Horká válka

Zuzana Chlumská

 

https://www.youtube.com/watch?v=sSIGHlpBdIM

 

Zatraceně horká! A zatímco žvaníme zda-li sankce/nesankce a jestli studená válka již začala či nikoli, hoří nám půda pod nohama.

 

A zatímco německá kancléřka Angla Merkelová nás opakovaně vyzývá, abychom nedemonstrovali proti islámu a nejen náš bývalí ministr zahraničí K.Schwarzenberg nás nabádá, abychom houfně přijímali islámské imigranty, tak pár dní po té, dochází k teroristickému přepadení francouzké redakce humoristického listu Charlie Hebdo.

Není to poprvé a není to naposled!

 

Co všechno se ještě musí stát, abychom pochopili?

 

Kolikrát ještě uslyšíme, že:

Tragický útok v pařížské redakci, který mají pravděpodobně na svědomí islámští extrémisté, nesmí vést k sebe-cenzuře novinářů a oslabení svobody slova, ale stejně tak nesmí vést k zesílení proti-muslimských tendencí.

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/-Shanaah-SZ-Posuk-s-puskou-353200

 

Kdo nám vysvětlí, proč ten mírumilovný islám nečiní nic proti svým vlastním extremistům?

 

Kdo nám vysvětlí, proč byli postupně likvidovány všechny sekulární režimy na severu Afriky a na blízkém východě?

1999 – Jugoslávie a následný vznik Kosova.

2001 – Invaze do Afghánistánu.

2003 – Irák.

2011 – Tunis

2011 – Lybie

2011 – Egypt

2011 – Arabské jaro.

2011 – Sýrie

 

Ustál to jedině Egypt díky velmi silné armádě!

Naopak to neustála turecká armáda, která do té doby byla zárukou změn které proti islamismu zavedl Kemal Atatürk … a zvítězil islamista Erdogan.

 

Kdo nám vysvětlí proč největším spojencem Západu je země vyznávající militantní islám Saudská Arábie, která, spolu s Katarem jsou největšími podporovateli Islámského státu?

Proč Organizace pro osvobození Palestiny byla vyškrtnuta ze seznamu teroristických organizací?

Proč ten stupňující se tlak na přijímání hlavně islámských imigrantů?

 

Příliš mnoho otázek a jediná odpověď – toto není náhodný postup událostí! Toto je program!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 292 komentářů u “Horká válka

 1. Chtěla jsem něco napsat, ale jsemť osoba líná a Kříž to napsal lépe i za mě. Ostatně to je i zatímní reakce na zpátečníka a jeho zamyšlení 668 z minulé hospody. Stále precizuji odpověď, či spíše doplnění, ale jaxi se nedostává času k cizelování myšlenek. A málem bych zapomněla na toho Kříže. Takže tak: http://neviditelnypes.lidovky.cz/svedsko-srdicka-lasky-k-muslimskym-imigrantum-flr-/p_zahranici.aspx?c=A150105_215405_p_zahranici_wag
  Ostatně není to jen o vztahu k islámu a imigrantům, ale i o politických a ekonomických dopadech tak nějak všeobecně.

 2. Dobré ráno!

  “ Obávám se toho, že nebude možné donutit muslimy, kteří žijí v Evropě, aby se zamysleli nad některými částmi svého náboženství,“ píše český exmuslim L.Lhoťan a také to, že je přesvědčen, že k podobným událostem dojde relativně brzy i u nás.
  A navrhuje, abychom hlavně podpořili muslimy, kteří jsou ochotni proti muslimskému terorismu něco dělat. To bychom zajisté měli, i když je jasné, že ti se stanou prvním terčem.
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Cesky-exmuslim-po-masakru-v-Parizi-pronesl-hroziva-slova-Velmi-brzy-k-tomu-dojde-i-u-nas-353225

  Problém je ovšem v tom, jak takové lidi poznat. Lhát nemuslimovi totiž není hřích, jak jsme se mohli už tisíckrát přesvědčit, počínaje slovy J.Arafata.

  Ale řešit se to musí. Jinak už brzy začne ten problém řešit ulice. A pak už to nikdo nezastaví.

 3. NoName, ta eskalace se dá očekávat. Oboustranně!

 4. Příliš mnoho otázek, tak já doplním ještě jednu: Kdo je to „my“ a „nám“?

 5. Podle toho, jak kdo myslí. Kdo nemyslí, neví.

 6. Aero 7 – všichni mimo muslimáky a Karla 😀

 7. nickname – mno, moc pokojný mi ten článek pana Pajonka nepřipadá. On ani být nemůže, pokud má vyzvat k opravdu účinné obraně!
  “ Na svobodě občanů držet zbraň a použít ji v obraně.“

  Já bych, a to velmi rychle, začala změnou imigrační politiky. Zejména pak škrtnutím automatického nároku na sociální dávky pro imigranty.

  Pravdu má generál Šedivý:
  „Ale v tomto případě je lepší stále pokračovat v úsilí, aby prodemokratické režimy nebo režimy, které aspoň uznávají nějaké stejné zásady jako my, byly schopny vládnout vlastním územím, protože my nemůžeme někam posílat donekonečna vlastní vojáky a být tam deset, patnáct, dvacet let. To zkrátka nemá smysl. My můžeme připravit podmínky pro to, aby se tam režim změnil, aby si připravil svoje nástroje, ať už je to armáda, policie, státní správa, soudy, a v takové fázi musíme své pravomoci předat. Oni sami pak musí nést odpovědnost za to, co se děje na jejich území. Není řešení tam teď poslat vojenský kontingent a začít bojovat proti Islámskému státu pozemními operacemi, byť bez pozemních operací se ta situace nevyřeší. Ale ty by měly provádět lokální vlády. My bychom se měli zaměřit na to, abychom udělali všechna opatření pro to, aby se podobná situace nestala u nás.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/…/General-Sedivy-Stret-s-isl…

 8. Tak bylo by ještě dobré definovat islám a zeměkouli a sluneční soustavu a galaxii naprosto exaktně, aby se mohli do diskuse zapojit i ti nejsečtělejší a nejhloubavější diskutující, kteří mají rádi exaktní definice, důkazy a čistou logiku.

 9. Ale jinak je naprosto symptomatické, že většina komentátorů, která ještě včera dopoledne spílala Pegidě a Okamurovi a Zemanovi dnes řeší hlavně to, aby nedošlo ke sníženému komfortu v životě evropského muslima. To je totižto to, co je pro nás všechny nejdůležitější. Spokojený a nediskriminovaný muslim.

 10. Už jsem četla vyjádření Camerona, Merkelové i B.Netanjahua, ba i Zemana a kde koho, ale ten Obama, či Kerry nebo vůbec někdo zpoza louže mi nějak chybí…

 11. Rputi, změna azylové a imigrační politiky je skryta ve slovech „odstranění pozitivní diskriminace“.

 12. Rputi,
  ve Washingtonu je půl čtvrtý ráno. Ty by sis lajsla vzbudit Velkého Bílého Otce a chtít po něm smysluplné vyjádření?

 13. Obama měl tiskovku, dávala v přímém přenosu CNN (a jistě i jiné stanice). Odsoudil, přislíbil Francii jakoukoliv možnou pomoc.

 14. A to vyjádření měl ještě včera odpoledne, t.j. dopoledne v USA. A seděl tam s Kerrym.

 15. Prdlajs spiknutí. Důsledek krátkodobých nekonzistentních politik krátkodobých politických reprezentací, přežívajících od voleb k volbám, rozhodujících se na základě momentální situace a momentálních potřeb. Jak pozorujeme i u nás.
  Bandar-lóg žijící ze dne na den, nadšeně se vrhající po tom či tamtom aby to v prvním rozmaru zahodil, ochotný se okamžitě servat o cokoli, myslící si, pokud ten proces lze vůbec nazvat myšlením, že pravda je něco co si myslí většina nebo dokonce, že pravda je něco co se dá odhlasovat.

  Kosti, kosti, kosti. Nic než ohlodané kosti.

 16. 11 NoNaame, definice onoho všeho by určitě zvládnul Kraus von Zillergut. „Víte co je to….“

 17. Já, ty, my nemáme strach: „Tam, kde hynuli sobi, Čech se přízpůsobí.“

  Jak je psáno v Zelené kobyle – snad jsem nezvojtil citát – Od znásilnění ještě nikdo neumřel.

  Silnější muslimský, ale i cikánský pes je u branky, hospodyně stojí na zápraží a láká ho na kostičku a na mističku.

 18. ptakopysku 15 – Velkého BÍLÉHO Otce možná jo… 😀

  NoName, dík za informace!

 19. Schumi, já netvrdím, že spíknutí. Ale dle hesla: „Když všude bude obrovskej bordel, tak pořád ještě budeme tím jednovokým mezi slepejma!“ 🙂

 20. A tak to já mám strach – teda teoreticky; vzhledem k tomu, že už jsem za zenitem svých dnů. Jsem se v relativním klidu dožil jistého věku a tak dalece, kdyby nedej Bůh něco, si můžu říct: své jsem si už užil.
  Odkaz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Krejci-po-masakru-v-Parizi-Snad-ted-Zapadu-dojde-ze-se-musi-dohodnout-s-Ruskem-To-ze-drony-USA-vrazdi-zeny-a-deti-zatajite-v-CT-Ale-muslimove-to-vedi-353326
  Ale stejně: nejsem až takový egoista a mám strach o ty dnešní mladé…

 21. Tak me do tech silackejch recí netahejte. Mam strach a to hlavne kvuli potomkum.
  Takze misto hrani si na ceskomoravske furianty se zacnu zajimat o podminky vlastneni zbrani.

 22. zdravím!
  čekala jsem „trest boží“, a už je tu 🙁
  Surovost islamistů nemožno oddiskutovat, nicméně je nutno ji vidět ve stejném světle jako surovosti, způsobené druhou stranou. Islamisté jen ilustrují, že smrt Evropanů je stejně reálná jako „collateral damages“, například drony pozabíjení civilisté. Je šílené, s jakou netečností Západ přechází ty tisíce obětí svých agresí a s jakou hysterií reaguje na smrt svých jednotlivců 🙁 Zrovna předevčírem jsem četla o smrti 50ti Jemenců při atentátu-což stálo jen za zmínku v médiích; jsou to ale stejné „Darwinovy opice “ jako my-Evropané 🙁
  Nemohu to vědět, ale myslím si, že nebýt „aktivity“ našich zámořských“přátel“ všude, kam se člověk podívá na atlas světa, asi bychom té pozornosti islamistů byli ušetřeni-podívejte se, proč a kde :
  „We’re going to start with Iraq, and then we’re going to move to Syria, Lebanon, Libya, Somalia, Sudan and Iran“: Clark
  http://www.globalresearch.ca/we-re-going…iraq-syria-leba...
  http://aeronet.cz/news/sedm-zemi-do-peti-let-a-americky-dolar-vstava-z-mrtvych-ukrajina-splnila-ucel-isil-dobyva-irak-a-syrii-prave-dobyva-strategickou-kobani-turecko-dela-mrtveho-brouka-kurdistan-se-raduje-jeste-mu/

 23. Westíku – snad nebude Armageddon… i když „naši“ představitelé k tomu směřují rychlostí, hodnou lepší věci.
  Njn – ještě, že jsem starej…

 24. Dobré dopoledne,

  Westíku, nejsem si tak jistá…. MYslím, že to je jedno s druhým.

  Problémy s muslimskou komunitou v Evropě by asi byly i bez vojenských aktivit USA. Možná by nebyly tak vyhrocené, ale byly by. NA to bylo založeno v momentě, kdy se začali stěhovat do západní Evropy první „turci“, jako levné síly na podřadné práce.

  A v arabském světě je problémem dovoz ne demokracie, ale americké kultury, což část obyvatel chce a část odmítá.

  V podstatě obě strany naříkají, že jejich kultura je tou druhou doma pohlcována a zároveň se snaží tu svou protlačit na svém území.

 25. „zároveň se snaží tu svou protlačit na svém území.“

  Oprava – na území té druhé.

 26. وذلك ما يحدث لجميع سخر من النبي

 27. Ještě k 964 z minulého vlákna – Mám obavy, Dano, že Šedivý mluví právě o tom utloukání čepicemi, byť i připouští jeho možnou obtížnost. Ukázka (formulace sice je v otázce, ale nedorozumění ohledně měřítka to krásně ilustruje): „…Evropa [je] v situaci, že má na svém území tisíce muslimů, kteří se mohou radikalizovat a terorizovat stát i občany…“ (zvýrazněno mnou) To mi připadá jako podcenění rozsahu problému nejméně o tři řády.

  Jestli dovolíte, než půjdu dělat cosi snad méně marného, opět odkážu na dvě dnes zdánlivě odlehlé a bezpochyby v čase již vzdálené věci. Jestliže se laskavému čtenáři zdají mimoběžné (ostatně právě tak, jako všechno, co sem píši), ať mi je prosím odpustí; je to jen důsledek mé tradiční snahy vidět události z patřičného odstupu, když už s nimi stejně neumím nic udělat.

  První prosím je jedna slavná řeč (levičáky samozřejmě ze všech sil potlačovaná), kterou by, kdyby naše civilizace (byla) měla lepší šanci na přežití, byly nezkrácenou četly generace dětí v hodinách dějepisu: http://www.telegraph.co.uk/comment/3643823/Enoch-Powells-Rivers-of-Blood-speech.html

  Za druhé – na základě svého skrovného názoru, že zcela základní je uvědomit si alespoň rozsah problému – uctivě doporučuji zjistit si kontext a začít meditovat o významu kryptických slov nešťastného presidenta Beneše: „Mám svůj plán.

 28. A už se to roztáčí:

  „Francouzská policie ve čtvrtek pokračuje ve stíhání dvou bratrů, kteří jsou podezřelí ze spáchání vražedného útoku na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo. Na jednom místě poblíž Paříže byla hlášena střelba. Zasahující policistka zahynula. Na místě jsou nasazeny početné policejní sbory připravené k raziím.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/358165-po-strelbe-u-parize-zemrela-policistka-chystaji-se-razie.html

 29. Vy tomu furt nerozumíte, vy xenofobové jedni! ( 😉 )

  Libor Rouček:

  Obdivuji s jakou rychlostí a efektivitou se francouzské bezpečnostní složky vypořádávají se včerejším teroristickým útokem.

  Obdivuji jak francouzská veřejnost vyjadřuje solidaritu s oběťmi a brání svá občanská práva a svobody.

  Obdivuji francouzský školský systém, který učí děti znát, chápat a tolerovat dnešní globální a multikulturní svět.

  Do jedné takové typické francouzské školy, do osmé třídy, chodí i můj syn. Ve třídě má 26 spolužáků 22 národností. Za kamarády má bílé i černé, žluté i hnědé, křesťany i muslimy, židy, hinduisty i bezvěrce. Dnes ráno diskutovali co se včera v Paříži stalo. Ani jeden z nich nenavrhl, že problémy terorismu lze řešit vzájemnou netolerancí a nenávistí. Vědí totiž, že kdyby si začali ve škole vyčítat, že jeden je žid a druhý muslim, třetí černý a čtvrtý bílý, pátý jí a šestý nejí vepřové, tak že by se navzájem pobili. Ví to i francouzská veřejnost a proto učí své děti ve školách vzájemnému poznání, pochopení a toleranci. Ve své drtivé většině se jí to daří.

  Na světě žije 7 miliard lidí, z toho téměř 1.5 miliarda muslimů. Evropanů v EU je 500 milionů, Čechů z toho 10. Je na čase, abychom si i u nás dali všechny tyto a mnohé další souvislosti dohromady a začali zodpovědně jednat. Neznalost dnešního rychle se měnícího světa, vysmívání se multikulturalismu, vyvolávání nenávisti k druhým či návrhy na zadrátování hranic a pasení prasat u mešit problémy mezinárodního terorismu ani naše vlastní nevyřeší.

 30. (9) Kdy proběhla volba?
  (18) Dávej bacha, abys nebyl přiřazen k muslimákům a ke mně. 😛
  Jinak ovšem. Minimálně při aplikaci Hanlona.

 31. Když se problém nesmí pojmenovat, nedá se ani vyřešit.

 32. Pracovala jsem kdysi na infekčním oddělení žloutenek. Tam jsem měla příležitost dotýkat se dětí i dospělých všech možných ras. Byli to dětï diplomatů, zahraniční studenti, dělníci z Kuby,Vietnamci, nejroztodivnější směsice. I muslimové mezi nimi byli, ti se modlili na ručníku v koupelně. Když jste v kontaktu s konkrétními lidmi, vůbec nevnímáte nějakou jinakost, zajímáte se nanejvýš, zda u atracitově černého pacienta z Angoly najdete žílu. Najednou jsou si všichni rovni, všichni se po hladové dietě naučí žádat česky „ohlík“.
  Nejsem ochotná podlehnout farizejské hysterii kolem francouzských obětí(kterých je mi lidsky líto), protože denodenně umírají i jiní lidé a jinde po stovkách. Pravděpodobnost, že mě zabije islámský terorista je významně menší, než že mě porazí nějaký blb na přechodu. Doporučovala bych vrátit se k osvědčenému :“Rozčílení není program.“

 33. 39 – klasický poznatek uz přes 50 let (viz Orwell 1984) – bohatě využíván každou vládou : nacionalisti, islamofobové, putinovci – to na jedné straně, War-is-peace, freedom-is-slavery atd. na straně druhé.
  A do toho kafemlejnkoví Toustovači…..

 34. Baubo,
  asi jste měla docela štěstí na pacoše. Kdybyste třeba dostala na oddělení pacienta ze Saudi – ortodoxního sunitu, nutil by vás kleknout na ten ručník a modlit se. Tedy pokud byste měla na krku křesťanský křížek. Pokud byste byla bez křížku, byla byste pro něj odpad určený jenom k tomu, abyste mu sloužila. Nevymejšlím si.

 35. Ad Rouček
  Moje dcera potkala (a nejspíš ještě potkává) spolužáky nejrůznějšího původu. S většinou se domluvila snadno, se spoustou skamarádila. Jediná výjimka byl polovični Turek muslim, který se nedokázal vzdát muslimského pohledu na ženskou.

 36. Ad Rouček, jeden kdysi dobrý kamarád ho zamlada znal. S kamarádem jsme se po plyšáku neshodli skoro na ničem (dost levičák), ale v názoru na Roučka ano.

 37. Baubo, fakt nejste jediná, kdo v životě potkal lidi nejrůznějších barev, názorů a vyznání.
  Jejich víra mi nikdy nevadila, ale zatraceně vadilo, když do mě, v osmém měsíci těhotenství neurvale v Německu strkal Turek v tramvaji, protože právo sedět má přece on – světa pán.
  A houby ho zajímalo, jestli třeba neupadnu!

 38. Před časem jsem nějde napsal, že islám je náboženství o 600 let opožděné za křesťanstvím a že před 600 lety (a i ještě méně dávno) křesťané upalovali kacíře a čarodějnice, likvidovali méněcenné Indiány a nedělali si starosti s otroky. Můžeme doufat, že stejně dospěje islám?
  Na americké web stránce http://www.informationclearinghouse.info/ je denně obnovovaný počet mrtvých obyvatel Iráku, k dnešnímu dni je to 1 455 690. Je zde uveden i počat padlých amerických vojáků v Iráku a v Afganistanu, je to k dnešnímu dni 7 986.

  Budou islámští teroristé spokojeni, až se počty collateral damages vyrovnají?

 39. Cifix! Tak jsem měla být ve 2 v Táboře – no nebudu! Tady padá mrznoucí mrholení! Jen to šustí!

 40. Jj – nejen u nás!

  …Lenka Procházková pak zhlédla i televizní zpravodajství o drážďanské akci na stanici RTD a šokovaně konstatovala, že zpravodajství vypadalo tak, že jednotlivé útržky rozhovorů s účastníky byly prokládány posměšnými glosami redaktora, případně dokonce přimíchaným smíchem…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lenka-Prochazkova-jela-jeste-pred-masakrem-v-Parizi-demonstrovat-proti-islamismu-do-Nemecka-Ted-o-tom-bez-cenzury-napsala-353329

 41. Dobré odpoledne,

  OT pro ptakopyska :

  V Mynářově vile žádný unikátní krov není. Žádná „památkově chráněná půda“ tam není, ostatně obvykle se chrání památkově celý barák, ne jen jeho část.
  BUdova „památkově chráněná“ proto, že je na území ochranného pásma památkové rezervace, což spočívá v tom, že každý kozí chlívek, pokud s nim něco děláš, musí shlédnout památkáři.

  Stavba sama o sobě po architektonické nebo památkové stránce nijak hodnotná není. V době, kdy ji prodala městská část, byla sice neobydlená, ale měla v dobrém stavu střechu, nikam nezatékalo. její stav se od té doby proto asi výrazně nezhošil. Vezme-li se v úvahu na jedné straně zanedbání údržby na druhé straně pohyb cen nemovitostí v Praze, měla by její cena zhruba odpovídat tehdejší ceně.

  Takže s tou cenou je to jaksi na pováženou, ale na druhou stranu – za nejnižší cenu ji koupil kancléřův předchůdce.

 42. Optimalizace nákladů ve společnosti, kde ještě platí slovo muže. Dojič dojiče nepodojí, protože oba ví, kdo kde dojí.

 43. maYdo,
  aha, díky za info. Takže ta informace o chráněné půdě byla výmysl nějakého novinářského šmoka, který si spletl půdu s ochranným pásmem. Koneckonců i v ochranném pásmu se najde nějaká ta půda. Lhostejno, jestli orná, nebo obytná. 😀

 44. http://sharia4czechia.com/about/o-iniciative-cesta-k-vire-pro-cesko-sharia4czechia/

  Odmítáme se označovat za tzv. „umírněné muslimy“. Umírněný muslim je nelogická a v islámské věrouce nesmyslná fráze. Člověk je formálně muslim, nebo ne. To ale nic nevypovídá o tom, jaké má znalosti islámu ani o tom, jestli koná dobré skutky, nebo páchá zločiny. Umírněnost ve víře neexistuje, buď v Boha věřím a vyznávám to, nebo ne. Nikdo nemůže v Boha věřit o víkendu, a přes týden ne. Není možné věřit v některé části Koránu a v některé ne. Není možné věřit v posly Boží Adama, Noeho, Abraháma, Jakuba, Josefa, Mojžíše, Davida, Jana Křtitele, Ježíše, Mohameda a vynechat např. Šalamouna. Stejně, jako není “umírněný vegetarián” – člověk buď maso jíst odmítá (a říká si vegetarián), nebo ne (a neříká si vegetarián). Taková proklamace ovšem neříká nic o tom, jestli potají to maso doma jí, nebo nejí a porušuje tak to, k čemu se veřejně z nějakého důvodu hlásí.

  * legitimní násilí je doménou výkonu státní moci (policie, armáda ve válce), případně národně-osvobozeneckého boje či vynucené osobní obrany
  Chceme-li islám a morální hodnoty vycházející ze šaría, znamená to, že chceme pro naši zemi:

  1.Svobodu praktikování islámské víry jako občanů ČR
  2.Svobodu veřejného projevování své víry na veřejnosti, slovy, symboly a činy
  3.Vyzývání k islámu u muslimů i nemuslimů a zvyšování touhy lidí vstoupit do islámu
  4.Při islamizaci společnosti zachovávat a rozvíjet to dobré, co naše česká kultura obsahuje v souladu s islámem. Postupné inspirování společnosti islámskými hodnotami
  5.Dodržování zákonů naší republiky, inspirování legislativy islámskými hodnotami ku prospěchu muslimů i nemuslimů
  6.Džihád jako boj za vzdělávání a boj proti ztrátě islámských hodnot a proti asimilaci. Ale i džihád jako snahu o soužití muslimů v české společnosti.
  Prostředky k dosažní těchto cílů jsou zaměřeny na postupné změny, které pomůžou zachovat kontinuitu společenského smíru a hospodářské stability. Tato dlouhodobá evoluční změna by měla zabránit tendencím revolučního charakteru a extrémismu, ať už u muslimů, nebo nemuslimů. Konkrétní body nalzente zde.

 45. Ptakopysku, to je taková hra se slovy.

  Ochranné pásmo památkové rezervace může být v principu i oblast se stavbami architektonicky prakticky bezcennými.

  Ale když novinářskej šmok napíše, že jde o „památkově chráněnou stavbu“, což může být klidně i hnusnej činžák v Nuslích, jen proto, že je v ochranném pásmu, tak to vybudí dojem, že kráčí nejmíň o národní kulturní památku a že kráčí nejmíň o Hradčana nebo státní zámek Hluboká.

  Nebo se možná někdo poněkud šroubovaně vyjádřil, že jde o stavbu na půdě ochranného pásma památkové rezervace a šmok to pochopil po svém.

 46. Jo a s tou vilou, nějaký realitní tentononc odhadoval její cenu při prvním prodeji (do magistrátu) ma cca 12 melounů. To by mi přišlo tak asi úměrné. Že si cenu kupec vyjednal s někým na magistrátu nižší by nebylo nic neobvyklého. No a pak už samí lepší vlastníci. 😛
  Nic z výše uvedeného neplatí, jestli nabídka visela někde na veřejnosti a nikdo se o ni nezajímal.

 47. Já tomu nějak nerozumím….

  zejména tyhle tři body :

  „3.Vyzývání k islámu u muslimů i nemuslimů a zvyšování touhy lidí vstoupit do islámu
  4.Při islamizaci společnosti zachovávat a rozvíjet to dobré, co naše česká kultura obsahuje v souladu s islámem.

  6.Džihád jako boj za vzdělávání a boj proti ztrátě islámských hodnot a proti asimilaci. Ale i džihád jako snahu o soužití muslimů v české společnosti.“

  mi nekorespondují se závěrem :

  „Prostředky k dosažní těchto cílů jsou zaměřeny na postupné změny, které pomůžou zachovat kontinuitu společenského smíru a hospodářské stability. Tato dlouhodobá evoluční změna by měla zabránit tendencím revolučního charakteru a extrémismu, ať už u muslimů, nebo nemuslimů. “

  JAký společenský konsensus mezi muslimy a nemuslimy, když jde o pomuslimštění celé populace?

  Mimochodem, jde o imigranty?
  Spíš bych řekla, že jde taky už o nějakou druhou generaci nebo konvertity českého původu. Prostě lidi, kteří jsou tady doma, akorát by tu chtěli mít ještě ten islám.

 48. „Nic z výše uvedeného neplatí, jestli nabídka visela někde na veřejnosti a nikdo se o ni nezajímal.“

  jo, KArle, to je taky varianta, kterou nelze vyloučit. Nikdo tolik peněz za ten barák dát nechtěl, až se našel kupec, kterej byl ochotnej dát aspoň těch pět melounů.

  Ovšem to se my nedozvíme. A tvrdit, že ten barák nešel prodat za víc jde vždycky. Tolik let zpátky se to už těžko doloží.

 49. maYdo,
  hele, asis na to kápla s tou „stavbu na půdě“! Matně si vzpomínám, že dotyčný novinářský gigant tam filosofal, že je pod střechu možné vestavět maximálně ateliér, protože se nesmí zasáhnout do konstrukce památkově chráněné půdy….

 50. (64) Některé okolnosti vyvolávají mírné podezření, ale nezajímá mne to zase natolik, abych pátral.
  (65) Je otázka, zda „novinářský gigant“, nebo zda to bylo napsáno přímo v odhadu, jako důvod nižší ceny. Jako třeba to, že tam není garáž, zahrada je zanedbaná a že domek je spíše pro dvě bytové jednotky.
  Novináři jsou také jen lidé.

 51. 58 zajímavé. A až ovládnou státní moc, proti nemuslimům použijí ono v úvodu zmíněné legitimní násilí. Pročež jim nemá býti bráněno aby nenásilným způsobem, demokraticky a lidskoprávně získali moc.
  Připomíná mi to známý vtip jak pekař Mojše si stěžuej rabimu, že slyšel do štadtlu se má přistěhovat další pekař, a že bude konkurencí. Rabín ho utěšuje, že se nemá čeho bát, že se nepřistěhuje. Jenže stane se. A tak to pokračuje pořád dál, Mojše si stěžuje, rabín ho utěšuje až to nakonec skončí tím, že nový pekař peče a prodává. Rabím se hluboce zamyslí a praví „No a co jiného má dělat?“

  Ale snad s tím islámem tu nebude až tak zle, je tu přec Židovská obec a ta nás určitě nedá a bude s námi tak solidární jako my jsme solidární s Izraelem, že….

 52. 64 maYdo, ovšem na druhou stranu, proč ne? Proč by tu nemohli mít, tedy zatím jen oni islám? Měli bychom být nejen tolerantní, ale i nápomocní a pomáhat jim důsledně dodržovat přísná pravidla islámu. Začal bych odebráním řidičských průkazů muslimkám…Dále vynucování veškerých pravidel vyžadovaných Talibanem.
  Navíc protože islám je univerzálním dobrem a nanejvýše spravedlivý ke všem, stanovil islámskou daň placenou muslimy tak jak oni požadují pro křesťany.
  Sami bychom si masochisticky ponechali své zvyklosti.

 53. 54 nickname, v článku je vystihnutá ekonomická podstata problému. Jeho řešení je elegantní, hluboce systémové a jednoduché, že jednodušší a účinnější nemůže být. Zavřít krmelec.
  Sice se mi líbí koncipovat složitá řešení, protože jsou zábavná, ale tohle by vyřešilo více problémů naráz. A především, je nediskriminační, hodnotově neutrální. V praxi, na rozdíl od všech jiných řešení není založeno na omezení svobody, nýbrž na jejím rozšíření.

 54. Tak už je (nebo někoho) maj?
  Mrknul jsem na Primu a mírový pochod i v Praze u Lennonovy zdi. Už by to francouzi měli skončit.
  V sobotu se vrací k Husovi Pražský majdan.
  Vždyť jeden neví kam dřív skočit.

 55. Dobrý večer,

  ptakopysku,v ochranném pásmu památkové rezervace platí zásada, že by se měla zachovávat stávající výšková úroveň. Takže pokud je krov poměrně nízký, je třeba ho zvednout a tím se zvýší celá střecha.
  Takže šmok si to přeložil asi tak, že krov je památkově chráněný.

  Jinak obytné místnosti mají předepsanou výšku místnosti, V podkroví je předepsaná výška o něco nižší. Ta je ale poměrně malá, takže asi ani ten atelier. Což je ostatně takovej divnej útvar, nejasně definovanej kterej se obvykle posuzuje „jak to kdo cítí“ 😀
  Ale atelier, aby splnil svůj účel bez ohledu na nějaký předpisy, leckdy potřebuje dobrou výšku. Kvůli světlu a tak.

  A navíc co by si Mynář počal s atelierem? Ledaže by se dal na umění. 😀

 56. Ja bych rad vsem vysoce moralnim zastancum „pozyvani“ cizincu do Evropy pripomnel, ze je zvou nekam, co jim v plnem rozsahu nepatri.
  Jsou tady totiz i dalsi Evropane. A ti se domnivaji, ze existuji potencialne nebezpecne komunity a tedy je zcela na miste predbezna opatrnost a i aplikace kolektivni viny.
  A ze ji uplatnoval i Zapad behem II.WW formou kobercovych naletu na Nemecko.
  Takze si mudrujte dal, ja se k podobne blabolicim slunickarum a muslimum budu radeji priblizovat pro jistotu ze závêtrné strany.
  A ty hodne musulmany si vemte domu, ja mam uz plno.

 57. Au… „bývalí ministr zahraničí“ je moc i na mě…

 58. Dobrý večer vespolek,
  skimici, ráno jsem zahlédla, že se jim vzdal jeden nevinný podezřelý, kterému spolužáci dosvědčí, že byl v době útoku ve škole…
  A jinak je mi z toho tak zle, jako naposled po masakru 11/9 – teď o to hůř, neboť sluníčkoví debílci tehdy odnikud nevylejzali.

 59. … já jsem se dnes dostal až (přes Aš) do nejzápadnější české obce Hranice, známé formováním Sudetendeutsche Heimatfrontu a potom coby první obec, do které vstoupila americká armáda. Pak tím topořivým výběžkem dál do Německa. Tak před sto lety průmyslově bohatý kraj, zcela zničený komouši …

 60. Na těch domech okolo Ašského náměstí je ta bývalá sláva stále vidět. Textil …

 61. … našel jsem si ct24 online a vykouk na mě nějakej bubák! Naštěstí je to jen Hyde Park.

 62. Šimone, Šimone, kdepak čtete o zvacích dopisech pro musulmany? Všimněte si, že lidé s touhou vládnout druhým často obývají kanceláře úřadů, sborovny a jiné stupínky, ze kterých mohou – sami malí vládnout druhým. Stupínek, přepážka, katedra, tj. kazatelna slouží k zamaskování jejich strachu. Vyskytují se i v soukromých společnostech. Tam bývají odklizeni na místa kde nemohou škodit, pokud je rozumný majitel, nadřízený.

 63. Slimáci, jel jste kolem ani se neozval? Příště vás provedu šroubárnou, budete-li chtít. Nabídka platí všem.

 64. Slimáci 🙂 🙂 🙂
  No, z Karlových Varů až do Chebu je teď bůhvíproč dálnice, ale dál máte pravdu, v Selbu se to zase zlepšilo 🙂

 65. zatím jen kapičku:
  „V příštím týdnu bude česká vláda jednat o udělení azylu zhruba sedmdesáti syrským uprchlíkům. Patnáct rodin s dětmi momentálně pobývá v Jordánsku.“

 66. Tak jsem zaslech v rádiu, že střelce z Paříže hledá 90 000 lidí, policie, vojáci, specnaz…
  A že Sobotka chce spolu s francouzskou vládou bojovat proti terorismu…

  Co kdyby takhle uvolnili nákup zbraní obyvatelstvem?
  Mám takové podezření, že kdyby v té redakci měli dva, tři, revolvery (pistole), tak by ty teroristy nemuseli teď hledat někde za Paříží.

 67. 79 – nevidim rozdil mezi deklarovanou ochotou a zvacimi dopisy – je to i levnejsi, adresare nejsou kompletni.
  A zbytku nerozumim.
  Ale jinak to plati – kdyz ochota, tak se vsemi dusledky a tudiz do vlastniho, ne ke mne.

 68. 79 NickName – třeba:
  The Director of Strategic Development. In conjunction with key consultants and agency leadership, he/she is charged with creating and implementing a comprehensive 5-year Development plan.

 69. …Zločinci je u prdele, jak tvrdé jsou zákony, odzbrojující bezúhonné a netrestané občany, ba dokonce je rád, že mu jde státní moc tak na ruku a neozbrojené občany v podstatě servíruje À la carte. Zločinec ví, že moment překvapení má na své straně, a že jediný, kdo je na místě toho překvapení včas, Charlie, je oběť. A policie, o které se možná domníváš, že občany před násilím ochrání? Ta to přijede sepsat, a když to dobře dopadne, možná někoho najde. Nemůže za to, tak to prostě je…
  http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/442897/Jsi-taky-Charlie-Ja-teda-rozhodne-ne-Ja-nejsem-Charlie.html

 70. Šimone, v Urzově článku (pokud se o něm bavíme) či v mých návrzích je konzistentně navrhováno: Pokud chce někdo přijít na území státu, nesmí být podporován, zvýhodňován oproti stávajícím obyvatelům. Na závěr článku Urza navrhuje mít restriktivní imigrační politiku, pokud neodstraníme dotační politiku nepracujícím a jiné zvýhodňující / diskriminační politiky vůči vlastnímu obyvatelstvu.
  Druhá část mého příspěvku (79) se snaží upozornit na to, že co vidíme jako problém muslimů, různých komunit, je často problém špatně nastavených zákonů resp. státních institucí.
  Příkladem může být norská péče o děti, kdy je třeba ve školce dát pozor, jakého vyznání jsou zaměstnanci (komunisté, křesťané). Nebo nejmenované ministerstvo dopravy, kde se železniční odborář bál ohnout pro tužku, protože mezi zaměstnanci byl samý homosexuál. V Anglii jsou školy ovládané muslimskými učiteli, kteří se snaží dětem vnucovat islám, resp. šikanují nemuslimy. Můžeme se vyhýbat imigrantům, v případě dnešních zákonů je to patrně vhodné, ale pokud nezměníme zákony, peklo si tu vyrobíme sami.
  Samozřejmě souhlasím s vaším názorem, pokud někdo pozve či je ochotný přijmout cizince, měl by se o něj postarat. Pokud premiér pozve rodiny z Jordánska, nechť na ně uspořádá sbírku, složí mandát a jde jim pomáhat a chránit.

  86 – přesně. Jeden s prominutím ošklivé kačátko měl ambice dělat šéfa naší pobočky. Nakonec skončil v matce v controllingu.

 71. Skimici, vedoucí Hamasu a Fatahu touží být souzeni za válečné zločiny proti vlastním lidem.

 72. Také u vás počasí tak blázní? Nechala jsem stát auto na parkovišti a když jsem se k němu po čtyřech hodinách vrátila, bylo celé pokryté třícentimetrovou ledovou krustou. Škrábala jsem a rozmrazovala skoro půl hodiny. A pak se šinula po dálnici k domovu závratnou rychlostí 60 km/hod. A nejen já. Všichni. Je fakt, že jsem nepotkala ani jednu nehodu. 🙂

 73. To víš, Dano, tři centimetry ledu, to zchladí nejednu horkou hlavu 🙂

 74. 39 — Inu cožpak o to, NoName, velmi pěkný dialog o tom, že nejdůležitější je problém pojmenovat (oni tam myslím říkají „správně si nanést“) je, jak si matně vzpomínám, už ve Třech mužích ve člunu. (Šlo tam myslím o situaci, kdy jeden z trojice se bidlem, jímž plavidlo kormidloval, z roztržitosti zapíchl do bahna a zůstal tak uprostřed řeky zcela osamocen, zatímco zbytek výpravy byl říčním proudem pomalu, leč neovladatelně a tudíž neodvratně unášen k jezu.)

  Oproti tomu bych si dovolil připomenout, že přísně logicky vzato, když problém nesmíte a/nebo nemůžete pojmenovat, i přesto můžete (a ovšem nemusíte) být schopen uvažovat o jeho rozsahu. Může to dokonce mít i tu výhodu, že jakmile rozsah problému zhruba zjistíte, ztratíte veškerý zájem o jeho pojmenování, neřkuli řešení.

 75. Dopravní zpravodajství: Kdo má zítra, t.j. v pátek namířeno tady na dálný východ republiky, ať si to raději rozmyslí. Prší, teplota -2, přidal se silný vítr. Na silnici, ale i na všem venku, je ledová vrstva a nevypadá to, že by se to do rána zlepšilo. Takže pozor a raději zůstaňte doma.

 76. Šumaváku – 84 – Jakkoli jsem příznivcem „hromadného vyzbrojování obyvatelstva“ ((c) ten blbec Gross někdy kolem roku 2002) a celá desetiletí držím a nosím střelné zbraně, mám obavu, že zrovna tento konkrétní problém by pár pistolí v redakci nevyřešilo.

  Jednak se jednalo patrně o celkem vycvičené a odhodlané útočníky a za druhé měli neprůstřelné vesty a útočné pušky AK-47. To je síla, proti které slabozraký redaktor (či jakýkoli běžný občan) nemá šanci ani kdyby měl v pracovní době revolvery dva, visely mu proklatě nízko a tasil křížem jak Pobožný střelec.

  I pokud bude mít běžný Charlie redaktor (nebo obecně víceméně jakýkoli občan) svou zbraň a nějaký běžný výcvik ve střelbě (většina majitelů zbraní nemá ani ten běžný výcvik), tak pokud se mu v takovém okamžiku podaří zbraň najít, odjistit a vystřelit z ní, tak bude mířit na těžiště útočníka. Což bude zcela k ničemu. Do hlavy ho netrefí, to vyžaduje výcvik zcela jiného druhu. A i kdyby byl velmi dobrým střelcem, tak přes všechny silné řeči, většina běžných občanů prostě nemá „koule“ na to, aby zcela chladnokrevně sejmula útočníka. Už proto, že se budou podvědomě bát trestu ze strany státu.

  Pokud by se na tomhle mělo něco změnit, je to práce na generace, kdy se nejprve změní zákony a pak se změní (velmi pomalu) výchova dětí v tom smyslu, že zastřelit zloděje je fajn a je za to pochvala. A zastřelit teroristu, za to je odměna před nastoupenou městskou radou.

  Já znám držitelů zbraní docela dost a znám i dost poměrně velmi dobrých střelců. A z vlastní zkušenosti mohu říct, že tak odhadem 90% z nich zbraň sice nosí, ale pořád mají pocit a takové to vnitřní mentální nastavení, že ta zbraň je víceméně hrozící a nikoli střelná. A že když dojde k průseru, tak zbraň vytáhnou (mnohdy velmi rychle a zkušeně) a útočník se zalekne a uteče. Dalších zhruba 7% jsou lidé, kteří mají mentální nastavení v tom smyslu, že zbraň vytáhnou, v případě potřeby vystřelí, ale rozhodně to nebude chladnokrevně mezi oči útočníka, ale spíš někam mimo.

 77. Kritizujete Západ za jeho intoleranci, že Vám neumožní praktikovat Vaši víru, a zároveň se nechcete vrátit domů, protože tady máte obchody, peníze, svobodu a zájmy? Je to Západ, který dělá z Vašich životů peklo, protože chce chránit své právo na odlišnost nebo Vy to způsobujete sami, že chcete mít ráj na Zemi a dokonce nutit ateisty, křesťany a židy, aby se postarali o Váš blahobyt a postavili Vám mešity a islámské školy v jejich vlastním domově, aby chránili i Vaše muslimské děti před tou „zhýralou“ výchovou a kulturou, kterou oni dávají vlastním dětem ve vlastní zemi..?

  http://berrezouga.blog.idnes.cz/c/437641/Saria-pro-Cesko-aneb-turectejsi-nez-Turek.html

  Ještě jeden text z této studnice islámské moudrosti.

 78. 88 – Urzuv clanek jsem docetl do poloviny a znudene odlozil. Ukecane desetistrankove uvahy o tom, co jeste neni a co uz je kolektivni vina rad ponecham intousum do kavarny.
  Kdyz si chce Urza topolankovsky propocovat kosile u kazdeho drobneho rozhodovani v pripade restriktivnich ukonú, je to jeho problem. Mne aplikace kolektivni viny na lidi z rizikovych oblasti nedela zadne problemy a negeneruje intelektualskou nespavost.
  Totez praktikovali Spojenci v pripade Nemcu za valky a taktez Americani vuci svym vlastnim obcanum japonskeho puvodu! Blizsi kosile. . .
  Z duvodu predbezne opatrnosti povazuji rozhodnuti EU o volnem pohybu osob z UA a pripravovanych kvotach na musulmany za zlocinne a hodné trestniho postihu.
  Ze se tak nestane je ostuda a hrozba pro Evropu.

 79. Dobré ránko!

  Ano Klaus má pravdu! Velikou pravdu!

  Už proto, že rozbití Ruska v této situaci by vůbec neznamenalo „vítězství“ Západu, ale celosvětovou válku z islámem, po které by nezůstal na kameni kámen.

  skimic správně říká, „že Ukrajina už nikoho nezajímá“, což nelze brát doslova, ale vzniká tu velmi nebezpečná, protože výbušná, situace. Že si totiž nějaký hlupák bude myslet, že si může ledacos dovolit, když se „ostatní nekoukaj“…

 80. skimici 89 – jde o to, aby Palestina mohla žalovat Izrael….

 81. Šimone, to se omlouvám. Na konci článku je doporučení v podstatě shodné s vaším.

 82. Teď jsem dojel z UH do ZL a bez problémů-východ žádný problém nemá 😉
  Jinak je dojemné v rádiu a v TV poslouchat, jak je každý, kdo nesouhlasí se současným imigračním modelem extrémista, xenofob, když už tedy ne přímo fašista.

 83. Zde 5°C, takže snad mohu i na nákup. 🙂

 84. A je kouzelné, že den před střelbou vyjde rozhovor s nejvyšším muslimem ČR, kde se dovíme, co všechno se muslimům na ČR nelíbí, co zlého jíme, nosíme, jak se chováme. A je to takové milé, protože on je jiný.
  Napsat tohle já o muslimech, budu minimálně xenofob, ve Švédsku přímo zločinec.

 85. Ad PK’s 96 Do hlavy ho netrefí, to vyžaduje výcvik zcela jiného druhu.
  No… jestli zcela jiného druhu? Já tedy nevím, školy nemám, ale já jsem při tréningu střelby v ohrožení hnedky od začátku úplně podvědomě střílel na úhlopříčku. Zdola nahoru. Dvě rány noha, tři tělo a zbytek pobrala hlava a/nebo ruka. Instruktor si spokojeně pomlaskával, že takhle jako jo.
  Je mi jasné, že čistý průstřel nějakou civilní, či podkaliberní municí chlapa v ajfru nezastaví, to si vyzkoušeli i Američani v Afghánistánu a Vietnamu. A trefit se ve stresu, asi taky bude oříšek. Ale vědomí toho, že strkám rypák, byť v neprůstřelné vestě, to místa, kde každej může mít v šupleti nabitou devítku, by mohlo mít odrazující účinek.

 86. 103 – nemate se omlouvat za co – samozrejme jsem po znudeni textem koukl na konec, zda tam nebude nejake rozuzleni. . .
  Prave proto, ze nakonec dospel (velmi vzdalene) k podobnemu vysledku me utvrdilo v mem nazoru, ze logika veci vede k aplikaci kolektivni viny a tudiz ty psychokeci predem jsou dobre tak akorat pro intouse a na koledu.
  Problem mladych je v tom, ze maji problemy s historií – vsechno na wikipedii neni a tudiz je pro ne nutne si to znovu pracne vymejslet. . . 🙂

 87. 108 Ptakopysku
  Noha, tělo,tělo, tělo, hlava a ruka…. zdola nahoru …
  A co Ti vlastně před střelbou říkal instruktor? Miř na nohy?
  🙂

 88. NoName,
  bojové rozdílení je v pondělí dopoledne. Musíš počkat na další pondělí odpoledne. Tehdy Evropa zaujme jednotný a nerozborný postoj a budou proklamována zásadní stanoviska.
  Mimoto bude třeba přijmout novou unijní legislativu, která stanoví jednotné formuláře žádostí, definuje zprocesování teroristických činů, upraví hodnotící kritéria. Pak teprve bude možné požádat o dotaci a po schválení následně realizovat útok.

 89. skimici,
  to máš na stole položenou pistoli, zásobník a náboje. Instruktor proti tobě rozjede figurínu, ty učiníš potřebné kroky ke stolu, nacpeš do zásobníku náboje, dáš zásobník do pistolky, natáhneš a střílíš. Dá se to stihnout za jednotky vteřin. Když máš pistoli na stole v úrovni pasu, pak bys musel mít chapadla jak Sépiák, abys začal střílet jinak než odzdola 😀 😀 😀

 90. zapomněl jsem dodat, že úkolem je dotyčnou zbraní jakkoli zastavit útočníka. Na nějaké kvérgrify, či miř semhle, miř támhle, není čas.

 91. ptakopysku, ono je to i logické. Zpětný náraz hodí hlavní nahoru.

 92. ptakopysku, to je z bezpečnostních důvodů. S piezoelektrickým zapalovačem plynu si tolik neublížej a ten pochopitelně nekope! 😀

 93. Dobré ráno,

  Tož, já pistoli nemám a střílet neumím, ale slyšela jsem, že i lidi, kteří bez problémů střílejí na figurínu během výcviku, mohou mít problém se střelbou na živý cíl.

  Kromě toho hraje roli moment překvapení. Při výcviku víte, že budete muset střílet.
  Ale nemůžete být v takové pohotovosti, abyste kdykoliv, neustále, při jakékoliv činnosti neustále byli ve střehu kvůli předpokládanému útoku.

  v případě, že jste na poklidnéporadě v redakci , pokud vám tam vtrhnou lidi s kalašnikama, mají přinejmenším těch několik sekund, možná jen zlomků sekundy výhodu, než vám dojde z oka a ucha do mozku, co vidíte, než to mozek zpracuje a vyhodnotí, že tentokrát to nehí ekretářka s kafem a že jde o život a než opačným směrem doputuje příkaz, že máte sáhnout po pistoli.

  Na vycvičeného zabijáka v neprůstřelné vestě, který přichází s cílem zabít a ne z jiného důvodu a má tu bouchačku jen pro případ, kdyby se něco zvrtlo nemá pistole v šuplíku šanci.

  Co mi ale připadá hodně úchylný, je, že v některých diskusích všelijací mudrcové spílají redaktorce, která teroristy vpustila dovnitř, protože si vstup vynutili. že prý je má na svědomí ona a tak. To musí být fakt zvrácená mysl, když vyčítá neozbrojená ženský s děckem, že se nenechala na místě odprásknout. Zvlášť když by stejně ničemu nezabránila, ti vrahouni měli určitě nějakej plán, jak se dostat do budovy i jinak.

  Jak vidno, pro některý jedince je všechno dobrý k tomu, aby si přihřáli polívčičku, kterou krmí svoje mindráky.

 94. maYdo,
  jo, civilizační návyky jsou problém. Někdomu to prostě přepne z šedé kůry mozkové na dinosaura a jedná reflexivně. Někdo přemejšlí, jestli dotyčému bubákovi s kalachem může udělat bebí. Někdo ztuhne a nedělá nic. V takhle vyhraněných situacích má dinosaurus vyšší naději na přežití.

 95. Zajímavé, opatří si kalašnikovy a pancéřovky a přitom kvůli kusu žvance po akci přepadnou benzínku, na místě činu zapomenou osobní doklady včetně dokladů příbuzného,jenž se akce údajně neúčastnil, které si vzali do akce jak Zoja Kosmoděmjanská rudou knížku…Zajímavé.

  Co se týče té redakce, jak by dopadli před třemi sty lety s takovým hanobením křesťanství? Ostatně, vydávali ten časopis z dobročinnosti, nebo to byl jejich byznys a s ním spojené podnikatelské riziko?

  Dvanáct mrtvých, ano, smutné. Jenže co je to například proti obětem z „noci sv. Bartoloměje“?

  Otázka: Co společného při pohledu na jejich historii, ekonomiku a politiku, mají (dosud)neislámské státy, které mají největší problémy s islámem a muslimskou menšinou?

 96. Schumachere, my jsme to smutné období už překonali. Je nějaký důvod ho znovu opakovat s jiným náboženstvím ?

 97. ptakopysku, problém je v tom, že se s tou pistolí musí cvičit.
  Prostě to nejde mít ji jen tak v šupleti. Než najdeš klíče od šuplete, náboje, zásobník a návod k použití, tak z tebe dotyčný útočník nadělá řešeto.
  Umět tu píďol rychle vytáhnout, odjistit a ve stejném okamžiku už bouchat, to chce sakra dobrý trenink!

 98. Schumi, řekla bych, že vesty a kalašnikova jim někdo opatřil, včetně toho průkazu a auta, kterým odjeli. Auto kikslo na nejbližší křižovatce. Takže ten někdo nepočítal s tím, že přežijí a naopak měl za to, že na té křižovatce je cajti dohoní a rozstřílej na mraky.

 99. Schumi,
  – ty doklady jsou zajímavé, to jo.
  – Pokud by redakce hanobila křesťanství třeba v Japonsku, nebo Indii, nic by se jí nestalo. Nebo ty považuješ Paříž za baštu islámu?
  – Třetí odstavec je poněkud úlet, ne? Jde o to, že novináři se doposud považovali za nedotknutelnou část společnosti, pro niž neplatí některé zákonitosti – mohou strkat rypáky kam chtějí, mohou manipulovat společností jak chtějí, mohou nasrat koho chtějí a nikdo jim nevystaví účet. No… tak teď byl několika účet vystaven a nikdo z nich netuší, který vrchní si chystá bloček a tužku, aby vystavil další účet.
  – Společnou mají islámskou menšinu.

 100. >> Rput
  Asi ten dotyčný přecenil schopnosti francouzské policie.

 101. 122 NoName, jenže oni ho nepřekonali, jsou o pár set let pozadu.
  Krom toho obdivuju Tvůj nadšený optimismus co se týče překonání našeho smutného období. Nahraď „náboženství“ jinými pojmy, například „víra“ či „ideologie“, jejichž obsah může být jakýkoli, ono Tě to nadšení přejde.“Čtyři nohy dobrý…“
  Kde bereš přesvědčení, že Bandar-lóg se změnil? Jak málo nás dělí od středověku, kolik absentujících obědů nás dělí od barbarství?

 102. 128-pořád stojí aspoň zabojovat o to, aby se to neopakovalo. Přes všechny potenciální možnosti, že se to vrátí v jiné podobě ?

 103. Teď prý mají rukojmí a jedou na letiště. IMO z pohledu teroristy nerozumné, pokud nechtějí zemřít skektakulární smrtí a vzít s sebou ještě několik dalších.
  Čekal jsem, že budou mít připravené klidné místo u vody, kde 14 dní přečkají a poté pod novou identitou pojedou válčit do Mosulu nebo Mosbachu.

 104. Abychom se nedivili!

  …A hloupostí Evropanů je, že jsme povolili imigraci, že jsme se tvářili a doufali jsme, že je to přejde, a tvářili se, že to neexistuje. Proto dnes máme v Evropě desítky milionů potenciálních džihádistů a je jen otázkou času a statistiky, kdy a kde se rozhodne někdo tu svou víru naplno praktikovat, což znamená spáchat násilný džihád. Nic jiného v tom není.

  Jak jsem říkal, že je to jen statistická záležitost, tak tím rozumějme, že tam, kde je muslimů hodně, tak tam se to může pravděpodobněji stát, a tam, kde je jich málo, tam se to může stát méně pravděpodobněji. Samotný Korán totiž píše – ale zcela přesně to teď neumím citovat – že udeřit je třeba, až vás bude dvacet ze dvou set, což je deset procent: tato formulace také odpovídá tomu, co se děje v zemích jako je Francie. To ale není organizované, u nich funguje jen vědomost toho, že ví, že jsou silní a že jim dochází trpělivost s námi – nevěřícími. Islám navíc tvrdě přikazuje trestat kritiky a tvrdě trestat i výsměch a odpadlíky od víry. Proto onen francouzský časopis to dostal tak tvrdě, neboť se vysmíval islámu.

  Co se týče odpadlíků, tak těch také máme v Česku nepočítaně, ba dokonce i kritiků na nejvyšších místech… Proto jsme zároveň i my jejich „legitimním cílem“…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Na-zapad-od-nas-uz-islamiste-vyhrali-ted-jsme-na-rade-my-varuje-expert-Konvicka-Zde-jsou-duvody-proc-budou-chtit-utocit-i-u-nas-353441

 105. Účastnit se podniků jako Kebabem proti debilitě a Falafel pro Tomia je jen první a nejsnazší level boje s rasismem, xenofobií, nenávistí a „obyčejnou“ paušalizací. Druhým a výrazně těžším, protože by už znamenal ústupky, by bylo vypustit Araby, Vietnamce a Romy z bister, večerek a ghett mezi sebe.

  Zdroj: http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/294339-miluj-wonga-sveho-aneb-proti-toleranci

  Pozvání menšin „mezi sebe“, do úřadů.

 106. „Útočníci, kteří ve středu povraždili velkou část redakce francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo, se zabarikádovali v budově tiskárny nedaleko pařížského letiště Charles de Gaulle. Policie objekt obklíčila a z bezpečnostních důvodů uzavřela dvě ze čtyř letištních ranvejí. Útočníci mají u sebe nejméně jednoho rukojmího. Pařížská prokuratura popřela informace, podle nichž útočníci dnes zabili další dva lidi.“

 107. No Name, potažmo Dana:

  zatímco v mediích se šílí z normálního průběhu zimy, přímí účastníci to vidí jinak. Dana včera večer – ano, tam byla ledovka, dobře, že jsi dojela v pořádku. NoName dneska, mám z toho srandu – viz Nohavica a Ladovská zima. Východ republiky, to jsem i já. Ráno minus tři, přes noc padal prašan a foukal větříček. Ráno jsem házel lopatou – čtyřicet metrů cesty k domu a pak výjezd, který mi, jako obvykle, zahrnuli silničáři půlmetrovou bariérou.
  Vyjel jsem na sever, tj. na Vsetín, varován před sněhovými jazyky. U nás minus tři, v Lidči minus dva, v Polance minus jeden, V Leskovci nula, v Ústí plus jeden, Na vjezdu do Vsetína plus dva, u kanceláře plus tři. Pan Šafařík odhrnoval, i když to do večera roztaje.

 108. K dalším komentářům jen tolik:

  Použití zbraně – prosím, vyzkoušejte si to na živém cíli. Zkušenosti z přepadení jedincem, vyzbrojeným samopalem nevyžaduji, to bych chtěl moc – ale věřte, je to k nezaplacení.

  Nemám čas na nějaké prohledávání tohoto blogu, ale myslím, že někdo tady psal o tom, že je dobře nespoléhat na stát a jeho instituce.

 109. Ještě něco – až nebudete mít co dělat, budete se koukat do stropu, protože v televizi není nic zajímavého a sex už není, to co býval, tak si představte reálnou situaci, kdy vystoupíte z trolejbusu, zahnete za roh a tam několik maskovaných se samopalem začíná střílet jako černý černoch v Komandu. Vypnete ovladač?

 110. Martine, Vsetín? Blahopřeji k tamějšímu azyláku i jeho zaměstnancům. Fajn lidi – ti co znám. I program. Něco s klienty zkouší, mají stolařskou dílnu. Ptal jsem se – a vyděláte si na sebe? Jenom když tam pracují zaměstnanci, ne klienti.

 111. (97) Klaus obvykle dobře popíše situaci, ale poslední dobou z toho vyvozuje mylné závěry. Tady je s velkým otazníkem už předpoklad, že někdo chce to rozbití Ruska. Jo takhle rozbití Ukrajiny, která nechce být součástí nového Sojuzu, to by se spíš dalo věřit. Ale to zase asi nechce ono Polsko, část západní Evropy a USA.
  (100) To jsi si ale nevšiml, že článek není o kolektivní vině.
  (132) Co se týče Vietnamců, tak už jsem viděl vietnamskou policejní mluvčí, jednoho „jsem si pustil“ do baráku a jsem spokojen (jo a taky mu tykám, ovšem po dohodě, on mně také), jak dospívají jejich děti, které už mluví česky dokonale a mají české školy, budou se asi časem objevovat všude. U Arabů nevím, zda a o co mají zájem a cikáni jsou na všemožná místa státního aparátu přímo cpáni (ale není co cpát), jenže nezájem. O paušalizujícím trestání Rusů nic nevím, to jsem asi nedával pozor. No a s tím volením, jednou jsem způsobil menší udivení, řka, že německý liberál je mi bližší než český komunista. Podle stejné zásady bych volil kamkoliv.

 112. nickname – Vsetín je mediálně provařený, Čunek, cikáni a dost. Naše sousedka mi v sobotu řekla, že děkuje za ty Vrbětice, O Valašských Kloboukách nikdo nevěděl, ale stačí říct, že je to u Vrbětic a všichni hned vědí.

  Abych byl zkratkovitě stručný, Vsetín není pražská kavárna. V horách se musí něco dělat, jinak zmrzneš a chcípneš hlady.

  Na Vsetíně a v okolí je řada dalších projektů, které něco dělají. Dneska se tomu říká projekt, protože jinak bychom neuživili ty stovky dcerek na Regionálních úřadech Evropské vzájemné pomoci. Ale i bez těchto peněz bychom něco dělali. Řadu let píšu sem i jinam, že nemám obavy o výchovu mladých, folklor, památky, nemohoucí i mentálně zaostalé. Poplašné zprávy v mediích píšou profesionální pomahači, kteří o tom nic nevědí, ale dobře se na tom živí.

  Píšu to tady hlavně proto, že tento blog má mnoho čtenářů, kteří nerozebírají mezinárodně-politická témata a nepotřebují radit americkému (ruskému) prezidentovi. Jen čtou a podle čteného si dělají obrázek o svém okolí – bezprostředním i vzdáleném. Po přečtení iDnesu by si měli hodit mašli.

 113. Aerokarle, jak jsem psal výše – pokud se ve státním aparátu vytvoří skupinky „stejně smýšlejících“, kteří si ve funkcích budou prosazovat svojí agendu, nebude se mi to líbit.
  Lékem na tyto „buňky“ je méně míst ve státním aparátu, menší moc státu. Což se nelíbí dnešní většině.

 114. Tady je s velkým otazníkem už předpoklad, že někdo chce to rozbití Ruska. Jo takhle rozbití Ukrajiny, která nechce být součástí nového Sojuzu, to by se spíš dalo věřit. Ale to zase asi nechce ono Polsko, část západní Evropy a USA.

  Ano. ANO !!!
  Nevěřím, věřím.
  Ale požaduju důkazy !!!

 115. nickname,
  že vás tu vidím mihotat. Odpověděli vám ti naši podblaničtí hvězdopravci?

 116. Ironie osudu:
  ChaRLIE hEBDO MEL BLÍZKO KE KOMUNISTŮM.
  DUCH KOMISAřE juVA SE VZNáší NAD FRANCIí.

 117. Přřece obklíčení teroristé mohou sledovat utahování smyčky v TV, ale to to trvalo než prý policie novináře a televizi odehnala.

 118. Předal jsem bratru a synovci k rozmyšlení. Podívají se tam. Hvězdopravectví se zdá být přijatelné.

 119. NoName 143 – myslím, že nejde o „rozbití“ jako rozdělení na X dalších států, ale na „ukrajinizaci“, t.j. rozdělení území mezi oligarchy a tedy snadněji ovladatelné. Tak, jak to bylo za Jelcina.

 120. Líbí se mi ta linka „tomu nevěřím, tomu ano, Klaus má mylné zavěry“ 😉

 121. Dobré odpoledne,

  Ptakopysku, ad 120 – nevím, jetsli se jedná o „civilizační“ návyky. Myslím, že většina zvířat zabíjí příslušníky vlastního druhu jen vyjimečně.

  Organizátoři akce Kebabem proti debilitě jsou stejní debilové jako Okamůra. Očekávám, že vbrzku budou noviny plné komentářů, v kterých budou osvícené duše hloubat, co o politické orientaci vypovídá, když si jeden dá nějaký jídlo.

  Ty jejich starosti…

  Ajajaj, měla jsem k obědu kuskus. S grilovaným lilkem, cibulí a chery rajčátky. S česnekem a kouskem cukety. To je asi docela průser, co?

  Na druhou stranu – kafe si po obědě asi dala většina z vás, co? 🙂

 122. 152 maYdo
  … jestli byla ta cibule taky grilovaná, tak bych se zas tak moc nestrachoval.

 123. “ tak si představte reálnou situaci, kdy vystoupíte z trolejbusu, zahnete za roh a tam několik maskovaných se samopalem začíná střílet jako černý černoch v Komandu. Vypnete ovladač?“

  Nikoliv, zacouvám zpátky za roh a budu se rychle klidit opačným směrem. Cestou se budu snažit rychle předat a rozšířit zprávu, co se tam děje.

  Zajisté si můžete pomyslet něco o zbabělosti nebo nepřipravenosti k použití zbraně, ale jakou šanci asi tak má jedna ženská – i třeba s pistolí a vycvičená – proti několika zakuklencům se samopaly?

 124. JIstěže byla, skimici. Proč? Shledal by Okamůra moje jídlo méně blízké islámu ?

  Měla jsem samozřejmě na mysli průser politicky orientační, aby bylo jasno 😀

 125. Konfuciánští nestoriáni mají povolený čaj.
  Katolík má rád zabijačkovou polévku krvavou, baptisté ze Svaté Heleny naopak krev odmítají.
  O všespasitelných účincích mrkve vám řeknou adventisté. Také pasou kozy. Na mléko, samozřejmě. Boršč umí volyňáci. Ovesné vločky jsou v nabídce rodin z Oberschlesien přišlých. Vliv vůdce, který chtěl kaší stvořit nadčlověka.

 126. 156 maYda
  … aha, já myslel že kvůli jahodami vonícímu dechu při následném jednání s klientem 🙂

 127. Ovesná kaše bývala populární snídaně i v anglofonních zemích. Ve střední Evropě prý snad už od neolitu (viz obsah žaludku mumií z rašelinišť).

 128. 155 – maYdo, ale to je v pořádku. Nikdo nevyžaduje nějaké hrdinské činy. Ale počítáš s možností, že se to může stát? Jak jsi napsala, tak víš, co budeš dělat. Richtig, teď si představ, že jsi v roli té účetní, co ji vzali pod krkem a ona měla vyťukat kód provstup do objektu. Chlapi se samopaly, v maskách. Vyťukáš nebo ne? Dneska víš, že odmítnutím zachráníš 11 životů, tvůj ale ne.

 129. Muhehe,
  zdá se, že El Commandante, Fidel Castro, je na pravdě boží. V Santiagu opravujou ulice okolo hřbitova Santa Ifigenia a na dnešek je svolaná mimořádná konference.

 130. Martine, nevím nic. To, že by odmítnutím třeba ona mohla zachránit jedenáct životů teď, neznamená, že by to dopadlo stejně, pokud bych byla ve stejné situaci já.

  Takhle srovnávat je nesmysl.

  Navíc ta žena měla s sebou dítě. Nešlo jen o její život.
  V takový sitaci žádná normální máma neriskuje a číslo vyťuká. Já bych ho taky vyťukala.
  A ta žena nemohla vědět, přoč tam jsou a kam. Mohla si myslet, že jen straší, aby se dostali dovnitř a jdou loupit, ne střílet. Nebo že si s nimi poradí ochranka.

  Otázka, jetsli by tím zachránila 11 životů, je přinejmenším sporná. Dovnitř by se dostali stejně, i přes její mrtvolu. Patrně měli nějaký další postup v záloze. A možná by přitom, pokud by použili násilí, mohlo nakonec těch životů padnout za oběť i víc.
  Velmi pravděpodobně by to byla zbytečná oběť.

  Co považuju v téhle situaci za zvěrstvo, jsou diskutéři, kteří píšou do diskusí, co to je za nánu nebo krávu, že ty ozbrojence pustila a že tím smrt svých kolegů zavinila.

 131. 159 Matzurko, ovesná kaše s mlékem nebo bez?
  161 Na rakvi bude mít tento milovník Ameriky baseballovou rukavici, čepici a pálku.

 132. Koruna nad 28 za euro. To je určitě dobře, že ?

 133. Nickname,
  v tom neolitu se to asi nezjistí, UK to možná mělo podle bohatství dané rodiny. Ve věznicích to bylo asi jen s vodou (i v sirotčincích, viz Oliver Twist). Bohatí si dali nejen s mlékem, ale i máslem a cukrem.

 134. Moje máti dělala ovesnou kaši hustou, že se mohla krájet a vždycky ji polila ještě mlíkem.
  Studeným. Tvrdila, že ji takhle jedí v Anglii.
  A byla každou neděli k snídani, neb se v neděli snídalo po anglicku. Krom toho byly toasty z chlebíčkové veky ( toustový chleba tu nebyl tehdy k mání) Obvykle už studený a tvrdý.

  Od té doby chovám jistou skepsi k anglické kuchyni. 🙂

 135. maYdo,
  anglická kuchyně a krása britských žen byly důvodem, proč se z Anglie stala námořní velmoc.

 136. Tak to vypadá na další oběti, tentokrát v košer obchodě.
  Asi zase nějací odpadlíci od islámu, kteří nerespektují jeho základní principy.

 137. ptakopysku 🙂

  Brácha vždycky říkal, že teprv když navštívil Anglii a viděl, jak vypadá průměrná angličanka, pochopil, proč britové tvrdí, že princezna Diana je krasavice. 🙂

 138. (152) Co kuskus, ale já si předevčírem přinesl pětikilovku basmati z prodejny Halal v Myslíkovce. 😛
  (160) Já včera nevyťukal kód do internetového bankovnictví a to mi nikdo nedržel kvér u hlavy. Navíc číslo, které léta moc dobře znám. A to už bude jen čím dál, tím horší! 😛

 139. jen několik poznámek: mít nenabitou pistoli a zásobník někde vedle – pokud ji zamýšlím používat k sebeobraně je blbost. Moje je nabítá, náboj v komoře, zajištěná. Střela hollow point. Na vzdálenost 5 metrů v krizové situaci první rána spodní torso. Z této vzdálanosti je náskledkem velké gruntování. Zásah 8mm na tuto vdálenost útočníka rozhodí, pokud ho neporazí. Druhá rána hlava.
  Ještě několik útoků jako v Paříži a mentální příprava použít zbraň s cílem zabít je dokončena.

 140. Těžko vinit vyděšenou matku, spíš bych vzal v potaz bezpečnostního experta, který měl členy redakce seznámit s bezpečnostními opatřeními. Na číselnících těchto zařízení je totiž i „panic button“, který nemá označení a je možné ho stiskonout třeba jen okrajem prstu. Signál mohl mohl upozornit hlídkující policisty a dát obětem 10 – 15 sekund ….jsou to jen spekulace, protože o bezpečnostním zařízení Hebdo Charlie nevím nic.
  Za sebe mohu jen dodat „Je suis Charlie aussi, mais je suis bien armé“

 141. Dušane, moje příspěvky nemají někoho vinit, natož někoho nabádat.

  Jen bych chtěl, aby si každý čtenář uvědomil, co ho může potkat a co v té chvíli bude dělat.

  Doufám, že jsi dobře dojel, přestože media popisovala hrůzu na silnicích.

 142. Karle, že Ty jseš taky jeden z těch chytrejch, co přesně vědí, jak se měla ta chudák ženská zachovat a že to udělala blbě?

  Zajisté je možno se záměrně splést a zdržovat tak odkódování. Ale v tej chvíli člověk moc času na nápady nemá a je normální, že bez přemýšlení vyťuká známý kód. Ani na ten „panic button“ si nemusí v tu chvíli vzpomenout.

  Co Vy, o tom, pánové víte, co se honí hlavou mámě, když má u tej hlavy pistoli a za ruku drží dítě.

  Já to teda nevím taky, protože pistoli mi zatím u hlavy nikdo nedržel. Ale přece jen jsem ženská a tak se umím vžít do toho, že bych koukala za danných okolností z tej situace uniknout cestou toho nejmenšího odporu. Což znamená vyhovět jakémukoliv požadavku.

  Mimochodem, ten policista, co ho odpráskli na ulici, byl prý z muslimské komunity.

 143. MaYdo, pokud byl ten policista muslim, byl z hlediska teroristů zrádce – neměl nejmenší šanci.

 144. Tak na ten výsledek jsem zvědavá!

  …Rakušané dostanou ve všelidovém hlasování šanci rozhodnout, zda jejich země nadále zůstane součástí Evropské unie. Referendum proběhne souběžně s volbami do zemských parlamentů v „supervolebním“ týdnu těsně před letními prázdninami, tedy od 24. června do 1. července…
  Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/rakousko-usporada-referendum-o-vystoupeni-z-evropske-unie-1151705#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 145. 173 jistě Dušane, pokud vím, žiješ v nejsvobodnějším, nejdemokratičtějším a nejsprávnějším státě, který Ti za daně, které platíš poskytuje spolehlivou ochranu. Od toho přece ten stát je. Například když někoho zamorduješ, zatýkající policista Ti odrecituje Tvoje práva a jsi-li chudý, bude Ti přidělen advokát aby Tě bezplatně hájil. I naopak tě může těšit když Tě někdo zamorduje, policista mu odrecituje jeho práva a je-li chudý, bude mu přidělen advokát aby ho bezplatně hájil. Tak můžeš v klidu umřít s vědomím, že veškerá práva jsou výborně zabezpečena státem, který platíš jako užitečnou službu. Naprosto dobrovolně a ochotně, protože víš, že je to ten nejlepší stát na světě, který existuje jenom proto aby Ti poskytoval bezpečí na nejvyšší úrovni, daleko výhodněji než by sis ho zajišťoval sám.

  Tak bych kurva rád věděl, proč si komplikuješ život a místo abys využíval veškerého toho dobrodiní, žiješ na nějakém nebezpečném místě a máš štrapáci s ozbrojováním.

 146. Rputi, teroristy nezajímalo, jetsli chodí do mešity nebo do kostela. Prostě odpráskli policajta.
  Měl smůlu, že byl v blbou chvíli na blbým místě.

 147. Co Vy, o tom, pánové víte, co se honí hlavou mámě, když má u tej hlavy pistoli a za ruku drží dítě.

  Sexistka, feministka?

  Co ty, maYdo, víš o tom, co se honí hlavou tátovi, když má u tej hlavy pistoli a za ruku drží dítě?

  Jsem rád, že to máš rozmyšlené a víš, jak se zachováš. To není žádné odsouzení, jak by se mohlo některým zdát. Jsi na to připravena, což se nedá o všech říct.

 148. Schumi, co to proboha chlastáš? Ten blábol, co mi adresuješ nemá ani hlavu ani patu

 149. Martine, dorazil jsem v pořádku do Kralup. Včera jsem si hezky popovídal v těšíně s naší kamarádkou a její sestrou…

 150. Já se přiznávám, že naprosto nevím, jak bych se měla zachovat v situaci, kdy na mě bude mířit zakuklený, ale i nezakuklený, člověk kalašnikovem. Nevím. Sice jsem už v životě pár docela kritických chvil zažila – ono možná pistole nebo nůž jsou v určité situaci na stejné úrovni – a zatím jsem tady. Ale rozhodně nemůžu tvrdit, že vím, co a jak budu v obdobné situaci dělat. Dokonce si myslím, že kdybych znovu zažila, co jsem přežila, nevím, jestli bych jednala stejně jako tenkrát. Ostatně – kdo může s jistotou a přesvědčením říci, že nejen ví, ale i udělá

 151. Dušane, rád bych tam byl, ale nešlo to. Tak příště.

 152. Už jsem to tady psal několikrát, ale nepůjdu do podrobností. Ta dírka v laufu, když víš, že před pár vteřinami se z ní střílelo a teď ti míří na břicho – to se nedá sdílet. Já už vím, jak jsem se zachoval. Nikomu to nepřeju, ale měl by počítat s tím, že se mu to může taky stát.

 153. 177 Martine, ano, někdy jsou to tak strašné zprávy, že se bojím i s autem v garáži, vypuštěným benzínem a vyndanou baterkou.

  Děsí mě představa, že mě neozbrojeného čeká cesta domů. Ulicemi, dopravními prostředky. Všude samý vrah, lupič, zvrhlík, terorista. Pokládám za zázrak, že přežívám den za dnem.

  Karle, ty chodíš do toho podezřelého obchodu v Myslíkovce? To by sis měl rozmyslet. Co když místo rejže do tebe nasypou olovo? Co když v regálu rejži a pod pultem Kalacha? A ostatně by sis to měl rozmyslet i proto, že to určitě už hlídá Biska a registruje všechny zákazníky. Abys nebyl na seznamech podezřelých sympatizantů. Protože jestliže k něčemu dojde, jakože musí dojít, protože k čemu by jinak bylo naše spojenectví, přece v tom naše přátele, vzory demokracie, svobody, míru, pravdy a lásky, nenecháme ve štychu, co by si o nás pomysleli, že zatím co oni krutě trpí za šíření světového blaha, my si tady spokojeně a v bezpečí hovíme, místo toho abychom byli náležitě zahovněni?
  To musíš ausgerechnet tuhle rejži? Když máš na výběr čínskou, vietnamskou, japonskou…? Nebo košer či dokonce nějakou spolehlivou demokratickou a lidskoprávní? Tak bacha na to. Kdo chvíli stál, zůstává opodál, kdo nejde s námi, jde proti nám. Tak nasliň prst v hrdě nastav do mediálního větru bys zůstal jedním z nás. Čechem a vlastencem a v jednom šiku se všemi ostatními z tábora demokracie, svobody, míru, pravdy a lásky.

 154. [190] Opakovaně jsem parkoval před halal prodejnou na Žižkově. Mám se taky bát? Na svou obhajobu uvádím, že jinde zrovna nebylo volné místo.

 155. Honzo, nechceš od Schumiho? Já jsem jen na slivovici – to snad znáš.

 156. 184 Dušane taky bys chtěl, co? Prdlajs. To není pro každého.

  189 Martine, koukám, že si taky potrpíš na adrenalinové sporty.

 157. 191 Tak to máš Honzo smůlu. Tohle v apatyce nekoupíš.

 158. Abych si to pro sebe shrnul – jsem zbytečně předposraný, nic se mi nemůže stát, není čeho se bát. Nějak se mi tomu nechce uvěřit, tak budu dál předposraný.

 159. Já bych jen šeptla, že Basmati rejži maj celkem běžně v „Lídlu, co je levnýýýíííí“.

  Jinak ta soutěž ve statečnosti, co bysme, kdybysme, se mi moc líbí! 😀

 160. (190) Já to asi schytám ze všech stran. Rejži od podezřelých teroristů, podezřívám Putina, nepodezřívám USA a Bildelberg a Schwarzenberga vidím jako o promile méně škodlivého než Zemana. K tomu je mi německý liberál bližší než český komouš a kamarádil jsem se s Poláky. 😛

 161. Safryš, Schumi, co jste dnes slavili? Tak časně večer….. 🙂

 162. No, žít někde,kde bych měl dojem, že musím mít bouchačku, abych přežil, by byl pro mě problém.

 163. Tak si říkám, že těch dvanáct mrtvejch to tu pěkně rozhejbalo…
  Jen co to, že když jich jsou tisíce a desetitisíce, že to tu s nikým ani nehne?
  Asi nejsou členy toho správnýho kavárenskýho klubu….No nic, lidé jsou všlijací, je jich jak hnoje, kdežto srandistickech redakcí je málo. Hlavně těch správně srandistickejch. Tak mě napadá, že Pussy Riot, ta šukačka se zmrzlým kuřetem v pravoslavným kostele byl úžasnej vodvaz. Demokratickej, lidskoprávní,pravdoláskovej a úplně sluníčkovej.

 164. A hleďme, tak ten v obchodě tvrdí, že postřílí rukojmí, jestli se těm v tiskárně něco stane. Očekávám v nejbližší době, že někdo vlítne do nějaké pařížské kavárny, vezme rukojmí a bude tvrdit, že je postřílí, jestli se něco stane tomu v obchodě.

 165. Tak útočníci z redakce jsou prý mrtvi, jimi zadržovaná rukojmí je nezranna a zadržovaným rukojmím z obchodu se prý podařilo utéct. Hlásali na ČT24

 166. 199 Rputi, to je sice pravda, ale není s tím spojenej ten správnej orientální adrenalin. V Lidlu tě leda tak hrozí přejetí vozejkem nebo ušlapání po vyskladnění akčního zboží. To na druhou stranu má výhodu v tom, že kvůli tomu netřeba utrácet za letenku na pouť do Mekky.

 167. 161 — Jestli je to tak, ptakopysku, mohlo by to též poskytovat elegantní vysvětlení pro obrat v politice State Departmentu vůči Kubě před pár dny.

  Jinak tady, i přes mizerné internetové připojení, trochu koukáme na on-line zprávy v Le Figaro, a můj povšechný dojem jest, že ve srovnání se včerejškem to docela nabírá grády…

 168. Schumi, jestli se doma tak strašně bojíš, vyvěs vlajku Pakistánu, ISILU a třeba Libyie a vsadím se, že Ti 24 hodin budou hlídat barák chlapci z BIS, FBI, CIA a Mossad

 169. 205 ptakopysku, když si za ty v tiskárně dosadíš onu správnou stranu, dostane to docela logické obrysy.

  206 Tak to je dost blbá zpráva. Tak pěkně to začínalo, natěšená média žhavila a takovej to vezme rychlej konec. Kdyby ještě pár dní vydrželi, stupňovali požadavky, stříleli jedno rukojmí za druhým…reportáže z místa, plačící příbuzní, plamenná prohlášení jedněch politiků, uklidňujícíc prohlášení druhých politiků…a místo toho tohle. Už aby spadlo další letadlo. Ale s tou Kubou, jestli je to pravda to vypadá dobře. Z toho by něco mohlo bejt. Tak na dva, tři dny. Jak to s Castrem bylo doopravdy, jestli mu někdo pomohl, bratr, plukovníci, agenti, Putin aby to hodil na CIA…spiklenecké teorie

 170. 209 Dušane, to je problém. Všude vyprodáno. Ale zeptám se tchyně, jestli by ušila. Potřebovala by vyklidit sklep a překopat zahrádku….

 171. Jo a co se týče toho Mossadu, stačí když projíždím okolo jejich ambasády. Jak vidím tu jejich příznačně architektonicky vyvedenou strážní budku v rohu, připadám si jak arab na západním břehu Jordánu.

 172. HM.
  Islamisté urážejí islám mnohem více než ti, kteří zveřejňují satirické karikatury, které náboženství zesměšňují. Prohlásil to vůdce Hizballáhu.

 173. 161 Ptakopysku, zdá se že na tom makají fest. Pro případ že by klekla dodávka proudu pro mrazák.

 174. 203 Nebylo zmrzlý. Bylo chlazený a nebo minimálně rozmrzlý!

 175. 213 Halladine, to říká jen proto, že ho sere vůdce Al Fatahu.

 176. 213-to bude určitě úpřimné a od srdce.
  První krok je zdá se hotový . Teď už jenom vrahy zašít do prasečích kůží a zakopat někde, kde venčí psy.

 177. 215 pravda, skimici, nevzal jsem v úvahu, že to bylo sluníčkový.
  I když ta představa… kupuju kuřata tak dvě kila dvacet a víc.

 178. 219 Halladine, když nejsou islamisti, co jsou? Mírumilovnější a tolerantnější než třeba ti z brněnské mešity? Jako hosta by tě uvítali plzeňským a ovarem?

 179. 222
  No, co vím al Fatah neblbne se šariou, nezakazuje ženským chodit do školy, atd.

 180. 220 jaký sluníčkový? Nebylo prostě v tu chvíli zmrzlý a nebrali to z mrazícího ale chladícího pultu. Bylo to vidět na tom záznamu. To je vše.

 181. Karle,

  „Ale prd, jen mne napadlo, že to fakt z rozčílení mohla zapomenout.“

  Tak to sorry, pod dojmem úvah na téma, že mohla zachránit 11 životů, mně nenapadlo, že tě tak obyčejná možnost napadla 😀

 182. 209 – narazis na to stare klasicke „Franto, tak je to v suchu. Ta sama parta, co Ti před mesicem zorala zahradku Ti prijede nastipat drivi“ 🙂

 183. 201 Ale nic, Dano. To je jen vnitřní psychologická příprava. Je pátek, začal šábes, soused bude skučet a bubnovat a s dětmi nacvičovat dobytí Jericha, jak hádám podle pravidelného randálu, pak řev a ječení z koupelny, asi předvádění přechodu Rudého moře.
  Když si z YT pustím „Allááááhuuu akbar….!“ zní to téměř úlevně. Často si tak říkám, kdo tak mohl bydlet nad Eichmannovými…

 184. 223 Halladine a to je právě ta chyba. Škola.
  Kdepak žádná škola. Nanejvýš trochu číst kvůli Koránu. Ale ani to radši ne. Žádné vzdělání. Jen memorovat předříkávané sůry Koránu. Nic víc. A tak pro všechny. Dalšího vzdělání není třeba. Všechno je v Koránu.

 185. 224 Skimici, to bylo v superhádéčku 8K? Úžasné. I s cenovkou. Cepljónok cholodjájemyj. Muselo být vidět i datum spotřeby.

 186. Na ČT24 je hostem nakýsi muslim, původem z Egypta a jeho názory josu více než zajímavé. Co dlat, aby se teroristé u nás nevyskytovali? Rovní jednání se všemi, žádné pozitivní ani negatiovní diskriminace, bez ohledu na barvu, výšku, víru – ke všem přistupovart stejně. Ale myslím, že už tady byl odkaz na podobný článek.

 187. Zajímavé

  Hlavní americké listy se vyhnuly otištění karikatur proroka Mohameda z francouzského týdeníku Charlie Hebdo. Nechtějí se dotknout věřících.

 188. Martine,

  jsem ráda, že jsi rád, že to mám rozmyšlené a víš, jak se zachovám.

  Ale realita je taková, že prd mám rozmyšlené, jak se zachovám. To si jen tak představuju u počítače s židlí pod zadkem, jak bych se zachovala a že by to bylo to nejrozumnější řešení.
  Ve skutečnosti člověk nikdy neví, co v takové situaci udělá, dokud to nenastane.

  Taky při typu “ jak by ses zachoval, kdyby….“ nevíš spoustu konkrétních okolností, které do značné míry ovlivní tvoje jednání a řešení situace.

  Ani výcvik na to na sto procent připravit nemůže. Natrénovat se dá ledacos, ale ale to, že to je doopravdy a ne jen jako ne.
  Dokonce ani zkušenost není stoproćentní zárukou, že podruhé to zvládneš. Budou jiní okolnosti, btrochu víc smůly….

  Takže jediný, co vím, je to, že doopravdy se člověk dozví, jak by se zachoval až když to doopravdy nastane. Lidi, do kterých bys to nikdy neřekl, dokážou v extrémní situaci jednat velice pohotově a frajeři se širokejma ramenama se můžou podělat.

  A samozřejmě jsou situace, na které prostě nelze být připraven nikdy a sebelepší ochrana jim nezabrání. MYslím, že tahle událost, stejně třeba jako tragedie ve žďárské škole, je jedna z nich

  Jinak – nejsem sexistka ani feministka. Ale ty komentáře na téma, že „kdyby ta káča pitomá nevyťukala ten kód, mohli být všichni naživu“ byly fakt hnusný.

 189. 233 maYdo, v zájmu uchování duševního zdraví je dobré někdy nemyslet. Zejména v případech kdy Ti je naznačováno, že by ses měla zamyslet. A když nad sebou tak bys to měla brát jako výstrahu nejvyššího stupně, že ten někdo to s Tebou nemyslí dobře, tedy pro Tebe.

 190. 232 To je logické, Halladine. Nechtějí přijít o Empire State Building a další baráky, neboť se přesvědčili, že pátá a šestá flotila jsou sice pěkná masa technologicky zpracovaného železa, ale pro tyhle účely naprosto k hovnu.

 191. 227 jo, ale teď pro to není vhodná doba. Bylo by třeba brzy na jaře.

 192. Jo, a kamarád by potřeboval prohloubit studnu.

 193. Schumi, nejvíc dám na nabádání, že bych se měla zamyslet nad sebou nebo nad tím, co o mně něco vypovídá 😀

  Takovej docela průhlednej a profláklej manipulační fígel, zejména osobami pravdoláskařského a sluníčkového zaměření velmi oblíbený a hojně používaný.

 194. Tak už to mají teroristi za sebou. Jestlipak je taky vrhnou do moře?

 195. Oni vlastně spáchali sebevraždu. Asi jako Butch Cassidy A Sundance Kid 🙂

 196. 236

  Schumi, to tak nemůže bejt ! Američané se ničeho nebojí ! 🙂

 197. Tak to je v cajku, prej nebojujeme s musulmany, ale s terorismem…..říkal soudruh kapitán Hamáček na Hradě.
  Tyhle teroristi sou fakt vyčůraný – řvou Alaáh akbár a přitom to sou vobyčejný budhistický hrdlořezi…..

 198. Z útoku na redakci se nesmí stát téma extrémní pravice, varuje politolog
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/michael-romancov-charlie-hebdo-nesmi-byt-tematem-extremni-pravice-1c1-/zahranicni.aspx?c=A150109_133635_zahranicni_kha

  pravil soudruh Michael Romancov, takto lektor na Karlově Nervozitě a na DUMLu (denní verze dřívějších VUMLů), kryjící se (po vzoru esenbáků) za název Metropolitní univerzita Praha, dříve gymnazium Voděradská.

  Diskuze pod článkem nebyla vůbec zřízena.
  Republiku si pozvracet nedáme.
  Allah akbár !

 199. Ti zdejší bankovní džihádisté by měli být obklíčeni a zničeni. Už vystupují s návrhem oslabení koruny na 29-30 Kč za Euro. ‚dajně tím dotlačí prostý lid, aby víc utrácel. Skutečně nechápu jak tací mentální deficienti jako jsou Tomšík se Singerem mohou beztrestně pobíhat po světě.

 200. 243 Halladine, to je pravda. Američané. Ale možná že je to tím, že se začaly projevovat doposud recesívní evropské geny. Nebo, horší varianta, proč a je to historický fakt, že Američané mají intenzívní zájem o ropu. Všude ve světě. A co se vyrábí z ropy? Jo, nafta a benzín. A co ještě? Správně. Olej. Až potkáš nějakého Američana, pořádně ho proklepni jestli neduní. Protože jestli duní a navíc u něj najdeš olej, tak….je to jasné.

 201. Mnš by dotlačilo k utrácení, kdyby mi konečně někdo zaplatil aspoň jednu fakturu 😀

 202. 246 Martine aha, tak to bych měl ještě hupnout na pivo než bude politickokorektně zakázáno aby jako alkohol nepopuzovalo muslimské spoluobčany a pak si odskočit na zahradu.

 203. 247 Dušane, hloupost není trestná. Hloupost a inteligence se navzájem nevylučují. Může být někdo v něčem geniální a v jiném úplný blb. Když se to sejde namíchané v jednom oboru může to být katastrofa.

 204. 245 extrémní pravice, říkáš? Tak to by Svobodní měli mít stažíno.

 205. Šimone, to, co nazávají vzdělanci typu romanova „extrémní pravicí“ jsou obvykle takové levičácké úchylky jako třeba nacionální socialismus.

  Koukla jsem na to a docčetla jen ke větě, že se společností je třeba pracovata dále ji vzdělávat.

  to je taky takový oblíbený pravdoláskovní klišé jako výše uvedené, že bych se měla zamyslet a tak…

  Akorát že sousdruzi už ani nepřipustí, že společnost se skládá z jednotlivých, myšlení schopných subjektů, a hodlají s tou masou pracovat a dále ji vzdělávat, což si nejspíš představují obdobně, jako když pekař zadělává těsto.

 206. 247 ano! Nechť je jejich ekonometrické modely v noci kousnou do řití!
  Mmch,Brent dnes na chvíli prolomil 49 USD/bbl (48.90).

 207. Schumi – tak říkal to poblitolok, ten určitě ovládá správný euronewspeak….a pod takto exaktně definovaný pojem se toho vejde, jéje…..

 208. teda Martine, to úúúžasnej odkaz. 😀

  Fakt objev hodný Nobelovy ceny. Nejsem zahradník a moje selský geny usychají na úbytě, ale originalitu rad permakulturního zahradníka i tak oceňuju.

  Nářadí se opravuje v zimě, prořezávat se mají stromy v předjaří a semena nakupovat taky v zimě.

  JAk mohli předci přežít, když tápali v tmách? Určitě prořezávali stromy v době květu či plození, údržbu nářadí prováděli o žních a semena sháněli místo sklizně brambor.

 209. 253 – maydo, co sluníčka činí, dobře činí…..masy se musej hníst, to věděl už soudruh Schickelgruber……

 210. 257 – Outvar jest nebytelnost a nebytelnost jest outvar…..kostka je hrana a hrana jest kostka….
  Tyto moudra učinily slavným Bedřicha von Zillerguta ze Švejka (to je satirická kniha pokleslého žánru – toť pro neznalé).
  Proč by to neproslavilo i Bédu Trávníčka ??

 211. 1 gallon Normalu v Eastonu (NJ) na hranicích Pennsylvanie za $ 1.99

 212. Soudruh Romancov se v poslední době velmi projevuje. Kdyby Putin obsadil všechno, co Romancov tvrdil, že příští týden určitě obsadí, tak už by musel být na Mysu Dobrý naděje.
  Ten Romancov musí být velmi dobře placen, protože takový blbostě co zhusta hlásá, snad člověk ani zadarmo z huby vypustit nemůže! 🙂

 213. „co sluníčka činí, dobře činí“

  Sluníčkovej politilog, sluníčkovej zahradník nebo oba?

  Všude je přesluníškováno, jen na nebi samý mraky…..

 214. No… ty dva bráchové, kdyby byli křesťani, tak jsou jednou nohou na cestě ke svatořečení. Ono takhle vyběhnout, to chce kuráž. Jsem zvědaf, jakou odezvu to bude mít u musulmanů.

 215. 262 stačí příbuzenstvo. Ten z košer šopu měl devět sester. To je 3x víc než z Čechova …

 216. Pavle, Ptakopysku ad 96, 108 – Ano, to je slyšet často…
  Možná to bude tou Šumavou, že jsou tu některé věci vidět jinak…
  Zbraň nosí opravdu leckdo.
  Např kolega nosí 3palcový, šestiranný colt a má ho nabitý tak, že první patrona, která přijde pod úderník, jsou jemné broky, druhá jsou hrubé broky a pak 4 kule.
  A je připraven ho použít.
  Těma brokama se trefí nejen do neprůstřelné vesty, ale i do ksichtu. Zabít nezabije, ale to poškození je devastující.A pokud to nestačí, dává to čas pokračovat.
  A v té redakci si je prý sehnali do houfu a vyvolávali je po jménech.Po zastřelení prvního, druhého bylo jasné že jde o život.A kdyby mohli, měli čím, jistě by se i bránili.

 217. Ptakopysku ad 115 – a střelit do nejbližší zásuvky, aby vypadl proud, Tě nenapadlo? 😀 😀 😀

 218. Zdá se, že bubák v židovským obchodě měl komplice a komplicku. Oběma se povedlo z neprodyšně uzavřeného obchodu obklíčeného policií utéct s rukojmími. Přesně stejnou fintu použil Jean Paul Belmondo ve filmu Bezva finta. Zdá se, že to na francouzskou policii funguje naprosto neomylně…

 219. Podle rozhlasu a televize je teď nejdůležitější zajistit, aby se žádný muslim necítil v Evropě nekonformně.

 220. Šumaváku,
  ten instruktor byl bejvalej voják. Toho bych asi následně v tý tmě nepřepral 😀 😀 😀

 221. Celou dobu policejních manévrů jsem si říkala, že to je požehnání pro běžné kriminálníky. Ajta, v Montpellier přepadli zlatnictví.

 222. Hawala

  …V České republice totiž už delší dobu funguje jeden z fenoménů islámského světa, bezhotovostní převod peněz, nazývaný hawala. Jde o postup, který už odnepaměti používají muslimové na celém světě. Vyjma legitimních finančních operací je v něm ale skryto financování teroristických organizací. Peníze se totiž neposílají, ale díky síti hawalistů se dají na různých místech bez obtíží anonymně vybrat. Pro zpravodajské služby je proto velmi složité systém penetrovat a mít ho pod kontrolou. Z těchto důvodů tento speciální platební a půjčky poskytující systém považují tajné služby za jednu z největších teroristických rizik. Systémem ročně protečou miliardy dolarů, a to, že hawala funguje i v České republice, potvrdila už v roce 2005 Bezpečnostní informační služba…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chteli-jste-vedet-jak-jsou-islamiste-financovani-Zde-je-odpoved-i-s-nakresem-353543

 223. ptakopysku
  na tom co říká Šumavák něco je. Základ úspěchu je vyvést protivníka z míry něčím neočekávaným, jinak nemáš šanci. Baudyš třeba prostřelil trup letadla za jízdy a tím zmátl i cvičené profesionály.

 224. Skimici,

  to nebyl Baudyš, ale někdo z ochranky, ne ?

 225. (207) Ona ovšem taky (a hlavně) kvalita ……
  (225) Ona mne taky napadla jen proto, že jsem nedávno zapomněl sám.
  (234) To jsem ještě zapomněl, že dcera chodí na hebrejštinu. 😛
  (247) Pokud si za příčiny možné malé inflace dosadím zlevnění pohonných hmot a energií, z důvodů dokonale mimo ČR, tak je jejich obava z deflace opravdu k popukání. Nejspíš to ti blbové chtějí dotlačit do situace, kdy už lidé s úlevou přijmou €.
  (264) Jen pro zajímavost, co jsou ty tři palce? Na ráži je to dost, člověk má obvykle jen dva, tak délka hlavně? 😛

 226. Ptakopysku, ale toho panáka bys zastavil, ne?
  Ledaže by pohon nebyl na elektriku, ale tlačil ho ten istruktor osobně. 😉

 227. A není nad vlastenectví !

  Učitelé v oděse dostali pokyn chodit do práce ve vyšívaných rubaškách . V Kyjevě je prý to už běžné 🙂

 228. Šumaváku,
  ad 276 – tak si říkám, jestli jsme těm Rusům nepřitáhli šrouby nějak moc.

 229. Za bačování Baudyše – kromě toho letadla – myslím ještě dělostřelci přestřelili vojenský prostor a trefili nějakej civilní objekt.

 230. 281Ovšem jaxi baudyš asi ten kanón nezaměřoval 🙂

  Připadá mi to , jako bych já blbě vytrhnul zub, a kvůli tomu odstupoval ministr zdravotnictví 🙂

 231. 283 Halle,
  … od roku 1994 je Němeček už osmnáctý 🙂

 232. Halle,
  no… jestli všichni odstoupivší ministři zdravotnictví … ausgerechnet kvůli tobě… no to teda potěš koště 😀 😀 😀
  Baudyš byl astrolog. Ten pomocí sfér ovlivňoval ledascos. Možná i tu střelbu českých ozbrojených sil. Co můžeme vědět? Jsou věci mezi nebem a zemí i jiné, než lustry…

 233. 286

  Ptakopysku, já věděl, že neodoláš ! 😀

 234. ptakopysku …. a proč myslíš, že je tak málo zubařů?
  Všichni zdrhli, aby to nebylo na ně! 🙂

 235. Jo, to je délka hlavně- 76 mm. Ráže .380 ( 9mm)
  Takže ty broky se tam nějaké vejdou a mají i pěkný rozptyl.

 236. Ptakopysku ad 280 – jdu na sever, jdu na sever, jdu na sever a najednou koukám… jdu na jih! 😉

  Vyšleme sankce na východ a ony na nás dopadnou ze západu…

 237. Šumaváku,
  chlape, máš našlápnuto na Nobelovku za ekonomii! Teorii kulové vazby, pokud vím, prozatím v ekonomii nikdo nezpracoval. Akorát nějakej J.K. kdysi dávno prohlásil něco ve smyslu „Nastavíš-li levou tvář, udeří tě v pravou.“ nebo tak něco a lidi z Vatikánu se v tom chvíli babrali, ale v ekonomii to ještě nikdo nerozpracoval. Měl bys aspoň přilepšení na starý kolena. A ve tvrdejch švédskejch rijálech! (Nebo co tam bude za pár let za měnu.)

 238. Šumaváku – bacha, tady to čte ledaskdo. Aby se tě nepřijeli orgáni přeptat, kdo že to ve Tvém okolí používá zakázané střelivo 🙂

  Jinak tedy přestava redakční porady levicového satiristického časopisu, na které má každý u sebe zbraň, patřičný výcvik a neváhá jí použít, je poměrně bizarní. Takhle schůzovali naposledy soudruzi na Kubě, zachycení na slavné fotografii „Fidel vjíždí do Havany“.

  Blíže zde

 239. Pavle,
  kdyby měl zbraň úplně každý, schůze by vypadala normálně. Horší by bylo, kdyby měl rumcajsovku třeba jenom šéfredaktor. Tam by asi bylo pozorovatelné jakési pnutí 🙂

 240. Nicméně ono hlavní roli hraje v podobných případech prostředí. 99% poměrně dobře vycvičených střelců bude ve střehu. když půjdou potemělou alejí nebo budou sedět v hostinci nevalné pověsti. Nebo když v rámci plnění pracovních povinností půjdou obhlédnout, zda jim někdo nekrade koně, dřevo v lese nebo třeba barevné kovy.

  Ale v notoricky známém prostředí, které považují za „bezpečné“ ty obranné reflexy poněkud vypnou. Doma v kuchyni, v ložnici, v kanceláři apod. Prostě proto, že drtivá většina lidí (vyjma speciálně vycvičených profíků) nemá sílu na to, být permanentně ve střehu. Kdyby si nějaký potrhlík usmyslel, že vystřílí vachcimru plnou běžných policajtů, vzal si neprůstřelnou vestu a AK-47, tak se mu to s největší pravděpodobností podaří jak v Praze, tak v Novém Yorku. A to ti policajti mají výcvik a tak nějak by v práci měli být ve střehu.

 241. 247-Dušane Neumanne -251-Schumachere -254-skimici – pánové, vynechám-li diskuzi o tom proč a jak stát udržuje monopol na peníze, tak cítím zcela upřímně neobyčejné uspokojení nad vašimi kyselými reakcemi. V okamžiku, kdy v roce 2008 na jeden okamžik kurs koruny vůči euru klesl (stoupl)na 22,9 Kč/EUR jsme my jako firma která hodně vyváží, těžce ryli rypákem v zemi. Propouštěli jsme zaměstnance, snižovali jsme si platy v řádech 10% a tak. Nikdo z vás nad tím neprojevoval znepokojení. (Připomínám, že v srpnu 2008 se o žádné krizi nikde nemluvilo).Zřejmě vám skutečnost, že kurs koruny během pouhých 10ti let stoupl z 36 Kč/EUR na 22,9 Kč/EUR připadala normální a výhodná. V naší vaší televizi večer probíhaly zajímavé diskuse, jestli bylo výhodnější koupt zájezd v únoru (2008) nebo last minute v srpnu. Produktivita práce přece za těch 10 let takhle stoupnout nemohla. Zcela vážně vás ujišťuju, že při kursu 22,9 Kč/EUR by 2/3 čekého průmyslu klekly v řádu měsíců. No já vím, že to bylo jen na chvíli, ale i tak. Vaše náznaky, že členové bankovní rady jsou hlupáci jsou úplně mimo. Když vláda(y) svými investičními pobídkami (10ti leté daňové prázdiny atd. atp.) způsobila umělé posílení koruny, bylo to v pořádku. Když pak bankovní rada svým zásahem vyvolá pohyb kursu opačným směrem, je to zločin. Něco ve vašem postoji není konsistentní.

 242. Dobré ránko!

  A máme to tady!
  Ve víru našeho údivu nad „překvapivými“ událostmi ve Francii, na které jsme si přičinlivě zadělávali již několik desítek let podporou nepřátel našich nepřátel se nám vylíhl problém na našem vlastním dvorku, který rozdmycháváme naprosto stejným způsobem.
  Opět podporujeme něco, co nás samotné zničí, leč účel nám světí prostředky!

  A tak necháme pana Jaceňuka, aby v televizi ARD pronesl větu: „My všichni si ještě dobře pamatujeme sovětský vpád na Ukrajinu a do Německa.“
  A nikdo ho neokřikne, ba redaktorka se ani nezeptá, proč tak lže a co si to vlastně dovoluje?!

  Chystáme se oslavit 70 let od konce II.SW, chystá se oslava osvobození Osvětimi a my se hádáme o to, jestli president země, která velkým podílem přispěla k porážce fašismu, smí na ty oslavy vůbec přijet a v TV necháme lhát novodobého nacistu o tom, kdo koho za té Světové války vlastně přepadl!

  A Angela Merkel nejenže onoho fašistu přijme, ale dokonce mu slíbí velkou finanční podporu.
  Neuvěřitelné!

 243. 297 Oteplovači, dobré ráno.
  Jsem rád, že jsem Vám, ačkoliv nezamýšleně, dopomohl ke kvalitnímu, či dokonce neobyčejnému uspokojení. To je pro tělo důležité, odbourá akumulovanou tensi a riziko infarktu či mrtvice se snižuje až o padesát procemt.
  Nyní je však Oteplovači již ráno, nový den a tedy skryjte prosím svoji erekci. Fakt, že nemám důvěru k jednání centrálních bank a jejich kursovým a jiným manipulacím přece neznamená, že podporuji manipulace jiné a jiných insitucí, třeba Vámi zmíněné investiční pobídky. Barikádu jsem samozřejmě nestavěl (zde máte pravdu), na ní nekrvácel a šat jsem neroztrhl – nicméně napadat moji konsistenci v tomto ohledu je poněkud ad.hoc a musel byste k té zkratce ještě cosi přidat nebo dovysvětli abych to vzal vážněji.
  Hezké dopoledne přeji bez jakéhokoliv špílcování. Prostě jsem zvědavý.

 244. Br.r. Omylem jsem zabrousil na ct24 a tam na me vykoukla ta obluda Pavla Jazairova a kvili proc zapadni staty nechaly dojit situaci v Syrii tak daleko. Hned jsem to okno na prohlizeci killnul a dam si bajecnou kavu a jablečnÿ štrüdlík 🙂

 245. 299

  Neustále je možné číst všeliké ekonomy (hlavně pravicové, ale i jiné) že hlavním problémem Řecka je Euro. Že díky Euru Řecko nemůže reagovat devalvací na úroveň své produktivity práce a tak se stát konkurenceschopné.
  Ne že bych ony bankéře z ČNB nějak extra miloval, ale zdá se mi, že devalvace podpořila export. Více se vyváží, díky tomu se zvýšila poptávka po pracovnících a zmenšila nezaměstnanost . Následně státní kasa ušetřila dost peněz na podporách na nezaměstnanosti a jiných sociálních dávkách. Bylo to zmíněno při vyhlášení výsledku hospodaření státu za rok 2014, že množství peněz vydaných na tyto účely se výrazně snížilo.
  Takže…

  Jo a gratuluju panu domácímu k jeho svátku . Aby ještě dlouho řval, protože podle Radiožurnálu je Břetislav od řevu 🙂

  Mužské křestní jméno Břetislav je slovanského původu. Je složeno ze dvou slov, z nichž první je staročeské „břečeti“ ve významu „hlučet, být hlučný, dělat rámus“, druhé má pak význam „slavný“. Jméno se tedy dá přeložit jako „být slavný (bojovým) hlukem/rykem“.

  😀

 246. Pro obhajce multikulti je teď jediná cesta: židovské komando musí udělat stejný brajgl a oni pak budou mít pocit, že je to fifty:fifty.

 247. Všchno nejlepší panu domácímu !
  Živijó, živijó,
  ať je jeho válečný ryk dlouho zvučný 🙂 !!!

 248. Adminovi zdar a sílu při skákání do sedla.

 249. Oteplovači, sekunduji skimicovi. Nedlouho předtím, kdy se ještě o žádné krizi nemluvilo nikde, pamatuji dollar za 16 korun. Kvantittavní uvolňování je jen další umělý zásah do trhu, stejně pochybný jako nucená devalvace. Skutečným pramenem problémů je soustavný a vždy neúspěšný pokus o symbiosu socialistického řízení hospodářství s tržním prostředím. Měnové manipulace jsou jen jednou formou této manipulace. Bohužel se tak děje i v USA, kde Obamova administrativa zvýšily národní zadlužení za 6 let z necelých 8 na 18 billionů dolarů, což představuje 102%HDP.(jakoli je toto číslo abstraktní a realitě odtažité). Přesto řádově nižší regulační svázanost trhu umožnila americké ekonovice vzpamatovat se čátečně z krize a nikoliv kvantitativní uvolňování). Modrý pták by Ti to vysvětlil srozumitelněji.

 250. ..pokud jsi svátek vůbec zaznamenal, užij si ho do plna…

 251. Dobré pozdní ránko! A vše nejlepší všem Břetislavům, a tomu zdejšímu nejvíc! Ať se daří. 🙂

 252. šumaváku, všeho nejlepšího vinšuju! Ať ti dupou koníci!

 253. Jj – bruselský šokiálismus, to je síla!

  Tuhle psal Macek, že někomu v Bruseli nedaly spát chňapky na vaření (čti, vyskytl se výrobce přímo revolučních chňapek a nemá odbyt), tož se bruselští normovači do toho dali a chňapka, taky nemůže být jen tak nějakej hadr, co kdyby se někdo spálil, že ano?!

  Předpokládám, že taková chňapka bude z nehořlavého vlákna, bude vybavena teplotním čidlem a akustickým signálem pro případ, že teplota chňapnutého kastrolu překročí povolenou teplotu.
  I s DPH to bude za ticku a budou chodit kontroly, jestli si náhodou ženský na to neberou utěrku, nebo, nedej bože, zcela obyčejnou a nekulturní chňapku od ťing.ťongů! 😀

 254. skimici …. a taky Dienstbier a Kocáb nějak zmizeli ze světa. A Šabatová …. že by třeba navrhla všeobecně zavést povinnou burku nebo tak něco…

 255. >> Halladin
  Již když Miroslav Singer před časem zjistil, že ho nikdo dostatečně nechválí a proto se musí pochválit sám, tak jsem mu doporučil, že je vhodné rozlišovat mezi pojmy post hoc a propter hoc . Jestliže Řecko nemá alternativu devalvace, musí snížit svoji rozežranost. Nu a ČNB tu možnost devalvace měla, takže snižování rozežranosti (prozatím) nastat nemusí. Od vlády, která zatíná sekyru v desítkách miliard a říká tomu snižování zadluženosti to také nelze očekávat.

 256. No, a taky Pierre Moskowitz obrátil, SYRIZA je jednatelná.
  No jak by taky me, už před týdnem jsem se divil co furt s tím Tsiprasem mají. Vždyť je pokrokově Evropský. To jen ta nesnášenlivá Merkel furt hledá nějaké hnidy.

  Syriza prosazuje New deal pro Evropu
  Syriza je vydávána za extrémistickou stranu, ale ve skutečnosti se drží hlavního proudu ekonomie mimo neoliberální šílenství. Prosazuje „New Deal pro Evropu“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/fiala-vyhruzky-odchodu-recka-z-emu-po-vitezstvi-syrizy-chladnou/

 257. DVD,

  já bych řekl, že to snížení rozežranosti jaksi po devalvaci nastupuje automaticky.
  Televizor z dovozu pak nestojí třeba 6000, ale 6500 nebo 7000.
  Spotřeba se sníží, hodnotově se sníží i sociální dávky.

 258. 317 Halladine
  Z té doby (konec 2013) argument:

  Česká národní banka chce kurz eura na hodnotě okolo 27 korun držet rok a půl. Uvedl to guvernér centrální banky Miroslav Singer. Podle něj intervence přiměje lidi, aby neodkládali nákupy dražšího zboží.

  Singer věří, že hrozba zdražování přesvědčí ty, co mají našetřeno, aby nakupovali dražší věci. Ceny aut, elektroniky nebo bytů už prý klesat nebudou. Podle Singera je intervence nutná, jinak by hrozila deflace a útlum ekonomiky.
  http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaciekonomika/_zprava/ceska-narodni-banka-chce-dalsi-rok-a-pul-drzet-kurz-eura-na-hodnote-27-korun–1280273

  Až uvidíš v Lídlu slevovou akci, můžeš se jim hlupákům do syta vychechtat (dávají falešný signál) a s nákupem vyčkat.

 259. >> Halladin
  On není jen jeden druh rozežranosti. Mně jde o snížení rozežranosti na vyšší úrovni – na úrovni státu.

 260. Singer bude muset taky rychle iniciovat změnu strukturu a váhy ve spotřebním koši, jinak ho ta deflace celýho sežere.

 261. Halladine, co kdyby sis pořídil třeba knižní velkoobchod? To svého času mezi zubaři frčelo…

 262. Dobrí dopoledne,

  vše nejlepší, Břetislave a nechť ještě dlouho zní Tvůj jemný a citlivý hlas

 263. Zdravím na Šumavu, v Praze 15 celaskonů a v luftu cítit jarního kurýra.

 264. >> skimic
  Ale nesmí se to oslabování měny přehnat. Mohlo by to vést k její nulifikaci. To se naprosto dokonale povedlo jistému Robertu Mugabemu. (Pořád si nejsem jistý – dělal mu poradce Joseph Stiglitz nebo nedělal? 🙂 )

 265. Schumachere,

  on už asi žádnej knižní velkoobchod k privatizaci nezbyl.
  A kdyby zbyl, nemám na to konexe 😀

 266. 324 Schumi, Jarni Kurýr je nějaký likér?
  Jinak zdravím, šábes jsi evidentně přežil ve zdraví 🙂

 267. Tedy mam na mysli sabes tveho nadstropniho souseda 🙂

 268. Ahoj!
  Ej, od sternsteinu vietor věje,
  Už sedlákům, střechy bere…
  a do sena jim vodu leje

  Kde jsou ty diskriminační říkanky:
  Všechno lítá, co peří má.
  Tady lítá fšecko!

 269. Kdyby tam byl jirka ppa etc…kalachy by jim narval do prdelí, pověsil by je za koule z okna a odešel na gábl k Maximovi….

  Jak sleduju diskusi, díváte se na to technologicky, skrze různá ta železa, kterými jste ověšeni nebi byste rádi byli ověšeni. Jenže fór je v tom, že zbraň v takových případech dává především psychickou převahu. Oběti byli napřed pacifikovány psychicky a pak jeden po druhém utráceni. To je ověřený fungující scénář. Přitom je to tak, že při hromadné obraně i holýma rukama by oba ozbrojení útočníci na bezprostřední vzdálenost neměli šanci. Lze odhadnout, že kdyby se jako ovce naporážku nenechali střílet po jednom, přežila by alepsoň polovina. Jenže jsou tu příčiny toho, že ozbrojený útočník uspěje i v případech ve kterých reálný fyzický poměr sil není na jeho straně. Tomuto je třeba věnovat pozornost. Ti v té redakci zemřeli všichni ne proto, že nebyli ozbrojeni železem, ale proto, že nebyla ozbrojená jejich mysl.
  Právě ozbrojená mysl je základem úspěšné obrany. Jenže je to právě ozbrojená mysl, které se majitelé státu a politici jako chovatelé ovcí nejvíce bojí. Od toho jsou „dobré“ rady jako nebraňte se, nezasahujte, od toho je tu policie, vyhovte požadavkům teroristů….nechte to na nás…jak se rukojmí má správně chovat…
  Samozřejmě, že být fyzicky ozbrojený je výhodou. Jenže i základem účinného použití zbraně je psychická ozbrojenost. Tomu je věnována malá pozornost. Jenže ovčané místo aby byli vychováváni k takové zdatnosti, jsou vychováváni v pravém opaku. V neodporování zlu násilím. Tak je formována celá kultura. Že nechat se zaříznout jako ovce je lepší než padnout v boji. Ovčané jsou státní mocí udržováni ve strachu stejně jako ozbrojenými zločinci. Ó ta hrůza, že budu buzerovanej debilem v taláru pod státním znakem, za to že jsem si dovolil cosi nepřiměřeně. No, zavřít můžou, pustit musej. Z onoho světa se ještě nikdo nevrátil.

 270. americké rčení : lépe být souzen 12 než nesen 4…

 271. >> Šimon klein
  Já jsem u té Krndy měl pocit, že už hledá cestičku, jak z těch veleslibů nějak vyklouznout. Prostě se nám to nepovedlo!

 272. 333 – dvd

  Přesně tenhle smutný dojem mám i já..a hlavně neví, co vůbec dál dělat (nejspíš si svým autistickým a feministickým postojem nasrala personál do bleděmodra)….a výsledkem bude kombinace syrečkovských zvyklostí a hornouherské reality…….bramboračka s halászlé vomáčkou.
  Kéž nás Alláh ochrání !

 273. 328 skimici, díky za optání přežil. Jen mladší holčička dupe a kvílí jak se naučila od tatínka. Á-á v klesající tónině. A ňafá, zatím co tatínek houká. Hú-há…
  Ve dvou a půl letech jsem si hrál aniž bych k tomu potřeboval takové projevy. U holek je to asi jinak. I když před více než deseti lety jsem ani nepozoroval, že by se hra neobešla bez dlouhotrvajícího ryku. Asi je to „trendy“.
  Ovšem ve zdraví, no…včera odpoledne se mi vyrazila virózka, protivné škrábání v krku, katárek a lehká rýmička. Vypadá to na lehký průběh zvládnutelný osvědčenými prostředky. Ten Tea tree olej je fakt hnusnej. Naštěstí mám i vysokooktanové pitivo. Tak dřepim u počítadla a kromě zdejšího kecání hledám co nejlepšího na všeobecné focení se dá pořídit od deseti do dvaceti tisíc a při probírání se přednostmi a zadnostmi si říkám, že se na to nevytento. Tohle má tohle a tamto zas tamto, a hodilo by se onohle, jenže je to takovéhle, tohle se líp drží, jenže ono je menší a lehčí a právě se objevilo nové takové, jenže ono starší není o moc horší a je podstatně levnější. A chodí i na tužky a je festovní, a voděodolné. Jenže zas to jiné nemá šestnáct, ale dvacet mega, ovšem plastový bajonet a hůř se drží. A co by to stálo s lepším než nejlevnějším objektivem, a jestli klasika ze zrcátkem nebo už s EVF. Jenže ta klasika tak úžasněpadne do pracky, chodí i na tužky, a může i víc než jen zmoknout, ale nejlíp se s ní fotí přes hledáček, jsem z kompaktů zvyklý na displej a potřeboval bych bez brejlí silnější korekci…
  Prostě samé vážné starosti a fundamentální úvahy.

 274. 332 Dušane, jo. To je klasika. Jenže vrchnost učí opak. Jak jinak.

 275. Skumici, jarní kurýr je takový zvláštní voňavý předjarní závan. Sice si zimy ještě asi užijeme, ale jaro je už za obzorem.

 276. Blahopřeji Pánu brán y k svátku …..
  A ať Vás větříček nesfoukne …. 🙂

 277. 335 – máte pravdu, bývala mojí oblíbenou při návštěvě rybářské bašty v Pešti.
  To ale samozřejmě zcela a definitivně mění smysl mé poznámky !!! – vyškrtněte si ji prosím z paměti……sice jsem si myslel, že dohromady dvě husté polífky udělaj omáčku, ale je faktem, že to zcela mění smysl…..prostě zapomeňte.

 278. Další sluníčkový realista:
  http://www.lidovky.cz/protimuslimske-nalady-v-cesku-mohou-byt-i-prospesne-tvrdi-orientalista-1ot-/zpravy-domov.aspx?c=A150109_131517_ln_domov_mmu
  až nato, že:
  „Facebooková stránka „Islám v České republice nechceme“ zaznamenala prudký nárůst popularity. Ve společnosti sílí protimuslimské nálady. Orientalista Bronislav Ostřanský považuje za nebezpečné to, že desetitisíce lidí tráví svůj volný čas podněcováním k nenávisti. Pro server Lidovky.cz však uvedl, že to paradoxně může přispět k veřejné debatě týkající se svobody slova.(tamtéž)“

  Takže švédský model trestního práva….o čem se nehovoří, to není…..

 279. Šimone, uprav si poznámku tak, že dvě husté polívky dohromady vytvoří řídkou stolici… a je to ! 😀

 280. 342 – Břeťo – děkuji za uvedení mé poznámky k šílené johaně na pravou míru !
  Teď to snad již bude pro širší publikum potopitelné….

 281. Ona vůbec netuší o čem mluví. Dělají-li primátora lidi bez sebemenších zkušeností z komunální politiky, musí to tak dopadnout.
  Základ je vědět, že žádná větší a menší polovina neexistuje.
  Každé rozhodnutí se bude polovině občanů líbit a polovině nelíbit.
  Dobrá komunální politika je, když se rozhodnutí líbí větší polovině.
  Problém objektivního posouzení co je větší polovina spočívá v tom, že ta menší více řve.
  No a když při volbách prohlašuje, že bude dělat všechno jinak, že chce být nová, lepší, Tornádo Lů, proč se diví, že tam nenašla „vyšlápnuté boty“ ? Vždyť by se zatěžovala minulostí! 😉

  A myslím, že ona bude 4 roky (marně)budovat fungující byrokracii na magistrátě a co se bude dít venku, ji bude zajímat jen na kulturních a representačních akcích, a jinak nebude mít tušení…

 282. 2 Schumi ad 338 – ano, voňavý závan. Obvykle vzniká po požití některých luštěnin… Hrách, fazole, lze požít i čočku… Typická zimní jídla…

 283. 299-skimic- nazdar. Nó, neměl jsem to fedrovat osobně – dobře mi tak. Nicméně na jádru sdělení trvám a pokusím se dovysvětlit. Někdy začátkem roku 1999 byl kurs 38 Kč/EUR. V červenci 2008 byl chvíli 22,9 Kč/EUR. Vím, že jsem vybral extrémy, ale mezi nimi to probíhalo celkem lineárně, a to 10 let. To je posílení o nějakých 64%. To by znamenalo, že v té době rostla produktivita práce cirka 4,5% ročně, pravidelně každý rok, po 10 let (jednuduchý výpočet na složený úrok). To je v delším období nesmysl a skutečnost byla nepochybně daleko menší. Reálná čísla ve světě nepřekračují 1-2%. Jsem velmi přesvědčen, že to posilování bylo umělé, z větší části vyvolané uměle vzniklými podniky v důsledku investičních pobídek, 10ti letých daňových prázdnin, dotací na zaměstnance – to vše v ohromných objemech. Byl to výmysl socanů a Zemana. HDP rostlo jen kvůli tomu řádově o jednotky procent ročně. No a protože tyto uměle vzniklé firmy (náklady jsme platili my všichni)vyvážely 99% produkce, jejich poptávka po koruně uměle vyháněla kurs – to platí zvláště u montoven. Být pod tlakem je pro firmu zdravé, ale tohle bylo podle mě zu fiel. To, co popisuju se netýkalo jen řekněme českých „normálních“ exportních firem, které žádné prázdniny a další věci neměly, ale i firem vyrábějících pro domácí trh – zlevňováním dovozu tlačilo ceny a ziskovost dolů. Opět opakuji – tlak na firmu je zdravý, ale tohle bylo zu fiel.

  A teď si srovnejte výše popsané – umělá intervence způsobená vládou (vládami) ve výši né asi celých 4,5% ale řekněme 3% každý rok po deset let. Firmy byly pod tlakem – a to bylo dobře, protože to byli kapitalisttičtí vydřiduši (na rozdíl od těch „umělých“ :-)). A proti tomu nikdo neprotestoval. Lidi (tedy hlavně pracující pro stát, kteří pod žádným takovým tlakem nebyli) se měli dobře – dovolená v cizině byla úžasně laciná. Tohle srovnejte s jedorázovým zásahem ČNB ve výši 5,5%. Další zásah opravdu nebyl – lze ověřit na stránkách čnb. „Vytiskli“ v listopadu 2013 cca 200 mld Kč na intervence a zároveň ty peníze „zneutralizovali, protože přesně o totéž číslo narostly v rozvaze čnb závazky k českým (!) bankám.
  To první bylo v pohodě, tohle je zločin. Fakt ? Pak by museli být zločinci i ve švýcarské centrální bance, protože přesně to samé provedli před cca 2,5 roky.
  Souhlasím, že argumentace hrozbou deflace je pouze pro slabomyslné a nevěřím že Singer a spol tomu věří. To je určeno ekonomickým nevzdělancům typu novináři, B.Sobotka, M.Zeman, kteří ve svých keynesiánských bludech o řiditelnosti zeměkoule tomuhle myslím mohou připisovat nějakou váhu.
  A jinak podotýkám, že na zločinnosti státního monopolu na peníze bychom se nejspíše shodli. To se ale téhle debaty netýká.

 284. Schumi,
  myslím, že s tou psychickou připraveností jsi uhodil hřebík na hlavičku.
  Podobně jako Matějka, i když ne vždy a ve všem s ním souhlasím, tady zní docela rozumně:
  http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/442897/Jsi-taky-Charlie-Ja-teda-rozhodne-ne-Ja-nejsem-Charlie.html
  Vyjádřil i jednu dost děsivou věc – máme na mobilu natočený záznam, jak terorista vraždí policistu…. s tou vysmívanou zbraní u boku místo mobilu to mohlo vypadat jinak; přinejmenším nebyly nutné chytací manévry, neboť teroristi trefení dor nekrytých částí těla by zdrhat nemohli.

 285. 2 Oteplovač ad 347 – mám dojem, že tak nějak automaticky předpokládáte zákon zachování hodnoty Eura… Nabídnu opačný pohled – že to posilování koruny bylo díky tomu, že ekonomika eurozóny se ubírá do prdele mnohem rychleji, než se čekalo… Ostatně, vývoj v zemích PIIGS tomu nasvědčuje…

 286. OT: Jestli dovolíte, jedna taková drobnost k zamyšlení, když už se debata (stejně jako v podobných dřívějších případech) přirozeně stáčí i k sebeobraně a zbraňovým zákonům (viz např. http://dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015011001 , ale občas též zde)…

  Mám totiž z toho takový dojem, že český přispěvatel tuhle věc vždy vidí takříkajíc prismatem situace v Čechách, potažmo v USA, odkud se pak odvíjí i jeho názor na zbraňové zákony ve Velké Británii, Francii nebo Německu. Jenže to všechno jsou země, jejichž otrava multikulturalismem zjevně dosáhla lethálního stadia již před lety. A je zde tudíž jedna taková samozřejmě naprosto podružná, leč drobátko ošemetná otázka, kterou jsem ještě nikdy nikoho z nich neviděl zmínit… Jestliže by se tam přístup ke zbraním dnes stal stejně liberální, jako naštěstí doposud je v USA, kdopak si ty zbraně asi začne legálně nejvíc kupovat? Kdo asi tak má nejpádnější objektivní důvody si pro svoji obranu nějakou tu palnou zbraň pořídit? Zákona dbalý občan ze 16. pařížského okresu, anebo spíše zákona dbalý občan odněkud z předměstí, kde se vše odvíjí daleko turbulentněji (zásluhou vysoké koncentrace přistěhovalců a nezaměstnaných)? Ovšem tenhleten zákona dbalý občan z předměstí je se značnou pravděpodobností přistěhovalec taky, a na nezaměstnanosti přirozeně není nic nezákonného, že.

  No a kdyby snad — což si vůbec nedokážu představit – zákonodárce ty přistěhovalce z práva nosit zbraň nějakou kličkou vyloučil, stejně by se, vidouce ty legálně se ozbrojující, ozbrojovali alespoň nelegálně, a to násobně rychleji než původní obyvatelé, a násobně rychleji než dosud. Ostatně jsem docela zvědav, jak by asi policie dosahovala vydání nelegálních zbraní z oblastí, kam nevstupuje už teď, lépe řečeno kam nevstupuje už dlouhé roky.

  Takže lze předpokládat, že liberální přístup ke zbraním by v uvedených zemích začátek občanské války spíše přiblížil než oddálil; nebudu se teď pokoušet zvažovat, je-li to dobře či špatně. Až zde však v rámci všeobecného utahování šroubů přijde další politik s přebíráním zbraňových zákonů ze Západní Evropy (tak, jako odtud již byl bezdůvodně převzat nespočet dalších zhůvěřilostí), je třeba mít na paměti, že tamní situace je (zatím) zcela jiná.

  Nic bližšího k tomu už nenapíšu, ani mne nic nenapadá. Berte to prosím čistě jen jako příspěvek volně navazující na ty, které jsem zde psal o rozsahu problému.

 287. Břeťo, všechno nejlepší k Tvému svátku. Nechať se Tvůj sonorní hlas nese Šumavou ještě mnohá léta…

 288. Kombinace městský strážník a pistole je vražedná.
  V Přerově městský strážník chtěl zastřelit agresivního psa a nějak to v tom zmatku nedal, střelil o metr a půl vejš a trefil do hlavy jeho majitele. Čistá rána, chlap byl na místě mrtvej. Je pravdou, že v místě probíhala tradiční přerovská multikulturní pouliční veselice (rvačka, řev, všichni těžce ožralí), takže strážníci byli pod tlakem. Ale že by byl ten zastřelenej chlap až tak na plech, že by byl na čtyřech a se svým psem že by chtěl strážníky pokousat? Nebo strážníka někdo chytil za ruku a škubnul mu s ní. Nebo… nechtěl bych bejt v jeho kůži. Obzvlášť ne v Přerově.

 289. A jedna kosmetická zpráva
  K ISS dnes úspěšně odstartovala komerční raketa Falcon 9 s nákladní lodí Dragon. První stupeň řízeně přistál v moři na speciální přistávací plošině ASDS zvíci fotbalového hřiště.
  Přistání bylo tvrdé, ledascos se poškodilo, ale majitel firmy Space X hodnotí pozitivně, že se s přistáním trefili, kam potřebovali. Prostě to chce ještě trochu vychytat mouchy.
  Cit.: Rocket made it to drone spaceport ship, but landed hard. Close, but no cigar this time. Bodes well for the future tho.

 290. 353 ptakopysku, nepotřebujeme teroristy, vystačíme si sami.

 291. 354 to je dobrá zpráva. Poohlédnu po videu.

 292. Schumi,
  do Přerova zásadně bez psa! Sichr je sichr.

 293. ptakopysku, tušíš, co to bylo za psa?
  Multi-kulti mají často střeďáky – když chce útočit a stoupne na zadní, tak není o moc menší než majitel….
  Nic o tom nevím, takže to je jen úvaha…

  Další úvaha je, kolik měl ten strážník nastříleno…?

 294. 349 Matzurko, zachoval bych se stejně. Zavolal bych na 112 a než by dorazila policie, a sledoval bych průběh trestného činu, abych ho mohl věrně popsat do protokolu. Přesně podle návodu Pomáhat a Chránit. Auto, chata nejsou trezor, občan není policista. Ani bych to nenahrával abych, protože jde o veřejné prostranství, neporušil práva nějakých osob a nevystavil bych se nebezpečí postihu Úřadu pro ochranu osobních údajů, případně abych nemusel čelit žalobě na ochranu osobnosti podané natáčenými osobami, pokud by přežily, případně pozůstalými. Protože i terorista požívá veškerých občanských Ústavou a jinými zákony chráněných práv. Samozřejmě, že měl-li bych odpovídající zbraň, mohl bych zasáhnout podle ustanovení o nutné obraně, ovšem za tím účelem bych to před tím musel konzultovat s policií, státním zastupiltelstvím, svým advokátem, prostudovat příslušnou judikaturu Nejvyššího soudu a poté se na to vysral protože ani to by mi nedalo jistotu. Tím bych vzorně v souladu se zákonem splnil svoji zákonnou občanskou povinnost.

 295. Dobré odpoledne,

  „Od toho jsou “dobré” rady jako nebraňte se, nezasahujte, od toho je tu policie“

  no, já nevím…
  Hbitost není zrovna silnou stránkou policie.

  Máme zcela čerstvý zážitek s policií. Dcera našla peněženku a šla ji odevzdat policajtům. Strávily jsme na služebně místního oddělení víc než hodinu. Nejdřív se sepisovalo, co v tej peněžence je, včetně čísel karet a průkazek, kterých tam bylo požehnaně. Pak jsme strašně dlouho čekaly, než přinesli nějake záznam o ohlášení nalezené věci, jedna A4 ve dvou kopiích. Jednu dcera dostala, druhou podškráblaa mohly jsme po hodině odejít.

 296. … možná bylo jednodušší kontaktovat majitele těch karet a průkazek?

 297. 358 ptakopysku, v prostředí ve kterém se pohybuju je minimální pravděpodobnost takové situace a zásahu. Podniky které navštěvuju a společnost kterou vyhledávám jsou odlišné. Ani nepatřím k lidem, kteří mají životní program z toho, že jsou neustále napadáni lidmi či psy a pak to s podobně postiženými probírají na DFENSovi.

 298. Dobré odpoledne všem.

  Dnes v noci v USA (u nás v 10:47 SEČ dopoledne) úspěšně odstartovala nákladní loď Dragon společnosti SpaceX k stanici ISS se zásobami cca 2t – se samotnou kosmicku stanicí ISS se spojí v pondělí. Nosná raketa Falcon 9 se tak po několika odložených startech úspěšně odlepila od Země na mysu Canaveral – start se připravoval již od listopadu minulého roku.

  Na tomto startu bylo nejzajímavější to, že se společnost SpaceX pokusila o přímý návrat použitého prvního stupně rakety Falcon 9 zpátky z vesmíru na zem. Konkrétně na plovoucí stabilizovanou přistávací plošinu ASDS umístěnou cca 300 km od místa startu v moři. Přistání se téměř zdařilo. První stupeň úspěšně přistával na palubu ASDS, bohužel přistání samotné se odehrálo poněkud vyšší rychlostí a tak došlo ke zničení rakety, nikoli samotné lodi. Nicméně toto je úspěch jako hrom a je vidět, jak SpaceX úspěšně krůček po krůčku kráčí ke svému cíli, opakovatelně použitelných kosmických raket. Už to, že se dokázala úspěšně trefit na plošinu ASDS, je něco úžasného.

  Pro zájemce je na této adrese „kosmonautix.cz“ zajímavý článek o dnešním letu:
  První stupeň se trefil na přistávací plošinu“ viz http://jdem.cz/brfhu9 Je tam i video samotného startu, a zde jsou ještě nějaké informace o přistávací plošině ASDS
  Plovoucí přistávací plošina“ viz http://jdem.cz/brfhw2

  Všem čtenářům přeji hezké počtení. Původně jsem sem chtěl dát informaci o startu Dragonu již během dnešní noci, ale Oteplovač krátce předtím připojil svou [297] o Euru a české koruně a já tak nechtěl rušit předpokládanou debatu o financích…

 299. Sákryš, Ptakopysk mě v [354] předběhnul.

  To má člověk z toho, když si v sobotu poněkud přispí a psaní mu trvá hodně dlouho… 😉

 300. Skimici, nebylo jak. Na kartách jen čísla, a doklady jen s trvalou adresou mimo Prahu. Zřejmě to byla studentka. Dcera před tím nechala na stanici tramvaje plakátek, že se peněženka našla a svoje telefonní číslo, ale protože jsme usoudily, že to nemusel být někdo zdější a že se třeba už na stanici nevrátí, tak jsme usoudily, že bude lepší to dát k nejbližším policajtům.

  No, jo, taky jsme si myslely, že jen řekneme, kdy a kde jsme to našly, odevzdáme a půjdeme. jak naivní jsme byly 🙂

 301. Schumi,
  neříkej, že občas nepotkáš městského strážníka. Já jenom, že kdyby mě někdo zval do Přerova a přátelsky mi doporučil: „Vezměte si klidně s sebou svého psa. Vůbec nic se vám nestane.“ tak bych zostražitěl 😀 😀 😀

 302. skimici, mně jednou vykradli šrajtofli.
  Nejdřív se policajt dotázal, zda-li a kolik mi z ní bylo ukradeno a následně mě sprdnul, proč jsem na tu šrajtofli sahala, že jsem zničila otisky…. 😀

 303. Já jsem takhle našel v autobuse průkazku, tak jsem majitelku zkusil kontaktovat přes školu, jejíž razítko na průkazce bylo a zjistil jsem, že nikdo takový na dotyčné škole nestuduje a nikdy nestudoval. Celkem dokonalý padělek 😀

 304. 364 skimici, přijde na to. Znám jednoho takového poctivého nálezce, který pak měl dost velké trable s vysvělováním jak to, že tam není těch dvacet tisíc. Někteří lidé jsou neuvěřitelně vychcané kurvy. Když je to zúřadováno přes policii, dává to nějakou výhodu, že zločinec by nebyl tak blbej, aby s tím šel na policii. Policie je dobrý filtr proti tvrzení majitele, že nálezce ho vydíral a za vrácení požadoval bůhvíco, kromě toho že si nechal ty peníze.
  Ale jak se znám, jsem blbec, který by se napřed snažil sám, když by byl nějaký kontakt. Ale záleželo by na okolnostech.

 305. 368 … napsal bych na tu trvalou adresu… ale to je buřt. Jen jsem přemýšlel nahlas.
  370 … taky se mi stalo. Uprostřed Německa ve frontě na záchod (automat na 70 centů) se na mě někdo přitlačil a pak když jsem platil v restauraci, tak jse najednou peněženku a pár karet neměl. Ani jsem se to nepokoušel někomu hlásit (kromě telefonátů bankám ohledně zablokování) Ještě že nosím jiný doklad, nějakou tu kartu a pár peněz na druhých a třetích místech.

 306. 372 Schumi – přemýšlím jak to navléknout abych nálezce obvinil, že tam chybělo dvacet tisíc věrohodně, aby se policie nepopadala z břicho…

 307. 369 ptakopysku, záleží na tom kde. Například v Budějicích zjistili že mám otevřené auto, pohlídali ho a sehnali mě abych si ho zavřel. Příkladné a úžasné.
  Naopak v Praze jsou naprosto neteční, pokud nejde třeba o špatné parkování. Feťák na lavičce si tři metry od nich pumpuje do žíly a s nimi to nehne. Když vidějí dýlera jak prodává drogu, obejdou ho velkým obloukem a jsou kontrolovat jestli někdo nepřetáhnul parkovací dobu. No a v Přerově střílejí majitele psů. Jiný kraj, jiný mrav.
  Když jdu posedět s přáteli, na oslavu a podobně, netahám s sebou kvér jako někdo permanentně ohroženej zločinci číhajícími na mě za každým rohem, v každé kavárně, vinárně či slušné hospodě či agresívními náhle samými sebou nebo jen při pohledu na mě se rozzuřivšími psy. Orojevy přízně jako oňuchání, oslintání či otlapkání nepovažuju za útok.

 308. Schumi 372 – jednou jsem na náplavce u Palačáku našla kabelku – vykradenou. Ale občanka, řidičák a pod. zůstala. Tak jsem vložila do krabice, napsala adresu a odeslala s falešnou adresou odesílatele.
  Kabelka byla zřejmě drahá a bylo mi majitelky líto, že bude muset obíhat všechny ty doklady.
  Ale osobně ani za nic!

 309. skimici 374 – např tak, že ta částka nebude zaokrouhlená.
  Třeba: Chtěla jsem si tamhle koupit ten noťas a měla jsem 19tis. a asi ticku v drobnejch.

 310. Skimici, také mě kapsáři obrali o peníze a ne zanedbatelné a nehlásil jsem to,tedy úředně, protože, třebaže bych je poznal a dokonce vím, kde se pohybují, nenám proti nim důkaz. Zbytečné transakční náklad pro mě i pro policii. Pro případ, že je potkám, nafotím a předám….

 311. 374 skimici velmi záleží na tom, kdo je nálezce.

 312. Jak hlásila na policii Eržika:
  Ukradli mne kabelku. Bolo v ni dvenácť peněženok.

 313. 380 🙂 🙂 🙂
  …ach ty hloupé předsudky a stereotypy (musím dodat) !

 314. [347][347] Jaký podíl na tom sešupu z 38 Kč/€ na 22 Kč/€ měla rozdílná rychlost finančních rotaček?
  Těch 22 byl úlet, 25 by sedělo. 27÷28 je úlet, 24 by sedělo. Intuitivně, spočítané to nemám. Jenom jsem vycházel z toho, že jestli budem přecházet na €, bude kolem 20, průměrná mzda bude kolem 20.000, já budu mít aspoň dvojnásobek, takže budu mít něco přes 2000 € a budu si moci připadat jako by mi bylo 25.

 315. (301) Pokud jsme na tom jako Řecko (dluhy, nezaměstnanost, bordel), pak je srovnání zajisté relevantní.
  (329) Co se Burešovi povedlo?
  (363) Proto pokud něco naleznu, hodím to do nějaké té „schránky důvěry“ (ale ty už zase, prý kvůli přemoudré EU, ruší), obyčejné počtovní schránky etc. ale zásadně ne na policii.
  Když mi z auta u garáže někdo ukradl tašku, zjistil, že peníze tam nejsou, tak to pohodil. Nálezkyně mi zavolala a licitovala odměnu.

  Břéťo, vše nej …..

 316. Souhlasím s Oteplovačem, jinak nemám, co bych dodal. Úroveň 27-28 je evidentně i tržně OK, jinak by musela ČNB intervence opakovat. Což nebylo nutné. Je také otázka, jestli ČNB nepředešla shortaře, to by pak případný útok na nadhodnocený kurs nemusel být lehce zvládnutelný. A bylo by to dražší. Ale to nám nikdo nepoví.
  Každopádně nejsou subjektivní pocity dovozců ani vývozců relevantní a měnový trh je celosvětově díky fiat money natolik zdeformovaný, že žádné zákonitosti neplatí.
  Např. potenciálně deflační měna by měla posilovat – v našem světě za zrcadlem oslabuje (konkrétně mluvím o EURu vůči dolaru). A inflační dolar posiluje. Aby to bylo ještě komplikovanější, používá mainstream pojmy inflace a deflace pro růst/pokles nějakého (arbitrárně stanoveného) cenového indexu, což problém dále zamlžuje. Neb inflační jsou v naší hospodářské oblasti všechny měny bez ohledu na momentální pohyb cen.

 317. 385

  Zápasit s ČNB o zvýšení kursu koruny by bylo poněkud beznadějné – ČNB si ty peníze vytiskne. Takže to nikdo nebude zkoušet. Tedy tvrdit, že je to tržně OK je poněkud problematické. To devalvovaní nemá s trhem nic společného. Jde proti trhu.
  Kdyby chtěla \ČNB válčit proti snižování koruny, tak je to jinak, ty dolary a eura tiskne někdo jiný…

 318. Foundry
  Je také otázka, jestli ČNB nepředešla shortaře … Otázky jsou samozřejmě od toho aby byly kladeny 🙂
  Dneska bylo přes 15 stupňů, takže rozumím, žes mohl mít pocit že slyšíš trávu růst …

 319. 386-387 – tak holka (poněkud zánovní – 46 let) má prý 27 let potíže se zácpou.
  To leccos vysvětluje….

 320. Schumi ad 375 – a hlavně se asi nechodíš do hospod kočkovat se sociálními dempokraty, ne? 😉 😀 😀 😀

 321. Skimici, no jo, já už bych se nedivil ničemu. Trhy (všechny) si žijí vlastním životem, který nemá s reálnou ekonomikou nic společného. Trajektorie se jen občas protnou, jako v případě Řecka nebo teď ropy.
  Proto mi např. přijde lepší koupit hodinky Omega, IWC nebo Rolex, než syslit hotovost.

 322. 392 Foundry – to naprosty souhlas. S tou hotovosti a jejim drzenim.

 323. Halladine, ale já nepsal nic o boji proti devalvaci. Já psal o tom, že pokud by trh v podmínkách plovoucího kursu tlačil korunu nahoru, musela by ČNB intervenovat opakovaně. Což se nestalo, takže evidentně stávající úroveň trhu vyhovuje. A koruna se dokonce podívala nad 28 bez jakéhokoli zásahu ČNB. Takže to hodnotím, stejně jako Oteplovač, jako korekci k normálu.

 324. Zpátečníku, dle mého paní Lorenzová pomíjí tu prostou skutečnost, že host by měl respektovat zvyklosti hostitele. Nebo k němu nelézt.

 325. 395 — Nojo, Foundrymane, jenže na dřívějších hodnotách (před podzimem 2013) se kurs také držel bez (jiných než případných slovních) intervencí, a pohyboval se tedy v pásmu, které bylo zřetelně jiné.

  396 — Hm, host… Ona tam, pokud jí správně rozumím, naráží spíše na to, že ti Arabové a muslimové získali od Francie její občanství (navíc velmi často už před desítkami let, dodávám já). Pak je těžké (ač snad nikoliv principiálně vyloučené) po nich žádat, aby uznali, že jejich představa o tom, jak má Francie vypadat, je nějak zásadně inferiorní oproti představě, kterou o stejných otázkách mají původní občané.

 326. Zpátečníku, ó nikolivěk. Pokud žádám o něčí občanství, jsem srozuměn s tím, že se budu řídit zákony a zvyklostmi dotyčné země.

 327. No a ohledně ČNB – kurs velice mírně, zato neochvějně oslaboval už pře intervencí. Takže ČNB do jisté míry šla „trhu naproti“. Považuji za nesporné, že cílem bylo pomoci výrazně proexportně orientované ekonomice. Nám to třeba pomohlo fest (nárůst obratu 2014/2013 +64%).

 328. Foundry, to máš sice pravdu, ale otázka je, nakolik obyvatelé z kolonií Maroko, Alžírsko, Tunisko; Madagaskar, Komory, Réunion; Francouzské Somálsko… (a bylo jich asi 40 mio!) museli žádat o občanství.
  Pravda, po alžírské válce a osvobození Alžírska alžířani asi ano…

 329. Jestli ono to nebude tím, že ti přistěhovalci vlastně o to občanství ani moc nestáli.
  Jenže, když jiným způsobem se pobyt ve Francii a sociální dávky získat nedají, takže co jim zbývalo?

 330. 399 .Cílem bylo atd ….. vždyť říkám. Aktivisti.
  Podle článku 98 Ústavy ČR a v souladu s primárním právem EU je hlavním cílem činnosti ČNB péče o cenovou stabilitu. Dosažení a udržení cenové stability, tj. nízkoinflačního prostředí v ekonomice, je trvalým příspěvkem centrální banky k vytváření podmínek pro udržitelný hospodářský růst.

 331. Šumaváku, to je sice pravda, ale ty kolonie se vehementně draly o samostatnost. Takže by bylo lze očekávat, že po jejím získání nastane hromadný exodus mouřenínů z kontinentální Francie zpět do milované a konečně svobodné domoviny. Kde se nejí vepřové, nezobrazuje se Mohamed a ženské chodí v hábitech. Pokud zůstali mouřeníni ve Francii, provedli určitou volbu a asi k ní měli důvod. A tyto důvody tenkrát patrně převážily nad újmou, kterou jejich křehkým duším způsobuje křesťanská společnost.

 332. 398-nevím jak jinde, ale v České republice to dokonce musíte při nabývàní občanstva slíbit …

 333. 405-v čele průvodu půjdou zítra viníci-Merkel, Hollande, Cameron a jejich poskoci.

 334. 403
  Mno, mám dojem, že obyvatelé kolonií a bývalých kolonií měli do bývalých mateřských zemí volný přístup.
  Jak to bylo s Francií nevím, ale v GB to bylo zrušeno až za Tchatcherové.

 335. Halle, pokud vím, tak v USA bylo po zrušení otroctví několik akcí, které chtěli navrátit bývalé otroky do jejich domovských zemí. Většinou se vracet nechtěli…

 336. Skimici, no a ten deklarovaný úkol centrálních bank je právě celá ta tragédie. Místo aby, když už tedy existují, hlídali měnové agregáty a bránili vzniku inflace, pojímají to tak (alespoň pro politiky a veřejnost), že i snižování cen je špatně. Bez ohledu na to, jestli je způsobeno vyšší produktivitou, nebo stahováním peněz z oběhu.
  Abych nebyl špatně pochopen – považuji samotnou existenci centrálních bank principiálně za zbytečnou a škodlivou. V našich podmínkách, tady a teď, však tvoří ČNB určitou protiváhu nesmyslné vládní (a bruselské) politice podpor a dotací.

 337. Honzo ze Ž., problém je v tom, že jsme malá a silně exportní ekonomika. S prosperitou vývozců stojí a padá prosperita kompletně všech. I těch škol, muzeí a monitorů.

 338. Dobrý večer,

  To je fakt hodně pitomý gesto, ten průvod…

  Jako by neměli v Paříži dost starostí s tím, co se stalo, ještě se jim tam budou producírovat politici. pro policici práce navíc s jejich ochranou, pro lidi omezení kvůli bezpečnostním opatřením, pro Al-Kaidu a její sebevražednéi atentátníky vyhrožující dalšími útoky, vděčný terč.

  Zároveň to ukazuje, jak k ničemu jsou politici v takové situaci, neb nemají nic důležitějšího na práci a na nic víc se nezmůžou, než pochodovat po Paříži.

 339. No a celý ten cirkus kolem měn vzniká právě v důsledku zmatení pojmů, kdy je růst cen nesmyslně vydáván za inflaci a pokles cen zrovna tak nesmyslně vydáván za deflaci. Což už jsme tu s Honzou a s Finistem psali furt a furt dokola před drahně lety.

 340. Já mám dojem, že jednu dobu byli imigranti z arabských zemí velmi vděčně přijímáni, protože to byla levná pracovní síla a dělali práce, které místní dělat nechtěli.

  Nevím, jaký je ve Francii poměr těch, kdo se tam takhle přistěhovali a poměr těch, kdo byli „pozůstalí“ po koloniích. Ale třeba v Německu, který prakticky žádné kolonie, nemělo, je většina „turků“ asi těch, kdo se přistěhovali „za lepším“

  Potíž je v tom, že v první generaci jako to „lepší“ stačí si vydělat líp než doma na nekvalifikované práci, kterou místní nechtějí, ve třetí už to není úděl, nad kterým by někdo jásal…

 341. 403 Foundry – na území Dar al-Harb mají kromě krmelce i poslání (důvod) – udělat z něj Dar al-Islam.

 342. Rputi,
  část se vrátila , a tak vznikla Libérie.
  Ovšem vracet do Afriky třeba pátou generaci černochů, když ti černoši o té Africe vůbec nic nevědělli, je poněkud pitomé.
  má dojem že to bylo ještě před občanskou válkou.
  jo, kolonizace Libérie začala v roce 1822, 1847 vyhláaili stát Libérii

  http://www.afrikaonline.cz/view.php?cisloclanku=2005121201

 343. 391 ano, vyhledávám slušnou společnost, ve které nemusím být ozbrojen.

 344. 413 Foundry jistěže. To chápu i já. Mám z toho povznesený pocit. Otázka, jestli jsou tak omezení nebo to jen předstírají.

 345. Tak Sobotka se Zaorálkem mají výlet do Paříže. Aby se zúčastnili solidárního pochodu na uctění obětí.
  Poznámka mé manželky : A tam jim bude řečeno, kolik máme zacálovat.

 346. Schumi, především to vyhovuje. Protože na trhu se ceny mění furt a neustále, je pořád proti čemu bojovat.

 347. 404 – Honza ze Žižkova – Já bych řekl, že ve hře (proč je to jinak z kanapete a jinak zpoza školy, muzea či monitoru) je faktor časového zpoždění. Ryhlá, nebo náhlá velká změna kursu měny má na výrobce/vývozce téměř okamžitý vliv. Sjednal ceny v EUR (jinak to většinou nejde)a hned pláče, nebo jásá. Stejný vliv to má na výrobce/nevývozce, protože konkurenca z ciziny je skokem lacinější/dražší a jeho pozice na domácím trhu je hned horší/lepší. bez zpoždění. Unikátů, které nemají konkurenci, nebo které nelze konkurovat dovozem je tak málo, že namají pro tuto diskuzi význam. U služeb a třeba pronájmů takový průsak cen není možný a celé to trvá o hodně déle.

 348. Jinak bych ještě rád jen tak na okraj připomenul paní Caillaux, o které jsem zde možná kdysi cosi krátce psal: Před o malinko déle než sto lety odpráskla šéfredaktora Calmetta, neb se jí nelíbilo, co píše o jejím manželovi. Obviněna z vraždy, postavena před soud a osvobozena; jistá (nevím, zda většinová) část sympatií veřejnosti vždy stála na její straně.

  Ad 398 apod.: Francouzská republika si – z důvodů sobě vlastních, s nimiž kdokoliv může a nemusí souhlasit – vždy zakládala na důsledném oddělení státu od [katolické] církve. Tomu nyní přirozeně odpovídá požadavek muslimů těšit se ve Francii stejné náboženské svobodě, jako příslušníci jiných vyznání.

  Myslím si, že zde stále existuje řada zásadních (a zhusta implicitních) nedorozumění, která by možná bylo dobré si příležitostně ujasnit. Kupříkladu (1) politici poslední incident jaksi automaticky spojují se svobodou slova (či, trošičku obecněji a zde věcně správněji, projevu). Ta s ním dle mého názoru má primárně společného jen hodně málo. Pod svobodou slova si představuji závazek státu do ní nikomu nezasahovat (bez ohledu na to, nakolik názory jím hlásané odpovídají či odporují státní ideologii, která by ostatně neměla vůbec existovat, anebo čemukoliv jinému). Nevidím, jak by tato svoboda mohla zbavovat původce projevu odpovědnosti za něj vůči třetí straně.

  Nedomnívám se, že mohu jen tak vykládat o někom nehoráznosti a pak se domáhat ochrany státu jen proto, že se (byť zcela opodstatněně) domnívám, že již samotná povaha těchto nehorázností zakládá podezření, že mi dotyčný přijde nafackovat. Podobně nemohu dráždit sousedova psa a žádat stát, aby vyslal policistu, který u toho bude asistovat a chránit mne před případným pokousáním. Samozřejmě stane-li se posléze tak, mohu po státu právem požadovat, aby fackujícího stíhal pro přestupek nebo přečin, a/nebo aby mi poskytl civilněprávní ochranu, budu-li po něm chtít soudně vymáhat bolestné, atd. atd., popřípadě aby přezkoumal, zda byl pes řádně uvázán či plot dostatečně vysoký. A druhá strana konfliktu pochopitelně může též vznášet své civilně- či trestněprávní nároky.

  Kdybychom nyní zcela hypoteticky (a zřejmě v rozporu s realitou) předpokládali, že ti dva či tři vrahové byli bez jakýchkoliv spolupachatelů, pak se nyní nabízí i ten pohled, že časopis opakovaně otiskoval cosi, čím se tito cítili smrtelně uraženi, dostavili se tedy do redakce, tuto z podstatné části vystříleli, rozhodnuvše se zároveň na sebe vzít rizika, která pro ně z toho vyplývala, dnes jsou oba, resp. všichni tři mrtvi, a z hlediska trestního práva je případ vyřešen. Z hlediska praktického může asi mít smysl se zajímat, proč stát začal efektivně jednat až někdy půl hodiny po začátku útoku, to však je jiná otázka.

  Ale jak jsem už napsal, přímou spojitost se svobodou slova zde nevidím – ledaže bychom ji po levičácku chápali nárokově a domnívali se, že kdykoliv úmyslně urazíme muslimy (Charlie Hebdo jsem nikdy neměl v ruce a také neznám nikoho, kdo by si jej kupoval, ale z toho, co jsem viděl na webu, jsem si udělal dojem, že autoři těch kreseb jistě jednali s nepřímým úmyslem muslimy pozurážet, možná i v úmyslu přímém), je obsahem svobody slova povinnost státu nás chránit před důsledky, které vůči nám bude chtít vyvodit kterýkoliv z těch mnoha milionů muslimských spoluobčanů, jež dnes ve Francii jsou.

  Tím ovšem není nijak dotčena povinnost státu zajistit vnitřní bezpečnost. V této souvislosti se však naskýtají otázky zcela jiné, například (2) jak je možné, že těch muslimů – ať již s francouzským občanstvím či bez něj – je tam tolik, nebo (3) jak je možné, že přinejmenším někteří z nich jsou vyzbrojení tak dobře. A z těchto důvodů, avšak nejen z nich, se mi zdá nynější zjevná snaha politiků i mainstreamu převést celý problém právě na otázku svobody slova (kterou, poté, co jsme projevili úctu zavražděným, pochopitelně bude nyní nutno omezit ještě více, to dnes každý rozumný a odpovědný občan jistě uznává, že ano) býti snahou naprosto zavádějící, demagogickou a zhoubnou. Již proto, že v ní spatřuji mj. pokus zatemnit rozsah – anebo rozměry, chcete-li – celého problému, co zde o nich opakovaně a zhola marně mluvím.

  No nic, uhlazovat to po sobě nebudu, vylepšovat logiku či doplňovat další aspekty také ne; byl by to nekonečný proces, a už teď jsem tím zmařil času až až. Nic to však nepomohlo. Jako kdybych byl spadl s Měsíce, si připadám pořád.

 349. 423 Oteplovači
  … jakkoliv lze namítnout, že ČNB signalizovala nespokojenost verbálně alespoň půl roku předem, přesto bych očekával zdroj cenových/nákladových šoků jedním nebo druhým směrem spíše od externích faktoreů jako války, ceny ropy atp. Ne od instituce, která má ve vínku cenovou stabilitu, tedy svým způsobem předvídatelnost – a tam míří i mé poznámky, pokud tedy rovnou nezopakuji Foundryho posici vs centrální banky všeobecně….

 350. Astro hlášení – před chvílí jsem průrvou v mracích konečně spatřil tu kometu, co jsem avizoval. Je teď asi v 1/3 spojnice od Plejád (Kuřátka) k horizontu na jihovýchodě, kousek napravo od Orionu. V triedru je to ohromující mlžná koule.

 351. 425 Zpátečníku, naprosto souhlasím. Potlesk na otevřené scéně.

 352. No jo, Jan N.A. Berwid-Buquoy 😀 😀 😀

  Když má čas a mlíko…….

 353. Zpátečníku .ad zproštění Mme Caillaux – on to advokát uhrál hlavně na tom, že je to holt jenom ženská, tedy emocionálně pochopitelně bytost jiného druhu, ne?

 354. Gratuluji a závidím, Oteplovači. 🙂

  Na jihovýchod máme kopec. A za ním osvětlenou Prahu. 🙁

 355. 425-skimici – úplný souhlas. Ale v situaci, kdy někdo jiný, na bance nezávislý (vlády) dělal daleko větší a dlouhodobější intervence je to malý úkrok zpátky. Kdyby byl okolo ideální svět (tj. např. vláda by se nemíchala do hospodářství), tak by byl zásah čnb zločin.

 356. 432 Oteplovači
  … teď to neberte osobně, je to jen co-incidence, ale přesně z této pozice momentálně nacionalisti útočí na Elvíru (RCB). Tedy, že jaksi nedbá potřeb národního hospodářství a furt jenom tupě cíluje 🙂

 357. … ařkoliv od 16.12. už ani necíluje, anžto 17ti procentní sazbou do toho hodila vidle 🙂

 358. Skimici, ad 425 – s cenovou stabilitou ovšem zásah ČNB nijak extra nehnul… Což svědčí o takové chaotičnosti a nepředvídatelnosti dnešního systém fiat money a částečných rezerv, že nejlepší by asi bylo sedět na zadku a nedělat nic.
  Ono to může být i tak, že ČNB svým zásahem v podstatě provedla kvantitativní uvolnění, ovšem drtivá většina peněz v oběhu jsou úvěrové peníze a objem úvěrů, jak jsem někde zachytil, spíš stagnuje až klesá. Čímž zase peníze mizí a kvantitativní uvolnění je kompenzováno.

 359. (426) Dobrý magor, ten Jan N.A. Berwid-Buquoy. Pozoruhodné ovšem je, že výplody podobné inteligence, pouze opačného znaménka, jak za vše můžou USA, se obvykle těší uctivé pozornosti.

 360. Ajrovko 436 – opět se mýlíš – Berwid-Buquoy se zde těší dlouhodobému opovržení ať plácá, co plácá… 🙂

 361. 435 Foundry . tys to nakonec řekl už ve svém 399 a já s tím souzním. ČNB tomu šla naproti. Je to patrné i z grafů. Kurs by patrně doběhl tam kde je teď. ČNB však neodolala a vytvořila časově omezený polštář/distorsi. Pro někoho možná výhodný, pro někoho možná nevýhodný.

 362. 430 – No skimici, řekl bych, že nejen emociálně. V následujícím ale vycházím jen ze svých domněnek, jak mohl být konflikt vnímán, nikoliv z písemných podkladů, o nichž naopak předpokládám, že pro tyto domněnky v plném rozsahu neexistují.

  Nejen emociálně. Mám za to, že v návaznosti na staletou tradici soubojů byl konflikt přinejmenším podvědomě chápán jako čestný spor. Kdybychom nyní teoreticky předpokládali, že místo paní Caillaux střílel pan Caillaux osobně, domnívám se, že by se pak byl mohl hájit nanejvýš tím, že v něm bouchly saze, avšak ta pistole by byla právem považována za jeho unfair výhodu, takže by zřejmě byl odsouzen nejméně za zabití. Zatímco (zdá se mi) paní Caillaux jakožto žena nebyla posuzována z pohledu, že takovouto výhodu měla.

  Vedle toho se argumentovalo, že ani neměla v úmyslu do Calmetta střílet, pouze pod jeho nohy, že však zpětný ráz hlaveň pistole postupně zdvihal.

  Bylo by asi zajímavé přečíst si Laboriho závěrečnou řeč. Jistě se někde dochovala; ovšem francouzsky.

 363. No, jo, KArle, asi bych se měla nad seb ou zamyslet.
  Můj komentář k J.N.B:-B. je vskutku výrazem přeuctivé pozornosti 😀 😀 😀

 364. OT – pamatujete se někdo na televizní zpracování Čapkova Jak se dělá divadlo? Nedalo by se to někde sehnat? NA uložto to není.

 365. 427 bléééé, ať ti okulár udělá monokl, tady zataženo a prší.

  Ad výlet Sobotky a Zaorálka, vzpomněl jsem si na projevy loajality po zavraždění říšského ochránce RH.

 366. 439 Zpátečníku
  strřílet pod nohy – o výsledkuu tu informoval Ptakopysk 🙂
  On byl Caillaux také něčeho ministr., takže se na to nezávislý soud možná koukal shovívavěji, holt řenská, no … navíc dobrý advokát – a je to.
  Simpsona z toho Shapiro také vysekal.

 367. 435 Foundry, Tvé vývody jsou zajisté správné, ale daleko přínosnější by například bylo, kdybys spolehlivěpredikoval vývoj ceny zlata v horizontu jednoho roku.

  K aktuálnímu tématu : Česko dosud není na teroristické mapě světa. Jako cíl naprosto nezajímavé. Bylo by dobré kdyby při tom zůstalo. Bohužel, naši politici se snaží o opak.

 368. (437) Zkus to poměrně jednoduché sdělení přečíst vícekrát, třeba to pomůže. Dtto (440).
  Ale kdyby to bylo jo namáhavé, tak stačí najít, kde píšu že výplody podobné inteligence, pouze opačného znaménka, jak za vše můžou USA, by měly být pouze od dotyčného J.N.B:-B. Měl jsem na mysli úplně jiné autory (autorky). 😛

 369. Tak si říkám, že Vladimír Vladimirovič není nespokojený…

  Popíjíme maďarské Tokajské, manželka pravila, že je přijatelně hnusné, což vzhledem k jejímu vztahu k vínu je dost vysoké ocenění.

 370. Schumi, dlouhodobě se u zlata nemůžeš splést. V horizontu 1 roku nevím.

 371. Tím ovšem myslím skutečné fyzické zlato doma v šupleti nebo v trezoru. Nikoli papírové certifikáty.

 372. Proč meteorologickým rosničkám vždycky vyjde předpověď špatného počasí? Ten poslední poryv vichru opravdu stál za to. Ráno obhlédnu škody.

 373. 449 jistěže. Ovšem v praxi je to komplikováno skutečností, že dlouhodobě jsme všichni mrtvi.

 374. 452 …. což vyžaduje rodinnou mezigenerační kooperaci

 375. Dobré ránko!

  skimici – k tomu střílení pod nohy v Přerově – dle nepotvrzených zpráv se jednalo o cosi jako loveckého psa. Takový český fousek má v kohoutku 60cm. Vezmu-li v potaz svých 160, mám to někde tak v polovině stehna. Mladíci nebývají o mnoho vyšší…

 376. O budoucím nedostatku vody se mluví už od let šedesátých v souvislosti s odvodňováním krajiny, narovnávání toků, eventuelně jinými pitomostmi typu „poručíme větru, dešti“ čehož jsme svědky ve stále větší socialistické míře!

  Co se nafty dotejčí – likvidace konkurence pomocí dumpingových cen a následné prudké zvýšení je celkem starý trik. Skučí kde kdo, od Skotska až po Venezuelu.

 377. Ale ano, Rputi, to já vím, nluvilo se o tom – jenomže v těch zemích, o kterých mluví Cílek, se nic nenarovnávalo etc. Tam prostě může vzniknout totální nedostatek vody – a jestliže člověk přežije bez jídla poměrně dlouho, tak bez vody umírá – vč. flory a fauny.
  Ještě že jsem starej…

 378. „Žháři napadli hamburský deník. Přetiskl karikatury z Charlie Hebdo“
  http://zpravy.idnes.cz/zhari-hambursky-denik-morgenpost-dlo-/zahranicni.aspx?c=A150111_080613_zahranicni_jw#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  …Americká tajná služba NSA odposlechla krátce po teroristických útocích z uplynulého týdne v Paříži konverzaci vůdců takzvaného Islámského státu. Extremisté hovořili o tom, že by útoky mohly být začátkem vlny atentátů v Evropě – tedy alespoň to s odvoláním na zdroje z tajných služeb tvrdí německý list Bild…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/odposlech-konverzace-predaku-islamskeho-statu-a-teror-v-evrope-ps7-/zahranicni.aspx?c=A150111_074057_zahranicni_jw

 379. 459 Rputi, mohou být rádi, že vyhořela jen redakce. Kdyby tohle provedli před o něco více než dvěma sty lety křesťanským svatým, skončili by na hranici.
  Ostatně mohli je šikovně zveřejnit na internetu tak aby se nevystavili riziku. Jenže to by na tom nevydělali. Takže motiv jejich jednání není idealistický, ale výdělečný. Pak takové riziko jsou obchodní transakční náklady.

 380. 457 a nfór je, že není globální antimonopolní úřad, který by jim to zatrhnul a udělil pokutu. Nebo že by přišli o dotace. Taková buzerace funguje jen lokálně. Naštěstí.

 381. Dnesni mirovy pochod v Parizi.
  To je neco co nikdy nepochopim a nikdy jsem nepochopil. Ja kdyz na nejakou sejake setkani jdu muze to mit nasledujici motivy a cile:
  A. Jdu se rozloucit s nekym, kdo uz uz nezije – to je duvod pozitivni, mel jsem ho rad, obvykle, ale v zasade malokdy, misto byva hrbitov a je to vice mene intimni zalezitost
  B. Chci vyjadrit protest proti nekomu – verim, ze pod spolecnym tlakem sve chovani zmeni. To byl treba rok 1989. Cil zretelny – komunisti, bezte do p.dele
  C. Chci vyjadrit podporu nekomu, kdo zatim nema silu ale muze realizovat politiky mne blizke a mne vyhovujici. Cilem je, aby tuto podporu citil, aby se i druzi, normalne netecni pridali v dalsich volbach

  Co je ale dnesni mirovy pochod v Parizi? Jaky ma cil? Proti cemu je zameren? Proti nesnasenlive ideologii? Proti vrahum? Asi ne.eV cele pujdou
  pribuzni vraha z koser shopu. Pak tam budou vedouci predstavitele stran u moci, kteri toto umoznili. S nimi tam budou ostatni predstavitele zemi socialistickeho tabora. Chteji snad verejne oznamit zmenu svych politik? Chteji se omluvit spoluobcanum?
  To si nemyslim, a proto je mi tento typ mirovych pochodu naprosto nepochopitelny. Je samozrejme dobre pro zdravi se jit po nedelnim obede projit. Samozrejme beru v uvahu i skutecnost, ze se to odehrava ve Francii a s vedomim stadnosti frantiku. Presto …
  Je ne suis pas Charlie …

 382. Schumi, zajisté.
  On je to takový poněkud „dikobrazí“ až „entropní“ humor.
  Nejsem arbitr, ale na můj vkus příliš „hýkavé“.

 383. ad 456- o tom, že používat pitnou vodu k účelům, ke kterým ji užíváme, je nesmysl a brzy přijde doba, kdy vodu budeme kupovat, nám přednášel prof. Simon už v roce 70 minulého století.

 384. 453 skimici, ale fuj, jako bys nevěděl, že kooperace je překonaný zastaralý a nad to komunistický model. Přece každý rozumný tedy pravicově orientovaný člověk ví, že pro vývoj obecně tak i pro další vývoj člověka, který ve své podstatě byl stvořen Bohem, není kooperace, ale konkurence a důsledná komodifikace sociálních vztahů zahrnující i vztahy individuální, jedině tak potlačující komunistické tendence v samém jejich zárodku.

 385. Putin vypálil redakci hamburského deníku, kterà přetiskla karikatury Mohameda. Ten člověk se nezastaví před ničím.

 386. 462 skimici, co je na tom nepochopitleného? Je to důvod k příjemnému společenskému setkání, na kterém za peníze daňových poplatníků se mohou domluvit kterak je víc vzít u huby.

 387. 466 No Name, také si říkám. Nemusel sahat hluboko do kapsy, při dnešní ceně benzínu by byl hřích toho nevyužít.

 388. 444 Schumi 🙂
  Mirove pochody se konaly nekolik tydnu, tryzna v ND, ale tam bylo obtizne neprijit. Udychanym svazakum Sobotkovi a Zaoralkovi nikdo na hrudi nekleci. Jedine co potrebuji je kvalitni lubrikant.

 389. 464 kristo, a my, kteří nemáme vlastní studny, vodu nekupujeme? Ach tak, Veolia tady zdraží vodu s argumentem že kdesi hodne daleko je sucho a voda je drahá. Že tam to také mají na starosti, a že proto se jim zvedly celkové náklady.
  No, u nás v kotlince, cena pitné vody užívané i jako voda užitková, nespočívá v nedostatku vody jako takové, které pro takový účel bude i v budoucnu dostatek. Problém není s vodou zdrojovou, ale s vodou odpadní, která snižuje kvalitu vody zdrojové a omezuje vodní zdroje pro vodárenské účely.

 390. 469 skimici a co ten plný Václavák? Nedělal to každý z musu, ale byli i z přesvědčení a v představě výhod z účasti na budování Tisícileté Říše, která se nejevila, že vezme tak rychlý konec. Nejeli tak zdejší Moravcové účastnit se podpory oné Čtvrté a jí sloužících mediálních hnojometů?

 391. Cena vody vázaná na ceny ropy je logickým vyústěním v kontextu současných ekonomických trendů.
  A komisaře pro vodu EU taky ještě nemá.
  Studie „Korán a voda“ a „Voda v genderových kontextech“ taky chybí.

 392. 473 NoName ropa je uhlovodík. Je jen logické, aby byla voda (vodík!), jakožto důležitá komponenta ropy navázána na cenu strategické suroviny. Uhlíkovou stopu a obchod s emisemi už máme.

 393. 472 Schumi . no dobře dobře. Ty Václaváky byly plné v celé Zemi. V Moravské Ostravě podle fotek radost pohledět.
  Ale tady dnes v Paříži je to totálně dobrovolné. Přijde MILION lidí!!!! Proč ??? zní moje otázka? Nijak si to nedovedu vysvětlit.

 394. 471 pokud není v pivu, piju vodovodní. Balenou jen občas, hlavně minerální nebo zajímavě ochucenou.

 395. Ale vy jste ten problém popsal. Tehdy a ještě více dnes, je požadavek, aby veškerá užívaná voda byla v kvalitě vody pitné. A v tom je to plýtvání a problém. Voda ve stejné kvalitě slouží k napití a ke spláchnutí záchodu.

 396. Énu Schumi, úprava pitné vody je docela nákladná. (Cena za vodu z vodovodu je věc jiná)
  Splachovat pitnou vodou vlastní exkrementy nebo v ní prát prádlo je nákladné tuplem.

 397. Ještě před rokem byla Merkel největší političkou planety, tvrdá, rozhodná, nekompromisní.
  Pak přišly skutečné problémy a Merkel od té doby chodí v kruhu. Opakovat klišé už nestačí, je potřeba rozhodovat. A je po velké političce Merkel.
  Skimici, já nechci ani naznačovat, ale nemohl být ten hamburský pyroman z Pegidy ?

 398. 475 Nemají co na práci, nic jiného co by je bavilo, pro pocit sounáležitosti s něčím „velikým“ co je „převyšuje“, trocha adrenalinové zábavy, zmanipulovanost, strach, semknutost stáda. Od každého něco.

 399. 480 NoName
  .. . až ve mně hrklo! Ti by se jistě nezastavili před ničím!

 400. 478, 479, ano. Nějaké transakční náklady. Je možnost změny nynějšího stavu jiným řešením s nižšími transakčními náklady? Jaký je podíl nákladů na rozdíl kvality vody pitné od vody užitkové v rámci celkových nákladů na čerpání, základní úpravu a rozvod vody? Jaké by byly transakční náklady na systém dvojího rozvodu nebo na individuální úpravu užitkové vody na pitnou v místě odběru?

 401. 478 kristo
  Chcete snad naznacit ze Babisovy vyrobky transformovane lidskym organismem je ciste vody skoda? 🙂

 402. Podle médií to vypadá na pořádnou protipegidovou ofenzivu v Německu.
  A je to logické. Kdyby o tom na těch shromážděních nemluvilo, tak by se to nestalo !!!

 403. 482 to by chtělo účinný protest. Ne jen nějaké shromáždění či pochod. Něco co by otřáslo svědomím lidí, něco co by otřáslo světem. Co by vyburcovalo. Kdo jiní než vrcholní evropští politici by měli následovat hrdinného příkladu Jana Palacha a obětovat se pro dobro svých spoluobčanů? Kdy jindy než nyní, dřív než stoupnou ceny benzínu? Chce to rozhodnou a příkladnou akci. Po vzoru židovského sebevražedného komanda.
  Jo a dva placáky a pytlíček štěrku….

 404. (466) Putinovu účast potvrzují ruské diskusní weby. Nesl při tom balalajku za pokřiku: „Alina, ja v bar!“

 405. 486 něco co by otřáslo světem …
  Mohla by zazpívat Hana Zagorová.

 406. 488 Proč života se bát, tam ta dadada dam….

 407. 483 – jdeš moc do detailů…a technických ! …to nemají hlasatelé Pravdy rádi.

  Prostě se bude voda přidělovat s procentním rozlišením kolik na pití, vaření, mytí a do piva.

  Už teď dále existuje gigantická agenda euroříšských orgánů k snížení spotřeby vody v nových hajzlových armaturách (tuším 2 litry v případě exkr….prostě hoven).
  Následovat bude povinnost (dobrovolná) pořídit si suchý záchod s promyšleným tříděným sběrem jaxi produktů (PH kontejnery barvy khaki).
  V celé Říši to uspoří dokonce 3,458 % na spotřebě vody.
  Tu pak můžeme poslat do Afriky.

 408. 475 — Hm, proč, skimici…? Viděl bych to zhruba nějak takhle: To, co jest, jest toliko komplementem i plodem onoho skrytého, čehož není. Ptáte se, proč milion lidí míní mašírovat. Já se ptám, jak by to asi vypadalo, kdyby se místo toho rozhodli ve stejném počtu ve stejné době na stejném místě strčit hlavu do písku?

  Neproveditelné. Písku tam dohromady nemají snad ani hektar. Všude samej asfalt a beton, přinejlepším trocha dlažebních kostek, kamene, maličko hlíny a kovové rošty kol stromů.

 409. šimone, nech si ty nápady pro sebe! Jako bys nevěděl, že i ve 4. říši platí to co platilo v Říši takto třetí: Der Feind hört mit!

 410. Ahoj!
  Doufám, že při tom pochodu ponesou cedule „Nejsem Charlie, budu se bránit“
  A doufám, že přitom pochodu si žádný hračička fotograf, nesplete na tom dronu fotoaparát s ručním obranným granátem…

 411. >>dvd, zejména pak: „Maul halten und weiter dienen!“

 412. Dobré sváteční poledne,
  mám nepříjemný pocit, že NOstradamova proroctví zas půjdou dobře na odbyt…. 🙁

 413. 493 – šumaváku – jak jsem psal včera: doufám, že – pokud by se těm dvěma našim solidaritétům mělo něco stát – že to nebude tak zlé, především a hlavně pro nás….dnes jsem si tím naprosto jist… 🙂

 414. dvd – to je škoda, mám to už rozmyslené i do těch detailů:
  výrobci chemie: neutralizéry moči, deodoranty zápachu, lesk produktů (ne,zpět ! – to je v myčce), biodegradebilní pytlíky na…no ty uzlíčky, ty různé čistící kačery duck donaldy, mikrostartéry kompostu apod.;
  výrobci reterátů: oddělený sběr …kapaliny (s recyklací), balení oněch uzlíčků (zatavení ?), modely pro dům, byró a podzimky;
  výrobci kontejnerů (protipachové uzávěry), logistika svozu, kompostovací firmy….
  Případně dle indického vzoru výroba briket na grillování…..

  Asi na tom popracuju a přihlásím se do podnikatelského inkubátoru a pořídím si poradentství na hovno……
  Život je tak nádhernej…..

 415. Rputi,

  nebyl by maličko problém, rozvádět tu vodu, tentokrát užitkovou, ještě jednou, po ulicích,i do každého hajzlíku zvlᚡ?
  A on tuším ten chlór, z kterého se z čisté užitkové vody udělá pitná, zas tak drahej není.
  Anebo je to jinak ?

 416. … náááhodou jsem si před chvílí kliknul na čt24. Ten lůzr Moravec zrovna použil spojení „riziko nízkých cen ropy“.
  Potřít dehtem, vyválet v peří a v Hofu kopnout do .iti a popřát hodně štěstí.

 417. 499 — skimici, v diskutovaném měřítku 1e6 bych toto viděl až jako jednu z příštích fází.

  Totiž, tetička si kdysi pozvala několik kamarádek na oslavu narozenin, tak asi devadesátých pátých. Dámy (šlo by říci stařenky) se na pohovce usadily vedle sebe, daly se do hovoru, a po chvíli už mluvily jedna přes druhou. (Tetička tehdy již neslyšela úplně dobře, ale viděla, že společnost se pěkně baví a že tedy zase jednou má narozeniny jak se patří.) Když byly v nejlepším, otočila se jedna z nich ke mně, a s úsměvem napůl omluvným povídá: „Jsme Rusové, tak mluvíme rusky.“

  A samozřejmě měla naprostou pravdu. (Tetička sice Ruska tak docela nebyla, rusky se však naučila více než o deset let dříve než česky.) Co zhruba chce průměrný francouzský muslim, se snad dá alespoň přibližně pochopit; stačí trochu porozumět jeho přirozeným zájmům, možná už jen si připustit, že nějaké přirozené zájmy vůbec má. Co chtějí pravdoláskaři (laskavý čtenář si možná vzpomene, že jsem je zde ondyno označil za jádro problému), je k pochopení podstatně obtížnější, ale dlouhá léta jejich studia mě snad opravňují věřit, že jsem si o tom udělal jakousi vágní představu. Avšak co v dnešní — ovšem již po desítky let se plynule a neúprosně vyvíjející — situaci chtějí ti Francouzi, kteří si vzdor všemu dosud zachovali zdravý rozum, to pro mne je naprostá záhada, proti níž veškerá náboženská mysteria blednou.

 418. 505 Zpatecniku
  Ja se ted koukam na TV5. Zrovna tam nacpali u Elysée plny autobusy politiku a jedou na Place de la République. Autobusy z nebe nepadaji. Je tam i Netanjahu, ktery vcera lakal francouzsky zidy do Izraele. Koukam na to kvuli tomu, ze to dva reporteri komentuji a tedy v nadeji ze tomu porozumim. Pristi tyden se navic budu v tech regionech nachazet, tak abych o tom mohl spolecensky zasvecene plkat. Zatim z toho nejsem moudry. Politici Nove Evropy se imho prijeli ukazat poddanym.

 419. … Netanjahu do toho vnesl novy moment. Jsem zvedavy, jestli se sefove Maghrebu nechaji inspirovat …

 420. 507 — Jojo, měl jsem tuhle jeden takovej nápad… Snad bychom jej mohli pojmenovat rekolonisace… Zpátky do zemí původu, samozřejmě dobrovolně, v horizontu mnoha let, ovšem s plnou a všestrannou podporou metropole, směřovanou tak, aby se tam stali vzdělanou vládnoucí vrstvou.

  Feasibility ať laskavě prostudují povolanější. (Rozumí se, že nebude větší než mizivá.) Napadne-li mne někdy něco lepšího, dám vědět. Prozatím však silně pochybuji.

 421. skimici – největší počet přistěhovalců v současnosti bylo z Ukrajiny. Francie byla druhá – údaj byl kdesi publikován už minulý týden.Teď jich asi přibude.

 422. Tak uz tam vsicni stoji. I Tusk se prizivi. Jakobych tam napravo videl i ksicht Porosenka s nejakou ruskou visici mu na ruce.

 423. Proč dvojí rozvod vody? Z kohoutků by pitná voda netekla, pitná voda by se kupovala v obchodech. Z kohoutků by tekla voda, která by sice zdraví lidí neškodila, ale neměla by charakter vody pitné. Už si to moc nepamatuji, ale pitná voda má několik desítek ukazatelů, které musí splňovat. Ona třeba taková bazénová voda není pitná, ale z pitné vody se vyrábí.

 424. Jednotny dresscode. Jak havrani v zime na poli…

 425. Kristo 511, tak na tohle bych chtěla slyšet bezpečnostního experta – myslím, že by to prostřílel jak řešeto.
  Stačí selhání distribuce…

 426. V cele pruvodu strkaji nekoho v invalidnim voziku. Kde ja to jenom videl…

 427. …jo nedele po obede, teplo v pokoji, kava, pantofle, pohoda,tady to neboucha…No to se to deni „vtipne glosuje“,ze?

 428. 516 Rputi
  … to je možné. „Na Bělehrad“ nekřičel 🙂

 429. 517 … dám si ještě jednu. Objevil jsem totiž několik korpusů rakviček a šlehačky taky ještě trochu zbylo.

 430. Myslím, že si k tomu ještě dám šťopku rumu Pyrat. Jde to dobře k sobě.

 431. Rputi, já to ani neobhajuji, ani si nemyslím, že to je reálné z mnoha různých důvodů. Jen jsem tu poznámku zkraje učinila, neb jsem si vzpomněla, že už o problémech s vodou hovořili odborníci v roce 70, ač nejspíš z jiných důvodů než dnes. .

 432. (474) Ad uhlíková stopa, zajímavá numera z Lidovek (Petráček ze Spiegelu, Spigel z analýzy Spolkového svazu letectví): Za uplynulý rok letělo letadlem alespoň jednou 49% voličů Zelených, po nich s odstupem příznivci Levice, pak konzervativci CDU, CSUm nejméně voliči SPD. Nikdy v životě neletělo 17% u Levice, 13% SPD, Zelených 0%. 😛
  (475) Dobrovolné, jen doprava zdarma.
  (479) Otázka je, zda by dvojí rozvod (pitná, užitková) byl úsporou. Ze začátku šedesátých si ještě pamatuji na výlevce dva kohouty, dle rodičů to bylo na pitnou/užitkovou.

 433. 522 AeroKarle
  a nebyla to teplá a studená? 🙂

 434. skimici 519 – se nedivte, že má strach!
  Andělína se fláká někde po Paříži a co kdyby mu zatím tam zaklepal Voloďa, že jde na kafe?! 😀

 435. Brouku,
  medle, a jaký je váš nedělní program, tedy kromě hození jedůvky místním ?

 436. AK – že by to bylo úsporou, o tom nepochybuj ani vteřinu.
  Kdyby jen RD se zahrádkou a studnou… ze studny záchody, prádelna, koupelna – a pro strašpytle pitná voda jen v kuchyni.
  Pod každým okapem sud na opravdu „užitkovou“ vodu – na zahradu, mytí auta, spláchnutí chodníku…
  Nemít studnu, uměl bych tu dešťovou vodu i na záchod. 😉 😀

 437. (523) Nebyla. Tehdy už to nebylo funkční, jen tam byly dva kohoütky a rodiče to vysvětlili takhle. Víc nevím.

 438. Schäuble na vozíku v čele průvodu?
  Je vidět, že to multikulti obohacení ještě stále není dostatečné.
  Nebo tomu mám rozumět tak, že od nás se ti Němci nechtějí kulturně obohacovat?!?!?

 439. (526) No ale v tom RD si to můžeš udělat hned. Horší je to ve městech, tam bys musel mít dvojí rozvod. Tedy, studnu na dvorku našeho rodinného činžáčku máme, ale o rozvedení vody z ní do bytů jsem zatím neuvažoval.

 440. Jedna moje známá letěla do Japonska letadlem v době, kdy zároveň bojovala v barvách Greenpeace proti takovým zlozvykům.
  Když jsem se ji ptal, zda ji to není blbé, létat letadlem, tak se ohradila, že ona do toho Japonska potřebovala a jak se tam jako má dostat ?
  Od té doby vím, že zatímco Greenpeace létá letadlem proto, že musí, ostatní proto, aby škodili životnímu prostředí.

 441. Toto je možné podepsat!

  Weigl: „Islámský terorismus si do Evropy zatáhla západní společnost sama a umožnila mu stát se skutečnou hrozbou. Důležité kořeny hledejme v modelu evropského sociálního státu, který v letech prosperity ve druhé polovině XX. století otevřel doširoka dveře pro rozsáhlou imigraci pracovních sil z civilizačně odlišných muslimských zemí do západní Evropy, kde prakticky monopolně vykonávají většinu manuálních, fyzicky náročných a neatraktivních profesí. Je to evropský sociální stát, který umožňuje masám Evropanů dlouhodobě existovat na podporách v nezaměstnanosti a přenechávat milióny pracovních příležitostí imigrantům. Působí i popletené vize o tzv. vzdělanostní společnosti, v níž se prakticky celé populaci má dostat vysokoškolského vzdělání. Vedle degradace skutečného vzdělání mají takové kampaně jediný efekt – noví „vzdělanci“ v oborech na trhu neuplatnitelných jsou odsouzení k nezaměstnanost, jíž si mohou díky štědrosti sociálního státu dovolit, zatímco nabídka reálných pracovních míst je uspokojována většinou imigranty ochotnými pracovat…“
  http://institutvk.cz/ostatni-texty/jiri-weigl-kde-hledat-priciny-parizskeho-masakru

 442. Tak vám nevím….

  Terorismus je samozřejmě nepřípustnej, ale je tohle to normální ?
  Na jedné straně se hyperkorekně zakážou na radnici jesličky, aby jiné náboženství nebylo diskriminované, . nadruhé straně se trpí
  tohle

  http://www.pavouciveflasce.cz/storage/201501111726_charlie.jpg

  Myslím, že každej věřící křesťan to rád neuvídí, a kusné je toasi jako to kuře u Pussin.

 443. Rputi,
  Tak v Německu ta imigrace turků proběhla v době, kdy byl nedostatek jakýchkoli pracovních sil.
  A můj německej strejček mi tvrdil, že si tehdy dělali laskominy i na české pracovní síly.

 444. Nevite kolik jich tam ted „pochoduje“?
  Odpoledne pry pul az skoro milion, pak rovny milion a ted pisou na Aktualne jeden a pul milionu. . .
  Ale kdyz to pisou v novinach, tak to asi bude prauda, co?
  Kolik ma Pariz obyvatel?

 445. Trochu OT – ale vlastně zas tolik ne:
  Řecká vláda zjišťuje, že jí Německo vlastně dluží 11 miliard €.

 446. simone, google říká
  Počet obyvatel města činil v roce 2008 zhruba 2,2 miliónu,[2] v celé aglomeraci pak asi 10,3 miliónů.[

 447. 540-A SSSR určitě nezaplatilo Ukrajině za invazi v době II. světové války.
  Ještěže to Jaceňuk zmínil.
  Jo, a na absolutně nevěrohodném serveru jsem našel takové malé shrnutí působení ukrajinských národních hrdinů. Podle fotek je to z polských zdrojů, bezpochyby komunistických.
  http://www.novysmer.cz/index.php?option=com_content&view= – article&id=1594:qkdybych-ml-zapomeno
  Ale zase, když jde o geopoliticky zásadní věci, můžeme přihmouřit oči …

 448. 537 socialisti (Lamy) říkají 1.3 – 1.5 mil v Paříži. Může být. Teroristi celého světa mají teď určitě pořádně v gatích.

 449. 542-je to zásadní a jednoznačné gesto směrem k teroristům. A demonstruje jednotu celé Evropy v boji proti xenofobům, rasistům, fašistům a Pegidě.

 450. Halladine,
  tady nejde o reparace (v případě ČSR je pak otázka reparací poněkud složitější a s nimi spojená skutečnost se nelíbí mnoha lidem na obou stranách hranice), jde o to, že Řecko „dobrovolně“ půjčilo na sklonku války Německu (a Itálii) nějaké ty drachmy, přičemž ten dluh měl být splacen po válce, rozumí se, že po válce vítězné. Je zajímavé, že zvláštním komitétem spočtená částka 11 miliard € je právě rovna tomu, co chce Cipras roztočit v prvním období své vlády. Co se pak reparací týče, hovoří se o dluhu Německa vůči Řecku cca 100 miliard €, ovšem na řecké straně mají v podkladech zřejmě hokej, tak se o tom nemluví.
  Na druhé straně EU nastrkala do Řecka od počátku krize 200 miliard € (samotné Německo 65 miliard) – a výsledky jsou vidět. Takže i kdyby mělo Řecko dostat těch 111 miliard – tak by se to asi rovněž mic nezměnilo.

 451. DVD
  Řecko byla okupovaná země, takže o půjčování bych zrovna nemluvil 🙂

 452. Abbás na tom pochodu zastupuje kterou stranu, obětí nebo útočníků ?

 453. ad n532 kdž v Evropě už bylo jen neolnictví, do Ameriky (severní a střední) kvůli nedostatku pracovních sil vozili černochy. Po zrušení otroctví zůstali míněcenní až do šedesátých let dvacátého století (M.L.King). Velká část je v současnosti, když už jejich práce není zapotřebí, v ghettech (a důsledky jsou známé – Černí Panteři, …).
  V Evropě byla také zapotřebí pracovní síla (ovšem už ne otrocká, jen mizerně placená, ale v porovnání odkud ta pracovní síla pocházela, tek pohoda, V Německu Turci, ve Francii Arabové) Přišla krize, práce není … v Americe černochy náboženství nesjednocuje, Araby a Turky islám ano. Pal se loví stejně jako náboženská varianta marxismu (proletáři spojte se . mohamedání, spojte se).

 454. zdravím ! Od rána marně přemýšlím, kdo,proč a za jakým účelem vyvolal ono hysterické davové shromáždění v Paříži -dokonce s lídry evropských zemí (a Ukrajiny); nevím proč, ale v této souvislosti jsem si vzpomněla na jakousi operaci Gladio Network,jejíž existence byla odhalena právě v souvislosti s útoky v itálské Bologni, kdy v teroristické akci na metro zemřelo 80 lidí 🙁
  http://www.globalresearch.ca/operation-gladio-cia-network-of-stay-behind-secret-armies/9556

  Jistě, je to možná konspirace ,ale jak si v této souvislosti vysvětlit tuto zprávu ?
  http://www.hlavnespravy.sk/komisar-ktory-vysetroval-utok-na-charlie-hebdo-bol-najdeny-mrtvy/499993 🙁
  Jsem opravdu zvědava,co se z této (zajisté smutné)situace vyvine 😕

 455. Nemá někdo zájem o kulečník ? 😉
  Zůstal mi po nájemníkovi. 😀

 456. Skimici, ten web je tedy hodně alternativní, nicméně linkovaný článek obsahuje jenom popisy událostí a fotky. Podle popisů z polských zdrojů.
  V kontextu tohoto pojetí ukrajinské státnosti se člověk těm, co nechtějí být součástí zase až tak moc nediví.

 457. 554

  No sezení v turecké base se dá stěží považovat za výhru…
  Ale ne, kulečník a pár skříní bez dveří mi tam jeho matinka nechala.
  No a to zaplacení dluhu po synáčkovi, si po tom, co odvezla všechno, co mělo nějakou cenu rozmyslela.
  Beru to jako školné 🙂

 458. 551 – westíku:
  Mně k tomu pasuje zpráva z yHeute:
  „Ministři vnitra 11 evropských zemí v neděli na poradě v Paříži v souvislosti s nedávnými útoky vyzvali ke zpřísnění opatření v boji proti terorismu. Zahrnovat mají lepší ochranu vnějších hranic Evropské unie, spolupráci s provozovateli internetu při potírání radikálních webů šířících nenávist a teror, jakož i výměnu údajů o cestujících v letadlech. Schůzky se zúčastnil také americký ministr spravedlnosti Eric Holder, který tlumočil pozvání prezidenta Baracka Obamy na bezpečnostní summit. Ten se bude konat 18. února ve Washingtonu. “
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/manifestace-v-parizi-za-obeti-teroristickych-utoku-fh2-/zahranicni.aspx?c=A150111_134529_zahranicni_ert#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Zvláště ta pasáž o „spolupráci..v POTÍRÁNÍ radikálních webů“…….
  Už i v protektorátě se objevují články, že “ nenávistná protiislámská diskuze na webech je i k něčemu dobrá“ protože „umožní otevřenější diskuzi o hranicích svobody slova“ údajně umožňující šíření nenávisti…….

  Furt mi vrtalo hlavou, čím asi skončí tahle barnumská PR akce na podporu „koexistence a práv menšin a proti antiislámské nenávisti“ – a ejhle, ono cenzurou internetu.
  Zato stojí to korunovat prvomájovým pařížským švajnfestem….koneckonců, on to platí někdo jiný.

  Chudák Overton se svým Oknem by jistě rád kvitoval, jak tvořivě je ta jeho teorie uplatňována v praxi (pokud by tedy to dosud neobjasněné letecké neštěstí přežil).

 459. Mňo…
  BISka se už taky ozvala, že její agenti mají málo pravomocí na potírání extrémismu a terorismu v Kotlince…

 460. Nakonec si už někdo uvědomil, že nestačí říkat je suis Charlie . A tak se objevilo je suis Ahmed – ten zastřelený policista se jmenoval Ahmed Merabet. A (zelený) poslanec Spolkového sněmu Volcker Beck upozornil i na ty čtyři mrtvé v onom košer obchodě. Ve Francii spousta lidí projevila solidaritu i těmito obětmi – https://twitter.com/search?f=realtime&q=jesuisjuif&src=typd — nicméně těch pět obětí oficiální Evropě za solidaritu nestálo.

 461. Koukal jsem teď na tu reportáž z paříže a chyběly mi tam záběry hrůzou roztřesených bojovníků al Kaidy, uplakaných milicionářů aš Šabábu, Talibanců odhazujících samopaly do polí zrajících makovic. Skoro by si člověk myslel, že se tomu vzepětí politiků s tužkou v ruce smějou.

 462. … Švarcenegr by ten šestiraňák neunes 🙂

 463. >> skimic
  Při shlédnutí onoho článku jsem si vzpomenul na říkačku z konce 50. let:
  Kdo chce míti tvrdé kulky
  Ten polyká alaburky.
  (Doufám, že mě za to domácí pán nepošle na hanbu.)
  P.S. Existovalo ještě několik obdobných dvojverší – něco jako bývala v USA reklama na Burma Shave. Ovšem „die letzte Rose ist die Sklerose“.

 464. Chápu správně, že když je ten web hrozný, jsou ty fotky z činnosti UPA automaticky nepravdivé ?

 465. >> NoName
  Alespoň za moji osobu nechápete správně. Web může být hrozný, zobrazená skutečnost pak byla a je nepoměrně hroznější. I shnilý milník může ukazovat správný směr…
  Ten název článku mi nějak připomenul Žalm 137:5. Třebas to byl úmysl.

 466. 560

  Ale co se u nás prý fakt zkoušelo, byly průrazné dělostřelecké granáty s jádrem s ochuzeného uranu.

 467. 569 dvd
  … Kdo chce míti tvrdé kulky – žalm – nemůžu to tam najt. Jenom něco o strachu ze sklerozy a Jeruzalému.

 468. Já jsem si taky proklikal pár jiných článků, a zdály se mi taky hodně divné, nicméně samotný článek je defacto jenom popisem událotí doplněný fotkami.
  A protože takový souhrn v oficiálních médiích neuvidíme (maximálně tak konstatování, že to byly „kontroverzní osobnosti“, resp. „hrdinové“, pokud jde o kyjevská média), tak jsem to pastnul.
  Jaký druh lidí produkuje tohle je mi záhadou. A ještě větší záhadou jsou lidé, kteří ja adorují.

 469. nějakej černej mohamedán, zaměstnanej v tom košer obchodě schoval 15 zákazníků v mrazaku ve sklepě.

  Proslýchá se , že dostane francouzské občanství a stužku Čestné legie k tomu.

 470. Na téhle záležitosti ( Volyňská řež) je nejzajímavější to, že o 20000 sověty zavražděných vojáků se mluví dodnes, a je jedním ze zdrojů polské nenávisti k rusům, zatímco o 60- 70 000 zabitých civilů včetně žen a dětí se skoro nemluví

 471. podle veřejného
  výzkumu pořádaného při 60. výročí volyňské řeže v červenci 2003 49 % Poláků o
  volyňských událostech nikdy neslyšelo, 17 % slyšelo, ale neznalo podstatu věci, 20 % je
  znalo jen málo a pouze 14 % Poláků znalo toto téma dobře.11
  Na 65. výročí volyňské tragédie v roce 2008 navrhla Polská lidová strana (PLS)v parlamentu rezoluci ohledně volyňské řeže, ale dvě největší parlamentní strany PiS a
  OP tuto iniciativu nepodpořily. Představitel OP Bronislaw Komorowski reagoval slovy,
  že se volyňské události z let německé okupace nestaly vinou ukrajinských nacionalistů,
  ale vinou Sovětského svazu, protože volyňská řež je přímým důsledkem sovětské
  okupace v září 1939.12 Tehdejší prezident Lech Kaczynski se vůbec neúčastnil
  smutečního ceremoniálu. Publicista Rafael Zemkiewicz na adresu prezidenta kriticky
  poznamenal: „[…] pokud je Polsko připraveno ve jménu usmíření s Ukrajinou
  zapomenout na ukrutně zavražděné [Poláky] na Volyni, proč tedy nechce, jak navrhuje
  Moskva, ve jménu usmíření s Ruskem přijmout její verzi týkající se Katyně?“

 472. ( 559)nj, šimone: „všichni (celý svět) „lidé dobré vůle“ jsou jednotni v odhodlání odsoudit teroristický útok na svobodu slova…“ takže manifestovali „za umožnění otevřenější diskuze o hranicích svobody slova“ 😕 Asi znovu vyhrábnu z knihovny „Psychologii davu“ 🙁
  Nebyl to ostatně T.Jefferson-jeden z Otců zakladatelů“ USA -který řekl: „ti,kteří se vzdali svobody,aby získali trochu bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu,ani bezpečnost “ ?

 473. Jak jsem v 561 psal o nedostatečných pravomocech agentů BIS, tak kamarád Sobotka (určitě ho znáte takovej ten plešatej s neodolatelným kukučem) o chvíli později prohlásil, že BIS potřebuje ještě prachy a lidi. Takže půlka obyvatelstva Kotlinky budou fízlové a budou monitorovat tu druhou půlku…

 474. No já nevím, zatímco ve Francii skončil pochod demonstrující Jednotu v rozmanitosti, Hollande stihnul i synagogu, tady se vytahují staré a dávno překonané nacionální běsy mezi odvěkými přáteli, Poláky a Ukrajinci, národy v brzku znovu spojené Evropským Svazem.

 475. 581

  no, ona mi ta naše BIS připomíná film “ Konec agente W4C a tajnou službu jisté podmocnosti 😀

 476. Dobrý večer,

  na dvojce dávali R.U.R , natočené v osmašedesátém. Kruci,to je tak aktuální, až z toho běhá mráz po zádech…..

 477. Halle,
  kdyby měli alespoň agenta kalibru účetního Foustky!

 478. maYdo,
  kousek vedle běží Hot Shots II.
  „Ještě nedávno jsme bombardovali vaši domy a teď vás žádáme, abyste nevyráběli tolik aut.“
  Taky ze života…

 479. (568) Řekněme selektivně vybrané. Více:
  (571) Tam jde ovšem o měrnou váhu, ne o radioaktivitu.
  (581) Prachy a lidi shání i jistý Chovanec (kredenc).

 480. To já koukám ještě na TV5, tam maj v divadle happening. Zkoušej se rozvášnit. Kytary, scénky…
  Frantíci to uměj.
  Ale na italy nemaj.
  Nevím proč jsem se mi vybavila Nina Manzini: „Se telefonando“.
  Nikdo nedokáže tak hezky říct v jiné řeči

  Ma non so spiegarti
  che il nostro amore appena nato
  è già finito
  … ale jak ti mám vysvětlit
  že naše láska sotva začala
  už skončila.
  https://www.youtube.com/watch?v=uKSuG1LOaYI
  Bejby, neodcházej!

 481. Dobré ránko!

  Tak to vysvětlení americké neúčasti by mne vskutku zajímalo!
  V té době dokonce byl v Paříži služebně i americký ministr spravedlnosti E.Holder – ovšem pochodu se nezúčastnil.

  …Americká média se podivují nad tím, že pochodu proti terorismu, který se v neděli uskutečnil v Paříži na památku obětí teroristických útoků z minulého týdne, se nezúčastnil ani prezident Barack Obama, ani žádný vysoký americký představitel. Spojené státy zastupovala jen americká velvyslankyně ve Francii Jane Hartleyová, napsala agentura Reuters…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/358468-media-v-usa-se-divi-proc-nebyl-obama-na-pochodu-v-parizi.html

 482. Dobré ráno
  Co by tam dělal a za koho či ve jménu čeho by vystupoval? Za semknutí Svazu jehož není členem?
  Srandovní byla ta tlačenice, kterou na konec rouzpoutali Avigdor Liebermann a Naftalín Bennet viz Rputina odkaz.

  V Mackovi:
  Přijde chlap s kalašnikovem do redakce Charlie Hebdo.
  „To jsou ale blbý vtipy,“ řekne šéfredaktor.
  „No právě.“

 483. skimici, řekla bych, že ten důvod to nebyl…
  Strkanice byla rozkošná …. kdyby nebyl Hollande trouba….

 484. Skimici, pokud se USA staví do čela boje proti terorismu, a přijímalo projevy solidarity od jiných států , pak asi tam měl vysoký představitel vlády být.

 485. Mno…

  V Paříži právě probíhá velké pietní shromáždění za obranu svobody tisku, účastní se ho asi 50 světových politiků, třeba:
  1) Turecký premiér Ahmet Davutoglu, jehože země zavírá víc novinářů, než kterákoli jiná.
  http://goo.gl/KfNmOr
  2) Jordánský král Abdulláh, jehož země před rokem odsoudila k 15 letům vězení a nucených prací novináře Jerusalem Post za napsání článku. http://goo.gl/L53fru
  3) Egyptský ministr zahraničí Shoukry, jehož země nemá problém držet bez rozsudku ve vazbě už 500 dní fotoreportéra za dělání jeho práce – dokumentování protestů.
  http://goo.gl/mndZ01
  4) Alžírský ministr zahraničí Lamamra, jehož země nemá problém minimálně 15 měsíců zadržovat k vládě kritického novináře bez soudu.
  http://goo.gl/VrbgdD
  5) Ministr zahraničí Spojených Arabských Emirátů, jehož země nemá problém věznit člověka za online kritiku podmínek v tamějších věznicích.
  http://goo.gl/MXwLKl
  6) Tuniský premiér Jomaa, v jehož zemi vojenský ( ! ) soud nedávno odsoudil ke třem letům vězení bloggera za „urážku armády“.
  http://goo.gl/Tv9uAY
  7) Ministr zahraničí Bahrajnu, která v počtu uvězněných (a mučených) novinářů následuje na druhém místě (za Tureckem)
  http://goo.gl/8J654k
  8) Katarský princ a člen vládnoucí rodiny Mohammed bin Hamad bin Khalifa Al Thani, jehož země nedávno odsoudila k patnácti letům vězení člověka za „urážku emíra“ v básni.
  http://goo.gl/uvGDU3
  9) Palestinský prezident Mahmúd Abbás, který nechal zavřít několik novinářů, protože ho urazili.
  http://goo.gl/eXwWbg
  10) Saúdský velvyslanec ve Francii, jehož země před několika dny veřejně bičovala Raifa Badawiho za kritiku islámské diktatury.
  (http://goo.gl/nuWsla)

  Zcizeno od https://twitter.com/DanielWickham93

 486. Njn – s odkazy to blokuje nezkousne! Tak bez nich:

  Mno…

  V Paříži právě probíhá velké pietní shromáždění za obranu svobody tisku, účastní se ho asi 50 světových politiků, třeba:
  1) Turecký premiér Ahmet Davutoglu, jehože země zavírá víc novinářů, než kterákoli jiná.

  2) Jordánský král Abdulláh, jehož země před rokem odsoudila k 15 letům vězení a nucených prací novináře Jerusalem Post za napsání článku.
  3) Egyptský ministr zahraničí Shoukry, jehož země nemá problém držet bez rozsudku ve vazbě už 500 dní fotoreportéra za dělání jeho práce – dokumentování protestů.

  4) Alžírský ministr zahraničí Lamamra, jehož země nemá problém minimálně 15 měsíců zadržovat k vládě kritického novináře bez soudu.

  5) Ministr zahraničí Spojených Arabských Emirátů, jehož země nemá problém věznit člověka za online kritiku podmínek v tamějších věznicích.

  6) Tuniský premiér Jomaa, v jehož zemi vojenský ( ! ) soud nedávno odsoudil ke třem letům vězení bloggera za “urážku armády”.

  7) Ministr zahraničí Bahrajnu, která v počtu uvězněných (a mučených) novinářů následuje na druhém místě (za Tureckem)

  8) Katarský princ a člen vládnoucí rodiny Mohammed bin Hamad bin Khalifa Al Thani, jehož země nedávno odsoudila k patnácti letům vězení člověka za “urážku emíra” v básni.

  9) Palestinský prezident Mahmúd Abbás, který nechal zavřít několik novinářů, protože ho urazili.

  10) Saúdský velvyslanec ve Francii, jehož země před několika dny veřejně bičovala Raifa Badawiho za kritiku islámské diktatury.

  Zcizeno od https://twitter.com/DanielWickham93

 487. Dobré ráno.
  tož, že bych Obamovi vyčítala zrovna to, že nebyl na tej šaškárně v Paříži?

  Nakonec z presidentů tam byl jen Hollande, nebyl tam německý prezident, nebyla tam anglická královna ani španělský král. Konec konců i od nás tam byl Sobotka, ne Zeman.

  A jak vidím ten přehled, kdo všechno tam byl ze středního východu ze zemí, kde jak vidno na nějaký lidský práva a svobodu projevu kašlou….

 488. Teprv teď jsem d)se dočetla, že ten pitomec Hollande vzkázal Netanjahuovi, aby nejezdil.

  Pozve tam kdejakýho představitele muslimských států na pietní akci za pobití skoro dvou desítek lidí muslimy a nepozve tam představitele israelského státu, přestože mězi oběťmi byli židi.

  Být pozůstalá po obětech, taky bych je kopla do prdele a ne že bych jim dělala stafáž v čele průvodu. jetslipak v zkázal taky židosvským pozůstalým, že jejich přítomnost v čele průvodu je nežádoucí, že přijatelní jsou jen francouzští pozůstalí?

  Když má Hollande plný kaťata, aby se nedotkl muslimů, tak ať si nechá takový parádemarše.

  Kdyby měli ti tajdrdlíci v sobě kousek slušnosti a cti, tak účast odmítnou.

 489. maYdo,

  oni mu to vyčítají Američané, A ti na to mají právo. Byl tam třeba Porošenko, a Zeman tam nebyl asi proto, že by ho museli tlačit na vozíku 🙂
  Což by vypadalo blbě.
  Jinak si myslím, že by jel velmi rád.

 490. Proč by to vypadalo, blbě, někoho na vozílu tam snad tlačili, ne?

  Navíc politici ukráčeli jen symbolicky třista mětrů.

  Američani ať si mu vyčítají, co chtějí, je to jejich právo.

  Ale proto mu to nemusím vyčítat já, když si myslím, že z toho průvodu účast politiků, kteří byli pečlivě vybráni, aby nepopudili, udělala šaškárnu.

 491. maYdo, ono jde spíš o ty důvody, proč tam nikdo z vyšších představitelů nebyl, i když ten ministr zrovna v Paříži byl.
  A ty důvody bych docela chtěla znát…

 492. maYdo, přes všechny dosavadní výhrady, tvoje 597 a 598, souhlasím.

 493. nĚMejaksi si nedovedu představit takovou sešlost potentátů na tryzně za zastřelených 180 šnaprosto nevinných školáků neádvno v Pakistanu! To jsme m, Evropané, nějak vyjímeční?

 494. Rputi, přiznám se, mně to je jedno.

  Nevidím v tej akci žádnej smysl. Hollande je srab a ostatní taky. Tanečky kolem účasti Netanjahua jsou horší faux paix.

  Je vidět, že politika je už úplně mimo realitu….

  Jako včera v tom R.U.R ti výrobci rossumových robotů na tom svém ostrově, kde sní o novém, lepším lidstvu a netuší, že jejich výrobky lidstvo zrovna hromadně likvidují.

 495. maYdo ,
  ne vozíku tam tlačili ochrnutého, a to Zeman není.

 496. No, nakonec je docela možné, ža Amíkům tu účast zakázala jejich ochranka.

 497. Ono to nebude vězet jen v tom evropanství. Pro připomenutí: Madrid 2004 nebo Londýn 2005. V obou případech těch mrtvých bylo více. A odezva? Darmo mluvit.

 498. (596) Dalo by se dodat “ a špacírovali ve Francii, která nedávno perzekvovala lidi za trička s podporou hetero rodiny“ 😛
  (598) Tak to je Hollande ještě větší pitomec, než se zdál, když nepozval M. LePen.
  (603) Asi jo, dle výsledku.
  (608) Dobrej.

 499. 604

  maYdo, samozřejmě máš na svůj názor právo, ale ty davy Frantíků ho zřejmě s Tebou nesdílej.
  A myslím, že je do toho průvodu nikdo nenutil.
  A nakonec – stalo se to u nich, co s tím udělaj, je jejich věc, a nevidím důvod je kritizovat.

 500. Už dlouho jsem nečetl inteligentní nadávku, ale dneska jsem ji našel na jedné internetové diskusi:

  Se vší úctou vám musím ač nerad oznámit že jste předmět mé práce, jsem gynekolog.

 501. zdravím!
  (583) Halle! Já sice nemám osobní zkušenost ,ale přesto bych BIS tolik nepodceňovala 😕 Řídí se totiž podle známého sloganu“ nestřílejte pianistu, dělá, co může“ 🙂 Máme-li loutkovou vládu, řízenou ze zahraničí, BIS také nemůže dělat nic jiného, než co jí loutkář přikáže 😕
  Zatímco jste před časem tady zkoumali kvalitu sýrů nebo něčeho podobného, já jsem brouzdala „v kalných vodách“ ,a hle,co jsem vylovila (podle jedné drobné indicie té zprávě dokonce věřím) 😕 :
  http://aeronet.cz/news/jak-funguji-americke-vyzvedne-sluzby-v-cesku-jak-americane-ziskavaji-spolupracovniky-proc-ma-bis-svazane-ruce-byl-havel-homosexual-svedectvi-byvaleho-prislusnika-vojenske-kontrarozvedky-vkr-exklu/
  Pokud se týče události v Paříži, má intuice-bůhví proč- se brání přijmout oficiální verzi; zřejmě nejsem sama: http://www.nwoo.org/2015/01/11/jeden-z-atentatniku-v-parizi-pry-mel-modre-oci-kdo-tedy-ve-skutecnosti-zabijel/#comments
  A názor jednoho z diskutujících : „USA daly Evropě na výběr. Jednu ze dvou válek. Buď Rusko nebo džihád. Evropa si vybrala, tu kterou se dalo čekat. Francouzský ministr obrany na Nový rok mluvil o mezinárodní vojenské intervenci v Severní Africe. K tomu je potřeba falešná vlajka pro přípravu veřejného mínění a prakticky je to vzkaz USA, že jsme si vybrali. Na to konto USA skrze NSA vyhlašuje válku EU s tím, že je to začátek teroru ISIS vůči Evropě. ISIS řídí američtí agenti. USA v rámci toho stahují části některých vojsk z Evropy. Falešnou vlaku neprovedli ilumináti ale sami Francouzi. Viděli jste někoho z administrativy USA na pochodu v Paříži? Ani ambasadorka tam nebyla a přitom taková příležitost jít v čele boje za svobodu projevu. Jindy si nenechá ujít průvod homosexuálů a toto ano? Vážení dnes nám USA vyhlásily třetí světovou válku, kterou za ně proti nám povedou jejich džihádističtí žoldáci. Je to historický den.“
  IMHO Le Pennová -pokud běh na prezidentský úřad nevzdá, bude to mít těžké (vzpomínáte na jméno Dominique Strauss-Kahn ? ) ; stejně tak Wilders a podobní kritici islámského přistěhovalectví 🙁

 502. A jak tak čtu Halladina, tak bych uvedl, že by mohl být předmětem mé práce, kdybych byl ornitolog.

 503. Nedávno tady byly odkazy na Boží pěst od F. Forsytha. Podívejte se do textu,zejména na pasáž, kde se politikům doporučuje nechat Saddáma Huseina ve funkci a proč.

 504. Halladine, já přece netrvám na tom, aby Frantíci můj názor sdíleli. 🙂
  Na druhou stanu nevidím důvod, proč bych se měla ptát Frantíků, co si mám myslet.

  Jen nerozumím, proč takový pozdvižení z toho, že tam nebyl Obama, když Netanjahu na tryzně za oběti, mezi kterými byli židi, nebyl žádoucí.

 505. westíku, tak mooooc konspirativní bych zase nebyla, ti rukojmí viděli, co viděli.
  Na druhou stranu si trvám na tom, že bordel zvaný „arabské jaro“ měl svůj účel a to nikoli demokratický! neúčast některých osobností je pak naprosto logická!

 506. >> westik
  Děkuji za oba odkazy. Přesvědčily mě, že na webu je těch mašíblů nepoměrně více než bych očekával. A nebyl by nějaký odkaz na to jak CIA a Mossad mají na svědomí WTC? (I když uznávám, že asi nenajdu lepší ptákovinu než tvrzení, že v okamžiku výbuchu pekelných strojů 11.9. tam CIA promítala holografická vyobrazení letadel.)

 507. IUnu, maYdo,

  řekl bych, že hlavní důvod té demonstrace bylo ukázat teroristům, že se z nich Frantíci neposerou strachy.

 508. Co se týká Netanjahua, tak on tam Holland nechtěl šéfa Palestinců taky.
  Pak ho musel pozvat.
  No a Netanjahu Hollandovu snahu ukázat jednotu Francouzů poněkud pocuchal, když ti 4 Židé budou pohřbeni v Izraeli.
  Tím ukázal, že ta jednota národa , není až taková, a že židovští občané Francie zas tak moc občany Francie nejsou…

 509. >> Halladin
  Asi to tak vskutku bude – alespoň tak si to uvědomují i ti živí a dávají se na stejnou cestu.

 510. Halladine,

  hlavní důvod tej demonstrace byl, aby se předvedli politici.

  A proč „musel“ pozvat hollande šéfa palestinců? Kdo mu to nařídil?

  Pokud jde o to, kde budou pohřbeny židovské oběti, je to snad především na rozhodnutí pozůstalých a ne politiků.

  Úvahy o tom, že tím Netanjahu pocuchal nějaké Hollandovy snahy o jednotu Francouzů jsou mimo mísu.
  Tím spíš, že oběti jsou i důledkem hollandovy politiky a faktu, že se přehlížejí projevy antisemitismu jen proto, aby se nepopudili muslimové.

 511. (617) není zač ,dvd :-)Ale Vaše zadání ohledně WTC splnit nemohu 🙁
  Nicméně-až si udělám čas, tak se podívám na „mašíbla“ BBC Timewatch ohledně operace Gladio :
  https://www.youtube.com/watch?v=yXavNe81XdQ
  tohle sice není BBC,ale také se týká zmíněné operace:
  https://www.youtube.com/watch?v=k83L3I6Z35w 🙁
  Jinak -samozřejmě- na rozdíl od mainstreamových médií(kde si např.mohu zjistit kdo je např.věhlasný L.Palata), nemám u alternativních médií možnosti, jako měla Nagyová -bohužel 🙂 Mohu tedy jen věřit či nevěřit, nikoliv vědět …stejně jako u BBC (také už lžou, jako když Palata tiskne,např. v případě útoku na Irák) … 🙁

 512. maYdo,

  jednoduché – buď žádný, nebo oba. A nemyslím, že Frantíci tolerujou antisemitismus.

 513. (617) Pokud bys chtěl nějaké tyhle nápady o WTC a CIA, kamarád toho má na disku mraky (a ochotně mi to nabízel), mohu ho požádat. Podotýkám, že jinak je normální a v oboru IT velmi schopný. 😛

 514. 623 Halle
  … já si myslím, že jde jako vždy o nedorozumění. Večer Netanjahu vybízel židy aby jeli z Francie domů (do Israele), tak ho Hollande logicky nepozval, aby na ně doma měl kdo čekat. Zvláště poté, co se dozvěděl, že Lieberman (zamini)a Bennet (multimini)přijedou.

 515. Myslím, že pravdu má Z.Zbořil:

  …Teroristické události v Paříži by mohly zapůsobit na hlavní politické strany v Evropě, aby zaujaly vůči muslimům a jiným přistěhovalcům tvrdší postoj, čímž by čelily posilování nacionalistických stran a hrozbě rozpadu Evropské unie…
  …Proto čeká, že poroste tlak represívních složek různých států, ale i na úrovni Evropské unie a třeba i NATO, které budou požadovat větší zásah do občanských svobod i větší přísun finančních prostředků. „O tom se už mluví otevřeně a zřejmě to bude předmětem jednání vlád a parlamentů v nejbližší době. Také bude snaha o vytváření jakési bezpečnostní aliance, jak k tomu vyzval Barack Obama. A ani nevíme, proti komu ta aliance represívních orgánů státní moci bude namířena. Nechci být pesimistou, ale možná ta snaha o setkání představitelů západních zemí se bude spíš týkat Ruské federace a událostí na Ukrajině než útoku nějakého Islámského státu na jednotlivé a v podstatě malé cíle v Evropě,“ míní politický analytik…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Zdenek-Zboril-trochu-jinak-o-parizskem-masakru-a-o-Ukrajine-jejiz-premier-sokuje-svet-a-kde-se-schyluje-k-necemu-nepeknemu-353838

 516. 624
  Ale jistěže se dějí antisemitské věci. Ovšem nemyslím, že by je Francouzský stát nechával bez povšimnutí, a nezasahoval proti nim.
  A pokud se bere za důkaz antisemitismu názor, že Židé jsou loajální především k Izraeli,
  tak to mě můžeš připsat k těm antisemitům taky. 🙂
  Ono se o tom docela běžně píše, že úspěchy Mossadu jsou kromě jiného tím, že skoro všude jsou Židé kdykoliv ochotni s Mossadem spolupracovat.
  Snad nejznámější je ten případ švýcarského žida, inženýra, který vynesl ke kopírování plány stíhaček Mirage, licenčně vyráběných ve Švajcu.

 517. >> AeroKarel [625]
  Díky, ale já to myslel ironicky. Já už na ty bláboly v mém věku nemám sílu.

 518. Halladine,
  něco jako komunisté se sovětskou rozvědkou?

 519. DVD,

  možná, jenže těch Židů je na západě víc, než komoušů.
  A na komouše si na Západě dávali větší pozor.

 520. „A pokud se bere za důkaz antisemitismu názor, že Židé jsou loajální především k Izraeli,…“

  Tož to je logické.

  NA jejich místě bych taky byla už jednou pro vždy opatrná s loajalitu vůči zemi, ve které pobývám a ve které jsem se třeba i narodila a vyrostla.

  Krom toho židi neprojevují svou loajalitu vůči Izraeli tím, že by přepadávaly redakce a stříleli karikaturisty.

  Ještě jsi mi neodpověděl na otázku, kdo nařídil hollandovi pozvat muslimský potentáty.

 521. Westíku ad 628 – viz 451 stupňů Fahrenheita…
  všechny nápady ze sci-fi se uvádějí do praxe…

 522. 634 a Brent se na chvíli vsáknul pod 48.50 na 48.45 …

 523. maYdo,

  a proč by nepozval ty, kteří nemaj nic společného s teroristy a ten čin odsoudili ?

 524. Tomu, že muslimové opravdu odsuzují teroristické činy, které jejich pachatelé konají ve jménu islámské víry, uvěřím ve chvíli, kdy muslimská komunita vydá policii teroristu, který spáchal čin, který tak hlasitě verbálně muslimská komunita odsuzuje. Zatím to vypadá, že je spíš kryjí a pomáhají v úprku před ramenem spravedlnosti hostitelské země.

 525. Ad netanjahu,

  kdysi jednal Sarkozy s Obamou , nevšim si, že není vypnutej mikrofon a bokem řekl Obamovi, že ho Netanjahu sere, a že ses ním nedá jednat ( Teda přímo sere neřekl 🙂 )
  A Obama kontroval No vidíš, a já se s ním musím bavit skoro každej den ! 😀

 526. Dano,

  pokud jste si nefšimla, tak ti prchající teroristi se neschovávali u muslimů……….

 527. Halladine, a proč by nepozval Netanjahua, když s tím taky nemá co společného a čin odsoudil?

  A tebou uvedená historka ukazuje akorát že Obama a Sarkozy jsou burani.

  Co Ty víš, jetsli je nesere právě proto, že prosazuje svoje a nenechá si do nich nic nabulíkovat

 528. Halladine, o to nejde.

  jde o to, že vpřípadě takového činu i ten ńejumírněnější muslim bratra ve víře nevěřícím nevydá. Při vyšetřování mlčí. jejich loajalita je nejsilnější vůči souvěrcům. Radikálové na to spoléhají.

 529. 643

  maYdo,
  to je názor, anebo to máš ověřeno na velkém souboru mmuslimů ? 😉

  Jeden zabitý policajt byl muslim, jeden muslim schoval prý patnáct židů do do chladnice v suterénu toho košer obchodu.

 530. 642

  Netanjahu je sám terorista jako vyšitej. Odmítá vznik Palestinského státu, protože by pak už nemohl oždibovat z palestinského území.
  Copak to nesleduješ ? Každou chvíli zabraný další kus území, a další osada.

 531. No, Obamu bolí dost hlava z toho jednoho Izraele 🙂

 532. Obama izraelskému ministerskému předsedovi řekl, že je nutné vyvinout úsilí, aby se nynější status quo mezi Izraelem a Palestinci změnil. Netanjahu na to řekl, že chce najít mírové řešení, které poskytne Izraeli bezpečnostní jistoty. K takovému mírovému procesu je ale podle něj třeba „pohled z jiné perspektivy“.

  Netanjahu rovněž dodal, že nadále je přesvědčen o správnosti takzvaného řešení dvou států, tedy Izraele a Palestiny, které se vzájemně uznají.

  V době, kdy oba státníci měli tiskovou konferenci, přišla z Izraele zpráva, že jeruzalémská radnice schválila další výstavbu asi 2500 obydlí pro židovské osadníky ve východní části města, na kterou si dělají Palestinci nárok. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Jen Psakiová upozornila, že tím Izrael otráví opět ovzduší vztahů nejen s Palestinci, ale i s dalšími arabskými státy, s nimiž chce židovský stát dle Netanjahuova tvrzení budovat lepší styky.

  Americká média před setkáním amerického prezidenta s Netanjahuem konstatovala, že jde pro Obamu o jednu z nejmrzutějších povinností vzhledem k osobní averzi k izraelskému premiérovi. Před několika lety vyplula na povrch soukromá konverzace Obamy s bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym, v níž si oba na Netanjahua stěžovali zejména v tom, že jim nepokrytě lže do očí.

 533. 633 maYdo, proč by tak činili? Když to umějí zajistit prostřednictvím soft skills a politického vlivu?

 534. Halladine, mám-li si vybrat, komu fandit, mojí volbou jsou vždy ti, kteří pracují, snaží se a svým úsilím budují nějaké hodnoty. Proto ve sporu Izraele a Palestiny budu vždy na straně Izraele, protože na téměř srovnatelném území, za srovnatelných podmínek vybudovali prosperující stát, zatímco Palestinci – co vlastně vybudovali?

 535. Ano, monitorováním slov a myšlenek k větší demokracii. Není čas s tím konečně něco začít dělat? Kde je nějaká petice k podpisu, kdy a kde se koná demonstrace za svobodu?

 536. V čenm jsou nesrovnatelné? Podnebí? Přírodní podmínky? Nebo je to v lidech?

 537. Rputi, já vyhlížím demonstraci za podporu svobody, demokracie bez přívlastků. Za to, aby se teroristické akce nestaly záminkou k omezování osobních svobod všech občanů. Ta avizovaná demonstrace je jednostranně zaměřená.

 538. ad 654 Dana má pravdu, například Sudety s německým obyvatelstvem byly nesrovnatelně lépe prosperující (než to pokazila krize ve 30. letech) než po odsunu

 539. (657) Ovšemže. Židé tam přišli „s holou prdelí“ a vše patřilo Arabům. Fakt nesrovnatelné výchozí podmínky.

 540. Abe mein Karl, kibucy tam byly už před válkou, Židé vykupovali půdu už za Herzla.

 541. Škoda, že Faust zavřel svůj blog. Měl tam cyklus článků o historii Izraele. A já lituju, že jsem si je nestáhla a neuložila. Možná, kdyby je Faust ještě měl uložené a domluvil se s domácím pánem, že by se daly opětovně zveřejnit. Já bych si je už fakt uložila. 🙂

 542. Na koupi půdy musí být dva – ten kdo kupuje a ten co prodává. Co se stalo s těmi penězi za prodej půdy? Postavily se továrny, školy, nemocnice nebo se koupily zbraně?

 543. Dano, jestli chceš „demokracii bez přívlastků“, tak musíš demokraticky připustit, že muslimáci jsou také démos.
  A jako démos mají právo požadovat svou víru a život v souladu s islámem a šaríou.

  Tak teď nevím, jestli si to zrovna takhle představuješ! 😀 😀

 544. 603 quivisi, co je nám no nějakých školáků odkudsi. Nejsou štamgasty naší kavárny….

 545. Ano, přesně tak, Rputi. Ale svoboda není způsob dělat si co chci. Svodoba je i dobrovolné podřízení se určitým zákonům a pravidlům. Ale když odejdu ze své země, kde mám tyto svobody a usadím se v zemi jiné, musím respektovat zákony a pravidla hostitelské země. A hostitelská země by měla nerozdílně vyžadovat plnění svých vlastních pravidel. Nebo si myslíš, že ne?

 546. Ano, když odejdu ze své země … a co když mi tu zemi někdo pod nohama rozdělí?

 547. chtěl bych tak naznačit, že ta jasná řešení a závěry nejsou vždy tak jasná …

 548. 596 Rputi, ale ale, to je zajímavé. Je jestli je to ten Al Thani z případu „katarský princ“, pokud vím, tak na Al Thaniho je stále platný mezinárodní zatykač…Toho měli sebrat zavří a sofort vydání via štandopede Ruzyň. Tedy napřed Havel a pak vedle Ruzyň. Případně Pankrác.

 549. 668

  Přesně tak to udělali Židé v Palestině 😀
  Anebo ne ?

 550. Halladine, a ty máš svoje tvrzení ověřené na dostatečném vzorku židů?

  Pokud je o osobní averzi Obamy k Netanjahuovi, je to jeho problém, ne můj.

  I státníci jsou jen lidi. Podle toho, že dokáže při jednání svoje osobní averze odložit, se pozná, jetsli jde o skutečného státníka nebo tajdrdlíka, kterej si na státníka jen hraje.

  Pokud jde o výstavbu v Jeruzálémě, není otázka kdo si na to území dělá nárok, ale kdo na něj má právo, umožňující stavět. Jinými slovy, komu patří.

  jedna vlaštovka jaro nedělá. Ani dvě. ZAstřelený policajt a muslim, který zachránil některá rukojmí nic nemění na tom, že jde – li o uzavřenou neintegrovanou komunitu, která má snahu uvnitř se řídit vlastními pravidly a nikoliv pravidly státu, na jehož území pobývá, představuje to v případě, že se jedná o komunitu, spojenou na základě agresivního netolerantního přístupu k víře, bezpečnostní riziko a na loajalitu takové komunity jako celku nelze spoléhat.

  Ti umírnění nemusí zrovna skákat nadšením, ale mohou být na komunitě závislí a mít strach, ať už z nátlaku, násilí nebo vyloučení z komunity.

 551. Quivisi, ne všechna území bývalé Palestiny, dnes Izraele, byla dobyta válkou. Jak se psalo výše, dost velká část byla prostě prodána. A než něco prodám, dobře si musím rozmyslet následky a nemůžu za 20 let začít křičet o krádeži. Ale jak jsem psala, přiznávám svou vinu, že ty články u Fausta jsem nečetla přepozorně a neuložila si je.

 552. Dano, pak ovšem nevolej po „demokracii bez přívlastků“!
  Tvoje definice „Svoboda je dobrovolné podřízení“ je ovšem boží! 😀 😀 😀

 553. Dano,
  té půdy, co se vykoupila, zas tak moc nebylo. Většina se vyvlastnila – Jeden den patřila Palestincům, druhý den izraelskému státu.

 554. 669 tak se ocitneš mezi těmi půlkami. V prdeli.

 555. Rputi, účast na demonstracích, zrovna tak jako podpis pod peticí vždycky bedlivě zvažuju.

  Většinou slouží jen k tomu, aby se zviditelnili nějací tajtrdlíci.

  Kdopak tam přijde sbírat politický body tentokrát? Mám snad jít demonstrovat za to, aby BISce narostl rozpočet a posílily se pravomoce nějakejch ouřadů?

 556. 664 Dano, doporučuji: Paul Johnson :Dějiny židovského národa nebo také román Leon Uris :Exodus

 557. (681) chyba: ten smajlík tam nepatří, leč patří tam písm.D

 558. 577 Halladine, proč? Důvod je stejný jako i nyní. Nepatřili do správné kavárny.

 559. “Svoboda je dobrovolné podřízení” je ovšem boží!“

  No ale je to realita. Líp ovšem zní „dobrovolné podřízení řádu“.
  Svoboda je, když si z více řádů můžete vybrat ten, který vám nejvíce hoví.

  SAmozřejmě, kdo se nechce pořídit nějakému řádu, může si zakoupit někde nějakej opuštěněj ostrůvek, jetsli ještě někde nějaký zbyl, a tam se těšit absolutní svobodě, kde mu nikdo neurčuje pravidla.
  Ovšem přežít na opuštěném ostrově obvykle dá tak zabrat, že na nějakou svobodu si takovej robinson ani nevzpomene.

 560. 684
  sakra uteklo – vůbec to neznamená že najednou je ten dům součástí Německa atd.

 561. maYdo, ale prdlajz!
  Tak tomu neříkejme „svoboda“! Demokracie a svoboda se svým významem prostě vylučují.
  Jakákoli demokracie je vláda většiny! Menšina může rozhodnutí většiny pouze vzít na vědomí.

  Nebo se může čuřit, třeba jako Schwarzenberg. Má ovšem svobodu prohlásit: „Tak mi všichni polibte šos“ a odkráčet středem na Orlík.

 562. pardon, to byl 3 a 4 díl, prní a druhý je tady http://www41.zippyshare.com/v/33308123/file.html
  Westíku, snad mi pomůžete ještě jednou.
  Postrádám ještě jednu knihu, je o osudech jedné palestinské vesnice, a židovské osady poblíž.
  A je tam taky láska mezi mladou židovkou a mladým Arabem.
  Neznáte autora a název ?

 563. (686) mno, Halle, kvůli tomu Urisovu románu vznikl v Anglii občanskoprávní spor, který vyvolal anglický lékař polského původu, provádějící v Osvětimi sterilizační operace na vězních židovského původu; vznikla z toho kniha Hilla M. a Williamse N.: Půlpenny.

 564. Mňo,
  to, že existují „Palestinci“, se arabské obyvatelstvo dovědělo až někdy v 60. letech, neboť kdy to prosadil Jásir Arafat, takto nositel Nobelovy ceny míru.
  Možná se tím míní obyvatelstvo mandátního území Palestina, po II.SV pod správou Británie ? Která to vyzískala na rozpadající se Otomanské říši ? Anebo prapůvodní Filištíni ?
  Od koho Židé při migraci do dnešní Izraele tu půdu kupovali ? Od Marťanů ?
  A původně měly být vyhlášeny státy dva, Izrael a Palestina, což Arabové teatrálně odmítli, a těšili se, jak zaženou Izraelce do moře a pak jim všechno seberou…. čímž ukecali své obyvatelstvo, aby se přesunulo do vyčkávacích kempů.
  Pokud se nemýlím, z Gazy pořád líta Izraelcům něco na hlavu; spíš se divím, že to Izrael ještě nevzal větším hopem. A ti přesídlení Arabové (tedy Palestinci) už pravda mohli dávno odmigrovat do zemí jim vstřícnějších – okolo jich málo není, stačí se podívat na mapu. A proč nikoho nenapadlo připojit Gazu jako autonomii k Egyptu, IMHO by to obě strany zklidnilo…

 565. Yelkem souhlas s Matzurkou.
  Problém je, že nějaký stát Palestina nikdy neexistoval. Otomanská říše byla vítězi 1. sv. bálky rozdělena na papíře. Do té doby tam žily jednotlivé arabské kměny, tedy žádní Palestinci, Iráčané nebo dokonce „Saudi“.

 566. Ani Jordánci 🙂
  Kupodivu, jejich existenci nikdo nepopírá 🙂

  Matzurko, kousek nahoře je odkaz na blog, kde je to pozemkové vlastnictví probráno.

 567. Zásadním problémem Mandátní Palestiny se stalo to, že Arabům nešlo ani tak o to, aby tam měli Arabové svůj stát ale o to, aby jej tam Židé neměli.

 568. Brent prolomil 48 USD/bbl a chvilku se tetelil na 47.61
  Se jim zasek ventil nebo co …

 569. Od dob stěhování národů se různé kmeny štěkaj, kdo byl kde dřív. (Krom Židů, samozřejmě :))
  Vyřešit to lze buď válkou nebo na dohodou papíře.
  A tomu se říká svoboda výběru! 😀

 570. DVD 🙂

  My se tu houfně rozčilujeme, že když se někdo přistěhuje, měl by mít sklopené uši, přispůsobit se místním zvykům a neotravovat starousedlíky,
  roce 1914 bylo v Palestině 90 % obyvatelstva Palestinští Arabové……….

 571. Halle,
  jo, ale kdo tomu vládnul ? A neotravovat starousedlíky… to jako, žeaby místo obdělávání polí kibucníci taky jenom pásli kozy ? Případně si po beduínsku mašírovali krajinou, kde to ještě nebylo spasené ? Vždyť tam de facto moderní stát v dnešním pojetí neexistoval, spíš rozpadající se feudální struktury… A ty v důsledku umožnily vznik státu Izrael, i když jim později došlo, že tohle asi nechtěly. Jo, po té první světové to bylo britské mandátní území, čili měly platit zákony britské, ni ?

 572. (663) Já snad napsal něco jiného?
  (669) Zemětřesení?
  (677) No, když „se“, tak to je ještě dobré. A Židé ji kupovali, jak quivis objevil, tak odedávna.
  (684) Tak proč si to „Palestinci“ nevyřídí s Libanonci?
  (692) Gaza původně byla egyptská. Takže ji Egypťani nechtějí ani zadarmo. Vědí, co by si na svou hlavu pojednali. Ty „vyčkávací kempy“ platí dodnes OSN. Ne pro Armény, ne pro maloasijské Řeky, ne pro Sudeťáky, ne pro Krymské Tatary, už vůbec ne pro Čečeny, prostě pro žádné jiné odněkud vyhnané, jen pro „Palestince“.
  (694) Jordánsko je Palestina pro Araby. 😛 (jenže „Palestince“ nechtějí, vyhnali je, dělali jim tam bordel.

 573. (700) Jo. Britové měli takovou (IMHO správnou) teorii, že čím více bude v Palestině, jejich mandátním území, Židů, tím více bude území prosperovat. A přistěhovalectví stejně dost brzdili. Zacvičila s tím válka, ale i během ní brzdili, sem tam nějaké přišedší odehnali, dopravili na Madagaskar, na Kypr ….. Po válce se tak ocitli mezi Židy a Araby, vystaveni občasnému terorismu z obou stran. Vypadli myslím docela rádi.

 574. Aero,
  Libanonci jen kšeftovali, nevyhnali z Palestiny ani jednoho Palestince.

 575. Pokud Libanonci prodávali Židům svůj majetek, co s tím mají společného „Palestinci“?

 576. Ono to dělení území mezi víc národů nedělá asi dobrotu (Palestina, Sudety, Kosovo, Ukrajina, …)

 577. 698 Halladine, jenže ti patří do jiné kavárny a krom toho pokud jde o ony nově příchozí, až do skonání věků jsme jim povinováni za to, že jsme jim kdysi otrávili kafe.

 578. Já bych taky připomněl činnost Velkého muftího jeruzalémského za II. SV.

 579. 706

  Jasně Schumi,

  když dva dělají totéž , nikdy to není totéž !
  Záleží na tom, jak my lingvisti říkáme, hú is hú ! 😀

 580. A všeobecně je to spekulace, vyvázaná z politických a právních vazeb, a mentalita, která spatřuje v maximalizaci zisku konečné měřítko každé hospodářské činnosti. Tato mentalita, která odpisuje lidi, nikdy nedojde pokoje a spravedlnosti,“ prohlásil František.
  Svatý otec se nějak rozvrkočil…

 581. No konečně! Už jsem si myslel, že jsem prašivej. A ejhle, někdo myslí i na mě!
  Dostal jsem mail :

  Vážená paní, vážený pane,
  děkujeme za projevenou důvěru v internetové obchody obchody24.cz.
  Tímto emailem potvrzujeme, že jsme v pořádku přijali vaši objednávku.

  Číslo objednávky (variabilní symbol): V49EF1708B12485
  Datum a čas objednávky: 10.01.15 07:06
  Kontaktní údaje:
  Adam Belsky
  +420 606 672 377

  Vaše objednávka:
  ——————————
  GigaByte GF FX5700, 256 MB DDR, DVI-I, TV, Twin, bílá: 1 x 4 033,00 Kč =4 033,00 Kč
  Doúprava PPL: 114 Kč
  ——————————
  Celková cena nákupu vč. DPH: 4 147,00 Kč
  Způsob platby: Platba předem – platební karta
  Poznámka: Potvrzení platby a fakturu najdete v přiloženém souboru (statement39A892D.zip)

  Nyní prosím vyčkejte na našeho operátora,
  který se s vámi spojí maximálně do 1 pracovního dne a dohodne podrobnosti ohledně Vaší objednávky.
  _____________________________

  Takovou grafárnu jsem ještě neviděl. Nejenže bílou, ale s tak malou pamětí. To bude asi nějaká z těch nových superrychlých a úsporných pro platformu Jericho. Ještě, že si ji mohu doúpravit. Jenže nevím jak se dělá ta doúprava PPL. Na co bych to tak mohl potřebovat….Ty možnosti, za čtyři tisícovky téměř zadarmo. Jenže ty fakturační údaje…Tuze nerad čtu takovou korespondenci. Velmi nepoetické. Vlastně ani ji neotevírám. Nicméně si vážím prokazovaného dobrodiní. Tak kdybyste někdo potkali chlápka s utrženým pytlem, je to odesílatel toho mailu.

 582. A samozřejmě, protože jsem slušně vychovaný, jsem i slušně odpověděl, třebaže ani nepředpokládám, že to někdo bude číst. Bohužel nemám potřebnou přílohu. Stačilo by dvacet deka samo se rozbalujícího tritolu. Jsem i člověk vděčný a rád oplácím poskytované dobrodiní.

 583. Schumi, co sis objednal, to máš.

  Nebo sis to neobjednal?

 584. Schumi, Obchody24 už na to upozorňovali, že s tím nemají nic společného a že se ta faktura nemá v žádném případě otvírat. Njn. někdo z roztržitosti ťukne a už je v maléru…

 585. Aha, takže neobjednal?

  No, mně zrovna dnes přišlo tohle :

  „mám tu jedno upozornění, hlavně pro uživatele PC a MS Windows:

  po internetu se začaly šířit nové varianty virů které zakódují obsah vašeho počítače (dokumenty, obrázky databáze) tak že pak tyto data není možné obnovit. (Leda zaslat poplatek od 5.000 do cca 20.000kč tvůrcům viru a doufat že Vám zpět zašlou kódy pro dekodování souborů)

  Věnujte tedy prosím zvýšenou pozornost otevírání příloh mailů, případně instalaci neznámých programů do vašeho počítače. Tyto typy virů jsou v první fázi špatně odhalitelné i antivirovými programy (a pak už je většinou pozdě).

  Starší typy virů se maskovaly např. za:
  a) zprávy od české pošty, viz: http://www.viry.cz/sledovani-zasilky-ceske-posty-aneb-nova-havet/
  b) objednávky z e-shopů http://technet.idnes.cz/falesna-objednavka-virus-0x8-/sw_internet.aspx?c=A150112_105921_sw_internet_vse#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
  c) různé urgentní maily které vás nutili otevřít přílohu (mail ohledně exekuce, nedoplatků za různé služby, aktualizace vašich bankovních údajů atd…)

  …..“

  poslal nám to náš ajťák.

 586. Halle,
  když to vezmu hodně ošklivě, tak Židové nakupovali půdu od Libanonců (nebo koho), leč prodávající se neobtěžovali sdělit, že se tam někdo prohání s kozama. Židové přišli, koukli na arabskou vesničku (vědomi jejich exitsence bezpochyby byli, ale jistě neměli prvotní zájem s místňákama vyvolávat spory a boje) , řekli si „ejvej“ a svůj kibuc postavili vedle….na své řádně zakoupené půdě. I započali hospodaření, nijak růžové – v tomto nemám důvod knize Exodus nevěřit – a pasákům koz se to znelíbilo. I totok, školu mají, doktory mají, ba i pro dobytek… Pak se navrch třeba dověděli, že jim ten kousek půdy pod vesničkou místní šejk nebo kdo prodal taky. Ovšem místo aby si to šli vyřídit s tím šejkem, šli rozmlátit ten kibuc…

 587. Inu, Matzurko,

  prakticky uvažováno, co ještě zůstalo k vyřizování s tím šejkem ? Naprosto nic. A možná , že shrábl prachy , a zmizel.
  Takže nezůstalo nic jiného, než se „obrátit“ na ten kibuc.
  ostatně, nevěřím tomu, že ti Žide kupovali, a nevěděli , co kupujou. A kdo na té půdě hospodaří. Dost pravděpodobně jim to bylo fuk. My , koupili, zaplatili, a vy , holoto arabská zmizte.
  Takže příchod židů z nich udělal chudáky.
  Dost zlý začátek sousedských vztahů

 588. 719 jj, Matzurko
  … kupovat barák s nájemníkama je zkrátka riziko. Zdánlivě drahé je jim zaplatit nový byt někde jinde a takový, aby tam rádi sami odešli, s odstupem se to naopak jeví jako mimořádně výhodné a v zásadě levné. Pokud by však prudili, nešel bych tam ani kdyby se mi tam narodil dědeček.

 589. .. neopisoval jsem a nechtěl jsem aby to vyznělo negativně. Popsal jsem svoji drahou zkušenost.

 590. Halladine, tu půdu ovšem nejdřív prodali ti chudáci původní Palestinci šejkům. Až pak šejci izraelcům. Takže chudáky ze sebe udělali oni sami

 591. a co je k prodeji vedlo? Prostá vychytralost. Kopíruji z tebou daného odkazu: „Privatizace znamenala pro vlastníky více povinností než práv, zejména povinnou vojenskou službu a daň z nemovitosti – proto většina palestinských rolníků, třebaže měli peníze na nákup půdy, tuto možnost nevyužili, a byli raději bezzemky, kterých se tyto dvě povinnosti netýkaly …

  Stačili jim jejich políčka a stáda, která pásli.

  Většinu půdy proto skoupili bohatí arabští obchodníci z prosperujících arabských měst, zejména z Bejrútu.

  20 let se nic nedělo, ale na přelomu století začaly zahraniční mise, konzuláty a charity skupovat palestinskou půdu od arabských obchodníků ve velkém.“

 592. Ten řidič Smetana byl asi trouba, kdyby namaloval tykadla Mohamedovi, tak byl slavný bojovník za svobodu slova a karikatury. Že maloval tykadla našim „politikům“,, tak za poškozování cizího majetku odseděl 100 dní.

 593. Quivisi, zkuste případ Smetana prodiskutovat s nějakým právníkem, nelépe mimo tento blog a úplně mimo politické ambice. Abyste nenabyl dojmu, že zdejší jsou proti Smetanovi zaujatí a političtí si honí triko. Kausa Smetana je ukázkový příklad, jak vzniká „urban legend“.

 594. „Takže nezůstalo nic jiného, než se “obrátit” na ten kibuc.“

  Co to je za logiku?

  Když budu sousedovi pást kozy na poli a on to pole prodá, načež si tam nový majitel postaví plot, aby moje kozy nelezly na jeho pozemek, tak mi nezůstaně nic jiného, než dát před držku novému sousedovi?

  To něco vyřeší? A to mně omlouvá a dává mi právo někomu dávat přes držku?

 595. TAk oni se ze Smetany někteří pokoušeli udělat taky slavného bojovníka za svobodu projevu.

  Ale skoro bych řekla, že sedět nešel za ty tykadla 🙂

 596. Přiznám se , Matzurko, že mě dost zarazila Vaše argumentace…
  že prý mohli emigrovat…
  Vy sama byste se opravdu tak lehce smířila s tím, že by Vás vyhnali z česka ?
  Mohli emigrovat do sousedních zemí. Ovšem bylo několik uprchlickách vln, a nebylo v silách těchto zemí je absorbovat. Jsou to pro ně cizinci. Sice mluví arabsky, ale cizinci.
  Takže nebyly ani síly, ani chuť.
  Zkuste žít, bez domova, v táboře, bez hrobů předků. Bez půdy , která by \vás živila, protože nic jiného neumíte……
  Mimochodem, oni ti Židé nějakou půdu koupili, ale většina půdy i tak zůstala arabská.
  Ta byla podle zákona o opuštěné půdě zestátněna. Ti kteří v obavách uprchli, o své pozemky přišli.Bez náhrady,
  Paradoxem bylo, že o půdu přišli i Arabové, kteří se vzdálili, ale fronta je jaksi předběhla, Takže se na arabskou stranu nedostali.
  Tak se vrátili domů, a zjistili, že ta půda jim už nepatří…..Izraelské občanství nakonec dostali, majetek ne…….
  Ta půda se pak přidělovala , ale jen židům, Arab , i s Izraelským občansvím nemá nárok.
  Navíc, dnes už i izraelští historici uznávají, že Arabové byli systematický vyháněni. Nepadl sice jediný rozkaz písemně, jen ústně. ale bylo to systematické vyhánění.
  A ti historici – třeba Benny Morris to schalují. Bylo to nutné, bez toho by nemohl stát izrael existovat.

  In a 2004 interview in Ha’aretz with Ari Shavit he stated:

  A Jewish state would not have come into being without the uprooting of 700,000 Palestinians. Therefore it was necessary to uproot them. There was no choice but to expel that population. It was necessary to cleanse the hinterland and cleanse the border areas and cleanse the main roads. It was necessary to cleanse the villages from which our convoys and our settlements were fired on.[5]

  Morris also said that Israel was justified in uprooting the Palestinian ‚fifth column‘ after the Arabs attacked the infant state, and that proportion should be employed when considering the „small war crimes“ committed by Israel in 1948:[5]

  Anglická wiki Benny Morris.

 597. Inu maYdo,

  máš dvě možnosti – umřít hlady, anebo se pokusit ty nevítané sousedy vyhnat.
  Co si vybereš ?

 598. Ad 730 – neprodám půdu. I když to pro mne může momentálně znamenat nějaké obtíže, ale do budoucna to je jediné správné rozhodnutí.
  Halladine, že vůbec nečteš odkazy, které sem dáváš? 🙂

 599. A nňoučatům to raději zakažte i tady, protože:
  „Stavění sněhuláků je napodobování bezvěrců, podporuje to vilnost a chtíč.“

 600. Halladine,
  mohu se samozřejmě mýlit, tak detailně jsem tu oblast nestudovala – taky netvrdím, že Izraelci jsou ovečky bílé a palestinští Arabové krvežízniví vlci. Tou emigrací jsem myslela přesunutí z exponované Gazy na území se stejnou kulturou.
  Vyhánění z Česka není dobrý příměr, tady se historie odvíjela poněkud jinak… on to zkusil Hitler, výsledkem jsou Sudeťáci.

  Takže Izraelci po vyhrané válce, kterou začali Arabové, se rozhodli arabské obyvatelstvo , které je i nadále ostřelovalo, vystěhovat. Hmm. Vy se jim divíte ? Znovu připomínám, toto obyvatelstvo, resp. jeho představitelé, zásadně odmítli původní návrh na státy dva. Arabové prodávali, dva státy odmítli, napadli nově vzniklý stát, prohráli.

 601. „umřít hlady, anebo se pokusit ty nevítané sousedy vyhnat.“

  Vždycky jsou ještě další možnosti. Dohodnout se s nimi. Odejít a začít někde jinde.

  Mohli tu půdu koupit sami a neudělali to.

 602. maYdo ,
  ona ta půda se prodávala ještě za Turecka. Domácí za to musel sloužit v Armádě, cizinec ne.
  Pak, když začali nakupovat Židé, hrozně přepláceli. Oni tu půdu nekupovali jednotliví židé, ale sionistické společnosti, které na to sbíraly peníze po celém světě.
  Těm cenám, co nabízely, byly neúnosné , a čistě ekonomicky naprosto nesmyslné. Ty kibucy dlouho nežily ze svých výnosů, ale byly dotované. A to tam lidé dělali za stravu a byt, naše družstva byl proti tomu čiročirý kapitalismus. 🙂
  Četl jsem v jedné knize , jak Židé koupili bažinu.Arabové se jim smáli.
  Tři roky to odvodňovali, spousta jich umřela na malárii, sadili blahovičníky a začalo to být úrodné.
  Ovšem ekonomicky to byl nesmysl , a bylo to socialistické jako rozorané celiny v Rusku 🙂
  Vůbec nešlo o to provozovat zemědělství.Šlo o to, uchytit se v Palestině. A cena byla nepodstatná.

 603. Ještě bych dodal, že palestinští Arabové měli za těch 65 let hromadu možností se někde usídlit. Např. Jordánsko se k nim chovalo velice vstřícně, oni jim to opláceli takovým bordelem, že i to Jordánsko je vyexpedovalo.
  Jo, mimochodem, gauner Arafat byl synovcem už zmiňovaného nacistického a islámského fanatika al Husainího.

 604. Halladine, interpretuješ historii poněkud, jak bych to řekl, kreativně 🙂

 605. mimochodem – nějak nám padá kačka . Zase ČNB ?

 606. Foubdry, můžeš konkrétně ? Vycházím , z toho, co jsem četl.
  A mimochodem, on někdo interpretuj dějiny jinak, než kreativně ? 🙂

 607. 716-718 překvapilo mě že celou dlouhou dobu nic až teď. To se ví, že jsem věděl jen co na mail kouknul. Akorát mě krká, že to nejde poslat zpátky s nějakým ošklivým obsahem dělajícím ošklivé věci. Neměl bych morální zábrany mu udělat totální delete jeho dvoušroubovicového hardware. Ostatně tenhle postup je osvědčeným řešením.

 608. No, s Jordánskem byl jen jeden problém. Palestinci chtěli bojovat, Jordánci usoudili, že už dostali dost nářezů od IDF, a že stačilo.

 609. 737 Blahovičníky!!!
  Že jsem to vůbec hledal. Neber mi moje dětské fantazie z četby cestopisů o eukalyptových hájích! A ty s nějakým obyčejným blahovičníkem. Představ si KHM jak píše: „… kde BLAHOVIČNÍKOVÝ zaváněl háj.“

 610. Halle,
  mít za sebou dva tisíce let v diaspoře v ghettech a opakující se pogromy,to vše nakonec korunované holocaustem, vy byste nešel do země, o které mluví vaše Kniha knih ? Když se vy i vaši předkové po staletí modlíte „a za rok v Jeruzalémě“ ?
  To je přeci jedno, jestli kupovali jednotlivci nebo organizace, pokud byl někdo ochotný prodávat.

 611. (725) Zase ten zásadní omyl. Neodseděl pro „tykadla“, ale proto, že odsedět chtěl a dělal vše proto aby odseděl. To už tu bylo mockrát.
  (729) Oni je hlavně ti zřizovatelé táborů jednak hnali do boje proti Židům, druhak, nakecali jim, že se po pár dnech v táborech vítězně vrátí a zaženou Židy do moře. Což se nějak, přes všechny snahy, nezdařilo, tak jsou v táborech, jako jediní dlouhodobí uprchlíci doteď. „Čí bony“?
  (730) Já bych to zkusil s prací, ale já nejsem Plastelinec. 😛
  (737) Ekonomicky to byl nesmysl, takže dnes je tam plantáž nebo zase bažina?
  (740) Obava z ČNB, hlavně.
  (741) Jo, také vycházím z toho, co čtu. Ovšem, vybírám si co čtu a vyhodnocuji to trošku jinak.

 612. „Oni tu půdu nekupovali jednotliví židé, ale sionistické společnosti, které na to sbíraly peníze po celém světě.“

  No jo, ale ty peníze vybíraly ty společnosti od jednotlivých židů, kteří chtěli tu půdu koupit. Jako se vybíralo na Národní divadlo.

 613. Halladine, tak především vznik státu Izrael přepokládala už Balfourova deklarace z roku 1917. Na úkor Turecka, nikoli Arabů. Deklaraci schválily po válce všechny možné státy a v rámci Mandátu Palestina byla Velká Británie pověřena organizací židovského přistěhovalectví a výkupu půdy. Židovskému státu mělo patřit veškeré území mezi řekou Jordán a Středozemním mořem, analogickým arabským protějškem mělo být Zajordánsko (rovněž součást mandátního území), také na úkor Turecka. Jenže Arabové chtěli všechno.
  Pokud by tenkrát Britové, ať už z jakýchkoli důvodů, vznik Izraele nebrzdili, mohl tento stát existovat už cca od roku 1922. A s Jeruzalémem jako hlavním městem.
  Území, přiřčené ze strany OSN Izraeli v roce 1948, zaujímalo asi 50% rozlohy předpokládané Balfourovou deklarací a odsouhlasené Společností národů, jakož i Kongresem USA ve 20. letech. Židé i tuto očesanou verzi, i když nasraně, akceptovali. I to však bylo Arabům málo, pustili se do války a tu prohráli. Myslím, že palestinští Arabové dostali, oč si koledovali. A nebýt to takoví blízkovýchodní cikáni, mohli dávno pokojně prosperovat.

 614. Mimochodem, pořad ČT 2 „Válka na stříbrném plátně“ byl, na to, že ho mají na svědomí Frantíci, docela slušný. Mám rád ony archlívní záběry, připomínající tehdejší atmosféru. V které Německo stále přesvědčovalo spoustu lidí, jak jen spravedlivě chtějí zpět to, o co byli po prosrané válce obráni a všichni prozíravější byli za válečné štváče.
  Jen to nebyla intrika USA, ale GB, což zse není až tak velký rozdíl.
  😛

 615. Matzurko,
  při určité výšce ceny je na prodej skoro všechno.
  Ale jo, já uznávám, že Židé hodně zkusili. Jen si nejsem jistej, jestli to ,že mi někdo zabil rodiče, dědečka a 5 strýců i s tetami a bratranci a sestřenicemi , mě opravńuje k tomu, abych zabral zemi, ve které už skoro 2000 let bydlí někdo jiný a vyhnat je. A ti, co tam bydleli teď , nebyli ti samí, co Židy vyhnali.
  Oni se židé stěhovali už dlouho, po troškách, a nebyl problém.Jenže takové kvanta najednou – to nemohlo fungovat .
  Ta země nebyla dost vyspělá na to , aby najednou uživila drasticky zvýšený počet obyvatelstva, a to, že jedni přišli, znamenalo, že jiní budou muset jít.

 616. „Četl jsem v jedné knize , jak Židé koupili bažinu.Arabové se jim smáli.
  Tři roky to odvodňovali, spousta jich umřela na malárii, sadili blahovičníky a začalo to být úrodné.“

  No jo, Halladine, kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe.
  Židi tu bažinu koupili za předražený peníze, nadřeli se na tom, pomřeli na malárii a nakonec půda začala rodit.
  Arabové se smáli a utřeli nos.

  Kde vidíš nějaký morální problém?

 617. ad 726 Nevím proč o tom zde diskutovat? Snad není pochyb, že tady na blogu se o takových věcech nerozhoduje. A ti co rozhodovali, podle mého by se nyní měli chytit za nos.

 618. maYdo,
  normálně, komerčně prováděno to muselo zkrachovat. Šlo o to vytvořit síť židovských osad, potřebných k převzetí moci v zemi. kibucníci současně pocházeli vojenským výcvikem, a byli vyzbrojeni.
  A´t to stojí, co to stojí.

 619. ad 746 „seděl, protože odsedět chtěl“ – ano a kdyby chtěl být zastřelen, tak by se mu taky vyhovělo?

 620. Halle,
  netvrdím, že genocida Židů tyto opravňuje ke genocidě jiných – ale jako motivace vypadnout ze zemí, kde jsou genocidováni, a touze si najít bezpečnou enklávu, i když to bude stát pot, krev, slzy a opět životy, to jistě obstojí.
  O vyhnání v kontextu války snad není nutno dále diskutovat.
  V tom primárním stadiu, to přistěhovávání, ať už po troškách či kvantech – ale oni si sebou nebrali kvéry, jen motyky a blahovičníky. Nekradli Arabům kozy, ale na zakoupené bažině se snažili udělat políčka. Právo si to své bránit jim snad upírat taky nelze, nebo jo ?
  Arabové odejít nemuseli. Sami se rozhodli – ať už skutečně sbalili fidlátka a těšili si na vítězný návrat, nebo bojůvkami v meziválečném období.

  Ale nechme toho, prostě se shodněme na tom, že v dané otázce se neshodneme.

 621. “ mě opravńuje k tomu, abych zabral zemi, ve které už skoro 2000 let bydlí někdo jiný a vyhnat je. A ti, co tam bydleli teď , nebyli ti samí, co Židy vyhnali.“

  Jenže oni ji nezabrali. BYl to výsledek mezinárodní dohody dohody a půdu si koupili. Netuším, jetsli někoho vyháněli, ale když koupím barák, protože tam chci bydlet a předchozí majitel tam má í tam má nájemníky, tak taky mám právo dát jim výpověď.

 622. A ještě jedna úvaha: Ten vznik státu Izrael v r. 1948 – kdyby Angličané od toho nedali ruce pryč, museli hned na začátek Židé válčit s Araby?
  Připomínám, že kdyby před pár lety udělala Evropa totéž, tak by Kosovo nevzniklo.
  Takže není vina jen na Arabech a Židech, ale no tom, že tehdy faly velmoci ruce pryč a nechyli věcem volný průběh, buď ŽIdé v moři nebo Arabová v uprchlických táborech. Ještě že jsme pomohli zbraněmi a výcvikem letců my.

 623. „normálně, komerčně prováděno to muselo zkrachovat. Šlo o to vytvořit síť židovských osad, potřebných k převzetí moci v zemi. kibucníci současně pocházeli vojenským výcvikem, a byli vyzbrojeni.
  A´t to stojí, co to stojí.“

  A’t to stojí co to stojí – dřív nebo později to musí někdo zaplatit. Pokud vím, stát izrael dnes jako celek ekonomicky dost properuje. Ty osady dnes fungujou a nezkrachovaly. Tudíž nešlo ani tak o dotaci, ale spíš o investici s dlouhodobou návratností.

 624. maYdo, , matzurko.
  Oni měli kvéry . A cvičili vedle práce.
  Žádná dohoda nebyla- byl to diktát. Už po první světové slíbili Britové Židům vytvoření národní domoviny. Přistěhovalectví se rozjelo, a až když se Palestinci začali bouřit, začali to Britové omezovat. Načež je Židé začali vyhazovat ( Brity) do luftu .
  Prostě se mandátu vzdali , hodili to na krk OSN a ta rozhodla, že polovina Palestiny bude Židovská. Po WWII a koncentrácích to jinak dopadnout nemohlo.
  Palestinci to brali jako my Mnichov.

 625. 753 Halle
  udělali to dobře a docílili toho co zamýšleli. Moje dřívější poznámka o obtížnosti koupení baráku s nájemníky (a nebo s nepřizpůsobivými neplatiči) znamenala prostě jen to, že bych na to následné neměl ty koule … Oni měli.

 626. z diskuze na Aktuálně:

  Po včerejší demonstraci jsem pochopil že islámský terorizmus se dá porazit jen demonstracemi. Stejně jako komunisti budovali ráj na zemi v prvomájových průvodech….

  uz davno jsem pochopil, ze je hodne veci co vase hlava nebere

  to je dobře..že to chápete…jo máte pravdu,oni neměli mávátka ale jen tužky..tak to se bude ten tyátr muset opakovat,to neplatí…

 627. maYdo,

  nenávratnou. Šlo o sbírky obyčejných Židů, a dary bohatých Židů. Nevratně vydané peníze.
  Později k tomu přistoupila pomoc USA – jak finanční – nevratné půjčky, tak zbrojní dodávky .Zase zbraně zadarmo.
  Každý rok 3-5 mld dolarů ve zbraních.
  Bez těchto peněz by Izrael neexistoval. Byly doby, kdy na armádu šlo 40% rozpočtu. To se nedá unést. Žádná ekonomika to neunese – pokud ji někdo zvenku nedotuje.

 628. A vypadá to, že na Ukrajině bude veselo. Rusové tvrdí, že bude ukrajinská ofenziva.

 629. Halle,
  Mnichov těžko, u nás se republika nerozprodávala. Nikdo tu nemusel bezprizorným Němcům slibovat domovinu, Přemyslovci je zvali, aby zde usídleni rozvíjeli svá řemesla a dovednosti co jejich poddaní svorně s ostatními. Kdyby nezačali prudit a chtít Říši kam oko dohlédne, tak by v Sudetech byly pořád německé nápisy i školy.
  Pokud někdo palestinské Araby podvedl či zradil, byla to jejich „věrchuška“.

  Kvéry v kibutzech měli na obranu, nikoliv na útok.

 630. Quivisi – 754 – možná se to vaše „podle mého“ mýlí. Co kdybyste takovou možnost připustil? O Smetanovi jsem měla možnost mluvit s několika právníky, kteří rozhodně nejsou příznivci ani obdivovateli ODS nebo ČSSD a žádný z nich ten rozsudek nerozporoval. Prostě Smetana chtěl být odsouzen a povedlo se mu to. Víte, mezi námi je dost podivných osob a pokud nejste přímo účastníkem, nemůžete soudit. Teda můžete, ale v tom případě můžete být za ….

 631. (750) Země byla vyspělá až až, jen „Palestinci“ ne.
  (753) No bodejť by nebyli a neprocházeli, když Arabové ve dne prodali a dostali peníze, v noci přišli povraždit kupce.
  (754) Asi ne, ale ne jeho zásluhou.
  (757) Museli. Protože se na ně Arabové sesypali ze všech stran. Britové také „dali ruce pryč“ až po rezoluci OSN.

 632. (763) Aha, tak to vyšlou několik humanitárních konvojů, aby bylo čím ofenzívat. 😛

 633. 762 – a kolik dostali Palestinci? Jak velké finanční podpory se jim dostalo? A kde je? Kde se poděla? Na soukromých účtech představitelů palestinců? V nákupu zbraní?

 634. 766
  Aero, kecáte. Byla to zemědělská země, téměř bez průmyslu.

 635. V Parizi vystrileli kus redakce a my tu rozebirame zidovskou otazku a Jeruzalem
  Vzdycky to tak skonci 🙁
  Dobrou noc.

 636. Ježišmarjá, Dano
  To že si koupíte dům s pozemkem v Německu nebo kdekoli jinde neznamená, že si na něm můžete vyhlásit vlastní stát.
  Už to píšu po druhé.
  Mimochodem, Židé si vybírali z OSN co se jim hodilo, a dokonce zavraždili vyslance OSN, hraběte Bernardatta. Oni vůbec Židé vesele vraždili.

  Moc zajímavý odkaz
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Jeho%C5%A1ua_Kohen

 637. Nojo, já holt furt nevim, co bych chtěl… Dopoledne jsem se tu otíral o akceptování mainstreamové agendy, teď sem na konci dne nakouknu, a dočítám se, že Izrael Izraelcům nepatří… Děkuju pěkně.

  Pročpak tu prosím někdo nenanese problém? (Podobně jako když Jirka či Harris či kdo osamocen trčel na tom bidle nedopatřením zapíchnutém do říčního dna.) Neumím se ubránit pocitu, že masakry na Ukrajině před 70 lety, dokonce ani poměry v Palestině kolem 1. sv. války nejsou tím problémem, který by dnes stálo za to nanášet…

 638. Dobré ránko!

  Jak vidno a zřejmo, uměle na papíře nalinkované hranice jsou dříve či později vždycky zpochybněny. A je úplně jestli se jedná o Izrael, státy blízkého východu či Ukrajinu.
  A jak vidno, nejsou nedotknutelné.
  A zřejmě zas přišel čas, kdy je bude nutno bránit!

  Na Ukrajině byla opět nařízena mobilizace!

 639. A hele ho Friedmana!

  …To, že se členské země Unie rozcházejí ve svém postoji k ukrajinskému konfliktu, neznamená, že krize rychle pomine a Evropa a její zaoceánští spojenci se nedostanou do střetu s Ruskem. Rusko je důležitá regionální mocnost, avšak zatím není zřejmé, na jak dlouho mu vystačí zdroje a zápal ke střetu se Západem…

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-na-prahu-roku-2015-0rt-/p_zahranici.aspx?c=A150111_112045_p_zahranici_wag

 640. A vůbec nechápu, čeho se ti nekompatibilní východní Ukrajinci bojí. Po poslední podobné akci v Kosovu a pomoci Západu stabilizovat situaci srbské enklávy v Kosovu jenom kvetou. Donbas by určitě dopadl stejně.

 641. 772 Halladine, co bys nemohl, můžeš. Za předpokladu, že jsi dostatečně mocný. Být dostatečně mocný je jediný rozhodující parametr.

 642. Mně ta debata přijde celkem zbytečná. Za ta léta se na obou stranách navršilo tolik lumpáren, že kecat o tom lze v podstatě do nekonečna.
  A taky do nekonečna protahovat spor…. což se hodí zejména EU

 643. Dobrý den. Sovy nejsou, čím se zdají být.

  Rotterdamský primátor má mojí podporu. Není ve své komunitě jediný.
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/primator-tahnete-k-certu-kdyz-vam-to-tu-nevoni_329873.html

  I muslimky se umí mluvit.
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/somalska-holandanka-aliova-neoddelujme-teror-od-islamu_329867.html

  Problém Izraele se kdysi pokoušel nastínit Menachem Begin na půdě OSN.
  Víte, náš osud byl určen už tehdy, kdy náš praotec Jákob se vracel se svou rodinou z rovin páranských a překročil Jordán. V té svaté řece se tehdy vykoupal a když vycházel na břeh, zjistil, že mu někdo sebral oblečení. I rozhorlil se Jákob a řekl „Zase ti zpropadení Palestinci!“
  V tom se z pléna OSN ozve zástupce OOP: Ne to není pravda, za se ten proklatý pes lže. Tehdy tam žádní Palestinci nebyli.
  Menachem Begin si vzal zpět slovo, pohlédl do sálu a řekl – No právě.

 644. 759 Halladine, zajímavou nezdůrazňovanou kapitolou je, že nacisté sami zpočátku emigraci do Palestiny podporovali, samozřejmě ne zadarmo. Činili tak i se záměrem, že Britům tam zkomplikují situaci. Dokonce instruktoři SS se podíleli na výcviku Hagany. Vyhlazení nebylo součástí prvotního plánu. Jenže po začátku války došlo ke změně vnitřních i vnějších priorit, toto řešení se ukázalo jako nereálné a byla nastolena otázka „kam s nimi“, protože byli považováni za nebezpečné pro Říši vedoucí válku. Tím se zabývali Himmler, Heydrich a Eichmann a postup byl dohodnut na konferenci ve Vansee za účasti dalších vedoucích Říše, kde byly projednány technické a to vě věci bylo velmi významné, ekonomické záležitosti vyhlazení. Účelem bylo židy vyždímat do sucha – připravit o zbývající i zahraniční majetek a vyhubit je hospodářsky efektivním způsobem. Zatím co v učebnicích a všeobecně je zdůrazňována ideologická stránka, z pochopitelných důvodů propagandisticky všeobecně nejlépe využitelná, ekonomická stránka není předmětem takové pozornosti. V podstatě a v souhrnu nešlo o nic jiného než o hromadnou loupežnou vraždu.

 645. NoName
  ad 776 – ten rodilý Francouz vlevo vypadá úplně jako Alexandre Dumas.

 646. 783-náhodou, je to takové typicky EUropské: všechno je jenom jako 😉

 647. NoName,
  to je slovo do pranice – IMHO má na to copyright jistý Grigorij Potěmkin (náhoda je potvora, ty vesnice předváděl při carevnině inspekční cestě na Krymu…).

 648. (770) Takže země byla připravena na vybudování zemědělství i průmyslu. Což ti přišedší Židé udělali. Nepřipravení mohli být leda tak někteří „Palestinci“, duchem ještě v dobách kmenových či klanových válek. Ti, kteří byli už o kousek dál, převážně zůstali.
  (774) Uměle na papíře nalinkované – moc pěkný pojem. Otázka je, existují-li jiné, zvláště při promísení obyvatelstva. Třeba hranice Německo – Francie se posouvaly dle okolností celkem dost, dtto Polsko ze všech stran, české hranice, dost geograficky dané, také nebyly nijak nedotknutelné, „s kým sousedí Sovětský svaz – s kým chce!“, takže snad jedině v případě ostrovů lze mluvit o nějaké pevnější hranici.
  (780) 🙂

  No a k tomu Izraeli obecně, situace je neobvyklá jen v tom, že Židé se vrátili na místo, kde byli dříve. Jiní národové se také někam nastěhovali, původní obyvatelstvo asimilovali či vyhnali neb vyhubili a prostě tam jsou. Jen to udělali o něco dříve, kdy to nebylo považováno za neobvyklé. Konkrétně v Izraeli a okolí to proběhlo několikrát, sousední Turecko je dokonalým příkladem.

 649. (786) Závěry vcelku správné, je v jedné věci by se dalo polemizovat: „To je ale samozřejmě výzva ke střetu civilizací a celá řada válek v posledním čtvrtstoletí, prováděných ve jménu demokracie a lidských práv – od Jugoslávie, přes Afganistán a Irák k dnešní Sýrii – svou bezvýchodnost dostatečně zřetelně demonstrovala.“
  Ty války vypukly převážně důvodu místních poměrů, třeba oslabení diktátora, dříve podporovaného SSSR nebo i někým jiným, případně jako v Afghanistánu přímo v zemi Sovětským svazem rozesrané, z důvodu nespokojenosti s vnitřními poměry (bída, korupce), občas ze sporu se sousedy a ve „jménu demokracie a lidských práv“ byl pouze pokus o jejich následné řešení. Obvykle neúspěšný, to ano, ale jakém jiném jméně to řešit? Nebo neřešit, ale ani to v dnešním celkem propojeném světě nezaručuje lepší výsledek.

 650. 792-ano, víme, to samo nebo místní, tomahawky jsou už jenom pokus řešit to, co místní ve spolupráci se SSSR pokazili.

 651. 795-nehrozí v ČR opět deflace ? S tímhle ČNB nemohla počítat !

 652. (793) Jo, asi tak. Jugoslávie celkem dobrým příkladem, dokud tam vládnul dost tvrdou rukou Tito, šlo to a existující historické animosity byly utlumeny. Po jeho smrti se nikdo podobný nenašel, Miloševič i Tudžman plynule přešli z komunistů na nacionalisty, nadšených podporovatelů to našlo dost, důvody k boji byly živě v paměti a už se to vezlo. Pokusy EU to zastavit kecáním byly neúspěšné, jistou změnu zaznamenaly USA, bombardování zastavilo nejhorší boje.
  V podobných obměnách nacionalismu, náboženských, ekonomických důvodů i jinde.
  (794) Přece bych od vás nechtěl něco vám cizí …..

 653. Bombardování zastavilo nejhorší boje, ale nic nevyřešilo. Až se účastníci nadechnou, začnou znova.
  Vedlejším efektem je vznik muslimského Kosova, vyhnání Srbů a precedens, jak vytvořit stát na základě „vůle hodných místních, kteří na základě historických zkušeností už nechtějí žít ve společném státě s těmi zlými“. Platí samozřejmě jenom pro Kosovo, rozhodně ne pro Gruzii nebo Ukrajinu.

 654. Dano, co z toho vyplývá? Italští chlapci nemají rádi násilí na ženách. Pokud k němu někdy v budoucnu dojde, tak je to vina té ženy, která je k tomu donutila a vyprovokovala. Stejný soudek.

 655. Jistou změnu zaznamenaly USA.
  Jo, to je pravda. Tamní musulmany už nikdo nedrží u huby. To se USA fakt povedlo.

 656. (799) To ovšem hned měli být ztrestáni za sexismus! 😛
  (800) To sice souhlasím, pouze nevidím lepší alternativu. To muslimské Kosovo tam bylo stejně, jen to měli „na triku“ Srbové a to se jaksi neosvědčilo. Máte nějaký nápad, jak to řešit lépe, když už situace dospěje do „horké“ fáze? Kdekoliv, nejen v Kosovu?

 657. (803) Nezapomeň, že problém byl trošku širší, než jen tamní musulmani.
  Srbové, Chorvati, muslimští Bosňáci, muslimští Albánci a Makedonci, všichni proti všem, s chvilkovými taktickými spojenectvími. V rámci možností asi fakt povedlo, každopádně, co pamatuji, nikdo nic lepšího nenavrhoval.

 658. >> AeroKarel [805]
  Ale pro Ukrajinu tu lepší návrh snad je, nebo snad ne? 😉

 659. 805-na to, že v tom jeli všichni je pak docela překvapující, že „mezinárodním společenstvím“ byli trestáni jenom Srbové. Jejich vyhnání z Kosova nebo Chorvatska se potichu přetavilo na trvalé. Srbsko se starají statisíce uprchlíků bez většího zájmu „mezinárodního společenství“, které jinak velmi svědomitě řeší uprchlíky v každé prdeli.

 660. (806) Doufám že je, ale přiznávám, nevím o něm.
  (807) Byli nejsilnější, začali. Po Chorvatech EU trochu „dupala“, že musí připustit návrat Srbů do Krajiny, ale oni se tam myslím nijak moc nehrnuli a nehrnou. Nejspíš vědí proč. Mezinárodní společenství řeší velmi neochotně až co vyloženě musí. Vzhledem k tomu, že účinná řešení jsou zapovězena, asi je to tak lepší.

 661. „Knez Lazar“ a „Kosovsko polje 1389“ – posvátné místo Srbů. Takže zaděláno na nacionalistické problémy na staletí dopředu.

 662. Srbové začali tím, že vyhlásili samostatné Slovinsko (slovinská „domoobrana“ povraždila federální pohraničníky) a Chorvatsko ?

  …ale oni se tam myslím nijak moc nehrnuli a nehrnou. Nejspíš vědí proč.

  To je takové lehce sugesivní podsouvání viny. Pro jiné národy exJugoslávie to neplatí ? Hrnuli by se Albánci zpět do Kosova pod srbskou správou ? Chorvati do případné Srbské Krajiny ?

 663. Zpátečníku (802), to je opravdu problém. Kde jsou aktivisté, kteří chtějí vytrhat zuby?

 664. Srbové se do Chorvatska nehrnou, protože nemůžou.
  Většinu domů chorvatských srbů armádní ženisté vyhodili do luftu.

 665. 811-tak klíčovou otázkou je, jestli se to bude líbit muslimům. Bez ohledu na to, že islám kremaci nepřipouští.

 666. Ehm – mám tomu rozumět tak, že v EU se nemusí dodržovat lidská práva? To by mohlo mít zajímavé konsekvence … 🙂

  …Evropské unii vznikl vážný problém: Část Lisabonské smlouvy nemůže být platná, protože je neslučitelná s unijním právem. Rozhodl o tom v prosinci 2014 Soudní dvůr EU, když oznámil, že přistoupení Evropské unie k Evropské úmluvě o lidských právech není slučitelné s právem Evropské unie – mimo jiné proto, že Evropská unie není stát. V roce 2009 však členské státy podepsaly Lisabonskou smlouvu, která ustanovení o přistoupení EU k Úmluvě o ochraně lidských práv a svobod obsahuje. Rozhodnutí Soudního dvora je tak opakem toho, co obsahuje Lisabonská smlouva…
  http://www.ceska-justice.cz/2015/01/evropska-unie-ma-problem-cast-lisabonske-smlouvy-nemusi-byt-platna/

 667. (809) Když se táhnou staletí do minulosti, ani jedna přímo zúčastněná strana nejeví ochoty k nějaké kompromyši, tak těžko očekávat něco jiného, nevěříme-li na zázraky.
  (810) To Slovinsko jste dobře připomněl. 6ádná srbská enkláva jako Krajina, patřilo vždy k Předlitavsku, ale stejně se na něj po vyhlášení samostatnosti JNA vedená Srby vrhla. O pohraničnících slyším prvně, takže nekomentuji, co a z čí viny.
  Nehrnuli a nehrnou. To je konstatování, ne posuzování.

 668. 811 — No, viděl bych to, nickname, jakožto otázku posledních rezerv. Kupříkladu v Třetí říši si výhradní právo disponovat jimi vyhradil Führer osobně. Předpokládám, že obdobně i mejnstrýmová médyja mají kdesi v rezervě pár podobných témat, a tato jejich nejvyšší hlavouni uvolňují jedině v nejkritičtějších okamžicích. Na tomto základě se též lze pokusit anticipovat, s čímpak asi přijdou příště…

  — Pěkný přehledový článek od Větvičky: http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/438692/Tenkrat-v-Cekistanu-reknete-muslimakum-ze-tato-zeme-uz-je-pekne.html

 669. Zpátečníku, zlato dnes jako platidlo už není třeba používat. Přiznám se, že jsem už dlouho neviděl nikoho se zlatými zuby. Postupně se přechází na jiné zubní náhrady.

 670. K těm amalgámovým plomám.

  Pokud někoho s nimi spálíte v peci krematoria, uvolňují se rtuťové páry .pro životní prostředí nic moc.

  Kdysi jsem četl radu pacientům “ Pokud Vám někdo vrtá staré plomby bez vodního chlazení, rychle utečte !“ To kvůli těm rtuťovým párám, které se zahříváním amalgámu při broušení uvolňují…..
  Zajímavé je, že ač bylo hodně snah prokázat toxicitu amalgamových plomb pro nositele ( a teorií byla fůra, ) nějak se to nepodařilo prokázat. Snahu o prokázání projevovali výrobci „bílých plomb“ z pochopitelných důvodu. 🙂

  Co ale prokázáno asi je, že amalgám v zemi, díky působení půdních bakterií se rozkládá na dost toxické látky.
  Holt Jsou věci mezi nebem a zemí……
  Takže z tohohle důvodů se to trhání zaplombovaných zubů nezdá být úplným nesmyslem.

 671. Rtuťové výpary byly EU označeny jako příznivé pro životní prostředí. Wolfram, to je prevít. Cín, olovo. Rtuť je neškodná i v dětském pokojíčku.

 672. 814 Rputi, EU má daleko závažnější problémy než že nějaké lejstro je v rozporu s jiným lejstrem.

 673. Schumi, ty to víš, já to vím ….. ale vědí to v tom Bruseli? 🙂

 674. 784 nickname, zajisté. Jenže z dnešního pohledu Německo z toho vyšlo úspěšně. Rozpadlo se britské koloniální impérium, i Francie přišla o kolonie, rozpadl se Sovětský svaz.

 675. Schumi: Německo je úspěšné ne kvůli prohře, ale díky práci a úctě k osobnímu vlastnictví.

 676. http://www.novinky.cz/domaci/358623-ukrajiniste-znovu-napsali-zemanovi-upozornuji-jej-na-dalsi-omyly-o-banderovi.html
  Zeman ve svém dopise uvedl, že Ukrajinci připravují vyhlášení Šuchevyče národním hrdinou. Šuchevyč ale podle něj „proslul tím, že v roce 1941 nechal ve Lvově postřílet tisíce Židů“. Ukrajinisté odmítají i tento Zemanův výrok. Jako zástupce velitele praporu Nachtigall v roce 1941 žádný rozkaz ke střílení Židů ve Lvově PRÝ nevydal, protože v té době byl plně zaměstnán snahou položit základy budoucí ukrajinské armády a k takovému rozkazu neměl ani pravomoci, ani motivaci.

  Kde se nabralo tolik kvalifikovaných UKRAJINISTŮ ?

 677. (826) Otázka ovšem je, zdali je u té práce a úctě k osobnímu vlastnictví nepřidržela prohra ……. 😛

 678. A marshallův plán nic ?
  Ono to Německo mělo výhodu – fabriky zničené do mrtě, takže se obnovily komplet, s novým vybavením.
  Zatímco Anglii a Francii většinou zůstaly nezničené fabriky se starými a opotřebovanými stroji.

 679. 827 – maj pravdu přecedo…..
  a jak jsem se dočetl na diskuzi na yHojte: ruští agresoři přijeli do Prahy svrhnout legitimní a řádně zvolenou vládu Protektorátu Čechy a Morava.
  Budu si muset koupit nějakou pravdivou učebnici dějepisu, jinak se mohu stát Neosobou….

 680. Pokud projde Bandera a Šuchevyč, musí projít i Tiso a Horthy. Mají lepší bodycounty a taky to mysleli dobře, ale doba byla komplikovaná. Ano, nějaké ty tisíce židů na to doplatily, ale však to i na Ukrajině pod kuratelou UPA. A když to nevadí tam …

  Jinak už čekám jenom argument, že ukrajinští vlastenci židy pozabíjeli, aby se nedostali do německých rukou.

 681. Nebo ruských ? Teď už ani nevím, kdo na koho 22.6.41 zaútočil. Tedy podle nového dějepisu.

 682. Zajímavé je, že to ta Andělína odmítla komentovat?
  Třeba se obávala, aby si někdo nevšim, že už tehdy ručku v ručce….

 683. … v jedne francouzsky a vlamsky mluvici zemi od rana slysim ruzne komentare. Tragedie ale i nedustojna saskarna politiku a naprosto absurdni vyber pozvanych hostu nejsou nazory vubec ojedinele. Politicke zneuziti ocekava skoro kazdy. Uvidim az vecer dorazi frantici co oni na to.

 684. skimici,
  tak to mne bude zajímat, prosím nezapomeňte na své čtenáře !!!

 685. skimici, kdyby to nechali být, tak se jim začnou množit demošky a někdo bude chtít něco vysvětlit a tak.
  Takže se tomu postaví do čela, řeknou, že jsou proti a mají to vyřešené. Ani le Pen si neškrtne!

 686. 835

  No Holland určitě doufá, že si svým hrdinným pochodem vylepší mizernou popularitu.

 687. 831 Nezapomeňme na Adolfa Hitlera. To byl velmi slušný člověk. Nezabil ani jediného žida.

 688. „Týden občanství se bude konat příští týden v prostorách školy, řekl ředitel.“
  Myslí si pan ředitel, že to pomůže? Nebo že by měla EU zavést pro imigranty přednášky z občanské sekularizované nauky? V čem jsou ti chlapci vychováváni doma a v mešitě?

  Francouzký středoškolák si na svém profilu FB dovolil napsat: „Jsem Charlie“. Jeho 12 kolegů islámského vyznání mělo ovšem pocit, že napadl jejich náboženství. A tak ho zmlátili.
  http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2015/01/12/01016-20150112ARTFIG00323-chateauroux-un-lyceen-blesse-par-d-autres-eleves-apres-avoir-defendu-la-laicite.php

 689. Naucil jsem se novou frazi. Il ment comme il respire (mysleno M.Hollande).
  Neco jako:
  Lze tak prirozene jako dycha. My bychom asi rekli Lze jako kdyz tiskne.
  Vetsina ze znamych v Parizi tam v nedeli byla. Bylo hezky a maji v tom tradici. Duvodem byla vetsinou prirozena ucast se zabitymi. TV masaz byla velika. Ovsem Je suis Charlier ne zdaleka vsichni sdili. Je to hrane i na zvykle frantiky. Exhibice Hollanda a hosti spise zpetne v TV vydesila. Dneska pry zpival predseda vlady s ostatnimi Marseillaisu. Hodi se jim to.
  Jen par prvnich dojmu …

 690. 842 — Ve čtvrtek a v pátek měly Le Figaro a (snad, už si nejsem jist) Le Monde na titulních stránkách anketku, zda dotyčný přijde v neděli mašírovat. Ve Figaru cca 50%, v Le Mondu myslím o něco málo více. Přirozeně to mohlo být zfixlované.

 691. OT astro hlídka. Dnes nebo nikdy. Kometa Lovejoy krásně vidět i v nejobyčejnějším triedru. Na jiho-jihovýchodě asi 50°nad obzorem asi v jedné čtvrtině spojnice Kuřátek -Plejád s horizontem, mírně už posunuta doprava. Pro znalé techniky bočního vidění je vidět i náznak ohonu mířící doleva k východu. Jdu na terasu ladit optické strije :-).
  Magnituda 5 znamená že na dobrém místě možno dobrým zrakem vidět bez optických strojů, pouhým okem :-).

 692. Dobrý večer,

  škoda, nemám optické stroje, ani dobré místo, ačkoliv zrovna ten segmet oblohy je tady nejméně cloněn stavbami a okolními svahy, ani dobrý zrak, a brejle taky nic moc.

  Ale viditelnost dnes musí být super, tak čistý nebe dlouho nebylo.

 693. Le blasphème n’est pas dans notre droit, il ne sera jamais
  Mi ukazuje kolega „pod lavici“ a potichu se rehni.
  Rekl dnes Valls v parlamentu. Volne: Rouhani u nas trestne neni a nikdy nebude.
  For je pry v tom, ze v Alsasku je, coz tam prislo kdysi davno od katoliku z Nemecka 🙂

 694. 849 skimici jistěže ne. Ovšem na nápis na triku jako například „Jsem hrdý na svoji rodinu“ se svoboda projevu nevztahuje.

 695. 849
  Tak to já si myslím, že ta karikatura s tou svatou trojicí by trestná být měla.
  A to jsem bezvěrec.

 696. Jeste pak pry dodal, volne: nechci aby se tu zide bali, nechci aby se tu muslimove museli stydet.
  Jj, socialista. Vsem nalozi. Kolega v tom vidi certovinu. Pry je to byvaly ministr vnitra a nic nerika jen tak.s

 697. 851 – pro nektere konfese je svata trojice sama o sobe nepochopitelna blasfemie…

 698. Dobrý podvečer… No, tak jsem viděl kometu… malý slabý obláček v triedru, kousek od Pleiád…
  Mno – celkový dojem? Viz Varel Frištenský – „Já tomu možná nerozumím, ale za sebe bych řek, že tu nic tak extrovního nevidím. Když to srovnám třeba s tím výletem na Kokořín… Aspoň tam byly skály pískovcový, občerstvení…“

 699. Pry vyrusujeme, tak se budu venovat svemu Saint Emillion, uzasnemu cervenemu vinu z te vesnicky a Sole meuniere, neboli morskemu jazyku po mlynarsku – poprasene moukou a opecene na masle. Zatim 🙂

 700. Koukám, že diskuze je už jinde, ale přesto bych se vrátil k těm třeskutým poznatkům o rentabilitě zásahů Izraelců do krajiny – třebas to vysušování bažin apod. Možná to bude překvapující, ale muž, který v roce 1960 velel skupině která unesla Adolfa Eichmanna byl v 90. letech vyznamenán Fidelem Castrem za implementaci poznatků izraelského zemědělství a krajinotvorby na podmínky Kuby.

 701. Jeste … Cervene vino k rybe uz neni smrtelny hrich. K ustricim furt je. K muslimv zasade taky.

 702. Tak jo, DVD.

  Možná že to nakonec ekonomické bylo, ale každopádně to chtělo velký kapitál k přežití těch prvních let, kdy výnosy nebyly žádné. Ovšem to nebylo z půjček, ale z darů, úroky nebyly.
  A to nemluvím o těch zemřelých na malárii.
  Jistě, oni ti kibucníci pracovali bez mzdy, jen nějaké kapesné. V kibucech na začátku byl kasárenský život, ani rodiny neměly kuchyni.
  Jo, dostal jsem od jednoho zdejšího čtenáře mejlem certifikát přispívajícího na ty sbírky.
  Vypadá takhle
  http://halladin.rajce.idnes.cz/ruzne#pisPAL.jpg

 703. „nechci aby se tu muslimove museli stydet.“
  Chtít může, ale je to na muslimech.

  Ostatně takovej muslim nejspíš na představy nějakýho francouze, za co že by se musel stydět, zvysoka kálí. 😀

 704. Jinak DVD, ty izraelské úspěchy byly spojeny spíš se zavlažováním suchých oblastím , s vysušováním bažin ani tak moc ne.
  Ty zavlažovací systémy byly špičkové

 705. Možýná to není smrtelnej hřích, ale stejně bych si dala bílé 🙂
  Tramín nebo chardonay.

 706. „… byl v 90. letech vyznamenán Fidelem Castrem za implementaci poznatků izraelského zemědělství a krajinotvorby na podmínky Kuby.“

  no jo, a přitom Kuba nevzkvétá. Jetsli oni to ti židi, prevíti mazaní, nevymysleli schválně tak, aby to fungovalo jenom v Izraeli 😀

 707. nryla nedávno nějaká židovsko-arabská roztržka nad úmyslem využívat většinu vody z Jordánu na zavlažování půdy v Izraeli?

 708. „Tak to já si myslím, že ta karikatura s tou svatou trojicí by trestná být měla.
  A to jsem bezvěrec.“

  A já jsem křesťanka a nemyslím si to.

  Trestní řízení by z přisprostlé a nevtipné malůvky udělalo rázem politický čin. Autor by se z kreslíře sprostýho obrázku stal bojovníkem za svobodu projevu a politickým mučedníkem.

  Nač tomu přidávat na významu a vážnosti?

  Nějak na starý kolena přicházím k tomu, že tátovo moudro „když chce být někdo sprostej, tak mu to přej“ má něco do sebe 🙂

 709. 861. … Jj, nic proti, mel jsem i malou sklenku Chablis k predkrmu. To je dobre zhmotneni Chardonnay 🙂

 710. No ono když se to vezme tak kolem a kolem, tak když po takovém muslimákovi požadujeme, aby se integroval a byl konzistentní i s naším bojem za svobodu vyjádření strkáním si kuřete do vagíny a je od něj požadováno, aby chápal, že za obzvláště originální osobnost považujeme Conchitu Wurst – tak z toho musí bejt chudák fakt úplnej jelen a zaručeně si myslí, že nám totálně jeblo… 😀 😀

 711. >> maYda
  Mohu potvrdit, že ty pomerančové plantáže které tam někdy v první půli 90. let onen R.E. založil a vedl celkem vzkvétají.

 712. >> Rpuť
  U Joviše! Jelikož s takto popsaným bojem za svobodu nějak konzistentní nejsem, nejsem vlastně muslim?

 713. maYdo,

  nechci se tě dotknout, ale myslím si, že si velmi vlažná křesťanka.
  Uznávám, že je to velmi troufalé tvrzení, ale když je ta svoboda projevu, proč bych to nenapsal ? 😀
  A svoboda myšlení 😉

 714. 866 … par tech ustric 🙂 mam to rad. Tu vuni a chut. Pripomina mi to ty krasne vecery. U more …

 715. no máme tu 1984!
  Komu se to nelíbí, je muslimák, kdo to považuje za propagaci umělecké svobody je „in“, tak pozdrav pánbůh! Pravda je lež a lež je pravda.

 716. 869

  DvD, každopádně se stáváš podezřelým. Asi by na Tebe měly tajné služdy dohlédnout ! 😀

 717. …kolega zas vyrusuje. Ze pry Valls mel koule – tvrde odsoudil antisemitismuS. Jeste se ale nevi, jestli to. Neni jen zaminka ke kontrole internetu.

 718. maYdo, ono je to naše chování krapet nekonzistentní. Strašně se čuříme, když nám cikorky obechcávaj barák, ale „umělcům“, co serou v galerii a tvrdí, že je to umělecký čin, ani nejsme schopni veřejně říct, že se to nedělá.
  A nevím jak kdo, ale já v tom fakt rozdíl nevidím.

 719. Ale jo, Halladine, podle obecných měřítek asi jsem. Nemám potřebu být každej týden v kostele u zpovědi a nemyslím si, že velebníček má vždycky pravdu.
  MOje vlažnost je asi v tom, že tohle nepovažuju za to nejdůležitější. 🙂

  Ale přesto trvám na tom, že je hloupost něco takovýho trestat. Nestojí to ani za ten papír, který se spotřebuje na spis.A můj muž, kterej rozhodně není vlažnej křesťan, má na tyhle věci stejný pohled.

 720. Rputi,
  nojo, když oni ti „umělci“ ve svém nadšení nad svobodou projevu jaksi zapomínají na cosi zvané hranice dobrého vkusu. Skoro bych řekla, že se tím (včetně jejich obdivovatelů) posouvají zpátky k našim živočišným příbuzným – resp. jak tu zmiňoval Schumi k národu Bandar-Log.

 721. Ostatně, Halladine, ono u tej malůvky nejde ani tak o to, že by měla podle Tvých představ urážet zrovna křesťany, ale obecně o to, že jakmile z takových věcí začneme dělat věc pro trestní řízení a a zakazovat je, zvedáme je o úroveň výš.

  Už to není obrázek, který musí být sprostý, aby upoutal, protože autor neumí upoutat vtipem, ale je to politický čin.

 722. Víte, ono podle mého to vyjadřování „umělecké svobody“ se trochu pere s představou o chování podle kinderstube.

 723. já mám dojem, že těmhle rádobyumělcům jde hlavně to „provokovat měšťáka“.

  Takže nejvíc je dostane, když se „měšťák “ nenechá vyprovokovat k nějakému pohoršení a prostě je ignoruje. Kdyby nechali v rusku ty kuřecí nány být a nezavřeli je, tak po nich neštěkne za chvíli pes.

 724. Kdyz mam shrnout dnesni diskusi s frantikyaz k moucniku, vsichni z Parize se v nedeli ucastnili pochodu ale zdrahaji se identifikovani se s tim periodikem. Mimoparizsti vetsinou nebyli. Vetsinou sli socialisti a multikulturalisti a anarchisti. Nikdo si Charlie Hebdomadaire nekupoval, fory provokativni a nekdy nechutne, vrazdit se kvuli tomu ale nesmi. Zidi se asi do zitra neodstehujou a je to dobre. Proti muslimum nikdo nic nema, ale do nekterych ctvrto se vecer nikdo neodvazi. Netanjahu neni svaty. Mahmoud Abbas atd – neuveritelne.
  Konec vyrusovani 🙂

 725. skimici,
  tak to s vašimi přáteli docela souzním. I když moučník jsem si nedala, ani ústřice – akorát teď uvažuji o portském.

 726. 885, 886 – sdelil jsem jim jako obvykle a veren svym zdejsim nedelnim komentarum, ze jsou stádní typy , snadno manipulovatelni chauvinisti 🙂
  Tesim se na Crème brûlée a neco ostrejsiho 🙂

 727. ad 993 – ono to v Rusku IMHO bylo krapet přes … Když v USA vypadla zpěvačce bradavka tak toho byly celé noviny.

 728. Skimici, to je hotový mučení.

  ústřice, ryba, creme brulée….

 729. Když vypadlo ňadro nebožce Bartošový, když si brala Pomeje, tak toho taky byly plný noviny. Když se chudák holka jinak než vypadlou bradavkou do novin nedostane….

 730. 888 rusaci uz jsou druhy den v praci. Tam je spis tema, kdo bude novy pussy se svatozari a kvalitnimi stigmaty. Chodorkovsky to uz byt nemuze. Je pryc a uz zase s image oligarchy. Navalnyho ne a ne zavrit i kdyz dela co muze. Zavreli ale jeho brachu, coz je totalni podpasovka, nicmene nevyuzitelna.

 731. 890 taky uz to dloho nevydrzim 🙂 Muj oblibeny Hoegaarden s platkem limetky v tluste zmrzle sklenici z mrazaku si dam az zitra 🙂

 732. 891
  Sakra, maYdo,
  recept znáte, tak makejte ! 😉

 733. Rputi – nemuzu to overit, nemam na to rozpolozeni a cas, ale Singer se mel udajne vyjadrit, ze ceny ropy a potravin je z hlediska menove politiky nutno zanedbat. Neni to doma dohledatelne? Mne se to nezda. Ze by z cenoveho kose vyskrtli potraviny?

 734. Hhalle, je tu v hospode sero a mam mrnavej display. Rekl to nebo ne?

 735. Guvernér k tomu zároveň uvedl, že „je rozumné vývoj cen ropy i potravin při měnové politice spíše zanedbávat.“

  Jo, řekl.
  Jenže pokles cen ropy je současně pro českou ekonomiku velmi dobrá zpráva, která ke zpomalení růstu mezd vést nemusí (byť vyloučit to nelze), a ani nad slušnou úrodou netřeba brečet,“ uvedl Singer.

 736. Halle, trhni si 🙂

  Nepotřebuju se zviditelňovat kvůli obživě vypadlým poprsím 🙂 A Pomeje si už vůbec brát nehodlám.

  Nejdřív jsem myslela, že píšeš o receptu na Creme Bruleé. Ostatně jsem ve věku, kdy žena boduje spíš dobře připravenou laskominou, než ňadrem, vypadlým z dekoltu. 🙂

 737. 901 maYdo – Crème brûlée je v zasade jednoduchy. Chce to dobra cerstva vajicka, domaci smetanu a hlavne pravy vanilkovy lusk z nejake francouzske kolonie a trtinovy cukr. Recepty se najdou na internetu a funguji.
  Male zapekaci misky se daji koupit levne vsude. Nejvetsi investice je do horaku, kterym se ten cukr pri podavani karamelizuje. Ja jsem si ho koupil pred par lety na internetu, protoze jsem potreboval nejak vypotrebovat plynove bombicky z mych obcasnych kurackych kratkych obdobi. Mel jsem pri pohledu do spajzu pocit, ze jsem agent Gazpromu 🙂

 738. Tak „novináři“ mají zase o čem psát…

  V Německu, v městě Schwerte ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, chtějí ubytovat 21 běženců v domcích po dozorcích v prostorách pobočného táboru Schwerte-Ost spadajícího pod KZ Buchenwald. Domky v minulosti sloužily mj. jako skladiště, školka, ateliér a uprchlíci v nich byli ubytováni již před dvaceti lety…

 739. Kdo se tomuto pokusu nevystavi, stravi zbytek zivota v nudnych casoprostorovych smyckach smykajicim obet o steny zleva zprava nahore dole a ruznymi prutahy otvory ….
  Spravne je – osmelit se, za pakatel ai poridit pripravu Sabayon, zabaglione s vselym cisnikem nebo veselou cisnickou.

 740. Dobré ránko!

  Tak já tomu „vtipu“ asi nerozumím!
  Na obálce dnešního Charlie Hebdo je muslim s cedulkou „Je suis Charlie“ a nad tím nápis „Vše odpuštěno“.
  Nějak to nemůžu pobrat.

  Komu je, prosím, odpuštěno?
  Vrahům? Proč?
  Umírněným muslimům, kteří se ničeho nedopustili? Proč?
  Al Kajdě či ISILU? Proč?

  Nebylo by přesnějším vyjádřením: „Držte hubu a krok“?
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jsem-charlie-vse-odpusteno/

 741. Přesně tak!

  „Vážení ukrajinisté,
  obdržel jsem Váš dopis, v němž obhajujete Stepana Banderu.
  Dovolte mi proto, abych Vám položil dvě otázky.
  Za prvé, znáte Banderův výrok: „Zabij každého Poláka mezi šestnácti a šedesáti lety?“
  Pokud neznáte, nejste ukrajinisté.
  Pokud tento výrok znáte, souhlasíte s ním, nebo ne?
  Pokud s ním souhlasíte, naše diskuze končí….“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-se-verejne-vysmal-ukrajinistum-kteri-protestovali-proti-tomu-co-rekl-o-Banderovi-353366

 742. Dobré zas ráno… ještě k těm vtipům či karikaturám – několik jsem jich viděl a přišly mi vtipný asi jako hovno… Asi nejsem toho správného humoristického založení… Na druhou stranu si dokážu představit, že to „cílovou skupinu“ mohlo docela nasrat… Když naši dárečkové z ODS nedokázali vydejchat tykadla…

 743. nickname – ta „umně a nenápadně“ zamontovaná Ukrajina do článku o problémech homosexuálů mi košer nepřipadá.
  Zákon nebyl zákazem „propagace homosexuality mladistvých“ nýbrž „mezi mladistvými.
  Takže to není zcela přesné.

  Jistě, v Rusku je mnohem víc lidí věřících a tam ten blok určitě je a tedy i více odsuzování a šikany. Situace homosexuálů v Rusku zajisté jednoduchá není.

  Jinak trvám na tom, že čelíme největší OBOUSTRANNÉ PR manipulaci v dějinách.

 744. Rputi, asi tak.
  Ad ilustrace Trojice (či trojice). Někteří považují jakékoli malby, sochy podob lidských, zvířat, ptáků za rouhání. Někdo vyprávěl, jak jako malý nemohl se třídou na zájezd na Spejbla a Hurvínka, protože je to proti přikázání „Nezobrazíš …“

 745. Rputi,

  ten muslim má být přímo Mohamed.

 746. Halle, neblbni!

  Mám tomu rozumět tak, že MOHAMED NÁM ODPUSTIL?

  Fakt mi nějak dochází humor!

 747. Tak pokud mohu mluvit za sebe, tak URČITĚ NE!

  Macek:
  „Orthodoxní izraelské noviny Hamevaser vymazaly z uveřejněné fotografie pařížského pochodu státníků Angelu Merkelovou (a další ženy), neboť ortodoxie je zakazuje zobrazovat. Jestlipak bude svět zaplaven nápisy a cedulkami „Ich bin Merkel“?

 748. Tak pokud mohu mluvit za sebe, tak URČITĚ NE!

  Macek:
  „Orthodoxní izraelské noviny Hamevaser vymazaly z uveřejněné fotografie pařížského pochodu státníků Angelu Merkelovou (a další ženy), neboť ortodoxie je zakazuje zobrazovat. Jestlipak bude svět zaplaven nápisy a cedulkami „Ich bin Merkel“?

 749. Dobré ráno,

  rputi, Hall neblbne, je to fakt Mohamed. Ráno povídali ve zprávách, že prý vyšlo číslo s Mohamedem na obálce.

  Pokud jde o výklad, komu co má být odpuštěno, asi bude nejlépe se obrátit na autory.

  Cedule Je Suis charlie se objevila na reklamním panelu dole na Klárově, kousek od úřadu vlády.

  A podstatě je to stupidní, protože Charlie v tomto kontextu je časopis a ne osoba. Asi jako kdyby tady někdo běhal s cedulí „jsem Reflex“

 750. Skimici, sabayon neboli zabayone se u nás doma dělávalo. Akorát se mu říkalo śodó. Je to skoro totéž, akorát do šodó se dává ještě citron a nejdřív se našlehá a pak se zahřívá. Zabayone se šlehá rovnou na teple. Takže to naše šodó bylo vlastně zabayone.

  Nutno dodat , že jsme měli tehdy vlastní vejce. Nevím, jak by to dopadlo s vejci ze superhyper. Ale zkusit bych to někdy mohla….

  Flamboací pistol si pořizovat nebudu, dobře rozpálený gril prý taky udělá svoje.

 751. Asi tak, že je zarmoucen atentáty, takže těm karikaturistům odpouští..

  Kontroverzní krok – novou karikaturu muslimského proroka Mohameda – mnozí komentátoři předvídali. Nynější je ale překvapivě spíše smířlivá. Prorok pláče a v ruce drží cedulku Je suis Charlie. Nad ním je nápis „vše odpuštěno“. Z některých částí muslimského světa se ale už ozvaly hlasy, které to odsoudily a označily za provokaci.

  Ve svém úvodníku ale čtenářům sděluje, že chce být opatrnější k provokacím, kvůli kterým se v minulosti několikrát dostal do problémů.

 752. Halle, nj., otázkou je, jestli to bude někdo kupovat. Byli před krachem a teď dostali milion. Otázkou je, jak dlouho jim to vydrží ….. a co pak ….?

 753. Rputi,

  vydali dnes 3 milióny výtisků, a už jsou prý vyprodáni….
  No ale to je mimořádné.

 754. Jinak muslimským reakcím se nedivím …. ono to ani vtipný nejni!

 755. Rputi,
  ono zobrazování člověka je v Islámu zakázáno , a proroka mohameda tuplem.

 756. Halle, no jasně! To vím a tím méně chápu….

 757. … Co je podle mě na současné situaci ve Francii nejhorší? Čím více se budou lidé „Jsem Charlie“ v protestu scházet s holýma rukama beze zbraní, ve kterých budou mít svíčky, tužky či srdíčka, aby deklarovali svoji „svornost“, čím více budou o takových demonstracích svornosti informovat média a ve zprávách po celém světě ukazovat, jak se lidé „nenechají zastrašit“, a čím více budou politici v přímých přenosech mluvit o „neochvějnosti“, „rozhodnosti“ a „schopnosti čelit dalším teroristickým hrozbám“, tím větší to všechno bude výzvou pro další teroristy, aby provedli další útoky. Pro svoji činnost a financování totiž nezbytně nutně potřebují mediální výstupy…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Krivarna-prasarna-delate-z-lidi-blbce-Publicista-uderil-na-Hollanda-Merkelovou-a-dalsi-za-reakci-na-masakr-v-Parizi-354153

 758. Foldyna v parlamentních listech

  Evropský svět byl příliš liberální. Že v Bruselu nechce někdo postavit vánoční stromek, aby jiného nepobouřil? To je šílenství a deviace multikulturalismu, která má za následek xenofobii a vzniká nekonečný příběh. Zároveň opět připomínám, že neexistuje rovnítko mezi terorismem a islámem. Když se podíváme na Balkán, byl kultivovaný do doby, než se do něj začal vměšovat radikální islám. Když svůj názor shrnu: Chcete-li u nás žít, vyznávejte si svou víru, ale musíte respektovat naše zásady. Nastavme pravidla, podle kterých můžeme vedle sebe žít a vzájemně je respektujme. Jsem pro svobodu slova, ale myslím si, že i legrace vůči náboženství by měla mít své hranice.

 759. Hm, nějakej ruskej úřad zakázal přetiskovat karikatury Mohameda. K vyjádření solidarity s obětmi terorismusi si maj novináři najít jiné způsoby.

 760. Maj recht! Blbý vtipy se obkreslovat nemusej.
  Schwarzenberg taky hájil Pussy Riot do roztrhání těla, ale kuře do zadku si kvůli tomu nestrkal!

 761. Knížepán, rputi,především není na takovou exhibici fyziologicky vybaven 😀

 762. 934-a to je jistě umírněný klerik, jinak by přece nemohl sedět v Londýně a hlásat ty bludy, že ano …

 763. Zdravím ! Panebože, „Je suis Charlie“, „Ich bin Merkel“…. 😕
  celá tahle situace mně nejvíce připomíná komedii pro lidové masy -commedia della art 🙁 Nečekám, že z toho pro normální lidi „vyleze“ něco dobrého 🙁

  Ty karikatury považuji za hnusné (ač pokřtěním katolík, jsem spíše ateista);IMHO urážejí islám, židy , křesťany, ale ( trochu nadneseně) i to, co se nazývá “ kultura“ ! Ostatně (podle stávajících trendů)-jde podle mého soudu současně ta „kultura“, do „háje“ ….alespoň v českých „luzích a hájích“;nevzpomínám si, že by mne v posledních létech oslovil nějaký současný český román nebo zaujalo nějaké výtvarné dílo ( a to miluji směry jako kubismus, surrealismus, informel..) Asi jsem nějaká „konzerva“, která zatvrdla v šedesátých létech minulého století 🙁

 764. westíku, neznáte odpověď na mou otázku nahoře ?

 765. Fujtajbl vespolek,
  koukám, že tu probíráte kulturu. Takže pozor! Kulturní vložka!
  Trochu bych odbočil od náboženských výplodů k záhrobním. Současná móda holčičích románů o upírech metrouších mě poněkud míjí, ale abych přece jenom věděl čemu se vyhýbám, dal jsem dva romány od veleúspěšných autorů, autorek. Ten první jsem protekčně získal v knihovně mimo pořadí (bohužel jsem ho vrátil a nepamatuju se ani, která dáma to napsala, natož jak se to jmenovalo) byl lyrické dílko a na třech stech stranách nebyl ani náznak děje. Něco jako venezuelská telenovela. Klidně se to dalo číst od prostředka, pak přeskočit na začátek, pak líznout poslední stránku. Furt to na sebe „navazovalo“. Ale teď se mi do ruky dostala kniha Hodný, zlý a nemrtvý od Kim Harrison. Podle anotace mi připadalo, že je to etalon upírské fantasy pro dívky a hošany. Hned na prvních stránkách jsem zjistil překvapující věc: Má to vyspádovaný děj!
  Dalšími atributy jsou
  – celkem pravidelně se vyskytující popisy, co má hrdinka na sobě, co mají podhrdinové na sobě, co si hrdinka na sebe zrovna oblíká.
  – působení upírů na hrdinku je vesměs chemické a biologické (feromony, viry atp.) duševní stavy hrdinky jsou jenom matně naznačeny, aby se mohla čtenářka vcítit.
  – celkem sofistikovaně zpracované společenské i osobní vazby mezi jednotlivými množinami bytostí (lidi, upíři, hračky upírů, čarodějové/ky, démoni, elfové)
  – minimum klišé typu: Miluju tě. Já tě taky miluju.
  Skoro, jako by autorka vůbec nebyla Američanka píšící pro americké vydavaele.
  Hrdinkou knížky je čarodějka, bydlí s živou upírkou, kamarádí se s člověkem a pracuje jako detektiv v postapokalyptickém světě severní Ameriky. Apokalypsa je jenom naznačena – rozbilo se něco při genetických pokusech a současně se prolomilo rozhraní mezi záhrobím a světem. Hlavní roli v apokalypse hrály zmutovaná rajčata jako nositelé vražedných mutagenů. (Maličko autorku podesírám z toho, že její oblíbené filmové postavy byly profesor Mortimer Gangreen, Igor a FT.)
  Když to shrnu – Kim Harrison vytvořila zajímavý svět, kde se pořád něco děje a člověk je zvědavý, co se šustne na další stránce. Je to psané primárně pro gothic holčičí populaci, ale dá se to docela dobře zkousnout i když člověk nevypadá zrovna takhle http://jdem.cz/brga55 nebo takhle http://jdem.cz/brga63
  a ještě odkaz: https://www.kosmas.cz/knihy/156195/hodny-zly-a-nemrtvy/
  Pohov, konec kulturní vložky

 766. (929) Foldyna holt neví, co je liberalismus. A ten kultivovaný Balkán – to asi myslí Říši východořímskou. Protože od té doby na Balkáně ten islám byl.

 767. Aero,

  Pokud nevíte , do Bosny se nastěhovali alkajdisti, tvořili třetinu až polovinu bosenské elitní brigády, se sídlem v Srebrenici.
  Tam vypálili a vybili asi 30 srbských vesnic, což Srby notně dožralo. Následně \srbové na Srebrenici zaútočili, bohužel většina Arabášů unikla.
  Pak se stalo, co se stalo.
  Obzvlášť pikantní bylo , že v Srebrenici byli Holanďané, a nějak jim nevadilo, že tito Arabové tam působí pod jejich patronátem.

 768. Halle, obávám se, že Vám nevyhovím: z kapsáře paměti nemohu nic vytáhnout, a prohrabávat se skoro 2000 svazky je děs (kompletní seznam jsem měla na compu, z jehož základní desky mně kdysi myš ožrala napájení) 🙁

  ptakopysku 🙂 nějak podobně bych popsala knihu,která mně přišla minulý týden : Dong Yue: „Vsuvka do Putování na západ:román na přidanou“ 🙂 Je to takový kaleidoskop snu, reality,zenových příběhů, poesie, fantastických výstupů,imaginárních obrazů s hlavním hrdinou „Opičákem “ -jedním z průvodců mnicha Tripitaka z knihy „Putování na západ“ (česky:Opičí král) 🙂

 769. Včera jsme napsal : Tenhle demonstrační solidarizační cirkus a mediální masáž jsou proto, aby ovčanům nedošlo, že skutečným nepřítelem nejsou muslimové, ba ani islámští fundamentalisté, ale jejich vlastní politici, které si „svobodně“ za své peníze volí a které si platí aby jim odevzdávali své peníze pro všeobecné blaho. A to si můžou zkusit je neodevzdávat. V takovém případě by na ně jimi volení politici poslali jimi rovněž z jejich peněz vydržovanou policii, justici nebo i vojsko. Zatím co prokazatelné zločince, domácí i cizí, porušující zákony, nijak nepostihují či je postihují velmi mírně a už vůbec proti cizím neužívají osvědčený a jedině účinný způsob, vyhoštění. Že tak nečiní zdůvodňují humanitárními ohledy, rodinnými vazbami, lidskými právy a samozřejmě občanstvím, které ochotně udělují každému bez ohledu na jeho osobní vlastnosti, kulturu, přínos a integrační způsobilost. Oni jsou vinni, ne ti příchozí, kteří chtějí žít po svém, podle svých mravů všude kam přijdou, uctívat své a ne cizí svaté a činí tak i všude kam přijdou. Není to jejich vina, že jsou vpuštěni a pokud jsou vpuštěni, jsou podporování, živeni, a nejen to, je jim strpěno lecos co není trpěno domácím. A to tím více čím více jich přibývá. A naopak, v zemích odkud přicházejí, jim ti samí politici násilím zavádějí jiné mravy, jiné pořádky a dosazují jiné vlády. A když se jim znelíbí například tím, že jim odmítají prodávat bohatství těch zemí podle diktovaný podmínek, zosnují jejich svržení nebo je sami svrhnou vojenskou mocí. Jestliže dříve tak činili ve jménu krále z vůle Boží, imperiálních zájmů a „civilizace“, nyní tak činí ve jménu svobody, demokracie, lidských práv a prosperity. Ale skutečným důvod je jeden. Vláda nad cizími zdroji, získání či udržení strategické kontroly. A ovčané den co den usedají před televizní obrazovky, kde jim ukazují jak ti cizáci jsou odporní. A přesvědčují je, že to je pro jejich blaho aby ještě více platili za úředníky, policii a armádu, a aby strpěli další omezení svých svobod, neboť se to všechno děje pro jejich dobro. Jak doma tak v oněch cizích zemích. Ve jménu svobody, demokracie, lidských práv a prosperity.

  V dnešním zpravodajství : Bis žádá o zvýšení rozpočtu.

 770. Dobré odpoledne,

  „Orthodoxní izraelské noviny Hamevaser vymazaly z uveřejněné fotografie pařížského pochodu státníků Angelu Merkelovou (a další ženy), neboť ortodoxie je zakazuje zobrazovat.

  docela by mně zajímalo, jestli s tou vymazanou merkelovou to je nějaká macčí legenda nebo skutečnost 😀

  Izraelci přece měli ministerskou předsedkyni Goldu Meirovou a dosti pochybuju, že by v Izraeli měli nějakej problém s jejími fotkami v novinách.

 771. ptakopysku,
  k té první knize – pokud tam byl zvýšený výskyt obratu „božsky krásný“ a většinu času na něho hrdinka obdivně tlemila, tak bych to tipovala na „Stmívání“. Obávám se, že přečtení jediného dílu na mé křehké duši zanechalo těžké jizvy 😀
  K tomu druhému – obálka jak z praku, dívčina lepých tvarů má fakt v ruce bouchačku a přitom hodlá zločince pronásledovat na těch jehlových lodičkách ? Tak to fakt musí být čarodějka i nemrtvá (upířice) navrch 🙂

  westíku,
  kdysi jsem myslela, že hippies byli správňáci. Dnes mi už jen přijde, že to „mysleli dobře“. Hlásím se do klubu konzerv 🙂 !!!

 772. maYdo,
  zabruslila jsem na Netu – jde o velmi ortodoxní skupinu, která toto dělá s fotkami pravidelně (dříve např. odstranila z fotky Hilary Clinton). Vysvětlení: my ženy nezobrazujeme. Tečka.

 773. (948)Macek si tohle nevymyslel, http://1url.cz/JUgr , nicméně, je to „mnoho povyku pro nic“. Pokud to udělají jedny noviny nějaké sekty, jejich věc. Problém by byl, kdyby to nějaký stát nařizoval.

 774. MAtzurko, škoda. Myslela jsem, že to je oplátka za tanečky kolem Netanjahuova pozvání. 🙂

  Docela by to k tej šaškárně, kterou politici předvedli, sedlo.

 775. To počasí si dělá co chce. Zatímco ráno jsem pozorovala úkaz mnou ještě nikdy neviděný – krásnou, plnou, obrovskou duhu na západě – na západě jsem ji ještě neviděla asi proto, že od 7 let jsem rána trávívala buď ve škole nebo v práci, a to není moc času ani možností koukat po obloze. No a před chvíli, když jsem šla ke slepicím, vykračoval si to po chodníčku proti mě ježek. V půli ledna. Duhu jsem s chutí pár chvil pozorovala, ježka jsem po konzultaci s rodinnými zoo- a přírodo- znalci poodnesla na lopatě k hromadě tlející trávy a listí a jen ho mám ještě zkontrolovat, jestli nezůstane na místě – to bych ho asi v podvečer odvezla do Bartošovic do záchranné stanice. Tož tak u nás tady na východě. 🙂

 776. Matzurko,
  ne Stmívání to nebylo. To mám od lékaře zakázané. 😀
  Když tak přemejšlím, tak upravenou paintbolovou pistoli zvanou slizovka (náboje byly místo barvou naplněné nějakýma smrkánama proti upírům a ostatním bubákům) děvenka nosila zastrčenou vzadu za opaskem minisukně. Nejsa dívčina v rozpuku, nijak zvlášť jsem se nad tím nezamýšlel předpokládaje, že autorka to musí nějak mít zmáknutý, aby to fungovalo. Ještě mívala plnou kabelku amuletů. Ad obuv na jehlách. Ona toho moc nenaběhala. S upírama jseš buď mimo dosah, nebo ve velmi blízkém kontaktu, protože při změně souřadnic jsou téměř nadzvukoví. Na rejpavé kecy fyziků o hybnosti, odporu vzduchu, změně kinetické energie na tepelnou nehodlám reagovat protože tomu nerozuměj. 😀 Kromě toho čtenáčka jsoucí hyn z toho, že jí upír žužlá ušní lalůček, pumpuje jí do krevního oběhu halucinogeny, estrogeny, či estragony a omamuje její smysly aerosolem feromonů bude určitě přemejšlet nad tím, že vyzářená tepelná energie osmdesátikilového upíra při změně rychlosti z 25 m/s na nulu během desetiny sekundy, by za minutu ohřála z ledničky vyjmutý liberecký párek na sto stupňů.

 777. Dano, pozdravuj ježka. Hluboce s ním cítím.
  Mám nějak nastavenej biorytmus na čtyři roční období a tohle počasí, kdy nevím, jetsli to mám považovat ještě za podzim nebo už za jaro – nic pro mně.

  Nějak se nedokážu moc na jaro těšit, když už od vánoc postává mezi dveřma.

  Navíc pak lze očekávat, že zima si na nás vzpomene v květnu a pomrznou nám zas ořechy a rozkvetlé třešně. 🙁

 778. (947) schumi, ano 🙁 Podrobně jste vypsal, co jsem jen náznakem snažila se sdělit já 🙁

 779. Ježka nechat být, v žádném případě nenosit na nějakou stanici. Mám je taky na zahradě, srandovně funí, každoročně vyvádějí mladé a současné střídání teplot je probudilo, ale zima jim není.

 780. martineTT,
  uvědomuješ si, že znevažuješ činnost Stanic???? Co budou Ochránci vykazovat do statistik? Jak budou dokazovat svoji nepostradatelnost? Kdyby takle uvažoval každej…. Dokážeš si představit dopad prudkého poklesu stavu opečovávaných ježků během zimy na výšku dotací pro dotyčnou Stanici?
  Si to představuješ jak Aerokarel válku v Sýrii, člověče. Zamysli se nad sebou!

 781. Ahoj!
  Ježka na záchrannou stanici?
  Nebylo by lepší odnést tam Singera?

 782. Šumaváku, ježek se nese líp. A navíc, ta stanice zachraňuje ohrožené živočichy. Nezdá se mi býti Singer ohrožený, spíš ohrožuje sám.

 783. Jestli je ježek velkej a baculatej, tak nechat být. Pokud by byl malej (méně než 600g) raděj odnést do záchranné stanice.

 784. Rputi,
  právě naopak! Když je ježek malej, tak ho nechat běhat, aby přibral. Z malýho ježka oběd neuděláš…

 785. Ty židovské noviny by měly své stanovisko ještě zvážit.
  Opravdu je nutné v případě paní Merkel chránit cudnost kohokoli ?
  Ani ňadro jí nevypadlo 🙂

 786. Halle,
  taky to nechápu. Přitom by úplně stačilo, kdyby redakční grafik přikreslil knírek…

 787. A jejej.
  Ptakopysk chystá recept “ Ježek na … “ 🙂

 788. Porucha chlazení ISS. Evakuace americké posádky ISS do ruské části stanice.

  Během dnešního dopoledne došlo na ISS k možnému úniku čpavku v chladicím okruhu americké části stanice. Oba američtí astronauté se evakuovali do ruské části stanice a oddělili tak americkou část ISS od ruské.

  Stále se neví, zda skutečně došlo k úniku čpavku do atmosféry americké části stanice (málo pravděpodobné) nebo zda nedošlo pouze k planému poplachu a chybě senzorů. Nicméně oba astronauti Terry Virts a Barry Wilmore jsou v pořádku u ruských kosmonautů.

  Tady je pár odkazů:
  http://jdem.cz/brgcg8
  a
  http://jdem.cz/brgcf2

 789. https://www.youtube.com/watch?v=YFl7J2wcpx0
  Tak a Nohavica má utrum a čuníci taky!

  „…Ve snaze, aby vzdělávací knihy byly šetrnější k muslimské praxy, vydavatelé Oxford University Press zakazují jakoukoli zmínku o prasatech, slanině, klobáse nebo nebo selatech v knihách a učebnicích…“
  http://www.jpost.com/International/A-sausage-saga-UK-publisher-bans-pork-references-in-childrens-books-387718

  Což je typická evropsko-korektní schíza. Budeme se bít, abychom mohli kreslit Mohameda a zakážeme chudáky čuníky! No nejsme blbí?

 790. Dano, Ty nemáš pocit, že je Singer ohrožen?
  Já mám dojem, že by mu brzo mohl někdo dát za ty kecy na budku…

 791. Šumaváku. prase bude nekorektní! Uvědomuješ si to?

 792. Šumaváku ,

  Zrovna Ty nadávej ! Ty bys měl Singerovi spíš poslat flašku ! 😉

 793. EU je moudrá a prozíravá a čuníci už jsou v EU zakázáni dávno! Je povoleno jedno prase na rodinu a nařízeny komplikace při zabijačce!
  A veřejné zabijačky jsou vůbec nezákonné!

  Teď už jde jenom o nevhodnou výchovu dětí.Kam by takový multikulturalismus, jako je výchova dětí k vepřovému, vedl? Jen k urážení jiných kultur a netoleranci a proto musí být v Bruseli zřízen nový úřad pro kontrolu tolerance, který bude každou netoleranci naprosto bez jakékoliv tolerance stíhat!

  Kdy dojde na pejska s kočičkou?

 794. No, koukám, že ten recept „Ježek na….“ bude ještě aktuální. Pokud povšem machometáni nezjistí, že ježek je vlastně taky nečistej….

  MYslím, že tahle civilizace ztratila nárok na přežití.
  Asi si pořídím burku. Proč bych lpěla na atributech kultury, která touží být zničena a zadupána do země za každou cenu?

  Hlavně že se politici prošli, ze všech stran chráněni policajty, dvě stě metrů po vyklizené ulici, že prej demonstarce za svobodu slova…. 😀 😀 😀

 795. MaYdo, nešlo o svobodu slova, ale o tu jejich …. byli si celkem jistý, že lidi vyrazej do ulic! Tak se tomu postavili do čela, udělali divadýlko a většina se uklidnila a nebezpečí zas bylo o pár dní odsunuto.
  Inu každý den u koryta dobrý….

 796. ad 974 Nebylo by lepší si současně pořídit i šikmý oči? Dvě možnosti pro budoucno vyřešené jedním vrzem.

 797. nedávno zde byla diskuse o daních včetně v USA. Teď čtu v novinách, že výherce v loterii v New Yorku dostane z výhry 326 mil USD jen 130 mil. USD. Ten rozdíl je zřejmě zdanění?

 798. Už je starej, tak by to nestačil utratit… 😉

 799. ptakopysku,
  no, mne nějak tyhle knihy neberou, to raději nějakou standardní vraždičku 🙂 A když upír, tak jak se patří, třeba klasický Dracula – nebo zpracování filmové v podání Klause Kinského co Nosferatu bylo skvělé.
  Existenci toho žánru sice chápu (ať už hlediska psychologického pro čtenářky či ekonomického pro úspěšné autory), ale na můj vkus je v poslední době nějak přeelfováno, přeupírováno, přetrpaslíkováno a přečarováno.
  Takže tím pádem to pro mne ztratilo své kouzlo 🙂
  Zlatej Michael Crichton a Dan Brown !!!
  Ale abych nekecala, tak docela ráda čtu sérii Artemise Fowla od Eoina Colfera, sice primárně pro mládež, ale na dovolené jsem se u toho bavila docela hodně 🙂

 800. Ty výhry jsou rafinovaně rozpočítané na mnoho let (nevím jestli 10 nebo 20) a pokud se někdo rozhodne vybrat celou výhjru hned dostane méně. A výhra je zdaněna 40% federálně a pak státně…

 801. hmm, k těm vepříkům :
  vzpomínám na( mírně upravené) heslo: „plány teroristů zhatí, naši vepři boubelatí“ ..
  jestli nám ty vepře zlikvidují, tak s ohledem na skutečnost, že blaničtí rytíři (zřejmě těžce podroušení) tvrdě spí, už se nebudeme mít čím bránit… 🙁

 802. Dneska jsem videl v nejakych novinach fotku z nedelniho pochodu. Sarkozy se snazil aby byl videt, aledostal se jenom do druhe rady a jak je mrnavej, na fotkach krome Bruni nebyl videt. Ta fotka byla – kazdej mel na hrudi nalepku – Je suis Charlie (jsem Charlie). Sarkozy tam mel – Je suis Sarkozy ( ja jsem Sarkozy) 🙂

 803. 974 maYdo, neuděláš chybu, budeš „in“. Burka je v podstatě low-cost verze auta s černými skly jaké si pořizují „VIP“ aby měli více soukromí. Burka má i další výhody. V burce vyrazíš ven vždy dobře a vhodně oblečená pro jakoukoli příležitost. Ušetříš spoustu času i peněz za aktuální módní oblečení. Nebudeš mít dilema co s čím sladit. Ušetříš spousta místa ve skříních. Burka na rozdíl od auta nepotřebuje benzín ani naftu ani technickou prohlídku, zimní pneumatiky, dálniční známku a podobně. Zcela jistě to uvítá Tvůj manžel, kterému zbude víc peněz na koníčky. I v prostředcích hromadné dopravy si zachováš soukromí. Výrazně se Ti zkrátí ranní údržba. To všechno Ti nabízí burka.

 804. Abraka dabra, simsala bim!

  …„Česká národní banka by si neměla hrát na demiurga (prostředník mezi dokonalým Bohem a hmotným světem, pozn. red.) české ekonomiky,“ konstatoval Zeman. Řešením nynější situace by podle něj bylo zastavení intervencí ze strany ČNB, to by podle jeho názoru vedlo ke stabilizaci kurzu koruny.

  Kurz koruny k euru po slovech prezidenta prudce posílil téměř o třicet haléřů na 28,04 koruny za euro. K dolaru si polepšila téměř o dvacet haléřů na 23,79 koruny za dolar…
  http://www.novinky.cz/ekonomika/358781-zeman-se-pustil-do-cnb-koruna-ihned-vystrelila-nahoru.html

 805. Schumi,
  tak to potvrzuji – při návštěvě známých v Alžíru (cca před třemi dekádami) nám paní, tam provdaná Češka s úsměvem sdělila, že je to velice fajn oblečení – když potřebuje zaběhnout pro trochu toho šafránu na trh, tak se nemusí ani převlékat z domácho oděvu, ani upravovat, prostě na sebe hodí ten kokon a už švihá z domu. Na muslimskou víru ale myslím nepřešla, jen nechtěl prudit v domovině svého manžela (jeho rodina žijící v jakési saharské oáze naopak byla velmi ortodoxní, takže ho po nežádoucím sňatku zapudili). A to bylo tehdy hlaví město celkem „pozápadněné“ a ženy tam chodily dle evropské módy ve valné většině (na ty hezčí ovšem bylo voláno, hvízdáno a i jinak snaženo o kontakt ze strany mužské populace).

 806. maYdo – co je vlastne sodio? Jako harant si z jidelny pamatuju maly kousky testa velikosti vlasskeho orechu polity ridkou smesi mlika, solamylu, cukru, annilinova tresti a rumove tresti. Byval k tomu strasidelny kompot ze strasidelnych ryngli castecne svlekajicich pokozku. Vypadalo to jako fimoza nebo napadeni kvasinkami (to nam pak ukazovali ve vyssi tride v sexualni vychove)
  Sodo s tim s s hackem napovida francouzsky zaklad. Chaud. Teply. Eau – dlouhy o. Voda. Tepla voda.
  ? 🙂

 807. 991

  i taková galábija, či jak se tomu nadává, může být v létě fajn. Stačí tričko,slipy , fusakle s botama, přes to galábiu, a jeden je společensky přijatelně oblečen.
  Já na kolejích bydlel dva roky s nejškaredším Arabem v Olomouci.
  Jednou přitáhl odněkud kufříkový šicí stroj, nějakou bílou tátku, a za dvě hodiny v tom honil frajeřinu ! 🙂

 808. 990

  No vida, a pak prý nemá českej préza žádnou moc ! 😀

 809. … M jeste napadlo s tim dlouhym o. … Oděkolon. Voda z Kolína, predpokladam. Kolon je ale taky tlusty strevo. Rusky miluji agresivni parfemy ….

 810. Šodó
  250 g moučkového cukru
  6 žloutků
  250 ml bílého suchého vína (nejlépe aromatické – Tramín červený nebo Muškát moravský)
  semínka z půlky vanilkového lusku

  V misce, kterou můžete vložit do vodní lázně, rozmíchejte žloutky s cukrem a vanilkou. Misku postavte do vodní lázně na mírný plamen a za stálého míchání metličkou zahřívejte. K žloutkům postupně přilévejte bílé víno a stále míchejte metličkou, dokud nezačne směs lehce houstnout. Pozor, směs nesmí projít varem, protože by se žloutky srazily a vyprchal by alkohol. Mísu odstavte stranou z plamene a směs asi 10 minut šlehejte. Vznikne nadýchaný krém–pěna.

 811. Aerokarle -943- takhle zlý na Foundrymana být nemusíš :-). Ten článek pana Vlka na NP je snůška blábolů, zbožných přání, fantasmagorických představ a vyložených nepravd. Tam je správně jen datum a jméno autora. To fakt jinak komentovat nejde.

 812. skimici, tady je ještě chaudeau ze šampaňského

  1 Ei – ganz lassen und nur aufschlagen
  3 Eigelb – natürlich vom Eiweiß trennen, das brauchen wir hier nicht
  125g Zucker

  In einem Wasserbad alles zusammen mischen und cremig, nicht schaumig rühren!
  Dann 250ml (1/4l) Champagner bzw. trockener Sekt hinzugießen. dann solange die Masse schlagen, bis sie dricklich wird.

  Den Chadeau sofort heiß über Obst, z.B. Erdbeeren, Waldfrüchtemix, etc. gießen und sofort servieren!
  Schmeckt super super lecker! Sollte man einfach mal ausprobieren, allerdings muß ich sagen, dass es oft beim ersten und auch beim zweiten mal noch daneben geht, dann allerdings isses wirklich einfach, wenn man den Dreh erstmal raushat!LOL!

 813. Karle, ad 943 – furt říkám, že Vlk by se neměl do ekonomických úvah pouštět, neb blábolí nesmysly.
  Abych se držel fakt – Bruening byl sice nazýván „hladový kancléř“, provozoval však pravý opak politiky ČNB, tedy uměle deflační politiku.
  V článku je zmiňován růst vývozu v roce 2013 o 3,3% a je dovozováno, že tedy intervence neměla smysl, neboť koruna oslabila o 10%. Nuže – koruna oslabila po intervenci o 7,8%, statistika vývozu se vede očištěná o kursovní vlivy a posuzovat rok 2013 nemá smysl, neboť intervence proběhla koncem toho roku.
  Úplně nesmyslný je tento odstavec: „Vlivem oslabení koruny vůči oběma hlavním měnám vývoz a dovoz přepočtený na eura meziročně stoupl o 11,8 % a 9,7 %. To zhruba znamená, že u nás podnikající zahraniční firmy, které se podílejí z cca 80 % na exportu, vydělaly, aniž by musely hnout prstem, o 9,7 % až 11,8 % více. V jejich zisku pak není započítáno také to, že našim českým dodavatelům platily v průměru o 10 % nižší ceny po přepočtu na euro či dolar. Stejnou částku ze zisku také ušetřily znehodnocením mezd českých zaměstnanců.“
  Jednak vývoz a dovoz přepočtený na eura nijak nepodléhá pohybu kursu koruny, proto se na ty eura přepočítává. Tím pádem jsou blábolem i další vývody. Pokud bychom však vzali v úvahu pokles o 7,8%, pak se o tolik zvýšil objem prodeje přepočtený na koruny, nikoli zisk. Exportující firmy toho taky hodně dovážejí a tam pokles působí opačně, tedy zvyšuje náklady. Čili mluvit o růstu zisku o stejné % jako oslabení koruny je naprostý nesmysl.
  Čeští dodavatelé, kteří taky dovážejí, prostě zdražili (sám jsem zažil, např. u pěny).
  Takže v podstatě se o těch cca 8% pro exportéry snížily relativní mzdové náklady. Což ovšem taky není pravda, neb dle statistiky se medián mezd zvýšil o cca 3%. Což ale platí pro celý podnikatelský sektor, dle svých zkušeností soudím, že u firem s výrazným podílem vývozu to bylo víc.
  Takže shrnuto a podtrženo se v důsledku oslabení koruny zvýšila konkurenceschopnost ekonomiky a na trhy se dostaly i firmy, které by se při kursu třeba 24,- Kč/EUR nechytaly.

 814. Skimici,

  to byly asi dukátový buchtičky, zvané též buchtičky se šodó. Pokrm, který jsem odjakživa srdečně nenáviděla. Hned po krupicový kaši.

  „Šodó“ není v tomto případě žádný skutečný šodó, ale krém, kde je základem mlíko a pudingový prášek. V kombinaci s buchtičkama mi to nechutnalo ani ve školní jídelně na základce, kde kuchařky vařily pro malou školu a moc dobře věděly že vaří svým dětem a vnoučatům, takže vařily fakt dobře. Buchty pekly dobrý a puding dělaly taky dobrej, ale dohromady mi to prostě nejelo.

  Doma jsme dělávali to, na co sem dala rpuť recept, ale já našla na internetu stejný recept na zabayone a jako recept na šodó variantu s citronem a že se nejdřív žloutky s cukrem ušlehají. Stejný postup, ale bez citronu mám v kuchařce jako recept na zabayone.

  Ale je to vlastně jedno, jak se to jmenuje, hlavně je to lahodná záležitost.

  My jsme to doma nelili na buchtičky, ale na domácí piškot. S jahodama, který jsme k tomu tenkrát nedávali, by to byla přímo mana nebeská 🙂

 815. Doporučuji laskavé pozornosti:

  …Čtu totiž právě zase jednu takovou úvahu: evropské státy by prý měly otevřít své hranice těm, kdož prchají z válkami rozvrácené Sýrie, Iráku a Afriky, aby nemuseli svěřovat své životy prodavačům duší. Jen to ne, probůh! Mám po ruce i jinou četbu: o bojovnících syrské džihádisticko-saláfistické fronty An-Nusra, v ničem si nezadající s vražednou sběří Islámského státu. Jenže se obojí bojovníci za pravdu Alláhovu porvali mezi sebou a An-Nusra to projela; a její kmáni i šéfové teď přemýšlejí, kde tak v Evropě by se jim vedlo nejlíp, jestli v Berlíně nebo raději ve Švédsku… to bychom si nasadili do kožichu pěknou veš. Nic naplat, jeden fanatik s vymytým mozkem dokáže zničit reputaci tisícům pokojných lidiček a že je někdo uprchlík, neznamená ještě, že zároveň nemá hlavu plnou džihádistických představ, jež začne realizovat, jen co nohou vstoupí na půdu nevěřících. Nedávný masakr v redakci týdeníku Charlie Hebdo je snad dosti důrazným ponaučením.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-prodavaci-dusi-048-/p_zahranici.aspx?c=A150112_174106_p_zahranici_wag

 816. 1004 s jahodama,
  kdyz jsou cerstve utrzeny, velky a vonavy je to naprosto neuveritelny. Souhlas. Je to ale hrich. Ty jahody to jakoby utisi a naopak ten krem, pena, sampanskym lehce nakopla az k primhourovani leveho ocka to trochu priostri a prida se i lehky usmev …

 817. A kurva! Věřícím se omlouvám, že beru jméno Bóži nadarmo, ale teď mi za oknem začalo chcát v množstím větím, než v malém… Takže ta prorokovaná ledovka ráno se jeví zcela reálně… Teď sice za oknem 2 stupně Celaskona, ale rapidně to chladne… Před chvílí tam bylo víc než 6…
  Takže o5 – a Kurva!!!

 818. … tady bylo rano modro, pak, sero, pak zeleno, pak dezd, pak modro pak oloveno, pak pulhodky asi dvoucentimetrovy snehovy vlocky, deset minut vsechno bile, pak skoro modro, pak modro a sucho.
  V Bruselu pry bylo podobne. Blizko more u golfaku je proste furt v zasade hezky :/]

 819. 1003
  Foundry, souhlas s tím, že se nedá posuzovat rok 2013,
  když ta devalvace proběhla až koncem roku.
  Ovšem pokud export ještě před devalvací stoupal, je otázka, zda byla třeba.
  Asi kdyby klesal, byla by ta potřebnost průkaznější.

 820. (1001) Já měl taky ten dojem, ale lépe si ho u odborníka potvrdit.
  (1003) Díky. On Vlk blbne i na jiná témata, než ekonomická.

 821. Halladine, export o nějaké to procento meziročně stoupá furt. Úplně stejný postup jako ČNB zvolila o něco dříve i Švýcarská národní banka, když intervenovala proti CHF vůči Euru. Asi jim tento postup taky přišel lepší, než prostý tisk peněz.

 822. Foundry
  Ad Takže shrnuto a podtrženo se v důsledku oslabení koruny zvýšila konkurenceschopnost ekonomiky a na trhy se dostaly i firmy, které by se při kursu třeba 24,- Kč/EUR nechytaly.
  Ted si vem jak si pomohly firmy, ktere upely na EUR/RUB 42 a ted jsou prubezne na 72 az 78. S cenami fixovanymi v EUR nebo USD zazivaji pravou Nirvanu. To Singer neda. Zbyvaji mu kluzke sny.

 823. Těm Švýcarům frank ovšem značně „tvrdnul“, ne? Kdežto koruna byla prakticky stabilní.

 824. Skimici, možná bude zítra veselo

  Evropský parlament ve svém usnesení, které by měl schválit ve čtvrtek, navrhuje zpřísnit sankce vůči Ruské federaci, a zavést jasný systém ukazatelů provádění, podle kterých bude možné zrušení stávajících sankcí.

  Navzdory očekávání dokument neobsahuje ustanovení o uznávání „DNR“ a FSC “ teroristy ,i když někteří poslanci vyzvali k tomu.
  Kompromisem je odstavec, který upozorňuje na páchání teroristických činů některými separatisty.
  „(EP) odsuzuje teroristické činy a trestné činnosti páchané separatisty a další ozbrojené skupiny ve východní Ukrajině,“ – píše se v dokumentu.

  Hlavním prvkem tlaku na Rusko podle stanoviska Evropského parlamentu zůstávají sankce. EP chce vyzvat Radu „, aby i nadále zůstali stávající sankce přijaté Radou i po 03. 2015“.
  Z dokumentu plyne, že podle EP, je třeba posílit stávající sankce podle situace .
  V případě nové agrese i Ruskem proti Ukrajině. Nové sankce by měly „zahrnovat jaderný sektor, omezit možnost ruských subjektů (včetně společností) k provádění mezinárodních finančních transakcí (to je tzv freeze přístup k SWIFT) „. EU „musí být připravena na podporu sousední země Ruska (v případě protiopatření),“ píše se v dokumentu.

 825. No jo, Skimici, akorát v Rusku nejspíš není podíl exportérů tak výrazný. A těm fungujícím zas letí dolů ceny v USD/EUR.
  Aerovko, já posuzoval techniku provedení, nikoli motivy. O kvantitativní uvolňování jde v obou případech, oproti tisku peněz je rozdíl v tom, ke komu se „nové peníze“ dostanou nejdříve. V případě akcí ECB jsou to banky a vlády, v případě Švýcarska a ČR exportující firmy.
  Největším problémem v krizových dobách je rigidita mezd směrem dolů, bylo tomu tak v 30. letech, je tomu tak i dnes. Když pod tlakem odborů, socialistů a podobné verbeže mzdy nuceně rostou více, než si může ekonomika dovolit (t. j. lidi vyžadují víc, než reálně vydělají), zákonitě dojde k opětovnému nastolení rovnováhy cestou inflace. Člověk s průměrným platem si prostě za vejplatu koupí 1000 piv ať už je ten průměr 20.000 nebo 50.000.

 826. 1017 Halle – skoro ten samy komentar – vlhke sny.
  Positivni je fakt, ze nikdo z tech hracu nema nejmensi potuchy o cem mluvi.

 827. To bys koukal Foundry
  me momentalne netankuje Rusko, protoze tam je to predvidatelne. Putin se na vsechno vykasle a bude mirove az pacifisticky resistentni. Problem je v jejich exportech do blizkych zemi. Banalni je Minsk. Tam to uhraji silou. Baku je ale zasadni a Astana jeste vic. A oni se s Putinem taky nes.rou. Ja osobne jsem v tomto businessu Rusko vypnul a jedu Baku a Astanu naprimo. Exporteri jsou mimo hru. Muzou to samozrejme nekomu prodat, bude li mit volne prostredky.
  Ale ty to samozrejme muzes videt z pozice sve firmy jinak.

 828. Foundry: vy máte rigidní systém odměn? My máme flexibilní v desítkách procent. Cca 10% výplaty závisí na zisku podniku, k tomu další podmínky za nekvalitu, prostoje, nepořádek na pracovišti…

 829. Nickname, to my taky. Nízkej základ + velký prémie. Ale v ekonomice jako celku mzdy flexibilní směrem dolů rozhodně nejsou. Nikde v Evropě. Díky pracovnímu zákonodárství.

 830. Na Lupě včera vyšel zajímavý článek, viz http://jdem.cz/brgev6

  Britský premiér: šifrovanou komunikaci, kterou nemůžeme číst, u nás nechceme

  Pařížský masakr přinesl nové výzvy k dalšímu omezení svobod na internetu a šmírování. David Cameron tvrdě vystupuje proti šifrování komunikace.

 831. 1021 NickName
  jak vlastne odmenujete? Tomu v zasade rozumim. Treba stribrna medaile.
  Za co vlastne odmenujete? Tu otazku minim vazne.

 832. 1023 David Cameron predstavuje imho bezprostredni nebezpeci. Frantici jsou luzri a potrebuji symboly a budou spokojeni. Cameron s Obamou jsou ale osoby ktere maji potencial primeho ohrozeni svobod tak jak je chapu ja.

 833. Skimici, buď zdráv. Souhlas. Proto jsem sem taky ten