Hasiči

DanaG

 

Je počátek května, a to je čas, kdy hasiči mají napilno. Není víkend, aby se v okolí nekonala nějaká hasičská soutěž – denní soutěž, noční soutěž, soutěž dětí, dospělých, mužstev i ženstev. Jen smíšená družstva zatím nesoutěží. Alespoň tady, v širším okolí, ne.

Přiznávám, že během roku navštívím několik soutěží v okolních vsích i městech.. Většinou se jedná o pohárové soutěže nebo oblastní soutěže v požárním útoku družstev dobrovolných hasičů z blízkého i širšího okolí. A pokaždé sleduji s obdivem výkony soutěžících. I těch, kterým se právě nedaří.

Scénář je stejný: sedm závodníků se snaží co nejrychleji nabrat vodu z nádrže, motorovou stříkačkou ji natlačit do hadic, které sprintéři rozvinou, a proudnicemi trefit terče. Nepřestalo mne bavit sledovat všechny členy družstva a jejich „kibice“, trenéry a „motivační kouče“, jak už předem kontrolují stav a připravenost stříkačky, seřizují její chod, aby po vyvolání na start dotlačili stříkačku na základnu a připravili si hadice, rozdělovač, proudnice a vše další, kontrolují, natírají závity hadic, rozdělovače a proudnic tak, aby jejich sešroubování bylo co nejrychlejší. Kontrolují několikrát polohu, složení a rozložení jednotlivých částí – je to jako příprava chirurgů na složitou operaci. A pak odcházejí na startovní čáru a čekají na startovní výstřel. Prásk – a vyráží k útoku. Každý zná svou úlohu, nepletou se druhému do cesty, jsou sehraní. Zatímco strojník se dvěma dalšími členy, tvořícími obsluhu savic, se snaží natlačit vodu co nejrychleji, další čtyři členové družstva se chápou hadic, klíčů, rozdělovače a proudnic a běží na dané mety tak, aby proudem vody zasáhli terče – levý i pravý. Každý se měří samostatně, počítá se ten horší čas.

A když to sleduji, tak si říkám – ti závodníci musí nacvičovat, trénovat. Nestačí se sejít jednou, dvakrát před soutěží, nácvik musí být pravidelný a soustavný. Často to jsou družstva z malých vesnic, takže družstvo tvoří snad celá ves – mladí, starší, tlustí, tencí, pružní i zdánlivě neohrabaní. Někteří mají jednotné dresy vyzdobené nápisy sponzorů, ale jsou i taková družstva, kde každý člen je oblečen do toho, co má k dispozici a co odpovídá pravidlům – i když musím přiznat, že takových družstev ubývá. Ale všichni bojují s nasazením, do poslední trošky sil.

Další roli mají pořadatelé. Neříkám rozhodčí, ale pořadatelé. Často se do přípravy a zajištění průběhu akce zapojí celá ves. Dlouho dopředu se připravuje místo konání soutěže, zajišťuje se vybavení soutěže – základna, nádrž na vodu, zázemí pro soutěžící a jejich stroje a auta, terén pro konání samotné soutěže, ozvučení areálu, výsledková tabule, místa pro diváky, občerstvení. Vše musí být perfektní, super. To je vlastně další soutěž – nevypsaná soutěž o nejlepšího pořadatele.

A závěr: Není to s našimi mladými tak zlé, jak se občas z povzdáli jeví.

Nekoná se někde blízko vás tento víkend hasičská soutěž?

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

849 komentářů u “Hasiči

 1. Che! My tu máme i hasičské muzeum!

  Ono to hasičení je taková chlapská práce. To se nedá vokecat a trefit se hadicí je kumšt, na to nemůže bejt žádnej jouda.
  První hasiči, o kterých víme, se jmenovali Klesibil a Heron a v Egyptě, ve druhé polovině třetího tisíciletí př.n.l. vynalezli stříkačku!

  A že v dobách, kdy většina domů byla dřevěných, bylo i veřejně dbáno na hasičské sbory, takže „již ve starém Římě“… a např. Švýcarsko to pořešilo tak, že všichni záložáci musí mít protipožární výcvik (není marnej nápad)

  Všichni hasiči byli profesionální a první dobrovolné hasičstvo vzniklo až v K.u.K Vídni počátkem 19. stol.

  Takže tradice by tady byla. K hasičům, pochopitelně, nemůže každý, takže smrděnky odpadnou hned na začátku, stejně jako rozumprdové, co vědí všechno nejlíp. Hasičská akce chce kázeň, tvrdý výcvik a pořádek. A tak je mezi těma klukama celkem normálně a veselo.

 2. Vybavuje se mi:
  „Ale měl krásnej pohřeb!“
  „Počkejte, kdy to bylo?“
  „No to bylo tenkrát, jak hořelo v Třeboni. Chytla sákristie, od sákristie sáložna, pak to skočilo na hotel U bílého koníčka a hoteliér Havlíček vyběh ven a hořely mu kšandy a nádlesní myslel, že je to kometa a zastřelil ho a Havlíčková pak nádlesnímu strašně děkovala.“
  „Máte pravdu, takovou katastrofu Třeboň nepamatuje!“
  „No a mohla bejt mnohem větší, ale mě došly sirky tehdá… Ale přijeli hasiči až z Protivína.“
  „A co jich přijelo! Jenže to nemohli uhasit“
  „Ale mohli, mohli. Jenže hodili tu násosnou troubu do mýáho rybníka a já jsem jim jí ucpal. A víte, že mě to mohlo vcucnout?“
  „Ale jděte…“
  „No ano, oni měli tak mocnou stříkačku a tak mocnou pumpu, tuzemské značky, že mě to mohlo vcucnout. Ale nevcuclo!“

 3. U nas nic, hasiči soutěží až na červencové svátky. ve dne , kdo by lík uhasil oheň a večer, kdo líp hasí žízeň.

  Kdysi jsem jako malá holka byla v nějakém takovém družstvu. To měli nějak málo dorostu a chtěli holčičí družstvo, tak nás zlanařili na jednu soutěž. Mám dojem, že jsem skončila jako náhradník, protože jsem měla pod míru a pod váhu a s tou hadicí jsme nebyla dost rychlá.

  Pak už se to nějak neopakovalo, už netuším proč. MYslím, že učitelka, která nás tam dotáhla, byla nemocná a tak hasiče vypustila z programu.

 4. Ta mocná pumpa…v pátek na Hluboké u Pennymarketu jsem potkal nádhernou stříkačku z roku 1928. Hasičské auto, na předku pumpu poháněnou přímo od klikovky. Výkon šestnáct set litrů za minutu. Tedy naprosto soudobý. Jen nutno mít vydatný zdroj vody, protože s tímhl výkonem lze za chvilku vychlastat požární nádrž. Úžasně jsem si pokecal a spoustu dověděl. Poblíž bylo setkání veteránistů, ale pražáci na ně prý nejezdí, je to daleko. Zato spousta z Rakouska. Viděl projíždět cosi vypadající jako voituretta, asi z doby pamatující pana arcivévodu, se čtyřčlennou osádkou, dost svižně, se zvukem motoru jak ze šicího stroje.

 5. Jo a prý spousta takových nádherných hasičských aut v sedmdesátých letech skončila ve šrotu, kam je po padesáti haléřích za kilo prodali dobrovolní hasiči.

 6. Dano,
  díky za hezký článek. V našem trojvsí máme dobrovolné hasiče v každé vísce, to už skoro můžou dělat vlastní přebory 🙂 A jsou fajn, kromě letních soutěží pořádají i zimní bály, a také drží ruku nad udržováním tradic (např. masopustní průvod masek, velikonoční řehtačky apod.)Jelikož jim fotbalisti přestali půjčovat hřiště, tak si postavili tréninkové s dětskou „opičí dráhou“ na loučce naproti hospody U Floriána 🙂 Naposled stavěli májku a pálili čarodějnice.

 7. U nás na chalupě jsou hasičská klání také populární, asi proto, že to mládenci můžou zakončit u nás ve starém kulturáku opiliádou.
  Naposledy vyhrálo družstvo z vesnice, která je na opačné straně našeho pomyslného středu – střediskové obce. Po oslavě vítězství v kulturáku (soutěž byla na louce za ním) se vraceli domů svým starým autobuskem – erenou. Ve střediskové obci většině došla kapacita močových měchýřů a tak na autobusové zastávce vypadli do jednoho ven, nějak (doslova – nějak) si ulevili a následně ustlali – docela okoladně vůkol autobusku přímo na silnici. Odemčený autobus se zývajícíma dveřma a vůkol mrtvolkama v poblitých a politých uniformách ráno odstraňovali okolojdoucí a okolojedoucí do práce. Policie se neúčastnila, asi proto, že buď okolo v noci nejeli, ale spíše asi proto, že by stejně s ležícíma kytovcema nehnuli a tak se zdekovali (alespoň šla fáma, že cosi okolo policejního jelo).
  Následně se tento bohatýrský čin probíral na dalších opiliádách, k tomuto účelu svolaných, kde se došlo k závěru, že jednak se s tím bude muset příště něco dělat, ale pozdě v noci konference skončila tím, že se na to můžou tak akorát vys….
  Skutečností zůstává, že tato podujatie jsou velmi populární v širokém okolí, jsou hojně opakována a navštěvována a zájem převyšuje pouze každoroční traktoriáda (vzhledem k náročnosti organizace naštěstí jen jednou ročně – následky ale bývají obdobné).
  A pak že lid vesnický není na kultůru….

 8. Mám dotaz. Když dorazí host do hatefree hospody/čajovny/mléčného baru krátce ostřižen, v bomberu, martenskách a plackou Vandasovců, je možno ho vyhodit, nebo je to projev nenávisti?

 9. Honzo, laskavě mu vyškrábou oči, jehlovými podpatky kopnou do rozkroku, jak to hatěfree chlapi dělají.

 10. Neuvěřitelný, i z toho, že by spolu lidi měli nějak vyjít, se dá udělat byznys.

 11. Měli by se seznámit s tvrzením svého oblibence Noama: „If you believe in freedom of speech, you believe in freedom of speech for views you don’t like. Stalin and Hitler, for example, were dictators in favor of freedom of speech for views they liked only. If you’re in favor of freedom of speech, that means you’re in favor of freedom of speech precisely for views you despise.“

 12. V sobotu jsme rodinnou vycházku zakončili v kočičí kavárně.

  Tak mně napadá, jetsli by se něco takovýho nemělo zakázat, neb to diskriminuje ty, co jsou alergický na kočičí chlupy.

 13. 18 MaYda
  Robě mi vyprávělo, že je v Soulu opravdová kavárna pro kočky. Lidi jenom jako doprovod a kvůli zaplacení. Bez majitelky nebo majiteločičáka tam nesmíš. Hned kousek je luxusní hospoda se psama. Luxusně upravenýma. Roběti chutnalo v obou 🙂

 14. upřímně řečeno, když teď koukám na zavadlý sendvič, který jsem si v salonku CSA vndal z boxu, pošilhával bych po dobré pejskové polívce s nudlema taky. Kdy už definitivně zkrachujou? Ještě že Budweiser je snesitelný.

 15. Ani polívku. S hrůzou jsem zjistil, že podle nějakého indexu jsem patologicky obézní. Váha na druhou děleno míra. Mně vyšlo 77 x 77/ 181 = 33 a má být max 25. Je fakt že nejsem hubenej ale moc to nechápu.

 16. skimici, pokud neusilujete o místo mu Lagerfelda, tak je to pořádku.
  A tyhle indexy jsou stejně hlavně na to, abychom měli čím nakrmit imigranty. Prostě jsme tlustí a ubohej emigrant má hlad. Vsadím se, že nejste tak štíhlej, jako ti svalnatí muslimácký kucí, co nás připlavali navštívit! Že ne!
  Tak vidíte! A nebrečte, třeba vám všechno nesežerou a budwiesera nechaj!

 17. Aaaa! Chyba ve vzorci. Ma být váha dĕleno vyskou v metrech tedy 77/1.81/1.81=23.5
  Bezim uklidnen na boarding a dam si jeste jedno 🙂

 18. Skimici, mám dotaz: proč s ČSA létáte ? Cena, služby-asi ne. Létají někde, kam nikdo jiný nelétá ?

 19. Tedy doufam ze ty metry jsou na druhou…
  Ze ja to cetl 🙁

 20. Cena. Dobrej corporate contract na vybrany destinace. S moji kartou ale mam salonek at letim kam letim a jakykoliv v Praze ale vsechny jsou stejny.

 21. Já jsem s ČSA nikdy neletěl, takže nedokážu posoudit. A nejlepší salonek jsem potkal na Borispolu…

 22. Hmmm,
  tak jak to tedy balo?
  Že by zcenzurovali i ten záznam z tiskovky? Ale odkud by ho pak už včera znal Kalousek?

  …Německá kancléřka Angela Merkelová na nedělní tiskové konferenci v Moskvě odsoudila ruskou anexi Krymu tak nezvykle tvrdými slovy, že je zaskočení kremelští tlumočníci raději nepřeložili a její slova v oficiálním překladu podrobili cenzuře. V úterý o tom informovala stanice Echo Moskvy, která zároveň přinesla správný překlad kancléřčiných kritických slov…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/369306-merkelova-v-moskve-mluvila-tak-tvrde-ze-to-putinovi-tlumocnici-radeji-neprelozili.html

 23. 2 Rpuť – na to lze použít jediný – už jednou jste dostali po tlamě. Tak neprovokuj!
  Já se nedivím, že evropsky junyjní stádníci nechtěli do Moskvy na oslavy – kolik těch států kolaborovalo, kolik jich postavilo divizí SS?
  Takže pro většinu z nich to znamená výročí připomínky, kdy dostali po tlamě. A mám takovej pocit, že někteří si to sakramentsky toužej zopakovat.

 24. Váhu máš akorát, ale holt jsi malej… 😉

 25. Zajímavý názor z diskuse o Ukrajině:

  Ak particka povstalcov v Syrii dokaze vzdorovat armade, ak particka povstalcov v Libyi dokaze zosadit Kadafiho, ak particka Albancov z kosovskych lesov dokaze vzdorovat armade, ak particka pastierov koz dokaze oklamat Norad, zhodit dvojicky a roztavit ocel pri teplote 600 stupnov… tak nevidim jediny dovod preco by to nemala dokazat particka banikov….:)

  Autor komentáře samozřejmě nevidí ty zásadní rozdíly, které jsou … v … Počkáme na numerologa.

 26. PeSi,
  s tím „po tlamě“ to platí i na kaluska, ne 🙂 ?

  Rputi,
  jako bys nevěděla, že Kalousek byl původně „černoprdelník“, tak má asi přímou linku na Vševědoucího.

 27. >> NoName
  Pokud se někdo domnívá, že pro zhroucení ocelové konstrukce je třeba tuto konstrukci roztavit, tak je v mých očích neinformovaný blb a formulace „roztavit ocel pri teplote 600 stupnov“ to uz jenom potvrzuje.

 28. PeSi,
  to „údajné“ tvrdé vyjádření je tím podivnější, že těsně před ní tam byl Steinnmeier a po ní Kerry a obě schůzky si Lavrov pochvaloval.
  NĚCO tady nesedí….

  Matzurko, je to všecko „akési čudné“, ba já bych řekla, že tu něco smrdí… 🙂

 29. 35-s tou ocelí je to blbost, nechtěl jsem mazat část komentáře, zdálo se mi to blbé, ale jinak mi to přijde docela výstižné-denně nás média krmí informacemi, jak rozhořčení dobrovolníci poráží regulérní armády, abychom pak analyzovali, jak je možné, že rozhořčení horníci dokážou na Ukrajině to samé.

 30. No a skimic by si mohl všimnout, jaká je Merkelová ve srovnání s Putinem pomačkaná 😉
  U Zemana si toho všiml 🙂

 31. (40)no, když jejich pracovní náplní je nicnedělání, tak alespoň občas potřebují si to nicdělání zpestřit -co je na tom podvodnického ? 🙂

 32. Americký přízvuk nevadí!

  …Ukrajinští poslanci dnes učinili první krok k tomu, aby v jednotkách ukrajinské armády mohli sloužit cizinci. Parlament dnes v prvním čtení podpořil příslušný zákon. Ten umožní občanům cizích států uzavírat kontrakt s armádou a bojovat v jejích řadách, a to i při bojových operacích na východě země. Navrhovatelé zákona doufají, že přítomnost cizinců omezí povolávání ukrajinských branců v rámci mobilizace…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pokud-chcete-jit-bojovat-na-Ukrajinu-muzete-Odmaval-to-parlament-v-Kyjeve-374820

 33. Tak jsem hledal, až jsem našel (FAZ): die deutsch-russische Zusammenarbeit „hat durch die verbrecherische und völkerrechtswidrige Annexion der Krim und die militärische Auseinandersetzung in der Ostukraine einen schweren Rückschlag erlitten“.
  Levicověji zaměřené SDZ ci Spiegel to nemají.

 34. Zdroj http://aillarionov.livejournal.com/819129.html
  který upozorňuje na nepřesný překlad (skutečně i na ofiko stránkách Kremlu je ta upravená verze) je ten Illarionov, který se rozštěkal s Putinem a mj. se zasloužil o vyhození Klause z Cato institutu.
  Přejalo to opoziční rádio Echo Moskvy a od něj naše média.

 35. Ale z jiného soudku: občas si poslechnu před web lokální zprávy ČT24 v 18.oo – a dnes jsem byl na infarkt. Tak starosta jedné malé obce pravil, že k získání dotace na malý traktor museli k žádosti dodat přes 300 (327 ???) stran příloh. A druhý infarkt se o mne pokoušel, když nějaký ouřad rozhodl, že výběrové řízení, v němž kraj požadoval potvrzení o bezdlužnosti uchazeče o dodávku bylo protiprávní neb onen požadavek je diskriminační.

 36. 46-zábavný byl i Mach v 17.00 na Radiožurnálu v 20 minutách. Redaktorka se ho sugestivně ptala, kde bychom vzali těch 70 miliard, které jsme minulý rok dostali z Unie, kdybychom v ní nebyli ? A zda se Machovi zdá spravedlivé, že do jiných zemí EU proudí víc utečenců než do ČR ?
  Škoda, že to Mach nedokázal lépe vysvětlit. Třeba že na různé harmonizace, zákazy, povinné studie utratíme ročně víc než 70 mld. a že by nám zřejmě nechyběli. Že v jiných zemích EU mají více teplo, moře a to zase nemáme my a že to nikdy nebude spravedlivé.
  A že může jednu z hlavních publicistických relací rozhlasu vést redaktorka s tímto mentálním vybavením ani nekomentuju.

 37. No točil se dokola, že máme utratit tolik, co máme, že dotace rozvrací trh … Ale hrozně akademicky.
  Ono do těch diskusí asi moc není …

 38. Kolik může stát malý traktor?

  Nebylo by lepší vypsat sbírku a co se nevybere, doplatit z rozpočtu obce? A na co vlastně obec potřebuje traktor?

 39. No, takže plácal…

  MYslíte, že prostýho občana, který se bojí, že bez dotací bídně zahyneme, ty řeči o rozvracení trhu nějak osloví?

  Mezi námi, tuhle otázku mohl předpokládat a odpověď si připravit.

 40. DVD,

  tak nevím.. Naše vesnička nestředisková ( zhruba 1100 duší) získala od EU dotace na upravu hlavní ulice ( chodníky , pouliční osvětlení , výsadba stromů a keřů) – necelej milion, dotaci na auto se sudávacím kontejnerem a teď tuším na čističku.
  že by to bylo fakt tak složité?

 41. Ono to není složité, specializovaná firma to pro vás ráda udělá. Pravda, vezme si z toho nějaké to procento, nebudete si moct vybrat dodavatele, typ traktůrku a jeho barvu… Případně dostanete místo traktůrku bagřík… Ale neberte to, je to z DOTACE.

 42. NoName – „redaktorka s tímto mentálním vybavením“

  A kde myslíte, že všechny ty absolventky gender, enviromentálních studií a čeho všeho nakonec končí? Nic neumí a tak zbývají jen ouřad nebo redakce.

 43. A co se Vám, No Name, nezdá ne mentální výbavě redaktorky?

  Že kladla nepříjemné otázky? Ale to má přece v popisu práce.

  V tomhle případě je to problém nikoliv mentální výbavy redaktorky, ale problém Macha a jeho mentální výbavy, že nedokázal využít nahrávku a nenaservíroval jí ty argumenty, který víte Vy – že členství v Unii nás stojí více než kolik od nich dostáváme a doložit to čísly.

  On je ten Mach takovej politickej doktor Cvach. Umí krásně akademicky hovořit, ale tím to končí. Zřejmě jeho nejvýraznějším počinem zůstane prdel, vystrčená k vlajce v EP.

 44. Mno,

  pokud vím, tak platíme do EU jakési roční platby. Nějaké procento z rozpočtu či HDP.
  Nebrat dotace by znamenalo , že by ty peníze byly hozené do kanálu..
  Já vím, neplatit do EU.
  Ale je to reálné ?
  Uvidíme, co vymyslí Britové.

 45. Ona nekladla nepříjemné otázky, ale hloupé. Schválně si to někdy poslechněte. Je správně angažovaná a absolutně vygumovaná. Nechápe nic složitějšího, je v tom hodně srdíčka a spravedlnosti a nadšení…

 46. 56-žádná dotace není stoprocentní, je potřeba spolufinancovat. Samosprávy i stát se kvůli tomu zadlužují a budují věci, které i tak nebudou schopné provozovat a udržovat. Cyklostezky, zbytečné budovy, kulturní centra, různé podnikatelské inkubátory… Se podívejte kolem sebe.

 47. maYdo, to, co Mach říkal v EUlamentu hloupé nebylo, v tom Norsku si taky nepočínal špatně, ale sedne k mikrofonu a je dřevěnej, dřevěnej a dřevěnej…

 48. Jo,
  my tu máme z dotací super fotbalové hřiště (pro klesající počet fotbalistů naší pralesní ligy) – ale na rozdíl od cca 500m nové asfaltované silnice u toho netrčí bludný balvan s pamětní deskou samá hvězda….

 49. Hele,
  a když Kyjev odhlasuje cizí státní příslušníky pro boje i na východě, který stále nárokuje co své území, tak můžou na Donbasu bojovat i Rusové ofiko, ne 😉 ?

  A dnes prý DNR A LLR vyhlásily uznání a spolupráci s Abcházií a Jižní Osetií.

 50. Vždyť já říkám, rputi, že hovořit MAch umí. Akorát mám čím dál větší pochybnosti, že kromě toho hovoření umí ještě něco.

  A jestli byla redaktorka angažovaná a vygumovaná, tak si tuplem mohl Mach spočítat, jaký otázky mu bude klást a přijít s ekonomickým rozborem na papírku. A nemusel být dřevěnej a cucat si z palce nějaký kecy o tom, že dotace deformují trh, což jsou kecy, který běžnýmu voliči nic neřeknou.

  Jak chce vůbec něco prosadit, když nestačí na jednu vygumovanou sluníčkovou redaktorku?

 51. 39! Halle
  Vymýšlíš si. Napsal jsem „upocený komentář“ nikoliv Zeman. Mám totiž úctu k svému presidentovi. A mně jsou fuk, anžto je sice měsíc bez „r“ tak nejíím ústřice ale ryba je fakt výborná a červené z Pauillac neodolatelné.

 52. Matzurko,

  já hlavně dychtím zvedavostí, zda se přihlásí jako dobrovolníci všichni ti verbální hrdinové, co mají plnou hubu řečí o tom, jak je třeba přinášet oběti ve jménu dobra. 😀

 53. NoName,

  ono je dost věcí, které jsou užitečné a dají se z těch dotací pořídit..
  A pokud to zastupitelstvo či jinej orgán investuje do peachovin, je třeba citýrovat to zastupitelstvo.
  Myslíte, že to zastupitelstvo, které postaví nebo koupí nesmysl z dotací EU, se k penězům z normálních příjmů chová rozumněji ? Pochybuju.
  Ä nakonec – koho si lidi zvolili, toho mají.

 54. 47 NoName
  Která hvězda to byla? Jsem bohužel bohudík mimo kotlinku.

 55. 55 maYda
  Nepříjemné otázky může klást i redaktorka, která je blbá jak bedna kytu. Tím nechci říci, že to byla zrovna ona ….

 56. 58 NoName
  Já takto kupodivu postupuju i u ratolesti od rannych let. Neco chces? Pracuj (definovano). Pozdeji – dej oar procent (treba umyvat okna u pumpy). Tak jsme se postupne dobrali pres detske firmicky pres skolni firmy az k firmam realnym a potom na skolach k firmam co o firmy meli zajem. Nikdy jsem nevahal ty prachy dat. Nakonec – komu nez detem bych je daval ale chtel jsem aby to citily a aby co nejdrive staly na svych nohach. Je za tim samozrejme jen vypocitavost. Az uz nebudu stacit, deti me podrzi. Fotr – neskuc a jed 🙂

 57. V tom našem konkrétním případě EU dala asi 900 000, kraj přidal asi 50, celá ta legrace stála milión. Obec doplatila nějakých pár desítek tisíc. Určitě swe kvůli tomu nezadlužila 🙂
  No a pravděpodobně i díky této ( ale nejen) úpravě obce naše vesnička nestředisková vyhrála krajské kolo soutěže „Vesnice roku“ což pro obecní kasu znamenalo další dotaci od státu milión Kč…………
  Kdo umí, umí.
  Máme štěstí na schopné starostky. Ta dnešní je druhá baba na obci za sebou.
  Ta před ní byla taky schopná, jenže dostala rakovinu, a musela se postarat o sebe.
  Uź je v pořádku.

 58. 69 NoName
  Tak to mi nic nerika. Holt jsem zaostal.

 59. EU žádné peníze nemá, vzala Němcům a Holanďanům a dala vám, Halladine. To samé udělal kraj, ten to vzal Čechům.

 60. 72-můžete vyslechnout v archivu CRo nebo vygooglovat na netu. Je akční, moderní, cool. 😉

 61. A hasiči jsou kdé?
  Už je tu tase jen politika. 😉

 62. 73 NoName
  Já si Vás On ví proč zařadil jako levičáka. Něco dnes oslavujete nebo je to setrvalý stav?

 63. Skimici, mně je jedno, že je redaktorka blbá jak bedna kytu. Jde o to, že politik přichází do rozhlasu nepřipraven a není schopen podat pádné a srozumitelné argumenty pro stěžejní bod svého volebního programu.

 64. 76-víte, co říkal Churchill … Ohledně mládí a levičáctví 😉
  Ale stále mám rád J. Lennona (imagine all the people), a zároveň svět z knížek R.A. Henleina (neudělals pro svoji zemi nic, nejsi občan). Je to dost nekompatibilní, ale s tím nic nenadělám 😉

 65. NoName,

  přidejte Švédy, ti prý na osobu přispívají do EU nejvíc.
  Nicméně, stará moudrost praví
  “ Blbej, kdo dává, ještě blbější kdo nebere |“
  Pravidla jsou nějak nastavené, je třeba získat co se dá ( když už je to legální) a ne ty peníze nechat EU

 66. Pozor, NoName
  jsou takoví,co tvrdí, že Henlein je fašoun ! 😉
  Ale takymám pár jeho knížek, jen u těch posledních se mi zdá,že vaří z vody….

 67. Tak. Když porovnám output a iimput (imput s m má kdovíproč rád Klaus, je to jedna z jeho nevysvětlitelných úchylek spolu s největší střední ßkolou v Evropě)
  Tak se mi index snížil určitě o několik desetin procenta ale pásek si neutáhnu ani o dírku. Ten objem se mi vźdy vrazí asi někam do zatylku nebo do stehen nebo do svalů… nosíme putovní kozenou bundu od dedy, otec mi ji kdysi s tezkym srdcem odkazal a ted je to uz na mne. Nechce se mi. Je to jako ty zlaty retizky od prababicky a tak ale chapu ze to holt musim predat.

 68. 81-byl grafoman, a ke konci to přestal zvládat …

 69. 82 ke svému
  Možná byl Klaus nepozorný a svým nedostatečným vzděláním v anglině pletl input anglické s impute latinským.

 70. Protože i v british english to znamená něco úplně jiného (impute) než v jakém smyslu to on používal. On je velmi dobrý v němčině, ale ani odtud necítím plamen. Něnecky orientovaní ekonomové mu to implantovali? Ten imput. Strašně mi to vadí. Doufám, že jsem to jen nepochopil.

 71. Já Vám tedy nechci vstupovat do diskuse se sebou samým, ale považujete se za někoho, kdo dokáže posoudit kontext, ve kterém Klaus použil nějaké slovo !? 😉

 72. iMPUT?
  No ano. Mám z tě školy kde profesuruje taky nějakě papíry aniž bych na to byl pyšný. A čtu ho a vážím si ho.

 73. Tedy , ta paměť .,. Od dokonce používal i slova jako „imputovaný“ ale za to ruku do ohně nedám. Byly to první okamžiky, kdy jsem pochopil, že ekonomické vzdělání vede stejně jako vzděláni humanistické ke katastrofám, kdy je přesdržka vysvětlována vědou.

 74. Co se děje? Řev z hospody vedle je slyšet až sem. Hokej?

 75. 42 Rputi, v důsledku toho, že Ukrajinci neprojevují požadovanou ochotu být kanonenfutrem pro zájmy vlastníků ukrajinského státu, kteří navíc o něj vedou válku mezi sebou, nutno nakoupit kanonenfutr v zahraničí. Dokud je ještě za co. A když není, tak na úvěr, který splatí tím o co vedou válku. Půdou, nerostným bohatstvím a nevolníky…pardon, pracovními silami a spotřebiteli. Tohle nedopadne dobře, Machiavelli píše, že spoléhat se na najaté kondotiéry není nejlepší nápad. Najatí žoldnéři proti těm vysoce motivovaným, kteří východní břeh Dněpru považují za svůj domov a mají podporu z Ruska, to nedopadne dobře. Ukrajina se rozpadne. Tohle už nikdo nedá dohromady. O její západní zbytek se porvou oligarchové s najatými armádami tak dlouho dokud jim nedojdou peníze. Pro „Západ“ je Ukrajina odepsaným projektem. Ještě budou nějaké pokusy do toho nacpat prachy než to odpískají. No a bude 2017 a britské referendum, a plynovod přes Turecko a Řecko. Hádejte, kdo si přes veškeré obtíže může dovolit koupit Řecko tím, že mu pomůže splácet dluhy?

 76. A kdopak vzpomene na copatou ukrajinskou carevnu? Splnila úkol, za to ji dostali z vězení do propadliště dějin. Vyřízeno.

 77. Ale houby. Tymošenko má tlustou pr.el ale když učarovala Vlajícímu peru, nebude problém jí reinkarnovat.

 78. Schumi,
  Čína ?
  O sjednocené Ukrajině tak nějak pochybuji od Minsku II., resp. Debalcevského kotle.

 79. TAk ta ukrajina spěje k rozpadu už dávno. kdo má jen trochu smyslu pro realitu, tomu je jasný, že se to už jen velmi těžko může dát dohromady.

  A nejvíc Ukrajinu rozesraly snahy udržet ji celistvou za každou cenu.

 80. skimici,
  sledoval jste tiskovou konferenci Kerry-Lavrov ?

 81. Skimici,
  .
  Tvoje starosti a Rotschildovy peníze 🙂
  Jestli Zeman umí správně oteplení, a Klaus používá m místo n..
  Prkotiny….
  Není to dlouho, co jsi zmiňoval nějaké své přeřeknutí ve fránině, No a co ? Zabili Tě ?
  🙂

 82. K tématu článku: Jojo, když jsem se kupříkladu ondyno byl podívat na výročí založení jednoho městyse kousek od Loun, ze všech, kdož se na oslavách podíleli, vskutku působili nejpohodovějším a asi též nejvýraznějším dojmem právě dobrovolní hasiči. A nejspíš nejen teď, ale i za minulých režimů, majíce — leckdy jako skoro jediní — oprávněné důvody k pocitům umírněného sebevědomí. Člověk se téměř musí ptát, proč si tehdy Forman ku zfilmování svého podobenství vybral zrovna hasiče. (Tedy, oni se ptali také, leckdy dosti rozhořčeně…)

  OT (čtení na dobrou noc): Opět jedna pěkná vizitka zdejší justice: http://portal.justice.cz/Justice2/soubor.aspx?id=114323 Ačkoliv tam při pozornějším studiu možná najdete pár detailů, které vypadají jako drobné nelogičnosti ve prospěch obviněného, můj dlouhodobý (a zde opakovaně zmíněný) názor na českou justici, jakož i na OČTŘ vůbec, se jimi nikterak nemění.

  K HateFree bych ostatně také cosi měl. Jeden takový zážitek z metra… Škoda, že jsem si neudělal fotku. Takhle mi nezbývá, než jej příležitostně vykreslit slovy; až k tomu budu míti čas a inspiraci. Před očima jej doposud mám dostatečně živě.

 83. dvd – velké díky za vysvětlení. O detailech války a doby před ní vím dost málo. I o aktérech mimo ty dvě zrůdy Hitler/Stalin.
  A Ukrajina, jejich plány na další výdaje, nechápu.. Pokud vím, tak za jejich odběr plynu „ručí“ EU. Wolfgang Münchau ve FT připomíná hrozivá ekonomická data Ukrajiny. Propad průmyslu činí v březnu meziročně 21,1 %. HDP se v prvním čtvrtletí propadl o 15 %, meziroční míra inflace je 35 %. Zdůrazňuje, že EU poskytla Ukrajině 1,6 miliardy eur makroekonomické finanční asistence a 250 milionů eur v podobě grantů pro finanční stabilizaci.

 84. Dobré ránko!

  Ještě k té norské základně – zdá se, že zdaleka tak bezvýznamná není.
  A byť to uvádí ruská media, těžko to může být propaganda.

  …z vojenského a strategického hlediska má ideální polohu. Byl postaven téměř u vstupu do Barentsova moře a ponorky nebo lodi z fjordu se okamžitě mohou dostat na operační prostor dvou oceánů: Arktického a Atlantiku…
  …Ukázalo se, že prodej vedl … generální tajemník NATO Jens Stoltenberg….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/norsky-sok-jak-rusko-koupilo-od-nato-tajnou-zakladnu-za-par-supu/

  Takže ostuda jako hrom!
  A i kdyby to Rusko samo nevyužívalo, zabrání to NATu, aby přístav používalo!

 85. Aspoň víme, na koho si máme dát pozor!

  …Sdružení Otevřená společnost získalo speciální grant americké ambasády v České republice ve výši 692.500 korun na podporu protikorupčních projektů. Dnes o tom informovalo velvyslanectví USA. Soutěž o příspěvky na protikorupční iniciativy vyhlásila ambasáda letos v lednu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Priznani-velvyslance-Schapira-Platime-ceske-protikorupcni-aktivisty-Dostanou-skoro-tri-ctvrte-milionu-374874

 86. Rputi,
  obávám se, že je to silně přehnanej humbuk. Americké ponorky ten přístav určitě nepotřebujou. Mají jen jaderné a ty vydržej na moři hodně dlouho a přistávají na údržbu jen v Americe.. Byl to přístav pro norské raketové čluny a norské klasické ponorky.

  A v rámci uvolnění mám dojem, že Norové trochu zredukovali počty lodí, a najednou tam nebylo co „parkovat“. A režie těhle prostorů byla asi dost vysoká.

  Ta situace se teď změnila, Rusko už není kamarád. Navíc začínají spory o potencionální ložiska ropy a plynu v tomhle prostoru, takže by .byl znovu důvod k použití přístavu pro nějaké válečné lodě.
  Ale ruské válečné lodě tam určitě kotvit nebudou.Museli by mít norskej souhlas, a ten nedostanou.
  Předpokládám, že pokud Norové budou chtít základnu znovu, tak ji za nějakou mastnou náhradu vyvlastní.
  Ten chlapík, co to za pár šupů koupil, tak si pořádně namastí kapsu. No a pokud to je ruskej bílej kůň, tak si namastěj kapsu Rusové.

 87. Halle,
  nejde ani tak o to, jestli to potřebují Amíci, jako aby tam nemohli být Rusové. Zřejmě je to opravdu velmi strategické místo.
  Hysterie? No patrně ano, když si vzpomenu, jak vyváděli kvůli 20 motorkám. 🙂

 88. Nj, Halle,
  Obama už je jim na nic. Saudové kamarádí s Hillary. 🙂
  A taky pochopili, že Amíci jsou občas ochotní v tom zašťourat, aby udrželi ten čurbes v aktivní, ale jinak se moc zúčastňovat nehodlají.

 89. Rputi,
  tohle se v Americe nemůže líbit nikomu.

 90. Dobré zas ráno… Když už tu byla řeč o inteligenčním kvokacientu redaktorek, zaujal mě dnes tento článek… Vychutnejte si tu krásu psaného jazyka. Kam se sere nějakej Peroutka…
  “ Vedení pražského magistrátu nesdílí obavy předsedy České komise pro UNESCO ze stavby přezdívané „maršmeloun“. Domnívá se, že moderní bytový dům, která má vyplnit volný plac vedle Anežského kláštera, pozici historické části Prahy na seznamu světového kulturního dědictví neohrozí.

  Zdroj: http://praha.idnes.cz/stavba-bytovky-vedle-anezskeho-klastera-ffm-/praha-zpravy.aspx?c=A150511_133653_praha-zpravy_mav#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

 91. 103 hale -brýtro
  Rusko už není kamarád – nic lepšího nás nemohlo potkat a snad to tak na chvilku zůstane
  Kamerad – ursprünglich: Soldat, mit dem man die Stube teilt; allgemein: Soldat in der eigenen Armee

 92. Skimici,
  snad jen poznamenám, že kamarád a chamraď od sebe nejsou zas tak daleko.

 93. Skimici,

  termín nemá stejnej obsah v němčině jako v češtině.
  V češtině vnímám kamaráda jako trochu víc než známého, ale míň než přítel. Můžu s ním jít na pivo, pozdravím se s ním, když ho potkám, ale domů ho nezvu..
  Kamarád v češtině nemá nic společného s armádou.

 94. Dobrý den. Ad dotace: Pokud nedotovaná cyklostezka stojí 500Kč/bm, dotovaná 20.000Kč/bm, co je výhodnější postavit za předpokladu 10% spoluúčasti obce na dotované cyklostezce?
  Historky o rolbách, pravicových politicích, sněžných skůtrech, běžeckých závodech na škváře si nechám pro sebe.

 95. PeSi … a bude hůř!
  To není jen trojčlenka!

  Robátka nejenže nečtou, ale ani se nevyjadřují. K tabuli je nikdo nevolá, místo písemek se zaškrtávají testy, místo dopisů SMS.
  Tvé oblíbené „O5“ se používá jako běžné výrazivo.
  Tak KDE se to má kvokalka naučit?

 96. 111
  A comrade v engličtině je taky trošku jinak.

 97. 105-to je samorozesírání jako vyšité … Co se Vám na tom nezdá ?

 98. Fujtajbl poránu,
  jojo, hasičská soutěž kolem nás probíhá kontinuálně už nějakou dobu. Kontrolni otazka sudruzi: „O co jde?“
  Samozřejmě o prachy. O co jiného. Neboť se bojuje o zařazení do skupin. Primárně jde o to, kdo bude ve skupině II. což jsou dobrovolní hasiči, kteří dostávají dotaci na provoz od kraje, protože vykazují činnost nad jistou dotační hranici. Takže někde dědkovi blafnou na dvoře starý hadry, vyrazí samozřejmě jako první profíci z Města. Dřív omrkli situaci a když to jenom trochu hrozilo průserem – třeba že dědkovi blafne od těch hadrů barák, volali profíky z Továrny a pak se sjížděli dobrovolní hasiči s okolí. Teď je tomu jinak. proíci cestou telefonují spřáteleným dobrovolným sborům, aby se k taškařici přidali a zlepšili si tak kredit. Když je těch hořících hadrů hodně a dědkovi blafne i barák, tak se to ještě pořád snaží uhasit profíci s pozvanejma dobrovolníkama. O dědka a jeho barák defakto nejde. To je položka do statistiky. Když se nedaří a vypadá to na pěknej průser, pak teprve se volají profíci z Továrny.
  Hasiči fakt jezdí ke každému prdu. Takže si na zahradě opékáte buřty, hodíte na ohýnek mokrou haluz a během půl hodiny vám na zahradě parkujou tři hasičské vozy. Protože někdo viděl kouř, zavolal hasiče a jste v zadeli, protože jste nenahlásili provedení zapálení. A je úplně jedno, jestli jste na místě se svou soukromou hasicí jednotkou a technikou. Nenahlásili jste a máte průser. U nás ve středočeském jsou profi hasiči natolik záludní, že neustále mění číslo, na kterém hlásíte, že budete provádět řízenou oxidaci dřevní hmoty. Takže když jste před čtvrt rokem na čísle blablabla hovořili s hasičskou Nany, vůbec to neznamená, že tam dneska ještě ohlašovna bude a že na tom čísle nesedí třeba hasičský výstrojní náčelník.

 99. Ptakopysku, u vás jsou někde tovární hasiči? Co jsem považoval za hasiče z chemičky, jsou ve skutečnosti státní (krajští) dislokovaní v chemičce.

 100. 119-my máme vlastní hasičský sbor, přes 30 hasičů, 4 vozidla včetně sanitky.

 101. 117 nickname, potvrzuji. Začíná to být vážný problém. Po velkopěstírnách marihuany přešli na pervitin. Vyšší výnos při menších objemech, nižší riziko. To znamená nižší transakční náklady. Obtížnější je opatřit si vstupní suroviny. Jenže pro obchodníky se vším možným to není tak velký problém. Protidrogová represe zvyšuje cenu drogy. To znamená vyšší výnos při nižších objemech. Nižší objem a nižší počet obchodů snižují riziko. Protidrogová represe se mi systémově jeví jako nákladná a nepříliš účinná. Jenže jiné řešení by muselo být natolik komplexní, že v nynějších politických poměrech je nemožné.
  Za nynějších poměrů pokládám za zcela nutné alespoň zákonné změny nejen umožňující, ale přímo nařizující deportaci cizího státního příslušníka, který se zde dopustil vybraného úmyslného trestného činu či jakéhokoli zvlášť závažného zločinu, bez ohledu na jeho zdejší rodinné vazby. Jen takový trest je účinný po všech stránkách, represívní i preventivní. Dále mimo zákon postavit jakoukoli podporu užívání drog, jakou je například „streetworking“ – rozdávání injekčních stříkaček a jehel. Ono to už je mimo zákon, protože to naplňuje skutkovou podstatu trestného činu šíření toxikomanie, jenže z politických důvodů je to nejen tolerováno, ale i podporováno.

  Jsem toho názoru, že trestní represe má být druhotná. Prvotní mají být přirozená rizika spojená s užíváním drog. Ano, drogová závislost je nemoc. Ale vždy začíná jako neřest. Drogová závislost je jen jejím následkem. Užívání drog je součástí nějaké kultury (subkultury. Je to komplexní záležitost. Je kontraproduktivní a ke škodě daňových poplatníků podporovat takovou kulturu a parazity. Nevolám po drakonických trestech, nevolám po tom aby takovým lidem bylo ubližováno. Nechť mají svobodu. Ale svobodu se vším všudy. Ať jsou osvobození od represe, ale i od peněz daňových poplatníků. Na druhou stranu přísně mají být trestány všechny úmyslné trestné činy proti životu, zdraví, majetku, bez ohledu na to, že pachatel je drogově závislý a případně i podle znalců i nepříčetný. Do tohoto stavu se přivedl sám. Toto znamená přistoupit od přímé represe k represi nepřímé. Vyšší míru ochrany lze poskytnout dětem. Ale i vtom případě posílit odpovědnost rodiny. Na druhou stranu umožnit vyloučení a to počínaje druhým stupněm základních škol, všech kteří užíváním drog, sváděním k užívání či dokonce jejich distribucí závažně ohrožují ostatní. Takové rozhodnutí by mělo být ponecháno na každé škole a sdružení rodičů působících při škole. Otázka je co s vyloučenými. Ponechat to na režimu v jednotlivých školách, nebo pro případy natolik narušených zřídit školy speciální. Ale v každém případě je nutné chránit ostatní před nákazou.

 102. nickname,
  jo, máme. Tady je fabrika, která svoje speciálně vycvičené hasiče se speciální technikou mít musí.

 103. Schumi,
  uvažuji o tom, že v případě, že bych se stal diktátorem, tak bych Tě jmenoval ministrem spravedlnosti se značné zvýšenou pravomocí.

 104. Dobré ráno

  Oni ti hasiči fungovali jako spolek už za totáče a před totáčem. Zrovna tak jako třeba včelaři, svaz invalidů, Červený kříž.

  Když svatej Váckav Ruzyně I. bájil o občanské společnosti, kterou tovoří spolky a sdružení, měl tady na ni slušnej základ. Jenže tihle mu nebyli dost fajnoví a intelektuální, protože to byla sdružení, hájící svoje zájmy a aktivity a ne nějaké vznešené esoterické cíle.
  Ve skutečnosti jsou ale dobrovolní hasiči a podobné spolky a nikolivdotacemi živená NGO tou skutečnou a pravou občanskou společností, která se vyvíjí spontánně podle potřeb a zájmů občanů a není ji třeba budovat shora podle představ myslitele národa.

 105. 122 — Dobrá práce, Schumachere. V zásadě se na to dívám podobně, ale jest patrno, že to máš rozmyšleno podrobněji (např. deportace). Nepodstatné poznámky:

  1) Druhý odstavec tedy směřuje (zpřísněním a zefektivněním postihu) ke zdražení drog, třetí ke zlevnění.

  2) Zajímavé je, že nenápadný posuv k represi se začal objevovat už kdysi v 19. století, tedy v systému, jehož si vážím nesrovnatelně více než dnešního režimu. Totiž, mluvíme-li o drogách, jako je morfium, éter nebo kokain…

  3) Naopak, zahrneme-li i alkohol, vyjde nám, pokud jde o historii přístupu státu, cosi značně jiného.

  4) Odtud bych usuzoval, že úlohou státu by — spíše než aplikace jediného obecného principu — mělo být stanovení a efektivní prosazování hranice, pod níž drogy nějak (jemně?) omezuje, a nad níž v podstatě nechá jejich uživatele, aby se eliminovali sami.

  5) Součástí takovéto hranice by asi musel být výčet tolerovaných drog; čím by mohla být tvořena dále?

 106. Jazykozpytci, v Oxfordu si myslí tohle:

  Origin
  Mid 16th century (originally also camerade): from French camerade, camarade (originally feminine), from Spanish camarada ‚room-mate‘, from Latin camera ‚chamber‘.

  Na dobrovolné hasiče mi nesahejte. Odjinud to možná vypadá jinak, ale u nás jsou kolem nich desítky a stovky nadšenců i mládeže. Soutěže a tréninky je jen jedna část. Ti kluci (i děvčata), kteří běhají na louce, navzájem si pomáhají a učí se něco udělat a pak po sobě uklidit, ti se nenudí.

 107. >> maYda
  Málokterý příspěvek mi promluvil z duše jako ten Tvůj /124/. A ještě jeden podstatný rozdíl mezi místními spolky jak se původně vyvinuly a spolky „nového typu“ v současnosti: takový okrašlovací spolek v Dolních Kotěhůlkách byl podporován místními občany, záložnou, dřevo na filipojakubskou vatru dal pan baron resp. pan velkostatkář, kdežto dnešní spolek NGO deklaruje povinnost být zahrnut do něčího rozpočtu, neb NA TO MÁ NÁROK.

 108. Maydo: občanská společnost je dobrovolné obcování obyvatel. Výměna něčeho za něco, setkávání se, vzájemná výpomoc.

  Schumi: zátahy proti growshopům a květináčům nahrávají velkopěstitelům. Sledování modafenu pomůže napojeným na zlatou žílu z Roztok nebo z Bulharska. Výměna stříkaček mi nevadí tolik, jako šlehárny a substituce. Mnoho streetworkové činnosti je pouze papírové.
  Pokud bych chtěl nabourat distribuční sítě, musely by nejdříve přiletět poštolky z jiného koutu republiky. Slavné zátahy mi připomínají boj proti konkurenci.
  Co je problém je distribuce před školami a ve školách. Tolerovaná OČTŘ, empíky, řediteli. Jednoho zastupitele napadlo v rámci unijního projektu „studenti pomáhají školákům“ hlídat přechody před školami studenty z gymnázia. Stálou přítomností studentů, kteří mohli volat policii pokud by bylo třeba se vyhnali prodavači před základní školou.

  NoName: na západ prchali ti, co byli ochotni včlenit se do jiné kultury, případně přijmout jinou národnost. V rasistickém povýšeneckém článku die Zeit, resp. jeho překladu není zmíněna integrace německy mluvících přistěhovalců do německé společnosti v malých městech. Proč se mnoho emigrantů resp. odsunutých necítilo ani po 40 letech v Německu „jako doma“.

 109. Schumi, v rámci kulturozpytu se postavte prvního září před nejbližší ZŠ/SŠ a pozorujte automobily BMW / Mercedes s ústeckými značkami.

 110. Nickname, já jsem si teda během školní docházky nějakých smažek, nabízejících před školou drogy dětem, moc nevšimla. Myslím, že to je tak trochu urban legend a ti prodavači, pokud tam jsou, přicházejí spíš za těmi, kdo už jejich zákazníky jsou a snaží se být nenápadní. Samostatnou kapitolou pak jest, když s drogama kšeftují sami studenti.

  Spíš bych řekla, že to frčí v různých klubech, přes kamarády na večírkách a párty.

  Ale moc toho nevím, moje děti se v tejhle subkultuře nepohybují a jde to, zaplať Bůh, mimo ně.

 111. maYdo,
  samozřejmě! Smažky nabízející fet děckám před školou je nesmysl. Fet nabízejí dealeři – žáci školy svým spolužákům přímo ve škole.

 112. nedošlo snad k chybnému čtení? Jak jste dokázali přeskočit od BMW s ústeckou značkou ke smažkám? Já zase musím potvrdit, že jsem ještě neviděl smažku v BMW či Mercedesu (abych nezapomněl, ani v Audině Q7). Ale opálených spoluobčanů, ověšených zlatem, jsem viděl před školou několik. U nás ovšem není trh takové velikosti, aby je to zajímalo a tak po několika neúspěších odtáhli. Na druhou stranu, spolužák mého syna odešel na učiliště do nepříliš vzdáleného města a zorganizoval dodavatelskou linku až na naše školy. Už bručí.

 113. Ahoj!
  Tak jsem si přečetl odpovědi toho Capa z Agentury pro začleňování a utvrdil jsem se v názoru, že jsou zralí na začlenění do pracovního procesu.
  http://zpravy.idnes.cz/odpovedi.aspx?t=O150511_171039_272_zt
  Ovšem nevím kam, já bych ho koně krmit nenechal… 🙁

  Připadá mi jako zaseknutý gramofon a tak zblblý, že si místy asi ani neuvědomuje co říká.

 114. No, já asi teda nechodila před školu v pravý čas. 🙂 Ale ono se shodou okolností před školama, kam chodily moje děti taky blbě parkuje. Snědé občany s mercedesy to tedy dost omezuje.

  Ovšem pokud jsou součástí distribuční sítě spolužáci, nějaká ostraha před školou s tím nic nenadělá.

 115. 130 nickname, prodavači před školou, jak popisuješ, jsou urban legend. Jede to přes spolužáky – prašivé ovce. Ano, Ústí a celá ta oblast je problém. Jenže tak jak to popisuješ to nefunguje. Dost velké problémy jsou na „středních únikovkách“ pro zlatou mládež. Obchodní akademie a podobně. A celá kultura „horečky sobotní noci“ a s ní spojený životní styl. Komplexní problém. Obraz celospolečenských změn za posledních dvacet pět let. Ono se to časem samo srovná v důsledku fungování spontánního řádu. Akorát jedna, dvě generace si na tom nabijou hubu. Nemilé je to, že důsledky jejich průserů dopadají i na ostatní, kteří si život nemohou odložit na vhodnější dobu.
  Je to kruté, ale jedinou možnost vidím v obecné netoleranci. Nekrmit, neulehčovat a důsledně trestat za ubližování ostatním. Tlačit na politiky tak aby to cítili jako vlastní problém. Chtějí být zvoleni…
  Jistěže chápu, mezinárodní úmluvy, listina základních práv a svobod, zákony… Že prý to nejde, protože tohle. Co jim na to říci. Chcete být zvoleni? Tak to změňte. Že to nejde, že nemůžete? Hlasy dostanou jiní. Že třeba s nějakým lidožroutským programem? No a co? Když vy to nechcete změnit…

 116. Nickname ad 117 – souvisí zásadně.
  Já kdysi v 90 letech dělal pro policii studii o hlídání hranice v šumavském terénu na koních. (vyšlo to mnohem levněji a efektivněji než i v darovaných VW…
  Pan policejní řiditel to prostudoval, moc se mu to líbilo a se slovy:
  „Dobrý nápad!Ozvu se Vám, až začnou proudit uprchlíci z Rakouska k nám.Zatím je to opačně, tak se musí starat Rakušané.“ dal studii do šuplíku a tím to bylo vyřízené.
  Tohle je to samé.
  U nás se vaří a německá policie se musí starat, aby Němci nefetovali. Podle nárůstu varen a objemu se asi stará málo.
  A málo se stará, protože má málo peněz!
  Ono to funguje všude stejně! 😉

 117. 127 Zpátečníku, nutno k tomu přistupovat s vědomím, že jde o komplexní problém. Nestačí nastavení jednoho prvku. Třeba systémový pohled zvenčí a shora. Ne úzký pohled drožkářské kobyly, který mají příslušníci represívního aparátu, rozličných složek a organizací. Řešením není změna několia paragrafů, nastavení vybraných parametrů.
  Nehledejme osvíceného autokrata či jednoduchá řešení, snažme se o obnovení fungování zpětných vazeb a přirozených regulátorů. Riziko z trestní represe má být subsidiárním regulátorem. Nutno se smířit s tím, že lidé se chovají podle přirozenosti a že takové to pro ně má důsledky, že nějaké chování se neslučuje s přežitím. Prvotní hrozbou má být ne trestní represe, zadržení, obvinění, vazba, soud, vězení, to všechno na náklady platícího daňového poplatníka. Ale prvotní přirozené riziko, že takový způsob života není dlouhodobě přežitelný.

 118. 2 Schumi – ad 142 – máš na mysli, že každý uživatel se automaticky stává kandidátem na Darwinovu cenu? Bohužel, není tomu tak. Každý má představu, že to zvládne. A má motivaci – dělá přece něco zakázanýho!
  Já jsem dneska nekuřák hlavně proto, že v takovým tom kritickým věku potajmého až ilegálního kouření si mě vzal táta stranou a řekl mi, že kdybych měl chuť začít kouřit, tak že můžu. On sám byl kuřák dost silnej a tak prý, když sám kouří, to nebude zakazovat mně. Jen mi tehdy říkal, že by byl radši, kdyby s tím kouřením nezačal, ale že to bylo na vojně a tam při službách kouřili všichni.
  A bylo vymalováno. Já to měl povolený, takže mě to nikterak nelákalo. Ergo, kdyby se zmírnila ta nesmyslná represe, IMHO by počet uživatelů klesl. Podobně – nejvíc těžkejch alkoholiků v USA bylo v době prohibice.

 119. Mno, poněkud se pomíjí jedna věc. Že rozjetej narkoman na těžkých drogách si na drogy nevydělá… Tudíž krade, nebo něco horšího.
  atd a důsledky z toho vyplývající.

 120. 123 dvd, je to lákavá nabídka, která se neodmítá, ale odmítl bych. Jestliže bych měl na vybranou, protože diktátorovi se velmi špatně říká ne. Ovšem osvícený diktátor by měl pochopení. Čím víc vím, naštěstí zatím si stále rozšiřuju poznání, tím menší odvahu bych měl něco razantně systémově řešit. Tak snad lze řešit krátkodobou krizi nastalou v důsledku nějaké externality, která způsobila vybočení ze stavu, který je výsledkem fungování spontánního řádu. Jsem pro částečnou deregulaci umožňující uplatnění spontáního řádu, postupnou a pomalou aby mohla proběhnout adaptace a změna kultury a aby fungovala zpětná vazba v reakci na změny. To je záležitost mnohagenerační. Regulace musí probíhat ve škále od biologické úrovně po úroveň kulturní. Od přirozené regulace na biologické úrovni po v nějaké míře vědomé regulaci na kulturní úrovni. S vědomím, že nelze postihnout všechny prvky, vazby mezi nimi a z toho plynoucí důsledky. To co se v nějakém časovém horizontu může jevit jako úžasné, v delším může být průser. Člověk většinou uvažuje v časovém horizontu svého života, někteří lidé v rámci nějaké kultury i v horizontu delším. Právě úvahy v delším horizontu vedou k uvážlivosti a umirněnosti. Politik většinou uvažuje v horizontu volebního období, prokousává se od voleb k volbám a podle toho volí krátkodobé cíle. To má velmi špatné důsledky, tak jako kultura ve stylu „carpe diem, po nás potopa“.
  Naopak přínosné je uvažování generační či dynastické.
  Já bych nechtěl být diktátorem, ani jeho ministrem. I kdybych, hypoteticky vládl příslušnými mocnými prostředky. Jenže i to je utopie, protože každý takový potřebuje výkonný aparát skládající se z lidí, kteří od přirozenosti mají různé preference a motivace, a kteří jsou od přirozenosti nespolehliví. A kteří mají ambice i na post nejvyšší. To znamená, že je nutno mít potlačovatelský aparát, ovšem skládající se z takových neideálních lidí. Už jen takový systém přináší velmi komplexní vnitřní problémy. Navíc, diktatura by z principu, nehledě na rozličná i nejlépe a nejuvážlivěji vedená opatření, by se setkala s odporem nejen u postižených, ale i lecjak indoktrinovaných intelektuálů, či dokonce bláznů, kterých v každé společnosti je dostatečný počet, z hlouposti, nejen navedeni či zaplaceni a podporováni z tuzemska i zvenčí, protože vnější různé zájmové skupiny by se cítily být ohroženy, ale i v dobrém úmyslu. Sepisovali a publikovali by protestní prohlášení, organizovali protesty, a využívaje svobody projevu a médií podněcovali vzpouru. Jakékoli zákroky moci proto nim by zmnožily počet odpůrců. Tím by docházelo ke eskalaci podporované i „demokratickým“ zahraničím, která by zcela nutně musela vést ke krutovládě a ke všeobecně hroznému i mému konci. Tohle nemám zapotřebí. Tak ať žijí pod diktátem spontánního řádu, proti kterému sice mohou protestovat, ale to je všechno co zmohou. A ať si ten krám říděj sami.

 121. 144-normálně stojí ty chemikálie pár korun a drahými je dělá právě prohibice.
  Nakonec, alkohol stojí v řádu korun/litr, zbytek jsou daně a režie.

 122. 143 PeSi, když nezvládne, tak nezvládne.

  144 Halladine, zajisté. To jak žije, jaké má preference, je jeho soukromá záležitost. To, že v důsledku toho ubližuje ostatním, je veřejná záležitost. V důsledku toho je nutno účinně mu v tom zabránit. Prvotním účelem není mu působit utrpení, ale ochránit ostatní a to co možná za vynaložení nejnižších nákladů.

 123. (143) Taky bych to tak viděl, že to dopadne jako US prohibice.
  Represe zvyšuje ceny (závislák musí vykrást více aut), ze zvýšených cen lze podplatit více policajtů, ….
  Jsou země, kde jde represe až k trestu smrti včetně. A pořád je koho popravovat.
  Asi to nemůže fungovat.

 124. NoName,
  řekl bych, že je drahými dělá hlavně poptávka. Prohibice je jenom menší část cenového koláče.

 125. „U nás se vaří a německá policie se musí starat, aby Němci nefetovali. “

  to je obdobný jako řeči kolem lehkejch děv u E 55. Že prý ať se s tím něco dělá, je to vostuda a do si pomyslí němci, když sem přojedoua první , co uvidí, josu kurvy u silnice.

  Jenže ty kurvy u silnice stály právě proto, že jim jezdila klientela z Německa. 🙂

  Represe je na nic, když je poptávka. Lidi si vždycky nějak obstarali, co nebylo povoleno.
  Například celej středověk a až do dvacátýho století byly potraty zakázány a kdo ho prováděl nebo podstoupil, dopouštěl se zločinu. A přesto andělíčkářkám řemeslo kvetlo.

 126. Ono ty komentáře krapet vedou k myšlence, když se vedle v bytě vtazdilo nožem, který si u mne vrah (takový typ podle Lombrosa) půjčil a říkal, že jde krájet zelí, tak to není můj problém, ale jen policie.

 127. Schumi, připomenu nápad na snížení kriminality mládeže. Tituly, maturity vydávat na obecním úřadě, všem do 26let stejně nízké daně jako studujícím. Nikoho mladistvého nedržet násilím ve škole.

 128. otázka je, co myslíte tím “ je to problém …“.

  V každémém případě jako vlastník nože nenesete odpovědnost za to, že soused, kterému jste ho půjčil, s ním někoho zapíchl.

  ale problem máte, poked soused někoho zapíchne Vaším nožem, pak vám ho vrátí, vy ho, netuše, k čemu byl kromě zelí použitý, dáte do šuplíku a najednou vám u dvěří zazvoní policie a ukáže se, že máte vražednou zbrań v šupleti.

  ale takový „problémy“ se vyskytují asi jen v detektivkách….

 129. Ovšem dovedu si představit policajta, kladoucího otázku?“Proč jste ho takovému individuu půjčoval? Vy jste musel vědět, že je to jen záminka k nekalému záměru.“

 130. quivisi,
  vy byste s tímhle světonázorem nemohl pracovat třeba v Narexu Bystřice. Pokud vím, tak docela dost vražd je spácháno nožem a narexácký nože patří v čr k těm nejprodávanějším. 🙂

 131. Nickname,
  vy byste šel k někomu, komu by titul MUDr. dali na obecním úřadě ?
  Občas nad vámi nevěřícně kroutím hlavou……

 132. 156-píše o maturitě … A ta má teď asi takovou hodnotu …

 133. Halle – když profesoři dostávají titul na Hradě… 😉 😀 😀 😀

 134. NoName,
  i vy jeden …. Iškariotský! (Doplňte chybějící slovo. 3 body)

 135. Na mne to nezkoušejte, ptakopysku, já psal na maturitě sloh z jazyka slovenského i ruského, písemku z matiky a pak šel ještě na ústní, kde kromě vyjmenovaných byla ještě fyzika a stavařina. Žádný test, slohy a písemka s příklady ! 😉

 136. Kdepak, kurvy stojej u silnice aby mohly buzerovat a pokutovat…

 137. já měla na mysli, peSi, kurvy jako řemeslo, ne kurvy jako charakter. 🙂

  To je slovo o více významech. Jako když termín „kráva“ označuje hospodářské zvíře, dámu nevalného intelektu, případně diskutující, jejíž názor se nelíbí.

 138. Bývala hádanka, jaký je rozdíl mezi prostitutkou a kurvou – prostitutka je povolání, kurva je charakter.

 139. (164) Jo, zaznamenal jsem.
  Chudina si rozežranosti kupuje ojetiny místo Rols Royce nebo alespoň Mercedesky. 😛

 140. 148 Karle, na to je jedno levné účinné řešení. Svoboda. Svoboda bránit sebe, spoluobčany, svůj majetek a majetek spoluobčanů. Akorát bys v mobilní aplikaci vyplnil jednoduchý elektronický formulář pro evidenci obyvatelstva a pohřební službu.

 141. 164 PeSi, znamenám si. I to jestli projde přijetí Bruselí požadovaného počtu uprchlíků.
  Budou volby…

 142. V novinách se člověk dozví leccos. Tak když chce lékař v ČR pracovat na patologii, musí absolvovat příslušný postgraduál. Jedním z předmětů tohoto postgraduálu je „Komunikace s pacientem“.
  (c) ANO-Fert-Dnes (13.5.2015)

 143. 170
  DVD, čemu se divíte..
  Pacient, se kterým si lékař povídá, leží na pitevním stole daleko klidněji, a nevrtí sebou ! 😀
  Ale vážně – patolog zpracovává i vzorky od žijících pacientů.
  Všechno, co z vás chirurgové vyříznou, jde na patologii, ať už operaci přežijete, nebo ne.
  Zda pacient projeví zájem o rozhovor s patologem je otázka, ale v zásadě to není nemožné.

 144. Dano,
  mám nepříjemný pocit, že stát coby abstraktum zastoupené partou u koryta se nesnaží o nic jiného, než aby lidem utrhl od huby pokud je co. A argumentace páně Vostatkova – např. stran demografického vývoje – mne utvrzuje v přesvědčení o jeho kvalitách.

 145. 121 Schumi
  Teď jsem bezevší srandy totálně usedl na nejbližší lavičku protože se mi z Tvého chatu doslova podlomily nohy. Při vědomí toho kdo jsem já a při vědomí toho kdo jseš Ty – skutečně bys byl ochoten kriminalizovat kytkovníka a udělat rovnítko mezi ním a pervitiňákem ( pořád ještě ne úplně nebezpečné) a mezi heroiňákem? To mi hlava nebere a proto nebudu v žádném případě vyhledávat zmíněné delikventy což mi
  Umožní je nepoznávat a tedy Ti je podle zákona ne udávat. Sám pře mýšlej čemu to prospívá.

 146. 156 Halle
  Nevím jak kolega, ale ošetření opravdu nevyhledávám podle toho, kdo má MUDr. Oni to většinou mají, ale rozhodování se probíhá úplnê jinak. Snad jen, když spadnu z kola a odřu si koleno a přiběhne MUDr., budu chvilku zdržovat a dělat držky než se dovolám opravdického doktora co mi pomůže. Když budu mít štěstí, bude to dr. rath a budu několik let doma, protože mi hvízdá v uších….

 147. Dobré odpoledne všem. Postupně dočítám. Měl bych bych prosím dotaz.

  To se prosím taková ta přísnost zde občas vyjadřovaná vztahuje i na obyčejné uživatele trávy? Počítáte i s tím, že to by brzy skončila téměř kompletně mladá generace sakumprásk v kriminálu? …

  Já jsem v tomhle poměrně liberální a jsem zastánce dekriminalizace trávy…

 148. bohouši
  Musíš zdecříkat, že paliče posekané trávy už jsi dávno udal a že nevíš kdo by ten humus mohl kouřit. Budeš li se tak chovat?, možná vyvázneš. Dále radím odhlavit každou kytku coby ukázala cokoliv jako palice. T zn růže (obzvláště divoké) , karafiáty, lilie atp. Nejlepší jsou takový ty šlahouny co se z nich dělà živej plot. Nic živýhomrozkvetlýho domů nenosit. Nikdo neví jak se žd vyspí. To pěstovat výslovně na její licenci.

 149. Dobrý podvečer,

  Bohouši – OT- kdy bude další přednáška v MK?

 150. Ahoj, MaYdo. Sám nevím, ale poptám se na to pořadatele oněch přednášek. Zkusil jsem teď přímo Radima, ale ten mi nebral telefén. Dám nicméně vědět, jakmile se něco dozvím…

 151. Skimici, ahoj. Já mám tři děti, tedy dvě již odrostlé (25 + 28), a jedno dorůstající (zatím 201 cm a za čtvrt roku tomu stvoření bude 18). Zkušeností tedy spoustu… 😉

  Proto jsem liberál…

  Sákryš, nežli jsem dopsal, do pokoje vlétl zmasilý zvědný sršán. Už je zasejc venku…

  Kdo ví, zdali to nebyl zvědný nenápadný dron ministerstva pravdy a lásky, kterého přilákalo šťavnaté téma. Kdo ví… 😛

 152. Ještě chvilku a v Bozarts (baux arts) bude neuvěřitelný Maceo Parker i s hosty – it is two percent jazzz an 98 percent funku stuff …. Yyyyeah

 153. Beaoux arts samozřejmě , ale pivo sjíždíme po česku 🙂

 154. Je ště 55 minut. Musím předeslat: jsou to opravdoví černoši. Nic nehrají a nelze nanich získat granty, protože tomu nerozumí.
  Jedinaá správná akce je volat evropské 112 to by je možná dotlačǐo koncertovat venku p řed budovou. Ideálním.

 155. omlouvám se že se vracím k hasičům – ale můj prastrýc byl celkem známým předsedou ( snad hasičské župy) a měl to jako rentiér za hlavní náplň žití. Vyprávěl mně, že dobrovolným hasičem se nemohl stát každý, byla to pocta a okolí to tak vnímalo – mluvím o době Rak Uh. Musela být jistota, že spolehlivě nastoupí a nezneužije zmatku při požáru ke kradení. A řada vesnických hochů se přes velkou snahu do sboru nedostala.Jinak v příručce pro hasičské sbory( asi 1910) byl návod, jak sbor založit: Poslat okresnímu hejtmanovi oznámení a když do 14 dní nepřišlo zamítnutí “ jest možno považovat místní sbor za založený“! Jo byrokratické Rakousko.
  Krásné parní stříkačky jsou k vidění v akci při dni parních strojů v Hradci Králové. Kdo nebyl, určitě si tam zajeďte – uvidíte např. i bicykl poháněný parou. No, pod parou bývá i ten cyklista – viděl jsem jej 2x a vždy to tak vypadalo… Jirka

 156. skimici,
  tak jsem si tu 121 přečetla 3x, ale furt mě z toho nevychází, že by Schumi chtěl kriminalizovat kytkovníka!
  On tam mluví o tom, že rákosníci přešli z vělkopěstíren marjánky na vaření perníku, eventuelně na dovoz heroinu a pak píše něco ve smyslu, že takový chytit za pozadí a vyhostit, vykostit a vůbec eliminovat.
  Co je na tom špatně?

 157. Bylo přetištěno v Politnavigator, Kyjev:

  Na své stránce to napsal člen Oděské městské rady Igor Dimitriev.

  „Ukrajinská vláda zařadila do seznamu firem na prodej všechny ukrajinské námořní přístavy. Toto je výsledek. Jak se dalo očekávat – trh s pozemky a privatizace energetických společností a přístavů. Všchny privatizační projekty jsou před veřejností utajované.

  To je důvod boje o Oděsu.

  Oděsa není politickým, nebo průmyslovým střediskem. Ale sedm ze třinácti ukrajinských námořních přístavů leží v Oděském regionu: trojice Odessa, Yuzhny, Ilyichevsk a čtyři na jihu – Izmail, Reni, Vilkovo a Belgorod. Plus oba podniky pro námořní dopravu, Dunaj a Cherazmorput „- říká radní.

  „Ruští investoři, kteří by teoreticky mohli mít zájem o některé přístavy se aukce nebudou smět účastnit. Cílem je prodat největší podnikové infrastruktury v úpadku… to je účelem příštích prodejů. Neposlouchejte bajky o investicích, žádné nebudou.

  Ukrajinská elita je jako mladistvý narkoman, vynáší překotně z domu vše co se dá prodat a dělá vše pro to , aby se to prodalo. Ale rodiče pak budou muset chodit po sousedech a snažit se to získat zpět. To je, co jsem chtěl říci… Není to nejlepší cesta“- varuje Dmitriev.
  PolitNavigator, Kyiev

 158. Jenom aby se Dimitriev o víkendu nazastřelil v zoufalství z toho, jak posluhuje Putinovi.

 159. To je divné, celá Ukrajina podporuje Porošenka s Jaceňukem. A ti chtějí bojovat.
  http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-armada-narukovani-omluvenky-rusko-zahranicni-vojaci-pbm-/zahranicni.aspx?c=A150513_191754_zahranicni_aba
  Obecne to bude asi stejný problém jako všude jinde s „demokracií“: Když 95% ukrajinských branců nechce do armády a tedy válčit, na základě čeho vede válku ukrajinská vláda ? Na základě čeho evropské vlády chtějí dovážet imigranty, když si to občané nepřejí ? Koho vlády zastupují ?

 160. NoName,
  samy sebe, své zájmy nebo zájmy těch, kteří zaplatí…

 161. „Díky cizincům se sníží potřeba mobilizovat ukrajinské občany a omezí se i výdaje na vyplácení náhrad invalidům, rodinám pozůstalých a podobně“
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-armada-narukovani-omluvenky-rusko-zahranicni-vojaci-pbm-/zahranicni.aspx?c=A150513_191754_zahranicni_aba

  Ukrajinská vláda si zřejmě představuje, že pokud se naverbovaný cizinec zmrzačí nebo bude v boji zabit, nebudou mu muset platit žádné odškodné.

  Tak to se teda cizinci asi pohrnou 😀

  Ledaže by to vytrhli takoví ti nadšenci, co mají bojovný řeči o tom, jak je nezbytné ve jménu svobody a demokracie podporovat Ukrajinu ve válce s Ruskem.

  Ale mám takovej nějakej pocit, že ti se zrovna na vojnu na Ukrajinu nepohrnou.

 162. A co téma dneška – kvóty pro utečence. Naši chrabří novináři kritizují naši vládu, že se k tomu netsví s otevřenou náručí. Např. Fendrych:
  „Co jsme udělali od loňského roku, kdy se začalo v EU více hovořit o tom, že některé země (Francie, Itálie, Německo, Británie atd.) nezvládají masivní nápor utečenců ze severní Afriky? Kolik jsme vybudovali utečeneckých zařízení? – Ani jedno. To by bylo nepopulární. Místo toho dovezeme pár desítek volyňských Čechů a bijeme se v prsa, jací jsme dobří vlastenci.“
  Totéž v ČT1. Ale nikdo nse nezamyslel nad nesmyslností rozdělení kvót, pokud jsme v bezhraničním šengenském prostoru. Bude ta kvóta tady u nás sedět na zadku, když má kamarády, rodiny třeba v Německu?

 163. Pokud tedy Fendrych neměl na mysli sběrné (cizím slovem koncentrační) tábory…

 164. Vy tomu vůbec nerozumíte. Demokratické vlády hájí zájmy všech občanů. Akorát mají někdy problém se s těmi občany domluvit, jaké by měly ty zájmy být.

 165. Venco, ahoj. Díky za připomenutí, já to hledal, ale nenašel. Nám domů většinou se značným předstihem chodí plakátky z knihovny, které tu Šumavák poté uveřejňuje a zatím nám domů nic nepřišlo. Radim mi minule říkal, že by to mělo být kolem 18-19. května, ale měl jsem smůlu. Přehlédnul jsem to. Takže díky za to připomenutí. Určitě se tam zasejc potkáme…

 166. Dobré ránko!

  Barnevernet, sexuální výchova prvňáků, Norské fondy….
  Nemělo by se to Norsko nějak oplotit? Asi jako když někde vypukne cholera?

  … Paradoxem je, že mnoho dětí v Norsku je rodičům odebráno z důvodu podezření na sexuální zneužívání, za což je pokládáno například spaní dětí na jednom lůžku s rodiči, nebo focení nahých batolat ve vaničce. Jak mají ale lidé žijící v Norsku pochopit systém, když prezentace masturbace a instruktáž k souloži je podle všeho v pořádku?…
  http://jordankajiraskova.blog.idnes.cz/c/462096/sexualni-vychova-v-norsku-podruhe.html

  …Ekologové chtějí najít v České republice nové území o rozloze asi 1000 hektarů, které by se mohlo v budoucnu stát divočinou. Ta by se navíc měla co nejvíce zpřístupnit široké veřejnosti. … Každý okres by měl mít minimálně jedno území s divokou přírodou.

  Hnutí Duha, sponzorované Norskými fondy a podporováno Masarykovou univerzitou nám tento rok zahajuje projekt Česká divočina. Ten má zajistit, aby v naší zemi zásadně vzrostl počet území, do kterých člověk nesmí zasahovat. Na předběžném seznamu vhodných území se ocitly i Beskydy…
  http://www.pajonk.cz/1411/pravo-na-divocinu/

 167. Dobré zas ráno… Ten projekt duhového hnití je třeba silně podpořit… Zvláště pak na území, kde již dnes divočina prakticky je – napřholub takový Chánov. Do této vpravdě panenské přírody by pak měli být členové zmíněného hnití vypuštěni a za mírný poplatek by byl povolen jejich odstřel. Spolu s endemickými druhy tam se vyskytujícími. Mnoho lidí by to uvítalo, nenásilně by se spojilo příjemné s užitečným. (BTW, doufám, že se do akce zapojí i všichni rektoři MU. O personálu fakulty sociálních studií nepochybuji.)

 168. Dobré ráno vespolek,
  to je dneska zase apríl ? Sociologové budou rozhodovat o ochraně přírody ? Tak nevím, jestli mi do ranního šálku cejlonu nepronikly nějaké halucinogeny…

  Já nemusím divočinu tvořit, ráno jsem se šinula svou obvyklou „polní“ cestičkou, a poprvé v životě jsem viděla lišku – chtěla mi přeběhnout přes cestu, ale hodila zpátečku 🙂 Byla celá urousaná, ale zjevně akční a nikoliv nemocná, to by mi tak rychle nezmizela v okolním porostu. Každopádně to „made my day“, jak se říká v USA; druhová diverzita v mém „safari“ cestou do práce tím zase vzrostla 🙂

 169. Dobrý den. Až budete někdy v našich končinách, můžete si prohlédnout místa, která byla předlohou pro Tajuplný ostrov – výroba oleum. U mostu přes řeku stála chemická továrna, dnes zarostlá náletovými dřevinami. Tj. i z továrny jde „vyrobit“ divočinu. Asi i z panelového sídliště.
  https://goo.gl/maps/JCCMi

  Ad běženci: doporučil bych, ať naše vláda přijme všechny běžence, kteří budou k nám chtít přijít, za podmínek obvyklých pro nejchudší dělníky. Tj. zálohy SOC, ZDR jako u živnostníků. Protože o těchto běhounech nic netušíme, měli by mít na rok u institucí „předplaceno“, prostředky nechť mají složené např. na vázaném účtu. Tento účet si budou doplňovat legální a dobrovolnou ekonomickou aktivitou v ČR (nezapomenout na EET). Pokud by stav na vázaném účtu klesl pod roční daň z hlavy chudáka, byla by mu za jeho peníze zakoupena letenka dle jeho úvahy. Vrátit by se mohl, až částka na vázaném účtu opět překročí roční daň.

 170. Matzurko, do musíš vidět dialekticky!

  Není to báječné ochraňovat přírodu tím, že děláš kulový a ještě za to dostaneš peníze?
  No není, já vím! Ale jsou lidi, co je to baví…

 171. Ano, k velké radosti všech chovatelů všeho možného se lišky u nás silně přemnožily. Ať žije EU!

 172. PeSi: nevím jak lišky, ale slyšel jsem o velkých stádech jelena siky. Divočáci, kteří sežerou na co přijdou.

 173. PeSi, u vás se přemnožily lišky? Tak to buď rád, tady se přemnožili mývali – a to je teprv mazec. A to nás ochránci připravují na další přemnožení – vlky. To budou lesy plné hub, borůvek i malin, protože do lesa nikdo nevkročí. Ale ochránci budou jásat.

 174. Lišky se množej, protože díky vakcinaci defakto mezi nimi neexistuje vzteklina. Množej se tam, kde mají co žrát. Drobná zvěř se vyskytuje hlavně kolem měst, kde jsou malé členité plochy a lišky se za ní stahují. Tady na Highlands to není úplná liščí katastrofa. Skoro tu vyhynuli zajíci, koroptve i bažanti (děkujeme tímto ochráncům přírody za lány řepky kukuřice, travní monokultury a politikům za likvidaci chovu dobytka), takže liška žere vlastně jenom myše (těch se letos urodilo požehnaně) a slabé kusy srnčí zvěře a té je taky díky řepkovým lánům čím dál tím méně.

 175. Ptakopysku, co divočáci – na stav zajíců prý mají devastující vliv, jsou horší než lišky.

 176. Halle 206 – to by mohl být i ten důvod jeho náhlé mediální presstituce…

 177. Z rozhovorů:
  Jeleni sika se střílí špatně, protože jsou moc chytří. Ostatní spárkatá hledá nebezpečí při zemi, oni i shora. Na posedu se musíte maskovat.
  Hladoví divočáci vyberou zaječí pelech.

 178. (206) Tak to splnil nutnou kvalifikaci, aby vše co napíše bylo (zde) bráno co slovo boží …… 😛

 179. nickname,
  jo, divočáky si tady myslivci hejčkaj, aby měli co střílet. Ale tady divočáci zajíce nežerou, protože tu žádní zající nejsou.
  Akorát myslím polesí Konopiště, kde je v podstatě farma na bažanty, vyřešilo divočáky celkem jednoduchým a účinným způsobem. Prostě je začali střílet všechny – bachny, kance, mladý. Netrvalo dlouho a revír byl prase-free zone. Takže ono to jde, zregulovat stavy divočáků, když se chce. Myslivec, kterej pláče, že nejde zregulovat stavy černé zvěře a přitom střílí jenom lončáky, je buď debil, nebo pokrytec. Případně obojí.

 180. dobré ráno,

  no teda , to je šok po ránu, že fištejn měl přezdívku podle mé oblíbené květiny 🙁

  ale přece na ty kytky nezanevřu, že jo?

  A fištejna nějak nemusím i bez přezdívky a StB. Oni tihle komunisto- a rusobijci často přebíjejí hlavně vlastní svědomí….

 181. ad 206

  Karle, Ty snad něco hulíš? To teda musí bejt matroš….. 😀

  soprry, ale bna takovou volovinu se jinak reagovat nedá.

 182. Oprava , to bylo na Karlovu 211, kde na tu 206 odkazuje.

  jsem se překoukla, no…

  Se nedivte, takový šoky po ránu….

 183. Mám problém. Pokoušel jsem se najít Vrchlického překlad Cyrana, takže jsem prošel kdeco a marně.
  Ovšem při té příležitosti jsem našel informaci, že ten pán byl teplý. Od té doby mám v hlavě verše v provedení Bruno Ferrari:
  Svůj širák odhazuji v dáli
  a s grácií.Tam leží on.
  Plášť zvolna spouštím , jenž mne halí,
  a tasím-luzný těla sklon,
  elegantně jak seladon.
  A hbitě jako Scaramouche
  Dej pozor,tys mi Mirmidon!
  Při poslání tě bodnu už.

 184. Aerokarle,
  v jedný dost starý knížce je pár zajímavejch vět… teď budu volně parafrázovat:
  Má-li někdo z vás sto Fištejnů a jeden z nich spolupracoval s STB, což nenechá těch devadesát devět na pustém místě a nehledá v textech toho, který spolupracuje, dokud nenalezne slovo pravé?
  A když najde, s radostí ho vezme do klávesnice, a až přijde na Šumaváka, svolá přátele a sousedy a řekne jim: ‚Radujte se se mnou, neboť jsem našel svého Fištejna, který byl ztracený.‘
  Říkám vám, že tak bude na Šumavákovi větší radost nad jedním Fištejnem, který činí pokání, než nad devadesáti devíti spravedlivými, kteří pokání nepotřebují.

  😛 😀

 185. Nickname, v Germánii prodloužený víkend, to je pohoda, co ? 😉

 186. Halle,
  vo knížku vedle. Evangelium podle Lukáše 😀

 187. ptakopysku.
  tedy kitát je to hezkej, ne, že ne…. ale kdyby měl člověk listovat v Bibli pokaždý, když se Kadel upšoukne, kam by přišel! 😀

 188. [219] Právě že ne. Tahle díla někde vedu. Hledám Vrchlického překlad balady. Našel jsem jen první sloku. Koneckonců bych nepohrdnul celým dílem, ono je toho tam víc.

 189. Dnes dorazí na nečekanou návštěvu do Kyjeva Viktoria Nuland, hodlá tam strávit dva dny. To jsem zvědavá, co se z toho vyklube.

 190. http://www.databazeknih.cz/knihy/cernossky-pan-buh-a-pani-izraeliti-starej-zakon-a-proroci-42418
  Ke studiu Bible doporučuji v.u. knihu.
  Noname: ticho před bouří.
  Byl jsem svědkem kabelového přenosu. Objednali jsme si upgrade software za hodně EUR. Externí firma nám SW obvykle spravuje dálkově. Nyní nám ovšem poslali CD a to způsobem:
  Německá dceřinka poslala CD rakouské mateřské firmě do polské pobočky, ta je poslala českému zástupci a ten CD osobně přivezl.
  Proč si nepustili TeamViewer a nenahráli to tam přímo, nechápu.

 191. Honzo,
  tak to bohužel nemohu sloužit, ale to 219 je údajně Vrchlický…

 192. Rputi,
  ad ochránci za cizí peníze – strašně ráda bych se dočkala toho, že si to budou platit sami.

 193. Matzurko, to se nedočkáš.
  Někdy mám dojem, že to je hlavní vyučovací předmět na všech katedrách sociální etanalogie, genderu a pod. – jak dobře žít za peníze ostatních. Nic jiného totiž ti absolventi nedělají! 🙁

 194. 230-nejenom platit, ale i žít v prostředí, které vzniko jejich rozhodnutími.
  Teď třeba situace na Hodonínsku ohledně chroustů. Je to skutečně pohroma, ale zákaz postřiku vyhlásí někdo v Brně, případně na MŽ. Netýká se ho to, proto může být zásadový. Jeho stromy chrousti nesežerou.

 195. (215,216) Když máš nutkavou potřebu reagovat, to je pak někdy těžké. 😛
  (218)Škoda, že těch pokání činících není více …..

 196. ad 217 – mám v tištěné podobě. Půjčit není problém.

 197. 228

  nickname – Blbost. Každý metr dlažby, každá lampa pouličního osvětlení má svou hodnoutu – jak peněžní, tak užitnou pro občany.
  Ostatní jsou teoretické kecy, ty co chodí po těch chodnících ve světle lamp v noci nezajímají.

 198. Ano, každá pouliční lampa z dotace je 3xdražší než by stála v prostředí nedeformovaném dotacemi.
  A to, že vám lampu do obce musí koupit Němec se Švédem je v postatě vaše ostuda.

 199. Tak dík, ptakopysku,
  já doteď myslel, že ztracená ovečka je ze Starého zákona.

 200. Halle … každý metr cyklostezky má hodnotu 20.000 Kč. Každá pouliční lampa má cenu 100.000 Kč.

 201. 238
  NoName,

  Vy jste viděl faktury ? 🙂
  A není to tak úplně pravda, většina těch peněz má původ od nás, jen doplatek je od zahraničních plátců.
  Ten doplatek se snižuje, jsou i chudší než my.

 202. Halle, když se tady stavělo kamenné schodiště ze Zářečí nahoru do města, tak 3 schody zaplatil pan starosta, 2 schody zaplatil pan notář, další 2 pan doktor….
  A všichni dohromady si dali zatraceně pozor, aby stavba byla provedena řádně a nikdo je neožulil. On by si to taky pan mistr nedovolil, protože by pak nemoh ani do hospody a v kraji by neobstál.

  A kdyby se nějací mladíci pokoušeli třeba krást zábradlí, tak by se na to nikdo nevykašlal a dostali by takovou, že by si to příště rozmysleli.
  Ten pocit sounáležitosti a odpovědnosti k místu, kde člověk žije se nevypěstuje tím, že dostane dotaci, nýbrž, že se na správě místa bude podílet.

 203. 240

  Určitě, tam kde odpovědní kradou.
  Kdyby to tak bylo, tak ten meloun nestačil ani na ty lampy. 🙂

 204. 241-ano, potkávám věci nakoupené z dotací docela často. Nic z toho byste si za své peníze, za tu cenu a za dotačních podmínek nekoupil.

 205. Rputi,

  naše starostkanachytala nějakou mládež při sprayování, zavolala si milé děcka i s rodiči a uložila jim práce. Děcka odpracovaly, následně se to někomu rozleželo v hlavě, a stěžoval si.
  Starostku zavolali na policii, za překročení pravomocí. Starostka je poslala někam.
  Poliši usoudili, že udělala dobře, a odložili.
  Popravdě ty pravomoce překročila 🙂

 206. Halle,
  Chovu ovcí se věnuje právě Nový zákon.
  Ve Starém zákoně je ovcí poskrovnu. V podstatě jsou citýrovány jenom v případě, že jsou důvodem k tomu, aby se ten který prorok na někoho nasral, nebo aby někdo někoho mohl zabít ve jménu Hospodinově. Třeba vyprávěnka o Náthanovi, králi Davidovi a ovci. Nathan byl něco jako starověká kombinace Perry Masona, Hamiltona Burgera a soudce Ti. Pachatele kecama donutil přiznat zločin, pak z něj udělal blbce a vyhlásil rozsudek a vykonal trest.
  Kecy byly o ovci místního zoofilního lůzra, kterou oligarcha nechal připravit jako večeři kolemjdoucímu turistovi, aby nemusel kvůli čundrákovi devastovat svůj vlastní chov.
  Pachatel – král David – uznal trestní zodpovědnost oligarchy z Nathanovejch keců a sdělil výši trestu.
  Nathan prohlásil, že ty kecy nebyly až zas tak kecy, protože David zapíchnul jako ovci lůzra Uriáše Chetejského, vopíchal vdovu po Uriášovi a nechal si ji na hraní a znárodnil Uriášův majetek.
  Nathan byl prapradědečkem krále Herodesa a geny se nezapřou, takže měl výhrady vůči malejm harantům. Takže vyhlásil, že tím dožral Hospodina a že za trest zemře králův prvorozený syn.
  Davidovi odlehlo, že to neodskáče on, ale aby si toho nikdo nevšiml, fláknul sebou na zem a dělal, že má hysterák. Syn naštěstí umřel dost brzo, takže David vstal, voklepal se od prachu a šel se domů umejt a najíst. Pak si neprodleně s manželkou Batšebou udělali další dítě. Pro sichr. Kdyby zas Hospodina něčím nasral. To dítě se jmenovalo Šalamoun.

 207. Halle, neříká se kradou – to je sociálně nevyvážené. Říká se: umí dobře čerpat.

 208. NoName 🙂

  přijďte kouknout 🙂
  Já bych řekl, že to za ty prachy stálo. Jednotné chodníky plus vjezdy do garáží a dvorů, ( do určité délky a šíře, (při překročení občané dopláceli,) Pouliční osvětlení, okrasné stromky a keře , které obhospodařuje obecní „rychlá rota“ 🙂
  Samozřejmě byly i kontroverze – občané z ulic , na které se zatím nedostalo trochu reptali.
  Ale i bez dotací se každej rok kousek přidá.

 209. Noname: OCZ ARC 100 SSD vypadá zajímavě. Už jen 4x dražší na GB než 2.5 HDD. Nejlevnější GB na SSD je pouze 12x dražší než nejlevnější GB na HDD.

 210. Zkuste pogooglovat OCZ SSD.
  Jeden jsem sám měl. Škoda, že jsem negoogloval předtím, než jsem ho zakoupil. Vše dopadlo dle předpokladů. Mrtvolka.
  Teď mám v NB Samsung. Uvidíme.

 211. Noname: googloval jsem, předtím jsem měl v hledáčku Samsung 850, ale jako hamoun jsem chtěl co nejvíce GB. Uvidíme, recenze můj typ chválí.

 212. Mám 840, ale zatím jenom 3 měsíce, takže na soudy brzo.

 213. 247 ptakopysku, to je velmi pěkné trefné převyprávění. Puberťákům by se mohlo líbit. Filmařsky dobře pojmutý Starý zákon by byl větší trhák než Pán prstenů.

 214. Noname: asi budu navrhnout imigrantskou politiku. Nediskriminační, inkluzivní, reálnou, která reaguje na výzvy dnešního světa.
  Myslím, že se budu opakovat, levičáci mi budou tvrdit, že jsem moc velký idealista a humanista.

 215. Excelentní Větvička jako vždy:

  …A tak misto teho, aby se lidi věnovali novym buzeračnim zakonum, kere maju za cil likvidovat živnostniky a zdraži žradlo a piti ve zbylych knajpach, misto teho, aby se lidi zajimali o to, kery multykulturni kolaborant v Bruseli a v Praglu suhlasi a podporuje přisun černošskych bojovniku (dočasně umistěnych v Česku, r.r.o.) za zastěrkou kvot a dalšich zločinnych nastroju, věnuju se medyja naprostym cypovinam, jako je prujezd Nočnich vlku nebo huleni prezidenta…
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/461882/rus-se-vmesuje-amerykan-se-vmesuje-blbci-cumi-na-hokej-a-do-zeme-mezitim-vali-cernossti-bojovnici.html

 216. 238 NoName, jsem toho názoru, že když místní nejsou ochotni zvednout zadele od televizí a z putyky. chopit se krumpáčů a lopat a sami zbudovat chodník jen za cenu materiálu a pod dohledem místního políra, ať se brodí blátem a svítí si baterkami. Nevidím důvod, proč by někomu odkudsi mělo být utrženo od huby a místo aby sám alokoval podle svého uvážení, někdo kdesi rozhodne za něj. Zbudování chodníku není aktem žádoucí solidarity. Příčinou neexistence chodníku není přírodní pohroma. No, ona je, spočívá v kvalitě místního obyvatelstva, ale to by neměl být důvod k přerozdělování. Jestliže je, pak je to špatně a volá to po vidlích.

 217. Schumi – 258 – souhlas, ALE….zkus si zjistit, co vše musíš vyřídit, jaká razítka získat, abys mohl vybudovat normální funkční a potřebný chodník. Naprosto nesplnitelné. Obávám se, že budování chodníků se stalo jedním z úkolů pro antické hrdiny, normálními smrtelníky nesplnitelné. U nás to starostka alespoň pro jednu část mezi obchodem a MŠ vyřešila tak, že obec „opravila a upravila veřejnou zeleň kolem komunikace“.

 218. Halle,
  „Ale i bez dotací se každej rok kousek přidá.“

  Bingo !!! 🙂

 219. Pánové,
  já jsem člověk pragmatický.
  To Vaše brojení proti EU dotacím má znamenat, že máme nadále platit všechny platby do EU, a všech dotací se hrdě zříct ?
  Jistě, on je někdo rád utratí místo nás….
  Jste schopni prosadit, abychom už EU nic neplatili ?
  Ne ?
  Tak tím byste měli ve svém horlení začít.
  Pak už se mi to brojení proti přijímání dotací bude zdát na místě.
  Po pravdě , když tak kouknu na tu Ukrajinu, která jen odmítla podepsat asociaci, skoro mám strach , co by bylo, kdybychom chtěli vystoupit…..

 220. 213 ptakopysku, není ani debi, ani pokrytec. Nemůže jinak. Jedná souladu s mysliveckou kulturou, mysliveckými pravidly. Která neporuší ani kdyby měl umříty hlady. Aby nepřišel do mysliveckého pekla. To je velmi silná tradice. To nejde jen tak vystřílet divočáky. To je proti, no, něco se určitě najde. Nutno zajistit grant pro studii na omezení počtu divočáků, na základě studie požádat o dotaci ne realizaci…

  Podobně jako třeba někde v Africe umírají na choroby a na nedostatek čisté vody. Protože v jediném zdroji perou i do něho serou. Protože je to taková jejich tradice. Samozřejmě, že je nefér, že druzí o nějaké tisíce kilometrů jinde takový problém nemají, protože se chovají jinak. Jsou tím nespravedlivě zvýhodněni, protože jak k tomu ti první přijdou že mají co pít kdežto ti první umírají žízní. Kdo jiný než oni nese vinu. Proto mají povinnost těm prvním zajistit aby měli co pít. ale i aby měli co jíst a všechno co mají sami. protože je nespravedlivé aby někdo měl a jiný neměl. Ano, někteří namítají, že ti první by sami s tím měli něco dělat, že by měli změnit své zvyky. Jenže to je naprosto nepřípustný požadavek aby někdo měnil svoji bytostnou kulturu, která je výrazem jeho identity, a kterou multikulturně obohacuje všude kam přijde.

 221. 261 Halladine, věř, že následky by byly nedosírné. Věrni svých tradic počkáme jestli EU nebude rozložena někým jiným a pak se opatrně přidáme k silnějšímu.

 222. Schumi,
  asi tak 🙂
  Každej může vyskakovat do výše svého platu a počtu svých divizí 🙂

 223. 174 skimici, ne já, ale zákon. Naříkáš nad nesprávným hrobem.

 224. (261) Pragmatický člověk si těžko může přát, aby jeho peníze bloudily do Brusele a potom možná, s použitím ponížené supliky v jazyce bruselním, z nich možná něco dostal zpět. Ne na to, co on potřebuje, ale na to co se soudruhům v Bruseli líbí a za jejich podmínek. To se může líbit jen těm, kdo z toho (možná pragmaticky) žijí.

 225. A navíc „Větší pes jebe“ (c) Martin TT

 226. 266

  Pragmatickej člověk není nadšen tím, že jeho peníze bloudí do Brusele.
  Dokonce už dnes není nadšenej z celé EU.
  No ale dost dobře neví, jak tomu bloudění zabránit. Pokud to Aero je schopen zařídit, zatleskám mu. 🙂 . Já to zařídit schopen nejsem.

 227. Víte co je nejhorší noční můrou příjemce dotací, zvláště těch poctivých? Začíná to na „v“ a vlkodlak to není.

 228. (268) Tak začátek by mohl být v nevolení jakékoliv EUrofilní strany. Už jste dospěl alespoň k tomu?

 229. 270
  Komouše ? 😉
  To děláte asi Vy, a je to prd platný.
  Dokud platíme, připadá jen v úvahu minimalizace škod. Snažit se vytáhnout z EU co nejvíc

 230. 271-no aby to bylo platné, musí být víc takových voličů.
  A bude to proces jako u narkomana-bolestivý.

 231. Sakra, Aero,
  vy jste bolševik jako vyšitý ! 😀

 232. Jenom jestli se Putin nechystá znovu na ofenzivu proti Ukrajině a pobaltským zemím ???

 233. No tak jich 2000 přibylo. Zřejmě jich na Ukrajinu mířilo víc, ale Ukrajinci je rozstříleli i s technikou.

 234. teda, ty dnes perlíš…

  Ráno Stbáci, teď komouši…. 😀

  Euroskeptických stran je více, nejen komouši, ale počet jejich voličů je téměř zanedbatelný.
  Většinou ne proto, že by lidi tu EUnii nějak moc milovali, ale spíš proto, že se jeví buď extrémisticky nebo neschopně, příapdně obojí..

 235. NoName, když jich každej týden přibudou dva tisíce…:-)
  Že se jim chce troškařit, a nepošlou tam 50 000 najednou 🙂

 236. Teď bude muset Porošenko dokoupit stejný počet vojáků v zahraničí.

 237. 281
  Co má chudák dělat, když Ukrajinci rukovat nechtějí….

 238. 281
  On Porošenko asi spoléhá, že by přišel Aerokarel , bojovník proti komunismu 😉 a Rusům vůbec

 239. (274) Pro nekomouše jsou prostě některé věci „vytčeny před závorku“.
  (279) Komouše sem vtáhl Halladin, to je jeho parketa.
  Ano, počet je zanedbatelný. Pak se ovšem těžko divit rozfrcaným „penězům z brusele“ a přídělu imigrantů (příkladně), když lidé volí strany euroextrémistické nebo všehoschopné.

 240. 😀
  Jeden čtenář umístil na fórum deníku Guardian pod článek o Rusku tuto poznámku: – See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.SY5A7UTV.dpuf

  Jako troll Kremlu, zaměstnanec FSB, jehož hlavním úkolem je zaplňovat toto fórum protizápadní propagandou, bych chtěl využít této příležitosti k tomu, abych velmi pozdravil všechny své kolegy z CIA a z MI6, jejichž jediným zaměstnáním je zaplnit toto fórum protiruskou propagandou. Je to otrava být pořád v práci, že? – See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.SY5A7UTV.dpuf

 241. Co mi to jen připomíná…

  „..Pak přijde Ukrajina, jež má též žít především pod německým velením jako velká surovinová a vyživovací základna, když nejprve jistým přechodným řešením bude postupně vyloučena z velkoruského prostoru s tím, že se použije a využije jistých, v podvědomí ještě dřímajících, vlastních národních myšlenek, aniž dáme tomuto národu kulturní posilu či oporu, aniž bychom tam chtěli vypěstovat silnou inteligenci, aby tak nevznikla v pozdějších dobách nějaká opozice…“

  Z nástupního projevu Reinhardta Heydricha 2.10.1941

 242. „když lidé volí strany euroextrémistické nebo všehoschopné.“

  Tak netvrdila bych, že všechny proevropské strany jsou zároveň euroextrémistické…..

  Pokud jde o tu neschopnost, bohužel se mi jako schopné strany jeví ty, jejichž cílovou skupinou nejsem. Ale popravdě řečeno, radši mám u vesla stranu, která sice vesluje směrem, který se mi moc nepozdává, než takovou, která je sice ochotná správným směrem zamířit, ale reálně se jeví tak, že na to veslo vůbec nedosáhne a kdyby náhodou jo, tak zvorá, co může a všechny nás potopí.

 243. >> Dana [259]
  Problém je, že shánění razítek, souhlasů a stanovisek pro výstavbu chodníků není nijak komplikovanější než mít podklady pro dotaci na ony chodníky tak, aby žádost (a hlavně následující provedení) byla „trottelfest und idiotensicher“. Ostatně jsem o tom psal v [46]. V poslední době mám navíc pocit, že se Regionální rady (coby prodloužená ruka Brusele) snaží dostat co nejvíce dotací zpátky do měšce. Po oblíbeném triku s nesprávným výběrovým řízením je nejnovějším hitem „změna projektu“, ať už ohlášená či neohlášená. Mimochodem, u velkých staveb kde je předepsána EIA má jakákoliv změna projektu za důsledek nové projednání EIA. A tedy další léta, kdy se nic nebude dít. Rychlost státních úřadů je pak v Kotlince nebetyčná, ať už pro lenost či neschopnost zainteresovaných, nebo prostě proto, že si každý kdo rozhoduje pro jistotu oplechovává zadek.

 244. Švýcaři vedou nad USA … Total beton vítězí. Snad jenom dočasně.

 245. dvd – a co když se chce stavět chodník bez dotací? Tož to je problém. 🙁
  Co se to v té Ostravě děje? Není tam nějaká divná voda či co… I když, mám dojem, že minulé mistrovství Švýcaři zatopili nám.

 246. Švýcaři hrají velmi efektivně, ale není to moc pohledné. A taky je to dost na hranici pravidel, ale nějak jim to prochází.
  USA hrají pohledně, ale občas ne moc efektivně. 😉

 247. No jo, když on se hokej nehraje na umělecký dojem, ale na goly.

 248. (292)Dana: … a co když se chce stavět chodník bez dotací?“
  Možností je hafo: 1) akci rozvrhnout na několik let a financovat z rozpočtu obce ( při snížení či vynechání jiných potřeb obce),
  2) vzít si úvěr u banky (a splácet ho několik let),
  3) prodat některý (nepotřebný) majetek obce, a ze získaných prostředků financovat chodníky),
  4) nakoupit z protředků obce pouze materiál, práci provedou občané gratis 😕

 249. westíku – nejde o financování, ale o byrokratické překážky. Když se něco má dělat v rámci dotačního programu, jde to poněkud rychleji než když se má stavět za vlastní.
  A USA stačila minuta a vedou.

 250. Podle zákona o pohonných hmotách se společnost, která umožňuje svému zaměstnanci užívat vozidlo pro osobní potřebu a následně mu přeúčtovává náklady na nákup pohonných hmot, stává distributorem s povinností složit kauci 20 milionů korun. Pokud kauci nesloží, hrozí jí pokuta za porušení zákona ve výši až 20 milionů korun.
  (Novela zákona č. 311/2006 (zákon o pohonných hmotách) z roku 2013.)

  Zdá se mi podivné, ale něco podobného existuje pro energetiku. Takže by to novinářský výmysl být nemusel.

 251. No a když si půjčím od firmy auto a benzín si koupím u pumpy za svý?

 252. Ahoj!
  NoName ad 293 to víš… Švýcarsko není v EU tak holt nemá žádný respekt a disciplinu.
  Navíc mají na USA žízeň za to odbourávání bankovního tajemství. A plyn od nich neberou…
  S takovejma se pak těžko hraje!! 😉 😀

 253. Westíku ad 295:
  -5) prodat chodníky majitelům přilehlých domů a jebat je, že chodníky nejsou upraveny, nejlépe jednotně.

 254. 6) nasadit imigranty jako chodníkáře a silničáře

 255. Dobré odpoledne všem.

  Pozvolna dočítám a dozvěděl jsem se v [206], že známá mediální mr.ka Jefim Jefimovič Fištejn má svůj svazek pod jménem „Frezie„. Nepřekvapilo mne to. Halladine, díky…

  Ptakopyskova novozákonní [218] rovněž stojí za zaznamenání…

  Jó, pane Vaněk. To jsou paradoxy, co?… 😉

 256. (296) Dano, o Vašem tvrzení ohledně větších byrokratických překážek při vlastním financování než při dotačních programech, dalo by se IMHO s úspěchem pochybovat. Zajišťovala jsem několik staveb obce s dotacemi(kraje) i bez dotací-nebyl v tom vůbec žádný rozdíl.Vzdala jsem to v případě, kdy se jednalo o velkou akci (ČOV)pomocí dotace z EU: už jenom při nastudování možností a podmínek jde o akutní infarkt myokardu 😕 Bez nějaké specializované agentury by to snad vůbec nešlo zajistit (nejde jenom o pomoc při žádosti o přiznání dotace,ale o různé zprávy a kontrolu v průběhu výstavby a při dokončení,na kterých závisí vlastně to nejdůležitější- vyplacení dotace) 🙁 Prostudováním tří návrhů smluv různých agentur jsem ovšem zjistila, že si účtují až 10% RN stavby, přičemž převážnou většinu této částky musí si „potrefená“ obec zaplatit z vlastních zdrojů 🙁 Takže : naše obec má t.č. perfektní projekt na ČOV, ale vlastní ČOV je nám vzdálená v neznámé budoucnosti 😕

 257. (300) Šumaváku,na tu nejlepší možnost jsem nepřišla (u nás chodníky ,které by obec mohla prodat,nemáme); kaji se 🙁

 258. Bohouši 302,
  ještě bych doplnila, že má u svého jména poznámku „blokovaná osoba“, což se psalo v případě, že už ho někdo z STB měl vedeného u sebe. Tak aby se neduplikovalo.

 259. I tak je zajímavé, že když se bombardovalo, Itálie ani Francie to s námi nekonzultovali. A teď konzultují …

 260. Rputi, díky. Von těch jmen má povícero. Mimo „Frezie“ též „Filip“.

 261. Zdravím. Malé překvapení – dohoda TPP se nám zadrhla, Anka bubnuj! – v US senátu.
  „Post Scriptum: Ač se TTP falešně nazývá „obchodní dohodou“, tak jen 5 z 29 kapitol TPP má něco společného s obchodem. A konzervativci poukázali, že ani těch 5 kapitol o obchodu neprosazuje svobodný obchod. Bloomberg TTP prohlásil za „korporativistické uchvácení moci“ a za „tak demokratickou a transparentní jako stát s vládou jedné strany“ a jako zahalenou závojem „utajení ve stylu Velkého bratra.“ “
  http://www.globalresearch.ca/tpp-vote-in-the-senate-big-defeat-for-obamas-fascist-trade-deal/5449136

 262. In re Fištejn
  FREZIE není krycí jméno agenta, alébrž svazku. J.J.F. je veden v Evidenci zájmových osob pod dvěma čísly svazků, nicméně je v tom trochu nepořádek: ke dni 8.8.1989 (to je onen zápis v původní knize) je ale veden pod jiným číslem svazku (724572) což byl svazek založený na jistého O.U. už v roce 1978 a dále se rozrůstající o další (zajímavá) jméně až do onoho 8.8.1989, kdy je tam zahrnut i J.J.F. Co se pak svazku s oním číslem 848975 týče, je v Evidenci dokonalý zmatek: svazek měl být zaveden až 2.10.1990 (!!!) a je špatně uveden rok narození předmětné osoby. Nesmyslný rok zavedení svazku není sice tak úplně ojedinělá věc, ale právě ten zmatek v číslování svazků je podivný – to co je v registru svazků je primární zdroj. –Jinak pojem „blokace“ může naznačovat i to bylo naznačováno, ovšem mechanismus je poněkud širší: jde o to, že vyžaduje-li někdo něco o dotyčné osobě z evidence, musí být odkázán na již založený spis – prius.

 263. DVD, zdravím.

  Koukni raději na Filipa, ale i na tu Frezii. Tam ty data máš z poloviny 70-tých let (Filip). Záznamů je tam tuším celkem 7. Bordel v tom měli soudruzi neskutečný. Orientuj se samozřejmě podle registračních čísel (je jich celá řada). Budeš-li mít zájem, mohu ti všechna registrační čísla poslat…

  Tam je to jednoznačné, žádná záměna s jinou osobou (J. F. F. figuruje v knihách AP1OP_12.pdf, PRA_33.pdf, AP1_22.pdf, C88_14.pdf, PRA_24.pdf). Za případné omyly se předem omlouvám. Přeji ti příjemné pátrání, detektive…

  Mě už se v tom dále nechce hrabat, mám tu mnohem důležitější věci na práci, nežli se zabývat osobou propagandisty J. F. F. Již mi to stačilo…

 264. A Rusko drtí švédský beton na prach (zatím, Švédi mají vysokou reinkarnační schopnost).

 265. Niko 309 – dík za info!
  To musí být darda, když i Bloomberg nadskočil! 🙂

 266. 227 NickName
  Jedna z nejohmatanějších knih v mé knihovně. Na čestném místě hned vedle převázaného Doktora na moři od Richarda Gordona a zprava Lucky Jim od Kingsley Amis 🙂

 267. >> maYda [298]
  To je ovšem v pořádku, neboť ten benzin prodává firma která tím distributorem je. –Tak si vzpomínám na jednu hezkou historku z roku 1960. V jedné pošumavské vísce nám chcíplo auto, neb ukazatel paliva neukazoval. Nejbliží benzinka byla asi tak 10 km a tak se táta odhodlal nějaký benzin na dojetí obstarat v té vesnici. Podotýkám, že jsem to považoval za zoufalství: tehdy opravdu neměl každý jezeďák ve stodole auto. Nicméně se jeden místní uvolil, že nám prodá 5 litrů. Vzal malý kanystr a šel ke stěně u chlívku, kde byl ve zdi kohout – jak bývá na vodu. Kanystr naplnil, podal a řekl si o běžnou cenu benzinu. Mě to tak nebralo, ale táta zíral jak to příslovečné tele na nová vrata. Dobrý muž na dotaz sdělil, že u něj na dvoře nechala USArmy stát cisternu z benzinem a on ji obezdil a teď má vystaráno. Když jsme ten den dojeli do cíle, byl táta stále ještě poněkud mimo. A pak z něj vypadlo: „Jak to, že mu ten benzin nezvodnatěl a jak to, že ho nikdo neudal, protože jinak by dostal pálku do Jáchymova.“ Asi to byla slušná vesnice. Vždycky když tam projíždím, hledám očima ten dům. A nenacházím. Taky je to už přes půl století.

 268. 310
  DVD

  Jedná se pouze o datum zavedení údaje z pramenů StB, nikolv o založení nového svazku. Uvádí tři příklady osob, u nichž je jako datum zavedení uveden rok 1990 nebo 1991. Z toho usuzuje, že se o danou osobu zajímala polistopadová tajná služba a založila k ní svazek. Tvrdí také, že uveden ésvazky se nevyskytují v evidešncích StB. Například jméno a příjmení prof. Viléma Prečana se v databázi objevuje několikrát, jednou s datumem zavedení v roce 1990. Ovšem v příslušném řádku je odkaz na spis, který má archivní číslo V-32130 MV – podle archivního protokolu, který je k dispozici v ABS, se jedná o vyšetřovací spis, který vedla Správa vyšetřování StB a byl uložen do archivu v roce 1981. Je k němu evidovováno 15 osob (např. Zdeněk Mlynář, Vojtěch Mencl či Ludvík Vaculík). Jako druhý příklad, který uvádí, je Sergej Mach. Jak je v EZO napsáno, narodil se v roce 1890 – pokud by tedy o něj tajné služby měly zájem, bylo by mu v roce 1990 přesně 100 let! Ve skutečnosti je na příslušném řádku odkaz na spis H-101, což je spis uložený ve fondu H (historický fond) a je z padesátých let. Z toho, že jsou jako datumy zavedení v RZO uvedeny také roky 1990 a 1991, tedy vyplývá, že se polistopadová kontrarozvědka snažila evidenci doplňovat o údaje, které měla z pramenů StB. Každopádně databáze EZO byla v držení tajných služeb a je to tedy otázka pro ně.

  http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/zive-o-datech-stb-nahlednout-smite-i-do-gottova-spisu/r~i:article:642963/

 269. No, ale když si půjčím auto s plnou nádrží, vrátím s prázdnou a firma mi benzín vyúčtuje, tak ten benzín byl koupený taky u firmy, která je distributorem.

  Ta historka je hezká, ale ta USarmy tam tu cisternu nechala nejspíš v roce 1945 – že by ten benzín v roce 1960 ještě neměl spotřebovanej?

  ten benzín asi nezvodnatěl proto, že byl uzavřený v cisterně, ke skladování benzínu určené.. Vodnatí prý, když je v otevřený nádobě. Našli se prý pitomci, co když se říkalo, že se bude zdražovat benzín, tak ho nakoupili a nalili, kam se dalo a jen se pak divili.

 270. 317
  Spíš ukradl benzín někde jinde,a dělal si pérdel.
  Voda se tam dostane ze vzduchu, nad tím benzínem v nádrži určitě vakuum nebylo….

 271. Nechcete si někdo koupit přístav v Řecku?

  Řecko prodá přístav Pireus.

  Řecká vláda otočila, přístav Pireus prodá. Šanci mají Číňané“ viz http://jdem.cz/br9v59

  Řecká vláda zahraničním zájemcům nabídne 51procentní podíl v provozovateli přístavu, píše americký list The Wall Street Journal s odkazem na dobře informované zdroje. Během příštích pěti let pak nový majitel po splnění určitých podmínek, tedy pokud se zasadí o další rozvoj a expanzi přístavu, získá možnost postupně dokoupit ještě 16procentní balík akcií.
  Během týdne by Atény měly firmám, které již dříve projevily o přístav zájem, zaslat žádost o podání nových nabídek. Nejvyšší šance má nyní čínská rejdařská společnost China Cosco Holdings. Ta už si v roce 2008 pronajala část přístavu na 35 let. Do jeho rozvoje pak vložila stovky milionů eur.
  Což se vyplatilo. Mnozí odborníci označují přístav za ojedinělý ostrůvek růstu v Řecku. Řekové navíc doufají, že právě úspěšná transakce s firmou China Cosco by mohla posílit zájem dalších čínských společností i o další investice v Řecku.

 272. Já tedy opravdu netuším, kolik měla obsah americká armádní cisterna v roce 45. Nicméně automobilismus v těch patnácti letech od války nebyl nijak rozšířený a pokud ten chlapík měl auto – což na pošumavské vesnici v těch dobách byla docela vzácnost, tak s ním jen občas zajel do nejbližšího města, dítě k doktorovi atp. a víc už těžko. Co se pak vodnatění benzinu týče, tak táta měl – pro případ nouze – vždy schovaný jeden kanystr (s nápisem WH) a ten obměňoval tak po třech měsících neb se tam už začala separovat voda. Ale co mne ještě dnes bere, je to, že ta existence oné cisterny nemohla v oné vesnici zůstat tajemství. Asi tam žili slušní lidé. (Mě někdo před čtvrt století bonznul za to, že jsem podřízl náletovou dřevinu, která trhala podezdívku.)

 273. Inu Halladine,
  když to víte lépe. A tu cisternu ukradl na manévrech ČSLA.

 274. 323
  Vy jste tu cisternu viděli ?
  Já už tolikrát s vážnou tváří tvrdil horší nesmysly – a většinou mi uvěřili 😉

 275. Občas mi nalítne i vlastní potomstvo,a ti tvrděj, že mě mají přečtenýho 🙂

 276. No, jestli projel 100 litrů za rok, tak kubík mu vydržel deset let. Řekněme, že by ta cisterna měla pět kubíků, tak to by mu vydržela padesát let.

  Já myslím, že v cisterně to zvodnatět nemusí. NAkonec v nádrži auta benzin taky nevodnatí. Ono to určitě nějak funguje, že se k benzínu vzduch nedostane.

 277. maydo,
  v autě ten benzín dřív spálíš, než stihne pořádně zvodnatět.

 278. Já tedy cisternám nerozumím, benzínu ještě méně…. ale ta logika věci … 😀

  Na cisternu budu klidně věřit, proč ne …… leč, taky se dobře pamatuji, jak se v JZD znárodňoval benzin. Takže bych to tipla na kořistný, pravidelně doplňovaný, materiál!

 279. jo, Rputi,
  nikoliv cisterna,ale 200 litrovej sud. A v benzinu velfobin.
  Chci vidět vesničany, kteří by si nevšimli, že někde zůstala plná cisterna po Amících, a nechtěli taky trochu do pincka nebo motorky.

 280. No, to záleží na tom, Halladine, jak často kdo jezdí. Ale že by někomu zvodnatěl benzín v nádrži, to jsme neslyšela ani od lidí, co vyjeli tak dvakrát – tčřikrít do roka.

 281. (309) Podotkl bych pouze, že TTP se nás netýká.
  (322) Kdysi dávno jsem koupil za půl darma jednu Aerovku na náhradní díly. Vypadala, že na té zahradě pod plachtou hnije a rezatí už hodně dlouho. Ovšem benzin, přelitý z bandy vraku do bandy mého silostroje normálně fungoval.

 282. Dano,
  tak to dopadá, když neposloucháte… 🙂

 283. Já se přiznávám: Obětuji vítězství tolik, že sedím v jiné místnosti než je TV, surfuju po netu a vyhýbám se jakékoli zmínce o hockeyi. Jen sem tam zaslechnu odvedle hlasitou reakci. Takže – já za to fakt nemůžu, naopak, dělám vše pro to, aby naši postoupili. Skoro jako Jágr….

 284. Dano,
  nezbývá, než napodobit posádku lodi Argo…..když pluli kolem ostrova Sirén….

 285. A právě hrají tu nej…! A zpívá celý stadion…

 286. Aniž kliknuna odkaz odpovím: Vím co je mangina. A vím, že tahle společnost je určena k zániku

 287. Běž do háje s manginou, Halladine, když jsme v semifinále 🙂

 288. maYdo,
  zlevní chleba ?
  Aúúú, do hlavy nééééé ! 😀

 289. (343) Já to nevím, respektive nevěděl jsem, ale blbců bylo vždy a všude dost. To je daň za blahobyt, že jsou vidět nejvíce a nejčastěji.
  Ne k zániku, ale k ovládnutí. Čímž se nakazí ovládající barbaři …, bylo, jest a bude.

 290. Nezlevní,
  ale na chvíli se i poslední bůčkožrout bude dmout pýchou, že je Čech (a odvážnější i zahopsá, čímž učiní trochu dobra pro své zdraví).

 291. Zahopsá a zničí tribunu 🙂

  Kromě běžných menších provozních investic směřovaly největší částky především do rekonstrukce výsuvných tribun. Projektanti nepočítali s tím, že fanoušci na nich budou poskakovat se známým pokřikem ‚Kdo neskáče, není Čech’. V minulých letech proto tribuny dostaly zabrat,“ uvedl Babický.

  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/ponicene-tribuny-v-o2-arene-kvuli-skakani-fpj-/ekonomika.aspx?c=A150429_095223_ekonomika_neh

 292. Ad 333 – Tak zajisté, pane učiteli, když se jedná o Trans-Pacific Partnership, tvrdí tu někdo opak? Jen se z toho dá usuzovat na kvalitu té druhé, která se nás týká, TTIP. Transatlantic Trade and Investment Partnership, pro jistotu…

 293. Bůčkožrout nechodí slintat na web, ale k řezníkovi. Vlastně spís do super-hyper, kde je to za půl darma; že je to hnus nevadí, hlavně když je v akci, mámo !!!

 294. Mno,
  nad syrovým bych já osobně neslintal, nad tím ukuchtěným ano ! 🙂

 295. Není hnusného masa, jsou jen neschopní kuchaři 🙂

 296. maYdo,

  na cestě do práce leží na cestě přejetej zajíc. Už třetí den.
  Mám ti ho poslat? 🙂

 297. A analytik Peter Králik z Medzičasu píše: „Dnes začala Ruská centrálna banka vykupovať dolár na svetovych trhoch. Denny objem 150 – 200 mil. dolarov do odvolania. Analytici hovoria, že je to výsledok dohody Kerry – Lavrov z utorka… Co dostali Rusi ako protihodnotu?“
  A Tomáš Haas píše, že dostali slíbenou konfederaci Ukrajiny. Že by to byla ta protihodnota? Asi brzy uvidíme.

 298. 357

  Přiznám se,že nerozumím. Co z toho rusové mají? A co z toho mají Američané?

 299. Dobré ránko!

  No, když nahlédnu do křišťálové koule, vidím natěšeného Lavrova s Putinem, natřásajícího se Kerryho, strašně otrávenou Nulandovou a nasrděné Ukrajince, kterým konečně došlo, že na ně Západ kašle.

  Kerry se natřásal až tak velice, že ho za to na CNN zpucovali, že vlastně vyhrál Putin. Něco na tom bude, protože Nulandová zdrhla z tiskovky , prý s velmi nešťastným výrazem. Kerryho natřásání a smutnění Nulandové se zdá být příznakem, že vláda USA potřebovala něco tak strašně moc, že kvůli tomu byla ochotna se vykašlat na své ukr. zájmy. A výsledkem je ruský nákup doláčů. Z čehož mi tak nějak vyplývá, že to s těma rotačkama FED zase přehnal a bublina už už praskala.

  Má to ovšem jeden závažný aspekt – co dál…
  Podle Deutsche Wirthschaft Nachrichten je situace Ukr, kritická:
  „Avšak poté, co ztratila obrovské množství vysoce kvalifikovaných odborníků, akademiků, psychologů, hudebníků atd., není Ukrajina schopna zajistil plnohodnotnou sociálně-ekonomickou obnovu, upozornily varovně noviny.“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajina-zaziva-takovy-odliv-mozku-ze-uz-se-nemuze-obnovit/

  O tom, že ještě do toho bude Kecat Kolomojskij, Achmetov, Pravý prostor a další, ani nemluvě.

 300. Abych upřesnil , čemu nerozumím..

  jestliže Rusové za nynějšího kurzu nakupují dolary, snižují jejich množství na ruském bankovním trhu a tím zpomalují návrat k předchozí hodnotě rublu.
  Dělat to, a současně udržovat vysokou úrokovou míru (kolem 12 %)mi připadá schizofrenní.

 301. Halle zajisté jsou tam další aspekty, o kterých nevíme…

 302. Halle 362,
  když mi si neustále necháváme nakukat, jakej jsme strašnej póvl, že si ani nezasloužíme existovat, k čemuž zdárně přispívá pravdoláska, která tak ráda kolaboruje, až se jim od hub práší!

  Když se podíváme do novin, tak se dozvíme, že jsme největší pijáci, největší kuřáci, největší flákači, největší rasisti, nosíme ponožky v sandálech a vůbec jsme blbci… 🙂

 303. Muhehehe!

  …Na počest krymskotatarského pilota Amet-chana Sultana, který se vyznamenal v leteckých bit­vách druhé světové války, přejmenoval ve čtvrtek kyjevský parlament Mezinárodní letiště Simferopol na Krymu, oznámil server Ukrajinska pravda….

  Tak tomu se říká naprosté zoufalství!

 304. Dobré zas ráno. 2 Rpuť ad 359 – no co, až je budou potřebovat, tak si je prostě koupěj! To už jsem někde slyšel… Tedy četl…

 305. Dobrý den. DVD, odpověděl na mou hádanku: Co je noční můrou příjemce dotací? Vratka. Agentura vám namaluje projekt, dáte jí 10% investované částky – umí zařídit schválení přes kamarády v hodnotícím orgánu. Dotaci proinvestujete, oddechnete si. Mezitím hodnotící orgán buď vymění nebo pozavírají. Někdo se chce pomstít agentuře, nedostal co slíbila. Paní z finančního úřadu resp. MinFin jsou upozorněné na neshody ve vašem projektu. Oznámí vám porušení podmínek a nařídí vratku.
  Pokud někdo přijímá dotace „v dobré víře“, aniž by myslel na tuto možnost, tj. měl připravené fondy, které mají motivovat kontrolory k dobré kontrole či měl někde uschovány peníze na vratku i s penálem a úroky, je na boj o dotace nepřipravený.
  PS: nepočítejte s tím, že byste během čerpání a vyúčtování dotace neudělali ani jednu chybu.
  Z mého pozorování usuzuji, že dotace jsou užitečné pro toho, kdo se jimi živí, pokud možno v organizované skupině

 306. Dobré ráno vespolek,

  Halle, ale nutno mít na zřeteli, že další „level“ znamená adekvátní byrokratický aparát, nutný jednak k výběru peněz, jednak k tomu přerozdělování. A ti úředníci zadarmo nepracují, že, takže podstatná část financí vybraných je použita na jejich „well-being“. A jejich počet roste snad i exponenciálně, protože nejen výběr a přerozdělování, ale taky zástupy kontrolorů, jestli náhodou koncový příjemce dotační hydru neošidil (viz popisované vratky)…

 307. Dobré ráno,

  tak se zas vracíme k tomu, že kdyby nebylo dotací a prachy se nechaly lidem, tak by se třeba na nějakej ten chodník i složili, když by naznali, že ho potřebujou. Stálo by je to míń, než když ty prachy vybere erár, přerozdělí je, pošle do Brusele a tam je přerozdělí a pošlou zpátky.

  Mimochodem, od takovýho Macha, pokud to myslí s karierou v politice vážně a nehodlá se věnovat jen akademickému plkání, bych očekávala, že přesně takovej nějakej příklad uvede, kdykoliv bude tázán na to, zda přežijeme bez dotací a to včetně přesných čísel. \ ne nějaký hámoptiny o tom, že dotace defrmují trh.

  A specielně vzkaz pro Karla – na takovou poměrně jednoduchou úvahu snad Mach voliče nepotřebuje.

 308. Jistě, Matzurko,

  každý dotace obsahuje fůru administrativy, třeba i proto, aby si poskytující úředníci „oplechovalipérdele! aby nebyliobvinitelní, že dotaci poskytli neoprávněným, nebo dokonce za úplatu.

  Právě tak je ale jisté, že bez dotací to nikdy úplně nikde nepůjde.
  V tom mém článku ( z roku 2005) šlo o školu takřka v rozpadu.
  Obec na to neměla, školu by bylo nutné zavřít, – a co pak ?

 309. Jinak projekty, dotované z Brusele je vskutku radost dělat, protože investor dbá především o to, aby o dotaci nepřišel, změna projektu prakticky nepřichází v úvahu a pokrýt cokoliv neočekávaného, co se během stavby vyskytne, je problém.

  Jednu úhradu za vícepráce řešilo několik komisí řadu měsíců a náklady na schválení nejspíš převýšily cenu účtovaných víceprací.

 310. (367) nickname: jedním z možných aspektů nevyplacení nebo požadavku na vrácení dotace z EU je IMHO skutečnost, že Evropské unii chybí peníze například na kohezní politiku, podporu zaměstnanosti, studentský výměnný program Erasmus či vědecké programy. Už v r.2012 nformoval o tom týdeník European Voice. Mám dojem, že také v předmin.roce „probleskla“ o tom zpráva i v našich médiích; vloni a letos zase očekávání Ukrajiny, že EU vyřeší její finanční problémy …. leč kde vzít, kdy sud je prázdný a finanční bilance většiny zemí EU jsou prověšeny jak šnůra s mokrou koňskou houní 😕

 311. Kdyby nebylo dotací, tak by, Halladine, třeba přispěli majetnější rodiče. Možná i nějakej poslanec a – ze svého, ne ze státního. Grebeníček jen obci vracel peníze, které vybral stát od občanů na daních.

  Od Grebeníčka to není žádný šlechetný gesto. Kupuje si tím voliče a dělá si image lidumila, nicméně sviní je a sviní zůstane. Pokud jde o dotaci, je to část peněz, který ty lidi stejně odvedli na daních. To mají tej svini ještě děkovat, že jim laskavě zařídila, aby za prachy , o který je stát obral, opravili školu? Kdyby stát z peně, který vybere na daních, tu svini neplatil, tak mají na opravu školy a nemusejí se toho hajzla doprošovat.

 312. Kdyby chtěl Mach něco řešit, tak se bude snažit dostat do domácího parlamentu, a ne do EUparlamentu, kde nemůže v ČR nic ovlivnit, a nějak účinněji se propagovat před domácím voličstvem taky ne.
  Ovšem v Bruselu má větší plat.

 313. NoName,
  cožpak o to, ony ty informace moihou být i dobré – je celkem nepravděpodobné, že by se sekli až tak moc.
  Ale ty výstupy bývají evidentně uporavovány dle momentálních politických potřeb… 🙁

 314. (349) Z politického boje těžko odvodit kvalitu smlouvy.
  (367) Do poslední věty bych vsunul „pouze“. 🙁 Mně se nejvíc líbí, jak se prakticky nemluví o tom, co se postaví, k čemu to bude, jaké budou provozní náklady. Slovo doby je „čerpat“! Symptomatické.
  (371) Já jenom netuším, proč to vzkazuješ(?) Machovi mým prostřednictvím.
  (372) Bez dotací to nepůjde pouze proto, že už je příliš vyžírků z nich žijících. A proto, že celý náš daňový systém je nastaven na přerozdělování z DPH. Kdyby to zde Dušana evidentně neotrávilo, mohl napsat, jak to jde bez „dotací“.

 315. (377) Máte nějaký odkaz, že se Mach nesnaží dostat do domácího parlamentu, nebo jen tak kecáte?

 316. Halle,
  je-li potřeba někde opravit školu, měla by na to stačit místní samospráva, anebo – ať nejím – dejme tomu krajská úroveň. Ale žádost o peníze nad sumu, kterou je schopno sehnat místní zastupitelstvo, by nemusela cestovat až do Bruselu, ne ? Z kraje může dojet příslušný picmoch se stavařským vzděláním, posoudí in natura, v jakém stavu škola je a jestli je požadovaná částka na rekonstrukci odpovídající realitě, a posléze dotaci přiklepne. Pak i zkontroluje, zda vše proběhlo dle plánu.
  Ale ne že místňáci budou ke škole přistavovat krytý bazén a vířivky, že aby se vyčerpaly dotace na rozvoj (blbej kdo nebere), neboť na opravu škatulka není. Resp., v jedné vsi spadne škola, neboť starosta v soutěži o dotace neuspěl (špatně vyplnil stranu BFLM tabulku 48 vlevo nahoře, např. se překlepnul v rodném čísle), zatímco v jiné se staví zastřešená cyklostezka okolo návsi, neboť starosta umí nejen vyplnit formuláře, ale i lobbovat…..

  maYdo,
  a co místo brblání na blogu to napsat rovnou Machovi ? Jinak je to opravdu pláč na špatném hrobu…

 317. maYdo,
  mysslet si, že obec se zhruba 1500 obyvateli bude schopna se složit na 20 miliónů je nonsens.
  A co se týká Grebeníčka – i on mohl ten příděl peněz, kterej měla KSČM k dispozici strčit nějakému spřátelenému podnikateli, jak to udělaly jiné strany.

 318. Halladine, obecní školy existují minimálně od Marie Terezie, zakže školu postavit a provozovat bez dotací evidentně šlo.
  A půjde to znovu. Protože tento systém dotací se zhroutí. Dříve nebo později.

 319. A Svobodní se do parlamentu ČR i samospráv dostat snaží. Holt to dříve vyšlo do EP.

 320. Aero,
  funkce poslance EU a poslance parlamentu ČR jsou neslučitelné.
  Takže – pokud se někdo stane EU poslancem, asi nemůže kandidovat, předpokládám.
  Možná by mohl, a v případě úspěchu opustit EU parlament, ale moc tomu nevěřím, že by to udělal.
  V benefitech je příliš velký rozdíl.

 321. NoName, jestli svobodní budou pořád tak akedemicky plkat, tak půjdou spíš do kopru než do parlamentu…

 322. NoName ,

  stavbu škol platil i za první republiky stát. Nebo si myslíte, že chudé obce na Slovensku by na to měly za prvé republiky ?
  Dokonce se stavělo podle jednotného mustru.

 323. Ano, platil, bez dotací z Bruselu. Takže to jde.

 324. Westíku, samozřejmě máte pravdu. Úkolem doby je co nejvíce peněz nechat v Bruseli a naši jakobíni tomu pomáhají. Nejhorší chybou v dotačním řízení je chyba administrativní. O den později pošlete vyúčtování. Nakoupíte čtyři židle místo pěti.
  Všichni jsou tak vyděšení z dotačních řízení, že nejlépe se daří těm všeho schopným. Do toho se pravidla mění za pochodu.
  Dovoluji si od zeleného stolu odhadnout, že 80% dotací by bylo možné nepřiznat pro formální chyby. Zbylých 20% pro chyby faktické – např. „cinknutá“ výběrová řízení. Co s tím soudruzi? Je to stejné jako za socialismu? Kdy se bojovalo s rozkrádáním majetku v soc. vlastnictví a jeden z poslanců navrhoval, že ke kolaudaci by měli stavitelé donést i účtenky za vápno, cihly, cement … Soudruzi tento návrh nepodpořili, protože „soukromí stavitelé nám pomáhají řešit bytovou otázku“.

 325. (381) Přesně. Škola by měla být věcí občanů, kteří tam posílají děti. Jenže to by chtělo překopat celý daňový systém.
  (386) Takže Mach neměl kandidovat do EP, abyste ho mohl „drbat“ kvůli něčemu jinému?

 326. NoName,

  ta škola opravena nebyla z dotací EU. Byla opravena ze státních peněz. Jen z kvóty přidělené komoušům.
  Zřejmě dosšlo uvnitř parlamentu k dohodě, kolka státními penězi může každá strana disponovat, a navzájem si, křížem, krážem strany, ať pravicové či levicové podpořily, s tím , že každá strana si vybrala, co chce zadotovat.
  Bezpochyby špatné řešení. Ovšem pro tu obec jiné řešení nebylo. Postupně se obrátili na všechny strany, vyhověl jen Gréba.

 327. „Já jenom netuším, proč to vzkazuješ(?) Machovi mým prostřednictvím.“

  Já Machovi nic nevzkazuju. Tak nějak mám za to, že pokud chce být v politice k něčemu, měl by to vědět sám od sebe.

 328. Dodám ještě jednu věc: Vybírání valné části daní formou DPH je sice efeltivní, ale má obrovskou nevýhodu. Občani ty prachy prakticky nevidí. Obec je dostane v nějakém kvantu „shora“. Pár lidí to zajímá, ale moc ne. Kdyby musel každý občan místo DPH vysolit obecní daň, staral by se nejspíš o využití svých peněz o trochu více. Což je IMHO v podstatě daňový systém USA.

 329. Aero 🙂
  Ctěl bych vidět úlevu na daních, která by umožnila, aby ona víska, respektivě její občané dali dohromady 20 melounů. 🙂

 330. “ Máte nějaký odkaz, že se Mach nesnaží dostat do domácího parlamentu, nebo jen tak kecáte?“

  tož, on se možná i snaží, ale v politice a práci pouhá snaha nestačí, když nejsou výsledky. A Mach má výsledky žalostné. Když není schopen ani vyčíslit na dotaz redaktorky, jak je nevýhodné přerozdělování přes EU, tak to hovoří samo za sebe.

  Prostě na to nemá, je zbytečné doufat, že hlas pro jeho partaj by něco změnil.

 331. Stavba školy … 20 mil. Kč pro 1.500 obyvatel. počet žáků … 20 v ročníku, devět tříd.
  Cena jedné školní židle 111.000 Kč. Myslím, že to si obec může těžko dovolit.
  Při třicetiletých odpisech to vychází cca 4.000 Kč / rok, což už je snesitelnější pomyšlení – není počítáno s provozem a obnovou např. výpočetní techniky.
  Tj. pokud se do vedení obce nedostanou hlupáci či chmatáci, obec by byla schopná při stabilním společenském prostředí odměňující výkon a držící sociální smír stavbu samotnou zafinancovat. Dokonce by toho měla být schopná i místní farnost, hradící provoz z desátků a dobrovolných darů.

 332. 395
  To není daňový systém USA. Tam daní každej subjekt extra. Federál, stát, město.

 333. „vyhověl jen Gréba.“

  jo ták, on vyhověl, pán velkomožný, sláva, sláva, sláva….

  halladine, jsi s tímhle do pr…. To bych tu školu šla radši opravit vlastníma rukama, než za prachy od takovýho….

 334. A on a by ta škola take nestála davit mega, když se na těch prachách přiživí víc úředníků, než ji postaví zedníků.

 335. Dvacet mega mělo být…

  Jsem se teda rozčílila, ale chvály na Grebeníčka a nekritický obdiv Macha je pro mně po ránu silný kafe. 😀

 336. No nevím, Macha tu nikdo nekriticky neobdivuje.
  A to, že někdo neumí mluvit jako Sokrates ještě neznamená, že nebude dělat svoji práci dobře.
  Současná politika dospěla do stádia, kdy je politik hezky oblečený, dává si pozor na jazyk, projevy má psané odborníky, aby nešlápl nikde vedle …Svobodní takoví nejsou a v tomhle asi ani konkurovat nechtějí.

 337. 399,
  Ta škola je jaksi centrální. Do druhého stupně se sjížděj žáci z okolních vesnic.
  Ovšem tyto obce měli za to, že činí dost, když platí nějaký paušál za žáka, a do obecního majetku jiné obce openíze dát nechtěly, nebo snad nemohly.
  Přesněji – v roce 2009 měla obec 1405 obyvatel, do školy chodí kolem 160 dětí.
  Rekonstrukci prodražila nutnost bezbariérového přístupu, a jiné moderní vymyšlenosti.
  Desátky dnes neexistují 🙂

 338. Ono vůbec „co by bez státu nešlo“ je zajímavé přemýšlení. Bez státu by třeba nešlo provést zbytečnou opravu učiliště s cenou cca 500.000 Kč/židle.

 339. Halle, děkuji za potvrzení mých výpočtů. Léta praxe … nemusíte mě chválit. Desátky neexistují? Zeptejte se na faře nebo v templu.

 340. >> nickname
  Myslím, že Váš odhad dle oněch 80/20 – (c) Vilfredo Pareto – bude docela v pořádku. Stejně tak souhlasím s maYdiným [373] – ale problém se změnou projektu je už u řady dalších akcí. Teď se ukazuje, že projekt opravy jistého mostu je poněkud megalomanský, leč investor se kroutí, protože změna projektu by prodloužila administrování akce nejméně o 3 roky.
  K té Halladinově škole: stát nařizuje povinnou školní docházku, nechť se stát stará. A ne aby umožňoval nějakému Grebeníčkovi, aby vytvářel dojem, že stát je on a přitom ty peníze od státu (na které se občané státu složili!) jenom přerozděloval a tím si rozsvěcel okolo vlastní hlavy svatozář.
  Jinak včera jsem se věnoval v 18.oo samonasírání na ČT24, kde jsem se dozvěděl, že Plzeň bude vracet milony krzevá stavbu divadla. Informace byla typicky nekonkrétní – přečin byl ve vypsání výběrového řízení: třeba chtěli potvrzení o tom, že potenciální dodavatel není plajte. Jediná konkrétní výhrada se týkala záměny jedné podlahy z gumoasfaltu na stěrku.
  Nicméně o pár minut jsem už uvažoval o návštěvě kardiologie: Pelhřimov bude vracet spoustu milionů, neboť nekoupil rozšíření čističky od nejlacinější firmy. Napadla mne analogie, zda by nějaké představitelce onoho pokutujícího orgánu bylo možnos vytknout, že si k porodu nevybrala toho nejblbějšího porodníka v kraji. (Otázka je, zda by byl i nejlacinější.) –Mne v takových chvílích vždy napadají značně nekorektní analogie. V případě oné severočeské obce, která si dovolila na opravu silnice klást na dodavatele jisté podmínky a projela to u ÚHOSu i soudu mne napadlo, zda by nějaký ten odpovědný činitel také byl ochoten před operací slepého střeva upustit od požadavku, že špitál by měl být vybaven sterilizátorem.

 341. dvd: spolužák se živí vyhráváním výběrovek jako „nejlevnější firma“. Zaměstnává zámečníky, kteří neví, na kterou stranu se povoluje šroub.

 342. „maYdo,
  a co místo brblání na blogu to napsat rovnou Machovi ? Jinak je to opravdu pláč na špatném hrobu…“

  Matzurko, mám snad já učit pekaře, jak se pečou rohlíky? To si radši zajdu někam, kde to umí nebo si upeču něco doma sama.

  A nevím, proč bych politikovi měla radit zadarmo, když si na tyhle věci strany najímají PR agentury a platí jim rozhodně víc, než je můj skrovný příjem?

 343. „A to, že někdo neumí mluvit jako Sokrates ještě neznamená, že nebude dělat svoji práci dobře.
  Současná politika dospěla do stádia, kdy je politik hezky oblečený, dává si pozor na jazyk, projevy má psané odborníky, aby nešlápl nikde vedle …Svobodní takoví nejsou a v tomhle asi ani konkurovat nechtějí.“

  kecy v kleci, NoNAme. jetsli si MAch myslí, že nebýt v Unii je pro nás výhodné, měl by mít připraveno v tomhle ohledu pár čísel a sypat je z rukávu. Na to mu nemusí psát projev odborníci. To není o tom, jetsli mluví jako sSokratec, to je o tom, že nemá argumenty, neumí svůj program vysvětlit a zdůvodnit.

  Je sice hezký, že Svobodní takoví nejsou a v tomhle konkurovat nechtějí, ale jací tedy jsou a co tedy nabízí?

  Mach dělá svou práci blbě a několik lidí tu trdí, že to dělá dobře a vyskakujou při sebemenší kritice. Jetsli tohle není nekritický obdiv, tak už nevím….

 344. Nickname
  Desátek byla žákonem přesně určená a přísně vybíraná cirkevní daň.
  Ta dnes neexistuje.
  Dobrovolné dary občanů své farnosti nejsou desátek.

 345. >> maYda
  Abych řekl pravdu, Svobodní se pro mne stávají jedním z největších zklamání české politické scény. A to ani nemusela Ester Kaplánková pohovořit o tom, že sex je se Svobodnými ten nejlepší.

 346. Když chcete politiky, kteří sypou čísla z rukávu, kterým projevy jim píšou PR agentury a jsou dobře oblečeni, máte na výběr z hromady klasických stran.
  Pokud chcete jiný program, můžete volit Svobodné. A to přesto, že dle Vás ho nedokážou dobře obhájit.
  Protože program je dobrý, i když Mach neumí mluvit. Alternativou jsou strany se špatnými programy, které ale jejich členové obhájit dokážou.

 347. Halladine,
  Vy jste asi nikdy neslyšel pojem „přenesený význam slova“?

 348. >> NoName
  Program dobrý – argumenty pro jeho podporu neviditelné, neslyšitelné. Co s takovou stranou?

 349. Halle,
  zkus jako ofce dobrovolný dar svému pastejři nedat 😀 😀 😀

 350. To že Svobodní nejsou tolik vidět a slyšet je i moje chyba. Pro starost bydlo, o dotace není čas na politiku.

 351. (397) Pokud nedají, tak tam asi není dost lidí na tu školu.
  (400) No a píšu něco jiného?
  (403) „Nekritický obdiv Macha“ – halucinace?
  (416) No co? Pokud bude nějaká strana s lepším či stejným, ale lépe obhajovaným či vysvětlovaným programem, budu ji s radostí volit. Dokud není, tak mi nezbývá, než nevolit, což já nerad, nebo s výhradami volit a dle možností se snažit závady odstranit. Napadá Tě něco lepšího?

 352. Ono je vlastně otázkou, jak by měli Svobodní ten program „prodávat“. Dát víc koblih, dělat víc koncertů nebo setkání s umělci … Progrma je smyslem, ne estráda kolem.

 353. Krucifix, NoNAme!!!!

  já už fakt nevím, jak to vysvětlit….

  To je volovina, že „program je argumentem“. Už jste viděl partaj, která spnila svůj program po volbách? Kolik asi z něj bude Mach schopen uskutečnit a obhájit, kdyby se nějakým omylem i k vládě dostal?

  Jetsli není Mach schopen si připravit pár čísel dopředu a na dotaz redaktorky, jak ekonomicky obstojíme bez dotací porovnat, kolik vyjde občany chodník, když se na něj složí sami nebo když to půjde přerozdělováním přes Brusel a kolik ouřadů se na tom přižíví, tak je jako politik naprosto k ničemu.

  Protože na tohle lidi slyší víc, než na nějaký sofistikováný plkání a politický fráze. A poud to Mach netuší, tak fakt v tej politice nemá co dělat.

  Sebelepší program si můžete akorát tak použít – no , však víte, na co, pokud ho neumíte prosadit a obhájit. Doufám, že ho aspoň nemají natištěný na křídový papír, aby byl aspoň k tý jediný věci použitelnej. 😀

 354. Noname: Cestovat po krajích/okresech, pořádat přednášky, konsolidovat členskou základnu.
  Oslovit všechny voliče pozitivním programem.
  Musíme se na chvilku stát „národními budíky“, nevymlouvat se na normalizaci, boje mafiánských struktur. Připravit pozitivní program i pro část mafie.
  Např.: reformu / stabilizaci soudnictví, prokuratury, policie, zdravotnictví, školství.
  Pro každou z těchto oblastí bude třeba získat spolupracovníky „z oboru“. Stínové ministry či poradce.
  Podpořit chudé dělníky v boji proti vysokým daním, nespravedlivým biřicům a zlovolným rádcům – viz pohádka „Pyšná princezna“.

 355. DVD
  pokud máte na mysli ty desátky. nickname napsal „desátky a dobrovolné dary.“
  Kdyby napsal jen desátky, dalo by se to za přenesený význam slova považovat.
  V kombinaci s dobrovolnými dary ne.
  maYdo,
  ty bys možná peníze skrz Grebeníčka nevzala. Obyvatelé oné vísky byli jiného názoru. Také proto, že komunisté tam mají početné voličstvo.

 356. 2 NoName ad 382 – no konečně rozumné uplatnění pro absolventy Fakulty sociálních studií v Brňe nebo Fakulty humanitních studií UK. Každej nafasuje svýho cigána a bude mu dělat osobního asistenta… Současně zde vidím potenciál k uplatnění imigrantů. V nejlepším případě se podřežou navzájem a spojí tak příjemné s užitečným…

 357. Dokud je nezvolíme, nevíme, co splní a co ne. To se ze schopnosti kvákat v televizi nedá poznat.
  Protože alternativou nevolení Svobodných (protože nevíme, co udělají a zda splní) je volení stran, které už desetkrát ukázali, že volební programy neplní.
  Proč by mělo být tak nepředstavitelné volit pro jednou Svobodné ? Přinejhorším program nesplní a budou jako ostatní. V lepším případě to bude změna. Co můžeme volbou Svobodných ztratit v porovnání s volbou kohokoliv jiného ?

 358. Jak by Svobodní měli prodávat svůj program??

  A o čem tu asi píšu od rána?

  Že když toho MAcha vezmou do televize – a může být rád, vzhledem k tomu, že je to strana s minimální podporou, takže to využije na podporu a zdůvodnění svého programu – jednoduše , jasně a přehledně, s konkrétními argumenty, aby tomu rozuměla i bába z Horní Dolní a neplácá tam nesmysle, kterým nerozumí ani akademik.

  Ale ono asi je důležitější se zabývat tím, že je redaktorka blbá a sluníčková, než že Mach prošvihl příležitost prodat svůj program. Tak to mu asi nezbyde, než péct ty koblihy. Třeba je bude mít lepší, než ten Babiš 😀

 359. Halle ad 412 církevní daň neexistuje… zatím, hochu , zatím! Zatím nemáme smlouvu s Vatikánem.
  V Rakousku existuje, a pokud ji třeba z nouze nezaplatíš, milosrdná katolická církev na Tebe pošle exekutora a ten Tě s pomocí boží (a policie) pěkně zkruponuje.
  A vystoupíš-li na vesnici z církve, jsi černá ovce a každý týden předmětem kázání v kostele… a to aby ses i odstěhoval.
  Představa, že finanční požadavky církví restitucemi skončily, je zcela chybná.

 360. Mluvení a jiné formy prezentace jsou hlavní náplní moderního politika.

 361. Volit novou stranu můžete buď na základě toho, že jde o marketingový produkt (ANO) a u které má provozovatel strany dostatek prostředků na klasické způsoby prezentace, a nebo na základě programu.
  Vyčítat Machovi, že nepřesvědčí bábu z Horní dolní je dost těžké-bába jde po koblihách a jistotách a chodníku z dotace. Čtěte Halladina 😉 Tento typ voliče asi Mach nezíská, ani kdyby byl načisto zlatoústý.
  Pro mne není Mach žádnou modlou a některé týpky u Svobodných jsou docela slušní úleťáci, ale že nevedou klasdický politický marketing jim nebudu vyčítat. Já si prostě dovedu představit, že je nebo někoho jiného podobného budeme volit, protože mají dobrý program a cíle, bez ohledu na to, že blbě mluví, nosí nevhodné svetry a nemají profesionální stranickou strukturu klasického typu.

 362. „To se ze schopnosti kvákat v televizi nedá poznat.“

  Ale dá. Když politik kváká o tom, že dotace deformují trh místo aby věcně a čísly zdůvodnil, že by nás odtržení od EU ekonomicky nepoložilo a co nás ten Brusel stojí, tak lze očekávat, že moc použitelnej nebude.

 363. Ad církevní daň a desátky:
  Každý dobrovolný spolek se skládá na svoje útraty. Jsem toho názoru, že přispívat by měli všichni členové dle nějakých psaných pravidel. Křesťané mají pravidla psaná v Bibli.

  O desátcích se píše ve Starém Zákoně např. zde:
  http://www.biblenet.cz/app/bible/passage?passagePath.path=malachias%203,1-24
  Přinášejte do mých skladů úplné desátky. Až bude ta potrava v mém domě, pak to se mnou zkuste, praví Hospodin zástupů: Neotevřu vám snad nebeské průduchy a nevyleji na vás požehnání? A bude po nedostatku.

  V Novém Zákoně:
  http://www.biblenet.cz/app/b/Matt/chapter/23#v23
  Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Odevzdáváte desátky z máty, kopru a kmínu, a nedbáte na to, co je v Zákoně důležitější: právo, milosrdenství a věrnost. Toto bylo třeba činit a to ostatní nezanedbávat.

  Tato pravidla si mnozí vykládají různě. Dávat desátky z obratu? Zisku? Čisté mzdy? Hrubé mzdy? Superhrubé? Co vdovy, sirotci?
  Nejlepší závěr co jsem slyšel byl: Desátky jsou rozumným minimem naší štědrosti.
  Zkušenost praví, že nejlepší je nechat žít každou farnost (sbor) po svém, za svoje. Když lidé vidí potřeby, rádi se na jejich naplnění složí. Posíláním peněz do Prahy a zpět se finance nerozmnoží. Svěříte-li výběr desátků státu (Kirchensteuer), způsobí to hodně zla a trápení. Lidi to k Bohu nepřiblíží.

 364. 2 Honza ze Žižkova – ad 429 – kdepak, hlavní náplní práce politika je krást, kde se dá, a vydávat to za práci pro blaho lidu. To je pak ta prezentace… Probatum est.

 365. Já taky Machovi nic nevyčítám. Já ho jen nebudu volit, protože práci politika dělá blbě.

  A bábu z Horní dolní nepodceňujte. Koblihu si vezme, ale na politiky se nespoléhá a nic od nich neočekává. Jedna bába z Horní dolní má víc zdravýho rozumu, než deset intelektuálů.

 366. I když v zásadě jde o akademickou debatu, volby zásadně chod věcí už asi nezmění. Spíše nějaké zhroucení státu, občanská válka, anarchie…

 367. No někdo ty hlasy ANO naházet musel. A když to nebyly báby z Hodní dolní, tak kdo ?

 368. A koho budete volit ? Kdo z politiků nedělá svoji práci blbě a zaslouží si Váš hlas ? Docela by mne zajímalo, kdo Vám vyšel jako VOLITELNÝ …

 369. Šumaváku,
  Já vím. Myslím, že i v Německu.
  Naše církve se tomu bránily, zřejmě proto, že by se ukázalo, že tak moc věřících v ČR, ochotných platit není.
  V tom rakousku a německu je to při tom vystoupení zajímavé. Takového odpadlíka pak ani do kostela nemusej pustit.

 370. 440-už tak fungují exekutoři a osvědčilo se to, ne ?

 371. Církevní daň platí členové zemských církví. Jste-li členem EFG, FEG apod. tuto daň neplatíte.

 372. 432

  Čtěte Halladina 😉 Tento typ voliče asi Mach nezíská, ani kdyby byl načisto zlatoústý.

  To fakt ne 😀

 373. No, tak on v těj Horní dolní ten Babiš zas tolik nebodoval. Koblihy, pokud vím, rozdával na Andělu, do Horní dolní se politici moc neobtěžujou.
  A baby z Hroní dolůní se zas neobtěžujou do města na volební mítinky.

 374. Koblihy rozdával po celé republice, i v Prdélkovicích, MaYdo.

 375. Stran Babiše a koblih se mi moc líbila babka (v Praze), která poctivě pravila: „Já vás tedy volit nebudu, ale tu koblihu bych si vzala.“

 376. Řekl bych, že v Praze se voliči převalili od ODS a TOP k Ano.
  Obě strany ztratily, levice nic moc nezískala, takže tak.

 377. (430) Hmm, jsem asi pro „nemoderní“ politiky 😕 Osobně jsem nehlasovala v referendu pro vstup do EU; když už jsme tam spadli, Svobodní se svým programem vystoupení z EU byli pro mne nějakou nadějí,leč zklamali mne na celé čáře 🙁 A to nejen mluvením a svou vnější prezentací,ale i se svým programem – „vystupme z EU“, aniž by se vypořádali s kokrétními problémy, které by z toho vzešly; tedy s konkrétními kroky,které by bylo třeba dělat, kdyby např. v EU na nás uvalili sankce -např.zákaz dovozu potravin,energie, průmyslových výrobků ….. z Evropy do Čech ,jak bychom řešili naší finanční provázanost se západním finančním systémem a závislost na exportu do zemí EU atd.
  Zbavili jsme se potravinové, průmyslové ,obranné soběstačnosti, a mnoho lidí na to není připraveno. 🙁
  Jak za takových okolností může jakákoliv politická reprezentace-tedy i Svobodní tu suverénní politiku dělat ?
  Sleduji Řecko …. 🙁

 378. (421) Ono se z „prodávání“ přece jenom něco pozná o schopnostech „prodavačů“. Až potud souhlasím s MaYdou a dvd. Další věc ovšem je, co s tím dělat. Prskat jak křeček při každém výskytu slova Svobodní nebo Mach řešením asi nebude.
  (427) Na prodej programu bez rušení redaktorkou by bylo třeba dát jí roubík (ještě lépe, vyhodit za dveře). 😛
  (428) Já jsem zatvrzelý neznaboh, ale důvod církevní daně bych viděl v té které zemi, spíš než ve smlouvě s Vatikánem.
  (433) V daném formátu nelze věcně a čísly zdůvodnil, že by nás odtržení od EU ekonomicky nepoložilo a co nás ten Brusel stojí. Ani ten Jan Zlatoústý …. Leda snad Zeman, který plácne jakoukoliv blbost nebo hausnumero, ten by to pro prostší diváky zvládnul. Mach spoustu věcí bohužel neumí, ale na ty ve zniňovaném programu nedošlo.
  (448) Moudrá to babka! 🙂

 379. westíku,
  soběstačnost není moderní!
  Já s ní před cca 10 lety argumkentovala a dostala jsem takovýho sprďáka, žře by Evelín ode mne flákotu nevzal. 🙂

 380. Pehecí logika je vskutku jedinečná záležitost! 🙂

  …Problém je i s „koloniálním“ dědictvím. Ne, Češi nikdy neměli kolonie, ale Československo coby komunistická země aktivně pomáhala diktaturám v Libyi, Sýrii i Iráku. Lze se oprávněně ptát, zda by v těchto zemích nakonec došlo k občanským válkám, kdyby v nich sovětský blok, za aktivní účasti Československa, neudržoval při životě autoritářské režimy, které pošlapávaly náboženské a další tradice i občanské svobody, a generovaly tak postupně obrovské společenské frustrace…
  http://www.novinky.cz/komentare/369562-komentar-za-uprchlickou-kalamitu-mame-odpovednost-i-my-jiri-pehe.html

 381. Soběstačnost není sama o sobě problém.
  Problémem by byla ztráta celních výhod, zdražení našich výrobků v EU a možné stěhování výrob do jiných chudých zemí v EU-

 382. Pehe je vůl, co si pamatuju, tak Kaddáfi velmi kamarádil s Frantíky, a vyčítat Saddámovi i Asádům lze ledacos, ale vyčítat to, že mírnili muslimskou nesnášenlivost a udržovali mír mezi náboženskými stranami je poněkud pitomé.
  A myslet si, že v těchto zemích může existovat demokracie západního stylu……

 383. Jj, Rputi, (454) já to Pehehe otevřel a hned se nasr…štval. Otázkou je, proč takovou peachovinu dělám, když mám vysokej tlak. Asi zvědavost, co z toho blba zase vyleze, logiku bych u něj nehledal a rozum už vůbec ne.

 384. 459

  zato mu chtěli prodat fůru stíhaček Rafale. A znelíbil se, když tu zakázku zrušil

 385. Francie dodala Kadáfímu 32 stíhaček Mirage F1 a systémy PVO ve stejné době, jako my ten semtex.
  Ale semtex je samozřejmě podstatně více hodný odsouzení.

 386. 461-tak v první řadě toho Gausse. Nebude normální rozdělení, nebudou pochybnosti.

 387. Venco,
  ono Pehehe logiku má, ale tu svojí – ohnout, zahnout, protáhnout, zatočit, podstrčit, zakroutit, překroutit, natočit, otočit, UF!
  Sledovat jeho myšlenkové pochody je někdy docela náročné! 😀

 388. On má Pehe nějaký myšlenkový pochody? Neuvěřitelné!

 389. A Rusové jednají s Frantíky o zrušení smlouvy na Mistrály.

 390. Dobré poledne všem.

  Ad Mach a Svobodní. Přiznám se, že i pro mne je Mach zklamáním. Neživý, nemrtvý…

  Nicméně asi před půlrokem jsem zaznamenal, že v rámci Svobodných vznikla frakce (sic!) „Listopadová iniciativa“ jako jakýsi pokus Svobodné rozhýbat a resuscitovat z nynějšího stavu. Chvíli – únor či březen byla i na stránkách Svobodných, ale pak informace o ní vymizela. Organizoval to člen Svobodných, sociolog Petr Hampl, kterého si považuji mnohem více, nežli stávajího nemastného, neslaného, neživého, nemrtvého Macha…

  Viz http://petrhampl.com/listopadova-iniciativa
  Mají i vlastní stránku, ale ta vypadá strašně http://www.listopadova.cz/

  Ale i v jejich případě lze se zřejmě nadíti dalšího potratu…

  Přesto. Nevíte o tom někdo více?

 391. 440 nickname, není to do kapes policistům a státním zástupcům. Ale i tak to považuju za šílené.

 392. 433 MaYdo, skutečnost je taková, že z pohledu Svaté aliance je nutno Českou republiku udržet v EU a NATO všemi prostředky. Všemi prostředky.

 393. Schumi, je to do kapes správců tabulek s čárkami. Ti vytvoří optimalizované ukazatele. Jsem rád, že to zatím nenapadlo soudce. Podle odsouzených let a udělených trestů bude soudce povyšován. Jenže – soudce se kamarádí se zástupcem. Chodí spolu grilovat, na koncerty, mají společné kamarády. Ještě šílenější kombinace je do tohoto mixu přidat advokáty (ex offo). Představte si situaci na maloměstech.

 394. Schumi: ten „nový fond“ nazvěme motivačním – motivačním pro soudní znalce, shodou okolností vyučujících policisty novým metodám boje s extrémismem …

 395. Svatá aliance….

  V jednom románu se vyskytoval pokrm, zvaný „bažant ala svatá aliance“. Prý to podácali v nějaké nóbl restauraci v Paříži po vídeňském kongresu.

  byl nějak nadívaný a musel se den ležet, proto musel být předem objednán.

  Na počátku příběhu si ho chce dát francouzská rodina, neb vidí, že si to dávají nějací prušáci nebo rusáci. Mají kliku, neb zorvna další pri)ušáci nebo rusáci odžřekli a jeden připravený bažant byl tedy navíc.

  Časem, v další generaci se návštěva restaurace stane ústřední rodinnou legendou a z objednávky jídla vlastenencký čin hlavy rodiny, který nepřátelské důstojníky údajně vykopal z restaurace s projevem na téma, že to by tak hrálo, aby si nepřátele nacpávali těřichy francouzským jídlem

  A v závěru knihy se někdo zeptá babičky, která poslední pamatuje tu příhodu jako malinká holčička a ona si už nemůže vzpomenout, jak to s tím bažanetem ala svatá aliance vlastně bylo…

 396. (462) On to nebyl jen Semtex, ale mě šlo spíše o to, že podporovatelem Kaddáfího nebyli jen Frantíci.
  (468) Cca půlka toho, co Haml napíše, mi docela „sedí“. Ovšem ta druhá půlka ne.

 397. 437 NoName, my marxisté-leninisté víme, že nutnou podmínkou revoluční situace jsou vhodné, to je velmi mizerné poměry. A opírajíce se o metodologii historického a dialektického materialismu akcentující princip změny kvantity v kvalitu víme, že toto platí universálně pro jakýkoli převrat. Mimo jiné doporučuji pozorně přečíst alespoň dílo „Stát a revoluce“. Předlistopadoví veslodržící soudruzi sice žvanili poučky avšak sami své vlastní učení ignorovali. Protože z pohledu historického a dialektického materialismu a jím aplikovaných přírodních věd a ekonomie jako vědy syntetické, pokud selský rozum napovídající totéž nepřipadal dostatečně nóbl, byl jimi udržovaný systém neudržitelný stejně jako se jeví z pohledu teorie spontánního řádu, která s historickým a dialektickým materialismem není v rozporu, protože poznávající metodologii má shodnou, a liší se jen názvem. Z téhož pohledu nyní prakticky ve stejném kontextu jako dříve socialismus vzývaná „demokracie“ je stejným nesmyslem jako socialismus, neboť stejně jako ten je v rozporu s přirozenou podstatou člověka.
  Z pohledu filtrovaného skrz půllitr řízného zlatého pěnivého moku, lze lapidárně shrnout, že k tomu aby se to posralo, je nutný dostatečný počet dostatečně nasraných lidí. To je prakticky podstata, kterou teoreticky rozvědl a nám ve svém obsáhlém díle „Stát a revoluce“ Vladimír Iljič Uljanov – Lenin chtěl říci a i prakticky předvést v zajímavém školním pokusu, který se poeněku vymkl kontrole. Někteří namítnou, že s tímhle nepřišel sám ani první. Ano, mají pravdu. Leč jak bylo kdesi napsáno, „Lenin žije a bude žít“. Netušil na jakou úrodnou půdu padnou jeho myšlenky a jakým směrem se vydají.

 398. 471 nickname, o situaci na maloměstech jsem dobře zpraven. Někdejší představa rotace, při které by nikdo z nich nestačil „srůst s prostředím“ se mi nejeví až tak špatný nápad.

 399. nickname, přidej znalce, dobře promíchej, nech uležet a podávej.

 400. (475) „Z pohledu filtrovaného skrz půllitr řízného zlatého pěnivého moku, lze lapidárně shrnout, že k tomu aby se to posralo, je nutný dostatečný počet dostatečně nasraných lidí.“
  To sem píšu už dost dlouho, ale převládající mínění zde zřejmě je, že na tom prd záleží a podstatná je US ambasáda nebo rovnou Marines. 😛

 401. Nickname, zdravím. Ad Petr Hampl v [468]. Děkuji. Obával jsem se, vidím, že zcela oprávněně, zda P. H. nebyl nenápadně exkomunikován. Takže zatím platí, že je „upozaděn“. Při procházení stránkami Svobodných totiž jeho články již nenajdete…

  Před několika měsíci tam ta „Listopadová iniciativa“ byla. Nyní ne. I články P. H. I tak se dá chápat „boj ideí“ v rámci jedné strany. Asi šlápl šéfovi na kuří oko v jeho eurolakýrkách… 😉

 402. 478

  To bezesporu platí, pokud není zasahováno zvenčí.
  pokud je zasahováno zvenčí, je dostatečný i menší počet nasraných lidí, dokonce i velmi malý.

  I z toho velkého množství nasraných lidí je většina těch, kteří jen tak bez dalšího podnětu střílet nebudou, anebo minimálně nezačnou.

 403. (481) No a ještě jste zapomněl, že zasahování zvenčí od některé strany je všude a od jiné nikde. 😛

 404. Nezapomněl 🙂
  Jen je srandovní, když proti zasahování zvenčí protestují ti, kteří toho zasahování mají na vlastním kontě zdaleka nejvíce.
  A nějak nechtějí pochopit, že argumentace “ My můžeme, protože jsme Američané, a Vy nesmíte , protože jste Rusové“ je pro Rusko naprosto nepřijatelná.

 405. Bohouši: Hampl ví, že je potřeba, aby se Svobodní stali stranou lidovou a dělnickou, podobně jako ODS v 90-tých letech. Žel někdy říká věci méně vhodným a politickým způsobem, v některých věcech patrně tápe. Určitě hraje roli generační rozdíl, cíleně útočil na M. Pánka o více než generaci mladšího, na druhou stranu Pánek by občas zasluhoval.
  Nejvíce jsem si z „vůdců“ oblíbil Pajonka, který má zkušenosti ze života, z obchodu i z ciziny.
  Budu rád, když se horké hlavy uklidní a spojí se v podpoře nejchudších dělníků.

 406. Bohouši ,
  P.Hampl je docela dost živej na FB, přednáší všude možně a velmi spolupracuje doc. Konvičkou z IvCRN. Na funus to věru vůbec nevypadá, spíše naopak.

  On ten FB má něco do sebe. Skoro denně tam Hampl hodí něco do placu a okamžitě má zpětnou vazbu!
  Dneska píše: „Evropa potřebuje radikální změnu sociální struktury, mocenských poměrů a způsobu vládnutí. Nikoliv výměnu vlády, ale skutečně hlubokou radikální změnu. Má na to přibližně 10 let, jinak se nevyhne plné islamizaci. Napsal to předevčírem Martin Konvička.
  Souhlasím s ním. A vím, že s tím postojem souhlasí i hodně lidí, co se zabývají myšlením o společnosti a co jsou chytří, včetně různých docentů a profesorů. Na rozdíl od docenta Konvičky to ale neříkají nahlas. A někteří z nich mají za to, že už je na změnu pozdě.
  V každém případě platí, že potřebujeme obrovskou změnu sociálně-ekonomického modelu i politického modelu. V podstatě každá změna je dnes menším rizikem než pokračování současného stavu. Já jsem za léta přemýšlení dospěl k tomu, že řešením by mohly být lidový kapitalismus, místní autonomie a přímá demokracie.“

  Na můj vkus má poněkud svéráznou terminologii a jeden musí chvíli přemýšlet, aby zjistil, co ten Hampl myslí. Ale celkem se s ním dá souhlasit.

 407. Něco z toho, co Hampl říká mi konvenuje, ovšem co chce básník říct s tím lidovým kapitalismem je mi španihelskou vesnicí.
  Na přímou demokracii moc nevěřím.

 408. Nickname, díky za info. Já mám raději radikály, nežli nemastné, neslané korektníky. Odtud má slabost pro P. H.

  Přátelé, nyní se s vámi loučím, prchám za kultůůůrou. Knižní veletrh „Svět knihy 2015“ je v plném proudu a já tam ještě nejsem…

 409. AKarle ad 478 – při použití Pehecí logiky můžeš nakonec dojít i k tomu, že US ambasáda, tím že podporuje ty nasrané nejen ideově, ale i finančně, vlastně převratu brání a režim utužuje.
  Protože ti aktivisté, kteří sice začali z nadšeného nasrání, jsou nyní finnancováni z různých „protikorupčních“ US grantů (v ČR letos ca 700 000 USD, v Rusku 9 mio USD)) a dobře z toho žijí, vědí, že kdyby se jim ten převrat, nedej Bůh, povedl, tak o tento bezpracný zdroj obživy samozřejmě přijdou.
  A tím je dokázáno, že všechny barevné revoluce a arabská jara vznikla naprosto spontánně, samovolně a že US ambasáda se jim všemi silami snažila zabránit.

  Tak se omlouvám, že jsem to pochopil až teď! 😉

 410. „omezení moci korporací napojených na socialistické vlády.“…
  … a ještě bys snad chtěl i zrušení tripartity a cechů?
  Kam by to vedlo??? 😉 😀 😀

 411. (491) Pehecí logika jde tak nějak mimo mne. Já se držím jen té jednoduché, že kde není, jak správně napsal Schumi, ukrutné nasrání, je všeliké rozšťourávání plat prtné a obvykle se s ním ani nikdo nenamáhá. Kde to nasrání je, tam pak vidí příležitost k pokusům o jeho směrování kdekdo.

 412. Jsou země, kde naprosto stačí, když je nasranej jeden, nebo pár , a mají za sebou davy, které je na slovo poslechnou – třeba kmeny v arabských zemích, nebo klany v Kosovu.
  A těm jenom stačí dát zbraně a peníze.

 413. 495 Halladine, plný žaludek je kontraindikací rebélie. Kdybys neflákal přednášky z marxáku… Teď by se Ti hodily. Najdi si někoho kdo Ti to vyloží. Nejlepší jsou flanďáci, ti to študovali fest.

 414. 493 Kam by to vedlo? Možná, že i k pověšení někoho hlavou dolů na benzínovém čerpadle…

 415. Schumachere, to platí ve střední evropě, jsou národy, které rády střílejí, a je jim celkem fuk pro koho a proti komu.
  Třeba Čečenci – jsou na obou stranách fronty na Ukrajině.

 416. I když švýcaři to dělali, aby neumřeli hlady,

 417. Tak oLánd nabízí vrátit peníze ale v žádném případě nikoliv Mistraly, jen to prosím, prosím ne…a asi vzhledem k ruským elonickým systémům žádá o povolení prodeje Mistralů třetí straně.
  Ale vzhledem k tomu, že nabízí jen vrácení již zaplacených záloh, nechce to ruská strana akceptovat a (patrně) s ohledem na ustanovení smlouvy a vzhledem prý k dalším vícenákladům v důsledku zpoždění kontraktu nechce nabízených cca 21 Mld Kč ale 32 mld…
  Jinak žádný souhlas s prodejem.
  No snad to nebude pro frantíky ten nejdražší nástupce Aurory, zaparkovaný na Seině před Notre Dame jako katamaran…….
  To maj zato, že se museli kát z toho, že tenkrát de Gaulle to NATO vyhodil ze sladké Paříže do protestanského Bruselu.

 418. 501 Rusko zaplatilo a požaduje dodání zaplaceného zboží. Nastalé politické překážky na straně dodavatele ho nezajímají. To je problém dodavatele. Jestliže smlouvu nesplní, bude mít problém. Přijde o dobrou obchodní pověst a spolu s tím i Francie. Leckdo si rozmyslí uzavřít smlouvu a zaplatit předem.

 419. šimone, frantíci už strašili, že je budou muset vyvézt na moře a potopit. Mají z toho docela pozadí v kalupu.

  Jj – nechoď Vašku … ech Hollande s Obamou na led!
  Kerry zaletí za Lavrovem, dostane erteple, a Frantíkům zbudou Mistrály a oči pro pláč…

 420. 502 – no teď už váhá, zda to zboží chce….prý Šojgu hned ve svých počátcích soptil, co je to za špatný kontrakt, nejen finančně, ale i z vojenských důvodů.
  Ale myslím, že toho Rusové beze zbytku využijou pro ztrapnění frantíků a budou je natahovat tak dlouho, jak to bude únosné….už teď (prý od 16.5. !) mají nárok na penalizaci…..takže buď se někdo pochlapí a lodě předá dle kontraktu, což budou díky penalizaci lodě „za hubičku“ nebo počkají, až bude elonika zastaralá (to už asi bude teď, jinak by jí neposlali do Francie) a povolí reexport – pak bude otazné, kdo si to koupí…..případně najdou někoho s dobrodružnou povahou, který to lacino koupí a následně neméně lacino prodá Rusům….třeba to pak nabídnou úkáčkům do Oděsy……

 421. Mno,
  i nadále si myslím, že lát politikovi za to, že nenaplňuje mé představy, aniž bych se mu je obtěžovala sdělit aspoň mejlem, je poněkud mimo mísu. Jak se z člověka stane pekař celkem chápu; ovšem školu pro profesionální politiky neznám… absence charismatu je zásadní problém (on i ten UKIP mi přijde stojí a padá na Farageovi – viz jeho návrat do čela strany), a o to víc by se lidé spokojeni s programem měli k reprezentantům dané strany vyjadřovat, co u nich postrádají, a jak by podle nich měla prezentace vypadat.
  Já jsem se k dialogu nedokopala, beru ta jako svoje selhání, a tak je veřejně hanět nehodlám – i nadále jsou pro mne jedinou volitelnou stranou (neboť nevolit vůbec je alternativa nejhorší). Ne volbouo nejmenšího zla, ale volbou naděje, byť slabší a slabší.
  Jestli nějakou stranu založí Hampl, tak můj hlas asi ziská 🙂

 422. Co znamená —elonika— ? oLánd je patrně Hollande.

 423. 507 – jsem od přírody líný…..takže elektronika, elektronické systémy atd….taktéž – budu-li někdy psát o telekomunikacích (hergot, to je dlouhý) budu psát o telku, telco apod.
  A ten oLánd je opravdu olánd – akorát mi omluvte přízvuk, z francoužštiny mi ulpěla v hlavě pouze jedna věta z doby, kdy se tomu dcera asi týden „věnovala“: že svy petyt flér….

 424. Lát politikovi [506] je možno klidně i bez psaní mailů. Na tomhle fóru má řada stran své aktivní příznivce nebo členy (tahle konkrétně minimálně dva) nebo jej aspoň zpovzdálí sleduje.
  Jak se toho chopí, je jej na nich.
  Já jsem sem psal vzkazy pro naši bývalou senátorku, protože jsem měl obavy, že běžná korespondence by byla na prd. Na doporučený dopis neodpověděla. Vzkazy nejspíš taky nedostala.

 425. Je tam nějakej bojovej počítačovej systém francouzské výroby, ale ten kdosi čmajznul z druhé stavěné lodi. na hardisku 🙂
  ostatní elektronika k ruským zbraním plánovaným pro loď měla být i se zbraněmi namontována až v Rusku.

 426. matzurko, já nikomu nelaju.
  Jen sděluju, proč se mi Mach nejeví moc nedějně. Politik by měl umět svůj program nabídnout sám od sebe, ne až mu voliči řeknou, jak na to.

  A proč bych měla psát přímo Machovi, když se tu vyskytují členové strany nebo ti, co za ni kandidovali? Copak je nezajímá mínění voličů? A proč bych měla svobodným dávat hlas, když lidi, spjatí se svobodnými moje připomínky odbudou a nejvejš mi řeknou, ať s tím jdu za Machem? Ale abych hodila lístek do urny to by chtěli, to mně neposílají za Machem….

  Na rozdíl od Tebe si nemyslím, že je nejhorší nevolit. Když se mi nejeví, že by můj hlas cokoliv změnil a na výběr jsou jedni za osmnáct a druzí bez dvou za dvacet, tak nevidím důvod, proč k volbám chodit. Jen pro tu formalitu?

  Jinak já bych ty svobodní volila, i kdyby mi bylo jasný, že zastávají menšinový názor, s kterým nikdy na vládu nedosáhnou. Ale ne, když Mach chodí do televize nepřipraven, plácá tam a jeho sympatizanti to omlouvají a svádějí na okolnosti a blbou redaktorku.

  Véš, kdy začala jít ODS do kopru? Když jí docvaklo, že je tu dostatek lidí, kteřá je budou volit vždycky, protože volit levičáky, přes to pro ně nejede vlak. Že je řada lidí volí z nouze a že se proto nemusí snažit.

 427. TAk mně napadlo, co by se stalo, kdyby se voliči opravdu nas…li a k volbám nepřišel nikdo 😀

 428. 510 – aha, takže tam nic ruského není navzdory tomu, že to všude psali…ale to není nic mimořádného….tudíž požadavek souhlasu s reexportem vyplývá pouze ze smlouvy….tedy je to jenom o tom, kdy to přestane Rusy bavit…..

 429. 513
  ruské jsou pérdele obou lodí, které byly vyrobeny tuším v petrohradě, a zkompletovány ve Francii se zbytkem konstrukce .
  Byla by sranda, kdyby je Rusové chtěli zpět 🙂

 430. maYdo,
  totální absence voličů může nastat leda u těch pravicových (voličů); ti levicoví a ještě levicovější by to tím pádem svým volením jednotné kandidátky vyhráli na celé čáře, a máme tu znovu Vítezný Měsíc. Takže pro mne je „nevolit“ trochu eklhaft.
  O členech Svobodných mezi zdejšími čtenáři nevím; leda o příznivcích… ale i tak, pokud mi na něčem záleží, tak jdu za kovářem, a ne kováříčkem. Ale to je fakt jen můj pohled na věc, nikomu to nechci vnucovat.

 431. Takže technologie výroby trupu mají rusové zvládnutý, dokumentaci, postupy a zařízení k výrobě asi taky.
  Ono se taky dost spekulovalo, že rusům ani tak nešlo o lodi samotnbé, jako spíš o moderní technologie k jejich výrobě. Taky se ozývaly hlasy, že by jim vyhovovalo spíš než Mistrál trochu menší loď typu Rotterdam (Holandsko)
  http://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Rotterdam

 432. No, pro mně jsou teda eklhaft jiný věci, než to, jestli někdo chodí nebo nechodí k volbám a koho volí. 😀

  Samozřejmě , že tu jsou členové strany svobodných. Nebo nestraníci, kteří za ně kandidovali. A běhat za Machem , na to nemám čas a mlíko, to nechám na jeho fanynkách a fanouších.

 433. Vážení přátelé a milé přítelkyně. Tak jsem již zpět.

  Svět knihy 2015, zdá se mi, upadá rok od roku více. Kompenzovat upadající knižní velkokultůůůru jsem následně musel v místním restauračním zařízení se Svijany, flákotou masa a mou manželkou…

  Nevím, čí jiným, bych svá basální ganglia mohl zpacifikovati…

  Ptakopysče, ad [489]. Dle mé ženy si zřejmě ze všeho děláš perdééél. Zamysli se prosím nad sebou a nad svým přístupem ke světu… 😀

 434. maYdo,
  běhat nemusíš, stačil by mejl.
  Ale neběhej, nemejluj, ale pak se nediv, že neplní tvá přání. K tomu ti dopomůže leda tvá vlastní strana, klidně i s totožným programem, ale perfektním PR.
  Pořád se ještě můžeš svobodně rozhodnout pro několik alternativ, ba i tu, že budeš nadávat všem stranám, co nenaplňují tvé představy…. a dál se starat jen o svou rodinu a bližní, naštvaná, že jsi na to sama a žádná strana nepomůže…

  Eklhaft mi není „nevolení“, ale je mi představa, že by opět zvítězila levice na celé čáře. I mou vinou, pokud nepůjdu volit jinou stranu.

  No nic, asi se v tomto ohledu míjíme.

 435. Hm….. ten řecký guláš bublá už hodně divoce!

  A nepostrádá různé pikantní přísady:

  …V době, kdy Německo začíná připouštět teoretickou možnost jednání o vyplacení reparací Řecku za dluhy z druhé světové války, Rusko už nabídlo Řecku s touto záležitostí pomoc a je ochotno mu zpřístupnit dosud uzavřené archivy z válečných časů….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tereza-Spencerova-Jak-se-USA-s-Ruskem-pretahuji-o-Recko-375280

 436. Jo,
  a ještě poslední poznámka – maYdo, kdybys místo sem na blog napsala své výhrady Machovi do mejlu (neboť to on tě v TV rozčílil, nikoliv zdejší čtenářové :)), tak by ti to zabralo stejné množství času. Třeba na tuhle adresu: kancelar@petrmach.cz, případně přes jeho webovku
  http://www.petrmach.cz/

 437. Nalezení obou kontaktů mi zabralo cca 30 sekund, tedy méně, než přečtení poznámek od AK 😀

 438. ?a dál se starat jen o svou rodinu a bližní, naštvaná, že jsi na to sama a žádná strana nepomůže…“

  Matzurko, samozřejmě, že mi v tomhle žádná strana nepomůže. Taky se o to žádný partaje neprosím. Ale že bych kvůli tomu byla naštvaná? 🙂

  A Mach mne nenaštval svým vystoupením v televizi, tolik mi zas na srdci neleží. Jen tiše kroutím hlavou nad tím, že se v televizi takhle blbě předvede a div za to tady nesklidí potlesk.

  já to říkám pořád, že mor řeskí politiky je, že nemáme strany, ale fankluby. 😀

 439. 525
  a dál se starat jen o svou rodinu a bližní, naštvaná, že jsi na to sama a žádná strana nepomůže…

  že by Mach mohl přijít k maydě a umyl jí okna a odvezl na nákup ? 😀

 440. Halle,
  neprovokuj, myslím že na rozdíl od maYdy chápeš, co jsem chtěla říct 🙂
  No, asi dneska nemám svůj den.

  Jdu si číst detektivku s kočičím detektivem; Faustovi i ostatním, kdo mi je doporučovali, případně poslali, vřelé díky. Je to opravdu čtení oddechové, milé, a snad i trochu „pro ženy“, ale to tam detekuji ve snesitelné míře a příběhy si užívám.

 441. Matzurko,

  nepodceńuj maYdu. On ji fakt nikdo z politických stran v životě nepomůže , a obávám se , že pro Svobodné to platí především.

 442. Pokud už někomu někdo pomůže, musí jednak dotyčný(á) chtít si nechat pomoci a těžko to bude jakákoliv politická strana.
  I psychologa musí dotyčný(á) vyhledat sám(a).

 443. Ad detektivky, dneska jsem na to koukal v obecní knihovně, chlapi je snad přestali psát nebo knihovna nakupuje jen ty od ženských. Autorky se neobyčejně rozmohly.

 444. Karle, poohlídni se po autorovi Lee Child, serie Jack Reacher.

 445. Díky, kouknu po tom.
  Ne, že bych si nenašel nic ke čtení, jen mne ten poměr spisovatelé/spisovatelky detektivek zaujal. Může to být jen (mylný) dojem, ale zdá se mi, že dříve byly od autorek vydávány jen kvalitní špičky a od autorů špičky i póvl. Teď autorkám vydávají i póvl.
  A před chvílí jsem dočetl nějakého Vlastimila Vondrušku. Žádný zázrak, ale jde to.

 446. Halle, já bych teda Macha nenechsala mýt okna. jeví se mi, že by u něj asi spadl 😀

  A jinak fakt nevím, co tím Matzurka chtěla říct… Přání, na kterých mi opravdu záleží se rozhodně politických stran netýkají….

 447. Dobré ránko!

  To by mě zajímalo, jak si to Brusel představuje? Jask dlouho myslí, že imigrantům bude stačit brát kapesné a sedět někde v azylovém bydlení? Báječný materiál pro všechny hlasatele militantního islámu!
  Nevzdělaní, nevzdělatelní, nepoužitelní …. no prostě kanonenfutter…. islámský….

  ….Navíc je zřejmé, že s každým přijatým migrantem se africkou domovinou šíří zvěsti o tom, jak je v Evropě dobře a jak se tu nemusí pracovat. „Nedělejme si iluze, že ti kluci budou realisticky referovat domů o tom, s čím se tady potkávají. Takže subsaharská Afrika žije v pohádkách o zlatém evropském dole plném bankomatů, které dávají peníze zadarmo, a podobných věcech. A to musí mít v té oblasti na ty chudší a nevzdělanější lidi obrovský vliv. A to nejde zastavit jinak, než říci jasné ne. Protože přesně takhle skončilo třeba římské impérium, kdy se národy zpoza hranice daly na pochod a římská kultura to nevydržela,“ říká pro ParlamentníListy.cz Martin Konvička….

 448. No to jsou mi novinky!

  25 let tady blbnou lidem hlavu , aby došli po té době k názoru, že to opravdu, ale opravdu nefunguje….

  …A studenti, kteří se o maturitu pokoušejí opakovaně, český stát stojí miliardy ročně. „Propadlíci nás stojí 2,6 miliardy korun ročně,“ prohlásil ministr. To s sebou ale také nese potřebu zrušit povinnost složení maturity u některých pracovníků. Chyby ovšem vidí už na druhém stupni základních škol, které by měly žáky lépe učit. Ředitelka gymnázia k tomu dodala, že musíme začít už u přípravy pedagogů na vysokých školách.

  „Musíme studentům také ukázat, že se uživí i bez maturity,“ zaznělo z úst ministra…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Propadlici-nas-stoji-2-6-miliardy-Ministr-Chladek-promluvil-o-maturitach-375340

 449. 538

  V něčem má pravdu, ale ta jeho teorie o příčinách pádu říše římské … 😀

 450. Halle,
  v článku musí (Konvička) nutně zjednodušovat a faktem je, že se vnitřně silnou říší by měli barbaři mnohem víc práce. Takhle už jen dorazili, co bylo začato.
  Konec konců jsme ve stejné situaci.

 451. Rputi, v něčem se to podobalo EU.
  Slátanina mnoha národů, které byly spojeny jen velmi povrchně, a celkem jim na osudu celku nezáleželo.

  nakonec existovala římská říše, a Římanů vlastně nebylo… I samotný Řím byl obydlen náplavami. A otroky.

 452. Halle, to je osud všech center, že přitahují náplavy.
  Je všeobecně známo, že nejarogantnější „Pražáci“ jsou náplavy ze sídliště! 🙂

 453. >> Rput et al.
  Na idnes se diskutuje o imigraci a v diskusi se objevilo mj. toto:

  Naše milá expertko na idnes, nelenila jsem a stáhla jsem si výroční zprávu Sdružení pro migraci a integraci za rok 2013. Ta čísla jsou velmi výmluvná.
  Čerpané dotace 7 347 688.-, náklady 7 597 000.-, Z TOHO MZDOVÉ NÁKLADY A SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ 5 798 000.-

 454. Dobré ráno vespolek,

  Rputi, Martin Konvička je ekolog (konkrétně se zabývá biodiverzitou a ekologií motýlů v temperátních oblastech), takže ty invaze vidí trochu schematicky 🙂
  Ale aspoň nesedí doma na zadku a něco dělá….

  Až na něho příště natrefím, tak mu asi zlomyslně poradím, aby si podal žádost na profesuru. Bylo by zajímavé sledovat, jak by se k jeho eventuálnímu jmenování postavil nejen Zeman, ale zejména náš rektor, který se zastával Putny, ale na Martina poslal etickou komisi…..

 455. Matzurko, že ano? Míním kočičí detektivky… 🙂

  Aero: Vondruška je skvělý, četl jsem ho teď v době, kdy jsem si zlomil ruku (čili dost nepohyblivý) a děsně jsem se bavil.
  I když mi hlavou táhly myšlenky typu : Bože, jak hluboko jsme klesli… za těch Přemyslovců jsme byli asi opravdu velmoc.
  A víš, co mi taky táhlo hlavou? Že Evropa v tom středověku měla snahu se takňák „spojovat“ v rámci Svaté říše – že by předobraz EU? A jak to posléze dopadlo?

  Jinak velký pozdrav všem – vzhledem k tomu, že jsem už „sádryprost“ se s vaším laskavým dovolením zapojím i do diskuse.

 456. >> dvd – a když se k tomu připočtou ještě nákladyx na benzin, údržbu, energie na cesty, tak aby ti imigranti snad dopláceli… 🙁

 457. Zvláštní fenomén inťošské blbosti:

  P.Hampl na FB:
  „“Pokud chcete přes naše území přejet s plackou Putina, postavíme se vám na odpor. Pokud se tu ale chcete usadit natrvalo, nechat se od nás živit, znásilňovat naše ženy a vraždit nás, potom jste vítáni. Pojďte a ještě zavolejte kamarády!“
  Čím chytřejší a vzdělanější člověk, tím vyšší statistická pravděpodobnost, že bude zastávat tenhle bláznivý postoj.To není nové. Edmund Burke si toho všiml už na konci 18. století a od té doby se to opakuje znovu a znovu. Potřebujeme se zbavit představy, že když budou rozhodovat chytřejší lidé, bude země lépe řízena. Bylo to mnohokrát vyvráceno, a přesto se toho znovu a znovu držíme.
  A ještě něco. Nepomohla by žádná forma eliminace těch chytrých a vzdělaných. Dolních 90% by se rozdělilo ve stejném poměru (i z nich by se vyčlenila třídu tzv. vzdělanců) a vše by se opakovalo.“

 458. 547 Fauste, za těch Přemyslovců jsme byli asi opravdu velmoc….

  No, je otázka, co je míněno oním „My“ ve vztahu minulosti k současnosti, a otázka co kdo z toho měl. Chápu, že někomu pohled na mapu se zakraslenými někdejšími „hranicemi“ vyvolává příjemný pocit „Ach, jak jsme byli velcí a mocní“, a dává na chvilku zapomenout na frustraci z dnešních pomerů (které by se těm v dávné minulosti jevily jako ráj). Jenže nahlédnuto rozumem, takový způsob uvažování prakticky totožný se soudobým „Jsme mistři! Kdo neskáče není Čech!) je protézou neúspěšných. Pocitovým šidítkem. Budiž, poddanému to lze dopřát. V omezené míře, aby se jeho mysl neobírala něčím jiným a aby ve svých představených viděl pokračovatele oněch se slavné minulosti. Jenže v případě politiků takové vzhlížení do minulosti je velmi, velmi nebezpečné.

 459. Nazdar Fauste,
  gratuluji k zahojení 🙂
  S Vondruškou si budeme taky rozumět, mám ho přečteného snad všechno „detektivní“, nejen Přemyslovce.
  Budu si muset poshánět i nedetektivní beletrii, jeho styl mi vyhovuje. A u těch detektivek nezastírá, že se nechal inspirovat Van Gulikem, což je IMHO férovka (a navíc se soudce Ti můj oblíbenec taky, tak se vůůůbec nezlobím :)) Stejně jako on do knih propašovává spoustu dobových reálií, což považuji za extra bonus, neboť si je jako historik jistě necucá z prstu 🙂

  AK,
  stran ženských autorek mám stejný dojem.

 460. Schumi,
  to není jen šidítko!

  Jen úspěchy a úspěšní mohou sloužit jako vzor!

 461. 549 Rputi, tohle vysvětluje František Koukolík. Časově blízkým, aktuálním, medializovaným událostem, lidé přikládají větší váhu než událostem časově vzdáleným, neaktuálním, nemedializovaným.

  Co se týče přijímání uprchlíků, jestliže představují takové dobro a všeobecné kulturní a hospodářské obohacení, byla by škoda, kdyby na nich sobecky měli profitovat ostatní státy EU, především Francie, Německo, Itálie. Měli bychom na našich politicích, kteří tvrdí, jak moc je to velké dobro, aby se zasadili o navýšení kvóty. Pro začátek ne pět set, ale pět tisíc a ve finále tak okolo dvou set tisíc. Aby i na ostatní něco zbylo, nemusíme být takoví sobci.

 462. AJTA – imigranti a Schengen!
  K problému bych dodala, že když se budou chtít přestěhovat, nebudou na to mít prostředky.
  Tedy si je opatří – patrně násilným, pro nás nepříjemným způsobem.

  A honit milion imigrantů, kteří se budou toulat Schengenem by byla „zábava“, kterou by si každý raděj odpustil.

  Takže kvóty ano, pod podmínkou všeobecného ozbrojení obyvatelstva!

  …Účinnost navrhovaných kvót drolí jeden z nejdůležitějších principů sjednocené Evropské unie – volný pohyb osob. Většina členských zemí osmadvacítky je součástí schengenského prostoru, v rámci nějž nejsou hlídané hranice.

  Evropská komise tedy musí naléhavě řešit připomínku, na kterou upozorňuje například premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD): K čemu budou kvóty přidělující členským státům Unie určitý počet migrantů, když uprchlíci budou moct v rámci Schengenu odcestovat jinam?…
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/kvoty-na-uprchliky-proti-je-silny-argument-schengen/r~aeae8144fa4711e49d310025900fea04/

 463. 552 Rputi, jaké úspechy máš na mysli? Že jeden panovník se svoji družinou se zmocnil území ovládaného jiným panovníkem a jeho družinou a připojil je ke svému území? Či byl rychlejší a vyvražidil konkurenci dřív než by ona učinila totéž?
  Ach ano, nynější poddaní se nesrovnávají s někdejšími poddanými, ale s někdejšími vládci. Každý má svoji „Belle epoque“. Podle učebnic dějepisu, které jsou dějepisem vládnoucích tříd, po které se dochovalo nejvíce, navíc estetických artefaktů zaplňujících muzejní vitriny. K tomu příslušná vyobrazení, mapy, letopočty Od panovníka k panovníkovi, od války k válce. Ach ano, tak tady žil arcivévoda Ferdinand, ach tady jsou jeho trofeje, ach ano, tady Gavrilo Princip zastřelil arcivévodu Ferdinanda s manželkou Žofií. Ach, chudáci jejich děti… Kdo vzpomene na miliony mrtvých v nadešlé válce, na osudy jejich rodin a na oběti dalších událostí, které v příčinné řadě následovaly a následují až do dnešních dnů?
  Ach ano, jak jsme byli slavní a velicí….

 464. 554 Rputi, ano, to může být problém. Podobně jako kdysi v Anglii, kde si lordi přetahovali poddané tím, že je přepláceli, totéž hrozí v tomto případě. Evropská komise by měla dohlédnout na to, aby bohatší země nepřeplácely uprchlíky. Jestliže je nebudou přeplácet, nebudou od nás odcházet. Naši politici, zástupci v EU by měli ostře protestovat, aby ostatní členové EU takto nezneužívali svoji větší hospodářskou sílu v náš neprospěch. I my máme právo na uprchlíky.

 465. Schumi, to je otázka identifikace.

  Kdybys byl třeba Frantík, tak se taky nebudeš identifikovat se zvoníkem od Matky Boží, ale spíš s kardinálem de Richelieu.

  Nebo u nás se asi těžko někdo bude chtít identifikovat s Graselem. Přemysl Otakar či Karel IV. poslouží mnohem lépe.

 466. Schumi,
  to se chce oprostit od expanzivních ideí a soustředit se na ta období, kdy se za nějakého panovníka obyvatelům jeho země vedlo na tehdejší poměry dobře, aniž by přitom byly plundrovány kolonie či okolní země.

 467. Byla to jistě krásná doba, nikoho jsme se nebáli, spanilé jízdy pořádali, nikdo si na nás netroufl – to je ale takový povzdech už od věků. Už i Livius si povzdechl fuerat quondam sine muro Sparta , i když nevylučuji, že tím předvídal obranou řadu jistých letenských čutálistů.

 468. 558 Ach ano, Matzurko, to zaznívá pořád. „Kdybychom měli dobrého panovníka…“
  „Svatý Václave…“ Leckteré nářky mi připomínají požadavky představitelů jisté menšiny „Dejte nám, zařiďte nám…“

  Vždyť je přece základním lidským právem aby nám bylo dobře, to znamená v náš prospěch, vládnuto. No není. Život politický byl (a prakticky je) životem vrchnostenským. Poddaní (občané jsou jen nástrojem). Panovníci a tak i dnešní politici, či ti mocní, kteří je z pozadí ovládají, nevytvářejí stát pro občany, ale pro sebe.

 469. Dobré rán o,

  schumi, místo občan bych dosadila „volič“. Protože pro politiky, tu naši vrchnost, jsme jen „voliči“, kteří jsou od toho, aby hodili lístek do urny. NIc jinýho politiky nezajímá.

  Na druhou stranu, můj život přece nezávisí na tom, jakýho zrovna máme panovníka nebo vrchnost. Poněkud mně překvapuje, že na vebu, kde se hlásá individualismus a osobní odpovědnost, se zároveň očekává, že by zrovna politikové neboli vrchnost mohla na našem životě něco změnit, ať už k lepšímu nebo k horšímu.

 470. Zdravím a přeju dobré užití pěkného víkendu. Jen k tomu protestu do brusele ohledně Schengenu bych byla na pozoru, aby nedošlo k rozhodnutí, že všichni azylanti dostanou stejné dávky, aby si nezáviděli… Ono už je to to zajímavé i teď, neb mi říkala známá žijící v Německu, že byli s dětmi na dovolené v horách a docela zírali na hotel, který by si jejich rodina nemohla dovolit, plný afrických dobře živených mládenců. Dokonce se prý o ně hoteliéři perou, anžto mají vytíženou kapacitu hotelu po ceý rok, sezóna nesezóna…

 471. Ad 591 – Maydo, na webu se proslýchá, že například v Praze uvažují politici zvýšit daně z nemovitostí 5x. Nevím, může to být fáma, ale zadlužená je Praha na to asi dost. Taky by mohli chtít Prahu trochu uvolnit, aby se vešli azylanti třeba, protože pro některé důchodce vlastnící domek by to mohlo být dost likvidační. Taky by nás mohli trochu více zapojit do mezinárodních konfliktů a začít plošně odvádět do armády. Ještě se vám zdá, že náš život na politicích nezávisí?

 472. >> maYda
  Souhlasím. Občanů tohoto státu pomalu nevidět. Zůstali hlavně klienti státu. A ti podle svých preferencí jdou volit.

 473. Niko, já to beru jako sedlák 🙂 jJistěže závisí na počasí, ale nic s tím nenadělá. Když se neurodí, prostě se s tím musí nějak vypořádat.

  A s tím, co píšete, máte pravdu, ale ukažte mi vládní sestavu, od které by to nehrozilo. Pamatujete, jak jsme všichni volili ODS, protože měli v programu, že nepodepíšou Lisabonskou smlouvu? A jak to nakonec dopadlo? Vždycky to tak dopadne.

  Moje babička zažila císaře pána, první a druhou republiku, protektorát, poválečnou republiku a komunisty. Za první války několik let nevěděla nic o osudu svého otce, komunisti jí sebrali firmu, dědu poslali na „převýchovu“, firmu jí sebrali, museli se odstěhovat z Prahya děda neměl nárok na penzi. Přesto vždycky dělala dojem, že je se svým životem spokojená. Měla dobré manželství soudržnou rodinu, přátele a soustu zájmů a to bylo důležité.

 474. 557 Rputi, co Ty o kardinálovi víš?
  Kardinálem skutečným, nebo „historickým“?
  Je lepší (a náročnější) snažit se být teď a tady tím nejlepším kým jsem, než se utápět ve fantaziích, že bych kdysi byl někým jiným.
  Příklad již řešené úlohy je užitečný pro poučení, ale ne více. Lze toho užít pro přiměřenou zábavu.

 475. Mno,
  mocný panovník , který spíš expandoval než byly jeho země cílem expanze zajistil minimálně jednu věc.
  Sedláky nevypalovali, nebrali jim úrodu a dobytek, platili jen obvyklé daně ( ne že by jich nebylo dost). popřípadě jim neznásilnili ženu a nemuseli pátrat ,zda ten čii onen potomek jim je, či není podobný.

  Takže pokud nebyla zrovna neúroda z nějakého sucha , mor , či nějaké jiné dopuštění či trest boží, žili celkem v pohodě.
  Silný panovník většinou zařídil i to,m že šlechta seděla na svých více či méně šlechetných perdelích na svém zboží a nechodila „sklízet“ tam, kde to nebylo jejich. Za podobných kratochvílí jako vypalování poddanských chalup a znásilňování ženských poddaných někoho jiného.
  Tak to pravděpodobně bylo za Karlíka IV.

 476. Niko,
  sjednocení evropských dávek imigrantům bych naopak uvítala. 😀
  České by to být nemohly, protože z těch by v Německu imigrant chcípnul hladem. A kdybychom my měli dávat imigrantům dávky německé, tak už by to asi lidi ze židle zvedlo a každej by bral do ruky vidle.
  Jen si to představte, 10-12000 kapesného, prima hotýlek …. to by i cikorky řvaly! 😀 😀 😀

 477. 565 MaYdo, pokládám za prospěšné vážit jak velké úsilí vynaložit na politickou aktivitu vedoucí ke zlepšní obecných poměrů a jak velké úsilí vynaložit na zlepšení svých poměrů v rámci poměrů obecných. Kdy se přizpůsobit, kdy bojovat, kdy utéci, na čí stranu se přidat. To vyžaduje rozum, vědomosti. A schopnost mít a definovat vlastní zájem. Jestli se přidat k houfu sedláků s vidlemi táhnoucích na zámek v naivní představě, že si tím vymůžou povolnost panstva, jestli zůstat stranou, jestli včas varovat panstvo. Jestli vzplanout pro rebélii nebo přemýšlet v širších souvislostech a se znalostí věci se snažit polepšit si jiným způsobem než s vyhlídkou skončit na šibenici. Pokud jde o vliv na obecné, jako občané se prakticky nelišíme od poddaných, řekněme v osmnáctém století. Sice máme větší možnosti, jenže jako jednotlivci na politické počasí máme malý vliv. Sice máme „svobodu“ slova, ale zatím co dříve za protivné slovo bylo pronásledování, v nynějším systému bylo zbaveno účinnosti. Sice máme vymoženosti umožňující nám se domluvit, jenže v domluvě nám brání sobecké zájmy, které v nás jsou živeny, ale i právě těmi vymoženostmi, médii, jsme manipulování ve prospěch cizích zájmů.

 478. 567 jistěže Halladine. Čingizchán moudře pravil, že „mrtví neplatí daně“.
  Primárním zájmem soupeřících panovníků nebylo pustošení cizích zemí a hubení cizích poddaných, ale přisvojení si jich. Jestliže při válečných výpravách k tomu docházelo, byly to vedlejší škody. Tímto se války vedené panovnickými státy liší od válek vedených kmeny či národními státy (či pod jejich ideologickou hlavičkou a záminkou, když příčinou války je chamtivost vládnoucí elity). Evropské „národní obrození“ nás přišlo příšerně draho.

 479. 568 Rputi, to by stálo za to politicky navrhnout. To je tak blbé, že by se v Bruseli mohlo chytit. Přitom je to logické. Životní potřeby imigranta jsou stejné v Česku jako v Německu, jako ve Francii. Rozdíly by mohly být pokryty z dotací…

 480. Co se týče dotací na uprchlíky, považuji za vhodné dožadovat se solidarity od USA, které na vzniku tohohle bordelu mají zásadní podíl a na Izraeli, který na tom bordelu profituje.

 481. Schumachere,
  ono to bylo trochu jinak. Ne vždy se dalo počítat s možností trvalého obsazení cizího územi, a pak šlo o snížení ekonomického potenciálu protivníka, čehož se dalo dosáhnout plundrováním, rabováním a zabíjením jeho poddaných ( mrtvej poddanej protivníkovi žádné daně neodvede) a potraviny „Zabavené“ na cizím území poslouží k výživě vlastního vojska právě tak dobře , jako to sklizené a zaplacené doma.
  A už tuším Fridrich Veliký prohlásil, že válka se má financovat sama, taqkže se plundrovalo, případně městům, okolo kterých se táhlo se dalo na vybranou – zaplatit tolik a tolik peněz, dodat tolik a tolik všelikých potravin, anebo být vypálen.

 482. [531] Pokud už někomu někdo pomůže, musí jednak dotyčný(á) chtít si nechat pomoci a těžko to bude jakákoliv politická strana.
  I psychologa musí dotyčný(á) vyhledat sám(a).

  To platí na SSO jak Jandák na hrnec, stačí politická strana nahradit za voliči.

  A zas kousek dočtu.

 483. 575
  Přesně 🙂
  Občas to vypadá, jakoby Vondruška chtěl v psaní splnit a překročit plány pětiletky. 🙂

 484. In re Vonduška:
  Několikráte jsem se pokoušel od něj něco číst, ale vždy jsem měl nějak pocit čtení na pokračování do rodinného časopisu a tak jsem to odložil. Ale mám teď v plánu navštívit před Šakalí přednáškou knihovnu tamtéž – a zkusím to tedy znova.

 485. 573 Halladine, záleží na účelu války, jestli je obranná, preventivní, útočná. Jestli cíl je dlouhodobý nebo krátkodobý. Jestli účelem je rozšíření vlivu, oslabení protivníka nebo jen loupežná výprava.

 486. Schumachere,

  ono to bylo docela obvyklé. Například jistý generál Mařky Terezky Hadik, bleskurychlým pochodem se svými husary obsadil Berlín, vynutil si pod hrozbou vyplacení 300 000 tolarů, načež i z penězi zmizel.
  Tehdy bylo do užívání zavedeno sousloví „husarský kousek“

  A Mařku Terezku 275 000 tolarů potěšilo….
  Zbytak podělil mezi své vojáky.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Hadik

 487. DVD,

  nemusíš do knihovny.. Nechceš od Vondrušky ebooky ?

 488. Nooo… nepoctivé nevěstky se nemohou stát hrdinkami,
  žejo.
  Nečetl tu náhodou někdo něco od Vondrušky, ale nikoliv dtektivního ? Je to taky rodinné čtení 🙂 ?

  Schumi, tys to zase otočil na špatnou stranu. Sem tam se snad našel i panovník, který držel daně na rozumné míře, a svou zemi dokázal ubránit proti vnějším expanzím. Takže poddaní nestrádali příliš, znásilňovalo se leda v rámci běžné kriminality, a pokud přišel mor, holt se spolehkli na pomoc Boží. Od takových panovníků by se naši politici asi měli poučit…

  Zahrádka volá, dneska se tu udělalo krásně, takže přeji pokoj lidem dobré vůle a vyrážím na vzduch.

 489. Matzurko,
  rodinné čtení…
  Voindruška napsal taky historické romány, ale rodinné čtení – nevím, co za to považovat
  Možná by tě mohly zajímat historické detektivky pro mládež, dedektivem je dívka Fiorella, dcera alchymisty a její kamarádi.
  Možná, že dcéř tvou by to bavilo, 🙂 a přitom pochytila jakési matné povědomí o oněch dobách….

 490. Rputi,
  to je jedna ze studií, jak by měly vypadat budoucí ruské letadlové lodě. Určitě nějaké stavět budou, ale dost pochybuju , že až tak veliké.
  Mají co dělat, aby doplnili loďstvo o moderní fregaty a torpédoborce, protože to co mají, je většinou z doby sojuzu.
  A stavět letadlové lodi bez toho, aby byly k dispozici lodě, schopné letadlové lodě doprovázet a chránit je nesmysl.
  Takže očekávám stavbu lodí tak o čtvrtinu menších – 60-70 000 tun , přibližně velikosti stavěných britských letadlových lodí.

  Tohle je strašně drahá záležitost, a při stavbě té britské LL se už hodně překročil rozpočet.
  Až tak, že vůbec není jasné, zda britové budou schopni dostavět ty plánované dvě.

 491. Dano! Pokud nepomůže ani vypnutí ze zásuvky, zkuste motyku!!!!!

 492. 546 Matzurko
  Ad Vaše
  konkrétně se zabývá biodiverzitou a ekologií motýlů v temperátních oblastech), takže ty invaze vidí trochu schematicky
  Gratuluji ke větě, ze které opět nerozumím ani slovo. Slyšel jsem už výraz temporální lalok ale motýly mi tam nikdy nenašli.

 493. (583) Matzurko, právě ty NEdektivní historické romány jsem měl na mysli.

  A vy všichni, kteří vyčítáte Vondruškovi „grafomanii“, musíte uznat, že když už něco napíše, tak se člověk u toho nenudí.
  A navíc oceňuji, že „takňák“ podporuje povědomí národa o jeho vlastní historii – a nekálí na ni, jak je bohužel v současnosti konáno.
  —-
  A ano, taktéž jsem si povšiml (a IMHO by to měli zkoumat sociologové) nadměrný výskyt autorů/autorek detektivního žánru.
  Proč… to se vymyká mému poznání… snad to nespadá do kategorie PC (politické korektnosti). I když mohou-li ženy dělat profese dříve vysloveně v ranku mužů – aspoň dle těch sociálních inženýrů – proč by nemohly psát detektivky, že?

  V tom má IMHO Klaus pravdu – ona si to neviditelná ruka trhu přebere. 🙂

 494. Halle.
  kdysi jsem četl „rozbor“, že právě tím, že Rusové nemají klasické letadlové lodě. dokazují svou obrannou, nikoli útočnou, doktrínu (podotýkám, že to bylo PŘED putinovskou érou).
  Jejich námořní vojenské loďstvo je „vrtulníkové“ – což IMHO značí, že jde o podporu pozemních sil…
  Hele, Halle, já nejsem vojenský odborník, ale tohle zdůvodnění má něco do sebe.

 495. Halle, otázka je taky KDE to budou stavět?
  Loděnice zůstala Ukrajině.

 496. Pádím kolem tak jenom zběžně stran Vondrušky – bacha na jeho tlustopisy. Utopíte se v nich. Tedy pokud nejste Číňani. Strašnejch lidí s děsným množstvím příbuzenstva. Překomplikovaný děj. Není to na oddychové čtení před spaním. Dostal jsem varování od historiků před žižkovskou trilogií, ale historici zkritizujou všechno co nenapíšou oni 🙂 K výše zmíněnému totiž ještě přidali údajnou zvířecí nudu.

 497. Rputi,
  Špion Zaorálek vyzkoumal, že aktuálně na Ukrajinu útočí tisíce ruských vojáků, takže je třeba prodloužit sankce. Z toho plyne, že loděnice budou za pár dnů v ruských rukou a mužici v laptích budou moci stavět tááááákhle dlouhé lodě.

 498. rputi,
  Jo, tyhle velké lodě se stavěly v nikolajevu, přístav kousek vlevo od krymu.

  lodějnicí mají Rusové hafo, problém je dostatečně velkej suchej dok.
  kdysi jsem slyšel, že (ještě za Jelcina) byla zprivatizována zahraničím jedna lodějnice s dost velkým sychým dokem, ale než se vláda rozkoukala, tak novej majitel zařízení toho doku demontoval, a prodal do starého železa.
  jeden takovej dok, pro motáž jadených ponorek mají na severu, a prý stavěj novej velkej.
  Četl jsem to tak dávno, že už by snad měl být hotový

 499. ptakopysku,
  asi mu Kerry zapomněl zavolat! 😀 😀

 500. Chce někdo toho Vondrušku?
  Díky jedné kamarádce, která je na rozdíl ode mne pořádná, a všechno má na jednom místě se to dá stáhnout nadvakrát.
  Takže – pokud má někdo zájem, ať pošle mail, a pošlu mu odkaz na úschovnu.

 501. Fauste, díky,
  stran Vondrušky jsme opravdu na jedné vlně 🙂

  Halle,
  Fiorellu jsem už dávno přečetla, dceru to bavilo-nebavilo, jako každá jiná kniha. Začínám pomalu propadat zoufalství, že po mne rozhodně nezdědila schopnost se pohroužit do stránek a nejít spát, dokud nevím konec…. V určitém ohledu mi přijde, že ona i její vrstevníci dávají pojmu „lost generation“ novou náplň 🙁

  Tlustospisy… odhodlávám se k sérii Kena Folleta Pilíře země, neboť se mi docela líbil seriál (dávali ho v nějakou blbou dobu, tak jsem neviděla všechno). Ale navršené na sebe jsou ty svazky jak Biblí Kralická….

  A co se táče grafománie, Vondruška by nebyl ani první, ani poslední – takový Simmel to taky sekal jak Baťa cvičky :D, a pokud bychom zašli do pokleslých žánrů, stačí se podívat na „čtení pro ženy“ v katalogu Knižního klubu.

 502. Matzurko,

  Pilíře země ti chválím. Skvělá kniha. Jen ty události kolem jsou trošku pro neengličana nesrozumitelné, a musel jsem si párkrát zagooglovat, abych pochopil tehdejší historickou situaci avyznal se v osobách, které tehdy v Anglii bojovaly o vládu..

 503. No, děkuju pánu bohu, že moji dva potomci jsou stejní čtevci jako já, a starší vnučka taky čte.
  Sice mnohdy všelijaké nesmysly o upírech a podobně, ale alespoň vůbec čte.
  Kindla si vyškemrala :-), a musela ho dostat, protože by se jinak dcera k tomu svému vůbec nedoostala. 😀

 504. Dobré odpoledne,

  Bohouši, jsi-li na dohled, potvrzuju Tvoje dojmy ze světa knihy. Více podivné esoteriky, více občerstvovacích stánků a dětských koutků, více takovýho balastu jako obaly na knihy nebo záložky a méně kvalitních knih. Nakladatelství, která se specializovala na techniockou literaturu, zejména učebnice a publikace o jednotlivých řemeslech, úplně zmizely. Za to tam měla stánek islámskí obec, kde přičinlivě vysedávaly dámy v muslimských oděvech, lež zdejších rysů.

  Nadbytku ženskího elementu v detektivní literatuře jsme si taky všimla. Což o to, ženské autorky mi nevadí, nekterí mají své místo v dějiných tohoto žánru – viz třeba Agatha Christie, Dorothy Seyersová nebo Ruth Rendellová. Ale nějak nemusím ženské detektivy, zvlášť když jsou jedna jako druhá a kdyby nebylo jména, nevíte, zda se jedná o ženskou nebo o chlapa. A taková slečna Marplová by asi v dnešnách poměrech byla z hlediska genderové korektnosti hluboce nekorektní 😀

 505. Skimici a spol. – okopala jsem brambory, ale jak vidno, nepomohlo to. Ale hráli jsme dobře. Prý.

 506. Zákon o „nežádoucích zahraničních organizacích“!
  To zas bude řev všech „Člověků v tísni“, AI, atd…

  Celý text Štěpána Kotrby:

  Státní duma přijala jednomyslně ve druhém čtení návrh zákona o „nežádoucích zahraničních organizacích“. Každá zahraniční nebo mezinárodní organizace může být nazývána „nežádoucí“, pokud je v její činnosti nalezena „hrozba pro základy ústavního systému Ruské federace, obranu země nebo národní bezpečnost“.

  „Nežádoucí zahraniční organizace“ by podle zákona měla pozastavit činnost všech oddělení a poboček v Rusku, a nemůže vytvořit nové, musí uzavřít všechny existující programy a projekty, a nesmí zahájit nové. Nebude jí dovoleno zveřejňovat žádné informační materiály a šířit informace jakýmkoliv způsobem, včetně internetu. Pokud je nežádoucí organizace zakladatelem hromadných sdělovacích prostředků, budou pozastaveny. Také je jí zakázáno působit jako organizátor veřejných akcí a shromáždění, a dokonce se jich nebude mít možnost ani účastnit. Její bankovní účty budou blokovány, zůstane povoleno pouze dokončit placení daní, mezd, zaplacení pokut a náhrad škody. Banky nebudou moci provádět žádné finanční transakce takovéto organizace. Každý příkaz k platbě budou banky povinny hlásit FSB. A to zase bude muset informovat generální prokuraturu a ministerstvo zahraničí o snaze organizace o finančně nežádoucí pohyb. Na rozdíl od zákona o „zahraničních agentech“ nebude možné organizaci vypsat ze seznamu, pokud generální prokurátor a ministerstvo zahraničí rozhodnou, že organizace je „nežádoucí“ .

  Trestní zákoník zavedl nový článek, podle kterého vedení nevyžádané organizace bude trestáno pokutou 300 až 500.000 rublů či trestem odnětí svobody na dobu až 6 let. . Kromě toho, „provádění činností“ takovéto organizace na území Ruské federace, se bude trestat i na základě nového článku správního řádu pokutou 5 až 15.000 rublů pro jednotlivce a až 100 tisíc rublů pro právnické osoby.

 507. Dano
  Okopávat mrkev nebo co bylo určitě více než udělala většina teamu. Budiž Vám chvála!

 508. MaYdo, zdravím. Ad [601]. Vystavovatelé postupně mizí. Arabské části se nediv, veletrh je každoročně věnován nějaké zemi a letos to byl Egypt. Je to tzv. čestný host veletrhu. Loni byli čestnými hosty tuším Maďaři.

  Nicméně ta rok od roku klesající kvalita i rozmanitost je podle mne vidět zcela jasně. Těší mne, že jsi si toho všimla i ty. Na stánku vydavatelství Kretenia jsem zaznamenal autogramiádu psavého biologa Stanislava Komárka, v druhé části veltrhu podepisoval své knihy stále ještě žijící Páral a o kousek dále autogramiádnili v Albatrosu sourozenci Ulrychovi. Knihy pro kutily a řemeslníky bych bral taky. Nějak se mi nepoštěstilo něco takového nalézti…

 509. Šumaváku, zcela jistě se jedná o vesla. Co máš proti tomuto druhu nejekologičtějšího pohonu?

 510. Kotrba
  Kdysi jsem to i četl, abych si byl jist, že o nic nepřijdu. Dávno to nečtu. Nemění se to . Nic nového. Stačí mi Kotrba. Tak si to odškrtnu a je to v pohodě.

 511. Rputi
  Možná že by šel vymyslet i link na Právě Dnes, nebo Kotrbu? Nemusela byste se trápit vsťáváním?

 512. Měla jste Rputi naprosto neodolatelné příspěvky. Dodnes Vám to závidím. Máte talent.

 513. Bohouši,

  já jsem cca před pěti lety na Světě knihy koupila příručku pro truhláře. Perfektní věc, kolegové závidí a půjčují si. Docela bych brala něco o kovařině, ale nějak nemůžu o nic zavadit. Ono není od věci něco o těch řemeslech vědět, zvlášť když teď děláme hodně památky.

  Já jsem zahlídla, že tam měl besedu Jiří Všetečka, autor knihy Pražský chodec. TAky mně překvapilo, že to je ještě žijící autor, tu knížku mám už léta.

 514. MaYdo, já bych bral tu pro ty truhláře. Ale kde nic není, ani smrt nebere…

  Přiřaď si mne prosím do té řady závidějících… 😛

  Nemohla bys mi prosím napsat její název a případně i autora ev. i vydavatele? Děkuju…

 515. Komárek a vydavatelství Kretenia… to je ten známý syn, ještě známějšího Waltra Markazatři Komárka prognostika, dnes Babišova myšlenková jímka?

  Hezké jméno pro vydavatelství…

 516. (590) Obranou, útočnou – spíš to, že byli pozemní „velmoc“, podobně jako před nimi Německo, které také s loďstvem začalo dost pozdě (a dokázalo tím spřátelit věčné rivaly Brity a Frantíky).
  Za dozníváni Sovětystánu se o letadlovky pokoušeli, ale moc jim to nešlo. Kromě malování to vyžaduje i zkušenosti.
  (601) Ženské detektivky? S Lee Harrisovou dostala hrůza nový rozměr. 😛
  (604) Je vidět, že tradiční ruská paranoia funguje spolehlivě.

 517. Bohouši, já mám vlastně dvě 🙂

  jsou to ty dvě hned nahoře. ale hlavně to odborné kreslení se hodí spíš pro projektanty, resp. pro nás blbý architekty, když musíme občas, protože to chtějí památkáři, dělat dílenskou dokumenatci.

  http://www.sobotales.cz/katalog.php?id=2

 518. maYdo,

  pokud tě zajímá kovářina, udělej si o posledním prázdninovém víkendu výlet na hrad Helfštýn.

 519. AEro,
  to, že jsem paRANOIDNÍ NEZNAMENÁ, ŽE PO MNĚ NEJDOU !
  Holt Rusové dávaj zřetelně najevo, že Nulandová a spol v Rusku nemají šanci !

 520. Jinak docela dobrou serii o řemeslech měla Grada, vydývala reedice starách příruček, doplněných o jednu, dvě kapitoly ze současnosti. Ale už s tím asi skončili. Letos mně Grada na Světě knihy nijak nezaujala a to nakladatelství Sobotales jsme tam něviděla už několik let.

  Halle, já bych potřebovala nejen koukat, jak se ková, ale taky nějakou literatůru, kde bych se dozvěděla něco teorie. Obávám se, že Helfštýn je pro mně trochu z ruky, ledaže bychom zrovna jeli zase za prací na MOravu kolem. Třeba bych kolegy ukecala 🙂

  Ale dík za tip.

 521. skimici, co vás žere? 🙂

  Ten Kotrba je pouhé oznámení jaký zákon byl přijat a výčet toho, co to obnáší. Žádné politikaření, jaképak furtum-furt stejný, jedná se o nový zákon. Celkem dost podstatný.

  Mé příspěvky vznikaly v interakci se zdejšími diskutujícími jako např. Jura-pem, kocourem , klaunem atp. To se to pak diskutuje. 🙂
  Dneska, aby se jeden bál, neb jest mu okamžitě spíláno, proč nehovoří o sadbě brambor či slepičím peří.

  Co třeba taková digitální demence, he?
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-google-neni-zazracny-sem-d7s-/p_spolecnost.aspx?c=A150510_104616_p_spolecnost_wag

 522. (619) Vám asi nevysvětlím, že následky některých obran jsou horší než to, před čím se brání.

 523. Šumaváku, u nás v rodině toto vydavatelství tak nazýváme již od první poloviny 80-tých let. Domníval jsem se, že ho tak všeobecně již desítky let nazývají všichni přírodozvědci. Pro ty neznalé, „KRETÉNIÍ“ s mou ženou nazýváme nakladatelství Československé Akademie věd – „ACADEMIA“… 😀

  Prof. Stanislav Komárek dle mého soudu není synem rudého Waltera K. (asi by tě za tuto domněnku stran jeho původu nepochválil). Jest to tzv. přírodozpyták, biolog. Jeví se poměrně psavým tvorem…
  http://blog.aktualne.cz/blogy/stanislav-komarek.php
  http://www.stanislav-komarek.cz/
  http://cs.wikiquote.org/wiki/Stanislav_Kom%C3%A1rek

  MaYdo, díky za toho Nutsche. Pokusím se ho obstarati. V PDF ho tuším mám (nebo jeho jistou část), ale papírová kniha je papírová kniha. O tom nemůže být sporu… 😉

 524. Bohouši,
  synem rudého Waltera jest Martin Komárek

 525. Tak jsem si precetl rozhovor v Patlalistech s rektorem Grubhofferem.. . .
  Matzurko,
  zkuste mne presvedcit, ze na te nervozite jsou i normalni, nebo alespon mene alternativne inteligentni jedinci.
  Asi se budu CB priste vyhybat objizdkou. . .
  Kdy vam naposled v kampusu hygienici delali rozbor vody?

 526. Aero 622, jasně!
  Bránit se těm, co přinášejí tu jedinou pravou demokracii jest přímo trestuhodné! 😀

 527. (623) Janukovyč (a nejen on) posral, co se dalo. Dluhy, korupce, bordel, bída. Tomu by ani zákaz ruské TV nepomohl.

 528. Anglický pacient na čt2. Neuvěřitelné. Věřím těm Oskarům. Kdyby mohli nobelovčíci dát nobelovky, měl by anglický pacient nobelovek až po kolena.

 529. Možná by mohli k těm oskarům fasovat i toaletní papír.

 530. (627) Totéž co Halladin.
  A ano, bránit se demokracii je trestuhodné. Já na následky podobného čunění dosud nezapomněl.

 531. Proč by měl janukovič zakazovat ruskou televizi ?
  Spíš se neměl nechat ukecat EU…..

 532. Aero,

  tou demokracií myslíte současný ukrajinský režim ? 😀

 533. šimone,
  kdepak to nebude vodou! To je vrozená vada a velmi jasně osvětluje, jak se dostat na místo rektora – vždy počkat, jaký názor má vedení a posléze přitakat …. takat …. a takat ….
  Je to náročné, ale zřejmě se vyplatí!
  Jen mi to jaksi připomíná kasičku na milodary v kostele sv. Petrea a Pavla na Vyšehradě. Na té kasičce sedí černoušek a kývá a kývá a kývá….

 534. Bohouši, já naopak do prodejny ACADEMIA (Wiehlův dům) pravidelně chodím a občas i kupuji, hlavně tedy Vesmír a ĎaS. Ale ty knihy co mne zaujmou bývají, pravda, z jiných nakladatelství. Momentálně tam mají konečně vydaný 1. svazek o legionářích na Rusi, cena je však poněkud prohibitivní. A Karolinum právě vydalo vzpomínkové dějiny prof.Petráně o FF v letech 48 až 89. Tak si tam vždycky kus přečtu, ale je to dosti brisantní a myslím, že na starého páně by mohl být spáchán atentát. U řady lidí to bude asi stejně tak oblíbené jako paměti profesora Josef Charváta (Můj labyrint světa). Mimochodem, prý je už k dostání dotisk.

 535. No vida, tak o brambory zejtra hrajem se Svazem Sovětských Amerických Republik…

 536. Nj, PeSi, ale co když a konto finále přijede Putin?

  Pustíme ho sem vůbec? Co sankce? Neměli bychom se optat v Bruseli, jestli má povolenej vstup?
  On by i na ten Václavák mohl zajít, jak se někteří báli?

 537. DVD, což o to, to já do té prodejny zajdu rovněž, mám-li kolem cestu. Nicméně ono pojmenování již mám zažité a těžko ho kdy změním. Netušil jsem, že zde budu vysvětlovat svá drobná šprťouchlata…

  Navíc jsem včera utrpěl prazvláštní zážitek s jistou jejich zaměstnankyní při debatě o knihách na jejich stánku. Ona se úporně domnívala a stále domnívá, že o ediční plán vydávaných knih se jim starají tiskárny a tudíž ten, kdo by chtěl pro ně sázet odborné knihy, by se měl o nich domlouvat s tiskárnou, nikoli s jejich nakladatelstvím (sic!)…

  Halladine, potomstvo Walterovo jest mi známo. Synky měl celkem dva. Martina (prodejného psavce) a Michala (též námezdný psavec). To pro přesnost… 😉

 538. Bohoši,

  pamatujete, ja kdysi Zeman coby premiér citoval v parlamentu z článku napsaného kdysi martinem K. srovnávajícím ústavy SSSR a USA ?
  Samozřejmě dospěl k názoru, že ústava Sojuzu je demokratičtější 😀

 539. Halladine, pamatuju…

  Tihle psavci prostě neznají míru…

 540. Šimone,
  a já vám jako důkaz nestačím 🙂 ? Tak to se půjdu stydět do kouta…
  NO ne vážně, z našeho rektora je mi občas mdlo a občas smutno – býval to docela fajn chlap, a nejsme zas tak blízcí známí (i když si tykáme), abych nahlédla do hlubin jeho přerodu.
  Každopádně strašně strašně moc chtěl mít na Hradě Karla, a status quo je pro něho velmi trpkým zklamáním….
  Každopádně děkan PřF, na které s miniaturním úvazkem učím, je celkem normální, ba i chvílemi zdravý seleský rozum používající jedinec (i když takne není bez chyby, ale kdo už je). Na rozdíl od rektora má na věci svůj vlastní názor, a nepotřebuje se obklopovat suitou poraděnků či fanklubem. Martin Konvička je další příklad, ale ten byl trochu „úletář“ vždycky, nicméně se s ním dá mluvit.
  Takže vodou to asi nebude, pijeme pravděpodobně ze stejného zdroje 🙂

  Skimici,
  biodiverzita znamená druhovou bohatost, motýlové jsou ten barevný hmyz plácající velkými blanitými křídly (a mají sosáček), a temperátní oblast znamená, že kolega bádá především v centrální Evropě, pohříchu zemích českých a moravských 🙂

 541. Teda, moje čeština dostává na frak, raději se uklidím do ústraní s kočičím detektivem….

 542. Ne, ne, já už ho vidím (Putina)! Hysterici, prchejte! 🙂

 543. kývající černoušek na VYšehradě? U nás v kostele bývl taky takový, vždycky na vánoce u jesliček. Ke štědrovečení vycházce za mého dětství patřla návštěva jesliček a vždycky jsme škemrali o drobáky, protože se nám líbilo, jak tou hlavou kýve.

 544. 635 — Mimochodem, dvd, to by Tě možná zajímal též Charvátův deník z roku 1945, který zřejmě vyšel zrovna teď, k 70. výročí založení jeho kliniky (např. http://knihy.heureka.cz/denik-profesora-josefa-charvata-z-roku-1945-hana-barvikova-marie-bahenska/ ). Nezmiňoval jsem ho už tady? Shodou okolností jsem si jej mohl přečíst ještě v korekturách, a největší záhadou mi bylo, jak si v takové turbulentní době stačil vše zapisovat tak detailně. (Tedy, zčásti to snad diktoval dceři, ale i tak…)

 545. (633) Ne, proč? Pokud tam někdy demokracie bude (podobně jako v Rusku), bude to trvat ještě nějaké to desetiletí. Jde jen o to, kterým směrem to směřuje, zda k demokracii, nebo od ní.

 546. 647

  Aha, a vy už teď víte, že tím svržením demokraticky zvoleného prezidenta se nastoupila správná cesta k demokracii 🙂

 547. 642 – matzurko 🙂 🙂 🙂
  rozhodne nepovazuji toho pana za smeroplatneho pro mé posuzovani vasi juniverzity. . .
  A na Budejice urcite nezanevru. . .z dob vojenskych a posleze z dob prodejce zdravotnicke techniky mam na ne mnoho dobrych vzpominek.

 548. 649
  Já ne !
  Ne že bych proti Budějicům něco měl….

 549. Neuhýbám, je zde přímá souvislost mezi novým ruským zákonem a událostmi na Ukrajině.

 550. Funkční stát se nemusí bát „podvratných“ organizací. Přímá souvislost je, že ani Rusko, ani Ukrajina takovým státem není. Každopádně, státy „tábora míru a socialismu“ proti všem náznakům jiných názorů bojovaly velmi udatně a hovno jim to bylo platné. Pokud Rusko chce (a vzhledem k Putinovu vzdělání a praxi zřetelně chce) následovat jejich osud, budou mít co chtějí. Třeba se toho ku svému pobavení ještě dožiju, ono se to dnes hýbe trochu rychleji než dříve.

 551. Milý Aero,
  on ten tábor míru a socialismu ten boj pod vlivem Gorbyho ( z jeho naivity)sám vzdal.
  A vládcové v tom táboře byli obyvatelstvem více méně trpěni, o podpoře, kterou má Putinova vláda v Rusku se jim mohlo jen zdát…..
  To srovnání je úplně, ale úplně mimo.
  Zbožné přání…..

 552. Muhehehe!

  „Funkční stát se nemusí bát “podvratných” organizací“

  Řekla to Nulandová, řekl to Obama, řekl to Kerry …. všechno marný, Ajrovka ví své!
  Prostě všichni jsou blbí, jenom Kadel je aero! 😀 😀

 553. Tak na tu lidovou konzultaci jsem fakt zvědavá.
  Otázka jen je, jestli není pozdě.

 554. J.Bašta to napsal na tvrdo – nezbývá nám nic jiného, než se aktivně bránit!
  Jde doslova o naše bytí a nebytí!

  „Nemohu se smířit s tím, že by se i má vlast měla podílet na tak absurdní kolektivní sebevraždě evropské civilizace. Myslím, že nastal čas nechat české občany rozhodnout v referendu o našem dalším setrvání v Evropské unii. Jak ukázal britský příklad, jde o tah, který vyhrává volby, “
  http://www.prvnizpravy.cz/…/basta-nastal-cas-rozhodnout-se…/

 555. AK napsal:
  „Funkční stát se nemusí bát “podvratných” organizací.“
  IMHo mám dotaz, jestli tím AK nepodrývá funkčnost USA, když tam museli zavést Patriotic act?

 556. Rputi,
  mně na tom Baštovi vadí akorát to, že to říká zrovna Bašta.

 557. DVD,

  občas i slepé zrno kuře najde,nebo naopak ? 🙂

 558. >>dvd,
  to nejste sám! 🙂
  Ovšem též nutno uvést, že u Bašty došlo k velkému názorovému posunu a na vlastní ucha jsem ho slyšela, jak říká, že se stydí, že těm Ukrajincům tak blbnul hlavy ohledně EU a že se jim velmi omlouvá.
  Holt prozřel a ke cti mu slouží, že to dokáže přiznat!

 559. Tak Putin nepřijede,prý se koukne v telce!

  Škoda, mohla být s mediálními čoklíky docela prča! 😀 😀

 560. IU tak bude zajímavé, komu bude obecenstvo fandit

 561. Ad Bašta a jeho článek citovaný v 661 – obávám se, že jeho jádrem a podstatou je poslední věta. Žádné prozření, ale co kdyby Babiš vyvolal volby? A kde vzít nosné téma volební kampaně?

 562. Rputi- 657- Vaše komentáře jsou čím dál tím větší hnus.

 563. Dano, obáváš se zbytečně!
  Bašta takhle píše už od vypuknutí ukrajinské krize.
  On je historik – takže má celkem ponětí o dějinách, co kam vede a dostatek politických zkušeností a navíc ledacos viděl zblízka a na vlastní oči.

 564. Oteplovači,
  AeroKarel tu dehonestující komentáře ad hominem trousí už dlouhou řadu měsíců a zdá se, že to vám naprosto nevadí….
  Rozumím vám správně, že ohradit se nesmím?

 565. V každém případě, máme necelých 6 hodin na to, abychom vymysleli, kde se bude dívat Dana tak, aby to přineslo optimální výsledek 😉

 566. Dobré zas ráno… 2 quivis ad 662 – Inu, položme se na otázku, zda USA je funkční stát? IMHO, USA byly funkčním státem naposledy za Reagana…
  Ale dnes? Viz: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008110901
  Jo, tempora mutantur et nos mutamur in ilis… Kdo by to před cca dvěma lety řekl, že z několika komentátorů se stanou žrouti redneckovské propagandy, zapomenou na elementární logiku a na posuzování dostupných (ač zkreslených) fakt v rámci této logiky a budou nadšeně opakovat, že four legs good, two legs bad!
  Prostě – prdel v přímém přenosu…

 567. zdravím !
  Jelikož je dnes neděle (svátek Páně)nebudu se dnes rozčilovat,a raději si dovolím vám vylíčit své včerejší cestování po „zemích českých a moravských“:
  včera se mně totiž splnil jeden malý sen: spatřit na vlastní oči Les Království. Hned ráno mne syn spolu s Black Jackem strčil do auta, a vypravili jsme se via Přibyslav, Svitavy, Pardubice, Hradec Králové, Dvůr Králové , Les Království, Jaroměř, Náchod , Rychnov n/K. , Jimramov,Nové Město n/M., Žďár n/S.,domů.
  Přehrada LES KRÁLOVSTVÍ je sama o sobě (alespoň pro mne) úžasné dílo,zasazené v krásné krajině -celkový dojem však zkazilo množství cyklistů, motorkářů ,aut a hlavně lidí-těch tady bylo jako blech v psím kožichu 🙁
  Dalším otřesem byly chátrající vesnice mezi Jaroměří a Náchodem, a také nová (výšková) výstavba v Náchodě (který jsem viděla naposledy před 25 léty,), na mne působila jako zlý sen studujícího architektury, kterého vyhodili od první zkoušky 😕 Jinak jsem jen mohla konstatovat samé positivní změny,a vzpomínku na SOUDCE u OS v Rychnově n/K. před 20ti léty, který 4 advokáty (vč.mne) během 30 minut proměnil v Lotovu ženu -ani jsme „neškytli“ (a tím méně nás ani nenapadlo se proti jeho rozhodnutí odvolat) 🙂 .
  Ovšem ty, kteří se chystají autem na toulky českou kotlinou, varuji: na silnici se rojí cyhlisté -je jich jako kobylek v božím trestu, který přivolal Mojžíš na faraóna; náš Black Jack nemá cyhlisty v oblibě, a tak celou cestu hlasem velice silným na ně pokřikoval hrubé nadávky ,o nichž jsem ani nevěděla, že je zná 😕
  MaYdo, hrad Helfštýn vč. seance s uměleckými kováři vřele doporučuji-samotný hrad je velmi působivý- s kováři obzvláště-ale je to skutečně „na konci světa“ 🙂

 568. NoName
  a co takhle urvat anténu? 🙂
  Při hokeji nenajde jediného opraváře, který by zvedl zadek od TV a pak už to bude bezpečné!

 569. Raději žádné materiální škody!
  Danu spoutat a odložit do nějaké kůlny , do uší vatu a zakapat voskem !
  Ty dvě hodiny to vydrží bez újmy na zdraví 😉

 570. Chuděra Dana – Vy jí teda přejete.

  A co že vás ten hokej tak láká? Koneckonců, již staří Římané měli úsloví:
  panem et circenses!!

  A tak se ptám: bude chleba? Když hry tedy už máme 🙂

  A opakuji své úsloví ještě z dob NP: Nevím, jen se ptám…

 571. AKarle ad 654 – nějaké příklady těch funkčních států, které se nemusí bát, bys měl?

 572. 675

  z Vysočiny to až taková dálka není, z Prahy a dále na západ ano.
  Pro neznalé – každý rok přijedou kováři ze světa, venku je fůra kovářských výhní a v časovém limitu něco vykovají. Za čumění diváků
  Ty výrobky zůstávají na hradě vystavené, a za ty roky je na co koukat.

 573. No, když já jsem kolem boje proti nočním vlkům psal, že by se především měl zakázat vjezd sborné, protože sem jednoznačně jedou v přílbách, ozbrojeni holemi loupit, ukrást nám naše zlato, tak se někteří pošklebovali. A je to tu.

  Co dělají petičníci? Významné osobnosti? Už je sepsána petice, že Rusko nesmí vyhrát?Že by to byla urážka NATO a celého vyspělého západního světa…
  😉 😀

 574. Dobré ráno,

  tož mně se ten helfštýn docela zamlouvá co by téma třeba na nedělní rodinný výlet, ale pro práci by se mi přece jen hodila víc nějaká příručka nebo skripta.

  Westíku, jakou náchodskou obludu máte na mysli?

  oblast mězi Náchodem a Jaroměří je mi poměrně známá, v Jaroměři sjem se narodila a v Náchodě jsem chodila do gymplu. v jedné z obcí, ovšem mimo hlavní trasu, máme chalupu. ale přímo na trase jich zas tak moc není, protože se ještě před Českou skalicí se najede na novou silnici, která vede mimo obce.
  Ale nezdá se mi, že by ty vsi nějak výrazně chátraly, aspoň, ty, kterými projíždíme.

 575. 682

  Předpokládá se, že personál ke svázání atd si zabezpečíte sama 😀

 576. Přednáška V.Klause:

  „„Známý německé ekonom, mnozí z vás budou znát jméno profesor Hans Werner Sinn z mnichovského Ifo Institutu, ve svém článku v posledním čísle čtvrtletníku The International Economy použil opět velmi pěkné přirovnání, které je zajímavější, než jakékoli hrozivě vypadající absolutní částky. On napsal, že Řecko dostalo od května 2010 dvacetidevítinásobek toho, co dostalo Německo po druhé světové válce v rámci Marshallova plánu. Já myslím, že to je cennější, než nějaká divná hodnota v takovém či onakém počtu miliard euro,“ dodal názorný příklad exprezident.
  …Řecko dává i ve své už dlouho trvající dluhové krizi na zbrojení ze všech zemí NATO nejvíce. Je to 2,5 % svého HDP. …nezadlužené Německo dává 1,3 %, průměr NATO je 1,5 %…“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politici-volicum/Klaus-na-VSE-Slysime-silna-prohlaseni-o-reckem-setreni-ale-data-to-neprokazuji-375435

 577. Fauste,

  „… a když není co do huby tak se tluče na buben,
  špejle z jitrnic se předělávaj na mávátka…“

  Trochu se o ten chléb bojím, když vidím, kolik her a „her“ je nám předhazováno…

  Dano,
  nedej se 🙂 ! Hokej je hra (viz Jiránek), a kdo je pověrčivý, ať zapálí hromničku :)!!! Nebo píchá do voo-doo panenek, dle ctěných multi-kulti kořenů 🙂

 578. (683) maYdo, v Náchodě mne zarazily výškové budovy bytové zástavby na kraji města. Nejsem urbanista, ale na mne působily jako pěst na oko -byly skoro vysoké jako okolní kopce; připadalo mně, že vůbec neladí s okolní krajinou a ani se středem města 😕
  Pokud se týče těch zchátralých až rozpadajících se domků kolem cesty : vyjasňuji, že jsme se toulali po silnicích III.tř. v trojúhelníku mezi Dvorem Králové, Českou Skalicí a následně Náchodem. 😕

 579. PeSi,
  d-fens se zjevně nechal inspirovat Snídaní šampionů od Kurta Vonneguta, ne 😉 ?

 580. S tím chlebem to je zajímavý. Někde napsali, že když Plzeň porazí Saprtu, tak že stejně chleba levnější nebude. A ejhle: Plzeňští pekaři se namíchli a den po vítězství se v Plzni prodával chleba za polovic!

 581. V souvislosti s Odungem se možno tázat, jak se „Yes, we can“ liší od „Ano, bude líp“ ???
  Evidentně to funguje všude stejně.

 582. Westíku, jetsli myslíte ty věžáky na kraji města, tak ty tam určitě před těmi pětadvaceti lety taky byly. Mám dojem, že jsem už kolem nich kezdila do gymplu.To je typickej socialistickej urbanismus. 🙂

  já myslela, že se tam urodilo něco novýho.

  A jo, souhlas, v tom trojúhelníku jsou některé Bohem zapomenuté vsi.

 583. Jak je to dlouho, co tam byla Nulandová?

  …Skopje – Více než 10 tisíc demonstrantů v neděli v centru Skopje podle agentury AFP požadovalo odstoupení vlády premiéra Nikoly Gruevského. Makedonie prožívá nejhorší politickou krizi od roku 2001, kdy stála na pokraji občanské války.

  Davy se shromáždily před úřadem vlády, mnohé lidi přivezly autobusy z venkova. Podle opozičních předáků se část demonstrantů hodlá v ulicích hlavního města utábořit, dokud premiér neodstoupí….
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tisice-lidi-pozaduji-v-makedonske-skopje-demisi-tamni-vlady/r~e0848020fc9411e481bd0025900fea04/

 584. A Ten americkej Mohamed ať se třeba pos…. Sláva že Ben nakonec přesvědčil tak, že ty hlas dostal. Sra.komety z ameriky pojedou na plny vykon a o evropskych radeji nemluvim.

 585. Já se jen obávám, že ty všechny revoluce jsou v rámci jednoho plánu. Rozes…t to v Africe a způsobit „stěhování nártodů a postupně to rozesírat v Evropě tak, aby měla dost starostí sama se sebou a nemohla se bránit.
  Jedinou záchranou snad může být velmi tvrdý a nekompromisní odpor.
  Méně korektně – hmát to svinským krokem – Od imigrantů po Nulandovou se Sorosem!

 586. není předposraná….

  Jo, to nebyl Adolf taky……..

 587. 2 Šumavák ad 681 – klídek, naši to právě zachraňujou. Ve stylu: „Buďte na nás hodní, jinak k vám dovezem demokracii!“ (Be kind to us or we will bring democracy to your country!“
  Ostatně, brambory jsou taky cenná a hodnotná komodita, tak proč z nich nemít medaile, že…

 588. 697 Halle
  Už Tvůj komentář by mi stačil k vědomí, že je tam ta holka dobře. Kdyby měl kecy ještě Dienstbier, byl bych si pochopitelně ještě jistější.

 589. Skimici 🙂

  tyto sympatie jsou vzájemné 🙂
  OSN kdysi rorhodlo, že má být v Palestině stát židovský a stát arabský.
  pokud izraelci sabotují palestinský stát,, současně likvidují oprávnění k existenci svého státu.
  Nehledě k tomu, že naženou mezi Araby další sympatizanty extremistům.

 590. >> skimis
  Však se dočkáš. A taky se ozve Matěj Stropnický et consortes.

 591. Halladine,
  problém je v tom, že arabské straně nešlo a nejspíše nejde ani tak o to, aby existoval stát arabský ale aby neexistoval stát židovský. Ostatně kdo na koho v té půli května 1948 zaútočil se dá najít i pomocí strejdy Gúgla.

 592. Makedonští demonstranti zahaleni v albànských vlajkàch … No co, pokud je dmonstrace cool a organizována občanskou společností ….

 593. DVD,

  Nynější palestinská vláda na západním břehu by se ráda dohodla.
  Problém je v tom, že izraelská vláda nemá zájem. Pokud by se jednou dohodli, a palestinský stát vznikl, už by se nedalo neustále přikrádat další a další území pro nové a nové osady.
  Ten výrok té ministryně je hodně učesaný, V originálu na facu loni napsala
  Ajelet Šakedová, Izraelská poslankyňa za stranu Židovský domov vyzvala na facebooku na genocídu Palestínčanov. Podľa nej treba „Zmasakrovať palestínske matky, ktoré rodia malých hadov.“

 594. Šakedová má recht – Palestinci jsou takoví blízkovýchodní cikáni. Jordánci se k nim kdysi zachovali velice vstřícně a za to jim tam Palestici dělali takovej bordel, že je Jordánci zas rychle vypakovali.

 595. Foundry 🙂
  cikáni vandrovali po světě dobrovolně. Palestinci jsou trochu jiný případ.

 596. Halle, jde o jejich mentalitu … a ta je velmi cikánská!
  Vezmi si jen tunely z Gazy do Egypta – pro Gazu životně důležité, proudily tam zbraně a zásoby, kšeft kvetl, jen to hučelo.
  Prvním příkazem v takovém případě by mělo být, že budou tiše jak myšky a nebudou Egypťany prudit, aby si jich náhodou někdo nevhodně nevšiml!
  Místo toho tam dělali takový bordel, až jim Sísí nechal tunely vyhodit do luftu a maj po žížalkách….

  Když přebírali Gazu, podědili skleníky, ve kterých mohli pěstovat ovoce a zeleninu pro sebe i na kšeft. Zlikvidovali je hned tu první noc – viděla jsem záběry odtamtud, to bylo jak mračno kobylek.
  A přesně jak cikorky rvali měděné dráty i ze země.

  I kdyby zahnali Židy do moře a obsadili Izrael, nebylo by jim to vůbec nic platné. Okamžitě by všechno spotřebovali a rozmlátili a začali zas natahovat ruku a nadávat každému, kdo by nedal!

 597. NoName 704 –
  kde jste viděl ty albánské vlajky? Ať hledám, jak hledám, pořád vidím samé makedonské!

 598. Rputi,
  snad mi nechceš tvrdit , že cikáni by zvládli něco tak sofistikovaného, jako výstavba tunelů.
  Ty tunely byly vynucené, protože spousta věcí se prostě přes Izrael dovézt nesměla.

  Mohly se dovážet víceméně jen potraviny, aby v Gaze neumřeli hlady..
  Po této stránce poslední konflikt i přes ztráty Arabové vyhráli – byl totiž v podmínkách příměří podstatně redukován sortiment věcí, které se nesměly do Gazy oficiálně transportovat.

 599. Halle – já mluvím o mentalitě – to s výstavbou samotnou nemá co společného!
  O mentalitě žití ze dne na den, nezájmu o budoucnost, neochotě řešit své vlastní problémy atp….

 600. Halle, já mluvím o mentalitě, ne o smlouvě !!!
  Vždyť ti to psal Foundry – Jemen si je tam pustil a splakal nad výdělkem!

 601. Rputi,

  Foundry psal o Jordánsku, a bylo to trochu jinak.
  Jordánci nejdříve umožnili Palestincům provádět bojové akce proti Izraeli z území Jordánska, ovšem Izraeli se to (samozřejmě) nelíbilo, a při odvetných akcích moc nerozlišovali mezi Palestinci a Jordánci. Nakonec jordánský král usoudil, že je to pro něj poněkud neúnosné , a Palestincům proti Izraeli válčit zakázal.
  Palestinci to vzali jako zradu , naštvali se , a obrátili se proti Jordáncům. Načež Jordánci za velikého pobavení židů pustili na Palestince armádu.
  Dokonce Izrael poskytl Jordánsku jakousi materiální pomoc. A když se do toho pokusila zasáhnout Syrie, a pokusila se do jordánska poslat nějaké jednotky, zasáhlo izraelské letectvo a Syřany odstrašilo.

 602. Tak jo, Jordánsko – ono je to celkem fuk! –
  Ty mluvíš o událostech, já o mentalitě – každý mluvíme o něčem jiném! 🙂

 603. Fuk? Jordánsko nebo Jemen? Tedy letmým pohledem do atlasu to tak veru nevyzerá. Ještě je na J třeba Japonsko.

 604. Mno, Rputi

  Právě ta mentalita neodpovídá tvým představám.
  Hamas si v Gaze naopak počíná velmi cílevědomě.

  Mimochodem, i dnes dělaj Palestinci 55% jordánského obyvatelstva.

 605. NoName,
  fajn. Proto jsem se ptala!

  Halle,
  tak jo, když myslíš! Pilní hodní mravenečkové, na co sáhnou, tam to kvete!

 606. A s tím Jordánskem a Palestinou.
  Původně se Jordánsko jmenovalo Transjordánsko ( Za řekou Jordán ) Na Jordánsko se přejmenovalo po roce 1949, kdy byl připojen po válce s Izraelem Západní břeh Jordánu.
  Takže Jordánský král byl vlastně panovníkem Palestinců.
  Po válce s Izraelem v roce 1967 , kdy západní břeh byl obsazen Izraelci , se Jordánci tohoto území vzdali.
  Což se samozřejmě bývalým poddaným jordánského krále nemohlo líbit.
  No ale název Jordánsko si bývalí Transjordánci nechali 🙂

 607. Rputi,
  v rámci možností kvete, pokud to Izraelci zase nerozbombardují.

 608. Co mi teda není jasné, proč potřebují izraelskou, natož mezinárodní humanitární pomoc?
  Když naprosto z ničeho dokázali vybetonovat ty tunely…

 609. Halle, ale mi fakt mluvíme každý o něčem jiném.

 610. (657) To je obecná věc, ale jestli ti Nuland nebo Putin tvrdili něco jiného, nech to klidně koňovi.
  (670) Spíš zoufalství, než hnus.
  (679) To by bylo nadlouho, je jich většina. Těch nějak revoltujících není zase tak zu moc. Prakticky ty, kde se volbami nedá nic změnit.
  (705) „Nynější palestinská vláda na západním břehu by se ráda dohodla.“ Ona je otázka, kdo tu „vládu“ vlastně poslouchá a volí. A ano, rádi by se dohodli že dostanou vše, co chtějí a nic nedají.

 611. 2 Matzurka ad 688 – obávám se, že realita předčí jakoukoli inspiraci…
  Grau, teurer Freund ist alle Theorie, und grün des Lebens goldner Baum.

 612. 724
  Ty tunely vybetonovali z toho propašovaného. První tunely holt vybetonované nebyly
  humanitární pomoc – holt výrobu léků a dalších věcí nemají.
  A když se izraelské letectvo, dělostřelectvo a tanky dají do práce, tk holt pracují, a důkladně.
  Každopádně – po tom konfliktu jsou na tom líp.Teď mají lepší podmínky, než předtím. Ty hraniční přechody do egypta byly předtím pod izraelskou správou. Teď jsou pod palestinskou.
  Izraelci udělali chybu. Bojovali, ničili, a nakonec ustoupili.
  A Hamas si dále zlepšil reputaci. Jeho jednotky nebyly zničeny. Palestinci sice měli násobně více mrtvých, izraelci jen pár desítek, ale očividně jsou Palestinci připraveni a ochotni snášet větší ztráty než Izraelci.
  A to nakonec rozhoduje.

 613. Nějak se to Izraelcům sere. Vpadli do Libanonu s armádou, Hizbullah nezničili.
  Vpadli – po několikáté – do Gazy, a Hamaz pořád existuje.

 614. TAkře pokud budou vymordováni do posledního muže, budou připraveni nejlépe ? 😀

 615. Jejda – to je fičák. 4-0. Rusaci jsou uplne rozhozeny.

 616. maydo, to by asi nešlo. Stálo by to izraelce ztráty, které by neunesli.
  A to by asi donutilo ostatní arabské státy zasáhnout.
  Navíc by asi ztratili americkou podporu.
  A bez té by skončili.

 617. 736-a teď jenom otázka, jesli Dana odpoledne kolem 16.15 nemohla dělat to co teď ? 😉
  Ale asi nemohla, USA byly jiný level…

 618. Teď se Dana při zapnuté TV snaží doučit slovíčka na úterý. V 16:15 – 17:45 si zprvu četla v místnosti bez TV, aby následně dospala noc, protože nejmladší vnouček měl tu na dnešek poněkud divočejší a když konečně usnul, bylo třeba upéct buchtu na nedělní snídani a konečně aspoň trochu uklidit byt po řádění vnoučat. Asi se začnu na hockey dívat bez ohledu kdo hraje. 🙂

 619. Já zabrušoval jehlu do karburátoru a zřejmě jsem o nic oku lahodícího nepřišel. 😛

 620. 6:0? Kdo by to po první třetině řekl? Rusové to budou mít těžké, Putin je nepochválí, spíš naopak. Možná měl přiletět a nastoupit, když sám nastřílel v jednom utkání 8 gólů.

 621. Bylo by to 6:8 a titul …..
  Ale třeba byl zrovna zaneprázdněn hledáním amfor, nebo tak něco. 😛

 622. Ale no tááák,
  pořád byli Rusové stříbrní, tedy druzí nejlepší, ne ?
  To je fakt tak sytě nesnášíte ?

 623. Jsou to jednou potomci otrokářů, e co to říkám, potomci dozorců v gulagu, tak jsou to určitě taky lumpové.

 624. Dobré ránko!

  Tak se zdá, že pan ministr očekává, že nám doktoři zdrhnou všichni!
  Ale je to jako vždycky velmi obmyslné – když budou léčit sestry vyjde to levněji – vskutku genitální nápad!
  Sice při tom nějaký ten pacoš zařve, ale to jsou colateral damage, tím se nesmíme nechat zastrašit! 😀

  …Zanedlouho to možná bude běžné. Ministerstvo zdravotnictví připravuje novelu zákona, která chce řadu klíčových kompetencí lékařů předat zdravotním sestrám. „Je to hazardování s lidskými životy,“ varuje Svaz pacientů.
  Zdravotní sestry by podle novely mohly v řadě případů pracovat samostatně. Zcela samy by například očkovaly, prováděly vstupní anamnézu pacientů či aplikovaly léky. V nemocnicích by se daleko více zapojily u operací, širší pravomoci by měly získat konkrétně anesteziologické sestry….
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zdravotnictvi/revoluce-v-ordinacich-misto-doktora-vas-osetri-sestra_343078.html#.VVloDrntlHw

 625. Jo, dochtoři zdrhaj… Už 10% doktorů jsou cizinci. A prchají nejen staěší, ale imladší, po promoci.
  A tak si vzpomínám, jaké tu byly názory, když doktoři chtěli víc peněz a říkali, že odejdou.
  Tehdy tu převládaly názory, že je nikde nebudou chtít, a že když chtějí, ať jdou.
  Před dvěma roky jsem ležel a byl operován na neurochirurgii. Mezi lékaři byli dva Arabové.
  ….

 626. Nj, jenže sester taky moc není a když si vzpomenu, jak jsou sestry vytížené, tak fakt nevím, kdy by to ty stávající mohly dělat?
  Rentgenovat by mohl třeba vrátný ve výtahu, aby se ušetřilo. 🙂

 627. Rputi,
  i sestry utíkaj… Navíc je dnes jejich studium komplikovanější….
  Některým změnám nerozumím….

 628. Dobré zas ráno… Tohle mi připadá výstižné:
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/120749-pad-evropy-se-blizi-internetem-se-siri-tento-nebezpecny-text/
  „1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
  2. Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.
  3. Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.
  4. Literatura a umění se stávají bezduchým. Vytváří se planá zábava za každou cenu.
  5. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.
  6. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldneři.
  7. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.
  7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.
  8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.
  9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
  10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
  11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
  12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.
  13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.
  14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
  15. Staletími předků prověřené hodnoty – jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
  16. Šíří se cynismus.
  17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.
  18. Do země přichází velké množství cizinců.
  19. Politikové nadbíhají i luze, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry)
  20. Občané stále na všechno nadávají.“
  Tak jen doufám, že to půjde rychle…

 629. Halle, nejsi sám.
  Řekla bych, že je to tím, že změna není systémová, jen tak co koho zrovna napadne, že by se mělo dělat jinak. A tak je z toho nesystémovej mišmaš, od každého něco a vzájemně nekompatibilní … to nemůže fungovat!

 630. Jj, PeSi – sepsal to nějaký historik, pokud se nemýlím a varoval před pádem starého Říma.

 631. NoName,
  ona je jen otázka času, kdy někoho napadne, že „Cossacks“ jsou kozáci …. a konspirace se může rozjet! 😀

 632. (743) Některé jejich vlastnosti fakt rád nemám, ale zde jde spíše o ironii. Uznej, že Putin si o ni říká dost často. 😛

 633. Podle mě Putin věděl, jak to dopadne. Proto nepřijel do Prahy a čuměl (možná!) na telku v Soči.
  Odhaduju, že po druhý třetině šel radši plít zahrádku.

 634. 756-zámoří chytlo druhý dech. Jak Kanaďané, tak Američané hráli v podstatě víc evropský hokej než Evropané. Disciplinovaně, technicky, v plné rychlosti. Žádné narážení na mantinel a bitky. A to ještě Američané hráli defacto s juniorkou.

 635. Tak tohle vysvětlení mi, ze všech možných věšteb, připadá nejpravděpodobnější hlavně proto, že by to objasnilo i rychlost obratu v jednání:

  …Masakr peněz bude tak velký, že vyvolal snahu přerušit globální přetahovanou a obnovit podmínky pro tvorbu zdrojů. Tak si vysvětluji návštěvy ministra zahraničí USA Johna Kerryho v Moskvě a Pekingu, komentuje současný stav ekonomiky Petr Fiala…

  …A do tohoto prostředí vletí jak kometa, která vyhubila dinosaury, dlužnická krize Ukrajiny a Řecka, kdy bude zapotřebí opravdu hodně volných peněz. Třeba obrovskému americkému fondu Franklin Tepleton hrozí, že na Ukrajině přijde o 8 miliard dolarů a zároveň i o pověst investora, který se ve světě vyzná. To je taková částka, že stála za cestu amerického ministra zahraničních věcí Johna Kerryho do Moskvy, kde na setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem jednal o společném řešení. Ukrajina prostě musí znovu začít vydělávat, drsné ztráty nejsou jen na jedné straně, na té ruské, ale na obou stranách. Zpráva z jednání sice neobsahuje tato slova, ale berte to jako moji interpretaci události, že tvrdá konfrontace byla odpískána…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/fiala-jsou-li-penize-krvi-ekonomiky-ceka-nas-chorobna-bledost/

 636. Pokusy o zvýšení pravomocí sester se dějí už 20 let, zesílily po vstupu do EU. Taková změna nejde byrokraticky naoktrojovat, u nás se to zatím zvrhlo jen v zavedení sesterských vizit a oddělené ošetřovatelské dokumentace. Sestry jsou zavaleny povinností vyplňovat idiotské dotazníky, které mají nulovou informační hodnotu, neboť, jak známo, papír snese všechno.
  Hlavní překážkou je nízká autorita nelékařského personálu: Nemá ji ani u lékařů, ani u pacientů. Jak ji také má získat, když pacienty reprezentuje pan Olejár, jehož jedinou kvalifikací je činnost v odborech a krátká praxe sanitáře. Mimochodem léky, včetně aplikace intravenózních injekcí a infuzí, podávaly již před 50 léty
  obyčejné sestry s maturitou.
  Že vyšší kompetence sester dobře funguje třeba v Británii, kde má „nurse“ zcela jiné postavení už historicky, neznamená, že se to Pepovi Vymazalovi podaří zavést u nás. Zdravotnictví není ostatně jediným oborem, kde vítězí zvykové právo.

 637. 758 – ale jak tomu vysvětlení věřit, když se v článku plete Petr se Zbyňkem? A když si pletou jména, nepletou se i v dalším? Inu novináři…

 638. Jj, Dano, aspoň se máš čeho chytit. 😀 😀

 639. Tedy, jsem zrovna na odchodu… Ale tohle je finta tak pěkná, že za zmínku snad stojí:

  „V pátek jsem dostal nabídku na změnu obhajoby, tu mi učinil pan doktor Pacovský, váš strýc,“ uvedl Rath (…) Soudce […] oznámil, že je tedy bez advokáta a musí si nového sehnat do zítra.

 640. Njn, Drát hysterka vždycky byl a bude, prohrávat neumí, do lochu se mu nechce, tak si ještě jeho tanečků užijem.

 641. Rputi,

  to není hysterie, to je chladnokrevné využívání právnických kliček.

 642. 769

  Každej týden na svobodě dobrej, až vyleze z basy, bude starej chlap.

 643. Jo a ten Peroutka … Kdo chce hájit Zemanův úlet, útočí na Peroutku. Ten už se bránit nemůže a celá záležitost vydrží až do dalšího Zemanova šplechtu.

 644. Počátkem 90. let se zřejmě L.Olejár rozhodl, že vstoupí do politiky. V té době chtěl někam kandidovat (snad za nějaké živnostníky???) a tak jsem v naší čtvrti nacházel jeho volební prohlášení rozvěšená po stromech. On ten Svaz pacientů je ale taky pěkná organizace. Prostě taková NGO dle Václava Havla. Zdroje (na dotace) jsou.

  Co se pak D.Ratha týče, jsem přesvědčen, že ať si advokáta vybere sám či mu ho vybere soud, tak zdržení bude v řádu týdnů ne-li měsíců. Advokát si bude nárokovat čas na prostudování spisu a pokud by jej nedostal, tak by mohl odvolací soud rozsudek zrušit a věc vrátit. A že JUDr. Pacovský (advokát) přijme plnou moc v takové situaci – nu, můžeme si o tom myslet co chceme.

 645. >> NoName [760]
  Příhoda stará tak 3-5 let. Jedu (pražskou) tramvají a nastoupí hejno slečen – tak asi septima. A začnou se dosti intenzivně dohadovat o almanachu Máj. Dohadovat s překvapivou znalostí. A najednou se jedna z nich ptá:“Ale tam je otázka porovnání poetiky Nerudy a Hálka. Co s tím?“ Vzápětí se ozval jiný dívčí hlas, který celkem rozumně podal zásadní rozdíly – jistě to nebyla doktorská disertace na uvedené téma, ale mělo to hlavu a patu a cítil jsem z toho jednak zájem, druhak pak ohlas nějaké prvorepublikové učebnice literatury. A pak jsem vystupoval a ona dívka byla Vietnamka. Třeba bude jednou oblíbenou učitelkou češtiny.

 646. Dobré dopoledne,

  Obhájce strýcem soudce? Ještě se zdůvodněním, že zná soudce od dětství?

  Já měla za to, že mezi stranami u soudu nesmí být blízký vztah. Neexistuje něco jako „podjatost“?

 647. Já se ještě vrátím k hokeji. Po včerejším finále a závěrečném ceremoniálu jsem čekala, jak se postaví naše média k chování ruských hokejistů po konci zápasu. Téměř ticho. Tady úplné. Jak by se asi komentovalo stejné chování v obráceném gardu? Raději si nepředstavovat.
  Matzurko, to není o lásce či nelásce, ale o zde tak vzývané objektivitě a vyváženosti. 🙂
  Venku je hezky, je nejvyšší čas vysázet letničky a choulostivou zeleninu na záhony. Tak hurá na to.

 648. MaYdo – to byla finta Ratha, která mu zatím vyšla. Je otázkou role advokáta Pacovského, který přijal pověření k zastupování, aby , údajně následně pozjištění, že se jedná o probíhající případ a nikoli nový, jak mu prý bylo sděleno původně, písemně pověření vypověděl. Rath může dnes pověřit jakéhokoli advokáta nebo si nechat určit soudem advokáta ex-offo, následně jej vypovědět a jmenovat nového. A každý nový musí mít čas na prostupodávní celého spisu. Nevím, jestli je zákonem omezena možnost změny advokátů určitým počtem, nebo se může měnit furtemfurt, dokud se počet ochotných advokátů nevyčerpá. To není na týdny, to je na měsíce…

 649. Teorie se množí

  Názor vojenského analytika:
  …Jako zkušený politický harcovník věděl, že musí minimálně vytvořit zdání průlomu nebo aspoň významného pokroku v postojích americké vlády ke konfliktu na Ukrajině a vztahům s Ruskem, aby přijetí u Putina skutečně dosáhl. Pokud by se nakonec setkal „jen“ s Lavrovem, média v USA by to mohla prezentovat jako jeho chybu, což by mu rozhodně ztížilo domácí pozici…
  …Kerryho „defenzivní“ vystoupení ale může mít i daleko širší geopolitické souvislosti. Rusko, jak se zdá, se víceméně začíná odpoutávat od ukrajinských (a obecně evropských) záležitostí, organizačně i ekonomicky zvládlo západní sankce i pokles ceny ropy, intenzivně propojuje své ekonomické plány s Čínou a je schopno ve spojení s touto zemí a dalšími zeměmi BRICS vážně narušit stabilitu dolaru. Nastolení tohoto tématu, možná společně s tématem Iránu, by mohl nasvědčovat i kvapný a téměř utajený odjezd Nulandové po schůzce Kerryho a Lavrova, o jejímž obsahu se sice všichni vyslovují pozitivně, ale reálně o něm nikdo nic neví….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Mir-nebo-valka-na-Ukrajine-Ted-se-rozhoduje-Analytik-Jaroslav-Stefec-vyjasnuje-pozadi-prevratnych-zmen-375561

 650. >> Dana
  Také jsem si povšiml: nějak se to „nezdůrazňuje“. Někde to chybí úplně, někde jsem měl pocit, že ten postoj je „sice se to nedělá, ale oni z toho debaklu byli tak zkroušení…“. Ostatně před pěti lety to udělali rovněž – po prohře z ČR. Ale dovedu si představit kdyby to bylo v obráceném gardu, tak by novinářské víly nevily věnce, ale vyly jak šakalové v nočních tmách.

 651. 776-Já jsem to neviděl, protože jsem za stavu 6:0 přepnul, takže jsem to četl až dnes ráno v novinách. Není to první případ, kdy to Rusové neunesli (nakonec, něco podobného se stalo i po prohře s námiv roce 2010?), a stalo se to i jiným sportovcům. Jako obvykle to ustál Ovečkin (stejně jako v roce 2010).
  Je to vizitka hráčů a realizačního týmu a jejich ostuda. Ale vyvozovat z toho geopolitické závěry se mi zdá přece jenom jako příliš silná káva. 😉 Je to jenom sport a sportovci jsou dost často magoři (i když je teď snaha obléct je do obleků a dělat z nich vzory pro mládež).

 652. 777-a že Ráth využívá všech prostředků-no kdo by to nedělal …

 653. No, já se Rusům moc nedivím…. Prohrát je jedna věc, ale tohle byl dabakl. Řekl bych , že zmizeli , aby našli nejbližší kanál na cestu domů… 😉

 654. \Dano,

  já jen že mi to připomíná strejdu Vika nebožtíka Standy Grosse 😀

  Jinak bych předpokládala, že advokát, který má všech pět pohromadě, se do takového případu, a když to soudí synovec, drží stranou a žádné pověření v té věci nepřijme, natož, aby se sám nabídl.

 655. No je to vrchol nevychovanosti, odejít před hymnou. Jsou to profesionálové, v NHL v klubech by si to nedovolil ani jeden z nich.

 656. Dana, dvd – media nejsou sledována tak urputně, jak se zde předpokládá. Média mlčí, protože nedostala úkol komentovat. Nebo možná dostala úkol nekomentovat, ale já se kloním k první možnosti.

  Ovšem zápas byl sledován v přímém přenosu, doma i na náměstích. Televizní komentátoři komentovali, lidé viděli. Dokonce i já, který se raději díval na RED 2, jsem při reklamě nakoukl a viděl. Ruský kapitán (Kovalčuk?) zavelel k odchodu, někdo šel, skupina (cca 10 hokejistů – prostě hlouček) zůstal. Pak snad taky odbruslil, ale to už jsem se zase díval na to, jak skupina skvělých herců dřela na výborném nápadu, který pokurvila genderová scénáristika blbečkem-Watsonem v ženském podání. Ta Parkerová (Mary-Lou) za to nemůže, ale lámat superagenty polibkem? A Bruce Willise kukadlama odradit od akce? To byla skoro stejná zhovadilost jako odpolední Náhodný milionář, kde hlavní hrdina, který předtím ledabyle zahodil miliardu dolarů, apeloval na zástupce akcionářů, aby se vykašlali na dividendu nebo podíl z prodeje, protože ….city a city.

 657. Je to nevychované, bezesporu, ale když hrají emoce ( anebo hormony 🙂 ), leckdo udělá něco, co by bez nich neudělal.
  Vám se to nikdy nestalo ?,
  Mi už párkrát jo.

 658. maYdo, není advokát jako advokát, třeba takový, který souzní s názorem, že by byl hloupý, kdyby to nebral – viz shora – se zapojí. Už se zase musím opakovat – sebeúcta.

 659. Dano, teď se dostáváme zpátky k tématu článku – kdo se naučí, třeba v hasičské soutěži, prohrávat, ten vychováván.

 660. NoName, odvelel je Kovalčuk – přeci jen média něco psala.
  Ovečkin byl proti, ale jaksi tam nemohl zůstat sám…

 661. Njn – děláme z nich bohy, šponujeme emoce …

 662. Přitom ti ruští hráči poslouchají kanadskou, resp. americkou hymmu před každým zápasem NHL.
  Takže zvyklí na hymny jsou 😉

 663. MArtine, probůh, na co ses to díval? 😀

  Ad sebeúcta – problém je, že si to vykládá každej jinak. Jednání, které já sama považuju v rozporu se svou profesionál ní ctí může někdo jiný považovat za něco naprosto v pořádku a udělá to, aniž by tu sebeúctu ztratil.

  Třeba ČKA zapovídá účast v soutěžní porotě, pokud soutěží někdo příbuzný nebo kolega. je to přímo v předpisech, ne jen „že se to nedělá“.
  Samozřejmě se to obchází, viz soutěž na NK, kde v porotě byla jedna, ne -li dvě Kaplického exmilenky. 😀

  A že by tím ve svých vlastních očích nějak klesli?

 664. Džjo,
  no já ani nevím, kdy dostávali medaile.
  Jdu se stydět do kouta, neb počínání gladiátorů i jejich diváků mi zcela uniká 🙂

 665. Matzurko 🙂

  Ja také, obě jsme stejnaké 🙂
  Neviděl jsem ani jeden zápas 🙂

 666. Hm…

  Na kbelském letišti jsme přistáli kolem půl dvanácté v noci. Byl jsem vděčný za těch řádově 30 hodin cesty i pobytu v Moskvě, za vzrušující vojenskou přehlídku a návštěvu Muzea Velké vlastenecké války – i za neuvěřitelnou zkušenost, že nám, válečným veteránům, tam děti z úcty a vděčnosti líbaly ruce. Doma, u Branka a jeho rodiny, jsem byl něco po půlnoci, už 10. května. Všichni kromě Branka už spali. S Brankem jsme si povídali při skleničce vína snad do dvou hodin. Vzpomínali jsme na Dobru, na mého tatínka a maminku, na Dobřiny rodiče, že se na nás asi dívají tam odněkud, z daleka…

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Valecny-hrdina-profesor-Dolecek-byl-se-Zemanem-v-Moskve-Mame-jeho-unikatni-zapisky-375524

 667. Jj, Halle,
  kdo tou válkou neprošel, jen těžko pochopí…

 668. Oni jsou vůbec lidi nějaký nechápaví!

  Tuhle jsem četla od nějaké britské novinářky, která prý jezdí do Ruska už 30 let, že se z poslední návštěvy Moskvy vrátila úplně vyjevená: „Oni si tam lidé opravdu myslí, že Západ je proti nim!“ 😀 😀

 669. Muhehehe!
  Takové nemravy tedy v Emerice ne!

  …Pussy Riot, poté, co je přijaly v Americe s takovou pompou Madonna i Hillary Clinton, si usmyslely, že někoho zajímá jejich punk a zúčastnily se protestů v zuřícím Fergusonu; kde ale narazily. Napřed hrdě samy o svém exhibicionismu referovaly na sociálních sítích; ovšem, ouha, žádná sláva, naopak. Odpověď nenechala na sebe čekat – na stránkách Bílého domu se objevila petice s požadavkem zrušení víz pro celou „trojici“ a vystěhování jí z USA….
  http://olser.blog.idnes.cz/c/462576/v-bilem-dome-zrusili-pussy-riot-viza-a-supem-je-vypoklonkovali-z-usa-co-na-to-tvaruzkova.html

 670. >> martin TT [785]
  Ze dvou možností (1) nekomentovat, neb nenařízeno komentovat a (2) nekomentovat neb nařízeno nekomentovat je ta první určitě správnější. Ostatně, už za Hitlera existovala fráze „dem Führer entgegen arbeiten“.

 671. 798
  Ten nadpis ve jménu souboru je poněkud mimo. Petici do Bílého domu může dát kdekdo, a ještě to neznamená, že jí bude vyhověno.

 672. Halle, jen tak je vyhostit nemohou, to už by si moc dělali z huby latrínu.
  To jen, že propagandě už posloužily a jinak v podstatě nikoho nezajímaj.

  A ani bych jim moc nedoporučovala, aby si šly zablbnout do kostela! 🙂

 673. Teď už z autobusu…: Co se mi na té Rathově fintě zalíbilo, to prosím je ono kreativní užití principu, popsaného ve fousaté (někdy i zpívané) anekdotě Jsem sám svým dědečkem: Jakmile do systému přidáme jednu určitou vazbu navíc, objeví se v něm cykly či rekurse, v důsledku nichž se stane nefunkčním — lze v něm odvodit cokoliv, a/nebo přestává být bezesporný.

  Z mého pohledu jde o další příležitost aplikovat axiom zkurvenosti: Rath se mi nelíbil nikdy, justice ani veřejné zakázky dnes vlastně už desítky let. Nikde v systému není nic, co by se mi zdálo být v pořádku. Obecně mohu zcela souhlasit s Martinem TT (787) — otázka sebeúcty, ať už ji vztáhneme na Ratha nebo jeho advokáty –, zároveň však má pravdu i Rath, když teď říká, že jde o problém rodiny Pacovských. Soudce se mu dneska podařilo zdiskreditovat možná více než kdy dříve, což pochopitelně nic nemění na tom, jak zdiskreditovaný je sám.

 674. Šumaváku, zdravím. Právě jsem ti poslal mail s přílohou ke zveřejnění na nejnovější „Šakalovu přednášku – Praha industriální éry„.

  Přednáška je již zítra – v úterý 19. 5. 2015 v MK v 17 hod., tak by se hodilo uveřejnit ji již dnes. Jmenuje se „Tržiště, stánky, obchodní domy„.

  Já ji bohužel od pořadatele dostal se značným zpožděním po mé urgenci teprve včera večer, a to jsem si šel lehnout v 19 hod. úplně zničenej po dvoudením bezespánku…

  Předem ti děkuji za sebe i za Šakala.

 675. Zpátečníku, no nevím.
  Advokát Pacovský tvrdí, že se teprv od Rathových advokátů dozvěděl, že jde o tuhle končící kauzu a že si myslel, že se jedná o kauzu další. A jeho konání tomu i odpovídá.

 676. Rputi, něco ztvrdí Rath, něco tvrdí advokát Pacovský. Svědci nejsou, leda ti dva původní advokáti, co se s nimi údajně sešli, jenže ti jsou, předpokládám, vázáni mlčenlivostí o tom, co se na schůzce dělo a říkalo.

  Doložit nejde nic. Ani Pacoského verze, ani Rathova. Dokonce ani to, že nekecá soudce PAcovský, když říká, že o konání svého strýce nic nevěděl.

  Rath říká, že to je komplot rodiny Pacoských proti němu a že mohl athnout advokát PAvovský předat soudci informace, které by měly být důvěrné, Tož jako komplot mi to připadá značně blbé, protože to proces protáhne a zpochybní.

  Můj laický odhad je, že se to bude Rath snažit uhrát na to, zpochybnit soudce a že yb se začalo od začátku. Možná to bude takhle hrát léta, až do promlčení.

  a nebude tím nijak trpět, myslím, že se tím docela dobře baví.

 677. Nojo, v hokeji je to zvyk, v šermu pravidlo. Za nepozdravení soupeře a nepodání ruky je černá karta. Maximum je nepodat ruku rozhodčímu.

 678. Já bych na místě soudce Pacovského tuhle variantu přijal, prohlásil se za podjetého a nechal to Ratha absolvovat znovu. Mohlo by i na vazbu dojít. Na to, že by za dlouhý proces dostal slevu, bych moc nespoléhal.

 679. Těžko tvrdit něco zaručeného, ale je možné, že pan Pacovský dostal nabídku,které nešlo odolat, a že bylo předem domluveno jak jeho převzetí obhajoby, tak její odmítnutí vzápětí.
  Každej týden zpoždění je Rathovi dobrej, a je třeba vzít v úvahu, že ani po vynesení rozsudku (bůhví kdy) Rath do basy nepůjde, protože se odvolá.
  A kdy proběhne proces u odvolacího soudu, a jak dlouho bude trvat nedokážu odhadnout.

 680. Jo, tak pokud by došlo i na vazbu, aby RAthovi docvaklo, že si nemá co dělat ze soudu prdel, tak by to mělo něco do sebe. Nakonec mohli by ho v tej vazbě nechat na furt až do rozsudku, třeba proto, aby si neublížil dalším pádem u kola 😀

 681. Honzo,
  vazba by neprošla. Rath neutekl, k soudu chodí, a všechny kličky které provádí , nejsou protizákonné.
  Není důvod ho zavřít.

 682. Jen aby se kvůli Rathovi nezapomnělo na Janu Nagyovou Nečasovou. Odposlechy odhalily, že se chovala neuctivě k úřední osobě premiéra. Prý na něj křičela: „Primitive, vole“. To si fakt zaslouží zavřít. Aspoň vznikne precedens a pak bychom mohli vědět, jestli je trestné volat „Vole“ jen na premiéra nebo na muže obecně.
  Ta advokacie nakonec nebude taková nuda, jak se zdálo.

 683. 806 HzŽ – někdy s podobnými lidmi (burany) musím jednat, za kamarády si je nikdy nevyberu a ani takové chování nekomentuji.
  811 martin TT – nejhorší je, že s ní v zásadě v té popisné části zvolání musím částečně souhlasit, jakkoliv bych jí vytkl příliš hrubá slova, která se k ženě samozřejmě nehodí 🙂

 684. kdyby zůstala jen u „Ty ubožáku“ nebo podobně, nikdo by jí nemohl nic vyčítat.

 685. No pokud je dikce Jany směrem k Péťovi trestná, u nás půjde před soud půlka ulice (ta druhá to neřeší na dvoře nebo u otevřených oken).

 686. No, já myslím, že pro osobu mužského pohlaví, která na sebe nechá řvát podřízenou „primitive, vole“, načež se rozvede, opustí manželku a dítka a pojme tu furii za choť, není oslovení „vole“ nadávkou, ale zaslouženým titulem. 😀

 687. NoName, u nás máme jednu pavlačovou přebornici, která se takhle baví s dětmi. Vykloní se v pátém patře paneláku a začne: Patriku, miláčku, pojď už domů na svačinku a během třiceti vteřin sklouzne až k“ „Ty hajzle zasranej, já tě snad zabiju!“ Není třeba hádat, jak se vyjadřuje Patrik ve škole k spolužák§m, ale i u učitelkám. A nic. Facku dostal jen od mojí ženy a nemělo to následky jen proto, že maminka byla kdysi učnice, která se naučila říkat „Prosím“ teprve u mé ženy.

 688. maYdo, já se pozastavil nad právnickou náplní a smyslem takto přehrávaných odposlechů. Paní soudkyně tento důkaz připustila, že prý, aby se objasnila motivace obžalované. Nejsme u rozvodu, ale u trestního senátu.

  Já osobně se s ženami neperu – ani verbálně. Vyklizuji pozice již předem, v mládí jsem si zasouložil bez nutné potupy či flagelantství.

 689. 817

  Asi šlo o to, rozhodnout, o co šlo při tom sledování. |Zda o ochranu původní paní nečasové, anebo soukromý zájem pani Nagyové.

 690. Ale jistě, Martine, je otázka, co na skutkové podstatě změní, jetsli Nagyová na Péťu dělala ťuťu ňuňu nebo mu nadávala. Co pos.ali, to pos.ali, není proto třeba do detailů předvádět špinavý spodní prádlo.

  Jen mně poněkud udivuje, když už to proniklo na veřejnost, že ten Nečas se sebou nechal zacházet fakt jak s hadrem na podlahu a že si to nechal líbit. Že se chlap, kterej by už měl mít rozum, nechá takhle zblbnout.

  Svým způsobem je mi ho líto.

 691. „vyklizuji pozice“ – co ty na sebe, martine, ještě nepráskneš… 😀 😀 😀

 692. Dobrý den. Nový praktikant. Chytrý kluk. Učí se druhým rokem obor „Výpočetní technika“. Probírají „algoritmizaci“ kreslením na papír. Nikdy nic neprogramoval. Za den si s drobnou pomocí v Lazarusovi, klonu Delphi, namaloval funkční kalkulačku.
  Co by už uměl, kdyby se na škole opravdu učili programovat.

 693. 2 martin – ad 811 – zavřít za prozrazení státního tajemství? Nevím jak teď, ale dřív napřed dotyčnej musel podepsat držhubu…
  Na druhou stranu – na vojenské katedře i na vojně jsem byl u spojařů a na každém pojítku byl nápis „Pozor, nepřítel naslouchá!“ – tak tyhle telefony na úřadu vlády asi neměli…

 694. No a ad Nečas – když se tak podívám na toho hodného vzorného Fridolína, tak bych tipoval, že se mu to i líbilo a vzrušovalo ho to. Oni tihle vzorní křesťani maj k všemožnejm neřestem sklony. A masochismus je častá úchylka šéfů všeho druhu…

 695. Kurvy právnické vychcané jsou Jirát a Pacovský. Rath se tak snaží, dělá na sobě uzle, provokuje, okopává, jenže a oni ne a ne se podejmout. Normální člověk by na to neměl žaludek. Nějakou by mu vrazil, nebo i do kulata zkopal, přinejmenším odplivnul a od plic vynadal. Ale kdepak oni. Rafinované a vychytralé zrůdy to jsou. Není snad jejich urputná snaha nezavdat sebemenší záminku podjatosti, dostatečně přesvědčivým důkazem jejich podjatosti proti souzenému? Není snad jejich zatvrzelost, nepochybně ve spojení s nečistými silami přesvědčivým důkazem jejich spolku s ďáblem?

 696. 2 Schumi – takže co s tím? Už studuješ Malleus maleficarum? To víš, ďábel má prsty všude…

 697. Schumi, nedrží se hesla doby: Čerpat! David čerpal, ale oni se ho snaží potopit.

 698. Ještě k hokeji:
  Ruská média přetékají vybranými nadávkami na adresu sborné, zvlášť diskuse jsou husté. IIHL hrozí Rusku sankcemi.
  Ale nebyli by to Rusové, kdyby kreativně nenašli pravého viníka. Může za to pořadatel, který předčasně otevřel vrátka k šatnám, a hoši byli desorientovaní.

 699. No, skoro bych řekl, že Nečas by zasloužil prezidentskou milost !
  Co je doživotí proti tomu, mít tuhle babu na krku ! 😉
  Rekreace ! 😀

 700. 828-IIHF je bez Ruska a Kanady nic. Tudíž bububu bude, ale konstruktivní. 😉

 701. Baubo,
  nadávali na výkon, anebo předčasný odchod ?

 702. 825 Schumi
  Rád vidím , že jsi dnes v nejlepší formě 🙂
  Osobně je mi jich už předem líto. Nejsou to psychiatři a jednoho krásného dne z vězení vyleze.
  Připomnělo mi to mého známého psychiatra, který byv přichycen na římse svého domu a podroušen nedostatečně legitimován-ztratil klíče a lez domu jak Široko oknem. Tvrdí se, že když ho po výslechu pustili, hrozil směrem ke služebně pěstí a řval na celé náměstí: “ Vy k.rvy! Vy jse mě pustit museli, ale až budete u mě, já nemusím!“
  🙂

 703. Schumi 825 –
  teď Drát spadnul na hlavičku, tak může říkat, že je praštěnej. Cítím kdesi pod šišinkou, že na to ještě dojde. 😀

 704. A jejda. elvira evidentne intervenuje. Tentokrát proti. Ten profesor Tomšík by ji pochválil. Jak by k tomu přišli rusáci. Řekli jsme, že bude draho tak bude draho!

 705. koukám, že rubl pomalu, ale imrvére posiluje.
  Podle čeho se pozná , že intervenuje proti rublu ? Tiskne rubly a pouští je na trh ?

 706. Teda ten soudce Pacovský je fakt hroznej, ba přímo obmyslnej, lump!
  On už měl od strejčka e-mail připravenej, rafinovaně počkal, až se s tím Drráth vytasí, načež vytáhnul majlík ze šosu a omlátil ho drátovi o čenich.

  …Jenže předseda senátu se zaskočit nenechal. Vytáhl e-mail od svého strýce Michala s ověřeným podpisem, v němž prohlašuje, že případ dělat nebude, protože se mylně domníval, že jde o novou věc.
  „Plnou moc jsem podepsal, on taky. Výpověď jsem nedostal. Netuším, co se o víkendu stalo a proč se to stalo. Měl jsem několik zmatených telefonátů, dal jsem mu důvěrné informace, on mi dal důvěrné informace. A vy na mě hrajete takovou habaďůru,“ obořil se Rath na soudce…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/rathova-kauza-pokracuje-zaverecnou-reci-jeho-obhajcu-p0q-/zpravy-domov.aspx?c=A150518_072905_ln_domov_mct

 707. 836 Rputi 🙂 🙂 🙂
  Já Ratha svým způsobem obdivuji. Dojet na blbých pár peněz. Za komunistů by se se svým charakterem a chladným uvažování vyšplhal na opravdu vysoké posice. Možná i na Slánského.

 708. Skimici,
  ale to už tu předpár dni psala Rpuť, že Rusové denně nakupujou 200 miliónů dolarů.Nic nového.

 709. Pardon, Nika v 357
  A analytik Peter Králik z Medzičasu píše: “Dnes začala Ruská centrálna banka vykupovať dolár na svetovych trhoch. Denny objem 150 – 200 mil. dolarov do odvolania. Analytici hovoria, že je to výsledok dohody Kerry – Lavrov z utorka… Co dostali Rusi ako protihodnotu?”
  Rpuť k tomu měla připomínku, a já to popletl

 710. 826 mám v malíku. Takový čarodějnický proces bych zvládnul s prstem v nose. Vždyť mám v malíku. Případně na malíku…
  Obviněný se buď dozná, v tom případě ho čeká hranice, po nějakém formálním užití práva útrpného za účelem uvedení spolupachatelů (odkazuji na své dílo „Význam tortury pro multiplikační efekt“) nebo se i přes veškeré veškeré užití práva útrpného nedozná, což je přesvdčivým důkazem o spojení s ďáblem, který mu dal sílu zapírat. Třetí možným případem je, že torturu nepřežije, neboť sám ďábel ho usmrtil aby mu zabránil v doznání, čím případ je rovněž úspěšně vyřešen.

 711. 840, Rath je už v podstatě odsouzenec oddalující popravu a čekající na zázrak.
  Takhle pamatuju jak se ještě mrskaly kusy ryby už v trojobalu připravené pro pánev.

 712. Skimici,
  Rusové zřejmě brání zvyšování dovozu a podporují vývoz.
  Možná taky chtějí dát šanci domácím výrobcům a investorům ze zahraničí, aby se další výroby přestěhovaly do Ruska.

 713. tož, schumi, taky se to dělávalo tak, že se obviněná z čarodějnictví přivázala k nějakému dřevu, tuším, že to byl kříž a hodila do vody.

  Když vyplavala, byl to důkaz, že je čarodejnice a šup s ní na hranici.

  Když nevyplavala, prokázala tím svou nevinu a mohla si gratulovat, že se díky utonutí nedostala na hranici.

Komentáře nejsou povoleny.