Když si chcete koupit nový starý auto

Ptakopysk

Aneb, co se úředně děje, když se rozhodnete dovézt ojeté auto z Itálie. Italskou stranu nechám stranou, na Itálii tu byla větší esa a dění kolem automobilů jako vítaného zdroje dojení italských daňových poplatníků pečlivě tutlala. Budu tedy tutlat i já. Snad jenom takový detail, že ještě loni tam člověk vyhlídl ojetinu, nechal si na místě zkontrolovat, jestli je košer, koupil, zaplatil, vyfasoval k ní papíry, naložil jí na návěs a jel. Nyní se úředně kontroluje, jestli auto není kradené, nepatří mafii, není úředně neexistující, eccetera, eccetera, eccetera. A protože Itálie, tak to trvá měsíc. (Jen tak pro zajímavost, dostat se do italských databází kradených vozidel je pro cizince úkol nadlidský. Horší než získat tři zlaté vlasy děda vševěda.) Takže máte doma auto, máte kupní smlouvu a čekáte, až proběhne úřední kolečko, až se potvrzené doklady dostanou na stůl italskému obchodníkovi s autama, až se obchodník rozhoupe a doklady buchvíproč pošle exotovi, který vám auto převážel. Chi va piano va sano e va lontano. (Kdo jde pomalu, dojde ve zdraví a daleko.)

Takže doklady páčíte od exota, který vám auto přivezl, protože nejspíš doklady strčil doma do šuplete, vykašlal se na ně a vás krmí pohádkama, že v Alpách spadla lavina na šoféra, který techničáky převážel, že už to dal do pošty a pošta to doručila do Grónska… Pak vám rupnou nervy, dojedete k exotovi, exot vám řekne, že doklady jsou u druhého subexota, dojedete si k subexotovi a ten je opravdu v tom šupleti má. Evidentně je italský způsob práce nějak nakažlivý.

Rozjásaně s doklady v ruce vyrazíte na stanici STK, kde by vám měli udělat evidenční kontrolu, změřit emise a udělat technickou kontrolu. A v tom okamžiku se začnou dít věci a podivenství převeliká. Technik se udiveně koukne na auto, sedne si k počítači, chvíli v něm štěrchá a pak vám s truchlivým výrazem ve tváři sdělí, že tohle auto neexistuje. Když mu řeknete, že ta dvoutunová věc za vámi je dotyčné auto a je setsakra existující, zachmuří se ještě víc a jde do počítače štěrchat znovu. Pak zjistí, že to auto opravdu existuje, ale má jinej motor, než ministerská databáze popisuje. Vás jako databázistu v.v., který pár let pracoval pro různá ministerstva, to nikterak neudiví. Proč by jedna země Evropská unie, durchumdurch prodrátovaná sítěmi, měla vědět, co se vyrábí v desetitisícových sériích v druhé zemi, že? Ale technik se nenechá zlomit, najde ten správný motor a přes protesty programu ho do formuláře nahečmá. Auto projde technickou bez ztráty květinky, a začne tvorba technického protokolu. Po třech hodinách usilovné mravenčí práce je hotovo. Vlastně ne až tak úplně docela. Cestou domů si čtete v protokolu a zjistí, že tam jsou napsané jiné velikosti ráfků. Víte přesně, že jsou jiné, protože jste auto nechával přezout na zimní gumy i s ráfkama a na webu výrobce jste se dočetl, že tohle auto z tohohle roku s touhle motorizací má povolený jenom jeden jediný rozměr ráfku a jenom jeden jediný rozměr pneumatiky. Technik opraví rozměr ráfku, vytiskne podruhé protokol a předá vám ho. Cestou k autu zjistíte, že sice hezky napsal 7J, ale nechal tam původní zbytek rozměrů, které jsou taky špatně. Technik vytiskne třetí verzi protokolu. Spokojeně se podíváte do protokolu a zjistíte, že je kompletně špatně rozměr pneumatik. Počítač, vybaven vnitřní inteligencí po provedené opravě v okénku ráfky automaticky přepsal okénko rozměr pneumatik. Úplně blbě. Se čtvrtým protokolem se odebéřete na obecní úřad, odbor dopravy.

Na úřadě si vyčekáte frontu dvou lidí a po hodině a půl se dostanete na řadu. Na rozdíl od těch předchozích vás během minuty vystřihnou jak kolečko z papíru. Nany za sklem převezme štos dokladů, vyplněnou žádost, a když zjistí, že jde o dovoz z EU, suše vám řekne, že tohle se vyřizuje do příštího pracovního dne. A protože je pátek ráno, musíte pochopit, že do pondělka do odpoledne se to prostě NEDÁ stihnout a musíte přijít ve středu. Že v devět ráno bude hotovo. Ve středu v půl deváté ráno vám Nany volá, že v protokolu jsou chyby. A že technik není v práci, takže si máte pro papíry dojet, odnést je na STK, počkat na druhý den, až v práci technik bude a přinést je opravené zpátky na úřad. Je vám zcela jasné, že úřad se na vaši věc z vysoka vykálel, nechal ji ležet celých šest dní a začal na ní pracovat těsně před tím, než jste se měl dostavit. Úřad je natolik laskav, že praví, že až opravené podklady dodáte, že na věci začne promptně pracovat. I když je čtvrtek a není úřední den. Takže ve čtvrtek ráno nacváláte na úřad, převezmete vadné protokoly, snažíte Nany za sklem vysvětlit, že tohle auto nemá, ale opravdu NEMÁ žádné alternativní pneu, ani disky, protože by nefungovala správně ABS a další vehementy v autě zabudované, takže technik tam OPRAVDU NEMŮŽE nic napsat. A že sice v technickém průkaze je napsáno osm míst k sezení, protože to je maximum u modifikací, které mají v poslední řadě lavici a ne dvě židle, jako tam máte vy, že vy tam máte opravdu jenom SEDM míst k sezení a víc jich tam nedáte, i kdybyste se pokrájeli. Že pojem EURO4 je obecný pojem a že pro techniky je důležitý název konkrétní normy, protože norem EURO 4 je tři prkýnka a nikdo mi s textem „EURO 4“ v budoucnosti emise neudělá, protože nebude vědět hodnoty. Argumenty se odrážejí od skla, které vás od Nany dělí, jako hrách od zdi. Odjíždíte k technikovi a rukou společnou a nerozdílnou splácáte technický protokol tak, aby byl v souladu s chápáním pojmů Nany za sklem. Nany převezme protokol a s úsměvem vám řekne, abyste si přišli v další úřední den, že to bude hotové. Pak si všimne, že vám jde pára z uší a podivně rudnete. Na vás mrazivý dotaz, zda to myslí úplně vážně, se zadumá a pak vám řekne, že to bude mít za dvě hodinky hotové.

A opravdu. Po zaplacení poplatků za více než tři tisíce, týdnu usilovné práce úředníků, které platíte ze svých daní, čtyřech návštěvách STK a třech návštěvách Úřadu, držíte v ruce český techničák a značky. Můžete si je nacvaknout do rámečků, nasliznout si na přední okno dálniční známku a vydat se po rozflákaných silnicích, padajících mostech a hrbolatých dálnicích vstříc radarům, kontrolám lékárniček, reflexních vest, výstražných trojúhelníků…

Alelujá veselme se.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 483 komentářů u “Když si chcete koupit nový starý auto

 1. Ptakopysku,
  tak ti treba !
  Nemáš kupovat v zahraničí ! Máš se nechat okrást doma ! 😀

 2. Schumi, k tomu v dolní hospodě, taktéž nutně musím rozebrat a zkusit opravit staré, dřív než koupím cokoliv nového. Už jen ze zvědavosti.

 3. No, nezávidím Ti. Co jsi to koupil za štěničárnu, že to stálo zato?
  Úřednictvo a procesy nekomentuji, ač znám mnoho slov k tomu vhodných, vesměs se týkajících rozmnožování, vyměšování a příslušných orgánů.

 4. BYlo to aspo=n ferrari se zlatou metalízou, aby to stálo ta to? 😀 😀

 5. Fiat Ulysse případně se značkou Citroen, Peugeot. Vyšší verze, s klima, s držátky na plechovky / kalíšky. Držák, až na ty větráky od klimatizace.
  Proč ne jetá Dacia?
  Dobrý den.

 6. U verze 2.0TD se v Ejpovicích dovařovala hlava, problém do roku cca 1998. Podvozek je dobrý, jak z dodávky.

 7. 7-no fakt že jo. Jestli jste to poznal z té jediné fotky na FB, tak jste fakt borec 😉

 8. NoName – srdeční záležitost. Poznal jsem z popisu, na fb jsem se podíval až teď. Nový typ, u toho neznám mouchy. Výhoda proti Loganu – může řídit i Habán, pohodlné jako krátký Transporter, nižší cena i spotřeba. Nechal bych si připojistit čelní sklo.

 9. mizím v dal, jdete- li někdo na Šakalovu přednášku, tož že zdravím. Snad to vyjde příště.

 10. Nickname,
  velice správně. Verze s 88kW motorem údajně Peugeotím, palubka a zadní světla typickej Citroen C8. Díky pověsti, jakou Fiat v těchto končinách má, mě to stálo stejně jako ojetá fábie. Tahá to jako kráva kopec nekopec, nemá to filtr prachových částic a dovnitř se vejde vycpanéj lev. Do jinýho auta tohoto druhu se vycpanej lev prostě nevejde, takže volba byla naprosto jasná.
  Jestli si myslíte, že kecám, tak to teda nekecám: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202376677217329&set=a.1350577983562.45299.1804761152&type=1&theater

 11. Ptakopysku, opravdu blahopřeji. Ať vám rozvody slouží, pěkně se o ní starejte a odmění se vám. Výhodou je snadné vyndavání sedaček – s lavicí máte víc míst, ale je docela těžká. Jednotlivá sedadla vyndá i zdatná žínka. A to pohodlí. Můžete je otočit i proti směru jízdy, jestli se nepletu – aby vám nikdo nemluvil do řízení.
  Rovná podlaha. Místa přes dva metry – do Ikey nemusíte s vlekem. Samá pozitiva.

 12. Nickname,
  ano, prostorově je to výrazný. Kam se hrabe Galaxy, nebo C8. Plac mezi předníma sedadlama je k nezaplacení. Dá se dovnitř hvízdnout složená ikeácká skříň úplně bez problémů. A když se na lustrajz neberou ani středový sedačky, dva člověci se uvnitř pohodlně vyspí.
  Motor je JTD, takže by měl něco vydržet. Najeto má 165.000, rozvody byly měněný ve 150 tisících. Má to přídavný topení, mám vyzkoušeno v mraze, že po nastartování a zapnutí rychlého rozmrazování je za čtyři minuty uvnitř teplo jako v pokojíčku a roztátej led na sklech stačí jenom setřít. Á propos skla – souhlasím – ten přední auslág je velmi zdrávo pojistit. A vůbec to nejni rezatý. K soli si to čuchlo až teď.
  Původně jsem uvažoval o mladším s Multijetem, to jsou hodně dobrý motory, ale cena je samozřejmě trochu jinde a elektronickejch peachovin je tam zase víc.

 13. 2 ptakopysk ad 12 – hele, a nebude tam ten lev trpět agorafobií? Aby si nepřipadal jak malé jehňátko ztracené v širém, hlubokém lese… To pak hrozí ztráta identity, o týrání vycpaných zvířat nemluvě…

 14. S těmi Rusy je fakt legrace . Oni to tu snad čtou, když doufají, že by tomu mohl někdo uvěřit. Nebo je jim to jedno, taky následek četby. 😛

 15. Halle ad 16, to časové zpoždění reakcí na komentáře něco naznačuje, přeložit, určit odpověď a zpětně ji přeložit do češtiny vyžaduje čas. Možná, že Nika uhodila hlavičkou o hřebíček 🙂

 16. Halle,
  fakt je, že nikdo jiný tu číslem nicky neoslovuje a někdy jsou ty odpovědi zpožděné o půldne…

 17. Rputi,
  zřejmě u těch kompů v Emerice nedělají na 3 směny 🙂

 18. Halle, to asi ne.
  Jenže v mezidobí někdo ty čísla posune a ty odpovědi jsou už pak úplná konina! 😀 😀

 19. (18) Hmm, AK, abyste měl větší důvod k pobavení, tak video z ruských zdrojů: 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=MH0kpIpEmbM

  Jinak, majíc zkažený vkus ze čtení západních trillerů, jsem došla k názoru, že agenti tajných služeb (kromě BIS,ale to není tajná služba,ale typicky česká „drbárna“) mívají většinou krátký život, což u dvojitých tajných agentů platí dvojnásob 😕
  Jinak snad nepochybujete, že Litviněnko jako agent ruské FSB byl také agentem britské MI6 ?

 20. 24

  Minimálně ti, co přeběhnou. Soud v nepřítomnosti a trest smrti.

 21. (24) jo, a ještě dodatek 😕
  „V máji Owen(*koroner poverený súdnym vyšetrovaním prípadu) ustúpil požiadavkám vlády na utajenie tajnosti informácií, ktoré by v prípade vypočutia na súdnom vyšetrovaní mohli narušiť dôveru v britskú vládu alebo „spôsobiť skutočnú škodu medzinárodným vzťahom Spojeného kráľovstva“.

  http://www.teraz.sk/zahranicie/britania-vlada-odmietla-vysetrovanie/52245-clanok.html?currency=GBP%20litvin%C4%9Bnko

 22. Na čt24 moje oblíbená Tvarůžková zpovídá ještě oblíbenějšího Pazderku.
  Tak na to nikdo nepřepínejte 🙂

 23. To už se nestihnu podívat, kdo je Pazderka, bude počasí. Tvarůžková je důstojná nástupkyně Drtinové, tu už poznám.

 24. Podle serveru První zprávy na oslavy do Moskvy přijedou hlavy států či vlád nejen z České republiky, ale i Slovenska, Norska, Islandu, Kypru, Řecka, Makedonie, Černé Hory a Srbska, dále Číny, Kuby, Indie, Mongolska nebo Vietnamu. A také onen severokorejský vůdce, který je záminkou k celé diplomatické kolizi. Slovensko, Řecko a Kypr jsou členy Evropské unie, Norsko, Island a země Balkánu nepochybně patří k evropskému civilizačnímu a kulturnímu okruhu. A Čína s Indií jsou dnes nejen pro Rusko, ale doslova pro celý svět strategicky asi nejdůležitějšími partnery vůbec a představit si takovou mezinárodní trachtaci bez jejich zástupců je jen těžko myslitelné.

 25. Tak je jasné, že Německo a jeho fandové, pokoušející se revidovat výsledky II.sv. války svou porážku oslavovat nebudou… 😉

 26. Mno, nějak se to sere….A co udělá Maďarsko se ještě jistě neví…..

 27. Ptakopysku, ty jsi na tom ještě dobře, ty už auto máš, ale co bude s tím eskalátorem k letišti…???

  …Letiště prý požadovalo, aby pražský Dopravní podnik zahrnul eskalátory do projektu, ale údajně už bylo pozdě, když už byl projekt v běhu. Podle předpisů na délku 32 schodů není nutné eskalátor budovat, citoval pak mluvčího dopravního podniku web Echo24.cz…
  …Praha dala za novou část metra trasy A o délce čtyř stanic zatím 20 miliard korun. Město chtělo na stavbu získat evropskou dotaci ve výši 7 miliard, její přidělení je ale kvůli mnoha účetním a úředním podmínkám pořád nejisté. A souvisí to i s eskalátorem. Ten by stál asi 20 milionů, ale do projektu nelze v průběhu stavby zasahovat, protože by to „ohrozilo“ čerpání evropské dotace. Server idnes.cz k tomu naspal: „Dodatečné zařazení eskalátorů by mohlo ohrozit čerpání evropské dotace na nový úsek. Pravidla totiž podobné změny po dobu pěti let vylučují.“…
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/63373/andrea-holopova-eskalator-v-nove-stanici-metra-chybi-jsme-otroky-evropskych-dotaci-a-hlouposti.html

 28. je smutné, že takové neumětely volímr …

 29. 34
  Co se quivivi divíš, výdyť jste pražáci 😉

 30. no jo, ale já jsem v tom krapet nevinně, já bych si mezi těmi neumětely nevybral, tak si radši sedím na rukách na chalupě

 31. Mimochodem,
  nevíte , co je s kocourem ?
  Jeho facebook je nějakej divnej…..

 32. Dobré ránko!

  Kocourův profil byl evidentně zrušen.
  Mrkla jsem i do FB pošty s kocourem – i odtamtud zmizel jeho profilový obrázek.
  Jakýsi dobytek založil stránku „P.H…. mi ukradl dítě“, kde je jen původní starý článek z Blesku s poznámkou, jak na tom kocour rejžuje.

  Holt kocour rozšlapal někomu bábovičky a jelikož v tom norském kšeftu s dětma jde o veliký prachy, tak se někdo mstí.

 33. V případu eskalátor jde jen o kumulaci blbosti a to tak, že moc!

  Blbí voliči zvolili blbé radní, tito zvolili blbý projekt, neb tomu houby rozumí a vše to korunuje blbost největší, totiž bruselské dotace!
  A následné okecávání vzniklého problému, jak jest všeobecně eunbijním zvykem, které, v jednadvacátém století vyvrcholí najmutím nosičů. Na nosiče se evidentně bruselská dotační pravidla nevztahují. 😀 😀

  O tom, že existuje nějaký vrátek patrně nemá ouřednictvo tušení. 🙂

 34. Dobré zas ráno… 2 Rpuť – a co jako s vrátkem? Narvat projektantovi do prdele? Na to už je trochu pozdě…

 35. PeSi, nahoru vrátek, pod něj na schody skluzavku.
  Přece tam ty chlapi nebudou pět let lítat nahoru-dolů jak blbci. 🙂

 36. Rputi,

  co takhle najmout nosiče, co by nosili ty nosiče ? 😉

 37. Teda to, že dnes si někdo dovolí vyprojektovat stanici metra bez eskalátorů, nota bene hlavní přestupní stanici na letiště, je idiocie nemající obdoby. Tuplovaná idiocie je, že ten projekt musel někdo schválit.
  Já to vidím na Roztylech – dolu přijede metro z centra, nahoru přijedou 2 autobusy a vyvrhnou cestující – a stanice je minimálně na 10 minut paralyzovaná. No a když se do toho náhodou nachomejtne invalida, nebo ženská s kočárkem, tak je to pomalu na půl hodiny. Ty lidi po těch pevnejch schodech prostě dřív nevylezou a neslezou, kor když se strkaj, kdo dřív… O zavazadlech nemluvě…
  Obdobně lahůdkové je řešení vstupu do metra bez zastřešení… Soudruh projektant asi ještě nezaznamenal, že v Praze občas prší, někdy dokonce sněží. Mít ze vstupu do metra brouzdaliště, popř. kluziště, je myšlenka sice inovativní, leč, obávám se, patřičně nedoceněná cestujícími středního a vyššího věku.
  Tohle všechno vymyslel někdo přímo hlavou – a v tej hlavě měl nasráno. Ale současně to někdo musel schválit. Tak by mě zajímalo – kdo a za kolik?

 38. Dobrý den.
  Ad zmizelý profil. Nezapomeňte, že máme vládní „trolly“, resp. jednotku pro boj s ideologickými diverzanty. Úderný oddíl úřadu vlády. Hrazeno z nordických fondů. Rozpočet 7 mega. Díky Slávku, díky Jirko z Kladna.

  https://www.facebook.com/HateFreeCulture

 39. 2 Rpuť – jo ták… takže připneš zavazadlo na vrátek a než se vyplazíš po těch schodech nahoru, on už se ho někdo ochotný ujme… A skluzavkou zúžit už takhle úzké schody – dokonalé. A ti nosiči nebudou tahat nahoru kufry, ale naopak budou tahat dolů kotvu toho vrátku. Rychlost toho vrátku bývá tak kolem 20m/min, takže když si tak vezmu, že ta 119 na letiště pojme tak 30 lidí, tak to aby dole na nástupišti nainstalovali lístkový pořadník…
  Hele, nechtěla bys třeba taky radit těm projektantům? Některé myšlenky mi připadají značně neotřelé…

 40. Inovativní by mohlo být i postavit tam sedačkovou lanovku jako na sjezdovkách 🙂

 41. Ovšem na projektování a parametry staveb je psaná norma, to aby si nějaký projektant bez discipliny nevyprojektoval jezdicí schody nebo třeba jen půlmetrovou garáž.

 42. Musim se projektanta zastat, tohle je jasné selhani investora a tudiz magistratu. Ten vedel jaky druh provozu a ktere linky odtamtud bude odbavovat.

 43. Já bych v tom nehledal nějaký rafinovaný záměr, spousta lidí na postech, kde se rozhoduje je prostě blbá. A je to stále horší. Kreténi se obklopují dalšími kretény, a všichni si nádherně rozumí …

 44. Eskalátor
  Podobná situace nastala při otevření strasy B. Na stanici Nádraží Smíchov nebyly ve směru výstupu k městským autobusům instalovány eskalátory což lidi značně prudilo. V té době se zastěhovávalo barrandovské sídliště a provoz na přestupu metro-autobusy byl značný. A tehdy Večerní Praha otiskla nějaký dopis, kde si pisatel na neexistenci eskalátorů stěžoval. Reakce Dopravního podniku byla značně arogantní: podle normy tam žádný eskalátor být nemusí a navíc – výstup je nejprve do podchodu a pak z podchodu ven, tedy nejde o jeden dlouhý výstup. A protože jsem onen výstup znal, tak se mi údaje o tom, že normativní výška není splněna nějak nezdál. Spočítal jsem si schody, ponásobil a ejhle – obě etapy výstupu požadavek normy na eskalátor bohatě splňují. A tak jsem si sedl a napsal do Večerní Prahy dopis, který byl ještě arogantnější než stanovisko Dopravního podniku. K mému překvapení ten dopis otiskli. A začaly se dít věci. (Jeden z kolegů mne navštívil a mávaje novinamu pravil: „Jak to, že ještě nepodáváš orgánům vysvětlení?“) Nakonec jsem byl pozván „na besedu“ do Metroprojektu, kde mi byl onen šlendrián vysvětlen se slovy „tohle přeci nemůžeme zveřejňovat“. Zajímavé je, jak se v průběhu let ona stanice proměňovala. Eskalátory v onom směru už ale nejsou tolik zapotřebí – na barrandovské sídliště jezdí tramvaj.

 45. PeSi, já nechci rejpat, ale ti nosiči jsou tam dva – a když se ti vyhrne z metra 20 lidí z kuframa tak co?
  Se maj ti kluci ztrhat?

 46. 2 Rpuť – ale to není můj problém… Navíc, jsou to lidi, kteří se na tuto činnost nechali najmout a dělají to za peníze a jistě i pro své zdraví – a zcela dobrovolně. Nejsou to ani galejníci, ani váleční zajatci. Takže i to tempo práce je na nich. A jestli jsou tam 2 nebo jestli jich tam je 20 je jen a pouze otázka, na kolik z nich jsou prachy.
  Jo, kdyby to tak byli ouředlníci z magistrátu, kteří by si takto odpracovávali svou idiocii, to bych tam snad byl ochoten investovat i do drába s bičem, aby je popoháněl.
  Ostatně, naprostá většina checkovaných zavazadel má limit do 25 kilo, tak by to pro magistrátního úředníka byla akorát příjemná a zdravá rozcvička. Aby kvůli přebytku energie nemusel jezdit po magistrále na kole.

 47. Rputi, není důvod nosit kufry každému – mimo metro je taky nikdo majitelům nebude nosit.Stačí seniorům a tělesně postiženým.

 48. Halle,
  dámy na podpatcích mají většinou kufry na kolečkách. Ale na schodech to drncá.
  Ona by, konec konců, stačila dřevěná líha na to tahání. 🙂

 49. PeSi, myslíš honit Krndu bičem z kuframa – něco jako víření duší hříšníků v pekle …. jo, to není marnej nápad!

 50. Dámi i nedámi 🙂 ať si dají na nohy něco pohodlnějšího. Sedět v letadle ve štekláčích je hloupost.

 51. Vono zase na druhou stranu: desitky let se prestupovalo na Kulataku a tam nejsou eskalatory ani z peronu do vestibulu a holt to museli luftaci taky zvladnout.

 52. 58 – Kostlanova je lidsky blazen, pro pobaveni doporucuji jine jeji vyblitiny a hlavne jeji reakce v naslednych diskuzich.

 53. Kostlánová je vážně magor, už mě ani nebaví!

 54. šimone, jakile přejdeme na debatu o tom, jestli projektant nebo investor, ocitneme se v kole – jako kolem Blanky. Určitě se shodneme na tom, že nikdo kolem té stavby nepoužívá rozum, protože přece na to je předpis. Já to vracím k dávné debatě o šířce garáže (a nechci ji znovu vířit, jen připomenout).

  Jistě mají všechny strany pokrytá záda, normami, razítky a zápisy z jednání.

 55. Ad letecké katastrofy. Co když chyb bylo více, v letadle i na zemi? Osamocená chyba havárii způsobí málokdy.
  Příklad: co kdyby dle předpisů letiště odmítlo letadlo přijmout i kdyby piloti chtěli? Co kdyby piloti dle předpisů odmítli přistát, i kdyby měli povolení ze země – zkuste to sokolíci. Stala by se havárie?
  Chyby, které se stávají u komplexních systémů, závisí často na psychice rozhodujících osob, schopnosti komunikace.

 56. Ptal jsem se zastoupení EK, zda by nebyla porušena podmínka udržitelnosti projektu, kdyby se přidal eskalátor. Nezodpovězeno.
  Dovedu si představit diskuze – ještě nemáte zkolaudováno a proplaceno a už tam děláte změny? Na to se musíme podívat … Pak může být částečně neproplaceno, či v horším případě vratka.

 57. Tak jsem se dočetl, že je to 32 schodů. Dle normy to znamená celkovou výšku cca 5 m.
  Takže vynešení jednoho 25 kg zavazadla obnáší zhruba 1250 J. Což je necelých 300 kalorií. Ovšem ten nosič tam musí vynést i sám sebe… Takový vypracovaný nosič by mohl průměrně hmotnit nějakejch 75 kg, takže na jeden vejšlap s kufrem po těch schodech spálí asi 1200 kalorií… Což je zhruba energetická hodnota čtyřech rohlíků.
  S počtem vejšlapů úměrně roste i počet spálených rohlíků… To jen pro ilustraci.
  Po krátké intelektuální rozcvičce si laskavý čtenář rád uvědomí, že jedna nejmenovaná dročkářská firma ho odkudkoli z Prahy odveze na letecký přístav Baklabahabla za 400 peněz českých, přímo ke vchodu do odletové haly a tak jest mu vyhnouti se onanii na stanicích metra a dalším zmatkům pilně organizovaných firmou Ropid, takto odkladištěm blbých, neschopných leč vlivných politiků, jejichž posláním je za nemalý peníz organizovat v Praze maximální bordel v hromadné dopravě.
  Ten tichý pocit zadostiučinění za ty 4 kila stojí, o časové úspoře nemluvě.

 58. 63-Rusové je chtěli poslat na letiště Minsk. Poláci i přesto chtěli přistát (vzhledem k tomu, že nepřistál IL 76 z Moskvy, byla mlha si fakt hodně mlhatá) . Rusové ve snaze zabránit skandálu ve stylu „Rusové sabotovali přistání“ je přistát nechali. Vzhledem k tomu, že letiště nemá ILS, to bylo jenom na posádce letadla. A ta byla pod tlakem papalášů, dokonce jim tam kvákali i v době přistávání, jak ukázaly záznamy POLSKÉ strany.

 59. 2 Simon klein – na kulaťáku jsou eskalátory z perónu do vestibulu – hned u mašiny – a ta 119 stavěla hned vedle, takže aspoň já jsem chodil výlezem do Šolínovy, jako k VŠCHT.

 60. Noname – právě, chyby vznikají pod tlakem. Věž neměla podlehnout tlaku z Moskvy, piloti naléhání ožralých oficírů. Kdyby jedna strana obstála, nikdo by nezemřel.

 61. Sorry, v mejch tabulkách udávají pro rohlík 300 – 310 kalorií… Takže 4 rohlíky 1200 kalorií… Ty tabulky jsem neprověřoval, převzato v dobré víře…

 62. (49) Opravil bych na „měl vědět“. Možnost, že nevěděl, je stejně pravděpodobná, jako že věděl, ale vysral se na to.
  (52) Poděl to na dvě části: První, že chybějící eskalátory jsou něčí blbost. Druhá, následná: Nosiči trochu pomohou, vrátek by bylo řešení tak alternativní, že až neřešení.
  (63) Jo, tam se zřetelně sešly chyby několika stran (IMHO tří). Aféru z toho udělala až politická využitelnost.

 63. PeSi, já bych vám i věřil, ale tuším, že vyběhnutím do druhého patra ze sebe čtyři rohlíky nedostanu. Jsem poněkud rozměrnější. 🙂

 64. Někdy dokonce chyba vzniká kvůli tlaku, aby chyba nevznikla. Zaměstnanec je nervózní, čím víc se snaží, tím víc chybuje.

 65. Politická využitelnost je v této kauze jenom na západní straně.
  Rusové žádnou kauzu tohoto typu nepotřebovali.

 66. 66

  Jo, dovedu si představit blbý kecy, že Putin nechal sabotovat vzpomínku na zavražěné Poláky.
  Ale i tak, Rusové neměli z politických důvodů ustupovat. Měli letiště zavřít a šmytec.
  A mimochodem, ti polští piloti neměli papíry na to Túčko.

 67. Jinak by mne zajímalo, jak přesně jim ruská strana měla zabránit v přistání… Sestřelit ?

 68. Noname: samozřejmě netuším. Nemůže věž letiště z povětrnostních důvodů uzavřít, zakázat jim přistání?

 69. 75
  Pro polské piloty platí to samé.

 70. Potenciální energii beru jako mgh, hmotnost x tíhové zrychlení x výška.
  Takže 25 kg kufr – 25 x 10 x 5 = 1250 (J), nosič 75 kg – 3750 J, dohromady metrák – 5000 J. 5000 J = 1194 cal, zaokrouhleno 1200 cal, ergo zhruba ty 4 mojetabulkový rohlíky. Další energetické výdaje neuvažuju.

 71. NoName,

  na zavřené letiště se nesmí přistát. A kdyby se pokusili, zodpovědnost by byla naprosto jednoznačně na polské straně.

 72. Mimochodem,

  četl jsem, že ten polskej pilot žádal, aby nemusel s prezidentem. lítat. Že za přředchozího prezidenta bylo všechno OK, zato teď je to nebetyčnej bordel.
  Nevyhověli mu.

 73. http://cs.wikipedia.org/wiki/Hav%C3%A1rie_Tu-154_u_Smolenska

  První informaci o nedostatečné dohlednosti ve Smolensku, 400 m, obdrželi piloti od ATC Minsk v 6:14 UTC. Po navázání spojení s letištěm, v 6:25 UTC, obdrželi od tamního dispečera řízení letového provozu informaci o podmínkách bránících přistání[6][22] a doporučení přistát na některém záložním letišti, buď v asi 320 km vzdáleném Minsku nebo v asi 350 km vzdálené Moskvě. Pilot letadla však toto doporučení nerespektoval.[23] Podle ruských leteckých předpisů mají kapitáni zahraničních letadel provozovaných v Rusku rozhodovat samostatně o možnosti vzletu … a přistání na cílových letištích a za toto rozhodnutí převzít plnou odpovědnost.[24] Prostřednictvím radiové komunikace byli piloti opakovaně varováni i posádkou druhého vládního letounu Jak-40, že mlha houstne každou minutu, že ruskému Il-76 se už nepodařilo přistát ani na druhý pokus a i od nich obdrželi doporučení divergovat na některé záložní letiště. Naposledy je jejich kolegové varovali a odhadovali dohlednost na 200 m v 6:37 UTC; 4 minuty před nehodou.[6][25] I tato varování se však minula účinkem.

  Atd. Atd.

 74. PeSi, bud vydavatel vasich tabulek setril a pred cal vynechal k nebo se jedna o specificky rohlik. Protoze pro vystup z Pece na Snezku bych Vasich tabulkovych rohliku potreboval asi tak 500.

 75. PeSi: já to beru empiricky. I když nachodím denně 10km, špeky ne a ne dolů 🙂 Výškově to pár desítek rohlíků udělá.

 76. Vykašlete se na debatu o pilotech a věži. Ten druhý pilot, který držel knipl za toho kapitána, který se hádal s politiky, byl vlastně agent a poslal to k zemi, jako ten německý kretén letos. Kromě toho dispečera v mládí znásilnila matka i sestra a v depresi ze syndromu totálního vyhoření se pokusil projevit svoji skutečnou sexuální orientaci – byl totiž ženská.

  K PeSově drahé radě s taxíkem přidám ještě jednodušší, kterou používají vidláci z východu. Přijedou na stanici metra Hlavní nádraží, vyjedou do haly, z haly před budovu a tam nastoupí do autobusu, který je dvakrát za hodinu odveze za padesát korun českých k Terminálu 1 nebo 2.

 77. S PeSem bych nedoporučoval debatovat o fyzikálních jednotkách – to nemůže dopadnout pro druhou stranu dobře.

 78. [43] Loni jsem si vyzkoušel cestování Prahou s párem berlí. Vysoce poučné a inspirativní. Doporučuji všem politikům z magistrátu. Nechtěli-li by dobrovolně, rád vypomohu, možná bych nebyl sám.

 79. HzŽ – nejdřív tou berlí přerazit nohu nad kolenem a pak je teprve zapůjčit!

 80. 2 vytrezvitel – zkontroloval jsem pro sichr jiné tabulky a máte pravdu, to kcal jim vypadlo na cal. Tisková chyba. Takže druhé tabulky udávají větší rozpětí – 250 – 350 kcal… Takže se omlouvám, opravdu řádová chyba, takže 4 tisíciny rohlíku. Takže může po schodech běhat celej den a zas tak moc nezhubne… Mea culpa…

 81. Jo, to je tak, když člověk přejímá literární prameny v dobré víře… Přesně takhle vzniknul mýtus o železe ve špenátě. No jo, rohlík tu u sebe sice mám, ale spalovací kalorimetr ne, takže jsem si to nemohl ověřit…
  Ještě jednou omlouvám svou blbost…

 82. [85] Ach vy vidláci. Magisrát řekl, přestupovat na Veleslavíně, tak se bude přesedat na Veleslavíně! Taxikáři jsou podvodníci, nemáme je rádi, ale zakázat je nemůžeme. Kapíro?

 83. OT Otto vin Bismarck – 200 let od narození

  V úterý 14. dubna 2015 v 17.00 hodin se v pražském Autoklubu uskuteční seminář na téma „Otto von Bismarck – 200 let od narození“. Seminář pořádá Institut Václava Klause a vystoupí na něm výkonný ředitel IVK Jiří Weigl, prorektor Univerzity Karlovy Martin Kovář, profesor Vysoké školy finanční a správní Jaroslav Vostatek a Vít Hloušek z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Seminář moderuje Václav Klaus.

 84. 68- PeSi – mas pravdu, uz jsem zapomněl , chodím zásadně tím druhým výstupem směrem k fakultam a k dceři.

 85. 2 Simon klein – no, já často chodím na VŠCHT, an tam mám spolupráci… Takže od mašiny na eskalátor a pak holt ty schody do Šolínovy…

 86. 84 NickName
  jestli chodíte od fabriky rovnou nahoru a pět kiláků tam a zpět, tak je to slušná trasa.

 87. Honzo,
  dle VZP má pacient nárok na berle jen jednou za dva roky. Manžel totiž na sádrovně vtipkoval,tak se mu dostalo této bonusové informace.

 88. Matzurko – francouzské berle stojí cca 200,-, někde plus, někde minus. Když jsem se vlastní vinou – sportem – dostal ondyno do situace, že jsem měl chodit opatrně a o berlích, tak jsem zašel na poliklinice do lékárny a za dvěstě odešel i s pomůckou. Ještě je mám schovaný!!!! Protože se mi blbě chodilo, tak jsem se zmínil před kamarádkou, která chodí o berlích už od cca deseti let svého věku a ta mi doporučila jiný typ. Zakoupil jsem, zase asi za nějakých dvěstě a tak mám doma dva páry. Doufám, že je nebudu ještě dlouho potřebovat, ale potřebnému bych je klidně daroval. Potřebnému politikovi jen s podmínkou, že odejde do důchodu a nebude se vracet.

 89. Skimici, ve skutečnosti mám stoupání/klesání jen pár metrů výškových. Cestička jako mlat. Pár set tisíc kalorií.

 90. Roztomilý Macek:
  A jeden nekorektní na závěr:
  Víte, proč Karel Schwarzenberg tak vehementně volá po vojenské pomoci Ukrajině? Těší se, že tak získá levněji orgány, které bude záhy potřebovat…

 91. 86 jistěže, Martine. To je právník neokecá 😀

  Měl jsem zajímavou debatu, kterak že byla změřena poloha nultého poledníku 😀

 92. 101 Nickname
  aha, tak na druhou stranu nebo kolem řeky.
  Jsem si na Vás včera k večeru vzpomenul anžto mě to zaválo až do těch míst a tak jsem k tomu areálu odbočil. Příjemné překvápko (nejel jsem tam aspoň 20 let) – některé části jsou alespoň z pohledu zvenčí hezky zrekonstruované, nová fasáda, parčík – evropské fondy?

 93. [100] Já bych si je klidně taky koupil, ale když už jsem měl ten papír, tak jsem bral, co bylo. Teda manželka a až v druhý lékárně. V té první jí je odmítli dát, protože mají z bezpečnostních důvodů zakázáno v noci otevírat víc, než na špehýrku, a špehýrkou se berle neprotáhne.

 94. Skimici, hospodaření vesnice s naší fabrikou neznám. Docela dost platil (platí?) pan uhlobaron. V Mordoru co jde, je z peněz EU, hodpodaření obce je pokud možno vyrovnané, kromě investic do Key Investments se „moc“ hloupostí neděje, resp. ne více než jinde.
  Už se těším, až se zavře šachta a ze „vsi“ se stane přímořské letovisko. Vznikne asi jedna nebo dvě průmyslové zóny u Mordoru. Být nejlevnější spolkovou zemí má něco do sebe.

 95. martine,
  manžel to nafasoval snad už ve špitále po operaci, a doufejme, že nebudeme muset dokupovat, neboť po uzdravení je daroval potřebné osobě. Tedy, potřebné je v tomto smyslu pojem relativní; řekněme spořivé 🙂 (hodí se jí jen občas a chtěla se hádat, že jí ty její někdo po zapůjčení nechtěl vrátit – takže jsme tak předešli hádce v příbuzenstvu).

 96. Rputi,
  třeba se tam někdo šikovně otočí s tankem a křápne mu laufem přes šišku 🙂 Snad se mu pak i rozsvítí…

 97. Hezký den přeju, a všem Dušanům zvlášť! Vše nejlepší,hlavně tomu zdejšímu. 🙂

 98. Záhada
  Mohutné posilování rublu. On tedy od té katastrofy v závěru roku posiluje furt, ale za posledních 7 dní
  EUR-RUB -> 62 -> 56.24 (před krizí loni ca 47 max skoro 100)
  Říkám si, Euro jde do háje, ale
  USD-RUB -> 58 -> 52.30 (před krizí loni ca 35 max skoro 77)
  Tak si říkám,Brent skáče před krizí loni ca 110)
  Brent 57 – 57.23
  Tedy snad Light Crude?
  50 -> 51.68
  Elvíra nakupuje doláče?
  Ani ťuk. Nula. Vůbec na to nešahá. Základní sazba 14%.

  A to vím, že momentálně jsou všechny investice v … anžto nefunguje mezibankovní trh, dál se propouští, všechno se zdražilo. Zfixlovaná inflace 16.5% (reálná daleko víc).

  Tak co to do háje je ??? Mělo by to být daleko horší. Robustní ekonomika za tím tedy imho není ani náhodou… Vidím co vidím …

 99. Ahoj! K té diskusi schody bez eskalátoru…
  – ten vrátek jsem sem zanesl já, s tím, že ten návrh je tak blbej, že by ho Krnáčová mohla i prosadit. 😉 😀
  – to jsem ještě ovšem netušil, že to není zastřešené a že ho není kam zavěsit… 😀 😀

  – no a jinak bych si stěžoval ombudsmáně a všude možně, že to není invalidenfreundlich, což samozřejmě odporuje EU předpisům a požadavkům MPSV ( leccos o tom vím, svého času mě dost jebali, že tu ve stáji mám jednak prahy, jednak nemám dostatečně široký záchod pro vozíčkáře, o rampě z parkoviště ani nemluvě a na mé námitky, že nikoho s vozíčkem na koně stejně nepustím, vcelku nebrali ohled.).
  Takže bych požadoval minimálně instalaci schodišťového výtahu… http://www.garaventalift.cz/uploads/images/homeglide.jpg 😀 😀 😀

 100. Přemýšlel jsem, kdo se ke mně přidá v akci „magistrát o berlích“ a skoro nic. Přitom by to šlo řešit pěknou tradiční formou defenestrace, jenom v doskočišti nesmí být ani píky (I.), ani hnojiště (II.). Mozaiková dlažba by fungovat mohla. Asfalt přinejhorším taky.

 101. Kdyby Elvíra kupovala doláče, rubl by klesal. Někdo musí masivně dolary a eura prodávat

 102. skimici – neblbne tady někdo?

  …Zpráva, kterou si ve Washingtonu objednalo analytické centrum Atlantické rady, byla zveřejněna 30. března na webových stránkách organizace.

  O blížícím se útoku Clarka informovali ukrajinští úředníci a vojáci, s nimiž měl on sám a jeho tým vojenských expertů několik schůzek. Mezi nimi prezident Ukrajiny Petro Porošenko, šéf generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny Viktor Muženko a americký velvyslanec na Ukrajině Jeffrey Payette.

  Podle názoru ukrajinských vojáků se útok dá očekávat do 60 dnů. Termín se opírá o podmínky „geografického zadání, algoritmus akcí ruské strany, jakož i na analýze chování Ruska, prohlášení a psychologie Putina v Moskvě,“ uvedl Clark…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-zacne-utok-na-vychode-ukrajiny-do-60-dnu-tvrdi-exsef-nato/

 103. 121-já bych to nepodceňoval. Předpovědi ukrajinských analytiků a vojàků bývají mrazivě přesně.
  I když tam trochu chybí Tymčuk.
  A zpràva o posilujícím rublu do toho celého zapadá. Rusko evidentně použije rubl v prvním sledu, takže ho posiluje.

 104. 120 a nebo jich tolik nepotřebujou díky masivnímu poklesu importů. A taky sazby jsou atraktivní pro spekulanty.

 105. NoName, zdá se, že na Kostlánovou mají horkou linku!
  😀

 106. 121 A nebylo to tady už jednou? Když se zbláznil někdy v r. 1949 americký ministr obrany – myslím, že to byl Forrestal?

 107. Jednou? Už Hašek o tom psal… 😀

  Někdo tady musí masivně prodávat eura a USD – co třeba EU? ECB tiskne jako divá a každý měsíc dává do oběhu nových 60(?) miliard…Noa nekup to, když je to tak levné. Zlaté kohoutky jsou passé, ale obývák vytapetovaný eury… hmmm…

 108. Čína zakládá v Rusku několik bank pro veřejnost. Nějaké ruble mít musí. Měla taky poskytnout půjčku na stavbu plynovofů z Ruska do číny,v dolarech, která se měla splácet plynem.

 109. 2 Honza ze Žižkova – ad 119 – mnohem výchovnější by bylo oprášit Mistra Koldína a aplikovat lámání kolem zdola nahoru – no a po stehnech by dotyčný dostal milost. A berle jako bonus. Aby si užil. V prvé řadě aplikovat na čunitele firmy Ropid.

 110. Jejda,
  ono je dneska sv. Dušana – tak i na sklonku dne přeji všechno nejlepší, a aby sluníčko na život svítilo tak hezky, jako dneska u nás 🙂 !!!!

 111. Dušane, též gratuluji a všeho nejlepšího vinšuju!

 112. Tak nevím, jestli vůbec někdo ještě tuší, koho v tom bordelu bombardovat ?!
  Navrhuji oplotit, nechat být a za rok posbírat zbytky. Nic moc jiného už se asi dělat nedá.

  …Válka bohaté saúdské královské rodiny (s podporou třeba USA a Británie) proti chudičkému Jemenu je dalším důkazem faktu, že žádné axiomy už na Blízkém východě neplatí a každý může být spojencem každého v bodě A, zatímco s ním může soupeřit nebo i válčit v bodě B a jen tak se prostřednictvím „proxy fighters“ kočkovat v bodě C. V Jemenu proti sobě na jedné straně stojí húthijští rebelové z hnutí Ansaralláh, většina jemenské armády stále věrná někdejšímu diktátorovi Sálihovi a k nim každý den přibývají další a další stoupenci, adekvátně tomu, jak rostou počty obětí cizích náletů. Rebelové spolu s armádou už oznámili, že začnou proti Saúdům vyzbrojovat různé lokální kmeny a klany, které jsou bombardováním postižené… A na straně útočící jsou Saúdové, Katar, Egypt, Katarem podporované a v Egyptě zakázané Muslimské bratrstvo, Saúdy a Katarem financovaná al-Káida. Saúdští režimní klerici válku označují za „džihád“, saúdský král Fajsal mluví o nezbytném boji proti „komunistům“, saúdská propagandistická média zase alianci říkají „Lidový odpor“, a tento „džihádisticko-antikomunisticko-lidový odpor“ podporují Spojené státy, které už po boku al-Káidy vstoupily i do války samotné, a to ostřelováním Adenu z bitevních lodí. A zatímco Egypt už by se z války nejradši nějak vymluvil, protože kýžené americké miliardy ve zbraních výměnou za ochotu bojovat proti „regionálním extremistům“ už dostal, tak Saúdové žádají o vojenskou pomoc Pákistán. Tomu se ale do války v Jemenu očividně nechce, ale místo něj se už nabídly pákistánské džihádistické skupiny, které prošly výcvikem spolu s al-Káidou, prováděly teroristické útoky v Indii a bojovaly spolu s Tálibánem v Afghánistánu proti americké okupaci… Jako že by si teď zabojovaly po boku USA, neboť sunnité vnímají šíity jako největší zlo na celém světě, větší než jsou Židé nebo Američané. To celé je fakt na hlavu….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Bude-to-mela-vitaci-kolony-USA-budou-zaskoceni-Tereza-Spencerova-obraci-vasi-pozornost-do-mist-kde-se-ted-rozhoduje-Neni-to-Ukrajina-ackoliv-369925

 113. ahoj,vsechno nejlepsi dusanovi! Jedny drevene berle mam na chalupe
  , bude mi potesenim je zapujcit.

 114. pokud jde o eskalatory-jako projektant udelam, co je v zadani. Pokud chce investor blbost, upozornim ho. Pokud na tom trva, musi vzit na vedomi, ze to je na jeho odpovednost, kdyz to smrdi moc, je lepe jit od toho. Samozrejme, ze se vsichni kryji a maji razitka v poradku. Ty snad, martine, ne? 🙂

 115. Doporučuji ctěné pozornosti, že ukrajinský parlament dnes přijal balíček 4 zákonú, které se týkají „dekomunizace UA“
  1) je zakázáno užívat pojem Velká vlastenecká válka, nahrazeno souslovím II. světová válka
  2) konec této bude nadále slaven 8.5., nikoli 9 5.
  3) zakazuje se užívání jakýchkoli symbolů spojených s dobou sovětské vlády či spojených s komunistickým hnutím, jakož i symboly národně socialistické.
  4) zavádí se institut bojovníků za svobodu Ukrajiny z let 1917 – 1991. Týká se osob i institucí včetně vojenských uskupení( UPA, UOA), dále zahraničních spolků a států, které boj za svobodu Ukrajiny podporovaly Ti, jimž bude titul bojovníka za svobodu Ukrajiny přiřčen, dostanou hmotnou náhradu ( i jejich rodinnní příslušníci, potomci atd) a bude pod trestní sankcí zakázáno jakékoli nezdvořilé, dehonestující nebo útočné vyjádření na jejich adresu. Trestní odpovědnost se vztahuje i na cizí státní příslušníky, nebo osoby bez státní příslušnosti.
  ( zdroj ukrajinská tisková agentura UNIAN)

 116. Rpuť, Halladin:
  Kocour žije, jen se rozhodl na FB a nejen na něj aspoň na chvíli vys.at.

 117. Dušane – všechno nejlepší !!!
  (Jinak se neozývám, neb jsem poněkud marod.)

 118. kocoure,
  to je dobře, že jsi v pořádku. Jen bys měl nechat zrušit ty podvodný stránky.

 119. Baubo,
  ono je pikantní i vyjádření Kyjeva k oslavám v Moskvě – že kdo ze státníků pojede, otevřeně vyjadřuje podporu agresorovi a bude mít s Kyjevem zle.
  No, toho se Čína fakt lekne.

 120. i já, Dušane, přeji stálé dobré zdraví !!

 121. ještě k těm rublům v 116
  nenakupuje ty ruble singer?

 122. (145) Já bych to viděl na dvd (kterému tímto přeji vyzdravění) a Dušanovi přeji k svátku (pokud se sem ještě odváží).

 123. 147 ale prosím Tě! Zrovna on se toho tady určitě lekne ….

 124. S těmi rubly bych vzpomenul na jeden vtip z 60. let.
  Jaký je kurz mezi librou, rublem a dolarem? -Za libru rublů jeden dolar.

 125. 150 — Hm, nojo, možná stojí za připomenutí i tehdejší tzv. rovnice koruny

  1 Kčs + $1 = $1 .

  Jenže, svět dnes je tak strašlivě zvláštní… Snad by se mohly uzavírat kursové sázky (logicky nejlépe v naturáliích), která ze světových měn projde měnovou reformou jakožto první. Kursy by mě docela zajímaly. Je ovšem dobře možné, že v praxi pak časové diference nebudou příliš veliké.

 126. Jako obyčejně jsem to nestihl, ale i tak, Dušane, vše nejlepší k svátku. DVD brzké uzdravení. Kocoure, super, že žiješ.

 127. Dobré ránko!

  Tak budeme mít virtuální armádu!
  Simsalabim! A máme armádu! Abrakadabra – nemáme armádu!
  Pan ministr Stropnický měl by se jmenovat Don Bosco. Nebo Potěmkin!
  Nemáme prachy, nemáme kasárna, nemáme zbraně …. ale budeme mít seznam odvedenců, kteří nebudou mít výcvik a budeme je moci povolat jen v případě ohrožení státu!

  Zatím je to tedy jen návrh zákona, ale už teď je patrné, že jim tam nahoře jeblo definitivně!

  …ročně se bude muset odhadem sto tisíc osmnáctiletých – žen i mužů – dostavit před odvodní komisi, kde si vyslechnou, zda jsou schopni vojenské služby. I bez výcviku se z nich stanou „vojáci v záloze“;
  stát je ovšem nebude moci povolat, a to až do vyhlášení stavu ohrožení státu, či válečného stavu, takže nedostanou ani základní výcvik, pokud si o něj dobrovolně nezažádají;
  v zákoně není zakotvena ani ohlašovací povinnost tak, jako kdysi. Pokud se tedy odvedený přestěhuje, změní se mu zdravotní stav, ožení se a podobně, nemusí to hlásit. To znamená, že databáze, kterou si vytvoří Ministerstvo obrany, zastará a v okamžiku, kdy bude chtít povolávat odvedence – pokud bude vyhlášen stav ohrožení státu – mu bude k ničemu;…
  http://janacernochova.blog.idnes.cz/c/457432/plosne-odvody-jsou-nesmyslne-neefektivni-a-obranyschopnost-cr-nezvysi.html

 128. Rputi,

  myslím, že je to jen první nesmělý krok k zavedení všeobecné vojenské povinnosti a základní vojenské služby.

 129. Halle, přečti si to celé!
  Základní vojenská služba by byl „KROK ZPĚT“! 😀 😀 😀

 130. Rputi,

  to, že si to myslí autorka, neznamená, že je to fakt. 🙂
  Už několikrát byly profesionální armády, ( GB, USA) a pokaždé, když došlo k průseru (WWI, WWII) se musela zavést povinná služba,
  Mysléím, že tak je to uvažováno i zde, ovšem nedá se to zavést okamžitě – už z toho důvodu , že nejsou kasárna, do kterých by mohli povolanci nastoupit, nejsou zásoby zbraní a výstroje pro ně atd.
  To všechno se bide muset vytvořit, a zaplatit, abychom se alespoň částečně dostali tam, kde jsme byli.
  S cílem poloprofesionální armády.

 131. Halle, jistě!
  Ale mít odvedenou, leč nevycvičenou armádu beze zbraně je opovážlivé spoléhání na milost boží. A vyrobit na to zákon je koledování si o přesdržku!

 132. Ne Rputi,

  další zákony budou následovat.Ono se to všechno musí analyzovat, spočítat a následně dát do zákonů. A naplánovat peníze, které to bude stát.
  Tohle je jen první krok. A určitě bude plnej chyb. Ale bez toho není návrat k základní vojenské službě možný.

 133. Halle, já se nechci hádat, ale jak znám naši politickou elitu, zůstane to u ledu …. a budeme odvádět ….. a odvádět …. a odvádět, neboť je na to zákon. 😀

 134. Dobrý den.
  Pořizuji-li si novou sadu kuchyňských nožů, tak kvůli tomu, abych s nimi krájel, řezal, špízoval. Když si kupuji sekeru, chci s ní sekat. Krumpáčem chci kopat.
  Pořizuje-li vláda seznam potravy pro děla pro útočnou válku, jaký to má účel?

  Základní vojáci se budou moci účastnit zahraničních misí… Na misii mohou odjet i bez seznamu. Jedna paní kdysi psala panu Schweitzerovi, že by chtěla na misii do Lambarene. On odepsal: každý má svoje Lambarene, svojí misi můžete plnit i doma. Tak zůstala v Československu.

 135. Rputi 🙂

  vůbec nechci tvrdit, že to nedopadne jak říkáš, 🙂 schopnosti našich politiků zvrtat cokoli jsou neomezené.
  Ale teoreticky je to správnej a nutnej krok, pokud se má zvýšit naše obranyschopnost vlastními
  silami.
  A možná by někoho mohlo napadnout, že je nejvyšší čas přestat prodávat zbytky zbraní , co ještě máme.

 136. Uvědomte si, že nás Rusko, Irán, ISIL a Asad ohrožují.
  Ale když budeme jako naši spojenci-Turecko, SA, UAE, Katar-dopadne to dobře.

 137. nickname – znáte ono „Chceš-li mír, připravuj se na válku!“ ?

  Ono by úplně stačilo mít v zákoně, že odvedenci se nesmí účastnit zahraničních misí!
  Co by tam taky dělali? Ti musí mít mnohem intenzivnější výcvik, než je půlrok v kasárnách!
  Ale bránit se musíme umět! Jinak nás kdokoli utluče čepicema!

 138. Nekdo musi ucpavat diry v obrane zapadni civilizace. Na to neni treba ani vycvik.
  Citat ze Švejka (estéti prominou):
  Prasata, chcete snad žít věčně?
  Dle rozkazu Herr Hauptmann!

 139. 166-když já pořád ještě celkem přesně nechápu, proč je potřeba bombardovat afghanské pastevce, co to říkám povstalce, když 1500-2000 jiných … pastevců týdenně EU legálně doveze a ubytuje.

 140. 167 – vy nejak tu Novou Evropu nechcete chapat ze ano?
  A pritom je to tak einfach: ty hodní zde dostanou lehkou budoucnost, ti zlí bomby.
  Jedem das seine.
  Abtreten!

 141. dobrí ráno,

  Halaldine, halladien,

  „Ono se to všechno musí analyzovat, spočítat a následně dát do zákonů. A naplánovat peníze, které to bude stát.“

  má ty svatá prostoto, neumíme naplánovat ani prodloužení metra o tři stanice, natož obnovu armády.

  „Plynulému provozu autobusů vyjíždějících z terminálu na Veleslavíně by pak podle mnohých cestujících možná mohlo pomoci vybudování semaforů.
  „Možné je všechno, ale musí se to nejdřív prověřit po technické stránce. Znovu opakuji, že musíme počkat až si provoz sedne. Aby se nedělaly investice, které nejsou úplně nutné,“ dodal Drápal.
  Zdroj: http://praha.idnes.cz/test-cesty-na-letiste-drive-a-nyni-nove-metro-fn4-/praha-zpravy.aspx?c=A150409_122920_praha-zpravy_bur#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Semafory musíme navrhovat u každýho výjezdu z podzemní garáže.

  Jsem poněkud překvapena, že u výjezdu z autobusového terminálu u stanice metra na tom nikdo netrval, když obytný dům bez vyřešení dopravního napojení nepovolí.

  Nemohu se zbavit pocitu, ža to metro za těch komunistů uměli psoatvit nějak líp….

  jo, nemělo to bezbarierový přístupy. Ale tehdy ten pořžadavek nebyl a navíc když už bylo třeba vřdycky šlo svést vozíčkáře služebním výtahem. No a mamině s kočárkem někdo po těch schodech pomohl.

  Někdy mi připadá, že ta bezbarierovost za každou cenu, aby se vozíčkář bez pomoci dostal přes jeden jediný schod vede nakonec k tomu, že si odvykáme pomoc posyktovat, o pomoc žádat a na to, že v případě potřeby nám někdo pomůže, se spolíhat.

 142. Rputi: Chceš-li mír, připravuj válku používali již staří Římané. Vedli někdy jinou válku než obrannou? Vždy poslali fetiály, žádali o mír a teprve když nebylo vyhověno, případně když se jim či spojencům stalo strašného příkoří, tak se začali bránit. Má se Praha stát čtvrtým Římem?

 143. Maydo: za komára byli vozíčkáři schováni v ústavech. Most Klementa Gottwalda byl stavěn na s-bahn a poslali do něj soupravy z Mytišči. Stavby mívaly zpoždění 10+ let, na opravy např. bytového fondu nebyl čas – prioritu má metro.

 144. 169-tak ono nejdůležitější je teď narovnat historické křivdy na východě Evropy.
  Na Rusko to zatím nevypadá, ale ani Ukrajina není špatná.

 145. nickname, ale prdlajz!
  Je to stejné, jako když se odmítnete učit sebeobranu s odůvodněním, že se raděj necháte zmlátit.
  Začít se učit krav maga v okamžiku, kdy někdo začne mlátit vaši ženu nebo děti, už je jaksi pozdě.

  A bez schopnosti je bránit, budete své rodině na dvě věci.

  Je to pořád dokolečka – na co se mám učit násobilku, když mám kalkulačku? Proč se mám učit psát,l když si to naťukám na počítači? …. atd….

 146. rputi, kdyžbjá si nejsem jistá, jetsli účelem odvodů je zajistit lidi pro naši obranu. TAk nějak mám pocit, že jde spíš o zajištění kanonefutru pro válku za zájmy, kterí by nám, kdyby tu někdo nepotřeboval ten kanonenfutr, mohly být úplně šumák.

  Jinak mně už nějaká „obrana vlasti“ nebere. nejdřív bych chtěla definovat tu „vlast“. Aby ta vlast, za kterou mají obyvatelé nadšeně pokládat životy, neznamenala ten zvěřinec, který si říká parlament, loupežníky, kteří se domnívají, že jsou vláda nebo ombudsmámu, která tu po tom, co domácí obyvatelstvo padne za vlast, bude trvat na tom, že ten zbytek, co přežil, musí chodit kanálama, aby se nepletli do cesty romům a muslimům.

  možná gayové dostanou výjimku…

 147. MaYdo – máte to před nosem !!!!!!
  Celý ROK koukáte na to, jak nevycvičená „ukrajinská armáda“ doslova cedí krev.
  Ono to neznamená, jen vycvičit maníky, ale vycvičit dostatek schopných velitelů, jinak je celá armáda na draka. A to se jinak než v armádě nikdo nenaučí !!!

 148. No, tak to máte pravdu, nickname, to už jeden zapomene. Po těch letech jeden jen vnímá, že to funguje poměrně uspokojivě.
  Ovšem dnes to přerozdělování nemáme a obnova bytového fondu s financováním nijak nesouvisí, takže by to mělo fungovat lépe, radostněji a i levnějií a ono to tak nefunguje.

  Všichni vozíčkáři v ústavech nebyli. A pokud byl vozíčkář právně způsobilý, nebyl do ústavu „zavírán“ žádným nařízeníkm. spší si to vynutily okolnosti, protože pro rodinu to bývalo komplikovanější. A o bezbarierovách přístupech jsme se učili, jen na to nebyl zákon, který je prosazoval za každou cenu a všude.

  Moje kamarádka má postiženího syna a nikdy ho v ústavu neměla. nikdo ji nenutil, aby ho tam dala a jezdila na dovolenou s nějakou skupinou lidí, kteří taky měli v rodině někoho postiženího – i vozíčkáři meti nimi byli.

  Samozřejmě bylo to komplikovanější, společnost nebyla tak vstřícná, práci tehdy nešlo tak snadno přizpůsobit potřebám rodiny s postiženým a taková rodina se snadno dostala do izolace. Ústav mohl být pohodlnější a někdy jediné možní řešení. Taky ti vozíčkáři nebyli tak často vidět právě proto, že kvůli barierám,, která tehdy byly všude, se nikam nedostali.

  Ano, bylo víc vozíčkářů v ústavech. Ale nebyli tam všichni a nebyli tam „zavíráni“.
  Dnes z obavy ,aby nebyl nikdo „zavírán“ , nejsou drženi v pstavech ani lidi, kteříá by opravdu ůstavní píči potřebovali.

  pak někde nějakej magor něco provede – viz Žďár a najednou je povyk, jak to, že není takovej řčlověk v ústavu na doživotí…

 149. Jediná šance, jak se ubránit dobyvatelům je vygenerovat jim vyšší náklady na obsazení a okupaci, než jsou dobyvatelé ochotni snášet.
  To dokáže jedině lidová (ver smyslu branecká armáda) a odhodlaní občané, kteří okupantům nedarují ani metr.
  Pravda, může se stát, že okupanti jsou ochotni přehnaně se bránící národ i vyhladit. Třeba Srby, těch padlo v obou válkách minimálně 2.5 milionu, vyvražďovala je RU vojska i náckové. Ale teď to nejsou kámoši, takže jako příklad nejsou vhodní.
  Profesionální a (expediční) armáda slouží k dělání bordelu jinde.

 150. Simone,
  Hašek opisoval od Fritze Velikého

  Chlapi, to chcete žít věčně? – roku 1757 při bitvě u Kolína, když jeho vojáci ustupovali před Rakušany (též se uvádí „Kanálie, to chcete žít věčně?“)

  Kerls, wollt ihr denn ewig leben? (Hunde, wollt ihr ewig leben?)

  A ono opisoval kde kdo, i Francouzi za Napoleona. Jedna variace byla “ Husar , který do 30 nepadne, není husar, ale verbež.

 151. „Celý ROK koukáte na to, jak nevycvičená “ukrajinská armáda” doslova cedí krev.
  Ono to neznamená, jen vycvičit maníky, ale vycvičit dostatek schopných velitelů, jinak je celá armáda na draka. A to se jinak než v armádě nikdo nenaučí !!!“

  ale rputi, o tom já nepíšu. Já se ptám, jetsli má smysl cedit tu krev pro ego nějakých politiků a zájmy, které nám mohou být šumák a ne po tom, jetsli je nebo není třeba výcviku.

  jetsli Ukrajincům stojí za to, aby cedili krev pro blaho Porošenka na za jednotkou Ukrajinu, nechť tak činí.

  Jen mi připadá škoda krve pro ty tajdrdlíky, co nám vládnou.

 152. MaYdo, kdyby Izraelci přemýšleli, jestli stojí za to bojovat za Kneset a Bibiho, tak už je Palestinci dávno zahnali do moře!

 153. 176 maYdo, to je velmi trefné. Pod pojem vlast lze schovat všechno. Obrana vlasti většinou znamená obrana vládnoucích jim podřízeným kanonenfutrem ve válce o vládu nad tím kanonenfutrem a o jeho ždímání. Tak tomu bylo v případě válek „panovnických“ o půdu a poddané. Teprve s romantismem a národním obrozením byly obnoveny války vyhlazovací podle starozákonního vzoru. Ale ty jsou výjimkou. Nynější války jsou válkami zájmů vládnoucích vrstev či jinak řečeno, tříd. Pekaři a mlíkaři sami války nevedou. Proto pro každý případ považuji za nutné definovat skutečného suveréna a jeho zájmy a rozklíčovat co jeho propaganda skrývá pod pojmem vlast. Ono to opravdu není tak, že ráno se panovník, president či někdo takový, třeba Putin, probudí, zívne, koukne z okna jaké je počasí a řekne si „Tak kam bych dneska poslal tanky. A hele, Česko, tam jsme je kdysi měli. A už nemáme. Tak je tam zas pošlu…“ Stejné je to v případě Ukrajiny. Ukrajinským pekařům a mlíkařům je většinou jedno, jestli vláda je v Kyjevě, Doněcku či Moskvě a jak jsou na mapách namalované nějaké čáry. Jejich situace je taková, že jim nejde z Moskvy neusilují o život ale ani o svobodu či majetek. Nehrozí jim život za ostnatým drátem tak jako za ním nežijí poddaní v Rusku. Ve všedním životě mají jiné starosti. Jde jim o to aby poměry byly co nejlepší či alespoň přijatelné. O to jde všem pekařům a mlíkařům. Tak jako zdejším. Na rozdíl od zdejších mají jistotu, že jim z Moskvy nikdo nebude nařizovat jak mají mít kroucené rohlíky.

 154. Noname: branecká armáda R-U, Německa, ČSSR, SSSR …
  Branecká armáda také slouží k pacifikaci vlastního obyvatelstva.
  Nevyřčený důvod odvodů je prokázání důležitosti Armády ČR. Vysvětlení proč potřebujeme deset generálů na pět pluků.

 155. 179 NoName, ano, toť adekvátní příklad aplikace ekonomie na válku. Otázka transakčních nákladů. A nejen lidské ekonomie, je to obecná přírodní zákonitost. Predator váží transakční náklady. Nejde o to mít absolutní převahu či odolnost. Stačí být natolik silný aby poměr užitek/transakční náklady byl pro případného útočníka v záporných číslech. Pro ten případ se postarat aby v tomhle směru útočník měl dostatek informací. Co se týče výhod a nevýhod různých druhů armády, rozebral Machiavelli. Stále platné.

 156. 184 nickname, naopak, k pacifikaci vlastního obyvatelstva slouží profesionální armáda, či v případě branecké armády, její profesionální část.

 157. Schumi – samozřejmě. S braneckou armádnou vzroste potřeba její profesionální části. Lepšího ohodnocení. Vyšší nákupy. Umlčení kritiků financování – vlast si žádá, nereptejte. Rejpete? Pošleme vás na cvičení.
  Představte si, jak dlouho by v ČSSR komunisti vydrželi, kdyby nebyla branná povinnost. Týden? Měsíc?

 158. Nickname, myslete si o ČSLA co chcete, o kvalitě důstojnického sboru se jistě dá diskutovat, o mnoha věcechˇse dá diskutovat, ale byla to skutečná armáda. Se skutečným letectvem, PVO, motorizovanými útvary, ženisty, železničním vojskem…

 159. (168) Co nepotřebujeme, to jsou nevycvičení nebo polovycvičení záklaďáci. Ona už je ta válka trochu někde jinde.
  (170) „navíc když už bylo třeba vřdycky šlo svést vozíčkáře služebním výtahem. „ Zkoušela jsi to někdy?
  „aby se vozíčkář bez pomoci dostal přes jeden jediný schod vede nakonec k tomu, že si odvykáme pomoc posyktovat, o pomoc žádat a na to, že v případě potřeby nám někdo pomůže, se spolíhat.“ Ono taky nemusí být zrovna koho požádat. Jinak, chceš-li tyto teorie zkusit v praxi, půjčím ti rezervní vozík. Pravděpodobně zjištíš, že neustále někoho žádat o pomoc tam, kde by stačil nájezd na ten schod, je poněkud nepříjemné. Tomu vozíčkáři.
  (174) Na Kubě nic moc, na MZV marxista Zaorálek a Drulák.
  (183) Pokud uvažuješ v rozmězí 0/1, pak asi ano. V praxi je obvyklejší méně/více a tam už zjistíš, že nějaké ty zájmy a cestu k jejich naplnění mají i pekaři a mlíkaři. Proto třeba vyrukovali na Majdan a proto se jich Putin tak obává v Rusku.

 160. Jak dlouho by vydržel Hitler, Stalin? Byla by bitva u Verdunu? Na Soči?
  Teoreticky se v armádě učí voják bránit vlast. Prakticky se připravuje na zbytečnou smrt.
  Jsem pro lidové milice. Každý dělník nechť má doma zbraň, aby mohl bránit vlast, svojí práci a plody této práce před těmi, kdo by ho chtěli o vše okrást. Za vlast. Za lidi …

 161. (187) Můj odhad je, že asi tak stejně dlouho, možná i déle. Bylo by více peněz na chaty a auta.
  (188) Ano, vypadalo to jako skutečná armáda.

 162. Minimálně byla skutečná v tom, že letadla létala a byla servisována a do tanků a BVP byly PHM a bylo čím střílet… Přes miliardu nedostatků to byla reálná a nezanedbatelná síla.
  20 000 pupkáčů s 24 tanky a 14 stíhačkami není reálná síla.

 163. Noname – se sílou ČSLA naprosto souhlasím. Bez ní, a bez záklaďáků v ní sloužících by komunisti nevydrželi ani týden.

 164. nickname, jakýkoli kvér v almaře, je vám bez výcviku opět na dvě věci.

  Nepolitická politika ….. domobrana bez velení a výcviku …. madurida bez znalostí …. AVRUK!

 165. Američané, resp. obyčejní vojáci na základnách u našich hranic z ní měli respekt. Vyšší US důstojníci, rozvědka, se obávala spíše Rusů.

 166. To je jako s těmi recepty na hubnutí –

  „Berte naše pilulky, zhubnete 10kg za týden a nemusíte hnout prstem!“
  „Kupte si naši podložku! Ona bude cvičit a vy budete hubnout!“

 167. nickname a jak chcete ten výcvik zajistit?
  Když se zmíním o Svazarmu, chytá vás kopřivka!
  Když zmíním CO, vřeštíte jak pavián!
  Založíte si střelnici? Střílel jste vůbec někdy, krom petardy na Silvestra???

 168. 2 Šimon klein – ad 166 – to s těma prasatama není ze Švejka, ale autentický výrok císaře Friedricha II. v bitvě u Leuthenu, 1757.

 169. Cožpak chcete žít věčně? — Mám dojem, že pochází už z antiky, ale neumím teď doložit.

 170. Šimonovi ta Fridrichova hláška splynula s dialogem hejtmana Tayrleho se svými podřízenými:
  – Nemyslete si, že vás tady mám na krmníku, prasata. Méně žrát a více běhat. Kdy prasknete, čuňata?
  – Dle rozkazu, pane hejtmane.

 171. Ptakopysku – nesplynula, napsal jsem to zamerne dohromady.
  Ale netusil jsem, ze to je autenticky kitát von Friedrich, zacož dekuji obema buditelům.

 172. 183 — Schumachere, měl bych dvě poznámky. Vlastně už dlouho mám, jen nikdy nemám čas se k nim rozepsat; ani teď ne. Tak je jen napíšu, a nechám případně na Tobě, zda to nějak precisuješ.

  1) Suverén: Zdálky se takovej pojem asi docela dobře hodí, avšak přikročíme-li blíže, může se ukázat, že není dosti ostře vymezen. Kdo to je? Či kteří to jsou? Řekl bych, že vposledku často dojdeme k tomu, že hranice mezi ovládajícím(i) a ovládanými je neurčitá a krátkodobě (dle aktuální situace) i dlouhodobě (např. s výměnou generací) všelijak pohyblivá.

  2) Pekař a mlíkař: Toto bylo předmětem již nečetných a z mé strany jen útržkovitých debat s Jirkou ppa f/i. Problém vidím v tom, že zatímco se z krátkodobého hlediska může společnost jevit jako skoro samí pekaři a mlékaři plus erár, který nad nimi panuje, dlouhodobě je to dle mého názoru dost jiné, a následkem toho mohlo mít v měřítku desetiletí a staletí pár učitelů nebo jeden básník větší vliv než města pekařů a mlékařů. To také je jednou z podstatných příčin, proč dnes pekaři a mlékaři žijí v navzájem dost jiných podmínkách namátkou ve Francii, Kanadě, Japonsku či na Ukrajině.

 173. Rputi – výcvik musí zajistit armáda.
  Mnohokrát a mnoha způsoby jsem vyslovoval názor, že výdaje na obranu a justici jsou jediné nezbytné státní náklady. Zbytek je možné zařídit jiným způsobem. Nepíši nutné ani nezbytné.
  Žel obrana některý zemí – i našich spojenců – znamená rozvracení jiných států. Proto se na některé nápady naší vlády dívám okem pochybovačným, byť by generál měl perfektně zastřižený a navoněný vous.
  Podobně je soudnictví a spravedlnost přehlcováno nároky na rovnost – čeho mi Bůh nedal, co moje ruce prací nevydělaly, musí nahradit společnost. Jde o spravedlnost.

 174. nickname – aha – takže, vy nechcete armádu, ale ta by měla zajistit výcvik.
  A kde tu armádu vezmete?

  Pokud žijete v představě, že to co máme, je armáda, kde je dostatek instruktorů, která by národu zajistila pravidelný střelecký trenink ….. tak …. no tak se hluboce mýlíte.
  To co máme není armáda, ale ozbrojený sbor!

 175. 204-problémem každé armády, minimálně její profesionální části je, že jediné místo, kde se může tato vrstva profesně realizovat je skutečná válka. Proto mají vojáci tendenci zveličovat problémy a hrozby.
  Je úkolem civilní vlády tohle vyvážit. A to není lehké.

 176. Ale houby, nickname,

  na udržení při moci byli policajti a Lidovémilice – ozbrojená pěst dělnické třídy.

 177. Je ovšem známý onen krásný výrok: „Už aby ta protivná válka skončila a mohli jsme si užít pořádné cvičení!“

 178. Dobrý den, dovolil jsem si jeden den doma. V klidu jsem vypravil ženu, popracoval na zahradě, uklidil v dílně a pak nakoukl na Internet. Nejdřív jsem uviděl idnes:

  http://zpravy.idnes.cz/svatba-vojak-podvodnice-usa-dpl-/zahranicni.aspx?c=A150410_092719_zahranicni_lve#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

  Další byla zmínka o zmírnění zákona:

  http://ekonomika.idnes.cz/politici-zmirnili-pravidla-pro-merice-tepla-a-energeticke-stitky-py5-/ekonomika.aspx?c=A150410_062353_ekonomika_kop#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  To jsou tedy dobrodinci, schválí zákona, pak přijdou na to, že to byla blbost a začnou zmírňovat. Blahoslavený zákon a Halladin je jeho Prorok.
  Proč od roku 1947? Kdo byl tak chytrý, chytřejší než kdokoliv jiný, že stanovil zrovna tento rok? Mám totiž konkrétní zkušenost. Přiženil jsem se do rodinného domu, který byl stavěn v letech 1950-1952. Je jasné, že se stavěl podle tehdejších předpisů (totalitně násilných, ale přesto daleko svobodnějších). Zdi cihla 45 cm, elektrické rozvody v hliníku, fáze napravo, špaletová okna, zkroucená a táhnoucí. Považoval jsem ten dům, stejně jako jeho loňský kupec, za teplotně katastrofální, v nejnižší skupině G. Jenže zákon nařizoval PENB. Nechal jsem ho udělat a k mému velkému překvapení jsem se vešel do F. No a co? Změnilo to něco na našem ujednání s kupcem? Ušetřilo to něco někomu? Hovno, hovno, slavný soude!

 179. Halle, asi jste žil v jiné zemi než já.
  Noname – přesně.
  Rputi – argumentujete proti něčemu, proti čemu bych i já argumentoval.

  Možná že se při posuzování branecké armády mýlím. Než jako přípravu na hrdinnou obranu ji vidím jako ohromnou apokalyptickou sílu, která má moc zahubit sebe, národ, kontinent, resp. jeho obyvatele.

  První a druhá válka by bez záložáků a mobilizace nezačala. To co mohlo dojít pochopení dříve – v jedné válce zemřel jeden ze synů, ale jeho smrt možná zachránila zbytek rodiny – dnes dojde pochopení hůře. Rodina už není sedmičlenná, strýčkové, tetičky, babičky nebydlí v jedné vsi.

 180. Nickname, jauvajs!
  Válka nezačala proto, že byli záložáci!
  Žádný stát v historii by bez vojska nepřežil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 181. „MaYdo, kdyby Izraelci přemýšleli, jestli stojí za to bojovat za Kneset a Bibiho, tak už je Palestinci dávno zahnali do moře!“

  Rputi, a kdo se chystá zahnat do moře mně? Zahnat do moře bych se nenechala, ale položit život za Babiše a Sobotku? Tak to děkuju, nechci. Zejména proto, že když si vzpomenou v Bruseli, že bychom měli přesídlit na dno mořské, tak ten Babiš, Sobotka a mnozí, kdo volají po hrdinech, kteří by byli ochotni položit život za vlast, vezmou bič,a bychom do toho moře sypali rychleji.

 182. nickname,

  kdo pomáhal policiiv 1969 a při rozhánění demonstrací ? Lidové milice. Byli někdy nasazeni záklaďáci ? Kdy a kde ?

 183. Rputi – přečtěte si korespondenci mezi bratranci Vilémem a Mikulášem. Franta pak mohl jen říct – tohle jsme nechtěli.

 184. Karle, no, nezkoušela, to se přiznám 🙂
  Ale viděla jsem někde, že tím někoho svezli. Samozřejmě asi záleželo na ochotě personálu, ale na tom záleží vždycky.

  Tak ono je to těmi barierami ode zdi ke zdi. Bývaly doby, a nebylo to jen komunistama, že se bezbarierový přístup prostě neřešil. Teď se rve všude za každou cenu.

  Samozřejmě není problém udělat nájezd na jeden schod u novostavby. Co je problém, dostát těmto pravidlům u rekostrukcí. Tam to někdy prostě nejde.
  Potíž s NIPI je v tom, že někdy si to nenechají vysvětlit a mají pocit ukřivděnosti, že je diskriminuješ a taky ti to dají sežrat, ale jak to technicky vyřešit, to neporadí.

  Dělali jsme výtah do baráku, kde jediný místo, kam se dal umístit , bylo zrcadlo schodiště. A trvali na tom, že musí být tak velký, aby se tam vešel invalidní vozík. Vcelku oprávněný požadavek, protože měli v baráku paní na vozíku. Jenže ten barák měl stejně ve vestibulu schody, takže o bezbarierovém přístupu nemohla být řešč ( a do úpravy schodů už nechtěli investovat) a do toho zrcadla se výtah, kam by se dalo vjet a vyjet na vozíku prostě nevešel. Ta šachta byla moc úzká a rozšířit nešla.

  Jinak mně časem, pokud mně dřív nepřejede autobus, tenhle problém taky čeká, u nás v baráku je vstup z ulice brankou na vnější schodiště, výškou odpovídající skoro jednomu patru, pak je vstup do domu, na mezipodestu mezi dvěma podlažími. Takže bezbarierový přástup jedině tak, že postavíme od chodníku tunel a podhrabeme základy.

  A co s tím naděláš…. bude- li třeba, buď se budu muset smířit a s uvězněním v bytě, najít si najít něco jinýho v baráku s vejtahem a nebo přesídflit na chalupu. Otázka je, zda budu ve stavu, že se tam postarat o sebe sama zvládnu, neb jediný problém bude vylézt do schodů a všechno ostatní zvládnu. Máti tam už bez pomoci ani nevyleze na zápraží, protože nezvládne ani dva nízké schůdky.

 185. Nickname,

  Británie šla do WWI s malou profiarmádou. Ty profi vojáci byli na začátku vybiti, británie musela zavést brannou povinnost, a kdyby nové jednotky byly „vyztuženy “ profi vojáky od počátku, byli by na tom líp.

  Berte to tak – pokud má jedna strana brannou povinnost, druhá strana jí musí zavést taky, anebo počítat s tím, že v případném konfliktu prohraje.

 186. Nickname,

  PS nebyla součást armády, patřila pod vnitro. A byla to výběrová složka. Zvlášť vybraní.

 187. „a následkem toho mohlo mít v měřítku desetiletí a staletí pár učitelů nebo jeden básník větší vliv než města pekařů a mlékařů.“

  Ja kej vliv máte na mysli? Můžete to konkretizovat?

  Jako ten učitel v „Na západní frontě klid“, co zagitoval celou třídu sedmnáctiletejch kluků, aby pochcípali – aj , čo to táram – padli za vlast v zákopech první světové války?
  Jako básníci, kteří opěvují hrdiny, kteří se nechají pozabíjet pro zájmy, které jim jsou cizí?
  Potom se omluvíme, pomníky postavíme?

 188. Uznávám předem, že bavit se s fanatikem je těžké. Nemám na to ani čas, ani mlíko. Občas, někdy z nudy, to zkusím, ale výsledek je předem dán.
  Fanatik neví, že je fanatik. Fanatikovi je všechno jasné. Bože, dej, až nejsem věřící, aby mě fanatici obtěžovali co nejméně. Krleš.

 189. Chyby si opravte a předchozí výron přiřaďte mé nicnedělajíčnosti. Ryba je nafiletována, koření vetřeno, kuchyně uklizena, odpadky vyneseny. Žena se objeví až po půl druhé a tak prokrastinuji. Nechce se mi otevírat spisy klientů, nechce se mi vzdělávat, nechce se mi válet na posteli. A tak komentuji kydy.

 190. Možná je to OT….
  Včera jsme s dcerou měli debatu o Žertu, který teď čte.Je teda úplně na začátku, ale prý z toho, co jim o komunismu říkali ve škole, měla ponekud jinopu představu. nebo spíš co jim neříkali.
  Zaujala ji totiž postava tej komunistickej paničky, která na začátku říká, že ona má stranu ráda, protože to je jediný, co ji v životě nezradilo. Že má blbou práci, manžela záletníka a dcera, která visí na tatínkovi a máme jí může být ukradená a strabna je to poslední, co jí ještě zbylo.

  Dcera říkala, že je pro ni vlastně takhle docela pochoptelný, proč se ta ženský tej partaje tak držela a že o takových osobních motivech s nimi ve škole nikdy nemluvili.

  Tal mně napadá, že nejen v otázce komunismu by neškodilo víc se zamýšlet, na čem ty režimy a ideologie staví a co lidem dávají, řže se jich chytají, třeba i jako toho, co jim v životě zbylo poslední nebo jim dává nějakou naději. Protože to je podhoubí, v kterém pak zakořeňují vlády oligarchů a lidi začínají být chytlavější na sliby a propagandu.

  Cvičně by nebylo od věci, když už tu máme takováý ukrajinský badatele, zamyslet se ne nad tém, za co za všechno může Putin nebo co všechno je konspirace KGB, ale nad tím, proč chtějí lidi na východní Ukrajině od kyjeva pryč, o čem věří, že by jim mohl Putin poskytnout a jejich vlastní vláda nedala.

 191. Ou, s dcerou jsme popchopitelně debatu mělY. 🙂

 192. 222 — No jistěže, maYdo. Anebo třeba přesně opačný. Podle toho, jak kde.

  Snažil jsem se ukázat, že mezi pekaři a mlékaři různých kultur mohou existovat — a reálně existují — menší rozdíly, než mezi těmito kulturami jakožto takovými. Následkem toho se také může stát, že pohled na pekaře a mlékaře nám vůbec nevysvětlí ty fenomény, které bychom si jím vysvětlit přáli.

  223 — Hm, fanatik, Martine… Což takhle konformista? Anebo (abych vyšel vstříc na půl cesty) fanatický konformista?

 193. 2 Honza ze Žižkova – ad 211 – Jen aby to pak nebylo:
  Za ušatou vopici
  a jéjí ródinů
  [museli jsme jet bojovat na Ukrajinu], cha chá…

 194. Zpátečníku, rozumím snaze o definici, vědecký přístup ani nemůže začínat u jiného startovního bodu. Na druhé straně, moji Pražané mi rozumí.

 195. MaYdo, těch ukrajinských Rusů chce k Rusku jen část – nejspíš proto, že jsou Rusové. Ale všechny spojuje hlavní myšlenka, od Kyjeva nás nic dobrého nečeká.

 196. (218) O záklaďácích bych ve smyslu udržení socíku a komoušů uvažoval jen „na čáře“. Tam byli sice pečlivě vybraní, ale stále záklaďáci. Otázka stejně je, nakolik fungovali z ideologie a nakolik ze strachu. Na zbytek se spolehnout nedalo.
  (219) On to byl a je problém vůbec někoho sehnat a pokud někdo byl, musel mít ještě výtahářský průkaz. Takže spoléhat na takový výtah nešlo a nejde.
  Takže, stručně řečeno, myšlenka je dobrá, provedení občas blbé. A dostáváme se ke kardinální otázce? Nakolik mají rozhodovat předpisy a nakolik zdravý rozum a vůle majitele? Jak u novostaveb, jak u starých budov? Jak ve veřejném, jak v soukromém?
  Ať se stát zákony a nařízeními stará o veřejné, případně ještě obecní. Zvládá to blbě i tam.
  (225) Neboj, on to sem tam někdo i vysvětluje. A škála vysvětlovatelů a vysvětlení je velmi široká (z jedné strany zdejší odkazy na různé komunisty vyškolené analytiky a analytičky, z druhé strany třeba Dušan, Petr Luňák, Zubov …) – a zase si musíš vybrat sama. Fakt je, že vysvětlovatelé mohou dodat takovéhle nápady, které člověka třeba původně nenapadly.

 197. 187 nickname, být vycvičen ve vojenských dovednostech je jedním ze základních práv plnoprávného občana. Aby bylo jasno, občana. Občan má být vycvičen v sebeobraně a kolektivní obraně proti vnitřnímu (zločinec) a vnějšímu (agresor) nepříteli včetně toho, že reálně disponuje tomu odpovídajícími prostředky a reálnou možností jich užít. Jen takový budiž nazýván občanem. Kdo nesplňuje tyto podmínky, není občanem, ale poddaným.

 198. 190 nickname, zrušení Lidových milicí byla chyba. V ideologickém kontextu sice pochopitelná a historicky příznačná, ale chyba. Měly být transformovány na Národní gardu. Ovšem to nebylo v souladu s Pravdou Láskou, podle kterého měly být zrušeny všechny pakty. Abychom z Varšavské smlouvy přestoupili do NATO. Z jedné svaté aliance do druhé. A můžete na mě plivat a poslat do horoucích pekel, jsem dokonce toho názoru, že generál Alois Lorenc měl založit novou bezpečnostní informační službu, tak jako Gehlen založil BND. Když si vzpomenu na to neštěstí Rumla a na další…. Leč byl to revoluční proces a v tom se všechny revoluční procesy projevují stejně. Jako kdysi skácení mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Každá revoluce má své Franty Sauery. Ovšem to vše je důsledkem a projevem všednodenní a z ní pocházející politické kultury. Vše je uvnitř jejích hranic tak jako nelze přeskočit vlastní stín.

 199. Schumachere,
  přesně přetvoření LM na národní gardu navrhovali komouši po Sametu.

 200. Já se nebojím, Karle.

  Já si dokonce nemyslím, že by bylo třeba takový věci vysvětlovat. Dcera si ostatně nestěžovala, že jim ve škole něco zatajili, spíš jí to nabídlo překvapující a zajímavý úhel pohledu, který ji nenapadl, dokud si tohle nepřečetla a znovu si ověřila, že úhly pohledu mohou být různé a do učebnic se všechno nevejde.

  Jinak pokud jde o ty vysvětlovače, tož každá liška chválí svůj ocas a každý vysvětluje podle svého politického pohledu. A na střední škole studentům asi nepřednášejí.

  Což nevidím jako závadu, naopak považuju za plus, že dcera umí myslet vlastní hlavou a že takové věci vnímá i bez vykladačů.

 201. Jo a s tím výtahem – vz požadavku, že ke svezení vozíčkáře výtahem je nutný výtahářský průkaz bych podezřívala spíš dnešní dobu, než tu bolševickou 🙂

 202. 225 maYdo, ano. To je i moje cesta myšlení. Jenže málokdo je schopen takového systémového zobecnění. Většina se zabývá barvou fasády.

 203. 235 Halladine, co se týče blbosti, novodobí revolučníci si s komunisty nemají co vyčítat. Akorát tolik blbců ve vládě a na podobných pozicích se za předcházejících čtyřiceti letech nevystřídalo jako v posledních pětadvaceti, když odhlédnu od ideologie. Sice leckdo nadává na mladou ignorantskou generaci, které vše co se událo před pětadvaceti lety a před tím, je šumák, ale já vidím naději v těch, kteří za sebou netáhnou těžký náklad od „Tři sta let jsme trpěli“ či dokonce od Lipan a nenechají si plýtvat vzácný životním časem hloubáním nad tím co komu co zlého učinil čísi dědeček a pradědeček, natož aby z toho pocházející nenávist přenášeli do svých životů jen proto, že ti staří jim třaslavýýý hlasemmm řííííkajíííí „Neeeezapooomeň, slib, že nezapomeneš na příííkoříííí, kterééé se nááámmm dostááálóóó a nnééénáááviděěět budéééšššš ehhhh póóótóómkýýýý jéééjíííchhhh ehhhh….“ Dívají se dopředu, tam je jejich budoucnost, ne vzadu.

 204. 232 Baubo
  ad podělal …
  Houby kmoníček. To tady čte a uvědomil si to stání a měchýř 🙂

 205. 236 maYdo, předně je na rodičích aby včas vyložili jaká byla realita všedního dne, než škola a média stačí pokřivit. Mnohdy žasnu, když jako pamětník se z úst nepamětníků o tom dovídám a přesvědčují mě že to bylo jiné než jak jsem zažil. Jako bych žil někde jinde. Jsou podobně institucionálně a mediálně manipulováni jako jsme byli my „Masaryk nechal střílet do dělníků“. Ideologické šablony a blbost jsou univerzální.

 206. 243-někdo tu válku prostě potřebuje za každou cenu.

 207. Myslel jsem Putina a Asada samozřejmě. Castra už jsem škrtnul. Když se s ním potkává Obama, asi to bude OK.
  Váleční štváči.
  Diktátoři mizerní.

 208. NoName,

  major Terazky by nad Vámi zakrútil hlavou 😀
  Nie je ten súdruh nějaký pomýlený ? 😉

 209. Který soudruh, soudruh Castro nebo soudruh Hussein Obama ?

 210. Scumachere. rodič vyložit může, ale ne všechno. Ad realita všedního dne – frustrace dotyčné postavy z Žertu rozhodně nepatřila ke každodenní realitě mojí ani mých předků a blízkých, neb jsme víru v tento systém – na rozdíl od oné soudružky – neměli nikdy. takže to není zkušernost, kterou bych mohla předat.

  Nicméně je velmi užitečné si tu chybějící zkušenost najít v literatuře. Je fajn, že si to našla sama – nejen ten text, ale že jí, ač tu dobu neprožila, napadly i ty souvislosti – a to bez vedení, nabádání a vysvětlování.

  Konec konců onu dětinskou víru v dobrodinní Strany sdíleli mnozí a mnohé a když ji ztratili, – na rozdíl od tej soudružky, která přišla o veškeré iluze o všem ostaním , jen o ty o Straně a budoucím lepším světě ne – vrhli se na nějakou jinou ideologii, operující vyšším dobrem. Soudružky Šiklová a Šabatová jsou jen jinou variantou téhož.

 211. 245 NoName
  Já bych se osmělil i predikovat, že Castro byl vlastně odedávna naším tichým spojencem, jen to nemohl kvůli ruskému útlaku projevit.

 212. Skimici,

  už sis spočítal, kolik bys vydělal, kdybys před Vánocemi nakoupil rubly ? 😉

 213. 250-ano, tohle odůvodnění by levelu současných ‚analytiků‘ odpovídalo 😉
  Kdo ví, zda by to pomohlo i Asadovi. Kdyby se ukázalo, že ho Rusové donutili. Ale asi ne.

 214. NoName, nejste vy takhle náhodou „bytovoj separatist“?
  Předpokládám, že teď už se nikdo nebude ptát, proč se vlastně na tom východě chtěj trhnout!

  …Na ulicích, uvedly Vesti, se již objevily billboardy, z jejichž nápisů vyplývá, že „bytový separatista“ je ten, kdo znečišťuje národní symboly a čeká na příchod „ruského světa“, jako ten, který „agituje proti mobilizaci, rozšiřuje pověsti o hrozbě ruskému jazyku a jednoduše rozsévá strach a dekadentní náladu. Jak je na billboardu uvedeno, „bytoví separatisté“ budou potrestáni 7 až 12 lety vězení…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajina-vyhlasila-hon-na-obcany-se-spatnymi-nazory/

 215. Já z Ruska kromě žárovek na vánoční stromek (svítí i po 40 letech) a láhve Russkij Standart nic nemám, ale v dnešní době principiálních postojů by to stačit mohlo…

 216. NoName, třeba to z té výšky tak nevypadalo….

  To je šílený – co ještě jim měl kdo říkat …. prostě totální ignorance ….

 217. Jo, tenhle argument jsem slyšel taky – známej tvrdil, že v autě schválně nesvítí, protože ty halogenky mu šíleně snižujou výkon motoru a jeho škodivka pak jede jak s hnojem… Tuhle zjevenou pravdu kdysi též tvrdil doc. Šimůnek, známý jako aspergill…

 218. 259
  Klimatizace = žrout
  Spotřebiče sloužící k pohodlné jízdě mají nemenší vliv na žíznivost auta. Vyhřívání oken, vytápění, klimatizace nebo autorádio vyžadují pro svůj chod energii v podobě elektřiny získávané v alternátoru, jenž je poháněn motorem vozu.
  Největší vliv na spotřebu paliva má klimatizace, která může odebrat až několik kilowattů výkonu motoru a spotřebu zvýšit krátkodobě při chlazení přehřátého interiéru o litry.
  Zdroj: http://auto.idnes.cz/autoskola-usporne-jizdy-6-klimatizace-je-zrout-fl7-/automoto.aspx?c=A070612_185012_automoto_fdv

 219. Momentálně jer to OT, ale tak mně napadlo….

  Kdyby projekt na prodloužení metra nebyl svázán dotačními pravidly, nebyl by problém, ty eskalátory doplnit dodatečně. Samozřejmě po nezbytných tahanicích, kdo za to může a kdo to zaplatí, možná by za to někoho zavřeli, ale vlak by přes to jel.

  Kterýže z politiků zvedne tu hozenou rukavici a upozorní na to, že problém je v dozacích a pravidlech?

  Mimochodem,dělat projekt takového rozsahu a nepředpokládat, že se v něm vyskytnou nějaké zádrhele a bude se muset opravit je značně bláhové očekávání. I na psí boudu píšu do technických zpráv, že pokud se během provádění zjistí, že něco neodpovídá předpokladu ( typický je u rekonstrukcí stav konstrukcí po odkrytí, na což dojde až během provádění stavby), je nutno navrhnout projednat a povolit změnu stavby.

  Nemluvě o tom, že než se to projedná, změní se x vyhlášek.

  Takže bych se zeptala, kterej vůl ty dotační pravidla psal…..

  Jo, nickmane, ještě k tomu, že za bolševka se stavby zdržely p třeba i deset let :

  my tu máme barák, de se už deset let řeší umístění stavby. Sousedovi se stavba nelíbí, tak se vždycky odvolá. Magistrát tam najde nějakou pitomost, proč mu to odvolání uzná, takže se jede znova. Předělá se dokumentace,( viz ty změnené vyhlášky), znovu se vyřídí papíry, které mezitím propadly a podá se to znovu. Soused se dostaví na místní šetření, když před tím strhl oznámení na staveništi, čímž se mu podařilo dosáhnout odkladu místního šetření a protaženíí jednání, na šetření udělá bugr, jak bude bojovat a že si to nenechá líbit. Pak ouřad vypíše územní rozhodnutí, soused se odvolá, na magoši se to uleží minimálně půl roku a zase dokolečka. MYslím, že to poslední uzemní rozhodnutí bylo v pořadí už čtvrtý.

 220. 261 – potvrzuji
  Když jsem jezdil služební Fabií (samozřejmě nejslabší – 44 kW) a když jsme jeli po dálnici ve čtyřech, bylo nutno ve stoupácích okolo 45.km vypínat klimošku – auto evidentně pookřálo…..
  Relativně brzo jsem přesídlil na Octavku a tam už to nebylo nutné, i když první z nich byla jen 1,6 benzín.

 221. Před 67 lety??? Snad před 70 lety.

  Jinak jsem se podívala na googgla, protože mně to docela zajímalo, anžto při tom náletu vzaly za své staré Radlice. Ale nenašla jsem žádný nálet s datem 9.4.

  Těch náletů bylo víc, nejhorší asi byl, sspoň pro civiliní obyvatelstvo, byl nýlet v půli února, tehdy se udává těch 700 obětí.Údajně nebyla tehdy cílem Praha, ale Drážďany a v nepříznivém počasí si nějak popletli navigaci. I takový věci se ve válce stávají….

  Má v tom nějakej binec, soudruh Babiš, v tej historii….

 222. Aha, tak to bylo toho 14 února, tedy ne přesně dnes, ale skoro o dva měsíce dřív. Chápu ovšedm, že pro novinářskýho matematika, podle kterého nás v roce 2015 dělí od roku 1945 přesně 67 let, je to zanedbatelná chybka. 😀

 223. Mea culpa, já četla článek a titulek neověřila.

 224. A do třetice bombardování Prahy – v odkazu je pomníček na Farkáně, kde je vidět datum náletu.

  Tenhle pomníček je poslední, instalovali ho loni, u školy je jeden už léta a další u kapličky sv. Jana Nepomuckého vedle ČSOB. text mají prakticky totožný. Ty druhé dva jsem ale nenašla na fotce, kde by byl text čitelný.

  takže žádný „přesně před 67 lety“ 😀

 225. 224 Martine TT
  já nejraději prokrastinuji s otevřenou lahví červeného nebo i bílého, ale v Tvém případě bych nepohrdnul ani dobrým pivem. Prokrastinovat je příjemné a lze to sdělit i klientovi. Než mu dojde, že máš na mysli prachsprosté maňána 🙂

 226. Ahoj! ad 174 – Kuba…
  Já to vidím mnohem jednodušeji, je tím vinen Putin!
  On už loni mluvil o odpouštění dluhů a pomoci Kubě a Obamovi konečně došlo, že rakety „krátkého“ doletu nespadají pod smlouvu SALT II, ale při startu z Kuby by mohly spadávat na území USA…

  Tak sa urychleně robí dobrym…
  Je to jen o tom, kdo bude mít na Kubě větší vliv a ten se holt sankcemi a embargem těžko dosahuje…
  Ruské strategické bombardéry mohou mít základnu ve Venezuele.

  a ruské vojenské námořnictvo v Norsku…
  http://orf.at/stories/2272711/
  když jim Norsko prodalo bývalou základnu NATO 😉

 227. skimici ahoj, ráda tě vidím..a včera jsem už nenahlídla,
  nedostává se mi času..
  nejspíš je to tím, že se čas zrychluje,
  protože není možné, že mi všechno trvá dýl 🙂

 228. No když už, tak už:

  Policie v Praze Kyjích pátrá po muži, který uprchl hlídce strážníků. Podle prvotních informací se schovával v psí boudě a poté uplaval říčkou Rokytka. Policisté nasadili vrtulníky.
  (novinky)

 229. No, když si vybavím tu Rokytku v Libni, tak by mně teda fakt zajímalo, jak mohl někdo po ní uplavat už v Kyjích. 😀

 230. 278 mi připomíná mé absolutně nemajetné dětství, kdy jsem slintal i po tom trabantu ale nikdy jsem se naštěstí nezmohl ani na jawa 21

 231. >> maYda
  Na první pohled bych řekl, že je to Mark II Mini z konce 60. let.

 232. dvd, já se v těch typech noc nevyznám, ale ty první trabanty se mi docela líbily.
  Kdysi jeden parkoval dole na Radlický, ten byl snad z roku 1955. Pak tu tak občas parkoval jeden, co si ho někdo vylepšil střešním oknem – na zakrytí použil víko od popelnice 🙂

  Určitě to není tak škaredý jako některé dnešní „nákupní tašky“

 233. (244) No, kdo asi potřebuje vnějšího nepřítele, aby nedemonstroval vnitřní, jako ještě nedávno?
  (253) Tak koho to napadne prvního, Spencer ovou, Kollera nebo Krejčího?

 234. na tráboše jsem se nakonec zmohl. To bylo úplně poprvé a naposled v životě kdy jsem ten motor odšrouboval, v předklonu vyjmul, donesl do sklepa a pak s kamarádem něco dělal na nějakých válcích a pak to vrátil zpět, zase zašrouboval a pak s tím odjel.
  Bylo to poprvé a naposledy, kdy jsem byl přemluven opravit si ojeté auto. Dodnes to nechápu. Když uvážím kam jsem tím jel a zpět, mohl jsem si v pohodě najmout Rolls Royce s řidičem s livrejí, EN certifikátem a pěknou Ukrajinkou navrch.

 235. Jo, něco takovýho to bylo. 🙂

  Náš věrný oř nebyl takovej krasavec, ale sloužil věrně. Sice poněkud nespolehlivě, ale obvykle, když si postavil hlavu, stačilo se zeptat v nejbližší hospodě a vždycky se někdo našel, kdo uměl přišroubovat, co bylo třeba.

  Když se nařídily sedačky, přivazovali jsme je dozadu kusem horolezeckýho lana.

 236. skimici 285 – jsou určité nepochopitelné a neuchopitelné věci, které však stojí za „to“!

 237. Já dnes za příčinou pěkného počasí po zimě zprovoznil Fiata Barchettu z roku 1995. A taky, k veliké radosti paní spolubydlící, jednoosý malotraktor Tj-5 z roku 1968. Ten objevil soused pod nánosem slámy a slepičinců v kůlně, kupodivu v podstatě stačilo koupit nové gumy, nechat vyrobit mezikus na současné vercajky a traktůrek šupajdí jak za mlada. Kam se hrabe Vari nebo Terra 🙂

 238. Ježiš! Právě fčil se tu řeší auta, když můj černý oř večer odmítl nastartovat, natož někam jet. Kdybych byla rodu mužského, nadhodila bych tu problém: Co může být za zvýšenou spotřebou LPG, ale i benzínu, kdy po ujetí 1300 km po načerpání 14 l benzínu prostě auto nestartuje a navíc se rozhasí elektronika. No, právě jsem dokázala, že nejsem vůbec odporník a jako bonus potvrzení přísloví: Kovářova kobyla – ševcova žena – a auto automechanika….

 239. Chceš říci, že jsi na 14 litrů benzínu ujela jen 1300 km? Co máš za auto? Za kolik jezdilo, než se ta spotřeba takhle zvedla? 😉

 240. Dano, Mládek jasně slíbil, že se to občanů nedotkne, že to zaplatí spotřebitelé a daňoví poplatníci. Tak co?
  Ještě pořád je naděje, že to senát vrátí a president nepodepíše.A až Babišovi dopočtou dopad na jeho bioprodukci, smete to ze stolu i s Mládkem.Hned jak se vrátí jako designovaný premier z USA.

 241. Jo, jo, já jsem si říkala, jakouže lumpárnu to šijou, když tak blbnou se Zemanem a Shapirem a oslavami konce války …

  Vždycky když rozvíří nějakou ptákovinu, která v podstatě nemá žádnej dopad, tak to je jen zástěrka na to, aby přikryli nějakou lumparnu, která naopak bude mít dopady docela zásadní.

 242. (290) „Co může být za zvýšenou spotřebou LPG, ale i benzínu, kdy po ujetí 1300 km po načerpání 14 l benzínu prostě auto nestartuje a navíc se rozhasí elektronika.“ – no co, elektronika. 😛
  Naštěstí jest mi potýkati se s prostou elektrikou. Nějaké m
  ušičky se během návratu z Radotína objevily.

  Dobrou noc.

 243. Také mohl dojít benzín…
  Třeba byl a vodou…, příliš mnoho biosložek,ztrácelo to sílu? Kolik to žralo toho plynu?
  atd, atd…
  Jestli si to vzalo 14 litrů na 130 km tak je to 10,7 l/100 – kolik to bralo před tím?

 244. Dobré ránko!

  Jj, Velkej Bobeš, eh, Babiš je chápavej. Mooooc chápavej! Až moc!
  Původně ho zahraniční politika moc nezajímala, ale když chce jeden býti premierem, musí se poradit, jak na to. A teta Madlenka ráda poradí! I jiní…

  …I teď je vidět, jak se Američané snaží nadbíhat Babišovi, u něhož dlouho nebylo jasné, na čí straně vlastně stojí. Předseda hnutí ANO dokonce dával na odiv, že ho zahraniční politika vůbec nezajímá a ani jí nerozumí.
  To se změnilo po několika setkáních s aktivním americkým velvyslancem Andrewem Schapirem, jenž mimo jiné neváhal vyrazit navštívit českého ministra financí na jeho venkovskou usedlost Čapí hnízdo…
  http://domaci.ihned.cz/c1-63832000-americane-uz-maji-babise-na-sve-strane-v-usa-mu-chystaji-nadstandardni-prijeti

 245. Dobré ráno,

  už se těším, jak pravdaláska otočí a najednou bude Babiš ten nejlepší 😀 😀 😀

  Jinak jsem volaká zmatená – kolik jsi to ujela, Dano, na těch 14 litrů 1300 nebo 130 km?

  Šéf včera jančil, proč jsem jela vlakem a ne autem, že autem to vyšlo na osobu polovic.
  Ovšem uniklo mu, že do svého výpočtu nezahrnul, že náklady rozpočítává na počet osob v autě a že když pojedu sama autem, tak budou náklady na moji dopravu asi dvakrát tolik jako cesta vlakem 😀

 246. 290 Dano, nutno se zabývat kauzalitou. Benzín nemůže poškodit elektroniku. Je shoda okolností, že elektronika klekla po načerpání benzínu, nebo i navíc benzín mohl být nekvalitní, zvýšená spotřeba LPG nesouuvisí s nekvalitním benzínem. Třeba prověřit klíčové uzly od přepínače benzín/LPG. Nebo příčinou je nekvalitní benzín a že v tom důsledku se dočasně přeštelovala elektronika, to vysvětluje vyšší spotřebu LPG. Samo by se to mělo upravit podobně jako kdjž jsem experimentoval s E85, přidal ho moc a auto mi na několika desítkách km nadávalo a mizerně táhlo. Po krátkém zastavení a nastartování přestalo nadávat a motor pracoval normálně. Jestliže závada nepomine, třeba s tím na diagnostiku.

 247. Budem mávat, nebudem mávat…

  …Noční vlci, oblíbený motorkářský klub ruského prezidenta Vladimira Putina, oslaví sedmdesáté výročí konce druhé světové války netradičním způsobem, který se dotkne i Česka.

  Motorkáři se chtějí 25. dubna, kdy bylo v roce 1945 uzavřeno obklíčení Berlína, vydat na šest tisíc kilometrů dlouhou cestu do německé metropole. Jejich cesta povede přes Polsko, Česko, Slovensko, Rakousko, Bavorsko do Berlína, kde chtějí 9. května položit květiny u pomníku Rudé armády….
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putinovi-motorkari-planuji-spanilou-jizdu-projedou-i-brnem/r~a9b5ef7cdf9611e496f2002590604f2e/

 248. 273 Skimici, aby to nakonec nedopadlo :
  „To hravě zvládnete,“ přesvědčoval polský prezident vojáky, pouhých 41 hodin před tím, než se ruská vojska zastavila před německou hranicí…

 249. maYdo, cožpak pravdaláska! Ale co si počnou Kalousek se Schwarzenbergem? 😀

 250. Schwarzenberg je přece taky pravdaláska. Vzpomeňte si na to jejich třeštění, když ho chtěli za prezidenta.

  Jsem teda móóc zvědavá, jestli budou taky tak třeštit, až bude kampaň „babiš na hrad“

 251. Ale bude hezký, až paní Madeleine, velká přítelkyně a obdivovatelka mravní ikony Václava Havla, který považoval většinu obyvatel ČR za něco méně hodnotného, protože “ kolaborovali s režimem“, bude příjímat bývalého komunistu, bývalého estébáka a nynějšího oligarchu Babiše. 😀

  Takovej Šafr nebo Klvaňa se mohli ukádrovat nad každým, kdo se nezúčastnil soutěže, kdo donese američanlům rychleji pivo a najednou jim nevadí, že americký velvyslanec navštěvuje bývalého komouše a estébáka? nemaj to nějak poletený, ti hládací psi demokracie? Se asi nechali koupit za buřta, ne?

 252. Buřt z Kosteleckých uzenin = buřet nad buřty. 😉

 253. Aaaa,
  tak vidím, že nejdemokratičtější oligarcha byl již vybrán….. Tím spíš bude nutno se poučit z dění na Ukrajině.

 254. No jo, ale my tu nemáme Donbas….

  MYslíte, že se budou chtít odtrhnout pražáci od zbytku republiky? Nebo chodové? Nebo valaši, jedna rodina?

 255. Možná Halladin by mohl iniciovat odtržení Hustopečí od ČR a připojení ke Slovensku. 😀

 256. OT – taky vaší blízcí nestojí o starší rohlíky, ale v okamžiku, kdy s nimi počítáte do žemlovky, je přepadne neodolatelná touha a nenechají ani drobek? 🙁

 257. Madlenka to zvládne, když jí nevadil Thaci ani Jaceňuk! 😀

  …Jako možnou hrozbu pro demokratické instituce v srdci Evropy vylíčil na svém webu prestižní americký časopis Foreign Policy vzestup druhého největšího boháče v Česku Andreje Babiše. Místopředseda vlády a ministr financí má příští týden na programu návštěvu Spojených států.
  „Teď i Češi mají problém s oligarchy,“ upozornil v titulku list, podle kterého je Babiš jedním z politicky nejmocnějších miliardářů na světě, protože se mu povedlo rozšířit své podnikatelské impérium i do pražských mocenských kuloárů. Nyní je ministrem financí, ale má mnohem vyšší ambice, tvrdí autoři článku…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/366730-oligarcha-babis-muze-byt-hrozbou-pro-demokracii-pise-prestizni-foreign-policy.html

 258. Šimone,
  dej védět, až zase budeš v tom sklípku….

 259. 314 – dej mi sem (nebo hooodně polopatě naznač) tvůj mail.
  Jedu tam na 3 dny okolo 1.5.
  případně napiš simontečkakleinzavináčseznam.

 260. To kdyby si Matzurčina dcera s tou němčinou nebyla jistá.

 261. Mám dotaz:

  Sdělovací prostředky také zaznamenaly výrok amerického prezidenta týkající se Latinské Ameriky, který pronesl rovněž před začátkem summitu: „Doby, kdy jsme si tak často mysleli, že Spojené státy mohou beztrestně intervenovat, jsou pryč,“ prohlásil.

  Znamená to, že USA skutečně někdy beztrestně intervanovaly ? Já jsem myslel, že to byla ochrana studentů medicíny a vrácení toho pravého marxistického premiéra do úřadu a tak …
  A týká se to jenom Latinské Ameriky nebo celého světa ?

 262. 319 westík
  podle mě ho moc nepochválili. Stále se tu vyskytují jedinci s kladným vztahem ke konvoji a falešným přístupem k amerikáncům se sklonem k rusofobii.

 263. Westiku,
  vydržte, včera jsem se tam nedostal.

 264. Skimici 🙂

  zaznamenali značný pokrok, slíbili prémie ! 😀

 265. 323 Halle,
  vždyť je to taky až za měsíc! Ledaže byste to chtěli nosit demonstrativně ještě před tím :-p

 266. Já nechci nic číst, já chci vědět, zda teď už Zeman může podat ruku Castrovi, resp. s ním být spolu v místnosti, sálu, tribuně …

 267. Muhehehe!

  …“Ráno 7. dubna americký RC-135U prolétal běžnou trasou v mezinárodním vzdušném prostoru, když se objevil ruský Su-27 Flanker a choval se nebezpečným a neprofesionálním způsobem,“ uvedla mluvčí Pentagonu Eileen Lainezová……………………………………………………….
  …………………………………………………………………………………….
  … Jaký úkol americké letadlo v oblasti plnilo, nebylo zřejmé, poznamenal server Washington Free Beacon. Dodal ale, že mohlo jít o monitorování ruských vojenských aktivit v západním Rusku a v Kaliningradu…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/366736-ruska-stihacka-se-nad-baltem-malem-srazila-s-americkym-letadlem.html

 268. Ruské letadlo zase provokovalo u ruských hranic… To už snad ani není možné. Letadla NATO u ruských hranic mírově a bezpečně hlídkují, a Rusové tam létají nebezpečným a neprofesionálním způsobem. Můžou vůbec Rusové létat a cvičit u svých hranic nebo je to narušení nějakého mezinárodního práva ?
  A nevypustilo to Súčko z pumovnice nějaké ruské motorkáře ?
  Taky jsem se ještě chtěl zeptat, jaký je rozdíl mezi odpornou íránskou teokracií podporující jednu stranu konfliktu v Jemenu a přátelskou tradiční teokracíí v Saudské Arábii podporující druhou stranu, ale zase nechci dostat odpověd v sedmi číslech a kurzívou ?

 269. ad 328 – Nakonec ješt Rusové řeknou, že to to US letadlo letělo přes Ural, něco takového by Američany nikdy nenapadlo.

 270. (325) to jste,skimici, uhodl 😕 Chtěla jsem si tou „mašli“ demonstrativně vyzdobit šat, až se budu „pajdat“ (s holí) na obecní úřad zaplatit poplatek ze psa (americký kokr s ruskými předky 🙂 ); to by bylo, aby mně neslevili …. !! 🙂

 271. NoName

  bývaly doby, kdy stačilo, aby někdo hodil Američanovi kámen do okna , a Marines se vyloďovali….

 272. Dobrej podvečer,

  zkoušela jsem přečíst tu Kostlanovou, ale mrská tam nějakými údaji, kterým jako laik naprosto nerozumím.

  Můj dojem je, že buď je to odbornice na letecké katastrofy a článek je určen úzké skupině zasvěcenců, kteří se vyznají v danné problematice a znají záznamy a vyšetřovací zprávy nebo blábolí a je to slovní salát, který má navodit dojem, že je odbornice na letecké katastrofy.

  Víte o tom někdo tolik, abyste byli schopni posoudit, zda totyčná je hluboce orientovaná odbornice nebo blázen?
  Když o ní občas na blogu zavadím, mám dojem, že spíš to druhé.

 273. 335 – tak si přečti i jiné sqosty z její hlavy (hlavy ?) a její reakce v následných diskuzích – určitě si uděláš názor sama….

 274. Šimone, vždyť píšu, že z toho, co jsem četla, mám dojem, že to druhé 🙂

  a větu o tom, že z toho, jak se projevuje v diskusi pod článkem, lze soudit, že byse měla obrátit na psychiatra, jsem smazala.

  Ale protože o lítání nic nevím a i blázen může být v technických otázkách fundovaný a psát o nich věci, které mají hlavu a patu, tak by mně zajímala verohodnost v tomhle ohledu. Jako z čeho že asi čerpala takový podrobnosti jako jsou přesná čísla výšek, který přístroj kdy přestal fungovat, uvádí jejich čísla nebo používá výrazivo jako „go-around s autopilotem“.

  já ten výraz četla poprvé, ale ona dokonce ví, že na smolenském letišti to není možné. Mně by prostě zajímalo, kde všechny ty údaje sebrala, pokud si je ovšem nevycucala z prstu.

 275. maYdo, myslím, že to bude stejné jako v článcích na jiná témata.
  Zuřivě se tím zabývá, přečte si možné i nemožné, pečlivě eliminuje cokoli, co se jí nehodí a jednotlivé poznámky pak spojuje do článků.
  Myslím, že je jedním z najzavilejších antiruských propagandistů. Ona tomu zřejmě upřímně věří a v nejmenším nepochybuje, že Putin je převtělením satanáše. 🙂

 276. Ruští motorkáři?
  No, těším se , jak zase Šafr rozbije prasátko a bude za své(!)organizovat protestní demonstrace včetně červených karet, nákupu vajec – na motorkáře, obzvl.ruské se jistě smí házet beztrestně – a dostane na tu demonstraci zase nejméně 3000 policajtů a svých „30 000“ diváků…. 😀

 277. Šumaváku, myslíš, že jim budou kontrolovat lékárničky?

 278. Štětina z toho zjevně už má noční můry a ráno ruku v nočníku! 🙂

  „Nejdřív motorkáři, pak zelení mužíčci bez distinkcí, pak nomenklaturní vojenští poradci, pak…. To vše je součástí hybridní války, kterou Moskva vede proti Evropě. Končí to tanky a potoky krve, přičemž se to pak vše nazývá bratrská pomoc. Jsme ve válce s Ruskem, uvědomme si to. Cyber válka je také její součástí.“

 279. 2 Šimon klein ad 336 – ohledně obsahu její hlavy mám jisté hypotézy, ovšem squosty bych tam raději nehledal…

 280. Tak kdyby se ještě někdo divil proč Zeman jede do Moskvy a USA z toho má ujímání (nejen z toho), tak ať se nediví. Už i Cameron se na ně vykašlal!
  V Moskvě jde o demonstraci něčeho úplně jiného.

  A ví to i madam Lagardére a může se přetrhnout, jak Číně maže med kolem úst.

  „…Samozřejmě, že to není náhoda, že prestižní China Development Forum se koná v tomto ročním období. Jak se v Číně říká, „Dobrý rok je tvořen jeho jarem“. Během následujících dvou dnů budou politici, obchodníci a vůdčí myslitelé diskutovat o rozhodných otázkách, které budou určovat hospodářský vývoj v letošním roce jak Číny, tak mimo Čínu. Naše diskuse o čínské ekonomice v nové podobě, její „nový normál“, přichází v klíčovém okamžiku pro Čínu i pro svět…“
  http://aeronet.cz/news/brezen-2015-konec-americkeho-imperia-a-jeho-dolaru-svet-se-prestehoval-do-ciny-mame-se-opravdu-radovat-hrozba-nove-valky-dohody-ttip-a-tpp-a-statecny-zeman/

 281. 345 Rputi
  Lagardère byl rytíř co ochraňoval sličnounAuroru. Madam se jmenuje Lagarde.

 282. skimici, nj – máte recht, blbnu! 😀
  Ale je to stejně sranda, jak se dáma plizne až rozplizne…

 283. A úplně OT sdělení: Všecko je v pořádku, kobzole jsou v řádku! Hurrrráááá! 🙂
  Ovšem děti mi ten dobrý pocit úplně zkazily: Nejdřív se ten nejmladší ze tří, co tu mám dnes a zítra na byt a stravu, vymáchal komplet od bot po hlavu v potoku, pak v rámci dětského škádlení a upevňování vlastní role ve společenosti, rozházel tomu nejstaršímu lego-panáčky a my hodinu a půl převraceli celý byt naruby než se nám je všechny podařilo najít. A mezi tím mi přetekla vana, když jsem pro samé hledání zapomněla, že ji napouštím. Prostě super závěr dne. Vlastně ne, ještě třešinka – klasika – ucpaný odpad.
  A co tady nového? Že se ptám. Nic. Ukrajina…..
  Asi si dám decku toho jihoafrického vína, co zbylo po šmigrustu. 🙂

 284. Teda Dano, ty už jsi jak ten Štětina! 😀
  Bacha na ruku v nočníku!

 285. Jo, jo, Dano, vždyť bychom se unudily k smrti, kdyby se ty odpady občas neucpaly… 😀

 286. Skimici ad 348 – ale správně se to píše La Garde – hlídač! 😉 🙂 😀

 287. MaYdo – současnost pro mne rozhodně není na nudění. Na poli musím vysázet cibuli, vyset mrkev, petržel a posléze vyset řepu, vysázet přísadu vešechmožných zelenin od květáku po zelí a spousty další polní práce, nemluvě o výsadbě a instalaci truhlíků do oken. A to je jen moje zemědělská část, ta jiná také má své nároky. 🙂
  Ale dost o mě. Je to nuda, furt na jedno brdo… 😉

 288. (351) Kdyby jen Ukrajina, hlavně vzkaz FSB, co si o všem myslet. Kdyby si alespoň našli nějaký méně mne urážející název! 😛

 289. A nemělo by se s tou výsadbou počkat až po zmrzlejch?

  U nás je přes ty polní práce hlavně brácha, ale o velikonocích se s tím nedalo nic, nejdřív sníh a potom bahno, do kterýho by se sázet stejně nedalo.

 290. MaYdo – cibule se může sázet už teď, sít mrkev také. U ostatního jsem psala „posléze“ 🙂 Nicméně ve skleníku už mi roste hlávkový salát, květák a kedluby. A za okny sílí přepikýrovaná rajčata. Za 6 týdnů budou akorát na výsadbu na pole. 🙂

 291. Karle – 357 – já poslední dobou fakt nemám čas číst vše a tak jsem dost mimo. Co to je FSB?

 292. Jo, Dano, sousedka má ve skleníku ledacos. Ale my nemáme skleník 🙂

  měla jsem za to, že v oblasti , dke bydlíš jsou zhruba stejné podmínky, ale asi budete nějak napřed. i když za šest týdnů bude vlastně konec května, to by snad i u nás mohal ta rajřata ven.

  ale my jsme jen takoví chalupářský zahradníci. Nebo spíš brácha, já to akorát pak oberu a uvařím.

 293. Dobré ránko!

  BOMBA!
  Jako v Iráku!

  …Rusko nikdy nemělo připravenou armádu na vojenskou invazi na Ukrajinu, uvedl šéf francouzské tajné služby Christophe Gomart.

  Christophe Gomart informaci uvedl v projevu před francouzským Národním shromážděním. Dále zdůraznil, že tajné služby USA, s použitím autority NATO, podávaly nepravdivé informace o invazi ruské armády na Ukrajinu.
  „Opravdu jsme zjistili, že Rusové neumístil žádná velitelská stanoviště, za hranicemi, včetně polních nemocnic, čehož by při vojenské intervenci používaly jednotky druhého sledu při ústupu“, uvedl generál Christophe Gomart…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/gomar-americke-tajne-sluzby-lhaly-o-invazi-ruska-na-ukrajinu/

 294. Dobré zas ráno… Tak jsem to včera posral… Zlákán počasím jsem to nevydržel a vyrazil na přilehlé latifundie – jen drobná jarní údržba – načež večer jsem zjistil, že když člověk marodí, tak má marodit a ne provokovat. A že když mu spřátelený jasnovidec doporučuje, že má být pokud možno v klidu, tak má být pokud možno v klidu… Takže jsem opět jak protaženej mandlem a jen jsem měl kliku, že jsem si s tím hrudníkem nijak extra nehnul… Já ten utrženej mezižeberní sval nepřeju snad ani svým úhlavním přátelům…
  No, měl jsem si vzít příklad ze souseda, že když se člověk nestará o zahradu 12 let, tak to ten měsíc taky určitě počká…

 295. PeSi, drobně jarně udržuj …. ale sebe!
  Natrženej/utrženej sval se hojí ze všech podobných zranění nejdéle a nejhůře. To i vykloubenina dá dřív pokoj!

 296. A stejně, kdyby to člověk měl dělat trochu pořádně, tak údržba zahrádky je práce přímo Syfilisova – tak je třeba to brát s rezervou a hojně využívat dobrodiní prokrastinace – vždyť co můžeš udělati dnes, na to je pozítří taky dost času…
  No a jak vidím u toho souseda – stará paní K. umřela před těma 12 lety a od tej doby na tu zahrádku nikdo nešáh – a taky jde o hovno…

 297. maYdo ,

  včera jsem si na Tebe vzpomenul:-)
  Včera si nájemnik ( nový) převzal kulečník, co zůstal po tom minulém, co se nechal zavřít v Turecku.
  a kulečník se tedy stěhoval zpátky na místo, ze kterého jsem ho nechal před pár týdny odnést do suterénu. Tentokrát jsem tu migraci nemusel platit.
  No a nakouknutím do koupelny v suterénním bytě jsem zjistil, že ve sprchovacím koutě stojí voda. Šel jsem najít protahovadlo, a když jsem se vrátil, voda tam už nebyla.
  Jsou věci mezi nebem a zemí….

 298. Pesi , upřímná soustrast,

  ony ty žebra , a věci s tím související jsou na sfiňu.
  Já s těmi svými dvěma zlomenými si taky užil, jediná nebolestivá poloha byla vsedé ( u kompu 😉 ) v noci se nedala najít nebolestivá poloha
  A vylezení z postele byl zážitek srovnatelný s výslechem podle útrpného práva.
  A to. jsem ještě děkoval pánu Bohu, že jsem na ten pařez dopadl tak, jak jsem dopadl – na žebra 15 cm vlevo od páteře , a ne na tu páteř…..

 299. Dobré ráno vespolek,
  no já naštěstí na zahrádce nic sázet nemusím, je to jen pro radost, takže agrotechnické lhůty mám velmi volné 🙂 Ale včera jsem tak leda mohla plánovat, co dám klíčit na parapet a brousit sázecí lopatku – přehnalo se tu několik bouřek, déšť a kroupy, takže i přičinlivější soused důchodce byl ze svých záhonků vyhnán.
  Nicméně jsem vyrazila do Baumaxu a zpátky si dovezla lobelky a voskovky do truhlíků na oknech, tak teď spíš dumám, jestli už je nechat venku, nebo ještě pozdržet výsadbu do zmrzlíků…. ?
  PeSi, jestli jsi v takovém počasí něco jarně udržoval, tak to sis koledoval i o přinejmenším zánět průdušek – k tomu svalu by to nebyla dobrá kombinace….
  A odpady občas preventivně proháním hydroxidovým „krtkem“, a těžce zvažuji i zakoupení mechanického udělátka, neb považuji prevenci za lepší než likvidaci pohrom.

 300. ZDRAVÍM!

  (362) AK, to si MYSLÍTE anebo to VÍTE ? 🙂

 301. Kdyz uz tady probirate prace ve skole a na podzimku. . .snad poprve za tech 30 let, co bydlime na Kamyku jsem vcera tady videl čmelaky (na chalupe jsem uz zazil tri obrovska hnizda a plno v trave, ale to je cista Vysocina).
  Byli to primo cmelaci grizzly, i Sejlinka se jich lekla, ale zacina to vypadat, ze i v Praze zacina byt cistci vzduch.
  Pujdu to dnes proverit do prilehle zahradni knajpy.

 302. A ještě nedělní předpověď z (ne)důvěryhodného zdroje (Literární noviny) ohledně UK:
  Jak již vešlo ve všeobecnou znalost, UK požádala o odepsání dluhu ve výši 15 miliard dolarů; věřiteli jsou z velké části Rotschildové,Rockefellerové a RF. Představte si, že ti padouši odmítli tento dluh odepsat …. to se možná Německu při parcelaci UK nebude líbit…. 😕

  http://www.literarky.cz/komentare/ostatni/19701-rotschildove-odmitli-ukrajin-odepsat-dluh

 303. šimone, to byla matka čmeldová, hledá si škvíru na hnízdo. Některé jsou neuvěřitelně velké.

 304. Dobrí ráno,

  matzurko, měla bych si z tebe vzít příklad. Obstarat truhlíky na bylinky pořád nějak nestíhám. Zůstává u plánů, že určitě tenhle víkend…. a pak se obvykle zaberu do práce pracovní a nic nestíhám.

  Asi by to chtělo se přemoct a koupit substrát, protože když budu čekat, až bude příležitost dotáhnout zeminu z chalupy, tak ty truhlíky nenasadím nikdy.

 305. Halladine, v suterénním bytě máš tu výhodu, že voda neodtekla do bytu pod Tebou a nepřijde Ti vynadat sousedka. 🙂

  Nicméně nějakou cestičku si ta voda našla, můžeš se jen dohadovat, jetsli povolila ucpávka nebo jestli si voda našla skulinku jinam a bůhví jakou paseku tam natropí.

  matzurko,
  hydroxid taky používáme, pokud jde o čistící udělátko, tak tady je obtížné se do odpadu dostat a stejně musí roury někdo rozebrat. A problém je ve stavu stoupaček a na to je domácí udělátko krátký a neúčinný a hydroxid s tím taky nic nenadělá.
  Navíc s tím udělátkem můžu taky ucpávku srazit o patro níž a ucpat akorát odpad sousedům dole.
  Běžná údržba a prevence je k ničemu, když se padesát let o to nikdo nestaral. To je stejný, jako kdybys zdravou výživou, dostatkem vitaminů, pohybem na čerstvém vzduchu a otužováním chtěla vykurýrovat zápal plic v akutním stadiu.

  Já můžu dělat s hajzlíkem první poslední, ale že nějaká ucpávka spadne seshora a zarazí se pod náma, tomu nezabráním. A to obvykle spadne, protože vždycky předtím, než u nás přeteče hajzlík, tak je to ucpaný nad ním. to se pozná, protože když někdo spláchne, vycucne to vodu z mísy.

  Problém je v tom, že stoupačky jsou zarostlé a každej instalatér, co přijde, prská, že tam ani pořádnou hlavici od péra nedostane a že jediný, co se s tím dá udělat, je výměna stoupaček.

  Jeden mi vysvětloval, že se tu kdysi namontovaly nějaké záchody s úsporným splachováním a ty prý způsoovaly, že se nánosy usazují víc. Sice si je lidi časem vyměnili, ale co se za tu dobu usadilo, to se usadilo. My a sousedi jsme tenhle typ vyhazovali až v devadesátých ketech, to byl ten hajzlík v provozu padesát let.

 306. 2 Halladin ad 369 – děkuji. Ten spřátelený jasnovidec mi tvrdí, že ten utrženej sval je bolestivější, než když je to zlomený. Nevím, nemám srovnání. Ale s tím zbytkem vcelku souhlas. A nejhorší je, že se s tím nedá nic dělat. Teď jsem hodinu a půl kroutil volantem a trochu se to zklidnilo, ale dvakrát dobře mi není…

 307. 364 – šéf francouzské tajní služby je učitě taky Putinův agent….A jestli ne, stejně za to může Putin – když americké tajné služby tvrdily, že tam ruská vojska jsou, měl tam okamžitě nějaký dodat.

 308. PeSi,

  spřátelenej jasnovidec bude mít pravdu.Pokud se sval nesešije, hojí se to blbě.A šít mezižeberní sval..
  Jo, moc se s tím dělat nedá. Musí se to přetrpět.

 309. Jj, Schumi – historie se opakuje. Poprvé jako tragedie, podruhé jako fraška!

  Proto je dobré znát historii, aby člověk nedělal úplně ty samé blbostě a nebyl k smíchu. Současní politikusové a novináři historii neznají a tedy jsou tu více, tu méně komičtí.
  Šašci počmárání hrají nám tu tragikomické a nebezpečné divadýlko a domnívají se, že jejich prkna znamenají svět, zatímco jim skutečný svět ujiždí …. a ujíždí ….

  Darovali jsme Asii výrobu všeho, co jenom šlo a vyrobili si zástupy nezaměstnaných, darovali jsme jim naše dluhy, kterými nás mohou vydírat a teď jsme jim darovali i náš obchod.
  Náš svět je už jen odrazem v zrcadle, kulisy práchniví, kostýmy sežrali moli.
  Jen ta krev na šaškovské karkuli je bohužel pravá….

 310. TAk kdyby ten skutečnej svět těm čačkům pošmáranejm ujel z dosahu, bylo by to jen dobře. Bohužel pořád mají drápy dost dlouhý na to ho zničit.

 311. maYdo,
  celkem chápu, že v dome s mnoha partajemi je rekonstrukce havarijních odpadů složitá. Ale nechápu, proč do toho nezainvestuje Dana – dům je její, a naopak bude mít nabrblané nájemníky. když se to ucpe i u nich.

  A příklady si ze mne rozhodně neber; jestli se k těm truhlíkům dostanu dneska se teprve uvidí, čekají mne tři bakalářské diplomky na korekci, což jako školitel odsouvat nemůžu neboť deadline se blíží 🙂
  Ale zatím je celkem slunečno, tak ty truhlíky asi na pořadí přijdou po obědě a holt bakalářské práce budou až po nich (musím to pak ještě poslat mejlem, aby si to studenti přečetli a zítra ráno přišli na konzultaci). 🙂

 312. Tak by mne docela zajímalo, co k tomu Dušan?

  …„Kachnu nezměníte v lišku, slona v blechu. Přirozené přírodní zákony to nedovolí. Stejně tak nepřikážete národu, ustavenému podle principů přirozeného zákona, suverénnímu, svobodnému, který hlásá svobodu pro každého jednotlivce, aby se změnil v národ, jemuž se vládne pomocí prezidentských dekretů a tyranie elitářských, hrabivých a sobeckých zločinců. … Věci dospěly za bod, z něhož není návratu. Musíme jednat v zájmu záchrany našeho národa. … Musíme přivést do Washingtonu deset milionů či více patriotů, aby zastavili Bílý dům a Kongres, než zcela zničí Spojené státy. Teď, nebo nikdy. Bůh nám pomáhej.“

  Tak praví prohlášení hnutí, které si říká Operace Americké jaro…
  http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=22841

 313. Jo, kjo Matzurko, Ty bakalářské práce, já pasportizaci oken.
  Navíc choť se odebral slavit pravoslavné velikonoce a nemám tušení, kdy dorazí.

 314. 386

  Trošku vachrlaté, volit název Americké jaro…
  A když si jeden vzpomene, jak
  ty jara dopadly jinde…..

 315. A tyranie elitářských, hrabivých a sobeckých zločinců.
  Je už v Emerice hodně dlouho..
  Zloděj křičí chyťte zloděje !

 316. Jo aty odpady – nejdřív se léta říkalo, že nejsou prachy. Teď to vypadá, že by se přece jen nějaký našly, ale musí to odsouhlasit všichni. No a ne každýmu se chce. Kdyby to bylo jen na mně, já jsem pro, i kdybychom proto měli přispět do fondu oprav nějakou částkou navíc.
  Ale někteří by halt brali fungující odpady, ale pokud se to vyřeší tak, aby se jich to ani v nejmenším nedotklo.
  V tom obytném domě si jeden na vlastní kůži ověří, že individualismus je sice hezká věc, ale jsou věci, který lze řešit jedině společně a za cenu, že všichni společně tomu něco obětují.
  Bohužel některým to evidentně nedocháří ani v situaci, kdy jim, s prominutím, sračky, crčí z hajzlíku a plavou po koupelně.

  Myslím, že v populaci je takového obyvatelstva poměrně dosti a proto volby dopadají jak dopadají.

 317. Matzurko,

  Dana je
  a) důchodce, b)ženská.c) sama. Dva poměrně mladí VŠ mohou zatnout sekyru docela hluboko
  Ale v tomhle věku se už sekyry moc zatínat nedají.
  Ani já bych nezaťal.
  Myslím,že i bez rekonstrukce kmitá velmi, velmi nadpůměrně.
  A i když se v leccemž neshodneme, obdivuju její pracovitost a výdrž.
  Já na jejím místě bych se asi z toho po…..

 318. 388 maYdo
  … A má ssebou pomlázku anebo aspoň řehtačku?

 319. Ale kdeže, skimici, to je duchovní záležitost. Světí se pokrmy a tak….
  A kořeny tej komunity jsou mnohem východněji, než je oblast, kde se šlehání pomlázkou praktikovalo.

  Má to jistý kouzlo, protože oni si opravdu nechají posvětit to, co budou jíst, takže matušky od rodin přinesou celý koše jídla, ale taky jsem tam viděla dělňase, co si enchají posvětit čtvrtku chleba, pivo a kus kabanosu nebo špekáček.

  Jinak o velikonoční půlnoční, v n oci z Bílé soboty na Velkou neděli se prý místo zvonění tluče na prkno.

 320. 394 joj, tedy ještě dále než na Moravě? To je vlastně místo, kde se prolíná islám s křesťanskou civilizací, kam původní balkánští pastevci Valaši zavlekli zvyk bít ženy včetně nezletilých alespoň jeden den v roce.

 321. 395

  Na rozdíl od jiných oblastí, kde ženy včetně nezletilých bili denně 😀

 322. Halle,
  nojo, neznám Daniny okoličnostě.
  Jen že v naši rodině to fungovalo tak, že když se do dědečkem blahé paměti postavené rodinné usedlosti přestěhovala na stáří moje prateta – jeho neprovdaná švagrová, která napřed dovychovala hromadu svých mnohem mladších sourozenců a posléze pomáhala své sestře s výchovou pěti dětí – tak víceméně cáloval všechny zásadní opravy (nebo je udělal sám). A když umřel, to bylo těch pět dětí již ve výdělečném stavu, a prateta pomáhala s výchovou svých praneteří (jsem jedna z nich :))… tak těch pět se opět domluvilo a rekonstrukce i drobnější opravy se děly zásadně v jejich režii.
  Trávu sekala prateta kosou sama – pro králíky, a nikoho k tomu nechtěla pustit. Ale jít na dříví, to pak pořezat na cirkulárce byla doména mého strejdy (profesí klavíristy), elektroinstalace apod. zase mého táty (strojař, havíř a posléze ekonom – mezitím i muzikant; spravit uměl snad všechno, od fénu po kosmickou loď), při přestavbách pomáhala zejména neprovdaná teta architektka, a zbývající dvě tety dominovaly kuchyni a úklidu. Tyto dvě také plely záhony, zatímco architektka sekala trávníky sekačkou.
  Ale je fakt, že to měli z Prahy jen 30km, takže bez problémů dojížděli pomáhat snad každý víkend; klavírista a architektka nezaložili vlastní rodiny, ale o to víc jezdili tetě pomáhat…teď se tam přesunuli na důchod, a pomáhat jezdí dle možností dřívější praneteře… nejvíce ti, co bydlí nejblíže.
  Podobně to funguje u jednoho mého švagra; u druhého už je to jiné, tam si rodina dost leze na nervy (ale on zas není ochoten někomu hlídat děti, málem ani svého jediného vnooučka).
  Takže soudím, že Dana není úplně „sama“, s takovou kupou vnoučat… ale jak jsem napsala hned na úvod, nevím detaily, takže se můžu jen podivit, radit určitě ne.

 323. Skimici, jo, ďalej na východě. Až za Slovenskem.

 324. (395) Valaši – poddaní Vlada Tepese III.alias Draculy ? Uff,zaplaťpánbůh, že jsem z toho kraje zavčas vypadla …. 🙂

 325. A jdu aspoň na ty truhlíky,
  neb obloha se zlověstně mračí…

 326. Jo, Matzurko, u nás to funguje podobně, byť v malém – já, moje rodina a svobodnej brácha s babičkou.
  O investice do chalupy se stará brácha. Jaksi mlčky se předpokládá, že jednou, až bude potřebovat, tak mu to moje děti nějak vrátí. Ne finančně, ale pomocí a podporou.
  Ono to sice vypadá, že použitelná bude jen dcera, která už teď tak nějak předpokládá, že bude její poviností se postarat o bráchu, pokud to nezvládne sám, ale kluk se zase jeví jako poměrně použitelný pečovatel, akorát se mu musí přesně říct, co má udělat.
  Takže předpokládám, že dcera na to dohlídne a kluk se bude starat. 🙂

 327. Ahoj!
  MaYdo, pokud jde o hovna sousedů se shora v Tvé koupelně, je řešení nasnadě!
  Zaskoč si na nádraží pro záchodovou mísu z vagonu – takovou tu s tou šlapací pákou.Ta bude, pokud zrovna na té páce nebudeš stát, působit jako zpětná klapka, bránící průniku cizích předmětů do Tvého bytu. !

  Vyčistit ty stoupačky karbidem už jsi zkoušela? 😉

  Halle, ten přízemní byt je v Ostravě? Dej bacha, aby pod tím nebyl nějaký důl a nepoškodil jsi tou vodou nějaké kabely!
  A úplně nejhorší je když je tam větrací šachta!
  To takhle měl jeden kájovský traktorista vyvážet močůvku na louku u Krumlova. Našel na té louce díru, která se zdála dost hluboká, tak do ní strčil tu hadici a radoval se, že než si zakouřil, vešel se tam celý fekál…
  Ti horníci z toho tuháku vylézali nejen černí, jako každý den, ale i nasraní a posraní… 😀 😀 😀

 328. Ten karbid, Šumaváku, by to jistě vyřešil, protože pak by se ty nový stoupačky dát musely. Otázka je, jetsli by je ještě bylo do čeho dávat. 😀

 329. Hele , já myslím, že díra by tam na ně byla jistě.
  No a když ty nasypeš karbid a soused nahoře hodí vajgla do mísy, tak ještě on bude mít pocit viny, že s kvůli němu musely ty stoupačky měnit… 😀 😀 😀

 330. Ale jo, díra by asi byla. Ale aby byla díra dírou, musí být něco okolo. V tomto případě zeď.
  A stOupačky nemá smysl budovat někde, kde nemají kam stoupat. Což je stav, který by patrně po použití karbidu nastal 😀

  Soused je sportovec, jezdí na kole a pracuje na zahradě. Ten nevypadá na to, že by házel vajgly do mísy….

 331. 405 maYdo
  Sportovec! Tím je vše jasné. Jí takzvaně zdravě a tedy přijímá excesivní dávky přirozené vlákniny, která z důvodů nepřítomnosti čepce slezu a bachoru (a tady je otázkou, má-li sportovec vůbec nějakou knihu) organizmem sportovce prostě neztrávená projde a tak zacpává vaše stoupačky, které do té doby již stopadesát let bez problémů dopře posloužily. Sousedovi by prospěla takzvaná bezezbytková strava což kromě infůze s umělou výživou splňuje zejména pravidelné užívání piva, které přitom dokáže kromě propláchnutí ledvin způsobit i přirozené rozpuštění tuků v zažívacím traktu a jeho prodloužené ruce – toaletě a navazujícího domního útrobí.

 332. TAk to zas bych řekla, že průplach pivem nezanedbává, ať už jde o potrubí domovní nebo vlastní 🙂 A občas na zahradě grilujou a zelenina to rozhodně nebývá 🙂

 333. Šumaváku 🙂

  jasně,že je to poddolované ! Těžní věž je tak 200 metrů daleko. Kousek od Bazalů.
  Ale jelikož je důl již delší dobu zavřen, vylezení nasraných a posraných havířů nehrozí. 😀
  Jinak do oravy kanalizace okolo domu a odvodnění jsem loni vrazil přes 50 000, a bylo to velmi zajímavé. Ani šéf firmy netušil, od čeho ty trubky, co odkryl při výkopech jsou ,a po průtahem televizní kamery z ulice taky moudřejší nebyli.
  Nějak ty trubky zflikovali dohromady…..

 334. 408 Halle
  možná se předchozí majitel na černo napojil na senkruvnu bez řádného měření ?

 335. Skimici,

  zřejmě je tam žumpa s přepadem do kanalizace. odtok vody ze střechy byl přerušenej, teklo do domu a vůbec.
  Až udělám ( a hlavně zaplatím) to , co spěchá víc, napojím ten odpad do kanalizace rovnou.
  A nájemník tvrdí, že mají ve firmě nějakou speciální wapku na čištění potrubí, tak to skusíme za tři týdny s ní.

 336. Jo, wapka, na tu mám taky hezký vzpomínky….

  Jednou jsem odkráčela, nic zlého netuše, s dětmi na hřiště a když jsem přišla, koupelna byla plná černýho zapáchajícího sajrajtu. Ono jim to vylítlo všema odtokama, který v koupelně byly. Umyvadlem, vanou, dokonce i do pračky to nateklo.
  jen záchod byl ušetřen, protože je na jiný stoupačce a dřez byl moc daleko a vysoko, takže to vyteklo jen do tej vany, pračky a umyvadla.

  A pračka byla navíc plná plná čerstvě vypraných plínek, který jsem dala prát, než jsme šli ven a když jsme se vrátili, tak plavaly v černém kalu.

 337. Jinak dnes je výročí prvního letu člověka do vesmíru. I když teda ze SSSR. 😉

 338. Major se narodil kousek od Smolenska, co tam byla bitva, jak Polsko-Litevské sbory posléze pronikly až do Moskvy a nechali Vladislava IV provolat carem. Fotr ale nedokázal přinutit bojary vydýchat katolictví a tak je hol zase vyhnali ….

 339. Jj – to už je sakra dávno! 🙂

  Co dítko školou povinné jsem stála v Resslovce pod Karlákem a vítala.

 340. Já jsem se byl podívat na místě, kde přistál. Je to ruský kousek od Saratova.

 341. 418

  V carské ruské armádě se jednotkám vydával špiritus, u jednotek se ředil vodou a vydával vojákům.
  A na to ředění vodly udělal Mendělejev doktorát 🙂

  Ale to už jsem tu kdysi psal.
  Pokud se voda a líh smíchají, jejich celkový objem se zmenšuje působením stlačení směsi (kontrakcí) jak to bylo zaznamenáno již velikým ruským učencem D. I. Mendělejevem. Byl to on kdo vypočítal ideální koncentraci směsi: obilný líh zředěný do váhy přesně do 40o. Při takovém vzájemném vztahu lihu a vody je nápoj nejvíce sourodý. 40o – takovou se stala vodka už více než před sto lety, kdy vynikající ruský chemik Dmitrij Ivanovič Mendělejev našel ideální proporci vody a lihu v tomto nápoji. Tomuto tématu věnoval i svoji doktorantskou práci.

  Více zde: http://vebr.webnode.cz/palenky/vodka/

 342. 419 Halle
  Co znamená v tomto smyslu sourodý ???

 343. Matzurko – na totální rekonstrukci odpadů v mém hradu se už pracuje – teda zatím se promýšlí způsob řešení. V mé rodné vísce, kde není kanalizace, je to dost problém. Nicméně cosi už mám promyšleno, vymyšleno a domluveno s lidmi, kteří by měli vymyšlené řešení uvést ve skutečnost. A rýpnu si – opět se nabídli ti, co jsou normálně zaměstnaní, nejsou evidováni na ÚP a celou akci pojmou jako odpolední a večerní „zábavu“ po práci.
  Není to zrovna levná záležitost a tak promýšlím, jak to udělat levněji při zachování kvality a požadovaných parametrů. Do té doby musím dbát na dostatečnou zásobu louhu a nezapomínat na prevenci… 🙂
  Já si nade vše cením samostatnosti a soběstačnosti. Až o ně přijdu, nastoupí rodina. Doufám, že to ještě dlouho nenastane. 🙂

 344. Dano,
  tak to mi spadl kámen ze srdce a doufám, že brzo bude vše hotovo k všeobecné spokojenosti 🙂
  Ráno jsi zněla dost beznadějně…

 345. Beznadějně? Kristepane, to snad ne. Já jsem psala proto, že jsem byla ráda, že jsem to vyřešila. 🙂
  A to tu nepíšu o svých nových nájemnících. Tak malou ochutnávku: Paní jsem přistihla, jak drhne dlaždice na dvoře rýžákem! A pak jsem dodatečně zjistila, že mi se svým druhem hned ráno vymetli a vyklidili stodolu – večer před tím se spálilo poslední dřevo tam uskladněné a já jsem měla v plánu odpoledne tu stodolu uklidit tak, aby se dalo navézt a uložit dřevo na další topnou sezonu. Jo, bude u mě ještě veselo! 🙂

 346. 421 já nejsem odborník. Už to dvacet let nepiju.

 347. No,
  když nájemníci pilně pracují, to je snad dobře 🙂 ? Lepší než je hledat někde ztoulané po lesích, jako tu nešťastnou nemocnou nájemnici, co zapomínala, kde je a kdo je a tys organizovala záchranné akce… z toho by mne asi šlehlo.

 348. No jo, život přináší leccos. 🙂
  Mizím – ještě si musím projít slovíčka z další lekce angličtiny, aby mě v úterý paní lektorka nehubovala. 🙂 Dobrou noc.

 349. Dobrou,
  já se už zavinuju, komentáře k diplomkám odeslány, zítra mi budou chodit konzultovat dle vy-emajlovaného rozvrhu. To bude mé svěžesti taky potřeba 🙂

 350. 425

  Jo, život abstinujícího alkoholika je těžkej … 😉 😀

 351. Skimici ad 420 – a dáš-li takovou vodku do mrazáku na -20%C „zolejovatí“(zvýší se vizkosita)zůstane tekoucí a průhledná a ne že se rozdělí na líh a led, natož aby Ti roztrhla flašku!

 352. Dobré ránko!

  Bůh chraň Ameriku! Clintonová kandiduje na presidenta!

  …Navazuje tam, kde před sedmi lety skončila. Někdejší šéfka diplomacie a první dáma USA Hillary Clintonová se bude podruhé ucházet o prezidentský úřad. Oznámil to její spolupracovník John Podesta….
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/hillary-clintonova-oznamila-kandidaturu-v-prezidentskych-volbach-2016-124-/zahranicni.aspx?c=A150412_163743_zahranicni_im#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  U nás v Kotlince spíš: „Spaste duši, medvěd se utrh!“

 353. V téhle složité době nebude lehké stát v čele USA a rozhodně by to neměl být někdo agresivní!
  Jinak bude Amerika dál ztrácet prestiž, sílu a konec konců i dolary.

  …Americká elita redefinuje současnou ekonomickou situaci ve světě, uvádí se v německém vydání Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Bývalý americký ministr financí a prezident Harvardské univerzity Lawrence Summers uvedl, že doba, kdy Spojené státy ovládaly svět, přichází ke svému konci. Důvodem pro to je, podle něj, neúspěšný pokus Washingtonu, aby odvrátil své spojence ve vstupu do Asijské banky založené a vedené Čínou…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/summers-cina-udela-ze-spojenych-statu-regionalni-mocnost/

 354. Skimiči, byl jsem tam jako dítě, tudíž jsem noc nepil a kolchozníci nějak nebyli k dispozici …. 😉

 355. Hm,
  autor scifi či fantasy Henlein je pravičák, dokonce občas považovaný za skoo fašistu,

  Ale jeho ponětí, že občanská práva má mít jen ten, kdo absolvuje vojenskou službu má něco dosebe.

 356. 431 whisky naopak rád piju pro její typickou whiskositu 🙂

 357. Aha, Skimici
  teprve teď jsem si všiml to “ to nepiju“
  Já si to vyložil, že 20 let nepiješ vůbec 🙂

 358. Dobré ráno,

  “ pravičák, dokonce občas považovaný za skoo fašistu,“

  Halladine, považovat fašisty za pravičáky je levicová úchylka 😀

 359. 489-já taky. Bohužel v mém okolí tuto zálibu nikdo nesdílí, furt slivovice a borovička 😉 Případně si do mojí Crown Royal Special Reserve chce někdo nalít kolu (a ano, vím, co si někteří myslí o kanadské whisky, ale mne je to jedno ;))

 360. Colu do whisky?????

  Mimochodem, jak se liší borovička a gin, krom toho, že jedno je domovem v Anglii a druhé na Slovensku?

 361. Ano, cola s wisky, bílé víno se sprite, červené s kolou (dokonce i v Rakousku a Německu !} 😉

 362. Jj, už zapomínáme – Mnoho z těch států, jejichž představitelé do Moskvy nejedou, bojovalo za války na straně Německa!
  Takže ta neochota slavit a připomínat si vlastní selhání je více než pochopitelná.
  A čím více té neochoty, tím více také křiku a obviňování Ruska až po to přepisování dějin!


  Andrej Babiš se ale se svou kritikou Zemanovy cesty do Moskvy zle potázal i na Facebooku hnutí ANO, kde ho kritizovali i jeho příznivci. „Mně se zdá, že pan Babiš možná právě proto, že měl připravené různé kontakty ve Spojených státech, tak se chtěl distancovat od Miloše Zemana, ale neuvědomil si, jak je ta otázka citlivá. Možná si ani nespočítal, že z těch 29 evropských států, jejichž reprezentanti se nechtějí zúčastnit přehlídky a oslav 9. května, víc než dvacet bojovalo na straně Německa v některých letech druhé světové války. Někteří sice z donucení, ale jen si vzpomeňme, kde se stavěly SS divize Wiking, Charlemagne a Galizien a jaká byla politika Francie za druhé světové války a jak se horko těžko dostávala Francie díky de Gaullovi mezi spojence a mezi vítězné mocnosti druhé světové války,“ poukazuje Zdeněk Zbořil.
  A to už ani nechce zmiňovat Maďarsko, Rumunsko či Španělsko. „Dokonce i to nešťastné Slovensko poslalo ke Stalingradu čtyři divize, které se pak částečně rozutekly a částečně byly staženy. Český odboj sice nebyl mohutný, ale přinesl velké oběti a uskutečnil několik významných akcí, nemluvě už o Heydrichovi a heydrichiádě, a zažil velkou perzekuci. Možná si pan Babiš neuvědomil, že se nejedná jenom o nějakou pokryteckou vděčnost Sovětskému svazu….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Schovejte-nekam-pani-Nemcovou-radi-Zdenek-Zboril-ODS-Varuje-Andreje-Babise-ktery-odleta-do-USA-a-vsima-si-reci-o-tunelari-a-zlodeji-Kalouskovi-370459

 363. 444 NoName
  ad Němci – proti gustu žádný dišputát. Na čáře zhruba Dresden – Goerlitz pořádají nákupní zájezdy do blízkého pohraničí a tam vyžadují řízek s knedlíkem a gulášovou (!) omáčkou. Vykřičkník jsem udělal akorát u slova gulášovou. Kombinace řízku, knedlíku a rajské omáčky je totiž odjakživa stará vesta.

 364. tedy stará vesta u těch němců, na mě jdou mžitky už jenom když to píšu 🙂

 365. Ani jsem nemohl číst minulé příspěvky, protože jsem narazil hned na 443. Borovička je ovocný destilát, základem je zápara z jalovce. U Ginu je základem obilný destilát nebo jen obilná zápara (kvas), do které jsou přidány aromatické látky – byliny, kořeny apod. Složení těchto přísad (botanicals) je výrobním tajemstvím.

 366. 447-na jedné nejmenované italské výletní lodi jsme dostali wiener schnitzel s kostí a s hranolkama. Na Slovensku je bežný klasický řízek s rýží.

 367. Nějak nemám čas, Halladine, anžto mi z obou tekutin připadá pitelný jen gin s tonikem a kdysi v dobách mladické nerozvážnosti jsem do sebe občas kopla panáka korenovice, což je prý borovička, v které se louhuje kořen hořce, takže mi to zas tolik na srdci neleží.

  to já jen aby řeč nestála a protože se mi to jeví zajímavějším tématem než je politika.

  Navíc ten gin s tonikem nemusím mít zas tak často a tu koreňovicu bych dnes asi do huby nevzala.

  Z podobných míchanic jsme preferovala obvykle „vodku s džusem“, když jsem nechtěla pít, ale nechtěla jsem být otravována řečmi, jaké obvykle vedou pijjáci, když se mezi nimi vyskytně někdo, kdo zrovna nepije.
  Stačilo tvrdit, že mám ve sklenici vodku s džusem a ne jen džus. 🙂

 368. skimici a německý knedlík už jste někdy jedl?
  Pokud by vám byl předložen, požadujte místo příboru sekáček a majzlík a počítejte s tím, že od té horní gelovité mvrsty budete hrozně upatlanej! 😀

 369. (447) Dědeček, takto konzul ČSR v Drážďanech, silně haněl kulinární zvyklosti Sasíků, řka, že i na herinka lijí omáčku. Něco podobného jsem já o něco později sledoval v Polsku.

 370. 443 maYdo
  používají sice stejný bobule ale s různými účinky. Laici se domnívají, že slovenská borovička se tak jmenuje protože se vyrábí z nějaké součásti toho krásného jehličnanu. Název však vznikl tím, že po požití je třeba si ulevit a trochu se vyprázdnit. Jogíni za tím účinkem pijí slanou vodu a zároveň polykají dlouhý motouz, který pak vytahují. Jelikož je ta činnost očišťování náročná na stability, s výhodou se provádí u nějakého stromu. Ideálním stromem se starým Slovákům jevila borovice, která svojí silně zvrásněnou kůrou vytváří snadné úchopy po celé délce kmene. Chasníci při prvním zavdání si s fláděry na sebe šibalsky pomrkávali se spokojeným „ááá, (bude) zase borovička“
  🙂

 371. Mezitím již vysvětleno jezdcem na Googlu.

  NoName, není třeba se stydět za kanadskou whisky – proti gustu….. Jen snobi vyjadřují podiv nad jinými chutěmi slovy: „Jak to někdo můžete pít?“

  Moje preference vycházejí ze situace, na valašské svatbě nemůže dělat nic jiného, než vyzkoušet z mnoha domácích a zaručeně „ta naša je najlepší“ výrobků. S kamarády na třídním srazu po padesáti letech si dáte, jako před lety, „Myslivce“ a klidný zimní večer můžete sledovat se sklenkou sladové whisky. I tam se dají najít nechutnosti vedle klenotů. Můj kamarád, velký a častý kuřák lulkového tabáku, byl uchvácen, když u nás ochutnal Laphroaig a od té doby nepije nic jiného. Já ho mám na doplnění spektra a moje žena ji nesnáší se slovy, že to smrdí komínem.

 372. skimici, tvůj výklad je vtipný, ale jako polyglot bys mohl znát slovenské slovo „borievka“, což, jak vědí už děti, není čučoriedka.

  Německý knedlík? – myslíš krupicové Klopse?

  Můj otec, když byl žádat o ruku svojí maďarko-slovenskou tchyni, musel vydržet vepřový řízek v trojobalu s bramborem a paprikovou omáčkou.

 373. Teda,

  žádat o ruku tchyni je pěkná zvrhlost !:-)

 374. V okolí Náchoda je oblíbeným pokrmem tzv. „pavlišovák“ neboli „pavlišovský řízek“, což je vepřový řízek v trojobalu s knedlíkem a zelím.
  Můj bratranec tvrdí, že nejlepší pavlišovák uměla jeho tchyně, ale pokud nemá někdo tak vysoké nároky, mívají ho na jídelním lístku některé místní restaurace.

  Laproaigh bych někdy chtěla ochutnat, ale on je to docela drahej špás, pro sebe kupovat flašku se mi nechce a brácha tvrdí, že ji ochutnal a že to nemusí, že mu nejede ta kouřová chuť.

 375. už jste někdo v DéDéeR zkoušel něco vzhledu jako bramborák (pro něj bych zradil snad i EU a NATO dohromady) ale s jakousi eintopf marmeládou ??
  Kamarád takhle znečistil pod Berlínem celý výletní jezero….
  A dodnes vzpomínám na jedinou (bohu budiž velebeno)návštěvu Mockby a „proslulé“ restaurace Praga – bujon s jajcom = voda z nádobí s plovoucím vajíčkem natvrdo….

 376. (446) Ony ty koalice v Evropě mají dlouholetou tradici a skládány byly vždy podle momentální potřeby. Konec konců i ta sovětsko-německá. 😛

 377. martine – ne, echt knedlík zvící menšího tenisového míčku!

  Přinesli mi ho jako první jídlo po té, co mě po císaři nechali tři dny vyhladovět! Nerezový příklop se nádherně blýskal, já už si slintala na hadičky jak kanec – když v tom – simsala bim! A já myslela, že mně klepne!
  Jak to chuná nevím, majzlík mi nedali, tož jsem do toho zkusila píchnout vidličkou. Obaleno to bylo jakýmsi slizem z rozvařené mouky a dovnitř to nešlo.
  Napřáhla jsem vidlici, zabodla …. a vystřelila okno …. tedy málem. Ono to mělo konzistenci dělové koule!
  Pohledala jsem knedlík pod postelí a přiklopila víko. 🙂

 378. 457 – pro tebe, Halladine, jako člověka nedůvtipného, musím doplnit to, co pro normální lidi netřeba – ta tchyně byla in spe, tedy budoucí. Každý to snad pochopil, když se žádá o ruku, tak se žádá matka nevěsty, která v tu chvíli ještě není formálně tchyně (v případě neúspěšného požadavku, který je téměř vyloučen, se tchyní nestane), ale je jistě tchyní budoucí.

  Fakt jsem netušil, že musím zapnout třetí stupeň a formulovat ještě přesněji než pro Vrchní soud. Zubaři jsou asi náročnější publikum než právníci.

  Ale přesto tě mám rád, chyběl bys mi.

 379. Rputi, měl jsem na mysli Grießklößchen. To odpovídá tvému popisu – guma, na povrchu slizká.

 380. Dá se požádat o ruku i rovnou nevěsta 🙂
  Ale jistě že mi to bylo jasné – ale proč bych si krátce nerýpnul , a nevyprovokoval dotčenou husu k delšímu zakdákání ? 🙂

 381. Můj muž si občas maže na bramborák marmeládu. Ani mu nevadí, že je bramborák na slano a s česnekem a majoránkou. Tchyně vyrostla v Sudetech, takže asi pochytila některé německé kulinární zvyklosti.

  Ale jinak se i někde v Čechách mazala na bramborák povidla.

 382. Ale Karle,…
  Co EU činí , dobře činí. Ô my se máme. Ema má mísu a úspornou zářivku 😀 😀 😀

 383. AK 467- jak tak na to koukám, my na tu Sibiř půjdem rádi a dobrovolně 🙁

 384. Maydo – asi se k vaší rodině odteďka budu přibližovat jen ze závětrné strany…
  Pořád tady byla úniková cesta s tím, že ten dederonský „bramborák“ není slaný, s česnekem a majoránkou…..
  Hrůza nabyla nových podob…a to jsem si myslel, že už nic kromě otcovy vánočky s hořčicí mě nezaskočí.

 385. 467 – važme si a hýčkejme naše vietnamské sousedy……už vidím, jak potmě se budu plížit k honosné vile pana Čonga, kde si od něj potmě v garáži koupím pár nutných baterek, ty uložím pod vložky do bot a následně tak přežiju filcunk od nastoupivší URNy….

 386. Halladine, u vás v Ostravě se nežádá maminka nevěsty? Máš americké manýry, s tím směšným poklekem a krabičkou s prstenem? Nejlépe někde na veřejnosti?

  Za našich mladých let, ty jsi zřetelně mladší – 1951, jsme věděli, že ta dotyčná stojí za to, abychom s ní chtěli strávit celý zbytek života. My, kteří jsme se nebáli vzájemné konverzace, jsme se nejdříve hmatatelně ujistili, že to bude stát za to. Pak jsme se s dotyčnou domluvili a pak teprve jsme učinili tu klasickou návštěvu. Po prozkoumání poměrů, které se nelišily od běžně zavedených (manželka rozhoduje, manžel jen přikyvuje), jsme byli, v případě úspěšného prozkoumání, zařazeni do svatby schopných, později do svatby žádoucích.

  Abych to zkrátil, moje nastávající tchyně mi na tu tázku odpověděla, že se přece nemusím ženit, že (cituji): „Proč by sis ji bral, když s ní možeš spávat!“
  Přesvědčila je teprve vyplněná „Žádost o uzavření manželství“. Její reakce byla výmluvná. „Ale já příjdu o přídavky na děti!“

  Po čtyřiceti letech se na to pěkně vzpomíná. Ti rozvedení chudáci, kteří se netrefili a pak to museli napravovat, to nemůžou pochopit.

 387. 475
  HM, tak ne jen tchyni, ale i nezletilou …….
  A tchýně byla moudrá a praktická žena … 🙂

 388. Any man can make mistakes, but only an idiot persists in his error.

  Marcus Tullius Cicero

 389. 478

  Správně Skimici 🙂
  A je líp být šťastně a bohatě rozveden, než nešťastně ženat 😉

 390. Zdravím:
  (480)
  Halle, přesnější: „Je lépe být dobře oběšený než špatně ženatý “ 🙂 Nepamatuji se, kdo to napsal 😕

 391. 475 Martine TT
  Ačkoliv k nim nepatřím
  – ad ti rizvedení chudáci co se nerefili – oni se asi spíš strefili, jinak by se nemuseli ženit 🙂

 392. Upřesnění – nepatřím k těm rozvedeným 🙂 🙂

 393. Krásná sonda – kdybych byl přírodozpytzem, tak bych jásal nad množstvím vzorků.

 394. Westíku,

  tohle přísloví znám, ale dávám přednost tomu svému. Už proto, že na něj mám autorská práva 😉

 395. >> Halladin [419]
  Historka o Mendělejevovi a vodce je něco jako urban legend. Zatímco je pravda, že jeho doktorská práce se nazývala „О соединении спирта с водой“, nicméně se nezabývala ani vodkou, ba ani etylakoholem o koncetraci pod 70%. Druhý zdroj této historky je pak to, že v roce 1892 se stal hlavou Úřadu pro míry a váhy. Skutečností je, že onen předpis o vodce zvíci 40% alkoholu pochází z roku 1843 – Dmitriji Ivanoviči bylo tenkrát právě 9 let.

 396. Znáte Rusy, na ty nevztahují běžné standardy, proč by Mendělejev nemohl už v devíti 😉

 397. šimone, jak praví účastníci (W), tak se záznam vší vod ní nedochoval. Pro mě to znamená, že si můžu jen domýšlet, se znalostí tehdejších reálií i jejich humoru, jak by to asi znělo.

 398. dvd – Halladin je jen trubačem Googlu a tam se urban legend vyskytuje jako důvěryhodný zdroj. Pokud se člověk zabývá destiláty dlouhodobě, dojde k závěru, že obsah alkoholu byl ustanoven jinými empirickými metodami (gunpowder prooof).

 399. martine – přesně tak…..a proto taky lze hovořit o překonávání této scénky – není s čím srovnávat, jen s vlastními dojmy.

 400. DVD,

  máš pravdu. I ruská wiki to popírá .

 401. 488 navíc – já chodil otcovi se džbánem pro pivo taky nejmíň v devíti letech. Proč by se tedy malý Dima nemohl problematikou empiricky zabývat už dříve?

 402. 455 Martine, „Osobně dávám přednost kalifornským vínům, ale Napa Valley je odsud přes šest tisíc mil daleko….“

  469 maYdo, proč ne, když může být kachna na pomerančích…, i k pečení kuřete možno přidat. Marmeláda na na bramboráku může vytvářet zajímavý chuťový kontrapunkt. Mám rád chuťové kontrapunkty, které manželka často oceňuje výrazem bléééé. Jedním z mých velmi oblíbených jídel jsou knedlíky s vajíčkem, k nim přikusuju dobrou klobásu a zapíjím našlehanou chlazenou kyškou. Prakticky můžu zapíjet cokoli čímkoli. A bez nepříznivých následků. Například pivem palačinku s ovocem a šlehačkou. V poslední době jsem si oblíbil anglická piva, výborný je London Pride, a cider, spíše sušší.

 403. 496 Schumi
  pche – já dal i halušky s bryndzou posypaný praženou oravskou slaninou, politý tím teplým výpekem a zapil živou žinčicou s dřevěnýho vědra na salaši bez tekoucí vody.
  Na mého zahraničního kolegu to přitom působilo jak faraonova pomsta s následnou kompletní výměnou střevní flóry 🙂

 404. Tak ono žinčica přímo na salaši je přece jenom jiná liga a zamete to skoro s každým. to se s nějakým běžným zapíjením srovnat nedá.

 405. Šimone,

  ten článek mi připadá notně uhozenej.
  Z toho prvního zákona nelze usuzovat vůbec nic.
  Lze ho brát jen jako první krok k obnovení ZVS, pokud budou následovat další zákony.

 406. (495) Pokud je infobaden druhý nejdůvěryhodnější server českého internetu, tak ta „nová republika je zaručeně první! 😛

 407. 500 pochopitelně!
  Přebírají totiž zprávy z důvěryhodných zdrojů! V tomto případě Aero Net. Mmch, za kolik jsi jim střelil první část loga?

 408. Ovšem je fakt, že bez ZVS nějakou početnější armádu nepostavíme. A k čemu ta početnější armáda bude použita, je další věc.
  Každopádně platí spojenecká smlouva, a v jejím rámci by bylo možné poslat do zahraničí i záklaďáky.
  S Aganistanem a podobně to srovnávat nejde, to nebyly akce na základě pomoci ohroženému státu NATO.

 409. AK ad 500 – co máš proti infobaden.cz? Už jsi si koupil papírový kupon na PHD k nalepení na Opencard?
  A že to Krndě trvalo, než to, co oni navrhovali již někdy loni v červenci(?) zrealizovala, co?

 410. Tak on článek pět hovoří o společné obraně v případě napadení státu NATO státem, který není v Nato.
  Na to tedy armádu nepotřebujeme.
  Ale vlastní armáda má svůj význam v případě napadení státu NATO jiným státem NATO!
  By mě zajímalo, koho ze spojenců se ten Stropnický bojí…

 411. 505 případná poznámka. Tedy:
  Cuiusvis hominis est errare, nullus nisi insapientis in errore perseverare.

 412. (501) Já na něj práva nemám, to by musel pan doktor Kabeš a ten už je po smrti.
  (503) Náhodou, mně se infobaden moc líbí. Nemám proti němu lautr nic.

 413. 506 mea culpa! Nullius, insIpientis a slovosled.
  Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore.

 414. ačkoliv – ten slovosled bych klíďo nechal. Finál:
  Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare .

 415. To by mě zajímalo, proč si teda tu studii za čtvrt melounu nechali dělat? http://byznys.lidovky.cz/placeni-za-wi-fi-znovu-na-scene-ministerstvo-si-k-nemu-zadalo-studii-11k-/moje-penize.aspx?c=A150413_115114_moje-penize_pave
  Pokud pan ministr říká pravdu a žádné zpoplatnění nechystá, tak peníze za studii jsou vyhozené peníze. To by ale mohlo být na trestní podání na porušování povinností při správě cizího majetku? Nebo pan ministr prostě lže a chystá podraz. Takový balík se přece nemůže nechat ležet….

 416. Běžím na letiště, hnidopiši to určitě najdou v tehdejší latině

 417. 499 – nicméně Halle by to chtělo sledovat, tomuhle spolku nevěřím ani pozdrav…..
  Notabene, když je podšprajcovává jásavý AK a další upíři EU….

 418. šimone 512, moje řeč.
  Zmije v trávě, žiletka v housce, hřebíky na silnici….

 419. Dano: nejedná se o Wifi na koncová zařízení (2.4, 5 GHz). Cílem je likvidace pásma 10GHz, které se používá na městské páteřní spoje, nebo na připojení okolních vesnic. Těchto spojů je cca 10.000. Používají ho menší poskytovatelé internetu, kteří nemají v zemi kabely kdysi zakopané SPT Telekom.
  Typická infrastruktura poskytovatele internetu:
  Připojení na optickou síť (ČD Telematika, dostupné v každém okresním městě).
  Několik 10GHz pojítek rozvádějících internet po městě.
  5GHz vysílače(AP) pro připojení koncových zákazníků.
  5GHz přijímače klientů.
  Zpoplatněním 10GHz pásma donutíte poskytovatele internetu přejít do placeného pásma, případně zhoršíte kvalitu služby.

  Kromě tohoto případu ma pan Kellner zájem o odkup firmy ČD Telematika. Tím by znemožnil, resp. znesnadnil konkurenci život, musela by budovat jiné, nezávislé připojení, pravděpodobně vzduchem. Levná a kvalitní náhrada za optické kabely neexistuje.

 420. Hehe
  Manželka expremiéra Nečase se totiž rozhodla nastartovat novou životní kariéru jako mentální nebo, chcete-li, osobnostní koučka. Co přesně to znamená? „Kouč vede s klientem rozhovor v bezpečném prostředí postaveném na vzájemné důvěře, které rozvíjí respekt a důvěru obou stran. Kouč na cestě k cíli pomáhá, hledá s klientem zdroje problému a jeho řešení. Neúkoluje, nekontroluje, ale iniciuje klienta přemýšlet o sobě a o svém cíli. Nahlas,“ stojí na webových stránkách K2 Koučink Jany Nečasové. Následuje výpočet toho, co přesně onen koučink obnáší. Tím hlavním je prý „pocit uvědomění klienta a jeho sebedůvěry“

 421. Členství ve zbraních ochranných oddílů bylo dobrovolné. Nic k chlubení, ale také nic k zamlčování, zejména pro „hlas svědomí“.

 422. Koučink nebo gaučing? Záleží na výslovnosti. Někdo má sebevědomí tak vysoké, že ani před zrcadlem neuvidí sebe sama.

 423. NoName, celých těch 70 let je pro ně Rusko zjevně nepřítel č.1.
  Sice zatím neútočí, ale moh by!
  „Má prístroj!“

 424. Ať se to komu líbí nebo ne, bez spolupráce to nepůjde!

  …Ruská vojenská loď Priazovje evakuovala z pobřeží Jemenu, postiženého boji mezi šíitskými povstalci a vládními vojsky a nálety koalice arabských států, 308 lidí z 19 států. Je mezi nimi 45 Rusů, 18 Američanů, 14 Ukrajinců či pět Britů. Oznámilo to v noci ruské ministerstvo obrany…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/ruska-lod-evakuovala-z-jemenu-i-americany-a-ukrajince_339371.html#.VSvKLtysWNC

 425. Dano, zajisté, že dopadne!
  Ale to už řada firem mezitím skončí a o to jde. A taky o to, aby si spřátelení namastili kapsu. Jakmile bude hotovo, ztratí existence pokladen své opodstatnění.

 426. Kalousek měl nehodu na dálnici D1. Zase ten hrozný Kalousek. Už řádí i na dálnici. Jak pak může mít pracující člověk klid na práci. Prý neřídil a alkohol nezjištěn. To je šíbr, určitě si to nějak zařídil. Aby ne, když má ulité ty miliardy…Vox populi, Vox Dei.

  Včera jsem se nachomýtl k televizním zprávám. Autentický záznam projevu Babiše v PS. Zařazuji ho na seznam nevolitelných, kam postoupil z kandidáta seznamu nevolitelných.

  V seznamu volitelných mi zbývá už jen spolek dobře kompenzovaných autistů SSO.

 427. Trochu optimismu, není důvod si stěžovat. O mnoho lépe než před sedmdesát a více lety v Protektorátu.

 428. 522
  jo n, v roce 2000 Amíci tvrdili, že to Rusové s nebezpečností Usamy Ladinka přeháněj, a za rok tam byli sami 🙂

 429. 527 – spíše co, resp. kdo po aplikaci tohoto (jakkoliv zprzněného ) zákona zbyde….
  No prý se online přenos plateb nebude týkat superhyper (asi si rychle uvědomili limity přenosových linek versus cena za jejich přifouknutí plus nasraní zákazníci před kasama v případě výpadků), takže to zcela zřetelně bude zákon cílený na likvidaci příživnických drobných podnikatelů.
  A dobře dělaj soudruzi……

 430. 529 – schumi: pro přehlednost diskuze prosím v budoucnu o číslování Protektorátů, aby bylo jasno, o kterém mluvíš…..

 431. 533 páni
  No tak hlesneš tady. Furt je něco. Za chvíli zas bude jedenadvacátej srpen, teď svátek míru, pak dvakrát za sebou osvobození, košickej národní program, výročí Havla, vylodění v zátoce sviní …. Komu se co líbí, tak si to oslaví.

 432. Tak to by mne zajímalo, jak to bylo doopravdy:

  Týdeník Respekt ve svém aktuálním vydání popisuje zákulisí několikaměsíční diplomatické bitvy mezi Prahou (přesněji Pražským hradem) a Washingtonem.

  Podle jeho informací z diplomatických zdrojů se už před časem konala schůzka zástupců Obamovy administrativy se Schapirem, na níž dostal jasné zadání: Pokud bude Zeman pokračovat v podkopávání pozice spojenců vůči Rusku a Putinově agresi na Ukrajině, nesmí tomu velvyslanec tiše přihlížet, ale má mu dát hlasitě najevo nesouhlas USA.

  Podle Respektu však americká vláda zvažovala i tvrdší atak na Zemana. Promýšlela se varianta, že až bude prezident v březnu v USA na kongresu americko-židovské organizace AIPAC, tak se v Praze na pár hodin zastaví za vládními politiky ministr zahraničí John Kerry.

  V Zemanově nepřítomnosti by tak USA daly jasně najevo, co si o jeho aktivitách myslí. A současně by Kerry povzbudil odvahu české vlády zřetelně se vymezit v otázce Ruska vůči Hradu. Nakonec však od toho administrativa ustoupila. Na nátlak části amerických politiků s vazbami na Česko usoudila, že by to byl přece jen příliš rázný políček Zemanovi, který by napříště zablokoval jakákoli jednání…
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/az-bude-zeman-pryc-prijede-kerry-zvazovaly-usa-odplatu/r~faebb302e1be11e488b0002590604f2e/

 433. upozornění: ruští agenti i ruští odpůrci mohou dne 16.4.t.r. nejen vědět, co si Putin myslí, ale dokonce i slyšet na vlastní uši,co říká … 😕

  „Очередная „Прямая линия с Владимиром Путиным“ состоится в прямом эфире в полдень 16 апреля. Глава государства отвечает на вопросы россиян…Задать вопрос президенту можно по телефону, можно записать видеообращение, отправить СМС или ММС…

  Транслировать „Прямую линию с Владимиром Путиным“ будут телеканалы „Россия 1“, „Россия 24“, Первый, радиостанции „Маяк“, „Вести ФМ“ и „Радио России“. На интернет-сайте программы, а также в эфире Общественного телевидения России, как и в прошлом году, будет доступна онлайн-трансляция с сурдопереводом“

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2501080

 434. (510) No proč ….. Buďto tu lumpárnu opravdu chystají a zatloukají to, nebo jen nechali „nažrat“ nějakým kamarádům. Ani kombinace není vyloučena. Od „Velké kapsy“ lze čekat jakoukoliv neplechu.
  (528) „Zařazuji ho na seznam nevolitelných,..“ – až teď?
  (533) Já zaznamenal.

 435. 532 Šimone, před sedmdesáti a více lety je dostatečně určující. Nepředpokládám, že archiv diskuse bude zachovaný v budoucnu, za sedmdesát let.

  Pragmaticky, v podstatě je mi jedno odkud kdo mi vládne a jak na mapách jsou namalované hranice a podobně. To vše je v proudu času proměnlivé. Stačí, že poměry jsou přijatelné. Z pohledu našich předků se máme skvěle, tak jako nikdy před tím.
  Nepředpokládám, že Česká republika bude na věčné časy a nikdy jinak. Je přechodným útvarem, tak jako ostatní. Některé trvají delší, jiné kratší dobu. Když se podívám na změny za posledních tisíc let, nevidím důvod, proč by neměly probíhat i nadále. Když probíhají. To jen aktuální vládci se vždy snaží o petrifikaci stávajícího stavu.
  Stávající vrcholný stav nepotrvá dlouho, třebaže ono dlouho je relativní. Rozhodující pro toto je míra schopnosti produkovat užitečné zboží nutné nejen k přežití, ale i pro to co je vnímáno jako blahobyt, projevující se v produkci onoho zboží ke spotřebě a ke směně za jiné užitečné zboží.

 436. 538 Karle, 528 ano, jsem trpělivý naivní blbec.

 437. Dobré odpoledne všem vespolek.

  Dnes večer tu mám pro případné zájemce o kosmonautiku jedno upozornění:

  Start lodi Falcon 9 a pokus u měkké přistání 1. stupně rakety na mořské plošině ASDS

  Dnes večer v 22.33 (SELČ) našeho času odstartuje z Cape Canaveral (SLC-40) další loď Dragon CRS-6 (SpX-6) na svou již šestou komerční misi k ISS. Zajímavostí bude opět další pokus o měkké přistání 1. stupně rakety Falcon 9 v 1.1 na mořské plošině ASDS (východně „kousek“ od Jacksonville a Charlestonu). Přistání 1. stupně proběhne cca 8 min 30 sec po startu, takže diváci onoho spektáklu uvidí start i pokus o přistání 1. stupně na mořských vlnách (vysokých dnes 1-2 m) krátce po sobě v přímém přenosu.

  Přímý přenos na webu NASA TV začíná již hodinu před startem v 21:30 SELČ, viz
  http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/

  Přímý přenos na webu SpaceX začíná 20 minut před startem v 22:15 SELČ, viz
  http://www.spacex.com/webcast/

  Všem, kteří se chtějí koukat, přeji hezký zážitek.

  Nezapomeňte: start kosmického vehiklu je již dnes večer v 22:33 hod. a přistání 1. stupně v 22:41-42 hod.

  A ti, kteří by si chtěli v angličtině v PDF přečíst informace pro novináře, mohou tak učinit na této adrese: http://www.nasa.gov/sites/default/files/files/SpaceX_NASA_CRS-6_PressKit.pdf

  Držme SpaceX palce, ať se jim start podaří a hlavně to přistání do mořských vln na plošinu ASDS ať již tentokrát konečně dobře dopadne…

  Kdyby se něco pokazilo či odložilo, tak sem včas na to dám upozornění…

 438. [534] S tím slavením, kdečeho bacha!
  To si takhle založili spolek přátel domu habsburského. Jak bylo císaře pána a hlavně jeho rodiny kvanta, tak bylo prakticky denně co slavit. Jenže v padesátých letech se k tomu dostal soudruh prokurvátor a zavřeli celý spolek.

 439. 541 Bohouši, držím palce.

  542 Jo, padesátá, to bývaly procesy. Kdežto dneska, éééch, to je nějakých cirátů s Rathem. To tehdy by se doznával sám. I spojení s imperialistou, úklad proti lidově demokratickému řízení by doznal a oprátku si navlékl. Být prokurvátorem, to byla radost. Prokurvátorký ráj, ve kterém se obžalovaní sami doznávají i více než jim je kladeno za vinu, obhajoba je součástí obžaloby a soudy ukládají nejvyšší tresty. Zlaté prokurvátorské časy.

 440. Tak to je ovšem síla!!!

  Zdá se, že Norové si krádežemi dětí cizinců vylepšují vlastní genofond, který je díky častému incestu v háji!

  …“V Norsku je vůbec nejnižší porodnost a vůbec největší příbuzenské křížení na světě. Rodí se tam také největší procento dětí s Downovým syndromem a dalšími vrozenými vadami,“ řekla Ozolinová moderátorce pořadu Rutě Mikelkevičiuteové…
  http://www.novinky.cz/…/366894-odebiranim-deti-bojuje-norsk…

 441. Jj. maYdo znám – moc hezký!
  Jeden z důvodů, proč jde tahle civilizace do kopru. Jakmile procento zmrdů ve firmě přesáhne hranici únosnosti, firmu to položí. S civilizací to trvá o něco déle, ale známky jsou už patrné.

 442. 544 Rputi, ještě chybí pojednání jak rafinovaně tam cizince lákají a jak unášejí děti ze zahraničí…

 443. 545 – víš prd Maydo, jak to ve větších firmách chodí…dodneška mě tohle video děsí, protože naprosto věrně zachycuje bezvýchodnost jednání s dnešními managery MBA…..neskutečně plasticky mi připomíná moje poslední místo před důchodem, kdy bylo pár let předtím postupně zamořeno těmito zmrdy….a přesně stejný pocit měli všichni známí, kteří byli také zaměstnáni v „mezinárodních““ firmách a kteří tohle video viděli.
  brrr….

 444. Schumi, oni snad zrovna nelákají, ale zároveň nepromeškají příležitost.

  A také je dobré vědět, že Hitlerovy proklamace o „čistotě rasy“ se, mimo jiné, týkaly i podobného problému v Německu té doby. VE vesnicích, zvlášť v horských oblastech, které neměly mnoho možností styku se světem, byl tenhle problém velmi častý. V těch vesnicích byly většinou už tak všichni nějak příbuzní a dokonce to bylo obsaženo i v manželských smlouvách (některých), že muž si v případě těhotenství manželky, měl právo „odskočit“.
  Panny nevěsty se praktikovaly až od určitého ekonomického postavení rodiny, neb pánové nemínili živit kukačku.
  A když se takhle při sobotních nákupech vyrojilo v hyper-super obyvatelstvo z přilehlých vesnic – to byla přehlídka příbuzenské plemenitby!
  My to tak nevnímáme, neb díky „křižovatce Evropy“, kdy holt panny padly za vlast, jsme tohohle problému ušetřeni.
  Genetika je mrcha!

  Na blízkém východě je to oficiální problém dodnes. Zrovna nedávno jsem četla, že např v Pákistánu je každé čtvrté manželství mezi bratrancem a sestřenicí.

 445. Mně je buřt, Šimone, jak to chodí ve velkých firmách, já bych jen chtěla dostat srozumitelný zadání, který má hlavu a patu….. 🙂

 446. A co je ještě horší, každé páté dítě na světě je Číňan!
  Ale naprosto nekorektní fakt je, že Norové cikánům děti neodebírají, ani když žebrají na ulicích a vyhošťují je i s rodiči. Pokud se jim povede je vyhostit.
  Takže někde nějaká diskriminace bude. Kdyby šlo jen o děti, tak ti cikáni je nazásobí…

 447. Všechno je na Floridě připraveno ke startu. Kdo se chcete dívat, tak start je za 10 minut. Odkazy na přenos jsou nahoře.

 448. [554] No, oni to zadání říkají srozumitelně. Podle nich. Že je to zadání, které nemá hlavu ani patu, se jim vysvětlit nedá. Když se narazí na limity techniky, tak je to podle nich „výzva“. Těch sedm kolmých čar, to je jen taková (velmi lehká) hyperbola, aby to pochopili i ti, kdo se s tím nesetkali.
  Zažil jsem to mnohokrát. Jenom se Šimonem nesouhlasím, že na to musí být firma mezinárodní. Nemusí. Jenom se zvyšuje pravděpodobnost.
  Zažil jsem požadavek, aby uživatel neviděl data. V žádném případě. Ovšem čas od času by je vidět měl a měl s nimi pracovat. Jak se pozná takový okamžik ovšem popsáno nebylo.

 449. Je pozdní večer a tak si dovolím naprosto nekorektní komentář k Norsku: Vědí ti, kteří odcházejí do Norska za svou lepší ekonomickou situaci, jak to tam chodí s dohledem na děti? Ano? A přesto tam, i ve chvíli kdy mají děti, zůstávají? Risk je zisk. Nebo není. Nelze mít jen výhody, je nutno respektovat i náklady.

 450. Smůla, start je odvolán na poslední chvíli. Počasí neposlouchá…

 451. muhehe
  samej zmrd ve firmach ve spolecnosti 😮
  jeste ze nam parta co zna fakta a dobre si pamatuje ten svet zachrani.

 452. Honzo -557 – mám dojem, že taková situace nastává u firmy-společnosti bez ohledu na vlastníka, ale za to v závislosti na velikosti. Prostě při stálém růstu nadejde chvíle, kdy…. Málokdo dokáže určit onu hranici růstu a nepřekročit ji.

 453. 557 – Honzo – tak já to zažíval v těch „cizích“ firmách a moji známí také, v tuzemských jsem to tenkrát neznal.
  Ale věřím, že čím víc jsou zahnojovány absolventy těch pravých učilišť s jejich hard and soft skills, tím se to zazmrdování zvyšuje i tady.

 454. Apro, není ten Holomek synkem romského aktivisty, starého dobráckého pana Holomka? Podoba by tu byla. Holomek mladší asi solidárně prachy kulaků a darmožroutů rozdal chudším tmavým nepřizpůsobivým. Co je na tom špatného? Docela normální sociální udržitelný rozvoj.

 455. Dobré ránko!

  Dano 558 – problém s Norskem dlouhou dobu vězel hlavně v tom, že se o tom problému nevědělo.
  Barnevernet na to šel chytře a hrozil postiženým u hlavy, že pokud případ zveřejní, nebo, nedej bože, medializují, tak už své děti v životě neuvidí. Paní Michaláková takhle mlčela 2 roky, než pochopila, že jí tahaj za nos.
  Ten A.Ruščák, který o tom často píše, přišel do Norska jako svobodný, pak se oženil, žena tam přišla za ním a teď mají malého synka. Zrovna nedávno psal, že sice má velmi zajímavé a lukrativní povolání, ale silně uvažuje o tom, že se z Norska vystěhují.
  Ono stačí málo. Třeba uražená sousedka, která „nahlásí znepokojení“….

  Silně pochybuji o tom, že by tam jel s dětmi někdo, kdo už o problému ví. I proto je nutné to zveřejňovat a mluvit o tom. Tím spíš, že už se zjistilo, že ty odebrané děti v dospělosti od svých pěstounů odejdou při první příležitosti a příliš velké procento z nich má psychické problémy.

 456. Dobré ráno vespolek,
  ranní genetická desetiminutovka – madam v článku o norských incestech zapomíná uvést exaktní studie, které by její terie potvrzovaly – zejména na to prokázání vazby mezi Downovým syndromem (související spíš s vyšším věkem matek) a incestem…
  Mno, zkusím pohledat. Ale pochybuji, že něco najdu; ale v učebnicích klinické genetiky se spíš uvádí Finsko, kde je zvýšená incidence geneticky podmíněných poruch typu deprese a schizofrenie směrem na sever.

 457. Jj, resentimenty jsou velmi nebezpečné!
  (Nejen) Tusk je ochoten kvůli nim vehnat do války celý kontinent. Ať jde na kolo, pan předseda!

  …Předseda Evropské rady Donald Tusk přiznal, že je zoufalý z toho, že jsou slyšet stále méně hlasy na podporu „vojenského konfliktu nebo války“ na Ukrajině, a to není dobré, protože ukrajinská krize by měla sloužit jako příklad situace, která může nastat i v jiných zemích. Taková slova pronesl před svou návštěvou USA, kde chce diskutovat o sankcích vůči Rusku a konfliktu na Ukrajině…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/tusk-je-zklamany-evropa-nechce-valcit-proti-ukrajine/

 458. M atzurko,

  možná by se něco našlo ve statistikách Světové zdravotnické organizace (WHO) Ale hledat se mi nechce.

 459. Matzurko 566 – on je to jen popis rozhovoru v litevské televizi.

  Ale stejně bych řekla, že je to dost pravděpodobné.
  My pořád zapomínáme, že ten rozvoj komunikací a médií, je záležitost řekněme posledních 100 let.
  Před tím to stovky a stovky let byly roztroušené samoty nebo malé vesničky a čím víc na sever tím hůř. Jak padlo víc sněhu, tak je to odřízlo od světa. Ve Skandinávii ještě znásobené dlouhým obdobím tmy.
  Život se redukoval na prosté přežití, sex a chlast.Což má v malé komunitě své nevyhnutelné a zákonité následky.

 460. Jézurmarjá,
  pro mně za mně ať si incestují, ale opakuji, incidence Downova syndromu narůstá s vyšším věkem matky, incest neincest. A silně pcchybuji, že ausgerechnet incesty bude nějaká organizace evidovat…. pohledám raději v odborných pramenech, pokud se mi někam podaří dostat (přinejmenším na abstrakty jo).

  Taky Pepkové Vyskočové z předchozích generací nebyl materiálem pro sňatky, leda to byl syn z bohatého statku, a umírali i v prereproduktivním věku (na následky dnes banálních chorob).

 461. Matzurko, to by bylo bezva.
  On to nejspíš nebude jen ten D.-syndrom, ale i všelicos jiného.

  Zvyky našich předků by se nám asi pěkně eklovali.
  Ještě za socíku jsem četla stížnost na zlého feudála Oldřicha z Rožmberka (bratr Petra Voka), který nařídil, aby báby babicí vyšetřovaly svobodné dívky a vdovy na panství kvůlivá životu nemravnému. Prostě ubohý venkovský lid pod feudální knutou!
  Autor ovšem už nedodal, že pan Oldřich to nařízení vydal po té, co se našlo mnoho zavražděných nemluvňat po latrínách, hnojištích apod.
  Také Thomas Moore o tomhle psal, že Anglie se ozývá křikem topených dětí.

  Takže docela fujtajxl. Prostě lid se klátil a následky řešil značně nekřesťansky.

 462. Ve všeobecných zmatcích poněkud zaniklo:

  „Vláda schválila změny v dani z přidané hodnoty. Od příštího roku se má snížená sazba zvednout na 14 procent, o rok později se pak obě sazby DPH sjednotí na 17,5 procentech. Koalice chce zvýšením financovat důchodovou reformu. Co všechno zdraží? A jak úspěšná důchodová reforma bude? Hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora v Hyde parku.“
  http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/30.5.2011/

 463. 573
  Rputi,
  jako připomenutí pravicové vlády v roce 2011 dobrý 😉

 464. 573 neplatí, budu muset na ta data dávat větší pozor. Bylo to na stránce jako poslední, tož mne to zmátlo. Sorry.

 465. Oldřich z Rožmberka bratrem Petra Voka ???????

 466. Dobrý den. Pusťte si Robejška ze záznamu v Hydeparku:
  http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/13.4.2015/
  Ad genetika: Matzurko viděl jsem, že pořádáte laboratoře a přednášky pro středoškoláky v červnu a koncem srpna. Blahopřeji.
  Byl jsem na jedné sešlosti u Plané u ML. Chcete-li si koupit za velmi levný peníz usedlost v 800 let starém městysi, doporučuji. Domy ještě stojí, většina je léta neopravována. S koncem práce v zemědělství se všichni stěhují do měst, k továrnám.

 467. 2 dvd – to víš, chybička se vloudí… Oldřich nebo Vilém, dyť je to jedno…

 468. Nově by se do českého právního řádu měla vrátit i povinnost hlásit přechodný pobyt, a to u pobytů mimo místo trvalého pobytu, které přesáhnou dobu delší 90 dnů. „Přechodný pobyt se hlásí na ohlašovně v územním správním obvodu, kde se nachází nemovitost, v níž si občan hlásí přechodný pobyt, a to ve lhůtě 15 kalendářních dní od ubytování,“ konstatuje se v důvodové zprávě.

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/stat-zavede-povinnost-hlasit-se-k-prechodnemu-pobytu_339525.html

  Erár ještě nevymřel.

 469. Bože, já mám dneska den!

  >>> dvd – samozřejmě, Vilém !!!

 470. [561] Já bych řekl, že to závisí na třech věcech.
  Na velikosti firmy určitě.
  Do jisté míry na oboru. Ve „fabrice“ to bude lepší než v „leštírně prdů“.
  Na odtrženosti majitele. Rodinná firma na tom bude líp než akciovka, kde hlavní akcionáři jsou penzijní fondy.

 471. Honzo, blbé je, že se z fabriky bez neustálého dohledu postupně stane ta leštírna prdů taky. Což znamená stagnaci a posléze zánik.

 472. [583] Jasně, ale pokud si založím firmu na kaučink, gaučink nebo neziskovku, tak už to ani nemusím nikam posunovat. A rovnou si můžu jít najmout experta na nakreslení sedmi kolmých čar.

 473. Noname, jak se vám leští prdy? 😉
  U nás vyleštíme šroubeček, vy ho zašroubujete do destičky, přeleštíte a pak za drahý peníz prodáte do nějakého prdítka. Až přijde ta nová znalostní ekonomika, tak si ani neškrtneme.

 474. 587-naše výrobky leští jenom malá skupina zákazníků, dodáváme je neleštěné. 😉

 475. Nickname, nevím, nevím – vzhledem k tomu, jak moc se s těmi „znalostmi“ spoléhá na net, nemusí si taky škrtnout téměř nikdo! 🙂

  …Číňané se pomalu stávají počítačovou velmocí. Už nějakou dobu používají sofistikované technologie, které jim umožňují efektivně cenzurovat internet. Nyní se ale v jejich arzenálu objevila i kybernetická zbraň, jež si díky svým obřím rozměrům vysloužila přezdívku Velké dělo. To může podle bezpečnostních expertů vyřadit z provozu prakticky libovolný cíl na internetu…
  http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/366833-cina-ma-novou-kybernetickou-zbran-velke-delo-experty-znepokojuje.html

 476. 2 Honza ze Žižkova – ad 7 kolmých čar… Řešení je jednoduché – prostě požádám investora, aby mi poskytl osmirozměrný eukleidovský prostor a tam mu těch 7 kolmých čar nakreslím okamžitě, třeba i červené pomocí zeleného inkoustu (s použitím vhodné světelné filtrace). Při kontrolním dnu na 2d projekci na papír se mi problém zredukuje na 2 čáry, ale těch 5 dalších tam prostě je. Jen nejsou vidět. A budu chtít prémii za inovativní řešení… No a až investor dodá ten osmirozměrný prostor, získá realizaci projektu v celé své kráse.
  Elementary, dear Watson, isn’t it?

 477. Quivisi 585,
  já to za nejlepší nápad nepovažuju.
  Dobrej hec – to ano. Ale Poláci chtějí dát přes držku nějakému Rusovi (je jedno komu), kdyby na chleba nebylo!
  A Vlci neustoupí!
  Takže bude mazec!
  Teď jen, jak dopadnou ta víza?

 478. Dobré ráno,

  K Downovu syndromu : Jako starší rodička jsem absolvovala 2x odběr n plodové vody za účelem zjištění, zd adítě nemá nejaké vady, z nichž nejčastější je Downův syndrom.

  Nevím, jetsli si pamatuju správně přesná čísla, ale mám dojem, že cca po pětatřiceti letech věku matky stoupá výskyt DS z vcelku zanedbatelných spíš desetin procenta než celých procent na cca 4%, když se měla narodit dcera, bylo to vzhledem k mé čtyřicítce už 10 %.

  Myslím, že u příbuzenských sňatků jde spíš o to, že je vzvýšené riziko, že se sejdou různý vadný geny a násobí se tak dědičné poruchy.
  Downa v těch zapadlých vískách bych přičítala spíš tomu, že při tom způsobu života a neexisteci antikoncepce tam většina ženských rodila ještě kolem tej čtyřicítky.

  Lidově řečeno, když se někdo tváří jako debil ( myšleno klinicky), tak nevím nakolik je laik schopem rozeznat, zda se tváří jako debil, protože má Downa nebo proto, že má nějaký jiný mentální deficit, daný příbuzenským vztahem rodičů.

  No, tak já jdu absolvovat další rozhovor na tíéma sedm červených kolmých čar, kreslených zeleným inkoustem. Tiše doufám, že nakonec se ukáže, že jsme to jen blbě pochopila a a žemám nakreslit čáry dvě, navzájem kolmé, jednu červenou a jednu zelůenou.

  Dcera tvrdí, že sedm navzájem kolmých čar v sedmirozměrném prostoru není žádný problém.

  Takže logická reakce na požadavek by byla „jistěže mohu, potřebuju jen od vás jako podklad sedmi rozměrný prostor. “ 🙂

  Ale jak nakreslit červený čáry zeleným inkoustem, na to jsme zatím nepřišly .

 479. 589-poslední týden jsem četl několik článků o čínské IT špionáži.
  Je to fakt komické, Evropa a USA si nechají dodávat telekomunikační infrastrukturu od čínských státních firem (Huawei), dokonce dálkově spravovat a pak se diví, že tu infrastrukturu Čína využívá ke špionáži.

 480. Ajaja, chybička… nejsme halt matematici…. 🙂

  PeSi, proč je potřeba o jeden rozměr víc, než je počet požadovaných navzájem kolmých čar?

 481. No aby se na to člověk mohl koukat z nadřazeného rozměru… Papír je dvourozměrný, ale jako součást papíru bych tam ty čáry neviděl… Vidím je v trojrozměrném prostoru. „z nadhledu“.

 482. 595-tímhle bych to ale prodeji a marketingu nekomplikoval … I původní úvaha už bude pro dotyčné smrtící 😉

 483. Ještě jeden pokus:

  [590] Tyhle akademici. To bych uměl taky.
  Ten problém v tom klipu nejsou ty nanynky, co chtějí těch sedm kolmých čar, ale ten vedoucí projektu, co to „probere“ s expertem a pak to „upřesní“ a slíbí. Jakékoli podmínky navíc nebudou. Žádné dimenze navíc, ani 3D, žádné světelné filtrace.

  To si mě takhle jeden vedoucí projektu zavolal k jednomu zákazníkovi, kde se řešil problém. Dorazil jsem tam kolem osmé večerní, Malešice nejsou tak daleko. Pokecal jsem s tam přítomnými programátory, dohodli jsme oslí můstky, kde co vyztužíme, než se to povede vyřešit systémově.
  Pak jsem si toho člověka vzal stranou a řekl mu, že dokud nedodělám velkou úpravu, která potřebuje spoustu podpory, tak to musí jet v těchhle kolejích. Na tu úpravu budu potřebovat minimálně měsíc, možná i víc…
  Přetlumočil to zákazníkovi slovy: Zatím tam necháme tohle udělátko a kolegové do týdne dodají systémové řešení.
  Měl jsem ho tenkrát z těch schodů shodit, dneska už bych byl na svobodě, pokud by mi teda neuznali to přechodné pominutí smyslů.

 484. Jo, PeSi, díky, taky mně to tak napadlo :-).

  No, každopádně u nás se vyjasnilo, čáry stačí dvě a libovolnou barvou 🙂

 485. 2 Honza ze Žižkova ad 598 – možná by Ti uznali sebeobranu…

 486. Noname 601,
  klíčová věta je myslím tato: „Ja tomuto celému odmietam rozumieť.“ 😀 😀

 487. Honzo,
  jen se ptám, nic ve zlém.
  Neřídil se ten šéf , co slíbil týden zásadou “ slibem nezarmoutíš“ s domněnkou, že pokud ty oslí můstky budou fungovat, nebude tlak na splnění slibu, a zákazník snese odklad ?
  Jak to vlastně dopadlo ? Bylo to definitivní řešení za měsíc , A nebo týden ? Nebo jinak ?

 488. Jj, sankce…nějak to ne a ne vyjít!

  …Pro společnost Severstal, jež vyváží 20 % své produkce, jsou výhody devalvace jednoznačné. Veškeré náklady na výrobu oceli, železné rudy, manganu, niklu jsou počítány v rublech. To znamená, že v porovnání s konkurenty na světových trzích se razantně snížily. Jakákoli ocel se tam totiž prodává v dolarech či v eurech, jejichž hodnota vůči rublu naopak dramaticky vzrostla. Severstal získá za svoji ocel dolary a po převodu na rubly získá mnohem více peněz. „Stejný jev je viditelný v celém energetickém sektoru. Moskva vyváží obrovské množství ropy a zemního plynu, za což inkasuje dolary. Státní producent ropy Rosněfť, jenž udržuje úzké vazby na Kreml, proto vykázal v loňském roce nárůst tržeb o 18 %. Přitom podle agentury Bloomberg jeho konkurenti na světových trzích nedosáhli ani na jednoprocentní nárůst tržeb,“ píše Powell…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ruske-ekonomice-se-dari-Putin-je-v-pohode-sankce-nemaji-sanci-sokuje-prestizni-americky-Newsweek-370639

 489. 608-devalvace měny je dobrá pro Česko, pro Rusko je smrtící. Myslíme dialekticky !

 490. 612
  Ano, dá. Nejlepší obrana je útok, tak při této obraně se fronta posunula. 😉

 491. Vzhledem k tomu, že v Berlíně Normanská čtyřka znovu dohodla, co všechno se odsune, možno z toho soudit jediné – vláda v Kyjevě ovládá stěží Kyjev, jinak si tam každý dělá, co chce…

  NoName, že to novinářští šmokové po sobě nečtou, je celkem zjevné už delší dobu.
  Krom toho většina z nich sémantickou stránku jazyka neovládá, takže se mjim i stává, že napíší pravý opak toho, co chtějí. A ani si nevšimnou…

 492. Rputi,

  kdepak, Západ bude jen buzerovat opolčence a Rusko, a nedodržení podmínek Ukrajinou bude tolerovat.
  NJHako obvykle. Kdysi, když Chorváti přešli přes jednotky OSN, a obsadili Srbskou krajinu, taky se nic nedělo

 493. 569 Halladine, jinak řečeno, byla to švédská námořní onanie.

 494. Tak kdepak to ještě není rozvrtané… ???

  …Spojené štáty americké sú znepokojené politikou Číny v juhovýchodnej Ázii a domnievajú sa, že sa Čína snaží riešiť územné spory so susednými štátmi za pomoci sily. Vo štvrtok 9. apríla to oznámil, americký prezident Barack Obama počas svojej návštevy na Jamajke. Tam sa stretol s vedením krajiny a tiež prehovoril pred miestnou mládežou…
  http://www.hlavnespravy.sk/barack-obama-je-znepokojeny-agresivnou-politikou-ciny/597917

  …Podle komentáře publikovaného na webu čínské tiskové agentury Xinhua by měli američtí vojenští důstojníci přestat lživě poukazovat na údajnou čínskou hrozbu v oblasti Jihočínského moře. Eskalaci napětí mají prý na svědomí především Spojené státy, které chtějí posílit svůj vliv v regionu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cina-posila-ostry-vzkaz-Obamovi-Neplette-se-do-toho-Tento-problem-si-vyresime-sami-370110

 495. Spojené státy hájí v Jihočínském moři své legitimní zájmy.
  Položme si ale otázku, co tam dělá Čína ???

 496. Kouká sebrat ostrovy s potenciálními zdroji ropy a plynu Filipinám, Vietnamu a Japonsku.

 497. Pak je to primárně věc Číny, Filipin, Vietnamu a Japonska ?

 498. Ahoj!
  Ale Dano, notak !!
  Všichni vědí, že Číňané nebyli první,to je jen pokus o antiamerickou propagandu a že hamburger je jen opečený tatarský biftek a ten samozřejmě vynalezli Krymští Tataři v době kdy ještě žili na Ukrajině.

  Takže prvenství jasně patří Ukrajině!!!

 499. 625-na Krymu. Na Ukrajině samozřejmě žijí pořád, svobodně, volně …

 500. Šílíš?
  Copak lze Krym, dnes opět sovětský, uvést jako kolébku Hamburgerů?
  Uvědomuješ si, jaké stravovací a hospodářské komplikace by to způsobilo v USA?

 501. Prý byla nalezena původní smlouva o odkupu Aljašky a je v ní uvedeno, že koupě zahrnuje i Kamčatku. 😉

 502. A si si Šumaváku, jistý původem tatarského bifteku na Krymu? Co když další pátrání ukáží, že tatarský biftek pochází z Tatarstanu? A to se ještě může ozvat Bulharsko. 🙂

 503. No nevím, existuje takové město, Hamburg, a když si vezmu Berlin->Berliner (a to odvodil JFK), tak Hamburg-> ?
  Ale počkal bych, co o tom píše Churchill a Doležal a od toho bych se odrazil.

 504. Může. Ale Jatzeňuk na něj pošle 500 Tanků Abrams!
  A hin sa hukáže, kdo co vynalezl.
  Navíc Bulhara se stačí zeptat a on místo aby kývnul, že ano, zakroutí hlavou že ne, že Hamburger ne.Oni jenom čevabčiči, protože tolik masa najednou, aby to dalo na hamburger zatím nikdy neměli !!

 505. Ale, to je známé!
  Tatarák pochází od Mongolských hord, co si je pletli s Tatarama. A vzniknul tak, že si Mongolové dávali flák masa pod sedlo a než dojeli z Gobi na Moravu, bylo naklepaný.
  Takže správně by to mělo být nějako jako Džingis-chán nebo Džingis-chuj …. už nevím, ale tak nějank…

 506. Hamburg -> deutsches Beefstaek vulgo die Frikadelle, nebo Klops!

  von JFK věděl, proč to říká v Berlíně!

 507. Gavariť republikanskoje rádio Jerevan.
  Daragije slušatěli, sivódňa nikákovo kancerta nebudět, patamu što adin chuj papizdil balalajku.

 508. 635 – A ? Jak z toho vyplyne právo USA řešit to ? A pokud je názor zúčastněné strany důležitý, proč třeba z názoru Sýrie nevyplyne právo Ruska nebo Íránu řešit zase něco jiného ?

 509. Aerokarle jiný názor? Než USA? To ale zatraceně riskují!

 510. Nebuďte jak malí……
  USA mohou všechno, protože jsou vyvolení. Všichni ostatní jsou jen vyvalení.
  každý přece ví, že když dva dělají totéž , není to totéž.
  Když něco říkají Američané, jsou to přátelské rady , dobře míněné, a tak moudré, že je velmi nemoudré je neuposlechnout.
  Když něco řekne kdokoliv jiný,třeba Rusko, je to nepřípustné diktování, a projev agresivity.
  Tak to prostě je. Jen jsou s tím dva problémy.
  Ten první je,že Rusko si myslí, že cokoliv můžou Američané, mohou oni taky ( blázni – copak jsou vyvolení ?)
  A druhej ten, že ani uposlechnutí moudrých amerických rad nezaručí to, že Vám na hlavu nehodí nějaké bomby, případně Vás nepošlou před soud do Haagu…..

 511. No a když třeba Obama řekne, že Irán je OK, tak to Putin vezme vážně a prodá Iránu protiletecké systémy S-300, když teda je Irán OK.
  No a hned po prvním americkém sestřeleném „monitorovacím“letadle, které si pokojně lítalo nad hranicemi , bude zase řev, jak jsou ti Rusové agresivní!!!
  Jako bych to slyšel…

  Jinak mám dojem, že Obama zdědil války na středním východě, začal si svoji na Ukrajině a chce-li být Clintová opravdovou presidentkou, musí si najít místo, dostatečně vzdálené od území USA, dostatečně neklidné s dostatečnými zdroji ropy a nerostných surovin, aby tam mohla rozpoutat svoji vlastní novou válku.
  A dostat do války Čínu s Indií by byl mistrovský kousek ministetrstva zahraničí USA! To by byl doma klid na práci, kvetla by jak jak výroba a prodej zbraní, tak privatizace a následný stavební boom, prostě svět by se dostal z krize a vypukla by všeobecná konjunktura, jako dnes po sankcích v Rusku.
  Samozřejmě je to nesmysl a Obama, aby vzniku konfliktu zabránil, tam pošle expediční sbor!

 512. i tak si to můžeš pustit…, to pochopíš.

 513. Nehádejte se… Již kdysi před časem jsem na základě historických pramenů dokázal, že hamburger vynalezl Jára da Cimrman při svém pobytu právě v Hamburku – a nazval tento pokrm na počest dle tohoto města. Bohužel se tam setkal s jistým skotským tulákem Mc Donaldem a ten mu ten vynález sprostě ukradl.
  Možná bych to ještě někde našel, ale pochybuju…

 514. Šumaváku,

  ta sympatická učitelka učí fakt velmi dobře !
  To nářečí je skvělé, a ani na to, že pořádná věta má končit slovem kurva nečzapomenula!
  🙂

 515. McDonalds není zrovna šťastným příkladem. Existují daleko lepší „hamburgárny“.

 516. Noname: Vrcholem kulinářského umění je pro mě – kromě zdravé domácí stravy – závodní stravování v hornickém hostinci. Nemohu posoudit co je lepší a horší sekaná. Jsem spokojený, když je sóji minimum.

 517. Netvrdím, že to umím posoudit kvalifikovaně, ale z toho, co jsem měl, je hamburger z McDonalds ten nejmenší, nejušláplejší, nejmíň masový.
  Existují hamburgy daleko větší, z masa, chutné. Dokonce i v ČR.

 518. „Když něco říkají Američané, jsou to přátelské rady , dobře míněné, a tak moudré, že je velmi nemoudré je neuposlechnout.“

  …to jsem teda netušila, že babiččina přítelkyně Aninka je Američanka…..

 519. A to, že její moudré a přátelské rady nefungovaly a občas z nich vzešel i slušněj průser, bylo samozřejmě zaviněno výhradně naší tupostí, nedostatečnou vděčností a nepochopením.

 520. NoName,
  starej McDonald farmu měl, hyja hyja hou,
  co pošlo do hambáče pomlel, hyja blija hou 🙂

  A dneska je prej výročí Ponny Expressu, tak šup na Google si zazávodit 🙂

 521. (637) Prostě to dělají. Jako třeba ti Rusáci v Sýrii, když už to vzpomínáte.
  (639) Jiný než NoName, to by jim mohlo projít. 😛
  (642) Indie se zatím kamarádila spíš s Rusáky a dříve se SSSR, ostatně i Čína. Dostat je do sebe, to se USA ani nemusí moc snažit, tam bývalo dost domácích talentů. Poslední dobou se zklidnili, ale kdo ví, na jak dlouho.

 522. Ano, obvykle jsou to domácí rozesírači, velmoci, speciàlně tu jednu by snad nikdo nepodezíral.
  Nakonec, třeba výroba syrské umírněné opozice je skutečně spíše fór…

 523. Ano, někde je vliv sousední velmoci na rozesírání přinejmenším hmatatelný, jinde imaginární.

 524. 658
  ¨NoName,

  samozřejmě, že nějakou lumpárnu. Co jiného ?
  Možná je v Rusku sežerou ! 😉

 525. No a nejhorší je, když rozesírá velmoc nesousední, nebo sousední nevelmoc.
  No a když někdo chce zaplatit za plyn či ropu, je to rozesíráni par excellence!

 526. Já jenom doufám, že se evakuace neúčastní letadla nějakých embargovaných společností, to by je tam zàsadoví Evropané museli vràtit …

 527. NoName,

  a představte si, že by je vyložili na Krymu ! 😀

 528. 665-před barákem nějakého krymského Tatara …

 529. Mno,
  mimoběžné hlásání stran norských incestů – na odborných serverech zatím nenalezeno nic, ohledně Downova syndromu leda novinové zpráva, že jich je v Norsku údajně více, a to proto, že matky rodí v pozdějším věku.
  Ovšem dopídila jsem se na stránky mezinárodní organizace na sledování vrozených defektů, a z tam uveřejněných grafů naopak počet Downiků v Norsku klesá….
  A na závěr na nějakém spíš pro-life serveru v AJ bylo řečeno, že až 80% matek volí v případě pozitivního prenatálního testu přerušení těhotenství, a že je to ošklivé. protože hodně lidí rádo Downa adoptuje, a pár odkazů na knihy či příběhy rodin, kteří mezi svými dětmi Downa mají a jsou tomu rádi.

  No, až zas najdu chvilku, budu hledat dál. Ovšem pokud dáma v článku nemá přístup k datům norského ministerstva zdravotnictví či jiné organizace, která snad tyto věci eviduje, tak používá agenturu JPP.

  Incesty v Evropě se systematicky spíš zabývají jen v UK, vzhledem ke kulturním zvyklostem řady imigrantů se asi není co divit.

 530. Já měl kdysi , ještě v dětsví, když jsme ještě bydleli v činžáku mladíka Downa jako souseda. Bydlel s dědečkem a babičkou… Byli už hodně staří, a přemýšlel jsem co s ním bude, až zemřou…..

 531. Matzurko, v tom článku stálo, že ta paní žije v Norsku a dlouhodobě se tím zabývá, tak asi ví kam může koukat. Odněkud to brát musí!

 532. Taky si to ovšem může vycucat z palce, či jiné vhodné části těla…

 533. PEsi, otázka je, proč by to dělala?
  Leda by snad na sebe chtěla upozornit.

  My tady, jak máme výhodu té genetické směsky tak na podobné věci nejsme zvyklí, ale fakt je, že jinde to člověka až zaráží. Pamatuju, jak jsem v Augsburgu zírala, co na gymplu bylo nápadně malých holek, tak kolem 150cm – v 15 letech!
  Jak jsem psala ráno, když se takhle v sobotu na rodinné nákupy vyrojilo obyvatelstvo z těch vesniček okolo, to člověk jen zíral. Ne snad vyloženě mrzáci, ale takoví nějak „divně šišatý“. V Německu navíc panoval v chudších vrstvách neblahý zvyk, když mimino nechtělo spát, tak se mu dal cumel namočený do piva. A jak pak miminka pěkně spinkali.
  A spolu s tou příbuzenskou plemenitbou a často podvýživou, to tedy byla nálož! A pochybuju, že v Norsku, s tím pověstným alkoholismem, to bylo jiné…

 534. Rputi,
  ale Neringu Ozolinu zpovídala v litevské TV talkshow nějaká tamní Jílková nebo co. není uvedena profese paní Ozolino, jen že je to Litevka, žijící už 17 let v Norsku, a je proto v Litvě uznávanou expertkou na Bavernet (ale neříkají detaily). norský velvyslanec dále konstatuje, že se v Litvvě tvrdí (to proklaté „se“ je docela ukecané), že je v Norsku hodně incestů, Downů a proto kradou děti odjinud.

  V Googlu mi na jméno Neringa Ozolina vyběhla nikoliv expertka, ale spíš aktivistka, pokud tedy translátor stíhal dobře. Zítra ještě znovu kouknu na akademický portál, zda je autorkou nějaké odborné publikace, ale silně pochybuji. IMHO je to „případ Michaláková“ po litevsku, ovšem slovo dali aktivistce, která neváhá použít JPP. Opravdu si nemyslím, že by měla svá tvrzení podložena studiemi, už proto spojení incest a Down, což je skutečně nehorázná kravina – ale v laické veřejnosti je asi spojeni Down = mentálně postižený dost známé, stejně jako incest = blbé děti.
  Pokud nějakou vědeckou studii najdu, ráda se tu veřejně paní Ozolině omluvím.
  Jdu hledat tu webovku s vrozenými defekty…

 535. Aaaaa tu to máme,

  tak snad se to bude otevírat
  http://www.eurocat-network.eu/prevdata/resultsPdf.aspx?title=F1&allanom=false&allregf=true&allrega=true&anomalies=89&winx=1896&winy=940

  POkud ne, tak zájemcům doporučuji tuto stránku
  http://www.eurocat-network.eu/default.aspx?tree=pubdata

  a kliknout na odkaz F1.

  Otevře se spousta grafíků pro jednotlivé státy Evropy, kde je souhrn výskytu Downa za posledních pět let (tedy do r. 2012, novější verzi jsem nenašla). Norsko nijak nevybočuje s evropské Jinak mají počet postižených celkem vyrovnaný; jen tak pro zajímavost si lze dohledat státy, u kterých naopak ty grafy signalizují problém… ale opět, souvisí to s věkem matky, takže nárůst může být způsobem změnou životního stylu a odsouváním mateřství na pozdější fázi života.

  A s tou příbuzenskou plemenitbou to zdaleka není tak horké, jak by veřejnost snad ráda viděla – víceméně jde opravdu o velmi lokální jevy, nijak systémové. A jestli je opravdu v nějaké oblasti pár inbredních jedinců, tak to neznamená, že kvůli tomu bude stát prosazovat kradení dětí imigrantů pro ozdravení genofondu….

 536. Matzurko,

  existuje forma Downova syndromu, která prý dědičná je. Jeden z rodičů je přenašeč.

  K chromozomální mozaikové formě Downova syndromu dochází v průběhu následného intenzivního dělení vzniklých buněk, tato forma je však velmi vzácná, vyskytuje se u pouhých 3 %. Translokační typ Downova syndromu je vyvolán volným přesunem nebo spojením jednoho chromozomu k dalšímu, tento projev se vyskytuje zhruba u 3 – 4 % dětí. Přenašečem chybné genetické informace je jeden ze zdravých rodičů, v tomto případě existuje vysoké riziko dědičnosti Downova syndromu i na další přímé členy rodiny.
  Tato varianta je prý ale vzácná.
  http://www.downuvsyndrom.cz/charakteristika-downova-syndromu/

 537. A omlouvám se za ten „češtin“,
  diplomky ještě nejsou finalizované – a dneska to bylo v laborce jak v polním špitále, jedna studentka dorazila obsypaná alergickou kopřivkou a druhá s horečkou devětatřicítkou. Tak doufám, že nic z toho nebylo infekční….

 538. Matzurko,
  jedna věc jsou počty narozených dětí s Downovým syndromem, ale bylo by zajímavé zjisit počty interupcí kvůli embryu s Downovým syndromem. To by vyjadřovalo postižení norské populace objektivněji.
  Ovšem to asi nebude zjistitelné.

 539. Dobrý, večer,

  “ pár odkazů na knihy či příběhy rodin, kteří mezi svými dětmi Downa mají a jsou tomu rádi.“

  Hmmmm… Já mám doma „Aspergera“. Mám ho ráda, protože je to můj potomek a beru ho se vším, co to přináší. Ale že bych byla nějak specielně ráda, že je postiženej, to si nějak neumím představit.

 540. Halle,
  klidně může být. Ale ty grafy výše to nerozlišují, počítají všechny Downy, a jejich počet se snižuje.
  Ovšem, může existovat studie, kde jsou tyto případy přenašečů evidované extra – ale v současnosti je norská medicína na dost vysokém stupni technické dokonalosti, takže si fakt nedokážu představit, že by šlo o celospolečenský problém.

 541. maYdo, oni „downové“ bývají velmi příchylní mazlíci – pokud to postižení není příliš těžké.

 542. (675) Obsah je celkem jasný, čert vem češtin a díky za něj.
  Mně dost baví, kolik lidí ty všemožné fantasmagorie rádo šíří.

 543. maYdo,
  jsou to knihy o tom, jak byli sourozenci i rodiče obohaceni dětinskostí a prostotou toho nemocného dítěte…většinou s podtextem, aby rodiče nevolili přerušení těhotenství (protože vražda).
  Pro mne je to dost nepochopitelné, jsem nastavena jinak – nepochybuji o tom, že to dítě milují stejně jako ostatní, ale jinak s tím mám spíš spojeno spoustu práce navíc i řadu omezení, které ne každý dokáže zvládat. Píšou to ti šťastnější… Taky ale záleží na stupni postižení, tady je toho taky celá škála. Asi jsem postižená svou profesí, ale při představě, že přivedu na svět těžce postižené dítě, které nejen nikdy nebude soběstačné, ale navíc bude vyžadovat většinu mého času „pro rodinu“ a nakonec zemře i dříve, než já….anebo zůstane na krku lidem, kteří se o jeho příchod na svět nijak nepřičinili… prostě ne.
  Ale to ja fakt můj soukromý názor, naprosto individuální a zatížený tím, že jak moje máma, tak sestra a švagr s takto postiženými dětmi a lidmi pracovali a pracují.

 544. AK,
  nojo, dost mne to načepejřilo (zas někdo zneužívá genetiku), škoda že neumím vyslídit řádění novinářských šmoků v jiných oborech 🙂

 545. Matzurko,

  to mi vypadá na n ějaký náboženský spolky. Nehodnotám, jak se kdo v takový situaci rozhodně, já sama to nevím…. V každém případě jsem osudu zatraceně vděčná, že mně tohle rozhodování minulo.

 546. Matzurko, můžu tě ujistit, že ekonomických nesmyslů jsou denně plné noviny – snad kromě sportovní rubriky a 50% černé kroniky. Zlatá genetika proti tomu.

 547. Dobrý večer vespolek.

  Dnes večer v 22:10:40 SELČ uskuteční opět společnost SpaceX pokus o start Falconu 9 v 1.1 s nákladní lodí Dragon CRS-6 (SpX-6) k ISS. Zároveň by se cca 8 a půl minuty po startu měl na plovoucí základnu v moři ASDS vrátit 1. stupěň rakety Falcon a pokusit se na ní o měkké přistání na plošině. Vlny v místě přistání mají výšku kolem 1 m a vítr 6-7 m/s.

  Koho to zajímá, tak se může koukat na těchto odkazech:

  NASA TV: http://www.ustream.tv/nasahdtv
  SpaceX: http://www.spacex.com/webcast/

  Takže za 45 minut se očekává start…

 548. Matzurko,
  znáš to – v novinách jsou zprávy pravdivé, pravděpodobné a nepravděpodobné ……

  V případě Barnevernetu jde o jednání natolik obludné, že se dají konspirační teorie, které to aspoń vysvětlují, celkem očekávat.
  Vím o případu, kdy se Norce narodila trojčata a jedno jí bylo odebráno s odůvodněním, že je jich moc a ona se o ně nedokáže postarat. Ne, že nedokázala, ale teprv nedokáže!

  Ve skutečnosti jde jen o prachy, protože pěstounství je celkem lukrativní záležitost.

 549. Rputi,
  ale jo, Bavernet asi bude norské „špecifikum“, akorát mne štve, když někdo motá genetiku do zjevně mimoňských souvislostí. I konspirovat se musí umět 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=K9X74URBjZo

  Foundry,
  ale problém je v tom, že mi je ta genetika v praktickém životě leda na bzum, zatímco rozumět ekonomii a ekonomice, asi bych nejezdila v Hundíku (i když po téměř roce je mi to autíčko čím dál milejší :))

  BTW, všimla jsem si v našem městě zvýšeného počtu MiniMorrisků – to tak zlevnili nebo je to jenom naše místní značka býti „kchůl a in“ ?

 550. Start proběhl na jedničku, teď ještě to přistání 1. stupně…

 551. Skype mi hlásí, že uživatel Martin TT má dnes narozeniny … tak pokud je to pravda, tak vše nejlepší.

 552. Vypadá to, že Falcon plošinu trefil, ale příliš zprudka. Takže příště. Škoda…

  Dragon již má roztaženy sluneční panely a jeho let je OK…

 553. Martin TT má narozeniny, jako většina geniálních dětí, v září. Přesto panu Pavlu Ebrovi děkuji.

 554. Dobré ránko!

  „„Ukrajina je silný partner, který se s námi podílel na cvičeních a operacích po celém světě,“ uvedl plánovací důstojník brigády Ashish Patel.“
  Napsal i-babiš a mně by sakra zajímalo, kde se tak Ukrajina zúčastnila operací, když není členem NATO?

  A ten výcvik, kterého se Ukrům dostane nebude ani pěchotní, ani třeba dělostřelecký, anobrž výsadkový. To se, zejména praporu Azov, bude zajisté hodit. Tak proto pořád ty řeči o hybridní válce. 900 paragánů už dokáže nadělat slušnou paseku.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/americky-konvoj-dorazil-na-ukrajinu-d73-/zpr_nato.aspx?c=A150414_181208_zpr_nato_inc#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 555. Rputi,
  mám dojem , že Ukrové byli jak v Iráku, tak v Afganistanu. A jedna loď se účastnila protipirátské operace u Somálska.

 556. A já to prásknu: Dušan má narozeniny! Kulaté!
  Ať žije a vzkvétá i nadále!

 557. Ten Afganistan je taková zajímavá kontinuita – nejdřív za Sověty …. pak za Spojence ….

 558. Dobré zas ráno… 2 Matzurka ad 682 – řádění v jiných oborech – napovím – Jihočeské matky…
  No a co se týče novinářů, PaH-BŽ, obecně, doporučuji první kapitolu knihy: Jan Klíma – Smrt má ráda poezii.
  Na to, že to napsal v šedesátejch letech, je to dosud nepřekonané… Navíc mě Honza Klíma asi dvakrát vyhodil z kvantovky, ale už mi to za ta léta odpustil… Dneska jsme docela kamarádi, pochopil, že jsem prostý experimentátor, nehodný vznešené teorie… No a v názoru na novináře, PaH-BŽ, se docela shodujeme.

 559. Tak nevím, je něco ve vzduchu nebo nějaké kosmické vlivy?
  Zbláznili se všichni?
  Krom toho, že za války přepadl SSSR nejdřív Ukrajinu a pak Německo, jsem se dnes dočetla, že sovětská armáda byla tak zdecimovaná, že by, bez podpory Američanů, do Evropy vůbec nedošla …. takže teď nevím….

  A válka neskončila v květnu, ale až v září, když kapitulovalo Japonsko, takže teď vůbec není co slavit.

  A Rusové i západní spojenci znásilnili statisíce německých žen, takže to vlastně byli okupanti.

  A korunu tomu nasadila paní Lukešová na NP: “ Nejsou to spíš zájmy dnešního Ruska, které vedou k naprosté destabilizaci stále většího počtu států? Proč stále více běženců celého světa hledá útočiště na Západě a ne v širokém, rozhlehlém Rusku? Dnes už je bezesporu jasné, že brutalitu bez hranic způsobila revoluce v Rusku r. 1917.“

  Hoďte na ně síť!

 560. Je zajímavé, že ohledně uvolnění prodeje S-300 Iránu čtu široké spektrum poznámek, ne jedné straně jsou to staré ruské krámy, na druhé to ohrožuje světový mír.
  Jak může pár starých ruských krámů v rukách primitivních Peršanů (sice civilizace stará 3000 let, ale kam se hrabe na naše kámoše s velbloudy) ohrozit světový mír ? Je to zbraň PVO. Jediné, čemu brání je útok na Irán.
  Ano, Irán usiluje o jadernou zbraň, ale o tu budou dříve nebo později usilovat i SA a další státy. Nemluvě o tom, že pár skutečně podivných států už jaderné zbraně má.

 561. Jo, a Irán byl původně „odblokován“ ve snaze zahýbat cenami ropy a otevřít Evropě další alternativy ohledně plynu. Nechce se mi věřit, že odblokovávači byli tak krátkozrací.
  Nicméně, v kontextu událostí posledních let, je možné, že i politiku ovládli zmrdi a oni prostě nejsou dost bystří na to, aby to vedli lépe ?

 562. 699 PeSi, s potěšením si rád zařádím. Čím dále od svého tím lépe. To je úleva….Ovšem tak abych lidstvu nepáchal škodu.

  700 Rputi, ne, jen jsou blbí či navedení, to znamená, že blbí, jinak by se nenechali navést. Stále stejní blázni s hlásnou troubou. Nekonzumuju, jídelní lístek je nekonečně bohatý pro lepší výběr. Nemusím stále to samé abych blijící v rohu se opakovaně ujišťoval, že to byla stejná sračka jako posledně.

  692 Bohouši, vehikl je to zajímavý, nutno poladit.

 563. A současný newspeeak je kouzelný-na začátku týdne ruská stíhačka v OHROZILA americké průzkumné letadlo, včera britské stíhačky ZAHÁNĚLI ruské bombardéry …

 564. Iracionální, poněkud hysterické …. svět se v prdel obrací….

 565. Co teď?

  …V Polsku však podle německého týdeníku Focus působí i motorkářský klub, který „každoročně organizuje jízdy do míst, kde stalinistický teror zavraždil Poláky“. Jeho předseda Wiktor Wegrzyn se proto přimlouvá za vstup ruských motorkářů do Polska. „Když jezdíme v Rusku, jsme všude srdečně vítáni. Ruské velvyslanectví nám dokonce v uplynulých šesti letech vždy zdarma vystavilo víza,“ zdůvodňuje…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/367013-vetsina-polaku-je-proti-akci-nocnich-vlku.html

 566. Nj, Pesi, když už i Tusk brečí, že Evropani nechtěj válčit – takhle to Velký Polsko nevybudujou!

 567. Dušane,
  pokud se Rpuť nezmýlila, tak všechno nejlepší a „mnoho šťastných opakování tohoto dne“!!!

 568. Dobré ráno,

  jarní sluníčko vylákalo ven podivný hmyz, který se slítává do kanclu. Mají jen čtyři končetiny a chytinovou skořápku jen na hlavě, broučí okuláry místo očí a jsou všelijak přepestře vybarvení. Obvykle nosí na zádech batůžek. 😀

  Mám neurčité tušení, že to nějak souvisí s tím, že současně chodba začíná připomínat dobře zásobený obchod s koly.

  Jsem si vupomněla s tou genetikou – mám dojem,že jsem někde četla, že všeliké demence a postižení v zapadlých horských vsích byly způsobeny často nedostatkem jódu ve stravě.

  A pokud jde o výskyt výšky okolo 150 cm, tož moje dcera dosáhla ve 13 výšku 153 a víc ani ťuk. Tam bych naopak na tu genetiku hádala, malá matka = malá dcera.

 569. >> maYda
  Poněkud OT, ale můj dávný šéf (jediný šéf, kterého si podnes vážím) o mne tvrdil, že si pamatuji každou blbost. A taky že jo. Poslední věta mi připomenula reklamní slogan z 1. republiky: „Silná matka, štíhlá dcera – nosí župan od Eisnera.“

 570. 2 dvd ad 717 – prej to mám zakázáno vidět…

 571. >> maYda ještě jednou
  Mezi válkami dostávaly děti v pohorských částech ČSR ve škole jodové pokroutky. Tedy v klatovském okrese určitě – a byla to nějaká sloučenina jodu aplikovaná do čokoládových bonbonů.

 572. dvd, my obě nenosíme župan vůbec. Ani od Eisnera ani jinej 🙂

 573. PeSi – třeba Karlova nervosita zakazuje – kvůli zbavení se konkurence – přístup na adresy s .EDU ?

 574. dvd, ono to Německo mezi válkami zas taková výspa civilizace nebyla. Kdysi jsem byla v nějakém skanzenu u Bréma a zřejmě byly celé oblasti, kde se ještě po první světové vařilo na otevřeném ohni a kde statek tvořilo dlouhé stavení, kde obytná část sousedila bezprostředně s chlívem.

  A spaní v jakáchsi skříňových postelích ve zdi , které se zavíraly, mi taky připadalo docela eklhaft. Tedy, ne že by to nemělo jisté praktické důvody, ale určitě se to blbě větralo. Z jedný strany nevětraná postel, z druhý strany chlív, děkuju pěkně….

  BYly tam datované fotky, proto bylo zřejmé, že to není minulé století.

  Česká chalupa, vybavená pecí a s chlívkem pro kozu vedle mi připadala proti tomu docela komfortní.

 575. >>> dvd – Německu býval častý problém, obzvlášť v Alpských oblastech.
  A když u nás nastoupila do tramvaje třída z nedaleké školy, polovina tu hypertrofii štítné žlázy měla viditelnou.

 576. Zákázaný obrázek? Že by cenzura? V demokratické EU ? Neuvěřitelné.
  Uvedu tedy popis onoho obrázku ze 7.1.1945: do pluhu je zapřažen zpocený W.Churchill. Pluh pak vede v poněkud aristokratickém postoji F.D.Roosvelt. A za brázdou kráčí pilný rozsévač J.V.Stalin. A rozsévá zrno a rozsévá…

 577. 716 – Maydo:
  Ty lítající breberky ohlas na Korpskomando – možná přilétli od nějaké mršiny.
  Pokud to teda nejsou hybridní ruský nanobrouci ze Specnazu……
  To pak ohlaš Šafrovi, ať má co psát….

 578. 732
  zřejmě je otevření vázáno na německé IP žadatele. Některé emerické stránky to dělaj taky.
  \Může to být i otázka publikačních práv jen pro některé země.
  No, ten obrázek není tak úplně nepravdivý.. 🙂

 579. Druhý funguje, první: Forbidden
  You don’t have permission to access /german-propaganda-archive/images/reich/reich08.jpg on this server.

 580. Dnes vstupuje do platnosti nová vyhláška ministerstva dopravy, která uvolňuje pro použití spalovacích motorů na lodích na některých plochách a tocích, kde to bylo dosud zakázáno.
  Kromě jiného i na Nových mlýnech III, což jsou moje domovské vody.

 581. Dobrý den. Halle, dobrá zpráva. Motorové čluny provzdušní vodu a povodí na to nevydá ani korunu.

 582. Nickname 🙂
  no, tak tohle se mi nezdá, že by bylo třeba 🙂 Ryby na Nových mlýnech si na nedostatek kyslíku nestěžujou.
  Ostatně, na plachetnici jsem mohl mít motor už teď, jen s gumákem s motorem jsem tam nemohl.

 583. Doteď byly na Moravě jen dvě místa, kde se mohlo s motory – Dalešická přehrada a Baťův kanál

 584. Koukám, že v Kyrgystánu by si měli začít dávat bacha!

  …Jak se uvádí v kyrgyzských novinách Delo № … s odvoláním na své zdroje na mezinárodním letišti Manas“v Biškeku, ukrajinská letecká společnost Antonov Airlines, přepravila do kyrgyzského hlavního města více než 150 tun neznámého nákladu, který měl status „diplomatické pošty“ a byl určen velvyslanectví USA v Kyrgyzstánu….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/diplomaticka-posta-o-vaze-150-tun-pro-ambasadu-usa-v-kyrgyzstanu/

 585. 742-no co, červené karty pro Atambajeva. Vypral USA z Bišeku a ještě se ukazuje s Putinem.

 586. … další Velký Mejdan bude v Biškeku … ale uvítal bych od Prvních zpráv odkaz na zdroj, neb První zprávy samu o sobě mou důvěru nemají.

 587. 744-a bude spontánní.
  Dalo by se říct už teď, že si to Kyrgyzové rozeserou sami, jako si Iráčané Irák a Libyci Libyii a Syřané Syrii … Nepoučitelné národy.

 588. 2 Rpuť ad 742 – že by zásilka červených karet? On papír je nechutně těžkej… Takový kvalitní polokartón červené karty z křídového papíru může mít gramáž cca 300 g/m2…
  No a při rozměru cca A5 – jako na Albertově – by to dělalo nějakejch 16 milionů karet…
  No, ten Kyrgystán má nějakejch 5,7 M obyvatel, sousedi – Tádžikistán 8 M, Uzbekistán 30 M a Kazachstán 17 M, – no pak by těch 16 M karet uspokojilo tak 1/4 místní popapulace, to by mohlo při troše dobré vůle stačit…

 589. A hele, než jsem to sppočítal a napsal, ostatní byli rychlejší… No a ta spontaneita z toho přímo čiší…

 590. (745) zdravím !

  Nepomohlo by „humanitární bombardování“ ? Pokud si vzpomínám,při tomto bombardování Bělehradu se povedlo US letectvu zlikvidovat čínské velvyslanectví…. 😕

 591. Hele,
  nezdá se Vám, že jste nemístně podezřívaví ? 😉

 592. Ovšemže. Ve skutečnosti je to zásilka gumových medvídků, pro ambasádu do zásoby.

 593. Ta zpráva je i tak podvrh FSB. Má typický KGBácký rukopis.
  A kdyby se to náhodou přece jenom stalo … Tak jde o náhodu.

 594. V těch kontejnerech byly betonové skruže, personál se chce víc sprchovat, v Kyrgyzii je asi málo vody a tak si budou na zahradě kopat studnu.

 595. 150tun? Elektrocentrála pro vyslanectví, několik džípů + zásoby. Mohl v tom být i stavební materiál pro bezpečné (nouzové) místnosti, odolné vůči útoku obyčejnou municí. Poučení z Bengází, Jemenu.

 596. 753

  No, on asi ten průměrný ukrajinský plat nemá souvislost s poslaneckými platy. Pžedpokládám, že i v tom únoru byl vyšší než průměrný plat.
  Takže si poslanci zvýšili plat trojnásobně proti původnímu poslaneckému platu – a jaký byl se nepíše.

 597. Předpokládám, že i v únoru byl poslanecký plat vyšší než průměrný.Napsal jsem to jak hotentot. 🙁

 598. 754

  jasně, cement, písek a štěrk něco váží ! A ještě k tomu, když dovezli i vodu ! 🙂

 599. Kolega se dnes zeptal mladšího kolegy, zda dnes po ránu točil klikou lanovku, poté co posnídal trochu teplé žemle. Mladší kolega vůbec netušil, o co jde. Ach ti mladí.
  A mně teď naskakují vhodné repliky Š+G, tak se toho snad zbavím jinými hláškami.

 600. Honzo,
  zavolejte na mladého kolegu motostřeleckou divizi majora Ticháčka

 601. 761
  na portálu prahy 🙂
  google je veliký ! 😉

 602. Ani vorla!

  …Pokud se strany nedohodnou, bude země čelit nové vlně nestability, včetně dalšího ničení ekonomiky země a obnovení konfliktu mezi Kyjevem a milicemi na Donbasu, zdůraznila ministryně financí s nepokrytou snahou tak hodit vinu na věřitele.

  Následně přitvrdila a prohlásila, že v případě zhoršení situace pak Ukrajina může odmítnout zaplatit státní dluh, ačkoliv tímto směrem nechce jít…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajina-se-rozhodla-zastrasit-a-vydirat-sve-veritele/

 603. 763: Povinné odvody, hulvátští policisté v civilu. Který je rok?
  Jinak – policista, kdyby byl profesionál, by měl umět situaci zklidnit. Civilista, kdyby nebyl psychosociálně hendikepovaný, taktéž. Kameraman měl buď volat 112, nebo pomoci kolegovi v boji s vágusem.

 604. Jak ani vorla , Rputi !
  Vždyť Švarcík řekl, že Ukrajinu musíme postavit na nohy, kdyby čert na kobyle jezdil !

 605. Co se toho policisty zasahujícího v Pardubicích, tak se domnívám, že je zralý na pobyt na psychiatrii*). A potom snad na nějakou práci, na kterou mentálně stačí. Ovšem tvrzení policejní mluvčí o tom, že by osobu vstupující na přechod ještě na červenou mohl také hledat Interpol je ilustrací toho, že v této zemi není třeba orgány státní moci nijak zesměšňovat. Ono to zesměšňování stačí přenechat jim samotným.

  *) Je tu otázka, zda policista byl či nebyl ve službě. Pokud nebyl, tak jeho možnosti zasahování jsou poněkud omezené.

 606. Dušane,
  jestli dneska slavíš kulatiny, tak přeji hodně zdraví i štěstí do dalších let, ať máš cesty bezpečné a pořád hromadu přátel vůkol 🙂 !!!!

 607. Matzurko,
  to si piš, že jo!
  Někdo to od tebe opsal i z chlupama! 😀 😀 😀

 608. Ti, co říkají, že je jim všechno fuk, těm to fuk není…
  protože ti, kterým to fuk je, ti to neříkají.

  Henri de Toulouse-Lautrec, užito Emilem Haklem jako motto Pravidel směšného chování, překladatel neuveden

 609. mimochodem,
  je tu nějaký sledovač hry o trůny ? už se začalo vysílat, a prvý díl páté série se dá stáhnout..

 610. (768) dvd, pamatuji se, když jeden ten policejní pitomec po chodci jsoucím na červenou střílel, tak policejní psycholožka tvrdila, že to nejde jen tak říci že se zbláznil, že prý je nutno vědět, proč střílel …… http://1url.cz/k0YF
  (770) Lidovky to taky včera zpochybnily.

 611. 770
  Mno, pokud se bere v úvahu porodnost, tak každá pod 2 je průser.
  Takže to, že je Norsko na tom maličko líp než ČR není argument.

 612. 778-z takového zdroje by bral kdekdo, i s překročením ideologických bariér 😉

 613. Argunent, že Norsko je na tom s porodností dobře, a tedy nepotřebuje……

 614. Stačí změnit směr proudeění v plynovodu, vlízt tam a je jeden v Orenburku jako dup. 😉

 615. 780
  NoName,

  no jo, jsi mladší, a zvyklej cestovat

 616. Dobtrej podvečer,

  Halladine, pokud jde o hru o trůny, dík za info, ale dcerenka to má v merku. Už jsme včera viděly první díl. Prý ty čtyři nějak unikly ještě před premierou a už běhají po internetu.

  Ten včerejší byl už i otitulkován. Dcerenka by se bez titulků obešla, ale já bez nic moc nerozumím.

 617. Tak Zemanův povzdech, že se tvůrci maturitních otázek zbláznili (obecně bych s tím souhlasil) neboť jako otázku dali v kolika bytech v Praze bydlela Božena Němcová, bude asi zase jen takové plácnutí do vzduchu. Ředitel Cermatu existenci takovéto otázky popřel a upozornil, že se ono tvrzení objevilo i o rok dříve. Zřejmě se Ovčáček-Čtveráček bude muset kromě přehrabování se v článcích F.Peroutky podívat i na dosavadní maturitní otázky z češtiny. Dobro došli!

 618. maYdo, já právě dokoukal první, a stahuju druhej.

 619. Halle – instituce jakási, co s UKIPem nemá nic společného, předpokládám.

 620. Tak mám puštěné radio, byla tam nějaká debata o hluku a jeden z posluchačů trval na tom, že kdo je slušnej člověk, v deset večer už spí.

  Tak se koukejte za hodinu vyčůrat, vyčistit zuby a šup spát! 😀

 621. maYdo,

  nebude to něco jakože slušné děvče je v 8 hodin v posteli, aby mohla být v 10 doma ?

 622. Slušní lidé chodí spát za světla. V Bílovicích se to sem tam zadařilo, jít spát jako slušní lidé. Jen nás pak Loki v poledne budil.

 623. 796
  tak to dopadá, když jeden napíše děvče,a myslí dívka.
  A navíc po sobě nečte 🙂

 624. Pokud ovšem slušná dívka nejde do kina… „Ten film byl úžasný… Tak moc jsem se smála, až jsem se bála, že Karlovi počůrám ruku…“

 625. V tomhle případě ne, Halladine. Pán byl spravedlivě rozhořčen a evidentně by mu vyhovovalo, kdyby byla nařízena v deset celonárodní večerka.

  fakt je, když jsem zjistila, že mezi práva vězně patří spánek od deseti večer do šesti ráno, tak jsem zauvažovala, co bych měla provést, aby mně zavřeli.

  Děcka byly tenkrát malý a žádný spáči to nebyli. Takže o nějakém právu na spánek osm hodin jsem si mohla nechat leda zdát – když už jsem se k nějakýmu spaní dostala. 🙂

 626. maYdo,
  tak ti nevím, jestli to není spíš poviinost, daná tím, že v deset v base vypnou světla.

 627. Halladine, samozřejmě , že to je právo. Vězeň má právo osm hodin denně spát a dobrotivý žalářník mu ho zajistí tak, že zhasne světla.

  o matky s nespavými dětmi nebo uštvaný projektanty, dohánějící po n ocích termíny, takhle nikdo nepečuje 😀

 628. No, dnes ze mě slušňák nebude, kouknu druhej díl Ohně a ledu, a spát půjdu až pak

 629. Dobré ránko!

  Tak ještě k té genetice.
  Ono se často zapomíná jak se ve Skandinávii blblo s eugenikou už před II.SV. Z toho úhlu jeví se pak Barnevernet jako logický následovník.
  K článku D.Hamplové bych jen upřesnila, že když píše o Finsku, nejedná se o stát, ale o část Norska zvané Finmark – Finská marka, kde žilo finské obyvatelstvo.

  …Snahy o skutečné šlechtění kvalitní populace však spadají až do 20. století, kdy Skandinávii zachvátilo eugenické nadšení inspirované nacistickými programy nejen svým obsahem, ale i názvem rasová hygiena. Norsko v tomto vývoji nestálo pozadu a jedna z prvních skandinávských laboratoří pro eugeniku a rasovou biologii (tzv. Winderen Laboratory) vznikla právě v Oslu. V letech 1929-1935 pak všechny severské země postupně uzákonily nucené sterilizace méněcenných složek obyvatelstva a v roce 1938 se přidal i Island. Na rozdíl od poválečného Německa, které prošlo de-nacifikací, během níž vzaly za své i eugenické programy, skandinávské státy se svými snahami vylepšit „kvalitu“ populace pokračovaly dál…
  http://danahamplova.blog.idnes.cz/c/444975/Norsko-a-nechvalna-historie-rasove-hygieny.html

 630. 759 a v dáli mě zdravila svými větvi jasan, vždycky takhle po ránu s přírodou si řvu.
  A refrén je Jupy jupy jou.

  To je spojující kulturní dědictví patřící k místům a tem ke s a kým jsme cvrnkali kuličky. Včetně onoho „My nesmíme ani naznačovat…“ A mnohých jiných.

 631. (807) Ve dvou oborech speciální pedagogiky studuje na Univerzitě Jana Amose Komenského přes čtrnáct stovek studentů. Za jeden semestr zaplatí zhruba 25 tisíc korun. Řada z nich si tam doplňuje zákonem nařízené vzdělání. „ To je jedna z příčin onoho fóru.

 632. NoName 807 – to je taková ta „jako-universita“ pro (j)elitu, že aby všichni měli aspoń Mgr a připadali si prudce yntelygentní.
  Navrhuji přejmenovat na Universitu Grigorije Alexandroviče Potěmkina. 😀

 633. Ale vždyť je to úplně jednoduchý ekonomický princip. Stát vyžaduje papír, tím vznikne poptávka po papírech a nabídka papírů.
  Horší situace je, že řada z těch, kdo nabízejí papíry, zvyšuje množství státem požadovaných papírů.

 634. Schumi,
  nikoliv jupy, ale jupí, í měkké a dlouhé.
  A v dáli mne zdravila svými větvi jasan,
  vždycky takhle po ránu s přírodou si řvu !
  Jupí jupí jupí jou,
  jupí jupí jupí jou,
  jupí jupí jupí jou,
  jupí jupí jou !
  Jupí (Alois, Alois), jupí (Alois Alois) JOU !!!

  Teď nevím, nebyl tam ten Alois třikrát 😀 ?

 635. Dobré ráno,

  k tématu UJAk mám jen dvě poznámky. Studuje mi tam jedno „jelyto, co chce být intelygent“, neb je větší šance, že by mohl po získání kvalifikace přece jen najít nějakou práci a nějak se uživit. Státní školství tak nějak s těmihle lidmi moc nepočítá.
  A muž tam učí.

  Pokud jde o ty, co si doplňují státem nařízené vzdělání – stát nebyl schopen zajistit dostatečné kapacity pro všechny. Vím, že se sehnáním onoho papíru měla problém synkova bývalá třídní z 1. stupně – výborná kantorka a jediný , co ji chybělo, byl ten papír.

  No a nevím, co eráru nebo komukoliv jinému může vadit na tom, že si někdo zaplatí,a by měl papír, když to bez toho papíru nejde. TY neschopný nakonec proseje život.

  Na rozdíl od Plzně to není státní škola, ale soukromá, takže získané znalosti jsou jen věcí obchodu mezi školou a klientem, eráru do toho nic není.

  Většina studentů jsou dálkaři, lidi, co mají za sebou praxi. Muž, jako učitel , se na ně připravuje zvlášť bedlivě, protože o nich říká, že ti znají praxi a život a obor ovládají, tak si před nimi nemůže udělat ostudu.

  Soudružka Dvořáková je sama jelyto jak zákon káže, ať se nesere do života jiným….

 636. 807 – mě šokoval mluvčí UJAK – pokud jeho výrok nepřepsal novinář špatně. Protože když mluvčí univerzity napíše: „Vzhledem k tomu, že parametry, podle kterých byly studenti hodnoceni, a v důsledku toho byl doporučen nebo nedoporučen jejich postup ke státní závěrečné zkoušce, …“ – je to na zrušení univerzity.

 637. Elois.
  Dobrý den.
  Požadavek na ajťáka ve věznici: vystuduj vysokou školu. Musíš, mám to v tabulkách.
  Jakou? Jedno jakou, hlavně studuj.
  OK. Vystudoval katedru teologie fakulty hnojní, JČU. Student 50+ let.
  Podobné katedry se najdou i na CUNI. ČVUT pro změnu vyučuje medsestry.
  Je to boj o studenty především pro státní sektor.
  Existuje VŠ skladnická v Prostějově. V Ivanových Varech dostanete titul Ing. bez matematiky.

 638. Vetší šance na získání práce s kvalifikací-na Slovensku se strhla mediální přestřelka poté, co nějaký personalista prohlásil, že absolventy VŠ v Sládkovičove (škola profilem i kauzami velmi podobná UJAK) vůbec nevolá na pohovory, protože to nemá žádný smysl. Že prostě jeho zkušenost s absolventy této školy vede k tomuto filtru.
  Školy, kde je primárním cílem udržet studenta, který ke státnímu příspěvku přinese 50 000 ročně, prostě žádnou reálnou laťku nastavit nemůžou.

 639. „„Vzhledem k tomu, že parametry, podle kterých byly studenti hodnoceni, a v důsledku toho byl doporučen nebo nedoporučen jejich postup ke státní závěrečné zkoušce, nebyly sděleny dokonce ani před jednáním zástupců UJAK na zasedání akreditační komise, můžeme je posoudit až po obdržení všech relevantních podkladů.“ “

  Dano, promiň, ale já to pochopila tak, že univerzita se nemůže vyjádřit proto, že jí komise nesdělila, podle jakých kriteriií posuzovala, zda jsou studenti způsobilí přistoupit ke státní závěrečné zkoušce.

  To by ale klidně mohla hodnostit i třeba podle kriteria, že studenti nemají dostatečné základy z výuky marxismu – leninismu nebo nějakého jiného čistě účelového kriteria. Takže docela chápu, že když univerzity neví, jak byli studenti hodnoceni, tak se nemůže vyjádřit ani k výsledku hodnocení.

  netvrdím, že diplom z UJAKu se rovná diplomu z HArvardu, netvrdím, že je v pořádku úplně všechno, ale přesto mi to připadá jako účelová kampaň proti soukromým školám.

  zrona tak jako v Plzni i tady studuje spousta sutdentů naprosto normálně a chtějí normálně dostudovat a vystudovaným oborem se živit.

  A možná i proti učitelům, kteří si touhle cestou obstarali to státem nařízené vzdělání, když na to stát nedokázal nebo snad ani nechtěl vyčlenit kapacit. ¨

  Něbo jsou za tím nějaký soukromý zájmy…. To asi nejspíš…

 640. A Civilní obrana je zpátky!

  Což mi vzápětí evokuje vzpomínku, jak jsem němčináři, též řádně proškoleném, nicméně se intenzivně motajícím okolo terčů, prostřelila brokem nohavici.
  Jj, mladost – radost… 😀

 641. MaYdo – ty tam nevidíš tu hrubku?????
  Když mluvčí univerzity nezná shodu pomětu s přísudkem, jak může být taková univerzita hodnocena?

 642. maYdo, Dvořákové končí na podzim mandát, tak holt potřebuje zlikvidovat jednu universitu, aby jí to prodloužili.
  Když jí končil minule, nabourala se do Plzně.

 643. „že absolventy VŠ v Sládkovičove (škola profilem i kauzami velmi podobná UJAK) vůbec nevolá na pohovory, protože to nemá žádný smysl. Že prostě jeho zkušenost s absolventy této školy vede k tomuto filtru.“

  Jistěže, noName, vede to k tomuto filtru. Ale jsou místa, která jsou mizerně placená a absolvent třeba KU nebo ČVUT, který dostojí nárokům personalisty ve firmě, by se o ně ani neucházel.

  Alew bavíme se o šancích pro handivapovaného, který má na pracovním trhu velice omezený výběr.

 644. Nevím, jak UJAK, ale třeba kritéria pro hodnocení studentů bylo až donedávna možné stáhnout si třeba ze stránek Soukromé vysoké školy v Kunovicích.
  A jestli je na zápoćet z matematiky potřebné napsat písemku z matiky na úrovni 2. ročníka gymnázia na 25%, pak je to špatně. Na to není potřeba komisí, to je prostě vidět. Na to stačí obyčejný selský rozum a trochu sebeúcty.

 645. Dano, myslíš, že to dali do článku tak, jak to napsal mluvčí? 😀

  Kdoví, jetsli o tom vůbec něco opravdu napsal, nebo jetsli to nebyl přepis z nahrávky.

 646. No jo, MaYdo, ale je to obrázek úrovně…
  Já vím, že jsem hnidopich, ale to už tak my z Moravy, ve vztahu k rodnému jazyku, jsme 🙂

 647. no, jo, DAno…, ale co je komu do tej úrovně, když to není státní škola?

  No nic, já musím něco dělat.

  Jen jsem si jaksi myslela, že po náročných letech na základce a střední budeme mít pár klidných let…No a teď nám zas hrozí, že tu školu zruší.

 648. [829] No to je právě ten problém, že ta škola není stát, ale stát chce ty papíry, tak tu školu kontroluje.
  Soukromé firmy až tak nezajímá papír, jako znalosti. Samozřejmě vyjma případů, kdy stát po firmě vyžaduje člověka s papírem, jinak by nemohla fungovat.

 649. Před více než rokem zde byl diskutován návrh na reformu školství: nechť studuje kdo chce, co chce. Z velké části za svoje. Částku vloženou do vzdělání potomstva nechť si může odečíst od daňového základu, i základu SOC, ZDR. Škola stejně tyto peníze vydá na platy, tak stát nebude „tratný“.
  Byl zde i návrh nechat systém „tak jak je“, změny by byly většinou k horšímu. Kombinace – nechat peníze ze státního + aby učitelé byli dobře ohodnoceni dovolit ať i skladník ze šroubárny dá syna na študia podle své vůle by možná byla v dané chvíli optimální.
  OT: vyslechl jsem si příhodu dětí z prvního stupně. Ředitel školy toleruje velmi nevhodné chování jedná žákyně, protože pan otec je sponzorem … Teprve když vznikl třídní boj, resp. odboj proti této žákyni a jejímu chování, zakročil – zastal se dcery sponzora.

 650. Dano, já (my), tj. Valaši z Prahy, jsem (jsme) na to stejně háklivý(í).

  Správná čeština, i s používáním germanizmů (heikel), je obrázek úrovně. V hospodách nejnižších cenových skupin nebo u popelářů by to nevadilo, i když i tam se najde často lepší schopnost vyjadřování.

  K vysokým školám nemůžu říct nic, co by dosud nebylo tady řečeno a napsáno. Pouze rozmnožím řady zastánců názoru, že na začátku stojí PAPÍR jako srovnávací měřítko kvalifikace a znalostí.

 651. Honzo zŽ a Matzurko, a bylo to třikrát.

 652. Pokud soukromá škola vydává osvědčení, které je pari passu (alespoň teoreticky)s osvědčením vydaným školou státní, tak by do toho stát mluvit měl. Jinak je to pak něco, čemu se v USA říká diploma mill . A jak se tak po těch všelijakých školách (a – zdůrazňuji – NEJEN soukromých!) v ČR ohlížím, tak si myslím, že k tomu vzdělanostní systém v ČR prostě směřuje.

 653. DVD: alternativa je pro střední školství převzít systém německý, na který nejsou naši učitelé ani firmy připraveni. Německý systém zhruba odpovídá našemu předrevolučnímu školství učňovskému, rozšířenému i na střední školy s maturitou. Tj. AZUBI (Auszubildene – učeň?) pobírá za svoji práci ve firmě plat, má zadané úkoly, vypracovává seminární práce „instalace virtuálního serveru“ apod.
  Středoškolák v oboru IT je po střední škole schopen samostatně programovat v podnikovém systému (C#, SAP), nebo provádět nastavení tohoto systému. Nevím, nakolik je tento systém nákladný, ale pro firmy i absolventy se mi zdá býti velmi praktický.

  S vysokým školstvím nemám zkušenosti, až na povzdechy „každý chce být dnes doktor“, ve smysly PhD.

 654. Mne umřel na ALS minulý rok spolužák.
  Je to docela drsné, mít to spočítané dopředu.

 655. Drsné je zejména to, že naposledy ochrnou dýchací svaly, takže dotyčný se udusí a zároveň do konce zůstane při plném vědomí…

 656. Ahoj! Nickname ad 818
  – no co co co? IT systém v tresortu ministerstva vnitra a justice lze zvládat jen s pomocí Boží !!! 😉

 657. maYdo,

  titul z vysoké školy je houby platný, pokud si o jeho kvalitě odborná veřejnost udělá negativní obraz…..
  A každá škola dává diplomy z pověření státu, takže nějaká kontrola je nutná.

 658. Pokud měl Gross nějaké hříchy, odpykal si je ještě za života. Neznám horší nemoc, než je ALS. Budiž mu země lehká.

 659. Halle, ptal bych se, proč hněv akreditační komise dopadne jen na „nevyvolené“. Práva v Plzni ne, v Praze ano. UJAK ne, CUNI ano.
  Podobné je to i v jiných oborech „s posvěcením státu“. Proč jsou dnes nutné čtyři svody („hromosvody“), tam kde dříve stačily dva? Proč musím platit za čtení odborných norem? …

 660. Co dodat….
  Hajzl to byl, ale tohle si snad nikdo nezaslouží….

  Halladine, hlavně , že mi to tak hezky vysvětlíš. co stát a odborná veřejnost….

  Akorát nevím, co mi ten stát řekne a poradí, až budeme zase řešit, co by proboha, ten kluk mohl dělat?

  Studium na jakékoliv škole, bylo aspoň jendou z šancí, jak rozvíjet pracovní návyky. Oni ti „aspíci“ nebývají v devatenácti zralí na to, nastoupit do pracovního procesu, ale vždycky je jistá šance, že k tomu během dalších let dozrají.

  Ono to prostě u lidí s psychickým handicapem je o něčem jiném….

 661. nickname,
  zřejmě všechny školy nejsou stejné. Některé lepší, některé horší.
  A proč máte platit za čtení odborných norem ?
  Té otázce se od pravičáka divím 😉 .
  Někdo je platit musí, a proč by je platili i ti, co je nepotřebují číst ?
  Musel by to zřejmě platit stát z daní….
  Ale možná jsem Vás špatně pochopil…..

 662. Halle: divím se tomu stejně, jako se divím, proč mi do benzínu míchají biosajrajty.
  Zde nejde podnikatele, ale o dobyvatele renty.

 663. V případě Grosse, nějak mi ho není líto. Jen jsem si pomyslel něco o Božích mlýnech a jejich nedůslednosti, že semlely pouze toho jednoho.
  Možná to vypadá cynicky, ale nemůžu si pomoci. Já hajzlíky nerad.

 664. Ještě ke Kyrgystánu, byť v tomto článku o něm nic není. Ale do určitých souvislostí zpadá..
  Potížista Washington tlačí Ukrajinu do propasti — http://principiis-obsta.blogspot.se/2014/07/der-storenfried-washington-stot-die.html

 665. 820 maYdo jsou problémy třeba toho druhu, že za klauzurní práci nedostaneš potřebný počet bodů, protože…“Ano, praxe to řeší tak, ano v odborné literatuře je to tak, ve výkladech a pojednáních je to tak, jenže část naší katedry na to má odlišný názor…“ Tak zas studuješ jak magor, snažíš se, jenže vybouchneš i příště, protože „Jistěže, ano, ale jiná část katedry, ke které já patřím, má odlišný názor..“ Bavíš se o tom s odborníky a ti se diví. „Tohle takhle v klauzuře za dvě hodiny? Takové problémy řeší náš odborný tým několik dní.“ Tak v posledním ročníku neúspěšně absolvuješ stanovený počet pokusů, téměř dokončenou diplomku, před státnicemi, a oznámí, že konec. Roky studia v hajzlu. Jistě, nikdo není nucen studovat okecatelný obor. U PsSa by se tohle nestalo.

 666. Oni se ti Ukrajinci svým novým pojetím světa už ani nijak extra netají.
  A Západ mlčí. Jo, Boris Němcov, to byl nějaký opoziční politik !

 667. „Jistě, nikdo není nucen studovat okecatelný obor. “

  Opravdu není, schumi?

  Co asi tak může studovat kluk, který je těžký dyskalkulik( technické obory a cokoliv s matematikou vyloučeno), postižení motoriky ( na řemeslo nepoužitelnej) a jediný, kde by se mohl uplatnit, jsou nějaká ta zařízení sociálního charakteru nebo jako pečovatel nebo vychovatel a na to zas musí mít ten papír…

  nemuže zkrátka bejt každej být MBA a za těžkej peníz sedět v nějaký firmě a požadovat sedm navzájem na sebe kolmých čar, nakreslených zeleným inkoustem a ve tvaru koťátka.

 668. 859

  No, Francie se může postavit na hlavu, ale pokud Řím bude stát na svém, mají smůlu.
  Jediné, co pak může udělat je nechat post neobsazený.

 669. Situace je čím dál zapeklitější.
  Vlci už od své cesty ustoupit nemohou a jestli budou media ještě chvíli „zvedat odpor“, tak to může dost špatně dopadnout. Cesta je hodně dlouhá a stačí jeden nalitej, kterému v té nalité kotrbě lupne.
  Cokoli se stane, bude vykládáno jako politický akt.

  …Proti Nočním vlkům se zvedl odpor ze strany veřejnosti a politiků, německá média varují před nájezdem „pravicových rockerů“ z Ruska.“
  http://zahranicni.ihned.cz/c1-63871000-berlin-ceka-putinovu-smecku-nocni-vlci-zde-oslavi-vitezstvi-nad-fasismem

 670. K těm VŠ a SŠ. Jsem přesvědčený, že jsme měli střední odborné školství na špičkové úrovni.Dnes jsou ovšem budovy učilišť zprivatizované, vybavení rozprodané a hlavně týmy pedagogů ( a odborných mistrů) nenávratně rozprášené.Systém byl průchozí, mohli jste po vyučení jít na střední odbornou školu a z ní na VŠ ( nejlépe příbuzného zaměření, nebylo to však podmínkou – znám případy dráhy: odborné učiliště chemické – SPŠ chemická – medicína, jiný UK přírodověda). Dokonce byl nadějný experimentální projekt vyučení za 3 roky a následně večerně po 2 letech maturita. Výhodné hlavně pro kluky, kteří teprve koncem vyučení dostávají rozum a začnou brát školu vážně ( holky bývají v tomhle jiné). Bývala úzká spolupráce mezi rezorty, učilišti a stanovením obsahu učiva, rezorty „svoje“ učiliště silně podporovaly. Dnešní realita je taková, že mně ředitel velkého učiliště řekl, že zámečníky neučí svářet, protože jsou bomby s plynem a jejich pronájem příliš drahé….
  Nejlépe by se mně líbil model: co je nad základní školu hradí student, má -li stát zájem o podporu některého oboru, zadotuje školné. ( klidně mne sprdněte, že je to sociální inženýrství, nebo socialistický přístup). A samozřejmě adekvátní snížení daní. Ty dotace fakt vidím důležité – je rozdíl provozovat to, na co potřebuji kantora, učebnu a max. počítač, nebo odbornou školu s odbornými učebnami ( dílnami), odborníky a spotřebou materiálu, energií.
  Kdosi hezky řekl,že společnost potřebuje dobré doktory a středoškolské kantory.Pak je naděje na zlepšení. Uvědomuje si někdo, že např. dobrý kantor biologie na venkovském gymnáziu za těch cca 40 let působení pomůže pro region vychovat desítky doktorů? Když bude lempl, tak jich bude pár.
  Jirka

 671. Jirko,
  problém je v tom, že tato infantilní a nezralá společnost žije jen okamžitým ziskem každého jednotlivce. Spojení jsou účelově dočasná, místo politiky se aktivisticky politikaří.
  Proto odešlo do kopru všechno, co je nutno plánovat na delší dobu dopředu, proto krachují politické strany.

  Čerti mne berou, když na Streamu vykládá Hausenblas, renomovaný odborník na pedagogiku, že vlastně děti nepotřebují mít tolik znalostí, ale hlavně se musí naučit je rozvíjet a pracovat s nimi, protože nevíme, před jaké úkoly budou postaveny !!!
  AVRUK ! AVRUK ! AVRUK !

  Vysvětlí mi někdo jak můžu rozvíjet a pracovat se znalostí, kterou nemám ?!?!?!
  A znamená to, že teprv, když budu průser začnu gůglit, co by tak asi … možná … třeba …. mohlo ….

 672. 863 Rputi, nevygůglíš, protože nebude nikdo kdo by to vgůglil.
  858 maYdo, je to trochu ironická poznámka. Jak jsem popsal, tak to v okecatelných „vědních“ oborech chodí.

 673. (863) Proto odešlo do kopru všechno, co je nutno plánovat na delší dobu dopředu, proto krachují politické strany. – jo, pětiletky chybí a ani ty strany nekrachovaly. 😛

 674. To není dojmologie,
  Učňovské školství skoro úplně v pérdeli, ve fabrikách jsou místa, pro které chybí kvalifikované síly, a hlavně, že se přispívá na studium oborů, které skoro nikdo nepotřebuje.
  Každej, kdo má v zadku díru si zakládá školy, a postupně , jak ubývá potenciálních studentů, na které by se daly brát státní příspěvky, klesají požadavky na jejich schopnosti.
  Za chvíli tam do těch škol budou brát možná i lidi s Downovým syndromem, když už o nich byla řeč.
  A oni budou úspěšně absolvovat, a pyšnit se tituly.
  Trochu přeháním, ale zas tak moc ne.

 675. ad AeroKarel (865)
  no v lecčems chybí. A kdyby jenom pětiletky…
  Tatíček stát zná počet novorozenců, takže by měl vědět, že bude potřeba X jeslí, školek, škol, domovů důchodců…tohle všechno chce stát řídit, ale nedbá.

 676. Halle,
  pokud bude po lidech s Downem někdo chtít Bc. titul, tak se nějaká škola pro ně taky najde.
  Vinila bych zaměstnavatele, který požaduje „papír“ místo dovedností a znalostí.

 677. tatíček stát nemá v péči všechno. Jesle, školky a základní školy mají v péči obce, Střední školy kraje.
  Ti by se měly starat.
  Ovšem už u těch škol to není jednoduché.
  Třeba u nás na vesnici obec netuší, až do zápisu, kolik dětí bude chodit do školy tady, a kolik jich rodiče přihlásí do blízkého městysu.

 678. Matzurko,

  ono je to někdy i trochu jinak. Škola naslibuje, vychválí se do nebes, a že o její absolventy není zájem zjistí rodiče a aqbsolvent až po absolvování

 679. Janukovyč byl v podstatě žabař. Zloděj, požitkàř…
  Ale fyzická eliminace politických protivníků a jejich voličů ho nenapadla.

  A bude teď stejný evropský protiukrajinský týden mediální nenávisti, jaký byl v případě Ruska a Němcova?

 680. (869) Když ony i ty pětiletky nebyly plánovány nějak zvlášť přínosně.
  Tatíček stát by se neměl hrabat do toho, co trh řeší mnohem lépe.
  Pokud by někdo chtěl operovat těmi školami, tak tam při převládajícím žití těch škol z peněz od státu za žáka to žádný trh není.
  (870) Zaměstnavatel soukromník si to nedovolí, nebo svůj omyl pozná dost rychle. Problém je ovšem zaměstnavatel stát.
  (872) Pokud uvěří slibům a jen slibům, tak není divu.

 681. 874

  To by bylo řevu, kdyby se zrušily státní příspěvky soukromým školám ! 😀
  Padaly by výrazy jako diktatura, obnovování socialismu, nenávist k soukromému podnikání…….

 682. Halle, už jsem to tu psala – byli tu z úřadu práce, varovali – nechoďte na hotelovku, skončíte u pásu ve fabrice. Stejně tam jdou! Maj papír, maj maduridu, nedalo to moc práce….

 683. ad AeroKarel (874)
  Tatíček stát by se neměl hrabat do toho, co trh řeší mnohem lépe.
  Pokud by někdo chtěl operovat těmi školami, tak tam při převládajícím žití těch škol z peněz od státu za žáka to žádný trh není.

  proto jsem psala, že stát chce řídit, ale nedbá

 684. 878-Ale je fascinující číst nenávistné příspěvky příslušníků národů, které by už zřejmě neexistovali, kdyby ta mongoloidní hovada neustàla Moskvu a Stalingrad a nedošla a nevykopala nadlidi z jejich území.

 685. 878

  houby malér. Ti motorkáři by se chovali slušně, Ovšek takhle zase dodaj munici “ nenávistným ruským propagandistům“)

  Ti motorkáři to absolvovali už víckrát, a pes po nich neětěkl.

 686. Halle, ti motorkáři ano, ale stačí jeden ožralej blbeček, lhostejno či polskej nebo německej….

 687. NoName, oni o tom nic nevědí, všechno je bolševická propaganda …. černá je bílá, bílá je černá a ten modrej čtvereček je červený kolečko… ach jo!

 688. A tak zase, vstup do EU není pro každého. Ale třeba by Noční vlci mohli připlout na lodi k italským břehům a tam se začít topit. To by mohli do EU hned.

 689. Dušane, jestli nahlédneš – přísahají američtí vojáci věrnost USA nebo NATU?

  …Podle serveru Novinky.cz budou nově vojáci muset složit přísahu také spojencům. Nebude se tedy jednat jen o složení přísahy České republice, že budou vojáci chránit naše území před vnějším nepřítelem, ale i o složení přísahy pro ochranu spojenců v rámci mezinárodních závazků…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nasi-vojaci-budou-prisahat-vernost-spojencum-370994

 690. Schumi, kdyby jen okecatelný obory….

  Ale když vezmu v úvahu, jaký debilárny se studujou v brně a za státní peníze a bez školného, tak mně fakt štve, že najednou leží politoložce dvořákový na srdci kvalita speciálních pedagogů z UJAKu, kteří si to studium zaplatili.

  Na takový pozice jako dělat pomocnýho družináře v nějaký škole pro mentálně postižený stejně žádnej nával nebude.

 691. Asi by bylo na místě napsat “ jaký píčoviny se studujou v brně …“ 😀

 692. maYdo, nejen to!

  Na počátku 90tých let si zahraniční zaměstnavatelé stěžovali, že jsou naši dělníci příliš kvalifikovaní.
  A uplynula JEDNA GENERACE a nedávno jsem četla, že Hunday (a nejen Hunday) nemůže sehnat kvalifikovanou sílu.

 693. Halle,
  pokud je řeč o vyšších odborných a vysokých školách, tak tam by měli jít lidé svéprávní a dychtící po uplatnění, většinou i zletilí. Že si sami nezjišťují a věří propagačním letákům je skutečně jejich věc.

  A souhlasím s maYdou, že jsou jiné obory, které by si studenti fakt měli platit, anebo to zrušit. Opravdu si myslím, že je potřeba více lidí schopných se starat o nemocné či postižené, než zástupy gender specialistek.

 694. Ale no tak, specialistky na pohlavní záležitosti jsou taky potřeba. Občas 🙂

 695. Foundry, ale proč jim to máme platit?
  Na E55 by se to naučily taky, my bychom ušetřily a ony by si vydělaly nějakou kačku!

 696. No, ti Němci trochu ubrali na rétorice a teď už mluví jen o tom, že Vlkům nepovolí průjezd Berlínem.
  Docela bych se nasmál, kdyby se k těm Vlkům přidali motorkáři z Dánska, Francie a celý ten rakousko-německý spolek, co dělá srazy ve Veldenu u Wörthersee, Kärnten, AT a co teda začínají sezonu 16.5. a Berlín oblehli…

 697. Pod okny táhnou kolaři….

  Nevíte někdo, jak dlouho a kudy pojedou?

  Uvažuju, že bych dceři řekla, aby pro mně přijela. Nebo spíš mi dovezla auto, protože tu budu asi dlouho…

  ale v do tohohle šrumce by se neměla pouštět.

  Radši s sebou hodím, abych stihla odjet večerní dopravou….

 698. No blbne se kolem toho vydatně, takříkajíc na kvadrát!

 699. Kolaři jedou do Blanky, aby mohla Krnda tvrdit, že už je v provozu…
  To vím i já… 😉

 700. No, nepřestane to, dokud EU nepožádá o pomoc při zachraňování běženců ruské válečné lodě a dokud se jim pár bárek neztratí z radarů… 🙁

 701. ad 896 – řpopomínat konec Hitlerovy krutovlády v Berlíně je podle Za-orálka neslušnost a zkreslování dějin.

 702. NoName, díky ti za tvůj sci-fi odkaz [806] na knihu Pavla Toufara – Dokument o letu Apolla 13 na Technetu. Knihu ve všech jejích podobách PDF, ePUB a MOBI mám díky němu již staženou ve své Jámě pamětnici…

  Dost možná ji mám i někde v papírové originální podobě, ale kdo se má s tím hledat, že jo…

  Ale utíká to. 45 let je strašná doba… 😉

 703. Niko, zdravím. Ad přísahy našich vojáků na obranu „spojenců“…

  Pro panskou rasu nadlidí je taková přísaha něco nepřijatelného. Pro satelitní vazalské státy jest tato lokajská přísaha podmínkou nutnou k „přátelským vztahům“ s onou panskou rasou. Jak praví Terentius – Quod licet Iovi, non licet bovi… 🙁

 704. Dnes jsem se rozhodl, že budu slušnej člověk 🙂 Je 22 a něco 🙂

 705. Zdravím, Bohouši. Když si to spojím s tím, že chystají povinné odvody pro všechny nad 18 a povinné hlášení pobytu, tak mi to začíná dost nepříjemně zavánět.

 706. Bohouši,
  pořád za tou přísahou může být jen vstřícná předposranost naší věrchušky.
  Omlouvám se za ten výraz, ale jinak to přiléhavě nelze nazvat. Rusové blahé paměti taky nenutili vazaly, aby byla ruština ve škole povinná; přesto z ní máme skoro všichni maturitu, že.

  Jinak jestli můžu prosit o mobi uvedené knihy…. pořád je mi milejší obdivovat boj člověka s přírodou a o další chápání světa vůkol, než když se mydlí Shellové s Chevronama a Asie to jen poťouchle pozoruje (to je ten třetí, co se nemydlí, ale vyhrává).

 707. Jauvajs.
  Nojo, jsem nevoják.
  A přišel befel z Moskvy nebo to chtěl náš generální tajemník ?

 708. Vím já? Jenom nás tu přísahu učili zpaměti. Celou už buch ji neodříkal, ale něco si ještě pamatuju.
  Co mě zaujalo, že to tam dali až v roce 1961, já bych to čekal už od padesátých.

 709. Tak vypadá to, že se jen šalamounsky poučili u těch Američanů. Podle T.H. je jejich přísaha takto:
  „Já, _____, přsahám, (nebo potvrzuji, v případě kdy vojákovo náboženství mu nedovoluje přísahat), že budu podporovat a bránit Ústavu Spojených států proti všem nepřátelům, zahraničním i domácím, že v ní budu vpravdě věřit a budu jí oddán a že budu poslušen rozkazů Prezidenta Spojených států a rozkazů mně nadřízených důstojníků, podle předpisů a Jednotného kódu vojenské justice. K tomu mi dopomáhej Bůh.“
  a nová česká podle Novinek má být:
  „Já, voják ozbrojených sil, vědom si svých občanských a vlasteneckých povinností slavnostně prohlašuji, že budu věrný České republice. Budu vojákem statečným a ukázněným, budu plnit úkoly ozbrojených sil a budu plnit ustanovení vojenských předpisů. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení. Pro obranu vlasti jsem připraven nasadit i svůj život. Tak přísahám!“
  Přičemž nově bylo přidáno toto:
  „budu plnit úkoly ozbrojených sil a budu plnit ustanovení vojenských předpisů.“
  Rozumím tomu tak, že „udělám, co se mi nařídí“…
  Hmm…

 710. Mám takový tušení, že v 61 se vydala nová, socialistická ústava a stát se přejmenoval z Československé republiky v Československou socialistickou.

  Tak se ta přísaha asi svezla s tím.

  Kruci, ujela mi poslední tramvaj a tramvaje mezi půlnoci a jednou jezdí úplně dementně. divnými oklikami, další noirmální spojení jede až v jednu. Asi budu improvizovat a posouvat se po trase pěšky….

  No co, aspoň bude zdravej pohyb a můžu si zavzpomínat, jak jsem za mlada nechodila z práce, ale z flámu….

 711. Matzurko, ahoj. Ad ta kniha. Klidně ti ji pošlu, ale musím z ní vyhodit sociální DRM.

  Takže možná jednodušší by bylo přihlásit se na té stránce, na níž sem dával odkaz NoName a registrovat se tam a oni ti ji pošlou zadarmo, stejně jako mně. Složité to není. Do knihy je totiž vložena sociální DRM (Digitální ochrana) – tvoje jméno. Tu umím odstranit. Pokud by se ti do toho nechtělo, tak ti ji pošlu už bez ochrany, ale takhle, jak to je, mi to přijde docela snesitelné…

  Ad vojenská služba. Dámy nezapomínejte, že magoři z protektorátu chtěj na vojně i ženský, v případě Švédska dokonce i prý jakési nově uzákoněné třetí pohlaví. Zatím tam půjdou 18leté mladice, z čehož jistě budou mít jejich matky a otcové velikou radost…

  Matzurko, na tvůj dotaz v [910] „Jauvajs.
  Nojo, jsem nevoják.
  A přišel befel z Moskvy nebo to chtěl náš generální tajemník?

  je odpověď nabíledni. Protektorátní vládě to mezi dveřmi předpokoje sdělil říšský protektor von Shapiro…

 712. Tak ty co mají pod míru nebo „papíry na hlavu“ snad neodvedou, ne? Kolik je vojenská míra pro ženský?

 713. 916

  Já měl na vojně kolegu, všeobecného lékaře z Prahy, kterej měřil asi 206 cm. Hral basket, a jelikož naše jednotka vlastnila basketové družstvo ( Dukla Mariánské lázně ) narukoval tam.
  Uniformu pro něj neměli, takže všechno mu udělali na míru – uniformy včetně maskáčů , polobotky i kanady. Tři měsíce chodil v civilu.
  Když jsme takhle na ošetřovně zas jednou popíjeli ( Ejerkoňak z várnice, vyrobený z špiritusu vyfasovaného z lékárny, fůry vajec vyfasovaných z plukovní kuchyně, vylepšený flaškou francouzského koňaku, kterou ukradl písař ošetřovny , jinak nedostudovanej právník ze sejfu Hlavního lékaře), dostal jsem blbej nápad, a zeptal se dotyčného přerostlého kolegy, vypadající ho na klasický exemplář akromegalie , zda nemá sexuální problémy, které u akromegalie občas bývají,

  Normálně mě vzal , a zahodil o 4 metry dál 🙂 A to mám 192 cm…. 😀
  A současně jsem měl přiděleného jednoho sběrače raněných, kterej byl tak malej, že jsem o něm tvrdil, že ho budu nosit ve zdravotnické brašně, a v případě potřeby vypustím.
  Takže nevím, jak to bylo s vojenskou mírou…..

 714. Bohouši,
  dík, tu knihu zvládnu stáhnout.

  Stran přísah jsem jen byla zvědavá, zda se to dá porovnávat – jestli skutečně to bylo direktivní nebo „mezi dveřmi“ nebo jen iniciativa rektálních alpinistů (a že se jich teď vyrojilo něurekom). Pravda, změna přísahy se v současné situaci jeví dost podezřele.
  Von Shapiro je příkladem toho že i nositel diplomu z prestižních univerzit může být pěkný zmetek. Celkem chápu, že zatímco se u nás nejvíc vtipů dělá na blbost policajtů, v USA na prohnanost právníků.

 715. maYdo,
  „vojenská míra pro ženský“ ? 90-60-90 ? 😀

 716. A prej má narozeniny podivné zvíře ptakopysk.
  Tož ať se mu daří, a ještě dlouho klape zobákem 😀

 717. Tohle asi bude Frantíky dost bolet – v současné situaci tuplem!

  …India v podstate zrušila gigantický zbrojársky kontrakt zbraní s Francúzskom na nákup a spoločnú výrobu 126 stíhacích lietadiel Rafale; indický premiér počas svojej minulotýždňovej návštevy Paríža súhlasil kúpiť len 36 z nich, uviedol zodpovedný vládny zdroj. Namiesto toho India nakúpi 127 ruských stíhačiek piatej generácie…
  …Indický premiér Narendra Modi sa stretol Vladimir Putin v decembri, kedy bola nedodávka Mistralov horúcou témou z dôvodu konfliktu na Ukrajine. Hlava indickej vlády sa rozhodol vstúpiť do Šanghajskej organizácie spolupráce spolu s Čínou, Ruskom a Iránom a oslobodiť Euráziu z amerického “opatrovníctva”, povedal, že ruský prezident si želá, “aby Rusko zostalo ako primárny partner vojenských dodávok.”
  http://medzicas.sk/historicky-neuspech-francuzska-india-rusi-objednavku-126-lietadiel-v-prospech-ruska/

 718. Dobré zas ráno… Jo jo, je to prdel v přímém přenosu… Jedno malé srovnání:

  „Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa.
  Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství.
  Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi pracujícím lidem a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz prezidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli.
  Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.
  Tak přísahám!“

  No a uteče něco málo let a je to tu zas:

  „Já, voják ozbrojených sil, vědom si svých občanských a vlasteneckých povinností slavnostně prohlašuji, že budu věrný České republice. Budu vojákem statečným a ukázněným, budu plnit úkoly ozbrojených sil a budu plnit ustanovení vojenských předpisů. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení. Pro obranu vlasti jsem připraven nasadit i svůj život. Tak přísahám!“

  Jo, historie se opakuje. Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška.

 719. Dobrý den. Jirko – ad školství – doporučuji studium německého systému. Znám výsledky, jsem s nimi spokojen. Souhlasím i s tím, že cokoli na ZŠ by mělo být placeno, pokud sponzor nerozhodne jinak.
  Souhlasím i s Hallem, že soukromé školy by si žáci měli platit ze svého. Dtto státní školy, které soukromé nepřevyšují kvalitou výuky a studentů.
  Srovnání: učitel ve škole, včetně střední, nedosahuje na plat mistra ve fabrice. Je spíše srovnatelný s kvalifikovaným dělníkem. Na čem se ve školství vydělává jsou projekty. Jejich přínos pro dlouhodobé vzdělávání považuji za sporný.
  Disclaimer: myslím, že se jako společnost máme moc dobře, a proto nehledáme způsoby k zlepšení.

 720. 922

  Pokud je to pravda, Indie zaplatí za rozjezd výroby, takže linky poběží a od počátku to bude výdělečné. Zžejmě Indie bude dostávat letadlo současně s ruskou armádou, možná, pokud bude mít rusko finanční problémy, ještě před ní.

 721. Maydo: blahopřeji synovi k výběru oboru. Jde o práci náročnou na psychiku, žel k ní patří vysokoškolské vzdělání, i když by stačilo střední + praxe. Praxi považuji za důležitější než lejstro.
  Z toho co říkáte, jsem přesvědčen, že by zvládl i práci na hotline – zadávání dat do systému např. podpory uživatelů, reklamací. Práce málo placená, ale žádaná.

 722. Ale hlavně, že vojáci budou stateční a ukáznění… Asi jako ti policati v Brodě… Ale ti aspoň mají alibi – ti museli napřed zjistit, jestli likvidace toho střelce je v zájmu České republiky…
  („Slibuji na svou čest a svědomí, že při výkonu služby budu nestranný a budu důsledně dodržovat právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a nikdy nezneužiji svého služebního postavení. Budu se vždy a všude chovat tak, abych svým jednáním neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život.“)
  No a protože nikdo vlastně neví, jaký je zájem České republiky, tak není divu, že švestky s pistolema na prdeli váhaly… No to je pak těžký, když jim nikdo neřekne, jakej zájem mají chránit…

 723. Halle 925 – Jj, program plánovaného ožebračení Evropy pokračuje.

  Jednomu nad tím zůstává rozum stát!
  Zejména, když si vzpomenu, jak se mi tu všichni smáli kvůlivá Číně a usilovně vysvětlovali, jak to bude báječné, až se všechny boty budou šít v Číně. A nejen boty …. a teď už nejen v Číně…

 724. Když tak sleduji dění kolem ruských motorkářů, mám pocit, že malost a ubohost dostávají nový rozměr. Lokajíčci se předbíhají ve vymýšlení nových a nových příležitostí, jak uštědřit políček Rusku a zároveň dokázat svoji oddanost novým velkým a ještě větším přátelům. Jako kdyby nevěděli, jak jak jsou přátelé pomíjiví a hlavně-řiťolezce nemá nikdo rád. Ano, využít, to ano, ale jinak …

 725. [915] Pro chlapy bývala vojenská výška 150. Pro baby by mohlo stačit 140. Tam by se Majda vlezla, co jsem ji viděl.
  Já na vojně velel klukovi, co mu plandala uniforma (nejmenší číslo) a to jsme ještě museli řešit, kam se dá vojenskou knížku, protože do předepsaný kapsy se mu nevešla. Fakt nekecám. Po týdnu sebou seknul a dostal modrou. Ale narukovat musel, protože tatínek lampasák chtěl mít synka na vojně.

 726. Ve věku 72 let zemřel hokejový mistr světa z roku 1972 z Prahy a sedminásobný mistr republiky Jaroslav Holík.
  R.I.P.

  A zas kus mládí v čudu….

 727. 931 nickname, motocykly Dněpr. Kopie BMW. Jedou do Německa poděkovat za dodávku vzorků před více než sedmdesáti lety. Ta firma, která je tam tehdy dovezla, se jmenovala Wehrmacht, či tak nějak. Svého času to byla krátce velmi úspěšná firma, v letech 1938 až 1945 vyvážející motocykly do převážné části Evropy i do Afriky. Před sedmdesáti lety zkrachovala v důsledku nepříznivé situace především na východních trzích.

 728. Nejlepší propagací demokracie a svobody je svoboda občanů……..hmmmmm.
  Tak v tom případě bych to viděl někde u Křováků….
  Pamatujte, že svoboda je poznaná nutnost – alespoň o pravdivost této definice se stará celé EU s Velkým Bratrem (bratrem?) dohromady velmi intenzivně a furt.

 729. Opsáno z facebooku: není symptomatické, že petici proti průjezdu Nočních vlků Prahou organizuje iniciativa OPEN DOORS ?

 730. Aktuálně jsou připravovány dodávky nového zboží na východní trhy. Novou dodavatelskou firmou je NATO. Podle informací, které mám z obchodních kruhů, centrála má nějaké problémy s evropskou filiálkou NATO GMBH, narušujcí jednotnou obchodní politiku.

 731. Schumi, právě to jsem měl na mysli. Dněpr. Nejsou to nakonec naši?

  V Reflexu hlavní téma – příští prezident. Nápověda: komunista, milicionář, jel do Prahy rozhánět demonstrace.

 732. Příští prezident je přece generál Petr Pavel, bojovník za socialistický tábor, bojovník za demokratický tábor a v budoucnosti zřejmě bojovník za čínské dobrovolné združení spřátelených států.

 733. Jo, z toho článku není zřetelné, jestli ty letadla budou všechny vyrobeny v Rusku, a jási myslím, že ne. Součástí bude licence na výrobu v Indii, a s tím právě frantíci dělali potíže

 734. Rus musí přijet na motocyklu имени Александра Бабетовича Явына.

 735. Petr Pavel – fous má pěstěný, na známkách by se vyjímal dobře. Není z Vyškova?
  Budu psát jinému kandidátovi, Noname, už je duben, tak můžu.

 736. NoName 938,
  že bychom si střihli vojenskou juntu?
  Ještě jsme nejuntili, takže by se jistě našlo dost idealistů věřících, že ti vojáci to napraví. A kavárna by měla epolety, fedrpuše, prýmky, šňůrečky …. a šarže …. a FUNKCE …..

 737. Rputi 928 – prosím tě, najdi si to v archivu. Byla jsi celá vášnivá, ale tvoje argumentace i protiargumentace jiných komentátorů byla jiná, než si dneska myslíš.

 738. Vojenská výška bývala ( v roce 1763 na našem panství) 5 střevíců a 4 coule, což je přepočteno 170 cm. Neznám údaj o tehdejší průměrné výšce mužského obyvatelstva, ale když jsem byl před maturitou, tak v ČSSR se psalo o 173 cm. Ví snad někdo, třeba jezdec na Googlu, kolik je to dneska?

 739. 946-tak ono najít argument, proč 6 mrtvých opozičných politiků a dva novináře na Ukrajině musíme zpracovat neutrálně, kdežto jednoho v Rusku s velkým rambajsem jde těžko. To radši člověk dá pauzu …

 740. Byl jsem dneska přezout zumní gumy – snad už napadne jen málo sněhu. Cestou jsem na Frekvenci 1 slyšel Pokondry rozmlouvat s Václavem Marhoulem. Výslovně se přiznal k organizaci proamerických akcí při průjezdu konvoje, protože bolševická média vytvářela proruskou propagandu. Nejde o Marhoula, když byl mladý Sklepák, tak vyráběl „UMĚNÍ“ společně s „Nahoru po schodišti dolů“ a celá ta parta byli hlavně protestanti. Ale která média vytvářejí proruskou propagandu? Tedy kromě Šumaváka! 🙂

 741. martine, samozřejmě, že argumentace byla jiná – jiná byla taky situace – před nějakými 9-10 lety přesun výroby teprve začínal. Ani ve snu by mě nenapadlo, že prostě předáme evropskou výrobu do Číny na stříbrném tácu a s mašličkou. Výsledky jsou zřejmé.

  Co se konkrétně bot dotejčí, v minulých měsících jsem na ty debaty dost vzpomínala. Byla jsem nucena obnovit botník a vyhnout se čínskejm křápům byla dost fuška!

 742. 947

  konfekční velikosti uniforem jsou od 161 cm výšky

 743. Je už evidentní, že Západ pomohl sankcemi Rusku a Putinovi zejména, mnohem více než tušil!
  Teď si nikdo v Rusku nedovolí mu do té restrukturalizace kecat! 😀 😀 😀

 744. Hele, nechcete se zas chvíli věnovat pedagogice? Já už se těšil, jaké neotřelé dojmy ohledně zlé ošklivé akreditační komise (zdá se, že i páchne) se ještě dozvím ve vztahu k ubohé utlačované soukromé nervozitě Honzy Ámose… A ono dnes zatím nic… A je úžasné, jak všichni „řešej následky“, zatímco o příčině se jaxi nehodí zmiňovat…

 745. (950) Ano, to, že lidé kupují levnější čínské zboží lze klidně označit i za „předáme evropskou výrobu do Číny na stříbrném tácu a s mašličkou.“
  Ale ti lidé na to serou a kupují.

 746. Aero jistě, co jim taky zbývá, když jim tu fabriku zavřeli a jsou na podpoře.
  Z čeho ovšem máme ty podpory vyplácet, už nám Číňani asi neřeknou.

 747. 955

  Jo, když třeba Nike převede zakázky do číny, protože jim vyroběj laciněji..
  Ovšem na cenách výrobků Nike u nás to poznat nějak není……

 748. Dobré ráno,

  tož dcera je ten případ, kdy by mohla mít pod míru. Ale podle toho, co píše Honza, má smůlu. Má 153 cm.

  Nickname, u kluka nejde jen o problém s dovednostmi, ale hlavně se zvládáním některých situací. Pokud dostane úkol, který zvládne, udělá to. Pokud má pocit, že by to nezvládl, kousne se, že neví, neumí a ani to nezkusí. Má potíže s rozhodováním má-li zvolit jednu ze dvou možností, řekne že neví a považuje to za vyřízené.
  Dcera vymyslela, že by se měl každý den podáívat po bytě, sám přijít na nějakou věc, kterou by mohl udělat a udělat ji. Úplný banality – třeba zakejt kytky, něco srovnat. Vždycky to skončí, že se ochotně hlásí, že něco udělá, ale trvá na tom, aby mu řekla dcera, co. On to udělá, ale rozhodnutí, co má udělat , chce od ní. Má velkej problém v tom, rozhodnout se, co je důležitější. Asi to souvisí s tou dyskalkulií, tam má v porovnávání velikostí a objemů problém.

 749. PeSi: já se věnoval dosti zodpovědně, i jednu z příčin zmínil. Teď to nechám povolanějším. Pamatuji si vaše upozornění, resp. doporučení.

 750. Muhehe!
  A já odkud ten Aero to všechno má? No od Obamy přece! 😀 😀 😀

  …„Když žije 95 % našich potenciálních zákazníků v zahraničí, musíme si být jisti, že my píšeme pravidla pro globální ekonomiku, ne země, jako je Čína,“ cituje RIA Novosti Obama.

  „Naše vývozy podporují více než 11 milionů pracovních míst, a my víme, že společnosti-vývozci platí vyšší mzdy než ostatní. V současné době máme možnost otevřít ještě více nových trhů pro zboží a služby, které jsou založeny na třech slovech, které evokují pocit hrdosti – Made in America,“ uvádí se v Obamově zprávě…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/obama-zakony-globalni-ekonomiky-musi-psat-usa-ne-cina/

 751. Rputi, pokud je pro tebe fuška vyhnout se čínskejm křápům, tak mi napiš, když budeš chtít pořídit nové boty. Já ti doporučím spoustu evropských výrobců, kteří umí boty udělat tak, aby vydržely a pasovaly.

  Jestlipak ty nechceš předválečnou kvalitu za čínské peníze?

 752. Ony se ještě dělají boty na výdrž? Já teda co do výdrže nejsem nadšená ani z bot, koupených u Bati.

 753. Taky se sem budou pastovat projevy Sobotky před naším Parlamentem jako argument? Projev politika před těmi, kteé potřebuje, aby mu šli na ruku?

  Už končím, v 11 mám jednání o vážných věcech, i když se týkají Číny, USA, Indie i kotlinky. Nejde-li o život, jde o hovno.

 754. maYdo, dělají. Dokonce i u nás. Ale nejsou za 125,- Kč.

 755. Tak ještě jedno delší slovo. V mém okolí se vyskytuje řada lidí, kteří si stýskají nad kvalitou zakoupených věcí. Při dotazu se dozvím, že koupili levně, protože na drahé nemají. Když jim sečtu nákupy levných věcí, které nevydrží a porovnám s cenou těch drahých, co prověřeně vydrží, tak mi většinou odpoví: „Ale na to my nemáme!“ Nemají na jednu věc, ale za tři roky utratí dvakrát (třikrát) tolik za ty, co na ně mají. Nekup to!

 756. Maydo: kvalitní a dobře šité boty kupuji v pracovních oděvech (Praktik).
  Mohl jsem přijmout jako podřízeného „lehkého autistu“. Škoda že o své praxi a zkušenostech nemluvil pravdu.

 757. MaYdo, je vidět, že Martin už dlouho boty nekupoval – za 125,- Kč jsou snad jen gumové pantofle u Vietnamce. A to ještě zrovna musí dělat výprodej! 😀 😀

  Baťa už taky vyrábí v Číně!
  Já tam zašla na podzim, neb jsem u něj vždy kupovávala – nekoupila jsem. Když mi pátá bota spadla z nohy, tak jsem zhnuseně odkráčela a další řešila raděj přes internet.

 758. http://zpravy.idnes.cz/cesky-rom-policista-dostane-britske-vyznamenani-f6h-/zahranicni.aspx?c=A150417_102535_zahranicni_bse#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
  Bílý policista dostane taky řád, když pracuje ve své komunitě ?

  Proč je u cikánů mimořádné to, co je u jiných normální ?

  Lennon kdysi řekl, že „Vždycky jsem si myslel, že musíte jezdit v tanku a vyhrál válku, abyste dostal M.B.E“.

  Asi by byl dnes překvapený ještě více.

 759. Martin TT kupoval boty před týdnem, dokonce dvoje. A týden před tím taky dvoje, ale pro vnoučata. Proč utíkáš k Baťovi? Tak napiš, že u Bati se nedají sehnat dobré boty, protože Baťa vyrábí v Číně. Už to vlastně nemusíš psát, protože jsi to už napsala.

 760. Nickname, jedny bity jsem odtatud měla, ale byly dost těžké. ale třeba se od tej doby polepšili 🙂
  Kromě toho do práce se moc nehodí.

  Já čínský boty nekupuju. Nejen, že se to nevyplatí, protože, jak píše MArtin, ta nižší cena se promítne do nižší životnosti, ale navíc nejsou pohodlný a bolí mně v nich nohy.

  Na turistiku nebo do práce do terénu mi nejvíc vyhovovaly boty Prestige. Ale výrobce šel do kopru….

  Moje děti na nich vyrostly, když jim byly boty malý, stačilo koupit o číslo větší bez zkoušení. Kdo kupoval boty s dvěma fakany, co nesnáší zkoušení bot, to jistě ocení.

 761. No ale za 125,_ jsou snad už leda takový ty papírový boty do rakve, ne?

 762. A jsou to Zlíňáci, původní výrobní linka i formy.

 763. (957) Neřeknou a kdyby řekli, stejně by to bylo k ničemu. Ovšem, že by „čínu“ kupovali jen nezaměstnaní ze zrušených fabrik, to nějak nevidím.
  Prostě ti Číňani vyrábějí levněji a nejen kvůli nižším mzdám. Nějaká výroba prý už se zase stěhuje zpět do USA, kde mají energii podstatně levnější než v přemoudré EU s jejím zeleným šílením. A na téma nezaměstnanosti pěkně psal Kohout: Nebylo jí tolik a nebyla takovým problémem, dokud nepřebujelo sociálno na dluh, cca někdy od sedmdesátých.
  (960) Značku Halladine platíte, ať je výroba kdekoliv – pokud ji chcete.
  (963) Ono je to vcelku jednoduché, proč by na to nemohl přijít Obama, mohu-li já?
  (965) Baťa je taky spíše „lowend“. Včera ukazoval kamarád nějaké extrovní křusky, jestli chceš, mohu se zeptat od koho.
  (968) Martine, to funguje od dob výměny pazourků a zřetelně do bude fungovat do skonání světa.

 764. NoName, ty Prestige vypadají dobře, a jsou-li dělány na původních kopytech, pak by to stálo za úvahu! 😀

  Aero, díky – už jsem potřebné sehnala.

 765. 978

  no, minimálně pro Nike a spol neplatí, že výroba byla přesunuta kvůli tomu, že zákazníci kupují láci.

 766. Nejlepší boty se dělají u Bati. Vo tym žádná.

  Jenže mezinárodní firma Baťa už ení zlínský Baťa. Ve Zlíně (a okolí) je spousta lidí, kteří se u Bati naučili a nezapomněli. Dokonce i ti, kteří se t učili za tuhého totaliralismu.

  Často připomínám, že Čuba ve Slušovicích vychoval lidi, kteří umí. Stejěn tak i Baťa a jeho potomek Svit vychoval lidi, kteří umí. Ve světě je oceňují, ve světě je žádají, ve světě je platí. A tito lidé umí ještě dneska udělat pořádné boty. Jen zákazník musí vědět, co chce. Z hovna bič neupleteš…

 767. Halladine, na jakých sportovních tretrách běháš?

 768. zdravím !
  předně gratulace pro ptakopyska -ať žije a vzkvétá tento zdejší milý ssavec 🙂

  A pro zdejší dámy ohledně starostí s nákupem bot: minulý měsíc můj syn se pokusil přivést se na mizinu nákupem pěti párů bot ( u zlotřilých Poláků); jsou kvalitní a vcelku pohledné (ty boty). Možno si vybrat podle značek i podle ceny . Také já (zrovna teď) čekám ČP na doručení béžových střevíců 😕
  http://www.eobuv.cz/damske.html

 769. westíku, jj – mám odtamtud sandály Axel – kvalitní kůže, pečlivé zpracování, evidentně dobrý kopyta – chválím. 🙂

 770. Honzo, to se asi přesunuly do pracovních oděvů. V normální obuvi je nějak nevídám.

  V gaůerii Flora nebo tam, co bylo “ na Floře“ ještě než tam postavili tu obludu?

  Jednou jsme tam byla, kvůli nějakýmu jednání. Ten člověk, s kterým jsem mluvila, měl nějakou firmu, která se starala o stavební úpravy a předělávky obchodů a říkal že tam mají pořád co dělat, protože firmy se tam pořád mění. Většinou proto, že nájem je drahej. Ale sotva někdo odejde, žene se tam další.

 771. Ono těžko říkat o nějakém výrobci (značce), že je nebo není lowendová.
  Každý výrobce má obvykle několik řad výrobků ve stejné kategorii z různých materiálů, v různé kvalitě a tedy i za různou cenu.
  Například Nike.
  Sálovky si můžete koupit za 700, jsou z nějaké uměliny, tenká podrážka, stélka z papíru či čeho. Ale jsou cool oranžové. Pro hráče „jednou za rok“ stačí.
  Pak lepší. za 1200. Z umělé usně, lepší podrážka. Pro „občas si jdu zahrát“.
  A za 2000 jsou kožené, prošité, vydrží dlouho. Pro pravidelné užívání.

 772. No, já mám s výběrem bot jeden specifickej problém – nemám ráva úplně rovné podrážky ani příliš vysoké podpatky. VYhovují mi boty, kde je pata cca o 2-5 centimetrů výš než podpatek nebo mají dobře tvarovaný vnitřek.

  A když se kouknete na tu nabídku, tak buď to má vysoký podpadky, případně klín nebo nic. Nebo to jsou takový ty kopyta s vysokou podrážkou.

 773. Ale důležitý je i marketing a tradice a vnímání značky.
  Třeba v Evropě tuctový Adidas je vnímán v USA jako lehce prémiová značka. Nike naopak.
  V Americe módní a rozšířený Under armour v Evropě je, ale rozšířený moc ne.
  V Americe známý Warrior/New Balance v Evropě je, ale spíše v profisportu.

  O Apple asi ani není potřeba mluvit 😉

 774. A když už by mi boty vyhovovaly, tak jsou , s prominutím, zasrané nejakými ozdůbkami.
  Největší problém jpro mně není sehnat boty do terénu nebo na sport, ale dámský boty, který můžete vzít k sukni na jednání, aby byly zároveń pohodlný a slušně vypadaly a dalo se v nich chodit i třeba celej den.

  Někdy mám dojem, že se některým výrobcům přímo ekluje udělat jednoduchou botu bez ozdob……

 775. Boty i kabelky sehnat lze. Chce to jenom výdrž a potřebný kredit.
  Nemluvím teoreticky !

 776. Vnímání značky a tradice?

  S tím jděte k šípku, NoName, já chcu od bot, aby mně netlačily, nebolely mně v ní nohy a když budu hodně odvážná, tak ještě aby se mi líbila a abych měla pocit, že s těma botama dobře vypadám.

  Když vnímám, kde mně bota tlačí, tak pak můžu vnímat značku a tradici leda když si přelepuju puchejře. 😀

 777. Já neříkám, jak je to dobře, já říkám, jak to je.
  Dnes marketing prodává, být cool je důležitější než ušetřit nebo mít pohodlí.

 778. K botám: žena kupovala Rieker, drží. Já koupil Adidas, za 1000, také drží. Trochu horší Prestige. Na Prestige mi nevyhovuje vysoký podpatek, kvůli podvrknutí.

 779. Přiznávám se, že v botách nemám bordel díky mojí ženě. Vystudovala tu školu, co si dneska říká Baťova v dobách, kdy se tam studenti něco naučili. Součástí výuky byla, jako u Bati vždycky, i praxe. Moje žena umí, kdyby na to došlo, udělat botu od začátku do konce. Její spolužáci dneska řídí výrobu bot ve světě, třeba i v té Číně. I v Číně umí udělat pořádnou botu, ale blbečci v Evropě chtějí značku, levnou cenu a líbivost. Tak ti odborníci je naučí, jak se řídí výroba v obuvnické fabrice a pak jedou dál,k dalšímu zákazníkovi, který velmi dobře zaplatí jejich znalosti i zkušenosti. Po jejich odjezdu nastoupí obchodníci a řeknou: V prostředku Evropy jsou blbečci, kteří psuzují zboží jen podle ceny, tak jim to splníme. Když budou reklamovat kvalitu, tak jim to vyměníme, pořád je to levnější.

  Nenutím nikoho, aby si najal služby mojí ženy jako poradce, dokonce bych takovou osobu hnal od našich vrat, ale zkuste najít odborníka, který vezmě botu do ruky, podívá se na šití (nebo lepení) prohne podešev a vyřkne výrok.

 780. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/slechtova-cesko-nesmi-kvuli-auditu-cerpat-penize-z-eu_340011.html

  Prý se tomu říká „dog eats dog“. Nerozumím tomu. Paní Šlechtová, nejlepší fondová manažerka z nejlepšího kraje, vybraná nejlepším ministrem financí se nemůže dohodnout s nejlepšími auditory z MinFin ohledně spuštění čerpání.
  Pan ministr šel do vlády aby si zlepšil čerpání. Paní ministryně tam je také od čerpání. Kde udělali souzi chybu?

 781. Leta jsem šermoval v teniskách. Pak už tenisky nebyly pravé tenisky, tak jsem si koupil šermířské boty z Číny za 800,- vydržely něco přes sezonu a začaly se rozpadat. Koupil jsem si Adidas kolem 1200,-, mám je dýl, ale až se začnou rozpadat, koupím zase DoWin, i kdyby byly dražší.

 782. Ahoj! Nickname ad 997 – no kde… nemají výkonný hovnocuc na podvozku Praga V3S !!!

 783. ZDRAVÍM PTAKOPYSKA – KDYŽ PŘEŽIL TŘETIHORY AŤ PŘEŽIJE I ČTVRTOHORY !!!
  (případného geologa, který by mi chtěl upozornit,že ony stratigrafické termíny byly zrušeny, posílám předem k Brdičkům)

 784. Paní Šlechtová nemá takovou praxi jako můj spolužák, absolvent FF UK, t.č. mluvčí státního orgánu. Na třídním srazu se ptá pan profesor jaká povolání máme a on – čerpám vodu. Být čerpačem znamenalo párkrát za den obejít čerpadla, zkontrolovat agregáty a odpočinek v maringotce. Dnes párkrát za den obejde kanceláře, zkontroluje podřízené a odpočívá v kanceláři.

 785. Dodatek OT: tak jsem zaslechl v rádiu, že některé spolkové země navrhují, aby základní rychlost v uzavřených osadách byla 30 km/h a 50 km/h bylo jen na místní úpravu. Tak čekám, kdy se opětovně zavede praporkový zákon.

 786. Tiskový odbor s počtem zaměstnanců regionálních novin vydá měsíčně pět zpráv.

 787. Noname – ještě k té pozitivní zprávě o anglickém policistovi. Kéž by se všichni stali anglickými policisty. Kotlářoš Yard. Aranka Christie: Tajemný tábor v Karpatech.

 788. Nechžt žije ptakopysk dlouháááá léééééta 🙂

  “ být cool je důležitější než ušetřit nebo mít pohodlí.“

  Když přijdete na to, že myslet víc na pohodlí, než na to být cool, má něco do sebe, tak už si to pohodlí moc neužijete. Kuří oka, deformovaná klenba, namožený šlachy, to na pohodlí nepřidá. Ale můžete se utěšovat , že jste býval cool, dokud jste nechodil jako kachna. 😀

  Vždyť se snad dá ušít i bota, který vypadá „cool“ a jeden nemá pocit, že to byla původně španělská bota určená pro kata nikoliv k nošení, ale k výkonu povolání.

 789. martine, základní chyba čínského obuvnictví – evidentně blbý kopyta. Na tom neušije pořádnou botu ani svatej Baťa!

 790. Ad školství – Klaus ml. to rozštíp!

  …Před poklesem kvality výuky varoval na besedě ve Zlíně Václav Klaus mladší. Do hry totiž vstoupily podle něj neziskovky, které ročně sežerou desítky miliard: „Ucítily příležitost a do škol se hrne inkluze a integrace,“ vysvětlil bývalý ředitel elitní školy. Vyjádřil se také k výuce finanční gramotnosti, kterou nepovažuje za předmět: „Rodiny špatně hospodaří, ale je to často proto, že chlastají.“…. atd….