Florenc – brána do Karlína

aneb: zapište si termín do kalendáře!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 940 komentářů u “Florenc – brána do Karlína

 1. Šumaváku, díky ti dobrý muži za uveřejnění…

  Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Přijďte prosím včas a v co nejhojnějším počtu…

 2. K těm ruským pasům – u nás se ve vojenské službě odvzdával pas a občanka, a voják se prokazoval vojenskou knížkou. V Risku je to prý dosud, takže poku Porošenko ukazuje civilní pasy, nic to nedokazuje a že by na pasu mohla být fotka v uniformě, to by musel posoudit nějaký oficír z povoláníá za socíku. Ale divil bych se – ukazovat v cizině své distinkce ….?

 3. Já se taky „zdemístně odrazím“! 🙂
  Do toho posledního baráku na druhé fotce jsem, co dítko, chodila baletit!

 4. Quivisi, to kino tam furt je a funguje. Též jsem ho kdysi několikráte poctil svou návštěvou. Ale je to již hodně dávno…

 5. Quivisi, snad nechcete naznačit, že Porošenko lže ?
  Rusko je zlo, Ukrajina je evropská země plnà fajnových vlastenců a nebýt Rusů, je už dávno druhým Švýcarskem.
  Uvědomte si prosím, že odolávat asi 50 000 ruských tanků a 10 milionům ruských vojáků (i když tedy 5 milionů už vojsla ATO zabila) skutečně nenì jednoduché.

 6. 2 Quivisi … stejně jako já jste vzal nedopatřením ten odkaz od Halladina vážně. Slibuji, že už to nikdy neudělám :-p
  Jám mám stále tendenci Porošenkovi něco i uvěřit, když to ukazoval v Mnichově a proto jsem si tu fotku pasu prohlédl.
  Toto tam neukazoval určitě. Blbej není…

 7. No, ony ty pasy vykazovaly jiné chyby. \Byly tam i dnes neplatné typy.
  Ale ten můj odkaz byla sranda ze strany Rusů 🙂

 8. Ale fakt se divím, že nestačilo kouknout na tu fotku 🙂 Dolph Lungren je dost známá osoba 🙂

 9. A ta jeho postava z Rockyho – ruského vojáka a boxera taky.

 10. No tu srandu beru, ale ale vůbec existence pasů u vojáků je pochybná.
  A že jsou na východní Ukrajině ruští civilisti o tom asi není sporu a ani Rusové to nepopírali.

 11. Představa, že vojáci jedou do země, kde nemají být viděni a dopadeni s pasy…
  Představa, že Rusko dokàže na jedné straně denně posílat nepozorovaně na Ukrajinu desítky tanků, a na druhé musí vozit náboje v bílých kamionech s humanitární pomoci.
  Podle Kyjeva už musí být půlka ruských tanků na Ukrajině. A jistě uznáte, že hlášené desítky tisíc ruských vojáků by ukrajinskou armádu vyřídili za týden a netahali by se měsíc o nějaké Debalcevo.

 12. zajímavý rozbor prof. Krejčího:

  …Důležitá může být změna nálad oligarchů. Pro převrat v Kyjevě bylo mimořádně významné, že oligarchové kolem svrženého prezidenta nenasytně útočili na majetek politicky méně šťastných oligarchů. Ti pak začali financovat napřed manifestanty, pak ozbrojené bataliony….
  …Ve volbách do parlamentu, které organizoval Kyjev, Kolomojského lidé v Dněpropetrovsku prohráli. Přestože tento oligarcha stále představuje třetí centrum moci na Ukrajině, válka pro něho začíná být velmi ztrátová. Právě tak i pro některé další oligarchy…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/prof-krejci-ukrajina-je-vysledkem-strategicke-slepoty-zapadu/

 13. Rputi,
  prof. Krejčí zřejmě čte Šumaváka, nebo mu z něj asistenti dělají svodky k ranní kávě.
  Třeba si myslí, že už si nepamatujeme, co jsme tu psali o ukrajinských oligarších a o tom, co se bude dít, až jim dojdou prachy na vyzbrojování svých soukromých armád. Teď to stáhnul do své eseje a dělá machry. 🙂

 14. Rputi,
  ale fuj!!!! Intelektuál, filosof, či kombinace obého už z principu nemůže blomcat v prostých a střídmých políčkách elementárních úvah! To by byl k nerozeznání od šedého davu proudícího za okny kavárny.

 15. Teď jsem na vlastní oči na STV viděl “ analytika“, který tvrdil, že Kyjev mà 500 zdokumentovaných případů účasti ruských vojáků v bojích na Ukrajině. A že teď Porošenko v Minsku Putinovi řekl „buď podepíšeš příměří nebo to zveřejním!“. A Putin podepsal !
  A pak se někdo diví, že lidé podléhají ruské propagandě.

 16. 15 Rputi – o jaký prachy?
  Roman Joch se imho strašně změnil, docela rád jsem ho čítával předtím. Dokonce si pamatuji i hodinu toho dne, když jsem si to uvědomil. Byla to tisková konference v létě, když se stal poradcem premiéra Mirka L. Topolánka v.p. Bylo to ca 11-12 hodin kyperského času a já jsem si běžel z pláže na pokoj pro novou knížku a uklízečka nechala puštěnou televizi na jediném tehdejším tamním českém kanále, čt24. Knihu jsem vzal a Jocha chvilku poslouchal, a nakonec jsem na něj nevěřícně zíral asi 20 minut. Moje paní se s účastí ptala, jaký druh obtíží mě na okoji zdržel. Žádný, protože jsem se naštěstí nedodíval 🙂

  Židé v Evropě nejsou v bezpečí, Izrael je vyzývá k emigraci
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/361730-zide-v-evrope-nejsou-v-bezpeci-izrael-je-vyzyva-k-emigraci.html
  To už říká Netanjahu v krátké době podruhé. Kolik je vlastně židů v Evropě? To bude zapotřebí v Izraeli postavit spousta domů. S pozemkama se to nějak udělá, ale to je vyšší level. Pro obyčejného skimice je to spíš otázka, jestli nevložit něco ze skromných prostředků do cementu, stavebních firem tam dole a tak. To bude halda zlaťoučkých kotoučků, vždycky se mi líbil ten kreslený Scrooge McDuck z Duck Tales – předlohou charakteru byl prý jistý Ebenezer Scrooge z Dickense – s jakým požitkem se do nich potápěl a v nich krauloval 🙂
  Přece si Netanjahu jen tak neplácá játra?

 17. skimici,
  třeba Netanjahu ví něco, co my ne.
  „Pane smrtko, vy se pořád jen smějete. Když něco víte, tak to řekněte, nebo aspoň naznačte.“
  „My nesmíme ani naznačovat.“

 18. Myslím, že příčetným pozorovatelům dění na Ukrajině byla od počátku zřejmá rozhodující role velikosti fondů, které budou ochotni/schopni utratit Kolomojskij na jedné a Achmetov na druhé straně.
  Politici jsou jen přicmrndávači.

 19. 15 – Inu, Rputi, v odkazovaném čtvrtečním Jochově článku má prvořadý, klíčový význam tahle věta: Našim zájmem je samostatná, svobodná a demokratická Ukrajina v alespoň větší části jejího území. Je zde toto český národní zájem, nebo není? Myslím, že svou odpověď by si měl každý ujasnit ze všeho nejdříve (ostatně na to má už skoro půl druhého roku).

  Teprve pak je místo na další otázky, proveditelnosti, ceny, a tak podobně, potom na druhořadé problémy, třetiřadé, atd. atd., až po (kdesi téměř u konce) jednotlivá tvrzení ruské, ukrajinské a západní propagandy, a s nimi srovnatelné obskurnosti. O Ukrajině, jak už jsem tu párkrát napsal, nevím skoro nic. Avšak snad právě proto, že nevím nic, o to více vidím zásadní důležitost takovéhoto top-down přístupu.

 20. Schumi,
  ještě k obtížným sousedům – zmiňovanému kamarádovi se nakonec country estrády podařilo účinně rušit tím, že občas repráky svého kvalitniho hi-fi přidržel těsně na stropě a pustil na doraz. Jelikož je milovníkem klasické hudby, vybíral ryčného Wagnera, případně Bacha, v nejhorším Orfa. To se to pidlikání na banjo obvykle zarazilo na dlouhou dobu; bušení smetákem do stropu obvykle zklidňující účinky nemělo….

  skimici,
  jen aby Netanjahu nechtěl nové imigranty nakvartýrovat do těch buněk, postavených na Západnímm břehu EUnií – oni sice dělají mrtvého brouka, ale je na nich mariánské logo…
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2874883/EU-funding-illegal-building-West-Bank-says-report.html

 21. Zpátečníku,
  panu Jochovi evidentně nedochází, že k naplnění tohoto zájmu bychom museli zahájit proti Ukrajině Blitzkrieg a vymlátit tam všechny politiky od předsedy místního národního výboru vejš.
  Obávám se, že generální štáb, Hradní vojsko, rota žoldnéřů, polní kuchyně, osm grippenů a jeden ženijní pluk (víc toho k dispozici nemáme) by to asi nedal… 🙁

 22. 21 Zpátečníku – navrhujete tedy v zásadě k té otázce referendum a zbytek převálcovat? Protože co v tom hypotetickém případě, bude li odpověď 50/50?
  22 Matzurko,
  vždyť píšu, že pozemky je vyšší level. Hezky udržované baráčky se zalení, olivovníky, bazénem a cypřišemi by to místo zvedly.

 23. Nechte toho Jocha být – není to pro něj jednoduché, mít jeho povahu Viléma Dobyvatele a postavu disponenta z pošty.
  I jeho bratr a tatík byli…svojský, jak jsem je všechny tři kdysi poznal coby kolegy ve firmě. Naštěstí tam dlouho nevydrželi.

 24. Šimone,
  a kdyby se přece jenom zmátořil, uchopil meč a vrhl se v bitevní vřavu, mohl by dopadnout jako Richard III. Zaasfaltovanej metr pod parkovištěm obchoďáku. To je potom na hovno, takovýhle vyhlídky…

 25. 23 — Nojo, ptakopysku, co Jochovi dochází a co ne, sotva mohu posoudit… Ale — a musím říci, že mi to, dokonce už dost dávno, začalo trošku vadit — skoro všude čtu spousty příspěvků, které mi připadají, jako kdyby v tuto sezónu roku 1938 se jejich původce buď vysmíval hnilobě rakouského státu a operetnosti jeho armády, anebo naopak jásal, jaké je postavení Rakouska pevné.

  Pro mne krajně skličující; podobně jako leccos jiného, co už tak kolem sebe vidím…

 26. 24 — Referendum kde, skimici? Pokud si vzpomínám, před chvilkou jsem jen navrhoval, aby si každý [sám za sebe, sám pro sebe] ujasnil svou odpověď. Dál už bude čistě na něm, aby popřípadě přezkoumal, nakolik je s ní zbytek jeho přístupu konsistentní, a zda mu eventuální nekonsistence vadí či nikoliv.

  Praktický výsledek stejně bude nulový, protože reálné možnosti jsou zhruba ty, co uvádí ptakopysk (23), třebaže tam zcela opomíjí vojenskou hudbu. Avšak v rámci nadcházejícího debaklu takto může aspoň každému býti cenným zadostiučiněním, že nedělal propagandistům blba.

 27. 26 – ptakopysku
  Noo… poněkud jsem to zjednodušil – byla to kombinace Wilhelma Dobyvatele s páterem Koniášem a tím disponentem….když připočtu fotříka jako pana Prokouka, tak to fakt nemá Joch lehký…..
  Ale jako principiální bojovník za lepší příští měl opravdu razantně panovačný projev, to jo, ten hlas na poradách opravdu (nemile) budil…..nastojaščyj Budík……

 28. 28 Zpátečníku
  aha – vnitřní reflexe. Jsem to asi špatně pochopil. No dobře. Z hlediska duševní hygieny a konsistence zásadní. Souhlas. Konsistence nekonsistence. To zní podobně jako kontinence a inkontinence. Existuje něco jako duševní inkontinence? Znovu a znovu obdivuji výkony pana Karase a Pazderky.

  Matzurko – ještě, já osobně Wagnera miluju. Kdysi jsem dokonce utratil hříšné prachy za lístek v Bayreuthu abych tu atmosféru nasál. Myšlenky na banjo to spolehlivě vyžene z hlavy 🙂 Představa že se mi Götterdämmerung dere v slunný den podlahou do bytu (tedy převážně ty spodní frekvence) a rezonují mi tím útroby mě naplňuje upřímným děsem. Nepochybuji ani na okamžik, že by to na Schumiho nadsouseda zabralo taky. Je to podle všeho zručný HiFi-sta, takže nějaký pěkný basový reproduktor by dovedl na strop upevnit tak, aby se uplatnily rezonanční frekvence materiálu 🙂
  Jako positivní vedlejší efekt by to určitě vyhnalo i pavouky a jiné organismy z těžko udržovatelných míst.

 29. skimici, Fištejn býval dlouholetým zaměstnancem SE a dodnes tam jezdí na školení. Nedávno byli i s Jochem (a jinými) jmenování v řadách frekvetantů obskurní emerické instituce, co už jsem zapomněla, jak se jmenuje – Něco jako „spolupráve ve Velké louži, nebo přes Velkou louži – nebo jinak, ale na ten způsob. Bělobrádek se tam taky jezdí pilně vzdělávat.

  Zpátečníku to máte jedno jestli se budete smát nebo brečet, stejně se budete nalézat v tom samém blázinci. A snažit se brát vážně blázinec, no to snad ani nejde!

 30. Dobré odpoledne,

  “ Našim zájmem je samostatná, svobodná a demokratická Ukrajina v alespoň větší části jejího území. “

  Proč by měla být naším zájmemsamostatná, svobodná a demokratická Ukrajina?
  Neměla by být načím zájmem v prvé řadě samostatná, svobodná a demokratická ČR?

  Není náhodu ta angažovanost v cizích zemích jen únikem politiků před odpovědností za domácí poměry k planému kafrání do poměrů jinde?

 31. zdravím!

  modleme se (od rána do večera ,a potom znovu od večera do rána )za Putina; jinak budeme se trápit s Žirinovským (

 32. 33 westíku, taky zdravím; jak myslíte, ale sichr beze mě 🙂

 33. 30 — A což takhle Bruckner, skimici? Jakožto totální hudební analfabet zde musím přiznat jednu věc, že totiž jeho hudba, ač mi nadále připadá monstrosní, se mi poslední dobou konečně začíná opravdu líbit… No a taková symfonie, kde první hodinu skladatel jen sbírá materiál, by danému účelu snad mohla vyhověti přinejmenším obstojně.

  Resonanční frekvence podlahy by jistě působily také, ne však akusticky; hádal bych, že to budou řádově jednotky Hz. Snad bych Schumacherovi také uctivě doporučil Widlarův hassler, popsaný v jednom ze sloupků legendárního Boba Pease. Ty původní sice po jeho úmrtí zřejmě někam zmizely, ale texty lze najít i jinde — konkrétně „What’s All This Hassler Stuff, Anyhow?“ Existují i stavební návody, stačí gůglovat Pease+hassler .

  No nic, čas se začít pokoušeti o méně neužitečné.

 34. 32 — Aha, tak tedy ještě tohle, maYdo: No jistěže. O tom doufejme není sporu. Citovaný článek však byl o Ukrajině. Proto je namístě otázka, zda by nebyly v našem zájmu ty tři atributy i tam. Kouknu sem zas večer.

 35. 32 maYdo zajisté. Odváděním pozornosti je i antislamismus. Nebezpečím nejsou islamisté, ale evropští politici (služebníci obchodních zájmových skupin vydělávajících na koloniálním a poskoloniálním byznysu, na kterém, pravda, zprostředkovaně skrze obchod vyděláváme i my sami.), kteří ho dlouhodobou zahraniční politikou podporovali a sem i zatáhli. Mnozí i jinak rozumní lidé, například PeS jim na to skáčou a rozčilují se a spílají nesprávným směrem.
  Naším nepřítelem nejsou muslimové ani islamisté, cizí imámové, ale naši politici, kteří ten problém způsobili pod vlivem multikulti fantasmagorií a momentálních hospodářských zájmů. Kdo a s jakými zájmy zasahoval a zasahuje do cizích poměrů všude ve světě, kdo jim dodával a dodává zbraně, výbušniny, nejmodernější technologie, kdo a proče v nich podněcuje žádostivost po našem zboží a plodech naší kultury, kdo je nejen nechává zde usazovat ale dokonce je sem vábí? Komu všemu se hodí nejen tyto události aby odpoutal pozornost od svého počínání? Kdo a proč nám předhazuje kosti abychom se o ně servali a případně i chcípali za cizí zájmy? Proč si necháváme strkat trychtýře do hlav a nasazovat klapky na oči abychom neviděli zjevné každodenní problémy, ten všeobecný nás obklopující bordel, abychom toto považovali za normu, nepřemýšleli o tomto a nepožadovali změnu a abychom je případně sami nevyhodili od kormidla, ten rotující politický recyklát ksichtů léta slibujících to samé? A nyní připravených i požadovat po nás naši krev? Proč jim a mediálnímu sajrajtu na tohle skáčeme místo abychom používali kritický rozum?

 36. Vážení, víte, co je vrchol perverze?

  Karel Gott, zpívající Mrs. Robinson německy za doprovodu smyčců a trubek.

  Na vlastní uši jsem právě slyšela v radiu. Hrůůůůůůůůůza hrůůůůůzoucí.

 37. 22 Matzurko, začal jsem se učit na kytaru. Když budou nadále nasírat zvážím elektrickou.

  36 zpátečníku, dneska to bylo natolik výživné, že jsem si vzpomněl na konečné řešení v kapitole „Hájili jsme hrad“ z „Jak jsem vyhrál válku“.

 38. 39 maYdo, kdo Tě nutí činit si takové násilí? Nevypnutelné trychtýře do nás nezarazili. Zatím.

 39. “ Proč …abychom……. nepožadovali změnu a abychom je případně sami nevyhodili od kormidla, ten rotující politický recyklát ksichtů léta slibujících to samé? “

  Protože i kdybychom je nakrásně vyhodili od kormidla, nespíš se toho kormidla chopí zas jiný ksichty, který sice budou slibovat trošku něco jinýho, ale v jádru to samé.

  Tudíž nejlíp na ně kašlat a proto jdu s dcerou na procházku. Dokud je ještě ochotná jít se mnou a ne s nějakým frajerem. 🙂

 40. 38 Zpátečníku
  Brucknera bych asi nevydržel dlouho ani já, pokud bych nebyl v dobrém rozpoložení 🙂 Nešlo tady to jméno už někdy? Mám s tím spojené v zásadě negativní asociace. Rozhlas to kdysi hrával po obědě, asi aby se lid neflákal u rádia a šel něco užitečného dělat. Parné léto, vylidněná ulice, rozpálený asfalt, z venku smrad pečeného vepřového a zelí, polívky a vyčpělého piva z vedlejší hospody, neděle, oběd u babičky … A do toho prali v rozhlase fláky od Brucknera. To si pamatuji. Ještě tam občas střihli Mahlera nebo Janáčka.

  Zpátečníku – toto je docela oblíbený kus a můžu to, když jsem v rozpoložení.
  Anton Bruckner – Symphony No.9 – Wiener Philharmoniker – Leonard Bernstein
  https://www.youtube.com/watch?v=UbrpvEZw-Jo
  Koncem první a začátkem druhé čvrthodinky si vždycky říkám, jestli on nevykrad kus Labutího jezera a kus té hudby k Tajemnému ostrovu kapitána Nema nebo jak se to jmenovalo ten seriál…

 41. Schumi,protopže jsem zapnula radio, ono to tam zrovna kvílelo a hudlalo a já ztuhla v šoku, že to snad není ani možný. No a než jsem se z toho šoku probrala, tak božskej Kája dokvílel. Slyšela jsem jen kousek, ale stačilo to. Zážitek na celej život.

 42. Jo a před tím bylo něco jako „nedělní chvilka poezie“, a obvykle se recitovaly verše Františka Branislava. To bylo těsně před polednem, následoval Polední koncert ( což mohly být taky ty Brucknerovy fláky) a potom nedělní pohádka pro děti.

 43. (35) skimici, proti gustu žádný dišputát …..jestli máte ve větší oblibě ruského nacionalistu Žirinovského alias Ejdelštejna z Kazachstanu ….. 🙂

 44. 45 maYdo – jejda, Františka Branislava jsem si musel vygůglovat. Vůbec mi to nic neřeklo 🙂 Rodák z Berouna, pojišťovák, úředník, bolševický básník, kariérista, příživník specialista skrze tzv básně pro děti. To jsem pochopil z Wiki hesla. Zapoměl jsem na něco?
  To je zvláštní, nikdy jsem jako dítě básně pro děti angažovaných spisovatelů nebo vlastně jakéhokoliv českého spisovatele nečetl a ani v zásadě neznám osobně nikoho, kdo by tak učinil. Něco bylo v učebnicích. Jak by se ti lidé vlastně uživili kdyby nebylo režimu? Asi zase jako ten úředník nebo pojišťovák. Abych se necítil blbě, že kritizuju něco co neznám, tak jsem si pár těch básní vygůgloval. Tragický lůzr lyrik 🙂
  Pane jo …
  Tak to se opravdu na vyprahlé letní poledne před pečenou husou a Brucknerem hodilo 🙂

  Ty pohádky ale nebyly špatný.

 45. 46 westíku – nechť mi Žirinovský políbí šos taktéž 🙂 Modlit se za nikoho na dálném východě nebudu. To byl smysl mé poznámky. Abych byl úplně spokojený, musel by se ještě sebrat Švarcenberg, Joch, Fištejn, Pazderka a Kalousek, poprosit pana Niedermayera aby sehnal nějaký prachy na kvéry a ubytování a pana Karase aby vyjednal utvoření nějaké české legie a tam se vzápětí odebrali. Kdyby cestou ukradli nějakej vlak se zlatem a probili se skrze Moskvu, Ural a Číňany až zpátky do Putimi, mohli bychom na ně za sto let s hrdostí vzpomínat.

 46. Teda já jsem pochopil (i z vyprávění vlastního dědy – účastníka anabáze), že ten carský poklad museli naši legionáři dát jako výkupné bolševikům…….ale asi je už nová interpretace….njn pokrok nezastavíš…..

 47. Šimon Klein – to jsem nevěděl. Ale dobře. Ať tam tedy raději nic nekradou. Aspoň nebudou mít na výkupné a bude od nich pokoj. Můžou kdyžtak brnknout Bubeníkovi. Je to na záchrannou misi ostatně blíž jak na Kubu.

 48. (48) skimici , beru …. 🙂 Dokonce bych se přemohla natolik,že bych pro Vámi zmíněné pány upletla na zmíněnou anabázi vlněné ponožky … 🙂

 49. Skimici,

  já taky věděla o františku Branislavovi kulový s přehazovačkou…
  jen mi to jméno utkvělo ve spojení s tím nedělním polednem. TAkovej střípek bez dalších souvislostí.

  Jo, v čítance nějakej veršík semotamo byl. Ale třeba z hodin literatury si ho nevybavuju.

 50. 50 – faktem ale je, že šeptanda v Rusku praví, že základní jmění prvorepublikové Legiobanky vzniklo vložením tohoto pokladu do ní.
  Možná, že něco při tom vyklízení ešalonu přehlédli…..

 51. Schumi,
  rozhodně doporučuji elektrickou, a pokud ne, tak tu akustickou alespoň připnout na bedny 🙂 !!!
  Hájili jsme hrad jsem bohužel ještě nečetla, ale kapitola z Jak jsem vyhrál válku mne napadla taky – to bys ale musel učunit koalici se sousedy ob patro, bydlícími nad těmi skučiteli, a spustit ono germánské „Frau Braun juchuchu, kolena do vrchu !“ doprovázené buď dřevákovým tancem nebo poskakováním na židlích okolo stolu.
  Taktéž trénink step-dance by se jevil jako vhodný.

 52. 53 Šimon K – to muselo být zcela bez legrace prima mít takového dědu. Bych coby harant to vyprávění hltal. Tajemná daleká exotika. Já měl docela i rád, když mě děda vzal na ryby a vyprávěl o svém patrně méně napínavém životě…

 53. westíku,
  ty fusekle doufám z hodně kousavé vlny 🙂

 54. 55 – bohužel děda bydlel v HK, takže ucelené rozhovory s ním míval bratranec….plánuji společné několikadenní sezení s ním, ale tak, abych nenarušoval jeho domácnost (je prakticky slepý a tudíž nemobilní).
  Já byl hlavně odkázán na žárlivě střeženou serii knih (tedy několika 3 kilových bichlí) s prostým názvem Za SVOBODU, jde prakticky o oficiální kroniku života legií, vydanou posléze v ČSR. A zprostředkované vzpomínky přes tátu.
  Doufám, že bratranec má dosud těch pár fotek, které měl hlavně děda z Kanady – byl v tom kontingentu, který z Vladivostoku byl lodí vezen do Vancouveru a pak transkanadskou železnicí na východ a odtud zase lodí do Hamburku. Další partu pak zase dovezli via Suez do Terstu. Prý proto, aby cesta trvala dlouho (déle než po souši západním směrem přes Ukrajinu atd.) a tudíž toto svým způsobem elitní a hlavně funkční vojsko nemohlo zasáhnout ve vzniklých „republikách rad“ – Maďarsko, Bavory apod.
  Nemám to ale nějak ověřené z badatelských pramenů.

 55. P.S. – v ČSR vlastní poválečné vojenské akce (střety s Maďary, poláky, sudeťáky apod.) místo nich tedy řešili západní legionáři a republikou zrekvýrovaní K.u.K. vojáci z českých zemí.

 56. 57 tak to Vám Šimone K přeju. Určitě to udělejte. Teď to myslím zcela vážně, život jde tak rychle, že člověk jednoho večera usne a ráno zjistí, že už je sám pamětníkem a je od něj tak nějak očekáváno, že informace načerpal a je připraven je předávat dál. To je psina …

 57. (56) jj, Matzurko ! Sousedka mně nabízela několik kil černé ručně motané vlny – kousala (ta vlna) více než náš „černý diamand“ kuřecí kosti 🙂

 58. 60 já to nechtěl říct, ale lanolin je poměrně rozšířeným kontaktním alergenem a ve spojení s kousavou vlnou na holém těle jsou vlněný ponožky ve vojenských botách spolehlivou torturou pro méně otrlé …

 59. skimici,
  správně, leč co jiného přináleží kajícníkům ? Snad ještě roucho z kopřiv tkané… 🙂 Dědeček vzpomínal, že z něčeho takového mu jeho maminka za první války šila trencle, a prej děsně žraly do pytlíku.
  Mně teda daleko více okusuje pravý mohér, a alžírský kobereček z echt kozích chlupů.
  Ale možná je to jen způsobem zpracování; měla jsem kdysi vlněné fusekličky, které i při promočení nožiček za pochodu hezky hřály 🙂

 60. Zpátečniku,
  ještě k té otázce
  „Našim zájmem je samostatná, svobodná a demokratická Ukrajina v alespoň větší části jejího území. “
  Za sebe odpovídám ano, myslím, že ano. Ale nedokážu si představit, jak toho dosáhnout, zejména kvůli tomu, že se mi taková momentálně nejeví ani česká kotlinka….
  Takže budu ráda, když si to Ukrajinci vyříkají mezi sebou bez zásahů zvnějška, ale hlavně doufat, že si Agrofert nedělá zálusk na ukrajinské čokoládovny a Bakala nepokukuje po Donbasu. Případně Fica nenapadne podnítit referendum na Zakarpatské Ukrajině o autonomii či připojení k SR.

 61. Jj – ono se řekne pupenec …. ale dodržuj dohody …

  ….Obklíčené ukrajinské jednotky v Debalcevu nebudou propuštěny, musí se vzdát, řekl již dříve Eduard Basurin z MO DLR.

  „Jejich každý pokus o útěk bude zlikvidován,“ uvedl Zacharčenko pro RIA-Novosti.

  A dále připomněl, že v dohodách se o Debalcevu nepíše, „takže Ukrajina prostě zradila svých 5.000 vojáků, uvězněných v Debalcevském kotli.“…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/primeri-se-dodrzuje-co-ale-bude-s-ukrajinci-obklicenych-v-debalcevu/

 62. 62 – Matzurko,

  nevím z čeho byly proslavené „kopřiváky“ – vyřazené kousavé mundůry frekventantů vojenských kateder VŠ, ale…..
  Na počátku po jejich vyfasování jsem při veledůležitých kvérgrifech (typu „samopal beckhand“, samopal – k noze ! nebo šavle hore!) si muškou samopalu prořízl v mundůru asi 2cm dlouhou díru. Nešlo o nic závažného, tak jsem to nechal plavat.
  Po dvou (nebo třech ?) letech jsme s fakultní válkou končili a mundůry vraceli. Hledal jsem díru, ale nenašel.
  Dodneska jsme přesvědčen, že prostě zarostla.
  Takže asi na tom názvu kopřiváků něco bylo…..

 63. 65 ŠK – jenom pro zajímavost ad ty katedry – Ječná a Motol?

 64. Šimone,
  asi jo 🙂 Ale jestli si vybavuji správně těn vzoreček, tak to bylo na khaki podkladu jakési čárkování, jako jehličky ?
  Kopřivy snad mají vlákna podobná konopí, tak se prej z toho tkalo. Ale nevím, jestli si děda jen nedělal legraci, i když o tom pochybuji 🙂

  Rputi,
  možná to byl důvod, proč zástupci DNR a LNR to lejstro podepsali. Věděli, že budou mít rukojmí… ale kdyby je vyhnali domů, tak nebudou muset ostřelovat město (a civily). Možná by dokonce získali i jejich sympatie, i když o osud těch doněckých „ukrů“ bych se asi bála, neboť bylo reportováno (ještě na palbě), že ti, kteří se chtěli vzdát, skončili s kulkou v zádech.

 65. Tedy naším zájem je Ukrajina samostatná – bez nějakých dohod s EU, protože odkud jinak budeme kupovat cukr, že ano!
  Naším zájmem je Ukrajina neutrální, aby ustaly tahanice, transfery zbraní, a v důsledku toho i další a další migrace, kterou už EU takhle nezvládá.

  Nic z toho nebude ovšem naplněno, neb zájmy Bidenů, Cainů a Madlenek budou bránit ze všech sil, aby toto naplněno bylo.
  Takže tahanice budou pokračovat a z Ukrajiny, stejně jako z Kosova, bude černá díra na naše peníze!
  Fuj tajxl!

 66. 66 – skimic – ano, ČVUT FEL.

  68 – Matzurko – to mluvíte o tehdy platných maskáčích, které byly v běžné výstroji vojáků a s kterými jsem se setkal následně na ZVS.
  My jsme ale měli předchozí vzor běžných tzv. vycházkových uniforem….něco jako montgomerák, ale kousavej…..to žádný vzor nemělo.
  Vzhledově poněkud divoce vyhlížející a daleko tlustší jako dnešní netkané textilie.

 67. Tomáš Haas dnes odešel z ODS. Mj. kvůli postoji ODS k současnému dění na Ukrajině.

  Z ODS odchází její dlouholetý člen. A přidává ostrý rezignační dopis“ viz http://jdem.cz/brqd63

  Zde je jeho celý resignační dopis:

  Haas (ODS): Ukončuji členství v ODS“ viz http://jdem.cz/brqd76

 68. Nj Bohouši, ta Ukrajina holt byla poslední kapka.
  Postoj „jen se do ničeho nezamíchat“ jaksi není zrovna konstruktivní.

 69. Milá Rputi, ahoj.

  Před čtyřmi dny vyšel článek jednoho z novodobých svazáků v nynější ODS jménem Jan Klusáček na blogu Pravý břeh, provozovaný ODSkou. Neuvěřitelný protektorátní euroblábol. Když jsem si ho toho 11. 2. přečetl, tak jsem si říkal, že došlo k poslednímu setření jakéhokoli rozdílu mezi ODS a TOP09.

  Tomáš Haas si ho přečetl také a vyvodil z toho logický závěr. S takovými blby opravdu nelze být v jedné partaji…

  Tady je zmíněný článek onoho ODS svazáka, „Jan Klusáček: Udržet Rusko co nejdál“ viz: http://jdem.cz/brqec8

  AMEN

 70. Bohouši B ahoj
  … nad Tomášovým dopisem moc neslzím. Pracoval postupem času pro tu, pro které pracoval a tedy jen bez jakýchkoliv emocí krčím rameny. Každý se něčím živíme. Z druhé strany je to evidentně inteligentní chlap, se kterým může být příjemné si popovídat a určitě bych tak s chutí učinil kdyby byla příležitost.
  Proto to ale nepíšu – v Tomášově textu se objevuje zmínka o článku jakéhosi Jana Klusáčka na Pravém Břehu. Ten jsem shodou okolností s vytřeštěnýma očima již četl. Kde toto berou, to je mi záhadou. Neuvěřitelné. On asi není nový, zmiňuje se pro práci pro jakési ministry.
  No potěš koště.

 71. Skimici, ahoj. Já také neroním slzy ba ani si nepodřezávám žíly, ale ani nejásám. Pouze jsem to zaznamenal…

  Nicméně Tomášovy články za poslední rok či déle pravidelně čtu a s drtivou většinou tam napsaného, věnovaného hlavně oné nešťastné Ukrajině, také souhlasím…

  U ODS mne nyní zajímá pouze jediná věc. Kdypak že proběhne slučovací sjezd… 😉

 72. Bohouši,
  Já si myslím, že žádný slučovací sjezd nebude. Poslední za sebou prostě spláchne.

 73. Ptakopysku, zdravím. Dovolím si prosím ve vší slušnosti nesouhlasit.

  Ony i ty krysy mají jakýsi pud sebezáchovy. Podobně ho mají i ty zcela zvláštní bytosti, co z dálky (samozřejmě z velmi velké) připomínají lidi, čeští politikáři. Takže se domnívám, že až bude nejhůř, tak jako poslední možnost ti nejvytrvalejší pozůstalí z ODS a z … zvolí cestu slučovací. Vždyť co může být lepšího, nežli když se spolu spojí dvě či tři nuly…

 74. Na co členy? Úsvit se bez nich taky obejde. Stačí 5% třitroublíků voličů-

 75. Bohouši, myslím, že je to tak 2 roky, co jsem se nad p.Klusáčkem až nezdravě rozčilila. Od těch dob tak nečiním – nemá to smysl, on to má vrozené.
  Patří ke kmenovým autorům Pravého břehu. Jelikož PB je Babiš, tak to raději nečtu. Zámořský vliv je tam až příliš patrný, u Klusáčka zejména.

 76. 86 BohoušiB – Ti závidím, že jsi schopný ty jemné nuance rozlišovat 🙂

 77. Rputi,
  mýlíte se. Jsou to ODSáci. Publikuje tam i Kubera

 78. Babišovo hnutí se nikdy samo neřadili k pravici.

 79. To je dobrej hoch, ten klusáček…
  kluk jak cumel. Zdá se, že se nikdy neživil prací, ale hned jako poradce.

  ODS by to měla zabalit. Tohle natahovaný umírání ve fázi, kdy už jen blábolí a dělá pod sebe v sobě nemá špetku důstojnlosti.

 80. Rputi, já mám Přehled vlastníků médií v ČR. Není tam zdaleka všechno, ale Babiš to nevlastní. Babiš má v ČR 10 online médií (tedy internetových), v SR jedno. A ani jedno není Pravý břeh. Mohu ti případně poslat jejich seznam. Pak má ještě celou řadu médií tištěných a dále několik rádií a TV stanic.

  Podle mého soudu je formálně majitelem CDK (Centrum pro studium demokracie a kultury, o.p.s.). CDK je obecně prospěšná společnost. Původně vydávali jako vydavatelství knihy a několik časopisů, mj. i časopis „Revue Politika“. Kdysi do něj přispíval i Klaus a v té době jsem byl i já jeho předplatitelem (dokonce sponzorským). Dávno tomu…

  CDK v letech 1993-2013 působila ve formě občanského sdružení, od roku 2014 je obecně prospěšnou společností. CDK založili Petr Fiala (nynější předseda ODS), Zdeněk Granát, Jiří Hanuš a František Mikš, kteří mají postavení zakladatelů společnosti. Je řízeno tříčlennou správní radou a kontrolováno dozorčí radou, statutárním orgánem je ředitel. Byla to vždy hlavně brněnská záležitost lidí kolem nynějšího předsedy ODS Petra Fialy.

  „Pravý břeh“ se letos (6. 1. 2015) sloučil s „Revue Politika“ pod jménem „Pravý břeh“. Podle mne ho tedy vydává ono CDK, ale patří-li o.p.s. nějakému vlastníku, to opravdu nevím, ani jestli je to v tomto případě vůbec možné. Babiš to dle mého soudu tedy není. Podle mne jí ovládají oni výše jmenovaní zakladatelé a správní rada.

 81. Bohouši, krk za to, samozřejmě, nedám. Dík za upřesnění!

 82. Pane jo,
  ten Klusáček je teda exot. U nás doma se takovým týpkům říkalo „na dvě facky“, tedy vrazit bez výstrahy…. ale nikde nemá podrobnější CV, kolik mu je ? Jen jsem našla, že je hrdý otec, a nemůžu uvěřit, že si tohle někdo dobrovolně vzal…

 83. U nás se Klusáčkovi podobní definují jako „nařvanej prasečí rypák“.

 84. Foundry,
  jo, na další fotce z netu fakt vypadá, že mu chybí už jen ten citron mezi čelisti 🙂
  Obchází mne hrůza při představě, že účinkoval na MinZdrav.

 85. Dobré ránko!

  Pokud je to pravda, tak je to rána!
  Informace je od pana europoslance Ransdorfa:

  …“V debalcevském kotli je obklíčeno 6-8 tisíc vojáků, z nich je 2 200 mužů ze zemí NATO. Více než čtvrtina celkového stavu! Asi stovka mužů je z amerických speciálních jednotek, asi 100 britských výsadkářů, kolem stovky lidí z francouzské cizinecké legie, přibližně 100 vojáků z Polska, 30 Izraelců, 30 Chorvatů, dále tam jsou naverbovaní Litevci, Estonci, kosovští Albánci, Gruzíni, Bosňané, Turci, Švédové, Finové, Dánové (Němec ani jeden)…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesky-europoslanec-ma-sokujici-informace-U-Debalceve-je-obkliceno-2200-vojaku-NATO-Proc-to-nikde-nepisou-362107

 86. Hm, všiml jsem si , že naposledy ty Chorvaty přiznala chorvatská minystryně zahraničí otevřeně, a že se nad tím Rusové poněkud rozčilovali. Že tam je fůra lidí odjinud je známo dávno
  Ale že by byli tihle všichni ausgerechnet v Debalcevu…

  Vyaloučit se to ale nedá. Pokud Ukrové vystvořili vlastní extra jednotku typu cizinecké legie , a dali do ní všechny tyhle bývalé vojáky, jako elitní útvar pro těžké boje, klidně je mohli nasadit v Debalcevu.
  A Ramsdorf může mít spoustu známých eupoaslanců, z jiných zemí, kteří sledují počty svých krajanů v ukrajinském konfliktu, a jen dal informace dohromady.
  Takže potvrdit to nemůžu, vyloučit taky ne.

 87. Ani ta jednotka nemusí být komplet cizinecká. Elitní bosenská brigáda,která operovala z Srebrenice a vyvraždila v jejím okolí na 30 srbských vesnic byly tvořena Araby z al-Kajdy jen z jedné třetiny. Zbytek byli Bosňáci.

 88. Budeme muset počkat, co tam všechno „vyplave“!

 89. JJ – ono to multi-kulti obohacení, není žádná sranda!

  Macek:
  Úřady v dolnosaském Braunschweigu zrušily připravené masopustní procesí těsně před jeho začátkem. Zrušení karnevalu, na němž se očekávala čtvrtmilionová účast, vyvolaly podle policistů obavy z teroristického útoku islamistů.
  A budeme ustupovat a ustupovat…

  L.Větvička:
  Proč žadny česky server už neinformuje o teroristickem utoku v Dansku? Proč lžou, že vrahem je mlady Dan? Proč musim čist v danskem tisku, že muslimskym vrahem je Omar Abdel Hamid El-Hussein? Proč hned pote, co před rokem pobodal na nadraži chlapa, nebyl vyhoštěny do země svojich rodiču? Proč z nas robi voly?

 90. Já větvičku chápu, ale člověka , narozeného v Dánsku, s dánským občanstvím nejde jen tak vyhostit. Zavřít jo, vyhostit ne.

 91. 106 Halladine, vyhoštění je snadné. To mu místní biřic z pověření tamního suveréna oznámí, že do slunka západu, či východu (podle okolností), opustí zemi a už se nikdy nevrátí. V opačném případě bude o hlavu zkrácen (připadně natažen, podle tamních zvyklostí). Tak víme, že to jde, je to velmi jednoduché, srozumitelné a účinné.
  Jenže tamní suverén takový postup z nějakých důvodů odmítá. Jako by, když se potřebuje vysrat, nechtěl stáhnout kalhoty. No tak je posranej. Nemá si nač stěžovat, když mu to tak vyhovuje. Není co řešit.

 92. A co se týče zdejší mediální žumpy, je to podobné. Zdejšímu suverénovi to vyhovuje. Jen je záhadou, kdo jím je.

 93. Dobrý den.
  Zpátečníku, jaký je „náš“ národní zájem na Ukrajině? Můj deklarovaný zájem je jediný – nechat Ukrajince žít.
  Tj. pokud bude někdo chtít opustit zónu konfliktu, dát mu pracovní vízum. Pokud uživí i svou rodinu, nechť přijede s ní. ČR zvládne integrovat cca 100.000 lidí z blízkého východu ročně. Viz statistiky za Mečiara.
  Za zónu konfliktu pokládám země, které dodávají do Donbasu kanonenfutter.

 94. 105 Rputi, na „úřady“ jsem alergický. Nikdy nerozhodují „úřady“, ale konkrétní úředník konkrétního úřadu, místní autorita vybavená náležitou mocí. Takhle vágně „informuje“ mediální žumpa. Zpravidla ve spoijení „čínské úřady…“ Což je informace na hovno. Ale ovcím stačí. Co se týče Braunschweigu, to je jejich záležitost. Možná si nnato vzpomenou při volbách. Nebo ne….Jejich záležitost. Koho si volí toho tam mají.

 95. Schumachere ,

  ona existuje jakási dohoda o lidských právech, která to neumožňuje,
  Ale komouši to zvládali.

 96. 109 nizkname, však on T už někdo vysvětlí, jaký je Tvůj národní zájem.
  Chcípnout za cizí zájem.

 97. 101 ano, Halladine. Srebrenica byla základnou. Srbové měli pádný důvod. V takových případech se to bere šmahem. Jenže o tom se taktně mlčí.

 98. Schumi, základy politické ekonomie nic?
  Kdo má zlato, určuje pravidla 😉
  Kdo sobě a svým obchodním partnerům přisypal loni 40mld. ze společné pokladnice, od které má klíč?

 99. 78 Šimone, Klusáček vypadá dobře. Jako by z oka vypadl Fafovi Vondvovi.

 100. 54 Matzurko, po měsíčním občasném trénování na kytaru začínám válet jako Lister z Červeného trpaslíka. Ještě se trošku zdokonalím, mohl bych si zahrát s The Plastic People… Aktuálně je to moje oblíbená kapela. Tak mě v té souvislosti ještě napadá, že bych mohl zkusit i housle.

  Co se týče toho hradu, nakonec povolali ženijní družstvo, které to nacpalo amonalem a udělalo z toho patrovou halu.

 101. Schumi,
  zkus hasák a vlnitej plech. Jestli ti to půjde, můžeš založit Dg 307 Revival. Budeš současnej, multikulturní a akční. 😀 😀 😀

  Vstávaj nový bojovníci
  je to světlo neválčící
  vstávaj nový bojovníci
  žádný kurvy žádající

  Procházíme po skleněný zemi
  nepropadnem jsme nadlehčeni
  neprodáme se do votroctví
  odřízli jsme kotvy děsný

  Vstávaj nový bojovníci
  v naději se radující
  vstávaj nový bojovníci
  žádný kurvy žádající
  vstávaj nový bojovníci
  nadšený a chápající

 102. Halle, v Německu to „nějak“ letech devadesátých dělali. Vím, že se turecká rodina doytčného provinilce značně čuřila, ale nebylo to nic platný.
  Jak to dělali, nevím – asi mají takový zákon.

 103. A hele, jde to!
  (A ne se půl roku dohadovat jestli jó nebo néé a když jo, tak jak a s kým. Prostě setli jste křesťany, tady máte přes držku! A je vymalováno!)

  „Egyptská televize v pondělí oznámila, že země podnikla za rozbřesku nálety na pozice Islámského státu (IS) v Libyi. Cílem odvety za stětí jednadvaceti egyptských křesťanů byly základny IS, výcvikové tábory i sklady zbraní.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/361757-egypt-bombardoval-islamsky-stat-v-libyi-tresta-masove-steti-koptu.html

 104. Nejde to, prijdete o hluboke myslénky o bombardovani syreckama z L159 norskeho Barnevernetu. . .

 105. Dobré ráno,

  „Tak mě v té souvislosti ještě napadá, že bych mohl zkusit i housle.“

  Jo, housle. To je ten největší kalibr. Ze všech hudebních nástrojů je prý výuka hry na housle pro poslech nejdrastičtější. 🙂

 106. (107)„Tak víme, že to jde, je to velmi jednoduché, srozumitelné a účinné.“ dodávám, a zneužitelné.
  (108) Co se médií týče, převážně čtenáři a koukači. Jen u veřejnoprávníků Rady.

 107. Rputi, ad(120) Německo a Turecko neumožňovaly vzájemné dvojí občanství. Při vzdání se tureckého občanství přišel občan o možnost dědit v Turecku, jestli se nepletu.
  I druhá a další generace německých Turků zůstávala cizincem ve vlastní zemi.

 108. nickname, bohužoužel, nemám o tom bližší povědomost. Jen se pamatuju, že tak nějak kolem r.2000 pár neukázněných hochů vyhostili, rodina nerodina.

 109. Tak ransdorfovi bych nevěřila ani pozdravení.

  Ale na druhou stranu je to europoslanec a tak musí mít z principu vždycky pravdu, že?

  To je teda fakt dilema – jak z toho ven…. 😀

 110. zdravím ! Tak jsem si toho Klusáčka přečetla; smutně konstatuji,že jeho myšlenky marně hledají mozek … a prý to je (také) právník -hrůza ! 🙁
  Takto to vypadá , když vítězí kvazipolitici(a těch tady máme !) nad zdravým rozumem;krátkodobé „úspěchy“ jsou provázeny dlouhodobými problémy . …..a Ukrajina je další takový problém ….. 🙁

  ODS několik let nevolím : je to už pro mne jen zvadlý epigon bez květů, který se vyžívá v mučivé disharmonii sám se sebou 🙁

 111. 119 ptakopysku, to je dobrý text. Připomíná mi dobu kdy jsem se pokoušel básnit. Možná, že zas začnu.

  124 maYdo, to je zajímavý nápad. Elektrifikované a amplifikované na jaké hraje Vanessa Mae. Kolega hraje na basovku, stačilo by přibastlit snímač, kombo bych si půjčil.
  A hele, nápad, když je baskytara, mohly by být bashousle. Ne jako violoncello nebo basa. Bashousle. Být první hráč na bashousle. Mohly by to být housle standardní velikosti a zvuk transponován dolů digitálně. Až by duněly zdi.

 112. 128 maYdo, to je zvláštní politická kategorie. Eurosranec.

 113. Libye, další příklad snahy NATO, USA a EU jak demokratizovat zemi. A opět zdařilej !

 114. Ahoj! Zachytil jsem někde na některé německé televizní stanici, že v tom Braunschweigu nejen zrušili masopustní průvod, ale ze strachu před atentáty ještě evakuovali obyvatelstvo. Prý největší novodobá evakuace v Německu.
  Zda je to pravda neposoudím…protože ten uváděný rozsah byl veliký, ale jinak jen nenápadná zprávička bez obrázků mezi ostatními…

  Možná DVD by něco zaslechl…

 115. Ale kdeže, schumi, žádný elektrifikovaný amplifikovaný bas housle. Ty nejobyčejnější skřipky po dědovi šumaři, nejlépe takové, které strávily drahně let odloženy na půdě.

  Nic nemá tak zničující efekt na psychiku nedobrovolných naslouchajících jako zoufalý vrzot smyčce, vedeného rukou nejistou a nezkušenou po špatně napjatých nenaladěných strunách ve snaze vyloudit z toho nástroje aspoň Ovčáky čtveráky.

 116. 134-tomu nevěřím. Západní média informují objektivně, na rozdíl od ruské propagandy.

 117. Halle, je to tristní, ale Bidenové, McCainové a Madlenky se už chovají jako kobylky. Sednout, do mrtě vyžrat a letět dál…

 118. Jinak je zajímavé, že zatímco hladomor na Ukrajině je pro posuzování dnešních událostí na Ukrajině relevantní, Jasenovac pro posuzování událostí na Balkáně o 60 let později relevantní není.

 119. Vypadá to, že Francie utřela se svými 126 letadly Rafale v Indii doslova hubu. Podle dnešní zprávy listu „Business Standard“ viz http://jdem.cz/brqg69 se plánovaná koupě neuskuteční. Důvodem je mj. i příliš vysoká požadovaná cena.

  Frantíci se budou přesto radovati, neboť prodali 24 Rafale Egyptu, včetně fregaty pro egyptské námořnictvo.

 120. klingy píše:Novy sankcny zoznam EU pribudli Givi, Motorola, Dremov a dalsi, organizacie napr. Batalion Sparta, Somalsko, brigady Oplot, Kalmius Kozacka, narodna garda…
  http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ … LL&from=EN

  Asi se Motorola s Givim a oběma bataliony chystali na dovču v EU. Možná na lyže do Alp.
  No a ty provozní účty obou bataliónů jim asi taky zabavili 😀

  Maj po srandě.

  Ježišmarjá……:-D

 121. Jaké národnosti byl Chruščov, který si měl v třicátých letech na Ukrajině nejeden úspěch?

 122. Nickname, vy máte něco proti prvnímu tajemníkovi Komunistické strany (bolševiků) Ukrajiny?

  Po matce byl jak známo Ukrajinec. S těmi národnostmi v bývalém CCCP je to ošidné téma. Raději to příliš nezkoumejte… 🙂

 123. 141-myslím, že ještě větším problémem by mohlo být, že Indie by zaplatila a nic nedostala, protože nějaký sankční seznam.
  Ve zbrojním segmentu začít řešit morální profily zákazníků-to pro kšeft moc dobré není. Buď tu smlouvu neměli uzavírat, nebo měli ty dvě lodě dodat. Na rozložení sil by to nezměnilo nic.

 124. NoName, ahoj. Což Indie. Ale Egypt by se měl začít strachovat. Jak správně poznamenáváš, hlavně Francouzům neplatit předem…

  Současný egyptský president Abd al-Fattáh as-Sísí není v zemích NATO příliš oblíbený, svrhnul jim jejich oblíbence Muhammada Mursího. Takže nějaká ta sankce by se mohla objevit zčista jasna a je to!… 😉

 125. [124] Jeden si chodí přehrávat etudy na Budějovickou a vybírá do futrálu od houslí příspěvky na učitele.
  Občas si říkám, že kdybych mu přeřezal struny, byla by to krajní nouze, protože bych tím zabránil, aby mu někdo to skřipky nerozmlátil o hlavu.

 126. A příměří je v háji!

  …Těžce vyjednané příměří na východě Ukrajiny se hroutí, ukrajinská armáda v pondělí oznámila, že kvůli pokračujícím útokům separatistů nestáhne těžkou techniku z linie dotyku. Vyjednavači separatistů naopak požadují ukončení protiteroristické operace ATO, jak se nazývá akce proti vzbouřencům. Trvají též na zachování neutrality Ukrajiny…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361782-primeri-na-ukrajine-se-hrouti.html

 127. Zdá se, že někteří konzultanti strany starého jména už mění znaky a označují se za „nepolitiky“, aby mohli bojovat pod jinou vlajkou. Tolik k slučování na pravici. Jestli to PF dovede do slučovacího sjezdu – doporučuji projev s jednadvaceti body, nebo se mu rozutečou, netuším.

 128. Dobré odpoledne,

  jsem si přečetla toho Zieglera….

  „Jinak proti Srbům nic nemám, oni mě prostě nezajímají. Dokázali něcco výjimečného ve vědě, v ekonomice, mají na kontě v poslední době nějaký výjimečný technický objev? Odpověď zní nikoliv.“

  Zajímavý přístup, vzhledem k tomu, že píše o ukrajinském konfliktu.
  Ale řekla bych, že v tomhle ohledu jsou na tom Ukrajinci stejně, takže ve mně vzbudilo jistou zvědavost, co na nich autora tak zajímá.

  jetsli je ovšem hoden podpory páně Zieglerovy jen ten, kdo něco ve vědě a umění dokázal, pak by měl být v tomhle konfliktu na straně Putina. VYnikajících vědců a umělců by se v Rusku našlo určitě víc než na Ukrajině. 😀

  Mimochodem, nějak pořád zapadá v tom n’álepkování , kdo je hodněj ukrajnec a kdo zlej rusák, že i Brežněv, který sem poslal v 68. tanky, nebyl „rusák“, ale ukrajinec a že mezi těmi, kdo sem s těmi tanky přijeli, bylo jistě i poměrně dosti Ukrajinců.

 129. (153) Mně tedy připadá, že o „nálepkování“ se zde i jinde více kecá, než že by k němu docházelo.
  Mnohem důležitější je dělení, kdo útočí, kdo se brání.

 130. No a kdo tedy útočí a kdo se brání ? Vyrazili opolčenci na Kyjev nebo „síly ATO“ na Doněck ?

 131. Důležité je, KArle, že se dnes v novinách píše, že v rudé armádě s nacisty bojovali hlavně ukrajinci a bělorusové a že ukrajinci osvobodili Osvětim a popírá se, že v tej Rudé armádě bylo taky docela dost rusů a že Ukrajinci byli v tej Osvětimu dozorci.

  V podstatě jsme zas tam, kde jsme byli, když nám ve škole tvrdili, že Československo osvodili výhradně Rusové a nikdo jinej.

  Jinak kdo útočí a kdo se brání přece není podstatné, to je v pořádku, že se mordujou navzájem. Tys nečetl to jelito klofáčka nebo jak se jmenuje, o tom, že je v našem zájmu, když má Rusko co nejvíc konfliktů se svými sousedy?

 132. Jestli jsem dobře pochopil dnešní informaci z vládních ukrajinských kruhů, tak se ukrajinské vládní vojsko (ať už jsou to Srbové, Čečenci, nebo Poláci) snaží probít z kotle u Delbaceva. UK vládní mluvčí pravil, že obklíčení není neprodyšné a dokud neprodyšné nebude, tak vládní vojsko zbraně nesloží a bude se snažit o průlom.

 133. 135 …nejlépe takové, které na drahně let skončily odložené na půdě…
  Maydo, přesně na takové si tchyně vzpomněla. Byvše byla nucena na ně vrzat. Poptá se u příbuzenstva, měly by být kdesi na půdě. Také jsem zkoušel roh. Po dvaceti minutách neskutečného úsilí se mi podařilo vyprdět nějaké zoufalé tóny. Prý z počátku lze nátisk trénovat a troubit jen na nátrubek. Mosaz je drahá. A pak bych s jistou technickou znalostí fungování věcí navštívil Hornbach a přibastlil k němu nějaké potrubí nebo kropicí konev. V podstatě nezáleží na tvaru, jde hmotu vzduchu vytvářející rezonanční obvod. Jak jsem to tak prohlížel, v principu z nátrubku a konve lze sestavit jednoduchou, třebaže ne až tak stylovou borlici. Z materiálu, který je v dostání v oddělení instalatérských potřeb by šlo vyrobit pozoun. Vypadalo by to jako zvětšená loupežnická ládovačka s teleskopickou hlavní křížená se samopalem Thompson. Místo pažby nátrubek, madlo předpažbí k ovládání snižce. Případnou pístovou mechaniku složitějšího žesťového nástroje lze nahradit ventily k radiátorům topení, jen místo termostatických hlavic je třeba nasadit hmatníky, ty jsou k dostání v oddělení nábytkového kování jako knoflíky pro šuplata. To až bych pokročil. Po zvládnutí základů s nátrubkem můžu zabavit a přibastlit rouru od luxu příležitostně adjustovanou do stojanu pro vánoční stromek a sloužící jako minomet pro odpalování rachejtlí.
  Ale již nyní směle mohu prohlásit, že jsem multinstrumentalista nezvládající hru na spoustu nástrojů. Co bych neudělal pro rozvoj sousedských vztahů.

 134. Schumi, možná bys měl založit rodinný orchestr. 🙂 PAk by šlo sloučit housle a roh a ještě další břeskné, vrzné či kvilné nástroje.

 135. OT, je tady hromada cestovatelů, potřeboval bych přespat jednu noc v New Yorku, obvykle rezervuju přes booking.com, líbí se mi tam třeba zařízení od YMCY, nemám žádné extra nároky, jenom přespat. Jít do té YMCY nebo něčeho jiného ?

 136. (156) „V novinách se píše ….. “ já si vybírám a nečtu ty největší 3,14čoviny, kdyby zde na ně bylo tisíc odkazů. Mimo to, blbosti píší nejen o Ukrajině, tak vůbec nevím, proč bych se kvůli tomu měl vzrušovat.
  Máš-li dojem, že se dnes nesmí (tak jako tehdy) zveřejňovat pravdivé informace a povinně a všude se musí lhát, tak já ho nemám (a to ponechávám stranou, co je a není lež, opět i s přihlédnutím, kolik IMHO lží je i zde inzerováno).
  „Jelito“ jsem nečetl, viz výše, mám sice dost volného času, ale na jelita ho neplýtvám, ani nad rozčilováním nad nimi. Konflikty zřejmě Rusku nevadí, když je vyvolává, jelito sem, jelito tam.
  Co se těch národnostních tahanic týče, vycházím z jednoduché premisy: Sovětský svaz je země, která nás osvobodila, ovládla, okupovala, všemožně napomáhala všelikému svinstvu zde i v okolí. Na Ukrajině způsobila hladomor. Vůdčí silou této země byli Rusové-komunisté, pochopitelně nejenom, ale nejvíc. Právním a zřejmě ideovým nástupcem (jak plyne z tvrzení představitele této země, mimochodem člena organizace, která celé svinstvo zajišťovala a chránila, KGB) je Rusko. Proto mne nebaví, dohadovat se, zda v Osvětimi byli Ukrajinci, co dělali a nedělali Vlasovci, zda byl Brežněv Ukrajinec či co ….

 137. 135 maYdo
  … domnívám se, že prsty na nohou kroutící disonance nedokonale naladěných houslí mají něco společného s frekvencemi. Nečetl jsem o tom žádnou studii, výron týraných houslí neomylně identifikuji s frekvencí zcela zpruzelého dítěte v letadle. Vypadá to, že ač kolikrát jen jedno, zdá se býti slyšet ze sedadel za, před, vedle nad i pode mnou. Příroda to tak zařídila, aby mládě omylem něco nezašláplo (velký jedinec při tom jekotu dostane srdeční příhodu, nedošlápne a bezpečně se svalí na bok), matka zase vřeštící chomáč jednodušeji najde v roští. Housle byly vynalezeny proto, že jako jediný tehdy dostupný nástroj (kromě děla) dokázal přehlušit i nespokojeného kojence.
  Zvuk je natolik drásavý, že jej používají i výrobci zubních vrtaček, kteří – podobně jako výrobci aut ladí své výfuky – ladí i vrtačku do nepříjemných poloh. Zákroku si prostě musí být vědom, jinak by prostý lid ztratil před zubaři respekt a nerval do nich takový ohromný šrouby.

 138. Skimici,

  ty tvoje poslední tři řádky jsou pěknej nesmysl 😀

 139. „Proto mne nebaví, dohadovat se, zda v Osvětimi byli Ukrajinci, co dělali a nedělali Vlasovci, zda byl Brežněv Ukrajinec či co ….“

  Aha, tak Tebe nebaví se dohadovat…. A kdy Tě přestane bavit se dohadovat, zda tam byli němci a začneš tvrdit, že tam vlastně byli rusové 😀

  Já se nedohaduju, já jen nevidím to jednoduché dělení na ty hodné proevropské ukrajince a na ty zlé a tupé ruské mužiky. Ono to totiž tak jednoduše rozdělený není.

  Obyčejnej ukrajinec pod porošenkem je na tom stejně blbě jako obyčejnej rus pod Putinem a nevím, proč bych mezi nimi měla nějak rozlišovat jedny zatracovat se vším všudy a druhé vynášet do nebe a provolávat za svaté.

  A na rozdíl od tebe mi nestačí to, že je někdo zrovna ve sporu s ruskem,a bych začala zavírat oči před jeho sviňárnami.
  A ten Brežněv Ukrajinec byl, s tímse budeš muset smířit. 😀

  Zrovna tak jako s tím , že ani Stalin nebyl „rusák“, ale gruzínec. 😀

 140. Nedohaduji se ani o Němcích a netvrdím, že tam byli Rusové – i když nějací asi ano, když už jsi na to narazila.
  Ani já to tak nevidím, tak to máme s krku další bod.
  Obyčejný Ukrajinec jen nezaútočil na souseda, jinak souhlasím, že jsou na tom blbě oba. Až najdeš někde, že někoho kamkoliv vynáším a provolávám za svatého, kup si flašku a vypij ji na mou počest.
  Když nestačí, nestačí, mně také ne, jen kolem toho nenadělám takový povyk. Navíc si sám určuji, co musím a nemusím.
  Tu pasáž o národnostech jsi asi ne zcela pochopila.
  😛

 141. “ Vůdčí silou této země byli Rusové-komunisté, pochopitelně nejenom, ale nejvíc. “

  To si musíš, Karle vybrat….
  Buď mají pravdu ti, kdo tvrdí, že vůdčí silou té země byli rusové, ale pak je třeba připustit, že stejnou vůdčí silou byli i při osvobození.

  Nebo mají pravdu ti, kdo tvrdí, že “ hlavní tíhu osvobozování nesly jiné národy než Rusové“, ale pak asi nesli i tíhu svého rozhodujícího podílu na všem ostatním.

  Nevím, proč je takový problém přiznat, že ani ukrajinci nejsou žádná neviňátka a ubohé oběti. A že přiznáním, že jedna strana není o nic lepší, než ta druhá se člověk nemusí zdaleka stavět na tu druhou stranu.

 142. „Obyčejný Ukrajinec jen nezaútočil na souseda“

  A obyčejný Rus ano? jen tak mísrnyx týrnix vzal jednoho dne kvér a vydal se střílet ukrajince? 😀

  Mohla bych ti kontrovat, že obyčejný rus nepálí z minometu po spoluobčanech.

  Ale oni ti obyčejní ukrajinci taky dělají co můžou, aby po těch spoluobčanech pálit nemuseli. Ovšem kdyžuž je do tej armády odvedou, tak vcelku chápu, že když je druhou volbou nechat se popravit za zradu nebo dezerci, tak radši střílí

 143. Já myslím, že tu pasáž o národnostech jsem pochopila docela dobře.

  Prostě nechceš slyšet a číst o tom, že Ukrajinci taky mají v historii ledacos, o čem lépe nemluvit. Chceš to řešit jen u Rusů.

  Mimochodem, dnešní Rusko, jakkoliv je nástupnickou zemí Sovětského svazu, je dnes něco úplně jiného. Bylo by dost pošetilé a netaktické ho posuzovat jako tehdejší SSSR.

 144. 168 něco jiného …
  kdepak. Jsou to furt rusáci. Tak jsem je nazýval v dávnověku v blaženém nevědomí. Pak jsem začal rozlišovat jednotlivé země bývalého SSSR, různě si to zpřesňoval a tím komplikoval, abych se nyní pokorně vrátil k jednoduššímu – rusáci, tak jak jsem to ve Škvoreckém čítával.

 145. No,jo, skimici, Rusko bude vždycky Rusko, s tím nic nenaděláte. Ale podle Škvoreckého byste musel mězi „rusáky“ zahrnout i Ukrajince 🙂
  Ask by ti nebyl zas tajovej problém, myslím, že mentalitou mají ty dva národy k sobě poměrně blízko.

  Putinovo Rusko přesto není Sovětský svaz. Je to něco jinýho. Netvrdím, že to je něco skvělýho nebo lepšího, ale není to SSSR.

 146. (169) jj, jsou to „rusáci“ ( i když po zpřesnění etnicity jsou to často Židé…) 🙂
  Poznámka: Židy mám ráda -některé (a některé nemám ráda např.Porošenka a podobně).

 147. Aerovko, posuzování, která národnost zavedla v Rusku (a pak i jinde) teror po r. 1917 bych se na tvém místě raději vyhnul. Lehce bys mohl být nařčen z antisemitismu. Jediný Rus tam byl snad Uljanov.

 148. (173) Uljanov byl po otci Čuvaš; a jak jsem si ověřila na wikipedii, má v rodě Povolžskou Němku,kalmycko-mongolské předky, také židovského pradědečka …. s těmi „rusáky“ jsou z hlediska genů jenom samé problémy…. 🙂

 149. 159 ano, maYdo. Koloniální dechovka, vítající zahraničního státníka na místním travnatém letišti by v porovnání s tím byla skvěle ladícím a lahodně znějícím symfonickým orchestrem.

 150. Jen pro zajímavost – Politbyro 1917 – 1919:
  Bubnov – Rus
  Uljanov – Rus
  Zinovjev – Žid
  Kameněv – Žid
  Sokolnikov – Žid
  Džugašvili – Gruzínec
  Trockij – Žid

  Jak říkám, byl bych s tím posuzováním dle národnosti opatrnej. V roce např. 1952 to nebylo jiné, Rusové byli v politbyru 3 – Bulganin, Malenkov a Pervuchin.

 151. Hmm,
  no, když nebudu věřit „rusákům“, proč bych měla věřit „helmutům“ ? Není snad stávající Německo nástupcem toho Bismarckova a později Hitlerova ? Jakože teď už jsou hodný, jiný, lepší, jooooooo ? No ještěže máme svého sv. Václava, aby nám připomínal… A že ty dohody v Minsku dirigovala Merkelová – Hollande jí asi leda přisouval židli, no to se nedivím, že Poláci zbrojí.
  A jenom OT, „rusáci“ u nás dělali, co jsme jim dovolili…. aniž by to KOHOKOLIV na téhle zeměkouli trápilo (myslím jiné státy).

 152. (166) Omyl, nemusím nic. Rusové byli vůdčí silou v Rusku, Sovětském svaze, opět v Rusku, tedy ve všem, co ten stát kdy napáchal. O zbytku polemizuj s tím, kdo to tvrdí, to já nejsem.
  (167) Obyčejné jsi do toho zatáhla Ty. Já tvrdím od začátku, že je to akce státu.
  (168) Už jsem napsal několikrát, že ukrajinské hříchy neřeším, tedy ani nepopírám, ani neglorifikuji.
  Rusko je něco jiného …… no, jak v čem. Ta imperiální vášeň je pořád stejná.
  (173) No proto jsem to taky formuloval Rusové-komunisté, ale nejenom. S těmi Židy (a zase nejenom) potom dost zatočil Stalin, takže v období, kdy se to začalo nás týkat těsněji, než ve dvacátých a třicátých, nebudu zase až tak daleko od reality.
  (178) „Po ovoci poznáte je“. U Němců určitou kajícnost vidím, u Rusů nějak méně.

 153. ad 161 AK píše „Sovětský svaz je země, která … na Ukrajině způsobila hladomor“
  Když odhlédnu od toho, jak jedna země může ve své části způsobit hladomor, tak bych autora chtěl upozornit, že podle tehdejších pramenů byl hladomor i v Povolží a kolem Moskvy.
  Bylo to v důsledku drastického opatření, kdy sedláci nechtěli do kolchozů a nechtěli plnit dodávky, které byly pro soukromníky zvýšené. Takže sabotovali a sklidili pole jen pro svoji potřebu a zbytek nechali stát na polích. Pak ovšem komunistické vedení poslalo rekvirační oddíly, které sedlákům sebraly to, co měly být povinné dodávky a ať pro sebe sklidí tu shnilotinu na polích. Tímto opatřením zachránili dělníky ve městech.
  Příští roky byli ti, co zna venkově byli. už v kolchozech.
  Viz EVROPA JAKÁ JE od J. Gunthera (který určitě nebyl levičák). O politice by měl diskutovat ten, co něco ví a ne ten, kdo čte jen oficiální tisk toho kterého režimu.

 154. (180) nj, quivisi, kdyby o politice diskutoval jen ten,kdo něco ví, tak bychom se vůbec nepobavili nemluvíc o tom, jak bychom se dozvěděli, co máme vědět podle mainstreamových médií ? 🙂

 155. Quivisi, Bingo! Některé „argumenty“ zde pronesené mi připomínají argumenty onoho nešťastníka Jana Klusáčka – „Udržet Rusko co nejdál“ z mého včerejšího odkazu…

  Je to evidentně důsledek nadměrné četby prorežimních Burešových tiskovin…

 156. Bílí kontrarevolucionáři byli Rusové ? A lotyští střelci, hrdinové říjnové revoluce ?

 157. Tak, voda konečně opravená, tak jsem si řekla, že mám nárok na odpočinek. Otevřu net, kliknu na známou ikonu – a pak se musím nejmíň třikrát přesvědčovat, že jsem se nepřeklikla, že opravdu jsem na Šumavákovi. Zatímco jsem běhala kolem opravy vody, blog se poněkud posunul.
  Kromě mnoha jiným, mě napadá např. při čtení 180 – kdo teda způsobil hladomor na Ukrajině? Komunisté z ÚV v Moskvě? Místní věrchuška? Sedláci, kteří nechtěli do kolchozů? Vesničani? Ukrajinci? Poláci? Židé? Marťani? A jak čtu v závěru, vlastně to byla skvělá akce, příští rok už byli všichni, co zbyli, v kolchozu. A byl vůbec na Ukrajině nějaký hladomor? Není to západní PR výmysl?
  Kdo tady ještě na vlastní kůži pamatuje kolektivizaci? Kdo byl svědkem, jak mu (rodičům, prarodičům) z chléva vyváděli dobytek, rozorávali meze, vystěhovávali nepoddajné sedláky-sousedy? Vlastně jsme měli štěstí…

 158. 184 taky rusaci!
  Jsem dneska vecer neobjektivni protoze se za chvilku chystam s zivejma rusakama poveceret 🙂

 159. 178 helmutum se samozrejme neda verit vubec! 🙂

 160. Proboha Dano, umíš číst?
  Samozřejmě, že to bylo nařízeno z centra a náležitě oslazeno, ale tady se předpokládá, že tohle každý ví! To přece vůbec není záležitost diskuse!

 161. Je nutno číst pomalu a bez emocí: Je to z tehdejších pramenů. Pro tehdejší vedení Sajuzu to bylo řešení buď oni nebo my.

 162. 188 Simon K.
  To si piste ze snesou. Svoji posledni vodku v zivote jsem ale vypil pred 21 lety, takze tady nic nehrozi. Whisky a konak se smi popijet decentne a vino moc nepiji tak se mnou nemaji tendenci soutezit 🙂

 163. Dano, chce to jen maličko studovat, na internetu je docela dost zdrojů a otázky, které ti nedají spát, budou zodpovězeny.
  Jen tak pro zajímavost včera jsem koukal na dokument o likvidaci židů na území SSSR po okupaci Německem. Lotyši na genocidu židů vůbec němce nepotřebovali. Ukrajinci dtto. Na Ukrajině Němci provedli víceméně „dočišťovací“ práce a mohli se plně věnovat vyvražďování Ukrajinců. Hnus fialovej. Židé byli vesměs Litevcema a Ukrajincema označeni za největší bolševiky. Ne rusové, jak se domnívá třeba Aerokarel…

 164. Hlavním organizátorem akce proti ukrajinským sedlákům byl jistý Kosior. Polák. Ono vůbec hledat příčiny dnešního pnutí na Ukrajině ve 30. letech hraničí s rozumovou nedostatečností. Bolševikům bylo úplně jedno, jestli je „nepřítel lidu“ Rus, Ukrajinec, Kalmyk nebo Tatar. Bralo se to podle jiných kritérií. Totéž u bolševické generality – tam ten „internacionalismus“ fungoval bez problémů.
  Rozkol mezi pravobřežní a levobřežní Ukrajinou se datuje do podstatně dřívějších dob – do 17. století, kdy pravobřežní Ukrajina patřila Polsku a levobřežní připadla Rusku. Dnešní Doněcká, Luganská a Charkovská oblast byly přičleněny k Ukrajině až za bolševiků, předtím to byla vždy součást Ruska (ještě předtím tam byli Tataři a následně kozáci, kteří se k Rusku dobrovolně připojili v 17. století). Takže bláboly o tom, že ruskojazyčné obyvatelstvo přišlo na východní Ukrajinu v důsledku hladomoru 30. let jsou skutečně jen bláboly.

 165. No já četl o tom hladomoru vyjádření volyňských čechů. Oni ti Ukrajinci neosili, a navíc sežrali svoje voly. Takže nebylo na jaře čím orat.
  A na Ukrajině se prý s koňmi orat nedá. sICE jsem nepochopil proč, ale prý nedá.
  Vůbec ti Volyňáci dost nad těmi ukrajinci ohrnovali nos.
  Bylo to v nějaké dávno zavřené diskuzi, takže nebylo se koho zeptat.
  Možná, že by pan domácí věděl, proč se muselo orat na Ukrajině Voly.

 166. Foundry, já si myslím, že identifikovat dnešní události s určitou národností účastníků, je poněkud zpozdilé. Já teda když vidím a slyším „rus“ – rozumím tomu Ruská federace. Ono jedno se sociaslistické éře musí přiznat – internacionalismus zvítězil. Promícháním národností v SSSR, přestěhováním celých národů z místa, kde byli usazeni stovky let, jinam, nastěhování tam jiných národností, promíchání, to způsobilo, že u „východoevropských států“ se nedá identifikovat jejich občanstvo s jedinou národností. Ale krev není voda a občas z toho může vzejít pořádný průšvih, až celosvětového dosahu.

 167. „Kdo tady ještě na vlastní kůži pamatuje kolektivizaci? Kdo byl svědkem, jak mu (rodičům, prarodičům) z chléva vyváděli dobytek, rozorávali meze, vystěhovávali nepoddajné sedláky-sousedy? “

  No, tak vzhledem k tomu, že od doby, kdy se tyhle věci děly, uběhlo cca 60 let, tak si to, Dano, můžeš spočítat poměrně snadno.
  k tomu ovšem musíš připočíst nějaký čtyři – pět let minimálně, aby si dítě něco takovýho pamatovalo jako skutečný prožitek.

  TAkže svědkem byli za a ti, kdo překročili cca 65 let, za b ti, kteří byli zemědělci.

  Mimochodem, nevím, jak kde, ale u nás se žádný meze manifestačně nerozorávaly, léta zůstaly tak, jak byly, Až v sedmdesátých a zejména osmdesátých letech, kdy se ty „nudle“ obtížně obdělávaly velkokapacitní technikou abylo nutno je proto zcelit. To už byla jiná generace, bývalí sedlácký synci byli vesměs v JZD a nikoho to moc nebralo.

  akorát mně to štvalo, protože jsem zaoráním meze mezi naším a sousedovic přišla o zkratku do lesa, několik stromů divokejch třešní, keř s vynikajícími ostružinami a místečko, odkud bylo možno se kochat západem slunce a občas se tam našel nějakej křemeňák

 168. No dyť to píšu, že si za ten hladomor mohli ti Ukrajinci sami. Měli poslouchat a plnit, co jim z Moskvy, příslušníci všech národů, co tam ve vedení byli, přikázali a nereptat.

 169. Hmmm…ta téze, že základem státu jsou sedláci, je pravdivá. Proto se každý nový režim snaží nejdřív ty sedláky zlomit. Vztah k půdě, k rodné hroudě, k odkazu předků, k budoucnosti v dětech a potomcích, je něco, co se musí v moderní multikulti, nebo jak to kdo kdy nazve, společnosti zlomit, zničit, zadupat. A jak čtu, povedlo se.

 170. No, tak já měla za to, že ten hladomor vznikl díky jednak jisté neschopnosti tehdekšího sovětského vvedení jednak díky represím vůči těm, kdo se nechtěli kolektivizovat a že hlady chcípali na venkově svorně jak Rusové, tak ukrajinci.

 171. „A jak čtu, povedlo se.“

  Kde čteš, že se povedlo?

 172. No jo, Dano, ale já furt dokola slyším, že válčí hodní (západo)Ukrajinci proti východoukrajinským Rusům, kteří jim chtějí kus té „jejich“ Ukrajiny sebrat.
  Já si oproti tomu myslím, že motivem obyvatel Východní Ukrajiny je obrana území, na kterém staletí žijí, a jejich způsobu života (který má zajisté blíž k Rusku) proti západoukrajinským pokusům je ovládnout.
  Nic to ovšem nemění na mém názoru, že se především jedná o válku místních warlordů, konkrétně Kolomyjského & spol. proti Achmetovovi.Tady bych hledal prvotní příčinu, tím ostatním to bylo opentleno následně. Přičemž Kolomyjskij si zajistil podporu Porošenka, potažmo EU a USA, Achmetov pak podporu Putina. A marná sláva, Putin mi přijde poněkud zdrženlivější.

 173. já mám dojem, dano, že první, s kým si to novej režim začal vyřizovat, aspoň u nás, nebyli sedláci. Nejdřív se likvidovala vzdělaná elita a průmyslníci. A s živnostníky se režim taky nemazal.

 174. Muhehe! Dano, ty nás aspoń jednou za den nesprdnout, že nemáme správný vztah k rodné hroudě, slepicím a bramborám, tak snad ani neusneš!
  Nemáš občas dojem, že jsi krapet konfliktní? 😀 😀

 175. V Rusku přišli sedláci na řadu až po nějakých 15 letech od revoluce. Předtím byla vyhubena především šlechta, pak hned měšťanstvo a inteligence. Sedláci až naposled.

 176. Foundry, já rozhodně nepokládám vedoucí politiky komunistického Ruska za hlupáky. Naopak. Byli to velice chytří lidé. Aby mohli účinně ovládnout zemi, museli na to mít nejdříve prostředky. Proto zahájili vyvlastňováním, zestátňováním, tažením proti šlechtě a hned nato bohaté elitě. Až nashromaždili dost, pak teprve zakročili proti sedlákům a donutili je ke kolektivizaci. To, že to nebyl první krok, neznamená, že nebyl od počátku zamýšlen. Asi jsem se nepřesně vyjádřila v tom, že zásah proti sedlákům je první. Ale je zásadní.

 177. Aha, takže tažení proti jiným skupinám zásadní není?
  Vyvlastňovat průmysl nebo stavby není nic zásadního, skutečnej bolševismus začíná až když začnou vyvlastňovat sedláky?

 178. Tak jednání EU s Řeckem je bezvýsledné (a je to skoro jako SSSR, Řecko tak trochu jednà samo se sebou).

 179. Foundry – 201 – myslím, že jsme ve shodě v tom, že situaci na Ukrajině vyvolali oligarchové, kteří se prali o kost a do své pračky přibrali hlupáky z EU. Pokud jde o Putina – nezdá se mi býti zdrženlivějším, ale šikovněji své kroky maskujícím. Prostě zná „ruskou duši“ a umí s ní pracovat.

 180. Dano, sedláci se s bolševiky nepohodli až cca koncem 20. let. Do té doby měli bolševici mezi sedláky velikou podporu. Jinak by rudí nemohli vyhrát občanskou válku. Taky viz „Dekret o půdě“. Sedláci se začali bouřit, teprve když jim Stalin chtěl sebrat půdu, kterou o 10 let dříve dostali – od bolševiků, na úkor šlechty a velkostatkářů.
  Rusko bylo skutečně něco úplně jiného, než Evropa.

 181. Dano, ad 208 – jo, tak nějak to bude. Nejmoudřejší ze strany EU by bylo ukázat Porošenkovi prostředník, ať se s tím svinčíkem nějak popasuje. A hlavně ať nečeká prachy.

 182. MaYdo – nejde o nástup bolševismu, ale o ovládnutí společnosti jako celku. O ovládnutí ve smyslu morálním. A aby nedošlo k mylné interpretaci – já jsem proti jakékoli formě a způsobu zrušení osobního vlastnictví, jsem proti vyvlastňování. Proti zásahu státu do výkonu vlastnických práv.

 183. Foundry, ježkovy voči!
  Porošenko má na kahánku, V Kyjevě jsou demonstrace horníků a jiných, kteří už bůhvíjak dlouho nedostali mzdu, Jaroš bubnuje do boje, kotel v Debalcevu bublá, Kolomojskému a dalším docházejí prachy, Biden dostává hysterické záchvaty, že mu nechtěj dát kyblíček, Madlenka si brousí kudlu… a ty mluvíš o prostředníku….

 184. No, já pooříd , Dani nevidím nějaký zásadní rozdíl v tom, že zametkli bolščevici se sedláky a s jinými skupinami obyvatelstva. na sedlíky sáhli nakonec, toý je logické, že se když se vypořádali s poslední složkou, byla společnost ovkládnutá jako celek.

  A pokud jde o to “ morální ovládnutí“, tak nějak nevím, jak to myslíš. Lidi byli morální nebo nemorální. Někteří se bolševikovi podřídili i vnitřně, někteří jeho morálku nepřijali, i když se navenek nestavěli na odpor. Nemyslím, že selský stav se v tomhle nějak výrazně lišil od ostatních skupin obyvatel.

  a pokud jde o ten dokaz předků a budoucnost dětí, tak se nemusí realizovat jen přes rodnou hroudu. Rodinné firmy či tradice některých povolání včetně etických principů se zrovna tak předávaly od předků k potomkům.

 185. Noo… vyvlastňování…
  nejobludnější vyvlastňování v Čechách proběhlo po bitvě na Bílé Hoře. To tu ještě žádní komunisti nebyli. Ale dalo by se říci, že komunisti se za svůj osmačtyřicátý nemusí stydět a se mohou s těmi z pobělohorské doby chytit za ruce a běžet nahatí proti větru…

 186. 2 Rpuť ad 93 – no to je úžasné… Jen bych si dovolil skromně připomenout, že tu cenu uděluje komise Norského prdlamentu, tedy státu, který unáší děti a podrobuje je nacistické převýchově, státu, který dal světu Quislinga a Breiviga, a státu, který tutéž cenu dal jedný africký vopici za zoufale sfalšovanej rodnej list… O dalších laurelátech nemluvě. Dobro došli…

 187. Rputi, no právě – nejvyšší čas zaujmout pozici nezúčastněného pozorovatele. Mírný zájem a lehce pozdvižené obočí. Nic víc.

 188. 2 Schumi – ad 108 – nějakej agent Bureš… Toho určitě neznáš…

 189. (193)Takže bláboly o tom, že ruskojazyčné obyvatelstvo přišlo na východní Ukrajinu v důsledku hladomoru 30. let jsou skutečně jen bláboly. – kdo to tvrdí, čistě pro zajímavost?
  (197) Mně se stejně líbí onen „argument“ Pro tehdejší vedení Sajuzu to bylo řešení buď oni nebo my.“ – schválně, kde všude by se dal použít? Zajisté pro československé komunisty a vůbec komunisty všude. Na Západ se je jeho užití zřejmě zapovězeno, ten musí splňovat nejvyšší morální kvality. A teď se jím zřejmě řídí Islámský stát. 😛
  (201) Ovšem, válčit začali ti východní. Věřím na „warlordy“ či oligarchy, ovšem nevěřím na to, že by Putin neměl ve věci pazoury vůbec nebo jen z donucení. Hodní a zlí – extrémní vyjádření lze nalézt u fandů obou stran. Jedni blábolí o Putlerovi, druzí o fašistech a banderovcích.
  (205) Ono to asi nebylo dokonale promyšlené, viz NEP. I soudruzi nebyli v dokonalém soudružském souladu, naopak rozhodovalo, který svého soudruha dříve zamorduje.
  (208) I na tu skupinu, kterou bordel a korupce sere, bych docela věřil. Netvrdím, že je rozhodující.
  (210) No, to zajisté. Kdyby byl Putin dokázal se do toho nezamíchat. Teď už to, obávám se a ku škodě věci, nejde.

 190. 2 westík – ad 129 – no to je ten problém nedostatečné zdravotní osvěty… Obecné povědomí ohledně antikoncepce těžce zaostává za sice nedokonalou, leč přece jen účinnou výukou osmdesátých a devadesátých let, dnešní mládež ráda experimentuje a neuvědomuje si, jaká rizika přináší nechráněný anální sex. A pak se divíme přemnožení právníků…

 191. Koukám, že i iDnes si šiml Ransdorfova prohlášení. Tak to už bude vážné 😀
  Jenom mě tak mimoděk napadlo, že jestli jsou opravdu v Dolbacevském kotli cizí legionáři, že to může být jenom poměrná část všech „dovolenkářů“, kteří se na Ukrajině nacházejí.

 192. ptakopysku,
  možná proto jsou dobré rukojmí.
  A někde jsem početla, že opolčenci tvrdí, že je kotel uzavřen, ergo kladívko na jejich území a tím pádem si tam můžou střílet jak chtějí.

 193. Porošenko prozměnu tvrdí, že hermeticky uzavření nejsou a že proto může porušovat příměří palbou z těžkých zbraní, aby je dostal ven.
  Víceméně dlabou na příměří všichni a příměří platí jenom v oblastech, kde potřebují přeskupit vojska, odpočinout si a doplnit zásoby. Akorát že ti promoskevští jsou oškliví protože porušují příměří a kyjevští jsou ti hodní a nezbývá jim, než odpovídat na útoky těch ošklivých preventivními údery.

 194. Aerovko, o hladomoru to tvrdí jistý Ziegler, výše odkazovaný.

 195. Ad 194 – sousedka na chalupě tvrdí, že když nějaký náklad nemohli koně vytáhnout, tak požádali jejího dědu a ten to s párem krav vytáhl. Krávy prý lezly i po kolenou, když zabíraly. Ale nevím, zdali to nejsou “ vesnické legendy“. Jo a sedláci šli na řadu později – stát dělníků, rolníků a pracující inteligence musel to brát popořadě podle nebezpečnosti, tj. nejdříve politiky, pak opory demokracie ( armáda, právníci…), intelektuály, kulaky ( aby vesnice “ byla naše“) a ke konci vlastně i dělníky.

 196. (222) Asi bude mít pravdu onen ruský analytik, co ho nedávno zpovídala Petra Procházková, tvrdící, že obě strany tahanice mají stejné školy, stejné zvyklosti. Mělo by to dost logiku.
  (223) Bude s tím tvrzením dost ojedinělý, odhadl bych.

 197. Dano, ono to bylo maličko jinak.
  Mohla by si ze školy pamatovat, že v Rusku začali komouši budovat průmysl. To chtělo pracovní síly. Nebylo je kde brát – jen v zemědělství.
  navíc – po revoluci komouši vyvlastnili šlechtu a její velkostatky,kde se hospodařilo ve velkém, a s větší produktivitou.
  A půdu dali malorolníkům. Produktivita okamžitě klesla . Nedělejme si iluze, oni bůhví jak schopní nebyli – třeba proti Volyňským čechům.

  Ti přežili nedá se říct , že bez újmy, ale přežili i ten hladomor.
  \Citát České vesnice na východní Volyni také zažily hodně hladu a bídy, ale díky vlastním záhumenkům,zahradám a domácímu zvířectvu mohly přežít. Chyběl chléb a brambory, protože museli nechat brambory na sadbu a obilí na zasetí. Jedli řepu, z cukrovky vařili sirup, sušili křížaly.
  Ale to už předbíhám do doby hladomoru.
  Pak začalo tlačení do kolchozů. No a ukrajinské dubové palice začaly stávkovat. Když zjistili, že budou kolchozy, už ani nesklidili, jen pro sebe. A následně začali porážet voly – než je dát do kolchozu, raději je sníme nebo prodáme maso.. Počet volů prý klesl ze skoro 600 000 na něco přes 100 000. A na jaře byl problém s oráním a oséváním.
  Pak přišli výběrčí , a pokud si rolníci mysleli, že když mají obilí akorát pro sebe , že jim ho nechají,tak se spletli. Ono moc na výběr nebylo- kdyby jim to nevzali, byly by hladem města – a celkem nevinně. Obyvatelé měst nesabotovali. ALe něco šlo i na export.

  Citát:Nově vzniklé kolchozy nedisponovaly potřebným vybavením. Chyběly stroje, nářadí i hospodářské budovy. Zpočátku v kolchozech panoval chaos a obrovské plýtvání způsobené nejen nechutí k práci na cizím, ale také neschopností řídit velká hospodářství. Lepší výsledky měly kolchozy, kde převládali Češi, neboť ti i v této nové situaci představovali pro ostatní rolníky stále vzor. Daleko známým byl kolchoz v Olšance, který pěstoval obilí, chmel a cukrovku. Měl vlastní mlékárnu, pivovar, družstevní řeznictví a od roku 1933 také elektrárnu ; do té doby se svítilo petrolejovými lampami. K vzorovým patřily také kolchozy v Krošně , Vysoké a Ivanovičích, kde zdejší Češi postavili obecní dům.23/Čeští rolníci, kteří měli zkušenosti s prací se zemědělskými stroji, snadnějin zvládali i složitější techniku, a tak se rychle vyškolilo mnoho zemědělských odborníků jako traktoristé, kombajnéři,
  opraváři, zootechnici, agronomové, ekonomové a zvěrolékaři. Zatímco v ukrajinských kolchozech měli na pracovní jednotku jen několik kopějek a 10-20 dkg obilí, v českých kolchozech měli na jednotku někdy i rubl a v naturáliích 1-2 kg obilí.
  České kolchozy(Vysoká, Olšanka, Okolek) se zúčastňovaly výstav úspěchů národního hospodářství. Josef Cvrk z Okolku se stal Hrdinou socialistické práce SSSR.

  V tomle článku nahoře bylo psáno , že Češi měli o 30=50 % vyčšší výnosy.
  http://www.scvp.eu/downloads/Dejiny_volynskych_cechu_2.pdf

  N

 198. „Bude s tím tvrzením dost ojedinělý, odhadl bych.“

  No, neřekla bych, karle…. Možná tady na tom vebu, kde to je samej Putinův agent.

  ale noviny bez uzardění přetiskují takový bláboly jako že osvětim osvobodili ukrajinci, protože ji osvobodil prvý ukrajinský front nebo že když Evropu osvobozovala rudá armáda, tak byla tvořena hlavně bělorusy a ukrajinci, takže ta mytologie, jak to bylo jinak, určitě nese svoje plody.

 199. (227) To je čistě Tvůj výběr (nebo možná výběr někoho jiného /jiných/, zde Ti předkládaný), nad kterým se tak vzrušuješ. Jiné noviny zase bez uzardění přetiskují jiné bláboly, s opačným znaménkem.
  Já původně psal hlavně v tom smyslu, že tyhle kecy dělají akorát tak kouřovou clonu. Proto mne nějak nebaví se o nich dohadovat.

 200. Tak nejen, že „platí bod jedna“, ale dalo by se uplatnit i „ať jsem bit, jen když se peru“.
  Prostě jistí zde mají „víru uhlířskou“ a nevyhovují-li fakta? Tím hůř pro fakta.

 201. Ziegler je zcela pokleslý agitátor v žoldu ODS. Míval příspěvky na Virtually, kde byl srovnáván s kadetem Bieglerem. Jestliže dnes jménem ODS se vyjadřují takoví giganti ducha jako Klusáček a Ziegler, ani se nedivím, že i věrný zbrojnoš Haas se s touhle partou navždy rozloučil. Já jsem to udělala už dávno.

 202. Halladine, riskuješ, že „Češi budou za popsanou činnost v kolchozech prohlášení za přisluhovače bolševiků a bude dovozeno, že v některých rodinách to přežívá dosud“. 🙁

 203. (229) Jako sebekritika dost trefné.

  Dobrou noc, pokračování ráno, ve volných chvílích.

 204. Mno, ty oddobí pod SSSR byly takové i makové, Za nepu se dařilo, později to bylo o hodně horší.
  Četl jsem, ře Volyňáci po návratu po WWII, byli velmi antikomunističtí, a po 1948 měli dost velké problémy.
  Ale znovu – Češi ten hladomor přežili o dost lépe než Ukrajinci, protože byli schopnější a vzdělanější. Samozřejmě gto nebyla procházka růžovou zahradou.
  Když přišli na ukrajinu , tak Ukrajinci valili bulvy, a nechápali, proč vozí hnůj na pole…..

 205. „Leckterej hlupák se dodneška o Pravdu hádá
  pravdy se ovšem v těch řečičkách nedobereš
  jistěže ve světě nakonec zvítězí Pravda
  ale až dokáže to co dokáže Lež“

  mimochodem, autor byl „rusák“ 🙂

 206. Držet Rusko co nejdál od Evropy není myšlenka nová, leč stále chvályhodná. Vyslovil ji „Lord Ismay, první to náčelník NATO, když shrnul smysl existence NATO do jediné věty – to keep Americans in, Russians out and Germans down

 207. no, Dušane, v hlavách nevyzrálých jedinců i chvályhodná myšlenka může být nebezpečná….

  Ostatně na počátku většiny průserů stála myčlenka, který se jevila v dannlou chvíli a v danné situaci chvályhodnou.

 208. Dobré ráno vespolek,

  Halle, pořád ale zůstává při tom hladomoru jedna zásadní věc – pokud by nikdo sedláky do kolchozu nenutil, tak by nezačali „sabotáž“. Jestli si při tom Volyňáci vedli lépe nebo hůře je už celkem jedno.

 209. Že už by začala bitva Porošenko x Jaceňuk?
  Co na to Merkel? A co si s tím obratem počnou Biden s McCainem?

  Jeden z nejbližších spolupracovníků Porošenka obvinil veřejne v TV z rozpoutání války Jaceňuka a Turčynova!

  …Dále Kaplin řekl, že je snadné svalit vinu za rozpoutání bojových akcí na Donbasu na prezidenta Ruska, ale nastal čas říci lidu pravdu. Odpovědnými za ATO (antiteroristickou operaci) jsou ti, kteří byli u moci po svržení Janukovyče a titíž jsou dosud odpovědní za válku na Donbasu. Jsou to Jaceňuk a Turčinov…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/porosenko-oznacil-jacenuka-a-turcinova-za-hlavni-viniky-valky/

 210. 238 maYdo, ano.
  Jsou myšlenky, které nepatří do hlav blbců. Protože špatný sud zkazí i nejlepší víno.
  Ovšem na druhou stranu, sebelepší sud ze sraček víno neudělá.

 211. Nejnebezpečnější blb je vzdělaný blb. Vzdělání je pro blba jako sirky pro tříleté dítě.

 212. Aha, takže hloupí a líní ukrajinci zkazili SSSR budování komunismu. To jsou mi věci, co se tu člověk dočte :-).

 213. Zlé protiukrajinské jazyky říkají, že Porošenko „rezignuje“ v řádu dní. Snad neuteče do Ruska. To by vážně nebylo dobré.

 214. Dobrý den. AFAIK se na Ukrajině (Luck) oralo koňma. Zeptám se. Přemýšlím, kde by bylo lepší zapřáhnout voly než koně. Volama (kravkou) orali ti, co neměli koně. Říká někdo „voly se oralo“?
  (226) kecy v kleci o produktivitě na velkostatcích. Poudačky o produktivě v kolchozech.
  Produktivita (na ha) v kolchozech byla 1/3 – 1/4 českého malorolníka.
  Za NEPu se dařilo – za Gottwalda nebylo tak zle. Popravoval o něco pomaleji než soudruh Heydrich.

  Češi přicházeli na Ukrajinu jako svobodní rolníci, kteří si koupili svůj kus země. Místní se narodili nevolníky. Kdy bylo v Rusku zrušeno nevolnictví?

  Skoro bych revoluci v Rusku přiřadil nezvládnutému zrušení otroctví, společně se zlou vůlí cizí mocnosti kombinované s vražednou ideologií, která všechny nemoci světa léčí pomocí „Vernichtungskrieg“.

 215. NoName,
  Karlovy Vary se úplně nabízejí. Si tam na kolonádě může koupit nějakej krámek se sladkostma. A kdyby ho odsud chtěli nějací Putinovi agenti odtáhnout, vždycky se dá letadlu do cesty šoupnout cisterna s kerosínem.

 216. No nevydechne Merkel, nevydechne. Příměří nepříměřuje, Řekové neposlouchají, Putin dnes u Orbána…

 217. Kdo by chtěl pochopit teror v Rusku, musel by se věnovat teorii her a smíšené strategii (c) Zpátečník. Jak jinak donutíte všeholid dělat cokoli se vám zamane, než revolučním terorem? Permanentní revoluce znamená též trvalý teror.
  Pokud se na hladomory nedíváme (i) tímto pohledem, něco podstatného nám uniká.
  Je pravda, že Čech se bolševikům přizpůsobil. Ovšem s těžkými šrámy na duši, resp. na (pracovní) morálce.

 218. 251-mám moźnost srovnat pracovní morálku ve spoustě fabrik dělajících to samé po celém světě. Česká (a slovenská) pracovní morálka, spojená s nadprůměrnou kvalifikací lidí patří k těm nejlepším. A to i když počítám Německo a USA.

 219. Zvláštní je, že vesnice na Ukrajině, resp. vesnice českých kolonistů bývaly „beztřídní společnost“. Žili každý na svém, zároveň si pomáhali. To bylo umožněné neustálou expanzí, resp. druhorození a další se stěhovali dále na východ (jih), pokud ve stávající vesnici chyběla volná půda.
  (Jiho)česká vesnice byla společnost třídní – sedlák, chalupník/domkář, bezzemek/podruh. Útokem na nejbohatší došlo ke stmelení nižších tříd pudem nenávisti a zároveň strachu.
  Beztřídnost i třídnost je třeba brát s výjimkami – našly se černé ovce, bílé vrány.

 220. Al e původně jsem se chtěla zeptat na něco jiného…

  Pamatujete vraždu v tramvaji č. 17?
  Včera dávali Seriál vraždy v kruhu, prý podle skutečných případů. a byl tam mord v tej 17. Ale mám dojem, že v tej 17 vraha nezjistili, a oběť byla zapíchnutá, tady ji podřízli a vraha našli.
  Taky si nejsem jistá, jetsli tam nezabili ženskou,a le to už si nepamatuju. nevzpomenete si někdo na nějaký podrobnosti?

  Já jen, že mi připadá poněkud srandovní tvrdit, že to bylo podle skutečnýho případu, když s realitou má společné jen číslo tramvaje, kde se vraždí…

  Janice by to docile ušlo, akorát mají kolem toho nějakou astrologickou omáčku. a včera měli ještě psychologickou, zavražděný měl poněkud přehnané sklony ke shánčlivosti, dané prý tím, že byl poznamenán vzpomínkami na válečné hladovění v ranném dětství.

  Potíž byla v tom, že se narodil v roce 1944, takže si toho z tej války asi zas tak moc pamatovat nemohl.

 221. nickname,
  tvoje poznámka k 266 – esisisišim, Halladin neporovnává produktivitu práce se zahraničím, ale s dalšími kolchozy, zemědělci ve stejné oblasti. Takže tvoje porovnání s českým malorolníkem je sice úžasné, ale porovnání s americkým farmářem by bylo ještě úžasnější 😀 😀 😀
  Ona ta Ukrajina – tedy západní je fakt divná. Kluci od nás byli na zakarpatský Ukrajině u známejch dělat zabíjačku, protože když ty známí byli tady, tak žrali jitrnice a jelita až se jim na bachorech dělal průh. Hned na začátku zamítli zbavení prasete štětin po ukrajinském způsobu jakýmsi plamenometem, protože se sádlo při dotyčné operaci skoro vaří a smrdí pak benzínem, a odrbali ho po česku – horká voda, smůla, rajbl. Pak jim místní řezník nabídl, že jim pomůže prase rozbourat. Málem došlo k fyzické inzultaci, protože odborník boural prase „po rusku“. Začal řezat kusy, jako když se řežou špalky na cirkulárce, a hrozně se divil, že na něj všichni Češi řvali a chtěli ho mlátit. Takže si maso kluci naporcovali podle druhů, udělali ovar, udělali jitrnice, jelita, tlačenku, polívku tmavou i světlou, zabíjačkový gulášek. Všichni ze vsi žrali, až se jim dělaly boule za ušima a pomlaskávali si, že je to moc dobrý.
  Ale oni takhle prase zpracovávat nebudou, protože se to u nich takhle nikdy nedělalo.
  Vůbec se nedivím, že Volyňáci excelovali.

 222. (233) Který z nich jste byl?
  (248) Spřežení volů si (pominu-li politické představy) nějak vybavuji u Afrikánců, Bůrů. Asi pro to nějaký důvod měli, ale já ho neznám. Koně měli také.

 223. NoNAme, vy zas kecáte. 🙂

  Češi jsou přece líní a vyčůraní a nic neumí a slušnej člověk má k tomu, že je Čech, postoj asi takový, jako doktor Vlach k Miloušovu knírku – když už se někomu něco takovýho přihodilo, měl by si na tom držet ve slušné společnosti kapesník

 224. Maydo – měl jsem na mysli pozemkovou reformu (1906), nepřesně by šlo u nás o ekvivalent 1848 – zrušení roboty. Tj. až do té doby jediná motivace rolníků (mužiků) k práci byl bič pohaněče.
  Ptakopysku, troufnu si tvrdit, že česká duše byla kolchoznictvím na Ukrajině ovlivněna převelice. Vámi popisovaný způsob zpracování prasete znám od volyňáků.
  Ve společnosti, kde je osobám umožněno stát se osobnostmi, se ostatní učí od nejlepších.
  V kolektivismu i osobnost selhává a přizpůsobuje se davu.

 225. 258-Čech, když má řešit nějaký problém, tak to obrble, protože ví, že to zřejmě nebude jednoduché, ale už v průběhu brblání přemýšlí, jak to udělat. Jiné (progresivní) národy odkývou s nadšením cokoliv. S realizací už to tak žhavé nebývá.

 226. Nickname.
  Narazil jsem na to, že pro koně to orání bylo moc těžké. Kůň je rychlejší, ale slabší.
  Každopádně- takovej náhlý úbytek tažných volů se nedal nahradit.

 227. Mno – chtělo by to Šumaváka.

  Ukrajinci asi moc velké koně neměli. Strejda Google praví, že kůň typu hucula váží cca 400-450kg.
  Vůl červenostrakatého skotu prý 2x tolik.
  Takže by to bylo celkem jasné. Ten vůl prostě utáhne víc.

 228. Aero,
  Matně si vzpomínám na obálku Ztraceni v pustině. Volské zápřahy. Takže i osidlovací karavany.
  že to ve filmových kovbojkách nebylo, nic neznamená . To už voly nešlo sehnat.

 229. Aerokarle,
  voly, neboli bulíky, jsme měli i my doma. Než nám je v pětačtyřicátým sežrali vojáci maršála Malinovského. A Afrikaans, ani Búrové nejsme. Byli jsme kastovně vejš než kravičkáři a níž než sedláci s koňma. Si myslím, že koně měli velcí sedláci, voly měli střední, záhumenkáři a baráčníci měli krávy a socky měly akorát tak kozu. Prostě každej měl takový zvířata, jaký hospodářství dokázalo uživit. A kůň je kurevsky drahý zvíře v poměru cena/výkon.

 230. Tak nebyla to obálka, ale kresba na straně 4 jezdec s proklatě nízko visícím koltem vede koně za uzdu, a jednou rukou se přidržuje jha vola.

 231. 253 – NoName, jste vedle! Nemůžete porovnávat Zlínsko a vydávat ho za standard. Zažil jsem osobně mnohokrát srovnání Čech a Valašska či Gottwaldovska. Čecháčci omdlévali, když viděli v praxi, co se naučili lidi u Bati nebo u Čuby. Zažil jsem osobně chmelovou brigádu u Hořesedel a rozpaky šéfů, když práce, plánovaná na tři týdny byla za pět dní hotová. Pochválení učňové se bránili se slovy, že jejich otec je honí do stáje a do lesa daleko víc a Hořesedly byly jsko dovolená.

 232. 264-Maršál Malinovskij, to byl 2. ukrajinský front. Ukrajinci vám sežrali voly ! 😉

 233. Hucul je takový koňský jezevčík. Pivovarský valach – to je tahoun.

 234. Nickname, já to datum brala podle toho obrazu. Někdy je název uváděn ještě s letopočtem 1861 v závorce.

  Ono to bylo ale opravdu toho roku 1861jakési polovičaté, v pdostatě byl vydán manifest, ale realizace poněkud pokulhávala a drhla.

  http://www.rozhlas.cz/brno/upozornujeme/_zprava/ecce-homo-pred-150-roky-na-rusi-zruseno-nevolnictvi–859260

  Každopádně asi svobodný selský stav v našem smyslu slova, hospodařící na své půdě po generace, se v Rusku ani na Ukrajině nekonal.

 235. Tady na Vlašimsku se ještě po II. WW používaly volské potahy na přepravu obilí ke dráze. Šli sice pomalu, ale dokázali toho utáhnout hrozně moc. Náklaďáky moc nebyly, palivo bylo drahý, pokud vůbec bylo…

 236. NoName,
  mezi těma vojákama nebyl snad jedinej ukrajinec. Tady byli prvosledoví vojáci a to byli asiati. Tataři, Čerkesové a pod. A byly prej hrozně hákliví na to, aby jim někdo říkal, že jsou rusáci.
  Němci se jich hrozně báli. On je Stalin stavěl do prvních sledů schválně. Jednak jich „nebylo škoda“ a druhak to byla naprosto odlišná kultura a tak s Němcema neměli žádný slitování a brali je hlava – nehlava. Ve Zdislavicích třeba stačil jeden jedinej Malinovskýho „rusák“ s kulometem, aby se bez jediného výstřelu vzdala celá německá posádka.

 237. 272-snad nechcete naznaćit, že vás osvododili Asiaté ? V této nové mezinárodněpolitické situaci ? 😉

 238. Google praví:“Ve středověku až do nové doby, to je na začátku 20. století se prováděly těžké práce jako např. orba pomocí volů. Lehčí práce vykonávaly koně, kteří se používali navíc v dopravě, tedy zapřažení do kočárů. Někteří sedláci chovali těžké chladnokrevné koně, ti již voly nepotřebovali.“

 239. Vůl má jednu ekonomickou výhodu. Nakonec se dá sežrat. 🙂
  Kůň nakonec taky, ale na rozdíl od hovězího ho nejí každej.

 240. Hucul , pokud vím, se hojně choval a používal v Karlatech. Ona taky ta Ukrajina je poměrně rozlehlá a jiný poměry byly v těch Karpatech a jiný v rovinatých oblastech.

  JInak mám dojem, že po většinu středověku se používali k orbě voli. Kůň byl rytířský zvíře. A válečný.
  Troufám si hádat, že k tahu se začali koně využívat víc s rozvojem kočárů, když se šlechta začala více přesouvat vozy než na koních. On takovej vůl, zapřaženej do kočáru s erbem přece jen vypadá dost blbě. 🙂
  A taky když začal klesat význam koní jako bojového zvířete.

  kromě toho to byla ekonomická otázka. Koně měli jen ti majetnější, ale orat potřeboval kde kdo….

 241. Halaldine, ty si myslíš, že když se žilo z ruky do huby, by měl někdo nějaký skrupule, že tohle nebo támhleto maso nejí? NAd koninou se ohrnuje nos až v dnešní rozežraný a rozmazlený době.

 242. (251) nickname: abych pochopila teror v Rusku, již jsem si objednala od Kerna Bilmorea Teorii her; jak mám pochopit teror ve Velké francouzské revoluci, (kdy se Francouzi propracovali terorem od monarchie k monarchii ?)

 243. A kromě toho,
  když má někdo krávy, býček se mu občas narodí. Koně by musel koupit.

 244. maYdo, 🙂
  fakt nevím, jaká byla prodejní cena koniny ve sronání s hovězinou na Ukrajině. 🙂
  protože šlo i o prodej řezníkům.
  Jedna rodina asi vola hned tak nesežere. 😉

 245. jedna rodina ne, ale celá ves ano….
  Ale pravoslavná církev je samej půst, takže maso není v těch oblastech zrovna dominantní potravinou.

 246. Tak tomu říkám analýza …
  Od zeleného stolu.

 247. maYdo,
  já si myslím, že pravoslavnej sice držel půst, ale mezi půsty se nadlábl masem, tedy pokud ho měl .
  S tebou to má manžel horší, asi mu nedáš maso ani mezi těmi půsty ! 😉
  Aúúúú, nebij mě ! 😀

 248. Halladine, co byhc Tě bila?
  U nás jsem masožravá já a dcera. Mužskej to nemusí. Kolikrát si vezme jen omáčku a knedle nebo zeleninu s bramborama, i když to maso je.

  a mladej, škoda komentovat. Včera sjem našla v mikrovlnce večer jeho oběd, kterej si dal ohřát a prostě na něj zapomněl. .:-)

 249. No být pravoslavnej, a skoro vegetarián není úplně totéž. Ale asi to z hlediska pravoslaví hřích nebude.

 250. ( 255)
  U včerejší detektivky( nebyla to nejhorší, co kdy ČT stvořila) mě zaujal motiv vraždy. Pracovala jsem na neurologii, zaměřené na léčbu roztroušené sklerózy v době zavádění interferonů a postava profesora, který to měl pod palcem, je docela věrohodná, včetně shánčlivosti. Byl to dvoumetrový habán, který na oslavách konzumoval tlačenku a plněný bůček obouruč. Jen plátek přelomil a na dvě kousnutí spolykal. Nikdo ho nezavraždil, i když možná v myšlenkách ano, byl nesnesitelný. Zemřel na infarkt.

 251. Baubo,

  mně by zajímalo, nakolik se shoduje ta televizní vražda s tou skutečnou, s výjimkou toho, že obě byly v tramvaji č. 17. jetslinakoenc našli pachatele a třeba i motiv. Nějak mám dojem, že vraha ve skutečnosti nenašli.

  Ale je možný, že si s dotyčným profesorem někdo takhle vyřídil svoje účty aspoń prostřednictvím detektivky, když ne v reálu 🙂

  My se s dcerou na ty český seriály díváme hlavně proto, že nás baví poznávat místa, kde se to točí.

 252. http://www.ceska-justice.cz/2015/02/tomas-sokol-zakon-o-prokazovani-puvodu-majetku-aneb-bijte-bohatsi-cast-i/

  Docela pěkně Sokol o přistěhovalcích z blízkého východu.

  Ve své podstatě návrhem tohoto zákona stát říká, že u kohokoliv, jehož majetek za uplynulých dvacet či více let narostl o více než 5 milionů (což je iniciační hranice), lze presumovat nějakou finanční nekalost a proto si stát osobuje právo, podrobit takového boháče speciální vyšetřovací tortuře. Vypadá to, že zase přichází do módy idea rudé lůzy, podle které se k bohatství poctivě přijít nedá.

 253. Tak jsem zagůgůila a poslední informace o mordu v 17 jsou z června, kdy hledali nějakého člověka, snad svědka, snad i pachatele. Opravdu to byla žena a byla zastřelená.

  takže tipuju, že „podle skutečného případu“ znamená postavu nesnesitelného profesora jako vhodné oběti, místo vraždy z jiného, nijak ensouvisejícího, ale skutečného příapdu a zbytek si autor vymyslel. 🙂

  asi jako když pan Kohn míchal maso do skřivánčí pačtiky poctivě půl na půl – na jednoho koně jeden skřivánek. 🙂

  ale jinak jo, koukatelný to bylo. Akorát ta astrologie mi tam vždycky nesedí, někdy se mi zdá, že tam je přimontovaná jen kvůli postavě astroložky, aby se taky uplatnila.

 254. maYdo, kdyby se to točilo podle skutečné události doslova, byla by to příšerná nuda. Může to bavit pátrajícího dedektýva, ale pozorovatel se u pátrání příšerně otravuje. 🙂

 255. Jaká je cena 3+1 v Praze? Jižní Město, Černý Most. Kvůli odhadu, koho se bude zákon proti keťasům a šmelinářům týkat.

 256. No, na Čerňáku nebo na Jižním městě to zas takový pálky nebudou…. Ale takový Vinohrady…..nebo i Smíchov…Soused nad náma, co má byt přes celý patro, pokud by měl ještě chalupu, tak tím keťasem klidně být může…..

  Nebo nějakej zemědělec, co má pole s dobrou bonitou……

 257. Maydo: máte jeden byt, zdědíte druhý, „schováváte“ si ho pro děti. Takových rodin znám v okolí dost. Příjmy jsou „okresní“, tj. mezi keťasy zatím nepatří. Ale pražákům, těm je hej a bude jim ouvej. Stačí upovídaná paní z uličního výboru.

 258. Sranda bude, až MinFin vydá novou oceňovací vyhlášku. Budeme milionáři, jen to lupne.

 259. Dovolím si dotaz. AKdottir nebo někdo podobný tady mívala dotazník, který jsme ji vyplňovali. Tuším, že na konci to plivalo nějaké docela pěkné tabulky. Nemáte adresu na ty stránky nebo nějaké podobné? Mně by se to teď hodilo. Samozřejmě se mohou účastnit i jiní chovatelé vědychtivé mládeže.

 260. nickname, není třeba upovídaná paní z uličného výboru…. Každej jouda si může zkontrolovat, komu kterej barák patří na katastru.

  akorát že si můžete vyhledat, že barák na té a té adrese patří panu NOvákovi, ale nedá se vyhledat, že pan Novák vlastní ty a ty nemovitosti. Tedy, aspoň pokud jde o běžného uživatele, nevím, jetsli berňák třeba nemá nějaký přístup, jak zjistit i to.

  Ale na majitele nemovitostí v cizině a kont v daňových rájích a švýcarských bankách to nejspíš nedosáhne, takže ti, kdo opravdu zbohatli nekalým způsobem, mohou být klidní, určitě se včas zařídili, anby na ně ruka zákona nedopsáhla.

  A co takove majitel ffirmy, kterej začínal v jednej dílničce a postupně vybudovalk fabriku, má ji vybavenou novou technologií, zaměstnává nějakejch padesát lidí? Ta fabrika je docela slušnej majetek a užitečnej k tomu. Produkuje, dává lidem práci. A ještě budou popotahovat majitele, kde na to vzal?

 261. Teda nickname, myslela jsem, že dáváte Honzovi odkaz na ty Pernštějny s volama 😀

  to teda bylo zklamání, když jsem na to klikla. 🙁

 262. NoName,
  focus.de má povolený přístup jenom pro Putinovy agenty. Já tam vidím jenom bílé nic.

 263. V odkazu je nějaký divný znak na konci. Nějaká stříška. Bez toho to jede.

 264. MaYdo – berňák má přístup na více databází o majetku občanů. Však nedávno byla bouře ve sklenici vody ohledně prolomení bankovního tajemství právě vůči berňáku a SZ, potažmo PČR. Nikoho to moc nevzrušilo, však kdo nedělá nic špatně, nemusí se přece bát. Akorát si málokdo uvědomí, že kritéria „nedělání nic špatně“ jsou gumová a mohou se ze dne na den změnit. Je to bič na ty nejnormálnější. Ti opravdoví lumpové už se dávno pozařizovali.

 265. NoName,
  no jestli jsou opolčenci na nádraží, tak díky міський громадський транспорт делбацево a taxilužbě budou do večera rozlezlí po celém městě.

 266. Noname: povstalci říkají, že dobyli část města, dtto Kyjev.
  Porošenkova rodina utekla, protože pokud nedostane vojáky z Debalceva, slibují mu osud Kaddáfího. (309)

 267. Akorát si myslím, že by měla do Delbaceva vyrazit eurokomise s Ransdorfem v čele. Hezky s notýskem, naslinit inkoustovku a dělat si čárky, kolik kterejch vojáků v kotli uvázlo. Aby se ukázalo, jestli europoslanec kecal nebo jo.

 268. Dano: Bingo. Přemýšlím, jestli i ANO jsou skutečně tak duševně nedostateční, že si pletou bič na sebe? Vůdce uteče na bílém koni, což o to. Ale pěšáci? Takový Zlatuška. Studenti s červenou knížkou ho budou motivovat k veřejné sebekritice.
  Socialisté – tam je to masochistická úchylka. Spouštějí běsy, aby se pak litovali, až je budou požírat.

 269. 313-je to prezident Ukrajiny. Kdo ohrožuje jeho rodinu tak, že musela utéct ?

 270. Víte, co je vrchol absurdity???
  Když na pohřeb M.Thatcherové jsou pozvány Pussy Riot!
  …Po pohřbu Margaret Thatcherové byl Klaus pozván do Centre for Policy Studies, což je britský konzervativní think-tank, který v roce 1974 založila Thatcherová a který hájil její myšlenky a připravoval jí ideovou výzbroj. Klaus byl pozván, aby v červnu roku 2014 vystoupil na konferenci o Thatcherové. Klaus řekl, že velmi rád: „V dubnu jsem od ředitele tohoto institutu dostal e-mail, že ´vše se daří, máme významné řečníky a budeme tam mít jedno překvapení. Jako překvapení na tuto konferenci, která měla připomenout Margaret Thatcherovou, pozveme Pussy Riot.´“
  „Uvědomte si tu tragédii a to šílenství toho světa, ve kterém žijeme. Já jsem jim okamžitě odepsal: ´To jste se snad zbláznili. To se Margaret Thatcher bude obracet v hrobě. Ona přece nebyla jenom bojovnicí s komunismem a za tržní ekonomiku, ona přece byla ochránkyní západních a křesťanských hodnot. To si snad děláte legraci. V takovém případě nebudu moci na tu konferenci přijet.´ Po měsíci mi sdělili, že pochopili, že nemám zájem se konference zúčastnit. To je popis současného Západu,“ řekl exprezident…
  http://www.parlamentnilisty.cz/…/Totalne-odvazany-Klaus-hov…

 271. NoName,
  nějakej Jaroš. Dmytro Jaroš and his melody boys. Otázkou je, na čí výplatní listině je on.

 272. 319-to je vyloučené. Ukrajina je demokratická a Jarošové jsou okrajové, bezvýznamné osoby. Kde ty by mohli ohrožovat prezidenta ? Nebo nějaké rusky mluvící spoluobčany ?
  Nicméně, pokud se jich bojí i prezident, smí se jich bát i občané ?

 273. No, Halladinenezdá se mi, že nějakou aplikaci, která by umožńovala zadat do vyhledávače jméno a vypadne Ti z toho, jaký všechny nemovitosti dotyčnej vlastní, by bylo možno zakoupit.

  Z nahlížení do katastru nedostaneš úředně platný výpis protože ten je jen za poplatek. Dálkový přístup, když si ho zaplatíš, slouží k tomu, získat úředně platný placený výpis na dálku, aniž bys musel dojít na katastr.

  Ale to zadat musíš zase tak, že zadáváš stavbu nebo pozemek, ne vlastníka.

  Ono to teda zjistit jde podle vlastnických listů. Mně vždycky zajímalo, komu patří pozemek nebo stavba, tak jsem to nikdy nehledala.
  Teprv teď mně napadlo to zkusit. 🙂

  Na ty se ovšem taky dostaneš i bez placeného přístupu. 🙂

 274. Jen Maydo, jsou i tací odsouzeníhodní nabobi, co jsou zapsaní na více vlastnických listech… 😉 Ale něco jiného je webová aplikace nahlížení, jejíž možnosti jsou omezené a možnosti databáze, ve které jsou údaje uloženy. Administrátor databáze vám samozřejmě vytáhne libovolný výběr dat…

 275. Zde vyjádření příští francouzské prezidentky.
  „Francouzská vláda by měla uznat Krym jako součást ruského území a obnovit vztahy s Moskvou, prohllásila v rozhovoru pro polský konzervativní týdeník Do Rzeczy šéfka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová. „Rusko je přirozený spojenec Evropy,“ dodala.

 276. No, v každém případě, Niko, doba pokročila a technický pokrok též, takže není nutno spoléhat při výběru těch potenciálních keťasů a šmelinářů na upovídané paní z uličního výboru.

  To tak mohlo fungovat leda za totáče, primitivní a nespolehlivé. Dnes je to sterilní, čisté, provedení Higtech a odhlasují to demokraticky zvolení zástuopci lidu.

  By mně zajímalo, jestli ten Sokol by se pod těch pět milionů vešel. 🙂

 277. Maydo: spíše očekávám reakci odborového svazu státních zaměstnanců, obzvl. těch, kteří ze zákona nesmí mít další výdělečnou činnost.
  Doufám, že jim velice rychle dojde, že tato sekyra bude porážet v jejich lese. Mají zákon o státních úřednících, resp. služební zákon(y), ale tato sekyra bude moci porážet velmi nahodile. Stačí, když bdělá občanská hlídka upozorní, a najednou ctihodný náměstek, zástupce vedoucího odboru, nebude moci vysvětlit nabytí majetku. Ponechají mu chvilku o samotě s nabitou služební zbraní na vyřešení problému …

 278. MaYdo – další zádrhel takového zákona je v tom, že nestanovuje přesně způsob ocenění majetku. A kdo se pohybuje v oblasti oceňování tak ví, že i striktně dodržovaným zákonným způsobem ocenění lze dojít k velice rozdílným cenám.
  BTW: Výstup, byť písemný z databáze KN nebo i nahlížení do KN, není úřední listinou. Tou jsou jen výpisy pořízené za poplatek přímo na KN nebo tzv. Czech-pointu (některé obecní úřady, pošta).

 279. 326 – ale kdeže, nickname. Ti státní úředníci na nejnižších postech jsou velice pečlivě a každoročně kontrolování (právě přes jisté databáze), zda nepodnikají nebo nemají možnost si něco bokem přivydělat, a ti na těch vyšších už zcela jistě mají v šuplíku nebo sejfu v bance uložený dokument – např. darovací smlouvu, kterou jim rodič(e) v lednu 1998 darovali hezkou velkou sumičku či nějaký cenný mobiliář, sbírčičku či něco podobného cenného, načež v dubnu téhož roku v pokoji zesnul(i).

 280. Armádní mluvčí Andrij Lysenko ztráty pozic v Debalceve popírá. Na tiskové konferenci v Kyjevě řekl, že boje se omezují na okraje města a ke střetům dochází i u nádraží. „Naši vojáci ale pozice drží,“ prohlásil mluvčí.

  Ukrajinští novináři přítomní na místě ale ústup vládních vojsk v Debalceve potvrzují. Separatisté podle nich obsadili železniční stanici i sídlo městské policie. Ukrajinská reportérka Olga Hermanová ve Facebooku napsala, že příslušníci ukrajinského praporu Kyjevská Rus žádají naléhavou pomoc, ve městě se prý udrží jen příštích 12 hodin.

  Dva novináře už za nepravdivé a neukrajinské informování uvěznili. Aby nedošlo na další !

 281. (300) Už si nepamatuje, ale zkusí pohledat.
  (324) Ano, francouzská věrnost spojencům je přímo vyhlášená. Ale až když jsou Němci u Paříže. 😛

 282. 326 nickname, to by ses divil co všechno se vejde pod „správu vlastního majetku“.

 283. 333 – no já mám tak trochu představu.Napadá mě třeba půjčování přívěsných vozíků za úplatu, což byla před drahnou dobou hlavně v příhraničních oblastech velice, velice zajímavá správa vlastního majetku 🙂 Ovšem tohle beru jako výjimky, které se dokáží o sebe postarat v každou dobu. 😉

 284. Dano, Schumi: potom nic nevím, nic jsem neviděl, neslyšel, vlastně se to neděje. Máte pravdu. Stejně mi přijde, že ačkoli se to neděje, není důvod nebýt ze znění zákona nešťastný. Ne vždy bude moje „rodina“, případně „přátelé“ na koni, a potom je dobře být zadobře, což zvyšuje transakční náklady. Co když ten mladej, blbej, nevychovanej je na mě nasazenej jak volavka na mynystriňi. Mám se dělit? Nebo má jen šoupat nohama? Kolik mu dát? Jako staršinům?

 285. Kluci ví, že mám firmu na manželku, dělají to všichni. Ale co když na nás vlítnou sojky z vedlejšího revíru? Tam všechny neznám. Nebude to problém?

 286. Zcela OT: Jsem já to ale kus blba, to se hned tak nevidí… Nejprve se vydám fotografovat v poněkud extrémních podmínkách, aby tak fotky získaly tu pravou atmosféru. Pak ale doma dělám psí kusy, abych z nich dostal víceméně standardní technickou kvalitu. A nedosti na tom. V terénu si říkám, nelze se zdržovat, promažu to až doma. Doma se pak snažím editovat všechno, jako kdyby to bylo nebylo určeno ke smazání…

  Ale o tomhle jsem sem psát vlastně nechtěl. V dobách, kdy mé neduživé dětství přecházelo v zelené dospívání, jsem si, kdykoliv jsem se ve škole hodil marod, rád čítával v Macaulayových Dějinách Anglie, tehdy ovšem v archaickém českém překladu. A tuhle pasáž jsem si během uplývajících desetiletích připomenul mnohokráte:

  Nay, they had so contrived their revenge that the very man whose life had been a series of attacks on the liberties of England now seemed to die a martyr in the cause of those liberties.

  ( https://www.gutenberg.org/files/1468/1468-h/1468-h.htm#link2HCH0001 ) Naposled před chvilkou, když jsem si prolétl toto: http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/sabina-slonkova-nechtela-jsem-byt-hrobnikem-mf-dnes/r~d688dd94b5c911e4ba57002590604f2e/

  No nic, půjdu mařit čas zas na něčem jiném. Omlouvám se, že se (prozatím) nevracím k otevřeným tématům.

 287. Gruzínská generální prokuratura požádala ukrajinskou justici o vydání stíhaného Michaila Saakašviliho. Exprezident, jehož v minulých dnech Petro Porošenko jmenoval svým poradcem, je v Gruzii stíhán za údajné zneužití pravomocí.
  Kromě Saakašviliho požádali gruzínští prokurátoři také o vydání bývalého gruzínského ministra spravedlnosti Zuraba Adeišviliho, který rovněž pobývá na Ukrajině.

  Teď nevím, je Gruzie momentálně hodná nebo nehodná až proruská ?

 288. „.Napadá mě třeba půjčování přívěsných vozíků za úplatu, což byla před drahnou dobou hlavně v příhraničních oblastech velice, velice zajímavá správa vlastního majetku :-)“

  Asi jsem nějaká natvrdlá, ale co je na tom zajímavé? Je -li poptávky, proč bych nemohla za nějakou tu korunu půjčovat přívěsnej vozík?

  ledaže by ve skutečnosti nešlo o vozejk, ale o nějakou habaďůru….

 289. NoName,
  podle mě je v současnosti hovor o Gruzii stejné společenské faux pas, jako hovořit o provaze v domě oběšencově.

 290. Koukám, že pátrání po jakémsi výroku Peroutky je větší vzrůšo, než hledání štěchovického pokladu.

  Když to ten Zeman někde četl, tak snad stačí, aby řekl, kde to četl, ne?

 291. Rputi,

  od toho Klause se mi taky líbilo 🙂 tohle:
  Druhá věc, která mě zaujala, že Antonio říkal, že teď už dělení na pravici a levici nemá smysl a že už to vyhynulo. To já musím zásadně protestovat. To nevyhynulo. Jiná věc je, že dnešní nominální pravice v těchto věcech je většinou daleko pitomější než dnešní levice,“ řekl Klaus.

 292. NoName, zdravím. Ad Saakašvili v [341]. Nemáš ponětí, zda již gruzínská prokuratura ukončila vyšetřování tohoto kravatožrouta z podílu na té dvojnásobné vraždě premiéra Z. Ž. a zástupce gubernátora Tiflisu R. J.?

  Nebo gruzínská prokuratura stále čeká na to, zda se Saakašvili nehodlá vrátit do Gruzie?

 293. Ad Klaus: při těchto projevech říkám moralistům – není „velký“ a „malý“ hřích. Není tolerovatelné a netolerovatelné smilstvo. A kázat morálku bez Boha? To je bezbožnost.

 294. OT – zcela a úplně. Včera jsem za jízdy autem zaslechla z rádia, že prý kvetou sněženky a že to je o pár týdnů dřív, než obvykle. Tak jsem šla prohlédnout zahrádku – a fakt! Kvetou! Navíc tu dnes,narozdíl od včerejška, od rána svítí slunce, je jasno a i když ve stínu je pořád zmrzlo, ptáci ráno zpívají jarně, ze všech stran se ozývá bubnování datlů, strakapúdů a žlun a prostě – už je to tady! 🙂

 295. 349-tak to nevím. Ale takový bojovník za svobodu přece nemůže být vinen.
  Jinak dle Aktuálně ségra Ljaška, takto jednoho z největších Ukrajinců bojuje na straně separatistů. Podle Ljaška proto, že podlehla ruské propagandě. Ještěže aspoň Ljaško ododlal ..

 296. maYdo, copak Sokol, ale dej si pozor, aby ses, přes všechny nářky, dostala pod 5 milionů ty sama!

  A ty vozíky a jejich půjčování, to je fakticky zakázáno těm, kteří mají zakázáno podnikat. Že se u nás všechno ignoruje a okecává, to je druhá věc.

 297. (351) Včera to slunce bylo zde, sněženky jsem nehledal, možná nějaká babka u metra …..

 298. Martine – 353 – ale ta výmluva, vlastně zdůvodnění – bylo super. „A co s nimi mám dělat, když jsem je zdědil. No tak je využívám s péčí dobrého hospodáře.“ Půjčoval jich asi 7. Ovšem je pravda, že vůbec nevyužíval znalosti ze zaměstnání a nedopouštěl se porušování mlčenlivosti a na pracovním výkonu v zaměstnání se to neprojevilo. Mám dojem, že to ustál. Já už pak ztratila kontakt.

 299. NoName, nevadí. Já si jenom říkal, zda o tom nevíš něco více.

  Byla to prý taková hezká náhodná smrt plynem dvou jemu nejbližších spolupracovníků. Ovšem Gruzínce o tom Saakašvili nějak nepřesvědčil…

  Orient zůstává Orientem a kravatožrout kravatožroutem, co rád za pracovní prostředek používá plyn…

 300. Se musím pochválit za to tankování ještě jednou. Už to jede nahoru. Od soboty o 1,10,- Kč!

 301. Halle 348 – on se vůbec Klaus nějak v tom projevu rozjel! 🙂
  Ale je to jen dobře!

 302. Aha, tak já měla za to, že nějakej problém s půjčováním vozíků je obecně. Už mi docvaklo – omo asi šlo o něco konkrétního…. 🙂

  JInak,Martine, myslím, že mám kliku, že máme barák a pozemky napůl s bráchou a byt je SJM. Ono když se to všechno podělí dvěma, tak se snad vejdu.

  Ovšem protože můžu doložit na barák a pzemky pokrevní předky v přímé linii až k datu, kdy s farou za třicetileté války shořela i matrika, tak by stejně bylo veškerý keťasování dávno promlčený. 🙂

 303. Zdravím všechny diskutující
  Stran Braunschweigu a zákazu karnevalového průvodu. Ano, je to tak. Očekávalo se 250 tisíc návštěvníků a asi 100 alegorických vozů. Já jsem o tom nevěděl, neb jsem se včera vrátil z hor. (Kdo mne zná a diví se co jsem mohl dělat na horách, tak i nad 1000 m nadmořské výšky může být bazén.) Jinak se konec masopustu („Rosenmontag“) slavil normálně, takže Porýní si svoje užilo. Ale i v Bavořích muselo být veselo. Dnes se po městě potulovaly desítky maškar, některým stačilo pomalování, klobouk či paruka. Ale při přestupu na metru jsem na stanici potkal nádherně vypelichaného medvěda, který svým chováním prozrazoval,že pro něj coby čtvernožce je balancování na zadních poměrně obtížně zvládnutelný cvik.
  In re Focus – poměrně spolehlivý pramen.
  Šakalí přednáška – krrrrvavá historka. Nestihnu to.
  Majetek za 5 milionů: třebas nás jistý Bureš bude informovat, jak se poctivě přichází k majetku.

 304. Zase jenom poznámka.
  Když se rozhodovalo o kandidátech na presidenta Ukrajiny, byl upozaděn Kličko za pašalik starosty Kyjeva. Už tenkrát jsem se domníval, že současná Ukr elita je určena k sehrání obětního beránka. Osobně si myslím že Kličko, jako ten co nastoupí, je koněm Andělíny, nikoliv USA. Jak jsem napsal minule, sranda teprve začíná.
  Mimochodem. Kličko žil v letech 1981-85 v Mimoni jako sy UKRAJINSKÉHO okupačního důstojníka! Ale okupanti vlastně byli jenom rusáci … Mám v tom nějaký zmatek … 😀

 305. (363) Máte nějakou reálnou představu, jak to dělat bez trhu?
  Že by třeba „veřejnoprávně“? 😛

 306. maYdo,

  aco když v řetězu předků máš nějakého předka vzniklého nemanželským sexem ?
  A hned je tu nelegální obohacení podvodem – podstrčením kukačky 😀
  A jseš v hájí ! 😀 😉

 307. No a krásně se to vyvíjí!
  V Debalcevu se hrotí organizovaná obrana, ukrajinští vojáci se začínají vzdávat a Porošenkova rodina prý opustila ukrajinu.
  A porošenko prý obvinil z vyvolání války Janukoviče a spol.
  Navíc gruzinská prokuratura požádala Ukrajinu o vydání Sakašviliho.
  Tolik výcuc z Hospody Palby.

 308. Vlasto.on, zdravím.

  Nebuď zmatenej, každej skutečnej znalec ti potvrdí, že to byl Rusák z rodiny kovanejch Rusáků. I ten jeho brácha… 😉

 309. O Debalcevo Ukrajina přijde. Ukrajinská armáda je tragedie. Dívám se na tv jak z Ukrajiny tak z Ruska. Nebetyčný rozdíl. Výzbroj separatistů je o třídu vyšší než Ukrajinců. Stejné je to i s morálkou. Ovšem není to žádné povstání, ale regulérní válka. Jedině nerozumím tomu, že Ukrajinci nenasadili masověji letectvo. I proti starým SU-24 by byly separatistcké tanky v otevřené krajině bezmocné.

  https://www.youtube.com/watch?v=-DJpmlDg9CA

 310. 370-letadla nasadili Ukrajinci v létě, ale ztràty byli vysoké. I protivzdušná obrana separatistů je o třídu vyšší.

 311. Dušane, drahý provoz, nedostatek kerosinu, nedostatek pilotů. Ze začátku jich pár lítalo, ale opolčenci jim je velice rychle sestřelovali – za chvíli by Ukr byla bez letadel.
  Kolik jich vlastně vůbec mají by spíš věděl Halladin.

 312. Dušane, taky:
  Ze 40000 vojáků na papíře bylo už na začátku bojeschopných 6000. Všechno ostatní jsou rychlokvašky.
  Velitelé jsou dosazovaní politicky.
  Moc se o tom nemluví, ale (hlavně u velení) nejen chlast, ale i drogy.
  Tak to je pak těžké o nějaké morálce vůbec mluvit….

 313. Alexander Zacharčenko, nejvyšší představitel DNR, byl dnes k večeru v Debalcevu raněn do nohy. Viděl jsem s ním dnes rozhovor přímo v Debalcevu, takže je zřejmé, že DNR opravdu již jen čistí město a jeho okolí od zbytků ukrajinské armády…

 314. No diskuze pod tím článkem je výživná….

 315. ad „Ukrajinská armáda je tragedie.“
  No je to zřejmě armáda neurčená pro boj ve stepi či ve vysoké trávě.
  Kfyby byly všechny armády takové, tak by to tragedie ani snad nebyla.

 316. Dlouho se na Ukrajině nelítalo, nebyly peníze, nebylo na náhradní součástky. Piloti nejsou vylítání, předpokládám , že většina z frustrace odešla k aerolinkám, spousta asi i do Ruska.
  Když Rusové obsadili Krym, měla tam Ukrajina asi 30 -40 letadel, letuschopných bylo jen pár.
  Tak to bylo asi všude. A většina těch typů se asi vyráběla v Rusku, takže dnes už asi nebudou součástky moc k mání.

 317. (370) Ona asi separatistická výzbroj bude obsahovat dost PL raket, ručních i větších. Odhadl bych, že na tohle Rusáci mysleli a taky Ukrajincům dost těch Suček sestřelili.

 318. Ukrajinci by to měli vzdát. jistě, mohou ještě bojovat nějakou dobu, ale výsledek bude jen víc mrtvých ukrajinců. A zhroucení ekonomiky a státu.
  Branci to vědí anebo tuší a prchají do zahraničí

 319. Akorát je divný, že separatisti neukořistili taky nějaký letadla, když už všeho ostatního ukořistili snad více, než Ukrajinci kdy měli (nebo vůbec neměli).

 320. Taky proč?

  “ Česká republika by neměla dodávat na Ukrajinu zbraně. Na schůzce na Pražském hradě se na tom shodli nejvyšší ústavní činitelé ČR. „Nebylo by šťastné, abychom dodávali zbraně na Ukrajinu,“ prohlásil po setkání premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).“

 321. Ajrovko a k čemu by jim byli?
  Veteráni z Afganistánu jsou už na lítání staří a aktivní piloti byli v Ukr.
  A dát dohromady posádku a vycvičit není tak zcela jednoduché.

 322. Opolčenci prodělávají výcvik v rusku, cvičí je ruští instruktoři a žádné béčka. Mezi dobrovolníky je spousta záložních důstojníků, kteří jsou přacvičováni, pravděpodobně i teoreticky
  Kromě základního výcviku a výcviku se zbraněmi probíhají zcelovací cvičení, a na Ukrajinu se vracejí jako vycvičené ucelené jednotky – prapory.
  PL zbraní mají naprosto stejně jako odpovídající ruské jednotky. A navíc jsou tam jednotky PL vyšších stupňu, s v,ětším dosahem dnes už asi i ty Buky.

 323. Aero, cosi ukořistili,
  ví se o nějakém SU-25, dvou nebo třech L-39, aněco dopravních. Ale to nemá význam.

 324. Je o hubu do toho jen sednout. Muselo by se to poslat do fabriky, kompletně zkontrolovat a opravit.

 325. Postřehy ze včerejší večeře a klábosení s rusama z Moskvy a jiných měst. Dost zcestovalí, inteligentní a rozhodně ne prvoplánově proputinovští. Obrovská inflace, prudký růst cen potravin, dovozy přes Bělorusko furt dobrý kšeft, hypotéky a úvěry skončily. Nejsou a nikdo nemá na úrok přes dvacet procent. Kdo je bohatý a má cash, drží to v jiné měně a jinde, neinvestuje od Nového Roku nikdo. Očekává se snižování platů a masivní propouštění a zeštíhlení podniků. Spousta příležitostí pro vznik malých lokálních výrobců, které částečně nahrazují dvojnásobně zdražené dovozy. Bude to ale jen krátké okno, protože komodity se rychle nastaví na nové cenové hladiny, přesto jsou tam zajímavé krátkodobé příležitosti. Zatímco hliník a výrobky rychle naskákaly na novou podevalvační úroveň, ocel se válí zatím v bahně znehodnoceného rublu, idem ostatní obyčejné materiály.
  Ukrajina – krčí rameny a stejně jako my si vybírají a čtou co nejvíce zdrojů aby unikli jejich masivní mediální propagandě. Krčí ramenama a říkají, že to musí holt vydržet.
  I na těchto pár netypických (bohatých, vzdělaných a s rozhledem) rusech bylo vidět že je to spíš stmeluje. I to opatrně připouštěli. Ulice je zato stmelena dokonale. To se Obamovi a Merkel se starými kvokaly Švarcenbergy a eurokomouši typu Fulle fakt povedlo dokonale.
  Ještě před pár lety jsem si to nedokázal představit. Začalo to zhruba Gruzií…

 326. 387

  NoName,
  to z těch lidí udělá dokonalé ukrajinské vlastence ! 😉

  Skimici,
  nikdy není dobré nasírat Rusy zvenku. Za wwII u ti, co nenáviděli Stalina dobrovolně šli na frontu !

 327. Gruzie bylo něco podobného. Dostat NATO na Ruské hranice.
  Rusové to nenechali tak, jen blbec si mohl myslet, že nechají vlézt do NATO Ukrajinu.

 328. Jo, a ještě k tomu odkazu v Kyivpostu.
  V diskuzi se objevují názory, že statistiky mrtvých jsou sfalšovány, že jich fakt bude kolem 50 000 , a ne 5400, jak se tvrdí.
  A že většina těch mrtvých jsou ukrajinští vojáci…….

 329. O NATU ulice moc neuvažuje, ale nárůstu fašismu za humny se lekne každej.

 330. Mně se nad těmi vzdavšími se ukrajinskými vojáky lítostí svírá srdce. Zmučené a ponížené tváře, třesou se zimou, klečí na sněhu. Je hrozné, co dokáže člověk člověku udělat. Aspoň si zachránili život.
  Kdy si mě pobuřovalo, že Pierre Bezuchov se jel v kočáru podívat na bitvu u Borodina. A dnes to zabíjení máme v přímém přenosu doma v obýváku. Lidé jsou pěkně odporná čeládka.

 331. Aktuálně:Podle ministerstva obrany proruské Doněcké lidové republiky zahynulo v bojích o Debalceve za posledních 24 hodin 94 ukrajinských vojáků. Další stovky se jich prý vzdaly, s ostatními probíhají jednání o složení zbraní. Kyjev tyto informace nijak nepotvrdil.

  Noční směna Aktuálně neví, že Doněcká lidová republika je samozvaná nebo takzvaná ?
  To je dnes materiál …

 332. (392) No však se taky lekli, jen nevědí, co s tím dělat, když se Ukrajinu vyzbrojit bojí a sami válčit nechtějí.
  (394) Jak je v kraji zvykem …

 333. !“Hlavní rozdíl je v nasazení, v morálce.“
  IMHO pokud by se pojovalo proti ISIL tak by mohla být morálka dobrá, ale když má armáda bojovat proti nedávným spoluobčanům, kde mohu mít strýčky a tetičky?
  A vo vo tom je.

 334. Separatisté zřejmě nemají strýce a tetičky (nebo mají, ale zaručeně mimo Ukrajinu). Nejspíš.

 335. Quivisi – ty tetičky a strýčky na protistraně má i strana druhá.
  Nějak jsem se nedočetla, že by byly odsuzovány za porušení příměří obě strany. Spíš vidím „pochopení“ , „omluvy“ a „vysvětlení“ pro bojové akce jedné strany, té východnější.

 336. Ajrovko, opolčenci bojují „za něco“, ti kluci proti nim jen proto, že je odvedli.

 337. 399-ani jedna strana nepřestala válčit.
  Mimochodem, jaký přesně vojenský nebo jiný smysl mělo nechat ty vojáky opět v kotli, který se opět uzavíral celé dny ?

 338. 393

  ono je to zřejmé už z vyjádření toho slovenského příslušníka Azova…..
  A fakt je, že obyčejný Ukrajinec nemá zájem bojovat za vládu oligarchů….

 339. Samozřejmě, že mají tetičky. Ale chcete tvrdit, že vystřelili jako provní? Kdo zahájil „protiteroristickou ooperaci“ proti strýčkům a tetičkám?

 340. (405) Podle všech informací strýčkové, o tetičkách se moc nemluvilo. Z těch strýčků tak cca 30% strýčků z Ukrajiny.

 341. Dokonce už i ukrajinská média procitají, začínají vnímat problém komplexněji.
  To se některým místním diskutujícím stát nemůže.
  :Rus
  Určitě Rus.
  Kdyby ne Rus, goto Rus.

 342. Vídím, že AK a komunista Ransdorf jsou jediní, co mají přesné informace o složení bojujících stran.

 343. 403
  Pokud by se území podařilo Ukrajincům udržet, bylo by to dobré východisko pro útok , který by mohl rozdělit Novorusko na dvě oddělené části.
  le jinak to vypadá, že byla evakuace zakázána ( myslím kompletní, čast vojsk a dělostřelectva byla evakuována)hlavně z politických a propagandistických důvodů.
  Několikátá porážka za sebou a ústup nevypadají dobře.

 344. Kdo chce, tak si to pamatuje, kdo nechce, tak se ptá.

 345. Dano, kruci – kdo tam komu zakazoval mluvit rodnou řečí ?!

 346. Dano, pokud to víte a jen nás zkoušíte, aby reč nestála, tak nám to řekněte.

 347. (409) Ne prosím. Ale dělal ho někdo z těch, kdo sem přispívá a koho se neptáte?
  (411) Ale nebuďte tak skromný, když s Ransdorfem dokonale souzníte. To je z toho Rudého práva?
  (414) Nikdo.

 348. ad 419 ó jasnovidče! Já jsem ho jen četl stejně jako čtu AK, tak bych prosil o korekci, že souzním i s AK.

 349. Karle, pokud si vzpomínám, tak všechny ty techtle začaly tím, že ukrajina vydala jazykový zákon, kterým zrušíla ruštinu jako úřední jazyk. Což, přiznejme si to, byla kardinální blbost.

  No, řekněme, že doma nikdo nikomu nebránil mluvit rusky, ale bylo to asi tak, jako s češtinou a němčinou za protektorátu.

  Kdo začal první, je přece jasný. Vždycky začínají ti na druhé straně barikády. Naši nic, naši muzikanti.

 350. Na smysl Debalceva jsem se tu ptala včera nebo už o víkendu ?
  Jinde jsem se dočetla, že Ukrajinci měli zakázáno se vzdát, Ransdorf zase blekotá o cizineckých legiích…. Ale jestliže je to ukončeno porážkou Kyjeva, tak se nedivím, že Porošenko odlifroval rodinu pryč a sám bude mít asi kufřík sbalený hned u ruky.
  Každopádně jsem na tom stejně jako Baubo – je mi líto poražených i mrtvých, na obou stranách….

 351. 421 NickName
  já se jenom ptám. Tam je fůra divnejch věcí a jestli toho Kaina jenom nepomlouvají, těch zdrojů k ověření je málo. Mně tam falíruje fůra věcí ale je to hlavně podezřelé skrze ty vovce. Vždyť Kain byl prvním člověkem zrozeným z muže a ženy a Abel jeho brácha.
  Kain prý bráchu fláknul šutrem, když pásl stádo ovcí. A tady se musím ptát: jakému tvoru Abel šlohnul to stádo? Přece ty vovce jen tak nechodily pustou nezalidněnou zemí a jednoho dne jim nešíblo a nepřišly samy k Abelovi, nepostavily si ohrádku a jemu nezbudovaly salaš a nevyzvaly ho: „ostříhej nás“ ?
  Tady kniha něco po špičkách obchází a jestli to na Kaina někdo nehodil jako false flag krytí …

 352. skimici,
  to jako že Abela flákla šutrem nějaká ta vovec ?
  Abel byl zřejmě první domestikátor, co z ovcí divokých učunil poslušné stádečko.

 353. Odpověď Daně, na její [399] a [410]:

  Faktem o válce na Ukrajině je to, že bytosti zvláštního druhu – „praví Ukrajinci“ – se jednoho dne sebrali ze západní a střední části Ukrajiny a šli navštívit se zbraní v ruce občany stejného státu z východu Ukrajiny, které považovali za podlidi a nazývali je pohrdavě Moskaly.

  Moskalové samozřejmě podle nich neměli právo ani na vlastní řeč a ani na své životy ani právo na svou zemi a ani právo na svou samostatnost, které se dožadovali na demonstracích a navíc neuměli skákat na povel, jak jim ti ze západu Ukrajiny pískali. Prostě Moskali. Proto jim začali pomocí děl a tanků vypalovat jejich vesnice a jejich města, aby je tak naučili jejich vyspělé západní kultuře. Tento způsob vedení války se odjakživa nazývá genocidou.

  Vojáci přece nemohou vést dělostřeleckou palbu na lidská sídliště, nemohou pálit po občanech své země.“ Toto dnes řekl genplk. Volodymyr Ruban z současné ukrajinské armády v interview, které sem dnes dal NoName ve své [316].

  Divím se tomu, že se i zde ještě dnes najdou lidé, kteří tyto nacistické metody vyhlazovací války obhajují…

  Divím se tomu, že se i zde ještě dnes najdou lidé, kteří se pokrytecky diví tomu, když se oběť určená k vyhlazení, brání…

  První výstřely padly jak známo na Majdanu. A kdo organizoval Majdan ví každý, komu funguje paměť a mozek!

  Howgh!!!

 354. Ano, Matzurko, to je tragédie,nad kterou se téměř nikdo nepozastavuje. Tisíce mrtvých na obou stranách uměle vyvolaného sporu. Na obou stranách.

 355. 427

  Matzurko,
  ve skutečnosti Abel hrál s vůdčím beranenem oblíbenou ovčí hru “ Barany, barany duc“ za účelem porozumnění ,a ten beran měl tvrdší hlavu.
  Další varianta, bezpochyby pomlouvačná , tvrdí, že jelikož tam nebyly ženké, a dokonce ani opice nežily nikde blízko, Ábel zneuctil jednu beranovu partnerku.
  No a ten měl námitky , zvláště když vyslechl následnou Ábelovu poznámku “ Ještě kdybys uměla vařit!“
  A rozběhl se trochu rychleji.

 356. 429-ano, obě strany. Ukrajinská armáda třeba měsíce střílela na Doněck dělostřelectvem a raketomety bez většího zájmu kohokoliv.
  Civilní oběti se začaly počítat, až když začalo přibývat obětí i na straně správných Ukrajinců.

 357. Po smyslu toho všeho se ptám od začátku, Matzurko. Už když se jásalo nad Majdanem a patetické fráze o svobodě střídaly patetické fráze o demokracii.
  Ostatně jsem už tehdy tu psala, že nelze vyloučit variantu, že do dvou let si svobodně demokraticky zvolený prezident bude balit kufry a následovat Janukovyče a místo svobody bude jen větší a hlubší rozvrat.

  Jo, taky mi je líto mrtvých. Pro větší slávu Putina, Andělíny, Obamy a unijních tajdrdlíků a podržtašků až po toho senilního knížete a šaška Kocába. Pro zájmy lidí, kteří ani nevědí o jeich existenci.

  Pokud jde o poražení, doufám, že jsou hlavně rádi, že nepadli za cizí slávu a cizí zájmy a přežili. Doma je budou potřebovat. Nebude lehký přežít na Ukrajině.

 358. (422) Se mnou jste ještě (naštěstí) nesouzněl ani vy, ani Ransdorf (celkem zákonitě).
  (423) Vcelku souhlasím s tím, že odhlasovat ten zákon byla kardinální blbost. Úroveň ukrajinských poslanců (pro i protiruských) nebude zřejmě nic moc. Podobně jako úroveň diskutérů a diskutérek, tvrdících, že ruština byla zakázána. Zákon nevstoupil v platnost, nebyl podepsán presidentem ani zastupujícím presidentem. Nicméně od té doby je to oblíbené zdůvodnění všeho následujícího, takže nevím, zda podezřívat uživatele (uživatelky) z blbosti nebo z úmyslu.
  (426) Tam bych ještě pátral, s kým zalidňovali svět. Eva byla jedna a na mladé gorily (c) Černošský pánbůh těžko věřit.

 359. No a z čeho teda vzešlo lidstvo, když na světě byl jen Adam a Eva a Abel a Kain, tedy rodiče a synové a nikde žádná ženská k rozmnožení rodu?

  Eva s Adamem měli sice další potomstvo, ale to byli přímí sourozenci.

 360. 427 Matzurko
  tak vovec asi ne. Domestikátor taky asi evolučně nezvládne vydomestikovat hned celý stádo sotva odroste Evinnému mléku. Jestli tam spíše ty vovce nejsou jenom coby metafora. Abel si prostě někoho našel a protože byl čupr, měl jich víc, stádečko. Anžto byl zřejmě při chuti, zjistil jednoho dne i brácha Kain, že mu na hlavě něco vyrazilo. Kainovo znamení. Vypadalo to jako takový roh. Dneska bychom řekli parohy. A bylo to setsakra vidět a byl pro smích všem ostatním tvorům nenarozeným z muže a ženy co tam v tom místě tehdá bydleli. No a tak vzal šutr a bráchu majznul.
  Převyprávěním se ten příběh samozřejmě posunul.

 361. Karle, jako bys nevěděl, že zákon vybudí největší emoce ve stadiu návrhu. K pocitu ohrožení a že se mi děje křivda to stačí. Průser nevznikl tím, že zákon vstoupil v platnost, ale že ten návrh vůbec padl.

  Ukázalo to, co je zač vláda vzešlá z Majdanu, o co jí jde a co je pro ni důležité. A toho se část obyvatelstva zalekla. To, že nakonec nevstoupil v platnost, už není tak podstatný.

  Když Ti někdo vyhrožuje, tak je to trestný čin i v případě, že svoje hrozby neuvede ve skutek.

 362. Aero,

  průser je v tom, že parlament vůbec byl schopen něco takového odhlasovat. nejen pro ten fakt nepříznivé situace pro etnické Rusy, ale také proto, že to byl parlament , zvolený za Janukoviče, ve kterém měl Janukovič většinu.
  Nemohl být odhlasován poslanci strany regionů ( nejčastěji etnickými Rusy) bez naprosto nelegálního nátlaku na ně.

  Přirovnal bych to k situaci, kdy parlament s většinou koalice s ODS v čele najednou odhlasuje kompletní znárodnění , anebo parlament s většinou ČSSD odhlasuje zrušení sociálního a zdravotního pojištění.
  Považoval byste to za normální a obvyklé v normálních podmínkách ?

 363. Já bych řekl, že těm ODSákům by musel někdo obrazně , a možná i fakticky držet pistoli u hlavy.

 364. maYdo,
  jo Majdan, který zčista jasna přešel z pokojné demonstrace na ostrou střelbu….

  Skoro bych nepatřičně podotkla, že ano, Adam a Eva, takže všichni lidé bratry jsou a kam až to ti inbredi dotáhli je zrovna na Ukrajině hezky vidět.
  Ale to už jsem hodně jedovatá.

 365. A jedno zamyšlení,
  poněkud od věci – kdesi jsem si přečetla dotaz, zda nikomu není divné, že symbolem naší křesťanské víry je ….. umučený ukřižovaný člověk.
  A jestli to není zvrhlost si to dodnes zobrazovat, pokud možno co nejvíce realisticky, visí to snad v každém kostele i mnohých domácnostech…. proč nestačí jen prostý kříž, proč tam musí být i ta mrtvola ?
  Představ te si, že přiletí E.T., a někdo mu bude vysvětlovat mírumilovnost a přátelství s tímhle za zadkem.

 366. (436) Pokud budou krikové a kritičky psát, že návrh zákona vzbudil bla, bla, bla, nic proti tomu. Já jen mírně koriguji lži typu, že zákaz vzbudil bla, bla, bla. Ono trochu přesného vyjadřování neškodí a zahání obavy z šíření propagandy.
  Když ti někdo vyhrožuje, je to tresný čin až když to učuní, ne když to jen zamýšlí.
  (427) Viz výše, byl bych blb, kdybych popíral, že to byla totální hloupost. Nicméně, rád se vyjadřuji přesně a nemám nic proti formulaci „pokusili se zakázat“ nebo podobné. „Zakázali“ prostě není pravda.
  (439) Dodnes bohužel nikdo nedokázal, kdo k té ostré střelbě měl lidi, kvéry, vůbec možnost, komu mohla pomoci. Jsou řekněme skupiny: Janukovyč – měl by možnost, ale nemohl si tak pomoci.
  Majdanisti – nemohli si tak pomoci a neměli možnost.
  Hypoteticky USA – hypoteticky by si mohli pomoci, ale možnost?
  Hypoteticky Rusko – přivedlo by to situaci tam, kde jim vyhovovala a možnosti jsou z vývoje událostí celkem zřetelné.
  Má někdo nějaký jiný nápad?

 367. [442]

  Hlava X: Trestné činy proti pořádku ve věcech veřejných

  Díl 5: Trestné činy narušující soužití lidí

  § 352 Násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci

  § 353 Nebezpečné vyhrožování
  (1) Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.
  (2) Odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
  a) jako člen organizované skupiny,
  b) vůči dítěti nebo těhotné ženě,
  c) se zbraní,
  d) na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti, nebo
  e) na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

 368. ještě bych, Karle dodala, že zákon nebyl podepsán presidentem, protože tehdejší právoplatný přezident zmizel neznámo kam, aby ho neoběsili na kandelábru, takže těžko mu mohli zákon předložit k podpisu.

  Argumentovat nějakým „zastupujícím prezidentem “ jeví se mi poněkud povážlivé, jeho kompetence k podpisu by byly každopádně vachrlaté.

  Čili to, že ten zákon nevstoupil formálně v platnost je pro zrod konfliktu poměrně nepodstatné. Mimo jiné i proto, že reagovat na zákon, ohrožující mé zájmy až když vstoupí v platnost, je poněkud pozdě.

  Nová garnitura prostě ukázala, že před řešením problémů země v rozvratu je pro ni důleřitější se nacionalisticky vymezovat vůči vlastnímu obyvatelstvu.

  To, ře ten zákon nevstoupil formálně v platnost je skutečně jen detail.

  a osobní poznámky o blbosti nebo úmyslu si, prosím, pro příště odpusť.

 369. „Když ti někdo vyhrožuje, je to tresný čin až když to učuní, ne když to jen zamýšlí.“

  Ale kdeže, Karle. To by nebylo třeba trestného činu vyhrožování, stačily by zákony na vraždu, ublížení na zdraví, únos a já nevím, co všchno, čím lze vyhrožovat. Protože po splnění hrozby by se už nestíhalo vyhrožování, ale vražda, ublížení , atd.

 370. „Majdanisti – nemohli si tak pomoci a neměli možnost.“ a to víš jak? Majdanisti si možná pomoct nemohli ) ovšem nabízí se otázka, o co jim vlastně šlo. Ale někomu, kdo by je využil, to rozhodně pomoct mohlo. a nějakej chtivej oligarcha by tu možnost už nějak zařídit uměl.

  A sorry, ale ta Tvoje úvaha má tu chybu, že z ní jak vidle z hnoje trčí předjímaný závěr, že za všechno může Putin.

 371. To máš smůlu, protože nějak nechápeš a zbytečně okecáváš skutečnost.
  Zákon nevstoupil v platnost, ač byl odhlasován. Takže většina výroků, co to je za pitomost něco takového odhlasovat, je bohužel dokonale pravdivá.
  Výroky, že někdo něco zakázal jsou prostě lživé.
  Nezakázal, ať už byl president uteklý a zastupující nepodepsal, prostě nezakázal.
  Slova i zákony mají svůj význam a mně nebaví dohadovat se jak bába u mlíkárny na základě dojmů.
  Jinak tvé pojetí zákonů je skutečně velmi originální, až alternativní, zvláště pak stran vyhrožování.

 372. No a (446), zkus ještě vymyslet, jak ještě za vlády Janukovyče a Berkutu dostali Majdanisti profi odstřelovačské kvéry a rozmístli se po městě, aniž by si jich někdo všiml.
  Ta Tvoje úvaha má tu chybu, že z ní jak vidle z hnoje trčí předjímaný závěr, že za nic nemůže Putin.

 373. „Já jen mírně koriguji lži typu, že zákaz vzbudil bla, bla, bla. Ono trochu přesného vyjadřování neškodí a zahání obavy z šíření propagandy.“

  Tož, jako zákaz to bylo vnímáno, bez ohledu na to, jetsli bylo učiněno zadost formalitám. To, že někdo to vnímá jinak, než Ty a podle toho se vyjadřuje, ještě neznamená, že to jsou lži.

  Přesné vyjadřování neuškodí, ale v tomhle případě si akorát hraješ se slovíčky a kličkuješ. O to, jetsli se tomu říká zákaz nebo zákon o zákazu a jestli byly formálně splněny v té hektické revoluční době všechny ústavní náležitosti, aby platil, nejde.

  Jde o to, že ten zákon, který je v rozporu s lidskými právy a je diskriminační, byl sepsán, předložen a schválen parlamentem. V tom je podstata problému. Ne v tom, jetsli formálně začal platit, protože ho podepsal prezident nebo jesli lze mluvit o zákonu nebo návrhu zákona.

 374. A jelikož došel papír do tiskárny, tak zanechávám oplodňujících polemik a přeji dobré noci.

 375. A jen dodám, zavřít tě mohou na základě platného zákona, ne neplatného.
  Právo a zákony prostě nejsou kecy o vnímání.
  Howgh.

 376. Aerovko, mám dojem, že čím dál více zaměňuješ svá přání a představy za fakta. Doporučuji tvé pozornosti např. rozhovor s Huebschmannem – apolitický fotbalista, 10 let hrál za Doněck. V podstatě potvrzuje to, co tady já, Bohouš, NoName a další tvrdíme od samého začátku.
  Putin je z hlediska zavinění konfliktu až někde na 150. místě.

 377. Zajímavé interpretace Knihy knih 🙂
  Závist může být na cokoli.
  Znal jsem paní, co měla třináct dětí. Kolik jich měla Eva?

 378. „Ta Tvoje úvaha má tu chybu, že z ní jak vidle z hnoje trčí předjímaný závěr, že za nic nemůže Putin“

  Já jsem o vině a nevině Putina vůbec neuvažovala. Takže, prosím pěkně, nešiř tu lži. 😀

  A jestli Tě baví dupat nožkou a hádat se, že ten zákon vlastně nebyl protože nevstoupil v platnost, tak si posluž.

 379. Zajímavé je, že o Debalcevu není v našich vždy pohotově informujících médiích ani zmínka.

 380. A sranda
  Evropský soud rozhodl,že Polsko prorušilo právo, když na svém území povolila věznit a mučit američanům vězně podezřelé z příslušnosti k Al kajdě.
  Dvěma žalujícím musí vyplatit odškodné. 😀

 381. „A jen dodám, zavřít tě mohou na základě platného zákona, ne neplatného.
  Právo a zákony prostě nejsou kecy o vnímání.“

  Jo, Karle , to si možná židi říkali v Německu taky, že dokud norimberské zákony neplatí, nic se neděje. Ale když začaly platit,bylo už pozdě. Přežili právě ti, co dokázali vnímat ne co platí, ale co se chystá.

  Takže právě proto je třeba jednat, dokud zákon ještě neplatí. V případě, že postižených spoluobčanů je dostatek v celém regionu, lze třeba i uvažovat o odtržení se od země, která se chystá ohrožující zákon uvést v platnost a vyhlásit vlastní stát.

 382. Aero, ti snajpři stříleli z budovy obsazené Majdanisty. Ve vstupní hale té budovy byla majdanistická stanice první pomoci.
  A ti Berkuti měli dost práce s tím, stát se štíty kolem vlády, prdlamentu atd, a na to, co se dělo na náměstí neměli vůbec žádný vliv.

 383. Foundry, srdečně zdravím. Je to marný, je to marný… 😉

 384. Halladine, dobrej večer. Jak to prosím vypadá s tím MEPU?

 385. Jest takovou přirozenou charakteristikou parlamentů, že navrhují zákony. které skoro nic nestojí, zato jsou silně populistické. Podobně to bylo i s oním návrhem jediného úředního jazyka Ukrajiny. Vzhledem k tomu, že ukrajinštinu se snažili vymýtit z hlav Ukrajinců tu ruští carové – počínaje Petrem I. -, tu rakouští císaři, polští a rumunští králové, sovětští soudruzi, osvícení internacionalismem a velikostí soudruha Stalina i jeho pohrobků, nelze se zase těm Ukrajincům moc divit. Poznal jsem to zblízka. V roce 1969 jel na Ukrajinu kamrád Ilja, který ukrajinštinu studoval FFUK. Krátce poté co vystoupil v Kyjevě na nádraží a zeptal se kde je nějaké ukrajinské knihkupectví zmizel a 14 dní o něm nikdo nevěděl. Poseděl si v sovětské ťurmě jako provokatér.benděrovec. Návrh jazykového zákona je podle dněšních civilizačních zvyklostí chybným úletem. Jen Moskali, abych se přidržel Švejkova termínu, kteří takto kreativně likvidovali estonštinu, litevštinu i lotyštinu, velmi často i s jejími nositeli, dostali malou dávku vlastní mediciny.

  je snad projevem jakéhosi stockholmského syndromu opakované tvrzení, že se ukrajinská armáda jednoho dne sebrala, přitáhla k Doněcku a jala se ho bez zákmu světa ostřelovat houfnicemi, raketomety a tanky.Nějak se zapomíná, že na moderní doněcké letiště přistával letadla ještě ve chvíli, kdy je obsazovali banditi, kteří vyloupili policejní stanice a vojenské sklady ve městě za velení plukovníka KGB Strelkova-Girkina. Teprve když místní policie, částečně se rozutekavší, nezvládla situaci, byla vyslána do oblasti ona hadráková armáda. V této vyprovokované válce není nevinných politiků ani státníků. Vojáci jsou pak vinni blbostí, která je ovšem tomuto stavu inherentní. Nějak neplánovaně se to soudruhům v Kyjevě i v Moskvě vymklo z ruky za přičinění EU i Ameriky.

 386. Bohozuši 🙂
  Doména existuje, běží ale web ještě není v provozu. Mepu testuje program..
  nejsi jedinej, kdo je netrpělivej. O tom testování mi psal 13,že testuje funkce,
  Nechci mu psát dotazy a zdržovat ho od práce, moje dotazy mu nepomůžou.
  Ale je profesí ajťák, tak to snad zvládne .

 387. Pane Neumanne,

  ti místní policisté odmítli proti těm vzbouřencům zasahovat, a docela s nimi kooperovali.
  Většinou byli místní. Pak jich přes tisícovku od policie vláda vyrazila…..

 388. Halladine, vy byste neposlušné policisty nevyrazil? Zvláště když dobrovolně odevzdali zbraně banditům…

 389. Pane Neumanne,

  nejsem si jistý, ale mám dojem , že těm uniformovaným jejich zbraně nechali, a měli společné hlídky.
  Prostě tahle kyjevská vláda nasrala všechny, včetně policajtů I mezi nimi bylo dost Rusů.

 390. A nebyli to banditi, ani teroristi. Bojují s armádou. Můžete je nazývat separatisty povstalci , partyzány , vzbouřenci atd.
  Teroristy , kteří zásadně ohrožují a zabíjejí civily, a bojům s armádou se většinou vyhýbají ne.
  Ani bandity, kteří okradou každého, koho můžou, a dělají všechno pro hmotný zisk . Do vlastní kapsy.

 391. Vycvičeni a placeni z Ruska jsou lépe než ukrajinští vojclové. Spoluobčany zabíjejí nevybíravými raketovými útoly (polsdní útok v Mariupolu) jako jejich ukrajiští protivníci. Nejspíš tedy partyzáni podporovaní z Velké země.

 392. Pane neumanne,

  to, že se mladí Ukrajinci vyhýbají odvodům a prchají něco naznačuje , nemyslíte ?
  Poslední mobilizace krachuje……
  Tahle vláda je nelegitimní. Byly sice volby, ale nebyly legitiní, nebyly svobodné.
  Odehrávaly se za fyzických útoků na opozici.
  Dokonce ztloukli opozičního kandidáta na prezidanta, a to před očima jemu oficiálně přidělené ochranky. Při odchodu z televizní diskuze.

 393. V Mariapolu se prostě netrefili. Kousek vedle bylo vojenské postavení.
  Takových případů se staly v Doněcku desítky.
  Vy Amíci tomu tuším říkáte colateral damages.
  A že jich US armáda má na triku fůry.

 394. Přečetl jsem si POkus Nulandové o Kiev ve Skopje a dlouho jsem se tak nepobavil, hlavně autorovým slovníkem. Být však řídícím dústojníkem z desinformačního oddělení KGB, který má na Starosti STrategic Cultural Foundation, nechal bych šéfredaktora Alexandra Maximenko zastřelit před rozvinutou zástavou. Protože taková snůška blbostí je nedůstojná dlouholeté praxe KGB na tomto poli.

 395. Když ono to, Halladine, s těmi kolaterálními ztrátami není tak jednoduše definovatelné jak to prezentuje spravedlivý tisk. Když z hloučku uprostřed vesnice střílí několik polouniformavaných civilistů z AK47 do vzduchu směrem k vašemu vrtulníku a vy je pobijete, težko jste mohl tušit, že to byla radostná reakce svatebních hostů nad přestupem nadějné opory rady moudrých z kozince do manželské postele, jak zdůrazňuje prostestní nota afghánského ministra zahraničí stvrzená pojebem velitele letky. Mezi námi, kzždý kdo radostně střílí do vzduchu ve směru přilétající helikoptéry si zaslouží Darwinovu cenu za obohacení lidského genomu ať už byla jeho motivace jakákoliv.

 396. V reportáži BIRN, mimochodem velmi kritické ke zpúsobu Gruvskeho autoritativního vládnutí, není ani jednou zmíněna Nulandová, Soros ani CIA….

 397. Když někam vlezu, měl bych být informován o místních zvycích.
  Vámi zmiňovaný případ neznám, ale byla fůra bobardování, při kterých zařvala fůra civilů.

 398. Další zvrat nastal v pondělí, když provládní televize zveřejnila videozáznamy, které se nějak dostaly na YouTube, natočené v premiérově úřadu, které ukazují Zajeva, jak před Grujevským připouští, že dokumenty pocházejí od zahraničních tajných služeb. Tajný záznam dál podpořil podezření, že jde o připravenou léčku na opozičního lídra. – See more at: http://www.blisty.cz/art/76349.html#sthash.i4g65hPl.dpuf

  Zřetelně se inspiruje populistickými neliberálními režimy Viktora Orbána v Maďarsku a Recepa Erdogana v Turecku a vůbec ho nezajímají výrazy znepokojení přicházející z Bruselu a Washingtonu, pokud má pod kontrolou situaci v zemi. – See more at: http://www.blisty.cz/art/76349.html#sthash.i4g65hPl.dpuf

 399. Když si dáte dohromady význam obou odstavců…….

 400. Že ten slint o Nulandové a Makedonii vůbec berete vážně ?

  Průměrně inteligentnímu člověku stačí vidět formulace typu „imperialisté, sionisté a bankéřská sebranka“ a je mu celkem jasné která bije.
  Slovník Rudého práva let padesátých nejspíš nebude používat liberálně orientovaný stoupenec kapitalismu a volného trhu…

  Mimochodem, to jak se tady dělí bolševici na Rusy, Gruzínce, Ukrajince a Židy je též naprosto fascinující. On „Žid“ byla kolem roku 1917 národnost či státní příslušnost ?

 401. 480
  🙂 Jasně , a s majdanem neměly USA taky nic spoečného 🙂
  A židovský národ podle pana kořenského vznikl až v roce 1948 🙂

  Tohle asi taky bude nesmysl http://cs.wikipedia.org/wiki/Barevn%C3%A9_revoluce

  Kritici barevných revolucí často obviňují nadaci amerického finančníka George Sorose Soros Foundations Network a vládu USA z podporování, a dokonce i plánování těchto revolucí za účelem svých vlastních zájmů. Za povšimnutí stojí události z mnohých zemí střední Asie, kdy tyto země začaly krátce po Oranžové revoluci z důvodu obav vzniku veřejné nespokojenosti podnikat různými způsoby kroky proti společnosti Open Society Institute George Sorose. Uzbekistán si například vynutil uzavření tamní regionální pobočky Open Society Institute a v Tádžikistánu obvinila státem ovládaná média tádžickou pobočku Open Society Institute z korupce a nepotismu.

  Důkazy také hovoří o zapojení vlády USA, součástí jejíž vlivu měl být i středoasijský server Freenet [9], podporovaný americkou vládní agenturou United States Agency for International Development (USAID) a Rozvojovým programem OSN. Tyto společnosti jsou známé pro svou podporu internetových serverů ve střední Asii, mimo jiné také i v Kyrgyzstánu, zemi, ve které probíhala Tulipánová revoluce.

  List The Guardian tvrdí, že společnosti USAID, National Endowment for Democracy, International Republican Institute, National Democratic Institute for International Affairs, a Freedom House jsou přímo zapojeny do těchto událostí.[10] Washington Post a The New York Times také zmiňují značné zapojení západního vlivu v některé z těchto událostí.[11
  Dobrou !

 402. Jinak tedy v tom kolektivním mudrování o rozdílu mezi Ukrajinou a Ruskem máte jednu zásadní chybu. Skoro bych čekal, že tak inteligentní lidé, jací vesměs píší na tento blog si jí všimnou.

  Rozdíl mezi Ruskem a Ukrajinou (Lotyšskem, Estonskem, Gruzíí, Litvou, Běloruskem, Kazachstánem i dalšími -stány) je v tom, že jen a pouze Rusko se hrdě hlásí jako nástupnický stát bývalého SSSR a dokonce je na to hrdé a lituje rozpadu toho spolku. Ostatní bývalé státy toho spolku se za své členství spíš stydí či alespoň mlčí a šoupou nohama.

  Takže debaty o tom, kdo zemřel v Osvětimi v plynové komoře a kdo pádem v opilosti ze strážní věže jsou poněkud „out“. Podstatné je, jak se ty jednotlivé státy bývalého SSSR chovají dneska.
  Až Ruská federace uzná (podobně jako Německo), že udělala hrozné věci, zničí svůj jaderný arsenál (podobně jako Ukrajina) a s pokorou se přihlásí k hodnotám, které uznává civilisovaný svět, tak se s nimi bude dát mluvit bude možné je považovat za stejné bývalé rusosověty jako kupříkladu Ukrajince, Lotyše, Litevce, Gruzínce, Estonce a další. Do té doby fakt ne, protože ústy Putina, svým jednáním a podporou všeho, co Putin symbolisuje pořád dávají světu najevo, že vůbec nic nepochopili, nepoučili se a dialog s nimi nemá naprosto smysl a je to ztráta času. Zhruba podobná ztráta času, jako jednat s Německem v roce 1936-1938.

 403. Ad [464].

  Vidím, že je přímo symptomatické pro leckoho se ohánět fakty a jiné, které se zrovna nehodí do krámu, zase šikovně zamlčovat…

  Dušane, přijde mi, že jsi to vzal poněkud od prostředka. Nějak ti z těch tvých novodobých ukrajinských bylin vypadly zmínky o soukromých batalionech oligarchů Kolomojského apod., které předcházely tomu všemu. A jejich nájezdy do Slavjansku, Kramatorska, Mariupolu a hlavně Oděsy. Nevypadlo ti to z paměti? Ani na to oděské autodafé si nevzpomínáš? Který pak plukovnik, a nebyl zrovna z KGB ani z SBU, tohle všechno asi řídil a doposud řídí? Strelkovem to nezachráníš.

  Majdan, který stál vůbec na začátku toho všeho utrpení, není nic? Kdo tam to všechno řídil, ten vůbec neexistuje? Co taková Fuck Nulandová a její US nadřízení? Ti neřídili vůbec nic? Odkud nejdříve vzaly zbraně Pravý sektor a jemu podobné zločinecké organizace?

  Nejenom otázka úředního jazyka, ale i projevy v parlamentu o vysídlení východní části a jejím osídlení lidmi ze západu, řeči o podlidech (ano i toto tam bylo proneseno), oslavy zločinců typu Bandery, Šuchevyče, esesáků apod.

  Zrovna včera zemřel v nemocnici pověstný policajt Nikola Volkov, zvaný „setník Mykola“. To byl ten policista, který místo aby bránil zákon, s chutí střílel v parku z pistole do lidí, vylézajících z oken Domu Odborů v Oděse, když se pokoušeli zachránit před plameny, kde je nájezdní fanatici z Kyjeva upalovali.

  Podle tebe se ti lidé z Novoruska zřejmě bránit neměli, ale měli se nechat jako bezbranní postupně masakrovat? První, kam armáda šla, byla letiště v Kramatorsku a Doněcku. Z Doněckého letiště a jeho okolí (Písky, Avdějevka) pak ukrajinská armáda bombardovala plošně město Doněck. Proč by se ohrožení Moskali neměli ozbrojit, když předtím na západě to šlo? Proč ukrajinská armáda a její nacistické bataliony používají metody vyhlazovací války?

  Já se lidem z Novoruska vůbec nedivím, že po tomhle všem nadále nechtějí s Ukrajinou mít již nic společného. Za svou zem zaplatí krví, ale svou svobodu a zem si určitě vydobudou…

  To, že toho Rusko využilo, je pouze chybou USA a jejich vazalských států z NATO. Oni to vyvolali. Další a to velmi blbý pokus o Drang nach Osten. Provokovat medvěda u jeho brlohu se nevyplácí…

  Buď se budeme bavit věcně a hlavně chronologicky, bez stockholmských syndromů a fištejnovských polopravd, ale to se tu upíšeme, konflikt již trvá hodně dlouho anebo toho raději nechme.

  Ukončím to poznámkou, kterou jsem již ocitoval ve své [428]:

  Vojáci přece nemohou vést dělostřeleckou palbu na lidská sídliště, nemohou pálit po občanech své země.
  Divím se tomu, že se ještě dnes najdou lidé, kteří tyto nacistické metody vyhlazovací války obhajují nebo zlehčují
  Divím se tomu, že se ještě dnes najdou lidé, kteří se pokrytecky diví tomu, když se oběť určená k vyhlazení, brání

  Kdo toto nechápe, pán Bůh mu pomoz…

  Co jsem chtěl napsat, to jsem napsal…

 404. Bohouši, samozřejmě jsem nevyčetl všechno. Nepíšu dějiny této tragedie. nemám dost materiálu, vědomostí a času. Zdůraznil jen to, co se tady zcela opomíná.Stačí se vrátit k Maidanu. Od počátku zimy až do února to byl vpodstatě happening. Můžeme se bavit o tom, kdo ty lidi krmil a kdo vyvážel hajzlíky a za čí peníze. Ale byla to pokojná protestní akce. O to, kdo tam poslal, pokud to nebylo spontánní, tu lůzu se zápalnými láhvemi se dodnes vedou spory a ani jedno z předložených vysvětlení není dostatečně podložené. Pravdou je, že to nenávidění Berkuti ustáli velmi profesionálně. Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby pár těch útočníků s lahvemi osolili z brokovnice. Ale ten zvrat happeningu v násilí mi velmi silně připomíná pražskou demonstraci po vítězství v hokeji, která skončila vybílením Aeroflotu a pádem Dubčekovy vlády. Stejný scénář.
  Stejně se nemohu kvalifikovaně vyjádřit k oděsskému masakru. Nepochybně ho má na hrbu místní policie, která nezakročila včas. Ale zase nevím, kdo to všechno zorganizoval. Pamatuji se na to velmi dobře a dlouhou dobu to bylo na youtube. Dům zapálil někdo zevnitř….to, že to není dodnes vyšetřeno a zveřejněno padá na zodpovědnost kyjevské vlády.
  Víc toho vím o Mariupolu neboť tam má jeden můj zákazník firmu a vozí odtamtud železnou rudu. Dokonce ji prodává i ukrajinským železárnám protože na rozdíl od domorodců dodržuje termíny. Ten tvrdí, že Mariupol je proukrajinský a žádné snahy o násilné odtržení nepozoruje. Na Mariupol útočí separatisté zřejmě vyfutrovaní FSB, neboť Rusku by se velmi hodil koridor na Krym.
  Nemáš pravdu pokud se týče Kramatorsku, Donětska a okolí. Tam všude začali separatisti obsazením policejních stanic, úřadů a skladišt zbraní už v dubnu loňského roku. A hned začali vyhlašovat nezávislé republiky a organizovat referendum o připojení k Rusku.Určitě to bylo všechno z jejich hlavy a zadarmo. K první přestřelce mezi vzbouřenci a bezpečnostními jednotkami došlo ve Slavjansku při pokusu získat zpět policejní stanici. Na každé straně byl jeden padlý a Ukrajinci se stáhli. Byli to separatisté, kdo obsadil radnici v Mariupolu, kde se jinak nic nedělo a zaútočili na vojenskou základnu. Tehdy ještě byli odraženi. První letiště obsadili separatisti ve Slavjansku a Kramatorsku. Ukrajinská armáda tam poslala 4 vrtulníky, separatisté dva sestřelili. A tak bych mohl pokračovat…..a za to, že označuješ evropské partnery NATO za vazalské státy USA ti uděluji Fučíkův odznak druhého stupně.

 405. Obsazování úřadů, výměny politiků a vytváření majdanských dobrovolnických útvarů začalo na západě. Ještě v době vlády Janukovyče se stalo moderním vypovědět poslušnost Kyjevu, vyhnat „posluhovače Janukovyče“ z úřadů a hlasovat za dohledu „majdanských sotnin“ přímo v jednacích sálech regionálních zastupitelstev o tolik potřebných změnách.
  Tehdy to ale nevadilo, bylo to přece tak revolučně-romantické, a hlavně správné !
  Ve chvíli, kdy se pouliční revolucionáři dostali k moci se formální stránka demokracie stala opět nejvyšším principem.

 406. USA se k nám chová jako k vasalům. A USA ambasador u nás jako místodržící.
  Dokonce i náš mainstrem o tom psal.

  Četl jsem krásnou definici.
  Jediný stát, kterému nehrozí převrat jsou USA. Ve Washingtonu totiž nemaj americkou ambasádu.
  Pane Kořenský,

  Prvá ČSR byla také právním nástupcem Rakousko-Uherska. Dokonceza RČS platila nějaké reparace za RU, a platila rozsudky, ve kterých po válce lidé za křivdy během WWI žalovali stát , kterým bylo RU. Třeba pro uvěznění pro velezradu proti RU.

  Krásné bylo vyjádření znémého lakomce ex offo minfin Rašína. 🙂
  Ten se vyjádřil přibližně v tomto smyslu.:
  I já jsem byl odsouzen a uvězněn za velezradu. O odškodnění nežádám, protože rozsudek rakouského soudu byl spravedlivý. Byl jsem odsouzen za velezradu R-U, a já jsem se opravdu dopustil velezrady R-U:
  Nějaký právní nástupce je vždy nutný. Už proto, aby někdo platil dluhy toho státu, aby zůstaly v platnosti třeba smlouvy omezující jaderné zbraně a fůra jiných věci.
  Rusko se nejen prohlásilo za právního nástupce SSSR, ono na sebe vzalo všechny dluhy po SSSR, což bych řekl,že nebylo moudré. Taky mohlo nechat rozdělit dluhy a jejich splatnost na všechny nástupnické státy
  A mimochodem, za existence SSSR nedocházelo v EVropě k válkám. Po jeho rozpadu………

 407. 466-468
  Sem si vzdycky myslel, ze policista je vazan sluzebni prisahou a tudiz primo nesmi prijimat rozkazy od nelegalni, pucisticke chunty, a to i kdyz se nahodou sama nazyva vladou. . .
  Jeji „legalizace“ byla provedena az dodatecne a navic jenom v pulce statu.

 408. Dobré ránko!

  V otázce motivace se Putin s Dušanem shodne! 🙂

  …“Podle našich údajů jsou již zbraně dodávány Kyjevu,“ řekl ruský prezident na tiskové konferenci po setkání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, „to není překvapující. Jsem ale přesvědčen, že ten kdo dodává zbraně musí vědět, že se počet obětí zvýší, ale výsledek konfliktu to nezmění.Naprostá většina vojáků sloužící v ukrajinské armádě nemá motivaci účastnit se bratrovražedného konfliktu daleko od domova, naopak donbaské milice mají daleko větší motivaci, hájí své rodiny.“…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/putin-zapad-jiz-dodava-zbrane-kyjevu-my-verime-mirove-minske-dohode/

 409. A pro Bohouše a ostatní zájemce o informace.
  Ráno mi napsal Mepu.

  ahoj však se ve čt večer dočká, jinak adresa je aktualnikonflikty.eu (zatim tam ale nic neni 😀 ), vse uz funguje ladím, pisu pravidla, resim moderaci, prava uzivatelu, hodnosti, atd. aby se to dalo hned pouzivat. vypada to pekne, je to rychle jak blesk zatim 😀 uzivatelsky privetive, je tam mozne vkladat do prispevku funkcni mapy z googlu (nekdy se to muze hodit 😉 Muze to vypadat jednoduse, ale mam rad jednoduché ovladani s komplexnosti, a vice funkcemi, nez preplacany design (casem i to poladim aby to nejak vypadalo), tak sem zvedavej na reakce palbaku co se tam zeregistruji, samozrejme tu je to jine komplexni za ty roky, ale o to nejde, chci tam dat prostor kazdemu, pokud bude dodrzovat prisna pravidla, ale slusny clovek se tam nebude mit ceho bat at bude mit nazory takove nebo makove, a nebude konspirovat ale hazet faktografii, tedy prispevky se zdroji, uz mam i zajemce co by tam chtel Irak a Syrii tak uvidim jak se to rozjede.

 410. Právě hlásili na Radiožurnálu.
  Evropský soud pro lidská práva zamítl odvolání polska proti rozsudku, že že musí zaplatit odškodné ve výši 5 000 000 dvěma vězňům , zavřeným a mučeným Američany v tajném vězení v Polsku, které Polsko poskytlo CIA

 411. Dobré ráno,

  to dělení bolševiků není , milý Pavle, nic jiného, než reakce na dělení vojáků , kteří padli na východní frontě na hodné ukrajince, kteří osvobodili Osvětim a nesli tíži bojů a na zlé rusy, kteří se to vlastně vůbec nezúčastnili a jen si přisvojili jejich zásluhy, jak se pokoušeli tvrdit vysocí představitelé některých států.

  A pokud se nechceš bavit o bolševicích, ale o „Rusácích“, pak je připomínka, že ne všichni bolševici byli „rusáci“ na místě. Mimochodem, oni někteří ti „rusáci“ ten bolševismus taky dost odskákali.

  není to tak jednoduché s tou kolektivní vinou.

 412. Podle amerických politiků dohoda z Minsku poprvé po 70 letech legitimizovala „rozdělení suverénního národu v Evropě“. Německá kancléřka a francouzský prezident prý „s podporou prezidenta USA“ ustoupili Vladimiru Putinovi.

  Kosovo, Kosovo, Kosovo ….
  Jo vlastně tam to bylo s podporou USA, tudíž v pořádku.

 413. 492-ono technicky stačilo Savčenkovou vysadit na poli vedle ovcí a picnout z dronu. Kdo pak mohl něco namítat. Vypadala podezřele, tak co.

 414. A ještě ohledně vývozu zbraní na Ukrajinu-na silnicích směr Slovensko je možné potkat ukrajinské kamiony, které lezou do kopců rychlostí 5 km/hod. Předpokládám, že vezou soustruhy, max. osivo.

 415. Tomuhle taky 2x nerozumím. Buď je Obama špatně informován, nebo….

  … Rusko-egyptské vztahy by však nevzkvétaly nebýt Baracka Obamy. Americký prezident se ze všech sil snažil tradičního blízkovýchodního spojence ztratit, dělal jednu chybu za druhou a stále pokračuje…
  …Těsně před Putinovou návštěvou v Káhiře přijalo americké ministerstvo zahraničí v čele s náměstkem ministra pro demokracii, lidská práva a pracovní vztahy představitele zakázaného egyptského Muslimského bratrstva…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-rusko-egyptske-vztahy-sili-do5-/p_zahranici.aspx?c=A150217_160449_p_zahranici_wag

 416. Rputi,

  jsou to blázni! Hodit na ně síť !

 417. A otázka k neposlušným policistům:

  Neposlušný polista je, když:
  -nestřílí do banditu v Kyjevě, nestřílí do banditu v Doněcku
  -střílí do banditu v Kyjevě, nestřílí do banditu v Doněcku
  -střílí do banditu v Kyjevě, střílí do banditu v Doněcku.

  Případně nějaká jiná kombinace ?

 418. Z Dušanových příspšvků mám dojem, že už jako bývalý novinář zapomněl na to, že media jsou tendenční. My jsme se díky socíku naučili jim nevěřit, to on zřejmě nezná.

 419. Fujtajbl poránu,
  zdá se, že Delbacevo je celé pod kontrolou opolčenců, protože čeští nezávislí hlídači demokracie od božího rána mlčí jak zařezaní. Velmi silně mi současná situace připomíná sdělovací prostředky v listopadu 1989.

 420. 489

  Jasný výklad – pokud dodáte Ukrajině zbraně, dodáme taky, ale v žádném případě nepřipustíme, aby opolčenci padli.

 421. Quivisi 500, ale zná, velice dobře, protože přesně před tím prchal.
  Jen je zklamanej, tak jako my všichni, a jde mu to na kůži víc než nám.

 422. V Debalceve se podle svědků z místa stále bojuje. Ukrajinský prezident Petro Porošenko vyzval na Twitteru stálé členy Rady bezpečnosti OSN, aby zabránili porušování základních principů, na nichž Spojené národy stojí.

  A přes Skype zavolal Merkel a na Facebooku zveřejnil fotky.
  No ano.

 423. NoName,
  dalo by se říci, že Porošenko tím vyčerpal všechny možnosti, které jako prozident Ukrajiny má.

 424. 506-taky je možné, že už nemá prezidentský telefon.

 425. 503

  Rputi,
  chybí mu roky praxe. Tu máme delší my, co neemigrovali. 🙂

 426. (453) Ale já nepopírám to, co píšeš Ty, jen k tomu přidávám toho Putina. Zřejmě mu křivdíš, upíráním lepší pozice. Když někdo ovlivňuje sousedy leta, už dávno za cara, sem tam nějakého dle možností „sežere“, což činilo Rusko, Sovětsý svaz a opět Rusko, když dotyčný současník má na to školy a výcvik, celou taškařici začne plukovník jeho bývalé organizace, celou dobu vykřikuje, co Ukrajina smí a nesmí, nebo ……. , tak to přece musí dát lepší umístění, než 150 místo. To je na stupně vítězů, společně s ukrajinskou blbostí provedení.
  (464) Je znát, že máš lepší cvik ve formulování.
  (483) Ano.
  (485) Je to marný, je to marný, je to marný ….. (ale nemá se to vzdávat).
  (501) Jeden rozdíl bych viděl, onen slušný zvyk novinářský, potvrzovat informace ze dvou zdrojů. Jeden zdroj, relativně nezaujatý, jiný zdroj na místo nepustil (separatisté OBSE).

 427. 512.

  Ále , Kyjev tehdy tvrdil, že žádné obklíčení neexistuje, tak je tam mohl dopravit sám 🙂

 428. Po pravdě si myslím , že tam těm s OBSE moc nechtělo… Lézt někam, kam padají rakety z Gradů a granáty těžkých děl…..
  Zas až tak dobře placení nejsou.
  Fakt je, že zajistit jim bezpečnost nešlo.

 429. zdravím !
  Z důvodů mně neznámých jsem od začátku Majdanu ukládala články a videa, která jsem považovala za zajímavé; mám tedy zaplevelený PC informacemi o vzniku a průběhu toho, co nazývám „ukrajinská krize“-jsou toho stovky článků a videí ze všech možných zdrojů -nejen proruských 😕 Nechce se mně ale pořád dokola vyvracet mýty, u lidí stižených zřejmě „kognitivní disonancí“ – „vanitas vanitatum et omnia vanitas“ 🙁

  Dovolím si zde uvést jeden názor, který -myslím-vysvětluje vše:
  Novinář časopisu „Ukrajinský týden“ Bogdan Butkevič v ukrajinské televizi: „V ukrajinském národním zájmu je použít Donbas jako zdroj a zbytečné lidi je třeba jednoduše pobít“.
  http://www.regnum.ru/news/1831704.html_
  (VIDEO-originál vysílaný na ukrajinské televizi Kyjev)

 430. Když někdo ovlivňuje sousedy léta, dle možností někoho sežere …
  Tak tohle dělá jenom Rusko, to je fakt.
  Anglii se kolonie vylíhli, Texas se vedle USA vyvrásnil a v Iráku nebo Afganistánu nejde o ovlivňování, ale demokratizaci. A přímo souseda, kdyť je to jenom 10 000 km.

 431. NoName,
  tak se mi zdá, že vyjídáš příděl ftipné kaše, kterou máš přidělenou na celý život 😀 😀

 432. Naopak, už to začíná být docela únavné. Země, která momentálně vede 3 války bez jakéhokoliv mandátu mezinárodních inistitucí tisíce kilometrů od svých hranic, bombarduje území suverénních států zároveň žádá Rusko, aby nijak neřešilo válku přímo na svých hranicích, týkající se milionů etnických Rusů.

 433. 475 Dušane, oni tam jsou doma. Je to i jejich luft. Ten železný pták je cizí.

 434. Karle, každá velmoc má imperiální choutky a sem tam někoho sežere. Některá to dělá primitivně brutálně, jiná sofistikovaně a v rukavičkách a k násilí sáhne až když jí přestane vycházet „civilizovaný“ přístup.

  V tomhle konfliktu jde především o imperiální zájmy a sféry vlivu. Jak Ruska, tak USA, tak Evrospké unie, zaštítěné NATO.

  Ukrajina je v tomhle případě jen tou kostí, o kterous e tahají hladoví psi, kterým jde o jejich vlastní psí zájmy a po nějaký kosti jim je houby.

  Zájmy běžného obyvatelstva Ukrajiny jsou každýmu ukradený. Oni jsou tu jen od toho,a by za ty zájmy, co jim mohou být ukradený, poslušně chcípli.
  At už jdse o zájmy Rusla, USA, EU, porošenka, TYmošenkové, Janukoviše, jeceňuka, všech těch oligarchů a politiků, co se rádi nechají koupit za trochu té vojenské a politické podpory.

  Nějaká svoboda a demokracie jsou v téhle situaci vedlejší. Nikomu na nich nezáleží, leda snad těm obyčejným Ukrajincům. Hodí se jen jako zástěrka. O co ve skutečnosti jde, to je moc, prachy, přístup ke zdrojům.

  Padlým to může být jedno, pro čí zájmy a ve jménu čeho přišli o život.

 435. Nějak se těm Amikům ten boj proti terorizmu nedaří. Zabili Usímu Ládínka, a oni jsou dnes teroristi silnější než předtím.

 436. 370 Dušane, co či kdo je to „Ukrajina“ které jsou přičítána a přiznávána práva a zájmy a způsobilost trpět nějaké příkoří?

 437. 520-je ještě potřeba rozlišovat, do jaké helikoptéry svatebčan střílí. Když do ruské, jde o národněosvobozovací boj. Když do americké, je to terorista. Klidně by dokonce mohlo jít o stejnou vesnici a stejného svatebčana.
  Prostě myslíme dialekticky. Kontext je důležitý.

 438. 522 Halladine, začalo to zbouráním dvou baráků na Manhattanu. Vědět Muhammad Atta co rozpoutá, ten zběsilý autoimunitní proces v napadeném, jeho vnější reakci a její důsledky, zbláznil by se radostí.

 439. Jj, budem bojovat za demokracii až do poslední Ukrajince! K zblití…!

  ….Oficiálně nepotvrzené zprávy hovoří o množství zabitých ukrajinských vojáků, mohou jich být stovky. „Kamarádi, kteří se chtěli probít z obklíčení, leží mrtví na zničených bojových vozidlech nebo prostě na ulici,” citovala agentura ČTK svědectví ukrajinské dobrovolnice Inny.

  Vedení samozvané Doněcké republiky tvrdí, že se ukrajinští vojáci ve velkém vzdávají. Hovoří se až o 300 zajatých příslušnících. Podle agentury Interfax vypravují vzbouřenci do Debalceva autobusy, aby jimi z města evakuovali civilisty….
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361965-ukrajinsti-vojaci-ustupuji-od-debalceva-podle-separatistu-se-masivne-vzdavaji.html

 440. 524 NoName, samozřejmě. Žádná novota. My starší a pokročilí to známe jako třídní myšlení. Samozřejmě, že obdobně nelze srovnávat kosovské Albánce a jejich nezadatelné právo na sebeurčení s ruskými Krymáky a Doňáky. To je úplně něco jiného. Nelze srovnávat právo národa na suverenitu onde s právem státu na totéž onde. Když dochází k takovým událostem, rozložím mapy, nastuduju co se tam těží, co přes to vede nebo by mohlo vést, co je tam obchodně či strategicky a především pro koho zajímavého. Je-li oním nezištný šiřitel demokracie, humanity, lidských práv a prosperity nebo naopak šiřitel totality, temna, nesvobody a navíc s imperiálními choutkami, hned mám třídní jasno. Musíte myslet třídně, soudruzi, třídně!

 441. 525 – jo Schumi, (taky) si myslim, ze to musulmani uz hooodne dlouho vyhravaj a s absolutne minimalnimi naklady (lidi je jak sracek, Kefalin).
  Zato my jsme spehovani telefonama, kreditkama, tisicema kamer, omezovani samyma broskvovinama a a platime na neskutecne neefektivni bezpecnostni slozky s mentalitou gestapa .

 442. 528-od minulého roku obsadilo Rusko Ukrajinu již poněkolikáté. Nakonec, kde parkovat ty tisíce tanků a miliony vojáků, co prošli hranicí.
  Jinak se informace prolhaných ruských a teroristických samozvaných médií o situaci v Debalcevu ukázali opět pravdivější než těch demokratických z Kyjeva. Ale to je už vlastně běžný standard.

 443. (530) NoName 🙂
  Kdo by to řekl, že Porošenko a kyjevská Nejvyšší rada (nebo jak se jmenuje) tak rychle se usnese o připojení k RF 🙂

 444. 531 – westiku – vidite, to mi pripada uz tak „normalni“ , ze uz to ani nevnimam. . .
  Do prdele prace!

 445. (517) Máte-li chuť řešit Texas a podobné, nic proti tomu, jen je to trochu neaktuální. Nikdo nepsal, že to dělá jen Rusko, jen že z historie je celkem jasné, že to dělá i Rusko, na rozdíl od jiných aktuálně. Předpokládá to ovšem chápání psaného textu.
  (521) Ta ruská omáčka + emoce jsou dostupné i v originále, je celkem zbytečné je převyprávět.
  (525) Pokud chceš jít ke kořenům, co takhle začít ruskou okupací Afghanistánu? 😛

 446. KDyž už, tak sovětskou, Karle. Sovětskou, nikoliv ruskou.

 447. (536) no, AK, když od „kořenů“ tak od kořenů…. připomínám, že za uplynulých více jak dva a půl tisíc let, oblastí, která si nyní říká Afghánistán, prošli a projeli
  Řekové, Peršani, Skytové, Partové, Indové, Hunové, Turci, Mongolové, Britové, Rusové, Američané …. takže každý si svůj „kořen“ může vybrat 🙂

 448. Ano a připojme k tomu anglickou intervenci v Afganistanu a v Tibetu!

  Ovšem, pravda, je to neaktuální. SAktuálně se smí mluvit jen o záležitostech po „vzniku“ Kosova.

 449. No, tak jsem teď koukal na ČT24
  a je to sranda. Tedy kdyby to nebylo k pláči. Několik myšlenek Karase a české televize obecně, pochycených během půl hodiny.
  Ukrajinské jednotky dostaly rozkaz vyklidit Debalcevo. Vyklizení města bylo naplánováno. Vyklízení probíhá organizovaně a plynule. Opolčenci odzbrojují ukrajinské vojáky a umožňují jim volný odchod. Část ukrajinských vojáků se vzdala. Část ukrajinských vojáků se nevzdala. Ve městě se bojuje. Ve městě se nebojuje.
  P.S.
  Reportáže z Ukrajiny skončily jako mávnutím kouzelného proutku před jedenáctou hodinou, hned po headline, že Lavrov bude mít v 11:00 tiskovku a byly nahrazeny populárně-naučným šotem Záchranné služby, jak poskytovat srdeční masáže. Poté následovala reportáž ze senátu, kde Zaorálek bude vysvětlovat senátorům, proč Česká republika v ukrajinském konfliktu nic nepodniká, kromě poslání několika aut se šálama.
  No a teď si to přeberte.
  P.P.S.
  Poměrně rozumně v bedně mluvil takovej fousatej senátor za ODS. Skoro jako putinův agent.
  V záběrech z Ukrajiny mi chyběl Ransdorf s notýskem stojící na ukrajinském checkpointu, odškrtávající si přicházející kotelníky – dovolenkáře ze zemí Euroatlantické aliance.

 450. Doperdele,
  na radiožurnálu píšou, ýe se ukrajinci vydali ven z Debalceva po silnici ven.
  A na kopcích kolem mají opolčenci děla a raketomety….zbytečné jatka

 451. Jen aby to nebylo považováno za proputinovskou propagandu:
  Šafářová porazila Williamsovou (teda jen Venus).

 452. 537 maYdo, někteří potřebují Sovětský svaz tak silně, že v nich stále žije. Mají ho v sobě jako Lenina v mauzoleu.

 453. 532 NoName zajisté, je to pro naše dobro. Pro naši svobodu. Čím více kontroly, tím více svobody. Svoboda je otroctví, otroctví je svoboda.

 454. Tak Ukrajinci údajně odcházejí beze zbraní…

 455. (538) A hele, já měl včera dojem, že ti na přesném významu slov nesejde. Jinak máš ale pravdu, Afghanistán okupoval Sovětský svaz, jehož je Rusko právním i ideovým dědicem a jehož zániku současný vládce Ruska trpce želí a považuje jej za největší neštěstí dvacátého století.
  (544) Projevuje se to převážně tím, že píší jak ze sovětských análů opsáno: O americkém imperialismu, o válčení jen pro zisky zbrojařů … 😛 Občas pronikne trochu modernity, ke které už se Sojuz do svého pádu nedopracoval, jako třeba že všechny velmoci jsou prakticky stejné, ale to jen zřídka a váhavě.

 456. Haůe, ale to nejni hezké – rýt se v otevřené ráně. Putin má jistě radost, ale urřitě jsou i takoví, co ji nemají.

 457. Citát “ pro Aerokarla.

  O socialismu nám komunisté lhali.
  O imperialismu říkali pravdu.

 458. Já nevím kdo z toho může mít radost. V tom kotli padlo spousta mladých kluků kteří za nic nemohli, jenom za to, že se narodili na Ukrajině a že je odvedli a že neměli rodiče, které by je byli stačili vyreklamovat anebo ještě raději je včas poslat za hranice než tam tyto monstra zlikvidují. A vůbec si nedělám srandu z mladých Slováků co masivně odmítají případnou účast. To je fakt čirá hrůza.

 459. Porošenko dnes prohlásil, že žádný debalcevský kotel nebyl a že armáda plánovaně a koordinovaně ustupuje.
  Sílí ve mne podezření, že používá stejné brýle a stejjou logiku jako někteří diskutující zde.

 460. Kdepak, při obědě se nemá číst! Ještě že ten poprskanej ajped šlo ubrouskem dobře utřít 🙂
  Velvyslanec Světového kongresu rodin při OSN Alexej Komov z Ruska na setkání totiž řekl, že první barevnou revolucí byla ta bolševická v Rusku: rudá. A byla podporována ze Západu bankéři Wall Streetu (odtud dostával podporu Lev Davidovič Trockij) a německou vládou.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klaus-k-Ukrajine-Prvni-barevna-revoluce-byla-ta-bolsevicka-Ruda-362338

 461. Já z toho všeho žádnou radost nemám. Pro mě je rozhodující drtivé poznání, že elity EU a naše politická reprezentace je sbor nekompetentních a nabubřelých blbců. Nejsou, stejně jako idiot Jaceňuk,schopni řešit cokoli rozumně, jen žvaní a obtěžují.Kdyby snad Ruská federace skutečně vpadla hlouběji do Evropy, pak nám nepomůže ani Pánbůh. Armáda to určitě nebude.

 462. Porošenko a ukrajinská média zřejmě promlouvají k vlastnímu obyvatelstvu. Nic jiného, než opakované lži jim ani sdělovat nemohou. Je mi ale záhadou, proč nás těmi nesmysly krmí naše média.

 463. 555 armáda sichr ne. Tedy ta naše. Jsem konsistentní už od svých ca 18ti v mínění, že naše armáda by měla být zrušena, protože dlouhodobě sloužila pouze jako síla zla za komunistů, jako expediční síla po plyšáku a vždy hlavně jako potenciální represivní síla proti vlastnímu obyvatelstvu. A nechtěl bych se dožít nějaké české Ukrajiny.

 464. skimici, pozitivní je snad na tom to, že ti co teď odcházejí, už nezemřou.
  Ale v duši jim to zůstane nadosmrti. A pochybuju, že to své vládě a velitelům odpustí….

 465. Senátor ODS Jirsa

  Ano, to samé v Iráku. A když si položíme otázku, zda se běžným lidem v těch zemích, kde jsme podporovali – v uvozovkách – demokratické revoluce, žije lépe po té revoluci, či zda se jim žilo lépe pod nedemokratickým Kaddáfím či nedemokratickým Assadem, tak odpověď je jednoznačná: Těm lidem se žilo lépe v režimu Kaddáfího či Assada.

  Kdysi jsem tu napsal totéž, a skoro byl za to ubit 🙂

 466. “ A hele, já měl včera dojem, že ti na přesném významu slov nesejde. “

  sejde ne sejde, ale Tys na tom trval, tak bys měl jít příkladem….

  Pokud jde o tom, že rozpustit Sovětskej svaz byla chyba, ono dost lidí taky říkalo, že rozpustit Rakousko byla chyba. Včetně mojí babičky.

  že rozpoadu SSSR Putin trpce želí a považuje ho za největší neštěstí dvacátého století, to opravdu řekl, nebo je to Tvoje interpretace, odvozená z prostého konstatování, že to byla chyba??

  Já si totiž moc nevšímám, co Putin kdy kde řekl, takže nemám takovej přehled.

 467. Z Palby

  Z voicesevas.ru:
  Ministerstvo obrany DLR oznámilo, že část VSU z Debalceva zanechala na místě zbraně a odešla „zeleným“ koridorem, který udržují povstalci pro bezpečný odchod ukrajinských sil. Už jich odešlo kolem 1000.
  Zaplať panbu.

 468. maYdo ,
  řekl.
  Pro svět to byla z určitého úhlu katastrofa. Začalo se válčit. Předtím na sebe oba tábory koukaly podezřívavým okem, ale mimo bloky si nikdo moc nedovoloval.

 469. No pratele ,priznejte, kdo z vas ma doma jeste prukaz SČSP ? …a co prispevky, vsechny zaplaceny!? ,-)

  —–bohuzel ukazuje se ze „tvrde jadro“ zdejsiho blogu ma dost zmatek v tom co je rusko,co sovetsky svaz,komu patri ucta a uznani za osvobozeni od okupace druhe svet. valky. co je to demokracie ,kdo je to pan Putin,a cela ta particka co to dnes ma v rusku na povel, co jsou to informace ,a co jsou blaboly naucene behem hodin MarxLen. na skole….a ono je toho vic,ze? ,-)
  Pane Halladine,to ze neco pronese Senator jirsa a vy s tim souhlasite ,zdaleka neznamena ze to nemuze byt hloupost…smutny je snad pouze to ze jste oba „vzdelani lide“ a tak malo tusite o svete……a ano samozrejme v Americe jsou urcite senatori jeste daleko hloupejsi . . . .;-)

 470. 560 Halladine, předpokládal bych, že jako Rudý zmetek jsi smířený s tím, že z principu nemůžeš mít v ničem pravdu a že seš rohožkou o kterou si každý pravověrný pravičák, strážce jediné pravdy, svobody, demokracie a prosperity, opucuje podrážky od bahna všedního života aby nezašpinil koberec svých svatých a ve Všehomíru univerzálně platných ideálů.

 471. 565 brouku, bylo mi nabídnuto na počátku prosince 1989. Nabídku jsem prozíravě odmítnul. Ale kdybych byl dostatečně dopředně prozíravý, nejspíš bych neodmítnul a dneska by mi stačilo jen doplatit příspěvky. Pak bych se mohl prokázat a možná že by mi příchozí, které někteří zdejší s obavami očekávají, nejen neznásilnili manželku ale dokonce i nesebrali hodinky.

 472. No jo, dbouku, hlavně že VY víte všechno nejlíp.

  Tak se nezdržujte házením perel vaší moudrosti blbům, co nevědí a běžte radši nasypat pávům.

  Ale zrní, ty perly vaší modrosti by asi pávové nežrali.

 473. 551 skimici, neber si to tak, vždyť ti ušatí s kulatými šiškami jsou podlidi, kteří, nebýt Říše by ani neuměli jíst příborem. O šnekání ani nemluvě. O pár tisíc či desítek tisíc míň, co na tom. Kvůli nim žádné protesty nebudou, natož aby se kvůli nim sjižděli evropští politici a vyjadřovali jim podporu, solidaritu a volali „Všichni jsme Ukrajinci!“ Je to jen spotřební materiál, statistické číslo a kanonenfutr v boji o demokracii, lidská práva a prosperitu, jak znějí ty tři synomyma pro prachy, prachy a prachy.

 474. jura-p na Palbě 🙂

  Porošenkovo tvrzení v Minsku, že žádný kotel kolem Debalceva neexistuje, bylo tvrzením správným, leč poněkud předčasným.
  A vidíte, měl pravdu. Kotel není.

 475. Co teď s tím? Přidělí nám pár džihádistů?

  …Z prohlášení propagandisty Libíma plyne, že Islámský stát má s Libyí své záměry. Válka a chaos z ní pro džihádisty činí ideální bránu do Evropy. Bojovníci džihádu se zkušenostmi z bojišť v Sýrii a Iráku se odtud mají na starý kontinent vydávat na lodích ukryti mezi přistěhovalci, jichž každoročně k evropským břehům ve Středomoří připlouvají statisíce.
  Jakmile proniknou na evropskou pevninu, mají rozpoutat teror mezi civilisty, ale také zaútočit na cíle námořní dopravy…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/362004-utoky-v-krizacke-evrope-islamsky-stat-chce-vyslat-dzihadisty-prestrojene-za-uprchliky.html

 476. Když vidím videa se záběry mrtvol vojáků, zasypaných sněhem a už načatých toulavými psy a vranami, vybavuje se mi neodbytně Žeromského povídka Rozdziobią nas kruki i wrony. Válčit s Rusy není žádná sranda a po pravdě řečeno, je čeho se bát. Jak tak pročítám ruský tisk a komentáře čtenářů, nelze si nevšimnout, jak Rusové, resp. postsověti znovu vyvolávají z hrobu Stalina (tekdy byl Sojuz velký a všichni se ho báli), popírají vinu za hladomor i Katyň, teror byl nutný, ale důležité jsou výsledky industrializace Ruska atd. Nepochybuju, že v Rusku jsou nikoli bezvýznamné skupiny nácků, jurodivých nacionalistů s pravoslavnou omáčkou, slovem docela explzivní směsice frustrace, velmocenských resentimentů a uctívání militarismu. A nepokládám za rozumné zvenčí zyvšovat tlak v tom papiňáku. Následky mohou být opravdu nedozírné.

 477. hmm, dnes se s novinkamim roztrhl pytel:
  „Několik českých podniků loni dováželo zbraně na Ukrajinu, a to s vědomím tuzemských úřadů. Ty nezasáhly ani přes evropské embargo a prohlášení politiků, že do Kyjeva žádné zbraně nepůjdou. Vývozní licence pozastavilo ministerstvo průmyslu a obchodu teprve minulý týden.“

  http://zpravy.idnes.cz/vyvoz-zbrani-embargo-ukrajina-de3-/zahranicni.aspx?c=A150217_220610_domaci_aba

  Tak tedy nejen rukavice a vesty … 😕

 478. Baubo, jistě, on úplně stačí magor Žirinovskij a takových je tam, samozřejmě, víc. Štětina, Gabal nebo Šafr si vůbec zřejmě neuvědomují, jaké duchy vyvolávají!

 479. Schumi,
  571, poslední věta… Hořce a nevesele souhlasím.
  Tak proč se hádat o ideály…

 480. On už nedávno kdosi napsal, že odstranění Putina by mohla být změna k horšímu….

 481. Matzurko a schumi, taky souhlasím.

  A hlášení – cca v 15:50 byla v městské knihovně prodána cca třetina míst v sále, kde se bude konat Šakalova přednáška. Vzhledem k tomu, že to bylo více než hodinu před začátkem, lze opět očekávat boj o místa.

 482. Váleční cvoci na všech koncích!

  …„Jedinou věc, kterou musíme udělat – je vyhlásit válku,“ prohlásil politik. „Rozumím tomu tak, že v nejbližších dnech půjdou zbraně na Ukrajinu. To je hlavní věc, čehož jsme nyní dosáhli – maximální počet zbraní a maximální počet instruktorů. Dalším krokem Západu musí být letecký úder. Ale to bude za tři nebo čtyři měsíce. Bohužel, EU přijímá rozhodnutí velmi pomalu,“ pokračoval lítostivě Denisenko…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/hysterie-kyjeva-roste-musime-vyhlasit-valku/

 483. Dědek Gazdík má pravdu, ovšem … rozum neměli ani západní poraděnkové, kteří ukrajince nezadrželi, ale spíš poňoukali. A někteří ještě teď ….

 484. (550) Když někdo lže, lže pořád.
  (551) A alternativní postup?
  A Slováky tam nikdo neposílá, takže je to asi jako kdybych já psal plamenná prohlášení, že nechci být veganem.
  (571) Skoro nikdy vůbec nejde o prachy (když jo, je to obvykle ještě větší magořina, než když o ně jde).
  Skoro nikdy nejde jen o prachy (když jde jen o prachy, obvykle to má mějakou logiku a řád). 😛
  (575) Jo, nezvyšovat …. Ale jak, neustálým ústupem? To by za chvíli fakt rukovali Slováci, pak my.

 485. Svým způsobem je to obdivuhodné. Ta jednoduchost kombinovaná s výdrží.
  Nešlo by to využít pro něco pozitivního ?

 486. NOName, Ajrovka říká pravdu, konec konců! …. Když Putin nedorazil na Václavák, no co zbývá jiného, než narukovat proti němu?

 487. Já vím, má.
  Je trestuhodné, jak se za posledbích 20 let Rusko rozšířilo k hranicím NATO. Je nejvyšší čas přestat ustupovat.
  Ano, narukovat, nakonec, všichni jsme vojáci. A všichni jsme gogo !

 488. 574 Rputi, to jsou jejich představy založené na povrchních znalostech. Že nás budou vraždit a my je budeme živit, budeme se na ně budeme civilizovaně humanisticky sluníčkově usmívat a v nejhorším jim ve spravedlivém procesu, ve kterém jim hrozí nanejvýš doživotí s plnou penzí, rekreací a zábavou, s možností předčasného propuštění, případně výměna za rukojmí, zaplatíme obhájce v nekonečné řadě hlavních líčení, odvolání, dovolání, přezkumů, žalob pro poškození jejich lidských práv. Jenže si neuvědomují, že pokud nás dokopají do výjimečné situace, budeme ji řešit výjimečnými prostředky. Bez soudů a obhájců, se všemi osvědčenými metodami, na které si vzpomeneme. A že máme čím a kým se inspirovat. Neuvědomují si, že technicky vzato jsme v drtivé přesile. Že naše mírnost je dána ne strachem, ne slabostí, ale našimi vnitřními zábranami. Jestliže oni je svým počínáním odstraní, zažijí peklo. Smutné je, že jak to v takových případech bývá, odnese to i spousta nevinných. Kteří, pokud na to dojde, ve skutečnosti budou ne našimi, ale jejich oběťmi. Naštěstí, tady v kotlince stále ještě nejsme cílovou zónou. Ovšem naneštěstí naše vláda, včetně prezidenta, který kdyby v některých případech moudře mlčel, byl politikem, ve snaze o zviditelnění se, o světovost, o dodání si vlastní důležitosti, podepření vlastního ega pozváním do společnosti mocných, dělá vše pro to abychom se jí stali. Protože je to v zájmu těch, kteří to nejen že neprozíravou, ne hloupou, ale naprosto stupidní a především chamtivou politikou rozpoutali v Evropě i v celém světě, kterým nepřítel jejich nepřítele je ne jejich přítelem, ale užitečným idiotem, spotřebním materiálem. Těch, v jejichž zájmu je zvyšovat počet nepřátel svých nepřátel.

 489. Kdy ti šašci, kteří nám vládnou pochopí, že pro francouzského, britského či německého politika jsme stejný póvl jako pro mnohé našince jsou póvlem ti na východ od nás. Že osud, neřkuli dokonce blaho nás deseti milionů, je mu naprosto lhostejný. Jsme pro něho naprosto nezajímaví. Pokud ovšem nejsme kanonenfutrem pro jeho politický zájem. Tím zájmem je aby byl znovu zvolen. Volen je kým? Námi? Je volen Francouzi, Angličany či Němci. Protože je francouzským, anglickým či německým politikem. Ptám se, čími politiky jsou zdejší politici? Slovo „naši“ mi k nim nepasuje. Našimi?

 490. Jj, Schumi, taky mám pocit, že počet nasranejch přibývá geometrickou řadou…. a tlak v kotli stoupá ….

 491. 551 alternativní postup? Žádnej dobrej. Na to má jeden myslet ještě než se svobodně rozhodne kopnout medvěda do koulí 🙂 Ale těm padlejm klukům už je to šumák. Nebo, pokud se do toho pustíš, musíš to dát pokud jsi lůzr napoprvé anebo použít lepší technické prostředky jako David a Goliáš.

 492. 551.Slováci – jenom nedorozumění. Na Ukrajinu je nikdo nežene, ale velmi chápu že preventivně říkaj Ficovi a ostatním soudruhům, že je maj někde.

 493. Co mně se týče, dávám přednost tomu být živým pod kýmkoli než si vybrat pod kým být mrtvý. Většina z mrtvých Ukrajinců na obou stranách by se mnou souhlasila. Jenže pro ně to už skončilo. Není v mém zájmu sdílet jejich osud.

 494. 593 Rputi, už vyhlížím, zda-li se neblíží zástup s vidlemi. Abych se nepřipletl do cesty.

 495. 597-kapitulanství, mnichovanství, postoj lokaje !
  Ono sice člověk padne, ale bude mít pomník, politici ho ocení, jeho země dostane na rekonstrukci výhodné úvěry …

 496. 600 NoName – nepomohlo by, kdyby elita národa, která volá „do zbraně“ byla nucena do prvého sledu nasadit své děti a příbuzné a naopak po dobu tažení si k sobě nastěhovat tchyni?

 497. Kyjev požádat samozřejmě může. Není on právník?

 498. 602-pomohlo. Nakonec, kdysi jel panovník v čele vojska. Byl příkladem, osobní angažovaností dával najevo, že věří ve svá rozhodnutí.
  Řekl bych, že za těchto podmínek by bylo i v dnešní době podstatně míň zásadových bojovníků.

 499. 604-v mnoha zemích Unie může být trestně odpovědná firma, tak proč ne stát ? A speciálně Rusko. Tam je ta vina z podstaty, je to v nich jako v koze, však víme.
  A mohli by zaplatit i Afganistán a Irák a Libyii a Sýrii, jenom kvůli nim je to tam rozrýpané (to taky víme).

 500. 605 Zacharčenka včera píchli u Debaltseva do nohy. Matne si vzpominam, ze jakehosi jiného panovníka bodli kdysi dávno na záchodě kopím do řiti. Tedy ne zrovna v první linii 🙂

 501. Vlastně znám dva. Jakési kníže Jaromír a jakýsi plukovník Kaddáfí…

 502. 607 – knížete Jaromíra. Ale v tu dobu už nebyl panovníkem, vzdal se vlády, ale ani to jej nezachránilo.

 503. 608 Matzurko,
  Jestli je to pravda tak je naopak v totálním průšvihu Porošenko, protože mu to Viki N neodpustí. Sbalil bych si svůj kufřík s čokoládou a šel bych pomalu směrem, kde bych tušil Sibiř ….

 504. Skimici, to už řekl před pár dny v TV.
  Porošenkova rodina už zbalila kufry.

 505. A tak našetřeno má, pokud ještě zavčasu střelí Roshen třeba Nestlé … A nespadne s ním prezidentské letadlo …

 506. 610 Dano
  … velmi podobné osudy. Kaddáfí už u moci nakonec taky nebyl. Málokomu se podaří skončit tak slavně jako tomu u Crécy aby se o něm mluvilo anebo aspoň jako o tom co ho našli pod parkovištěm u obchoďáku.

 507. Dobrý večer,

  Šakal skvělý jako vždycky. Stávkující techniku překonal osobním kouzlem 🙂

  Sál skoro plný, akorát nás příznivců Šumavy mohlo být více.

 508. 606 NoName, trestně stíhat stát by mohl být problém. Některé dobře hospodářsky a vojensky situované státy by se nenechaly zavřít a kladly by biřicům tuhý odpor. Vykonavatel práva by shledal, že transakční náklady takového postupu by byly neúnosně vysoké. Prostě klasická situace žába versus krokodýl : „Trhni si“ nebo drsnější hyena versus lev : „A takhle přes držku bych nechtěl?“

 509. 615 jsem absentoval, neb jsem dostal psavou na kterou jsem čekal, a datluju než mě opustí, bych toho využil a měl pocit, že si zasloužím prebendu. I když se mi při tom tři čtvrtiny mozku flákají.

 510. 604

  i já můžu požádat Skimice o deset melounů 😀

 511. 619 Halle to samozřejmě můžeš. Někdy v červenci, aý pojedu do Maďarska, tak ti je po cestě možná i hodím. Nějaký menší (nebudu Tě rozmazlovat). Viděl jsem je loni tou dobou u cesty za 3 koruny/kilo.

 512. Skimici,
  zastav se i bez melounů. necelých 10 km od dálnice

 513. 620-to kde mají tak drahé ? 10 kč kus normálně. 5 kilový.

 514. „nepomohlo by, kdyby elita národa, která volá “do zbraně” byla nucena do prvého sledu nasadit své děti a příbuzné a naopak po dobu tažení si k sobě nastěhovat tchyni?“

  Je pravidlem, že ti, kdo volají nejvíc po použití zbraní jsou ti, kdo svou rodinu dokážou ušetřit. Oni svůj díl přinesli tím, že burcovali, vyzývali, na pochcípání a přinášení obětí tu jsou jiní. Umí se vyhnout. jous jak ten profesor z Na západní frontě klid, co proseděl celou válku v teplíčku a klídku za katedrou a plamenejma řečma vyhnal na frontu několik tříd nezletilejch kluků, svých studentů.

  Já bych je hnala na frontu všechny. I s tchyní. To jelito svazíácký, co psalo o tom, že máme podporovat konflikty rusů s jejich sousedy, neb je to v našem zájmu nebo ty všelijakí sypače atomovek bych poslala v první linii. A modlila bych se za to, aby až je odprásknou, aby to nebylo rychle a čistě, aby umírali pomalu a dlouho a měli čas na přemejšlení o tom, jetsli jim opravdu to válečný štvaní stálo za to, až se budou válet ve vlastních sračkách a zamotávat do vlastních střev na bitevním poli.

 515. Na ty panovníky v čele vojsk sjem si taky vzpomněla, když sjem šla z kopce a kloukala na Hradčany. Jo, to byli feudálové hodní toho jména. Osobní nasazení a osobní riziko.

  A ne jen bojovný kecy a přitom koukat, kam se zdekovat a ať to odserou jiní, ten boj za moje zájmy.

 516. 623 maYdo
  … ten konec prima graduje (ta střeva) 🙂 Takhle řádím, když večer zjistím, že jsem na něco zapomněl a do rána už to nestihnu ani kdybych k tomu sednul hned a bez večeře :-p

 517. 626 sleduji na kousku monitoru. Kromě kufrů pod očima jiných zavazadel nemá.

 518. Skimici, znala jsem párb takovejch velkohubejch osobně. Svou vlastní kůži by nikdy osobně nenasadil. to poznáte už podle toho, jak se ten dotyčnej chová v běžném životě. Kecy o fair play a rovných podmínkách, ale pro něj a jeho blízké drobné výhodičky.

  Někdy se nechám unést když si vzpomenu na ty kecy. Ono to občas neškodí, trochu pobvzbudit krevní oběh 🙂

 519. skimici,
  a co povidá, pan president ?
  Já mam od dooktora koukání na politiky naživo zakázaný 🙂
  IMHO teď hraje vabank.

 520. Halle,
  vzhledem k tomu, že na Ukrajince zvysoka kálí všechny humanitární organizace, přestože to mají od svých centrál pár stanic vlakem, si myslím, že vojsk OSN se Porošenko nedočká.

 521. Co povídá? Připadá mi, že sežral už druhý patro rumových prali ek 🙂

 522. To asi budou ostatní. Jsem zvědav co na to řekne ten předělanej marxista Bilderberg.

 523. ad 504 – rozhovor s odstřelovačem z majdanu je zajímavý. BBC se dá ještě dost věřit, pokud zrovna nejde o globální oteplování. Snaha rozpoutat násilí plánovaná dlouho předem a zneužití majdanského happeningu. Rekrutoval bývalý důstojníkm sovětské armády. Ač nedokazatelné fakty, rukopis KGB čitelný.

 524. Nojo,
  tak já si počkám na svodku v médiích.

 525. Jste skutečně tak naivní, že si myslíte, že dnešní Rusko je mentalitou něco jiného než SSSR a samoděržaví předtím? STejná rétorika, stejná militarizace, stejné demonstrace síly vojenskými přehlídkami. Jen v čele místo politických komisařů defilují popi.

 526. Bože,
  co za vola ukrajinkého analytika tam pozvali ?

 527. Když Američan kritizuje něčí militarizaci, tak je to úsměvné :-)……
  USA ae svými 45% světových zbrojních výdajů

 528. Dušane, četl jsi dnešní prohlášení Lavrova? Já jsem si připadal jako v osmdesátých létech. Úplně na mě ty starý časy dýchly. Klasický sovětský projev, kterému rozumí zase jenom sovětský občan. Jestli takové projevy pronášeli Byzantici vůbec se Mehmedovi nedivím, že je bez milosti vyhlušil.

 529. 639 Matzurko – to není neochota, já z těch kydů prostě nedokážu nic vzásadního ypíchnout a to jsem to od poloviny poslouchal.
  640 – Dušane, já určitou naději vidím ve vnitřním pnutí. Dneska jsem mluvil s jedním docela loyálním podnikatelem, co i volební seznamy místnímu gubernátorovi posílal aby měl klid ale co vyvádějí celníci a finanční úřady začíná přesahovat všechny rozumné meze. Donekonečna se obírat tato vrstva nenechá. Buďto je zlikvidujou a bude z toho opět ptavá diktatura anebo to někde musí křupnout. Čeho je moc, toho je příliš.

 530. ptakopysku, bohužel je to tak…I já bych rád viděl v Rusku nějakou změnu, posun ve směru atlantické civilizace. Už je kvůli svým ruským kamarádům, kterým se, na rozdíl ode mne, bolestně stýská, ale svobodu milují více než stesk.

  halladine, opět potíže s kritickým čtením – já ruskou militarizaci nekritizuji, já na ni pouze upozorňuji na její společné rysy se sovětskou

 531. skimici – můj zdejší Gríša 15 let dodává počítačové systémy, servery a sítě pro malé podniky a školy do Ruska.Začal za Jelcina a až na pro něj akceptovatelnou hladinu uplácení to mělo rysy svobodného podnikání. Jakési období retro.NEPu. Dnes parkticky končí neboť míra korupce a byrokracie nastolená v průběhu Putinovy vlády, prakticky volný trh likviduje a vše jde přes oficiální sankcionované kanály – celnice, finanční úřady, komise….viditelná resovětizace.

 532. Jaké společné rysy ? Už to nejsou masy tanků a motorizované pěchoty, mající za úkol početní převahou převálcovat protivníka.
  Armáda se velmi , a velmi početně zredukovala. Spíš se klade důraz na kvalitní výcvik a a výzbroj. A výběr kádrů. Dnes si už u profesionálních vojáků adepty náročně vybírají, a mají z čeho vybírat.
  Dnešní ruská armáda má s tou sovětskou společné jen ty parády na Rudém náměstí.

 533. Není a nebude to černobílé. Jen mourovaté na trochu jiný způsob. Co je na tom tak nepochopitelné???L

 534. Dužane, od sovětských dob uplynulo skoro čtvrt století, kdy se vyvíjel svět i vojenská technika. Pochybuju, že ruská armáda ustrnula ve vývoji na úrovni sovětské. Kdyby tomu tak bylo, tak by snad už ani nebyla nebezpečná.

  Rusko je dnes jiné v tom, že tam vládne osobně Putin a ne Strana. Putin není dogmatický tupý ideolog, ale mazaný stratég. Není to boxer, ale šachista. Svět je jinej a jinde. Nelze se spoléhat na zažité stereotypy z dob studené války.

  Rusko je dnes nejspíš zkorumpovanější, než za SSSR, ale není komunistické. Je to jiná země, není to SSSR, i když pochopitelně řada stereotypů přetrvává.

 535. Zkorumpovanější než za SSSR Rusko být nemůže. To nejde.

 536. (640) No, jak kdo. K mému neskonalému údivu je naivních dost. Ono to má svou tradici, proč se Rakušanům a Finům podařilo po válce alespoň částečně vyváznout? Nevolilo tam přes 40% komouše.
  (648)Dnešní ruská armáda má s tou sovětskou společné jen ty parády na Rudém náměstí. – to by nebyl ten problém. Problém je, že má takřka totožné cíle. Ona, konec konců, americká také – ten rozdíl v cílech je vidět na těch dvou Korejích.

 537. Kdyby bylo Rusko úplně zkorumpované, mělo by slabou armádu, dluhy kam by se kouklo, a vypadalo by to tam jako na ukrajině dnes .Nevytvořilo by si finanční rezervy,které dnes používá, protože by se rozkradlo úplně vše.
  Neříkám, že v Rusku není korupce ,že tam kdekdo, včetě politiků nekrade , ale va srovnání s ukrajinou je to křišťálově čistá země.

 538. Před 60 lety uměla americká armáda svých cílů dosáhnout. Dnes už to neumí.

 539. Aerokarle,
  Finská strategie současnosti je jednoduchá: Nenasrat Rusko.
  60% obyvatel tuto strategii bere za svou.

 540. Aero 🙂
  nebudte směšný. Sovětská armáda měla zpočátku jediný cíl – roznést komunismuspo celém s- světě.
  Má to za úkol Ruská armáda ?
  Ostatně sovětská armáda záhy zjistila, že na to nemá, pře obrovské arzenály , milionové armády, spousty satelitů taky se silnými armádami. A měla ze Západu strach.
  Rusko nemá takové masy vojska, jeho bývalé satelity změnily tábor, Proti SSSR se ízmenšilo skoro o polovinu, a vy mi tvrdíte, že je Putin takovej vůl, že touží ovládnout svět ?

 541. 655

  Je jim dobře a blahobytně, obchodují s kdekým i s Ruskem.
  Doma si dělají co chtějí.
  A na nějakou extra zahraniční politiku stát téhle velikosti prostě nemá šanci.
  A jdu spát a jsem zvědavej, jestli rano vůbec vstanu.
  Propadlo se pode mnou prkno v paletě, spadl jsem zádama na pařez, a dost to bolí.

 542. Pokud si vedoucí představitelé v USA taky myslejí, že armáda RF je stejná jako armáda Rudá, tak potěš Pánbůh, to se války asi dočkáme.

  A d „akceptovatelná míra uplácení“ mne zrovan košr nepřipadá.

 543. (654) A není hlavní problém v politickém stanovení cílů (a průchodnosti onoho stanovení)?
  (655) Což si ovšem může dovolit ten, kdo Rusy (sověty) ve dvou válkách přesvědčil, že si na hlavu nasrat nenechá nebo že to Rusy (sověty) přijde hodně draho, navíc, že nemá doma „pátou kolonu“ kolaborantů. To je to oné, co odlišuje Finy a třeba nás.
  (656)Ano, ví, že na tohle ještě nemá (ani sověti neměli). Ale snaží se, po kouscích.

 544. Halle, furt lepší než jako toho panovníka kopím do pozadí. Vydržať!

 545. lidi, vy opravdu neumíte číst. Copak je srovnávám nějakou technickou úroveň, vybavenost nebo výcvik? Samozřejmě, i ruská armáda se modernizuje. Ona sovětská armáda v srpnu také nepřihopsala na konéch Buďoného eskadron.
  Nikdo tu netvrdí, že Putin chce ovládnout svět, jen si vrátit „velikost“ (ne nutně geografickou) SSSR. A k tomu potřebuje větší prostor než má. Západ to dělá také jen s tím rozdílem, že obyvatelstvo satelitních států se přidalo ochotně aniž by se stalo „vasalem“. Proč se asi pobal’tané tak rychle hrnuli do NATO a ne pod ruská ochraná křídla, když je mělo za plotem se vším tím jejich bohatstvím. A nevím o žádném Polákovi nebo Ma’darov, kterému by se stýskalo po varšavské smlouvě.

 546. Foundry, to není o schopnostech, výcviku nebo vybavení americké armády, ale o civilizační demenci v županu lidských práv…

 547. Slušná společnost buduje silnou , odstrašující armádu, aby ji nikdy nemusela použít. Když už k tomu ale dojde, pak ji má s jediným cílem – zvítězit. Asi nejlépe to shrnul George S. Patton výrokem :
  No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.

 548. Potom asi Amerika nebude slušná společnost,anžto tu armádu pozužívá imrvére.:-)

 549. Dobré ránko!

  Muhehehe!
  Tak když na něj nemůžeme jinak, zkusíme to přes bulvár! O čemsi to vypovídá…

  …Líný špion, který vysedával za kancelářským stolem. Ožrala, který se neštítil osahávat ženy, ať se jim to líbilo, nebo ne. Takový byl ruský prezident Vladimir Putin v dobách své výzvědné služby ve východním Německu. Alespoň podle německé televize ZDF, která o něm odvysílala dokument Chlapák Putin…
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/303340/putin-byl-ozrala-a-liny-spion-ktery-osahaval-zeny-tvrdi-dokument-chtel-strilet-i-do-demonstrantu.html

 550. já jsem ten dokument ZDF viděl. slušně zdokumentovaný z fasciklů Stasi a BDN. K tomu svědectví jeho sousedů z Dráž’dan i bývalých spolupracovníků. jen to potvrzuje, že je to chladně uvažující, vychytralý a sebestředný hajzl.

 551. a tomu, že mlátil ženu, když byl vožralej ztratil aktovku s dokumenty a občas plácnul nějakou soudružku přes prdel věnoval hodinový dokument asi 2 minuty…

 552. Jeden expert z brněnské vojenské výšky se nechal v Radiožurnálu slyšet, kde jsou ty stovky ukrajinských důstojníků, co se školili v USA a jinde na západě, a že jak neukázněnídobrovolníci ,tak velení armády jsou na houby.
  A položil otázku, jakou má efektivitu jim nějak ze zahraničí pomáhat……

 553. A jéje,
  takže už ne autista s karcinomem ve finálním stadiu ?
  Božebožebožebože…. Zeman je zapřísáhlý abstinent a Obama už dodal pravý rodný list ? Merkelová nebyla v FDJ ? A zbytek Bruselské skvadry, už je opustily marxistické ideály z mládí ?
  Jestli je Putin sebestředný neposoudím (asi je), ovšem schopnost chladnokrevně uvažovat, navíc vychytralost, z něho dělá presidenta pro Rusko zn. Ideál. Pokud má sklon nadužívat alkohol, tak ho nyní zatraceně dobře skrývá – na rozdíl od Jelcina, že ?

  Civilizační demence jiných národů či států IMHO není důvod k tomu, aby s nimi ostatní vyvolávali válečné konflikty. Kór když od nich potřebujeme nakupovat suroviny.
  A každý by si měl zamést před vlastním prahem.

 554. Dušane, „chladně uvažující, vychytralý a sebestředný hajzl.“ 🙂 To je definice vystihující 99% politiků zleva doprava 🙂

 555. Dušane,
  Putin zajisté není žádný beránek boží, to by v těch strukturách KGB nepřežil. Pokud chlastal, tak už zřejmě nechlastá a línej není úplně zaručeně. Problém je v tom, že na jeho šachistický mozek a kombinační schopnosti nikdo ze západních politiků nemá – bohužel. Vyrábět v momentu prohry dehonestující dokument je poněkud legrační.
  Mimochodem – Petr Veliký byl pěknej dobytek – a jak je oslavován a ceněn. I západem!

 556. Jo, Mtzurko,
  máte pravdu. Taky se mi nějak nezdá , že by Česko bylo etalonem bezkorupčnosti a premiant v nerozkrádání.

 557. Foundry, podle mého má Putin, krom IQ a kombinačních schopností, ještě dvě dobré vlastnosti – býčí vůli a schopnost si vybrat kvalitní spolupracovníky. Což je přesně to, co dneska většině politiků chybí!

 558. 870 Foundry – to chladně uvažující bych na 99% politiků nevztáhl. IMHO s nima většinou cloumá v lepším případě testosteron, v horším obyčejná hloupá agresivita.
  Kde se obchoduje, tam se neválčí. Po Jelcinovi to šlo chvilku i V Rusku. Ten ušatej debil s eurosvazákama to ovšem vrhli o deset let zpět. Ty sankce a případný lokální konflikt do kterého budou zatažení vnímají jako hotovou věc a připravují se na to. Užší skupina lidí (mi ještě včera kontakt prozradil) začala nedávno dělat na zákonu, že zásadní materiály a výrobky musí být z domácí výroby, ostatní bude znevýhodněné cly a administrativně. Výsledkem bude ještě drastičtější omezení importu a v zásadě i vzájemného mezinárodního obchodu. To se těm udýchaným svazákům s horkým srdcem fakt povedlo.

 559. Skimici,

  to ovšem není nic nového. Rusko už dávno používá cla, aby se omezil export , a velcí vývozci ze západu zřídili pobočky, vyrábějící dosud dovážené zboží v Rusku.

 560. Jojo, skimici…
  to jsou ty ideály VOLNÉHO TRHU. 🙂
  To se obecně „fakt povedlo“¨!

 561. 673

  A když jeden koukne na tu Kyjevskou squadru, tak mu musí být Ukrajiny líto.

 562. (661) To já tvrdím také, že postup (a zvyklosti) Ruska ženou jeho okolní státy do NATO, případně EU, mnohem spolehlivěji, než by to NATO, případně EU dokázaly.
  (668) Kde jsou? V něčí fantazii?
  (669) No jo, ale co pak se situací, že vyvolávají ti jiní?

 563. Po včerejších událostech bych tak nějak čekal, že signatáři „příměří“ to budou nějak řešit…
  A ono se zdá, že to má každý u prdele.

  Separatisté chtěli před půl rokem mírové jednotky OSN. Ukrajinci ne. Dnes chtějí mírové jednotky OSN Ukrajinci. Separatisté ne.
  Předevčírem chtěl vyhlásit Porošenko válečný stav. Dnes chce mírové jednotky OSN. Rusko mírové jednotky OSN nechce.
  Rusku hrozí jako obvykle obrovské, ale obrovské následky. Říkal Biden.
  Německá kancléřka Angela Merkelová řekla, že chce spolupracovat s Ruskem na obnovení míru v Evropě a ne proti němu.
  Alexandr Bortnikov, šéf ruské tajné služby FSB, se zúčastní summitu v USA ohledně extremismu. Bortnikov je na seznamu sankciovaných lidí EU, ale na americkém nefiguruje.

  To vše je vážně BIZARNÍ.

 564. 675 Halle
  to je jasné a s tím se potýká i teď každý a dá se na to najít cesta. Toto bude jiné ve smyslu zahrnutí většího množství domácích komponent a surovin a ve smyslu administrativního omezení použití dovezených výrobků či materiálů ať již za jakoukoliv cenu.
  Teď jak jsem někdy předevčírem psal vzniká (podle typu komodity) až dvouletý poplštář než se nastaví nové ceny a ten hodlají administrativně použít pro zýšení soběstačnosti v základních věcech a vytvoření nových podniků, k tomuto určených na jejichž podporu se jenom v několika následujících měsících chystají z rezerv využít stamiliardové částky.
  To jen na vysvětlení. Na internetu ten připravovaný zákon ještě nehledej.

 565. Takový exšéf Applu Jobs byl magor podle všech měřítek, jako člověk hajzlík, no ale ty výsledky…
  Čo čekáme od managerů státu ?

 566. A ještě poslední dotaz-vézt STŘEŠNÍ KRYTINU kamionem jako humanitární pomoc do Kyjeva … WTF ??? 😉

 567. 665 Rputi, líný špion, který vysedával za kancelářským stolem…?
  V tom případě je hoden obdivu jak na sobě úžasně zapracoval.
  Nebo ho CIA zlikvidovala, místo něj nastrčila svého agenta, kterému se v jeho roli tak zalíbilo, že se nakonec stal ruským prezidentem.

  666 Dušane, chladně uvažující, vychytralý a sebestředný hajzl, pravíš? Aby výčet byl úplný, měl jsi přidat že i psychopat.
  Což to nejsou typické vlastnosti úspěšného politika a státníka?

  Co se týče 661, jestliže s Ruskem měl své historické problémy někdo jiný, jsou to jeho problémy. Naše historie vztahů s Ruskem je jiná než historie vztahů Polska, Finska, a dalšíchpolitické a hospodářské vztahy byly nadstandardní a pohled odtamud na nás byl obdivný. Problémem byl sovětský režim, ne Rusko jako takové. Bylo zásadní chybou, třebaže typickou pro takové situace, je, že tyto vztahy jsme přerušili. Prakticky Únor 1948 naruby. Za potlesku těch, kteří vyplnili uvolněné místo a přetáhli i naše odborníky aby využili jejich kontaktů. Neměli bychom si naivně namlouvat, že v téhle velmocenské hře Západu šlo o nás. O naše dobro. Nešlo o nás, ale o oslabení druhé strany. Nejprve Sovětského svazu, nyní Ruska. Případné a pravděpodobně i dočasné naše dobro není cílem, ale jen vedlejším důsledkem. Toto a ne naše dobro bylo důvodem podporování demokratizačního procesu v šedesátých letech. My nejsme v pozici hráče, ale toho o kterého se hraje. To je stejným důvodem západní politiky ve vztahu k Ukrajině. Je to pořád ta stejná politika jako v minulých stoletích, jen jinak zabalená. Obecně, Rusko se nechovalo hůř než kterákoli koloniální mocnost na vrcholu své moci. Naopak. Co se týče posledních pětadvaceti let jeho postsovětské existence, v porovnání s USA s pozorovanými tragickými důsledky pokračujícími v intervencích po celém světě, je relativně mírumilovným státem, řešícím svou příhraniční bezpečnost s ohledem na historické zkušenosti s nynějšími „vyspělými demokraciemi“ ještě z předsovětské éry.

 568. 682 – taky ahoj, skimici.
  Já sice sem moc nepíši (už mě tady zařadil kdosi do Rudého koutku), ale s velkým zájmem čtu. 🙂

  A když už jsem se rozepsal, tak Putin je možná všech mizerů futrál, nicméně je aspoň inteligentní. Což se, bohužel, nedá říci o drtivé většině tzv. demokratických „státníků“.

 569. NoName, hlavní problém západních politiků je nekonzistentnost jednání. Pak vznikají bizarnosti, že člověku zůstává rozum stát!

 570. Dobrý den. Skimici – pomohl by frontální útok na Rusko? Pracovní víza všem zájemcům? Dtto Ukrajina?
  Podle mne, pokud vládcům utíkají poddaní, tak buď zavřou hranice, a znepřátelí si velkou část obyvatelstva, nebo usnadní podmínky pro život.

  Evropští politici by to mohli okořenit válečnou omáčkou – zlomit vaz Říši Zla. Nemravný autokrat dostal na pamětnou.
  Také by pomohlo jednostranné uvolnění cel, tarifních i netarifních omezení.
  „Vykrademe Rusko“. „Odvezeme vše, co není přišroubované a co se nám hodí“. „Šrot si nechej, bereme jen to nejlepší“
  „Milujeme Rusy, nenávidíme jejich autokraty“

  Napadá vás ještě nějaká štvavá propaganda?

 571. Dobré ráno,

  Dušane, že je Putin vychytralej sebestřednej hajzl, na to nemusím koukat na nějaký německý dokument. To nás tu psalo od začátku celého konflikti několik-

  Včetně toho, že nelze Rusko podceňovat, že to zdaleka není země primitivních mužiků a že Putin není blbej.
  Ti, co všechno vědí nejlíp, ovšem tehdy začali ječet, že obdivujeme Putina a kádrovat, co si myslímě a jací jsme bolševici až do bůhví kolikátéjho kolena.

  TAkže nevidím smysl v nějakém dokumentu, který teď, když Evropa a USA posraly na Ukrajině, co mohly, se patlá v tom, že plácal ženský po zadku a vysedával za kancelářským stolem.

  Je nepopiratelným faktem, že na Ukrajině zemřela za cizí, i západní zájmy spousta lidí, o jejichž zájmy nešlo ve válce, ve které většinou nechtěli bojovat.

  Co s tím má splečnýho, že někdy před třiceti nebo kolika lety Putin někde plácal ženský po zadku?

  A to svědectví dámy, kterou Putin obtěžoval na oslavě narozenin jejího otce, to je taky dobrý….
  Jaký druh lidí asi zval tehdy Putina na oslavy svých narozenin? A teď to dotčeně kvoká v televizi, že jí před třiceti lety sáhl Putin na zadek?

  Kruci, Dušane, vždyť už jen to je to ubohost sama.

 572. A kouřil Putin marihuanu, nebo jenom inhaloval, ale nešlukoval ? Asistentky jenom orálně, nebo kompletně ? Dokáže napsat souvislou větu bez chyby ? Léčil se z alkoholismu ? Hrál aspoň v jedné kovbojce ?

 573. (685) Přerušili vztahy? Já si ještě pamatuji tu usilovnou snahu vztahy zachovat, různé seznamy výměny zboží, když to s placením nebylo valné …..

 574. maYdo, máte u mne 1*! 🙂

  Myslím, že hlavní vina Ruska a Putina samotného spočívá v tom, že to nejsou negramotní mužici v láptích a Putin není povolný Jelcin!

  Jak snadno by se Rusko dalo rozvrtat, kdyby to tam vypadalo jako na Ukrajině!

 575. 688 NickName
  … samozřejmě pomohl. Vnější nebezpečí sjednocuje a to teď budou potřebovat anžto střední až větší „normální“ podnikatelé začínají brblat a to jsou ti, kteří nesou hlavní zátěž potom co ropa a plyn jsou dole. Nemusí to být samozřejmě hned Tomahawkem na Krym. Docela by stačilo, kdyby někdo býval byl dal tomu archo marxistovi Stoltenbergovi v Rize pár facek za ty úporný kecy a kdyby to začal Tusk Donald rozšťourávat. Mohlo by z toho být takové pěkné novodobé Sarajevo.

 576. 685

  můj otec byl před 1968 členem jakési uhelné komise RVHP, a jezdil občas do Sojuzu.
  Jednou přijeli kamsi vlakem (čs delegace), do jakéhosi černouhelného revíru , a na nádraží byl transparent Čechoslovakia – naš vzor.
  Češi z toho byli poněkud zaražení, z domu byli zvyklí na opak 😀
  Jo, a tatík taky při nějaké akci mluvil v moskevské televizi. asi 3 minuty. A dokonce i honorář za to dostal 3 rubly :-))))))))))

 577. ….no pratele ,neda se prehlednout ze pan Putin zde ziskal srdce mnohych…..co si ti nemci vubec dovoluji,ze? 😉 vzdyt prohrali valku.
  No pratele pomalu budete slavit vyroci „prvni rok diskuze o Ukrajine na sumavakovi“, kdyz bych se zeptal k jakemu zaveru jste tedy dospeli, tak zrejme nepochodim,ze? ,-)

 578. (690) Ono cnostné rozhořčení je na základě vlastního shlédnutí dokumentu, nebo na základě článku Blesku? 😛

 579. Brouku musím konstatovat, že nedržíte K.u.k. lajnu! Vídeň je přece proti sankcím a dalšímu protiruskému blbnutí! 😀 😀

 580. 696 Brouku, závěr je jasný. Zničit krtka!

 581. 693 Rputi a navíc, toho bohatství co tam mají je pro ně škoda. Vyspělý západ by ho využil daleko lépe… Jenže oni nedají. Svině to jsou zákeřné.

 582. Brouku: jsem zakopán ve svých pozicích, neustoupil jsem ani o píď.
  Halle: stejné informace mám z 50-tých let, podobně mluvila ministryně zemědělství. Čechoslovakia – naš vzor. Někdo z návštěvy to tlumočil u nás, hrozil mu Jáchymov.

 583. Zdravím:
  (666) první myšlenka ,která mne napadla při čtení tohoto příspěvku, byla slova, která napsal L.A.Seneca v Listech Luciliánovi: “ Bezmezný hněv plodí šílenství“ 🙂
  A znovu bych chtěla připomenout „přátelům za mořem“ staré čínské přísloví: „než půjdeš zachraňovat svět, obejdi třikrát vlastní dům“ 😕
  A pro AK (když už se hrabu v Senecovi)heslo pro dnešní den:
  „Člověku je někdy lehčí umřít za své zásady než podle nich žít“ 🙂

 584. Karle, a není to jedno, jetsli na základě dokumentu nebo článku v Blesku?

  Kruci, kdo asi tak mohl vykládat o tom, jakej byl Putin, když pracoval ve východním německu, než agenti Stasi a KGB?
  Ale jsou to němci, tak je to v pořádku. Ti jistě v tej stasi a KGb byli jen proto, aby ho rozvraceli zevnitř. 😀

  Jak jsem napsala výš – na to, že je Putin vychytralej sebestřednej hajzl, nepotřebuju nějakej dokument a svědectví nějaké soudružky, který sahal na zadek.

  Je to směšný, když se Němci uchylují ke svědectvcí opor bolševického režimu a bývalých agentů KGB z vlastních řad, aby tento úúúžasný objev ozřejmili lidu.

 585. Dobré pozdní zas ráno… 2 Rpuť ad 665 – no, nabídnul bych jedno srovnání – takovej Hitler – Zapřisáhlej vegetarián a abstinent, nacionální socialista, milovník psů, monogamní, veskrze slušnej člověk. Vzornej frajtr, oceněnej Železným křížem první třídy. Ne nadarmo muž roku 1938, dle časopisu Time. To už měl za sebou Anschluss Rakouska – referendum dopadlo ještě lépe než na Krymu – 99% Rakušáků vyjádřilo nadšený souhlas s připojením k Říši. Rakousko může být hrdé na svého rodáka…

 586. 706 Zapomínáte na experimenty v oblasti léčiv a vztahů. Celkem multikulturní, v rámci rasy ovšem. Obleky od Hugo Bosse. Trenýrky od Gucciho. Stydlivý a plachý, nechtěl se svlékat u krejčího, proto mu obleky nepadly.

 587. MaYdo, vlastně má ten Putin kliku! 🙂
  Být to v Emerice, tak dáma nebude tvrdit, že jí sahal na zadek, ale rovnou bude žalovat pro znásilnění 😀 😀

 588. Halle a ostatní…
  má máti mi vyprávěla, že kdysi z kraje 50.tých let se snad poprvé „rozvrtávalo“ zdravotnictví na tzv. sovětský model. A jen se to stalo skutkem, přijeli sovětští experti zkoumat ten onen byvší model a byli zklamáni, že v podstatě nemají co zkoumat.
  Víte, IMHO spousta věci, které se vyčítají sovětům, byla spíše naše, s odpuštěním, předposranost.

  Brouku, brouku: Putina nikterak neadoruji (jakož i žádného politika), nicméně připusťte myšlenku, že by v Rusku vládl třeba Žirinovský. A to je to, co oceňuji (mluvím za sebe) u Putina. No a Němci? Ona v tom Merkelová taky dost lavíruje…
  Já, ač jsem si již své odžil, bych opravdu, ale opravdu se nerad ještě dožil války.

 589. 704 nickname, proč kupovat? Jedni vybojují svojí krví a životy, druzí vydělají. Ovšem když se v té úvaze nepočítají komplexní náklady, skutečná cena transakce vyjde daleko výš než při férovém obchodu, minimalizujícím transakční náklady na obou stranách. Jenže fór není v celkové sumě transakčních nákladů, ale v jejich rozdělení. Jedni nesou transakční náklady, druzí mají zisk. Rozhodujícím motivem je výše zisku. Lze-li transakční náklady přenést na jiné, jejich výše nerozhoduje.

 590. 709 Fauste, ano. Tak i nyní lze napsat: Spousta věcí, které se vyčítají Evropské unii, Bruselu, je naše předposranost.

 591. ,-)
  no kdyz uz tady vtipne glosujete rakusany ,hitlera,merkel, a podobne (normalne je to oblibena parketa „pana domu“,-)
  Jeslipak nekdo z vas cijti´treba odpovednost za volebni vysledky KSC v sedmdesatych letech, nebo ze jsme si posadili do cela statu pana husaka? ;-)…ja vim to nejni na poradu dne, zato rakusakum pripomenout 99% je zcela na miste…..
  uz jen Halladin a jeho „amerika“ chybi…..snad sem nechodi cist Vase deti……

 592. to 709
  ,-) vy to mate postavene s tim Putinem tak nejak „je prece lepsi umrznout ,nez se utopit“ ,-)
  ja si s timhle postojem bohuzel nevim co pocit . . .

 593. to 711
  nedrazdete na TOMTO BLOGU ! kobru bosou nohou, ja si jednou dovolil zeptat se zdejsich odpurcu v“EU“ co jsme my cesi udelali tak tak svetoborneho ,nebo vubec, co jsme udelali aby to bylo lepsi, kdyz uz jsme tam vlezli, no a a od te doby tady mam spoustu novych fanousku 😉

 594. 712: brouku – každý cítí zodpovědnost za podporu zla. Říká se tomu svědomí.
  Někdo svědomí potlačuje. Byla to nutnost, dělají to všichni.
  Někdo se snaží minulou skutečnost přebít současnou negací. Včera jsem byl ve Straně, dnes vstoupím do opačné Strany.
  Někdo svědomí přehluší lomozem a hostinami. Když ses chtěl mít dobře, musels to dělat. Ale co, dneska se nám obchoduje líp, že jo.
  Svědomí se tímto jednáním stává menším a menším.

  Dá se žít se svědomím? I s vědomím svých dřívějších chyb?

  Něco pro vás:
  http://www.misantrop.info/zima-tma-a-politbyro/

 595. (705) Mně to jedno není. Článek v Blesku je zaručeně debilní a převážně o nepodstatnostech. Ale právě to k němu láká jednodušší čtenáře Blesku.
  (712) Moje potomstvo ano, ač zřídka. Zatím bez škodlivých následků.

 596. no ono bez „vysvetlivek“ je to zde dost tendencni a pro nepripravenou mladou dusi i trochu zavadejici ,-)
  ….ja jsem dost otrkanej ctenim Internet, diskusi a presto kdyz jsem sem zhruba pred rokem opet „zabloudil“ tak jsem cumel jak puk 😉

 597. Brouku: Karbonizujte koksohydráty. Aktivujte štíty. Ohřejte párek.
  RP, Tvorbu, Dikobraz i jinou stranickou literaturu jsem přežil.

 598. 718 … brouku – evidentně málo otrkanej a citlivá duše? (rozjařený úsměv)
  Jestli si vzpomínám, připravoval jste otevření svého blogu. Jak Vám to jde? Skoro každý toho za nějaký čas nechá, protože to vyčerpává. Když se to nechá otevřené, nalezou tam rozesírači. Když se to zavře, je tam zakrátko nuda, protože každý si dříve nebo později obehraje svůj part a buďto to omezí anebo se úplně na chvilku odmlčí. Anebo ostatní úpí pod knutou autokrata – GeoN to taky nakonec zavřel pro svůj inner circle.

 599. Dnešní ukrajinský tisk si hořce stěžuje, že byli opuštěni a zrazeni. Merkelová je Ribentropp, EU sobecká, Obama zbabělec. „Zní, zní, zrady zvon…“ Naprosto chybí nějaká sebereflexe, za všechno může někdo jiný. Putin. Merkelová, Obama. „Slava Ukrajině, heroam slava“.
  Kolik mrtvých je ještě potřeba, aby nadšenci ve „vyšívankách“ pochopili, jak byli zneužiti. Po pádu hřivny má ukrajinský důchodce 35 dolarů na měsíc , pokud vůbec nějaký důchod dostane. Kvůli tomu asi na majdanu neskákali.

 600. Baubo,
  jedno pozitivum přeci jen vidím – konečně jim došlo, že západ nehne prstem. Teď ještě, aby jim včas došlo, že se jen čeká až spadnou na ústa totálně a pak nastane ten kýžený výprodej!
  Madlenky a Bidenové už brousej kudly…

 601. jde o lidi, i když to jsou rusáci, mužici, ukáčka.
  Co dělá věrchuška, to mi je z hlediska vyššího principu mravního putna.

 602. 723 jak to bylo, ten fór? Za stranu a za lidi …

 603. 713 – jo, milý brouku, tož „volba menšího zla“. 🙂
  A ta se zde ventiluje při každých tuzemských volbách.
  No ale připusťte, že Putin bude svržen a nahrazen třeba tím Žirinovským… bude líp, bude hůř?
  Umrznout nebo utopit?
  Mno, při svých šedinách říkám: ŽÍT!
  A jak jsem již výše poznamenal: své mám odžito – jenže jsou tady i mladí, kteří… ale co bych se rozepisoval. Však Vy víte… a co třeba ti Vaši pávi?
  Já vím, nepřípadná poznámka…

 604. no pratele zaskocil me „real“ zivot, musim padit, tak ze nemohu vsem odpovedet. trochu jste me priznam zaskocili, necekal jsem „dialog“ ale ze me jak je zde dobrym zvykem zacnete posilat nekam jinam ,popripade rovnou tam ,-)
  Tak jen v rychlosti ,blog opet bezi , mel jesm jen par let pauzu, „rozesirace“ mazu, a jsem rad ze jsem ve vasich srdcich zanechal nejakou stopu ,i kdyz pouze ty pavy ,-). . . to znam jedno ho zubare…ale nechme toho. ,-)
  Hezky si to tady uzite……..;-)

 605. 726 tak se zas nēkdy ukažte. Abych mohl poslat někoho někam, je zapotřebí víc informací, jinak to nemá šťávu.

 606. 728 – skimici, doufám, že to není míněno na Fausta.
  Posílat někoho někam nepatří k mým oblíbeným diskusním tradicím – i když jsem už byl posílán přímo do severní Koree (jsem slušně vychovaný, doufám, že to registrujete). 🙂

  Osobně velmi želím toho, že se zde již nevyskytují taková známá jména, jako např. Jurap, Tomáš, Anka, jasan, raptor… a další, kteří mi tak nějak vypadli z paměti.
  Ovšem já jsem jen většinou tichý čtenář.

  A protože v podbrdí je dnes líbezně (c) Anka a protože pejsek doráží, tak se jde užívat sluníčka. 🙂
  Tak zase někdy…

 607. Fauste … Ne není. Ani nemyslím, že bych se někdy směrem k Vám vyjádřil jakkoliv ofensivněji.

 608. „Jeslipak nekdo z vas cijti´treba odpovednost za volebni vysledky KSC v sedmdesatych letech, nebo ze jsme si posadili do cela statu pana husaka?“

  No, nevím, jak je to s tou odpovědností, když je předem danný výsledek….
  A jetsli chci za prezidenta Husáka, se mně nikdo neptal. Přímá volba rezidenta byůla poněkud později. 🙂

  „(705) Mně to jedno není. Článek v Blesku je zaručeně debilní a převážně o nepodstatnostech. Ale právě to k němu láká jednodušší čtenáře Blesku.“

  Mně není jedno, že se tak primitivně maskuje a odvádí se pozornost od toho, že to na Ukrajině Evropa a USA podělali. Ale jestli v Blesku nebo v televizi, to mi teda jedno je.

  A co teda bylo na tom dokumentu podstatné? Že je Putin mazanej, sebestřednej a hajzl? A že může za všechno a ostatní nic, ostatní muzikanti?

  Pokud jo, tak je teda naozajstné prekvapenie! To by mně teda fakt nenapadlo. 😀

  O čem tu asi celej rok píšeme my, co odmítáme tvrzení, že Putin je blb a primitiv?

 609. Jo, je takový osvědčený český přístup: dokument není třeba vidět, aby se dal zkritizovat a odsoudit. Chartu 77 také nebylo třeba číst, aby se jějí odsouzení dalo s čistým svědomím podepsat.

 610. A jaký je způsob americký? Captital ocf Chechna is Prague?

 611. Zajímavé srovnání – propagandistický film a text Charty……
  Možná by mohl nějaký nositel Oskara natočit tříhodinový film o tom, že ten chlápek s manýrama manažera MBA, tedy ten sebestředný psychopat, je latentní pedofil….případně tajný člen Al Kejdy.
  No prostě nějakou thrillerovou grotesku.
  Jak ale vidím, tak o politickém marketingu věděl i doktor Goebbels úplný hovno….

 612. Měl bych i typ na filmového Putina – D. Craig…..vejška odpovídá a jinak typický obličej ruského mafiána….

 613. 734-nedávno jsem byl v USA a třeba na letištích nebo v letadlech skoro všichni četli. Neříkám, źe je to úplně typický vzorek obyvatelstva, ale četli. A sem tam jsem doviděl i na to, co četli (v takovém malém Embraeru na sousedovi v podstatě sedíte)-a četli třeba i různé polické nebo ekonomické analýzy.
  No a TV zprávy nebo diskuse (zrovna se řešil Atta a jeho neexistující pražská irácká spojka) byly podstatně věcnější, než je zvykem u nás.

 614. 738-nevím, jaký byl důvod, že to rozebírali teď v prosinci, nějak to zřejmě souviselo se zprávou senátního výboru ohledně práce CIA.
  Já v ČR obvykle politické diskuse nesleduji, protože mne nebaví moderátoři, kteří jsou jedním z diskutujících, ale tam se na to dá dívat-moderátoři jsou daleko profesionálnější, otevřeně nefandí jedné straně a nenechají diskutující furt někam uhýbat.

 615. NoName – aha, to mi uniklo protože jsem byl zrovna v Praze, ale souhlasím, že práce sdělovacích prostředků je tu na podstatně vyšší profesionální úrovni. Pokud se nějakému novináři prokáže zkreslení faktu nebo přímo lež, jako nedávno brianu Williamsovi z CNN (tvrdil, že když v Iráku letěl ve vojenském vrtulníku stříleli po něm sadámovci RPG), byl suspendován na půl roku a CNN jeho novinářské působení prověřuje.

 616. A co se týče znalostí, zase, nevím, zda jsou moji kolegové z IT a okolí IT typický vzorek U.S. populace, nicmnéně přehled mají slušný (vzhledem k tomu, co se tady traduje).
  Z velmi povrchního pozorování mi vyšlo, že v Americe prostě funguje spousta věcí jinak a z toho vyplývají i rozdílné pohledy a zdánlivá nedorozumění z našeho pohledu. On třeba prostě respektují vojáky, hasiče nebo policisty, když je někde napsáno „nelez sem“, tak to nezkouší a nelezou tam, zdravotní pojištění si (ne)platí sami a proto se i na zdravotnictví dívají úplně jinak… Spousta věcí je rozdílná dokonce okres od okresu nebo stát od státu. Daně, alkohol, zbraně. Běžný styl jízdy z našich silnic by tam byl zřejmě považován za trestný čin. Atd.

 617. Ahoj!
  Brouku ad 713


  ,-) vy to mate postavene s tim Putinem tak nejak “je prece lepsi umrznout ,nez se utopit” ,-)
  ja si s timhle postojem bohuzel nevim co pocit . . .

  A co obojí vyzkoušet,abys mohl zodpovědně a přesně rozhodnout co je lepší?

 618. “ Tak jen v rychlosti ,blog opet bezi , mel jesm jen par let pauzu, “rozesirace” mazu,“
  a co demokracie, svoboda slova, rakouská tolerantnost, nadhled a kinderstube??

  no, nejsem jako oni.
  Ale mohl bych se poučit, ne? 😉

 619. 743

  Vybrat si může , jen když na to pojištění m á peníze.

 620. „Tak vám aspoň vypneme plyn!“

  …Podle povstaleckého vůdce Andreje Purgina si Doněcká lidová republika už zajistila přímé dodávky z Ruska. „Kohoutky byly ve středu večer zcela vypnuty, žádný plyn neproudí. Dodávku z Ruska už jsme zajistili,“ konstatoval Purgin. V oblasti, kde se teploty pohybují pod deseti stupni mrazu, může podle médií zastavení dodávek plynu způsobit vážné hospodářské škody a zkomplikovat život domácnostem…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-rusko-plyn-donbas-ddn-/zahranicni.aspx?c=A150219_120900_zahranicni_aha

 621. 747-to je přesně to, o čem píšu. Z pohledu Evropana je to nepochopitelné, stát vás přece musí pojistit. Oni to vidí opačně-pojistí se, kdo chce. A tak je ve spoustě věcí.

 622. Každý, kdo trochu umí vycházet s penězi na to základní pojištění má. Mne stojí 107 dollarů měsíčně. Moje chudčí kamarády 67 dollarů. Návštěva lékaře 8.50…není si na co stěžovat.

 623. Já to mám z Medicare, moji mladší a chudší – jsou to muzikanti – to mají tuším u BlueCross/Shield

 624. Ovšem není Medicare pro seniory ? A neplatíte pojistné za manželku a děti.
  A pokud si pamatuju, Medicare nehradil polovinu ceny ošetření při té vaší příhodě.
  Pokud si pamatuju, bylo to kolem 6000 dolarů za 1-2 dni.

 625. (731) Že se něco maskuje tvrdí Rpuť. To není záruka skutečnosti, spíše naopak. Němci prostě natočili docela zajímavý dokument o Putinovi (asi už dříve, to netrvá týden), Blesk, věren svým tradicím a úrovni svého čtenářstva, se soustředil na nepodstatný úryvek a vida, kdo se na to nachytal.
  (732) Mně na tom Dušane dost baví, kdo všechno si udělá názor pouze z článku Blesku, evidentně psaného pro blby. No, každý svého štěstí strojvedoucím.

 626. 759

  já to nečetl, :-)alepřiznám se, taky rád plesknu po pěkné prdýlce. Samozřejmě je musím znát blíže , ne neznámé osoby.

 627. 760
  a hned si vzpomínám na radu z Tenkrát na Západě – dělej, jakoby nic. 🙂

 628. Dušane, já nekritizuju dokument. Já jen říkám, že ho nepotřebuju k tomu, abych došla k závěru, že Putin je sebestředný mazaný hajzl.
  A že s tím, jaký je by měli hlavně počítat politici.

  Ono je hezký, točit dokumenty o tom, jakej je Putin hajzl, ale když jsou ostatní politici neschopní a k ničemu, tak nevím, k čemu ten dokument je. kromě pokoukání pro lidi, které baví se na to koukat. Přiznám se, že mně to nebaví. Lidi jako Putin mně nijak nepřitahují a mou zvědavost nebudí.

 629. Ach jo, KArle…

  A na co jsem si, prosím pěkně, udělala názor z Blesku a jaký? Mohl bys mi to říct?

 630. 746 Šumaváku, co to hraješ? Rozesírače si promaže každý pán brány podle uvážení, jinak není pán brány a může se na to raději vy…. Ne? To že štamgasti včetně mě držkujou je jiná věc. Pro pořádek – vůbec netuším co má blrouk za blog. Jen mě zajímalo jak mu to jde, když to tady někdy loni zmínil. Ona to nebude žádná sranda to dlouhodobě udržet v mezích.
  Za to máš ode mě velký dík, že se tu dá hezky posedět. Ani už nevím vlastně kolik? 9 let?

 631. To nám to pěkně začíná!

  …“My jsme to udělali. Dobrovolníci vytvořili sjednocený štáb, v němž jsou zástupci 17 praporů. Cílem je koordinace akcí a vzájemná pomoc,“ uvedl Semenčenko, který je poslancem ukrajinského parlamentu.

  Vytvoření „paralelního generálního štábu“ oznámil nedávno i vůdce ultranacionalistické ukrajinské organizace Pravý sektor Dmytro Jaroš, který v Donbasu velí dvěma dobrovolnickým praporům…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/362135-ukrajinske-veleni-se-stepi-dobrovolnici-na-donbasu-maji-vlastni-stab.html

 632. 766 …. To snad není pravda !!!! Kdy stíháš vrtat ???? Já se NEPTAL co má za blog. Já jsem říkal, že NETUŠÍM co má za blog. 🙂 j

 633. Momentálně sedím doma s bolavými zády . Ležet nemůžu, stát taky ne, jediná nebolestivá poloha je sedící.
  Ale je to jednoduché. Mám dobrou paměť , a já ten blog znal, ještě než ho zrušil před několika lety.

 634. K článku o dokumentu o Putinovi.

  Sebeserioznější dokument, jehož autor dopustí, aby mu tam jakási slepice kvokala, že ji před 30 lety plácnul Putin po zadku, ztrácí punc serioznosti!
  Pokud autor v dokumentu ponechá tvrzení, že Putin je líný, koleduje si o to, aby i ostatní uváděná „fakta“ nebyla brána vážně. O Putinově lenosti se lze celkem hravě přesvědčit. atd.
  Takže dokument jsem sice neviděla, ale o jeho serioznosti a pravdivosti se dá úspěšně pochybovat.

  Svou ranní poznámku poznámku (665) jsem uvedla slovem „Muhehehe“. Domnívala jsem se totiž, že je to dostatečně názorné. Jak vidím, pro některé asi není ….. což je ovšem čistě jejich problém! 😀 😀

 635. 768 hele, nechal sis to zrentgenovat? Já myslel žes to rozchodil 🙁

 636. Máš výhodu, jestli ses stačil naučit pacientovi sedět za hlavou. Jestli ne, tak Ti nezávidím,

 637. 719 Dovolte pane dvě poznámky. Za prvé, žádné štíty nemáme. Za druhé, nemáme žádné štíty.

 638. Jistě že jsem navštívil chirurgii. Dnes dopoledne. I na ledvinu se mi koukli sonograficky.
  Zlomené to není, je pořádně zhmožděný.
  A varovali mě, že to bude 14 dní bolet.

 639. 748 Rputi, co by za to tehdy dali v Auschwitz….

 640. 772 Halle, zítra máš pátek, tak raději řekni sestřičce ať Ti to přeobjedná. Oni se taky pacouši nepo…. Hlavně neležet a hýbat se. Znám to po pádechz kola. Ale nestát celý den u křesla v té nesymetricky páteř zatěžující poloze.

 641. Nenaučil, to musíš mít skoro ustavíčně sestru u pacienta. S tímle poraněním rozhodně pracovat nebudu. Tím spíš, ře mi sestru složila chřipajzna, A s těmihle zády sám dělat nebudu, Už jsem to kdysi zkusil, když jsem jednou zdvihl co jsem zdvihnout neměl, 14 dní jsem u křesla skučel, a nakonec to stejně skončilo marodkou. A od té doby se ty záda nikdy pořádně nedaly dohromady. Bolí furt, a teď ty žebra k tomu.
  Na doby, kdy jsem pod každou paží nesl pytel cementu můžu jen vzpomínat.

 642. Co bych doporučil naší vládě : Neserte nás do toho. Nekibicujte. Držte nás stranou, a když už chcete projevit nějakou snahu, tak o slušnou pomoc přežít lidem z obou stran. Nepřipravte nás o zbytek kreditu, který u nich máme. Všichni, Rusové i Ukrajinci si budou pamatovat jak se Češi zachovali. Oni si pamatují.

 643. 774 třetí pytel se dal ještě zavěsit zepředu, pokud jeden zrovna netlačil kolečko, které by překáželo 🙂

 644. Skimici, i v klasickém stylu se dá sedět při práci , zvlášť v horní čelisti. Při mé délce bych musel být zkroucenej jako paragraf.
  Sestřčka leží s chřipajznou.

 645. 772 Halladine, zlomená ledvina? Netušil jsem, že něco takového je možné. Leda že by byla velmi silně kalcifikovaná 🙂 No ještě, že podle vyšetření pořádku.
  Mně se po jedenapůl roce naražená zadel se tu a tam lehce připomene. Asi to bylo drobet vážnější než jsem předpokládal. Pánevní lopata vzadu dostala šlupku. Ale jak to není na kudlu či sádru tak co s tím…

 646. Skimici 🙂

  po žebříku nebo schodech se kolečko tlačí dost blbě 🙂

 647. … Ono jde Halle asi o ten cvik ne? Křeslo si napolohuješ jak chceš, na jinou polohu zrcátka si taky zvykneš, ale předělávat se po čtyřicítce může být problém. Bez sestry je to opruz vzdycky. Den dáš, odmeješ si, amalgámy si připravíš, pak ale ještě všechny ty karty, počítač, telefony, uděláš toho polovinu a jsi na kaši.

 648. Všem vespolek přeji hezký den.

  Vida, jak nám tu diskuse pěkně poskočila. To člověk dva dny a dvě noci pracuje a najednou nestačí ani dočítat. Takže si ještě chvilku budu dočítat stylem odzadu dopředu. Snad to zvládnu…

  Ad novináři a jejich vidění pravdy…

  Pamatuji jednoho, měl takové velmi příhodné jméno na novináře, Petr P. se jmenoval. Byl zpravodajem MFDnes z Blízkého východu a psával velmi dramatické reportáže, při kterých na jeho nebohé čtenáře tryskaly kýble krve a pravda tekla proudem. Co se ovšem nestalo. Nějací zabedněnci z míst jeho reportáží začali poukazovat na to, že i když o sobě prohlašoval, že vše psal dle skutečnosti, tak na těch krvavých místech v tu dobu zřejmě nebyl, skutečnost jím popisovaná se totiž odehrávala poněkud jinak a on tak psal pouze dle své bujné fantazie a objednávky svého zadavatele, jemuž do roztrhání těla oddaně sloužil. O jeho potrestání nevím ničeho, jako zahraniční zpravodaj totiž psal i nadále, pouze tu krev zřejmě omezil. Pravdu samozřejmě nikoli. Jeho mateřský list stavěl se hluchým a němým. Je tomu již hodně přes deset let. Ondyno jsem četl, že zástupcem šéfredaktora našich největších kosteleckých UzeniNovin z Burešova impéria je jistý P. Pravda…

  Rovněž před cca 10 lety všemi ctěný novinář Jefim F. s chutí psal, že v US vězení v Abú Ghrajbu vězni nejsou mučeni a kdo tvrdí opak, je lhář a odpůrce demokracie (té jeho), neboť všichni přece dobře ví, že USA vězně zásadně nemučí. Snad tomuto bludu věří i dodnes, podobně jako gen. Colin Powell obsahu těch svých lahviček. Neomluvil se…

  Co se dále nestalo. Když mu nějací nevděčníci, a jistě to byli nastrčení agenti KGB či GRU, prokázali, že některé jeho články v českých novinách, kam coby zaměstnanec jisté cizí vlády psávával, jsou doslovné překlady z US zdrojů, nikoli však jeho. Žel Bohu v českých překladech se, čert a tiskařský šotek vědí proč, z nich nějak vytratilo jméno původního autora a díky značné skleróze autora překladu JF tam zbyly vždy pouze jeho iniciály, takže u českého čtenáře vznikal neodbytný pocit, že autorem takovýchto článků je pouze ona tam podepsaná šifra jf. Mám takový neblahý pocit, že se dodnes za ta přeložená dílka nikomu neomluvil. Asi to po něm jeho zaměstnavatel nevyžadoval…

  Inu další novinář z nekonečné řady těch, co tolik ctí pravdu, a tudíž mají za všech okolností vždy pravdu. Neboť stojí vždycky zásadně jako jeden muž na té správné straně, straně demokracie, pravdy a pokroku…

  Tolik k největším milovníkům pravdy a lidské svobody, služebným novinářům. Jejich heslem, kterým se za všech okolností vždy řídí, je: „Deservio„.

  Kdo ví, jak tomu bylo ve skutečnosti? Třeba si to vše pouze špatně pamatuji, taková už je ta skleróza a lidská povaha. Takže pro jistotu se témto oběma novinářským velikánům upřímně za svá zlá a jedovatá předchozí slůvka omlouvám. Určitě to bylo jinak, zcela naopak… 😉

 649. JÁ si přece nedělám názor na ten dokument. Nevidím důvod, proč bych si na něj měla dělat názor. O Putinovi si myslím svoje i bez dokumentu.

  jedinej názor, kterej v té věci mám, je, že rozebírat Putinův chyratker a zabývat se tím, co dělal před dvaceti lety v Drážďanech, se mi nejeví zrovna důležité a že nějaký svědectví pamětníků o jeho chování na oslavách nebo k ženskejm by bylo dobré posuzovat ve světle toho, že lidi, s kterými se tehdy dostal do kontaktu , byli bezpochyby lidi podobného ražení jako on.

  Situace, kdy přináší svědectví o Putinové nemravném chování na bolševických mejdanech soudružka od komunistických tajných služeb, mi připadá docela zábavná a pikantní, nic víc. 🙂

 650. Jo, Bohouši, sdělení pro Tebe:

  Dnes jsem se projela přes Tvůj oblíbený most 🙂

 651. (781) no, maydo, musel to být pro tu soudružku velice hluboký a ojedinělý zážitek, když na to Putinovo hambaté chování s nostalgií vzpomíná ještě po dvaceti létech 🙂

 652. westíku, as takhle ?
  Kdybych byla tehdy, já husa pitomá, podržela, mohla jsem být paní prezidentová ? 😀

 653. Westíku – jestli to byla nějaká zasloužilá rozvědčice od Stalingradu….taková, co mezi likvidací Tigerů holejma rucema měla jako vedlejšák ucpávání děr v obraně…..pak ji také chápu – ostatně Putin umí tyhle kolosy rajtovat, zrovna nedávno sem expert Halladin dával fotku, jak rajtoval medvěda…..

 654. MaYdo, ahojky.

  Most se mi opravdu líbí a tak nemohu ničím jiným přes řeku Blatavu v Praze cestovati, nežli tramvají č. 17… 🙂

  Akorát jsem ještě nevyzkoušel cestu za denního světla, to musí být krásný rozhled. Budu se muset někdy do Prahy podívat někdy kolem poledne… Dá-li táta příroda, tak se mi to snad někdy v budoucnu povede…

  DVD, vidím žes zde. Pro tebe informace o příští Šakalově přednášce.

  V březnu se přednáška nekoná, ale bude až 8. dubna. To by sis mohl stačit naplánovat cestu z Mníšku do Prahy, ne? Nyní se na přednášku již opravdu musí přijít včas. Tedy až na mou maličkost, poniváč já chodím furt zásadně pozdě, ale již tam na mne čeká moje drahá manželka se zakoupenými lupeny. Teď podruhé zase bylo plno, tuším něco kolem 141-144 posluchačů. Sukces. Z Šakala se nám stává celopražsky známá persóna…

 655. Stran mostů – jel jsem dnes přes ten novej trojskej. Já tedy nevím, školy nemám, ale tomu kretenovi, kterej plánoval semafory z magistrály k dotyčnýmu mostu, aby mráz prdel roztrh! Trasa, kterou bych po břiše odplazil za pět minut se v minimálním provozu dá projet za půl hodiny

 656. Medicare neplatí 20%. S nemocnicí ve Flagstaff jsem to nakonec usmlouval na polovičku a splátkový režim $ 40.00 měsíčně (bezúročně). Takže jsem si nemusel vzít hypotéku na barák ani neprodal šestsetrojku.

 657. Hm pane Neumanne,
  a kdybyste musel být v tom špitále 14 dní, anebo měsíc ?
  Co by se stalo ?

 658. Inu westíku, ono stačí chvíli pozorovat ty hysteriky Rassmussenem počínaje, a nejen Erdogan nutně dojde k názoru, že pokud ti magoři chtějí udělat v Evropě mocí mermo nějakej čurbes, tak je zřejmě lepší být dál, než blíž!

 659. 789 Dušane, děláš si s odpuštěním kozy? Já si od vás obvykle trapně přivezu MacBook a golfový hole a Ty dokážeš zabalit šestsettrojku?

 660. Tak koukám, že domácí pán má androidí alergii, případně jeho zaostalá plechovka žárlí na sérii 4000 s inteligencí jako 4000 učitelů tělocviku. A to už je nějaká inteligence.

 661. 791 Halladine, to by bylo moc špatný. To bych Dušanovi nepřál. Prodal by šestsettrojku, dům, za posledních pár centů by si v místním drugstoru koupil černej viks na boty, tím se namazal a blahořeče Obamovi by se postavil mezi ostatní do fronty na veřejnou zdravotní péči.

 662. Schumi – zkoušels měnit nějaká implicitní nastavení a nefunguje ? :-p

 663. Erdogan usoudil, že Turecko při žádání o vstup do EU ze sebe dělalo už dost dlouho vola.

 664. 791 mě se teď v hlavě zrodil neskutečně nosný podnikatelský záměr. Hned jsem to ale pustil z hlavy, protože je to tak prosté, že na tom dávno už ty šrouby někdo určitě má.
  Jako je zdravotní pojištění, to když někdo nemá prachy na to aby se mohl nechat ošetřit.
  Mohlo by být i pojištění na euthanasii. To kdyby někdo neměl prachy na to, aby se nechal komfortně sprovodit ze světa. Co se týče zákonů, už to zase někde jde, akorát to stojí majlant.

 665. bohouši, já se moc kochat nemohla, jela jsem autem. ale i tak to bylo povznášející se v tom oblouku povznést nad žeku 🙂

  pomohlo mi to se povzníst nad púředchpzí zážitek, kdy jsem po sdlouhím blouděšní dokolečka kolem holešovického nádraží konečně objevila parkoviště, kam jsem odložila vozidlo, odnesla na podatelnu desky, vrátila se k autu, šla zaplatit parkovné – a za těch nějakých deset minut parkování jsem zacvakala čtyřicet korun.

 666. Muhehehehééé hahahááááá auauauau to je blbec! 😀 😀
  (Pro AK, brouka a jiné breberky – směji se blbému Vitulovi – je to dostatečně zřejmé?)

  …“Na gymnáziu jsem přečetl celého Evžena Oněgina v originále. Jestliže tady ale bude dnes pořádán týden ruské kultury, tak je to ukázka naší náchylnosti,“ konstatuje předseda krajské TOP 09 Jan Vitula….
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/302182-onegin-byl-rusak-a-nejen-on-top-09-nechce-podporit-tyden-ruske-kultury/

 667. Abyste mi Rputi dobře rozuměla, krčím rameny nad entitou, která v čase, kdy já jsem lítal za holkama, dělal sporty, hrával v rockové a bluesové kapele a měl vlasy do půl zad, měla čas a vůli číst Puškina v originále. Klíčky od auta bych mu nepůjčil ani aby mi zaparkoval za recepcí.

 668. Přijde mi to, jako kdybychom si v létě 1938 zvali německé umělce, aby nám zahráli Richarda Wagnera
  Vitulo Vitulo, Vy popleto 🙂

 669. skimici, pamatujete na Cestu do hlubin študákovy duše? A na šprta Krhounka? Hrál ho Filipovský.

  Tak Vitula je typický Krhounek! Na gymplu místo randění „studoval“ Oněgina a jako politikus snaživě dmýchá pod ohněm sankcí, aby si ho nahóře šimli…
  Inu jsou takové duše krhounkovské! 😀 😀

 670. Mno z Wagnera udělal Hitler skoro stranického skladatele, dělal někdo totéž z Oněgina ?
  i když o Oněgina asi na tom týdnu nešlo.
  Ale je pitomost dávat dohromady kulturu a politiku.

 671. Dobrej večír,

  vitula, jak tak na něj koukám, maturoval ještě za totáče. Tenkrát četli cokoliv ruského v originále jen šprti a šplhouni. a navíc byl ten Oněgin taky Putinův agent.

  Doba pokročila, čas oponou trhnul a změnil svět a šplhouni a šprti se předvádějí, jak se jim cokoliv ruského hnusí.

  Jen by mně zajímalo, proč u muslimů tihle ťopáci a pravdoláskovníci vykřikují, že je třeba rozlišovat, ale na cokoliv ruského platí princip kolektivní viny.

 672. Já mám dojem, Halle, že v létě 38. roku by ještě v Praze Wágner v provedení německých umělců nevadil.

  Ony ty česko německé vztahy bývaly čilé a leckdy, dokud to šlo, obě strany na Hitlera kašlaly. A Wagner za to nemůže, že se GHitlerovi líbil….

  Jinak toho dobrého soudruha přece nikdo nenutí, aby na nějakej ruskej festival chodil.

 673. 805 Halle,
  jestli Tě ty záda fakt tak berou, dej si nějakej metamizol, třeba Novalgin, nějaká myorelaxancia, paňáka si odpust a jdi se položit na tu stranu kde to nebolí.

 674. Opolčenci dělaj inventuru toho, co ukrajinci nechali v Debalcevu , a jsou velmi, velmi spokojeni
  kupříkladu 80 opravitelných tanků – ukrajinci jich z kotle odvezli 15…

 675. 796 skimici, u mě v pořádku. Zobnrazil se komentář na fóru s dodatkem, že čeká na schválení. Pak zmizel. Problém je v tamním plechovkovi. Nic významného, jen pokus o vtip. Slušný, neurážející, převážně neškodný. Jako Země. Jenže asi nějaký Vogon za ovládacím pultíkem měl smůlu v lásce…

 676. 812 maYdo
  záda budou už v pohodě, protože má roupy ad jeho 805 „Mno z Wagnera udělal Hitler skoro stranického skladatele, dělal někdo totéž z Oněgina ?“
  🙂

 677. 913 Schumi – komentář na fóru.
  Ty si toho nevážíš, protože jsi na to zvyklý. Ale co až Ti jednou žádný komentář nepřijde třeba celý den,,,, týden ,,,, měsíc ….

 678. byl jsem před třemi lety 18 dní ve špitále, vytáhli mne doslova hrobníkovi z lopaty. Účet byl přibližně stejný. Finanční maléry začínají až po půl roce. Pak se začínají shánět peníze, nebo člověk zchudne….

 679. Halle,
  ty jsi na zdravotní procházce s hundem uklouzl po hov… slupce od banánu a jak jsi měl zaděláno na brejk, pes škubnul za vodítko, zradila tě podkolenní šlacha a bylo to.

 680. Dušane – se vší úctou – do toho přece nikomu nic není. A těm, co se na to ptají se takto musí odpovědět. Pošli je do háje. Je to osobní. Sorry, že se do toho míchám ….

 681. Že by měl starej pán Punťa ještě takovou páru, že by přepral doumetrovýho zubaře? 😀

 682. 820 dvoumetrovýho??? Ten na fotce se špinavejma kanadama vypadal docela neškodně. Asi dvojník. Já mu teda ty melouny od cesty raději nechám odnést nějakým bezďákem ….

 683. maYdo, ale houby. To jen to prkno v paletě bylo zpuchřelý a dvoumetrovýho zubaře neuneslo! m:)

 684. Skimici,
  pokud se diskutuje o srovnání zdravotnictví US a evropského, tak je to korektní – praktické příklady jak to funguje.
  může se srovnat.
  U nás by pan neumann platil daleko méně.

  Ale houby,Skimici
  do nového vstupu nemám zatím schody, stála tam paleta, já na ni blbě šlápl, prolomil ji a a ztratil balanc. Spadl, a on tam je ještě pařez. Na ten jsem dopadl zády.

 685. Skimici,
  ženský přeháněj jen 192 cm. Mladej má ještě o dva cenťáky víc.
  Za mlada mě zastavovali basketbaloví trenéři na ulici.

 686. 821
  Skimici neboj.
  Halladin senilní, nepije, nesmilní.
  Nezabije 😀

 687. skimici, vím, že do toho nikomu nic není, ale štve mne, že se o americkém zdravotnictví, bezesporu nejlepším na světě, pořád šíří bludy, jako ostatně o Americe vůbec.

 688. Co to je za debila na ct24? Co mluvi v koutku nalevo dole na mym iMacu? Karas následuje. Ani ta modelka Němcová nebo ta štětka vysloužilá skrze 3D pussy modelling ve Španělsku tam nejsou tak často.

 689. Dušane, stejně Ti neuvěří. K čemu to tedy je?

 690. Ad zdravotnictví: Nemocný stařeček odvezen do nemocnice. Konstatována horečka, dva dny ponechán na kontaminaci legionellami, třetí den odvezen do LDN (venku -10), tam ponechán týden na domření.
  Po týdnu přestal čerpat prostředky zdravotní pojišťny, rovněž stát přestal platit pojišťovně za pojištěnce. Jediná nemocniční péče o 85-letého pána za celý jeho život.
  Nařízená pitva zjistila, že kdyby neumřel teď, umřel by později, už byl starý.
  V kterém státě se toto stalo? U vrahů z Vólstrýtu? V revanšistickém Německu?

 691. Pacient si stěžuje na slabost, příznaky vyšetřením nepotvrzeny. Pacient poslán domů. Ráno konstatován exitus. Zemřel doma, tj. s pochybením lékaře to nesouvisí.
  Je nutné udržovat nízkou obložnost. Pojišťovna nerada platí. Soutěží o putovní pohár ministra zdravotnictví o nejlevnější okresní pobočku.

 692. Dušane
  Uplne nahodou, kdyz Te tu vidim – slysel jsi nekdy desku Blues z lipoveho dreva? Je to vlastne zivy koncert z roku ca 1994 odnekud z Budejovic. lubos Andrst, Guma Kulhanek na bezprazcovou basu, ondrej Konrad na foukacky (mi je tenkrat dal dal v acku a cecku pozdeji v Praze u Jelinku a jsem si je jeste pul roku uzil nez platky odesly) mel vkus Blues Harp. To bylo tenkrat silene drahy ale dost dobry. Musels to kupovat o ladeni jinak abys tam dostal tu bluesovou pentatoniku ….

 693. Na druhou stranu – IKEM je ani ne hodinu cesty vrtulníkem. Pokud je ochota postarat se o pacienta.

 694. Nickname,

  nesmysl. nemocnice nemá zájem na nízké obložnosti.Pak totiž dochází k redukci lůžek. Nenaplňujete lůžka, tudíž nejsou třeba Obložnost je sledována.
  primář dostane menší plat, ředitel dtto.
  putovní pohár je taky nesmysl.

 695. A nicckname
  sešlost věkem není nemoc k vyléčení.

 696. Na čt24 je ohledně Řecka Kalousek a čelí nějakému mladému lůzrovi frňákovi Kulldakisovi v koštěných brýlích a starému merkantilnímu cynikovi Jonášovi. To je neuvěřitelná hlína 🙂
  Věřím, že jim všem na odchodu ze studia nabídnou blín a zajistí v prospěch poplatníků jeho poučené užití aby se dosáhlo projektovaných účinků.

 697. skimici – tu desku neznám. Na Andršta chodím kdykoliv mohu. A když hraje s Prokopem a Hrubým tak mi plesá srdce.

 698. Halle, porovnejte interní lůžka 1994, 2004 a 2014. Klaus, Paroubek, Sobotka.
  Pak vyprávějte o nesmyslech.

  Sešlost věkem. Až budete mít horečku, nechte se na dva dny hospitalizovat. Pak několik hodin postůjte v županu u dveří v průvanu a lehněte si na LDN.

  Pokud vedení VZP nehlídá rozpočet okresních poboček, co hlídá?

 699. nickname, jen to potvrzuji, Maminku odvezli do nemocnice Na Františku se zánětem močových cest. Hned první noc jí někdo šlohnul peněženku. Ale nebylo co řešit, nemocnici už živá neopustila.

 700. Dusane zkus itunes nebo ulozto. Itunes jsou hned, na ulozto mi ale prijde, ze je lepsi kvalita. Mas to za 15 min a se mi pls ozvi.

 701. Nickname, tchán umřel Na homolce v privátním pokoji. Měl zápal plic a nakonec embolii. Nezafačovali mu nohy. Tchýni s počínajícím mrtvicí poslal doktor na Vinohradech domů, že je jen stařecky popletená. Samozřejmě tak mrtvice dostala velkou šanci se náležitě rozvinout. Evidentně se po 80 už neléčí.

 702. Aha! Teď jsem pochopil tu androidní alergii.
  Tak tu teda nemám, ale Kreten 2X4B-523P holt musí počkat na schválení prvního komentáře, nebo používat nějaký již použitý nick. 😉 😀 😀 😀

 703. Nickname,
  výdaje si kontroluje pobočka sama svými kontrolami. byste se divil. Všecko se statisticky kontroluje, a kterej doktor vyčnívá,nad určitou míru, dostane kontrolu do ambulance, A jde se do karet pacientů….

 704. dušane, až to najdeš a poslechneš si blues o stáří, určitě ti naskočí třeba claptonovo stormy monday. Nebo ne?

 705. Vyborne. Jsem obohacen novymy Pussy riot s jakymsi cernym hnisem v ocich.

 706. skimici, tohle mi nedělej. Nostalgie a sentiment se má sdílet. Když je člověk sám může to sdílet jedině s flaškou a to je docela nebezpečné.
  Petera Lipu jsem neznal. Dost dobrý.
  Jak jsem zabrousil na Ulozto, našel jsem i pár archivů dřevního českého rocku – Vulkán, Synkopy61 – a stahuji…a ještě není konec…vynořivší se vzpomínky vytahují z podhoubí paměti další, a tak hledám Sputniky, Jaromíra Lofflera, a další praotce českého blues-rocku…býval jsem mlád a kučeravý, už jsem jen mlád…

 707. skimici – pustil jsem si to blues o stáří… rok 1994 a a začíná to „jedenáctýho září vešel někdo do dvěří…“ a mně naskakuje okamžitě husí kůže…..ještě ro nebylo stáří, ale ten den zemřel svobodný svět jak jsem ho měl rád… celý den jsem to komentoval pro české BBC a ještě naplno netušil co se, kromě vraždy 2900 lidí s naším světem stalo….naštěstí americké vlaky jsou velmi dlouhé, až 300 vagonů, takže staří na konci vlaku je ještě někde za zatáčkou, ale ten vlak už je tu a tluče do kolejí právě od jedenáctého září. vagon za vagonem a a nebude to dlouho trvat až se objeví caboose s červenými koncovými svítilnami.

  Ulozto mi v sedebaru nabídla další alba – to příští bude Recital Evy Olmerové nahraný až mém exilu. Opět se ki v hlavě vynořil barevný 3D obraz. Postávám se skleničkou gin&tonic někde vedle klece s Aráskem, mejdan k padesátinám Franty Šťastného, ve dveřích se střídají hosté a někdy k půlnoci se ve dveřích objevila Eva Olmerová. Už byl v ajfru jako zbytek společnosti. Někdo, snad Jarda Petr, produkční AMr, vzal kytaru a Eva spustila He’ll Have To Go… vzhledem k Frantovým avantýrám to byla písen skoro na tělo. A zpívalo se dál. Nšco jazzu, pak V+W a Kryl. Bylo to v hloubi normalizace. Hu. Frantovy gin&ronic byly 50-50, což se na chuti nepozná, ale účinek je rychlý. K ránu jsem telefonem vzbudil sestru, aby mne přijela vysvobodit. Měl jsem tehdy takovou motorku na 4 kolech, Hondu 600NG. Ivana se s ní bála jezdit. Radilo se v 5000 otáčkách. Jeli jsme domů, Ivana za volantem a já z vedlejšího sedadla šlapal pedály a řadil. jelikož mohu zavzpomínat přežili jsme bez úhony i pokuty….psal se rok 1977

 708. Dobré ránko!

  Tak koukám, že zelení si našli nový raison détre, když GW už tak netáhne! Jestlipak už si Bursík koupil kobereček a Kačka Jaujau burku?

  …Podle SZ je dále třeba plně uznávat islám s požadavkem na vytvoření reprezentativní a zodpovědné organizační struktury, podporovat zavedení moderního vzdělání na českých vysokých školách pro budoucí duchovní a podporovat společenskou soudružnost např. vytvářením příležitostí k osobnímu setkávání s podporou nevládních organizací zabývajících se společenskou inkluzí…
  http://www.zeleni.cz/utoky-muslimum-se-stupnuji-vlada-musi-jednat/

 709. Radilo se v 5000 otáčkách… To také radím, zda by nebylo lepší dát za tři 🙂
  Dobrý den. Děkuji za vzpomínání.
  Halle, něco o tom vím.

 710. Niko,

  především člověk nad 80 je už hodně opotřebovaný, a rezervy skoro nemá. Stačí malá zátěž, dekompenzuje se , a jede. Léčba nestihne zabrat.
  Samozřejmě , jsou výjimky, ale většinou je to prostě tak.

 711. Nick neme,
  znám jednoho praktika, kterej měl kontrolu každej měsíc, a strhávali mu každej měsíc 20 000,
  než si dal říct 🙂

 712. Je to, jako vždycky, „o lidech“.
  V Táboře bylo bezvadné plicní. Po lékařském exodu zbyl primář a jedna PíDr. Ostatní mlaďoši, co si dělaj atestaci. Občas mě značně pijou krev, teď jsem měla kliku na kluka, co měl zájem o pacoše i medicínu. To je pak jiné kafe.

  Na tom plicním jsou většina pacošů geronti – někdy je to k zešílení. Ale, že by tam nějak nadměrně umírali, jsem si nevšimla. Oni tihle staříčkové mají většinou už sami nakročeno a ty zdravotní problémy to jen trochu urychlí.

  Pak jsou ovšem hrůzy typu „Léčebna Humpolec“, kde pacoš je obtížný hmyz a pouhý zdroj příjmu. To je pak průšvih!

 713. Žoldnéři:


  Link
  KYJEV – Proruští rebelové na východě Ukrajiny prý zajali mnoho zahraničních žoldnéřů, mezi kterými jsou údajně i čeští občané. Řekl to jeden z předáků proruských povstalců na východě Ukrajiny Miroslav Ruděnko agentuře Interfax-Ukrajina. Tvrzení nebylo možné ověřit z jiných zdrojů, české úřady o žádných českých zajatcích nevědí…
  …“Mezi zajatci byli muži afrického vzezření, mnoho bylo občanů Česka a Polska, byli také zajati velitelé žoldnéřů, kterými se ukázali být polští občané,“ tvrdil Ruděnko, který se označuje za místopředsedu vlády nikým neuznané Doněcké lidové republiky. Dodal však, že mu osud zajatých cizinců není znám, prý asi stále mohou být uvězněni, protože o výměně zajatců už dávno neslyšel…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/povstalci-v-donecku-pry-zajali-i-ceske-zoldnere-f50-/zpravy-svet.aspx?c=A140607_173629_ln_zahranici_sk#utm_source=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-souvisejici.clanky.clicks

 714. 861-spolužák mého bratra bojuje na straně separatistů (není voják, spíše takový dobrodruh/gauner). Byl s ním dokonce rozhovor v nějakých slovenských novinách typu Blesk. Podobné to bude zřejmě i na ukrajinské straně. Nepředpokládám, že jde o vojáky některé z pravidelných armád (ostatně, tak je to i na druhé straně-vojáci mimo službu, bývalí, atd).

 715. Řekové spaste duši !!!

  …Pokud prý v této dramatické chvíli selže Evropa, mohou se do celé situace vložit Spojené státy. „Řecko je spolehlivý spojenec v rámci NATO. Jeho nová hospodářská politika jde ruku v ruce s tou americkou. Prezident Obama mnohokrát opakoval, že Řecko ukázalo značnou míru pragmatismu, trpělivosti a odhodlání. Tyto vlastnosti si v současné krizi získaly u Američanů respekt. Řecko je navíc malá země, kde se mohou drobná, ale efektivní opatření projevit velmi brzy. Včetně poskytnutí záruk na úvěr a v případě nutnosti i měnových swapů. Zajištění těchto záležitosti je v naší moci. Měli bychom začít jednat,“ nabádá v závěru svého komentáře Galbraith…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecko-a-vubec-cela-EU-toho-uz-pry-zpackaly-dost-Recku-uz-muze-pomoci-jenom-jedna-zeme-na-svete-362812

 716. 848 šumaváku, a tak je to tak nějak všeobecně. Prostě čtyřtisícovka narazí na umíněnou kalkulačku….Dáš si toast?

 717. 863 ano, v Řecku už dlouho nebyla občanská válka…

 718. 827 Halladine ach tak, soucítím až mě to zabolelo. Mně stačil jen malý klouz na schodech…

 719. Dobré ráno,

  „plně uznávat islám s požadavkem na vytvoření reprezentativní a zodpovědné organizační struktury, podporovat zavedení moderního vzdělání na českých vysokých školách pro budoucí duchovní a “

  to je teda dobrá sranda, to jako že budopu na českých vysokých čškolách studovat budoucí imáni?

  a kdepak asi to? Vezme je pod křídlo Husitská teologická fakulta? Ta prý je jak smrt – bere všechno. 😀

  Ale možná Bursík s Káčou založí Muslimskou teologickou fakultu a bude tam děkanem.

  Festival ruského umění je špatně, protože to „svědčí o naší náchylnosti“, ale islám je třeba podporovat.

 720. Zajímavé se mi zdá, že se všichni tváří, jako by žádné Debalcevo nebylo. A že ve spoustě článků se už nepíše takzvaná nebo samozvaná Doněcká lidová republika, ale jenom Doněcká lidová republika.

  Mimochodem, Srbové Kosovo energeticky neodřízli (a mohli) a podpořili tak pár procent svých i přesto, že tím podpořili i 9x % nesvých. Dodnes uznávají původní doklady všem Kosovanů atd.
  Tento způsob uvažování je současné ukrajinské vládě zjevně naprosto cizí.

 721. Schumi 865 – je to děs!
  Nestačila Jugoslávie a Kosovo, nestačila Ukrajina, Nulandová už šmejdí po Makedonii na teď se ještě mlsně olizují po Řecku!
  Nejvyšší čas vystoupit z EU a obnovit Rakousko-Uhersko! 😀

 722. 820 skimici, 913 ještě nebylo. Ale jestli to je to co myslíš, patří to mezi mé noční můry. Jednou přijdu k rodnému domu, budu chtít zazvonit jako obvykle a najednou mi dojde, že kdo mi přicházíval otevřít, už nepřijde. Nikdy.

 723. 868 NoName, co mě na tom znepokojuje, není Doněcká republika jako taková, ale přívlastek „lidová“.

 724. Rputi,
  To by šlo. Koneckonců brouk by mohl dělat místodržícího. Se šnekací vidličkou to umí, kisdýhánd určitě zvládá, rakousky umí taky, do Šénbrůnu a Hofburku trefí i poslepu. Měli bychom protekci.

 725. Halle,
  jen jestli nefasujou místo viagry třeba válium. Sice jim dál nestojí, ale je jim to úplně u zadele…

 726. ptakopysku, ona taková Středoevropská hospodářská a obchodní unie, by vůbec nemusela bejt marná – na příštích 20 let, než by se to zas podělalo…

 727. Rputi,
  s tím politickým materiálem co je v čele států? Když se to doteď nepovedlo za čtvrt století? 😀 😀 😀

 728. Ptakopysku,

  c o takhle přeplatit Rusům Putina ? 🙂

 729. ptakopysku.vždyť píšu na 20 let!
  Prvních deset by se trochu snažili a dalších 10 by to šlo zas pomalu z kopce! 🙂

 730. Rputi,
  zdá se že Galbraith jun. je ještě větší cvok než býval jeho papá ve svých nejhorších okamžicích.

 731. Halle,
  s Putinem bychom museli i toho Tuvince – Šojgua. Abychom se aspoň ubránili wermachtu vyzbrojenýmu násadama od košťat, či francouzské intervenční armádě.
  Nevím, jestli jsi četl Pláč náčelníka Pavla?

  Chybí šest tisíc lidí, zásoby, máme zastaralou techniku. V pozemních silách například máme dvě mechanizované brigády, z toho jedna má třicet let stará bojová vozidla pěchoty ruské provenience.
  Jednotky armády jsou naplněny na 70 procent, což platí i pro bojové útvary. Kritériem pro bojeschopnost je v NATO 90 procent. V některých komoditách máme zásoby jen na několik dní. Ne na předepsaných třicet. A abychom mohli uskupení udržet půl roku v boji, museli bychom mít rezervy na úhradu ztrát. A ty nyní také nemáme. Armáda je 6000 lidí pod stavem, který by měla mít.

  Náčelník má sice interesantně prošedivělé fousy a vlasy, dámám se líbí, ale nemá podporu a sám není schopen si nic vydržkovat.

  http://zpravy.idnes.cz/nemecti-vojaci-cvicikli-s-nasadami-od-smetaku-fnv-/zahranicni.aspx?c=A150217_190931_zahranicni_cen

  http://zpravy.idnes.cz/nemecti-vojaci-cvicikli-s-nasadami-od-smetaku-fnv-/zahranicni.aspx?c=A150217_190931_zahranicni_cen

 732. Zpráva ČTK:
  Ministr obrany Martin Stropnický dnes, pro případ nutného nasazení českých vojáků na Ukrajině, vypsal zkrácené výběrové řízení na dodávky bílých vlajek pro Armádu České republiky.

 733. Ad armáda: zrušilo se vše, co přispívalo k výcviku armády v mírových časech.
  Myslím tím třeba útvary civilní obrany, pro pacienty by taky mohly létat armádní piloti a vrtulníky.
  Atd.
  Chápu, že armáda chce víc peněz, ale zase, když vidím, jak utratila ty, co měla…

 734. Jo, ještě předvloni se tvrdilo, že v nejbližších 10 letech nic nehrozí, a tanky nejsou třeba.Ani Pandury 🙂

 735. Aby se tu nepsalo jen o Ukrajině, dovoluji si přidat historku na téma „to by se v Německu stát nemohlo“.
  Jednou ze specifik zdejšího financování politických stran je absolutní povinnost koncem roku zveřejnit naprosto vše – příjmy, výdaje, majetek a to s podrobným rozpisem. Tedy dvojice Radjiv Sinh a Lajos Baci by byla bez šance. V Německu se tvrdí, že takhle otevřené finance politických stran nemá žádná jiné země na světě.
  Budiž, nicméně i Německo má také svoje „špecifiká“:
  Jedním z příjmů politických stran je i poměrně slušný státní příspěvek závisející na počtu získaných mandátů. Ale ouha. Ona částka nesmí být vyšší než je vlastní příjem strany. Takže stejný počet mandátů strany malé značí podstatně menší státní příspěvek než pro stranu velkou. (Strana velká mívá obvykle větší příjmy na mandát než strana malá – v Německou jsou takhle biti Piráti.) Ale nejen Čech si ví rady – i Němec ví jak na to. V příslušném zákonu jde totiž o příjem strany, tedy nikoliv o zisk. A toho se chytila Die Partei (srandostrana poněkud připomínající Stranu mírného pokroku v mezích zákona) a začala prodávat bankovky 50 €. Prodává je za 55 €, přičemž jí zašle peněžním dopisem, opatřenou podpisy, s přiloženým diplomem atd. Příjemce ta legrace stojí 5 €, strana vydělá pár centů – ovšem pozor: příjem strany se zvětšil o 55 € a tím se zvedla hranice pro další státní příspěvek. Teď si toho povšiml i tisk, a lze tedy očekávat běsnění zákonodárcovo.

 736. 😀
  Telefonát na Ukrajinské velitelství :
  Pane generále je nás 200 a separatistů 200 co máme dělat?
  Vydržte, posíláme tanky!!!
  Pane generále je nás 100 a separatistů 300! Budou ty tanky?
  Budou!!
  Pane generále , je nás 10 a separatistů 390! Separatisté se ptají : ,, a CO TY TANKY kdy už budou??

 737. dvd, stát se to v Česku, tak by se to nazvalo „typicky čecháčkovskou vyčůraností “ 😀

  Podobný přístup je mi sympatický, je to sice jen drobné vítězství lidského ducha nad bezduchou byrokracií, ale i skála se rozdrolí, když na ni kapka vody dopadá dostatečně dlouho. 🙂

 738. Ahoj!
  Ad 882 -nemohl by si je půjčit v NATO? FRancie má zásoby!

  A jinak s tím obnovováním RU by to nedělalo dobrotu. Zatím je stav takový, že podle poválečných smluv má ČR ( v rámci právní kontinuity) dohled nad Rakouskem a zodpovědnost za řádnou denacifikaci…
  A to by se Rakušanům nelíbilo, aby se to jmenovalo ČRU.

 739. Česko-Uhersko-Rakousko (a s připojenými) Korutany.
  Volá se po Mitteleuropa? Není to málo? Co světová říše?

 740. NoName – 889 – já bych tomu nevěřil, co může napsat nějakej Tugendhat?

  Když už jsem nakoukl, nebudu psát o tobogánovém skluzu – napsali to jiní, chytřejší. Na Internetu se vyskytují lecjaké šílenosti, tak proč by měl tento blog vybočovat.

  Trochu konkrétna – AeroKarlova umanutost je kritizována, až zesměšňována. Proč jen on? Umanutost vyštěkávačů je přípustná?

  Za posledních 24 hodin jsem zaznamenal dvě věci – hluboké dálkové znalosti zdravotnictví v Americe a okresních nemocnicích a Dušanovo překvapení nad Peterem Lipou.

  Moji čtenáři mi rozumí.

 741. Šumaváku, něco jako středoevropské EHS by úplně stačilo! 🙂

 742. NoName, jako vždycky – strašnej chlap, ten Klaus! 🙂

 743. (893) No, přípustná … Prostě jich je momentálně víc (nebo zapálenějších), to je odedávna patent na pravdu. 😛

 744. Středoevropské něco nemá šanci, animozity mezi jednotlivými potenciálními aktéry jsou příliš velké a dlouhodobé.

 745. Jestli můžu za sebe,
  já Aerokarla nekritizuju, ba naopak se těším každou jeho repliku. I když… ne plně na každou. Jeho zvyk občas zareagovat hromadně na osmdesát komentářů pomocí odkazů způsobuje, že tyto masové reakce přeskakuju. Moje továrna na piliny to prostě nedá 😀

 746. NoNAme, dobrej odkaz 😀

  I v Anglii opisují od Šumaváka. Nebo to tam je samej Putinovo agent?

 747. Martienb, kdo je vyštěkávač? Každej, kdo má jiný názor než Karel a nesouhlasí s ním?

  Já jen abych v tom měla jasno….

 748. Kdo chvíli stál, ten už čte opodál.
  SRV 889 a 894 🙂

 749. D hořčisí! S hořčicí! Sláva jednotnému světovému názoru.

 750. Martien je překlepnutej martin v pátém pádě…

 751. ptakopysku, maYda klepla Martina?
  To jsem netušila, že je holka tak od rány! 🙂

 752. 831 – „štve mne, že se o americkém zdravotnictví, bezesporu nejlepším na světě, pořád šíří bludy“
  834 – „Dušane, stejně Ti neuvěří. K čemu to tedy je?“

  Ale to je nemilé, zrovna teď, zase asi blud.
  http://news.yahoo.com/7-infected-2-dead-superbug-outbreak-hospital-090507770.html

  Já vým, výjimka potvrzuje pravidlo, ale kdyby se nepsalo, že je bezesporu nejlepší, ale jen „že patří bezesporu k nejlepším“ tak by to nebylo tak vychloubačné.

 753. Kyjev se neměl vzdát jaderných zbraní, míní exšef NATO.

  Tak jsem si myslel, že šéfové tak významné organizace jsou prověřování na duševní způsobilost. A to hodně let víme, jaké je riziko atomových zbrani v Pakistanu a kdyby k nim měl přístup i jaroš and his melody boys …

 754. quivisi
  ad 913 – a pak se divíme, že si Turecko kupuje protiraketovej systém od Číny, zcela nekompatibilní s NATO…

 755. Tak ten čínský jsem už někde viděl, v originálu se mu říká myslím S-300.
  Ale asi má jiný firmware 😉

 756. NoName,
  asi nebude hacknutej NSA. Čínskej hack vzhledem k budoucímu směřování Turecka zřejmě nevadí… 😀

 757. NoName,
  asi jo, rusky moc turků neumí. Lenovo, nebo Xiaomi mají docela dobré lingvisty pro mobily, tak proč by neudělali novej Android i pro S-300…

 758. Ano, všechno v USA je nejlepší na větě !
  Ale v SSSR měli největší trpaslíky ! 😀

 759. Halle, nezapominejte ani na sovetske naramkove hodinky. Ty byly vzdy nejvetsi, nejtezsi a nejrychlejsi.

 760. 920 – este je mám skovaný….
  Přestal jsem je nosit po odposlechnuté poznámce dvou drzejch kluků na moji adresu v autobuse: …co je na tom divného, že někteří lidé rádi nosej na zápěstí tenisák ?…

 761. Je nutné dodržovat dohody z Minsku, a to ve všech bodech, shodli se na jednání v Paříži prezident Francois Hollande a německá kancléřka Angela Merkelová.

  Zdá se, že Hollande a Merkel považují věc za vyřešenou.

 762. NoName,
  evidentně dělají, že nevědí nic o koridoru na Krym. 😀 😀 😀

 763. Evidentně dělají, že neví nic ani o samotném Krymu.
  Je to takové eurořešení. Hrozně si přejeme, aby něco bylo, a když není, tváříme se, že to nevidíme.

 764. NoName – jednak už tak nějak tuší, že to definitivně projeli.
  Dvojak – myslím, že by byli velmi rádi, kdyby se o těch 3000 mrtvých z Debalceva radši moc nemluvilo. To se nedá okecat na žádnej způsob, to je megaprůser.
  Třeťak – všichni budou děkovat pánubohu, když se ty z řetězu utržené bojůvky Jaroše a pod. podaří někde tiše zmasakrovat…
  Je to velmi ošklivá situace. Taková neapetitlich….

 765. 921 Šimone, velmi předběhli dobu. Je móda megahodinek, za které by sovětský důstojník dal přední zuby a přidal i tank s plným palebným průměrem a několika sudy nafty. Klasická velikost i provedení pod 40 mm za rozumnou cenu je vzácnost. To z čeho jsme si dělávali srandu směrem na východ nás doběhlo ze západu. včetně toho „A kde to má baterky?“ „No přece v těch kufrech.“ Hodinky jak podšálek, mobil ní telefon který vydrží s bídou den. Kurvítka. Nedostatek náhradních dílů nahrazený absencí náhradních dílů a neopravitelností. Boty, které nejsou určeny k chůzi, letecký kufřík neurčený do letadla, vodotěsné hodinky nesoucí označení 100m, určené nanejvýš do sprchy, auto u kterého když měníte žárovku musíte rozebrat půl předku, hledáček uprostřed foťáku jako by byl furt na rollfilm takže si křivíte nos a zamatláte si displej, pračka proslulé značky, která vyhoří při prvním praní…

 766. Dano, co poňoukáš a hubuješ nás? 😀 😀 😀
  A už si se ozvala ty?
  Na ten svůj prodej brambor ji totiž taky budeš muset mít!

 767. 928, co je nějakých 3000 mrtvých podlidí proti Charlie Hebdo….

 768. 927-No když už to funguje v Chorvatsku … A to je nějaký ekonomický tygr !
  Je zajímavé, toho člověka by pořád volila 1/4 voličů.

 769. dneska bych nechtěl být pošťákem. Sluníčko sice svítí, ale je vítr, taže wind chill faktor -28°C…

 770. Dano, ad (927): Voliči tomu chtějí, nejenom voliči dnešní koalice. Neznám vládní politickou stranu, která by byla proti tomuto opatření. Ani stranu vládnoucí v minulých vládách. Některé opoziční strany, které to samé plánovaly zavést dříve, nyní protestují, ale pouze z pozérství, nikoli z přesvědčení.
  Svazy zaměstnavatelů a zaměstnanců jsou pro. Dtto profesní sdružení – např. pan Veleba.
  Justice toto opatření velmi uvítá, rozšíří se jí pole působnosti.
  Zaměstnaný člověk může zkoušet změnit systém „politickou prací“. Může psát petice, může cinkat klíči před ministerstvem – pokud je pražák, ale to je tak vše, co s tím může dělat.

 771. 926 NoName, to je dobrá připomínka. Měli bychom se zaměřit na Krym. Masové porušování lidských práv, neruské obyvatelstvo v koncentračních táborech, hromadné popravy a mučení Ukrajinců a znásilňování jejich žen. Jak je možné, že tohle svět nevidí? Jak to, že nikdo neprotestuje? Jak je možné, že svět tohle strpí?

 772. Schumi (929): Špatně přemýšlíte – PC, které je připojené na síť, s výdrží tři dny.

 773. Schumi (929): Špatně přemýšlíte – PC, které je připojené na síť, s výdrží tři dny.
  Telefony, které vydrží 10 dnů bez dobíjení, za cenu půldenní výplaty ukrajinského přidavače. Vodotěsné hodinky za pár set korun. Vydrží i ždímání.

 774. 932 NoName, co brání tomu aby na účtence kromě povinných údajů stálo, že „Do ceny zboží jsou zahrnuty náklady na registrační systém a jeho provoz podle zákona č…..“ ? , uvedení příslušné částky a odkaz na http://WWW…kde by bylo uvedeno, kdo navrhl registrační pokladny a kdo je odhlasoval. Pro případ, že by nějaká moudrá hlava přesně vymezila co musí a smí být na účtence, lze vyvěsit příslušnou ceduli včetně podobizen navrhovatelů, hlasujících a adres jejich bydliště. To lze v případě všech podobných opruzů. V každé hospodě například taková cedule k antikuřáckému zákonu.

  To mě přivádí k nápadu, který ovšem neodhlasují, protože by byli sami proti sobě, že nedílnou součástí každého zákona je přehled, kdo zákon navrhl a kdo jak a za který politický subjekt pro něj hlasoval.

 775. Skupiny zahraničních snajprů organizoval před rokem na Majdanu Vladislav Surkov, poradce ruského prezidenta Vladimira Putina. Rok po střelbě v centru Kyjeva, při které zahynuly desítky
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-ukrajina-debalceve-porosenko-komentar-teodor-marjanovic-psf-/zahranicni.aspx?c=A150220_134751_zahranicni_aha#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Konečně je to venku ! A co jsi budeme namlouvat, je to i logické, takové věci prostě poradci prezidenta organizují !

 776. 938-už to vidím živě před sebou, fronta v obchodě, prodavačka zalamuje rukama a říká, „čekám na online přidělení čísla dokladu, asi se dnes hodně nakupuje“ …

 777. (911)no, quivisi, vývoj jde dopředu,a nepochybně to platí i o zdravotnictví v USA. Já ovšem dodnes mám v paměti knihu Jana de Hartoga z r.1976 s názvem „Nemocnice“ o otřesných poměrech v jedné americké nemocnici pro chudé v Texasu,kdy autor při svém pobytu v USA, v Houstonu,dobrovolně pracoval spolu se svou ženou v jedné místní nemocnici jako pomocný ošetřovatel a organizoval pomoc tomuto ústavu z dobročinných sbírek ; v knize vypsal otřesné zážitky ze své praxe.Ale jak výše uvádím, jednalo se o dobu dávno minulou …..

 778. ad 927 Nechápu, jak to u živnostníků, kteří chodí do domácností, může fungovat. Tak ta kadeřnice na mateřské pozastaví živnostenský list a stejně mě přijde domů ostříhat a žádné daně nezaplatí. Asi by to nemohla provozovat ve vlastním bytě, to by ji někdo mohl prásknout, ale chodit do bytů zákaznic, proč ne.

 779. (939)NoName,i ukrajinská strana přiznala jako fakt, že snajpři stříleli z hotelu, zabranéhom Pravým sektorem, kde m.j. bydlel i Štětina; jak to, že jim Štětina v tom zlotřilém činu nezabránil ?

 780. 942-samozřejmě, že to nebude fungovat. Moje matka kdysi měla obchod na SK, kde už tehdy byly fiskální pokladny s pamětí. Řikala, že nákup namarkovala jenom neznámým lidem. Známí doklad i tak nechtěli.
  A tak to je a bude i tady. Služby typu stříhání se třeba na venkově i tak odehrávají po linii „známý“. Žádné papíry, žádné daně.

 781. NoName 939 – prostě musí dokázat, že je porazili Rusové a ne nějaká pitomá domobrana!

  …Včera, 19. února se na hlavním webu bezpečnostní služby Ukrajiny zobrazila následující zpráva:
  „Bezpečnostní služba Ukrajiny zaznamenala, že generál ruských ozbrojených sil provádí šikanu ukrajinských vojáků coby válečný zločin a porušení všech norem mezinárodního práva! Ruská generalita už otevřeně a drze přikazuje bojovníkům a zesměšňuje naší armádu, cynicky ignoruje a porušuje dohodu o příměří, pomáhá pokračovat v boji a zajímat ukrajinské vojáky…
  …„Zklidnit kritickou situaci v Doněcku má rusko-ukrajinská vojenská komise, která se na letiště vydala. Podle ukrajinské agentury Unian do prostoru doněckého letiště míří rusko-ukrajinská komise, která má podle zářijových dohod o příměří na klid zbraní dohlížet. Komisi za ukrajinskou stranu vede generál Volodymyr Askarov, jeho ruským partnerem je generál Alexandr Lencov.“..
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/lez-na-statni-urovni-sbu-odhalila-ruskeho-generala-v-debalcevu/

 782. westíku, Hartogovu „Nemocnici“ jsem taky četla …. doufám, že v civilizovaných zemích se už nic takového nevyskytuje.
  Jen se obávám, že při fatálním přetížení a chaosu (např. imigrantů) může nastat regres velmi snadno.

 783. Dobrý den vespolek,
  mám poněkud kolotoč díky jarním prázdninám a dovozem/odvozem kočičího pacienta na veterinu, takže nestíhám sledovat…

  Každopádně, Dano, dík za upozornění, a máš nějaký nápad, co proti tomu udělat ? Já jsem nikdy nepodnikala, takže nemám nejmenší potuchu… leda si odplivnout směrem ke Strakovce a opět se zaříci, že volit nebudu ani nejmenší zlo z nejmenších. Asi jsem stejný naivní snílek jako ti jediní pro mne volitelní….

 784. 944 NoName, jednoduchá odpomoc. Kontrola zákazníků, zda na zboží mají doklad. Jako v Itálii. Vysoké pokuty.

 785. 942 nasadíme agentky provokatérky.
  940 to je v pořádku. Daň za demokracii. Tak jako aut, chata nejsou trezor, bránit se nesmíš, od toho je tu stát, který na tě sere. seš od toho abys makal a platil, ne aby ses měl dobře. Od toho jsou tu jiní.

 786. (933) Tady svítíčko sluní, nějakých 10 Celaskonů a já začínám litovat, že dynamo se ještě nevrátilo od elektronicky zručnějšího kamaráda. Mohl bych vytáhnout Stadiona , ale to není ono. Kromě toho mám S 22.
  (942) Ono to nebude fungovat, jen orgáni vyberou více na úplatcích.

 787. A vůbec, co si stěžujete, máte co jste si vycinkali. Svobodné volby, chodíte za plentu. Nikdo vás za to nebuzeruje ani vaše děti. Můžete se přes Internet vykecávat tak, že dřív byste za to dostali doživotí, pokud ne provaz. Sere vás Babiš, Zeman, vláda, kdokoli a cokoli? Nemusíte unášet letadlo, prostřílet se přes čáru, stříhat dráty, prchat lanovkou po vedení vysokého napětí či po nocích spíchávat horkovzdušný balón.
  Já vím, je to nějak na hovno. Ale kdo za to může? Zas budou nějaké volby….

 788. Dano,
  ¨můžete mi vysvětlit, jak mě toto opatření coby příslušníka střední třídy zlikviduje ?

 789. 951 Karle, co je na ajrovkovým dynamu elektronického? Prakticky má jen tři kritická místa. Ložiska, komutátor a uhlíky. Ani netočí moc, při spanilých jízdách na něm nemůžeš mít na něm najeto ani jako má po dvou letech motor od luxu.

 790. opravník obvyklých omylů – elektronické a elektrické není totéž

 791. 953 Halladine, sice nezlikviduje, ale přinese transakční náklady, s ohledem na výši obratu relativně vyšší než u velkokonkurence. Náklady na pokladnu a spolehlivé datové pevné či mobilní připojení. Správu celého toho basmeku, protože ne každý je náležitě technicky zdatný. Nutné apdejty, záplaty, doplňkové verky, zabezpečení. Plný krám lidí, jenže „nemůžu prodávat, spadla síť“…. Berňák nebude zajímat, že Ti to někdo haknul. Třeba od konkurence. Jedeš přes bezdrát? Stačí rušička. Berňák nedostane data, Tvůj problém. Sofort zavře živnost a jdi se pást. Že splácíš to či ono? No a co ? Tvůj problém.

 792. (954) Původně nic, dneska už regulátor (u Bosche vestavěný). Ten původní mechanický byl jednocívkový byl vinutý konstantanem a jdi ho dneska koupit. Tak se tam dává z nouze elektronika.

 793. Východ USA sevřely kruté mrazy, padaly i stoleté rekordy.

  Ten Putin je ale zákeřnej hajzl….

 794. 959 Karle a to ten původní nejde opravit? Taková primitivní technika?

 795. Dušane,
  jsem rád, že se Ti Blues z lipového dřeva líbilo. Teď si představ, že žiješ v tom komunistickým státě, kde i blbý Katapulty měli tendenci zaříznout a teď přijdeš v roce 1984 za rozplizlýho Husákova na koncert a oni do Tebe naperou v tehdejší úžasné sestavě naprosto nekompromisní blues. Když pak dali (taky je to na desce) Blues o neistom návratě, kde zpívá slovensky, Ondra Konrád zahajuje úžasnou harmonikou, Lipa si hraje s přechody do falsetu a chraptěním, Guma Kulhánek na bezpražcový basovce přiznává v zásadě akordy, Andršt se totálně při solu odvazuje, tak jsme se na sebe s kamarádama mezi ječením nevěřícně dívali 🙂

 796. Hm, Schumi,
  ani největšímu blbovi nenapadne, že by měl zedník tahat na stavbu , kde okachličkuje koupelnu komp s pokladnou. Takže z domova, a podle příjmového dokladu.
  Myslím, že se straší, a nikdo neví přesně , jaké to má být.
  A kdo by něco měl z toho, kdyby mě rušil ?

 797. 964 Halle, nápady korporativních socialistů jsou nedozírné jak břehy řeky Volhy. Nemusí z toho nic mít, hlavně když uškodí a získají tím hlasy závistivců.
  Pokud ovšem vytlačí z trhu malé živnostníky, doufají, že s velkými bude lepší domluva.
  Jestli jste si všiml, tak souběžně probíhají dvě fronty – jedna proti malým prodavačům, kteří jsou pod rozlišovací schopnost Penamu. Druhá fronta jde proti „nenažraným řetězcům“ se kterými má Penam smlouvy – poté co pohltil konkurenci má prakticky monopol na pečivo ve velkém.
  „Nenažrané řetězce“ budou nuceny přistoupit na nabídky Penamu, které se nedají odmítnout …
  Možná jste si všiml, kdo všechno dnes kontroluje kvalitu potravin.

 798. (962) Dle vyjádření mnohem schopnějších, než jsem v tomhle já, nejde. Hlavně kvůli tomu konstantanu. Já ta dynama mám dvě. Jedno bylo kdysi dávno opatřeno elektronikou, kvůli neopravitelnosti původního regleru. Ta elektronika na podzim „odešla“ a teď čekám na novou. Druhé má ještě mechanický regler. Seřídím ho dle návodu, 30 – 40 km to jde, pak přestane. Když vyčistím hlavní kontakt, zase chvíli jde a pak nic. Vyměnil jsem hlavní kontakt, totéž. Dal ho k opravě zručnějšímu a fundovanějšímu, totéž. Pro sichr ještě jednomu, totéž.

 799. Copak rušení, ale tu on-line poruchovost bych taky viděl jako reálný průser.

 800. quivisi,
  proč by to mělo být poruchovější než třeba onlin bankovnictví ?

 801. „ani největšímu blbovi nenapadne, že by měl zedník tahat na stavbu“

  já bych spíš řekla, že ani největšího blba nenapadne taková pitomost jako politika.

 802. 968-protože daleko víc transakcí a v reálném čase. Na odeslàní plaťáku počkám klidně 10 vteřin, ale co účtenka za 10 vteřin ? A co když vypadne připojení nebo systěm ? Nebude se prodávat ?

 803. Milé dámy, Westíku a Rputi, zdravím. Vzpomínáte si také na skvělou americkou černou komedii se stejným jménem ze začátku 70-tých let?

  Film se jmenoval „Nemocnice„, natočen byl v r. 1971 režisérem Arthurem Hillerem a exceloval v něm George C. Scott. U nás se tehdy promítal v kinech a nyní ho občas několikrát do roka dávají na kabelovkách, kde mají MGM (nyní AMC). Scénárista filmu Paddy Chayefsky za něj, pokud vím, získal Oscara. Vždycky, když ho v TV dávají, nenechám si ho ujít. Děj se odehrával v jedné nemocnici na Manhattanu. Pro jistotu ho mám nahraný. Pokud náhodou někdo máte možnost ho vidět, tak ho vřele každému doporučuji…

  Indiánský šamanský obřad ve veřejnoprávní nemocnici nemá chybu…

 804. Noname,
  to se běžně čeká už dnes při platbě kartou v hypersuper

 805. Vážení přátelé, už kdysi dávno jsem tady popisoval způsob převzetí moci a likvidace soukromého podnikání v roce 1948. Všeholid a média opakují komunistickou mantru o Vítězném Únoru. Kdepak, likvidace probíhala zákonnou parlamentní cestou. Vlastním svázanou Sbírku zákonů roku 1948. To se tady přistřihlo, tady novelizovalo a tady zkontrolovalo. Pilných vykonavatelů na nejnižších úrovních bylo dost. A tak je to do dneška. Evidence a statistika, seznamy a kontroly.

  Dano, nech si své perly.

 806. Ale to bude čas navíc, nejdřív se bude muset vyřídit doklad, až pak přijde placení. A bavíme se o jakékoliv transakci, i hotovostní. Objem těchto transakcí je řádově větší než objem karetních plateb
  A to nemluvím o tom, že stát zatím nezvládnul ani rejstřík vozidel, kde jde o mnoho řádů nižší počet transakcí v době od 8 do 17.00.

 807. Halladine,
  zkus se položit na otázku, jak bude vypadat výběrko na tuhle IT zakázku, jak dopadne, kdo to začne programovat, kdy a jak. 😀 😀 😀
  Že se hotový SW od někoho koupí pusť z hlavy. Česká specifika… umíme všechno líp než zbytek světa… ušetříme, když se to celé napíše tady… usw. usw.

 808. To máš ptakopysku peavdu, ovšm to jsou problémy státní správy, a ne moje, které by mě měly lividovat.

  Na druhé straně vidím, že fůra příjmů není přiznána.

 809. Halle,
  a myslíš, že se to nějak pozitivně změní? Předpokládám nárůst šedé zóny, nějaký lidi s živností seknou a přesunou se na pracák. Prostě samá pozitiva a sociální výhody. Napadlo tě někdy, že když odsud lidi utíkají do daňových rájů, že tu nejspíš bude daňové peklo už teď?

 810. Jistě, fůra příjmů není přiznána, ale jak tomu zabrání zrovna elektronická on line registrace si nedovedu představit. Ač nejsem řemeslník ani drobný podnikatel, tak si umím spíš představit spoustu možností, jak to obejít. A nezachrání to ani účtenková loterie, pokud by byla součástí..

 811. problém není ani tak to dosavadní nepřizávání příjmů, ale spíš to, že se to neustále zvětšuje.
  Myslím, že to bude první krok, aumím si představit další.

 812. 982
  špatná definice, ostatně Laflerova křivka platí pro přiznané příjmy.S nepřiznanými nemá vůbec co dělat

 813. Halle, má to jednu drobnou vadu.
  Ty s nejnižšími příjmy to zlikviduje, respektive jejich živnost. Při současné nezaměstnanosti práci neseženou a půjdou na pracák. Tím pádem přestanou platit i minimální daně, za to budou od státu potřebovat nějakou tu podporu a také bude nutné za ně platit nemocenské a sociální.

  Za to ovšem bude nutné najmout spoustu kontrolorů, které ovšem bude platit stát, takže bude na to potřebovat další peníze.
  Takže se vymyslí další fígl, jak jít po těch větších. Jenže i to bude nutné kontrolovat, takže bude nutné najmout ještě větší počet kontrolorů. Da Capo al fine…..
  Takže nám tu zbude Bakala, Babiš a Kelner …. myslíš, že na ty daně ještě vydělaj…. 😀 😀

 814. Asi prosedím dnešek zcela neproduktivně doma. Plánované mytí podlahy – sůl a špína ze sněhu – není ziskovou činností. Ven nevstrčím ani nos. Od rána praží sluníčko a dotlačilo teplotu jen na -26°C

 815. Dušane, tak já ti nevím, asi bych neměla tu chucpe veřejně někomu říkat do obličeje: „Vždyť vy taky podvádíte!“ 🙁

 816. Halle,
  když máme přiznané příjmy popisované Lafferovou křivkou, tak to na druhé straně křivky jsou příjmy nepřiznané. Ledaže by se něco v účetnictví stalo a začalo fungovat ve 3D – přiznané příjmy, nepřiznané příjmy, Halladinovy příjmy – přičemž Halladinovy příjmy, nazvané podle svého objevitele a nositele Nobelovy ceny za ekonomiku, jsou příjmy, které nejsou ani přiznané, ani nepřiznané, ale jsou něco jako černá hmota ve vesmíru. Všichni vědí, že je jich mraky, ale nikdo ze státních ekonomů není schopen je podchytit a vydefinovat jejich výskyt.

 817. Ptakopysku, já se hlavně těším, jak u východu z kadeřnictví bude stát Pepek Vyskoč s razítkem a bude kontrolovat, jestli paní Pumprdlíčková má na hlavě jen tu foukanou nebo taky trvalou a jestli to odpovídá účtence…. 🙂 🙂

 818. Rputi, ti nejdrobnější podnikatelé i když to vede poctivě, legálně na daních nic neplatí. Stejně jako zaměstnanci s platy tuším do 10 000. No a ti ostatní… Znám zedníky, kteří platí tak málo, že by dostali ( a dostávají přes zimu, kdy zavřou kšeft) tak 1100 měsíčně podpory.v nezaměstnanosti.
  Pokud bude někdo nezaměstnanej, a pracovat, může ho někdo bonznout.

  Mimochodem, kdesi jsem četl, že emerickej berňák je schopen , když se mu nezdá výška přiznaných příjmů, nasadit na člověka očko, popřípadě kontrolovat popelnice, a vypočítat , kolik utratí. A pak se ptát. Rmeričtí číšníci mají velkou část příjmů ve spropitném. A berňáky mají představu, kolik by to asi mělo být.
  Ale rozhodně by bylo na místě uvažovat o různé míře zdanění pro různé typy živnostníků. Tuším, že germáni to mají.

 819. Ptakopysku,
  nepřiznané příjmy v souvislosti s Laflerovou křivkou je moožno maximálně charakterizovat jako příjmy zdaněné nulovou sazbou, a tedy nulovým dańovým příjmem.
  A když si rozebereš tu křivku, tak zjistíž ( třeba ) že při daňové sazbě 60 % dostaneš daňovej příjem stejnej jako při sazbě 40%.
  Takže třeba není důvod jít nad 50%, kdy je podle té křivky výnos největší.

  nedanit zase nemusí být tak moc bezpečné. Oni třeba ti Amíci za daňové podvody docela zavírají že ?
  Ovšem mají na to zřejmě dost schopnej aparát.
  Což my asi nemáme.

 820. Halle, ty pokladny se plánují poro všechny – i pro matky na mateřské – kolik myslíš, že si asi tak může vydělat kadeřnice s miminem, která si jen sem tam přivydělá?
  Taková ženská prostě ty peníze na kasu, připojení atd., atd nemá…
  Znám ženský, který před vánoci umotaj pár adventních věnců, aby měly pár tisícovek na dárky? Kde by takové vzaly na tu investici?

 821. Dušane,
  mínus pětadvacet jsme tu mívali v dobách největšího rozmachu globálního oteplování, když se v Antarktidě topili lední medvědi a tučňáci kolem severního pólu chodili jenom v trenýrkách. Nebo vobráceně? To je jedno. Ale tolik sněhu jsme tu přece jenom neměli. Vůbec si nedovedu představit, že by na celou Kotlinku napadalo třičtvrti metru sněhu. To by se tenhle stát zhroutil během tejdne.

 822. Halle,
  neblábol nesmysly. Určitě víš, že sociální a zdravotní daň platíš, i když neinkasuješ korunu, jak je rok dlouhej. Že se tomu říká pojištění, je jen hra se slovíčky.

 823. Halladine, tvé představy o tom, co znamená Lafferova křivka jsou poněkud úsměvné.
  Její smysl spočívá v tom, že čím vyšší daně, tím víc se vyplatí investovat do obranných opatření. Pokud je DPH 6% jako ve Švýcarsku, nikdo to nijak zvlášť neřeší a platí, neb případný výnos z nezaplacení není souměřitelný s náklady (do nichž je nutno započítat i riziko odhalení a postihu). Pokud je ovšem DPH 25%, leckdo se zamyslí, neb případné náklady relativně k výnosu neobyčejně poklesnou.
  To je význam Lafferovy křivky, Ptakopysk má tedy pravdu.

 824. Halle, bodejť bysmě meli schopnej aparát, když je už od časů Grosse a Langera znám mechanismus, jak zastavit jakékoli vyšetřování, které se nehodí. Rozesrání týmů hospodářské kriminality je ten nejjednodušší úkon, zvládnutelný i duševně zcela neostrým ninistrem vnitra.

 825. Xakru,
  bysme měli 🙁

  my bysme
  vy byste
  oni bysou

 826. A jen tak mimochodem, nikdy nikde nikomu se nepovedlo nastartovat prosperitu daněmi. Právě naopak, hodně států i říší na vysoké daně dojelo. Od Římské říše až po UK po 2.SV a jižní křídlo EU dnes. Státy prosperující se naopak vyznačují tím, že obyvatelstvo neodírají.

 827. K těm daním a legalitě příjmů v politice. Zrovna dnes. – Manželka bývalého guvernéra státu Virginia, Maureen McDonnell, byla odsouzena k jednomu roku a dni vězení, za účast na korupčním schematu jejího manžela, bývalého guvernéra Virgine, Boba McDonnella. Soud je shledal vinými z podpory a prosazovánívýrobků bohatého businessmana výměnou za 165000 dollarů v darech a výhodných půjčkách.Obžaloba požadovala 18ti měsíční trest za celkem 8 obvinění. Obviněná rozsudek v slzách přijala. „Manželství se rozpadlo, rodina trpí, má pověst je v troskách“, okomentovala odsouzená rozsudek. Soudce to viděl poněkud jinak : „je to bizarní a zamotaný případ, jak se může někdo nechat oslnit materiálními statky natolik, aby neviděl rozdíl mezi tím, co je řádné a správné a tím nezákonným.“A předměty provinění – módní šaty s doplňky za $ 20,000 od bývalého ředitele společnosti Star Scientific, který svědčil proti manželům jako hlavní svědek prokuratury. Její manžel byl shledán viným v 11 bodech obžaloby a odsouzen ku dvěma letům vězení.

 828. (983) Nepřiznaných se týká ještě více, než přiznaných. Domníval jsem se, že největší blb přes Laffera je Dluhoslav. Mýlil jsem se, našel přemožitele.

 829. nebudu se po Foundrym opakovat. Nejvyšší prodejní daň – něco jako vše DPH – se platí v Kalifornii a v New Yorku 8.5%. V PA je to 6% a v sousedním DE 0%. Stát si z nás stáhne jinde, ale šidit na Sale tax se opravdu nevyplácí. Náklady na šizení by byly vyšší než zisk (zakalkulován risk). Berňák si také spočítal, kdy a po kom je výhodné jít. Číšníci a lidé zaměstnaní tam, kde se dáva zpropitné nemusejí dostávat zákonem stanovenou miimální mzdu. Obyčejně dostávají měně než polovinu. Berňák ovšem ví, kolik hospda utratila za materiál, jaké měla náklady a od toho si odvodí přibližný příjem zaměstnance. Ten většinou přiznává příjem jakého by dosáhl, kdyby měl minimální mzdu a přidá něco nadto. berňáku se nevyplatí kvůli stovkám nebo pár tisícovkám tyto lidi honit a na jejich vyšetřování utratit víc než by získal na dodanění. Takto to funguje leta a ani Obama se do toho nenaboural. Republikáni naopak stále tlačí na snižování korporačních daní, které jsou v USA nesmyslně vysoké a nutí tak korporace stěhovat podniky a práce do ASie.

 830. Takhle osamoceně to vypadá skoro maďarsky 🙂 om je myslím jedna z možných koncovek slovesa v první osobě jednotného čísla 🙂

 831. Jsme to řešili po florbàlku. Aspoň tady se dá koupit sudově víno v postačující kvalitè. Najdou se i patoky, ale to je snad na zákaznících, aby to nepili..
  A třeba někomu chutnà i to.
  Možnost volby a hlasování peněženkou.

 832. fOUNDRY,

  Ale ona nebyla řeč o DPH, že ne ?

  o rímské říši jsem četl v tuším Zamarovském, žese ocitla v takovém průseru, že nad tím ekonomové hloubali, a nikdo nevěděl jak z toho. Z každé strany nějaká útočící armáda, či kmen, a válka je drahá

  Jo ptakopysku, a taky během roku chodíš k dochtorovi, anebo tvoje děti, a tím pojistným si předplácíš to, že jako důchodce žádné pojistné neplatíš, a skládá se na tebe stát a pracující.
  není to tak, že zaplatíš, a vůbec nic z toho nikdy nemáš.

 833. U těch Britů byl hlavní důvod dluhy z války a ztráta odbytišť, díky tomu, že je AMÍCI DONUTILI ODSTRANIT IMPERIÁLNÍ PREFERENČNÍ SYSTÉM.

 834. Dobrý večer,

  Karle, k tomu odkazu technická poznámka:

  „Pak už bych nemusel žít na špagetách a jogurtu, nemusel bych platit nájem a nemusel bych ani kdovíjak šetřit.“
  Zdroj: http://finmag.penize.cz/ekonomika/266909-proc-vas-nezamestnam#bw_comment_199405Kdxyž si odkoupí byt zpátky, Nebude sice platit nájem, ale stejně budou výdaje do společného fondu. Nebo bude muset šetřit na opravy.

  Samozřejmě záleží na tom, jaký nájem platí. ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že z finančnáho hlediska to vyjde tak nastejno. Privatizací bytu se platby nijak zvlášť nezměnily.

 835. Nesmíte na všem hledat jen negativa! Buďte pozitivní!
  Např. taková účtenková loterie to bude fajn!
  My, důchodci, máme čas, v krámě je teplo, v účtenkové loterii se losuje každá účtenka bez ohledu na výši, kdo jich pošle více, má větší šanci… a já se loterie zúčastňuji proto, abych vyhrál !!
  Takže když si koupím deset rohlíků, budu si odnášet deset účtenek a finanční úřad bude mít přesnou kontrolu, že neplýtvám, i bez prohlížení popelnic.
  No a k tomu dva pomeranče, dvacet kuliček hroznového vína a nechtějte vidět to tóčo, až si budu kupovat mák do buchet!

  Kontrola muší bejt!

  A víte jaké miliardy bude muset OO nacpat do inovací sítí, aby mi šel internet alespoň půl dne souvisle?

  Já tomu teda nerozumím,. ale dočetl jsem se, že:
  „Zvýšení latence databázových operací u Amazonu o 1ms znamená roční ztrátu 6M dolarů“ (z materiálů Illinois University)

  Živě si představuji české zvýšení latence databázových operací o 10 sec ( u registru aut občas i o půl dne) ale ty ztráty pro státní rozpočet, ty si představit neumím.

 836. Prdlajs, Británie se zmátořila, až když Thatcherová razantně snížila daně. A řeč je o daníc