Joj to bude švanda!

Zuzana Chlumská

 

Uctívači Václava Havla rekrutují se zřejmě z lidí s poněkud pitoreskním smyslem pro humor.

„V Den pro Václava Havla 18.12.2012 si, jako projev vzpomínky ohrňte výrazně nohavice u svých kalhot! … Bude to české, lehce satirické, nenáročné a pro každého jednoduše realizovatelné i Havlovsky úsměvné.“ Píše se na webu http://www.denvaclavahavla.cz/

Pomiňme, že autoři výzvy ne zcela tuší přesný význam slova satira a považují je za zřejmě za jakési synonymum pro legraci.

Wikipedie: Satira je označení pro umělecký, zejména literární žánr, využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů.

„Nenáročné“ pravda, poněkud připomínající Fidlovačku či Slamník, což bývala lidová tradiční veselice za dob Tylových.

V tom případku doporučuji ještě soutěž v přikulování sudů na Hradčanském náměstí, jehož vítěz dekorován bude neonovým srdéčkem. Po té v chrámu sv. Víta celebrována mše a slavnost bude zakončena spouštěním sudů Nerudovkou dolů, imitujících tak humanitární bombardování Malé Strany.

Jedno oko tchána Kondelíka a ženicha Vejvary nezůstane suché …

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

861 komentářů u „Joj to bude švanda!

 1. 851
  maYda says:

  Dobré dopoledne, krásné vánoce všem a užijte si je dle své libosti a gusta 🙂
  A vše dobré v novém roce 🙂

 2. 852

  Krasne vanoce vsem co tu pisi, ctou i otravuji 🙂
  Uzijte si je tak jak kazdemu nejlepe vyhovuje.

 3. 853
  František I. says:

  Přeji štastné a veselé lidem dobré vůle, kterak káže kniha knih. A to i neznabohovi Pesovi, na kterého bude čekat pod stromečkem čert a uchlastávat mu věnované alkohlické pochoutky. Taky Jiříkovi, aby ho nepotkalo při utlačování poddaných to, co o kus dále od něj nějakého Lomikara (My mu zámek zapálíme, Lomikarku znásilníme…jak praví téměř dobová kramářská píseň). Aerokarlovi, aby mu jeho miláček pufal ještě minimálně desetiletí a Šumavákovi, aby ty jeho líní koně si do stájí to seno nanosili sami a neotravovali unaveného člověka. (Taky by mohli vykydat a nakonec si tam i vyluxovat, což právě čeká mne. Naštěstí jen jednou v roce.) Jinak dnes plním sklínku Tulamorkou a stavím pro Rjpala na okno. Co kdyby přišel večer na návštěvu. Prostě slunce a mír v duši.

 4. 854
  Foundryman says:

  Taky přeju krásné svátky, ať se každému splní to, co si nejvíc přeje.

 5. 855
  PeS says:

  2 František – to jsem zvědav, kde a pod jakým stromečkem bude ten čert čekat… Aby nečekal zbytečně… No a jestli myslíš tohohle čerta http://www.alkohol-lihoviny.cz/cert – tak ten mě tam určitě nikde čekat nebude… Toho jsem neviděl, ani nepamatuju…

 6. 856
  PeS says:

  2 Foundry – no, to je dost zákeřný přání…

 7. 857
  Oteplovač says:

  Přeju všem Šumavákům krásné a pohodové svátky Vánoční.
  http://www.youtube.com/watch?v=Q5MNiukRWmA

 8. 858
  Pavel Kořenský says:

  Tak hřbitovy navštíveny, kůň zaopatřen, máma přivezena, dárky zabalené. Uff.

  Přátelé, přeju všem šťastné, pohodové, veselé a hlavně klidné Vánoce a ať má Ježíšek šťastnou ruku a nepřinese tři žehličky.

 9. 859
  AeroKarel says:

  Tak jo. Dary vymysleny, opatřeny, zabaleny, rozmístěny, šneci a mušličky naplněny, losos v udírně, ještě štěstí, že ty Vánoce nejsou častěji.
  😛
  Všem příjemné prožití!

 10. 860
  AeroKarel says:

  Rozdáno, snědeno, částečně vypito, další kolo za rok.
  😛

 11. 861
  Pavel Kořenský says:

  Ehm, jsem jediný, komu letošní vánoční pohádka připomínala poněkud hodně přiblblou parodii na Mrazíka a to včetně kostýmů ?

Komentáře nejsou povoleny.