Glosa o nekonzistentci myšlení

 

Zuzana Chlumská

 

Je to zvláštní.

Když nám v letech padesátých vnucovali sovětští soudruzi, spolu s ideologií, tu jedinou správnou kulturu, vnímali jsme ji jako něco cizího a nám vzdáleného.

 

K čemu Sněguročka, když my měli Mikuláše? K čemu Ilja Muromec, když my měli prince Bajaju?!

Těžko pochopitelná je pro nás dodnes Byzanc se svými strnulými ikonami a něco jako ikonoklasmus jsme zažili až za komunistů a byl nám krajně proti srsti.

A césaropapismus byl pro nás, po období protireformace a reformace cosi naprosto nepochopitelného! My měli „tatíčka Masaryka“! To tatíčkovství jsme sice zdědili pro Franzi-Josefovi, ale vůbec nám to nevadilo, byť jsme si z něj dělali šoufky a říkali mu „starej Procházka“.

Ovšem Petr !, i se všemi svými reformami byl pro nás galakticky vzdálen a jaksi nepochopitelný!

Pravda, byla tu vlna obliby na počátku 20.století, kdy mnoho českých inženýrů v rámci mezistátní dohody mezi R-U a carskou říší v Rusku pracovalo, ale to se projevilo hlavně četbou ruských autorů 19.stol a objevením jmen jako Olga či Vladimír na křestních listech.

Ta obliba ustala s VŘSR, aby se naplno projevila v levicových intelektuálních salonech První republiky.

Povinném vnucování té jediné správné kultury jsme vzali na milost jen Mrazíka, což jsme vnímali jako mile orientální pohádku a tedy nikoli nebezpečí.

 

Ale pořád jsme celý ten komplex, byť také založený na křesťanství, vnímali jako cizorodý prvek!

 

Tím spíš se nabízí otázka, proč, alespoň části společnosti, tak naprosto nevadí, diktátorské a direktivní náboženství jakým je, bezesporu, islám!

Málokdo z nich četl Korán, natož aby z něj dokázal citovat a mají jen matné tušení o zákonech šaríja. A zjevně si nikdo nedal ani tu práci se s tím blíže seznámit.

Vadilo by nám chodit zahalené, ale propagujeme feminismus zároveň s čádorem, prosazujeme sexuální volnost a nebouříme se proti obřízce, pořádáme duhové průvody a nevadí nám zákazy homosexuality v islámských zemích…

 

Píšeme zavilé filipiky proti Alexandrovcům, ale vládě islámu dokořán otevíráme náruč!

 

Ne, o našem „myšlení“ to neprozrazuje nic, pouze o problémech, které někteří lidé mají sami se sebou…

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 383 komentářů u “Glosa o nekonzistentci myšlení

 1. Svět islámu je veliký a různorodý. Na světě jsou stamiliony muslimů. Všude nechodí v čádoru, ženská obřízka také není všeobecná, ale je kmenovým obyčejem jen některých především afrických kmenových kultur, ostatně proti mužské daleko rozšířenější i v jiných kulturách nikdo neprotestuje, šaríja je také různorodá a vázaná na místní kultury.
  Islám jako takový nevnímám jako takové nebezpečí jaké je nám výběrově předkládán. Ve své fundamentální podobě dokonce obsahuje velmi účinné brzdy překážející vytvoření účinných nástrojů pro získání nadvlády. Jenže my, tedy naše kultura, z obchodních důvodů ten vlak již dlouho odbržďujeme, nástroje a prostředky ve snaze dosáhnout krátkodobého prospěchu, jako Ezau, který se za misku čočky vzdal prvorozenství, prodáváme těm, kteří je používají proti nám. Není to islám, který nás ohrožuje. Jsme to sami, kteří se ohrožují zahozením a ničením hodnot a principů kultury na kterých stojí naše civilizace. Nejsou to islámští vůdci, immámové a mulláhové, ale naši vlastní vůdci, naše vlády, které se „svobodně a demokraticky“ volíme. Jsou to naše zákony, které nám dávají naši zákonodárci, které si „svobodně a demokraticky“ volíme. Jsme to my, kteří se ve jménu falešné humanity ohrožujeme a vyčerpáváme tím, že mezi sebou trpíme zločince z našich řad. Že vytváříme prostředí pro cizí zločince, kterým sami otevíráme dveře. A těmi, kteří nám fakticky skrytě či otevřeně vládnou, kteří ve své zištnosti či pomatenosti sledují vlastní sobecké či pomatené cíle jsme prostřednictví médií, vlivových skupin a vládní propagandy manipulováni, vzájemně rozeštvávání a vykořeňováni a současně naše pozornost je odvracena od skutečných viníků. V tom je podstata věci. Ti jsou našimi nepřáteli, ne ti, kteří ve vidině lepšího života ať již zaslouženého prací, či bezpracného, se vydávají přes moře do naší země, kterou považují za zaslíbenou. A nás za předurčený zdroj jejich blahobytu. Jejími prospekty, katalogy, obrázky našich výkladních skříní a lecčím podobným za použití námi vynalezených technologií, které mezi ně šíříme, jim ukazujeme falešný obraz našeho světa, vzbuzujeme v nich falešné naděje a přišlé štědře živíme tak jak štědře živíme naše vlastní parazity a zločince. Tak do našeho ráje vábíme i další. A v žádostivosti po zdrojích v jejich zemích, které jsme sami kdysi objevili a naučili se využívat, nezbytných pro chod naší civilizace, diktujeme jim tamní poměry, dosazujeme nám nakloněné vládce a odstraňujeme nenakloněné. Tak způsobujeme rozvrat a úpadek, bídu a smrt lidí celých těch oblastí. Nenechme se mást. Oni nejsou našimi nepřáteli. Jsou jen zmanipulovanými chudáky tak jako my. Jen jsou na tom daleko hůř. Oni se jen chtějí mít dobře, tak jak to umějí. To je ale neslučitelné se způsobem našeho života, s kulturou, která je zdrojem našeho relativního blahobytu. Oni nejsou našimi skutečnými nepřáteli. Těmi jsou ti, které si platíme aby pracovali v náš prospěch. Jsou to naši politici, kteří naslouchají a slouží cizím lidem a cizím zájmům. Pamatujme na to při našem rozhodování, dokud ještě má nějakou váhu.

 2. To jsem psala od začátku, že uprchlická krize není problém islámu. :-

  A souhlasím přesně tak to vidím taky. 🙂

 3. Řekl bych, že Mrazík uspěl ne jako roztomilá orientální pohádka, ale díky své absurdní spatlanosti.
  Jinak souhlasím.
  Podle mého islám není tak nebezpečný, jako islám v multikulturním prostředí. A to nám to bohužel vyrobili.

 4. Honzo,
  Mrazík není absurdní spatlanost, drží se přesné dikce starých ruských pohádek s jejich názornou didaktikou. Někdo v tom vidí orient, někdo spatlanost, ale to je náš úhel pohledu.

 5. No, to je problém toho multikulturního prostředí, že si tam ten islám pustí a nenechá ho na středním východě, kde je doma.

  Co pustí… První muslimové přišli za prací – za prací, kterou evropané nepovažovali pro sebe za dost dobrou a někdo to dělat musel. A protože to někdo dělat musel, tak se všichni tvářili, že se nic neděje, když si ponechají svoje zvyky.
  A teď tu mají rodilé Němce nebo Francouze, kteří mají nízké vzdělání, malé šance na slušnou práci, jsou muslimové a mají pocit, že jsou přes všechen multikulturalismus občané druhé kategorie a že jim jejich rodné země něco dluží.

 6. No, Rputi, vysloveně OT:

  Mé křestní jméno je Vladimír – a ano, vzešlo z Ruska. Od dědečka – legionáře, který tehdy bojoval proti bolševikům – tak jemu v té době byly politické konotace šumafuk – prostě střílel na to, co mu bránilo jet DOMŮ. Na Moravu… 🙂
  Nicméně jak jeho syn (a můj kmotr) neseme jméno Vladimír.
  No a co?
  Stejně tak jsem Ilju Muromce chápal coby pohádkovou bytost – fakt tedy je, že v jedné bylině kráčí po kostech tureckých/tatarských nájezdníků. A mně se to líbilo…
  No a co?
  Považuji se za Slovana . i když můj původ sahá kamsi do sladké Francie.

  A korán jsem bohužel musel studovat v rámci úkolu o terorismu.

  A tohle není nic proti článku, to je jen na okraj…
  ¨
  Podstata je zde: ISLÁM V EVROPĚ NECHCI. Z „utečenců“ mám kopřivku…

  A komu že to mám dát na vědomí? ¨

  Za co stojí ta slavná vláda lidu – tzv, demokracie?? Proč jsem jako idiot dělal stafáž na Václaváku??

  Abych nebyl sprostej…

 7. Docela zajímavý Konvičkův rozbor zastánců multi-kulti:

  …Ten zápal, ta vášeň, používaná hesla („NE CIVILIZACI, která brání své hranice barbarskými prostředky“), to je rituální odmítnutí vlastní civilizace, tradic, rodičů a prarodičů, jakož i drtivé většiny spoluobčanů, včetně soudnějších vrstevníků. Ještě že starší generace brzy odejde, napsala mi jedna z účastnic (či podporovatelek?) na facebookovou zeď. Je to vzpoura mládeže, respektive menšinové části mládeže – ale proti čemu?

  Je to, ač se to zdá nelogické, vzpoura proti civilizaci, která těm lidem nedokázala ukázat sílu, vymezit místo ve světě, vnutit kapičku disciplíny a především zajistit ochranu. Nevěřte, že nevědí o nelidské povaze islámu, o infiltraci „běženecké vlny“ džihádistickými fanatiky. Vědí to stejně dobře, jako Vy nebo já. Jenže se na ně podívejte – laňooké slečny (mnohé velice hezké), androgynní kluci (mnozí k pomazlení). Nevidíme tam ramenaté „ranaře“, vysportované „dámičky“, ba ani rezolutní „maminy“ s širokou náručí. Vidíme tam lidi jednoho psychofyziotypu, jednu jedinou podmnožinu populace či „kmene“, podmnožinu, která, ponechaná sama sobě, musí nutně začít blbnout na kvadrát…
  http://martinkonvicka.blog.idnes.cz/c/480781/svatovaclavsky-su

 8. [4] Nejsem znalec ruských pohádek, ale že by byl Mrazík jen jedna se mi nezdá. Tedy je to spojení více pohádek. Tedy spatlanost.
  Ta didaktická linka a její provedení, včetně dabingu, vytvářejí nádhernou absurditu. Taková se vidí málokdy.
  Osobně pochybuji, že by orient zapůsobil tolik. To spíš ta dokonalá orientální didaktická dikce, která je až parodická. To se smějícím se bestiím líbí.

 9. Honzo,
  podle wiki je příběh původní, jen možná matou archetypální postavy (dědeček-Hříbeček, Baba Jaga), které jsou v každé druhé ruské pohádce.
  Jinak souhlas.

 10. No páni,

  koukám, úvodníky hned dva 🙂
  No, s nimi se nedá než souhlasit…..

  Zato na Mrazíka ni nesahejte 😀 !!! Pro mne to zůstane půvabnou zimní pohádkou, s potrestanou zlou sestrou, loupežníky i babou Jagou, kouzelným dědečkem Hříbečkem a Mrazíkem, polepšeným mamánkem Ivanem a odměněnou pracovitou a krásnou Nastěnkou. Vše v ruských vyřezávaných chaloupkách, prostých i zdobených sarafánech, rubaškách a válenkách. Prasečí ruská trojka nemá chybu… A veršovaný dabing je IMHO skvost a důkaz toho, že za opovrhovaného socíku v tomto ohledu naši umělci vynikali. I když mám ráda i českou Princeznu se zlatou hvězdou (taky ve verších), přeci jen, Mrazík nemá chybu – má to bohatý příběh i spád, spoustu humorných detailů (medvídci sbírající obří houby, skuhrající loupežníci, a ach ano, černý kocourek škodílek ;)…) a jako dítko jsem si vánoční TV program bez tohoto příběhu neuměla představit 🙂
  Což dokazuje, že jsem bylo dítko nevinné a nepředpojaté.
  Pravda, co teenageři jsme to s chutí parodovali a „hlášky“ používali k všeobecnému obveselení (např. „kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem“ nebo „Nástěnku chci za ženu !“) 😀 😀 😀

 11. Vraťme se zpět ke kořenům a volme strany, které zruší dávky a dotace nebo alespoň zrušme všeobecné volební právo nebo alespoň požadujeme v rámci maturitního vysvědčení zkoušku která umožní nošení střelné zbraně a prostředky k jejímu zakoupení (nic komplikovaného, stačí Glock) včetně první krabičky nábojů a volme stranu, která si jako ministerského předsedu prosadí alespoň Bena N, který k nošení a používání zbraně své obyvatelstvo vyzve. Takového ministerského předsedu a stranu, která se nebojí, že bude svými občany a legálními zbraněmi ohrožena, jelikož zastupuje jejich zájem.

 12. Tedy – chtěl jsem říci – volme strany, které peníze nerozdávají coby úplatky. Nevolme strany korupční, tedy socialistické.

 13. V pátek jsem slíbil, v sobotu nesplnil – tak až dnes. Něco poznámek o migrantech v Německu.
  Když jsem v pátek před týdnem přejížděl hranice do Německa, čekal jsem, zda někde uvidím Bundespolizei (dříve Bundesgrenzschutz). Nikde nikdo. Nicméně dopravní zpravodajství hlásilo, že na vjezdu z Rakouska jsou fronty až 3 km. A že ti oškliví Rakušané fofrují migranty do Německa co to jen jde. A když se z Německa ozvalo, že existuje možnost vracet některé migranty do Rakouska hned na hranici – třebas občany bezpečné země bez platného víza. A vzápětí rakouská ministryně vnitra ječela jak ta Viktorka u splavu, že to tedy nejde, že by to znamenalo propuknutí násilí, nebo ti lidé by si to nenechali líbit. Ale jak se blížilo 11.oo začali se komentátoři zabývat tím, kdo ten Nobels fredspris dostane. Komentátoři uvažovali papeže Františka a pochopitelně Andělínu. Nicméně jsem měl pocit, že ta druhá alternativa je trochu brána bez velkého nadšení – nějak moc ji srovnávali s cenou pro Obamu. A když to pak byli ti Tunisané (rádio to mělo v přímém přenosu) ukázalo se, že k nim není nic připravené, prostě s outsidery se nepočítalo. Během asi hodiny byl sehnán věci znalý reportér, který komentoval zajímavě, věděl, o co jde – jenže neprojevoval dostatečné nadšení pro Arabské jaro a jeho „úspěchy“. Tak už dále opakovali jen krátkou, dosti obecnou část jeho příspěvku.
  Zároveň se dostali do zpráv takové zajímavé informace, že Albánci (hlas lidu: co tu dělají na azyl čekající Albánci?) v nějaké ubytovně odšroubovali sprchové hadice a ostatním migrantům je zapůjčovali za poplatek. Slovo dalo slovo, kudla kudlu. A policejní odborář se dal slyšet, že zatímco ti co rozdávali migrantům plyšové medvídky teď klidně spí doma v posteli, jeho lidé nasazují krk mezi migranty. (On si tedy servítek před ústa nebral.) S těmi inženýry a doktory co spasí evropské hospodářství to asi valné nebude – cca 20 % žadatelů o azyl je negramotných a velká část má vzdělání tak obecné školy. Občas se někdo pozastaví nad tím, že se někdo prohlašuje za inženýra ve věku 21 let. Nějaká studentka ze Sýrie (23 let), prozatím v Rakousku, si na internetu stěžovala, že je v Rakousku zima a proto chce do Německa, kde je ten ráj na zemi. Nějaká obec též vydala vyhlášku, že není správné v Německu defekovat na ulici a nakupovat bez zaplacení. Místní sluníčka se z toho mohla obkreslit – padala osočení z xenofobie, nelidskosti a mnoho jiného, nicméně nic o zaprděných Němčourcích či podobně. Zřejmě německé sluníčko – na rozdíl od toho českého – necítí potřebu pohazovat po svém národu hownem.
  Poslední Der Spiegel má spoustu krásných rozhovorů s imigranty. Někteří vypadají na to, že budou opravdu pozitivním přínosem své nové vlasti , ovšem někteří – škoda mluvit. Moc se mi zalíbila Syřanka, 31 let, učitelka a Makedonec, 27 let, Rom. Zkusím ty dva kousky přeložit a vložit. Asi zítra.
  Chtěl jsem ještě popsat proč je takový rozdíl ve vztahu mezi Ossis a Wessis, ale až jindy. Už teď je to delší než jsem chtěl aby to bylo.

 14. něšjak se mi zdá, skimici, že socialistické jsou všechny. Nebo to jsou různí exoti, často takové, co jsou umanutě monotematické a většinu věcí nijak neřeší. Kdyby na to došlo, že by vlákdy, sáhly by zase po socialistických způsobech, protože je to nejsnazší, nejpohodlnější a vyzkoušené, že to nějak funguje, i když lidi nadávají.

 15. dvd, prosím pěkně, napište to jako úvodní článek 🙂

 16. 12

  všechny strany rozdávají úplatky. Jen ti adresáti jsou jiní…

 17. 10 Matzurko
  žádný rusák nepochopí, proč je tu Mrazík tak populární a proč fandíme té čarodějnici s hlasem Filipovského. Stejně jako ujíždíme na Vlkovi chuligánovi a milujeme kocoura Toma namísto té blbé myši…

 18. Stejně jako žádný Maďar nepochopí, že doktor Halíř by mohl dělat z fleku presidenta (tedy hned po Orbánovi)

 19. 20 Halle
  No – já to používám v tom smyslu někdy od puberty …

 20. Skimici,
  tem pluralis majestatis mě udivuje…. 🙂

 21. Skimici, já osobně držím palce zajícovi a myši 🙂

 22. Halle 22,
  ten Čulda musel dostat v posledních dnech hodně na budku, že tak hysterčí! 😀 😀

 23. Rputi,

  problém není v tom, že dostal, problém má s tím, že nedostal…….prachy 🙂

 24. Koukám na čt24 na ty bradaté mladíky , pak byl záběr na Schulze, taky bradka, ostatně Ulbricht jí mêl ukázkovou. Když točili večerníčky Sandmenchen, dělali ten ksichtík skřítka podle něj.
  Teď mi ale napadá – jestli ti mladí a neklidní arabáči jsou tak bradatí, jak to mají sunitské muslimky ohledně frn.y? Musí si taky nechat narůst bobra, když jsou zrovna v džihádu anebo je tam nějaká úleva? Vyholují si muslimky podpaží ?

 25. Rputi,
  on se tam odvolává na rodiče, že to byla „jiná česká společnost“. Nu, on jeho otec – člověk velice vzdělaný – byl ovšem svým způsobem velice zvláštní. Kdysi jsem ho označil jako „člověka 2. republiky“. Ale přitom to stále byl slušný člověk.

 26. Skimici,

  Arabky si depilují celé tělo.
  Používají pastu, která ztvrdne, a pak se to najednou strhne. Vím to od jedné sestřičky, která pracovala v Misurati v Lýbii.

 27. No, hlavu si samozřejmě nedepilují. Ale jinak všechno.

 28. >>dvd 29,
  řekla bych, že si Čulda umetá cestičku k hrdému hlavy vztyčení a k prohlášení: „Vy oškliví, xenofobní Češi, když si Britské listy nezasloužíte, tak je mít nebudete! Já vám dám!“ 😀 😀

 29. Tedy, Matzurko, srovnávat Princeznu se zlatou hvězdou a Mrazíka. Mrazík mně připadal jak parodie na pohádku a nikdy už jsem na ni nedokázala koukat.

 30. 30 Halle
  Možná vosk? A všechny? To musí být arabsko samej včelín! Možná odtud se vzaly ty burky s mřížkama přes oči. Ráno vstanu, vypravím děti do mešity a manžela do džihádu, podojím velbloudici a při čištění zubů objevím chloupky větší než malé. Otráveně si navleču protivčelovej hábit s kuklou, dlouhej, abu tam včela nemohla ani zespoda, a jdu pro pár pláství do přilehlého včelina. Med vymačkám a upravím dětem na chleba s máslem až přijdou z mešity a plástev nechám roztopit na pouštním slunci. Aplikuji a při nejbližším kvílení muezína (abych nepřišla do řečí kvůli vřískání) strhnu. Manžel již po džihádu najde hebkou pleť s vůní po medu.

 31. 32

  Taky myslím 🙂
  Ovšem si nejse jistej, jak to Čulík přežije, být bez Blistů. Snad si nehodí mašli. 🙂

 32. Skimici,

  já už si z vyprávění oné setřičky to složení nepamatuju. Dokonce si nepamatuju, zda byla depilovaná po návratu 🙂 Aú, to už je dáááávno.
  Ale našel jsem Ti

  viděla jsem hodněkrát jak si jí dělají doma,v arabských zemích se používá k depilaci celého těla,je to teda spíš takový karamel.Ten nejzákladnější je jen cukr a citronová šťáva a pak se to v ruce zapracuje na hmotu e jede se

 33. Halle,
  myslím, že nějaký webík, odkud bude prskat, si určitě zachová.
  Že by zavřel pusu, toho bohdá nebude…

 34. Honzo ze Ž.,
  vojákem ani ne, já na vojnu nemusela 🙂

  Ale hitovka „Když se dííívám na sebe, tak se můůůsím pochválit“ u nás bylo skoro stejně časté, jako úryvky z Krhútské kroniky 😀
  Filipovskému bych za tu Babu Jagu dala Oscara.
  Nojo, jestli se mi ta pohádka nelíbila proto, že byla taky v ostrém kontrastu k filmům povinně shlíženým při hromadných návštěvách kin v rámci měsíce československo-sovětského přátelství….

 35. kristo,
  každý máme svoji úchylku 🙂 a tu svou nehodlám nikomu vnucovat, jen se snažím dobrat podstaty věci (proč se mi to líbí, když tolika jiným lidem moc ne).
  Pro mne mají svůj půvab obě, i když každá jinak. Mé sestře se dokonce líbí i Troškovy pitvořenice, při kterých zas já můžu mít leda ujímání 🙂

 36. 37 Halle
  Žjova! Očividně nekecáš. Našel jsem recept, kde do toho na tři hrnky cukru a jeden vody dávaj ještě lžíci sezamovýho oleje, vařej až do konsistence karamelu atd…
  Ty máš ale znalosti, klobouk dolů…

 37. Jo, skimici,

  při mechtlení se jeden dozví různý věci 🙂

 38. [39] Když jsme před pár lety pro děti vynášeli na jaře smrtku, jeden kamarád si u toho zpíval „když se kouknu na sebe, tak se musím podpálit … před naší, za naší, na jaře mě vynáší“

  Mimochodem, ten dabing celkem věrně kopíruje originál, alespoň soudě podle úryvků shlédnutých na Youtube. Vždycky jsem si myslel, že parodické rysy tomu dal právě dabing a ono ne. Holt se asi Rusové smějí jiným věcem než my.

 39. No, mně Mrazík nějak minul. Nikdy jsem ho neviděla celého, vždycky jen kousek, obvykle u nějaký kamarádky. Mrazíkovské hlášky jsem ovšem znala – u nás byla a je dodnes oblíbená “ je ti teplo, děvečko“ – jen jsem nevěděla původ.

  teprv před pár lety muž a brácha usoudili, že tuto mezeru v mém vzdělání je třeba zacelit a před zjevnou nechuť máti, která to považovala odjakřiva za paskvil, mě nahnali k televizi.

  Což o to, docela jsem se u toho nasmála. Ale jednou stačilo, tu dobu kdy by se to mohlo stát mým kultovním filmem, jsem nějak prošvihla.

 40. „Našel jsem recept, kde do toho na tři hrnky cukru a jeden vody dávaj ještě lžíci sezamovýho oleje, vařej až do konsistence karamelu“

  Ony si ty chloupky depilují i s kůží nebo co? To je spíš recept na popáleniny třetího stupně.

 41. jinak pokud jde o dabing, tak Nastěnka potom nepokračovala v herecké karieře, ale stala se baletkou. Důvodem byl právě její tenký hlásek, pro jeviště a řadu rolí prakticky nepoužitelný.

 42. Ostape,
  jako třeba když na staříka babuša zařve, a on se podpantoflicky stáhne se skuhráním „Už mlčím, už mlčím, už mlčím…“ ?
  Šla jsem se optat manžela, co na Mrazíka praví on. Kupodivu, celkem se shodujeme (na rozdíl od našich názorů na Palestinu); navíc přidal, že je to zpodobnění Ruska. Ale Rusové se v tom nevidí, tak nechápou, proč se to některým Čechům tak líbí.
  A mám taky v paměti odrbanou knihu pohádek, kterou jsem dokolečka čítávala u pratety – Krásu nesmírnou. Příběhy si už moc nevybavuji, ale strašidelné ilustrace ano 🙂

 43. 29 — Nojo, dvd, již párkrát jsem přemítal, jakpak by to asi vypadalo, kdyby dnes byl starý Čulík na místě mladého… Samozřejmě to nemohu vědět, a neví to nejspíš nikdo. Nicméně starý Čulík rozhodně neměl mainstreamové postoje, a jistě za to všelijak platil — i kdyby jen tím, že pracoval tam, kde pracoval, zatímco se svou erudicí mohl a měl být někde na anglistice nebo na stážích po světě. Už mne taky občas napadlo, že kdyby se s ním náhodou mladej vědomě či nevědomky chtěl srovnávat, chyběly by mu k tomu minimálně dvě věci: Jednak skutečný přínos české společnosti a kultuře, který starý Čulík bezpochyby má už těmi překlady, jež navíc vydával v ošklivé době, jednak persekuce a ústrky, které musel porůznu podstupovat. V obou těchto směrech to holt má mladej těžký, doba se změnila. Pokud by kupříkladu dovedl taky překládat Greena, dnes bude náklad řádově nižší, což je dobře konsistentní s faktem, že už to zkrátka nemá ten celospolečenskej význam a dopad. Podobně je v dnešním světě pro levičáka dosti obtížné obstarat si nějakou tu persekuci, i kdyby snad z ideovejch pohnutek vyhodil do povětří jadernou elektrárnu…

  To mne vede k hypotéze (na níž naprosto nijak pevně netrvám, jsa si vědom, že je jen velmi chatrně podložena fakty), že mladej se zřejmým a dlouhodobým úsilím vydává Blisty, aby se tím vyrovnal kulturnímu významu svého otce, a aby dospěl k alespoň jakémusi ekvivalentu či obdobě oněch persekucí a mučednictví, píše do nich nehoráznosti, o nichž možná předpokládá, že by nějakou tu persekuci, ač v dnešním světě žádná ovšem nepřijde, přinejmenším zasluhovaly…

  Uvítám komentáře všech informovanějších než já (starého Dr. Jana Čulíka jsem znal jen letmo, mladého vůbec ne).

  32 – O příspěvky na Blisty žádá pravidelně, jistě tak činil už nejméně před deseti lety….

 44. 46 … A pak to vylejou na omaštěný šutr nebo voskový papír a vytvoří takové folie. Ty potom nahřejou nad párou nebo v mikrovlnce, přiloží a škubaj. Jsem se dočetl.
  Morozko je naopak kromě čarodějnice nejlepší v originále. Mám ho moc rád akorát že se směju tam, kde jsou rusáci smrtelně vážní a naopak.

 45. maYdo, asi to nechaly trochu vychládnout 🙂
  Mít popálenou panímandu asi není to pravé ořechové 😀

 46. maYdo,
  mně zas při tom depilačním receptu přijde, že jsou pak ty ženský čelý šladoučký 😀
  Plácat na sebe karamel, ten bych zbaštila lžičkou, a na sebe namotala burku. Hele, není to ono kvůli těm popáleninám jako náhrada celotělního obvazu ?

 47. Zpátečníku,
  ovšem předtím nežádal v červeném pruhu nad každým článkem . Do července pravidelně zveřejňoval příjmy a vydání, srpen a září už vynechal.
  A už předtím výnosy klesaly.

 48. 33 — Pěkné, vskutku pěkné… Ale myslím si, že ty pravé grády to začne nabírat teprve tehdy, až tam zdejší multikulti demonstranti budou namixováni 1 : 1 s prvními muslimskými imigranty.

 49. 54 — Bezprostředně předtím ne, ale tehdy jo, a několikrát. Podobně jako třeba Stwora také opakovaně vyhrožoval, že nesejdou-li se finance, bude muset vydávání zanechat. Proto bych raději se netěšil předčasně…

 50. U Čulíka mladšího se jedná o nadměrné ego a víru ve vlastní neomylnost.

 51. … se raději… Zajímavým faktem je, že vpisuju-li slovo, běžně se netrefím na místo, nýbrž o jedno vedle; nestává se to jen mně, věda psychologická by si na to nejspíš měla posvítit…

 52. 57 — Nadměrné ego… Co je to nadměrné? Přesahující standardní, resp. průměrnou velikost, anebo přesahující jeho schopnosti?

 53. [60] skimici, Ivánka včetně zpěvu daboval Zíma, ne Gott.

 54. No, on se Čulda, kdysi dávno tvářil, že jako slavistika v Glasgow a vědecká práce a tak … ono jaksi nic moc…

 55. 61 — No, možná, halladine… Nicméně tuhle jsem se podíval na nějaký jeho videorozhovor, nevím už s kým (ale byl to někdo, kdo mne zajímal, zatímco na Čulíka jsem zvědavej nebyl), a tam se mi zdálo, že z něj to ego netrčí zas tolik…

 56. Já mám jinou teorii pro oblibu Mrazíka. V pohádce vypadají Rusové jako banda zaostalých mužiků v láptích a bab v sarafánech, což souzní s oblíbenou zkratkou rusofobů. Myslím si, že si tak Češi hojili frustraci z okupace a kompenzovali strach z Rusů. Vždyť jsou to jen hloupí Ivánkové a zaostalé Marfuši. Mimochodem Marfušu hrála vynikající ruská herečka Inna Čurikovová, která zářila ve filmech svého partnera Gleba Panfilova.

 57. Ostape,
  no mně přijde, že si z té podpantoflizace dělají legraci stejně jako my. Ale nevím, vlastně jsem o tom s žádným Rusem nedebatovala….

  Ohledně vlka a zajíčka – asi jsem nefandila nikomu, vlk totiž čvaňhal cigára, a zajíček byl beznadějně hloupej… a u Toma a Jerryho to mám podle toho, kdo komu zrovna víc namele, tak je mi toho zmláceného líto…. Z těchto dvojic fandím asi nejvíc prapodivné běhající kukačce „road runner“, která zakvíkne „mig-mig“ a hladovému kojotovi vždycky s přehledem zdrhne. A na něho dopadne jím pracne připravovaná past, ať už jakákoliv 😀

  dvd,
  děkuji za příspěvek, i když mi zrovna není veselo při tom, že potvrzujete informace získávané ze zdrojů nikoliv mainstreamových.

 58. 62 Ostap Bender
  Fakt??? To zírám…
  Já je evidentně neumím rozeznat. Dechovka jako dechovka.

 59. Skimici, jenže mít kvér je jedno a smět ho použít je druhé. Zločinci jsou pod státní ochranou.

  Temný středověk 1215: krádež kola z povozu, pověšení na šibenici za hradbami.

  Demokratická společnost 2015: krádež kola z auta, desátý výchovný podmíněný trest.

  Lidskoprávní postdemokratická společnost 2065: „No co co to děláte u mého auta?“
  „Kradu vám kola. A jestli mě nepřestanete obtěžovat, zavolám policii.“

  Opravdu si přejeme aby to došlo až tak?

 60. 66

  no já bych řekl, že i ten mainstream pomalu začíná otáčet…
  začínají se objevovat objektivnější informace…

 61. [66] Matzurko, na mě to tak taky působí, stejně jako zbytek filmu. Ale ze dvou nezávislých zdrojů jsem slyšel, že Rusové nechápou, co nám na tom filmu přijde tak směšného. Takže fakt nevím…

 62. Ostape,

  potřeboval bych upřesnit. Rusům se ten Mrazík nelíbí ?
  Anebo se jen smějí jinde než my ?

 63. Matrzurko, mé sympatie se postupně přenesly k vlkovi.

 64. Taky ještě miluji postavu Dědečka Hříbečka typově vytvořenou podle známého moderátora Zdeňka Velíška.

 65. [72] Líbí, nelíbí, prostě to berou jako normální pohádku, jako jednu z mnoha. Ne jako kultovní veselohru.

  Teda – jak jsem dostal, tak dávám dál.

 66. Mrazík – u mě jednoznačně boduje Baba Jaga i díky úžasnému dabingu. Ivánuška je libovej frajer, Nastěnka (jen si ji porovnejte s Popelkou Libušky Šafránkové) je pitomá slepice, Mrazík je senilní dědek a Dědeček hříbeček potměšilej skřet.

 67. 75 Ano. Ten náš kult nechápou. Nedá se to vysvětlit.

 68. 76 Ano ano, viz poslední věta. Vždyť to říkám 🙂

 69. [39] Já na vojnu musel, my to říkávala o lampasácích. Ve výjimečných případech i lampasákům.
  Jako třeba vojín B., když se zeptal nadrotmistra, co bude dělat, až bude moct do civilu. Ten mu bezelstně odpověděl, že by chtěl do vojenského výzkumáku a vojín B. se mu vychechtal: „Ale to budeš porád voják“. Nadrotmistr ho poslal štípat dříví a vojín B. měl konečně klid a nemusel ho poslouchat.

 70. Ostape,

  možná jsme víc konfekční, a přiřazujeme jednotlivé pohádky k určitým obdobím.
  Mrazík není jediná pohádka, kterou pravidelně pouštějí o Vánocích.
  A dokonce bych řekl, že ta pohádka je netypická. V našich poohádkách je většinou ( samozřejmě ne úplně ve všech) hrdina klaďas od začátku do konce.
  Ten Ivánek takový není,

 71. Baubo,
  jenže já Mrazíka viděla poprvé snad v sedmi letech, takže o mužicích v láptích jsem neměla potuchy (možná měla, protože jsme se učili kánonem popěvek „zasil mužik proso, žena říká mák“). V té době jsem si Sověty malovala jako osvoboditele a pak ještě zemi Gagarina.
  A sarafány, ty se mi moc líbily (stejně jako lidové kroje ze všech světových stran). Báby byly stejné jako drbny z pohádek českých, zlá macecha jakbysmet. Marfuša je tam úžasná, zejména jak chroustá ořechy a vyplivuje slupky…. 🙂 A pak jak se nastrojí pro ženicha….
  No já nevím, podrobím se sebezpytání, ale myslím, že jsem fakt byla dítko naivní a bezelstné, a prostě jsem to přijala jako ryzí pohádku bez dalších úmyslů. Stejně jako si dodnes pamatuji návštěvu kina kvůli shlédnutí Popelky a Sněhurky od Disneye – to se v TV nevysílalo a taky jsem to podruhé mohla vidět až za hooooodně dlouho…. i když písničky ze Sněhurky v české verzi jsme měli na gramofonových deskách (Hej hou, hej hou, a trpaslíci jdou….)

 72. [80] Nemyslím. Alespoň mně přijdou humorné i jednotlivé scény samy o sobě. Vývoj postav s tím nesouvisí.

 73. 35 skimici, to se ti moc povedlo, manželku velmi rozveselilo. Vtip, pointa, gradace. Stálo by za rozšíření. Představuju si jak by to ztvárnili Monty Pyhoni.

 74. Jistě jsou scény humorné. Ale ty se najdou i v těch našich…. No, možná jich v těch našich není tolik…

 75. [84] Nějak nechápu, co to má společného s našimi pohádkami. Mně přijde, že v české společnosti je Mrazík spíš vnímaný podobně jako Limonádový Joe nebo Adéla, prostě jako parodie – o to lepší že nechtěná.

 76. Schumi,
  ale jasně že nejlepší postava je tam Baba Jaga, ostatní jsou dost stereotypní. Ale jako celek, prostě bezva pohádka.
  Kultovní se možná stala díky tomu pravidelnému vysílání, možná aby se taky vysílalno něco ze sovětské tvorby. Pár dalších ruských pohádek si ještě vybavuji, ale nic moc, totálně ztřeštěné až nelogické.
  A bacha, česká kultovní „Tři oříšky pro Popelku“ je v česko-německé koprodukci. Samozřejmě Libuška tam nemá chybu (její „oprsklost“ je ještě příjemná na rozdíl od hrdinek současných pohádek), stejně jako úžasná scéna s Liběnou, tedy v červených šatech naducanou Helenou Růžičkovou, během bálu 🙂
  Ale moje česká „kultovní“ je Pyšná princezna 🙂 I když, viděno dnešní optikou, je taky beznadějně budovatelská…. A taky hláška „nenašli, nenašli, nenašli, našli ?“ A stejně tak Hrátky s čertem – jak jsem Beka nesnášela, tak jako Martin Kabát byl skvělý.

 77. Matzurko, mám dojem, že Růžičková se jmenovala Droběna.

  „Našli, mí rádcové, našli“ se u nás používá, kdykoliv něco hledáme. 🙂 Což je dost často.

 78. Celým jménem Droběna z Outlova. Respektive byla ohlášena „paní z Outlova s dcerou Droběnou“.

 79. 85

  Tak takhle jsem o Mrazíkovi neuvažoval. Bral to jako legrační pohádku (když už tam jsou pohádkové bytosti.)
  V limonádníkovi a Adéle nejsou.
  Ale nikde není řečeno, že ausgerechnet můj pohled musí být správný.

 80. Bych řekla, že Češi mají rádi archetypální příběhy humorem kořeněné, což Mrazík splňuje.
  Stejně jako v Čechách třeba Popelka nebo Z čerty nejsou žerty.
  A možná má pravdu i Ostap – pro děti pohádka, pro dospělé parodie.

 81. Na druhou stranu neúděsnější Sněhurka byla v americké hrané verzi, kde trpaslíci byli skuteční lidští trpaslíci – si představte 7 trpaslíků složených ze samých Krytinářů …. no jedna hrůza!

 82. maYdo,
  pravdu díš, Droběna to byla. A jaká 😀 !!!

 83. Ona se vznášela i ta Růžičková. Pokud vím, zamlada chodila do baletu, snad dokonce coby robě tancovala v Národním divadle. Na té scéně je to i přes korpuletní postavu stále vidět.

 84. [100] Celý efekt bohužel kazí to, že dotyčná byla s přehledem zvolena starostkou.

  Jak to tedy s těmi Němci je? Buď jim uprchlíci vadí a pak by paní Reker měla být ve volbách upozaděna, bodnutí nebodnutí, nebo jejich většině přece jen nadále šibe, čemuž by odpovídal výsledek kolínských voleb.

  Nebo je to jen nějaká kolínská anomálie?

 85. 100 — Podobné je to myslím i zde, vliv trvající imigrační krize na preference stran (ač průzkumům samozřejmě nelze věřit) je sice pozorovatelný, ale ne zásadní. Dokud si voliči budou vybírat jen z mainstreamu, asi se volební výsledky příliš nezlepší.

 86. 99

  Násilí je nepřijatelné, a mučedníci vyvolávají sympatie. Ten atentát byl velmi nevhodný, a postavil odpůrce imigrace do špatného světla.
  Možná, nebýt atentátu by paní kandidátka dostala hlasů míň.

 87. Dobré ránko!

  Halle, zajisté!
  Němci se okamžitě postavili násilí, bez ohledu na názory aktérů!

 88. Dobré zas ráno… Ještě k minulé 1691 – jednotvárné? Bez děje?
  procházka, uviděl, ohlížel, zastavil, dohonil, pozdravil, rozmlouval, domlouval, nedostal, přecechtěl, přemlouval, sliboval, hladil, líbal, lechtal, dráždil, porazil, vysoukal, hledal, našel, vyndal, roztáhnul, přistrčil, vrazil, vrtal, hekal, šoupal, klátil, potil, mačkal, mlaskal, stříkal, bryndal, kouřil, oklepal, zastrčil, vstal, neplatil, utíkal, výskal, zarazil, polekal, štípal, pálil, otočil, zautíkal, zeptal, doktor, léčil, mazal, natíral, balil, sušil, nadával, dopálil, uřezal, zahodil, skonal.

 89. Neumí jazyk, neumí latinku, jsou negramotní, často nemocní….. prostě nezaměstnatelní….

  „Jenom jeden uprchlík z deseti požádal v Německu o pracovní povolení. Na uprchlíky doplatí němečtí zaměstnanci.“

  „V Německu přibývá běženců, kteří získali azyl, ale nedaří se jim najít práci. Podporu v nezaměstnanosti jich pobírá 160 000, o 20 procent víc než loni. Uprchlíci se špatně uplatňují na pracovním trhu především kvůli špatné znalosti němčiny a nemožnosti platit jim méně, než je minimální mzda. Ta činí v přepočtu 230 Kč na hodinu.“
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/nezamestnanost-azylantu-0hu-/eko-zahranicni.aspx?c=A151016_135924_eko-zahranicni_neh

 90. Demonstrace , petice – cokoli, co je nenásilné.
  Vraždy nebo pokusy o ně v žádném případě.
  Násilí je přijatelné až tehdy, pokud nelze demonstrovat legálně.
  Jako poslední možnost při zániku demokracie.

 91. 108-tihle se už demokraticky odstavit zřejmě nedají.
  Kontrolují vše, a jakýkoliv pokus o odpor prohlásí za nacismus, fašizmus, rasismus, xenofobii, cokoliv…

 92. 2 Schumi – tak už je to jasný… Já si naivně myslel, že jen Palacký… A ono přitom Dostojevský + Šolochov… Smrtící kombinace. A dokonale objasňující Tvé verbální opusy…

 93. NoName ,

  prohlašovat může kdokoli cokoli. V tom problém nevidím.
  A některé projevy mohou být i takové.

 94. A 120 000 se už změnilo na 200 000… Nebo to je 120 000 + 200 000 ?

 95. Jak tak pozoruju to nadšení nad Mrazíkem, taky přihodím postřeh… Při žaludečních potížích doporučuje 10 z devíti PeSů – jako dokonalé emetikum. Stačí sledovat libovolných 5 minut a účinek se dostaví. Stoprocentně!

 96. 2 Honza ze Žižkova ad 16 – za nás to bylo:
  Když jsem byl malej a blbej, hrál jsem si na vojáky. Teď jsem velkej a voják a hraju si na blbýho… (mimikry, prostě…)

 97. 113-EU už má plán na rozdělení 200 000 uprchlíků…

 98. 110 Pesi, pečuji o své konvexní zdělání.

 99. Genitální!

  V.Klaus ml.:
  …Nyní zasílá Česká školní inspekce výzvu k vyplnění dotazníku mířícího na počet Romů ve škole. Kvůli tomu bych však komentář nepsal.

  Fascinující je definice: „Za romského žáka považujeme člověka, který se za něj sám považuje, aniž by se nutně k této příslušnosti za všech okolností (např. při sčítání lidu) hlásil, nebo je za takového považován významnou částí svého okolí na základě skutečných či domnělých (antropologických, kulturních nebo sociálních) indikátorů.“

  Výzkum (jak uvádí Inspekce v průvodním dopise) je realizován „v návaznosti na rozsudek Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, v souladu s požadavky Evropské komise a na základě Plánu hlavních úkolů České školní inspekce na školní rok 2015/2016 schváleného ministryní školství“…
  http://www.novinky.cz/komentare/383787-komentar-reditele-skol-se-nove-musi-stat-rasovymi-experty-vaclav-klaus-ml.html

 100. Mno, nemyslím, že by člověk musel být zrovna expert, aby poznal, kdo je Rom. Já ten problém v ordinaci nemám.
  Jistě mohou být malé nepřesnosti, ale lepší data s určitou nepřesností, než vůbec žádné data

 101. Halladine, dosaď si za Roma třeba Žida – pořád nemáš problém?

 102. [124] Jedna věc je poznat, kdo je Rom, druhá věc je poznat, kdo se za něj považuje.
  Já to neumím. Jedině, že bych se každého zeptal: „Považujete/š se za Roma?“ Nevím, jestli by byli nebezpečnější Romové nebo bílá síla.

 103. 103 — V tom se s Urzou shodujete, Halladine. Jeho článek byl o něčem jiném.

  124 — Kdepak data s určitou nepřesností! Existuje totiž nenulová pravděpodobnost, že současné lidskoprávní zhovadilosti (které se mi naprosto nelíbí) budou jednoho dne nahrazeny jinými, stejně velkými (které se mi rovněž nebudou vůbec líbit), jen opačného znaménka, a oni na základě těch dat půjdou do plynu. Historická zkušenost v tomto směru zde už je, a možná je tím hlavním důvodem, proč se Cikáni v dotaznících hlásí k národnosti české. Eráru do národnosti dle mého názoru zhola nic není, jednak by měl k Cikánům přistupovat přesně stejně jako k Čechům, jednak by si neměl vyrábět a uchovávat žádná zbytečná data, na něž vyhazuje peníze poplatníků a která může současný i budoucí režim kdykoliv zneužít.

  Chtěl jsem ještě zmínit příslušnou postavičku z Parkinsonových zákonů, ale v brožovaném vydání, které mám u postele, bohužel není. Vskutku etalon.

 104. Kdysi jsme se rozčilovali, že kvůli politické korektnosti není dovoleno zjišťovat třeba procento Romů ve vězení. Možná by vyšlo najevo, že jejich procento je vyšší , než jejich zastoupení v populaci. A to bylo pro korektčníky nepřijatelné.
  Dovedu si představit, že práce učitelů s početnou skupinou Romů ve třídě je obtížnější a problematičtější, než v ryze neromských třídách. Ti učitelé by asi zasloužili lépe ocenit.
  Jenže jak, když se neví, kolik těch romských žáků vlastně je ?

 105. A jak EU ví, že v Praktických školách je příliš velké procento Romů, když se neví, jestli jsou to Romové?

 106. A bát se zplynování Romů, v situaci kdy Eu dlouhodobě a systematicky zvýhodňuje všelijaké menšiny proti většinovému obyvatelstvu je směšné.

 107. Jestli jsou Romové? A považují se za ně? A musí se za ně považovat 24/7? Nemůžou se považovat v pondělí za Roma, v úterý za Žida, ve středu za Araba, ve čtvrtek za Švéda, v pátek za Američana, v sobotu za Aborigince a v neděli za Klingona? Ve státní svátky za osmadvacetichapadlového fluorovodíkového hlavonožce?

 108. 129
  Nějaký domácí sluničkář to odhadl a dal echo |EU. Podobně jak to dělá Čulík a spol.
  Pomlouvají.
  A jako obvykle se jim věří.

 109. Honzo 🙂
  Kouknete na mě a v pondělí mě odhadnete za Čecha , v úterý za Vietnamce, ve středu za Švéda atd.
  Co si o sobě myslíme sami, nemusí být tak úplně objektivní….
  Ale předpokládám , že když se někdo jmenuje Štefan Lakatoš, je černej atd…… 🙂
  Když něco vypadá jako kachna, kejhá jako kachna, chodí jako kachna, plave jako kachna, asi to nejspíš bude kachna a ne drozd.

 110. Mimochodem, tak mě napadlo…
  Potkal někdy někdo nějakého Roma se jménem Novák ?

 111. 127 — Tedy, po vertikalizaci jasně vidím, že bych tam druhou závorku raději posunul o dvě slova vpřed, zatímco vleže jsem uvažoval tři slova vzad, což zjevně byla slepá ulička…

  130 — v situaci kdy Eu — Jestlipak jste, Halladine, loni touhle dobou předvídal současnou podobu ilegální imigrace? (Já ne.) Předvídal jste ji po střelbě v Charlie Hebdo? Situace se prostě mění, a to i kvalitativně. Za pár let může být zcela jiná, pouze data eráru zůstanou beze změny. Osobně jsem přesvědčen, že kdyby se pohlaváři EU uměli ze šlamastyky, kterou sami způsobili, dostat budováním plynových komor, nezaváhají ani minutu.

  Už jsem si alespoň vzpomněl, jak se ten kolega jmenoval v českém vydání: pan Matěj.

 112. 134 — A co paní Veselá, úřednice, trošku tmavší? Co pan Růžička, zedník? Co ten tesař a pokrývač, co mi dělal střechu; měl takové maďarské jméno…? Nebyli to náhodou Cikáni, alespoň zčásti, popřípadě politicky korektně Rómové? Naprosto nechápu, proč by do toho měl někdo šťourat, a erár už vůbec ne.

 113. 135

  No, na budování plynových komor to fakt nevypadá. Spíš na další znevýhodňování většinové populace.

 114. Dobré dopoledne,

  tož já bych řekla, že sčítáním a označováním, kdo je jaké rasy ten rasismus začíná. Nic na tom nezáleží, že to je s „bohulibými “ úmysly.
  Ono se neříká nadarmo, že cesta, která vede do pekel, je dobrými úmysly vydlážděná.

  A pozitivní diskriminace je především diskriminace, to „pozitivní“ je jen takovej přílepek. Něco jako když si komunisti mysleli, že když tomu budou říkat „diktatura proletariátu“, bude to něco jiného, lepšího, než obyčejná diktatura bez přívlastků.

 115. 136

  Anebo pan Godanyi, můj sádrokartonář 🙂
  Rom ani náhodou 🙂

 116. No, tak já jsem vřždycky tvrdila, že i ve jménu lidských práv lze lidi zavírat do koncentráku. Takže proč by nemohli být posíláni i do plynových komor všichni ti, kdo budou překážkou při budování nového krásného slunníčkového světa?

  A myslím, že v tom případě by bylo k odpůrcům přistupováno zcela nerasistikcky. Bílej nebo rom, nelíbí se ti něco? Marš do pece.

 117. 137 — To zcela souhlasím, že nevypadá. Teď. Jenže obraz budoucnosti je temný, a možná ještě tak nejzřetelněji v ní lze předvídat, že současný kurs nebude režimu možno držet donekonečna. Co přijde pak, je otázka, ale změny nemusejí být nijak malé; mohou být radikální.

  Kupříkladu v květnu 1945 patřili k nejradikálnějším českým pronásledovatelům Němců protektorátní agenti gestapa; mnozí pak udělali pěkné kariéry ve „Svazu protifašistických bojovníků“. A když se člověk podívá na současné lidskoprávní quislingy… Kdyby se vítr otočil, možná by jim k tomu, aby se vyhnuli tělesné odpovědnosti, nestačilo se k novému kursu jen přihlásit. Museli by se postavit do čela.

  Snad právě toto je faktor, který k radikalizaci vede vždy nejvíce.

 118. maYdo,
  to už by nebyli sluníčkáři.. Musel by přijít ke korytům někdo zcela jiný.

 119. O.T. Zrovna jsem si uvědomil, jak je fránina zvukomalebná.
  Dokument seshora – sur le verso
  Dokument zespoda – sur le recto

  🙂

 120. TAk samozřejmě že by to nebyli sluníčkáři. To jsou užiteční idioti, po použití zmačkat a zahodit. Tedy ty, kteří nepochopí, že jejich dějinný úkol spočívá v tom, že pro blaho a dobro lidstva je nutno plevel vytrhat a zničit.

  ale já myslím, že většině sluníčkářů by ta přeměna nakonec zas takovej problém nedělala….

 121. 142 – Halle
  mne vsichni slunickari pripadaji jako idealni budouci dozorci v koncentracich.
  Neni dost velkych obeti za lepsi a slunickovou budoucnost, je to jen otazka vhodneho zpusobu indoktrinace, resp. POKRACOVANI téže. . .
  Gaia a multikulti first!

 122. Šimone,
  s tou multikulti first moc posílání extra Romů do plynu nepasuje…….
  Dejme tomu odpůrce multikulti – ale mezi nimi moc Romů nenajdeš….
  Takže pokud je nějaká skupina ohrožená, Romové to nebudou.
  Spíš příslušníci většinového národa….. kteří by odporovali.

 123. Právě proto, Halladine, by jim to problém nedělalo.

  Kdo s nimi nesdílí jejich nadšení není dostatečně hodnotný a kvalitní.
  Nesdíli stejnou vizi a mohl by na cestě k jejímu uskutečnění klást překážky.
  Vlastně si ani nezaslouží existovat, když nechápe dobrodiní Vize. je to škodná. Mohl by být nebezpečný.

  Jak daleko je ještě k morálnímu zdůvodnění, že likvidace nepřátelsky (= jinak) smýšlejících je nutnou obranou a je to vlastně povinnost každého uvědomělého sluníčkáře kvůli dobru příštích generací?

 124. (143) Výraz „demerde vous“ je také vcelku popisný.
  (146) Pak už stačí vyměnit to přesvědčení. Viz osmašedesátníci.

 125. maYdo,

  primárně se tu ojevovaly obavy o Romy 😉

 126. 150 neměls na mysli spíše (Je) vous emmerde? (Fu.k you)
  Se démerder je zvratný a přestože vulgární, znamená spíše něco jako „zmáknout to“ Démerde-toi tout seul – zvládneš to k.rwa i sám.

  Základ je samozřejmě z latiny – merda ve smyslu exkrementy, pravděpodobně ale i protoslavický od „smrad“, „smrdět“ (to exkrementy dělaj)

 127. Snad jen pro zajímavost – la merde (plurál les merdes) je rodu ženského. Ten střední rod jim chybí holt. I pivo je TA pivo.

 128. Krásně s tím ale dokáží zacházet. Když řekne angličan „Holly shit!“ zní to banálně, spíš přátelsky.
  Frantík ale pronese „Putain de bordel de merde!“
  A rozumí i čech
  🙂

 129. 153 — Jaképak primárně, Halladine? Když už ty krásné a výkonné plynové komory jednou máme vybudovány, bylo by přece škoda je použít jen jednorázově, zejména jestliže navíc máme k disposici ten náš uvědomělý a efektivní aparát, který nám je dokáže tak pěkně plnit. Napodruhé bychom mohli vzít kupříkladu důchodce, beztak nám jen ujídají chlebíčka. A ve třetí várce… Ještě si to rozvážíme, a pak provedeme podle okolností.

  Samozřejmě od 20. století toto — tedy tento princip — automaticky a okamžitě vidí každej. Až na výjimky, možná dokonce až na jedinou výjimku. U Parkinsona jí je pan Matěj.

 130. Halladine,

  hlavně o romy?

  myslím, že hlavně je nutno mít obyvatelstvo ve škatulkách. Která škatulka se vysype nejdřív a která potom už není tak podstatný.

  Ot – dcery kamarádka dobrovolničila někde v Polsku v uprchlickém táboře. Nechápe pozdvižená nad psaním čísel na ruku, tam to prý měli všichni a nikdo se nad tím nepohoršoval.

  Na práci měla program pro děti. Dítě je u muslimů do 14 let, takže 14letí kluci koukali velmi nešťastně, protože si nemohli zahrát s ostatníma děckama fotbal. To prostě u nich nejde, aby někde muži( byť 14letí) běhali s děckama.
  A muslimka, co jí měla pomáhat a fungovat jako tlumočnice dostala strašně vynadáno -od svých – že si dovolila v rámci tej výpomoci s děckama ten fotbal hrát taky.

 131. 153 halladine, co je v přiměřeném počtu usídlit v místě usídlení zdejších vyloučených. Třeba by se negativní jevy vyrušily.

 132. 138 ono to může mít nepředvídaný vývoj. Sluníčkáři určí etnická kriteria, podle nich identifikují, zpracují statistiku, jmenné seznamy. Jenže pak až to v nasranosti bouchne, seznamů zpracovaných sluníčkáři se chopí někdo jiný a bude hukot jak v peci. Sluníčkáři si ve své idiocii neuvědomují jaké pokračování může mít jejich snaha.

 133. Být ředitelem školy, tak bych sepsal nejen seznam potenciálních Romů, ale i seznam dětí ze sluničkářských rodin a seznam dětí podle volebních preferencí rodičů. Perspektivně se to sluníčkářům bude hodit. A dále seznam dětí vychovaných a dětí nevychovaných, vše v průklepu pro EK do Brusele.

 134. Když chce někdo psa bít , tak si hůl najde.
  A když bude chtít někdo likvidovat, tak ty seznamy si taky udělá. Aktuální.
  Kromě toho – vůbec nešlo o seznamy- ale o počty.
  Pro likvidační účely naprosto nepoužitelné.
  Za pár let děti vyjdou ze školy, a kolik bylo v tom a v tom roku ve třídě Romů je úplně k ničemu.
  Co z toho vyčtete, že ve školním roce 2015/2016 bylo v 5.B 5 Romů ?

 135. Ok, HAlladine, ale proč potom vůbec nějaký počty zjišťovat. Zejména když někdy se mají počty zjišťovat a jindy se zase etnický původ uvádět nesmí, podle toho, jak se zrovna politicky hodí.

 136. 165 a jiné — Komunismus, ale i nacismus, který trval podstatně kratší dobu, ve skutečnosti myslím stály na fanaticích jen z menší části, z větší na konformistech.

 137. maYdo,

  třeba na to, aby se dal učitelům vyplatit romský příplatek 🙂

  Anebo na to, říct EU, kecáte, máme přesné údaje, a to co nám mlátíte o hlavu vůbec není pravda.
  Máme tolik a tolik Romů v normálních školách , a tolik a tolik v praktických.
  Když nemáš žádné čísla, dost těžko něco vyvracíš.

 138. No a proč by měli učitelé dostávat nějaké romské příplatky a proč by se mělo řešit a někam hlásit, kolik je romů v normálních školách, když si máme být všichni rovni?

  A proč je nutno nějaký kómis vůbec něco vyvracet?

  ušitel sám stejně nesmí označit svoje záky za Romy. Musí to být podle toho, kým se děcka cítí. Menší možná nebudou mít ánung,co to po nich chtějí, starší si z toho budou dělat psinu a napíšou tam nesmysle. A i kdyby ne, tak drtivá většina Romů se při sšítání lidu k romské nuárodnosti nehlásila, tvrdili, že jsou Češi.
  Takže pokud řeknou, že se považují za Čechy nebo kdovíco, tak prostě žádnýho Roma ve třídě nemá, i kdyby měl ve tříděpůl celýho romskýho gheta.

  No, teď možná budou tvrdit, že jsou Syřani 😀

  Tak mi řelni sám, k čemu takovýhle hausnumera budou, když to stejně o ničem nevypovídá

 139. maYdo,
  Protože kómis na to má tuším speciálního komisaře proti dyškryminaci, a zřejmě má právo kecat, když huž v té júnii jsme.

 140. A maydo,
  fakt si myslíš, že když nějakej Rom, řekne, že není Rom, tak fakt Rom není ?

 141. Aha, tak protože sjem v tej Unii, tak to není volovina, ale je to OK 😀

 142. Kydž nějakej Rom, řekne, že není Rom, tak je přesto Rom, ale nesmí se mluvit o tom, že je Rom 😀

  A když Rom, co je fakt Rom tvrdí, že není Rom, tak si pak nemůže stěžovat, že se mu děje křivda proto, že je Rom, protože Rom není.

  A furt nechápu, proč se furt musíme zaobírat tím, jetsli je někdo Rom, když to přece není vůbec rozhodující a jsme si všichni rovni.

 143. 173 Halle
  ty se svoji postavou si možná takovou otázku můžeš dovolit položit. Já se raději odpověď nedozvím. Nejsem nakonec žádnej rasista.
  Tak si představuju, že jdu večer liduprázdnou ulicí po pravém chodníku, kde u vchodu do domu družně šveholí pokuřující mladíci. Ty určitě bys šel blíže a obrátil by ses k nim s otázkou – nejste náhodou někdo Rom? Chtěli to vědět z ministsterstva.
  Já teda se bez této znalosti obejdu a pokud bych nebyl zrovna na křižovatce, přešel bych alespoň na druhý chodník a pokusil bych se do nějj opticky vsáknout a měnit barvu i podle fasády baráku okolo které procházím. Výhodou je, byla li by zelenkavě šedivá aby s ní moje ustaraná tvář dobře splynula.

 144. Skimici,
  esli sis nefšim, od počátku se jedná o malé Romčata. Těch by ses snad nebál….. 🙂

  Mimochodem, on ten třídní zná i rodiče, většinou.

 145. maYdo . 175
  skvělá argumentace – akorát chybí, víš Ty co? – no ano chybí míšenci – jak na tyto pohlížet?
  Gadžovská mamina – otec Rom…
  a naopak…
  A že bychom šli do matrik?

  IMHO: nechť se každý přihlásí k tomu svému . ale se vším všudy.
  A to včetně sociálních dávek…

 146. OT – Ostape, až se zjevíte: Bohužel,ten prográmek na diakritiku s macy nemluví. Budu se muset ještě poohlédnout, i když po prvních pokusech mám dojem, že pro macy to nikdo moc neřešil.

 147. [180] maYdo, já měl nejasné tušení, že by tam mohl být Apple, ale jistý jsem si nebyl.

  A co ten adresář s dokumenty přehrát k někomu na Wokna, tam to přejmenovat a pak to vrátit zpátky na Maca?

  Já mám na to skript, který k běhu potřebuje bash a program iconv (používal jsem ho pro přejmenování empétrojek); bash tuším v MacOS X standardně je, iconv snad taky, musel bych to otestovat. Ale vetšina applistů, které znám, mají z používání příkazového řádku osypky, takže by asi bylo jednodušší to vzít přes ty Windows… 🙂

 148. (154) Já to četl v knize o cizinecké legii, význam měl být „pomoz si z toho hovna sám“. Wagner, „S cizineckou legií proti Rommelovi“. Fránina není moje hobby, už je to pár let a může to být i slang.
  (173) Ona jich většina říká, že nejsou žádí romové, ale cikáni. Romové jsou jen ti profesionální.

 149. 184 Karle
  Aha – imperativ
  Potom by to bylo „démerdez-vous“ (třeba avec cela) a mělo by význam o kterém píšeš.

 150. maydo,
  a co takhle ty data hodit na něco ecterního, připojit na PC a opravit tam ?

 151. Ehm…
  Já tu radu napsal ještě v práci, a odeslal až z domu.
  Poněkud post festum, koukám

 152. Karle /185/ – asi to bude tim, ze je to Skotsko. 🙂

 153. A teď k té diskuzi kdy je Rom podle sebe Romem, ale ne podle jiných – a kdy je tomu naopak nebo vlastně úplně jinak. Nějak mi to připomnělo diskuzi jinou. Ale od začátku: HBO natočila 2001 rekonstrukci konference ve Wannsee. Trailer zde: https://www.youtube.com/watch?v=vWLvq0jC-c0 – film byl k vidění na TV i v ČR. Ale už v roce 1984 natočil Němci (ti západní) verzi, která se mi líbí možná vice – i když slovo „líbit se“ je možná v této souvislosti poněkud cynické. A tam – asi tak od 5:05 – běží diskuze o některých aspektech norimberských zákonu. Zvědavá stenografky se vyptává a přitom odhaluje absurditu či vlastně nelogičnost a snad i protismyslnost oněch ustanovení. Pánové se baví, je jim zřejmé, že výklad jakékoliv směrnice závisí na tom, kdo ji vykládá. Ještě odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=URSNN5mnI2g

 154. Tak pokud je Romství národnost, tak moc není o čem diskutovat.
  Pokud se prohlásím za Němce, stejně Němec nebudu. Rasy bych do toho nemotal

 155. Dobrý večer,

  jo, Ostape, to řešení přetáhnlut to na okna mám v záloze. Ale ještě zkusím pohledat a taky jsem zaúkolovala našeho ajťáka. A vám děkuji.

  „Kritizovat se dá bez prográmku.“

  jak co, skimici. 🙂

  bez prográmku budu kritizovaná já za to, že klient neotevře soubory a nemůže kritizovat projekt. Teda – pokud nepřepíšu názvy souborů ručně 🙂 Což se mi nechce, je jich moc a mám užitečnější práci.

 156. No, nic neblbne. Akorát že potřebuju u elektronické verze dokumentace odtranit z názvů souborů diakritiku, protože klient prý neotevře soubory s diakritikou v názvu.
  Ostap mi něco doporučil, ale to je proWindovs a nejde na Maca a něco jsem našla, ale to mi zas tvrdí, že to nepustí zabezpečení, protože to není od identifikovaného vývojáře.

  Uvidím, jestli něco vymyslí náš ajťák a když ne, tak to hodím na flashku a zkusím to u někoho z potomků, ty mají Windovs.

 157. maydo, pokud jste alespoň trošku schopná pracovat v terminálu, tak by na odstranění diakritiky v názvech souborů stačil jednoduchý skriptík.

 158. [197] No já už to nadhodil taky, ale znám pár mekařů a ti všichni považují „terminál“ za sprosté slovo, takže jsem na to nijak netlačil… 🙂

 159. No, já sice nepovažuju slovo „terminál“ za sprosté, ale asi schopná nejsem ani trošku. Přesněji – nevím moc, oč kráčí. Nikdy jsem nic takového nedělala. Při hledání na intenetu jsem na něco takového taky narazila v nějaké applácké diskusi, ale nějak mi to připadalo srozumitelné jen pro zasvěcence.

 160. Já bych to nedoporučoval když v tom nemá praxi, taky si může přejmenovat něco co nechce a atd …

  maYdo – co máte za MacOS?

  Jestli alespoň Yosemite, zkusila jste obyčejný trik s Finderem? Bez terminálu, prográmků atp

  Otevřete si adresář s těmi soubory,, které chcete přejmenovat si označíte (zamodříte), klepnete na to pravou částí myši a z menu vyberete Rename XXX (kolik jste si jich vybrala) items.
  Pak spousta možností. Třeba Replace text, Add text, Format . jde s tím udělat hafo věcí.

 161. V čt24 Jan Schroth je na šrot. Další zbytečný absolvent zbytečné FSV UK zaměstnaný u zbytečné IOM.

 162. A de Maizière si stěžuje na příliš pomalé promazávání závadných partií facebooků. To teda se Zuckerberg moc nevyznamenal, Merkel už ho upomínala před třemi týdny. Je třeba tu rutinu vestavět přímo, jako přirozenou funkcionalitu. Jakmile toto bude hotové, je zapotřebí ještě do každého účtu implementovat generátor jásavých frází, který nepůjde podobně jako reklama vypnout.

 163. Dobrý podvečer… Když nevím, tak se zeptám… Na poněkud rozhozený žaludek se mi osvědčilo jídlo styl Nasi goreng, příslušně upravené pomocí chilli s vysokým stupněm na Scovilleho stupnici…
  No a protože jsem dnes pocítil, že se o mě pokouší nějaká ta podzimní nepříjemnost, takřka moribundus, rozhodně horší, než rýmička… Tož jsem si udělal skrovnou, leč chutnou a výživnou krmi, do které jsem přidal něco málo prášku Carolina Reaper – tak štědrou lžičku…
  http://www.seminka-chilli.cz/carolina-reaper-koreni-82664.html
  Výsledek byl dokonalý… Úžasná dobrota, ve stylu Nasi Goreng… akorát to má jednu chybičku – nějak se mi furt potěj brejle a já nějak dobře nevidím na to, co píšu…
  Nemá někdo nějaký nápad, co s tím?

 164. 193 ne národnost, ale náboženství, jehož základní tezí je, že Bůh stvořil gadže, kteří jsou zdrojem blahobytu tak jako jsou jimi krávy pro Masaje. Podobně jako přesvědčení, že Velký bílý, nyní čokoládový Otec z Washingtonu dal všechny ropné vrty na světě občanům Spojených států. A že práce je boží trest seslaný na gadže.

 165. 2 skimic ad 177 – „kdo to byl?“
  „Cikán, černý cikán!“

 166. 205 PeSi
  Neutralizovat sklenicí dobře vychlazeného mléka od české stračeny?

 167. 2 maYda ad 180 – najděte si: soubory – diakritika – Total Commander – stačí jednoduchý skriptík a je přejmenováno… Ale já nejsem ten dobrák – teda, nemám po ruce tu rutinu – abych to plně bonznul… ale funguje to a dobře!

 168. 205 PeSi, zbylo mi něco obsahu spreje proti medvědům, ze kterého ušel hnací plyn. S desetiprocentním OC. Kdybys měl zájem…

 169. Schumi
  Mmch – proti zvěři stačí pomazat strom medvědím lejnem. Čí lejno funguje proti medvědovi?

 170. PeSi, je to jabko, ne Windows. Obávám se, že Total Commander si s Applem bude rozumět ještě hůř než ten přejmenovávací bazmek, na který jsem maYdě dával odkaz já.

 171. maydo, v aplikacích na macu se skrýva jedna, která se jmenuje Terminal.app. Je to taková řádečka, kam se počítači napíše, co má udělat a on to udělá. Je ale potřeba vědět, co napsat, protože jinak počítač může udělat úplně něco jiného než zamýšlíte. Takže jestli v tom nemáte vůbec žádnou praxi ani nikoho po ruce, kdo má, tak bych se držel skimicovy 200.

 172. Vytrezviteli, jo, terminál jsme už objevila. Ale abych s ním dělala cokoliv s výjimkou okouknutí, to fakt radši ne. Jsem jen tupý uživatel a riziko nedozírných škod je příliš velké.

 173. A já podám hlášení z jiného soudku: Poslední úkon – převaření toho správného množství vody se stejně správným množstvím cukru, dokončeno, teď, pár hodin, bude probíhat chlazení a pak poslední úkon – přidání onoho sladkého roztoku do základu kvasu jabkovice. A je to. Teď už se bude jen čekat, co příroda dokáže. Uvidím. 🙂
  Co jiného může být důležitější? 😉

 174. Dobré ránko!

  Vážit si svých hrdinů…

  …Koncerty ruských Alexandrovců se v sobotu v Praze neodehrály dva, ale tři. Přesněji dvě velké akce a jeden komorní koncert. Vybraní členové sboru se totiž vydali do sanatoria na pražském Hagiboru, kde zahráli válečnému hrdinovi a slavnému bojovníkovi proti překrucování dějin generálu Alexandru Beerovi. Ten již ze zdravotních důvodů nemohl na koncert do arény, a jakmile se to Alexandrovci dozvěděli, rozhodli se mu zahrát přímo v místě jeho současného bydliště…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Alexandrovci-meli-jeste-jeden-koncert-o-kterem-nevite-Hrali-pouze-pro-tohoto-slavneho-muze-404223

 175. Egypt – další země, kterou, z úsilím hodným lepší věci, USA spolu s EU, nesměrovaly ke spojenectví s Ruskem.

  …Ministři obrany Ruska a Egypta diskutovali vojenskou spolupráci. Sergej Šojgu potvrdil připravenost posílit spolupráci na posílení schopností ozbrojených sil Egypta…

  …„Rusko bude, chcete-li, subdodavatel, který bude dodávat těmto Mistralům chybějící vybavení, bez kterého by jinak byly, omlouvám se, plechovky. A samozřejmě všechny vrtulníky, které společně činí více než 1 miliardu dolarů,“ řekl Ivanov…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/fascinujici-rusko-doda-zarizeni-a-vrtulniky-egyptskym-mistralum/

 176. Dobré zas ráno… 2 Ostap Bender ad 212 – na jabko obvykle pomáhá tak pětikilová palice, postavená tak, aby na ni ten křáp dobře viděl a mohl usoudit, co ho čeká… Člověk by řekl, že i tak dokonalý křáp, jak mi ho majitelé Maců rádi představují, by mohl mít nějaký trochu šikovný file-manager… Leč asi tomu tak není…
  No a jinak – netuším, co brání tomu ty soubory přehrát na externí disk, připojit k počítači s woknama, přejmenovat a přejmenované přehrát zas zpátky… Ale uživatelé jablek mohou býti jiného názoru – ono je to asi jako s těma křesťanama v pekle – oni to tak chtěli… Jinak, IMHO, používat diakritiku v názvech souborů je zvěrstvo, zhůvěřilost a rouhání. A následuje spravedlivý trest.

 177. No a jinak, ta rutina v tom Total Commanderu je s použitím Multi Rename Tool, zadá se search for:

  ě|š|č|ř|ž|ň|ý|á|í|é|ú|ů|Ě|Š|Č|Ř|Ž|Ý|Á|Í|É|Ú|Ů

  a replace with:

  e|s|c|r|z|n|y|a|i|e|u|u|E|S|C|R|Z|Y|A|I|E|U|U

  a je hotovo. Dokonce zařve při duplicitě… A nechá přejmenovat…

 178. Jj – hlavně že jsme si to malovali na růžovo…

  V.Vlk o našich historických vztazích se Západem:

  …Například proč Beneš podepsal v roce 1943 smlouvu se Stalinem. Západ, tedy hlavně Velká Británie a Francie, ale i USA, dlouho trvaly na tom, že území zabraná ČSR Německem – tedy Sudety – Německu, i pokud válku prohraje, zůstanou. Rakousko mělo získat svoji původní státnost, Československo však nikoli. Na obrázku vidíte, jak by dnes, pokud by pod tlakem Beneše a smlouvy se Stalinem, který zaručil obnovení Československa, západní spojenci nakonec neuhnuli ze svého původního názoru, vypadala současná ČR. Benešovi a nám by zbyl života neschopný útvar na území Böhmen und Mähren. Takže i předpokládaná a stále různými mudrlanty a antibenešovci omílaná ztráta Podkarpatské Rusi byla pro ČSR snesitelná…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-dlouhe-stiny-predsudku-2-dl6-/p_spolecnost.aspx?c=A151019_165355_p_spol

 179. Jj, všechno se přepíše…

  …Odmítá však, že by mnichovská dohoda byla tragédií. „Mnichov skutečně nebyl tragédií, bylo to velké diplomatické vítězství. A kdybychom jej dokázali pochopit tím tvůrčím, diplomatickým způsobem, tak bychom se z něj mohli radovat dodnes,“ dodává Petr Zelenka. Podle něj se v roce 1938 ve skutečnosti Německu nikdo v Československu bránit nechtěl. „Byl to náš největší obchodní partner. Tady žily tři miliony našich německých spoluobčanů, takže by to byla i občanská válka, ještě k tomu,“ dodává….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nedelame-si-legraci-Mnichovska-dohoda-z-roku-1938-byla-velke-vitezstvi-nasi-diplomacie-Mohli-jsme-se-z-ni-radovat-dodnes-rekl-znamy-cesky-umelec-404241

  http://video.aktualne.cz/dvtv/zelenka-mnichovska-zrada-je-to-tragicky-mytus-dohoda-byla-di/r~dbc0849273d811e58f1e002590604f2e/

 180. Dobré ráno,

  „netuším, co brání tomu ty soubory přehrát na externí disk, připojit k počítači s woknama, přejmenovat a přejmenované přehrát zas zpátky… “

  Včera večer tomu bránilo to, že jsem měla dotyčné soubory na počítači v práci 🙂
  dnes tomu nebrání nic, díky za připomínku. 🙂
  Akorát budu muset vyhodit nějaký dítě od jeho počítače, to na tom asi bude nejsložitější.

  No a protože kancelář jede na MAcy, tak mně zajímalo, jetsli to jde taky v Macu. Ono by se to tady asi dost využilo. Ale zajistit to by , jak vidím, museli jiný jabkoví machři, než je moje maličkost.

 181. (222) hmm, Rputi, ani ti největší nepřátelé nám nemohou přát to, co si nějaký český zrádce dokáže sám namluvit 🙁
  Takhle vypadala „Mnichovská dohoda“(ale o tom „známý český umělec ?? Petr Zelenka“ nečetl a neví 😕 (Pravda ovšem je, že já jsem také nečetla a nevím nic o nějakém „známém českém umělci P.Zelenkovi“) 😕

  G.M.Gilbert: Norimbersky denník, str.108:
  25.12.1945 Norimberk -Goringova cela :
  „Tak sme sa dostali k rozhovoru o Mníchovskej dohode:
  „Veď v skutočnosti to bolo celkom jednoznačné“, začal.“Daladier ani Chamberlain nemali najmenši zaujem obetovať alebo riskovať niečo na záchranu Československa.To mi bolo nad slnko jasné.Osud Československa bol v podstate spečatený za tri hodiny. Pootom sa ďalšie štyri hodiny dohadovali o slove“záruka“.Chamberlain sa stále vykrúcal. Daladier tomu sotva venoval pozornosť.Iba tam takto sedel.“Goring si vystreal nohy,zvalil sa na svoju postel a sklonil hlavu s unúdeným výrazom. „ Jedine, čo robil, bolo, že z času na čas súhlasne zakýval.-Nemal k ničomu ani najmenšie námitky.Já som jednoducho žasol, jako ľahko sa tá věc Hitlerovi podarila.Veď koneckoncov vedeli,že Škodovka mala zborjovky na území Sudet a že Československo nám bude 25.marca vydané na milosť a nemilostť.Keď Hitler navrhol, aby určitá výzbroj ,ktorá byla na druhej strane hranic, bola prevezená na uzemie Sudet, len čo ho obsadíme, myslel som, že to buchne.le kdeže-ani muk.Dosiahli jsme všetko, čo sme chceli; jednoducho takto“-luskol prstami.“Oni netrvali na tom, aby sa aspoň formálne s Čechmi poradili- nič.Nakoniec francúzsky vyslanec v Československu povedal: „Tak teda, já musím odsúdenému doručiť rozsudok.“ To bolo všetko.Otázka záruky bola vybavená tak, že ostalo na Hitlerovi, aby sa zaručil za zvyšok Československa.Ale oni dobře vedeli,čo to znamenalo.“

 182. Při tom setkání nejen že Stalin slíbil návrat Sudet, on dokonce dal Benešovi mapu střední Evropy a tužku, ať si nakreslí, co by chtěl za německé území, aby se zvýšila obranyschopnost ČSR.
  Nebylo to hloupé, hranice tvořily hřebeny hor, a kdyby ČSR patřily i svahy obrácené do Německa, bylo by to plus pro obranyschopnost ČSR.
  Beneše, zřejmě nerozmazleného dosavadním postojem spojenců to šokovalo, a nenakreslil nic.
  Asi tomu moc nevěřil.Ono taky situace Ruska na frontě zas až tak růžová nebyla. Už sice nebyla katastrofální jako v 1941, ale pořád byly velké části SSSR okupovány Němci.

 183. Ten 25. marec je akosi divný, asi myslel 15. marec, ale k tomu datu bylo v Mnichově ještě daleko. Gilbert v sledu událostí zřejmě plaval.

 184. westíku,
  Petr Zelenka je syn Otty a Bohumily Zelenkových, jejichž přítomností se to v socialistickém TV i filmu jen hemžilo (Petr začal studovat na FAMU v r. 1986). Jeho první film Knoflíkáři se mi docela líbil, ale další tvorbu už neznám. Táhne mu na padesát, tak asi zatoužil „ještě něco velkého a zásadního“ vykonat (já bych ho za to spíš nakopla, ale to je můj soukromý názor).

 185. Dobré ráno.
  Zamračeno venku a Mnichov vevnitř. Že si nedáte pokoj. So ist das Leben!
  Kdybyste raději někdo vyštrachal něco pikantnějšího k tvarohový buchtě a čaji. Nějaký třeba tklivý příběh o Jezídkách čarodějkách, tajemných pohankách, bez kterých se zřejmě žádný pravý bojovník neobejde a jsou evidentně z nějakých důvodů nenahraditelné. Brutální Chovanec se vysiluje týráním dětí v táborech jak podotýká Šabatová, zatímco Jezídky úpí pod knutou mulláha. A taková pěkná Rychlá Rota by z nich mohla být…
  Chovanec! Trochu fantazie a makám na tom!

 186. 227

  Matzurko,
  není to jen Váš soukromej názor. Já bych ho nakopl taky. A zajímalo by mě, kdo mu na tenhle film dal peníze…

 187. skimici,
  pikantní příloha by mohla být leda meruňková marmeláda 🙂
  Ale je fakt, že jsem druhdy konečně zahlédla foto paní ombucmanky…. má pravdu, v její přítomnosti se nutně musí v okolí vykytovat pocit týrání a nelidského zacházení. Akorát určení pravé příčiny té damě (?) zjevně uniká…. chudák.

 188. Halle,
  v koprodukci s Českou televizí….
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10452029132-ztraceni-v-mnichove/
  A hlavní roli zřejmě hraje Daladierův papoušek, tak to bude umělecké veledílo 🙂
  No raději počkám, až se někdo ze známých obětuje a shlédne to, a pak se rozhodnu, zda to stojí za ten čas či nikoliv. V posledních letech mne z české produkce oslovilo máloco.

 189. Matzurko,
  takže z našich peněz…..
  K blití….

 190. (226)hmm, guivisi, pokud někdo „plaval“, pak nikoliv Gilbert (amer.důstojník a psycholog,který sledoval německé válečné zločince během norimberského procesu),ale samotný Goring (anebo Vy) 🙂 Všiml jste si těch uvozovek ,kterými Gilbert „uvozuje“ přímou řeč Goringa ze dne 25.12.1945 ? 🙂
  (230) Matzurko, také mne foto pí ombucmanky vyděsilo a vzbudilo ve mně nutkání páchat „zlé činy“ a týrat… a týrat …. A nemajíc tu bábu při ruce, alespoň jsem nelidsky zacházela s naším psem, kterémuž jsem odmítla dát druhý kousek hovězího…. 😕

 191. Ad. pořady v TV – včera jsem viděl na ČT dokument chorvatské televize z roku 2012 o Titovi a událostech v Jugoslávii v letech 2. světové války. Tak si představuju dokument a smekám před HRT-dokoument ani autoři nic nehodnotili ani nepodsouvali, nechali mluvit aktéry z obou stran, historické fotografie a dokumenty.

 192. Vzhledem k tomu, že oblíbeným tématem těhle umělců jsou „vhledy do české povahy“ sei myslím, že to za ten čas stát nebude.

 193. 222 — Cožpak to není povznášející, projednou uvidět Drtinovou, která jinak je archetypálním visuálním symbolem zakyslé pravdoláskovní nenávisti, vyloženě zářit…?

  Musím říci, že Knoflíkáři se mi nelíbili, v původním významu toho slova, podobně jako se mi nelíbí vrzání vidličky po skle; přesto jsem je ale považoval za dobrý film (dnes už si je tolik nevybavuji), anžto jsem jej bral tak, že v něm Zelenka a (někteří) herci vypovídají o sobě, o své generaci intelektuálů, o svých ideálech, o své lidské hodnotě, a vypovídají upřímně. V momentě, kdy by se je kdokoliv pokusil vztáhnout na širší okruh lidí, například na lidi produktivní, bych se musel dost příkře ohradit.

  (Tady se myslím nabízí srovnání s prvními Formanovými filmy: Sice tam své postavy vesměs vykresluje jako pitomce v situacích, na jejichž výši nejsou, zároveň však člověk zjišťuje, že je — některé, popřípadě všechny — může mít a má rád. Že bych mohl mít rád některou postavu Knoflíkářů, si nedovedu představit.)

  Podobně, dokud bychom nejnovější Zelenkovo dílo (které jsem ovšem neviděl) chápali jako výpověď o morálních a intelektuálních kvalitách dnešních pravdoláskařů a o úrovni jejich politického uvažování, může to být dobrá věc; právě tak jako budovatelské filmy myslícímu divákovi ochotnému brodit se v hnoji řeknou o té době leccos, možná téměř vše.

  Na druhé však straně netřeba vysvětlovat ten propastný problém, který nastává, jakmile bychom cosi takového měli brát jako výpověď o české historii.

 194. A dvě zprávy, které ilustrují, v čem je zásadní problém:

  Ve Švédsku nad ránem vyhořela další ubytovna pro běžence, v pořadí již čtvrtá za zhruba týden. Podle policie hořet nezačalo z přirozených příčin.

  Nenávist vůči cizincům na demonstraci Pegidy podle německých politiků překročila únosnou míru. Oceňují, že do ulic vyšli i odpůrci hnutí.

  Politici se definitivně rozhodli nerespektovat názor občanů a jít proti svým vlastním občanům. Se všemi důsledky, které to přinese.

 195. No, já se na to „dílo“ každopádně kouknu, i když se tím vystavím nebezpečí stoupnutí krevního tlaku.
  A pokud to opravdu bude takové, jak vyplývá z toho článku, dokopu se k stížnosti Radě České televize.

 196. 236 Zpátečníku
  Ten film jsem neviděl. Napoprvé mě odradila Holubová a ml Hrušínský v trajleru, ze kterých mám husinu. Napodruhé příznivé kritiky kritiků a kavárny, napotřetí že se to líbi lidu. Přitroublé hlášky do každého Konzumu a Prodejny Ojetin. Kdepak. Život je krátký. To si raději občas shlédnu nějakou pěknou besedu s Halíkem, Šiklovou a Pithartem. Nebo přečtu něco od Hvížďaly nebo Pehe. To mě intelektuálně zcela zasytí.

 197. 237
  Co furt melou o nenávisti… Vůbec nemusím někoho nenávidět, a přesto mu nedám svoje peníze, a nenastěhuju si ho domů.

 198. A je hezké, jak všechny balkánské státy, které servilně lezli EU do prdele a kritizovali Maďarsko za postoje k uprchlíkům nevydrželi ani zlomek toho, co vydrželi Maďari. Aktuálně Slovinsko …

 199. 219 Pesi zajisté. My, kteří zčínali od DOSu…Ještě dlouho po přechodu na W jsem dodržoval osm znaků názvu kvůli zpětné kompatibilitě. Dlouho používal VC commander a mnohé řešil v DOSu. U W3.11 to byl standard.

  221 Rputi, i já Edvada Beneše posuzuji nespravedlivě a krutě. Z pozice ex post. Když vím jak to dopadlo. To se to soudí. Ano, přistoupení na „Mnichov“ a odstoupení „Sudet“ bylo protiústavní. Jenže papír je jedno a skutečnost druhé. Že jednal se Stalinem? Po zkušenosti se západními „spojenci“? Kteří tak jak nás nahnali do náruče Hitlerovi, tak i Stalinovi (ovšem s tím pro něketeré zanedbatelným rozdílem, že Stalin nás nezamýšlel vyhladit), obětovali nás v osmačtyřicátém, v osmašedesátém a pokud podporovali zdejší disent a v devětaosmdesátím, tak jedině, stejně jako před osmašedesátým, aby nás hospodářsky exploatovali a spolu s ostatními zeměmi sovětského bloku co by tamní „cordon sanitaire“, udělali svůj „cordon sanitaire“. Protože „rozděl a panuj“ a maenšími se lépe orá, zapadá do toho i rozpad, spíše rozklad Československa jako významného středoevropského hospodářského a v sovětském bloku nejúpěšnějšího státu.

  Přesto, že žijeme jakoby Československem, je to nevratnou minulostí. Česká republika nemá naději na dlouhé trvání (ovšem jaké je časové hledisko dlouhého trvání). Prakticky je pomalu rozpouštějícím se či rozpouštěným státním útvarem přežívajícím ze setrvačnosti. Protože státy vznikají a jsou udržovány ne samy o sobě, ale vůlí suveréna, který si je zřizuje pro sebe. Není-li suveréna, není státu. Čili otázka státu je otázkou suveréna. Není-li suveréna, není státu. Ohlodáno na kost, stát je formou existence suveréna. Je to suverém, který určuje stát, nikoli stát, který určuje suveréna. Jaký suverén, takový stát. Jestliže se máme zabývat českou státností a jejím smyslem, spíše účelem, musíme se zabývat suverénem a jeho smyslem. Kdo je suverénem v České republice? Ostatně to je zásadně špatná otázka, třebaže vystihuje skutečnost. Správná otázka zní: Kdo je suverénem České republiky?

 200. 244-každý skutečně důležitý soubor v libovolných Windows se dodnes drží konvence 8.3. Asi u MS ví, proč 😉

 201. (237) NoName, dovolím si doplnit informaci ohledně demonstrujících „odpůrců hnutí“ o poznatek z diskuze (musíme si totiž zvyknout, že naše (a nejen naše) média popisují věci a děje tak, jak by si dotyční přáli, aby byly a probíhaly… 😕
  „Omlouvám se, že jsem mimo téma, ale chci se s vámi podělit. Soused se před chvilkou vrátil z Drážďan, kde včera Pegida organizovala demonstraci proti přistěhovalcům. V TV zaznělo, jak protidemonstrace byla mnohem početnější a zastánců migrantů bylo až trojnásobek.
  Bylo jich asi opravdu mnoho, ale soused tvrdí, že až asi na tři řady v čele s Německými vlajkami, byl celý zbylý dav složený z Turků a Arabů.
  A že Pegida se chovala relativně slušně, zatímco z Tureckých řad byly útoky i holemi, které policie likvidovala a nakonec oddělila obě skupiny těžkooděnci.“

 202. 244

  Nejvyšší čas vystoupit z júnie a ustavit konfederaci se slovenskem a Maďarskem.

 203. 239 – To je sice škoda, skimici, že jste neviděl, ovšem uvědomím-li si, že jsem v životě nezašel se podívat kupříkladu na pitvu nebo exhumaci, ač bych tam bezpochyby uviděl mnoho zajímavého i emotivně přínosného, je mi jasné, že nemám žádné právo Vám to vyčítat.

  244 – s tím pro některé zanedbatelným rozdílem, že Stalin nás nezamýšlel vyhladit – Nojo, Schumachere, jenže zas taková jaderná válka v Evropě, na niž se Stalin pilně chystal…

  Podnětný je Tvůj poslední odstavec. Ale než se začnu pokoušet identifikovat suveréna, poznamenal bych ještě, že nemám za prokázané, že stát nějakého potřebuje; ten se též může prostě vynořit jaksi mimoděk. Co však stát dlouhodoběji musí mít, je nějaký raison d’être; ovšem i ten se může postupně objevit sám od sebe, nebo být nahrazen jiným a zas dalším. Důvodem Československa v zásadě byla neschopnost R-U dále fungovat; samozřejmě není vyloučeno, že právě tuto Československo zdědilo, a skrz další státní útvary se táhne dodnes. Koneckonců druhá republika nemohla delší dobu fungovat už na pohled, ovšem Protektorát rovněž ne (ať jej Zelenka adoruje, jak jen umí). Stejně tak možná i ČSSR bez sovětského protektorátu, ČSFR také, až konečně dospíváme k Tvému: Česká republika nemá naději na dlouhé trvání. Prakticky je pomalu rozpouštějícím se či rozpouštěným státním útvarem přežívajícím ze setrvačnosti. Na druhé straně ale máme slušnou šanci, že bude nahrazena čímsi taktéž nefunkčním a nefungujícím.

 204. [224] Hmm, tenhle film jsem neviděl, ale v kontextu Zelenkovy ostatní tvorby, o které vím (to jest Mňága-Happy End a Rok Ďábla), si nejsem jistý, jestli si zase jen formou fiktivního absurdního dokumentu nedělá z daného tématu srandu.

 205. Slíbená ukázka č.1 z rozhovorů s imigranty – viz [13]:
  Nada, 31, byla v Sýrii učitelkou a žije první měsíc v záchytném domově ve franckém Hardheimu
  „Německo je podfuk. V Sýrii jsem měla dům, tady nemám nic. Myslela jsem, že dají člověku peníze, byt a vzdělání. Mluvila jsem s lidmi, co už byli v Německu a ti mi řekli, že je to v Německu velmi dobré. A teď jsem tady a žádný dobrý život nemáme. Jenom jíme a spíme. Je mi líto, že to musím říci, ale je to jako u zvířat. Merklová řekla: přijďte sem, máme pro vás a vaše děti ubytování, peníze a školy. Teď, když jsme tady, poznáváme, že jiní lidé Merklovou nemají rádi a říkají něco jiného. Chceme si užívat a něco podniknout a nejen tady posedávat. Já jsem na ulici – ne v něčí zahradě ! – utrhla ze stromu jablko a pak přišli policisté a napomenuli mne. Musela jsem zaplatit vysokou pokutu, kvůli jednomu jablku. Dejte mi byt a peníze a já nikomu nic brát nebudu.“

 206. 238 Halladine, ano, stížnost, to bude účinné. Velmi si tím polepšíš. Bude to dobře investovaný životní čas. Možná že Tě při tom ani ze vzteku neklepne. Třeba bys mohl přijet do Stověžaté a s pěkně vyvedenou cedulí se projít po Václavském náměstí. Prý to je velmi oučinlivé a mění to světaběh. Sice nevím o čem je řeč, nemaje onoho trychtýře zavedeného do hlavy. Výborně si vystačím s písmenky. Ale jak pročítám debatu, zajisté je to něco velevýznamného co zítra bude zapomenutio a nahrazeno jiným velevýznamným. Drtinová je kdo? Něco mi to říká, ale nevzpomenu.

  Kromě radostí marním čas záležitostmi všedního dne, například jak zabezpečit garáž do které se nějaký drban snažil vloupat. Akorát se mu podařilo urvat štít a vylomit fabku. Na víc jeho důvtip nestačil. Stálo mě to nový štít a novou fabku, něco vymýšlení a drobnosti z železářského a elektrikářského zboží. Jo, měl jsem se vyprdnot na fabku a dát tam klasiký dozický zámek, protože kterýže drban umí pracovat se šperháky. Akorát umí odšroubovat štít, vylomit fabku v nadějí, že vyšťourá západky. Šel bych na to trochu jinak, ale…no. Co čekat od běžného drbana. Jde jen o to, aby musel použít hrubou sílu a to znamená randál, a aby neměl klid na práci. To znamená, že když sám neudělá randál, udělá se sám. Trezor z toho dělat nebudu, stačí minimální přestředky….
  „Do támhletý s bytelnou závorou se dobejvat nebudu. U vostatních klasik. Křížák, rozlamovák. Vodšroubuju, vylomim fabku, vodevřu, povohlídnu se. I kdyby to hodilo pár stovek, bylo by na dávku. V noci na to du… Vodšroubuju, a kurva vono se to protáčí. Kurva kurva kurva…. Všechny šrouby se protáčej. Ten hajzl…Urvu to, kurva urvu…Nejde někdo, ne…sakra, to tam narvat….a…. mě poser siréna jako kráva…ten hajzl, ani sem to nevodevřel, já se k ní…zasunu, otočim…..kurva jak to že to nejde záme zkurvenej…kurva…nejde….zdrhám. Kurva kurva kurva…“

  Nakonec stejně dojde na tu závoru třebaže je to další komplikace, jenže odrazující. Transakční náklady. Kdybych si chtěl víc hrát, mám vysokonapěťový modul z paralyzéru. Akorát na co připojit druhý fous. ….Nějaká Drtinová je mi ganz egal.

 207. 250 Zpátečníku, chystal, leč nechtěl. Po konci sice vítězné, jenže zničující války. Která přinesla takové ztráty, že Sovětský svaz se z nich nikdy nedostal a které, kromě sutémových vlastností, byly i příčinou jeho zániku v tomto čase. Stalin věděl, na hranicích by se nezastavila. Nebyl sám, kdo uvažoval…. „Dokud máme my a nemají oni….historická strategická výhoda, pane prezidente…stačí váš souhlas, jsme připraveni…“ S „vedlejšími škodami“ počítaly obě strany. Co se týče nás, měli jsme být těmi škodami. Pro ideu komunismu a vládu dělnické třídy…..pro svobodu a demokracii… nutno přinášet oběti. Pokud možno cizí. Čím dále od našich hranic tím lépe…

 208. 252 — Děkuji, dvd; jestli tam policajti dosud umějí vyřešit i krádež (málem bych to slovo psal v uvozovkách) jablka, je ta situace lepší, než jsem si myslel. Třeba věří, že se s německou metodičností odtud postupně přes krádeže v obchodech, bitky, hole, nože, loupežná přepadení a sem tam nějakou tu vraždu dostanou až k sestrojení nového Evropana.

 209. Jo jo, pánové. Zámky! To je živá radost a pěkná práce s kvalitním nářadím.
  Vždycky mě to lákalo. Nakonec, jeden z Francouzských Presidentů nebo ještě možná Králů si se zámky taky hrál. V Mušketýrech to myslím bylo. Nebo Josef Balsamo?

 210. 256 Karle, tím lépe. Jsem vůl, kdybych vyměnil zámkovou desku…Běžný drban pracující odervu a vylomím, neovládající finesy řemesla by si neškrtnul a šel dál…
  Ještě zvážím. Plus malé zákeřné vylepšeníčko pro případ, že by nebyl úplně levý. Všechno podle původnéího plánu, jen místo fabky dózický.

 211. Karle, stran terminologie – https://www.youtube.com/watch?v=60ExFnSxaq4
  Jinak můj tchán měl krásné protišperhákové udělátko. Do zámku se vsunul na trnu takový čudlík a otáčením trnu se onen čudlík (a) roztáhl a (b) s trnu sešrouboval, takže trn šel vytáhnou a čudlík zůstal v zámku zapřený. A kdo neměl trn s patřičným závitem nemohl čudlík vyjmout a nemohl rajtovat šperhákem v zámku.

 212. 250 Zpátečníku, ne. Státy se nevynořují mimoděk. To je sdílený omyl. Že stát může být sám o sobě. Ono to totiž tak leckde vypadá. Jenže jen vypadá. To, že reálný suverén (papírový je vždycky jak je to napsáno na lejstru zpravidla nazvaném „Ústava“) není zpěžně viditelný, neznamená, že není. Stát je vždy zřízen a ovládán reálným suverénem, jehož struktura může být složitá a vrstevnatá.

 213. 257 — To bych si asi neodvažoval tvrdit, Schumachere, že Stalin nechtěl. Naopak bych řekl, že se snažil o expanzi po skoro celou dobu své vlády, veškerými momentálně průchodnými azimuty. Ovšem vždycky býval (na rozdíl třeba od Chruščova s jeho kubánským dobrodružstvím) převelice vopatrnej, a už před konfliktem s Němci — natožpak po něm — se důsledně vyhýbal konfliktům se silnějšími. V každém případě to, že třetí světová válka nenastala, nebo že alespoň nevypukl nějaký menší, ale spektakulární jaderný konflikt v(e Střední) Evropě, nebyla myslím žádná historická nutnost. Podle mého názoru by možná bývalo dokonale stačilo, kdyby i po roce 1948 byl Západ na Stalina dále působil dosavadním dojmem slabosti.

 214. 264 Schumacher
  já si na to z knih taky vzpomínám. Říkalo se tomu „hruška“ strkalo se to ale zločincům do úst nikoliv po dobu služebky věrným manželkám do něžného pohlaví.

 215. Ačkoliv, kdo ví jak vlastně vzniklo nitroděložní tělísko. To si takhle nějaký kutil co jezdil často na služebky všiml, že madam neotěhotní ani později když už je doma. I kutil si povšiml, že jak to nedočkavě po návratu vyndávali ven (až z toho lítaly měděný špony), některé zůstaly uvnitř až do jarního či předvánočního smýčení odkdy už se zase těhotnělo jak o závod.

 216. 237 — Jestli dovolíte, ještě dotaz na informované: Už dlouho čtu o vypálených ubytovnách (v Německu), ovšem nevzpomínám si, že bych kdy četl, že se něco vyšetřilo a že paliče našli. Slyšel prosím někdo, že ano? Pokud totiž ne, je to svým způsobem zvláštní, a mohlo by to i cosi říkat o náladách v policii…

 217. 2 Schumi ad 254 – tady jsem na rozparcích… Je to spíše Dostojevský, nebo Šolochov? Ten hluboký vhled by ukazoval na Dostojevského, ovšem šmrncnutého trochu Chandlerem… Poetičnost by zas ukazovala na Bulgakova… Dramatičnost zas mohl inspirovat L.N. Tolsoj…

 218. Zpátečníku,

  po celou poválečnou dobu Sověti jen doháněli Američany.
  A kubánská krize byla z e sovětského hlediska vysoce úspěšná akce.

 219. (262) Ten forichtunk s křidélky bych ještě někde doma našel. Na tom videu ukazují velmi jednoduchý a „fórový“ dozák, v baráku ve starých dveřích máme bytelnější. Na nové garáži mám také dozák.
  Na staré garáži jsem měl bezpečnostní kování, kryjící FABku. A ta FABka jen zamykala pohyb dvou bytelných tyček do horního futra a do podlahy. Tyčky se po odemknutí FABky zatáhly obyčejnou klikou na čtyřhran, ta klika tam nebyla napevno, tu jsem si nosil sebou. A přes díru na kliku bytelná petlice, s „provařenými“ oky a přivařenými šrouby. Dal jsem to tam, spolu s ocelovými vraty, po tom, co jsem se jednou vrátil v neděli Aerovkou z nějaké soutěže, kde jsem i přenocoval a viděl utržený zámek na dřevěných vratech. Vevnitř v garáži zůstalo vše včetně Formana s klíčky ve spínačce. A zámky byly utrženy ještě i na garážích vedle mne. Někdo šel pro Aerovku a ona tam náhodou zrovna nebyla.

 220. Hmmm pádím kolem a koukám, že jste řešili diakritiku v názvech souborů. Jj, to je taky určitý druh testu, jak moc je člověk ÍTý, či zda je BFU. 😀 😀 😀
  Pro IT mám odposlechnutý fórek ze Star Gate Atlantida. Vystresovaný (koneckonců jaký jiný, že…) Rodney McKay u terminálu ve wraithském úlu: „Their operating system is a mess. Thank goodness I remember DOS.“

 221. 274-ono když třeba Word navrhne při prvním uložení jako název souboru celý první odstavec (po první enter), tak to je pak těžké … 😉

 222. 272 — To i před válkou. — Že Kennedy nakonec v důsledku toho (zbytečně) stáhl rakety z Turecka, ještě nic nemění na substantivu, které jsem užil. Rozdíl, na nějž jsem poukazoval, je, že Chruščov (na rozdíl od Džugašviliho) vědomě vyvolal konflikt se silnějším protivníkem.

 223. NoName,
  ano, je. Co já jsem se napřejmenovával souborů s názvem „Vážený pane, dovolujeme si vám oznámit, že…“ protože to k úžasu pisatele nešlo nacpat do emajlu jako příloha. 😛

 224. 278

  Zpátečníku,

  bylo jeho psí povinností ( z hlediska funkce ) tu konfrontaci vyvolat.
  Nesměl dopustit vznik strategické nevýhody pro SSSR:

 225. Tak proč jeho soudruzi použili zrovna kubánskou krizi a její výsledek jako hlavní argument jej sestřelit?

 226. Ta záminka byla celkem fuk 🙂 hůl se vždycky najde

  V říjnu 1964 jej zbavili moci přední zástupci sovětské nomenklatury, kteří se cítili ohroženi neustálými administrativními reformami a personálními přesuny za jeho vlády (touha po „stabilitě kádrů“). To byl hlavní důvod.
  Po svém pádu byl obviněn z „voluntarismu“, „subjektivismu“ a „ukvapených řešení“.
  To první se nedalo říct veřejně 🙂

 227. Rputi 🙂

  Co takhle “ Go to Fuck You Yourself“ 🙂

 228. Ve filmech mluví anglicky i mimozemšťané, proč by Rusové nemohli ?
  Sice nevím, jak se domluví se Sarah Palin, ta mluví americky, ale to se dořeší až pak.

 229. Proč zrovna Američani vyžadují ve válce angličtinu, když sami použivali nad Japonskem jazyk Navajo?

 230. Halle,
  podle mě je to varianta hiphopery oblíbeného „motofoko“, tedy „Fuck you Motherfucker“, případně „You Fucking Motherfucker“, případně čistě poetické „Fuck the motherfucker, and fuck you, motherfucker.“

  Zdá se, že Západu, najmě černochům, jebe ještě daleko víc, než muslimským prchlíkům.
  zdrojové texty:
  https://www.youtube.com/watch?v=YW4ahs00QgM
  http://cs.urbandictionary.com/define.php?term=You+Fucking+Motherfucker
  http://genius.com/3951229

 231. Taky to může dopadnout jako v tom starém ftipu.
  Americká loď narazí do ruské , a ta ruská se potopí, Vypukne záchranná akce , ruskou posádku vyloví, a mokrý a nasraný ruský kavitán doběhne k tomu americkému, a řve na něj “ Počemu vy nas potopili?
  Americký pokrčí rameny , a říká „Don´tspeak Russian.
  Ruský kapitán se zarazí, a zeptá se Do You speak English “ ?
  Yes, i do.
  Tak se ruský kapitán zeptá znovu “ Počemu vy nas potopili ?“

 232. 266 Zpátečníku, Slovenský štát i DDR byly zřízeny a udržovány suverény. Suverenní mocí skrze suverény, humanaction. I loutkový stát má suveréna. Loutkovodiče. Absolutnéch suverénů není mnoho. Prakticky jsou jimi jen velmoci. Jenže suverén v pravém smyslu buď je nebo není. Proto suverény jsou výlučně velmoci, tedy je ovládající lidé vytvářející mocenské struktury. Nemusí to být a ani nejsou ti vystrčení do první řady. V politice jsou bílí koně.

 233. Ptakopysku,

  to mě naučil jeden kolega, který si ještě před studiem na LF stihl pořídit několik státnic z cizích jazyků.
  Taky se po vzniku komory stal šéfem zahraníčních styků komory.

 234. 293

  čili velmi dávno -tak 1973.
  Nevím, jestli už tehdy byl hiphop…..

 235. Černoši tehdy už byli, hiphop se myslím tou dobou začínal teprve probouzet někde v Bronxu. První motofoko se pravděpodobně objevil právě tam. Tvůj kolega zřejmě nepocházel přímo z Bronxu, a proto používal spisovný tvar.

 236. Ale pánové, vaše hledání suveréna…

  Jeden každý z nás (pokud se voleb účastní) je suverénem. Pravda, suverénem pěti minut (déle snad za tou plentou nikdo není), ale v ten moment JE SUVERÉNEM.

  A na tenhle termín mám skoro copyright.
  🙂

 237. 295
  proto používal spisovný tvar.

  To víš, česká jazykovka ! 🙂
  Uhodl jsi, fakt nebyl z Bronxu, ale z Holomúca. Jeho tatík byl primářem na Aru ve fakultní nemocnici

 238. 2 NoName ad 298 – to je holt ta dialektika… Ta situace je analogická pouze zdánlivě… Ve skutečnosti je diametrálně odlišná…

 239. 301-Čínský prezident pozvánku k návštěvě ČR přijal, tak uvidíme, jak diametrálně, ale diametrálně odlišná situace to bude.

 240. Věřím (spolu s tím tureckým tajtrlíkem), že bude diametrálně odlišná o celých 360 stupňů…

 241. Ahoj!
  Rputi ad 284 – doufám, že v Rusku neviděli film Kod Navajo, aby náááhodou piloti v Sýrii nepoužívali třeba jazyk Evenků!!!
  To se pak blbě kontroluje činnost i když podposlechy mají…

 242. áááá než jsem to dočetl, tak mě Quivis předběhl… 🙁

 243. Odlišná by být nemusela… čtyřku nebo šestispřeží kladrubských běloušů, zlatý kočár z vyšebrodského muzea , zastavit provoz i pro cyklisty a projet se s ním po Karlovo mostě…
  Kdo by co mohl říci?

 244. Prý vláda jednala ve vagóně. Víte o tom něco? Jímá se mě neblahé tušení. Jednání ve vagóně mi připomíná nějaké nepříjemnosti.

 245. 304 Šumaváku, možná, že mají i nadposlechy.

 246. Schumi, klídek!
  Podle fotky to byl jídelní vůz. Přece nepojedou jen tak na sucho!

 247. Schumi, klídek!
  Podle fotky to byl jídelní vůz. Přece nepojedou jen tak na sucho!

 248. 300 NoName, třeba jednou tak natočí remake Husitské trilogie.

 249. 310 Rputi, co já vím co to bylo v Compiegne za vagón…

 250. Nejsou ty SueddeutscheZeitung, čistě náhodou, nějaký zlomyslný?

  …Americká armáda, včetně Bena Hodgese, velitele amerických sil v Evropě, uznávají, že nemohli předvídat schopnost ruských ozbrojených sil tak rychle reagovat na události v Sýrii, a ministr zahraničí USA John Kerry se v průběhu příštího setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem bude moci osobně ujistit, že Moskva si je jistá sama sebou více, než kdy jindy, uzavřely noviny…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/sz-usa-jsou-sokovany-moznostmi-ruske-vojenske-sily/

 251. 313

  Jo, už ti „zdvořilí lidé na krymu ledacos napověděli.
  Ale změna schopností ruské armády spočívá spíš ve výcviku, organizovanosti a nových zbraní až v druhé řadě. . kompetenosti velitelů. Armáda je dobře placená, má prestiž a může si lidi vybírat. Dokonce i odmítat
  I když i ty nové zbraně přicházejí.
  Ale i tak třeba v té Syrii účinkuje většina typů letadel ještě z dob SSSR, samozřejmě modernizovaných. ( SU 25, SU 24)

 252. >> Rpuť
  Tak si vzpomínám, jak B.H.O. na začátku svého prezidenství vyhlašoval něco o resetu vztahů s Ruskem. Zřejmě si nepředstavoval jak ten reset dopadne. Ovšem vzhledem k tomu, že při té příležitosti předala Hilárije Lavrovovi takovou krabičku s červeným tlačítkem u které byl nápis перегрузка – o čemž se americká administrativa zřejmě domnívala, že to znamená reset, tak z toho nemohlo vypadnout nic jiného, než přesvědčení, že v té US administrativě jsou odborníci na ruskou problematiku na slovo vzatí.

 253. 316 dvd
  kařdý se vysmíva Killary ale co takový Bernie Sanders coby protivník, či vítěz kdyby náhodou zvítězili demokrati? Oteplovač a tvrdý socialista…
  Ne že by teda neměl kádrové předpoklady …

 254. Jj – nekonečné břídilství to je to správné označení!
  Hlavní problém ovšem není jeden neuvěřitelný břídil, ale fakt, že jich je tam celé hnízdo!

  …Obamův nástupce v Bílém domě, ať už to bude kdokoli, má předplaceno klíčové místo v dějinách. Vysoce pravděpodobně totiž bude nakonec nucen vložit se do vlastně bezprecedentně kritické blízkovýchodní situace. Do situace za níž může nekonečný důvtip George Mitchella a nekonečné břídilství Baracka Obamy….
  http://roklen24.cz/a/iYx3P/ropa-zatoci-se-svetem

 255. DVD, zdravím.

  Ad [316] – „перегрузка“ nebo „перезагрузкa“. Jakýpak omyl či neznalost. Ono na těch chybných úkonech něco bude… 😉

  Hlavně, že se to do posledního písmenka vyplnilo… 😀

 256. 321 BohoušiB
  i Ty???
  Že vy nás s dvd jenom trénujete?

  RPuť totiž dala ruský zdroj, kde je fotka navíc rozmazaná. Fór je v tom, že tam byla nejen chyba ale i fonetický přepis latinkou, nikoliv jak se domníváte vy: azbukou.
  Podívej na fotku z Foxnews
  http://www.foxnews.com/politics/2009/03/06/clinton-goofs-russian-translation-tells-diplomat-wants-overcharge-ties/
  Killary asi vyházela všechny specialisty na Rusko, že už tam azbuku nikdo neumí. Potom to vypadá nyní amatérsky tak, jak to vypadá.
  Evidentně tam už nemají nikoho, kdo tomu rozuměl a informace sbíraj jen od ruskejch emigrantů …
  🙁

 257. 322

  To není jen problém Hillary, to přišlo daleko dřív. A netýká se jen Američanů, Britové jsou na tom stejně.
  Za jelcina si zřejmě řekli, že je Rusko na odpis, a není třeba se jím zabyvat. A taky přecenili elektronickou špionáž.
  A úsporná opatření…

 258. 323 to mi ještě připomíná známý román Arthura Hailley – Overload, který vyšel v ruštině pod názvem Перегрузка. V češtině nevím jestli to vyšlo.
  On je už nevím jak starej ale jako kdyby ho napsal včera 🙂

 259. Skimici, rovněž i tebe srdečně zdravím.

  Ad [322]. Máš pravdu, mě se ostrou fotku najít nepodařilo. Našel jsem jich několik neostrých a pak jsem to vzdal. Domníval jsem se (vidím že mylně), že si Hillary C. počínala slušně a opravdu ten nápis „přetížení“ byl v ruštině. Pokud byl v anglické transkripci, tak to rovněž o něčem svědčí. Na věci samé to samozřejmě nic nemění… 😉

  Abych nemátl historii, tak nyní svou [321] přepíši korektně a věcně správně:

  »Ad [316] – „peregruzka“ nebo „perezagruzka“. Jakýpak omyl či neznalost. Ono na těch chybných úkonech něco bude… 😉

  Hlavně, že se to do posledního písmenka vyplnilo… :-D«

 260. >> skimic & bohouš
  Napsat to slovo blbě vypovídá o kvalitách autorů, ale napsat to v přepisu do latinky, tak to je poněkud chucpe.

 261. DVD, ahoj. Přesně to jsem měl na mysli ve své [325]. Jsou to sebestřední chrapouni. Tedy přesně řečeno – tehdejší ministryně věcí zahraničních SSA byla a je i nadále chrapoun…

  Halladine, rovněž zdravím. Díky za snahu, ale já spisovatele bezceleru zásadně nečtu. Tudíž i jeho Přetížení mi bude nadále odepřeno…

 262. Bohouši, zdravím,

  ale ono to bylo Skimicovi, případně dalším potencionálním zájemcům.
  Jen bych snad podotkl, bestseler nemusí být vždy nekvalitní. A Hailey není nezajímavej, údajně hlavní tema svých knih docela poctivě studuje…
  I Peníze jsou docela zajímavé.

 263. Černoprdelníkům se jidášům povedly nejen restituce ale i zavíračky v neděli? Doufám, že teda zavŕou v neděli i kostely aby to po ránu nebřinkalo a nenarušovalo to klid a pohodu.

 264. To bude paráda, v pátek do mešity, pak šabat a hned na to kostel.

 265. 2 Šumavák – zapomínáš na jeden z hlavních pilířů RVHP – tedy společný maďarský jazyk… No a vycvičený pilot, pamětliv pravidel komunikace, pronese za kniplem ono maďarské – miluji Tvou matku!
  tedy: Baszom az anyját!
  a každému spřátelenému pilotovi okamžitě dojde, že jde o první stupeň humanitárního střetu dvou lehce odlišných civilizací…
  A teprve, až dodá: Baszom a Krisztus Mariát! pocítí, že končí sranda a začíná střet zájmů…

 266. Deutsche bank převedla na špatnej účet 6 mld dolarů.
  No, můj účet to nebyl. Škoda.
  Ale tím zaměstnancem, co se mu to podařilo, bych být nechtěl.

 267. 336

  Za socíku komunikovali vojenští piloti všech států Varšavské smlouvy v ruštině

 268. Halladine, i tebe zdravím (doufám, že si už tykáme)…

  Ad [332] a Arthur Hailey. Já vím. Však jsem to taky nemyslel zle…

  Já jsem jenom zahořklej čtenář a čím jsem starší, tím jsem vybíravější…

  Navíc ho zcela jistě mám ve svých skladech, neb mám téměř vše, ale jsem si jist, že ho číst nebudu. Leda by mi jeblo… 😀

  O mém pokleslém literárním vkusu svědčí to, že poslední dvě knihy, které jsem si nedávno zakoupil v antikvariátu jsou Jana Potockého „Rukopis nalezený v Zaragoze“ a Antala Szerba „Pendragonská příšera„. Obě knihy byly svého času bezcelery, když ještě knihy nebývaly bezcelery. Oba autoři samozřejmě rovněž nedobře skončili…

  Nyní pasu po Pouchově „Tajné kronice Mongolů“ a Karamzinových „Obrazech z dějin Říše ruské I. a II.„. Až na Szerba vše z edice ŽDM.

  Omlouvám se za mou grafomanii… 😉

 269. A perlička z ksichtoknihy blistů. Dotaz jednoho z mála nezabanovaných „přátel“

  Pane Čulík, co se to děje s kolébkou demokracie? Vždyť oni, v čele s královnou, udělali z kritiků Zemana úplné debily. Už teď, jsou všichni ti krásní lidé z kavárny, elita žijící z grantů, terčem opovržení většiny národa. Po návštěvě čínského prezidenta dojde k tomu nejhoršímu, stanou se terčem posměchu.

 270. 283 – Ovšem to, že zbabral instalaci raket na Kubě, se veřejně říct nedalo taky.

  291 – Schumachere, opět (stejně jako před pár týdny) narážím na to, že nerozumím pojmu suverén v tom smyslu, jak jej užíváš. Z toho, co píšeš, mám dojem, že předpokládáš, že kdybys šel zpátky po mocenských vazbách a neviditelných nitkách, nakonec nutně dorazíš k suverénovi, prozatím pravděpodobně skrytému, nejspíše k jakési to lidské bytosti, jejíž (svobodná) vůle se znovu a znovu prosazuje. Já bych to prosím viděl zhruba takto:

  1) Jaderné mocnosti: Každá by nejraději přežila, a také zlikvidovala svého jaderného protivníka, jednak jakožto své smrtelné ohrožení (podstatně zvyšované právě tou jaderností, ale ne tak docela, což hned uvidíme), jednak jakožto konkurenta (politického, ekonomického a ideového – špatný příklad pro vlastní obyvatelstvo). Jenže technicky to vypadá tak, že sice každá může protivníka vymazat z mapy, ale ani když s tím začne, nemůže mu zabránit, aby jí provedl totéž. Ergo žádná svou vůli prosadit nemůže, musí existenci protivníka strpět a musí se smířit s tím, že technicky vzato nemá garance ani prostého přežití. (Nebezpečí, jak ostatně doktríně MAD známo, ovšem podstatně zredukovala právě schopnost se navzájem vyhladit.) Jsou (v Tvém ct. pojetí) tyto mocnosti jednakaždá suverény? A jestli ne, tak kdo?

  2) Děti: Jakožto suverén je chceš vzít do musea podívat se na velrybu, avšak ony chtějí do cirkusu. Výsledkem je, že se jde do ZOO. V pozadí (byť třeba dost hluboko) spočívá též schopnost obou stran konflikt popřípadě eskalovat, a to i hodně daleko. Děti mohou vřískat a válet se po chodníku, Ty je můžeš seřezat. Můžeš je poslat do polepšovny, ony pak, až nastane čas, Tebe do LDN, sadisticky jimi speciálně zvolené… Podle mého názoru tady žádný stoprocentní suverén neexistuje, nýbrž se suverenita mezi obě strany vždycky všelijak dělí, případ od případu jiným procentem. Kdyby šlo o psaní úkolů, mytí nádobí nebo výběr televizního programu, bude procento suverenity pokaždé významně jiné.

  3) Solenoid: Napájen třeba z baterky přitahuje železo, tak si nějak zviditelním siločáry magnetického pole, jednu si vyberu, a půjdu po ní zpátky, abych tím odhalil srdce magnetovitosti, to jest ten bod, tu singularitu, z níž síla magnetu vychází. Postupuju po siločáře zpátky, postupuju… A hele, nebyl jsem v tomhle bodě už někdy předtím? Pro rozptýlení svých pochyb si vyberu jinou siločáru, postupuju po ní, postupuju….

  Zkrátka, řekl bych, že možná jsou situace a vztahy, kde má smysl hledat suveréna, a jiné, kde je smysl pochybný a hledání zavádějící. Silnější strana může technicky být schopna určitou slabší převálcovat, jenže někdy si to dovolit může, jindy ne, protože by se všichni slabší spojili proti ní, aby se válcování vyhnuli pro příště, ještě jindy naopak musí, ač je to pro ni nákladné, některou slabší stranu rozdrtit pro výstrahu ostatním, jindy zas nemůže, neb si nemůže dovolit ztratit benefity, které jí z existence slabší strany plynou…

  Jenže suverén v pravém smyslu buď je nebo není. Obávám se, že dívat se na to takhle nutně vyvolává tendenci k přílišnému fatalismu. Když holt tím suverénem teď očividně nejsme, přičemž aktuální skutečnej suverén nám (jak vyplývá již z jeho podstaty) vždy hladce zabrání, abychom se jím kdy stali, tak proč bychom se o cokoliv snažili?

  Podobně (ad 263) stát myslím nemusí být nutně zřízen ani ovládán žádným konkrétním a identifikovatelným suverénem. Byl-li předtím jakej, může také kupříkladu zkolabovat, z daného území se vytratit, a místo něj tam formálně vznikne jiný stát, který mechanicky převezme funkce dřívějšího. Proto jsem si také jako příklad vybral Slovensko; vliv Němců byl sice nesporný, ale to neznamená, že od počátku plně fungovali v roli suveréna.

  Navíc suverén může být nejen (jak uvádíš) strukturovaný, ale jeho jednotlivé složky spolu mohou navzájem bojovat o určité záležitosti, zatímco ve funkci suveréna spolupracují jen de facto, bez vzájemné dohody. Příkladem může být třeba Divadelní román, když už jsem jej tu užil jindy: Velké divadlo má dva ředitele, ovšem ti se v dávné minulosti pohádali a od té doby spolu vůbec nekomunikují. Nebo Belgie. Nebo Ukrajina…

  Zkrátka, s pojmem suveréna bych raději zacházel střídmě.

 271. ad 335 A když by člověk byl zedník, tak k tomu má i modré pondělí 🙂

 272. 343

  Zpátečmíku, chruščev nic nezvrzal. Proti původnímu stavu se pozice sojuzu zlepšila.
  Na začátku rakety USA v Itálii a v Turecku, nakonci bez raket v těchto zemích.

 273. Zpátečníku,
  opravdu už nevím zda to byl Ištván či Šlachta (nebo snad oba), kdo rozjel obrovskou akci proti tzv.černým komandům ČEZu, která si dovolovala např. odpojovat zloděje elektřiny od sítě a navíc se k nim údajně nechovala jako v kurzu dobré výchovy dle Gutha-Jarkovského. Novináři dštili na ČEZ síru a i slova o dysgrymynaci tam padala – jenomže soudy to jednoznačně zamítly. A zainteresovaní OČTŘ zřejmě nečetli od J.S.Kupky knihu Mat královně. Tam by se totiž dozvěděli, že „poučíme-li se ze zkušeností, trubky vítězství zazní v pravý čas“.

 274. 341 Halle
  To není poprvé, tedy to není náhoda. Co furt máš s tím Čulíké? Z mého pohledu levičák jak vyšitej. Já měl pocit, jestli to vlastně nenî Sobotkáč nebo Dýnstbíráč.

 275. Skimici, houby levičák.Tvoje klasifikace je úplně mimo. Je to pravdoláskář.
  ale tenhle citát, i když jsem ho vzal z facu Blistů vyjadřuje cosi obecnějšího.
  Když jel do Číny Zeman, byla to lumpárna- podle některých . No a teď co mají ti někteří říkat? 🙂 Když i královna….
  Jak říkají bratia, „Najvěččia radosť je škodoradosť “ 🙂

  Kdysi jsem měl na Blistech i pár článků. A čulík blázní čím dál tím víc.

 276. Halladine, ad [342] – ten černobílý polský Haseův film Rukopisu byl velmi dobře natočenej (mám ho doma)…

  Přemítám, že požádám jednoho známého, aby pro mne zařídil jeho promítání v kině. Rád bych ho s mou ženou viděl zase jednou na plátně a ne v PC. Oni ho občas promítají na různých festivalech, bohužel ne v obyčejné distribuci…

  Odkaz na ty antíky je mi známej. Já ho docela využívám – tak jsem mimochodem přišel i na ten Rukopis i Příšeru a zakoupil je obě najednou na Proseku …, akorát peněz se mi nedostává… 🙁

  Mrkni, za kolik se prodává ta Tajná kronika Mongolů:
  http://muj-antikvariat.cz/hledani?q=Tajn%C3%A1+kronika+mongol%C5%AF&search_sub=Hledat

  Ovšem díky těmto službám vím, že se jednou dočkám… 🙂

  Tajnou Kroniku mám i elektronicky, ale není to ono. Papír je papír. Navíc vyšla před nějakou dobou i v LN, ale původní ŽDM je holt původní ŽDM…

  Toho Karamzina vřele doporučuji ke koupi každému, kdo se zabývá Ruskem a jeho staršími dějinami (nikoli moderními) a má možnost si ho koupit. Již jsem ho zde z času na čas několikráte připomínal. Je to dvoudílný výběr z originálního, tuším že dvanáctisvazkového díla v ruštině…

 277. 346 – To si jako obvykle nerozumíme, Halladine. V 265 (a 276) jsem se pokoušel ukázat, že Stalin si (na rozdíl od Chruščova) stabilně a systematicky dával majzla. To, jestli Rusové na kubánské krizi nakonec vydělali, je zde irelevantní; podstatné je, že Chruščov vůbec nebyl schopen vývoj jím vyprovokovaného konfliktu předvídat, neb byl s Američany (a s celým Západem, opět na rozdíl od Džugašviliho, který se ještě před 1. světovou válkou poflakoval kdesi ve Vídni, později s Rooseveltem i dalšími státníky osobně jednal a přinejmenším jmenovaného měl přečteného velmi dobře) kulturně nekompatibilní, takže z jeho strany šlo o čiré a patřičně riskantní dobrodružství.

  Ale teď už tohoto tématu zanechám. Budiž mi přiznáno, že jsem se alespoň snažil…

 278. Zpátečníku ,

  Stalin zemřel v roce 1953

  To bylo Rusko zničené po válce, měl co dělat, aby to nějak zvládl a dobíhal předstih západu v jaderných zbraních.
  Objektivně si nemohl vyskakovat příliš.
  Chruščev už byl v poněkud komfortnější situaci.

  A co se týka předvídavosti – Co předvídali Američané, že bude po svržení Saddáma a Kaddáfiho ?
  Co předvídali , když podněcovali ( a zaplatili) Majdan?
  Co předvídali, když organizovali pokus o odstranění Asáda?

  Proti těmhle výsledkům vypadá Chruščev jako prototyp svrchovaně úspěšného šéfa státu.

 279. Bohuši, mohl bys mi tu tajnou kroniku poslat ? Na Seznam.

 280. Halladine, pošlu. Ale má to 13,5 MB. Takže bych to viděl přes Úschovnu. Adresa je tedy „tvůj nick“ * seznam_cz? Ano?

 281. 347 – Nojo, dvd, jenže pořád tu je (dnes jistě všem dávno již známý) axiom, vylučující částečnou zkurvenost… Kupříkladu kolem těch černých odběrů sotva existovala strana, s kterou bych dokázal sympatizovat (s výjimkou těch, na něž se komando ČEZu též vrhlo, aniž by proud byli kradli).

  V současnosti mám dojem (ovšem pouhý dojem), že se orgáni svým způsobem poučili, a sice z faktu, že z žádné okolnosti jimi spáchaného státního převratu dosud nikdo nevyvodil žádné důsledky. Do obvinění zřejmě opět píšou voloviny (http://zpravy.aktualne.cz/domaci/dva-obvineni-v-olomoucke-korupcni-kauze-podali-stiznost-prot/r~955ff536770d11e5a705002590604f2e/ , ovšem obhájce může kecat; http://zpravy.aktualne.cz/domaci/policista-z-kauzy-olomouc-se-ve-vazbe-nudi-ale-zvlada-ji-cho/r~36fcc6f8770911e5b440002590604f2e/ ), opět tvrdí, že si z taktických důvodů ponechávají mnohem závažnější materiál v talónu, a dost možná budou toto tvrdit tak dlouho, jak to jen půjde…

  Policie mu také vyčítá, že referoval svému nadřízenému o kauze jezdeckého areálu, přestože mohl předpokládat, že nadřízený informace vynese ven civilistům. — Co měl tedy váš klient dělat? Třeba říct nadřízenému, že mu nic neřekne, protože mu nevěří?

 282. 353 — Páne jo, Halladine, když čtu argumenty s Kaddáfím a Majdanem, vidím, že jsem nekapituloval bezdůvodně…

 283. Nemůže když je tajná, to dá rozum.
  353 mně jsou kupodivu všechny tyto akce při pohledu na mapu srozumitelné. Je zapotřebí srazit rusy na kolena a když zvednou hlavu, tak je majznout klackem.
  Je to pro západ pořád největší hrozba. Obchodníky s ubrusy si daj klidně ke sváče, až bude všechno hotový. Co je na tom k nepochopení nechápu. Vždyť to snad říkají docela otevřeně od jakživa. Republikáni i Demokrati. Obama z toho vyčnívá hlavně proto, že je nekompetentní a stejnými lidmi se obklopuje.
  Předvídali že to vyjde. Nevyšlo. Zkusí to prostě znovu. Putin je jenom jeden. Partie je postavená slabě.

 284. Zpátečníku,

  on už ten Irák přiznal i Obama, že to nebyla nejlepší myšlenka…..

 285. Skimici,

  chyba. Těch co to zkoušeli, už byla fůra. Trvale neuspěli.
  SSSR se nerozpadl přičiněním západu. SSSR se rozpadl, protože Gorbačev byl naivní vůl.

  Vstanou noví Putinové. Má fůru schopných spolupracovníků

 286. Skimici,:-)
  Zasenesmysl. Rusko má své mocenské limity, vyplývající z jeho počtu obyvatel a HDP.
  Opravdovým nebezpečím je Čína, která neustále síli. a limity jejího růstu zatím v nedohlednu.
  A akce proti Rusku dosáhnou jen toho, že se Rusko připojí k Číně.

 287. 340 – Mimochodem, Bohouši, ceny knih se vůbec vodvíjeji zajímavým způsobem… Na jedné straně dražší kousky se stávají ještě dražšími o poznání rychleji, než centrální banky stačí tisknout nekryté peníze, na druhou spoustu srovnatelně zajímavejch (a leckdy i srovnatelně vzácnejch, jen to majitelé a čtenáři nevědí) můžeš dnes získat za pakatel, ne-li zdarma. Takto jsem kupříkladu před týdnem našel unikátní Opočenského Methodiku šachu (1923), a mohu se tudíž těšit z pozoruhodných (a pozoruhodně chaoticky podaných) pravidel, jako např.:

  Zjistí-li se před 4. tahem, že šachovnice nesprávně stojí, jest nutno začíti hru znovu.

  Když během partie počet a postavení kamenů se neshoduje se skutečným průběhem hry, hraje se od postavení, kde chyba se stala, znovu. Nelze-li zjistiti, v kterém postavení chyba se stala, jest hráti partii znovu.

  Čtenáři holt umírají; určitá generace si určité knihy kupovala v určitém věku, a nyní tak postupně, tituly po titulech, nastává přetlak. Být antikvářem dnes asi musí být povolání vzrušující ještě víc než kdysi…

 288. 360 — Ach jo… Co že nebyla nejlepší myšlenka? Myšlenka vyloženě groteskní, ba přímo dadaistická, byla, že stačí uspořádat svobodné volby, a problém bude jednou provždy vyřešen nastolením demokracie na věčné časy. S touto představou Američani pochopitelně v Arábii dopadli asi jako Goodbody s piksličkama na osobní vzorky. Svým způsobem se kulturní nekompatibilita projevila i zde, ovšem opačným směrem. Angličanům by se nic podobnýho jakživ nebylo stalo.

  Navíc na tom je pěkně vidět systémovej rozdíl mezi diktatůrou a parlamentní demokracií, jejíž politik se musí pokoušet o cosi, co ke konci jeho volebního období vypadá jako úspěch, zatímco diktátor má čas (limitovanej snad jedině odolností vlastního organismu), a naopak se musí snažit vyvarovat selhání, která by mohla být záminkou pro jeho likvidaci.

 289. Gorbačov rozhodně nebyl naivní vůl. Měl ale jiné cíle, než jeho předchůdci. Svým způsobem těží z Gorbačovových (a Jelcinových) kroků dnes Putin. Gorbačov byl něco jako před ním Stolypin a Petr I. Pochopil, že bez liberalizace to všechno skončí zhroucením a všeobecnou řezničinou. A 10 let, po které trvala kompletní restrukturalizace Ruska, zas není tak moc. Bez jakékoli vnější pomoci.

 290. Zpátečníku,

  nedělejte si iluze. Kdysi by se to Britům nestalo. dnes už na to ani Britové nemaj lidi.

 291. Foundry,
  byl to vůl. taky je v Rusku patřičně nenáviděn.

 292. Zajímavý postřeh měl v jedné své knížce Jeremy Clarkson (při posuzování a sžíravé kritice amerických aut) – konstatoval, že vzhledem k absenci historie postrádají Američané schopnost předvídat v delším horizontu. On to vztáhl na auta, ve smyslu, že žádného amerického výrobce nenapadne přemýšlet o spolehlivosti a trvanlivosti vyráběných aut. Ale klidně se dá totéž aplikovat i na americkou politiku. Jsou to velmistři krátkozrakých řešení.

 293. Halladine, ano, i to je argument, prohlásit o někom, že je vůl. Takový socialistický.

 294. Stolypin i Petr I. objektivně Rusko vylepšili, Stolypin ekonomicky, Petr hlavně mocensky.
  To zhroucení a řezničina v Rusku nastaly. Putin těží akorát z toho, že bordel vzniklý za Gorbačeva a Jelcina poněkud zkorigoval a postavil Rusko ekonomicky na nohy.

 295. Foundry,
  fakt nevím, jak nazvat člověka , který zlikviduje svoje vlastní impérium. A netuší, jaké to bude mít důsledky – i ekonomické.
  A o tom volství svědčí i to, že vůbec netušil, že se proti němu chystá puč.
  A následně, po puči, se nechal obrat o moc Jelcinem.

  Zůstal jak kůl v plotě…..

 296. Zpátečníku
  jakživ znamená i do současnosti 😉

 297. Totéž v malém bylo i u nás v 90. letech. Grunderskou éru při totální změně jak politických, tak majetkových poměrů obejít nelze. Putin nastoupil, když už bylo hotovo a nový systém konstituovaný. Uměl toho ovšem využít.
  V Rusku žádné zhroucení ani řezničina nenastaly, to by vypadalo jinak. To se dělo v Jugoslávii.
  Na rozdíl od tebe jsem tam jak v 90. letech, tak po roce 2000 jezdil a vím, jak to vypadalo. Impérium, které se samovolně rozpadá, lze udržet jen za cenu občanské války.

 298. Jo, a ještě bych dodal, že Gorbačov byl jedním z velice zřídka se vyskytujících politiků, pro které nebyla vlastní moc prioritou. Chápu, že pro ty jednodušší posuzovatele a odsuzovatele je to těžko pochopitelné.

 299. Foundry ,

  kdosi napsal, že státy jsou udržovány myšlenkami , se kterými byly vytvořeny.
  Gorby je opustil, a tak to skončilo.
  Za cenu obrovského úpadku.

  Čečensko a vůbec bordel na Kavkaze je ti málo ? Atentáty v Moskvě i v jiných místech Ruska ?

  Bůhví, jak by to skončilo, kdyby Putin Čečence nezkrotil.
  Impérium se rozpadlo shora. Jelcin si získal podporu tím, že nabídl vládcům v republikách, aby si zřídili vlastní pašalíky. Nebylo to samovolně . Samovolně se skoro rozpadalo Rusko, než nastoupil Putin.

 300. Čečna byla důsledkem sedmdesátileté existence SSSR, nikoli důsledkem jeho rozpadu. SSSR se mohl držet jen v rámci diktatury. V liberálních poměrech byl neudržitelný. A diktaturu už bez eskalace násilí prodlužovat nešlo. Gorbačov to pochopil.
  Mně se SSSR nelíbil tenkrát a tuplem by se mi nelíbil dnes. Rusko mně nevadí.

 301. Čečensko je důsledkem mentality Čečenců. Měl jsem gruzínského kolegu, velmi antiruského, ten vyprávěl. 🙂
  Banda raubířů a loupežníků 🙂

 302. Foundry 🙂
  Gorby přece sojuz nerozpustil, ani to nebylo jeho cílem. Rozpustili ho naopak jiní. Jemu přes hlavu.

 303. Zpátečníče, ahoj.

  Ad [366]. Pobavil mě tvůj Opočenský. Zrovna minulý týden jsem si při virtuálním putování po antikvariátech říkal, že bych si měl některé knihy ze své šachové literatury doplnit. Postupně se mršky nějak poztrácely. V jednom antíku tam měli tu samou knihu o Richardu Rétim – 2 ×. Jednou tak, jak se kniha skutečně jmenuje, „Richard Réti, šachový myslitel“ a podruhé zřejmě došlo k chybce a kniha je tam označena takto: „Richard Réti, šachový mstitel„. Drobná chybka a název je okamžitě atraktivnější… 😀

  Mj. onen „Myslitel“ stojí 80,- Kč a „Mstitel“ je za 100,- Kč… 😛

 304. Ahoj, jo, tu knihu o Rétim (od Kalendovského?) jsem také měl kdysi v rukou, možná i víceméně pročetl. Upřímně řečeno, šachy mne zas tak nezajímají, snad jen pár atraktivních momentů či motivů v partiích, a to je na hraní málo. Spíše by se mi líbilo si přečíst více o těch dávných šachistech jakožto lidech. Zde se však člověk možná ještě tak nejvíce dozví z Lužinovy obrany

  Mimochodem, jak jsem prve citoval, bylo to v rychlosti, a to nejchaotičtější pravidlo jsem přeskočil:

  2. Bílý vždy začíná. V prvém tahu smí se táhnouti jen jedním kamenem.

  Další tahy však v tomto směru zůstávají zcela neošetřeny; dokonce i smysl druhé věty je dosti pythický.

  Dobré taky je:

  5. Pouhé hlášení šachu nezavazuje hráče, aby šach dal.

  No nic, znovu se pokusím usnout…

 305. Dobré ránko!

  Jj – chlapci si to „pořeší“ a my to zaplatíme…

  …Před několika lety jsem vždy pobaveně sledoval, jak homosexuální ministr zahraničních věcí sousední země vždy po návštěvě jiného homosexuála, katarského předsedy vlády šejcha Hamada bin Džásima al-Thání vyhlásil v souladu s všeobecným folklórem, že „Asad musí jít“. Chlapci z RWE a Ruhrgasu byli přitom vždycky poblíž. Tento základní problém uvozuje i strany konfliktu. Saúdskou Arábii, Katar a Turecko, které bojují prostřednictvím jimi sponzorovaných a podporovaných teroristických organizací za svoji představu o energetických trasách, a Írán, Irák a Sýrii, které mají svůj koncept. Spojené státy již několikrát v minulosti zasáhly proti potenciálním investorům íránsko-irácko-syrského projektu a od roku 2012 podporou různých teroristických skupin udržují jak Irák, tak Sýrii ve stavu chaosu, takže tím vlastně projekt znemožňují…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Znalec-Syrie-EU-sama-zpusobila-exodus-uprchliku-Syrane-a-krestane-vitaji-Rusy-jako-osvoboditele-Besneni-prazske-kavarny-ISIL-Pehe-Bilderberg-NATO-a-role-USA-a-ropy-404260

 306. Rputi,

  kdo je ten homosexuální ministr zahraničních věcí sousední země ?

 307. Aha, ministr zahraničních věcí Německa Guido Westerwelle

 308. Kanada stiahne stíhačky z Iraku a Sýrie. V utorok to povedal nový kanadský premiér Justin Trudeau prezidentovi Obamovi.

 309. Tak dnes přiletěli…
  Koukejte kolem sebe po autě DMC DeLorean.
  http://www.egmcartech.com/wp-content/uploads/2011/12/back-to-the-future-3-delorean.jpg
  Protože 21. říjen 2015 je dnem, kdy z minulosti přiletěl Marty McFly s poněkud šíleným doktorem Emmetem Brownem a díftkou Jennefer. Třeba je někde potkáte.
  http://www.october212015.com/images/timecircuits.jpg

  Mmch. z vynálezů Roberta Zemeckise, hemžících se v dotyčném filmu, se nepodařilo zrealizovat ani ty pitomý samozavazovací tkaničky na boty. Natož pak hoverboard.

 310. 391 – podobny vrak stoji uz dlouho v bazaru zemedelskych stroju u Havlbrodu. . .
  Asi se netrefili do spravne casoprostorove diry. . .

 311. 390-ale kdo střílel na Majdanu ukrajinská rozvědka pořád neví.

 312. NoName 393 –
  jj, proč bychom děti učili zavazovat tkaničky – takové středověké tmářství! 😀 😀

 313. Reklamní kecy….
  Nike PŘIPRAVUJE 😀 😀 😀
  Hendo hoverboard není pravý hoverboard. První pokus o hoverboard představil snad Lexus, ale i ten fungoval pouze principu magnetické levitace, tedy musel být nad magnetickýmm povrchem. Nic moc snadného na ovládání…
  https://www.youtube.com/watch?v=bvYUq6Ox0Hc

 314. A Slovinci bleskurychle změnili zákon, aby mohla armáda na hranice…
  To jsou věci. Ještě před týdnem odsuzovali Maďarsko, že je to nesprávné a kdesi cosi.
  Kdy se objeví na hranicích Bundeswehr ?

  A ad. Gorbačov-souhlasím s Foundrymanem. Dal přednost odchodu svazových republik před udržením SSSR. Tehdy to chcelo více odvahy a nadhledu, než se zdá dnes. Taky ho mohli odprásknout, nebo mohl vyhlásit stanné právo a válčit a mohli umřít statisíce lidí (nebo miliony, v rámci domácích tradic).

  Rozhodl se správně.

 315. 374 Halladine, kam se na Putina hrabou Stachanov a Korabelnikovová 😀

 316. Schumi 399,
  státník od politika se pozná taky podle toho, že si vybere spolupracovníky, kteří jsou aspoň tak inteligentní a schopní, jako on sám.
  A v personální politice je Putin absolutní špica. To je to „tajemství“….

 317. 401-a co když je to iránská nebo ruská nebo Asadova provokace (abych tedy vyjmenoval všechny zločinné režimy jak teď letí) ? Otevřená společnost je prostě koncept, který je a bude úspěšný a nikdo to nebude pokazit.

  BTW, v Back to the future dodali plutonium Emmettu Brownovi Libyjci, protože tehdy byli padouši Libyjci (a v 90. letech byl ve filmech skoro každý padouch Srb).

 318. NoName 🙂

  Odstavili ho a odchod republik zařídil Jelcin. Úplně odstavil sovětskou vládu.Taky zakázal komunistickou stranu, čímž se její první tajemník Gorbačov stal generálem bez vojska. Gorbačev tuto funkci složil den po jejím zákazu.
  Gorby jen koukal jako péro z gauče 🙂

  Gorbačov (dokud měl moc) mohl buď zachovat dosavadní stav , anebo provést nějaké účinné reformy. Ty ,které udělal byly polovičaté, neměly účinek, a spíš problémy zvětšily.

  Mimochodem, s demokratičností Gorbačeva to taky nebylo tak slavné. V Pobaltí a Gruzii se zasahovalo silou, ještě za Gorbačeva.

 319. Rputi, 🙂

  že si vybere spolupracovníky, kteří jsou aspoň tak inteligentní a schopní, jako on sám.

  To je mnohdy průser, pokud se vyberou stejně schopní spolupracovníci, jako je šéf 😀

 320. 404-dělat účinné reformy v SSSR zase nebylo tak snadné, jak dnes píšou kritici.
  A kdyby se snažil zachovat stávající stav, vyvolal by občanskou válku se všemi důsledky.

  A minimálně v Pobaltí se někdo pro vojáky rozhodl zřejmě bez Gorbačova.

 321. NoName,

  průser byl, že Gorbačev těma reformama oslabil systém, a umožnil jeho rozpad.
  A nezavedl náhradní systém, který by měl šanci fungovat.
  Paralela s odstraněním Saddáma je očividná. Změny nezlepšily situaci lidí, ale ji zhoršily.
  Ať už byl dosavadní systém jakkoli špatný, ten bordel po něm byl ještě horší.
  A opilec jelcin si s tím taky nevěděl rady.

 322. Ten systém se rozpadal i bez Grobačova, Halladine. A Gorbačov se postaral, že u toho neumřeli statisíce nebo miliony. Tím, že nechal jít ty, kteří jít chtěly.

 323. Halle, 406,
  pokud se vyberou „stejně všehoschopní“, tak to průser je – viz Brusel….

 324. Petře K,
  ad 401,
  kouzlo nechtěného 🙂
  „logo N …křesťan se arabsky řekne „nasrání“ – podle města Nazaret – pozn. red….“

 325. Kanada stahuje svůj kontingent (stíhačky) ze Sýrie…
  Jak tak člověk pozoruje, kdo se všechno v Sýrii angažoval, vtírá se mu neodbytný dojem, že si Západ ten ISIL pěstuje jako mazlíčka. Něco jako když si člověk pěstuje rakovinu plic. Znal jsem takový lidi. Přestávali kouřit až když měli potvrzené metastázy. Evropa se chová jinak. V sobě už metastázy má, ale kouří dál a vykládá, jak je to zdravé.

 326. NoName ,

  Opakuju po x-té, Gorbačev nikoho nenechal jít. To udělal Jelcin.

 327. 415-Jelcin mohl nechat někoho jít proto, že politika Gorbačova vytvořila podmínky pro odchody. A jiné změny.

 328. (349) Předpokládám, že se i královna nechala slyšet, že se od Číňanů bude učit stabilizovat Británii (čínská praxe v Tibetu nebo s Ujgury by se mohla hodit ve Skotsku). Cameron by si pak mohl vzít ideologa čínské armády za poradce, to od královny těžko chtíti.
  (351) Kulturně nekompatibilní byl Stalin také, ale zřejmě byl opatrnější.
  (365) Zatím to vypadá spíše tak, že Rusko bude kořistí Číny.
  (374) Bordel za Gorbačova byl podmínkou jakéhokoliv „postavení na nohy“.

 329. 418-ano, jde o úplně jinou situaci, královna se toho zhostila s noblesou, kdežto Zeman ne, a ano, poradce, ideolog, Ujguři, atd., prostě jiná situace.
  Stejně tak arabské a čínské prachy, které pohání londýnskou City. Ty samé peníze budou v Praze úplným zločinem.

 330. NoName,

  pokud bys napsal, že neschopnost Gorbačeva umožnila vznik snah o odchody, souhlasil bych. Rozhodně to nebyla Gorbačevova vědomá snaha.
  A ani u Jelcina se nejednalo o nějaké demokratické smýšlení. Prostě se zbavil případné opozice tím, že opozičníkům umožnil vyhlásit samostatnost, čímž současně zlikvidoval možnost jejich opozice, možné v rámci SSSR.
  Ale abych mu nekřivdil – mělo to i racionální jádro – Rusko nadále nemuselo dotovat středoazijské republiky. A zbavilo se současně velké části muslimského obyvatelstva.

 331. 418
  🙂

  Putin stabilizoval Rusko zvýšenou centralizací.
  A soustředěním více moci ve vlastních rukách. Opačný postup než za Gorbačova.
  Za podmínek, že má schopné spolupracovníky to funguje, stejně jako změna systému vlády v Římě za vzniku císařství.
  Obávám se, že jinak se v Rusku úspěšně vládnout nedá.

 332. 408 — Pěkný článek, maYdo, díky. Ovšem vedle toho, že by se člověk mohl oprávněně zajímat o stále bližší a bližší podrobnosti, měl by se myslím také ptát obecněji: Jakou to má dynamiku? Jsou v systému nějaké (záporné) zpětné vazby? Jestli ano (Ruščák o nich nepíše), jejich relativní síla v průběhu času stoupá, či klesá? Dle článku to vypadá, že příchod okamžiku, kdy systém začne nějak korigovat (dosud možná neexistující) zpětná vazba, je vázán (tj. oddalován) poučkou:

  Než tlustý zhubne, hubený zhebne.

  Je tomu vskutku tak? Anebo jsou už na obzoru (či těsně za ním) další zpětnovazební mechanismy? Je mezi nimi tělesná odpovědnost? Pokud ano, zůstane po její aplikaci vládnoucí třída vládnoucí? Nebo už je tendence vládnoucí třídy vést systém opačným směrem (než správným) inherentní, takže už může být jedině eliminována, přičemž vznik nové by byl otázkou několika generací — pakliže by do tohoto vakua nepřišel někdo nový zvenku?

 333. 418 — Ehm, AeroKarle, Džugašvili byl nanejvejš, abych tak řekl, kulturně nekompatibilní jaksi v kulturním smyslu. Ale i přesto byl kupříkladu poměrně sečtělej, přičemž jím absolvované beletrie možná byla západní.

  Zatímco Chruščov prostě byl aparátčický primitiv bez vzdělání. Kde by ho taky získal? Když byl ve věku k tomu vhodném, bylo Rusko už rozvráceno revolucí a komunismem.

 334. Šimone,
  teď jsem si teprve fšiml. Hele a má ten Havlíčkobrodskej DeLorean ještě proudový kapacitátor? Že bych si pro něj dojel a přemístil. Nebo už ho už nějaká swině ukradla a prodala do sběru? 😀 😀 😀
  Jinak DeLorean je snad jediné auto s celonerezovou karoserií. Tedy přesněji řečeno: sklolaminátová forma potažená nerezem. Těžký je tudíž jako kráva. Motor je 2.8 litrový šestiválev s výkonem 132 Hp s pětistupňovou převodovkou. Dveře vyklápěné nahoru byly taky docela unikát. V letech 1981-1982 jich bylo v továrně DeLorean u Belfastu vyrobeno kolem 9.000 kusů, vesměs šly na export do USA.
  V současné době je jich v provozu asi šest tisíc a někde v Texasu je snad vyráběli od roku 2008. Cca z 80% původní díly, zbytek repliky.
  Originály jsou docela ceněné kousky. Restaurovaný DeLorean s údajným nájezdem cca 21.000 km je k mání v bazáči za nějakých 60.000 euráků.
  Kdyby měl někdo zájem: https://home.mobile.de/V8WERKHERBRIGCOGMBH#des_185827475
  Jeden DeLorean byl začátkem devadesátejch let dokonce k prodeji v áčkách. Viděl jsem – roztomilý auto.

 335. (426) Jo, obchodně i technicky to byl dost nesmysl (a taky tunel na „veřejné“ peníze), ale jako sběratelské kousky je to dost ceněno.

 336. 413 Matzurka
  ono se taky syrskou aramejštinou vysloví Nazaret jako „nasrat“.

 337. Skimici,
  mám pocit, že nasr je arabsky sokol. Protože zejména v Čechách slavný šejk Nasralláh (Hasan, šéf libanopnského Hisballáhu) je v překladu Alláhův sokol. Což opravdu není jméno pro nějakého poháněče blembloudů.

 338. skimici,
  no já se snad začnu učit aramejsky… nebyl to původní jazyk Knihy Knih 🙂 ?

  A jak je vidět, na Bundeswehr už začíná docházet,
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384039-nemecko-bude-odmitnute-migranty-deportovat-letadly-bundeswehru.html
  Se lstivostí zřejmě odkoukanou od Afhgánců nebude deportovaným dopředu toto sděleno. Tak jsem zvědavá, jak je na palubu těch letounů dostanou…. chudáci policajti a vojáci, už je vidím nahánět deportanty…

 339. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384043-migranti-prorazili-policejni-kordon-na-slovinsko-rakouske-hranici.html

  Skupina asi 4000 migrantů prorazila v noci na středu policejní kordon na slovinsko-rakouské hranici Šentilj-Spielfeld. Ráno o tom informovala maďarská televize M1.
  Po dlouhém čekání migranti ztratili trpělivost, nadzvedli kovový zátaras a prorazili policejní kordon,“ uvedla televize. Po tomto incidentu rakouská policie posílila ostrahu hraničního přechodu.

  Železničáři odmítají pracovat
  Kvůli zhoršujícím se hygienickým podmínkám v souvislosti s množstvím uprchlíků na nádraží Zákány na maďarsko-srbském pomezí protestují tamní železničáři. Odmítají na stanici pracovat v hygienicky nevyhovujících podmínkách.
  Do sobotního uzavření hranic s Chorvatskem totiž tímto nádražím prošly tisíce migrantů, ale odpad a exkrementy, které po nich zůstaly, dosud nikdo neuklidil. Server ripost.hu uvedl, že zaměstnanci se bojí infekce.

  No ale když oni mají právo sem přijít a místní mají povinnost jim to umožnit … A ještě obsloužit… Možná by to mohli přijít uklidit nějací školáci ?

 340. Mňo… podle mě by se nádraží v Zákány mohlo stát kulturním a intelektuálním centrem Evropy. Minimálně Ztohohoven, nebo Rafani by se v Zákány našli. Ale je možné, že by se cítili zahanbeni tváří v tvář uměleckým dílům od performerů z Balkánu a Blízkého Východu.

 341. A jeden Keller

  I když jsem si vysloužil kritiku od takzvané mladé levice, pořád se domnívám, že masový příliv migrantů nemůže evropský sociální systém ustát. Celý ten cirkus s migranty považuji za velké pokrytectví. Ve světě živoří několik miliard lidí, kteří přežívají ze dne na den. Nikomu v bohatých zemích to nevadí, prakticky nic se proti tomu nedělá. Ruce lomíme jenom nad těmi, kteří si za pár tisíc eur mohli dovolit nechat se mafií přepravit do Evropy.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Jan-Keller-Cirkus-s-migranty-je-pokrytectvi-Lomime-rukama-nad-temi-kteri-opustili-sve-stare-a-nemocne-Tu-vynucenou-solidaritu-zaplati-chudi-v-Evrope-404461

 342. 340 nasráni nebo nasraní. V češtině velmi výstižné.

 343. 400 Rputi, mínil jsem tím to hodpodářství. Jak Putin maká aby uživil spopadestát milionů ostatních.

 344. Když Keller správně zderivuje složenou funkci, bude potřeba taky rozebrat derivaci ze správných ideových pozic ?

 345. Ano, správně zařadit autora a až pak hodnotit, co říká nebo píše v konkrétní záležitosti je nesmírně důležité.
  Kdoví, co jeho rodiče. Možná byli kulaci ?

 346. Místní kádrovák to vyhodnotil. Stydťe se, že s ním polemizujete.

 347. Když někdo říká, co si opravdu myslí, není pokrytec, i když s tím, co říká nemusíme souhlasit.
  Podle Aera je Keller pokrytec – říká něco, co si nemyslí.
  Ale , jak známo, Aero čte myšlenky, takže jeho tvrzení o Kellerovi je jistě oprávněné. 😀

 348. 433 ptakopysku
  ty zvíře 🙂
  Hele – (el) „nasr“ je arabsky něco jako vítěz. Vítězný.
  Sokol se řekne „sakr“
  Nazaret – je mmch z hebrejského „neser“ (no tak dobře. „netzer“ nebo „necer“) což je větev, klan, výhon či čo.

 349. Stany v uprchlickém táboře ve slovinském městě Brežice údajně zapálili migranti, protože jsou frustrovaní a nespokojení s fungováním tábora. Tvrdí to někteří pracovníci organizace Amnesty International.

  Jestli ti pracovníci AI nejsou neonacisté …

 350. skimici,
  😀 😀 Mám pocit, že večerníček Jája a Pája je prvním arabským večerníčkem v dějinách Evropy.
  Děda Lebeda bude nejspíš zkomolený el Beda a ta jeho nadávka „zatr sakr“ bude nejspíš něco jako „zasranej sokol“

 351. skimici,
  a protože Egypťani měli v horku oteklé jazyky, tak „fiflali“, a vyslovovali Nefer-tyty 🙂 ?

 352. OT
  Elvíra z RCB jen za září koupila 34 metráků zlata, to jí ještě nikdo nevysvětlil, že hromadit zlato jako nějaký strýček Skrblík je nesmysl, že to má raději vyměnit za nějaké evropské bondy?

 353. 451-ale to je něco úplně jiného, nevzala si armádního ideologa za poradce a rozebrala s ním Ujgury.
  A v tom je ten rozdíl !
  Samozřejmě, až přijede čínský prezident do ČR, měl by jet metrem a Zeman by ho měl poplivat, jinak to bude čistá kolaborace a podbízení se komunistům.

 354. maYdo,
  ono je to jinak.
  Kate si řekla „Když může Zeman, proč bych nemohla Já ?“

  Prostě ji ten náš „hnusák“ pomýlil !
  Přičteme to k jeho hříchům!

 355. 452-kdo ví, co má zase Putin za lubem ? Po drtivých porážkách na Ukrajině a v Sýrii …

 356. (444) Jistě bych našel i hodně jiných přiléhavých jmen, ale byla by emociálně podbarvená. Pro člověka, vstoupivšího ze zištných důvodů do KSČ je myslím slovo „pokrytec“ spíše ještě pochvalné. No a pokud se pokrytec vzrušuje nad pokrytectvím jiných, je na místě ono slovo „chucpe“. Lze to zajisté zamlžovat derivacemi či kulaky, to už záleží čistě na vaší fantazii. Dtto (446).

 357. A možná že byl v mladosti i děvkař nebo je doteď homosexuál…

 358. Aero,

  kdyby byla podmínka toho, že můžu dělat zubaře členství v KSČ , tak tam vlezu taky :-D.

  Ostatně se mi stalo něco podobného. Když jsme přišli do Trenčína, bylo nám ( mi i bejvalce) ředitelem OÚNZ dáno jasně najevo, že vzhledem k našemu věku je vstup do SSM vyžadován.

  Jistě, mohl jsem si zatrucovat, a najít si v TN práci jako nějaká pomocná síla….
  Jakmile jsem dosáhl třicítky, tak jsem vystoupil.

 359. další OT
  Čína se zbavila pokladničních poukázek FEDu v objemu 143 miliard dolarů během tří měsíců. Naproti tomu nakoupila 600 tun zlata. Čína míří ke zlatému standardu.
  Asi se něco chystá…

 360. 459-zase konspirační teorie ? Jestli byste neměl Occama použít …

 361. Jenom jestli už i ten Alžbětin zlatý kočár nepatří Číňanům a monarchie ho má jenom půjčený …
  To by pak vysvětlovalo, proč čínského prezidenta Alžběta svezla, i když je jinak zásadová, ne jako Zeman.

 362. S tou Kate to není tak jednoduché!

  Měla sice červené šatečky a královskou tiaru po prababičce, ale to je téma pro ona-dnes.
  Podstatné je, že seděla na nejčestnějším místě královkého banketu (po pravici státní návštěvy), jenže vzhledem k hierarchické posloupnosti, která se na angl. dvoře dodržuje, měla na tom místě, jako žena následníka trůnu, sedět Camilla.
  Jinými slovy – Charles už patrně není následníkem trůnu. Nýbrž William.

 363. (458) Já jsem nevstoupil ani do SSM, ani do KSČ, ač bych si pochopitelně také pomohl a nátlak na mne činěn byl. Mohu tedy s klidným svědomím prohlásit ty, kteří tak učunili, za pokrytce. Pokud to někoho excituje, nemohu ani prohlásit že toho lituji, to by bylo také pokrytectví. Nelituji a myslím si to nadále. Spíš mne udivuje, proč taková v podstatě nevinná věc tolik excituje, zda je to jen reakce na pisatele, tedy mne, nebo nějaký složitější důvod.

 364. Mno, skoro začínám mít dojem, že drazemilovanou nadvlast s nejmocnější armádou světa začínají vovinovat nějaká ta mračna… To skoro vypadá, že ten FED začne konkurovat papírnám Hostinné (jistě každý zná jejich nejznámější produkt…). Ostatně, tady už zareagovali v předstihu: http://www.bestdarky.cz/toaletni-papir-dolary-p-2592.html

 365. Aerokarlova myšlenka, že Charlesovi se z Číňanů zvedá kufr, by nebyla od věci.
  Vzpomeňte na Bushe a japonského velvyslance. Jestli princ Charles viděl Hot shots 2, konkrétně tuto scénu: https://youtu.be/YC-BNp61JjI?t=137
  vůbec se mu nedivím, že recepci pauzíroval.

 366. ptakopysku,
  možná zas Camilla byla nadrátovaná.
  Jestli Charles chce nebo nechce je, v rámci protokolu, zcela irelevantní.

 367. Rputi,
  já sí myslí,m, že v rámci protokolu je židle, na které bude Charles sedět a né jestli na žranici půjde, nebo ne. Nejsme u španihelskho dvora časů předkolumbovských, kdy Jejich Nejkatoličtější Veličenstva vydala dokonce interní dvorský pokyn omezující denní počet souloží dvorní dámy, aby se to nepříčilo božímu přikázání. Evidentně tehdá byli španělští caballeros jiní kádři a v Escorialu šukal kámen cihlu. Teď už se španělští vědci jenom věnují poměřování a statistikám. Je to úpadek kdysi tak mocné říše.
  http://xman.idnes.cz/az-deset-erekci-denne-statistiky-o-penisu-ktere-vas-prekvapi-prw-/xman-sex.aspx?c=A110317_121354_xman-sex_fro

 368. Ovšem o těch Španělech jsem tam nic nenašel, to musíš mít nějakou bohatou zásobu literatury. 😛

 369. ptakopysku,
  nemá se co cukat, od toho je korunní princ (strašnej vopruz, tahle funkce!)

  Co se Ecsorialu a sexu dotejčí, nemám podrobnější zprávy, ale to byly ještě staré feudální časy, kdy feudál dlabal pečenýho vola a ne babišovy kuřecí párky. Za něco takového by byl vrchní uzenář neprodleně sťat!
  A Španělsko by vyhynulo ještě před francouzskou revolucí.

 370. Aerokarle,
  to mám z nějaké tištěné knihy o historii Španělska. Bohužel stav prostoru, co mám mezi ušima, nedovoluje hledat v lístkovnici „Přečteno“, takže pramenem nemohu sloužit.

 371. teď tak uvažuju, jestli jsem nepátral ve španělských dějinách po shlédnutí filmu Pošetilost mocných. Jsem si vzpomněl i na takovou blbost, že Funesovi role dona Sallusta dokonale seděla, protože jeho otec pocházel ze Sevilly. Ale co to bylo za knížku fakt nevím.

 372. V klidu, mne to zas tak nebere. Jen jsem si článkem korigoval známý výrok z mládí: „Máme toho jen dva kýble“ a ono to vypadá na tři. 😛

 373. (475) Erdogan si počká, až zase Putina napadne nějaký ten plynovod či ropovod přes Turecko.

 374. Ad 475 – Nemá Putin jako poradce někoho původem z Arménie? Nebo v podstatě z jakéhokoli národa sousedícího s Tureckem?

 375. Kurdům dodala zbraně i ČR… Snad si toho Erdogan nevšimne.

 376. Ptakopysku,

  ty dvorní dámy měly namontováno nějaké „počítadlo lásky „? 😀

 377. Halle,
  neplnily si služební povinnosti kvůlivá neustálému obcování. Jestli jsem to správně pochopil, tak mezi dvorními dámami dokonce vládla jakási soutěživot. Až se Její Nejkatoličtější Veličenstvo dožralo a vydalo vyhlášku. Pro španělské grandy musel být pobyt u dvora dobou heroických výkonů.

 378. ad 475,
  Kurdové vyhlásili provincii v Sýrii… co je sakra Erdoganovi do toho ? Raději ať si hlídá Kypr…

 379. No, co je mu do toho …
  Rusákům je také prd do Ukrajiny a kolik lidí zde obhajuje, že to nemohou nechat jen tak, že u jejich hranic a blablabla.

 380. 485

  Špatné přirovnání..
  Ozývat by se měl především asad.
  Je to stejné, jako by kvůli Donbasu Ukrajina držela hubu, a vyhrožovalo Bělorusko nebo Polsko.

 381. 479 ptakopysku
  úplně stačí, jestli si v KGB pod lavicí četl „Ve stínu padíšáha“, hned ve druhém díle (Divoký Kurdistánem) – tam to všechno je 🙂

 382. Erdoganovi tečou nervy vůbec.
  On si ještě moc dobře pamatuje, že sekularitu státu zajišťovala armáda, kterou, z pomocí EU vzal těžce u huby a tak mu to dají sežrat při první příležitosti. Oni si toho Ataturka vzít jen tak nedaj!
  A, marná sláva, tu pozici už nemá a zdá se, že mu docela ujíždí vlak!

  Assad bude mlčet, protože stejně ta Sýrie, pokud se má zachovat, skončí jako federace. Takže, co by si Kurdové nevyhlašovali – aspoň to budou bránit ještě urputněji!

 383. Erdoganovi tečou nervy vůbec.
  On si ještě moc dobře pamatuje, že sekularitu státu zajišťovala armáda, kterou, z pomocí EU vzal těžce u huby a tak mu to dají sežrat při první příležitosti. Oni si toho Ataturka vzít jen tak nedaj!
  A, marná sláva, tu pozici už nemá a zdá se, že mu docela ujíždí vlak!

  Assad bude mlčet, protože stejně ta Sýrie, pokud se má zachovat, skončí jako federace. Takže, co by si Kurdové nevyhlašovali – aspoň to budou bránit ještě urputněji!

 384. aaaah, odtud – už vím, odkud jsou mi ty tajemné jezídky furt povědomé.
  No jo – ten díl „U ctitelů ďábla“ přece 🙂
  Proto se o nich na Novinkách tolik píše. Redaktoři taky četli pod lavicí.

 385. (486) Proč špatné? Erdoganovi je do dění u jeho hranic v jiném státě Sýrii přesně tolik, kolik Putinovi do dění v jiném státě u jeho hranic Ukrajině. A to si ten Erdogan zatím ani kousky souseda neukrádá.

 386. To je nějaká nová obsesse v NATO s těma 360 stupni? Nedávno Turek, teď Frantík:

  „We need to develop a strategy for all kinds of crises, at 360 degrees,“ said Gen. Denis Mercier, the Frenchman who heads NATO’s command focused on future threats. „We need to react in the south, in the east, the north, all around.“

  http://www.reuters.com/article/2015/10/21/us-nato-strategy-insight-idUSKCN0SF12P20151021

  „Musíme vypracovat strategii pro všechny druhy krizí – 360 stupňů,“ řekl generál Denis Mercier, Frantík, šéf NATO přes budoucí ohrožení. „Musíme reagovat na jihu, na východě, severu, prostě všude.“

  No jo, nechybí mu tam ale západ? Já jen aby jim přes globus někdo zákeřně nevpadnul do zad.

  A „Strategii 360 stupňů“ si pamatuji z vojenské katedry. Tenkrát tomu říkali „Kruhová obrana“. Frantík evidentně vyhodnotil současnou posici NATO jako totální obklíčení.

  Páni …. Kde ten matroš berou?

 387. Uctitelů ďábla je obsaženo v prvním díle – Pouští

  1. Pouští [Durch Wüste und Harem (obsahuje zhruba dvě třetiny původní části ‚Giölgeda padiśhanün‘ včetně podstatné části kapitoly ‚Der Merd-es-Scheitan‘, tj. U ctitelů ďábla)]
  2. Divokým Kurdistánem [Durchs wilde Kurdistan (obsahuje dokončení původní části ‚Giölgeda padiśhanün‘ a celou část ‚Reise-Abenteuer in Kurdistan‘)]
  3. Z Bagdádu do Cařihradu [Von Bagdad nach Stambul (obsahuje původní části ‚Die Todes-Karavane‘, ‚In Damaskus und Baalbeck‘, ‚Stambul‘ a zhruba první čtvrtinu ‚Der letzte Ritt‘)]
  4. V balkánských roklinách [In den Schluchten des Balkan (obsahuje dokončení ‚Der letzte Ritt‘ a začátek části ‚Durch das Land der Skipetaren‘)]
  5. Zemí Škipetarů [Durch das Land der Skipetaren (obsahuje zhruba dvě třetiny části ‚Durch das Land der Skipetaren‘)]
  6. Žut [Der Schut (obsahuje dokončení části ‚Durch das Land der Skipetaren‘. Aby měl tento díl požadovaný rozsah, dopsal May pro knižní vydání novelu o smrti hřebce Ríha (česky často samostatně vydávaná pod názvem Ríh!, Ríh!, Ríh!), která s původním dějem cyklu souvisí jen velmi volně)]

 388. U toho Frantíka to nějakou tu logiku má, i když západ výslovně nezmínil. Prostě ta kruhová obrana.
  Obrat o 360 stupňů by měl význam jen v tom, že by se obracející se rozhlédnul po okolí, čímž si naběhl Turek.

 389. ZDRAVÍM!
  (479) Hádáte správně, ptakopysku : Ministr zahraničí RF -Sergej Viktorovič Lavrov měl arménského otce 🙂

 390. Bez komentáře.

  …Ruský vrchní rabín Berel Lazar, zakladatel a prezident FJC pan Lev Leviev, a další vlivní židovští vůdci, podnikatelé a mecenáši z Ruska a SNS se setkali s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem v neděli. Setkání bylo součástí delegace, týdenní solidární cesty po Izraeli…

 391. Omlouvam se, ze jsem nedodal ono interview s tim makedonskym Romem jak jsem slibil v prispevku c.13. Jenze jsem si dnes delal z hranice korzo, ale protoze si je budu delat v protismeru opet v pondeli, tak to napravim. (Casopis jsem si totiz zapomnel vzit s sebou.)
  Tentokrat na nemecke strane hranice posedavali v autech jak celnici tak i policiste. Jakoby na nekoho cekali. A tu mne neco napadlo, ze by mohli cekat na skupinku pastunsko-balucskeho vzezreni a ponekud specifickeho obleceni, ktera se poflakovala u kavy v hranicnim McDonaldovi a neustale neco ci nekoho vyhlizela.
  Uz druhe nemecke slunicko (advokat) podalo zalobu na Xichtoknihu, ze nemaze dostatecne rychle xenofobni urazky. Mohlo by to byt k smichu, ale mezitim nekdo za takove urazky dostal 2 1/4 roku natvrdo.
  Jinak VW dieselovy skandal se tyka nejvic Audi – 2 miliony aut! Takze dnes dopoledne bylo velke „shromazdeni pracujicich“, kde bylo tvrzeno, ze vyhazovy nebudou, ale zda se, ze budouci premie budou asi v pekle.
  Stran prince Charlese a cinske navstevy: on mel naplanovany soukromy obed „nestatniho“ typu, takze nejaka ignorance navstevy zas tak moc nenastava. On je tady i problem s Camillou – ona je „jen“ vevodkyne (2x) a hrabenka (1x), ale neni princezna a nemela by se stat ani kralovnou (Queen Consort). Vzpomenme na Sofii Chotkovou.
  Co se pak Kellera tyce, tak s jeho tvrzenim stran uprchliku souhlasim. Nicmene jednoznacne souhlasim i s AeroKarlem. On sice i shnily milnik muze ukazovat spravny smer, ale tenhle milnik ukazoval doposud do vsech moznych i nemoznych kryptobolsevickych smeru, ze nejak neverim, ze najednou prozrel. A priznavam, ze bych mu ani a priori neuveril, kdyby derivoval exp(x).

 392. (501) Já vůbec nezpochybňoval jeho tvrzení o uprchlících, jen se domnívám, že někteří lidé by se raději měli vyhýbat určitým slovům a situacím, v tomhle případě slovu pokrytectví. Provaz, dům oběšencův, etc.

 393. AK,
  co zas máš s tím kradením… Pro Kristovy rány, Krym dal Ukrajině mýrnyx týrnyx i s jeho obyvateli (kterých se neptal) SOVÉTSKÝ papaláš – jako člověkovi, co odolal SSM, by ti to mělo být dvojnásob eklhaft, ne ? Co se Sojuz rozpadl, ta se Krym snažil osamostatnit, těch sladkých 60 let mu zjevně stačilo … což mu Kyjev demokraticky zatrhával, až se holt Krym s pomocí Ruska trhnul. Spíš si říkám, jak se asi Krymčané pod Kyjevskou správou měli, když raději volili satana Rusko…. A jak jsem se dověděla jinde, Ukrajina si nikdy nenechala řádně zaevidovat své hranice, takže oficiálně Krym Ukrajině nikdy nepatřil (tady bych potřebovala smajlíka s očima vzhůru); vlastně i de iure, neboť papaláš to nedal schválit tehdejší Národní radou nebo co to měli… Prostě jen tak mlátil hubou.
  A Donbas zjevně další ruskou republikou není, a kdoví, jestli bude. Spíš to vidím na federaci.

 394. 463 je to jednoduché, přesně jak píšeš. Wiliam je následníkem. A tuze jí to slušelo.
  Výhodou monarchie je, že poddaní nejsou z pracovního procesu vytrhováni prezidentskými kampaněmi a následnými volbami. Má to i estetický význam, protože z každé cedule či z placky na intelektuálně kavárenském sáčku neciví Karel s čírem ani nehrozí, že posléze zvolená hlava státu pozvrací korunovační klenoty. Kdežto monarchie naopak poskytuje poddaným mnoho příjemných kratochvílí.

 395. (504) Násilím si Rusko utrhlo kousek vedlejšího státu, jehož územní integritu se zavázalo respektovat. Mohou a nemusí k tomu mít své důvody, dalo by se to nejspíš řešit i jinak ale řeč šla primárně o něčem jiném. Ilustroval jsem pouze Tvou tezi, co je komu do sousedů. Pokud může vandrovat do sousedů Putin, proč by nemohl Erdogan? Pokud nemůže Erdogan, proč by měl moci Putin?

 396. Docela by mne zajímalo, jak jinak se to na Krymu mělo řešit. Byla referenda, o něco se pokusil místní parlament. Odpovědí byly prezidentský dekret a přímá vláda z Kyjeva.

 397. no, řekl bych, že ze svého podpisu si dělají houby i USA a Británie.
  Pokud převzali záruky za ukrajinské hranice, už dávno měli dát Putinovi ultimátum, ať z Krymu vypadne, nebo mu vyhlásej válku ! 🙂
  Jak vidět, nějak se k těm zárukám nechtějí znát ! 😉
  Jelikož nejsou sousedi Ukrajiny, asi se dá stěží předpokládat, že bysi sami kousek uloupli !

 398. No to jednou rezoluce OSN garantovala i hranice nové Jugoslávie … A v té OSN jsou i vyjmenované země … A kde jsou dnes ty hranice. Situace se holt zřejmě změnila.

 399. Aero,
  kolik žije na tom kurdském území Turků ?
  Na krymu je ruská většina.
  Primárně je to problém Kurdů a Asáda. Pokud si Asád nestěžuje, nikomu do toho nic není.
  A dovolím si tipnout, že Asad jim klidně odsouhlasí i autonomii. Víc Kurdové chtít nebudou. Zatím.

 400. no a pro nás je to podnět k podumání, nakolik jsou nám platné záruky NATO…..

 401. Násilí bez jediné kapky krve a za souhlasu tamního obyvatelstva… Myslím, že by za takové řešení Kurdové i Syřané byli neskonale vděčni a do Evropy by se žádné zástupy z dané oblasti nedraly.

  AK,
  takže podle tebe byl onen „dar“ území včetně obyvatel naprosto v pořádku a demokratický ? Ty opravdu chvaluješ toto monarchistické chování sovětského papaláše ?
  Zkus chvilku nemyslet na to, že Putin – tehdy ještě tahal kačera na dvorečku.

 402. westíku,

  takhle se to dělá, když napřed řeknete, že něco neuděláte, a pak zjistíte , že to byla blbost.
  Prostě to zařídíte jinak – třeba šoupnete mapu Carterovi a furt tvrdíte “ Já nic, já muzikant “ 😀

 403. (515) Halle, samozřejmě ,že to tak mohlo být, a pavděpodobně i bylo 😕 Ale že by měl radost např.takový McCain,o tom se dá s úspěchem pochybovat 😕 Jo, a IS nepochybně přibyla z Čech posila-Štětina se dal slyšet, že je v Sýrii.No, snad ho nepošlou zpátky v koši … 😕

 404. 516

  … to by byla tragédie.. Asi bych hořce plakal…

 405. 514 Matzurko
  ad …Myslím, že by za takové řešení Kurdové i Syřané byli neskonale vděčni a do Evropy by se žádné zástupy z dané oblasti nedraly.
  No – já věřím ve slušné vychování. Mě, když Máma pozve, tak dříve nebo později přijedu. Srdce by mi utrhlo, kdybych Ji nechal čekat příliš dlouho. I děti a manželku Jí přijdu ukázat a pokud možno i širší rodinu. Mít Mámu je fajn.
  Don’t it always seem to go
  That you don’t know what you got ‚til it’s gone
  They paved paradise and put up a parking lot
  Je můj oblíbený refrain z Big Yellow Taxi

 406. 498 Westíku
  fakt?
  To by potvrzovalo mé zkušenosti.
  Rusáci-židi jsou v obchodu špička, ale rusáci-arméni, to jsou tvrďáci. Je fakt radost s nima obchodovat, hodně se jeden naučí, natož je oba vidět v klinči a mít ten luxus býti zrovna nezúčastněným. Lítaj jiskry dlouhý jak z té komety co zvěstovala Mesiáše 🙂

 407. O.T. Adobe Reader mi opravdu leze na nervy. Furt to chce nějaký update a zabírá to čas a místo. Věřím, že to není opravdický update a jenom se mi to snaží často scanovat computer a nějak to holt nejde. Věcí od Adobe se pravidelně v rámci čištění kompjútru zbavuji ale vždycky to asi nějak nechtěně odklepnu, tak se to snaží. Fakt si dávám pozor mám to znovu i na El Capitain. Je to jak plíseň.
  Dávo ty produkty nepoužívám a Adobe InDesign nebo Illustrator kontrahuji od třetích osob na jejich kompjůtrech.
  Stejně mi to sem někudy vleze.

 408. Velký pátek bude státním svátkem, schválila Sněmovna
  http://www.novinky.cz/domaci/384126-velky-patek-bude-statnim-svatkem-schvalila-snemovna.html
  Státní svátek je den pracovního klidu a placený z daní?
  To vypadá dobře. Kladivo na podnikatele. Je Veliký Pátek opravdu v pátek jako že třeba Velikonoce jsou v Pondělí nebo je to jenom trik?
  Vánoce třeba jsou taky občas v Sobotu a v Neděli a Velikýho Husa a Metoděje jakbysmet. O Listopadové Revoluci ani raději nemluvím.
  J

 409. (508-511) Tak jak je to s tím Putinem a Erdoganem? Může se, nebo nemůže? 😛
  (514) A všimla jsi si, že píšeme každý o něčem jiném? Já psal pouze o tom, že pokud jeden může, může i druhý (nebo naopak). Ale co se týče Tvých dotazů či popisů – bez jediné kapky krve to nebylo (byť prolito jí bylo skutečně málo, Ukrajinci to povětšině vzdali). Ani ten souhlas nebyl nějak ověřeně zjištěn. Kurdové či Syřané by možná byli, možná nebyli neskonale vděčni, každopádně, když Asad začal silou potlačovat protesty, s kapkami krve vcelku hojnými, vděčni nebyli, alespoň někteří.
  Dar nebyl nikterak v pořádku a demokratický, pochopitelně ho neschvaluji jako celé konání oné „říše zla“, ovšem způsob Putinova řešení byl nemlich stejný jako vyvolání problému, mocenský. To se mi dost pochopitelně nelíbí, ale to zde bylo už mockrát. Dneska mne zaujal hlavně ten rozdíl mezi Putinem a Erdoganem. Jeden k sousedům může, druhý nesmí. A to jsem ani nekomentoval, že z Ukrajiny nikdo na Rusko neútočil, nepáchal atentáty, což v případě Erdogana a jeho souseda je trochu jinak, hůře. Těžko nemyslet na Putina, když je různých událostí hybatelem. Těch keců, jak prostě musel na Ukrajině zasáhnout, protože Ukrajina se s ním nechce kamarádit a to si velmoc na svých hranicích nemůže nechat líbit, zde bylo hodně. Já nějak nejsem zastáncem oné brežněvovské teorie omezené suverenity, zažil jsem ji v praxi.

 410. (521) Placený z daní? Státní oudové jsou vesměs placeni měsíčně, tak jen nepracují a neškodí, zaměstnanci soukromníků nejsou placeni z daní, ale soukromníkových peněz.

 411. 524 ???
  Fakt je, že ty peníze jim tisknou, ale proč se bráníš tomu výrazu „z daní“?
  Až zas tolik netisknou. Každý rok musí většinu státní moc někomu ukrást a jenom jemně donatisknout aby to tak nebilo do očí.
  Nebo jsem něco nechytíl? Co znamená měsíčně, zálohy taky vydíraj měsíčně…

 412. Aha Karle
  už to asi mám. Chceš říci že pýteř dostane měsíční paušál ve stejné výši i kdyby ten měsíc byl Velký Pátek třeba desetkrát?
  To by ostatně bylo supr. Není pátek jako pátek, kalendáře jsou posunutý.

 413. (525) Z daní jsou státní oudové placeni ať už na velký pátek škodí v práci nebo doma. Tam se nic nemění, peněz dostanou stejně a ti skutečně pracující (nemělo by se na ně zapomínat, stát neplatí jen škodlivé parazity) budou prostě tu práci muset udělat jindy. Stát nevydá ani vorla navíc. S tím tištění nesouvisí, je to zajisté z daní, ale nebude těch peněz více, než už je.
  Ovšem soukromník to bude muset zamáznout z peněz svých nebo firemních.

 414. Mně by ostatně stačil jeden VPP (Velkej Placenej Pátek) jednou měsíčně.
  Mohli by to ostatně proplácet na pokladnu z restitucí. Měl bych alespoň z čeho platit Zakát.

 415. Aero,
  PKK zajisté nejsou žádní beránci boží, ale Turci dělali co mohli, aby je proti sobě popudili a odmítali dlouho Kurdy uznat jako samostatnou národnost, ač bylo celkem jasné, že si to Kurdové nenechají líbit.
  Otázkou je, proč ovšem, při svých zásazích v Sýrii bombardovali výhradně Kurdy. Nebyli to jejich Kurdové, ani PKK, takže co? Jednoznačně tím pomáhali ISILU a Kurdové jim to opět nezapomenou.

 416. Mně šlo skutečně jen o to, zda se zasahovat u sousedů smí nebo nesmí. Nebo spíše, zda je to správně či špatně, ono to smí/nesmí nějak nemá pevné měřítko. Do detailů hodnocení zasahujících i sousedů se to pochopitelně dá rozvíjet až do nekonečna, nějaké máslo na hlavě mají všichni.

 417. Akarle – jsi už velký hoch. Takže zasahovat u sousedů se samozřejmě smí, když to dokážeš zdůvodnit a udržet. Nevidím tam problém. Když to ale zkusíš a natřou Ti řit, sám usoudíš, že se to sice smí, ale tvůj pokus nebyl zasazen do normálně udržitelného rámce.

 418. Inu, těch sousedů i nesousedů, co zasahují, je víc. nevím proč soustřeďovat pozornost jen na Rusy.
  Saudi, Kvajťané, emiráty Turci, USA a jejich spojenci…
  ¨V jádře se nemají co do Sýrie míchat.

 419. Velká pátek…..zajímavé. Slavíme že koho ukřižovali, zapíchli, upálili. Divný důvod k oslavám. Divná kultura.

 420. Místo abychom slavili že jsme někomu nakopali prdel, slavíme, že nakdo nakopal prdel nám.

 421. Případně, že se někdo upálil sám. To je ikonické.
  …Židovské sebevražedné komando…

 422. 513 westiku ani ne tak jestřábům jako někomu na Wallstreet…

 423. 506 Rputi, otázka jak Kate bude vypadat v šedesáti. Charles…každý vypadáme nějak, rozhodně nevypadá nejhůř. Ostatně, nějaké názory jakéhosi neznámého lidu podhradního…

 424. Dobrá večer, jetsli to je ještě večer

  stran toho následníka – nepřišel Charles náhodou o následnictví, když pojal za choť rozvedenou Camillu?

  Jeho (tuším) prastrýc se musel následnictví kvůli rozvedené paní Simpsonové vzdát.

 425. Schumi
  Jde o totemickou část kultu. Za normálních okolnostích máš doma na chodbê vycpané trofeje entit, které jsi prostě zabil a pojídal jsi jejich krev a maso aby z těchto silných entit do tebe přešla jejich síla i moc. Dá to práci. Jednodusší je si pořídit božstvo nejsilnější a pojídat pravidelně jeho tělo a krev a tím se neustále držet v kondici jako ti orli, co rvali prometheovi játra.
  Jeho nesmíš zobrazovat ale vytvoříš totem těla na kříži, pod nímž budeš každý sedmý den hodovat, jeho přijímat orálně a jemu se klanět. Necháž jej v jeho transsubstanciaci pravidelně jednou za týden navštívit i tvůj gastroistentiální trakt, spolu pobudete a na konci jej opět vrátíš odtranssubstanciovaného do prachu cesty či do k tomu vynalezeného zařízení.

 426. Karle, Skimici – jako, jednou ze svých minulých profesí mzdová účetní, vám sděluji, že ohledně placení svátku státním oudům se mýlíte. I státní ouřada, který má měsíční plat, má svátek placený – ten měsíční plat se zkrátí o den svátku (obecně neodpracovaný den) a je mu zaplacen den volna tzv. průměrem, stejně jako např. dovolená. Takže, je-li v měsíci den svátku, má za ten měsíc vyšší plat. To je, co? Ale tak to bylo vždy, i v letech sedmdesátých a osmdesátých minulého století. 🙂

 427. Schumi 535,
  to je mejlka – na Velký pátek se slaví zmrtvýchvstání, což je záležitost veskrze pozititivní a optimistická!
  A pohani můžou vynášet Moranu, nebo se válet v pelechu a pomocí léčivých nápojů zahánět jarní únavu! 😀 😀

  Jak bude vypadat Kate v 60 netuším, ale Camilla byla poněkud ochechule odjakživa, tak je teď prostě stará ochechule a navíc baba notně sosá, což je za a) vidět, za b) tropí zhusta ostudu.

  maYdo – nějaké řeči o zbavení následnictví byly, ale Alžběta to, naštěstí, určuje sama, takže veřejně a oficiálně se ještě nevyjádřila.

 428. Dobré zas ráno… 2 Rpuť – Ty jsi požila! Na velkej pátek ukřižovali toho židovskýho rebela, smrt údajně nastala ve 3 odpoledne… To víš, my ateisti to musíme vědět!

 429. Mea culpa, maxima culpa!
  Já popletla Velkej pátek s Velkou nocí … njn, asi budu radši vynášet tu Moranu! 😀

 430. Tak, tak, PeSi, zmrtvýchvstání se slaví o Velikonoční neděli.

 431. Ale to si budeš muset s tou Moranou pospíšit. O 2 týdny. 🙂

 432. Dobré ráno vespolek,

  AK, OK, hluboce jsem nepochopila tvou úvodní poznámku. IMHO nemá do vnitřních záležitostí státu nikdo mimo tento stát kecat, a tím to uzavírám.

  Rputi,
  zmrtvýchvstání se slaví až v neděli, ne ? Viz ruské „voskresenije“ čili vzkříšení, pokud si to dobře vybavuju. V na Zelený čtvrtek přijel do Jeruzaléma (vítán zelenými palmovými listy) a naposledy večeřeli, na Velký pátek byla exekuce, na Bílou sobotu ho mohli sundat z kříže a omýt, zavinout do rubáše (bílého) a uložit do hrobu, a v neděli (Velikonoční) jim z toho hrobu vstal. Kdyžtak mne opravte, ale takhle nějak jsem si to zafixovala četbou rozličné literatury

 433. Aha,
  a mám hezké třetí místo 🙂

  Upřímně řečeno mi křesťanské Velikonoce jako svátky nesedí, vánoce mám mnohem raději (oslava narození děťátka mi přijde smysluplnější). Joooo, takhle pohanské slavnosti jara, to je jiná 🙂 Klidně budu vynášet Moranu nebo křepčit kolem menhirů či totemů, hlavně když to bude bez toho depresivního půstu (tedy, z dietetického hlediska je občasný půst prospěšný, ale IMHO je to záležitost individuální a ne na „befel“).

 434. Matzurko,
  dyk jo – Velká noc asi souvisela s bděním u mrtvých, tak se holt bdělo.
  Jenže neděle by nebyla volný den, tak to není ono! 😀

 435. 550
  Jo, jo, pohanské svátky jara !
  Pamatuju !
  Toho promiskuitního sexu ! 😉
  To je pjekné , když jeden najde spřízněnou duši ! 😀

 436. No možná byla Velká, protože se něco Velkého událo,
  to už je na povídání u draní peří 🙂

 437. Matzurko,
  Velká noc byla zajistá „velká“ kvůlivá zmrtvýchvstání, ale jinak se, za starých časů, u mrtvých až do pohřbu v noci bdělo, aby „nečistí duchové moci neměli“!

 438. Ehm ehm…

  …Námořní generál Joseph Dunford, od 1. října předseda sboru náčelníků štábů, vykonal jako svou první zahraniční cestu na Střední východ…
  Dunford vyloučil spolupráci na tomto bojišti s Ruskem. Mezinárodní koalice pod vedením USA nebude provádět operace proti Islámskému stát v Iráku v případě, že tam bude přítomno Rusko, je přesvědčen předseda předseda sboru náčelníků štábů USA Joseph Dunford.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/joseph-dunford-ruske-nalety-v-iraku-nejsou-ve-hre/

 439. Zvyk bdít u mrtvého se nějak udržoval v moravské linii rodu až do konce 19. století. Moje babička, chodící rodinná kronika, měla v zásobě na tohle téma několik morbidních historek, například o tom, jak dva mladiství strýčkové při bdění u mrtvé babičky na její pamět tajně ochutnávali kmínku a přitom je vyděsila šramotící myš, protože mysleli, že babička vstala z mrtvých, aby je za to upíjení kmínky ztrestala.

  Škoda, že ty historky nikdo nezapsal….

 440. Když to tak vezmete, na pohanské velikonoce muselo být tepleji, než je teď. Když se vycházelo do polí a obcovalo se tam, aby byla úroda… si představte, že by padal sníh, nebo by byly přízemní mrazejky. Jednak těch nastydlejch vaječníků a ledvin, druhak by v takový zimě pomalu nebylo čím obcovat. Měsíc hlavního obcování zahajoval Beltine, ale ten je až na konci dubna. Miminka se tak asi rodila hlavně v únoru. A to muselo být určitě tepleji, jinak by asi byla vysoká úmrtnost. Přísloví o nevhodnosti května ke svatbám a odpovídajícím rozmnožovacím aktivitám nejspíš vzniklo až s příchodem klimatického ochlazení.

 441. (533) To si myslím také. Ovšem, zde jsem zahlédl i jiné názory, dost úporně šířené.
  (540) Ne oficiálně, se vší parádou.
  (543) Díky za upřesnění, ale co se výsledku týče, tak prakticky nula od nuly pošla, prostě v měsíci se svátkem bude pracovat o den méně a plat bude zhruba stejný. Dostane víc o pár šušňů.
  (544) To bych se dost divil, kdyby to určovala sama. Mají na to zákon. https://cs.wikipedia.org/wiki/Linie_n%C3%A1slednictv%C3%AD_britsk%C3%A9ho_tr%C5%AFnu

 442. (557) Nezapomeň, že ta ideologie vznikla v podstatně teplejším pásmu a později měla hnízdo v také teplejších končinách.

 443. ptakopysku ….. ehm…..

  Proč by se museli někde válet a svlékat?
  Tenkrát ženské chodily na ostro a misionářská poloha se prý moc nepěstovala. Tak k čemu štriptejz?
  Nehledě k tomu, že po všech jarních půstech nálada na divočení asi 2x nebyla.

  K nedoporučení svateb v květnu – zásoby z minulého roku docházely a na vsi byli rádi, když vydrželi s jídlem do žní. Takže se vdávalo a ženilo po žních, aby se řádně veselilo a lidi si nacpali teřich.

 444. No já bych tak velkej důraz na počasí nedával…
  Připomenu Menšíka … “ Moravák si musí vrznout, i kdyby měl zmrznout“ ! 😀

 445. To Turecko ještě bude „zajímavé“!
  Aby tam náhodou Angelina nemusela znova.

  …Rusko s regionem jedná dopředu, mnohem „rovněji“ a vytváří si koalice, nebo klaky, chcete-li, na principu vzájemné výhodnosti. V Moskvě totiž vědí, že právě takového přístupu si Blízký východ cení a bude si to dlouho pamatovat, zatímco pro Západ je to pořád jen postkoloniální oblast, kde si můžeme dělat, co se nám zlíbí. Navíc Asadův přílet do Moskvy jasně dává najevo, že bez Ruska už žádné řešení syrské krize možné nebude. Nevím, co Putin s Asadem v Moskvě dojednali, ale mám pocit, že se to „měničům režimů“ líbit nebude, protože Kreml vzápětí telefonicky informoval Turky a jejich premiér Ahmet Davutoglu okamžitě poněkud vztekle reagoval, že měl „Asad radši v Moskvě už zůstat“…
  …vývoj v Turecku, protože před volbami, naplánovanými na 1. listopadu, není vítěz zřejmý a hrozí, že se stát může propadnout do naprostého chaosu…

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-Co-Putin-dojednal-s-Asadem-se-menicum-rezimu-libit-nebude-Na-Ukrajine-je-to-mnohem-horsi-nez-se-zda-a-to-nerikam-ja-A-mimochodem-v-okoli-404598

 446. 557 ptakopysku
  ach ti staří otužilí junáci! Ale co když něměli zrovna tou dobou ženu, či děvče?
  Představuji si to tak, že se ten den ves vylidnila. Většina odešla na pole obcovat, část byla pověřena vynešením Moravy a zbylí chasníci se odkradli na pole jako poslední aby v měkké hlíně udělali alespoň pár jamek pro sazenice a tak byli obci také užiteční. Samozřejmě se našli i lenoši, kteří slídili po místech, kde nechal hraboš polní díru …

 447. Zdravím!

  (522) „…když Asad začal silou potlačovat protesty s kapkami krve vcelku hojnými…“
  Již předtím , na základě zpráv o „sebraných zločinech Bašára Asáda“ začala jsem ze zvědavosti zajímat, jakým způsobem přišel jmenovaný k pověsti horší než valašský Vlad III. A narazila jsem (/téměř doslova) k hororovému povídání dokonce v češtině. Je to „napínavé „jako kniha „Dracula“z dob mého mládí od Brama Stokera 🙂 Jakýsi údajný policejní fotograf s typickým arabským jménem „Cesar“ vyfotografoval 11 tisíc mrtvol (z textu není jisté, jestli je Asad neumučil vlastní rukou ); začalo ho trápit svědomí (toho „Césara“), předal materiál obhájcům „syrské demokracie“ a (zřejmě s falešným syrským pasem) se zařadil do proudu sarančat …tedy uprchlíků před terorem Bašára Asada do Evropy, takže zajisté jej bude možné vyhledat ,a popovídat si s ním. 😕
  http://zpravy.idnes.cz/fotograf-popsal-zverstva-asadova-rezimu-fpj-/zahranicni.aspx?c=A151001_171803_zahranicni_ert
  Mimochodem: otazníky budí to, na čí povel zpráva vlastně vznikla: Jak přiznal na kameru de Silva, tým mezinárodních expertů si totiž najala britská advokátní firma Carter-Ruck, která je finančně podporována katarskou vládou (tedy vládou, mající mimořádný zájem na proudění ropy do Evropy potrubím vedoucím m.j.přes Sýrii) 😕 To jsou zřejmě ti „humanitní zpravodajové“,popisující situaci v Sýrii z Londýna 🙂

  No , a jak přízemní a všední (skoro bych řekla: nudná) byla reálná situace v Sýrii v době údajného „krveprolití“ podle interwiew české velvyslankyně v Sýrii (dodnes sedí v Damašku, a jako vysoce hodnocená znalkyně tamních poměrů je vyhledávaná i pracovníky USA) 😕 Všimněte si data … 😕
  https://www.youtube.com/watch?v=XpxW_DlGjOs

 448. Z některých vyjádřeních na tomto blogu mám pocit, že i výuka v šedesátých až osmdesátých letech na základní škole stála za …

 449. 564

  Skimici,

  v tento den panoval, co se týká žen, komunismus 😀

 450. Typický diktátor, chce se zeptat voličů …
  Evropští představitelé nemají žádný mandát k tomu, aby bez žádné či téměř žádné kontroly vpustili stovky tisíc běženců do Evropy, prohlásil Viktor Orbán. Maďarský premiér chce, aby evropští lídři zapojili do diskuse o budoucnosti kontinentu voliče, jinak prý budou muset čelit politické krizi a ohrozí demokratické zřízení. „Destabilizuje to evropské demokracie,“ řekl Orbán. „Musíme zahájit skutečnou debatu o budoucnosti kontinentu, musíme mluvit bez náhubku v podobě politické korektnosti, na rovinu a bez přetvářky,“ dodal s tím, že je třeba vyslyšet názory lidí.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/slovinsko-zada-eu-o-policejni-pomoc-d65-/zahranicni.aspx?c=A151022_082704_zahranicni_ert

 451. Hmm, tak k těm oslavám „zmrvýchvstání“ : přečtěte si od G.Messadié: „Člověk, který se stal Bohem“ 🙁 Ti spisovatelé historických románů (a zrovna Messadié vydal k této knize další knihu Prameny, kde jenom rozebírá rozpory v Novém zákoně) zkazí člověku i ty Velikonoce a oslavované Zmrvýchvstání 🙁

 452. Halle,
  o promiskuitě nebyla řeč 😀 !!!

  Ptakopysku,
  mně z toho vychází, že pohani tu přírodu měli napozorovanou lépe, a ochotněji se jí přizpůsobovali… Holt ještě neměli nástroje na poroučení větru, dešti :), tak raději volili pravidlo exaktněji popsané Darwinem „Přizpůsob se, nebo zajdi !“

 453. 568 Halle
  komunismus?
  Muži chlastali a ženy asfaltovaly?

 454. Matzurko,

  vidím, že bys ty svátky jara chtěla redukovat jen na chlast a žrádlo !
  Ale tradice jsou tradice ! 😀

 455. Halle,
  ale no táááák, něrob sa sprostým 🙂 Vadí mi promiskuita, sex nikoliv. V zásadě ať si každý oslavuje jak chce, ale ať mi nenutí svoje zvyky.

 456. skimici,
  podle mě v té době byl ženskejch přebytek. Když se koukneš do zemí, který jsou na úrovni kmenů které mezi sebou válčej – Afghánistán, atp., tak chlapů je tam málo, protože válečné úbytky.

 457. ptakopysk
  jako že ty ženské chlapy furt obtěžovaly? Třeba místo toho aby orali na poli?
  Možná na tom něco je. Ráno chlap vyrážel na pole nebo dřevorubovat, zatímco děvčata se pochichotávala s umytýma ouškama a vyčesanými vlásky na návsi s varovně návodným transparentem:

  Sudený máj! (Statement) V stodole ráj! (Opportunity)

 458. skimici,
  během roku neobtěžovaly, protože byly těhotný, nebo měly mimina. A těšily se na Velikonoce, jestli to bude zase fičák jako loni. 😛

 459. Matzurko,
  samozřejmě si dělám srandu, a ve výrocích hledám lechtivé momenty, anebo aspoň momenty, které lze lechtivě vyložit 😀
  Nic jiného v tom nehledej. 😉

 460. 579

  Případně přemýšlely, jestli se jim podaří překonat loňskej rekord Mařky od sousedů.
  A chystaly si klacíky na zářezy, anžto počítat uměly jen do tuctu 😀

 461. Halle,
  spíš dělaly uzlíky na šňůrce. Teď si s tím lámou hlavu archeologové. Že prej uzlíkový písmo… 😀 😀 😀

 462. 582

  Ptakopysku ,

  hluboce smekám před děvčaty inků ! (kipu)

 463. 😀 😀 😀 škoda, že Inkové nevynalezli elektřinu. Kdyby tam každé připojili dynamo, celá Jižní Amerika by neznala pojem „energetická krize“

 464. Muhehehe!

  …Presstitúti dokazujú svoju blbosť denne.
  Najnovším kúskom je správa TASR o „obrovskej“ ruskej základni s veľkosťou neuveriteľných 14000 metrov štvorcových, po ktorej zúrivo skočili ostatné médiá, aby dokázali svojim majiteľom, ako vzorne plnia svoju úlohu obviniť Rusko z militarizácie. To sú totiž tie slávne európske hodnoty, ktoré podľa nariadenia Európskej komisie musia médiá presadzovať.
  Malé opakovanie matematiky vám ukáže dĺžku strán „mamutej“ základne. Je to štvorec s dĺžkou strán necelých 120 metrov. Pre ilustráciu, parkovisko pri obchodnom dome je väčšie…
  http://www.teraz.sk/zahranicie/rusko-arktida-obrovska-vojenska-zakladna/161968-clanok.html

 465. 584 NoName
  Já na krátkých letech stejně nejím, kafe z termosky nepiju, po vylezení musímřídit a vodu si klíďo koupím. Že to jsou mamlasi je druhá věc. Tvrdík to dokonale rozbil.

 466. Tvrdík tam ale už dost dlouho není. Na to se nelze vymlouvat donekonečna.

 467. Tvrdík, ne, následky jeho bačování ano. Když je firma „na hraně“, což jsou ČSA už dlouho, lze jejich pozici posrat rychle, náprava je obtížná, místy nemožná.

 468. OT: Má všeobecná skepse se čas od času, či spíše ustavičně, materialisuje i v konkrétnějších obrysech:

  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/veleba-zadost-o-konferenci-islamofobu-stahl-zajemcu-pry-bylo/r~841c949a78a811e5b605002590604f2e/

  Samozřejmě, ne že bych si byl myslel, že konference v senátu bude, a ne že bych si byl myslel, že by něco změnila. Ale stejně…

  http://petrhampl.com/0-glosy-z-osobniho-profilu , druhý zápis k 21. říjnu…

  Už jsem zde myslím psal, že tady se sotva co změní, dokud se to nezmění v některé velké zemi, jmenovitě v Německu. Cítím však povinnost výslovně doplnit, že v takovém případě se to zde pravděpodobně změní podobným směrem jako tam…

 469. 589

  Holt konkurence nízkonákladových aerolinek je veliká, a už přebraly ČSA fůru zákazníků. Německé aerolinky si už udělaly nízkonákladovou dceru, ovšem ČSA jsou na takové dělení malé.
  Jde o reakci na na současnou konkurenci a snahu o cenovou konkurenceschopnost, s dluhy po Tvrdíkovi to nemá nic.
  Tohle by se stalo, i kdyby Tvrdíka nebylo.

 470. 591 Halle
  by se stalo či nestalo je takové to čoby bolo keby bolo nebolo – hypotéza o minulosti, třetí kondicionál.
  Teď to ale JE a přispěl k tomu rozhodujícím způsobem a bez diskuse Tvrdík. Aero to ve své 589 vyjádřil sice zkratkou ale naprosto v duchu mých celoživotních zkušeností.

 471. Skimici 🙂

  Tvrdík skončil tuším v roce 2006. není sporu, že jeho velikášské nákupu dostaly ČSA do srabu.
  OVšem dnes máme rok 2015……
  Jo, Tvrdík a komouši mohou za všechno 🙂

 472. 593 Halle
  to jsem rád, že si alespoň v něčem rozumíme :-p

  vysoký komisař OSN pro lidská práva kritizuje českou vládu
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384196-tvrda-kritika-z-osn-systematicky-utlacujete-uprchliky-a-zeman-je-xenofob.html
  Vypadá to, že je integrální součástí politiky české vlády určené na to, aby odrazovala migranty a uprchlíky od vstupu do země, popřípadě od toho, aby tam zůstali,“ prohlásil Husajn.

  A to ještě ten Jordánec netuší, jak tato česká vláda dokáže zatočit s domorodci!

 473. ČSA je v současné době něco jako aeroklub střední velikosti. Podle mě musí být management ČSA složen z chovanců, kteří docentu Nešporovi udělali díru v plotě a uprchli. Nebo účinkovali v pořadu Komik a jeho svět. Jak jinak si vysvětlit to neustálé vznikání a zanikání linek – kdo a jak to kurňapes ekonomicky zdůvodňuje? Jak to, že okamžitě po zrušení linky, kterou navrhl není na dlažbě. Který debil vůbec může odsouhlasit třeba linku, která končí na nějakém bývalém vojenském letišti hodinu cesty od Varšavy a která nemůže v zimě vůbec fungovat, protože to letiště nemá zařízení na odmrazování. A co opouštění dálkových linek a přechod na malé eroplány. Takhle bych aerolinky dokázal řídit taky. Ani bych nemusel bejt střízlivej. Jenom čekám, kdy se objeví první inzeráty s Čmelákem a nabídkou práškování polí.

 474. (591) Ano, to vše by se stalo i kdyby Tvrdíka nebylo. Ovšem, kdyby Tvrdíka nebylo, nemuseli by se jeho nástupci kromě tohohle všeho potýkat ještě s přeplaceným, přemnoženým a neschopným managementem, přešvihnutým počtem nakoupených letadel, přehnanými platy zaměstnanců, dlouhodobými nevýhodnými smlouvami a kdo ví, čím vším ještě. Všechno věci, nemající rychlé a bezbolestné řešení.

 475. 596 maYdo
  já moc nechápu, proč sem ti poutníci nechtěj. Jakoby nad českem někdo vylásil nějakou fatwu proti sbratřování (Verbrüderung). Přitom Patton kvůli sbratřování se málem rozpoutal třetí světovku.

  .. Zeptal se ho, kdy je schopen zaútočit. Patton odvětil, že hned příští den. Na Bradleyho otázku: „Proč chce každý muž z 3. armády osvobodit Československo?“ Patton odpověděl: „Češi jsou našimi spojenci a jejich ženy jsou současně mimo zákaz o sbratřování se s místním obyvatelstvem, jak to platilo v Německu. A proto hurá do Československa a ke sbratřování!“

 476. Aero,
  menežment dávno vyhozen, počet letadel dávno zredukován

 477. 599 náhodou….
  nech být. Tyto levicové aktivistky mají něco do sebe, když je člověk mladý, neženatý a nevybouřený.
  Maj v sobě takovou tu odhodlanost, přitom jsou připravené plně se odevzdat a tím mají takovou tu – jak bych to řekl . jiskru!
  Není to na ženění ale jako životní zkušenost zasutá někde hluboko v paměti – jsou v mládí prostě jistým způsobem nenahraditelné.
  Ach, kde jsou doby Myrny Minkoff …

 478. Ptakopysku, asi tak.
  Ale zase tak úplně jednoduché to není. Hodně problémů nadělala krize. Míň se lítalo, ty velké letadla na dlouhé tratě lítaly poloprázdné, a linky byly ztrátové. na kratší tratě se menší letadla líp obsazují.
  Skoro všechny Aerolinky mají problémy. Air France jde propouštět 1000 lidí.
  Němci snižují platy….
  Docela se divím, že Korejci nedělají pořádek….

 479. Njn, za časů Bedřicha Smetany tuto pozici zastávaly nadané klavíristky. To bývala Mistrova oblíbená profese…

 480. Skimici,

  mám dojem, že nějaké 310 pronajali jiným společnostem. Anebo pronajímali. Indům a nějakým seveřanům.
  Ta 330 je pronajatá od korejského menšinového vlastníka, Nepatří ČSA

 481. To začíná být nadějné. Zima rozvařila Napoleona, Hitlera, každý rok silničáře, jak zareagují muslimové?

  „Jsem z Hamá v Sýrii a mám rodinu v Turecku. Řeknu jim, aby sem nechodili, protože tohle není pro lidi, to je pro zvířata,“ stěžoval si muž jménem Mustafa, zatímco se snažil nalámat dříví, aby si mohl rozdělat oheň.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384185-pred-branou-eu-uvizly-tisice-lidi-a-misto-pomoci-prichazi-mraz.html

 482. „Od února 2014 mi Julija Tymošenková opakovaně nabídla vstoupit do intimního vztahu, ale já jsem ženatý muž a já si to v žádném případě nemůžu dovolit. V poslední době jsem se ostatně snažil vyhnout přímému kontaktu s Tymošenkovou, protože každé setkání končí obscénními sexuálními návrhy z její strany,“ řekl ukrajinský premiér.

  Ten má ale sebevědomí, takovej divnej vybledlej chabrus, a teď toto?

 483. Ono by to bylo hodně drsné, ale možná by zafungovalo z těch řeckých ostrovů , kam ti běženci doplouvají z Turacka odstěhovat řecké obyvatelstvo i veškeré úřady a nechat tam ty běžence být.
  jasně , bylo by to drahé, z toho, co tam je by nezůstalo nic.

 484. 609 nesmysl
  začli by je vozit tam, kde někdo je. Už jsou i na Kypru. Za 10 litrů doláčů už je nějakej servis.

 485. 609 – „bylo by to drahé“, ale Řecko si to může dovolit 🙂

 486. skimici, ale tam je maj na krku britové, ne Řecko 🙂

 487. Eeh? Prolistuj si jakýkoliv noviny z posleních měsíců. Transit arabsko/černošsko – německo je odhadován na zhruba 10 tis dolarů celkem, tedy desetinásobek všech možných letenek a návazných spojů. Za ty prachy je dovezou všude a jakoukoliv trasou.

 488. Krutý je úděl ukrajinského premiera. 😀
  Třeba mu chce mu jen na zimu zahřát postel, aby nezmrzl, až udeří mrazy a nebude čím topit. Co by si Ukrajina bez premiera počala? TYmošenková, jak je vidět, myslí ve dne v noci na blaho a prospěch Ukrajiny.

 489. A Kanaďané prý nejen odvolají stíhačky z Iráku, ale nechtějí koupit F 35. Prý moc drahé….

 490. Pokud myslíte, žePůsobení Tvrdíka jde daleko za jeho éru, pak je to stejně tak, jako že za dnešní potíže růstu může Kalousek.

 491. 615 maYdo
  Když tu citaci čtu, on v zásadě teskně vyje 🙂 je do ní zabouclej až po ty jeho neduživá ušiska. Však náčelník Vlající Péro jí v době plynové krize výral do výstřihu tak soustředeně, že si ani nevšiml procesu pozměňování listiny a tu pak bafnul a s ostudou do evropy přinesl.
  Když za nic jiného, tak za toto si to odstavení od lizu zasloužil.

 492. Tak podle diskusí na švédských fórech bílý útočník zaútočil na školu, kde chodí hlavně děti imigrantů.

 493. (620) nj, skimici,inovativní přístupy -bojový kondom …. a k tomu vbodný i pro mírové využití 🙂
  Neměla jsem ale tušení, že ti ISILáci jsou tak vybaveni přísl.“nádobím“ – ty nafouknuté kondomy mně připadaly větší než ti foukající ISILáci ….. to jsou věci …. 😕

 494. A hele jak to jde, když se chce!
  A ono se holt chtít musí, když už je z ostudy kabát!
  Jen mám takový pocit, že se teď Američané budou s Ruskem tahat, kdo s Kurdy víc kamarádí… 😀 😀

  …Americká speciální jednotka na severu Iráku osvobodila v noci na čtvrtek 70 rukojmích. Podle nejmenovaných iráckých zdrojů citovaných listem The New York Times se operace proti táboru radikální organizace Islámský stát zúčastnila také speciální kurdská jednotka. Televize CNN oznámila, že při operaci přišel o život jeden Američan…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/americane-rozbili-tabor-islamskeho-statu-osvobodili-70-rukojmich-jeden-padl-167-/zpravy-svet.aspx?c=A151022_160346_ln_zahranici_msl

 495. Hmm, nestačím se divit …. 😕
  Na Lidovkách se objevila petice jakýchsi (údajně)neziskovek, bědujících o zoufalém postavení těch uprchlíků, a vyzývajících Evropu, Svět a Vesmír o pomoc
  http://www.lidovky.cz/evropo-prosim-jednej-otevreny-dopis-dobrovolniku-kteri-pomahaji-uprchlikum-1wt-/zpravy-svet.aspx?c=A151022_150359_ln_zahranici_msl
  Jedno oko nezůstalo suché …. 🙁
  Leč nějaký neurvalý zvědavec otevřel webové stránky jednoho petenta ,veřejné prospěšné společnosti „Zevnitř ven,ops“, a člověk se nestačí divit,co všechno lze považovat za „VEŘEJNĚ PROSPĚŠNOU ČINNOST“ – i když tedy v tomto počasí bych možná i já takovou činnost uvítala (nejenom ti uprchlíci(kteří snad mají zakázaný alkohol ?)…. 😕
  „Prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin
  Hostinská činnost
  Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona “
  http://daty.cz/f/2381982-zevnitr-ven-ops

 496. ad 622 no vlastě má AK pravdu, z toho Kalouskova propadu už může být jen růst

 497. Za Kalouska se zvýšila zadluženost ČR o 600 mld.
  Jeden rok stihl 169 miliard- a to v zákonu o rozpočtu naplánoval 40 mld 😀

 498. 626 Rputi
  koho vlastně osvobodili?
  V tom Vašem odkazu stojí:
  Podle CNN jsou osvobození Kurdové, stanice Fox News ale s odvoláním na nejmenovaného armádního představitele oznámila, že rukojmí byli Arabové.
  Ani bych se nedivil, kdyby nakonec osvobodili 70 Daešů. Stejně se nedaj navzájem rozeznat.

 499. 632-osvobozeni byli lidé, ne ? Arab, Kurd, umírněný povstalec, není to jedno ?
  Kdo je kým, určí výkonný praporčík.

 500. Jo, a Naďa Savčenko drží v ruském vězení hladovku už od 13. prosince 2014 a pořád žije ! Ti irští teroristé byli pěkné padavky, nedali ani tři měsíce.

 501. NoName 634 – ona už ji, na doporučení lékařů, několikrát přerušila…

 502. 636-tak média teď přestala informovat, předtím byl z Ukrajiny on-line přenos a přesně jsme věděli, kdy hladuje a kdy přerušuje. No a teď nic, ale já nevěřím, že to přestalo být důležité a kdyby byla nějaká změna, dověděli bychom se to ?
  Furt samý uprchlík a kolik tisíc je na UkrajinĚ ruských vojáků a proč nezačala naplánovaná ofenziva se člověk nedoví už ani od Votápka.

 503. Ačkoliv, pamatuji si, že v nějakém tuším Westíkově rozvrkočeném odkazu jsem našel link na nějakého američana, co se živí již několik let měsíčním svitem.
  Jako komunisti a neziskovky, existující zdámlivě jen z podstaty.

 504. 634

  Je dobrá, já bch víc než půl roku nedal 😀

 505. (638) já si, skimici, na žádného Američana,který se živí měsíčním svitem, vůbec nepamatuji 🙁 Vědět o něm, velmi ráda bych využila jeho know how ,a pokud by se tato metoda osvědčila na našem Blackovi, tak bych zkusila sama; víte, kolik utratíme za potraviny měsíčně ? To jsou strašné sumy…. 🙁

 506. 640 Westíku
  ale já netvrdím, že jste dala přímo ten link, ale že jsem to ve Vašem (myslím) odkazu jako link našel. V každém případě omluva – mohl jsem si to odpustit. Nic ve zlém.
  Mmch, asi před patnácti lety jsem z nějakých důvodů – v zásadě blbá sázka – zkusil čtyři týdny. Fakt jenom voda. První tři dny děsný. Zvláště když je jeden každý den někde v autě či v letadle a na hotelu. Bolení hlavy a tak. Pak to přejde, druhý týden v poho, třetí trošku excitace a po čtvrtém mi tělo řeklo, že už dost. Asi deset kilo (to ale nebylo cílem), kupodivu vzácně vyrovnaný jaterky a cholesteroly a všechno, čtvrtý týden je ale únavný. Žádnej lust. Ten třetí ale byl hezkej. Vyjel jsem si i na kole. Můj kamarád doktor mi ale pak řekl, že jsem de… Zkoušet to už nebudu.
  Nevěřím, že to někdo dá šest týdnů. Ale tři dny občas s jabkem a citronovou vodou praktikuju. Prima se po tom cítím.

 507. To by bylo něco pro naše důchodce, ušetřili by za jídlo a mohli by chodit do kina a do dívadla.

 508. Hm , tak na ČT 24 kváká nějakej expert na extremismus a že prý u nás není tahoun typu Le Pena nebo Heidera.

  Tak nevím, jak je to s tou naší xenofobií……

 509. OT Chuligán Peter Frampton
  Do you feel like we do?
  https://www.youtube.com/watch?v=y7rFYbMhcG8
  Miluju jeho album Frampton Comes Alive a vždycky jsem chtěl mít takovej ten udělátko co to jde z kytary skrze hadičku do úst a on to hubou do mikrofonu moduluje. Cirka od šestý minuty.
  JJ, dneska to na kompjútru udělám taky ale tenkrát v sedmdesátých letech to byl živej zázrak.

 510. PeSi,
  možná je Jaceňuk panic? To by ledacos vysvětlovalo…. 😀 😀

 511. Ae Skimici! Jaceňuk asi ne, ten o ten sex nesttál.
  Ale Tymošenkvá možná měla důvod, na Ukrajině prý děsně podražily baterky do robertků. 😉

 512. Titulek na aktualne.cz:
  „Čech v Británii zabil 14měsíční batole, snímky dal na Facebook.“

  A přitom tak krásně chytal proti Bayernu.

 513. Jestli on si to jenom blbě pan ministerský předseda nevyložil.
  každé setkání končí obscénními sexuálními návrhy z její strany,” řekl ukrajinský premiér.

  Pravda bude asi někde mezi. Věřím, že kdykoliv ho Julija potká, od srdce pronese: FUCK YOU !!!

 514. 650
  Quivisi ty jsi je odtamtuď dovážel ? 😉
  A už nemůžeš ?

 515. Chtěl bys? Mně nějaký zbyly, dám je se slevou! 😉

 516. 654

  když přidáš i toho robertka, abych je měl do čeho dát 🙂

 517. skimici, spíš bych to tipovala na „Job tvoju mať“…. 😀 😀

 518. 654

  Jo se slevou, já myslel zadarmo 🙂
  Díky, netřeba 😀

 519. To myslíš, jak Přemek Podlaha odmítl tu nabídku v Perlovce, zašel domů a lebedil si: „A mám to zadarmo!“

 520. Jak vlastně fungují penilní protézy (jedná se v zásadě u manželek o přirozené nárokové lidské právo, zcela jistě hrazené VZP). Zde prosím, aby to marksové a šabatové někdo prásknul.
  Kudy se tam dávaj baterky? Nebo je to bezdrátové jako Magic Mouse nebo kardiostimulátor?

 521. Killary vypovídala kvůli tragedii v Benghází. Demokrati si stěžují, že jde o „hon na čarodějnice“ .
  A já snimi vyjímečně živě souhlasím. Jedině nechápu ten plurál.

 522. Skimici,

  u nás není monopol. Manželka se může obrátit na jiného dodavatele . To víš, trh.
  Do toho se zdravotní pojišťovna nemá co míchat.
  EU by namítala zvýhodňování jednoho dodavatele.
  A baterky se tam nedávají.

 523. Halle – tak nedávají?
  Proto mám rád tento web. Vždy se tu najdou odborníci na každou otázku 🙂

 524. Skimici a víte, že si Viagru pořizujou i vdovci-důchodci? Aby jim nepadaly tepláky.

 525. OT: Je to sice takové prvoplánové, ale jednak právě tím by to do vaší současné debaty mohlo docela zapadat, jednak mne to při mém obvyklém strukturálním pohledu přece jen drobet pobavilo:

  Situace, kdy se sám soudní exekutor opakovaně dostává do situace, kdy jeho dluhy musí věřitelé vymáhat v exekuci, je výsměchem nejen právnímu státu, ale především samotné profesi soudních exekutorů.

  http://domaci.ihned.cz/c1-64773600-nejvyssi-spravni-soud-poprve-odvolal-z-funkci-dva-exekutory-za-nerespektovani-komory-a-velke-dluhy

 526. Pokud ano, řídila ji pod pseudonymem Guillaum-Marie Pellerin.

 527. Sice si půjdu lehnout, jen co si doposlechnu Vivaldiho Juditu, ale pořád mi zbývá chvilka dát sem http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-ustanovit-unii-visegradske-ctyrky-fiy-/p_zahranici.aspx?c=A151022_102045_p_zahranici_wag

  EU není schopna zastavit bandu migrantů, jak by tedy přinutila k poslušnosti čtyři státy?

  Sice je k tomu hodně daleko, ale přesto pozoruji určitý posuv. Jenže, jak se napřed zbavit quislingů? Ovšem zas na druhé straně, jak se jich zbavit elegantněji než takto?

 528. 669
  Nereálné.
  Polsko by nechtělo, a Slovensko s Eurem by taky mělo problém.

 529. Dobré ránko!

  Problémy po oddělení by zajisté nastaly, ale byly by řešitelné.
  Problémy, které nám chystá EU jsou naprosto neřešitelné!

  Tím je dán směr uvažování zcela jednoznačně !!!

 530. Dobré ráno vespolek,

  Halle, myslíš, že dělení Československa bylo jednodušší ? Mně se ta idea s V4 líbí… i kdyby V3 bez Poláků. Třeba by se naopak přidalo Rakousko…. 🙂 Co mi to jenom připomíná…

 531. 671

  nic proti tomu, ale s Polskem by to nešlo. Max. V3

 532. Matzurko,

  dělení Československa bylo samozřejmě jednodušší. Klaus s Mečiarem se dohodli, a následně se řešily jen technikálie.
  Ovšem EU bude dělat problémy a mstít se. Brali by to jako herezi , rouhání a zločin současně. 🙂

 533. 674 — Metodická poznámka: Jednodušší pro koho? Na to se myslím nemůžeme dívat z hlediska, zda jednodušší, než bylo dělení ČSFR pro ČR, nýbrž zda jednodušší pro Slovensko.

 534. Halle 674,
  nepochybně. Jenže ….
  „Vzali by nám dotace?“ Konečně!
  Obsadilo by nás NATO? Ne.
  Uplatnili by hospodářské sankce? Patrně ano. Jenže my do Německa vyvážíme nejen hotové výrobky, ale především komponenty pro jejich další výrobu. A oni by je ze dne na den nedokázali nahradit.
  Myslím, že by spíš nastal dominový efekt a EU by se sypala jen rychleji, než dosud….

 535. Zpátečníku,
  složitá byla jednání o tom, v jaké podobě zachovat federaci. A neúspěšná.Následná jednání o rozdělení byly relativně jednoduché. Pro obě strany. V zásadě si obě strany nedělaly poblémy.

 536. Halle,
  kdo chce, hledá způsoby, kde nechce, hledá důvody 😉

 537. Rputi,
  ze dne na den ne. Ovšem naše výroba komponentů by mohla být přemístěna poměrně rychle do východníchh zemí , které by v EU zůstaly, a odkud by výrobky při dovozu nebyly zatíženy dovozní daní. Což by naše výrobky najednou byly.
  S přetrvávající celní únií bych moc nepočítal. Ty snahy potrestat nás by podle mě byly určitě.
  Třeba jen jako prevence proti odcházení dalších.

 538. A oblíbené heslo Velkého Jesvíkeňana:
  „Yes, we can !!!“

 539. Matzurko,
  čekat velkorysost EU, kdybychom se chtěli trhnout by bylo naivní.

 540. 677 — Nojo, Halladine, snad ani nemusím vysvětlovat, že si opět nerozumíme. Šlo mi o složitost celého procesu, od snahy odejít až po ustavení životaschopného samostatného státu.

 541. A jsem docela zvědavej na to, co by řkal Foundry, kdyby na kanapata, co vyváží do Německa byla uvalena daň. 🙂
  Jestli by byl pro výstup z EU.

 542. Zpátečníku,
  zas tak velkej problém to nebyl. Řadu ministerstev už Slovensko mělo. Řada lidí ( ne všichni) se vrátili z Prahy.

 543. Dobré ráno,

  Matzurko, ovšem zdá se, že to „yes, we can“ není zrovna úspěšný politický projekt 🙂

  Nebo možná je i úspěšný, ale ten úspěch to.. no….. (odnesou) jiní a jinde, ne ten, co za něj dostal Nobelovu cenu..

 544. Dobré ráno všem a zejména těm, kteří mají dnes svátek.
  Neuvěřitelně poetické jméno.
  Jen považte Theodor … Thé odor neboli Vůně čaje, jasný japonský vliv!
  A jim na zdraví pozvedám svůj ranní šálek.

 545. Halle, 683,
  otázkou je, jestli paní Foundryová bude chodit v burce a co Foundry řekne na to, až se mu do baráku nastěhují třeba Eritrejci a když bude protestovat, tak ho prostě vykopou. A to ještě bude rád, že ho rovnou nepodřízli….

 546. (669) Dva základní problémy:
  Není toho příliš, co by státy V 4 spojovalo. Letité antagonismy mezi některými, jinak zaměřená ekonomika, žádný politický národ (byl by prakticky rakousko-uherský a ten chyběl i onomu R-U).
  Přílišné procento hujerů, kteří by proces sabotovali.
  Nejnadějnější by asi bylo podpořit britskou rebelii, ale obávám se, že ani na to zde „nebudou lidi“. Pořád je moc těch, kdo slyší na „peníze z Brusele“.

 547. Rputi,

  jestli by Foundrymu vadilo, kdyby jeho paní chodila v burce, netuším. Každopádně by ho její garderóba vyšla laciněji 🙂
  No a s těmi Eritrejci – zas tak zlé by to nebylo. Oni k nám moc něchtěj…… 🙂

 548. 689

  Asi tak. Ta rozdílná ekonomika by zas nebyl tak velkej problém, pokud by se státy doplňovaly. Ale pochybuju, že tomu tak je.

 549. Halle,
  zatím k nám nechtěj…
  Až je sem Andělína pošle, ať si vezmou co chtějí, tak budou jak kobylky. Včetně těch Foundryho kanapat…

 550. 689 — Což o to, AeroKarle, s existencí rozporů a dávných sporů to jistě je pravda, ale z praktických důvodů stejně zůstáváme na úrovni utopie. (V 669 jsem spíše oceňoval, že to Koláře vůbec napadlo.) Je ale zajímavé uvědomit si, že tytéž antagonismy mezi dotyčnými zeměmi tedy vlastně existují i v době jejich „členství“ v EU (lépe řečeno pod jařmem EU).

  Zde se myslím nabízejí dvě otázky, z nichž první ovšem již dávno zodpovězena:

  1) Co by bylo lepší, vztahy států ve stylu současné EU, nebo původní EHS?

  2) Co by bylo lepší, současná EU, nebo současná EU minus Německo (a Francie)?

 551. 693
  Eu bez německa a francie je nepraktická a nereálná.

 552. 694 — Samozřejmě, že si opět nerozumíme. Na nic takového se otázka č. 2 neptá. Zkoumá, zda by EU bez N (a bez F) byla lepší. Právě to totiž myslím je v pozadí Kolářova článku.

  (Pro současnou EU ostatně je slovo „nepraktická“ eufemismem, který dalece překonává jakýkoliv euronewspeak.)

 553. Problém bude ve slově „lepší“. Z mého a nejspíš i Tvého hlediska původní EHS, z hledisek jiných lidí zase současná EU. Dtto otázka č. 2, kde už si vůbec nejsem jist i teoretickou možností.

 554. Rputi :-),

  ALE ONA EXISTUJE. Takže je reálná. Zatím se jeví nereálně její rozpad.
  Bez GB existovat může. Bez Francie a Německa ne.

 555. Zpatecniku,
  jiz radu let tvrdim, ze bych jednoznacne hlasoval pro EHS, pro ES bych se zdrzel hlasovani a pro EU…
  Jinak mne velice pobavil quivis svou domnenkou, ze preci za stavajici stav CSA Luftjarda nemuze. Kdyby ten podplukovnik neprivedl tu firmu od trajektorie, ktere se v letectvi rika nose-dive, tak by nektere budouci situace mohly dopadnout lepe nez dopadly. Pravdou je, ze jeho nastupce (Lasak) take nebyl vzor krizoveho managora, ale s tou situaci by pak uz nic moc neucinili ani Luftjardovi predchudci (Jakubse ci Kula).

 556. Mimochodem, včera německá policie zatkla členy „neonacistické buňky“, která se prý chystala na protiuprchlické bombové útoky. A včerejší útočník ze Švédska je údajně příznivec Švédských demokratů, kteří by vyhráli volby ve Švédsku (jestli tedy ještě někdy budou).
  Je dost možné, že přichází doba eliminace potenciálních oponentů ?

 557. NoName 698 –

  ad „cvok nebo prorok“ – od obého trochu!

  V každém případě je mu jasné, že došlo na lámání chleba. Buď MY nebo ONI.
  Tercium non datur!

  Mnoha lidem to zjevně ještě nedošlo!

 558. Skimici, má dcera, Theodora, děkuje za přání. Ale ona je pod vlivem antiky a tak sebe bere spíš jako „Boží dar“. Navíc má dnes i narozeniny, takže dvojí důvod k oslavě. :-))))

 559. 697 — Jistěže; koneckonců dokud zůstáváme na úrovni otázky (a o moc dále se stejně nedostaneme), může její součástí být i význam slova „lepší“. (Já implicitně myslel lepší z hlediska českých zájmů.)

  Pochopitelně nějaká hypotetická unie sestávající ze sousedů Německa (ale bez Francie) je geopoliticky nereálná (strukturálně vzato, byla by to obdoba Malé Dohody). Proto Kolář píše o V4. Nicméně v pozadí jeho (utopické) úvahy pořád cítím názor, že lépe by nám bylo bez Německa.

  Ďjó, moře! Co jestli to pan Rybář myslel tak, že by bylo pěkné, kdyby západní a severní svahy pohraničních hor spadaly do oceánu?

 560. Tak jsem si přečetla toho Koláře – no, asi mám tím, že to čtu až dnes, větší odstup. Mohu tedy za sebe říct, že se pan Kolář mýlí, a to hned v několika zásadních věcech. Uvádí příklad Řecka, do kterého EU byrokrati sypou hromady peněz, jen aby ho zachovali v EU. Ale nějak opomněl vzpomenout řecké volby, kde většina obyvatel volila strany, které slibovaly setrvání v EU. Jak by to dopadlo u nás? Kolik voličů by volilo vystoupení z EU a obnovu V4? Myslím, že dosažení 20% by byl velký úspěch.
  MMCH – V4 – už vidím Slovensko spolupracovat dělně s Maďarskem a naopak. A poslední projev Polska při hlasování o imigrantech také říká něco o dodržování předem dohodnutých dohod. A hlavně – v každém uskupení se členové snaží získat hegemonii, takže místo bruselské byrokracie by po čase došlo na warszawskou.
  Já osobně bych chtěla spolek na principech EHS, ale ruku na srdce – to je nemožná věc. Prostě vidím jen dvě možnosti budoucnosti EU – totální rozpad s výstřely nebo vznik jednotného státu s jedinou vládou. Nelíbí se mi ani jedno.

 561. 698 — V každém případě mi Konvičkovy návrhy připadají desetkrát rozumnější, než vše, s čím doposud přišli čeští vládní činitelé, dohromady.

  Ale aniž bych se chtěl dopustit zločinu optimismu, Vánoce se mi při uvážení dosavadní dynamiky zdají trochu předčasné. Myslím, že imigranti masově(ji) přejdou k násilí až po uzavření hranic Evropy, jinak by jeho příchod mohli urychlit, což asi nechtějí.

 562. Dano,
  tak to dceři blahopřeji hned dvakrát, a tobě tím pádem taky 🙂
  Já mohu tak leda smutně vzpomenout na prastrejdu, kterého jsem nikdy nepoznala, díky polským bonzákům, kteří ho co partyzána udali krakowskému amtu. Ale někde bych ještě možná našla fotku… Hezké, utekl k Rusům, udali ho Poláci, popravili Němci. Jojo, to se pak blbě budují zářné zítřky !!! PI PI PI

  Halle,
  proč by nás EUhnije nepustila, když bereme více než platíme 🙂 ?

 563. Matzurko,
  EUnii jde zjevně o rozlohu – respektive rozsah moci.
  Což vysvětluje i přijetí třeba Řecka, kde bylo každému jasné, že kriteria neplní.
  O Bulharsku či Rumunsku nemluvě, Kdyby mohli sežerou i Kazachy a bůhví koho.

  Prostě takovej Otesánek – děvečku s trakářem, sedláka s jetelem….

 564. 706 — Jestli dovolíte, Dano, demokratické mechanismy bych zde příliš nepřeceňoval; řekl bych, že v otázkách, jako je obrana proti imigraci nebo odchod z EU, u nás nebudou hrát větší roli než doposud, čili jen čistě formální a okrasnou.

  Podle mého názoru je klíčové alespoň odhadnout rozměr problému, neumíme-li již předvídat podobu, průběh ani výsledek konfliktu. Merkelová sice podle všeho věří (jak jsem zde už psal), že se jí podaří Německo muslimům předat pokojnou cestou (trvající desítky let), přesto si však myslím, že (v horizontu jednotek roků) stojíme před problémem zhruba rozměrů občanské války v Německu, ať už nakonec bude ohnisko problému kdekoliv a jeho podoba jakákoliv.

 565. Mně osobně by úplně stačila Celní a hospodářská středoevropská Unie… 😀

 566. Mně osobně by úplně stačila Celní a hospodářská středoevropská Unie… 😀

 567. 713-Konvička tvrdí to samé. A podívejte na Konvičkovy fotky. Zástup mladých mužů kráčí Evropou v podstatě bez omezení. Je to vskutku děsivé.

 568. 703 jééé Dano
  neodolal jsem pohrát si s jazykem a trefil Vaší dceru 🙂
  Tak vše nejlepší hned dvakrát 🙂
  Znám i český ekvivalent toho jména (nápověda: Akce Bororo nebo Vivat Beňovský!)

 569. skimici,
  vedle, jak ta jedle! Božidara je po tatínkovi Bulharka!

  Nicméně Theodoře vše nejlepší!

 570. NoName,
  děsivé to je, ale pořád je spousta lidí, kterým ještě nedocvaklo!

 571. NoName,
  děsivé to je, ale pořád je spousta lidí, kterým ještě nedocvaklo!

 572. Může mi někdo vysvětlit, proč se mi ta duplicita stává jen na Šumavákovi?
  Nikde jinde se mi to neděje, takže blbou myší či třaslavým prstem to nebude!

 573. 706 Dano
  vidím to podobně i argumentačně. Snad bych jen nevynechal ještě třetí možnost (střednědobá stagnace a bordel).

 574. http://www.sme.sk/c/8046676/solidarita-sa-pri-utecencoch-nesmie-rovnat-naivite-zdoraznil-tusk.html?ref=trz

  MADRID. Stály predseda Európskej rady Donald Tusk vo štvrtok označil argumenty partnerov v EÚ týkajúce sa umiestňovania utečencov za „naivné“, pokiaľ sa nedarí zastaviť ich prílev cez hranice.

  Počas vystúpenia na zjazde Európskej ľudovej strany (EĽS) v Madride tak potvrdil vyjadrenia diplomatov o „čoraz podráždenejšej diskusii“ v zákulisí tohto zoskupenia, uviedla agentúra Reuters.

  Taky pokrytec ?

 575. Rputi,
  tak až Martina někde přinatrefím, mám se ho zeptat, jestli není s Orbánem spřízněn 😀 ?

 576. Za pět dní připlulo do Řecka 48 000 migrantů.
  To je ta kvóta 120 000 v perdeli za 15 dní.
  Co politik, to matematik.

 577. A v Berouně obviněno 16 strážníků z celkových 18ti. To jsou věci. Co se sakra v tom Berouně děje? Takové krásné klidné městečko rozchváceno zkorumpovanou ozbrojenou pěstí místní páteře?

 578. Není to jenom nějaká blbost? Možná že tam jenom točí Troška?

 579. Musí fofrovat aby jich do Německa stihli dostat co nejvíce, než zavřou hranice. Imho to pojede i přes zimu.

 580. 731-v zimě, která je na Balkáně nejde v jejich oblečení venku přežít noc. O nějakém trajdání v přírodě nemluvě.
  Takže buď ty davy umrznou, nebo je někdo bude vozit ?
  Tak, jak je zřejmě vozí už teď ? Protože 2000 km pochodem za 14 dní nedá ani syrský inženýr.

 581. 732 NoName
  no jasně že vozí. Vždyť se o tom píše každý den. Dovezou to ke hranici, na druhé straně vždycky chvíli dělaj kůžičky aby se neřeklo (viz ta slepice kolem hnoje – ještě kolečko), pak nastoupí řada bitkářů s dětskými štíty a nová země je dobyta. Nechaj zbytečných keců, přistavěj autobusy a vlaky a co nejrychleji to vysypou na hranici sousedům. Ti chvíli dělaj kůžičky atd ad nauseam. Čeká se imho, až Merkel někdo řekne, že to už prozatím stačí a proud do týdne zmizí. Pak bude čas se vypořádat i s Maďary – i oni dostanou příděl.

 582. A propos, nevíte kdy je letos Halloween? Památka tragicky zesnulých či jak je to česky. Je to teď v neděli anebo až příští? Vždy se tou dobou mění letní čas.

 583. (700) Do trajektorie, ne od ….
  (703) To je na tom Tvoje dcera jen o málo lépe, než moje teta Eva, narozená o Vánocích.
  (722) Opožděnec.

 584. skimici,
  letní čas končí tuto neděli, Dušičky jsou o týden později.

 585. A je to!

  …„Do Rakouska jsem odjela v lednu a čas pobytu mohl být klidně i na dva roky,“ přiblížila svůj osud. „Má Alma mater by jistě nesouhlasila, a proto ji ani nechci jmenovat. Zato bych chtěla říct, že běžní Rakušané se opravdu děsí přílivu uprchlíků. On to vlastně už ani není příliv, jako spíš vlna tsunami. Je to stejné v Maďarsku, Slovinsku, jenomže například Rakousko a Bavorsko je jiné v tom, že jde o cílovou destinaci. Jde o místa, kde ti uprchlíci zakládají rodiny. Nejednou se mi stalo, že za mnou šli a mluvili na mě jejich řečí. Ten strach si neumíte představit, jakoby si ze mě dělali legraci, ale copak to je legrace někoho takhle sledovat, jít za ním? A kde se dovoláte? Nikde. Když jsem řekla na koleji, že bych to chtěla oznámit, mávli nad tím rukou. Takže jsme přestali chodit večer ven, aby se nám něco nestalo. Zároveň jsem si koupila pepřový sprej.“…
  http://www.krajskelisty.cz/praha/11133-ne-nejde-to-to-si-neumite-predstavit-ceska-studentka-opousti-rakousko-a-prestala-mit-strach-mluvit.htm

 586. 738 Rputi
  Zdeněk Svoboda z Krajských Listů …
  Není to ten „perlorod“ co vždycky v hospodě vyslechne něco z třetí ruky což poté publikuje? Myslím že jel i v těch paterčatech, proběhlo to kdysi i tady.

 587. 740 🙂
  V každém případě to není dobré, i kdyby si to zase vymyslel je fakt, že takové názory jsou a vzrůstá napětí a tendence podporovat opravdovým extrémní názory. Nepoučili jsme se z dějin. Evropský prostor momentálně nepotřebuje ani Obamy, ani Merkel ale Vlada na jihu. A tím nemyslím Vladimíra Vladimíroviče.

 588. Ta Lada vypadá načisto jako Renault Megane/Fluence.
  Asi to tak i bude.

 589. Ahoj!
  Ten Renault se jmenuje R-Megan/Flatulence ! 😉 😀

 590. Oni leváci nosí hodinky na levé ruce? Pro mě jako leváka je to novinka… 🙂

 591. Znám praváky, co nosí hodinky na pravé ruce. A dnes , kdy hodinky jsou buď samonatahovací, nebo na baterky je to celkem fuk

 592. Aha, kvůli natahování. Tak s tím jsem nikdy problém neměl, ale já jsem asi trochu divný levák, protože třeba myš mám taky napravo. A tablet – míněno polohovací zařízení, ne počítač do ruky – nalevo.

 593. Už někdo těm klukům ušatejm emerickejm řek, že to není Holywood?
  A že tím Putina moc neoslněj?

  …Irácké ministerstvo obrany se o operaci dozvědělo až z médií. Předseda branně-bezpečnostního výboru iráckého parlamentu Hakim Zamili řekl, že okolo operace je „je hodně otazníků“…
  …Americkým speciálním silám se s pomocí zvláštních sil kurdských pešmergů ve čtvrtek podařilo osvobodit z vězení v Havídži 69 zajatců Islámského státu a zajmout pět dozorců. Důvod překvapivé akce, která si vyžádala prvního padlého na americké straně, zatím Pentagon blíže nevysvětlil….
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/384345-iracke-politiky-roztrpcila-tajuplna-zachranna-akce-usa-bagdad-o-ni-nevedel.html

 594. Prostě přeđělaný levák. Jak ten Vladimírovič 🙂

 595. Až na to že píšu levou a nikdo mě k ničemu v tomhle směru nenutil.

 596. (752) To je specialita leváků, natahovat hodinky na ruce? Já, co pravák, jsem si je vždy nejdřív ráno natáhl, pak vzal na ruku. Ovšem, pokud už bych je natahoval na ruce, pak jednoznačně na levé. Ono je to natahovací kolečko tak umístěno. 🙂

 597. [756] Srandičky srandičky…
  [757] Já nevím, Halladin tady psal že když už se nemusí hodinky natahovat, tak že už je fuk na které se nosí. Tak jsem předpokládal, že to mají nosit na pravé aby mohli natahovat levou. Jak říkám, z praxe to neznám. 🙂

 598. Ostape,
  na pravé ruce je to kolečko tak nějak hůř přístupné pro natahování.
  Ovšem pokud ty hodinky člověk natahuje nenasazené, nebo jsou na baterku, je to fuk.
  Mám dojem, že v době mého mládí bylo dokonxe nošení hodinek na pravé ruce nějakou dobu „v módě“

 599. Ono to kolečko jak je napravo, tak je tak nějak obecně hůř přístupné pro levou ruku. Leda otočit hodinky vzhůru nohama.

 600. Vzhüru nohama? To by šlo. Některý ciferníky maj místo čísel jenom takový ďubky.

 601. Nebo nešlo? By si zároveň musel jeden v hlavě přešaltovat směr otáčení a strany. Hall to umí dělat se zrcátkem a ještě za hlavou je něco jako negace negace.

 602. Ha! Směr otáčení zůstává po pokusu stejný akorát se na mě žd dívá se vzrůstajícím neklidem v očích.

 603. skimici, neseděly by vám pozice ručiček (na hodinkách, samozřejmě). Malá ručička by byla o půl hodiny posunutá vůči velké.

 604. Ostape, přesně od té doby co jedny už mají na pravé. Protože nošení dvojích hodinek na jedné ruce pom pětačtyřicátém vyšlo z módy. Alespoň u nás na západní straně Karlínkého viaduktu.

 605. Schumachere, v tom případě je to ovšem nezávislé na tom, kterou rukou kdo píše či kdo je jak přeučený. 🙂

 606. 747 mně se líbí Lada Largus, je to vylepšená verze minulého modelu Dacia Logan MCV. Zvětšená světlá výška, vyztužený podvozek. Loganem jsem se svezl, výborný poměr cena/užitnost. Praktičtější než nový model, a s lepším motorem, 1,6 /105k. Kdežto teď stávají všeobecně horší bzíkldla 0,9l. Kromě toho se mi líbí, má vyvážené proporce a vypadá tak nějako obyčejně. Jen škoda, že není ve verzi 4×4. Akorát zatím zde neprodejný, nemá zdejší homologaci.

 607. Mno, dovolím si vám sdělit jedno sladké tajemství – dělaj se i mechanické hodinky s natahováním na levé straně… Není jich sice tolik, ale sehnat se dají.
  2 skimic – předělanej levák? Na základě čeho tak soudíš?

 608. PeSi vida, tak ty jsem nikdy neviděl. A pokud viděl, tak si toho nevšiml.

 609. Kamarád je má… A je pravák a nosí hodinky na pravé ruce a po vzoru pilotů – na vnitřní straně ruky. Povaha jeho práce to tak vyžaduje. Mechanické hodinky…

 610. 771 PeSi
  více méně jenom dedukce. Je li někdo pravák, nosí hodinky nalevo. Je li někdo levák, nosí hodinky nalevo. Viz diskuse o natahování býše. Je li někdo tedy levákem předělaným na praváka, může klíďo nosit i hodinky napravo protože si poradí.
  Možná, že by napaovědělo, jak kdo kde nosí příslušenství v kalhotech. To se prý nepředělává.

 611. Skimici, tohle už lidi v mém okolí řešili x-krát. Že prý záleží na tom kterou rukou dotyčný masturbuje, který palec má nahoře když sepne ruce, kterou nohou vykročí… Každý to samozřejmě dělal jinak a ve mě to zanechalo jediný dojem: je kravina tímhle ztrácet čas.

 612. Ostape,

  Že prý záleží na tom kterou rukou dotyčný masturbuje, je kravina tímhle ztrácet čas.

  osobní zkušenosti nesouhlasí ? 😉

 613. Ostape,

  tak se mi to líbí !
  Odpověď krátká, jasná jednoznačná. 🙂

 614. Tak kdo dokâže obsluhovat pravou rukou myš a levou rukou tablet, musí se samozřejmĕ nad tĕmito jemnými nuancemi pobaveně poušklíbnout 🙂

 615. A teď ještě to dilema, kde nosit hodinky, když má někdo obě ruce levé… v kapsičce u vesty?

 616. 782

  To je fuk, levá ruka jako levá ruka, jenže chybí pravá, aby mohl hodinky natahovat ! 🙁

 617. A Cameron vzal prezidenta Si do hospody na pivo !
  Ukázal mu , kde zapomněl svoje dítě ! 😀

 618. 2 Ostap Bender ad 776 – jako vodáci jsme řešili, kdo radši pádluje nalevo a kdo napravo. Podobně jako při přehazování (čehokoli) lopatou, podobně jako levé a pravé křídlo v hokeji. Potvrzuji, s levo- či pravo-rukostí to nemá vůbec nic co dělat. A výše uvedené názory lze nazvat píčovinou non plus ultra.
  Jsem pravák, pádlo držím levou rukou u listu a pravou nahoře. Kamarád, se kterým jsem sjel spoustu řek je pravák, pravou ruku drží u listu a levou nahoře.
  Soused (pravák), když mi šel pomáhat při skládání písku do vozejku se se mnou sqěle doplňoval, já držím lopatu levou rukou vpředu, on jí držel pravou rukou vpředu.
  Jeho syn trénoval mladé hokejisty, byl problém najít mlaďochy na pravé křídlo. Na levorukosti či pravorukosti nikdy nezáleželo…
  No a ostatně z angličtiny – how do you do? All right! (PI jak si to děláte? vždycky pravou!)

 619. 785

  Někteří to rozlišujou -pravá manželka,levá milenka ! 🙂

 620. No, takže já jsem ve člunu seděl vždy tzv. na levý prdeli a pádloval nalevo, onon kamarád napravo (a seděl na pravý prdeli…)
  Nehledě na to, že jeden můj kamarád a kolega – bohužel už to má za sebou – byl obourukej. a byla radost ho sledovat, jak při přednášce stál uprostřed, levou rukou psal na levou půlku tabule a pravou rukou mazal pravou půlku, pak si to prohodil a pravou rukou psal na pravou půlku a levou rukou mazal to na tý levý půlce. ale přiznávám, že mnozí studenti nestíhali… On totiž navíc něco jiného psal a něco jiného říkal… A myslel tak o dobu napřed. Já ho měl moc rád – leč rak byl neúprosnej…
  Takže když slyšim nebo čtu ňáký pindy styl pravák nebo krchňa, přeškolenej, nepřeškolenej, říkám si s Mefistem – Grau, teurer Freund, ist alle Theorie und grün des Lebens goldner Baum!

 621. myslím, že problém pravorukosti či levorukosti se bezpečně pozná na toaletě když má jeden tu správnou ruku na pár dnů nefunkční a tam je universalita jistě výhodou. Například nedokážu na tabuli jednou rukou kreslit současně trojúhelníky a druhou čtverce, přestože na hudebních nástrojích používám obě ruce koordinovaně s ucházejícím výsledkem. Jde tedy asi o cvik. Masturbace nepravou rukou může zřejmě být překvapivá jakousi novostí/nečekanou neohrabaností, na toaletě je však necvičená ruka hotovým neštěstím.

 622. Jen trénujte, trénujte – na poušti zásadně levou! 😀 😀

 623. V nejhorším, když ti to nejde a vypadáš neohrabaně, prosekneš tomahawkem dno kanoe a klesneš mrtev ke dnu a tím si zachráníš čest.

 624. No tak jsem samozřejmě pádloval nalevo… Pokud člověk umí správně odlamovat, žádnej problém… Bejvalej šéf katedry tělocviku, Tonda K., kdysi nedávno na Albeři, potřeboval instruktora. Když zjistil, že jsem vodák, okamžitě mě zaangažoval a večer u piva jsme si začli tykat… A předváděli jsme studentům různý triky, jak pádlovat v kanoi vestoje, když se člověl potřebuje podívat dopředu, jak v singlu sjíždět jezy a šlajsny apod.
  Ostatně jednou ve Vyšším Brodě jsem sjížděl v singlu ten rozbitej jez, stála tam parta nějakejch pionýrů s vedoucím a přišli za mnou, jestli bych jim nesjel i jejich kanoe, že by to neradi obnášeli a sami že to sjet nedokážou. Tak jsem sjel tehdá asi 10 kanoí. Všechno v singlu, jen pádlo jsem si držel svoje…
  Akorát tuhle nedávno mi Tonda vynadal, abych mu to nepřipomínal, když už je to víc jak 35 let… a jemu je už přes 70… a jeho kondici mu tiše závidím…
  Dneska, se svejma podělanejma nohama, už do lodi nemůžu. I plavání v bazénu mám zakázaný – natož venku v rybníce. A já to měl moc rád… Ale 4x zopakovaná růže mě poněkud odrazuje.

 625. 792

  Vodák a neumí plavat ? 🙂
  Co se ctí, když jsi za vola ? 😀

 626. 791 Rputi
  otázka do pranice! Od mého tehdejšího muslima tvrďáka vím vše co se dělá levou a pravou rukou kromě těchto ryze osobních samoradostí. Musím mu brnknout. Levá je sice nečistá a jí se pravou a podává se pravá, ale proč by si mělal dělat radost něčím nečistým? Oni si ale furt myjou ruce. Jsou to takoví mývali. Korán jsem přečet celej ale nic se tam o tom nedočtu. Možná se o tom píše někde v hadísech o životě a skutcích Proroka.

 627. [789] Viděl jsem experty, co na turistické deblovce prohazovali pádla ze strany na stranu aby vůbec byli schopni jet rovně. Ale v singlu se normálně taky pádluje jen na jedné straně, po záběru stačí mírně vylomit (prostě zakormidlovat pádlem a loď srovnat). Na závodních jednomístných plackách si pádlo občas prohazují i na druhou stranu, ale nemění při tom ruce (viz video níže na sedmé sekundě).
  https://www.youtube.com/watch?v=BEOGnS0G_iI

  [794] Na českých řekách utopení moc nehrozí, alespoň pokud se nejede za velké vody. Spíš omlácení o šutry.

 628. [799] Aha, nekoukal jsem na co reagujete. Na českých řekách se tomahawky v kanoích moc nevyskytují. 🙂

 629. Ostatně, v tomhle jsme si hodně rozuměli s Jurou-p, když sem ještě přispíval. Oba vodáci, lze říci ze staré školy. A nutno říci, o to víc mě zklamal Pavel Eybert, kterýho jsem sice znal jako kolegu učitele, ale hlavně jako vodáka. Jako vodáka a kamaráda jsem ho velice respektoval. Jako senátora? Radši si odplivnout…
  I to je život…

 630. 800

  Skimic asi má na mysli sekyru zaťatou v hospodě. 🙂

 631. (785) Jsem pravák, pokud pádluji v kanoe na kotrči vpravo, mám levou ruku nahoře, pravou dole. Pádluji-li vlevo, obráceně. Ta pravá strana je mi bližší, ale není nutná, mohu obě strany, podle toho, na které pádluje háček.
  (799) To jsou holt lidi, kteří nevědí, že pádlovat se dá i s kormidlováním. Když to vidím, vždy se dobře bavím.

 632. [793] No ve Vyšáku už je nový jez, ale slušné vlny tam jsou pořád.
  Co mě štve je zničená Jelení lávka v Krumlově. Všichni se tam topili, turisti na to koukali z mostu, člověk se zkušenostmí si tam mohl krásně zamachrovat 🙂 – a teď to předělali na naprosto nudný hnus…

 633. 2 Ostap Bender – ad tomahawk – viz film Vinnetou, první díl, ta malebná scéna s kánoema…
  ad utopení – aby ses nedivil… Na Lužnici známej Veselskej jez, kterej má na svědomí víc lidí, než Pilař. Kdo ho nezná, má tendenci ho podcenit. Důvěrně ho znal starej Mareš, můj bejvalej soused, kterej z něj vytahal asi 20 lidí, včetně dětí. Protože věděl, kam si stoupnout a kam šáhnout. Ten jez háže jazyk tak 3 metry od levý kozy šlajsny. Tam je třeba se trefit. Bohužel, mnozí se netrefili a starej Mareš nebyl zrovna u vody…

 634. 2 Ostap Bender ad 804 – no, aspoň trochu útěchy. Člověku aspoň není líto, že naposledy seděl v lodi někdy v roce 98 – když jsem učil dcerky…

 635. [805] Ale jo, koneckonců můj brácha taky tahal utopence z Brejlova, když ho to vcůclo za velké vody.

  Tenhle jez neznám, já se Lužnici celkem úspěšně vyhýbám protože si ji spojuju s volejem a komárama a oboje nemám moc rád. 🙂 Ale pokud někdo vjede do něčeho takového jako je třeba Černý mlýn u Tisové na Ohři, tak mu ani znalost plavání moc nepomůže, alespoň pokud neví, že je potřeba se z toho válce dostat u dna.

 636. [806] No od roku 98 je Jelení lávka předělaná tuším už podruhé. A ani tehdy to už nebyl ten jez, který pamatuju z osmdesátých let, kdy jsem se coby robě učil pádlovat. 🙂
  Nevím proč to pořád dokola překopávají.

 637. Skimici ad 795 – Oni to mají takové poslepované… To neustálé mytí rukou mají od Piláta pontského a protože mají čisté ruce a jsou bez viny, mohou realizovat Ježíšovo: „kdož jsi bez viny, hoď kamenem!“ a kamenovat ženy, které nedaly jim…

 638. 2 Ostap Bender – no, mně teče Lužnice 50 m od baráku… Takže bejvaly doby, kdy jsme se domluvili a na 3 auta sjeli úsek Tábor – Dobronice (místy WW3) třeba 5x za den… Za vyšší vody to kamenný stádo nemá chybu… Leč to byla doba her a malin nezralých, jak říká Cyrano…

 639. [810] Taky mě to napadlo.
  [811] Jo, tak úsek Tábor – Bechyně je jediný, který si pamatuju jako rozumně tekoucí. Ale nebyl jsem tam už nějakých pětadvacet let. Letos jsme to chtěli sjet koncem jara, ale bylo tak hnusně, že jsme to radši odpískali.

 640. ad 812 – no, kdybyste chtěli, tak dej vědět, o víkendech tam bývám a mohu zabezpečit povzbuzovací grog…

 641. Ale nebudu takový blbec, abych blíže upřesňoval polohu svýho baráku… To až leda soukr…

 642. Jééé Krnda má melír!
  A nebo jenom do rána trošku zešedivěla?
  I ten Stropnickýho exém pod nosem vypadá více nezdravě …

 643. Musí to být vážné. Na čt24 se z propadliště dějin vynořil i šéfgynekolog Svoboda a tváří se sveřepě. Možná příjde i učitel tance?

 644. Ale fuj, jste tu všicni levičáci ! 🙂

  Z hlediska politické orientace mají k EU příznivější vztah především lidé pravicově orientovaní, konkrétně příznivci TOP 09, ODS a KDU-ČSL. Protievropské postoje jsou naproti tomu charakteristické pro levicově orientované občany, a především pro voliče KSČM. „Důležitým zjištěním je skutečnost, že spokojenost se členstvím v EU výrazněji oslabuje u lidí s příznivějším vztahem k unii, tedy více u pravicově a středově orientovaných než lidí levicově zaměřených,“ zdůraznili analytici STEM.

 645. Muhehehe!
  Má to dítě vůbec občanku?

  Stropnický: “ Kolegové se na mě měsíc usmívali. A pak mě odvolali. V noci! To se nedělá!“

 646. 821 Halle,
  pokud pominu ten nesmysl, že TOP 09, ODS a KDU-ČS jsou pravicově orientovaní a polknu dinosaury tak líné, že se ani za 25 let nestačili přejmenovat na něco jiného, kdes nechal československé oranžové, proevropské tak, že ani sama chiméra (bájné zvíře složené ze třech druhů – Lev-Koza-Had) Hollande- Merkel-Juncker nemůže být proevropštější.
  U nás je to dvojzvíře – Sobotka-Dienstbierm momentálně naštěstí zakousnuté ve vlastní ocas.

 647. 821 Halladine, tak to seš vedle. Žádná levice, ale autentická pravice, která se naučila držet koflík takhle, používat šnekací příbor, říkat „ó nikoliv“ místo „hovno“, nadávající na Brusel a pobírající dotace na ekologické zemědělství.

 648. Pane jo, další Ostravská metelice, o které mi máma nic neřekla
  http://www.super.cz/385201-co-se-to-s-ni-stalo-takhle-ted-vypada-ceska-rockova-princezna-osmdesatych-let.html
  Rocková princezna Tanja byla idolem druhé poloviny osmdesátých let. Ostravská rodačka a bronzová slavice z let 1989 a 1990 je neodmyslitelně spjata s kapelou Citron svého tehdejšího manžela Radima Pařízka.
  Nikdy jsem o nich nic neslyšel. Přitom si pamatuji i dechovky typu Katapult.
  Ostraváci – znáte to?

 649. 821

  ono je to volaaké komplikované.
  1, Příznivější vztah mají k EU pravičáci
  2, levice je více protievropská.
  3, Ti s příznivým vztahem ( pravičáci)k EU jsou na EU nějak nasraní.
  4, Ti levicoví s protievropskými postoji jsou volaako na EU nasraní míň.
  Trochu složité……..

 650. 826 Hale,
  tak dobře. Pojď tedy kohoutku o skok blíže a odhal své peří.
  Jakpak je to tedy s ČSSD a její
  a. proevropskostí
  b. levicovostí

  He?

 651. ČSSD je míň proevropská, než se zdá , protože jsou posraní 🙂
  Maj strach , že by taky někdo mohl ve volbách nalít prachy do protistrany. Někdo ze zahraničí….

 652. ČSSD je míň proevropská, než se zdá , protože jsou posraní 🙂
  Maj strach , že by taky někdo mohl ve volbách nalít prachy do protistrany. Někdo ze zahraničí….

  S levicovostí nic moc. Max. levý střed.

 653. 829 wow
  Tanya měla evidentně zdravé ozubení a úctyhodný radius skusu.

 654. Na citrón jsem už byl moc starej. Ale měl jsem kamaráda, profesionálního muzikanta, který něco od nich hrál se svou bandou.
  Nic moc, učil na lidušce, a o víkendech zábavy atd.

 655. STEM jen plní požadavek vlády na výsledek výzkumu. Dostane-li zmatečné zadání, má zmatečný výsledek, to je jasné!
  Náš zákazník, náš pán!!

 656. Jsem-li paranoik, neznamená to, že po mně nejdou. 😛 Ten zájem vlády je volaký tajný.

 657. Dobré ránko!

  😀 😀 😀

  FB:
  „Naproti nám opravují dům. Co chvíli se ke mě donese: „No tak! Neflákám se a makám!“ nebo „Tady se snad chrápe! Vstávat a jedu, jedu!“
  Zajímavé je, že to nepronáší předák na stavbě dělníkům, ale jedna kojící maminka dítěti, která si přeje zůstat v anonymitě.
  A nejlepší je, že po každé takové hlášce začnou ty ukrajinci lítat po lešení jako fretky a pořád se vyděšeně rozhlíží.“

 658. Před pár dny se někdo ptal, „co by bylo, kdyby bylo“, tedy kdybychom vystoupili z EU:

  M.Šichtařová: „Vystoupení Česka z EU by naši zemi ekonomicky nepoškodilo, možná právě naopak. To ovšem pouze za podmínky, že by ČR zůstala v zóně volného obchodu a v Schengenu. Na svém Facebooku to v reakci na množící se dotazy novinářů napsala ekonomka Markéta Šichtařová.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uznavana-ekonomka-Sichtarova-Vystoupeni-z-EU-nam-muze-pomoci-Za-techto-podminek-404678

  Otázka zní, co vůbec ze Schengenu za pár měsíců zbude a když nebude Schengen, co zbude ze zóny volného obchodu?

 659. Rputi,

  zóna volného obchodu na Schengenu vůbec nezáleži. Zánik Schengenu by znamenal akorát to, že by jeden na hranici ukazoval pas či občanku.
  Ovšem je otázka, zda by se př našem odchodu z EU EU nechovala jako zhrzená mangelka po rozvodu.
  Byla by snaha nám to osladit, a tak z nás udělat výstražný příklad.
  A to by mohlo být zatr. nepříjemné.

 660. Halle, zeptej se Foundryho…
  Už jen stát se zbožím ve frontě na kontrolu … neskutečnej opruz a zdržovačka….

 661. Rputi,

  to jo, ale nic víc. Pokud by nebyly cla, dá se to vydržet..
  Kdyby byly cla , Foundry by asi musel snížit ceny. A ti dva germáni, co jim Foundryho firma patří, by možná přestěhovali firmu do země, která zůstala v EU:

 662. Halle,
  nic víc …. 😀 😀

  Ta EU se stejně sype, jen bychom unikli dalším průserům, které nastanou, než se dosype….

 663. 844

  Je to jednoduché, Rusové splácejí staré půjčky a nové nedostávají..

 664. z ušetřených peněz za zrušené nákupy embargovaných věcí ….

 665. Quivisi, richtig!
  Víte, jak vypadá velký bílý otec, když kouše do citronu? 😀 😀

 666. Mno, Slováci říkají “ keď dávajú ber, keď bijú utekaj“ 🙂
  A já, když vylezu ze dveří, každý den vidím dobře utracené evropské peníze.
  Já vím, že se to někomu nebude líbit 🙂

 667. A Rusové dokončili rekonstrukci přístavu Tartus, aby mohl přijímat i velké lodě. Přístav byl vybagrován, zesílena mola a rekonstruovány některé přístavní objekty.

 668. Mňo… já když jedu do práce, míjím eurocyklostezku, po které nikdo nejezdí, rybník, kam se chodím koupat, opravené nádraží, s vědeckým zájmem pozoruji pseudorekonstrukci dálnice D1. Ono je to kus od kusu. Ta užitečnost. Akorát si tak říkám, že je škoda, že neexistuje referenční glóbus Podblanicka, aby mohl člověk srovnat, jestli peníze z berní zmizí v jakémsi infandibulu, nebo jestli se za ně postaví víc, než z Europeněz, nebo jestli méně. Když to tak porovnám s dobou předunijní – jsem spíše skeptikus.
  Evropskými penězi Halle myslíš peníze českých daňových poplatníků s přidanými penězi německých daňových poplatníků přefiltrované a očesané přes Brusel?

 669. koukám, že to šla řeč o Tanje. Kam jen jdou lásky mé, zatímco nad hlavou létá rokenrol. Jooo Tanja bejvala kočka. Srdeční záležitost. Teď už je to odlesk, nebo – lépe řečeno – běžné opotřebení. Mmch ta fotka je krajně nelichotivá. Takhle z podhledu. Na vodvařenou babu po koncertě. Já být Tanjou, na příštím konzíku zavolám anonymně do supru, ať pošlou fotografa, že v zákulisí něco uvidí. Pak bych ho vzal mezi bedny urval bych mu moudí a narval bych mu ho do p… a křepčil bych v okovaných botách na jeho kostech… hm… ehm.. prostě bych ho slušně požádal, aby přestal fotit.
  Však je jí děvence dvaapade a na plastiky kašle. Celkem ji chápu. Když si představím, že by mohla vypadat jako Vondráčková. Fuj tajxl…

  https://www.youtube.com/watch?v=BDb3VFc3b6k

 670. Já vidím za meloun zrekonstruovanou hlavní ulici v naši vesničce nestřediskové, zrekonstruovanou školku, zrekonstruovanou čističku odpadních vod, pod vesnicí na nádraží zrekonstruovaný prostor před nádražím s parkovištěm a točnou pro autobusy,
  Na nádraží podchod s výtahem pro vozíčkáře.
  Nic přehnaného, účelné, ale pěkné.
  To nádraží předtím bylo pro ostudu.
  Ostatně celá železnice mezi Brnem a Břeclaví byla rekonstruována v 90-tých letech za evropské peníze.
  JJ. Někdo si myslí, že by bylo lepší ty peníze českých daňových poplatníků, včetně těch přídavků od Němců a Švédů ( Protože v přepočtu na hlavu obyvatele jsou největší čistí dárcové Švédi)nechat ostatním k volnému použití a hrdě odmítnout.
  No, já sdílím ten slovenský názor. 🙂

 671. Halle,
  njn, když ono je to těžký. Na jednu stranu jsou všechny ty eurostavby šíleně předražený. Na druhou stranu, když se podíváš na účet za takovej tunel Blanka, kterej byl postavenej za český peníze….

 672. Ptakopysku,

  nakonec to, zda ty peníze jsou utracené za normální, potřebné věci, nebo na nesmysly nezáleží na nikom jiném, než na těch, které jsme si zvolili…
  A nepředražuje se jen u nás.
  Určitě znáš tu hitorku, jak Boeing naúčtoval eráru 52 dolarů za hajzlový sedátko v B 52, které se dalo v každém koloniálu na středozápadě koupit za dolar a půl…….

 673. Ve Stokholmu už několik dní hoří!

  Násilnosti vypukli po té, co policii starší přistěhovalec hrozil mačetou a byl zastřelen. Výtržností se zúčastní hlavně gangy mladistvých přistěhovalců, zapalují auta a policejní stanice a házením kamenů a lahví brání v příjezdu záchranářům a hasičům.
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2329630/Stockholm-riots-Police-fear-losing-control-fourth-night-riots-leaves-restaurants-gutted-ruins-smoking.html

 674. Rputi, malej problém. Ta zpráva je z května 2013….

 675. Mea culpa, to jsem ráda …. zvláštní, jak je člověk rád, že se překouk! 🙂
  Fujtaxl na stotisíckrát!

 676. Mea culpa, to jsem ráda …. zvláštní, jak je člověk rád, že se překouk! 🙂
  Fujtaxl na stotisíckrát!

 677. Domnívám se, že letos už si nikdo nedovolí zastřelit přistěhovalce. 🙂

 678. Došlo k tomu dřív, může k tomu dojít i později .

 679. Až ti migranti zjistí, že nedostanou tolik, kolik si mysleli, že dostanou.
  Jako ta sysrská učitelka, o které psal DVD

 680. Ale jo, ptakopysku.
  Ono se to nezdá, ale ani policajtovi se nechce umírat. 🙂
  A potom se vykašle na korektnost, i na buzeraci od šéfů.

 681. Tak to je v pérdeli….. 😀

  Václav Havel se v americké filmové produkci mění z vizionáře a filozofa ve svalnatého hrdinu a nebojácného bijce za pravdu a lásku. Osvalený disident se nepodřídí komunistickému pronásledování a zvedáním železné postele ve vězení nebo prací v kotelně získá značnou muskulaturu, kterou potom využije při střetech z policisty na Národní třídě v Praze.

  http://prask.nova.cz/clanek/novinky/americane-toci-film-o-vaclavu-havlovi-zahraje-si-ho-george-clooney.html

 682. A teď jsem zase přehlídl datum já 😀 Je to apríl 😀 😀

 683. Halle,
  spíš by mě zajímalo, kdo z disidentů bude černoch. Kdyby třeba starýho Dienstbiera hrál Sydney Poitier, Martina Mejstříka třeba John Boyega, nebo spíš Eddie Murphy… určitě by Dílo dostalo šmrnc.

 684. 867 – pak v pripade umeleckeho ztvarneni Otíka Sralbotky pléduji za Rintintina. . .
  Jako aportujici byl pry neprekonatelnej.

 685. ptakopysku,
  obávám se, že by došlo k masovým protestům. I černý muž má právo být Havlem!
  Konec konců, jedna z posledních Popelek je taky černá!

 686. Rputi,
  von ten Klůny by fakt nebyl ten pravej. Si představte jenom ty prachy za najatý vodháněče bab, když si chce dát Neskafe, aby mu ho pod rukou ty čarodějnice nevyčadily. To by Václav musel pít čaj nebo limošku.
  Nebo Banderas, to samý – jeho diskuse s barevnejma koblihama… já nevím. On Václav toho sice dost vypil a vyhulil, ale přece jenom… mluvící barevný koblihy… tak hluboko neklesl

 687. 871

  Houby neklesl ! Oni ho v kastingu na tu reklamu odmítli….
  Měl z toho debku, a blbou náladu ‚

 688. 871 ptakopysku
  Kdo je to Banderas? To je nějaký potomek onoho pokrokového Ukrajince?

 689. Banderas je španihelského původu. S výrazným xichtem i figurou španihelského hidalga. Tudíž si mohl zahrát Zorra, Desperado, a nemohl naopak hrát agenta 007 protože vůbec nevypadal jako ukrajinskej fasádník, což je v současnosti pro agenta 007 podmínka nutná. Je o čtyři měsíce mladší než já, takže už je docela dědek. 😀

 690. Odkud se vlastně vzalo psí jméno Azor? Byly Azorské ostrovy zapseny tak, jako například ostrovy Kanárské?

 691. Pes byl Gorro a byl to Japonec. Tohle byl Zorro povoláním mstitel 😀 😀 😀

 692. Bacha, na ukrajinské fasádníky nesahat !
  Po patřičném zbuzerování a spáchání nápravnych opatření jsem docela spokojen.

  Sice se tvářili poněkud dotčeně , když museli kartáčema ručně očistit to, co nebylo určeno k omítání, ale výsledek slušnej.

 693. (878)hmm, ptakopysku, když jsem ještě měla dívčí úsměv, tak jsem byla do „Zorra mstitele“ úplně paf; vidím ho ve vzpomínce na černém koni, s lasem v ruce ,an křičí „Uáááá “ … 🙂

 694. Jo, ptakopysku,a kdo byl ten pes Japonec jménem Gorro ?

 695. 880 Westík
  tak to já užížděl na Rudém mstiteli (The Crimson Avenger), ze kterého se nakonec vyklubal Bíďa (Cubbi) v jednom dílu Gummmi Bears 🙂
  Dodnes pamatuji hlášku: Děkuji, Rudý mstiteli 🙂

 696. westíku,

  poněkud zmodernizovaná a akčnější verze japonská verze Lassie se vrací.

 697. My ostravaci znali ZORRA spíš jako Zorro pomstitel, anžto ho Poláci vysílali hluboko v totalitě a na Ostravsku se dal chytit vysílač Katovice

 698. Dvoumiliónové Slovinsko logicky nezvládá situaci a žádá země EU o pomoc. Naše armáda pomoct může. Navrhnu to v pondělí na vládě premiérovi.
  Ten komediant má zase vlhké sny. Hlídejte s Vaší Rychlou Rotou raději vlastní hranice! Pane ministře!

 699. 885

  Nakonec to není tak blbej nápad…..Spojenci v EI jsou zapotřebí….. A k nám se fakt nikdo zatím netlačí a armáda aspoň získá skušenosti.

 700. Halle
  to teoreticky. Prakticky jim půjde pomoct organizovat ty kolony do Rakouska. Chucpe.

 701. No a co ?

  Němci ty imigranty chtějí, tak jim je pošleme. Proč by měli být v Slovinsku déle, než je bezopodmínečně nutné ? nebo mrznout na hranicích ?
  Rakušani jsou větší, bohatší, zvládnou to líp, než Slovinci.
  A hlasovali pro kvóty, tak ať si těch imigrantů užijou. Třeba dostanou rozum.

 702. Hele,
  není už ta Merkelová na internaci. Na Klause se chystalo psychiatrické komando, a to jenom kvůli jednomu podpisu, ale co na nás chystá ta čarodějnice, to už je na hranici. Já teda do toho Němcům nechci kecat, nedej Darwin navádět….

 703. Matzurko,
  já už přemýšlím, jestli to není celé finta, jak definitivně zbavit pravomocí národní státy a udělat jednotnej evropskej stát.
  Už se spekuluje o jednotné pohraniční službě, řízené z bruselu.

 704. Halle,
  A těm pohraničníkům bude velet někdo z Řecka, ne?

 705. Halle 891,
  – spekulovat se může. Pokud to půjde stejnou rychlostí, tak to nemá šanci. Na pohraničníky je pozdě. Zapotřebí bude vojsko, které bude zasahovat uvnitř.
  Jak říkám … nejspíš do Vánoc….

 706. Poznamka na okraj:
  Reflex z minuleho tydne ma reportaz o uprchlicich v Rakousku a Bavorsku. Ta reportaz je velmi realisticka. Tak to proste nejak je.

 707. Nebývalé štěstí postihlo zapadlou ruskou vesnici Maloje Perekopnoje, která leží na řece Volze tisíc kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Podle zprávy serveru Vesti se na státní silnici protínající obec převrhl kamión s nákladem 20 000 lahví vodky. Oslavy ve vsi trvají už týden. Na místo byli vysláni i kriminalisté ze Saratova, ti se ovšem také nevrátili.

  😀

 708. Halle,
  20000 flašek je docela dost a většina prý se nerozbila. To vypadá nejmíň „s Novym godom!“

 709. Připomínám, že dnes končí letní čas !

  Od března jsem si říkala, že bych ty hodiny v autě měla posunout! Nějak nevybyl čas…
  Mometálně už se to jeví zhola zbytečné… 😀

 710. Tak to jsem zvědav, jak dopadne zítra Brusselské jednání o invazi

  Nestydatý Mark Rutte, ten co slíbil voličům, že do Řecka ani rupii a pak je tam nasypal čistě rozhodnutím kabinetu s pohrdlivým odfrknutím že hlasování v parlamentu netřeba

  Tak tento člověk, si v předvečer v televizi neodpustil:
  „Eastern Europe has done too little to resist the refugee stream,“ told public television on Saturday. „We have invested a huge amount in them, and now they are doing too little.“
  http://www.reuters.com/article/2015/10/24/us-europe-migrants-idUSKCN0SI0PL20151024
  Východní Evropa udělala velmi málo proti proudu uprchlíků (v kontextu to resist ale znamenalo,že se brání proti přerozdělení proudu uprchlíků).
  A teď bomba, pokračoval:
  Investovali jsme do nich (Východní Evropy) hodně a oni dělají příliš málo.

  Původně jsem chtěl napsat „chucpe“ ale zdá se mi to příliš jemné. Takže vyl.ž.e si, prosím, pane Marku Rutte, ok?

 711. V devadesátým se pslo: We are back in Europe!
  Dnes by se hodilo: Fuck you, Europe.
  Teda představovanou takovými politiky, jak je ten býše uvedený kokot.

 712. O.T.
  když si pustíte http://www.dailymotion.com/video/x2r4uqy
  Taky vás to nutí ve čtyřicáté sekundě zpívat „Vodahučí polučinách boryšumí poskalinách“ ?
  Že on toho přítele českého národa Wolfganga Amadeoviče prachsprostě vykradl?

 713. Vždyť to říkám – nejvyšší čas vystoupit!
  Vždycky si jen dozvíme, že máme držet hubu a krok! 🙁

 714. Vždyť to říkám – nejvyšší čas vystoupit!
  Vždycky si jen dozvíme, že máme držet hubu a krok! 🙁

 715. 903 taky by to v Wo ist meine Heimat neznělo špatně od té 40 sekundy, kdyby nastoupil nějaký vídeňský tenor, a do zvuku hoboje by zapěl
  …. Das Wasser braust auf den Wiesen,
  Wälder rauschen auf den Felsen,…

 716. Rputi, můžete prostě jenom použít bold ke zvýraznění příspěvku. Není nutno ho opakovat :-p

 717. skimici,
  už jsem tu vznášela dotaz – co se mi to děje? Nikde jinde se mi příspěvky nezdvojují, jen na Šumavákovi – nevím proč?!

 718. 901

  Ale fuj, skimici.. S Tvými jazykovými znalostmi…
  Proč mu to neřekneš německy, francouzsky nebo englicky ? 😉

 719. Nad syrským územím prý někdo sestřelil uzreaelské zemědělské letadlo .. Asi tam práškoval 🙂
  Pilot vyskočil padákem, a prý ho zajali povstalci.

  Izraelci se začali rojit..

 720. Dobré zas ráno… Tak si zas zvykat na to šíbování s časem… A už se těším, jak se zas dozvím, jací jsou pitomci ti, co jim to vadí. Tak já se klidně přiznám, že jsem ten pitomec, co mu to vadí. Když už spousta lidí chce mít dýl do večera světlo, tak ať nechaj ten „letní“ celej rok. Stejně většina z nás v zimě vstává za tmy. Takhle budu mít zas rozhozenej aspoň tejden a večer bude tma jak v prdeli. No, ještě že je ten stádní svátek a já si mohu vzít k němu trochu dovolené… Teda spíš musím, než mohu… No ale výročí vzniku státu, který už 76 let neexistuje, to se musí oslavit! Teda, spíše světit! Jako relikvie, ty se taky světily. Doba pokročila, dnes už není třeba exhumovat mrtvoly (teda, samozřejmě jen pro vědecké účely…), dnes se schraňuje a suší svatá stolice, aby až ten který bápež bude prohlášen za svatýho, byl relikvií dostatek. Při pravidelném vyměšování je to 365 relikvií ročně, v přestupných letech o jednu více. Ale jak se má člověk pravidelně vyměšovat, když mu furt šíbujou s časem? Ergo, celé to šíbování s časem je na hovno! A na nic, navíc a ještě přebytečně!

 721. Dobré ránko!

  Též se hlásím do klubu těch, co jim to vadí!
  A bříkám KONEČNĚ se můj životní rytmus zas jednou sladí s normálním časem! Jak příjemné!

 722. PeSi,

  trochu optimismu po ránu !
  Buďme rádi, že jsme se vůbec vzbudili ! A je lautr fuk, v kolik ! 😀

 723. Tak tohle se nepovidlo!
  A pamětníci vylodění v Normadii se patrně obrací v hrobě!
  Naštěstí žádný terorista nebyl v dohledu!

  …Severoatlantická aliance v pondělí 19. října zahájila největší vojenské cvičení za poslední dekádu…
  …Jenomže nastaly problémy. Prvním byla síla příboje a tak se vznášedla nedokázala dostat na první pokus na břeh. Potom se měly vyložit dva džípy Humvee. A nastal druhý problém, protože se ukázalo, že džípy nejsou přizpůsobeny k jízdě po nezpevněném terénu, který na písčitých plážích obvykle bývá. Jejich kola tak uvízla v písku a ať se snažili vojáci, jak mohli, džípy se jen víc zabořily do písku a neujely ani metr…
  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/vysledek-testu-sil-rychle-reakce-nato-smeji-se-rusove-i-teroristi-1404047820.html

 724. Tak tohle se nepovidlo!
  A pamětníci vylodění v Normadii se patrně obrací v hrobě!
  Naštěstí žádný terorista nebyl v dohledu!

  …Severoatlantická aliance v pondělí 19. října zahájila největší vojenské cvičení za poslední dekádu…
  …Jenomže nastaly problémy. Prvním byla síla příboje a tak se vznášedla nedokázala dostat na první pokus na břeh. Potom se měly vyložit dva džípy Humvee. A nastal druhý problém, protože se ukázalo, že džípy nejsou přizpůsobeny k jízdě po nezpevněném terénu, který na písčitých plážích obvykle bývá. Jejich kola tak uvízla v písku a ať se snažili vojáci, jak mohli, džípy se jen víc zabořily do písku a neujely ani metr…
  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/vysledek-testu-sil-rychle-reakce-nato-smeji-se-rusove-i-teroristi-1404047820.html

 725. Zdravím stereo Rpuť! Skinici, bez pounámek, ano? 🙂

 726. 2 Rpuť – každopádně se to vyplatí. Ještě bych přidal zákaz přesluhovat, později bych doporučil zvážit povinnou euthanasii v 51 letech… (omezit škodlivé účinky na minimum… ovšem humanitárně…)

 727. Dobré nedělní ráno vespolek,

  mno, mně osobně šoupání časem taky irituje, ale raději bych měla ten letní nafurt, jak teď bude dříve tma mne hází do hibernace 🙂

  Bohouši,
  to video je skvělé, to jsem si nikdy nemyslela, že se s chutí zasměju německému humoru. Asi jsme s těmi Bavory více příbuzní, než bych myslela 🙂
  „Komu věříte, elitní univerzitě nebo americkému prezidentovi ?“
  „Bavorsko…. malá zemička na jihu Německa…“ 😀 😀 😀

 728. Rputi,
  tenhle server bych nebral tak úplně vážně….

 729. Matzurko 925,
  to se to Němcům dělá humor, když jsou ty kecy pro srandu už i králíkům…… kdyby to nebylo k breku!
  Oni jen a jen citují realitu …. to je ten průser!

 730. Tak to je sranda..
  nějakej střelenej izraelskej Arab se pokusil paraglidem přeletět syrsko-izraelské hranice a dostat se k povstalcům.
  načež Izraelci udělali manévry a doletěli si pro něj do Sýrie 🙂
  Lítaly tryskáče, vrtulníky a paragáni… 😀
  Spekulovalo se nejdřív, že bylo sestřeleno , nebo havarovalo izraelské letadlo a pilot vyskočil a byl zajat.

 731. Halle,
  to je to havarované práškovací letadlo ?

  Nevíte náhodou někdo podrobnosti balíku zpřísněných azylových zákonů, co dnes v Německu nabývají platnost ? Našla jsem jen výčet třá bezpečních zemí (Kosovo, Albánie, Černá Hora), a že deportace neúspěšných žadatelů mají začít příští týden…

 732. JJ, Matzurko,

  zvěsti byly různé. Tahle verze je snad definitivní.

 733. zdravím!
  Inu, hned po ránu rána 🙁
  „Vojna v Európe sa začala“ vyhlásil operačný dôstojník policajného veliteľstva v južnom Hessensku po rozsiahlej akcii odhaľujúcej rozsiahlu sieť moslimských vojenských štruktúr v Nemecku.
  http://dennikpolitika.sk/aktualizujeme-horucu-spravu-v-europe-zacala-vojna-europa-mobilizuje/
  Nemám možnost ověřit si věrohodnost této zprávy, leč vzpomínám si, že minulý týden Putin upozornil v Astaně své kavkazské „ovečky“ na možnost aktivizace ISIL 😕 V SNS jsou připraveni, a my v Evropě … ?
  Jan Piňos z Respektu: ,,Myslím, že uprchlíkům je třeba vyjít vstříc. Nemáme se křečovitě bránit nějakými ploty, protože ploty jsou pouze iluzí. Lepší je vyjít změnám vstříc, jejichž jsme součástí. Čím víc se budeme křečovitě držet našich hodnot a našeho životního stylu, tím to bude horší.“
  Ach jo …. 🙁

 734. Fujtajbl poránu,
  tak konečně budu pracovat podle biorytmu. Musím si užít vstávání v půl sedmé. Teď už letní čas pro mě není takový voser, protože v létě vstávám v půl šesté SEČ, ale když jsem jezdil do Stolice, tak jsem vstával ve třičtvrti na čtyři ráno normálního času. Fujtajxl, ještě teď je mi blbě, když si na to vzpomenu.
  Zasraný komunisti. Kdyby tu nebyli, mohl jsem se vyučit rentiérem a teď bych vstával, kdy bych chtěl.

 735. 903 skimici, v říšskoněmeckém „Princ Eugen marsch“ je několik taktů „vstanou noví bojovníci…“

 736. Dobré ráno,

  no, mně docela ta hodina dnes navíc bodla…. Akorát že o získaný čas navíc mně nakonec připravilo extempore s ochrankou, neb jsem blbě odkódovala dveře. 🙁

 737. [934] A melodie komunistického šlágru Se zpěvem a smíchem byla J. Stanislavem převzata ze zpěvníku Luftwaffe, na což prý přišel jakýsi mladý a nadějný muzikolog někdy snad začátkem šedesátých let, čímž se z něj stal už jen mladý muzikolog… 🙂
  http://www.budovatel.cz/pisne.phtml/Se_zpevem_a_smichem

  Jinak ještě v osmnáctém století se, pokud vím, na autorská práva nijak nehledělo, naopak skladatelé rozvíjeli témata svých kolegů a bylo to normální. Alespoň podle informací co mám od spřízněného hudebního historika (alias muzikologa :-)).
  Jak ve století devatenáctém, to nevím. V době Antonína Dvořáka už byla minimálně nějaká práva na vydávání not, ale jak tomu bylo za Škroupa netuším…

 738. No, ona ta ochranka byla vlastně docela v pohodě. Ten čas padl spíš na diskusi s šéfem, jak to, že se spustil poplach. 🙂

 739. Blair se omluvil za nepravdivé údaje o zbraních hromadného ničení v Iráku, ale svržení Saddáma nelituje.

  Ale připustil, že to mělo za důsledek vznik radikalismu.

 740. halle,
  myslím, že měl Blair svůj projev konzultovat s Aerokarlem. Takhle by si leckdo mohl myslet, že je Putinův agent.

 741. Ptakopysku,

  ono to není tak úplně jednoduché. Někdy mám dojem, že je Putinův agent i Aero 🙂

 742. Jj, westíku – Černohorci nejsou žádný mejdla a když se jednou nakrknou, stojí to za to!

 743. 947 Weatíku
  Zatímco vámi uvedený odkaz mě nechal klidným, rozněžnily mě láskyplné komentáře pod článkem o tom, jak poláci chtěj oj.bat ukrouše o majetky, čímž je opticky narušena bratrsská podpora Majdancow.
  Jak oni si ten svůj jazyk dokáží vychutnat! Jen považte – například:
  „Viktor Persil, ty dutá opuchlá gebula,“
  🙂

 744. (949) 🙂 jj, některé moc hezká „láskyplná“ označení konkrétních entit míval K.Poláček 🙂
  Já jsem si zamilovala výraz „plavajzník a príma nemrava“ -myslím,že je od od Žáka 😕

 745. Zdravím z Prahy.
  Tak dnes přes den o tom mejdánu v Podgorici Bayern3 ve zpravodajství informoval a to věcně – kam se na ně hrabe Český rozhlas. Stejně tak informovali o naprdnutí Rakouska na Německo, neb Německo přebírá o cca 2000 osob denně z Rakouska méně než jich do Rakouska přichází. (Nějak mi to připomíná hromadění horníků v Cimrmanově dole.) Před týdnem to naprdnutí bylo opačné – viz moje /13/. A rovněž tak – bez komentářů – uvedli zprávu o tom, že Chorvatsko poslalo Brusel kvůli hraběcím radám stran migrantů docela rázně do domečku. (Domeček – v bairisch-allemanisch nářečích HÄUSL.)

 746. 952

  Chorvatský pemiér prohlašoval EU návrhy za nesmysl ještě před setkáním…..

 747. Srbský premiér blbne na kvadrát. Odmítl stavět plot, a dokonce se chce připojit k rozdělovacím kvótám.

 748. Aby se ten chorvátský premiér neobrátil na Orbana, jestli by nepůjčil nějaké maníky, co umí stavět takové pěkné ploty 😀

 749. Já teď byl pár dní v Říši a nikde jsem nezaznamenal nějaké nadšení z uprchlíků. Spíše jsem registroval nelichotivá až vulgární hodnocení rozumových schopností madame Merkel a troubovitého Gabriela. Asi se nestýkám s těmi správnými lidmi.

 750. 954 – to mu chvalim – co pusti dal Rekove, to si nechaji v Srbsku.
  V naslednem potravnim retezci to bude asi vadit jen cilovemu bumbrlickovi – Àdě Mrkalove.

 751. 958 Šumavák
  to je taková ta saská dienstbierovka
  Sächsische Staatsministerin für Gleichstellung und Integration
  Mám rád to jejich nadšení.
  Hlavně jim musí vysvětlit, že by se neměli kamarádit s ortodoxníma muslimáčema a hlavně se s nima nechodit podívat se na panorama Lipska z City-Hochhaus Leipzig

  29 pater již by pro uplatnění šaríí stačilo.
  https://de.wikipedia.org/wiki/City-Hochhaus_Leipzig

 752. 960

  nesmysl. Tím spíš, že v ISIlu je fůra jeho bývalých lidí, vyhozených z armády

 753. 965 srovnávám míru bordelu v Iráku pžed a po s mírou bordelu v Libyi před a po.

 754. Dobrý podvečer… 2 dvd ad 952 – a neinformovali náhodou taktéž, že by třeba byl k dispozici nějaký ten rakouzský frajtr, aby to Němcům pomohl vyřešit?
  Na toho minulýho dodnes Němci s láskou vzpomínají… Ačkoli oficiálně říkají něco jinýho…

 755. 972 Zpátečníku
  Dobrý večer. On to asi vymyslí každý pekař nebo mlíkař a nemusí to být zrovna bývalý ministr vnitra. Merkel si to imho musí uvědomovat taky anebo když ne, určitě už o tom od někoho slyšela. Jen to z nějakých důvodů nemůže nebo nesmí udělat. A nemyslím, že to je kdovíjaká konspirativní teorie. Pozvala je přes záda Orbána a všech transitních zemí před dvěma měsíci. Dva měsíce je dost a proud stabilní.

 756. Zpátečníku – to je v češtině ten něm. čl. z 961

 757. Zpátečníku – to je v češtině ten něm. čl. z 961

 758. Zpátečníku – to je v češtině ten něm. čl. z 961

 759. A v Polsku odvoleno. Pazderka kňučí, takže pokrokové síly zřejmě dostaly na pr.el 🙂
  Pazderka je tak rozvrkočený, že použil obratu „vítězné vítězství“ 🙂

 760. Znám trojitý Lutz, Salchow i Axel, nyní i trojitou Rpuť 🙂

 761. 979
  umělecký dojem 9,9
  technické provedení 9,9

 762. Jj, taky zírám …. 🙂

  No, novou myš si koupit můžu, to jo, ale co když se ukáže, že to tím nebylo? Jak vyměním prst?
  A když ho vyměním, co když to tím taky nebude?

  V každém případě jsem té myši pohrozila, že jí hodím do koše! Třeba to pomůže! Jinak už vážně nevím!

 763. Hm. z aktuálních konfliktů…

  pánové mám pás informací ze sýrie od rodilýho Syřana, v sobotu jsem s ním byl na pivu. v Syrské teevizy ted jede nonstop válečné zpravodajství a údajně objektivní ( chtělo by to nějakej link na Syrskou televizy ) z Turecka se údajně od začátku Ruské intervence vrátilo 15 000 bývalých Asadových vojáků kteří tam dezertovali ( je vyhlášená amnestie pro vojenské zběhy )dále se přihlásilo od začátku RF intervence 100 000 dobrovolníků kteří se chtějí zapojitt do bojů
  na hlavních náměstí jsou každodenní demonstrace na podporu Asada poslední měla v damašku cca 150000 lidí
  všeobecne se změnila nálada ve společnosti a vše Ruské je pomalu svaté smile

  jo a dokonce u čekých syřanů vznikla sbírka na podporu Asadové armády

 764. 973 — Obávám se, skimici, že jsem si zaspekuloval až příliš, když jsem zde před časem nadhodil, že se Merkelové pozvání „uprchlíků“ třeba jevilo podobně chytrým nápadem, jako kdysi Hitlerovi ofensiva v Ardennách, z obdobně paradoxních důvodů. Opravdu nevím, co si o tom myslet. Že s imigranty budou problémy, jistě musí vidět každý s pouhými rudimentárními zbytky zdravého rozumu. Merkelová bezesporu již má na kontě nejméně několik mohutných zhůvěřilostí, např. kolem jaderné energetiky, na druhé straně jsem však nikdy neslyšel o nikom, kdo by si myslel, že by se jich byla dopustila z idealismu; každý automaticky předpokládal politický pragmatismus. Jenže pokud pozváním islámských imigrantů sleduje nějaký skrytý plán, říkám si, že by od jeho spáchání možná pronikly ven nějaké detaily, a to se zatím nestalo.

  Jak říkám, nevím, co si mám myslet. Krom toho jsem ve snaze vyrovnat terén, kam za chvíli odložím notebook, s překvapením našel v nevysoké haldě knih Vlídné vidiny (což není původní Reynkův název), letmo nahodile otevřel u roku 1936, a zjistil, že si nic nepamatuji. Nikdy jsem to myslím systematicky nepřečetl.

 765. Jeětě k tomu Blairovi u Zakarii

  Rozumím každé slovo i každou větu, ale nerozumím smyslu té poslední?
  http://edition.cnn.com/2015/10/25/europe/tony-blair-iraq-war/

  „We have tried intervention and putting down troops in Iraq; we’ve tried intervention without putting in troops in Libya; and we’ve tried no intervention at all but demanding regime change in Syria,“ he said. „It’s not clear to me that, even if our policy did not work, subsequent policies have worked better.“

  Zkoušeli jsme intervenovat s jednotkami v Iráku, bez jednotek v Libyi a v Sýrii jsme jenom požadovali změnu režimu a neintervenovali vůbec.
  řekl (Blair)
  Není mi jasné, proč, i když naše politiky nafungovaly, ty následné fungovaly lépe.

  Ten je tajemnej jak Řásnovka anebo je to vytržené z kontextu toho projevu, poslouchat se mi zrovna Blaira ale fakt nechce.
  Tak jaké politiky zafungovaly následně? Spadnu ze židle, jestli že jako ti rusáci???

 766. Vyhrabošila jsem starou myš, vyčistila, nainstalovala – tak uvidíme!

 767. Hm, Rputi, tak zkuste tohle: Napište příspěvek, stiskněte Tab (tím se knoflík „Odeslat komentář“ orámuje) a pak stiskněte Enter. Myš tak bude zcela eliminována i bez fyzické likvidace.

 768. Hm, Rputi, tak zkuste tohle: Napište příspěvek, stiskněte Tab (tím se knoflík „Odeslat komentář“ orámuje) a pak stiskněte Enter. Myš tak bude zcela eliminována i bez fyzické likvidace.

 769. Pozor, to prosím není třas ani vtip, jen jsem zkoušel, je-li tam dosud ta feature, která dva stejné příspěvky nepropustí.

 770. Sakra, já na té apple bezdrátové klávesnici TAB nevidím!

 771. Zpátečníku, nastane šílená divočina a orámuje mi to postupně všechny příspěvky – to taky není ono!

 772. 996 — To ji divné, Rputi. Dopíšu třeba tohle, Tab, Enter a je to tam — jinak byste si to teď nepřečetla.

 773. (985) To se celkem shodujeme. Já měl taky dojem, že s energiewende jde Andělína „po větru“. S uprchlíky se zdá, že vítr sama tvoří.
  (997) zdá se, že se soudruhům v Bruseli (včetně Tuska) trochu zapotí hlavy.
  (989) Zkusil jsem, nefunguje. MS W 7, Chrome. Ale když náhodou kliknu myší na „odeslat komentář“ podruhé, pošle mne to do kopru.

 774. A zeman si zavtipkoval

  V úplném závěru Zeman reagoval také na dotaz občana, který chtěl vědět, zda prezident dostává pravidelnou mzdu z Ruska, nebo mu snad časem přispěje na stavbu prezidentské knihovny ruský prezident Vladimir Putin. Host tento dotaz nejdříve označil za pitomý, ale i na pitomé dotazy se má odpovídat, takže zareaguje ve stejně inteligentním duchu. „Dostávám pravidelnou mzdu 236 rublů měsíčně, ale teď jsem požádal o její zvýšení, neboť jak víte, kurz rublu klesl,“ uzavřel prezident své vystoupení.

 775. 999 — Aha, omlouvám se, zapomněl jsem uvést, že mám Mozillu — což zde může být podstatné.

  — — —

  Krysa v opuštěném sadu / schoulila se přihrbená / jako stará, chudá žena / přišla sbírat drobty v listí / zrna upuštěná.

  Možná, že kdybych pořádně četl tohle, nepotřeboval bych číst už nic jiného.

  Jenže mi to nějak nejde. Přeji dobrou noc.

 776. Pár těch Zemanovo nápadů jsem zaslechl ze zpráv, zdá se, že opustil dolních deset milionů a soustředil se na dolní milion. 😛

 777. Tak přes IE to pomocí Tab taky nefunguje. FF nepoužívám už dlouho, tak bych ho musel instalovat, takže O bodov. A Opera, kterou ještě mám, je už dnes asi prakticky Chrome.

 778. Zpátečníku,
  já už se nedivím, že na vás leze depka, když čtete takový básničky! Jděte s tím na kolo! 😀

 779. Dobré ránko!

  Ještě bych ráda vypíchla, co zaznělo v 992 – ti lidé do sem jdou, jsou turečtí občané!
  Proto jsou bez dokladů, neb by, jako Turci, neměli nárok na azyl!
  Ale k tomu občanství „se mohou“ přihlásit….

  V Turecku je 25000 převaděčů, ale nikdo proti nim nic nedělá.
  I když Andělína přivezla 3 miliardy €….
  http://video.aktualne.cz/v-turecku-je-25-tisic-paseraku-lidi-proc-proti-nim-nikdo-zat/r~487157487b3011e5b605002590604f2e/

 780. Zdravím. Při čekání na zedníky si čas krátím posloucháním zpráv, které začínají děsuplným informováním o nedostatku uhlí, na které se píšou pořadníky. Zdůvodněním je, že domácnosti nechaly nákup uhlí na poslední chvíli a tak se sklady vyprázdnily. Hmmmm…tak si říkám, jak tomu bylo v minulých letech? No jo, jenže tehdy nebylo ve hře prolomení limitů těžby!

 781. Dobré ráno
  Plyn! Vsaďte taky na plyn, Dano! To je z hlediska evropské energetické bezpečnostní strategie jasně nejlepší volba. V Německu kvůli tomu dokonce zrušili jaderný program a přivinulu se na huňatou hruď Merkel! A Merkel se nikdy nemýlí!

 782. Eeh – ještě pořádně nevidím poránu . samozřejmě na huňatou hruď Medvěda. Ne Merkel 🙂 O tom prameny mlčí 🙂

 783. (1007) Zaslechl jsem, že problém není ani tak prolomení či neprolomení limitů, rypadla stále rýpají, ale dotace na nákup automatických kotlů. Které vyžadují jednu extra sortu uhlí. Jinak je to divný, kdyby někdo těžbu omezil, už by se to asi prokeclo.

 784. Dobré zas ráno… Tak se na mě obrátila lehce vyděšená kamarádka s tímhle:
  http://www.novinky.cz/veda-skoly/384459-obri-asteroid-proleti-kolem-zeme.html
  A jestli bych jí to mohl nějak lidsky vysvětlit… Tak jsem jí odepsal:
  Jednoduše – kolem Země proletí šutr o váze zhruba 100 milionů tun a o průměru necelých půl kilometru. Proletí ovšem ještě o kus dál, než kolem Země obíhá Měsíc. Skoro jeden a půlkrát dál. Takže nebude ani vidět. Takže se celkem hovno stane.
  Je to jako kdyby Ti někdo oznámil, že bude v Evropě a že by se s Tebou rád setkal – a pak zjistíš, že to, že bude v Evropě znamená, že se hodinu zdrží v Portugalsku na letišti…
  Tak se musí udělat senzační novinový titulek a dát tam obrázek, jako kdyby ten šutr byl rozžhavenej a měl už už dopadnout… Typická novinařina – ne nadarmo jim Zeman říká póvl a hnůj a bezedná žumpa.

  Takže asi tak…
  ————————
  Tak jsem to sem zkopíroval, kdyby náhodou ještě někdo se chtěl znepokojovat…

 785. Ta informovanost o hrudi Merkel mne u skimice taky překvapila! 🙂

 786. Z úprchlíky se bude zacházet lépe, i ta prasata si polepší ….
  Proč já se nenarodila jako prase? 😀

  „Zlepšíme životní podmínky prasat, slibuje ministr Jurečka.“

 787. 2 skimic ad 986 – no samozřejmě, že měl na mysli politiku, která – jak se ukazuje – funguje… Akorát to nemůže říct jednoznačně, keňská vopice by dostala osypky…

 788. 2 Rpuť ad 1016 – aha, takže zas nic… Já si říkal, že pro ty prchlíky by se mohl obnovit bývalý tábor pro osoby práce se štítící (zcela záměrně mylně nazývaný koncentrák) v Letech. No ale to nejde – je tam ten vepřinec a prasatům by se tím zhoršily životní podmínky. Prase je zvíře čistotné – a kdo má furt snášet ten bordel, špínu a smrad…

 789. 1016

  Rputi, ve Vašem věku už byste byla 20x sežraná 😀

 790. Halle,
  ale do té doby bych se měla „jak prase v žitě“ 😀

 791. Tak jsem se dočetl, že „ruské špionážní lodě se prý pohybují blízko podmořských kabelů“. Ne že by mě to nějak vzrušovalo, obě strany to dělají už dávno, spíš mě zaujala informace, že „se významně navýšila ruská aktivita v blízkosti kabelů vedoucích ze Severního moře na severovýchod Asie a ve vodách v blízkosti Spojených států.“
  Tak nevím, vody v blízkosti Spojených států beru, ale obtěžoval se někdo podívat, jaký stát se nachází na severovýchodě Asie? Proč by si proboha řezali či odposlouchávali vlastní kabely pod vodou, když to můžou udělat v pohodlí na suchu? Nebo jde o něco jiného?
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ruske-spionazni-lode-se-pry-pohybuji-blizko-podmorskych-kabelu/1273998

 792. Jen 540€, strašný nelidové, ti Němci!
  Prchat před terorem a válkou se prostě dá různě…

  ….„Německá vláda nabídla mně a mému synovi 540 eur, ale to bylo prostě málo. Můj syn byl smutný a vystrašený, protože tam neměl přátele ani příbuzné. Zdejší komunita nás přivítala zpět. Přátelé k nám chodí na návštěvu, dají si pivo a cigaretu a společně poklábosíme. Vše se prostě vrátilo do starých kolejí,“ říká smířeným hlasem muž, který vyměnil bezpečí v Německu za nejistotu ve své vlastní zemi, která se utápí v teroru…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlici-Nabidli-nam-540-eur-to-je-proste-malo-V-tabore-malo-jidla-zakaz-vychazeni-Tak-jsme-se-z-Nemecka-radsi-zase-vratili-domu-405166

 793. Tohle je ovšem zajímavé: „poté strávil dvacet hodin plavbu na páchnoucím nákladním voze.“

 794. ad 1024 – připomíná mi to příhodu z Rychlých šípů, kdy jeden moula volal ze srandy na koupališti: POMOC!
  Když pak jeden volal doopravdy, už mu nikdo nevěřil a on se utopil.

 795. s. Palata má velmi nepříjemné ujímání

  Bylo to Polsko, které bylo možné dokonce i obdivovat, například za obrovský civilizační skok, který dokázalo částečně za peníze z fondů Evropské unie udělat v posledním desetiletí. Polsko, která nám občas, když jsme tápali kolem Ukrajiny, Gruzie, nebo v našem postoji k Evropské unii, dalo dobrý příklad.
  http://zpravy.idnes.cz/komentar-k-polskym-volbam-lubos-palata-dyb-/zahranicni.aspx?c=A151026_062521_zahranicni_jj

  Polsko Donalda Tuska, Bronislawa Komorowského a Ewy Kopaczowé bylo Polsko, které mělo k Česku, myslím tím hlavně k Česku Václava Havla a toho, co z něj zbylo, hodně blízko.

  Hele, co to s.Palata vlastně asi nechtěně prásknul – co zbylo z Havla? Někdo rozbil hrob, vykradl urnu či co?

 796. A je to ještě dobré, Palata neprorokuje Kaczynskému obrat o 360 dtupňů!

 797. V každém případě Polákům obrovská gratulace a klobouk dolů. Je to od pádu komoušů historický úspěch!

 798. Ne že bych teda čekal nějaký zázraky. Většinu budou mít možná spíše křehkou, pár přeběhlíků atp, takže budou muset koalovat s rockstar, program maj levicovej jak Marx s Engelsem, ale quislingové si budou muset počínat mnohem opatrněji.

 799. A Trump perlí

  „I mean, look at Libya. Look at Iraq. Iraq used to be no terrorists. He (Hussein) would kill the terrorists immediately, which is like now it’s the Harvard of terrorism,“ Trump said. „If you look at Iraq from years ago, I’m not saying he was a nice guy, he was a horrible guy, but it was a lot better than it is right now. Right now, Iraq is a training ground for terrorists. Right now Libya, nobody even knows Libya, frankly there is no Iraq and there is no Libya. It’s all broken up. They have no control. Nobody knows what’s going on.“

  Podívejte na Libyi. Podívejte na Irák. V Iráku nebyli teroristé. On (Hussein) by je okamžitě zabil. To co je tam teď, je teroristický Harvard.
  Perlí Trump.
  Podíváme li se na Irák několik let zpět, neříkám, že to byl (Saddám) prima kluk, byl děsnej, ale bylo to o moc lepší než co je tam teď. Nyní je Irák tterén pro trening teroristů. Nynější Libye, nikdo neví co to je, otevřeně – už není Irák, už není Libye. Celé je to rozbité. Nemají nad tím kontrolu. Nikdo nevi, co se tam děje.“

  Pan Trump asi dostal od Putina premii a fotku s vlastnoručním podpisem nebo nezabrala Viagra.

 800. Je úplně jedno, jestli si zašukal, nebo ne – prostě má pravdu.:-)

 801. Halle
  trpíš pravicovou úchylkou. Máš naopak vychvalovat um Hillary a Obamy a jejich příspěvek ke světovému míru a ne si notovat s nějakým vykořisťovatelem, prznitelem českých dívek 🙂

 802. Skimici,

  na pravicové nebo levicové úchylky kašlu. Buď má někdo ( podle mě) pravdu v tom , co říká, nebo ji podle mě nemá.
  A je mi zcela fuk, kdo to říká.
  No a ta česká dívka se nechala zprznit velmi ochotně 🙂
  Si myslím. 🙂

 803. O kolik si Dáša řekne tentokrát?
  V Jeruzalémě je ode dneška zahrada Václava Havla
  U Havlova jména je rok 1997, kdy v hotelu přespal. Na Havlovu počest při této příležitosti zahrálo České filharmonické kvarteto píseň Lou Reeda Perfect Day
  http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/v-jeruzaleme-je-ode-dneska-zahrada-vaclava-havla/1274126?
  Vedle ní České filharmonické kvarteto dnes zahrálo ještě Dvořákovu Humoresku.
  No jo, Humoreska. Ta k tomu opravdu sedne 🙂

 804. Avruk,nechte Ivanku na pokoji. Nikdo ji neznáte jinak, než z bulváru.

 805. Jestli nezprnil, tím lépe. Už jí ale stejně asi čtvrt století neprzní. Ani vlastně nevím, kdo ho momentálně przní, když včera tak vyjel 🙂

 806. Skimici, byl jsem v 2001 týden v Bagdádu, naprostá pohoda. Chodili jsme 3 Češi sami po ulicích, jezdili rozdrbanými taxíky, byli na bazáru a kromě toho, že nám bylo doporučeno NEFOTOGRAFOVAT, tak to byl pohodový týden (dělali jsme tam nabídku v rámci OSN akce Food for oil).
  Navíc byl ztovna Ramadán, ale těžko by se to poznalo, i restaurace během dne fungovalya dostali jsme oběd.
  Při obsazení Bagdádu nám v TV ukázali jak bourají Sadámův pomník, ale tehdy tam byl ještě jeden – Sadám a la Žižka, jak na koni šlape na skutečné trosky US letadla. Jek likvidují tenhle nám neukázali.

 807. 1043 quivis
  já Vám věřím. Kolega tam jezdil kšeftovat běžně.

 808. Ovšem teď po vítězné likvidaci Sadáma už by si tam troufl jen málokdo.

 809. Ono asi bude záležet na tom s čím se kšeftuje 🙂 Dobře si vede třeba Toyota ….

 810. 1007 Dano, zajímavé, přitom Ostrava má problém s odbytem černého. Porovnával výhřevnost, hnědé 17, černé přes 30, cena černého zhruba o 2/3 vyšší než hnědého. Cena energie vychází zhruba nastejno. Kotle umí oboje, černého se spálí míň a míň je i popele. Topení černým je navíc pohodlnější.

 811. Schumi,

  co jsem se díval, tak jsou v nabídce extra kotle na hnědé uhlí a extra na černé a koks.