Již DNES!!! „Bubny – z vesnice velkoměstem“

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 336 komentářů u „Již DNES!!! „Bubny – z vesnice velkoměstem“

 1. 1301
  NoName says:

  To není ani tak o vysmíváni, jako o občasné potřebě vnímat realitu.
  Elektrárnu ani plynovod prostě MOMENTÁLNĚ nejde postavit za půl roku. Dokonce ani kdybychom začali hned dnes v 10.00.
  REÁLNÁ politika by prostě s takovými fakty měla počítat.

 2. 1302
  Schumacher says:

  1272 Dano, tím se netrap, ani já mu leckdy nerozumím. Samého mě překvapuje, co se dočítám mezi svými vlastními řádky. Nijak mě to netrápí a nepociťuju to jako problém. Tak proč by mě mělo trápit jak to pociťuje někdo jiný?

 3. 1303
  maYda says:

  Dobré pozdní ráno,
  Ptakopysku!!! 1287 – Jseš zvíře! Tohle je mučení !!!

  Doufám, že potomek to dnes dá, pokud ano, slíbila jsem mu pivo a pečená žebírka. Když bude ten státně vyzkoušenej dospělej, tak musí mít taky aspoň občasd dietu pro dospělýho chlapa, ne?

 4. 1304
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Noname, tomu rozumím, přesto se nemohu zbavit velmi škodolibé radosti, kterou směřuji ke všem, co vidí dál a mají snahu pořád vést ostatní do tunelu. I když je svět nepocchybně složitější a je také více lidí, platí stejné principy a závislosti, jako před sto a více lety….to je vždy takové divení a rozvířeného prachu, že tunel prostě není dokončen a není na konci východ. Je ovšem škoda, že se účastníci pochodu opět vydávají do novejch a novejch….

 5. 1305
  maYda says:

  „z pařátů imperialisty odpapává ropa a dělníci, v tomto případě úředníci a páteř, zastavuje svejma bicákama a svalnatejma lýtkama tu vlnu hnusoty, co se valí přes hranice, aby ženy u soustruhu, mohli vychovávat své děti v pohodlí a teple“

  A nebylo by lepší. kdyby úředníci a páteř nastavovali kanystry a tu ropu, kapající z imperialistických pařátů, chytali?
  Škoda cenné suroviny, ne? 😀

 6. 1306
  Modrý pták says:

  Jirko ppa etc., ad 1291 legendy a mýty praví, že se „loupeživý baron“ díval na jednu (z několika) svých rafinérii a zeptal se svých techniků, proč nemůže ten petrolej cestovat rourami mimo rafinérii, když může cestovat rourami v rafinérii. Impulsem prý bylo, že mu jiný „loupeživý baron“ jednostranně zvýšil cenu za přepravovanou jednotku. Ten z rafinérie proslul (mimo jiné) tím, že nikdy neuzavíral psané smlouvy. Obchod uzavíral podáním ruky a slovem „deal“.
  Nedávno jsem se úplnou náhodou dozvěděl, že kniha o „loupeživých baronech“ je nyní v závěrečné fázi překladu (překvapivě ji nepřekládá Finist :-)). Dali mně přečíst kapitolu o rodině Scrantonů (to byli železáři a uhlobaroni). Ti dokonce založili (dodnes existující) město. Takže vlastně ještě developeři. Myslím, že v těch dřevních dobách byly jiné „institucionální podmínky“, chi chi chi.
  Až bude kniha hotova, tak Ti dám vědět.

 7. 1307
  maYda says:

  Pánové, děkuji za cenné kulinární podněty, jen bych měla dva dotazy .
  Martine, jaký těsto,
  Jirko, a recept máš?

 8. 1308
  Schumacher says:

  1298 jirko ppa etc…blíží se doba pečených mas na grilu?
  Řečené umožňuje lecjakou interpetaci. Že by prognóza z hlubokého proudu podvědomí? Explicitní vyjádření tušeného? Pominu-li interpretaci kulinářskou, nedávající smysl, protože proč by někdo pečená masa dával na gril, napadají mě katastrofické scénáře. Že by se vskutku blížila doba pečených mas na grilu? Jako by byl cítit odér snahy k výročí První světové války stihnout Třetí….Pak by došlo na pečené masy.

 9. 1309
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  dík MP… já jsem shodou okolností, viděl tento „děj“ v dokumentu o stavbě prvního ropovodu a i s těma okolnostma okolo… Tuším, že Rokefeler,ale to je bez záruky, monopolista v dopravě surové ropy, se mohl stavět na hlavu a přesto jeho daleko menší konkurent ropovod dodělal a vše bez razítek..

  Jo a o tom městě jsme mluvili na kafi, v debatě o životaschopnosti rodinných firem v čase a při výměně generací … zlaty prciny 🙂

 10. 1310
  dvd says:

  Jirko [1303], docela bych s Tebou souhlasil, jen nějak nikde nevidím toho Mlíkaře a Pekaře stavět plynovod. Spíše vidím (a slyším) spousty politických žvanilů živicích se meditací o práci a nějak mi při tom přišla na mysl scéna z jednoho dávného českého filmu:
  https://www.youtube.com/watch?v=EIUa2rkWbhY

 11. 1311
  Schumacher says:

  1302 maYdo, jsi přesvědčena, že kalendárium má zásadní účinek na to aby člověk rázem nabyl nějakých vlastností a schopností? Včera tak, dnes jinak? No, není neobvyklý takový přístup. I Modrej pro hunaaction „dospělého“ jedince vychází z úředního kalendária, zakonzervovaně pomíjejícího například takový prostý fakt, že mezi jedicem před prvním nadechnutím a po prvním nadechnutí není žádný podstatný rozdíl. Tak jako mezi jedincem den před a den po osmnáctinách či jinou úředně stanovenou hranicí. Ono je to kontinuum nezávislé na úředních tabulkách. Co bylo rozumné se na základě míry poznání před dvěma tisíci, nemusí být rozumné nyní. Jenže někteří dnes jako by žili před dvěma tisíci lety. Připadá mi, že že v tomto ekonomové, zvláště konservativní s křesťanským backgroudem zdatně sekundují právníkům.

 12. 1312
  Schumacher says:

  1306 Modrej, bude mi potěšením. V dnešním systému „Hlava XXII“ by si ani nekopli. Natož aby někam tahali roury.

 13. 1313
  Modrý pták says:

  dvd, asi se nebudeme přít o tom, že Pekař a Mlíkař mají kvůli dělbě práce jinou roli. Ale tak mě napadlo, jestli by se nějací soukromí (kolegové od Pekaře a Mlíkaře) pustili do takové monstrakce, jako je stavba plynovodu. Jak dlouho by jim trvalo jen splnit příslušné institucionální podmínky (Ty jsi v nich kompetentní na rozdíl ode mě). Tzn. jak dlouho by měl někdo „utopený“ kapitál od chvíle, kdy by se do toho pustil, do doby, kdy by začal inkasovat. Nebylo by splnění institucionálních požadavků delší než samotná stavba?

  P. S. Kapitálovou náročnost investice můžeme s klidem zanedbat, protože tohle umějí „predátoři“ spočítat velmi rychle. Není to nic komplikovaného. A při „správném“ výsledku se najde pokaždé dost „private equity“.

 14. 1314
  Modrý pták says:

  dvd, asi se nebudeme přít o tom, že Pekař a Mlíkař mají kvůli dělbě práce jinou roli. Ale tak mě napadlo, jestli by se nějací soukromí (kolegové od Pekaře a Mlíkaře) pustili do takové monstrakce, jako je stavba plynovodu. Jak dlouho by jim trvalo jen splnit příslušné institucionální podmínky (Ty jsi v nich kompetentní na rozdíl ode mě). Tzn. jak dlouho by měl někdo „utopený“ kapitál od chvíle, kdy by se do toho pustil, do doby, kdy by začal inkasovat. Nebylo by splnění institucionálních požadavků delší než samotná stavba?

  P. S. Kapitálovou náročnost investice můžeme s klidem zanedbat, protože tohle umějí „predátoři“ spočítat velmi rychle. Není to nic komplikovaného. A při „správném“ výsledku se najde pokaždé dost „private equity“.

 15. 1315
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  MP, to je spočítané za deset vteřin i s přestávkou na kafe. V podstatě se ani nemusí počítat a stačí pouze kvalifikovaně odhadnout….

 16. 1316
  westik says:

  Zdravím!
  Pár slov k těm odposlechům (a jejich zveřejňování) jako prostředku,jak oddělit podle politického zadání stádce ovcí černých od nositelů roun víceméně bělostných: myslím, že jsem svůj naprosto jednoznačný názor již v minulosti napsala v souvislosti s kauzou „Čunek“ : už tehdy jsem byla názoru , že toto rozbujelé spiknutí , zakuklené v policii a SZ a médiích, je třeba vymýtit i s kořeny; jinak hrozí , že zachvátí celou státní moc i společnost v ještě větší míře než za komunistů 🙁 Tenhle způsob špehování přece dokáže proniknout do všech domovů , využít každé slabé chvilky, každého špitnutí , prohrabovat svědomí každého občana ještě hůře než církev římskokatolická u zpovědi, a dohnat všechny lidi k mlčení a bezmoci. ( což je možná účel) 🙁
  Osobně jsem člověk svým založením dbalý pořádku, mám úctu k zákonům ,a hlavně k základnímu kamenu právního státu, že žádný člověk nemůže být odsouzen na základě tvrzení, tušení anebo pravděpodobnosti ,a již vůbec ne pod hlavičkou onoho morálního „common sense“ , nýbrž pouze na základě jasných důkazů. Pokud ovšem by se měla politika uplaňovat v rámci právního systému odposlechy a podobnými metodami, umožňující zvůli zejména v oblasti trestně-právní, můžeme IMHO očekávat rozvrat společnosti -politických, ekonomických i sociálních parametrů.
  Nechápu, jak někdo může tuto zhoubnou praxi státních orgánů schvalovat : snad je to zvláštní rys lidské solidarity, spojený s podvědomou (leč v tomto případě chybnou) matematickou úvahou , že neštěstí s mnohem větší pravděpodobností postihne toho druhého než jeho samého 😕

 17. 1317
  Rpuť says:

  Inu, vědění je moc, to věděla už svatá inkvizice, takže pokusy byly a budou. Bohužel to moderní prostředky umožňují dovést „k dokonalosti“.

 18. 1318
  martin TT says:

  maYdo,

  20 dkg hladké, 10 dkg másla, 10 dkg cukru, 1 vejce, sůl. To se dobře pamatuje, je to jednoduché koláčové křehké těsto. Po zpracování zabalit do folie a nechat hodinu odpočinout v lednici. Když to uděláš večer, necháš odpočinout do rána a ráno uděláš vnoučatům (až budeš mít) čerstvý koláč, tak tě sežerou i s tím koláčem.

 19. 1319
  maYda says:

  Schumi,
  v tomto případě nejde o dospělost kalendářní, ale o zkoušku z dospělosti. 🙂
  A to už jistý stupínek, který jednoho někam posune, může být.
  A navíc je to dobrej důvod, proč zajít na to pivo.

 20. 1320
  martin TT says:

  Jirko, chutney? Negrilujeme maso, jsme tradiční česká rodina, špekáčkujeme nad ohněm. Abych nekecal, máme i kontaktní grill a občas hodime nad žeravou pahrebu rošt a na něm děláme všechno možné. Oblíbené jsou plátky z anglické s topinkami. Dělané zvlášť, každé na jedné půlce roštu. Když něco z toho spadne do polela, tak je to ještě žádoucnější.

 21. 1321
  Modrý pták says:

  Jirko ppa etc., nebuď tak „rychlej“ 🙂 Opravdu by mě to zajímalo – já jsem u takových monstrakcí obezřetnější než stádo gazel.
  Osobně si myslím, že dnes skutečně může takovou záležitost realizovat jen stát. Nikoli proto, že by to soukromí investoři nezvládli technicky nebo finančně. Ale právě kvůli těm institucionálním podmínkám. Účastníkem může být každý lunatik z kdejakého nádraží, což zvyšuje náklady na příslušná povolení do nebes. Pak máš všechny ty regulátory a ochrany hospodářské soutěže, životního prostředí a já nevímčehovšehoještě. Což z toho (v mých očích) dělá prohibitivní náklady, které celou akci úplně znemožňují.

 22. 1322
  Matzurka says:

  Jirko,
  ty bys do toho žirafího „starobylého“ hotelu jel ? Dyť to je nakašírované jak tak Janukovičova vila… a návštěvníci zjevně neví, k čemu všemu zvířata používají jazyk, jinak by si asi dvakrát rozmysleli se navzájem s žirafkou olizovat…. eeeech ! 🙂

 23. 1323
  maYda says:

  „Jak dlouho by jim trvalo jen splnit příslušné institucionální podmínky“

  Tak to hodně záleží na rozsahu, kapacitě, kudy to povede.
  Je něco jiného stavět plynovod přes pár polí, s jejichž vlastníky se dohodnete v délce pár kilometrů, nebo ze státu do státu.

  Určitě bude ten plynovod křižovat taky nějaké komunikace, jiné sítě, protne ochranná pásma. Těžko lze doufat, že jde jen přes pozemky, kde se se všemy dohodnu a nazdar.

  Minimálně, v ideálním případě, určitě několik měsíců.
  Nebo i několik let.
  A teprv když máte v ruce příslušná povolení, můžete stavět.

  A to je čistá výstavba plynovodu. Předtím ovšem musíte mít s někým smlouvu, že vám ten plyn do plynovodu pustí, až ho postavíte a mám dojem, že taky licenci na rozvod a distribuci plynu.

 24. 1324
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  MP… dyť ano 🙂 dnešní doba prostě díky všem těm co vidí dál, neumožňuje něco podobného. Přesto si dovedu odvážně oponovat, že kdyby se mávnutím proutku zrušili obtížné nařízení a devastující podmínky, že by ..ale to je jen alternativní budoucnost, která nenastane…

  Martine, i na špekáček nemusíš mít jen plnotučnou…ostatně, maso nemusí být jen z grillu, u nás se to celkem osvědčilo a nejen ta o které se bavíme, ale taky ta z cibule…. mimochodem, na topinky, počesnekované, je právě ta cibulová skvělá…

 25. 1325
  martin TT says:

  vyzkouším, ještě tam pár řapíků je.

 26. 1326
  nickname says:

  1316 Westíku, od doby co jsem viděl první „soudce nabyl přesvědčení“ je to už nějaký rok. Odsoudíme, jestli je nevinen, tak se odvolá. Právo metodou pokus-omyl.

 27. 1327
  jasan says:

  nicname

  no, nevim nevim zda tohle muze treba skusit pozadovat Necas…

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pikanterie-ze-soukromi-Necase-a-Nagyove-Podivejte-se-do-mobilu-expremiera-320056

  „hnus fialovej“….

 28. 1328
  ptakopysk says:

  Heh,
  kouknul jsem na ten hotel s žirafama… no… nechci kritizovat… já žiju v lůně přírody, kde touhle dobou nemůžu vylézt ani na dvůr, protože na mě řve kdejakej potomek pterodaktyla abych vypadnul, protože nemůže nosit žížaly mladejm, v dříví má asi hnízdo kuna, takže už tejden ze svýho psa vidím jen prdel vystrčenou z hromady polínek, autem do práce jezdím krokem, neboť škarpy jsou plný pasoucích se srnek a od půl pátý řvou za voknem fóglové jako krávy a buděj mě.
  Takže kdyby mi o dovolený ráno při snídani oknem strčila nějaká žirafa rypák k mýmu talíři s opečenou slaninou, Cumberlandskými párečky, grilovaným rajčetem a žampiony, volským okem, brown sauce a topinkama se slaninou, už o hodinu později bych sháněl otočný gril dlouhý sedm metrů, pár borovic na podpal, cisternu s pivem a zval bych na večer sousedy na asádo.

 29. 1329
  pasacek ze statlu says:

  MP mlekar a pekar ktery se rozhodne investovat sve penize do stavby Nabucca se da uz spocitat celkem presne mlekar a pekar by produktovod jako Nabucco diky vsem povolenim nepostavil nikdy 🙁

 30. 1330
  pasacek ze statlu says:

  tedy humor chpajici zneuzivani odposlechu ke sve cinnosti moc nechapu 🙁

 31. 1331
  Schumacher says:

  1327 jasane, samozřejmě, že je to hnus. Zfabrikovaný jak v padesátých letech. Až na to, žehdy neměli moderní digitální technologii. Nečas je mimořádně inteligentní člověk a Nagyová mimořádně charakterní žena. Něco takového z čeho jsou viněni je absurdní.
  A i kdyby. Je to jejich soukrmný projev a do něj nikomu nic není. Při svobodě, demokracii a lidských právech se každý může bavit a domlouvat o čem chce a jak chce. To je princip demokracie. Odposlouchávání telefonických hovorů je nečestné a nefér, protože zvýhodňuje policii a nedává rovné šance. Natož aby takové důvěrné hovory byly vystavovány lidem a odváděli je od jejich povinností. Práce, konzumu a volení těch, kteří jsou jim ukazováni na plakátech.

 32. 1332
  pasacek ze statlu says:

  1331 ac to neni pro mne ale jasan tak opet jen valim oci.
  ono to vse zni spravne a logicky – v momente ze se predpoklada ze SZ a Policajti jsou spravedlivi cnostni lide.
  Bohuzel je tam stejne a spise jeste vice( casto diky jen zmene tabulky z prokurator … na statni zastupce …. , major STB … na podplukovnik PCR ….. ) hajzlu a podrazaku , lenochu a neumetelu jako v politice . Z jakeho duvodu pak vubec lze oduvodnit smirovani a odposlouchavani 😮

 33. 1333
  jasan says:

  Schumi
  nějak se tak obávám (pokud to myslíte vážně) že Vás z té pro mne nepochopitelné naivity vyléčí až první radovánka tohoto druhu ve Vašem blízkém okolí… víc nemám co dodat.

 34. 1334
  jasan says:

  ptakopysku, Vy jste „zelená vdova“?

 35. 1335
  Dušan Neumann says:

  vybudování jakéhokoliv rourovodu, v kterékoliv zemí naší byrokratické civilizace, znemožňuje rakovina zelené ideologie. Ve Spojených státech je toho přímo zářným příkladem tahanici okolo dostavby Keystone pipeline XL z kanadské Alberty do Houstonu. Ropovod by měl dopravovat ropu z břidlicových ložisek Athabasca do houstonských rafinerií, které zdaleko nejedou na plný výkon. První fáze Keystone pipeline z ALberty do Nebrasky je už v provozu, projekt XL je vlastně zkratkou přes Oklahomu. President Obama odmítá podepsat povolení ke konstrukci přes hranice, což je ve ferrální pravomoci. Různé části ropovodu, zejména v jižní části USA, které spadají pod pravomoci států jsou už v provozu a spojují místní ložiska federální podzemní zásoby. Zelení, lobbyisticky napojení na Demokratickou stranu a Obamovu vládu nyní útační frakovací technologi těžby zemního plynu. Hollywood s velkou slávou tačil katastrofický film dokazující civilizační katastrofu způsobenou frakováním, podobně jako před 30 lety film „China Syndrom“ zdvihnul vlnu protestů proti nukleárním elektrárnám. Ve světě mobilních telefonů se však nic neutají ani v Americe. Někdo poslal televizní síti FOX video natočené na oslavě premiery filmu, kdesi tvůrci připíjejí se sponzory (s jmény jako Mohamed aTariq) na dosažení cíle, aby Amerika zůstala závislá na dovozu ropy (evidentně ze zemí OPEC). Za láskou k přírodě obyčejná zelená závist (a zelené dolárky).

 36. 1336
  Schumacher says:

  1333 jasane, jistěž vážně. Jak jinak. Budování rozvinuté demokratické a lidskoprávní společnosti si podvracet nedáme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *