Když dva dělají totéž…

Zuzana Chlumská

Někteří ředitelé škol a někteří oudové státní rozhodli projeviti své udatenství a sejmouti obraz presidentův celé! dva měsíce před ukončením úřadu. A našli se i tací, co snují plány na obvinění z velezrády.

V této souvislosti napadá mne jen strážník Bretschneider, který v tomto případě jmenuje se dr.Samková.

A tedy se ptám – což takhle Ústava, která presidentu republiky dává na vyhlášení amnestie právo? Též jí odklidíte někam na půdu, nebo hodíte do kamen či dokonce použijete namísto toaletního papíru?

Udělali jste cokoliv proto, aby to vyhlášení amnestie neumožňovala? Vznesli jste kdykoli před tím sebemenší námitku proti tomuto ustanovení?

Vysvětlíte dětem, že Ústavou není nutno se řídit, když se to právě nehodí do krámu?

Považujete amnestii za velezradu? No dobrá, ale pak tedy měřte všem stejně!

President Havel, ač za svou první amnestii kritizován, vyhlásil ještě dvě další – v. r. 1993 a 1998 – vždy při svém nástupu do úřadu. (Pravda rozsahem menší, ale přece.)

Vznesl snad někdo tenkrát nějakou námitku? Hovořil někdo o velezradě? Pokud to byla velezrada, tak musí následovat činy! Běžte tedy, obžalujte oba naše presidenty a letiště Ruzyně se zas může jmenovat Ruzyní!

 

Že je to blbina? Souhlasím! Ale v obou případech, vážení! V obou!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

724 komentářů u „Když dva dělají totéž…

 1. 701
  nickname says:

  Dobrý večer. Mamí, Petr Nečasovič opisuje :-).
  Ad Sudety. Nebyl dobrý nápad ty války začínat. Uvidíme, jak se budou Němci chovat, až skončí okupace.
  Socialismus od roku 1938 zemi zničil. Lidé na tepelsku jsou fajn, stěhovaly se tam celé obce ze Slezska. Na sokolovsku zůstala asi nejpočetnější komunita starousedlíků, kvůli dolům a průmyslu. Ale staré vesnice se zbouraly a místo nich se postavila nová města. Velká část Krušných hor byla v pohraničním pásmu, Doupovské hory i Slavkovský les také. Tím došlo na likvidaci dalších vesnic. Kde jinde u nás můžete jít 15km a nenatrefit na vesnici?
  Kdyby Franz a Vilém nevyhlásili vojnu, bylo by lépe. Kdyby, že ano.
  Kdyby nebylo Československa, byla by Sudetská republika rad? Slovenská republika rad? Byla by Česká republika? Tam kde žije jediný Němec, tam je Německo.

 2. 702
  maYda says:

  Dobrý podvečer,

  myslím, že rozdíl je natolik těsný, že se nedá předjímat nic.

  NAkonec při tej bídě, co byla na výběr….

  a protože nejen volbami živ je člověk, procourali jsme Petřín a pak zapadli do letohrádku Kinských na výstavu krmě – jídlo – žrádlo, o tom, jak se vařilo a jedlo v 19.století v c.k.monarchii.

  je to celý cyklus výstav a mohlo by to být zajímavé :

  http://monarchie.nm.cz/monarchie/

 3. 703
  nickname says:

  700 EU tu jednotnou politiku vůči Palestincům má. Jen Klaus a Češi jim to kazili.
  Ad církevní restituce: v tomto bodě má pan Zeman u mne velké plus.

  http://www.novinky.cz/domaci/275659-milos-zeman-kampan-cssd-proti-restitucim-pripomina-arijsky-boj.html

  Asi by s všelidovým referendem souhlasil i pan Mach 😉

  Prezidentský kandidát prosazuje, aby o církevních restitucích rozhodli voliči. „Církevní restituce jsou natolik závažnou otázkou, že by o nich mělo rozhodovat všelidové hlasování, tedy referendum, dle švýcarského modelu,“ uvedl. „Právě tehdy, když by se konalo referendum, by byly jak strany pro, tak strany proti přinuceny k seriózní argumentaci,“ soudí Zeman.

 4. 704
  Matzurka says:

  >dvd, Šumaváku,
  díky.

 5. 705
  PeS says:

  A hele, mladej Ceusescu se vyslovil – http://www.novinky.cz/domaci/290071-dienstbier-kdyby-clenove-cssd-nevolili-zemana-vysledek-by-byl-jiny.html
  No to by němej neřek, kdyby mu hubu rozbil…
  Ne nadarmo se stal absolutním vítězem o nejblbější volební slogan – co všechno je možné…

 6. 706
 7. 707
  Nika says:

  Zajímavý názor insidera motejlka:
  Miroslav “Kalda” Kalousek je politický a obchodní genius. Pokud Nejedlý se Šloufem nevymyslí zázrak, definitivně se stává nejmocnějším mužem v zemi.
  http://www.motejlek.com/miroslav-kalda-kalousek-je-politicky-genius-pokud-nejedly-se-sloufem-nevymysli-zazrak-definitivne-se-stava-nejmocnejsim-muzem-v-zemi

 8. 708
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Kalousek a obchodni genius? Kdyz tohle ctu, tak uz vim, ze to nema cenu cist dal 😀

 9. 709
  Pavel Kořenský says:

  Ad 705 – no mně hlavně přijde, že Bohuš Sobotkojc to má v palici nějaké pomotané

  „Jedním z důvodů, proč se Jiří Dienstbier nedostal do druhého kola, bylo, že soc. dem. nebyla jednotná a někteří představitelé ČSSD podlehli vábení sirén. Jinak by se v druhém kole utkal se Zemanem Dienstbier“

  To jako členové ČSSD podlehli siréně Schwarzenberg nebo siréně Fischer ?

 10. 710
  Nika says:

  No, s Kaldou to bude ještě hodně zajímavé. Já bych spíš tipovala jako Rpuť, že se ho kníže bude chtít nějak zbavit, ale samozřejmě bude záležet, co na sebe vědí. Nebo se dohodnou na nějakém“odstupném“…

 11. 711
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Musim rici, ze asi ziju namjinem globusu…. Nebo asi jinak, protoze ja fakt nevidim zadne spiknuti, zadne „neco na nej vi“ ci podobne konspiracni teorie. Kdyz je nekdo svinjak, tak je svinjak, kdyz je neldo blbecek, je blbecek a nevidim v tom ze ho ridi nekdo z pozadi, ci ze je cupr kluk, ale „on“ na nej neco vi….. Fakt vam nezavidim:-D

  No a pamatuju dobu, kdy se rikalo i zde, ze Kalousek je velmi kompetentni a nejlepsi ministr ze vsech a podivejte se jak to dopadlo.

  Ps. Tedy nejlepsi odbornik, to je jasny…. Ne nejlepsi jako nejlepsi.

 12. 712
  Nika says:

  Tak je to možno ještě nazvat třeba – „jak moc si jsou zavázaní“… 😉

 13. 713
  Nika says:

  A na názor, že v debatách bude mít Zeman výhodu odpovídá jedn známý novinář velmi upřímně: „… to máš recht. ale z novin se to – oprávněně – poleje proudem“ …
  Tak se připravte. 😉

 14. 714
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Zavazani? Ale prosim vas. Ty jsou schopni poslat za vterinu toho druheho do pryc, kdyz by mohli z toho mit prospech. a hlavne, ze by to bylo „beztrestne“.

 15. 715
  Pavel Kořenský says:

  No já se bez mučení přiznám, že tomu všeobecnému nadávání na Kalouska moc nerozumím.
  Zvyšuje daně, to bezpochyby nasere. Jenže nějak tady nevidím jinou partaj, která by skončila třeba těsně druhá nebo tak něco, s jasným programem daně snížit, úředníky rozpustit a vypustit atd.
  Že je úplatnej ? No to je víceméně každý politik, co si budeme namlouvat.
  Že chlastá ? No to taky skoro každej. Já být politikem, chlastal bych nejspíš taky. Už z toho žalu, že s tím materiálem v Kocourkovské kotlině nelze nic rozumného podniknout.

  Mně nejvíc nasral s tím Paroubkem a doutníčkem. Ale po pravdě řečeno, když byl ministr financí nějakej Sobotka a bačoval to nějakej Paroubek, bylo hůř.

 16. 716

  hele noviny a televize bude utocit 🙂 je to pravda

  ale muze si noviny a televizi koupit i ten druhej.

  mne naopak tesi jak slysim nazory porazenych ,z nichz vetsina chape ze maji byt “ nezavisla “ nebo „obcansky rizene “ media , ze ty jejich nezavisla media se nechaji korumpovat a oni diky malym financim nemeli sanci.

  jo jinak ja jsem s volbou spokojenej mel jsem tri kandidaty kteri by mi vadili nejmene.

  abych pravdu rekl budu ted mit tezke si srovnat ktery z tech dvou mi vadi mene. Pravdou je ze mi tu obcas nekdo pomuze .

 17. 717

  pavle ja myslim ze nejhorsi je posun od prav obcana k pravu verejnemu.
  nevim zda to v dela kalousek, piiik nebo necas .:-(
  vic bych to videl na piik s kalouskem

 18. 718
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Pepo, víš, ono je to těžké…. to se řekne, koupit TV, ale co když prostě někdo nechce. Nebo se stát vydavatelem…něktěříse na to necítí. Je ale fakt, že kdyby se hlásná trouba přiklonila k tomu mému kandidátovi, bylo to správné a nezávislé medyjum. To by se pak tak nelinula šína na kandidáta, ale jen samá pravda pravdoucí 😀

  Pavle, nevím jak u Tebe, ale daleko menší škody jsem měl, když byla u moci socialání demokracie, je to s podivem, ale tak to bylo. Asi proto, protože se starali o otravování někoho jiného.

  No a jen poslední poznámka, nebo spíš otázka. Je správné, když sedí na Hradě někdo s komunistickou legitkou, i když už prošlou?

 19. 719
  Šumavák says:

  Pojďte nahoru na žně!

 20. 720
  Simon klein says:

  Niko
  Ten článek je veelmi blízko skutecnosti.
  Jenom to potvrzuje, ze Kalousek je opravdu jeden z nejschopnějších v soucasné zoufale politicke garniture.
  Nemá cenu zdejším stoupum vysvětlovat tento pojem, když si ani neumějí přečíst nadpis článku.

 21. 721
  Halladin says:

  Pane Kořenský,
  Dva místopředsedové a Čestný předseda dali veřejně najevo, že budou volit Zemana.
  Kolik jich volilo Zemana tajně bůhvi
  Škromach se ze Zemanem dokonce sešel….

 22. 722
  AeroKarel says:

  (676) IMHO nikoliv, neb trest za provinění má být dle mých představ výhradně individuální. Kolektivní trest jsem považoval vždy za svinstvo. Ty vazby etc bych do toho nepletl, mně jde čistě o spravedlnost trestu.

 23. 723
  AeroKarel says:

  (681) Pavle, zajímavé je, že ty vy(pře)sídlené oblasti vždy vyniknou na mapě výsledků voleb. Jinde komunisté tolik nedostávají, jako tam. A kolem Kladna také, zvlášť Libušín, rudá díra.

 24. 724
  Nika says:

  Šimone, když se soudný člověk zamyslí, tak je mu asi zhruba jasné, jak to je. Ale co nechápu – ty média a novináře, kteří o tom ani nepípnou…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *