem rezignoval. nastavím si hodonu a minutu podle telefonu, když se to tam po přistání objeví, Existují nějaký mechanický hodinky se sekundovo minutovo hodinovo 24h a den synchronizací?

 512. Dobrý večer, návrat z evropské vesnice kultury a oddechu úspěšný. Navštívili jsme mj. bývalou papírnu – festival čokolády. Z bývalého vybavení jsme viděli jen drtič starého papíru(?). Jakoby dva mlýnské kameny připojené na žentour, valící se v nádobě cca 120 cm v průměru. Místo akce pro rodiny s dětmi do vypadalo na alternativně – kulturní kliniku, kvůli hluku jsme vyklidili pole mladším a veselejším.

  Schumi, displej bych měl mít AUO B156HW01 V4, LVDS, LED podsvícení, IPS, lesklý. Šel do HP Probook 4535s, původně TN 1300×700

  Bohouši: mám vyzkoušené, že Intel čipset Q43, pokud má výstup displayport, zvládá QHD. Dell Optiplex 760 připojený na Dell P2416D.
  Pokud by někdo potřeboval notebook – grafickou stanici s více displayport výstupy, jsou k dispozici do 20.000 repasované použitelné Dell Precision, dokovací stanice má více výstupů.
  QHD displeje jsou dnes optimální z hlediska podpory (pokud máte displayport) a ceny. 4K / UHD jsem zatím nikde neviděl naživo, jen vím, že s tím bývají problémy.
  Starší HDMI porty QHD rozlišení neumí.

 513. Skimici, neexistují. To bys musel mít na rádiový signál, což je zase kvarc. Ale existují GMT hodinky, kde posunuješ jen hodinovou ručku druhého časového pásma, původní běží furt v domácím čase. Např. Glycine Airman, což je prapůvodní klasika. Longines dělá model Conquest GMT. Samozřejmě má tyto varianty i Rolex, Omega, Breitling, Fortis atd. atd.

 514. Nickname, ad ten tvůj drtič v [603].

  Zřejmě jsi viděl zařízení, kterému se v papírenském průmyslu říká odborně holandr. Docela dobře jsi ho popsal. Vymysleli ho kdysi dávno Holanďané a podobně jako Číňané tajili před světem bource morušového, tak Holanďané poměrně dlouho tajili tento svůj vynález před zbytkem Evropy. Ale neutajili…

 515. Tedy, nevím, jestli jsem dostatečně srozumitelný – máš tam prostě 2 hodinové ručky (většinou graficky a barevně odlišené), jedna ukazue hodiny doma, druhá. nezávisle nastavitelná, ukazuje čas v místě, kde se právě vynacházíš. Minutovka a vteřinovka běží furt stejně.

 516. Fico už třetí den leží v nemocnici na vyšetření. Mluví se o podezření na infarkt.

 517. Jsou země, kde je čas posunutý i o půlhodiny.

 518. Případně Hamilton khaki Navy GMT – tam je to řešené tak, že druhý čas ukazuje číslice v extra okénku.

 519. Mně se třeba Longines Conquest GMT moc líbí, ale většinou pendluju mezi ČR a Německem, takže GMT nevyužiju. Kvůli dovolené jednou za rok to nemá cenu.

 520. Foundry, abych se vyjádřil dobře – mně ten mechanickej strojek velmi vyhovuje a z mozolu mám radost. Je na správném místě i kvůli kytaře. Jen jsem se chtěl ochytřit. Když jsem tenkrát dával fotku tak ss zhrozil nicméně já s tím takto źiju. Na to natahovábí ač to není zapotřebí jsem si rád zvykl. Rituál. Jako plnění pera.

 521. Jo, natahování byla automatika. Ráno jsem prostě vzal hodinky, natáhl a strčil na ruku.

 522. Skimici, kdepak, já se nezhrozil, mně se tvoje Longines naopak moc líbí. Mám je rád celkově jako značku, jejich styl.

 523. Nickname, tak už jsem to zkusil. Šel ti testovací mail. Díky za odpověď.

 524. Nickname, zkusil jsem to poslat na tvůj nick. Nepopletl jsem to?

 525. To je od toho rudýho lotra toztomilé, když je před 15 lety nechal zavřít (a jistě pročisrit) tak je teď otevíráTam jistě budou zásadní dokumenty jako ty z beden z Černého jezera…

 526. Skimici, já se naučil hodinky vůbec nepřetáčet. Jelikož pendluji o 6 hodin stačí si promítnout kam ukazuje malá ručička na druhou stranu. V hospodě tím matu ty, kteří podle hodinek uvažují zda s člověkemn promluvit nebo ho zasklít…

 527. Na cestování a nenáročnou práci je ideální MacBook Air.Můj je už 6 let starý a baterie pořád vydrží 5 hodin…i s filmem…

 528. OT: Tohle je zajímavá myšlenka: Stanislas Dehaene z pařížské Collége de France, říká, že když píšeme, tak se automaticky aktivuje část mozku, která analyzuje víc než prostý obsah zprávy.

  Opravdu mi mnohokrát pomohlo si na rubu staré obálky nakreslit obrázek (třeba organizace nějakého seznamu), popřípadě poznamenat pár bodů — a to i tehdy, když se mi zpětně jevil triviální a vše se pak zdálo lehce sestavitelné z hlavy. Nakolik je příčina toho působena citovaným mechanismem, si však dovoluji ponechat k posouzení laskavému čtenáři.

  http://echo24.cz/a/ikQ8q/prichazeji-nejhloupejsi-generace-za-mnoho-staleti

 529. 576 – Zdvořile se omlouvám, maYdo, že se k tomu ještě vracím, ač Váš příspěvek přímo či nepřímo jen potvrzuje, co jsem předtím napsal sám. Omluvou mi budiž laryngitida, nebo co jsem to chytil, a pádnou výmluvou odkaz na činnost SÚKLu, jenž zrušil registraci snad až příliš primitivního preparátu (původně antiparasitika), který mi proti tomu úspěšně – v porovnání s dřívějšími zkušenostmi skoro až zázračně – pomáhal v minulých letech.

  Vy vážně věčíte, že tím něco – nebo někoho – změníte? – No, jak už jsem napsal, pomáhá mi to ve snaze vyléčit si rýmu. Kdybych ale věřil, že se věci zlepší, vycházel bych především z víry v účinnost fundamentální změny přístupu. A pokud se nezlepší, alespoň včas (totiž, to je dost relativní, ve skutečnosti jsou příčiny jasné hodně dávno) ukazuji, v čem je dosavadní přístup vadný.

  Ale bytostně se mi příčí kohokoliv přesvědčovat, aby nějak změnil názor, politické přesvědčení nebo víru. – Je jasné, že bych byl komunista, nacista nebo pravdoláskař, kdybych lidem předepisoval, co si mají, smějí, musejí či nesmějí myslet. Na druhé straně již nejméně od antických časů existují debata a polemika takříkajíc jako institut, a po stejnou dobu se předpokládá, že mohou (snad lépe, než co jiného) přispět k vývoji názorů jejich účastníků, ba i jen posluchačů.

  kopete za prvé maximálně párátkem a nikoliv bagrem (…) – Pořád lépe kopat, než z těch párátek navršit hromadu, tu překrýt výtisky starých novin, a na takovémto základu dále stavět.

  (…) a za druhé na terénu, kde se nic postavit nedá, tudíž nemá smysl kopat. – Pěkně prosím, dejte mi jinej glóbus.

  A hlavně – a jiný strany jsou lepší? – Řekneme-li, že jsou všechny stejné, okamžitě z toho plyne, že zastupitelská demokracie nemá smysl. Já si to ale nemyslím, kupříkladu co páchají Dienstbier nebo Marksová, nemělo obdoby ve všech předchozích vládních stranách, a ani TOP 09 a US (příp. OH), což vždy byl a je podobně pravdoláskovní směr, nikdy nedosáhli této míry.

  Jest mojí tíživou a trvající vinou, že jsem zde nikdy nepresentoval teorii zkurvenosti v uzavřeném tvaru. Avšak v této souvislosti zcela stačí poznamenat, že zkurvenost je samostatnou, nezávislou kategorií, zcela odlišnou od jiných kvalit, které bychom mohli vyjadřovat na škále horší – lepší, solidní – nespolehlivý, velký – malý, věrohodný – perfidní, atd. atd. atd. Speciálně z toho plyne, že i kdybychom snad pokládali všechny politické strany za zkurvené, pořád mezi nimi mohou existovat lepší a horší (z hlediska našich individuálních zájmů a jejich vnímání, nutně subjektivního).

  Nechovají se snad s do očí bijící nehorázností, kdykoliv k tomu mají příležitost? – A kdo jim tu příležitost dává?

 530. No, ještě si dovolím sem dát (v marné snaze usnout) dva odkazy:

  http://echo24.cz/a/i7XRv/helmut-kohl-evropa-nemuze-ubytovat-miliony-uprchliku

  http://echo24.cz/a/wUd5n/orban-mam-akcni-plan-na-zastaveni-migrace-do-eu-schengen-20

  O německé mentalitě skoro nic nevím, ale zdá se mi, že v jejich očích může Kohl mít větší gebýr než kdo jiný Německo (a Evropu) té tragické ženštiny konečně zbavit. (Ke srovnání se zde nabízí např. vztah propuštěného Bismarcka k Vilémovi II.; ten také dokázal tomu patetickému floutkovi pěkně zatopit…)

 531. 622

  Nebuďte směšný , pane Neumanne,
  Putin dnes není komunista. 🙂

 532. 630

  Sáhnout na financování studia humanitních disciplín by bylo jako píchnutí do vosího hnízda. Vláda by musela počítat s hněvivou reakcí tisíců lidí. Musela by počítat s tím, že si místní lidé přivedou zahraniční příznivce. Musela by počítat s tím, že se na stranu humanitních postaví i technické univerzity (podstatná část dnešních rektorů jsou předlistopadoví komunisté navázaní na různá bratrstva).

  Jo, to by bylo řevu ! A možná i tady ! 🙂
  Co si to vláda dovoluje, sahat na tržní mechanismy !

 533. A všechno nejlepší ptakopyskovi k narozeninám!

 534. 632

  Mlaďoch zatracenej !;-)
  No ale všechno nejlepší , a užívej si těch pár let do 60 !

 535. Dobré ráno vespolek,

  a ptakopyskovi všechno nejlepší, hlavně zdraví vůkol pohodu 🙂 !!!

 536. Halle,
  Hampl dost barvitě popisuje, jak by to u nás vypadalo – ale ujiš´tuji tě, že ve stávajícím školství tržní mechanismus moc nefunguje; leda že školy nabírají, neb dotovány per student. V tom Japonsku to udělali hezky – jděte na techniku, nebo si to zaplaťte… asi jim došlo, že teatrolog novou Mazdu nevyprojektuje. A že je možná lepší než vymýšlet debilní systém grantů z technických agentur raději vychovat techniky, kteří pak firmě vydělají tolik, že se bez gantových agentur a státních pobídek obejde… a z daní se pak dají zaplatit potřebnější věci…

 537. Matzurko,

  školy nabírají podle zájmu o studium – kdo se nepřihlásí, toho přirozeně nevezmou 🙂 V tom je ten trh 🙂
  To dotování na studenta je největší chyba ve školství. Pak nelze nikoho vyhodit.

 538. 636

  To, že nelze nikoho vyhodit jsem asi přehnal… Ale jsem přesvědčen, že zkoušející si jsou vědomi souvislosti mezi počtem studentů a tím, jestli bude na jejich výplaty..
  A že laťka jde dolů…..
  Minulý týden jsem byl na cévní ambulanci.. Dojíždí tam doktor z Brna , 44 let vyučující na LF.
  A vyjádřil obavu nad tím, jak kvalitní budou doktoři, co ho budou léčit, až bude starej a nemocnej.

 539. Tomu doktorovi je 44, neučí tak dlouho 🙂 Chybí čárka.

 540. Kdy se má (nebo to už proběhlo?) setkat Kohl s Orbánem?

 541. 636
  co budou? Už jsou!
  Co mám dělat s Mudrou, která má zjevně psychické potíže a při běžném rozhovoru, při sebemenším náznaku problému, propadne panice a uteče?
  Co mám dělat s mlaďochama na ultzrazvuku? Když překonají překvapení, že se tam vůbec vyskytuje pacoš, podlehnou dojmu, že ty žebra dole jsem si tam nechala narůst schválně, abych jim komplikovala život a mají potřebu mi za to vynadat? …. atd

 542. Quivisi – v úterý
  Zatím jen Andělína prskala něco ve smyslu, že Khol se má právo setkat s kým chce. No bodejť by neměl!

 543. Ještě k té mČechii.
  česká republika se čísky řekne

  Ťie-kche kung-che-kuo

  Já si to asi spletu s kuřetem kung-pao.

 544. Halle,
  studenti se přihlásí na obory, které jsou jim nabídnuty, nikoliv naopak. A ještě stále je u některých oborů převis, tedy přihlášených více, než je reálně vzato (zejména u těch, které si ještě udržely kvalitu absolventů).
  A jak to asi funguje… sousedovic starší dcera, po maturite na nějaké soš, dumala, kam jít – pajdák se jí nechtěl, že by to nezvládla, tak si vybrala fakultu teologickou, pedagogika volného času. Takových více, a teologická fakulta se naparuje, že má na rozdíl od pajdáku více zájemců a chce tudíž navýšit kvótu přijímaných studentů… a to je ještě obor celkem užitečný (dřívější družinářky holt budou mít místo odborné střední pedagogické aspoň bakaláře, na papíru záleží…). U nás máme fildu zaměřenou na jazyky a archeologii; pak tu teologii, a zdrav-soc (prej odcházejí poměrně dobří technici k rentgenům, ale jaké další obory fakt netuším). Co se studuje na UK, kde mají fildu, humanitní a sociální fakulty, taky netuším…. A každá fakulta má svého děkana a k němu i patřičný byrokratický aparát.

 545. Dobré dopoledne,

  „Řekneme-li, že jsou všechny stejné, okamžitě z toho plyne, že zastupitelská demokracie nemá smysl. Já si to ale nemyslím, kupříkladu co páchají Dienstbier nebo Marksová, nemělo obdoby ve všech předchozích vládních stranách, a ani TOP 09 a US (příp. OH), což vždy byl a je podobně pravdoláskovní směr, nikdy nedosáhli této míry.“

  já jsem neměla na mysli jejich politický směr nebo snažení, ale to , že se “ vládní strana chová s tak neuvěřitelnou a do očí bijící nehorázností“.
  v tomhel si pravdoláskaři, komunisti a ti další fakt nemají co vyčítat.

  Nemluvě o tom, že z tej zastupitelskej demokracie zbyl jen obal a obsah je dávno něco úplně jiného, ledaže byste si tu „zastupitelskou demokracii“ vyložil tak, že námi zvolení zástupci tu jsou od toho, aby zastupovali zájmy Bruselu.

  „Nechovají se snad s do očí bijící nehorázností, kdykoliv k tomu mají příležitost? – A kdo jim tu příležitost dává?“
  No, to je jedna z potíží tej naší „demokracie“. Hojně rozčířený názor – napříč politickým spektrem – že za jakékoliv svinstvo může volič, protože ty politiky zvolil a ne ti politici. Že za jejich jednání je zodpovědný volič – a to bez ohledu na to, jak volil – a nikoliv oni sami. jako by politik nebyl dospělej jedinec, nadanej vlastní vůlí a rozumem. politici dnes nejsou odpovědní občanům, ale po občanech se chce odpovědnost za jednání politiků. protože jim k tomu přece dali příležitost.
  Kromě toho Vy máte jen jeden hlas mezi několika miliony oprávněných voličů. A oni mají právo volit podle svého uvážení, ne podle Vašich představ, ak by měli volit.

  Volby jsou ostatně dnes otázka emocí, sympatií, antipatií. Je to souboj fan klubů. Nikoliv racionální rozhodování o tom, kdo má rozumný program, který by podporoval zájmy určité skupiny, ale snaha natřít to „těm druhým“ za každou cenu pomocí chytlavých hesel, o kterých předem obě strany – partaje i voliči – ví, že nebudou dodrženy.

  Nemám jinej globus a i kdybych měla, vám bych ho nedala.
  Já si ostatně myslím, že ten globus není zas tak špatnej, aspoň pro mně. Svět nebyl nikdy ideální a nikdy nebude. Není v mých silách na tom něco změnit a nevidím důvod, proč bych to měla dělat. Starám se o věci, s kterými pohnout můžu. Chce to jen vytěsnit politiku někam na okraj a nechat ji jen tolik prostoru, kolik jí náleží, a věřte, že to není moc.
  Jo, zajisté by věci ve státě mohly fungovat lépe a na západě se projektantům lépu žije a v jiných obdobích byly věci lepší. A co já s tím? Já žiju tady a teď.

 546. Jé, ptakopysk má narozeniny 🙂
  Tož všechno nejlepší!!!!

 547. Geniální Šiklová: “ Je to naprostá blbost, co někdo říká, že by se ti lidé nedali integrovat. Podívejte se, po druhé světové válce se devět miliónů Němců, od nás dva a půl, z Polska sedm, dostalo do rozflákaného Německa. “

  Pravdu mluvi – odsunutí Němci šlo do německého prostředí a dobře se přizpůsobili (i kdy6 SL stále vzpomíná),
  takže prchající Arabové se nejlépe budou asimilovat v Saudské Arábii, že?

 548. Šiklová je blázen,

  Sudeťáky nikdo učit německy nemusel, byli to křesťané, kvalifikovaní srovnatelně s ostatními Němci.

  Proč takové samozřejmosti vůbec píšu…

 549. A v případě emigrantů z Polska to byli dlouholetí němečtí občané.
  Takže vlastně o žádné emigranty ze zahraničí nešlo.

 550. 603 nickname, AUO B156HW01 V4
  Podle http://www.panelook.cn :
  TN. „Tlustý“ typ. Svítivost 270 cd, kontrast 400:1 (to je na technologii slušný, bylo by možno dosáhnout lepšího, IPS mívají 500-800, jenže by to bylo za cenu vyšší spotřeby podsvícení), barvy 262k (šestibitové, to u negrafických notebookových displejů je standard), gamut 95% NTSC, úhly pohledu 70/70/60/60 stupňů, odstín bílé Wx 0,313, Wy 9,329, změny bílé maximálně 1,26/1,50, spotřeba 11,5W, z toho podsvícení 9 až 9,6W.
  To znamená, že panel není IPS, ale TN, má zhruba dvojnásobnou spotřebu oproti podobným panelům TN a IPS. Ale něco za něco, protože pohledové úhly jsou na TN nadstandardní, gamut je vynikající (běžná IPS a to co mám já, mají 45%, což je dost bída, barvy nemají ten „říz“, ale je pořád lepší než to co tam bylo, vysokou, třebaže ne nejvyšší svítivost (max bývá okolo 300 cd, já mám jen 220) bílá v základu by měla být slušně „bílá“, její variace malé.

  Máš velmi pěkný displej. Výměna se vyplatila. Je důkazem toho, že se dá i při technologii TN. Ovšem je to vykoupeno větší spotřebou pro silnější podsvícení a to je potřeba pro jinou konstrukci odrazných a rozptylných vrstev, která poskytuje větší pohledový úhel. Někde se to světlo pro rozptýlení do většího úhlu musí vzít.A tedy výkon. Proto ten pěkný i vertikální pohledový úhel, nynější základní TN v hd ready rozlišení, tedy ta největší bída co je dávána do notebooků za 30 tis, má vertikální úhel i jen +- 35 stupňů, a navíc v dost velké toleranci v zobrazení, to znamená, že i při optimálním přímém pohledu je to velmi znát na rozdílu zobrazení dole a nahoře. Dole tmavé, nahoře světlé.
  Je to především levnější na výrobu, tenké, s nízkou spotřebou typ. cca 4,5W, gamut když 60% tak je to výhra. Lze se tím chlubit v úžasných tenkých noteboocích s velkou výdrží. Svítí to, nežere to, vydrží, to, na první pohled to vypadá pěkně. Je to levné, tedy na výrobu, ne pro zákazníka, marže jsou velké. Než takový nový notebook, je lepší koupit kvalitní včerejší, dobře konstruovaný, pro který je k mání lepší displej, a vyměnit.

 551. Halle,
  ano, jak pravil quivis, Němci šli do Německa.

  Šiklová má asi taky diagnózu….a migranty u sebe doma neubytuje a neubytuje 🙂 !

 552. Hodinky… udělal jsem si drobnou nenákladnou radost. Seiko SNDC33P1.
  Příště Longines Avigation L2.629.4.78.3 nebo L2.669.4.78.3 :-d

 553. Šiklová je úplně mimo realitu. V duchu svého výroku o tom, že lépe se mýlit s Havlem než mít pravdu s Klausem. Nemá problém s tím, žíkat ouplný blbosti a nesmysly, jen když je to v souladu s ideologií, kterou vyznává.

  Myšlením je to pořád komunistka. Je to v ní jak v koze a nezbaví se toho, i kdyby z tej partaje vystoupila třeba desetkrát.

 554. Schumi, někde jsem četl, že to je IPS, v reálu jsem zjistil, že to IPS úplně není. K inverzi barev dochází při pohledu shora, od 30 stupňů. Zdola to ani na max rozevření nevidím, stejně tak barvy zůstávají věrné z bočních pohledů.
  Opravdu moc pěkný. Původně tam byl matný, ale tak hnusný panel, až oči bolely. S tímto vydržím do OLED displejů za 2.000 Kč.

  Ad katedra teologická fakulty hnojní: mám čest znát některé absolventy. Vhodné pro státní správu, pokud je na dané pozici vyžadován VŠ titul. Pohádka o tom, jak koloťuk putoval za vzděláním

 555. Schumi, Seiko jsou pěkné, jen ten kvarc…

 556. 656 nickname, jestliže obraz je pěkný z přímého pohledu, je to dobré. Barevný gamut je výborný.
  Oled už aby. Až se rozjedou linky, budou levné. Počkáme si. Napřed se musí zaplatit nynější. A dořešit životnost modré.

 557. 655 maYdo, vždycky si vzpomenu na „Charta 77 – parta 68.“ Jak komunisti měli pravdu, třebaže jinak než jak to mysleli.

 558. 660 Rputi, oni k Tobě přišli na návštěvu? K mně nechoděj. Nechlastaj, nehulej ani nekecaj. Pohoda.

 559. Naopak, rputi, jen ať se jeho jasnost vyslovuje takhle co nejčastěji 😀

  „A co je ta droga?“ zajímalo Václava Moravce. Karel Schwarzenberg následně vypálil: „No alkohol, chlastáme tady všichni, v této zemi,“ rozesmál se čestný předseda TOP 09. Moravce zajímalo, zda hovoří i z vlastní zkušenosti, načež jej bývalý ministr zahraničí odrovnal přiznáním: „Ale samozřejmě.“ Když tedy překvapeného moderátora zajímalo, zda by v případě jeho prezidentování byla situace podobná jako se současným prezidentem, vysvětlil: „Tohle je otázka kvantity. A já jsem spíše na kvalitu nápojů, kdežto on je na kvantitu,“ uzavřel kníže Schwarzenberg a rozesmál se na celé kolo.“

  Skoro bych řekla, že kvalita nekvalita, pan kníže byl taky sťat jak zákon káže 😀

 560. nickname.
  hovoříte o zdejší JC univerzitě ?
  Ta máá ale theologii co samostatnou fakultu, byť nahlédnutím do struktur by se asi klidně mohla spojit se zdrav-soc, fildou a kdyby nebylo neustálé řevnivosti a hádek, klidně mohli být dohromady s pajdákem (z něhož se to postupně odštěpovalo; z hnojárny se odsekla ekonomka a rybníkáři).
  http://www.jcu.cz/

  A pro státní správu tu máme přímo skvost, totiž Vysokou školu evropských a regionálních studií…
  http://vsers.cz/

  Raději OT, už zase máme v podnájmu ježka 🙂 (soudím dle pokakaného zápraží)
  a domácí pekárna se na přípravu sladkého kynutého těsta pro koláče na plech, buchty i šátečkové koláčky osvědčila znamenitě 😀 !!!

 561. Chudinka holčička se nenaučila ani tři věty zpaměti, prohlásil Zeman o Dusilové

 562. Maydo ad 662:
  No, u žen je to naopak. Zeman je na kvalitu, Schwarzenberg na kvantitu…
  To mu ovšem ausgerechnet Moravec říci nemůže, že?

 563. Halle 665,
  bodejť by se naučila, když jí to někdo podstrčil na poslední chvíli! 😀

 564. Nóó, že by milostivá Zemanová byla až taková extra třída? 🙂

 565. maYdo,

  každopádně lepší, než ta knížecí pornoherečka

 566. Rputi,
  možná jí to napsala dokonce paní učitelka 😀 😀 😀 !!!

 567. „Okupované Golanské výšiny patří Izraeli a svět by to měl uznat, řekl Netanjahu “

  Stejně jako Krym Rusku, že?

 568. Tak tu darmo přemýšlím, co tak asi řeknou lidi, co sice nebudou mít na nový televizor, ale ze zákona budou povinně platit televizní poplatek?
  Skoro bych řekla, že se na… to … nasejřej! A moc!

  „A zase se budou měnit televizory. Nové digitální vysílání bude spuštěno už na podzim“
  http://www.novinky.cz/internet-a-pc/400716-a-zase-se-budou-menit-televizory-nove-digitalni-vysilani-bude-spusteno-uz-na-podzim.html

  P.S. – Aby nevznikl nějaký šum 🙂
  Na TV nekoukám, poplatky neplatím …. takže mi je to osobně …. úplně fuk! 🙂

 569. Nevím, co řeknou lidi, rputi, ale já bych na jejich místě prostě odhlásila televizi a přestala platit poplatek.

  Ovšem myslím, že zrovna televize dnes není nijak náročnou položkou. V mej rodnej vsi ji mají i místní socky, vsadím se, že si sice půjdou k sousedce půjčit na jídlo nebo uhlí, ale tu televizi nějak pořeší.

 570. pokud to odradí 10 000 lidí ot televize ….good

 571. Zase jeden novinar, co potrebuje shocking titulek:
  Zavadet dvbt2 se zacne „brzo“, ale vypnuti dvbt1 se planuje cca 2022.
  To uz kurvitka v dnesnich televizich budou davno recyklovany i s majitelama televizi. . .
  Takze pozvolny prechod v ramci doziti starych masinek.

 572. Halladine, no to jo, ale ženskou chlapa, který si v tomto ohledu potrpí na kvalitu si teda představuju poněkud jinak, než takovou šedivou myš. 😀

  a ta knížeci konkubína byla pornoherečka? Mně teda připadala, že je blbá i na to.

 573. Jinak – když Kníže kandidoval na prézu, tak bodří rakušané z toho měli národní svátek a vepřové hhody současně . Víckrát se před sametem probíraly jeho styky s ….těmito sociálními pracovnicemi v Rakousích .

  Připomíná mi to starej ftip.

  „Taky jsem v mládí býval playboyem.Ale tehdy se tomu říkalo děvkař“

 574. Ahoj!
  Jen ať tu výměnu televizí probírají !!! Čím více lidí naserou…
  Jinak já naprosto nechápu proč prudí s nějakým terestrickým vysíláním a prostě nepřispějí lidem na satelity, které, na rozdíl od čs. terrestrického pokrývá celé území bez problémů.

  Že by lidi poslouchali i „svobodnou Evropu“ ?
  To co chtějí ty zahraniční kanály stejně poslouchají.No a stačilo by dát na televizi nálepky: „Poslouchání zahraničního vysílání je trestné“ ! 😉

  Ono to v EU docela funguje!
  Rakousko má satelitní vysílání kodované, nutno si koupit kartu a TA JE JEN PRO OBČANY( a lidi s trvalým bydlištěm v AT) Rakouska. Takže rakouské programy už delší dobu (od té doby, co bych na ně musel mít extra anténu a settopbox) prostě nesleduji. A také žiju… 😉

 575. no, tak netvrdím, že třeskutou, ale aspoň jistou míru by to chtělo. Aspoň aby si uměla přečíst pracovní smlouvu a pochopila, co se v ní píše.

  No a docvaklo tehdy pravdoláskařům, že že to, co předvádí kníže, je do očí bijící nehorázností? Nikomu to nedocvaklo.

 576. MaYdo, já myslel, že Schwarzenbergova vášeň k divadlu obecně a operetám a baletu zvláště, je všeobecně známa…

 577. Šumaváku,

  ORF chytám bez problémů a satelit (ani český, ani rakouský) nemám.

 578. Šumaváku 681,
  ad „já naprosto nechápu proč prudí s nějakým terestrickým vysíláním“ …. hádej! Můžeš 3x, po čvrtý neplatí!

  Já myslím, že pozvolnou výměnu televizí by lidi ještě zkousli, ale jednak „budou muset“ a to lidi neradi a dvojak už jen ta představa, že budou platit, i když si ten set-top-box nekoupěj je docela nažhaví…

 579. Rputi,
  lidi skousli první přechod, skousnou i druhej…

 580. (628)Putin dnes není komunista.(631)(podstatná část dnešních rektorů jsou předlistopadoví komunisté navázaní na různá bratrstva) 😛
  (636) Zajímavá představa o trhu.
  (660) Je-li alkohol považován za drogu (což obvykle je), tak zapochybují jen nejvěrnější Zemanovci.
  (666) Dokonce vyznamenanou kvalitu (Čeček musí v hrobě rotovat).
  (677) Kurvítka pauzírují. Doma jedna TV z roku 1995, druhá z roku 2006, třetí ve sklepě z roku 1989 jen proto, že nemá SCART pro settop.

 581. Karle, na to jeden nemusí být zapřísáhlý zemanovec, aby mu připadalo vystoupení knížete trapné. To, že má způsoby řeznickýho psa a žádnou noblesu a šlechtickýmu stavu dělá jen ostudu, je fakt, který se Zemanem nemá co dělat.

 582. (688) Kníže je mi buřt, jeho mravy či známosti také. Podotkl jsem pouze, že Zeman drogově závislý je, pokud je alkohol považován za drogu.

 583. No, hlavně že Ti není buřt Tvůj prezident. Tak je to správné, tak to má byt. 😀 😀 😀

 584. U toho českého presidenta pouze registruji napáchané škody a ostudy. Ty nutno brát vážně, na rozdíl od něj.

 585. No, já teda nevím, v mém životě je řada věcí, které je nutno brát vážněji, než prezidentské excesy.

  Ale jestli Tě to utěší, tak kníže se zřejmě snaží stůj co stůj předvést, že by to s ním nebylo o nic lepší.

 586. A žádné škody nevidím, a zřejmě přes 60% obyvatelstva taky ne

 587. 688 Co by na projevu knížete mělo být trapné? Je to nepřekvapující projev jeho osobnosti.

 588. 692 není to český prezident nýbrž prezident České republiky.

 589. Dobrý večer. Svět není tak špatný, jak si někdy namlouváme. Už se těším, až prezident prezidentovič Putin otevře ruské archívy. Stačí starší 50ti let. Možná se najde rozkaz k 5. červenci.

 590. nickname, svět opravdu není tak špatnej, jak si někdy namlouváme, ale putinovy archivy s tím, zaplať Bůh, nemají co dělat. 😀

 591. Tohle už opravdu není ani vysvětlitelné!

  …Svou misi papež František zakončil tím, že osobně ve svém letadle přivezl z Lesbu do Itálie dvanáct muslimslých běženců, které plánuje prozatím na náklady Vatikánu ubytovat v Itálii. Papež si z imigrantů vybral vedle Syřanů také Afghánce, aby upozornil na to, že Evropa na příslušníky tohoto národa v imigrační krizi zapomíná….

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Papez-ma-problem-Privezl-do-Italie-dvanact-muslimu-a-toto-nasledovalo-431304

 592. Dobré zas ráno… No, ještě že jsem neznaboh a nemusím oddaně vzývat to svaté hovno. Ale křesťanům to přeju. Voni to tak chtěli!

 593. No a je to tady… Konečně to z nich leze jak z chlupatý deky. A když na to někteří felčaři upozorňovali už před víc jak rokem, byli zesměšňováni a dehonestováni, co si to vůči těm chudinkám dovolují…
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/151997-rakousko-hlasi-pohotovost-jeden-z-migrantu-trpi-potencialne-smrtelnou-nemoci/
  A pokud se dobře pamatuju, když jsem byl malej, tak v tehdejším socialistickém Československu byly vši a štěnice spíše výjimkou a zvláštností. O to více se šíří dnes – zvykejte si. I to patří k tomu multikulturnímu obohacení…

 594. 704

  Ve školkách byly epidemie vší i za socíku.
  Zažil jsem u svých dětí 2 nebo 3x

 595. Halle 705,
  to ano, ale to už byly doby, kdy jsem jezdili studovat Vietnamci ba i soudruzi z Afriky – otec král, matka v domácnosti. To už se našlo ledacos, ale ze svého dětství a raného mládí nic takového nepamatuju.
  Kdo měl vši, to už musela být děsná špindíra!

 596. Rputi,

  stačilo jedno zanedbané dítě ve školce, a už to jelo.
  A z ranného mládí si leccos nepamatujeme 🙂
  Výskyt vší moc s hygienou společné nemá. Můžeš mít děi vydrbané dočista dočista 🙂 , a vši chytěj.
  Podle mé dcery je problém, že účinné přípravky proti vším byly zakázány, a ty, co jsou čassto fungujou mizerně .
  Jistej je (prý) psí šampón 🙂

 597. 707

  Samozřejmě – u zdroje vzniku epidemie – zanedbaná rodina- vliv hygieny je.
  Ale při šíření už ne. Vši se nastěhujou i na čistou hlavu.

 598. Halle 707,
  psí šampon vlastnoručně ozkoušen, když aplégr přitáhnul breberky ze školy a já v žádném případě nebyla ochotná čekat od sobory do pondělka a nic jiného jsem doma neměla.
  Chlup jako chlup, konec konců. 🙂

 599. Tak a je to tu – první, veřejně přiznaný!

  …Bulharští pohraničníci na pomezí s Tureckem zastřelili běžence, který v asi 40členné skupině překročil hranice do země. Incident se promítl i do summitu Evropské unie, který o uprchlické krizi v noci jednal. Bulharský premiér Bojko Borisov z vrcholné schůzky předčasně odjel.

  Zastřelený podle všeho pocházel stejně jako další běženci ze zmíněné skupiny z Afghánistánu, pohraničníci se je pokoušeli zastavit. Události předcházely násilnosti…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/uprchlik-prekrocil-hranici-bulhari-ho-zastrelili-neuposlechl-vyzvu_359115.html

 600. 709
  Jo … a po psím šamponu odpadávají i hnidy, což po lidských nefunguje a je nutno to po jedné vyčesávat – strašnej vopruz!

 601. A do debaty o vších se AK nezapojí a nezapojí.

 602. Rputi,

  ony taky kdysi byly preventivní opatření razantnější. Úzus stříhat vojáky základní služby dohola byl jeden z nich. Na holé hlavě se veš neudrží.
  A kdysi se dohola stříhaly i postižené děti.

 603. No, pamatuju první stupeň ZDŠ. Bylo nás tehdá ve třídě 33 – a jeden kluk byl z dosti zanedbaných poměrů, takže byl čas od času napomínán, že není pořádně umytej. Ale i tak, vši ani blechy neměl. Ovšem to bylo tehdejší zanedbané město Tábor. Možná v pokrokovějších oblastech se ten hmyz vyskytoval. Ale já jsem první blechu v životě viděl v útlém věku 20 let, kdy si ségra pořídila psa a ten pes někde venku blechy chytil. A vši jsem viděl poprvé až v Praze, když mi bylo nějakejch 23. A bylo to v tramvaji a zaujalo mě, co to má ta ženská divnýho ve vlasech na hlavě a proč je kolem ní tolik volnýho místa…

 604. 700 Tak. Naprostou většinu problémů si způsobujeme sami. Jenže nechce se nám to přiznat ani sobě samým a jsme příliš pohodlní i bázliví abychom je odstranili. Místo toho hledáme problémy, které se nás bezprostředně nedotýkají. Čím vzdálenější, tím lepší. V nekonečných debatách se předháníme v návodech na řešení. Vždy si najdeme nový zástupný problém. Sami, nebo sáhneme po prvním nabídnutém médii. Podstatou ovládání lidí není to co si myslí, ale o čem přemýšlejí. Pak nemají čas ani náladu přemýšlet o něčem jiném. Včera při návštěvě v rodném domě, těch pár desítek minut, naštěstí ne víc, strávených u televize, to byla hrůza. Oni ji pokládají za normální. Na co se máme dívat…? Přepínají z jednoho programu na druhý, jako by ochutnávali z mnoha jídel po kterých jim je zle, ale nepřestanou. A navíc se rádi podělí s těmi, kteří nebyli přítomni. „Představ si, že ….“ „Ne!“ „Ale tohle…“ „Ne!“ „Co ti na tom tak vadí, vždyť je to pravda…“ „Ne!“ „No to by se člověk nemohl dívat na nic.“ „Jo, to je nejlepší“. „Ty seš nějakej zapšklej.“ „Nejsem.“ „Ale seš. Každej normální člověk se dívá na televizi.“ „Ty nevnímáš už jen ten hysterický tón?“ „To je normální, ty seš podrážděnej.“ „Já jsem jenom odvykl.“ „No jo, to jsou ti co ostentativně dávaj najevo, že televizi nepotřebujou. Náhodou, Růžovka je príma.“ „Ne, je to sajrajt plný konfliktů.“ „Ale o tom je život.“ „Není. Lidi to nasajou do podvědomí jak houba a pak se podle toho chovají.“ „Nojo, ty se tak nechováš.“ „Ne. My nemáme televizi.“ „Tak proč seš tak podrážděnej?“ „Nesnáším když se mi něco vnucuje.“ „Dyť ti nikdo nic nevnucuje.“ „A co tohle?“ „Tak se nemusíš dívat. A neruš, tohle je zajímavý, hele jak ten…a vona, co…“ „Ne!“ ……nekonečný přiběh.

 605. Dobré ráno vespolek,

  mno, ad vši, můžu podat „update“ – dcera to přitáhla ze školy několikrát, ano i na soukromém gymnáziu. Oni totiž rodičové „dobře situovaní“ se mnohdy domnívají, že jim se to stát nemůže, případně že stačí jednou hlavu umýt šampónem. Nestačí. Stávající povolené přípravky jsou jen na bázi olejů, které udusí vši živé – ale i po aplikaci jsem dceři pár pochodujících exemplářů vyčesala… Psí šampon funguje, ale s opakováním aplikace klesá účinnost. Opět, musím Rpuť opravit, hnidy nechá „virgo intacta“, takže vyčesávání nezbytné (asi už i do psích šamponů nesmí dávat víc než povolené množství insekticidu, a navíc se veškám rychle vyvinula imunita).
  Takže poslední boj, který skončil úspěšně, nám vybojovaly přípravky řady Hedrin – sajrajt nejenže zahubil vši (ovšem ne insekticid, cosi co je vysuší), ale i hnidy, takže vyčesávání nebylo nutné….
  Krátké vlasy nejsou řešení (tedy jsou, ale jen částečné), neb kolegyně líčila, jak její světlovlasý synátor se střihem zn. semiš při návštěvě bazénu použil gumovou koupací čepičku – a když ji pak sundal, vši měl na šošolce hlavy namačkané ve vzduchové bublině pod tou čepičkou… Začínám být podezíravá právě vůči našemu kryťáku, kam dcera chodila a chodí na plavecké hodiny se školou – jestli ti všiví hajzlíci plavou na hladině a zalejzají pod ty povinné čepičky, tak je to fakt ne infarkt.

 606. PeSi,
  tak to jsi šťastný člověk. Já vyrůstala v Ostravě; máma učila na zvláštní škole, kde bylo 70% dětí cikánského původu. Špinaví, usoplení… Docela mám v živé paměti, jak máti ze školy přilítla cvalem, do koupelny do vany, všechno prádlo ze sebe a honila blechu… Ještě během mých VŠ studií, kdy jsme měli dělat sbírku živočichů v semináři ze zoologie, mi ze školy přinesla nejen veš a blechu, ale i štěnici – vypadla jedné její žačce ze sešitů, a ona žačka to kvitovala s pobaveným jásotem „Souško, to je bloščka 🙂 !“
  Kupodivu moji kocouři mají z parazitů spíš klíšťata a „červíky“, blechu jsem chytla od ježka já… 🙂

  Halle,
  dříve se ostříhalo do hola a namazalo petrolejem…

 607. Schumi 716,
  a proč myslíš, že jsou tak oblíbené horory. Lidi se prostě rádi bojí s tím, že lze cvaknout knoflíkem a bubák je pryč. Že je to ovlivní, si nepřipouštějí!
  Teď máme ovšem bubáky za dveřma, tak je to podstatně horší!

 608. 717 Matzurko
  dobré ráno
  zbůsobila jste mé totální rozvrkočení a probuzení rovnýma nohama do tajemných zákoutí mnou opomíjené bižule.
  Co přestě dělá Rpuť špatně, když hnidy nechá „virgo intacta“ a je nutno je pročesávat? Je trik v tom, že až tím hřebenem jim poruší hymen a teprve toto je nějak natolik otráví, že hlavu konečně opustí?

 609. Schumi 716,
  konec konců, lepší, když koukaj na Růžovku, než kdyby koukali na Tebe a hodnotili, co jsi měl, neměl, máš nemáš a tak podobně. Je to stejné, jako když šoupneš dítko ke Krtečkovi! 🙂

 610. skimici 721,
  nic nedělámšpatně, ono nejspíš záleží na šamponu, tím „mým“ šly hnidy taky.
  Hnida je mrcha, neb je nalepená na vlasu a šampon musí obsahovat něco, co to lepidlo rozpustí!
  Protože jinak se to musí holt mechanicky, po té jedné tím hřebenem…

 611. skimici,
  virgo intacta byl jen slovní obrat, prostě ten šampon hnidy nezahubí, a je nutno vzít hřeben „všiváček“ a z vlasů odstranit mechanicky. Jinak se do pár dnů vyklubajií další žíváčci a celý proces začíná znova, pes jitrničku sežral. Jo, ani mrtvá hnida sama neodpadne, viz Rputina poznámky výše – ten Hedrin na to zafungoval, neboť se to fakt začalo scrkávat a postupně odpadaly.

  Asi tam bude něco jako je v novějším přípravku na klíšťata – napatlají se gelíkem, který je začne vysušovat, až pak lehce mumifikované odpadnou. Zkouším to občas na kocourech, neboť mi chodí klíšťaty obsypaní (o obojcích či kapičkou za krk se přede mnou raději neumiňujte, nefunguje tu niy z běžně dostupného zboží, roztoče tu už zjevně máme adaptované) a že bych jim to vykroutila – chachá, na to mají kocourci názor shodný a naprosto jednoznačný 🙂

 612. (693) Pochopitelně i v mém životě, ale když už na to přišla řeč, s kterou já nezačal, tak se klidně zmíním. Stran utěšení jsou oba zmínění čunitelé zcela bez vlivu.

 613. Dobré ráno,

  Ad vši – já pamatuju, že u nás na základce se vyskytly vši a bylo to dávno před tím, než se se tu objevili vietnamci. Dokonce to bylo až dost dlouho potom, co se ze vsi odstěhovala rozvětvená cikánská rodina, takže ani s nimi to nelze dávat do souvislosti.
  Takže bych neřekla, že epidemie vší zavinila nějaká exotická migrace.
  A ačkoliv šlo o vesnickou školu a věsničané tehdy nebyli tak posedlí hygienou, jako jsme dnes, nedá se říct, že by šlo o nějaký extra špindíry. Takové socky byli i na venkovské škole výjimkou a když už je přinesli, tak to obvykle chytla většina děcek bez ohledu na hygienu.

  Jiná věc je, že importované vši mohou být poněkud jiné, než ty, na které jsme zvyklí a mohou s sebou nést i nebezpečné choroby.

 614. Ad papež a jeho návštěva uprchlíků:

  Jako by’vyznavač té tmářské ideologie si dovolím opravit několik obecně oblíbených omylů:

  1. papež je nevyšším představitelem katolické církve a pokud má někdo povinost ho uctívat, jsou to pouze katolíci a je to jeich věc. Nám jinověrcům může být papež ukradený.
  2. papež je dnes především politikem a až někde daleko za tím křesťanem a pokorným sluhou božím. Se všemi nectnostmi a pokušeními, které postavení politika přináší. Navíc s sebou tenhle úřad nese jakýsi punc vyššího poslání a k tomu nekritizovatelnosti a neodvolatelnosti a jak známo, z toho se leckomu zamotá kebule a dělá pak blbostě.
  3. Očividně nešlo o podporu uprchlíků, ale o šaškárnu před medii, jinak by si nebral s sebou tlupu novinářů.

  Tak a teď teď mně nejspíš ateisti ukřižujou a katolíci pošlou na hranici 😀

 615. Pro nás ateisty jsou křesťané jedna skupina, skutečně nemáme čas zkoumat každou sektu zvlášť 😉

 616. Mno,
  choroby přenáší jen veš šatní (neplést s dětskou – to je ta ve vlasech, ani „muňkou“ v pubickém ochlupení). Ta se přenáší kontaktem s postiženou osobou, použitím stejného ručníku, šatstva, ložního prádla… čili v podmínkách migrace zn. Ideál. A ta opravdu může přenášet tyfus a jemu podobné choroby, jakož i boreliózu (jinou než přenáší klíšťata, ale o to horší).
  Vítače a sluníčkáře bych fakt nahnala do první linie při zdravotní kontrole migrantů. A raději nevědět, co sebou nesou ve střevech… U nich to zjevné být nemusí, v promořených populacích budou i značně imunizovaní jedinci, ale pro zhýčkaného Evropana to může být stejné, jak neštovice na Indiány.
  Ale hlavně aby visely tibetské vlajky !

 617. Ateisti nemají ve zvyku někoho pro víru křižovat,
  i Pilát Ponský byl věřící, dokonce měl na to celý Olymp 🙂

  Já osobně víru považuji za soukromou až intimní věc, nikomu to neberu, nepředpisuju, a čekám dtto od něho vůči mně.

 618. Díky za upřesnění, matzurko. 🙂

  Fakt je, že ta veš dětská, což jsou ty zdejší epidemie, je vlastně poměrně neškodná. Akorát je to nepříjemný a poněkud eklhaft.
  Jo, tobetský vlajky sjou důležitý, těch ser totiž každá veš lekne 😀

 619. NoNAme, chyba! Je důležité znát dobře svého nepřítele!

 620. „Ateisti nemají ve zvyku někoho pro víru křižovat,“

  Jen někteří, matzurko, jen někteří 🙂

  já osobně se k víře stavím stejně, ale ne vždycky je se mi dostane stejné odezvy.

 621. 722 Rputi, není to stejné. Ne ke Krtečkovi, ale k „Masakru motorovou pilou.“
  Tenhle koncentrát „emocí“ je jako poslat mozek do koncentráku. Televize je pro mozek co Auschwitz pro Žida. Akorát s tím rozdílem, že před ní lidi lezou dobrovolně. Akorát chybí nápis „Čumění osvobozuje“.

 622. 728

  Jak pro které ateisty, já ty křesťany rozlišuju.

  Matzurko,

  zažitej a obvyklej způsob popravy nemá celkem souvislost s vírou. římským občanům obvykle stínali hlavu, aspoň podle zákonů.Ne že by se zákony vždy dodržovaly.
  Například podle římských zákonů nebylo možné popravit pannu. Ovšem , když se znásilnila, pak už panna nebyla, a popravit ji šlo.
  Neobčany Římané ukřižovali. Pokud na to měli čas a mlíko 🙂
  Cílem bylo zastrašení hrozbou velmi nepříjemné smrti

 623. proti vším v nepříliš dlouhých vlasech : pořádně napatlat olivovým olejem a koupací čepici. Nechat několik hodin. Vlasům to prospěje, vši se udusí, hnidy uvolní. Umýt pročesat, pravidelně opakovat. Na vši by měly fungovat pyrethroidy používané proti rostlinným škůdcům, puklicím, mšicím a podobně. Nutno nastudovat jejich škodlivost pro savce.

 624. Mno, původně jsem chtěl jeden příspěvek ignorovat, že jen v dálce bučel tučný brav, ale pak jsem si uvědomil, že autor příspěvku rád vnucuje ostatním posvátnou bázeň nad průběhy přírodních procesů a obdiv k podvodníkům a zlodějům, takže přece jen zareaguji.
  Ergo – 2 František I. ad 499 – Obsah toho druhého odstavce je s logikou poněkud na štíru, což u Tebe není nic divného. Jinak bych rád věděl, jak souvisí moje zaměstnání s politikou.
  Jsem zaměstnancem Univerzity Karlovy a své současné pracovní zařazení jsem získal na základě konkursu a své kvalifikace. Je to vzdělávací instituce a já se účastním vzdělávacího procesu dle svých sil a schopností. Ta vzdělávací činnost – na rozdíl od činnosti jistých zákonodárných institucí – nijak neovlivňuje každodenní život většinového obyvatele této republiky. Není a nikdy to nebyla volená funkce, do které bych se dostal na základě nějaké té voličské základny, které bych tím byl ze své činnosti zodpovědný. Nejsem a nebyl jsem členem ani příznivcem žádné politické strany ani uskupení a politiku sleduji jako velmi kritický volič, který čas od času využije své volební právo dané ústavou. Osobní politické ambice jsem nikdy neměl a nemám.
  Jinak je tomu u představitelů politických stran a profesionálních politiků. Například na členství v oblíbené lukrativní cestovní kanceláři Senát České Republiky (jiný smysl ta instituce nemá) stačí mít příslušný věk a do prdele díru, jinou kvalifikaci senátor nepotřebuje. Probatum est. A pak už jenom zblbnout dostatečné množství voličů a spoléhat na to, že rychle zapomenou na to všechno, co jim všechno nasliboval a nalhal. Totéž je členství v politické straně, usilující o přízeň voličů, a když těch voličů ta strana dokáže zblbnout dostatečné množství, tak poté nastupující pocit bohorovnosti. No a pak holt nastane to, že někteří, kteří si ledacos pamatují, dotyčnou stranu z té bohorovnosti vyvedou. Takže i já, který si toho pamatuje docela dost, mohu (zatím) kritizovat ty, kteří spoléhají na to, že si to už nikdo nepamatuje.
  Není vyloučeno, že zanedlouho to tu bude jako v Německu a v jiných demokratických státech že za pravdivou kritiku budu moci být trestně stíhán. Mnohým by to jistě udělalo nevšední radost. Možná i Tobě. Takže tu radost, abych se aspoň nechal nakopat do prdele, Ti nehodlám udělat. A klidně si dál pociťuj posvátnou bázeň nad každým hovnem, ale nevnucuj to ostatním.

 625. 501

  Kdysi, ještě na psovi se jedna přispěvatelka zmínila, že po třetím dítěti se manžel pro jistotu odstěhoval na chatu.
  A ona si uvědomila, že rodina končí při 3 dětech, a dál už je to spíš chov 🙂

 626. Schumi,

  olej má tu výhodu, že se vši udusí, protože jim olej ucpe dýchací otvory. Na chemické přípravky si ty bestie vyvinou velmi rychle odolnost, na tohel žádná imunita nefunguje.

  Ještě k těm povinným čepičkám v bazénu : moje dět chodily několik let na plavánía paní terenérka naopak odmítala čepice, že prý s nimi děti pořádně neslyší.

  Ad popravy – patřilo ek šlechtickým cvýsadám být popraven stětím. Plebs se věšel.

  Když došlo na upalování, bylo prý možno (někdy) podplatit kata, aby popraveného uškrtil a dopřál mu tak rychlejší smrt.

 627. Mno, PeSi,

  tady bych se Františka trochu zastal. Neměl asi na mysli konkrétně Tebe, ale situaci na fakultách a univerzitách , kde probíhají volby do lukrativních akademických postů.
  A pokud to tak myslel, a nepletu se v tom, asi chtěl říct, že při těch volbách se to od volebních procesů v politice moc neliší.

  Já si to myslím taky – z doslechu a z médií.

 628. Tak to jsem zvědavá, kdy to zrušej…

  …V Rakousku od ledna platí elektronická evidence tržeb, kterou chce ministr financí Andrej Babiš zavést i v České republice. Ačkoli jsou tamní pravidla volnější, než se plánuje u nás, novinku provázejí zmatky, diskuse a dohady. Na neúměrnou zátěž si někteří živnostníci dokonce stěžovali u rakouského ústavního soudu…
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/vsude-uctenky-rakousko-si-zvyka-na-babisuv-nastroj-fxw-/eko_euro.aspx?c=A160416_2239629_eko_euro_kris

 629. zrovna dnes říkali v rozhlase něco o tom, že v Rakousku si najímají zejména v příhraničí lidi, co pracujou na černo, protože jsou velmi vysoké odvody. A že s tím Rakousko bojuje různými regulacemi a postihy – ale snížit tu zátěž zaměstnavatelů, která je hlavní příčinou topho, že se vyplatí najímat nelegální pracovníky, to ne.
  Tak by mně zajímalo, kolic je mezi nelegálními pracovníky nelegálních migrantů 🙂

 630. Sorry, v tom druhém odstavci 499 se obrací výhradně vůči mně. A proti tomu jsem se ohradil.
  A ad volby do lukrativních akademických postů – volí se do akademického senátu fakulty resp. univerzity a ten pak volí děkana, resp. rektora. To jsou volené funkce. Proděkani a prorektoři jsou jmenováni a příslušnými senáty pouze (obvykle formálně) schvalováni.

 631. Jsou různé druhy vší, kromě zde zmiňované dětské též veš šatní ( přenašeč skvrnitého tyfu ) a muňka. Pracovala jsem kdysi na oddělení inf. žloutenek, kde došlo k následující příhodě. Pacienti si stěžovali, že jim v postelích lezou nějací brouci. Přinesla jsem dvě podložní sklíčka s pokynem, aby jednoho odchytili. Mládenec vzal sklíčko a odkráčel na WC. To už mně znepokojilo, ale když přinesl exemplář nepochybné muňky,zmocnila se mě panika. Pak němým gestem ukázal na pacienta Biháryho. Byla neděle, lékárna nedostupná, ale měla jsem ve skříňce přípravek na psa. Bez váhání jsem Biháryho zahnala do vany, a postříkala. Do bílé vany se začaly po stovkách sypat tvorečkové jako z pytlíku kmínu. Měl je všude v ochlupení, na hrudníku, na stehnech, v rozkroku,v obočí, nikdy jsem nic podobného neviděla. Psí preparát zafungoval, ostatní pacienty jsem přestěhovala do volného pokoje a v pondělí ráno pak vypukla velká desinsekční akce.

 632. Baubo,
  celosvětově je vší asi pět set druhů, v Čechách „jen“ dvacet pět. Ten váš pacient je měl asi všechny 😀 ?

 633. Muhehehe!
  Jj, zákonodárné kutilství našich politikusů, to je věc! Snad už si nechají zajít chuť! 😀

  …V případě, že Česká republika bude jako oficiální název používat název Czechia, hrozí jí, že bude muset vracet více než miliardu korun od Evropské unie, kterou v minulých letech získala na propagaci názvu Czech Republic agenturou Czechtourism. Při příchodu na jednání vlády to řekla ministryně pro místní rozvoj za ANO Karla Šlechtová…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kvuli-nazvu-czechia-hrozi-zemi-ze-bude-vracet-pres-miliardu-eu-pbm-/domaci.aspx?c=A160418_102937_domaci_kop

 634. No to je jedno. Je možné, aby zůstala taková ČSSD sekroša bez peněz ?

 635. Takže teď se Lidový dům v duchu dobrých exekutorských tradic prodá za 350 milionů, přesně na úhradu dluhu a bude vymalováno.

 636. 751

  Lidový dům není přímo majetkem ČSSD, tak jednoduché to není.

 637. A nepomůžou Norské fondy? Kdypy Sobotka hezky poprosil a udělal pukrle?

 638. Cíl je ve 100% držení ČSSD, exekuce se vztahuje i na obchodní podíly ?

 639. 753-no to by si ale musel Sobotka vzít Starce do registrovaného partnerství …

 640. 754

  NoName,

  to by asi nbylo tak jednoduché, stanovit hodnotu a.s. Cíl,

  Ale hlavně, o exekuci zatím nepožádal ani Altner. Jen o blokaci účtu.

 641. Nebylo. Když jde o dluh ČSSD, je všechno nesmírně složité.

 642. Když jde o peníze, nikdy to není jednoduché

 643. Rputi ad 741 – ale houby! To zase novináři melou hlouposti. V to AT mají od prvního ledna povinnost REGISTRAČNÍCH POKLADEN, žádné EET, natož online.
  Ale hroutí se stejně a ukončují živnosti, zvl.vesnické hospody a penzionky.
  Pronájem státu na imigranty je daleko lukrativnější!

 644. Nejseš , Šumaváku, na ty hlídací psy demokracie trochu náročnej? Chtít po nich aby pochopili rozdíl mezi registrační pokaldnlou a EET?

 645. Dle novinových titulků to vypadá, že když se někdo rozhodne utopit se ve Středozemním moři, je to vina Evropy.

 646. No Name, chápal bych to, kdyby se utopili v dvanáctimílovém pobřežním pásmu Itálie.
  Ale poku se utopí u egyptských břehů, tak vinnen by se měl cítit Egypt, ne?
  A pokud na otevřeném moři mimo pobřežní vody, pak je vinno OSN!!! 😉

 647. jen aby v tom neměl prsty nejmenovaný zdejší komentátor!

 648. Fujtajbl vespolek,
  díky za přání k narozkám, a se zpožděním posílám přání zdraví a elánu Dušanovi.
  Definitivně jsem se přehoupl do věku pozitiv a sociálních výhod. Kupříkladu… kupříkladu mám zdarma kolonoskopii. Nic jiného mě zatím nenapadá, ale určitě ještě něco objevím. Slavit jsem neslavil, neboť pohotovost a suchá huba. Na dnešek mám ulitou slzu argentinského merlotu 2014 a žďabíček rumpsteaku, takže alespoň chutně povečeřím.
  Minulý týden jsem měl na zámku zájezd z Brna, fantasticky milí a sympatičtí lidičkové. Když si člověk čte o Žít Brno, nebo se koukne do Prahy, získá pocit, že tradici posílání volů si Brňáci upravili po svém a poté, co zasanovali Prahu, skladují je na rathausu. A ti normální obyvatelé Brna, neobtěžováni blby, jezdí na vejlety a lustrajzy. Myslím, že se jim tu u nás líbilo, takže jsem se posunul z fáze, kdy mě chválily dámy v nejlepších letech, do fáze, kdy mě začínají chválit dámy středního věku. Mám z toho radost. Blbý je, že v další fází člověka začne zdravit hrobník…

 649. Hm …. paní advokátka Hustáková se zamýšlí nad tou náhlou iniciativou ohledně změny názvu země a vychází jí z toho potřeba jedné strany si vydělat na podzimní volební kamPaň:
  „Je jasné, že zde jsou strany co nemají ani na plakátky do podzimních voleb, tak se narychlo vymyslelo, jak přijít k penězům. Státní zakázky na změnu loga se jen pohrnou a u toho se už nějaké plakátky zajistí … Je to hnus, k čemu se narychlo tady někdo sníží. Dosud ani slovo o změně názvu a najednou je to hotová věc.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-zvraceni-Nastvana-advokatka-prisla-s-narcenim-proc-nam-chteji-prejmenovat-republiku-431484

  Já mám jiné obavy!
  Název země je uveden v Ústavě a muselo by se sáhnout i na její text. A při současném zákonodárném a právním kutilství, které chrlí jeden paskvil za druhým, by mohlo snadno k něčemu takovému dojít. Bůh milej ví, čeho bychom se mohli dočkat! Takže nesahat, páni politikusové, Ústava fakt není kus hajzlpapíru k vašemu volnému použití!

 650. též se mi vybavila jedna včí vzpomínka ze školy, někdy na konci první poloviny minulého století. Soudružka učitelka zjistila, že žáčkovi se něco hýbe v hlavě, zavolala školní sestru, ta přišla, posypala žáčkovu hlavu DDT, narazala mu radiovku až na uši a poslala ho domů ať se maminka postará ….

 651. 769-na tomhle případu by dnes půl roku pracovalo 5 neziskovek, školní inspekce a ombudsmanka.

 652. Jestli byl ten kluk sokol, tak měl z toho DDT měkký skořápky na vejcích. Alespoň to tak tvrdí studie americké zooložky Rachel Carsonové z roku 1962.

 653. díky Carsonové se malarie otřepala a vrátila v původní síle…

 654. Papers nebo Pampers? To záleží na úhlu pohledu!
  Každopádně to bude zajímavé!

  …Spojení Sorose s Panama Papers je celkem jednoduché. Když Panama Papers „dostaly nožičky“, doběhly nějakou shodou okolností zrovna do Mezinárodního konsorcia investigativních novinářů (International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ), jehož jedním ze sponzorů je Sorosův Open Society Foundations. Panama Papers další shodou okolností neobsahovaly žádná jména, která by sponzorům neudělala radost, kdyby byla mediálně luftována. Docela neuvěřitelnou shodou okolností jsou ti vyluftovaní bližší „klanu Rothschildovců“, a ti nevyluftovaní „gangu Rockefellerovců“. S těmi prvními se Soros nemusí, s těmi druhými ano.

  Zdá se, že „Rothschildovcům“ přišlo líto, že oproti té jejich zůstává minulost „Rockefellerovců“ zatuchlá, a rozhodli se jí dopřát též něco denního světla, čerstvého vzduchu a mediálního zájmu. Mimo jiné i tak se dá rozumět jistému aspektu Putinova oznámení o zveřejnění archiválií ze sovětských dob. Bude velmi zajímavé, co se objeví v Putin Papers! …
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Bonzujici-domovni-duvernice-Putin-Papers-a-cedulky-gabalovky-pise-Jan-Schneider-o-neziskovych-organizacich-think-tancich-i-Gerorge-Sorosovi-431425

 655. Rputi – 768 – jetsli zas nejde o bouři ve sklenici vody…
  já mám dojem, z toho, co jsem četla před pár dny, že snad jde o to, že bychom vedle plného změní oficielního názvu měli měli jednoslovnou variantu.
  Protože u většiny zemí se používá běžně jednoslovný název, i když mají třeba název delší. Například Holansko je oficielně NIzozemské království.
  Ty delší názvy se většinou používají ve smlouvách a jiných právních dokumentech, jinak se většinou používají jednoslovné. No a protože my ten jednoslovný název nemáme potvrzený, tak tose to používá všelijak a vznikají různý šumy, jako že si nás pletou s čečnou.
  Ale název Česká republika zůstává v platnosti a bude se používat dál, takže ústava se přepisovat nemusí.

 656. maydo 774,
  ono je podivné, že tak najednou a bez přípravy. Nějakej háček v tom bude!

 657. A CHUDINKU BLONDÝNKU ZASE BUDOU PRANÝŘOVAT!
  „Loňský květnový rozsudek soudkyně z Prahy 1 Heleny Králové, kterým zprostila obžaloby Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) a bývalé šéfy Vojenského zpravodajství viněné ze zneužití této tajné služby ke sledování lidí, trpí řadou zásadních vad a porušuje trestní řád.“

 658. Najednou a bez přípravy? Třeba taky to jen novinářům nepřipadalo zajímavý o tom psát.

  Konec konců není to událost světodějného významu. OStatně zpráva o zavedení jednoslovného názvu byla už před několika dny a tady to prošlo bez jakéhokoliv komentáře.

 659. Hm, tak jsem si to přečetla. Ten háček v tom bude asi ten, že ta paní, co to psala, bude asi poněkud hysterická.
  Vždyť to jsou nesmysle, co tam píše. O stylistickém slohu, který opravdu není hoden advokátky, ani nemluvě.

 660. Mno,

  Česká Republika je pravda česky a musí se překládat.
  Czechia je taková „světová“ a multikulturní…

 661. Této pikovině se dnes věnuje i veřejnoprávní rozhlas celý den, jedna redaktorka dokonce zjistila, že dnes jakýsi úřad požádal o registraci domény Czechia.com, ale když se na ty stránky o chvíli podívala, nic tam překvapivě nenašla !

 662. I když, já,mám vlastně od Czechie doménu, a ti teda mají Czechia.com už pěkně dlouho … Ale copak jsem já redaktor ?

 663. Armenia, Bulgaria, Czechia, Ethiopia, Gruzia, India, …. vždyť to docela zapadá?

 664. Ale raději bych na to taky nesahal. Když vezmu, jaký švunk to vzalo za panovníka Dobrosera prvního kvůli úplně blbé pomlčce.

 665. Tipl bych si, ze Babis to bude smerovat k mimoradnym volbam. Nejen, ze ma CSSD ostudu, ale take bude financne vykrvacena.

  Mimochodem z toho, ze vyplaci veritele altnera je vcelku viditelne, ze s tim, ze by mohli vyhrat moc nepocitaji (anebo si mysli, ze jim to Altnerovi veritele vrati? 🙂 ).

  Neuveritelna taskarice.

  A jiz nebudu rusiti Vasich kruhu.

 666. Vždyť jde jen o doplnění krátkého názvu do databáze OSN. Je to anglická verze slova „Česko“, která se mi, pravda moc nelíbí, ale už se vžila a používá se.

  „Armenia, Bulgaria, Czechia, Ethiopia, Gruzia, India, …. vždyť to docela zapadá“

  Armenia = Arménká republika
  Bulgaria = Bulharská republika
  Czechia = Česká republika
  Ethipia = Etiopská federativní demokratická republika
  India = Indická republika

  Francie = Francouzská republika
  Dánsko = Dánské království
  Itálie = Italská republika
  Německo = Spolková republika Německo
  Belgie= Belgické království
  Švýcarsko=švýcarská konfederace

  Takže co docela zapadá?

 667. no jo, Skimici, tenkrát se mohli z názvu republiky postavit na hlavu a nakonec to bylo na nějaký dva roky…..

 668. Ještě bych podotkla, že Czechia je naglický překlad a v tej databázi to bude uvedeno ve více jazycích.

  A česky je to Česko, žádná Čechia.

 669. 787 Mňo
  Petře Kunetko
  ČSSD imho nemá co ztratit a v očích jejího elektorátu jim to neublíží. Vždyť to je přece důvod, proč je volí.

 670. (785) Nebyt skutecne velmi tolerantnich volicu CSSD tak není žádná ČSSD. 😛 Oranžgutani vědí kdo je volí. 🙁
  (790) Čechie je v Karlíně, jenom Rpuť ji pchá do Ústavy. 😛

 671. Skimici, Ak, kazdopadne je mi vcelku lito, jak nam ta svoboda mizi pred ocima. V 90. letech jsem doufal, ze zbytek zivota doziju ve svobodne zemi. Dnes to vypada, ze jedina sance, jak toho dosahnout je najit jiny globus, anebo se rychle vysekat v aute…

 672. To je jak z Cimrmanna 🙂 🙂 🙂
  Ač měl na rozhodnutí sedm dní, soud jeho žádost ještě dnes odmítl. Altner prý nezaplatil soudní jistotu deset tisíc korun….

 673. Zacina to byt hodne podarena taskarice. Altner tvrdi, ze zaplatil 🙂

  Hezky to ale demonstruje, jaky system nam zde CSSD s prateli vybudovala.

 674. 794 – ale, Petře, no fuj. Takový černý myšlenky… spíš hodně rychle zestárni.
  Podívej, mně bylo před měsícem sedmdesát, a stěžuju si? Nestěžuju!
  Jen koukám, abych to všechno nějak přežil – což se mi v podbrdí i daří.
  Jinak Tě velice zdravím…

 675. Fauste, take zdravim.
  Nejak mne prekvapuje, jak rychle zanikla smysluplnost debaty o tom, zda je lepsi pravicový ci levicovy pristup v ekonomice… 🙂

 676. (794) Petře, nejhorší je, že sice v různých zemích různou rychlostí, ale zřetelně se jedná o celosvětový trend.

 677. Petře, on je nějaký rozdíl??
  No já právě nevím, se jenom ptám. Kdyby tady byl Modrý pták, tak by nám to možná vysvětlil, ovšem… ovšem.
  Řečeno ústy mého duchovního otce: Šedivá všechna teorie, zelený strom života…
  Takže asi tak.
  Zaplať pánbůh, že jsem starej 🙂

 678. Ano, takový systém nam zde CSSD s prateli vybudovala.
  Začalo to harvardskými fondy a skončilo abolicí soudních případů, delších jak 8 let. Na Altnerův případ se to evidentně nevztahovalo, to to ČSSD s přáteli ale zvoralo.

 679. quivisi, co ma skutecnost, ze CSSD nezaplatila sve dluhy 16 let, spolecne s harvardskymi fondy? 🙂
  Mimochodem, nejedna o trestnepravni zalezitost, ale obchodni spor. Tolik k tomu pokusu s abolici…

 680. Jo, k pratelum CSSD samozrejme pocitam i ODS, jestli Vam slo o tohle… 🙂

 681. Petře,

  ovšem to vypadá, jako bys pokládal Altnera za důvěryhodnou osobu, což ovšem není ani náhodou.
  Ovšem Altner je známej švorcák, to, že je na něj dáno spousta platných exekucí, cca bratru za 20 melounů o něčem svědčí.
  A zřejmě se zbavil svého právníka, a tyhle akce už dělá sám. A zřejmě blbě.
  ODS velmi kritizovala, že ČSSD neplatí.
  K přátelům čssd asi nepatří.

 682. Petře,
  Kdy by čssd platila, o co si Altner říkal, musela by zaplatit daleko víc.
  On chtěl kromě sankčích penále ještě 10% roční úrok z dlužné sumy, což mu soud zamítl.
  To byly ty miliardy…
  Tolik by čssd nikdy nebyla schopna zaplatit – a Altner to měl v úmslu chtít po státu.

 683. Jestli žádost o zablokování účtů poslal soudu v pátek večer, soud ji v pátek večer měl.
  Jestli ovšem poplatek poslal v pátek večer, naskočilo mu předepsané,zákonné: „váš požadavek bude proveden první pracovní den po dni pracovního klidu“
  takže banka začala hýbat penězi v pondělí a na to, aby se objevily na účtě protistrany má tři dny.
  Tak co by soudce čekal do středy, když to hned v pondělí ráno, může zamítnout.
  Paroubek se zřejmě mýlí, když prohlásil, že ČSSD s ním ztratila všechny kontakty v justici a st.správě… 😉 😀 😀

 684. Spíše to vypaďá, že ČSSD začala konat…
  Nakonec se ještě ukáže, že Altner udělal chybu v jiných krocích… Nebo i soud. Ono je to hodně složité a chybu může udělat každý.

 685. Hale, ned poté, co vyhráli LD, Altner fakt nežádal miliardy… To bylo až pár let poté, co nezaplatili. Někde byla hezká časová osa těch sporů, miliardy v tom začali lítat až o hodné později…

  Ale nemá smysl to rozebírat, z mého poheldu je to z části zábavné, z části trapné… z Vašeho pohledu „dobře ČSSD činí, co činí“… a na tom není nic k debatě.

 686. Ono se to nezdá, ale tady jde o existenci hodně lidí a tak tomu budou odpovídat i zvolené prostředky. Takový Mrázek by mohl vykládat… Tedy nemohl.

 687. Tak, tak NoName… Realne receno ty penize zaplatit nemohou. Volby vicemene za dvermi, hospodareni CSSD nikdy nebyla zadna slava… YTakovato suma by polozila mnohem zdravejsi organizace (ktera by ale nemela k dispozici tyto ponekud nestandardni metody).

  Nemyslim, ze by Altner ty penize kdy uvidel. Staci chvili pozdrzet, nektery ze soudu, ktere jsou jmenovany vice politicky a chapou nutnost (ustavni soud urcite) to zvazi u dodatecneho pohledu a vyresi.

 688. 814 o tom žádná.
  Navíc Alter nevypadá zdravě. Tedy alespoň to jak se mu před chvílí na Primě klepaly ruce…

 689. Kolik z Altnerových dluhů dělají dluhy na dani z příjmů?
  Já se fakt už bavím – přičte se mu i to, že nezaplatil obrovskou daň z částky, kterou mu dlužník (ČSSD) nezaplatil a na kterou tím pádem nemohl mít.
  Já si myslím, stejně jako Petr, že Babiš vyvolá předčasné volby, využije současné tanečky ČSSD a jejich pohrdání právem a dosavadním voličům ČSSD to hezky vysvětlí. Bůh nám buď milostiv.

 690. 815-ale může si za to sám… V Palermu taky nežalujete rodinu Corleone o penále …

 691. tedy odbornik tu neni tak za martina .

  zamitnuti ma lhutu na odvolani – zaplacenim poplatku v dobe odvolani je povazovano za odvolani.

  tak nejak mi to kdysi vysvetlovali pri zaplaceni po lhute

 692. Ad volby a kmenoví voliči stran. Kolik je třeba zaplatit koblih, buřtů a piva průměrnému voliči, aby našel lepší stranu/hnutí?
  Čekám, že z této tahanice bude zajímavá arbitráž.

 693. dano je dorsi babis se zemanem nebo babis se sobotkou jisteny zemanem .

 694. 812 ano, to je reálný zdravě cynický pohled na věc. Ovšem představa účinné politické páky na soudce je poněkud laická. Za předpokladu, že soudce nemá máslo na hlavě a váží si sám sebe, což většinou tak je. Co se týče představy, že protahováním sporu v tomhle případě si dlužník pomůže, Altner na tom nemusí být zdravotně až tak špatně, a navíc má případné dědice. A úroky z prodlení budou přihazovat. Miliardová množírna. Už jen ten úžasný pocit jak ta hromada prachů denně přibývá.

 695. 795 já bych ho založil. Už jen pro tu srandu.

 696. Pasáčku – vše, kde figuruje Babiš. Přesto si myslím, že ČSSD (Slabý Sobotka) je alespoň připomínkou parlamentní demokracie a aspoň trochu brzdí Babišův nástup k absolutismu. I když teď mu vlastně nahrála na smeč, který je i meč(match)bolem.
  BTW: V posledním tištěném Reflexu je docela popisný článek o likvidaci nevhodného konkurenčního podniku.

 697. Altner teď na Nově prohlásil, že jistinu složil dnes do pokladny soudu a tím dodržel lhůtu. Takže Schumi, s těmi soudci jak píšeš v 822 – já ti nevím….

 698. Dano to mate pravdu, ale s virou ze to babis se zemanem nezvladnou do absolotismu dotahnout .
  Ale predcasne volby , vyhra babise , vlada babise – treba otevre oci i kobliharum.
  tedy z pocitem ze lepe jeste bude beru ze co te nezabije to te posili a vse spatne je k necemu dobre 🙂

 699. Dbrý podvečer,

  „Ovšem Altner je známej švorcák, to, že je na něj dáno spousta platných exekucí, cca bratru za 20 melounů o něčem svědčí.“

  No, a cca 20 melounů mu ČSSD nezaplatila. Takže to svědčí leda tak o tom, že si asi musel půjčovat, aby nějak zazáplatoval díru, kterou mu v rozpočtu udělala neplatící ČSSD. 😀

  „Kdy by čssd platila, o co si Altner říkal, musela by zaplatit daleko víc.
  On chtěl kromě sankčích penále ještě 10% roční úrok z dlužné sumy, což mu soud zamítl.“

  kdyby ČSSD zaplatila, co měla ve smlouvě, hned, tak by nebylo ani penále, ani úrok ze sankcí.

  A platit měla ne „o co si Altner říkal“, ale co bylo ve smlouvě a co podepsali. Jestli tam dali, o co si Altner říkal a podepsali to, tak mají smůlu.

 700. Mňo…
  zmiňoval jsem tu srandovní představu, jak CSSD cpe v pokladně svého bankovního ústavu prachy do štrozoku. Zdá se, že až zas tak srandovní ta představa není. Právní stát v praxi.

 701. Ještě mě tak napadlo, aby to s tím štrozokem nedopadlo jako s rakouskouherským státním pokladem 😀 😀 😀

 702. OT: Pěkný rozhovor s Jaklem: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vyprazdneni-ODS-a-suverenni-Zeman-Klausuv-Jakl-hodnoti-25-let-modrych-ptaku-Pani-Nemcova-a-Petre-Fialo-radsi-nectete-431492

  Ovšem asi bych úplně nesouhlasil (na rozdíl od např. Modrého ptáka, jak si dovoluji odhadovat) s Jaklovou odpovědí na moji již častěji opakovanou otázku, totiž proč s tím nikdo rozumný nic rozumného nedělá…:

  Problém je vždy na straně poptávky, ne nabídky. V ekonomice i v politice. Když existuje poptávka, nabídka se vždy najde. A já jsem přesvědčen, že aktuální poptávka po zásadové pravicové politice v naší veřejnosti momentálně skoro neexistuje.

  MP by u té poptávky navíc asi přidal koupěschopná, jenže to mi vždy připadalo jako úhybný manévr. Byla by za křižáckých válek (koupěschopná) poptávka dejme tomu po vrtulnících? Je dnes (koupěschopná) poptávka po důkazu Riemannovy hypotézy?

  Odpovíme-li, že poptávka by byla, leč ne koupěschopná, neb poptávané by vyšlo tak draho, že by to už nikdo nechtěl, je to v mém uvažování efektivně zcela totéž, jako kdybychom řekli, že není nabídka.

 703. Ovšem úplně na začátku- po získání LD mu socani zaplatili 16 miliónů, a dvojnásob dali do notářské úschovy. Co se s nimi stalo, ví to někdo ?
  Apředpokládám, že Alner měl i další příjmy, nejen od čssd

 704. A vida, zase Altner a ČSSD…

  795 — Jak pořád říkám, nejsem právník… Ale nebylo to spíše tak, že soud vyzval k uhrazení poplatku (jinak že řízení zastaví)?

  No, jestli byste dovolili, měl bych dvě otázky:

  1) Proč v tomhle stadiu Altner svoji pohledávku někomu neprodá? Jednak riskuje, že se mu může leccos ošklivého stát (sám jsem zde o něco výše připomínal jistý incident, tuším že na Nuselském mostě; ten s prostřelenou hlavou ostatně nejspíš též měl nějaké dědice), jednak kdyby se ČSSD dosavadním stylem dále musela dohadovat s někým neutrálním, na koho ještě nestačila nakydat bláto, veřejnosti by se (k mému zadostiučinění) jevila v ještě realističtějším světle. Nějaký osobní zájem dotáhnout to až do (sladkého? hořkého?) konce?

  2) Dejme tomu, že byste byli renomovanou právní kanceláří, která zde není (a nepřeje si do budoucna být) angažována v žádných kšeftech ani se státem a veřejnými rozpočty, ani s žádnou politickou stranou, a která může pracovat s virtuálně neomezenými finančními prostředky. Kolik byste prosím Altnerovi tak asi nabídli?

  Ony ty otázky možná trochu souvisejí s třetí, totiž proč se ČSSD v zájmu zachování svého imydže nesnaží s Altnerem dohodnout mimosoudně (pokud se tedy mezitím už nesnaží)…

 705. a dotaz:
  Zaznamenal jsem, že Altner byl vyloučen z řad advokátů, trvale? Tedy i teď to platí?
  Za co, soudruzi, za co?

  Pokud, jak bylo dnes oznámeno, soud udělal dost kiksů v kauze sledování expaní Nečasové, jste si jisti, že ke kiksům nedosšlo i v kauze Altner? Já bych se hoho rozsudku tak vehementně jako někteří zde, nezastával.Mně pořád nesedí ta bezstarostnost soudu, který se táhl 16 let.

 706. Halladine, viděl jste někdy účetnictví advokáta? Náklady nabíhají, soud se vleče a obvykle klient platí advokátovi zálohy na krytí nákladů. Pokud si vzpomínám na tu smlouvu ČSSD s Altnerem, stálo tam, volně řečeno, že pokud Altner nevyhraje, ČSSD mu nic nezaplatí, všechny náklady půjdou k tíži Altnera. Takže Altner platil všechny náklady v průběhu soudu o LD ze svého a také možná neplatil, neb náklady byly vysoké. Vše zřejmě uhradil až po první splátce po vyhrané při, přičemž možná ani ta splátka nestačila.

 707. 834 nenaznacujete Dano ze ty soudy/soudci staly desitky milionu 😀
  no tedy asi museli protoze cil a.s. vlastnili socani ale lide kteri umreli.

 708. Dano,

  spekulujete, na nic si nevzpomínáte.
  Jen jste jednou položila dotaz, zda snad nebyla smlouva ve smyslu, že pokud nevyhrají, nedostane Altner nic.
  A velmi bych se divil, kdyby Altner nedostával zálohy.
  Ta kausa byla nejistá, a velmi bych se divil, kdyby ji byl Alner ochoten (a schopen) financovat ze svého.

  Navíc , smlouvu zprostředkoval Ivo Svoboda, který byl zapleten do jiných Altnerových kauz.

 709. Jak se vlastně dělaj koblihy? Něco jako ovocný knedlík? Tedy, vezmukus těsta, položím místo švestky marmeládu, ukoulím a místo do vody hoím do friťáku? By se to mohlo dělat rovnou na ulici. Nalevo krnec s párkama a pivo, napravo horkou koblihu a čaj s rumajzlíkem. Bych si mohl pořídit k volbám takový víceúčelový vozík. Něco jako měl Ignác ve Spolčení hlupců.

 710. Takže Altner může i za to, že Svoboda je parchant ?
  No páni …
  Ale když už byli všichni účastníci sporu parchanti, nebylo by správné to vítězství Altnera anulovat ?

 711. 836 tak uz toho necham .
  no snad jeste bylo driv vejce nebo slepice 😮

  mel zeman a socani vliv v soudnictvi pred cilem nebo az po cilu ?

 712. 833 — Nojo, to holt zas je to binární uvažování… Já to prosím beru tak, že automaticky pokládám za vadné oba rozsudky; už jsem zde kdysi psal, že celou zdejší justici i právní systém považuji za dokonale prohnilé. A to jsme zde dosud zevrubně nediskutovali otázku, jak vlastně Altner ten Lidový dům vysoudil…

  Mojí thesí jest, že v řádně fungujícím právním státě by celá tahle circa dvacet let se vlekoucí aféra vůbec nevznikla; buď by ČSSD její majetek vysoudil zpět první průměrný právník, na kterého by byli narazili v nejbližší kanceláři přes ulici, anebo by jej ČSSD nikdy nepřiřkl žádný soud, byť by si našli a zaplatili toho nejvychytralejšího advokáta, jaký zde existuje.

 713. skimici marmelada az po smazeni.

  kdyz tak se na internetu kouknete na povidku o kloblozkovi 😀

 714. Pan mninistr spravedlnosti:

  …Sociální demokracie nemůže podle Pelikána nyní peníze pro Altnera dát jednoduše do úschovy. Pokud by chtěla dosáhnout toho, aby byly u třetí osoby, vidí ministr jen jednu cestu. „Jediná možnost, aspoň, jak mně je známo z mé předchozí praxe, tak je právě v tom, že ona si počká na to, až proti ní bude nařízeno exekuční řízení a pak tu částku složí exekutorovi a zároveň si požádá o přerušení nebo o odložení té exekuce s odůvodněním, že tu je to dovolání k Nejvyššímu soudu,“ konstatoval…
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/pelikan-postup-cssd-v-kauze-altner-prinasi-nemale-riziko_380179.html

 715. 830 Zpátečníku
  Tou nabídkou a poptávkou jste mi připomenul jeden refrén
  Na jídelním lístku
  co bych asi měl tak číst?
  Dávno vím co na něm stojí:
  Jenom buřty a pivo a nenávist.

  A koblihy 🙂

 716. „skimici marmelada az po smazeni.“

  Není nutno. My jsme doma ji dávali při vykrajování. Ale má to nevýhodu, že když se molečka blbě spojí, marmeláda vyteče.

  koblihy jsem nedělala léta, já oně zas tak moc nestojím a sladký peču málokdy.
  A ty kupovaný babišovky jsou vysloveně hnusný.

 717. Ale … kolečka se blbě spojí…
  jo a do těsta musí přijít rum !

 718. maYdo
  No vida. Něco jako pelmeně. Klíčem bude asi přestárlá žužlavitě zrosovatělá marmoška aby to neteklo.
  Jednou jsem jedl takový koblih i se zmrzlinou. To mi už do hlavy nejde vůbec.

 719. 845 — Nojo, skimici, stará písnička… Představme si, že bychom žili ještě dalších 30 let, a měli si pak vzpomenout na nějakou dnešní, která současnou dobu popisuje alespoň do té (třeba i malé) míry, že by si ji člověk pak vybavil… Která by to asi byla? Existují nějací kandidáti? Anebo alespoň jedna taková?

  U toho Hapky to možná bylo trošku zřejmé už tehdy… Přinejmenším z toho, že si pivo buřty a nenávist po večerech chvílemi zpívával jeden kolega u jednoho ze svých rozlehlých stolů zasypaných elektronikou a počítači, když tam tehdy do noci vyšíval na jednom z našich softvérů…

 720. Pasacku
  Taky diky za info.
  Na čt24 ochraptělý Altner naživo.

 721. (813) Kdyby jen Mrázek, i Oldřich Němec, Václav Kočka, Ivan Lhotský¨, Pavel Musela, Roman Houska ….
  (841) Zpátečníku, je otázka, zda takový stát (líbil by se mi) vůbec existuje. Ať mne napadne jaký mne napadne, vždycky taky nějaký průser.

 722. Skimici, stačí poctivá hustá domácí marmeláda a kolečka dobře slepit a potom vykrojit sklenicí. A té marmelády nedat moc.

 723. ještě, že tu nejsou německé zákony.
  to by pasáček jel jak ten německej komik …

 724. A rum musí do těsta, ono potom tolik nenasaje při smažení olej a je kypřejší.

 725. pasáčku, ještě jsem neumřel, ale jak říká PeS, když se někomu vyrazí názor, tak je všechno marný.

  Minulý týden umřel jeden vynikající potápěč. A nejen potápěč. Na Floridě, ale podrobnosti se dosud neví. Mladý člověk. AVRUK!

 726. Hale, in re 837 – umim si teoreticky takovou dohodu predstavit, kdyby byl Altner strelec se sklonem k riziku, a na druhe strane sedel nekdo podobny…

  Nicmene, dle mne jsme mimo podstatu debaty – asi nikdo nerozporuje, ze Altner udelal svou praci a nedostal, co mel… Muzeme vesti debatu o tom, zda by mel dostat mene na urocich a penalech (ktere byly pravdepodobne vypocteny v souladu se zakony nastavenyimi CSSD 🙂 ), ale jadrem je, ze si CSSD myslela a zjevne stale mysli, ze dluhy se nemusi platit…

  Vlastne…

  Oni to maji i v programu 🙂

 727. Altner opravdu vypadá churavě. Dle informací v tisku trpí nádorem ledvin.
  Zažila jsem v životě mnoho krajně odporného, ale tahle story ve mně vzbuzuje tak ohromnou štítivost, že ji ani vypsat nedokážu. Jsem opravdu ráda, že jsem stará.

 728. 861 — No, víte, Baubo, můj dojem je, že ono to asi nebude nijak lepší ani v nesčetných dalších případech, o nichž se v tisku nepíše nic…

  Už jsem to tady psal několikrát, možná v trochu jiném kontextu, ale on vlastně je stále stejný: Je to všechno smutné.

  Navíc zjišťuji, že ČSSD, Altner i česká justice mi jsou pro zotavení z virózy(?) prakticky k ničemu. Nechám je být, a místo nich se zkusím opět začíst do profesora Obenbergera; tentokrát ovšem ne do jeho imposantní monografie o morfologii, anatomii a fysiologii hmyzu, nýbrž do daleko skromnějších Kapitolek o broucích.

 729. Marvanová v TV: SD nyní zažívá to co obyčejní občané. Dle zákona musí zaplatit a pak po případně zrušeném rozsudku musí vymáhat peníze zpět. Musí konat podle zákona, který prosazovala.

 730. Pasáčku, pošli mi prosím přes domácího pána tvé tel. číslo. Mám nějaké informace a hodně blbej nápad…… Občas se nějaký z nich vydaří.

 731. Pesi, Pesi, Tak nějak mi tvá obšírná odpověď na mou nejspíše nečitelnou repliku tvého vyjádření připomněla ony pověstné rovnoběžky, které se měly setkat v nekonečnu, ale nesetkaly se. Takže čitelněji: Zmínil jsi se o odesácích s fanatismem hodným otce Halíka. No, proč ne? Je to tvůj názor a já s ním problém nemám. Problém mám s tím, žes ho personifikoval. Žes svou nenávist k této straně spojil i s Jurapem, Tomášem, Jasanem apod. Z tvé myšlenky vylezlo, že tím, že jsou v ods svině, musí jimi býti i tito jmenovaní. Já tvou slovesnost trochu poposunul a obrátil. O obci akademické moc iluzí nemám. V této instituci znám i horší týpky, než jsou v ods. Ty jsi se do této organizace, která ze značné části předstírá vědeckost, dal dobrovolně, ba ještě jsi dělal konkurz. Jsi proto stejná svině, jako ti, o kterých mluvím? Snad jsem to nyní podal dost jasně. Pokud jsem tě špatně pochopil, sorry. Přiznám se, že mi tady tito tři dříve jmenovaní pánové hodně chybějí.

  Já naštěstí lidi beru především jako osoby. ATˇje to již onen proklínaný Zeman, Veleba nebo Bém.
  Velice se například vždycky těším, že si s posledním jmenovaným pokecám na Holliday Worldu nebo dříve na Tour filmu. Mimochodem, vloni byl vyhlášený jako jeden z nejlepších světových horolezců roku. Někteří kolegové alkoholem posilnění mě za to hodně odsuzovali. Tehdy jsem se jim vysmál do očiček a atmosféra zhoustla. Od té doby hoši vědí, kde je ona hranice, kterou nesmějí překročit. Já se zase snažím otevřeně nevyhledávat spory.

 732. 832 – Zpátečníku, zajímavá myšlenka. Chtělo by to zjistit zda-li pan Altner nebyl nedávno v Palermu, Tiraně, Grozném, TelAvivu a Moskvě.

 733. Tak to by mě zajímalo, jak si pan redaktor představuje maturitu?

  Lamentuje v článku nad tím, že chlapec s IQ 70, pokud absolvuje zvláštní školu, bude mít po vyučení JEN výuční list!
  Že test inteligence nelhal dokládá toto vyjádření jeho maminky:
  „„Vždycky se rád učil. Když s ním hodinu probíráte násobilku, tak je vidět, jak mu to časem začne šrotovat,“ popsala Právu jeho matka Tereza.“

 734. Dobré zas ráno… 2 ptakopysk ad 828 – no, oni už v tom maj praxi. Teda, ne přímo štrozok, ale igelitka. Ono se to v tej igelitce líp přenáší, než ve štrozoku… No a pak už jen přendat do krabice od bot a šoupnout pod postel…

 735. 871 PeS
  No a když dojdou krabice od bot, tak to nacpou třeba do krabice od vína. A pak na to zapomenou a Volksgenosse kouká jak se místo oblíbeného vína plánovaného k vypití při hezké večeři s některou s žen z krabice sypou papírky.

 736. No a jinak mě velmi potěšil Schumi ve svém 822. Z jeho vyjádření plyne, že zná alespoň jednoho soudce, co není prodejná bezcharakterní kurva. Tak to s tímhle státem ještě není tak špatný…
  Jen se obávám, že všechny ty případy, kdy o rozsudku rozhodovala nějaká ta prodejná bezcharakterní kurva (a že jich není málo), ten jeden soudce napravit nedokáže… Na to je jeden lidský život příliš krátký.

 737. No, socialisti evidentně dobře rozumí heslu „každému podle jeho potřeb“. Doktor Altner má momentálně „velikou“ potřebu. Možná že to v Lidovém domě hrají na to, že dovolací soud rozhodne, že tu svojí pan doktor již po celou dobu sporu vrchovatě uspokojuje v rámci ranní toalety.

 738. martine – omlouvam se za nazor .
  byl jsem jiz opraven – u predbezka musi byt poplatek zaplacen v momente podani.

 739. frantisku telefoni cislo jsem nezmenil prez 16 let tak on ti ho nekdo posle .

  zitra jsem v maticce .

 740. Petře, je to smutné čtení ten článek v Gatestone….rád bych věděl, jestli má někdo v Evropě, snad s výjimkou Maďarů, koule na to organizovat miliční domobranu, jako je tomu třeba v Arizoně, kde hranice pomáhají hlídat a migranty chytat skupiny ozbrojených farmářů…V hlavních denících se o tom moc nepíše, ale regionálními medii to čas od času probleskne.

 741. Dobré ráno vespolek,

  Petře Kunetko, neznalá paragrafů vidím situaci Altner kontra ČSSD stejně – odvedl práci, nedostal ji zaplacenou. Co se furt řeší ?

  ad IQ testy běženců – jo, jeden jim nesmí vzít otisky prstů, tak budou dělat časově mnohem náročnější písemné testy. Zlatý voči co to vidí !!!

  Halle,
  milé, ale IMHO drobet křečovité. Upřímně řečeno s touhle skupinou fanoušků si moc nerozumím, ale těší mne, že i dnešní mladá generace The Beatles fandí 🙂

 742. Z dnešního Macka:
  „Opsáno odjinud:
  Zdálo se mi, že se zaváděním inkluze do škol by se mělo jít dál i do státní správy. Na každém ministerstvu by mělo být povinné procento mentálně retardovaných úředníků, ve vládě povinné procento mentálně retardovaných ministrů, u každého soudu povinné procento mentálně retardovaných soudců. Pak jsem se probudil a zjistil, že tenhle nápad přede mnou už realizovali jiní.“

 743. „Když s ním hodinu probíráte násobilku, tak je vidět, jak mu to časem začne šrotovat“

  Šťastná to matka. Našemu mladýmu, pokud jde o násobilku, to nezačalo šrotovat ani po dvou hodinách, za to já jsem si začala připadat taky jako dyskalkulik. 😀

 744. hm, a co budou v to Sársku dělat, až ty testy nedopadnou poidle očekávání? Zavřou autory testů pro rasismus a diskriminaci?

 745. Dneska by se měl Orbán setkat s Kohlem!
  Tak to jsem zvědavá!

 746. Dusane, jsem rád, že někdo přečetl ten článek v Gatestone. Přijde mi dost zásadní, ać de facto jen shrnuje jednotlivé incidenty.

  Myslím, že v Evropě, díky dlouholeté tradici poddanství, jen relativné krátce přerušené demokracií, se nestane nic. Maximálně lid pošle ostrou prosbu… 🙂

 747. Problém je v tom, že se imigranti nesmí v ničem omezovat. Nemusí mít doklady, nemusí dát otisky…
  Kdepak chytat …

 748. Zajimavou otazkou je, kdo rozhodl, ze se nesmi v nicme omezovat 🙂

 749. Petře 888,
  ten kdo rozhodl vyměnit obyvatelstvo.
  Omezovat se musí obyvatelstvo původní, aby udělalo místo pro ty nové!

 750. Včera mi ta obrovská Evropská tragedie u Egyptských břehů připomněla ještě hrůznější tragedii – ty počty uprchlíků, kteří beze stopy zmizeli v civilizovaném Německu. Odhaduje se to na 70% jsem zaslechl. Statisíce lidí! Přepadl mě nevýslovný smutek při pomyšlení na ty bytosti – muži úpící v nedůstojných podmínkách, jejichž ženy mohl potkat i osud horší než smrt. To vše se děje v 21 století přímo v centru Evropy!

 751. To už jasně směřuje k situaci, kdy žalovat budou všichni všechny, čímž se soudní systém v Kotlince definitivně zhroutí… 😀

  …“Společnost Agrotec vicepremiéra Andrej Babiše půjde k soudu, státní zástupce finišuje s obžalobou, kterou chce podat do měsíce. Firma je podezřelá ze zapojení do zmanipulovaných tendrů na státní České poště. Lídr hnutí ANO i zástupci firmy Agrotec podezření odmítají a kauzu označují za vymyšlenou.“…
  http://neovlivni.cz/zalobce-dokoncuje-obzalobu-babisuv-agrotec-jde-k-soudu/

 752. Ale ať se klidně soudí. Aspoň nebudou mít čas vymýšlet voloviny v parlamentu a bude od nich pokoj 😀

 753. Tak to jsem žádostivá!
  Turecko začalo vyhrožovat, že jestli do června nebude zrušení víz, tak nám sem ty migranty pošle!

  …Turecko však musí nejdříve splnit 72 podmínek před tím, než se budou jeho občané moci začít volně pohybovat v schengenském prostoru bez hraničních kontrol. Týkají se zabezpečení dokladů totožnosti, řízení migrace, bezpečnosti, základních lidských práv a zpětného přebíráním migrantů.
  Minulý měsíc unie konstatovala, že Ankara splnila polovinu z nich, a ve středu má Evropská komise podat zprávu o tom, jak Turecko dál pokročilo…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/turecko-uprchlici-dohoda-eu-viza-dox-/zahranicni.aspx?c=A160419_105138_zahranicni_ert

 754. maYdo 🙂

  zaměstnanci firmy Agrotec rozhodně zákony nepřipravují.
  A úředníků na ministertvch se to netýká.

 755. Halle,
  proč myslíš, že zaměstnanci firmy Agrotec nepřipravují zákony? 😀

 756. Ptakopysku,

  měl jsem ordinaci v areálu Agrotec Hustopeče. 🙂

 757. Je daleko jednodušší to hodit na krk státním úředníkum, které má pod palcem, a nemusí je platit ze svého.

 758. ještě by se hodilo napsat, že státní úředník vymyslel EET nebo kontrolní hlášení DPH, pak se vnutil k náměstkyni přes daně (bývalé zaměstnankyni firmy vlastněné Babišem), ta se nechala ukecat a hučela do Babiše tak dlouho, až podlehl a přinesl na poradu k Sobotkovi rámcový návrh zákona.

 759. No, jestli dovolíte, ještě k té třetí otázce, kterou v 832 vlastně nekladu… Tohle možná trošičku vysvětluje, proč se s ním nedohodnou mimosoudně: https://isir.justice.cz/isir/doc/dokument.PDF?id=5774126 To už by se snad rovnou mohli na něčem domluvit s Petrem Cibulkou…

  Obloukem se tak vracím ke svému výchozímu dojmu: Svůj k svému. ČSSD nutno chápat jakožto druhou postkomunistickou ligu, která dychtila šíbrovat s právě tak velkými částkami jako ODS, jenže holt jednak přišli až druzí, jednak od počátku narážejí na svoji bytostnou druhořadost.

 760. 903 Zpátečníku
  já už to shodou okolností četl, teda spíše přelétl. Patrně si to píše sám.

 761. Vypadá to, že Turek so hodně zlobí…
  Merkel bude muset za Erdoganem s Böhmermannem v kleci.

  A jestli EU otevře tento rok bezvízový styk Ukrajincům i Turkům, budou v Německu na rumunské spolueuroobčany ješte s láskou vzpomínat.

 762. 903

  Je to blázen, měli by na něj hodit síť 🙂

 763. 907 to bych netvrdil. Spíše to naznačuje, v jakém rozpoložení se nyní po tom všem asi nachází.
  Mě spíše děsí postoj a činy předsedy vlády, předsedy vládní strany a zároveň právníka, který si musí uvědomovat, co zrovna před užaslými zraky občanů probíhá.

 764. Bůhví, Hale, jak bychom na tom byli psychicky my, kdybychom 16 let dlužili, kam se podíváme… a to proto, ze nam nezaplatili za nejvetsi – a uspesny – projekt v zivote…

  Kazdopadne zadna standardni osobnost to neni, o tom zadna.

 765. Turek se zlobí….
  Bodejť by ne. Právě se hraje o Německo a Turci začali s obsazováním jako první. Celkem Erdogana chápu, že ho sejří, že mu ti untermenschové brání v dokončení operace.

 766. 907 — Což o to, vždycky se může přihodit, že se účastník sporu v jeho průběhu zblázní, zejména trvá-li ten taková léta; to se může stát i v nejlepších rodinách. Podstata jeho výchozích nároků tím zůstává nedotčena. Byl-li Altner blázen již od počátku, znovu se vynořuje otázka, proč si vybrali zrovna jeho… Prý že Svoboda? No dobře, ale kdo si vybral Ivo Svobodu?

  Zdálky to vypadá, jako by se socialisté tehdy vraceli k samým kořenům svých nejkrásnějších polistopadových tradic, kdy Zeman a Machovec (a už nevím, kdo ještě) v Bamberku prodávali ministerské posty českošvýcarským podnikatelům…

 767. A jeste si z nas delali soufky, a jako tresnicka na dortu veritel v poklidu nerespektuje rozhodnuti soudu… Protoze si to muze dovolit…

  Ve sve firme, kdyz jsme ji mel, jsem zakazal nabizet sluzby a produkty jakemukoliv subjektu, který je vetsinove vlastneny statem anebo ma pres 50 procent trzeb od statu. Dle mne jedno z nejlepsich rozhodnuti, ktere jsem kdy udelal… Da se na tom fantasticky zbohatnout, ale funkcni business se tak nedela. Altner prisel de fakto o cely profesni zivot, a vysledkem je sice obrovska odmena na papire, ale muze si ji tak maximalne zaramovat a povesit na zed.

  A samozrejme, zaplatit z toho dane, jinak ho zavrou.

 768. Iva Svobodu vybrali delegáti sjezdu čssd :-). Volený funkcionář

 769. Halladine, i blázen má nárok na to, aby mu zaplatili za odvedenou práci.

  „Mě spíše děsí postoj a činy předsedy vlády, předsedy vládní strany a zároveň právníka, který si musí uvědomovat, co zrovna před užaslými zraky občanů probíhá.“

  Myslíš, skimici? Já bych řekla, že je na to příliš blbej, aby mu to došlo.

  Nicméně skutečnost, že někdo tak blbej se může stát předsedou vlády, předsedou vládní strany a právníkem je neméně děsivá.

 770. Altner přišel o svou profesní kariéru tím, že byl vyloučen z advokátní komory jak u nás, tak na Slovensku.
  A souvislost s penězi od. čssd to nemělo , v tom mu AK dala za pravdu.

  No a průsery v roli konkursního správce za něj taky nikdo neudělal.

 771. 908 to je zase jiná neuvěřitelnost a jiný chasník 🙂

 772. 915

  Ježišmarjá …

  Čssd postupuje podle práva
  Postupuje sice lriskantně, ale legálně.
  Má právo podat dovolání a požádat o pozastavení platnosti soudního rozhodnutí .

  Z logiky vyplývá, že kdyby zaplatila, žádost o pozastavenî platnosti by neměla smysl – nebylo by co pozastavovat.

  Jistě – nejvyšší soud nemusí vyhovět- ale pak už čssd nezbude než zaplatit a vîc… 10%r očnîho úroku

 773. S tím „uvědmováním si“ bych si nebyl jist…

 774. Ale žádost o pozastavení nemá odkladný účinek…
  Aha, to už bylo řečeno asi milionkrát.
  Pokud žádost o pozastavení má odkladný účinek, pak to v tisících předchozích případů justice netušila.
  Stejně tak divné je volání po logice-co ta má společného s justicí ?

 775. 919 Čssd postupuje podle práva
  to soulasím. Postupuje podél práva. Nalevo 🙂
  Škoda že nekouřím, dal bych si doutníček 🙂

 776. Postupuje nicméně jistým krokem 🙂 🙂 🙂

 777. NoName,

  odkladný účinek to má v momentě, kdy nejvyší soud vyhovî žádosti o pozastavení – nemusí, ale může
  Pokud nevyhoví, tasocani budou muset zaplatit s přirážkou
  Pokud by nevyhověla žádosti o pozastavenî a vyhověla námitkám proti procesu, nařídila nové projednání, peníze nebyly z Altnera zpětnê k vyraženî, musel by ztrátu čssd nahradit stát…….

 778. Inu, tohle je možná ještě zajímavější; mj. tím, že to nasvědčuje, že se dohodnout už zkoušeli: https://isir.justice.cz/isir/doc/dokument.PDF?id=8523540

  Na druhé straně, i kdybychom předpokládali, že je Altner blázen, zjevná socialistická snaha jej kriminalizovat (o níž tam leccos pozoruhodného a v jádře asi těžko vyvratitelného píše) kvůli tomu nijak nepřestává být zločinná.

 779. Lidi, neblázněte, víte jak dlouho Slávek čekal na post předsedy a post premiéra? A jestli si něco uvědomuje, tak je to fakt, že podruhé už se mu to nepovede.
  Nedávno se tu někdo posmíval Marku Bendovi, že nic neumí – ne že bych nesouhlasila, ale co umí Slávek Sobotka? Do politiky na plný úvazek vstupoval ještě za studií a tento způsob života nikdy zatím neopustil. Takže leda tak si vysloužit post v Bruseli, a to musí být moooooc hodný.

 780. Naše babička měla dvě moudrá rčení:
  Vaše starosti a Rotšildovy peníze …
  Dočkej času jako husa klasu …

  Ale zase to bychom se tady zase bavili o dmeneci a inkluzi, že?

 781. 925 Zpátečníku
  z toho, že někomu může z textu právního podání připadat, že jej musel psát úplný magor nelze nijak s jistotou dovodit, že jím pisatel skutečně je 🙂 🙂 🙂

 782. Tak mě napadá, že za těch posledních 25 let už je tady tak pěkná řádka mrtvol a zničených životů, že by se za ni ani komunisti nemuseli stydět.

 783. 929

  Starě. přísloví říká „když píšeš, tak nepodpisuj“
  Alner napsal , i podepsal 🙂
  Návíc to napsal sám…. asi nenašel advokáta, co by se byl ochoten takovou hámotinu podepsat

 784. 926 Dano, to je rozumný pohled na „umění“. Benda rozhodně ovládá umění mít se dobře.
  O to jde. Nepochybně je někdo, kdo v rámci humanaction považuje za výhodné pro sebe aby Benda se měl dobře.

 785. 931 nevím
  když něčemu nerozumím, může to taky znamenat jen že tomu nerozumím

 786. >> Zpátečník [830]
  DOTAZ: Je dnes (koupěschopná) poptávka po důkazu Riemannovy hypotézy?
  ODPOVĚĎ: Ano, je. Clay Mathematics Institute nabízí jeden milion USD.

  Od české justice lze čekat naprosto cokoliv, tedy i v kauze Lihového domu.
  Probatum est. (Když advokáti upozornili soud, že dle OSŘ lze žalovat jen účastníky správního řízení a ne osoby stojící mimo toto správní řízení, tak soud rozhodl, že OSŘ nejspíš nemá pravdu. To je zřejmě ta tvorba zákonlů soudy.)

 787. 912 Právě to mě fascinuje. Zaplatit daň z peněz, které jsem nedostal ani nedostanu. Jak jsem se sám přesvědčil. Úžasná a přínosná zkušenost.

 788. 935 Schumi
  na metodě přece nezáleží. Musíš v tom šířeji nalézat sociální kohezi :-p

 789. 890 simici, neděs, doteď jsem nepochyboval, že to co jsem dost výhodně koupil je hovězí svíčková….

 790. 937 Schumi
  a koukal jsi na cedulku? Z mladého býčka nebo z jalovice?

 791. Kdyby to chutnalo po beránčím, tak to může být trik. Vzpomeň na keř!

 792. 2 Schumi ad 937 – jen jestli to není amírstánský beránek…

 793. Dočkejte času , jako husa klasu, quivisu a nic jinýho než ta demence na pořadu dne nebude.
  Ledaže by pepka byla milosrdná a klepla by dřív.

 794. 929 — Jistěže, skimici, přinejmenším teoreticky. Však taky o případném Altnerově šílenství píšu důsledně v kondicionále. (Motivem může např. být přesvědčit dlužníka, že rozumná dohoda je vyloučena a že tento je nucen pokračovat ve vedení sporu, ostatně velice nadějného právě z důvodu věřitelovy nepříčetnosti — čímž ovšem penále utěšeně nabíhá dál…)

  934 — Nojo, dvd, o vypsané ceně ovšem vím, jenže klíč je zrovna v tom slově koupěschopná. To bychom asi museli vědět, jak jeho obsah definuje Modrý pták. Je poptávka vskutku koupěschopná, když jim ten důkaz ani za milion dolarů zatím nikdo nedonesl? A byla by koupěschopná moje poptávka, kdybych na důkaz Riemannovy hypotézy vypsal cenu deset dolarů?

  Therefore, I rest my case (830). Pořád si myslím, že chybí (hlavně) nabídka rozumné a akceschopné politické strany, daleko více než poptávka po ní. Nějaká (a snad i dostatečná) poptávka by jistě byla, zejména kdybychom předpokládali, že rozumná a akceschopná strana by se již z definice dokázala nějak vypořádat se škůdcovskou rolí pravdoláskovních medií…

 795. Altner neuspěl se žádostí o zablokování účtů ani napodruhé.
  Zdá se, že ČSSD definitivně převzala iniciativu.

 796. “ Nějaká (a snad i dostatečná) poptávka by jistě byla, zejména kdybychom předpokládali, že rozumná a akceschopná strana by se již z definice dokázala nějak vypořádat se škůdcovskou rolí pravdoláskovních medií…“

  Těžko můžeme posoudit, nakolik je role medií škůdcovská, když se rozumná a akceschopná strana nevyskytla už léta, všem chybí buď rozum nebo akceschopnost a v drtivé většině obojí.

 797. No, podle zdůvodnění je Altner úplně neschopnej advokát. To původní zamítnutí ještě zřejmě nenabylo právní moci , a ddva návrhy ve stejné věci být nemohou v běhu.

  Možná nadobude právní platnosti až obě strany převezmou poštu ?

 798. Zajímavý článek to je, ale chybí tam spousta informací a návazností takže nakonec není vůbec jasný, o co jde.

  I pravomocný rozsudek lze za jistých okolností revidovat – například když se zjistí, že někdo sedí nevinně, taky ho nemůžete nechat dál v kriminále, protože přece rozsudek byl jednou vynesen a a nabyl právní moci.

 799. NoNAme, jak se cituje Altnerův advokát, tak nejde ani tak o zablokování účtů, ale aby se ČSSD sama odkopala, protože začne odklánět prachy.

  Novináři jsou stejně pořád blbci, protože to píšou, jakoby Altner něco prohrál. V prvním případě soud odmítl se tím zabývat, protože nebyl zaplacen soudní poplatek. Z toho usuzuji, že Altner ho ani neměl v úmyslu platit, jen postrašit. V druhém případě se tím soud odmítl zabývat proto, že ještě neukončil řízení k prvnímu návrhu. To, že soudce okamžitě vykecá, co udělal, je další z mnoha projevů rovného postavení obou stran. Ale i při největší snaze se musí rozhodnout, rozhodnutí napsat, pak doručit, vyčkat dobu, uvedenou v poučení, než rozhodnutí nabyde právní moci a pak se teprve dá říct, že je skončeno.

 800. Jo, Altner zřejmě ani nepočkal, až to dostane písemně

 801. (944) Iniciativa ČSSD zřejmě spočívá v roznášení igelitek na příslušné soudy. Proto musely kraje vyzvednout po 200 000 Kč ze svých účtů. Výsledek je předem dán. I kdyby ČSSD investovalo do rozhodnutí soudů 100 mega, pořád je to ziskový obchod.

 802. 951

  Baubo, čssd nečeká , že nebude platit nic. Myslí si, že by měla platit méně, a že za průtahy může z velké části altner. A chce, aby to soudy vzaly v úvahu.
  Takže ty řeči o 100 melounech pro soudce jsou nesmysl.
  Nevyplatilo by se to. Ani tolik černých peněž čssd nemá.

 803. A jak dlouho trvá nabytí právní moci v takovém případě?

 804. maYdo,

  řekl bych , ze to v prvě řadě záleží na tom kdy obě strany převezmou písemné rozhhodnutî.
  Pak asi začne bžet nějaká lhůta ?

 805. 949 Martine TT
  Na vlastni usi jsem vcera slysel Altnera ze poplatek v pondeli slozil do pokladny soudu, podle neho ve lhute. Mohl jsem ale blbe slyset. Anebo to zaplatil schvalne tak aby to neplatilo a zdrzuje.

 806. Jestli je Altner skutecne vazne nemocny, jeho motivace muze byt jina.

  Hale, opravuji „nezaplatili“ na „zaplatili jen malou část“. Ohledně vyloučení z AK, já bych tam souvislost viděl, ale YMMV…

 807. Jestli je Altner skutecne vazne nemocny, jeho motivace muze byt jina.

  Hale, opravuji „nezaplatili“ na „zaplatili jen malou část“. Ohledně vyloučení z AK, já bych tam souvislost viděl, ale YMMV…

 808. Skimic ,

  podat návrh v pátek a zaplatit až v pondělí neni to pravě ořechově.
  pkud to podal v pátek, službu konající soudce to vzal do ruky v sobotu, tak má holt Altner smolíka.
  Sou je vázán dobou, do kdy nejpozději rozhodne. Jak brzy se toho chopí, není řečeno

  Nený penýz, neny laska – ani rozhodnutí

  A teď řekli na Radiožurnàlu , že běžî 15 denní lhůta pro vyjádření obou stran

 809. zpatecniku, jestli jste cetl ten muj odkaz vcera, odpovite si sam, ze ne 🙂

 810. Hale, jestli to vzal do ruky sluzbu konajici soudce v sobotu, je to jarku nestandardni postup 🙂

 811. Tak jistěže se počítá od převzetí rozsudku. Ale mně by zajímalo, jak dlouho.

 812. No, takže 15 dní. Jako u stavebního povolení nebo územního rozhodnutí.

  Tak to bych nedramatizovala, my tu máme jeden barák, na kterej byly v průběhu let 2005 – 2016 vydaný ty územní rozhodnutí asi tři nebo čtyři. A právní moci nenabylo ani jedno 😀

 813. Petře ,

  zakázáno to není . Treb souce myslel, že to hodnę spěchá, když to někdo přinese v pátek večer. 😉
  Klidně to mohl podat v pondělí, současně s penězic

 814. Skoro bych si tipnul, že přes ten víkend sice funguje podatelna v nějakem pohotovostním režimu , ale pokladne ne.

  Ovšem to by měl starej kozák Altner védět.

  A dovolilm si myslet, že soudcovskej stav všeobecně má Altnera plné zuby.

  Ono muset číst ty peachoviny, co tu postnul Zpátečnîk k jeho oblibě nepřispěje.

 815. Halladine, soudce je taky právník a právnické vyjadřování mu není cizí. 😀
  A číst takový peachoviny je jeho denní chleba.

 816. To jsou jenom jemné nuance a srozumitelné emise mlhy. ČSSD se prostě odmítla podřídit rozhodnutí soudu. Punkt. Už to tak navždy zůstane.

 817. Podatelna o víkendu nefunguje, neblázněte 🙂

  Každopádně, myslím, že to naprosto dokonale shrnul skimic v 968. Asi nemá smysl se pitvat v detailech, obzvláště, když do nich nevidíme. To, co napsal je asi jediné naprosto betonově jisté a nediskutovatelné.

 818. Nožná bych do té věty přidal ještě „podřídit pravomocnému rozhodnutí soudu“.

 819. 971 Petře K
  Děkuji za upřesnění kdyby to někdo četl bez kontextu.

 820. znate to, mne je to jedno, ale pujde kolem martin tt a da nam za usi 😀

 821. 938 skimici, jakou cedulku, byl to dílem bártr za nějaké elektrosoučástky, přes přízeň, z nějakého jejího zdroje. Tipuju na mladé maso, pěkný válec čisté svaloviny, barva světlejší, jako telecí.

 822. Petře,
  pokud v pátek večer převzali Altnerův návrh, tak asi nějak funguje.

  A žádosti policie o vazbu, domovní prohlídku atd , což jsou asi hlavní důvody, proč soudci drži pohotovost taky asi musí být písemně

  Pánové, vy popíráte existenci institutu dovolání k nejvyššímu soudu 🙂 A jeho pravomocí

 823. 975 Halle
  Nic nepopiram. To bych si vyprosil, prisit mi popirani.

 824. jak je vidět pořád ještě platí babiččino volební úsloví z První republiky : kudy chodil tudy krad – sociální demokrat

 825. 971 to upresneni se ukazalo nutnym ani jsem nestacil dopit kavu…

 826. Shumi

  tomu zaplacení daně z penez , které ještě nepřišly se dá snadno vyhnout

  Bežné se používá zálohová faktura, normální faktura se vydává až po zaplacenî.
  Setkávám se s tím docela běžně
  Třeba za prostor na netu a doménu.

 827. skimici – podstatné je, že ze závěrečné zprávy vyšetřování pozadí akcí 9/11 nebylo odtajněno 28 stran. Dodnes. Takže jak Bush tak Obama. Z uveřejněné formulace, že v komplotu nebyl aktivně angažován nikdo se saudské královské rodiny ani z členů vlády, nechává otevřené spekulace, že podpora byl z nižších, nicméně stále oficiálních, kruhů. A tom se točí návrh zákona specificky šitý na tuto událost. Ta výhružka prodejem amerických dluhopisů je v podstatě směšná. Riál je stoprocentně vázaný na dollar takže by si podřízli větev pod sebou v době kdy sami nejsou schopni splácet vlastní dluhy. Další finanční otřes by znamenal i další pád cen ropy. Jelikož Amerika není OPEC už závislá bylo by to další šlápnutí do sraček. Posílen by vyšel jen arcnepřítel Irán.Za Obamy ovšem podstatně stopl prodej vojenského materiálu do SA a tenhle kšeft by mohl být ohrožen. A husejnek ty prachy potřebuje. Zajímavé je, že návrh zákona je nadstranický – sponsory jsou Rep Cronyn a Dem, Schummer. Takže se s tím bude muset něco dělat a nelze to jentak zamést pod podlahu. Obama se snaží jen udržet hovna na úrovni podrážek jak se u nás říká (keep a shit at the shoe level) Asi tak ve zkratce.

 828. 976

  Skimici, popíráš to, že druhostupňovÿ rozsudek je zrušitelný, a tedy není tak úplně definitivní

 829. 980

  ovšem zbrojní materiál prodávajî zbrojní firmy , a US vláda to jen zprostředkuje a kontroluje.
  Pochybuju, že by z toho vláda přímo něco měla. . jde jen o to, aby byla kontrola, zda něco nejde někam, kam by se to vládě nelíbilo
  Samozřejmě kromě danî ze zisku oněch firem

 830. vy to moc prožíváte.
  ad 968, kdyby se každý podřizoval rozhodnutí soudů, tak by nebyli nutní exekutoři a nebylo by nutné odvádět odsouzené do vazby.
  Takže se neděje NIC mimořádného.

 831. Quivisi,

  komu je soc dem protivná by rád, aby byla finančně postižena, tak ze sebe dělá bojovníka za pravdu.
  Objektivita v tom není žádná 🙂

 832. Pro Dusana – spravne: ve dne lhal a v noci krad, socialni demokrat

 833. Už vím, proč prošlo EET a kontrolní hlášení! Přece: Podle sebe soudím tebe. :-)))))

 834. Dano, platí to i pro neplacenî prvých třech dnů práceneschopnosti ?

  A kdo podvádí sám, asi by nehlasoval pro něco, co mu možnost podvodů ztěžuje.Spîš bych hledal mezi těmi, co hlasujî proti ! 😀

 835. Neplacení prvních tří dnů nemocenské je stanoveno zákonem – to je taková norma, která by se měla dodržovat, i když se zrovna nehodí.
  Kolik vrcholných politiků ČSSD podniká jako fyzické osoby?

 836. Dobrý chladný podvečer. Slunce svítilo, ale zima jak v psinci.
  Quivisi: s exekutory a odváděním odsouzených do vazby jste začal vy.
  Kdo dostane mařenu? Stařeček? Panpřeceda? ÚV? A pak tu máme TOPO. Jó kdybych měl v rukou justici, malou policejní stanici …
  Bylo by nehumánní a proti mezinárodním úmluvám soudit zákonodárce dle zákonů, které sami schválili. I když … není to splnění jejich přání?

 837. PK – podatelna o víkendu nefunguje, ale ty hnusný datový schránky žádné víkendy nedrží!
  A první zpráva byla, že to poslal do datové schránky soudu…

 838. Hlavsone, u Vás byli ještě nějak slušný, kradli jen v noci. Na Kladně kradli furt…

 839. Halle: naznačujete, že sociální zákony korumpují? Nezáleží, jak se strana jmenuje, ale jaké zákony prosazuje.

 840. Na Zaventemu fronta na taxi jako obvykle, schody k odlet jsou asi jinde. Spousta plakatu s datem 22.3. Asi nejaky svatky ci co.

 841. 997

  Ne , ta korupce neměla nic společného se sociálnem
  Rozdávalo se kamaradům

 842. 980 dekuji Dusane za info
  Politika prachy nebo oboje?

 843. Altner podal první návrh v pátek, ale (dle vlastních slov v ČT) zaplatil až v pondělí.
  Takže podal druhý návrh, kterému soud nevyhověl také.

  …Obvodní soud pro Prahu 1 nevyhověl druhé žádosti Zdeňka Altnera o zablokování účtů ČSSD. Informaci České televize potvrdila ČTK místopředsedkyně soudu Alena Novotná. Uvedla, že soud řízení o druhém návrhu na vydání předběžného opatření zastavil, protože řízení o prvním návrhu ještě nebylo pravomocně ukončeno…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/soud-nevyhovel-druhe-zadosti-altnera-o-zablokovani-uctu-cssd-puk-/zpravy-domov.aspx?c=A160419_145004_ln_domov_gib

 844. Pasáčku, nemám čas, za chvíli odjíždím a v místě není net. Takže jsem odkaz jen prolétla. A pokud bych byla novinář na tiskové konferenci, kde Martin Janeček prezentuje tento úspěch, zeptala bych se ho, kolik nadměrných odpočtů bylo z důvodu podezření na podvod zadrženo v minulých letech i bez KH-kontrolní hlášení. Určitě vím, že víc než jeden a ve finančním vyjádření by také šlo o pár melounů. Každý, kdo měl někdy nadměrný odpočet-vratku DPH ví, že byl hnedle volán na FÚ na kobereček a musel doložit dokumenty o oprávněnosti odpočtu. Pokud ne – co dělal příslušný správce daně? K manuálu s otázkami – škoda mluvit. Potvrzuje se to, před čím se varovalo. Jak některá z těch otázek osvětlí daňovou vratku?
  No nic, nesmím se ještě pár dnů rozčilovat, tak toho raději nechám.

 845. A ještě dodatek: Drtivá většina podnikatelů nepodvádí a daně i pojistné platí poctivě. To jen někdo za pomocí líných či úplatných novinářů vytvořil obrázek zločinného podnikatele, kterého je třeba zašlapat. A tak je zašlapou.

 846. Ad 1003 skoro to vypadá, že některé soudy jsou v zaměstnaneckém poměru k čssd. 😀

 847. Halle: chcete naznačit, že pozemková reforma, ani podpora bramborové/lihové mafie za první republiky neměly nic společného se sociálnem? Myslíte, že s vámi budu nesouhlasit?

 848. Pozemková reforma jako takovæ asi néjaké sociálno obsahovala. ta korupce ne

 849. Fakt – schválně – když jste podnikal, podváděl jste, krátil daně?

 850. MŮŽETE MI PROSÍM NĚKDO POMOCT ??

  Po přeinstalování z W8.1 na W10 mi nejde na žádném z mých čtyř dostupných mailových účtů otevřít náhled přílohy zprávy ( bez ohledu na typ: jpg,doc,pdf) ani u odeslaných, ani u doručených.
  Přílohy nejdou ani stáhnout; resp. to platí pro účty na Seznamu, u účtu na UPC, ke kterému přistupuji přes Outlook.com, lze přílohu stáhnout.
  V obou případech (u náhledu všude,u stahování na Seznamu) hlásí ten krám, že jsou chybné certifikáty.
  Nejde o chybu „na cestě“, na druhé mašině, kde jsou dosud W8.1, lze k přílohám pošty přistupovat bez problému.
  Zřetelně to vypadá na nějaké vyšší zabezpečení u W10, ale co s tím ??
  Teto Sally, poraď…..
  Děkuji předem.

 851. A také mi to píše, že komentář (ten předchozí) čeká na schválení, ač ho na svém PC vidím…..čort znájet….

 852. Dano ,

  blbá otázka 🙂

  Kdyby ano, tak to nepřiznám – nemyslíte ?

  Jistě néco takového lze prohlásit jen kdyby se prolezlo podrobné a důkladně účetnictvî všech.
  Pak by šlo řict – takové procento je poctivých, takové procento nepoctivých

 853. Ptakopysku

  ja bych spíš řekl, že soudy mají k Altnerovi stejnej vztah jako Jahve k Lazarovi, cí kterej smolař to byl !

  Při poslednímu neštěstí se postiženy obrátil k bohu

  A co, za co soudr..ehm Bože !

  A jahve na to “ Ani nevím , prostě mě nějak sereš !“. 🙂

 854. Halle 1013,
  Altner jako insolvenční správce nadělal dost kulšáren.
  A řekla bych, že to nebyly jediné kulišárny, které kdy nadělal a že se na podobné dost specializoval. Čímž zákonitě řadu lidí nakrknul. Takže, kdo může, teď mu to vrací.

  Což v žádném případě není obhajoba ČSSD!
  Prostě vrána k vráně sedá…. a pak se servou….

 855. Dano az budete u netu – doporucuji stahnout si ten pokyn janecka – tam by mne pak zajimal Vas nazor

 856. Halladine a kolik znáš těch nepoctivejch? Myslím skutečně, osobně, živejch lidí, ne mediálně virtuálních figur?
  A kolik z nich myslíš, že podniká nepoctivě?

 857. Rputi,

  hlavně nelze řict, že to, co teď udělal ten soud , by bylo nezákonné.
  Všechno je dokonale zdůvodnitelné

 858. Omlouvám se za možné zdvojení již odeslaného komentáře, ale po přeinstalování na W10 mi zmizely přihlašovací údaje a následně jsem je do hlavičky komentáře zadal špatně….

  Takže ještě jednou:

  MŮŽETE MI NĚKDO PROSÍM POMOCT ?
  Po přeinstalování na W10 se mi v žádném ze čtyř mailových účtů nezobrazují náhledy příloh zpráv (bez ohledu na typ – jpg, doc, pdf apod.).
  U účtů na Seznamu mi nejdou přílohy ani stáhnout ( u účtu UPC, na který přistupuji přes Outlook.com, to jde).
  V obou případech (po kliknutí na nabídky náhledu či stažení u Seznamu)mi ten krám hlásí, že jde o chybné certifikáty.
  Na manželčině notebooku s původními W8.1 vše funguje beze změn, tak jako dosud i mně to fungovalo před reinstalací.
  Asi nějaké vyšší zabezpečení u W10 ?
  Co s tím ???
  Děkuji předem

 859. A můžeš to dokázat nebo dśi to jen myslíš?
  A znáš víc těch nepoctivejch nebo těch poctivejch?

 860. ad 1020 – platí to pro odeslané i přijaté zprávy, odesílat zprávy s přílohami lze – pokud jsem testovací zprávy posílal navzájem mezi těmíto účty, došly i s přílohama.

 861. a ted v TV danova poradkyne upozornila na dalsi opruz ktery bude diky bonzovani nezdaneneho majetku.
  Ono totiz zamestnavatel FU nehlasi dan za jednotlive zamestnance.
  No a tim padem FU nebude vedet ze jsem danil – proste mne bude otravovat at dolozim kde jsem na svuj barak vzal.
  Tedy ono to bude horsi – uz od Klause nebyla odvaha nechat delat dane kazdou lopatu , tim padem to Babis hodi opet na zamestnavatele a ten bude hlasit mzdy kazdeho zamestnance podle RC .

  prijimam sazky

 862. OMG, sice chodím okolo, ale s kolovrátkem, ještě k tomu hloupým, se nedá polemizovat.

  Jak Hurvínek válku…..

 863. Šimone,
  co používáš za poštovního klienta? Outlook?

 864. 1025 – přivádíš mě do rozpaků – co mi tam ta W desítka nainstalovala ?
  No – ke všem účtům přistupuji přes nainstalovaný prohlížeč Edge, ale problém zůstává i při přístupu přes IE.

 865. Šimone,
  aha. Já osobně lezu na plejádu účtů od active24, přes seznam, centrum, yahoo, gmail přes Firefox a funguje mi to. Přiznám se dobrovolně, že Edge, ani IE nepoužívám, pokud exaktně nemusím.