Kde nic, tu nic….

Zuzana Chlumská

 

Řezali větev, řezali,

Potom z ní dolů padali!

Narazili sobě stydkou kost

a ….. a nic…

 

Kde nic tu nic! Halooo! Kde jste? Kde jsi Jeníku Svěráku ?! Kde Rychlíku Břetislave, kde Popelko Slávku?. Jiřinko, docentko…?!

 

Nic, ticho po pěšině!

Žádné „Děkujeme, jděte někam!“ nebo nějaká ta výzva, pro změnu třeba Holešovická!. Žádné světélko v tunelu!

 

A já se tak těšila! Po pohádkách jak třeba hodný Vondrouš střílel po Klausovi antiperle a riskoval vlastní život, jsem čekala nějaké další. Jak teď mám usnout bez pohádky?

Což takhle třeba „ Premier a 16 trpaslíků“ nebo „O rybáři Fišerovi a zlaté rybce“, „Dluhopisy nad zlato“ či „Jak jel Honza do Brusele“.

 

Ovšem vůbec nejradši bych měla tu „Obušku z pytle ven!“

 

PS.

Klid!!! Chleba bude. maso  bude i blog bude.

Ale zatím nestíhám to globální oteplování!!

Pamatuji si, že jeden rok ( musel bych hledat v diářích a na to nemám ani čas ani sílu) napadl sníh již 17.listopadu a ty bílý sračky vydržely až do dubna. Ta představa, že by už zítra mělo sněžit, u mě, u člověka který bez problémů  nejraději snídá špek, přikusuje cibuli a zapíjí to slivovicí, vyvolává žlučníkové záchvaty a  těch ca 14-20 ztracených dní ( záměrně nepíši „pracovních“, protože Drábek and his boys naprosto netuší jak to u živnostníků funguje) kvůli nabouraným zádům  a žebrům, mi  teď zatraceně  chybí.
A propo ś, to že momentálně nemám čas, sílu a chuť řešit kdo do koho ryl a kdo komu nadal do krav ( učte se formulaci: „nemohu Vám napsat, co si o Vás myslím, protože by to mohlo být žalovatelné, ale myslet si to mohu, takže si to myslím!!) neznamená, že to neregistruji a že si to nepamatuji!!

A nezapomínejte:  ZPŮSOB ŘEČI JE OBRAZEM DUCHA !!

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

887 komentářů u „Kde nic, tu nic….

 1. 851
  AeroKarel says:

  A kurva ……

 2. 852
  BohousB says:

  Sbohem, Rejpale…

 3. 853
  Foundryman says:

  Ach jo, listopad by se měl zrušit… Ať tě tam, Rejpale, nebolí ty záda.

 4. 854
 5. 855
  Matzurka says:

  R.I.P.
  Rejpale, kamaráde,…. budete mi tu chybět.

 6. 856
  Modrý pták says:

  Rejpale adios.

 7. 857
  ptakopysk says:

  Rputi,
  já bych spíš myslel http://www.youtube.com/watch?v=MIIOGka3LKI&feature=related
  Ale stejně si myslím, že by nás s tím Rejpal poslal oba do zadele…

 8. 858
  PeS says:

  A do prdele… Tak už tu kuchařku se vzpomínkama nenapíše… Škoda ho…

 9. 859
  Šumavák says:

  a kurva! to jsem tu chvilku nebyl.
  A pomalu ztrácím naději s tím Pietrem 🙁

 10. 860
  Rpuť says:

  ptakopysku, no co co co?!
  Mně je smutno! Teda vlastně nám je smutno! Se prostě sebral a vodešel a teď si tam s Parafínem u nebeskýho Vodičky dávaj do nosu a Rejpal fidlá housličky!
  http://www.youtube.com/watch?v=d2sPvjlTdHo&feature=related

 11. 861
  divana says:

  snad je mu lehčeji..

 12. 862
  Dana says:

  Rejpale! Sbohem.

 13. 863
  Jaka says:

  Ale fix, to je blbá informace. Ale přiznám se, že mu takový konec závidím, snad se moc netrápil.. Tak tu smrt neobměkčil… škoda..

 14. 864
  Zpátečník says:

  Ach jo, škoda Rejpala…

 15. 865
  Dusan Neumann says:

  františku, jsi si jistý, že to Ivanova rodina ještě neví? Nějak se nemohu přimět tam zavolat. tady je adresa:

  Ivan A Rebensteiger
  4237 Jennifer Pl
  Boise, ID 83704
  (208) 375-6984

 16. 866
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Šumaváku, udělám si vejlet do Neapole, až se se dozvím adresu od „pošty“ budu jí mít na začátku týdne. Pak se ozvu kdy bude vejlet. Nemyslím si, že budu čekat až pojedu okolo po vodě. Stejně jsme chtěli ject na jih se porozhlédnout na některý víkend

 17. 867
  Dusan Neumann says:

  …Rejpal a jeho skřipky….jsou to jen 3 roky….http://www.youtube.com/watch?v=palvUXVfIZo

 18. 868
  dvd says:

  Tak nevím, kamaráde, co bych napsal. Snad jen to, až zítra pojedu okolo Tvého rodného domu, tak už nebudu mít jen ty veselé vzpomínky.
  Requiem aeternam dona eis, Domine
  Et lux perpetua luceat eis

 19. 869
  Dana says:

  Dívám se na Dušanovo video z odkazu 867 a je mi smutno. A nejen kvůli definitivnímu odchodu Rejpala, ale i kvůli současné absenci mnoha dalších tváří, které dělaly diskuze u Šumaváka skutečnými diskuzemi.

 20. 870
  Rpuť says:

  Jj, Dano! Je to škoda…

 21. 871
  dix says:

  Díky, Dušane, za tu připomínku videem, bude tu chybět, odešel slušný člověk. Je mi to líto… Nechť je mu na druhém břehu dobře.

 22. 872
  hipík - pravicový recidivista says:

  Rejpale, měj se tam.

 23. 873
  Schumacher says:

  Rejpale, jsem rád, že jsem Tě poznal, odpočívej v radosti.

 24. 874
  František I. says:

  Dušane, je to jistý. U policajtů jim uniklo, že u cizinecký mají problém, protože měl dvojí občanství, a oni tu jeho US adresu tak nějak zkartovali. Má to údajně vyřídit nějaká právní kancelář. Ale, jak jsem řekl, odmítli se se mnou nějak více bavit. Já bohužel nenašel ani jeho mail. I z US mi mailoval ze seznamu. Tam jsem sice zprávu nechal, ale nevím. Bavili jsme se sice o tom, že v případě nemoci mi dá tel. na syna, ale zůstalo u slov.

 25. 875
  František I. says:

  Existuje ještě něco jako telegram?

 26. 876
  Dusan Neumann says:

  Zavolal jsem. Ivanova paní to už ví. Byla s ním každý den na Skype a když se dva dny neohlásil. Tak ho začala přes její známé hledat a někdo dojel k domečku a poptal se u sousedů….

 27. 877
  Andy says:

  Tak to je moc smutná zpráva. I když jsem ho osobně neznala, je mi to líto.

 28. 878
  hipík - pravicový recidivista says:

  Tak jsem si to pročetl. No, tak ten starej barák na rohu Opletalky zbourejte. Ale mějte na paměti slova mého bývalého kolegy z Terplánu. Pod Václavákem jsou tekuté písky a různě se tvoří kaverny. Kdysi jsem chodíval do baru Minor na Gorkáči a klukům, co dělali na kolektoru jsme říkali krtci. Honzovi, vedoucímu jsem to řekl, byl jsem vysmát, že tam je prima suchoučko, parádička. Avšak jednou jsem se dostavil a byl chlapama líbán, že začali pozorovat průnik vody a včas uprchli a zachránili se. Celej kolektor pod vodou, nikdo mrtvej, noviny mlčely. No, tak ten barák zbourejte, možná přijde „vole lehni“.

 29. 879
  Rpuť says:

  Dobré nedělní ránko!
  Hipíku podepisuji!
  Můj dědeček, co profesor hydrologie ometal se i kolem prvorepublikových plánů na stavbu metra a (vzhledem k tehdejším technickým možnostem) vždycky říkal, že metro v Praze nelze, neb celá Praha stojí na písku a na vodě.
  Nakonec se zadařilo, ale jak to každou chvíli teklo na Můstku ještě mnozí pamatují. A třeba taky, jak v rámci stabilizace Národního divadla pod jeho základy vcyrobili něco jako „vanu“ a ona jim začala po tom písku ujíždět i s dívadlem do Vltavy. Byl to docela cvrkot tenkrát…

  Ajrovko, všechno nejlepší k svátku!

 30. 880
  Rpuť says:

  Už to tu, myslím, kdysivá bylo, ale proč si to nezopakovat?

  Politický kompas – test
  http://liblog.alesuv.net/kompas.php

 31. 881
  PeS says:

  Dobré zas ráno… Ještě k rejpalovi – pro neznalé si jen dovoluji podotknout, že spolu s ním odešel i známý veterinární pedagog Antonín Kofroň. Ale ten se v poslední době už moc neobjevoval…
  No a jinak, vážení, upřímně řečeno – až to jednou přijde na mě, co bych dal za takovýhle konec… Do poslední chvíle samostatný, soběstačný, i do tý nemocnice dojel – a pak už jen kolaps a konec. Takovejhle konec bych si přál… Když už je to jedna z těch dvou jistot na světě…

 32. 882
  Rpuť says:

  Jen tak pro zajímavost, když tady brblem na zdravotnictví.
  Otekla mi tuhle noha a to tak, že velmi, absolvovala jsem řadu vyšetření – všechno negativní, takže nic. Tak jsem se obrátila na Zvířetník, kde je bab kořenářek hafo a paní, která žije ve Švédsku tam napsala toto:

  „Ale s obdivem čtu co všechno jsi absolvovala za vyšetření během 14 dnů. Tak bys tady nedopadla. Když už by tě poslali na vyšetření čekala bys na ně měsíce. Vypadá to že to české zdravotnictví je na úplně jiné výši než švédské. Asi před dvěma lety mi otekly nohy a bez jakéhokoliv vyšetření jsem po akutní návštěvě lékaře (akutně se málokdy dostanete k tomu svému lékaři) dostala léky na vyhnání vody z těla. Ale to já nezvládám, to potom nemohu opustit dům a pes na procházky musí. Na poslední můj dotaz mi měly pomoci punčochy, tedy podkolenky ráno natažené, nevím jak se česky jmenují. Při tom mám nohy oteklé až nahoru a zdá se mi že jsem oteklá až do pasu. Dostala jsem čas u lékaře 6. prosince. Jsem moc zvědavá jestli mě moje nová lékařka na nějaké vyšetření vůbec pošle. Můj pan doktor, kterého jsem měla snad 30 let, odešel před rokem do pense. Ten mě sice na různá potřebná vyšetření posílal ale tady všechno nekonečně trvá.
  Jako starší osoba mám všelijaké potíže, ale když dostanete čas u lékaře můžete přednést jenom jeden problém, na víc totiž není čas. Jako by k lékaři šla ruka nebo žaludek a ne celá já s tělem i duší. Nenávidím tenhle postoj zdravotnictví k nám.“

 33. 883
  Šumavák says:

  Ahoj! PojĎte nahoru…

 34. 884
  nickname says:

  Dobrý den,
  k Rejpalovi: upřímnou soustrast všem pozůstalým a kamarádům.
  Abych vám něčím udělal radost, tak mám malé oznámení: V lednu čekáme potomka. Proto ta Dacia. 🙂
  880: Rputi, jsem beznadějně vpravo nahoře.
  Doporučuji poslechnout si ze záznamu pana Kuberu na sjezdu.
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/VIDEO-Kubera-na-kongresu-exceloval-Delegati-padali-smichy-252344
  Kdo má náladu může porovnat Lišku s panem Rejmanem z konzervativní strany.
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/
  Liška vyhrává, Bartoš přizvukuje, Rejman je tam do počtu.

 35. 885
  Rpuť says:

  Nickname, gratuluju!
  JInak též vpravo, téměř nahoře. 🙂

 36. 886
  westík says:

  ač jsem rejpala osobně neznala, z jeho příspěvků jsem nabyla přesvědčení, že je moje „krevní skupina“ 🙁 Škoda ho 🙁

 37. 887
  Nika says:

  Ach jo, jen komouši se nějak nechtějí poroučet…

Komentáře nejsou povoleny.