Jaro??

Tak jsme se dočkali prvního jarního dne.Ale jaro vypadá jinak.Tak, jak jsem byl venku, tak to vypadá, že kromě pár pomýlených sněženek příroda ještě spí. Ani kočičky, ani pootevřené pupeny, ba ani kopřivy ještě nevykukují.
Venku je ráno den co den kolem -5 až -8°C, přes den kolem nuly, poletuje sníh a po slunci ani památka.

A jestli se Němci trefí s tou předpovědí, tak pro následující dny slibují až -15.Doufám, že se mýlí a nebo to bude jen na vrcholcích Alp.

Po okolí se tluče chřipka s angínou, i koně trochu pokašlávají, protože shodili zimní srst a ona je dál zima.Jen kocour asi má jaro, protože se někde toulá – toho už jsem týden neviděl. Pokud ho teda někdo třeba nepřejel. 🙁

Začíná to být únavné a přestává mě to bavit.

PS
A přišel mi mail od přátel, kteří si upravili staré vojenské auto na obytné a cestují teď po jižní Americe, momemtálně jsou v Chile. Chcete-li se podívat, jak vypadá jaro jinde…tak  ZDE.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 085 komentářů u “Jaro??

 1. Vypadá to na Velikonoce v zimních bundách. No co se dá dělat.

 2. Musíš to brát pozitivně! Když se podíváš na radar, tak v pravém dolním roku, je radarová mapka Evropy. To, co táhne okolo, je, zaplaťbůh, jen okraj té fronty, co nadělala tu kalamitní paseku v Anglii. Takže máme vlastně kliku…
  http://www.weathercast.co.uk/radar/germany.html

 3. No a do toho ještě ta Hitlerova pomsta… Co naděláme… Hlavně, že se budou vykazovat neexistující úspory…

 4. Swetr report nikolif Podblanicko, anóbrž:
  Český Krumlov – kurevská zima kolem mínus tří a zataženo
  Sušice – kurevská zima, mínus tři, zataženo a drobně sněží
  Netuším, jak jsem mohl mít tak blbej nápad, chtít se podívat na Svatobor a na Pancíř na rozhlednu. Už ani to počasí nejni co bejvalo. Zlatý globální oteplování… Když jsem se před třiceti lety touhle dobou ženil, měla na sobě děvenka moje starostlivá letní šaty a já se v obleku potil jako kravoň.

 5. praha zrovna teď sluníčko, ale zima stejná jako u ptakopyska

 6. No hnus! Lipno má ještě 90 cm sněhu – to touto dobou nebývá v kraji zvykem.

 7. Tady ráno -8, teď skvělých -5. Na obloze opar skrz který se slunko snaží ohřát zem, ale nedaří se.
  A nejhorší je, že jak to tak vypadá, letos na Velikonoce hlavičková nebude. Není kopřiv. 🙁

 8. Dobré ráno, jsme holt na jihu – slunce od rána, minus dva. O kopřivách nic nevím, protože je všechno pořád pod sněhem.

 9. „Na několika místech České republiky padly v sobotu ráno padesát let staré teplotní rekordy, mimo jiné ve Varnsdorfu a na Milešovce, kde bylo kolem minus 11 stupňů. Pracovník Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) řekl, že nejníže teplota klesla na vrcholcích Krkonoš. Na Luční boudě nedaleko Sněžky bylo téměř 16 stupňů pod nulou.“
  http://www.novinky.cz/domaci/296916-rano-poklesla-rtut-teplomeru-pod-minus-deset-padaly-teplotni-rekordy.html

 10. Dobré ráno vespolek,
  u nás u ČB sice slabě pod nulou, ale jinak zataženo, neveselo, truchlivo. Občas jakési mrholení, sem tam vločka. Pirát nevylezl z garáže, Fleky se po obstarání nejdůležitejších kočičáren nacpal zpátky do baráku a prudí v kuchyni 🙂
  Hele, velikonoce jsou až za týden, tak se třeba ještě oteplí…. ?

 11. Jak vlastně bylo o Vánocích? Jde mi o přísloví „Vánoce na blátě, Velikonoce na sněhu“.

 12. Já dávám balíky dolů do krmiště a i v rukavicích mi mrznou ruce, protože k tomu mrazu je ještě velice studený vítr…

 13. >dvd,
  tak to je přesné, na vánoce bylo teplo, ze záhonů mi lezly narcisy, a chodili jsme dost nalehko.

 14. Před Vánocemi nasnĕžilo, ale na Štedrý den to bylo pryč. Aspoň tedy u nás …

 15. Brno hlásí 4st NAD NULOU:-) holt jih je jih:-) sněženky zmizely pod sněhem, ale stále vykukují špičky listů tulipánů:-)

 16. v Praze je zima,ale slunečno.

  na chalupě podůle bráchova reportu pod nulou a sněhu ještě patnáct čísel, na nádivku z kopřiv prý mám zapomenout.

  Synek vyrazil na nějakej vejlet, když jsme se podivovala velkému batohu na jeho hřbětě, řekl, že tam má záložní bundu.
  asi to nakonec nebyl tak střelenej nápad.

 17. Jebemtiboga! Že jeho spavost hanba nefackuje!

  …Jednání Srbska a Kosova o normalizaci vztahů pokračují podle ministra dobře. Postup je sice pomalý, ale obě strany usilují o pokrok, což vzbuzuje naděje. Plná normalizace vztahů je podle Schwarzenberga možná, ale proces to nebude rychlý. Na obou stranách přetrvávají traumata z minulosti, která nelze překonat během několika let…
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/schwarzenberg-je-ohledne-srbsko-kosovskeho-vyrovnani-optimistou_265020.html

 18. (18) Co Tě na tom tak pohoršuje? Co jim zbývá, než to časem znormalizovat? Nem, nem, soha! ?

 19. (3) Tak to se docela těším. 😛
  Jiné roky se to pojilo i s příjemnostmi typu nemuset svítit, ale to už je v prdeli.

 20. Ad kopřivy a nádivka, má někdo nějaký náhražkový recepis?
  Trhal jsem je navíc u garáže a tam už řádí developer.

 21. Kdybyste chtěli vědět, jak je v Klatovech, tak je tam kurevská zima, fouká tam kurevskej ledovej vítr a je kurevsky pod nulou. V celým městě bylo nejteplejš v katakombách pod svatým Ignácem.
  Hýml, já jsem dneska zmrzlej!
  Jo.. a kopec Svatobor je jedna ledovka, vyjet se tam nedá a pěšky je taková kosa, že se taky nedá. Ještě by mi omrznul zobák.
  Konec hlášení ze severozápadních Čech.

 22. Aerokarle,
  místo kopřiv použij petrželku, kterou sis uskladnil na podzim v krabičce do mrazáku…

 23. >19, Ajrovko, ten arivismus, nejen knížecí, ale i Madlenky a dalších …

 24. (23) V těhle končinách zaskočíš za roh k rákosníkovi nebo za dva rohy do chrámu spotřeby a klidně koupíš čerstvou. Celou zimu.

 25. (24) Nezaznamenal jsem ….. ale to je možná tím, že mně to nechává dost klidného.

 26. (23) A možná by šel i čerstvý listový špenát.
  Zkoušel to někdo? Chuťově by to mohlo být blíž.

 27. 18- to by ho vskutku měla hanba fackovat, takové nesmysly hlásat. Pro Srby i Albánce je normální stav navzájem se vraždit, takže kdo by o tu normalizaci vlastně stál?
  I když, mnohé by to vyřešilo, kdyby se navzájem pobili- ne nadarmo jsem navrhovala hned zkraje rozpadu Jugošky obehnat celou zemi sedmimetrovou zdí, každého, kdo přes ni vystrčí nos zastřelit a nechat je uvnitř, ať si to vyřídí mezi sebou.

 28. 27- zkoušela a není to ono. To už je fakt lepší vyjet někam kousek od Prahy a natrhat si.

 29. MNo, Andy 29 – Kosovo bylo odjakživa srbské (bitva na Kosovském poli 1389 je pro Srby posvátná). Žila tam albánská menšina, které Tito, (že aby demokracie) poskytl rozsáhlou autonomii a podporu, což byla zásadní chyba. Majíce podporu, množili se jak králíci a jednoho dne se usnesli, že je jich víc, takže Kosovo patří jim.
  A zatímco se v Srbsku humanitárně bombardovalo, Madlenka Albrigtová a mnozí další z generality si tam tučně mastili kapsy a vytvořili „svobodné Kosovo.“ A Schwarzenberg si tenkrát velmi pospíšil, aby nezávislost uznal …

 30. 30 – pospíšil si jako všichni ostatní s výjimkou národů a pronárodů s podobnou mentalitou jako mají Balkánci- takové pospíšení bych popřála i ideovým odpůrcům KS, natož jemu:)

 31. Andy 31 – vám jsou zřejmě pánové Chambertlain a Dalladier sympatičtí. Mně ne!

 32. Dobrý podvečer,

  Karle, do nádivky listový špenát, případně trochu pórku nebo zelené jarní cibulky.

  Brácha poslal fotky, jak to na chalupě vypadá, takže na kopřivy opravdu můžu letos zapomenout.

 33. Já tedy s Andy ohledně Balkánu nesouhlasím, ale přesto-„odjakživa“ je v historii i politice velmi relativní pojem. Stejně tak jako „osamostatňování“ národů… Kdyť jsme byli součástí RU monarchie skoro tak odjakživa jako bylo Kosovo srbské.

 34. Rputi,
  když máš utkvělou představu, že patříš k vyvolenému národu a máš to štěstí, že tvoje DNA třeba neproletělo komínem, nebo jinak nevymizelo povrchu planety, tak prostě máš právo dělit lidi na ubermensche a untermensche. 😀 😀 😀
  Mě se to stát nemůže, protože po ránu mám chuť anihilovat cokoliv živého a všechny certifikuju do skupiny nevyvolených. Patřím tudíž k odpadu, pronárodu a ještě ke všemu je mi to úplně u recta. Fuj, že se nestydím..

 35. 32- jestlipak zase nemyslíte místo mne, Rputi:) Víte, že to sama vytrvale vyčítáte všem ostatním, tak pozor na hrábě.

 36. Aerokarle
  ad 25 – mě by manželka musela nafackovat, kdybych nechal na podzim zapadnout sněhem záhonek petrželky a v zimě chodil kupovat do superhyper petrželku pajcovanou koninou…

 37. NoName, chtělo by to věnovat pozornost mým oblíbeným faktům. Kosovo bylo slovanské cca od 7. stol. n.l., jistou dobu bylo centrem tehdejšího Srbského království. Po bitvě na Kosově poli bylo zabráno Turky (spolu se zbytkem Balkánu) a tehdy započala islamizace, Albánci tam ale pořád byli ve výrazné menšině. Převahu získali až během II. SV, kdy bylo Kosovo Itálií (po porážce Jugoslávie) připojeno k satelitní Velké Albánii a s požehnáním okupačních mocností vypuklo v rámci etnické čistky vyvražďování a vyhánění Srbů. Slované byli holt méněcenná rasa, kdežto muslimové byli Hitlerovi (a Mussoliniho) kámoši.
  Takže Váš příměr k R-U je poněkud nesmyslný jak časově, tak věcně. Češi, pokud vím, nezískali současné území vyvražděním Němců. Případně Slovensko nevzniklo v důsledku vyvraždění Maďarů.

 38. Foundrymane, každá historická událost se dá poměřit z mnoha různých stran a úhlů.
  Faktem je, že v 90. letech bylo v Kosovu podstatně víc Albánců než Srbů a ti Albánci se rozhodli jít. A bylo jim to (mocnostmi) dopřáno. Není žádným tajemstvím, že mé sympatie v této věci jsou na straně Srbů. Ale k udržení idejí, států, národů je potřebná síla. A tuto sílu Srbsko nemělo. Někdo tvrdí, Že mu bylo ukřivděno, někdo, že Srbsko udělalo vše proto, aby prohrálo. Zase, podle toho, ze které strany se na věc podíváme.

 39. No dobře, ale v tom případě má naprostou pravdu Rpuť, když přirovnává Srbsko k Československu v r. 1938 a madame Albrightovou et consortes k Chamberlainovi s Daladierem.
  Abych parafrázoval, „faktem je, že v 30. letech bylo v Sudetech podstatně víc Němců než Čechů a ti Němci se rozhodli jít. A bylo jim to (mocnostmi) dopřáno.“ 🙂

 40. blíží se hodina země
  ve 20:30 se má u nás všude zhasnout
  ale nevím, jestli je to u nás vhodné
  ondy někdo ukradl tlačenku, když se zhaslo
  🙂

 41. Československo v roce 38 nevedlo válku prakticky proti všem sousedům. Foundrymane.

 42. NoName, a co to má s principem věci společného ?

 43. divano, taky se budeš dívat na televizi při svíčkách?

 44. ne, martine, mám přece rozum!
  televize nepůjde, pustím si video!!

 45. NoName s principem jisté amorálnosti rozhodování mocností o někom a o něčem bez jeho účasti. Není to ale jen otázka morálky, o které mluvit v souvislosti s politikou je asi naivní a zpozdilé, ale i otázka pragmatického přístupu. Tohleto konání dobra v mezinárodním měřítku se obvykle škaredě vymstí.

 46. V TV právě hlasili dohodu Kypru s EU
  Daň 20 % nad 100 ooo euro

 47. 47-ale kdyť ti, co rozebrali druhou, srbskočernohorskou Jugoslávii a pak Srbsko ze svého pohledu konali pragmaticky-zlikvidovali lokálního hegemona.

 48. Konali nesmírně blbě – podporovatmuslimy kdekoli v Evropě je hovadina.
  Navíc proti srbům bojovali alkajďáci

 49. 50-no dobře, ale jak do toho všeho zapadá ničení Dubrovniku nebo Mostaru, raketové útoky na Záhřeb, Halladine ?

 50. Noname, strkat takhle blbě prsty do Balkánu je slabomyslnost. Pragmatismus vypadá jinak.

 51. A Kypr ruku v ruce s EU pohřbil Euro. Teď už to půjde rychle.

 52. NoName, nejste příbuznej s Halladinem? 🙂 Některé vaše otázky by tomu nasvědčovaly. Já bych považoval za pragmatické nechat Balkán na pokoji, specielně Srbsko a Kosovo, ať se porovnají. A rozhodně bych byl proti vytváření dalšího muslimského státu v Evropě.

 53. Matzurko, dle mého soudu začne masivní převod vkladů z jihoevropských eurových bank do bank neeurových. Nejlépe švýcarských, v nouzi britských. Španělé, Portugalci, Italové atd. by museli být na hlavu padlí, aby riskovali ztrátu 20% svých depozit. Tím pádem se dostanou do potíží další a další banky. Třeba se ale mýlím, Evropská komis prohlásí, že Kypr je výjimka, která se nebude opakovat a lidé tomu uvěří. Jako Zápotockému.

 54. Ano, most zničili Chorvaté, poté, co se rozkmotřili se svými spojenci Muslimy.
  Ale to až potom, co si to jako spojenci rozdali s jugoslávskou armádou, která tam dle vás nebyla, Halladine.

 55. dáte si kultůru?
  na nově bude český film hranaři
  protože jsem někdy vloni viděla obří plakáty, ale žádné reakce, našla jsem si je:
  http://www.csfd.cz/film/298699-hranari/
  moc hezké hodnocení, nevím které vybrat
  možná že toto (kromě babiše):
  napsala Faidra = Kamarádovými slovy: „Buď ráda, že seš na mateřský a nedostaneš se do kina…“
  🙂

 56. 2 divana – a až ta hodina z Tebe vyleze, to se jako mají začít dít věci?

 57. Zdravím z Londýna, pokud bych se měla přidat ke zprávám o počasí, musím říct, že jsem si po mnoha letech koupila tlustou teplou čepici :-))) a nosím ji!

 58. Noname,

  V Bosně se chorvati moc se srby nebili. Tam fungovalo tiché spojenectví mezi Srby a Chorvaty . Tundjman s Miloševičem se dohodli, že si Bosnu rozparcelujou.
  U Mostaru srbové fakt nebyli, protože tam ani nebylo vyznamné množství Srbů

 59. dáme si kultůru, divano. 🙂

  Máme tu někde West side story.

 60. Jj – podle Eurounijní logiky bylo nejen dobré vyhlásit samostatné Kosovo, ale také by bylo dobré zahnat Židy do moře, protože Palestinci … je to pořád dokolečka jedno a to samé…

 61. Velký podíl na samostatnosti Kosova mají USA. Naopak některé země EU Kosovo neuznaly, Rputi. 65 je prostě … False. 😉

 62. stran kultury – na čt2 pitvají DNA neanderthalců

 63. Jako obvykle je třeba vyčkat, až se dozvíme víc. V tuto chvíli už bylo upřesněno, že se jedná o 20% zdanění vkladů nad 100000 EUR0, ale jen u nepojištěných vkladů a jen u Bank of Cyprus. U ostatních bank jen 4%. Ne, že by to bylo méně blbé, ale uvidíme, kolik z toho vyleze, protože slíbit zdanění, aby v pondělí mohly všechny banky otevřít nic nestojí.

  Nechápu, proč se tady neobjevují komentáře o českém utkání s Dány. Byly by možná více odbornické než komentáře k mezinárodní situaci a dějinám Balkánu.

 64. Já stejně nechápu, proč si Brusel v čele s Barrosem mysleli, že si Rusové ty peníze nechaj ukrást. Já si přímo myslím, že to byl diletantismus nejhrubšího zrna! 🙂

  …Premiér Dmitrij Medveděv ale podle ruských médií přišel s úplně jiným nápadem. Žádný Kypr! Ten se dneska naopak jeví jako velmi nespolehlivý. A premiér prohlašuje: Špatná situace na Kypru nás vede k úvaze o vytvoření „offshorů“ přímo na ruském území – tedy daňových rájů, díky kterým by se třeba začaly vracet také ruské peníze uložené v zahraničí.

  Kde konkrétně mají nové daňové ráje vzniknout? I tady má Medveděv jasné nápady. Takový Sachalin nebo Kurilské ostrovy na Dálném východě by byly úplně ideální…
  http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evropa/zadny-kypr-ruske-danove-raje

 65. Halladine, Mostar srbské (jugoslávské) síly z části držely a zbytek odstřelovaly.
  Jak to dělaly když tam nebyly nevím, ale zajisté máte také net, abyste se podíval třeba na národnostní složení obvyvatelstva Mostaru před a po válce (i když je možné, že 19% Srbů je fakt nevýznamných) a taky třeba na hesla jako „obléhání Mostaru“ nebo „HVO a její boje proti jugoslávské armádě v Mostaru“.

 66. Ja nic k pocasi rikat nebudu…. Letosni zima je dlouha a hnusna. Cim jsem starsi, tim se mi zda odpornejsi. Ostatne lyzovat se da kdykoliv, i v lete, tak proc kvuli tomu musi bejt mraz vsude….
  No a jeste debilnejsi jsou kufry na koleckach. Krerej dement to vymyslel fakt nevim, ale zaslouzil by si popravit…….. Driv to bylo tak, ze kazdy si nesl to co „unesl“ a dnes kazda koza pitoma ci magor nagelovanej ma kufr na vikend, jako by jel na mesic na Mesic. Takze rano a v noci je to super…zvlast, kdyz porvavaj a ulice je „koskovana“ neskutecny….copak nestaci, ze virej prach ?

 67. MartineTT, když k tomu Dánsku není co říct, tedy kromě „Bílek ven !“ 😉

 68. 71-a táhne ho sebou do letadla jako palubní zavazadlo, aby neztratil cenných 10 minut při odbavení zavazadel, že …

 69. Martine, „nepojištěné“ jsou všechny vklady nad 100 tis. EUR. Nebo přesněji, pojištěné jsou všechny vklady, plnění je omezeno maximální částkou 100 tis. EUR.

 70. O. Kosovu netusim vubec nic, tak spise obecne….. Fandim kazdemu, kdo se rozhodne si udelat vlastni stat, kdyz bych to umel taky a mel na to silu, taky se trhnu, protoze byt v jednommstate s nekterejma exemplarema obyvatel, je tedy docela trapne. Mit jinej pas, to uz je o fous lepsi…

 71. Martine, k Dánsku a letošním výkonům Komety se nevyjadřuju v rámci zachování alespoň částečné duševní rovnováhy.

 72. NoName zajisté, někteří američtí občané jako Madlenka, vlastní v Kosovu docela slušný majetek. Což ovšem neznamená, že by to byla menší lumpárna.
  Seznam zemí, které uznaly/neuznaly/chtějí uznat je k dispozici zde:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_a_mezin%C3%A1rodn%C3%ADch_organizac%C3%AD_podle_postoje_k_nez%C3%A1vislosti_Kosova

  O eunijní podpoře Palestinců a jejím mračením se na Izrael toho bylo již napsáno dost, takže to zajisté najdete.

 73. Noname…. Bilek ve a zlotek dovnitr….. Ze vy delate „krembryle“ ze ano….. A prej fotbal pche …. 😀

 74. Foundry,
  a konkrétně pro ČR a malého českého člověka ?

  divano,
  tak to raději od 22:05 na Barrandově Trhák, ne ? Nech brouka žít…. 😀

  Ptakopysku, pozdě, už jsem chytla jen závěrečné titulky. Ale pár odborných článků na to téma jsem si už někam založila… budu se muset vydat do stratigrafických vrstev 🙂

 75. Matzurko, pro ČR momentálně nic, snad jen, že oslabí koruna, neb investoři se stáhnou. Což osobně vítám 🙂

 76. Jo,
  a pokud někdo chytáte satelitem UK kanály, tak jsem tuhle objevila Vintage TV, zrovna tam Deep Purple otevřeli hodinový sestřih „Iconic Riffs“, to se taky dá 🙂
  Dire Straaaaits !!!

 77. (29) Obávám se, že letos by to znamenalo tak někam do Itálie.

 78. Kypr: mezi ty ostatní „čtyřprocentní“ banky však nepatří druhá největší banka – Laiki. Tam to vypadá, že všechny vklady nad 100 000 EUR půjdou do černé díry. O všem má parlament hlasovat v neděli. Na německých diskuzích jsem našel poznámky ve smyslu, že se bude tolikrát hlasovat, dokud to neprojde jak Brusel myslí. Další poznámky odpovídají Foundryho [58]. Dobře, tak ti Rusové přijdou o 20 % – a vzápětí pak kyperské banky o 80 %. A korunu tomu dodal arcibiskup Chrysostomos, muž to vskutku zlatoústý. Navrhuje vystoupit z eurozóny dokud je ještě čas. Ona se ta eurozóna nejspíš stejně rozpadne. Ne snad, že by euro skončilo zítra, ale „s těmi génii v Bruselu je jisté, že se dlouho neudrží“.

 79. Foundry, OK,
  takže nemusím běžet do špárkasy a těch pár šušní nacpat do štrozoku… fajn.
  Ale pár brambor zase do záhonku strčím, čistě pro zábavu a ze zvědavosti, jestli letos ze všech tří dosáhnu větších výnosů než vloni 🙂 Teda jestli vůbec letos přestane mrznout.

  Jirko, tak leda zvukotěsná okna ?

 80. Matzurko, účet, nejlépe transparentní, v bance rozhodně mít!
  Já mám dva, ve dvou bankách.
  Na jednom mám ca 400,- Kč, takže i kdyby mi 20% sebrali, těch 80 Kč oželím. Ale to se prý u nás nemůže stát, protože ta „daň z již jednou zdaněných úspor“ prý je trestem za celkově nízké daně na Kypru a jinde v eu se to prý nemůže opakovat.
  No a na druhém účtu mám otevřený kontokorent a tam jsem dnes ca 40k v mínusu.I kdyby ta banka zbankrotovala a přišel jsem tam o všechno, asi bych to vydržel… 😉 🙂 🙂

  Jaké z toho plyne poučení?
  Když účet v bance v EU, tak jen kvůli úvěru! 😀

 81. (30) Co je to „odjakživa“?
  Obávám se, že tak jednoduché to nebude.
  A i kdyby ano, co s tím? Neuznáním se něco změní?

 82. (37) K tomu mi chybí ta zahrádka. Truhlík za oknem pomrzl ……

 83. (49) to tedy museli být důklsdní lidé, když to dokázali rozhádat ještě za těch Turků. Jugošku nikdo rozebírat nemusel, místní na to měli chuť dlouhá desetiletí, možná i staletí.

 84. (52) Myslíš tím strkáním prstů, že to bojování neměli zarazit? Protože nic jiného (po zcela marném vyjednávání v devadesátých) nikdo neudělal ….

 85. (57) Až potom. Nejdřív Muslimové + Chorvati proti Srbům.

 86. Aerovko, já se vyjadřoval k podpoře odtržení Kosova, ne k balkánským válkám (ohledně strkání prstů).

 87. Šumaváku,
  dobrýýýý. No, my musíme mít povinně účet, kam jest nám posílána výplata, a na něm rovnou zřízené inkaso a jiné pravidelné platby, ať furt nemusíme běhat se složenkama či příkazy. A taky drobet „pro strejčka Příhodu“, kdyby klekla pračka nebo mi zase upadnul výfuk… ale pořád splácíme domeček, tak jsme vlastně taky v mínusu.

 88. Kypr, jak sleduji další mediální kydy, tak plán ještě musí schválit kyperský parlament. A ministři financí uvažovali „i o dalších možnostech řešení, včetně dobrovolných škrtů a odpisů, které by nevyžadovaly schválení v parlamentu.“

  Jak jsem už psal, počkáme.

  Jinak samozřejmě očekávám vývoj podle Foundryho.

 89. (77) To musí být strašně mocná a chytrá ženská, ta Madlénka. Když dokázala sama takhle předělat kus světa! 😛

 90. (92) No jo, když ono to ale souvisí …..
  Pokud tam má být chvilku klid, je třeba to mordování zarazit všem.

 91. Ajrovko 96 – ono to v těch rovnoběžkách nefunguje jinak, než jak to dělal „krvavý pes“ Tito.

 92. Tito nic nevyřešil, jenom odsunul o 40 let. Intenzita výbuchu pak byla přímo úměrná době odříkání.

 93. Jo a jeden dodatek ke včerejšku: V papírových „Lidovkách“, v rozhovoru s Pickem, připomenuto výročí Morávka.

 94. (97, 98) No právě to oceňuju: Že dokázala zmáknout to NATO.
  Ad Tito: Ano, dokázal tomu všemu postavit pěknou komunistickou hráz. A za ní se to moc pěkně hromadilo a hromadilo, až ta hráz praskla a jupí!
  Nezdá se, že by bylo zdrávo tu taktiku opakovat.

 95. Ajrovko, bylo to trochu jinak – problém byl hlavně v tom, že po Titovi už žádný náčelník nebyl. Oni (v té většině) neuznají „demokratické principy“, ale silného náčelníka. Což je právě v demokracii problém.
  Nezapomeň, oni měli hranice otevřené, tam nešlo o prasknutí hráze tak, jak si to představujeme my…

 96. 95 – AeroKarle – ta Madlenka byla v té době ministryně zahraničí jistého nezanedbatelné ho státu.

 97. U té etnické nenávisti o prasknutí hráze šlo.
  To máš těžký, ono to Titovským způsobem jde na chvíli stopnout, ale ne vyrušit. Jak ostatně následující dění ukázalo.
  Jestli bude momentálně aplikovaná metoda lepší, to nevím. Každopádně to zase na nějakou dobu stopla.
  Alternativa už je jen ta zeď, jak psala Andy.

 98. AK: naprostý souhlas. měl jsem tam, a ještě nějací zbyli, dost příbuzných. tetička Gabriela žila v Chorvatku od roku 1929. Když jsem se tam poprvé v roce 1066 dostal a byl ohromen jejich svobodou – ve srovnání s tou naší – tak jen opakovala. „ty nevíš, co jsme to za verbež, nebyls tu za války, ale až Tito zavře oči, budeme se brodit v krvi po kolena.“ A to strejda zemřel v titovském lágru v roce 1948.

 99. Dobré brzké zas ráno… Nějak se mi blbě spí, tak jsem se šel kouknout na teploměr…
  Již 20. březence kolem poledne Slunce vstoupilo do znamení Býka a začalo astronomické jaro… A první jarní úplněk nastává ve středu, 27. březence… Tím pádem velikonoce, prastaré svátky jara, sjednocující solární, lunární a sedmidenní kalendář, vypuknou příští neděli.
  A za oknem -11 celaskona. Ne, nepřeklepnul jsem se o jedničku navíc… A to prosím v Praze, tepelném ostrovu kotlinky… To okno mám sice poněkud výše, než je dohodnutá výška meteorologických budníků, ale i tak si dovolím tvrdit, že teplo vypadá jinak… A s takovýmto globálním oteplováním věnuji domácímu pánovi tichou vzpomínku a aspoň na dálku morální podporu, to koncentrované léčivo mu věnuji až mi to můj vlastní zdravotní stav dovolí… Stejně to mám z tohohle zkurvenýho počasí…
  K předchozí plodné diskusi o kopřivách – klasik praví, že Češi jsou národ prosíravý – a tak já, děvenka moje starostlivá, jsem si již loni na jaře natrhal pytel kopřiv v plné pozdně jarní svěžesti a usušil… Usušené lehce podrtil a mám vystaráno… Jako bych to tušil.
  Naštěstí, kvalitní kopřivy v množství větším, než malé, produkuje moje zahrádka zcela spolehlivě a sušička je jedna z nejlepších investic do domácnosti, co jsem v posledních létech udělal… Při úrodách hub posledních let jsem to opravdu ocenil… No a jinak, pytlík sušených kopřiv se dá sehnat i v lékárně. Pak jen stačí udělat těsto trochu řidší, vmíchat ty sušené kopřivy a nechat chvíli odpočinout, ony tu vláhu do sebe natáhnou celkem rychle…

 100. Dobré ránko!

  Ajrovko, tak jinak – proč si myslíš, že se to tomu Titovi nerozuteklo, když jim dal takovou míru svobody? To nebylo bolševickým systémem, to byla ta skutečná autorita.
  A ta etnická nenávist nepropukla okamžikem, kdy Tito zavřel oči, ale po letech, kdy se na všech stranách přičinlivě šlapalo do pedálů, protože se to někomu hodilo.
  Prostě v rovnoběžkách, kde obyvatelstvo má víc testosteronu než rozumu nic jiného než autorita pevné ruky neplatí.

 101. foundry i kdyz je tve hobby cist si knizky ve kterych “ nekdo“ popisuje “ nejak“ svuj nazor na dejiny , proc nazor jineho je diskuse jak s haladinem 😮 kdyz tedy beres ze co je psano to je dano jak to ze to psano se casto neshoduje ( a to ani nemusi byt psano na druhe strane , v druhem statu).
  dost mne tu zastanci „faktu“ prekvapuji v nadrazenem vyjadrovani na vyslovenim jineho nazoru.
  ja tu pozuruju ze spousta lidi tu bude bojovat porad o pravdu ze “ liska rysava “ byl ten nejhorsi vladce co v evrope vladl 🙁
  zkus si nekdy precist martinovu poznamku o mysleni a vedeni – kazdy i s nastudovanim tun literatury si pouze mysli ze vi 🙁
  ano ma ke svemu dojmu vic znalosti ( nepisi spravnych) nez te druhy k dojmum svym.
  teticky a babicky z mista maji fakta vetsinou podlozena vic.

 102. Nĕmci mají podobný názor na Čechy. Že potřebují pevnou ruku. Nĕmeckou, samozřejmĕ.
  Asi nečtou to samé jako místní, jinak by je fakta nepustila 🙂

 103. v centru metropole -8°C a sluníčko
  a prý padaly stoleté rekordy, zatímco včera jen padesátileté
  asi s těma kopřivama to bude beznadějné

 104. Kritika obsažená v [109], totiž to, že někdo „si myslí, že ví“ má jeden zajímavý důsledek. Lze ji totiž rovněž aplikovat na jejího autora. Také si myslí, že ví. (Russelův paradox, 1901.)
  Problém je totiž v tom, že se mnohdy nerozlišuje interpretace fakt a znalost fakt. A spousta lidí tu interpretuje fakta, o nichž evidentně nemá ani potuchy. Lze tedy aplikovat moji oblíbenou 1. Brandtovu větu.

 105. (116) a někdo si myslí, že ví, že si myslí 🙂

 106. Pepo, k tvému 109 bych jen podotkl, že svou poznámkou o způsobu debaty jsem se nevyjadřoval k dění na Balkáně, ani k historickým skutečnostem, nýbrž jsem vyjádřil podivení na NoNamovou replikou 44, kdy se tu půl dne debatuje o jisté pofidernosti rozhodování „o nás bez nás“, načež se NoName zeptá, o který princip se jedná.
  No a převedení debaty o uznání Kosova v roce 2008 na problematiku balkánských válek v 90. letech je typicky halladinovský úkrok stranou 🙂

 107. Dobré ráno, jen drobnost k té přínosné diskusi o Jugoslávii, do níž se při monumentálním rozsahu svých neznalostí více mísiti raději nebudu… Přelétl jsem ji toliko vcukuletu, ale drobet mi tam chyběly zmínky o SSSR. Nebylo ono to spíše tak, že dokud existoval, Jugoslávie se jevila navenek celkem jednotná, neb každý věděl, že jakékoliv etnické nepokoje by vedly k intervenci dychtivého východního bratra, po nichž a po němž tam nikdo netoužil?

 108. Ahoj! Mrzne… 🙁
  Pepo, myšlenku: „o mysleni a vedeni – kazdy i s nastudovanim tun literatury si pouze mysli ze vi“ je třeba dokončit: „kdežto bez tun literatury někdo(zdaleka ne každý!) ví, že si jen myslí“.

  I když teda… byť to mám z literatury – myslet až přemýšlet lze úspěšně jen tehdy, je-li o čem, má-li mozek dostatek faktů ke zpracovávání, porovnávání a vyhodnocování, k vytváření spojů… 😀

 109. 120 ok ale ukroky se stavaji – umyslne/neumyslne.
  ja svou 109 nechci mentorovat nikoho jak ma diskutovat. jen mi pripada ze i to vyjadreni ktere popisujes je vlastne ukrok stranou. 🙂

 110. Zpátečníku, jen stručně. Sojuz měl tisíc chutí po válce, když se jim soudruh Tito začal odklánět od té jediné správné ideové linie. Jenže Tito nebyl žádnej Milouš, ale chlap, kterej prošel bojem Sutjesce. Takže byl nazván „krvavým psem“ a odvržen co nezdárný syn.
  A bez ohledu na etnický původ, všichni věděli, že byl nejlepší partyzán a to se na jihu cení. On prostě tu autoritu měl. Později samozřejmě vypodloženou partají a armádou.
  Jinak,Srbové, vzhledem k pravoslaví, měli samozřejmě k Rusku blízko.

 111. Třeba i špatných. Bez žádných to prostě nejde.
  O tom, které jsou dobré a které špatné lze diskutovat, ovšem, jen tehdy, pokud partner vůbec nějaká zná.
  Diskuse typu: Já sice nevím o co jde, fakta nezmám, ale nemáš pravdu, protože já si to myslím jinak, je trochu na hovno! 😉

 112. 127
  Jo , vydupat z ničeho silnou armádu, na tomusí mít jeden pořádný koule
  Noto, postavit se Stalinovi taky

 113. 127 — Titovu roli bych viděl podobně, to jo. Ale stejně se mi, čistě dojmologicky, zdá, že rozpad Jugoslávie nebyl iniciován ani tak Titovou smrtí (1980), jako spíše rozpadem SSSR o deset let později.

  Kladný vztah k pravoslaví Srbové jistě měli daleko silnější než SSSR… Ale to už bych se pouštěl do věcí daleko hlouběji, než mi znalosti (a nakonec i zájem) dovolují. Teď mi šlo jen o základní obrysy.

 114. Zpátečníku, po Titově smrti, to vedlo gremium složené z jednotlivých národností. Autoritu neměli a záhy se začali mezi sebou rafat – řečeno zjednodušeně. A už se to vezlo…
  Rozpad Ruska s tím neměl co společného, alespoň pokud vím.

 115. >> Šumavák
  Připomenuls mi svou poznámkou jednu kdysi velice úspěšnou vědkyni (úspěšnou díky synergickému působení pohlaví a stranické příslušnosti), která do odborných diskuzí vstupoval obvykle větou „já tomu sice nerozumím, ale myslím si, že…“

 116. BTW Tito byl považován za Chorvata (po otci), matka byla Slovinka. Jinak k tomu nacionálnímu napnelismu: někdy v polovině 70. let jsem byl svědkem krásného národnostního konfliktu, vzniklého tím, že vnitrozemským Srbům se ceny v přímořské chorvatské hospodě zdály „astronomske“ a nastalo veselí veliké velmi – na nože ale nedošlo.

 117. Já jsem zažila ještě v sedmdesátých letech, že domorodí cikáni v Bosně nosili kudlu zastrčenou do holínky – ze zvyku a tradice. A bylo celkem fuk, jestli se rvali kvůli holce nebo kvůli národnostní třenici.
  Holt, když bylo potřeba, záminka se našla … 🙂

 118. Dobré ráno, děkuji vám, náčelníci, že jste se mě zastali.

  Jarní touha vyběhnout ven je tak veliká, že jsem na dopolední procházce potkával neobvykle moc lidí. A nešli do kostela, protože jsem je potkával v lese.

  Teplota lehce nad nulou, ale krutý severák se změnil v ještě krutější východňák. Přesto se do něj po obědě ještě jednou vydáme.

  Kopřivy nejsou ani u nás. Matně si vzpomínám, že se zde vloni nebo před dvěma lety vedla podobná debata s doporučením, být za rok chytřejší a mít v mražáku snítku kopřiv – jediný PeS (s drobnou změnou sušením) věděl, že se zima zeptá.

 119. milý pepo, ještě malá poznámka k Vašemu (109): myslím, že problematičnost všech historických svědectví spočívá v tom, že žádný dokument,třeba rukou psaný,nemusí být spolehlivý a lidsky pravdivý;diametrálně rozdílně mohou téže chvíli o téže události informovat dva současní očití svědkové (to k těm tetičkám a babičkám a k jejich „faktům“). 😕 Proti každému ano stojí ne, proti každému obvinění stojí ospravedlnění; nepravda je tak propletena s pravdou,výmysl se skutečností,že je možné každému způsobu pojetí dát plně za „pravdu“.Přimísí-li se do takového zmatku ještě i stranickost , je obraz skutečnosti deformován ještě více.Jakmile se mezi dvěma lidmi, mezi dvěma myšlenkami,mezi dvěma světovými názory rozpoutá boj, lidská povaha sotva dokáže odolat pokušení stranit jednomu nebo druhému, s jedním souhlasit nebo nesouhlasit. Čeho můžeme nanejvýš dosáhnout, je maximum pravděpodobnosti,a i to ,co pokládáme podle svého nejlepšího svědomí a vědomí za objektivní,bude pořád ještě náš subjektivní názor 😕

 120. Dobré dopoledne,

  Tak koukám na tu diskusi a…

  ….je to marný, je to marný, je to marný.

  Tady se diskutovalo o tom, jaký císař byla liška ryšavá nebo to zase je nějaká pepovina na téma co si myslíme, ani o tom nevíme?

  teda, jetsli si pepa nnějak po svém nevyložil zmínky o tej lišce, co si nechala sebrat zajíce a zavolat na sebe policii.

 121. Westíku, jsou různé filosofické směry. Jeden směr se odvíjí od toho, že vše řídí Bůh a ten je nepoznatelný, další vycházejí ze sjednocujícího principu mnohosti světa v materii a ze čtyř základních elementů, jsou směry, které říkají, že existuje jen to co vidím, co nevidím, neexistuje a nejdále pokročil Platon, se svou jeskyní ( ta opravdu nebyla v Brně 🙂 ) a stíny ideí.
  Připustíme-li jednou, že existuje nezávisle na nás i to, co právě nevidíme, a nazveme to „Objektivní realitou“, kterou můžeme posuzovat jen svými smysly ( => Platonovy stíny ideí) dojdeme rychle k závěru, že výsledek tohoto posuzování je nutně vždy subjektivní.
  Z toho jednoznačně plyne, že je-li výsledkem posuzování objektivní reality vždy subjektivní náhled, pak nutně PRAVDA JE TO,CO ŘÍKÁM JÁ !!! A basta!

  No a to je třeba vzít na vědomí !

  😉 🙂

 122. Se hádáte, a venku už je -3. A pak že prý kde je jaro… Od rána se oteplilo už o 5 stupňů ! 😉

 123. A víš že ti pepo, ani doopravdy nevím, kde Platon tu jeskyni měl?

 124. nemohu s Tebou souhlasit, Šumaváku, pravda je to, co říkám já! 😀

 125. A navíc podle Platóna pepa neexistuje, protože jsem ho nikdy neviděla 😀

 126. >> Šumavák
  A zase mi něco připomínáš. Vzpomeň si na ten začátek jedné kapitoly (Škvorecký: Lvíče), kde redaktor Leden referuje o školení z dějin filosofie. Škoda, že knihu nemám po ruce, abych mohl citovat verbatim.

 127. Dobré sváteční odpolední,
  u nás se taky globálně oteplilo na -2C (a fučí snad ze všech směrů), a k přírodovědnému hlásání můžu přidat, že hladoví ptáci přilétli za zvěří… Dopoledne jsme zaznamenali – kromě obvyklého zimního houfu vrabců a sýkorek – také dva škorpící se zvonky zahradní, před chvilkou červenku, od rána se nám po zahradě prochází drozd zvící slepice a na lojové kouli – tramtadadá – jsme načapali strakapouda velkého ! Takže dítko vybaveno malým triedrem a foťáčkem hřaduje u různých oken, a já přemýšlím, jestli už včerejší doprodej ptačího krmiva v Baumaxu (sleva na 50%) skončil anebo se tam mám ještě vypravit 🙂

  A ke kulinářskému okénku – já vím, že heretici přijdou do pekla, a kopřivový recept neznám, ale nešlo by použít řapíkatý celer ? Chuťově to jiné bude, ale v USA se to přidává do krocaní nádivky, a taky je to dobré…

 128. Matzurko,

  kopřivy nejsou v hlavičce kvůli chuti. Po období půstu se na Zelený čtvrtek připravovala jídla s jarní zelení. Protože dříve bylo tepleji, tak kopřivy nechyběly, protože byly dostatečně ranné a dostatečně životaschopné. Kromě nich se ovšem přidával třeba popenec a jarní cibulka.

  Proto je zbytečné lkát, dej tam jarní zeleň. Řapíkatý celer by se dal použít, ale já bych nasekal jen ty listnaté konce. Absolutně nejjednodušší je špenát, ten se dá koupit i čerstvý, ale existuje i ve formě nasekaných listů, zmražených do válečků.

 129. Vite, koprivy do jidla rad nemam a proto u nas nemame nic takoveho jako jarni nadivku ve variante koprivove…. Ale to nic nemeni na stavu, ze zelena barva doda krasne zlatave nadivce skvely esteticky dojem. Takze tam mame i zelene. Co, neni dulezite. Zrovna dnes jsem rano vykostil kure, samozrejme pro tento pripad od hrbetu, a misto hrudniho kosiku a patere, dal nadivku, zasil a dal do trouby. Hrudni kosik se stehenima kostma a kridlama dal do druhe trouby, opekl, spolu se zeleninou , no a pak jako obycejne, vyvar slouzil k prave polevky a take k te omacce… Proste mazec a dobrota…. Sam jsem prekvapen, ze jsem potvrdil, ze kdyz lide neco delaji radi, dari se jim to skvele.

  Myslim, ze Platon a dalsi pfilosofove to maji uplne spatne, protoze jedine externismus vysvetluje vse 😀

 130. Martine TT,
  tak to jsme na stejné „vlně“, já taky uvažovala spíš jen o těch listnatých konečcích, vždycky přebírám v obchodě balíčky, až najdu ten „nelistnatější“. Ale bývají dost často jen světlounce zelené, tak to asi ta pravá „zeleň“ nebude.
  Pak už by mne napadla jen řeřicha, co se dá z pytlíku vyhnat na misce s mokrou vatou (ta je i štiplavá), anebo drsňácky použít drobnější lístky z ředkviček.

 131. (140) vždyť, Šumaváku, Váš závěr je to, co se snažím (byť neobratně ) sdělit ; jen bych to „vylepšila“ slovy: „pravda“ je to, co se mně líbí (co je pro mne výhodné) -pravda pragmatická 🙂

 132. Martine, a nestačila by tam místo jarní zeleně zeleň Svinibrodská? 😀 😀

  Případně tu mám lahvičku, byť malou, chlorofylu. To by tu nádivku prozelenilo ještě daleko lépe a je to navíc čistě přírodní… 😀 😀 😀

 133. Matzurko,my dáváme do nádivky, co zeleného je po ruce. Klidně i nasekaný pórek nebo jarní cibulku.

  Vedle popence jsou ještě další gastronomicky zajímavé a nedoceněné plevely :

  http://www.gastrotrend.cz/7-rubriky-clanky/7-potraviny-kuchyne/2944-jedle-byli.html

  http://www.prostezdravi.cz/zdravy-plevel-nasi-kuchyni/

  Ale většinou nejsou dřív, než ty kopřivy. A pokud nebude od zítřka slunečno a tak kolem +10 a více, což nebude, tak kopřivy nebudou.

  hitem velikonoc zřejmě bude „my čekali jsme jaro a zatím přišel mráz…“ 😀

 134. A co tu nadivku udelat drive a pak ten tyden pockat, na tu srpavne zelenou barvu … Prej u dobrych prodejcu je to hitovka 😀

 135. Dobrý den,
  nevím, jestli to tu už nebylo, je to docela zajímavé – „utajovaná“ správa ECB o rozdelení bohatstva v jednotlivých štátoch EZ. Report, na ktorom centrálne banky v sedemnástich štátoch eurozóny pracujú už od roku 2006 má za cieľ zistiť priemernú výšku majetku obyvateľstva a mieru jeho rozloženia medzi jednotlivé sociálne skupiny.
  Bohatý sever a chudobný juh? Všetko je inak – http://finweb.hnonline.sk/c1-59472580-bohaty-sever-a-chudobny-juh-vsetko-je-inak
  Ako išli Slováci euro zachraňovať – http://finweb.hnonline.sk/c1-59489040-ako-isli-slovaci-euro-zachranovat-komentar
  Fakta o aktivech v Rakousku – http://www.hfcs.at/de/img/fakten_zur_vermoegensverteilung_in_oesterreich_tcm14-251411.pdf

 136. >155 – věřím jen statistikám/zprávám, které si sám zfalšuji.
  Tahle zpráva je celkem pravděpodobná. Socialismus přece k ničemu jinému než k chudobě nevede. Holt si to v té Eunii musí vyzkoušet, když tomu tolik let nevěřili … aber die koncn … 🙂

  Ale proč sakra si to my musíme zopakovat?!

  „Vyšší výdaje souvisí zejména s navýšením počtu příjemců dávek,“ shrnulo v analýze ministerstvo práce a sociálních věcí.
  http://www.novinky.cz/domaci/289713-lidi-zavislych-na-davkach-od-statu-prudce-pribylo.html

 137. (103) Jenže v tom státě nebyla sama …..
  Takže buďto si ti okolo ní mysleli prakticky to samé či podobné, nebo je všechny „zmákla“, což by bylo hodno ocenění.

 138. (120) Jako úkrok stranou bych to neviděl, uznánmí Kosova je (zatím) tečka za tím válčením. V horším (a pravděpodobnějším) případě jen taková odpočinková pauza.

 139. (134) Krásný takřka národnostní konflikt jsem se zájmem pozoroval v jugoslávském (tehdy) campingu. Přijelo auto s bratislavskou značkou. Dědek kempírník vyběhl, a československé SPZ neznaje, začal posádce sáhodlouze vysvětlovat, jak on má Čechy rád. Ksichty byly značně protaženy a já se bavil. Dědkovi jsem to o pár dní při rakiji vysvětlil. Jakmile slyšel, že je to skoro jako mezi jimi a Srby, bylo vše jasné.

 140. Rputi, proc si to musime zopakovat? Odpoved je jednoducha, protoze je daleko vice lidi, co povazuji podpory kohokoliv, davky komukoliv a tedy velke prerozdelovani, ze nejlepsi volbu….. Neni mozne se totiz zastavit „jen trochu sociku“ stejne jako „jen trochu svobody“. Zkus o tom popremyslet, az budes zase pokyvovat souhlasem pri necem kde se zprisnuje kontrola, kde se zavadi neco noveho ze strany statu, ci cokoliv podobneho. Lide proste socik chteji. Tedy socialismus, jen takovej malej, krasnej a nas. Je to stejne pomer jako u toho 98/2

 141. (150) V hypersuper mají celer řapíkatý s trochou listů. U rákosníka i listový s trochou řapíků.

 142. Jirko, promiň, asi jsem tě zmátla, to byla samozřejmě čistě řečnická otázka. 🙂
  Nepokyvuju souhlasem (zvláštní činnost:)) nad zpřísňováním kontrol, pouze soudím, že stát jako určitá organizace je zapotřebí. Je v tom podstatný rozdíl.

 143. Ajrovko 158 – samozřejmě, že v tom nejela sama. Těch, co se tam nakapšovalo, bylo víc. Včetně pana jenerála, co tam uklidňoval situaci. Holt, uklidňovat se dá různě. 🙂

 144. 2 Šumavák – ad 140 – no a když k tomu ještě přidáš kvantovku, tedy princip, že samotným aktem pozorování tu objektivní realitu ovlivňuješ, pak ten tvůj závěr platí tím spíš…
  Už pomocný učitel ve výpravě na severní pól výdy věděl, že pravdu má náčelník!

 145. Aha, takze nektere statni organizacni pokyny jsou spravne…. Dobre, souhlasim. Kdo za ne vezme zodpovednost? Tedy myslim tu normalni odpovednost????? Stat? Poslanci? Prezident? Jo aha, nikdo neni zodpovedny. Takze kdyz nikdo neni zpdpovedny, nechci zadne kontroly a narizeni. Protoze kde je zodpovednost jen nanjedne strane, neni to spravedlive…..

 146. Treba by to vyresilo zpoplatneni kontrol. Tedy pri jakekoliv navsteve kontroloru ve firme, vyfakturovat „statu“ patricny obolus. Myslim, ze 3000 za hodinu by odradilo mnoho zbytecnych otravovani a taky, konecne by byl proplacen cas, ktery s nima clovek musi travit. Tech 3000 je samozrejme nizka castka, tomu rozumim, ale preci jen, nechci aby se statni rozpocet zhroutil 🙂

 147. 2 martin – ad 148 – ne, že bych chtěl oponovat, ono jak kde, ale u nás se kopřivy do těchto a zejména pak do bramborových jídel dávaly hlavně kvůli chuti… Ta barva byl jen vítaný bonus…
  Ale taková ta svěží jarní chuť čerstvých kopřiv je v té sekanici znát… No a proto, abych dosáhl podobné chuti i se sušenejma, musím napřed rozdělat řidší těstíčko, do toho ty sušený nasypat, promíchat a tak hodinku nechat odpočinout… Pokud by šlo jen o barvu, můžu použít petrželku, šnitlík, špenát, pórek, polníček apod.
  No, to všechno použiju stejně, ale ty kopřivy tam cítit jsou… Budu muset nasušit více – z toho pytle už mi zbylo opravdu tak sotva na tu sekanici… Já holt ty kopřivy dávám do všeho možnýho, o odvarech nemluvě…

 148. Aerovko, ad 159 – uznání Kosova není tečkou za válkami 90. let. Války 90. let rozdělily Jugoslávii, tím to skončilo. Kosovo přišlo o 10 let později. Jistěže v důsledku oslabení Srbska, ale je to už jiná historie. Stejně tak bys mohl říct, že Mnichov byl tečkou za 1. světovou válkou.

 149. Kosovo přišlo o autonomii koncem roku 1990, už předtím tam byl vyhlášen výjimečný stav a v té době také Albánci zahájili ozbrojený odpor.
  Tvrzení, že nejdřív ostatní války a pak Kosovo je poněkud … nepřesné.

 150. Noname, zase ta fakta – UCK vznikla jako organizační složka drogové mafie v roce 1996, vojensky zasáhl Miloševič až v r. 1998, poté, co USA ústy velvyslance označily UCK za teroristickou a mafiánskou organizaci. Třenice tam byly nepochybně i předtím – pár set let.

 151. Kosovský parlament vyhlásil nezávislost Kosova už v půlce roku 90, pak byl rozehnán. Vyhlášení nezávislosti pak ještě zopakoval. Taky byla zakázána výuka v albánštině, takže vznikli neformální struktury (školství, samospráva), které fungovali nezávisle na Srbsku.
  Ano, ozbrojený odpor eskaloval až po podepsání Daytonských dohod, ve kterých Albánci nedostali to, co čekali, ale konflikt nezačal vznikem UČK v roce 96, v té době se jenom přenesl do vojenské rovniny-to už ale Srbsko defacto Kosovo nekontrolovalo.
  Proto považuji tvrzení „ostatní války skončily, kosovská začala“ za … zjednodušení.

 152. Jo, jen bych dodal, že válka o rozdělení Jugoslávie skončila Daytonskými dohodami v r. 1995.

 153. (164) To víš, já se snažím trochu rozlišovat příčiny a následek.
  Takže podání „něco se někde dělo, bylo nutno to nějak řešit (se souhlasem politické reprezentace celkem dost států – vyjma Ruska, ovšem – a po řešení byla na oblast upoutána pozornost a zainteresovaní viděli, že jsou v místě i nějaké ekonomické příležitosti“ je mi celkem srozumitelné.
  Verze v hrubých rysech „vlítli jsme na zcela nevinné Srby, abychom si zajistili ekonomické příležitosti“ je mi méně pochopitelná, vzhledem k náročnosti, politické citlivosti a široké zainteresovanosti, zvláště s přihlédnutím, kolik a za kolik tam těch ekonomických možností je.

 154. (170) Lituji Foundry, to Kosovo se od těch předchozích záležitostí lišilo jen tím, že oficiálně bylo jen autonomní oblastí a ne republikou. Ostatní záležitosti byly takřka totožné: Tu více, tu méně promíchané obyvatelstvo (tento prvek chyběl ve Slovinsku, ale stejně jim to nepomohlo, armáda pod vedením Srbů na ně stejně vyrukovala, ale brzy toho nechala, obyvatelstvo bylo jednotně proti), náboženské rozdíly, tradiční atavismy, sem tam nějaká ta krevní msta, souromé zájmy tím vším maskované (to hlavně). Chorvatsko (Krajina a okolí Vukovaru, BiH prakticky celá. Proti tomu srbská snaha tomu všemu vládnout (nic nového, drželo je to už za Rakouska a za království, snaha Chorvatů jim v tom konkurovat, snaha Bosňáků v tom nějak kličkovat, snaha Černohorců nebýt „sežráni“ Srbskem ….. Kosovo bylo vyvrcholení, poslední kapka, kterého se Srbové asi opravdu bez boje vzdát nemohli (toho předchozího spíš ano). Jenže ten boj byl prohraný. I bez Amíků a zásahu, to by jen trval déle.

 155. (172) UCK – spíš bojová, než organizační. To máš těžký, ono v těch končinách není nic čistě a jednoznačně definovatelné.
  I Srbové tam měli paramilitární spolky, jejichž cílem rozhodně nebyl boj proti drogové mafii.
  Máš to moc černobílý.

 156. Ajrovko, jistě – v těch krajích nikdo není „bez viny“. Jen je jasné, že „Svobodné Kosovo“ vzniklo tak, že umožnilo zájemcům získat lukrativní zdroje. A z válených zločinců rázem byli spojenci. Nic víc, nic míň …

 157. Když jsme u toho, který stát vznikl tak, že nikomu neumožnil „získat lukrativní zdroje“?
  Pokud někde chceš mít stát (a to chceš, protože je to přece jenom nějaká struktura, zajišťující nějaký řád (jak Tě z toho Jirka neustále obviňuje), s kterou lze jednat, něco požadovat …. S bandou trotlů, lítajících po kopcích, to nejde. Takže musíš vzít zavděk tím, co je k mání a má nějakou tu autoritu – viz v Jugošce ten Tito.
  Srbská autorita už nefungovala, bylo nutno najít novou. Detaily „získávání lukrativních zdrojů“ neznám, to by byla práce pro většího odborníka než jsem já (a nejspíš i Ty), ale vzhledem k dostupnému počtu oněch zdrojů v místě nějak nepředpokládám, že by to stálo za vyvolání dost velkého konfliktu jen či hlavně z důvodu získání oněch zdrojů pro privátní osoby. Idealista v politice nejsem, ale to by Madlence asi doma nepodšprajcovali.
  Využití znalosti místa a osob po celé události a po státním angažná, to jo, to mi celkem „štymuje“.

 158. 181- nějaké důkazy nebo je to urban legend jako těch třista srbských chlapců rozkrájených na transplantáty v domku u moře?

 159. Ajrovko, jistě! Jen kdyby k tomu nebyly přikládány ty čisté ideje. A kdyby tak často nevyplouvaly na povrch informace, jak tomu patří to a tamtomu ono…

 160. Informace vyplouvají (nebo se snad jedná o utajované skutečnosti?).
  Ty ideje, s tím je to těžké. Oplácávat politické či osobní zájmy idejemi je praktika stará jak lidstvo samo. Moc pěkně ji popsal pan Machiavelli, ale i jiní. Dělají to obvykle všechny strany konfliktů. Je jen na tobě, jak se tím prokoušeš k reálnému podkladu, který tam vždy je.
  Jinak, že někomu něco patří Ti vadí? To už jsme zase zpět u 182, komu a proč či jak.

 161. A dobré noci přeji, dokud je jen zima a neválčí se. 😛

 162. Bizon,

  se povedl, steaky byly jaxe patří, pěkně medium, jak já rád. Dal jsem na Pavla a na másle podusil pár čerstvých žampionů a zalil Newman’s Own – Alfredo. Vynikající nápad. A k tomu napřed ve šlupce uvařené dvě brambory a po oloupání nakrájené a orestované. K tomu jsem dělal test pro příští seanci a výsledek je takový. Vítězem je Malbec od Altos del Plata, Terrazas, Mendoza. Druhé místo, Malbec Doňa Paula, také Mendoza. A nakonec třetí místo Bodega Elena de Mendoza a taky Malbec. Konec hlásání, hezké spinkání.

 163. A dodatek – znáte nádobí Lodge ?

 164. hipíku, ty barbare 🙂

  Když píšu na másle podušené čerstvé houby, tak tím nemyslím žampiony. A už vůbec se do toho neleje žádná komerční sračka (bez urážky).

  To vezmeš pár pěkných hřibů, křemenáčů, lišek a kozáků, pokrájíš je na silnější plátky. Na oříšku másla necháš zezlátnout jednu drobně nakrájenou šalotku, přihodíš ty houby, osolíš, zatočíš mlýnkem s pepřem a naliješ na to polévkovou lžící horké vody (nebo vývaru, záleží co je po ruce). Přiklopíš, necháš na mírném ohni tři-pět minut podusit, odklopíš a na větším plameni necháš rychle vysmahnout vodu (skoro, ale ne úplně). Pak servíruješ na to maso.

  Alternativně, pro ty, kteří preferují omáčku spíš smetanovou se to dělá tak, že po odklopení s k tomu vrznou dvě lžíce šťávy z nějakého kompotu (broskve, mix fruit, ananas, to je celkem fuk) a nechá se to mírně, ale jen mírně zkaramelisovat. Pak se zastříkne červeným vínem a trochou vývaru a omáčka se nechá povařit až tak nějak na citovku a na chuť zhoustne. Pak se ztlumí plamen a nalije se tam přiměřeně sladké smetany 33% (smetana musí mít pokojovou teplotu). Pak se to prohřeje, míchá, ale už nevaří. Chuť se dotáhne solí, pepřem a eventuálně špetkou citronové šťávy.

  V obou případech lze použít i houby sušené, ale ty je nutno namočit tak dvě hodiny před vařením do šálku vroucí vody. Ten výluh z hub pak použijeme na podlévání místo vody či vývaru.

  Malbec schvaluju, to je dobrá volba. On by se hodil klidně třeba i nějaký chilský Cabernet-Sauvignon nebo víceméně jakékoli chuťově výraznější a plnější červené co je po ruce. Kdybych dělal tu variantu se smetanou a červeným vínem, tak prostě kuchnu při vaření jednu lahev, vařím z ní a zbytek pak servíruju k pití. Šetří to čas…

 165. PAvle, otázka je, kde vzít čerstvé hřiby, křemenáče, lišky, kozáky v březnu. Notabene v březnu, kdy má jeden pocit, že starej Leden se zapomněl pustit tej hole, co s ní mává nad vatrou. 🙂

  Jinak k uchování hub na podobné kulinární špumprnákly preferuju mražení. Nakrájet houby na pekáč, pod ně trochu oleje , na ně trochu soli, kmínu a do trouby na 20-30 minut. Když se upečou apustí šťávu, nechat vychladnout, naporcovat do vhodných nádob a šup s nimi do mrazáku.

 166. Vždyť píšu, že lze použít houby sušené. Mražené koneckonců taky, ale ty mají tendenci se rozkydnout a rozblemcat. Proto já osobně preferuju sušené. Když se do omáčky pak přidá ten výluh, tak chuťově člověk víceméně o nic nepřijde a houby drží tvar a konsistenci.

 167. A jinak, podle posledních zpráv z médií, je Kypr tlačen EU k tomu, aby z „velkých“ vkladů (nad 100.000) euro ukradl 60%.

  Pokud tomu tak je a pokud je objem těch vkladů nad 100.000 euro cca. 30 miliard, jak se píše, tak nechápu proč by měl Kypr potřebovat pomoc Troiky. Těch ukradených 60% ze 30 miliard mu na rekapitalisaci bank stačí a Troika do toho nemusí vůbec kecat.

  Celkově se mi ta situace moc nelíbí, nemám z toho dobrý pocit. Pokud si EU chce vyřizovat nějaké spory s Ruskem ohledně toho, kdo ho má delšího, mohla zvolit německý plyn nebo tak něco. Pokud si tu loupež za bílého dne Rusko nenechá jen tak líbit (a já myslím, že nenechá), tak bude problém. Možná větší, než se na první pohled zdá…

 168. Mimochodem, nechtěl bych být ministrem financí nějaké země eurozóny. Abych se harcoval v neděli do Brusele, tam čekal skoro pět hodin na jednání, které se stále odsunuje a následně se dozvěděl, že jednání se ruší a přesouvá se na pondělí ráno.
  No a pak až se po večeři buď převléknu v hotelu do pyžama nebo naopak změním sako a vyrazím do bordelu by mně poslali v půl jedné v noci zprávu, že se sejdeme k jednání za pár minut ? To bych je asi poslal do prdele, takhle se snad nejednalo ani se zástupci Německa, kteří přijeli podepsat do Versaille bezpodmínečnou kapitulaci. A takhle necvičí s presidentem Kypru, ale s ministrama financí eurozóny. 🙁

 169. o5 z5

  Jojo Pavle. Já tak trochu řešil z nouze ctnost. Jó hříbky a křemenáče. Obojí i další lze naleznout ve zdejších lesích. Jenže loňské léto bylo srážkově velmi pod průměrem a když něco spadlo, hned se vypařilo. Pouze dvě malinké smaženičky, nic víc. No a čínské sušené, to tak do bramboračky. Tu budu dělat zítra. No a tak tedy žampasy. Smažit do skoro hněda a ty zdejší pak chytnou takovou tu chutičku přiboudlou a Alfredo z dílny mistra Paula Newmana, pouze 4 čajové lžičky a brambory Yukon Gold po osmahnutí dají dohromady překvapující symfonii chuti. Fakt jsem byl touhle improvizací velmi mile překvapen, dominantní chuť masíčka byla zachována. No a Altos del Plata, vítěz, taky jsem do sosíčku kápnul.

 170. A už to jede, už to sviští! Jestli si skutečně Rusové začnou hromadně vybírat peníze z Evropských bank, tak se Brusel smíchy neudrží…
  (A všimněte si, jak bylo vybráno ilustrační foto. Na fotce je i Klaus, který, ví bůh, s tím vším nemá nic společného.)

  …Server EUTimes.com přinesl informaci, že po světě koluje oběžník ruského ministerstva zahraničí a radí nejen občanům, ale i společnostem, aby zrušili své investice a vklady u západních bankovních a finančních institucí. Kreml se totiž prý obává, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii…
  http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Vyberte-si-penize-ze-zapadnich-bank-varuje-Medvedev-a-Putin-266857

 171. Dobré ráno vespolek,
  Hipíku, máte tam u vás Trader Joe´s ? Tam se daly sušené „divoké“ houby, import z Německa, sehnat (nebo nějaký obchod Mothers´s Nature apod.) A kdyžtak bych asi místo žampionů klasických dala ty malé hnědé portabellini, ty mívali skoro všude; já je v USA používala výhradně, a tady jsou jen občas 🙁

 172. A abych nezapomněla – už dlouho nesněžilo ….. grrrrrr!

 173. škoda že server EUTimes.com neexistuje…nebo ho možná pro EU občany zablokovala?
  Jen mne zajímalo, jakou formu oběžníku ruské ministerstvo zahraničí použilo:)

 174. Jo,
  u náa taky -3C a sněží, do toho vítr duje (v noci to svištělo pořádně).

 175. No fuj!

  …Nový plán nepostihne pojištěné vklady do 100.000 eur (asi 2,6 milionu korun). Vklady nad 100.000 eur naopak budou zmraženy a budou se z nich krýt ztráty. Dohoda, jež předpokládá „hlubokou restrukturalizaci“ dvou největších bank na ostrově, nebude vyžadovat schválení kyperského parlamentu…
  Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/ministri-financi-eurozony-schvalili-zachranny-plan-pro-kypr-ptm-/statni-pokladna.aspx?c=A130325_065508_statni-pokladna_ani

 176. Rputi, ale to se bavíme oba o něčem jiném. Panika kolem peněz, šířená na Internetu, je pořád stejná panika, jen šířená velice efektivním nástrojem. Ale ten článek, na který jsi původně linkovala, ukazuje serioznost parlamentních listů a jejich zdroje. Pamatuj na to, až sem budeš vkládat další odkaz na toto nezávislé a dobře informované medium. To, co jsi ty udělal s nakouknutím na wiki, přece měl udělat ten „novinář“, než to na parlamentnilisty dal.

 177. aha, Martine:) Není to něco jako InfoBaden?

  Ale s oběžníkem souhlasím, nicméně do Ruska kvůli tomu své peníze nepošlu, i když by kluci ušatí v ušankách jistě chtěli sežrat celý světový finanční sektor.

 178. 202 – vždyť jsem před nějakou krátkou chvílí tady psal, že se hledají cesty mimo parlament, už to šlo tolikrát, že se našla cesta i teď, vše v rámci sdílené suverenity.

  Co je to proti lidskému zdraví? Prd!

 179. Den bez pocitu, že dnes to konečně vypukne je zabitý den 😉
  Já jsem teda dnes ještě peníze nevybral, ale když to tak čtu, měl bych, měl …

 180. Dobré zas ráno… Dnes ráno za oknem -6, což je proti včerejšku významný pokrok… Půjde-li to takhle dál a použijeme-li lineární aproximaci (ze dvou bodů) našich milých klimatologů (jinou neuměj), vychází mi, že v sobotu by měly být ranní teploty příjemných 19 stupňů celaskona ve stínu… Nicméně se nemohu zbavit pocitu, že tato úvaha se zdaří asi stejně úspěšně, jako globální oteplování – tedy že se do té lineární aproximace a extrapolace asi vloudí nějaká ta chybička…

 181. Dobré ráno,

  tak na velikonoce se má sice oteplit, ale pršet.
  Vzato z pozitivní stránky, já si na chalupu povezu práci, choť si na chalupu poveze práci a kluka čekají ve škole na závěr třeťáku zkoušky, takže se bude šprtat.
  Aspoň nás to nepotáhne ven, což se od mrazivého , ale slunečného počasí čekat nedá.

  OT, našla jsem článek, jak plánovali nacisti přestavět Prahu.

  http://praha.idnes.cz/planovana-promena-prahy-za-okupace-nacisty-fkk-/praha-zpravy.aspx?c=A130321_1903898_praha-zpravy_sfo

 182. 2 Pavel Kořenský – ad 193 – a on je někdo nutil, aby se stali ministrama financí eurozóny? No, jestli ano, mají komu poděkovat… Jestli ne, mají, co chtěli… Každému podle zásluh…
  Sami a dobrovolně se přivěsili na projekt, jehož nesmyslnost je dnes snad zřejmá každému, jehož IQ přesahuje dnešní datum. Eurozónu dnes můžou obhajovat jen gauneři a podvodníci – a nějak nevím, proč by mě jich mělo být líto.

 183. Dnes jsme slyšel, že Nečas neplánuje odstoupit z čela ODS, naopak chce stranu restartovat, a taky nevidí nikoho, kdo by ho mohl nahradit …
  Takže je nejenom bystrý a krásný, je ještě i skromný.

 184. Tak po tom co jsem se zde dnes dozvedel, tak si jdu stoupnout pred banku, nez otevrou, abych si vsechno vybral…. V malejch bankovkach a neoznacenejch 😀

  Mecas je Noname kdo? Joooo, uz si vzpominam, to je ten, co zaliva mirovou oceli chrtany socialistickych stvacu? Samozrejme ze je skromnej, jinak to nejde 😀

 185. Chichi… Mecas….treba taky na rozloucenou zazpiva

 186. (211) Co že nevidí Nečas, horší je, že ani já nevidím. Volit je nebudu, ale celkem by mne potěšilo, kdyby je volilo víc lidí, než oranžgutany. Protože u těch vůbec nevidím třeba někoho jako Blair, tedy levici jakž takž stravitelnou.

 187. maso zdechlin , rusky obeznik – no jo kdyz se chce tek je pravda vsechno.
  vcera jsem se koukal na vemeno ( jednim ockem) a tak nejak se mi libilo jak byl dotcenej kdyz mu sunbaron rekl ze manipuluje.
  byla to takova ta ukazka ze neni spatne cist i spatne zdroje , spatne je spis pak to vyhodnoceni.

 188. „Tak špatná pravda a tak krásná řeč.“ 🙂

  „Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová po setkání se členy Euroskupiny řekla, že plán je „komplexní a důvěryhodný“ a že doporučí výkonné radě MMF zapojit se do úvěrového programu pro Kypr. „Tato dohoda poskytuje základ pro obnovení důvěry v bankovní systém, který je důležitý pro podporu růstu,“ uvedla Lagardeová. “
  http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2297664/eurozona-schvalila-pomoc-kypru-velci-veritele-ztrati-az-40-.html

 189. Jestli v tom neni prima umera…. Cim vetsi kontrola, tim vetsi podvody?

 190. westiku – pro mne je pravda to ze neverim ani sefce MMF ani sefovi CNB.
  mne to ze chce jakakoliv pater okract lidi neprekvapuje a jen se snazim aby mohla okract co nejmene mne – nekdy lepe nekdy hure.

 191. samozrejmne jirko cim vetsi snaha kontrolovat , tim vic se veri ze to nekdo zajisti.
  jak je videt tak zajisti ale presnej opak 😀

 192. Pepo , vis co je fantasticky? Takove to je normalni…. Predevsim se vsude ted v medyjich rika, ze bylo dobito velke vitezstvi a ze se tedy zdani to nad 100 000 oiro a je celkem jedno o kolik, protoze jde o princip. Protoze jsem videl jeden clanek, kde nakonec byla anketa o tom, jestli by jim to zdaneni nevadilo …. No a bylo presne videt to „rozlozeni“ jen jednotky procent rikali, ze by jim to silne vadilo, tretina rikala ze vubec ne, a dalsi nevedeli kolik presne maji na konte 😀

 193. Jj – „velké vítězství bylo dobito“. Doslova česky – dostalo na prdel! 🙂

 194. Ano Rputi… Presne tak…. Socialismus musi zvitezit 😀

 195. MaYdo, ahoj. Díky za ten článek v [209] o německé přestavbě Prahy. Článek a všech 13 obrázků jsem si již stáhnul a uložil. Zajímavé.

  My, co pravidelně chodíme na Šakalovy vlastivědné procházky, si z té minulé pamatujeme na Malý Berlín, kterému Šakal věnoval nemálo času. Je vidět, jak se ti hodní Němci chtěli postarat o své bydlení v Praze, někdy dokonce i společně s dalšími ‚rasově hodnotnými‘ lidmi. Jestli by to také nechtělo nějakou tu omluvu za ty jejich nerealizované plány…

 196. jo jeste by jirko bylo zajimave ty dotazy, zda si zaslouzi okract kvuli tomu ze maji , rozsirit zda si zaslouzi okract kvuli tomu od kud jsou.
  ze nevis jak by to dopadlo 😀

 197. Pepo ono se to nezda, ale ty rusove tam jiste uz moc prachu nemaji, uz proto, protoze bohati si vetsinou mi o nejakeho plosneho „likvidace“ si penize vzit nenechaji. Jsou proste financne chytrejsi. Ale koho to postihne jsou prave ti co zamestnavaji lidi a lepe placeni zamestnanci. Ostatne tech 100 000 zase neni tak velka pecka, aby to nemelo dost „prumernych“ lidi. Je to stejne zajimave, ze tohle nekdy uvidim v praxi a hlavne, ze se sprosta kradez vydava za statotvorne a ty kdo se branej, verbalne, proti takove kradezi jsou ponekud ve velke mensine…..ale asi kazdej si to musi prozit a videt to. Taky je hezke pak porovnavat reci a ciny. Je to takove krasne….

 198. Jirko, a takhle to vypadalo, podle vyprávění mých předků a dalších účastníků, i v roce 1948.

 199. Bohouši,

  těší mně, že to někoho zaujalo 🙂

  Která oblast se nazývá „Malý Berlín“? Už dlouho jsem na nějaké Šakalově výpravě nebyla, buď mi nějaká unikla nebo jsem to už od té poslední zapomněla.

 200. jirko sakra – co je svet svetem se nekdo znazi okract druheho. Ze toho jsou ochotny se zucastnit staty je uz nejake to stleti jasne taky.
  ti co se snazi jsou jen okradani mene . od zavistivcu , nefachcenku, lenochu bych nic jineho nez souhlas necekal.
  Apropo je to zdaneni stejne co mi tady stat vezme z kazde kacky taky. taky tu kradez dovede schovavat za blaho sveta 🙁
  pro mne to znamena jeste vic koukat kam co schovat abych mel pro rodinu aspon na dobre ziti 🙂

 201. Sněží. No už bylo načase, tady sníh celou zimu skoro nebyl.

 202. MaYdo, ahoj.
  Malý Berlín“ je obytný komplex v Praze 7, Holešovicích, v ulici U Smaltovny.

  Stavěl to německý pražský architekt Adolf Foehr v letech 1937-1940. Se Šakalem jsme tam byli na jeho poslední poučné vlastivědné procházce o Buštěhradské dráze. Na tu dobu to byla zajímavá stavba. Bydlela v něm za války početná německá kolonie v Praze, proto Malý Berlín. Kdyby chtěl, tak určitě by DVD o něm věděl leccos zajímavého. Třeba na tomto odkazu se dozvíš více: „Malý Berlínhttp://www.asb-portal.cz/architektura/nadcasova-architektura/maly-berlin-1269.html.

  Anebo nakoukni do Šakalova posledního zpravodaje – „Posla Buštěhradské dráhy„. Někde by to tu měl mít Šumavák uloženo v PDF. Tam se o tom mistr Šakal podrobně rozepsal…

 203. tak kdo ma prachy v CSOB? Já jen, že jsem právě slyšel hlavního analytika, či jak to říkali, že se jmenuje….vyjímám z jeho jásavého projevu… Vše dopadlo perfektně, protože se strany domluvili, malých střádalů se to nedotkne, , větší obnosy jsou zmraženy a je otázkou, jestli se to bude zabavovat, nebo hodně procenty zdaní, rusové stejně okrádali rusklý stát a tak je správné, že se jim peníze seberou…. a další a další slova, co chceme od bank slyšet. Ono je to v podstatě jednoduché, lidem peníze do ruky nepatří a tak příště se sníží hranice…co třeba 50 000 kč? Já si myslím, že to je dobrá hranice, protože kdo má víc je jistě úplatkář, korupčník, nebo osvč

 204. ale je pravda ze jenom se zrusi EU tak se prestanou volit sobotci, zaoralci, zemani, kalousci , necasi , paroubci, ….
  a slunce se rozleje nad kotlinou

 205. 238 jo jirko tak CSOB si to spolu se zemanem zkusili .
  oni vi jak se da na problemech ve spolupraci s politiky , co nas chrani, zbohatnout

 206. Že jo pepo, taky se na to těším, až se kotlina stane ostrovem svobody, vždyť EU je jen socialistický moloch a my co zažili RVHP, přesně víme, jak se to má dělat …. jééééžišmarjáááá, šmarja-pano, … kdybych neviděl každý měsic třikrát, jak sem na kontrolu jezděj zástupci unije, tak bych tomu i věřil 🙁

 207. tak on se pak na strane odpornych fasistu najde nejakej klaus merkel a rekne – dame poradne cla na dovoz at nasi vyrobci maji jistou a nasi zamestnanci praci.
  to pak bude nerudovsky veselo kam snim ?

 208. pepo, vždyť je to prosté… dej heslo u všech stejné…doporučuji to to : Dobro je prisjetiti se da prividno pravdu pre mat silju predstavja ustvari zabudlivo krebudane“

 209. heslo je pro mně jediné a zapamatovatelné – viz SEXMISE.

 210. >> maYda
  Bohouš mě už předběhl. Ta poznámka v jeho odkaze o „téměř panelovém charakteru“ při pohledu na vnějšek onoho bloku se mi nijak nezdá, ovšem stran dispozice bytů už ano. Už jako kluk jsem byl zamilovaný do meziválečného funkcionalismu a tak mne velikost místností a výška stropů poněkud překvapovala. Určitě měly blíže k poválečným sídlištím než třebas ke Skleňáku v Dejvicích.

 211. Dobré (skoro) poledne.
  K politickému tématu bych jen přičunil poznámku (dle klasika), že Každé zbytečné slovo je zbytečné.
  A píšu kvůli OT: při šátrání po novinkách ve foťácích jsem narazil na toto kráásné časosběrné video z Mezinárodní vesmírné stanice ISS:
  http://vimeo.com/61083440 (ISS Image Frontier)
  Je toho asi 15min v HD kvalitě, ale prokládáno anglickým povídáním, které se dá příp. přeskákat – už jen ty obrázky stojej za to, kupř. polární záře …
  A pokud se Vám ty časosběrné filmečky líběj, tak od autora tohoto předchozího ještě např. něco od Innsbrucku z hor:
  http://vimeo.com/55853764 (Adventures After Dark).

 212. tucnaku pekne.
  zajimave ze ty panely se vyplati stahovat 😮 ze by kvuli bezpecnosti – srazce se smetim .
  a taky ze jsou prusvitne . jsem cekal ze to bude echt poradny panel a ona nejaka folie.

 213. Bohouši, díky za připomenutí.
  Posla buštěhradské dráhy mám někde doma – aspoń bych ho mohla oprášit.

  dvd, ten dojem, že se jedná o poválečnou architekturu, mám taky. Panelák ani ne, ale ty socrealistické komplexy ano.

 214. Pepo, přestanou se tu volit. Protože Morava se trhne a oni zůstanou doma, v Brně… 😀

 215. Šumaváku,

  Aha. A jak by to vyřešilo Kypr ?
  Ale Euro nemáme, pokud se nám Eu nelíbí, můžeme vystoupit , ne?
  Stačí pro to najít podporu doma….

 216. jak by to vyřešilo Kypr by už nebyla naše starost, jen kyperská. To je docela lákavá představa.

 217. Tu podporu doma pro to teď zrovna masivně dělá Brusel.
  A pokud to přesto někdo nechápe, není mu pomoci.
  Už Kajan hlásal: „Socialismus nefunguje!“

  Zůstává jedna poměrně zásadní otázka: Zda ten rozpad bude krvavý nebo nekrvavý. Trochu se bojím, že tak jako ČR se Slovenskem to nepůjde.

 218. sumavaku ten socialismus je v CELE EU . Tedy i tady .
  pokud nebude „krvavy rozpad nebo zmena“ tak se toho socialismu nezbavis ani na sumave ani v EU.
  kdo to nechape tomu neni pomoci 😀

 219. Pepo, v tom případě se kůrovce nebojím. Nebudou EUdotace a granty na boj s kůrovcem, nebude kůrovec.
  Všimni si, že ten kůrovec umí dobře číst a drží se jen za tabulkami:“Národní park, Vstup zakázán.“
  V okolních lesích žádný problém, i když z NP nalétává, nepředstavuje.
  Jediný problém by byl, že asi čtvrtina JčU a Jč AV by se musela věnovat pouze „vlivu vaření rajské omáčky ve školních jídelnách na globální oteplování“ a i s tím by bez EU Dotací byl asi problém. Oni by snad pak museli i jít pracovat!!!! 😀

 220. breto tva naivita ze bez dotaci z eu pujde nekdo pracovat mne prekvapuje. ty asi nekoukas kdo je prezident , premier ( 😀 ), kdo je v PS ( a hlavne po volbach bude) kdo vladne senatu, kdo je sef ustavniho soudu.
  napovim ti – zdroje jsou 🙁 – no a nejakou dobu bude trvat nez tu bude spanelsko nebo kypr i bez EU.

 221. pepo, tojo, ale my, jako stát a společnost, už se socialismem nějaké zkušenosti máme, takže bychom třeba mohli mít vlastní, s lidskou tváří.
  A nemuseli implementovat tisíce směrnic zu EU, ze kterých se nám huba křiví.

 222. bez dotací a „zachraňování“ z EU rozhodně kratší dobu.
  My, zemědělci, chovatelé, máme jiný přístup a víme( je vyzkoušeno) kdy je potřeba dobytek ještě zachraňovat (protože to má smysl a vložené prostředky se vrátí) a kdy je třeba ho utratit a nenechat ho trápit.

 223. 262 myslis neco jako narodni/internacionalni socialismus?
  kdyz myslis tak ja ti to brat nebudu – moc tedy dle voleb , nazoru lidi a pod nevidim zebychm se poucili

 224. A nebyly by 10milionové pokuty denně za neimplementování přepisů, které nepotřebujeme:

  :Žalobou Evropské unie na Českou republiku k Evropskému soudnímu dvoru za to, neharmonizovala svou legislativu ve věci zaměstnaneckých penzijních fondů, a minimálním zájmem domácích sdělovacích prostředků o toto téma začíná Petr Žantovský ohlédnutí za uplynulým týdnem v médiích. „To je věc, která se táhne od roku 2005. Původní žalobě se částečně vyhovělo zákonem z roku 2011, ale v něm se stanovila pravidla pro zaměstnanecké fondy, které by přišly ze zahraničí,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský, že to vypadá zdánlivě jako expertní téma, ale přitom to spíše připomíná Andersenovu pohádku o císaři, který je nahý, ale nikdo to neřekne.

  „Má tu vzniknout legislativa pro legislativu, ačkoli věcná podstata, ke které by se ta legislativa měla vztahovat, neexistuje,“ upozorňuje mediální odborník a srovnává to se žalobou Evropské komise na Irsko, protože nemá dostatečně harmonizovanou legislativu ve věci rychlovlaků. „Problém je v tom, že v Irsku žádné rychlovlaky nejsou…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Cisarovy-nove-saty-podle-Evropske-unie-aneb-Proc-media-nereknou-ze-je-cisar-nahy-266784

 225. Myslim ze je zasadni problem v tom jak tofungume s dotacema a jak s volicema….. Priznejme si to uz konecne. Vseholidu je vice a chce vicemene socik a ty nejdvaznejsi, s lidskou tvari. Proto je furt ten 68 rok tak v kurzu a tak se place, ze se to tehdy nepovedlo….. No a ted k tem dotacim…. Kdo vi, tak dotace nejsou narokove a priznavaji se az po vyfakturovani te zaverecne faktury. Tedy alespon to je tak u tech co znam…samozrejme jsem se na nich nezucastnil…no a ted co s tim, kdyz si uvedomite, kolik procent dotaci vezme statni sektor tak je jasne, ze z brusele jde jen a pouze o uplaceni politiku a jejich volbnich obvodu. Kdyby si to vseholid nepral, tak tam takovej politik po volbach neni. Presto tam sedej a vseholid tleska za nove silnice, kere se za rok rozpadnou….. Nechapu, a to myslim smrtelne vazne, jak dospeli lide muzou verit na hejkala, vodni vilu a smrtku…. Ech pardon, ze lide by bez brusele volili jen to krasne konservativni a nesocialisticke ….

 226. Mimochodem,’jiste mi nekdo odpovi…. Kypr ma samozrejme podepsano mnoho doustrannych smluv o zamezeni dvojiho zdaneni. Nevite nahodou, jak to tedy vymyslej, aby zdanili ty cizinecke prachy a pritom dodrzeli zakon? Jo a uz jenom chybej titlky o tom, jak hrdy kypersky lid se postavil na nohy, otrepal a vsechno vyresil a pokracuje dal. V potlesku zcela jiste zanikne, ze supove krouzi nad kyprem, tedy pokud se krouzicim firmam s volnejma prachama pravnikum nabizejim „vyvedeni“ penez z bank bez zdaneni, jen za drobne poplatek, muzeme rikat supove…

 227. jirko vcera u vemene jsem slovo vyvedeni postrehl , jenom jsme mu nerozumel.
  vemeno rikalo ze se z te firmy sunbarona vyvedlo na kypr 210 milionu a ten sunbaron rikal ze kdyz videlali a zdanili tak se vyplatili dividendy ktere byly poslany na kypr.
  tak je to vyvedeni nejaky protistatni cin nebo neni?

  tedy taky tam bylo vytunelovani CEZ protoze mela sunbaron s.r.o. naklady 4 miliardy a prijmy 5 miliard.

 228. MaYdo, díky za ten odkaz na německé přestavy o „nové tváři“ Prahy. Zaujal čestné místo hned vedle souboru fotek Prahy let 60. (mimochodem, to je taky pro našince nepamětníka zajímavý pohled – ta oprýskanost, ošumělost, smutek…). A myslím, že DVD tu zmiňoval dejvický „Skleňák“. Mno, jeden můj starší kolega tam strávil dětství a rané mlado. Svým založením estét a profesí zahradní architekt, vždycky tvrdí, že ta léta ho poznamenala hlubokým traumatem a neláskou k meziválečnému funkcionalismu na celý zbytek života 🙂 Nevím – funkcionalismus ve velkých dávkách obecně rovněž nemusím, ale já nejsem moc směrodatná. Jednak jsem ženská a těch, které by měly funkcionalistickou úchylku není až tak moc, jednak dávám přednost útulně zabydleným jeskyním… prostě varan. Zdravím a jdu přitopit v nejbližším tělese ÚT (mimochodem, stavět v našich klimatických podmínkách open-space by mělo být trestné. Kdo to má tepelně uregulovat?)

 229. 2dvd, nezda se Ti, ze nejvetsi problem Evropy, jako komtinentu, ne jako statu, jsou politici? Pripadaji mi jako mafie, co si hlida sve uzemi pred druhou, konkurencni kosanostrou a jsou ochotni pro to, aby vydrzeli ve vilach s vyhledem , obetovat uplne vsechno, vcetne i tech co „ochranuji“ ….

 230. >> dvd – dlužník, který nemůže splatit svoje dluhy má dvě možnosti – buď spáchat sebevraždu nebo zabít věřitele …

 231. Rputi ano, tak by to asi bylo. Konecne vim, proc se stat, potazmo pater, chova tak k tem opravdovejm platcum dani. Voni je v podstate vrazdej 🙂

 232. Safryš, dvd – moje němčina jeví se sice značně chatrnou, ale ten váš odkaz, to není hezké čtení. Kdekoliv se objeví formulace jako „obrození pojmu národní stát“ a „spící démoni“, začínají lézt tlustý do tenkých. Fujtajbl.

 233. Martine, Noname, ja jsem se koukal na tu tiskovku. Bylo to uplne neuveritelne. Takova mira spuzneni a laskyplnych pohledu jsem dlouho nevidel. Zvlast treba pri tom, kdyz rikal major prezident Zeman, o tom, ze tisicovku neunese ceske hospodarstvi, ale ze on to spocital, ze petistovka bude tak akorat. Tedy slo o zvyseni minimalni mzdy…… No ale zase na druhou stranu , sudetakum to ukazal, to je fakt

 234. Kypr zachránili 🙂 To je jak zachraňovat zlomenou nohu její amputací. Ach bože, nedělal jsem si iluze, ale že jsou hlavy pomazané až taková banda debilů, to jsem nečekal.
  Místo aby se Kypr vrátil k libře, zdevalvoval a stal se ještě atraktivnějším, vyženou z něj všechny, kteří by mohli postavit hospodářství na nohy.

 235. No a tenhle strejc to zazdil definitivně:

  „Mezitím dal rozhovor v Bruselu i holandský ministr financí a šéf euroskupiny Jeroen Dijsselbloem. Ten trochu vystrašil trhy, když řekl, že se záchrana Kypru může stát šablonou pro záchranu dalších ekonomik.

  Vlastně tím řekl, že pokud by další země (Španělsko, Itálie atd.) krachovala, střadatelé by se měli obávat v celé eurozóně o své vklady nad 100 000 eur.“

 236. Foundry, a Komise již intenzivně pracuje na směrnici, že jedna firma či jedna fyzická osoba smí mít v EU jen jeden účet v bance. Ovšem v rámci zachování volného pohybu kapitálu, ho smí mít kdekoliv, třeba i v BA-CA.

 237. Jirko – 267 – zcela jednoduše. Nenazve se to daň, ale haircut. Ona celkově je ta blábolivá terminologie v tomto případě postavená tak, že majitelé těch peněz (tahle slova se záměrně vůbec nepoužívají) jsou „věřitelé“ (kyperských bank) kteří utrpí částečnou ztrátu (haircut) protože dlužník (kyperské banky a stát) nemají peníze na úhradu dluhu. V podstatě stejný princip jako když té hodné paní od Providentu nevrátíš peníze za poskytnutý spotřebitelský úvěr a nemáš majetek, takže není co exekuovat. Tak ty prachy Provident prostě odepíše.
  No a v tomhle případě své prachy prostě odepíšou věřitelé, kteří věřili, že kyperské banky nezkrachují.

  Kde tam máš jaký daně ? 🙂

 238. Jinak jak tak koukám na dnešní vývoj kursu eura vůči dolaru či jenu, tak mám pocit, že soudruhům z Brusele to nevychází až tak přesně jak plánovali.

 239. Ale co mně dostalo. Víte jaký je módní adrenalinový sport pro letošní sezónu ?

  Vyjet na Kypr v kožených kalhotách s padacím mostem, bílých podkolenkách, v kloubouku s kančí štětkou a německo-řeckým slovníkem v ruce. A po opuštění letiště se začít vyptávat domorodců na cestu k nejbližšímu bankomatu… 🙂

 240. V kožených kalhotách s padacím mostem jsem chdil na gympl ještě za socíku. Koupil jsem je za stovku v ostravském bazaru 🙂

 241. „Kyperská pohraniční stráž začala prohledávat zavazadla lidí, kteří chtějí překročit hranice. Hledají tak peníze, které by mohly lidé vynášet ven ze země.“

  To už je skoro jak za komančů. A co na to směrnice o volném pohybu kapitálu ?

 242. Byl jsem na Krétě v době, kdy bylo Řecko v podobné situaci a na prvních stránkách novin …
  A Němců byl plný hotel (a taky Rusů). A vše v pohodě. Pravda, bankomaty fungovaly 😉

 243. Ale tak zase Řekům nikdo neukradl ani nezmrazil jejich vklady. Nebo snad ano ?

 244. Nevím tedy jak Kypřané, ale já bych určitě nasraný byl, kdyby mi jen tak mírnyx týrnyx ukradli třeba 50% peněz z firemního účtu. Zcela vážně, to by bylo pro firmu nejspíš likvidační.

 245. Ale co by mně vážně zajímalo, jak to pořeší s úvěry. Řekněme, že bych měl hypotéku od Laiky Bank nebo třeba úvěr na podnikání. Jestlipak ty úvěry se zánikem banky taky zanikly ? 🙂

 246. pavle – uvery si kazdy rad se slevou koupi.
  je to casty omyl ze kdyz mam v bance penize i pujcku tak to mam tak nejak kryte 😮

 247. 296-no v ČR jsou takové úvěry splatné okamžitě …

 248. No mně to fakt zajímá, jestli je tam nějaká reciprocita, to jsem nikde nečetl.
  Řekněme, že jsem majitel hotelu, mám (měl jsem) u Laiky Bank účet a na něm 600.000 euro. a zároveň jsem si třeba před rokem a půl vzal od stejné Laiky Bank úvěr 1.000.000 euro na rekonstrukci v tom hotelu. Část jsem splatil a zbývalo splatit třeba 700.000 euro.

  Jaká je tedy moje celková bilance, když Laiki Bank přestala existovat ?

 249. NoName – no kde nic není, ani smrt nebere.

 250. Já jsem byl v bance ajťák, takže jsem na povrchu, ale tohle si pamatuju-že prohlášením konkursu se úvěry staly okamžitě splatnými. A když jsem teď zagoogloval-je to tak.
  Vzájemný zápočet zřejmě možný je.
  U nás. Na Kypru nemám tušení.

 251. 2 dvd – ad 272 – to tvrdím již delší dobu… Nenastupuje, již nastoupila… Ale je to jak u Kasandry – nějak mi nikdo nevěří… Jen občas s tichým zadostiučiněním mohu konstatovat, že jsem měl zase pravdu… A jen obdivuju, s jakou vehemencí tu kde kdo odsuzuje následek – a už ne příčinu… Ale o tom už psal starej Matouš, že to říkal jeho šéfík – něco o třísce a břevnu…

 252. Já se neptal, to Noname, ale já tipoval dvojici z putimské strážnice.

 253. ááá tak promiň. Já to čtu při probíhání okolo a špatně jsem to zaregistroval…

 254. Neomlouvej se, paměť se od roku 1950 musí opotřebovat, ten tvůj obrázek s textem je dobrý. Ještě, že jsi mi ho poslal.

 255. Zdravím z wellnes pobytu v Hostýnských vrších. Je nás tu hostů celkem 9, z toho jednomu ještě nebyl 1 rok, ba odhaduju, že ještě ani 1/2 roku. A zítra má část klientů odjet, takže to vypadá, že areál tu bude jen pro nás. Ale prý je to vyjímečná situace, jinak prý mají plno. No však také která ženská by jela před Velikonocemi na rajz! Takže pohoda, klid, akorát počasí ukazuje, kdo je pánem.

 256. Pane Tucnaku…. Nepochybuji ani vterinu, ze to tak bylo. Jsem doslova otresen z te statni zvule, protoze je to jeste horsi, nez si pripoustim….

 257. No tak já jsem ze začátku dost pochyboval. Mé pochyby rozptýlila až tisková mluvka, která výslovně potvrdila úmyslné vybudování zátarasu.

 258. Njn, já jen doufám, že příště nechá policie dalšího sjetého blba rejdit po dálnici rychlostí 200 km/h zcela bez zásahu, aby se tak nějak nenarušila jeho osobnost a občanstvo nebylo obtěžováno zásahem policie.
  Kdo chce kam, pomozme mu tam…

 259. Nechci být jedovatý, ale u některých mně ten postoj překvapuje. To je pořád plná huba řečí o tom, jak by občan měl mít právo hájit majetek a své zájmy i se zbraní či Krávo-Mágou v ruce, skoro tak nějak v Rambo stylu.
  Ale když přijde na to přehradit dálnici jednomu idiotovi svým vlastním naleštěným miláčkem, tak je to najednou škandál a chyba policie 🙂

 260. Pavle, ty si fakt myslíš, že kritika policie vychází ze strachu o naleštěný blatník.

 261. Jinak pochopitelně přepokládám, že úplně všichni odpůrci Policie v čele s tím Kaňkou, co se „domnívá“, budou stejně důslední vždy a všude.
  Třeba až jim nedejbože bude nějaký psychopat ohrožovat rodinu sekerou nebo brokovnicí, tak budou apelovat na Policii, aby sousedům nepošlapala kytky v záhonku a budou protestovat proti umístění policejního ostřelovače za komín přes ulici, protože by mohlo dojít k poškození střechy či okapů u nic netušícího souseda co tam bydlí.

 262. martine-TT Ano, myslím si to naprosto vážně.

  On totiž opravdu nikdo nepřišel se smysluplným nápadem, jak jinak toho debila v té Audi na dálnici Praha-Brno zastavit.
  Fantasmagorie, které psal Dušan neberu, to není v ČR technicky použitelné.

 263. Tak Martine TT, já si ještě leccos pamatuji, ale pravda je, že na HDD už nějak zbývá méně místa a že si podněty začínám třídit na důležité, k uložení a nedůležité, jen do RAM. No a dnes jsem měl myšlenky úplně jinde.Takže ani ta RAM ne… 😀 😀

 264. no jo proc mne to nademnou uz neprekvapuje 😮

  jo vzpominam jak nejakej policajt vystoupil u hromadne nehody na D1 – myslim ze to bylo naledi – ze oni nemohli dat auto dopredu s majakem ze by jim ho lidi rozbili 🙁
  tak tady od tucnaka to je podobne – Zarážející také je, že dle záznamu policie poškodila při této skvělé akci pouze jediný služební passat, ale nechala zničit osm soukromých aut,“ uvádí.

 265. pasáčku – tak tu Policii zrušme a o to snižme daně. Fajn, já jsem pro, kde to mám podepsat ?

 266. a uz jsem si vzpomel , ne neni to vysetreni kdyz mne vykradli doma nebo ve firme tam nikdy nic nevysetrili.
  ale jednou mi na krizovatce borec s dodavkou urazil kryt a blinkr v zrcatku – i kdyz jsem vybehl a maval tak nezastavil a ujel.
  tak jsem zavolal policajty a oni ho nasli, sehnali ho na misto a i kdyz jsem mel svedka tak on tvrdil ze nic neudelal a buhvi co si se svedkem vymyslim.
  ten policista se obhlidl auta vzal metr a od zeme zmeril ryhy – potvrdil ze to udelal.
  tak mne usetril asi 8 tisic co jsem si nemusel platit .

 267. Njn, tohle je problém. Vloupání doma či ve firmě by nepořešila ani dobře organisovaná domobrana, protože ta by zase nemohla sbírat důkazy, vyslýchat svědky, dělat domovní prohlídky apod.
  Tak co s tím konkrétně ? Zavést revoluční tribunály ?

 268. pavle kdyz ja ve firme jim i dukazy dohledaval, od borce z bazaru jsem byl hodnej a chtel z PC jen hadr.
  ale to je jedno zadne tribunaly nepotrebuji. bud se ubranim sam a kdyz ne ( priklad vykradeni) tak mam smulu a pojistku.
  policajti vim ze nepomohou 🙂
  opravdu skoda penez.

 269. Jo a z úvah na téma „Co s tím“ bych prosil vynechat nápady typu „místně volený šerif“.
  Neumím to přesně specifikovat, ale představa toho, jak psychopata v Audi, co se řítí po D1 rychlostí 200 km/h řeší místně volený šerif z Jihlavy Pepa Horáček, který se do úřadu dostal, protože chlastá první ligu, žádnou srandu nepokazí a místní neprudí, takže ho mají rádi, mně nijak nenaplňuje nadšením a rovněž to v ČR nepovažuji za životaschopné…

 270. Šumaváku – ale jistě, ukrást vklady není jediná možnost, proto celkem ochotně couvá. Drobnosti typu „pozemková reforma“ má EU ještě v záloze. 🙂

 271. No a když nepostačí pozemková reforma, tak jsou tady lety prověřené recepty typu zlaté zuby, vlasy, brejle, prstýnky, tuk, kostní moučka a tak. Stačí jen kouknout v Německu do archivů, tam to bude.

 272. 2 Pavel Kořenský – Tvé 314 – 317 začnu brát vážně až tehdy, až sám budeš řídit… A až bude nenulová pravděpodobnost, že Tě to „vytvoření bariéry z civilistů“ osobně potká… Třeba se pak na to začneš dívat trochu jinak, když v tom autě budeš mít třeba s sebou dceru… Třeba Ti pak přijde, že civilní občané jsou přece jen něco trochu jiného, než spotřební materiál pro manévry debilů z páté B.

 273. Pavle… Tva analogie je uplne mimo…. Protoze kdybys si ji spravne pouzil, tak kdyby Ti v dome radil chlap ze sekerou… Dle metody zatarasu jak byla pouzita, tak nazenou polucajti sousedy k tobe do obejvaku, aby ho znehybnili poctem tem a a oni ho mohli v klidu zatknout…. A pak se divili, ze se sousedum ponekud nelibi, ze jsou posekani ….. Ono by stacilo kdyby lolucije zacala plnit sve „pomahat a chranit“ ale to asi nebude tak jednoduche, protoze jsou malo placeni a berou prasky na snizovani IQ, aby ten napor prace vydrzeli.

 274. Mimochodem, Pavle…. Bohuzel bych funkcni poluciji potreboval v sezone skoro kazdy den, do te doby, dokud by se v okoli obecne nevedelo, ze se krast nema. Tedy ze by se prestalo krast v sadech a krast male stromky z nove vysadby, krast drevo, krast ovce, krast ploty…..no a skody rocne nejsou zanedbatelne, dosahuji kazdym rokem ceny nove skody superb…. Kdyz prijedou, polucajti, a ne za tri hodiny, cimz mne vznika dalsi skoda, ani nic skoro nesepisou a vse vysumi, protoze neni duvod, se soudit o protoze by to bylo na dele a co si na nich mame vzit, ze ano….. No a nekdy ani neprijedou, protoze na lince mi odpovi operator, ze zrovna neco maji a ze se mohou zastavit az vecer a to volam rano. Samozrejme ze vim, ze nic nedelaji, jen se jim nchce prijet, protoze to maji daleko a neudelali by nic. Prijezd a neprijezd polucije neni samozrejme limitovan protomnosti zlodeje, na to si uz davno nehrajou a nezajima je to….
  To takhle soused si chtel, ale vyresit kradeze sam, zlodeje nachytal, ukradene sebral a jako trest jim rozbil predni okno, protoze mu to zbozi nechteli vydat…. No a dostal podminku….

 275. Dobré ráno, občas jen překvapeně zírám. Zátaras na dálnici jsme tady už rozebírali.

  Dnešek bude zajímavý. Slovenská televize včera skoro celý den přinášela odstrašující obrázky z havárií na snahu a ledu. Přesto se najdou šílenci, jako třeba já, kteří si to pojedou vyzkoušet. Při pohledu z okna na bílou silnici můžu jen doufat, že noční vraky stačí odtáhnout. Dnešní trasa je namířená na kulinární zážitek, po návratu poreferuji.

 276. S organizací se zkratkou PČR jsem měl do činění v posledních letech asi 3x – a nemohu si naříkat. Zvláště v posledním případě to vypadalo jako z dob rady Vacátka: logickým postupem zloděj chycen, ukradené vráceno.
  A mimochodem – připomenu-li, že dnes má Praha výročí založení Nového Města, nebudu nařčen ze zaprděného čecháčkovství a propagování národního státu?

 277. Fujtajbl vespolek,
  Podblanicko hlásí šest pod nulou, zataženo, bezvětří a poprašek sněhu.

  Jo… koukali jste včera na zprávy na čt1, kde nějakej týpek z ODS dobrých deset minut vyhlašoval nový program ODS?
  To jsou neuvěřitelní klauni. Ono jim nedochází, že opakovaný ftip není ftipem. A že tyhle kydy už od nich slyšíme dvacet let a můžeme porovnat, čím se liší jejich skutky od slov.
  Ona to není ani sranda, ale spíš neuvěřitelná drzost 🙁

 278. dvd,
  nebudeš, to je v pohodě. To kříženec Lucemburka, Vikinga, Habsburka a nějakého českého póvlu ukázal místním zaprděncům, tísnícím se za ohradou v chatrčích kolem směšné polorozpadlé napodobeniny hradu, jak může vypadat moderní evropské město a vlastnoručně ho těm neumětelům postavil. Za drobné pomoci odborníků ze zahraničí, přičemž většinou těch odborníků byli Sudetští Němci, říšští Němci, jenom s vobrázkama a výzdobou pomáhali Italové.

 279. Ptakopysku, nerikej takovehle veci. A zvlast to casove obdobi….. Vzdyt to byl clenem a ne nevyznamnym i pan prezidemt?

  Dvd, neni nic spatneho na tom oslavit vyroci a tak…. Vzdyt to je preci normalni, tradice hrdiny…… Jen nemam rad to „hophophop“ okolo. Prptoze to vetsinou delaji mistni mafiani.

 280. Jirko ppa,
  a sakra, nojo, to jsem si neuvědomil. Tak to jsem pohnojil… 🙁
  Ona nebyla žádná konsolidační agentura, žádný pozemkový fond, hospodařilo se přebytkově a rozpočet nebyl flastrován prodejem majetku. Jo! Málem bych zapomněl – duha se klenula!!!

 281. Dvojita, Ptakopysku…. Dvojita….
  Praha byla velmi kosmopolitni mesto, ac se to nezda, libilo se to a libi se i vysledky dnes.

 282. (340):-) U pěti knih Mojžíšových ,ptakopysku ! Nějak jste mně připomněl, že moje prapra……babička se údajně někdy před 250 tis.léty narodila někde v Řecku 🙂 Doufám, že nebudu obviněna z řecké finanční krize 🙂

 283. ptakopysku,
  čeští zaprděnci si jen museli pro toho Kadlíka dojet do Netálie a dát mu na to všechno prachy.
  Prostě to zatáhnout jako obvykle. 🙂
  Mezi zaprděnci vyskytovali se zajisté naprosto neznámí čecháčci jako Jan Volek, Petr z Rožmberka, Těma z Koldic, Vilém z Landštejna a Jindřich II. z Lipé.
  Jan Volek (probošt Vyšehradský) byl dokonce vlastní Karlův strýc, neb byl bratrem, leč nemanželským, Elišky Přemyslovny.

 284. (340) ale zapomněl jste na „veřejně prospěšné práce “ ! Jen jestli proběhlo výběrové řízení na Hladovou zeď 😕

 285. (310) Celkem bych dotyčnému věřil, že tam byl typický bordel. I na neschopnost policie rychle rozhodnout, co a jak (správně) řešit.
  Ale jen to studium a provozování japonských bojových umění oslabuje mou pochybnost o „Loktem rozbil okénko a začal zjišťovat stav zraněného“. Já jednou sledoval nějaké nešťastníky, kteří si v obyčejné Škodivce 105/120 zabouchli klíčky. Okno nepovolilo ani při „domlouvání“ dost velkým šutrem. Můj loket by to sklo zaručeně nevysklil.

 286. Pavle, 314 a další. Do jisté míry Ti rozumím, ALE neuvažoval bych o správnosti či nesprávnosti konání policie kvůli nějakému blatníku, kdyby bylo lze považovat celkový výsledek za příznivý. Z tohohle jako klad vychází jen to, že ten blb, co si chtěl naživo vyzkoušet honičku s policajty, přestal po té dálnici rejdit. Že je v hin on a auto, v němž jel, to by jakž takž ještě prošlo. Ale ti další poškození a má-li ten Kaňka pravdu, tak rozhodně ne zásluhou policie alespoň jen ranění, to už je moc. Postup „non lege artis“ takový výsledek neomluví.

 287. (318) Proč fantasmagorie, proč by to nebylo použitelné?
  Jen by to museli cvičit. Jako nezvládneš smyk, dokud si ty pohyby nenatrénuješ. Jako když jsem poprvé vylezl na windsurfingové prkno, přesně jsem věděl, jak teoreticky plachtit. Prakticky fungovat to začalo až po nějaké té chvíli. Totéž policajti. Prasáty mají, ale o podobném výcviku jsem ještě neslyšel.

 288. (346) No, dvd, manipulaci s veřejným míněním proti Srbům přiznává i S.Hungtington (Střet civilizací),a ten -jako poradce presidenta USA pro bezpečnost- by to jistě měl vědět lépe než nějaký diskutér z Horní Dolní .Ovšem proti předsudkům fakta nemají žádnou šanci 🙁

 289. (336)“ Samozrejme ze vim, ze nic nedelaji, jen se jim nchce prijet, protoze to maji daleko a neudelali by nic
  Já bych to maximálně tušil nebo předpokládal, ale to bude tím, že Tvých kvalit nedosahuji. 😛

 290. DVD, jako vždy měl Klaus pravdu. A Srbáci nezapomínají.

 291. Dobré ráno,

  počasí : škoda slov. už mně to nebaví…

  k zárarasu nemám připomínek, pouze modlitbu na místa vyšší, než je tento blog, za to, abych na silnici nikdy nepotkala ani zfetovaného fracka v audi ani policajty budující zátaras.

 292. (346) Tímto „Prosazoval ještě větší dodávky humanitární pomoci, třebaže humanitární pomoc podporuje prodlužování války, protože chrání bojující strany před přirozenými důsledky protahování bojů „
  je zločinnost zmíněného „Washingtonu“ prokázána nad jiné jasně a zřetelně. Na ty Srby se spikl snad i sám pánbůh …… 😛

 293. Prestante blbnout s tim panslavismem….. Proste si to srbove prohrali sami. Uz daleko drive, nez se zacali vrazdit mezi sebou…. ale to je jedno, srbove jsou pro mnohe jen obeti, ale jamsi to nemyslim, protoze jsou to stejni „magori“ jako ti ostatni narody, co tam prebejvaj. Samozrejme ze ne vsichni, ale jen jejich vseholid….
  Klaus ma vzdycky pravdu a kdyz nema, tak plati to, ze ten kdo s nim nesouhlasi, nesmi se vohnout ve sprse pro mejdlo ….

  Rozbit okno łoktem? Zadny velky problem to neni. Zvlast, kdyz se primo loketnim kloubem nerozbiji, ale pise to tak.
  Ano, nepochybuji o tom, ze me kvality a schopnosti jsou nekde jinde, proto nejsem polucajtem „pochuzkarem“ ale pohunkem 😀

 294. westíku,
  jo… Hladovou zeď navrhl také cizinec! Jakýsi umělec, Sudetský Němec jménem Walter Pritasil měl umělecký záměr a díky podpoře Karla IV. ho rozjel ve velkém stylu. Bohužel si neuvědomil, že elektřina bude vynalezena až za šest set let, takže postavili jenom kulisy a vlastní realizace měla skluz. Nakonec ji realizoval jeho odsunutý praprapravnuk jménem Roger Walters se svými kamarády v roce 1978.
  http://www.youtube.com/watch?v=fvPpAPIIZyo

 295. (346) Ad podplácení, podobné zcela nezaujaté výplody na dané téma měl i jistý Rajko Doleček. 😛
  A vzpomínám i na jistého pana jménem R. H. Bruce Lockhart, ten nasbíral zajímavé poznatky o zemi a lidech ještě před válkou (o ČSR také, tam to ověřitelně „sedí“).

 296. hezký výročí, dvd 🙂

  jen byxch podotkla, že s těmi chatrčemi zaprděnců to nebylo asi tak divoké, protože už za Boelslava I. napsal kupec Ibrahim ibn Jakub, že město Praha jest vystaveno z kamene a vápna.

  K výstavbě cizinci bych jen podotkla, že stavební hutě migrovaly po Evropě všude tam, kde byla poptávka.
  Poptávka byla hlavně tam, kde se města rozvíjela a dařilo se, nejen králi, ale i řemeslníkům.

  V devatenáctém století naopak čeští zedníci hojně stavěli i v cizině. Že by proto, že jinde zdít neuměli?

  Ona ta realita asi bude taková, že vždycky šli lidi tam, kde byla práce a všechnu tu omáčku okolo na téma, co to svědčí o národních povahách kolem toho dělají kavarenský intelektuálové, co v životě nedrželi v ruce cihlu a mají jen matné tušení, k čemu slouží a jak vypadá.

 297. pokud budeme považovat dálniční policii za zbor profesionálů, pak bychom měli předpokládat, že ti profesionálové mají na každou možnou, často se vyskytující situaci na dálnici (idiot v autě, idiot v protisměru, kráva, jelen antilopa ve středovém pruhu etc.) foršrift alias podporgram co v nastalé situaci dělat. Jak to řešit, co všechno je potřeba zajistit. Není možné dlouho přemýšlet a zvažovat rizika. V případě profíka je jen důležité správně zařadit situaci a vyhledat ve svém mozku ten postup jak to řešit. Ne že by tu nebyl prostor pro improvizaci, ale tohle improvizace zřejmě byla komplet. Mě osobně by zajímala ta existence/neexistence postupů a jak je ti hoši ovládají. Zda jsou schopni vůbec situaci posoudit v tak krátkém čase etc. Není přeci možné riskovat že se audi zastaví o stodvacítku plnou lidí což bylo evidentě velmi pravděpodobné.

 298. znal jsem jednoho programátora co si klidně seděl vedle řidiče v jednom takovém zátarase mezi Blavou a Brnem. Otec dvou dětí. Tenkrát tam skončil jen kvůli tomu, že se někdo blbě rozhodl.

 299. 336 Jirko ppa etc….nebyla dobrá vůle provázená zdravým selským rozumem a nepředposraností. Znám své pappenheimské. Mantinely pro aplikaci nutné obrany a krajní nouze jsou dostatečně široké na to aby se mezi ně vešlo lecos, když je dobrá vůle. Ono by se to rozbití čelního skla jistě nějak přijatelně dalo zasadit do skutkového a následně i právního rámce, aby se onomu „dobře jim tak“ dostalo úředního posvěcení.
  Připomínám, že nejen není-li žalobce, není soudce, ale také není-li žalovaný. Neznámý, to jest neztotožněný pachatel není žalovatelný. To platí pro případy na obou stranách. Chytřejší vítězí. Víc napovídat nemusím.

 300. Ahoj!
  „a vyhledat ve svém mozku…“ jestli právě to nebude ten problém.

 301. Dobré dopolední,
  Šumaváku, ten problém to bude. Anebo mají ty prášky na zvyšování IQ vedlejší účinek, že se po nich blbe.
  Otázka výcviku to je zcela jistě, a dokážu si představit, jak policajti sedí na školení a píšou si do notesu…. Neboť výběrové řízení na „transfer of knowledge“ zcela jistě vyhraje firma, která k tomu vydá hezké brožury a ppt prezentaci, ba i zaškrtávací testy…

 302. S tím zátarasem z civilistů je to prosté- možná nehoda byla odvrácena cílenou nehodou, výsledkem je mrtvej kluk ( bez ohledu na to, zda byl v sedmnácti takový lump, že si vzal auto bez dovolení, nechtěla bych dnes být v kůži jeho otce), nějací další zranění, rozflákaná auta a co mne se týče, další vroubek české policie vedle těch za „omylem“ zastřelenou chodkyni, lidi smetené z refýže a další pikantérie.

 303. Na druhou stranu je docela dobre pouzit civilisty na zastavovani aut. Vzdyt to nic nestoji a polucejni auta jsou draha, skoleni je taky neni zadarmo a hlavne, polucajti nejsou od toho aby neco resili. Oni jsou to od toho, aby vyhodnocovali zabery z kamer a taky aby kontrolovali lekarnicky, popripade v pondeli zacali kontrolovat zbytkovy alkohol po cele EU ….

  Schumachere… U nas bezne ty zlodeje chytame, respektive pockame si u jejich aut. Neni to nic sloziteho. Tedy mame vse, co polucije porebuje k objasneni pripadu. Ale to je moc papirovani …. pro ne a tak se to proste neresi. S policajtama se hadat nepotrebuji, staci ze mi sem lezou ostatni, co mne rozcilujou

 304. No, když to s tím zátareasem vezmu ekonomicky – nejhorší možný důsledek (a to nikterak extrémně pravdépodobný, ten kluk měl už za sebou prý ca 200km bez problémů) bylo to, že to kluk napáli do nějaké kolony.

  Takže za velkých nákladů a manévrů policie se povedlo dosáhnout nejhoršího možného výsledku. Nemělo by být PRVNÍM úkolem silniční policie ochrana a bezpečí řidičů, místo honiček se 17 letými těžkými zločinci.

  Ale vše je OK, inspekce to potvrdila, zapomeňme… Víc mne k tomu nenapadá. Snad jen: „šefe, povedlo se mi únosce zatknout. Vzdali se ihned poté, co jsme jim postřílel všechny rukojmí“.

 305. Andy, pro mne je tak trochu nad rámcem, že v těch autech nechali lidi sedět. Samozřejmě i s dětmi, vždyť lidí je „jak sr*ek“, tak co. Majetek je jedna věc, životy druhá.

  Další návrhy pro zlepšení výsledků policejní práce a statistik:
  – zatknout ˇpřibuzné zličinců a vyhrožovat, že budou zastřeleni v případě, když zloděj nevrátí lup“
  – dtto, ale s náhodnými kolemjdoucími

 306. Na druhou stranu- tohle aspoň odnaučí rodiče nezdárných dětí otravovat se svými problémy policii. Nedovedu si představit, že by chtěli mít raději mrtvé děti…takovou poslušnost snad už vyžadují jen machometáni.

 307. Tak to je fakt hezke…. 40% zdaneni vkladu. To si myslim ze se jiste vseholidu zavdeci…. Konecne ketasove a sprosti podnikatele dostanou na frak. Je sice skoda, ze za to nemohou, ale neni jich tolik, aby se mohli branit a tak at jsou radi, ze jim to neseberou vsechno, stejne je to z krve a potu pracujicich.

 308. Nic nepomaha obcanum k lepsimu pochopeni toho, jak funguje statni moc, nez takoveto exemplarni pripady. Vcetne toho elegantniho zameteni pod koberecek – tak efektivni urad, jako je inspekce, ktery dokaze v radu hodin vysetrit, ze honicka s mrtvym, zranenym nezucastnenym a osmi rozbitymi auty je naprosto OK, je k pohledani.

  Zdalipak si ti srolovani v kolone pripominali, ze stat zrizuji obcane ke svemu prospechu. Jediny prospech v tomto pripade je kluk v pytli, ale kdyz se kaci les…

  nevim, pro mne je tento pripad jisty zlom. Mam za to, ze je to poprve, kdy policie pouzila rukojmi – v tak zasadnim zlocinu, jako je jizda bez ridicaku…

 309. Když máte moc peněz, doktore, tak Vám 40 procent prostě nechybí. To vám řekne každý soused.

 310. stavitel v drobném
  přitáhl z terstu
  cestou si v ramzau nalovil místní němku
  usadil se v místě a postavil kamenné zábrany v zatáčkách například na červenohorském sedle
  uměl italsky, naučil se německy, na rozdíl od místních se naučil i česky
  ty kamenné zábrany tam jsou dodnes

 311. Jo, 40 procent mne taky pobavilo. Umim si predstavit malo firem, ktere by to nepolozilo… A obzvlast v pripade, ze maji zaroven v bance uver (ktery nikdo skrtat nebude 🙂 ) to bude vesele.

  Inu, nejen, ze to jde rychleji, nez jsme cekal, ale i ta koncovka se zacina jevit velmi zabavne.

  Kazdopadne jdu asi vylikvidovat zbytky mych hotovostnich penez a vkladu… Ted uz je asi bezpecnejsi hrat ruletu, nez ukladat v bance. V rulete je navratnost ca 97 procent. V kyperske bance 60…

 312. BTW, synovcům z jejich ojetiny někdo očesal SPZ, kromě tohoto pak ještě asi dalším deseti autům. Na parkovišti v Praze Modřanech, cca 100m od policejní stanice.

 313. kdy policie pouzila rukojmi – v tak zasadnim zlocinu, jako je jizda bez ridicaku…
  ano
  to je česká policie
  tak maximálně zmlátit mládež na czechteku, to jim jde..

 314. Já se tedy moc nebavím,
  jenom jsem zvědavá, kdy lidu dojde, že po těch „bohatých“ jsou na řadě všichni. Propuštěným ze zlikvidovaných firem to asi dojde dříve…

 315. Petre, ja zazil pri padu dolaru, ze se me penize v bance „ztencili“ o vyraznou sumu… Ne o tolik, ale i tak to byla nevyznamna suma. Par noci jsem kvuli tomu nespa a ten rok jsem si odpustil prstavbu chaty a nevysadil nove palmy. luplne mi to tehdy pokazilo naladu a musim rici, ze od te doby moje duvera v banky a dalsi instituce ponekud …. No jeste klesla a tak jsem se podle toho zaridil. Prsto si nedocedu predstavit, ze rozhodnutim mne nekdo zbavi skoro pukly toho co mam. Jen tak, aby se zachoval statni rozpocet…. Tedy az po te co se to zdani, ze…..

  Noname, ano tak nejak to vidim taky 😀

 316. Omlouvam se za vyraznejsi pocet preklepu…. Jeste nejsou zdanene, tak si to jeste uzivam 😀

 317. Jirko, ale musim Ti dat zapravdu, ze EU neni jen takove nemecke rozpoustedlo statu. Napriklad nasi tradici menove reformy vzali za svou… 🙂

 318. V takových zlomových chvílích je ale skutečně nejlépe těm, co nic nemají a žijí ze dne na den-ten pocit, že soused přišel o 40 nebo 400 táců je prostě fajn…

 319. 40%? Jen houšť a větší kapky!
  Po tomto extempore už i největší eurohujer musí pochopit, že Eunie je zlodějský spolek.

 320. Rputi, to se velmi pletes…. Proc by to hujeri meli chapat? Nevim o zadnem argumentu, co by jejich nazyrani zmenilo. Vzdyt preci za ten „kypr“ nemuze EU a oiro, ale zlocinne rejtingove agentury? Copak Ti to jeste nedoslo?

 321. 363 Schumi, mně je vždy hodně úzko, když je mi předestřeno, jak jsou skutky svým hodnocením závislé na naprosto cizích lidech, právnících, soudcích.

 322. Noname, ale tak bych to nevidel….. Kdyz je nekdo sikovnej a prijde o vsechno, tak se po tom krachu rychle otrepe a zase se stane sikovnym a asi i bohatym kdyz zase nastanou normalni podminky. Takze sice na chvili se „vyrovna“ tem co prozrali budoucnost, ale jen na tu malou chvilku….

 323. Jirko, spise jsme slysel, ze je to adekvatni trest za to, ze nevybirali tak vysoke dane, jako jinde.

  Jako, prat pruser tem, ktere stat okrada mene nez mne do evropske mentality asi zapada… Jsme jedna velka, stastna rodina 🙂

 324. ja si jirko myslim ze to neni takova tragedie – stejne to jsou spinave penize protoze na kypru jine nebyly.
  kdybys koukal na vemeno tak to vis.
  moc dobre tam rekl tomu slunecnimu baronovi – vy jste vyvedl 210 milionu na kypr.
  chabe se to zlocinec snazil zakryt – no to ne to byly normalni dividendy ktere jsme stejne jako predtim zisk zdanili.
  ale ochrance spravedlnosti vemeno na to neskocil a rekl neco jako – no vzdyt to jasne priznavate ze jste vyvedl skoro ctvrt miliardy na kypr.

 325. no mohu se zeptat zda je zlodejskej spolek jenom eurounie? hele ja treba prisel zasahem statu ( ne bankrotem , ne konkurzem ) o nejaky peniz v IPB , v zetoru ….
  proste takove to za statni peniz a za peniz majitelu to spravime pro blaho nekoho jineho.

 326. Patri mu to, ketasovi. A vubec, psovi psi smrt… Muze byt rad, ze prisel jen o penize vydojene z mzolu pracujich…

  Celkem mi to jde, je videt, ze jsem absolvoval zakladku jeste za bolsevika 🙂

 327. Rputi,
  z pohledu prostého lidu je 40% krádež naprosto v pořádku, protože ti, co mají na Kypru peníze, si je nakradli a dobře jim tak.
  Prostým lidem myslím ty, kteří na účtě buď pár drobných, nebo mínusové částky. Jak jsem krátkým statistickým průzkumem v souvislosti s kyperskou krizí zjistil, na dosaženém stupni vzdělání nezáleží. Prostě mají takovýhle názor. A je jich děsně moc. Je to docela děsivé. Kdyby teď povstal nějaký vhodný Klement Gottwald, prostý lid s radostným hýkáním a bečením půjde za ním vstříc světlým zítřkům 🙁

 328. Ono je vubec zajimave, ze ten, tak kritizovany, apatrheid funguje a lidi ho chteji. Nemyslim si tedy ten klasicky cernoch beloch, ale to co maji malo a ti co maji vice nasetreno…. Ja rozdil opravdu nevidim. Jedine co se zmenilo, je to, ze rozhodnutim statu je posvecena nejen ta segregace a diskriminace, tedy zvetsovani nerovnosti, ale hlavne statem dotovana nenavist.

 329. ty jo to je poctenicko 😀

  „Osoba činná ve veřejném životě se snažila v dědickém řízení prokázat, že nebožtík jí nečekaně zanechal prostředky v řádu milionů korun. Prokázalo se však, že překvapivý milionář nevykonával za svého života žádnou činnost, ze které by mohl nabýt tak rozsáhlý majetek.“

  http://www.du.cz/?cid=308819

  ja porad rikam – kdyz podnikat tak jedine ze ztratou .

  dostal jsem dnes audit – jsou tam pripominky k zjistenym nevyznamnym chybam chybam. Nevim nevim kdy si pro mne prijdou.

 330. No podívejte se na to tak:
  Když máš Jirko, dost peněz na to, abys je půjčoval bance, aby s nimi podnikala ( a nevybereš si dle Klausova návodu pořádnou banku, ale třeba BA-CA) tak nemůžeš očekávat, že budeš mít jenom zisky, ale musíš počítat i s případnou ztrátou z podnikání té banky! To dá rozum, ne? 😉 😀 😀 😀
  Alespoň bruselským úředníkům.

  Jednou jsi věřitel té banky a při 2% lichvě je nutno počítat i s občasnými ztrátami. 😉

  Doufám, že někdo okradený na ty banky podá žalobu a zažene je, včetně celého Kypru, do exekuce!

 331. pepo,
  eu už své hitlery má… asis to nějak přehlídnul 😀

 332. Ale Sumavaku, to k zivotu patri i ten zisk a ta ztrata. Jedine co se mi trochu prici je to platit dalsi vypalne, kdyz uz jsem jednou mafii zaplatil…. 🙂

 333. breto nevim jak by ti bylo kdyby ti nekdo zdanil 40% penize co mas na bezny zivot?
  nezapomen ze dle zakona o potirani kriminalni cinnosti a terorismu musis bezne platby delat bankou.

 334. (386) Ovšem hodnocení lidmi ne cizími, zainteresovanými, by mělo dost značné „mušičky“. Kde vzít záruku, že budou blízcí mně a ne soupeři? 😛

 335. no a jeste ke kypru – mne stve zase to inzenyrstvi.
  meli nechat krachnout banky i kypr. pak vyplatit pojistene vklady 100 Koiro a jedeme dal.
  pak je to ciste a reknu si udelal jsem rozhodnuti co mne stoji penize.
  takhle si mohou rikat druzi udelali rozhodnuti co mne stoji penize

 336. No vidím, že je nejvyšší čas zase začít k příspěvkům psát PI (pozor! Ironie). Jinak to asi nepůjde.
  Pepo já samozřejmě zákon o praní spinavých peněz dodržuji a platby přes banku realizuji.
  Bych si nikdy nedovolil jinak!
  Také jsem z toho měl loni pěkný výnos… celých 0,35 Kč kladný úrok jsem musel v DP přiznat.
  😀
  Víc mě sere, že si kvůli blbému ČSSZ budu muset napřesrok zřídit datovou schránku.

 337. Tak pan prezident ma zase pravdu, rikal, ze uz to takhle dal nejde….. Tedy myslel po Kypru a jak s nim zatocili. Vidite vidite, jak je hloupejsi nez my tady? Rput jiste o tom mluvila okamzite, kdyz videla prvni clanek ze se na Kypru neco deje…. Rput je tedy minimalne o ctrnact dni chytrejsi nez pan prezident 😀
  No a stejne je to zvlastni…. Nepochopil jsem asi to zasadni, jak je mozne, ze zeme, kde staci plivnout seminko od melounu do zeme a mesic uz roste dalsich pet na sklizen, prijde do „krize“? Je mne to durt zahadou. I kdyz Kypr nemohu ani citit, viz muj vikend s vyhledem na tanker, za ktery hotel samozrejme nemohl, ale i tak… Je mi to proste divne, pokud tam neni socik, to by pak vysvetlovalo vse…

 338. a datova schranka je dobra.
  kazdej rok ti tam pak automaticky poslou kdo se na tebe v jakem registru koukal nebo co ti tam menil

 339. vzhledem ke stavu mého účtu, kde je v nejlepším případě pár šušní a obvykle minus pár šušní se patrně řadím k prostému lidu.
  A mám se prý nejlíp. No, je pravda, že si nestěžuju.
  Jen nějak nevím, kde je ten povznášející pocit, že soused díky krizi přičel o nějaké ty mega – za prvé nejsem obdařena sousedy, jejichž účty by oplývaly nějakými těmi mega, za druhé je mi poměrně šumák, co na účtu mají, takže by mně to i uniklo.

 340. 405 Jirko ppa etc….“zeme, kde staci plivnout seminko od melounu do zeme a mesic uz roste dalsich pet na sklizen“ Právě to je typická vlastnost všech takových zemí. Oč mají lepší podmínky o to línější mají obyvatelstvo. Kde se musejí snažit, aby v zimě nepomrzli a neumřeli hladem, tam to funguje. Kromě toho to spočívá v typické kultuře. Turecká část Kypru nemá „bankovní problém“ svého souseda. Krom toho poskytuje kvalitější a levnější služby a zboží. Kdežto řecká část je známá drahotou a pohraničním filcuňkem.

 341. Ale notak pepo… žádný oběd nestojí tolik, jako mám dohodnutý debet v bance.A když ano, platí ho obchodní partner… 😀 😀 😀

 342. 379 Jirko ppa etc…“ Prsto si nedovedu predstavit, ze rozhodnutim mne nekdo zbavi skoro pukly toho co mam.“ No tak teď už dovedeš. A v kapitalisticku.

 343. Hm, jedno mi není jasný..
  Ví se o kolik by ti vkladatelé přišli, kdyby se ty banky jednoduše nechaly zkrachovat ?

 344. no jo sumavaku ale nekdo to ma jinak.
  hele vem si ze si jde manzelka koupit saty – to taky nejde hotovostne . Prece nebudou u pokladny castku rozepisovat na tri dny 🙂

  ja si proste myslim ze je velice individualni co je ze do banky investujes/pujcujes abys mel urok a nebo zda to je nejnutnejsi ucet abys mohl delat bezne platby dle zakona 😮

 345. Halladine,
  úplně přesně se ví jenom to, že kdyby kyperské banky krachly, následky by byly nedosírné

 346. když teče do bot, jsou i poctivý špinavý prachy pro Brusel dobrý.

 347. pepo kam Ti mám poslat ty pravdoláskaře? Napověz nebo mě kopni. Event. mi napiš.

 348. Hmmm – tak buď už jim všem hrabe, nebo je v tom schovanej někde nějakej háček?

  …Země (Kypr) chce zahájit policejní vyšetřování. Chce se totiž dopátrat toho, kdo stojí za současnou svízelnou situací zadluženého ostrova…
  …Německý ministr financí Wolfgang Schäuble byl podle svých kolegů na nedělním jednání euroskupiny trochu vznětlivý. Dnes ráno v rozhovoru pro německou televizi ZDF řekl, že se jeho země stala terčem závisti.
  „Vždycky to tak je. Stává se to i ve škole. Když máte lepší výsledky, ostatní s tím mají problém, někdy dokonce i závidí,“ řekl Schäuble…
  http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-59577570-on-line-na-kypr-jsme-byli-tvrdi-zahraval-si-s-ohnem-vzkazuje-nemecky-ministr-fi

 349. 417 rezy ktere ?
  mame jich tu okolo vic nez dost. ale pokud je chces smenit tak rekni co potrebujes poslat ty.
  takovejch nicmochru najdu z obou tri stran vic nez dost

 350. Hmmm,
  ale i tak, pořád nějak nevidím, že by se hrdí Řekové ať už v Řecku či na Kypru postavili proti EUnijní zvůli… že by ten všeholid byl opravdu všude stejný ? Národ nenárod ?

 351. Matzurko, já nevím.:-)
  Ale mït v těch bankách nějaký prachy, asi bych křičel o zlodějně, jen kdybych pŕi normálním konkurzu přišel o míň.
  A ještě bych hodnotil rychlost s jakou při obou variantách dostanu zbytek zpátky.
  Ale kdysi se tu párkrát řeklo, že pokud je někdo vůl, a naletí na příliš dobré podmínky, a nachytà se,je blbej a tu ztrátu si zaslouží.
  Ostatně to nenï prvej případ. Islanďané odmïtli náhrady cizím vkladatelům, když ty jejich banky taky zkrachovaly.

 352. matzurko zarvou si vsude .
  zvaste nekteri ( vetsinou byvaji z tech skupin co jsou pricinou krachu)
  ti co se snazi tak se bud otrepou nebo se sejfli uz driv a jdou dal.
  vedi ze odrbat se je snazi vetsina vsude na svete

 353. Matzurko,

  Zkus zajít do bamky, požádat o půjčku a nadiktovat si podmínky tè půjčky 🙂
  Holt, kdo má prachy, poroučí.
  Ber , nebo nech být.

 354. Hele musime si proste rozlisit bankrot firmy, banky, podniku, osvc….. A tedy zcela jasne jasne priciny a take jasne vysledky. Ten kdo se v tom nekdy pohyboval vi, ze bankrot rozhodne neznamena smrt a hladomor a ozebraceni…. Tak statni zasahy do prirozeneho kolobehu prirody samozrejme znamenaji to co jsem psal pred chvilkou. Tedy prusery az na pudu. No a jestli si to nekdo neuvedomuje, tak se toho docka…..
  A ano rozhodne bych si pral videt cerne na bilem, kdo za krizi muze. Doufam, ze bude vysetrovani rychle tresty po zasluze rozdany a vinici budou vracet to, co propili a projedli. Ale to se asi nestane, kdo by zavrel politiky a vseholid nebude penize vracet, ze ne 😀

 355. Tak na Kypru se jim postavili a světe div se, teď to jde i bez hlasování parlamentu… 🙁 co kdyby to neschálili i podruhé nebo, nedej bůh! i potřetí.

 356. Vidis Sumavaku…. A neni to poprve. Proc tedy vsichni spojuji svobodu a demokracii porad netusim.

 357. kdyz ja tak nejak nevim kdo se komu postavil a kdo se komu nepostavil.
  mam v tom zmatek .
  bankeri a politici kypru se postavili bankerum a politikum ostatnich zemi eurozony?
  nebo lidi se postavili politikum a bankerum kypru? nebo ostatnim zemim eurozony?

  jo rekl bych – ano vy jste narod/stat hrdeš jste rekli nebudeme u Vas zebrat a co jsme si navarili to si i snime.
  tomu rozumim a tleskam.
  necemu jako tak my se pred vama ohybat nebudeme a pekne to za nas zacolujte – to bych tedy pozvedl oboci.

 358. 428 Jirko ppa etc…protože jsou „neinformovaní“. Stejně tak spojují demokracii jako formu vlády (pro tento případ akademicky připusťme, že taková forma vlády reálně existuje) ze své podstaty naplněnou nějakým všeobecně blahodárným obsahem. Svoboda=demokracie=dobro. Nevymluvíš jim to.

 359. Pepo, to je tezke…. Taujcka je preci potreba, vzdyt by tam nemeli na krouzky

 360. 425 Pesi, jak znám pappenheimské, jediné co umějí, je rychle obvinit. Pak přijde razputica, Blitzkrieg v análu a rudá vlajka nad Berlínem.

 361. Schumachere, některé legendy mají tuhý život 🙂 Další taková je právo=spravedlnost… A nevymluvíš jim to.

 362. 431 to je jirko presne ono – casto se zebra ( i kdyz se pritom tvari ze to je pravo), za rohem pomlouva , kdyz to jde tak obcansky i uda – ale reci jako by dar byla vlastne pro darce povinost

 363. Už druhou desítku let spekulujeme, kdy se složí EURO a kdy rozpadne EU, ale zatím jsme opomíjeli, jak to bude probíhat.
  No tak teď to můžeme sledovat online, rozbory jsou zbytečné:) Co se furt divíte?

 364. No pokud jenom sledovat … Ale co když se budeme muset i zúčastnit ?

 365. vy tady furt s kyprem
  s armenií hezky vyhráváme, i mozart hraje
  co víc s i přát 🙂

 366. a už je to o dva 🙂
  neuvěřitelné
  při té hrůze

 367. A Bílek zůstává … Protože je naděje. 🙁
  A natupují klasické výpočty, kdyby, coby, možná… Viz Samotáři. 😉

 368. 436- do té doby snad stihneme všechny úspory utratit za pušky, sušené maso a teplé prádlo.

 369. a bílek už se usmívá
  mozartovi se to nakonec povedlo taky
  zítra pelta? bílek má naši plnou důvěru 🙁

 370. 447-bohužel. A přitom tahle kvalifikace je ztracena, dala se využít k budování mančaftu pro další kvalifikaci …

 371. 448-tam se dostane jedině jako pozorovatel pepo, z této kvalifikace těžko.

 372. noname i kdyby jsme nepostoupili tak repre trenr musi sledovat deni na MS 😀
  nebudme skodolibi – teoreticka moznost prej jeste je

 373. PeSi – 333 – to, že neřídím, ještě nutně neznamená, že po dálnici nejezdím. Byly roky, kdy jsem jezdil Praha – Brno či Praha – Jihlava – Znojmo – Vídeň víceméně každý týden.

  Takže celkem dobře vím, jak vypadá D1 za plného provozu, zejména v pátek. Když k tomu připočtu to, že Policie ČR nedisponuje takovým tím vrtulníkem s přivázaným elektromagnetem, který známe z kreslených filmů a který umožňuje auto popadnout za střechu a vyzvednout do luftu, tak se opravdu nic jiného udělat nedalo. Na nějaké ťukání do jedoucího auta šikmo zezadu nemá PČR ani know-how ani zkušenosti. Navíc je komunikační schopnost PČR natolik vyzrálá, že je s podivem, že toho blba vůbec hledali na správné dálnici a dokonce našli. Už to víceméně na medaili (alespoň bronzovou).
  No a když k tomu přidáme odpudivý zvyk českých automobilistů „čumět“, který vede k tomu, že kolona na dálnici se udělá i tehdy, když v odstavném pruhu stojí libovolné auto, neboť kolemjedoucí přibrzdí, aby jim nic neušlo, tak si stojím za tím, že jiné řešení prostě k mání nebylo. Je to blbý, ale je to tak. PČR prostě neumí a tudíž nemá smysl chtít po ní zázraky. Buďme rádi, že si ti chlapci umí (většinou) zavázat boty a smrkat do kapesníku.

 374. Hmm, tak to je kšeft jako řemen:

  „Kyperský ministr financí v úterý potvrdil, že u vkladů nad 100 000 eur by se 40 % jejich hodnoty mělo vyměnit za akcie bank.“

  Dostat místo prachů akcie zkrachovalé banky, to je opravdu netradiční. To umí ocenit jen opravdový Kohn, pro kterého i prodělek je kšeft. 🙂

 375. fotbal byl katastrofa…nejen výkonem, ale i tím, že vyhráli. Škody nedozírné 🙁

  Pavle, napadlo Tě, že menší škoda by nastala, kdyby toho fracka nechali dojet domů? Vždyť ho nehonili po cestě tam, snad do Vyškova a dojel OK, a začal bejt pološílenej, když ho začali sledovat…. No já vím, že to zní divně, ale udělali více škody, než užitku.
  Mimochodem, v sedumnácti je běžné mít řidičák, či nechat se učit rodičem….ostatně já snad ani nemám problém vůbec když někdo jezdí bez řidičáku, když umí jezdit. To se pouhou kartičkou se jménem nenaučí…já jsem taky začal jezdit na motorce a dost dlouho to tak bylo a neměl jsem v podstatě řidičák na takovej stroj. A až pak jsem si ho rozšířil, když jsem začal fungovat nazpět v oiropě. A taky jsem nikoho nazabil, neohrozil a neomezil. Možná mne taky měli zastavovat zatarasama…

 376. Pavle, s touto filosofii lze take rici „PCR neumi strilet, tak se da pocitat s tim, ze kdyz honi zlodeje, postrili par civilistu“.

  Je to sice pravdive, ale nejak nevim… Jestli k pronasledovani kluka bez ridicaku maji jako jedine reseni udelat zataras z civilistu, tak je jejich existence skutecne znacne… neekonomicka 🙂

 377. jirko – kdyby ho nechali dojet, tak bude tisk šílet, že Policie nekoná a zfetovaní synáčci milionářů se projíždí v Audinách šílenou rychlostí po dálnicích. A to ani nemluvím o tom, kdyby to někam napálil, někoho dalšího zabil a Policie nekonala.

  Jako bys to neznal…

 378. Takže se můžeme shodnout, že ta záležitost nemá dobré řešení …

 379. Takhle, Pavle, minimalne s asistenci (pravdepodobneji diky zasahu) policie to nekam napalil… fakt mi tam prijde ta policie navic 🙂

 380. Petře – 457 – ano, to je poměrně přesné. Já taky osobně počítám s tím, že PČR neumí střílet a sem tam se jí přihodí, že skolí náhodné kolemjdoucí. A kdyby jenom to, až se sejdeme v hospodě, tak Ti povím o tom, jak se jeden známý (shodou okolností policajt) střelil do své nohy, svou zbraní…

  Ale s tím zátarasem, to bych jim fakt nevyčítal. On se udělal sám, protože na D1 v pátek odpoledne to opravdu jinak nevyřešíš. Je to blbý, ale jezdí tam auta, poměrně dost aut.

  No a o zrušení PČR jsem psal už v noci, někde kolem toho 317. 🙂

 381. jirko ppa,
  ježišmarjá člověče!!! Doufám, že nenaznačuješ, že tady na Š. jsou lidi, který si myslej, že se člověk naučí řídit v autoškole. 😛
  To by mi teda spadly další šupiny z očí… (smajlík s vytřeštěnejma vočma)

  Ad fotbal – zdá se, že jsem udělal jenom dobře, že jsem preventivně koukal na Star Gate. Při pohledu na naše zlaté hochy si vždycky uvědomím, jak křehkou mám nervovou soustavu a snažím se jí ze všech sil chránit… 🙁

 382. Rputi, kdyby ho nechali jet, mozna by boural, mozna ne (mel za sebou myslim kolem 200km, takze katastrofa nebyla jista. Po zasahu policie jista byla…

  Nemohu si pomoci, mne vychazi, ze lepsi bylo nejednat a vyzvednout si ho doma. Treba ho sledovat z vrtulniku.

  Je vetsi skoda nechat nekoho jet bez ridicaku, anebo zpusobit skodu v radu milionu a vinika dostat do rizikove situace, kterou vzhledem ke zkusenostem a veku nemusi zvladnout?

 383. Petře – 461 – jak navíc ? Mají odznak, pendrek, placatou čepici a výsluhovou rentu, tak holt konají, protože to od nich veřejnost očekává.

  Fakt netuším, co na tom lidi překvapuje. Před Czech-Tekem nekonali a bylo jim v médiích spíláno, že nekonají. Tak na Czech-Teku konali jak uměli a bylo to zase blbě.
  No a v tomhle případě je to víceméně stejný. Nějakej Janoušek jim přejel Vietnamku a oni nekonali a dostali to v tisku sežrat. No tak teď viděli dalšího blba s Audinou, tak konali. Nic víc, nic míň. 🙂

  Veřejnost je obecně nevděčná. Místo toho, aby chlapce pochválila, že dělají hovínko hezky do záchoda a nikoli do kalhot, tak jim nadává za něco, co zcela zjevně přesahuje jejich schopnosti úplně stejně jako pochopení kvantové fysiky.

 384. Ptakopysku…já nevím, co si tady lidi myslí. Já jen chci říci, že mi je milejší člověk co umí řídit, bez řidičáku, než ořidičákovaný „velikonočář“ …. Mimochodem, na Severu jezděj dva druhy řidičů…první je ta bez řidičáku, a druhá která ho má sebranej. Těch pár vyjímek jsou zanedbatelná anomálie 😀
  Mimochodem…viš co se tady děje, když s polucajti zastavěj auto a řidič nemá doklady? Což je známkou toho, že fakt nemá něco v pořádku….normálně vezmou klíče a zahoděj je co nejdál, někam, kde se blbě hledaj. Přeci nebudou papírovat a nějak řešit vzniklou sitauci.

  Pavle, neblázni člověče, nechceš snad říci, že křik všeholidu Tě nějak znepokojuje, pokud nemají na transparentech Tvé jméno a stojej před vilou…a maj sudlice a klacky 😀

 385. Petře – ale vůbec ne, já s tím taky nesouhlasím. Jenže znáš to „můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se proti tomu dá dělat.“

  A vůbec, máš už zaplacené daně za příští rok ? 🙂

 386. Jinak podle svedectvi, ktere jsem cetl ja, ten zataras udelali umyslne, provoz byl – pry – slaby. Nebyl jsem tam, samozrejme.
  Nu coz, uzavreme to tim, ze je to banda nemyslicich amateru, a v tomto pripade na jejich neumetelstvi zarval jen jeden clovek. Ten druhy se z toho snad vyseka. Mohli to zprasit vic…

  Sad.

 387. Jo, zaplacino mam, takze snad budou mitz prachy na nove hracky. Pravda, jima mne hruza uz dopredu, kdyby dostali neco jeste silnejsiho, nez prasaty 🙂

 388. Jirko – no u té PČR mně ten křik všeholidu znepokojuje velmi.

  Ono je to jednoduché. Čím víc bude všeholid ječet, tím víc bude PČR konat a collateral damage budou narůstat. Proto považuji za rozumné je pochválit, podrbat za ušima a tiše doufat, že zpychnou, ztloustnou a budou chrápat na vachcimře místo toho aby se pohybovali v terénu a zvyšovali zmatek. 🙂

 389. Pavle, jestli je to tak, tak na to jdes spatne…. Polucji je politicka organizace a reaguje jen a pouze na „prani“ tech nahore. Vseholid je ve finale otravuje.

 390. Jirko ppa,
  aha, ufff to jsem si oddych‘. Já si fakt v první chvíli myslel, že tu někdo takovej je. Diskusi o zhulenci nesleduju nijak pečlivě a mohlo mi něco utéct. 😛

  Petře,
  mohli by taky dostat lamba jako Taloši 🙂
  http://www.carzi.com/wp-content/uploads/2009/12/lamborghini-police-crash.jpg.jpg
  http://motorcrave.com/italian-lamborghini-police-cruiser-crashed/2828/

  ale zase by toho cvoka mohli dostat pravým americkým dloubákem http://aussieexotics.com/forum/lamborghini/lambo-vs-hyundai-4126.0.html a celá akce by se obešla bez zranění

 391. Njn, všeholid sice politiky otravuje, ale má volební právo, že ano. A nebudou ony brzy zase nějaké volby ? 🙂

 392. Pokud jel kluk 200 km/h, nebyl ani nijak výrazně nápadnej. Já považuju za normální cestovní rychlost cca 150-160 km/h a jsem často předjížděn.

 393. Ptakopysku…. To uz dost stare, minimalne ctyri, pet let…. Ono je to docela tezke na ovladani, na jizdu a hlavne….akceleracne to neni pro kazdeho. Ono vubec se szit s takovymhle autem je pomerne dlouhodobe.

  Pavle, hele, asi nesedlujes cvrkot okolo voleb, ze ano. Vyhravaj se totiz s ….. Volte mne a dam vam prachy…

 394. Dobrý večer,

  OT na nepříjemné téma – kdy je poslední den na daně? 31. března je neděle, 1.dubna svátek. Takže na Velký pátek nebo v úterý?
  Nějak jsme zaspala a zbývá mi zítřek, nab itý pracovními povinostmi a čtvrtek dopoledne.

 395. policajti, co pomáhají a chrání, toho kluka zastavili, jako kdysi rusáci zastavili jihokorejské letadlo

 396. (456) „Pavle, napadlo Tě, že menší škoda by nastala, kdyby toho fracka nechali dojet domů?“
  A napadlo někoho, jaká „kuřba“ by byla, kdyby cestou někoho naboural a prokeclo se, že policajti o něm věděli? (Což by se prokeclo zaručeně) Kdo všechno by řval, že „polucajti“ a „pateř“ jsou k hovnu a nekonají?
  Jednou prdelí na dvou židlích skutečně seděti nelze.

 397. (465) Po zásahu ano. Před a během ne.
  Petře, je fakt, že to dopadlo blbě, ale obávám se, že lepší řešení by bylo jen v nějaké PC hře. A to mám policajty sakra nerad.

 398. a teď mi v tv řekli, že má pelta toho hodně k přemýšlení
  (koho po bílkovi)
  no, jako vtip dobrý
  pelta a přemýšlet:-) .-) .-)

 399. AK, mne porad unika, co bylo spatne ho potom, co nezastavil, nechat jet – treba sledovat pasatem nebo z vrtulniku – a sbalit ho potom. Pravdepodobny zaver honicky se 17 letym klukem za plneho provozu na D1 snad, probuh, dokazi domyslet i policajt, ne?

  No dobre, asi ne. IQ nad 80 asi neni bezna vybava policejniho sboru…

 400. Jirko ppa,
  jo, oni měli pár havárek, když ty auta měli nový. Teď už buď jezději dobře, nebo mají dobrý krytí, protože fotky z novejch policajtskejch havárek nejsou 🙂

 401. Kazdopadne, viz ma 368 – podle mne vystrilet rukojmi i zlocince neni uspesny zasah, ac – pravda – dalsimu pachani zlocinu je zabraneno. Dokonce ani potencialni rev verejnosti ohledne necinnosti by nemel byt duvodem k takto koncipovanemu zasahu 🙂

 402. Ptakopysku, nevim, kolik jich maji dnes, tohle snad bylo uplne jediny a jeste ho dostali darem…. Ona to opravdu neni zadna legrace se jen bezpecne rozject. Copak neznas ty videa z rozjezdu placatejch aut na semaforech, co ze stopek a do zatacek? Stovky jich tam je….. Mam pochopeni pro ty co to rozflakaj, vim jak je to jednoduche.

 403. Kurva, hlavni mesto monarchie „vovinuly naky mraky“
  Je to tady skoro jako na Islandu na Silvestra. same zmzle savle. . . .

 404. Brouku, ze Vas vidim….. O vikendu bude doufam krasne, protoze jinak si to vypijete….nemuzete to prosim zaridit?

  Mimochodem, v TV byl nejakej dokument z Vidne a ja jsem skoto omdlel….. Videl jsem zahradu a vilku Eugen, bez legrace 😀

 405. Petře – no s těmi rukojmími je to složité. Já se spíš přikláním k názoru, že postřílet rukojmí i zločince je jediné rozumné řešení. Uděláš to třikrát nebo pětkrát a nikdo si rukojmí brát nebude, protože se rozkřikne, že to nemá smysl.

  Ostatně, po 11. září 2001 se taky letadla už moc neunáší. Ono riskuj, že tě nějaká F-16 zastaví v letu…

 406. Nechci vam brat vitr z plachet, pane kolego, ale vikend ma bejt trochu „Scheisse“ jak tak zni hlas prosteho lidu. . . coz si samozrejme, pokud bude i odpovidajici kvalita rad vypiju

 407. Vida a já měl dojem, že pranostika „březen, za kamna vlezem, duben ještě tam budem“ pochází z dob, kdy se o globálním oteplování ani nevědělo ba dokonce se ani ropa netěžila a auta nebyla 🙂

  Ze stejné studnice lidové moudrosti je i „únor bílý, pole sílí“ a pověry o ledových mužích v květnu.

  Ono se tak nějak stačí podívat na globus, kudy vede 50 stupeň severní šířky v jiných zeměpisných délkách …

 408. Foundry,
  ale tvrdí to už jen někteří klimatologové….

  Nevíte někdo, co je s NickName ? Se tu nějak dlouho neukázal, tak doufám, že je i s rodinkou OK a má jen moc práce…

 409. Dobrý večer,

  doufám, brouku, žes nevyšel dneska ven. Šel jsem jenom od auta do hospody a zpátky a promočil jsem střevíce. Teď jsem ve Wachau a místní jsou skoro přešlí mrazem. Na Heuriger je to ale přešlo.

 410. Njn, když ho čapli prvně, tak měl nacamráno 2.5 promile. Teď jel přes 200 km/h.

  Asi právě proto:

  „Poslanec v minulosti navrhoval zvýšit rychlost na dálnicích na 160 kilometrů v hodině a povinnost vozit v autě alkoholtester.“

  Holt zná své papenheimské 🙂

 411. Možná by té ODS měl fakt někdo nakreslit, že pokud bude mít ve svých řadách podobné kokoty, nikdo jí už opravdu nikdy volit nebude.

 412. 497 – a ze neudelali zataras a honicku…Holt, imunita 😀

  Volic ODS – takova vec jeste existuje? 🙂

 413. Petře, asi neměli hlášku, že to Bávo s náhodnou SPZ 3A3333 nebo 7A7777 je kradený 🙂

 414. Ale celkově vzato bych to tomu poslanci asi neměl nijak za zlé. Prostě spěchal za svými voliči. A jak říkal kdysi už Paroubek, poslanec nebo člen vlády není nějaký sprostý podnikatel, který by někam spěchal kvůli mrzkému zisku, ale člověk, který spěchá aby v potu tváře pracoval v zájmu svých voličů. A jako takový může… 🙂

 415. Foundrymane -493- lžou, nebo šetří s pravdou :-). Žádnej 30% úbytek ledu se nekoná, momentálně je dokonce celosvětový plovoucí led mírně nad 30 letým průměrem
  http://jdem.cz/2p429 a http://jdem.cz/2p437
  Teplo ale asi nebude. Docela dobře se to dá odhadnout z indexu Arktické Oscilace (AO).
  Když je záporný je veliká pravděpodobnost přílivu vzduchu ze severu k nám a klima je spíš kontinentální. Platí to samozřejmě statisticky, ale hodně dobře to sedí. Můžete si to sami ověřit tady http://jdem.cz/2p444 nebo v delším měřítku http://jdem.cz/2p456
  Dobře popisuje AO Cílek tady http://jdem.cz/2p464
  No a ten AO index je teď hodně záporný.
  Konec klimatického okénka :-).

 416. Jirko ppa,
  no… podnikatelský záměr je to zajímavý. Akorát nevím – ti instalatéři. U nich bych se bál. To je docela nebezpečná profese. Myslím, že Jahelka citoval jeden tragický instalatérský příběh: http://www.youtube.com/watch?v=LfG32aQKOqU

 417. Matzurko, psal něco o „restrukturalizaci“ firmy, ve které pracuje. Minulý rok jsem zažil něco podobného, někdy není chuť nic říkat ani psát.

 418. Foundrymane -493- lžou, nebo šetří s pravdou 🙂 . Žádnej 30% úbytek ledu se nekoná, momentálně je dokonce celosvětový plovoucí led mírně nad 30 letým průměrem
  http://jdem.cz/2p429 a http://jdem.cz/2p437
  Teplo ale asi nebude. Docela dobře se to dá odhadnout z indexu Arktické Oscilace (AO).
  Když je záporný je veliká pravděpodobnost přílivu vzduchu ze severu k nám a klima je spíš kontinentální. Platí to samozřejmě statisticky, ale hodně dobře to sedí. Můžete si to sami ověřit tady http://jdem.cz/2p444 nebo v delším -pokračování –

 419. 512-včera jsem na Spektru nebo NatGeo zahlédl upoutávku na pořad „Hrozba nové doby ledové“. Ale třeba je to jenom dokument pro pamětníky ze 70. let 😉

 420. NoName, mám dotaz. Vy to budete vědět. Jak dlouho zůstávají platné ty zkrácené odkazy ?
  Je to na „furt“ ?

 421. Vypadá to tak, že ano, nafurt. Tedy do doby konce provozu služby. 😉

 422. Ptakoysku…. Ono to vsechno je docela krute…. Dovedes si predstavit, ze si objednas zahradnici, na posekani travy k Tobe pod Blanik na sobotu? Sadisto jeden, ze se nestydis 😀

 423. Dobré ráno,

  NoNAme,
  nebylo to sdělení, že do kin přijde další díl filmu „Doba ledová“ ?:-)

  Týýý jo, na co lidi nepřijdou…

  Jestlipak nahatá uklízečka taky líp zametá, než ta oblečená?

  Výhodu provozovatele ovšem je, že ušetří za pracovní oděv. Nebo je snad v ceně štriptejz, kdy se dáma dostaví na pracoviště oděna předpisovými montérkami a na místě se svlékne?

  Taky by mohl být stryptýz za příplatek. Například si objednáte úklid po večírku a stryptýz bude na závěr. Hposté zároveň pochopí, že uklízečka je už na místě a je na čase se odebrat domů.

  Možná by se to hodilo jako „přidružená výroba“, až budeme nachalupš pěstovat yt brambory. Nebo česnek. Nebo konopí.

 424. Jirko ppa,
  😀 😀 😀 Myslíš na tuhle sobotu? Dneska bylo ráno mínus sedm, teď jsou mínus čtyři, sněží. V sobotu má být némlich stejně. Myslím, že by byla pěkně zježená. 😀

 425. koukám, že maYdu zcela míjí přidaná hodnota oněch služeb. 😀 Jakožto ledascos jiného 😀

 426. Ptakopysku, proto to rikam, si proste krutej sadista, i chlapa bys nechal vymrznout ….. A bez poznamek 😀

  Pozastaveni MaYdy nad tim, jestli snad uklizecka lepe uklizi naha ci oblecena je presne ta otazka, kterou pan prezident nazyva….. Oskliva, oskliva otazka 😀

 427. Ptakopysku…. Pivo

 428. ach jo- jako každé ráno konejším své masochistické sklony četbou toho, co naši novináři, ošlehaní větrem kavárenských ventilátorů, v době, kdy planeta se hroutí, ekonomika se hroutí, předkládají jako informace :
  http://www.lidovky.cz/statni-zastupce-ukradl-cokoladove-berusky-zlocince-i-tak-muze-zalovat-dal-1ti-/zpravy-domov.aspx?c=A130326_164146_ln_domov_ogo
  Tyhle mediální interpretace dějů (intelektuálně značně poddinmensované) jsou svým způsobem školním příkladem novinové praxe našich novinářů v duchu zásady, že zpráva o tom, že pes pokousal pošťáka do novin nepatří, kdežto do novin patří zpráva o tom, že pošťák pokousal psa. 😕

 429. Westiku, ja tomu nerozumim…. Krast se snad nema, ze ne. Nebo sbad plati to ze mala kradez je takova klukovina? Jo ja vim, presne tak…..planeta se hrouti, ekonomika taky 😀
  Ps. Mozna ta Vase planeta, ta na ktere ziju ja, se nehrouti, neni kolaps ekonomiky, jen statni zastupci kradu a omlouvaji to tim, ze to byla klukovina

 430. Pánové, pro mně je uklízečka némlich to samý, ať je nahatá nebo oblečená, to snad chápete:-)

  Moje oko prostě dává přednost jiným přírodním krásám a tak mně víc zajímá, jetsli umí vyleštit okno tak, abych skrz něj viděla do zeleně.

 431. Jirko ppa,
  ad 525 – je to marný, je to marný, je to marný. Ale je to sranda. 😀 😀 😀

 432. No, Jiří, já souhlasím s westíkem, že taková prkotina není hodna novin.

  Měli dotyčnýho vyhodit, protože když pracovník justice krade v obchoďáku čokoládový figurky, patrně není duševně zdráv a v každém případě by neměl působit jako státní zástupce.

  Ale nevidím důvod, proč by se o tom mělo psát v novinách.
  Zejména, když se to odbylo pokutou a všechno dobrý. Takhle je to jen další špatný příklad. Když může státní zástupce, proč by nemohl prostý občan, napadne leckoho, kdo by na to jinak nepomyslel.

 433. No ono kdyby byli státní zástupci lépe placeni, nemuseli by si brát figurky za 25. I tak se to dá interpretovat.
  Mimochodem, taková krádež je projevem absolutní přízemnosti, ubohosti a neschopnosti vnímat a posoudit situaci. Takový člověk nemá na postu státního zástupce co dělat. Nejenom z dovůdu krádeže samotné, ale z toho, co ta krádež vypovídá o něm jako člověku. O jeho měřítkách, hodnotovém systému, schopnosti ovládat se.

 434. 527-to není prkotina-to je zpráva o stavu justice. Že v ní působí zloději.

 435. Ptakopysku…. Vzdyt ma MaYda pravdu, proste vsichni tri ocenujeme prirodni krasu….. I kdyz prirodni, co je dneska prirodni 😀

 436. Je docela zajimave, jak je mozne si takhle nabehnpit do zdi, zaroven si slapnout na hrabe a i rozbit zrcadlo 😀

 437. No, krade-li státní zástupce čokoládové figurky, tedy věc nevalné hodnoty, jedná se patrně o člověka se sklonem ke kleptomanii, takže by měl být vyšetřen psychiatrem.
  On sám uvádí, že kradl v rozrušení z nelehké životní situace, kterou zřejmě nezvládá. I z toho je patrné, že by potřeboval odbornou psychologickou pomoc.
  I kdyby se nejednalo o krádež, tak člověk, který neví co činí, na postu státního zástupce nemá co dělat.

 438. já si naopak myslím Westíku že zrovinka takové zprávy jsou ok. Před třiceti lety nám v Jihlavě odešel velitel utvaru, který si přikrádal pro milenky spodní prádlo v Prioru na náměstí. Taková informace potěší každého, od vojcla až po štáb.

 439. Rputi, kdyby kradl kazdej, kdo se dostane do spatne zivotni situace, to by ani nestalo za to neco prodavat, rozebralo by se to hned ve skladu. To je ale pitomost, co si napsala, ze ano….

 440. re .. jetsli umí vyleštit okno tak, abych skrz něj viděla do zeleně.
  ono to kolikrát nemusí vyjít, je samozřejmě otázka, zda za tím oknem ta zelen vůbec je.

 441. Jiřiku, já jsem napsala: „On sám uvádí, že…..“ Kdes četl, že souhlasím a omlouvám krádeže v nelehké situaci?
  A výslovně jsem uvedla, že takový člověk nemá na postu státního zástupce co dělat. Kde v tom vidíš jakou pitomost?

  Zdá se, jak je z tvých výpadů patrné, že trpíš závažnou neschopností porozumět čtenému textu.

 442. ufff, jirko ppa etc, NoName: jak čtu vaše poslední příspěvky , větřím vzdálený závan zatuchlé počestnosti jakýchsi archandělů Michaelů, chránících bezbranné supermarkety před náporem temných mocností,zosobněných zloději „čokoládových berušek za 24,90 Kč“ 🙂
  Uvažovali jste vůbec o možnosti, že člověk v takovém postavení mohl v zamyšlení strčit ty „berušky“ do kapsy bez úmyslu se jimi obohatit ?
  (podotýkám předem, že v samobsluze a nikde jinde jsem nikdy nic cizího nevzala) 😕
  A pro obveselení zdejších poctivců v tomto chmurném dni :
  „Krad´ starý Mates jako straka,
  u bohatce, i u žebráka.
  Pak, nerozmýšleje se dvakrát,
  dal do pokladny vše, co nakrad.
  A nápis zhotovil si na to:
  Soukromé vlastnictví je svato!“
  (Jiří Haussmann ,1923) 🙂

 443. Já o té možnosti uvažoval, neb kradení berušek za 25 Kč je jinak nesmysl nebo choroba.
  Ale je to moc daleko, tak na to nevidím.

 444. Tedy… Rputi, ano, odmysli si tedy poslednich pet slov….. U tebe totiz nikdy nevim, jestli citujes a nebo jestli je to tvoje, tak se nezlob…..

  Westiku ano presne tak, relativizace a omlouvani. Takhle je to spravne a tak je to v poradku. Jsem celkem rad, ze tohle neslysim casto. Vlastne to neslysim skoro nikdy.

 445. Nevím, mne se to ještě nestalo, westíku. V zamyšlení, v obchodě, do kapsy … Ne. Nestalo.

 446. Skvele… Zvlast to…. Jeste jsem to nevstrebal …. Clovek v takovem postaveni ….. asi si pustim neco z roku 1935, z Nemecka. Treba tam najdu odpoved, kde se takove blaboly berou 🙁

 447. Měla jsem známou, která řešila krádeže v OD Kotva ještě za totáče. Nejčastějšími pachateli byli důstojníci z protilehlých kasáren. Kradli zejména lahve s lihovinami.

 448. (539) milý jirko ppa etc: doporučuji Vám pro zapamatování na monitor přilepit nálepku s heslem:
  „O, Lord, help me to keep my big mouth shut, until I knew, what I’m talking about!“ 🙂
  Nepsala jsem o žádném zloději čokoládových berušek, ale o novinářích 😕
  Vaše „duchaplná“ kombinace vychází z klamných závěrů ,a nemá proto žádnou naději, že by Vás dovedla ke správnému názoru 🙁

 449. Psala jste, že nevidíte důvod takové zprávy zveřejňovat, westíku.
  Oponenti tvrdí, že důvod vidí, protože jde o veřejného činitele a takový skutek nepovažují za maličkost, ale naopak za důvod k vyřazení t tímu-protože ať už je důvod krádeže jakýkoliv, dotyčného to diskvalifikuje.
  Je něco zlého na vysvětlení důvodů, proč si dotyční myslí, že je důležité takové věci zveřejňovat ?

 450. Jiřiku, když někdo napíše „On sám uvedl, že…“, tak zásadně následuje citace.
  A pokud si TY odmýšlíš mých pět slov, tak s touto TVOU úchylkou já těžko můžu něco dělat.
  Snad se to dá léčit.
  😀 😀

 451. (540) nj, NoName, a není to „krádež“ pracovního času zaměstnavatele v pracovní době diskutovat na blogu místo plnění pracovních povinností ? 😕
  Opravdu jsem neměla zájem „relativizovat“ nějaké hodnoty v současné době, kdy jako před plyšákem znovu platí „kdo neokrádá stát (nebo někoho jiného ), okrádá sebe nebo svou rodinu“ 🙁
  Psala jsem o novinářích, kteří cucají z palce hlouposti,a chytají se tedy první příležitosti, jak nějaký nesmysl nafouknout a vyvolat tím aspoň špetku vteřinového zájmu 😕

 452. Kradez je kradez, to ze to noviny rozmazly je zcela spravne, od toho jsou….. A ano, souhlasim, ze kradezi je i to, kdyz nekdo v pracovni dobe plka na blogu. Stejne tak predpokladam, ze lide nevolaji ze sluzebniho telefonu a ze nepouzivaji sluzebni auto, pokud to nemaji ve smlouve, nebo ze si plati o vikendech hotel, pokud jsou na slizebni ceste….ale o tom se snad nebudeme bavit, protoze to pokladam za normalni.

  Rputi, lecba neni mozna, je u tech polecovatelu narvano lidma s nelehkejma zivotnima situacema 😀

 453. (547) no, noviny “ rozmazly“ skutek, který se stal „začátkem března minulého roku“ – tedy před rokem – opravdu „aktuální“ 🙂

 454. Já jsem sám sobě zaměstnavatel, Westíku. jestli vás tedy trápí tohle. 😉

 455. 538 jako psycholog.byt spatny ( sic westik) soudim,ze ta nelehka zivotni situace byla PMS, to se casto resi cokoladou

 456. Jirko ppa etc… Kdyby policie nepronásledovala řidiče, tak by neujížděl a neboural by. Kdyby policie nepronásledovala zločince tak by nevzal rukojmí…, Kdyby se přepadený nebránil, mohl žít… To všechno jsou fundamentálně špatné úvahy přenášející odpovědnost od pachatele. pachatel přistižený při přestupku či zločinu není oprávněn klást odpor. Má povinnost strpět zákonný zákrok a právo se obhajovat podle příslušného zákona ve správním či tretsním řízení. Stejně jako v případě, že na svých latifundiích dopadneš zločince při činu. Nemá právo na odpor ani na útěk. Má uposlechnout výzvu, zdržet se dalšího protiprávního jednání a vyčkat příjezdu policejní hlídky, které bude předán v takovém případě bez újmy. Jestliže pokračuje v činu nebo útěkem odporuje výkonu zadržovacího práva, podstupuje riziko s tím spojené. Takhle to má fungovat v civilizovaných poměrech. Jestliže nefunguje, je to známka poměrů necivilizovaných.

 457. Jinými slovy, ukradnou prachy komplet! Pochybuji, že někdo věří, že bude zbývajících 20% někdy vráceno.

  …Lidé, kteří mají uloženo v předlužené kyperské bance Laiki více než 100 tisíc eur, v přepočtu téměř 2,6 milionu korun, se s nimi mohou rozloučit. Kyperský ministr financí Michalis Sarris v místní televizi RIK prohlásil, že vklady nad tuto hranici budou seškrtány až na pětinu jejich hodnoty.
  Píše o tom server Fox News s tím, že ministr navíc upozornil, že ke zbytku svých vkladů se střadatelé dostanou v řádu let.
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/bakovni-krize-na-kypru-a-skrty-v-bance-laiki-fe2-/eko_euro.aspx?c=A130327_110306_eko_euro_spi

 458. 550-jestli tomu rozumím správně, je zastřelení únosce ve školce principiální záležitost, i kdyby u toho zařvalo 5 dětí. A vinen bude pachatel, tak co.
  Kritika zásahu policie byla přece o přiměrenosti, o tom, zda zadržení pachatele bylo o tolik důležitější než lidé v autech, kteří vytvořili bez toho, že by o tom věděli bariéru v policejním plánu.

 459. Já vás s tím žalobcem nechápu! On to udělal jako další odborné sebevzdělávání, aby se dokázal správně vcítit do myšlení svých klientů a ani náhodou neublížil nějakému nevinnému, zbytečně obtěžovanému ochrankou supermarketu.
  Ve všech povoláních je jasné, že s vlastními zkušenostmi se rozhoduje snáze, rychleji a lépe.
  Proč tedy ne u státních zástupců?

  Pozn. Pro Jirku a pepu : PI!

 460. Ono jde o to Schumachre, ze polucije ma vyhodnotit to, co zpusobi co nejmene skody…. Dle meho selskeho. Zastavit to auto az sjede z dalnice, pokud to neumi udelat jinak, nez jak to predvedli. …. Kdyby se toto stalo v emerice, asi by uz nebyl na svem miste nikdo zodpovedny a nejen ti….ale asi bych chtel trosku moc. Premejsleni a posouzeni? Vubec nerikam to, ze by se to melo nechat bejt, pokud tedy uz jeho tatik neco takoveho nahlasil.

  Je neuveritelne, ze polucije kona naprosto selektivne. Tedy sere, doslova, na to co jim neprinese slavu a pak udela tohlencto svinstvo. Kyby se takto chovala pokazde, tak bych chapal, ze nemuze jinak, ale ona tak opravdu necini…..a to je ten nejvetsi problem.

 461. 547 Jirko ppa etc… a co v tom případě je práce pro zaměstnavatele bez odměny mimo pracovní dobu? Nehledě na to, co znamená „práce“, jde o nějakou činnost vykonávano od do a pak padla, o vynaloženou námahu nebo o splnění zadaných úkolů? Například vykopané metry se dají změřit. Jenže nevím o tom, že by si kopáč řekl „dnes mi to krásně kope“ a místo do hospody jako ostatní vykopal navíc ještě pár metrů, nebo v noci se vzbudil a v důsledku náhlé inspirace si šel zakopat. Je úplněk, něco Tě popadne, sedneš do mašiny a vyrazíš si zaorat…

 462. 555-ano, jsou zaměstnání, kde se dá výkon měřit, a jsou taková, kde se měří výsledek.
  Třeba kopáč je první kategorie, správce IT druhá.
  Mne se stane, že dva týdny nemusím hnout prstem, abych pak víkend zápasil s tím, že v pondělí to bude aspoň 30% funkčnosti z pátku. Měřítem mé úspěšnosti v práci je, že uživatel nepozná, že jsem vyměnil server, nahradil havarovaný disk a nebo vyměnil komplet připojení či ústřednu. Mne dokonce víkendová práce vyhovuje více než v týdnu, nikdo na mne nepokřikuje „kdy už to pojede“ a můžu dělat věci víc v klidu a s časovou rezervou.

 463. Schumachere, v podstate je mi jedno, co kdo a kdy dela… Jen kdyz stihne svou praci. Na druhou stranu, bylo by mi trapne, me osobne, kdybych telefonoval manzelce ze sluzebniho cisla, co bude k obedu, a nebo kdyz jedem nekam na pracovni cestu, ze bych si nechal proplatit letenku i pro ni. Ale tohle uz tady bylo celkem probirano uz pred dlouhou dobou a zustal jsem nepochopen. Takze ani dnes nebudu v tomto pokracovat.

 464. Tedy samozrejme s rozdilem od lidi ze statni spravy. Ty nemaj narok na to plkat na blozich, ci hrat hry na pc…. Protoze pracuji ve statni sprave, protoze kdyz nepracujou, nemaj tam co delat. Kdyz uz tedy tam bejt musej, protoze vseholid si zada…Za tim si stojim

 465. (552)„zda zadržení pachatele bylo o tolik důležitější než lidé v autech,“
  Nejde o to, zda „důležitější“, jde o to, zda bylo vyhnutelné. Zda policajt, který se dozví o protiprávním jednání, může nekonat či konat řekněme nepředpisově. Přesněji řečeno, co mu v případě neúspěchu takového (ne)konání hrozí.
  Tenhle případ by snad při nepředpisovém nekonání dopadl lépe. Snad, jistě to žádný z generálů po bitvě (včetně mne) neví. Taktéž nevím, kolik je podobných případů, kdy odhalený je dopaden a zatčen bez problémů a beze škod. Dozvíme se jen o těch, kde došlo k průseru nebo někdo natočil video, jako to s cyklistou na dálnici. Pokud to bude 1 ku 999, jak ten jeden případ, kde je třeba či nutno postupovat jinak, riskantněji (riskantněji pro vlastní kariéru dotyčného) rozeznat? A to hned v začátku, protože jak je učuněn první krok, pokus ukázat „plácačku“, není cesty zpět.

 466. 554 Jirko ppa etc…jenže policie nikomu nezpůsobila újmu. Tu způsobil výlučně pachatel svojí protizákonnou hjumenekšn. Bez řidičského oprávnění a souhlasu oprávněné osoby nesmí řídit vozidlo. Jestliže tak učiní a je stavěn policií, musí zastavit a strpět zákonný policejní zákrok. Jestliře tak neučiní a jedná jak jedná, nese plnou odpovědnost za škodu, kterou způsobí svým jednáním. Výlučně on sám. Nikdo jiný. Jiná otázka je, jestli policie si počínala vhodně tak aby zabránila možným škodám tak jako například v případě nějaké živelné události, za kterou lze takovou šílenou jízdu považovat. V takovém případě jestliže použije všechny dostupné prostředky k zastavení pachatele, má učinit vše aby vyloučila cizí újmu především na zdraví. Pokládám za přípustné, aby v krajním případě použila cizí majetek, například vozidla k vytvoření bariéry. V takové případě stát má uhradit škodu vzniklou na cizím majetku tak, aby jeho vlastníku byla odčiněna veškerá újma včetně ztráta času. Například tak, že mu budou neprodleně dopředu a plně hrazeny náklady na pořízení nového vozidla nejméně stejné kategorie a výbavy a budou za něho obstarány veškeré s tím spojené úřední úkony.

 467. 561-když třeba se životem je problém ten, že nejde nahradit.

 468. 557 Jirko ppa etc…Ty soukromník máš služební mobil? To jsou věci… Dejme tomu pracovní. Ty nemáš paušál? Nebo máš extra mobil na volání manželce? Nebo si vedeš knihu hovorů? Věz, že leckde to chodí naopak tak, že služební hovory jsou ze soukromého účtu. Pamatuju, že i počítač, tiskárna i inkoust….

 469. No, mně tak trochu připadá, že jste nějak vypustili, že policie konala na něčí příkaz. A že impuls k tomu přípazu dal tatík, který zavolal na policii, že mu nezletilý synek odjel s audinou.
  Což je oboustranně značně nestandardní způsob, jak řešit v rodině spory pubertálního synka s otcem o použití vozu.

  Otázka je, co by bylo, kdyby policie nekonala a synek auto někde rozmlátil něbo někoho přejel.

 470. 2 Schumi ad 561 Cože??? Policie nikomu nezpůsobila újmu? A co těch 8 rozmlácenejch aut a ten jeden těžce zraněnej? O těch dalších nemluvě? Teda, to jsem si početl, to zas jo!
  Museli ho zastavit za každou cenu, protože kdyby ho nechali jet, či naopak, kdyby tu dálnici před ním uvolňovali, tak by o nich novináři, PaH, nepěkně psali a mohl by dokonce vzniknout i nedozírný následek, že by se objevil řev v novinách! No a takovému neštěstí je samozřejmě třeba zabránit za každou cenu, neboť by jim to způsobovalo traumata, možná i noční můry, dokonce snad zhořknutí oblíbeného nápoje v ústech… A nemohli by pak zodpovědně buzerovat a kontrolovat lékárničky…
  Takže místo toho vytvořili na dálnici špunt z nic netušících civilistů – zákonadbalý občan se přece nemá policie proč obávat, že? – aby ochránili svá nablejskaná autíčka s tím krásným nápisem, že je třeba pomáhat a chránit – no tak si pomohli a ochránili se tím špuntem civilních aut…
  No a tak se ochránili… Kromě toho kluka, kterej to doopravdy už víckrát neudělá, se vůbec nic nestalo. Akorát 8 zničenejch aut a jeden těžce zraněnej, o jehož osudu se raději moc nemluví… A dle prokurátora policie nikomu nezpůsobila újmu… Stalo se samo… Collateral damage… Nebo jako na manévrech – povolené desetiprocentní ztráty… Zasraný civilisti – dobře jim tak, měli prostě smůlu.
  Ale nedošlo k nedozírným následkům. Dokonce tiskový mluvčí jsou spokojený… A Vítové si mohou navzájem blahopřát! Jak skvěle vyřešili situaci!
  A jak tu tak čtu, mnozí jsou zde přímo nadšeni z možnosti, že budou kdykoli nevědomky použiti jako živej štít pro ochranu debilů z pátý b.
  A já sice nejsem právník, ale když si tak čtu následující odstavec:
  „Obecné ohrožení podle § 179–180 trestního zákona je trestný čin, jehož se dopustí pachatel, který úmyslně (§ 179) nebo z nedbalosti (§ 180) vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že způsobí požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin, plynu, elektřiny nebo jiných podobně nebezpečných látek nebo sil nebo se dopustí jiného podobného nebezpečného jednání (obecné nebezpečí), případně obecné nebezpečí zvýší anebo ztíží jeho odvrácení nebo zmírnění.
  A žabičky si libujou, jak je voda hezky teplá, a jak policie moudře konala…

 471. Schumi,
  když chce Jirka ppa volat manželce, sdělí zprávu poddanému a pošle ho s dekou, sirkama a vlhkým chroštím na nejbližší kopec, odkud poddaný kouřovými signály zprávu předá. Na sídelním hradě ponocnej na věži pečlivě monitoruje obzor a přečtenou zprávu neprodleně tlumočí manželce.

 472. Ehm PeSi,
  ale ona policie jako taková opravdu nezpůsobila škodu. Škodu působil svéprávný, uvažující řidič vybavený vlastním mozkem, který vyhodnotil situaci před sebou tak, jak ji vyhodnotil.

 473. (549) ale jděte, NoName, pokud vnímám psané,“ trápíte“ se nad špatnostmi světa Vy ,a ne já 🙂 Mne baví (aniž bych se tím trápila) naší novinářští šmokové 😕

 474. Mmch…
  mi připadá, jako když někteří zdejší diskutéři na dotyčného řidiče pohlížejí jako na nějaké dobytče, nebo spíše jako na něco podobného programátoru od automatické pračky.

 475. 2 ptakopysk – AFAIK, dotyčný byl pod vlivem ať už alkoholu, nebo drogy (dle toho jeho kamaráda, se kterým prochlastali noc). Lze ještě stále o něm prohlásit, že byl svéprávný a uvažující? Z reakce na pokus o zastavení bych soudil, že ne…

 476. ptakopysku, nezloběj se, ale v okamžiku když se u řidiče začne projevovat porucha 200km/h apod. je v zemi kde je max 130 automaticky vyřazenej z listu svéprávných až do zastavení. Když se Ti roztočí pračka na ždímání a bude zároven vypouštět a napouštět, tak si taky neřekneš že je to ok a nebudeš čekat s Manuálem v ruce na konec programu, kdo vydrží dýl.

 477. Ptakopysku, kdybyste byl tou bariérou nic netušíc Vy a Vaše rodina, jak byste hodnotil situaci ? Že život je prostě takový ?

 478. rezy – „porucha“ 200 km/hod se projevuje dnes a denně u cca 10% řidičů na D1. 😀
  No nic, evidentně zase píšu vogonskou poezii. 🙁

 479. a jak už jsem tu psal, diskusi co by bylo nejlepší udělat v tom kterém případě (podle příznaků poruchy řidiče) měli mít už za sebou dopravní experti v roce 19xx a dálniční policie měla jen vybrat ten správný postup a realizovat ho.

 480. to byl ptakopysku jen jeden z řady indikací poruchy, (nereagování etc) jsem jen línej to všechno jako PeS vypisovat.

 481. No co by bylo, neschopná polucie a pateř ……. 😛

 482. BTW jinak musím uznat, že je zřejmě D1 rychlejší, protože denně jedu na Plzen a těch 10% co by jeli 200 potvrdit rozhodně nemůžu. S bídou mě mine jedno auto týdně.

 483. (565) Nadšení jsem nezaznamenal, jen u některých nedisciplinovaných jedinců nedostatek cnostného rozhořčení.

 484. Maydo Policie samozřejmě konat měla, ale to co vyvedla byla pitomost a zbytečné ohrožení lidí.

 485. Myslim, ze jsme jiz vyresili tu dalnici…. Ted jeste mimo zatarasu je potreba se pripravit na to, ze neni daleko doba, kdy se znarodnej ucty i v kotline… Jiste, castky jako na Kypru, nejsou na poradu dne. Takze to vidim tak nejak na stotisici taky, ale v kc. Jen se na to pripravte, bude to mazec a prijde to ihned, po tom co vystoupi Kalousek a rekne, ze je vse OK a ze nas bankovni system je zdravej, jako mrkev 😀

 486. NoName,
  bariérou, nic netuŠE, jsem já a moje rodina defakto pokaždé, když jedeme po dálnici a dostaneme se do kolony. A žíly mi nerve, jestli ji uspořádali polishi, nebo se tam vybořil nějakej debil. Tedy jednou jo – to bylo na výjezdu z Prahy, kde byla dole u Benziny kolona a já blbec se zařadil do levého pruhu. Když jsem viděl pár desítek metrů za sebou červenou korvetu, jak se jí hulí od gum a snaží se udržet v jízdním pruhu, byl to poměrně nepříjemný pocit. Dobrzdil asi pět metrů za mou zádí a měl bulvy vopřený o přední sklo… 😀

 487. re Mrkev .. chtěls napsat Jirko, “ bude to taková pěkný tečka za tím ….“

 488. jinak schumi mel pravdu v tom ze pri zabezpeceni praceč policie muze dojit i ke skodam na majetku soukromem. ale
  – nemelo by dojit soubezne k riskovani zivotu lidi ( tedy ok tady dejte ty auta a sypejte pryc 🙂 )
  – stat by pak mel uhradit veskere skody poskozenym – to schumi pise jenom stat nedela.

 489. Ale přece jenom, situace, kdy policie ví, že se po dálnici žene idiot, a že ho chce cíleně zastavit v místě, kde z důvodů zácpy stojí auta, je kapánek jiná, než popisujete v 582 ? A že tuto informaci policie může využít ke zvýšení bezpečnosti těch, kteří v té zácpě stojí ?

 490. rezy,
  tak to vás teda lituju, přicházíte o hodně. Třeba brněnští borci – vlastníci ferárek, lamb, či bílejch mičubiču v plný palbě – jezdívají kolem čtvrté odpo na hambáče do mekáče u pumpy ve Velkým Meziříčí. Je radost kličkovat mezi takovejma rancema peněz na kolečkách a pak u šelky v koutě skromě moucat tatranku a pozorovat stolující giganty brněnského byznysu. A pak jedou zase zpátky do Brna.
  Ne, nedělám si prdel. Fakt to dělaj a vůbec nechápu proč.

 491. No, ja nevim, naprosto souhlasim a nevyvracim, ze to zpusobil ten pachatel, jen mi prijde, ze otazku primerenosti nezvazoval vubec nikdo. Porad mi chybi nejake zvazeni skody zpusobene tim, ze nechaji jet ridice, nerespektujiciho pokyn k zastaveni (cimz spachal, myslim, jen prestupek) s „collateral damage“ tvorby kolony a honičky. Vůbec mi to přijde na hlavu, když vytvořili barikadu, proč ho, probuh, ještě honili…?

  Proste sorry, delat barikadu ze zivych lidi kvuli cinu male spolecenske zavaznosti je pro mne no go. A myslenka, ze stat vsechno uhradi je v pripade zraneni trochu mimo. I kdyby to nahodou udelal, coz se IMHO nestane…

  Za mne shrnuto, a uz to asi opustim:

  Hlavnim vinikem je ten kluk
  Pri pokusu o jeho zastaveni policie nebyla schopna vubec posoudit naklady, mozna rizika a skody a na celkovem vysledku v mych ocich zpackany zasah a spoluvina
  Policie snad muze pouzit majetek lidi k odvraceni katastrofy, melo by se jednat o pouziti umerne hrozici katastrofe a primo odvracejici skodu – a to skodu vyrazne vetsi, nez pri katastrofe hrozi
  Policie nesmi pouzivat zive stity a svym zasahem vyrazne zvysovat riziko zraneni ci umrti nezucastnenych osob

 492. ad 578 – Rezy, a to jedeš jen 180, že? 😀 😀

 493. 587 ptakopysku to jsou naplavy z prahy – taky je nechapeme 😀
  ale asi se v brne stydi ukazat jak nasetrili na auto 😮

 494. přípodotek… No a když už naše čacká policie chtela konat jak konala, tedy zablokovat dálnici – po tej dálnici se tu a tam poflakuje něco málo kamiónů, vytvářejíce podobné bariéry často spontánně… Naprostá většina z nich má vysílačku… Bylo by tak složité, požádat řidiče jedné takové skupiny, aby napřed nechali projet všechna auta v dohledu a pak aby se roztáhli přes všechny 3 pruhy? Ani plně rozjetá audina neudělá příliš škody na plně naloženém návěsu kamiónu… A hlavně by tam nebyl ten těžce raněnej…

 495. (551) nj, Rputi, ještě označit toho viníka, co za tuto situaci může; ale i v tim už je jasno. Jak uvedl jeden diskutér na Idnes:
  „Za problémy eurozóny, včetně toho na Kypru, může Klaus, protože o euru škaredě mluví“ 🙂

 496. PeSi,
  ad 592 – mám obamu, že by vedle seřadili kamion ze Semtína, cisternu z Čepra a tahač s kapalným čpavkem…

 497. Zdravím při dnešní černé nebo-li škaredé středě.
  Vidím, že téma zásahu PČR na D1 vůči zdrogovanému nezletilému řidiči bez řidičského průkazu jedoucímu v kradeném voze hýbá diskuzí již nějaký ten den a je tu jeden generál po bitvě vedle druhého. 🙂
  Shrňme si to:
  Majitel silného auta nahlásí jeho krádež. Nevím a asi ani nikdo ze zdejších neví, zda sdělil, že auto ukradl jeho nezletilý syn, který je občas v rauši. Předpokládejme, že ano. PČR tedy dostala hlášení o řidiči pod vlivem za volantem silného auta.
  Policie narazila na jedoucí kradené auto –
  A teď varianty:
  1. Policie sleduje vozidlo jedoucí po D1, nedělá nic:
  a) sleduje řidiče až k domu,kde jej po vystoupení z vozidla zadrží – optimální
  verze
  b) sleduje vozidlo, řidič v rauši nezvládne rychlost, nabourá a zabije sebe a
  případně i minimálně dalšího účastníka provozu -PČR je veřejností kritizována,
  že nezasáhla
  2. Policie sleduje vozidlo a uvolňuje – odklízí cestu před ním:
  a) viz 1a) s dotazem – na kolik taková akce daňové poplatníky přišla
  b) řidič kvůli indispozici nezvládne vozidlo, nabourá např. do sloupu mostu a
  zabije se – PČR je podrobena kritice, proč jej nezastavila
  c) policie se snaží vozidlo zastavit, řidič ujíždí přičemž zdemoluje několik vozů
  PČR – policie je podrobena kritice o neprofesionalitě zásahu a nehospodárnosti
  d) policie se snaží vozidlo zastavit, řidič nezvládne řízení a zabije se – kritika
  PČR ohledně neprofesionálním zásahu
  e) policii se podaří vozidlo zastavit a řidiče zadržet – několik dotazů a ve
  zprávách vyčíslení nákladů akce – kritika PČR
  3. Policie vytvoří na silnici zátaras ze služebních vozů – asi tak dvou či tří, více
  jich v danou chvíli nesežene:
  a) řidič zastaví před zátarasem, je zadržen – optimální verze
  b) řidič nestihne zastavit, nabourá a zabije se – kritika PČR ohledně provedení
  zásahu
  4. Policie udělá, co udělala – je podrobena kritice ze všech stran. Jen mi uniklo, zda
  kritiku vznesl i otec. Divila bych se, že by to TV NOVA či jinému bulváru ušlo…
  By mě zajímalo, pro kterou verzi by se bez znalosti jak to dopadlo, rozhodl ten který zdejší.
  Vůbec neobhajuju zásah PČR, jen se podivuji té smršti po boji.

 498. Dano, nestavět při honičce se sjetým řidičem na dálnici bariéru ze živých štítu je, podle mne, no brainer. Neumím si pŕedstavit, že bych o takové varianté uvažoval… snad v případě náklaďáku plného dynamit, s pověstnou 0:10 na číselníku detonátoru, těsně před vjezdem do hustě zastavené oblasti.

  Pravda, v případě, že by v té oblasti byla i policejní stanice bych váhal 😀

 499. 596-faktem je, že policie plánovaně využila nic netušící lidi v koloně k zastavení stíhaného řidiče bez toho, aby je informovala o hrozícím nebezpečí.
  A to je špatně. Bez ohledu na to, jak je těžké rozhodovat, jak jsou poliši špatně placeni, že jsou neoprávněně kritizování atd. atd atd.

 500. Já mám ještě ještě jednu připomínku: Všichni zřejmě mají za dané, že policie úmyslně učunila zácpu za účelem zastavení.
  Při schopnostech policajtů a speciálně policejních mluvků a mluvek bych nepovažoval za vyloučené, že jen policejní češtinou sdělovali, že policie chtěla dálnici vypráznit, dirigovala auta na sjezd z dálnice a zácpa byly zcela logickým, nezamýšleným následkem.

 501. …Množí se indicie, že brzy ráno 16. března – těsně před schválením záchranného balíku eurozónou – z kont v Bank of Cyprus a už zmiňované bance Laiki zmizela „spousta“ (tímto slovem popisuje převedenou částku bez bližších detailů kyperský tisk, pozn. red.) peněz.
  …Podezření padá mimo jiné na kyperské vysoké státní úředníky…
  http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=775249

 502. westíku 593 – kdyby měli označit viníky, nezůstane kámen na kameni … 🙂

 503. no jo asi jsme schopni kazdy jinych uvah a jak tak ze kdyz kazdy mame jine poznatky a hlavne
  kazdy mame jine preference a klademe duraz na neco jineho.

  tak je pak SZ nebo soudce co krade jen trosku spatny/prepracovany ( tedy dle mne to je jako kdyby ve skolce delal pedofil a bylo receno ze ale on se ve skolce jen kouka ale nesahal )

  policie co aktivne udelal z lidi stity je jen spatne vyhodnocena pomoc pri spravnem zasahu .

  ukradeni/zdaneni penez z banky neni kradez ale spatna politika EU

  ale jo pravdu ma kazdy jinde

 504. 599: ad všichni zřejmě mají za dané … : Ano.
  Řekla to sama soudružka mluvčí:
  „Policisté z dálničního oddělení pronásledovali od 15:25 od Brna řidiče audi, který nereagoval na žádné signály k zastavení. Proto jsme na dálnici vytvořili zátaras na 119. kilometru u sjezdu z dálnice. Muž ale havaroval spolu s dalším civilním vozidlem,“ řekla Novinkám mluvčí policie Dana Čírtková.

  Řidiče sledovaly hlídky jihomoravského dálničního oddělení Chrlice a Domašov kvůli podezření, že nemá k jízdě oprávnění, až na území Kraje Vysočina, tedy několik desítek kilometrů.
  Policie pak vytvořila zátaras, řidič narazil do dalšího civilního auta a oba vozy začaly hořet, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

 505. Jistě pepo. Lidi jsou různí a jiní. Jsou i tací, co jsou přesvědčeni, že unie za nic nemůže a to zdanění/krádež peněz v bance má na svědomí mlíkař na rohu ulice spolu s pekařem z uličky za bankou. Ti spolu postavili tunel a do té banky propašovali řecké státní dluhopisy.

 506. rezy, klidně můžeš napsat 100%, protože těch zbývajících 20% už taky neuviděj!

 507. Rputi, osobně jsem přesvědčen, že když budou ty banky zavřený ještě dva tři dni, najdou v nich akorát hromadu starého papíru.

 508. No uvedomte si, ze oiro je politicky projekt, tedy jakekoliv rozhodnuti je politicke…. Nejvetsi pruser tohoto mrtveho projektu bylo to, ze se stalo obeti politickych hratek. Ostatne u politickych projektu tomu tak bejva. V nejvestsim pruseru jsou ted vsichni co tomu verili, nebo tomu MUSELI verit. Jiste to bude trvat jeste velmi dlouho a mnoho vkladu se znarodni, vzdyt co jineho to je co se deje dnes na Kypru, nez oiro ukonci svoji existenci. No a k tem „kecum“ kdo ho polozil…. Jako kazdy politicky projekt se da opravdu polozit nechuti se pripojit …. Vsimnete si ze to nijak nekomentuji, ale jako kazdy banka se da polozit tim, ze se vystupnuje nervozita jejich klientu, stejne to dopadne i s oirem. Ono tedy zcela namzacatku tam bylo vlozeno tolik kurvitek, ze se divim, ze to tak dlouho vydrzelo bez betsich problemu.
  Ted holt oiropa je v pytli a vsechno co ma ruce, nohy, hlavu a trochu penez v bance, mizi v nenavratnu. Zkuste to rici prezidentovi Zemanovi, aby ses tim oirovalem sel vycpat, bude to velmi drahe, kdyz se pripoji….

 509. Jirko, o těch kurvítkách tady píšeme už nějakých 6-7 let. Holt když se nemůže hýbat kurs ani lidi, musí se hýbat peníze.

 510. jirko, od dob zavedení peněz s nuceným oběhem (semdesátá) jde o politiku resp. víru a nic víc.

 511. JIrko,tys dělal venku, na mrazu.
  Nemáš horečku, co?
  Já jen že píšeš jako bys citoval Klause… 😀 😀 😀

 512. 2 Šumavák – ad 604 – přesně tak… Přišel za nima páteř z místního ministerstva kultury, že maj připravit kulturní pořad na téma radostný život mlíkařů a pekařů na Kypru a oni se mu takhle odvděčili…

 513. no, byla jsem jedna z těch, co tu kritizovali to zastavení dálnice rovnou při akci,
  nebyla jsem sama,
  byla to prasárna hodna jen české policie
  teda, kdyby mohli, ještě celníci by se rádi přidali
  to jsou taky většinově takoví chytráci
  také jedna z prvních zpráv byla, že natahovali řetězy, to ale pak utichlo…
  a jen na okraj
  všichni jsme občas na dálnici
  a pokud vím, tak vždycky, kromě této akce, když se někde dálnice ucpává kvůli nehodě nebo práci na silnici, snaží se dálniční policie i těma cedulema nad silnicí odvést auta na nejbližší sjezd
  tohle bylo proti vší logice

 514. a zavřené banky na kypru?
  některé jsou jen virtuální
  jako ty peníze v nich

 515. Ale copak, copak?

  …Německá kancléřka Angela Merkelová společně se Schäublem neustále opakují, že je třeba evropský projekt zachránit. Ve skutečnosti však konflikt Německa s partnerskými zeměmi v EU trvale narůstá. Hlavní důvody jsou tři:
  Německo u každé členské země EU ve finanční krizi interpretuje jinak bankovní zásady.
  Generační výměna evropských politiků.
  Nový plán na vybudování Evropy, který Merkelová přijala v létě 2011.
  …Z tohoto odklonu Merkelové vyplývá ukončení dosud prosazovaného procesu sjednocování Evropy a posílení Evropy národních států, jejichž stupeň integrace bude rozdílný, přičemž některé z nich se jí vůbec nezúčastní.
  http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evropa/nemecko-zrejme-konci-s-dosavadnim-sjednocovanim-evropy
  http://www.spiegel.de/politik/ausland/zypern-rettung-in-der-euro-krise-ist-deutschland-stets-der-buhmann-a-890757.html

 516. Takže ÚS se žalobou na Klause nebude zabývat. To bude zase nablito b alejích.

 517. 608 Jirko ppa etc…Kdepak, my se vynasnažíme, abychom do krachu akorát stihli přistoupit a mohli být solidární. Přece v tom Ojropu nenecháme, když nás tak nezištně opečovává…

 518. Kypr – jsem zvědavý, co dál. Protože po téhle zkušenosti by si peníze do kyperské banky dal jen naprostý idiot.

 519. Se musím pochlubit- mám technickou hotovou. Stálo mne to takřka šest litrů, anžto Hyundai vyrábí auta s doporučenou dobou spotřeby 2 roky, takže ze čtyřletého odpadávají různé více či méně důležité kousky. Ono to nevypadá jako nic moc, technická, ale já totiž v pátek objevila, že od listopadu jezdím s propadlým glejtem…vesele a bezstarostně, zato v pondělí do servisu jsem jela jak posranej Sachs.
  No, dokonce mám i čerstvou lékárničku, tamta prej už v dubnu nebude sterilní či co. Takže kdyby se Pepa nebo nějakej jinej pirát zranil, třeba řízl o papír, tak se může přihlásit, odborně ho ošetřím.

 520. Proč by ztratil ? Vysvětlovat a zdůvodňovat to může klidně dál. Tedy pokud se mu bude chtít.

 521. To je první technická po 4 letech od nákupu ?

 522. PeSi ad 612 – Když už, tak obratel. Přišel za nima obratel z místního…. 😀

 523. 624- jo jo. No a taky jsem prej měla okousaný nějaký kabely:) Holt Louis Vuitton to není, jen korejskej fejk.

 524. Andy, já mám v autolekárničce obvazy v takovém zeleném pogumovaném plátnu, na třech stranách se širokým okrajem, je na tom napsáno URNA, US Army a rozhodně na nich není ani datum výroby, ani datum spotřeby.
  A měl jsem je v plechové krabici s nápisem Werkzeug / Wehrmachtseigentum společně s takovou oválnou ,bakelitovou krabičkou s jodovým perem, nějakám zásypem na průstřely, mejdlíčkem a tak…
  Ty myslíš, že by se to policajtům nelíbilo?

 525. Tak zase v dnešní tuctové lékárničce je datum spotřeby na takovém papírku z laserovky, to se prostě vytiskně novější taky na laserovce, vystřihne se to a tadá-lékárnička je na dva roky (nebo kolik si vytisknete) opět platná.
  Ale nikomu to neříkejte.

 526. breto ani nemam moc chut odpovidat 🙁
  tak jen tak navic bych podotkl ze system schavilili ministranti financi eurozony.

  k penezum o ktere se prichazi , penezich ktere nemaji hodnotu , penezich co jsou jinde nez my …. snad jen ze je to stejne, podobne, na podobnych principech nebo ve vsech kotlinach .
  ja vam ani nevim zda tu v kotline neprisli lidi o sve penize ktere sverili bankam , kampelickam …
  ano ano to bylo davno a bylo to prece kvuli … (dopln si sam jen bych rekl ze EU eni sudetaci to nebyli )

 527. 629- určitě líbilo, proč ne?
  Vozívala jsem s sebou pomůcky k resuscitaci a k účinné zdr. pomoci při havárii, ale policajti chtěli krabičku z umělé hmoty s nůžkama z alobalu, tak jsem se podřídila autoritě- s tím krámem bych neošetřila ani kotě, jak je to ničemný.
  My měli doma příbory s vyraženým SS, teta je nafasovala po osvobození v Terezíně. No není to pěkné?

 528. 624 andy jsem rad – dekuji. Hned se mi bude jezdit po D1 lepe. Prece jen se mohu citit bezpecneji i kdyz se tam pohybuje PCR

 529. 630- to umím taky, ale na obvazech je datum vyražené a než bych doma vyráběla nové, tak snad ten extrémně zbytečný nesmysl koupím, ať se kola hospodářství točí.

 530. No když je to jakože v igelitu, snad to ten policajt nerozbalí.

 531. 635-do oběhu to vrací ti, co starou při koupi nové odeberou.

 532. 635- já se musím přiznat, pepo, že jsem tak rozmařilá panička, že se na nějaké kontroly lékárniček vykašlu a rozhodně je nebudu deset let někde skladovat. Teda, teď už vozím v autě tři, to bych mohla zachránit plno lidí, až se zas budou pořádat honičky se živými štíty.

 533. >> Šumavák
  Jistý můj známý, takto docent meducíny, měl lékárničku evidentně nevyhovující, nicméně stále vozil v autě příruční kufřík, kde měl snad celou chirurgickou ambulanci. A jednou se při silniční kontrole dostal do tvrdého konfliktu s biřicem, neb onen kufřík nebyl uznán za dostatečný, anžto směrnice hovoří o normalizovaní lékarničce a basta. Svědek onoho rozhovoru pravil, že onen medicinman vedl celou diskuzi v duchu humorné divadelní konverzačky takovým způsobem, že on – svědek – se tak naposledy bavil jako dítě na Zlatém věku grotesky. Opocený biřic to nakonec vzdal.

 534. 640- teda jestli nutíte paní pepovou, aby obracela lékárničky a zřejmě i vyvářela pytlíky od chleba a dávala do nich dětem svačinu, tak ji vyřiďte, že kdyby potřebovala pomoci odklidit mrtvolu, ať se ozve…

 535. NoName – 560 – no je to hezké a veselé. Ale geniální mi to moc nepřipadá, protože těch třídících algoritmů mají ztvárněno víc a za účelem choreografie se z toho vytratila ta naprosto zásadní informace o tom, jak je které třídění rychlé. Např. ten linkovaný quicksort jim zhudebněný trvá déle než bubble-sort, což mám dojem už z definice není možné.

  Ale jinak je to fajn… 🙂

 536. 624 Andy no a co, já loni v květnu zjistil, že technickou mám propadlou rok. Dva roky před tím jsem byl v servisu na výměnu spojky a tak se mi to popletlo. Věděl jsem, že na technickou musím do nějakého data, to bylo v pořádku. Jen ten rok se mi nějak vsáknul. Do toho okamžiku jsem celý ten rok jsem jezdil v blahé nevědomosti. Pak jsem se orosil, bylo po klidu a na technickou jsem jel se staženou zadelí aby mě jako na potvoru nechytla kontrola a nebyl sežrán. Prošel, dostal příslušné štemply a nálepky a na nějakou dobu je zas klid. Z toho plyne poučení, že nevědomost hříchu nečiní, co oči nevidí, srdce nebolí, o čem nevím, to mě netrápí. A že ačkoli to není právě tenhle případ, že rozumný člověk nezmnožuje své starosti a bolesti vyhledáváním toho co je způsobuje. Mediální dieta se mi osvědčuje, protože se nedovídám mnohé z nasírajícího co je tam ukazováno právě za tím účlem aby nasíralo.

 537. Dobrý večer,
  věřte nevěřte, v 17:59 jsem dorazila na finanční úřad. CCa V 17:57 jsem odcházela a měla podáno i zaplaceno.

  tedy, nemuset mít vůbec podáno a zaplaceno by bylo lepší, ale když už tomu tak nění, tak je rychlé odbavení aspoń takovým cukříčkem na hořké pilulce.

  Dokonce jsem stihla domovní schůzi – kdež jsem se dověděla, že státu odevzdaná částka je vskutku nepatrná proti tomu, kolik si stát uďobne na dani z převodu bytové jednotky z družstevního vlastnictví do mého osobního.

  Okousané kabely jsem kdysi měla taky. Prý to dělají kuny. Dá se na to koupit nějaký spray, což mi připomíná, že bych ho asi měla nastříkat, neb vozit ho půlrpoku v kufru asi nebude nejspolehlivější ochrana.

  Jo, ta dań z převodu je tak velká, protože se platí z podílu na pozemku a to včetně zahrady, která je oceněná jako stavební pozemek.
  nemáte někdo nějakej nápad nebo zkušenost, jetsli by šlo nějak tu dań srazit? Jako stavební pozemek je to stejně na baterky, prudkej svah, blbý základový poměry a přístup problematický – v katastru sice nějaký je, ale stojí na něm garáž. V katastru není, i když tam stojí tak ttříčvtrtě století.

 538. 622 Rputi, dá rozum, že ÚS nebude kazit Velikonoce. Elegantně pragmaticky spláchnul. Kdybych si dostatečně intenzívně představoval kolik času na tom ztratilo těch čtyřicet senátorů, kdo všechno na tom makal, kolik to stálo, a najednou takovýhle výplach, naplnilo by mě to zvráceným potěšením. Tahle jsem to vzal jen vědomí. No co čekali, že Klaus skončí před popravčí četou?

 539. Oprava – v 17: 50 příchod na FÚ.

  Tak bleskový zas přece jen nejsou 😀

 540. Lékárničku řeším tak, že když si všimnu, že je zas předepána nějaká jiná, koupím, a přihodím ke stávajícím. Místa mám zatím dost, když si můžu dovolit vozit i hasičák. Orgán nechť si vybere. Při té láci nestojí za námahu to študovat, natož se vzpouzet spouštět lamentací. Beru to jako součást nákladů na provoz.

 541. 2 Šumavák – ad 627 – samozřejmě… Děkuji za opravu… Už je mi to jasný – oni místo toho čekali ploténku a ta se někde cestou vyhřezla…

 542. No bóže ….
  Já mám technickou propadlou už půl roku.
  Dnes jsem byl na servisni prohlídce, a diskrétně mě v auto ser více upozornili.
  A řekli, ať ho ràno přistavím..
  Notak jo
  Rekord jsem měl u starýho auta 7 měsíců. A třikrát mě naše cizinecká nachytala na Slovenských hranicích .Dvakràt jsem je ukecal, ale napotřetí jsem narazil na stejnýho pliše, co mě chytil podruhé. A už jsem ho neukecal. Mrch si mě pamatoval
  A jinak mi zavolali ze sociálky, že jsem naposledy poslal hlášení o mzdě zaměstnanců vloni v září.
  Jestli bych s tím nemoh něco udělat.
  Ale jo, když tak slušně požàdali , proč bych nevyhověl…. 😉 Uz to tak máme zaběhnutý. – po půl roce se upomenou, já jim pošlu výkazy za půl roku, a zas mám chvíli klid.

 543. 646 MaYdo, pokud se nemýlím, najisto to ví Dana, při převodu bytu z družstevního vlastnictví do osobního se neplatí daň z převodu nemovitosti. Opačně by to bylo poněkud nemilé.

 544. tak to jste mne potěšili, už jsem se bála, že jsem jediný bordelář, co nehlídá, kdy mu co propadlo:)

  I když kam se hrabu na svého exmanžela, který má stále v občance stav „ženatý“ a tvrdil, že prej kdybych si to rozmyslela, tak aby nemusel chodit zase pro novou legitku:)

 545. MaYdo, kouknul, převod bytu v družstevním vlastnictví do osobního nepodléhá dani z převodu nemovitosti. V úvahu přichází přiznání k dani darovací, od které je osvobozen, takže je nula.

 546. Obecně platí, že je lepší být pohodový bordelář než neurotický perfekcionista 🙂

 547. Andy manžel je vychytralej 🙂

  Kdyby ho nějaká uháněla, ukáže občanku a řekne “ koukni, fakt si Tě nemůžu vzit , jsem ženatej…“
  A rozvést se taky nemůžu, ta mrcha by mě obrala i o fusakle .
  Uháněčka rezignuje, a ex může vyrazit na další lov ! 😉

 548. Na té žalobě proti Klausovi je nejzajímavější, že asi ani jeden z těch senátorů netušil, že prošvihli termín. Co to tam sedí za ňoumy?

 549. Shumachere, díky nastotisíckrát a můžete mi naznačit, kde jste to našel?

 550. Tak většina senátorů je z ČSSD, že ano ? Tím se ti ňoumové jaksi vysvětlují. 🙂

 551. Jinak na Kypru krom jiného zavedli omezení, že při cestě do zahraničí je možno vyvézt na jednu cestu maximálně 1000 euro. To je skoro jak devizový příslib. Za to bych asi týden v Paříži se ženou nevyžil. Zejména kdyby mi nefungovala kreditka…

 552. Jo, ještě upřesním Schumi, předseda na tej schůzi něco říkal, že daň z toho převodu bytu ( vlastnické jednotky) se neplatí, ale že to je daň z převodu odpovídajícího podílu pozemků družstva do ososbního vlastnictví členů družstva.

 553. >> Halladin
  V dobách před Schengenem jsem jel jednou přes Železnou Rudu, kde normálně Němci kontrolovali vjezd do Německa a Češi do Česka, leč já měl tentokrát smůlu a na vjezdu do Němec byla navíc mladá a horlivá česká cizinecko-policejní nána, která začala úřadovat. Na autě jsem měl českou RZ (dříve SPZ – prostě číslo) a dotyčná zjistila, že mi v běžném měsíci prochází techničák. No jo, ale kolikátého. A tak nás nelenila na hranici zadržet a ověřovat si (telefonem? internetem?) přesné datum. Po několika minutách mi sdělila, že technická prohlídka propadá až za dva týdny, tak abych si to dal do pořádku. Celou tu dobu na mně němečtí policajti dělali nejrůznější vopičky, naznačujíce co si o té důře myslí.

 554. No mezi těmi senátory byl i jurista Antl, jurista Dienstbier a juristka Wagnerová. A jistě by se ještě nějaký ten jurista našel. A prý ro sepisoval jurista Uhl junior.

 555. maydo martin je na cestach tak mozna spravne

  g) bezúplatné převody bytů a nebytových prostorů z vlastnictví bytových družstev do vlastnictví členů – fyzických osob, jde-li o bezúplatné převody uvedené v ustanovení § 24 odst. 1 až 4 zákona č. 72/1994 Sb., kterým se upravují některé spoluvlastnické vztahy k budovám a některé vlastnické vztahy k bytům a nebytovým prostorům a doplňují některé zákony (zákon o vlastnictví bytů), ve znění pozdějších předpisů,

  http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trojdan/cast2.aspx

 556. 664

  Tvrdí se, že v důvodové zprávě k zákonu je uvedeno , že ukončení volebního období nenï na překážku žalobě.

 557. Ale s tím termínem,
  to museli vědět i páni soudcové – takže se jistě vesele šklebili předem, a těšili se na průtahy, po kterých to spláchnou….
  Pane Bože, to je fakt blbinec.

  Nevíte někdo, kdy konečně přestane sněžit ? Já nějak nevím, jestli zdobit vejce nebo stromeček…

 558. jeste k bytum – pozemek
  pokud druzstvo dostalo pozemek bezuplatne ( od statu/obce) tak stejne bezuplatne musi jeho podil prevect na nabyvatele bytu.

 559. Jj – euro je něco jako oprátka, na které se postupně všichni oběsí.
  Možno dokonce říci, že všechny země řeší problémy, které by nenastaly, kdyby mebyly v eurozóně…

 560. dvd – 664 – no já to už tady kdysi psal.

  Těm senátorům a senátorky by si měli dát očistnou koupel, obléknout nové kimono a nechat si donést šálek horkého saké, bílé plátno a meč od mistra Hatori Hanso.
  No a jak se tak koukám na Dienstbiera, tak ještě manuál k tomu, co s těmi věcmi dělat, protože součástí jeho vzdělání to zjevně nebylo.

  Bývaly doby (skoro bych chtěl říct „lepší doby“), kdy si strůjci nepovedeného pokusu o puč prohnali hlavu kulkou z vlastní zbraně…

 561. Rputi, chces naznacit, ze jen zeme co maji oiro, maji pruserove rozpocty? Ja je vidim treba i v kotline a pruser to bude i bez oira…. Reseni bude samozrejme uplne stejne, i kdyz se mena bude jmenovat treba hrivna. Proste pujdou a znarodnej. Nechapu …..

 562. hele jirko kdyz jsi tu mluvil o tom ze pan prezident nerekl ani slovo o svobode.

  http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/zakladni-slova-5-rozprava-o-svobode-a-moci/

  američtí otcové zakladatelé nového státu zformulovali v Deklaraci nezávislosti mínění lidí a jejich důvody, proč hromadně odcházeli z Evropy do Nového světa. Byl to útěk před náboženskou a ekonomickou nesvobodou za svobodou. Ale především to bylo rozhodnutí a vůle samotných lidí, kteří svoji svobodu takto vzali do svých rukou. Fakt, že evropské státy jakoby dávají občanům svobodu až dvě stě let poté, je příznačný. Nejsou to lidé, kteří berou svobodu do svých rukou, ale státy, které zjevně donuceny okolnostmi připouštějí částečné „propuštění nevolníků“.

 563. Jirko ad 673 – průserové rozpočty existují co je svět světem (nebo tedy spíš co jsou peníze penězi), v podmínkách různých měn bývá řešením mj. devalvace, tím zvýšení konkurenceschopnosti a šance se zbráborat. Jako to ostatně předváděla Itálie 50 let. Euro tuto vyzkoušenou a fungující cestu uzavřelo.

 564. Pepo, my to od státu nedostali bezúplatně. Koupili jsme před léty jako družstvo barák, kde bydlíme a k tomu příslušející pozemky na základě nabídky obce, která chtěla zprivatizovat bytový fond. BYlo to za hodně zvýhodněnou cenu, ale pořád to byla koupě.

  Prodat to přímo jednotlivcům nešlo, muselo se jít přes to družstvo.

 565. MAtzurko,

  „Já nějak nevím, jestli zdobit vejce nebo stromeček…“

  To já řešit nemusím. Na chalupě obvykle odstrojujeme stromeček na Zelený čtvrtek, takže mám ozdobeno. 🙂

 566. Foundry…. Jinjma słovama znarodnej vklady, jak se to stane, je jedno. To je jen tech icka stranka veci. Oiro to neuzavrelo, jen bylo prilis velke a tak se pad dostavuje pozdeji. Vse je dano jen tou velikosti.

  Pepo, asi to tak bude….

 567. tak to bych maydo moc varil z vody 🙂
  myslim ze prevod druzstvo – osoba nedani se byt ale o pozemku se nepise.
  ale ja to znal z drivejsich druzstev .
  tak pockat na odborniky – ti ze severu moravy se ted nekde flakaji 😀
  oba

 568. Jirko, nikolivěk. Když má firma problém s odbytem, sníží cenu (ve státním měřítku devalvace). Euro ty firmy postavilo do pozice, kdy snížit cenu nelze. Prvotní příčina průseru nejsou deficity států, nýbrž potíže firem. Problém není fiskální, zasažen je samotný fundament ekonomiky. Pokud se jej snaží EU řešit fiskálně nebo monetárně, zatahuje postižené do dalších, větších průserů.
  Pokud by dnes mělo Řecko drachmu, byli bychom zaplaveni levným řeckým vínem, olivami, sýry a nevím, čím ještě. Za pár šupů by tam vyrážel celý sever na dovolenou.
  Mají Euro, mají smůlu. Dtto Španělsko, Portugalsko, Itálie, brzo i Francie.

 569. Ono totiž, pepo, hpodně družstev, vzniklých díky privatizaci, fungovalo tak, že zprivatizovali barák, ale ne pozemek. Takže převáděli opravdu jen byty, ale pozemek pod barákem byl někoho jinýho a toho se to netýkalo.

  jenže to má taky pochopitelně svoje úskalí a proto jsme to koupili všechno, barák i pozemek. A město by nám to stejně jinak neprodalo.

 570. ad Kypr – nemůžu si pomoct, já tomu fandím… A jen se moooc těším, až mi zas někdo bude vysvětlovat ten volnej pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu… Tak jen houšť a větší kapky…

 571. (605) Ano, tučňáku, o schopnostech mluvek právě pochybuji …..

 572. PeSi – ale no tak. S tím Kyprem ten volný pohyb víceméně funguje, nebuď malicherný.

  1. Osoby se volně pohybovat mohou. Pravda, nesmí si sebou vozit prachy, ale to je drobný detail.
  2. Zboží se volně pohybovat může. Teda z Kypru ven se nemá co pohybovat a při pohybu zboží dovnitř je nutno za něj platit hotově, ale to je taky detail.
  3. Pohyb kapitálu je bohužel dočasně omezen. To je politováníhodné, ale zase „když se kácí les, létají třísky“. Přece by nikdo nechtěl, aby tu harmonii a prosperitu někdo ošklivý narušoval tím, že by si chtěl vybrat svoje peníze a převést je na nějaké méně sluníčkové místo, třeba do ošklivé Asie nebo tak něco. 🙂

 573. (615) „snaží se dálniční policie i těma cedulema nad silnicí odvést auta na nejbližší sjezd“
  Nebýt té mluvky, pokládal bych to za celkem logickou příčinu toho zátarasu.
  Že by se mluvka zhrozila v podstatě neúmyslného vzniku zátarasu a vydávala ho za úmyslný, je konspirativní teorie, která může připadnout jako nemožná jen tomu, kdo se s policí ČR nikdy nesetkal. 😛

 574. Mně na celé té cause Kypr nejvíc baví to, že většina komentátorů, politiků a dokonce i ekonomů (sic) je stále ochotna předstírat, že Kypr je v eurozóně.

  Větší blbost si lze stěží představit. Kdyby ti lidé na Kypru neměli peníze na účtech, ale doma v matracích cash, bylo by nutno oficiální peníze „okolkovat“ nebo tak něco. A to by rázem už nebylo euro.
  Tím, že se jedná o vklady v bankách, lze nějakou dobu úspěšně předstírat, že to pořád euro je. Ale efekt těch omezení je úplně stejný jako orazítkování hotových peněz. Prostě měna se vším co k tomu patří. Akorát, že do 100.000 euro se to mění 1:1 a nad 100.000 euro se to mění 1:5 nebo 1:10, podle toho jak to vyjde.

 575. (673) Jo, časem možná. Každopádně, zatím jsou na lopatě ty země s €.
  Co je u nás latentní, je u nich akutní.

 576. Dobrý večer,

  v klidu dojedu a hned práce. Pepa správně citoval zákon, maYda správně upřesnila. Byty osvobozené za splnění podmínek, pozemky nebo jiné nemovitosti včetně bytů, které nesplňují podmínky, s daní z převodu nemovitosti.

 577. pasáčku – 689 – to se tady diskutovalo už někdy minulý týden, odhadem tak v pondělí nebo v úterý.

  Pokud si někdo myslel, že když má majetný člověk na Kypru řekněme 500M euro, že si to nechá jen tak ukrást, tak musí být debil. Kdybych tam měl takové prachy, tak si je taky ukrást nenechám, to je celkem logické. Úplně stejně je logické, že pokud o tom zmrazení vkladů věděl někdo třeba z vlády v předstihu, tak si svoje peníze též uklidil.
  Ruku na srdce, kdo z nás by to neudělal, že ano ?

 578. Po pravdě řečeno, mně osobně by nejvíc pobavilo, kdyby se přišlo na to, že Kypru už v těch bankách víceméně žádné peníze nejsou a není víceméně co šlohnout.
  To bych se smál, až bych se za břicho popadal… 🙂

 579. Takže, martine, jetsli tomu správně rozumím, tak se tej dani nevyhneme. 🙁

 580. MaYdo – šel mejl. Asi nemá cenu tady plevelit. Základní zásada – bezúplatný převod = daň darovací, úplatný = daň z převodu nemovitostí. U bytů, pokud jde o bezúplatný převod bytu do vlastnictví člena či přidruženého člena (manžel, manželka,..) podle z. 72/1994 Sb. – je tento převod dle § 20, odst. 6, písm. f) od daně darovací osvobozen, musí se však podat přznání k dani darovací a osvobození v tomto přiznání uplatnit. Musí se přiložit ověřená kopie smlouvy o převodu do osobního vlastnictví člena. U pozemku záleží, jak jej bytové družstvo nabylo a jak jej převádí. Dělo-li se obojí bezúplatně, t.j. darem, jest osovobozeno, leč opět je povinnost podat přiznání. Nebylo-li družstvem nabyto bezúplatně a převod do osobního vlastnictví je za úplatu, byť splacenou před převodem vlastnictví, jedná se o převod za úplatu a ten podléhá dani z převodu nemovitostí bez osvobození.
  Nevím, u které věty jste se kdo ztratil, vysvětlení podám, bude-li potřeba, až bude za okny světlo. :-)))

 581. A profesionální deformace – ten základní zákon, podle kterého se vše odvíjí, je zákon č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí, v platném znění. :-)))

 582. A úplně nakonec – pokud k převodu vlastnických práv došlo do 31.12.2012 vč., je povinnost vlastníka bytu podat přiznání k dani z nemovitostí a rok 2013 a zaplatit do konce května 2013 příslušnou daň. 🙂 Ať se daním daří.

 583. Co jineho je Foundry, devalvace meny, nez ukradeni casti penez . Nevim, ja v tom rozdil vubec nevidim…. Vysledek je totiz stejnej, ze mam stovku a ta tu si koupim bochnik chleba…. Druhej den, mam zase stovku, ale uz si koupim jen pulku. To preci neni ze firma zlevni olivy, ze ne…..
  Na druhou stranu chapu, ze malej celek to kradeni ma jednodussi, protoze jeho obyvatele, co jim visi ten prapor pred dverma a maji prezidenta, ktereho milujou, maj neutuchajici touhu vsechny prusery co politici udelaji, zatahnout ze sveho…..
  No ale od zacatku se ptam, co vlastne vytvorilo ten pruser, co jemna kypru ted? Opravdu mne to zajima…. Bylo to stejne jako v tom Recku, ze rozezranost se zvrhla a nebo je v tom neco jineho?Nvzdycky se totiz mluvi o tom, ze celou tu patalii zavinili banky a nevim jestli je to ten spravnej sprostej podezrelej.

 584. No a volny pohyb osob, to samozrejme nikdy neexistovalo, stejne tak slizeb a zbozi…. O kapitalu nic nevim, nebot jen blazen by se dobrovolne kapitalove prelejval jinam nez tam, kde jsou nizsi dane.
  Ten mytus o tom ze volny pohyb psob je to, ze pas mammkapse a nikomu ho v Rozvadove ukazovat nemusim je neuberitelny….

 585. Jirko, říká se, že tou nejvážnější příčinou byla solidarita s Řeckem, protože dvě největší banky jsou plné bezcenných řeckých dluhopisů – tedy obrovská toxická investice.

 586. Pane Kořenský,
  Nezapomínáte trochu na to, že hlavním problèmem je to, že Kyperské banky jsou v pérdeli? A že kyperský stát s těch “ znárodněných peněz nic nebude mít ?
  A že ta různá míra zdanění je přiměřená velikosti průseru jednotlivých bank.
  Jde vlastně o krach bank. Pojištěné vklady budou uhrazeny přednostně, ostatní dostanou částku alikvotní části, kterou by dostaly, kdyby proběhl konkurz, ten by trval neûnosně dlouho
  Jedná se vlastně jen o metodu, jak zabránit tomu, aby padlo celé kyperskè hospodářství, jinak je to normální krach bank. Protože bez fungujících bank ekonomika fungovat nemůže.
  A ti, co tam doteď měli velkè prachy, prostě platí daň z blbosti. Dávno bylo jasné, že ty banky budou mít problémy. Ti chytřejšï už ty prachy dávno stáhli.
  Foundry, tvoje argumenty se zaplavením evropy levným vínem, olejem atd….
  Ty třeba můžeš sehnat nově čalouníky, ale plochy vinic, olivových hájů atdvnezvýšíš ze dne na den. Takźe nezvýšíš ani výrobu.
  A turistika je za krize taky v pérdeli. AKypr má nevýhodu, že je trochu dál než třeba Chorvatsko a itálie.
  A ceny letenek , které taky tvoří významnou položku ceny dovolené , taky hrají roli.

 587. Dobré ráno, aniž bych měl čas šťourat se v detailech, celkově mám dojem, že si na tom Kypru (skrzevá ona vývozní omezení) právě zavádějí cosi jako konvertibilní euro, obdobu to někdejší československé devizové koruny… Inovativní cesta z krize, na kterou ještě před pár týdny asi málokdo pomyslel — přestože zrovna na tomto blogu náznaky a zmínky již dávno byly.

 588. Cožpak o to, že je Kypr dál! Ale ta spousta Rusů, která „živila“ místní hotely, cestovky a živnostníky tam teď nestrčí ani nos. Takže to bude jeden krach za druhým….

 589. Halladine, neargumentujte prosim zemedelskyma komoditama, zvlast kdyz tam neni zadny volny trh a tedy po opusteni kvot by klidne zaplavilo ceskou republiku, jako stoleta voda. Ale co vubec rikam, ze…. Kvoty a dotace je preci to, co drzi sedlaky nad vodou 🙁

 590. Pavle, díky za odkaz v 688. Z následující hutné diskuse bych ocitoval: To you euro fanatics, you are almost beneath contempt, trying to support the unsupportable, and I hope and pray that when the axe falls you are ones first in line to lose everything. Nojo, jenže doufat IMHO nestačí, nejspíš ani modlit se. Naopak mi euro od počátku připadá jako pokus okrást , a zatím mne (krom zřejmě dávno již promeškané emigrace) nenapadá žádný elegantní způsob, jak tomu čelit.

 591. Ráno v rádiu říkali, že čeští solárníci budou žalovat ČR v Bruselu, protože se jim něco nelibí.
  Tak mne napadlo, že v EU je možné někomu vzít (pardon, uvalit daň) 80% vkladu, ale není možné někomu dodanit elektrárnu. Elektrárna je tedy víc než vklad.

 592. A druhá věc-neměli by těm Kypřanům zdanit vklad více než 100% ? Když to jinak nejde, je potřeba zachránit Euro a vůbec.

 593. Abych předešel případným výtkám (jako in re Václav Morávek), oznamuji, že na dnešní den připadá výročí narození J.A.Komenského.

 594. Jirko, devalvace a inflace jsou různé věci 🙂 No a průser leží samozřejmě v ekonomice samotné, to, co za kyperské libry a drachmy lidi kupovali, protože to v přepočtu na DM nebo guldeny vycházelo super výhodně, za Eura nekupují, protože vzhledem k nízké produktivitě jsou ceny neúnosně vysoké.
  Prostě v podmínkách národních měn lidi na Kypru, v Řecku atd. dostali to, co si vydělali, v přepočtu na DM sice žádná hitparáda, ale na solidní živobytí doma to stačilo.

 595. (631)pepo, lidé přišli o peníze uložené v kampeličkách díky vlastní blbosti; jen chamtivý blbec si mohl myslet, že úroky 20-30% z vkladu jsou v pořádku 😕
  No, můj syn vychází z předpokladu, že nejvýnosnější a nejjistější finanční institucí je berňák; ukládá proto své úspory (byť s nulovoým úrokem) u berňáku jako v kampeličce 🙂
  (701) Rputi , Váš názor potvrdil kyperský ministr financí Sarris:“ Laiki údajně měla potíže zhruba od roku 2006, když se prý dostala do rukou lidí, kteří nekontrolovaně poskytovali obrovské množství úvěrů zejména v Řecku. Poslední dva roky byla banka udržována v chodu už jen uměle. „Snažili jsme se získat čas “
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/297414-kyperske-banky-oteviraji-bohati-klienti-zaplacou.html

 596. Pane Kořenský, na bubblesort jsem se nepodíval. Ten samozřejmě nemůže být rychlejši než quick sort, myslím, že v nejhorším případě při systematické špatné volbě pivota spadne quicksort na stejnou rychlost, jako bubblesort. Tedy ne u folkloristů, tam to zdržuje vytancování pivota a větší vzdálenost při výměně 😉

 597. westíku – ona je ta nenažranost spojená s neodpovědností hrozně nakažlivá … 🙂

 598. 709-kdy se narodil víme, ale kde ? Jenom v našem okrese má tři různá místa narození;-)

 599. Jo jo …. Ucitel narodu v zaloze…. Od te doby uz neni skolstvi to co bejvalo….

 600. Dobré ráno,

  Noname, třeba matka Komenská absolvovala každou dobu porodní na jiném místě 😀

  Dano a ostatní, děkuji za vyčerpávající informace. Mail jsem četla včera vv hodinu, kdy moje duševní kapacita je omezenajen na nalezení vlastní postele.

  Odepíšu, až zvládnu hlavní cíl dne, t.j. přesun na chalupúu a rodinní velikmonoce, samozřejmě, jak je pravidlem, komplikovaný ještě pracovní „krizovkou“ a nutností podílet se na hašení průseru.
  aneb památkáři by měli být zničeni – aspoň někteří.

 601. Takze mam tomu rozumet, ze krizi zavinila jedna, ci dve banky? To se mi opravdu nechce verit….

 602. 622, 647 – Rputi, smést žalobu se stolu bez meritorního projednání zřejmě navrhoval i presidentův právník ve svém vyjádření k žalobě (viz http://www.concourt.cz/clanek/GetFile?id=7905 , bod 19). Asi to je z politického hlediska ještě tak nejlepší ze všech nepříliš dobrých možností – žádná diskuse s pravdaláskaři a levičáky nikdy [za posledních skoro 20 let] nikam nevedla. Velmi obecně řečeno, již velmi dlouho za žádoucí cíl nepokládám přesvědčit je argumenty ani ukázat, že sami žádné skutečné argumenty nemají, dokonce ani pohnat je k odpovědnosti za to, co napáchali, nýbrž se od nich co nejdůkladněji všemi možnými způsoby oddělit a přimět je, ať hospodaří za své.

  No nic, půjdu raději dělat něco užitečného… Kupříkladu počítat daňové přiznání.

 603. Dobréjitro:) Dnes si jedu pro novou kočičku, heč. Takovouhle. http://www.dobazaru.cz/upload/big_bazar_59421363867715197_c829c.jpg
  Má krásné jedovaté zelené oči, jmenuje se Kamélie, ale budu jí říkat Kamčatka.

  Zrovna čtu Blocha- Feudální společnost, období okolo 800 n.l. To byly časy…ještěže tehdy nebyl internet, to by lidé bědovali, kam se hrabe problém nějakých bank. Jsme zhejčkaná generace.

 604. Jirko, v 710 se o bankách nezmiňuju. Ty banky jsou následek, nikoli příčina. Příčinou je slabá výkonnost hospodářství v kombinaci s fiat money, což by se ale ještě dalo ustát. Katalyzátorem je Euro.

 605. Foundry, ahoj, Jirak nereaguje na tebe, ale na zubaře – aspoň mi to tak připadá, protože jen u něj se píše: Jde vlastně o krach bank.

  Já se tak mám, dneska můžu zase jet po obědě do Brna.

 606. Jirák je na penzi, Jirka je ten, který…

 607. Foundry, nepochybuji o tom, ze to myslis vazne, ale oiro je v tom opravdu, dle meho naprosto nevie, jen ten pruser oddalilo o to „rozsireni“. Stejne jako ten Pruser co cekal Brusel uz pred lety prichazi az ted, protoze se v pravej cas roszirili a tim si koupili par let navic.
  Nevykona ekonomika a system financovani „letadlo“ je preci otazkou statu – uplaceni volicu, jako takovych.
  Ja si opravdu myslim, ze tento system spravy statu je pruserovej, protoze neni zadna zodpovednost…. Ale neni to jen problem EU, podevej se treba na dnesni argentinu a ta uz to mela za sebou, otrepala se a pak se zacalo blbnoit nanovo a to vse v jedne generaci politiku…. Hruza.

 608. Martine, proc si to prozrazoval….. Ma tohle cenu? Myslel jsem ze se bude alespon nekdo pidit po problemu a kde vlastne je…. Takhle to nejde toto 😀

 609. no jo u nas risli v bankach a kamelickach o enize nenazranci a hluaci zatimco na kypru EU okradlo stradatele.
  ti co maji kypr jako danovej raj – tam nemaji vsechny penize v bankach
  ti co maji kypr jako scou zemi – maji penize v kyperskych bankach
  ti co meli penize v bankach ulozeny ( ne ten provozni kapital) tak to tam meli uplne stejne jako tady v kampelickach kvuli vyssimu zhodnoceni ( treba diky reckym dluhopisum)
  ti co tam meli ony spekulativni penize si je asi zvladli vytahat ( viz to ze se nejak prez pobocky vytratily )
  jedini kdo na to doplati tak par spekulantu co poradne nesledovali co se deje ale hlavne bussines kypru.
  uz to tu nekdo psal – kdyby mi banka zadrzela firemni provozni kapital ktery zajiste presahuje 2,5 mio korun ( u vetsiny firem ) tak zkrachuji.
  proto nechapu proc proste nebyl klasicky bankrot bank a klidne i kypru.
  dopadne to stejne ne li hur – kypr zkrachuje protoze padnou firmy co mely provozni kapital v bankach.
  to ze to otrese duverou v oiro – je diskutabilni . bojuje se ted o co nejslabsi meny aby ta krize postihla ten region mene nez onen, aby byly reiony lacinejsi a tim padem vyrabely vic ….

 610. „…Nevidím důvod, proč by měli třeba Svobodní říkat, jak si to lze přečíst v textu Jakou stranou nejsme, že střední třídu „my nehájíme, stejně jako žádnou jinou skupinu obyvatel. (…) Pokud dnes nejvíce trpí střední třída, je možné, že jí nejvíce ulevíme. To je však shoda okolností.“ Je to sice možná filozoficky čestné, ale z hlediska politického marketingu zcela impotentní…“
  http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/pravice-pro-obycejne-lidi/

  Já bych to označila přímo za projev politické debility.

 611. Jirko, Euro v tom není nevinně, Euro je tím katalyzátorem, který všechno urychlil a dal možnost drancovat. Kyperská libra by dávno zdevalvovala, úroky by se na Kypru zvýšily a nebylo by možné si nesmyslně půjčovat. S frankfurtskými úroky a pevným kursem byl Kypr odsouzen. Zrovna tak, jako je odsouzena celá jižní Evropa. Itálie prosperovala, dokud mohla pravidelně devalvovat liru, jakmile zavedla Euro, je to samej průser.
  Prostě Němec a Kypřan nemohou mít stejnou měnu a stejný plat.

 612. jirko vcera jsem ti to tu daval

  tak jeste jeden odstavecek

  „Státy, jejichž představitelé žili nesvobodně v zajetí strnulých pravidel myšlení, kolem sebe rozsévaly pouze různé druhy nesvobody. Svobodného myšlení nebyli schopni ani ochránci, ani chránění. Proto i většina „revolucí“ na starém kontinentě, ve kterých bylo voláno po svobodě, končila toliko výměnou rolí ochránců a chráněných, ale nesvobodni zůstali všichni. Až v posledních desetiletích minulého století si mnozí z ochránců začali uvědomovat svoji nesvobodu a začali onu svobodu hledat, nejen pro chráněné, ale i pro sebe.“

  proste kdyz tu 98 chce zit nadpomery jeste tomu na ukor druhych tak to nemuze fungovat ani pod oirem ani pod librou ani pod korunou.

  jenom ten krach muze byt na ruznych mistech trochu jiny a trochu jindy.

 613. 728 foundry to nemohou ale mohou zit pod oirem.
  jenze to administrativni zasazeni je problem.
  proc by ted pod oirem nemohly banky na kypru zkrachovat? proc by pod oirem v bankach nemohli lidi prijit o penize a zacit od nuly ( tedy 100000 oiro ? )

  protoze se patere tvari ze je vsechny zachrani a nemaji na to a nemaji na to ani casto chut.

  kdesi to bylo ze administrativne se v irsku zachranovalo jinak ( nemecky podil v bankach) nez na kypru.
  ale to neni oirem ale zasahovanim patere ktera si mysli ze to vymysli lepep nez trh

 614. Foundry, ale jo, ja se nehadam o to kdo to zpusobil… Vysledek je tristni a to poradne.

  Vubec si nemyslim, ze by stredni trida neco platila, ci ze by mela neco jineho na zreteli, nez ta nizsi a vyssi trida. Je to cele postavene na h
  Avu, misto toho, aby kazdy obcan si byl rovny v pravech a povinnostech tak se furt politici hadaj o to, kdo ma byt privilegpvany a kdo potrestany… Kdo je na tom lepe, kdo hure a kdo to plati. Vezme si to zcela v realnych cislech…. Kdo zaplati vice na danich … Ten s platem 200 tisic a nebo ten kdo ma prumerny plat? Tedy jestli pripustime, ze ten kdo ma kazdy mesic na uctu plus 200 tisic by mohl patrit do skupiny bohatsich.
  Je to stejne sranda, ze tak devastovana stredni trida vzdycky udelala pruser na po
  Iticke scene…. Hitler, gotwald a tak…

 615. Ještě k 683 a 685:
  Všiml jsem si, Karle, že jak ti něco nejde pod nos, tak se snažíš zpochybnit i ta nejjasnější fakta.
  V tom případě ti doporučuju rovnou zpochybnit existenci dálnice D1 …
  Užij si to !

 616. (699) Devalvaci bych neviděl jako ukradení peněz, ale přizpůsobení jejich hodnoty realitě.
  Pokud by viníkem měly být banky, pak rozhodně ne jenom banky. Investovaly peníze svých vkladatelů do pochybných produktů, řeckých „cenných“ papírů, otázka je, kdo vše má vinu na špatných či nedostatečných (či přímo klamných) informacích. Kyperský stát pak zadlužila kyperská /komunistická AKEL/ vláda a president.

 617. (702)„ale plochy vinic, olivových hájů atdvnezvýšíš ze dne na den. Takźe nezvýšíš ani výrobu.“
  Zdá se Halladine, že žijete v dobách socialismu, kdy hlavní „boj o zrno“ byl, jak vyprodukovat a produktů byl setrvalý nedostatek. Možná, že to tak v Řecku a na Kypru je, socanů tam na to mají dost, ale v dnešní době je spíše problém, jak a komu existující produkci prodat.

 618. (732) když tady píšete o „nejjasnějších faktech“, tak předpokládám, že jste alespoň na místě samém v předmětnou dobu stál v tom zátarasu ,tučňáku 🙂 Jinak se nehodlám do Vašeho sporu a AK vměšovat, protože o celé situaci vím jenom to, co psal tisk 😕

 619. (732) Ó pardon, pokud je zakázáno uvažovat a pochybovat, budu se snažit tomuto nešvaru vyhýbat. 😛

 620. Spor to westíku nemůže být (tedy, neměl by), neboť na základě dostupných informací se jedná ze všech stran je o ty nejjasnější domněnky. 😛 Akorát já jsem si toho vědom, že jsou to domněnky.

 621. (736): tradiční úkrok stranou – uvažování sis zakázal sám, nikdo jiný o tom nepsal.

 622. Aerokrale… Menova reforma, devalvace, inflace…. A i jinak nazvane znehodnoceni meny je preci kradez. Musis porovnat vysledek toho, kdyz ti vbehne chlap do bytu, ukradne penezenku a nebo ti vbehne urednik statni spravy na ministerstvu financi do kancelare a sebere ti penezenku…. ja vim, ten zlodej to ukradl, tak nejak cestneji, protoze nese osobni zodpovednost, zatimco urednik se zastituje prospesnosti, lepsim vyvozem, starosti o druhe…. Ale furt si prisel o prachy. Pro mne za mne muzes to brat tak, ze urednik roztocil kola ekonomiky, ale ja mam proste o tu „penezenku“ mene. Ty ne?

 623. No, westíka je marné o čemkoli přesvědčovat, ale s tebou bych to Karle ještě zkusil:
  Za fakt (jednoznačný, nezpochybnitelný) považuju to, že policie vyrobila na D1 špunt (zácpu, zátaras, nazývej si to jak chceš).
  Ať už to bylo vytvořeno z jakýchkoli důvodů/nedůvodů, schopnosti/neschopnosti.
  Podpůrné důkazy:
  – přiznání policie (nejenom mluvky),
  – svědci stojící v této koloně (řadící se podle pokynů policie),
  – a v neposlední řadě, ehm, netušil jsem, že to budu muset vůbec psát, existenci špuntu potvrdil ten pronásledovanej „řidič“, kterej to do toho špuntu napálil, zrušil cca 8 aut, plus 1mrtvej a 1 těžce zraněnej.
  Pořád chceš zpochybňovat existenci toho špuntu/zátarasu ?

 624. (741) Lituji Jirko, pokud zlevníš své zboží na úroveň, na které je prodejné (nic jiného devalvace není), těžko to považovat za krádež.
  Konec konců, devalvace je jen speciální název pro jistý okamžik „plovoucího kurzu“, vyjadřujícího plynule hodnotu měmy ve srovnání s jinými. Pokud by před devalvací nebyly nějaké nepřirozené okolnosti (pevný kurz, měna neodpovídající potřebám a možnostem státu), vůbec by na ni nedošlo, kurz by se měnil plynule.

 625. Aerokarle…. Devalvaci dela kdo? Firma vopicka a spol, nebo stat? Zlevnovani to samozrejme neni, ze ne.

 626. (742) Ale já vůbec nezpochybňuji, ani jsem nezpochybňoval existenci špuntu. Ten je skutečně reálným faktem, to by mne ani nenapadlo. Já uvažoval o jeho příčině. Protože tak nějak obecně všichni předpokládají, že policie tam šlehla zábrany za cílem zastavit auta, aby byla dálnice (hlavně pro toho trotla) neprůjezdná. Což se mi zdá tak dokonale pitomé, i na policii, že jsem zauvažoval, zda příčina není jiná, zda zábrany tam nebyly pro svedení aut z dálnice, což by umožňovalo volnější skotačení trotla a policie. Jelikož mne to nestojí za velmi podrobné pátrání a hledání svědků, pouze jsem to nadhodil co možnost.
  Vzhledem ke zkušenostem policie s piráty i „piráty“ bych přece jenom rozlišoval blbost úmyslnou a neúmyslnou. Výsledek je sice totožný, můj názor na viníka mírně odlišný.
  Jelikož se zprávy o podobných průserech přece jenom neobjevují moc často, předpokládám, že i velcí „střelci“ při objevení policie spíše zastaví. Takže praxe v řešení se pohybuje nejspíš tím směrem.

 627. Devalvaci dělá kdokoliv, kdo má možnost určovat buďto pevný kurz měny, nebo určuje, jaká měna to bude.
  Tak jako tak je to náhražka za plovoucí kurz, dělající totéž kontinuálně.

 628. Je to zlevňování peněz, konec konců komodity jako je třeba kořalka.

 629. Pavle, v bankách zřejmě opravdu už nic není. To že Putin přestal po třech dnech blokací bank vyšilovat a bohorově vzkázal „Ted už si dělejte co chcete“, čtu tak, že se za tu dobu povedlo převést ze zavřených bank vše co mělo značku Russia, takže tam zbyly jen ty řecký dluhopisy.

 630. a na řecký dluhopisy je 80% málo, ty pudou v kurzu 1:999

 631. Aerokarle…, stat neni firma, az budou soukrome penize, budes mit pravdu… Ale dnes? Co kdyz treba ja o zadne zlevnovano sve koralky zajem nemam a devalvace mi krade zisk.

 632. (745) Příčina je ale jasná: protože tam policie začala konat: zastavovala auta. To, čemu ty říkáš příčina, je spíš důvod, proč se tam ty auta rozhodla zastavovat.
  A že se ti jeden z možných důvodů zdá pitomý ? Proč ne, jen bych po zkušenostech z reálného života tu pitomost tak úplně nezavrhoval …

  A na závěr bych jen připodotkl, že policie je profesionální orgán, který má přímo v popisu práce toto řešit. Takže rozhodující je výsledek, nikoli úmysl/neúmysl.

 633. Pokud Jirko ten stát devalvací uvede kurz do přibližně reálné hodnoty (jako kdysi Klaus na „vexlácký kurz, také mu to většina socialistů zazlívá a operuje Komárkem a „korunou jako markou), dobře udělal. Uvedl to prostě do reality. Pokud to realita není, projeví se to rychle, nějakými obchody mimo oficiální trh a kurz.
  Nechceš doufám být jako ti vyznavači Komárka a žádat nereálný kurz?
  Pokud bys o žádné zlevňování nestál, devalvace Ti kradla zisk, musíš holt tu kořalu v devalvované měně zdražit, nebo uvádět cenu v jiné měně.
  Jsem zvědavej, jak dopadneš, až si Tvé teorie přečte místní ekonomická sekce. 😛

 634. Příčinu napsal Schumi: Řidič, konající protiprávně. Zbytek jsou následky.
  U té policie holt rozlišuji úmysly. Asi podobně, jako bys potomka seřezal rozdílně, kdyby „vysklil“ okno omylem, při pokusu třeba opravit okap, nebo z nelásky k sousedce.
  Příčina a výsledek jsou pevně dány. Nevím, jak kdo jiný, já se celou dobu bavím o tom mezi. Co, jak a proč se stalo, protože to je asi jediná cesta k tomu, aby se příště stalo lépe.
  Nebo k tomu, abych konkrétní policajty považoval za větší nebo menší trotly.

 635. No ja nechci aby stat se choval jako penezokazec, chci penize kryte zlatem….. Asi je to prilis socialisticke. Celkem mi je jedno co na to ekonomicka, jazzova, lekarska, ci gynekologicka sekce.

 636. (753) – opět úkrok stranou: z příčiny špuntu v 745 si najednou přešel na příčiny celého sledu událostí.
  Takhle měnit počátky diskuse opravdu nemá cenu, to končím a přeju dobrou chuť k obědu.

 637. (754) abych Vás, jirko ppa etc.poněkud utěšila: k té devalvaci měny docházelo i za feudálů; prostě místo stanoveného % zlata v minci se mince razily s příměsí jiného kovu např.mědi 😕 Tak postupovali panovníci nejen v českém království, ale příkladmo i ve Francii a jinde 😕

 638. ovšem ať to udělal feudál nebo pouhý lapka v Koněprusských jeskyních, vždy to byla krádež.

  Hej hola, podařilo se a daří se pořád dál. Ať jsem tlustý na dva prsty!

 639. Jirko, když se ti nelíbí devalvace, tak tedy plovoucí kurs. Výsledek je stejný, jen při plovoucím kursu daná měna devalvuje a revalvuje kontinuálně dle burzy, úředním zásahem (obvykle až je průser) devalvuje nebo (zřídka) revalvuje měna s rovněž úředně stanoveným pevným kursem.
  Zlatý standard je samozřejmě ideál, tam tyhle hrátky nemají místo.

 640. 759 – Živnostníkům slíbil, že vláda připraví deregulační balíček.
  Nemohl by nám slíbit, že už se na ty balíčky vyprdne a nechá nás žít?

 641. (754) Ale i ty peníze kryté zlatem mají nějaký reálný kurz ve vztahu k jiným měnám, jinak to nefunguje.
  To jsou hol zákonitosti platné socialismus nesocialismus.

 642. (755) Ale já se od začátku bavím o tom samém, o tom, co policajti dělali, proč to dělali a co mohli či měli dělat jiného.

 643. Aerovko, ad 761 – kurs je dán obsahem zlata. Politici ani nikdo jiný na něj nemají vliv.

 644. Foundry, aby to bylo jasnejsi… Nemam nic proti plovoucimu kurzu a tak, ale rikam ze kradez, je to co se deje od „statu“ tedy znarodneni vkladu, menove reforme, devalvaci meny….. Vzdy totiz je zpusobena spatnym politickym rozhodnutim, za to mlikar to musi zatahnout. A pritom mlikaru je velmi malo

 645. Hele, proc taky nemam zastupce u Necasa? Copak si taky nezaslouzim ochrany? 😀

 646. Dobrý den,

  upustím mírně páru pod pokličkou a učiním 3 poznámky: A) v režimu plovoucích (flexibilních nebo také floatingu) kurzů je měnový kurz „kanálem“, kterým se vyrovnává platební bilance mezi dvěma měnami. Jestliže peníze zemi opouštějí (protože jinde dosahuje kapitál vyššího zhodnocení), kurz posiluje, pokud peníze do země přicházejí (protože tam dosahuje vyššího zhodnocení), kurz oslabuje. B) v režimu pevných (fixních) kurzů, probíhá celý proces prostřednictvím cenového systému. Pokud peníze zemi opouštějí zboží zdražuje, pokud peníze do země přicházejí, zboží zlevňuje. C) zlehčování mincí feudálem nebo centrálním bankéření není jevem ani cenovým, ani jevem kurzovým (devalvací). Jedná se o zvýšení objemu peněžní zásoby nad objem produktu, jehož výsledkem je inflace (ztráta kupní síly peněžní jednotky).

  Pokud bych měl útočit na současný byrokratický svět a jeho projevy mentální tuposti, tak bych šel k podstatě (kořenu), kterou je samotná existence zákonného platidla a možnost frakčního bankovnictví. Ostatní jsou jen nutné projevy uvedného faktu a zbytek již osvětlil velmi srozumitelně (podle mého názoru) Foundry.

  Do právních výkladů se mně nechce pouštět. Není mně však jasné, co je např. na Kypru důvodem, že ztráty nenesou vlastníci. Proč jsou vymýšleny více či méně absurdní důvody oloupení střadatelů. Nota bene na mém oblíbeném „skupinovém“ principu. Dnes jsou to Rusáci, dříve kulaci a předtím Židé. Ty polylogismy jsou fascinující. Konec ekonomické sekce.

 647. Hle – průlet Modrého ptáka!
  Jaro je tady!!! 😀

 648. (763) U mincí zajisté. U bankovek, krytých zlatem, o kterých Jirka píše, by to mělo být stejně, znějí na určité množství zlata a lze je za ně vyměnit. Pokud ale zlata ubyde, což se v případě nějakého Kypru či Řecka nejspíš stane, změní se i kupní hodnota té bankovky, ne?

 649. (764) Znárodnění vkladu je jasná krádež. Měnová reforma by nemusela (viz „poškrtání nul na bankovkách), ale obvykle bývá také krádež, záleží na účelu a provedení. Devalvace krádež není, tedy pokud by ji někdo nenapáchal obzvlášť zvrhle a nedoprovodil ještě i dalšími omezeními trhu. Změní akorát to, co už v praxi je stejně jinak.

 650. MP – jen bych podotkl, že bod B je dle mne naopak. Pokud jsou peníze ze země stahovány, zboží zlevní (pokles peněžní zásoby), pokud přitečou, zboží zdraží (růst peněžní zásoby). U kursu je důležité podotknout, že pokud jsou peníze ze země stahovány, kurs měny dané země oslabí (není po ní poptávka), pokud peníze přitékají, kurs měny dané země posílí (v důsledku zvýšené poptávky).
  Pěkně je to vidět na příkladu zboží – když víc vyvážím než dovážím, kurs posiluje, dokud nenastane rovnováha (vývoz se postupně zdražuje, dovoz zlevňuje). A vice versa.

 651. Foundry, samozřejmě, že máš pravdu a já jsem nepozorný blb (budiž mně omluvou, že jsem datloval ve spěchu, protože Martin TT stál ve dveřích). Prostě funkci kurzu přebírá cena přesně tak, jak jsi napsal.

 652. NoName,
  taky jsem si fšim. Stejně je to zajímavý – když Kalousek šáhne lidem na peněženku, tak se z jeho strany žádné vzrušení nekoná, ale když se šáhne Kalouskovi na sKartu, je hned erotický dusno. Skoro jako kdyby za to chtěl Kalousek s Nečasem vymrhat jak s vopicí, nebo co. 😀

 653. 774
  To dělà už dlouho….
  Být Nečasem, tak zanesu Zemanovi žádost o Kalouskovio odvolàní.
  Kalousek ty nezdvoŕilosti vůči premiérovi na veřejnosti už delší dobu přehání.
  To se přece nedělá. Mezi ctyřma očima si mohou říct cokoli, ale navenek se má chovat sluśně.

 654. 767 No konečně! Jak bylo na Kypru? 🙂 🙂 🙂

 655. Schumi,
  to jako, že jim tam byl MP přes zimu poradit a pomoct a po úspěšně vykonané práci odletěl zpátky na sever? 😀 😀 😀

 656. MartinTT stál ve dveřích a s ním přišel zákon. Naštěstí hned zase odešel.

 657. 658 MaYdo, tam kde viz podrobně Dana. Shodou okolností jsem se kolem toho motal když zjišťoval jestli možno prominout daň z převodu na kterou byly určeny tu zpronevěřené peníze. No nebylo, fiskus je neúprosný. Neochránil, ale peníze požaduje. Tak jsme zacálovali ještě jednou. Vzpomněl, že to tam někde bylo. U těch pozemků je to tak, ale jak se to rozpočítává mezi byty, nemělo by to být mnoho.

 658. >> Rpuť
  Ten odkaz bude nějaká mejlka. Vždyť přeci každý ví, že ten Klaus nikoho nezajímá.

 659. Pan doktor to odlišuje – Pirk zdůraznil, že Fischer nic nedluží státu ani svým spolupracovníkům a veškeré dluhy jsou čistě vůči soukromým subjektům.

  Soukromý subjekt může čekat, hlavně, že nedluží nic státu.

 660. Furt nerozumim, kde je ta hranice. Kdyz mne oholi zlodej o prachy v tramvaji a kdyz to udela stat inflaci, menovou reformou, ci „konsidovanim meny“ porad mi ve vysledku po tomto zasahu zmizi cast penez. Pro mne je to uplne stejne. Je to zvlastni, nerozumim, proc jednou je to kradez, podruhe prozirave rozhodnuti, ze to neslo udelat jinak, moudry cin, lidi na namesti tleskaji…. Proste je to zvlastni.

  No a protoze je tady vsude hnusne a i Viden nevypada hezky, kdyz prsosnezi a je mrazivo a tak zmena planu a v sobotu se vydame tam kde to vlastne puvodne zacalo, proc vlastne ty Velikonoce jsou svatkem. Kypru z vysky samozrejme mohu zamavat, pokud tedy budu chtit. Treba tam bude hezci pocasi a hlavne v krali Davidovi maj pro nas misto, sice je to s vyhledem do pekla, ale to se da prezit.

 661. Ja jen doufam, ze vsechny ty prachy co dluzi Fischer, byly radne vyfakturovany a tedy zaplaceno dph a jsou v kastliku s prijmama….. Docela to tem firmam preju 😀

 662. Hlásím, že dnes mezi 12:25 a 16:15 zde bylo jaro. 🙂

 663. (783) ci “konsidovanim meny” tak to nevím, to jsem ještě nezažil.
  Já psal jen o devalvaci, že tam žádná část peněz nezmizí.

 664. 782
  No jo , zase jeden nevydařenej podnikatelskej plán. To přece není trestný…:-)

 665. Halladine, podnikatelský plán u státního úředníka? Statistika? Ts, ts, ts.

 666. 786
  Ale zmizí..
  Jirka má v korunach stejne, převedeno na dolary je to najednou míň

 667. Martine, bejvalej státní úředník . Dnes soukromník

 668. Devalvace, ze nekrade cast hodnoty meny? Proboha….. Jezismarja….. Smar-japano…..

 669. Dobrý podvečer,

  mám za sebou poměrně hektický a komplikoévaný odjezd z Prahy, návštěvu sousedky a hřbitova. Před sebou nějakou tu práci.
  venku zmrzlej sníh, místo primulí jsem mohla radši sehnat na hřbitov nějakej lišejník.

  Schumi, taky mi začíná být jasný, že tej dani neunikneme. No,co, takovej je život. Nepřišly kobylky, nehrozí neúroda, nevychcípali mamuti, dnešní život přináší jiný karamboly. Odložím výměnu ojetiny, nakonec těch 160 na dálnici pořád ještě ujede a drží pohromadě 🙂

  Nakonec se na to taky můžeme vybodnout a nechat si družstevní podíl, ale já radši to svoje.

 670. Rputi, a jak to jaro vypadalo? Já abych ho nepřehlídla, kdyby dorazilo až sem.

 671. Jiriku, člověče – ty by si snad měl přestat podnikat! Dyť tě to stojí hrozný nervy! 😀
  Ajrovka měl na mysli, že nezmizí peníze fyzicky, jen se sníží jejich hodnota.

 672. Maydo,
  A co takhle převést na majitele bytů jen plochu bezprostředně pod barákem , a zbytek nechat v družstvu ?

 673. maYdo, no například – ráno ještě posněhávalo, v celý ulici bylo bílo a ve tři odpoledne už nebyla ani vločka. A sluníčko svítilo, ptáci řvali a bylo takový nějaký vlaho…

 674. Rputi, ad 795. To je poněkud nepřesné. Sníží se cena měny vyjádřená v jiné měně. Kupní síla v daném místě může být zachována (pokud tedy rezignujeme na nákup importovaného zboží).

 675. Halladine, je to jedna z variant, o které se uvažuje, ale nevíme, jetsli to je průchodný.

 676. Rputi, tak to bílo by bylo splněno. Ale vlaho ani náhodou a řvou jedině potomci, když si vyměňují diplomatické zdvořilosti a babička do telefonu, neb je nahluchlá a myslí si, že když bude řvát, lépe uslyší.

 677. 791 – bejvalej státní úředník? Asi dostal diplom na podnikatelské škole a stal se z něho soukromník. Ten člověk by bez státního cecku chcípl, to je snad židovská ostuda. I když připouštím, že ten cecík nemusí být státní, on se vyzná v přicucávání.

 678. Martine, momentálně není zaměstnancem státu, a pravděpodobně žije z našetřeného .tkže soukromník. To neznamenà soukromý podnikatel
  On každej podnikatel musí mít nějakej podnikatelskej diplom?
  Tvůj názor o židovské ostudě ovšem sdílím 🙂
  A jeho kandidatura byl pozpochyby podnikatelskej plán, jak přijít k penězům…
  Sehnat peníze, investovat do kampaně, a v případě úspěchu pobírat zisk.

 679. Haladine, ad 790 – je to přesně naopak, Jirka je chytrej, má to v dolarech a po deveůlvaci má v korunách víc! 😀 😀

 680. >> Halladin
  Na oznámení kandidatury onoho emeritního státního ouředníka jsem reagoval jedním hezkým bonmotem Karla Poláčka: „Žid patří do kavárny.“

 681. Šumaváku, Jirka není chytrej, kdyby byl Jirka chytrej, je už dávno v teple a má diamantovej důl……ta zima je něco tak hnusnýho….

 682. 803 – Halladine, proč mě nutíš odpovídat. Kdo napsal: „No jo , zase jeden nevydařenej podnikatelskej plán.“?
  Jen dokumentuji tvůj způsob kličkování – nakonec máš vždycky pravdu – skoro jako nějaká manželka nebo tchyně. 🙂

 683. Jirko, v diamantovém dole je zatracené vedro, ovšem umělé světlo není to pravé na pokožku.

 684. Martine, ani vterinu jsem si nemyslel, ze bych ja kutal v kimbrlitu. Ja bych jen nahore sklizel plody potu a slz proletaru

 685. Jirko, myslíš jejich, no, jak bych to….výkaly?

 686. Martine,
  Smajlíka na konci oné prvnï věty jsi přehlídl ? 788
  😉
  A clověk může mít podnikatelskej plán, bez toho, že by byl podnikatel……

 687. Foundry, ano, přesně to myslel, proletáři by se ho snažili okrást a nalezené diamanty by polykali, ale on by se nenechal ojebat a každého by před odchodem ze šichty pořádně protáhl klystýrem. No a pak by klacíkem vyšťourával ty plody.

 688. 812 – jak jsem už napsal, zase máš úplnou pravdu :).

 689. No tedy, to jsou vyhlidky …. Co takhle ze bych si spis poridil roentgen, jiste bude v kotline koncit nejaka nemocnice, ni? No a samozrejme ze bych jeste usetril za dopravu horniku dolu a nahoru…. Viz Cimrmanuv model hlubineho dolu. 😀

 690. Martine, uvedu konkrétní příklad.
  Kdysi, kdesi jsem byl na zubařském školení, které pořádal jeden učitel z olomoucké lékařské fakulty.
  Jsem člověk zvědavej, tak jsem se ho zeptal, jak to vlastně funguje .
  Poučil mě, že podnikání je systematická činnost za účelem zisku. Jednou za rok není systematická činnost.
  Także coby zaměstnanec 1 x ročně uspořádá školeni, vybere kurzovné, má nějaké vydání rozdíl uvede do daňového přiznání al zaplatí daně . Přitom nemá žádnou registraci coby OSVČ. Ani živnosťák.
  Čili není oficiálně podnikatel.
  Dělá to prý takhle už léta, a berňák nemá námitek.
  Myslím, že ten jeho systém je podnikatelskej plán, i když je jen zaměstnanec
  Anebo ne ?

 691. Zaslechla jsem v TV něco o tom, že Menzel organizuje petici, aby se vydaly sebrané spisy Hrabala ke stému výročí jeho narození.

  Tomu z těch petic fakt už hrabe. Proč teda se toho bohulibého činu neujme sám? Jistě by nebyl mezi intelektuály problém zajistit sponzory pro tento záměr a pro nejedno nakladatelství by to byla reklama a čest zároveń.

  a na koho se s tou peticí obrátí? Na parlament,a by podhlasoval zákoén, že je třeba vydat Hrabalovy spisy, neb se zasloužil o českou kultůru?

 692. (790) A teď si Halladine představte, že hypotetický Jirka má dolary …… (a proč by neměl?)

 693. Měl bych dotaz – statistici nám poslali šílenej výkaz, ve kterém se ani prase nevyzná. Co když jim napíšu, že ve firmě nemáme nikoho natolik fundovaného, aby to byl schopen vyplnit?

 694. (795) „že nezmizí peníze fyzicky, jen se sníží jejich hodnota.“ Ani to ne, Rputi, sníží se jen směrem ven. Jirkova kořalka bude prodávána stejně za tolik, kolik budou kupci ochotni zaplatit. Dovnitř za stejné peníze jako dříve, pořídit si za ně bude moci přibližně stejně jako dříve (tedy uvnitř). Ven za stejné peníze jako dříve, pokud cenu vysadí ve „venkovní“ měně.

 695. 798,804, Kdo chvíli o krmení pečoval, stojí již opodál. Kaji se.

 696. (817) „Menzel organizuje petici, aby se vydaly sebrané spisy Hrabala ke stému výročí jeho narození.
  No, když se, tak proč by je vydával Menzel? 😛

 697. MaYdo, ten Menzel mi připadá jako zcela jasná ilustrace, jakým způsobem to některým lidem uvažuje. Kdyby takhle přemýšlel např. Tomáš Töpfer, tak je Fidlovačka dávno v bědnýxh troskách a ne že se tam chodí do divadla na příjemné a zajímavé kousky… Taky si myslím, že pro některá vydavatelství by to byla čest a žádoucí reklama, jenže to by znamenalo hýbnout hýždí, dotyčné oslovit, obejít, nějakou tu publicitu bohuliému záměru udělat… Třeba i nějaké to benefiční čtení…

 698. 819- to nefunguje. Můžete si někoho najmout.
  Třeba mne:)

 699. 818 Aerokarel
  No pak proti devalvaci Kč. Asi protestovat nebude:-)

 700. Foundry, proč bys to dělal?
  Nopřece abys splnil zákonnou povinnost 🙂

 701. Halladine, kdybych měl plnit všechny zákonný povinnosti, včetně těch, o kterých ani nevím, musel bych tu strašit tak do 150 let.

 702. Aby měli statistici radost, jak všechno funguje. Aby stát fungoval:))

 703. Foundry jsi lhář ! 🙂
  Tahle vláda přece slibovala, že administrativa bude jednodušší‘
  A pokud tvrdíš, že ne , tak prostě musíš lhát ! 🙂
  A doufám, že se neodvážíš tvrdit , že lhali ti , co ti to slibovali!
  Jedovatě připodoktnu, že u socanů aspoň víš, na čem jsi !

 704. ach ne, notebook chcipl.

  A na mobilu lze klabosit,ale ne kreslit. Takze zitra misto peceni mazancu zpatky do prahy, do kanclu, k funkcnimu pocitaci… Kdyz se dari, tak se dari.

 705. Foundry, je to P 5-01?

  Nevím, co je na něm složitého. Celá ta kokotina je jenom opisování řádků z výkazů k daňovému přiznání do řádků formuláře statistiků.

  Já jsem jako první věc oznámil, že to nemůžu zpracovat, protože údaje nemám k 15.4. k dispozici. Budu je mít až v termínu daňového přiznání, což je 30.6.2013.

  Až to budu mít, tak tam vložím pár čísel z výkazů. Bude to jen pár řádek, protože naše malá společnost má roční obrat 144 tisíc. Žádný majetek, žádné pohledávky, žádné závazky. Tedy k ultimu roku. Žádnou pokladnu! Stav nula.
  A přestože zdůrazňují, jak je snadné to vyexportovat v elektronické podobě, tak to vytisknu, naskenuju a pošlu jako přílohu přes datovou schránku, aby si nemysleli, že budou provádět na počítači kontrolu vyplnění. Pěkně vyťukat znovu do jejich programu.

 706. statistika se jim uz vyplnuje online ne ?
  to delame tak ze postupne do policka piseme cisla. kdyz je spatne – aplikace to nahlasi.
  kdyz je povolene jdeme na dalsi policko.
  ne ted uz statistika neni problem. jenom to zabere trochu casu kdyz se nemuzeme uplne trefit do spravneho rozmezi cisel

 707. Martine, je to nějaký Prům 2-01. Nechám to vyhnít, momentálně se mi nějak nechce se tím zabývat.

 708. 836- a kde to nesedí, tam se prskne Skinnerova konstanta.

 709. 2 Foundry ad 819 – a co takhle použít metodu Dr. Welfera?

 710. Teda, co furt máte s těma cizákama? Do českých škol české konstanty – ergo na MFF UK jedině Pyšvejcova konstanta…

 711. hmm, jsem zaostalá , takže znám jedinou definici statistiky:
  „Statistika je věda, jak za pomoci čísel a logiky obhájit či vyvrátit to, co zrovna potřebujeme.
  Logika je umění, jak důvěryhodným způsobem obhájit či vyvrátit to, co zrovna potřebujeme.“ 😕

 712. 842
  Co je na tom divného, že se koza producíruje s kůzlaty ? 🙂

 713. Halladine, jenže se to nedá žalovat, ba ani tomu časopisu vynadat, když to není ona …

 714. 845 …. a protože všichni chlapi, stejně jako vy, budou čumět na to ňádro s nápisem Klasnová, tak to holce už nikdo neodpáře….

 715. Dobré ráno vespolek,
  tady taky sněží…

  PeSi, a co takhle Švindliho koeficient 🙂 ?

  A ještěže Klasnová, Kočí doufám nebude následovat….

 716. Dobré zas ráno… Swetr report – za oknem sice 0 celaskona, zato min. 2 cm sněhu.
  No což, pamatuju sněhovou vánici i na prvního máje (kdy už se maj kozy vyhnat do háje…) Akorát se v té době mluvilo o nastupující době ledové a nikoli o globálním oteplování… A řešily se způsoby, jak likvidovat plovoucí ledovce, ohrožující plavební linky…
  No, jakožto marod jsem si vzal dovolenou (na zotavenou), takže do toho hnusu nemusím… Ale už mě to zkurvený počasí poněkud irituje…

 717. Co máte proti fotogenickým děvenkám? To jim závidíte? Vždyť i sama prezidentská kandidátka před 18 lety nafotila serii pro Playboy (španělský)… Zadarmo to nedělaj – a ať se lidi podívaj, když to doma nemaj…
  Přece byste nechtěly, aby tam nafotili Wagnerovou nebo Gajdůškovou… (leda snad v rubrice „pokroky našeho zemědělství – mluvící krávy!“)

 718. Au au auuuu – Dyk je to nějaká Veronika! A uvnitř časopisu je rozhovor s Klasnovou.
  Vždyť to říkám, každej čumí na to ňádro a ne na ksift …. 😀

 719. 850… ale aspoň je jasné, že první signální po ránu funguje … 😀

  A tady se rotrhla peřina a sněží a sněží …. 🙁

 720. Tak jsem trosku zmaten, po rozkliknuti odkazu na Plejboj, jsem si myslel ze to na obrazku je Patrik Nachler, pak jsem si vsiml drobnych rebelii pani Klasnove a prekvapilo mne to, protoze vyznam slova drobne rebelie si opravdu predstavuji jinak, no a pak se dozvim, ze ty rebelie ani nejsou Klasnove. No je v tom takovej zmatek, uz aby to nekdo vzal poradne do ruky a takhle neohlupoval ctenare periodik, vzdyt by se treba mohl nekdo zapamatovat to, ze je ma Klasnova male, pritom kazdy vi, ze tóu tak vubec neni a je to naopak.

  Jinak je ten statisky urad opravdu kouzelny…. Jen na jablka, ne na stromy, ale ty plody, se dostavaji celkem tri nekolikastrankove „statistiky“ behem jednoho roku. Prvni prichazi v dobe, kdy jeste nejsou ani listy z pupenu a jmenuje se to „odhad sklizne“. Ten se musi vyplnit obzvlast svedomite a po odrudach, protoze se nesmi prislis lisit od te zaverecne tabulky. A kdyz se lisi, musi se presne vyjmenovat duvody, proc se lisi. Velmi oblibeny termin je „dest do kvetu“ protoze kdybychom napsali ze za to muze nejaky skudce, ihned bychom meli doma na dvore rychlou zasahovou jednotku rostlinolekarske polucije. No a nedejboze kdybychom napsali ze jsme to spatne odhadli, tak to bylo skoro na roztrhani rodneho listu ….. Jeste ze na druhe strane, tedy na strane uradu sedi svedomite urednice, ktere vedi, ze i kdyz ta jejich prace je na houby, presto to sami v nasich tabulkach upresnuji a finalizuji. Jejich prace, ac je uplne zbytecna a maji vetsi platy nez nasi traktoriste, je jiste pro spolecnost dulezitejsi a nedejboze, aby se dostal na jejich mista nekdo jinej…..

  Pane Dedo z venkova, co je s Vami?

 721. Tak ona Klasnová ten rozhovor nemusela vůbec dávat, že … Přece jenom, Timesy to nejsou.

 722. Tak jsem si precetl Pana Macka…. Zaujali mne tam , vice nez ty neexistujici rebelie, dve veci. Prvni je ta, ze novou velvyslankyni v Bratislave bude asi pani Prezidentova a pak ze panrezident Klaus se neboji rikat pravdu, ze se neboji verejneho mineni a ze je to ten spravny clovek pro zmenu a tak. Jen bych se zeptal ….. Pan prezident nebyl v politice od roku 89, ze to memohl delat uz drive, nebo ze dokonce se nezapojil do budovani toho politickeho socialistickeho zrizeni ve kterem dnes jsme? To mi fakt hlava nebere….. A ta druha vec je nemene zajimava. Je pani prezidentova natolik skvela, ze se muze stat z fleku velvyslancem? Ja vim, narodila se tam, ma skvele zazemi, pribuzne a tak. Nechci se dotknout ani toho, ze predci budovali slovensky stat uz drive, ale neni to jen za tu „podporu“ ve volbach? Ono by to tak mohlo vypadat…. Z dalky…

 723. Jirko, tady by bylo na místě napsat, kolik a jakých statistických hlášení musíš vyplnit za své latifundie v zahraniční Evropě, kterým to zajisté taky nařídil hnusný Brusel.

  Kromě toho si myslím, že když teď má Šumavák tolik volného času, že si může klidně psát na blog a stěžovat na počasí, že by mohl raději více pracovat, aby mu mohl být přidělen moderátor diskuse. Ten by např. sledoval, jestli jsou komentátoři zdrávi a pravidelně se hlásí, kontroloval by češtinu, každé ráno by udával dovolená a schválená témata, mazal nevhodné věty a podával návrh na vymazání nevhodného komentátora. Sice máme některé činnosti již zařízeny, ale jsou prováděny neprofesionálně, tedy chabě a zadarmo.

  Na to by se mohlo taky něco vhodného přidělit, jen váhám mezi grantem a dotací.

  Vnoučata myjí dobrovolně a ráda nádobí od snídaně, protože jejich sobecká matka jim to doma nedovoluje a tak se musí obětovat prarodiče. Tak oprava, myje jen vnuk, vnučka právě přinesla nákupní lístek: Tvaroh tvrdý, tvaroh měkký, máslo, sádlo, veka, mrkev, petržel, celer. Copak asi bude k obědu? Kuřecí vývar a jahodové knedlíky.

 724. Novou velvyslankyni v Bratislavě asi nebude paní Klausová, pan president Klaus tam navrhl a se slovenskou stranou projednal a představil jiného, kariérního diplomata. Ten humbuk je jen ozvěnou zklamání pana Schwarzenberga, který plká cosi o nutnosti profesionála, přestože za jeho úra a i před tím se rozdávala tato místa za odměnu. Pan ministr také porušil všechny zásady, které se ve jmenování velvyslanců dodržují a které by si mohl sám přečíst na stránkách svého ministerstva, kdyby nebyl tak nasrán, že to nejenom z dálky vypadá, že se mstí a zároveň strašně bojí, aby se pan Klaus někde neobjevil a něco neřekl. Což také Macek napsal.

 725. Fujtajbl vespolek,
  Podblanicko – sněží, cca pět centimetrů sněhu, teplota kolem nuly, bezvětří. Hlavní tahy posolené, vedlejší se solej právě teď. Na hlavním tahu Jeníkov – Čechtice blokoval ráno dopravu do škarpy spadlý sypač, takže na trase vznikaly kolony, ale teď už je silnice průjezdná.

  Stran plájboje – silně zavádějící titulní stránka, ale na první pohled je jasné, že to Klasnová nemůže být ani vomylem. To nejni šestatřicetiletý, vod Bárty vožmoulaný, ňádro ani vomylem 😀
  Už před dvěma lety vypadalo nějak takhle: http://www.reflex.cz/clanek/politika/40852/veci-verejne-chvala-demokraticke-diktatury.html , nebo ještě depresivněji zobrazeno: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/115900/anketa-vybrali-jste-euromiss-katerinu-klasnovou-31.html
  Mmch ty srandovní výroky, jako že si dotyčná stojí za svýma visícíma, se ty holky snad musej učit na nějaký universitě, nebo co.

 726. Aha Martine, tk to mne fakt nenapadlo. Ted je mi to o fous jasnejsi….
  Budes delat jahodove knedliky? Neposlal si vnucku do lesa pro „naplnn“ ze ne. Vona tedy zima jeste je, ale mesickove sedej jinde

 727. Nmůžu si pomoct, ale když si rodina pochutnává na jahodových knedlících, já se přepínám do režimu lednice-šunka-salám.

 728. souhlasím s PeSem, fotka je hezká, jestli závistivci nemají, ať si nechají udělat 🙂
  a v metropoli posukrováno
  vypadá to krásně, ani zima není taková jak včera,
  blíží se gorovo teplo 🙂

 729. (854) hmm, zapomněl jste, jirko ppa etc.,dodat , že nemá paní exprezidentová Klausová patřičné vzdělání ( pokud si pamatuji, je absolventem pouhé VŠE) .
  Docela mne pobavilo, že (alespoň podle médií)to tvrdil pan knížepán,takto ministr zahraničí, který údajně nedokončil ani lesnickou průmyslovku 🙂

 730. No jo, no – když ono kníže Kadel ze sebe i šaška s čírem udělalo a stejně to nevyšlo.
  A to se neodpouští …

 731. Martine a další, kteří jste hlasovali,
  víte, že potopená socha Jana Nepomuského vyhrála soutěž? To je příjemné, ne?

 732. irenak – děkuji za připomínku, sám jsem nechtěl zdůrazňovat, co se potápěčům podařilo – nejenom realizace, ale i mediální „prodej“.

  Pro tuto skupinu lidí je docela typické, že se nyní přetahují o to, kdo to vymyslel a udělal – ale obráceně než je zvykem. Navzájem si říkají: „jen se nedělej, že je to zásluha někoho jiného, ty sám jsi pro to udělal řadu hodin práce!“

  Prosím, aby mi bylo přesně rozumněno, když napíšu slovo potápěč, tak tím nemyslím koupače prdelí z dovolené v Egyptě, kteří byli jednou na výletě s hotelovým divemasterem, ale profíky, kteří to mají jako zábavu ještě po tom, kdy stráví pracovně mnoho hodin a let ve studené vodě a nulové viditelnosti. Ti vědí, že se samo nenakope.

 733. Gratuluji k vitezstvi panu Nepomuckemu a kolektivu….. Skvela prace a krasna.

 734. Jahodové knedlíky jsou jen proto, že jsem včera cestou z Brna v Makru zakopl o výprodejovou bedýnku s kilem velkých jahod za 79 Kč. No, nekup to, když se to dá zhodnotit u vnoučat. Jinak by totiž byly švestičky z vlastní zahrádky a tzv. „balóny“. Ty jsou v kilogramových baleních uloženy na dně mrazáku.

 735. Pro ty, kteří se ještě nepodívali nebo dosud nevěděli – http://www.willyteam.cz – klikněte na Aktuality a tam jsou odkazy na všechno kolem sochy od začátku.

 736. Paráda, nádhera – jen mi jaksi uniká, proč do toho martin plete jakési „koupače prdelí“ nemající s tím nic společného … 🙂

 737. vysvětloval jsem, že „koupač prdele“ není potápěč. Asi jsem měl ještě dodat pro nezasvěcené, že „koupač prdele“ nemá nic společného ani s koupáním prdele. Je to totiž potápěčský terminus technicus pro namóděného manekýna se špičkovou a drahou potápěčskou výstrojí, který se zásadně noří jen blízko davů v teplé vodě.

  Ještě odkaz na http://www.sochapodvodou.cz , kde se např. dozvíte, že bronzová replika originální slapské sochy je, mezi jiným, ve fontáně koleje Jana Nepomuckého v Římě.

  A úplně na závěr, s celou věcí nemám osobně nic společného a propagaci dělám z čirého obdivu a dlouhotrvající pozitivní deviace.

 738. No protoze Rputi, se kazdej kdo si na zada vezme flasku rika potapec…. Stejne jako kazdej, kdo ma zahumenek si rika farmar, ten kdo ma pronajate sedadlo u kadernika si rika podnikatel, ….. A pritom to s tema slovama nema nic spolecneho.

  Martine, jen bych nchtel aby se rikalo, ze ten kdo se potapi ve vode teplejsi je nejak zmekcilej, ci ze se vlastne nepotapi…. Muzu ja za to, ze nemam studenou vodu rad, ale je fakt ze ma kvalifikace je k technickemu potapeni nedostatecna

 739. Jinými slovy kdekoli je možné cokoli – rozval hospodářství, ožebračení obyvatel, konfiskace….

  Podle Zahradila:
  (Kypr)…Byl vybrán jako modelový příklad, že je možné v jakékoli zemi, která si bude chtít dělat vlastní daňovou politiku, velmi nevybíravým způsobem z evropské úrovně zasáhnout. Má to být varování zemím, které trvají na daňové autonomii…
  http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-59598980-brusel-chce-kypr-vyuzit-k-dalsi-integraci

 740. proč jezdí tvoje žena z Brna až do zlínského Makra v Malenovicích, to nechápu, leda by to byla ona, co mě předjížděla před Kojetínem dvoustovkou.

 741. Martine, pepova zena jezdi do toho Brnenskeho jen kvuli predbihani dedku 😀

 742. Tedy vlastne nejezdi tam, ale jinam …. Jeeee boooze 😀

 743. Jiřiku, já si zas myslím, že „vířit konflikt“, když nikdo z ostatních nemá tuchy o čem je řeč, je jaksi poněkud mimo… 🙂

 744. Rputi, jak nikdo….samozřejmě, že ten kdo se potápí ví…

 745. 874 martine a jirko – ma zena jezdi z brňa do malenovic do makra proste jen tak 😀
  neco jak popisoval ptakopysk ty prazske naplavy co jezdi po D1 na meka 😀

 746. Jirko, tobě nemusím říkat, že teplá voda je jen jeden a nikoliv dostačující znak koupače prdele. Jsem přesvědčen, že jsi to nebyl ty, kdo kdysi dávno naléhal a prosadil, že závodní olympijský bazén by měl mít vytápěnou vodu.

 747. já končím, je Velký pátek, rozhodl jsem se nic nedělat, tak to nebudu přerušovat diskuzí na internetu, nota bene, když „vířím konflikt“.

  Zbyl mi je vnuk, vnučka se učí s babičkou háčkovat – do dírky, protáhnout, dvě očka protáhnout a zase dokola.

 748. A jo ták! Já netušila, že 855 není jen návrh. To on martin z vrozené skromnosti … 😀

 749. Martine, to fakt nebyl, už proto, že se v teplé vodě při nějakém náročnějším výkonu prostě přehřeju…ale teplou vodu mám radši než studenou. Vždyť já už v podstatě vůbec neplavu a když už musím do vody, tak radši chodím po dně, jako hroch

 750. Dobré ráno, tak konečně u funkčního počítače…
  jetsli ovšem byl někde na trase radar, tak se mi tenhle velkopáteční vejlet prodraží 😀

  NA co vyhřívaný závodní bazén? V krytém bazénu po tom ledový kry asi neplavou a já mám jaksi pocit, že při intenzivním fyzickém výkonu, jakým bezesporu plympijský závod v plavání je, je příliš teplá voda spíš na obtíž. Ale jsem jen laik a nikoliv závodní plavec.

  Cestou v radiu jsem zaslechla, že soutěž vyhrála socha pod vodou , což mně potěšilo a vítězům gratuluji 🙂

 751. MArtine, vidím, že děti jsem špatně vychovala, neb pomoc v domácnosti jim nezakazuju, naopak na ní trvám ažádnej jásot , že můžou se nekoná.

  Ale dcera dnes bude muset upéct mazanec, tak jsem zvědavá, jak se toho pro ni premierového úkolu zhostí 🙂

 752. Včera jsem zaslechl, že armáda uvažuje o koupi dvou kousků transportních letounů C-130 Hercules. Prý Casy nestačí doletem ani kapacitou.
  Mám takový pocit, že když byla řeč o Casách, resp. Spartanech, nemalá část odborné veřejnosti psala a říkala, že stačit nebudou a že by bylo lepší vzít něco většího.
  Tak už se uvažuje o něčem větším. Snad to bude zase přes Omnipol, je to výhodne pro všechny strany obchodu (kromě ČR-ale ty sKarty bude muset ODS Kalouskovi nějak vykompenzovat).

 753. pepo, prosím, osvěžte mi paměť, kde jsem kdy psala o potápění, výstroji atp.? Já se fakt nepamatuju.
  Neumím to, nepletu se do toho, ba ani ten koupač prdele nejsem, tak vo co gou?

 754. (842) Autor článku zřejmě nerozeznává mezi teoložkou a religionistkou…

 755. 893 tak to jsem nevedel 🙁
  ja jsem to chapal jinak a to si doma probereme 😀
  tedy pokud jste ji uz neporadila kvuli pytliku na svacinu.

 756. Až mi málem zaskočilo!

  …Paní Šustrová to doplnila v LN o prohlášení, že ona nemá s názvem „totalitní“ problém jako někteří jiní členové Rady. Ona jen přemýšlí, dokdy zde byla vlastně totalita. Od šedesátých let prý ne.

  Takže zákaz demokratických politických stran, věznění politických odpůrců (paní Šustrová byla mezi nimi!), kolem republiky želená opona, okupace sovětskými vojsky…, to asi není dle paní Šustrové a jejích kolegů v Radě žádná „totalita“. To byla vlastně docela bezva doba, zvaná „socialistická demokracie“. Tak takhle nahlas to ještě nikdo u nás neřekl, že nějaká „demokracie“ je buržoazní přežitek a my budeme bádat, jak udělat příště ten socialismus lepší. Jo a hlavně nedovolíme, aby se nám někdo šťoural v tom, co bylo…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-bzdeni-z-aurory-dfk-/p_spolecnost.asp?c=A130328_181327_p_spolecnost_wag

 757. Ale kurníkšopa!

  …Ministerstvo dopravy vyzvalo řidiče, aby zatím nepřezouvali zimní pneumatiky. Ačkoliv se závěrem března končí zákonná povinnost používat s ohledem na stav počasí zimní obutí, resort nabádá řidiče, aby se neukvapovali. Klimatické podmínky v následujících dnech totiž budou podle meteorologů připomínat spíše zimní období nežli počátek jara…

 758. Rputi,
  ufff, varování přišlo na poslední chvíli! Už zítra jsem chtěl přezouvat na letňáky. Dnes jsem je šel vyhrabat ze sněhu za garáží. Očekávám co chvíli varování ministerstva pro místní rozvoj, že ještě nemáme uklízet zimní bundy do skříní.

 759. ptakopysku – tak nějak 🙁
  Tady je to jak u blbejch, ráno chumelilo o sto péro, načež vypuklo o polednách slunečno a zas to všechno roztálo. Taky už jsem měla cukání přezout, ale vypadá to, že budem ještě na zimních jezdit celej duben. Že by se, po padesáti letech varování, konečně dostavila ta doba ledová?

 760. Jo,
  při pohledu z okna si říkám, že letňáky možna po třech zmrzlících…. ještěže to ministerstvo máme… 🙁

 761. No řekl bych . že paní Klausová má větší kvalifikaci na ambasadora než kníže na ministra.

  A udělat rodilou Slovenku českým ambasadorem se na Slovensku bude líbit 🙂
  A kromě toho – přoč by si měl Zeman nechat ujít příležitost nasrat knížete ? 🙂
  Tomu říkám spojit užitečné s příjemným a příjemným.:-)
  A vsadil bych se , že to Zeman prosadí….
  Ono dost dobře nejde nechat funkci neobsazenou…..

 762. Taky jsme zatím ještě nepřezuli, a jak to tak vypadá, vydržíme… tady v Praze vysvitlo tak asi na hodinku sluníčko, ale už je zase zataženo a hnusně fičí. Asi tak předevčírem, jdouc k večeru domů, zjistila jsem, že to neuvěřitelně klouže – cesta ke vchodovým dveřím je mírně, ale opravdu velmi mírně do kopečka, a šla jsem těch pár kroků hóóódně opatrně 🙂 A stran zimní bundy a rukavic, tak ty nedám! Mám dojem, že místo mazance upeču vánočku. Grrrrrr!

 763. Halladine, nějak vám z těch úvah vypadla paní Livia. Možná se pletu, ale já bych na jejím místě tuhle nabídku co nejdůrazněji odmítla. Přesně z důvodů, které jste vyjmenoval 🙂 A navíc, jak znám svá holátka, tak by určitě spousta lidí měla okamžitě plnou pusu řečí o trafikách… Ta dáma to nemá zapotřebí. Možná se ale pletu.

 764. No, zatím se vyjádřil jen exprezident, že by to s přehledem zvládla.
  Nezamítl to.
  A proč by Klausovi nemohli sdílet drobná lidská potěšení se Zemanem ? 😉
  A marná sláva , i v té cizí zemi potěší, když je dána její důležitost tím, že se tam dá velmi známá osoba, místo nějakého karierního diplomata , kterýho nikdo nezná, a naposledy byl vyslancem kdesi v Africe.

 765. A Varane,

  nějak mě nenapadá, že by si to Zeman dovolil bez konzultace s paní Livií.
  Ostatně, nedávno ho navštívila.

 766. 900 Rputi, už déle než 22 let se smí vše co zákonem není zakázáno. 1. 4. budu mít letní gumy i kdyby bylo mínus dvacet a metr sněhu. Buzerovat se nenechám, kvůlivá tomu jsem klíčena nezvonil….

 767. 865 Martine, poznají se podle toho, že mají hodně hlasité klouby….
  Studená voda je fuj. I když na Korsice jsem v září vystačil se svým tukoprénem do pětatřiceti metrů když ostatní měli gumu sedmičku. Bylo to před skoro dvaceti lety….

 768. Livie velvyslankyní na Slověnsku? Vypadá to, že Klaus si chce odpočinout od milostivé….

 769. Věřím, že by to paní Livia zvládla s přehledem a noblesou. Umím si představit, že by působila dobře, a vůbec si nemyslím, že by musela nutně být kariérní diplomat. Byla to jen moje více méně spontánní reakce na to, že třeba já bych se takovou nabídkou moc poctěna necítila – ale konec konců, nikdo mi nic takového nenabídl a fakt nemám patent na rozum, nota bene rozum cizí… 🙂

  Ad910 – Schumachere, tohle mi nedělejte. Málem jsem se utopila v kafi…

 770. Schumi, takhle před pár lety jsem zapomněla po aprílu přezout, když v tom lehce nasněžilo. A za Opařanama je taková okreska, co na ní vždycky nafouká. Jela jsem prostředkem, tak cca 15-20 a naproti nejelo nic, protože všechno se válelo v příkopě. Nezapomněli přezout….

 771. Hmm,
  no, kolik našich ambassadorů je kariérními diplomaty ? A ono se to u nás někde studuje ? Pokud mne paměť neklame, tak se to jezdilo studovat do Moskvy…

 772. Co na tom nechápete?
  KS má jasné tušení o tom, jak by ausgerechnet LK prosazovala jeho EU politiku na Slovensku. To radši to velvyslanectví v Blavě zruší.
  Jednak tam kdykoliv dojede a za druhé už tam EU velvyslanec je.

 773. Zpáteníku,
  možná absolvuje nějaký jarní detox a je z toho poněkud rozvrkočen.

 774. Zpátečníku, toť jednoduché -on si dovolil napsat něco ve smyslu, že ty holky, co jely do Balůčistánu byly trdla, načež ho napadla squadra pravdy, lásky, dobra a čistoty duše a dala mu co proto, jakože pomlouvá svaté ženy atp. 🙂

 775. 920- to je ale naprostý blábol, odpovídající modelu „uražený J.X.Doležal“. Nevíte, oč jde, ale převezmete jeho pindy bez zaváhání. Zajímavé.

 776. hele slyseli jste ze nejake zenske ( nepravem jim obcas nadavaji do carodejnic ) umi vykladat sny nebo cist z ruky, karet , kavove sedliny a pod. ?
  a prej se to i obcas splni 😮

 777. Andy cetla a fakt,ze Dolezal si vyliva sve komplexy na unesenych holkach nelze vyvratit

 778. Andy,
  proč komplexy, a jaké ?
  Já toho pána neznám a jeho komentáře čtu sporadicky, tak tápám v temnotách.
  IMHO má přinejmenším pravdu v tom, že holky podcenily riziko.

 779. Ja bych jen poznamenal k holkam, unesenym….. Kdyz chce nekdo usetrit za letenky, casto je to drazsi, nez si dovede predstavit. At si kazdy dela to co uzna za vhodne, kazdy ma volbu a trochu k tomu te svobody v cestovani. Je spise zarazejici, ze ….. Ale to si radsi necham pro sebe, co mne zarazi.
  Toho Dolezala jsem tu daval ja odpoledne, tedy na ten reflexovej clanek o slunickovejch lidech, ktery pokladam za vyjimecne dobry….

 780. (926)hmm, Matzurko, IMHO každý člověk má nějaký ten komplex – jen někdo o něm ví a jiný nikoliv 😕

 781. IMHO každý člověk má nějaký ten komplex a ví o něm každý – kromě jeho nositele. 😀 😀

 782. (930) jj, šumaváku ! Já o svém komplexu vím …a pilně na jeho zvelebení pracuji 🙂

 783. V bibli je podobenství o pošetilých a opatrných pannách. Ta dvě nešťastná děvčata patřila do první skupiny. Bohužel není úplně nutné cestovat do Balúdžistánu, aby děvče došlo úhony. Stačí jít „s kamarády“ do podkrovního bytu v Jihlavě.

 784. Baubo, i když to také považuji za podobnou věc, ne každý se na to tak dívá. Cestovatelky jsou litovány ze všech možných stran, přestože jim bylo již 26 a opravdu se mohly rozhodovat samostatně. U té patnáctileté se zase vrší kritika na matku, chování dcery se posuzuje jako normální a mediálními hvězdami se stávají kamarádky, které ji na tancovačku doprovázely.

 785. Jedno OT jak na to je blbe ceske hospodarstvi….. Cena objednaneho panduru, co si koupil Bartakma spol, 138,5 mio…. Tank, nejmodernejsi verze, abrams u vsech vsudy nejlepe vybaveny a se vsim vsudy v dechtu a na hlinach…. 118 mio. To jen pro info, jaka je tu bida, svrab a nestovice

 786. Bída, svrab a neštovice…
  Jsem zvědavá, jestli nevyhovující CASy armáda daruje Zoo, až koupí větčejší a lepčejší letouny.

 787. TAk konečně mizím. Notebooková zdechlina předábna do rukou čaroděje, nejnutnější provedeno a zbytek příští týden.

  Mazanec nakonec upekl brácha, zítra upeču ještě berana.
  Ještě vyzvednu chotě ve škole. Tvrdila jsem, že není křesťanské držet studenty do osmi ve škole, ale prý je Velký pátek dnem utrpení, tak ať si to odsedí.
  Nakonec dobře, akorát jsem skončila a můžu jet a do osmi být u školy.
  občas se na mobilu juknu, jetsli nezlobíte, jinak adieu… 🙂

 788. Tedy zase okenko o zamestnanosti….. No tak u toho byt opet nemusim. Jsem tedy uz na cestach…..uzijte si Velikonoce, kdo je oslavuje tichym rozjimanim. Co taky jineho, ze….

 789. tak TV NOVA se opět vyznamenala. Nejdřív uvedla hrozivou zprávu, že se v Jihlavě tvoří skupinky ve jménu Soudce Lynche, aby následně ukázala fotky obviněných včetně jejich jmen. By mě zajímalo, co Rada na to…
  Aby nedošlo k omylu, tu vraždu odsuzuju a nejen pro informace o průběhu, které naše nezávislá média zveřejňují. Ale uvést jména obviněných včetně fotek…příště může být obviněný někdo, kdo se zločinem nemá nic společného a než to orgány vyšetří, tak si sousedé vyřídí spravedlnost po svém s rodinou, nehledě na to, že na takovém člověku vina zůstane i kdyby se tisíckrát prokázalo, že s tím nemá nic společného. Prostě presumpce neviny podle našich médií.

 790. Dano,
  daleko větší sranda byla zpráva z Teplic, kde se na kruháku vysypal návěs s lahváčema a na záběrech bylo vidět rojící se malé hnědé mravenečky, kteří pečlivě všechny nerozbité lahve uklidili. Tam bych to viděl na obvinění z rasismu a na nějakej paragraf na zákaz zobrazování dětí v televizních zprávách.

 791. martine TT – no mně se tedy chování rodičů a té patnáctileté z Jihlavy moc nezdá. Patnáctiletou dceru bych asi jen tak někde přespávat nenechával. Vraždu samotnou nekomentuju, mně to hlava nebere, jak někdo může něco takového udělat. 🙁

 792. maYdo,
  hele, možná se zeptám blbě – tys ten noťas vyndala z auta, rozbalila, položila na stůl, zapla a on zdechnul?

 793. Jirko – 928 – no já to pochopil z médií tak, že ty holky nechtěly ani tak ušetřit za letenky, ale hlavně poznat rázovité domorodce, folklorní zvyklosti a tak…

 794. Pavle,
  mě to chování rodičů, ani patnáctiletá nanynka na diskotéce ani nějak moc nepřekvapuje. Máme tady kousek přes kopec a přes les jeden městys, v něm hasičárnu a v prvním patře hasičárny diskoklub s distribucí měkkých drog a dostatkem nezletilých dívenek. Ráj hébéfilů. Nevím, jestli klub aktuálně ještě funguje, ale kdyby jo, tak by byl v provozu už dobrých pět let. Jestli je/byl těch pět let monitorován PČR fakt nevím, to bych kecal.

 795. Ad 940
  malé upřesnění. Z kamionu se nevysypalo pivo, ale gambrinus.

 796. Jirko, ale ten pandur je na rozdíl od toho tanku barevnej ( a víš co dneska stojí neprůstřelná barva??) a je sociálně přívětivý, protože jsme internacionálně podpořili zaměstnanost a přerozdělení blahobytu v Rakousku!
  Navíc bude zřejmě mít proti tomu tanku uvnitř setrvačník a gyroskop, aby se, jako všechna ostatní rakouská obrněná vozidla pěchoty, v zátáčkách nepřevrhával. A to také něco stojí.
  Podívej o kolik, po tom losím testu, zdražil Mercedes typu A ! 🙂

  Pro pepu a Jirku: PI! 😀

 797. Sumavaku:-D ja vim, ze … Kam se hrabe imperialisticky abrams na socialne spravedlivej pandur….

 798. ptakopysku 945, nemůžeš chtít po dětech, aby to poznaly! 😀

 799. Jirko ppa,
  už jsi někdy viděl, aby se s abramsem rozháněly demonstrace protistátních živlů narušujících pokojný demokratický vývoj společnosti?

 800. dobry vecer. 942-temepresne, ptakopysku. Jen mezi zapnutim a zdechnutim byl0 nekolik hodin, kdy slapai jaksvycarsky hodinky

 801. Dobré ránko!

  Když se chce, tak jde všechno!

  …Loňské testy finanční kondice bank v eurozóně odhalily závažné nedostatky jen u osmi bank – pěti španělských, jedené řecké a dvou rakouských. A problémové kyperské banky kontrolami, označovanými za vyčerpávající prověrky, prošly. Obrázek si udělejte sami…
  http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-evropa/c1-59603050-kypr-euro-bankovni-system-evropska-unie

  Jinak hlásím, že zatím nesněží a dokonce to vypadá, jakoby chtělo svítit slunce, ale moc mu to nejde.

 802. Hm, herculesy 130 jsou fakt dobré a osvědčené letadla. Použili je Izraelci v operaci v Entebbe ( osvobození izraelských unesených zajatců)
  Byly použity 4 kusy, někdy se tvrdí, že 5.
  Přivezli černý mercedes a další 2 vozy, napodobujícï auto Idi Amina,a jeho ochranky, dva ruské obrněné transportéry a prý i několik transportérů M 113.
  Jeden dokonce přivezli i auto cisternu s čerpacím zařízením pro doplnění paliva letadel na zpáteční cestu.
  Tu nakonec nepoužili a nechali ji tam.
  Byly by určitě lepši volba, pokud ovšem vůbec takové letadla potřebujeme.
  Za první války v zálivu tam jel celej chemickej prapor, a Amíci je tam bez problémů odvezli.

 803. Dobré zas ráno… 2 Oteplovač – trenýrkové království je sqělé, ale ještě dokonalejší je od téhož autora termodynamický náhled:
  http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/socialismus-s-termodynamickou-tvari/
  Konečně někdo, kdo trochu chápe termodynamiku a její zákonitosti – a to, že tyto se nedají obechcat… On totiž termodynamice opravdu do hloubky málokdo skutečně rozumí (a sebekriticky dodávám – včetně mě, a to jí přednáším) a ve snaze ji pochopit v co největší šíři a komplexnosti denně žasneme nad obecností jejích zákonů a kde všade a jak je aplikovat… Zvláště pak, když opatrně vstoupíme na půdu nerovnovážné termodynamiky u otevřených systémů…

 804. maYdo,
  aha. Doporučoval bych nechávat ho nechat pro přinešení z chladu do tepla minimálně půl hodiny nezapnutej. On je totiž orosenej a studenej a zapnutí mu opravdu nedělá dobře. Což jsi koneckonců poznala sama. 🙂
  Druhá možnost je, že máš doopravdy nějakej klumpr s mnoha dobře nastavenejma kurvítkama.

 805. 959 jste nam vsem prave zachranila zivot.
  ted jsou jiz ty nase regulace smysluplnejsi, nicotnejsi, mene zatezujici – proste takove nase 🙁
  ale nekde prej byjou cernochy

 806. no vidíte, pepo – a já si zatím myslela, že regulace jsou všeobecně na dvě věci! Lhostejno zda u nás či ve Francii. 🙂

 807. Nevím jak kde,

  tady se přes den ve vzduchu tetelí skoro už 60 eFů a včera jsem zaregistroval první roj „hromových rour“. Jaro je tady a zima no poserán. Krásný den všem.

 808. zdravím z Vysočiny,kde kam člověk nohou vkročí, ledové větry skučí 🙁
  Když se (obecně vzato) dívám na českou politiku, derou se mně na mysl slova: „s jak malou špetkou moudrosti je řízena naše země“ 🙁 Po přečtení názorů hlavního ekonoma dánské Saxo Bank mne poněkud utěšuje , že se tato absence moudrosti vztahuje i na zemi pohádek H.Ch.Andersena 🙂
  http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/steen-jakobsen-horsi-uz-to-byt-nemuze/
  finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/steen-jakobsen-mame-proste-malo-holicu/

 809. To je furt samá kurva EU, kurvy politici, pojďme se mrknout, co na to děti.

  Estera, 8 let : Kurva je ta, co neumí zaparkovat. Alespoň podle tatínka.

  Michal, 6 let : Kurva je Sparta, protože otec vždycky říká : „Kurva Sparta, kurva Sparta“, nevím, co je Sparta, ale také asi neslušné slovo.

  Žofka, 6 let : Kurva ? To je neslušné slovo, co říká tatínek, když mu nejde počítač.

  Petr, 7 roků : Kurva je taková teta, která spí s takovými strýčky, kteří nedokáží spát sami, protože se bojí tmy.

  Zorka, 6 let : Kurva je ta, která je velmi namalovaná a nemá peníze na šaty, proto stojí při cestě a od strýčků řidičů si bere na šaty peníze.

  Petra, 6 let : Kurva je taková teta, která pracuje pouze večer, protože tehdy chodí tatínkové z práce unavení, a ona s nimi debatuje. I já bych chtěla být jednou kurva.

  Milan, 4 roky : Kurva je pes u sousedů, protože štěká nad ránem, táta je rozhořčen a říkal, že zavraždí tu kurvu psa. Podle mě je kurva nějaký pes, jako například knírač, jen je hlučnější.

  Brigitka, 7 let : Kurva je taková teta, která sexuje za peníze. Vím to, protože jsem se zeptala tatínka. Ale nevím, co je to sexovat, protože to mi tatínek už neřekl.

  Věrka, 5 let : Kurva je naše teta, protože maminka říkává, že už zase přijde ta kurva si půjčit peníze, a tehdy vždy přijde naše teta.

 810. Ahoj! Už dlouho( skoro celý den ) nesněžilo… 🙁
  ani děti už to nebaví.

 811. (965)hipíku 🙂

  No, a k dnešnímu dopoledni podobenství ze židovské studny:
  Moudrý muž z Kocourkova pravil: „Je to bláznivý svět ! Bohatí, kteří mají spoustu peněz, kupují na úvěr ,ale chudák, který nemá ani vindru, musí platit hotově.Mělo by to být naopak: bohatí, kteří mají dost peněz, by měli platit hotově a chudí, kteří nemají nic, by měli platit na úvěr.“
  „Ale z obchodníka, který dá všechno své zboží na úvěr chudákům,se brzy stane také také chudák.“
  „No,a ? pak bude mít právo i on kupovat na úvěr.“
  Nepřipomíná vám to něco 🙂

 812. hiúéště, jak to, že ty tam na severu se tetelíš v nějakejch slunečnejch šedesáti fahouších, zatímco já, tady na jihu, se třepu pod čtyřiceti. Ten svět je vopravdu naruby.

 813. Dobrý den. Dnes je Bílá sobota, zvony ještě chvíli budou mlčet, než se v poledne vrátí z Říma. V domácnostech se uklízí, peče, chystá na zítřejší a pozítřejší svátky a opozdilí podnikatelé finišují s účetnictvím tak, aby stihli prodloužený termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů – letos je to do 9.4. Pak už nastupují sankce. A když jsme u toho podnikání – zaměstnavatelé, máte už smluvně sjednaného svého lékaře? Máte jej mít od 1.dubna a není to prý Apríl http://www.podnikatel.cz/clanky/od-dubna-musi-mit-kazdy-zamestnavatel-sveho-lekare/. Tak ať se daří podnikání bez bariér. Začínám nějak pepovatět a jirkovatět…:-(

 814. westíku, mám současnější: přivezli starého Texasana s mrtvičkou do nemocnice. Bylo to vážné. Rodina se dostavila do nemocnice. Ošetřující lékař příbuzným sdělil, že srdíčko funguje bezvadně, ale že se musí smířit s tím, že mozek už je nefunkční. I pokřižovala se babička řkouc, „tak to bude první levičák v naší rodině.“

 815. Dušane, u nás je to tak, že chudý jih si nemůže pár stupňů tepla přikoupit… 😀 😀

 816. Šumaváku,
  jak „chudý jih“, když jsme přeci region „Severní les“ 🙂

  A jinak tady pošmourno, nicméně nadějných 7C, po vsi chodí koledníčci s pomlázkama (asi aby v pondělí mohli chodit v kruhu rodinném), no snad to jaro konečně přijde (dle kocouřího vřeštění v nočních hodinách asi jo).

 817. No,

  a to jsem ještě nepsal nic o tomhle. Tady stoji Camelky 8,50 a v New Hampshire, 13 majlí odsud 4,70. Takže jsem včera zajel pro karton, za ušetřený peníz přikoupil 24 třetinek Plzínky a sedmičku bourbonu a ještě mi zbylo. A dycky, dycky, když jedu tam, říkám Béďovi, těš se, za chvíli opustíme socialistické Masačůzec a budeme v Západním Německu. Prostě fajnový silničky a nazpátek se zase omlouvám, promiň Béďo, zase doma, nóóó. Akurát mi kebule nebere, jak je to možný, bléééééé……

 818. A než zmizím,

  už jste poradili kypřanům, lehce, přiměřeně navlhčit finance a aplikovat kypřící prášek. Ale opravdu přiměřeně ?

 819. zdravim a preju veskeremu osazenstvu vydarene velikonoce. Slunicko vykouklo, testo na jidase kyne, deti se hadaji u domacich praci, babicka stoura hulkou, kde se da, chlapi vyklidili pole a zalezli. Proste ta spravna idyla.

 820. Ale sakra!

  „Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu varoval před sněžením, které by mělo v noci na neděli a v neděli postihnout jih Čech, Vysočinu, Moravu a Slezsko. Mělo by napadnout až 20 centimetrů mokrého sněhu, který svou vahou může lámat větve. Na moravských horách, v Jeseníkách a Beskydech, by nadílka mohla být ještě větší, napadnout by mohlo až půl metru sněhu.“

 821. no taaak – aspon bude dost spodni vody.
  sice by uz mohlo byt tepleji ale trocha snehu a trocha zimy nikomu neuskodi.
  zvlaste kdyz sedi u vytopene pece do ktere ma porad co davat protoze se drevem dobre zabezpecil.
  i prochazka venku neni tak strasna kdyz se clovek vrati a lehne na picku co hreje 😀
  pekne svatky uz citim i obed

 822. Koukám, že nemít mediálně předhozené kosti, není tu o čem kecat….

 823. Rputi,
  dešťosněžení se podle předvčerejší a včerejší předpovědi mělo odehrávat už od noci z pátka na sobotu, mělo dešťosněžit i celou sobotu a v neděli mělo dešťosněžení pokračovat.
  Teď je na Podblanicku polojasno až kouřmo, teplota kolem osmi stupňů a semotamo mírně foukne. Počasí bez chyb, ve kterém by se dal krásně budovat socialismus.
  Zkrátka to vypadá, že Taťáně zas jednou selhal matematickej model 🙂

 824. ptakopysku, co já vím, tak nejdřív se vyprd Oněgin na Taťánu a pak Taťána na Oněgina. Vo matematickejch modelech se tam nemluvilo. Ale možný je všecko, možná se na něj vyprdla, aby se mohla věnovat matematickým modelům … 🙂
  V každým případku, ten evropskej radar se mi moc nezamlouvá!

 825. Schumi,
  já se přiznám, že z mediálně předhozených kostí jsem poslední dobou už dost utahaná…. a na trase sporák – lednice – příborník – stůl moc intelektuálních podnětů nenacházím 🙂

  Ty články z Finmagu jsou výborné, kdo by se to od matematického modeláře nadál 🙂

 826. Rputi,
  ono není Taťána jako Taťána! Jedna měla Oněgina, druhá má matematickej model 🙂
  Podle radaru mi připadá, že se to vysype hlavně nad Rakouskem a nad Šumavákem. Ale co jsem já proti Taťáně Míkové – jenom meteorologický prach u jejích nohou…

 827. Ptakopysku,
  když tě tu vidím, skládám hold tvému receptu na perníčky – letos jsme z toho těsta vykrájely vajíčka, slepily švestkovými povidly s rumem, na to horní bílková poleva a cukrové zdobeníčko, a na koledníky v pondělí jich už asi moc nezbude 🙂

 828. Matzurko,
  já jsem se dneska s obědem moc nedrbal. Příprava mi trvala cca čtvrt hoďky. Sépiové špagety stačilo povařit tři minuty, škebličky (srdcovky a slávky) byly za sedm minut, pět minut jsem to nechal odležet promíchané a pak už jen servírovat a zblajznout.
  Je možné, že v některé škebli byl místo slávky kůň, ale mě to bylo úplně jedno…

 829. Matzurko,
  tak to mě těší. Vyřídím děvence mojí starostlivé 😀

 830. Ptakopysku,
  což o to, já vyráběla uzenou polívku, a pak uzené s bramborama a okurkovým salátem, ale v troubě jsem také měla tvarohovou bábovku 🙂 My na velikonoční tradice moc nejsme, tak to dělám spíš jen tak pro radost, a že asi přijdou návštěvy (ale moc jich nebude, neb se tu nějak valí vlna viróz a angín, a u zbytku přátel se vyskytly nějaké operace, takže jsou vlastně rekonvalescenti všichni).

  Z těch sépií a škleblí bych spolehlivě skončila na alergologii, takže bych klidně dala raději to koňské 🙂

 831. Matzurko,
  hele – my jsme skoro na stejné vlně. Uzené bude u nás zítra s bramborovým knedlíčkem a se špenátem. Půlku bábovky sežrala dneska ráno Betyna (bábovka nebyla naše, tu přinesla děvenka moje starostlivá z práce jako dar pro Betynu od kolegyně. Dífka ji nějak zapomněla zblajznout při noční, bábovka okorala a stala se tak vítanou snídaní naší čuby)…

 832. A když jsem u těch koní,
  historka k odpolednímu kafíčku – během svého prvního pobytu v USA jsem navštěvovala kursy AJ na univerzitě, kde jsem studovala i genetiku. No, byl to kurs pro cizince, a jelikož jsme tam byly z národů i kontinentů různých (namátkou, kromně mne ještě jedna Ruska, pak asi tři holky z Asie, a jedna z Argentiny), tak jsme měli i praktickou hodinu, kde jsme si navzájem předvdedly a uvařily něco z našich národních kuchyní. No srandy kopec, ono sledovat kuchařskou šou v TV a být účinkujícím je drobet rozdíl… No a ta kočka z Argentiny připravila „milanesas“, což se dle popisu dá nazvat argentinským „smažákem“, neb to je k dostání prý i v té nejzapadlejší hospodě. O co šlo – de facto na papír vyklepaný plátek hovězího, obalený v trojobalu natřikrát (do vajíčkové vrstvy se přidávala nadrobno nakrájená zelená petrželka), a pak smažený jako klasický řízek.
  Tolik tedy o argentiských stejcích 😀
  Pro zvědavé, moje jahodové knedlíky z tvarohového těsta slavily velký úspěch 🙂

 833. Teda,
  že bych domácímu zvířectvu takhle podstrojovala 🙂
  Pravda, kocour ze mne kousek uzeného vyžmuntral, ale jinak dostanou tak leda vařené kuřecí krky z polívky, darebové. Pirát se včera coral zahradou, a od huby mu odpadávala peříčka ten zmetek zjevně číhal pod krmítkem, kde se ptactvo dere o zob takovou vervou, že polovina skončí na trávníku, a tam to holt zobají taky…. pro kočičáky jak prostřeno. Má štěstí, že jsem ho nenačapal při činu, to by po něm letělo víc než obvyklá bačkora. Ale na pečivo mi nelezou, jen Fleky s oblibou sbírá popcorn, který se omylem z mísy dostane na koberec.

 834. 979 — Nojo, Schumachere, však vono to taky je po všech stránkách nejjednodušší a nejméně náročné časově… Mít více času, popsal bych tu, třeba jakou jsem si koupil knížku…

  Jenže s tím holt by bylo víc práce, nutno uvést do kontextu, drobet se snažit o styl, který by byl kompatibilní s podstatou sdělení (je-li jaká), zabředávat do detailů, a ty zas budou více případných čtenářů nudit než zajímat… Obráceně, toto zjištění zároveň též názorně dokládá a ilustruje smrtící účinnost médií — ta zčásti vědomě, zčásti procesem jakési autofokusace dokáží soustřeďovat témata, o kterých může tlachat každý. Zhusta bych řekl, že jedinou prací novinářů zde je škrtat a cenzurovat, tedy důsledně dbát o politickou korektnost; a nejen o ni, ale hlavně o to, aby se do mejnstrýmovejch médyjí nedostal ani stín otázek, které jsou pro budoucnost (je-li jaká) ty zásadní.

 835. Velikonoční odposlech,
  aneb Pidižvíkovi je třeba vše vysvětlit do detailu 😀 😀 😀
  – „Víš, tu koledu musíš umět, až budeš plácat holčičky přes zadeček, tak ji musíš říkat.“
  – „Pácat pšes zadecek??? To néééé, to se nedeá. Houčičky kopat botou do zadecku, to se pece nedeá….“

  Alespoň konečně vím, proč občas přijde z jesliček s odřenou bradou, nebo s monoklem na oku a jediný co z něj dostaneme je sveřepé: „Tekla klef!“ Jestli ony je tam tety neučí základům kráv maga, nebo co…

 836. Bota místo pomlázky 😀 ? Tak to krafmága bude určitě.

  Westíku, to si raději počtu originál, ale i tak až později, teď musím vyrazit na zásobovací expedici…. a strašně se mi nechce, takže to nesmím odkládat 🙂

 837. hmmm… „kdyz se clovek vrati a lehne na picku co hreje“
  Kolik má být v té větě háčků, pepo? 5?

 838. Matzurko,
  si myslím, že ony to budou vůbec nějaký drsný jesličky. Pidižvík tam poprvé v životě dostal nakládačku a zrovna od nějaký holčičky. 🙂
  Myslím, že školní rok přežijí jenom ti nejsilnější 😀

 839. Šumaváku,
  asi máš pravdu. On Pepa když se na něco upne myšlenkou… 😀

 840. 979 – Anebo ještě jinak… Velikonoce, pašijové hry – a vždycky všude, už stovky let, kdekoliv na světě v nich Kristus dopadá víceméně stejně. Taková je lidská přirozenost, již od útlého dětství – člověk si většinou (ovšem nikoliv vždy) žádá opakování už známého. Podobně i s tématy v mediích: Politika, vraždy, autohavárie, Iveta Bartošová… A odtud též jejich všeobecná obliba; netřeba vysvětlovati blíže.

  Přitom se nabízejí i zajímavější témata; velkých témat není sice nespočet, ale nějaká by se našla… Tak třeba, šuntovitost [dnešního] světa… (AeroKarle, díky za 952.) Fotografie Jana Reicha… Otázka, proč jsem doposud nevytáhl ze štosu knih, co mám u postele, Vokolkovu knihu Exily a úkryty v České krajině (tuším, že s fotografiemi právě jmenovaného), ač jsem na to v posledních dnech již nejméně třikrát pomyslel. Otázka, proč – jak jsem dnes zjistil v průběhu chaboučkého pokusu o úklid – jsem dosud nenahlédl do knih, co jsem dostal k Vánocům; mezi nimi též Jméno Vokolek… Samé veliké otázky, ale jak koukám, teď při jídle (jakkoliv skrovném) je sotva rozřeším…

 841. Inu, veliké otázky, veliké odpovědi… Už vím proč! Jen jsem tam pro Vokolka sáhl, celá ta pouze spontánní výstavbou stabilisovaná halda se začala sypat, zachytil jsem ji jen díky duchapřítomnosti akcelerované snad nastávajícím jarem.

  Kdepak Reich – několik jiných fotografů. Paměť mi asi popletly ty barokní motivy…

 842. Koukám, všude se rozhostilo sváteční odpoledne, podnikání tu jede málem ve velkém a já přemítám, že jsem vlastně ještě nebyl nezaměstnaný. Domeček jsem odevzdal synáčkovi, podnikatelské papírky pozastavil do r. 2019, pronájmy z nebyt. prostor jsem téř převedl na potomka s tím, že musí platit vodu, pojištění a veškeré energie, takže jsem vlastně nic nevlastnící bezzemek. Dano, prosím, jaké jsou povinnosti chudého nezaměstnaného? Jak vlastně poznám, že jsem nezaměstnaný, krom toho, že mi končí smlouva? Myslím, že takové dva tři měsíce by mi celkem bodly. Když to umí každý cikán?

 843. breto to je to tve vytrhavani vet z kontextu.
  kdybych lehal na picku co hreje a ne na picku co hreje – kdo by udelal ten obed 😮 😀

 844. Kdo by přitom myslel na žrádlo? Já ne! 🙂

 845. (994)Matzurko, originál přijde na řadu,až skončí krize uvedená v článku (991)

 846. Šumaváku 1004 – to je otázka toho lehnutí jako faktu. Ať lehne kamkoliv, znemožní vaření. 🙂

 847. 1006- pokud lehne správně, nebude mít na jídlo ani pomyšlení.

 848. Westíku,
  tak to nebylo zrovna sváteční čtení pro rozjímání… 🙁

  Ptakopysku,
  Pidižvík přejde na vyšší stupeň aspoň náležitě zocelen.
  Jinak mu raději připomeň klasika: „Řezat a solit tu havěť !“ pravil Bedřich Bobš na Pondělí velikonoční…. 😀 😀 😀

 849. A jak to tak sleduji,
  stran Pašijí, asi vytáhnu Life of Brian, když už ne Jesus Christ Superstar.
  Nebo si vytáhnu knížku Den, kdy zemřel Kristus, ale vzhledem k tomu, že Jeruzalém jsem navštívila osobně a přečetla další spoustu knih (i Jeho království Miky Waltariho), tak už to nemá ten šmak jako při prvním čtení 🙂

 850. Zpátečníku,
  nevím konkrétně, kterého Reicha máte na mysli, protože obvykle dost klopýtám vašimi myšlenkami, ale Reichova Bohemia je naprosto špičková záležitost a vřele doporučuji prolistovat.

 851. tak ty bílý sračky už zase padaj! Hrozné !!!

 852. Jj – tak dlouho se globálně votepluje, až je z toho doba ledová. Duben má být srážkově nadnormální a teplotně podnormální …. aby to ďas spral!

 853. Šumaváku, tebe to jen lízne, ale sem se ty sračky ženou naplno.

 854. Bodrý večer vespolek, hicuju troubu na velikonoční buchtonádivku, zítra bude kuřátko a špenát. Nechápu že někdo bere vaření jako ouděl, je to to potěšení když je z čeho. Ovšem viděno z druhé strany, já si užívám tvůrčí svobody, kdežto manželku čeká otročina mytí nádobí. Ne, že bych byl čuně, a nechal po sobě neumytou horu. Jenže tuhle flíček, támhle drobeček, tu a onde něco co by mohlo být nebezpečným potenciálem. Co kdyby na tom do rána vyrostla dvoumetrová plíseň nebo zmutovaná kosmická příšera. Tak je po mně všechno znovu umyto, osušeno a urovnáno. Doufám, že smalt zůstane.

 855. Plíseň je u nás doma také obávána (ne mnou), ale k častému mytí nádobí to nevede.
  Do nádivky se pustím až zítra a bude to také den kachnibalismu.
  Dnes jsem se vydal do garáže, uklidit bordel aby auto mohlo vyjet. Bordel uklizen, ale nemám na něm zimní gumy. 😛

 856. 1012 – Těžká věc, ptakopysku; kdybych totiž své myšlénky vyjadřoval srozumitelněji, mohlo by se taky posléze ukázat, že žádné nemám. A dost možná by se to zjistilo i poměrně rychle…

  (Mimoto, obtížno býti inspirativním a srozumitelným zároveň; kdybych psal srozumitelně, číst to bylo by ztrátou času rovněž.)

  Shodou okolností jsem z Reichových fotografií – vedle těch barokních váz a dalších barokních artefaktů, o nichž jsem mezitím shledal, že ve Vokolkovi vlastně nejsou – měl na mysli právě Bohemii. Úžasná knížka; nafocené jako kdyby se nic nebylo stalo. Už párkrát jsem tam kupříkladu nevěřícně zíral na Svatého Jana pod Skalou (č. 132): Jak jen to ten člověk dokázal vyfotografovat, že tam neruší žádná stopa pozdějších šuntovních časů? (Jednou musím vylézt na ty kopce na pravém břehu Kačáku a přesvědčit se; z té tradiční vyhlídky s křížem, hned nad klášterem, se to zdá zhola nemožné.)

  Ale třeba i u takového Újezdce (č. 24), kde jsem byl jednou či dvakrát, jsem se divil, jak mohl kostel nafotit tolik jinak, než jsem jej viděl. Ovšem tam to byla čistě má blbost a – jak tomu říci – turismus či mastňáctví. Ke kostelu jsem přišel po silnici, po asfaltu, a prošel bránou v ohradní zdi, hned proti (žulovému, předvěce hrubému) portálku ve věži či v severní zdi. (A podruhé cestou od východu.) Zatímco Reich se prostě postavil semhle: http://www.mapy.cz/s/6HEh . Kdybych nebyl, co jsem (či co jsem byl tehdy před lety), mohl jsem si kostel obejít taky. Ovšem v tom období jsem nefotografoval, to mi budiž výmluvou…

  Trojský zámek na jeho fotce též vypadá, jako by jej nebyli restaurovali, anebo přinejmenším ne za ty hrozné peníze. Podobně v Brandýse (č. 32) si člověk na první pohled skoro nevšimne těch larsenů… (Musel stát někde tady http://www.mapy.cz/s/6HEp , čímž zároveň potlačil modérní silnici.)

  A třeba Zlonice… Taky bych na první pohled nevěřil, že se dají nafotit takhle (č. 50). Klášterní Skalice (č. 63) – též si ji pamatuju značně jinak, než ji Reich vyfotil. Říp (č. 94) – odkudpak to asi je? (Trošičku podobné místo u Holubic má k tomuhle dnes strašně daleko…)

  Poříčí nad Sázavou a zejména Tismice byste mu mohl takhle zrecenzovat spíše Vy – já tam nebyl už hezky dlouho, nic konkrétního rušivého kolem si sice nepamatuji, ale zas si těžko umím představit, že tam nic takového není (zejména v těch Tismicích). A vůbec: Co byste u něj z Vašich končin viděl pěkného (ve srovnání s realitou) Vy?

  Sobotka (č. 124) je skvělá – takhle bych ji nikdy nevyfotil, ani kdybych žil tisíc let. Osek (č. 137) neporovnám, s fotoaparátem jsme tam byli, až když umřel opat, takže jsme tam lezli zadem dírou ve zdi, a nechtěli jsme blíže ke klášteru, aby na nás správce (s nímž sotva kdy byla rozumná řeč, jak mám z druhé ruky) nevyběhl, a k tomuhle schodišti jsme se nedostali. Plasy (č. 128) si pamatuji značné fádnější, i když ten Dienzenhoferův konvent z jiného úhlu taktéž působil dojmem masivní, imposantní ošumělosti. Ale záběr, který si tam Reich našel, možná ukazuje jeho formát lépe než ostatní fotografie v knize.

  No zkrátka. Rimbaud jednou napsal: „Vedle mne jste všichni jenom básníci.“ Reich by byl mohl říci: „Vedle mne jste všichni jenom turisti.“

 857. půle,
  čtu si tu a zboku v tv fotbal
  podle reportérů se zdá, že sparta mele plzeň, co to dá
  jak je možné, že to je 0 : 0
  :-)))))))

 858. jo a hotové dva mazance a hned po nich nádivka, zelené naštěstí z mrazáku

 859. Tak Sparta, od té doby co už neháže slabé a neduživé ze skály, není to, co bývala… 😉

 860. 1021-tak teď ji jeden takový neduživý, zvaný „kožená taška“ dokonce vlastní. 😉

 861. Tak a je to tady.
  Proč špatné předpovědi vyjdou vždy na sto procent, zatímco dobré tak sotva ze třiceti!
  Tím výkřikem jsem jen chtěla říct, že tady sněží.

 862. Zpátečníku,
  pravdu díte. Copak Poříčí, to z tohohle pohledu celkem znám, ale u Ledče nad Sázavou jsem musel chvíli bádat, odkud to ten chlap xakru fotil, že na snímku nejsou věci, které normální turista s foťákem běžně vidí a překážejí mu v kompozici. Odhaduju, že stál na posledním drnu, nebo jednou nohou ve vodě u Koželužny, ale povedlo se naprosto špičkově.
  To já jsem se tuhle vycukával s turistickou fotkou na Rabí https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3890937770969&set=a.3890901130053.1073741827.1804761152&type=3&theater No… vzdal jsem to a ty dvě socialistický bytovky tam vzadu prostě jsou. 🙁

 863. Dobré sváteční ráno,
  fujtajbl vespolek…. v noci sněženice (vypadl OK satelitní signál), teď nad nulou a deset čísel mokrého sněhu. Ptáci asi za chvíli začnou mlátit zobákama do oken, kde je krmení, a předpokládám, že kocouři dnes z haráže nevystrčí ani fous.

 864. Kruci, UK, sem se chtěla dívat na detektivku, a holt se v Midsommeru vraždili i beze mne 🙂

 865. Dobré zas ráno… Tak tyhle velikonoce se opravdu povedly – sníh, zima, katar a do toho ještě Hitlerova pomsta… Tak si to užijte…

 866. Na Podblanicku začalo opatrně sněžit až dneska ráno, takže zatím napadlo asi pět milimetrů sněhu.
  Evidentně ten mrak rozříznul Blaník, kus ho poslal na Moravu a druhej na Benešovsko.
  Ale stejně je to humus. Všude je bahno, po loukách rozmáčenej sayrayt, že se kloudně nedá ani brodit. Betyna je zalezlá v boudě a když jsem jí chtěl vyhnat ven, koukala na mě, že jsem se zbláznil. Vono co by taky člověk na Apríla chtěl, žejo?
  Akorát s kopřivama do hlavičky je problém. Ty potvory letos vůbec nevyrostly, když tak koukám po zahrádce, co zelenýho bych do hlavičky dal, váhám mezi tůjemi a jalovcem 🙁

 867. Dobré sváteční ráno velikonoční přeju!
  Příroda nám nadělila zatím 15 cm sněhu a k tomu silný vítr, takže místy jsou nafoukané pořádné závěje – pomalu jsem nemohla ani dojít poklidit hyd, poprvé letos jsem nabrala sníh vrchem. A navíc při zpáteční cestě jsem šla proti větru, vločky píchaly přímo do očí a sněží a sněží a sněží. Ale musím přiznat – je to krásné. A ještě krásnější by to bylo, kdyby byl na kalendáři prosinec, leden a i únor by se snesl.
  Krásné svátky jara.

 868. Dano, u nás začalo sněžit teprve před chvílí, ale předtím silně pršelo. Jsme jižněji!

  Venku jsem byl hned po ránu, šli jsme s vnukem na proutky – upleteme společně tatárek.

 869. Martine, u nás to začalo v půli noci a také se chvílemi střídalo sněžení s deštěm.
  A nejhorší je, že musím za chvíli vyrazit autmo a navíc přes dva dost velké kopce. Snad projedu. Ale že by se mi chtělo… Ono sníh nevadí, ale ten silný vítr, ten to hodně komplikuje.

 870. Zdravím,
  zahnala jsem potomka k angličtině,abych mohla obsadit jeho notebook, neb musím sepsat pro ty zatracený památkáře ještě nějakej pokec.
  Tady fouká a sněží, ale není to nijak katastrofální, jen nepříjemný, přímo hnusný. Sedíme u kamen, psa by nevyhnal.

  Nádivka bude k večeři. Máme do ní špenát a aspoň trochu kopřiv dodala sousedka, která je suší na zimu slepicím do brambor. Spolu s kopřivami suší nať celeru a petržele, takže nádivka se rýsuje slibně. Samozřejmě k těm slibným perspektivám přispívá i nádherný kousek uzené krkovice.

  Matzurko, v Midsomeru je ještě koho vraždit? je to nová serie nebo opakují starší díly? Já ten seriál miluju, líbí se mi v něm anglické baráky a zahrady, dokonce tam občas objevím něco inspirativního. 🙂

 871. maYdo,
  na UK kanálu ITV3 to dávají tak nějak na přeskáčku, ai něco z prostředka, neb picmochem k Barnabymu byl Scott. Přiznám se, opakování na české TV teď je asi počáteční, neb sg. Troy, který mi jednak připomíná Grosse, a jednak je hrozné jelito.
  Asi se mi nejvíc líbí série poslední, kdy Thomas Barnaby šel do důchodu a na jeho místo k sg. Jonesovi nastoupil bratranec – je s ním víc legrace, a taky má sympatičtější manželku (navíc pracující, ředitelka místního gymplu), k tomu potrhlého pejska 🙂
  Jo, exteriéry i interiéry to má senzační, ale je to trochu klišé – zpronevěry, nevěry, incesty, a aristokrati snobští blbci.
  Jestli můžu doporučit, tak Foylova válka je lepší, a co u nás asi neběželo je seriál hodinovek Scott & Bailey, odehrávající se v Manchesteru. Poněkud syrové, ale více „ze života“, vyšetřování vede cca 8mi členný tým s šéfovou přezdívanou Godzilla, ovšem hlavními postavami jsou vyšetřovatelky Scottová a Baileyová. Žádné mužatky nebo něco a la Scully, prostš chytré ženské s řadou osobních potíží. Fascinuje mne, jak vedou výslechy – precizně volené věty a slovní obraty, aby se nedalo nic napadnout, ale v podstatě psychologicky donutit vyslýchaného aby řekl i to, co nechtěl.
  Ale našlo by se toho více, UK produkce je vážně dobrá.

 872. Teď chodí ten „nový“ Barnaby na Universal channel se mi zdá …

 873. Těm, co neznají sníh – největší průser se teprve chystá, vločky jsou pořádně veliké a mokré, lepí se na větve a ty se ohýbají, dokud můžou. Až to nevydrží, tak to rupne – přes cestu, přes koleje, přes auta.

 874. Dítě za strašlivého mateřského řevu vykázáno od počítače k angličtině, neb měl blbý kecy. On z ní dělá za týden nějakou zkoušku a jestli ji neudělá, nebude vpuštěn do maturitního ročníku, abyste si nemysleli, že si jen hledám záminku na to, jak mu zabrat notebook :-).
  Výhoda jisté nevyzrálosti je, že na něj ještě i v devatenácti ten mateřskej řev platí. nevýhodou ovšem je, že rozumně se s ním jeden nedomluví.

  Matzurko, u nás byl Troy právě skrz tu jelitovitost naopak oblíben, děti se zejména těšily na ukázky jeho řidičského umění.
  Naopak jsme si trochu těžko zvykali na nového Barnabyho. Ovšem je pravda, že dceři vrtalo hlavou již od poměrně mladého věku, jestli jsou v anglii policajti tak skvěle placený, že má Barnaby na to, aby uživil manželku, která se jen stará o domácnost a dceru, která se tak nějak pokouši se nepříliš úspěšně živit jako hérečka.

 875. Matzurko,abychom si byli s těmi Švýcary kvit, když sem byla malá, občas jsme od příbuzných dostali nějakou tu švýcarskou čokoládu a já, mrcha nevděčná, jsem tuto lahůdku nedocenila a radši obyčejnou českou.
  Zejména na slavné Milce jsem neshledávala nic moc zvláštního, na mé gusto byla příliš sladká a nevýrazná.

 876. (1039) Populisti musí býát pravicoví …… 😛

 877. maYdo,
  no jestli jsou v Midsommeru placení „od mrtvoly“, tak můžou jezdit i Bentleyem 🙂
  Milka mi taky nechutná, to už je lepší Toblerone, anebo hořká Lindt s kousky mandlí a pomerančové kůry 🙂

  AK, nojo, pravicový populista 🙂

 878. Tak vám nevím… Byl jsem dnes krátce u domácího pána a jak jsem tak jel kolem Vltavy, kupodivu, nikde žádnej vodák! No a na Velikonoce se přece tradičně otvírala řeka, ne? Jako by je snad něco odpuzovalo, celej horní tok až k odbočce na Rožmberk – nikde nikdo, ani vodáčka… Ty dnešní mladý nevědi, co je sranda…

 879. Zdravím a hlásím – zatím nejsem zasypaná. Zatím. Za okny hustě sněží a každou chvíli se strhne pravá sněhová vichřice. Cestu zpět domů jsem pro dnešek vzdala, úplně mi ke štěstí stačila cesta sem. Stromy už začaly padat, Martine.

 880. Tady skoro roztálo a zatím nesněží. Uvidíme do rána!

 881. Matzurko, jo, hořká, nejlépe 70% lindt s kousky poměrančové kůry nebo i kousky kakaových bobů, tu můžu. 🙂
  Ale ta tu tenkrát, když nám nosili čokolády příbuzný, nebyla a navíc se v širém příbuzenstvu drželo na mléčné čokolády, neb to mlíko je přece zdravý 🙂

 882. Matzurko, jo, hořká, nejlépe 70% lindt s kousky poměrančové kůry nebo i kousky kakaových bobů, tu můžu.
  Ale ta tu tenkrát, když nám nosili čokolády příbuzný, nebyla a navíc se v širém příbuzenstvu drželo na mléčné čokolády, neb to mlíko je přece zdravý. 🙂

 883. Jo, Rputi, my tu máme vánoce, nebýt na lavičkách sníh, tak by už téměř nepřečnívaly 🙁
  Majlmo mi došlo pár výborných odkazů. Obzvláště ten první mě, jako kdysší šéfku dopravy v TS, vzal za srdce.. paráda, ovšem ta cena bude asi děsná..
  Nový stroj z Německa – fantazie – http://www.youtube.com/embed/L3j6HaAieEU?rel=0
  Atlas hub, jaký možná neznáte. – http://www.houbareni.cz/houby.php
  Steve Martin: The Great Flydini | RubyTooth – http://rubytooth.com/link/45516

 884. Dobrý den, vše OK, tady drobně sněží na hnědozelenou trávu. Je dost práce, inu kríza 🙂 Mějte se fajn. Snad si vás někdy dočtu.

 885. Př těch stálých nářcích na počasí, které slyším a čtu, zde i jinde, bych rád připomněl diskusi z loňského roku:
  http://sumavak.blokuje.cz/o-jednu-tretinu-starosti-mene#comments
  (13. srpen 2012)

  1 Rpuť napsal:
  13.8.2012 v 10.15

  K tomu senu gratuluju, ale s těma fóglama jsi mi radost neudělal. Jdu číhat na vlaštovky.

  Loki – co říkají brablenci?

  Na to jsem jí odpovídal následovně:

  4 Loki_F napsal:
  13.8.2012 v 12.22

  Rputi,
  mravenci druhu Formica rufa se vůbec nechtějí bavit. Kupy ženou do štoku, mladé královny, které nezabloudily a které nesežrali mlsní predátoři, se vrátily do rodných mravenišť hned po rojení. A to se nerojily všechny! Moudřejší a zkušenější královny jim to zatrhly.

  Zdá se, že zelení lumíci tak dlouho oteplovali, až se z toho ochlazuje.

  I já, ač připraven, otužován a na pobyt ve vyšších polohách zvyklý, jsem si uhnal kašlíček, ačkoli jsem tu a tam přitápěl v krbu – v srpnu (protože noční teploty od Anny padaly pod 10°C !). Z ještě vyšších poloh jsou již hlášeny přízemní mrazíky při vyjasnění.
  Podle vývoje minulých pluviálů by toto mělo kulminovat někdy kolem roku 2030.
  Možná již kolem roku 2020 se zelenými lumíky začne topit, pokud již nebudou utopení…

  };D)))

  a protože jsem nakoukl do té diskuse i dále, uvědomil jsem si, že tam ještě mohutně do nikam nevedoucí náboženské debaty přispíval Rejpal t&T, ale velmi racionálně také jura-p.
  Již tehdy to bylo ve znamení Vanitas, vanitatum… nebo, jak píše Martin TT: Je to marné.

  Apropó: jura-p(e), hrome, žiješ ještě?

  A užijte si svátky jara dle své nátury i zvyků…
  };-D

 886. Zpravodajství z dálného amerického severovýchodu,

  teplůtka kolem šedesáti eFů ve stínu, když vykoukne sluníčko, tak už skoro sedmdesát. Semišky, pláťáky, tričko s krátkým rukávem a vestičku a jdu se podívat ven. Všem krásné svátky.

 887. Dano, u nás sněhu stále přibývá, silnice se vyprazdňuje. Zítra ráno půjdu po mrskačce s lopatou, abych se k sousedkám prohrabal. To bude sranda, ale odpoledne musím do Brna, vrátit vnoučata. Jako obvykle, nemám obavy ani z cesty, ani ze sněhu a ledu, ani z auta. Jen ať se mi v našich kopcích nepostaví do cesty převrácený blbec. Na dálnici snad ve svátek po obědě nebude ještě honba šílenců. Tož tak.

  Upekli jsme dva jablkové štrůdly, aby bylo zítra pro mrskáče a jak jsme je nechávali vychládnout, tak jsme je oba dva snědli. Oba dva štrůdly všichni čtyři snědli. Je to radost, nemuset děti nutit do jídla.

 888. Jó štrůdl,

  jeden můj známej balkánec měl na Plzeňský prodejničku a dělal Bůrky. Štrůdl plněnej mletým se zeleninou a kořením. Dycky naolejoval pult, těsto rozmačkal a pak s ním třikrát zatočil nad hlavou a byla nádherná placka. Já to taky jednou zkusil a zasranej jsem byl od hlavy k patě. Ale že bych si bůrka dneska dal, to jóóó.

 889. Loki,
  zdravím, tak tos mne nepotěšil, ale pluviály určitě nekecaj (a mravencům věřím ještě více). V uvedenou dobu jsem se zřejmě dovolenkovala, tak mi to ušlo.

  Kulinářské okénko – tvarohová bábovka mizí, beránek taky, perníčky i linecké mám ještě zbytek usyslený na zítra, tak váhám, jestli udělat tvarohový višňový koláč nebo višňovo-tvarohový štrůdl. Ale asi se na to vyspím a rukávy vyhrnu zítra ráno 🙂

 890. hipíku – dovolím si opraviut „Burek“! To jsem nejedla už asi 30 let – ale je to sakra dobrý!

  Nepoužívá se na něj listové těsto, ale v našich poměrech je povoleno.
  Recept:
  Suroviny:

  1 balení listového těsta
  200 g mletého vepřového
  200 g mletého hovězího
  150 g sýru Balkán
  150 g sýru Eidam
  máslo
  lučina
  1 l kysané smetany
  sůl
  pepř
  mletá paprika
  olivový olej
  2 cibule
  pečící papír

  Postup:

  Nejprve si připravíme náplně:
  Masová náplň: Na pánvi osmahneme nakrájenou cibuli a přidáme mleté maso. Osolíme, přidáme mletou papriku a dochutíme kořením.
  Sýrová náplň: Nastrouhané sýry smícháme s lučinou, máslem a kysanou smetanou. Dosolíme a ochutíme.
  Z listového těsta připravíme pláty, které potřeme olivovým olejem. Na ně vrstvíme připravené náplně, které prokládáme dalšími pláty těsta. Vše opět potřeme olejem a pečeme na pečícím papíru, asi půl hodiny v předehřáté troubě při 180 stupních, po dobu 35 minut. Podáváme s miskou kysané smetany

 891. Jé Rputi,

  děkuju za recepis. Tak příští týden koupím 20 balení listovýho těsta, dvacetkrát zkusím zatočit a pak počkám na příští vejplatu, abych si objednal uklízecí četu. Hihihíííí

 892. Těsto na burek:
  500g hladké mouky (typ 550 – není každá mouka vhodná)
  10 g soli
  250-260 ml slunečnicového oleje
  Jefdnotlivé ingredience dobře promíchat a nechat stát zakryté asi 30 minut. Po té znovu promíchat, až bude těsto úplně hladké. Po té naolejovat, zabalit a nechat stát 6-8 hodin při pokojové teplotě. Před rozválením už těsto nemícháme. Množství těsta stačí na stůl 200-95cm.
  Technické video zde:
  http://www.youtube.com/watch?v=aUcEvBKwdCI
  http://www.youtube.com/watch?v=IwXbrMTJOgw

 893. Nebudu točit, nebudu točit, koupím si váleček. A Magister Rpuť mě inspirovala, díkes a jdu ven si užít jara.

 894. Hipíku, já si dělám „svůj burek“ stylem pirohy – je na to takové zubaté vykrajovátko a samozřejmě to dělám z listového těsta.
  Náplň – mleté maso směs, balkánský sýr, osmahnutá cibulka, sůl, pepř, koření na mletá masa.
  Vykrojím placičku, kydnu náplň, okraje těsta máznu mlíkem, či bílkem a zavřu vykrajovátko, stisknu.
  Studené dobré, teplé naprosto vynikající.

 895. DObrý večer,nádivka se vydařila.
  U nás v rodině býval oblíbený slaný štrůdl s náplní z dušeného zelí nebo kapusty s natvrdo vařeným vejcem a uzeným. Z taženého štrůdlového těsta.

  Sněhu tu začalo přibývat, ještě že jsem nestihla přezout auto.

  Beránek je už napůl sežrán, vaří se vejce a budeme zdobit.

 896. neposouvá se nějak zemská osa? Arktida taje, lední medvědi tonou po plucích, Hipík si běhá venku v tričku a tady kurevsky sněží….

 897. V Praze také sněží. Nejspíš proto, že jsem včera uklidil v garáži, aby bylo lze vyjet.

 898. Tady je krásná zasněžená noc. Tichá noc, svatá noc, hlas zvonů táhne nad závějí, kdes v dálce tiše zaniká…
  Akorát ten kalendář k tomu nějak neštymuje…

 899. Rputi, já kupoval burek ve formě jakého si hada kdysi dávno v Jugošce. Pouze tam zapomněli na maso.