Kampak na nás o Vánocích s Rybou!

Jestli pro mě nějaká věc představuje opravdové Vánoce, není to ani bramborový salát, ani vůně jehličí nebo „rozzářené dětské oči“, či jak znějí všechna ta klišé k nesnesení ohraná výstupy televizních hlasatelů a kolovrátkem reklamní kampaně. Je to vánoční mše pátera Josefa (Jiřího) Zrunka, která bohatstvím svých hudebních nápadů a neobvyklými hudebními prostředky zdaleka překonává hudbu proslulého Jakuba Jana Ryby. Někteří odborníci ji hodnotí úplně nejvýše – česká muzikoložka doktorka Terrayová dokonce praví, že: “…Paschova Vánoční mše pro své kouzlo, neopakovatelnou originalitu a zemitou sílu nemá obdoby ani v jedné ze známých vánočních mší.“ Navzdory svým kvalitám se však tohle Zrunkovo dílo nikdy nestalo tak široce známým jako podstatně konvenčnější hudba Rybova.

 

Mše vznikla roku 1766, tedy v epoše tzv. „zlatého věku vánoční hudby“, za kterou je považována druhá polovina 18. století, a bylo dlouho připisováno Edmundu Paschovi. Zrunek i Pascha měli dosti podobný životní osud i zájmy. Oba františkáni, varhaníci, hudební skladatelé, oba moravského rodu souběžně působili na Slovensku a při sestavování sborníků církevní hudby dokonce spolupracovali. Určit tedy správně autorství tohoto opus nebylo vůbec snadné a dodnes není zcela jistě potvrzeno.

 

Udivující množství melodických motivů, které se v tomto jediném díle vyskytují, by jinému autorovi vystačilo na několik dalších, podobných. Melodie se tu rozpínají od slavnostního zvuku chrámové hudby k prosté zpěvnosti lidových písní, použité hudební nástroje představují obvyklý instrumentář tehdejší lidové hudby. Vedle vznešeného tónu varhan se tu totiž vyskytují i zvonce, pastýřské fujary nebo cimbál. Mše je pozoruhodná též tím, že v ní vedle zkrácených textů latinských vystupuje jako rovnocenný jazyk nářečí z moravskoslovenského pomezí. Tahle hudba se nikdy neomrzí…

Radim Gabor

Odkaz  s nahrávkou mše:

Zrunkova Vánoční mše

A já vám všem přeji klidné a radostné prožití vánočních svátků a od Ježíška hlavně zdraví a pohodu !!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

920 komentářů u “Kampak na nás o Vánocích s Rybou!

 1. I já přeji všem krásné svátky vánoční, pohodu a radost. A žádnou kost v krku, zlomenou ruku nebo jinou pohromu. 🙂

 2. Krásná muzika, díky šakale. Konečně vánoční téma 🙂

 3. Krásné štědrodenní ráno!

  …Ježíšek ? was ist das Ježišek ?
  Vzorná militantní Islámská indoktrinace muslimských dětiček byla v tu ránu s dogmaty v koncích. Zkrátka nevěděly, kdo Ježíšek je.Co s ním dělat. Jestli ho lze taky zabít jako Weihnachtsmanna či jinak eliminovat. A jejich hodnotový systém v jejich náboženstvím od mimina vymytých mozcích, kde měli od rodičů naservírovaný nepřátelství na všechno co mohly potkat, nedokázal přijít na to, jak správně zareagovat. Takže sklapli a posměch a šíření poplašné zprávy o tom že vánoce už nikdy nebudou, ustalo. 1:0 pro Ježíška. A vánoce tehdy samozřejmě byly, byť by se imám z tamější mešity za vo… ehm..ehm… . za vousy z minaretu věšel…
  Zdroj: http://prasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=488759

 4. Dobré zas ráno… Tak to ještě zkopíruju sem…
  Tak Vám přeju hodně zdaru v den, kdy všechen náš pracující lid důstojně oslaví nedožité dvoutisící šestnácté narozeniny J. Krista… Já ho zas tak dobře neznal, prakticky vůbec, takže ty jeho narozeniny nijak zvlášť neslavím, ale zdá se mi, že kdo patřičně neslaví, je určitě sobec, nacionalista a xenofob…
  Jsem v dobré společnosti…

 5. Rputi,

  tak Ti nevím. Může xenofob číst Šumaváka ?
  Větva se k tomu nevyjádřil ! 😀

 6. Přeji všem štamgastům zdejší hospody takové Vánoce, jaké chtějí a děkuji panu Gaborovi za vloženou mši. Jsem shodou okolností přímý potomek J.J. Ryby, přesto již při zaslechnutí prvních tónů jeho České mše vánoční dostávám osypky. Ještě jsem strpěla, když ji pěli v britském parlamentu,ale dorazilo mě, když ji zpíval Rath. Prapraprapraděd se bohužel podžízl břitvou již před 200 lety, takže není nárok na tantiémy , které jedině by mě smířily s jejím poslechem.

 7. Zdravím štědrodeně!
  Tady je klasika. Nemáme kapra, zato máme dva vánoční stromky. Pro stromek si má dojet stínový syn, který zároveň doveze kapra. A protože venku mrholí a mrzne, na silnicích je náledí a on bydlí o cca 200 m n.m. výše, nevím, nevím.
  Tak ještě jednou – krásné, klidné a pohodové. 😉

 8. PeS (5) to načal, Baubo (8) vylepšila a já mohu pokračovat – nemám ráda kapra! 😀
  Tak ještě chvíli a můžem se domluvit, že Vánoce zrušíme! 😀 😀

 9. Rputi,

  vepřovej řízek se dá s brsalátem taky !

 10. Dobré ráno,

  prosím pěkně, mohli byste se přihlásit, komu mohu popřát pokojné svátky, aniž byste se cítili nějak dotčeni, protože Vám něco na těch vánocích vadí?

 11. Jakej řízek? Kubu s houbama, to je jídlo mnohem tradičnější, než kapr.

 12. maydo,
  mně klidně můžete – já si dám ten řízek! Žádnej problém! 🙂

 13. Tak na toho kapra se tesim uz od vcerejska, kdy jsem ho vlastnorucne rozkošeroval poté, co jsem ho zabil (ručně, protoze utopeni vzdoroval).
  Odpoledne odvezeme darecky prazske vnucce a pak si doma sami posedime u stromecku. A mezi svatkama zajedeme k jihlavske vnucce.
  A pak uz jenom prezit nejblbejsi svatek s rachejtlikama a povinnym veselim a zase bude klid na beznou hospudku….

 14. No, já jen že když tu tak hájíte tady ty evropský křesťanský tradice… K tomu přece patří i půst až do narození Páně. 😀

 15. Dobré sváteční předpolední,

  přeji všem krásné a pohodové vánoční svátky, ať už je kdo slavíte jak vám nátura velí. U nás to je hlavně svátek, kdy se schází rodina, a na běsnění davů nedbáme. Dceři jsem již před pár lety vysvětlila, že ani nejde o Ježíška či stromeček, ale o to, aby aspoň jednou v roce si lidi našli čas strávit pár klidných chvil s našimi blízkými (a nemusí to být ani rodina; v rámci té mé širší je pár lidí, které moc vidět nemusím).
  Stran koled – přiznám se, že kdysi jsem Rybovu mši měla ráda, ale časem se mi poněkud oposlouchala. Takže v čase vánočním brousím spíš ke swingovým melodiím 🙂

  Ještě jednou hezké svátky všem a Šakalovi děkuji za hezkou hudební alternativu 🙂

 16. Ehm,
  poznámka pro milovníky exotiky – alternativou kapra může být kapybara, než čvatchtající ve vodě byla církví uznána za dostatečně vodní, a tudíž i postní maso 🙂

 17. maYdo,

  samozřejmě , že držíme půst…

  Vspomínám si na epizodu, už si přesně nepamatuju z které knihy, kdy mladej novic žádal o dispenz, aby tak úplně nemusel být během půstu o hladu.
  Představený mu odvážil sejra a chleba,který může mnich o půstu sníst.
  Mladej na to vytřeštil okále s tím,že prostě tohle nemá šanci sníst,takže ten půst poruší..
  Načež ho přirozeně nadřízený poslal do… no vyprovodil, ať neotravuje s blbostěma… 😀

 18. Jo, ale to by ta nutrie musela bejt velika jako prase !
  Kapybara miva az 80 kg…….
  To uz je lepsi chovat misto nutrií ledniho medveda.

 19. OT (tedy, až na takovou tu vánoční nostalgii): Ještě ani před chvilkou bych nebyl předpokládal, že zrovna na Štědrý den zde budu odkazovat zrovna na Deník Referendum (jak jen se Evropa změnila ode dne, kdy jej ti levičáci coby svou vlajkovou loď pojmenovali právě takto…), jenže svět má nespočet faset, a já se o tom kupodivu dozvídám zrovna odtud: http://denikreferendum.cz/clanek/24338-posledni-den-knihkupce-seidla-ve-stepanske-ulici

  Nojo, také jsem to spoluzavinil… Kdy já vlastně šel dolním koncem Štěpánské naposled? Nevybavuji si, ale snadno to může být déle než rok, snad i dva či tři; jinak bych se byl totiž podíval do těch výloh, a to bych si asi dnes pamatoval. A kdy jsem si tam posledně něco koupil, a co? To prosím je ještě mnohem horší: Sice si nevzpomínám, které roky to mohlo být, ale okolnosti si pamatuji dosti dobře, až na pořadí těch dvou nákupů: V obou případech jsem nejspíš pílil z Václaváku Štěpánskou nahoru na Karlov (jak už je to dlouho, co jsem tak činíval rutinně…), přede dveřmi židle, na ní lepenková krabice velikostí ani ne od banánů, a v ní krom jiného jednou povídky Ivana Bunina, jindy Beckettovy Novely a Texty pro nic, vydané jednou cca 20, podruhé 10 let předtím. Sice jsem obě už měl, jednu možná v horším vydání, ale proč si nerozšířit domácí zásoby, když levnější stála jako kelímek jogurtu a ta dražší jako sklenička jogurtu? Bafnul jsem, vlítnul dovnitř, s panem knihkupcem jsme krátce (melancholicky a moudře) pohovořili, kam svět takto spěje, zaplatil jsem drobnou mincí, on mi knihu chudák ještě zabalil do pěkného potištěného balicího papíru, a vyrazil jsem ven, vzhůru ulicí, zanechávaje ho tam ve společnosti tisíců krásných knížek…

  V tomhle knihkupectví si kdysi před 70+ lety maminka jako gymnasistka myslím kupovala brožovaná francouzská vydání klasiků, musím se jí ještě zeptat… Měl jsem si tam k těm dvěma raději přibrat ještě třeba nějakou pěknou fotografickou publikaci, na níž by byl měl pár stovek marže; byly by se tam jistě nějaké našly, i zcela dle mého vkusu. Jenže já holt mám pořád před očima vizi, jak po mé smrti někdo hází ty tisíce a tisíce knížek oknem rovnou do přistaveného kontejneru… Takhle ovšem nemám sebemenší právo si jakýmkoliv způsobem na cokoliv stěžovat.

  – – –

  Všem čtenářům tímto uctivě přeju krásné klidné Vánoce.

 20. Inu, on už je to dneska fuk, jak tomu kdo říká!

  Mesiáš je prostě naděje, každý rok znovu zrozená, zrazená a umírající, jak se tak nadějím stává.
  Kdysi slunovrat, kdy po svátku mrtvých se oslavil návrat života. A takovej ježíšek je, dle mého, pořád lepší symbol než Santa Claus či Weinachstmann! Leč každému, dle jeho Gusta!

  Rybovka byla napsána tak, aby se „všichni účastnili“ – v tom tkvělo a tkví její kouzlo. A ono se to hned jinak vnímá, když je člověk účastníkem dění. A tady se mohli zapojit i neškolené hlasy. Vůbec to není špatně vymyšlené!

 21. Zdravím a přeji klidné prožití vánočních svátků všem čtenářům i přispěvatelům a Šumavákovi zvlášť. Ať vám vše vyjde tak, jak si to představujete.

 22. A bacha na paragrafy o Vánocích !

  Sliby, že příjde Ježíšek – šíření poplašné zprávy – paragraf 357 TZ – sazba až 2 roky

  “ Když nebudeš poslouchat, dostaneš „- vydírání- par. 175 6 měsíců až 4 roky

  “ Když budeš hodný, Ježíšek Ti přinese…“ podplácení, par. 332 TZ – až dva roky…

  Otevření dopisu Ježíškovi – porušení listovního tajemství, par. 182 TZ – až 1 rok…

  „Když vydržíš celý den nepapat, uvidíš zlaté prasátko“ -zanedbání povinné výživy, par.207 – až 2 roky.

  😀

 23. Jistě, Rputi, RYba byl kantor a kostelní varhaník, takže skládal zajisté hlavně věci, které mohl secvičit se svými žáky a které mohl doprovodit kostelní sbor.

  On těch mší ale složil spoustu, nejen tuhle jedinou. Ty ostatní nejsou tak známé a skoro se nehrají. Jedni naši kamarádi vedou pěvecký sbod a nacvičovali jednu z těch méně známých mší na vánoce v místním kostele.

 24. Šťastné a veselé všem čtenářům i přispěvatelům Šumaváka.

 25. Přátelé, také milé a klidné bez průserů vánoce a s odvahou do roku 1917. Aj, čo to hovorím, 2017.

 26. K té Rybovce ad)28. Opravdu je to tak. Včera například zpíval na Kampě sbor KMČ tj. Kdo Má Čas . Byla docela slušně plná Kampa u Karlova mostu. Jinak všem Šťastné a veselé Vánoce.

 27. Pohodu a zdraví všem.

  Halladine, omlouvám se Ti za svou nedůtklivost.

 28. Přinesl jsem v lucerničce domů „betlémské“ světlo. Na cestě mezi kostelem a hřbitovem (kde momentálně bydlím) jsem potkal všechny sousedy. Krátké pohovoření se protáhlo.
  Dopolední cesta městem prokázala, že na zavření obchodů a hospod na Štědrý den není zapotřebí žádný odborářský zákon.

  Přeji pěkné vánoční svátky i úspěšný nový rok 2017 všem, kterým jsem toto přání neposlal přímo. Odpusťte mi, že jsem vaše adresy někde poztrácel.

  Starý valašský zvyk velel popřát všechno nejlepší na Štědrý den i všemu dobytku, tak ho tady na Šumavákovi zdravím taky.

 29. Schumachere,
  vina je na mé straně.
  Občas jeden mluví či píše rychleji než myslí, a někdy mu něco nedojde.

 30. Zdravím , schumi a doufám, že občas zase něco okomentuješ. Nebo poskytneš nějaké kutilské příhody. 🙂

 31. Všem přeju štastné a hlavně klidné Vánoce a všechno Nej do Nového roku 2017.

 32. Zdravim vsechny co chodi na pokec k Sumavakovi a preji pohodovy Stedry vecer jakoz i zbytek Vanoc.
  dvd

 33. Přeju pěkné svátky a bohatou nadílku – samozřejmě jen toho žádoucího.

 34. Lépe pozdě než nikdy ! Proto všem (bez rozdílu pohlaví) přeji
  klidné ,pohodové prožití vánočních svátků a hodně štěstí a zdraví v r.2017
  westík

 35. (34) Martine, já šel asi tak před jedenáctou do Tesca pro chleba. Lidí mraky, všechny pokladny v chodu, u každý fronta tak šesti lidí, do toho nějaký mamlas v různých jazycích vyvřeskoval, za kolik minut zavřou. Škoda, že jsem nemohl zůstat déle, odhaduji že před dvanáctou se to tam popralo.

 36. Tak co mám napsat, abych se po predřečnících neopakoval ?
  Tak snad jenom to, aby jsme se v rodinách a tady zase za rok sešli, ne všem se tohle praní letos vyplnilo.
  A zdravím z hlouby věků se vynořivší staré známé – paní westíka a Schumiho. Přijďte často pobejt.
  Mír s vámi.

 37. S písní na rtech
  O Tannenbaum, o Tannenbaum,
  wie treu sind deine Blätter!
  Vám i rodinám přeji hezké Vánoce 🙂

 38. Hezké svátky Vánoční přeji všem Šumavákům !

 39. Mno… Dobrý podvečer… Tak večeře se vydařila, salát, ačkoli jsem původně chtěl se s tím nepárat a koupit hotový a nakonec jsem neodolal, se povidl nad očekávání… Jako rybku jsem spáchal smaženou tresku, v mrazáku jsem měl kus krásný telecí kýty, tak jsem k tomu udělal i několik telecích řízečků – jen tak pro chuť. A kdo z vás to má?
  No a povečeřel jsem v úzkém kruhu svých nejbližších přátel a příbuzných – tedy sám se sebou samým… Tradičně… No a teď jsem si nalil něco málo vynikající červené moravské filosofie jménem Zweigeltrebe (Františku, díky za obhajobu moravských vín, některé ročníky jsou opravdu vynikající…) a rozjímám a bilancuji… Nakonec, i přítulkuně pochopila, že na vánoce musím být sám… Tyhle zkurvený svátky pro mě znamenaly docela dost opravdu hnusnejch chvil a tak nechci svou dobrou náladou a vzpomínkami kazit radost jiným.
  No, za to, že to nakonec vcelku dobře dopadlo, můžou hlavně 2 lidi – můj bývalý spolužák – výborný psycholog, no a tady Martin. Kterýmu jsem za to stále zavázán… Moc mi pomohli…
  No nic – co nás nezabije, to nás posílí… A nejde-li o život, jde o hovno… Tak asi tak bych shrnul své vánoční poselství…

 40. Přeji všem místním příjemné prožití vánočních svátků:-)

 41. Vánoční fujtajbl vespolek,
  něžnější část domácnosti odsvištěla na půlnoční a já si resuscituju nervy u slovensky dabovaného Ramba – Prvá krv. Světnicí se rozléhají uklidňující zvuky, já se malebně rozkládám na kanapi, sosám docela ucházející chilský merlot a přižírám vyzrálý brie. Svět je už asi hodinu docela ucházejícím místem k životu…

 42. Dobré zas ráno… Hele, bacha… Asi jako dárečky k svátkům začínají chodit viry. Zrovna teď jsem dostal jeden – jakoby od kocoura, ale adresa z Japonska a on jako by reagoval na můj mail, ten byl ovšem z Kanady. No a Eset zjistil, že se to snaží přesměrovat na stránku, kde je hezký virus ke stažení v podobě vánočního přání… Tak si radši dávejte bacha a aktualizujte své antiviráky. Ten můj Eset je naštěstí dost spolehlivý… a když dostanete podivně vypadající mail jakoby od známého, mrkněte raději nejdříve na adresu, ze které to „jakoby“ odešlo…

 43. V Bulharskuu spadlo do moře letadlo s Alexandrovci….
  Prý 91 lidí na palubě……to nemohli být všichni.

 44. Dobrý den. Užijte si zbývající svátky co nejlépe. Ad viry: může vás potkat i virus z nevirtuální reality. Pak si užijte rýžovou kaši, piškoty, bramboru, hořký či sladký čaj tak jak to máme u nás. Prý to přichází od západu.
  Rputi: Klezmer na vánoce: Pane Roubíček, vědí, že se Kohn stal biskupem? To nevím, pane Lustig, ale snad mu ten kvelb něco vynese.
  PS: Ok, byl i svátek znovuposvěcení Chrámu.
  PPS: Neexistuje monografie „křesťané židovského původu v Čechách, na Moravě a ve Slezku“?Např. kvalitní překlad Bible kralické by se neobešel bez rabínských znalostí.

 45. Tak to bylo u Soči a tech alexandrovců bylo 68 – to je kolik ? Třetina ?
  No v kazdem případě – RIP.

 46. (58) PPS. Zeptám se potomkyně. Existuje-li, mohla by o tom vědět.

 47. „Stroj mířil z Moskvy na vojenskou základnu v syrském Latákíje. „

 48. 61

  Měli zaspívat osazenstvu Hmejmimu. Putin jim tam posílá „kulturu“ docela pravidelně.

 49. 58 nickname

  Panta rhei! Všechno plyne v čase, odněkud někam, podléhá vývoji. Nevěříme už v boha, ale věříme v naději, kterou nám ta cesta přináší. Víra jsou naše kořeny, židovské a křesťanské, náš morální kodex, ze kterého jsme vyšli. Nemůžeme se odříznout od svých kořenů, aniž bychom to nepocítili. Buď přijmeme jiný morální kodex (třeba šaríu) nebo zanikneme. Šaría je ovšem regres, nikoli cesta vpřed.

 50. Dobré Božíhodové ráno,

  nickname,
  včera taky začala Chanuka.

  TUčko spadlo chvilku po mezipřistání v Soči, a směřovalo na základnu Hmejmím – Alexandrovci letěli zazpívat ruským vojákům. Kromě souboru a posádky byli na palubě novináři a významná charitativní pracovnice.

  Všichni byli jistě něčí příbuzní….. R.I.P.

 51. 2 Nickname /58/
  Tak do toho seznamu mne napadaji Alfred Fuchs a Otokar Fischer. Treba si jeste vzpomenu na dalsi.

 52. Dobré sváteční skoropoledne.

  je to smutný, s tím letadlem, halt smrt a neštěstí si na svátky volno nebere. Bohužel ani odpad, který je schopen se radovat jen proto, že to byli Rusové.

 53. Pro masochisty – dneska u Moravce Horáček se Sedláčkem! 😀

 54. Co český novinář to přitroublík. Na lidovkách.cz se dnes píše o souboru knih z německých zednářských lóží, které se po válce našly v ČSR. A novinář bezelstně píše, že žádost o jejich vydání v r. 1949 zamítl ministr spravedlnosti Prokop Drtina. Ten ovšem podal v únoru 48 demisi,následně skočil z okna a pak byl do roku 1960 vezněn.

 55. 70…se mi udělalo šoufl jen po přečtení těch jmen….

 56. (58) Takže Nickname, Žid spolupracující na Bibli kralické byl konvertita, ale z Poznaně Lukáš Helic, pak prý tam byl ještě jeden, ale ne konvertita, Mikuláš Albert z Kaménka – prý pak byl první hebraistik na UK. Souborná práce nenalezena žádná.

 57. Když je husa domácí domácí, může být i na Boží hod, protože je božská… 😉

 58. 75 již na první pohled je zřejmé, že se jednalo o ušlechtilé zvíře vybranýzh způsobů.
  My jdeme do pstruhů s vařeným bramborem, chudou krmi podhorských vesnic.
  Hezký Hod přeji všem.

 59. Ot dotaz technického rázu:
  – proč mi nový mobil nechce načíst SIMku ? nacpat do příslušné zdířky šla, chtělo to po mně PIN, dostalo, a nenačetlo. Je to dualsim mobil, to tam musí být obě simky najednou ?

  Doplňující otázka, jak se zálohují data ze SIMky (kontakty, nic jiného tam nemám) ?

 60. 77-dualsim telefony mají obvykle jednu simku hlavnější než druhou. Zkusila jsi i druhou ? Jak stará je simka ?

 61. [77] Zálohování: U androidích telefonů to jde většinou z telefonu nebo první SIM snadno. Kontakty, kopírování, zdroj SIM, cíl soubor nebo cloud.
  U druhé SIMky to chce nějaký zálohovací program, já si stáhl jakýsi SIM Card Manager a občas si ty kontakty zazálohuju.

 62. (77) Asi to budeš muset upřesnit, typ mobilu Ježíškem naděleného :-P. Můj xindl z Tesca za půl darma polkl obě SIMky bez problémů.

 63. Obvykle musí být osazena SIM1 (na té obvykle jede třeba i LTE atd.) SIM2 je volitelná. V konfiguraci hlavní SIM osazena, druhá SIM ne to mám vyzkoušeno s vícero telefony, ale nevím, zda funguje konfigurace s osazenou jenom SIM2.
  Je to o vyzkoušení-zkusit obě pozice pro SIM, případně jinou SIM…

 64. 74
  Mikuláš Albert z Kaménka nebyl Zid., pocházel ze Alezska a měl šlechtický původ

 65. Kajícně se přiznám, že jakožto zaprděný a xenofobní jedinec mám ve zvyku sledovat na Štědrý večer (vždycky tedy pozdě večer a ze záznamu) tradiční premierovou pohádku na ČT1.
  Ta včerejší byla jedna z těch hodně blbých, navíc mizerně ozvučená, mizerně natočená a obecně z filmařského hlediska zcela odfláknutá.

  Nicméně mně ani nenapadlo se na tu pohádku dívat takříkajíc z moderního genderového hlediska, což napravil autor recenze kterou lze najít zde:

  https://magazin.aktualne.cz/televize/recenze-pravy-rytir-je-svym-zpatecnictvim-fascinujici-zrcadl/r~88b27a6ec98911e6b7770025900fea04/?_ga=1.99029214.193804663.1466674620

  POZOR – doporučuji číst buď na lačný žaludek nebo hodně dlouho po jídle, aby se nestalo kupříkladu to, že zde vyobrazená husa nebo její gastronomický ekvivalent se odebere k odpočinku stejnou cestou, jakou do organismu vstoupil. 🙂

 66. Ajo,
  no já jsem uživatel mobilu z doby kamenné, teď jsem poprvé zjistila, že můj 8 let starý mobil Nokia (typové číslo nevím, dostala jsem ho tehdy za podepsání smlouvy s Tmobilem) umí kopírovat kontakty na SIMku, takže to bude asi ten zádrhel, na SIMce dosud nebyly…. Jo, a SIMku mám jenom jednu, akorát že odolné mobily s čudlíkama se jednosimkové nedělají….nový mobil je smartphone (to taky nevím, co znamená), nejnovější typ od AllView, M9 Jump, koupený přes Alzu.
  Jdu to znovu vyzkoušet, jestli ty přetahané kontakty bude vidět 🙂
  Třeba časem objevím i nějaký přepínač na ty SIMky, ale jelikož je ta moje starší než ten původní mobil, tak možná bude nutno „přeformátovat“ na mini nebo co… neboť do jiného SIM slotu se v tom M9 nedá nacpat.

 67. 85 Pavle,
  pohádku jsem neviděla, recenzi jsem četla. 😀
  Dá se celkem jednoduše soudit, že autor má takovej strach, že by moh od nějakého černokněžníka, draka nebo zlosyna dostat přes držku, že kdyby mu rozšmelcovali vlastní babičku, nehne ani prstem a potřebuje si to ideologicky zdůvodnit!
  Sociopat jak vyšívanej! Křížkovým stehem! 😀

 68. (86) Procesor nevidím, takže chytrý bude asi jen ten E 3.
  „Díky ochraně je telefon vhodný hlavně pro lidi, kteří pracují ve stavebnictví, nebo jiných zaměstnání, kde jsou vystaveny prachu. M9 Jump je také ideálním partnerem pro dobrodruhy a cestovatele.“
  Dual SIM: ano – miniSIM (2ff) + microSIM (3ff)
  Přeformátovává se nůžkami, někde jsem na to viděl návod.

 69. Já jsem pohádku viděl, byla to neuvěřitelná sračka. Ovšem nikoliv z genderových důvodů nebo proto, že ukazuje zastaralý typ ženy chudinky.

 70. Ad SIMka: nejjednodušší je požádat o novou SIMku operátora. Pokud třeba, bude aktivní LTE, i výřezy (mini, micro, nano) dle potřeby.

 71. Teda tomu moc nerozumím. Jak může být někdo židovského pūvodu křesťanem? Jako že se vrátil zpět v čase a vyměnil rodiče?

 72. (92) Obvykle to proběhne procesem zvaným křest, to vím i já neznaboh. 😛

 73. Jak jak, co třeba Ježíš nebo Petr ?
  Křesťanství je přece věcí volby, ne původu.

 74. Tak pokud by SIMka ve své původní velikosti nakonec jela v MiniSIM slotu, tak bych ji neořezával … Pravděpodobnost, že po ořezání (speciálně nůžkami) nepojede není úplně nulová.

 75. Každý operátor vydá novou simku, když se přechází na nový stroj a tím (někdy) i na nový rozměr SIM karty. Vyzkoušel jsem, dnes už jede i nanoSIM.
  Zálohování kontaktů z paměti telefonu na SIM kartu umí každý telefon už mnoho let. Nabídku toho mládence, co se vytahuje v prodejně operátora, že to umí přetáhnout, je nutné ihned zkontrolovat. Klidně dotazem – já jsem úplně blbý, můžete mi ukázat, kolik tam mám přesunutých kontaktů a pod. Nakonec to vždycky zvládne, ale napoprvé to odflakují.

  skimici – opět jsi mě rozkolísal – člověk tvého vzdělání a rozhledu musí znát význam slova konvertita. Že ty si zase děláš pr…srandu?

 76. 95 NoName
  Ježíš byl křesťan? Já jsem se domníval, že to byl židovský heretik ze kterého po ukřižování udĕlali spoluapoštolovė symbol, který byl následně využit Římany k utužení moci státu, tehdy vznikali skuteční křesťané pod vedením vládců a kurie.

 77. 98-Je to samozřejmě věcí interpretace-stejně tak jako tvrzení, že ČSA jsou aerolinky nebo svět Apple použitelný ekosystém…

 78. V některých obchodecch s mobily dokážou vystřihnout menší simku z větší. Mají na to cosi jako raznici.
  Nechal jsem si to udělat, když jsem přecházel z S3 mini na S3 Neo.
  Ten okraj je třeba schovat – dá se použít,když je další telefon s větší simkou.
  K operátorovi chodit netřeba

 79. 98 skimici,
  situace starého Říma byla velmi podobná té současné EU. Příliš velká říše, kterou vedli neschopní vládci bez jakékoliv ideje jako nositelce dalšího vývoje.
  V takových dobách hledá si lid své víry a ideje sám a proroci, sekty (NGO) se začnou množit jak houby po dešti. Křesťané byli jen jednou z mnoha, ovšem nejúspěšnější, možná právě díky tomu pronásledování a oběti charizmatického vůdce.

 80. 2 skimic ad 98 – a jméno Jan Křtitel jsi někdy slyšel? Proč asi mu tak říkali?

 81. Hospodskej. Známej tím, že ředil víno vodou.

 82. Jméno křesťané se používá pouze v okruhu Cyrilometodějském. Původně byli křesťané nazváni „kristovci“ a bylo to v Antiochii. Tj. Ježíše Krista (Pomazaného, Mesiáše) nazývat kristovcem opravdu nelze.
  Nač patrně naráží Skimic je pravidlo „jednou žid, provždy žid“. Tj. je-li někdo po matce žid, je židem, byť by se stal jogínem, budhistou atd… Nevím, jak je to v Izraeli s židem konvertujícím k islámu, židé konvertující ke křesťanství jsou státem tolerováni, společností méně. Nejedná se ovšem o nepřejícnost o mnoho větší než např. v ČR.
  http://eretz.cz/2016/12/vanocni-a-novorocni-poselstvi-predsedy-vlady-netanjahua/

 83. 106

  Tj. je-li někdo po matce žid, je židem, byť by se stal jogínem, budhistou atd…

  Špatná definice.

  Žid je jen ten,kdo má matku Židovku.
  Kdo má jen židovského otce, není žid.

  Ustanovení,pravděpodobně bránící asimilaci židů.

 84. Milé pozvání na utrácení vašich peněz ausgerechnet u nás….

 85. asimilace = oznámení milé, že jí asi miluje. Tomu je důležité u ortodoxních zabránit. Křesťané přejali toto pravidlo jako „nejprv kostel, potom postel“.

  U zpovědi: pane faráři, já mám problém v rodině. Vždy když vidím tchyni, mám touhu zhřešit.
  Ale synu, pamatuj na přikázání Páně. Nesesmilníš…
  Nikoli ctihodný otče. Nezabiješ…

 86. 113šimone,
  ani sem to sem dávat nechtěla!
  To se pořád zkouší, kam se ještě může, ještě krok …. a ještě jeden … a najednou je v hovnech po kolena… 🙁

 87. Mno,

  AK a ostatní, díky za info, nůžek zatím netřeba. Přetáhla jsem kontakty na SIMku na Nokii (nově objevenou funkcí…), a ejhle, na M9 Jumpu už jsou taky 🙂 V tomto ohledu spokojenost. Akortá si dnes zasloužím medaili Pata a Mata, neboť se mi při zoufalém mačkání tlačítek v touze to rozběhnout podařilo zamknout klávesnici, a nevím, jak to zase odemknout. Informace na displeji „zmáčkněte LFK a pak *“ je mi calkem na nic, neb netuším, kde je to LFK…. tak mne čekají ještě veselé chvíle při brouzdání na Netu.
  Jinak důvod výběru tohoto mobilu – horší se mi zrak, tak jsem toužila po větších tlačítkách, navíc mi párkrát mobil spadnul, tak jsem usoudila, že by to chtělo něco odolnějšího. Seniorský Aligator není odolný, vyloženě odolné jsou zase už moc těžké a velké (Aligator extreme, CAT, Hammer, Evolveo apod.). Takže zvítězila novinka, vyhovující jak funkcemi, tak elegantnějším designem….

  K Jandovi a Štětinovi se asi nedá slušně vyjadřovat.

 88. Jéé,
  a ani to nebylo na dlouho, naštěstí u návodu k jinému „seniorovi“ jsem to objevila.
  Takže mobil plně funkční a já jsem spokojená s výběrem 🙂 – starou Nokii pietně uložím do zásuvky k její ještě starší sestře a ponechám na „co kdyby“.

 89. (109)Žid je jen ten,kdo má matku Židovku. Nejen. Jen u jiných je to složitější, viz kniha Rút.

 90. Dobrý večer,

  77 – Matzurko, stejnej problém jsem řešila minulý týden. Odnesla jsem to zpátkxy do prodejny a prodejce koukal jak puk, že to ještě neviděl. 🙂 Nakonc usoudil, že SIM z původního mobilu je už dosti ošoupaná a vydal mi novou. Teď pro změnu dumám, jak z tej starej přetáhnout kontakty. A jak tu funguje GPS a jak je to s mailama a připojením…..

  No jo, to jsou ty konce, když si blbec pořídí chytrej telefon 😀

 91. Jestli tam máš Androida, tak z telefonu na Google+ a pak zase zpět.

 92. 124 Aero
  co znamená Google+?
  Kdyby měl Martin TT poznámky, tak to fakt netuším.

 93. Když si chceš někam uložit adresář a pak si ho nacucnout zpět, tak to asi funguje. Mně to celý nechává klidnýho, když mé maily lezou drátama, tak nedůvěřuji Googlu víc než Seznamu a obráceně.

 94. A nejde to vrknout na lokální datovou kartu nebo usb, tu přendat a z ní to sosnout v novém founu? Tak to obvykle dělám z nouze já.

 95. Asi jo, ale to už je, jak z dotazů vidíš, vyšší škola. 😛

 96. O.T. Měli jste taky otevřená okna před rozdáváním dárků? U nás jo, neb strašně smrděly prskavky.

  Ale je i druhé vysvětlení. KRISTKINDL!

  ….“ A my, drobná chasa, z domů nemajetných a chudých, naslouchávali jsme po svátcích a s očima na sťopkách šťastnějším svým spolužákům, když nám líčili, jak po večeři najednou kristkindl ve vedlejším pokoji zazvonil, a když se tam hrnuli, tu stál osvětlený kristbaum – a ještě taky bylo otevřeno okno, kterým kristkindl přilétl a zase odletěl,“ líčil spisovatel a novinář Ignát Herrmann dobu svého dětství v předminulém století.“

 97. OT: doporučuji ke zhlédnutí prémiovou výpravnou koprodukční pohádku, resp. příběh Slíbená princezna.
  Jadranské exteriéry, pokusy o gothic a steampunk. Žel dámská produkční skupina, dámský scénář, dvanáct dam na place kdy žádná nesmí zůstat bez chlapa …
  http://decko.ceskatelevize.cz/slibena-princezna
  Odkaz na hanobící recenzi pohádky jiné produkční skupiny nám ukazuje, že i v socialisticky řízené organizaci probíhá boj o moc, nikoli o „kultivaci náročného diváka.“
  Bylo mi shlédnuti i několik záběrů pohádky Princezna ze mlejna – scénář oproti současné produkci o několik tříd výše. Žel záběry na polohahého Jindřicha ve vodě, na koni, na voze, na louce, v posteli mě neuchvátily. Zde se režisér viditelně zamiloval do svého díla více, než by bylo zdrávo.

 98. Navíc jsem shlédl titulky, kde jsem se dozvěděl, že ty dámy (jedenáct dcer) byly místní jihoslovanské produkce a musely být dabovány.

  Vzpomenul jsem si včerejší recenze, kde kritik tvrdil, že včerejší pohádka byla sračka a dnešní i zítřejší bude lepší. Chudák KJE.

 99. No, tak jsou i jiný filmy o princeznách. Třeba Prázdniny v Římě na ČT 2 🙂

 100. (133) To je snad lepší nějaký ten Rodokaps.

 101. Princezny mne naštěstí míjejí,
  já dostala pod stromeček několik detektivek, a dnes se mi podařilo přečíst první z nich, od Petera Maye, Umrlčí cestu.

  Ale nejsem škarohlíd – jen mi přijde, že poslední českou pohádkou, která stála za vidění, bylo „S čerty nejsou žerty“. Před pár lety jsme na nějakou vánoční premiéru koukali, kvůli písničce, „Kouzla králů“ se to jmenovalo… a já byla zvědavá, jestli ten mladík v hlavní roli (Martin Kraus) připomínající vizáží mladého Belmonda bude svému skvělému předchůdci dělat čest. Nedělal. A vánočním premiérám se raději vyhýbám, ani Anděla Páně jsme ještě neshlédli…

 102. Marine Le Pen

  …Několik měsíců před prezidentskými volbami se deník Le Journal du Dimanche rozhodl otestovat deklarované kandidáty na post francouzského prezidenta. Z levicových politiků je v žebříčku Emmanuel Macron (46.) před Jean-Luc Mélenchon (50.) a Manuelem Vallsem (57.)
  …V žebříčku je Le Penová na 37. místě. Její soupeř v boji o post francouzského prezidenta Francois Fillon, republikánský kandidát, je na 42. místě.
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/marine-le-penova-poprve-v-seznamu-nejpopularnejsich-francouzu/

 103. Ono ani ten Ježíš to s kamenováním neměl lehké:
  To jednou Ježíš přišel k davu, který chtěl právě kamenovat prostitutku Máří Magdalénu. Stoupl si před ni a pravil: „Kdo jsi bez viny, začni.“ Dav se začal rozcházet, když se do první řady protlačila stará paní a bacila šutrem Máří mezi oči. Ježíš se k ní otočí a povídá: „Matko, jsou dni, kdy mne sereš.“

 104. 143

  Trest kamenováním je v Iránu od roku 2012 zrušen, zato třeba u Saudů je furt..

  Do těch ale nikdo nevrtá….

 105. Quivisi,

  zlí jazykové tvrdí, že následně vylezl z davu sv. Jozef, a praštil šutrem matku Marii 😀
  Prý to bylo v evangeliích zcenzurováno 😉

 106. „Izrael zastaví financování institucí OSN“
  Premiér Netanjahu to oznámil na shromáždění při oslavě zapalování první chanukové svíce v pátek večer, aby uklidnil obyvatele Izraele po pátečním hlasování Rady bezpečnosti OSN. Další z řady stovek protiizraelských rezolucí považuje izraelská území za okupovaná a také, jak bylo nedávno schváleno, židovské nejposvátnější místo Zeď nářků považuje OSN za okupované území Izraelem.

  Americký prezident Obama přislíbil, že USA budou tuto rezoluci vetovat, nakonec se jen zdržely. Obama tak zradil poté, co odstoupil od svého slibu daného Izraeli…
  http://svobodneforum.cz/lenka-hoffmannova-izrael-zastavi-financovani-instituci-osn/

 107. Koleda, koleda, Štěpáne,
  co to neseš ve džbáně ?

  🙂
  Na ledu u nás nikdo padat nebude, od rána to vypadá spíš na příchod jara. Ale už se nějak začíná zatahovat, tak možná bude do večera jako včera – zataženo a tklivo, s mírnými přeháňkami.

  Halle,
  v Mayovi jsem našla zalíbení hned po přečtení první knihy, což byla kniha Skála. Propadl tomu i manžel, který mne pravidelně zásobuje právě vyšlými překlady, takže máme v klasickém knižní vydání asi všechno, co u nás doposud vyšlo…. No…. seřazeno dle mého naturelu, zatím cokoliv ze Skotska vede; u čínské a francouzské série váhám, tam se to liší knihy od knihy.
  Do čtečky se to samozřejmě hodí, takže děkuji 🙂

 108. 147 Rputi
  Dobré ráno,
  A teď si na Druhý Hod, či jak se to jmenuje, každopádek den sváteční, uvědomuji, že ten hnusný člověk bude moci ještě škodit celý měsíc.

 109. Ad 145: Pozastaven, ale vykonává se. Situaci v Saudi Barbaria je zbytečné komentovat. Prý muslimové čekají na svého Luthera. Dle těchto zvyků mi přijde, že čekají na Ježíše, či Akivu.
  Ad 145/147/149: Pokud se budu držet hesla „follow the money“, vypadá to, že BHO se snaží splnit to, kvůli čemu byl zaplacen SA + má slíbenou cílovou prémiiza mimořádné úsilí v boji za náboženství měsíce a rod Saudů.
  Všimli jste si zákazu těžby v pobřežních vodách Aljašky? Tj. udělat cokoliv, aby saudská ropa zůstala prodejná.
  http://roklen24.cz/a/ikDNk/barack-obama-omezil-nove-ropne-vrty-v-americky-vodach

  Tak jako americká vláda pomohla v ČR dosadit saudskou spojku – Pelikána, podobně to bude v Rumunsku. Nejde o to, že by vláda před 2013 nebyla hloupá, arogantní, tolerantní k odklánění … leč to co přišlo po ní nelze nazvat lepším.
  http://zpravy.idnes.cz/rumusnko-premierka-muslimka-sevil-shhaidehova-fre-/zahranicni.aspx?c=A161223_122152_zahranicni_ert

  Pokud trochu rozumím rumunské nátuře, tento – žel americký – krok povede k přiblížení k Viszegrádu. Tj. Rumuni premiérku donutí odstoupit a po ní nastoupí vláda, která bude názorově blízká Orbánovi, Kačerovi …

 110. 14 skimici,
  je až z podivem, že se ten spolek nenávistníků, co naprosto nezvládá prohru, táhne celým světem. Primitivní vztekání, kde by ho člověk fakt nečekal!

 111. nickname, nemohlo by se ministerstvo dopravy vykašlat na blbosti a nechat ta hovada pozabíjet? Jinak se blbých řidičů nezbavíme a jednoho krásného dne (s vysokou pravděpodobností) zabijí oni nás (mě).

 112. Zeman

  „Nepřál bych si, aby naše ministerstvo vnitra bylo jakýmsi novodobým Koniášem a aby jakýsi pornoherec sestavoval seznam nepotřebných serverů. Nepotřebujeme cenzuru,“ zahřímal poté s rýpnutím do think-tanku Evropské hodnty Jakuba Jandy, který vznik seznamu inicioval a boji proti „proruským serverům“ věnuje převážnou část své činnosti.

 113. 2 martin ad 153 – no, mně je líto akorát toho strojvůdce, kterej s tím už nic nesvede udělat – fyzika je neúprosná – a kterej pak bude ještě dlouho zbytečně popotahován… A jak jistě víš, popotahování je jeden z nejhorších krhútských trestů, končící nezřídka až smrtí popotahovaného…

 114. Jinak samozřejmě naprostý souhlas, pokud se eliminují individuálně, bez ovlivnění jiných účastníků dopravy… Ostatně, na té silnici, co často jezdím, se zájmem sleduji množící se křížky a pomníčky na několika „oblíbených“ místech.

 115. (145) Kdo vrtá ropu, do toho těžko vrtat.
  (150) Islám bych té Rumunce odpustil, ale že je socanka …. 😛

 116. Zemanohlásí projev jako rekapitulaci roku a situace, ale exPospíšilovi v tom chybí vize (kdž asi nemůže kritizovat nic jiného)

 117. 1. zpráva:
  Islámský stát zaútočil na civilisty prchající z al-Bábu, třicet jich zabil.
  2. zpráva
  Tuzemská humanitární organizace Člověk v tísni oznámila v pondělí, že jeden z jejích syrských zaměstnanců zemřel i s rodinou na Štědrý den při leteckém bombardování oblasti u Aleppa.

  „Oblast u Aleppa“ = evidentně tedy oblast pod kontrolou islamistů. A tam poháhá Člověk v plísni?

 118. quivisi, samozřejmě, protože druhý název Člověka v tísni zní Islám v tísni. A šéfuje tomu ten hajzl, co by taky rád prezidentoval, Šimon Pánek.

 119. Von si, hajzl jeden, dovolí pomáhat, aby islám zůstal doma a nelezl sem. 😛

 120. 161 Jj, Ajrovko,
  a ten Soroš je náramnej filantrop! 😀 😀
  Svatá prostato! I z Ukrajiny už je vyhodili, škudiblíky vyzvědačský! Každý ví, co jsou zač, jen Kadel velebí!

 121. (163) Až začne, tak ho taky pošlu do prdele. Zatím pomáhá na fleku a to mi přijde docela užitečnéé.

 122. Ano, řejmě pomáhá na tom fleku,kde jsou ti uřezávaši hlaviček. Svatá prostoro. Holt platí bod jedna.

 123. Dobrý podvečer,

  Karle, dost bych se divila, kdyby IS nechal na svém území dělat kohokoliv cokoliv, pokud by to nebylo v duchu islámu a ve prospěch IS.

 124. Koupil jsem si ve specializované prodejně automobilů nový Ford
  F 250 Tri-Flex Fuel.
  Jezdí na benzin, vodík nebo etanol 85.
  Vrátil jsem se do prodejny, kde jsem vůz koupil, s tím, že nemohu uvést radio do provozu.
  Technik mi vysvětlil, že rádio je ovládáno hlasově.
  „Nelson“ řekl technik směrem k rádiu a z rádia se ozvalo: „Wille, nebo Mandela?“
  „Wille“ řekl technik a radio začalo hrát “ On the road again“.
  Potom technik řekl „Ray Charles“ a z rádia zaznělo „Georgia on my mind“.
  Spokojeně jsem odjel a během příštích dní jsem si užíval poslechu mé nejoblíbenější hudby, od Beatles až po Beethovena.
  Včera odpoiedne nějaký pitomec projel křižovatku na červenou a málem mně zmasakroval.
  Ulevil jsem si slovy: „Piča jedna blbá!“ A z rádia se ozvalo:
  „Vyslechněte si, v českém překladu, včerejší projev kancléřky Merkelové ve Spolkovém sněmu.“
  Skvělý automobil! Nejlepší, co jsem kdy měl.

 125. quivisi,
  všiml jsem si, že je v Kotlince docela dost lidí, kteří mají pocit, že uřezávači hlaviček, upalovači, otrokáři jsou demokratická opozice. Že je mezi nimi tuhej helvít AeroKarel mě nepřekvapuje, protože tahle víra se táhne napříč i podélně politickým spektrem a nechávám tudíž jeho kruhy na pokoji. Aerokarel nejni tak starej, ten se možná ještě dožije uřezávání hlaviček in natura a tu demokratickou opozici si užije ve zdraví. 😀 😀 😀

 126. Jako optimální způsob pomoci syrským uprchlíkům vidím podporu křesťanských církví na územích, kde se mohou o uprchlíky starat. Do nedávno to bylo Turecko. Tam končí mých pár korun.

 127. 2 ptakopysk ad 169 – no, možná to trochu souvisí s tím, že za bytostné demokraty se tu i jinde označují ti, co zcela demokraticky – když zrovna není po jejich – rozbíjejí výlohy, zapalují auta, pořádají násilné demonstrace a trucakce, za neúspěch obviňují všechny kolem jen sebe ne, všade viděj agenty, zavádějí cenzuru, kriminalizují oponenty (no a určitě jsem na něco zapomněl…). No a samozřejmě, uřezávání hlaviček protivníků či jejich upalování je přímo esencí demokracie…

 128. Já bych to nehrotil, za pár let budeme všichni spolubojovníci, ptakopysku. I s AeroKarlem.
  Pokud se mýlím, budu rád… A dám však islamofilům za pravdu.
  Ale dost se bojím, že se to nestane. Že se události neodvratně sunou zlým směrem…
  Pamatujete, jak jsme se kdysi s nepochopením dívali na domoobrany, špatně vycvičené a vyzbrojené a nechápali, o co jde ?

 129. 170 NickName
  A nešlo by to i bez církví? Že by se jenom do nich všelijací nositelé nobelovek prostě přestali vměšovat? Však oni by si tam nějakého Mohameda zase vypěstovali a byli by spokojení, žili by si po svém životy, které by je naplňovaly způsobem vhodným pro místní podnebí.

 130. NoName,
  jestli z mého 169 nějak vyplynulo, že bych z popsaného měl nějakou radost, jako že na moje slova došlo, nebo tak něco podobnýho, to prosím ne. To je spíš takovej zoufalej škleb, než smích.

 131. 175 PeSi,
  sociopati, bohužel, byli, jsou a budou.
  Chybou jen je, že umí číst a psát a mají k dispozici počítač. Za starých časů o nich člověk skoro nevěděl.

 132. TA sluníčková husa to omlouvá tím, že nenávidí okupanty. Přitom okupaci nezažila, nezažila ani období, kdy nám ty alexandrovce a ruskou kulturu ve škole nutili. Nějak mám pocit, že ta sluníčková mládež, co tu okupaci nemůže pamatovat, je víc plná nenávisti, než my, co jsme tu dobu zažili a pamatujeme ty tanky, co nám jezdili okolo baráků nebo stály pod okny.

  Oni se tou nenávistí sjíždějí jak marihuanou. Oni si to přímo užívají. Je to tak opojné a jednoduché moct si ten hnus, kterýho jsou plný a a svou nenávist a ubohost morálně zdůvodnit.

 133. 177 maYdo,
  nějak se nám ta puberta protahuje a v pubertě, jak známo, je nutno někoho nenávidět.
  Je celkem jednoho koho a proč, ale rodiče člověk nenávidí tak do 18 a pak už to není ono, chce to takříkajíc ideový náboj. A o „Rusácích“ sice houby vědí, ale něco doma slyšeli, tak si daj jointa shodnou se jak nenáviděj a připadaj si při tom jak kingové. 🙂

 134. Kdo ještě neumřel, ať zvedne ruku!
  Taky máte dojem, že je toho v posledních dnech nějak moc?

  …Ve věku 76 let zemřel v noci vědec Petr Hájek, který byl mezinárodně uznávanou osobností v oboru matematické logiky…
  R.I.P.

 135. No, odtud asi také pramení jejich hnutí „Volná Nenávist“! A přijde mi, že nejvíc nenáviděj normální pracující lidi, bez kterých (a jejich peněz) by chcípli hlady…

 136. No, já nevím, rputi… Dceři bylo tuším, patnáct, když zabili Bin Ládína, tedy puberta jak hrom. Prohlásila tehdy, že ví, že to byl mizera a dobře, že je po něm, ale jásat nad něčí smrtí a oslavovat ji, byť byť šlo o darebáka, to že se jí poněkud ekluje.

  A nějakou potřebu nenávidět rodiče nebo kohokoliv jsem u svých potomků nějak nezaznamelala.

 137. (167) Možná jo, možná ne, to nevím, každopádně tohle nebylo na území IS, to jen tak někdo hysterčí.
  (169) Už i ty blbneš? U tebe mne to trochu překvapuje. O demokratické a nedemokratické opozici, ani o hrdlořezích z Hizballáhu nebo IS jsem nepsal lautr nic. Jen že pomáhat místním civilům je spíš záslužné.
  (173) A on je Irán, Hizballáh, Rusko, Saúdi a Katar či Turecko nějakým nositelem Nobelovky?
  (175) Tak přísný bych na Tomáše nebyl, třeba má jen nějaký špatný den.

 138. Jo jo… Má špatný den, když připomněl, že mu ti hodní, civilizovaní, kulturní a zcela západně orientovaní Němci vyvraždili 3/4 rodiny…
  Sice od jisté doby spolu nekomunikujeme – a on dobře ví proč – ale jeho analýzy docela seděj.

 139. V čem má Tomáš špatný den? Protože výlevu tej slečinky, co o tom prd ví,nezatleskal a nenapsal obdivhopu recenzi na její oduševnělý projekt?

  Fakt je, že oběti ruské okupace se počítaly na desítky, možná stovky, oběti německé okupace na desetisíce, spíš statisíce. To bys musel ty Němce nenávidět do ksonání světa.

 140. „obdivnou recenzi na její oduševnělý projev“ 🙂

 141. Aerovko, Rusko skutečně znám dost dobře, srovnatelně se mnou se tam odsud vyzná snad jen Skimic. A rozhopádně nesdílím tvou věčnou obsesi.
  Jen bych připodotkl, že bolševici nikdy neměli v Rusku takovou podporu, jako Hitler v Německu.

 142. „(173) A on je Irán, Hizballáh, Rusko, Saúdi a Katar či Turecko nějakým nositelem Nobelovky?“

  no jo, on se do toho nositel Nobelovy ceny sám Veliký Obama vůbec, ale vůbec nemontoval…. 😀

 143. 183 Aero,
  když své 173 upravím následně: „… všelijací, TŘEBA I nositelé nobelovek…“ bude to lepší?
  Z těch co jmenuješ,
  — rusáci OK
  — Irán, Hizballáh, Saúdi a Katar či Turecko jsou domácí na svém hřišti, tedy NOK. Ti mají plné právo se na svém (podtrhuji) tradičním biblickém území navzájem hubit co hrdlo ráčí a nikdo by se jim do toho neměl montovat, pokud tedy není ochoten a schopen území spravovat svědomitě s péčí řádného koloniálního správce.

 144. (187) Jakou obsesi máš na mysli? Že nejsem ochotný výt ses smečkou podle momentální módy? Já od Rusů nikdy nezažil nic dobrého, nemám tedy vůbec žádný důvod je mít nějak v oblibě. Obvykle se na to téma nijak nevyjadřuji, to je prostě jen můj pocit. Akorát když někdo začne blbnout nad poměry, tak se trochu ozvu. Ne vždy, jen když to překračuje meze reality několikanásobně. Teď jsem se k poměrům v Rusku nevyjadřoval vůbec.
  S tou podporou, záleží na tom, jak to počítáš. Zřejmě odhadem, protože na nějaké průzkumy či volby lze jakž takž věřit v Rusku naposledy za cara, v Německu za výmarské republiky. Pak už neví nikdo nic. Leda že u Hitlere to spojenci ukončili po kratší době, v Rusku (Sovětském svazu) ta podpora vydržela podstatně déle.
  (188) Ve srovnání s jmenovanými podstatně méně, spíš jen hubou.

 145. (189) Já se vůbec nemontuju do toho, kdo má a nemá právo a čí je hřiště, tedy pokud někdo nepovažuje za své hřiště to, na kterém se pohybuji já. Klidně ať se mordují, já jen upřesnil účastníky. Ten pojem všelijací nositelé nobelovek mi přijde poněkud zavádějící, když tak koukám na tamní hlavní aktéry.
  Mně je jen líto tamních civilů, neb nepředpokládám, že jsou všichni IS nebo Assadova armáda. Dostávají to dost sežrat, následkem čehož mají tendence utéci k našim sousedům, časem možná i k nám a z toho nekouká nic dobrého pro nás ani pro ně.

 146. 191 Aero
  a já s Tebou docela i souhlasím s maličkou výjimkou. Na teritoriích Dar al-Islam IMHO není civilistů, či alespoň „asymptoticky“ není. Vycházím zcela prostě z jimi definovaných cílů.
  Do takového světa například já nepaatřím ne nebudu v něm mít místo. Tak jacípak civilisté … Jen ať si to dořeší sami. Nikdo to za ně neudělá. Starý konrinent si tím také musel projít …

 147. KArle, ale rusové taky nejsou jen okupanti, komunisti a „Putinova armáda“. V tomhle případě by Ti ovšem, pokud jsem si všimla, nebylo nijak líto civilů, kdyby například někdo vyhladil MOskvz atomovkou. Jsou to prostě rusáci a basta.

 148. http://brno.idnes.cz/bronx-brno-pruzkum-pruvodce-katerina-seda-fjk-/brno-zpravy.aspx?c=A161217_2293417_brno-zpravy_krut

  Letos jste měla na Ghettofestu stánek, kde lidé mohli adoptovat poštovní schránku. Proč?
  Uvažovala jsem, jestli je jen jedna cesta – totiž dát Romům schránky, které za tři týdny zničí, pak jim tam dát ty stejné znovu a oni je zase zničí. Na to jsem nechtěla přistoupit. Když jsem je pozorovala, jak žijí, že pro ně není důležité, co bude zítra, viděla jsem, že ani nenosí klíče. Takže logicky schránku zničí. Snažila jsem se proto vymyslet, jestli se dá vyrobit nějaká, která nepotřebuje klíč. Přijít na to, jak bychom se jim přizpůsobili. Ne oni nám, ale my jim. V nějaké věci. Proč bychom nemohli připustit, že někdo má jiný způsob uvažování než my?

  Mnoho Čechů by vám řeklo, proč bychom se měli přizpůsobovat nepřizpůsobivým?
  Ano, je to netradiční věc. Ale řada Čechů pořád opakuje stokrát omleté fráze, aniž by zjistili, jestli jsou pravdivé, nebo ne. Můžete říct, že Romové jsou hovada, která všechno zničí. Ale taky se můžete zamyslet nad tím, proč to dělají, jestli je to opravdu jen vandalismus a kdo z nich to dělá. Několikrát jsem u těch schránek zažila Romy, kteří tam bezradně stáli a říkali: „To je strašný, co? Taky vám to přijde tak strašný?“ Nikdo tam nestál a neříkal: „To čumíte, jak máme ty schránky rozbitý?“ Zajímá mě, jestli bychom se nějakým způsobem uvažování neprotnuli. Moje představa je uvažovat nad jejich chováním, ne že je jen zkritizuju.

  Chápe tenhle „myšlenkový proud“ někdo ?

 149. 194 NoName
  ale prosím. Jlidně se přihlásím. Chápu je již veliké slovo ale rozumím tomu myslím dobře. Živí se tím, má z toho peníze. Co je na tom nepochopitelného?

 150. Ale to jo, skimici, ale argumentovat tím, že když někdo každé tři týdny rozmlátí schránku, je potřeba vymyslet lepší schránku (zřejmě je tedy na vině ordinérní schránka) ? Nechtělo by to aspoň trochu mlžit ? Používat cizí slova ?

 151. (192) Nevím. Můj odhad (fakt nic víc než odhad) je, že civilistů bude víc než teroristů – jen ti teroristi jsou víc vidět a slyšet. Konec konců, je tomu tak obvykle ve všech konfliktech.
  Ať si to vyřeší sami – jo, to by bylo ideální, jenže, jak se někde něco semele, pocítí kdekdo neodolatelnou touhu pokusit se to nějak využít pro sebe. Neúplný seznam viz výše. Jak jim v tom zabránit?
  (193) No když to tak píšeš, tak to asi tak je – ovšem u tebe. Já nic takového nenapsal.
  Nemám lautr nic proti konkrétním Rusům, pokud se chovají tak nějak normálně, stejně jako nemám nic proti jednotlivcům jiných národů, se stejnou podmínkou. Veškeré mé antipatie se týkají Rusů organizovaných, tedy ruského státu či armády.
  (194) U ní nechápu ani tohle, ani ty, kdo jí dávají peníze na stěhování moravské vesnice do Londýna či kam a podobné tentononc. Nic proti tomu nemám, jejich věc, ale nechápu to.

 152. 194 NoName,
  ale jo – ten směr se pochopit dá. Jen se to nesmí zvrhnout v opačný extrém, což je ta chyba, která se právě dělá. Že se zničené nahrazuje tím samým, ale bez jejich námahy a zadarmo!

  I krysu v laboratoři naučíte, že musí zmáčknout klapku, když chce krmení. Jen mi to pořád zkoušíme bez té klapky a myslíme si, že stačí „vysvětlit“. No nestačí!

 153. 196 NoName
  ale vždyť má za manžela Víta Klusáka, takže patří do rodiny, kde se vyskytuje třeba Jana Klusáková, čili patří do PaL byznisu.
  Tam mlžení nepomůže, vždyť jsou profláklí…

 154. 197 Aero
  používáš názvosloví „civilistů bude víc než teroristů“.
  Já tam vidím:
  1. Vojáky islamisty
  2. Teroristy islamisty
  3. Neangažované (zatím) islamisty.

  Nikdo jiní tam v zásadě už není …

 155. No, k tomu „utrpení civilistů“ bych jen podotknul… Podobně se lamentuje, nad civilními oběťmi bombardování Hiroshomy. Leč – sami Japnci v Peace memorial památníku uvádějí, že Hiroshima bylo uzavřené město, kde nebyl jediný civilista. I uklízečky měly vojenské hodnosti a zařazení… Není divu – byla to hlavní základna tichomořského loďstva a hlavní velitelství armády. A jsem rád, že jsem se tam šel podívat a dost dobře jsem si tam všechno prostudoval… Jo, tehdá ještě se naivně věřilo, že nepřítele je třeba za každou cenu zastavit a zlomit a ne ho podporovat dodávkami materiálu, zbraní a munice…

 156. I Němci říkali: Nemáme nic proti konkrétním Slovanům, pokud se chovají tak nějak normálně a nezaclánějí nám na uzemí, které jim vlastně nepatří a má být naše.

 157. Skimici ad(173): bez církví to tam za chvilku bude. Prý mizí poslední aramejské vesnice. Je zvykem podporovat členy svého klanu, obzvláště jsou-li v nouzi. Ti z uprchlíků, co přijímají pozvání od místních křesťanů na nedělní oběd, patrně nebudou pozdější bumíci. Možná je to bláznivé. Ale svět se zbláznil. Možná ti, kteří letos pomáhali uprchlíkům, budou za rok utíkat před Ergodanem.
  OTOH: problém evropských bumíků je problém evropských vládců, evropské politiky.

 158. Add Aleppo

  Ad 1) Aleppo není město, jak si ho představujeme – Aleppo je něco jako Praha a Středočeský kraj dohromady. Takže, když je rozbomardovaný Bubeneč, tak Řitky se to nedotkne…
  Ad 2) Pokud jsou tam „civilové“, tak jsou to rodiny islamistů, které oni sami nepustili ven. A vzhledem k tomu, k čemu jsou tam jejich děti vedené, tak žádná škoda! Z „dětmi“, které jsou zvyklé vraždit, už toho mnoho nepořídíte. Aspoň našem smyslu slova…

 159. „No když to tak píšeš, tak to asi tak je – ovšem u tebe. Já nic takového nenapsal.“

  no, Karle, já jsem tu určitě neběsnila, že je nutno na Moskvu vysypat atomovku. To tu psali jiní a pokud vím, tak jsi tehdy souzněl spíš se svými bratry v nenávisti, než s těmi, kdo psali, že tohle není řešení a že to odnesou hlavně nevinní.

  Já teda nemám nic proti pomoci civilům, ale civil je vždycky především civil a ne jednou nejdřív civil a potom teprv islámec a jindy hlavně Rusák a až potom civil.

 160. „Veškeré mé antipatie se týkají Rusů organizovaných, tedy ruského státu či armády.“

  Ale to si, Karle, ta zrůdička, co ví o sovětský okupaci prd a smrt nějakých 70 lidí komentuje ubohým vtipkováním, že je papají rybičky, sláva, nejspíš myslí o sobě taky.

 161. (200) Tak to by byla světová vyjímka. Ono to tak nevypadá, ale nebyli v v Rusku všichni bolševíci, jak celkem správně píše Foundry, nebyli v Čechách všichni husiti, nebyli v Americe všichni bojovníci za/proti Britům, nebyli v Československu po válce všichni komunisti, nejsou v Sýrii všichni vojáci zúčastněných stran. To už by se dávno vymlátili a byl by buďto jasný vítěz nebo nikde nikdo. Většina lidí se snaží prostě přežít. Na víc nemá chuť, koule, zbraně, prachy …
  (205) Víš co, když si to špatně pamatuješ, tak si to najdi, není to tak dávno. Třeba pak nebudeš psát blbosti. O nemožnosti atomového řešení jsem psal nejdřív já.
  (206) Děvenka blbne a mne do toho prosím nepleť. O ní jsem nenapsal ani slovo. Já mám s Rusy (tehdy sověty) své zkušenosti a ani s nimi jsem zde, ani jinde, podobné blbiny nepsal. Pouze jsem se zmínil, že Tomáš podle mne zcela bezdůvodně do pitomosti dotyčné zatáhl historii ještě starší a nesouvisející, mimo to, když už tedy, tak bez Ruska (tehdy Sovětského svazu) by se Hitler ani neuprdnul a ani náhodou by nemohl zaútočit na Polsko, Francii a GB. Že se pak Stalin nechal svým spojencem napadnout, to fakt není jeho zásluha.

 162. 207 Aero
  ale já přece nerozebírám husity nebo rusko natožpak komunisty v česku
  Korán pane. Nikdo nesmí stát stranou v Dar al-Islam. Je to čistě jejich job, jak si to udělají. Nemůžeš se odkoránit. Musíš odtamtud buď odejít anebo být zabit. Tak znovu – jacípak civilové?
  Navíc, k Tetě evidentně nejdou žádní odkoránění ale mladí a hrdí.
  Sice je kvůli kšeftu pokřtívaj až mám strach že brzo dojde voda ale v duši jsou stále těmi hochy ze zemí palem, kde má jednou za čas někdo vidění a zbytek světa tomu následnému mordování buďto přihlíží anebo se to snaží napravovat čímž si správně říká o přesdržku na kterou zas dobroser naopak připraven není …

 163. No a proč by Tomáš nemohl srovnat následky dvou okupací? Těch lidí, co by měli podle logiky tej nány důvod nenávidět Němce by se v české republice našlo mnohem víc. Jenže ono je zkrátka „in“ nenávidět rusáky. Nebo aspoň předvádět, že je nenávidím.
  Sranda je, že nejvíc těch nenávidících rusy se rekrutuje mezi Nenávist zdarma a pravdoláskou, tedy levičáků, který mají ke komunistům myšlením dnes blíž, než celej Putin 😀

 164. „Většina lidí se snaží prostě přežít“

  Jsem ráda, žes konečně pochopil tu prostou pravdu. Teď ještě další krok, zkus si přiznat, že to platí i pro ty primitivní mužiky“ a „hnusný rusáky“.

 165. „, tak bez Ruska (tehdy Sovětského svazu) by se Hitler ani neuprdnul a ani náhodou by nemohl zaútočit na Polsko, Francii a GB. Že se pak Stalin nechal svým spojencem napadnout, to fakt není jeho zásluha.“

  Jo, takže Hitkler byl ve všem úplně nevinně, to všechno Stalin a Rusáci 😀

  Když Hitlert jednal se Stalinem a uzavíral s ním smlouvu o neútočení, tak už za ním celý Německo stálo a zvolilo ho do funkce kancléře – tedy s výjimkou těch, kdo byli pozavíraný v koncentráku. On by Stalin s nějakým čalouníkem z Rakous fakt nejednal. To že se dostal Hitler k moci není zásluha Stalina, to je dílo Němců a nikoho jinýho než Němců. Kromě toho měl Hitler zpočátku podporu řady vysokých politiků na Západě, včetně anglického korunního prince, naštěstí pro Evropu se ten pán zakoukal do jisté paničky a vzdal se kvůli ní následnictví. Rovněž na to, aby budoval koncentráky nepotřeboval Hitler Stalina, stačil mu souhlas zfanatizovaných Němců, kteří se nad mrtvými židy radovali stejně jako ta kráva Lucie Anďalová dnes nad mrtvými členy ruského pěveckého sboru.

  Není pravda, že by se Hitler bez Stalina ani neuprdl, K okupaci tehdejšího Československa mu dali zelenou především Angličani a Francouzi, kteří dali jasně najevo, že se nebudou cítit vázáni spojeneckou smlouvou, kterou měli s tehdejším Československem. Podobně se zachovali i v případě Polska, teprv když vtrhl Hitler do Francie, naznali, že by si přece jen nemuseli nechat všechno líbit, ale protože se nechali ukolébat a nechali Hitlera zajít příliš daleko, tak to prohráli. Nakoenc se i v tej Francii našlo dost lidí, ochotných k sestavení kolaborantské vlády. Anglie měla kliku, že byla na ostrově a s fašismemm sympatizující princ Edward byl tou dobou už u ledu.

  Pokud jde o napadení Sověstkého svazu, nikdo netvrdí, že to je Stalinova zásluha. Spíš jeho blbost- NIcméně zaplať Bůh za to, protože to byl asi osudový krok, který Hitlerovi podřízl větev.

  Ale neměl bys přehlížer’t řadu blbosí, které udfdělali před tím jiní státníci a bagatelizovat jejich podíl na tom, že i bez Stalina Hitler dokázal v Evropě mnohem horší věci, než si jen uprdnout.

 166. v zásaděš se dá říct, že vedle toho, co napáchal GHitler v Evropě ještě umožnil Stalinovi, aby ho západní Evropa byla nucena uznat za plnohodnotného spojence a umožnila mu expandovat do Evropy.

  Není pravda, že Hitler by si bez Stalinovi podpory ani neuprdl, ale je pravda, že díky Hitlerovi mohl Stalin rozšířit svůj vliv do východní střední Evropy na dlouhá léta.

 167. Dobrý den. Maydo, souhlasil bych s níže uvedenou větou, pokud by v Kominterně nebyli než Němci: To že se dostal Hitler k moci není zásluha Stalina, to je dílo Němců a nikoho jinýho než Němců.
  Kdybyste upravila výše uvedenou větu a jméno „Hitler“ nahradila přezdívkou „Lenin“, musel bych s vámi souhlasit plně.

  Jinak němečtí plánovači počítali s porážkou Německa, pokud se nepodaří Rusko získat na německou stranu.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Nazi%E2%80%93Soviet_economic_relations_(1934%E2%80%9341)#Addressing_past_hostilities_and_finalizing_the_deals

 168. Dobré zas ráno… Tohle je taky hezké…
  http://echo24.cz/a/iqCqH/rana-pro-pozustale-z-berlina-za-smrt-pod-koly-kamionu-se-odskodne-nevyplaci
  Kdybyste to náhodou nevěděli, tak vraždil kamion a ne kozomrd… Kamion je na sichr – ten je zajištěný a už se přiznal…
  Údajný kozomrd byl údajně zastřelen v Itálii… U Milána… To je kousek… Tam dorazíte, když z toho náměstí půjdete kousek dolů na jih… Směrem na Wittenbergplatz a dále pak po Martin Luther Strasse… No a furt dál až do toho Milána…

 169. Ovšem tohle je hezký – z dnešního Macka:
  „Velmi by mne zajímalo, kdy lidem dojde, že Jakub Janda ze think – tanku Evropské hodnoty je nejúspěšnějším agentem Moskvy v Česku. Vždyť kdokoliv si přečte něco z jeho poznámek a komentářů, zcela podvědomě, jen prostým smyslem pro fair play, začne fandit Putinovi. V tom mu sebelepší krytí nepomůže a nepomůže, výsledky hovoří jasně… „

 170. No a zbytek Macka je taky velmi výživný…
  „Petr Hampl:
  Korporace Facebook najala portál snopes.com, aby pro ni kontroloval, které příspěvky jsou pravdivé a které má Facebook vymazat jako hoaxy. Že má ten portál minulost bohatou, co do útoků na Donalda Trumpa, to asi nepřekvapí. Ale teď ještě prasklo, že majitel utratil 100 000 dolarů určených na provoz serveru za služby prostitutek. A klíčová analytička provozuje paralelně druhou stránku, kde nabízí sex za 1200 dolarů. Takže ty peníze možná zůstaly ve firmě.
  To jen, abyste věděli, kde se nositelé evropských hodnot inspirují.

  Češi jsou smějící se bestie:
  Brno má jednu ohromnou výhodu – nikdo tam neprovede atentát v metru.
  Pohádka „Slíbená princezna“. Už se k jejímu natočení přihlásil ISIS?“

  Teda – s tím Brněm opatrně – tam by stačila jedna bomba v tom podzemním bludišti před nádražím a jsou v prdeli jak 3 zlatý rybičky a navíc bez tramvají, tedy bez šmirglů či šalin…

  Tu pohádku jsem naštěstí neviděl… Od té doby, co nemám televizi, jsem mnohem klidnější a spokojenější – nemám totiž potřebu nechat se obveselovat zrůdama…

 171. 2115

  🙂

  Zaak už je mi jasné, proč Putin mi a Petrovi Kunetkovi neplatí !
  Platí Jandu,a na nás mu nezbývá ! 😀 😀

 172. (208) No ale vždyť to píšu, že nejlepší je, když zůstanou doma, s Koránem nebo bez.
  (210) Já to někdy v případě Rusáků popíral? Bojuješ udatně, ale se svými představami. Dtto (211,2).

 173. 219

  Rputi,

  ještě mi řekni,že Tobě od něj peníze chodí ( když mi ne), a naseru se ! 😀 😀

 174. „počítali s porážkou Německa, pokud se nepodaří Rusko získat na německou stranu.“
  A když ho podle AK na svou stranu záskali, tak tam vtrhli a vraždili a vraždili …
  aby zo získání bylo dokonalé.
  Papír, co ho nickname vyhrabal, přece snese všechno.

 175. ….Skoro to vypadá jako skvělý začátek Zemanovy kampaně za znovuzvolení. Jak se rozhodne má prozradit v březnu.

  H.Kmoníček:
  To předbíháme. Nicméně by to jistě byla rízná odpověď všem filozofujícím na téma, jak naše země odcházela podle nich pořád na Východ, a to až tak dokonale, že skončila zpátky ve Washingtonu. Zeměkoule je prostě nadále kulatá….

  https://www.novinky.cz/domaci/424630-kmonicek-evropa-se-chova-naivne-teroriste-honi-jeji-obcany-jako-zajice.html

 176. 2 Rpuť ad 223 – mně se tam líbí „liberální intelektuál obvykle není ten nejpraktičtější spojenec, když jste pod palbou.“

 177. 224 PeSi,
  já se dokonce obávám, že je nutno ho picnout jako prvního, aby nepřekážel (když už nepomůže)…

 178. Přečteno: “ Věra Jourová dál tlačí německou automobilku Volkswagen k tomu, aby odškodnila své evropské zákazníky za skandál kolem manipulace s testy emisí.“
  Spíš než zákazníky, kterým to jezdilo, ale čoudilo víc než si mysleli, by teda měli být odškodněni Evropané, kteří to museli čuchat.
  Jourová, ve funkci myslet!

 179. No, IMHO, celá ta aféra s emisemi je jeden velký podvod. Pokud vím, aby výsledky měly nějakou vypovídací hodnotu, musí být testy prováděny za dobře definovaných podmínek – což nebyly. Opravdu nechápu, proč ta automobilka neodmítla ty výsledky tzv. testů jako nestandardní a nic nevypovídající…

 180. „Bojuješ udatně, ale se svými představami. Dtto (211,2).“

  Takže to, že jsi napsal, že bez Stalina by se Hitler ani neuprdl, je jen moje představa? 😀

 181. „A když ho podle AK na svou stranu záskali, tak tam vtrhli a vraždili a vraždili …
  aby zo získání bylo dokonalé.“

  No, je to nejlepší způsob, jak si zajistiit, že spojenec si jednou spojenectví nerozmyslí a nevrazí vám kudlu do zad. 😀
  NAvíc potřebovakl nějakej ten prosotr, kam po konečném vítězství odsunout podřadné národy, zabírající prostor, který podle někho patřil Německu.
  Hitler měl ale smůlu, v tu dobu měl už proti sobě celou Evropu a nemohl proti SSSR počítat s její podporou. Naopak jí přihrál jako spojence Stalinovi, protože v tu dobu by se Evropa proti Hitlerovi spojila s kýmkoliv.

 182. A ještě k tomu Tomášovi :
  BYl jedinej, kdo reagoval na ty idioty, radující se nad tím, že zahynulo cca 70 lidí, ve veřejném prostoru. Jinak se asi všichni bojí Jakuba Jandy. 😀

  Takže nějaký připomínky, že neměl svůj den opravdu nejsou na místě.

  Ta blbka studuje žurnalistiku. Jmenuje se Lucie anďalová. Pamatujte si to – Lucie Anďalová. Až to jméno někde uvidíte pod nějakým článkem, budete vědět, co je autor zač a taky co je zač plátek, kterej takovou špínu zaměstnal.

 183. nelze snad nic jineho ani dodat nez muhehe 🙁

 184. a hura ne seznamy – pamatujte si to !!!!!!

  tech sociopatu co si na smrti druhych hreji sve poravdy se v tisku a “ hospodach stamgastui “ najde .

 185. PeSi: normy Euro 5, Euro 6 byly prosazeny automobilkami + politiky. Ekologické normy vyřazují z trhu případné konkurenty se staršími technologiemi např. Tata. Dále nutí majitele obměňovat vozový park – s plaketou Euro(aktuální-3) nevjedete do center měst.
  Problém těchto norem je, že jejich parametry jsou v protikladu. Co nejnižší kouřivost, NOx a proti tomu neustálé snižování spotřeby (emise CO2).
  Více a lépe DFens: http://dfens-cz.com/volksfraud/
  Quivisi: papír Molotov – Ribbentrop.

 186. Karle, co jsem z čeho vyvodila? To jsou jen moje představy?
  Že Hitlera si do svého čela zvolili Němci? Že Hitler měl plán jak vyhladit židy průmyslovou metodou a likvidoval je po desítkách tisíc a Němci to schvalovali? Že byli popravováni jeho odpůrci? Že Angličani a Francouzi dali Hitlerovi jasně najevo, že s Československem si může dělat co chce a oni nezasáhnou? že princ Edward, který se vzdal následnictví kvůli paní Simpsonové a mnozí jiní vysoce postavení lidé na Západě s Hitlerem dosti dlouho sympatizovali? Že Angličani a Francouzi sice po okupaci Polska vyhlásili formálně Německu válku, ale bojovat neměli v úmyslu?

  Že Francouzům došlo, že spoléhat víc na nějaký dohody s Hitlerem, že když ho nechají spolknout nějaký menší sousto, je nechá na pokoji, místo aby se spolehli především na svou vlastní obranu, bylo pošetilé, až v momentě, kdy německý tanky jezdily pod Eifelovkou? A že ve Francii ve Vichy byla po okupaci Francie ustanovena kolaborantská vláda maršála Petaina?

  Tohle všechno jsou jen moje představy? Fakt? Tak to mně, prosím Tě, pouč, jak to bylo doopravdy.

 187. (237) Mně na tom baví, jak hodně lidí vidí jen jednu stránku nějaké věci. Občas jim k tomu dodám i tu druhou.
  Ano Hitlera si zvolila část Němců, podobně jako část Rusů podporovala Stalina, tam bych o volbách ani nemluvil. Ano, Hitler likvidoval Židy, Stalin to bral šmahem, včetně Židů. Dtto popravy, tam bych dokonce odhadl, že Stalin byl násobně výkonnější. Angličani a Francouzi nebyli na válku připraveni a skutečně nechali Hitlerovi naše pohraničí. Nevzdal se princ, ale král, ovšem ty sympatie byly nejrůznější, i Stalin měl v GB hodně sympatizantů. GB a Frantíci vyhlásili válku, ale na efektivní válčení neměli sílu. Zbrojení je prakticky vždy nepopulární, zvlášť celkem brzy po hodně nákladné válce. Zato Sověti zasáhli velmi efektivně, ač se o tom v dějepise raději moc nemluvilo, podobně jako s Zimní válce s Finskem. Frantíci na to válčení prostě neměli, výzbroj, ani „koule“, ale to nikdo nepopírá. Každopádně, bez ruského benzinu a nafty by i jejich porážka dala víc práce.
  Prostě, je to trochu složitější, než to podáváš.

 188. nivkname: Ribbentrop- Molotov má taky opačné vysvětllení ….
  a co jsme my, abychom dali za pravdu jedné straně (jen AK to umí)

 189. PAsáčku, nevím, proč by nemělo být dobré si pamatovat jméno někoho, kdo se projevil jako lidský odpad. Zejména když za pár let to stvoření může psát v tomhle duchu články a formovat veřejné mínění.
  Zrovna tak jako kdybych při vytváření názoru na nějaké medium bych neměla brát v potaz, jaké jsou i morální kvality lidí, který pro nějaký noviny píšou.

  Takže jo, na seznamu lidí jako jsou Jakub Janda nebo Lucie Andělová fakt nevidím nic zavrženíhodného. Už proto, že pokud tu bude politický systém i taková mizerie, jako je teď, tak tej slečince a tomu pornoherci se nic nestane, jen halt na ně někteří lidi budou hledět nelibě a případně nebudou chtít číst noviny, který takovej póvl zaměstnává. Maximálně pokud se podmínky změní k lepšímu, se jim stane, že je nikdo nepustí do veřejného prostoru a že se budou muset živit prací. Což pro ně může představovat problém, protože pojem „práce“ jim očividně nic neříká.
  Zatímco kdyby tu zavládl režim představ podle tohohle lidského odpadu, tak když ta slečinka se raduje nad smrtí 70 lidí jen proto, že patřili k národu, který ona nenávidí kvůli událostem, který ani nemůže pamatovat a s kterými ti mrtví nemají už nic moc společného a nezavinili je, co myslíš, jaké nakládání asi bude požadovat pro ty, kdo se proviní nesouhlasem s jediným správným názorem?

  Vždyť právě tyhle typy volily Hitlera a jásaly nad řešením židovské otázky.

  A taky proto, že tihle obvykle končí v politice a je dobrý to vědět, kdyby kandidovali někdy do funkcí nejvyšších. U lidí, co chtějí ovládat veřejné myšlení a veřejný prostor je zkrátka dobrý vědět, co jsou zač.

 190. (208) Skimici, takový malý dodatek ke Koránu a jeho vlivu: Četl jsi knihu Agathy Christie Mallowan, „https://www.kosmas.cz/knihy/167371/povez-mi-jak-zijete/ ? Je to z konce třicátých let, ze Sýrie, zrovna tam, kde nyní řádí IS. Korán tehdy byl nepochybně stejným Koránem jako je teď a stejně tam dokázali vedle sebe žít Arabové, Kurdové, Arméni, Evropani … , celkem v poklidu. Agathu Christie nepodezřívám z toho, že by si zrovna tohle vymýšlela. Pokud to tehdy šlo, teď ne a Korán je pořád stejný, mohla by být závada i někde jinde, ne?

 191. Karle, ale tohle všechno vím. Ty to ovšem podáváš zjednodušeně, že „bez Stalina by se Hitler v Evropě ani neuprdl“. Já nesrovnávám Hitlera se Stalinem, jen nesouhlasím, že bez Stalina by se Hitler ani neuprdl. Hitlert prostě nepotřeboval Stalina na budování koncentráků, k tomu, sby byl dohodnut mnichovský diktát, na obsazení Československa a Polska, na likvidaci židů.

  Prostě ti není vhod, co napsal Tomáš. Ale já teda docela chápu, že člověka, jehož příbuzní zahynuli v koncemtráku nadzvedne jásot takovýho telete nad mrtvými a že má za to, že by se mělo připomenlout, že to nebyla první okupace a že ta předchozí byla mnohem horší.

  Smutný a taky alarmující je, že ty nenávistné reakce a jásot nad neštěstím nikoho jinýho, než Tomáše nenadzvedl. Očividně když jde o tu správnou stranu, tak je to pro většinu OK.

 192. „Agathu Christie nepodezřívám z toho, že by si zrovna tohle vymýšlela. Pokud to tehdy šlo, teď ne a Korán je pořád stejný, mohla by být závada i někde jinde, ne?“

  Tak oni ti Němci v Sudetech taky byli pořád ti stejní Němci, co před tím po generace dokázali žít pohromadě s Čechy. Taky asi byla závada někde jinde.

 193. No prosím:
  „Naopak místopředseda KDU- ČSL a předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík obavy prezidenta Zemana nesdílí. „Pokud někdo upozorňuje na servery lživé ve velmi vážných věcech, má svobodné právo tvořit své seznamy. “

  A to mi radí státní a volená autorita !
  Tak proč se to v brněnské mešitě nelíbí??

 194. 241 Karle
  Nečetl a tak tedy nevím o jaké přesnê období se jedná. Mezi válkami to byl Francouzský mandát pokud se nemýlím. Žití tam tedy pro konfesní outsidery mohlo být ještě snesitelnější než za Assadů.

 195. ja snad moc proti seznamum nerekl 😮
  nedelam si je ale nikomu jsem je nevycital 🙂 protoze mne to neprekvapuje.

  Dlouhodobe zde pozoruji chovani odpovidajici stylu slunickari , pravde a lasce a buhvi jakym oznacenim se ti co vidi dal , ale jinak jak dal vidime my 🙁

  tak se simone s maydou nenechejte rusit ve skladani seznamu. Nebudete prvni ani posledni – o cemz by spousta vyseznamovanejch mohla popovidat.

 196. Je vidět, že si lidovecké rady bereš k srdci 🙂
  A netušil jsem, že bydlíš poblíž 🙂
  Já ani nemusím si seznamy dělat – mě serou nějank všici…

 197. pasáčku, evidentně Ti uniklo, že nekomentuju jiný pohled či politické názory tej …., ale to, že se chová jako dobytek.

  Víš, on je v tom trochu rozdíl. I člověk, který má jiné názory vidí věci jinak než já, může být slušný. A i člověk, který se mnou sdílí stejné názory, může být buran a hovado.

  Ta slečna je hovado bez špetky nějaké lidskosti. Její názory – má-li vůbec nějaké a nepapouškuje, co je zrovna „in“ -, to jak věci vidí, není relevantní. Slušnej člověk po hrobě netancuje a z tragedií druhých se neraduje.

 198. „Pokud někdo upozorňuje na servery lživé ve velmi vážných věcech, má svobodné právo tvořit své seznamy. ”

  No, to je otázka….

  Je pravda, že v zájmu bezpečnosti státu by se asi nějaké podezřelé servery sledovat měly. Už proto, že je to prostředí, kde mohou být domlouvány teroristické útoky.
  na druhou stranu – měly by to mít v rukou bezpečnostní služby a pod přísnými pravidly. Ne nějaký hurá aktivisti typu Jakuba Jandy, který si z toho jen dělají byznys a propagandu a budou sledovat toho, kdo se jim nelíbí a ne toho, odkud hrozí skutečný nebezpečí. V rukou takových lidí to může představovat velmi vážné ohrožení.

 199. Věra Jourová pokračuje ve volební kampani ANO – Oni se totiž zasazovali o to, aby všichni majitelé škodovek dostali odstupné (výpalné).

 200. Už jsem vedle, dvě hodiny jsem chodil po venku a debata se zatím posunula.

  „V rukou takových lidí“ – jakých takových? Jakub Janda je jen nastrčená figurka.

 201. To je právě ten průser. že je jen nastrčená figurka a za provázky tahá… kdo? Soros? Islamisti? Ilumináti? V každém případě je to někdo, kdo moje zájmy a bezpečí hájit nebude.

  A Janda je možná jen nastrčená figurka, ale to ho nezbavuje odpovědnosti za jeho skutky, jednání a prohlášení. A za následky jeho skutků, jednání a prohlášení.

  A hlavně – i když je to jen nastrčená figurka, ty následky si odneseme my.

 202. Chci říct, Martine, že v normálním státě jsou tyhle věci v rukou bezpečnostních složek. Jo, já vím, že to nejsou žádní andělé, ale aspoň víš, kdo za tím je a že jsou aspoň pod jakous takous kontrolou.

  ale think-thang Evropské hodnoty – abych tedy nebyla osobní a netočila sjem jen na toho pornoherce – je mimo veškerou kontrolu a přesto se pokouší ovlivňovat politiku státu.

  A ještě něco – vem si, jakej jse strhne povyk, když někdo napíše něco nekorektního o jistém etniku.
  A teď to srovnej s tím, že nějaká …. se otevřeně raduje nad smrtí cca 70 lidí a je klid, zřejmě je všechno OK. A když se ozve jedinej Tomáš, tak aero to ještě charakterizuje, že jako neměl svůj den.

 203. Kdo je Jakub Janda?
  Tak Vánoce tradičně „klidné“ za námi, dnes zdravá část rodiny odrčela navštívit další rodiny, zatímco nemocná polehává u TV s teploměrem v podpaží a fňuká, že nemohla jet taky. Dům-hrad se včera opět snažil ukázar, kdo je tu pánem, ale nějak si nevšiml, že dva z hostů rozumějí elektrice a jeden je dokonce bývalý profesionál, takže tu vypadlou pojistku na hlavním přivaděči opravili během pěti minut.

 204. (243) Jsi opět vedle, ale vše už bylo napsáno. Bagatelizovat jednu okupaci jinou okupací je prostě mimo.
  (246) Jo, třicátá léta. Knížka je pěkná, narazíš-li na ni, neváhej a přečti. Ano, francouzský mandát. Tehdy to Frantíci dokázali udržet, dnes se jim to nedaří ani doma. A Korán už je po staletí stejný. Takže tvrdit, že všichni Arabové jsou zaručeně islámští teroristé, protože Korán, se mi zdá být poněkud zavádějící.
  Korán pane. Nikdo nesmí stát stranou v Dar al-Islam. Je to čistě jejich job, jak si to udělají. Nemůžeš se odkoránit. Musíš odtamtud buď odejít anebo být zabit. Tak znovu – jacípak civilové?

 205. Jakub Janda je náměstek ředitele think thanku Evropské hodnoty a uvědomělý bojovník s ruskou propagandou EH je financován Georgem Sorosem, Evropskou Unií a různými institucemi, které žijí ze státního rozpočtu, nejen v ČR. Stručně řečeno, cedí mu peníze daňových poplastníků přes síto,a by to vypadalo, že EH nejosu podporovány státem. V poslední době ho všude cpou. Vzdělání má podivné, zřejmě žádnou školu nedokončil, jednu dobu se živil jako pornoherec.
  jeden z jeho „projektů“ je rozvoj splupráce s USA v oblasti ruské propagandy a to zejména formou stipendií, díky kterým by čeští zájemci mohli v USA mohli studovat, jak bojovat s ruskou propagandou a očekává od USA podporu místních neziskovek a bojovníku s propagandou.

  Prostě je to výžirka. Bohužel chce svoje vyžírkování zaměřit na cenzuru internetu. Už dokopal Českou spořitelnu, že stáhla reklamu z nějakého údajně proruského webu.
  O tom, co je proruské, rozhoduje Jakub Janda a his boys.

 206. Petře – 254 – 6.715. Počet úředníků minfin a jemu podřízených orgánů. Diví se tomu číslu ještě někdo?

 207. Dobré odpolední,

  Dano, Jakuba Jandu si určitě dohledej, ale raději na lačný žaludek. Bacha, nesplést se stejnojmenným sportovcem – ten nemá s tink-ťankem Evropské hodnoty a jeho Kremlin watch nic společného (doufám). Bacha, blokuj obrázky, jinak ti vyběhne selfie-porno pro gaye, který JJ natočil…

  Fakt je, že jestli JJ dělá „bezpečnostní analýzy“ pro Chovance a Stropnického, tak se začínám bát o osud svůj i tohoto národa….

 208. Dano – viz 260 😀 😀 😀

  Halle, na kazdeho podnikatele dva finance urednici – a stejne to bude malo…

  Naklady na vyber dani jsou u nas podle OECD jedny z nejvyssich na svete, uplne mimo beznych cisel… MF teda udaje OECD „prepocetlo“, protoze to zjevne OECD neumi spocitat tak dobre, jako Babis 😀 , ale ani prepocet to uplne nezachranil…

  http://www.finance.cz/zpravy/finance/46572-vyber-dani-nas-stoji-miliardy/

  Resenim tohoto dost zoufaleho stavu je, podle Tebe, prijeti vice uredniku. No to mi uz hlava nebere…

 209. “ Bagatelizovat jednu okupaci jinou okupací je prostě mimo.“

  Doprdele, Karle, jaký bagatelizování? To, že německá okupace měla mnohem horší následky než ruská, není bagatelizování, ale fakt.

  a navíc nejde o nějaké bagatelizování okupace. Tomáš se především pozastavuje nad tím, kde se v lidech, kteří sovětskou okupaci nezažili a ten režim ani nepamatujou, bere tolik nenávisti a nazývá ty tanečníka na hrobech idioty.

  Kruci, JÁSAT NAD MRTVÝMI NENí POLITICKÝ ANI JINÝ NÁZOR. To je zhůvěřilost a naprostý nedostatek normální lidské slušnosti.
  Tomáš byl jedinej, kdo si dovolil to napsat. To jsou dvě věci, který jsou na tom to podstatný.

  Promiň, ale mně připadá, že jednání tej kalupinky ti ani moc nevadí, ale Tomášův článek, kde nazývá podobný kreatury idioty, Ti naopak vadí. Rozhodně pereš do Tomáše a že měl špatnej den a bagatelizuje okupaci a to, co k tomu komentáři vedlo, přehlížíš jak velké širé rodné lány.

 210. Petře,

  vždyť to tam píšou 🙂
  Stačí zvýšit daňové sazby, a výsledek bude rázem mnohem lepší

 211. A tak jiste, mame nejdrazsi vyber dani v EU, jak jsme si rekli…

  Co se tyce Administrativni zateze firmam, patri nam krasne 168. misto na svete:
  http://www.podnikatel.cz/clanky/danove-povinnosti-zaberou-nejvice-casu-firmam-v-cr/

  Take mame jedno z nejvyssich zdaneni prace:
  http://www.zivnostenskelisty.cz/clanky/2555-mame-jedno-znejvyssich-zdaneni-prace-na-svete-kam-to-vede-ano-presne-tam-a-take

  Jedine, co mame jeste tak nejak v prumeru, je samotna mira zdaneni
  https://www.csas.cz/static_internet/cs/Evropska_unie/Specialni_analyzy/Specialni_analyzy/Prilohy/sr_2016_04_zdaneni_v_eu_struktura_a_efektivita_vyberu_dani.pdf

  Tak ji pojdme zvysit.

  Halle, myslim, ze jsi material na ministra finance…

 212. Maydo, je videt, jak uspesna protiruska propaganda je, ze lide maji nadseni z toho, ze spadlo letadlo s ruskymi umelci. Ze bych na jejich vystoupeni v zivote nezasel je uplne oddelena vec.

  Mam troche pocit, ze je lid pomaly pripravovan na valku s Ruskem.

 213. No musim pritomnym, vcetne pana Hasse, rici, ze druha svetova opravdu nezacala tim, ze Hilter napadl Rusko, ac to mnozi zde pokladaji za pocatek. Valka totiz zacal o fous drive, napadeni Polska ze dvou stran. Jedni byli nemci, druzi rusaci….. Kdyby hitler nebylo takovej magor, jiste by byl v Evrope klid, na jedne strane narodni socialismus, na druhe internacionalni. Co k tomu rici vice netusim. U nas doma mame pocet obeti f pul na pul, u rusaku jsme prisli i o veci, co jsme si mohli na narodnich socialistu nechat…. jiste by ovsem bylo, Eu mnoho klidu na praci a vice mista.
  To ze Alexandrovci umreli, pouha cast souboru, mne lidsky nezasahlo, protoze ani jednoho jsem osobne neznal, kulturne vubec ne, protoze nijak zpevy takoveho druhu neposloucham, preci jen opera to neni a ani poradnej rokenrol, ani punk….. Proste neni to salek meho caje. Jiste muzeme trhat roucho, stejne tak jasat nad smrti rusaku, ale je to uplne jedno, ale chapu, ze je dobre se zaradit.
  Jedine co se zde bagatelizuje, protoze panslavismus a amerika je fuj, je to, ze Alexandrovci byli soucasti propagandy, napred jednech rusaku, pak druhejch a nakonec i tech co jsou v Kremlu nyni. Muze si to jakkoliv rozporovat, ale to je asi to jedine, co s tim muzete delat. samozrejme se Vam to muze libit, proto to co se lidem libi je velmi individualni. Ja si taky poustim Foo Fighters, ale na na obed bych s nima nikdy nesel, i kdyby mne pozvali

 214. Mne se nezdá, že by lidé byli nadšeni ze smrti ruských umělců. Nepřipadá mi to jako většinový názor, když čtu diskuse.
  A že se někdo těší-tak takoví lidé se najdou vždy-od smrti Bartošové přes zastřelené americké vojáky (Irák, Afganistán) nebo policisty až po oběti různých nehod. Není to nic specifického, co se vynořilo až pádem tohoto letadla.
  BTW, ve mne osobně to taky žádnou mimořádnou lítost nevzbudilo. Oplakával tady někdo před pár týdny brazilské fotbalisty ? Prostě nehoda, jakých se za rok stane …

 215. Jirko, ale ono vůnbec nejde o to, jetswli se někom u Alexandrovci líbí. Já je taky nemusím a nevyhledávám.

  Ale tady nejde o alexandrovce. To nenní otý’ázka ani poolitickcýh názorů ani vkusu. TAdy jde o to, že když jde o jednu stranu, tak se jeví OK jásat nad smrtí cca 70 lidí.

  Jak se ta slečna liší od pitomejch nácků, kteří jásají nad tím, když utrpí nějakou újmu cikáni? To by bylo řevu. Stačil by jeden aani by ne,usel být mrtvej A tady nic, to je na tom to hnusný.
  Zřejmě je pro naše media mnohem více přípustné tolerovat projevy těch, kteří nenávidí ty správné nepřátele, než ty, co se domnívají, že na Českém slavíku Banga přestřelil.

 216. (265) Vše podstatné už bylo napsáno, opakováním se to nezmění. Leda snad, že jakási tvá či čí kalupinka je mi naprosto na salámu, ale s Tomášem jsem kdysi rád pokecal.
  (269) To nadšení, co tak po internetu koukám, nebylo nijak hojné. Většině lidí to bylo a je jedno, někteří projevili jakési potěšení, ale dost vyjímečně. Dělat kolem pár blbů (kteří se vyskytnou kolem jakékoliv události, stačí sledovat zde, když se něco nepovede Američanům) povyk, jeví se mi zbytečným. Na válku jsou připravováni hlavně Rusové, už zase pro ně mají vnějšího nepřítele.
  (271) Asi tak, ano.

 217. Jirko:
  vzpomen si, jak soudruzi nesnaseli rokenrol 🙂 Q ted vazneji, kazdou kulturu lze v jistem smyslu vnimat jako propaganda – prakticky kazdy umelec se snazi neco rici. Pravdou je, ze rokenrol mluvi o svobode, zatimco Alexandrovci o oddani se vetsimu celkuy…

  Pocet obeti u nas neni 1:1, a to dokonce i kdyz neprovevedeme korekci s ohledem na delku okupace.

  Mimochodem osobne pokladam za zacatek druhe svetove valky prepadeni Mandzuska.

 218. NoName, vcelku souhlas, ale nejak si nemyslim, ze bych narazil na jasani ohledne tech brazilskych fotbalistu… coz vysvetluje jistou rozdilnost naslednych reakci.

 219. a kdo je za nim 😮
  a kdo je za maydou ? kdo je za pasackem za tomasem kdo za bezejmnenym ?

 220. Jinak mam zkusenosti s Jandou, kdyz jeste nebyl vubec tingltangl a soucast prezidentovo silenstvi…. …. Tusim ze byl nekde nejaky cisnik a obrovsky priznivec ODS, tak zaryty, ze …. No asi jako zde obhajoba eet a jeho blahodarnych dusledku pro spolecnost. Jen mene sofistikovane, asi diky neznalosti guuuglu.
  Tedy nez mne zablokoval. Pak uz nevim, co s nim bylo dal. Az po delsi dobe se objevil v te divne organizaci.

  Ps. To ze byl cisnik si docela pamatuji, jen netusim kde, matne si vybavuji, ze v nejake parlamentni, ci stranicke, hospode. Nbo rekreacnim zarizeni, prekvapilo mi to totiz, ze neco takoveho existuje

 221. NoName, nejde o to, někoho oplakávat. Ale je hnusný, když se z toho někdo raduje. Dnes se raduje nad mrtvými Rusy, nad kým se bude radovat příště? Nad třídními nerpřáteli? Nad rěmi, kdo nesouhlasí s Nenávistí zdarma?

  já si prostě myslím, že by společnost neměla tolerovat projevy radosti nad neštěstím a smrtí kohokoliv. A měla by měřit stejným metrem. Neříkám zavřít nebo zakázat. Ale je to opovržení hodné jednání a ta holčina by to měla nějak pocítit.

  Ta holka má myšlení a jednání nácka. Je nácek. Nácek by už za takovej projev byl popotahován za porušení paragrafu o zákazu šíření nenávisti vůči národu, etniku, politckému předvědčdení a vláčen medii .

  Je ona snad taky popotahována? Je vláčena medii?

 222. Petre, pokud je pevecky sbor, kapela, divadlo……. Recitaorka vojakum Pelikanova, soucastni statni masinerie primo a nepokryte, tak jsou proste nastrojem propagandy. Green Day, ktery zpiva o „americkem idiotu“ to dela za sve a z presvedceni. Ja tam proste citim jisty rozdil.

 223. MaYdo, proc by mel byt popotahovan , kdokoliv, ze i za ten sebepitomejsi nazor, ci prispevek na internetu. Ja jsem zasadne proti takovemu pristupu

 224. No, pasáčku, jetsliTi leží na srdci, kdo je za mnou, tak jen je několik desítek let života, můj muž, od kterýho jsem neutekla a on ode mně taky ne, moje děti, který jsem vychovala, ostatní blízcí a nějaká ta práce….
  Žiju z toho, co vydělám a nepotřebuju, aby mně živil Soros.
  Nemám se za co stydět a pokud si TY myslíš, že ano, tak věz, že Tvůj názor nepovažuju za tak závažnej, abych si z něj musela dělat hlavu.
  Stejně to Tvoje poštěkávání vypovídá víc o Tobě, než o mně 😀

 225. „LIdi“ nadšení věsměs nejsou.

  Pár se jich najde a Tomáš konkrétně reaguje na hyeny typu Štětiny, Jandy a té slovenské nány, kteří se projevili v celé velikosti svého sociopatického ega.
  Nic míň, nic víc!

 226. Ad 276
  za mnou je okno do parku. Ověřil jsem si to letmým pohledem za sebe. Ale zízá na mě dost divně. Kdoví, jestli to není chyba v matrixu…

 227. no jeste aby me postekavani vypovidalo o nekom jinem – to by asi za mnou stal 😀

 228. (278) Svoboda jo, ale pro to, co se mně líbí. Lidi jsou čím dál, tím stejní. 😛

 229. Mužské sbory mají v Rusku velmi starou tradici, vycházející z pravoslavných chrámových sborů a poslouchat je přináší uchvacující zážitek, zvlášť v prostorech chrámů. V jednom takovém začínal i Šaljapin. V Rusku a Bulharsku se rodí syté basy, kterými jiné národy nedisponují a proto mají ruské mužské sbory nenapodobitelný zvuk. Alexandrovci zajisté slouží k propagaci ruského militarismu, ale stejnou roli hrají třeba americké vojenské pochody, skotští dudáci atd.
  Jásat nad smrtí několika desítek neozbrojených Rusů mi připadá nevkusné. Hysterická rusofobie naznačuje, že její nositelé mají z Rusů strach, čemuž se divím, protože, jak nám bylo mnohokrát vysvětleno, Rusko je skomírající nevýkonný stát na pokraji bankrotu s armádou mnohem menší než mají síly NATO a řádově nižšími náklady na zbrojení.

 230. Štětina je samostatná kategorie, asi těžko někoho překvapil. Ale opět, on se takhle vyjadřuje roky, není to nic zvláštního.
  A takových blogovacích kravek je … Ťápou o všem od výchovy dětí přes konzumaci raw stravy až po Alexandrovce… To vážně stojí za dva dny vzrušení ?

 231. No NAme,. není třeba zavirat a trestat verbálně trestné činy podle tgrestnního zákona.
  ALE jetsli se stane jednou novinářkou, tak předplatné novin, kde by se její jméno objevilo v tiráži bych odhlásila s tím, že takový noviny nejsou pro mně dost důveryhodný. Kdybych byla šéfem, u kterého by se ucházela opráci, odmítla bych jí a zdůvodnila to nedostatečným mravním kodexem.

  Kdyby se objevila v politice, připomínala bych to a rozhodně bych ji nevolila. A jak se nikdy nebavím se svými blízkými, koho volit a odmítám odpovědět na otázku „koho budeš volit“, tak tady bych říkala každýmu,- tuhle partaj nevolte.

  A kdyby se našlo dost lidí, kteří by na to nahlíželi stejně, tak by to bylo horší, než kdyby ji zavřeli a tím z ní udělali mučednici.

 232. „Svoboda jo, ale pro to, co se mně líbí.“

  Jsi mimo, Karle. To není o svobodě, to je o dvojím metru. Svoboda všem stejným dílem a podle stejných pravidel.
  Ale je vcelku logické, že ten dvojí metr nechceš vidět, když jde o Rusy.

 233. No ale zatím jenom bloguje v slovenském SME, to asi nemáte předplacené, tudíž ho neodhlásíte … Jejím šéfem nejste a asi ani nebudete, no a kandidovat tady taky nebude.
  BTW, na světě denně miliony lidí napíšou něco fakt hnusného o USA, Izraeli, křesťanech, muslimech, černých, bílých … Co s tím ?
  BTW, kdyby její poznámku nesdílelo deset tisíc lidí, asi by se o ní nikdo nedověděl… Nebylo by to lepší ?

 234. NoNAme, já bych se o ní nedověděla, kdyby sem nedal Kunetka ten odkaz. A vcelku by mně to nechalo klidnou, kdyby Karel nezačal řešit, že Tomáš, který napsal,že tihle lidi jsou idioti a uvedl tu nánu jako příklad, asi měšl špatnej den.

  JInak vím, že bloguje kdejaká blbka, ale vidím jistý rozdíl v tom, když někdo blbne s rawstravou nebo alternativní výchovou nebo když se někdo opíjí vlastní nen ávostí a ještě se tím chlubí.

 235. Ježkovy voči!
  Nemohli by jít raděj do pryč?! Obávám se, že od Turecké hranice už je nikdo zachraňovat nepůjde!

  „Několik stovek aktivistů vyrazilo z Berlína pěšky do severosyrského města Aleppo, které před časem dobyla za pomoci Ruska z rukou protivládních povstalců vojska věrná syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi. Pochodem, který by měl trvat zhruba tři a půl měsíce, chtějí účastníci upozornit na situaci ve válkou zmítané Sýrii. Aktivisté v lednu projdou také Českou republikou.“

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/z-berlina-pesky-do-aleppa-aktiviste-pri-pochodu-projdou-i-ceskem_411182.html

 236. Obavam se, ze Allepo zaridilo nejen rusko, ale hlavne Iran a hizballah….. V jeruzaleme a okoli jsou velmi ostraziti a ne prilis nadseni……

 237. NoName,
  ano, ignorování trollů je obvykle dost účinné.

  Baubo,
  moc hezky vyjádřeno 🙂

  ptakopysku,
  na to okno bacha, aby tě nevcuclo 😀 !!!

 238. Rputi,
  klidně ať tam odpochodují všichni sluníčkoví aktivisti – a ať tam i zůstanou a pomůžou odklízet trosky a stavět nové domy.

  Raději OT,
  jak jinak upravit kachní prsíčka, když je nechci se zelím ? Ani na pomerančích ? Hodí se k ním např. provensálské koření a jako příloha rýže ? Hodlám tím „zasvětit“ naježíškovaný pomalý hrnec, je keramický, takže finální dopečení kůrčičky lze spáchat v troubě.

 239. (291) Svoboda buďto je, nebo není. Může se mi nelíbit co píšeš ty, co píše holčina, ale na tom to musí končit. Dvojí metr máš ve své kapse.
  (293) Zase vedle. Neřeším nic, jen jsem se podivil, proč Tomáš plete okupaci Němci do spadlého ruského letadla.
  (295) Irán a Hizballáh, Rusko se přidalo později. Když tedy pomineme, že za vše mohou nositelé Nobelovky. 😛

 240. No, rputi, tak oni jdou do pryč. To je, řekla bych, sebevražedná mise.
  Ledaže by dostali těžkou vojenskou podporu. A co chtějí dělat kromě toho, že „vyjádří solidaritu lidu nejen allepa“?

  Uvědomují si vůbec, že nebezpečí nehrozí jen od těch zlých, ale v zemi rozvrácené válkou budou hned střílet a pak teprv se ptát na úmysly i „ti hodní“. A že v takové situaci se kvůli přežití uchylují k loupežím i normální lidi? A že Turecku už dva tajkový blázny zavřelo a když jich bude hodně, může na ně vypustit armádu?

  |A že ohrožují nejen sebe, ale i případné zachránce, kteří budou vysláni, pokud se dostanou do problémů. Budou pak taky solidární s mámama, jejichž syny bude ten jejich špumprnákl třeba stát život?

  No, ale je to jejich rozhodnutí. Je to pitomý gesto, který bude moc stát a nic nevyřeší, nikomu nepomůže.

 241. 297 Matzurko
  A co svíčkovou? Kdyby ta prsa z pomalého hrnce nedopadla dobře, dá se to sníst třeba se sekačkou od Vietnamce odnaproti. Knedlík se dá předpřipravit v domácí pekárně. Takto byste využila stávající technickou infrastrukturu.

 242. Matzurko, davat kachni prsa do „pomaleho hrnce“ neni stastne reseni…

 243. Matzurko,
  kachní prsíčka se dají udělat na roštu, či na pánvi jako minutka. Cokoliv jiného je zločinem proti kachnosti. Ono když jsou vyříznutá z kachny, tak pouze jedna strana je krytá kůží a zbývá příliž mnoho stran, odkud dlouhodobým zpracováním bude odtékat šťáva, načež výsledek bude suchý a nedobrý.
  V podstatě základní postup na přípravu je: kachní prsa odřízněte od kosti a rozdělte na dvě filátka. Maso zarovnejte a kůži propíchejte špejlí. Rozpalte pánev, maso položte kůží dolů a pečte čtyři minuty. Obraťte a pečte dalších asi pět minut. Dejte do teplé trouby asi na 10 minut. Maso pak nechte odpočívat zakryté v teple.
  Postup, co s výpekem, je různý. Třeba na sladko
  – s brusinkama: Na pánev do výpeku pak vhoďte brusinky a přidejte víno, balzamikový ocet, džem a trochu cukru a vše chvíli povařte.
  – s medem a zázvorem: přidáme nakrájený zázvor, zeleninu a rozinky, podlijeme vínem, na závěr zjemníme máslem a dochutíme medem
  – se švestkovou omáčkou to jde taky, ale to už je podle mě úplná bejkárna
  Závěrečný grif je zase všude stejný: Maso nakrájejte na plátky, okořeňte čerstvým mletým kořením a na talíři přelijte omáčkou.
  Časy výše uvedené jsou orientační, podle toho, jak velká prsa máme k dispozici. Malá ani nemusí jít do trouby, stačí je nechat na teplém místě přikrytá druhým talířem, protože jde o to aby si odpočinula. Většinou ve výše uvedeném čase vycházejí na medium. Jedinci preferující „vopravdu dobře propečený“ samozřejmě budou opékat déle, až vznikne kýžená podrážka.

 244. Protože, Karleš, ta slečna tvrdila, že nenávidí rusy kvůli okupaci.A Tomáš se pouze podivil, proč je tak hysterická kvůli ruský okupaci, když ta němeká nadělala mnohem víc škod a stála mnohem víc lidských životů a ona nezažila ani jednu.

  Dobře to napsala Baubo. K tomu asi není co dodat. Já se zase podivuju, že ti Tomášovo podivení vadí víc, než hloupé nenávistné projevy.

  Tak se divíme svorně všichni a co takhle otočit list?

 245. Ha, Jirka ppa shrnul moje vyřčené i nevyřčené jako gentleman.

 246. Brácha zrovna dnes říkal, že na nějaká akci měli kachní prsíčka jako steak. Ale měli k tomu knedlík a zelí a to prý moc dohromady nešlo, i když ty prsíčka byly výborný.

  já osobně bych k tomu asi udělala šťouchaný brambory, příapdně nějakou zeleninku a na omastku po opečení steaku bych nechala zkaramelizovat plátky jablek.
  Koření klidně provensálský, ale třeba taky jen rozmarýn nebo tymián nebo jen trochu pepře, jen aby vynikla chť masa akoření ji nepřetlouklo.

 247. Maydo, 293 – ja myslim odkaz nedaval, mne to zas nejak nevzrusilo, ze par rusofobu blbne.

  Jirko – rozdil je samozrejme v mire, podpore, souzneni se statni masinerii… Rozdily najdes, o tom zadna. Ale princip je stejny, kdo vytvari kulturu a prezentuje ji verejne ma nekde ve skrytu duse zamer presvedcit o spravnosti sveho vnimani sveta dalsi lidi.

  Svuj nahled na tento nahled mohu dat tim, ze na neco zajdu a na neco ne.

 248. (303) Jo, já se jen malinko podivil, ani ne na celou řádku, a na jak dlouho ti to vydrželo ….

 249. Tak jo, ukecali jste mně,

  prsíčka strčím na gril… ale ony jsou ještě na kosti, takže to odpreparuji a do hrnce půjde prsní kost a krůtí krky na polifku 🙂
  V receptech přiložených k tomu hrnci totiž kachnu uvádějí, leč spíše celou, a s dopečením na závěr.
  Svíčková je dobrý nápad, ale u nás se víc oblibuje gulášek nebo ten „Matzurko-Stroganoff“ :), což plánuji na Nový rok, takže na to ještě dojde.

 250. ad294 -mně to připomnělo křížovou výpravu dětiček, s těmi to taky dopadlo špatně!

  „Může se mi nelíbit co píšeš ty, co píše holčina, ale na tom to musí končit.“
  To mi připomíná výrok: Jsme sice Češi, ale nemusí o tom nikdo vědět.

 251. Pohoda, Maydo… jen ze si pamatuji, ze mne osobne to tema nejak neoslovilo, za kopi linku mi to nestalo.

  Mnohem vic se nas dotykaji ty dane, ktere jsem diskutoval s Hallem…

 252. 294 – dovolím si předpovědět, že ta karavana aktivistů půjde (za cizí peníze) z Berlína přes Českou republiku do Maďarska. Tam zatuhnou u husích jater a možná dorazí až na Bospor. A pak se vrátí domů, protože si udělali pěkný výlet.
  Já myslím, že jen chabě kopírují poutní putování od Santiaga di Compostella

 253. Rputi, Bibiho nasrání už popsaly i české weby.

 254. 314 martine,
  jistě. Jen neuvedli jméno am. velvyslance.

 255. Martine, novy velvyslanec je uplne jiny sekac. Vsadim se, ze to bude novy vitr v plachtach, cerstve opravenych. Jeho touha, prenest svuj urad do Jeruzalema, znalcum nemusim vysvetlovat co to je za krok, jiste vyvola obrovskou vlnu, na zacatku nevole, ale pak se to srovna a zavladne mir. A Zlata brana. Se opet otevre a hrbitov pred ni se prestehuje tam, kam patri

 256. Bohužel je to jen shoda jmen. Nejsou to bratři.

 257. Matzurko, zase asi budu za napovidace, ale nic nepreparuj, krasne narezej kuzi prsicek a porad si jak mate doma radi…. Az po upeceni si vyjmi prsni kost. Pridej to pak k ostatnimu do vyvaru. Ono totiz, to plati obecne, napred upect v troube, skoro do hneda, a az pak dat do hrnce z vodou, se studenpu vodou

 258. No, já bych si dala židovskej penicilín. Ale nemám ani slepičí vývar, ani slepici, z níž by bylo možno udělat vývar. Taky nemám zázvor.

  Tak až zítra v Praze, tam je vše plotřebné, včetně toho vývaru.

 259. Tedy tady je výživně. Prostě Tomášovi trochu ujely nervy. To se stává. Na druhé straně je fakt
  a) nešťastníky de facto opravdu žerou ryby alespoň do tuším 40 m. Níže už je Černé moře mrtvé a plné sirovodíku.
  b) v rodině máme člena, který dodnes tvrdí (no, je mu 90), že každý chcíplý Rusák se počítá. Vzhledem k tomu, že kdysi šel se Svobodou a následně putoval na uran, nebudu mu jeho velice pevný názor vymlouvat.
  c) myslím, že Tomáše by za jeho názor mnozí Estonci, Finové či Poláci i jiní asi nepochválili, viz dnešní zpráva o Angličanech a Kozácích v Itálii. Tomáš to má alespoň jasné. Zná viníka. Ale co já? Dědečkovi usekli hlavu v tuším Buchenwaldu (díky iniciativě pana Fučíka), Babička a nevlastní děd byli odsunuti, příbuzného, jinak rakouského vinaře, zastřelili Rusáci před sklípkem, dva mí strýci pomáhali zlé Němčoury odsunovat a nepostupovali zrovna v rukavičkách apod. Máme opravdu zajímavé příbuzné, ale za ty člověk nemůže.
  Co se mne týká, tak každý zesnulý má právo na klid a úctu, ať už byl jakýkoliv. Tam nahoře (Pesi sorry) mu to stejně spočítají. Nebo taky ne, ale to už není náš problém. Ano, Alexandrovci byli propagandistický soubor. Proč ne? Ti, kteří měli smůlu, si už nezahalekají ani nepodupou. Ti další jistě budou působit v obnoveném tělese.
  Stav společnosti se prý určuje také podle vztahu k mrtvým. Prostě je někdo méně kulturní a někdo více. Mně více než slova oné přiblblé dívčiny daleko více dnes irituje např. komentář pana Kubičky ve veřejnopráv. rozhlasu, který považuji za mnohonásobně sprostější. Ta dívenka z toho dříve nebo později vyroste, pokud se z ní nestane druhá pí Šabatová. Ale to je dosti nízká pravděpodobnost. Myslím, že už teď se stydí. Petře, ty daně jsou opravdu mnohonásobně důležitější….

 260. Mimochodem, v radiu jsem zachytil zpravu, ze dnes v Nemecku odsoudili 7 imigrantu, kteri v ramci multikulturniho obohaceni zapalili bezdomovce…

  Pravdepodobne inzenyr, doktor, konstrukter, programator a dva ucitele…

 261. Na žurnalistický fakultě? Když vidím, z čeho všeho nevyrostla některá esa naší žurnalistiky, tak nevím, nevím…..

 262. Tak neodsoudili, chytli… Soud je jen ceka…

 263. aby to v tom nemecku nebyli cesti policajti.
  ¨kdyz ted mohou zasahovat i v nemecku

 264. Jirko ppa,
  pozdě, prsní kost již odpreparována a sedí již dvě hodiny v hrnci. Chodím tam jukat, neboť je to prvovýtvor – máme vývary moc rádi, což byl důvod k zakoupení tohoto udělátka – že se to bude přes noc spokojeně vařit, a ráno již jen přecedím a krátce se zeleninkou povařím 🙂 Alternativně ráno do hrnce nabouchám ingredience a v pozdním odpoledni či večeru, po návratu z práce, dovozu dítka z odpoledních aktivit apod., teplá sytá polévka k podávání bude (např bramboračka). Zejména teď v zimních měsících tu bude asi velmi užitečné, byť i v letních měsících polévka k chuti přijde, a nebudu muset kvůli tomu pořád ze zahrádky odbíhat 😀 a kuchyň výpary ohřívat. Mám hrnec s časovačem, takže „převaření“ hrozit nebude, ale napřed musím vychytat dobu a stupeň vaření experimentálním postupem.
  Ale tu radu si zapamatuji; jsi vlastně už druhý, kdo toto naznačuje – v nějakém kuchařském pořadu v TV také radili použít pečené kuřecí zbytky, nebo dokonce, když syrové, tyto napřed na pánvi zhnědnout a pak teprve do hrnce. A jasně, vývar není vietnamská nudlová „pytlíkačka“, takže voda studená a pomalu, pomaloučku….. mňam !

 265. Někde jsem četla, že když se vaří vývar na ten židovskej penicilín, tak má být voda i ta slepice má být co nejstudenější. A strká se do hrnce celá se vším všudy. Teda – vykuchaná a oškubaná. ale i s pařátama, hlavou a tak.

 266. Matzurko, sam bych si nedovolil , ale ucim se od nejlepsich, co jsou jeste dostupni……… On Vitek Blaha vi, koho jsem si pred trema rokama najmul, kdybych to napsal ja, hned bych dostal, ale to neni podstatne, je to bezna vec , to snad kazdy vi.
  Tedy asi vlastne nevi, i v te posledni cikanske osade pod Tatrama se dela lepsi polevka, nez v kotline…… A od polevky vse zacina. ,

 267. On teda je ten židovskej penicilím docela utrejch, protoře to je horký vývar s česnekem, zázvorem, cibulí a pórkem a taky chili papričkou.

  Ale já tomu na nachlazení dávám přednost před horkým čajem. Teda – pokud je k mání ten slepičí vývar.

 268. Teda uniká mi, odkud zdejší bohoroví usoudili, že si Tomáš myslí, že II.WW začala napadením CCCP, případně z jakých formulací je přepadl dojem, že mu ujely nervy apod.
  Ale na druhé straně zase diskuze na toto téma (a v tomto uskupení) už nějak přebobtnala, takže snad příště to bude přesnější….

 269. Jirko ppa,
  tak to jsem na tom hůře, já se holt učím pokusem a omylem jako středověký alchymista. Ale ta radost, když na něco přijdu 🙂 !!!
  Ale abych nekecala, mám tu kuchařky z dob, kdy polévka byla zaklad – Rettigovou sice ne, ale Jozu Břízovou (a kol.) ve dvou variantách – jedna z r. 1958 byla dokonce pod dohledem ministerstva zdravotnictví, neb obsahuje recepty pro choré. A ráda si listuji a čtu i v novém vydání „Úsporné kuchařky“, kterou pro svou dceru Jiřičku sepsala a sestavila z vlastních zkušeností paní Anuše Kejřová (majitelka koncessované kuchařské školy a odborná učitelka), a poprvé vydáno v r. 1905 v Hradci Králové.

 270. Ale to je smutný. Dopoledne psali, že už je na tom líp.

 271. Matzurko….. Sandtnerova rulez……dalsi psat nemusim

 272. 2 Rpuť ad 294 – já jen doufám, že jsou natolik mladí, že se dosud nestačili rozmnožit… A tedy, že jejich mise, sloužící k obohacení lidského genofondu tím, že sami se z něj vyřadí, nepřijde nazmar. A dále viz Darwinova cena…
  No a jak tak koukám, to obohacení lidského genofondu prostřednictvím eliminace nežádoucích, zdárně pokračuje.
  Tak jen tak dál!!!

 273. Hmm, ty Vánoce jsou nějak globálně nezdravé. Když se podívám na aktualne.cz tak tam za posledních pár hodin jsou co chvilku oznámení o tom, kdo včera nebo dneska zemřel.

 274. Matzurko,

  jsem v půlce druhé knihy série z Pekingu a je mi to docela sympatické……

 275. letos jsou, Pavle, vůbec nějaký divný vánoce….

 276. Situace velmi zapeklitá, aneb Obamův rodný list.
  Bůh ochraňuj šerifa Arpaia!

  …Na sklonku roku 2016 se schyluje k ústavní krizi, která by mohla negovat celých 8 let Obamova prezidentství a zneplatnit všechny jím podepsané zákony, exekutivní příkazy a mezinárodní smlouvy.
  …Nejdramatičtější z nich podepsal den před Vánocemi a nazval jej Countering Foreign Propaganda and Disinformation Act 2016, čili Zákon na potírání zahraniční propagandy a dezinformací. Ten dává do chodu „celovládní přístup bez byrokratických restrikcí na potírání zahraniční dezinformace a manipulace, analýzu údajů a rozvíjení a šíření narativ založených na faktech a protiútok na nestoudnou propagandu“…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/big-ben-obamuv-rodny-list-a-arizonska-kovbojka-f4q-/p_zahranici.aspx?c=A161226_204247_p_zahranici_wag

 277. 345 PeSi,
  Erdogan už ovšem nezmínil, že v té Sýrii nemá co dělat a cpe se někam, kam ho nikdo nezval!

  Docela by mne zajímalo, co bude říkat Trump, až si na něj Erdogan začne vyskakovat – a to on začne dříve či později…

 278. Kurňa, čtyři odkazy a už je to bloknuté. Se mi nechce čekat, až Šumavák dokydá, odháže sníh a tak podobně. Přitom se jedná o zcela zásadní text. Tak ještě jednou a odkazy půjdou postupně.

 279. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku zataženo, dva nad nulou, pršosněží, v polohách od 540 m.n.m. leží na zemi vrstva bílejch sraček. Kapky dopadající na parapet zvesela vyťukávají rytmus Ódy na radost a pracující lid radostně buduje naši širší vlast.

  Ale řeknu vám, stejně je to divnej pocit, když se pod rostliny odebírají lidičkové, o kterých máte utkvělou představu, že jsou skoro stejně mladí, jako jsme vy. Teď to byla Leia Organa, kterou mám před očima jako kočku v plechovejch bikinách u židle Jabby Hutta.
  Včera jsem čučel na Specialistu a Šárka Skálová je tam šlank baba. Když se na ni člověk koukne dneska… a taková to bejvala mladá holka. Sly ani nemluvě. Kdyby teď zkusil svoje tehdejší hanbatý prostocviky, už by to taky nebylo úplně ono. Ale člověk by se vyděsil “U Alringovy chlupatý prdele, ten chlap vypadá děsně! A je jenom vo chlup starší než já! Já taky musím vypadat děsně!”
  Co si myslí dámy v nejlepších letech, když uvidí třeba aktuální foto dekoltu již zmíněné skoro stejně staré Šáriny skoro denně servisované v nejlepších provozovnách… asi to musí být ještě depresivnější.
  Myslím, že před masivním rozvojem kinematogragie se neuvažovalo tak, jak teď třeba uvažuju já. Lidská paměť je ošidná, namalovaný obraz je taky něco trošičku jiného, takže se stárlo nějak poklidněji, člověk si na to zvykal a pomalu se chystal na nebytí. Pak přišla jeho chvíle, rozpojily se neurony, příbuzný si vyposlechli Blíž k tobě, nebo Tři bílé břízy, šli se vožrat do hospody a pak se servali o dědictví. A bylo hotovo. Teď se pitvá, že dotyčnej, či dotyčná vypadali dobře, že jim – obrazně řečeno – trčely ňadra, či stál pižďuch, na xichtě neměli vrásku, atd. atd….

  Dokumentace k výše zmíněnému
  Šárina ve Specialistovi: http://www.hotflick.net/flicks/1994_The_Specialist/fhd994TS_Sharon_Stone_012.jpg
  letošní Šárina https://metrouk2.files.wordpress.com/2016/05/rexfeatures_5632843v-e1462630933554.jpg?w=748&h=522&crop=1

 280. Dobré ráno,

  si stěžuj, ptakopysku. Princezna Leia byla stejně stará jako já. já si to nejvíc uvědomuju, když vidím herce, s kterejma jsem vyrůstala a pamatuju je v rolích rozvernejch mládenců, Hanzlíka nebo Pepu Abrháma jako velebný kmety. I když oni jsou i jako staří pánové docela šmrncovní. Takovej Bartoška, řekla bych, dokonce vypadá líp než za mlada.

 281. 349 ptakopysku,
  proto já, když už musím koukat do zrcadla, koukám zásadně bez brejlí!
  Jednak se v brejlích blbě meje gesicht, dvojak nepotřebuju zas vidět úplně všechno, že ano?

  Jak říkal Paul Newman:“Stárnutí není žádná sranda! Stárnutí je pro chlapy!“
  Tak si tak, trochu ukřivděně, říkám – „A co já?“ 😀

 282. Snižování kvality zraku ,případně dalekozrakost je na stáří pro chlapy moc užitečná věc !
  Nevidí tak úplně jasně, co maj vedle sebe v posteli 🙂
  Teda pokud nenosí čočky 😀

 283. 352 Halle,
  jj, často si ani nevšimnou, že tam mají nějakou úplně jinou…. 😀

 284. 352

  Dokonce si občas myslím, že vidět skvěle by bylo docela deprimující … 😉

 285. Vidíš, Rputi,

  vlastně jsou v tom nevinně ! 😀
  Ledacos to vysvětluje !

 286. Ale fuj!

  …Česko zasype sníh a teploty razantně klesnou, předpovídají meteorologové pro první dny nového roku. Počasí v Evropě totiž bude ovlivňovat chladný vzduch ze Sibiře, uvádí server německého týdeníku Focus. Nejchladněji by mělo být v týdnu od 9. ledna, kdy by se i přes den mohly teploty pohybovat pouze kolem -10 stupňů Celsia…
  https://www.novinky.cz/domaci/424786-cesko-sevre-mraz-ze-sibire-teploty-spadnou-az-o-20-stupnu.html

 287. I normální zima může být fuj. Zamlada bych sebral boby s kolumbuskami a vyrazil na Vyhlídkárnu bobovat na polité a zmrzlé cestičce. Teď už možnosti normální zimy tolik neocením.

 288. Zimu ať si nechají na horách ! I třeba na lucinach a lánech, ale ať ji kurvafix netahaj do města !
  Akorát způsobuje plesnivění kalhot po kolena a solnožer bot.
  K tomu nutnost se plížit podél zdí, co nejdál od strikajicich aut.
  A po vstupu do hospody oslepnu a po sejmutí brýlí to je na kvadrát.
  Studuji návod na hibernaci.

 289. 2 Šimon klein – no, zrovna touhle dobou je velice příjemně napřholub v Thajsku…

 290. Nebo v Kambodži…
  Kambodžská policie v úterý ve městě Sihanoukville zadržela pět cizinců, které obvinila, že v zemi nelegálně vyráběli a prodávali drogy. Mezi zadrženými je také česká občanka, napsal ve středu kambodžský list Khmer Times.

 291. Rputi, „Počasí v Evropě totiž bude ovlivňovat chladný vzduch ze Sibiře“. Žeby Putinova pomsta za Jandu a Štětinu? 😀

 292. No, můj ideál je v Praze lehký poprašek, aby měl člověk pocit, že je zima, a ve zdejších končinách dost na běžky.

  Kdyby děckám vyšlo koncem ledna nějaký volno po zkouškách a mohli bychom si udělat zimní prázdniny na chalupě, tak by to byl vrchol, co bych od letošní zimy očekávala. 🙂
  To se mi nepodařilo už několik let.

  Mně totiž na těch zimách bez sněhu zase vadí, že jsou takový ponurý. Přiroda to zařídila moudře, že zrovna v tu dobu krátkých dní by měl být sníh, takže člověk má pocit, že je víc světla.

 293. Jedno OT – tady se ví a umí se poradit se vším:
  Dnes jsem zjistila, že na sloupu vedení před mým hradem, na kterém jsou instalovány tři kabely (asi telefon) – upadl držák jednoho kabelu, ten plápolá ve větru, a držák druhého je dost uvolněný. Komu bych měla poškození oznámit? Obecní ouřad se komplet dovolenkuje a tak ani nevím, jak zjistit, co je těmi kabely vedeno a komu patří 🙂 Tipuju si CETIN, ale nevím jistě….

 294. Zdravím: Dočítám,a tak začnu od konce: na Vysočině v nebi husičky neškubali (asi ty husičky již „sežrali“ 🙁

  V otázce stáří se přikláním -bohužel- k tomu,co napsal Maurois:“ Stárnutí není nic jiného než zlozvyk, na který OPRAVDU ZAMĚSTNANÝ člověk nemá čas.

  Kdybych měla posuzovat historii 2sv.války podle názorů některých zdejších „historiků“ ,musela bych sdíle názor Henryho Forda II.“ Historie je humbuk“ 😕
  nickname: obecně bych doporučila dílo Davida Irvinga,vycházející z dobových dokumentů; dále k paktu Molotov-Ribbentrop:
  http://www.e-polis.cz/clanek/pakt-molotov-ribbentrop-slava-a-pad-realpolitiky.html
  A pro AK (k jeho zhodnocení, že Rusové jemu „nic dobrého nepřinesli“:
  no, myslím si,
  že bez těch Rusů by AK (a zřejmě ani nikdo na zdejším webu česky )v současné době podobné „perly“ nepsal ,neb by se nenarodil anebo by na podobné kratochvíle neměl za Uralem čas 😕 viz „…. tento prostor se jednou musí stát německým a Čech tady nemá už koneckonců co pohledávat….. jedni jsou dobré rasy a dobře smýšlející, to je pak jednoduché, ty můžeme poněmčit. Potom máme ostatní, co stojí na opačném pólu: jsou to lidé špatné rasy a špatně smýšlející. Ty musíme dostat ven. Na východě je hodně místa. Uprostřed zůstává střední vrstva, kterou musím přesně vyzkoušet. V této vrstvě jsou dobře smýšlející lidé špatné rasy a špatně smýšlející lidé dobré rasy. U těch dobře smýšlejících špatné rasy se to asi musí udělat tak, že je nasadíme do práce někde v říši jinde a budeme se starat o to, aby už neměli děti, protože je nechceme v tomto prostoru dále rozvíjet. …. Pak zůstávají špatně smýšlející lidé dobré rasy. Ti jsou nejnebezpečnější, poněvadž je to rasově dobrá vůdcovská vrstva.Musíme uvážit, co s nimi uděláme. U jedné části špatně smýšlejících lidí dobré rasy nezbude nic jiného, než se pokusit usídli je v říši, v čistě německém prostředí, poněmčit je a převychovat jejich smýšlení nebo, když to nepůjde, postavit je nakonec ke zdi; poněvadž vystěhovat je nemohu, neboť by tam na východě vytvořili vedoucí vrstvu, která by se postavila proti nám…..“
  http://klempera.tripod.com/heydrich.htm

  Ach jo 🙁

 295. A kdyby u Lipan a kdyby na Bílé hoře a kdyby Leopold Lojka a kdyby se nerozpadlo R-U a kdyby Churchill a kdyby Roosevelt a kdyby Stalin a kdyby a kdyby a kdyby a … 😛

 296. Na světě je lidí, co mi nikdy nic dobrýho nepřinesli… Kdybych je měla všechny nenávidět, tak se tou nenávistí dávno zadusím.

 297. Dano, já teda nevím, kde bydlíš. ale tady na vsi bych to o svátcích řešila, že bych se prostě zastavila za někým ze zastupitelstva doma a zeptala se.

  Na druhou stranu, na ten kabel je určitě někdo připojený a ozve se, pokud nebude funkční

 298. Tak kvůli telefonním kabelům volám kyslíkářům na poruchy. Jestli je ten šlauch jejich, bývá odezva v řádu hodin – maník se žebříkem, či plošinou, oprava, zpětný telefonát od kyslíkářů pro potvrzení, jestli byla oprava provedena. Opakovaně vyzkoušeno u urvaného tlf. kabelu, přeraženého sloupu. Mámeť tu čilé lesáky, kteří se s nějakými dráty, či sloupy v trase tahače zrovinka moc nemažou..

 299. (368) Mně by akorát zajímalo, kdo pořád do všeho tahá nenávist (nejen zde).

 300. Aerokarle,
  zákon akce a reakce – někdo tahá bezbřehou návist, někdo tahá nenávist, ono se to tak hezky vyrovná.

 301. Ještě k mému rannímu filosofickému zamyšlení. Byl jsem upozorněn, že se problém netýká jenom věkovitých jedinců, ale že i střední generaci je nastaveno nehezké zrcadlo. Jako příklad byl uveden Macaulay Culkin
  Home alone: http://2.bp.blogspot.com/-F8yjx7VDTvE/U8nzJqjofRI/AAAAAAAAAfk/tr7YcblancQ/s1600/4290800690_292abcc791_b.jpg
  a o pár let později – Car alone: https://i.ytimg.com/vi/yh7-wAy_8ss/maxresdefault.jpg
  roky tvrdé práce jsou na první pohled jasně viditelné. 😀

 302. Aerokarle,
  jestli to chceš fakt od začátku, tak před 13,7 miliardami let, ve středu odpoledne, za pět minut čtyři, proběhla první akce, která vyvolala reakci. A dál už se to dá dohledat na Wiki.

 303. no jo josef tu navist tu ctu a tu nenavist vidis kde ?

 304. 365 Dano,
  já bych zavolala na 800 850 860 a pokud jim to tam nepatří, tak nejspíš budou vědět, komu to patří.

 305. a jeste dnes k tobe josef – na zrcadlo se nezlob .
  ma pravdu 😀

 306. Dano, firmu, co ma na starosti rozvod elektriny. Maji smluvni partnery, kteri maji pohotovost prakticky stale.

  Vim to, protoze jeden soused umi cerpadlem vyhodit justice na sloupu… Obcas jsme ho tedy museli volat… Jednou mi ukazal, jak ty pojistky v rozvodne skrini nahodit a prohodil, ze ot ma k nam skoro hodinu cesty.. Od te doby resime svepomoci 🙂

 307. Pepo,
  nenávist vidí Aerovka 😀
  na zrcadlo se nezlobím. Akorát sebou vždycky ráno leknutím škubnu, když si jdu čistit zuby. 😀 😀 😀

 308. z celé asi třídenní debaty považuji za nejhodnotnější příspěvek ptakopyskův o přípravě kachních prsou.

 309. No a já právě dočetl Ostrov Entry od Petera Maye. A hodně se mi líbil.
  Kombinace detektývky ze skoro dnešní Kanady a retrospektivní pohled na život na skotském ostrově, odkud emigrovali předci některých dnešních Kanaďanů vystupujících v té detektývce.
  Hladomor z neúrody brambor se netýkal jen Irska…..

 310. Četl jsem si dneska knížku a uvědomil jsem si, že ty ženský mívaly drajv a tah na branku. Třeba Debora, soudkyně, co furt zpívala a ukecala kluky aby pobili Kananejce by se tam mohli nastěhovat. Nebo její kámoška Jael! To si takhle prchá komandír Sisera z prohrané bitvy a celek zmoženej k ní vrazil do stanu co tam kempovala. Mu ustlala, dala napít mléka, vzala kladivo a prohnala mu spánky stanovým kolíkem!
  Jo, to ještě ženský měly šťávu! Jako Kill Bill.

 311. 385 skimici,
  v tom to vězí, dneska by ani Debora neuspěla a musela by si i ty Kananejce pomlátit sama!
  Tak co s takovým materiálem?!

 312. 386

  Esli to není tím, že dnes už chlapi většinou nejsou tak blbí,aby se nechali nějakou babou ukecat k nějaké namáhavé nechutnosti ( jak říkal jeden sprostej kamarád – pro kousek očůranýho masa) 😀

 313. 387 Halle
  Debora byla prorokyně! Ty maso 🙂 🙂 🙂
  A měla i manžela. Nějakýho Lapidota. Ten asi musel mít nad hlavou svatozář!

 314. Ale ten do toho nešel. Ono ostatně ani Barakovi se do toho nechtělo. Proto tam nakonec do stanu nastražili ženskou.

 315. „z celé asi třídenní debaty považuji za nejhodnotnější příspěvek ptakopyskův o přípravě kachních prsou.“

  no vidíš, Dušane, a to jsou tací, co považují řeči o vaření za málo závažné téma. Fakt ovšem je, že vaření je inspirativnější téma , než všechna politická témata dohromady. 🙂

 316. 388

  No jo,měla. Nakonec ji uškrtil.
  Co taky s prorokyní, co furt říká “ Dnes se ti zase nepostaví.“ 😉

  Ale Židi to zatloukaj….

 317. Westíku (366): pan Lukáš Rázl je možná schopným politologem, teoretikem, socialistou. Žel není ekonomem ani historikem. Dodnes žijí pamětníci obsazování Polska bolševiky.
  V něčem s panem Rázlem souhlasím: touto smlouvou usiloval Stalin o svůj největší prospěch, respektive prospěch své despocie.
  Která strana se po vzniku hranic mezi Německem a Ruskem připravovala na válku? Útočnou či obrannou?

 318. Ten starý popleta JK žvaní a žvaní.
  Hoši se s Husseinem poslední dny úplnê odkopali. Je to čisté zlo a američtí židi by se měli dívat povinně koho většinově volili a volí.

 319. Westíku, dlouho jste se neozvala, jsem ráda, že jste v pohodě.

 320. 393 skimici,
  někdo by jim už ty hračky měl vzít, než nadělají ještě větší paseku!
  Začínají být nebezpeční i sami sobě a je jim to úplně jedno!

 321. Hezké! A pravdivé!

  …Pro všechny lidí je nepříjemné slyšet fakta o jejich chování. Fakta o jejich motivech, proč dělají to či ono, nebo proč něco nedělají. Je pro ně ohrožující, že jim rozumím, ohrožující v tom smyslu, že jsou čitelní a jejich motivy najednou nejsou tak nezištné, poctivé, nebo ušlechtilé. Najednou jsou z nich obyčejní lidé s lidskými potřebami…
  Zdroj: http://janjilek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=576775

 322. 393 Rputi
  už dožvanil. Pokud bych to měl krátce shrnout, tak měl kdovroč potřebu Netanjahu načůrat za krk….

 323. Ptakopysku, což zrcadlo a filmy… ale čekárny u doktorů – to je depka!!
  Já se tam teď chvíli potloukal:
  Na recepci ti dají papír a řeknou:
  jděte do čekárny číslo 2 v prvním patře, tam Tě pošlou do čekárny ve třetím patře, ti tě zase pošlou do čekárny č.1 v prvním patře a když si myslíš, že už jsi vyvázl, tak ti v tom prvním patře dají papír, jaká předoperační vyšetření u kterých doktorů musíš absolvovat…a vrchol je, když Ti sestra u praktického vyčítá, že už jsi tam snad dva roky nebyl. 🙂
  Ale ti čekající pacienti- to je teprve stress!
  Odhaduji, že jich tak 3/4 bylo mladších než já a přesto jsem si říkal: Bože! to vypadám také tak zdevastovaně?
  To je hrozné!!

 324. 399 Šumaváku,
  a což teprv, když ti ty trosky nad hrobem připadají tak ve věku tvé babičky, abys následně zjistil, že jsou jen o trochu starší, než tvé děti… 🙁

 325. S tím Izraelem to není tak úplně jednoduché… Nezastala se Izrael ani GB, ani francie.
  Ono totiž jejich jednání se hájí docela těžce, protože je protiprávní.
  Totiž ty osady.
  Dost dobře nejde vyřvávat na Rusy kvůli Krymu a váchodní ukrajině, a koukat , jak Izrael neustále obsazuje další a další arabské území.
  Nakonec obsadí celý západní břeh, a vyženou odtamtuď Araby.
  Palestinci dostali od OSN právo na vlastní stát stejně jako Židé…..

 326. (401): Kdy Palestinci vyhlásili vlastní stát? 1948?

 327. Dobrý večer vespolek,

  Halle, ty to čteš stereo 🙂 ?
  A ano Ostrov Entry je úžasný, i když možná víc čtení pro ženy… Ale potvrzení mého předchozího chválení zejména se Skotskem souvísejícíh příběhů. Občas mi trochu připomíná Crichtona, i když ten se zase vělice věnuje pečlivě nastudovaným odborným detailům….
  Já dneska přelouskala jednoho Iana Rankina (Dokonalá vražda), ovšem ne sérii inspektora Rebuse, ale s týmem „policejní inspekce“. O pár levelů méně brutální než Nesbo a teď nově „V lese visí anděl“ od Samuela Bjorka, to jsem „vcucla“ na Boži hod, vstát od toho nešlo. Teď se s manželem přeahujeme o další knihy, vyhání mne, že jsem ještě poslední 4 díly série od Nesbo nedala 🙂 (to je vidět, kdo má doma na starost domácnost a tudíž nemá čas po nocích čís :Dt), tak ať neberu ty novější.

  OT, vývar dopadl výborně, jukáním jsem zjistila, že hrnec to na posldní hoďku přeci jen opravdu provaří, takže netřeba se báti. Vůně a chuť skvělá, rodinka si pochvaluje. Kachní prsíčka jsem si nakonec na gril dát netroufla…. takže s provensálským kořením, cibulí, česnekem a řapíkatým celerem uložena do „pečícího pytlíku“ v troubě, z něhož po ca 2 hodinkách vyplesknuta do skleněného pekáčku a kůžička dopečena. S rýží. Nezbylo nic. A nebylo to vysušené, jak se vyškvařil tuk, tak se to v tom zřejmě spíš konfitovalo, byť na 180 st. C.
  Ale netuším, co budu vařit zítra….

 328. Matzurko,
  dvě knížky za den zvládnu. 🙂
  Včera jen jednu , protože jsem předvčerem cestoval na Slovensko a včera ze Slovenska.No a na návštěvě se číst moc nehodí.
  Teď mám rozečtené vyjímečné lidi.

 329. Fimy, zrcadlo, ordinace – no, pánové,může být i hůř. I Já si čtu po létech Zvonokosy. Vždycky jsem měla za to, že Eulálie Čubíková byla stařena v důchodovém věku, k čemuž mně navedl její popis, který jsem slyšela, když jsem se náhodou co by nevinné dítko přichomejtla k radiu zrovna když popisovali, jak jí hráblo a kráčela zvonokoskou ulicí nahatá.

  Noa teď koukám do knížky – a s hrůzou zjišťuju, že ono tej osobě, která na mně vždycky působila dojmem staré rašple, která by byla podle mých představ i dnes starší než já, bylo – ČTYŘICET!!!!!!!

  Jsem o dvacet let starší, než Eulálie Čubíková. To je teprv ten pravej děs!

 330. maYdo ,

  není Čubíčková ? 😉

  Čubička – nomen Omen 🙂

 331. Ačkoliv – když se kouknu do zrcadla a vzpomenu na Eulálii, tak si můžu naopak s klidným svědomím říct, že to ještě ujde.

  Na druhou stranu – dnes by ta Eulalie třeba s tou figurou udělala karieru v modelingu. On byl asi Chevallier ctitel kyprých postav, protože sympaťandy jsou vesměs obdařeny naducanými dekolty, oblými boky a pevnými zadky, zatímco jedubaby jsou postav vyzáblých.

 332. 410 maYdo
  Některý jsou i hezký. Taková Jezabel cítila potřebu se namalovat a učesat než jí vyhodili z okna.

 333. Halladine, ve vydání nakladateltví F. Holas z roku 1948 je to Čubíková. Pouze hovorově svými spoluobčany nazývána „Čubíčka“ – asi jako my sousedky Novákovy nazýváme „Novačky“.

  Ale nevylučuju, že v pozdějších překladech by to mohlo být jinak.

 334. Skimici, ale o Jezabel snad snad nepsal Chevallier ve Znvonokosech, to je jiná kniha a autor asi neměl tak vyhraněný vkus 🙂

 335. 413 maYda
  No ony nebyly tenkrát tak upjatý. Uriáška vystrkovala zadek tak svůdně až jí ten ořízprut přefik. Nebo třeba taková Salome, the lapdancer. Ne že by tenkrát či dnes byla na tom teritoriu uřízlá hlava něco mimořádného, nicméně je to namáhavější než jí strčit za kalhotky pár dolarovek.

 336. Tak ony ty kyprý dámy ze Zvonokos taky nebyly zas tolik upjatý. Ale místní mravopočestnice a jedubaby byly vesměs hubený. Z toho soudím, že autor neměl hubeny ženský rád a potrpěl si na oblé tvary.

 337. A doufá, že už dosluhující administrativa nestihne napáchat vice škod 🙂

 338. Sice hodně emotivní ale velmi pravdivé. A že použil jen výrazu „shame“ a nic silnějšího ho jen šlechtí.

 339. Jo,maYdo
  v tom mém

  Hlavní postavy: starosta Bartoloměj Pěšinka; učitel Kulíšek; farář Calaba; baronka Adelaida; Eulálie Čubíčková; Lorenc Pořízek; Judita Čuprová, Jarmila .

 340. Eulálie – Justine Putet
  Nikdy jsem nepochopil proč se musí vymýšlet v překladu jiná jména. Stejně to mám třeba s knihou Le petit Nicolas, česky Mikulášovy patálie. Či s názvy některých Verneovek, skoro se všemi filmy a do toho nesmyslné za uši tahající “ Pane PoiroTE“ . Něco jako pórek, t je neznělé, vokativ v češtině uplně debilní. To i slovenské dabingy zní lépe.

 341. 418 skimici,
  Palestinci už prohlásili, že Ježíš byl Palestinec.
  Takže prostě krom Palestinců už nikdo jinej nemá nárok. Na nic!

 342. Poirot je poaro stejně jako poireau (poaro) což znamená ten pórek….

 343. (401)Palestinci dostali od OSN právo na vlastní stát stejně jako Židé….. a vysrali se na něj. Jak praví malebný výrok, tehdy a od té doby vždy nepromeškali žádnou příležitost promeškat příležitost. Tehdy byli s Židy na stejné startovní čáře za stejných podmínek. Jak je kdo využil je vidět naprosto jasně.
  (412) Byly vůbec nějaké pozdější překlady? Tenhle je dost vyhlášený, právě svým stylem.

 344. 423 skimici,
  „Justine Putet“ v českém prostředí vůbec nevyzní!
  Ta jména jsou vymyšlená geniálně!

 345. 424 Rputi vždyť je Kerry na palici. Palestinci především ještě nikdy Izrael neuznali. Idem Iran atd. Ten Obama opravdu ještě stihne napáchat takové škody ….

 346. (423) Pro lidi, neznalé původního jazyka.
  Z franštiny mne to tahá za uši třeba při českém skloňování Francois. Tam ve výslovnosti to „s“ také v originále není, že?

 347. 426 Aero
  No jasně. To je během týdne od Demokratů už druhé svinstvo.

 348. Arafatovi Palestinci podepsali s Izraelem smlouvu. Izrael neuznává část palestinců a k uznání obou států by mělo dojít součaně.
  Izraelci ani nechtějí jednat o palestinském státě, a nehodlají dopustit jeho vznik.
  Potřebují jeho území pro imigranty, protože v původním IZraeli už není místo..
  Pokud bude uzavřenaq nějaká smlouva, oba státy se uznají současně.
  Bez vojenské a finanční pomoci USA a EU jsou Izraelci v hajzlu, a je poněkud hloupé, že Bibi imrvére jak USA tak EU nasírá.

 349. Já znám překlad s Eulálií Čubíkovou. Takže asi ten starší.
  Tyjofka, čtyřicet, tak to jsem už taky o dekádu starší – kyprých tvarů se mi sice nedostávalo nikdy, ale že bych musela vyšilovat po jejím způsobu…. asi že mám dost svých starostí a tak nemám čas čučet jiným „pod pokličku“.
  Ty knížky jsou velmi milé 🙂

  A tuhle jsem zahlédla dokument o Jeruzalému, kde zmínili, že poté, co byly z Judey Římany vyhnáno židovské obyvatelstvo, bylo toto území potupně pojmenováno „Palestina“ po Filištínech, druhy toto území obývajících a Židy převálcovaných.

 350. Palestinci se na svůj stát nevykašlali.
  Co neobsadil Izrael, obsadil Egypt a Jordánsko.
  No a těm to zase vzal izrael v dalších válkách.

 351. Woolsey (bývaly CIA šéf) k tomu suše podotkl, že by Palestinci mohli začít tím, že přestanou vraždit ….

 352. Ad. židovské osady-četl jsem názor paní žijící v Izraeli, která psala, že tento problém rozděluje i Izraelce samotné. Sekulární Židé pracují a z daní živí ortodoxní, kteří život v osadách potřebují. A pak slouží v armádě a ochraňují tyto osady. Ortodoxní v armádě samozřejmě neslouží. Sekulární tak mají pocit, že investice do židovských osad jsou přivysoké. Protože investují jenom oni. Jak materiálně, tak lidsky.

 353. 434 Matzurko
  Chi, zrovna ta Jezabel byla tuším Filištenka 🙂

 354. Karle, nevím, možn á má Halladin nakonec starší překlad, ale evidentně se objevuje verze jak Čubíková, tak Č ubíčková.

  Mně se teda ta Čubíková líbí víc.

  A zrovna u těch Zvonokos siu myslím, že ta počeštěná jména opravdu vystihují charaktery postav. Pokud byla takhle vytvořena jména v originále, pak jejich zachováním b v originálním znění ztrácí kniha pro franštiny neznalé čtenáře svoje kouzlo.

  Jméno Euklálie v česštin opravdu evokuje představu poněkdu potrhlou, pokud jsme si jako děti vymýšlely jména pro nějaký postavy, tak Eulálie bylo obvyklé pro postavy podobnéj nátury a to jsme tehdy ty zvonokosy neznali.

  Čeština je poměrně zvukomalebná a ta Eulálie čubíková má zkrátka šťávu. Justine Putet zkrátka tak nevyzní a navíc dnešní puberťandy si to spojí spíš s hezounkem Justinem Bieberem. Ale Eulálii Čubíkovou si nikdo se sexidolem dívčích srdcí zaručeně nespojí.
  Samozřejmě překlasdy tohoto druhu jsou naprostým vrcholem překladatelského mnistrovství, protože nestaščí jazykový překlad, jue potřeba pochopit ducha díla a postav. A je třeba s tím zacházet jako se šafránem.
  Překladatelé dabingu, kteří jsou odpovědní, za to, že slečna Lemoxová oslovuje svého zaměstnavatele „pane Poarote“ a ne „pane Poaro“ jsou o několik levelů níž. ( samozřejmé vím, jak se píše jméno Poirot, použila jsem v tomto případě pro srovnání fonetický přepis)

 355. maYdo, asi mladší, nemohu zkontrolovat ,kniha byla rodičů,a je v Ostravě

 356. Inu, Palestinci by zřejmě měli držet huby, nic nedělat a pokorně nechat zabírat své území ?

 357. 439 maYdo
  Je to ale nepraktické. Kdybych jel do Cách podle směrovek, nikdy bych tam nedojel, stejně jako bych marně hledal Řezno či Kostnici.
  To musel být fakt nejméně absolvent Masarykovy University nebo Marie Majerová kdo první přišel s Kostnicí.

 358. Stejně jako si s nikým zvenku nebudu rozumět když řeknu Zvonokosy (Clochemerle) a Eulálie (Justine)

 359. Žádní „Palestinci“ neexistovali!
  Ten název vynalezli v Sojuzu, když potřebovali někoho postavit proti Izraeli! A od těch dob to jen bobtná!
  V žádném arabském státě, krom Libanonu, si je nepustili dovnitř a dobře vědí proč! Všude dělají jen čurbes!
  Pořád budou jen řvát a sami udělají kulové. I kdyby Izrael přestal existovat, řvali by dál a bojovali proti Egyptu a dalším zemím a bojovali a bojovali a bojovali a natahovali pařáty pro peníze. Nic jiného neumí!

 360. (431) Jo, tohle ještě vím. Ale naši čačtí hlasatelé a hlasatelky to vyslovují Francoáse Hollanda, při skloňování.
  (433) Ale jděte, brepto. Plastelinci ještě žádnou smlouvu nedodrželi. Izraelci ustoupili z Gazy, což nemuseli a co jim to bylo platné. Bez finanční pomoci EU jsou Plastelinci v hajzlu
  (435) Ale vykašlali. Místo jeho zřízení se vrhli na Izrael (spolu s Egypťany, Syřany a Jordánci a dalšími) https://cs.wikipedia.org/wiki/Izrael
  (439)
  slečna Lemoxová ???

 361. By se vlastně správně Praga – Praha mělo psát taky
  Tomáš Haryk Masaryk.

 362. skimici,
  zkusil jste se už v Čechách ptát, jak se dostanete do Mühlhausen?
  Já jenom, že by se nemuselo blbnout… 😀

 363. poslední dohodu s Arafatem podepsal v Oslo Ehud Barak a vzdal se v podstatě všeho, co Arafat požadoval. Arafat okamžitě dohodu porušil. Palestinští Arabové měli stejnou příležitost v den vyhlášení nezávislosti, kdy Arabové vojensky zaútočili s cílem zahnat Židy do moře. Jejich území bylo Jordánsko. Odtud je pro terorismus vyhnal král Husajn. Každý Arab, který se v Izraeli chová jako občan, má stejnou příležitost. Já v těch osadách jak palestinských tak židovských byl a mám je zdokumentované i fotograficky. Rozdíl je patrný bez popisky. West Bank nikdy nebyl celistvým územím. Osady jsou tam promíšeny po staletí a dokud Arabové nezačali válčit byl tam klid. Byl tam i za Osmanské říše.. Co se stalo z území gazy, když ji Sharon násilně vyklidil. Vše ten dobytek palestinskej zničil a udělal z Gazy za EU peníze teroristickou základnu. Jediné, čemu rozumějí je dostat pořádně přes držku.

 364. Mám na DVD výborný dvoudílná serieel Clochemerle (v angličtině)

 365. Mn o, když bych jela cdo Cách nebo Kostnice, tak se kouknu na mapu, jak se to jmenuje správně. Že je Řezno Regensburg, vím i bez mapy.

  Ale Justine Putet – to prostě není Eulálie Čubíková 🙂

  Co že je to Mühlhausen

 366. „By se vlastně správně Praga – Praha mělo psát taky
  Tomáš Haryk Masaryk.“

  Víš, skimici, já myslím, že tohle není ten pravej případ. A u beletrie se to taky vždycky nehodí. NIcméně bych řekla, že jsou případy, kdy dobrý překlad jmen podtrhne naopak vyznění celé knihy. Kdyto udělá z kvalitního překladu dílo mistrovské. Jak už jsem napsala – talent, jak to správně použít není dá nkaždému a je třeba s tím šetřit. To není otázka pravidel, ale citu. Nejen pro jazyk, ale i pro ducha díla a charakter postav

 367. Izrael ty osady nebude schopen dlouhodobě efektivně ochránit. Aspoň ne za současné, jak to říct, státoprávní konstelace ? Takže buď je pustí, nebo regulérně expanduje a přestane hrát hru na „palestinskou samosprávou“.

 368. (456) – pustí-li je, den poté budou chtít Tel Aviv.

 369. 456 – ale bude. Izraelská domobrana složená z trenovaných reservistů je schopná tyto „ostrovy“ ubránit zejména s mobilní podporou IDF. Pro přímý boj jsou Arabové, kromě sebevražedných fanatiků a těch mezi Palestinci zkorumpovanými penězi EU a USa je nemnoho, zbabělí a nedisciplinovaní.

 370. skimici – postal jsem ti během prosince několik e-mailů. Bez odpovědi

 371. Zbabělí 🙂

  Na jedné straně IDF s Merkavami a silným letectvem, na druhé straně pár kalašnikovů 🙂

 372. kdyby neměli ty tanky a letadla a hlavně mozek, tak už tam dávno nejsou.

 373. [423] To české skloňování je OK.
  Poirot bez Poirota.
  Hugo bez Hugona.
  Noe bez Noema.
  A samozřejmě Zeus bez Dia.
  To dá přece rozum a jazykový cit.

 374. Možná to ale byly původně (voda) Cáky a pak to někdo dochrchlal .

 375. Dobré zas ráno… Tak včera celý den pilně chcalo, v noci mrzlo a tak mám neodbytný pocit, že se o5 chystají pravidelné zimní srazy milovníků letních gum… I když na náledí jsou ty zimní gumy taky platný, jak zuby v prdeli…

 376. Mha přede mnou, mha za mnou, šedivo, mokro, klouzavo…
  Vůbec nemám pocit, že by bylo rozumné vystrkovat nos, natož někam vyjíždět…
  Ale budou tací, co vyjedou…
  Konec konců, pohřební služba taky musí z něčeho žít!

 377. Fujtajbl poránu,
  Podblanicko hlásí mínus pět jasno, bezvětří. Pracující lid od božího rána pilně rozmrazuje svá vozidla, aby se mohl nadšeně vrhnout do práce pro svou širší vlast.

  Mňo… překládat jména je docela faln. Když se to umí, samozřejmě. Třeba u takového Wodehouse je to docela fuška. Četl jsem povídky se jmény přeloženými do češtiny a bylo fajn, že člověk věděl čemu se v minulém století Britové a Američané smáli. (zajímavé je, že ruští autoři používali velmi podobný způsob tvorby žertovných jmen) Ale tak nějak to nebylo úplně vono, když v anglosaských reáliích High Society zní čistě česká jména. Oč lépe zní v podzámčí krmič vepřů Wellbeloved, či o pár pater výše lady Keebleová. Podle mě se s anglosaskými jmény velmi dobře popral Pavel Medek, dejž mu svatý Literatus slávu na nebesích, při překladu Harryho Pottera. Tolkien je také dobře přeložený, ale tam nevím, jestli české pojmy jsou z dílny Stanislavy Pošustové, protože jsem četl až ofiko vydání a disidentskou verzi jsem nikdy neměl v pařátech.
  Jazkykoví puristé by si samozřejmě přáli originální jména, že v překladu se ztrácí původní vyznění. Pár takových puristů znám a připadá mi, že oni mají podle mého názoru docela slušnou znalost dotyčného jazyka, ale v české slovní zásobě mají evidentně rezervy. Neboť na žádost o lepší překlad dotyčného pojmu třeba opsaný rozvitou větou, reagují slovy, že to nejde přeložit. Přitom čeština je mnohem bohatší jazyk, než angličtina. Samozřejmě, jsou oblasti, kde je čeština chudým jazykem, například mořeplavectví, takže některé pojmy přeložit prostě nejdou a originální pojem je zcela na místě. Třeba překlad díla Patricka O’Briana (Master and Commander) – ať už kniha, nebo film – do češtiny musela být nevděčná a přímo syfilovská práce.

 378. Nevím proč bych měl hledat Cáchy na německé mapě, stejně jako by Němec neměl hledat Aussig na mapě české.

 379. Jestli někdo bude zase prohlašovat Je suis Hebdo, tak je bezcitné prase.

 380. A budeme mít jen strany miliardářů!

  ANO – Babiš

  Robejšek si plácl s miliardářem, nová strana Realisté sídlí u developera Passera.

  Miliardář Sehnal obnovuje stranu ODA, v září ji zaregistroval.

 381. Zdravím!
  392) nickname: Poláků bylo více než dost 😕 Najděte si historii vztahů Polsko-Rusko, Polsko-Německo (a pro větší přehled Polsko-ČSR) od dvacátých let min.století do r.1939 😕 Mám matný dojem,že Stalin si po smlouvě M-R jen převzal tu část polského (původně ruského) území, které Poláci Rusku zabrali ve 20tých létech min.století.
  A že Rázl NENÍ historikem,ho jej IMHO jen ctí-začínám považovat historiky ( ať jsou socialisté nebo nejsou socialisté) za prodejné děvky-při každé změně režimu přepisují historii podle toho, kdo je platí 🙁 A vzpomeňte si, že podle filosofů existuje i pravda pragmatická ,tj.hodnocení reality podle toho, co se nám líbí nebo co se nám hodí 😕

  394) Baubo, díky za přivítání !

 382. quivisi,
  mě napadla Ukrajina. Oligarchové si založí své vlastní strany, rozdělí si Kotlinku na oblasti zájmu… koho budou chtít holit stříhat, tomu uspořádají na návsi majdan… Možná se tím urychlí dostavba dálnice středočeským krajem. Přeložka totiž vede na dostřel čapího hnízda, tam teď nejde bezpečně vykrýt perimetr, když bude oligarcha odpočívat.

 383. Inu, pokud jména a názvy nehrají v textu roli, je možné je klidně nechat v původním znění a tvaru. Pokud mají dokreslovat figury či mají v textu dokreslující účinek, je nutno je přeložit, protože českému čtenáři nic nedokreslí a naopak ten originální text je ochuzen o poměrně důležitý aspekt.
  Konec konců, jak říkal G.B.Shaw: „Překlad je jako ženská! Když je hezký, tak není věrný a když je věrný, tak není hezký!“

 384. (462) Ano Halladine, to je ten rozdíl. Ze stejné výchozí pozice jedni došli ke Merkavám a silnému letectvu (o silné ekonomice nemluvě), druzí k pár kalašnikovům (pozapomněl jste na bombové opasky). Čím to?
  (470) Zrovna jsem zavzpomínal, jak se jezdilo po uježděným sněhu, na něm jen tak pruhy škváry, jak jim to na vejtřasce odlétlo z lopaty a o zimních gumách moc ponětí nebylo, když jo, tak jen takový hrubší vzorek. A šlo to …
  (474) Další možnost je, Roberts, detektivky ze starého Říma, tam latinu píšou foneticky.

 385. IMHO „Ze stejné výchozí pozice“ není pravda, nepamatuju se, že by Arabové měli něco jako sionistické hnutí s silným finančním zázemím.

 386. 480 ptakopysku,
  že po demokracii následuje oligarchie to říkal už Platon.

  Jediná výhoda je, že když jich bude víc, budou se i hlídat navzájem. Protože když si Babiš spočítá, kolik je studentů a usoudí, že strašně vydělá, když si študáci místo jednoho rohlíku v kantýně budou denně kupovat 1 koblihu a za tím účelem zruší po hospodách i bufáče …. a bude v tom samozřejmě pokračovat, tak tu za chvíli nebudeme moct ani dejchat!

  Tak či onak – sranda to teda nebude… 🙁

 387. Aerokarle,
  ale tehdy se nejezdilo při teplotě minus tři a mrznoucím dešti stočtyřicet a nestěžovalo se, že na dálniční tabuli není upozornění na ledovku 😀 😀 😀
  Zato mám v živé paměti dobu někdy před deseti? sedmi? lety, kdy naposledy napadlo po kokot sněhu a já jel z Jihlavy do Znojma zkratkou. Kvůli vodnímu zdroji posyp kamínky, uprostřed netknuté sněhové plochy vyjeté dvě hluboké zledovatělé koleje, připadal jsem si trochu jako strojvedoucí. A najednou proti mě auto. Nevěřil bys, co to bylo za fušku, dostat se pravým kolem do půlmetrového sněhu na krajnici a levým kolem do pravé koleje. A nespadnout přitom do škarpy. Byli jsme s tím chlapem naproti docela zpocení. On si totiž myslel úplně stejně jako já, že neexistuje blbec, který by se tou silnicí dobrovolně vydal a že tudíž projede. No… potkali se dva blbci. Ale vyhnuli jsme se! Pak už jenom čtvrthodinky práce dostat obě auta zpátky na koleje a mydlili jsme to hezky na jedničku dál, až se za námi prášilo.

 388. Z FB – neověřeno

  EET? Nejdražší placebo ve světě a s chybovostí 100 % (1. část)
  Po téměř měsíčním provozu se zjišťuje, že téměř nikomu nesedí ani jeden den součet evidence tržeb v pokladně (různé typy) s evidencí v Pardubickém bunkru EET. Technologie za stovky miliónů vytvořila (nebo spíše zkopírovala z Chorvatska) firma IBM bez řádného výběrového řízení. Proč to dělá chyby? Zřejmě se tam aktualizuje s nějakým nežádoucím zpožděním binární strom (index), dle kterého se kontroluje a zamezuje duplicita. Není se čemu divit, když použili technologie z počátku devadesátých let, kde navíc vyskakují hlášky v chorvatštině. Pro připomenutí doby, v devadesátých letech byl u nás nejčastěji používán textový editor T602 pod MS DOS.
  EET způsobilo jako nejdražší nástroj na výběr daní všech dob problémy a zdražování. Balkánská EET je ale méně přesná než metody výběru daní ve středověku (z majetku 1000 zl. se platila daň 1 zl.). Údaje odeslané do EET, kde si zákon plete tržby a příjmy, nelze součtově zkontrolovat na žádnou účetní knihu a ani záznamní povinnost k DPH. Pokud má firma ročně více než několik stovek dokladů, musel by úředník kontrolovat doklad po dokladu. Shrnuto: Odesílat si tam může každý, co chce, a do účetnictví zaevidovat něco jiného. Pro kontrolory pak mnohem více práce. To rovnou mohl Babiš najmout tolik úředníků, kolik je podnikatelů, a osobně by dohlíželi na evidenci účtenek.
  Jak se obchází registrační pokladny v Itálii nebo EET v Chorvatsku, kde je dnes všem pro smích a v obou zemích stínová ekonomika na téměř dvojnásobku ČR, bude uvedeno v příštím týdnu.

 389. (486) Jo, aut bylo míň a většina řidičů s podmínkami prostě počítala.

 390. 483 quivis
  Dobré ráno
  To snad není pravda. A co šejkové (třeba) co to rozesírání financují? Co EU, bez jejichž peněz by se jim taky žilo hůŕe? Co Irán?

 391. Nehledě na to, že vůbec nechápu, jak případné (teorie) dva státy souvisí s výstavbou nových domů. Chce stat Obamba jako finální status etnické čistky? No tak ať to řekne naplno. Mírotvůrce….

 392. Dobré dopolední vespolek,
  tak ledovka by mi dneska ni nevadila, být to v práci…. neboť ohlášená odstávka nejdůležitějšího elektrického okruhu, na který máme napojeny všechny -80C mrazáky a další „hi-tech“ vybavení a proto je i se záložním generátorem, začala ráno tím, že vypnuli okruhy všechny…. tak jsem zvědavá, na jak dlouho, a jestli budu muset letět do nejbližšího Bauhausu pro superdlouhé prodlužky a pak zoufale hledat fungující zásuvky po budově. Jak bych ani neměla dovolenou….

  ptakopysku,
  překladatele Harryho Pottera bych hodnotila známkou tři mínus. Uděla z ctihodného mága Dumbledora „Brumbála“ (ono to jméno ve skutečnosti znamená „čmelák“ nebo „bílý klobouk“, ze hry „quidditch“ (velmi rychlé a akční, vyžadující nemalé orientační shcopnsoti, bleskové reakce i akrobatické nadání) valašský koláč připomínající „famfrpál“ a z hlavního míčku – prchavě a s téměř rychlostí světla se pohybujícího kuličky velikosti ořechu zvaného „snitch“ udělat zlatou rybičku ¨“Zlatunku“, to chce fakt silný žaludek. I nadále proto preferuji knihy v originále, byť americkém, neb „talking names“, o nichž nás kdysi poučovala paní profesorka AJ na gymnáziu, se tu uplatňují v míře vrchovaté – a dokonce jsou tam i propletence typu jmen jako Sirius Black – tedy čaroděj z rodiny přiklánějící se na „temnou stranu“ (a syn Oriona Blacka),se schopností se měnit na zvíře – to je pak psem zvaným „Padfoot“ nebo „Snuffles“. K antické i jiné mytologii se tam toho váže více 🙂
  Rowlingová si s tím na začátku dala fakt dost práce, takže kdyby se pan překladatel obtěžoval nakouknout do několika z mnoha on-line Harry Potterovských wiki a fandome stránek, asi by překládal poněkud jinak.
  Ale neber si to osbně, já prvních 5 dílů přečetla málem jedním dechem, další už považuji za odfláknuté, a filmy mne neberou vůbec (už proto, že ausgerechnet hlavní postavu bych si představovala jinak – ale to je moje IMHO) 🙂

 393. 492 Matzurko?
  Ad mrazáky – Proč taková panika? Jste si tam zapomněla nějaké masíčko co se už doma nevešlo?

 394. Obama ještě na poslední chvíli navěky zakazuje těźbu a vyhlašuje navěky přírodní rezervace… Podjebávání na Blízkém východě je zřejmě součástí tohoto procesu.
  Prostě klasický ubožák.

 395. A teď jde ještě o to, jstli jde nen o podjebávání nebo o srouby.

 396. 490 Quivis – mluvilo se o roku 1948 – vznik Izraele, v té době se Arabové přehadovali tak, že ani společnou vojenskou akci nezvládlo. Nejde o dnešek a financování naftošejky, ti tehdy nebyli – měli to v rukách Angličané.

 397. skimici,
  Biologické centrum sestává z pěti akademických ústavů, v nichž jsou v mrazácích opečovávány drahocenné biologické vzorky; např. z terénních sběrů, DNA ze zdlouhavě a namáhavě vytvořených mutantů, zkoumaných virů všeho původu, parazitů… taktéž vysoce citlivé enzymy a podobné chemikálie. Vzorky mnohdy nahradit nejde (neb posbírány v určitém čase a prostoru jsou něco jako stopy z místa činu), chemikálie vysoké citlivosti většinou nejsou „za hubičku“, teda jejich nahrazení jest z finančního hlediska dosti problematické.
  Na podzim pitomci „stavaři“ ve městě dvakrát překopli kabel k BC, a jak to pak napojovali, opakovaně proud zapínali a vypínali… takže např. manželovi odešel zdroj ve velmi hi-tech centrifuze, oprava stála nemalé peníze (ale podařilo se je vysoudit ze zodpovědných míst). Ovšem pořád trpím fixní ideou, že vědci mají bádat, a ne lítat po městě kde se co stalo, případně se soudně tahat s firmama, které způsobují pohromy. A dát si všechno na přepěťovou ochranu je technicky nemožné, i když postupně na to aspoň ty mrazáky dáme…

 398. Jo a teď bude ještě Obama trestat Rusko za hackerské útoky, které prý ovlivnili volby …

 399. Aero,

  Izraelci dostávají každyý rok od USA nevratné finanční půjčky na nákup zbraní., 3 -5 mld. dolarů
  Takže dostanou zadarmo 50 F-35 kus bratru za 100 miliónů dplarů zadarmo.
  To není všechno.
  Rakertonosné ponorky s raketami s jadernými hlavicemi dostali od Německa za půl darmo.
  Zaplatili polovinu ceny,druhou zaplatila Německá vláda.
  I od Němců dostává Izrael hotovost.
  Američané dlouho platili i tu výstavbu osad, respektivě na ni přispívali.
  Atd atd.

 400. Dobré dopoledne,

  MAtzurko, a ještě kbyby přeložil překladatel i jméné Harryho Pottera 🙂

 401. Kamarádi a ideoví bratři Palestinců disponují obrovskými finančními prostředkami, které by mohli použít pro zlepšení životní úrovně, infrastruktury atd… Proč to nedělají ?
  O tom, že EU posílá Palestincům stovky milionů Eur ročně (plus členské země každá za sebe) nemluvě.

 402. Bubílková v Parlamentních listech

  Nesporně největší událostí roku byly prezidentské volby v USA. Byla jste překvapená zvolením Donalda Trumpa?

  Nebyla. Jeho nadávající kštice ve větru vlající věděla přesně, na koho cílí. Na rozdíl od mírně hysterické Hillary, která když vyloudila strojený úsměv a soukala ze sebe nic neříkající fráze, člověk zpětně odpustil Billu Clintonovi, že vzal zavděk i macatou Lewinskou.

  😀

 403. Já jsem teda měla za to, že vyhlašovat rezervace nebo kecat do svýstavby či těžby není v kompetenci amerického prezidenta. No, tak asi je….

  doufám že ve stockholmu přibude plešatých, protože si vyrvou kadeře nad tím, komu dali Nobelovu cenu jen za to, že byl zvoleni prezidentem.

 404. maYdo,
  jo to by taky mohl. Vlastně tam řada jmen zůstala nepřeložená (ačkoliv by to šlo), řadu přeložil (IMHO nic moc), občas se trefil. Občas je jméno zkombinováno – třeba ten Brumbál, křestní jméno Albus mu zůstalo ? Proč tedy ne Albín Brumbál ?

 405. (496)„v té době se Arabové přehadovali tak, že ani společnou vojenskou akci nezvládlo“
  “ Druhý den po vyhlášení nezávislosti armády pěti arabských států Izrael napadly, a rozpoutaly tak První arabsko-izraelskou válku.“ https://cs.wikipedia.org/wiki/Izrael – pokud to nezvládli, tak opět, proč? Jordánsko mělo brigádu vyzbrojenou a vycvičenou Británií.
  (499) No a proč to nikdo nedává Palestincům? Jejich arabští bratří rozhodně nejsou chudí, mimo to do Palestinců cpe peníze EU. Ten civilizační i ekonomický rozdíl obyvatel neokecáte, přes veškerou snahu.
  Mimo to, v tom roce 1948 se s Židy nekamarádil (na rozdíl od Arabů) skoro nikdo, i ty olétané mezky z ČSR museli sakra draho kupovat. A stejně vybudovali stát se silnou ekonomikou, i se zátěží nutnosti silné armády. Výchozí podmínky řekněme stejné (IMHO u Arabů lepší, ale nešť), výsledek diametrálně jiný. Podobný případ je Korea, kde jde navíc o jeden národ. Výchozí podmínky stejné, výsledek diametrálně odlišný. V menším měřítku i BRD/DDR.

 406. 499 Halle,
  ani USA, ani BRD tak nečiní z altruismu. Mají to setsakra dobře spočítané!

 407. Ad Jindra Hrnčíř – po přečtení asi třech dílů jsem usoudil, že je to neskutečná sračka – překlad nepřeklad… Je ovšem možné, že překladatel posunul onu sračkovitost o úroveň výše… Ovšem jako ilustrace duševního úpadku průměrného britského ovčana je to dokonalé… A obávám se, že nejen britského…

 408. 497 Matzurko
  Biologické centrum … Není modernější Biocentrum? Jako Biochleba, Biomrkev …

 409. Matzurko,
  Brumbál mi připadá poetický. Překladatel evidentně odvozoval od bručouona čmeláka. Otrocky přeložený Albín Bílý klobouk, či Albín Čmelák se mi zdá poněkud podivným. Ten malej míček zlaté barvy s křidýlkama nazývat práskač? Taky dost divný…

 410. Přebývá mi tam nějak ta přípona „logické“

 411. Nedalo mi to a nahlédl jsem na google translátor – v překladech je i zlatonka. Docela by mě zajímalo, jestli je to v návaznosti na Medkův překlad, nebo obráceně.
  V každém případě si stojím za svým Jazykoví puristé by si samozřejmě přáli originální jména, že v překladu se ztrácí původní vyznění. Pár takových puristů znám a připadá mi, že oni mají podle mého názoru docela slušnou znalost dotyčného jazyka, ale v české slovní zásobě mají evidentně rezervy. Neboť na žádost o lepší překlad dotyčného pojmu třeba opsaný rozvitou větou, reagují slovy, že to nejde přeložit.

 412. 505

  Výchozí podmínky stejné 🙂
  Si děláte pérdel ?
  Sověti nikdy neměli prachy na to, aby masivně finančně podporovali své satelity.
  Měli dost co dělat s vlastním válkou zničeným hospodářstvím po válce,na rozdíl od USA,na jejichž území nespadla jediná bomba.
  Z NDR toho kromě toho Sověti dost odvezli jako válečnou kořist.

 413. 2 maYda ad 503 – no, Nobelovu cenu za likvidaci míru uděluje norský parlament, takže ve Stokholmu je můžou mít u prdele. No a Norsko, to je ten stát, co krade děti a vychovává z nich Breiviky, tam v tom mají bohatou a dlouholetou tradici…

 414. PeSi,
  jestlis šel do Pottera s pocitem, že si přečteš nového Waltariho 😀 😀 😀
  Je to pohádka pro děti nacházející se uprostřed gaussovky. Nebýt masivní reklamní podpory, po té knížce by mimo GB neštěkl ani pes, protože takových příběhů vycházejí desítky tun. Rowlingová měla z pihele kliku, že Potter byl „vylosován“ jako věc, na které se dá slušně vydělat, investory, kteří mají dobročinnost jako srdce na dlani. Kdyby to byla taková esa, jako ti, co si vzali za své Tolkiena, tak Rowlingová by teď vedle psaní myla na vedlejšák někde v Soho nádobí, aby neumřela hlady.

 415. Ach tak, netušila jsem, že zrovna tahle Nobelovka se uděluje jinde. Vždycky jsem měla Nobelovu cenu spojenou se Švédskem a Stockholmem.
  Každopádně udílení Nobelovy ceny míru je v poslední době jen výsměchem těm těm ostatním, udíleným za skutečné vědecké objevy.

 416. (513)„Sověti nikdy neměli prachy na to, aby masivně finančně podporovali své satelity.“
  To jsme stále u toho samého. Proč neměli prachy? Země veliká, surovin spousta, za války do nich USA i GB rvali pomoc horem (Murmansk) dolem (Irán) a pořád bída … A kam vlezli, tam taky bída. Pořád vám to nedochází, proč?
  Z NDR toho kromě toho Sověti dost odvezli jako válečnou kořist. – co nerozbili při nakládání, cestou, to rozbili doma.

 417. ptakopysku,
  je to fakt ryze můj velmi zaujatý pohled – zejména ovlivněn tím, že jsem první díly četla v originále (neb během USA stáže), a ta čeština mi pak prostě nesedla.
  Připouštím, že se překladatel občas i trefil; uvědal jsem jen ty případy, kdy mi to fakt trhlo krkem. A jestliže si Pratchett pochvaloval české překlady s tím, že čeština je stejně hravý jazyk, tak Medek to plně nevyužil. Snitch je IMHO pojmenován spíš zvukomalebně, takže v češtině bych víc brala „Bzik“ či „Svist“ (i Svišť bych unesla), což by lépe odpovídalo naturelu oné dost drsné hry…. 🙂 A Dumbledora nebylo nutné překládat, originál mi zní majestátně, Brumbál jak z mechu a kapradí nebo včelích medvíků. prostě jako by chtěl někdo přeložit Gandalfa 🙂

  skimici,
  Biocenturm jest nápad jistě úžasný, leč naštěstí neprůchozí – jednak tu nic k jídlu nepěstujeme ani nechováme (pokud nepočítáte těch pár salátků, jimž kolegové na ÚMBR nutí gen chránící proti rakovině děložního čípku), jednak jak jest zřejmo tu hojně pracujeme s GMO (třeba drozofily, jímž způsobena choroba a pak studováno, jak to vzniklo, jak se to dá zvrátit a jak to aplikovat do lidské medicíny). Takže zůstaneme centrem biologickým, neb biologickým vědám se skutečně věnujeme a je dále rozvíjíme.

 418. Aero, neblbněte.
  Ta pomoc byla , ale byla to pomoc vojenská.
  Letadla,tanky,auta a jiné dopravní prostředky, nějaké potraviny pro vojáky, suroviny na výrobu zbraní., (kaučuk, hliník atd.)
  Civilní sovětské ekonomice to nepomohlo ani v nejmenším

 419. ptakopysku,
  ještě bych měla další příspěvekk – když jsme u té dětské literatury 🙂
  osobně se mi docela líbila série irského autora Artemis Fowl
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Artemis_Fowl

  Originál nemám, u českého překladu jsem se na dovolené dobře bavila.

 420. 519

  A kromě toho většina evropského Ruska i s Ukrajinou a běloruskem rozbitá. Asi jako to Alepo dnes.

  Trochu rozdíl proti USA,kde se nebojovalo, a kde nebyla vybombardována jediná fabrika.

 421. (479) Dobrý den, Westíku. Mé hodnocení Polska, Ruska, Německa je nutně subjektivní. V Polsku se dalo přežít, v Rusku či Německu té doby mnohem hůře. K diskuzi na téma Molotov-Ribbentrop jsme přišli díky tvrzení, že bez Ruska by Hitler nemohl napadnout Francii. Dle dostupných znalostí to však také vypadá, že bez Ruska by Hitler nemohl napadnout ani Polsko.
  Z pohledu Stalina to mohl být vynikající tah, kdy si jenom vzal, co mu Poláci sebrali, rozšířil území socialismu a odmítl tancovat tak jak mu Angličané pískali… Vůbec si nemyslím, že by Stalin byl hlupák. Ale jsem přesvědčený, že to byl socialista, marx-leninovec.

 422. (519) a ta vojenská pomoc (i ta,kterou Němci potopili) nebyla „zadarmo“ 😕
  Bože, bože, nikdy mne nenapadlo, že budu obhajovat Rusy 😕

 423. (519) Halladine, snažíte se velmi, ale proč Rusové nebyli nikdy bohatí v průměru, to vám pořád nějak vypadává.

 424. (523) Ne zadarmo ani „zadarmo“ fakt nebyla. Stálo to nemálo prostředků i životů, vůbec ji do toho Sovětistánu dostat.

 425. 524 neměli kolonie?
  Španělé byli chvíli bohatí i v průměru když ukradli v jižní americe zlato inků. Projebali to však rychle – abych tak řekl – po katolicku …

 426. Stejně je to zajímavé, kam až se dá dostat od jednoduché skutečnosti, že Židé byli schopni za velice nepříznivých podmínek a v první fázi bez jakékoliv pomoci vybudovat prosperující stát, kdežto Arabové, na stejném místě a v počátcích protežováni, mají akorát tak ty kalašnikovy, rakety Kásám a bombové pásy, pokud jim z Iránu nebo tak odněkud nepodstrčí něco modernějšího.

 427. (526) To máš podobné, ano. Španělé si navozili zlato, prostí Španělé z toho neměli nic a ekonomika šla do kopru. Britové založili kolonii, zlato v ní nebylo, kolonie se osamostatnila a prosperovala a Britové taky.

 428. 2 ptakopysk ad 515 – no, mě tehdá zarazil celý ten fanatismus kolem toho… Ten první díl ještě jakž takž, druhý už působil jak nastavovaná kaše a ten třetí to dorazil… Na přečtení dalších dílů už jsem nenašel dost morálních sil… A to jsem svýho času dokázal přečíst i „Ruský les“.

 429. (522) nickname, najděte si na netu, JAK se Poláci chovali k Čechům po zabrání Těšínska …
  http://www.fronta.cz/dokumenty/mnichovska-krize
  http://www.fronta.cz/armadni-general-ludvik-krejci-o-situaci-v-zari-1938
  http://www.hks./wiki/doku.php?id=lebedova_pokorna_pavlova_minarikova_kancianova_jahodova#tesinsko_a_vztahy_ceskoslovensko-polske_v_letech_1938-1939

  Ostatně, doporučila jsem Vám Irvinga -toho z lásky k Stalinovi podezírat nemůžete 🙂 Tam je na základě archivních dobových DOKUMENTŮ (tedy nikoliv subjektivních dojmů a předsudků) popsáno, JAK a PROČ došlo ke smlouvě M+R, a vlastně k 2.sv.válce 🙁

  Józef Beck, jenž totiž podepsal už počátkem roku 1934 smlouvu o přátelství s Hitlerem.

 430. 528 Aero
  To jsem měl na mysli. Římani, hrdý národ to zase proschůzovali a prožrali. Nakonec dostával v Římě dávky uź každý aby se nenasr.l lid …

 431. (530) omluva: poslední věta je jen „zapomenutá“ poznámka 🙂

 432. 2 Matzurka ad 518 – no, navíc biocentrum bude teď na Albertově… Už byl vybrán vítězný návrh, tak se to snad konečně někdy postaví a zprovozní…
  Kdyby kolem toho přírodověda tolik neprudila, tak už to mohlo dávno fungovat…

 433. Na britském křižníku Edinburg plulo do GB v roce 1942 pět a půl tuny sibiřského zlata, kterým Sověti platily dodávky. Nedoplul, poškodily ho torpéda z německé ponorky a dorazily německé torpédoborce. Ránu z milosti dostal od Britů.
  Edinburg bylo dvojče křižníku Belfast,který dodnes kotví na Temži jako plovoucí muzeum.

  Zajímavéje ,že na Edinburghu se do Británie plavila skupina československých letců. Jeden z nich na Edingughu zahynul, ostatní se dostali zpět do Murmansku a měli plout do británie dalším britským křižníkem- HMS Trinidad.
  Ten si pro změnu vzala do práce jedna německá Stuka , a šel ke dnu taky.Zahynuli další 4 naši piloti,do GB se dostali jen 3 poslední.

  Většinu zlata z Edinburghu vyzdvihli Britové v roce 1981.

 434. O.T. Dneska má svátek Judita
  když jsme se tu bavili předevčírem – to bylo taky děvče (vlastně vdova) do nepohody. To takhle jednou Nabuchodonozor obléhal židy. Judita jim slíbila, že jim ty židy napráská. No, tím si získala důvěru generála a mohla se jaksi vyskytovati i v jeho stanu.
  Dále to bylo jednoduché. Když se ožral a usnul, tak ho prostě bez velikých řečí odhlavila 🙂

 435. Westíku, děkuji za připomenutí Irvinga. Kterou jeho knihu byste doporučila jako první?

 436. Aero,

  v průměru začali bohatnout za Putina.
  Do té doby – zbrojení stálo za SSSR příliš . Z mnohem menších příjmů udržet srovnatelné síly s USA a Nato bylo obtížné -a dotovalo to obyvatelstvo.
  Jako byste to nevěděl.

 437. Jéé, od pozítří je v Syrii všeobecné příměří! Mladí Syřané se tedy budou brzo moci vrátit z Evropy domů a znovu vybudovat svoji tak těžce zkoušenou zemi.

 438. (538) Skimici, nemohou. Musí bojovat proti imperialismu a za světový mír.

 439. 540-jsem viděl 15 minut toho nového, ale dál to nešlo. Nedá se. Hlava to nebere.

 440. Byste se měl sám podívat… Po novém Old Shatterhandovi by Vás Nšoči už vskutku nezajímala !

 441. OT – to jsem se dočetla věci:

  „Když onemocníme, tělo už křičí, abychom s životem něco dělali“
  „Co znamená takový obyčejný kašel?
  Ten obecně znamená neprojevení sebe sama. Chceme, aby si nás někdo všimnul, chceme sami sebe projevit, ale dusíme to v sobě nebo si nás okolí nevšímá. Hodně ho mívají děti, které doma cítí nedostatek lásky nebo pozornosti.“
  Zdroj: http://ona.idnes.cz/rozhovor-o-zivotnim-restartu-s-kouckou-lenkou-cernou-ppu-/zdravi.aspx?c=A161228_143416_zdravi_pet

  A já jsem si myslela, že jsem normálně nastydla nebo chytla nějakýho bacila….

 442. Když už se tu probraly překlady jmen, tak jedno nepřeložený se zásadním problémem. Jaime z GoT. Čte se to Džejmí nebo Chajme?

 443. skimici,
  to jste měl raději koukat včera večer na ČT2 – dávali Včera, dnes a zítra. Já to doposud neviděla, a mohla jsem se jednak uchechtat, jednak uobdivovat Sophii Loren. Tu by dneska genderčůzy asi sežraly – ta její smyslná leč nikoliv vulgární ženskost kyprých tvarů a zároveň přímočarost uvažování; zejména v prvním a třetím příběhu byla úžasná. Mastroianni, ač skvělý, chvílemi působil jak statista 😀

 444. 549 Matzurko, ochořel jsem těžkou rýmou a kašlíkem tak bych na to včera stejně neměl náladu
  548 HzŽ z čeho?

 445. 545 – trochu mi to pripomina neco, co byl puvodne vtip:
  „Muj otec vzdy tvrdil, ze smich je nejlepsim lekem. To je mozna duvod, proc dva mi bratri umreli na tuberkulozu“

 446. Tak jsem si toho Kerryho precetl a rekl bych, ze ta rodina Kohnu z Horniho Benesova musela byt nejaka divna. Co se pak obamovskeho vycinani (existuje ceska verze tohoto slovakismu?) tyce, tak to je u US-demokratu ocekavatelne. Vzpomente, jak Clintonovi melody boys zalepili zasuvky v Bilem dome lepidlem a nechali tam po sobe nebyvaly bordel. Nicmene jsem narazil na zajimavy prehled nakladu na presidentske volby v USA. V roce 2000 (Bush x Gore) se naklady pohybovaly mezi 150 a 200 miliony USD. Letos to bylo okolo 400 milionu. To byly v mezidobi i naklady ostatnich hlavnich kandidatu s jednou vyjimkou. Pri obou kampanich B.H.O. byly naklady pres 700 milionu! Nejde o to, ze by byly utraceny, jde o to, ze je nekdo musel poskytnout. A prave jenom jemu. Gore ci Kerry byly proti nemu zebracci. I ten Hylarii poskytli sponzori jen asi tak 60% toho co Obamovi.

 447. Skimici,

  „548 HzŽ z čeho?“

  GoT = Games of thrones, česky Hra o trůny.

 448. 552

  dvd
  popíráte trh ?
  Ten nejlepší vyhraje, a dostane nejvíc peněz ! 😀
  takhle neomaleně kritizovat demokratickej volební systém !
  Že Vás taky platí Putin ! 😀

 449. Na Slovensku jsem zahlédl nové zpracování Vinetua.
  Olda Šetrnej tam vystupoval jako Karel May, ( a herec byl namaskován dost podobně fotkám Karla Maye -spisovatele měl kníra), Nšo-či byla šamanka a Vinetou byl trochu podobnej Piere Bricovi.
  Vinetou s Apači zaútočili po zavraždění Inču-čuny na tábor dělníků stavějících železnici, a běloši je zmasakrovali kulometem.

 450. (537) No, bohatnout …. jak kdo. Jako byste to nevěděl./i> – Ale já to vím, že bohatnou. Ovšem, to co srovnávám, to jsou výsledky toho bohatnutí. A ty jsou, sice ne tolik jako u Židů a Palestinců nebo Jiřní a Severní Koreje, stále velmi odlišné. V průměru, mezi stem nejbohatších možná ne.
  Z mnohem menších příjmů udržet srovnatelné síly s USA a Nato bylo obtížné -a dotovalo to obyvatelstvo. Jistě. Jiná otázka je, zda bylo nutné ty srovnatelné síly mít. Po intervencích na pomoc bílým už na Sověty nikdo neútočil, byly jiné starosti a Západ, jak známo, neměl dost sil ani na obranu, když je potřeboval, totéž USA. Sovětské síly, Stalinem nejdřív příslušně zdecimované, se pak hodily proti zrádnému spojenci. S pomocí onoho Západu jakž takž stačily. Po válce byl Západ opět rád že je rád, ač měl nějakou tu chvíli atomový monopol, stejně neútočil. Pouze se bránil, v Koreji, Vietnamu, Maďarsko nechal být. Takže, k útoku je třeba více síly než k obraně, tvrdí se že minimálně 1,5 násobek. Možná proto musel SSSR na úkor obyvatelstva udržovat takové síly, taky na své spojence.
  No a abychom se vrátili k tomu původnímu, k životní úrovni, on ten demokratický kapitalismus je prostě výkonnější a na životní úrovni je to znát. I když musí zbrojit, jako třeba ten Izrael.

 451. Demokracie či nedemokracie kapitalismu nemá moc společného s výkonností.
  Kapitalismus demokratický může být,ale taky nemusí.
  Jsou v Evropě kapitalistické země,kterým se po stránce demokratičnosti nedá nic vytknout,a bůhví jak dobře si ekonomicky nevedou. Snad je nemusím jmenovAT.
  I ta Čína je dnes kapitalistický stát (samozřejmě se silným vlivem státu, reprezentovaným komunisty) ,kterému se dá po stránce demokracie mnohé vytknout, ale je docela výkonný, a obyvatelstvo bohatne.

 452. Skmic,
  557 – Hra o trůny není hra, ale seriál. Docela dobrej, ale hodně naturalistickej. Jak pokud jde o mordy tak pokud jde o sex.

 453. (558) Výsledky, Halladine, výsledky … I ty nejmenované země jsou svými výsledky daleko před Ruskem.
  Čína je právě začínající kapitalismus, ovšem ne demokratický. Na postup z úrovně blízké nule to stačilo, uvidíme jak dál.

 454. Taky Somálce 🙂 mají spíš lepší inženýry nebo hlavně doktory ?

 455. Jen pro upresneni, neni zcela pravda, ze by uzemi USA bylo nedotceno druhou svetovou valkou. Nemecke ponorky prilezitostne ostrelovaly pobrezni mesta vcetne New yorku, a Japonsko dokonce okupavalo cast americkeho uzemi – ostrovy Attu a Kiska.

 456. Co si budeme povidat, svoboda a volna trzni obihacka je to nejefektivnejsi, co zatim sveru prinesla civilizace. Cim vice je oklesrovana svoboda, tim chudsi je obihacka a samozrejme i chudsi obyvatele, tedy az na par, kteri , jako treba Bures, vyuzivaji brutalni spojeni statnich zasahu, ktere si sam pripravi, pri likvidaci trzni obihacky. On se. Totiz trh reguluje sam, tak nejak z podstaty sve struktury.
  O tom, ze socialismu porad nekdo hazi klacky pod nohy, jinak by fungoval nejlepe, nemuze byt vubec sporu. Vzdyt staci poradna vypocetni technika a sup, vsechno by nakonec slo, i to naplanovani rolicek zachodoveho papiru….. Je to jen proste nasobeni, poctu navstev zachoda, obyvatel a dni v roce. To musi byt to nejjednodusi….. Je to je prosty soucin. Kdo o tom pochybuji neni moderni a nezaslouzi slitovani 🙂

  Co furt do te rovnice tahate demokracii netusim, je to jen forma sprav zeme.

 457. Jo, Petře, díky za doplnění. Já to znám jen jako TV seriál, takže o literární sáze, který je předlohou, jsem se zapomněla zmínit.

 458. „O tom, ze socialismu porad nekdo hazi klacky pod nohy, jinak by fungoval nejlepe, nemuze byt vubec sporu. “

  samozřejmě, že o tom není sporu. Stejně jako neí sporu o tom, že nejeden český politik by byl skvělý státník, kdyby měl k dispozici lepší národ 😀

 459. „Je to jen proste nasobeni, poctu navstev zachoda, obyvatel a dni v roce. To musi byt to nejjednodusi….. Je to je prosty soucin. Kdo o tom pochybuji neni moderni a nezaslouzi slitovani“

  A je nějakým koeficientem započítáno, že někdo dostane sračku nebo ti, kdo dostanou sračku, budou popotahováni jako narušitelé socialistického hospodářství?

 460. maydo: koeficientu se říká bulharská konstanta.

 461. Právě začínající kapitalismus v Číně 🙂 😀

  Poněkud jste zaspal……

  I Brzezinskému je jasné,že do 15-20 letb bude Čína ekonomicky a mocensky na úrovni USA…

 462. Z FB:

  “ Musí se tak pracně dalším dokladem provést ještě storno storna v interních dokladech mimo EET.“

  „vyjádření Finanční správy k duplicitám v EET:
  „Finanční správa uklidňuje, že danit budou podnikatelé jen skutečně obdržené příjmy. Za vícenásobně evidované účtenky by měli však do systému nejen poslat storna, ale také si připravit pro případnou kontrolu důvěryhodné vysvětlení a podklady, například v podobě účtenek. Storna totiž mohou vyvolat podezření u kontrolorů.“
  Problém storna, jak vyžadují, je v tom, že v pokladnách to je správně a stornem (např. i v dalších dnech) se to rozhodí úplně. Kontrola nebo přenos do účetnictví pak bude daleko obtížnější. Nebude sedět ani zůstatek peněz v pokladně. Pokud se do EET odesílají údaje přímo z účetního systému, dojde v účetnictví stornem ke krácení tržeb a DPH. Musí se tak pracně dalším dokladem provést ještě storno storna v interních dokladech mimo EET.“

 463. No, ja rikal, ze EET je plno chyb a nedomyslenosti, ale z logickych duvodu jsme si detaily nechal pro sebe. Sice se ted zivim na jinem projektu, ale vzdy se hodi mit neco do zasoby…

 464. Jo, tak japonske ponorky… nejak jsem si pamatoval nemecke 🙂

  Pravda, Attu a Kiska nemely tu samou dulezitost, jako pobalti, belorusko, ukrajina, cast kavkazu… Ale pripomenout jsme to musel 🙂

 465. Německé ponorky – to byla spíš jižní a střední Amerika. V německých týdenících to byla oblíbená ponorková destinace.

 466. Na Ettu bylo jediné městečko,na Kisce akorát meteorologická stanice.
  O Attu se bojovalo,a bylo tam dost mrtvých, z Kisky Japonci utajeně prchli a nechali tam všechno, co si přivezli,což Amíci nezjistili , vylodili se i s Kanaďany tam,a přes dvacet Amíků a Kanaďanů se tam popicalo mezi sebou v domění,že bojujou s Japonci.

  Japonců bylo asi 8500, polovina zařvala na Attu, prakticky komplet,
  Amíci a Kanaďani proti nim nasadili skoro 150000 mužů.

  Amíci ztratili skoro 1500 mužů,přes 200 letadel.

 467. Rputi,
  ještě bych dodal, že rozdílné sazby DPH při účtování jsou na Podblanicku oblíbeným důvodem k obveselení vrchních. Když platí najednou osm chlapů u stolu, jeden mluví přes druhého a vrchní datluje položky do přenosného vehementu, snadno se sekne a místo položky s DPH 26% zadá DPH 16%, takže musí udělat storno, čímž zmrazí obsluhovanou část hospody na pět až deset minut. Samozřejmě na hustopečsku se to stát nemůže, protože tam si hosté sami spočítají útratu, rozřadí ji podle DPH a předají to v excelové tabulce včetně přesné částky vrchnímu, aby nezdržovali.
  K mému úžasu platí jiné DPH, když sežeru bagetu přímo v provozovně a jiné DPH, když si ji zabalenou v igelitu odnesu ven.

 468. I kolem severní Ameriky se německé ponorky vyskytovaly. Ovšem po zavedení leteckého a námořního hlídkování byl pobyt tam pro německé ponorky docela rizikový,takže odtáhli do oblastí,kam pozemní letadla nedolétly.

 469. (566) Možná je to koincidence, ale obvykle se ta tržní obíhačka nejlépe rozběhne tam, kde je i ta demokracie.
  (571) Ve srovnání s GB, USA a podobně je právě začínající. Jak bude pokračovat, to je možná jasné Brezinskému nebo vám, já tak jasnozřivý nejsem.

 470. Ptakopysku,

  nejsi ty nějak s těmi sazbami pomýlenej ? 😉

 471. 580

  Brezinski napsal, že po rozpadu SSSR sou USA první a poslední jedinou globální supervelmocí.
  To skončí tím,že se Čína dostane na úroveň USA.

 472. Jinak Brezinského Velkou šachovnici doporučuji k přečtení.

 473. Ptakopysku, ty rozdilne sazby u jidel „domu“ a na taliri, jsem preci uz sezdal jako problem, pred zavedenim tohohodle VB….. Ptal jsem se jestli to tusej mistni podporovatele a zustal jsem bez odpovedi,
  Zadna novinka….. Jo a storna jsou kapitola sama pro sebe.

 474. Vrchní byl poněkud rozvrkočen, když mi vysvětloval, proč čtvrt hodiny čekám na zkasírování, takže jsem mu možná nerozuměl přesně procenta, fakt nevím, jestli je 21 a 15, nebo 26 a 16, protože mě to neživí, ale o tom řeč nešla.

 475. (582) Co se SSSR týče, tak výstižnější název byl „benzinová pumpa s atomovkami“, než supervelmoc.
  Čína na úrovni USA? Asi se toho nedočkám. Ledaže by USA dělaly blbosti typu volení Obamy neustále a Čína se vyhnula všem problémům, které zatím strká pod koberec.

 476. Jirko ppa,
  já se tyhle věci dozvídám tak nějak „za chodu“ od naštvanejch lidí z pohostinské branže a jenom tiše žasnu, že s tím ještě nesekli. Mmch. vypadá to, že moje oblíbená hospoda, kam chodím na obědy, bude asi zavřena, přestože je v ní podle mě docela cvrkot, protože aktuální nájemce se dal slyšet, že se na to může vysrat. Asi nelistuje ve wikipedii a negůglí, takže nechápe pozitiva a sociální jistoty, které mu z aktuálního stavu plynou.

 477. Ptakopysku,

  tenhle postup zřejmě vyplývá ze směrnice EU,. Když koupíš bagetu v prezervativu, a sežereš ji jinde, nevyužíváš služby jako místo pro pérdel, stůl ,talíř , a podobně.

 478. Spousta fastfoodů je tŘeba situována ve food courtech a stůl se židlí patří obchodnímu centru. Tudíž není praktický rozdíl mezi „tady“ a „sebou“. A různých možných kombinací je…
  Tedy v realitě, na stránkách MF je to jistě jednoznačné.

 479. Ptakopysku 🙂

  slova jako “ já se na to vyseru“,lze slýchat často. Od kde koho,a často řečeno v rozčilení.
  Skutečnost bývá jina.
  Oni se to ti pinglové naučej, a za chvíli to bude automatika.

 480. halladine,
  já jsem využil služby onoho zařízení spočívající v přípravě vlašského salátu, nakrájení sýra, rozříznutí bagety, vložení ingrediencí a zabalení do prezervativu. Těchto služeb mi připadá po kokot a je pozoruhodné, že to osvíceným duchům v EU a hlavně na minfin nepřipadá jako služba.

 481. 591-a teď si představte, že Burger king Vám celou objednávku zabalí do igelitu. Jak se to bude lišit od vzorové bagety ?

 482. Halladine,
  vzhledem k tomu, že majitel shání nového nájemce a zoufá si, že se žádný akceptovatelný nehlásí, tak to současný nájemce s tou nasraností nejspíš myslí vážně.
  Ad „naučej“ – my tady žijeme v entropickém vesmíru s jeho chybovostí. O tom tvém starwarsovém s nám může jenom zdát

 483. Chichichi…. To je jak u blbejch na dvorku. Ale to je jedno, jeden co mel narozeniny, pred nedavnem, povidal neco o tom, kdo bude mit nejake kralovstvi, hned co umrou a prvni…. Je skoda, ze ty stejni se snazej a jeden jako druhej neceka je desne nedockavej a chce to hnedka a necekaj na svou smrt

 484. Ale že je na každou chujovinu směrnice EU, s tím by se dalo souhlasit.

 485. Ptakopysku,

  taky je možné,že si ten nájemce před uplynutím výpovědní lhůty řekne majiteli , že by tedy zůstal,ale za nižší nájemné. Že EET atd a že za současných podmínek to s původním nájemným nejde.
  Dej vědět,jak to dopadlo 🙂
  Uvidíme.

 486. „taky je možné,že si ten nájemce před uplynutím výpovědní lhůty řekne majiteli , že by tedy zůstal,ale za nižší nájemné. “

  Halladine, jo a možný je taky že je připraven vzdát se pozemských statků a odletět s Aštarem Šerranem nebo se připojit ke Křížoví výpravě nebo vo já vím,z prstu vycucaných variant, co je možné, je spousta.

  To je fakt neuvěřitelný co všechno jsi schopen si vymyslet jen proto, abys nemusel připustit, že s EET jsou komplikace a otravuje to lidem život.

  já si docela um ím přesdstavit, že když je v hospodě cvrkot, tak se někdo splete a dá tam při účtování blbou sazbu. Věc, který, pokud si toho někdo všiml včas , se vyřešila opravou a omluvou. Obyčejný lidský omyl, který se stane každýmu. Jenže teď to vyvolá nesoulad v účtech, kterej se prolátne až na ministerstvo

  Jina pokud nájemce nesežene náhradu, je velice pravděpodobné, že se nakonec pokusí dohodnout se současným nájemníkem na nějakých podmínkách, za kterých by byl ochoten zůstat, tak aby to vyhovovalo oběma i bez toho, že to byl od počátku podlý kalkul nájemníka, aby si vynutil snížení nájmu a mohl se vymluvit na EET.
  Zmenily se podmínky a smlouva přestala jedné straně vyhovovat. Co je na tom divnýho, obvykle se v tom případě hledá jiné řešení a uzavírá jiná smlouva.

 487. „A tady to podle těch směrnic EU rozebíraj….“

  Jo? A koukl se, kdo to rozebírá? Kolik z těch Judrů a inžinýrů je zároveň hostinskejch? Kolik se jich živilo podnikáním místo teoretických rozborů?
  A kolik hostinskejch, když mají plnej lokál lidí, co chtějí zaplatit, má čas studovat tyhle sáhodlouhý litanie, plný právnických obratů a napsanejch mrňavejma písmenkama?

 488. Mně by zajímalo, jestli je v těch 23363 slovech vzpomenuto na případ, že si nechám natočit pivo do půllitru a sednu si s ním před hospodou na chodník. Je to prodej přes ulici nebo ne?
  Nebo si koupím bagetu, zaplatím jako při prodeji přes ulici, pak zmerčím nějakýho známýho, an dlabe guláš se šesti a pojmu úmysl přisednout a poklábosit a přitom požít tu bagetu. Neměl by mi hostinskej doúčtovat to DPH?

 489. Ruské letectvo podpořilo tureckou ofenzivu : Ruské letectvo podle tureckých médií podpořilo tureckou ofenzivu u severosyrského Al-Bábu. Pokud se to potvrdí, půjde o první takovou spolupráci.

  Reálpolitika v praxi.

 490. Amri zřejmě zneužíval systém podpory běženců

  V dubnu začala prokuratura v Duisburgu vyšetřovat Amriho pro podvod. Tunisan totiž loni v listopadu zažádal pod dvěma různými jmény o podporu pro žadatele o azyl ve městě Emmerich i Oberhausen. Letos v listopadu ale úřad vyšetřování zastavil, protože nevěděl, kde se Amri nachází.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tunisan-berlin-utok-nemecko-anis-amri-d82-/zahranicni.aspx?c=A161229_144401_zahranicni_fka

  Ale zato máme směrnici o prodeji přes ulici a spočitané hlavy ve vinohradech.

 491. 604-asi se pořád krade.
  Ale podnikatelé i tak vydělávají dost, chvíli budou nadávat a pak se to srovná.

 492. [578] Jaká je DPH, pokud sežeru půl bagety v hospodě a zbytek si odnesu v igelitu? A jaká, pokud polovinu odhodím do odpadkového koše v hostinci / před hostincem / za rohem?

 493. 606-tak to je dobrá otázka. Někde je možné nechat si nedojezené jídlo zabalit.
  Jestli by neměla být směrnice novelizována ?

 494. Přesně tak. Všetci kradnů jak říkal snitch. Keby boli nekradnuli ….

 495. skimic se dozvěděl, co je to Hra o trůny, tedy přesněji Píseň ohně a ledu. Ale na moji otázku, jestli se ten Jaime Lannister vyslovuje po anglicku nebo po španělsku, si nikdo netroufl.

 496. [607] A rozhodopádně nezapomenout na situace, jak jsou popsány v [601]. Taková sazba daně v situaci, kdy host zakoupí bagetu k odnosu, následně nedisciplinovaně zkonzumuje 40% v provozovně, všechen okurek odhodí do odpadků v hospodě a zbytek si odnese do čekárny na nádraží, to se snad nedá popsat a probrat méně než 233663 slovy. Když si uvědomím, že se tam dá zabrousit i do zákona o drahách, tak na to budou zapotřebí odborníci z ministerstev financí (DPH), hospodářství (hospoda), životního prostředí (odpadky), zdravotnictví (hygiena), dopravy (nádraží), spravedlnosti (právní posudek), vnitra (zasahující policisté). To je kalamita.

 497. 611-no ale zase nechat to neošetřené, to by si na triko asi nikdo nevzal.

 498. Tipnu, protože jsem to neviděl a neznám to.
  Když se jmenuje Lannister, tedy patrně lenistr jak proč by to nemohl být džejmý. Asi tam mate to měkký i?

 499. Jo, mluví se tam englicky a říkají mu ‚“džejmí“.

 500. Dcera dodává, že to je normální anglické jméno, domácí podoba Jamese.

 501. 613

  skimici,
  máš vážnej nedostatek ve zdělání ! 😀 😉

 502. No já vycházím z toho, že angličani každou výslovnost zmrvěj a tedy s tímto patrně španělským jménem to bude asi stejně …

 503. Mimochodem,

  iv Hře o trůny se některé jména překládaly do češtiny.

 504. 618 – Jo, ale dcera to právě doplnila, že R.R. Martin používal běžná anglická jména, ale aby to nebylo tak polopaticky anglické, tak přehazoval sem tam písmenka. Obvykle se zachováním výslovnosti.
  prý je to známé, že takhle se jmény zacházel. Odstatně mám dojem, že není jediný, kdo tohle ve fantasy literatuře používá.

  Kromě toho my jsme se s dcerou dívaly na otitulkovanou originální verzi a žádnýho „chejmí“ jsem tam neslyšela.

 505. 622 v Kalifornii by to asi dali … tam je to samej hispánec …

 506. Co v Kalifornii, zkuste se domluvit s nějakým Afroameričanem. Skoro kdekoliv.
  Bojím se, že google by nestačil.

 507. 622
  žádnej expert, jen jsem z ní maturoval.
  Bohužel, hodně zapomenul

 508. 626 doufm že to není nějaká hate speech směrem k panu presidentovi …

 509. Tak toho jsem úplně nemyslel … Ale teď, když to říkáte …

 510. Asi od deseti mě naši honili do jazykovky, po tom, co jsem 2 roky chodil k jedné paní na soukromé hodiny němčiny . Měla dokonce vlastní xeroxem rozmnožené učebnice.
  Ú koly byly stylu “ 20 x přečíst článek, opsat ho a naučit nazpaměť. a já už nevím co ještě.
  Pak mě naši honili několik let do jazykovky – úterý a čtvrtek němčina, středa engličtina.
  Dost mě to sralo.
  Do nástupu na gympl. Pak si to nechali rozmluvit.

 511. Hele, Halladine, dcera má z tej angliny certifikát a zapomenout ji moc nestihla, protože spustu studijního materiálu sežene jen v angličtině.

  Nicméně k přesmyčce Jamie – Jaime není třeba ani tak být expertem na anbličtinu jako spíš fanouškovský zájem nejen o seriál, ale i o autora a jeho postupy.

 512. Mmch, pan president měl dneska potrestat Putina a jeho trolly za prohrané volby.

 513. „Ú koly byly stylu ” 20 x přečíst článek, opsat ho a naučit nazpaměť. a já už nevím co ještě.“

  jo, účinná metoda, jak dítě nic nenaučit, za to mu výuku jazyků na dlouho zhnusit.

 514. Hlavně, jestli jsi něco od deseti do patnácti pochytil.

  Jinak se z Šumaváka stává humoristický koutek. Jak praví PeS – obveselování zrůdami. Ovšem někdy je Halladin doopravdy užitečný – když vytáhne z arsenálu odkaz na stažení E-knih. Přiznám se, že jsem to v minulosti několikrát použil. Protože mě nemůže číst, tak to klidně píšu. Nehrozí, že by přestal linkovat.

 515. Chi, z logiky věci, když jsou trollové tak ti dobří by měli být elfové.
  Ta vizáž – ne ne, něco mi tam u pana presidenta nesedí.

 516. Byl tam vlastně nějaký černoch? Trpajzlíka si pamatuju, takovýho s mastnýma vlasama taky ale černocha?

 517. Jaime – nejsem polyglot ani Googlenaut, ale považoval jsem, až do teď, slovo Jaime za běžné španělsko-portugalské mužské křestní jméno. I výslovnost španělsko-portugalskou.

  Pokud se v nějakém seriálu vyskytuje jedinec tohoto jména, tak ho vyslovují tak, jak si to ten jedinec přeje, případně pan scénárista nebo režisér. Odchylky jsou možné a přípustné.

 518. Alo jo,to bych ti klidně uznal – tu přesmyčku.
  Ovšem Jaime není domácká verze Jamese ani náhodou.
  Kromě toho – byl to šlechtic, dokonce velmi vysoce postavený a zdrobnělina , či domácká varianta u veřejného použití nepadala v úvahu. Člověku, kterému říkaj králokat,( kingslayer) a koukaj na něj poněkud křivě asi hned tak domáckým jménem říkat nebudou.

  Spíš bych vzal to převzetí španělského či portugalského jména, aby to nevypadalo tak úplně englicky.

 519. Proboha, teď si uvědomuju že tam nebyl ani žádnej muslim …

 520. Ovšem Jaime není domácká verze Jamese ani náhodou.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Jaime

  Jaime is a common Spanish and Portuguese masculine given name for Jacob, James, Jamie, or Jacques. In Occitania Jacobus became Jacome and later Jacme. In east Spain Jacme became Jaime; in Aragon it became Chaime, in Catalonia it became Jaume. In western Spain Jacobus became Iago, in Portugal it became Tiago. The name Saint James developed in Spanish to Santiago, in Portuguese to São Tiago. The names Diego (Spanish) and Diogo (Portuguese) are also Iberian versions of Jaime.

  In the United States, Jaime is used as an independent masculine given name, along with given name Jimmy.[1]

  For females, it remains less popular, not appearing on the top 1,000 U.S. female names for the past 5 years.[1] It is an alternative spelling of Jamie.

  Among Jews in Spanish-speaking countries, „Jaime“ is often used as a naturalised version of the unrelated but similar-sounding Hebrew name Haim.

 521. skimici,klídek

  nebyl tam ani žádnej křesťan. 🙂

 522. „byl to šlechtic, dokonce velmi vysoce postavený a zdrobnělina , či domácká varianta u veřejného použití nepadala v úvahu. Člověku, kterému říkaj králokat,( kingslayer) a koukaj na něj poněkud křivě asi hned tak domáckým jménem říkat nebudou.“

  Inu, Halladine, oi asi v Západozemí to berou jinak. Halt si autor takhle to jméno vymyslel a dosadil ho do podmínek, kdy je to patrně považováno za plnohododnotné jméno, hodné králokata a královského syna.
  Jo, já vím, že to skandál, když my jsme zvyklí jinak a když na to nemají směrnici od Babiše, ale co s tím naděláš.

  V každém případě v seriálu GoT je to Jaime, čteno „džejmí“

 523. GHalladine, já nemám tušení. Já fakt nesleduju, na jaký stránky kouká.

 524. Děkuji, zejména za [623] a [637] doplněné o [640]. Takže anglická verze s ohledem na to, že je autor anglicky píšící, resp. přání režiséra. Španělská verze by šla taky.
  Já to sem hodil proto, že jsem na to už několikrát narazil a většinou z toho byl zajímavý flame.

 525. 609 Honzo,
  a nejsou to fakt jen přehozená písmenka? Jamie?
  Pak ta výslovnost „Džejmí“ seděla.

 526. „Proboha, teď si uvědomuju že tam nebyl ani žádnej muslim …“

  no, to je otázka…

  Pokud vím, arabové byli kočovníci a tak Dothrakové – Národ na koních by bylo možno považovat za jakési premuslimy.

  http://www.edna.cz/game-of-thrones/postavy/drogo/

  Jejich krále Droga – manžela jedné z klíčových postav, hrál herec narozený na hawai, hawajsko kavkazského původu. Všichni Dothrakové vypadali dosti exoticky, ale etnicky to nejspíš byli polynésané. Hrálo, protože Drogo nebyl žádný ořezávátko, ale hlava velkého kmene.
  Ale odpadl po první serii bídnou smrtí.

  Pokud jde o černochy, tak tenhle je tutovej, a,.e je to poměrně okrajová púostava v jedné serii
  http://www.edna.cz/game-of-thrones/postavy/areo-hotah/

  http://www.edna.cz/game-of-thrones/postavy/sedy-cerv/http://www.edna.cz/game-of-thrones/postavy/hizdahr-zo-
  tenhle se tam vyskytuje poměrně dlouho, jako velitel a důvěrník jedné z klíčových postav, ale myslím, že to je spíš míšenec. Jeho paní m á kolem sebe ještě dvě nebo tři holky s podobnými rysy. Ale další odkazy by mi to už nevzalo.

 527. (650) Od doby vypovězení agentky 90-60-90 něco takového nepřipadá v úvahu. 😛

 528. Tak ten zmetek ušatá nedá pokoj!

  „WASHINGTON USA vypověděly 35 ruských diplomatů a uzavřely dvě ruská pracoviště ve státech New York a Maryland, uvedla agentura Reuters. Podle jejího zdroje jde o odvetu za akce proti americkým diplomatům v Moskvě. Uzavře také dva ruské objekty v New Yorku a Marylandu, které jsou zřejmě používány pro špionáž.
  Prezident Barack Obama vyhlásil vůči Rusku další sankce kvůli těmto kyberatakům, které byly podle amerických zpravodajských služeb cíleny i na ovlivnění prezidentských voleb. Sankce jsou proti devíti ruským organizacím a jedincům včetně dvou největších ruských tajných služeb.

  UPDATE: List of Russian enteties and individuals the US says were involved in hacking US campaign. pic.twitter.com/kwwnb1weVo

  — News_Executive (@News_Executive) 29. prosince 2016
  Rusové dostali 72 hodin na to, aby opustili USA. Podle listu The New York Times jde o pracovníky ruských tajných služeb, mezi nimiž jsou i čtyři řídící činitelé, kteří patrně přímo vedli útoky na počítače americké Demokratické strany.“

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/usa-vypovedely-35-ruskych-diplomatu-d6s-/zpravy-svet.aspx?c=A161229_201548_ln_zahranici_ele

 529. Amíci vypověděli ruské diplomaty. Zítra Rusko vypoví stejný počet diplomatů amerických.

 530. Ten pablb zesměšní Spojené státy před celým světem!

 531. Oprava, vlasně dvě :

  Dplněno : Dothrakové vypadali dosti exoticky, ale etnicky to nejspíš byli polynésané. Hrálo JICH TAM POMĚRNĚ DOST, protože Drogo nebyl žádný ořezávátko, ale hlava velkého kmene.

  A odkaz na Šedýho červa :
  http://www.edna.cz/game-of-thrones/postavy/sedy-cerv/

  A ještě teda jedna ženská :
  http://www.edna.cz/game-of-thrones/postavy/missandei/

  tak já myslím, ře by to snad stašilo, ne? Ještě je tam jeden trpaslík, jeden mentálně postiženej a jeden „vozíčkář“, jedna z hrdinek dočasně oslepne. Gayové jsou vzhledem k prostopášnosti některých rodů vcelku normou. Jo, taky jedna babochlapka.
  A ženský tam jsou leckdy pěkný semetriky a intrikánky, takže i z genderového hlediska je to OK

 532. Ale možná se to pořád dělá takovým tím kablíkem, kterým se napichne napadený počítač, pak chvilku běhají hvězdičky u „Password“ a potom běží ukazatel „Downloading data“ …
  V takovém případě to museli dělat přímo agenti a přímo na místě.
  A pak si ještě předali USB Stick na lávce před Kapitolem.

 533. 655

  To už se mu podařilo před delší dobou…….

 534. babochlapka 🙂
  Po druhé nebo třetí sérii jsem si tipnul,že skončí v posteli s Jamiem 🙂

 535. Ale docela mne překvapuje, že zatím nehackli Jakuba Jandu.
  Pokud chce ruská propaganda vítězit, mělá by jít po těch nejlepších … Hodnotách.

 536. A další facka- komupak ?
  Kurdové nebudou součástí mírových jednání, ani se na ně nevztahuje chystané příměří….
  Jo, hošánkové,když kamarádíte s USA , máte smolíka……..

 537. Ten mohamedán prostě opožděně poslal vánoční dárek

 538. Ještě 22 dní. Hlavně aby nic nikde nespadlo anebo aby Putinovi agenti nenapadli WH.

 539. Nebo neunesli Humu. Nebo orálně nezneužili HRC, nebo mu na fotošopu nezvětšili uši …

 540. No a co to příměří v Syrii, který budou garantovat Rusové a Turci?
  To bych řekla, že je docela prohra pro USA, ne?

 541. 667 maYdo
  Tak teď je rozhádanej s židama i rusákama a chtělo by to nêjakého prostředníka, komunikátora který by věc trochu odlehčil. Nějaký hapenning. Teambuilding.
  Napadá mi třeba papež František. Rád mužům myje nohy.
  Tak by seděli na holičskejch křeslech všichni tři, popíjeli by šampáňo, jedli jednohubky a František by běhal s lavorem, všichni by se dobře bavili.

 542. Já teda nevím, mně ten Barack Hussein připadal vždycky jako pitomec, kterýho zvolili jen z politicko korektních důvodů, ale že by až takhle byl schopnej blbnout?

  V každém případě je to názorná ukázka, že tudy cesta nevede…

 543. 670 Rputi
  Jako že jim umeje vlastnoručně nohy? To už bych raději volil nějakou hříšnici s dlouhýma vlasama než toho dědka.

 544. 671 skimici,
  to by asi nemoh,
  ale ta představa, jak má Bohoušek stažený půlky a Andělína si kouše v Berlíně nehty, se mi docela zamlouvá… 🙂

 545. 673 Halle
  To ne. Ta spíš vypadá na jejich manažerku … Kdo to je?

 546. Dobrý večer. Právě skenuji a zapamatoval jsem si jméno Dimitrij Bortňanskij.
  Halle, prosím o Hitlerovu válku od Irvinga v Epub. Děkuji předem.

 547. No, to je pochopitelně otázka, Karle. Ale kde máš záruku, že kdyby něco takovéhop vyjednal Obama, vydrželo by to déle?
  U takových konfliktů to trvá dlouho a pokud vím, tak ta první vyjednaná příměří to většinou nevydrží dlouho. Ale civilní obyvatelstv o bude jistě vděčné i za pár hodin.

 548. (677) O žádné takové záruce jsem se ani nezmínil.

 549. 679 Halle
  a jo, Marie Magdaléna. Já jsem si jí teda představoval mladší, ale to nic neznamená. Kniha o věku nic neříká. Mohla to být taky nějaká starší majetnější příznivkyně – mecenáška. Je výhodné, když chceš dělat politiku naplno abys měl zajištěné financování. Ostatně Mohamedova první byla taky starší a bohatá. Tu Ajšu měl až potom.

  Já měl ale namysli (když už) tu hříšnici. Co mu umyla nohy a navolejovala a utřela mu je vlasama.

 550. Nickname,
  no, já už to mezitím převedl do epub.

  ještě je Zkáza Drážďan , Rommel: Liška pouště ,Norimberk: Poslední bitva, Luftwaffe: vzestup a pád, Goebls a Hess
  Irving, David John Cawdell

  Odešlo.

 551. Halle, mohu poprosit o všechny? K Rommelovi mám takříkajíc osobní vztah, k Drážďanům také. U Norimberku vím, že tam nebyli všichni lumpové…
  První kniha došla, ještě jednou díky.

 552. Nickneme ,

  4 kousky ti zatím stačí, nebuď nenažranej 🙂

 553. Dobré ránko!

  Sedí Ahmed v Berlíně u Sprévy, špinavej, v roztrhanejch šatech, zkažený zuby a chytí zlatou rybku. Klasika. Tři přání atd.
  Ahmed se zamyslí a říká: „Rybko, chtěl bych mít krásný zuby jako lidi tady.“
  Blik! A sedí v zubařském křesle a zubař pilně pracuje. Ahmed mu povídá, že nemá peníze, a zubař na to, že je to placený z evropskejch fondů.
  Jako druhé přání říká, že nechal doma svoje ženy, děti a rodiče a chtěl by s nimi hezky bydlet.
  Blik! Sedí v přijímacím pokoji vybavené vily … a na stole čeká na jeho podpis smlouva, že vilu hrazenou z fondů EU pro uprchlíky v rámci „programu o slučování rodin“ přebírá do užívání.
  Ahmed se zamyslí a jako třetí přání říká, že by chtěl bejt modrookej blonďák jako Němci.
  Blik! Z Ahmeda je modrookej blonďák se zkaženejma zubama a sedí v roztrhanejch šatech v Berlíně u Sprévy.
  Tak se ptá rybky, co to má bejt?
  Rybka mu odpovídá: „Jseš bílej, tak se koukej starat sám!“

 554. 688 Rputi
  Dobré ráno.
  Já tedy z celkem dobré osobní zkušenosti na místě a z komunikace s místními kolegy či přáteli mohu pana Kerryho ujistit, že Israel je již nyní oboje, židovský i demokratický. Není tedy jediný důvod předpokládat, že tomu tak nebude i v budoucnu.
  K takovému tvrzení tedy podle mého pana Kerryho můžou vést pouze dva důvody:
  1. Buďto si z nějakého důvodu nepřeje, aby Israel nadále židovským a současně demokratickým zůstal
  2. Nebo má velmi specifické představy o pojmu demokracie

 555. 690 skimici,
  tomu, co provozuje pan Kerry, se říká „klasický tanec mezi vejci“ 😀
  V zoufalé snaze nic nerozťápnout hamstne si na své vlastní. Kdyby nebyl blbej, tak se mu to nestane. Snažit se ještě teď držet Obamovu linku už se vůbec nevyplatí. Pokud ovšem sám není na výplatní listině. Pak si ovšem tu ostudu zaslouží tuplovaně!

 556. Skimici,

  ¨nemám Kerryho rád, ale tentokrát mu musím dát za pravdu.
  Nejen Kerryho, on ten Netanjahu sere i v Evropě skoro každého. On se prostě s nikým dohodnout nechce. Spoléhá na vojenskou sílu, a chce postupně zabrat dosud arabské části palestiny.
  Pokaždé,když to vypadá,že by se mohlo jednat o mírovém řešení, hodí do toho vidle a začne stavět další osadu.

 557. z druhé strany – nevylučuji, že by pan Netanjahu v budoucnosti rady pana Kerryho nikdy nevyužil. Nebo jeho zprostředkovací misi. Kdyby třeba potřeboval poradit jaký kečup si má koupit a udělat cenu, pan Kerry by se mohl doma zeptat paní Terezy a zpátky mu brnknout.

 558. Dobré zas ráno… 2 dvd ad 604 – nějak mi v tom článku chybí úžasné zjištění o blahodárném vlivu EET ve smyslu, že zu grunt je germanismus a v prdeli se má psát s měkkým i!

 559. K těm problémům s výslovností – jeden můj známej vždycky tvrdil, že Churchill se má vyslovovat churchil, protože on má churavou babičku a ne čuravou babičku…

 560. 692 Halle,
  jestli někdo spolehlivě hází vidle, tak jsou to Palestinci, kteří již několikrát od r.1948 odmítli ustanovení vlastního státu s argumentem, že teprve až ti Izraelci budou zahnáni do moře.

  Netanyahu se zahnat do moře nenechá a taky by to nebylo nic platné. Plastelinci, nemajíce koho zahánět by buď propadli trudnomyslnosti, nebo by, ve jménu Allaha, začali zahánět jiné muslimáky, aby nevyšli ze cviku, tak, jak to činí třeba v Libanonu.

  USA nedělá nic jiného než vyvažuje. Pomáhá Izraeli, aby přežil, ale pomáhá i Plastelincům, aby měl Izrael dostatečně velkou kouli na noze a nemohl si moc vyskakovat.
  Ten čurbes, co by tam Plastelinci sami rázem vyrobili, si nikdo nepřeje!

 561. Další tvrdá rána nepřátelům socialistického zřícení:
  https://www.novinky.cz/domaci/424945-nova-zbran-k-zabavovani-majetku-justice-nebude-muset-nic-prokazovat.html
  „Nový paragraf by mohla justice aplikovat v případě, že soud dospěje k názoru, že hodnota majetku je v hrubém nepoměru k legálním příjmům pachatele. Zabavovat by se přitom mohl i majetek dalších lidí spojených s kriminálníkem. Nepomohl by tedy oblíbený fígl převést majetek na děti, manželku nebo ho za nápadně výhodných podmínek někomu prodat, ušetřeny konfiskace by nebyly ani svěřenecké fondy.“
  Tak a teď jen čekám, kdy to obecní blb začne obhajovat! To je přece výborný nápad a slušný člověk se přece nemá čeho obávat!

 562. Hlavně – v půlce ledna je v Paříži konference o bezpečnosti na středním východě. Všichni si podle očekávání do Izraele kopnou. A ten blb jim ještě k tomu na poslední chvíli mydlí schody.

 563. Dáváte si už ocenit darované kabelky, abyste stihli daňové přiznání a nedopadli jako Nečasová?
  Danit musíte ty dary, jejichž hodnota přesáhla 15 tisíc korun a vy jste je dostali od „cizího“ člověka nebo vzdáleného příbuzného. Za cizího člověka se přitom považuje i partner, se kterým nežijete ve společné domácnosti déle než rok.
  Správně byste tedy měli zaplatit daň u hodnotných darů například od nápadníků, bratranců, sestřenic, švagrů nebo švagrových, či partnerů, se kterými ve společné domácnosti žijete kratší dobu než jeden rok. Vzhledem k tomu, že darovací daň od roku 2014 spadá pod daň z příjmů, musíte tento dar danit shodnou, tedy 15procentní sazbou. Pokud jste dostali něco jiného než peníze, musíte si dar nechat nehledě na to, kolik původně stál, ocenit. Tato cena je pak základem daně.

  http://ekonom.ihned.cz/c1-65199260-pozor-na-drahe-darky-od-vzdalenych-pribuznych-vztahuje-se-na-ne-dan

 564. Rputi,
  to jsou kecy. Po 1948 si západní břeh připojili Jordánci jako své území, Egypťané zabrali Gazu, a Palestinci neměli kde co vyhlašovat.
  Jordánci dokonce změnili název státu. Ze Zajordánska na Jordánsko.
  Pak,po 1967 ,když to obsadili Izraelci se zase Jordánci Západního břehu vzdali,aby měli pokoj…..Nět zapadnovo berega, nět problema.
  Pak Arafat zastavil boje, dohodl se s Izraelci, a postupně měl vzniknout palestinský stát.
  V té palestinské autonomii Palestinci ovládají malé území,zbytek je pod izraelskou správou. Je tam několik pásem s různou formou správy.
  A nebude se to líbit, ale počínání Hamasu v Gaze je vůči Izraeli účinnější než to,co dělá palestinská vláda na západním břehu.
  Sice je občas vybombardujou, ale z území jim neoždibujou.
  Což samozřejmě radikalizuje Palestince na západním břehu.
  A pak se divíme…

 565. 699 Ptakopysku
  Chceš říct, že než začneš rozbalovat dárky pod stromečkem, je lepší tam napřed preventivně stříknout pepřák kdyby tam náhodou slídil pan ministr?

 566. Vážení, nejen dárky!
  Nevím sice, jak je ošetřeno v novém zákoníku, ale zajisté, že „lépe a radostněji“!

  Když jsem dědila po otci, bylo dohodnuto, že já jsem dědic a matičku budu mít jako věcné břemeno neboli (postaru) vejminek. I byla matička panem notářem upozorněna, že když nám té mrkve ze záhonu sežere moc, tak ji musí zdanit! 🙂
  (Finanční limit už si nepamatuju)

 567. 700 Halle,
  já toho Arafata a jeho kecy pamatuju!

 568. Hezké časové shrnutí dění v libanonském sektoru je tady: http://kostlanova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=373191
  Každý si za své příznivce může vybrat, co uzná za vhodné a bude mít pravdu. Neboť všichni mají máslo na hlavách a rytíři bez básně a vany se v krajině nevyskytují a nikdy nevyskytovali.

 569. 2 skimic ad 690 – b je správně! Tak např. v Lybii je konečně ta správná demokracie! a všademožně jinde… jen si vzpomenout…

 570. No,jelikož nikoho mimo rodinu neobdarovávám, ani od cizích dary nedostávám, je mi ten zákon celkem fuk.

  Mimochodem, Kalousek přepsal veškerý majetek na mangelku, a následně se rozvedl 🙂

  No a to zdanění platí nad 15 000 Kč, do té výše se daň neplatí.
  Kdo z Vás dostává od cizích dary nad 15 000 ? 🙂
  Já tedy ne. 😀

 571. Dobré ráno. Halle (700), vaše „pak Arafat zastavil“ bych pozměnil na: pak byl Arafat nucen zastavit boje, protože mu zahraniční sponzor přestal platit šeky. Jako poslední dárek mu dal čaj s plutoniem…
  Díky za Irvinga. Vypadá na historika, zatím ne ekonoma.

 572. Tak to se Svatá země táhne od Egypta po Mezopotámii (o diaspoře nemluvě)

 573. Rputi, 🙂

  pokud Američan s českými předky přijede do ČR, chce se tu usídlit, tak musí žádat o povolení k pobytu.
  Nikoho nezajímá, jestli ty předky má,nebo ne.
  Můj syn se slovenským občanstvím dtto.
  A je to normální.

 574. Rputi,
  Ostatně, leckterej národ se po Evropě všelijak pohyboval. Nebo ne národ, ale třeba kmeny, ze kterých ty národy následně vznikly.
  Dovedeš si představit ten bordel, kdyby si kdekdo začal nárokovat území, na kterém jeho předkové žili před tisícem let nebo tak nějak .

  Pak by nám nezůstalo nic jiného , než sklopit uši, a předat území Němcům. Oni tu ti Germáni fakt byli před námi.

 575. Halle,
  pak se ovšem restituce po 89 neměly vůbec konat… 🙁

 576. Nejlepší je do Izraele a k jeho sousedům zajet. Stejná pousť, moře … Ale ten rozdíl… Ten by poznal dokonce i Halladin. 5 km a rozdíl 200 let.

 577. Rputi,

  ty restituce byly jen k roku 1948,ne k roku 1648…..natož k datu vyhnání Židů z Palestiny Římany….

 578. 717 Halle,
  zkus Arabům říci, že nesmí do Mekky!
  Okamžitě začnou argumentovat, že „už Mohamed…“
  Tak proč by měl tvůj argument platit v jejich případě a u Židů ne?

 579. 714 NoName
  Já to mohu osobně jen doporučit. Je tam hezky, dá se tam vykoupat, podívat se kudy kráčela historie a relativně (vzhledem k současné Evropě) je tam i bezpečno. Za to můžeme poděkovat paní Merkel a pokrokovým silám míru a socialismu.

 580. Rputi,

  oni tam Arabové ( kromě Saudů) sice mohou, ale jako turisti,a za mastný peníz. A ne kdykoli si vzpomenou. Každá země má přidělenej maximální počet možných návštěvníků, a přes to nejede vlak.
  A zdaleka ne každý,kdo by chtěl, se tam dostane.
  A na to, aby si Arab odjinud či jinej muslim vzpomenul, že chce v Saudské Arábii zůstat natrvalo zapomeň.
  Nepadá v úvahu.
  I do toho Jeruzaléma za podobných podmínek mohl každý – křesťan i Žid. I za Turků.

 581. 720 Aero,
  nějakou dobu neměli, ale lidi jim moc nadávali a pak zřejmě někdo využil tzv. zpožděné vysílání od jiného poskytovatele, nahrál to a dal na Trubku. Tak to zas vrátili.

 582. 718 Rputi
  Tam se kdysi stala hlavní chyba. Býval tam stánek s různýma soškama. Kaaba. Pak tam přišel jakýsi hysterický arab a rozmplátil to tam klackem na cimprcampr. Arabi ho kupodivu nevzali za prdel a nezmydlili ale tento způsob chování jim imponoval tak si ho osvojili.
  Palestinci jsou v tomto obzvláště důkladní.

 583. 2 AeroKarel
  On tne Höschl tem dobroserum vadi naprosto maximalne. Onehdy vysel nejaky sbornik (tusim, ze editorem byl T.Sedlacek), kde mel prispevek i C.Höschl. A narazil jsem na takovou kritiku jeho prispevku, ze by slusne vychovany multikulti pes od nej nejen kurku, ale ani nebabisovskeho burta nevzal.

 584. Stran zdejsich odbornych projevu k blizkovychodni problematice mohu jen zopakovat to, co jsem chtel vcera napsat mistnim odbornikum na vztahy CCCP-Nemecko: ing.Brandt necha pozdravovat.

 585. (722) Já jsem to náhodou sledoval ve středu, ve čtvrtek ráno paní Kanioková tvrdila, že to na webu není, tak kolem desáté bylo. Do těch cca deseti ráno nevím.
  (724) Jo, když na něj někde narazím, tak je velmi reálný.

 586. Reuters: Akční plán EU proti financování terorismu
  „EU vám bude moci zabavit peníze a zlato, pokud nabude dojmu, že byste z toho mohli financovat terorismus“
  http://uk.mobile.reuters.com/article/idUKKBN14A17P

  Překlad FB:
  Těsně v patách čínským omezením dovozu zlata a indické demonetizaci a konfiskaci zlata navrhla Evropská komise utužení kontroly nad transfery hotovosti a drahých kovů do EU, a to po berlínském vánočním útoku pod záminkou uzavření tras pro financování útoků militantů na tomto kontinentu. Čína už fakticky začala s dovozními restrikcemi na zlato, a jak už dopodrobna referoval Jayant Bhandari, v Indii pokračují operace nového sociálního inženýrství, všechny zaměřené proti vytváření bohatství, snažící se o konfiskaci bohatství lidí a o tyranizování těch, kdo odmítají být dobrou ovcí ve stádu, během procesu lámání páteře ekonomice i civilizaci.

  Projevují se jasné příznaky toho, že se spřádají velice spletité systémy na to, aby se vlastnictví zlata k investičním účelům stalo ilegálním. Takže očekávejte kapitálové kontroly.

 587. Dobré ráno,

  “ on ten Netanjahu sere i v Evropě skoro každého. “

  No, já se musím přiznat, že mně nesere a nikoho, koho znám, taky nijak nesere 😀

 588. maYdo, 🙂

  měl jsem na mysli politiky. Netanjahu je na nejlepší cestě spustit další arabský exodus.
  Hádej,kam povede ?

 589. 699 – ještě že je o mně známo, že preferuji kabelky, použitelné jako náklaďák a nechávají mně, ať si je raqdši kupuju sama 🙂
  A co to je za volovinu? Když si koupím kabelu, dobře, řekněme za těch 15000, tak už je zdaněná přece při prodeji. A kdyýž si ji nechám, tak už se z ní žádná daň paltit nebude. Ale kdybych ji někomu dala jako dárek, tak se zdanit musí. A může se něco vůbec danit dvakrát?

  nebio stejnou kabwelu síám dceři, tej se nebude líbit, tak ji věnuje kámošce nebo ji s kámoškou vymění za jinou. Taky to budou muset danit?

 590. Tak tam příště napiš, Halladine, že každého politika a nemotej do toho normální lidi, kterým je Netanjahu naprosto…no, víš kde.

 591. maYdo,

  fakt se chystáš koupit sobě nebo dceři kabelu za 15 000 ? 🙂

  Dost pochybuju,že by tvoje dcera někomu mirnix ditnix dala kabelu za 15 táců. A výměna není dar. Tudíž zase nic ke danění.

 592. maYdo,

  bylo to původně o Kerrym a Obamovi, takže ti politici jaksi se dali pochopit….. 😉

 593. „Když jsem dědila po otci, bylo dohodnuto, že já jsem dědic a matičku budu mít jako věcné břemeno neboli (postaru) vejminek. I byla matička panem notářem upozorněna, že když nám té mrkve ze záhonu sežere moc, tak ji musí zdanit!“

  To není sranda, rputi. Mám to chápat tak, že pokud byste matce poskytovala na péči či živobytí víc, než stanovuje nějakej limit, tak z toho matka musí platit daně?

 594. Ten notář byl blbej. Rpuť žila s máti ve společné domácnosti ( dost pochybuju,že by máti měla oddělenou bytovou jednotku, ), asi vařily v jednom hrnci pro obě a celou rodinu, takže veškeré počítání mrkví a čehokoli jiného je nonsens.
  To věcné břemeno akorát znamenalo, že ji Rpuť nemůže z baráku vyšoupnout.
  Kdyby tedy chtěla, což nemyslím.

 595. Halladine, nech si ty úhybný manévry. Samozřejmě se nechystám koupit kabelu za 15000.
  Ale připadá mi poněkud divný, že když si něci nechám, tak zaplatím daň přim prodeji a když to někomu daruju, tak zaplatím daň při prodeji a další daň zaplatí příjemce. je to divný.

  „Dost pochybuju,že by tvoje dcera někomu mirnix ditnix dala kabelu za 15 táců.“

  M oje dcera určitě ne, ta ji ani neměla, nemá a mít nebude, ale jsou kruhy, kde je to pakatel a dcerunky s tím nemají problém, když to není dle jejich gusta.

 596. No jo,maYdo,jenže ….
  Dary v nejbližší rodině jsou bez darovací daně.
  To asi nikomu nevadí.
  Jenže- zruš darovací daně úplně , a co se bude dít ?
  Byty a rodinné domy se nebudou prodávat, ale darovat cizím lidem. Samozřejmě se peníze budou přesouvat i dál.
  Jen erár příjde o prachy.
  Vyčlenit něco z darování ? To je problém….
  Jediná možnost je stanovit limit – hodnotu daru.

 597. „Jen erár příjde o prachy.“

  TAkmový neštěstí! Tak to mi skutečně srdce utrhne 😀 😀 😀 😀 😀

 598. Lavrov vyhlásil skutečné proti sankce vůči USA. Vyhostí 35 diplomatů, zakáží užívání dači v Stříbrném boru a skladu v Dorožnoj ulici. Žádná škola. Byla bych velmi opatrná při přejímání informací z CNN.

 599. 739 Baubo,
  díky za upřesnění. Tohle byl Reuters, ale ono je to jedno pásmo!

 600. Jo,maYdo,

  ovšem Ty ( a každej z nás) něco od toho státu chceme. Chceme zdravotní služby pro sebe a svou rodinu, školství je většinou placené státem. Tvoje máti dostává od státu nějakou penzi,za chvíli budeš chtít penzi i Ty, Tvůj manžel je, pokud si pamatuju , státní zaměstnanec, a bere od státu výplaty…
  Někde na to ten stát prachy vzít musí….
  Někde jsou vysoké dědické daně – prý až 40% – tuším Trump s tím chce něco dělat,protože to pomáhá likvidovat rodinné farmy při přechodu vlastnictví mezi rodiči a potomky……..
  V GB to je,nebo bylo podobné.
  U nás dědické daně v přímé linii nejsou,platí se jen notář…

 601. By mě zajímalo,kdo kromě Martina, tuší, proč banky při zřizování zástavních práv pro zajištění např. hypotéky či jiné půjčky, vyžadují aby převod nemovitosti či jiné zastavené věci byl prodejem a ne darem.
  Jinak se k dani nevyjadřuji, mám dnes málo času a jak již bylo řečeno předřečníky – vyvracet názor – „Mne se to netýká tak mi to je jedno!“ je nevysvětlitelné. Co je po principu….

 602. 739 Baubo
  Ještě 21 dní.
  Stejně bude zajímavé DT sledovat,
  1. jestli alespoň něco změní (asi ano, jinak by nebyl Obama tak hysterický)
  2. Za jak dlouho ho zlomí (domnívám se že ještě nevytáhli vše aby něco zbylo na impeachment)
  3. Jaký to bude mít dopad na EU, tedy konkrétně jestli někdo přestane držet Merkel pod krkem a poislámšťování kontinentu se alespoň trochu zpomalí

 603. Dano,jste srandistka !
  Pokud by něco bylo darem, a nikoli prodejem,nebyla by třeba půjčka. Ani by nebyla možná.
  Ovšem je řada prodejů za hotové, za peníze,které má někdo na účtu, nebo pod matrací , bez půjčky či hypotéky od banky, a tam by jistě oficiální darování bylo možné.

 604. (729) Kam, to by bylo jasné, jako všechny ostatní. Zajímavější je, odkud. Všechny zdroje už jsou využívány do maxima jinými výtečníky, najmě Asadem a jeho pomocníky.
  (737) No a co? Erár si nechá zaplatit poplatky na katastrofálním ouřadu. Obec si vybere daň z nemovitosti, za mizerné služby, které majiteli skýtá. Cokoliv nad to je ryzí státní zlodějna.
  (741) Zdravotní služby si oplatím extra, totéž penze. Na školství a policajty s justicí a armádou by měla stačit DPH. Jandu ať si platí Chovanec ze svého. Daně z dědictví, nabytí nemovitosti a podobné je prachsprostá zlodějna. U té nemovitosti to navíc brání žádoucí mobilitě občanstva při stěhování za prací.

 605. „Chceme zdravotní služby pro sebe a svou rodinu, školství je většinou placené státem. Tvoje máti dostává od státu nějakou penzi,za chvíli budeš chtít penzi i Ty, Tvůj manžel je, pokud si pamatuju , státní zaměstnanec, a bere od státu výplaty…“

  Halladien, jdi do prdele. Vymáhat tady nějakej vděk od státu odkazem na to, že přece ten šlechetnej stát paltí mojí ubohé matičce důchod, tos teda přehnal!

  Moje máti dostává od státu penzi z pěněz, který státu odvádíme já a brácha a další daňoví poplatníci. Kromě toho jí samozřejmě strhávali zz výplaty odvody, že prej na důchod. Kdyby nebylo školství placený státem, tak by halt bylo financováno nějak jinak. Dtto můj muž – kdyby jehio profese enbyla převážně v rukou státu, halt by učil na jiných než státních zařízeních.
  A to nemluvím o tom, že máti v osmačtyřicátém sebrali firmu, jejiím rodičům barák, dědovi penzi, na kterou si celej život šetřil a tátu komuisti vyhodili z vejšky a poslali ho k lopatě.

  Suma sumárum – tenhle stát mým rodičům a prarodičům posral jejich profesní kariery, okradl je o peníze i možnosti a znemožnil jim, aby se na stáří zabezpečili podle svýho a jak sami uznají za vhodné a já se mám teď počůrat samým vděkem, že mojí máti milostivě vyplácí nějakej důchod?

  Pokud vím, stát vyplácí důchody z důchodového pojištění a tedy příjmy z darovací daně se důchodů nijak nedotýkají. Takže neplácej tu blbiny, že kvůli tomu, že stát by měl menší příjem z darovacích daní, by moje máti nedostala důchod.

  a poku jde o to ostatní, tak věž, že z každý tašky s nákupem, kterou vleču domů, má stát pětinu toho, co jsem za ní u kasy v superhyper zaplatila.

  stát rozhazuje prachy za předražený státní zakázky, nesmyslný dotace, fianncuje nesm slný megalomanský prfojekty, podporuje všelijaký parazity typu Evropských hodnot, platí vysoký platy evropským poslancům, utrácí za nesmylsný kampaně a ty mě budeš vyčítat důchod mý máti a vejplatu mýho muže?

  Tak ještě jednou – jdi s tím do prdele.

  A nezkoušej to žehlit po mailu. Pošlu tě do tej prdele potřetí.

 606. Domácímu pánovi se omlouvám za zvýšené použití nespisovného výraziva, ale myslím, že to bylo třeba.

 607. 747 PeSi,
  bych řekla, že mnohé se tam dostalo z Ukrajiny a Moldávie, neb to byl kanál, odkud zbraně mizely ve velkém!

 608. maYdo,

  důchodový účet je deficitní -ročně tuším kolem 40 mld. Takže to stát dorovnává z jiných daní.
  Právě tak stát hradí zdravotní pojistné za důchodce a mládež (tedy i za mě.)
  Křivdy z minulosti jsou jedna věc, se kterou se moc nenadělá, to co platí stát dnes je fakt.
  Já ti nic nevyčítám,jen konstatuju.

  Vůbec nemám chuť si u Tebe cokoli žehlit 🙂
  Taky proč ? 😀
  Jo, a vysoké platy platí EU posrancům přímo EU,ne náš státní rozpočet. S výškou našeho příspěvku do EU to nijak nesouvisí. Ani to Sobotka, ani kdokoli jiný není schopen jakkoli ovlivnit.

 609. Halladine, když už jsi šlápl do hovna, tak to aspoň nerozmazávej.

 610. Rputi,

  americké zbraně asi z Ukrajiny ani Moldávie nejsou.
  Ale viděli jsme i v našem tisku, že USA vycvičili nějaké rebely, vyzbrojili je, poslali do Sýrie a oni vzápětí skončili i se zbraněmi a výstrojí u ISILU nebo al Nusry.
  To střelivo z bulharska je jiná věc.Taky by mě zajímalo,kde skončilo střelivo,které jsme prodali do Jordánska. Jordánská armáda žádné zbraně, do kterých by pasovalo nemá….

  https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/ceska-republika-posle-dalsi-dodavky-zbrani-do-iraku-a-jordanska–pomuzou-v-boji-s-terorismem–139445/

 611. maYdo 😀

  když ty píšeš takové nesmysle,že mi to nedá ….. 😀

 612. Vypůjčím si Martinův citát:

  je to marný, je to marný, je to marný…….

  Tu máti u mně budeš mít schovanou, zrovna tak jako Andy měla a pro případ, že by ase znovu objevila, bude mít i nadále, že se jednou navezla hnusně do mýho táty.
  Byla jsem tenkrát slušná, a tam, kam Tebe, jsem jí neposlala. Možná jsem měla. Mohli byste si tam dělat společnost.

 613. OT
  Mrknul jsem na zprávy a všichni řeší sankce a protisankce Obamy k Rusku a vice versa za pokusy o ovlivnění amerických voleb.
  Teď jektám zubama jak tvrdé sankce Obama přijme k Evropské Unii, jejím reprezentatům a většině likálních vlád a presidentů za pokus o ovlivnění amerického veřejného mínění a tudíž zcela obnažený pokus o ovlivnění amerických presidentských voleb.
  Pokud si totiž dobře pamatuji, Hillary byla za Pannu Marii a Trump v nejlepším případě za čerta.
  Doufám, že až bude pan Obama ještě s tajnými službami mluvit, náležitě je zaúkoluje aby prozkoumaly jestli k takovému pokusu nemohlo dojít, kdo na tom mohl mít jaký zájem, co tím sledoval a z jakých prostředků to financoval.

 614. Zdá se, že Putin zatím americké diplomaty vypovídat (na návrh Lavrova) nebude.
  Jestli tomu dobře rozumím, nechce si s tím ušatým nadělením už přeměřovat pinďoura ….

 615. A ten chasník je rázem ještě za většího a neschopnějšího kašpara. Spolu s panem Kerrym, který měl před pár dny tu drzost tlačit na Netanjahu, že když neudělá to co chce, dostane se do mezinárodní izolace.

 616. Šachista versus Aktivista
  Nebudeme rušit rodiny v čase jejich svátků a dovolených (američtí diplomati)
  On se Obamovi otevřeně posmívá 🙂

 617. (760)Byl jste rychlejší, skimici, pivo pro vás. Líbil se mi titulek „Putin: Nesnížíme se ke kuchyňské diplomacii.“

 618. Baubo 🙂
  Tohle je jenom takové diplomatické kočkování.
  Horší je, že příměří v Syrii zatím furt drží. Co s tím? Chtějí z BHO udělat opravdového blba?

 619. BHO už blbem je!
  Takhle mu vymáchat čenich ve vlastní loužičce, to hned tak nějaký president nezažije! 😀

 620. „Ministerstvo financí již dříve oznámilo, že k EET spustí od poloviny příštího roku účtenkovou loterii. Ročně chce na výhrách rozdělit až 65 milionů korun.
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/behem-mesice-prislo-do-systemu-eet-73-7-mil-uctenek-a-1900-udani-pa4-/ekonomika.aspx?c=A161230_115755_ekonomika_rts

  Taková hezká tečka k těm nesmyslným kydům o tom, že stát potřebuje peníze hlavně na to, aby mohl vyplácet mojí matce důchod….. 😀

 621. Domnívám se, že volba barevného presidenta byla jakýmsi experimentem, proti kterému jsem v zásadě nebyla. Nicméně výsledek je tak tristní, že to poškodí Afroameričany na hodně dlouhou dobu. Jenže ono Obamu v jeho blbství zřejmě povzbuzuje celé jeho okolí. Smutné.

 622. Myslím, že barack Obama prokázal své rase velmi problematickou službu. Už mu nikdo neodpáře, že první černej prezident USA byl jeden z nejhorších, co USA měli.
  Přitopm nejd eo to, že se mezi černochy nenašli lidi vynikajících schopností. Jde o to, že jakmile se začne prosazovat trend, že důležité je zvolit černocha, ti s vynikajícícmi schopnostmi do takové soutěže nepůjdou.

  Tak snad se z toho poučíme, až nějaký blouznivci nou oprašovat Havlovo někdejší přání, aby dalším prezidentem byla žena.

  I když aby se dožil toho, že se mu to přání splní a prezidentem bude Bobošíkková, to bych mu při své škodolibosti docela přála. A jeho sirotám taktéž. Škoda, že to nejde zařídit, aby ta Bobošice prezidentovala jen jim. 😀

 623. Bacha,

  Obama je právě tak černej,jako bílej . Půl na půl 🙂
  Matka byla běloška,ne ?

 624. Ale o to mi nešlo. Je to volba amerických občanů a je to třeba respektovat ikdyby si zvolili mikimause.

 625. Ony vůbec tyhle volby byly ukázka všeho toho, co by nemělo být!
  Obama s Hillary znemožnili nejen sebe, ale i ženské, černochy, demokraty, muslimy a v neposlední řadě i Američany jako takové.
  To mu se říká držkopád!

 626. Jan Schneider:
  „…Je tu však ještě optimistická cestička, ale uzoučká, jak to tak bývá. Jestli Putin s adekvátní reakcí tři týdny posečká (právě s odvoláním na to, že podobné kolize bude řešit s dospělým mužem, a ne s někým, kdo se chová jako zpovykané děcko), získal by do počátku vztahu s Trumpem značnou poziční výhodu, z níž by pak mohl velkoryse vytvořit fundament nové kvality vzájemných vztahů – čímž by se tento hysterický Obamův krok projevil jako totálně kontraproduktivní. To by byla filigránská práce!“

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/-Zpovykane-dite-Obama-vypovedel-ruske-diplomaty-Bez-dukazu-Jan-Schneider-se-obava-dusledku-snahy-soudne-sesadit-Trumpa-Zachova-Putin-zdrzenlivost-469174

 627. No dejiny Izraele vyreseny….. To jsem rad 😀

  A vypovezeni tolika diplomatu mne nijak zily netrha, ostatne je to dobra vec, ostatne nechapu, jak v takove hnusne imperialisticke zemi, tesne pred kolapsem, je jich tolik. Vzdyt se tam nemohoumcitit bezpecne a dobre. Doma je doma. Siroka ruska duse je jiste u gorodek a kaviaru. Jenntech decek, ktere nepoznali krasu mest a micurinovych vesnicek, je mi trochu lito. Mozna jim tim Obama zachranil zivot, protoze kolaps Spojenych statu je tu v podstate na spadnuti, o krachu dolaru a prechodu na kobertibilni, ci zlaty rubl nemluve. Ostatne, uz Iran prodava za ruble? Kdysi tu se to probiralo a bylo to uz uz na spadnuti. Uplne a doslova to bylo otazkou hodin…… Uz uz jsem si chtel jit vymenit dolary za nejakou pevnou menu

 628. Bohoušek se škrábe za ušima, a ptal se v Bruseli,jak se EU bude chovat k Rusku po nástupu Trumpa 🙂

 629. Děti vypovězených můžou jít s dětmi nevypovězených a rodiči na oslavu do Kremlu, když je strýček Voloďa tak hezky pozval. Doufám, že to pozvání zásadově odmítnout a dětem vysvětlí, že je to thug a murderer, jak trefně včera podotkl McCain a od toho se nesmí vzít ani karamela. Tady musí jít veškerá diplomacie stranou.

 630. Jj, tak jsme se dozvěděli, že Obama je vlastně grandseigneur!
  No Jiřik to musí vědět! My ho nemít, tak jsme přímo v kýblu! 😀

 631. 771 Halle,
  Bush to tenkrát v Zálivu říkal taky, když tu první válku skrečnul!

 632. Halaldine, ty jseš nezničitelnej. Tvoje schopnost vytáhnout nějakej detail, kterej je úplně vedlejší a na něm se pak honit do úplnýho zblbnutí jmak pes za vlastní oháňkou, je neuvěřitelná.

  já vím, že obamova matka byla běloška.
  To nic nemění na tom, že Obamova volební kampaň byla postavená na tom, že bude první „černošský“ prezident USA, že vypadá jako černoch, že jeho rodina jsou černoši, že svět o něm mluví jako prvním barevném prezidentovi USA, že za to, že jako barevný se stal prezidentem USA dostal Nobelovu cenu míru a že to byl přitom jeden z nejmizernějších prezidentů USA.

  To, že tej černošskej krve má jen 50% je v téhle souvislosti fakt jen nepodstatnej detail, vystupuje jako reprezentatn barevných, což jsou v USA většinou černoši.

  Ale jestli tě ty tanečky baví, tak třeba zkus podrobněji rozpočítávat rasový procenta Obamovy krve. My neměli na vejšce genetiku, takže třeba se ty procenta černý a bílý krve počítají jinak a já to teda nevím, třeba Obama má ve skutečnosti tej bílej krve jen 45 procent a černej 55 procent nebo naopak a třeba je nutný pro další blaho mně vyvést z toho fatálního omylu, že to má půl na půl.

  On by totiž nějaký ten můj omyl ohledně podrobného rasového rozboru Obamova rodokmenu mohl mít pro další osud všehomíra a světovej mír fatální následky, mnohem horší než to, že první černošskej prezident USA na závěr svý kariery posral, co se dalo 😀

 633. „Ostatne, uz Iran prodava za ruble? Kdysi tu se to probiralo a bylo to uz uz na spadnuti. Uplne a doslova to bylo otazkou hodin……“

  Možná ta otázka hodin, kdy bude prodávat Irán za ruble má na konci stejnej otazník jako otázka hodin, kdy obsadí Putin Pobaltí. 🙂

  Politologický řeči se mluví, voda teče a život jde dál….

 634. Teď se koukám pro zajímavost na CNN a i ta stará harcovnice Jill Dougherty z toho začíná mít nepokrytě psinu. Putin – the peacemaker
  A cukaj všem koutky i na CNN.
  Obamo Obamo, to je ostuda 🙂

 635. nebylo by lepší, kdyby o Oblamově míšenectví promluvil nějaký Afroameričan? Třeba má na to jiný pohled než dva hádající se beloši.

 636. A generál Hertling se chechtá už vyloženě 🙂
  Jediný komu to nedochází je BHO
  A nedochází mu ani to, že pro Trumpa připravil opravdu nižší figuru a tedy že mu na své zemi vlastně nezáleží. Hlavně když sousedovi chcípne koza. Já myslel že na to jsou specialisti jen naši kaváníci ….

 637. A Putin zase ukázal svou zákeřnost.
  Místo toho, aby dodržoval zaběhlé a obvyklé postupy,dělá úplně jiné věci.

  Obama by měl vypovědět dalších 35 ruských diplomatů !

 638. skimici,
  ono to, konec konců, má svou výhodu…
  Všichni se mají společně čemu zasmát, protože jich už se to netýká a vzduch se tím pročistí, všeobecné napětí přeci jen klesne…

 639. To vubec nebyly zadny politologicky reci eet obhjajce se zde bil do zbytku hrudniho kosiku, ze je to jen otazkou dni, ze i nova moderni Cina, uz uz prodava dolary a dluhopisy za dompingove ceny a americane uz houfne pali podprsenky a nakupuji zasoby, jako pred tajfunem…o frontach pred pumpama nemluve…. Tankery uz maji navrtane dno, ale ovsem ruskejma nebozezama, nejlepsima, nejostrejsima a nejvetsima na svete, protoze uz nebudou mit co vozit…… 😀

 640. Echt černoši můžou tvrdit,že za Obamovy blbostě může jeho bílá půlka . Že bejt echt negr, takové blbostě by nedělal ! 😀 😉

 641. Skimici….. Hele taky citis jistou ulevu, pri tom sledovani, ze nebyhrala Clinton? Ja tedy docela ano

 642. 794 aha
  No na dálku se to tak může jevit, zblízka zdražení o osmdesát procent a platy které se ročně zvyšují tak o 5-10 to už tak hezky nevypadá. A to nemluvím o venkovu …
  Kdyby ze sebe BHO nedělal soustavně debila a Putin na to nemohl poukazovat což pro rusáky působí jako jakási vzpruha, nebyli by tak semknutí… Fakt je to totiž pořád průser ….

 643. 796 Jirko ppa
  No to si piš. Ale jak se s rýmou potím pod peřinou a piju čaj s citronem tak se koukám na CNN, tedy Clinton News Network a ani ti nejzarytější už nepotlačujî pobavení.
  Skoro bych až řekl, že to je nesportovní 🙂

 644. Skimici, presne tak….. Nijak s tim co pises nemam zadny problem…. Jak o BHO, tak i s tim kagebakem. Jen ten paslavismus je fascinujici

 645. Jirko ppa
  Ještě mě dneska potěšilo ad ta Kerryho a Obamova protiizraelská křivárna, že se britská PM od Kerryho distancoval.
  Bude to on, který nakonec zůstane sám jako kůl v plotě jak vyhrožoval Bibimu 🙂

 646. hele, Jiříku, mně teda taky počet těch či oněch diplomatů v té či oné zemi žíly netrhá. Koneckonců tihle moje daně neživí ani jedny ani druhé

  Ale nerozumím tomu, že první velmoc světa ústy svého prezidenta přiznává, že si nedokáže pořádně ohlídat ani vlastní prezidentský volby a new lid USA, ale nějakýho diktátora od východu nechává vybrat si soupeře na světovém politickém kolbišti.
  Je to prostě trapný.

  A zrovna tak trapný je, pokud je to jen výmluva Obamy na to, že volby nedopadly podle jeho představ a že si nechce přiznat, že prostě těch důvodů, aby USA nevoli HIllary bylo dost i bez ruských hackerů.

  Což je asi nakonec realita a o to je to trapnější, že Obama kvůli své ješitnosti si nepřizná, že kdyby se zachoval jako chlap a uznal prohru, měl šanci z toho vyváznou se ctí, ale takhle to mu nasadil korunu.

  Vždyť sere na hlavu své vlastní zemi víc, než nějakej oikofobní českej sluníčkář

 647. „nebylo by lepší, kdyby o Oblamově míšenectví promluvil nějaký Afroameričan? Třeba má na to jiný pohled než dva hádající se beloši.“

  Mně je vcelku jedno Obamovo Afroameričanství. Já jsem si jen dělala pérdel z Halladina, který – jak je jeho zvykem – se chytil nějakýho nepodstatnýho detailu a hamtá v něm.

 648. skimici, jaká britská distanc?
  USA se zdržely, gb hlasovala pro rezoluci.
  To se okecat nedá…..

  Na ministerstvo zahraničí v Jeruzalémě se měli v průběhu dneška dostavit ambasadoři z deseti zemí RB OSN, které hlasovaly pro rezoluci a mají v Izraeli velvyslanectví – tedy Británie, Číny, Ruska, Francie, Egypta, Japonska, Uruguaye, Španělska, Ukrajiny a Nového Zélandu, napsala agentura Reuters.

  Předvolání neplatilo pouze pro amerického velvyslance, protože Spojené státy se zdržely hlasování,

  GB i Francie to mohly vetovat, anebo se alespoň zdržet.

 649. 803

  Takže ten Trumpův zákrok u Sisiho byl celkem na nic.

 650. Halle
  To je sice pravda, Tereza rozporuje zejména ton a soustředění se hlavně na osidlování mimo kontext. Si to někde najdi.
  Já těch 70 minut Kečupa fakt poslouchal a můžu potvrdit. Kecy kecy kecy a tak jsem psal, že byl Bibi s reakcí zbytečně ohleduplný a slušný.

 651. 804 ale byl
  Egypt to stáhnul. Nicméně Někdo ukecal a teď už nevím který stát aby to místo Egypta zase zvednul. Ale fakt neumím dozdrojovat. Slyšel jsem to v televizi ….

 652. Skimici,právě to osidlování je největší problém.
  Žádnej jinej problém Amíci s Izraelem nemají.
  A ono docela nasere,když do někoho každej rok strkáš prachy, podporuješ ho kde můžeš, a on ti ostentativně kálí na hlavu.

 653. Skimici,

  stáhnul, a hned to podaly 4 jiné státy.A Egypt hlasoval za rezoluci,proti Izraeli.

  Mizernej výsledek.

 654. Halle
  Alespoň se přestože zatím bez pravomocí pokusil. A to se počítá.

 655. Trump bude muset změnit politiku,jinak si u mohamedánů neškrtne.
  A na středním východě zůstane jedinej velkej kohout – Rusko.
  Doteď se uznávalo, že se USA o mír snaží – i když s nevalným výsledkem.
  Pokud začne Trump otevřeně podporovat osidlování palestinských území….Bude problém.
  Tohle nemůže trpět žádná arabská vláda.

 656. May:
  We continue to believe that the construction of settlements in the Occupied Palestinian Territories is illegal, which is why we supported UN security council resolution 2334 last week.

  “But we are also clear that the settlements are far from the only problem in this conflict. In particular, the people of Israel deserve to live free from the threat of terrorism, with which they have had to cope for too long.”

 657. skimici,

  ty osady brání jakémukoli uklidnění v oblasti.

  Podle ženevských konvencí je násilné měnění demografie na okupovaných územích válečný zločin.

 658. Halle
  To neumím posoudit protože to nevím.
  Jen se domnívám, že to hlasování bylo nějak dohodnuté s tím, že to US jako vždy budou vetovat. Nějak se prosáklo, že Kerry připravuje jiný scénář. Bibimu zatrnulo, protože Kerryho a Obamu zná. Už při první schůzce Obama Bibimu řekl: už ani cihlu. Od té doby uběhlo 8 let a nic se nezměnilo, jenom Palestinci vystupňovali teror. Nepamatuješ? Třeba ty nože zrovna. Obamu ani Kerryho to nezajímalo. Prostě ani cihlu.
  Tak Bibimu zatrnulo, protože ví, že je za pár týdnů Paříž. Tak zavolal Trump Sisimu aby se to raději stáhlo. Stáhlo. Obama ale potřeboval dát Bibimu kopanec zezadu. Dal. Pak měl ještě Kerry přidrzle provokativní projev.
  Dál už to znáš.

 659. Jo skimici,

  nic se nezměnilo. Bibi stavěl dál.
  Což frustrovalo Palestince,kteří oprávněně nabyli dojem, že Bibiho cílem je postupně zastavět celý západní břeh, a je vyhnat, případně donutit odejít.

 660. Proč si nepřiznat, že to smrdí na obou stranách?

 661. Problém je v tom, že Palestinci nevidí žádný důkaz toho,že být v klidu bude Izraelci oceněno, a zlepší jejich situaci. Spíš vidí,že jejich potenciální území se stále zmenšuje,a jejich podmínky se zhoršují.
  V oblasti je omezené množství vody.Pokud příjde nový půlmilión lidí, spotřebují vodu,která chybí těm, co tam byli doteď.
  A jistěže to smrdí na obou stranach.Na obou stranách jsou extrémisté.

 662. Halle,
  v Gaze brečej zrovna tak – chudinky malinky plastelinský nemaj vodu!
  Byly tam skleníky, voda tam šla. Plastelínci ukradli trubky, voda neteče…. ale můžou za to Židi!

  Je to pořád dokolečka, jako když naše cikorky dají v létě radiátory do sběru a v zimě řvou dyškrymináce, protože nemají čím topit. Je to stejná mentalita.
  Když se jim podaří odněkud bílé vyhnat, okamžitě je z toho cikánskej špinavej lágr, ale můžem za to my!

 663. „„Gratuluji jak zvolenému prezidentovi, tak celému americkému lidu. Přeji vám vše dobré a prosperitu. Vážné globální a regionální výzvy, jimž jsme v uplynulých letech čelili, jasně ukázaly, že americko-ruské vztahy zůstávají důležité pro zachování stability a bezpečnosti v dnešním světě,“ uvedl Putin podle Kremlu v novoročním vzkazu určeném Trumpovi.“
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/425005-namluvy-pokracuji-po-vanocnim-prani-poslal-putin-trumpovi-novorocni-vzkaz.html

 664. Rputi,
  ale no..
  Voda je na příděl ( hlavně na zavlažování) a židovští osadníci mají přednost.
  Voda v Gaze není kvůli bombardování a nedostatku energie.

 665. Já tě Halle nemám nijak ambici jakkoliv přesvěčovat a ani tam nakonec nežiju jakkoliv tam docela rád jezdím. Příde mi však docela líto, že ta krásná ještě před pár lety udržovaná místa se zahradami, skleníky a sady už opět vypadají jako Chánov anebo Anderlecht. Ani jedni to asi nedělají schválně ze zlého úmyslu. Je to prostě po tisíceletí jejich životní styl. Dneska je. Když zítra nebude, Mohamed to nějak udělá …

 666. Jj, Halle a ty můžeš za to, že se Romáci v Ostravě mají špatně.

 667. Oni Halle vlastně již dávno před panem Špidlou nebo Sobotkou věděli, že zdroje jsou. Jen jak se k nim do cizích kapes co nejpohodlněji dostat. O to tu běží. V zásadě mají jen maličko různou metodologii.

 668. Celkem souhlasím s jedním komentářem na FoxNews
  „I’m glad the laughter is now directed at Obama, rather than America. I can get used to this.“

 669. Jasně, skimici,

  a mezi německými vesnicemi okolo českých hranic a mezi našimi vesnicemi v pohraničí byl taky sakra rozdíl, viď ? A možná je furt…
  Z velké části je to otázka peněz a příjmů,
  V té gaze se každou chvíli bombarduje a ostřeluje.
  blokovanej je jak export, tak import.

 670. 824 Halle
  proč ten úkrok stranou k německým vesnicím?
  Samozřejmě je to i otázka peněz a příjmů.
  Tak já třeba jsem byl kdysi na chalupě docela rád, když dole ve vsi opravovali barák a dostal jsem pár oken co chtěli vyhodit. Prkna taky, bylo to ze staré střechy. Opravil jsem dvě tři skla a udělal jsem si skleník. Nějaký rajčata, salát, okurky a tak.
  Byl jsem rád, protože jsem na tom byl bylbě s penězi a tedy s přímy. Vysokoškolákům se po nástupu moc nedávalo.
  Tak vím o čem mluvím. Ta zelenina mi moc pomohla a ušetřila mi spoustu peněz, ze kterých jsem si potom něco i našetřil a mohli jsme jet na lepší dovču, nebo opravit chalupu a tak.
  Protože ale byli ve vesnici „arabi“ udělal jsem to otevírací aby si mohli vzít. Oni ale jedli hlavně salám a čuchali čikuli tak to obvykle stejně rozbili.
  No a v té (například) Gaze, kterou jsem znal i předtím je to podobné. Akorát, že naši „arabi“ byli nesrovnatelně kultivovanější.

 671. „Ekonomiku oživovaly jak výdaje státu na běžence…..“

  Teda, mám jako všichni mé generace z donucení VŠ zkoušku z politické ekomomie, ale jak mohou výdajě státu oživit ekonomiku, v tom fakt tápu….

  možná se to učilo v nějakejch vyšších levelech VUMLu, kam jsme se svým bídným kádrovým profilem nedosáhla?

 672. Keynes, maYdo, Keynes.
  Zeman je z tohoto hlediska taky zastydlej.

 673. Jinak se ale domnívám, že sjížděj nějaký homeopatický šnaps ….

 674. 829 skimici,
  kdepak šnaps!

  Tak ňák prosakuje, že v tom má prsty dědek Soroš a že jde opravdu to rozbít vztahy s Izraelem a Ruskem na cimpr campr. Dalším krokem by mělo být urychlení instalace amerických jednotek v Pobaltí v počtu 4000 mužů. Původně plánováno až na konec ledna, má se odehrát hned po novém roce.
  Tak uvidíme…

 675. Mno, já jen se zájmem sleduju, co ten zkurvenej negr ješťe do toho konce ledna provede…
  No snaží se, chlapec, snaží…

 676. keynes – tak toho jsem taky nestudovala. HAmba mi – ale k tomu, abych věděla, že nakupit můžu podle toho, co mám v peněžence, ho určitě nepotřebuju. A i když nesdílím svatou víru pravdoláskařskou, že zeman je obdařen rohama a kopytem, tak zrovna pokud jde o ekonomiku taky leckdy plácá pěkný blbostě.

 677. Němci to z Keynesova hlediska dělají dobře. Zoo je sice taky neproduktivní ale vyžaduje investici a uživí to hodně firem. Vybíraj vstupné a lid to potěší.
  Němci udělali veliký výběh, budou se o ně starat, spousta firem se na tom přiživí a budou vybírat daně doma a stáhnou pobídky z EU, přestože je to teoreticky taky neproduktivní. Zaměstnají víc úředníků a policistů.
  Dnes není problém uživit zemi zcela frakční zaměstnaností a nezaměstnané živit. Problém je v tom, jaký dát jejich životu smysl aby si ta ohromná skupina lidí nepřipadala, zbytečně jakkoliv čistě z technického k ničemu opravdu nejsou. Řeší se to prostřednictvím církví, socialismů a válek.
  Ta úplná menšina je potřebuje nakonec ale svým způsobem taky, protože smysl vidí v organizování života jiným.

 678. (816) Izrael zrušil osady na Sinaji, stáhl se, Egypt dohody celkem dodržuje.
  Izrael zrušil osady v Gaze, Plastelinci toho využili pouze k tunelování a střelbě raket na Izrael, jednat nechtějí. Proč proboha by Izrael měl přestat vytvářet nebo dokonce rušit další osady, bez jakékoliv dohody? Až se budou Plastelinci chovat alesoň jako Egypťani, tak teprve o tom lze uvažovat.
  (824) Peníze a příjmy nejsou příčina, ale následek. Kázeň, píle a nevolení komoušů časem přinese ty peníze a příjmy.

 679. Inu, maydo,

  jelikož Němci maj přebytkový rozpočet, mi ty peníze nechtěj dát :-), tak je dávaj na prchlíky.
  Část z toho dostanou prostřednictvím prchlíků či úřadů, starajících se o prchlíky obchodnící a výrobci,kterým se zdvihnou tržby a víc vydělaj,peníze,které by bez prchlíků nevydělali,protože by toho prodali či vyrobili míň. Noa z toho je ten růst.
  Byli i takoví,co kvůli růstu navrhovali shazovat peníze z vrtulníků 🙂

  Lord Keynes byl dvorní ekonom W.Churchilla, takže úplně blbej nebyl.

 680. 835 Halle
  jako chceš naznačit že si rozuměli? Ne ne, ale uměl formulovat dobře námitky a Churchill věděl, že musí jednat opačně.

  Viz zlatý standard třeba
  Keynes had little sympathy with the forceful tone Churchill adopted as editor of the government strike journal, The British Gazette, and indeed with Churchill’s increasingly conservative positions in the last three years of his Chancellorship. In 1928 he wrote a rude letter: „Dear Chancellor of the Exchequer, What an imbecile Currency Bill you have introduced!“

 681. skimici,

  on ten Churchill moc dobrej minfin nebyl.
  Za jeho ministrování bylo zajímavé akorát to, že si po zvýšení spotřební daně na pivo nechal přinést na řečnický pult v Dolní sněmovně krýgel piva, aby jak řekl i on přispěl do státní kasy.
  Později ho asi churchill respektoval, když byl hlavním poradcem MF v jeho válečné vladě a reporezentoval GB v Bretton Woods.

 682. 839 Halle
  Přít se nebudu, protože toto období za Churchillova působení nemám dobře načteno z hlediska ekonomiky,
  Více méně bych tedy jen plkal.

 683. V roce 1942 byl Keynes povýšen do šlechtického stavu za své zásluhy. A rovnou na barona.
  Takovéto povýšení se GB děje na návrh premiéra.
  Král z vlastní vůle, nezávisle, může udělit jen jeden metál,už jsem zapomněl jakej.

 684. (840) Fakt je, že Churchillovo vzdělání ani zdaleka nebylo ekonomické. A s Keynesem je to jako s jinými levárnami: Mohlo by to fungovat, ovšem ne s běžnými občany, kteří jsou k dispozici. 😛
  Ty správné ještě nikdy a nikdo nenašel, tedy s jedinou vyjímkou, kibucníci. Ta se ovšem celosvětově nerozšířila.

 685. Halladine, nesmyslnost tvých tvrzení zase jednou přesáhla obvyklou míru. Tohle: „Část z toho dostanou prostřednictvím prchlíků či úřadů, starajících se o prchlíky obchodnící a výrobci,kterým se zdvihnou tržby a víc vydělaj,peníze,které by bez prchlíků nevydělali,protože by toho prodali či vyrobili míň. Noa z toho je ten růst.“ je tak kolosální pitomost, že se to vzpírá obvyklým měřítkům.
  Skutečně ti nedochází, že stát ty peníze napřed někomu musel sebrat? A že kdyby je těm dotyčným nechal, zrovna tak by skončily u výrobců a obchodníků? Jen by byly vynaloženy nekonečně efektivněji a rozumněji.
  Podle tvé teorie by bylo zdaleka nejrozumnější celé Německo vyhodit do luftu, aby bylo následně co budovat a dostavil se růst.

 686. Dobrý den. Skimici, ad (825) záleží kde jste měl chatu. Jestli směrem na Sněžnou nebo na Nancy. Okolí Sněžné, cca 100km2 je divoký západ, kde policisté vyřeší méně než 1/10 případů. I bílí se vlivem dávek, perníku, rozpouštědel arabizují. Místní rodina Sandokanů je z teritoria neslušně živa.
  Ad černoch / nečernoch: dle platných US zákonů stačí kapka krve a může se považovat za příslušníka menšiny.
  http://echo24.cz/a/w9WuU/rachel-dolezalova–ceska-ktera-ukazala-cestu-nejen-usa

 687. Nickname Nickname
  Moc jsem se nad Vaším odkazem nasmál. Já si stejně myslím, že to, proč Obama Putina tak strašně nenávidí ani nejsou jeho velmocenské choutky a krvavé ruce.
  Možná bude zakopán pes v jeho tvrdošíjném postoji, kdy odmítá ( jak je česky embrace?) LGBT.
  Každý má nějaké hobby. Goro měl zase Global warming 🙂

 688. 835 – HAlladine!!!!

  Ty se mnou radši o jakémkoliv státním rozpočtu dnes nediskutuj!!! Nestačí Ti jedno hovno, do kterýho jsi šlápl?

 689. Foundry, trni si,

  já jen přičinil komentář k odkazu co tu dal k Německu Šimon Klein. Jak si tu podporu růstu představují v tom článku.
  Tvoje tvrzení je ostatně taky blbost.
  Ne, neskončily by všechny u výrobců a obchodníků. Část těch peněz by bez zdanění odplynula do zahraničí formou vštších dividend a domácí ekonomika by utřela nos.
  Případně by mohly být investovány jedinci,kteří vydělaJÍ mnohem více než spotřebují v zahraničí.

 690. Halladine, plácáš jednu pitomost za druhou. Zkus svůj výplod modifikovat:
  „Ne, neskončily by všechny u výrobců a obchodníků. Část těch peněz by bez zdanění odplynula do Ostravy formou vštších dividend a hustopečská ekonomika by utřela nos.
  Případně by mohly být investovány jedinci,kteří vydělaJÍ mnohem více než spotřebují v Ostravě.“

  Dochází ti, jakou debilitu jsi napsal?

 691. (843) Foundry, s touhle pitomostí už přece bojoval Bastiat. Marně. Je vidět, že hlupáci jsou obnovitelný zdroj (ale ne energie).
  Z nudy jsem si na sebe vypustil ČT 24. Nejsem schopen odhadnout, zda je větší magor Robejšek nebo Horáček. Připadali mi tak nastejno. Přerušeni byli Chovancem, to je taky síla.

 692. Bože…srovnání vesnic na hranicích na straně Německa a ČR – to není otázka peněz, to je otázka zřízení. Kdyby nebyl r. 1948, nebyl by ani stav těch vesnic na straně ČR takový, jaký je teď.
  I naše víska sudetská, nicméně téměř ve vnitrozemí, kdyby nebyla násilná kolektivizace, tak dnes je tvořena upravenými statky. Ale že historie byla jaká byla, i naše víska vypadá, jak vypadá. I když v posledních cca deseti letech se hodně změnilo. K lepšímu. Ale pořád je co dohánět. Ta přetržena nit vztahu k majetku je nezahladitelná.

 693. Nickname :-).
  Na pohádky jsem už velká holka.
  Dobrou noc.

 694. (850) Dano, souhlas, ale s výhradou. Ani rok 1948 (a ještě důležitější rok 1946) nebyl jen výsledek vnějších vlivů. Bohužel to mělo i značný vnitřní podíl. To zavinilo ono zřízení.
  Taktéž dobrou noc.

 695. Co mi není zcela jasné,
  proč u toho Obamy pořád vidíte osobní antipatie.

  Patrně jsou tam skutečně jakési animozity ve vztahu k Putinovi a k Bibimu, ale on to samozřejmě nedělá sám a Sorošovy hamiždné pařáty bych nepodceňovala. Kecy o ovlivnění voleb jsou vskutku jen kecy, kterým nevěří ani ten Obama.
  Je to samozřejmě rvačka celé té globalistické klaky, které zvolení Trumpa zásadně šláplo do báboviček a nehodlají prodat kůži lacino. Ještě se máme na co těšit.
  Oni moc dobře vědí, že tandem Trump-Putin, je může poškodit tak, že se z toho nevzpamatují!

 696. Dobré ráno
  Jak to vlastně dopadlo s tím hacknutým telefonem Merkel? Už se vyšetřilo jestli to spíše byl
  1. akt agrese vůči jinému státu?
  2. alianční přátelské kočkování?
  3. státnicky moudrý přístup vůči státu který rozpoutal řadu válek?

 697. Tak již zítra !!
  Svoji činnost oficiálně (jinak dle Babišheute jiz delší dobu jede ill…..teda neoficiálně) zahájí slavný ČÚTI, resp. CHÚTI.
  Obdivuji jejich nasazení po tak narocne noční přípravě, která je čeká a navíc o víkendu.
  Zdar útvare !
  Konečně do nasich domácností, škol i kanceláří dorazí Pravda.
  (Pro vysvětlení: ještě jsem nesnidal)

 698. A kolik zaměstnanců jistého velvyslanectví bylo vyhoštěno? 😉

 699. skimici,
  zajímavější spíš je ten zvyk „světové elity“ nepoužívat šifrované telefony!
  Nulandová, Merkelová, Clintonová….
  Jejich pocit, že žijí někde mimo tady vystupuje naprosto zřetelně!

 700. 858 nesnídal? tak to rychle dohoňte
  pít nalačno se nemá 🙂

 701. Co kdyby se tu zavedla tabulka „nevyžádané rejpavosti“?

 702. 861 – mate štěstí, že tuto vaši desinformaci nemam dnes ještě komu hlásit !
  Aber – es kommt der Tag……

 703. 863 jakou desinformaci? Vždyť jste to sám hlásil.
  Já jsem jen uvedl doporučení abyste na snídani před případným popíjením nezapomněl 🙂
  Ze mne ovšem mluví pustá závist. Dnes si už ale dám něco ostřejšího.
  Našel jsem recept na dvě mrkve, kus řapíkatého celeru a hrst koriandru. Bude to v paňáku vypadat hezky.
  Vytáhl jsem včera odšťavňovač a tak zkouším různé kombinace.

 704. 864 – to si zitra vyridte s Útvarem….
  Odstavovac jsme letos dostali od Ježíška. Dneska ho vyzkousime, ale nikoliv na vami zmiňované siláži.
  Snad bude prinosnejsi, nez historická bulharská sokovyžimálka, kterou jsem nasledne venoval na somalske parchanty.

 705. 865 my máme dobrej. Jsem spokojený.
  Jsem si v úterý neopatrně přečetl příbalový leták a zjistil jsem, že se alkohol nedoporučuje. Jabka mi přestaly bavit, tak zkouším různé siláže.

 706. Foundry,

  nenapsal jsem žádnou pitomost.Lidé investující do zahraničních akcií existují.
  Nicméně to neznamená,že schvaluju investice do prchlíků.
  Nexschvaluju, i kdyby to mělo mít nějakej dočasnej povzbuzující účinek na ekonomiku podporou domácí spotžřeby. Dlouhodobě to bude průser.
  Ty peníze mohly a měly být investovány do jiných věcí.

 707. Tak mě jen napadá, že propojením všech těchhle center (včetně našeho) by vznikla nejrozsáhlejší sledovací síť na světě.
  Bůh či příroda nás v r. 2017 ochraňuj!

  B.Kuras:
  …Jenže Obama pokračuje v suverénním vládnutí, jako by nikdy nemusel nikomu prezidentství předat. Horempádem vydává stovky takzavných midnight laws čili „půlnočních zákonů“, jak Američané říkají zákonům vydaným v těch dvou měsících mezi zvolením nového prezidenta a předáním úřadu. Nejdramatičtější z nich podepsal den před Vánocemi a nazval jej Countering Foreign Propaganda and Disinformation Act 2016, čili Zákon na potírání zahraniční propagandy a dezinformací. Ten dává do chodu „celovládní přístup bez byrokratických restrikcí na potírání zahraniční dezinformace a manipulace, analýzu údajů a rozvíjení a šíření narativ založených na faktech a protiútok na nestoudnou propagandu“…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Benjamin-Kuras-Tento-prezident-pry-vubec-nemel-byt-prezidentem-Bude-se-prepisovat-historie-469163?nocache=1

 708. 870 – také zdravím,
  Tak to máte pravdu, na tato další positiva pro masy jsem pozapomněl. To mi pak krádež rezervy v autě přijde jako prkotina, protože budu/budeme chápat, že holt mají chrániči a pomahači důležitou práci jinde a protože tam jsou úspěšní, tak rád obětuji svou gumu na oltář vlasti a potažmo i té širší heimáty.
  Zdar Útvaru !

 709. Obětovat gumu? No bez gumy to snad doporučuje už jen papež ….

 710. Dobré ráno,

  jen dotaz : Pokud Obama zavede něco tak antidemokratického jako je zákon „proti propagandě“, což je defacto zákon proti nepohodlným a nevhodným názorům, nemůže ho Trump po nástupu do úřadu zase zrušit?

  a za druhý, to ty nesmysle prezident může navrhovat, jak ho napadne? Copak se k tomu nevyslovuje senát a kongres?

 711. Rputi,
  on ten zákon podepsal, ale odhlasovat ho museli zákonodárci.
  Takže bych to neházel jen na něj.
  Musel ho buď podepsat, anebo vetovat.

 712. 873 – Tady vidíte, jak daleko jde moje ovčanská uvědomnělost….
  Zdravím Cho-cho (Jeho chovance)…..

 713. Zdravím ! Vy tady úspěšně řešíte „světodějné“ problémy,a u nás doma se řeší tragédie 🙁 Chtěla jsem připravit sváteční oběd, a tak jsem použila již jednou vyzkoušený recept: http://dadala.hyperlinx.cz/dru/druh.html,t.j. „pomalu pečená kachna“ .Za tím účelem jsme pořídili sklenici medu na pomazání,ačkoliv med v naší domácnosti nemá místo.
  Dnes ráno syn s náramným očekáváním sundal s pekáčku poklici: namísto zlstavé kachničky se objevilo zčernalé „cosi“, co vyhlíželo (a také tak páchlo) jako miniaturní mumifikovaná kostra faraóna Tutanchamóna. Hlasem vcelice slabým jsem navrhla, že by to mohla být aspoň večeře pro naše dva psí kluky (máme nové štěně amer.kokra ,zvané „Pandořina skřínka“),ale můj syn z obavy o jejich zdraví to zamítl 🙁 Navrhla jsem jako náhradní oběd rýžový nákyp; teď se mnou nemluví ani naši psi 🙁
  Jdu se podívat,jestli někde nezbyl nějaký tvrdý drink-ach jo 😕

 714. (877) ehh -„zlatavé“ (ta Tullamorka je dnes nějaká silná) 🙂

 715. Westíku, teplota má být max. 90°C. Jinak jde vskutku o kremaci…

 716. 881 quivis
  Aby z toho nakonec nevylezly Billovy W10 které si pracovník nevyžádal. Zaměstnanec přitom nemusel klikat ani na nějaké škodlivé stránky ani nic povolovat a …. Zavřete očka, už jsme tam 🙂
  Šmírovací programy včetně keyloggerů jsou tam už nativně.

 717. 881 – z diskuze:

  Ruský program se pozná snadno, protože je napsán celý v azbuce, zatím co americky program, je napsaný v angličtině 🙂
  —–
  Ale ono tobylo napsáno švabachem………..“

 718. se program našel v přístroji, který nebyl připojen k síti
  do počítače se mohl malware dostat i po návštěvě některé internetové strán

  Už je mi to jasné. Jsou všichni ožralí 🙂

 719. S napětím očekávám podrobnosti jak onen notebook izolovali. Nejspíše admina kopli nadřízení do zadku tak, že vyletěl dveřma i s notebookem v ruce 🙂

 720. Předpokládám, že prokázání hackerů jim zajistil cenzůrek Jandoušek. Bože, Božíčku, to je hošan šikula.

 721. Nerozklikl třeba ten nešťastník nedopatřením evropskehodnoty.cz ?

 722. Ale než s evětšina silvestrovsky upraví jako na NOvinkách, měla bych docela nesilvestrovskej dotaz:
  Jak konkrétně vlastně měli ti američtí hackeři ty volby ovlivnit? To jako že napadli sčítací volební veby a přepsali výsledky? Nebo posílali propagandistický články a zblbli voliče? Vykrádali volební weby demokratů a mohli předvídat a mařit jejich kroky nebo je ještě nějaký jiný způsob, jak může hacker ovlivnit volby?

  Ono plácat něco o tom, že byly ovlivněny volby je sice hezký, ale co konkrétně a v jaké fázi toho procesu, kerý začíná otázkou voliče, komu to teda hodí, pokračuje rozhodováním voliče, odevzdáním hlasu, jeho zpracováním, započítáním, postupem součtu hlasů z volebních míst do vyšších pater a končící konečným součtem a vyhlášením výsledku voleb bylo ovlivněno? A jak to bylo ovlivněno?

 723. 888 skimici,
  kdepak, stáhnul si tam Jandovo gay-porno! A jak známo, v pornech bývají viry dost často!

 724. 889 maYdo
  Hackli soukromou poštu hillary ale zejména vylákali heslo na gmail od toho lůzra Podesty o tom jak zařízli toho židovskýho mesiáše co konkuroval hillary v primárkách.
  Tedy v zásadě normální socialistické hry, intriky a kruťárny.
  Ti Američani co netušili, že lžou ráno, v poledne i večer (Gyurcsáni) se tím odhalením mohli cítit šokováni a nehodit jim to. Volič socialistů zde to vědí a třeba v kotlince jim to nevadí.

 725. “ vylákali heslo na gmail od toho lůzra Podesty o tom jak zařízli toho židovskýho mesiáše co konkuroval hillary v primárkách.“

  Skimici, nějak nevím, oč kráčí…. Můžeš to trochu doplnit?

  Ad soukromé maily Hillary – no, tak to snad je problém paní Hillary, že si neumí zabezpečit poštu a hlavně – pokdu si vzpomínám správně – používá soukromou poštu tam, kde by neměla.

  Jinak si myslím, že tohle nejsou věci, které by voliče na obou stranách nějak ovliuvnily. To je podobnej mýtus, jako že zvolení Zemana ovlivnilo to, že někdo vytáhl na knížete nějaký blbiny ohledně nacistických předků jeho manželky.

  Veš skutečnosti se kníže profiloval jako kandidát nepříliš oblíbené elitářské moralizující party, která ví všechno nejlíp a lidmi mimo její okruh pohrdá. A těch, který tahle parta štve natolik, že byli ochotni zkousnout Zemana na hradě spíš než zástupce týhle party bylo víc a volby dopadly jak dopadly.

  a tady bych hádala, že to bude podobný. Žádný maily, Hilllary, navíc jako následnice Obamy, prostě bylanepřijetalná pro víc lidí, maily -nemaily.

  A když bude ten ušatec ještě chvíli blbnout, tak asi ještě víc lidí bude nakonec radši, že Hillary v Bílém domě nesedí.

 726. „Ti Američani co netušili, že lžou ráno, v poledne i večer (Gyurcsáni) se tím odhalením mohli cítit šokováni a nehodit jim to. “

  Ale to snad je problém těch, co lhali, ne těch, co na to poukázali. Neměli lhát. Měla jsem za to, že by to takhle v demokracii mělo fungovat.
  A že správnej amík nikdy neoře a prezident zvlášť 😀

 727. No, on ten Sanders by asi taky nebyl žádný terno…. Prostě nějak nejsou lidi…

  NAkoukla jsem pomocí překladače na toho Podestu – pořád mám pocit, že primárně nejsou na vině ruští hackeři, ale to, že poněkud soudruzi z juesej podcenili bezpečnost a teď dodatečně brečej a ještě vykřikujou do světa, co jsou to za idioty, že se nechali nachytat se staženejma kalhotama.

 728. 897 maYdo
  Prostě se jim nelíbí, že se jejich maily dostaly k lidem. Mě by se to ostatně taky nelíbilo.
  Socani by Jim to ale vysvětlili. Podle principu – kdo nedělá nic špatného nemá se čeho obávat.
  🙂

 729. Skimici,

  když myslíš, tak nepiš.
  Když píšeš,tak nepodepisuj,
  Když napíšeš a podepíšeš, tak se nediv! 🙂

 730. Mně by se to, skimici, taky nelíbilo, ale moje blbost je moje blbost a za blbost se platí. Když jsem politicky známá osoba, musím počítat s tím, že i kdybych někde zapomněla kousek použitýho hajzlpaíru nebo seznam nákupů, může se to ocitnout na první stránce. Natož maily s choulostivým obsahem.

  BYlo by lepší, kdyby maily nebyly zveřejněny, druhá strana si je v tichosti ponechala a použila je k vydírání v případě, ža by vyhrála volby Hillary?

  Dost pochybuju, protože kdyby měla HC na vybranou poslouchart Putina a zůstat v sedle nebo nenechat se vydírat, ale odejít s vostudou, že by to byla lepší situace.

 731. 901 maYdo
  Teď bez legrace – mně se nelíbilo ani když unikly emaily našeho pana Sobotky.
  Prostě jsem proti fízlování všeobecně. Ostatně stejně špinavé bylo Watergate…

 732. Ani třeba Kubiceho úniky. To je jen ukázka, že je zkažený stát sám o sobě

 733. Skimuici,

  špionáž a podobné srandy jsou tu odjakživa.
  Jestli se ti to líbí nebo ne je úplně fuk.

 734. Špionáž Halle beru. Ale třeba řízené úniky přes pana Kmentu a podobně jsou jen ubohé politické sviňárničky.

 735. Inu, skimici,

  když děláš něco nepěknýho, (což dělá kde kdo) nesmíš se při tom nechat chytit !
  Jinak jsi pak nejen za lumpa,ale i za vola!
  Já říkal jeden moudrej :
  Když si blbej,nezůstává ti nic jiného,než být slušnej a poctivej ! 😀
  Jinak z průserů nevyjdeš ! 😉

 736. 902 – skimici, mně se nelíbí taky fízlování obecně. Ale realita je taková, že v politice je to evidentně běžná praxe a pokud se chci věnovat politice, tak s tím musím počítat a nějak se s tím vypořádat. Nebo jít dělat něco jinýho a politice se obloukem vyhnout.

  Přiznejme si to, s čistých charakterem, ušlechtilými myšlenkami a vírou, že vítězství se přece musí přiklonit na stranu dobra v politice nikdo dlouho nevydržel.

  Proto především platí nepodceňovat druhou stranu. Lépe přecenit než nedocenit.

  Ale stejně bych řekla, že ty příčiny nejsou zas tak komlikované a že ta Hillary to prohrála hlavně proto, že prostě už mělo víc voličů dost demokratů než republikánů, že po „prvním barevném prezidentovi“ nechtěli experimentovat s dalším prvenstvím v Bílém domě a že chtěli nějakou změnu.

 737. No, pomalu pečenou husu/kachnu/kuře (krůtu jsem ZATÍM nedělal dělám zásadně takto:
  Den předem ráno husu nasolím, nakmínuju (i zevnitř), na prsa trochu majoránky a naložím rozležet do pekáče… Rovnou prsama nahoru, neotáčí se. Večer odpočítám čas, kdy chci ptáka podávat a odečtu 15 hodin… No a podle toho večer ptáka lehce podleju – cca 2 dcl, vložím ptáka do trouby vyhřáté na 90 celaskonů, v přikrytém pekáči. A jde se spát. Tato fáze trvá 10 hodin. Nenakukovat, nechat bejt. Po těch 10 hodinách můžu ptáka zkontrolovat, teplotu zvednu na 120 celaskonů a nechám potit pod poklicí další 3 hodiny. Pak sundám poklici, teplotu na 160 celaskonů, odeberu část výpeku, poleju, popř. podleju a takto dopejkám hodinu, až hodiny a půl. Cca 10 min před dokončením přeliju sklenkou studené vody, aby byla křehká kůrčička. Pokud dobře funguje termostat, je výsledek dokonalý. Maso jde samo od kostí a vůbec není vysušené, kůžička křehká a voňavá. Ani jednou výsledek nezklamal, a to to takhle dělám už asi 5 let. Takže teploty: 90 – 120 – 160 a časy 10 – 3 – 1,5 v hodinách. Původní recept teď bohužel z internetu zmizel…

 738. prostě už mělo víc voličů dost demokratů než republikánů,

  to není úplně tak, Clintonová dostala víc hlasů než Trump, za Trumpovo vítězství mohou „americké špecifiká“

 739. 2 westík – no teď jsem koukal na toho Dadalu – nazval bych to – „jak zmršit sváteční husu“
  Ten výše uvedený recept jsem předal už 3 známejm, kdo vyzkoušel, měl obvykle jedinou námitku – jak má vydržet spát, když jde z kuchyně taková vůně? Tak na to pomůže dobrá digestoř, jinak se jedná o týrání vákečných zajatců, což Ženevské konvence zakazují…
  Já už prostě jinak drůbež nedělám…

 740. 2 Šimon klein ad 883 – major Terazky by Ti oponoval – když je to americký program, tak musí být v američtině…

 741. Povzbudivé zjištění:
  https://www.novinky.cz/veda-skoly/424830-lide-po-padesatce-jsou-kreativnejsi-zjistili-vedci.html
  „Roztržitost a nepozornost jsou problémem v každém věku, čím je člověk starší, tím je ztráta pozornosti častější. Roztržitost však nemusí být tak problematická.“
  Jako v té historce – manželé přijdou na návštěvu ke známým a užasle sledují, jak muž oslovuje svou ženu neustále „miláčku“, „drahoušku“, „lásko moje“ apod. Když dámy spolu na chvilku odejdou, říká manžel hostiteli – „to je úžasné, jak něžně po tolika letech se chováš ke své ženě…“
  No a on odpoví – „víš, to je tak… Já už asi před pěti lety zapomněl, jak se vlastně jmenuje a bojím se zeptat!“

 742. 914
  Nejen manželé ,ale i přítulové.
  Aspoň se jeden nesplete 🙂

  Jsou pak velké problémy,když je jeden rozpracován na více pracovištích 🙂

 743. Varianta:¨Vrátil se dichodce z lázní a přišel k němu na návštěvu kamarád. Ptá se, kde byl. Důchodce se ho zeptá:“Jak se jmenuje ten keř s trny a krásnými květy?“ „No přece růže.“ „Aha.“ A volá do kuccyně: „Růženko, kde jsem to byl v lázních?“

 744. Proto je nutno volit přítulkyně se stejným křestním jménem jako má manželka.

 745. 917 – uz Cupák v nejakem stoletém seriálu to řešil oslovovanim: Dívko spanilá……

 746. 918
  Šimone , po 30 letech manželství bys za takové oslovení od sebekritické manželky mohl dostat po ústech 😀
  Že si z ní děláš pérdel,po případě jí předhazuješ věk 🙂

Komentáře nejsou povoleny.