Klaun Parafín

Vážení,
přišel podzim, čas nachlazení a chřipek… a tak

v pátek  21. listopadu, od 18:00 hodin,

zase po roce zavzpomínáme na Klauna Parafína, v hospodě U Pivoje, Františka Křížka 513/20, Praha 7.

Je tam rezervace.

Modrý pták

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

834 komentářů u „Klaun Parafín

 1. 801
  Halladin says:

  Snaží se ovlivnit názory lidí,stejně jako se pokoušeli komunisti.A dělaj to stejně blbě, jako komunisti.
  Změnily se znaménka, kdo byl kdysi nepřítel, je dnes přítel, ale jinak je to v zásadě stejné.

 2. 802
  dvd says:

  Dovolte pamětníkovi připomenout Brno v srpnu 1969. To byl vskutku masakr.

 3. 803
  dvd says:

  >> maYda [789]
  A co takhle samotný Kocáb?

 4. 804
  nickname says:

  https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/60391/pratele-izraele-pisou-zaoralkovi-nedavejme-zbrane-hizballahu.html
  Proč je nejmoudřejší novinář vyhulená hlava?
  DVD: díky za informaci, nezažil jsem.

 5. 805
  Dušan Neumann says:

  dvd – ani se nechce vzpomínat. tehdy se proslýchalo, že toho kluka a holku zavraždili milicioáři střelbou do zad…

 6. 806
  Halladin says:

  Pane Neumanne ,
  Ron Paul institute – co to je ?

 7. 807
  Dušan Neumann says:

  No vida. Hunter Biden, 44-letý syn vicepresidenta, úspěšný makléř, lobbyista a právník a člen správní rady ukrajinsko-kyperské-a buhví čí ještě naftařské společnosti Burisma, byl neceremoniálně vyhozen z US Navy Resrve poté co mu povinný test prokázal cocain.

 8. 808
  Halladin says:

  807

  To už je staré – asi měsíc nebo dva.

 9. 809
  quivis says:

  O té „Zemanově“ akci si lze přečíst fakta na
  http://www.worldholocaustforum.org/eng/fourth%20forum.pdf

 10. 810
  Dušan Neumann says:

  Halladine, je to nezávislá soukrománapůl-neziskovka (napůl financovaná Ronem Paulem), jež proklamuje politické vzdělávání, isolacionismus a boj s „cronysimem“, český výraz není, nebližší je nepotismus, ale rozšířený a přítelíčky, donátory, kmotry a podobnou poliitickou verbež. R. Paul je tvrdý libertarián vyznávající absolutní svobodu projevu takže vedle důkladných analýz se pod jeho hlavičkou často objevují pitomosti. Zejména z pohledu isolacionistů na zahraniční politiku. Aspoň takový mám z toho dojem. Zatímco s jeho ekonomickou liniíí v podstatě souhlasím, s jeho zahraniční skoro vůbec.

 11. 811
 12. 812
  Dušan Neumann says:

  halladine, on se testu podrobil už před rokem, ale rok trvalo jestli bude jen „vyřazen“ nebo „vyřazen s ostudou“ (dishonorably discharged). Nakonec – vicepresidentův syn nebo ne US Navy má jen jedny regule a byl vyhozen bez hodnosti.

 13. 813
  Halladin says:

  812

  zřejmě to nebylo tak úplně jednoduché ho vyhodit, když to trvalo rok…

 14. 814

  [734] Mohu potvrdit. Pražským umělcům hrabe. Jak je to u jiných umělců by mám museli potvrdit jiní.
  Jinak třeba pražským programátorům taky často hrabe. Jinak než umělcům. Jak je to jinde a u jiných profesí nechám opět na jiných.

 15. 815

  [757] No přeškolit možná ne, ale vyprojektovat můstek bys zvládla, ne? Sehnat na něj povolení?

 16. 816
  Dana says:

  811 – neprozřetelně jsem si pustila to video v prvním odkazu a první myšlenka: Radio Tirana. Kdo si ještě dnes vzpomene? Nicméně ta podobnost paměť okamžitě restartovala. :-)))

 17. 817

  [772] Jo, to mě zaujalo, když šel studentský vůdce kandidovat na senátora. Já měl v roce 1989 už po vojně a po těch letech jsem neměl na senátorování věk, Mejstřík jo.

 18. 818
  nickname says:

  Dano, pusťte si včerejší ČT24 – Kocába, Potměšila. Pokud by to nestačilo, tak ještě Horizont.
  Proč jsem se na to koukal? Žehlils někdy?
  To bylo horší než Maják.

 19. 819
  nickname says:

  Poslouchal jsem i Sobotkovu řeč k 17 listopadu. Mluvil pěkně, jenže bláboly. O zničeném textilním průmyslu, zemědělství a dalším. Mohl přidat zničený elektrotechnický, sklářský, strojírenský, automobilový průmysl. Je na něm vidět, že nikdy nepracoval, nikdy neviděl fabriku zevnitř. Před revolucí ani po revoluci.

 20. 820
  Simon klein says:

  818 – vite prd, co to je zehlit bavlnene pliny denne. . .
  Ale dnes v dobe videí bych si pustil krtecka.
  Jste SM?

 21. 821
  nickname says:

  Šimone, plínky v pohodě. Denně půlhodina, pak složit. (odhaduji). Halenky jsou horší. Ani moc, ani málo, samý cinkrlátko.
  Co to je SM?

 22. 822
  maYda says:

  Dobré ráno,

  Honzo, klidně třeba zubařskej můstek, když mi to někdo zaplatí 😀

  S tím Mejstříkem, on je to v podstatě chudák a ztracená existence. Ten chlap se po revoluci tak nějak plácal od ničeho k ničemu, akorát dělal někde zastupitele a udělali ho senátorem, ale popravdě řečeno, v obvodu, kde by Pravdaláska protlačila i houpacího koně, když ho mohla opentlit legendou vůdce studentské revoluce. Jinak na mně dělá dojem, že si sám se sebou neví rady a že nějak nedokázal dospět. Malej ukřivděnej kluk.

  Jakýkoliv rozhovor s ním byla ubrečená litanie na téma, jak mu křivdí a házejí klacky pod nohy. To fakt čekal, že za pár dní v čele revoluce bude doživotně zajištěn a odslavován a bude mít vystaráno?

  A to ani ve věku ještě před třicítkou ani víc od života nechtěl?

 23. 823
  dvd says:

  >> nickname
  A říkal ten Sobotka, že to zničili komančové nebo že za to může Klaus?

 24. 824
  dvd says:

  >> maYda [822]
  On měl okolo té senátní volby nějaké problémy s bydlištěm, ne? Jinak se s ním nemohu zabývat, chybí mi to příslušné dušezpytné vzdělání.Jinak ani on ani Monika Pajerová se nějak nehlásí k organizování té povolené manifestace, povolené neboť pod hlavičkou SSM.

 25. 825
  nickname says:

  823 dvd: může za to Klaus a nepovedená velká privatizace. Ještě jsem o víkendu slyšel Pitharta – on měl pro Tatrovku připraveného kupce – mercedes, a Klaus všechno zkonil. Všechno špatně, Klaus udělal všechno špatně. Moc se nechlubil tím, že s Rychetským zařídili existenci komunistické strany, zavedli poměrný systém …

 26. 826
  maYda says:

  814 – no, já znala pražskýho programátora jednoho, a tomu hrabalo dost 🙂

  Ale nikdo tomu nedával politický podtext, akorát byl deponován do samostatné místnosti, aby ostatní měli pokud možno od projevů jeho hrabání pokoj.

  No a architekti – to hjspou přece taly umělci, akorát zneuznaný, neb si je všichni pletou s těma tupcema technikama 🙂

  dvd – Kocáb osobně? Ale to je jen potomek duchovního.

  Nickname – s tou Halíkovou spolužačkou bych s chutí zašla na kafe. 😀

  A plíny se nejdřív skládají a teprv potom žehlí. S výjimkou šestinedělí, to se žehlí po obou stranách a pak složí a ještě přežehlí. 🙂
  ještě si to pamatuju. 🙂

 27. 827
  AeroKarel says:

  (785) Šumaváku, píše jasně o Národní třídě, ne o Náměstí Nebeského klidu. „To je kulturní masakr, který je více než srovnatelný s masakrem na Národní třídě, třebaže po něm nezůstaly viditelné stopy krve,“ napsal Zeman do prosincového čísla samizdatových LN ve článku Prognostikův podzim
  Jinak všechny souvislosti pochopitelně ano, mně jenom bavilo, kolik lidí se nalepilo na současné tvrzení a „nebyl, nebyl, nebyl“, jako kdyby to teď bylo nějak podstatné. Není, jen mi to přišlo od Zemana blbé, kecat o tom zrovna teď. Jenže on blbě kecá stále, tak vlastně jde jen o to, že zde je to snadno prokazatelné.
  (788) Dík za odkaz, krásný připomenutí. Tu na fotce nepamatuju, ty v textu ze Smíchova ano.
  (794) Co verze, že na masakr bylo odpovězeno sametem?
  (819) Sobotka – něco jako Gross. Zajímavá líheň talentů, ta ČSSD.

 28. 828
  PeS says:

  k tomu vytváření legend – už někdy v devadesátých letech opublikoval Renčín vtip, jak Dlabáček s Rambouskem seděj u obrazu „Svoboda vede lid“ ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Eug%C3%A8ne_Delacroix#mediaviewer/File:Eug%C3%A8ne_Delacroix_-_La_libert%C3%A9_guidant_le_peuple.jpg )
  s textem – „Ano, to je ten slavný listopad ’89 – já jsem ten první zprava…“
  Takže asi tak…

 29. 829

  [826] Jo, jednoho. Tak si představ místnost, v ní dvacet programátorů (openspace se tomu nadává) a všem hrabe. Malinko, ale hrabe. Probatum est.

 30. 830
  maYda says:

  “ Co verze, že na masakr bylo odpovězeno sametem?“

  Karle, to je to nejprofláknutější klišé, který se o tej revoluci traduje 😀

  Přitom „odpověď sametem“ asi byla nutnost, protože jinak by došlo na ty tanky.

  Dušane, to jsme tu už rozebírali, jestli má smysl řešit, jestli se ta akce nazve masakrem nebo nenazve. Včetně toho, že konstatování, že to byl masakr, je poměrně obvyklý komentář po prohraném zápase. Je to jen slovo.

  pokud jd eo můj 17. listopad, já sjem nevědlěa, že se něco chystá. Student jsme nebyla a pokud jde o okruh lidí, kde se takové věci věděly, tak ani kolegové, kteří obvykle tentokrát povědomost měli, nic mec nevěděli.

  Toho 17. jsme měli naplánovanou, parta šesti kamarádů, společnou večeři a poté se mělo pokračovat mejdanem u mně v bytě. Ona to byla poněkud opožděná oslava, že skončilo období potloiukání po podnájmech a ubytovnách.

  Byli jsme v indické restauraci na václaváku a protože jsme se zdrželi a taky nehorázně nacpali, odjeli jsme metrem k Andělu, tedy tehdy na Moskevskou, místo plánované procházky přes centrum, Národní třídou a po nábřeží.

  Po Václaváku v době našeho odchodu z restaurace couralo pár chodců a nic nenasvědčovalo tomu, že se o dvě ulice dál zrovna zatahuje kordon.

  Jediné , co se mohlo jevit jako něco mimořádného, byla změna trasy devítky, o které něco říkal jeden z pozdějši dorazivších účastníků. Že prý mu bylo řečeno, že pojede okolo Národního divadla a že to jelo jinudy. Ale přičetli jsme to tomu, že chlapec byl mimopražský a že možná to divadlo přehlídl.

  Že se něco děje, jsem zjistila až druhý den v centru a to byla Národní plná zpráv o zabitém studentovi.

 31. 831
  maYda says:

  Honzo, já bych v openspace zahynula….

  Jednu dobu to byl děsnej hit, jak je to účelný, ale mám dojem, že nadšení z toho opadává, zejména u profesí, kde je jistá potřeba soustředění pro výkon nutná.

 32. 832
  Šumavák says:

  !!!! Pojďte nahoru na přednášku !!!

  =====================================================================================

 33. 833
  maYda says:

  Už teď? Já myslela, že je až od pěti .

  A jaký nahoru? Já to mám dolů s kopce.

 34. 834
  westik says:

  zdravím!

  masakr x samet: včera vyvrácel tiskový mluvčí Zemana zprávu, že Zeman v jakémsi „pamfletu“ po „sametové revoluci“ psal o masakru:prý je to falzum s mnohými nepřesnými údaji ; v této souvislosti bylo v nějaké souvislosti zmíněno jméno Jiřího Dientsbiera (tato zpráva byla i zveřejněna v nějakém médiu) 😕
  A další historie o průběhu „sametové revoluce“, tentokrát od aktéra Zifčáka 😕
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-agent-StB-Zifcak-popisoval-v-radiu-nacvicenou-akci-ze-17-listopadu-a-zaskocil-moderatora-346380

Komentáře nejsou povoleny.