Kam s nimi?

Motto:Indiáni nedokázali přistěhovalectví zastavit. Dnes žijí v rezervacích.

František I.

Již dlouho nás Brusel pomalu připravuje na skutečnost, že i naše republika bude muset přijmout část z minimálně stotisícové komunity syrských utečenců. Bude prý muset přijmout ty, které EU přidělí (mezi vysídlenci je mnoho syrských křesťanů, schopných se integrovat) a ne si vybírat. A to není vše. Přes Středozemní moře denně plují lodi plné uprchlíků z Afriky a Řecko, Itálie či Španělsko si s nimi neví rady. Tito utečenci se tísní v narychlo zbudovaných táborech a čekají, co s nimi bude. Nebo z nich utečou a ve velkých městech pak vytvoří svoje enklávy. Například v Aténách. Zkušenosti potvrzují, že neštěstí nechodí nikdy samo. Platí to i v tomto případě, kdy jde z drtivé části o muslimy, kterým naše evropská kultura pranic neříká a hodlají jednat tak, jako jsou zvyklí ze své domoviny. Podle některých našich, evropských i amerických spoluobčanů na to mají právo, protože prý i my musíme brát v úvahu jejich specifika a neutlačovat jejich náboženské cítění. Přijímat utečence je prý věcí cti a humanizmu. Pro tento myšlenkový konglomerát se vžil trefný termín „multikulturalismus“ a ještě nedávno se s ním hrdě oháněly i mnohé velké evropské politické strany.

Tyto myšlenky bohužel také zastávají i vysocí státní představitelé v čele s americkým prezidentem Barackem Husseinem Obamou a mnohými evropskými potentáty. To platí i o části našich politiků. Příkladem může být bývalý ministr zahraničních věcí a neúspěšný kandidát na prezidenta České republiky Karel Schwarzenberg či mnohde známý, byť malinko kontroverzní, teolog Tomáš Halík. Velkým popularizátorem této myšlenky byl i již zesnulý český prezident Václav Havel. Čisté svědomí v tomto ohledu nemají ani nynější francouzský prezident François Hollande, německá kancléřka Angela Merkelová a další politici, kteří dříve tuto doktrínu tvrdě hájili a v současné době je trochu brzdí v rozletu.

Multikulturalismus a ti druzí

O vzájemném přátelském soužití lidí různého politického a náboženského vyznání se mluvilo, hodně mluví a hlavně bude hodně mluvit. Zamícháme-li do tohoto slepence ještě otázky národnostní či etnické, je oheň na střeše. Dlouho jsme se koupali v jakési myšlenkové pračce, kdy jsme ze všech směrů slýchávali o křesťansko-židovském kulturním dědictví. Tedy o myšlenkách podnětného soužití multietnické společnosti. Naši multikulturní zástupci se hrdě zaštiťují naším chápajícím středoevropským prostorem. Těžko říci proč. Nemusíme chodit zas až tak daleko, abychom si připomněli nedávnou minulost, kdy jsme se naštěstí mírumilovně rozešli se Slováky. O něco dříve jsme se už ne tak přátelsky rozešli s Němci, v době pobělohorské s protestanty a připomínka středověkých židovských pogromů, byť mnohem menších, než jinde ve světě, tu také je. Ani naše současnost není idylická. Celkem oprávněně si můžeme klást otázku, jak úspěšně se nám podařilo do většinové společnosti integrovat romskou menšinu. Představa dalšího nepřízpůsobivého etnika za humny, které by si žilo zcela po svém a opovrhovalo zdejšími zvyky či dokonce zákony, by nám jistě radost neudělala. Že to opravdu hrozí, nás mohl přesvědčit benevolentní přístup britské policie k místně uplatňovanému islámskému právu šaría. U nás to zatím není tak horké. Jen klasická fraška například v podobě případu dvou zdejších muslimských dívek. Jejich mnohonásobně publikovaná neochota podrobit se školnímu řádu a sundat si ve škole šátky, vzbudila mezi multikulturalismy značný ohlas. Také tepličtí zastupitelé za odmítnutí povolit stavbu mešity to prý pěkně schytali. Vystoupení českých muslimů v České televizi alespoň dovoluje udělat si nezávislý obrázek, co nás asi čeká. Horší je, že podle posledních zpráv se již pět českých muslimů vydalo bojovat za Islámský stát právě do Sýrie. Máme tedy pochybnosti o tom, zda přijmout minimálně deset tisíc utečenců. Nebude jich však o nějaké ty rodinné příslušníky daleko více? Paní ombudsmanka Anna Šabatová bude jistě tyto moje myšlenky považovat minimálně za módním slovem xenofobní. Pan Uhl mne konečně kdysi dávno konečně označil za fašistu. To však nic nemění na skutečnosti, že máme davy muslimských i jiných emigrantů před branami a tuto skutečnost řešit musíme.

Koho chleba jíš

Přitom to začalo tak mile. Když skončila poválečná konjunktura, začalo se v Evropě žít krásně. Především v té západní a severní části. Obyvatelstvo bohatlo a lidem se nechtělo dělat méně kvalifikovanou práci. Zároveň se začala snižovat porodnost. Proto se tehdejší evropské vlády rozhodly řešit tuto disproporci a otevřely hranice přistěhovalcům. Ti na sebe nenechali dlouho čekat. Turci si oblíbili Německo a Rakousko, Alžířani a další obyvatelé francouzkých kolonií Francii a příslušníci Commonwealthu hledali štěstí ve Velké Británii. První ohlasy opravdu nebyly špatné. Přibylo popelářů, metařů, příležitostných dělníků, prodavačů kebabů apod. s trochu neevropskou vizáží, či odlišnou barvou pleti. Tuto vcelku pozitivní zkušenost však kalil drobný mráček. Každý z našich emigrantů, který se vrátil do vlasti, ví, jak je těžké se etablovat v cizí společnosti. Mezi místním obyvatelstvem a cizinci existuje a vždy bude existovat jistá bariéra. Například na Čechy dosud mnozí Francouzi koukají jako my u nás na Romy. Jak asi museli koukat na přistěhovalce z Afriky nebo z arabských zemí? Přešla první generace, narodila se druhá a té následně třetí. Jenže práce ubylo, jistá kvalifikace se stala nutností a islám bohužel vzdělání, zvláště u žen, zrovna nefandí. V okolí měst objevila geta arabských či asijských komunit. Zvláště v konkurenci s pilnými asiaty arabští imigranti zaostávali, takže na ně zbyla horší práce nebo organizovaný zločin. Navíc se arabské komunity ani nesnažily alespoň trochu integrovat a v mnohých rodinách dodnes muslimské ženy neumějí místní jazyk. Vzrostl podíl vykořeněných a bezprizorních. Potom už stačila jen jiskřička v podobě militantního islámu a oheň byl na střeše. Dříve na dávkách v opovržení žijící evropský Arab bez vzdělání se mohl okamžitě pokládat za nadčlověka, protože on přeci věří a ostatní jsou, jak známo z historie tohoto náboženství, pouze k tomu, aby mu sloužili nebo aby je pobil. Problém je, že tato řvoucí minorita dovede zfanatizovat další a další. Jen k tomu stačí mít vhodné podmínky. Evropská ekonomická krize v posledním desetiletí a tzv. Arabské jaro je vytvořila. Neopakuje se historie? Zhruba o století dříve se totiž v jedné knajpě v Mnichově sešli fandové později nechvalně známého pána s knírkem.

Multikulturalisté rádi hovoří o humanitě a nadhledu. Jaksi zapomínají na drobné přízemní otázky, které se týkají pro ně opovržení hodných slov „ekonomika a národní hospodářství“. Mnozí z utečenců totiž dorazili do Evropy nikoliv z humanitárních důvodů, ale ekonomických. Slovy se to dá lapidárně vyjádřit: „Tady mne máte, tak se starejte!“ V současné době máme v naší republice téměř 16 % obyvatelstva v důchodu. Podle Českého statistického úřadu bylo u nás v roce 2013 celkem 367 tisíc nezaměstnaných a 3 708 tisíc ekonomicky neaktivních osob. Podle nejnovějších zpráv schodek důchodového systému se v letech 2009 až 2013 zvyšoval v průměru o 12 procent ročně. Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) varoval, že dlouhodobě jde o neudržitelný stav. (O závěrech kontroly důchodového pojištění informovala 19. 1. 2015 mluvčí NKÚ Olga Málková.) Současná situace asi lepší nebude. Co s tím udělá příliv dalších ekonomicky neaktivních, lze také snadno uhodnout.

 

Spojené státy neměly štěstí

Tedy potažmo alespoň na poslední dva prezidenty. Jeden rozvrátil Irák a náhle s hrůzou zjistil, že neví, co dál. Druhý se postaral o tzv. Arabské jaro. První dny musely být pro zúčastněné demonstranty na ulicích měst v Libyi či Egyptě jistě nezapomenutelné. Konec, kdy se vlády pomalu zmocňovali islamisté, již tak pozitivní nebyl. Časem se ukázalo, že krvavý diktátor byl pro leckteré státy lepší variantou, než naše implementovaná a nepochopená demokracie. Téměř ukázkovým příkladem se následně stala Sýrie, kde vládl mnoho let Hafíz Asad a v současnosti jeho syn Bašár. Ano, byla to diktatura. Žilo v ní však relativně v míru mnoho národností. Krom většinových Arabů a kurdské menšiny tu přebývali Arméni, Čerkesové, Turci, Turkmeni, Peršané, Židé a Romové. Azyl zde našly také statisíce palestinských utečenců. Většinu obyvatelstva tvořili muslimové, zejména jejich sunnitská odnož, ale našli bychom tu i mnoho křesťanských kostelů a židovských synagog. O tom všem už můžeme mluvit v minulém čísle. Kdo neutekl, toho znepřátelené síly, ve kterých bojuje mnoho evropských dříve spoluobčanů, zastřelili či zotročili. Stejně tak můžeme mluvit i o nesčetných starověkých památkách, ze kterých si islamisté rádi dělají cvičné cíle. Vrcholem všech paradoxů byl fakt, že zbraně, které USA posílala spřáteleným Syřanům, tedy odpůrcům v Americe nepopulárního Bašára Asada, šla přímo či nepřímo přes finanční filtr k islamistům. Takže v současnosti mají „Alláhovi svatí bojovníci“ krom obstarožních kalašnikovů i moderní americkou výzbroj a výstroj.

Je to samozřejmě tragedie, za kterou mohou i svojí nepatřičnou podporou bruselští potentátci. A opět jsme u exulantů. Je s podivem, že drtivou většinu utečenců tvoří příznivci islámu. Proč chtějí do Evropy, když je kolem tolik bohatých arabských zemí, jako například Arabské emiráty, Saudská Arábie nebo chápající Irán? Bohužel místo pozvánek čiší ze jmenovaných zemí zcela netypický mrazivý, islámu netypický chlad. Také USA zpřísnily imigrační zákony, takže to prý zbývá na Evropě. Nebýt atentátů ve Francii, které se navíc odehrály na mediální půdě, asi by si syrští vystěhovalci už mohli balit a islámská komunita u nás plánovat místa pro další mešity. Multikulturní politici a jim přátelská mainstreamová média by každého odpůrce dehonestovali s poukazem na jeho fašistické názory a podle svého překroutili a upravili realitu. Ale to už po atentátech nejde zdaleka tak snadno.

Co dál? Opravdu těžko říci. Svět je tvrdý a my jsme v praxi viděli, jak se tzv. dobrý úmysl mění v přímém přenosu v peklo. Přeneseme si ho i k nám nebo sobecky zavřeme oči? Někdy není jistá míra sobeckosti zas až tak moc špatná. Snad na závěr jeden nekorektně multikulturně pojatý slogan: Všichni vyznavači islámu nejsou teroristé, ale všichni teroristé byli islamisté. Snad kromě pana Anderse Behringa Breivika.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 076 komentářů u “Kam s nimi?

 1. V Austrálii jsou jedině rozumní:

  …Zatímco v Evropě má část politiků a dobrodinců při pohledu na tragédie ilegálních běženců ve Středozemním moři téměř sklony k sebemrskačství a šlesvicko-holštýnský ministr vnitra dokonce vyzval německé spoluobčany, aby si brali uprchlíky k sobě domů, zaujímá Austrálie poněkud odlišnější postoj. Leckomu se může zdát tvrdý až nelidský, ale podle jiných správně reaguje na měnící se podmínky a různá nebezpečí ve světě. To se týká také hrozeb, jež představuje islám…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/na-rozdil-od-eu-se-australie-s-ilegalnimi-imigranty-moc-nepare_321449.html#.VTe8lNLtlHz

 2. To není naše záležitost. Protože v naší „demokracii“ na to nemáme praktický vliv. To je záležitost našich politiků. Z toho plyne,že naše záležitosti nejsou záležitostmi našich politiků, a že záležitosti našich politiků nejsou našimi záležitostmi. Kdyby to tak nebylo, nebyla by to ta správná demokracie. Politici, kteří o tom rozhodnou, se nemusejí bát. V příštích volbách opět dostanou potřebný počet hlasů. Kdyby to tak nefungovalo, pak by volby zrušili. Budou velké cedule s napiglovanými ksichty, hesla slibující nemožné, koblihy, guláše, mítingy, masáže, tedy ty mediální. A to je v pořádku. Jako nedílná součást EU musíme vše solidárně sdílet aaktivně se podílet na budování nového evropského řádu. Jsou to transakční náklady na vymanění se z bolševické totality, z vlády starých struktur, temných sil a přátel starých pořádků. Buďme rádi, že hranice jsou průchozí tak jako by prakticky nebyly, až na občasné kontroly německých silničních hlídek, že na nich nejsou drátené zátarasy s elektřinou a strážními věžemi a že jedinou Strážní věž nabízejí Jehovisti. Buďme rádi, že jsme příslušníky tábora míru a kapitalismu, v nerozborné jednotě kráčející vstříc světlým zítřkům. A že snad již nehrozí, že zas přijedou ruské tanky, nejen jako v osmašedesátém, ale jako v pětačtyřicátém aby nás přes hrdinný odpor německé armády, naší ochranitelky, uchvátily do spárů hordy asiatských podlidí, neovládajících ani šnekací příbor.

 3. „Tedy potažmo alespoň na poslední dva prezidenty. Jeden rozvrátil Irák a náhle s hrůzou zjistil, že neví, co dál. Druhý se postaral o tzv. Arabské jaro.“
  „Všichni vyznavači islámu nejsou teroristé, ale všichni teroristé byli islamisté. Snad kromě pana Anderse Behringa Breivika.“

  K Obamovi nijakých sympatií nemám, ale „arabské jaro“ nezavinil a těžko se o něj mohl nějak postarat.
  To by RAF, Rudé brigády, ETA, USTAŠA a hlavně IRA asi dost protestovaly, kdyby byly označeny za islamisty.

 4. kolik uprchlíků si vezme k sobě domů šlesvicko-holštýnský ministr vnitra?

  Ach, já zapomněla, on by rád, ale ochranka nedovolí……

 5. Aero, vzhledem k tomu, že popíráš obecně známá fakta a činíš tak dokolečka dokola, obávám se, že bys mohl vzbudit pocit, že jsi za to placen. 🙂

 6. (6) Že ti někdo něco nakecal, to na vznik „obecně známých fakt“ nestačí.
  No a tvé odkazy na bývalé i současné agenty by ti mohly napovědět, abys nehovořila o provaze v domě oběšencově. Nebo že by „zloděj volá chyťte zloděje“?

 7. 7 – „tvé odkazy na bývalé a současné agenty“
  😀 😀 😀 😀 😀

 8. AK – zapomněl jsi na husity. Těm by se také označení „islamista“ jistě nelíbilo…

 9. Dobrý večer. K článku:
  samozřejmě ideální řešení je nikomu nic zadarmo nedat. Pokud lidem někdo peníze krade a dává je ostatním jako úplatek, připadá mi nekonsistentní stěžovat si, že je u výdejního okénka dlouhá fronta.

 10. Mno, řekl bych , že Obamův podíl minimálně na svržení Kaddáfiho se nedá popřít, a ty ostatní taky svědčí pro účast výrobců barevných revolucí.

 11. no a nezapomínejme na státní terorismus. Když někdo zabíjí civilisty, je zcela jedno , jestli má či nemá uniformu nějakého státu.

 12. AK – tak jinak, když to nechceš pochopit:
  Já to tolik nesleduji jako Ty, takže mi prosím napiš kolik a jakých pěkných atentátů udělaly RAF, Rudé brigády, ETA, USTAŠA a hlavně IRA za posledních třeba pět let, ať nemusíš moc vzpomínat.

 13. A jinak jako humánní řešení bych viděl na hranici 12mílového pásma lodě s imigranty odchytit, zaháknout, odvézt je zpět k africkým břehům, nechat je vystoupit a kocábku potopit.

  Myslím, že by se ten „proud“ významně ztenčil, protože ti navrátilci by si to s těmi pašeráky lidí brzo vyříkali…

 14. Šumaváku,

  měl bys pravdu, kdyby věta „Všichni vyznavači islámu nejsou teroristé, ale všichni teroristé byli islamisté.“ obsahovala dovětek “ během posledních 5 let“
  Neobsahuje, takže Aero má ( zcela vyjímečně 😀 ) pravdu.

 15. Šumaváku, já bych byla taky pro, jen se bojím, že provedení nebude tak jednoduché.

  Ti hoši se budou velmi aktivně bránit. Ty rezaté vraky už tak tak držej na vodě, ani se do nich nemusí moc šťouchat. Stačí pár mrtvých a nastane tanec! Což si nikdo nechce vzít na triko…

 16. Si to Iráčané, Libyjci, a všichni ostatní rozesrali sami. Žádná podpora a vyzbrojování „oposice“, žádný tlak na uznání kdejaké „oposiční“ party, tlak na volby s islamistama, západní politici na náměstích, bezletové zóny, letecká podpora „oposice“…
  Prostě samo. Zřejmě nějaký zvláštní druh slepoty a hluchoty. V lepším případě.

 17. NoName, za to můžou ti agenti! Jsou všude!
  😀 😀

 18. NoName,
  zvláštní ani ne, já to nazývám „selektivní“.

 19. Hm… 🙁 Tak to už se Karlova překladu nedočkám… 😉 😀 😀 😀 😀

 20. Rozhoduje ten, kdo to financuje. T zn – jaro v Lybii atb si odfinancovali a chtěli Italove, Frantíci, američani, tak předpokládám, že si to terárium s běženci budou provozovat a financovat sami a u sebe a když ne, tak to alespoň humanitárně ukončí.

 21. Šumaváku, co by se s tím překládal, ten poslanec je stejně nějakej podezřelej.
  Má to být Polák, ale jedno jméno má maďarské, druhé nejspíš finské – prostě ugrofinský agent, to je jasné!

 22. Rputi, houby ugrofinskej, určitě ruskej !
  Jen ti, co mu v KGB vymyslili jméno , byli zrovna ožralí ! 🙂

 23. Halle, to jsou takové ty – no maj to malý kanci, aby je v lese nenašli …. jo, mimikry! 🙂

 24. (23) Rputi, on se ten polský europoslanec a kandidát na prezidenta Janusz Korwin-Mikke nějak rozjel 😕 Nejen se velezrádně „vykecával“ v polském tisku, ale -ó hrůzo- dokonce vedl o tomto „vykecávání“ rozhovor s RUSKÝM Sputnikem! LOL
  http://sputniknews.com/europe/20150422/1021231735.html
  (v češtině odkaz na web vedený v SEZNAMU, takže nic pro AK :-?)
  http://svobodnenoviny.eu/polsky-europoslanec-o-odstrelovacich-na-ukrajine-usa-ne-rusko-stoji-za-destabilizaci-zeme/

 25. westíku,
  asi takhle:

  …Vezměme například výrok: ‚Američané se vměšují do vnitřních záležitostí latinskoamerických států.‘ Kdysi tuto lež používali komunističtí propagandisté v Rudém právu. V ruských mediích by stejný výrok byl důkazem proputinovské zvrhlosti. Jasno do celé věci vnesl Obama, když v souvislosti se změnou politiky vůči Kubě slíbil, že se Američané přestanou vměšovat do vnitřních záležitostí latinskoamerických států. Stačilo pár let počkat a víme z nejlepších zdrojů, co potřebujeme vědět…“ 😀 😀
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Znovu-vidime-smejdy-co-ve-sluzbach-dabla-zehnaji-tankum-poznamenal-Jiri-Jirovec-371561

 26. Nebylo by jednodušší tu psát rovnou azbukou? Jsem si nedávno na iPAD pořídil docela použitelne rozložení znaků. Já bych si udržoval znalost a štamgasti by byli ruským zdrojům blíže. Vyhledávače v abuce a azbucké umí rozšířit obzor. Určitě se to bude v brzku hodit.

 27. Skimici, koukám, že Tobě už je jasné jak to dopadne a chceš být připraven, že? 😀

 28. říkal tuhle Karlík v televizi, že Putin chce celou Ukrajinu, ne jen Donbas.
  Ale trapně se mýlí! Putin chce celou Evropu až ke kanálu!
  Angličané zatím mohou být v klidu díky tomu, že Francouzi Putinovi nedodali ty válečné lodě…
  (alespoň do té doby než Číňani vyrobí věrnou kopii včetne ruských námořníků na palubě)

 29. A ti ještě více prozíraví než Skimic by se měli mít i čínskou klávesnici! 😉

 30. A další kiks !současných agentů“ – dnes měl výročí narození V.I.L. A AK jim to opomentutí nepřipomněl.

 31. Šumaváku, tohle mi nedělej!
  Jak já mám vědět, jestli Aero nebo kníže? Obsah bývá stejný, jen Ajrovka není tak často v TV! 😀

 32. (15) Tak jestli byla někde hranice „posledních pět let“, tak já si ji nevšiml. “Všichni vyznavači islámu nejsou teroristé, ale všichni teroristé byli islamisté. Snad kromě pana Anderse Behringa Breivika.” Ty ji tam někde vidíš?
  (16) To jsem jedině pro, jen na to asi nikdo nechce dát peníze.
  (20) Zřejmě vám v zápalu boje (ten vysoce oceňuji, to už se hned tak nevidí, alespoň tam, kam já chodím) uniklo, co je označováno za „arabské jaro“.

 33. Ono by se tomu těžko říkalo třeba inuitské jaro (a to nemluvím o tom, že se to táhne až přes zimu).

 34. Koukám, že projekt Ukrajina se přesunul od prvotního nadšení přes realizační vystřízlivění k hledání viníků.

 35. Foundry, to hledání nemusí být dlouhé…
  Já si pamatuji na jednoho malého, agilního, maďara z Francie, co mocí mermo chtěl Středomořskou unii a aby se mu do toho Topolánek nemontoval, vymyslel pro něj „Východní partnerství“.

  Výsledky SU vidíme v Itálii a Řecku, východní partnerství s Ukrajinou (nechtěli Füllemu nejdřív tu „partnerskou smlouvu“ podepsat) se na Ukrajině zvrhlo v občanskou válku.

  A ty „nezapojené země“ ( Portugalsko, Španělsko, Irsko, o Islandu vůbec nemluvě)se snad postupně vzpamatovávají, protože na ně vedení EU nemá čas…

 36. 43 – a pomalu nadchází fáze trestání nevinných.

 37. Dano, to se děje nějak tak průběžně…

 38. Dobré ránko!

  Muhehehe!

  …Jan Macháček pak ocenil proti Rusku zavedené sankce. „To se všechno tak trochu zázrakem podařilo,“ pochvaloval si. Slyšíme prý, že sankce nemění Putinovo chování, ale na druhou stranu prý vůbec není jisté, co by si Putin dovolil bez sankcí….
  …Podle Ivana Gabala jsme velmi liknaví k pomoci Ukrajině. On sám prý například doporučil podělit se o naše zkušenosti s reformou justice a bezpečnostních složek, ale neví, zda se to podaří prosadit…
  …Podle Füleho by bylo chybou dodat zbraně teď, ale ještě větší chybou by bylo říci, že je tam nebudeme dodávat nikdy. Rusko má podle něj nevyčerpatelnou schopnost poslat přes hranice jakékoliv zbraně….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rus-mel-vedet-ze-dostane-do-frnaku-Na-pozvani-Babisova-ustavu-se-sesli-Petr-Kolar-Stefan-Fule-a-jini-kteri-meli-co-rict-k-Ukrajine-372009

 39. Noname: bylo by to na pokec v hospodě. Nepojedete někdy k vašemu nejlepšímu dodavateli? 😉

 40. Njn – tak máme Liberland a hyn sa hukáže!

  Platonova Ústava, Boží obec sv. Augustina, Utópia T.Mora, Komenského Labyrint světa a ráj srdce atd…..atd…, ale třeba také R.Owen.
  Ony tyhle nápady nějak tendují k socíku. Už za toho Platona!
  Uvidíme!

 41. 25 souhlasím Skimici.

  Co se týče běženců a terária, naší výhodou je že jsou to běženci, kteří když už překonali moře, na cestě za svým snem se nenechají zastavit namalovanou hranicí a úředními formalitami. Pro ně nejsme, zatím, zaslíbenou cílovou zemí. Co se týče snahy jmenovaných provozovatelů západního terária podělit se o jeho osazenstvo, narážejí už na potíž, která je s takovým řešení spojená. Jak zajistit, aby se jim nevrátili ti, které k nám pošlou. Jsou to běženci, kteří překonali moře…

 42. „Jak jinak to mohlo dopadnout?

  Od letošního ledna se dramaticky zvýšil počet návštěv pacientů u praktických lékařů, a to od 20% do 100%, nejvíce pochopitelně v Ústeckém a Severomoravském kraji.
  Zrušení regulačních poplatků tak pacientům druhotně přineslo delší objednací doby, prodloužení čekací doby v čekárnách, méně času na pacienta, snížení investic na provoz, tedy snížení kvality poskytované péče.“
  (Macek)

 43. Schumi: kdyby každá obec dostala tyto přidělené. Má se o ně postarat, poskytnout jim ubytování a práci. Projektem PPP (public private partnership) participují privátní patroni. Možnost – „burza příležitostí“ – zobchodování práce běženců, za podmínky postarání se o jídlo a ubytování.
  Prostor pro konkurenční vyžití běženců. Model „O“ – all inclusive, postaráno o vše, s možností prodeje přebytků běženců. Pro běžence je výhoda v možnosti cestování, podle toho, jak by si patroni přeprodávali závazky péče o běžence.
  Model „N“ – vhodný pro střední Evropu, drsnější podmínky. Běženci by byla poskytnuta půda pro vybudování zázemí, mohl by si vypěstovat oblíbené banány či batáty, výměnou za práci na komunitní či patronově půdě.
  Sociální soužití evropského socialistického střihu.

 44. NoName 56 – to je takovej Tvrdík v sukních… 🙂

  nickname 57 – to vypadá na zavedení otroctví, chaloupku strýčka toma, jen ten John Brown mi tam ještě chybí… 🙁

 45. 56 Pomohla nám otevřít se jiným dodavatelům. Nezazlíval bych jí to. Servery od Michaela také fungují.

 46. 59-HP je HP, od kvality výrobku přes kvalitu a přehlednost podpory … A teď, když ze segmentu odešla IBM…

 47. Rputi – no fuj. Kdo dnes mluví o otroctví je fanatik. Zde by se jednalo o cílenou pomoc, zaměřenou na každého jednotlivého běžence. Model one-to-one.
  Jak by vám odborníci vysvětlili, tak v Evropě vlastně nikdy nešlo o otroctví, ale o ne-až-tak-dobrovolnou spolupráci vlastníka a submisivního spolupracovníka.
  Protože by šlo o pomoc personalizovanou, tak díky biometrii by bylo možno dohledat každého zatoulaného běžence, resp. klienta a vrátit ho k jeho právoplatnému patronovi, aby se o něj řádně postaral.
  K tomu všemu nás vede technický pokrok a evropská sociální tradice.

 48. Noname – uvidíme, co nabídnou za železo. Ač zelený, asi budu pro Xeon D-1540. 128GB RAM by mělo stačit každému.

 49. (45) Akorát jsem zvědav na „odměnění nezúčastněných“. 😛
  (56) „Zlatá sukně“. 😛

 50. Noname, udělejte si screenshot, dokud to jde:

  Znevýhodňování českých dětí probíhá už celá desetiletí. Je načase s tím skoncovat,“ řekl Shetty. Amnesty International proto vyzývá českou vládu, aby vytvořila systém pro monitorování a prosazování slíbených změn. Školní inspektoři by měli být pověřeni důsledně vést jednotlivé školy k odpovědnosti

 51. Je pravda, že vláda uzavírá „znevýhodněná“ etnika do pasti chudoby. Měli bychom volat – dejte jim svobodu, propusťte je z této pasti, nebo je i nás zničí.

 52. 56 NoName, ano, mám o ní nějaké povědomí od nástupu do vedení HP. Držím jí palce aby jí Whitehouse vyšel. Amerika by měla předvés svoji sílu tím, že po prvním černém prezidentovi by měla i prvního ženského 😀

 53. 66 NoName, AI by se měla zaměřit i na jiné oblasti než školství. Například v poměru k zastoupení v populaci je tretsně stíháno, souzeno, odsouzeno, uvězněno daleko více Romů než neromů. Není to zjevný důkaz rasistické justice? Proto pokládám otázku, zda by neměl být stanoven systém kvót, který by zajistil odpovídající proporcionální zastoupení podle etnicity a pohlaví ve školách, veřejné sféře, soukromé sféře (například zastoupení Romů ve správních radách a v některých oborech, například neurochirurgie či molekulární biologie) je mizivá, pokud vůbec, ale i ve vězení. Samozřejmě, že je žádoucí aby se toto vztahovalo na vše. Příslušník etnické menšiny musí mít průměrnou životní úroveň (v ukazatelích za tím účelem stanovených příslušnou normou vycházející z dpopručení příslušné komise EU) jako příslušník etnické menšiny. Přitom, pokud jde o plnění povinností je samozřejmě nutno přihlížet ke specifikům konkrétní menšiny, která má přirozené právo zachování a rozvíjení své kultury a s ní spojeného způsobu života, který většinovou společností musí být nejen tolerován, ale i respektován a chráněn. Toto bohužel,leckteří příslušníci většiny nechápou či dokonce odmítají. Takové je nutno přesvědčovat případně i trestat. Protože takový rasismus nemá v naší demokratické, svobodné, lidskoprávní, humanistické společnosti místo. Tak jako ho nemají nositelé takových zavrženíhodných názorů. S vámi některými je práce, přitom je to tak jednoduché na pochopení. A jestliže selže veškeré vysvětlování a přesvědčování, musí nastoupit represe.

 54. 57 nickname, samozřejmě. Přitom péče a podmínky by měly být natolik kvalitní,aby je to motivovalo k setrvání v obci. V případě, že by obci opustili, mělo by to být pojímáno jako důkaz toho, že tyto podmínky byly špatné a na základě toho by obec měla být sankcionována. Důkazní břemeno opaku,(pokud by vůbec bylo přípustné, to je do diskuse – precedentem by mohl být Lex Masaryk“, protože obec jako mocenská instituce je přirozeně favorizována oproti jednotlivci) by bylo na obci.

 55. 18 Šumaváku
  já myslím, že nepotvrzuje, ale to je buřt. V tom originále jsou úplný perly! Třeba ta otázka:
  Pańskim zdaniem zdegenerowana jest także polska klasa polityczna – polityków nazywa pan świniami. Zmiana świń przy korycie jednak nie wystarczy, bo nawołuje pan do zlikwidowania koryta. Ma pan na myśli cały budżet państwa?

  🙂 🙂 🙂

 56. 68 nickname a proto je povinností majoritní společnosti jim zajistit životní úroveň na majoritní úrovni. Jinak se z oné pasti nedostanou.
  Za tím účelm by, mimo jiné, měla být stanovena tzv. Koloniální daň, jako zdroj kompenzací znevýhodněným etnikům, jako kompenzace křivd způsobených kolonialismem, na kterém jsme se, poku jde o přínos, přinejmenším nepřímo podíleli a ani mu nijak nebránili. Tato by se měla vztahovat i na případy na kterých jsme se ani nepřímo nepodíleli ale ani jim nebránili, protože při náležité snaze a zájmu, které lze spravedlivě požadovat, jsme (naši předkové) jsme o nich vědět měli a mohli a takovým případům bránit. Obecně vzato, Koloniální daň, kterou navrhuji, by měla být i spravedlivým trestem za zločiny „bílého muže“.

 57. 69 Schumi
  já bych ani Hillary nepodceňoval. Veřejně ponížená žena, která by se dostala k moci, to by byl pěkný švunk. A i to jméno. Umíněnost z toho čiší. Jeden Hillary dokonce vylezl jako první (s nějakým šerpou)i na Mount Everest. To by bylo válčiček. To demokrati umí. Preventivně by dostala Nobelovku za mír a přátelství mezi národy, druhou za to, že je ženská a už by to zase mohlo fičet 🙂

 58. 71: kvalitní řetězy dodá kdo?
  68: pětihodinový spánek, dvanáctihodinové šichty, buzeraci na úřadech. Nejste na ně moc přísný?
  Koloniální daň – tj. přidělování nedostatkového zboží, práce, v míře odpovídající práci bílého muže.

 59. Dobré odpoledne,

  srandičky, srandičky, ale co jiného, než jistá forma „nápravy křivd na postiženém obyvatelstvu kolonií“ by bylo přidělení určitého počtu uprchlíků ?

  ještě chvíli napovídejte a marxová-leninová to přednese v parlamentu.

 60. Starosta italské Catanie zrovna prohlásil, že by bylo dobré vybudovat humanitární koridory – záchytná centra přímo v zemích, odkud běženci zbytečně složitě přes Libyi a přes moře běží.
  Štěpné. Nedá se vyloučit, že se to ujme. Dlouhej plot s turnikety kolem celé Afriky. Takový obchod je jen jednou za život. Nejlepší výrobci jsou v Belgii a pak ještě nadějná je AFC (American Fence Company). Přemýšlím, jestli nekoupit pár akcií. Možná by se to dalo spojit s tím Porošenkovým kšeftem na plot s Ruskem. Množstevní sleva. Spousta kulatých žluťoučkých teploučkých cinkavých zlaťáčků na dvorku a ve sklepě 🙂

 61. ad 76 – jak se ptá i Šumavák – věta „Hillary prý prodala uranové zásoby Rossatomu“ je mnohovýznamová. Prodala Hillary zásoby, které byly Rosatomu, někomu jinému či Prodala Hillary něčí zásoby právě Rosatomu?
  Kdybych tu větu četl v Babiškonových novinách, tak bych se nedivil, ale tady?

 62. 75 nickname, přidělování nedostatkového zboží v míře odpovídající práci bílého muže, to ano. Ale pokud jde o ostatní, o práci, musím Vás pokárat. Tento požadavek je v rozporu s mnou artikulovanou tezí v 70, je nutno přihlížet ke specifikům konkrétní menšiny a její kultury, v jejímž rámci práce v tom pojetí činnosti jak ji chápe většina, nemusí být prioritou. Nerespektování kulturní odlišnozti a požadování takové činnosti by mohlo být porušením základních práv lidských práv.

 63. tam bude chyba. Správně bude asi “Hillary prý prodala uranové zásoby Rossatomu Rossatomu” 🙂

 64. 80 díky skimici. Těší mě, že má sebereflexe došla ocenění. Vydal jsem se na cestu pokání. Kromě toho jsem zahájil přípravné práce na publikaci „Co jsme udělali dinosaurům aneb prehistorický zločin savců.“

 65. No já bych začala třeba tím, že bych ty lodě těm pašerákům nevracela… 🙂
  Potopit nebo sešrotovat, co je levnější!

  Třeba by se těch lidí topilo míň.
  Podle přešitého agenta Spencera se jen za loňský rok podle odhadů utopilo asi 23000 tisíc lidí!

 66. schumi, ty fakt dneska perlíš 🙂 🙂 🙂
  Ad porušením základních práv lidských práv.
  Nechtěl bych se Ti dneska dostat do drápů 🙂
  Ti svci vs dinosauři jsou taky nádherný, s dovolením si uložím pro případné použití 🙂 🙂 🙂

 67. Topit lode jě nákladné, stačilo by přezkušovat uprchlíky před naoděním z plavání.
  Kdo se přitom utopí, nemá nárok na nalodění a složená záloha na plavbu by propadla.

 68. 89 ono samoné přezkušování z čehokoliv by stačilo. A nutnosst získání nějakého certifikátu od certifikovane autorizované osoby a pět razítek. Pořádnej plot a jedno dislokované pracoviště fsložené z pracovnic finančního úřadu běžného českého města by běžence spolehlivě donutilo běžet zpět a tiše se radovat:-)

 69. Správně, schumi, konečně na to někdo poukázal.
  Dinosauři jsou první obětí diskriminace. Skutečnost, že se jednalo o druh evolučně znevýhodněný je v rozporu se zásadou rovných příležitostí a savci nebyli oprávněni takové výhody zneužít.

  Je nejvyšší čas napravit tuto historickou křivdu. Aspoň omluvu a pomník by to chtělo.

 70. Chápu to správně, že název Rossatom vychází ze slov ROSSIJA a ATOM?

 71. 88 jistěže skimici. Za zločin by mělo být považováno mít se dobře, případně už jenom být. Jak k tomu přijdou ti, kteří se mají špatně, nebo dokonce ti, kteří nejsou? Víte, v jakých hrůzných poměrech musejí žít uhlíkaté sloučeniny jinde v galaxii? Kdežto tady, na Zemi luxus. A co teprv neuhlíkaté sloučeniny. Měli bychom se stydět nejen za to, že máme například dostatek vody na úkor žíznících Afričanů, ale i za to, že jinde nemají vodu žádnou. Že dokonce jsou na tom tak špatně, že vodu ani nepotřebují. Přitom například právě dostatek vody by měl být právem každého kdekoli ve vesmíru bez ohledu na to jestli ji potřebuje nebo ne. Například proč by osmadvacetichapadlový fluorovodíkový hlavonožec měl být diskriminován nedostupností hamburgerů a biografu s popcornem jen proto, že je osmadvacetichapadlovým fluorovodíkovým hlavonožcem, pro kterého hamburger a popcorn jsou mrtelně jedovaté a a biograf mu níc neříká?

 72. Schumi, ty zvíře !!!!
  Nesnadno uchopitelná impresse 🙂
  Osmadvacetichapadlového fluorovodíkového hlavonožce nevidávám ani po pěti pivech nebo po pěti panácích výtečné japonské whisky Nikka v takový jakoby lékárnický flašce.
  Dneska se mi zdá, že to píšete někde s ptakopyskem společně u piva a děsně se bavíte 🙂

 73. 70 — Což o to, Schumachere, píšeš to správně, jako pravověrnej a uvědomělej multikulturní Evropan, vo tom žádná… Ale čistě pro úplnost bys možná měl ještě napsat takovou kratičkou a zcela formální rukověť, jak erár, potažmo erárníci a s nimi spřažené, vládou (z)řízené nevládní organizace, vlastně identifikujou, kdo to je tendlencten Rom. Takovouto otázku jsem zde neúspěšně kladl již před mnoha lety, a nyní pozoruji, že ji vznáší už i NoName. Já na tom dokonale pohořel (v mezních případech bych neuměl definovat, ani kdo to jsou Cikáni), ale jsem si jist, že Tobě naprosto postačí dát jen volný průchod svému nepochybnému legislativnímu talentu.

 74. 93 — Je nejvyšší čas napravit tuto historickou křivdu. Aspoň omluvu a pomník by to chtělo. — To by z toho bílá šovinistická prasata vyvázla sakra lacino. Je naprosto nezbytné trvat i na náležitém finančním odškodnění, ve výši odpovídající rozsahu této bezprecedentní diskriminační genocidy (samozřejmě složeném do rukou právních zástupců zvěčnělých dinosaurů).

 75. 98 Zpátečníku, špatně kladete otázku.
  Rom je bezpohlavní multipotentní entita která je nevládní agenturou za takovouto neadresně prohlášena za účelem čerpání grantu. Je nesymetrická vzhledem k právům a povinnostem, proto jje nespočitatelná a je vlastně formou jakéhosi roztoku.

 76. 97 vidíš, skimici. Tak alespoň pochopíš, jak moc velký chudák je osmadvacetichapadlový fluorovodíkový hlavonožec když si nemůže dát hamburger a zajít si do biografu s popcornem. To je naprosto mimo jakoukoli lidskou představu. No a právě proti takové diskriminaci bojuje naše Antidiskriminační liga. Protože jestliže osmadvacetichapadlový fluorovodíkový hlavonožec si nemůže pochutnat na hamburgeru a zajít si do biografu s popcornem, pak je nanejvýše spravedlivé aby nemohl ani uhlíkový dvojnožec. Máme to v programu pod bodem negace nerovných příležitostí. Samozřejmě, že i osmadvacetichapadlový fluorovodíkový hlavonožec má možnosti, které my nemáme. Ale to není naší starostí. To by mohlo být náplní činnosti Antidiskriminační ligy osmadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců. Ta ovšem logicky nemůže existovat, protože neexistují ani osmadvacetichapadloví fluorovodíkoví hlavonožci, kteří by byli diskriminováni tím, že si nemohou dát hamburger a zajít do biografu s popcornem. Přičemž je mimo jakoukoli pochybnost, že pokud by existovali, pociťovali by to jako diskriminaci. Proto jedním z cílů naší Antidiskriminační ligy je stvoření osmadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců a následné odstranění jejich diskriminace tím, že zakážeme hamburgery a kina s popcornem.

 77. 98 Zpátečníku, nejen samotné vyslovení, ale i připuštění takové otázky je na pováženou. Protože žádný civilizovaný a kulturní člověk si ji neklade. Prostě to ví s tak naprostou samozřejmostí, že pokládá za dehonestující se o tom vůbec bavit aby nebyl vyobcován ze společnosti slušných lidí.

 78. skimici 100,
  jestli on ten roztok není homeopatickej?
  Takovej ten, co ho ředěj a ředěj, až tam vůbec není a čím je ho tam méně, tím je to dražší! 🙂

 79. Schumi, víc se snad nebudu řehonit ani od 17.20, kdy hraje Litvajz s Třincem 🙂

 80. Jinak, jestli dovolíte, ještě k tématu vlákna: Podle mého názoru článek málo rozlišuje mezi politikou EU a české vlády. Imigrační politika EU je očividně sebevražedná (což je taková samozřejmost, až jeden váhá, má-li jakýkoliv smysl to znovu připomínat), podobně jako jsou (sebe)destruktivní i její ostatní politiky, ekologická, lidskoprávní, energetická, sociální, ekonomické, jakož nejspíše i veškeré jiné, a podobně jako po většinu jejího trvání byla (k našemu štěstí) fakticky sebevražedná i politika Třetí říše. Přesto se protektorátní vláda (odhlédneme-li od vejlupků, jako byl Moravec, ovšem i ten se možná svým způsobem snažil) ze všech svých sil pokoušela hájit české zájmy, to jest (jak jsem před časem navrhoval také jakožto český přístup k EU) minimalizovat škody. Co pěkného ohledně imigrace pro české zájmy asipak dělá česká vláda, Dienstbier, Marxová-Tominová, Sobotka a všichni její ostatní hrdinové?

 81. 99 no konečně Zpátečníku, že začínáš chápat základní princip naší Antidiskriminační ligy. Princip zastupitelské antidiskriminace. Tím samozřejmě neříkám, že bychom měli ustoupit od programu restaurace již nebo i nikdy neexistujících diskriminovaných entit, jenže nejprve musíme pokrýt režijní náklady, které, s ohledem na šíři, hloubku, délku i výšku našich antidiskriminačních programů jsou nemalé.

 82. 102 — No počkej, Schumachere, to mluvíš o daňových poplatnících. Tam samozřejmě je aplikace veškerého korektivního humanismu (dokonce bych řekl kolektivního korektivního humanismu, popřípadě korektivního kolektivního humanismu) plně namístě, od angažovaných pořadů ve veřejnoprávních mediích až po tábory pro multikulturní převýchovu; o tom nemůže být pochybnost, tedy ani diskuse. Ovšem co jestli si stejnou otázku položí některý (potenciální) příslušník privilegovaného etnika?

 83. 103 zajisté Rputi. Proto naše Antidiskriminační liga má v programu stvoření velkého množství osmadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců, což povede k proporcionálnímu snížení nákladů na antidiskriminaci jednoho osmadvacetichapadlového fluorovodíkového hlavonožce. Až vyřešíme záležitost osmadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců, budeme se zabývat stejným problémem devětadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců.

 84. 107 Zpátečníku, předně Tě musím opravit. Nikoli příslušní privilegovaného etnika, nýbrž příslušník antidiskriminovaného etnika. Příslušník antidiskriminovaného etnika si takovou otázku nemůže položit z principu, protože kdyby si ji položil bylo by to tak absurdní jako kdyby například Touareg by si položil otázku jak postavit sněhuláka.
  Právě absence pokládání takových otázek je legitimací příslušníka antidiskriminovaného etnika.
  To je furt práce s některými….

 85. Blbněte blbněte! Uvědomte si, že to může číst i uhl nebo dokonce Dienstbier. A budu kromě půl ulice spoluobčanů platit dávky hlavonožcovi.

 86. Abych uvedl na pravou míru příklad s Touaregem. Nezamýšlel jsem tím nic špatného vůči Touaregům, jen se snažím podat zjednodušené vysvětlení tak aby to pochopili i nečlenové antidiskriminační ligy. Samozřejmě, že Toureg má plné právo nejen klást otázku jak stavět sněhuláka, ale navíc ho i stavět. Samozřejmě, že je diskrimunující, když Touareg nemůže stavět sněhuláka. Například proto, že nemá sníh nebo dokonce proto, že neví co je sněhulák. Právě toto je typický příklad diskriminace, kterou se naše Antidiskriminační liga snaží odstranit.

 87. No nic, stejně teď nemám pořádné připojení… Raději snad budu pokračovati v četbě Psů bez rodokmenu (ač povídky Moník mívá o trošku lepší), popřípadě si znovu a podrobněji projdu Flashky od Evy Zábranové. Tedy, více hořkosti na stejné, poměrně malé ploše nacházím vskutku málokdy; ale neudělal jsem myslím žádnou chybu, když jsem si to přečetl, naopak.

 88. 110 No skimici! To je Tvá povinnost! Kromě toho, povinnost platit dávky (my říkáme antidiskriminační či vyrovnávací poplatek) ve prospěch osmadvaceti, případně devětadvacetichapadlového fluorovodíkového hlavonožce není aktuální. Aktuální je předběžný vyrovnávací poplatek ve prospěch stvoření nejprve osmadvacetichapadlového fluorovodíkového hlavonožce. Teprve pak budeš platit vyrovnávací poplatek) ve prospěch osmadvacetichapadlového fluorovodíkového hlavonožce souběžně s poplatkem ve prospěch stvoření devětadvacetichapadlového fluorovodíkového hlavonožce. A tak dále. Protože nejen existujících diskriminovaných entit je mnoho, ale o to více je diskriminovaných entit neexistujících, které mají právo na existenci a následnou nediskriminaci.
  Ach jo. Vždyť je to tak jednoduché k pochopení.

 89. 111 Schumi
  Sám ses chytil do pasti Svého jemného přediva. Jen zmíněním Touarega a sněhu jsi v hrubých rysech načrtl obrysy možného činu a neúspěšným následně preventivním popíráním tohoto se sam usvědčuješ tím, že jseš si možného činu plně vědom!

 90. 95 Skimici, neže bych byl podezřívavý, ale co měla znamenat ta 88 ???

 91. 114 ano, skimici, málo kdo je nepoznamenaný. Je to jen důkaz hloubky problému. Očista je náročná.

 92. 115 Schumi
  Podáváš brilantní výkon! 95 je Tvůj příspěvek a to, že 88 zmiňuješ naznačuje, že tím číslem v nějakých souvislostech často operuješ 🙂
  88 samozřejmě je zasvěceným samozřejmě srozumitelné. Jedná se o čtyřnásobek Hlavy 22.

 93. Synek občas nazývá dceru hlavonožcem a tvrdí, že prý má sto chapadel.

  Kde se, prosím, mohu přihlásit o dávky pro hlavonožce?

 94. A není jen čtyřnásobek Hlavy 22 v dnešním multukulti světě málo?

  (přece nebudeme polovičatí, soudruzi a počkáme na celovodiče.)

 95. 117 skimici, no proto. No proto…

  118 maYdo, s Tebou je problém… Příspěvek je určen ne jakámkoli, ale výlučně neexistujícím osmadvacetichapadlovým fluorovodíkovým hlavonožcům, proto nemůže být poskytován Tvé dceři ani v případě, že by byla osmadvacetichapadlovým fluorovodíkovým hlavonožcem. Zatím je jen příspěvek, správně vyrovnávací poplatek ve prospěch stvoření osmadvacetichapadlových fluorovodíkových lavonožců, jehož adresátem je Antidiskriminační liga.

 96. Ty lži jsou všechny modle jednoho mustru, to se musí někde učit … gender studiumk, sociální etanologie atp…

  …“Často vidíte, že v rámci jedné školy je romská budova a neromské děti chodí do jiné budovy. A takhle vzniká romská škola,“ popisuje českou praxi generální tajemník Amnesty International (AI) Salil Shetty, který se na stav českého vzdělávání přijel podívat osobně…
  …Šéf AI si včera vyslechl zkušenosti romských matek, které mu popsaly české porodnice – v některých je podle nich speciální porodní sál jenom pro Romy…
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/308771-sef-amnesty-na-vlastni-oci-romske-deti-jsou-diskriminovany/

 97. Schumi
  No vidíš ďáble! MaYda se z legrace už o dávky pro hlavonožce prihlásila. Teď si vezmi, že to čte třeba marxová-tominová a tys mezitím rozšířil množinu vícechapadlových a nasttínil možnost předběžného vyrovnávacího poplatku tak dovedně, že bych jej dokázal rozprostřít i na potenciální hypotetické ale velmi dobře diskriminovatelné bezchapadelníky..

 98. Schumi polycysty kupují 88 passatů. vyřízněte ten čádor na těle demokracie.

 99. Speciální porodní sál … kde?
  Oddělená budova pro cikány … kde?
  Je mi líto. Tímto si Amnesty Internetional škatulkuji k Pacem in Terris, Transparency Intl. a Greenpeace.

 100. 119 maYdo, zdá se, že plně postačuje. Protože například 22cm je nejmenší vnitřní průměr pneumatiky, které Minie Mandelová, manželka vězněného bojovníka proti aparthaidu, Nelsona Mandely, jednoho ze zakladatelů Antidiskriminační ligy, nechávala nasazovat na krk svám nepřátelům aby je pocítili plamen pomsty utlačovaného lidu. Čísla mohou mít různé významy. Například číslo 88 námi používané v ležatém tvaru znamení, že problém, který řešíme jakož i jeho význam je nekonečný nad nekonečným.

 101. 122 skimici, dobrá připomínka. Kterak bezchapadelníci přijdou k tomu, že jsou bezchapadelníci. Jenže to musíš adresovat antidiskriminační lize chapadelníků.
  Abych osvětlil něco důležitého. Antidiskriminační liga je členem svazu antidiskriminačních lig. Základním jeho principem je, že antidiskriminační liga se zásadně nezabývá antidiskriminací vlastní entity, ale bojem proti diskriminaci odlišných entit vlastní entitou, vycházejíc z fundamentální teze, že vlastní entita z principu nemůže být diskriminována.

 102. No, dovolte, skimici???? Jaký z legrace???? já ty dávky prostě chcu!!!!! já mám doma hlavonožce a ten má nárok!!! a jestli nemá, tak je to dysgrymynace!!!!!

 103. 121 Rputi, to je nedorozumění, pravděpodobně v důsledku jazykové bariéry, nedokonalé znalosti romštiny. To je ostuda. Šéf AI má co dohánět. Ve skutečnosti speciální porodní sál jenom pro Romy je výsledkem úsilí naší Antidiskriminační aliance. Naopak, existence speciálního porodního sálu jenom pro neromy byla naprosto nepřijatelná.
  Toto je jenom začátek dlouhé cesty. Čeká nás zřízení romských školek, základních a středních škol a nakonec i univerzit, ze kterých konečně vyjde generace vědců posunujících hranice lidstva.

 104. Jinak Bůh mi odpusť, ale ten pán od AI mi připadá, že je inteligence poněkud mdlé…..Vlastně dosti mdlé.

 105. No jo, jazyková bariera. Romsky asi neumí, česky taky ne a že by byli ti, s kterými pohovořil vzdělaní v angličtině?

 106. 129 aha, maYdo. Osmadvacetichapadlového fluorovodíkového? Zajímavé. Tak že už i tady….
  No nic. Provedeme zkoušku kapalným fluorovodíkem. Ten je jim vlastní. V případě, že zkouškou úspěšně projde, dostane příspěvky. Pokud neprojde, stane se neexistujícím osmadvacetichapadlovým fluorovodíkovým hlavonožcem, který na příspěvky nemá nárok. ten má jen Antidiskriminační liga ve prospěch stvoření osmadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců.

 107. 132 maYdo, budeš se divit, ale někteří jsou. Ovšem je to přinejmenším neslušné nechat diskriminovaného hovořit jiným než rodným jazykem. Není na diskriminovaném aby se přizpůsoboval a tím potlačoval svojí přirozenou osobnost a vlastní identitu. A nutit ho, to je kriminální čin.

 108. Diskriminovaní ze zoufalství dělají různé činy, které jsou v rozporu s jejich přirozeností. Někteří se učí anglicky, někteří dokonce se snaží….ale ne, to nemohu napsat. Opravdu ne. To už by bylo příliš i jen jako vysvětlení jejich tragického osoudu.

 109. Muhehehe!
  Což takhle Chocholouška?

  …Server Svobodné fórum, jehož editorem je Pavel Šafr, informuje o tom, že prý motorkářský „gang“ Noční vlci má v plánu dostat se na území východních států, kteří jsou členy Severoatlantické aliance tajně, v přestrojení za turisty. Dle Svobodného fóra bychom se měli včas připravit na vjezd „Putinova gangu“, jelikož polské servery masově informují o tom, že „gang“ se rychle a chytře dokáže infiltrovat.

  „Přátelé je to tady. Rusové jsou zde! Vjeli do Polska. Postupují rychle a chytře. Infiltrují. Média i vláda jsou zaskočeny. Tohle není fake. Rusové vjíždějí do Polska. Nevíme kdy budou tady. Máme výhodu několika hodin oproti Polákům. Připravte se, že bude třeba něco podniknout,“ napsal podle Svobodného fóra známý aktivista Tomasz Peszynski…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Straslive-zvesti-o-tom-co-provedou-Putinovi-motorkari-Odpurci-Kremlu-se-vydesili-nad-touto-zpravou-372063

 110. 128 Schumi
  to je dobrá připomínka. Samozřejmě bych to adresoval chapadelníkům. Vidím tam jenom malý kluzký problém. Liga sdruží chapadelníky a bezchapadelníky a tím teoreticky pokryje celou množinu entit kromě sebe samé. Neboť kdo bude rozhodovat o případné diskriminaci ligy samotné? Vede to na známý Godelův teorém o nerozhodnutelnosti v rámci dané soustavy a o nutnosti vyššího principu což neuměle roubují universalisti anebo kdysi kocour v delegaci nejvyššího skrze zákon jestli si na tu diskusi někde na byvší Konfrontaci dobře vzpomínám.
  Krátce – máš tam pořád logickou díru = potenciální manipulovatelné prachy.

 111. Dovolil bych si malou biologickou poznámku:
  Myslím, že srovnávat hlavonožce s tuaregy je nejméně o level chybné. Hlavonožci až dosud přežili 600 mio let v podstatě bez mozku a Podmořské unie, což o Tuarezích, vzhledem k probíhajícímu jaru v Arábii, rozhodně říci nelze.
  PS.
  Jinak ten antidiskriminační program pro neexistující hlavonožce je velmi, ale oprabvdu(!) velmi perspektivní. Těch hlavonožců vyhynulo bratru (i sestře – aby to bylo genderově vyrovnané) více než 11 000 druhů.
  To bude práce…

 112. skimici, no to je ta černá díra, ve které všechny granty na abtidiskriminaci bez účinku mizí! 😀 😀

 113. to teda je fakt na chocholouška…

  nějak mi to připadá, že z party motorkářů na vejletě udělají okupační výsadek, zrovna tak jako komunisti z pár mániček, co jen chtěli blbnout s muzikou, nakonec vyrobili disent.

  To jsme my a cell EU tak slabí v kramflecích, že bás rozhodá pád motorkářů tak, že se kvůli nim málem svolává mobilizace?

  Mimochodem, ten text na Svobodném fóru je děsnej blábol, o diskusi ani nemluvě, v blázinci dnes asi mají den povoleného přístupu na internet.

  Ó, jak hluboko jsi klesnul, Šafře. Takovejhle dědic, to je pro Peroutku větší urážka, než Zemanovy kecy o nějakém článku.

 114. Skinici ad 122 – jedná se o druh hlavonožce dvouchapadlového s mimořádně vyvinutými přísavkami a sacím reflexem. Na co padne její oko, na to se přisaje a dokud je z čeho sát, nepouští…

 115. MaYdo, pikantní je na tom zejména to, že dle hlášení sešívaného agenta dosud žádný stát nepovolil průjezd , takže jízda se nekoná.
  Možná ta hysterie vznikla jako reakce na to. Pesczynskému se zdálo o zelených mužíčcích, probudil se, měl ruku v nočníku a tak to honem napsal. 😀

 116. no, dost dobré je, pokud připluvší z arabského jara se shánějí po rouškách, aby od nás něco nechytli 😀

 117. 138 Šumaváku
  Na vyhynulé s.re pes, furt málo 🙂 Schumiho geniální myšlenkový konstrukt se soustřeďuje na v zásadě nevyhynutelné protože neexistující a tudíž na minimálně dvě ležaté osmičky z hlediska množsvíí (proto Schumiho opatrný dotaz na 88 abych mu nápad nezcizil) a tam jsou opravdové šrouby :a potenciál 🙂

 118. Jo, Šumaváku 600 mil let protože bez mozku. To je princip přežívání soc dem neboť tam je jejich voličský potenciál a vždy bude bez ohledu na počet či přítomnos chapadel.

 119. 136

  To je fakt na hlavu. To , že polští motorkáři organizují jízdy do Katyně, a že ruské úřady jim při těchto akcích promíjejí poplatky za víza, a polští motorkáři při tom spolupracují i s Nočními vlky se jaksi nezmiňuje.
  A to, že onen polský motorkářský klub, pořádající ony výjezdy do Katyně nechápe, proč by se ruským motorkářům měly dělat problémy, když jejich klubu ruské úřady problémy nedělají, se taky nemluví…..
  A přitom by rusům mohlo překážet to, že se připomínají vrazdy spáchané sověty na polském důstojnictvu….

 120. Taky by mě zajímalo, proč se k partě motorkářů považuje za nutné vyblejt kromě debilů typu Šafra a spol. i Ozubená pleš a Zaurválek….
  To si bude premiér vylejvat mozek ke každé strkačce mezi Spáááártou a Banííííkem ? – dle této logiky by měl, jde o daleko větší skrumáž než troubící kolona motorkářů..
  Co takhle usnesení protektorátní vlády k dopravnímu bordelu od cyklobuzerantů v dopravní špičce v Praze (škoda, že se jich v tý Blance nepomlátilo víc)?
  Mohli by taky projednat ochcávání pražských zákoutí ožralými turisty – určitě to budou stejně jen ti Noční vlci – prefíkaně přijeli vlakem a ty motorky měli v hytláku jako mitgepeck….

 121. 142 Rputi, co furt máte s tím nočníkem? Bez legrace. Já si nedovedu nočník u postele představit. Ani v nemocnici jsem první půldne po operaci bažanta neměl a s hadičikama všude možně se došoural na záchod a ke sprše. A na jipce toho bažanta těm kteří nemohli prostě na požádání přinesli a hned odnesli.

 122. Kdyby to povolili jako průjezd party motorkářů, tak by se zas tak moc nestalo. Kolik jich je? Víc, než cyklistů, co se málem ušlapali v tunelu Blanka jich nebude. A víc než motorkářů na spanilé jízdě kolem naší chalupy asi taky ne.

  Jenomže to by se takovej Peszcynski neměl nad čím rozohnit a třeba by se, nedej Bože, musel začít živit prací, kdyby nebylo Putinových agentů, s nimiž je nutno bojovat.

 123. Skimici,

  potom ses probudil a měl jsi ruku v nočníku je velni staré souvětí, vyjadřující, že dotyčný kecá nesmysly.
  jinak nočníky pod postelí byly obvyklé v dobách, kdy nájemní byty neměly vlastní záchody, a ty byly společné na pavlačích.
  A jít se vyčůrat v noční košili v zimě na pavlač bylo maličko nepříjemné.

 124. Proč mám uprchlíka adoptovat? Já měla za to, že jsou to dospělí svéprávní lidí, kteří sem přicházejí začít novou existenci se svými vlastními rodinami a postarat se sami o sebe a nepotřebují poručníka.

  aspoň já bych teda, být uprchlík, docela protestovala, kdyby nás chtěli rozdělit a adoptovat do různých rodin….

  teda, mně to může být jedno, na chalupě by se nakonec nějaká pracovní síla hodila a místa je tam dost a do Prahy nám nikoho přidělit nemůžou – tísnit se s námi v tak malém bytě by bylo pro uprchlíka jistě nedůstojné, vždyť by ani nemohl mít vlastní pokoj.

  a jak si to jinak představujou? Že aby nebylo dotčeno jejich náboženské cítění, budou ženský doma nosit povinně čádor nebo burku?

  bože, bože, ten Machášek je blbej….

  blbý na tom je, že se to může stát výnosným byznysem podobně jako v Norsku pěstouni. Ale to tomu volovi nedochází…..

 125. 152 Halke
  Ach so! Neznal jsem a četl jsem to jenom tady opakovaně od Rputi a jelikož spolu komunikujeme tak jsem se odvážil napřímo zeptat. Nic ofensivního.

 126. skimici,
  drobný dotaz – mám na šifonéru lékárenskou krabičku, v ní flaštičku, na krabičce nápis Nikka whisky – když to požiji, budu rozumět debatě o ležaté 88 a hlavonožcích 🙂 ?

 127. 148 Halle
  Za co? Vždyť jseš jenom převlečenej odéesák nebo si to blbě pamatuju?

 128. A koukejte, co číká Křeček

  Zástupce ochránce lidských práv Stanislav Křeček v reakci na zprávu Amnesty International o diskriminaci romských dětí v českém školství tvrdí, že nejde o žádnou předem danou diskriminaci, ale o přirozený stav věcí způsobený tím, že některé děti pořádně neumějí česky nebo v životě neviděly knížku. K přistěhovaleckým vlnám, s nimiž se musí EU vyrovnávat, říká, že druhou Evropu pro tyto lidi prostě nemůžeme vybudovat a že jejich naděje jsou marné.

 129. Matzurko, nebudeš. Chybí ti právnické vzdělání.

 130. 155 Matzurko
  Děláte si legraci nebo onu lahvičku v šik černém kartonu opravdu máte?

 131. Kimici, moje ODSáctví skončilo v roce 97…To to letí….

 132. Skimici,

  nic se neděje 🙂
  Vy mladí zajíci toho neznáte víc ! 🙂

 133. 160 Halle
  Teď upřímně- to byl poslední rok, co to za něco stálo a bylo to dobré rozhodnutí z mého pohledu. Tvé rozhodnutí další komenovat nebudu, protože k tobě chovam přátelský vztah 🙂

 134. Misto aby se koukalo na hokej, tak se tu plkalo o hlavonožcích! O tempora , o mores!

 135. skimici,
  není v šik černém, ale šedivém – na tom vyvedeno černým písmem – latinkou Nikka whisky. Pak je ještě na horní straně krabičky číslo 15 a elegantní znak bůhvíčeho.
  Lahvička sama je tak 2,5 deci, tekutina medové barvy, a kromě japonského šveholení na etiketě píšou znovu tu 15cosi, nad tím „single cask“. A přeluštím ještě 60%.

  My jsme to dostali jako dárek od japonského kolegy…tak doufám, že ho to nezruinovalo…?

 136. ad šedivá:
  Manžel te spisovatelky jí přidal do pračky své černé tričko mezi její bílé prádélko. A vzniklo 50 odstínů šedi.

 137. (155) Záleží na velikosti lahvičky a Tvé odolnosti na alkohol. Pokud je lahvička (láhev) dostečně velká, tak ve velmi krátkém okamžiku ano.
  (166) Při slabé odolnosti by snad 2,5 deci pomohlo. 😛

 138. No, z těch 60% bych byla trochu nesvá….

  Jednou jsem okusila cca 60% slivovici a bála jsem se vydechnout, abych náhodou něco nepodpálila.

 139. quivisi,
  a manželce vznikl problém – kam s ním (tedy manželovou mrtvolou) 🙂 ?
  Já takhle mohla jednou napsat „50 odstínů růžové“, když manžel s kolegou odjeli na stáž, a zpátky přivezl kufr růžových ponožek a slipů… kolega přidal do praní červený svetr, prej sepraný a barvu zaručeně nepouštějící 🙂
  A ještě mám v živé paměti, jak jsem telefonem oběma vědcům vysvětlovala (přes půl zeměkoule), že zamatlaný sporák se nejlépe čistí použitím obyčejné „baking soda“, která jest pro podobné účely v USA prodávána na kila…. 😀

 140. Jo, skimici,
  dělám. Měsíc marodování stačil, ale úplně v pořádku nejsem, a už asi nebudu. Holt ty těžké degenerativní změny na páteři, jak jsem si přečetl na popisu rtg se neztratí.
  No ale že má páteř na houby vím od 15, takže můžu být rád, že jsem vydržel doteď.

 141. maYdo,
  ono se to má asi popíjet ředěné – v muzeu whisky v Edinburgu se nám dostalo poučení, že pravá skotská se může popíjet ředěná vodou; jen barbar to nalije na ledové kostky 🙂 (bourbon se snad ale na ledu popíjet může).
  Ale čím ředit japonskou… ?

 142. Matzurko
  Vašeho kolegu to asi nezruinovalo ale velmi si Vás váží 🙂 Kubatura souhlasí, barva taky, já používám typ „from the barrel“ s výživností 51.4 procent, na což jsem zvyklý ze slivovice. Nad šedesát už mám pocit že mi to loupe jazyk … 🙂 Ta flaštička kterou mám já stojí v nákupce pro dobrou hospodu ca 800 CZK …

 143. Jo, Matzurko, pamatuju doma sklenice na whisky, která se dolívala sodou a byly tam rysky, někde u dna „lady“, cca ve třetině „gentleman“, cca ve dvou třetinách „shipmaster“ a úplně nahoře, kam by se po nalití whisky už nevešla žádná soda, bylo malinký , dokonale do skla vybroušený prasátko. Jako dětem se nám to líbilo skrz ten obrázek. Ale nikdy nám do toho nenalili 🙂

  Já se přiznám, že „whisky and soda“ nemusím. Víc mi chutná barbarsky – čistá, případně s ledem. Možná ta silnější s vodou, ne se sodou. Mně v tom nějak vadí ty bublinky, k ušlechtilému destilátu mi to nejde.

 144. Ale doufám, že s větším nadšením ten hokej ! 🙂

 145. Juuu,
  nojo, japonský pan profesor spolupracuje s manželem celkem dlouho, a řekla bych, že úspěšně… tak to si dám před další návštěvou na výběru dárků extra záležet 🙂

 146. 172 Halle 🙂
  bylo mi 33 když mi kamarád po nějakém rentgenu páteře sdělil – degeneruješ, buďto budeš každý ráno cvičit abys měl pevný břišní korset anebo Ti to udělám. Tak pět-deset let Ti to vydrží, pak přijdeš znova, uděláme další obratle, pak něco odfrézujem, to umíme . anebo až se vrátíme z kola, tak zkus ještě kilák v bazénu, aspoň dvakrát do měsíce k tomu rannímu cvičení ale je to opruz, sám to dělám anžto mám morbus Běchtěrev. Nevím co to je, znělo to ale nepříjemně rusácky.
  No a tak jsem nakonec ty prachy od pojišťovny zatím nevyčerpal 🙂

 147. maYdo,
  dyť to píšu, v muzeu nám žádnou sodu nedávali, v ceně vstupenky byla i ochutnávka a to bylo dle volby buď neředěné nebo ředěné vodou ze skotských bystřin či pramenů. Žádné bublinky, žádný led.
  Dala jsem si s tou vodou, a svět byl nejen veselejší, ale prosincovým chladem a vichrem od moře zasvitlo i slunko zlaté a podstatně se oteplilo…. a už mi to zůstalo, tedy to ředění vodou, taky nemám ráda dehydratované sliznice 🙂

 148. Skimici ad 152 – a co teprve třeba v lednu kadibudka uprostřed dvora na hnoji…to si pamatuji! Zlatý nočník!

 149. skimici,
  bohužel, nemoc je skutečně pojmenována po svém objeviteli, ruském neurologovi. Ale Stalin se mu asi „odměnil“ obvyklým způsobem, když mu tentoo lékař diagnostikoal paranoiu…
  Ale já kvůli národnosti nehodlám zavrhnout ani Mendělejeva, ani Pavlova, a už vůbec ne Ukrajince Mečnikova a Dobzhanského… 🙂

 150. Hmmm,
  tak dámské pití, to ráda slyším, aspoň si to můžu zabrat pro sebe. Manžel kupodivu raději sladké blemty typu „domácí vaječňák“, pokud možno takové konzistence, že je to spíš puding. Klidně to vytřepe z flašky do moka šálečku a pak dlabe lžičkou 🙂

  AK,
  každému dle jeho chuti, ty účinky jsou vysoce individuální.

 151. 138 Šumaváku, diskriminace neexistujících je nejvíce zákeřná a zavrženíhodná, protože neexistující se nemohou bránit. To, mimo jiné je i důvodem existence Antidiskriminační ligy, jejíž význam je i preventivní. Aby se zabránilo neexistující diskriminaci neexistujících. Protože neexistující diskriminace je prakticky neodhalitelná.

  157 Halladine, to je další příklad diskriminace. Kromě toho daleko závažnější diskriminací je, že mají velmi málo knih ve svém jazyce natož spisovatele světového významu. Ne, že by je neměli, mohli mít dokonce jednoho. Ale bohužel Ferenc Lakatos, cihlářský dělník, potkal na pražské periferii, tehdejších i nynějších Vinohradech, jistého Čapka, který od něho za mrzkých pět korun sedmdesát dva haléře a láhev kmínky vylákal stěžejní obsah jeho díla, které později jeho bratr Karel vydal svým jménem pod názvem RUR. Jen slovo nerobot zkrátil na slovo robot. Pravděpodobně aby dodržel předepsaný počet úhozů na stránku a vydavatelem stanovený rozsah díla. Této změně přizpůsobil i obsah a tak spolu se skutečným autorem, který se posléze upil k smrti, pohřbil i jeho původní nosnou myšlenku.

 152. ANO, je to tady. Pan Macháček píše, že bude nejen dost klientů pro práci patronům na polích. Zbudou na každého, kdo by si chtěl klienta pořídit raději než robotický vysavač. Je to cool, jak říká. Psa naučíte aportovat, ale nádobí neumeje. Bubo umeje nejen nádobí, ale i podlahu.
  Nekupujte elektrické harampádí, obstarejte si živé pomocníky.

 153. Mendělejeva si pamatuji ze základní školy. Vytvořil pro děvčata první použitelnou pomůcku pro sledování periody.

 154. Obyvatelé Sicílie by mohli na březích sbírat „dary moře“.

 155. Matzurko, on měl něco Stalin s jednou rukou.
  Tam byl ten neurolog, co si to odnes, neb to někde vykecal. Podrobnosti už nevím.

 156. Stalin
  toho měl povícero…ale taky neuvěřitelnou pravomoc se zbavit znelíbivších se.

 157. Mendělejev byl pěkný sprosťák !
  Již první věta: „Helena LIbala NA Krk RoBustního CeStáře FRancka“ odváděla žáky od myšlenek na chemii.

  Natož vejšplechty typu:
  Běžela Magda Caňonem, srážela banány rádiem, či Ó slečno sejměte tenkou podprsenku.
  To už se nesoustředil vůbec nikdo!
  A ani ekonomie mu nebyla svatá!
  Jasně si pamatuji burzovní komentář:
  Laciné ceny prasat nedovolily Prométheovi smésti EUropu Gdyž Théby dýchaly horoucí erotickou tmou!

  Byl to prostě starý prasák! 😉

 158. Schumi 186
  Ad Protože neexistující diskriminace je prakticky neodhalitelná..
  To ale neznamená, že na ní prostě rezignujeme. Naopak je třeba vytvořit specializované vyškolené teamy s dobrře zajištěným financováním s přesahem přes volební období s odborníky průřezově politickým spektrem.

 159. Jejda, česko odsouhlasilo další prachy pro experty co umí rozlišit legální a ilegální běžence říká na čt24 jakýsi zátylek. No já navrhoval dislokaci dam běžného finančáku. Obě strany by si polepšily (poplatníci i dámy) a bylo by to levnější. Babiš by jim dal na cestu uzlík s koblihami. Utrpěli by jen ti běženci, ale upřímně- maj se utopit a nebo zhynout rozškràbáním úřednicí?

 160. hmmm…běženci, experti, multikulti, diskriminace…Co s tím, jestli do týdne pořádně nezaprší.

 161. 2 Šumavák – ad 192 …Ybišku Lučního!
  a což potom: Fousatý Chlap Brousil Ivaně Anténu
  nebo Hezký Nevěrný Arnošt Krátí Xénii Ráno

  To už spíše antropologie – Co Si Germáni Snědli Poblili
  nebo diskrétní informace – Náš Pan Asistent Sbalil Biletářku

  aby to vyvrcholilo: Activita Theodorových Pazourů Urážela Nepůvabnou Pubertální Američanku Cumlající Brčkem Cafe Espreso s Famozním Mladíkem Novákem Lorenzem

 162. Dobré ránko!

  Schumi,
  uvědomila jsem si, že máš ve své hlavonožcové teorii zcela zásadní díru!
  Osmadvacetichapalový fluoristický hlavonožec nesmí být testován žádným způsobem, zejména pak nesmí být dotazován, zda-li vůbec ví o existenci hamburgeru a bijáku s popcornem!
  Všichni jsou povinni se chovat jakoby hlavonožec o existenci hamburgeru, popcornu a bijáku informován byl a tedy u něj mohl vzniknout minderwertigkeitskomplex, který zakládá diskriminaci, postraumatický stresový syndrom, obouručnou levorukost, chronický únavový syndrom, podagru, nedoslýchavost a další řadu civilizačních chorob.

  …Právě testy nebo další překážky při zápisu do výběrových škol ale romské rodiče často odradí. “Výběrová třída buď vyžaduje úspěch v doplňkovém testu, nebo také poplatky za doplňkové, například sportovní, aktivity, což je pro romské rodiče takřka automaticky signálem, že tato třída není pro ně,” uvedla expertka Amnesty International na romskou problematiku Jana Vargovčíková…
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/romove-pejsci-bili-kocicky-segregace-na-skolach-se-horsi/r~cdb4c46ae90111e4a788002590604f2e/

 163. U nás pršelo, docela vydatně na začátku týdne… a včera trochu krápalo.

  Rputi,
  ještě ti tam chybí noční pomočování a koktavost 🙂

 164. 198 Rputi, naopak. Všichni jsou povinni se chovat jakoby hamburger, popcorn a biják neexistovaly. Ostatně hamburger, popcorn a biják neexistují. Tak je to správně.

 165. Jooooo,
  a dneska vylézají hadi a štíři !!!

  Takže všechno nejlepší Jirkům, Jiříkům, Jurům i Džoržíkům… hlavně aby se jim nic jedovatého do cesty nemotalo… 🙂

 166. 193 Skimici gratuluji. Uděluji čestné uznání Antidiskriminační ligy.

 167. Matzurko, pssst! – u nás, u hlavonožců…

  V případě pomočování se o tomto problému nesmí hovořit – mohlo by vytvořit další nežádoucí stres. Prtotože se o něm nesmí hovořit, nelze ani požádat o přidělení specielních hlavnožších plenb z mořských řas.
  Řešení je ovšem jednoduché. Jednou denně budeme všichni vyvoláni na náves, kde se všichni společně pomočíme, čímž projevíme naši multikulturní sounáležitost.

  V případě koktavosti je situace ještě jednodušší. Prostě přestaneme mluvit a budeme ukazovat. Osmadvacetichapadloví hlavonožci budou v tom případě dokonce mít komunikační výhodu, neboť budou moci ukazovat všemi 28 chapadly.

 168. Tak teď jsem na vlastní uši na ČRo 1 slyšel, že Češi podporují pomoc uprchlíkům, hlavně v zemích, kde je situace nejvíc kritická, jako je třeba Afrika.
  Že je fakulta žurnalistiky a celá univerzita v Brně novátorská jsem tušil, ale že budou africké země až takhle redukovány …

 169. 200 – kdo ví, kde je pravda. Chtělo by to fotografii předválečného stavu, kdy na tomto místě stál bytový dům. Podle projektanta (Fránek) je současný projekt menší.
  Ta zeď, co se má bourat, je z roku 1970. Jistě historická památka.

 170. Ale vážně – trochu jsem šmejdila – fakta jsou jednoznačná a já dost dobře nechápu, proč je AI neomlátíme o hlavu.

  Romsky hovoří asi 1/3 dětí – převážně z rodin olašských Romů.
  To je ještě ten lepší případ, protože děti už mají vlastní jazykový systém celkem zažitý, takže na jeho základě se relativně snadno mohou učit česky.

  Horší je to s většinou dětí, které neumí ani česky, ani romsky a mluví tzv. romským etnolektem češtiny. Což ovšem neznamená, že by jen do češtiny míchaly romská slova, ale že smíchají i gramatiku, která se v romštině liší a tedy nevznikne jazykový systém, ale mišmaš, na jehož základě se učit nedá.

  V každém případě ani jedna z obou skupin prostě normálně nemůže nastoupit do první třídy a nejdřív je nutno vyřešit jazykový handicap a umožnit jim, aby vůbec vyučování mohly sledovat.
  Inkluze je v takových případech zločin!

  Více:
  http://www.majinato.cz/11-napravovani-chyb-romskeho-etnolektu-a-rozvijeni-slovni-zasoby.php

 171. martine 208 – tam vadí hlavně to zasahování do historického areálu.

 172. Asi víc vadí zábor parkoviště dosavadních obyvatel.

 173. Dobrý den.
  Ad vzdělání: vedení ISIS převzal fyzikář.
  Z článku o pesjkách a kočičkách jsem pochopil, že české školy diskriminují žáky podle znalostí. Antidiskriminační liga by měla nastoupit a začít doučovat diskriminované rodiče a děti.

 174. ad 208 Mám tomu rozumět, že předválečný stav s činžákem byl optimální?

 175. Jj, NoName,
  o té transformaci svobody v práva tu vlastně diskutujeme celou dobu.
  Práva jsou mrchy a nekontrolovaně se, na úkor svobody, roztahují.

 176. Ano, dnes Jourová představí program EU ohledně PRÁV dlužníků …

 177. NoName – ještě nikdo z nich nepožádal o vízum (pokud to neudělali předem).
  Takže jsem zvědavá, jestli zítra z té Moskvy vyjedou?

 178. 218-do Schengenu jim stačí vízum jakékoliv členské země.

 179. NoName,
  Bělorusko hlásilo, že nepustí a u Poláků prý taky nežádali. Leda by byli rafinovaný a požádali na řecké ambasádě… 🙂

 180. Vše nejlepší všem Jiřím! Ať se jim daří.

 181. Možná se mýlím… ale ty vlády to dopracují k akci: Motorkáři všech zemí, spojte se!
  Polští už oznámili, že s nimi od hranic pojedou…

  A úplně vidím tu zastavenou dálnici, než pár policajtů zkontroluje 300- 500 lekárniček…;-)

 182. Noname: jak vznikla česká inteligence? Lojza byl línej, všichni byli na poli, on si místo práce něco škrábal do sešitů.
  … ze života Aloise Jiráska.
  Umožníme vznik romské inteligence?

 183. A protože je pátek a stejně ve světa běhu nic nezměníme,jak mi bylo několikrát sděleno, co tak dát jiné téma než politiku?
  A poklud chcete přijít na jiné myšlenky, pořiďte si velký barák a do něj nájemníky. Nudit se nebudete a rozšíříte si obzory ohledně různých chorob a poruch osobnosti. Já už pár dnů přemýšlím nad tím, jestli je horší mít nájemníka s Alzheimerem nebo s APO (anankastická porucha osobnosti) – chorobnou uklízecí mánií. Noví nNájemníci u mne bydlí měsíc a kousek a za tu dobu už paní stihla vydrhnout vstupní prostory od stropu přes stěny po podlahu, vydrhnout rýžákem dlažbu na dvorku, oba spolu vyklidit a vypiglovat stodolu 5 minut po té, co jsme spotřebovali poslední polínko dřeva tam uskladněného a včera, když jsem se vrátila od zubaře tak jsem měla vysekanou trávu v předzahrádce, vykosen příkop kolem zahrady, zahradu u domu a zahradu za domem. Ta ovšem není vykosená celá – naštěstí došla struna v křováku. A to nemluvím o tom, že paní s pánem, hned po té, co jsem jim vyčlenila kus pole na zeleninu a brambory, začali srovnávat a uhrabovat tu část pole, o které jsem se před nimi zmínila, že ji chci zatravnit. Zlatý Alzheimer!

 184. (208)Fotka starého domu tam není, ale článek mi přijde velmi uměřený: http://aerokarel.rajce.net/Novostavba Na internetu není, nebo jsem ho nenašel. Autorka se jmenuje stejně jako vrchní zelenice, ale zda jsou příbuzné, taky nevím.

  Jirkům vše nejlepší!

 185. quivisi, ad 214. Optimální? Pro koho?

  Bez špičkování, jaká podoba Prahy a z které doby, je optimální? Památkáře neberu jako arbitry, od té doby, co jsou schopni rozhodnout, že i sestava paneláků si zaslouží ochrany jako historická památka. To nemluvím o osobním kontaktu s památkáři v mých soukromých záležitostech.

  Celou situaci Na Františku znám, osobně a důvěrně od dětských let. A nejen Na Františku. A proto srovnávám chování a názory obyvatel, Klubu za starou Prahu, památkářů, investorů, politických špiček. A vím, že jejich posouzení je v úzkém vztahu se vzdáleností od lokality.

 186. nickname 225
  „V průběhu duševního vývoje existuje u všech jedinců a ve všech kulturách totožná a nezvratná shoda časové posloupnosti nástupu jednotlivých vývojových změn. Žádné dítě nemůže dosáhnout pokročilejšího stadia, dokud neovládlo činnosti na úrovni předcházejícího vývojového stupně, teprve pak je připraveno plnit úkoly nastupující fáze. Charakteristiky jednotlivých vývojových stadií tak na sebe zákonitě navazují.“

  Do 6 lety věku získá dítě převážně domácí výchovou cca 60% inteligence. Co chcete s tou málopodnětnou výchovou v sociálně vyloučených rodinách dělat?

 187. (227) Barák s nájemníky mi něco říká ….. ale starosti jsou jiného rázu. Okna, stoupačky, komíny …… nic tak akutního, aby člověk musel, naštěstí.

 188. (229) Když tak člověk jde Prahou a kouká kolem sebe, vidí docela rozmanité stavby, které by nepochybně dnes ouřadem neprošly.

 189. AeroKarle, i ze zveřejněné vizualizace je zřejmé, že ten dům nevyčuhuje. A to jsou vizualizace dělány z ptačího pohledu. V Kozí ulici už nikdo na ten dům ani neuvidí. Z jedné strany Anežka, z druhé činžík, ze třetí dětské hřiště, ze čtvrté nemocnice.

 190. 225 – Rputi, pocházím z rodu otroků, resp. socialista by řekl nevolníků. Tam také bývala „málo podnětná výchova“, obzvláště pokud byl dráb zlý a nebyla s ním domluva. Co pomohlo naší rodině, že vychovala i skladníky ve šroubárně bylo zrušení otroctví, resp. nevolnictví. Někdo si ho zrušil sám, někdo čekal na povolení vrchnosti.
  Na základě této rodinné zkušenosti si dovolím odhadnout, že dnešním nesvobodným, resp. sociálně vyloučeným, otrokům, chcete-li, by pomohlo propuštění na svobodu. Během několika desítek let by vyrostla inteligence plně srovnatelná s dříve propuštěnými otroky.
  Srovnejte čas od zrušení roboty do první české automobilky …

 191. Dano, takoví nájemníci jsou dar!!
  Udělej si živnostňák na úklidové služby a zajišťuj jim prostory, kde se mohou vyřádit! 😉

 192. Dobré ráno,

  tož Jiřím všechno nejlepší 🙂

  „Asi víc vadí zábor parkoviště dosavadních obyvatel.“

  Že vadí při kritické situaci s parkováním zábor parkoviště pro místní je naprosto normální. Pokud navrhujeme bytový dům, musíme podle počtu bytů zajistit dostatečný počet míst na parkování.

  Pokud zabereme stávající místa na parkování, musíme zajistit místa pro obyvatele nového fdomu + ta zrušená. A věřte, že odbor dopravy, pokud tedy postupujete standardní cestou pro normální smrtelníky a běžné občany neodpustí anái ťuk. VYšlo vám, že pdoel tabulky potřebujete 10,1 parkovacího místa? Musíte jich zajistit 11.

  Při pohledu na ten domeček a vybavím-li si, co to dá za fušky obvykle dostat parkování jen pro obyvatele domu, dost pochybuju, že se tam vejdou podzemní garáže s dostatečným počtem míst.

  V uvedeném článku chybí řada podrobností a zejména tam není dostak obrázků, aby si člověk udělal nějakou představu. Z počítačové vizualizace toho zas tak moc neuvidíte. Není tam situace, takže není zřejmé, jak například budou řešeny vjezdy do garáží.
  Není tam panoramatický pohled, aby bylo zřejmé, jak se bude nová stavba jevit v panoramatu nábřeží a tudí se nedá posoudit, nakolik je zakomponována do okolí citlivě

  Krom toho pán nestaví na svém, ale na pozemcích magistrátu. Anžto magistrát není soukromá osoba, magistrát si nemůže dělat, co chce, magistrát je zastupitelský orgán a má zastupovat občany.

  „“Smlouva o smlouvě budoucí na městské pozemky mluví o výsledku architektonické soutěže. Ten je však podle pražských radních jiný než současný projekt.“

  A ten obrázek je tedy současná podoba záměru nebo ta soutěžní?

  „Každá nová budova na historickém místě je trochu problém. Když Josip Plečnik začal rekonstruovat Hradčany, byly protesty,“ uvedl Razetto. “

  Tak tady pán kecá. Evidenz)tnšě tomu nerozumí. Tohle se nedá srovnávat.
  Plečnik nestavěl na Hradě novou budovu, jen prováděl dílčí úpravy. Dopady jeho úprav na okolí nebyly prakticky žádné, to se nedá srovnávat s něčím takovým, jako je bytový dům, s podzemnímu garážemi, napojením na všechny možné sítě a rozvody, produkující odpad, zvyšující počet obyvatel v místě.

  je to prostě takovej plk, kterej má navodit dojem, že se jedná o nepochopeného genia aavantgardní architekturu.

  Což zas ten barák není. Je to běžná stavba, jakých chrlí architektonické ateliery pro developery na tucty.

 193. Dano,
  mám skoro chuť si tvé podnájemníky pozvat na týdenní pobyt u nás doma – klidně i jako úklidovou službu na živnosťák 🙂 S takovými referencemi, to zní jako pohádka…

 194. Dano,

  zařazuju se do seznamu zájemců 😀

 195. 230 Rputi, to je socistický rasismus. Všichni lidé jsou si rovni. Pokud někdo z utlačované menšiny není úspěšný alespoň jako průměrný příslušník většiny, zcela jistě jde o důsledek diskriminace.

 196. nickname,
  nepochybně máte do velké míry pravdu – jenže….
  Populace nevolníků věděla, že když na jaře nezaseje na podzim nesklidí.
  Tlupa cikánů je v stavu vykopat právě zasazené brambory a na podzim řvát, jak to, že brambory nejsou. Oni opravdu uvažují ze dne na den.

 197. Také vinšuju. I do dálek kanálnickému recidivistickému feudalistovi.

 198. 208 Martine, jistěže je to historická památka. Vzpomínám ně něčí problém s památkářem požadujícím vrácení hliníkových klik ze sedmdesátých let do secesního domu namísto nových mosazných.

 199. MArtine, kde jsou k vidění nějaké vizualizace z ptačího pohledu?

  Tady z tej vizualizace se pozná poměrně málo.

  Krom jetsli město argumentuje tím, že projekt pro územní rozhodnutí studii neodpovídá, tak to může být všechno jinak. ten baák taky může být o patro nebo dvě větší.

  Nechat si požehnat studii, pak ji všude prezentovat a přitom barák nenápadně nafouknout při řízení o umístění stavby je vcelku průhledný developerský trik. 🙂

 200. 241: Rputi – to je uvažování typické pro otroka. Dělám jen to, co mi pán nakáže. Pán se o mě postará. Velmi rychle zle přepnout do uvažování neudělám-li, zemřu.
  I toto máme v rodinné kronice sepsáno. Pokud by byl třeba znalostní trénink, zážitkový výcvik, vše je možné poskytnout.

 201. Jinak srovnávat s předválečnými domy je taky obtížné. Situace ve městech a v centru Prahy zejména je dnes podstatně složitější.

  Ono opravdu nejde jen o to, jak dům vypadá. Dnešní dům má řadu požadavků, které se tehdy neřešily. Viz třeba ty podzemní garáže. Dnes bez toho v centru Prahy dům nepostavíte. Problém je, že do garáží musíte mít nějaký vjezd. V garážích se musí autta nějak pohybovat, to jsou obrovské nároky na plochy. velmi zhruba k činžáku o určité kubatuře, potřebujete zhruba další čtvrtinu nebo spíš třetinu objemu na pozemní garáže. A místo na vjezd tak, abyste při zajíždění neohrozil chodce, aby to nepřekáželo provozu, aby to auto mělo dost místa na odbočení… To neznamená jen zastavění parcely, ale zásah do dopravní struktury v celém území.

  To jsou problémy, která předválečný stavitel vůbec nemusel řešit.

 202. nickname jistě, ale ten jazykový problém je dost zásadní. Bez jazyka se prostě nedomluvíte!

 203. Očividně nemají všichni Poláci v hlavě nasr…

  Polsko by mohla ohrozit ruská tanková divize, ale v žádném případě ne 30 motorkářů, kteří se chystají projet přes Polsko do Berlína a 9. května tam oslavit sovětské vítězství nad fašismem, prohlásil šéf Svazu demokratické levice (SLD) Leszek Miller. To, že polská vláda označuje akci za provokaci, je trapným divadlem, které vládu kompromituje, zdůraznil politik v televizi TVN24.

  „Ruským motorkářům z klubu Noční vlci zajistíme klidný a bezpečný průjezd Polskem tak, jak ho oni zajišťují pro nás už 14 let během všech našich cest po Rusku,“ uvedl na víkendovém sjezdu polských motorkářů na Jasné Hoře v Čenstochové lídr Wiktor Wegrzyn.

  Dodal, že polští motorkáři budou 27. dubna v 9 hodin čekat na hraničním přechodu Brest-Terespol na ruské kolegy a následně je doprovodí během celé trasy v Polsku.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/367871-nocnim-vlkum-zajistime-klidny-prujezd-brani-ruske-motorkare-sef-polske-levice.html

 204. Pokud mělo něco smysl postavit na tom plácku, tak parkovací dům.
  Tím spíše, že je to majetek města.
  Znám to tam také od dětství, ale i v posledních letech. Existuje celá řada důvodů, proč lidé potřebují do centra města zajet – chabrus s nohama, rodiče v místě, přilehlá nemocnice (to jsem zažíval se ženou, u nemocnice je snad 6 parkovacích míst pro „publikum“, ale ve formě obecného parkoviště – takže každý, kdo si „potřebuje“ vozit prdel až do baráku, tam parkuje a pacienta sice lze vyložit, ale ponechat ho plandat na ulici a další půlhodinu parkovat auto na vzdálených místech). A to nemluvím o mimopražských návštěvách.
  Je vidět, že se erár stará – o svou kapsu.

 205. (233) Já to moc nesleduji, ale hysterie kolem jakékoliv stavby v Praze je velmi obvyklá. Ten článek se mi zdál dost rozumný, bez oné obvyklé hysterie.

 206. Jo, Šimone, parkování v Praze je průser. Tím spíš se mi nezdá moc optimální, že se u nemocnice na Františku parkovací místa ještě uberou a pochopitelné, že s eto lidem nelíbí. Pro obyvatele se může vyčlenit pár míst v podzemnních garážích,a le otázka je, jetsli budou přístupné pro návštěvníky nemocnice.

  Provoz sanitek navíc ještě dopravní sirtuaci v místě nutně komplikuje.

  Ona je teda z hlediska dnešních požadavků nemocnice na Františku docela blbě umístěná. Ale to je to samý s nemocnicí na Karlově náměstí a celou KAteřisnkou. Nemocnice patří dnes spíš na okraj města, do klidnější oblasti.

  V centru by mělo zůstat něco, co nemá takové nároky na přístup autem a snadné zaparkování.

 207. V centru by mělo zůstat něco, co nemá takové nároky na přístup autem a snadné zaparkování.

  Máš pravdu, ale procházka Starým Městem a četba cedulek na zvoncích ti dodá seznam státních institucí, které úřadují a bádají v historickém území.

 208. KArle, to ječ sicer hezký, že ten článek je „bez obvyklé hysterie“, ale nějak v tom nevidím odpopvěď na řadu otázek, které se výstavby domu a vůbec domů obecně v Praze týkají.

  Základní problém se stavěním v Praze není dnes, jetsli to je vošklivý nebo hezký a opravdu to neznamená je tu škatuli z obvodových zdí. Jakákoliv stavba v centru znamená zásah do velmi složité struktury a vzájemných vazeb a dopady na všechny kolem a ty je třeba vyřešit.

  Ona hysterie velmi často znamená, že lidi chtějí ujištění, že budou mít kde zaparkovat, že je nebude obtěžovat provoz staveniště, že jim někdo nepostaví přímo pod okny zeď, že budpou mít kde zaparkovat a že nebudou parkovat sobyvatelé nové stavcby jim na chodníku….

  Špatné zkušenosti v tom smyslu, že jim je ukázána krásná vizualizace, jak to všechno bude krásný, lepší, nejlepší a když dojde na realitu, je všechno jinak, pak pochopitelně vedou k tomu, co nazýváš hysterií. Lidi prostě nechtějí – z velmi pochopitelných důvodů – aby se stavělo u nich pod okny. něvěří investorů, že dodrží, cp naslibovali, když potřebovali stavbu povolit, nevěří úředníkům, že dokážou investory udržet na uzdě a vidí jen, že to bude klást nároky na ně.

  Hele, zkus si představit, že někdo něco takovýho chce postavit na arbesáku naproti Tobě a že más obavy, co Ti to přinese a vyhlídku na to, že budeš mít pod okny staveniště, do bytu Ti bude lítat prachg, všeude kravál a na nějaký hodiny , kdy se kravál dělat nemá, se bude kašlat…

  A to nemluvím o tom, že investorovi taky mohou dojít prachy a pod okny zůstane po léta otevřená stavební jáma….

 209. 253-tohle platí obecně. Třeba v UH je finanční, VZP a v zásadě i sociálka v centru. I MěÚ a detašovaná pracoviště krajského úřadu. Dobré pro pěší a místní, horší pro ty, co dojíždí.

 210. MArtine, to máš sice pravdu, ale dopravní a hlavně parkovací možnosti kolem nemocnice na Františku, proto lepší nebudou. 😀

  U těch institucí velmi často záleží na tom, o jakou instituci jde. Pokud je o něco, kde sedí u počítače pár badatelů, co přijedou do práce MDH nebo na kole nebo zajede jednou za den náklaďáček s materiállem do dvora, je to něco jinýho, než nemocnice, kam jezdí sanitky, personál, pacienti, často nemobilní a s doprovodem, zásobování atd.

  Pokdu vím, třeba z druhé strany je TSK, to je instituce jak kráva, ale určitě nemá takový nároky na dopravu, jako špitál.

 211. NoName,
  nejvyšší čas, aby šli Votápkové, Macháčkové a podobné analytické ludry příkladem a vzali si jich pár domů. Pak budou analyzovat zcela jiné problémy! 🙂

 212. NoName – blbec analytik je absolvent nějaké zbytečné fakulty. Co jiného může dělat než okecávat – buďto jako analytik nebo poradce.

  Za mého mládí se říkalo v hospodě: „Kibic, drž klapajznu, ať tě přes ní nemajznu!“ Tenkrát se jim říkalo kibic, seděl hned za mými zády a ta facka by byla snadno a ihned proveditelná. Dneka jsou přestěhovaní.

 213. Haladine, na začátku května je v Hustopečích cyklistika. Váhám, jestli jet nebo ne – nemám natrénováno. Ale kdybych přijel, tak bych si mohl házet vejci po kom bych chtěl. 🙂

 214. Noname: Myslím, že jedinečný systém klientů a patronů by mohl lépe přispět k diskuzi o budování sociálně udržitelné Evropy. Nebuďme nečinní, vzpomeňme na kořeny české státnosti.
  Ad budovy v centru: Krajský úřad zabral kasárna západního okruhu. Záklaďáky nahradili úředníky, na místě garáže záchranky – kdyby některého z politiků klepla pepka, tak ať jsou dojezdy do minuty. Kdyby tam zůstali zalezlí a nic nedělali, dobře by bylo. Jenže oni mají povolené vycházky.

 215. No potěš koště!

  Organizace průjezdu Nočních vlků se prý ujal J.Vyvadil. Ten tomu fakt chyběl! 🙂

 216. ad 228 Tak předválečná fotka Na Frantičšku je na:

  https://www.google.cz/search?newwindow=1&hl=en&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1071&bih=641&q=Na+Franti%C5%A1ku&oq=Na+Franti%C5%A1ku&gs_l=img.12..0i30j0i5i30l3.1639.6254.0.11996.12.12.0.0.0.0.184.1732.0j11.11.0.msedr…0…1ac.1.64.img..1.11.1723.L1DzasYUP-g#imgrc=3vWqoLWrIWXhmM%253A%3BcentKj1Cc_jTeM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.starapraha.cz%252Ffrantisek%252F145.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.starapraha.cz%252Fpohlednice-praha-na-frantisku.php%3B900%3B486

  a že by to bylo krásnější než když tam je mezera, tak to bych neřekl

 217. A ještě ke včerejší zprávě AI o cikánech: žijeme ve skutečně zvláštní době-Ind se slovenskou aktivistkou sepíšou lživou zprávu (separované cikánské školy a porodní sály) a média tuto zprávu přinesou na titulkách a republika se ústy ministra Chovance tak nějak defensivně, potichu ohradí …
  Buď by se taková zpráva měla ignorovat nebo by AI měla dostat 14 dní na to, aby svá tvrzení doložila a pokud ne, AI a ČR se rozejdou a AI bude páchat dobro jinde.

 218. „(254) Ono to má stručný název, syndrom NIMBY.“

  Nerozumím. Co tím myslíš?

 219. že to místní nechtějí a těm prespolním je to fuk

 220. no, já mám, quvisi, spíš dojem, že o místní nechtějí a přespolní se diví, proč se jim to nelíbí…. 🙂

 221. bože, Bože, co to ten Aston hulí….

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/jak-zabranit-zhrouceni-evropy-der-/p_cirkus.aspx?c=A150422_180511_p_cirkus_wag

  „Peníze z ruky na ruku – to je základ zločinu.“ aneb bezpeněžní platební styk vyřeší problémy s imigrací…

  On si snad myslí, že předáci všelikých hnutí, podporovaní tu tím,tu oním, chodí pro papírový úprachy na přepážku banky a že když poběží všechny platby před internetbanking, takže budou nahraný….

  Na něco takovýho fakt přijde jen bytostný intelektuál, který neochvějně věří, že stačí mít správněj návod a změní obratem ruky svět a veškeré problémy budou vyřešeny…..

 222. …přespolní se diví, proč se to místním nelíbí…..
  Máme známé ze Syrečkova. Ona odtamtud pochází, on se (po pár letech společného žití v Praze) odstěhoval tamtéž.
  V Praze mají garsonku, kam se přesouvají na víkendy a zde „konzumujou kultůru“ – divadla, výstavy apod.
  Ona – humanitní vzdělanec – mi pravila, že Kaplického kniHovno chce kdekdo, takže nechápe zaprděnost pražáků, ona by tam chodila na kafíčko. Vůbec se v Praze málo staví (díky té zaprděnosti), to Holomóc, to je jiná…
  Debata skončila po mém prohlášení, že bych ty developery z Prahy nejraději vyflákal, protože zastavujou naprosto každou díru.
  Od té debaty se považuji za pražského zaprděnce a jsem nato pyšný.

 223. maYdo 272,
  on na to nepřišel, co bytostný intelektuál, oni mu to nakukali docela konkrétní lidé!

  Dalším plánem globalistů je zrušení papírových peněz. (Ušetříme za rotačky 🙂
  Ale HLAVNĚ – všechno půjde přes banku, takže když se BISce zamane, bude vědět, kdy jste si koupila rohlíky a kdy hajzlpapír.

  BISka se na vás povětšinou vykašle, ovšem velkovýrobci a různá super-hyper-mega budou informace o vašich nákupech vyvažovat zlatem! A budou vědět, jakou máte pračku, ledničku, sporák a co doma pijete za limonádu.

  A všelicí dobroserové se na nás budou ukájet a povolovat či zakazovat tu Coca-colu, tu hamburgera, podle toho co zrovna pofrčí.

  Ale kdo nic zlého nedělá, nemá se čeho bát …. jak jinak…

 224. zruší-li se hotovostní peníze, chudí lidé nebudou moci spořit, aby nebyli závislí na pánech.
  Co odlišuje otroka od svobodného? Nezávislost jednání potvrzená vlastním kapitálem.

 225. to s enevylučuje, rputi. někteří bytostní intelektuálové bejkárny vymášlejí, jiní si je nechávají nakukat a nadšeně je šíří….

 226. Re
  bude vědět, kdy jste si koupila rohlíky a kdy hajzlpapír.

  BISka se na vás povětšinou vykašle, ovšem velkovýrobci a různá super-hyper-mega budou informace o vašich nákupech vyvažovat zlatem! A budou vědět, jakou máte pračku, ledničku, sporák a co doma pijete za limonádu.

  To funguje už teď…. nedávno jsem se díval po dvou druzích zboží, a teď reklamy na ně vidím doslova na všech stránkách, které otevřu.

 227. Halle: můžete reklamu označit jako nevhodnou, už vás nebudou otravovat.
  Četl jsem si úvodník pana Astona. Pan Babiš musí jeho slova vyvažovat českým zlatem – řepkou. Intravenózně.

 228. (268) Podle definice by se to mělo týkat jen veřejně prospěšných staveb, ale na bytové bych to vztáhl také. Kdekdo nemá nic proti baráku, ve kterém bydlí on, ale může se uřvat kvůli baráku pro někoho dalšího.

 229. “ Podle definice by se to mělo týkat jen veřejně prospěšných staveb,“ A co jako, já tomu pořáíd nerozumím, co se mi pokoušíš sdělit.

  „Kdekdo nemá nic proti baráku, ve kterém bydlí on, ale může se uřvat kvůli baráku pro někoho dalšího.“

  Jo, pochopitelně.

  Ty snad budeš zticha, když na arbesáku vybagrují park a postaví tam místo toho barák? Zejména, když budeš mít obavy, že Ti bude stínit, že tam nebudeš mít kde parkovat, že po dobu výstavby Tí tam budou jezdit těžký náklaďáky a drnčet sbíječka?

  Fakt budeš zticha?

  V tom příadě dejte vědět, vážení, pokud znáte nějakýho developera, kterej by chtěl na Arbesáku postavit barák. Nebo nejlépe celej blok. Pochopitelně s podzemníma garážema. On je tam mezi těmi baráky takovej příhodnej čtverec volný plochy….

 230. No, ono je to takový zvláštní taky po právní stránce.

  Pozemky nejsou stavebníka, ale magistrátu.

  M magistrát je nadřízený orgán stavebního úřadu a k někrerým věcem se musí i vyjadřovat. Viz ti památkáři. je to ofbor magistrátu a referenti jsou zamestnanci magistrátu. A oni se vyjadřují jako státní orgán k něčemu, k čemu je zároveň jejich nadřízení orgán zavázán nějak smluvně.

  „Smlouva o smlouvě budoucí na městské pozemky mluví o výsledku architektonické soutěže. “

  MAgistrát má s investorem nějakou smlouvu o smlouvě budoucí, týkajjící se projednávané stavby a zároveň to povolují jemu podřízené složky?
  Není to trochu divný?

 231. A když se účastníci řízení odvolají proti rozhodnutí stavebního úřadu, tak o tom odvolání bude rozhodovat magistrát, který má s investorem uzavřenou smlouvu.

  Lze se za takových okolností spolehnout na to, že magistrát projedná věc nestranně a s ohledem na zájmy všech?

 232. 2 martin ad 261 – s výjimkou emeryckého konvoje… Tam by to byl trestný čin… Aspoň to psali v novinách, tak to musí být pravda, ne? Ale ti už jsou naštěstí pryč…

 233. No já proti konvojům, oslavujícím konec války, nic nemám!
  Těm nebo oněm! 😀

  „Konvoj osvobození dorazil do Prahy“
  …S konvojem v jednom z džípů přijel i americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro s manželkou. Mimo jiné uvedl, že události před 70 lety mají souvislost se současností, protože projekt svobodné Evropy stále pokračuje. Američtí vojáci podle něj nepřišli zemi porobit, ale bojovat za ideje a hodnoty – svobodu, demokracii a bezpečnost…
  http://www.novinky.cz/domaci/367933-konvoj-osvobozeni-dorazil-do-prahy.html

 234. Jak se kdysi říkalo „bojovat až nezůstane kámen n kameni“, tehdy se to jen říkalo, v Lybii se to – mám dojem – realizuje.

 235. Vajička lítala nejen na Zemana, ale i další prezidenty. To se asi taky může. Máme přece demogracyji.

  Syrečkáři ať si klidně zbudující Kaplického améboid na hlavním náměstí – přímo vedle toho socialistického orloje. Taky to jednou bude hezký dobový dokument. Hlavně jakým způsobem probíhala „férová“ soutěž….

 236. 257 NoName, teplo jako v Itálii, pomeranče jako ve Španělsku, sice nejde, ovšem mohl by to být důvod k antidiskriminačním příspěvkům na topení a pomeranče…Placeným Italy a Španěly.

  275 nickname, peníze jsou jen universálním zbožím způsobilým plnit takovou funkci a užívaným k plnění takové funkce. Prvotní a rozhodující jsou jeho vlastnosti. Označení zboží za peníze zákonem je druhotné a prakticky nevýznamné. Peníze nevznikly tak, že náčelník kmene rozhodl, že toto jsou peníze, ale jako výsledek obchodní směny. To víme.
  Funkce které zboží nutně musí mít,aby plnilo funkci peněz známe. Předně zkoumejme, zda zboží, které je považováno za zákonné peníze, je způsobilé plnit všechny přičítané funkce, zda má nutné vlastnosti. Možná učiníme závěr, že s ohledem na absenci některé nutné vlastnosti, to co je vydáváno za peníze, je prakticky poukázkami na zboží a zúčtovacími jednotkami. Jestliže nutné funkce takového zboží jsou uměle omezovány, vyvolává to přirozenou snahu hledat náhradu. Buď ve zboží, způsobilém plnit veškeré funkce peněz nebo způsobilém nahradit absentující funkci. Umělé omezování netržními zásahy vyvolává reakci human action ve snaze najít náhradní řešení. To vyžaduje transakční náklady a ovšem i transakční náklady toho, kdo tomu chce zabránit netržním zásahem (stát). Zobecněno až na kost to znamená soutěž transakčních nákladů.

 237. (281) Ten barák chtějí stavět v parku nebo na místě jiného baráku?
  (285) Viděl jsem u Rudolfina, pěkný.
  (286) Ano, zdá se, že Libyjci mají pro věc talent, podobně jako Syřané nebo Ukrajinci.

 238. Už jsem se bál, že samorozesrání dnes nebude.
  To by pak už nezbyly žádné jistoty.

 239. A ještě (281), není mi to nic neznámého. Do Arbesáku je mi prd, ten je obecní, ale garáž jsem měl vlastní, jen na pozemku někoho jiného. Ten tu hlínu nechtěl prodat mně, ale prodal ji developerovi. Developer ode mne koupil moji garáž (nemusel, taky mi mohl říci, ať si ji odnesu pryč) a postavil tam barák.
  Byl jsem zticha a našel si jinou garáž.

 240. 285 Rputi, to je zajímavé. Já si pomýleně myslel, že plnili rozkaz.
  Bojovat za ideje a hodnoty – svobodu, demokracii a bezpečnost? Jako v Jugoslávii, Iráku, Libyi, Sýrii…. Budou stejně úspěšně pokračovat na Ukrajině, v Rusku….

 241. (293) Nebo jako u nás. A mohli být i úspěšnější, nebýt sovětů a místních komoušů.

 242. Teze o samorozesráni odporuje dokonce i nejprofláklejším veřejně známým faktům.
  Ale pokud to má třeba nějaké terapeutické účinky, pak nelze namítat.

 243. (296)S těmi terapeutickými účinky nevím, jevíte se často excitován, místy až do pathosu.

 244. Zřejmě dávají vaše pozorovací a analytické schopnosti stejně přesné výsledky v obou případech.

 245. „Slovenský premiér Robert Fico pojede do Moskvy na květnové oslavy konce druhé světové války. S odvoláním na vysoce postavený diplomatický zdroj to ve čtvrtek uvedl slovenský zpravodajský server Pravda.sk. Předseda slovenské vlády se ale údajně stejně jako český prezident Miloš Zeman nezúčastní slavnostní vojenské přehlídky na Rudém náměstí.“
  http://zahranicni.ihned.cz/evropa-slovensko/c1-63912450-premier-fico-na-oslavy-do-moskvy-pojede-pise-slovensky-tisk-zeman-se-s-nim-muze-setkat

 246. 304-se nedivme, nejde o miliony běženců, ale sfovky Rusů ! A ti by mohli Evropu rozvrátit v mžiku !
  Jsem zvědavý, kam ještě Poláci (a Kocáb) dokážou klesnout. ..

 247. Budiž nám (slabou) útěchou, že idioti nevládnou jen u nás, ale i v Polsku.

 248. Rputi,
  Poláci se asi bojí, že by se jim tam inkognito protáhl i Putin 🙂

 249. Možná, že je to lepší, on by stačil jeden magor jako je třeba Peszyňski.
  Nepochybuji, že oni by se chovali slušně, ale stačí, aby jim nějakej trotl vlez do cesty a při té současné hysterii by z toho byl rázem skandál globálních rozměrů, vypukaly by hvězdné války a mezinárodní konflikty a diplomatické nóty by lítaly jak rachejtle!
  Mujtytondo, to je blázinec!

 250. Dobrý oodvečer,

  tož, Karle, to, že Tys byl zticha, ještě neznamená, že se proto nemůžou ozvat jiní. Otázka taky je, zda výstavba novéího baráku byla okolí ku prospěchu nebo ku škodě. barák, který nevadí na jednom místěm může z mnoha důvodů vadit na jiném místě.

  Když se prosadí stavba, která v okolí zhorší kvalitu prostředí, tak to napkříklad může mít dopad i na cenu pozemků v danné oblasti, na prodejnost bytů, na kvalitu bydlení. Cena nemovitostí v okolí se tím zhorší. Lidi v takovém baráku byty kupovat nebudou. tobě je možná prd po Arbesáku, neb je obecní, magoši je prd po tom, jaký bude dopad na cenu jeho majetku, ale obecně pokud jde o soukromé vlastníky pozemků a bytů v okolí, tak to je zásah do jejich vlastnických práv a ne že ne.

 251. „Kocáb a spol mi připomínají ty dobráky, co žádali trest smrti pro Horákovou……“

  Včera jsem vedla s dcerou debatu o Žertu. Kniha jí zaujala, ale že prý už aby to dočetla, jinak z toho bude mít depku, neb je to jen samej hajzl a komunista vedle druhýho.

  no, jo, o kom by taky Kundera, nadšený svazák z padesátých let psal, že jo?

 252. Divná kniha a ještě divnější film. Když jsem se k té knize tenkrát dostal, nechápal jsem proč ji zakazovali. Dokonale absurdní.

 253. Skimici, tak je to svět tehdejších vysoko postavených komunistů. Nšii rodiče a prarodiče, kterým sebrali majetky, firmy, nepustili je ke studiu, tehdy měli jiný starosti, než nějakou rádoby vtipnou pohlednici mladíka, co chtěl zapůsobit na slečnu, co mu nechtěla dát.

  Mně teprv v tej debatě s dcerou docvaklo, jak je to uzavřené jen mezi nimi. Všechno stranický funcionáři. Celoživotní zahořklost pro křivdu kvůli prkotině a žádná sebereflexe v tom, že režim páchal podstatně horší křivdy a jim to připadalo správné a dokonce se na tom podíleli.

  Dcera prohlásila, že o komunismu jí to řeklo hodně, ale že autor byl asi divnej člověk.

 254. maYdo – a teď si představ, že jsem se natěšený tenkrát na knihu vrhnul, protože byla těžko k sehnání anžto jánevím proč zakázaná. Trochu zklamání. Teď bych asi referát raději bez čtení opsal, určitě to bude brzy povinná četba.

 255. Ach jo!

  „Ruští motorkáři z klubu Noční vlci cestou na oslavy do Berlína zřejmě neprojedou nejen přes Polsko, ale ani přes Českou republiku. Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) zamítlo oficiální žádost ruských úřadů o zajištění průjezdu, a vzhledem k tomu, že motorkáři sami nepodali potřebné žádosti, není pravděpodobné, že by víza a další potřebné dokumenty mohly být zavčas vyřízeny.“
  http://www.novinky.cz/domaci/367975-proputinovsti-nocni-vlci-ceskem-projet-nemuzou-praha-akci-nepodpori.html

 256. Tak začínám mít podezření, jestli si ty kluci ruský motocyklistický jen neudělali z Evropy prču.
  Ono je divné, že nikdo nepožádal ani o vízum, ani o zajištění cesty, nic…
  Skoro se zdá, že přesně věděli, jakou hysterii to vyvolá 😀 😀

 257. No, spíš bych řekl, že si mysleli, že EU zase stáhne půlky, jako v případě Krymu a východní Ukrajiny. Jak jsem četl názory toho lunatika, co ty Noční vlky bačuje, tak bych se tomu ani nedivil.
  Typické kombo pocitu nadřazenosti, zastydlých komplexů méněcennosti a víry v předurčennost spasit Slovanstvo i proti jeho vůli.

  Nicméně hysterii kolem jejich jízdy naprosto nechápu. Pokud mají platná visa, nemají v pase razítko „Nežádoucí“ a nepašují drogy (o čemž se lze snadno přesvědčit důkladnou prohlídkou, včetně prohlídky tělesných dutin), nevidím důvod proč jim průjezd zakazovat. 🙂

 258. Dobrý večer všem. Tak jsem po nějaké době opět nahlédl na tyto stránky. Zaujala mne debata o Romech (dříve Cikánech).

  Má nedávná zkušenost s nimi a to veskrze pozitivní je tato.

  U nás v Bohnicích minulý a předminulý týden probíhala jakási masivní výměna kabelů, tuším to prováděla firma PRE. Přál bych vám všem vidět 30 pracujících Cikánů, co pracovali v okolí našeho a sousedních domů. Sice to byli obyčejní kopáči, ale pracovali jako zjednaní (všichni). Navíc každý den po sobě uklidili a zametli. Na trávníky nakonec položili i předtím vykopané drny s trávou. Tam, kde byla zámková dlažba je dnes opět nepoškozená zámková dlažba. Takže dnes není o jejich zemních pracech sebemenší stopy. Takhle rychle a čistě pracovat jsem neviděl nikoho hodně dlouho. Snad jim to šlo proto, že to byli Cikáni…

  Začali vždy brzy časně ráno a končili každý den mezi 19-19:30, kdy po sobě uklízeli a zametali. Pracovali i o víkendech. Kam se na ně hrabali ti různí Ukrajinci apod., kteří zde také dříve byli k vidění …

  Takže není Cikán jako Rom a nemusí se vždy každému Cikánovi hádat podle jeho planety…

 259. Nicméně v tom vidím užitečný precedent. Pokud lze zakázat vstup do EU/Polska/ČR apod. nějakým ruským motorkářům, neboť včas nepožádali o potřebná povolení, lze zcela jistě ze stejného důvodu zakázat vstup všelijakým čmoudům z Afriky, kteří předem též patřičně neohlásili, že se chystají cachtat v moři kolem Sicílie či Řecka.

 260. Ona to už je, skimici, povinná četba. Svým způsobem. Ve škole dostali seznam spisivatelů a musí si z toho vybrat dvacet knih. Nemusí být od všech autorů.

  NAnřto se dcera chtěla vyhnout havlovi a vieweghovi, tak Žert není řpatmnou volbou. Ona osraně řáíká, že to není špatně napsaný, jen že to co popisuje je vlastně patologie.

  taky nevím, proč to bylo zakázaný. Napomohlo to vnímání Kundery jako nepřitele režimu. Což je paradox.

  Když se oprostíme od toho, že zo bylo „zakázaný“ a že autor emigroval, zbyde jen příběh je o sviňárnách, který si provozují soudruzi z bolševickej elity meti sebou.

  A co je nám po jejich sviňárnách?

 261. P.Kořenský,
  „Chirurg“ je normálka jurodivej, jak jest na Rusi zvykem, nic zvláštního.
  A že má Evropa stažené půlky je celkem evidentní, když jí dokáže rozhodit pár motorek. 😀

 262. Bohouši, i já znám pár slušných cikánů – oni, když se snažej, tak se snažej.
  Mně jen včera nazdvihly ty výmysly AI, tak jsem trochu googlila. Ta cikánská etnočeština mě zaujala. Netušila jsem, jak je to rozšířené a co problémů při výuce to dokáže nadělat.

 263. PAvle, kdyby to nechali být, tak je to tlupa parta motorkářů na vejletě. jenže oni jsou natolik zblblí, že tomu musí dát nějakej politickej podtext. takže je nádherně zviditelnili a udělali jim reklamu, aby je nikdo nepřehlídl.

  Už jsem to tu psala. je to nemlich to samý, jako když komunisti vyrobili pomocí represí politickou opozici z mániček, který chtěli hrát a poslouchat muziku.

 264. Skimici, mělo být ostatně. 🙂

  no, jo, s překlepama se zadařilo.

  Já to chtěla naklepat rychle, než se udělá v mikrovlnce dortík pro mou polovici nejdražší. Pozítří má narozeniny a já zítra odjíždím, sobota nesobota, na dva týdny někde trajdat s metrem a blokem po baráku.

 265. V Hyde Parku, Barbora Černušáková, jakási slovena, výzkumnice AI se rozhorluje nad ministrem školství. Zachytil jsem “ čiže popírá systémovů diskrimináciju“ . Dávno nevím, kdo je český ministr školství a ani mě to nezajímá, ale vím, že je definitivně v pr.eli. S popíráním v rukou těchto dychtivek bych si nehrál, tiše bych rezignoval a živil bych se v nějakém nenápadnem zaměstnání. Mohl by se samozřejmě částečně očistit, dělat třeba rok dva streetworkera. Chudák….

 266. maYdo: na tomto blogu už to asi nemá cenu pitvat, ale nelze přehlédnout zcela zřejmý fakt, že politický podtext tomu dali původně sami ti Putinovo nohsledi (běžní motorkáři fanglemi nemávají a když už, tak jde nanejvýš o vlajku konfederační). To za prvé.

  Za druhé, o reklamu se IMHO nejedná. Normální člověk není zvědavý na tlupu ruských poloopic a pár článků v novinách na tom nic nezmění. Leda to snad na chvíli probudí z letargie zastydlé komunisty na pensi, kteří se domnívají (marně), že se vrátí staré pořádky.

  Milovníci silných motocyklů by si to šli omrknout úplně stejně jako by si šli omrknout manifestační jízdu Hells Angels, zcela bez jakéhokoli ideologického podtextu.

 267. Ahoj!
  Tak Polsko už prý tu jízdu zakázalo, česká policie vyhrožuje, že bude dělat to, co nejlépe umí – tedy buzerovat řidiče za lekárničky a možná, že i zase udělá na dálnici zátaras z civilních aut…

  Vsadí se mnou někdo, že ten hnusnej, panovačnej a despotickej Putin těm polským motorkářům tu jízdu nezakáže, ba co víc, že je pozve, aby bez obav do Katyně přijeli?

 268. K Žertu.
  Kdo neprožil, asi nepochopí. Mládenec mé starší sestry si vypil do dna PTP i ostravské doly. Byl z rodiny majitelů pravovárečného domu. Po PTP doly v Ostravě, musel se upsat dolování ve Zbůchu a vyvázl jen díky psychologovi Havlíčkovi, který z něj udělal blázna. Tu svou chemii dostudoval až někdy před padesátkou. Některá traumata jsou nevyléčitelná.
  Kunderu obdivuji pro slovesnou dokonalost a vytříbenou formu. Vadí mi jeho cynismus a lehce snobská nadřazenost. Ale patologie ? To snad ne.
  Doporučuju přečíst Žert ještě jednou a povšimnout si, že hrdina, postižený vyhozením ze školy, nebyl bolševická elita. Padesátá léta nebyla jen nějaká zábavná taškařice se sviňárnama mezi bolševickou elitou. Byla plná lidských tragédií a Kundera dokázal v těch ohavnostech odhalit a popsat absurditu dřív, než to od něj začal opisovat Havel.

 269. Šumaváku, už jsme se taky „pochlapili“ – viz 316

  Sázet se nebudu, je mi jasný, že bych to projela! 😀

 270. A jako pěknou tečku za celou pseudoaférou bych viděl, že v noci z 8. na 9.5. nějaký spořádaný ruský turista, nejlépe s diplomatickým pasem, sundá oblek, natahne kombinézu, z kufříku vyndá sovětskou vlajku a vyvěsí ji na Reichstagu!

  V Hollyvoodu by to tak scénáristi jistě napsali!! 😀 😀 😀

 271. 321 maYdo
  Já to četl jako student, v té době normalizace. Nejvíc mě šokovalo, že částečně kniha popisuje osudy a chování studentů mého tehdejšího věku akorát tak o dvacet let dříve. Knihu jsem s potížema dočetl neboť jsem autorovi nedokázal uvěřit, že by se tenkrát va VŠ vyskytovaly jen bandy karieristických a duševně plochých debilů se zálibou v brigádách, moravské písni a krojích. Ze Škvoreckého a od táty jsem věděl že tomu tak nebylo a že Kundera popisuje jen úzký okruh jeho známých a prostředí které měl rád, které o obklopovalo a jiné asi konec konců nestál.

 272. Baubo, jo, ale on o těch skutečných tragedích nepíše. Hrdina žertu se rýpe se v tom, že s ním zametli jeho soudruzi kvli nejapnýmu vtípku, ačkoliv od nich očekával pochopení.

  A sorry, to prostředí, kde se odehrává Žert, hlavní postavy jsou vesměs komunisti. Netrdím, že je patologický Kundera. Ale patologické jsou všechny postavy v Žertu. aspoň ty hlavní, na kterých stopjí děj a zápletka.

  O těch, kteří nadšení těch mladých svazáku odsrali až na dno, jako mládenec vaší sestry v žertu není ani ťuk.

  Jo, padesátá léta byla plná tragedií. Ale vyhnuly se jak Kunderovi, tak hrdinovi Žertu.

 273. Jop, skimici, to je přesně to, co k čemu jsme došly s dcerou. Omezení na úzký okruh lidí a jiní jako by ani neexistovali.

 274. Jibnak mnozí věděli, co se dělo v padesátých letech io bez Kundery a pro ty to nebylo třeba odhalovat a popisovat. Ale protože je zahnali k lopatě a a psát mohli leda do šuplíku, tak to halt čekalo, až prohlédnou svazáci.

 275. 333 – Tak to by jistě někdo mohl a nelze proti tomu ničeho namítat. Koneckonců, je to oslava porážky Německa a vyvěšení vlajky americké, anglické, francouzské a sovětské (v abecedním pořadí) by bylo zcela na místě.

 276. skimici 334 – jj, tak nějak.
  Ono v blázinci je taky spousta lidí, ale proč si o tom po večerech číst, že ano. Navíc ta cesta, jak se k tomu patologickému uvažování dostali, tam jaksi popsaná není – což by tak jedině bylo zajímavé.

 277. 339 Rputi
  tak to jste vyslovila moje dávné přání. O každém Napoleonovi existují nějaká díla, ale mě by zajímalo, jaké prostředí a jaké události formovali lidi typu Kundery, Kohouta a všech těchto lidí, že se z nich stali komunisti. Já tu otázku vždy raději spolknu nebož ze zkušenosti odpověď znám. Válka, Hitler a tak. Cítím však, že to tak úplně nebude.

 278. Šumaváku – 330 – No to jistě nezakáže. To by bylo zhruba stejně blbý, jako kdyby těm Vlkům zakázali vjezd do Německa Němci.

  Ale to srovnání maličko kulhá. Němci si dodnes uvědomují, že prohráli válku. Rusové (jako nástupnický stát SSSR) dodnes prostý fakt toho, že prohráli studenou válku odmítají. Ale o tom už jsem kdysi psal, že chyba se stala v 90. letech za Jelcina a nemá smysl to dneska řešit. 🙂

 279. (306) To by bylo krásné, kdyby jen tam.
  (315) Ve mně to tehdy nechalo dost silný dojem. Konec konců, taktéž silný dojem ve mně zanechalo i Londonovo Doznání. Fakt je, že jsem to četl dost časně, odhadem tak ve 13ti. Pochopitelně nějaké souvislosti mi došly až později.
  (318) Tak nějak. Kde se pořád zašíváš?
  (321) Zakázaný to bylo proto, že to dost přesně (na rozdíl od Švandrlíka) popisovalo to, co soudruzi neradi slyšeli. Tedy, kromě autorova útěku.
  (327) Kdo je ministr školství? Frekventant Vojenské politické akademie Klementa Gottwalda. Pak se jeho nápadům těžko divit.
  (331) Ano, přesně.

 280. AeroKarle – já se nikde nezašívám. Už před velmi dlouhou dobou jsem tu psal, že vyjadřovat se budu pouze k věcem, které mně inspirují k nějaké reakci. A těch mnoho není. Vlastně skoro tak nějak víceméně žádná.

  Na rozdíl od Tebe mně nijak zásadně nebaví metat luštěniny na vertikální cihlové či kamenné překážky. 🙂

 281. pavle, k těm motorkářskejm fanglím – no, já pracuju poměrně blízko stadionu Sparty, takže motorkář s fanglí by mně nepřekvapil. Tady se s fanglema producírujou všelijaký exoti. Třeba slávek Popelka jezdíval kolem s tlampačem a fanglí. Nejspíš bych je považovala nikoliv na ruské bohatýry, ale za členy nějakýho fotbalovýcho fan-klubu. 😀

  Ale jiný exoti zas musejí mít svoje Téma a a svoje Poslání, tak se halt blbne a zakazuje a nejradši by svolali mobilizaci…

  vždyť k tomu přistupují memlich stejně jak ti bolševici….

 282. AeroKarle – já se přiznám, že jsem nahlédl spíš ze zvědavosti, kvůli něčemu úplně jinému.

  Docela mně totiž uzemnil názor jakéhosi rektora nějaké university (tuším Masarykovy), že nižší stupeň vysokoškolského studia by měl tak nějak suplovat maturitu, protože studenti nám nějak dětinští z důvodu prodlužujícího se věku.
  Protože toto tvrzení pokládám za blbost obzvláště podařenou, čekal jsem, že tu poběží ostrá diskuse na toto téma. A ono nic 🙁

 283. (344) Já se řídím dle toho Werichova, že vyhrát nelze, ale vzdávat se to nemá. Když zbyde čas a nálada, také ne pořád.
  (346) Nemáš odkaz? Ono by to klidně mohlo být docela rozumné a zrovna tak by to mohla být dokonalá kravina. Já na to nikde nenarazil.

 284. Pavle , nevím, jak kdo, ale já výroky rektora Masarykovy university moc nesleduju. Takže mi ten výrok unikl.

  Na druhou stranu, o čem chceš diskutovat nad takovou pitomostí? Se vzděláním se obecně blbne…

 285. skimici 340,
  jednak tu (nejen tady) existovala silná tradice levicové inteligence
  dvojak – řada těch lidí byla velmi mladá, sklon k extrémům – v bleděmodrém příklon dnešních mladých Zelených
  trojak – ne zcela pevný charakter a ochota „se tak trochu namočit“, že aby kariera – nikdo netušil, kam to až může zajít … následný strach vycouvat, další a hlubší namáčení, kdy už to vycouvání bylo možné jen za cenu sebezničení
  a čtvrťak – nad tím jsem právě dneska dumala na rozhovorem s p. poslancem Kortem.
  Ten člověk je klasický filolog, bezpochyby velmi inteligentní, nevím, co ho bralo, že dal se na politiku ve službách TOPky. Ten redaktor PL ho nijak nešetří, ale pan poslanec je pevný jako skála – co na tom, že účast USA na Majdanu přiznala Nuladová, co na tom, že to i veřejně řekl Obama – pan poslanec „VÍ“, že USA na tom neměly nejmenší podíl a nepovolí. Neschopnost přiznat omyl? Kdo ví?

 286. 321 MaYdo, jsem hnusnej. Pokládám za ztrátu vzácného času číst veškerý tenhle předkládaný provinční ubíjející sajrajt. Když je k čtení inspirující světová literatura.

 287. Schumi, povinná četba je povinná četba 🙂

  Pokud jde o Londonovo doznání, nijak mně to nenadchlo. Nenašla jsem v tom nic, co by mně oslovilo. Stalo se mu to, co před tím sám dělal jiným.
  To, že ho ten systém nakonec semlel z něj ještě źádnýho kladnýho hrdinu nedělá. Což platí i o hrdinovi žertu.

 288. 352 Karle, naopak. Rozšiřuju. Protože si tím neuzavírám mysl. Ostatně lecjakého sajrajtu mám už v sobě dost na to abych si masochisticky dobrovolně přidával další.

 289. 353 MaYdo, tohle už popsal Remarque v „Na západní frontě klid“

 290. Ad Bek, s tou infantilitou bych souhlasil, jen ji nepřičítal prodlužujícímu se věku, spíš prostě nedostatku nutnosti se rozhodovat, osamostatnit se, vydělávat, prostě požadavku zodpovědnosti. Jeden vzoreček mám doma ….
  Jiná věc je, jak podle toho chce tu univerzitu změnit, to jsem nějak nepochopil. Udělat z toho druhý stupeň všeobecného vzdělání, to mi nějak nepřijde perspektivní.

 291. 353 mě se od Londona víc líbilo Volání divočiny.

 292. AeroKarle – ale zase je pravda, že pokud by měl pan rektor pravdu, tak to částečně vysvětluje PeSův údiv nad tím, že studenti prvního ročníku MFF UK neumí trojčlenku a poněkud tápou v pojmu „kvadratická rovnice“. 🙂

  Takže bude nutno výuku na MFF UK přizpůsobit infantilitě a vyučovat v rámci bakalářského studia malou a velkou násobilku. Témata bakalářských prací pak mohou být volena lehce žertovně. Z hlavy mně napadá „Prvočísla jak je neznáme“ či „Hyperbola je svině co nemusí mít řešení“. No a pro obzvláště nadané infantilní studenty by se mohlo hodit téma „Stop diskriminaci i -1 má právo se odmocnit a být i“

  🙂

 293. Nebo Zálesák. Ačkoliv to možná napsal ten Fenimůr.

 294. (353) Kolik ti bylo, když jsi to Doznání četla? Já na to dnes taky koukám jinak, než řekněme v roce 1967 nebo 1968.
  (354) Já už to teď taky nečtu, ovšem hlavně proto, že bych to četl znovu. Zamlada jsem to četl s velkým zájmem a asi mi to dost pomohlo, udělat si časem trochu přehled co ano, co ne. Jen mi nepřipadá, že si člověk uzavírá mysl. Nespecializuji se na domácí/cizí, prostě zaujme/nezaujme. Že čtu víc historických pojednání, to je tím, že jich je více k dispozici.

 295. (357) Jen to nebyl Artur London. 😛
  (358) Ta infantilita je asi reálná (a není IMHO ve znalostech – to je až následek – ale v přístupu), otázka je, co s tím. Z toho článku jsem to nepochopil.

 296. AeroKarle – to nepozorně čteš. Pan rektor je velmi explicitní. Je nutno změnit university tak, aby náročnost výuky reflektovala infantilnost studentů a dosažení Bc by se rovnalo naší staré maturitě.

  Akorát tam pan rektor nemá pojednáno co dál s lidmi, kteří na VŠ odmaturují ve 23-25 letech. Dát jim po dalších třech letech studia, někdy kolem 27 roku titul Mgr. který bude srovnatelný řekněme s bakalariátem z roku 1995 ? A co dál ?

 297. (359) Ovšem Jack London, J.F. Cooper, Zane Grey, J.O. Curwood, R. Kipling a E.T. Seton mne tou dobou zajímali také a velmi. Naštěstí toho bylo doma celkem dost, bolševík to moc nevydával.

 298. 349 – rputi
  Ten pán vsim cim je, je diky politice. . .na 300% pravdošláfenbrk.
  Znal jsem ho osobne a vzdycky me fascinoval.
  Podobnym se rikavalo „majitel socialismu“.
  Nekdy povim.

 299. Ale abychom nezabředli do technikálií. Prostě mně tak nějak přijde, že pokud má volený rektor státní university (tedy alespoň myslím, že Masarykova universita je státní VŠ a nikoli nějaká upatlaná soukromá fabrika na diplomy) takový názor, je to pro budoucnost ČR řádově důležitější téma k debatě než to, jestli se projel americký transportér sem nebo ruský motorkář tam či naopak.

 300. Ale jo, to jsem pochopil a trend k tomu celkem směřuje. Holt prachy pro školy. Jenže on tam píše o různých alternativách pro životní dráhy, což je úloha všeobecného vzdělání. A i ten bakalář píčologie už je přece jenom nějak zaměřen. Pokud by to zaměření zrušil a a studium zevšeobecnil, tak z toho dělá druhý stupeň všeobecného, což mi přijde trochu „na hlavu“.

 301. Doporučuji ČRo Plus o ráji z norských fondů. Hovory s Barborou Hořavovou a Janou Šmídovou. Jen na domácí násilí chybí velký program.

 302. Mimochodem, AeroKarle, jak tady takhle debatujeme, tak na aktuálně je další článek o školství. Namátkou cituji „Podle Štěpána Kmenta je problém v tom, že se styl výuky matematiky už dlouhá léta nemění. „Když se podívám na filmy starší třiceti čtyřiceti let, tak je to jak vytažené z mého běžného dne ve škole. Není tam pokrok. V angličtině se na školách zapojují rodilí mluvčí, v češtině dostáváme dobrovolné úkoly, jsou literární kroužky, filmové kluby. Tohle u matematiky úplně chybí,“ podotýká.“

  Zajímalo by mně, jakého pokroku konkrétně ve výuce té matematiky by chtěl ten chlapec dosáhnout. Na to, že 1+1=2 opravdu nepotřebuje rodilého mluvčího a pro vyčíslení soustavy pěti rovnic o pěti neznámých fakt nepotřebuje kroužek či filmový klub.

  Další perly viz http://zpravy.aktualne.cz/domaci/povinna-maturita-z-matematiky-pro-studenty-je-strasakem/r~dec2f110eaa911e48da50025900fea04/

 303. Ještě ze stejného článku bych si dovolil ocitovat další perlu:

  „Byla jsem svědkem toho, že matematiky se kvůli zavedení maturity musely na středních školách učit vlastně dvě. Díky jedné úplně v pohodě můžete studovat například na Vysoké škole ekonomické, ale vůbec to není ten typ matematiky, který vás připraví na maturitní zkoušku.“

  Akorát z řečeného nechápu, jestli je problém v maturitě z matematiky nebo na Vysoké škole ekonomické. Osobně bych tipoval na problém na VŠE. To, že její absolventi neumí počítat je fakt se kterým jsem se setkal mnohokrát.

 304. Když já nejsem moc (spíš vůbec) odborník na školství. Ale to měnění bych přičítal tomu, že takzvaná „frontální výuka“ už moc nefunguje. Vyžaduje totiž kázeň a to není zrovna populární kategorie. Pak máš dvě možnosti: Snažit se vrátit do idylických dob, kdy kázeň byla vynutitelná (IMHO nereálné), nebo zkusit najít nové metody, postavené na zájmu studujících. Vše se vyvíjí, ať chceme či nechceme. Někdy k lepšímu, někdy k horšímu.
  Já už stárnu a staromilcem jsem už dlouho.

 305. Z vlastní zkušenosti, která pomalu, ale jistě klesá do propadliště dějin, bych řekla, že kázeň ke zvládnutí matematiky (a fyziky) sama nestačí. Mně nečinilo problém na hodině matematiky ukázněně sedět, ale pozornost už jsem tehdy věnovala spíš hebrejštině a příbuzným oborům. Opakovala jsem tudíž předvedené postupy řešení příkladů, příliš je nechápala a rychle zapomínala. (AKdóttir)

 306. Napsala pilná studentka, takže tím potvrdila můj názor, že dnes už je nutnost zaujmout, nestačí nařídit.

 307. Pavle, Masarykova univerzita je státní. Můžeš tam na náklady daňových poplatníků získat diplom z genderových studií, humanitní environmentalistiky či evropského vládnutí. Jakož i jiných pro společnost vrcholně užitečných oborů. A jistěže není upatlanej.

  mimochodem, nebyla náhodou plzeňská fabrika na diplomy taky státní?

 308. „Kolik ti bylo, když jsi to Doznání četla? “

  je to důležité? Jsou knihy, které je zajímavé si o létech přečíst znovu a srovnat, jak se ten pohled na ně změnil, ale Doznání k nim nepočítám. Vím o čem to je a nikdy jsem neměla potřebu se k němu vracet.

  Nějak netuším, co nového a inspirujícího by mi přinesly dušezptyty komunisty, kterému Strana dala ochutnat vlastní medicíny.
  Jsou lepší knihy.

 309. Jistěže jsou lepší knihy.
  Ale pokud chápeš stále stejně, řekněme v intervalu 12 let – smrt, šedesátá, obroďák, normalizace, pak nezáleží na tom, co jsi kdy četla.

  Dobré noci všem.

 310. OT: Tedy, on tam (v té ukázce, zbytek jsem nečetl) samozřejmě neříká nic, co bych(om) nevěděl(i). Zajímavé ale je, že to opět říká o jednoho více z těch, které jinak nutno počítat k mainstreamu:

  http://echo24.cz/a/iSFrN/v-evrope-nastala-krize-krizi-je-to-jako-pred-padem-rimske-rise

  Být jich desetkrát či stokrát více, zbytek stáda (mainstream vždy jevil daleko větší stádnost než kupříkladu outsideři; jakožto naprostý outsider bych o tom snad mohl cosi málo vědět) by možná ještě pět let po dvanácté změnil směr…

 311. No, na tom Doznání je myslím nejpůsobivější právě to, co v něm není — totiž nějaký lidský rozměr, barva, individualita vypravěče… London tam sám sebe presentuje jako dokonalého bolševika: jako někoho, jehož jediným cílem je bojovat (za lepší svět, za správnou a dobrou věc, ovšemže), to jest vraždit jiné, škodit jiným, manipulovat jiné, za kterýmžto účelem se od čehokoliv lidského oprostil tak dokonale, že to vypadá, jak by nic takového nikdy neměl. Člověk se musí ptát, jak potom asi vypadali ti, co ho do té díry zavřeli; což také je hlavní otázka, kterou jeho dílo vyvolává.

  Takové ty detaily a technikálie — podzemní cela, výslechy, želízka, protokoly, zavázané oči — nejsou příliš zajímavé; možná byly, když jsem v dětství četl výňatky ve starých a skrývaných číslech Reportéra, pak už ne. Podobně je nezajímavé hledat hlubší smysl v tom, že se mu (málem) stalo to, co chystal jiným. Zajímavé snad jedině je, že ač se mu toto přihodilo, v Doznání nevidět stopy náhledu, stopy toho, že by si to jakkoliv uvědomoval. (Kdysi jsem zde odtud citoval větu, která tohle dokládá, v tuhle hodinu ji už asi nebudu hledat.)

 312. Dobré ránko!

  Muhehehe!
  Tak jsme objevili slovo infantilní, no dobrá!

  Typická ukázka infantilního jednání např. je, když se po letech debat o nezralosti společnosti jako takové a pramalé znalosti matematiky, která se tu propírá co Šumavák Šumavákem stojí, vynoří z hlubin netu Kořenský a místo aby nastolil normálně téma k debatě, sprdne štamgasty, že mluví o něčem jiném. 😀 😀

  Věc má ovšem háček. Slovo „infantilní“ spadá do kategorie sociální inteligence a se znalostí matematiky má pramálo společného. I „infantilní chlapeček“ může být geniálním matematikem, úspěšným majitelem firmy či dokonce rektorem university v Brně! 😀
  Neustále se prohlubujíécí infantilita společnosti souvisí s problematickou „svobodnou“ výchovou, která zabrání lidem dospět a ostatní pak nevěřícně kroutí hlavou nad bezradností, výrony hysterie a zkratovým jednáním jedince či jedinců. Názornou ukázkou jsou události poslední doby. Podobných jedinců začíná být ve společnosti příliš mnoho a společnost zákonitě kolabuje.
  Řešením samozřejmě není záměna maturity za bakalářské studium, ale změna výchovy.

  O špatné výuce ,matematiky tu též hovořeno tisíckrát. O tom, že se neučí matematika, ale počty, že se příliš spoléhá na pomůcky, že nutná maturita z matematiky, atd. atd….

  Ano, úroveň vzdělání a penzum znalostí se snížuje. A argument Googlem neobstojí. Synapse fungují v mozku a pokud se neprocvičují, tak zaniknou. A pak je i Google na dvě věci, neb dotyčný stane se blbem!

 313. Dobré zas ráno… No, ono Brňo má v poslední době vůbec štěstí na rektory MU. To bude asi tou vodou z tý kašny… Ta finální posloupnost je úchvatná: Zlatuška, Fiala, Bek…
  Leč koho si zvolili, toho maj. V tomto smyslu jsou akademické senáty nevyzpytatelné… Leč – o5 leč – ten senát vybírá z kandidátů. Takže dotyčný, přesvědčený o své dokonalosti a nepostradatelnosti, musí kandidovat. Pokud náhodou není opravdu schopný manažer a nenechá se ukecat ke kandidatuře svým okolím ve smyslu – přece nedopustíš, aby tam bačoval tenhle exot!
  A víc raději nebudu ani naznačovat…
  No a když krutý osud dopustí a exot bačuje, stává se, že se mu občas vyrazí názor. Horší je, když se pak toho názoru někdo tvůrčím způsobem chopí. No, to se pak dějou vjecy…

 314. Veškeré problémy ve vzdělávání vyplývají z ignorace lidských vlastností a politické korektnosti.
  Je politicky nekorektní konstatovat, že absolutní většina lidí je lenivá a volí cestu nejmenšího odporu.
  Ona ta lidská lenivost má i své kladné stránky ( předpokládám, že ten, co vymyslel kolo byl prostě lenivej tahat věci na zádech 😀 ;-). Jasně, potřeboval k tomu i jiné schopnosti než lenivost )
  Jistě, jsou i výjimky, ale statisticky nehrají roli.
  Jak známe z Haška „Na chudej lid atd“ , pokud žákovi, studentovi atd prochází to, že se něco nenaučí, většina se to učit nebude.
  Takové řeči, jakože většina věcí se v případě potřeby najde někde jsou blbiost. Pokud někdo příjde k problému na svém postu, měl by ho řešit s tím, co má v hlavě, A ne teprve hledat někde. Jestliže jsem se někdy něco naučil, pak i když jsem něco pozapomněl, mám přehled, a i to hledání detailů je rychlejší. Protože prostě vím co hledám.
  A učinit školu ( jakoukoli ) závislou na studentech je blbost. Za socíku měly školy k dispozici určitou sumu peněz ( neříkám že dostatečnou) a pokud bylo třeba mizerného studenta vyrazit, tak ho vyrazili, a nepřemýšleli nad tím, že bez toho studenta nebude na výplaty.

  Na VŠB v Ostravě v klidu vyrazili po prvním semestru půlku ročníku…..

 315. PeSi, podle všeho on byl jediný ochotný si na tu sesli sednout. Jiný kandidát nebyl.
  Je-li ovšem rektorovou vizí „infantilizace výuky“ je to na hospitalizaci zavřeného oddělení psychiatrické léčebny.

 316. A z obecné biologie od Nečase, kterou jsme měli v prvém ročníku si pamatuju, že VŠ studia je schopno tak 30% populace, a jen dvě procenta mají schopnost být opravdu vynikající.
  pokud je snaha rozšířit VŠ výuku na 50 procent, je to cesta do …..
  VŠ studium musí být výběrové. Ne mít formu všeobecného vzdělávání.

 317. „Rovné příležitosti“ je holt další samospasitelná mantra.
  Ovšem jen do doby, kdy se vynoří další, aby předchozí byla zavržena a zapomenuta.

  Jedinci, postrádající tvůrčí inteligenci, takové mantry milují a působí na ně asi jako žárovka na noční můry.

 318. Rputi,
  jestli ovšem ten akademický funkcionář prostě jen nebere na vědomí mizernou úroveň gymplů , a v oné bakalářské hodnosti nevidí jen způsob, jak dostat studenty na použitelnou úroveň pro další studium. Protože s úrovní gymplů on nic nenadělá.
  Já kdysi četl v novinách nářky děkanů lékařských fakult nad tím, co jim dnes chodí na školy za materiál.
  A PeS to tu taky víckrát zmiňoval.

 319. Můj cévař , ordinující jedenkrát týdně v našem městysu, jinak učící na LF v Brně , to taky komentoval podobně, a řekl , že má strach , ke komu bud chodit se zdravotními prioblémy, až bude starej, a nemocnej…..

 320. Halle,
  tak proč mluví o „infantilizaci výuky“? Jednak neví co to je infantilní a jednak hledá problém, kde není.
  Takže to bude jen další kravina a stupeň ke snižování úrovně znalostí!

 321. No a milej rektor, takto muzikolog, místo aby bádal, kam se poděla třetí věta, začal uvažovat přímo hlavou… A přímo na téma infantility vysokoškoláků… A jako obvykle, popisuje následky, místo aby řešil příčiny.
  Přitom příčina je prostá – naše jelita se usnesla, že každý musí mít maturitu. Řešení příčiny je jednoduché – prostě každý tu maturitu hplt mít nebude. Doporučuji si přečíst tento článek a hlavně tu tabulku na konci:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Inteligence
  Celých 29% populace na tu střední školu prostě inteligenčně nemá. Což neznamená, že se nemohou úspěšně uplatnit jinak – neuplatnitelné jsou jen poslední 2 kategorie, což je méně než 2,5%. Na tu maturitu, ve smyslu v jakém jsme ji znali my, je třeba to IQ 100 – 110. Jenže to je dnes politicky nekorektní, a tak nám na vysokou školu přicházejí studenti, kteří nemají ani na to, aby zvládli školu střední.
  No a milej pan musikolog se zamyslel přímo hlavou a vyrazil se mu názor – musíme požadavky dále změkčit, aby úrovně maturity dosahovali až bakaláři. Dovolím si připomenout, že na většině fakult jsou bakalářské státnice na konci třetího ročníku, ergo dotyčným studentům je 22 let. Takže bakalářský diplom snížíme na úroveň maturity. Kvůli blbcům. Protože tu maturitu musí mít každej. A ti chytřejší holt budou trpět a kopat se nudou do prdele, neb – aspoň u nás – v těch 22 by mohli už dávno samostatně bádat a vědecky pracovat na mezinárodní úrovni. A ne o tom, kam se poděla třetí věta…
  Četl jsem kdysi sci-fi povídku, jak podobně degenerovaná společnost vygenerovala školy, kde se udělovaly doktoráty ze psaní na stroji. Doba pokročila a dnes je to z psaní na počítači, pokud ne z funkce copy-paste. Realita předčila sci-fi. A vlastníci podobných diplomů nám vládnou z brusele a jiných podobných institucí. Zajisté vládnou moudře. Maj na to přece papír a odpovídající kvalifikaci.

 322. PeSi,jo!
  A jde o tu rovnou příležitost Brusele! Takže ne a nepřestanem, dokud tam nedostanem i toho Pepka Vyskoče s titulama prof.Doc. Dr. MBA Jozev Viskoč, PhD.!

 323. Hm,
  tu infantilitu má ale řada studentů propletenou s touhou po dospělosti… řada studentek žije s vydělávajícícm přítelem nebo napůl u něho, napůl u rodičů; na auto přidali rodiče, byť studentka chodí na brigády (nesouvisející se studovaným oborem). U některých mi přijde, že mají studium ne jako životní cíl, ale jako extra bonus ke svým ostatním bohatým aktivitám.
  Studenta motivovaného a zapáleného pro vybraný obor aaby jeden hledal s lucernou v poledne. V experimentálních oborech zaznamenáváme pokles zájmu, i když prváky jsou pořád narvané – asi jde většina počítat ktičky na horských loukách…. ale studenti také bědují, že pak nenajdou uplatnění – tedy projdou-li laborkou; trh je zřejmě nasycen, a absolvent eko-oboru se oiřád ještě uchytí v nějaké nevládce nebo úřadu na sekání sena…
  Ale brněnský pan rektor je fakt na ránu pěstí nebo hospitalizaci; nicméně náš není o nic lepší…

 324. Rputi,

  asi budeš mít pravdu. Zřejmě i profesorské tituly se dávaj… nevím za co.

 325. Konec konců, to už říkal Lenin – že každá kuchařka musí umět řídit fabriku. Tak co je to taková Eunie pro Pepka. Nebo Špidlu. Nebo Schulze….

 326. Halle 392 – to je ta závěrečná fáze. Už je Putna, za co to dostane…

 327. Matzurko,
  to není touha po dospělosti (ani nevědí, co to je), ale já už jsem velká jako máma a můžu nosit podpatky a malovat se.
  Bohužel, často tím vývojový cyklus končí…

 328. Jj – ono je vždycky něco za něco!

  Chceme vzdělání pro všechny bez ohledu na schopnosti a úroveň jde automaticky dolů.
  Zpřístupnili jsme obecně tak báječnou vymoženost jako je GOOGLE a lidé jsou líní učit se a přemýšlet.
  Je báječné, že dokážeme zachraňovat předčasně narozené děti, ale …. „Proč se u nich porucha objevuje, prozatím nikdo jednoznačně neprokázal. Často prý jde ale o pacienty, kteří se narodili předčasně a po porodu vážili jen kolem kilogramu. „Což je na jejich nervové soustavě znát. Je nezralá,“ popisuje lékařka.“
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/poruchy-uceni-ma-80-tisic-skolaku-neurolozka-sileny-narust/r~7b8cb6fee78811e48da50025900fea04/

  rezignovali jsme na přírodní výběr a výskyt dědičných nemocí v populaci stoupá a stoupá
  dostali jsme se tak daleko, že známe pohlaví miminka před narozením – Ale v Asii roste populace mužů, kteří se nemohou najít partnerku … a frustrace stoupá….
  http://www.tyden.cz/rubriky/veda/clovek/v-asijskych-zemich-vyrusta-generace-muzu-bez-nevest_340691.html#.VTs7DtLtlHw

  Zdá se, že civilizace narazila na své limity…

 329. 298 ano, Rputi, chudáci asijští muži. Proto zde je třeba rodit více děvčat a posílat jim je v rámci humanitární pomoci. Třebaže, co jsou jejich problémy proti problémům osmadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců, kteří jsou na tom tak moc špatně, že neexistují.
  Podporujte projekt Antidiskriminační ligy „Lebensborn for Asia!“

 330. Dobré ráno.

  Zpátečníku, přesně tak to Doznání vidím i já. Absence lidského rozměru a žádný záchvěv náhledu na to, jakáže zvěrstva spáchal. To co napáchal sám, je něco jiného, to se dělo po právu třídním nepřátelům. To se ho netýká.

  Ostatně v Žertu se k ostatním spoluvězňum Ludvík Jahn staví podobně. jemu se stala křivda, jemu oblížil soudruh, ale „nesoudruhům“ se tak dělo po právu.

  Karle, k tomu, že Kundera napsal, co soudruzi nechtěli slyšet, bych jen dodala, že sám byl soudruh. Žert vyšel docela normálně v šedesátém osmém jako kniha a byl zfilmován. Ta část soudruhů, co tehdy byla u moci, tom u byla ochotna naslouchat, protože to ne oni, to ti druzí.
  Akorát pak se to otočilo a k veslu se dostali ti soudruzi, co o tom slyšet nechtěli, Kundera zdrhnul a tak ho zakázali. Toť vše.

  O čem prakticky nikdo nepsal, protože to ani soudruzi v šedesátém osmém nedovolili, snad s výjimkou těch nejkřiklavějších případů, bylo to, co zažívali v tej realitě lidi, kteří nebyli propojení se Stranou. Ti, kteří nemuseli čekat na nějaké Kunderovo senzační odhalení, jaký byli ti komunisti vlastně svině, protože to začívali denně na vlastní kůži.

  Pro autory Doznání a Žertu, kteří ten zrůdný systém nejdřív nadšeně budovali, takový lidi jakoby neexistovali.

 331. Routi, já myslím, že to není žert. Ono teď pěstování na svislých plochách docela frčí. A tam, kde není dostatek prostoru, je to docela šikovný. Ne, že by se tak stal z obyvatele paneláku samozásobitel, ale na přilepšení a radost z vlastního výpěstku to stačí.

 332. Hezký den.
  400 – Rputi, když máš čas a nudíš se, klidně to zkus. Myslím, že výsledek bude odpovídat kutilskému úsilí a více užitku získáš tou prací kolem a z ní plynoucí zábavy a potěšení, než sklizní.
  Jinak všem co mi nové nájemníky závidí říkám – a vím proč – ty bych nepřála ani největšímu nepříteli, natož vám. Ono čeho je moc, toho je příliš a ne nadarmo je jejich „postižení“ zařazeno mezi osobnostní úchylky. Dnes jsem si přispala a šla jsem slepice poklidit až v 7. Cestou zahradou jsem potkala paní nájemnici, která mi sdělila, že zas před kurníkem ležela skořápka (už delší dobu svádím souboj o snesená vejce s kunou nebo lasicí, který prohrávám vysoko na body v poměru cca 0 : 30 pro kunu, je fakt, že vždycky ukrade jen jedno, zbytek mi nechá,ale zato každodenně) a že slepice mi už pustila. Čekám každým dnem, že mi vtrhne do bytu a začne přerovnávat police…

 333. Dano, já se ptala principielně.
  Že bych se dala na bramborářství asi nehrozí. 😀

 334. Dano,

  já Ti teda takový nájemníky nezávidím, jediný, co Ti závidím, že máš tolik trpělivosti, žes je ještě nevyrazila. 🙂

  Ani nemůžu říct, že jsem něco podobného zažila, protože všelijaký ty babiččiny kámošky, pasující se do role mojí náhradní matky, co by mi do tej skříně taky s chutí vlezly, jsou docela slabej odvar.

 335. Za co se dávají profesury ?
  no záleží na fakultě, každá to má jinak. Stačí si to dohledat.
  Zemanovi se ani nedivím, že v některých případech by se u obrátil při předávání profesur kufr.

  A souhlasím s PeSem, jestliže nižší školní stupně nedrží laťku, VŠ to nezachrání. Možná bych přidala i škodlivý vliv genderismu – kdysi pro realizaci mnohých dívek stačilo méně náročné povolání (pokud vůbec), ale dominovala starost o domácnost a děti. Kruci, když se to dělá opravdu pořádně, tak je to facha jako hrom, a řekla bych, že od tří dětí výše už fakt matka na moc jiných aktivit nemá čas. Pýchou takových žen pak může být skvěle zabezpečená rodina a žádně vychované děti, za což se v dnešní době moc uznání nedostane… já nevím, asi za to můžou světové války, deficit mužů a nutnost žen nastoupit i k pásům ve fabrice (i když předcházející průmyslová revoluce taky udělala své).

 336. Matzurko, já ze svých mladších školních let ještě pamatuju jejich mámy, co byly doma a na rodiny, kde chodili oba rodiče do práce koukaly ty dámy poněkud skrz prsty – „ta ženská tu domácnost určitě zanedbává a co je to za chlapa, když neuživí rodinu?“
  Inu doba se mění a genderistky blbnou hlavu holkám, co by byly doma spokojené.

  Můj dědeček primář hravě uživil babičku i dvě děti na studiích na samozřejmě i služebnou a dle nalezených účtů soudím, že si bohatě dopřával své řezbářské a kutilské koníčky.
  Jenže – neměli auto, pračku, ledničku, televizi………………
  A hlavně si nemysleli, že by na něco takového měli právo 🙂

 337. Jen malinko ke Kunderovi a Londonovi. On Jasánek je toho taky názorný příklad.

 338. 403 Dano
  Kunu bych coby podnjájemníka na hodinu vyrazil!

 339. omyl, skimici! Kunu bych jako nájemníka brala. Ale ta potvora bydlí někde u sousedů. Kdyby bydlela u mne, jak vejce, tak slepice jsou v bezpečí. Kuna, ale i lasice, loví a krade vždycky mimo své sídlo. To, že nekrade u domácího, je vlastně taková naturální forma nájmu. :-))))

 340. Rputi,
  no právě. Vnímání rodiny je naprosto pokroucené… ale myslím, že je to jedna ze zásadních věcí. IMHO co by snad náš přelaskavý stát mohl udělat by bylo, ne prosazovat debilní gender kvóty, ale usnadnit podnikatelům přijímat na částečné úvazky nebo něco podobného. V době své mateřské jsem potkávala na procházkách s kočárkem spoustu maminek, co by něco takového braly všemi deseti, pokud by se příležitost naskytla.

 341. Dano,
  tak si nějakou kunu pořiď; kolegyně se mi tuhle zmiňovala, že vyrůstala na statku na vsi – a lesáci jí dokonce třikrat donesli kuní mládě, které našli v doupátku v poraženém stromu. Takto získaná kuna se dá dobře vycvičit a je převelice věrná 🙂
  A mohla by tak bránit teritorium proti cizím nájezdníkům…

  No nic, jdu vařit oběd a péct čokoládové muffinky s pomerančovou kůrou 🙂

 342. U nás na chalupě kuny bydlí, ale nebránilo jim to v tom, aby ožraly v autě kabely. I když ony se vyskytují i tady v Praze a klidně se to mohlo stát tady. Auto, parkující na ulici asi není v jejich teritoriu 🙂

 343. Matzurko, zaměstnanec je dneska tak drahý, že kdyby zaměstnavateli absentoval chlap tak, jako ty maminy, tak s ním vyrazí ty dveře taky – gender-negender! 🙂

  Mě spíš vrtá hlavou jiná věc – „dnešní mladí“ odkládají zakládání rodiny, čtu na každém rohu. No fajn. A co dělají do té doby, by mne zajímalo. Pokud mě paměť neklame, dřívávávejc se odklad zdůvodňoval potřebou se zajistit, mít vybavenou domácnost, prostě přivést dítě tak říkajíc do hotového, aby odpadly ty starosti. Taky fajn.
  Tak kde jsou sakrafík ty úspory, které mají rodinu zajistit, když se příjem sníží?

  Nějak mám pocit, že dnešní pětatřicátnice zakládající rodinu na tom nejsou o nic lépe než dávné dvacítky. (Vybavenost je jiná, to je jasné.)
  Čím to kruci je?

 344. ještě k tej matematice a infantilitě:

  tohle spolu oprav du nesouvisí.

  u autistických poruch bývá matematické nadání a sociální nezralost velmi častou kombinací. Kombinace s dyskalkulií, jak to má synek, není obvyklá. Lidi s touhle indispozicí mají sociální zrání velmi komplikované, protože obtížně vnímají, jak to funguje mezi lidmi a hůř si proto vytvářejí vzorce chování. K matematice mívají vřelý vztah, rpotože je pro ně přehledná a srozumitelná. Vyhovuje jim prostředí, kde všechno funguje podle vzorců.

  Mohou být geniální matematici a skbvělá pracvníci, pokud se povede najít pro ně vhodnou náplň práce a pokiud si vyhoví se svým okolám, ale v podstatě jinak fungují jen za pomoci a podpory rodiny.

 345. Sobotní fujtajbl vespolek,
  koukám, že řešíte mládež. Náhodou, ta je životaschopná, že byste se divili. Zeťák byl na rodičáku u Pišvejce a vrátil se s rozšířenými pupilami jak po atropinu. Pišvejc byl v pohodě. Učitelka si už navykla, že v lavici sedí jako stréc Křópal ze Strachotína a doplňuje jí ve výkladu. Ale to, že se desetiletý holky fotěj nahatý na facebook, že si tam jeden tatínek stěžoval, že dcera má doma hysterické záchvaty a vžsycky rozmlátí přitom notebook a že za to může škola, že je ve třídě deset dětí, které mají trvale vši a roznášejí je po zbytku třídy… tak to teda čuměl.
  Jo, škola dostala masivní dotaci na zařízení učebny výpočetní techniky, takže mají moderně vybavenou učebnu. Učebna je zavřená, protože všechny počítače jsou zavirované, zahnojené sajrajtem, který natahali parchanti z webu a všichni akorát čuměli na porno. Na učitele IT bohužel peníze nejsou. Takže situace je taková, že Pišvejc přišel tuhle zhnusenej domů, že musel jejich učitelovi „na počítače“ ukázat, kde se pouští Word, protože dotyčný autodidakt to nenašel.

 346. ptakopysku,
  ano, vši se řeší ve škole dost často, a nevyhnulo se to ani soukromému gymplu (dceři jsem vysvětlila, že je idiot, když si nenosí vlastní hřeben a půjčují si jeden všechny). Paní ve Zverimexu doporučila psí šampón, neboť ještě stále obsahuje účinný insekticid a vyjde levněji než šampón s olejem z lékárny (účinný na 50%, když má člověk štěstí, nutno opakovat v pravidelných intervalech… a u dlouhých hustých dívčích vlasů očistec). Bývával kdysi i s insekticidem pro lidi (v podstatně silnější koncentraci, než je ten psí), leč dobrotivá EUnie zakázala.
  Pokud desetiletá holka rozmlátí notebook – no, mé dítko (blíží se dvanáct let) ho nemá a ještě dlouho mít nebude, a mobil-dotykáč, na který si našetřila a upadl na dlažbu, jí opravil Ježíšek.
  Taky bych se dotyčného otce zeptala, jestli jí ten facebook kontroluje (já tedy občas jo; „selfíčka“ teď letí…), a proč jí tedy kupuje noťas, když je hysterka (BTW, toto se léčí fackama anebo studenou sprchou, úspěch zaručen). A dítku opakuji skoro obden, že i vyzývavým oděvem si může přivodit zásadní problémy.
  Stran výuky IT, to opět záleží na škole, co a jak zajišťuje, u dcery na vesnické škole měli interaktivní tabuli v každé třídě – ze začátku sice kluci pančelce museli pomoci, ale zaběhlo se to rychle a dětem přišla výuka zábavnější. Na IT učebnu je samozřejmě nutno dohlédnout okem Kerberovým – je blbost, když škola k dotacím na PC nevydržkuje i správce téhož (synovec si takhle přivydělává – absolvant ajťácké střední, nyní na ČVUT na programovacím oboru, za pár tisícovek měsíčně své bývalé ZDŠ udržuje webovky atd. – nemusí pak chodit prodávat popcorn do multikina jako moje studentky genetiky…).
  V primě teď mají IT vybavení o něco horší (tedy ne promítačka a interaktivní tabule v každé učebně), ale nevidím to jako újmu (jiný gympl vybavený tablety na to nemá výukové programy a učitelé tvořit materiály nestíhají). Nicméně pořád platí, že si do výuky připravuje prezentace (dříve „referáty“) v PowerPointu, což ji baví – ráda tam dohledává vtipné obrázky i přidává animace. Na druhou stranu nejsem nadšená, když češtinářka požaduje slohovky napsané ve Wordu; dítko má škrabopis, a známkování úpravy by jí jistě trochu srovnalo.

  Každopádně, já bych preferovala dobře vybavené laborky na chemii, biologii a fyziku; prezentací v Pp se to fakt odučit nedá…

 347. Matzurko,
  já bych doplnila, že to chce psí !antiparazitární! šampon. Normální nepomůže, ale po tom speciálním jdou snadno dolů i hnidy.

 348. 379 Dobré poledne
  Zpátečníku já s Vámi málokdy souzním, což je dáno patrně především moji leností, která mi brání zachytit Váš přístup k diskutovanému a Vaše mnohovrstevnaté úvahy okolo něj. Tentokráte s Vámi však souzním téměř dokonale. Vysvětluji si to tak, že jste v hodinu, kterou jste to psal musel překonávat počínající únavu z nadcházejícího spravedlivého spánku a já jsem nyní zcela čil a křepek 🙂

 349. Rputi,
  ano, máme antiparazitní, s vůní rozmarýnu, který má mít i repelentní účinky. A hřebeny – všiváčky dva. Jo, jestli je dcerka z něčeho „hysterická“ (tedy spíš nadmíru excitovaná směrem ke vzteku a frustraci), tak když si opět po čase a pečlivém ošetřování najde hnidu.

  No, u nás jsou třídní schůzky brzo, tak jsem zvědavá, co se dovíme.

 350. jo, vši, to byl zlej sen….

  Ty mrchy si časem na insekticidy zvyknou a přestane to zabírat. My jsme se zrovna trefili do díry na trhu, kdy takhle přestalo zabírat prakticky všechno, co zrovna bylo k mání.

  Nakonec jsme vsadili na olejové preparáty, neb prý zalepují dýchací otvory a na udušení se veš neadaptuje. U nás navíc byly dítka dvě, takže když jsme zdecimovali vši u jednoho, přitáhlo je to druhý.

 351. Matzurko, já se Míše vůbec nedivím!
  Mně popadla téměř hysterie, když aplégr domů donesl vši (též od průběžně zavšiveného dítka) a následně se učesala mým hřebenem, takže mi poprvé v životě, vypadla z hlavy veš! Málem mě jeblo! V sobotu večer!
  Bylo mi jasné, že do pondělka se nervově zhroutím nebo mě klepne a doma byl jen ten psí šampon. 🙂

 352. Matzurko,
  dcera tuhle byla úplně na mrtvici, když Pišvejc přinesl domů čtyřku z angličtiny a paní učitelka jí vyprala žrádlo, že mladej angličtinu vůbec, ale vůbec neumí. Když dcera dorazila domů, dořvala Pišvejce jak sysla polního úplně do bezvědomí. A když se z bezvědomí probrala, viděla, že kluci seděj u počítače u nějaký hry a že Pišvejc bráchovi plynule překládá z angličtiny návod na tu hru. Asi se nějak rozevírají nůžky mezi běžnou pigeon english a angličtinoou školní.
  Čistě mezi náma – takovej Minecraft je úžasná didaktická pomůcka. Kluci z horoucích prdelí se dokážou pospojovat do sítí, propojit se pro verbální komunikaci, naučej se rozumět anglickejm pokynům a mluvěj tak nesrozumitelným angločeským argotem, že náckové s blbou Engmou by se mohli jít zahrabat. Holky se ve stejné době fotí nahaté pro své fejsbukové profily a hřejí se v paprscích zájmu pedofilů.

 353. 424 asi vzpomínka na první období vojny. Možná taky agresivní střelba na ně a k zahození nejsou ani nadívaní. Křehoučký mlaďoučký masíčko. I po obědě se mi sbíhají sliny 🙂

 354. ptakopysku,
  no mi povídej. Synovcové na tom byli stejně, jako tvoje ptakopysčata, ale když vidím, jak se dcera baví se spolužačkama, jdou na mne mrákoty… akorát nevím, jak ji motivovat pro něco jiného; TV kanály s dětskými programy už raději ne – jak jde malý mýval do školy už známe zpaměti, a všechna ostatní produkce předvádí právě takové slečny, co místo mluvení přehnaně intonují až do falešného pískotu, a nejčastěji řeší kluky. Ach jo, zlaté Minecrafty !!! 🙂
  Jo vlastně, dcera začala chodit do zpěvu, a učitelka jí dovolila si vybrat oblíbenou popovou píseň s tím, že musí vědět, o čem to je. Takže společně překládáme; není to nepodobné má pradávné motivaci texty Beatles 🙂

  maYdo,
  ano, olejové zábaly, zabijí cca polovinu vší. Nikoliv však hnidy. Nutno na hlavu napatlat (vzhledem k hustotě dceřiných vlasů jedno balení za tři stovky skoro nestačí), pak nutno umýt ten olej z vlasů. Další půhodinka, a stejně to všechno nepustilo, takže dalších pár dní jde do školy s copem, na který sáhnout je eklhaft. Po týdnu nebo jak dlouho nutno opakovat, neb z hnid se vyklubala další generace, a pokud při prvním pročesávání byť pár uniklo, je o zábavu postaráno da capo al fine (ale spíš do bezvědomí).
  Psí šampon má inseckticid, který zabírá na všechna vývojová stadia. I zde je lépe opakovat, spíš však z preventivních důvodů. No, poslední invazi jsme ještě zvládli tím olejem, ale šampón je na poličce v koupelně s jsem si jistá, že ho do konce roku ještě použijeme….

 355. quivisi,
  zelbstfrštendlich pidgin. Ale mám takový matný dojem, že prapůvodní byla pigeon english – holubí angličtina barevných domorodců. Nějak to mám zafixovaný…

 356. ptakopysku,
  a k pedagožkám – dcera tuhle přinesla kouli z domácího úkolu z matiky. Divím se, co se stalo, že ho přeci počítala…. No, měli zadání, stránka 80, cvičení 1,2,3,4. Dítko počítalo, u každého cvičení bylo příkladů více…. a pětku dostala, neboť cvičení 4 mělo ještě dva příklady na stránce 81, a ty už teda neměla, neb ji nenapadlo otočit stránku.
  No, ale v matematických soutěžích byla v rámci třídy jednou první, podruhé druhá, a minulý týden měla z písemky jedničku a nejlepší bodový získ…

 357. domorodci
  na Papui Nové Guinei mají „pidžin“, ale já zas měla pocit, že je to jen zpotvořenina slova „speaking“ 🙂

 358. skimici,
  předevčírem jsem věšel tetřevy. Je to klidně možné, že nějaká podprahová asociace na pernatou u mě zafungovala

 359. Ptakopysk!
  Jejkote Ty mě těma alegoriema děsíš. Víš že se na netu nesmí ani naznačovat! Ani se raději nebudu ptát, co si představuješ pod slovem tetřev!

 360. Julku už zas berou záda. Možná to ale jsou jen zatím obtížně uchopitelné pocity v pánevní oblasti. Vždyť je jarooooo 🙂
  Julija Tymošenková se ostře opřela do ukrajinské vlády. Jestli to prý takto povede dál, ovládne zemi Putin

 361. 423 ptakopysku, to je přirozeně tím, že děvčata jsou vypělejší a tak se záhy věnují „dospělým“ zábavám, které jsou jim předkládány na každém kroku a které sdílí mezi sebou.
  Ve věku ve kterém fotí porníčka pro fejsíček, řeší jestli orálek nebo análek, aby pak z toho co následuje dostávaly hysteráčky a demostrativně si pižlaly žilečky, jsem ještě málem tahal kačera a zabýval se úvahami na kvalitativní úrovni co to udělá, když se do běžícího vysavače naleje benzín. Těm, kteří mě za školního záchodu vyhazovali s poznámkou „Co nám chodíš chcát do kuřárny“ a v pět piv v šestnácti letech bylo jejich standardní mírou, rozhodně nezávidím. Naopak hlasitě závidím nadšencům předvádějícím se s vlastnoručně vyrobenou plně funkční šestimetrovou maketou čtyřmotorového Airbusu. To jsou úžasnosti, které dokáží velcí kluci. Někteří to dotáhnou i ke hračkám za miliardy. Například v NASA, v Cernu…
  Bohužel, někteří takoví, kteří mají armádní sklony jsou dost velký problém.

 362. 433 Schumi
  to je v pořádku a fakt to tak je
  ad Tvé jsem ještě málem tahal kačera a zabýval se úvahami na kvalitativní úrovni co to udělá, když se do běžícího vysavače naleje benzín.
  To mi umožnilo účastnit se napřholub tanečních ještě několikrát a už to nebyly sošné a toporné žirafy v jakýchsi řásních s nepřátelským šklebem, ale v zásadě přítulné, velmi učenlivé a chápavé krásné princezny, které jen potřebovaly pomoc zkušeného opravdového kamaráda, který by jim pomohl se z těch zatím neznámých problémů a pocitů dostat 🙂 Ti ve stejném kursu a téhož věku totiž byli ještě daleko více zaměstnáni svými kačery a mladým bohyním se nedostávalo přátelského citu a bratrských objetí 🙂

 363. Xakru,
  měl jsem samozřejmě první větou na mysli skimice a jeho 431. To je tak, když se pracuje na více stavech.

 364. Tak pozor! Já do vysavaće nic nelil! Lil jsem to do desitky stŕíkaćky pŕed lampijoñákem. Lepśi byly ty hnëdý ampule z trafiky. Drżel v tom špendlík.

 365. Pravda, skimici, je čas zkontrolovat koště, jestli z násady netrčí třísky, aby se při posezu nezadřely do pozadí a učesat štětiny, aby jedna na Petrových kamenech ostudu nedělala.

 366. maYdo,
  jednak je to pravda…
  dvojak to psal Neff včera, kdy se domníval, že neprojedou. Takže přestat řvát NO PASSARÁN je projevem politického nadhledu a také to dává světu na odiv, že „mě nějaký putinovo vlci sáčko nenatrhnou“. Před pár dny ho to téma iritovalo mnohem víc. 🙂

 367. 440 vypatlaný ksichty na těch fotkách.
  To je skoro jak účastníci a diváci Masarykova okruhu.

 368. Muhehehe!

  Tak celej ten candrbál, hysterické bláboly novinářů, jednání vlád, diplomatické nóty – prostě celej ten blbinec se dělá kvůli 20! (slovy dvaceti) motorkám !!!

  …Jejich vůdce Alexandr Zaldostanov při slavnostním startu řekl, že dvacítka motorkářů se pokusí do 9. května dorazit do Berlína…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/nocni-vlci-vyrazili-na-berlin-polskem-pry-projedou-po-jednom_340885.html#.VTuwutLtlHw

 369. 441 maYdo jsem šokován!
  Si snad koště půjčuješ že máš obavu o třísky??? A ještě neuvěřitelnější předtsava je že před tím hodláš česat Štětinu 🙂 trošku vyvoraný smajlík

 370. 444 tam maj ty ksichty skrytý. Vidím podobné debily dnes a denně na německé straně. Nemaj si co vyčítat.

 371. Teď jsem se v tlači dočetl, že česká policie bude dohlížet, jestli Vlci pojedou přes českou republiku pořádaně V ŘADĚ!!!! Já chápu, že nejsou lidi, že stát moc neplatí a že dopraváci na víc než jsou kontroly lékarniček nemá ani zdroje ani invenci, ale kurvafix, tohle už fakt přehnali…

 372. ptakopysku, nutno konstatovat, že Evropa se chová jako stará, hysterická, už krapet senilní děvka 😀 😀

 373. Uaaaaaa!

  „Ruské tvrzení – naše odpovědi“
  Německé ministerstvo zahraničí vydalo příručku, jak odpovídat na ruskou propagandu. Např.:

  Například na tvrzení „v Kyjevě jsou u moci fašisté“ má spolupracovník spolkového ministerstva zahraničí odpovědět: „Na protestech na Majdanu se zúčastnili protestní skupiny, z nichž někteří byli ultrapravicového smýšlení. Nicméně tato skupina byla mezi protestujícími zastoupena pouze v malém počtu.“

  Pokud stoupenec Moskvy tvrdí, že Krym byl vždy ruský, má se reagovat, že minulost poloostrova je neobyčejně složitá a plná zvratů.

  Na státoprávní argumentaci, že odštěpení legitimizuje právo národů na sebeurčení, projevené v referendu, je prý třeba namítnout: „Ať právo národa na sebeurčení zahrnuje i právo na odštěpení, zůstává podobně spornou otázkou jako ta, co je to ‚národ‘. Na tom ale v tomto případě nezáleží, protože ruská intervence, která byla v rozporu s mezinárodním právem, v každém případě způsobila, že i odštěpení Krymu nebylo v souladu s mezinárodním právem.“

  Na argument, že Západ používá dvojí metr pro Kosovo a Krym, se má odpovědět: „Situace v Kosovu v letech 1999–2008 není se situací na Krymu v roce 2014 srovnatelná jak z právního, tak ani z politického hlediska.“ Vyhlášení nezávislosti Kosova prý následovalo po téměř deseti letech neúspěšných snah o nalezení řešení, ne po intervenci zvenčí.
  http://neovlivni.cz/ukrajinsky-konflikt-odpoved-berlina-na-putinovy-myty/

 374. Rputi, mě je jenom divný, jak chtějí policajti řešit, aby ti motorkáři jeli v řadě. Víš jak je široký Gold Wing? Skoro metr. A teď si jich představ dvacet v řadě vedle sebe. Tak široké silnice snad ani nemáme…

 375. Na třísky pozor! Na koštěti se sedí naostro, aby byl dobrý nátisk! 🙂

 376. že já blbec se na tu našivaši koukám:
  1) k dvacítce (!) těžkejch hochů na amerických strojích (prý – jaká to směšná situace!) se vyjadřuje jeden mluvka ministerstev za druhým…Ozubená pleš, Zaurválek……možná ale je to metoda jak zlikvidovat Putina – praskne smíchy;
  2) radnice kdesi přestává platit morgošům a spol. za údajně předražené ubytovny….mluvící hlava Pouva dotčeně říká, že ty příspěvky na bydlení – považte – z největší části zůstávají v kapsách majitelů ubytoven !!!!
  Jsem konsternován – dosud jsem si myslel, že to dostává kominík a zdejší mateřská škola….a on si peníze za pivo nechává hostinský…..za cigára trafikant…..sodomagomora;
  3) báckomando vrazilo do baráku dealera drog, který ale – aniž to hajzl těm bouchačům řekl, grázl jeden – pronajímal byty nevinným lidem. Vybourané dveře, nic netušící v klepetech…..co dělat ?
  Mluvící blondýna z ministerstva lásky: ať pošlou žádost, my ji zaevidujeme, neprodleně o tom uvědomíme žadatele….a ty prachy (pokud usoudíme, že mu je dáme) uvidí už za půl roku…..také neprodleně……tak ještě že pomáhaj a chráněj;
  4) erár není schopen ochránit před morgošema v ocelovém serdci republiky asi 30 garáží – veškerá vrata a ostatní kovy během roku (!) pryč…..naprosté ruiny.
  Chápu to – furt se někam ty garáže stěhujou a pachové nemaj tolik lidí, aby je po městě hledali a ještě hlídali….
  Zato majitelům hrozí až čtvrtmilionová pokuta za ruinu, takže: opravit nebo strhnout (na náklady jejich, to dá erární rozum)….kázání na téma dodržování zákonů od erárního stoupy, co dělá nějakého čaroděje dvacáté kategorie na stavebním odboru emenvé……
  S jiskrou v oku bezchybně odříkal příslušné paragrafy.
  Kurva – kde mám ty vidle ???

 377. ptakopysku, co to je 20 metrů? Tedy když jsou zpevněné krajnice?

 378. (379) Zpátečníku, to je ten věkový rozdíl. Když jsem to četl někdy v těch cca 13ti letech v době kolem obroďáku, tak jsem dotyčného Londona litoval (věk mi budiž omluvou). Později by mne něco takového už nenapadlo.

 379. 448 ptakopysku, míněno v řadě za sebou. Ne vedle sebe či dokonce v rojnici….
  Na konci potápěčského turnusu jsem se na Sinaji nechal zlákat k výletu do pouště na čtyřkolkách. Krátká instruktáž a jelo se. Holky dostaly automaty, na mě vybyla Jamaha šestistovka s nožním řazením. Před tím jsem na žádném podobném vehiklu neseděl. Má předešlá vozidla byla postupně tříkolka, tank, automobil. No, zvládnul jsem to jak v německé armádě podle příruček. „One line! One line!“ hulákali na nás průvodci. To jsme jeli ještě dost ukázněně. Jenže při zpáteční cestě otrnulo, a jízda už za soumraku se změnila v Dakar. Všechny nás ovládla závodní horečka. Ždímal jsem to co to šlo. Podřazoval, pak za pět, za šest a plnej. Blatník na blatník, kolo na kolo. Adrenalin na maximu. Jel jsem jako totální magor. Bum, okamžik po dvou kolech. Vyrovnal a zas plnej. Všichni jsme ve zdraví přežili. Asi nad námi byla mocná ochranná ruka. Vždyť to bylo na Sinaji…

 380. Schumi, nebylo to v roce 1973? Takhle na podzim?

 381. Dobrej večír,

  dvacet motorkářů? Jak se pozná, že to není místní motorkářský klub na výletě, pokud budou chtít projet inkognito? Nebo budou stavět každýho na něčem, co má dvě kola a je to větší než pionýr?

 382. Dnes, v našem městečku, tak jako ve všech malých městečkách po celé Czechii, přijeli v poledne všichni motorkáři z okolí ke kostelu, pan farář všechny obešel, vlídně pohovořil a nakonec požehnal.

  Před dvěma roky jsem tam byl s fotoaparátem, dnes už ne, protože osazenstvo, ani stroje se moc nezměnily. Vždycky zaslzím na mojí Jawou panelkou z roku 1959, kterou jsem věnoval místnímu nadšenci a on s ní, patřičně vyleštěnou, dělá na takových srazech parádu. Na druhou stranu se kousek toho naparování sklouzne i na mně, protože na tak malém městečku všichni vědí, kdo byl původní majitel a pak dárce.

  Na večerním cyklistickém kolečku jsem byl mnohokrát předjet motorkáři s poznávacími značkami z dalekého vnitrozemí, od polských hranic i z ciziny. V té rychlosti jsem si nevšiml, který z nich byl Putin.

 383. taky jsem se divil, že mě předjeli nějací motorkáři – asi jsem po zimě ještě nerozježděný

 384. Dobré ránko!

  Tak mi to už připadá, jako kdyby významná část politikusů a médií chytla laxírku, řvou u toho jak tuři, výváděj, jak kdyby měli tanec sv.Víta, zbourali záchod, rozkopali dveře, protrhli potrubí…. už se vyprázdnili, už v nich není ani pšouk, ale oni stále tlačí a tlačí, až jsou rudí v xichtě a oči jim lezou z důlků! 😀

  Tak jen doufám, že se nikdo nenechá zblbnout a nepůjde dát Vlkům pár facek, neb to je přesně to, proč se tu hysterčí a vyvádí, aby se předvedlo, jaké ohrožení představují Vlci, Putin a Rusko vůbec. A každá záminka dobrá!

  Zahradil na FB: „Jestli přijímáme preventivní bezpečnostní opatření proti britským fotbalovým hooligans, co se sem jedou porvat, skandinávským studentům, co se sem jedou ožrat nebo „našim“ anarchistům+neonáckům, co se spolu jdou mydlit na 1.máje, tak je zcela v logice věci postupovat stejně vůči ruskému motorkářskému gangu, co se sem jede předvádět. Žádné ohrožení svobody v tom není. Pouze minimalizace ohrožení našich občanů.“

 385. Vymknuta ze svých kloubů doba šílí:

  Diplomat, demokrat a humanista Václav Bartuška promluvil v aktivistickém plátku „neovlivni.cz“, jež si nezadá s týdeníkem „Der Stürmer“ nebo časopisy „Vlajkou“ či „Árijským bojem“ – (rozhovor má dvě části),
  http://jdem.cz/br5ru6
  a zejména v druhé části
  http://jdem.cz/br5su3
  tato slova:

  Na druhou stranu jsme velmi podrobně sledovali model, který byl použit na východě Ukrajiny, v Doněcku, Luhansku a v dalších městech. Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.

  Estonci to ví velmi dobře, Lotyši taky, Litevci taky, Poláci taky. Myslím, že i Češi. Nepodceňujte prosím, jak moc se naše země za poslední čtvrtstoletí proměnila.

 386. Milému humanistovi bych z celého srdce přál, aby ho také někdo upálil. Aby věděl, jaké to je.

 387. PeSi, zdravím. Jistě nalezne i zde svoje zastánce…

 388. Jj, je to komplet na hlavu!

  Valí se nám sem desítky tisíc barbarů, které nám chtějí nacpat domů ve stylu: „Somálec do každé rodiny“! Už mi u toho chybí jšen Srstka s Kubišovou: „Je milý, je hezký, pěkně papá…“
  A my tu jančíme kvůli 20 motorkám?

  Ono to tak bezdůvodné nebude! A řekla bych, že to má odpoutat pozornost. Od migrantů, od TTIP a dalších lumpáren, co na nás šijou!

 389. Bohouši,
  neovlivní.cz je napájen z mateřského prsu think-tanku Evropské hodnoty pod vedením Jakuba Jandy. Tu německou příručku Jak odpovídat na ruskou propagandu tam taky publikoval.

 390. 465-je potřeba myslet dialekticky. Zatímco na východě Ukrajiny nejde o žádné lidové povstání, v takové Libyii nebo Sýrii naopak o lidové povstání jde. Maximálně se těmto povstalým dobrým lidem pomůže materiálně, instruktory a nakonec leteckou podporou.
  Což je absolutně odlišné od Ukrajiny, jak všichni vidíme. Tam totižto ješté pořád chybí letecká podpora.

  Bez pochopení těchto základních principů se člověk nemůže nikdy stát demokratickým diskutujícím s nadhledem.

 391. Rputi, dobrejtro! Ad [470] – jest mi dobře známo. Nyní tam pod šéfredaktorováním „novinářky“ Slonkové publikují perly typu seriál článků Ruská stopa:

  Ruská stopa“ – „Desítka Čechů, kteří slouží Putinovi
  Ruská stopa“ – „Druhá pětice Čechů, kteří slouží Putinovi
  a pak to již berou po konkrétních jménech:
  – „Žebříček Čechů, kteří slouží Putinovi: Václav Klaus
  – „Žebříček Čechů, kteří slouží Putinovi: Miloš Zeman
  atd., atd. nebo publikují perly typu vytváření databáze našemu režimu nepohodlných internetových stránek
  – „Kremelská databáze„.

  Já měl možnost kdysi dávno při sazbě řady knih o českém prvorepublikovém i protektorátním fašismu – „Pod ochranou Říše“ či „Český fašismus 1922-1945 a kolaborace 1939-1945“ či knih o generálu Eliášovi či presidentu Háchovi jako zdroj pro obrazové přílohy mít i krátce k disposici „Árijský boj„, „Vlajku„, „Roj“ a podobné plátky. Musím říci, že se dílka tehdejších aktivistických novinářů s dílky dnešních aktivistických novinářů svou dikcí a špínou z nich doslova kapající mnohdy až neuvěřitelně podobají. Oběma skupinám šlo tehdy i dnes samozřejmě o jejich Novou Evropu… 😉

  Ovšem „kvalit“ odporného udavačského plátku „Árijský boj“ zatím stále ještě nedosáhli. To byl vrchol denunciace, odpornosti a hnusu nejvyšší kategorie. Doslova fekálie vytištěná na papíře. Kdo měl čest do toho nahlédnout jako já, jistě mi dát za pravdu. Ale nynější dámy a pánové z mainstreamového tisku, zdá se, mají dobře nakročeno… 🙁

 392. 2 Matzurka ad 472 – vůbec se nedivím… A je mi líto, že jsem se s tímhle šmejdem kdy zahazoval.

 393. prý ukrajinská prokurature uvedla k obětem v Oděse:
  “ ukrajinští vyšetřovatelé zcela vážně pracují právě s verzí, že lidé v Domě odborů se sami upálili. Sami tedy vběhli do Domu odborů, zamkli se zevnitř a v důsledku nešikovného zacházení se zápalnou směsí se sami upálili.“

 394. Zdravím. Při včerejším oficiálním zahájení cyklistické sezóny – tradiční jízdě na Mariaštajn, nás předjelo několik skupin, ale i jednotlivců, Nočních vlků. Pár jich mělo českou vlajku, pár americkou – asi se úspěšně maskovali.
  Celé to hurybury kolem průjezdu skupiny motorkářů je pitomost. Kdyby se kolem toho tak nekřičelo – kolik lidí by vůbec o nějakém průjezdu, byť provokačním, vědělo? Sto tisíc? Půl milionu? Milion? I to je desetina občanů. Ale tím povykem o tom vědí skoro všichni.
  Tak hezký den, sedám na kolo a vyrážím, vypadá to na krásnou neděli.

 395. 472

  Jaká provokace je v tom, že pár motorkářů navštíví vojenský hřbitov a muzeum, případně kostel ?
  A toho vola, co schvaluje upálení kohokoliv a zahrabání u silnice by měli zavřít. !
  V jakém státě to žijeme ?

 396. 473
  Mám sto chutí jin napsat, ať mě připíšou… Nebyl bych v nejhorší společnosti 😉

 397. Halladine, zdravím. Ad [477] – demokracie to přece již dávno není… Že by ochlokracie? Nebo ten stát, kde vládnou korporace a vše se řídí jako firma a přidělený přivandrovavší protektor je víc než president? Začíná to na f…

 398. Dobrí ráno,

  fuj, to jsou zvěsti zrovna při neděli. Popravdě řečeno, fakt mně to začíná děsit….

  Copak si neuvědomují, jak blízko mají k nacistům v Německu a ke komunistům padesátých let? Bartuška, jedna z ikon studenstské vzpoury, bojovnák za demokracii a takhle to dopracoval?

  vyjela jsem všera na pracovní výjezd, tak se jdu poohlédnout po nějaký snídani a sbalit metr a papíry. Choť, byv pověřen mi obstarat pracovní gatě, mi na ti atrakci koupil krááásný černo oranžový montérky s laclem, takže budu módní hvězda číslo jedna.

 399. Šmarjá, pokud je každej, kdo má motorku a občas si vyjede s partou členem „gangu“, pak se to u nás gangstery přímo hemží. Vláda by s tím měla něco udělat. Já jen tady v okolí znám gangů hned několik – „Javánci“, „Magna Klub“, „SKM“ atd. atd.

 400. Taky zdravím , Bohouši.
  Nějak mi není jasné, co blbnou. S takovou argumentací se jim daří nasrat všechny, kteří bývali neochvějně proameričtí a prozápadní, a maj v hlavě rozum.
  Jediné , co mě napadá, že jsou ti protiruští štváči placeni Putinem 😀

 401. Halle, na mně to vážně dělá dojem, že se snaží někoho vyhecovat k provokaci. 🙁

 402. PeSi,
  smutné je, že to býval docela fajn chlap, než vlezl do první funkce… tuším, co ho mohlo poznamenat, ale to je osobní.
  Každopádně, teď mám mrazivý pocit, že chce být kandidován na post nejvyšší… posledně agitoval pro knížete.

  Bohouši,
  já to tipuju na korporátní demokratůru.

 403. 481 Foundry, nejhorší z nich jsou „Hell Stadions“.

 404. 473 Bohouši, proč rovnou protektorátního. Stači na nepřipomínané období „Druhé republiky“. Češi Čechům…

 405. 472 Matzurko, rád by i nadále byl rektorem….Leckdy mi připadá, že jsou soft léta sedmdesátá.

 406. 376 jistěže MaYdo. To je podobné jako bych měl ronit slzy nad obětmi „Noci dlouhých nožů“.

 407. PeSi 484,
  já ti nevím, hledala jsem pramen a ne a ne něco najít. Nikde ani zmínka, že by tam vůbec nějaké setkání bylo.
  Na Sedláčka samotného jsem našla jedinej, strašně dehonestující, článek, takže taky nic.

 408. 459, Foundry, abych si to nevyložil špatně….

 409. Schumi,
  ony jsou i lukrativnější funkce… pravdoláska přeci vítězí.

 410. Schumi,
  ad 457 – ty máš modrou? Řadě za sebou se říká zástup, ne? Aspoň na vojně tomu tak bylo. Řada, dvojřad, trojřad, zástup, dvojstup, trojstup. Ale třeba policajti na vojnu nemusej a tyhlecty vojenský odporný termity neznaj.

 411. 435 nerealizoval. Bylo mi jasné, že toto provést s naším jediných službukonajícím vysavačem značky Jupiter, který, pravda se svojí konstrukcí k tomu velmi nabízel, by mělo nedosírné následky. O mnoho let později mi přišlo líto takhle obětovat jeho funkční motor, když už jsem si uměl představit průběh a výsledek experimentu. Stačila mi myšlenková simulace. Místo toho jsem, protože šlo o vysavač s výfukem pro připojení nějakého příslušenství, užitečně využil napojený motor na lešenářskou trubku jako dmychadlo při pálení vlhkého listí což se velmi osvědčilo. Takový dýmající vulkán na zahradě nikdo neměl. To bylo ještě v době nesvobody, kdy se se smělo pálit listí. Dnes by za to byla vysoká pokuta a placení výjezdu několika hasičských sborů. Ovšem, takové dmychadlo by šlo použít k vyzkoušení konstrukce hybridního proudového motoru….

  Teď mě napadlo…vždyť jsou dmychadla pro modely, ale i velká dmychadla pro malá experimenální letadla. Na akumulátory. Plně proudovým motorům předcházely experimenty s kombinací pístového motoru pohánějícího kompresor a spalovací komory, například Caproni. Sice jsou malé modelářské proudové motory, ale jsou komplikované a drahé. Co u elektroletu elektrické dmychadlo na výstupu doplnit spalovací komorou pro krátkodobé zvýšení tahu? Jenže divil bych se, kdyby tohle už někdo nezkoušel. „Teď tu byl, právě odešel….“

 412. 493 ptakopysku, bohužel, nemám. Ztracený kousek života….
  Modrou má asi ten kdo to vymyslel…

 413. Tak to je tedy síla!
  https://www.youtube.com/watch?v=OgnMX8oBmWg

  …Zpočátku ustanovili Američané submisivní vládu v zemi, a pak přišli PR stratégové a učí zcela úžaslé Ukrajince, jak mají dělat „značku“ své zemi, vysvětluje autor.

  V této přednášce profesorka strategických studií z USA Vivian Walkerová představila projekt rebrandingu vyvinutý pod jejím vedením pro Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny. Byl vytvořen speciální font Bandera Pro, který bude od nynějška využíván ministerstvem, stejně jako grafika s lodí, která symbolizuje Ukrajinu a nápisem: „Vůle lidu je náš vítr“. Ovšem u posluchačů přednášky tento obrázek vyvolal úšklebky s asociací na Titanic, uvedl Propagandaschau. „Při práci na vytvoření image, které potřebujete, musíte sledovat, co říkáte,“ reagovala důrazně Walkerová na srovnání s potopenou lodí…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/propagandaschau-jak-usa-vyucuji-ukrajinu-delat-si-pr/

 414. Rputííí,

  jelikož nejsi Oto, tak předpokládám jiný důvod k blahopřání 🙂
  Takže se přidávám k Honzovi, ať ti nadále slunce životem svítí, a pokud zaprší, tak jenom štěstí a zdraví (to hlavně) 🙂 !!!!

 415. Polsko jízdu nepovolilo. Takže tam žádní ruští motorkáři nemůžou být. To dá rozum !
  Není možné takové věci dělat bez povolení !
  Jedině žeby Poláci opět jenom kecali. Ale to taky není možné, je to hrdý a tvrdý národ !
  Takže je to celé fotomontáž FSB. Jiné vysvětlení není.
  Už se teším, jak je bude v Praze zastavovat Černochová. Jestli místní vyhláškou nebo záborem veřejných prostranství pro jiné účely.

 416. Matzurko, dík za pietní vzpomínku! 😀
  Jsem na tom už jak ti Němci s výročím II.WK – je to dávno a lépe nezmiňovat! 😀 😀 😀

 417. Noname,
  oni nepovolili Nočníí Vlky a odmítli asistenci, ne ? Jako ti naši škrholové. ostatní motorkáři asi jedou každý sám za sebe, turisti jako v předcházejících letech.

 418. NoName, vždyť oni taky žádnou jízdu nedělali!
  Prostě si včas opatřili víza a přišli položit kytičku, nic víc! 🙂

 419. Ti Rusi by zasloužili metál už za to, že dojeli na H-D z Moskvy. Kdo někdy jel pár set km na chopperu, ví, o čem mluvím.

 420. Noční vlci nebudou vpuštěni do Polska. Polský výrok.
  Pokud tam jsou, i když jeli individuálně, naokolo, zadem, s vypnutými světly, jinak, znamená to, že polský výrok o jejich nevpuštění je nepravdivý. 😉

 421. NoName,
  že by na všech hraničních přechodech nafasovali polští celníci seznam a plakát s portréty všech Nočních Vlků 🙂 ?

 422. Mimochodem, vzhledem k tomu, že státy EU nejsou schopny nevpustit (přes veškeré deklarace-a nebo to byly jenom deklarace ?) desítky lidí, kteří dopředu oznámí, kama, kdy a kam pojedou se obávám, že s těmi uprchlíky mířícími do Evropy je to ještě o dost horší.

 423. NoName, oni sice Poláci řvali, že to nestačej vyřídit a neputěj, ale Putin jim poslal nějakou nótu, jako ať jsou někam, že nemaj gebuer. Tak asi stáhli ohon.

 424. Právě jsem dorazil do matičky a tak po pořadě:
  >>>>>>>>>> RPUTI ZDAR !!! <<<<<<<<<<

  Stran Žertu a Doznání: četl jsem to v mládí a z četby mi vyplývala otázka "Ta svinstva dělali komunisté jenom komunistům?" A rodinná anamnéza mi dávala odpověď NE!

  Rektor MU zřejmě očekává, že bude mít dlouhý život, neb ta stávající infantilita z jeho výplodu přímo čiší.

  Snad ještě večer něco napíši – prozatím snad jen to, že Daniel Korte je pro mne už cca 20 let mrtvý muž. (A pro mne už neobživne.)

 425. Docela mne překvapilo, že proti pilotce Savčenko Rusko vzneslo obžalobu. Se mi zdálo, že před dvěmi měsíci byla tak zesláblá, že hrozilo, že každým dnem umře. Asi je ze stejného materiálu jako Tymośenko.

 426. NoName, pokud vím, tak hladovku, na radu lékařů, ukončila.
  Tak nějak mezi řádky to vypadalo, že jí snad i pustí – ale až po procesu.

 427. Rputi, vše pohodové a pevné zdraví do dalších let!

 428. pomóóóc, noční vlci jsou zde, já je viděla!!!!!.

  Teda, ona to byla asi jiná parta motorkářů, ale jedna musí kráčet s dobou, ne? 🙂

  rputi, všechno nejlepší!!!

 429. MaYdo, ti z Kalingradu, jsou jiní než „TI“, kvůli kterým je ten candrbál. 🙂
  A dík!

 430. Rputi, ona to byla nejspíš nějaká místní parta na výletě 🙂

 431. Ptakopysku co to meleš? Zástup je, když se pražkej prokurátor bojí a zastoupí ho Ištván!

 432. Rputi,
  tak mají ti vřešťani říct rovnou, že Vlk Vlkovič Nočnikoff je persona non grata a nedělat virvál dokolečka dokola. On sice Nočnikoff chodil klást květy bezproblémově a zjevně i bez povšimuntí už odnevímkdy, ale holt na kulaté výročí je tímto obzvlášť nebezpečen, asi jako Hippies, he ?

 433. Matzurko,
  tomu jejich vůdci to řekli a ten taky nikam nejel.
  Jenže , jak se ukazuje „jich mnogo“ víza mají a na cestu se dali. Kdo kam jede, chce jet, dojede, přijede – se v tom množství, násobeném domácími motorkami, prostě uhlídat nedá! 😀 😀

  Oni nic nedělaj, jen kladou kytky – ale mohli by že, maj prístroj!

  A Zahradil vyvádí jak stará panna, co každej večer hledá, jestli jí pod postel nevlez chlap. Nedej bože, aby mě chtěl před něčím chránit, myslím, že bych musela chránit já jeho, poseroutku! 😀 😀

 434. Matzurko,
  tomu jejich vůdci to řekli a ten taky nikam nejel.
  Jenže , jak se ukazuje „jich mnogo“ víza mají a na cestu se dali. Kdo kam jede, chce jet, dojede, přijede – se v tom množství, násobeném domácími motorkami, prostě uhlídat nedá! 😀 😀

  Oni nic nedělaj, jen kladou kytky – ale mohli by že, maj prístroj!

  A Zahradil vyvádí jak stará panna, co každej večer hledá, jestli jí pod postel nevlez chlap. Nedej bože, aby mě chtěl před něčím chránit, myslím, že bych musela chránit já jeho, poseroutku! 😀 😀

 435. Vlk Vklkovič má od EU zakázajen vstup, ale asi by stejně nejel .
  Před Krymem mu uřízli kus nohy, pak běhal po krymu s nezahojenou nohou s provizorní protézou, a uřízli mu další kus.

 436. Nemoh by ten Sobotka mlčet?
  Člověk už má pocit, že sem jede polovina ruské armády, po zuby ozbrojená s namířenými hlavněmi tanků na pokojné obyvatelstvo!

  „Pokud přece jenom Polskem projedou a zamíří do Česka, tak budou muset získat povolení úřadů a dodržovat české zákony, řekl dnes Sobotka novinářům na pietním aktu v Javoříčku u Olomouce.“

  A oni snad nějak dávají najevo, že je nechtějí dodržovat? Chtějí tady střílet? Obsadit republiku?

  Tohle už je vážně za hranicí normality!

 437. On ten Sobotka není blbej, ale posranej… Bojí se barevné revoluce.
  Holt stát, kterej má na svém území emerickou ambasadu, lehce může mít problém.. 🙂
  Kchárlovci by docela rádi….

 438. Jak bojovat proti ruské agresi – poznatek z Mnichova
  V Mnichově je Rusů poměrně dost. Mají tam knihovnu, školu (s vynikajícím matematickým klubem pro děti do 14 let), obchody, lékaře atd. A protože si někteří potřebují udělat řidičsky průkaz mají i oblíbené autoškoly. Chodím na metro okolo jedné z nich. Řekl bych, že tam jako učitele nespíše zaměstnávají nějakého emeritního důstojníka automobilního vojska Národní lidové armády NDR, který si ještě udržel znalost ruštiny. A protože reklama je reklama, tak na autech se vedle nápisu FAHRSCHULE skvěl menším nápisem text aвтошкола. A když jsem před časem dorazil zase do Mnichova, ukázalo se, že se na autech onen ruský nápis neskví. Byl prostě odstraněn. Domnívám se, že na protest. Tak se na to musí. (Jen na okraj: ten nápis by sice mohl být chápán jako ukrajinský, ale to už by se muselo nejspíše vysvětlovat nějakou poznámkou pod čarou.)

 439. Halle, Sobotka to už má stejně spočítaný – Madlenka už Babišovi poklepala na rameno a ten je z toho natřesenej.
  Odvaří Sobotku, sebere Kchárlovi z ruky agendu, čímž upozadí Topku s Kalouskem a bude dělat, že je děsnej pravičák!
  Fujtajxl!

  …„Proto myslím, že cesta do USA byla do značné míry orientována na to, aby se ukázalo, že Babiš je standardní předvídatelný politik, s nímž se dá mluvit, který je schopen uvažovat dlouhodobě, strategicky, vypočitatelně. A možná, pokud tam učinil nějaké přísliby vůči Washingtonu a Bílému domu obecně, bude chtít americkou stranu přesvědčit, že drží slovo a že se na něj dá spolehnout. Že v Česku není jediným partnerem Bílého domu dlouhodobě pouze pravice nebo sociální demokracie,“ míní Kubáček…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Babis-zacal-kopat-za-USA-nejspis-pry-veri-ze-ho-zacnou-zvat-do-elitnich-klubu-Volicsky-jej-to-ale-pry-muze-pohrbit-372454

 440. Jen jsem teď zvědavej, co udělá Sobotka, když bikeři vjeli do Polska. Skoro mi to připadá, že spoléhal na ty Poláky, a tak si pouštěl hubu na špacír, v domění, že ti Rusové na hranici s Českem nedorazej.
  No, v polsku už jsou, a teď se Sobotko ukaž ! 😀

 441. Šimone, určitě sežerou !
  A budou říkat “ Davaj časy! “ 😀
  Co taky čekat od chudáků v láptích, co maj jen na bídné motorky !

 442. Rputi,
  taky si myslím.
  Polovička voličů je nasraná, a té druhé půlce se ty jeho úkroky zdaj málo.
  Kdykoliv může Babiš koalici zrušit, a vyvolat nové volby.

 443. Rputi, zdráva buď nám ještě dlouhááá léééta! To tě přeju upřímně a z celého svého zasmušilého sérdce! (Nevím sice kolik, ale určitě dost) … 😀

  Vážení přátelé, ano! Tak jsem se probudil a vidím, že hysterie našich podefekovaných „politiků“ a „novinářů“ nepolevuje. Válečná, protiruská a antimotorkářská propaganda neustává, naopak stále zesiluje a připravuje občany na… Čím dále tím více si připadám dílem jako v Reichu v pokročilých třicátých letech, jindy zase jako u nás za Druhé republiky (Schumi zdravím)…

  Dóbro došli… 😉

 444. ahoj Bohouši,

  můj tip je, že nás připravujou na výsledky konference: Porada o imigrantech – kam s nimi ? 🙁
  A aby jim během té porady davy nevytloukly dlažkama okna a zuby, posílaj nás zase na přehlídku, tentokrát ne starejch ótéček, ale motorek…..

 445. Šimone, též zdravím. Dost možná máš pravdu, mě ti imigranti připadají jako dokonalý zástupný problém. Přesto mi přijde, že se chystá něco mnohem většího. Nicméně pravdu mít můžeš…

  Při budování Brave New World se na třísky, co lítají kolem, nemusí brát zase až tolik zřetel. To ti řekne každá Alfa plus. Deltám a Epsilonům se to sice tolik nelíbí, ale ti stejně nikoho nezajímají…

 446. šimone, jako strategie je to blbina.

  Lidi už jsou tak vynervovaný, že jsou vstavu zmlátit každýho, kdo jim vleze do cesty. Natož imigranta.
  Jestli spíš nechystaj nějakej mejdan!

 447. Bohouši, díky vřelé za srdečné přání!
  Otázka je, co nám chystaj a co ty léta přinesou. Vůbec, ale vůbec se mi to nelíbí!

 448. Rputi,

  připojuju se opožděně ke gratulantům, hlavně přeju zdraví, ostatní není důležité.
  Holt tenhle víkend byl pracovní..

 449. ŠImone,
  ten odkaz jsem tu dávala před obědem 🙂
  Ale souhlasím, ten člověk opravdu nemůže být normální.

  A s tím Polskem
  to může být ještě trošku jinak
  ¨http://www.pressexpress.eu/2012/08/04/po-domluve-polska-ruska-bude-platit-bezvizovy-styk-mezi-ruskou-oblasti-kaliningrad-polskou-prihranicni-oblasti/48269

  Do padesáti km mají bezvízový styk, takže pokud jeli do Braniewa jenom Kaliningradští, tak vízum nepotřebovali.
  Tak jsem zvědavá, jestli pojedou dál nebo to otočí.

 450. Njn, cožpak vlci – ty zaženeme, postříleme, nepustíme, eventuelně rozsekáme do buřtů!

  ALE CO S TÍM HOKEJEM ???

  Přijedou lumpové ruský! A určitě budou chtít vyhrát!

  Jak to, že ještě není žádná petice? Kde se ten Kocáb s Jandou a Halíkem flákaj? Proč česká umělecká fronta nevolá po zákazu ruského mužstva, mistrovství, eventuelně hokeje vůbec, neboť je zajisté nástrojem ruské imperiální propagandy ?!?!?!

 451. A Babiš ríká v TV, že on ty online účtenky od 1.1.2016 prostě chce.
  Tak to začínám být vážně zvedavý, už jenom čistě z technického hlediska…

 452. NoName, důvod je celkem zřejmý:
  (jinak to byl totální průser)

  … On-line pokladny pomohly k dalšímu růstu potravinářského impéria, které vlastní nejbohatší Chorvat Ivica Todorič. Patří mu koncern Agrokor, který přes řetězec Konzum ovládá polovinu chorvatského maloobchodu, provozuje řadu hotelů a potravinářských firem, investuje také v oblasti médií….
  http://echo24.cz/a/w66Rq/on-line-pokladny-v-chorvatsku-pomohly-jen-agrokoru

 453. 545 – Matzurko
  já si myslím, že ten Váš odkaz byla jiná fantasmagorie téhož trotla (ale jsem líný to hledat). Zde podle mne přidal i motiv hybridní války skrzevá okupaci s pomocí obrněných motopicyklů…v každém případě svěže inovativní.

 454. Rputi, vinšuju vám zdraví a aspoň kapku štěstíčka. Jste Býk, ti mají výdrž.

  Ruští motorkáři dnes navštívili památník Chatyň (vesnice vyvražděná v roce 1943) v Bělorusku. Doprovází je asi 100 běloruských motorkářů, kteří s nimi pojedou až do Brestu. Do Polska by měli přejet zítra ráno. Tak uvidíme, jak to dopadne.

 455. >> Baubo
  Ta běloruská vesnice posloužila v poválečných letech k odvádění pozornosti od katyňského masakru. Tím spíše, když se jako transkripce jména Хатынь objevoval v latince tvar Khatyn. Pociťuji to jako svinstvo – jako svinstvo nejen vůči těm 22 ticícům Poláků ale i vůči těm asi 150 zavražděným vesničanů. Je tu jedna zajímavá kniha: Ales Adamovič – Návrat do Chatyně.
  Jen na okraj – ti vrazi v oné Chatyni byli většinou Ukrajinci v německých službách.

 456. 554

  Žádný div, oni ti Noční vlci dlouhá léta doprovázejí polské bikery na ten památník zavražděných polských důstojníků.
  A Rusové jim na tu akci promíjejí poplatky za víza – prostě na tu akci dostanou víza zdarma.

 457. 555

  Ve srovnání s jednáním ruských orgánů vypadáme my jako pitomí burani.

 458. Halle,
  my jako Češi ani ne (s Nočními vlky je v kontaktu nějaký český bikerský klub, který má domluveno, že je bude ČR doprovázet), spíš naši „nejlepší z nejlepších, volená (j)elita“.

  Tedy upřímně, dokud naše média nespustila randál, tak jsem ani teušila, že nějací Noční vlci existují. Sice se nám tu celkem pravidelně konají někde u Českého Krumlova bikerské srazy, ale to registruji leda jako účastník silničního provozu – oni dost často mají historická vozítka, takže klidně tu prosviští i nějaký wehrmachťák v piklhaubně a v sajdkáře má druhýho 🙂 A to se kouknu se zájmem, i když fanda nejsem.

 459. Matzurko,

  přirozeně jsem s těmi ruskými orgány povolujicím ty zájezdy polských motorkářů srovnával s našimi státními orgány . Ne Tebe nebo sebe.
  Ovšem ostuda i tak padá na nás.
  Co jsme si zvolili, to máme.

 460. Sakra, zase jako hotentot. Dávám tomu češtinovi zabrat 🙁

 461. Tak ono celkem nejzajímavější na celé věci (nejen kolem motorkářů) je to, že když se slavilo 50. výročí konce 2.sv. války nebo 60. výročí, tak víceméně žádný problém na žádné straně nebyl. A to byl v ČR na Hradě nějaký (dnes obecně nenáviděný) Václav Havel či Václav Klaus (taktéž víceméně nenáviděný), USA bačoval Clinton a posléze všeobecně nenáviděný G.W.Bush a v Rusku vládl Jelcin a posléze dokonce i Putin (v té době ovšem ještě poměrně krotký a neblbnoucí).

  A to bych řekl, že takové 50. výročí je skoro významnější než 70. výročí a rány z minulosti musely být tenkrát ještě o dost živější. Už proto, že za těch 20 let umřela fůra lidí, kteří to tehdy museli prožívat.

  Jestli ona celá ta hysterie kolem toho všeho nebude způsobená tím, že Rusáci se za těch 20 let prostě změnili, asi tak jako se změnilo Německo mezi lety 1919 a 1939 ? 🙂

 462. Jestli vlky potkám, opráším ruštinu a pokecáme. Když jsem nadhodil jak je uvítat, manželka pravila, že nakvétají šeříky…Kdyby se podařilo proniknout na střechu Reichstagu, třeba praraglajdem a píchnout tam rudou vlajku,považoval bych to za vtipnou připomínku. Jen pro ten pocit jak by bílí bolševici hystericky čůrali maggi v kostkách.

 463. Změnil se celý svět. A nejen za těch 20 let.

 464. 561 zajisté Pavle. Navíc, Rusko se zákeřně přiblížilo ke hranicím NATO. To nemůže zůstat bez odezvy.

 465. 534 ano Halladine. Stropnický by měl na Staroměstské náměstí v Praze nechat přivézt, případně, ehm, přitáhnout ty obrněné transportéry kdysi hlídající Svobodnou Evropu. Hlídat aby nám neodvezli orloj.

 466. Jasně, Schumi.
  Odmontujou, strčej do sajdkáry, a nám zůstanou oči pro pláč !

 467. A Frantíci se chystají vrátit Rusům peníze za Mistrály

 468. Šimone,
  mají ty Harleye 🙂 a zjevně na nich umí jezdit.

 469. Schumi – 564 – Ale no tak. Od roku 2005 se NATO opravdu nikam nerozšířilo. Poslední významnější rozšíření bylo v roce 1998 a tenkrát kupodivu Rusáci ještě neblbnuli, protože celkem logicky, tomu kdo neplánuje útok proti sousedovi nevadí, že soused vylepšuje obranu svého domu. To je úplně stejné jako to, že proti držení a nošení střelných zbraní nejvíc protestují ti, kteří se chystají útočit a krást. Tedy většinou socialisté nebo přímo stát (ten nejčastěji).

  Krom toho, tehdy dokonce existovala ne zcela nevýznamná skupina politiků, analytiků a jiných -tiků, kteří se domnívali, že dokonce i Rusko by se mělo členem NATO stát. Již tenkrát jsem na Psu psal a dokládal, že je to úplná blbost a naprostá naivita.

 470. To máš marný, Pavle, zde ožili „vrahové z vólstrýtu“. 😛
  (Ty devadesátý leta začínám fakt vidět idylicky (a taky už zapomínám na tehdejší průsery a blbosti)

 471. A trochu nedělního optimismu: V ulici Kořenského, kterou mám pod oknem, byly značky zákaz zastavení dnes 26.4., od 8mi do 15ti, úklid komunikace. Ve 14 hodin veliké blikání, asi 5 auťáků na kradení aut (náklaďák s rukou), i řekl jsem si, to „ukradnou“ těch asi pět aut, která v té ulici zůstala. Ukradli, ale, světe zboř se, po očištění ulice zase vrátili! Tolik inteligence jsem od ouřadu fakt nečekal.

 472. dobrý večer,

  „Jestli ona celá ta hysterie kolem toho všeho nebude způsobená tím, že Rusáci se za těch 20 let prostě změnili, asi tak jako se změnilo Německo mezi lety 1919 a 1939 ? “

  nejsem si jistá, jetsli Rusáci. Když čtu ty bláboly těch, které noviny nazývají, bůhví proč, „osobnostmi“, tak mám obavy, že ta změna nabrala grády hlavně tady.

  jinak bych Ti, Pavle připomněla, že 50. výročí II.světové války bylo v roce 1995. to ještě lercdo věřil, že studenou válkou v Evropě to všechno skončilo. Teprv pak přišla válka v Kosovu, atentát 11. září a válka v Iráku.

  a v roce 2006 ještě nebyla žádná krize, ani „arabské jaro“ a islámský stát. Ani Střední východ, kde pokusy o vývoz demokracie dpmácí poměry jen zhoršily, ani strach z rozpénajícícho se islámu, ani nezradnost nad rozsáhlou migrací do Evropy.

  fakt si myslíš, že to jen Rusáci se změnili?

 473. PArdon, mělo být v roce 2005, to bylo 60.výročí II.sv.války.

  „zde ožili “vrahové z vólstrýtu”

  To se podívejme na ty noční vlky, jak jsou prááskaní… Že prý Putinovi, a oni jsou nakonec z volstrýtu. 😀

  Ale to je potom správně, ne? To bys je měl, karle, vátat s fanglí, chlebem a solí 😀

 474. Holt po zániku SSSR, a s krachujícím Ruskem nabyly USA dojem, že mohou úplně všechno…
  A to pokušení bylo příliš veliké, než aby se mu dalo odolat..
  Zdálo se, že Rusko půjde zlikvidovat úplně, že bude rozděleno na několik slabých států, a jeho vliv zcela zanikne .
  No a pak přišel Putin…….

 475. Dobré ránko!

  Ale prdlajz „vrazi z Vólstrýtu“! 😀
  Vrazi z Vólstrýtu jsou dávno v propadlišti dějin, úplně stejně jako Indiáni, stáda bizonů a negramotný Ivan v láptích a v zemljance.

  Svět se zatraceně změnil, nejen v té Americe a v Rusku, ale komplet a všechno to najednou pobrat a akceptovat vůbec není jednoduché. Příznaky jsme ignorovali dost dlouho, až najednou přišel zlom, příliš rychlý, abychom se s tím mohli srovnat.
  A historické, už zcela neodpovídající nálepky, tomu nejen nepomohou, ale jsou i značně zavádějící. A problémy s tím zjevně má nejen Aero a Kořenský a řada dalších, ale s tou akceptací dost bojují i za Velkou louží.

  Jen příklad: „Jak uvedl odborník na ruskou demografii Mark Adomanis v článku pro Forbes, počet přistěhovalců do Ruska je na druhém místě po Spojených státech.

  Většina přistěhovalců do Ruska pochází z bývalých sovětských republik, a to zejména ve střední Asie, a „nápor“ se stal vážným politickou problémem. A každý, kdo si myslí, že Rusko neprovedlo vážnou debatu o tom, jak se vypořádat s přistěhovalectvím, neví, podle Adomanise, nic o této zemi…“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/opednews-tri-myty-o-rusku-ktere-je-treba-napravit/

 476. Proč by měly odškodnění platit ty nestudované úřednice bez zkušeností? Někdo by řekl, že ony jsou jen obětí systému, hledaly práci, našly tuto. Konají svou povinnost přesně dle předpisů.
  Odpověděl bych – pokud se o své vůli rozhodly vstupovat do lidských životů, do rodin, a ví že nemají potřebné znalosti jsou jako sanitář v nemocnici, který si obleče lékařský plášť a vydá se na sál operovat. Byl by vinen, pokud by za ním byly mrtvoly a zmrzačení? Bezpochyby ano.
  Proto tyto úřednice musí platit za svojí chybu. Pokud nebudou platit – šlo o pochybení instituce a interních předpisů – nechť je jim, jejich nadřízeným navěky zakázáno ovlivňovat cizí životy.

 477. Nickname, ty úřednice NEVÍ, že nic neví!

  Jednak je (nejen tady) tradice úřednické „úřední neodpovědnosti“, dvojak s klesající vzdělaností je čím dál víc lidí, kteří jen markýrují nějakou odbornou činnost a nejsou si toho ani vědomi.
  Jinak řečeno: „Blbovi je všechno jasné!“
  A čím větší blb tím jasnější!

 478. Když tak čtu to poučování „Putinových agentů“, myslím se, že by nebylo na škodu, kdyby některý z těch poučovatelů vydal zmodernizované Kladivo na čarodějnice. Takové kladivo na Putinovy agenty (včetně trestů) by jednorázově velmi pouvedlo úroveň tohoto blogu a oni by mohli trávit čas užitečněji než opakovaným káráním těch už ne „pomýlenýcg!, ale hnusných zaprodaných agentů.

 479. Paní štěká na nesprávnej strom.

  ˇuřednice dostaly podnět od psychologa. Na základě toho jednaly. Není v jejich pravomocech přezkoumávat zprávu lékaře či psychologa.
  Paní sama svého manžela opustila v těžké chvíli, žila s ním, mohla vidět, že situaci špatně nese.
  Ona , místo toho, aby děti navštěvovala, odstěhovala se, a nechala ho samotného. Dá se předpokládat, že její přítomnost a podpora by sebevraždě zabránily.
  Já bych její nároky zamítl.

 480. Soused vylepšuje obranu svého domu tím, že se neustále snaží posunout plot. A nikdo slušný se plotu nebojí, že ano. Kor když je vyloženě obranný.
  Občas se sice plot vydá několik tisíc km od domu a brání a brání, až se z místních kouří, ale pořád je to obrana, protože majitelé plotu to tak definovali.

 481. Dobré ráno,

  rputi, to není tradice, to je systém, danný zákonem. Za úřední výkon a jeho důsledky ručí úřad a me zaměstnanci osobně. Tož úřad paní nejvýš vyrazí a ona stejně nebude mít z čeho platit dávky.

  možná je postižitelná ta rádobylogopedka, protože ona měla soukromou praxi. A i to je otázka, protože se bude těžko prokazovat, že nejednala v souladu se zákonem.

  To, že otec dítěte ztratil nervy a nevyčkal výsledku vyšetřování, je věc, za kterou je těžko možno stíhat.

 482. Ona tam také figuruje ta logopédka, co nebyla logopédka a co to všechno spustila.

  Je až s podivem, jak velké množství lidí se domnívá, že mohou dělat, co je napadne.
  A opět bych tohle kladla za vinu současné výchově! Z robátka, které není ve svém osobitém „rozletu“ nikterak omezováno a naopak mu rodičovstvo, ba i společnost, umetá pohodlnou cestičku ke všemu, co si zamane, nemůže vyrůst nic jiného než sluníčkové, naprosto nezodpovědné trdlo.
  Tu si odjede do Pakistánu, tu se prohlásí za logopédku,neb načetlo na googlu…
  Vždyť oni to přece mysleli tak dobře….

 483. NoName, buďte rád, že je klid. Aspoň někde!
  Kdyby vypuk nějakej mejdan, bylo by to horší!

 484. No jo, ale co demokracie, zpěv v chrámech, soulože v muzeích ?
  A nedávno přijali v Kazachstánu zákon proti homosexuálům !

 485. Halle: pokud úřednice dostala podnět od absolventky Fakulty sluníčkových studií, obor racionální výživa – komunikace, musela konat, protože prevence. Raději deset pověšených, než jedno opomenuté udání. Manželka Sofie samozřejmě udělala chybu, když volila o koho se starat – zda o děti nebo o manžela.
  … až vám dentální hygieničky budou dělat rekonstrukce rozštěpu.
  Rputi: pokud je úřednice ve stavu „neví, že neví“, inteligencí zvládá být maximálně ředitelkou úřadu vlády, potom je lepší jí navěky zakázat ovlivňovat lidské životy. Klidně i s doživotní penzí, že se jí to přihodilo např. následkem pracovního úrazu.

 486. 578 Rputi, vysvětlení je prosté. Pošetilost starců. Většina lidí jak stárne, žije více v minulosti. Cítí se v tom dlouhém a naloženém vlaku dobře, mají v něm svoji jistotu. Jen se snaží to vylepšit. Stále si přehrávají staré bitvy. O radosti se dělí skrblicky. Zato o svá traumata se dělí s potěšením a snaží se je zasít do mladé generace nepoznamenaných. Aby i oni pokračovali v těch starých bitvách. Kdyby mezi námi žili ještě pamětníci Lipan, to by to tu vřelo…

 487. Jj, Schumi – obrana proti nejistotě a strach z vlků a šakalů venku!

 488. Nickname,

  ona ta logopedka, co logopedka nebyla, poslala dítko k řádné psycholožce, která byla psycholožka.
  A ta odeslala zprávu sociálce.
  Své podezření může vyjádřit kdokoli na cokoli.
  Takže té falešné logopedce je možno vytknout akorát to, že logopedii dělala bez správného papíru.

 489. Té falešné logopedce lze vytknout i to, že se sere do věcí, po kterých je jí víte co.
  Obvinění ze sexuálního obtěžování je velmi závažná věc, toho se obviněný už nikdy v životě nezbaví. Představa, že to jde poznat z pár rozhovorů …

 490. (578) Dovolil bych si jen podotknout, že já žádné problémy nemám (i volnoběh se vylepšil výměnou svíček). Problémy zde, denně,zhusta i v plurálu, ventilují jiní.
  (581) Neřekl bych že si to jen myslím, spíše si tím jsem jist.
  (585) Vy máte NoName nějaké námitky proti plotu na pozemku souseda, případně na pozemcích sousedů s ním spřátelených? Zláště s přihlédnutím, že na neoplocené pozemky běhají cizí slepice, sem tam i nějaký škůdce?
  (592) Líp bych to nepopsal, jen buď genderově vyvážený.

 491. Třeba plot (zeď) v Matiční byl absolutně nepřípustný … Přestože měl všechny popisované funkce.
  No a jak se plot dostal do Afghanistánu nebo Srbska jsem ještě také přesně nepochopil.

 492. http://www.mpsv.cz/cs/20404
  Paní Marksová-Tominová se vahou svého úřadu postavila za ty paní, které „neví, že neví“. Mohu říkat s předsokratovskými znalostmi, aby se necítily diskriminantované?
  Zodpovědnost pí. Marksová bere na sebe – voliči nechť jí za to odmění.
  Srdečně je mi jedno, jestli paní Marsková jedná z hlouposti, zpupnosti, díky indoktrinaci, nebo proto, že neměla šťastné dětství.
  Staré knihy nás učí, že bychom se měli zastávat vdov a sirotků – socialisté nás učí, že erár je svatý.

 493. Ovšem za ten plot se dá strčit také ledacos, co už tak moc obranné není.
  Ostatně – hranice mezi obranným zařízením, a zařízením útočným je velmi nezřetelná.

 494. Vzhledem k tomu, že NATO se smí bránit kdekoliv na světě, i preventivně, je tato diskuse docela akademická.

 495. Hezké pondělí. Tak zas – hup na barikády!
  Já dnes žiju přesně v souladu s názvem článku. Včera jsme operativně změnili plán a místo sportování a dráždění řidičů jízdou na kole jsme navštívili Flóru. Tu v Olomouci. A samozřejmě, já neodolala a nakoupila a teď bloumám po poli, zahradě a zahrádce a říkám si: Kam s nimi?
  MMCH: Jako dárek při vstupu rozdávali semena lagenárie. Máte s tím někdo zkušenost, víte jak to pěstovat?

 496. Noname: hygiena je důležitá. Já bych přikázal zavřít všechny úřady, kde nejsou dost hygienické podmínky – špinavá WC, nedostupná pro zákazníky, myší bobky, drobky na stolech a v klávesnicích. Víte, že taková špinavá klávesnice má v sobě víc mikrobů než záchodové prkénko?

 497. Také bych na úřadech zavedl elektronickou evidenci tržeb. Jen nevím, zda povolené třistakorunové dárky za úkon mají být evidovány nebo ne.

 498. Noname, toto mě dostalo: Myslím, že máme natolik odborně zdatné inspektory, že jsou schopní posoudit, co je podstatné, a co ne. Pokud je provozovatel podniku korektní a byznys myslí vážně, může pro něj být inspektor partnerem.
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/spatni-hospodsti-by-meli-z-trhu-zmizet-dyh-/ekonomika.aspx?c=A150424_2157754_ekonomika_fih

  Inspektor může být partnerem … kde se to registruje, kolik to stojí, při vší korektnosti?

 499. Mnooo….

  http://www.novinky.cz/domaci/368049-putinovi-vlci-jsou-podle-vnitra-v-cesku-nezadouci.html

  Zaujala mne v tom demagogickém článku následující věta:
  „“„Radikální řešení (neudělení víz nebo vrácení účastníků akce do Polska) právní řád umožňuje, vzhledem k citlivému zahraničněpolitickému rozměru akce a zájmu ruské vrcholné administrativy však využití právních institutů musí být předmětem vrcholného politického rozhodnutí,“ uvádí dokument vnitra. „“

  Takže se ptám:
  Tohle znamená rozhodnutí na úrovni (předsedy)vlády. Obecenstvo článkem bylo informováno a hin sa hukáže, zda vláda potažmo Ozubená pleš nás nadále ukotvuje v táboře míru a socialismu, tedy pardon: v táboře svobody a civilizace nebo nás bude tlačit do samohonky a láptí. V tom druhém případě si koleduje o spontánní vyjádření pracujícího lidu, chci říct všech svobodomyslných a civilizovaných lidí této suverénní republiky, že nehájí zásady našeho bratrského a nerozborného spojenectví v rámci NATO a hodlá umožnit temným (a řekněme to na rovinu – přímo nočním) silám, aby u nás zavládl putlerovský fašismus..

  Opravdu jsem nepožil…..jenom tak počítám, jak dlouho tam tenhle pán vydrží, s Burešem, Šapitó a pravdoláskovým Majdanem za prdelí a partou motopyciklistů před sebou, tváří v tvář tomuhle defacto denunciačnímu článku….
  Countdown in colors started….

 500. Nekonečné debaty, že jak se Hus v Kostnici měl hájit, jak by to bylo kdyby papažem byl ten či onen, co že Zikmund, ta liška ryšavá, že výjezd z vozové hradby byla blbost, a jak moc velký hajzl byl Jan Čapek ze Sán. Další hospoda by vřela Bílou horou, mladočeši by se hádali se staročechama. A tak dál…

 501. Schumi, já znala jednoho a ten měl sestřenici… 🙂
  A oběma jim, v době bombardování Prahy, bylo + – dva roky. A jak ti se dokázali seštěkat, kdo vlastně při tom bombardování víc trpěl … a to už jim táhlo na 60… 😀

 502. 🙂 🙂

  … První člověk, o kterém jsem se dozvěděl, že přišel na čas o řidičák, byl nynější europoslanec Petr Mach, se kterým bych nikdy nikam nejel (hlavně ne až do Bruselu), protože jezdí tak opatrně a pomalu, že se to prostě nedá. Ale vyprávěl mi, že nevěděl o nějaké kameře, okolo které jezdil každý den z práce domů, a většinou to tam do kopce na čtyřproudovce-dálničce „rozhulil“ na 58–60 km/h. Sedmkrát…
  http://www.novinky.cz/komentare/368061-komentar-vrcholi-duben-mesic-bezpecnosti-vaclav-klaus-ml.html

 503. šimone, vždyť už jsem psala, že to má spočítané!
  NeBureše otlapkala Madlenka, takže je to celkem jasné. 🙁

 504. Halle, fundamentalističtí psychopaté se najdou všude!

 505. (561) Pavle, nezměnili. Jen měli chvilku jiné starosti. Dál už jsou zase čím dál, tím stejní, stát, který neví kde začíná a kde končí a kterého se všichni mají bát.
  Změnili se Němci, ale ti k tomu potřebovali dostat dvakrát „po držce“, podruhé vojensky důsledněji, mírově jinak. Rusové ne.

 506. 612

  U republikánu zřejmě ve zvýšeném množství…..

 507. No ano, Rusové vedou dvě války neválky na svých hranicích, Je to jistě diskutabilní, odsouzeníhodné, komplikované.
  Jejich největší kritici ve stejné době vedli dvě velké války tisíce kilometrů od svých hranic s nasazením statisíců vojáků plus desítky menších „akcí“, mrtví se počítají na statisíce…
  Ale Rusko, Rusko je problém. Protože neví, kde má hranice.
  Kdo ví, jak vypadají takové úvahy na tomografu.

 508. 613 ale Karle, no tak, jako bys nevěděl, že je to záležitost generační. Němci…tak se jím tu říkávalo tady. Předně to byla záležitost jazyková. Před Bismarckem to oni sami nějak moc neřešili. Pokud se někdo odtamtud cítil nadřazeně, mělo to původ ve Franské říši na troskách Římské, v šíření západní větve křesťanství a v tom, že tady to bylo obecně zaostalejší, nemluvím o elitách. A pak vliv luteránství ve všech formách, tam kde uspělo, katolicismus konzervující feudalismus v kontrastu s buržoazním protestantstvím.
  Je toho mnoho. Ostatně, kvalita stromu se projevuje v ovoci. Tady je pětadvacet let po převratu a pořád nářky nad tím proč se nemáme tak jak jsme se chtěli mít. Jak kdo…

 509. ad 613 takžena světe nebude podle AK dobře, dokud všichni „nedostanou po držce“.
  Celkem moudré – jen jestli to svět přečká.

 510. 615 Šimone, snad až na jednu výjimku, typicky české reakce. Já s těmi opatřeními souhlasím. Na zdejší lid musí být rakouská přísnost. Stačí se rozhlédkout kolem sebe.
  Lidé si stěžují…Když se chovají jako dobytek, tak si říkají aby se s nimi zacházelo jako s dobytkem. Jestliže nejsou ochotni dodržovat nepsaná pravidla slušnosti a ohleduplnosti, udržovat pořádek, chovat se jako občané, tak se s nimi naloží jako s poddanými. Chvíli řvou o buzeraci, pak za volantem ožralé hovado někoho zabije, řvou o krvi, zakrátko je to pustí a řvou o buzeraci. A furt dokola. Občanská práva mohou mít občané. Ne Bandar-lóg.

 511. 616 No Name, to nesmíš takhle srovnávat. Ty statisíce mrtvých kdesi daleko jsou nezbytnou obětí za svobodu, demokracii, lidská práva a prosperitu. Vyvolených. I tisíce bezejmenných mrtvých kdesi v Donbasu jsou jen statistika. Nevýznamná malá čísla. Kdežto Tymošenková, Chodorkovskij a další jsou členové klubu vyvolených. Jsou to naši. Naši?

 512. 618 quivisi, svět to přečká. Zaručuju. Svět toho už přečkal….Ovšem nezaručuju, že to bude svět jaký by se Ti líbil. A při pohledu na události za posledních tisíc let jsou to maličkosti.

 513. Správně, Schumi
  Žádné oběti pro cíl, kterým je posunout onen plot blíže Moskvy nejsou zbytečné.
  Ti mrtví to jistě chápou, a souhlasí.

 514. 619 – Schumi – však už také smolím přihlášku za PS-VB…..ni zisk, ni slávu, čistá radost z buzerací mi bude sladkou odměnou…..

 515. 609 Routi, pohádky starého zbrojnoše…To o podměřujících tachometrech mě pobavilo. Klaus junior je sice geniální, ale neinformovaný. Pokud to nepředstírá.

 516. Schumachere,

  tachometr mi ukazuje skoro o 10 km víc než GPS.
  Co je správně ?

 517. 623 šimone, Švýcarsko nebo alespoň Rakousko by tu chtěl leckdo, jenže přičinit se aby to tak bylo, to už ne. V pátek v podvečer jsme po delší době šli Letenskými schody k bývalé „frontě na maso“. Která kdyby zůstala, mohla být zajímavým historickým a turisticky zajímavým artefaktem. Neměl bych námitek ani proti takovým pozůstatkům Gottwalda, Hitlera a dalších. V podzemních prostorách mohlo být k tomu muzeum. Leč novodobí debilové Frantové Sauerové se vždy přičiní. Zídky schodiště posprejované a počmárané, nahoře u metronomu „práskají“ prkýnkáři, když aktuálně nesprejují a o kousek dál v parku nějaké free ethno bubnovalo na bonga, že to bylo slyšet až do Bubenče. Na naší cestě jsme minuli řadu počmáraných fasád, přístřešek tramvajové zastávky s podrápanými a poleptanými skly, projeli se stejně zušlechtěnou tramvají, abychomm v procházce pokračovali k parku v blízkosti vyústění tunelu Blanka, s posprejovanými a počmáranými hradebními zdmi. Tu a tam na silnici u chodníku zbytky střepů po vloupání do automobilu. V sobotu jsme se šli projít Stromovkou. Tam jsme si museli dávat pozor abychom nebyli přejeti vystajlovanými pumpičkáři a bruslaři, jezdídími jak se jim zlíbí. Pořád jsme se museli dívat pod nohy abychom nezašlápli něčího psa nebo nešlápli do jeho pozůstatků. Všude se vznášel čmoud z bárbekjů a na trávnících kempovaly skupinky projevující se jako něco mezi opicemi vypuštěnými z klece a lépe oblečenými bezdomovci. Vřískot a jekot se snoubil v dokonalé harmonii s řevem a randálem z lunaparku na nedalekém Výstavišti. Jaká to byla úleva zažívat živý pocit svobody a demokracie v kontrastu s londýnskými parky. Země česká, domov můj…

 518. Dnes se už jeden nemůže spolehnout ani na Poláky. I mezi nimi jsou zrádci – jak jinak to nazvat ?

  Polští motorkáři během 12. Motocyklového Hvězdného sletu kněze hulána Zdzisława Jastrzębiec Peszkowského v bazilice na Jasné Hoře v Čenstochové 19. dubna vyjádřili ve zvláštním prohlášení solidaritu se všemi motorkáři světa a zaručili ruským „Nočním vlkům“ bezpečnost a pohostinné přijetí na území Polska.

  Na závěr sletu si vzal slovo Wiktor Węgrzyn, organizátor Katyňské jízdy, konané na památku polských důstojníků povražděných sověty, který poděkoval všem přítomným za účast a následně přečetl prohlášení, v němž se mj. uvádí:

  „My, polští motocyklisté shromáždění na 12. Motocyklovém sletu kněze hulána Zdzisława Jastrzębiec Peszkowského na Jasné Hoře 2015, potvrzujeme naši solidaritu se všemi motocyklisty světa, zaručujeme jim na území Polska bezpečnost a pohostinnost. Dnes, kdy funkcionáři polskojazyčných novin a televizí za pomocí lží prosazují protipolské cíle a rozpoutávají v polské tradici, polské kultuře dosud neznámou štvanici na naše hosty, ruské motocyklisty, vyzývajíce přímo k fyzickému násilí vůči nim, prohlašujeme: ruští motocyklisté projedou přes Polsko bezpečně.“

  Dále v prohlášení stojí: „Nepřipustíme žádné výtržnosti, zaručujeme jim bezpečný průjezd a pohostinnost, stejnou jakou oni prokazují už čtrnáct let nám, účastníkům Katyňské jízdy a všem jízdám na východ. Jízda ruských motocyklistů z Moskvy do Berlína u příležitosti 70. vítězství nad Němci, která vede přes bitevní pole a hřbitovy předků, má pro Rusy stejný význam jako Katyňská motocyklistická jízda pro Poláky.“

 519. 625 správně je, že bys měl přijít o techničák.

 520. A z téhož důvodu o řidičák. Někdo zdejší jezdící rychle avšak bezpečně, protože jeho auto zastaví na fleku, Ti to vysvětlí.

 521. Díky, NoName.
  Ono se to dalo usoudit z té narážky na techničák, ale mám raději konkrétní vyjádřeni.
  Mimochodem, technická prohlídka byla před měsícem.

 522. Správně ukazuje GPS (cituji předřečníka), ale ro české i zahraniční řidiče jsou tachometry vždy!!! nataveny tak, že ukazují o něco více, než je skutečná rychlost. To proto, že nejvyšší povolená rychlost se nazývá nejvyšší a většina řidičů ji považuje za nejnižší nařízenou.

  Tato poznámka nehodnotí kvality komentujících. Už dávněji jsem napsal, že bych se z většinou z vás nechtěl potkat na silnici, lhosten, zda v autě, na kole nebo za volantem kladovky. Jestli opravdu jezdíte tak, jak o tom píšete, tak jste normální – já ne.

 523. Směrnice 77/433/EWG stanovuje, že tachometr nesmí ukazovat menší rychlost než skutečnou. Tedy je nasnadě, že výrobci se nechtějí dostat do konfliktu se směrnicí a proto tachometr ukazuje poněkud více. EU předpis na to není, na to budou směrodatné národní metrologické předpisy. Nějak mám zafixované, že v Německu (ale i ČR či Rakousku) je to do 100 km/h 3%, ale přísahat bych na to nemohl. Každopádně ta 3 % tolerance platí pro radary.

 524. (617) Jo, oni to před Bismarckem ani nebyli Němci, spíše Bavoři, Prušáci, Sasíci etc. To „němectví“ si teprve vypěstovali.
  Ty nářky, jak kdo, ano. Jistě jsou tací, co čekali nemožné na počkání, zázraky do tří dnů.
  (618) Do toho mne nepleťte ani pod zkratkou, to je vaše úvaha.
  (624) Tachometry ukazují více než je skutečnost, to je vcelku známé. Jen z toho Klaus jr. vyvodil špatný závěr.
  (626) Měl jsi raději přijít do té Chvalské tvrze Klídek, pohoda, vůně benzinu, točené pivo, i František I se zastavil.

 525. Vlci jsou na bělorusko-polských hranicích.

  ..U volyňského památníku se mají ruští motorkáři setkat odpoledne kolem 16. hodiny. Právě tam se zřejmě podle polských novinářů ukáže, kolika Rusům se podařilo hraniční kontrolu absolvovat a přes bělorusko-polskou hranici přejet.

  Polští pohraničníci podle rozhlasové stanice RMF24 kontrolují ruské motorkáře velmi pečlivě. Jakýkoli emblém, prapor, samolepka či jiný symbol příslušnosti k motorkářskému klubu je důvodem odepření vstupu do Polska. Na přechodu hlídkuje nemálo polských policistů.

  Na polské straně hranic ruské motorkáře očekávalo několik desítek jejich polských kolegů. V případě, že Noční vlci přes hranice neprojedou, jsou prý Poláci připraveni absolvovat cestu přes Varšavu, Vratislav, Brno, Bratislavu, Vídeň, Mnichov a Prahu do Berlína místo nich.
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nocni-vlci-jsou-na-hranici-s-polskem-a-prochazeji-odbavenim_341002.html#.VT4To9LtlHw

 526. Kontrolu nevhodných triček a samolepek si ještě pamatuju …
  Ale že se to vràtí tak rychle ….

 527. 639
  Dyškryminácia na základě příslušnosti k národnosti, rase, politickému přesvědčení atd jak sfiňa

 528. Bacha na tunely! 😀

  „Z důvodu současné hospodářské situace je světlo na konci tunelu vypnuto!“

 529. >> Dana
  Hlavní poznatek z článku uvádí věta: „Nic si podle svých slov nepamatuje.“

 530. Jojo, on je celý ten článek zvláštní. Nejdřív se sděluje, že Rath je potlučený, nekomunikuje, nemůže mluvit, je pod prášky, aby vzápětí rozesílal smsky ne všechny strany.
  Jen aby pan doktor Rath nakonec neoznámil, že se mu podjatý soudce v noci na neděli vloupal do kolny, kde mu povolil ventily a uvolnil kola tak, aby při jízdě spadl. A to sdělení, že si nic nepamatuje také není časově ohraničeno ani dobou vzniku ani koncem. 🙂

 531. 634 Halladine, já to nezkoumám. Vím, že je nastaveno tak aby tachometr ukazoval o trochu víc, ale pokud dodržuju tak podle tachometru. Toleranci tachometru a radaru beru jako rezervu. Jestliže kdesi mezi poli je padesátka, jedu padesát. Když opouštím obec, u cedule zuřivě neroštuju. Když vidím ceduli začátek obce, jen stáhnu plyn a dokloužu abych tam měl padesát. Nepálím benzín jen proto abych nabranou kinetickou energii obratem měnil na teplo. Pohodovou plynulou jízdou se dá zajet dobrý průměr. Na stopadesáti kilometrech neřeším plusmínus deset minut. Důvodem „sportovní“ jízdy většinou není racionální úspora času, nýbrž potřeba sebeprosazení. Kdo chce „sportovat“ ať jezdí na uzavřené trati.

 532. [638] Jak z toho Klaus vyvodil špatný závěr? Kdo ví o radarech a drží si 50 km/h dle tachometru (nebo radši trochu míň), jede pomaleji, tedy cca těch 40 km/h skutečných. Drobet přehání, ale opravdu jen malinko.

 533. 2 Schumi – sorry, ale Klaus má pravdu. Každej tachometr nikoli podměřuje, ale nadměřuje. Zhruba o 3 – 4 km/h na padesátce, takže tachometrových 50 je skutečných 46 – 47. Zdůvodňuje se to psychologicky. S vyšší rychlostí rozdíl vzrůstá. Ještě jsem se nesetkal s autem, kde by to bylo jinak. Aktuální správnou rychlost Ti nejlíp řekne navigace…

 534. [646] Ano, při podobné jízdě se dá i relaxovat. Ale bacha. Jsou řidiči, kteří potřebují vidět brzdová světla, jinak jsou zpomalením vyloženě vyděšeni.

 535. [649] Ano, kratším metrem naměřím větší čísla nebo krátší prkýnka. Ono si to chce chvíli rozmýšlet, pokud to jeden nemá řádně předrozmyšleno.

 536. ad tachometr – Jak se projeví ojetí pneumatik? Pokud je cejchován na neojetou, tak při ojetí se zmenší průměr kola a tachometr ukazuje víc, neníliž pravda?

 537. [653] Ojetí, zimní×letní, kvalita huštění (pod i přehuštění). To se všechno projeví. Při všech běžných odchylkách musí tachometr ukazovat rychlost vyšší, než je skutečná. Co z toho plyne pro silně ojetou a podhuštěnou letní gumu?

 538. 653, 654-a často mají auta schváleno použití kol různých průměrů a to musí nastavení tachometru taky zahrnout.

 539. Ne, že bych Zaorálka podezírala, že dostal rozum! Spíš je to obvyklá metoda, jak řešit problémy – nevšímat si jich. Což v této situaci vzácně souzní s realitou! 😀 😀

  …„Platí, že jsme svobodná země. Pokud k nám někdo dorazí jako fyzická osoba, tak nemáme důvod vůči němu zakročovat, pokud přijel navštívit tuto zemi, třeba i v souvislosti s připomenutím si osvobozování naší země, to samo o sobě není důvod k žádnému zákroku,“ řekl Zaorálek…
  http://www.novinky.cz/domaci/368122-jsme-svobodna-zeme-neni-duvod-zakrocit-rekl-zaoralek-k-prujezdu-ruskych-motorkaru.html

 540. No páni,

  tak tohle mi tedy vyrazilo dech – za tragédií letu MH17 stojí liknavost německé vlády…. ?!!! Prý dostali varování tři dny před tím, že situace je alarmující, a neupozornili letecké společnosti…
  No, asi pořád věřili Kyjevu, že je to jen protiteroristická operace, a nikoliv občanská válka…
  http://www.bbc.com/news/world-europe-32479253

  Anbo je to další z konspirací s cílem na koho hodit placení odškodného.

 541. Každopádně pár dní předtím bylo sestřeleno ukrajinské dopravní letadlo ( vojenské) údajně ve výšce 6500 metrů, po čemž musel každý pochopit, že na bojišti se nevyskytují jen malé ruční protiletadlové rakety, kterých si civilní letadla nemusejí všímat.

  Že vojenské letadla a vrtulníky, létající níže mají velky problém, pokud má pěchota dost těch ručních PL raket, vyšlo najevo už dlouho předtím.

 542. To není přímo liknavost!

  Západ tehdy „nemohl“ veřejně připustit, že situace eskaluje do té míry, že už je tam opravdu velmi nebezpečno.
  Je to pořád dokolečka…

 543. Petr Hampl na FB:

  „Mluvil jsem dnes s chlápkem, co byl před pár dny v jižní Itálii, takže to mám z první ruky. A trochu jinak než v médiích. Lidé z městeček utíkají, vesničané stavějí improvizované barikády kolem svých vesnic a shánějí všechno, z čeho se dá střílet. Ve volném prostoru se pohybují tisíce černých a snědých mladých mužů, které nikdo neudrží ve sběrných táborech a netváří se vůbec přátelsky.“

 544. Ahoj!
  NoName ad 602 – aby se věnoval třeba chození na úřad pro podporu v nezaměstnanosti.
  Zahlédl jsem někde včera, žev Chorvatsku se po zavedení on line evidence tržeb zvedl výběr DPH u obchodníků až o třetinu ale celkový výběr státem je menší, protože více než třetina obchodníků žavřela krám.
  Očekávám stejný efekt i zde, posílený potravinářskou kontrolou.

 545. 654 Co z toho plyne pro silně ojetou a podhuštěnou letní gumu?
  Dost mizernej sex.

 546. NoName ad 633 – „správně ukazuje GPS“ ovšem, jen pokud americká armáda v rámci zachování míru, demokracie a zmatení nepřítele, nemanipuluje data !
  A to není jen pomluva, kvůli tomu EU buduje vlastní, nemanipulovatelný systém Galileo!!

 547. 655 NoName, když si spočítáš kolik na obvodu udělají dva cm na průměru, tak jsi mimo toleranci. Může se lišit průměr disku. Celkový průměr kola musí být zachován. Netýká se speciálnách vozidel. Tachometr musí ukazovat v předepsané toleranci.

 548. To mají ti Poláci před hlavní turistickou sezonou blbé…ta buzerace na hranicích, to se v Rusku rozkřikne (obzvl. zmíní-li to Putin) a Rusové budou místo na dovolenou do Polska, radši jezdit na Krym. 😉

 549. „Polské úřady zakázaly koloně deseti motorkářů z ruského klubu Noční vlci vjezd do země, oznámila polská televize. Po pohraniční kontrole na bělorusko-polském přechodu Brest-Terespol jim bylo oznámeno, že nesplňují podmínky k vjezdu do Polska. Rozhodnutí, které bylo každému z Rusů předáno písemně, nebylo podle ruských médií nijak zdůvodněno. “
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/polaci-zakazali-deseti-nocnim-vlkum-prejet-pres-hranice_341002.html#.VT5UPtLtlHw

 550. PeSi, k čemu potřebuju aktuální přesnou rychlost? Jak moc přesnou? Například zedník neměří na mikrometry. Tachometr potřebuju prakticky jen pro to abych věděl jak rychle mám jet abych nezdržoval a při místních úpravách rychlosti. A pro měření spotřeby. Čím nižší spotřeba na vyšší průměr, ano, zajímá mě jen průmě, ne okamžitá rychlost, tím lepší. Ne, že bych byl škrt. Ale motor považuju za užitečnější zařízení než to co hučí a chlastá. „Sportovní“ jízda brzda-plyn mně nevyhovuje a ani ji nechápu. Brzdy by prakticky měly sloužit jen k zastavení, ne k regulaci rychlosti. Bohužel, mnozí tohle nhechápou. Jak mají víc pedálů tak si s nimi hrají. Jenže když takový přesedne na svůj pumpičkostroj a jede na vlastní sádlo, nenapadne ho střídavě šlapat a brzdit. Naopak, snaží se využít vyšlapanou energii co nejlíp. Jenže potom naloží pumpičkostroj na samohyb, převleče se z tourdefráns do civilního a…

 551. (648) Když vím, že tachometr ukazuje více než je skutečnost, mohu jet rychleji a výsledek je správný. Jet ještě pomaleji je nesmysl.
  (658) Dost dobře nevím, co s tím má společného německá vláda. Letadlo malajsijský, let z Holandska do Malajsie ….

 552. 665-většina dnešních navigací umí i GLONASS, ale tam je problém stejný, jenom jinà vláda 😉

 553. (665) No, tvrdí to, soudruzi z Brusele. Já bych to spíš viděl na kombinaci francouzského velikášství a eunijního rozhazování.
  (667) Do Polska jezdili nejspíš hlavně šmelináři a ti zase nemají důvod mačkat se ve frontě na trajekt na Krym, aby tam sehnali jen to, co doma a dráž. Turisté dovolenkáři v Polsku? Nedejpánbu, aby jako na Ukrajině. 😛

  No a tu aktuální rychlost lze snadno kontrolovat. Takový ten vesnický radar na kandelábru už je na každém rohu a ukazují prý jakž takž přesně.

 554. Hrad a Peroutka. Už chápu proč hradní pán po celovíkendovém studiu prohlásil podkladů prohlásil Kocoura za autora amnestie. Že by senilní dyslexie?
  Koukám na fotku Ovčáčka, koho mi jen připomíná… Změnit brejle, účes, trochu oholit…

 555. 674 Karle, jestli máš navíc žízeň, tak to máš dost špatný období.

 556. 670, no, u veteránů to může být všelijak. Třeba poštělováno naopak, pro lepší požitek z jízdy aniž by za vehiklem bylo nutno posbírat motor.

 557. Aero 🙂

  že k nám jezdilo dost ruských turistů jste si snad fšim. A fakt si myslíte, že Poláci jsou na tom tak bídně, že nemaj turistům co nabídnout ? Třeba takové Mazurské jezera – nádhera.
  A z Kaliningradu coby 2x šutrem hodil….

 558. (679) Momentálně mi to fakt ukazuje víc, ale vím o kolik. Nejbližší opravář tachometrů VDO je kousek od Rakovníka, budu se za ním muset zase někdy stavit.

 559. 682 NoName
  nevysmívejte a raději se radujte, že díky podnikavým polákům a rusákům se slovan už domluví všude ani když třeba nechce 🙂

 560. Jo, všiml, ono je těžké je přehlédnout. Naštěstí jich není moc v přírodě, většina v Praze a ve Varech. Poláci na tom nejsou bídně, mně se Mazury docela líbí, ale Rusy jsem tam, ku svému potěšení, neviděl.
  „Sousedící země, jako je Finsko, Čína, Polsko a Pobaltí, přitahují významný podíl ruských cestovatelů, přestože mnoho jejich cest se uskutečňuje za účelem obchodování nebo jednoduše nakupování. Navíc, v případě Pobaltí ‐ a v menší míře i ostatních předních
  destinací – tvoří významný podíl cest také návštěvy příbuzných a známých. Během posledních pěti let se výsledky různých destinací velmi lišily. Polsko, tradičně oblíbené pro menší obchody, ztratilo významný podíl. Částečně je to kvůli vstupu do Evropské unie a s tím spojeným zavedením víz. Na druhém konci žebříčku popularity se nachází Turecko, Egypt a Thajsko, jejichž oblíbenost neustále roste. V případě všech tří zemí byl tento obrovských nárůst obliby způsoben zjednodušením vstupu do země. Thajsko a Egypt nevyžadují po ruských turistech víza a Turecko vydává víza při vstupu do země. Mezi západoevropskými zeměmi je nesporným favoritem Finsko s 2,8 miliony ruských návštěvníků v roce 2007 (mnoho z nich bylo jednodenních), na dalších místech se umístilo Německo (862 tis.), Itálie (482 tis.), Španělsko (399 tis.) a Francie (309 tis.). Oproti dobrým výsledkům z roku 2007 byla Francie v roce následujícím velmi zasažena problémy ve zpracování žádostí o vízum. Ve stejném období měla problémy také Velká Británie, a to kvůli zpřísnění vízové povinnosti, včetně zavedení biometrických prvků na konci roku 2007. Velkému nárůstu turistů z Ruska se kromě již zmíněných destinací těší také Řecko a Česká republika“
  – a to je z roku 2009.

 561. Aero,

  Rusové nakupují i u nás a kdekoli jinde. Taky byli na prvním místě co se týká utrácení na jeden den. To se asi jinak než nakupováním dosáhnout nedá.
  Jistě že Posko něco ztratilo. Jak Rusové bohatli, jezdili dál a dál, Hlavně do teplejších krajů.
  Mazury jsou krásné , ale spíš pro speciální skupiny návštěvníků.Je to jachtařský ráj. Na povalovaní u vody je tam relativně zima.

 562. No ano, v nejpravicovějším a nejprotiruštějším městě je lezení do ruských prdelí nejrozšířenější disciplínou.
  Je to paradox ?

 563. Dobrý podvečer,

  Není to paradox, NoName, kšeft je kšeft.

 564. No ale co zásady ? Verbálně Rusy srážet a mlàtit a kopat a hrdinů plno a pak jim líbat ruce, protože kšeft ?

 565. Ale jaký urážení, NoName….

  Jedni urážejí, kopou, mlátí, druzí obchodují. Takovej je světa běh.
  Na ty co, obchodují , koukají urážeči skrz prsty, že jako jen kšeft a žádný ideje, ale na druhou stranu kdo chce kšeftovat, nechce válčit. Akorát když to „obhájci idejí“ rozeserou, tak jde kšeft do kopru.

  Nakonec i ti poláci, co tradičně nemohou rusy ani cítit, natož vidět, s nimi obchodují.

 566. 691 NoName
  … klid! To vypadá jak když se Vám k žehličce připekla ta stužka :-p

 567. maYdo, přečti si

  http://www.blisty.cz/art/75867.html

  Celá tahle česko-švýcarsko/italsko-polská idylka se ale zhroutila, když začaly najíždět první kamiony, obvykle s ruskými či běloruskými SPZ (RZ). Ze všech do tehdy „milých Poláků“, se stali sršni, kteří rusky hovořící šoféry šikanovali, nechávali je poníženě stát před nezvednutými vjezdovými závorami. Úmyslně prodlužovali vjezdové, váhové , fytoveterinární procedury.

  Jak malé děti pyšně mezi sebou drmolili – jak hrdinsky dusí a trestají „wioski rosyjske“ (moskalské vši). Maximálně jsem se snažil obrušovat hrany, ale musím přiznat, že jsem byl najednou malým pánem. A Poláci sice nadále zdvořile, ale důrazně, mi dávali najevo, že je to jejich „právo“, když jsem jim tu „příležitost“ k hrdinné pomstě na zlých Rusech přinesl až „s neba wloskiego“. Najednou jsem pochopil, proč moji obchodní partneři z Ruska i Itálie, si nezajistili dohled nad polskou částí vlastními silami. A proč se jim Čech hodil do krámu!
  – See more at: http://www.blisty.cz/art/75867.html#sthash.It9JeSHr.dpuf

 568. Tak na ten průběh jsem zvědavá!

  „Účastníci jízdy ruského klubu Noční vlci věnované 70. výročí vítězství, kterým zakázali vjezd do Polska, předají štafetu svým polským kolegům.
  „Z toho důvodu, že Nočním vlkům oficiálně zakázali vstup do Polska, předá Chirurg (vůdce klubu) poselství (poselství veteránů Velké vlastenecké války veteránům evropských zemí) Evropanům prostřednictvím svých polských kolegů motorkářů. A naši duchovní bratři stejně do Berlína dojedou“, praví se ve zprávě motorkářského klubu.

  Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150427/324022.html#ixzz3YX3w42x9

 569. zdravím !

  OT: Večerní „rozjímání“ začnu citátem : „Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i starší jsou vzděláváni ve lži a ten, kdo se odváží říkat a konat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem.“Platón 😕
  No, a protože jsem takový „blázen“,který už nevěří lžím českého mediálního bláta, pastnu zde pro zdejší internetové „Talleyrandy a Bonaparty“, jak současnou situaci na „globální frontě“ (nejen na Ukrajině)řeší Putin (podle Rostislava Iščenka, prezidenta Střediska strategických analýz a prognóz RF):

  http://www.novarepublika.cz/2015/04/co-putin-chce.html#more

 570. Jj, skimici,
  je z toho přesně to, co být nemělo!
  Místo, aby se 20 motorek projelo v klidu Evropou, je z toho politikum jako prase, vlády zasedají, polikusové šílí a novinářské hyeny si můžou tlamy roztřepit!
  Klasický návod, jak vyrobit z prdu kuličku!

 571. (695) Rputi, IMHO Noční Vlkové jsou troubové: měli si motorky a bundy vyzdobit nálepkami a nášivkami “ Podpořeno EU“ 🙂

 572. 699-nebo insigniemi praporu Azov … To by mohli jet až do Bruselu 😉

 573. Ach jo. Prší. Nemohu tedy lézti na strom abych šeříků naškubal 🙁

 574. Ušlechtilá dvouděložná rostlina. Nedělá se z toho taky víno jako z bezu? Nebo neobaluje se to taky v těstíčku?

 575. Anebo by to aspoň mohlo šikovně hozeno v zatáčce vlkoňům pod kolo hezky zklouznout 🙂

 576. Jezus, skimici,
  vám to ale leží v žaludku…. nějakých deset ruských bikerů.

 577. No přece 20 motorkářů je obrovská provokace, kterou vyřešíme házením šeříku do drátů kol-

 578. 705 Matzurko
  Jste dáma a nemůžete se tedy vyznat ve složitých nuancích hybridního útoku!

 579. Skimici! Kde prší??? Tady ani kapka a jak by bylo potřeba. Budu muset jako domácí paní vyhlásit omezení spotřeby vody. 🙁

 580. 710 Dano
  Mokrý úder je veden ze západu! Zítra by už by měl se mnou být až ve Varšavě. Ať vlci vidí!

 581. (698) Ale to se hluboce mýlíš, že by 20 motorek v klidu projelo Evropou. Celý podnik je od počátku akce k vyvolání kraválu (asi jako když se tykadlovitý Smetana chtěl za každou cenu nechat zavřít). Je možno si pouze zvolit, jaký kravál bude. Zda kravál pro nevpuštění nebo kravál po vpuštění. Osobně je mi úplně jedno, který z nich to bude, preferoval bych ten po vpuštění, protože není dobré navykat ouřady na možnost omezování kohokoliv preventivně.
  Vyrobit z prdu kuličku je důležité umění psychologické války, kterou Putin (nejenom) dlouhá leta studoval, dlouhá leta provozoval.
  (703) Sakra, to to utíká. Ten bez v těstíčku, kosmatice, připadá mi, jako kdyby ty loňské byly včera, v nejhorším převčírem.

 582. (709) Podoba mezi Hradem (v současné podobě) a gestapem? 😛
  (710) Počkej do zítra. Momentálně zde padají komunistové bez padáku, dle zvuku i kroupy.

 583. Schumi – při večerním rozjímání dumám, co to Zemana popadlo. Začínám mít dojem, že se zařadil mezi osoby, které chtějí svou „velikost“, svůj „historický význam“ dokazovat tím, že začnou snižovat druhé. V životě jsem se párkrát potkala s lidmi, kteří se snažili dokázat svůj význam namísto vlastní prací a výsledky, poukazováním na chyby a omyly jiných. Nebyli to dobří kolegové a ani přátelé. Zeman se zařadil k nim.

 584. Matzurko, šeříkové klacky se strkají do drátů šíleným pedálistům ve stajling oblečcích 🙂

 585. Foundry,
  aha, tak to mne nenapadlo. Já na ty pedálisti akorát nadávám, pokud utvoří peletonek a ucpou běžnou komunikaci, nejlépe obousměrně. Se zas vyrojili, jak vylezlo sluníčko…

 586. (714) Vždyť to dělá skoro od plyšáku, nic nového (a jak ho tak odhaduji, i před plyšákem).

 587. 717 Foundry
  Copak, musel jsi snad stroj tlačit ? 🙂

 588. Dano et all, já vím, ono je to těžké, ale co takhle si zkusit připustit, že ten Zeman nemusí být blbý, senilní ,ožralý, dementní atd., že je jen lehce mstivý (to se ví již dlouho) a že přesně ví co dělá a proč to dělá?
  „Pražská kavárna“ se po něm vozí za každé slovo které řekne, organizuje házení vajíček, červené karty a kvůli té jedné větě o Peroutkovi opruzují již 3 měsíce, dokonce v ČT udělali „diskusní“ 😀 , s názorově jednotnými hosty, pořad…

  Tak ji krmí, aby se nesrala do jiných, důležitějších a aktuálnějších věcí.Dokud je pro jeho odpůrce nejdůležitější Peroutka a lze na tom neustále připomínat nacismus a donutit tím lidi, aby ho studovali, aby se tím zabývali, je vše v pořádku a má „klid na práci“.
  Kontrolovaný, bez překvapení.
  A přiznejme si upřímně:
  Kdo by se bez toho zajímal o nějakého Peroutku a jeho dobu?
  Novinářská žumpa rozhodně ne! Ta by po něm radši ani nevzdechla.Natož pekař a mlíkař…

  No a mezitím jezdí mezi lidi mimo Prahu a bude-li zdravotně v pořádku a bude-li chtít, bude, při zachování přímé volby, presidentem i podruhé. Uvidíte!

 589. Pepo, přiznávám, nepřestávám se divit, co se tady stalo. Už více než rok se furtemfurt řeší cizina, zatímco doma se přitahují šrouby, vaří se voda – a tady je klid. Maximálně se sdělí, že se stejně nic nezmění. Nerozumím tomu.
  Včera jsme byli na výletě – cestu do Olomouce jsme si protáhli. Na oběd jsme se stavili v Budišově nad Budišovkou. Městečko s bohatou minulostí, chudobnou současností. Hospoda zela prázdnotou. Při životě ji drží jen turistická sezóna a občasné akce. Kdo by šel na oběd, když na to nemá. A tahle hospoda skončí. Zničí ji povinnost elektronické evidence tržeb. Takové hospody jsou ve většině vesnic. Ale možná vznikne nějkaký velký řetězec, který všechny tyto hospůdky spolkne, současné majitele zaměstná a duha se …. Kdo bude další na řadě …

 590. 721 Šumaváku
  Podruhý snad ne!!!! To by museli nasadit přinejmenším Halíka aby to se mnou hnulo.

 591. Šumaváku – i ti, které jsem v 714 popisovala, přesně věděli co a proč dělají. Útok na Peroutku je podle mne nechutný a netuším, komu se tím Zeman mstí. Myslíš „pražské kavárně“? Ale ta s Peroutkou nezačala.

 592. Dano,
  jenže ten konflikt se čím dál víc blíží k našim hranicím, obrazně řešeno. A víc než ty pokladny mne znepokojuje vytváření seznamů…

 593. Šumaváku – Zeman je pod stejným tlakem, jako byl Klaus ve svém druhém presidentském období. Na rozdíl od Klause to Zeman řeší buransky.
  Přiznávám, nikdy jsem nefandila stylu: Účel světí prostředky. Nebudu se měnit, nemám důvod. 🙂

 594. řečeno,
  samozřejmě, ruka již zemdlévá, asi to půjdu zaspat.

 595. Dano souhlasim , hodne se vari voda ale kdyz se z toho neda vytahnout , to ta EU rise , tak to asi tolik nevadi.
  Nebo je to tim se se vlady ujima silny vudce ( to nemyslim toho pletichare na hrade) , co ze je to stbak , podrazak a jde prez mrtvolky ?
  mozna prece jen ted ta navsteva v USA by mu mohla dat Sumavsky polibek smrti a bude vsimnuto se ocesavani svobod.

 596. Skimici, ó nikolivěk 🙂 Nemám totiž Harýka. Ale když už si pánové benz a Otto dali tu námahu s vynalézáním, přijde mi pedálismus poněkud příbuzný s masochismem. Nicméně by mě zajímalo, jaká by byla reakce osvícené Evropy, kdyby se z Moskvy vydal na okružní jízdu houf pedálistů – třeba na památku velocihusarů 2. ukrajinského frontu. Motorkáři jsou fuj-fuj tak nějak obecně, ale z picyklistů by se přeci takový Auto-mat musel z jedné strany blahem podefekovat do vejšky, na druhou stranu by to zase byli asijští nájezdníci. Byl bych celej zvědavej, jak by si s tím pravdoláskaři poradili.

 597. Dano 🙂

  pokud do té hospody nikdo nechodí, asi moc práce s tou elektroniclou pokladnou mít nebudou.
  Mimochodem, naše hospoda provozuje free wifi, a všechny autobusy z a do naší vísky nestřediskové taky. Takže kvůli internetovému připojení nezkrachuje.
  A moje drahá bývalá a bývalá drahá v jedné osobě , zubařka na slovensku už na tu elektronickou pokladnu naběhla.
  Pravda, nadávala jak špaček, ale proto, že na počítače je, no řekněme poněkud levá.
  No ale po intenzivním výcviku ze strany mé a obou společných potomků to zvládla.
  \Pro ty malé živnostníky mají verzi nevyžadující investice – stačí komp, připojení na net a registrace u berňáku, a stažení programu satarmo.

 598. Halladine – vy jste úžasný! Pamatuji na diskuzi ohledně IZIP – vášnivě jste argumentoval, že doktoři nemohou být nuceni být připojeni k internetu, umět pracovat s PC. A stačilo pár měsíců, změna politické orientace – a hup – doktor, hostinský, kadeřnice – každý je znalý práce s netem a připojení není problém. Ta paměť….. 😉

 599. Dobrý večer,

  technická poznámka :

  není bez jako bez

  bez, který se smaží a dělá se z něj víno, je bez černý který kvete bíle, pokud květy, zvané kosmatice, neusmažíte, uzrají na bezinky, které s epoužívají na marmelády, sirupy, víno a taky na bavení. Roste na něm houba, zvaná Jidášovo ucho.
  http://www.foto-tapety.cz/galerie.php?uid=540092&mpars=2

  To fialový, co měl v náruší na každém pomníku nebo plakátu vítězný rudoarmějec, lidově zvaný bez, krásně voní, ve váze rychle vadne a k jídlu není.
  http://fotobanka.nabla.cz/fotky/rostliny/serik-obecny.jpg

 600. Ale jo, dano,
  já to nepopírám. Ale od té doby se dost změnilo. Ti nejstarší, kterým by to dělalo problémy už většinou odešli, počítačová gramotnost obyvatelstva se zvýšila, rozšíření používání intenetu taky.
  A dnes máte připojení na net v každém jen trochu slušném mobilním tarifu.
  Už není nutné si pořizovat extra připojení přes pevnou linku od O2 nebo vlastní wifipřipojení do provozovny.
  čímž náklady poklesly.
  Ostatně celej IZIP byl stejně tunel na peníze \vzp.

 601. A o IZIPu se diskutovalo před několikalety, ne mesíci. 🙂

 602. TAk ono ani tak nejde o technický podmínky a kde má kdo připojení, ale nějak nechápu k čemu to celý.
  Velmi pochybuju, že by se zlepšil výběr daní. V zemích, kde to už je zavedený, to žádnej extra přínos nemělo.

  Ale na druhou stranu, si neumím představit, jak by to mohlo fungovat od roku 2016, když je druhej kvartál roku 2015 a jen se o tom mluví.

 603. 730! foundry
  Noční vlci! To zní. Noční výprava kolistů tak leda z hospody domů na šlapce 🙂 toho by se VVP neůčastnil.

 604. Dano,
  odkaz už tu byl, seznamy pro-ruských agentů, serverů… prostě odlišný názor od mainstreamu.

 605. Matzurko – já tu už četla hromadu příspěvků s odkazy na seznamy – většinou je dávali ti, kdo se cítili opodstatněni býti součástí seznamu, ač nejen je, ale i onen seznam, nikdo nesestavoval. Přání otcem myšlenky. Myslím, že dokážeš odlišit proklamaci od skutečnosti a hloupost od provokace.

 606. Seznamy?
  Slonkova a jeji Dead Media Production
  Popirani jejich umyslu je. . .neochota uznat fakta.
  Je to pochopitelne.

 607. Dobré ránko!

  Nepřeháníme my to s tou „svobodou slova“? 😀 😀
  Byvši upozorněna PL, nahlédla jsem na další výplod T.Pesczynského a konstatovala, že je to na diagnozu.
  A nic na tom nemění tvrzení, že jsou to informace z polského tisku (otázka jakého).

  …Tato výcviková centra jsou spojeny s ruskými motorkářskými gangy….Tento klub ohlásil svou účast na neofašistické akci 9. 5. 2015 v Berlíně, která má název „Útok na Reichstag.“..
  …Poláci, kteří se zabývají tímto tématem, mají na celou věc poměrně jasný názor. Noční vlci nejsou žádní motorkářští nadšenci, ale v podstatě mobilní průzkumná jednotka ruské vojenské jednotky GRU. Jejich jízda není hodnocena jako propagandistická, ale jako diverzní. V podstatě se jedná o další vyšší fázi ruské hybridní války, kterou rozpoutal Putin. Je to průzkumná operace GRU/FSB.
  http://tomaspeszynski.blog.idnes.cz/c/459725/nocni-vlci-rusti-teroriste.html

 608. Dobré ráno vespolek,

  Dano, Slonková a spol. mi hloupá nepřijde; a její seznam je IMHO daleko víc nebezpečný než blbnutí nějakých bikerů.
  Vytváření seznamů „protirežimních“ lidí mi přostě vadí principiálně (porovnej se seznamem mrtvých protikyjevských ukrajinských osobností); IMHO je to hra s ohněm – a co dokáže oheň bylo v Oděse až příliš jasně ukázáno.

 609. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/79/Bundesarchiv_Bild_183-S72707,_Heinrich_Himmler.jpg

  Dobrý den. Ovčáček se zase vyznamenal.
  http://www.novinky.cz/domaci/368132-hrad-ukazuje-na-peroutku-clankem-ktery-proti-nemu-pouzilo-gestapo.html

  A ve vřavě kolem hloupostí zanikne informace o chystané změně přestupkového zákona. Paní úřednice vám dá za hlasitou muziku pokutu v desítkách tisíc. Městapo bude honit máničky a jiné asociální živly vyhýbající se práci.

 610. http://zpravy.idnes.cz/baltimore-pohltilo-nasili-plati-tam-vyjimecny-stav-fh2-/zahranicni.aspx?c=A150428_072618_zahranicni_jpl
  Země takových zkušeností, jak se chovat k menšinám … Pŕedpokládám, že inkluzivní vzdělávání tam mají, byt si pronajmout můžou a na pracovním trhu také nejsou diskriminováni. Kde by tedy mohl být problém ?
  (Vyhlásit výjimečný stav Slovensko v podobné situaci, kdy se cikáni začali rabovat po omezení soc. dávek, rozhorčené demokratické země a neziskové organizace sežerou Slovensko zaživa).

 611. Ale to je přestupek! Ohrožuje to klidné spaní, zato házení vajíčky je pohodová zábava a nikoli přestupek!

 612. 749 nickname, zpřísnil bych ještě víc. Zavedl bych trestnost recidivy některých přestupků. Především řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu nebo drog. Velmi se to rozmohlo. Někteří, dokud jim není uložen zákaz činnosti, řídí opakovaně. Auto jim nelze sebrat, protože jim často nepatří. V trestním řízení skončí jen pachatelé, kteří se podrobili lékařskému vyšetření a v krvi měli nadlimitní hladinu. Ta není stanovena zákonem. Zákon požaduje prokázání stavu vylučujícího způsobilost. Jenže v praxi tento stav není prokazován, ale presumován podle zavedené praxe. V případě alkoholu na základě hranice jednoho promile, v případě drog zčásti už na základě praxí stanovených tabulek, které nemají oporu v zákoně, zčásti na základě posudku toxikologa, někdy i psychiatra a na úvaze toho kdo rozhoduje. Přičemž velmi záleží na tom kdo rozhoduje. Proto považuju za účelnější nezabývat se prokazováním tohoto stavu, ale jen prokazováním ovlivnění. To samé platí v případech přestupků proti majetku, například sprejerství a podobně. Za toto by pokuty měly být vysoké a nekompromisně vymáhány, bez limitu a bez ohledu na vymáhatelnost. Z principu. Pro případ nevymožitelnosti stanovit trest vězení. To by znamenal zásadní změny v trestním právu.

 613. http://www.novinky.cz/domaci/368062-pred-turnajem-vyhodili-z-tymu-autistu.html
  Právo dělat něco nebo být někde dotaženo ad absurdum.
  Soutěživost a tedy chuť vyhrávat je součástí sportu (pokud tedy chodíte na turnaje a soutěže). Dotaženo ad absurdum, bude mít dotyčné dítě za pár let právo hrát za Tatran Střešovice první florbalovou ligu, důležité totižto je, že ho to baví. Ostatní pak mají právo se přispůsobit.

 614. Schumi: pokuty za přestupky proti majetku? Nechť je uložena náhrada škody, včetně ušlého zisku za čas který musel poškozený skutku věnovat, za ušlé příležitosti. Přestupce nechť také uhradí náklady přestupkového řízení. Nic více, nic méně.
  Sprejerství – nechť sprejer uhradí opravu fasády příslušnou firmou, včetně projektu pokud se jedná o památkovou zónu.

 615. Schumi: podobně to funguje při autonehodách. Pojišťovna zaplatí opravu, zaplatí i náhradní vozidlo po dobu opravy.
  Pokud se sprejerovi bude zdát úhrada opravy fasády za „tag“ neúměrně vysoká, nechť se „pojistí proti blbosti“ a preventivně si zařídí pojištění právní ochrany.

 616. (733) Nejen IZIP, i elektronický recept. Holt hokynář musí zvládnout to, co lékař ne/umí/chce. 😛 (Ovšem nutno podotknout, že státem a jeho oudy produkované prostředky skutečně nemusí být „user friendly“ nebo alespoň provozovatelné, viz pracák či registr vozidel)
  (742) Jo, tentýž dojem (a výborně formulováno). 🙂
  (752) Schumi, blbé je, že ke zpřísnění nejspíš dojde u blbin ala noční hluk („rámusenka“) a ne u věcí důležitých, o kterých píšeš. Třeba u „drobných“, ale notoricky opakovaných krádeží.

 617. No v lekárně mají furt ještě router Cisco, který si lékárny musely rychle pořídit kvůli centrálnímů úložišti receptů v roce 2009. Dodnes to pořádně nefachčí.

 618. Dobré ráno,

  NoName, Vy jste to asi nedočetl do konce. Trenér kluka vyřadit nechtěl, kluk hrál nakonec s jiným týmem a ten tým dopadl lépe než ten, za který měl hrát původně.
  Problém s tím mají zřejmě hlavně rodiče a děti.

  Samozřejmě, berme novinářské články s rezervou. Ale jak je to napsáno, tak vidím problém hlavně na straně rodičů a dětí. Kluk je podivínskej a dětem se zdá divnej. Ona pak stačí zmínka doma a pokud je rodič takovej ten typ, co si myslí, že se musí přizpůsobit všichni jeho potomkovi – a že jich je – tak vystartuje, dítě ještě nabudí a to nabudí ostatní. A problím je na světě.

  Já to mám v živé paměti z waldorfské školy. Tvrdili nám, jak jsou vstřícní vůči autistům a dětem s poruchama učení a kecy v kleci. Výuka podstavená hlavně na kolektivu, kluk jim všechno „kazil“, děcka ho nechtěly do skupiny a velmi rychle postřehly, čím ho lze vyprovokovat k záchvatu vzteku a užívali si to. A já jsem si poslouchala potom, co kluk provedl a jak na všechny křičel.

 619. NoName 753,
  problém je v něčem jiném – proč rodičovstvo píšící petici bylo tak blbé, že argumentovalo autismem?
  Kluk to hrál půl roku, takže je jasné. že asi moc natrénováno neměl a tedy neuměl, autismus-neautismus! Stačilo říci, on ještě neumí…
  A obešlo by se to bez skandálu, pocitu ukřivdění, diskriminace a bůhví čeho ještě!

 620. Problém s tím mají hlavně rodiče a děti.

  No jistě, těžko můžete hrát permanentně defacto bez jednoho hráče, který je na hřišti, protože ho to baví, ale jinak si z toho nic jiného nebere.

  Podstatou soutěźního sportovního týmu je soutěžení. Snaha o výhru. Hrát pro zábavu to lze jinde, s těmi, kteří to cítí stejně.

  A co týče přizpůsobení, v tomto případě by se celý tým musel přizpůsobit jednomu. Podstatou týmu je ale opak. Tedy aspoň býval v starých, nekorektních časech.

 621. Když chce být někdo členem florbalového týmu, musí:
  -umět hrát florbal
  -být přínosem pro tým
  -být schopen v týmu fungovat.

  Nic z toho ten kluk neumí. Že ho to baví a že nedělá problémy (a i to tvrdí jenom matka, dobroserové okolo a trenér, který zřejmě nechce jako trenér skončit) nestačí.

 622. NoName 762 – ale jistě.
  Jen se to dá řešit bez skandálu, pláče a hysterie.

 623. >> NoName
  Abych zůstal u sportu: vrtá mi hlavou, jak je možné, že za USA běhají 4×100 m čtyři Afroameričané (dříve to běhali černoši). Proč neběhají 2 Caucasians, 1 Afroameričan a 1 Hispánec? Tedy pokud se nejedná o affirmative action…
  P.S. Pokud někomu připadají ta etnická označení jako blbost, našel jsem jeden trumf. Jistý bloger použil výrazu Afroasiaté. Pro vysvětlení dodávám, že tím myslel Araby.

 624. 766-ale k tomu spějeme. Není prostě možné někomu odepírat něco jenom proto, že na to nemá nebo to neumí. Třeba se Honzík v dospělosti rozhodne pilotovat kosmickou loď nebo být operátorem v Dukovanech … Bude to mít sice těžké, protože se potká v boji o to samé místo s Deziderem Lakatošem a Ahmedem Mousafi, ale jde o tu šanci…

 625. NoName, kdyby šlo o sportovní oddíl, ano.

  Ale jde o školní kroužek. Tam chodí děti, aby si ten florbal vyzkoušely a naučily se ho. Je logické, že ho, když přichází, neumí, a po půl roce asi nic moc.

  Navíc tým, s kterým kluk hrál, dopadl lépe, než ten, kde ho nechtěli. Takže možná že důvod, proč žádají vyřazení z kroužku je spíš v tom, že nedokázali skousnout, že jejich obavy, že kluk kazí ostatním výkon, se ukázaly poněkd neopodstatněné.

  To, že trenér se bojí, že přijde o místo, jsou jen vaše spekulace. Možná ano, možná opravdu nevidí důvod.

 626. Jestli něčemu ovčáček a jeho pán přispěli, tak popularizaci prvorepublikové novinařiny. O kolik je lepší protektorátní Přítomnost než Taberyho Respekt?

 627. MaYdo, o tom, kolik kluk hrál v novém týmu se nic nepíše. Třeba ho pustili na minutu s tím, že je nový a tím to skončilo.

  Variantu, že se potvrdila slova všech skutečných humanistů považuji za očekávané správné vyústění článku.

  Jedna věc je jinakost tolerovat, chápat a respektovat, druhá věc je plnit stále bizarnější představy o „integraci“.

 628. Jj, NoName,
  navíc ta inkluze a integrace ve výsledku nejvíc poškodí právě toho, komu měla pomoci.
  Což dobroserové odmítají vzít na vědomí.

 629. Jj, NoName,
  navíc ta inkluze a integrace ve výsledku nejvíc poškodí právě toho, komu měla pomoci.
  Což dobroserové odmítají vzít na vědomí.

 630. Kruci! Já to fakt neposílám 2x – proč to blbne?!

 631. Dravost, soutěživost, snaha být lepší (ano, má to své limity) je to, co nás žene dopředu.
  Nedá se nahradit čistou kooperací a vzájemným porozuměním a integrováním všech a všeho.
  Snaha být lepší a dělat pro to maximum není odsouzeníhodná vlastnost, je to dobrá vlastnost.

 632. Skimici,
  nikomu to neříkej, ale Ústav zdravotnické statistiky a informací mám nějak dlouhodobě na háku.
  Stejně jim nejsem momentálně schopen žádné informace dodat, vzhledem k tomu, že teprve hážu do kompu výkony za listopad a prosinec 🙂

 633. Bigbíťák a disident. Rozkládá systém zevnitř, zatímco navenek vystupuje jako prorežimní a mainstreamový. Už chápu, má to těžké.

 634. Ráno to vypadalo, že se deště a bouřky z Čech k nám vůbec nedostanou. Tak jsem použil tradiční a osvědčenou metodu. Zalil jsem všechny rostlinky a pak spustil postřikování trávníku. Výsledek se ihned dostavil, než jsem dojel do práce, tak se rozpršelo. Doufám, že něco spadne i u Dany.

 635. 779 martine TT
  Celou cestu na letiště liják a 6 stupňů. Jestli bude ve Varšavě taky tak, vlci budou potřebovat čaj s citronem a rumovou trestí. Šeřík je zmrzlej a vejce nekoupim, protože za letu zmrzne a moch bych někoho zabít.

 636. Mno…

  …Nemecko anulovalo už udelené vstupné víza viacerým popredným predstaviteľom ruského motocyklistického klubu Noční vlci, ktorí sa dnes z Moskvy vydali na 6000 km dlhú trasu do Berlína pri príležitosti 70. výročia ukončenia druhej svetovej vojny.
  Informovali o tom internetové vydania týždenníka Der Spiegel a denníka Bild s odvolaním sa na vládne zdroje v Berlíne.
  V odôvodnení niektorých z anulácií sa konštatuje, že žiadatelia ich získali na základe nepravdivých faktov, v niektorých prípadoch ako turisti, pričom zatajili príslušnosť k Nočným vlkom…

  Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7771271/nemecko-anulovalo-niektorym-nocnym-vlkom-viza-varovali-vsetkych.html#ixzz3YayoUHpQ

 637. Moch 🙂 🙂 to je tím že se aklimatizuju na polštinu 🙂

 638. Hmmm! Zbytečné a hloupé!
  Pokud vím, jejich znamením je „planoucí vlk.
  A odkud ví pan Kalužík, že vezou „jiné transparenty a hesla“?

  Titulkář vyrobil titulek: Noční vlci mají ve znaku srp a kladivo. Propagují zločineckou organizaci.

  V článku stojí : „Naše policie je velice přísná a má seznamy, co všechno jsou symboly nacismu. Nemá symetrický pojem pro symboly komunismu. Stejně zločinné ideologie. Jejich znakem je srp a kladivo. To je, jako by sem přijela skupina motorkářů s hákovými kříži. O tom by pak nebyla diskuse. Mimo to povezou i jiné prapory a hesla. Budou propagovat zločineckou organizaci.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nocni-vlci-maji-ve-znaku-srp-a-kladivo-Propaguji-zlocineckou-organizaci-Je-to-jako-kdyby-k-nam-prijeli-motorkari-s-hakovymi-krizi-mysli-si-pravicak-z-Brna-372677

 639. zdravím!

  779) martine TT: osvědčenou metodou pro vyvolání deště je mytí oken; mohla bych touto metodou přivolávat dešť na bezúročný leasing … 🙂
  Stejně si myslím, že hysterie kolem Vlků nejen dosáhla atmosféry, ale ji také narušila – proto ten liják a 6st.C,skimici 😕

 640. Westíku,

  nechcete zajistit déžď v mých končinách ? 😉

  Au, do hlavy neeeee ! 😀

 641. Tak u Dany zatím proběhla menší přeháňka, která tak akorát pokropila chodník, aby se neprášilo. A to jsem uplatnila zaručený postup přivolání dešťové průtrže – navštívila jsem kadeřnici a nevzala jsem si deštník. Nepomohlo. Nepotřebovala jsem ho. Tak snad odpoledne a večer….
  Včera jsem obcházela pole – a brambory už jsou venku. Teď se pro změnu budu klepat, aby nepřišel mráz. Noční vlci nemají trasu kolem, tak ho nemá kdo přivést. 🙂

 642. NoName, bála se o život. Policie ji ochránila. Holčička se svěřila a pak hned, jakoby jen náhodou vlezla do ordinace jiná holčička, už postarší, dospělá, se svým manželem a v rámci vyšetření, jen tak náhodou, utrousila, že za její psychické problémy může její nevlastní strýc, který ji ve věku jejích pěti až osmi let pohlavně uneužíval. A jako náhodou to byl zrovna otec té holčičky. Tak to už musela jednat! Ta dospělá sice už dříve uváděla jména nejrůznějších mužů, kterí ji jako malou zneužívali, ale jak zaznělo jméno Lucinčina otce, tak se nedalo nic jiného dělat.

  Skoro se bojím vyjít ze dveří. Buď mě někdo znásilní nebo to aspoň bude pedofil. Prý třetina žen v Česku byla někdy znásilněna. A mě zcela ignorovali – to je nějaká spravedlnost?

 643. 790
  Takže matinka, chtějící odškodné za manžela dostane houby.

 644. Dano, mráz přijde, na to vezmi jed. U nás jednou pomrzla rajčata 10. června. Dneska mám jinou starost, nachystat hodně velkou hranici na filipjakubskou noc. Mstní čarodějnice se s tou mojí domluvily a budou slavit. Přijedou i přespolní a tak musím opatřit teplo a úkryt před deštěm. Pan doktor Ilko sice dneska ráno ve slovenské předpovědi byl mírný optimista, ale já jsem „Buď připraven!“

 645. Omlouvám se za použití nesprávného termitu – na mě už může číhat jen gerontofilka. Kde jsi, kde jsi, celou noc, kde jsi?

 646. (787) Halle, za kolik ?(zadarmo ani kuře nehrabe) 🙂

 647. Westíku, 😀 vůbec nic po tobě nebudu chtít ! I najíst ti dám ! 😉

 648. 790: Jsem rád za tento článek. I když jde o vládní listy, resp. PR noviny policie. Umožnili vyjádření „druhé straně“, resp. „první straně“.
  Odhalování zločinů je nebezpečné, policisté si jistě zaslouží lepší platy. Na odhalování těchto zločinů je u nás v kancelářích poschováváno jen 400 policistů, je jich třeba více.
  Oznamovatelé zločinů by potřebovali lepší právní ukotvení – aby si byli schopni lépe zajistit ochranu po oznámení, měli by dostávat v rámci svědečného prémie za oznámení, a nebylo by od věci dávat svědkům i prémie za usvědčení.
  Spoluvězni takto usvědčených by měli být používání k reedukaci, aby skutečně nebezpeční zločinci již neohrožovali morálku a státnost našeho zřízení.

 649. 754 nickname, jsem toho názoru, že náhrada škody způsobené úmyslným činem by měla sdružovat funkci reparační i sankční. To znamená, že to co nad výši škody dostává erár, dostal by poškozený. v některých případech by měl dostat i několikanásobek. No tak by na tom vydělal. No a? Nepochybně by s tím naložil účelněji než erár a zvýšil by si kvalitu života sníženou trablemi způsobenými činem. Obavami, starostmi, časem vynaloženým na úřední jednání…. Zásadním problémem je určení výše škody. Netrval bych na odborných vujádřeních či na znaleckých posudcích. Škodu by vyšíslil poškozený a soudce (principiálně ve všech případech by měl rozhodovat soudce a to promptně a v prvním stání) by na základě svých všeobecných znalostí (protože kvalifikace soudce by neměla spočívat jen v tom, že zná jen zákoník a soudní řád, ale že se orientuje v reáliích o kterých rozhoduje) by s pořihlédnutím k vyjádření obou stran uvážil, zda uváděná výše škody není zcela zjevně nepřiměřená. A s ohledem na okolnosti by přiznal násobek. V případě nezaplacení ve stanoveném termínu by soudní administrativa automaticky zahájila vymáhání, a protože škoda byla způsobena úmyslným činem, bez přihlédnutí k osobním majetkovým poměrům odsouzeného. Výkonem rozhodnutí by byl postižitelný celý jeho majetek a to i majetek osob blízkých na kterých po činu převedl svůj majetek a to až do výše tohoto majetku, případně i který převedl před tím, bylo -li by prokázáno, že tak učinil v době kdy se na čin připravoval. K plnění by odsouzený byl donucován hrozbou trestu vězením, jehož výkon by v případě zjevné nedobytnosti plnění například osobou nemajetnou a nevýdělečnou, byl nařízen bezodkladně avšak jeho výkonem by pohledávka nezanikla.
  Tento koncept považuji za spravedlivý, protože stát je vydržován z daní aby plnil takovou funkci, pokud není dovoleno aby dlužník z takových činů byl dán věřiteli v plen, a je nemravné aby stát se na takových činech přiživoval.

 650. Schumi – souhlasím. Mám obavu, že o přestupcích nerozhoduje soudce, ale obecní úředníci.

 651. K úvaze dávám osvědčené tělesné (výprask) a zneucťující (pranýř) tresty. Účinné a nenákladné. Zejména pro případy řízení v opilosti, výtržnictví, drobných krádeží, poškození cizího majetku. Řízení v takových případech by bylo rychlé tak jako nynější zkrácené řízení se zadrženým pachatelem a to včetně zkráceného odvolacího řízení aby celková délka řízení nepřesáhla 96 hodin (48 hodin pro přípravné řízení, 24 hodin pro soudní řízení, 24 hodin pro odvolací řízení).
  V některých případech by soud mohl odsouzeného označit za bezectného, což by mělo za následek, že po soudem stanovenou dobu by nebyl legitimován k půhonu (žalobě). Sice by žalovat směl, ale případné zadostiučinění by místo něj (například) obdržela obec v níž byl přihlášen.

 652. (802) „Výkonem rozhodnutí by byl postižitelný…….. a to i majetek osob blízkých na kterých po činu převedl svůj majetek a to až do výše tohoto majetku, případně i který převedl před tím, bylo -li by prokázáno, že tak učinil v době kdy se na čin připravoval“ .
  Schumi, to je úvaha „de lege ferenda“ ?
  Z mého předchozího života si matně pamatuji něco jako „odporovatelnost právního úkonu „; nikdy se mně ale nepodařilo (pro odpor klienta) to zkusit 🙁

 653. 803 nickname, o přestupcích by měli rozhodovat soudci přestupkových soudů. V případech méně závažných přestupků jestliže přestupce by neuznal přestupek na místě a v případě závažných přestupků. Zavést trestní odpovědnost za přestupkovou recidivu (znovu spáchání přestupku ve stanovené době od právní moci postihu za přestupek) a za opakování přestupku (opakování přestupku ve stanovené době od spáchání předešlého přestupku – v koncentrovaném řízení o více přestupcích).

  Ve všech případech přestupkového a zkráceného trestního řízení zjednodušit administrativu, zamezit vytváření obsáhlých spisů a jejich přeposílání. Veškeré dokumenty mezi orgány veřejné moci zasílat elektronicky. Zavést možnost provedení celého elektronického přestupkového a trestního řízení na způsob videokonference v tzv. virtuální soudní síni, nevyžadující fyzickou přítomnost všch zúčastněných. zavedení tohoto jako standardu.

 654. 805 westiku, v základě ano, jen rozvinuto.

 655. „Noční vlci, jimž německé úřady zrušily schengenská víza potřebná ke vstupu do Evropské unie, svou plánovanou cestu z Moskvy do Berlína neuskuteční.“
  Německé úřady si nepřejí žádné oslavy výročí porážky Německa.

 656. Mno, teď už by jen chybělo, aby Eusové nepustil Merkelovou položit kytku ke hrobu neznámého vojína.
  A připadá mi notně srandovní, že kdekomu je zakazováno sedět na tribuně při vojenské přehlídce, ovšem emerický ambasador tam sedět bude.

 657. A nebude mu vadit ani onen proklínaný severní Korejec 🙂

 658. Quivisi,
  na jednu stranu se těm Němcům zas ani tak nedivím.

  Ono to mít 70 let na talíři už jednomu leze krkem! Lidí, kteří se toho nějak zúčastnili, už asi na světě moc není. A kát se pořád dokolečka za něco, co udělal pradědeček, když jsem nebyl na světě, to snad ani nikdo nemůže chtít!

  Na druhou stranu, zapomenout by se taky nemělo!

  Takže jedině, že by ty oslavy uspořádalo Německo v Berlíně a Andělína se postavila do čela protifašistické ligy!
  Něco se s tím udělat bude muset, nebo to začne kontraproduktivně dělat zlou krev!

 659. 812 Rputi, až nebude pamětníků, nebude viníků ani obětí. Ti, kteří to nezažili, nemají proč to vyčítat těm, kteří to nezpůsobili.

 660. Schumi, to je omyl!
  Pokud se „nedořeší“, bude se to, jak králík z klobouku, vytahovat vždy, když se bude hodit!

 661. „Europoslanci se dnes shodli na omezení podílu biopaliv vyráběných ze zemědělských plodin na spotřebě energie v dopravě. Podle návrhu schváleného Evropským parlamentem by v roce 2020 neměl tento podíl přesáhnout sedm procent, což má zajistit větší zastoupení pohonných hmot vyráběných například z odpadů či řas.“
  http://echo24.cz/a/ivhLN/evropa-brzdi-s-biopalivy-z-poli-jich-bude-mene

 662. (812) Protifašistická liga by mohla excitovat Talijány. 😛
  (815) A o „dořešení“ rozhodují „vytahovači“. 😛

 663. Dobré odpoledne,

  rputi, a jak si představujete to dořešení?

  Nikdy „se“ to nedořeší. To si musí každej dořešit v sobě. Nelze nikomu zabránit v tom, aby to vytáhl, když se mu to bude hodit k řešení jeho aktuálních problémů.

  Jinak jsme se s kolegou za dopoledne – a to jen díky náhodnému dotazu – dověděli hromadu věcí o nátěrech a dřevu. 🙂

  Některý dny se prostě daří. 🙂

 664. Halle, ad 809- on tam ale nebude sedt z plezíru, ale pracovně! Na oečích bude mít google brýle spojené přes satelit s pentagonem a bude pečlivě sledovat a zaznamenávat předváděnou novou techniku.

  Poslat špionážní, nesestřelitelné, U2 s frontmanem Gary Powersem se neosvědčilo již 1. května 1960… 😉

 665. 819
  Šumaváku,
  být Putinem, tak ho tam nepustím s tím, že tribuna je
  a) jen pro hlavy státu, max. pro premiéry ! 🙂
  A napůl huby bych poznamenal, že nechci, aby se zneuctil stáním vedle Kima ! 🙂

 666. Rputi,

  kdyby šlo jen o řeči !
  Ale Němci dělaj pro Izraelce pátou ponorku, schopnou vystřelovat zbraně s jaderniou hlavicí, A židy bude stát jen polovičku ceny ! Tu druhou platí Angela !

 667. A až ji Finové těma hlubinnýma minama trefí, platí Angela celou ! 😉 😀

 668. (819) hmm,Šumaváku, tak jsem včera někde četla, že na přehlídce bude nová technika pokryta nějakou plachtou,aby ji nikdo neokoukl 😕
  Takže toho zvědavý americký atašé moc neuvidí…. 😕

 669. Westíku,

  to bylo na zkoušce přehlídky ! Na 9 . května to ukážou !

 670. 821 Halladine, jaderná hlavice se od nejaderné liší jen tím, že je jaderná. Čili, co do ní šábesdekli nacpou, na konstrukci ponorky nic nemění.

 671. Šumaváku, beztak jim zas plavala nějaká velryba! 😀

  Co to je: „Finové měli podezření“….?

 672. Rusko patří do Evropy, prohlásil Klaus!

  …Rusko je tradiční evropskou velmocí a je chybou ho vyčleňovat, i když jeho politický systém zdaleka není spravedlivý, funkční a demokratický. Ukrajinská krize by neměla být překážkou ve vztazích s Moskvou, protože je způsobena především vnitřními příčinami Ukrajiny a na vzájemné vztahy je nutné dívat se v dlouhodobé perspektivě, řekl dnes exprezident Václav Klaus ve svém příspěvku na konferenci Global Forum v ázerbajdžánském Baku…
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/klaus-rusko-patri-do-evropy_341155.html#.VT-yxtLtlHw

 673. Schumi, nebyl bych si tak jistý. Ony prý jsou tam snad nějaké jiné požadavky na skladování, manipulaci a odstínění… Já vím, šumavský radon to není, ale přece!

 674. Ledaže by košer předpisy přikazovaly extra vypouštěcí zařízení pro rakety s nejadernými hlavicemi a extra pro rakety s jadernými hlavicemi…. To jo. Třeba je to nějaké nové nařízení na základě rabínských diskusí. A na konstrukci a výrobě ponorky se nesměla podílet žena. Jako při výrobě košer vína a košer slivovice. Dá rozum, že ponorka ve službách JHVH a jeho národa, opatřená zbraní Posledního soudu musí být košer. Jinak by to nefungovalo. Na to jsou tam tuze hákliví. Jako Jehovisti na krev.

 675. Schumi, z logiky máš jistě pravdu. Jenže tyhle ponorky maj kromě normálních torpédometů ráže 533mm, schopné střílet torpéda a Harpoony ještě 4 další, schopné vypouštění „velkých protizemních střel s plochou dráhou letu Popeye ve verzi s proudovým motorem a dostřelem 300 až 350 kilometrů nebo v jaderné verzi s doletem přes 1000 kilometrů.“[8] Předpokládá se, že izraelské protizemní střely Popeye Turbo (varianta protizemní střely Popeye/AGM-142 Have Nap) by mohly být vybaveny jadernými hlavicemi, mít dostřel až 1500 kilometrů,[9] a jako takové by mohly Izraeli poskytnout schopnost druhého úderu.[10]

  Takže tak úplně normální ponorky to nebudou.

 676. (830)hmm, Halle, a kde bude mít ta ponorka domovský přístav po prvním úderu ?

 677. Jinak část těch ponorek je vždy na moři, nikdy nejsou všechny v přístavech.

 678. (833) Halle, myslíte, že budou pak ponorky už navždy plout na moři – jako Bludný Holanďan nebo Věčný Žid ? 😕

 679. E.Best:
  „Detektiv často nevyřeší komplikovanou vraždu, dokud si nenakreslí časovou osu událostí, které k ní vedly. V případě blížící se politické smrti velvyslance ČR pro energetickou bezpečnost Václava Bartušky je výchozím bodem červen 2010, kdy byl jmenován zvláštním vládním zmocněncem pro dostavbu Temelína, což mělo v prvé řadě zajistit, aby si nechal pro sebe svůj odpor k vítězství Rosatomu v temelínském tendru. Náhubek fungoval do té doby, než Rusové v březnu 2014 obsadili Krym, kdy si Bartuška opět pustil pusu na špacír. Minulý týden pro Hospodářské noviny uvedl, že Rusové by se měli vyloučit z nové soutěže na dostavbu jaderných reaktorů. Brzy poté ČEZ potvrdil, že nový tendr lze očekávat příští rok a generální ředitel ČEZu Daniel Beneš zdůraznil, že nikdo by z něj neměl být předem vyloučen. Včera si ministr zahraničí Lubomír Zaorálek našel záminku pro Bartuškův vyhazov, která s Temelínem zdánlivě nemá nic společného, ale ve skutečnosti všechno.“
  http://www.novinky.cz/auto/368238-vsechna-nova-auta-budou-muset-mit-ecall-rozhodli-europoslanci.html

 680. 831 westiku, kde by měla. V Kielu.
  Ovšem interpretace záleží jak se to vyslovuje….

 681. 2 Rpuť ad 812 – dokud tady budou Sudeťáci se svými nároky, je třeba to všechno připomínat. A furt. A že můžou bejt rádi, že to přežili. Jinde se s nimi tak nesrali…

 682. 830 Halladine, rachejtle jako taková je jedno a nádivka je druhé. Chápu, že rachejtle aby měla větší dolet, je rozměrnější. To znamená i změnu konstrukce ponorky. Jenže ta souvisí s tím a ne co raketa má v palici. Jestli hexapentotritolfujblát, uran, plutonium nebo sušené žáby.

 683. 834 jistěže westiku. Čtyřicet let než to tam přestane svítit. To už si jednou vyzkoušeli v poušti. Tak aby byla nějaká změna, vyzkoušejí to pod vodou.

 684. Halladine, to je stejné jako když klohním guláš nebo svíčkovou. Stejnej kastrol. Akorát na knedlíčkový kaldoun beru větší, devítilitrovej hrnec. V pátek uvařil, v sobotu odpoledne zavařil knedlíčky, večer trochu ochutnal, v neděli oběd pro čtyři, pak jsme ještě trochu ochutnával a v úterý večer zbyl vyleštěnej plech. Bez pocitu, že bych se přecpal. Nějak se to vyzářilo.

 685. Hele,
  skromný dotaz, jak se vlastně ten Bartuška dostal na post s jadernou energetikou ? Podle cv studoval žurnalistiku, organizoval výstavy a prováděl marketingové studie… si nějak nedovedu představit, že po nocích dostudovával jadernou fyziku či co…

 686. Matzurko, nemám tušení a překvapuje mne to.
  Ovšem jen do jisté míry. Pocit, že všechno „se vokecá“ je typickou vlastností hochštaplerů, kterými je politická subkultura takříkajíc promořená.

 687. No, co třeba je dobrej manažer a obklopí se odborníkama, nee? 😀

 688. Spolek jo, ovšem to, že něco zmizelo ze stanov, vůbec nic neznamená. Landsmanšaft nemá právo se čehokoliv zříkat za své členy.

 689. No já jen že kvůli Posseltovi kdekdo čůral Maggi v kostce. Stejně už je to záležitost jen pro největší zatvrzelce na obou stranách.

 690. ad 845 Já tam čtu „Část Sudeťáků se NECHCE VZDAT nároků.!

 691. Zřejmě jste zvyklý na 99,99 procentní souhlas, nebo že by celých 100%?

 692. To spíš platí ve vaší „citaci“, která pomíjí ty, co se nároků nevzdali,

 693. Každopádně je to pokrok, pokud se nejdůležitější sdružení veřejně vzdává nároků.
  Celá záležitost je mrtvá už dávno, najdou se ovšem na obou stranách fanatici, kterým se politicky vyplatí ji oživovat (nebo se domnívají, že se jim to vyplatí). Funguje to čím dál, tím méně, což je asi nejrozumnější výsledek.

 694. Assi stejný jako když u nás většina soudců odsouhlasila vládní kompromis o platech a ti zbývající se chtějí soudit. Je to pokrok, ale jen o krok.

 695. Já mám ze změny k lepšímu radost, vám zřejmě vadí.
  Rozdíly názoru činí život zajímavým.
  Dobrou noc, jdu si chvilku číst.
  (Koupil jsem si s nostalgie „Vzduch zdarma“ slovensky, je to půvabná oddechovka).

 696. Tak těch, co se nechtějí vzdát nároků je scca jedna třetina.

  Akorát nevím, nakolik má váhu, že to má nebo nemá sdružení ve stanovách. Já mám dojem, že to je především na jednotlivcích, jestli je napadne se o ty nároky ucházet. A na politickém klimatu, jetsli budou uznány nebo ne.

  Každopádně se zatím nějaké žaloby nekonají a nemyslím, že se by se proto svět začal točit na druhou stranu.

 697. Aha. Nečetl jsem diskusi potom. Bych jinak nereagoval vůbec

 698. Ale stejně je to dneska nářez anebo se mi to jenom mezi poláky tak jeví. Putinovců na dlani mé levé ruky chapadel, vic bych nespočítal.

 699. Půjčím si PeSův pozdrav – Dobré zas ráno!

  Protože momentálně se do té zabzděné Evropy nic jiného nehodí!
  Podělala to elita vskutku velkolepě a smradu jako v Cařihradu! Vyvětrat by to chtělo nějak.
  Po mnohaměsíčním hysterickém vřeštění a ječení, jak Putin ve Finsku, Putin v Rakousku, Putin v Pobaltí a já nevím kde všude ještě, po té co nám 100x oznámily, že ruská překročila hranice Ukrajiny, ačkoli ji nikdo neviděl natož vyfotografoval, po té, co hlavy pomazané i namazané hlásaly, že za II.WW Rusko přepadlo Německo a Polsko osvobodili Ukrajinci … je Evropa na hrnci z 20 motorek…

  Nevážená Jelito, jděte s tou Vaší demokratůrou do brusele! Nedá se tu dýchat!

 700. K Nočním vlkům.. kdesi v nějaké diskuzi jsem četl zprávu nějakého českého motocyklisty, kterej se starou Jawou „kývalkou“ z roku 52 a takovým tím starým přívěsem dojel do Moskvy a zastavil se v tom jejich klubu.
  Okamžitě se kolem něj a motorky slítli, motorku postavili na čestné místo,prohlásili ho za hrdinu, poskytli mu veškerej servis, a chlastalo se až do rána.
  Takže se moc nedivím, že je ti polští bikeři berou. 🙂
  I fotka s jakýmsi hlavounem Vlků, jak se držej kolem ramen tam byla.

 701. 860

  Nemožná hysterie , co předvádějí….

 702. AVRUK!
  To se snad ani slušně komentovat nedá!

  …V Česku vznikne první americká vojenská základna. A to na české poměry opravdu obří. Z Německa a přímo z USA sem bude převeleno na 12 tisíc vojáků. Jak zjistili reportéři časopisu TÝDEN, obě země podepsaly tajnou dohodu, která Američanům de facto darovala výcvikový prostor Brdy. Na území, které česká armáda pro nadbytečnost opustila, vybudují Američané plnohodnotnou vojenskou základnu. Jejím centrem se stane podstatně rozšířená obec Jince….
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/americane-v-cesku-zustanou-vlada-jim-dala-brdy_338102.html#.VUBs-9LtlHx

 703. Rputi,
  a dočetla jsi to až k couvajícím Strykerům 🙂 ?

 704. Matzurko,
  ty mi to kazíš! 😀 😀
  Tady se hlásá, že se odkazy nečtou, tak jsem to chtěla prubnout. Kolik lidí si nepřečte a chytí se. 😀

 705. 863 – Rputi, takhle se chytit do vlastní pasti!
  Je třeba dočíst až po poslední tečku. A hlavně to slovo před ní.
  MMCH: Tvou argumentaci z 865 používaly moje dcery coby malé děti, když byly nachytány – Mami, to je přece legrace, ty tomu nerozumíš?
  A hezký den. Tady včera celé odpoledne i skoro celou noc lilo, je zalito a odpoledne, jen co trochu oschne, se vyráží na další kolo jarních prací.

 706. Jaképak téma k vášnivé diskusi nám dnes přidělí média abychom nepřemýšleli o něčem jiném?

 707. Dano, kazit ti druhý Vánoce nebudu. 😀 😀 😀

 708. 849 quivisi, s nárokem je to tak, že nárok je právem na „rok“, aby soud rokoval o žalobě. Takový nárok nemají. Z toho plyne, že onen „nárok“ není nárokem, ale chtěním. Bez ohledu na právní zajímavosti, které mohou být důvodem vášnivých právnických diskusí, pojednání, publikací, disertačních a jiných prací o rozsahu mnoha set stran za kýženým obdržením PhD když Nobelova cena se v oboru právo neuděluje, s plynoucím časem se jeví jako zvláštní, že ti, kteří neutrpěli se domáhají na těch kteří nezpůsobili. Aby se nezjevil nějaký přetlakovaný advokát ze zámoří, jako onehdy Fagan v případě Temelína a jako zástupce vyhynulých neandrtálců se domáhal odškodnění. Po tom, co se doma neúspěšně dožadoval odškodnění za plantáže, otroky a veškerou újmu utrpěnou v občanské válce.

 709. Rputi, nech Danu na pokoji a strefuj se do mně. Za posledních deset let jsem ti to napsal aspoň desetkrát – když napíšeš volovinu a někdo tě přichytí, tak se vymluvíš na legraci. Nesouhlasný názor nazýváš sprduňkem. Takže i tohle bude asi sprduňk.

  Venku svítí slunce, pršelo v noci, přes den ne. Má to tak být i dneska a zítra se dokonce teploty začnou zvedat. To je dobře, protože ani velký oheň nezahřeje záda poletujících čarodějnic.

 710. Rputi, nech Danu na pokoji a strefuj se do mně. Za posledních deset let jsem ti to napsal aspoň desetkrát – když napíšeš volovinu a někdo tě přichytí, tak se vymluvíš na legraci. Nesouhlasný názor nazýváš sprduňkem. Takže i tohle bude asi sprduňk.

  Venku svítí slunce, pršelo v noci, přes den ne. Má to tak být i dneska a zítra se dokonce teploty začnou zvedat. To je dobře, protože ani velký oheň nezahřeje záda poletujících čarodějnic.

 711. Jak je vidět z přiložené ukázky, dvakrát vystřelit se dá – stačí na to stará a poruchplná myš s kurvítkem.

 712. 853 quivisi, zajímavá situace nastane, jestliže Ústavní soud prohlásí „nárok“ a logicky spolu s tím uzavřené dohody za protiústavní. Co s již vyplacenými penězi? Ano, jistě se najde formální právní důvod proč si je ponechat, ale je tu ještě něco. Dobré mravy. Ale kdo by o ně dbal, když naše nová, demokratická společnost si na fangli dala heslo, že „dovoleno je vše co zákonem není zakázáno.“ Možná, že kolem toho bude zajímavá diskuse.

 713. Vám samozřejmě ne, myslel jsem takovým těm běžným, obyčejným, bez přehledu …

 714. (877) U těch „běžných, obyčejných, bez přehledu …“ bych spíše předpokládal, že jim je to jedno.

 715. Ehm…

  Vítek Blaha:
  „Včera se totiž konal „Pietní akt k 70. výročí osvobození města Brna“. Petr Vokřál – primátor města Brna​ a další představitelé města Brna kladli kytice na pomník Sovětských vojáků padlých koncem dubna 1945 při osvobozování Brna. Moc krásná akce. S jednou zásadní pihou na kráse. Nikdo z těch brněnských vrcholných „politiků“ neměl koule na to, aby pozval ruského velvyslance, nebo alespoň toho brněnského konzula…“
  https://mepoznamky.wordpress.com/2015/04/27/budeme-delat-ze-se-nic-nestalo/

  Veteráni:
  „Při příležitosti výročí osvobození Brna, přímo u pomníku, moderátor akce nedokázal ani válečné veterány slušně přivítat. Nepadla ani zmínka. Dokážete určitě pochopit, že jsou na to citliví. Někteří přišli k těm hrobům, protože věděli, kdo tam leží…
  Uvedu ještě jeden postřeh v souvislosti s debatami o průjezdu motorkářů z Ruska. Do Brna přijela skupina mladých lidí z Ruska, přijeli bez humbuku auty, položili k památníku padlých kytice. Všem válečným veteránům, se kterými jsem tam byl, podali ruce. Žádná okázalá gesta nebo kdovíjaké řeči…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nas-veterany-boli-co-ted-slysime-Jsme-Slovane-Plukovnik-Skacel-o-Rusku-Zdene-Masinove-konci-valky-a-propagande-372942

 716. Zdravím a musím bohužel dodat, že místní vzájemně podpůrný mravokárný spolek je (opět) vedle, neb na FB běhá fór s výše uvedeným linkem o základně v Brdech už asi týden. Takže potvrzuji, že Rpuť o tom, že jde o aprílový článek, věděla.

 717. Je opravdu pozoruhodné, že dnešní politika sere i ty výrazně pravicové, kterým nelze příchylnost k levici či Rusku vyčítat ani náhodou…..

  Kupříkladu Vítek Blaha.. aje jen jeden z mnoha.

 718. Ahoj!
  Martine TT – nahlédni, prosím, skype.

 719. Halle, otázkou je, jestli to, co se za politiku vydává je opravdu politika.
  Řekla bych, že řada politikusů to pouze snaživě předstírá.

  A vzhledem k tomu, že je takových po Evropě větší množství než malé, jde to s Evropou do kopru.

  Niko 881 – děkuji náčelníku, že ses mě zastal! 🙂

 720. AK ad 845 – vidím, že to máš v životě jednoduše zařízeno:
  1) nevěřit ničemu, co přichází z východu
  2) věřit všemu, co přichází ze západu.
  A je to!
  😀 😀

 721. Dano, nedávno ses ptala, co se tu změnilo…
  Ubylo nadhledu, smyslu pro ironii a pro humor.

  Viz třeba napíši, že ruští turisté nebudou do Polska jezdit a tím přivedou Polsko zu grund a AK mi úporně vysvětluje, že od té doby co je Polsko v EU, návštěvnost ruských turistů vytrvale klesá.
  A pod.

  PnI ( pozor, to NENÍ ironie).

 722. (885) Ten bod dvě máš blbě. Jinak souhlas (50% správně není tak marné). 😛

 723. (886) Já spíš psal o rozdílu mezi turisty a šmelináři …. Tu statistiku jsem vyštrachal až když to Halladin nějak nechápal.
  No a ten smysl pro humor trpí zákonitě, když jsou nejrůznější fantasmagorie psány, odkazovány a brámy zcela vážně.

 724. Když tedy ukrajinská armáda musí obkličovat Pravý sektor, znamená to, že Pravý sektor není hodný ? Ale když není hodný, proč ho rok nechali střílet do ukrajinských občanů ?

 725. NoName 🙂

  když Vás tak čtu – jste si jistej, že se nějaká Vaše prababička nezapomněla se Švejkem, když projížděl Uhrami na ruskou frontu ? 😉

 726. Inu, zdá se, že matička EUnie se na Ukrajinu vykašlala:

  …Ale hlava Evropské komise se domnívá, že pro takové obavy nemají důvod, uvedl Lawrence Norman na stránkách deníku The Wall Street Journal. V rozhovoru s malou skupinou novinářů Juncker řekl, že Porošenko a jeho kolegové vyjádřili skutečné obavy z budoucích opatření Moskvy. Nicméně, podle slov Junckera, nedisponuje žádnou informací, které by potvrdily obavy Kyjeva, a vyzval ho, aby nevyvolával problémy.

  …Juncker si ovšem rovněž „dovolil“ poradit ukrajinskému prezidentovi Petro Porošenkovi, aby, pro snížení napětí, Kyjev upustil od komentování možného vstupu Ukrajiny do NATO. Nicméně, rada nebyla přijata s patřičnou pozorností, přiznal diplomat. „Chápou mě, ale můj názor nebyl sdílen,“ řekl tak pěkně a diplomaticky Juncker…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/juncker-sokuje-jestraby-bezduvodna-obava-z-ruskeho-utoku/

 727. Není lehké pochopit rozdíl mezi zločinnou intervencí po zuby ozbrojených hrdlořezů a humanitárním bombardováním Koalice (to je teď velmi oblíbený pojem pro označení armád těch Hodných).
  Tak se zeptám, jsou tady nesmírně sečtělí a analýz schopni jednotlivci.

 728. 894-ukrajinští politici se v eurospeaku ještě neorientují…

 729. No Name, ono je to složitější!

  USA armáda – výsadkáři instruktoři školí ozbrojené složky pravého sektoru.
  Pravidelná ukrajinská armáda tedy v podstatě zaútočila na armádu USA a tím vyhlásila válku USA.
  To umožňuje USA vyslat tam řádný výsadek, vyhlásit bezletovou zonu a zahájit zcela spontánní humanitární bombardování.

  Když to s těmi žádostmi o podporu jinak nejde…a Porošenko chce být do deseti let předsedou EU komise…

  Pro AK: PI

 730. Kdyby to nebylo složité, bych se neptal.
  A taky by mne zajímalo, jaká je v tom celém obkličování role Putina.

 731. Ukrajinská agentura Unian už vyjasnila, jak je to s obkličováním Pravého sektoru před prezidentským palácem v Kijevě.. Jde o plánované cvičení, jak likvidovat pouliční nepokoje.

 732. Šumaváku, to by bylo moc jednoduché!
  Další instruktoři naopak školí ukr v metodách pouliční války, což prý nacvičují přímo ve válečných městech.
  Jen aby si, hoši instruktorský při tom školení nedali vzájemně přes držku. Ono je to tam takové nepřehledné a dost možná, že si to právě včera popletli… 🙂

 733. No prosím Baubo – vždyť to říkám – popletli !!! 😀 😀 😀

  (A Aero ať si to přebere, jak chce!)

 734. 2 NoName – ad 888 : 896 – jo, to je právě ta dialektika… Dokonce bych tipoval na zákon změny kvantity v kvalitu…
  ad 898 – ta role je velice zákeřná… Sedí za keřem, sleduje vývoj situace a asi se dobře baví… Už Sun Tsu pravil, že nejúspěšnější vojevůdce je ten, co nedělá prakticky nic, zatímco jeho protivník se zničí sám…

 735. No, jestli má Putin nějaké poradce z Číny, kteří mu radí, jak udržet říši 6000 let a nezaniknout, tak máme opravdu do budoucna problém.

  Velkou ruskou obrannou zeď už Ukrajina staví…

 736. PeSi, bodejť by se nebavil, když zjistil, že stačí poslat 20 motorek a přebalujou půlku Evropy. 😀 😀 😀

 737. Ale nebude mu to nic platné! Kromě Saakašviliho bude Porošenkovi radit i M.Dzurinda a to by bylo, aby Putina neporazili!

 738. 2 Šumavák ad 903 – já bych si dokonce dovolil citovat:
  „Kniha o důmyslném útoku

  A Mistr Sun pravil

  Obecná pravidla vedení války:

  Hlavní je zachovat celistvost vlastního státu
  až na druhém místě je rozbití druhého státu

  Hlavní je uchovat vlastní vojsko v celku
  až na druhém místě je rozbít cizí vojsko

  Hlavní je uchovat celistvost vlastních vojů
  až na druhém místě je rozprášit cizí voje

  Hlavní je uchovat celistvost vlastních oddílů
  až na druhém místě je rozdrtit cizí oddíly

  Hlavní je uchovat celistvost vlastních řad
  až na druhém místě je zničit cizí řady

  Nejlepší není ten kdo ve stu bitev stokrát zvítězil
  ale je nejlepší kdo cizí vojska pokořil bez bitvy

  Je vrcholem válečného umění potřít nepřítele důmyslem.“

 739. Dooobrýýýý !!!

  … Asi 12 motorkářů z Rally Katyně přijelo do Osvětimi těsně před polednem. Tam se k nim připojil Rus na Harley s českou SPZ.
  „Jsem členem Night Wolves. Letěl jsem letadlem z Moskvy do Prahy. V České republice mi dobří lidé půjčil Harley a já s ním přijel do Polska.
  Jsem Vladimir Vasiljev – představil motocyklista. Po chvíli se připojili další dva – Alexander Tichomirov a Denis Daškevič – kteří přijeli na místo, autem. – Jsme z moskevské skupiny motocyklu M8, ale protožeže ruští motocyklisté nyní problém problém, přijeli jsme do Osvětimi autem….

  Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,17834491,Nocny_Wilk_i_Rosjanie_w_Auschwitz___z_flaga_z_sierpem.html#ixzz3Yhs31BbW

 740. No já se klidně přiznám,
  že na Facebook nelezu jak je rok dlouhej, a tudíž jsem ranní Rputin link coby návnadu ožužlala – tedy napřed mi vyplavaly oči z důlků, ale po přečtení až do konce a ověření data článku jsem se plácla do čela… Ke mně se na apríla dostal akorát hoax o požadavku Putina vstoupit do NATO 🙂

 741. Zdravím!
  (889) NoName, k tomu „přáteláku“: sledujíc denně svodku na Ukrajině jak z hlediska opolčenců, tak ukrajinské armády, všimla jsem si už několikrát „údivu“ opolčenců nad tím, jak se „pere“ ukrajinská armáda s Pravým sektorem.
  Pokud jde o zařazení z hlediska médií: když se jim nějaké ty bojové skupiny líbí (a vyhrávají), jsou to „bojovníci za svobodu, demokracii, atd.“, když je nemají rády (a ještě k tomu prohrávají), jsou to „teroristé“, když si novináři nejsou jisti ve svých sympatiích (a výsledek je také nejistý), jsou to „guerilly“:-?

 742. No pokud bude válčit státní armáda se soukroumými, je to dobrá zpráva.
  Je naděje že civilní obyvatelstvo nechají na živu a možná i na Ukrajině.
  Vzhledem k tomu, že USA cvičí soukromé armády, je jasné, že Putinovo zelení mužíčkové bez insignií musí být infiltrováni(mobilizace čéče!) do pravidelné státní armády, která z toho důvodu musí být poražena na hlavu!
  Porošenko není dostatečně ekologicky uvědomělý – viz požár v Černobylu – a proto naprosto spontánně vznikne další barevná revoluce – tentokrát zelená (Ekologii a snižování CO2 v atmosféře EU plně podporuje).

  Pro AK: PI

 743. Svět je velice podivné místo ,a proto se v něm dějí velice zábavné věci 😕 Tajnou námořní základnu NATO (včetně vybavení) prodal člen NATO -Norsko- za cenu průměrného moskevského bytu zřejmě Rusku,přičemž prodejní transakci jménem vlády Norska podepsal Jens Stoltenberg, který nyní zastává funkci generálního tajemníka NATO, v níž prosazuje výrazně protiruské postoje 🙂 Možná, že je Jens Stoltenberg obzvláště rafinovaný Putinův agent ! 🙂 To jsou věci ! 😕
  P.S.Zpráva je z 28.4.2015-takže žádný apríl !

  http://outsidermedia.cz/tajna-zakladna-nato-koupena-ruskem-za-cenu-prumerneho-moskevskeho-bytu/
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1430213554

 744. Westíku, nic nového, to já už tu psal někdy v lednu(?), když Švédsko opět pořádalo hon na ruskou ponorku a přitom se rozčilovalo, že ta norská prodaná základna měla sloužit jen pro výzkumné činnosti v Arktidě a že se tam zatím Rusové připravují na boj o Arktidu….
  No a na té základně kotvívá i výzkumná loď RF, která pracuje (vypouští a přijímá)s automatickými miniponorkami…

 745. 913 westík
  já myslím že Outsider media jako obvykle kecá.
  “ Utajovanou ponorkovou základnu, vytesanou do skály, dostalo Rusko za cenu průměrného moskevského bytu v centru města, za pouhých 4,4 mil. eur. “

  To není rozhodně cena průměrného bytu v centru města. Za ty prachy se ale dá pořídit 3 plus 1 ve staré zástavbě do dvaceti minut pěšky od Kremlu bez garáže. Blíže a větší je trošku finančně náročnější.

 746. Česká televize byla oceněna za zpravodajství z dění na Ukrajině
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Ceska-televize-byla-ocenena-za-zpravodajstvi-z-deni-na-Ukrajine-373027
  „Beru to jako ocenění reportérů v první linii, Miroslava Karase, Josefa Pazderky, Jakuba Szántó a dalších, ale především jako ocenění práce celého týmu zahraničního zpravodajství. Velmi si vážím toho, že hodnotitelé ocenili, jak se nám podařilo už na počátku informační války zajistit různorodé zdroje a vyvarovat se názorové zatíženosti,“ komentuje zástupce šéfredaktora zpravodajství a vedoucí redaktor zahraničního zpravodajství Michal Kubal.

  No prosím! 🙂 🙂 🙂

 747. skimici – stejně jste druhej 🙂
  Viz 906 – a tam je navíc fotka udatného reportéra Pazdery v slušivé helmičce model wehrmacht – stojí za rozkliknutí! 😀

 748. Rputi – pokorně se omlouvám
  Zrovna jsem přiletěl z Varšavy a praštilo mě to do očí. Nestihl jsem dočíst.

 749. Byl jsem navíc dojat. Karas s Paderkou jsou moji favorité!

 750. 916

  |Jasně, že je to kec . I kdyby tu základnu koupili Rusové, tak pořád jsou kolem ní norské výsostné vody, a Norové mají právo tam cizí válečnou loď nepustit.
  Udržovat námořní základnu na nepřátelském území postrádá smysl.Nedalo by se tam po zemi nic dovézt, a navíc za válečného stavu by si s ní Norové brzo věděli rady.
  Pro nějakou výzkumnou loď to význam může mít, pokud je domovský přístav, nebo nejbližší ruský přístav daleko. Nabírat vodu , naftu, potraviny tam klidně může , a domácí budou rádi, že mají kšeft.
  Možná by tam taky mohly kotvit ruské rybářské lodě. Ale zase existuje výhradní ekonomické pásmo. Takže nějak moc blízko pobřeží lovit nemůžou.

 751. Dobrý večer,

  jak to tak čtu, tak mám dojem, že vzhledem k tomu, že zítra končí aprílový měsíc, si to ještě chcete užít 🙂

 752. A mimochodem, takových opuštěných přístavů pro ponorky bývalého jugoslávského námořnictva je hafo na chorvatském pobřeží.
  S oblibou se tam jezdí schovávat jachtaři před bouřkami. A bývá tam nacpáno.
  Na jachting.info tp bylo víckrát vzpomínáno i s fotkami.
  A mimochodem, ten přístav je hodně hluboko ve fjordu, a přístup je tam úzkými, snadno zablokovatelnými kanály.
  Využití pro ruské vojenské lodě – nesmysl.

 753. 912 maYda
  A první máj ve stodole ráj ( nebo jak to je) hned následuje. Pátek, lenochů svátek 🙂 to to krásně letos vyšlo 🙂

 754. 918 Rputi
  Rozkliknul. Ta fotka je opravdu ůžasná!!! Kdo tu cenu sponzoruje?

 755. Mmch, dámy, doporučuji technickou kontrolu osobního dopravního prostředku raději ještě dnes večer. Ráno je pak fofr a ten den je hrozně rozlítanej!

 756. a DÁMY

  řidičáky na koště máte ?

  maYdo, Rputi et cetera, řidičák na auto k řízení koštěte nestačí ! 😉

 757. |Mladší syn Evy Michalákové má být dán k adopci…..

 758. Halle,
  řidičák na koště jsem dostala od drahého chotě už dávno.
  Taky jsem si nastudovala vyhlášku o létání na koštěti, ale ona o Filipojakubské noci stejně neplatí. 🙂 kromě toho nás šéf určitě nepustí ven a bude nám vymýšlet práci.

  ledaže bychom zdrhly, až usne, on chodí spát se slepicema. 🙂

 759. Ještě k tomu školství. Chápu, že nejsou peníze a školství je dlouhodobě podfinancované, ale nepřehání se to trochu s tím šetřením na platech učitelů ???

  http://liberec.idnes.cz/ucitelka-tocila-porno-zakladni-skola-ji-propustila-fxr-/liberec-zpravy.aspx?c=A150429_154213_liberec-zpravy_ddt#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Konkrétně u téhle se to ještě celkem snese (odkaz na předmět doličný je v diskusi), ale když si tak představím některé kantorky, které jsem měl ve škole, nebo nedejbože nějaké kantory, tak tento způsob brigády shledávám krajně nešťastným. 🙂

 760. maYdo,

  šéf nepustí…
  To je ovšem porušování práv čarodejnice, a já bych to hnal k ombudsmance.
  Možná i na trestní oznámení by to bylo… 😉

 761. Je pozdní večer, ještě ne první máj – neblbne se tu už přespříliš?
  Já chci toho starého dobrého zavaleného Šumaváka!
  Asi chci moc.

 762. 937
  Spíš bych řekl, že se tu příliš moralizuje a kárá 🙂

 763. Dobré zas ráno… Z dnešního Macka:
  „Metody hybridní války jsou nenápadné, ale zákeřné. Vojenská kontrarozvědka odhalila cizojazyčnou skupinu, která do oblíbených polévkových pytlíků s písmenkovou polévkou přisypávala namísto latinky azbuku! Chraňte své děti před nenávistnou propagandou!“

  Zkrátka hrůza a děs. A kdo ví, zda tu polívku nevyrábí v jedné ze svých fabrik agent Bureš… A oni ho zákeřně infiltrovali…

 764. Dobré ránko!

  Velmi rozumný Vlk:
  …Můžeme tedy říci, že československé dějiny a české dějiny se pod tlakem historický sil a událostí dostaly dvojího tlaku. Z Východu nám byl předkládán pohled, jak je „sovětský trpaslík“ největší trpaslík na světě a my sami jsme zabedněnci a zbabělci (museli nás osvobodit Rusové). Což pitoreskně báječně ladilo s převažujícím postojem západních představ o Československu a jeho obyvatelích, pro které byl únor 1948 ideálním řešením.

  Západ nemusel odpovídat na otázku, proč podepsal Mnichovskou dohodu, po zbolševizování Polska ani na otázku, proč mu nepřišel na pomoc v září 1939. Byly to prostě od té chvíle „komunistické státy“ a basta…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-dejiny-nejsou-infantilni-dsm-/p_spolecnost.aspx?c=A150429_213935_p_spolecnost_wag

 765. 941

  Jo,člověka napadne – proč vlastně GB a Frantíci šli do války , když jeden vidí die Koncen…..

 766. K tomu Vlkovi se dá dodat jen to, že mnozí zamindrákovaní to rádi přijali jako doktrínu a s nadšením káleli ( a ještě kálí) do vlastního hnízda s hlasitým poukazováním, že „já taky vím, že je to tu samej blbec, což je dáno tím, že JÁ, na rozdíl od nich, jsem chytrej.“ 😀 😀

 767. Muhehehe!
  (taky z Macka)

  …„Stres z vydírání státním zástupcem Jirátem mi vyvolal kruté bolesti hlavy a pískání v uších se závratí. Musel jsem jet do nemocnice na akutní ošetření,“ postěžoval si Rath.
  Hlavně, aby nepotratil…

 768. 933 Halladine, přijde pekař Mojše za rabínem a stěžuje si, jdou řeči, že do štadtlu se má přistěhovat další pekař, konkurence…. I o tomhle šly řeči.
  Ono to všechno bylo od počátku takové nestandardní, že.

 769. SChumachere,
  s tímhle ovšem přišel Zaorálek. Nemyslím, že by v tomhle případě kecal do větru…

 770. Hm, zdá se, že to Saúdové pohnojili. A to tak, že značně. Což zákonitě posílí Turecko…

  …Po měsíci saúdských náletů rebelové jen upevnili svou kontrolu nad hlavním městem San´á i nad strategickým Adenem. Saúdové tak fakticky „jen“ zabili přes tisíc civilistů, včetně mnoha žen a dětí, námořní blokádou vytvářejí v Jemenu hladomor a s vojenskou podporou Spojených států tím vším zvyšují pravděpodobnost, že Evropu zaplaví další uprchlíci, tentokrát z Jemenu. Ano, volejme „Díky Saúdům!“

  Samotný „Dům Saúdů“ nejspíš ale také cítí, že tahle jejich válka proti jednomu z nejchudších států světa, se – z hlediska původně vytyčených cílů – nějak nedaří, a tak nervozita roste a v nejvyšších patrech královské totalitní dynastie přibývá výměn na postech. Už padl i půl roku „starý“ korunní princ a ve středu byl jmenován nový, rošády proběhly v čele různých ministerstev, kdysi tak neotřesitelně stabilní Saúdská Arábie se chvěje vnitřní nestabilitou. To samozřejmě uvolňuje ruce Íránu v Sýrii a Iráku, Evropská unie sama od sebe požaduje větší roli Teheránu při řešení konfliktu v Sýrii, ale obnovuje přitom proti Íránu další sankce, zatímco USA vyzývají Saúdy, aby už té války nechali, dál je vojensky kryjí, mezitím si námořnictva zúčastněných zemí zkoušejí svaly v průlivech u Jemenu… Je to zamotané a uvidíme, co bude dál, ale mám dojem, že nějaký přelomový okamžik – v podobě mírových rozhovorů – je už na dohled…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-Primo-v-USA-tika-bomba-jde-o-vsechny-chude-lidi-na-Zapade-Vladcum-Kyjeva-jde-do-tuheho-protoze-se-vse-vyviji-takto-373106

 771. (939) „Se“ je moc užitečné slovo …..
  (941) S tou pomocí Polsku je to celkem jasné, Západ udělal tolik, na kolik stačil. Síly na to, aby z Polska vyhnali Němce i Sovětský svaz mít nemohli ani kdyby chtěli.

 772. Jen maličká poznámka (snad to později doplním):
  Tanky v Evropě – Turecko a Rusko jich mají stejně, Řecko má více tanků naž Německo, Francie a Spojené království dohromady, Polsko má více než dvojnásobek tanků oproti Německu.

 773. Jinak ovšem, jak dojde na Němce, tak Vlk začne bláznit. Své dějiny si „přičesává“ každý, Češi, Němci, Poláci, Rusové, Frantíci, Britové, Amíci – a navíc obvykle v jednom státě neexistuje jediný pohled, viz Masaryk – Pekař. Pak je snadné, najít si z více verzí tu, s níž se nejlépe polemizuje.

 774. A ještě něco – za vlády Marie Terezie se zvojnásobil počet úředníků – z 5 tisíc na tisíců deset. Strašná to doba rakouské byrokracie!

 775. Karle,
  já se Vlkovi nedivím. Za prvé je tu jistá historická zkušenost a za druhé se bez ohledu na onu zkušenost projevuje současný český vlezdoprdelismus opravdu nechutně. (A to tvrdím jako Čech pro něhož Německo není tak úplně cizina.)

  A teď už musím odpadnout od compu a padat na jednání.

 776. >>dvd …. Jo Mařka? …. Tak je jasné, kdo za to může! 😀
  A od té doby se šroubečky utahují …. a utahují … a utahují…. otázkou je jen, kdy se strhne závit…

 777. 😀 😀

  FB:
  „Kedysi k nám chodili Rusi na tankoch a Američania na Harleyoch.
  Časy sa menia – dnes k nám chodia Rusi na Harleyoch a Američania na tankoch.
  Len blbci zostali stále blbcami.“

 778. (954) Jo, vlezdoprdelismus je nechutný, jenže on to píše, jako kdyby vlezdoprdelili všichni a jen zde.

 779. Mé tušení mne nezklamalo, harleyovci nejsou mejdla.
  Jen to začíná vypadat, že se sjede půlka Evropy … 🙂

 780. Dobré odpoledne všem. Opět po čase nahlížím…

  Tuším, že zde dnes nikdo nevzpomněl výročí, kdy spáchal sebevraždu první architekt Nové Evropy…

 781. Ahoj!
  No ta akce polské, české a německé vlády proti invazi Nočních vlků má podtitul:
  „motorkáři všech zemí, spojte se!“
  Jsem to tu psal snad již před 14 dny.Každý tlak vyvolává protitlak.

 782. 949 Rputi, vypadá to, že se tam konečně daří dostat muslimy proti muslimům aby byli zaměstnáni seami sebou. Izrael si může drobet oddechnout. Nás vzal ďas….

 783. NoName,
  otázkou je, jak ho dostat před soud, když za ním stojí USA v osobě Madlenky a dalších zmetků.

 784. Tak Zeman může i na přehlídku. Korejský diktátor nepřijede.

 785. Bohouši, zdravím,

  já bydlela 30 let v Ostravě, takže dnes spíš vzpomenu výročí ostravské operace a osvobození Ostravy. Chodila jsem do školy na ulici 30. dubna 🙂

 786. 973 Aero
  já jsem si seděl na prstech ale na 100% souhlasím. Vidím i positiva, jestli se i takoví pravdoláskaři mastí mezi sebou, přináší to potřebné uvolnění. Sám pro sebe si to vysvětluji tak, že žádná ř.ť není tak veliká aby se doní všichni vešli 🙂

 787. Matzurko, já tě rovněž srdečně zdravím. Ty výročí jsou záležitost vošemetná. Vono se to někdy tak sejde, že člověk neví, co či koho to vlastně má slavit nebo proklínat… 😉

 788. 978 NickName
  Dík za velmi dobrý článek! Rozumím tomu tak, že Korejci si do Japonska přinesli aspoň rejži. Imigranti do Evropy přinesou h…

  Ten autor – Jared Diamond, to bude asi jenom nějaká přezdívka, neboť kam se s takovými názory chce schovat? Evropa to nebude. Viz v závěru

  Like Arabs and Jews, Koreans and Japanese are joined by blood yet locked in traditional enmity. But enmity is mutually destructive, in East Asia as in the Middle East. As reluctant as Japanese and Koreans are to admit it, they are like twin brothers who shared their formative years.

  Volně:
  Stejně jako Arabové a Židé, Korejci a Japonci jsou spojeni krví jakkoliv rozděleni tradičním nepřátelstvím. Ale nepřátelství je vzájemně destruktivní ve východní Asii i na Blízkém východě. Přestože jsou Japonci a Korejci neochotni si to přiznat, jsou jako dvojčata, kteří spolu sdíleli roky formování se.

 789. 981-tak ono to má ještě čínský rozměr-Číňané si myslí, že obě kultury (japonská a korejská) jsou odvozeny z původní čínské …

 790. 982 NoName
  Něco na tom asi bude. Je možné, že v minulosti na imigrantech oceňovali zejména nutriční hodnotu, proto budou homogennější 🙂

 791. A Jourová je kdo a odkud ?

  Moc dobře musí vědět, co za humbuk tu ten Shatty vypátral. Tu babu bych chtěla vidět obviněnou z vlastrizrady.

 792. Bohouši,
  výročí mnoho, leč já to mám usnadněno – co přineslo lidstvu blaho a pokrok, klidně oslavím, zejména jsou-li to narozeniny někoho pozitivně významného.
  Úmrtí téhož neslavím, smutněním si člověk nepomůže.
  Vyvrhele netřeba připomínat, nechť je odnese čert do zapomnění.

  Jo, události, dobré i zlé, by se v paměti držet měly

 793. Matzurko, ahoj. Vypadá to tak, že žijeme v přelomové době, kdy z vyvrhelů se stávají postupně vrhelové a naopak…

  Ani ta historie již dávno není, co bejvala…

 794. Skimici: mám na stole knihu „Svět Japonska“. Krásná země.
  Paní Jourová nám nařizuje provést sčítání cikánského obyvatelstva. Každému cikánu dát na krk označení „cikán“ – aby nedocházelo k diskriminaci, studijní a pracovní knížku.
  Další nařízení bude, že se musí snížit počet cikánských vězňů, dát jim lepší práce za víc peněz – jaké jsou platy na ražbě?
  Než takovou pomoc, raději bych emigroval.

 795. Nejni v tý evropský komisi taky dyškryminacija? Není v ní jediný cikánský komisař!

 796. Cikánů by tam měla být alespoň třetina.
  V jednom článku bylo zmíněno, že pokud jsou cikánské děti ve škole rozmístěny disproporčně, tj výrazně přes 3% na třídu, děti, potažmo rodiče se bouří.
  Ředitel si stěžoval, že pokud počet cikáňat přesáhne 30%, běloušci ze třídy odcházejí.

 797. Mně furt nejde do hlavy jak cikána poznaj. Maj to snad vytetovaný na čele?

 798. Matzurko ad 984 – to je paní komisařka, ale trochu jiná než ta Baarova z Klenčí(?).Ta se (pokud si to trochu vybavuji) zamíchala, v rámci své osvětové činnosti do sporu místních sedláků s přistěhovalci o lesy.
  Ta stávající na nás chce rovnou poslat 40 maďarských husarů abychom své „lesy“ vydali přistěhovalcům… 😉 😀 😀 😀

  Myslím, že to směřuje ke známé hlášce Anny proletářky…

 799. To je furt řečí… ale aby někdo specifikoval, čím je cikáně ve třídě samých cikánů diskriminováno, to ne!
  Diskriminováno a šikanováno by mohlo být, kdyby bylo samo třeba ve třídě Vietnamců. To bych i chápal…
  Ale co se Jourové nelíbí na tom, že Romové mají školu sami pro sebe… 🙁 ? ?

 800. 967 Šumavák
  Слава России!
  Владимиру Путину Слава!

 801. Skimici – „vjezdu nočních vlků do EU jsme zabránili! Sieg heil !“
  je to tak správně?

  Delegaci ruských veteránů, kteří přijeli do Německa kvůli účasti na sedmdesátém Setkání na Labi, nepustili do budovy Říšského sněmu. Velvyslanectví Ruska v Německu včas zaslalo žádost o vpuštění delegace, ale u vchodu se veteráni setkali s ochrankou, která bez vysvětlení příčiny odmítla lidi vpustit dovnitř – serveru politonline.ru o tom referovali zástupci delegace.

  Přitom v tutéž dobu se v Reichstagu nacházely skupinyy veteránů z USA a Británie. Při odchodu se navíc na delegaci začali vrhat agresívní Ukrajinci. Německá policie však na tyto výtržnosti nijak nereagovala.

  „Naši vetráni, kteří se zúčastnili výročního setkání se spojenci na Labi, byli v Berlíně a měli bohatý program. A musím říci, že všechny prohlídky a exkurze byly prostřednictvím velvyslanectví dojednány už několik měsíců předem. Ve schváleném plánu byla i návštěva Reichstagu. A potom z neznámých důvodů ochranka budovy prohlásila, že žádné informace o návštěvě ruských veteránů nemá,“ – řekl serveru Viktor, očitý svědek události v Berlíně.

  „Ale nejvíce pobuřující bylo, že v tentýž moment tam byli američtí vojáci, také veteráni, s vyznamenáními. Je – pustili. Naši veteráni se sotva dostali do autobusu (a to bylo moc dobře, že to stihli), když na náměstí přišlo asi dvacet lidí, mírně řečeno agresívně naladěných Ukrajinců. Snažili se vyvolat rvačku i s veřejnými činiteli, i s Němci, kteří měli georgijevské stužky nebo ruské vlajky,“ – vyprávěl.

  „Ještěže veterání už v tu chvíli byli v autobuse. Policie stála opodál a vůbec nereagovala. Naštěstí k přímému střetu nedošlo, protože plánovaný cíl – veteráni – byli nedostupní, protože už seděli v autobuse,“ – doplnil Viktor.

  http://slu4ai.ru/rossijskix-veteranov-ne-pustili-v-rejxstag-i-pytalis-izbit/
  —————————————————————-
  Je něco shnilého ve státě evropském, řekl by Hamlet.

  PS.
  Ministerstvo zahraničí RF incident potvrdilo…

 802. Šumaváku, Ty píšeš o těch tlacích a protitlacích. Tak se snažím!!!

 803. Povíme si 9.5. … já tipuji, že vzhledem k dosavadnímu průběhu dojede do Berlína místo 20 Nočních vlků ca 1000 motorkářů ze zemí EU… samej Putinův agent.

  Počkáme, posedíme, popijem … a uvidíme!

  Pak teprve budou mít politici tlaky… 😉

 804. 993 Šumaváku, vycházel bych z toho, že AI to myslí dobře. Ocenil bych přínosný pohled a navrhl AI zřízení experimentální školy, kde by odborníci z AI v praxi předvedli jak má vypadat nediskriminační školství a prokázali účinnost jimi aplikovaného vzdělávacího systému na praktických výsledcích absolventů náhodně vybraných z řad romského etnika, jejichž první generace by se aktivně zapojila do vedení školy a do vzdělávání generace následující. Postupně by experiment bylo možno rozšířit o odborné, střední odborné, střední všeobecné a vysokoškolské vzdělání.

 805. 998 Šumaváku, oni si říkají zas o rudou vlajku na Reichstagu. To by byla odplata za přistání na Rudém náměstí.

 806. 997 Šumavák
  1000 agentů? Jestli Ty ho nepodceňuješ. Fakt je, že každýmu Harlej nekoupí.

 807. Tak nemusí mít všichni Harleje.
  Někteří mohou mít i trofejní BMW se sajdkou a kulometem.A pak jsou i tací, kterým jsem „prodal“ motor z 613 a oni si kolem něj postavili moc pěknou tříkolku…

 808. 1000

  Já ho ještě taky nemám ! 🙁
  Ani Harlaje, ani Davidsona ! Vůbec nic !
  Že ty prachy na tu motorku pro mě někdo ukrad !
  Mám akorát Babetu, koupenou těsně po sametu, a stou přece Putinovi ostudu dělat nebudu!

 809. Jinak krapet to Němci přeháněj..
  Jen aby Mrkalový na letišti v Moskvě neřekli, že na ni nejsou zvědaví, a ať letí zpátky !