Když dva dělají totéž…

Zuzana Chlumská

Někteří ředitelé škol a někteří oudové státní rozhodli projeviti své udatenství a sejmouti obraz presidentův celé! dva měsíce před ukončením úřadu. A našli se i tací, co snují plány na obvinění z velezrády.

V této souvislosti napadá mne jen strážník Bretschneider, který v tomto případě jmenuje se dr.Samková.

A tedy se ptám – což takhle Ústava, která presidentu republiky dává na vyhlášení amnestie právo? Též jí odklidíte někam na půdu, nebo hodíte do kamen či dokonce použijete namísto toaletního papíru?

Udělali jste cokoliv proto, aby to vyhlášení amnestie neumožňovala? Vznesli jste kdykoli před tím sebemenší námitku proti tomuto ustanovení?

Vysvětlíte dětem, že Ústavou není nutno se řídit, když se to právě nehodí do krámu?

Považujete amnestii za velezradu? No dobrá, ale pak tedy měřte všem stejně!

President Havel, ač za svou první amnestii kritizován, vyhlásil ještě dvě další – v. r. 1993 a 1998 – vždy při svém nástupu do úřadu. (Pravda rozsahem menší, ale přece.)

Vznesl snad někdo tenkrát nějakou námitku? Hovořil někdo o velezradě? Pokud to byla velezrada, tak musí následovat činy! Běžte tedy, obžalujte oba naše presidenty a letiště Ruzyně se zas může jmenovat Ruzyní!

 

Že je to blbina? Souhlasím! Ale v obou případech, vážení! V obou!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

724 komentářů u “Když dva dělají totéž…

 1. Někdo má právo vyhlásit amnestii a někdo schovat obraz … A každý si na to může udělat názor a vyjádřit ho. To je hlavní výhoda současného uspořádání-ještě pořád smíme mít vlastní názor. Dokonce i když jde o prezidenta.

 2. A tento článek samozřejmě hysterický není, jenom trochu expresivnější. Ale vzhledem k situaci je to pochopitelné !

 3. no jo ac nemame radi kdyz nekdo rika – fuj protoze vasek
  tak kdyz se nam to hodi tak prece – protoze prece fuj vasek.

 4. Jirko, ad Zeman z minula. Nějak jsem se zasekl zvyšování minimální mzdy. To znamená zavírání fabrik. Nechápu proč nás chce vyhnat do Němec.
  Stodvacet párů volů, jede do Němec … sláva ti, sláva ti vévodo náš, buď pozdraven, ty kdož v péči nás máš.

 5. ja sice nevim co kdo ze soudruhu reditelu delal kdyz byly jine amnestie.

  dokonce nevim zda nekdo rval o vlastizrade .

  co vim tak ze nevim proc se motaji dohromady.

  PS – soudruh reditel u amnestie Husaka urcite nesundaval a ani jeden vasek o vlastizrade nemluvil

 6. Jak jsem psal dole…. Prezident, jakejkoliv, nema ve skole co pohledavat. Doma, si mejte obrazy jakykoliv. Amnestie je ciste veci prezidenta, ale musi za ni vzit odpovednost, minimalne tim, ze se muze stat, ze nekdo souhlasit nebude. Nebo ze se ozve z podhradi buceni. Je to jisty posun v tom, ze uz ho nikdo nevyhodi z okna a nezapali dum. Tak neplacte, neni k tomu duvod, kazde rozhodnuti by melo byt podepreno odpovednosti za to, jak se rozhodnu.

  No a jeste z „dolejska“ potrebuju svizne nejakou opletacku na lahve, sampanske, sekty a tak. Vsak vite, takovej ten pristroj, co vezme dratek a omota to okolo hrdla i se spuntem. Nemam moc casu to shanet v kotline a uz vubec se mi to nechce kupovat nekde ve francii, kvuli zaruce a rychlosti jednani…. Dekuji predem vsem co mi poradi, kdo to v kotline dela…. Diky

 7. jirko kdyz kazdou flasku dovezes k nam tak ti ji opletu karbonem 🙂

  jo a prezident nemusi vysvetlovat , ma se povznest na ty co mu buci v podhradi.
  ale ze je za ucitelem hlava statu je skoro tradice 🙂

 8. No tak ono současný prezident se za Husáka taky zrovna neprojevoval, takže nevím, zda je to měřítko nečeho, pepo.

 9. NoName 2, – kdybych chtěla být expresivní, tak napíšu, že si s Ústavou vytírají prdel, ale jelikož jsem to nenapsala, tak se ani divana nemůže divit.
  Je to pouhý popis faktů… 🙂

 10. Rozpomněla jsem se na případ z února 1953. Zdravotní sestra nedostatečným dohledem na spolusloužící žákyni zavinila, že tato místo užívací sody podala dvěma dětem jedovatý sublimát. Obě děti zemřely. Dozorující sestra byla odsouzena nepodmíněně na 4 roky, staniční sestra pro nedbalé zacházení s jedem na 1 rok, žákyně jakožto neodpovědná vyšla bez trestu, řádně dokončila školu a vykonávala pak bez překážek své povolání.
  Dotyčná sestra byla svobodná matka (otec byl popraven Němci v roce 1944) a pečovala o 9 letého synka. Už v květnu 1953 byla propuštěna díky Zápotockého amnestii.
  http://www.trestni-rizeni.com/dokumenty/amnestie-z-4-kvetna-1953
  Tato amnestie byla dost velkorysá. Zajímavé je, že usnesením Širokého vlády byla amnestie rozšířena i na odpuštění pokut. V té souvislosti mě napadá, že Klaus nebo Nečas mohli (umožňuje li to právní úprava) odpustit dluhy, které mají občané vůči státu.Třeba jen jejich část nebo penále. Kdyby odpustil dluhy, byl by Klaus veleben, nikoli zatracován.
  Jenže ani tak lidumilný skutek by Klausovi asi nepomohl, byl by zase obviňován z populismu, destrukce státního rozpočtu atd….

 11. Pepo, kdyz to bude drzet a pujde to sundat, tak proc ne. Udelej opletacku a u nas ji muzes testovat ….. Jak budes chtit dlouho. 😀

  No a nesouhlasim s tim, ze prezident nemusi nic vysvetlovat. MUSI, pokud chce, aby se neozyvalo buceni a hlavne, je to jeho prace, neni to ani kral, ani cisar. Ten opravdu nemusi, vseholidu by to mel rict, co ho vedlo k tomu, ze…. Ale je to je jedno, nejsem demokrat a tak neumim pouzivat dialekticke dukazy kruhem, ktere slysim uz mnoho let, proc jeden muze, druhy ne, treti nesmi a ctvrty musi.

 12. 2 Schumi – ještě jsem Ti nechal dole komentář…
  Jo a když notebook, tak jedině Asus – ty se sami rozmnožujou dělením… Stačí lehké klepnutí o stůl a jsou z jednoho hned tři…
  (to měkký i je správně – když se rozmnožuje, tak je přeci životný, ne?)

 13. ještě jednou děkuji martinovi TT a Schumacherovi
  za vysvětlení k neúčasti obviněného
  🙂

 14. Nemalá skupina kritiků kritizuje rozsah amnestie, ne samotné právo amnestovat, Rputi.
  Nejde o názorově homogenní skupinu. Takové detaily se samozřejmě u hy…expresivích reakcí ztráci.

 15. Jirko ppa etc…, nás obeznámené s dílem velikého VILa, zejména Stát a revoluce (velmi doporučuji a k porovnání s Mein Kampf), a jeho ideových současníků a předchůdců, ona součást ideových základů Třetí říše nepřekvapí. Dost materiálu k pojednání na téma „Tři zdroje a tři součásti německého národního socialismu. Nepochybně by tím byl inspirován Herr Schultze z Ocelového města tak jako doktor Sarrasin z FranceVille byl inspirovám utopickými socialisty. Až na to, že na rozdíl od prvně jemnovaného nijak nebyla zjevena hospodářská podstata živící FranceVille až do doby, kdy se ujal dědictví po Herr Schultze.
  Obecně, pokud jde o příčiny randálů a převratů toho druhu, jsou společné. Mravní úpadek a z něho pocházející chování vládnoucích elit. Feudálních, kapitalistických, socialistických, jakýchkoli. Jak pozorujeme i nyní. Poddaní nevládnou a války nevyhlašují. Třebaže někteří mají takovou iluzi.

 16. 10 milá Rputi, já se nedivím ničemu
  kromě toho, že mi těší, že i v den mých narozenin jste na mne vzpoměla :-))))

 17. O faktu, že prezident pomáhal se stavbou barikády v pražkém povstání samozřejmě vím…

 18. Divano, taky se pridavam, jestli mohu a stoupam si do fronty s kytici a kolekci…

 19. Noname, jestli to neni zase urban legend, na Prazskem povstani nebyla zadna barikada….

 20. Divano, tak stálé a dobré zdraví přeji!

 21. 2 Schumi – akorát, že když Verne vydal Ocelové město, bylo malému Uljanovovi 9 let a Hitler ještě nebyl na světě… Takže se těžko mohl inspirovat jejich spisy… To spíš obráceně…

 22. Ten druhý Vašek se za Husáka projevoval, a dost intenzivně.

 23. Obdobně se, Schumachere (1374 v minulém vlákně), před cca 30 lety sovětská delegace, jíž byl tehdy v tamtom areálu předveden kalkulátor HP 9845B s asi půlmegabajtem paměti, velmi rozhlížela, kde tedy ta paměť je. (Usilovně po místnosti hledali nějaké velké skříně, připojené tlustými kabely.) Celý kalkulátor – předchůdce to osobních počítačů, v zásadě již vybaveného všemi jejich základními znaky – totiž pokládali za terminál…

  Jinak ale před cca 25 lety si zde spousty lidí nakoupilo počítače Sinclair, Atari, a tak podobně, a sami pro ně psali (přirozeně povětšinou poněkud pochybené, potažmo pochybné) programy o stovkách řádek v BASICu. Neumím to doložit čísly, řekl bych však, že těchhle lidí bylo podstatně více než těch, kteří si před 50 lety stavěli třeba modely letadel poháněné spalovacími motorky, tím spíše pak než raketových modelářů. (A to přitom byly furt jen modely, po všech technologických stránkách mající dosti daleko i např. k ultralightům.) Naopak před oněmi 25 lety míval časopis Amatérské radio náklad řádově 100 000 výtisků, a jistě nějaké dvojciferné procento čtenářů jakousi elektroniku i samo bastlovalo.

  Kolik zde asi bývalo před dejme tomu 40 lety pantografových rýsovacích prken? A kolik z nich v soukromém držení? Porovnáme-li to kupříkladu s odhadovanými počty dnešních instalací překladačů programovacích jazyků, myslím, že to pořád nevychází tak špatně. (Namátkou třeba, FreePascal ze Slunečnice – odkud bych si ho nikdy nestahoval, ale mají tam statistiku – 35 000 stažených.)

  Zkrátka, patrně je to složitější… Na „Přitom čím dál tím nižší absolutní i relativní počet lidí, na rozdíl od první poloviny minulého století je schopen nejen vytvářet, ale i chápat soudobé technologie.“ jistě leccos je, ale jako dlouhodobě setrvalý, monotónní pokles bych to nejspíš neviděl, přinejmenším ne bez dalších příkladů a dokladů. Pár vágních příkladů z trochu pozdějšího období jsem se pokusil uvést, a čistě dojmologicky bych odhadoval, že v letech 1900 – 1950 bývala ta čísla (třeba procento lidí, kteří si sami sletovali alespoň jednolampovku) spíše menší. Ovšem bylo by zajímavé zjistit prodej třeba takové Sonorety, možná bych se nakonec divil…

  Ono taky, co to je chápat technologii? Jedna věc je znát princip spalovacího motoru, druhá rozumět jeho konstrukci, metalurgii, termodynamice, chemii paliv, třetí umět za nedělní odpoledne motor wartburga rozložit na prvočinitele a opět smontovat do provozuschopné podoby, čtvrtá vědět, z jakých důvodů tam místo něj nedali wankel… A kdybychom hledali obdobu v počítačovém světě, mohli bychom začít u pásové teorie z fysiky pevných látek, přes technologie návrhu a výroby IO (navzájem nemající téměř nic společného) se dostali ke konstrukci kompilátorů, principům operačních systémů nebo počítačové grafiky, a ještě bychom nebyli snad ani ne v polovině cesty ke skutečnému aplikačnímu softwaru, jak jej uživatel dneska vidí.

  Rozdíly bych možná hledal trošičku jinde: Jako malej jsem časem pochopil, že sešroubovat z Merkura sice cosi málo dokážu, ale i kdybych se toho naučil desetkrát či tisíckrát více, pořád zde bude principiální propast mezi Merkurem a vopravdickou strojařinou. (Vědomí, že se šroubky M3 užívají i v reálném světě, mi přitom bylo jen chabou útěchou.) Něco jiného pak bylo, když jsem v asi devíti letech dostal pistolovou páječku. Tam se mi zdálo – a dodnes zdá –, že meze možnosti přiblížit se technologii elektroniky reálného světa jsou v principu jedině ve mně. A když jsem se prvně dostal k PC (to už jsem měl za sebou konstrukci vlastních počítačů s CP/M), bylo to podobné, ovšem s tím rozdílem, že jsem tak nezískal přístup jen k elektronice, nýbrž do oblasti daleko širší… Na tomhle se však principiálně nezměnilo nic.

  Tudíž bych zde rád zdůraznil důležitost subjektivní stránky – to jest pocitu, zda se svou znalostí (resp. zvládnutím) určité technologie cosi zajímavého a užitečného dokážu udělat. Jenže tenhle pocit má dvě stránky; na jedné je vědomí, že kupříkladu BGA s roztečí pinů 0,5 mm už ručně nenaletuji, zde se svět od časů krystalky či motoru wartburga objektivně opravdu změnil. Avšak druhou stránku vskutku tvoří pouhý pocit – a zde mi sebevědomí, chuť něco dělat a v posledku i kreativitu značně pošlapává též (ne-li zejména) globalizace, kdy (na rozdíl od starých časů) ke skoro všemu (reálně proveditelnému), co mne napadá udělat, si mohu na internetu ve chvilce najít někoho, kdo to již udělal lépe, a nabízí mi to za částku, za niž bych si zdaleka nepořídil nezbytné nástroje, ba zhusta ani materiál.

 24. jirko – nemusi 😀

  ma rici jen si bucte mate na to pravo a pozdeji az poznate ze jsem videl dal tak mi udelejte treba letiste.
  pokud ale che aby se nebucelo ma rict udelal jsem to proto a proto ( ne ten druhej zase bije cernochy ) – pokud ted chete udelejte mi letiste driv

 25. divano, už je ti pětatřicet?

  Nezlob se, samozřejmě přeji všechno nejlepší, hlavně zdraví, ale jsem starý cynik a tak si vzpomenu na paní doktorku Nováčkovou, která říkala (v době, kdy mně bylo pouhých náct), že po čtyřicítce se neslaví narozeniny, ale pořádá tryzna.

  Vzpomenu si na tebe, až budu zítra večer parkovat svoje auto v podzemní garáži hotelu Elite v Ostrovní ulici.

 26. No vidíte divano – jak jinak bych se dozvěděla, že máte narozeniny? Tak všechno nejlepší!

 27. včerejší vystoupení pana presidenta – poslechl jsem si to a řekl jsem si – tos neměl. To ti omlátěj o hlavu, že jsi sebestředný narcis a vztahovačný a vůbec, že nikoho nezajímáš, tak kdo by se chtěl obtěžovat a útočit na tebe, ty nulo. Když už jsi chtěl něco říct, tak jsi měl zavolat Jakla nebo Hájka, aby vystoupili a řekli, že se všichni poserové tak strašně bojí Klause, že do něj kopou kvůli amnestii. Ale ty jsi se chtěl vidět v televizi!

  No, nedá sa!

 28. 2 Jirka původní – o oplétačce špuntů nevím… Ale oplétačky s úřady standardně a kvalitně zajišťuje firma Jílek a tady např. její dceřinná společnost Dr. Bártková…

 29. Martine, ja jsem pomerne jednoduchej clovek…. Tedy jen jsem vcera konstatoval, jen za sebe, ze to opravdu nemusel.

  Divano, ta kytka je OK, ale kolekce z Vanoc, ale to snad nevadi, ne? 😀

 30. Co se týče trestních oznámení, bývají lecjaká, včetně těch patřících do mašíblů. Když může kdokoli na kohooli pro cokoli, proč by nemohla Samková. Samozřejmě, že ví, že je to pitomost, ale je to píár politika zviditelnění. „To je ta, která podala tretsní oznámení na Klause pro velezrádu. Ta má kuráž!“

  13 Pesi, záleží jak který. Kdysi jsem měl takové zkušenosti s Acerem. Ten se rozpadal už jen pohledem. Tenhle je asus EEE 900AX. Narazil na něj náhodou. Nekup to za 3300. S ixpéčky. Malá černá kompaktní škatulka. O málo větší než půlka A čtyřky. Vypadá bytelně. Model starý dva roky. Nepožaduju víc než umí. Jestli v něm není nějaké záhadné kurvítko které by to potento, budu spokojený. Jediné mínus je, že ramka je 1GB, napevno přímo na desce. Tak musím vystačit s ní. Až spadnou ceny a zachce se mi, vyměním disk 160GB za SSD. Když do té doby vydrží. Jestli zjistím jaký má reproduktor, a budu mít náladu rozebírat, doplním druhý, místo na něj je. Kupoval jsem ho jen na práci v terénu a na tahání s sebou, ale mám nutkání se v tom pohrabat, když holt nemám pec na krystaly.

 31. 17 Divano pětatřicet? Puberta. Já jsem z ní nevyrost. Tak ať se daří taky tak.

 32. Ad: Asus-koupila si ho souseda, je to takový dražší model s numerickou klávesnicí, a už třetí rok šlape jako hodinky. Jsem ji přemlouval, ať radši HP nebo Lenovo. Ne, chtěla ten Asus-a furt jede, potvora 😉

 33. děkuji za všechna přání 🙂

  nojo rakev, leč už mám smluvené, že rozprášit (samozřejmě ne zaživa, až pak)
  zatím máme doma na návštěvě jen chřipku, i když při troše snahy ..
  a kolekcí nepohrdám, ale přece jen dotaz: jste děti zamkli do sklepa?
  nám naše doma všechno snědly, i bonbóny
  a to je prokládaly chlebíčkama, kterých děláme nepočítaně, opravdu velkovýrobna 🙂

 34. 26 Zpátečníku, cítím to podobně. Bastlit má význam pro radost, nebo proto že je to výhodnější nebo že je to něco co běžně není k mání. Kdysi nebylo nijak náročné vyrobit třeba žárovku. Stanici pro jiskrovou telegrafii. Dokonce jednoduchou elektronovou lampu a zařízení pro bezdrátový přenos zvuku. Když se podíváš na dílny vymálezdů, byly to bastlírny. Ta doba je pryč, mikroprocesor nevyrobíš. Objem znalostí oslova za pár desítiletí expandoval mimo schopnost jediného člověka. A stačilo k tomu jediné století. My, neznalá většina tak zacházíme s věcmi, jejichž fungování je mimo naše znalosti i chápání. Šamansky a jako malé dítě s hračkou. Mnohé z toho o čem píšeš jsem znal. Také jsem v devíti dostal pistolovou páječku. Jo, Amáro….

 35. Zákeřný psychopat napustil prudkým jedem tisícikorunové bankovky a dosud nezjištěný počet jich věnoval fondům pro dětské domovy.
  Zatím zemřelo 20 poslanců, 5 starostů a jeden ministr. Žádné dítě nebylo ohroženo…

 36. 38 Pasáčku, neodmažou. Není amnestií správní, na přestupky. Dokonce se nevzathuje na zákazy činnosti uložené soudem. K mému potěšení, páč jsem se v tom směru trošičku snažil aby hlavně vožungrové a jim podobní nějakou dobu abstinovali od volantu. Beztak mezi lidma je moc řidičáků a jízda v zácpách je mi protivná 🙂

 37. 39 nickname, byl bych velmi potěšený stavebnicí notebooku v nějaké standardizované krabici ze standardizovaných komponentů. Asi napíšu do Brusele aby vydali příslušnou směrnici….

 38. schumi tak to je skoda.
  hele a neslo by to zaridit kdybych nezvetsoval zacpu v maticce?

  treba amnestie na body jen mimo prahu ?

  no dobre tak ja nejak vydrzim

 39. Dobré odpoledne,

  divano, rovněž se opožděně přidávám k zástupu gratulantů.

  A Jirka má děti poslušný a přísně vedený, takže jistě stačilo jen říct, že na kolekce se sahat nebude 😀

 40. Šumaváku – proto nešel na ten oběd s Klausem – nemohli ho najít 🙂

 41. Kolekce u na s na stromku nejsou, nejsou ani nikdy jinde. Jsou drahy a neni to dobry. Takze …… Proc jste nestrileli z dela na oslavu meho prijezdu? No tak za prve, nemame delo. …. Za druhe…. Dekuji, prvni bod mi staci.

 42. Jeden velmi nevkusny vtip……

  Franto, nechces jit zitra na skupinovy sex?
  Jasne, jsem mladej, a nebojim se si cokoliv vyzkouset.
  Super, tak si Te pisu na seznam.
  Hele Pepo, a kdo je na seznamu?
  Franto, no preci ja, tva zena a ted i ty.
  Hele pockej, to tedy ne, to nejde tohle….
  No dobre, v pohode, , kdyz nechces nevadi, tak te proste skrtnu
  😀

 43. 47 nickname, zajímavé. A tu škatuli na vnitřnosti vezmu kde?
  Tablet s klábosnicí nechci. Chci všechno v jednom a aby to drželo pohromadě. Levnější tablety mají omezené datové úložiště. Jediné, co se mi na tabletech líbí je kvalitní displej. Jenže do netbooků a většiny ultrabooků (které se mi stejně nelíbí) se nedává. Zatím jsem za levno pořídil co potřebuju a počkám jak se to vyvrbí. Možná budou ne drahé výkonné subnotebooky s výdrží celý den s IPS displejem a pak s OLED displejem. Klasické TFT TN displeje vymizí tak jako kdysi DSTN.

 44. Takovyhle stroje jsou k zulibani….. Uplne to vidim, v barve, vitr ve zbytcich vlasu a orostovani na zelenou…. Uz aby bylo jaro, respektive, nad dvacet, kdy se uz da jezdit.

 45. 54-tak ono je to tak trochu jednostranné shrnutí, ale asi žijeme v takové době či co…. 😉

 46. pepo, nemuzu, skrtl Te ze seznamu

 47. k 63 mam dve poznamky

  pomohlo by kdybych do 21.6 byl nezamestnanej a az od 22.6 zacal vydelavat ?

  nejvic musi byt nastvanej ten kdo dela do 21.6 a pak prijde o praci.

  😀

 48. Sumavak 61:

  Co si mam predstavit pod: „Podle vyjádření ministerstva už technici problém odstranili.“
  Nejake dalsi sudy v Orliku?

 49. http://www.novinky.cz/domaci/289775-zeman-chce-vyvesit-na-hrade-vlajku-eu-vymenou-za-penize-z-bruselu.html

  Pro příznivce nejmenšího zla, pana Zemana: Kanál Dunaj-Odra-Labe. Zvážil bych ještě kanál Vltava-Malše-Dunaj. Lodě proti proudu tahají nezaměstnaní. Zvýší se dálniční mýto. A je tu v cuku-letu plná zaměstnanost.

  Pane Schumachere, škatuli si můžete vyrobit. Z lega, z jídelního tácu, vyřezat z překližky, jak je libo 🙂

  Nebo použít návrh VIA OpenBook:
  http://www.via.com.tw/en/initiatives/spearhead/openbook/index.jsp

  Arduino Notebook:
  http://hackaday.com/2011/12/21/arduino-notebook-cover-makes-it-easy-to-tinker-anywhere/

 50. Tak na sudy to zatím nevidím, spíše na velvyslance v poušti Gobi, ovšem, pro jistotu bez internetu.
  Ale Schwarzenberg přeci nemá co skrývat, jeho politika je naprosto otevřená a jde příkladem!
  Policii a soudům….

 51. týýý jo, kde tuhle politickou mrtvolu vykopali….

 52. 2 Schumi – ad 56 – „Chci všechno v jednom a aby to drželo pohromadě.“ – no bóže… Tak tam vrazíš pár laťováků…

 53. 2 vytrezvitel – ad 66 – neptejte se Šumaváka, ptejte se knížete – ten má tu přehradu pod oknama…

 54. Nickname, ta Via je zajímavá. Mám něco podobného. Výkon bude plus mínus stejný.

 55. Můžu se na něco zeptat odborníků ? Jak amnestie ohrožuje odškodnění ? Když soud nedoběhl, není rozsudek, nemůže být ani odškodnění ? Nebo jde o amnestie v kauzách ,kde už rozsudek byl vynesen ? Nebo o jakém odškodnění je řeč ?

 56. Stran toho nápadu s vlajkou /67/ bych doporučoval podívat se do Berlína (Schloss Bellevue) či do Paříže (Palais de l’Élysée) jak to tam mají s vlajkoslávou.

 57. abych Vám řekl pravdu, vidím to na mladého Dienstbíra a radost z toho nemám. Je to po Fišerové hned druhé nejhorší.

 58. premyslim o moralce lidi co chteli zavirat prezidenta do blazince kdyz nepodepise smlouvu kterou schvalil parlament .

  ted ti stejni krici ze prece necas nemusel podepsat kdyz s amnestii nesouhlasi – ze neni jenom podpisovac

 59. Dienstbier jako prodloužená ruka Zaorálka, Škromacha a Sobotky ?

 60. sumavaku – vzdyt je jedno co za saska tam bude sedet.

  prece kdyz se nam nebude jeho chovani libit tak mu sundame obraz ze steny a podame trestni oznameni

 61. Co se týče Diensbiera II, tak tam mne zaráží jistá podoba s N.Ceauseskem.

 62. 76) NoName, osobně nevím, proč se se v médiích píše o „odškodnění“; já to nazývala “ náhradou škody“. V trestním řízení se osoba, které trestním činem vznikla škoda,mohla jako vedlejší účastník připojit v tzv.adhesním řízení;samosebou- nemusela se připojit a mohla se svého nároku na náhradu škody domáhat v občanskoprávním řízení, které je ovšem náročnější,neboť poškozený musí doložit vznik škody,výši škody a přičinnou souvislost; v adhesním řízení tuto činnost obstarává policie,což je pochopitelně pro poškozeného jednodušší. Není-li rozsudek ,není samozřejmě ani stanovena povinnost k náhradě škody ,a poškozený bude muset svůj nárok uplatnit v civilním řízení. Nejsem si úplně jista, zda v případě amnestie ( existuje-li pravomocný rozsudek), se tato amnestie vztahuje i na ono adhesní řízení-myslím, že nikoliv -ale to bude asi věc výkladu 😕

 63. (80) mno, Andy, nevím, čímž se Aktually liší od ostatních webů či dokonce internetových médií (na které se tady zhusta odkazuje) ?

 64. (86)musím připojit, že tohle platívalo za „MÝCH ČASŮ“ 😕

 65. Dobrý večer,

  dvd, s CeausesKem? já zas mám při pohledu na něj pocit, že se milostivá Dienstbierová zapomněla se Zemanem.

 66. westíku – platí to stále. A musím říct, že často, rozhodně v nadpoloviční většině, nemají trestní soudci rádi rozhodování o škodě a tak odkazují na civilní proces.
  I když je v přípravném řízení škoda vyčíslena a nemusí se v procesu soud dobírat její výše, tak obžalovaný se často úspěšně brání tím, že k němu jsou i spoluviníci. A pak by soud měl určit jejich poměr, nedej bože, aby za škodu odpovídal spoluúčastí i stát. Tak se to raději šoupne mimo.
  Kromě toho jsou poškození při trestním řízení ve velmi chabém postavení – jsou tam vlastně jen trpěni. A soudci jim to často dávají najevo, že jsou na obtíž.

 67. Má recht!

  …“Ta amnestie je tak jasná, tak jednoduchá, tak přesná, tak každému, kdo chce jí rozumět, srozumitelná, že je naprosto bezcenné ji nějak znovu vysvětlovat,“ prohlásil ve středu v Berlíně prezident. Poslancům by ji musel pouze znovu amnestii přečíst „a dát jim to za domácí úkol, aby si ji oni také v klidu přečetli“…
  http://www.novinky.cz/domaci/289829-klaus-poslancum-amnestii-vysvetlovat-nehodla-je-jasna-a-presna-tvrdi.html

 68. Zpátečníku – ad 26 – s tím bastlením v moderní době to není až tak složité. Těch BGA obvodů či jiné SMD havěti se není třeba obávat. Internet je plný návodů na to, jak si udělat pěknou reflow pec z normální elektrické trouby. Řízení teploty se svěří mikrokontroléru (to si člověk navrhne a udělá taky sám nebo okopíruje něco z Netu), pořizovací náklady jsou tak 2000-3000 a je to na furt, stejně jako kdysi pájka.

  Jediný zásadní rozdíl oproti bastlení v minulosti je ten, že tišťák si už holt člověk nevyleptá doma v misce. Ale zase to člověka naučí běžně používat dvou nebo čtyřvrstvé tišťáky s prokovy, nepájivou maskou a potiskem. Náklady nejsou nijak vysoké (dvě vrstvy 600 Kč/dm a 4 vrstvy 1400 Kč/dm, včetně pozlacení) ať už tu výrobu tišťáku člověk zadá firmě v ČR nebo prostě pošle e-mailem podklady do Číny. Čína je lacinější, protože si vesměs neúčtují dopravné a za cenu kterou zaplatíte v ČR za dva kusy jich z Číny pošlou většinou 10.
  A v SMD montáži je 1 nebo 1.5 dm (100 x 150 mm eurokarta) nějakýho tišťáku, na to se vejde věcí… 🙂

 69. Je tedy pravda, že s tou montáží na desce se člověk tak nepomazlí, protože celý proces je řádově rychlejší než klasické pájení. Ale o to víc času je na návrh atd.

 70. No, docela v tom povyku kolem amnestie zaniklo, že správní poplatek za stavební povolení od nového roku stojí deset tisíc. A to bez ohledu na to, jetsli jste živnostník a chcete si v provozovně vestavět hajzlík a zvětšit výlohu nebo jetsli budujete obchodní komplex.

  Vůbec to nebere v potaz stavební úpravy ve stávajících stavbách. Novostavba mrakodrapu nebo stavební úprava, spočívající v jedn é díže pro dveře v nosné zdi, všechno jedno.

 71. No, ještě abych Vás potěšila, tak rekreačních staveb a obytných domů do tří bytů se to netýká, tam to stojí pět tisíc.
  Ale pokud si něco upravujete v bytě v činžáku a potřebujete stavební povolení, máte smůlu, protože i když se vrtáte v jednom bytě, dům je „obytný dům s více než třemi byty“

 72. Zpátečníku – a tady:

  http://www.ehow.com/how_7659844_solder-bga-chips-boards.html

  je hezky popsáno, jak se to dělá bez trouby, jen na plotýnce od elektrického sporáku/vařiče.
  A opravdu to funguje, zkoušel jsem to kdysi, když jsem ještě neměl tu troubu.
  Celá magie té věci se jmenuje „povrchové napětí“. Ona se ta součástka tím rozteklým cínem správně usadí sama, je dospělá a cín taky 🙂

 73. maYdo – tu snad má každý, ne ?

 74. Zpátečníku – a tohle dynamické video:

  http://www.youtube.com/watch?v=KjKEmKUatJ4

  jasně ukazuje, že dnešní bastlíř se s tím fakt nesere a i tak to funguje. Během necelých 4 minut odletuješ dvě pouzdra BGA z jedné desky a naletuješ je na jinou. A bez namáčení 🙂

 75. Šumaváku, za situace, kdy průměrný novinář má problém rozeznat holinky od hodinek, protože obojí se natahuje je skoro zbytečné po nich chtít, aby chápali rozdíl mezi akumulátorem a baterií. Oni to většinou nechápou ani prodejci, protože tvrdošíjně inserují „baterie do mobilních telefonů“ a to nejen v Česku.

 76. Krom toho, skoro každý má v autě baterii, že ano. 🙂

 77. 2 Pavel Kořenský – a to jim navíc nikdo nechce vysvětlovat, že slovo baterie vzniklo jako zkratka ze „baterie elektrochemických článků“. Obdobně jako dělostřelecká baterie není jeden kanón…

 78. No, já m ám v autě baterii, ale vím, že je to akumulátor, kterému se jen říká baterie.
  ale bateriový akumulátor to mi zní krajně podezřele.

  Jinak, pánové, vskutku nemám tolerantní a trpělivou manželku, mám tolerantního a trpělivého chotě, ale jetsli by vydejchal i to kdybych místo buchty a sekané tahala z trouby nějaké spoje a desky, o tom dost pochybuju

 79. maYdo – fígl je v tom, tahat ty desky a spoje z trouby v nestřeženém okamžiku. Ne místo oběda či večeře 🙂

 80. Ad troubové: Máte někdo zkušenost s pyrolitickým troubou? Není to buržoazní zpovykanost?

  Hezky jsem mu to napsal. Kdybyste někdo slyšel, že pan Bursík byl proti fotovoltaice, dám sem rešerši, jak to vlastně bylo 😉

 81. Za rychlejší vyřízení na úřadech si lidé připlatí http://jdem.cz/w9zu8 Zhovadilé až k nevíře. 90% záležitostí které se na úřadech vyřizují je výlučně zájmem úřadů, občanům to není k ničemu a komplikuje jim to život. Přesto jsou nuceni platit si práci úředníků daněmi a jednotlivé úkony zvlášť ještě nesmyslnými poplatky. Teď se bude platit ještě další poplatek za to… Za co vlastně? Že se milostivě hnou a udělají za co jsou placeni už dvakrát? Ksindl jeden…

 82. TAk ta rešerše by mně zajímala, nickname 🙂

 83. Dědo z V. – to je normální moderní vývoj.
  Za totáče byly úřady jen dvourychlostní (normálně a za úplatek), to věděl každý, kdo chtěl od OPBH odklepnout nový kamna.
  Dneska je holt doba moderní a máme úřady třírychlostní (normálně, za příplatek a za úplatek).

  To je podobné jako rozvoj automobilového průmyslu. Já kupříkladu pamatuju, že automobil Škoda 100 či později Škoda 105 měl čtyřrychlostní převodovku. Dneska má běžná převodovka rychlostí pět a ty lepší i šest.
  Pravda, technologie se rozvíjí rychleji než sektor služeb či ouřady, takže na pětirychlostní státní úředníky si ještě pár let počkáme. 🙂

 84. 111- mne v tom zaujalo zejména toto: „Například nikdo neví, jaké jsou náklady na vydání občanky nebo pasu.“
  Větší důkaz arogance a nekompetentnosti státní správy těžko najít…

 85. … snad ani v polovině cesty … a fůra dalších stylistickejch chyb v 26 … a to ještě není nic proti tomu, že mi v obrázcích zalili tenký světlý čáry do tmavý plochy – mojí blbostí; věděl jsem, že se to může stát, ale nevošetřil si to – zítra uvidím na denním světle, zda to náhodou nebude vypadat líp …

  Pavle, děkuji za odkazy; že lze s trochou enthusiasmu pájet SMD i BGA doma v troubě, to mi je prosím známo. Druhá věc však je, jestli to tak snadno jde i pro ten rastr 0,5 mm? A třetí (ovšem až v Tebou odkazovaném videu), zdalipak se reballing (potřebný pro nové připájení BGA) opravdu dá udělat takhle lehce? Tak třeba tady http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=VTAU647jzzk&NR=1 , čas zhruba od 10:50, si s tím vyhrajou docela dost, a to přitom zřejmě je rastr 1,27 mm.

  Ono i pro SMD lze docela dobře leptat jednovrstvé desky doma, jen asi už nezbytně vyžadují fotocestu. Ale je pěkné moci si desku nakreslit na počítači, pak jen poslat e-mail s nějakými tajemnými soubory, a ukázat (nejlépe circa desetiletému) dítku, že podle jeho návrhu vopravdovská fabrika někde v dálavách – kdesi v Číně, v Běchovicích u lesa nebo na okraji Záběhlic mezi tratěmi – vyrobila vopravdovskou desku…

  Mimochodem, asi před rokem jsem sem dával odkaz na scany časopisu Domácí dílna, obsahující cca sto let starý návod, kterak si zhotoviti spalovací motorek. Ve výrobě tvarově složitějších dílů dávný autor nespatřoval sebemenší problém; prostě doporučil s důvěrou se obrátit na nejbližší slévárnu. To sice dnes už tak snadno nejde, ale může-li si každej za mírný poplatek zadat výrobu n-vrstvého tišťáku (a těm Číňanům ceny za další vrstvy zdaleka nenaskakují tak rychle jako zde), možná jsme alespoň v týhle jednotlivosti za těch sto let vopsali jeden širokej kruh zasejc zpátky.

  (Jinak tedy, jak lze mj. zjistit rozborem mojí e-mailové adresy – o níž ale, postrádaje zájmu případné veřejnosti presentovat svou reálnou identitu, nechci, aby se zde objevovala –, k tištákům vlastně mám celkem blízko, i když ani ne tak po stránce technologické.)

 86. 111 Dědo, to funguje i dnes. A dají vám k tomu i paragon a můžete si to zaúčtovat do nákladů. Paragon je od OSVČ 😉

  Ad pan Bursík: Pan poslanec Bursík nejenom že hlasoval pro vládní návrh zákona o obnovitelných zdrojích (fotovoltaice), on ho dokonce dlouhou řečí ve sněmovně obhajoval. Velmi se bál o možnost snížení podpory nejen fotovoltaiky, ale i větrných, vodních, bioplynových elektráren.

  http://www.psp.cz/eknih/2006ps/stenprot/075schuz/s075162.htm
  Citace pana Bursíka ze sněmovny:
  „Dámy a pánové, já vám velmi děkuji za pozornost a berte toto jako moji podporu vládnímu návrhu zákona a zároveň výrazně negativní vyjádření ke všem třem načteným pozměňovacím návrhům, kde já i poslanecký klub Strany zelených budeme hlasovat proti. Děkuji za
  pozornost.“

  Dále pan Bursík podpořil biopaliva tak, aby pan Babiš na nich vydělával dostatečné množství peněz. Tím nám zdražil chleba i benzín.

  Kdyby někdy někdo něco tvrdil o moudrém, úsporném, ekologickém panu Bursíkovi, pošlete mu odkaz na jeho řeč. On je hlavní obhájce Fišerova/Tošovského zákona o fotovoltaice.

 87. Nickname, děkuji…už jsem si říkal, že zase feudalisté nebudou mít co dělat 😀

  No a přečetl jsem si konstruktérské okénko a musím říci, že nejen netuším o kterých součástkách mluvíte, ale dokonce mám pocit, že jste mluvili často nějak cizojazyčně vulgárně. Jediné, čemu jsem rozuměl, byla kuchaň a manželka a tak jsem kroutil hlavou. Žena přeci di kuchyně nejen nepatří, ale snad i nesmí, ne?

 88. Zpátečníku – jde to celkem snadno pro libovolný rastr. Ten BGA systém je navržený tak, že víceméně nemůže selhat. Tedy pokud je tišťák dělaný profesionálně, s nepájivou maskou. To povrchové napětí tu součástku spolehlivě usadí a opravdu tam nevznikají kiksy, pokud se dodrží alespoň přibližně průběh teplot (na tom záleží na druhou stranu docela dost). To mám osobně vyzkoušené a normálně používám.

  Pokud se týká reballingu, tak to je věc cviku. Mně osobně to zdaleka takhle rychle nejde, zejména od té doby, co jsem vyfasoval brýle na blízko. Ale kamarád (o pár let mladší a bez brýlí) to seká jak Baťa cvičky a ještě je u toho schopen se vykecávat. On je fígl v tom, že toho cínu tam stačí trochu a opět je ve hře ta nepájivá maska.

  Jistě, doma leptat lze, ale na takovém plošném spoji nelze použít ty postupy o kterých mluvíme, protože cín se sleje a pospojuje vývody moderních součástek. Na doma leptanou desku lze letovat leda SMD odpory, kondensátory, transistory a SMD chipy s rastrem 1.27 mm (a i to se musí trochu umět).

  S tou Čínou je to smutné. Taky bych raději zadával tišťáky do Pragoboardu nebo do podobných firem doma. Pro firemní výrobu to tak děláme.
  Ale on je pro domácí bastlení sakra rozdíl, jestli za těch cca. 1500 dostanu desky dvě nebo deset či (za mírný příplatek) 30. V tom je do jisté míry to tajemství některých konstrukcí z Internetu. Autor něco vymyslí, zadá si v Číně tišťák a ze 30 kusů jich 25 prodá na Netu a má zaplacené součástky a půlku nového multimetru v dílně.

 89. Mimochodem, on se ten reballing v normálním bastlení víceméně nevyskytuje, to je spíš věc pro opraváře.
  Když něco bastlím a na osazené desce něco odprásknu, tak je řádově rychlejší si osadit tím reflow novou desku. Součástky stejně člověk kupuje po desítkách (běžné ICs), stovkách či po špulkách (odpory, kondíky, transistory). A i složité a sofistikované obvody se dneska běžně kupují (či rozdávají jako vzorky) po třech či po pěti. To už není jako kdysi, když si člověk koupil jeden kus procesoru Motorola 68030 v keramickém pouzdře se zlacenýma nožičkama a koukal na to jako na svatost a třásly se mu ruce, když to dával do soklu. 🙂

 90. Nojo, nickname (39), jenže 32-bitové PC, to vlastně není dnešní technologie, nýbrž ta 20 let stará… Podobně všechna ta SMD vlastně jsou jaksi navíc (a na obtíž), amatér se jimi zabývá spíše proto, že určité čipy se jinak zapouzdřené už nedají sehnat, než proto, aby těžil z výhod SMT, jež vesměs jsou pro kusové, prostorem neomezené výrobky zcela irelevantní. Takže amatéři v zásadě pracují s technologií přes 20 let starou.

  Schumachere (42), a věc přitom dále má několik zajímavých rovin… Na jedné z nich se nachází otázka, zda bastluji jaksi symbolicky, anebo skutečně (s celou škálou možných mezistupňů) – dokud jsem před skoro 40 lety občas leccos takhle sletoval, ze stadia víceméně symbolického jsem se nedostával téměř nikdy, vše byly jen kousky čehosi, co by bylo mohlo krásně fungovat, kdyby se to bylo trošku ještě doladilo, dotrimovalo, připojil k tomu pořádnej koncovej stupeň, popřípadě kdyby proto bylo nějaké skutečné použití… A v pozdějších letech jsem si naopak (během pár minut) amatérsky zhotovil leda tak stabilizovanej zdroj, abych nemusel kvůli zdigitalizování několika kazet shánět baterky… To tedy je, v určitém smyslu, otázka výstupu.

  A další rovina se pojí s otázkou, co vlastně u své bastlířské činnosti pokládám za vstup. Tak kupříkladu vyrobit amatérsky žárovku možná není tak těžké (ostatně, viz http://www.dailymotion.com/video/k3Af3Vdo1s65LLryFm#.UO3eC8VGHIU – ten ty lampy sice doma nedělá zrovna na koleně, jenže žárovka mj. nepotřebuje např. to vakuum), pokud za jeden ze vstupů člověk považuje wolframovej drátek. Ovšem v momentě, kdy by si právě ten měl sám vyrábět ze surovin (podobně, jako si tenhle pán http://web.quick.cz/jarda.kucera/tarnzist_prijim.html vyrábí galenit)…

 91. Nickname, tak to je stará vesta. Pamatuju se, že se opatrně šťouchlo do toho, že Bursík prosazoval větrný elektrárny a přitom měl v tomtéž oboru soukromou poradenskou firmu. Jenže to byly samozřejmě jen pomluvy odpůrců světlých zítřků.
  No a biopaliva , fotovoltaika, úsporný žárovky v tom má samozřejmě prsty.
  On se snad ten velký ekologistický guru pokouší tvrdit, že ty nesmysle neprosazoval a že je proti?
  Tak krátkou pamět nemají snad ani ti, co mají zelené mozky, srdce rudé.

 92. Zpátečníku – jsou i amatéři, kteří pracují s FPGA obvody poslední generace. Nebo amatéři, kteří se pokouší vecpat doma konstruované tříosé gyro do maličkého robotického vrtulníku (to opravdu není prostorem neomezený výrobek).

  Ale obecně vzato, vím z vlastní zkušenosti, že jde jen o to udělat ten první krok a přestat se těch malých SMD sviní bát. Kdysi jsem si tím taky prošel a už je to OK 🙂

 93. „…je řádově rychlejší si osadit tím reflow novou desku…“ — a též asi spolehlivější, ono to tím předchozím bastlením taky může být už všelijak nakopnuté… To právě souvisí s jednou z těch otázek, zda totiž za výstup pokládám něco, co funguje v laboratorních podmínkách (a to ještě se štěstím, jen v těch klidnějších, a jen někdy), anebo co funguje v definovaném rozsahu provozních podmínek vždy. Zde se amatér těší převelice příznivému postavení…

  Sám tedy mám vlastně už desítky let k výrobě elektroniky svým způsobem daleko, ale už kdysi s příchodem PC jsem nabyl dojmu, že bych sice dokázal třeba navrhnout a (dát) vyrobit desku do sběrnice ISA či PCI tak, aby (alespoň papírově) fungovala, jenže pokud by konkrétní kus nepracoval náležitě (navíc nějak stochasticky), měl bych kupříkladu značné potíže prokázat, zda chyba je na mé straně či v tom PC – a pokud u mne, tak v čem. Zkrátka, štěstí amatéra je v lecčems – a právě i v tomto – blízké štěstí vývojáře, jenž má vymýšlet nové obvody a principy spíše než zaručit vyrobitelnost těch již známých, navíc samozřejmě co nejlaciněji…

 94. „…jen o to udělat ten první krok a přestat se těch malých SMD sviní bát…“ No, až zas někdy půjdu k jedné spřátelené firmě (ovšem kvůlivá softwéru), zkusím je přimět ten první krok udělat, a uvidím, zda mne nechají, ať si tam pár jejich prototypových desek cvičně a pro radost osadím, aniž by je pak museli vyhodit. (Posledně jsem takhle – trpě abstinenčními příznaky z nedostatku pájení – zaletoval v jednom tahu pěknejch pár tisíc pinů, ale THT. Od té doby mi ta závislost už drobet polevila, místo ní dnes mám vetchozrakost.)

 95. Zpátečníku – no já ti ze zkušenosti poradím.
  Pokud máš bastlení pořád ještě rád, nenech se otrávit a zdeptat a zvol si vhodný projekt. Třeba takový malý přehrávač MP3 souborů, který bude hrát do sluchátek muziku uloženou na micro SD kartě je fajn. Sice to řešilo a postavilo asi tak 1000+ lidí, ale nijak to nesnižuje didaktickou hodnotu toho projektu.
  Zapátrej, natahej a prostuduj datasheety, stáhni si nějaký CAD (Eagle) na kreslení schémat a plošných spojů, vyber si procesor a jeho vývojové prostředí (Atmega), navrhni, naletuj, naprogramuj.

  A rázem zjistíš, že to jde a že není nutno házet dlouhou kulovou zbraň do lánu obilnin.

  No a pak můžeš opatrně přistoupit ke druhé fázi. Ta se projevuje tak, že zapátráš v kalných vodách Internetu a stáhneš si pirátskou kopii něčeho jako je Leonardo Spectrum.
  To si nainstaluješ, vybereš si vhodný FPGA a začneš malovat. Nakreslíš tam procesor, paměť, dekodér MP3 (většinu toho stáhneš z OpenCores) a další drobnosti, zbytek doprogramuješ ve VHDL nebo ve Verilogu, celé si to odsimuluješ pomocí Modelsimu, zkonstatuješ, že to funguje jak má a ani to nemusíš stavět 🙂

 96. Dobré zas ráno… No a nejprve bych rád popřál panu domácímu vše nejlepší a hlavně zdraví a pevné nervy k jeho svátku… Tak ať se Ti daří!

 97. Všechno nejlepší k svátku, Šumaváku!

  A dobré ráno všem!

 98. Dobré ráno vespolek,

  A Šumavákovi zvláště, všechno nejlepší a hlavně to zdraví i dobré nervy 🙂

  Nickname, ad 117, volební lístky kecají. Jiří z Poděbrad byl králem zvoleným, pravda, nikoliv „všeholidem“, ale to jsme zase u volebního práva, že.

 99. >> domácí pán
  Vše nejlepší k svátku.
  (Nějak postrádám v dnešním tisku i netisku oslavný článek k 100. výročí narození s.Husáka)

 100. Ovšem – tohle je kouzelná souhra:
  http://zpravy.tiscali.cz/koncert-za-slusneho-prezidenta-podporilo-na-pet-tisic-fanousku-207530?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+tiscali-zpravy2+%28Tiscali.cz+-+Zpr%C3%A1vy+%28RSS+2.0%29%29
  „Koncertem Karel na Hrad s podtitulem „za slušného prezidenta“ na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze uzavřel dnes svou volební kampaň předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. … Program zahájila krátká audioprojekce se zdravicemi známých osobností. Herci Zdeněk Svěrák nebo Vojtěch Dyk, zpěvačka Marie Rottrová či hudebník David Koller zdůvodňovali, proč si přejí, aby se Schwarzenberg stal hlavou státu.“

  a Polreich k umělcům:
  http://www.lidovky.cz/pohlreich-k-videu-budu-pozadovat-nahradu-skody-fl5-/zpravy-domov.aspx?c=A130109_122646_ln_domov_ape
  „Tyhlety umělecký iniciativy, mluvkové bez peněz. Bez ničeho. Jako ať jdou do prdele všichni. Si myslej, že je tady někdo zvědavej na hereckou a uměleckou politiku? Ať se podívaj, jak to dopadlo, buzeranti. Mě se prezidenská volba netýká, nejdu tam, není to moje věc, nezajíma mě to. Když to jsou takový hrdinové, ať se vedle toho nechají vyfotit sami, ne? Všetečkové. V týhle zkurvený zemi je to stejně jedno. Tohle je nějaká banda srabů, co nemaj ani korunu.“

 101. Jj – zejména právní povědomí je pravoláskovníků velmi slabé ….

 102. Vse nejlepsi panovi Brany…..

  No jasne, ze kradou pravdolaskovnici. vsechno, vzdyt to je to same, jako kdysi valecni stvaci:-D
  Jeste mi nejde do hlavy jedna vec. Jak najednou je kulturni fronta fuj a oskliva a odporna, kdyz pred par tydny to byla jedini lide, co posunuji civilizaci kupredu a proto potrebuji penize ze spolecneho…tak nevim, jestli to co plati dnes, neplati vcera, nebo obracene…. Fakt netusim.

 103. 134 Dobré ráno. Pane Jirko, nepodrýveje autoritu feudálů, abyste nedopadl jako ten skotský zloděj dobytka 😉

 104. To bych si vubec nedovolil, o nejakem podryvani nemuze byt vubec rec…..

  Co bych za jeden den bez toho, aniz bych cetl, jak ublizuje panu prezidentovi a jak za to muzou valecni stvaci, ci medyjalni mrdky, nebo co zas provedli pravdolaskovnici, at je to kdokoliv…. .. Tedy, co, udelam si takovej „damokluv mec“ samozrejme nade mnou. Tedy pokud neuvidim jeden jediny prispevek o techto vecech, budu tak nadseny, ze si za trest pustim Stmivami, nebo jak se jmenuje…..

 105. Jiřiku, ale já jsem nepsala, že nutno finančně podporovat pravdoláskovníky, viď, že ne?
  Používáš stejné argumenty jako tvůrci toho videa…

 106. To nedělejte, doktore, radši si znovu projděte petice na podporu, resp. odsouzení amnestie.

 107. Kulturni fronta , rputi…. Kulturni fronta. To jsou Ti o kterych jsem psal. Ono se to velmi prolina. Ale toje jedno, jen mi to pripada smesne:D

 108. Šumavákovi všechno nejlepší k dnešku!!!

 109. Připojuji se k houfu zdejších gratulantů: hodně zdraví a spokojenosti ,Šumaváku !

  OT: dotaz pro informované Pražáky: je možné zaparkovat před nebo v nejbližším okolí Topičova domu ( Národní 9 ) ?

 110. Jiřiku, život nemá striktně oddělené kategorie. Každý obor, každé město, každý dům je prostě směska. To je normální. I v domě, ve kterém žiješ se s někým kamarádíš, někoho jen slušně pozdravíš a u třetího jsi nejradši, když ho ani nezahlédneš. Přesto ale nelze striktně vyhlásit, že v tom baráku bydlej samí idioti.

 111. no však Rputi…ale pravdolaskovníci jsou fuj a oškliváci, kulturní fronta, ať studená nebo teplá, posunuje civilizaci…

 112. 137 Co je to to Svítání? Já si ráno pustil Lucku Vondráčkovou s Honzou Nedvědem. Oko nezůstalo suché.
  Už jsem myslel, pane Jirko, že jste nepochopil výzvu Dějin. Vy jste se snad ani nepoučil z krizové vývojky.

 113. Aj! Dnes je Sv. Šumaváka! Tož všecko nejlepší, zdraví, štěstí, pohodu (prý to je nějaký pocit, ještě prozkoumám a podám vysvětlení 🙂 ) a hlavně trpělivost. S námi i ostatními. :-)))

 114. Dobré ráno,
  dnes prý mají svátek Břetislavové, tož, domácí pane, žij dlouho a blaze 🙂

  Taky mají svátek lachtani, tuleni a velryby, neb jest jejich Mezinárodní den.

 115. No já taky netuším, co je Svítání, ale je to prej hitovka pro dcerky, jak říkali. No a potom, co jsem viděl Popelku, která se jim také libí, nemůže to být horší. Vidět Trávníčka v legínách nemůže nic překonat, ani ty úpíři a vlkodlaci v tom cizikrajném filmu.. 😀

  Jo a s tím puštění Ondráčkové s Nedvědem. Doufám, že jste byl v pořádné vejšce, protože jinak by to nemělo cen. …jo a vzpomněl jsem si na takovej vtip o „puštění“
  Jaký je rozdíl, mezi pádem z Prvního patra a z desátého? No přeci z prvního je to …..AAAAAAAAAA BUM a z prvního …… BUM AAAAAAAAAAAAAAA

  ps. v tomto příspěvku nebylo ublíženo žádnému zvířeti a podoba postav v příspěvku je čistě náhodná ..až tedy na toho Čaka Norise

 116. Milý Šumaváku, připojuji se k ostatním a přeji ti všechno nejlepší, hodně štěstí a zdraví a především hodně trpělivosti s nedokonalým světem 🙂

 117. No jo…AAAAAAA BUM, je přeci z desátého… 😀

 118. 147 Twinpík ságo. Na Twinpík už nekoukám, to musel točit někdo zfetovanej. A na ságo nehraju ani mi nechutná.

 119. Tak kulturní fronta se seskupila na podporu Schwarzenberga na náměstí Jiříka z Poděbrad ? Hezké, hezké, takové symbolické….

  Nickname, Twilight sága neboli uchňachňané softporno v knižní podobě, kdy hrdinka neví, zda je lepší mít za milence upíra (ale hodného, co lidi nežere) nebo vlkodlaka. Pak řeší, jak se zbavit panenství bez prolití krve (asi aby ten upír nedostal nějakej šok), a přitom bojujou s jinými zlými upípry, co lidi žerou. Celé je to korunováno ve čtvrtém dílu porodem dítěte upírovi, typického upírsko-lidského míšence, přičemž hrdinka málem zemře a manžel upír jí konečně kousne, aby jí tak konvertoval na upírku a zachránil život. No prostě hustej nářez !
  Bohužel, moje sestra je zanícená fanynka….

 120. Jiří, pokud nechceš číst, jak ubližují prezidentovi, tak si počti v diskusích na Novinkách nebo Idnes 😀

 121. Twinpík? není to ten šílenej detektivní seriál, kde ženska chodí s polenem a furt někdo umírá, dřevařská firma a odlehlé městečko s hampejzem? No to je tedy fakt, že museli mít asi dobrej matroš 😀

 122. Nickname, hele, na Twinpík mi nesahejte – vidět Davida Duchovneho (později protagonista X files Fox Mulder) jako transvestitního agenta Denisu mně totálně dostalo 😀 !!!!

 123. 153 upír nebo vlkodlak. Scénář k prezidentské volbě psaný Michalem Vieweghem dle předlohy Rosamundy Pilcher. Odborný poradce Václav Moravec.

 124. Twinpík – pro mne je úžasná úvodní hudba. První tak 2-3 díly docela šly, ale pak to nabralo grády a dalo se zřejmě sledovat jen pod vlivem něčeho silnějšího, co k nám na dálý východ nedorazilo. Ale ta úvodní melodie se mi fakt líbila.

 125. 159-tak tak, možná, že kdyby to ukončili první sérií, šlo by to. Ale začalo se nadstavovat a objevovali se nové náznaky a sovy byly všude a šlo to do kytek.

 126. hele kdyz napisi ze podporuji na prezidenta tam toho nebo tohodle .
  muzu to udelat?
  ja vim nebude se o tom psat jako o lucce bile nebo michalu davidovi ale prece jen – muzu se vyslovit?
  hele muzou knizeti hrat i na pohrbu a mi to je jedno a volit ho nebudu. proc to ale mam napadat?

 127. Pepo,
  napadat nemusíte, já si z toho spíš dělám srandu, i když mi to přijde k pláči… Ta neuvěřitelná sebestřednost a sebevědomí našich současných „umělců“, kteří se domnívají, že rozumí úplně všemu a mají patent na rozum, protože se jim povedlo pár hitovek…. každý holt nemá moudrost Karla Čapka, a je tak sladké propadnou poblouznění, že mi davy naslouchají…. co na tom, že to jsou čtenáři Aha a Blesku, že.

 128. matzurko i ja si delam srandu.
  ale castecne ma jirka pravdu.
  hele kdykoliv umre nejakej komediant – tak i tady tecou slzy potokem. Pritom je to komediant a diky tomu vime ze vubec je a ze umrel. Pritom to muze byt troska , ochlasta, zlodej …. buh vi co.
  Ale prece tak krasne hral …
  Pak se ale nedivme ze se pak citi jako neco vic.

  jak pisete je to takove precenovani ze kdyz je nekdo v necem dobry – musi jeho nazory byt spravne.

  dokonce i to ze je nekdo dobrej fyzik, matematik , spisovatel , tanecnik , manazer , politik , prezident, policajt , soudce -jeste neznamena ze je dobrej clovek.

  At to zkratim – chi tim rict ze se ma posuzovat ze nazor kazdeho ma stejnou vahu, ze kazdy ma stejne pravo .

  Bohuzel to je casto i zde vyvraceno recmi o tom jak nekteri vidi dal.

 129. Ja bych souhlasil s pepou, jak jinak, ze….. Kazdy si muze volit koho chce a nadavat na koho chce. Ja vubec nemam problem s tim, ze nekdo zazpiva lesnikovi na konec kampane. Stejne tak nemam problem s tim, ze nekdo rekne ze bude volit treba Zemana, je to jeho problem. Jedine s cim bych nesouhlasil a to bytostne, …. Matzurko, Karel Capek byl tak neuveritelne zaujaty Masarykem, ze byl div, ze si vzal za zenu nekoho jineho. Jestli byl nekdo „hlasna trouba“ hradu, tak Capek je na ni futral. Kam se hrabe Bakalovo noviny s Havlem.

  Ps. Nejlepsi je proste umelce neposlouchat, pokud ostatentavne podporuji, ci souhlasi s nekym, kdo je mi eklhaft. Jsou veci, ktere proste nejdeou prekrocit.

 130. Pepo,
  asi tak, naprosto s vámi souhlasím.

 131. jirko – no ja se nechtel do capka navazet ze to bylo podobne 🙂

  jeste bych trochu dodal – budu napadat ty kteri se snazi omezit ma prava a dokonce i prava druhejch. ( blbe keci ze je treba patere aby se vedelo kde jsou hranice meho a ciziho prava … bla bla bla muzeme vynechat . tam prece kdyz tak plati desatero plus martinuv pes na dedine )

 132. Krapet jinak, řekla bych.

  Neviditelná ruka trhu celkem jasně hlásí, koho si lid považuje nejvíce. Ty vysoké honoráře moderních gladiátorů a bavičů mluví sami za sebe. Oceňujeme hru (ať uměleckou či sportovní) zřetelně nejvýše ze všech uměn – výše než vědu, zdravotnictví, učitele, o zemědělcích nemluvě – což je jasný signál, že máme co jíst, zdraví jakž takž slouží a tak chceme být baveni a na ostatní tak trochu kašlem.
  Takže je celkem jasné, komu si politici řeknou o podporu, aby upoutali pozornost občanů.

 133. Úplně mimo nyní diskutované. Jak tak v nemoci dočítám, narazila jsem na termín „akumulátorová baterie“. Dávám k dispozici další (z TV) – pěší chůze, z odborné knihy – pojízdný vozík.

 134. rputi – nevim zda neviditelna ruka trhu ale rikejme si tomu tak .
  jenom bych nesouhlasil s tim ze to je upoutani pozornosti obcanu. Ja si myslim ze ovcanu obcan premysli sam za sebe.

 135. Opožděně, ale přece, Šumaváku, řadím se ke gratulantům!

 136. (171) – že by baterie akumulátorových článků? Ono to opravdu nic jiného není, to, co si strkáme pod kapoty (já i pod sedačku). 😛

 137. Pepo, nejde o to, že jsou dobří, ale že jsou známí.
  Bůhví proč mnozí věří, že když je někdo v televizi nebo hraje ve filmu, tak má víc rozumu než ti, co pečou chleba, učí ve škole , chovají kobyly ,staví baráky….

  Čapek ovšem, Jirko, svůj vztah k Masarykovi netahal do svých knížek a divadelních her. A taky nehlásal, že kdo jeho obdiv nesdílí, musí být nutně mizera nemravnej.

  U nás doma v předchozích generacívh byl Čapek vysoce ctěn a vážen, ačkoliv MAsaryk moc v oblibě nebyl skrz poněkud levicové názory.
  Nicméně byl respektován jako hlava státu.

 138. Šumaváku, též přeji vše nejlepší.
  Pasáčku, pokud je vozík nepojízdný, je rozbitý:-)) Slovo vozík podle mne charakterizuje jeho vlastnost – prostě něco vozí, tak musí být pojízdný, ne? Jinak to není vozík, ale stolek, podstavec nebo cokoli jiného než vozík.

 139. chjo…Jeden problém ze života. Před chvíli jsem načapala pana nájemníka, an mi krade brambory. Jinak se to napsat nedá. Zapomněl, že už se vyskytuju doma častěji a v nezvyklých denních dobách a tak se stalo, že když jsem vyšla na dvorek, právě vycházel ze skladu a v ruce měl tašku a v ní brambory. Nevím, pro koho to byl větší šok. Já teda nebyla schopna mu na místě vynadat. Stála jsem jak ta lotova žena. Já se totiž už minulý týden podivovala nad tím, že jsem přece ukládala brambory do beden a ty bedny byly plné, tak proč ksakru je horní bedna skoro prázdná a ta pod ní z polovic. Už jsem se obviňovala ze stařecké demence…a ono zatím… 🙁 Vím, že nárok na úctu ke stáří tím ztratil, přesto jsem nedokázala mu na místě vyčinit. Ono tady je zvykem, že se nic nezamyká, sklad, dílna i půda jsou přístupné z v nitřního dvorku. Takže asi nebudu volat jeho synovi a nebudu ho informovat – on jim vozí zásoby potravin a dává jim
  týdenní kapesné, které oni obratem prokouří, ale nakoupím zámky a holt bude vše pod zámkem. Bude to složitější pro příslušníky rodiny, kteří si chodili sami pro brambory a pod., ale ti mi vždycky předem zavolali, že se staví a vezmou si.

 140. No MaYdo…. Jen jsem upozornoval na to, ze Capek byl hlasnych troub futral. Nic vic.

  Jo a s tim co pises v prvnim odstavci budes okamzite konfrontovana, az se bude probirat Pekar, Mlikar a jejich preference na co daji prachy. Nebo dokonce az zemre heeerec a tady se budete rozplivat, ze to byl cupr kluk, ci holka a ze ta zena za pu
  Tem, ci major zeman nebylo tak spatne …. Tusim, ze to nebde tak dlouho trvat 😀

 141. pepo,
  třeba tržní pařát – je to fuk, víme o čem je řeč.
  Nejen upoutání pozornosti, ale zaštítění se „autoritou“, které si lidi cení. Tedy většina si cení a je veskrze fuk, že třeba z M.Davida já dostávám kopřivku a Schw. se nejspíš taky moc nelíbí.
  A od toho zaštiťování už je jen krok k tomu, aby se ony „autority“ vyjadřovaly – což bývá zhusta katastrofa. Ale lid si žádá a aplauduje.

 142. Dano, obávám se, že jsi jedna z posledních, kdo nezamykal … 🙁

 143. Pavle a Zpátečníku, to už je vysoká škola bastlířská. Kdepak já na dvouvrstvé desky. Dnes už bych nezbastlil ani obyčejný zesilovač. Nevyplatí se to, cena času je vysoká. Vyplatí se jen neco extra co není k mání běžně za přijatelnou cenu. Když si představím, že bych měl navrhnout a postavit počítač, kdybych to uměl, v souhrnu by to vyšlo dráže než koupě profesionálního výrobku. Troufnu si na běžné opravy. Naposled to byla oprava mnou pokurvené čtečky SD karet. Nejobtížnější bylo, jako obvykle, zjistit jak se notebook rozebírá a dostat se k základní desce. Pak už to byla standardní operace odpájení krytu a připájení nového kontaktu náhradou za vylomený. V servisu by měnili celou desku, trvalo by to týden a stálo několik tisíc. Mně to trvalo hodinu. Ještě zvážím výměnu displeje. Jak moc je složité podsvícený zářivkou nahradit podsvíceným ledkami tak aby bylo regulovatelné podsvětlení. Jak nahradit invertor. Sice nakonec jde všechno, ale nerad bych měl nakonec náklady jako za nový notebook. Dosud dobře slouží,výkon stačí, jen obraz je mizerný, zvlášť v porovnání s tím ledkovým eeečkem. Ne, že bych si nemohl koupit nový, ale, vždyť to znáte….

  Povzdech : Už ani BBC se nedá poslouchat. Čím víc rozumím anglicky, tím mi připadaá horší… 🙂

 144. 170 Neviditelná ruka trhu hlásí, koho si úředníci považující nejvíce. Nejvíce si považují Daniely Drtinové a Václava Moravce (7 mld./rok). Potom si považují Jana Pokorného a Břetislava Turečka (2mld./rok). Úředníci je platí ze svého – ze svých vybraných daní. Když mi ty peníze sebrali, tak už jsou přeci jejich, ne?

 145. sledovat jen pod vlivem něčeho silnějšího, co k nám na dálý východ nedorazilo…to by mne zajímalo, co by to mohlo být, co se kde ještě pije silnějšího než na Ostravsku:)

 146. Rputi, nezamykalo se jen do míst, která jsou přístupná z vnitřního dvoru. Barák je samozřejmě zamknutý.
  Jinak k umělcům a jejich vlivu – to přece tady bylo vždycky, že umělec – spisovatel, básník, hudebník, herec byl slyšen více. Vždyť on je tak moudrý a jak hezky umí popsat skutečnost, jak krásně zahrál toho mučedníka – to musí být moudrý člověk. Možná je to přežitek minula, kdy lidé si ztotožňují osobní vlastnosti umělců s jejich dílem.
  To, že se tady občas vzpomíná na zemřelé či právězesnulé umělce ještě neznamená, že se vynáší jejich osobní charakter, ale to, co dělali ve své oblasti – dělali-li to dobře.

 147. Andy, já vůbec neměla na mysli obluzení, způsobené pitím. Spíš jinou aplikací. :-))))

 148. Dano, ani v tom případě si to nedokážu představit, ten váš východ má svou pověst:) Nic proti tomu, také nepocházím z klidné oblasti.

 149. Já myslím, že ten seriál byl takový … psychedelický. Takže s trochou mariánky byl asi stravitelnější.

 150. hele teď mi volala nějaká paní, že si našla na internetu, že jsem dělala také účetnictví…že si kvůli hypotéce bude uměle navyšovat příjmy a hledá někoho, kdo by chtěl naopak příjmy snížit….to má být nějaká provokace z berňáku nebo přímo z ministerstva vnitra? To Už má hospodářská kriminálka všechno hotový a aktivně vyhledává nové oběti?

 151. westíku
  Možnosti parkování na Praze 1 (levobřežní část – tedy Malá Strana):
  v ulici Vítězná (úsek od Malostranského nábřeží až po ulici Všehrdova) je parkovací automat. Provozní doba automatu v sobotu je od 8:00 – 14:00. Max částka za parkování je 180 Kč/6 hodin, minimální úhrada je 15 Kč/30 minut parkování. Jedná se o zelenou zónu.

  Možnosti parkování na Praze 1 (pravobřežní část – tedy v okolí Národního divadla):
  úseky na Národní třídě a v ulici spálená – opět parkovací automat. Provozní doba automatu v sobotu je od 8:00 – 18:00, 1 hodina parkování stojí 40 Kč. Jedná se o oranžovou zónu

  úsek na Smetanově nábřeží – parkovací automat v sobotu od 8:00 – 18:00, 1 hodina stojí 30 Kč. Je tu zelená zóna.

  ulice Divadelní – parkovací automat v sobotu od 8:00 – 18:00, 1 hodina stojí 30 Kč. Je tu zelená zóna.

  http://praha1.indigo.cz/

  když pojedete od Vltavy na Národní, pojedete kolem starého divadla a nového divadla a za nimi kolem kostela, pak je křižovatka s Voršilskou ulicí a za ní jsou parkovací automaty.
  k Topičovu domu půjdete zpátky přes křižovatku na druhou stranu ulice.
  vyjedete pak tak, že se na další křižovatce s ulicí Mikulandskou otočíte nazpátek k Vltavě, jinak byste dojela na další křižovatku ke Spálené ulici, kde se již otočit dost dobře nejde (i kvůli tramvajím)

 152. Kdepak, Andy -190 – to je pokus o podvedení hypoteční banky. Tak vznikají ti chudáci dlužníci, které honí ti zlí exekutoři. V žádosti o půjčku uměle navýší příjmy, půjčku dostanou, pak nejsou schopni ji splácet, nastoupí exekutor a následně občas i TV -kterákoli. Zlí exekutoři jsou všeobecně „zajímavé“ téma.

 153. Sorry, Dano, ale to se fakt po telefonu takhle neřeší. Voni ti zájemci o hypotéku jsou sice blbí, ale zas takhle ne.

 154. Tedy, zavolat někomu cizímu a ptát se na tohle mne připadá úplně debilní. Vůbec nemám pocit, že to bylo vážně, tedy ta otázka byla míněna vážně, protože někdo, kdo může položit do telefonu něco podobného, tak by nemohl vytočit sám číslo, či dokonce větu přečíst s papíru. na to aby si jí zapamatoval, bych ani náhodou nespoléhal. Takže bych to kvalifikoval úplně stejně jako Andy. U nás taky sem tam zazvonili lidi u brány, jestli nemáme alkohol, že by si vzali…a co nejlevnější, tedy bez spotřební daně a kolku a tak. Za prohibice to bylo častější. No a pak se jeden z nich objevil v celnickém oblečku v lihovaru. No asi povýšil 😀

 155. Jirko -194 – že by? Jak jsem tak nakoukla, jestli je jeho všecek projev takový, tak jsem narazila na http://www.youtube.com/watch?v=GWoejrZuOl8 – jo, přesně tam jsem zavítala na pár dnů o dovolené. Jen o dva roky později, než tam natáčel onen umělec. Je lepší než Anička Dajdou. :-))))

 156. koukám na to jméno na youtube jak zjara, jaké já to mám mezery
  jsem skončila na bigbítu
  teda kromě novodobého olympicu a michala davida a podobných, co se tváří, že by mohli do té škatulky bigbítu taky spadnout 🙂
  truhle, asi v úterý jsem přepínala tv a tam nějaká blondýna na primě říkala jednomu z té dvojice kotvaldhložek, že holky z naší školky byl největší hit a že je ráda, že toho jednoho z nich vidí, ani jsem nedokázala přepnout hned dál, tak mi to dostalo 🙂

 157. Nickname, demokracie nemá se svobodou nic společného. Jistě, někdy existuje průnik těchto množin, ale jak je vypozorované, jakmile se páteř „oklepe“ z porážky při revoluci, ihned se opět chopí pozic.

 158. 201 Vy snad naznačujete pane Jirko, že úředníci nám svobodu už zase ukrajují? To tedy prrr. Ne úředníci, to systém. Kdyby to nedělali oni, přišel by někdo horší.

 159. Bóže Jirko, jak ty to děláš ty veletoče….

  Já tu napíšu, že na herce lidi dají, neb je znají – na rozdíl od jiných profesí – z televize a myslí si proto, že vědí všechno líp a ty do toho zamotáš majora zemana a ženu za pultem.

  Smím vědět, kdo konkrétně tu tvrdil, že zeman nebo žena za pultem nebyl tak špatnej?

 160. proboha to ne, ale svoboda je něco tak nebezpečného, že jí musí prostě někdo pořádně hlídat. To by tak hrálo, aby třeba mlíkař, nebo kadeřnice ……. vždyť by mohl dokonce nůžkama pekař někoho stříhnout, když kadeřnice bude čepovat mlíko….

 161. 2 irenak ad 171 – ano, úžasně vtipné… Až na to, že:
  baterie je termín uspořádání jednotlivých prvků do řady – takže akumulátorová baterie je uspořádání několika akumulátorů v řadě, stejně jako delostřelecká baterie je uspořádání děl a baterie šampaňského je řada flašek čekající na konzumenty…
  pěší chůze je chůze bez prostředníka – kdo jezdí na koni, ví, že jedním z kroků je i chůze, ale pokud jedinec neopustí sedlo, nejedná se zpravidla o chůzi pěší…
  No a nepojízdných vozíků jsem viděl už spoustu. Tím, že je nepojízdný – třeba tím, že má sundána kola – nepřestává být vozíkem…
  Další návrhy?

 162. Já budu tvrdit, že 30 případů a Žena za pultem jsou profesionálně natočené.
  Stejně jako ta paní, co obdivovala toho nobelistu – Leni Riefenstahlová.

  Svoboda, to je nebezpečné. S tím můžete ven jen na povolení.

 163. Z těch baterií se mi nejvíc líbí ta poslední 🙂

  No a co chůze s berlemi nebo s chodítkem? Je to pěší chůze nebo ne?

 164. 196 Jirko ppa etc…chápu, že ses s tím nechtěl zabývat z důvodu transakčních nákladů. Tahle provokace už byla návodem k přestupku nebo dokonce k trestnému činu. Když jsi měl víc než jen tušení, měl to a řekl, ať se zeptají zítra tou dobou. To není nic proti ničemu. A měl to natočené. A nazítří na ně čekal s policajtem, velmi by se divili. Jenže je rozumné zbytečně nedráždit úředníky, obchodu to neprospívá. Třeba se najde příležitost, že si sami naběhnou.

 165. Umělci a neviditelná ruka trhu? Tak to je vtip dne… Nebo už si nepamatujete, jak Suchý vřeštěl jak protrženej, když mu bylo naznačeno, že by si na své umění měl taky trochu přivydělat?
  Kdepak, odjakživa platilo, že kdo ti zpívá píseň, ten ti sežere chleba. A dost si pamatuju, jak se většina těch umělců předháněla v lezení do prdele těm správným kreaturám… Asi aby posunuli tu civilizaci…

  Jinak – z debaty o dalekozrakosti kulturní fronty jsem si odnesl závažné poučení – pravý smysl pořekadla mého dětství: „ty jsi blbej, jak daleko vidíš!“

 166. 202 nabytí přesvědčení, to se říká, když se něco nechce nebo neumí vvysvětlit či prokázat.
  187, chlastat zadelí? To by mě nenapadlo. Naštěstí v ní nemám chuťové senzory, což s ohledem na funkci je logické, tak bych si například Chivas Regal nevychutnal. Ale třeba někteří je mají. Ovšem jak si pak užívají každodenní vyprázdnění, to jim fakt nezávidím.

 167. 211 Přes sliznici to velmi rychle vejde do krve, a beze ztrát. Mám to od učitelky tělocviku/biologie. Inu pedagogové 🙂
  Než propustit jednoho nevinného, tak jich raději pět potrestáme. Čárky jsou potřeba.

 168. PeSi – vedle, jak ta jedle. Přečti si 170, o čem tam píšu.

 169. 2 Rpuť – ale já to četl… A jen jsem připomenul, kdo jim ty vysoké honoráře dává… Naprostá většina z těch slavnejch umělců visí na státním cecku jako klíšťata… A teď si ještě schválili zákon o podpoře kinematografie, aby mohli cucat o to více… A jestli někdo z nich bude dostatečně populární rozhodne reklamní agentura.

 170. Maydo, idnes dostala fotografii z policejní databáze. A ten člověk se chtěl vrátit domů už v létě.
  Idnes má v justici a policii novou úlohu. Jedná se o kombinaci veřejného žalobce, soudce a dozorujícího orgánu. Proto soudci raději odsoudí o trochu přísněji, dají radši dva-tři-pět let navíc, aby je náhodou někdo nevláčel mediální žumpou.

 171. 2 nickname – a stejně je to padouch, když byl zproštěn obžaloby nepravomocně… A kdyby seděl, stejně by nepustil!

 172. pepo, to je naprosto fantastické. Vůbec se nebudu zabejvat tím, že kolik má stát dům těsně u Václaváku a takhle velký, ale jen se opatrně poptám na to, že jako KU je nesmírně botá instituce, když si může dovolit velký dův v centru, který jistě ještě chce upravit. Já vím je to celkem běžné a patří to ke koloritu doby, pro některé, mít adresu v centru, ale netušil jsem, že KU je na tom tak skvěle, že si to může dovolit. Mimochodem, podle toho, o jaké tuším jde domy, tak ta částka je zcela adekvátní. A to prosím je kriza, před pěti, šesti rokama, by dali setsakra víc. Něco bych o koupi domu v centru věděl jaká je to raketa….sice samozřejmě nesrovnatelně menším, ale i tak….

  No a zrovna s tou koupí mne trknul zapomentutý vtip….
  Potkají se v baru na letišti tři, nažehlení manageři a povídají si. No ja pracuji v jedné bance a měl jsem skvělej rok, za bonusy a odměny jsem si koupil novou Korvetu…No já, říká druhej, pracuji pro investiční společnost ve franfurtu a taky jsme lěly seznační úspěchy a tak jsem si za odmeny pořídil takovej hezkej bazen u mého domu…. No já pracuju v ČEZu a když mi to půjde jako tento rok, tak příští rok si koupím BMW…ty dva se zarazej a říkaj, hele, člověče, fakt? To Vás tak blbě platí? Ten třetí pokrčí rameny… Hele, já si myslím, že ta firma není zas až tak malá…

 173. k 219 jeste takovy dotaz – jak se to proboha muze stat?

  – pater aby bylo vse odborne posouzeno udela znalce. Pak ale neuznava jejich nazor.
  – pater aby se nesidilo udela paskvil jako je verejne vyberove rizeni . Pak ale jejich vysledek neuznava.

  proc tedy proboha jsou znalci , zakony a nakonec i pater ?

 174. jo jirko BMW ma super aerodynamicky tunel v mnichove.
  jdu delat do CEZu 🙂

  hele mne to fakt prekvapuje ze na zaklade toho pak nekdo nekoho obzalovava.

 175. pepo pepo, to jsou ale osklivé otázky. Vždyť musíš vědět, že ty věci co říká páteř, platí pro plebs a lůzu, to se jich netýká…. „ja s vojakmi netančím, jsom preca úradníčka“ 😀

 176. Pepo, Jirko,
  tak zpět. Čapka jsem použila proto, že je můj oblíbený spisovatel, myslím, že jeho dílo je nadčasové (IMHO, hádat se nebudu). Že obdivoval Masaryka mi moc známo není, já četla knížky, ne jeho podrobné curriculum… ale pokud by něco takového našla, asi budu dumat, proč ho obdivoval (kvůli dotacím jistě ne), ale to je tak všechno.

 177. no jo jirko ale kdo tu byl plebs? jo vlastne ti v te firme .
  prodavala pater , odhadovali znalci patere , kupovala v druhem pripade pater.
  a vse delali dle dokonalych zakonu patere.

  ale asi mas pravdu – byla v tom soukroma firma – tam bude zakopanej pes.

  pro vsechny ted vlasten pozor – ne abyste neco koupili a pak to za tri roky prodali draz 😀

 178. Nickname,
  já na to koukla jen letmo a základní sdělení bylo „skrýval se a teď se vrátil domů, protože věděl, že bude amnestie“

  Takže jsou dvě možnosti :
  1. amnestie se ho, jako uprchlého netýká, patrně se rozhodl k návratu i za cenu, že si to odsedí.

  2. z Vašeho příspěvkou soudím, že příápad je složitější, možná běží nějaké zastavení řízení, na amnestii nezávislé. Ale veřejný žalobce, soudce a prokurátor hází všechno do jednoho pytle.

  Přiznám se, že mi je poměrně jedno, jetsli platí a nebo b, idnes prostě sprostě kecá 🙂

  Neříkám, že novinář musí mít v malíku trestní zákon a znalost justičních procesů, zrovna tak jako netrvám na tom, že musí ovládat stavební zákon, ale proboha, ať si to s někým, kdo se tím zabývá, zkonzultují, když o tom píšou.

 179. (199) Jsou lidé, tvrdící, že v době Bretschneiderů byla demokracie větší než teď.
  Ač je to s podivem, „pateř“ a „polucie“ existuje i ve velmi demokratických státech. Je to nějaká úchylka či čo. Hlídá mlekare, pekare i koralecniky.
  😛

 180. (225) zaručeně obdivoval, viz Hovory s T.G.M. Ale jak se to projevovalo v jeho činnosti novinářské, to už neposoudím. Každopádně, četl jsem ho velmi rád.

 181. Aerokarle…jak jsem říkal, tak demokracie nemá se svobodou nic společného. Jediné co bych k tomu poznamenal, že ve svobodné zemi, jsem ochoten poluciji schopen tolerovat, jako nočního hlídače, páteř mi nijak nevadí, pokud se bude starat o to, co nejsem schopen zařídit sám a nikdo nechce ze „soukromého“ dělat…. i když tedy netuším, co by to mělo být

 182. (230) V Chebu, poslal mi to jeden veteránař (i veterán) z těch končin.

 183. MAtzurko,

  Čapek napsal knihu Hovory s TGM.
  Na tom není nic divnýho, kterýkoliv novinář či spisovatel může napsat knihu rozhovorů a proč by jeden s předních novinářů té doby nemohl napsat knihu rozhovorů s předním politikem té doby.
  Přiznám se, že jsem je nečetla, byž jsem jinak četla od Čapka ledacos. Je ovšem jisté, že jeho ostatní knihy jsou jakéhokoliv kultu osobnosti zcela prosté, jsou o věcech úplně jiných než je adorace jedné osoby, byť k ní měl osobně velmi blízko.

  Masaryk patřil mezi tzv. pátečníky, což byl okruh lidí, kteří se pravidelně scházeli v Čapkově vile a Masaryk je zvalk někdy do Lán.
  Více o pátečnících zde :

  http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1te%C4%8Dn%C3%ADci

  Masaryk a Čapek byli přátelé a respektovali se. NIcméně Čapek nemohl být hlásnou troubou Masaryka už proto, že mu bylo cizí vnucovat někomu svůj názor. Jejich přátelství byla osobní věc a ne politický program.

 184. Ahoj!
  Díky za přání, já bych si ani nevzpomenul a to je dnes výročí narození Husáka (v rádiu pouštěli kousek jednoho novoročního(?) projevu ! a hlavně je mezinárodní den tuleňů a lachtanů.
  Takže je třeba se lachtat a tulit!

  Navíc poprvé snad od nového roku, ne-li od Vánoc na chvilku (teď už je zase pod mrakem) vykouklo sluníčko. Co více si přát?

  Snad leda, kdyby chtěl Fenič zase něco přejmenovávat, tak by mohl tuto naší oblast přejmenovat na Šumarque, že by nám tu vodu v Camarque mohli závidět… Už se to ani nevsakuje.

 185. 2 Jirka původní – ad 220 – jako zaměstnanec a bývalý hovnostář univerzity se nechci vyjadřovat k vševědoucímu novináři, PaH-BŽ. Ani k důvodům, proč jsou ty budovy pro UK tak zajímavé… Něco o tom vím a psát o tom nebudu.
  Ale k Tvému podivení se jen chci zmínit, že univerzita majetek má – a značný… A měla by ještě větší, kdyby jí nebylo zakázáno zákonem s tím majetkem podnikat. A nabyla ho mnohem poctivěji, než některé církve, které se boxují o restituce z doby, kdy ani neexistovaly.

 186. Oprava :

  proč by jeden Z předních novinářů té doby nemohl napsat knihu rozhovorů S předním politikem té doby.

 187. No když si vzpomenu na konec knížky O pejskovi a kočičce, jsem si téměř jistý, že tam je nějaké to pojednání o tatíčkovi Masarykovi.
  Tutíž je výrok „Je ovšem jisté, že jeho ostatní knihy jsou jakéhokoliv kultu osobnosti zcela prosté, jsou o věcech úplně jiných než je adorace jedné osoby, byť k ní měl osobně velmi blízko.“ nepravdivý. 😉

 188. PeSi 216 – já to myslím celosvětově. A třeba takový Jágr, Řepka, Bílá dtto Depardieu, Jolie….
  Prostě současná společnost si více váží a je ochotna zaplatit víc gladiatorům a bavičům než třeba fyzikům …

 189. Tak to je PeSi dobre, ze si tak stoji UK, jen jsem se podivoval nad tim, ze postaveni noveho, nekde na okraji neni lepsi. Ale samozrejme, ze to kalkuvali ti nejvetsi z nejvetsich a kazda koruna ze spolecneho je dobre utracena.

  Sumavaku, myslim, ze na Sumave k tomu chybi ti vsudypritomny komari a hlavne, musis vzit poradny kladivo a ty vrsky, co tam, jsou ….. Proste udelat placku

 190. No zrovna s Jagrem je to Rputi takove diskutabilni….. A zadna spolecnost je neplati. Plati je kazdy, kdo si koupi neco od firem, ktery platej reklamu. To ze to tak je je samozrejme spravne a zadouci. Takhle totiz jedine muze Mlikar ovlivnit to, kam jdou jeho penize.
  Jinak samozrejme rozumim, ze tomu rozumis daleko lepe, co by meli lidi udelat ze svejma penezma….

 191. Někdo tu společnost zastupovat musí, doktore. Proč ne zrovna Rpuť ?

 192. Noname , to je vlastne pravda, to mne opravdu nenapadlo. Takhle jsem vlastne prisel i k teto pateri…..

 193. Mno, tak já si spíš pamatuju Krakatit, Továrnu na Absolutno, Zahradníkův rok, Jak se dělá divadlo, Dášeňku a jeho hry, povídky a apokryfy

  A z toho Pejska a kočičky si pamatuju, jak pekli dort, o ztracené panence a jak psali děvčatům do Nymburka. Jo, ještě jak myli podlahu.
  Ale možná je tam nějaké povídání, tudíž připouštím, že mohu mýlit. Ale jen malinko.
  Rozhodně to není taková nehoráznost jako tvrzení, že byl „hlásnou troubou“.

  Jaksi mám pocit, že člověk tu už ani nemůže vyslovit, že si někoho váží, respektuje, uznává jeho dílo, aby nebyl vzápětí napaden Jirkou and his boys, že se jedná o kult osobnostinebo je nekritickým obdivovatelem či hlásnou troubou s břevněm v oku.
  A to ten Čapek ještě má štěstí, že je víc než šedesát let po smrti, tak mu nemůže být vyčítáno, že je živen z peněz mlíkaře a pekaře. 🙂

 194. no jo maydo kdyz ono se muze rici o jednom ze hlasna troba je a nemuze o druhem ze hlasnou troubou byl.
  proste jenom nazor. pokud te urazi tak vyslov svuj.
  Nevim proc by mela byt nehoraznost rici ze byl capek hlasnou troubou masařika.

  no a nerikam ze byl ale klidne se muze rict ze mohl byt ziven z penez mlikare a pekare 😀

 195. Tak mi poslal lýbesbrýf Šláfnbrg…. ze prej je venkovskej pořízek masarykovskeho vychování…a ať jdem společně do toho…
  Mno….takze mě přesvědčil čistotou svých myšlének, ze je to opravdu ten zparchantelej fojdální demograt a již teď v rámci prvního přiblížení si ho řadím k otlemenymu Čaučeskovi, rybářský babičce Hitléře a Švejnarovu rybaříkovi…
  Možná se zejtra z domova ani nevykopu, fakt Obludárium.

 196. Ja jen k tomu pejskovi a kocicce…. Tak to nebyl Karel, ale Josef…..

 197. Karel Capek, hlasna trouba Hradu, ano, na tom si zcela trvam, na druhou stranu, co je na tom spatneho?

 198. Ano, byl. MaYda se nepletla.
  Chyba na mé straně 😉

 199. Noname, neveste se kvuli tomu, devet z deseti studentu to netusi, ze i sam ilustroval 😀

 200. 251 Ad volby. S bývalým členem ODS jsme se shodli na tom, že není koho volit, Zeman je v prvním kole nevolitelný. Sobotka se vůbec nezajímá o voliče ODS, „rozkročuje se doleva“. Kdyby třikrát podpořil prezidenta, třikrát pochválil premiéra a on jeho, postěžoval si na vysoké daně, zbytečnou buzerace, ale holt koaliční partneři to tak chtějí… Ani tohle divadlo nezahraje.
  Jestli jsou svobodní líní amatéři, tak co je nyní ODS?
  Nu což, olupte, teda hoďte mu to tam.

 201. Jiří, lepší hlásná trouba, než trouba bez přívlastku, ne? 😀

 202. 2 Jirka původní – inu, nové se taky staví… leckde…
  ČVUT teď např. postavila nové zkušebny… A aby na to byly prostředky z EU, tak je postavila ve voleprdeli za Prahou – v Praze to dle brusele být nesmí… Ani silnice tam nevede… Úžasné… Nehledě na to, že ty dotace z brusele vlastně z brusele nejsou a že to fakticky zaplatíme 2x. No a pro studenty je to vítaný bonus – udělají si výlet bukolickou krajinou…
  No ale to neznamená, že když máme nějaké ty nové baráky, že nemůžeme využít nějaké ty staré… I když věřím, že řada moudrých podnikatelů by je využila neskonale lépe. Třeba by se tam mohl zřídit bordel, stejně jako v tom baráku na Sokolský co ho tak hezky rekonstruoval nějakej Dvořák. Samozřejmě, bordel je mnohem potřebnější instituce, než nějaká fakulta…
  Ale neboj se, národ bdí, abychom se náhodou neobohatili na něčí úkor…
  Tak jako Ty závidíš prezidentovi jeho působiště na Hradě – a jistě bys ho dovedl využít lépe, tak mnozí jiní, co čert nechtěl, hlavně bytostní pravičáci – teda, aspoň to o sobě říkaj, záviděj školám a akademii jejich budovy a jistě by je dovedli využít lépe.
  Maj to ti závistivci těžkej život. Ten malej Bobeš měl už ten zákon skoro v kapse – a už už se mohlo vyvlastňovat a zabavovat a dražit a přestavovat – a teď musej chvíli počkat – a teď ta nejistota, zda se dočkaj oni, nebo ti druzí, ti špatní… Co by to okamžitě všechno rozkradli…

 203. 242 – „A zadna spolecnost je neplati. Plati je kazdy, kdo si koupi neco od firem, ktery platej reklamu. To ze to tak je je samozrejme spravne a zadouci. Takhle totiz jedine muze Mlikar ovlivnit to, kam jdou jeho penize.“

  Jiřiku, ale já neříkám nic jiného. Jen to, že ten Mlíkař (společnost) ovlivňuje to, že Jágr dostane mnohonásobně víc než PeS.
  A tak je to správně, neb vědci jsou darmožrouti, co je nepotřebujem a koupíme si je až je budem potřebovat … 🙂 🙂 🙂

 204. PeSi, spatne si to pochopil, ja se vubec neodvazuji kritizovat kroky, ktere UK dela. Uz proto, ze nejsem kompetentni. Jen jsem se zeptal. Nic jineho.
  Samozrejme ze by budova nasla jinej ucel, ostatne, kdyz se zavre kadernictvi, budova se nezboura a treba tam bude smisene zbozi.

 205. No jo Rputi, kdyz zaridis, aby veda byla takova prca, jako treba hokej, tak ibudou i ty penize. Jiste i ty tam vidis obrovsou niku na trhu. Co ti brani se stat promoterem svetove serie, ci kontinentalni ligy. Jsem presvedcen, ze verejnopravni medyja celeho sveta a vsichni dalekozraci budou doslova hyrit, aby si koupili loze a dresy svejch oblibenejch profesoru a doktoru.

 206. 257 – A protože Pepa začne protestovat, že on si „své“ vědce platí, tak se rovnou zeptám, kdo je platil do doby, než je Pepa potřeboval?
  Oni nejspíš v lese nerostou… 🙂

 207. 260-když tedy budou vědci placeni jako Jágr, bude vše v pořádku ? Vymyslí toho víc ?

 208. 259 – Jiřiku, nečiň mě odpovědnou za společenské preference. Takové ambice nemám.
  Pouze konstatuji, že tomu tak je.

  A když budeš hodnej, tak ti prozradím, že jsou takoví divní lidé jako třeba PeS, pro které ta fyzika je dostatečně veliká prča, aby to dělali, i když zrovna neberou tolik jako Jágr. 🙂

 209. Ja bych mozna nez zvysovat platy vjedcum, snizil platy sportovcum….. Mozna by jeste mohli za ten hokej nejak spolecnosti platit…. Ne ze to vetsina sportovcu nedela, ale treba Jagr by mohl, penez ma dost 😀

 210. Hmmm,
  v Opletalce bývaly VŠ koleje, a jestli ještě jsou tak chápu, proč UK stojí o baráky poblíž – nějaká část PřF je i ve Viničné a okolí Karláku, kde je fakultní nemocnice.
  Dává mi smysl mít studenty na dostřel učeben, než někde v polích…. Praha nejsou Budějice, tady se z centra na kampus na okraji jeden docárá pěšky za půl hoďky, ba i dříve, pokud sebou hodí.

 211. Rputi, netusim ja je na tom PeS, kolik ma vyplatu, jestli je spokojen, nebo nikoliv. Ja bych jen poznamenal, ze ja opravdu netusim, proc lidi delaj to co delaji. Jsou taci, co chodi do prace, ze aby si vydelali na konicek, ci dokonce ze chodi do prace ze je to jejich konicek, nekteri ale chodi do prace a nemaji zadnou radost a ani nic co by je bavilo. Pak se snazej ridit ostatni, aby je nasrali a byli jako oni. Tedy otraveni, zhnuseni a neprijemni, na vsechny okolo. Nebo dokonce vysvetluji ze oni sice nemluvi za spolecnost, ale rozhodne velmi dobre vedi, co je pro spolecnost dobre a vsichni ostatni jsou pitomci, ze to nechtej.

 212. 261 NoName – tohle není přímá úměra.

  Tady jde o tu kontinuitu, o které pořád mluvím. To není jako, když potřebuju šnitlík a dojdu si ho natrhat na zahrádku.
  Kdyby „někdo“ léta letoucí neplatil vědecký ústav, kde ti „Pepovo vědci“ pracují, tak by žádní vědci nebyli a Pepa by měl smolíka.
  A kdyby staletí a staletí vědci nebádali a „někdo“ je naplatil, tak by možná dneska večer si Pepa lámal hlavu, proč mu plavou nohy ve vaně. Vona holt ta věda není automat, kam se hodí mrzký groš a „vono něco vypadne.“

 213. Jirko, nějak neumím pochopit, jak to ti lidi věděli, že Jágr je taková hvězda, když mu bylo třeba devět let a cpali mu ty peníze. Asi měl někde protekci, že i v Americe mu na to naletěli a platili ho.

  Z jiného soudku – ráno o půl páté bylo u nás patnáct centimetrů nového sněhu na silnici. Do Vsetína jsem dojel pohodlně, ale pomalu. Přes Syrákov to bylo ještě pomaleji a nepohodlně, z obou stran se tam smýkaly kamiony. Za Otrokovice mi už bylo nad nulou a pršelo. V Brně zoncna, plus šest a po sněhu ani památky. O Praze ani nemluvím.

 214. 2 pepa – ad 246 – a v které zemi, že to žiješ?
  Stíhat se dá všechno – třeba Ty jsi sprostý podezřelý už jen proto, že se snažíš podnikat… A přitom jsi nebyl trestně stíhán – no, nemělo by se to napravit?
  Jen připomenu pár bodů:
  Dráhy dostaly v r. 2007 znalecký posudek na barák, kterého se potřebovaly zbavit, na 121 M
  Ve veřejném výběrovém řízení prodaly barák firmě s nejvyšší nabídkou za 203 M – dostaly víc, než zněl posudek… A jak tady několikrát zdůraznil MP, tak cena čehokoli je přesně taková, za jakou ji někdo chce koupit. Firma chtěla.
  O tři roky později je tatáž firma prodala prostřednictvím MŠMT univerzitě za 402 M na základě 3 aktuálních znaleckých posudků oceňujících barák na 400 M.

  Nezapomeň, že žijeme v zemi, kde ministerstvo vnitra určilo, že kupecké počty z dob Rakouska-Uherska jsou zastaralé a přišlo s novými, závaznými pravidly počtů. A proto milí detektivové, na základě stejné metodiky sčítání hlasů, dospěli ke škodě na státu za 445,5 M.
  Já sice netuším, kde tato částka vznikla, ale já jsem jen tupý fyzik.

  No a jen pro ilustraci doporučuji nahlédnout do zákona o vysokých školách v platném znění, zejména na paragrafy 14, 15 a 18… To jen aby Tvůj údiv ještě vzrostl…

 215. Tak tohle je fakt mazec …. Rputi dekuji. Porad jsem si rikal, proc v TV furt opakujou zabavny porady a nove nevznikaji. Clovece, uz zase zacni psat nejake nove scenare ajnkeslbuntes, ci televariete, protoze tohle kdyby se ocitlo na obrazovce, tak by i t tchyne by byla napul mrtva. No a kdyby se koukala na opakovani …… 😀

 216. Rputi, to je pořád dokola. Ve všeobecné rovině jistě každý souhlasí. Ale kolik vědců v jakých oborech podpořit v ČR ? Jak hodnotit ? Má vědec nárok na celoživotní podporu ? Nebo co musí vykázat ? Protože nakonec vždy dojde na ty mrzké peníze.

 217. (266) I šnytlík nutno zasadit, sem tam zalít.
  😛

 218. (270) Oni se s tím NoName nějak kompromyšně fackují všude. Tedy všude, kde se nějaká věda trochu pěstuje. Něco soukromě, něco jako součást školství, něco jako vyloženě státní instituce. Mění se poměr, mění se výše dotací, nemění se toto základní rozložení.
  A všude víceméně nadávají, že je to blbě, že stát má platit více/méně.

 219. Matzurko, v Opletalce byla ( nevím, jetsli ještě je) poměrně nevelká kolej, ale patřila, tuším, VŠE. Což by mělo logiku, neb VŠE je nedaleko.

 220. Dobré odpoledne.
  Ad. 257 a „… on si “své” vědce platí, tak se rovnou zeptám, kdo je platil do doby, než je Pepa potřeboval?“ a „Oni nejspíš v lese nerostou“:
  Omlouvám se za expresivní výraz, ale to je stejně idiotská otázka jako kdybych se zeptal, kdo platil pekaře do doby, než Pepa potřeboval koupit housky ? Ono ani pekaři a jejich vybavení nejspíš na stromě nerostou …

 221. Rputi, kdyby „vědci nebádali“, tak dnes nejsoíš nemá pepa ani tu vanu. 🙂

 222. Maydo, mam matny pocit, ze patrila LF UK. VSE mela koleje na novem Ziskove, za Vapenkou a – v 90. letech – novy kampus na Jiznim meste, kde asi byly VSE predana cast koleji VSCHT?

 223. 2 Rpuť – ad 266 – prosím Tě, radši nech těch rozborů…
  Ona věda je pouze a jedině ten automat, kam se hodí mrzký groš, a něco vypadne. Občas. No a jen jde o to, zda a nakolik se to komu hodí… Třeba místo elixíru mládí leštidlo na parkety. I to se stává.
  Ale funguje to i obráceně – nehodí? No tak nevypadne.
  No a co?
  K čemu jsou prostému rolníkovi krystaly směsných oxidů – abych teda zmínil něco, v čem jsem osobně dosti namočen, ze kterých se dělaj dnešní flash-paměti? K ničemu.
  To by musel mít počítač nebo mobil – a k čemu by ho měl? Krávy si přepočítá na prstech, poledne si určí podle sluníčka a se sousedem si zahulákaj přes rybník…
  U sousedů zas studujou titanové slitiny pro endoprotézy – ty taky nepotřebuje. K čemu? Hnátu si nechá srovnat u kováře – a ono to ňák sroste. Fungovalo to stovky let, bude to fungovat i dál…
  Copak je to nějakej problém?

 224. No tedy, to je fakt masakr…..děkuji pane Tučňáku za pekaře a za zemědělce, co využívají plodů pana Mendela, co ho platili jezitský řád 😀

 225. PeSi, já tu debatu chápu uplně jinak. Tedy jak by věda měla být financována. No a jsme u té základní debaty, kdy a kdo to bude určovat. Někdo říká, že by to měl bejt úředník, protože jen on daleko dál vidí. Někdo říká, že Pekař, protože se mu třeba libí genetika, či třeba finské tango.
  Nejde vůbec o něco takové, co píšeš ty. Nedovedu si vysvětlit proč píšeš to co si napsal pár příspěvků výše. Myslím, ale že nepochopením toho, o čem si tady píšeme, to není. Na to si dost chytrej.

  Ale je to jedno, stejně to nejde změnit a ten úředník co vidí dal, vítězí na plné čáře. Už proto, protože jsou lidé, co sice neplatí daně, ale přesně ví, že ten kdo daně platí je jeden blbeček vedle pitomce a tak je jim potřeba ukázat na cestu a nechat se od nich táhnout na voze

 226. Petře, já mám pocit, že jsem tam jednou byla za nějakým kamarádem, co studoval VŠE.
  Medici byli ve Slavíkově ulici na koleji 5. května za Jiřákem.
  Ale hádat se nechci, je tomu již drahně let a nevím, jetsli si to vybavuju přesně.

 227. Pane Jirko, ten pán co prodává spodní prádlo nějaké peníze do té zábavy s pukem zase dává. Asi se řídí heslem: je odporné umřít bohatý. 🙂
  Hokejisté se věnují „charitě“ opravdu hodně. A mají to v hlavě srovnané.

 228. Nj, PeSi – když on si to ten Mlíkař představuje jako v té slavné pudlikaci „Vynalezeno v Rusku.“
  Jak sedí stařík na vrbě, potřásá si vousy… 🙂

 229. Chudák pepa. Si to zase odnesl za všechny blbce, kteří nechápou, že „věda se má podporovat“, “ v podpoře vědy musí být kontinuita“, a podobně hodnotné myšlenky.

 230. Énu, já se odkážu ke své 170 – tedy k tomu, co tato společnost preferuje a lépe hodnotí.
  Punktum!

 231. PeSi jak jse tedy tak procetl ty paragrafy tak vlastne jeste to muselo MSMT odsouhlasit .

  ne jenom sehnat penize a vyslovene souhlasit s touto koupi.

  dokence bych rekl ze asi nejake kacaky musela zaplatit UK z jinych zdroju neb dotacni jsou jen do vyse odhadu.

  ale jo jeto jak piseme – proste kdyz se chce a lid to zada tak zavreme i mrtveho

 232. nejen veda, Noname, ale i kultura a sport. Dale zemedelstvi, vzdelani a spoustu dalsich veci „se ma“ podporovat.

  Coz o to, ja bych rad podporoval, ale brani mi v tom stat.

 233. k vedcum se vyjadrovat nebudu.
  snad jen ze urcite toho co mi rikal o tech nohach ve vane neplatil stat a navic se sprchuji.

 234. Divano, vřelý dík za informaci ! Před časem jsem se dohodla s majitelem galerie Art Consulting , že na aukci přinesu obraz J.Koláře ,který cca před 20 léty můj syn zavlekl domů, a od té doby se na něj (tedy na ten obraz-i když na syna někdy také)koukám kalným okem; jsouc částečně imobilní, šmatlání po pražské dlažbě by mně žádnou radost nečinilo 🙁 Snad ten přechod přes silnici pěšky zvládnu 😕

 235. Přiznám se, že nechápu, proc Vám tak vadí „P&L“, Rputi. Kdyť oni argumentují úplně stejně, i když obvykle v jiných segmentech. Přesně ví, co „by se mělo“, „jaké by měly být preference společnosti“, a detaily, jako kdo, co, kde, kdy a za co nechají na jiných.

 236. Ájéje,
  už jsme zase u toho, financování vědy.
  Zase jen připomenu parafrázovaný citát – kde dávají víc za muziku než za fyziku, není žádný Einstein 🙂

 237. Jistě, a bez práce nejsou koláče, a kam chodí slunce, nechodí lékař … Jenom nevím, jak z toho odvodit cenu koláče a lékařské péče … 😉

 238. Jen bych podotkl, ze jistou dobu, nevim jestli je to dosud, se v Holandsku podporovalo umeni tak, ze kdo se prohlasil umelcem, tak dostaval po nejakou dobu statni rentu, ale musel udelat jednu vystavu za casove obdobi, nevim jestli to dobre pamatuji, tak to bylo tri roky. Jiste si dovede predstavit tu masu novych Rembrandtu, Snydrsu a dalsich. Uplny plny zamky, jako spisovatelu na Dobrisi….. Ostatne se stejnym motem se do toho nastoupilo, ze je potreba najit noveho van Rijna. No a jak to dopadlo?
  Jiste to je uplne jine nez PeSuv stroj na vymalezy, kde se hodi bankovky do jednoho otvoru a vypadne vynalez, objev, ci konsteukce z druhe strany…..

  Mi to pripomnelo jeden vtip o velkouzenari, co mel synka, co nebyl prilis chytry …. Provazel ho tovarnou a ukazoval mu novy stroj no a aby to jeho synacek pochopil, tak rikal…. Synku, tady tim koncem nacpes vola a z tehle strany vyjede parek….. Hele tati, a neslo by semhle strcit parek a tady by vylezl vul? …. Ale slo synku slo, takovej stroj je tvoje mama…..

 239. Matzurko, davat vic za muziku nez vedu (a jeste vice za panem et circenses“ neni rozhodnuti me, ale vlady – prosim reklamovat tam 🙂

  Ja za sebe davam vlade velmi slusny dil vyplaty a urcite byc hbyl rad, kdyby vetsi cast z nich davala na vedu.

  Ja proste tak nejak nechapu, kde je zde prostor pro spor…

 240. teda je to ale sranda .

  proc rikam at se moc nesrovnava ( natoz prezident) – kazdy !!!! promine i MP – ma nejakou vyhodu diky prerozdeleni.

  je treba si to uvedomovat a kazdy ve sve moralce si musi rici jakou je ochoten prijmout. A hlavne si priznat ze prijima. ( je hodne duvodu kdy dokonce musi – PeS ve skolstvi, Jirka v zemedelstvi …..)

  to ze nadavame nekteri na pater je ze svevolne sama pro sebe ty nutne vydaje nafukuje a diky tomu nas okrada vice a vice.

  mne na lidech pracujicich pro pater ( tedy vlastne jako pater) nevadi ze za to ma plat. Me vadi ze to dela. Me vadi ze proste jde delat veci pro buzeraci lidi – a je to opravdu tak VETSINA UREDNIKU PATERE ( ta troska ) je stvorena kvuli BUZERACI LIDI !!!!

  me na lidech pracujicich jako pater vadi ze vymysli zakony, predpisy, metodiky , formulare … tak aby to bylo co nejvic pro ne ( zduvodnovani platu a mist ) a na lidi totalne kali.

  me na lidech pracujich jako pater vadi ze nereknou – delam tuto prasarnu abych prezil , netesi mne to . misto toho slysim neco o poslanich a buhvi cem.

  no dal to necham – opravdu mi silnicar nevadi dokud nezacne kecat jak je to tezke a ze si zaslouzi vic penez a lepsi stroje. muze jit pro vic penez ke me ke stolu nebo k jirkovi na cerstvej vzduch

 241. Pepo, klidne si priznam, ze kompenzace za omezeni meho podnikani umelou barierou prijimam, protoze jinak bych byl blbej. V normalnim svete bych to neudelal, protoze by nebyla zadne omezeni. Ale neni normalni svet.
  Tedy samozrejme nic osobne neprijimam a ze sveho konicku nemam ani jeden haler, ostatne jak bych mohl, ze, kdyz je to konicek.

 242. ano jirko tak to je , jenze kdyz se pak chce tak je to ten klacek srovnavani – vy zase bijete cernochy.

  tedy tvou palenku jsem jeste nepil tak nemohu rici ze delas veci proti lidem 😀

 243. Petře,
  dyť já mlčím, už mlčím, už mlčím (to je citát pro změnu z Mrazíka, jak toho mužika okřikla jeho báryšňa):)
  Ne fakt, NoName se pořád dokolečka jak kolovrátek ptá kolik a komu, ale přitom moc dobře ví, že a) tady mu to nikdo nezodpoví a za b) vlastně to neví nikdo, neb cena jednoho vědce je skutečně velmi relativní. Kupř. nyní běží spousta eurodotačních programů na přivábení vědců ze zahraničí. Jejich eurodotační plat se s regulérním vědátorem na AV nedá srovnávat (za ten by sem nepřilákali nikoho). Pokud jsou takto nalákáni mladí vědci, tak je mi dost jasné, že po skončení programu pofrčí zpátky….
  NoNameovi jsem už odpovídala, že tu máme RVVI, která má jisté pravomoci, ale zjevně se jich nezeptal, proč a jak to dělí…
  Jinak jsou v AV platy tabulkové jako u učitelů, ovšem liší se to u různých ústavů, neboť jsou samostatná v.v.i. Taktéž pro posunutí o platovou třídu výše atd. Obecně je podmínkou atestace, ta se provádí revolverově po určitém časovém období, a je na atestační komisi, aby posoudila, jestli dotyčný v uplynulém období bádal dost anebo ne, a jestli mu tedy bude prodloužena smlouva (nebo taky ne), zvýšen plat (nebo taky snížen) a podobně.

 244. Jo, ja ani nechtel tak do detailu, jen jsem chtel naznacit, ze dva nazory, ktere jsou odle mne v zasade stejne, zde tvrde utkavaji a potiraji se mezi sebou.

  Tak nejak jsem presvedcen, ze kdyby kazdy z tech, co zde broji proti plytvani ve vede a skolstvi neplatil dane, ale dobrovolne cast prijmu bud venoval na vedu a skolstvi, anebo zaplatil na plnokrevnem skolnem, byly by spokojenejsi jak „zakaznici“, tak „dodavatele“ 🙂

 245. Já jenom reaguji na kolovrátek Rpuť, která frází podpoří vědu každý den, ale nic víc. Prostě jsem jenom zvědavý, zda má i nějakou představu, nebo jenom pocit a potřebu.
  No a to, že tu máme RVVI, to je vlastně fajn. Co bychom si bez RADY nebo KOMISE počali ?
  Ve vědě je to stejné jako ve státním aparátu nebo školství nebo zdravotnictví. Byl překročen bod zlomu, nůžky mezi požadavky a možnostmi rozpočtů všech druhů se pořád rozevírají, a i když se někde přidá, padne to na vypapírování přidělených peněz navíc.
  Já nevím co s tím, a pochybuju, že někdo ví-vztahy (a nejenom finanční) jsou natolik deformované a natolik neodrážející realitu, že je už nelze srovnat bez nějakého velkého otřesu nebo výbuchu.

 246. A ještě se vrátím obecně k příspěvkovým nebo rozpočtovým organizacím-problém je, že představa takto placených je taková, že se dá jenom růst, nebo stagnovat, když už je tedy fakt zle.
  Firma nevydělá-jde do kytek. Zásluhy, tradice, kontinuita-to se nepočítá.
  Ale když „nevydělá“ stát-koho nebo co zrušit ? Všichni jsou důležití, nenahraditelní, pošla by tradice, ztratila kontinuita…
  Prostě dva různé světy, které si nerozumí a už si ani rozumět nemůžou…

 247. Petře,
  souhlas, Foundry tu taky naznačil „daňové asignace“, čili něco podobného jako v USA, kde má daňový poplatník aspoň nějakou šanci se rozhodnout – část daní totiž přímo může označit, kam to má být přiděleno (naše bytná nám prozradila, že přispívá na výzkum rakoviny). Fakt je, že v USA se školné platí i na státních univerzitách, a mají školy jak mizerné, tak i superhvězdné. Jenže ten jejich systém se vyvíjel dost dlouho, u nás by to přes noc uděla nešlo – mají to provázané na studentské půjčky, které rozhodně nejsou vydřidušské – ale dítko si dobře spočítá, do jakého vzdělání si investuje…, případně prospěchová a sportovní stipendia, jakož i množství větších a menších nadačních programů. Kolegyně z laborky, Němka, např. získala stipendium od německé minority žijící na Long Islandu (stát New York), aby mohla jet na šestitýdenní kurz mořské biologie do Antarktidy, pořádaný nějakou australskou univerzitou pro platící zájemce….

 248. Matzurko, souhlasim, ze prebudovat system nejde jen tak, ale kdyz se ani nezacne, tak se nedokonci. V soucasnosti jdeme IMHO uplne spatnym smerem…

  Pravdou je, ze kdyz tak pohlednu na situaci kolem, tak jedinym resenim se mi zda byti kreativni destrukce. A to nemusim nejak prosazovat ci se snazit tomu pomoci, to prijde samo 🙂

 249. NoName,
  zejména, pokud si vyčítají chlup na hlavě a rozumět si ani nechtějí.
  Na to RVVI byste se měl skutečně detailně podívat, kdo tam sedí, jakou má profesi, o čem rozhodují…. myslíte, že vznikli na žádost vědců 😀 ?

 250. Myslíte, že RVVI vznikla na žádost daňových poplatníků, Matzurko ?
  Ono problém je v tom, že si harmonicky můžeme notovat, jak chceme, ale i tak na konec dojde na účtování. A tam harmonie končí.

 251. Petře, jo.
  No doufejme, doufejme 🙂
  Někdy je lepší dům zbourat a stavět od základů, ale jsou i budovy, které stojí za to opravit či rekonstruovat…

 252. Noname,
  jistěže ne, tedy pokud nebudeme brát v potaz, že si ji vymyslela naše politická reprezentace, že aby poplatníci viděli, jak tu vědu budou kočírovat. Teda pardon, o vědě se tam nemluví, je to „Rada pro výzkum, vývoj a inovace“.
  Ale vy máte peníze, kterými ty úředníky sponzorujete, a bohužel mám smutný pocit, že spíše zruší polovinu AV, než tyto rozhodovací komise… No jsou to vaše peníze.
  (Teď už jsem, přiznávám, drobátko jedovatá, ale tak nějak nevím, co ode mne očekáváte…jaké „moudro“ ze mne vypadne…)

 253. Ale vy máte peníze, kterými ty úředníky sponzorujete…

  Ale no tak, co máme dnes veselý věčer ? 😉

 254. Jinak: když třeba napíše ČSSD do volebního programu, že chce kvalitní a dostupné zdravotnictví a školství pro každého, je to zde zdrojem všeobecného veselí-kdyť přece peníze nejsou na všechno a je potřeba reflektovat ekonomickou realitu…
  Když napíše Rpuť, že je potřeba „podpořit vědu“, je z toho zde vážná diskuse a každý, kdo není bezvýhradně pro je divný.
  V obou případech přitom jde o všeobecné deklarace bez obsahu, není přece nikoho s kouskem srdce, kdo by to nepodepsal, ale o reálných možnostech, variantách atd. to nevypovídá vůbec nic.

 255. westíku,

  tak ještě jinak, kdyby jste zastavila u kostela, co patří voršilkám, tak u toho je vchod na endokrinologii, občas tam auta vjedou na chodník a vysazují tam pacienty
  a kdyby jste se domluvila, aby někdo z galerie u auta počkal nebo předání u auta …občas to tam ale policajti pokutují
  ten vchod je přímo naproti topičově domu

 256. Matzurko – 292 – s tím Einsteinem jste trefila kozla :-). On nedostával v roce 1905 a ještě dlouho potom ani vorla (!) od státu. A pozor – třešnička na dortu – to, co vymyslel bylo okamžitě dostupné zadarmo (!) komukoli. A provokace – není to jedno, jestli novou superslitinu na umělé klouby vyvinou v Praze nebo v Yokohamě ? Nojó, není, protože „duševní vlastnictví“ :-).

 257. určitým zvráceným způsobem jsou tyhle debaty, kdo má mít větší příjmy zábavné, něco jako “ Mlátit se kladivem do hlavy protože je tak příjemné když přestanete“.

  „kde dávají víc za muziku než za fyziku, není žádný Einstein“.

  To mi připadá jako blbost, protože Einstein bral určitě méně peněz než například Jayne Mansfield.

 258. No a Modrý pták bude muset bohužel učinit v příštím vydání Nepravidelníků učinit opravu v kapitole XI -Škola veřejné volby. Zemřel totiž James Buchanan. To byl ten pán co tvrdil, že veřejní činitelé nejednají a nemohou jednat v zájmu veřejného blaha, alebrž v zájmu svém. Objev učiněný jím (a dalšími) před 50 lety je ignorován, přestože je zadarmo dostupný komukoliv :-).

 259. No tedy, jeste ze jsem si delal k veceri posirovanou rybu a tak jsem se do diskuze nezapojil. v podstate bych asi nemohl nic hezkeho povedet. Snad jen poznamku…. Ze …. Neny penys, neny laska…. Je to zvlastni, jak je ta dialektika funguje 😀
  O svobode a odpovednosti se radsi vubec nezminuji. Mozna mel ten von Mises pravdu, kdyz rikal jedne „spolecnosti“ …. Vsichni jste socialisti. A mel recht 😀

  No a ted to podstatne…. Cetl jsem jeden clanek, v tistenem magazinu, ne Muz a smrt to fakt nebyl, o tom ceho se vezni v USA boji nejvice, kdyz tedy jsou na svobode. Vratim se timto zirafim mustkem vratim ke zbranim a jejich omezeni po strileni. ….. Ceho se bojite pri kriminalni cinosti? znela ta otazka. Odpovedi byly tri, tedy moznosti A: policie B: ozbrojene obeti C: vyse trestu
  Spravnou odpoved znam a reknu ji pozdeji

 260. Uastavit se v Praze da vsude. Kdyz jsou spravne kontakty, neni problem ani na tramvajovem pasu uprostred vaclavaku, naivove….. A zadarmo.
  Dokonce, Vam i mestka polucije auto pohlida 😀

 261. Divano, westíku,
  čeká mně podobný problém – dopravit matku na polikliniku ve Spálené. To budu muset strategicky naplánovat jak válečný tažení.
  nějak mi připadá, že ve vhodné vzdálenosti, kterou by přešourala s hůlčičkou snad ani zastavit nelze.
  Jetsli někdo znáte okolí, budu vděčná za každou radu.

 262. MaYdo, co je na tom k planovani…. Nerozumim…. Ridic pribrzdi pred budovou, zastavi, a Vy obe vystoupite, auto pokracuje dal, uplne jednoduche, proste a jednoduche. To plati i pro westikovo problem.

 263. maYdo, spálená je jednoduchá
  proti poliklinice je celý kus ulice parkovací
  jen tam musíte vjet tak, že ze smíchova myslíkovou, kolem soudu do lazarské (ne do spálené, ta je jednosměrná) a z lazarské doleva do vladislavovy a doleva do purkyňovy a doleva do spálené
  ale raději si tam zavolejte, ondy jsem tu četla, že chcete na oční, oční doktorka byla před vánoci nemocná..
  http://www.prahamp.cz/index.php?nid=7262&lid=cs&oid=1262545

 264. V Opletalce (ale nevím jestli je to TEN barák o který jde) byla za dob mého mládí a studia na PřFUK fakulta tělesné výchovy a sportu UK.

  Jinak tedy k PeSovu podivení, že ani on jako fysik nechápe, kde Policie přišla k částce 445 milionů, je to tím, že uvažuje jako fysik a nikoli jako policajt nebo úředník ministerstva vnitra, jak dále odvodím.

  Pohlédneme-li sem: http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=768198

  zjistíme, že Policie se jednak domnívá, že „Podle Ibeheje koupila budovy v Opletalově ulici obchodní společnost od Českých drah (ČD) za 203 milionů korun. Kvůli nepravdivému znaleckému posudku byla jejich cena podhodnocena, čímž ČD přišly zhruba o 73 milionů korun.“

  za druhé, „Nákup objektu dotovalo ministerstvo školství 372 miliony korun.“

  prostým sečtením těchto dvou cifer 73 + 372 = 445 dospějeme k inkriminované částce nad kterou se PeS podivoval.

  Pravda, laik by se též mohl podivit jak lze sčítat dotaci ministerstva s částkou o kterou údajně byly ochuzeny ČD (posudek na „správnou“ cenu 276 milionů neexistuje, jeden byl na 121 a tři na 400), ale to jsou prostě počty takzvaně policejní, podobně jako sečítání chybovosti. Ostatně, kdyby policajti uměli počítat, nedělali by policajty, ale třeba fysiky. 🙂

 265. ad 294 – třeba tak, že díky globálnímu oteplování více svítí slunce a v důsledku toho lékaři nemají na koláče? 🙂

 266. Šumaváku, také se připojuji s gratulací všeho nejlepšího k svátku. Hlavně to zdraví ať slouží.

 267. Ještě mně tak napadá, jestli oni se ti policajti nedopočítali té „správné“ ceny 276 milionů tak, že vzali (121+400)/2=260 a následně si řekli, že ceny nemovitostí rostou a připočetli nějaké úroky…

  To by přes palec sedělo. 🙂

 268. v opletalce byla i jídelna, ale v centru nejhorší
  další u voršilek
  a pohodová ve spálené, tam co byli a jsou i ti doktoři

 269. Díky, divano. já jsem tam jela onehdy tramvají a měla jsem dojem, že ta Purkyňova je zavřená.
  Přes ulici se snad nějak dostaneme. Máti je 88 a už jí nohy moc neslouží, o koordinaci a postřehu nemluvě, ale ta spálenka není zas tak široká.

  A s doktorkou se určitě domluvím na návštěvě předem.

 270. Ještě byla menza v Křemencově ulici. BYla dobrá, ale měla omezenou kapacitu, takže většinou jsme stejně nakonec vzali zavděk menzou ve Spálené.

 271. ano, na křemencovou jsem zapoměla

  a začal na čt24 pořad se všemi kandidáty
  a rovnou mi moravec vytočil
  u druhého fischera ho ohlásil jako bývalého premiéra
  u zemana to neřekl, ani u dalších neřekl, co byli

 272. divano – že máte žaludek se na to panoptikum u VeMeNe dívat…

 273. 2 pepa – ad 287 – já jsem tuhle vládu nevolil, dostal jsem ji takovou, jaká je. Ani z Aurory jsem nestřílel, dokonce ani nepodával náboje. Mám 2 reálné možnosti – akceptovat situaci, nebo odejít jinam, kde je to jiné, lepší, kde je i ten vykřičený dům s nealkoholickou obsluhou.
  Z mnoha osobních důvodů, do kterých každému jistě hovno je, jsem se rozhodl zůstat a akceptovat situaci. Dle platného právního řádu daně platím a podrobuji se vůli státu, tedy organizovanému násilí na občanech. Přesně tak, jak si občané demokraticky zvolili… Stejně jako téměř všichni ostatní, s výjimkou žebráků, bezdomovců a kriminálníků. Daně platím poctivě a stále, i když si jdu koupit rohlík k svačině… Od zaměstnavatele za svou práci pobírám mzdu, nikoli plat, takže do výše té mzdy každému hovno je. Ta mzda je samozřejmě zdaněna, přesně dle platných zákonů. Tyto podmínky jsem akceptoval jako přijatelné a podrobil se vůli většiny občanů, ač s ní ne vždy souhlasím…
  Jiní mají teoreticky o jednu možnost více – Situaci akceptovat, pokusit se situaci změnit, odejít jinam.
  Ale možná jsem na jednu možnost zapomněl – furt je tu možnost situaci akceptovat, na snahu o změnu se vysrat a tiše si remcat, jaký to máme zkurvený občany a zkurvenou páteř… I to je řešení – a když to lidem dělá dobře, proč ne? Když jim to dá pocit, že právě oni jsou ti jiní, lepší, v nevěstinci s nealkoholickou obsluhou, pak to stojí za to…

 274. 333 se trestám za projásaný včerejšek .-)
  ne, mi to baví..a naštěstí i ostatní doma

 275. Divano, ja se priznam , ze jsem taky fascinovanej……

  PeSi, ja kdybych mohl, tak bych vytvoril zakon o tom, ze zadny statni zamestnanec, ci clovek co je placen ze statniho, tedy spolecneho by neplatil zadne dane, jen by pobiral penize kazdy mesi a nestaral by se o nic jineho. A to prosim i vcetne DPH a spotrebni dane. ….. Totiz, zdani, ze kdokoliv vyse jmenovany, plati dane je velka pitomost. Ani nemusim vysvetlovat proc, ze ne. Jen tech urednickych mist, co to administruji jsou neuveritelne nakladne.

 276. Hele a vubec netusim, jaky je rozdil mezi platem a mzdou….. Fakt netusim a nechce se mi to hledat

 277. kníže nepochopil mnichov
  neb řekl, že národ byl připraven bojovat a byla kapitulace !!!
  to ti jeho milí spojenci nás zařízli

 278. Jirko – to 337 je zajímavá myšlenka. Opravdu máš pocit, že na kontrolu toho, jestli někdo je či není státní zaměstnanec a tudíž neplatí DPH či spotřební daň oprávněně by bylo potřeba méně lidí než za stávajícího stavu ?

  A kdo je a kdo není vlastně placený ze státního a neměl by tudíž platit daně ? U úředníků či policajtů je to celkem jednoduché. Ale co třeba soukromá stavební firma, která zaměstnává pár stovek či pár tisíc dělníků a její tržby jsou z 95% ze státních zakázek ze stavby dálnic či modernisace železničních koridorů ? Jsou to taky lidi placení ze státních peněz nebo ne.
  Nebo co když si třeba nějaké ministerstvo či Hrad u tebe objedná pálenky a mošty pro státní návštěvy nebo jako dárky pro zahraniční delegace. Když by odebrali třeba 80% produkce, stal by ses placeným ze státních peněz nebo ne ?

 279. Nebo mně napadá takový Temelín. Dostavbu Temelína bude platit ČEZ, což je většinově státní firma. Tedy lze říct, že dostavba Temelína bude nepřímo financovaná z peněz daňových poplatníků. Při té dostavbě se zaměstná tím či oním způsobem pár desítek tisíc lidí na několik let. Ať už půjde o stavební firmy, dodavatele technologií, dodavatele IT nebo třeba kantýnskou na té stavbě nebo o lidi, kteří budou stavět dočasné bydlení pro ty, kteří na té stavbě budou makat. Tyhle všechny zaplatí ČEZ a tedy potažmo stát.
  Lze tedy tyhle všechny zahrnout do množiny „placen ze státních peněz“ ?

 280. No jo Pavle, jeste to neni uplne dokonale, ale uz jsem mluvil o kartickach kterejma by platili u pokladny obchodu. On ten Drabek mne asi cetl a vymyslel sKarty ….. Ja vim, muzes rici, ze to dostal nekdo jinej, ale dockej casu 😀

  V podstate jde samozrejme jen o cviceni, protoze samozrejme jde nejvice o plnou zamestnanost a neany to fungovalo.

 281. (303)„Tak nejak jsem presvedcen, ze kdyby kazdy z tech, co zde broji proti plytvani ve vede a skolstvi neplatil dane, ale dobrovolne cast prijmu bud venoval na vedu a skolstvi, anebo zaplatil na plnokrevnem skolnem, byli by spokojenejsi jak “zakaznici”, tak “dodavatele”“
  Jo, to docela věřím.
  Jiná otázka ovšem je, zda se na těch, kteří zde brojí (nebo i zde jsou a nebrojí), jde postavit funkční systém. Neb jsou i jiní lidé, sem nedocházející, s jinými představami.
  Nejspíš ne, když to nikde ve světě neudělali.

 282. Ale jak tak čtu na aktualne.cz tu Live reportáž z VeMeNe, tak to musí být prča.

  Další smích v sále vzbudil Přemysl Sobotka, když řekl, že „čtyři hodiny se dají nějak v tom Superbu vydržet“. Tak to je jistě od něj skvělá statečnost. Politici se pak zapředou do debaty, zda Superb drncá, nebo nedrncá. Fischerová kontruje, že ona vozům nerozumí, neboť jezdí tramvají a chodí pěšky. Roithová zase ráda jezdí na kole, umí dokonce i na starém velkém kole. Zdůrazňuje, že kola jsou samozřejmě česká: „Mám tři favority!“

  Svatá prostoto…

 283. (313)„Když napíše Rpuť, že je potřeba “podpořit vědu”, je z toho zde vážná diskuse a každý, kdo není bezvýhradně pro je divný.“
  Ano, všiml jsem si, že to ti, kteří nejsou bezvýhradně pro, takhle podávají.
  Mně by připadlo zajímavější naznačit nějaký způsob, jak to učunit s co nejmenšími škodami a co největšími zisky, ideálně i s názorným příkladem, kde to tak funguje.
  Sesypat se na Rpuť je spíše kontraproduktivní i pro představu, i pro diskusi.

 284. Jirko – ad 342 – tady nejde o kartičky nebo plnou zaměstnanost.
  Já se ti jen snažím vysvětlit, že je to úplná blbost, protože kdyby se zavedlo to, že lidé placení státem neplatí daně včetně DPH a daně spotřební, bude najednou ze státních peněz placený úplně každý. Čímž by systém zkolaboval, protože by nikdo daně žádné daně neplatil a stát by tudíž nemohl utrácet u lidí „placených státem“.

  Jo a ještě mně tak napadá, že jsem nezmínil důchodce. Je takový důchodce placený ze státních peněz nebo ne ? Dneska je to celkem fuk, ale kdyby neměl platit DPH a spotřební daň, tak bych asi začal mojí mámu posílat na nákupy, zejména u Tebe. Tam by to přineslo značnou úsporu skrz tu spotřební daň z lihu. 🙂

 285. Obecně vzato, jak bys v takovém systému, kde státní zaměstnanci a lidé placení státem neplatí DPH a spotřební daň uhlídal, že nenakupují bez daně pro celé rozvětvené rodinné klany, pro přátele, pro známé nebo prostě na kšeft (aby přeprodávali levněji těm pár nešťastníkům, kteří nikoho ve státní branži nemají a jsou placeni čistě ze soukromého sektoru) ?

 286. Pavle, ano…. Je to uplna blbost, ale ptam se taky, neni pitomost prehazovat penize z jedne kapsy do ruhe s obrovskejma transakcnima nakladama? Jo reknes, ze to jinak nejde, protoze by kazdej by zacal podvadet a vse by se zhroutilo….. To mne nijak neznepokojuje.

 287. důvod přerozdělování je, aby dělníci a rolníci nevzali srpy a kladiva a nešli diskutovat s úředníky – socialisty.
  jirko, pro začátek by stačilo neplatit sociální, zdravotní daň a daň z příjmu.
  potom neplatit kolky, poplatky, pokuty, jízdenky ve státem dotované dopravě.
  čerpací stanice pro úředníky a státní šlechtice.

  trvalo by asi 14 dnů, než by náš okres byl bez úředníků a šlechticů

 288. Jirko, já se Ti snažím jen vysvětlit, že v Tebou popsané variantě by ty transakční náklady byly řádově vyšší a vedly by až ke zhroucení systému.

  A pokud by bylo cílem systém zhroutit (což je celkem legitimní cíl, nemám problém to akceptovat), vyšlo by řádově laciněji vyhlásit, že nikdo neplatí vůbec žádné daně, bez vyjímky.

 289. Pavle, zdá se že bereš vážně nevážný výrok ……
  (pokud by ne nevážný, pak zaručeně nereálný)

 290. PAvle, žádný problém.
  Na kartičce bude otisk prstu a ten bude porovnán s otiskem kupujícího.
  a pokud jde o ten podíl státních a soukromých peněz, taky nic složitýho:
  Prostě se posoudí, do jaké míry je kdo placen státem. Učitel, policajt, úředník- to je jasný. Firmy budou vykazovat podíl státních a nestátních zakázek a podle toho se vypočte míra DPH a spotřební. Jak pro firmu tak pro všechny zaměstnance.

  V první fázi nebudeme detailisty a nebudeme řešit, že pan X pracoval na zakázce pro stát půl roku a pan Y třičvrtě, ale dokonalé by bylo, kdyby byl každý jednou ročně otaxován a byla mu vyměřena osobní daň spotřební a DPH. Pevně věřím, že systém, kde každý podává vedle přiznání o dani s příjmu ještě přiznání o dani spotřební a DPH by vnesl do společnosti řád, pořádek a spravedlnost.
  Jirkův nápad s kartičkou je geniální, protože po namarkování sboží by strčil pokladní do přístroje kartičku a ono by to započetlo individuální DPH.

  Systém poskytuje další možnosti – vemte si jen : úprava softwaru pokladen a pokladní sítě, výrobci kartiček, na to všechno výběrová řízení, prošlkolení personálu na pokladnách, na berňákách, psychologiská a logistická podpora…

  A navíc to umožní při vhodné úpravě softwaru kdykoliv kdekoliv ověřit, kdo konkrétně co nakupuje a zjistit, zda se stravujete zdravě, že jste koupil cigarety a jednoho dne si ponesete ke kase pizzu se salámem a feferonkami a systém vám řekne, že takhle teda ne, na tenhle měsíc už máte povolený podíl nezdravých poživatin vybrán a když už trváte na pizze, tak teda tu jogurtovou se sojovým masem.

  jo, jo, Jiříku, je to geniální nápad. Zbývá doufat, že třeba Táňa Fischerová tyhle stránky nečte a jetsli ano, že nebude zvolená za prezidentku, aby ji náhodou nenapadlo to realizovat v praxi.

 291. Bože, bože..kam se ta diskuze za dobu, co jsem se přemístila do Olomouce a začala plnit základní úlohu hlídací babičky, posunula. Někomu by neuškodilo si celodenní tlachání pročíst zpětně. Asi by se divil a přístě rozvážněji volil slova. :-)))
  A protože tady není momentálně funkční TV – jak to teda ti kandidáti válí?
  Ještě nezávazný report o počasí: Odpoledne silná dešťová přeháňka – ještě suším boty i oblečení, teď 3,3 za oknem, pod mrakem a kdo ví, co se během noci semele. Ráno vyrážím k domovu, tak snad nepokloužu.

 292. maYdo – otisk prstu nic neřeší. Kupříkladu já mám v širší rodině jednoho zcela čistokrevného státního zaměstnance. Manželka mého bratrance je kancelářskou silou na ministerstvu kultury. Tedy by neplatila DPH a spotřební daň.
  Kdo myslíš, že by celé rozvětvené rodině kupoval alkohol, cigarety, tankoval auta, kupoval domy, nábytek, elektroniku atd. atd. atd. ? 🙂

 293. Se stanoví příděl na osobu, ne?
  A na kartičce bude zaznamenáno, že paní ta a ta je na mateřské a může koupit sunar pro prcka a na vewčeři por pracujícího živitele a pan X nakupuje za nemohoucí manželku.
  Prostě budeš moct natankovat tak, aby se dojelo na chalupu dvakrát do měsíce a kdybys chtěl jet potřetí, tak požádáš o vyjimečné zvýšení.
  Ale nebude to žádný rovnostářství. Nějakej ouřad, jo, na to bude určitě muset být speciální úřad, prostě bude mít v ecideci, jak kdo žije a jaké má potřeby a podle toho bude mít nastavený limity na kartičce.
  Každému podle jeho potřeb – kde už jsme to slyšela ….

  No, doneslo se ke mně, že v hrabství Midsomer ještě zbyli nějací nepovraždění občané. Tak se s dovolením vzdálím.

 294. No pavle, pojď se vrátit tedy k tomu z čeho vycházím….platí tedy statní zaměstnanci daně, nebo neplatí? Já jsem přesvědčen, že fakticky neplatí, ale jsou ubezpečováni, že i oni jsou plátci. To samozřejmě není ani jejich chyba, ani výhoda, je to výrok zcela neutrální.
  Ale jak jsem říkal, je to zcela nerealistické. Jiná věc by byla, kdyby každý kdo v zemi žije, dostal každý rok v lednu složenku, kde by bylo napsané…uhradit 10 000 peněz do 1.2 a bylo by to. pak by mi bylo úplně šumák, cokoliv ze státníma penězma, protože ta částka by byla marginální. No ale na druhou stran u, kotlina by se stala nejbohatší zemí na světě, kam se hrabe ropa a diamanty. Tipuji to tak, že by tak tři miliardy lidí měli v Praze, či Brně trvalé bydliště…. ale to taky jen tak „čemyšluju“ 😀

 295. Když už jste zmínili Sunar, ondyno jsem se dala do řeči se svou lékárnicí v Brandýse (debatovaly jsme o v novinách oblíbené záhadě zvané „Moje babička má důchod 8000 a měsíčně dá 5000 za léky“), tak vzhledem k ceně Sunaru a podobných produktů by se asi zase vyplatily kojné.

 296. A jóóó. Tak to by šlo. A taky by se pro ty státní bez DPH mohly zavést speciální obchody. Ty by se mohly jmenovat Daněx. Nebo Darex. Nebo třeba Tuzex, to je takové hezké jméno… 🙂

 297. Jo jo Pavle, tak to by jistě prošlo. A kdyby byly u pokladen žvejkačky se samolepkama, tak by se to chytlo ještě rychlejc. Možná by i film Bony a klid po třiceti letech měl své opodstatnění 😀

 298. Jirko – já naprosto souhlasím s tím, že lidé státem placení daně vlastně v celkovém součtu neplatí.
  Ale naprosto nesouhlasím s myšlenkou, že je reálně možné nastavit systém tak, aby DPH a spotřební či majetkové daně neodváděli a že by to dokonce bylo ve svém výsledku lacinější. Nebylo.

 299. Dobrý večer, ještě jsem nic nečetla, ale nejdříve chci popřát panu domácímu k svátku, snad něco k úsměvu..

  • Na glóbusu jsou rovnice a polednice.
  • Mapy jsou technické a katastrofální.
  • Z tekutin nejhůř zamrzá horký čaj.
  • Smog je vzduch viditelný pouhým okem.
  • Čtyři základní živly jsou: země, oheň, vzduch a mýdlo.
  • Několik geologických vrstev tvoří souloží, které je na sobě naskládáno.
  • Když ještě neexistovala elektřina, museli si lidé svítit u televize petrolejovou lampou.
  • Třením vzniká statistická elektřina.
  • Jednotka elektrického náboje je kolumbus.
  • Lepší odladění frekvenčně blízkých stanic se nazývá senilita.
  • Na přijímač je zabudován impotenciometr.
  • Elektrokardiograf je přístroj, který nám ukazuje, co máme na srdci.
  • Dotýkat se elektrických drátů se trestá smrtí.
  • Paprsek dopadající na zrcadlo prochází ohništěm.
  • Průhledná hmota je sklo, plexisklo a plot.
  • Aby kapalná látka ztuhla, musíme jí dodat určité množství mrazu.
  • Když na těleso působí dvě stejné opačné síly, tak se síly vzruší.
  • Hlavní vlastností vody je její mokrost.
  • Světlo se šíří rychleji než zvuk, ale ve tmě se to někdy nepozná.
  • Chemik je člověk, který musí pracovat v bílém plášti, aby si nevyžral díry do obleku.
  • Kyseliny jsou chemické sloučeniny bez všech zásad.
  • Skalici známe modrou, zelenou a Českou.
  • Pára vznikne, když se zapotí voda.
  • Hvězda na večerní obloze je večernice, ta která svítí za jitra je jitrnice.
  • Na Slunci je teplota větší než v chládku.
  • Lidstvo by se bez Slunce obešlo, protože ve dne stejně svítí světlo.
  • Na Měsíci nežijeme proto, protože bychom tam ztratili přitažlivost.
  • Na obloze září oběžnice a stolice.
  • Vyšší jednotka než metr jsou dva metry.
  • Kilogram má tisíc gramů, telegram sto gramů.
  • Sedm plus čtyři je – prosím, my jsme se do jedenácti ječtě neučili.
  • Kosinova věta zní: „Lomikare, Lomikare, zvu tě na soud boží.“
  • Součet všech úhlů v trojúhelníku je 180 stupňů Celsia.
  • Kružnice je geometrické místo bodů, které mají stejnou vzdálenost od středověku.
  • Barevné kovy jsou třeba natřené roury.
  • Rez železo ničí a proto se železné předměty natírají a dávají do sběru.
  • Ve sportu je možné všechno. Dokonce i ženské mužstvo.
  • Viděli jsme prvolihový hokej.
  • Mezi jehličnany patří také jalovice obecná.
  • Na dubu rostou žaludky.
  • V hlubokém lese jsou ještě vidět původní zbytky přírody.
  • Lada jsou nevzdělaná pole.
  • Obilí se vypěstovalo ze semen divokých trav zkrocením.
  • Cep bylo dříve ruční zařízení na mlácení obilí a pánů.
  • Eroze na poli je povrchová úprava půdy.
  • Na jaře se začínají haluze stromů nalévat a bučet.
  • Ptáci si hromadí na zimu zásoby do rezervy, zejména veverky.
  • Houby se v lese rozmnožují trusem.
  • Jedovaté houby poznáme podle toho, že když je sníme, umřeme.
  • Hřib satan neublíží ateistovi.
  • Nejlepší čas k česání ovoce je tehdy, když je pes přivázaný.

 300. Ale jo Pavle, je to složité a drahé, vím… ostatně myšlenka, že se bude platit daň z hlavy, ze všech, a nic jiného, je samozřejmě ještě nepředstavitelnější. Oni si všichni myslej, že ten kdo odvede státu milion bude mít stejné postavení, jako ten co odvede tisícovku…no chtít mohou, ve finále je ten kdo odvede více zvýhodněn, ví to a využívá toho. Ale asi by se výhody vzdal, kdyby platil jako ten kdo platí tisícovku.

 301. Hele, kdybyste to chtěli ještě trochu rozpracovat, mohu vám dát spojení na koumáka, kterému se zdá, že je hospodářství málo zregulované a řešením nezaměstnanosti není minimální mzda (což teda rozhodně není!), ale mzda tzv.morální. Každému dle jeho zásluh a místa , kde si zasluhuje….
  Ale to už byste asi nerozdejchali.
  Chtěl vědět, jak bych já, bez státní regulace, odměňoval třeba soudce nebo lékaře… 🙂
  Když jsem mu odpověděl že soudce podle uzavřených případů v akordu (jednotlivé vyřešené trestné činy pevnou sazbou a tu že dostane ať to řeší 6 měsíců nebo šest let 🙂 ) a doktory kapitačně sazbou za zdravého pacienta a ne za ty, co léčí, tak se nějak odmlčel… 🙁
  Doufám, že o tom vážně přemýšlí ! 😀 😀 😀

 302. paní Jako…skvělé…..a jdu spát s úsměvem. děkuji….

 303. Jako, jedna malá oprava a doplnění. SOučet úhlů v trojúhelníku jsou tři a mravenec je náš nejmenší sudokopytníček.

 304. Tak se tady směju nad 361, přijde moje drahá a kouká mi přes rameno. Zasměje se též a přidá jednu z vlastního života učitelky v mateřské škole.

  Uč – Honzíku, znáš nějaké zvíře které se jmenuje od K ?
  Honzík – kravička
  Uč – Výborně. A ještě nějaké ?
  Honzík – Kůň
  Uč – Skvělé. A ještě nějaké ?
  Honzík – dumá a už neví…
  Uč – tak já ti napovím. Když se vyleká nebo rozčílí, tak zrudne a dělá zvláštní zvuky (myšleno krocan).
  Honzík – dumá, dumá, dumá a pak povídá „Ale to začíná na jiné písmenko“.
  Uč – a na jaké ?
  Honzík – no na T
  Uč – vyjeveně se zeptá „A co je to za zvíře ?“
  Honzík – no tatínek

  🙂

 305. důležitá informace – Purkyňova je z Vladislavovy neodbočitelná, je tam značka Vjezd povolen jen vozidlům stavby. Chtěl jsem projet, ale mají tam pikolíka, který nepustil. Takže doprava, do Jungmanky, znovu Lazarskou, rovně na Karlák, doprava, do Odborů, v Myslíkově všechno převráceně, ale na každé křižovatce šipka Objížďka Ostrovní, u Mánesa ignorovat přikázaný směr doleva a jet doprava na nábřeží, u Národního divadla do Divadelní, ale zas to nejde na Národní, takže Konviktskou, Betlemák a furt doprava až na Perštýn a pak teprve po Národní, za Advokátní komorou doleva přes koleje do Mikulandské na konci doleva do Ostrovní a pak už hotel a podzemní garáže.

  A to jsem se v této části města narodil a vyrostl.

  Takže k Topičovi – zavolat a domluvit s nimi, oni vědí, jak to udělat. Já osobně bych dojel před dům, zastavil na chodníku a dělal blbého venkovana. Obraz vytáhl a donesl a odjel.

  Babičku do Spálené – asi bych dovezl před budovu, vystoupil a poručil řidičovi, ať přijede znovu na zavolání. Když nemám v rodině řidiče, tak taxi.

 306. Martine TT, ale přiznej si – prohlédl a zkontroloval by sis jinak , co se v tom městě změnilo? 🙂
  Ono je to všude stejné, jen v Budějcích Tě navíc policajt na rohu pošle na náměstí, kde na konci ulice stojí další dva a vybírají pokutu, že jsi v zákazu vjezdu… .

 307. Nevíte, co chtěl autor říci těmi blbými transparenty nad magistrálou, kde se praví: Podnikatelé, máte právo… a pak je tam nějaká blbost, nestačil jsem to dočíst, natož pochopit, protože jsem se musel věnovat autům okolo a provozu.

 308. Břeťo, taky stařecky nespíš nebo se ti kotí jalovice?

  Já si dal podvečer U Jelínků dvě Plzně a tlačenku s cibulí, pak se natáhl u televize a ihned usnul. Tak se teď bavím včerejší diskusí.

 309. 2 Pavel Kořenský – ad 340, 341 – neřeš to… Nech to koňovi, ten má větší hlavu… Ještě bys mohl dospět k názoru, že Ti, co pobírají eurodotace na cokoli, jsou placeni nikoli státem, leč superstátem a tedy nejsou jen eklhaft, ale přímo supereklhaft…
  Jak mi tu jednou předhodil jistý Tomáš Haas, dobře věda, že pracovníci institucí na území Hl. města Prahy, nemají na jakékoli takové dotace nárok. A nepopírám, že mě tím nasral, kor, když vzápětí přiznal, že tak učinil zcela záměrně a účelově…
  Mě jen zaráží ta vševědoucnost mnohých v tomto nedokonalém světě… Ten je zkrátka černobílý a basta. Zákon vyloučeného třetího…
  Ber to tak, že bolševici mají jasno… Vždycky měli…

 310. PeSi, černobílý je základ nejzákladovatější – samo se nenakope a nic není zadarmo. Všechno ostatní je nadstavba. A abych zůstal konzistentní – silnější pes jebe.

  Už jsem skoro zapomněl, jak je zima v Praze hnusná – to totiž ani není zima. Kde jsou mé zasněžené valašské kopečky a pod nima ovečky?

 311. Ja bych vyuzil kvalitu pana Hegera na rozhodovani o vede a vyzkumu. Je to doktor a statni urednik a proto vi lepe nez Mlikar, co a kolik dat na fyziku a kolik na brouky hovnivaly. Veda by se mela podporovat a zdravi by se taky melo podporovat.

 312. PeSi prirodni zakony neokecas, k tem prirodnim zakonum patri preci i to „samo se nenakope“. No a aby se nemohlo samo nakopat, vznikly dotace a likvidacni kontroly. Dockej casu, jiz brzo se i u vas vytvori system…. Jen jeden clanek a tricet hodin prednasek za rok a to nemluvim o a skrouhnou ti plat o trictvrte, a mozna ze dostanes taky nekdy nejakou kompenzaci (dotaci), samozrejme ne velkou, kdyz si na zada nechas povesit vlajku z hvezdama, budes mit orezany tuzky a na stole nejen poradek, ale i vyluxovano a jeste budes trnout, jestli ti prijdou na kontrolu, ze ji nemas vyzehlenou. Prave na to TRi budou stacit ty dotace, ktere mozna nekdy dostanes a urcite ne tak vysoke, aby to doplnilo stav penez ktere bys mel kazde mesic, kdyby nebyla ta omezeni. No a vubec nejhorsi bude, kdyz obor budes mit rad a budes si rikat, ze ty debilove odejdou brzo a ty kraviny v prezijes, sice je to trosicku trapne, ale prezijes,…….no a pak si budes povidat v klidu s kamaradama u piva a kdyz se budete bavit o necem, co je jim neprijemne, skonci diskuze vzdy o tom, ze beres dotace a ze si vlastne zlodej…. Hezke ne? Taky se mi to moc libi a ocenuji vzdy velmi pochvalnym mrucenim tyto dusevni stavy.

  Proc by v Krumlovskemmzamku nemohla, ci nesmela byt tocna? Proc o tom musi rozhodovat nekdo jiny nez majitel?

 313. Hegrova manzelka si chce otevrit lekarnu u sebe na chate, kdyz jeji manzela zacal mluvit o podpore malejch a nedostupnejch?

 314. Jirko, mluvil jsi s Dušanem?

  Ve dvě tam budu.

 315. 378 Velkoobchodní řetězce malé lékárny podporují. Nevím, jestli to ví pan Heger. Lékárna má smysl tam, kde se prodávají rohlíky, kde je Tesco/Ahold/Penny.

 316. ano , Martine. Je to zarizene

 317. Super, jdu si dát nášup pavích vajec na špeku.

 318. Tak jsem vcera videl tu debatu budoucich prezidentu…. Musim rici, ze mne oslovila dvema neuveritelnostma. Prvni byla usmevna, kdyz pani Bobosikova odpovidala na to, co bude mit v prvnim projevuv, protoze zacatek OSMEHO BREZNA REKNU…. Mne rozvesilo velmi a pak taky jsem opravdu netusil, ze ceska hymna, ma i druhou sloku. Tedy ne ta hymna, ale ta pisnicka. Po tom, co jsem slysel text, tak mne uplne vyhrkly slzy do oci stydel jsem se, ze „cesi to hrde pleme“ ci jak to bylo…. To narodni obrozeni muselo bejt jeste blbejsi, nez Born na nedelnim caji ….. Neuveritelne…..
  Debata o vsem ceskem na Hrade byla taky velmi dadaisticka. Nejlepsi byla Fiserova s lokalnima vyrobkama . Opravdu jsem se nasmal, tedy horce.

 319. jsem teď koukala, že Purkyňova je opravdu zavřená
  takže to udělali tak, že je Spálená obousměrná = ale jen k Ostrovní, dál ne
  na rohu Lazarské žlutá směrovka s nápisem Ostrovní

 320. Tedy abych to upresnil s tou lokaci vyroby. Proste nejde kapacitne splnit pozadavky Hradu z lokalnich zdroju, prave pro ty kvoty a kompenzace. Kdyby to alespon ty pitomci vedeli. Vzdyt i ja mam problem ….. Neskutecne blaboly.

 321. prezidentská debata byla veselá, ale jen pro otrlé
  pro slabší povahy to znamenalo se přesunout od tv co nejdál
  kromě fischera bylo těžké si vybrat (na toho jsem alergická, a nemusí ani mluvit)
  bylo to, jak přehazovat vidlema kupku hnoje

 322. Divano, hnuj nesmrdi a je to uzitecny material, dokonce se krade ve velkem. Ja bych ho tak rozhodne nehanel a neprirovnaval k nemu takova paka.
  Myslim, ze debaty vaclava hlodavce dostaly opravdu jiny rozmer.

 323. Nicknmame, Dr. Max funguje přesně tak jako uvedené supermarkety-marže musí být dost velká, aby to měli a prodali. Takže některé věci u nich nedostanete-samozřejmě se to neříká takhle na rovinu, ale stylem „budeme to mít až příští týden, radši si to vyberte jinde“. A nebo „všechno vám dáme, kromě této mastičky, na tu vám udělám výpis z receptu a to si necháte namíchat jinde, ano“ ?

 324. Pro běžné léky proč ne třeba Dr.Max. Léky dražší stejně většinou předepisují specialisté, za kterými je nutno dojet a ti mají lékárnu v dosahu.

  Dojíždění jako takové – dojet odsud do Tábora mi trvá stejnou půlhodinu jako třeba z Palačáku do Holešovic. Tak vo co gou …

 325. Já neříkám, že ne, jenom popisuji mechanismus fungování. 😉

 326. Fujtajbl vespolek, Břetislavům a divanám zvláště!
  swetr report – na Podblanicku cca 5 centimentrů sněhu s ledem vespod, polojasno, čtyři pod nulou. Silnice I. třídy prosolené dílem prohrnuté, dílem ne. Ostatní silnice ponechány osudu. Ale domorodci jsou zvyklí a jezděj vopatrně, pražákům se nechává dostatečný prostor pro případ, že by si chtěl pražák rozbít auto a držťku.

  K tématu nemám celkem nic. Jenom se mi dělá divně od pajšlu, jakmile vidím bilbord jakéhokoli kandidáta na prezidenta. V úterý se nám podařilo na archeologickou přednášku odlákat dvacet lidí, kteří tudíž nemohli přijít na míting Táni Fišerové. Doufám, že nás za to nějaký bůh nepotrestá.

  Jo, Jirko ppa, koukám, že ti ve škole zamlčeli docela dost informací. Alespoň se na starý kolena dozvídáš ledascos nového. Pro obveselení bych doporučoval přečíst si libreta Tylových her převyprávěná pro děti. Mě se to dostalo do pařátů nedávno a řezal jsem se u toho smíchy jako hovado. Ač laik, dovolím si konstatovat, že pitomostí se Tylova produkce silně blíží libretům nejslavnějších světových oper. 😀

 327. V té debatě byl jeden smutný moment. Moravec začal z kandidátů mámit, jestli fakt, že president bude mít svůj vlastní rozpočet a vláda mu nebude posílat finance jako dnes, nerozkolejí ještě více zahraniční politiku. Bohužel ani jednoho z těch 9 a ani Moravce nenapadlo, že president ani vláda žádné „svoje“ peníze do provozu nedávají, všechno jsou to cizí peníze – daňových poplatníků. A velmi mě překvapil Schwarzenberg, který jako jediný v reakci na téma amnestie pravil, že byla důsledkem toho, že u nás na rozdíl od ciziny u trestního soudu řešíme záležitosti, které patří před civilní soud.

 328. Dobré ráno,

  pokud jde o ty lokální výrobky – na Hradě jsou tzv. provozní zahrady, kde se pěstuje zelenina a kytky. Asi to nepokryje celou spotřebu, ale tady tradice „lokálních výrobků“ evidentně nečekala, až ji zavede Táňa Fischerová.

  Kdybyste to hledali, je to za jízdárnou a jednou do roka o víkendu v září se to otevírá pro veřejnost. Tedy aspoň za Klause. Možná příští prezident nebude stát o to, aby zvědavé publikum očumovalo jeho pórek a dýně. Nabízejí se odtamtud nečekané pohledy na panorama Hradčan s kompostem nebo keříky rajčat v popředí.

 329. Ano Ptakopysku, nepochybne je to pravda. Jen ty temata, zatimco se Tyl oplakava narod, z Jihu se line plac nad rozlitym vinem . Svym pristupem si vzdy vyberu to vino a zeny a zpev, s narodem neni takova sranda.

 330. 389 jsem netušila, že z xx do tábora jezdí tramvaje 🙂 nešlo nechat ležet 🙂

 331. Jirko,
  „Proc by v Krumlovskemmzamku nemohla, ci nesmela byt tocna? Proc o tom musi rozhodovat nekdo jiny nez majitel?“

  to máš těžký, majitelem je Česká republika.
  A včil mudruj, kdo všechno teda má právo mluvit do toho, jetsli točna ano nebo točna ne.

 332. Dobré ráno vespolek,
  dle titulků i článků se asi všichni zbláznili, jak na poslední chvíli skandují „Kárel, Kárel, Kárel !“. To nějaká infekce, nebo jen přechodné pominutí smyslů ?

  Já jsem si znovu zkusila projet volební kalkulačku, a maximální shoda mi vyšla na 19%, tak si asi hodím korunou, jestli vůbec volit půjdu. Jen mi vrtá hlavou, kolik z položených otázek má skutečně prezident možnost ovlivnit.

 333. Ne, to je o tom, kdo vlastní média, Matzurko ….

 334. 383- rozesmál jsi mne u snídaně- máš tri body navyše.

  Přeji pevnou ruku u první volby prézy kam až paměť dosáhne, jistě jste se řádně připravili. Já tedy rozhodně, místo sledování televizních debat jsem si znova přečetla Hamleta.

  Pěkný den

 335. moravec byl včera ukázka, jak to tu funguje
  určil všem soutěžícím, že mají k dispozici 10 minut a když si je prokecají dřív, pak už nebudou připuštěni
  no a jak se soutěž hezky rozeběhla, nejvíc prokecal moravec, takže na ostatní se nedostalo
  a tak se za pochodu změnila pravidla a bylo..

 336. Jirko ppa,
  no, Tyl byl podle mě mainstreamovej komerční populista. Něco třeba jako jsou teď Doležal, Černý, David. Nebo Daniel Landa. Kdyby se místo národního obrození zvýraznilo hnutí národního chlastání, měli bychom místo Paličovy dcery – Vinařovu dceru, místo Kde domov můj by byl Kde sklípek můj. Und so weiter…

 337. 352 Maydo, to by vedlo k tomu, že by velmi rychle vznikl „neformální“ tzv. černý trh s výhodně koupeným zbožím za ceny uspokojující obě strany. Prodávajcící by vydělal něco peněz navíc na směnu za jiné zboží, kupující by nakoupil výhodněji, o něco levněji než ve státem posvěceném obchodě. Zrušení hotových peněz a zavedení výlučně bezhotovostních plateb, nehledě na to, že by to bylo technicky velmi zajímavé, by to vedlo 1. k naturální směně, 2. ke vzniku alternativních „neúředních“ peněz. To by vedlo k tomu, že stát by jejich výrobu, přechovávání a používání přísně trestal tak jako trestá přechovávání drog. To by vedlo k posílení represívního aparátu. Jenže kdo by nechtěl nějakou výhodu, že, proto by to jelo jako za socialismu s valutami a podobně. Já jsem v tomhle laik, víc by mohl rozvést Modrej.

 338. MAtzurko,
  dopadla jsem podobně a shodu jsem měla jen u dvou kandidátů.
  Mimochodem, „kárl“ byl naž na poslední příčce. Což mně překvapilo, naopak na tetím jsem měla Táňu Fischerovou, kterou bytostně nesnáším.

  Potíž je v tom, že i kdybych se s tou TF shodla v odpovědích na všechny otázky, jaksi se z toho nevyčte, že nejen plácá, ale ii myslí vážně takový voloviny,, jakože kdo nebude mít na rekonstrukci bytu, měl by na ni dostat nebo že nechce mít poradce pro ekonomiku,a by byla oddělená politika a ekonomika. U takovýho mimoně je pak už jedno, že třeba se shodneme v názoru na cokoliv z těch položených otázek, takovej prezident je prostě katastrofa.

  Tady se vylíhly přes noc jakési plakáty na téma „nevolte Zemana“. Lidi blbnou. Mám pocit, že ta přímá volba je hlavně k tomu, aby se kdekdo zviditelnil a party fanooušků si potvrdili svou vizi světa.
  Tudíž se na tu volbu vykašlu. . A plky o tom, jak se vzdávám možnosti ovlivňovat život a svět si nechte. Nebude jinak a lépe, když bude na tom Hradě sedět někdo jinej. Bude furt stejně.

 339. Tož, schumi, já jsem si jen tak zažertovala nad Jirkovým nápadem o neplacení DPH a spotřební daně státními zaměstnanci. Ovšem ve snaze dotáhnout ho do úplné absurdity jsem s hrůzou zjistila, že se blížím k něčemu, co by mohl nějaký pachatel dobra vzít vážně a začít to prosazovat jako politický program.

  Zbývá otázka, půroč vlastně by měli ti státní zamestnanci nepolatit DPH, a tudíž nakupovat levněji, než my, co je živíme. 🙂

  Ale možná se mi to nelíbí z čistě osobních důvodů – u nás je tím státním zaměšsdtnancem choť a ten je naprosto nepoužitelnej na nakupování. ještě tak natankovat benzín a koupit toaletní papír.

 340. 2 Matzurka – ad 397 – to se asi vrací éra pivovarskejch valachů, Karel bylo pro ně tehdy obvyklé jméno…

 341. 2 ptakopysk – všechny uvedené varianty na Karlíka sedí jak Jandák ve vládě…

 342. PeSi,
  žejo? Akorát ta poslední varianta figurky z kindrvejce chybí. Ale až se stane prezidentem, určitě pana knížete najdeme i v kindrvejci.

 343. 2 ptakopysk – a pokud někdo navíc dumá, co znamená slovo šibal, pak to bylo označení pro podvodníka, taškář znamenalo kapesní zloděj a rošťák zákeřný vrah…

 344. No docela se mlci o danich z pozemku. Doted jsem zil v presvedceni, ze to jde do obecni kasy. No a ta je uz ted tak obrovska, ze se kazdy sedlak v okoli snizil „prispevky“ na mistni veci. Tedy na oslavy, dozinky a tak. Treba i na opravu kostela a mnozi dokonce, stejne jako uz u my od noveho roku, se na prohrnovani silnic muzou vyprdnout. takze asi takove jsou dusledky zvyseni dani. Minulej rok to jeste tak bylo, ze jsme delali sposutu veci jen tak, dobrovolne. Ale letos? Takovyhle lobogo 🙁

 345. „Velký, resp. takovýhle lobogo“ jsem už dávno neslyšel. Jaký to má původ ?

 346. Noname, netusim, ale tohle jsme bezne kriceli na rozhodciho, samozrejme s patricnym gestem rukama a protoze nevedel , jak se to pise, nedaval to do zapisu 😀
  Je docela zajimave, kde se bere vetsi „nenavist“ k lesnikovi, nez treba k Fiserove a Roithove. Dumam o tom porad, bez legrace…. I kdyz s lesnikem skoro vzdycky „nesouhlasim“ Fiser je vetsi parchant…. Ale to jsou asi ty osobni averze

 347. no, já jsem si nějakých „projevů nenávisti “ k lesníkovi nevšimla.
  Ale je fakt, že media mu jaksi fandí a dá se říct nadržují.

  Podotýkám , že nemám mezi kandidáty žádného oblíbence, kterého bych chtěla hájit a že „lesník“ mi vadí míň než Fischer.

 348. jirko, jsem teď někde četla, že fischer je už mrtvej politik

 349. MaYdo, je hezke ze zertujes. Ono asi smich a zerticky dochazeji s tim, co clovek vidi ze odvadi do spolecneho a tak nejak premejsli, jestli je to nutne a jestli tedy dostava to co si zaslouzi. Nekdo zertuje a nekdo uz nikoliv.
  Jo a psal jsem o mistnich prispivatelich a ne o medyjalnich mrdkach, to tom lesnikovi a „nenavisti“ je to jako cervenej hadr na spanelskyho bejka.

  Divano, kdyz to nevyhraje Fiser, tak kdo? Zeman? Jestli ano, tak si pustim „navrat idiota“ 🙁

 350. 394
  Jirka ppa opět oslnil omračující znalostí italských oper.
  Verdi v počátcích své tvorby, která časově spadala do období boje za italskou nezávislost(Risortimento), významně rozněcoval v posluchačích vlastenecké nadšení. Jmenujme jen Nabucco, kterážto opera v době svého vzniku byla chápána podobně jako u nás po roce 1968, dále například opera Lombarďané nebo Bitva u Legnana.
  Vzedmutí vlasteneckých citů zasahovalo v té době všechny národy RU, ale i ostatní národy Evropy.
  Je ovšem pravda, že Poláci,Maďaři, Italové, Irové se za svou nezávislost bili se zbraní v ruce, zatímco Čechové své vlastenecké city ukájeli návštěvou Tylových báchorek, Smetanových oper a při kávě u Borna.Čestnou výjimku představovali studenti v roce 1848.

 351. Baubo, kdyz ja posloucham jenom ty co mam rad, Nabucco k nim rozhodne nepatri. Stejne jako dalsi a dalsi. Nemam proste rad okazala temata a mohutnou vypravu a narodovectvi, at je to kdekoliv a kdykoliv. Nemohu za to, jsem takovej. Popik a stredni proud, to je moje.

 352. Tož, Jiří, on se ten trudnej svět jaksi lépe snáší, když si jeden zachová smysl pro humor.
  A mohl bys uvést nějaké příklady nenávisti vůči lesníkovi?

  Nepovažuješ, doufám, za projev nenávisti prosté sdělení, že ho je v mediích všude plno a nebo že pro někoho není volitelný.

  A jetsli Ti vadí, že každému nejde pod nos, tak ho zajisté podpoříš ve volbách 😀

 353. MaYdo, to tezko.
  Ale vubec nechci nikomu brat to co pise, to je kazdeho vec, jen jsem chtel rici, ze to je zde velmi podobne, jako s panem prezidentem, respektive s tema, co si dovoleji napsat, ze to jeho slovo, rozhodnuti, podpis….. Jim neni zrovna po chuti…. Je to stejne prca ty lokalni zvlastnosti

 354. Nějak to zamotáváš, Jiří.
  Co stím má dělat preziodent a jetsli jeho sdělení je nebo není někomu po chuti? Tak kde jsou ty projevy nenávisti?

  Můžeš citovat?

 355. 421 já nevím, jako aby bylo veselo, mám představu modrého mauricia
  jako že by se mladí zvedli a šli volit
  u nich už vyhrál, tak jen to dotáhnout
  za tu legraci to stojí
  jinak je to jedno, kdo tam bude viset
  teda pokud se starostové rozhodnou nového prezidenta pověsit

 356. MaYdo, neumis cist, ale to nevadi, to je tvoje vec. Jen bych poprosil, abys tedy psala tu nenavist v uvozovkach, ono to bylo vzdycky tam, kde jsem to psal a tys to opet posunula tam kde to chces mit

  Divano, rozhodne si ulevej, protoze nyni muze konecne bejt dvojita duha a nikdo jim to nebude kazit, ani takovej kverulant, jako je pan prezident.

 357. Jo a ta EU vlajka na Hrade , jak se tu rozcilujete, ze tam nema co delat, tak si to uzijete stejne jako ja na tom Kralstejne kazdy rok s ceskou.
  Na druhou stranu, na Karlstejne uz davno visi a na Hrade teprv bude. Uvidite, jak budete pak rozhorceni vy, kdyz to uvidite.

 358. To víš, Jirko, když neumím ani číst, tak po mně nemůžeš chtít, abych chápala, kde mají být uvozovky a kde ne 😀

  VYsvětlovat, že v tom nebyl žádný temný úmysl, ale jen jistá ledabylost, asi nemá smysl, co?

 359. Jinak vlastníkem Karštejna je Česká republika. Máš snad něco proti tomu, že na hradě vlaje vlajka vlastníka? 😀

 360. Jirko ppa, já si Ti myslím, že na Karlštejně, pokud tam budou na obědě, může klidně viset i vlajka Sparty.

 361. Tedy…. Musim rici, ze to mne opravdu nenapadlo. Vlastnik a vlajka….. Tak tedy je to OK, kdyz bude tady na Hrade vlat ta bruselska . Neotresitelna logika….

  No ne nadadarmo se mi vybavila poznamka pod carou v mem oblibenem casopisu Muz a smrt….. „zena prezila do dnesnich dnu jen proto, protoze zahadnym zpusobem prirostla k druhotnym pohlavnim znakům.

 362. (410) NoName :“Kdyby ty prachy zbyly občanům, zlepšil by se jejich život. A to je asi něco jiného než život obce.“ Nepochybně, NoName 😕 Prachy by občané propili anebo „vrazili“ do nového auta, a požadovali po obci,aby okamžitě opravila obecní cestu k hospodě nebo k jejich baráku (z obecního) 😕 Nejvyšší čas, NoName, abyste kandidoval do místního zastupitelstva 🙂
  Ví bůh, že mne daň z nemovitosti také „žere“ (zejména když uvážím, že mj. platím daň z pozemku, na kterém si mně neznámí strejcové nechali zřídit honitbu; co tam tady „honí“, to tedy nechápu,když pozemek je situován hned u rychlostní komunikace R7 -možná nějaké ty „lehké děvy“ ) 😕
  Musím přiznat, že sledovat zdejší dnešní diskuzi (úvaha na téma“kolik andělů se vejde na špičku jehly“ ) je něco jako „hledání ztraceného času“ 😕
  A k předposlednímu dějství tragikomedie „přímá volba prezidenta ČR“ : šišlavého Karla neberu – mít v rodě tolik členů NSDAP, SA,SS,arizovaný majetek Židů , několik privatizačních afér a Kalouska na krku ….no, berte to 😕

 363. Tak jaká teda vlajka smí vlát na hradě Karštejně a jaká na Hradě s veůlkým H, abys bylo spokojen, Jiří?

 364. 432 Petře, volte Richarda 🙂
  428: Divano, do Financial Times to napsal Jan Cienski, taktéž novinář co píše do Hospodářských novin. Je ze stejné stáje jako můj oblíbenec H.J. Schmidtem.
  Jan Ciensky z HN se těší, až Klaus vypadne, to nezní světově 🙂
  Nejsme pupek světa.

 365. U nás jde na mzdy a provoz radnice už více než třetina rozpočtu obce, westíku.
  Takže mne nevykládejte o tom, že když může obec vrazit do mezd a kanceláří úředníků 18 milionů, potřebuje vybrat další milion na opravu cest na dani z nemovitostí.

 366. A už HN ty FT citovaly a komentovaly?
  Celé Pehe… 🙂

 367. Jen jsem chtel zeptat…. Protoze se o rodokmen lesnika nestaram a vim jen o tom, jak to voko a turek, kterej ze otec byl v nsdap a v ss ?
  Jo a dan z pozemku plati snad najemce…. A pokud ne, tak to plati ve forme najmu. Ale mohu se plest….

 368. Tak jsem koukla na iděs a tam je pro nerozhodnuté tři důvody pro a tři důvody proti rozhodnutí, koho volit.

  třeba u Táni F. je jako klad

  Idealistka. Žije představou, že když všichni budou konat dobro, budou si pomáhat a nikdo nebude krást, všem bude lépe na světě.

  jiří Dienstbier

  Ideály. Ze své rodiny si odnesl výrazné levicové až naivní ideály. Lze říct, že mezi kandidáty je autentickým levicovým kandidátem se sociálním cítěním.

  A u knížete :

  Havlovec. Na Pražský hrad by přišel člověk, který vyznává podobné hodnoty jako první český prezident.

  Mimochodem, mně by kníže zas tolik nevadil, ale zatraceně mi vadí, že se na něj přicucla většina Havlových přísavek v naději, že se zase dotanou na výsluní

 369. bohužel šlafenberka jsem trochu znal v jedné již naštěstí mrtvé straničce….
  …hajzl všech hajzlů futrál..bohužel nelze sem dát podrobnosti….pro mne konečná.

 370. protože jsem včera přehodnotil první dvě šprisle pohrom z pořadí Fišerová, Dientsbír na Dientsbír, Fišerová, tak jsem začal uvažovat o novém kriteriu volby v prvním kole a to tak, že jednoduše hlefnout komukoli, kdo má šanci být druhý místo Dientsbíra.Sobotka, kterému bych to hodil to bohužel není, asi to dám Knížeti. Ten hošík hraje zásadně faulama, jakmile se prokope do druhého kola, má to v kapse.

 371. tak mi řekni Simone, koho do toho druhého kola dostat místo něj.

 372. Ale no tak Jirko ppa…
  Daň z pozemku platí majitel a honitbu si tam myslivecké společenství ze zákona může udělat i proti jeho vůli…jako bys to neznal a nevěděl.

 373. >> NoName 433
  Myslíte tím jako cíl pro kompenzaci osobních problémů?

 374. (440) Tak kandidujte,a změňte to 😕
  (442) včera jsem zde dala odkaz na Virtually (je to tam vč.odkazů) -tak si to přečtěte -i když to moc zábavné čtení není 🙂 O dědovi či otci knížepána jsem nic nepsala !
  Uff, jdu raději číst detektivku !

 375. Inu, kdo se s drekem maže, po růžích nevoní.
  Kdo se maže s Kalouskem…..

  Už jste někdy uvízli uprostřed mostu, který je široký jen na to jedno auto? 🙂
  Vstřikování, potvora …. ale už je to spravené a Bobík doma.

 376. rezy, to záleží na tom, koho máš za prvního….
  Jelito jelito Zeman – pak Fišerovi; jelito jelito Fišer, pak šlafenberkovi (ten se dle mého bude přetahovat o voliče s avatarem v prvním kole).
  Tím se do druhého kola mohou dostat favorizovaní F + Z a mladej caušesku vostrouhá.
  A tam to pak bude veeelmi těsné, páč Fišera natruc bude volit celá gulturfront, PL, mládež….tohle nemá dobré řešeni…

 377. rezy anebo je možné hned od začátku volit Zemana jako asi jediného relevantního soupeře Caušeska; když mu to nakonec daj rozpolcený levičáci a něco přidáš ty a pár dalších, je šance poslat mladýho kenna (nebo kennedyho ?) na třetí místo…..

 378. Dientsbier na druhé kolo nemá … Neumím si představit takovou situaci.

 379. Šimone, dobré řešení to skutčně nemá, jen si chci dát bacha, aby jsem pak, až zahodím hlas, nečučel na to nejhorší. Řekl bych, že Čaušesko má na tomhle postavené první kolo. Druhé kolo by pak pro něj byla, pokud by proti němu stál Zmn nebo JFK brnkačka. Jedinej,kdo by mohl nad ním ve druhém kole vyhrát je kníže.

 380. řekl bych, že si Dientsbír plně uvědomuje, co mu ta funkce přinese a jak jí využít. CSSD mu na to nedala jen tak patnác melounů aby byl třetí.

 381. Kterak kdo doufáte, jak moc se změní váš život, jestliže ústavním hradním pánem bude ten či onen? Že nezmění? Že to není ta voda otáčející kolem dějin? Tak proč pak ty váchně tady v podhradí?

 382. Rezy, znátě někoho, kdo se ho chystá volit ?

 383. Jesli by nebylo lepší nějakej starej mlvící meč zabetonovat do skály pod Karštejnem a jen tak, omylem to připojit na tu dvěstědvacítku co jde kolem Mořiny.

 384. NoName, moje okolí je závislá množina. S touhle statistikou nemůžu počítat.

 385. Schumi, doted neovlivnoval, ale jsou tací co vědí, že na přime volbě se prostě rozdávají zcela jiné karty. Ten člověk bude mít mandát celostátních voleb. Toho nikdo do háje nepošle a do dvou let bude rozhodovat o věcech o kterých se naší eurovosině ani nezdálo.

 386. schumi, kde vidíš nějaké vášně ohledně volby prezidenta ?
  Já tohle malé povídání považuji za zajímavou rozcvičku věštění z kavové sedlinky…mám čas, mám mlíko, mám kafe….uvidíme, jestli bylo vod žida……

 387. Rezy, četl jsem několik názorů a blogů, kde považují D. za černého koně závodu, ale pořád se mi to nezdá. Přece jenom není dost známý ani výrazný, a zaujmout svým projevem mohl koho …

 388. NoName, uplně stačí zaujmout … masy (obyčejných lidí) Jestliže Káčka a socani budou volit D, pak má druhé kolo jisté. Co si budem povídat, na to se maká ne že ne.

 389. rezy souhlasím – na tom se to láme: koho budou volit levičáci – Zemana nebo Dienstbiera ??
  Pro jejich profesionální průvodce je většinou Zeman nevolitelný, takže plédujou za mladýho….
  Takže to pak může být mezi Fišerem a dienstbierem…..
  Volte Zemana od začátku, stejně nevyhraje….

 390. Simone, správně uvažuješ, včetně toho, že ten závěr bude ve prospěch Caušeska. Ve druhém kole si pak udělá za pomoci komunistů z komunisty Fišera trhací kalendář. Jesli má někdo šanci proti D, pak je to Kníže. Má za sebou Svěráka a budou na to mít týden. Ten jedinej to má šanci proti D vyhrát.

 391. samozřejmě budu rád za to,pokud se v odhadech D mýlím. Když mi to omlátíte v pondělí o hlavu, budu jen rád.

 392. No Name, Ty určitě vidíš ten podpis…President ČR, Fürst von Schwarzenberg… 🙂 😀

 393. Tak takovéhoto druhého kola se rozhodně nezúčastním…..ty havloidni rektoskopy bych asi nevydejchal….

 394. Tak já hlavně vidím ty smlouvy, pod kterými ten podpis bude.
  I když, kdo z ostatních je nedá …

 395. NoName, je férové si už dneska přiznat, že to od března bude eurohujerismus na pátou at tam bude z kandidátů kdo chce, resp. možná by to trochu brzdila Bobo, ale ta má nasychr že se tam nedostane. Sílenství obnovitelných zdrojů a bitva o dostavbu temelína v druhém sledu.

 396. Dobrý den. Pan Sobotka by dostal můj hlas, kdyby ho chtěl. Neviděli jste s ním nějaký rozhovor, kde žádá pravicové voliče a realisty o podporu?
  Pan Dienstbier nevyhraje jenom díky shodě okolností. Hraje si na českého Obamu – Yes we can – Změna je možná. Už vidím, jak zastavuje trestní stíhání svého kamaráda Hauptmanna Davida.
  Jedině pan Dienstbier mě dostane jít k volbám v druhém kole. S ním by se ta stopadesátiletá Vernichtungskrieg dostala do dalšího levelu.

 397. Tak jsem si užila jízdy zimními podmínkami a více mi netřeba. Ano, i já jsem dnes uvízla v koloně, která se na R35, kterou tady familiérně zveme dálnice Olomouc-Ostrava, vytvořila po hromadné nehodě nekolka náklaďáků a osobních aut. Kolika nevím, neb kolonu před místem nehody usměrnili na objízdnou trasu a já se vydala vlastní cestičkou k domovu. Ale i tak, přejet dnes přes Potštát bylo docela o fous.
  Vidím, že se tu stále válčí o volby, kandidáty, symboly, vlajky, vlastnictví…No já ještě stále nevím, koho budu volit. Asi vyberu dva-tři, kteří mě až tak moc neštvou, dám je do obálek a budu tahat naslepo.
  Jirko – k 416 – nevím, co tě právě letos na dani z nemovitostí tak popudilo, protože letos se na výpočtu daně a výši daně ze zemědělských pozemků oproti loňsku nic nemění. Dokonce ani případné zavedení místního koeficientu, kterým se daň zvedá 2-3-4 či až 5x, se zemědělských pozemků netýká. Tak proč ta zloba až letos? Jedině, že bys měl na mysli daň z nezemědělských pozemků a staveb všeho druhu v prípadě, že obec ten místní koeficient zavedla.

 398. Dano, nevíte proč spálili volební kampaň pana S.? Ptal jsem se jednoho bývalého a říkal … všichni se nenávidí (nemají rádi), nemluví spolu, a nevěří si. Je to tak? Já prosil bývalé straníky, aby mu pomohli a nic…

 399. DAno, podle idnesu 20 aut.

  musí to tam být „hezké“, tady, na dohled od toho hradu, co se o něj zrovna svádí bitva, byla před chvílí vánice jak na Sibiři. Ale protože je tu nad nulou, tak ještě výška sněhové pokrývky nedosáhla kritických tří centimetrů.

 400. nickname – já nejsem členem žádné strany a ani neznám pozadí nějakých stranických jednání, dohod a nedohod. Takže – nevím. Samé je mi to záhadou.Asi ta strana ztratila úplně pud sebezáchovy.

 401. Mám dojem, že Petr Kunetka byl v ODS. Jetsli už nevystoupil.

  A myslím že ještě jasan a Vít Blaha, ale ti se tu už dlouho, předlouho neukázali.

 402. A ještě myslím, že i tady, kde je řada bývalých voličů ODS, se moc lidí nehrnulo volit Sobotku. Problém bude asi v tom, že ti voliči jsou bývalí. Zklamání bývá horší, než lhostejnost.

 403. Se Sobotkou mám problém v tom smyslu, že je to poněkud nevýrazná osoba. Ale když jsem si naklikal tu předvolební kalkulačku, tak mně vyšel jako nejvhodnější, ovšem shoda jen cca. 30%. Ale stejně ho volit nebudu. Jako druhý nejlepší mi vyšel Franz.
  Jako úplně nejhorší mně v té kalkulačce vypadli Dientsbier (-50%) a Zeman (už nevím kolik).

  Ale nevybral jsem si nikoho, takže volit nejdu. Možná ve druhém kole půjdu podpořit menší zlo.

 404. 480 Dano, děkuji, myslel jsem, že jste byla i členkou.
  Maydo, ono to není jen o zklamání, ale i o tom, že na mě necílí kampaň, jak jsem o tom už psal.
  Zítra, až půjdu do obchodu, mu to tam asi hodím – když najdu jeden důvod.
  Dřívější voliči ODS budou volit napůl Karla napůl Honzu.

 405. Tak zvažuji, jít či nejít, toť otázka. Eurohujeři jsou všichni, až na zmíněnou Bobo, která je ovšem bez šance. Tak snad někoho, kdo bude aspoň brzdit oteplismus.
  Ale děsím se druhého kola, co MM rozpoutají, bude výživný humus.

 406. no tak jsem trávil odpoledne v mladém revolučním kroužku pozitivní deviace…..jsem tomu rád a udělal bych to zas…je bezva se dozvědět, že vím, kdo uznal Lenina za schopného transportu a kdo vlastně za to může 😀

  No nezapomeňte, že nejen oirohujerů, ale pravdoláskařů a multuikulturistů jsou mimo bobošíkové všichni kandidáti a ti co nekandidují ještě větší. Mupy mup….a šel bych , bejt váma, volit už dneska, aby zítra mohlo bejt jasno…Kdopak to asi vyhraje? Já to vím, ale řeknu vám to až vyhlásej výsledky a uvidíte, že jsem se nespletl 😀

 407. (485) No, Niko, to už jste toho Hamleta mohla dokončit :zda jít či nejít, to je oč tu běží ! Zda je to ducha důstojnější snášit střely a šípy rozkácené sudby či proti moři běd se chopit zbraně,a skoncovat je vzpourou . 🙂 Já všem VŠECHNY VOLEBNÍ LÍSTKY VHODILA DO POPELNICE .

 408. 463 Rezy, když ho přehlasuje sněmovna tak ne. Pak jen ty návštěvy, cestování…Jmenování soudců a guvernéra ČNB a tak podobně není až tak kritické. Ledaže by zástupci lidu změnili ústavu. Vždyť ani Parlament prakticky nemá až takovou volnost. Rozhodně není tím kdo je nadán silou otáčející kolem dějin. To jen tak vypadá. Když se podíváš na zdejší populus a jeho kulturu, je jasné, že Švýcarsko se z tohohle nedá udělat. Národní obrození a následná snaha o vlastní stát zahrnující nejen „První republiku“ ale i očurávanou, komunisatickou předpřevratovou, jsou minulostí. Tak daleko to nedotáhli ani komunisti s jejich internacionalismem jako novodobí probuzení kulturtrégři za posledních víc než dvaadvacet let, kteří ve jménu negace všeho a opožděného boje proti starým strukturám a temným silám vypláchli i to co zbylo z Republiky a Rakousko-Uherska. Není zde všeobecné sdílené kultury nepočítaje v to „Ulici“ v teledebilizátoru. Není zde lid, neřkuli národ, způsobilý vygenerovat vlastní suverénní stát. Není tu elita, není tu jakýkoli toho způsobilý suverén. Nakonec zbude Euroregion Böhmen, Mählen a nějaké to Slezsko a podobně. Státy se udržují idejemi na kterých vznikly. Československo založené na falečné idei národa Československého je nenávratnou minulostí. K přetvoření na národ Československý v politickém smyslu nebyl dopřán dostatek času a i kdyby, pochybuju, jestli by to bylo reálné pro vzájemnou řevnivost abonentů moci z té či oné strany. Abych nebyl takový flagelant, právě ty evropské mocnosti, které nyní projevují takový zájem o naše blaho a věnují nám dojemnou péči abychom se neudávili suverenitou, byly přímými aktéry zhouby našeho státu. V Mnichově, Teheránu, Jaltě, v osmašedesátém. A Česko ? To vzniklo nechtěně, rozvodem. Slovenským opuštěním společné domácnosti. K úlevě veškeré okolní konkurence. Rozděl a panuj. Když se podíváte do naší mimulosti, naleznete tam jen sváry. Doba husitská, předbělohorská, národně obrozenecká. Samé vnitřní sváry. Tak i nyní. Taková je syrová skutečnost. Je pošetilé nalhávat si, že na tom změní volba prezidenta. Že se něco zásadního změní. Nezmění. Večer je další díl „Ulice“. Budou prázdné ulice.

 409. (487) TEDY, KDY SE NAUČÍM PO SOBĚ ČÍST 🙁 Místo „všem“ patří slovo „jsem“ (budu muset více myslet na své ego) ! 😕

 410. Však Nepropadejte panice! Já vím, tohle a támhleto, lidstvo, Vogoni, jenže o čem je život. O životě. Proč se trápit tím či oním, když se můžeme radovat z tamtoho či onoho. Nebo z toho nebo nejlépe s někým kdo je nám nejblíž. Protože život za to stojí! Máme jen jeden, tak si ho užijme!

 411. Ale nedělejte si iluze, že je to někde jiné – znáte tu starodávnou poučku?

  Já proti mému bratru.
  Já a můj bratr proti vesnici.
  Naše vesnice proti ostatním vesnicím.
  Všechny naše vesnice proti městu ………….

  A je to pořád dokolečka, pořád to samé od věků do věků….

  Tak nějak to tu vypadalo už za dob starého Sámy, kterého si vladykové kmenů zvolili za knížete jen proto, že jim konečně došlo, že pokud se budou nadále jen rafat mezi sebou, splivnou je Frankové jak malinu.
  Feudální společnost se všemi zákony a morálkou se teprve tvořila a věru to nebyl hezký pohled na načuřený rabiáty, kteří se dokázali spojit, je, když je něco ohrožovalo.
  Feudalismus šel do kopru, kapitalismus – alespoň ten, na který jsme byli zvyklí z 19 století je taky v háji, socialismus 20. století je v řiti a bublá tu cosi odpudivého s čím si nevíme rady.
  Ale kálet do vlastního hnízda nám věru nepomůže…

 412. No ceskoslovensky narod nemel sanci na uspech…. Nikdy i po delsim case by nemel. A vite proc? No protoze nic takoveho neexistuje. Cas nehraje zadnou roli. Ostatne co to je narod, vzdyt to je pitomost. Tedy tak, jak to vidi treba pan prezident. Lidi jsou vsude stejni, ale ne kazdy cetl Rychle sipy, Coz je v podstate jedine, cim se lisi lidi mezi sebou v Evrope.
  Muze mne klidne presvedcit, ze tomu tak neni, ale mohli jste mne presvedcit i pri tom, kdyz se probiraly narodni zajmy a nic….

  Jedine na cem zalezi, je se kamaradit s lidma co se jim dari, i kdyz se jim nedari

 413. rputi,

  „…kapitalismus – alespoň ten, na který jsme byli zvyklí z 19 století…“
  To jsem netušila , že se těšíte tak uctyhodnému věku 😀

 414. Třeba Beldgie funguje i bez jednotného národa Belgického a za neustálého škorpení valonů a vlámů.

  jenže asi to neměli jako základní ideu státu.

  já nevím, udržování státu pomocí ideí….
  já to slovo ideje nějak nerada slyším. připomíná mi to marxismus, kde se jím nešetřilo. a nevím jetsli vytvoření nějakého národa je zrovna ta pravá idea pro vznik státu. nějak mi to zavání sociálním inženýrstvím. Národ je jen množina člověků a stát nemá formovat člověka. Jediná rozumná idea je, že stát garantuje pravidla, která jsou od toho, aby se lidi , sdílející stejný prostor, nesežrali a neušplapali a aby se jim v tom prostoru pokud možno dobře žilo.

 415. No bez ideí není vůbec žádného státu. To, že se vám snažej nakukat, že tomu tak není a vy jste na to skočili je jen vaše chyba. Stejně tak skončila EU, protože se prvotní idea, tedy ten volný pohyb osob, zboží a kapitálu nefunguje. Protože místní satrapové chtěj být na vlastním písečku monarchové. Kdyby ti co je volej, přemejšleli hlavou a ne zadkem , přišli by na to, že je to prostě výhodnější a zjistili by to hrozně jednoduše…. třeba tím clem na hranicích, nebo nemožností pro šikovnou kadeřnici odjet pracovat a otevřít si salon na Graber, jako když jede z Brna do Prahy…. prostě jako normálně, nuda nuda, šeď šeď. Společný nepřítel není žádná idea, proto nebylo možné Československo udržet ve funkčním stavu. Jen důraz na odrakouštění prostě nestačí. Pche, národní zájmy…nic takového neexistuje….pokud to není podpořeno ústavou na jednom listu A4 a tak do deseti malejch dodatků…

 416. maYdo – tak ona ta Belgie dost balancuje na hraně rozdělení. A kdyby v ní nebyla čistě náhodou Brusel, tak už je rozdělená dávno.
  Ve Španělsku také panují značně odstředivé tendence ze strany Katalánska, Baskicka a dalších. Až do dnešních dnů bojují Skoti za nezávislost na UK a dokonce tam snad na toto téma chystají nějaké referendum.
  Jak dopadl rozpad Jugoslávie, to víme všichni, stejně jako víme jak dopadl SSSR a co se dodnes děje v těch částech Ruska, které se osamostatnit nestihly.
  Naopak víme, že Německo se sjednotilo a občané v jeho západní části byli víceméně ochotni nést nemalé náklady toho sjednocení.

  Takže myšlenku „národa“ nelze jen tak jednoduše zavrhnout. Zvlášť ne v Evropě, kde se každých 500 km mluví úplně jinou řečí.

 417. maYdo, jak výše psala Baubo, národy v moderním slova smyslu se utvářely v celé Evropě v 19.století a uvědomění národní identity a sounáležitosti není naše specifikum. Pokud ale Národní obrození jako ideu prohlásíme á priori za pitomost, ztratíme jakoukoli možnost ho pochopit a o možnosti na něj navázat ani nemluvě. Ale nic nezískáme…
  Že multi-kulti nefunguje jsme se už přesvědčili, takže nám nezbývá, než žít v takovém guláši, v jakém žijeme a čekat, až nás převálcuje někdo, jehož pocit sounáležitosti s ostatními stejnými ideou a vírou bude silnější, než náš.
  A že z našeho hlediska nemá pravdu je naprosto nepodstatné!

 418. ale samozřejmě, že soužití „národů“ existuje a funguje. Neblněte…kdo nějakou dobu žil v NY, ví úplně přesně o čem mluvím.

  Tak tady je ten základní problém, protože celej problém je v té možnosti rozhledu a věku. Mimo idiotskejch skinhedů a landy, neznám vůbec niko v mém věku, kdo by měl problém s tím co tady píšu a velmi mnoho starších má podobné postoje jako já. No a o mladších si ani nebude psát, ti rozhodně ani netušej, o čem se tady bavíme….protože prostě maj daleko lepší rozhled a nezabejvaj se věcma co jsou k ničemu.

 419. Mimochodem, docela hezké je sledovat jak jednotlivé „národy“ žijí v harmonii třeba ve velké nadnárodní společnosti. Sice je jedna „úřední“ řeč (angličtina), ale jakákoli záležitost, která přijde z centrály nebo z pobočky v jiném státě je víceméně automaticky odsouzena k reptání a sabotáži.
  Čech nadává na zasrané žabožrouty, Francouzi nadávají na neandrtálce na pobočkách, v Singapuru se lamentuje, co si to ty bílý idioti zase vymysleli a v dceřiné firmě v USA se pro změnu nadává střídavě buď na uzenáče ve střední a jižní Americe, na zdegenerované idioty v Evropě a líné čmoudy v Indii. Paradoxně nejpohodovější je pobočka v Turecku, protože pro ně je celý zbytek nadnárodního kolosu jen smečka pohanských psů, na všechno kašlou a dělají si to po svém.

 420. Jirko – to je něco jiného. Drtivá většina lidí žijících delší dobu nejen v NY, ale obecně kdekoli v USA se stane víceméně Američanem. Ale to je fenomén, který nikde jinde na světě nefunguje.

 421. Pavle a vysvetli mi, proc by to nefungovslo jinde? Ale jo, asi by nemohlo, protoze Evropa…..

 422. Na druhou stranu, proc se nechovat jako kdybychom byli v NY, ale ono se nechce.

 423. Jirko – ano, protože Evropa. A nejen Evropa, ono taky nenaučíš Číňana, aby měl rád Japonce a naopak. Nebo Inda, aby miloval Pakistánce. Leda když je přesadíš do USA, to se z nich stanou Američani, budou slavit čtvrtýho července a baštit krocana na den Díkuvzdání.

 424. Pavle,

  ono to s tím rozdělováním má docela výdrž, zejména ti Skoti s Angličany. 🙂

  Že to soužití nebývá idylické – ale to v rodině leckdy taky a přitom se mají všichni rádi a cítí s rodinou sounáležitost.
  A nemám nic proti národu, všichni jsme odněkud. Jen mi připadá ta idea národa československého jako poněkud umělý konstrukt.

 425. Ale i v těch USA to už pomalu přestává platit. Jak se celé oblasti postupně staly Hispánské, tak už to začíná drhnout i tam.

 426. Jo Pavle, presne tak. Po presidleni jsou to jini lide…. Cim to muze byt nevim. Asi je to tou svobodou.

  MaYdo, to skotsko a anglii, respektive to co pises, znas jako to thajsko?

 427. Jirko, a proč se chovat jako v New Yorku,když nežijeme v New Yorku?

 428. maYdo – tak ono to umělé bylo. Tedy v době národního obrození a později.
  Jednak nic jako Slováci nikdy neexistovalo, Slováky si vymyslel Štůr. Za druhé, „národ československomoravský“ byla množina lidí, kteří se byli schopni se jakžtakž dorozumět řečí, která se hodně liší od němčiny.

  Ono je to vždycky v podstatě o tom jazyku. Koneckonců, jádrem sporů mezi církví katolickou a protestantskou bylo to, jestli se může kázat i jinak než latinsky, aby tomu prostý rolník rozuměl.

 429. >> Šumavák 471
  Karl zu Schwarzenberg (ale von Krumau)

 430. Si nepamatuju Pavle, ze bysme spolu delali v jedne firmě…asisi byl v té turecké pobočce 🙂

 431. Tak, Pavle těch „jader sporu“ bylo mezi protestanty a katolíky více, ale většinou šlo o spory teologické. Což asi není parketa ani moje ani Tvoje.

 432. Jirko – to není svobodou. To je tím, že v USA odjakživa a vždycky bylo zvykem chovat se v první řadě jako Američan. A teprve potom jako příslušník svého národa.
  To funguje po staletí a ty lidi to překvapivě rychle zformuje. Když všichni sousedi k nějakému datu vyvěšují vlajku, pečou krocana, rozdávají koláčky nebo děti chodí koledovat ve strašidelném oblečení a všichni to berou děsně vážně, začneš se tak chovat taky. Už proto, aby ses sousedům nezdál podivný nebo proto, že děti mají tendenci chovat se stejně jako vidí u spolužáků.

  Tohle jinde opravdu není a proto to jinde nefunguje. A proto to v USA přestává fungovat tam, kde většina v širším okolí je hispánská.

 433. Pavle, myslim, ze to je to je celke jedno cim to je, ale funguje to tam, kde je pocit byvatel, ze si sou rovni a ze neni rozdil, jestli ses chlap, ci zenska, nebo cernoch. Na druhou stranu, je to tezke….

 434. maYdo – ale jistě, těch sporů bylo víc. Ale základ byl to, co velmi vesele popsal již A.Dumas ve Třech mušketýrech, kde se ten Porthos ptá Aramise – „Aramisi, opravdu s hugentoty bojujeme jen proto, že chtějí zpívat francouzsky ty žalmy, které my zpíváme latinsky ?“

 435. mejstřík vyhrál senátní volby v druhém kole, přestože v prvním měl jen 13% a weiss měl skoro 30%
  jenže pak se proti weissovi spojili všichni?? a on druhé kolo prohrál
  zajímavé je, že neznám nikoho z tohohle hlasování, kdo by řekl, že volil mejstříka
  naopak to bylo pro mně a všechny kolem dost velké nepříjemné překvapení
  ale
  proč to píšu
  zítra se dozvíme, jak dopadlo první kolo
  nejspíš nikdo nebude mít nad 50%
  a bude kolo druhé
  no a –
  ale stejně tak se můžou všichni ostatní spojit proti praze…

 436. Hele,
  tak s tou Amerikou jsem zvědavá, co řekne Dušan nebo Hipík. Gangy mydlící se v pochybných čtvrtích jsou zásadně etnické až národnostní, a existence „chinatownů“, „little Italy“ a podobných komunit taky nesvědčí o úplném promíchání. A Američani, které jsem měla možnost poznat, zatraceně dobře vědí, zda přijeli na palubě nebo přikovaní v podpalubí…. ano, všichni jsou hrdí Američané, ale třeba na sv.Patricka se zeleným pivem stříská kde kdo :)… a vyprávějí se vtipy o potroublých Irech a Polácích…
  Jo, na universitách mezi studenty se s tím člověk nesetká, ale ve WallMartu už jo. I když to samozřejmě není v politické rovině, nicméně jsem zažila v Kalifornii obchody, kam chodili nakupovat „Kavkazani“ (běloši, Caucasians) a kam Mexičani. My jsme jako čeští „voříšci“ 🙂 jezdili všude, kde bylo zboží levnější (pro zeleninu do sámošky perské, pro čaj a koláčky do hyper čínského, chléb a uzeniny z německého, z japonského mám půvabný čajový servis…) A v tom perském bábrle hysterická vzteky se dožadovala manažera, neboť snědý kluk u pokladny (zřejmě rodiče z Mexika) neuměl farsí, kterým na něho tvrdošíjně hulákala, ačkoliv se snažil anglicky vysvětlit, že nerozumí….
  Jo, jsou nakonec všichni Američani, proto tam přeci přijeli, ale pod tímto povrchem to občas zabublá. Až bude zle, možná to i vyvře.

 437. 2 šimon klein – ad 444 – je neobyčejně zajímavé, že s Tvou stručnou charakteristikou se shoduje spousta lidí z jižních Čech. Že by znali své Pappenheimské? Typický ohlas – hajzl, kterému hned tak není rovno… Proto ho taky museli speciálně vyšlechtit…

 438. Njn – dřív se jezdilo do Ameriky za „novým životem“ se kterým ten „amerikanismus“ úzce souvisel i když samozřejmě „nejlíp bylo mezi svejma“. Což se postupem doby rozpouštělo a rozpouštělo …
  Současní imigranti, ať v Evropě či Americe si svoji zemi vezou sebou a trvají na tom, že oni se v žádném případě přizpůsobovat nebudou, ale nová země jim to má povinně financovat.
  Dřív nikdo neočekával, že by mu snad Amerika něco financovala.
  Takže opět novodobý mor – socík a dotace…

 439. Jirko,
  ad 514, to ještě pořád mluvíš o USA ? Je jedno, jestli jsi muž nebo žena, tos sebral kde ? Kolegyně v laborce mne sprdla, že jsem sexista, neboť jsem trvala na existenci rozdílů mezi pohlavími – ona zarytě tvrdila, že nikdy neměla „ženské“ potíže a problémy, a matematikou s fyzikou zvládala skvěle…. dosti značně komandovala svou nejbližší kamarádku, která jí vařila, prala, prostě dělala pomyšlení. Hádej, k jakému procentu patřily 🙂 ?
  Jen v USA jsem viděla lidi chodit v tričku s nápisem „Affirmativa action is a crime“, jen tam se mužové tvářili překvapeně, když jsem na galantně otevřené dveře reagovala po evropsku úsměvem a díkem. Na druhou stranu jsem měla i kolegyni, která měla na dveřích upozornění, že je žena, a na ty podržené dveře reagovala urážlivým odfrknutím, že to zvládne sama a ať jí dotyčný neuráží….
  Kvóty na pohlaví, etnickou příslušnost a snad i obezitu jsem tam zažila v akci dřív než v Evropě. I to, že když kamarád Ukrajinec doma propleskl dítko za nějakou darebačinu se pak tomuto dlouze omlouval, neboť dostal vítr, co bude, když si chlapeček ve školce pustí pusu na špacír.
  And just for the record – 2 years in NY, almost 3 in California. Been there, seen that, lived it through. 🙂

 440. Matzurko, jasně, nejsem slepej a vím, že některým podržet dveře se nevyplácí. na druhou stranu, je velmni mnoho ostatních, které si nechají pomoci do kabát. Ono záleží na tom, kde člověk je.
  Ale jo, už toho nechám, protože to je opět, z mé strany, zcela mimoběžná debata a nechám se vláčet všedníma tématama, která hejbou společností více, než to co píšu.

  Jo a Martine, mám dotaz, evidentně jsem nedával pozor. Kde nakonec skončila ta loď? na Martinique?

  Dušane, k tomu motoru, nahlédl jsem do specifikace a našel jsem ho tady… http://www.volvopenta.com/volvopenta/global/en-gb/marine_leisure_engines/c_diesel_sailboat/enginerange/Pages/d4_180.aspx má to jen jednu nevýhodu, je to tak na knap s výkonem. V podstatě se to dostalo zhruba na 20% pod přípustnou hodnotu výkonu. Ale to je tím, že jsem nakonec předělal trochu vybavení a vyměnil jsem několik dílů interieru. A kila se někde musela podepsat. V podstatě stejně je to jen k molu a nazpět. Jinak jsem staromilec.

 441. Jo, a asi bych měla ještě dodat, že Ameriku, tedy USA, mám nesmírně ráda, i se všemi chybami. Možná i proto, že jsem tam zažila stavbu nové universitní budovy z peněz mecenáše, bývalého studenta, který se rozhodl to cvaknout pod podmínkou, že se tam bude studovat alternativní medicína (akupunktura, akupresura, čínské a jiné asijské bylinky – ona Kalifornie má značnou část obyvatel původem odtamtud). Takže se představenstvo sešlo, odsouhlasilo, a fakulta už frčí – bez federálních dotací či státních komisí.

 442. kdyz je sjednocujicim zajmem ovcanu statu jak si nechat blaho platit od druhych – nemuze ten stat nikdy poradne drzet pohromade.

  – ono ti co nakopou se darebaci nechteji nechat okradat nad unosnou miru.diky tomu neni – – nikdy dost na potreby tech co by radi meli od tech druhejch
  – zacne rozklad protoze diky tam tem nedostavame z nakradeneho my 🙁

  asi proto byl ta soudrznost ameriky a ne evropy – jen nevim jestli to uz neni na ustupu i v te americe

 443. Jirko, bingo,
  hodně záleží na tom, v jaké oblasti se právě pohybuješ. A zrovna NYC je místy dost snobský a „intošský“; oni si z toho i sami dost dělají srandu 🙂

 444. Mimochodem, ono se nemusí chodit až tak daleko. I v normálním evropském státu/národě panuje nevraživost převeliká a není to vůbec české špecifikum, kdy Pražáci nadávají na venkovany, Moraváci na Čechy, všichni společně na Pražáky atd.
  V Rakousku je to nemlich totéž, akorát rakouský venkovan nadává na Vídeňáky a naopak a společně nadávají na Čechy, Jugoše, Taloše a čmoudy.
  Francouzský venkovan nadává na Pařížany, Pařížané na zabedněné palice v Bretani nebo Provence, ti z Beaujolais na ty z Burgundska a naopak a všem dohromady se smějí ti z Bordeaux. A všichni svorně nadávají na Alžířany, Tunisany, Taloše, Rumuny a Španěly.

  A tak všude a dokola.

 445. 520 – a to si PeSi vzpomeň na profesionálně křivácké jednání v případe Bátory, který tady prošlo prakticky pochvalou, protože ten Batora je divnej – vždyť to bylo paninko vtývý ….
  V mezi čase jsem se dostal k bližším podrobnostem z okolí Jeho somnambulnosti – toho svinstva tam bylo víc…
  A navíc MM získané hownow mohly vhodně využit v soucasné štvanici na Klause.

 446. Pepo,
  mám naprosto stejnou obavu….

  Pavle, souhlas 🙂

 447. Dovolím si upozornit na mé 492 – pořád stejné, pořád dokola … 🙂

 448. No jo, Batora…. Jen jsem chtel zeptat, zamestnali byste ho u sebe? Dali byste mu nejakou zodpovednost za cokoliv? Neeeee? No a tedy proc chcete, abych ho zamestnaval ja, ve statni sprave. Je mi uplne jedno, ze ho mam pan prezidemt rad, neb co dela, at se zivi sam, ….. Takovejch chaotu tam je tolik, ze je skoda, ze vyhodili jenom jednoho.

  Jo neco jineho by bylo, kdyby uz u tech co jim libi to jak pracuje uz byl zamestnam, ale to asi neni, ze ne.

 449. 532 Neznám úředníka, kterého bych vzal jako podřízeného. A neznám úředníka, který by to chtěl dělat. Možná pan Michálek. Ten má kurz od HP … aha, personální management … taky nic.

 450. nickname – tohle konkrétně nebylo o střílení na bezbranné nebo o parkování.
  Prostě mu z nějakého důvodu hráblo, picnul bejvalku a zpackal sebevraždu. Je to smutné, ale takové příběhy se dějí.

 451. Nickname, voni se urednici a kontrolori obzvlast dost, posledni dobou, vrhaji do poradentstvi. Zvlast v seldacke branzi. Tech regulaci a norem je tolik, ze to ani nekde stihnout cist, natoz je dodrzovat. Takze si, coby pater, vytipujou obet a pak ji nezistne nabidnou pomoc…. Samozrejme za uplatu. Samozrejme, ze to funguje ve spolupraci s kontrolorem. Proste se sabnou o vykupne.

 452. 2 nickname – ad 478 – nedivte se… Když vlající péro poprvé odhalilo tu pravou podstatu našeho měkýše a zcela pragmaticky ji zneužilo k jeho měkkému ano, které pronesl navzdory všem předchozím slibům jak cudná panna nevěstinka před angažmá v bordelu – tento bezpáteřník u mě skončil… Kdo jednou zradil, bude zrazovat stále. Kdo jednou podvedl, bude podvádět stále. Kdo se jednou projevil jako všehoschopný hajzl, bude se tak projevovat vždycky.
  Nicméně chápu, že mnohým by takto flexibilní prezident vyhovoval… Zvlášť, kdyby si nepamatoval závazky, učuněné hodinu předtím…
  Než tenhle hajzl, to už je mi milejší snad i ten Šláfenberk – kurva k pohledání, ale předvídatelná…

 453. Jiříku – nech si poradit jak využit v hygieně vlažnou vodu….
  Tohle nebylo o Batorovi ale o té fořtovské svini a jak se zachovala když mu kdosi řekl konečně něco na rovinu…do te doby mu všichni lezli do prdele – nejčastěji kvůli snobskejm zvykům, kdy si lechtali svý ego obcovanim s tímhle loupeznikem.

 454. Jirko, lodě jsou dvě, peníze a kapitán jen jeden. To je právě ten problém, protože dosud vždycky něco chybělo. Teď je všechno pohromadě a musí se rozhodovat. Proto je prvním plánem jen po 5. únoru do Karibiku aspoň na tři měsíce.

  Vrátil jsem se právě z Brasileira – když by se člověk nehlídal, tak by se přežral.

  Jsem potěšen, že jsi měl odpoledne příjemnou společnost, to já taky.

 455. Pavle ono je to vetsinou ze nekomu hrabne a jde strilet.
  jasne tady to bylo na manzelku coz je polehcujici okolnost.
  Ale podle hesel tech co chteji zbrane zakazat by ji nezastrelil pokud by zbran nemel. Proste kdyz nebudou mit policiste strelne zbrane – nemohou zastrelit manzelku i kdyby jim ruplo v bedne.

 456. Pepo, víš, jakej by nadělal v tom kadeřnictví binec, kdyby ji umlátil kladivem?

 457. No, přiznám se bez mučení, že vize příslušníka Policie ČR, který (jsa odzbrojen) nejprve umlátí kladivem v kadeřnictví bejvalku a pak se týmž kladivem pokusí umlátit sám, je krajně znepokojivá. To snad ať jim dají raději brokovnice. S tou se trefí i příslušník.

 458. ctu si jak je strasne to propusteni prizraku Berka.
  tak jen ve zkratce.
  2003 PCR zadrzela a obvinila . Setrila a pridavala .
  za 2,5 roku to konecne dostal soud 2005 ( ne dobre maji to setreni a vysetrovani slozite 🙁 )
  za 2,5 roku !!!! 2008 pokracovalo soudni rizeni dalsi obzalobou
  za rok !!! 2009 zalobkyne navrhla tresty
  za rok !!! 2010 byl odsouzen
  za rok a ctvrt ????? 2011 nejvyssi soud rozhodl kdo se ma odvolani resit 🙁
  za pul roku 2012 olomoucky soud rozsudek zrusil a vratil at ho lepe zduvodni 😮

  sakra muze mi nekdo rict co tem soudum trva vzdy rok a vic ?

 459. (501) Funguje možná ve Švýcarsku. Různé jazyky, různé národy, společné povědomí (nebo povědomí společného). Ale jinak už mne nic nenapadá.
  Pokud mají lidé něco společného, obvykle si vytvoří instituce k provozování a obhajování onoho společného. U té Jirkovy ideje (499) to nějak nevidím.

 460. No tak když je 20.000 stran spisu a 170.000 (slovy stosedmdesáttisíc) stran příloh, tak to nějakou dobu přečíst trvá, to zase jo.

  Ale mně spíš baví jiná věc. Soudce Berka byl (dle uvedeného odkazu) obžalován a souzen za to, že na základě padělaných dokumentů poslal do konkursu Union banku.
  Zároveň byli ovšem v jiném soudním procesu obviněni manažéři té stejné Union banky, že jí vytunelovali a dovedli do konkursu.

  To se přiznám mi hlava nebere. Buď ta banka byla v pohodě a zločinec Berka jí poslal ze zlého úmyslu do konkursu s cílem obohatit se na majetku té banky. V tom případě nechápu, jak mohl být management obviněn z tunelování, když v té bance bylo co ukrást.
  Nebo ta banka vytunelovaná byla a management byl obžalován právem. V takovém případě ovšem nechápu, jak a proč by měl být někdo obviněn z toho, že tu vytunelovanou banku do konkursu poslal a jak by se na vytunelované bance mohl obohatit, když nic neměla.

 461. tak to oboustrane obvineni je jednoduche snad nam vyjde ason jeden smer 🙁

  ale i 20 000 stran se nemusi studovat rez rok a to kdo bude rozhodovat o odvolani nemusi ani studovat 20 000 stran

 462. 2 Jirka původní – ad 532 – no jo, dočítám pomalu, mám ještě spoustu práce…
  A to já bych Bátoru zase zaměstnal… Být zaměstnavatel… A to tak, že z fleku a hned…
  Ten člověk se mi líbí – už jen proto, že spoustě lidí zvedá tlak a žluč…

 463. (548) no, nějak si nedovedu představit, že by to muselo být buď/nebo. Spíše bych typoval méně/více. Managoři to načali a Berka dorazil.
  Ale je to jen odhad z dáli.

 464. Tohle je fakt kino. Je naprosto neuvěřitelné, jakých verbálních onanií jsou schopni se lidé v souvislosti s volbou presidenta dopouštět.

  „Maminka a tatínek (88 a 82) volí Karla. Prý mu mám vyřídit – když už se známe – že mu drží palce Tak vyřizuju. Moje maminka si pamatuje tu velikou slávu, kdy si tatínek současného Karla bral za ženu maminku současného Karla. Má maminka byla malá holka, ale na svatbě v kostele nechyběla a vždy mi to s barvitostí po stopadesátý líčí, za což v tom okamžiku mám Karla o něco míň rád.“

  Jak by řekla moje dcera, tohle je megahustý… 🙂

 465. 2 pepa – ad 545 – Vážení, s velkou nelibostí jsem si přečetl vaši poslední upomínku. Ujišťuji vás, že si o svých závazcích a pohledávkách velmi dobře vím – mám je abecedně seřazené v kartotéce v krabici na stole. Vždy na Štědrý den zamhouřím oči, 3 vytáhnu a vyřídím… Ale upozorňuji vás, že pokud mi pošlete ještě jednu upomínku, jste z tohoto slosování navždy vyloučeni! – stačí?

 466. AeroKarle: já do toho taky nevidím, jen se pozastavuji nad očividným rozporem.

  IMHO by bylo nejjednodušší vtělit do zákonů nebo lépe do Ústavy článek:

  XYZ – Stát neručí za to, jak si občané hlídají své vlastní peníze a jak s nimi hospodaří. Proto jakékoli nenásilné majetkové přesuny v libovolné výši uskutečněné mezi osobami fysickými či právnickými nemohou být předmětem trestního stíhání. Pokud je majetkový přesun uskutečněn na základě smlouvy podepsané dobrovolně a bez nátlaku oběma stranami, nemůže být tento přesun ani jeho následky předmětem žaloby o náhradu škody.

  A vymalováno…

 467. Tohle je taky fajn. Jak se ukazuje, státní i místní úředníci mají s procenty fakt problém. Že by na základní škole ve čtvrté třídě nedávali pozor ?

  „Volební účast v Karviné už je přes 30%, což je vysoké číslo (běžně míváme celkovou účast lehce nad 30%).“

 468. (555) obávám se, že žití už není tak jednoduché. Tohle by mohlo platit tak v tlupě do (by oko) 30ti lidí.
  Kdybys svěřoval peníze konkrétnímu člověku a ne firmě, někým řízené.
  (557) To nejsou ani tak procenta, jako užívání jazyka mateřského.

 469. (556) Dost bych věřil, že by ho dost rychle zvednul i Tobě.
  Ale je to „cobykdyby“.

 470. AeroKarle – on tady za posledních cca. 23 let byl někdo nucen někomu svěřovat své peníze ? Leda státu z donucení a pod příslibem, že časem dostane důchod nebo se mu proplatí lékařský zákrok nebo že bude mít dobrý pocit, co všechno za jeho peníze (daně) stát pořídí a vylepší.
  Kdykoli jsem v minulosti své peníze někomu svěřil dobrovolně (a nebylo jich zrovna málo) tak nikdy jsem necítil nutnost se soudit. A to ani tehdy, když moje investice neskončila přesně tak, jak jsem si představoval. Ale byla to dobrovolná investice a hanba by mně fackovala, kdybych do svých neúspěchů měl zatahovat někoho jiného, nedejbože stát.
  Jediné co je pro mně podstatné je to, že moje celková bilance byla a je kladná. Kdyby nebyla, prostě a jednoduše bych své peníze svěřovat někomu jinému přestal. Což jsem taky párkrát v minulosti udělal a víceméně jsem zjistil, že se o své peníze umím postarat lépe a radostněji než kdejaký bankéř, makléř, finanční poradce nebo agent s teplou vodou.

 471. Pavle, ano, rozumím.
  Dokážu pochopit a omluvit, že někdo, reklamou oblbnut, svěří své peníze jinému za příslib jejich zhodnocení. Příslib je nevynutitelný, pořád dobře, pokud se ten, jemuž byly svěřeny, snažil a nevyšlo to. Jenže on je mohl také dost sprostě ukrást či zašmelit. Tam už moje tolerance mizí, to je lumpárna, která má býti trestná.
  Chápu taktéž, že dokázat soudně rozdíl mezi špatnou investicí a zlodějnou může být obtížné, ale jeden ukazatel je nesporný: Pokud se špatnou investicí obohatí investující (peníze jiných), je to lumpárna.
  Lidí jako Ty je málo. Ostatní svěřují své peníze už dávno institucím (ono to má své výhody, jako si všechny odborné činnosti také nevykonáváš sám) a tam je třeba trochu (i trestního) dohledu (jiná otázka je, kým). Pokud by nesvěřovali, musel by každý investor jednat jen s jednotlivci, což může být trochu brzdící a neefektivní.
  Nevyléval bych s vaničkou i dítě.

 472. Dobré ránko!

  …Americké feministické shrnutí dlouhodobě tvrdí, že ženy dostávají za srovnatelnou práci jen 77 % toho, co muži. To odpovídá i tvrzení českých feministek. Zmíněná studie AAUW tedy srovnala podmínky – zahrnula platy lidí, kteří mají vysokoškolské vzdělání a jsou stejně staří. A hleďme! Rozdíl se smrskl z 23 % na 6,6 %. A jak studie konstatuje, „musíme teprve vyřešit, jakou část tohoto rozdílu lze připsat diskriminaci.“…
  http://cfoworld.cz/trendy/uz-je-to-venku-i-feministky-v-tichosti-priznavaji-ze-tvrzeni-o-rozdilu-v-platech-jsou-nepravdiva-2075

 473. ak tak koukám, tak jste tady znovu vykopali Bátoru, pojem národa národních zájmů 😕 Myslím, že celý problém (nikoliv Bátory,ale každého z nás) spočívá v tom, že si myslíme, že jsme takoví, jací si myslíme, že bychom být měli. špatné vlastnosti, které každý z nás má, si u sebe (a u osob, které jsou nám-zpravidla z iracionálních důvodů-sympatické-nepřipouštíme, ale strašně nám vadí na těch druhých,které ze stejně iracionálních důvodů nemáme rádi. Sobě (a osobám, s kterými nás spojuje pouto sympatie a s kterými se ztotožňujeme) promíjíme skoro vše, těm druhým připočítáme všechny špatné vlastnosti nejen jejich vlastní (a naše), ale i příbuzných do sedmého kolena, jejich přátel a známých od mateřské školky. Kdybych byla zaměstnavatel, naprosto klidně bych Bátoru zaměstnala, pokud by splňoval pracovní požadavky na něj kladené; zaměstnavateli do jeho soukromých názorů (i kdyby je hlásal veřejně) nic není ! Ostatně by mne zajímalo, kdo z nás vlastně Bátorovy názory skutečně zná , když -mohu -li soudit-nikdo z nás ho osobně nezná.
  Otázka „národa“ a „národních zájmů“ už tady byla proprána až do atomů 😕
  Pro ty, kdož mají selektivní paměť :
  „Evropské státy vznikaly i zanikaly vlivem různých okolností za postupu historie a v konkrétním prostoru, ve kterém si lidi prohlubovali svou vlastní identitu a ke kterému si postupně vypěstovali loajalitu. Prostor, ve kterém se jim a jejich rodinám dobře žije, mají v něm vypěstovány vztahy k jiným rodinám, ke svému okolí i k historii toho území, berou ji za svou. Byli ochotni za svůj stát (národ) bojovat, protože šlo o přežití, o jejich určitou kulturu, homogenitu. Protože zásah jiné kultury do jejich prostoru znamenal její expanzi, vnucování jiných zvyklostí, cizích zájmů, konfliktních situací.
  Z toho se vyvinuly národy a jejich specifické kulurní návyky, tradice, potřeby, zájmy. A ty jsou různé díky okolnostem, které jsou v různých částech kontinentu dané velikostí země, počtem obyvatel, kulurními, jazykovými ,geologickými, klimatickými i jinými podmínkami. Proto existují „národní“ zájmy s odlišnostmi, jsou to prostě zájmy zdejších států, které jsou v některých aspektech blízké všem, ale v jiných (je jich víc) jsou konfliktní až protichůdné.
  Národní státy jsou v Evropě provždy dominantním politickým rámcem, které mohou řešit krizi nejefektivněji, s menšími ztrátami i nejrychleji. Totéž platí po organizační stránce, existuje cosi jako „optimální velikost“, což je o přehlednosti, kontrolovatelnosti, zpětné vazbě, pružnosti, korigovatelnosti.“

 474. Aha, PeSi, tak to jo….. Musim rici, ze si mne velmi pobavil… Takze, ty bys Batoru zamestnal, kdybys byl zamestnavatel. Jeste ze tam je ten podminaci zusob….ci jakmse to jmenuje

  Martine, diky za odkaz. I za to vysvetleni, jakmje to s tema lodema .

 475. Jinak jeste k Batorovi, ktereho PeS a Westik bez problemu zamestnali …..Kdyby tedy chteli, tak bych jen konstatoval, ze je videt, ze nikdy nikomu nedavali kazdy mesic plat. Na tom vubec neni nic spatneho, to je jen konstatovani.
  Takhle totiz funguje cela statni sprava. Plete si totiz dojmy a pojmy a presne vi co by udelali kdyby mohli a chteli, ale oni nemohou a nechce se jim. Ale to jim nezabrani, ze aby sve tvrzeni o vecech, kterym nerozumi, pokladali ze jedine spravne.

  Ale je sobota, krasny den, proc hned zacit oskliveji, nez je nutne. Takze kachna, je uz v troube a premejslim jake zeli udelam. Asi jen takove to jednoduche restovane…..kdo vi

 476. (586) a copak vlastně máte (konkrétně) proti Bátorovi ? Jak dlouho ho znáte a odkud ? Jinak je opravdu radostné, že Vy víte, čemu já rozumím a čemu ne ( pro Vaši informaci: určitě nerozumím tvaroslovné funkci imaginárna a také protokolům vyšší vrstvy OSI modelu /DNS, SMTP, HTTP,FTP,POP,IMAP/) …fuj 😕

  Jinak doufám, že máte dobré úmysly,ale špatné informace (děsivá kombinace) 😕

 477. Von je krapanek rozdil mezi prijimanim lopat a lidi s vzdelanim vyssim nez jsou dva roky tanecnich a papiry na bagr. . .

 478. Tak to vidis Jirko, se svym telocvikarskym vzdelanim nemuzes vedet, jak je narocne prijimani lidi s titulem. Celkom spokojeny cikan to nevytrhne.

 479. Proti Batorovi mam jedine….. Pracoval ve statni sprave a platil jsem ho a on nevykonaval to, proc tam byl. Jestli je to cernoch, co cinan mne nevadi, stejne jako to, jestli si ho nekdo budete platit ze sveho. To je vase volba. Uz je strucny vytah z jeho CV mne presvedcil, ze takoveho cloveka je pro statni spravu velka skoda. 🙂

  Martine, ono je to tezke, kdyz neni jeste ta spravna krize a nedostanu se k tem se vzdelanim, ale vsechno prijde a dostanou se si absolventi vyssi divci.

 480. (572)Bátora „Pracoval ve statni sprave a platil jsem ho a on nevykonaval to, proc tam byl“ No, a jak to víte, že „nevykonával to, proc tam byl“ ? Jistě jste věděl, jaké má úkoly a Vy jste telepaticky sledoval, jak pracoval , osobně Vám denně předkládal svůj pracovní výkaz anebo jste ležel v noci pod jeho posteli a zapisoval si, co Bátora o své práci mumlá ze spaní ? A jak jste ho platil ? V hotovosti nebo na jeho osobní účet ? Vy opravdu odvádíte na daních 85 miliard 232 milionů (SR na r.2013) ? To jsou věci! LOL

 481. Westiku, houby, jaka ma byt statni sprava? Co soudruzi….. No apoliticka…. A kdyz to nekdo porusi, tak co soudruzi? ….. No tak jde pry….od toho je to soudruzi co? Je to soudruzi oddelene, tedy statni sprava a politici . Pokud to nekdo nechape je soudruzi co? 😀
  Nejde sedet na dvoucho kupkach hnoje.

 482. No daří se vám docela úspěšně odvracet pozornost od fořtovské svině k objektu jeho podrazů…
  Navíc když ten objekt – podle teto svině- byl prej ňákej divnej…
  Takové neotřélé bolševické jednání ….

 483. Ad Bátora
  Ofic.důvody jeho likvidace byly podle mne zástupné. Vadilo naší nové krásné Evropě, že je národovec a konzervativec. Ukázalo se, jak lze dnes člověka zničit hnusným, svinským způsobem, bohužel. A taky je jasné, kdo na tom participoval.

 484. Martine – postřehl jsi ze šlo o vzdělaní prijimaneho a nikoliv přijímající ho ??
  Ale slibuji, ze příště to budu psát explicitněji…

 485. Dobré dopoledne vespolek,

  Jirko, když nechceš slyšet některé odpovědi od některých lidí, možná bys měl příště místo obecné otázky do čtenářstva raději specifikovat, kdo ti má odpovědět – ze zdejších čtenářů majících firmu se ti zatím neobtěžoval odpovědět nikdo, a taky ses neptal, zda jde o zaměstnání Bátory ve státní správě či jinde. To je pak těžko diskutovat.

 486. No tedy, nez pujdu na to zelicko….. Batora nema ve statni sprave co delat a nikdy se nemel pohybovat ani na dohled…. Je mi jedno, jestli a kdo ho zbavil razitka.
  Jedine co jsem se ptal, ze kdyz vam to vadi, coz nepochybne ano, tak jestli byste ho zamestnali ve sve firme. Dozvedel jsem se ze bez problemu. Tak tim bych to videl jako , z me strany, za uzavrene. Jen mne pobavilo, ze mu nabizeli zamestnani lide, co to nikdy jeste nedelali. Nic ve zlem, je to taky neutralni vyrok. Na druhou stranu nikdy neni pozde zacit podnikat, zamestnavat lidi, starat se o socialni fondy a mezilidskou solidaritu naplnenim statni kasy. .
  A jestli tedy Batora mel cosi proti EU, coz je samozrejme jeho pravo a nekdy i povinnost, mel se venovat politicke praci a ne razitkovani s mezidechem. A taky nejsem presvedcen, ze iniciaci odvolani urednika mel brusel za dulezitou. Myslim, ze o nem ani netusil ze nekdo jako Batora existuje. Jo kdyby se ozval Jagr, bylo by to neco jineho, to by jiste skoncil nejen na Kladne 😀

 487. Zdravím, westíku. (573)
  Už dávno jse se zařekla, že nebudu reagovat na místního vševěda. Domnívala jaem se však, že když nás školí , jak máme chodit oblečeni do opery, aspoň postřehl, že zápletka v Tosce úzce souvisí s italským osvobozeneckým a vlasteneckým hnutím. Nu, mýlila jsem se.

 488. Matzurko, ja si pamatuji velmi dobre, co psali lide majici firmu a zamestnavajici lidi, velmi dobre. Ono jich zase zde moc neni, abych si ty dve, tri odpovedi nepamatoval . Nerozumim tomu pokracovani, ze jsem se neptal kde bude pracovat , jestli ve statnim, nebo v soukromem.
  Ps. Abych odpovedel i na budouci otazky , co jiste prijdou, tak ja, kdybych ke me prisel ja, s zadosti o praci, taky bych se vyhodil….

 489. Dobré dopoledne,
  Myslím, že původně šlo o to, že někteří se vyjádřili, že by neměli problém Bátoru zaměstnat a pokud by pracoval, jak má podle smlouvy, tak jeho názory jsou jeho věc.

  nevím, jak se na tom projevuje to, že nikdy nikoho do práce nepřijímali a nikoho neplatili.
  Ty se, Jirko, ptáš zaměstnanců na jejich politické názory?

 490. „A jestli tedy Batora mel cosi proti EU, coz je samozrejme jeho pravo a nekdy i povinnost, mel se venovat politicke praci a ne razitkovani s mezidechem. “

  Pak by ovšem totéž měřítko mělo platit pro ty, kdo jsou pro a i všichni eurohujeři by měli opustit státní správu a věnovat se práci politické.

 491. JIrko,
  vidíš to, tak odpovědi dané před…. xx měsíci si fakt nepamatuji, tu otázku jsi položil znovu – proč, když si to pamatuješ ? Ale vadí ti, kdo a jak odpověděl. Takže nezbývá než zopakovat, příště raději specifikuj.

 492. Co třeba se vrátit k Schw. výroku, proneseném v televizní debatě presidentů, že v cizích účtech se nešťourá? Dal si na něm dost záležet, aby to každý pochopil!
  Co nechápu je, proč nikdo ani z ostatních kandidátů, ani z publika, nevykřikl:
  “ a co Čunek, pane ministře?“
  To si fakt už nikdo nepamatuje?
  Tedy: pravdou je že on osobně ne, ale najímá si na to lidi…

 493. (579)Mno, je od Vás hezké, že jste mně vysvětlil,jak oddělit stádce ovcí černých od nositelů roun víceméně bělostných (když už s těmi ovcemi máte tolik zkušeností -na rozdíl ode mne,kterážto je zatížená na ty psy ) 😕
  Jen malé připomenutí: Mt 7,1-5: „Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni….“

  A teď jdu česat kadeře svého psa- ufff 🙁

 494. Šumaváku,
  díky za tu připomínku, jedna z věcí, které mi skutečně na Schw. vadí. Nicméně je mi nesympatický zejména díky svému spolčení s Kalouskem, a je mi jedno, s jakou žoviálností kde přednáší svá moudra (aristokratickou noblesu si skutečně představuji jinak, ale to je můj naivní pohled plebejce).

 495. Dobrou sobotu. Málem jsme tu dnes zmrzli – ráno bylo -13, teď už jen -4. Ovšem o kousek dál bylo ráno o 5 stupňů tepleji. Asi jsou hodnější, nepřou se a nezaměstnali by Batoru. :-))))
  Mimochodem – v soukromé sféře bych ponechala na každém jednom podnikateli, zda by jej zaměstnal, ve státní – a to má Jirka pravdu – nemá co dělat. Státní úředníci by se neměli angažovat politicky. I když… kolik jiných politiků je státními zaměstnanci a nějak nám to nikomu moc nevadí.

 496. A dnes ráno jsme vedli hovor na téma: Bude-li presidentem Schw., jak dlouhý bude novoroční projev presidenta? Nebo bude s tlumočníkem? 🙂

 497. Sumavaku, v politickem boji je prej dovoleno vse, jakakoliv spinavost a hnusarna je „legalni“ takovej je zivot. Sice to nema vliv na odpovednost, ale neni to „muj“ system.

  Myslim, ze je hezke si polozit zakladni otazku….. Je spravne, aby statni urednik, projevoval verejne sve politicke preference? Ja jsem presvedcen, ze ne. Ze ma slouzit obcanum, protoze jen za to je placen. Pokud nekdo chce „delat politiku“ ma se vnutit do nejake strany, nebo si zalozit vlastni. To neni jen na Batoru, ale na vsechny, co se takhle projevujou. Neni moje chyba, kdyz si myslim, ze statni sprava ma byt apoliticka. Je to ale vas problem, kdyz nekricite opovrzenim nad tema co prekrocili tuto hranici a verejne se projevuji, a pritom na druhou stranu se muzete pominout, kdyz to udela jinej a jen s jeho pohledem nesouhlasite.
  To mnozne cislo se samozrejme nevztahuje na vsechny, ale jen na nektere, oni se jiste ozvou, ze to na ne neni.

  Ps. Matzurko, proboha ziveho. To snad vypliva z kontextu, ze jsem se ptal kdo by ho zamestnal u sebe ve firme a ne u sebe v urade, s jinym razitkem. Protoze je velka odpovednost nekomu platit kazdy mesic a jeste za nej odvadet zdravotni a socialni pojisteni. A nejen to, musi i predpokladat, ze dotycny si ty penize u nej vydela, protoze to jinak nejde.

 498. Řeč, byla, Dano, o zaměstnaní“ve své firmě“
  Přiznám se, že si nemumím představit, že by třeba Foundryho zajímala politická orientace zaměstnance a ne jestli šít kanape.

  a někdy je vělmi těžké rozlišit, kdy jde o politickou činnost a kdy o nějakou tu „obecně prospěšnou“. A v takových aktivitách a všelikých podivných nadacích a spolcích se angažují i lidi ze státní správy. Obvykle vyšší, než referenti a ženské z podatelny.

 499. Hmm,
  tak ten kontext mi nějak nevyplynul (zjevně jsem nebyla sama), to se stává.

  A souhlasím, státní správa by neměla být politicky angažovaná.

 500. Pak nechápu, Jirko, proč motáš dohromady státní správu a soukromou firmu.
  OK, ve státní správě by neměl být politicky aktivní.

  Ale jetsli by ho westík a PeS zaměstnali ve své firmě, kdyby nějakou měli, je to jejich věc a rovněž jejich věc je, že by je jako zaměstnavatele nezajímaly politické názory a aktivita zaměstnanců, pokiud by splňoval požadavky a odváděl svou práci.
  Tvoje řeči, že je vidět, že nikoho nezamestnávali, mně nutí opakovat otázku :

  Ty se zabýváš politickými názory svých zaměstnanců?

 501. Nevím jestli bych Bátoru zaměstnal.*) Vím, že knížete pána bych nezaměstnal.

  *) Hlavně nevím, na co bych jeho kvalifikaci mohl použít.

 502. Dano, Maydo: Kdyby státní úředníci nebyli politicky aktivní, máme prázdný parlament. Resp. byli by tam jiní.

 503. A hlavně nenáme vládu, ministry, jejich první náměstky, druhé náměstky, Vedoucí státních a příspěvkových organizací, dozorčí rady podniků se státní účastí, učitelé by nesundavali obrazy ze zdí… etc

  Ale bylo by to krásné, ne že ne! 😉

 504. maYdo – každý zaměstnavatel se musí do jisté míry zabývat politickými názory svých zaměstnanců, pokud politické aktivity zaměstnance překročí určitou míru.

  Nebo konkrétněji – pokud pracovník ve svém volném čase roznáší letáčky nejaké politické strany, sbírá podpisy na nějakou petici či přivazuje se na Šumavě ke stromům, je to jeho věc. Tedy pokud se včas v neděli odpoledne zase odváže, aby byl v pondělí ráno na pracovišti.
  Pokud je to pracovník nadprůměrně výkonný a spolehlivý, dokonce bych mu nejspíš i toleroval, kdyby si v době, kdy není zrovna vytížen pracovními povinnostmi třeba na firemním počítači tvořil angažované webové stránky pro svůj politicky motivovaný blog či server.

  Na druhou stranu, pokud by ten pracovník na demonstracích mladých komunistů vyvřeskoval hesla o tom, jak je nutno podnikatelům zakroutit krkem, organisoval by odbory a vyhrožoval, že mi přijde s rudou páskou a flintou znárodnit firmu, hnal bych ho svinským krokem.
  Stejně tak bych se ho zbavil například tehdy, pokud by na náměstích pokřikoval něco o tom, že Židi patří do plynu, cikáni do Indie a přitáhl by na firmu nevítanou mediální pozornost, která by třeba měla za následek to, že firma přijde o nějaké zakázky.

  Ony jsou totiž určité druhy politických názorů, které si soukromá firma (zejména střední či větší) prostě nemůže dovolit ani prostřednictvím svých zaměstnanců. Nemusí se mi to osobně líbit, ale je to tak.
  Mimochodem, jsou dokonce i soukromé firmy (zejména ty velké), které určité politické názory svým zaměstnancům vysloveně zakazují v různých etických kodexech a podobně. Rasismus, xenofobie, netolerance menšin či náboženských směrů apod. jsou ty nejběžnější z nich.

 505. Když už je řeč o tom rasismu…zaslechl jsem, že pozorovatelé OBSE přijeli mimo jiné sledovat, jak svobodně Romové volí a zatím žádného u voleb nepotkali(ani v Ústí/L.)

  Bude výstupem, že jsme Romy diskriminovali a zabránili jim ve svobodné volbě presidenta? Není zásadní chybou, že žádný Rom nekandidoval? Neměla by se kvůli tomu upravit Ústava a nařídit jim to?
  Jakto že nemáme ani žádného Vietnamce ministrem jako v Německu?

  Že by za to mohl národovec Bátora? 🙂

 506. halóó, volby 🙂
  a vy tady randíte s bátorou
  zatímco tu máme na severu pozorovatele z eu, kteří se zaměřili na to, jak volej cikání
  a prý na žádného nenarazili
  asi není nikdo, kdo by je vyplácel…
  🙂 🙂

 507. Šumaváku – kandidoval Japonec a stále kandiduje jeden mimozemšťan. To je snad dost politicky korektní ne ? 🙂

 508. nickname – těžko radit. Já volit v prvním kole raději nešel.

 509. Pavle, tohle třeba v práci vůbec neřešíme. je pravda, že většinou máme tolik práce, že na nějakou větší aktivitu by stejně nebyl čas.

  pokud by pro někoho bylo podstatnější lítat po náměstí a vřeštět, že firmu znárodní, tak se ho zbavíme ne pro jeho politické názory, ale protože potřebujeme lidi na práci a ne na vřískání po náměstích.
  Ostaně westík, jasně napsala, „pokud by splňoval požadavky“ a v tom je v prvé řadě dostatečný pracovní výkon.

  Jinak zakázat někomu pollitický názor je dost obtížné, protože do hlavy nikomu, zaplať Bůh, nevidíš. Podobné „etické kodexy“ bych považovala za dosti sporné, už proto, že jdeš o věci obtížně definovatelné.

  Samlozřejmě nemusím do podobné firmy chodit, ale na druhou stranu , nebyla bych tak hrdá, když bych dlouho enmohgla najít práci.
  jak říkala, moje spolužačka na dotaz, jak zvládá co by úprůlvodkyně výklad výpravě, když nechtěůla domdivadelního kroužku ve škole kvůli trémě :
  „Když půl roku nezavadíte o práci, zvyknete si“

  Jenže pak se nabízí otázky :
  Nemusím být rasista, ale nebudu mít problémy, když se zmíním, že někoho z mých blízkých okradli cikáni?
  Nebudu mít problémy s tím, že sice mi je jedno, kdo s kým spí, ale nelíbí se mi talkové akce jako Love Parade?
  A nevyhodí muže z práce, rpotože je nejn věřící, ale i se angažuje v církvi? které náboéženské směry jsou vůbec tolerovány a které ne?

  neskončíme nakonec zase tam, kde jsme už jednou byli – budeme se nějak tvářit na veřejnosti a něco jiného říkat doma?

  Politické názory ostatně zakázat nemůžeme. Ani v té státní správě. Můžeme trvat na tom, aby se úředníci neangažovali v politických aktivitách, nebyli členy politických stran, třeba jim i sebrat volební právo, ale nemůžeme jim zakázat si cokoliv o politice myslet.

  a ani by to mničemu neprospělo, totální odpolitizování života by nakonec vedlo k tomu, že by se politikou nesměl zabývat nikdo snad kromě nemluvňat a penzistů a úzké vrstvy, která by se nezabývala ničím jiným.

 510. |No, já jsem volit nakonec šla. Jo, vím, že jsem měla silný řeči, že ne, ale nějak jsem to na poslední chvíli přehodnotila. Prostě jsme měla pocit, že ybch měla přece jen jít. Šli jsme tři, protože synek už je taky volič.
  A neřeknu, koho jsem volila. Svým blízkým jsem to taky neřekla. Ani oni mně. Dohodli jsme se, že to tak bude lepší.

  Babička má ovšem trauma, protože myslela, že za ní dojdou s urnou. Nevím, co ji na tom tak žere, jetsli se obává, že díky její neúčasti dojde ke komunistickému puči nebo jetsli bude za nedostatečnou občanskou aktivitu potrestána odnětím důchodu.

 511. Teda, to je prdel… To se dozvídám věci… Tak ministr není státní úředník – to by musel být apolitický… No, hlavně, že Jirkovi nevadí, že platí knížete, Nečase, Kalouska, Hegera, Píčovou, a další, ale ten Bátora, ten mu teda vadil děsně. Tak to je moc dobře, že ho ten stařičkej chudáček nechal vyhodit.

  Inu, milé děti, aspoň vidíte, jak dopadnete, když budete papat jenom všelijaký ty biosajrajty…

 512. 2 Pavel Kořenský – ad 602 – no, Japonce nepřipustili… Důvody nepřipuštění jsou sporné… Třeba by jim pokazil předem dohodnuté výsledky…

 513. Mňo,
  co jsem se tak poptával – zatím to vypadá, že tady v kraji má prezidentský volby půlka voličů v paži. Investigativní novinář by napsal, že zájem o prezidentské volby je opravdu velký.

 514. Koho volit je těžké, když si z kandidátů nemůžeme vybrat, který by se nám líbil.(Takový Moravec to má lehké… tomu se evidentně líbil Dienstbier 🙂 ).
  Všichni tři favorité mají nějakou „temnou“ minulost a dva z nich mají ještě temnější přítomnost.Všechny loutkovodiče neznáme, kdo za kým stojí nevíme,…
  Tak je třeba přemýšlet o budoucnosti a o tom, čím kandidát může prospět zbytkům nositelů pravicových ideí a eurorealistů v ČR…
  Dienstbier? – vedený Zaorálkem a Sobotkou? Na nic jsem nepřišel 🙁
  Schwarzenberg? – vedený B+B (Bakala + Brusel) ?? – to, co mě napadá, se mi vůbec nelíbí.
  Zeman? – vedený stranou důchodců a exekutory (viz financování)? Jo, ten by mohl pomoci.Soudím, že v případě jeho zvolení na Hrad dojde k takovému rozvalu a případně rozštěpení ČSSD, že se z toho socani do parlamentních voleb nemusí vzpamatovat. A utěšuji se nepatrnou nadějí, že i kdyby volby vyhráli,prohlásí Zeman se „žvárem v koutku“ a svým příslovečným šarmem, že takového neumětela jako je Sobotka z.p. premierem nikdy nejmenuje…
  Přidám-li k tomu jeho dlouhodobě známý a deklarovaný postoj k JE a Temelínu a k SDL …

  V druhém kole Zeman proti komukoliv z ostatní nabídky.
  Bude-li tato volba.

 515. Pavle bingo…takhle to třeba pochopí i maYda

  PeSi, já si tento systém neodpovědnosti nepřál, tedy a tedy nemohu ovlivnit, kdo je kde za politickou stranu. Tedy si přeji alespoň apolitickou státní správu. Dle mého, by tam měl „politik“ sedět zadarmo ( ministerská sesle, poslanecká, senátorská, starostenská…) a když tak touží po tom spravovat zemi, tak to je jeho koníček a za koníček se nebere výplata. Ještě tak jsem schopen překousnou to, že když pojede někam na státní návštěvu, proplatí mu hotel.

  No a na návodnou otázku, „koho do urny“ tak volám…tchyni.

  No a přiznám se, že to trochu zvláštní, byla to volba otevřená, tedy každý mohl kandidovat, pokud sehnal dost podpisů. Je škoda, že jste to nikdo nezkusil a to není ironie a sarkasmus, nebo cokoliv jiného, než jen povzdech…

 516. Jirko,
  on asi by rád kandidoval kde kdo
  ale
  kolik i díky bolševikovi je v zemi těch, kteří si zachovali tvář a páteř
  myslím si, že to bude dost velká překážka
  a aby se přehrabovala veřejnost ve starých hnusech, o to těžko někdo stojí

 517. Zatím jsem si myslel, ze nejpitomnejsi nápad měl v devadesátých můj kolega, těžký soudruh, a to privatizovat ministerstva…
  Od te doby magická příroda vyprodukovala dáleko kreativnejsi mimoně …
  Mas PeSi pravdu….zlatý DDT….

 518. Teď mi tak napadlo, že kdekdo říká A a nějak k tomu nedořekne B, tedy přesněji řečeno: když se řekne Zeman, mělo by se říci Šlouf. Ale třeba tomu nerozumím a ti dva kucí spolu vůbec nekamaráději… Koneckonců já mimo jiné nevím, kdo je to Dadja Altenburg-Kohl. 🙁

 519. ne Sumavaku, ja ani nemohu. Ale i kdybych mohl, nesehnal bych vice nez deset podpisu a to je prej malo.

 520. Proč bys nemohl, když jsme mohli všichni? I Japonec, Švýcar, Američan, tak proč by ne duší Ital?

 521. 😀 dusi ital…. si mne rozesmal:-D to nikoliv, to by mi zena nedovolila.

 522. Já to tuším, že jsi pod pantoflem… 😀

 523. Šumaváku, no to je jasné, proč Jirka nemůže!
  Přece to nebude dělat zadarmo! A když to navrhuje, tak by musel … 😀

 524. rozhodne ano a je to pro mne tak lepsi… 😀

 525. Z webu:
  Václav Henych: „Po sečtení všech okrsků vede Miloš Zeman s 240 procenty.“

 526. To zase bude komediantů blejt na tema „vzneseneho Kcharla“…
  Např. exaltovanej Arnoštek…

 527. Nakonec jsem k prvnímu kolu nešel. Manželka mi zakázala Miloše, Pes připomněl podrazy Přemysla a těsně před odchodem k urně se u nás zastavila paní tchýně. Tak jsem zůstal doma.

  Z částečných výsledků vidíme úspěch ODS. 2,36 procent. Kdybychom k těm co přišli připočetli ty, co nepřišli, tak by ODS získala přes 30%. Určitě.

 528. >> nickname
  Ta tchýně, to je jako když přeběhne černá kočka přes cestu?

 529. Ovšem výsledkem ODS je vinna jedině Němcová, tím, že nekandidovala. Jo a pak ještě krajští kmotři, na ty nezapomínat. 😉

 530. 626 to ne, přišla na kafe. Já se tak dlouho nemohl rozhoupat, že jsem tam chtěl skočit po jedné hodině a v tom přišla. Stejně jsem nevěděl koho. Miloš to má doma a díky Přemyslovi snad ODS pochopí, že příští volby by nemusela vyhrát.

 531. Jirka s Honzou můžou nadávat jenom sobě, že jim to Karel vyfouk. Inu profíci. Nejvíc jsem se obával Jirky a jeho obamového stylu.

 532. Dožene Přemek Janičku? Aby neskončil poslední. Táňu nezvládne ani náhodou. Ta a její JZD.

 533. No, zatím to dopadá jakžtakž dle mých představ. Zeman a Schwarzenberg jsou nejméně nesnesitelní. Hlavně, aby vypadli ti dva slizouni, Dienstbier a Fischer.

 534. Nickname, začínám mít mít pocit, že ODS by mohla mít v dalších volbách problém s účastí v parlamentu 🙂

 535. No, pes (nikoliv tedy PeS)učesaný, kobliha na talíři,káva na stolku, takže mohu začít štěkat 🙂
  Především jsem výslovně uvedla, že Bátoru bych zaměstnala, pokud by splňoval PRACOVNÍ požadavky. S požadavkem na apolitičnost státní správy -a to nejen v kotlině bych souhlasila; leč v dnešním zpolitizovaném světě (politikou je IMHO multikulti a všechny ty ismy )je to jako trvat na tom, že do 20 let musí být všechny ženské panny 😕
  A jdu si podívat , jak vypadá skóre 😕

 536. Tisková zpráva ODS:
  Děkujeme všem voličům za účast ve volbách. Náš kandidát i přes nepřízeň počasí, odporu části politické scény dokázal obsadit v pelotonu kandidátů pěkné deváté místo. Ostatní se nedokázali ani odlepit od konce a skončili nejvýše osm míst před posledním.
  Do druhého kola však náš kandidát nepostupuje, protože nezískal bezvýhradnou podporu prezidenta Klause. Takzvaný Klaus dosud nepochopil dějinnou úlohu ODS a jejího kandidáta vícekrát sabotoval. Tudy ne přátelé, řekněme si to na rovinu. Když bývalý člen nepodpoří svojí stranu, je to na pováženou. Rozhlédněte se kolem sebe. Nejsou i mezi námi takoví, kteří dosud nechápou úlohu strany a jejího vedení? Nestyďme se a ukažme na ně. Poznáte je podle jejich lísání se k hradu, nadávání na poměry ve straně. Kritika – to ano, ale konstruktivní. Musíme být pozitivní, jako ten Karel Janoušek s pozitivní ebolucí. Kritizujme – konstruktivně – naše voliče, počasí, hospodářskou situaci, ale k vedení strany buďme pozitivní.
  Poučme se z tohoto vývoje. Nebyl to zatím velký úspěch, to si řekněme na rovinu, ale ty hlasy, to jsou takové první vlaštovky nové ODS.

 537. Tak tipuji, že na Hradě bude Khárl, neb média už objektivitu ani nepředstírají. Temelín vyhrají Američani a všem na všechny dluhy přispějeme, neb konečně budeme solidární. Představitelé sobectví a jimi vedené strany skončí na smetišti dějin. A docela jsem na to už zvědavá, jak se konečně nikdo nebude za svého prézu stydět…

 538. 636 Pokud se zvýší poplaty za TV a rádio, tak se mediální fronta nebude za Karla stydět.

 539. Voliči Jany a Jirky podpoří Miloše, ostatní podpoří Karla. Ještě dnes se bude vyjednávat o podpoře Karla v druhém kole, jinak skončíme jako ruská gubernie.

 540. no, poslouchám tiskovku spícího karla
  zkouší hymnu, ještě se naučit česky
  ty vole to je síla :-))))

 541. prý budeme zase spořádaná země
  no, a co dělal ve své funkci do teď?
  no fuj

 542. 639 Wo ist mein Heim?
  Mein Vaterland?
  Wo durch Wiesen Bäche brausen,
  Wo auf Felsen Wälder sausen,
  Wo ein Eden uns entzückt,
  Wenn der Lenz die Fluren schmückt:
  Dieses Land, so schön vor allen,
  Böhmen ist mein Heimatland.
  Böhmen ist mein Heimatland.

 543. No, nickname, obávám se, že to by se Bohušovi nelíbilo, aby socanští voliči podpořili Zemana. Myslím, že se přemůže a vydá pokyn podpořit kníže. Případně ho někdo už přesvědčí, aby podpořil. Už se na ten kotrmelec těším… ;-))

 544. V tom případe bude Temelín francouzskej…..uznejte ze to jejich vyřazeni bylo divne a navíc je nutno zfruktifikovat naklady Kcharlovy kandidatury.

 545. Niko, myslete!
  Jestli vyhraje Kharl, tak tendr o Temelín vyhraje Areva, i když už nesoutěží. To si EUkomisař pro hospodářskou soutěž ohlídá! Není důležité se zúčastnit, ale vyhrát!

 546. Přemysl porazil Janičku o setinu procenta. Není poslední. To je ohromné vítězství pro kandidáta ODS.

 547. Pánové, ste si asi nevšimli, že Karlovi platilo kampaň RSJ. A to jako, aby vyhrála Areva? Spadli jste z višně, ne? Karel už to v bruseli nějak vysvětlí…

 548. Na okraj Temelínu: kdyby to měla být Areva, tak bych měl poprvé v životě jisté pochopení pro rakouské odpůrce Temelína. Neboť po tom, co Areva předvedla ve Finsku (Olkiluoto), nezadal bych jim ani postavení prasečího chlívku.

 549. no, jestli teď členové ODS nesvolají mimořádný sjezd a nevyhážou celé vedení včetně vládních pašíků, tak v příštích parlementních volbách se do sněmovny ODS nedostane a během následných pár měsíců zanikne.

 550. Asi už teď bych mohla věštit budoucnost jako Pýthie: knížepán prezidentem,(vláda NF- koalice ČSSD,KSČM a TOP9 :Bohoušek jako premiér, Kalousek jako místopředseda vlády a ministr financí, Filip jako ministr obrany , bába Semelová (nebo jak se vlastně jmenuje) ministryně kultury……atd.
  Na to, abych se odsunula do Australie honit klokany, jsem už příliš stará (a nesnáším vedro), takže mně asi nezbude než se odebrat na věčnost 🙁

 551. Dano, proč by měla ODS svolávat mimořádný sjezd, když se na Sobotku zvysoka vykašlali a nehli prstem, aby mu nějak pomohli. 🙁

 552. Můžu se zeptat, jestli jste někdo doma vedli intelektuální debatu o ženách? ;-))

 553. o ženách? Ne. My se celé odpoledne přesvědčujem, že bysme se měli pustit do toho malování chodby, abysme nakonec jednomyslně rozhodli, že se do toho pustíme zítra. :-))))

 554. no, u nás doma žádné intelektuální debaty nevedeme; a dnes jsme nevedli dokonce ani žádnou inteligentní debatu-nebylo o čem 🙁

 555. tady to dopadlo, když trockisti budou volit knížete
  viz mladý uhl

 556. No, že Sobotka vyhoří až tak moc, to bych přeci jen nečekal.

  Jinak souhlasím s Foundrym. Na tu bídu co hrozila je Zeman x Schwarzenberg asi nejlepší ze všech špatných možností. Hlavně že tam není ani Fischer ani Dienstbier.

 557. Tak mladej Uhl, volič Dienstbiera už to potvrzuje. Je sice levičák a současná vláda je fuj, ale Khárl prý má kulturní rozměr, a tak ho bude volit. A v celém studiu, světe div se, ani jeden volič Zemana….

 558. 650- je to vskutku tragédie, jednotná fronta prezident-senát-parlament, všechno samá levice zatím odsunuta. Dinstbier to holt nezvládl.

  Víte, westíku, jde o prezidenta, reprezentativní osobu pro svět, ne o premiéra. On je Schwarzenberg pro srandu jen tady, ve světě má dost slušné renomé, tam mu fakt nikdo se špatně skrývanou arogancí lůzy nezkresluje jméno ani neotlouká o hlavu, že ví, kdo byli jeho předci.

 559. >dvd, Šumaváku,
  mohu se skromně zeptat, jestli nevíte, jak vnímají Zemana Němci a Rakušáci ?

 560. Němci nevím, ale v Rakousku ho moc rádi asi nemají. Moc chytrej a moc hubatej. Kromě toho prosazuje Temelín, i tu smlouvu o jeho dostavbě a poskytování informací s nima vyjebal – pardon!- vyjednal.
  Jakkoliv socan, tak zdaleka ne takový přátelsky sousedský jako byl Paroubek.

  Ti jistě uvítají svého člověka na nejvyším stolci Královské české gubernie…:-(

 561. 664- tyhle volby, mně se to líbí. Zeman je taky chytrej a lid asi taky, když ten komickej zbytek ( Fischer atd.) ostrouhal.

  Jinak k volbám už jen tolik, že mládež, zde i jinde hojně označována za pitomečky, v naší rodině reprezentována dvěma studenty a jejich kamarády)o volbách prezidenta hodně uvažovala, debatovala, vůbec to nebrali na lehkou váhu. Mně to potěšilo víc než cokoli jiného, na generační odsudky jsem dost háklivá. Nevidím to černě, voni se mladý bez nás dobře obejdou.

 562. No tak to dopadlo pro vas dobre ne? Zeman bude prezidentem….. Ja sice myslim, ze to bude peknej vopruz a dost dobre si pamatuji hajzlikovu slinu v koutku a trapny bonmoty, bez ohledu na tri, ctyri co se mu povedly. Pak si pamatuji co delali ministri pod jeho vladou a jak se chovali. Presto respektuji to co jste zvolili a gratuluji k tomu, ze ostatni jsou v haji.
  Zcela podepisuji to co pise Andy s lesnikem. Ale to neni potreba nejak zduraznovat.

 563. Andy, dalsi generace ma bejt samozrejme lepsi , nez jsme my. No a pro nektere starsi, protoze zlobili, uz jede kafilerka 😀

 564. Kristušácka dolina, to je zadel 😀
  Jiří Dienstbier: Je to složité rozhodování pro mě ale i pro všechny sociálně orientované voliče, protože jsou tu dva pravicoví kandidáti. Bude to volba pro ně menšího zla.

  Je fantastické, že používá némlich stejnou rétoriku, jako mnozí zdejší komentátoři.

  Ale co jsem to chtěl… jo, už vím! Čtenáři z tábora ČSSD, jestli to tu někdo čtete a někdo z vás patříte k těm, kterým pan Dienstbier naslouchá – zkuste mu prosím vysvětlit, že když o sobě někdo tvrdí že je pravičák, že to vůbec nemusí být pravda. Že je nutné dotyčného hodnotit podle činů a ne podle řečí které vede.
  Myslím, že s oběma postupujícími do druhého kola se pan Dienstbier může chytit za ruce a mohou běžet nazí proti větru.

 565. Já to asi ve 2. kole hodím Schwarzenbergovi. Přeci jen, když si vzpomenu na kufříky, Olova, IPB, Kavany, Šloufy atd…
  Ale když vyhraje Zeman, taky se kvůli tomu věšet nebudu a nebudu psát, že to není můj president a že se za něj stydím, jako psali na některých blogách kdysi o Klausovi.

  Ono taky mohlo být 2. kolo Fischer x Dienstbier a to by byla fakt katastrofa.

 566. Bobosikova povolava do zbrane Vaclava Klause….. Ptakopysku, nemohli by se pridat k tem co si rikal, ze bezi nazi prosti vetru? Byla by to takova hezka tecka, ne?
  Samozrejme ze pan prezident nebude behat nahy, vzdyt to je levicove, ale proti vetru bezel vzdy, to jo. Ze by oblekl fikovy list, roste mu tam o patro nize u Belvederu.

 567. jo a jenom dodatek – v provařenejch komunistickejch obcích tady v okolí naprosto suterénně vítězil Jiří Dienstbier… no… jestli je pravda to, co si myslím, tak Jiřímu musí asi fakt oba postupující připadat jako pravičáci.

 568. 2 Šumavák – ad 664 – a už se těším s jakým nadšením ho budou vítat sudeťáci…

 569. Mam jenom dotaz, pro ty co neziji v sudetech…. Zcela zvlastni a otazka bez „kontextu“ doby. Myslite si, ze bylo spravne vyhnat nemce a na jejich mista „dosadit“ silenou naplavu a zlodeje z vnitrozemi, bez jakekoliv vazby ke krajine, vztahu k lokalite a nesnasenlivosti mezi sebou? Ja vim, Hitler a tak, coz nezpochybnuji, ale otazka se mi zda zcela na miste. Ja totiz v tech castech cech ziju, nekdy, a jsem konfrontovan s tim co bylo a je nyni. To prosim jsme jako rodina byli odsunuti taky, ale po obsazeni sudet. takze bych mel byt tak nejak stejne nesnasenlivej…. Na druhou stranu, vidim co je tam dneska. Neberte to jako provokaci, tak to mysleno neni.

 570. Ptakopysku, tak to by neslo. Tak za prve, jsou to lyze na brusleni a tak by proste Bobosikove podrazel nohy a byla by tim porusena volna politicka soutez v zavode, kdo nejdrive dobehne na horizont. No a pak si predstav, ze co se stane, kdyz nahy behas ve dvaceti pod nulou. To fakt nejde. V podstate jsem si rikal, ze vitr bude v lete, a zapad Slunce, nejlepe v plne rostle psenici tesne nad pas a Bobosikova by mohla bezet pasem kukurice. Aby to bylo o mladsi .

 571. No, vážení, já si hlavně myslím, že by se nad sebou hlavně měla vážně zamyslet ODS a zvýšit úsilí… Nechat si ujít první místo o nějakých 7 setin procenta – není to škoda, Petře Nečasoviči? Ještě stále jste dokonale nezhnusili a neotrávili témeř 127 tis. voličů – tak takhle by to nešlo. Do parlamentních voleb máte ještě mnohé co dohánět… Abyste zdárně završili dlouholeté úsilí započaté už vlajícím pérem…

 572. Jirko, Zeman nevyhraje. Příštích 14 dnů to teprve bude sračkometná palba na Zemana, doteď to byl čajíček. Exfischerovci Zemana volit nebudou, exdienstbierovci jen částečně. Takže se konečně dočkáš šlechtice na Hradě 🙂

 573. Jirko, odsun sudetských Němců proběhl skoro před 70 lety. To jsou tři generace. V Sudetech mám chalupu a fakt mi nepřijde, že by tam sousedi byli nějak horší nebo lepší než kupříkladu ve vesnici kousek od Kladna, kde má tchán chatu. Jako sousedi jsou spíš lepší, ale to může být tím, že tu chalupu tam máme už 35 let a udržujeme přátelské vztahy.

 574. Foundry, slechticke tituly byli zruseny v roce 1918. A nikdo to nezrusil. Takze rozhodne se nebude jednat o neco, cemu bych fandil. Jo neco jineho by bylo, kdyby se vratil na trun nejakej Rudolf, ci Karel, tim nemyslim tohodle.

 575. Foundry: já si myslím, že Zeman vyhraje. Nepodceňuj tu obrovskou masu lidí, kteří Schwarzenbergovi závidí majetek a restituce. Zeman je naproti tomu takový lidový člověk, skoro jako Jánošík…

 576. Jirko, tituly sice jo, ale ti lidé, tituly obdaření, nikoliv 🙂 V Rakousku nebo Německu je to furt „von“.

 577. Pavle, ja si myslim, ze rozdili jsou a to pomerne velike. Na Slapech ti neukradnou plot, ovci, nevycerpaj naftu z „kultivatoru“ kdyz ho nechas pod stromem pres odpoledne….. Taky jista ucta k majetlu je vice videt, uz i tak, ze vlak nezastavi uprostred sadu aby cesaci, zlodeji, meli cas vystoupit a pri ceste nazpet, nastoupit. Ale sousedi to fakt nedelaji, par sikovnejch a kamardskejch mame, to zas jo.
  Tedy mluvim jen za oblast kterou znam, Krkonose, ci Sumava, opravdu neni moj rajon.

 578. No, já, abych byl upřímnej, fandím taky Zemanovi. Prezident, pokud má vůbec nějaký vliv, tak hlavně v zahraniční politice. A tam jsou mi Zemanovy postoje třeba k Izraeli daleko bližší než eurokonformní stanoviska Schwarzenbergova.

 579. Jo a zajimave, vsude po svete vyhral u krajanu pan lesnik….. Tak to vidim, ze proste uz ted vyhral Zeman. Uz proto, ze to v TV rekli a od cizincu si nebudeme nechat rikat co mame delat 😀

 580. Jirko, ač Pražák jako poleno, jsem na přelomu 70. a 80.let žila v Chomutově (6 let). Silný pocit toho, že tam žijí lidi bez vztahu k místu, ke krajině i k historii oblasti jsem tam zažívala. Po této zkušenosti nedokážu (asi stejně jako vy) kladně ohodnotit to, kým byla obydlena po válce území po odsunu Němců. I část mojí rodiny byla po 30. září 1938 ze severu Čech po obsazení Sudet vyhnána.

 581. Jirko 676 – naprosto bez emocí.
  Češi si mysleli, že Kotlinka je jejich a Němci si to mysleli taky.
  Ono je to trochu podobný problém jako Izrael a Palestina. Jeruzalém je svaté místo pro Židy i pro Palestince, ale každý si to představuje trochu jinak a jejich představy nejsou kompatibilní.
  Zrovna tak pro Němce nebylo přijatelné žít v Čechách, či lépe řečeno žít v českých Čechách. Ale historicky vzato, ti Češi tu opravdu byli dřív. Zrovna tak, jako ti Židé v Jeruzalému. Ale Němci v Čechách i Palestinci v Izraeli se to vždycky snažili torpédovat.
  A pár rozumných s tím nic neudělá. Ani tady ani tam…

 582. Jirko, já mám opačné zkušenosti. Tchánovi neuklizenou sekačku na chatě ukradli. Když jsem já zapomněl na chalupě venku motorovou pilu, tak mi hned příště při příjezdu soused referoval, že jí našel, vzal do baráku aby nezmokla a když viděl, že má tupý řetěz, tak ho vzal nabrousit, protože tam jel se svým řetězem. Ale to mohlo být pochopitelně tím, že pilu jsem zapomněl za chalupou, kam vidí leda sousedi a nikoli kolemjdoucí cikán.

 583. Foundry: že by se Schwarzenberg nějak extra zastával Palestinců, toho jsem si nevšiml. To spíš mám u něj obavu z příliš vstřícného přístupu k Rakušákům ohledně dostavby Temelína. Pochopitelně, nemůže nejspíš ovlivnit jestli Temelín ano nebo ne, ale může kolem toho mít blbé řeči.
  Ale zase u něj naopak vidím drobné plus kvůli tomu, že schvaluje církevní restituce, což Zeman ne. Njn, je to složitý, na každým z těch dvou mně vadí fůra věcí, proto jsem taky nikoho v 1. kole přímo nevolil.

 584. Andy -665 – To, že mladí nevzali volbu presidenta na lehkou váhu a hojně o ní debatovali svědčí o tom, že nedokáží rozlišit, co je a co není důležité. To ovšem není výsada mládí. Pravdu máte úplně nakonci – že se mladí bez nás obejdou. To zcela určitě nastane :-).

 585. Oteplovači: s tím bych až tak úplně nesouhlasil. President je důležitý a ne, že ne. Kdyby byl president naprosto nedůležitá figura, nemohla by se fůra lidí jak v ČR tak i v zahraničí tak posrat do výšky z Klause.

 586. P.Kořenský – nedávno dával Schw. rozhovor, myslím, že Kurieru, kde natvrdo prohlásil, že Temelín se dostaví. + Nika 647

 587. Pavle K., Schwarzenberg klidně oblékne i beduinský hábit, když to bude stanovisko EU… Zeman mi přijde v těchto věcech na Bruseli nezávislejší.

 588. Nicméně je pravda, že většina diskutujících třeba na aktualne.cz nebo na Novinkách má o postu presidenta a jeho pravomocích naprosto pomatené představy. Třeba názor, že je nutno volit Dienstbiera, protože jen on skoncuje s chudobou a ožebračováním pracujících mně pobavil nemálo. Nebo názor, že až se stane presidentem, tak konečně vyhodí celou vládu i s Kalouskem, vrátí DPH na 15% a zruší poplatky u doktora.

 589. >> Matzurka
  Ta otázka na postoj Němců k Zemanovi se mi jeví obdobná otázce, jaký postoj mají Němci k Franku Jensenovi – to je starosta Kodaně. O Zemanovi se ví snad jen to, že je kuřák a byl premiérem. A český premiér není pro většinu Němců o nic významnější než ten kodaňský starosta. Ani SPD nebude mít k Zemanovi nějaký vztah – nakonec už není soc.dem. a i když byl, tak nebyl tak přítulný jako Paroubek. Schwarzenbergovi pak pomáhá hlavně to, že má v Scheinfeldu zámek a umí německy.

 590. 🙂 ad 694 – jo Rputi, to víš, předvolební kampaň je předvolební kampaň, to se vedou různé řeči. 🙂

 591. Myslím, že příštích 14 dní bude na tapetě hlavně Kalousek. Nejlepší z nejlepších je tím nejslabším Schw. místem. Takže z Kalouska budou chlupy lítat…
  A samozřejmě celá Nečasova vláda, ve které má kníže tu čest sedět…

 592. Foundry: no pokud se týká nezávislosti na Bruseli, tak to je prohraná bitva u naprosto všech kandidátů s vyjímkou Bobo (která byla nevolitelná z tisíců jiných důvodů).

  Mimochodem, když už tedy bohužel v EU jsme, tak bych celkem souhlasil s tím, že by EU měla mít jednotnou zahraniční politiku vůči Palestincům a jiným čmoudům. Bohužel, nemusí se mi zrovna momentálně ta politika líbit, ale jednotná by být měla. V USA taky guvernér Texasu nebo Californie nehlásá vůči Indii nebo Zimbabwe diametrálně jinou politiku než president USA.

 593. Dobrý večer. Mamí, Petr Nečasovič opisuje :-).
  Ad Sudety. Nebyl dobrý nápad ty války začínat. Uvidíme, jak se budou Němci chovat, až skončí okupace.
  Socialismus od roku 1938 zemi zničil. Lidé na tepelsku jsou fajn, stěhovaly se tam celé obce ze Slezska. Na sokolovsku zůstala asi nejpočetnější komunita starousedlíků, kvůli dolům a průmyslu. Ale staré vesnice se zbouraly a místo nich se postavila nová města. Velká část Krušných hor byla v pohraničním pásmu, Doupovské hory i Slavkovský les také. Tím došlo na likvidaci dalších vesnic. Kde jinde u nás můžete jít 15km a nenatrefit na vesnici?
  Kdyby Franz a Vilém nevyhlásili vojnu, bylo by lépe. Kdyby, že ano.
  Kdyby nebylo Československa, byla by Sudetská republika rad? Slovenská republika rad? Byla by Česká republika? Tam kde žije jediný Němec, tam je Německo.

 594. Dobrý podvečer,

  myslím, že rozdíl je natolik těsný, že se nedá předjímat nic.

  NAkonec při tej bídě, co byla na výběr….

  a protože nejen volbami živ je člověk, procourali jsme Petřín a pak zapadli do letohrádku Kinských na výstavu krmě – jídlo – žrádlo, o tom, jak se vařilo a jedlo v 19.století v c.k.monarchii.

  je to celý cyklus výstav a mohlo by to být zajímavé :

  http://monarchie.nm.cz/monarchie/

 595. 700 EU tu jednotnou politiku vůči Palestincům má. Jen Klaus a Češi jim to kazili.
  Ad církevní restituce: v tomto bodě má pan Zeman u mne velké plus.

  http://www.novinky.cz/domaci/275659-milos-zeman-kampan-cssd-proti-restitucim-pripomina-arijsky-boj.html

  Asi by s všelidovým referendem souhlasil i pan Mach 😉

  Prezidentský kandidát prosazuje, aby o církevních restitucích rozhodli voliči. „Církevní restituce jsou natolik závažnou otázkou, že by o nich mělo rozhodovat všelidové hlasování, tedy referendum, dle švýcarského modelu,“ uvedl. „Právě tehdy, když by se konalo referendum, by byly jak strany pro, tak strany proti přinuceny k seriózní argumentaci,“ soudí Zeman.

 596. Kalousek a obchodni genius? Kdyz tohle ctu, tak uz vim, ze to nema cenu cist dal 😀

 597. Ad 705 – no mně hlavně přijde, že Bohuš Sobotkojc to má v palici nějaké pomotané

  „Jedním z důvodů, proč se Jiří Dienstbier nedostal do druhého kola, bylo, že soc. dem. nebyla jednotná a někteří představitelé ČSSD podlehli vábení sirén. Jinak by se v druhém kole utkal se Zemanem Dienstbier“

  To jako členové ČSSD podlehli siréně Schwarzenberg nebo siréně Fischer ?

 598. No, s Kaldou to bude ještě hodně zajímavé. Já bych spíš tipovala jako Rpuť, že se ho kníže bude chtít nějak zbavit, ale samozřejmě bude záležet, co na sebe vědí. Nebo se dohodnou na nějakém“odstupném“…

 599. Musim rici, ze asi ziju namjinem globusu…. Nebo asi jinak, protoze ja fakt nevidim zadne spiknuti, zadne „neco na nej vi“ ci podobne konspiracni teorie. Kdyz je nekdo svinjak, tak je svinjak, kdyz je neldo blbecek, je blbecek a nevidim v tom ze ho ridi nekdo z pozadi, ci ze je cupr kluk, ale „on“ na nej neco vi….. Fakt vam nezavidim:-D

  No a pamatuju dobu, kdy se rikalo i zde, ze Kalousek je velmi kompetentni a nejlepsi ministr ze vsech a podivejte se jak to dopadlo.

  Ps. Tedy nejlepsi odbornik, to je jasny…. Ne nejlepsi jako nejlepsi.

 600. Tak je to možno ještě nazvat třeba – „jak moc si jsou zavázaní“… 😉

 601. A na názor, že v debatách bude mít Zeman výhodu odpovídá jedn známý novinář velmi upřímně: „… to máš recht. ale z novin se to – oprávněně – poleje proudem“ …
  Tak se připravte. 😉

 602. Zavazani? Ale prosim vas. Ty jsou schopni poslat za vterinu toho druheho do pryc, kdyz by mohli z toho mit prospech. a hlavne, ze by to bylo „beztrestne“.

 603. No já se bez mučení přiznám, že tomu všeobecnému nadávání na Kalouska moc nerozumím.
  Zvyšuje daně, to bezpochyby nasere. Jenže nějak tady nevidím jinou partaj, která by skončila třeba těsně druhá nebo tak něco, s jasným programem daně snížit, úředníky rozpustit a vypustit atd.
  Že je úplatnej ? No to je víceméně každý politik, co si budeme namlouvat.
  Že chlastá ? No to taky skoro každej. Já být politikem, chlastal bych nejspíš taky. Už z toho žalu, že s tím materiálem v Kocourkovské kotlině nelze nic rozumného podniknout.

  Mně nejvíc nasral s tím Paroubkem a doutníčkem. Ale po pravdě řečeno, když byl ministr financí nějakej Sobotka a bačoval to nějakej Paroubek, bylo hůř.

 604. hele noviny a televize bude utocit 🙂 je to pravda

  ale muze si noviny a televizi koupit i ten druhej.

  mne naopak tesi jak slysim nazory porazenych ,z nichz vetsina chape ze maji byt “ nezavisla “ nebo „obcansky rizene “ media , ze ty jejich nezavisla media se nechaji korumpovat a oni diky malym financim nemeli sanci.

  jo jinak ja jsem s volbou spokojenej mel jsem tri kandidaty kteri by mi vadili nejmene.

  abych pravdu rekl budu ted mit tezke si srovnat ktery z tech dvou mi vadi mene. Pravdou je ze mi tu obcas nekdo pomuze .

 605. pavle ja myslim ze nejhorsi je posun od prav obcana k pravu verejnemu.
  nevim zda to v dela kalousek, piiik nebo necas .:-(
  vic bych to videl na piik s kalouskem

 606. Pepo, víš, ono je to těžké…. to se řekne, koupit TV, ale co když prostě někdo nechce. Nebo se stát vydavatelem…něktěříse na to necítí. Je ale fakt, že kdyby se hlásná trouba přiklonila k tomu mému kandidátovi, bylo to správné a nezávislé medyjum. To by se pak tak nelinula šína na kandidáta, ale jen samá pravda pravdoucí 😀

  Pavle, nevím jak u Tebe, ale daleko menší škody jsem měl, když byla u moci socialání demokracie, je to s podivem, ale tak to bylo. Asi proto, protože se starali o otravování někoho jiného.

  No a jen poslední poznámka, nebo spíš otázka. Je správné, když sedí na Hradě někdo s komunistickou legitkou, i když už prošlou?

 607. Niko
  Ten článek je veelmi blízko skutecnosti.
  Jenom to potvrzuje, ze Kalousek je opravdu jeden z nejschopnějších v soucasné zoufale politicke garniture.
  Nemá cenu zdejším stoupum vysvětlovat tento pojem, když si ani neumějí přečíst nadpis článku.

 608. Pane Kořenský,
  Dva místopředsedové a Čestný předseda dali veřejně najevo, že budou volit Zemana.
  Kolik jich volilo Zemana tajně bůhvi
  Škromach se ze Zemanem dokonce sešel….

 609. (676) IMHO nikoliv, neb trest za provinění má být dle mých představ výhradně individuální. Kolektivní trest jsem považoval vždy za svinstvo. Ty vazby etc bych do toho nepletl, mně jde čistě o spravedlnost trestu.

 610. (681) Pavle, zajímavé je, že ty vy(pře)sídlené oblasti vždy vyniknou na mapě výsledků voleb. Jinde komunisté tolik nedostávají, jako tam. A kolem Kladna také, zvlášť Libušín, rudá díra.

 611. Šimone, když se soudný člověk zamyslí, tak je mu asi zhruba jasné, jak to je. Ale co nechápu – ty média a novináře, kteří o tom ani nepípnou…

Komentáře nejsou povoleny.