Krymské referendum

Zuzana Chlumská

 

Tak mě napadá – když Ukrajina a Západ tak neustále vykřikují, jak neuznávají Krymské referendum, že by bylo klidně možné je uspořádat znovu.

 

Stačily by tři otázky:

 

1) Přejete si, aby se Krym připojil k Ukrajině?

2) Přejete si, aby Krym byl samostatný?

3) Přejete si, aby Krym byl nadále součástí Ruské Federace?

 

Nehodící se škrtněte!

 

Otázka č.1 – Myslím, že by se těžko našel na Krymu, byť jen jediný, šílenec. Který by, po tom, co se na Ukrajině děje, ještě o něco takového stál. Snad jen „vůdce“ Krymských Tatarů Mustafa Džemilev, kterého si v Kyjevě pěstují na semínko, protože nadává na Rusko kudy chodí.

 

Otázka č.2 – Pochybuji, že by si kdokoli na Krymu přál, aby se Krym změnil v americkou vojenskou základnu. To je totiž to, oč tu běží, proč celý ten cirkus okolo, že USA si chtělo pronajmout Krym pro svou základnu na 50 let a Jaceňuk by rád podepsal. Proto hozilo Rusku, že jejich smlouva bude vypovězena!

Skutečně si někdo myslel, že tohle Putin, respektive Rusko, připustí?

A že si to obyvatelstvo Krymu neuvědomuje?

Rvačka o Krym by způsobila, že by tam nezbyl kámen na kameni!

 

Otázka č.3 – se tak nějak zodpoví sama sebou…

 

Čtvrtá možnost už totiž neexistuje!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 828 komentářů u “Krymské referendum

 1. Tak zírám, co za fťáka se to vylíhlo na Britských listech, že je to hlásnej trouba Kyjeva takového kalibru, že lze říci jen něco ve smyslu: “Tak nám tu ještě chyběl!”
  Tož jsem se trochu pídila, abych zjistila, že: “Mgr. Karel Dolejší
  vystudoval sociologii a filozofii v Brně, od roku 1990 se postupně angažoval v Levé alternativě, Hnutí Duha a Nezávislém sociálně ekologickém hnutí, spolupracovník brněnské pobočky Hnutí Duha, pak aktivista Amnesty International, posléze expert “na volné noze”, mluvčí Greenpeace ČR, poté do dubna 2009 editor Ekolistu; v současnosti redaktor Britských listů.”

  Takže potěš koště!

  …Tvrzení ruské propagandy, že úřady v Kyjevě se snaží obyvatelstvo na východě vyhubit a brání tomu, aby mu byla poskytována humanitární pomoc, je účelovou lží. Uvádí to bývalý levicový a ekologický aktivista Karel Dolejší na serveru Britské listy. Dolejší se odvolává na tvrzení kyjevských úřadů, podle nichž se jim 8. srpna podařilo zastavit ruskou kolonu, která pod záminkou humanitární pomoci měla v úmyslu přivést oficiální ruská vojska na východ Ukrajiny…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kyjev-pry-zastavil-humanitarni-konvoj-kryjici-ruske-vojsko-Britske-listy-krici-330242

 2. Ten Dolejší bude dobrý magor, jen nestačil získat kvalifikaci práskače jako jistý Koller. Jak potom má být důvěryhodný?
  To o té americké základně na Krymu Ti svěřil Obama v extra důvěrné chvilce? Nebo dokonce Putin?

 3. Ale AK, copak nestačí čánek z dnešního Protiproudu? Proč osočovat Rpuť z kontaktů s Obamou. Zákulisní jednozačná fakta tu deklaruje obvykle někdo úplně jiný.

 4. Aerovko, to už ani nejni chtipné!

  Nehledě k tomu, že to zmiňují renomovaní komentátoři, by předčasné vypovězení smlouvy Rusku, pokud by ona kasárna a zařízení nemělo být využito někým jiným nedávalo smysl. Ukrajina z toho pronájmu měla nemalý příjem a peníze zoufale potřebuje.

 5. Niko, kupodivu mě vůbec netěší, že to říkám už delší dobu. Není to tak dlouho, co jsme tu se Šumavákem říkali, jak strašně rádi bychom se mýlili. No nemýlili jsme se … cifix!

 6. (5) Ale já si nemyslím, že by to bylo nějak vtipné. Pokud už to mám ohodnotit, tak je to fantasmagorie. Pravda, pro Rusy, na zdůvodnění celé drahé šaškárny pěkná, ale brát to vážně zde, to už je trochu divné.

 7. (6) Někdy neškodí dočíst do konce: „Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)“ 😛

 8. Ad 9 – Správně, je potřeba každého řádně prokádrovat! 😉

 9. Je vám divné, že to dělá i někdo jiný než vy? Nebo se jen nehodí výsledek?

 10. Ale ne, jen kádrujte… Nevadí mi to vůbec a dokonce ani výsledek. Vadí mi, že budu přinucena cálovat vraždění lidí.

 11. (3)Milý AK, o tom se zde informovalo a debatovalo ještě v době referenda na Krymu- takže u Vás buď skleróza anebo začínající Alzheimer 🙁

  Informace se týkala rekonstrukce školy v Sevastopolu; zadavatelem bylo Naval Facilities Engineering Command (NAVFAC), což je ministerstvo námořnictví se sídlem v Naples, Florida, U.S. – Contracting Office Department of the Navy, Naval Facilities Engineering Command, NAVFAC Europe and Southwest Asia, PSC 817 Box 51, FPO AE, Naples, 09622-0051, United States … http://fbodaily.com/archive/2013/09-September/14-Sep-2013/FBO-03186615.htm
  Vypadalo to asi takto :
  http://www.voicesevas.ru/news/sevastopol/ssha-planirovalo-v-sevastopole-inzhenern.html
  Pokud byste chtěl (jak je Vaším zvykem) namítat, že americké ministerstvo námořnictví nebo americká námořní pěchota je něco jako paní Jellybyová z Dickense (zabývající se bohulibou činností pro malé černoušky nebo ukrajinčata),tak bych soudila,že tu návštěvu u lékaře byste měl urychlit 🙁
  Ostatně- to výběrové řízení zadavatel,tj.Contracting Office Department of the Navy,pak zrušil ….
  Nemusíte si to ověřovat u Obamy, stačí zatelefonovat na shora uvedené telef.číslo na na uvedenou adresu napsat … 😕

 12. AK, separatisté melou z posledního, zbývá jim už jen poziční boj v ulicích a domech jako ve Stalingradu. Donbas bude na padrť a mír se rozklene na Ukrajinou, neboť Putin se na celou Ukrajinu a opolčence vykašle, do Ruska je nechce. Co by si s nimi taky počal, staly se z nich zvířata a byly by s nimi jenom potíže. Má co chtěl – Krym – , a nyní už ho zajímá víc nový vrt v Karském moři, kde společně s americkou firmou, embargo ne embargo, sedí nad zásobami ropy a plynu v objemu, srovnatelném se Saudskou Arábií. Však on to to někdo koupí, když to Evropě zakážou.
  Koho dnes už Ukrajina zajímá, zmizela z prvních stránek novin, Barak Husejnovič má nyní starost o Afriku a Irák. Buďme realisté, vždy je výhodné stát na straně silnějšího, nebo ne?

 13. (12) Lidi tam vraždí kdekdo už dost dlouho, vadí to až teď? Ten nápad s placením dluhů Evropou prostřednictvím odběru amerických energií je takový …. alternativní. Minimálně technicky.
  (13) On to zde vysvětloval Dušan, osoba neskonale věrohodnější, takže ho nebudu suplovat a bojovat se sklerozou nebo Alzheimerem (ne svým).

 14. (14) Čím dříve šaškárna skončí, tím lépe. Nebo ne? Pravda, než se to dostane i do tamního normálu, to bude chvíli trvat. Umírněnost, mnou zde propagovanou, tam nemá nikdo.
  Na střídání stran dle jejich síly jsem si nepotrpěl nikdy a na stará kolena s tím už nebudu začínat.

 15. Dnes by Sisyfos nevyfasoval kouli, ale diskusi s Automatem Konečným.
  To Putin, to Rusko. To Asad. Nemám dost informací. To tvrdil kdo ? Tento autor/zdroj je nedůvěryhodný. To Putin, to Rusko.

 16. (12) Peter Staněk: USA chcú odstaviť EÚ od ruského plynu
  https://www.youtube.com/watch?v=Hs9yecAhapE#t=53
  Výběr z veřejného Diskusního klubu Extra plus, který se pod názvem „Způsobí Ukrajinská krize plynovou a ropnou krizi?“ konal v Bratislavském hotelu Tatra 15. Května 2014 – hovoří slovenský ekonom a prognostik SAV Peter Staněk
  (kádrování):
  V letech 1994 / 1998 byl poradcem předsedy vlády SR Vladimíra Mečiara a v letech 1997 / 1998 byl státním tajemníkem ministerstva financí, působil též jako poradce premiéra Roberta Fica v jeho první i druhé vládě (Wikipedie)

 17. (18) Nezvyk, setkat se i s jiným názorem? Neste to hrdině, může se vám to stát i jindy/jinde.

 18. Netušil jsem, že obsese je názor.
  Ale zase, pokud vás to baví nebo nějak pomáhá …

 19. (18)NoName: v zastoupení Sisyfa jsem dělala, co jsem mohla-nestřílejte pianistu ! Odcházím rozčilena -bouchněte za mnou dveřmi ! 🙂

 20. (21) Ze slušnosti považuji vaše obsese za názory. Na požádání toho zanechám.

 21. Trochu mně připadá nehezké, že AK definuje vraždění lidí na výchoní Ukrajině jako „šaškárnu“. 🙁

 22. 24-kdyby nebylo Putina, resp. azbuků, tak by žádné vraždení nebylo ! Rusáci na východě Ukrajiny měli podpořit importovaný Majdan, obětovat své ekonomické i jiné zájmy a vazby na Rusko a hotovo. Vy snad nečtete znalce nebo co ?

 23. aaa uz tu mame zase blokuje 😮 hop hop hop.

  jen bych tak nejak vzpomel toho jasotu jak sestrelili, zabili , vyhnali, zavrazdili …. ti ukrajinci z moskvy .

  ale to je jina situace – ted tam vrazdi ukrajinska armada co brani vlastni uzemi 🙁

 24. 25 svata pravda – kdyby nebylo putina tak by zadne vrazdeni nebylo .

 25. 27-když přijeli majdanisté do Doněcka před půl rokem, mlelo se to jenom kvůli Putinovi ?
  Mimochodem, třeba sysrká armáda taky brání vlastní území. V čem je rozdíl ?

 26. (25) To jednoduché vidění vám závidím, ani nebudu pátrat, na které straně jsou čtyři nohy a na které dvě.

 27. (29) No kde, syrská bojuje s Putinem, ukrajinská proti němu.
  To stačí, ne? 😛

 28. 😛 Depardieu, Seagal, to stárnutí je sviňa. 😛
  Dobrou noc.

 29. Niko, dobrý večer. No pasarán… 😛 🙂

 30. Krušpic, už jsem se lekla, že jsem na Novinkách. A ono ne. Takhle se fakt diskutuje na Šumavákovi. No potěš… Teda takového vyzteku hned tak nevidět. To musí být ze strachu, jinak tomu nerozumím.

 31. No, referendum se obvykle v civilisovaných zemích vyznačuje tím, že obsahuje jednu otázku na kterou se odpovídá ANO-NE.

  Pokud by otázka obsahovala více možných odpovědí, nejednalo by se o referendum, ale o anketu, což jaksi není vypovídající nástroj pro průzkum veřejného mínění (z mnoha velmi dobrých důvodů).

  Při troše básnické volnosti bychom mohli výše uvedenou anketu označit za jakési „ruské referendum“, kteréžto by mělo ke skutečnému referendu vztah zhruba podobný jako demokracie k „lidové demokracii“ či akt k „pietnímu aktu“.

  A vlastně ani to by nebylo zcela přesné, protože i u zadání ankety (kupříkladu v předvolebních průzkumech) je přípustné pouze položit otázky a nikoli ventilovat v souvislosti s anketou slabomyslné expektorace tazatele. Pokud jsou v souvislosti s anketou uvedeny slabomyslné expektorace tazatele, nejde o průzkum veřejného mínění, ale o placenou reklamu, případně o pokus o přihlouplou agitaci, hrubě podceňující inteligenci tázaných.

 32. tak ono je tohle „referendum“ vůbec zajímavé. Pokud by se konalo znova, pak by otázka jedna měla znít:“ Přejete si, aby Krym byl nadále součástí Ukrajiny? a trojka: „Přejete si, aby se Krym připojil k Ruské federaci?

  Na výsledku by to pravděpodobně nic nezměnilo, ale nebylo by to tak průhledně prorusky manipulativní.

  A tak mne napadá,on už ten úvod:“když Ukrajina a Západ tak neustále vykřikují…“ nejen udivuje svou objektivností ( když už jste zde ondyno hledali nějaký důkaz, že nemáte výrazně proruské názory, tak zrovna tenhle je nádherný), ale byť bezpochyby je Putin mnohem chytřejší než Ukrajina a celý Západ, ale ani Ukrajina, ani Západ nejsou tak blbí, aby anexi nechali bez komentáře a snahy o vrácení ve stav předkrizový.

  Opět musím, byť následkem bude jen další série ataků poznamenat, že podobně ironické řeči o pokřikování jistě zněly na náš účet po Mnichovské dohodě…a nevím, jak se to vašim předkům líbilo.
  Asi by to chtělo si zas jednou osvěžit Feierabenda…sice to nebyl žádný komentátor z Parlamentních listů, ale události popisoval přesně (nejspíš právě proto, že nebyl:)

 33. Dobré ráno při pondělku!

  Tak ona je to stará vesta, že přijímání nových skutečností odporujících dosavadnímu přesvědčení provází silná nevole. Tak silná, že je schopná popírat evidentní skutečnosti. 😀

 34. Jako třeba obsazení cizích území? Souhlasím. Jen by mne zajímalo, proč se dodnes vyčítá sudetským Němcům, že volili Hitlera…

 35. Ne, Andy – na „Pes jitrničku sežral“ mne nenachytáte.

 36. Hillary rozjíždí prezidentskou kampaň,
  zkritizovala Obamu, že nevyhrál v Iráku a nevyzbrojil hodné musulmany v Sýrii. Takže místo hodných musulmanů, kteří by jenom zmasakrovali syrskou armádu a všechny co mají něco společného s Asadem a pak by se nad Sýrií rozklenula duha míru, v Sýrii bojují oškliví musulmani, kteří masakrují syrskou armádu a všechny co mají něco společného s Asadem, nic se neklene a šou běží dál.

  Aerokarle,
  nedej se! U nás se o takovejch lidech říká: „je to tuhej helvít“ 🙂

 37. (35) Až (a pokud) někdy kádrovat začnu, pak se uvidí. Zatím jen vyhodnocuji zdroje informací. nejen ty vaše. Je na tom něco divného? Asi jak komu.
  (38) Jsi holt nemilosrdný (nemilosrdně reálný) 😛
  (40) Jo, a sepsat to v podobě článku.
  (44) Presidentská kampaň vysvětluje vše.
  Mně nějak jen nesedí ty 2/4 nohy a výlevy na to téma.

 38. Andy, in 41 – od události roku 95 je označení anexe Krymu za obsazení cizího území minimálně diskutabilní. Obecné řečeno je k velké diskusi, kde je pravda, nicméně je jasné, kde je v této věci síla…

  Jinak ale nic zajímavého, boj proti separatistům přešel do vyhlazovací fáze. Jako bonus ke Krymu získala RF několik set tisíc obyvatel (někdo by to třeba označoval za humanitární katastrofu…).

 39. 44 A co na to říká Tereza Spencer, zmítaná dilematama, zda fandit černému socialistickému muslimo-cokoli nebo ho proklínat jako zákeřného vraha?

 40. Ted fakt nevim, jaky rozdil mezi osvobozeneckM hnutim na ukraine a tem co chtej islamskej stat…. Oba chteji preci jenom odtrzeni od minule mafie, ne?
  Jo ja vim, jsou v tom ty osobni preferenece a tak to ma byt. Jeste si to musite priznat, ze objektivnost v tomhle neni a jste skoro normalni 😀

 41. Zdravím!
  Tedy vám řeknu, že ten Sisyfos se nadřel ( a ještě k tomu zadarmo !) 🙁
  Uvádět alespoň skřípky fakt na pravou míru je opravdu fuška 🙁
  (38)PK:
  Ono se ale opravdu v krymském referendu odpovídalo jen ANO a NE (a to na otázky:
  „Jste pro sjednocení Krymu s Ruskem jako součásti Ruské federace?“; „Jste pro obnovení ústavy z roku 1992 a postavení Krymu jako součásti Ukrajiny?“)
  Jo, a AUTONOMNÍ REPUBLIKA Krym jakož i město Sevastopol měly zvláštní statut i v rámci Ukrajiny . Ostatně se Krym odvolával na Kosovo, a podle haagského soudu o Kosovu vyhlášení samostatnosti není v rozporu s mezinárodním právem 😕
  Vysvětlovat i tady pořád dokola , co je to „demokracie“ , je ultrafialový děs : Le Bon nebo É.de Levelay a zřejmě ani de Tocqueville nenašli sympatie v očích Andy, tak tedy zkuste Edwarda Griffina : DVĚ ETIKY, KTERÉ ROZDĚLUJÍ ZÁPADNÍ SVĚT -je to stručné a pochopí to (snad) i trouba . Pravdou je, že označení „lidová demokracie je slovní nonses,ale snad přijmete dnes převládající formu „korporativní demokracie“ 😕

 42. Dobré poránu. Máme pondělí, 11. srpna, svátek mají Zuzany – všem všechno nejlepší, za okny se začíná kabonit, je dusno a tak je možné si zazpívat: https://www.youtube.com/watch?v=MfUGPsssytQ
  To je asi tak vše k tématu.
  Jo, kdo tu dával odkaz na toho Hampla?

 43. Dobrý den. K diskuzi je dobrý Nečas na Psu. Rozdíl mezi Hitlerem a Putinem je: jeden byl agent-donašeč, druhý řídící důstojník. Rozdíl mezi Sudety a Krymem je: jedni obyvatelé na oslavu samostatnosti nezačali za zpěvu prostonárodních písní vypalovat synagogy. Krym také nebyl hned vyžrán hladovými kobylkami z Říše.
  Proč sudeťáci volili Hitlera: Lieber für den Führer sterben, als mit Benesch leben. Pokusili se naplnit odkaz Marxe a Engelse.

 44. nickname, kdo chce vidět, vidí rozdíly, kdo nechce vidí podobnosti. Každému, co jeho jest.

 45. Dobré dopoledne,

  vzpomněla jsme si na takovej trik, kterej prý používají psychoterapeuti, když někdo ulpívá na tématu – tři dny se mu vyhýbat. Což se tedy zkusit dohodnlout, že tři dny bude tabu politika, zejména Ukrajina, Rusko, Putin?

  Já myslím, že za tři dny se to stejně nikam neposune, jen vychladnou vášně a všichni získáme trochu odstup.

  Možná uděláme překvapivý objev, že na světě jsou ještě věci, které mají smysl. 🙂

  No, nikoho nenutím, jen to sem dávám jako téma k úvaze.

  Tady je zakaponěno a prší. Příjemná změna proti včerejšímu vedru.

  Co houby? Brácha byl v lese zkušebně ve středu a jak slíbil, poslal sms o výsledku. Bylo to stručné – „ani prd“

 46. vida: Rpuť má svátek ! Přeji vše nejlepší …

 47. [54] Ve středu jsem odnesl počítadlo ku opravě a tak jsem připojen jen v práci, nebo když něco potřebuji. Neskutečná úleva. Hlava se čistí.

 48. Kdepak, MaYdo, 54 – už to nejde, už je pozdě, už to jede. Až do hrdel a statků. 🙂
  A mi dojely koláčky. Jdu balit a čančat svatební balíčky. Tak se mějte.

 49. Nojo Zuzany!
  Takze Rputi hodne zdravi a letim neco sehnat i pro dcerku, ktera jako napotvoru dneska prijede. . .

  A Karla nechte vsichni bejt, je to nejlepsi karikatura protektoratniho tisku, co sem cet. . .ta mimobeznost je genialni. . .

 50. Ahoj!
  Jak je to dlouho, kdy jsem se ptal, jak se bude jmenovat to istambulské náměstí, kde vypukne pokojný „majdan“ a podpora té pravé demokracie?
  „Dělostřelecká mediální příprava“ už začíná…
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/erdogan-podle-tisku-nevyhral-zcela-ciste-diktatura-ale-nehrozi/1111000?utm_source=rss&utm_medium=feed

  A Dano, ano, já strach mám!
  Já doufal, že už válku nezažiji…
  Studenou už máme, teď se překlápí do obchodní, pak stačí nějaká kyjevská „karibská krize“ a je zle…
  Druhého Kennedyho, který by řekl, že „Rusové jsou také lidské bytosti, a že je lepší spolupracovat a společně dobývat měsíc, než válčit “ a uklidnil to, nevidím.

  Ale oni by ho stejně zase zastřelili….

 51. Fíha!

  …Policejní razie na magistrátu probíhá od ranních hodin.
  „Naši detektivové začali dnešního dne provádět úkony trestního řízení, které probíhají v budově magistrátu hlavního města Prahy,“ řekla iDNES.cz mluvčí ÚOOZ Iva Knolová.
  Podrobnosti k zásahu odmítla mluvčí sdělit stejně jako to, zda se zásah přímo dotýká čelných představitelů metropole. „Víc nemohu sdělit,“ dodala mluvčí…
  Zdroj: http://praha.idnes.cz/policie-zasahuje-na-prazskem-magistratu-ffd-/praha-zpravy.aspx?c=A140811_094806_praha-zpravy_bur#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 52. Tedy, nebylo by lepsi rict, ze rusove jsou lidske bitosti, ale ze se nemaji vojensky roztahovat? Jiny duvod totiz nase diskuze nemaji. Jedni rikaji, ze to je chyba zapadu, ze se rusko zacalo zase roztahovat, druzi rikaji, ze ke to chyba ruska, ze se zacali roztahovat… At si kazdej mysli co chce, rusko se roztahuje.
  Jo a ten Kenedy je dobrej priklad… Nerikal taky, ze ma taky nabito ostrejma a neboji se to pouzit? Peoc by jinak stahli rakety z Kuby? Jen tak? Dobrovolne?
  O rusko strach nemam, ze si poradej, stejne tak o ostatni. Mistni mafie si budou muset poradit sami. Mimochodem, uz jste na to prisli, ze mistni mafie je divna a nebezpecna?

 53. Mimochodem, porad se nekde valci

 54. Jj –

  …“Turecku nehrozí žádná diktatura. Ale když bude Erdogan, který rád vystupuje jako vyvolený, pokračovat v kurzu minulých let a jako prezident „nového Turecka“ bude nadále pěstovat své autoritářské chování, pak je na cestě k tomu stát se zcela obyčejným blízkovýchodním vladařem,“ napsal rakouský list Die Presse…

 55. (46) Foundry by asi věděl věděl více, zda vyhlazovací fáze, nebo jen kočkování v kraji obvyklé. Oboustranně nebo dokonce trilaterálně, ovšem.

 56. Nickname, říká Vám něco díra(ves) jménem Boleboř?

 57. Četl jsem si měsíc staré Euro, s ministrem ŽP Prachařem. ANO, ten se nezakecá. Prorazí limity těžby, zvýší daň z těženého uhlí. Postavil do latě uhlobarony. Podobně jako vysoká daň na benzín a naftu hraje do karet řepkovému králi.

 58. Aerokarle, myslím, že díra jménem Boleboř má blíže k jinému diskutujícímu. Moje znalosti končí Klínovcem na východě, Tachovem na jihu. Tedy, za komunistů se špatně nežilo, a tak nás vozili nadýchat se čistého vzduchu do pohraničních hor. Sto jarních kilometrů podél drátů. Nepamatuji se, že bychom viděli střílny. Prošli jsme si Trhanov, Staňkov, jižněji Pancíř, Špičák, Hojsova Stráž. Rabí. Nejjižnější pohraničníky jsme viděli u Staňkovského rybníka, kousek od Chlumu.

 59. Tedy, nás děti ke střílnám nevodili, ne že by tam nebyly. Pane pohraničníku, musel jste někdy někoho zastřelit? No, já ne, ale kamarádovi utíkající žena holina před psa nemluvně a ten to miminko roztrhal. Šílená ženská. Taková sranda – psi na volný odchyt. Lovili ve dvojicích. Jeden by narušitele zadržel, dva ho roztrhali, jak se vzájemně hecovali.
  Snil jsem, jak z Bílé strže nebo z Pancíře přelétnu na rogalu na Javor. Po revoluci neskutečný první výlet přes Pomezí do Selbu. Nebylo třeba rogala.

  Frýbort dobrý.

 60. z dalky se mi cte mistni agitka jeste veseleji nez z domova –
  jen mi chybi upresnujici info, jestli ti policiste zautocili na magistrat v praze, nebo i v pobocce v olomouci
  a jinak = v HH krasne, slunecno, vichr od móre …

 61. holina = hodila.
  Off-topic: jestli potřebujete aktualizovat PC, kupte si do něj SSD – pevný pevný disk. Teď aktualizuji 6 let starý notebook a je rychlejší než čtyřjádrové bestie. Pro Maydu: zrychlíte i Macbook, jestli se nepletu.

 62. nickname,
  jojo i macbook se zrychlí přímo ďábelsky. Ze školního maca je po nasazení SSD jako mávnutím proutku kurevsky rychlej stroj. Mohu potvrdit.

 63. Proč bohužel jen v angličtině? Dušane? To snad umí každej…
  pro mne to není nejlepší článek, jen jeden z mnoha, ale nutí nás zamyslet se nad tím, zda budeme donekonečně rozebírat, kdo za co může( styl přístupu totožný s bezbřehým multikulturalismem) nebo se konečně rozhodneme, s kým se budeme následujících dejme tomu deset-dvacet let přátelit a koho si budeme s maximální ostražitostí držet od těla.
  Čímž nikomu nevnucuji, aby si vybral stejně jako já…jen se holt pak nesmí divit, že mi jeho urážky a výčitky půjdou jedním uchem dovnitř a hned u bubínku se otočí a zas vypadnou tím samým ven.

 64. Andy, na tomto blogu neumí každý anglicky a já nemám čas to přeložit. Přímo z Doněcka jsem nic podobného nečetl – existují blogy a twittery, ale nejsou pro mne důvěryhodné. Kdo za to m.že už není rozhodující. Němcová to popisuje velmi dobře – mohou za to obě strany a přes jejich vybičovaný šovinismus není návratu ani smíření v dohledné budoucnosti. Já očekávám, že pokud Putin ustojí sankce a hlavně protisankce, ujistí se, že Západ dál nepůjde, obsadí novorossijsko. Světová veřejnost bude chvíli pobouřena, na oko se přitvrdí sankce, aby to za čas z infosféry vystrnadila nějaká nová Bartošová nebo izraelská proradnost. Až do chvíle, kdy se k Rusku budou chtít připojit občané z jiných příhraničných oblastí….

 65. No, tak já to vidím tak, že dobré by bylo si s maximální zdrženlivostí držet od těla jak Putina, tak Porošenka, případně jakékoliv jiné ukrajinské vedení, které ho zajisté vbrzku nahradí.

  Takže doufám, že není nutno se s jednou ze stran sporu povinně kamarádit.

 66. 81 toho scenare se bojim.
  citim to podobne jak andy a nejak moc nepozoruji porosenka jak obsazuje za pomoci pate kolony cizi uzemi.
  bal bych se vice nez karibske krize toho scenare kdyz mu dame sudety tak bude v evrope mir 🙁

 67. Dušane, díky. K odhadu obsazení „Novoruska“ bych připomněl svůj dřívější odhad, že Rusko zkusí oblast federalizovat, ale nepřipojit. Pro Moskvu by to byla díra na peníze. To byl názor jediného Rusa u nás ve šroubárně.
  Andy: vybírat si přítele, resp. spojence je obtížné. Měli bychom být připraveni na naši obranu i bez spojenců. Naopak bychom měli být připraveni i plnit veškeré smluvní závazky.

 68. Mno – Kyjev dělá co může, aby Putina vyprovokoval a nic by se jim do krámu nehodilo tak, jako obsazení Novoruska.
  Myslíte, že to v Moskvě nevědí? Proč toho Putina pořád máte za blbce?

 69. Quivisi, nejspíš jste si nevšiml(nevšimla), že…ale vlastně, kašlu na to…jo, jistěže naopak…velmi bych si to přála. Konečně by byl klid.

 70. 85 nickname melibychom meli ale kdyz za nic nemuzeme a za vsechno mohou ti okolo tak asi ocekavame ze se o nas zase nekdo postara 🙁

 71. 76 nickname, to by se mi strašně moc hodilo na netbooku, jenže běží na něm XP, s nimi je problém, protože nepodporují trim. Jaké je řešení pro použití SSD pro XP?

 72. Pasáčku, proto jsem mírně aktivní v mezích zákona v politice. Až bude problém, tak doufám, že budu připravený. I když si trochu zahrávám a stěhuji se dále, než 10km od hranic.
  Schumi, SSD pro XP bych použil libovolné dostatečně velké, s tím, že na 60GB SSD instaluji např jen 40GB partition. Nechat SSD volné místo cca 20GB (kybernetická konstanta), se kterým si může dělat co chce. SSD instaluji i na Windows NT mašiny ve výrobě, na 32GB SSD dám pouze jednu 4GB partition (NT4.0 neuměly více, nevím jaký Service Pack).
  http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2229683
  Sedmým rokem mi běží Windows 2000 na CF kartě.

  Poznámka pro SSD: když umře, tak okamžitě, data nedostanete ven. Buďte připraveni.

 73. Rputi,
  nechci malovat komunisty na zeď a předesírat chmurné scénáře, ale já bych Putina nepodceňoval. Třeba se mu fakt zdá o impériu, nad kterým slunce nezapadá. Otázkou samozřejmě je, jak mu v tom zabránit. Postup EU se mi zdá poněkud kontraproduktivní a řekl bych, že je dokonce v souladu s Putinovou puťovkou…

 74. Schumi,
  My atom notebook have some advantages after upgrading HDD to SSD. But speed of SDD will be not so big as on desktop. Average difference between the same SSDs on atom after my tests: netbook – 170mb/ses, desktop – 240mb/sec
  Regardless if your notebook supports Sata 3 or not, a SSD will be a huge performance increase over a spinning platter hard drive.
  Jinými slovy – instalaci SSD se ti zrychlí počitadlo a nebude tolik žrát. A až přijde jeho čas chcípne náhle a bez varování, jak napsal nickname.

 75. I ty Brute ptakopysku!
  Já Putina nepodceňuju a do hlavy mu nevidím.
  Ale vidím, že Kyjev se div nepřetrhne, jak se snaží Putina vyprovokovat. Zrovna včera si vymysleli ruský humanitární konvoj, který měl krýt ruská vojska a Ukrajina slavně zadržela a zapletli do toho i Červený kříž. Jenže o konvoji neví ani Rusko, ani Červený kříž, ba ani USA, kterým by to zajisté neuniklo.
  Jmenuj mi, u všech všudy, jediný důvod, proč by měl Putin udělat přesně to, co si Kyjev, potažmo USA, přejí?

 76. Ja nevidim jediny duvod, proc bych si mel vybirat mezi carevicem a pucistou, zvolenym velmi pochybnym zpusobem, ktery navic masakruje vlastni obcany.

  Pro mne je to puvodni konflikt mezi Amikama, co chteli se uchytit v Sevastopolua mezi Rusama, kterym se to nelibilo.
  To potopitelne nakrklo Amiky a od tech chvil si delaj naschvaly, ktere stoji utrpeni puvodne nezucastnenych lidi. . .
  A hrozi to prerust dal diky zdejsim uzitecnym idiotum, tu i v medijich. . .

 77. Rputi,
  já fakt nevím jak to narafičí. Proč, to je jasné – imperiální nadvláda, k tomu hraje Imperial march a Vladimir Vladimirovič stoupá na… no prostě někam stoupá. Kdybych věděl jak to udělá, netřídil bych chemlonové tapisérie v jakési Bohem zapomenuté prdeli, ale seděl bych v křesle své pohodlně zařízené kanceláře v Lubjance a krmil bych rybičky.

 78. nickname,
  to už je dávná minulost, Muž z Acapulka, nemýlím-li se. Vladimir Vladimirovič je v hloubi duše humanista a tenhle film určitě neviděl.

 79. Dusane, k 81 – myslim, ze pro Putina je vyhodnejsi priliv obyvatel a rozvracena země, kterou musí sanovat EU, nez okupace. Anexi bych nevylucoval, ale pokladam za nepravdepodobnou.

 80. V září bude u nás muž z Aca^H^H^H osobní řidič nositele Nobelovy ceny s ručníkem.

 81. Petře,pochopitelně nevím. Jistě by se Putinovi nelíbilo kdyby mu místní velitelé, v podstatě banditi, přesrostli přes hlavu. Ale nemyslím si, že by nepoškozený Charkov žádající o připojení odmítl.

 82. Jen nevím, proč se tu tvrdošíjně opakuje ta blbost, že Putin vyfoukl Krym Američanům, protože tam chtěli základnu. Vyvrátil jsem to už v březnu, tak si to račte najít. černé moře je lavor nevhodný pro námořní operace od doby, kdy byl vynalezen radar. Vzhledem k okleštěnému rozpočtu na to ani nejsou peníze a nejsou na daleko důležitější věci. Pokud to někdo stále tvrdí, tak je to obětí desinformační kampaně (zřejmě úspěšné) putinovského KGB.

 83. Mno, já si nemyslím, že Putin chce vytvořit impérium.
  Na druhé straně kouká nelibým okem na to, jak se americké základny neustále přibližují k Moskvě.
  Ukrajina s režimem , který je, znamená dříve nebo později Ukrajina v Natu.
  Ukrajina v Natu znamená další základna zase blíže hranicím Ruska.
  Z hranice je to do Moskvy 700 km.
  Z území Ukrajiny nepotřebuje Amerika žádné drahé strategické rakety. Cosi jako Kuba naopak.
  Kennedyovi se pomyšlení na rakety na Kubě nelíbilo. Pomyšlení na americké rakety- ať už bojové, nebo antirakety na Ukrajině se asi Putinovi nelíbí o nic víc.

 84. P\neNeumanne, Vyvrátil jste houby.. Pro USA by základna na Krymu vůbec nebyla k zahození. Není to jen přístav, ale i několik vojenských letišť. A hlavní výhoda by byla v tom, že by krym nevlastnili Rusovém, a zratili by přístup ke středomoří.

 85. Halle,
  prosímtě, tohle 104 pentagonské jestřáby ani ve snu nenapadlo a ani fteřinu na tebou zmíněné možnosti nepomysleli 😀 😀 😀

 86. no Halladine, pokud omlouváte Putinovo počínání tím, že se mu nehodí, aby byl Krym mimo jeho nadvládu, pak je to ok…ale nehrejme si na nějakou demokracii, prostě normální územní válka.
  Tím se krapet zbavujete možnosti do budoucna remcat nad jinými, které třeba zahájí někdo vám nesympatický:))
  Neva

 87. Tak jsem to nestihla. Chyběla slabá půlhodinka a byla by všecka otava v kopkách. Tak zůstala čtvrtina ležet a do ní teď lije a lije a buší proudy vody. Mračna pomalu odesíláme na sever, mimo Martinovo, ale jak to vypadá, Martin má svých více než dost.

 88. Zdravím! Konečně i na Vysočinu dorazila studená fronta a prší- a já jsem dorazila 6.díl seriálu Americké století očima Olivera Stonea . Vzpomínám, jak jsme dobu „kubánské krize prožívali 🙁 Netušila jsem, že za to, že dodnes žijeme (a můžeme tady „drbat“ na netu) , můžeme-kromě rozumu v hlavách Kennedyho a Chruščova-děkovat obyčejnému poručíkovi z ruské (tehdy vlastně sovětské) ponorky …. 🙁 Pokud jste tento seriál na čt24 neviděli, vřele doporučuji; jednotlivé díly mají pouze omezenou platnost licence, takže -pokud máte zájem -lze vidět pouze 4.díl: Počátky studené války(platnost licence 13.8.),5.díl: Eisenhower, bomby a 3.svět (platnost licence 2.8.), a 6.díl: JFK-na pokraji zkázy (platnost licence 25.8.).Vůbec se divím, že čt24 vůbec si dovolila tento seriál v dnešní době (která se tak podobá situaci v době kubánské krize , a rozumné politiky v USA není vidět ani slyšet) vůbec vysílá ,byť kolem půlnoci 🙁
  Pokud se týče Ruska, IMHO Putin nemá zájem (a Rusko ani sílu) rozšiřovat nějaké imperium vyjma Krymu; to, že chce, aby jihovýchodní Ukrajina byla neutrální, považuji za pochopitelné s ohledem na bezpečnost ruského území 😕
  Psala již hned zpočátku konfliktu na Ukrajině, že díky způsobu, jakým EU „strkala do tohoto konfliktu čumák“ , že to „se vší parádou“ odskáčeme jako věrný člen NATO a EU i my .To, že se najdou jedinci, kteří to nechápou, je asi dáno zvláštním rysem lidské solidarity spojené s podvědomou matematickou úvahou, že neštěstí s mnohem větší pravděpodobností postihne toho druhého než jeho samotného -pak takový jedinec obviňuje osud 😕

 89. Jo, já jsem na Orlíku, a taky prší. Na plachtění to nevypadá – zatím

 90. Vidite a tak konecne se nekam dostavame.,,, tedy boj o uzemi a zajmy mocnosti… Ac tedy vubec netusim, pro by zajem USA mel byt Krym, kdyz v Turecku, co by F15kou dohodil jsou zakladny s letiste, ale to nevadi, nejsem strateg.
  Takze je konecne venku, ze zajem na likvidaci ukrainy ma Rusko, kvuli prodlouzeni pobytu na vecne casy v Cernem mori. Muzeme tedy pokrocit k tomu nejdulezitejsimu a to je rozpinavost velmoci. Respektive Ruska.
  Uplne se oprostte od moznosti, ze by snad kotlina byla neutralni a nezavisla na pomoci ostatnich. Kdyz ani polucie nevyresi dopravni nehodu a soud nerozhodne za dva, tri roky, proc by to melo fungovat skvele pri fasovani munice?

  Jen drobny dotaz, cetl jsem nekde zpravu agentury pro vyzkum verejneho mineni, ze 85% cechu podporuje zakladni vojenskou sluzbu. Z toho mnozstvi je 80% zenskych a vsichni chlapy nad 45 let skoro shodili dotazovatele ze schodi, kdyz polozil anketni otazku. Jo a o to rozvrstveni politickych preferenci a odpovedi si necham na jindy, pokud se debata rozvine.

 91. nickname, zprovoznění SSD na XP se mi nejeví tak snadné. Ponechat dvacet procent volného prostoru mimo partition je dobrý nápad. Vypnout automatickou defragmentaci a prefetch. Jenže to neřeší optimalizaci, obávám se, že nutno nainstalovat a spouštět extra trim program pro ten který disk. Kromě toho XP neřeší „zarovnávání“ dat v clusterech. Některé klasické disky to řeší samy, některé ne. Nevím jak je to všechno ošetřeno u Crucial, chlubí se nějakou vestavěnou optimalizaci a ochranou dat. Jestli se jeví jako vhodný, dal bych tam 240 tku. Otázka je jaký to přinese efekt v konfiguraci N270 a 1G ram. Je to kilová hračka na tahání všude s sebou.

 92. Tak jo….beru na vědomi, ze válečné námořnictvo se realizuje především stavbou dětských prolejzacek a školních piskovist……
  Este by mohli zachraňovat cernomorske tuleně , a to především proto, ze tam vůbec,ale vůbec nic jiného nechtěj …..

 93. 111 jirko ppa etc…každá míle blíž k Moskvě, každá vteřina k dobru se hodí. Zvlášť u rachejtlí. Chápu obavu Putina ze zrušení „cordon sanitaire“ a jeho nahrazením obkličovacím prstencem. Také bych byl nervózní a vší silou bych se to nepřipustit.

 94. Schumachere… Ano jiste, rozumim, ale tech kecu okolo toho rozparcelovani jineho statu, je docela srandovni, obzvlast od tech co to nedelaj za prachy 🙁
  Moje zajmy nejsou shodne se zajmy ruska a tak se ozyvam, ze se mi to nelibi. To ke adi tak to jedine co mohu. Ruska je jak jezinka…. Ja proste rikam ze se mi vubec nelibi, ze se oteviraj dvere.

 95. Ono totiz cim vice otevrene dvere, tim drive se ti nepohodlni, jako treba i ja, se budou muset odstehovat i fyzicky. Pravne to uz probehlo, protoze donuceni je pouze relativne mirne, protoze mistni pater si jeste neni tak jista, nema zatim tu silu. Rabovaci gardy nemaj jeste nasazena pasky na rukavech. Ale uz je maj vyprane a vyzehlene.

 96. Samozřejmě se jedna o území….to jsem myslel, ze uz si to diskutující probrali v pubertě ….někteří nikoliv.
  Zato jim závidím- maj život plny dobrodružství ….

 97. (117) „Rabovaci gardy nemaj jeste nasazena pasky na rukavech“ … exekutoři ? 🙂

 98. Dušane, z čistě sémantického hlediska…

  Lze větu “ Ale nemyslím si, že by (Putin)nepoškozený Charkov žádající o připojení odmítl.“ vykládat jako „agresivní anexe Charkova“ ???

  Prakticky to samozřejmě je ruská imperiální rozpínavost… 😉 😀

 99. Pokud jde o to házení kamením z Turecka na Krym, může to mít i druhý směr, který by byl ještě zajímavější. Kdyby ruské základny na Krymu nebyly, nebylo by žádné nebezpečí , že odtud někdo ten hozený kámen vrátí…

 100. Zkousim, zda se propasirujui z notebooku kdesi na Sumave az k Sumavakovi.
  Kazdopadne Zuzanam zdar!
  BTW: z okna vidim radarove domy na Javoru (=Arber)

 101. BTW: zatimco na CT se dovidam, ze nejake Putinovy zakazy importu potravin nikomu v EU neublizi, tak nemecke noviny v patek jecely, ze pro Nemecko to znamena vypadek exportu zvici 1,6 miliardy EUR/rok.

 102. 2 Dušan ad 102 – no protože tam tu základnu chtěli… Snad si nemyslíš, že kromě Karla někdo uvěřil té pohádce o humanitárních důvodech rekonstrukce školy pro ruské děti?
  Víš, vono nejsou jen vojenské operace, tak se zamysli, k čemu by se Američanům hodil přístav, kde mohou kotvit lodi s hlubším ponorem… Vzhledem k jimi chystaným aktivitám, na které už jsou podepsané smlouvy. O peníze jde vždy až v první řadě.

 103. DVD – tak musí si i Němci na vlastní kůži vyzkoušet to, co my po ´89, kdy se z politických důvodů licence na obchod s Ruskem nedávaly…
  Tedy jak snadno se trhy ztrácí, jak dlouho zůstanou opuštěné a jak po návratu sedí v každém moskevském hotelu Japonci, Číňani a dnes i Brazilci a další…
  To není na rok…, to je na roky!

 104. No, co si budeme povidat, trh v rusku je docela tezky a tak konkurence je samozrejme velka. Nedelejte si iluze, ze to tam meli pod palce EU firmy a ted je tam nekdo jinej, diky politikum. Tak to proste dost dobre nikdy nebylo. Jiste luxusni veci a tak, vedly, to je pochopitelne, ale to ostatni? Tedy samozrejme ze pobalstke zeme je jinej pripad a Polsko taky, ale to ma stejny problem, jako je s polskejma u nas.
  Jinak musim opet konstatovat, ze vidim dvoji metr, rozhodnuti nasich politiku, ktere likvidovali daleko vetsi cast podnikatelskeho prostredi….. Cele segmenty trhu a okamzite za ne nastupovala zahranicni konkurence a ti chudaci k tomu prisli jako slepej k houslim a skoncili, v nejlepsim na pracaku, si nezaslouzili ani setinu prispevku o tom, jak jim to stat zavaril. Je to proste skoda, protoze to pak vypada, ze rusko a jeho blahobyt je vam blizsi, nez ti kteri v kotline platili dane a byli vasima sousedama. Ale sampzrejme se mohu plest a vedli se ty hovory uplne jinde a jinejma kanalama.

  No a bez sankci se vsude na Jihu objevujou jidelni listky v portugalstine a „rozsypanym cajem“ a to uz pomerne dlouho, bez zasahu jakychkoliv politiku, tedy diky jejim zasahum do vnitrniho trhu. Je to velmi podobne jako sankce….bohuzel za ro mohou mistni volici

 105. No a co se tyka motivace americanu obecne…. Nemuzete soudit proste sebe….. Nektere veci se delaji jen tak a bez nejakeho ocekavani reciprocity. Proto se v USA dobre dari charite, staveni knihoven svejm universitam, pavilonum nemocnic, ….. Nekteri to delaji i ve svete, jen tak, kvuli dobremu pocitu. Ne kazdy dava sponsorske dary, aby dostal lepsi misto v divadle, ci aby mohl predbehnout frontu, nebo kvuli studiu deti.
  To si furt muste opakovat….. Nekteri ro proste mysli jinak nez ja 😀

 106. Jirko, nepřeháníš to s tím alternativním čtením?
  Ty firmy v Polsku a Německu atd. řvou pochopitelně jen z neschopnosti, jen proto, protože nejsou dostatečně operativní a pojištěné na podnikatelské riziko… nebo jak jsi to říkal o té Madetě?
  Pod palcem to ty EU firmy samozřejmě mít nemohly, ony své produkty prodávaly eskymákům a ti je pak prodávali v Rusku. Takže jim může být úplně jedno, jestli ti eskymáci nějaké vybudované pozice na ruském trhu ztratí.

  Prodají na Ukrajině!
  A v USA.

 107. Ano Sumavaku, presne to jsem o nich rikal… Orientace jednim smerem je kratkozraka…ale vubec si nemyslim, ze by to Madetu nejak zasahlo. Ono to prohlaseni do novin je jen kvuli kompenzacim v budoucim case, kdyz tedy budou.mkazdy si prosel nejakym podnikatelskym neuspechem, ktery zavinil nekdo jiny, doslova…. No a?
  Nepochybuji o tom a ja jim vubec nebranim myslet si neco jineho, nijak jim nebranim zverejnovat koniny a nenutim je cist ty moje.

 108. „ti chudaci k tomu prisli jako slepej k houslim a skoncili, v nejlepsim na pracaku, si nezaslouzili ani setinu prispevku o tom, jak jim to stat zavaril. “

  Netvrdil jsi tady před časem neco jako že kdo chce, na pracák nemusí a kdo je na pracáku, nezasluhuje žádného soucitu, protože tam je jen proto, že se mu nechce dělat?

 109. Tak samozřejmě, žádní politici do obchodů nezasahují. Např. ministr Sigmar Gabriel, který zakázal Rheinmetallu vývoz (hotového)školicího centra do Ruska, není žádný politik, že?
  Kdyby byl politik, tak do obchodů nezasahuje.
  A a oni nebyli připraveni aby místo do Ruska, dle uzavřené smlouvy, prodali to centrum Palestině. Ale to jistě doženou. A hamás si to užije.
  Ty EU sankce samozřejmě nejsou politicky motivovány, ty jsou jen proto, aby se rusáci neroztahovali na západ. K čemuž ty fr. letadlové lodě nepotřebují a proto jim je Francie může klidně prodat. Kšeft je kšeft.
  Nebo EU prostě počítá s tím, že ty lodě nebudou fungovat. To by také mohlo být vysvětlení…

 110. Rputi, někde těm ekonomům z ekonomiky.cz v tom obrázku vypadla Afrika a v tom popisku „S“ značící Jižní Afriku.
  😀 😀
  Jestli oni nejsou příliš jednostranně orientováni?!

 111. Čti pořádně jo? Napsal jsem že politické rozhodnutí je stejné jako sankce a že tedy proč se teď můžete pominout, že to všechny poškodí, ale rusku je to celkem jedno, že si poradí a máte z toho prču, což chápu, protože to je bezesporu tak, že když se Putin rozhodne, tak se v pohodě nakoupí v Brazilii… ostatně tak se to děje i v Evropě, jen to kupují soukromé podniky a ne prezident. Ale to je jen takový drobný detail…Přitom jste neměli stejné reakce, když se ty sankce jmenují jinak?

 112. já teda mám prču především z tej debaty 😀
  I když se v tom poněkud začínám ztrácet…..

 113. Jiřiku, jestli mám z něčeho prču, tak z toho, že EU nejdřív vyhlásí sankce a pak se začne starat, kam proboha prodá ty jabka etc.
  Holt, Putin šachista, se nejdřív poohlédne, čím to nahradit a pak si může vyhlašovat sankcí kolik chce.
  Nebudeš mi to věřit, ale mě ten jeho způsob připadá nějakej rozumnější. 😀

 114. Šumaváku, holt je to v té zkratce seřazené jinak než v geografické podobě a „S“ se nevešlo. Ale dolejší část Afriky tam je, spíš jim chybí Indický polostrov. 🙂

 115. Rputi, proč by se EU měla starat, kam nějaká soukr firma prodá jabka? Já jen, že proč by to měla dělat? Respektive, jak to udělá, aby to jiná soukr firma koupila? Nebo že bude zase nějaká akce ovdoamb?

 116. Jiřiku, špatně položená otázka! Správně mělo být:“…kam NEprodá jabka?“
  No protože je neprodá díky EUnijnímu zákazu.

 117. Jirko, zkus psát tak aby tomu rozumělo i těch zbylých 98%.
  To je základ, jinak nás nic nenaučíš.

 118. (102) Větší blbost, než touha Amíků po Sevastopolu, je už jen vyslání letadlovky do Černého moře. A taky to leckoho bralo. 😛

  Obecně, je zajímavé docela časté tvrzení, že by Západ měl považovat Rusko za spojence v boji proti musulmanům, obvykle šířené těmi, kdož tvrdí, že Rusko je obkličováno nepřátelským Západem. Jeví se mi to poněkud navzájem se vylučující.

 119. Rputi, když napíšeš … EU nejdřív vyhlásí sankce a pak se začne starat, kam proboha prodá ty jabka etc. … tak to znamená co?

 120. Inu, Jiřiku, to znamená, že Evropa, na rozdíl od šachistů, nemyslí několik tahů dopředu. 🙂

 121. Hele, ona evropa nějak přemejšlí? Já jsem si říkal, že spíš pracuje a přemejšlí pekaž a mlíkař a jakákoliv „evropa“ mu to jeho počínání jen kazí, ale když myslíš, že ta evropa se má postarat o jabka…dej mi adresu, přihlásím se taky o to postarání. Jabka bych měl 😀

  Jo a když jsme u těch šachistů, ruské ambasády, bůhví proč, ale asi samy od sebe, obvolávají šachistické organizace, které teď budou volit nového „představitele“ a nějak nechtějí aby Kasparov byl zvolenej … No je vidět, že to nikdo v rusku nebere osobně a bez nadhledu 😀

 122. Aerokarle,
  tobě to možná připadá vylučující, ale lidskými dějinami od úsvitu věků se táhne stále platná myšlenka: „Nepřítel mého nepřítele je můj přítel“ Poslední takový příklad byl II. světová válka, jestli sis tohoto pro tebe vylučujícího vlivu všiml. 🙂

  Jirko ppa,
  proč by se měla EU starat? No protože všichni zemědělci (mimo těch šedých) jsou zaměstnanci Evropské unie a nejsou to žádní soukromí podnikatelé v původním slova smyslu.
  No a EU by se měla o své zaměstnance řádně starat, ne?
  Kdyby byli soukromými podnikateli, tak by nebyli na výplatní listině EU.

 123. Chichichi, Ptakopysku, asi si špatně pochopil úděly jednotlivých povolání… sedláci fakt nejsou žádní zaměstnanci a nejen to, oni opravdu nic nedostávají za zaměstnanecké poměr. Ber to spíš tak, že platěj pokutu za to, že jezděj traktorem a část pokuty jim polucat vrátí.
  Je hezké, se opět dostáváme k problémům, kdo je placen a odkud…. takové krásně předvídatelné…

 124. Jiřiku, tak to máš smůlu, Obama se zmínil jen o jablkách z Polska. 🙂

 125. (149) No však já také nemyslím praxi, která bývá velmi pragmatická, ale jak se s tím vyrovnají oni spíše ideologičtí propagátoři. Pár pěkných vzorečků zde, velmi agilních.
  Mimo to, s tou spoluprácí by měl právě Putin problémy, úspěšně vydupal ze země vnějšího nepřítele a najednou by byl kamarádšoft.

 126. Jirko ppa,
  sedlák, kterej pobírá dotace, je zaměstnancem toho, kdo dotace dává protože poslouchá pokyny kolik smí sklidit, kolik smí obdělávat hektarů dané pldiny a dostane po tlamě, když se pokyny neřídí jako jakejkolif jinej zaměstnanec. Když dotace nedostane, je v zadeli úplně stejně jako jakejkolif jinej zaměstnanec, kterej nedostane vejplatu. Ano, je to směšné, ale je to tak…

 127. jiriku, mas smulu 😀
  nikdy nevysvetlis ze kdyz
  ti nekdo omezuje kolik a jak muzes pestovat/chovat/delat
  ti nekdo omezuje koho a za kolik muzes zamestnat
  ti nekdo sebere cca 40 % z utrzeneho ( to ani nezohlednuji vyrobu alkoholu )
  ti nekdo neustale strka cumak do provozu a buzeruje te
  ti …..

  proste ti co vidi dal vidi ze ti nakonec neco ten nekdo kompenzuje. Jses proste zamestnanec EU a hotovo.
  na poctive zamestnance statu si proto moc nevyskakuj jo .

 128. Aerokarle,
  ideologičtí propagátoři pějí píseň toho, jehož chleba konzumují. Pěkný případ je třeba Tomáš Haas (zcela bez urážky, kdybych se někdy pomátl a chtěl politicky pracovat, tak Tomáš by byl první, koho bych oslovil jako hlasatele svých myšlenek).

 129. 154 neni to ale ten smesny
  az prijdes o majetek protoze jsi spatne zamestnancum vyzehlil krajku tak jses blize tomu statkari

 130. 156 koho to chleba ted haas konzumuje 😮

 131. DVD: Hojsova stráž, hotel Bílá strž. Snil jsem, jak se na Javor podívám 🙂
  Poslouchal jsem Country rádio a něco mě napadlo: raději být hobo na severozápadní pacifické, než být kápo v nejkrásnějším lágru na Sachalinu.

 132. (155) A to mu tak škodí přemoudrá EU? On to tu zapírá a má plnou klábosnici „pateře“. :-P)
  (156) Ať jsem idealista, ale stále považuji Tomáše za hlasatele jeho názorů. Že se shodují tu s tím, tu s oním, to je fakt, ale za prodejného ho nepovažuji.

 133. Nejhorší jsou národní státy s páteří.
  kdyby byly bezpáteřní, nebylo by to tak zlé.

 134. Koho chleba aktuálně jí, nevím.

  Aerokarle,
  věta Že se (jeho názory pozn. pt)shodují tu s tím, tu s oním, to je fakt, ale za prodejného ho nepovažuji. je úžasná a nemá chybu. Četl jsem si ji několikrát po sobě, jestli mě nešálí zrak. 😀 😀 😀

 135. 161 skodi mu jak pater tak Eu pater
  EU mu neskodi

 136. nickname,
  taky byste mohl bejt podříznutej jak podsvinče pro větší slávu Alláhovu. Nejsem si jist, jestli by byl Sachalin touo horší volbou. Dějou se takový případy kolikrát a jsou natáčený na video a posílaný redakcím novin států, odkud dotyčný ďaur pocházel. Poměrně zajímavý sondy do posledních okamžiků života ďaura 🙁

 137. ano, to je také krásný výrok!

  Co je to EU? Muška jenom zlatá.
  Nebo snad Yeti ? Ač ho nikdy nikdo neviděl, každej ví jak vypadá a hlavně: Nikomu neškodí…

  Prostě: žádná EU ani neexistuje (vždyť nemá ani vlajku, ani hymnu)takže nemůže škodit a je to v podstatě jen kostlivec s hypertrofovanou páteří…

 138. ptakopysku, některá prohlášení překračují meze našeho chápání – s tím se musíme smířit! 😀

 139. (163) Zbývá možnost, že se příliš nemění Tomášovy názory, ale názory těch oných (ač s Tomášem poslední dobou příliš nesouhlasím). Třeba mne ten idealismus časem přejde.

 140. 166 – taky to tak vidím….
  Osobně si myslim(a nejsem v tom sám, toto je idea jednoho známého), ze i pobirači dotací od eraru by meli byt zbaveni volebního práva.
  Že jde o kompenzaci čehosi je blbost, buzerace eraru dopadá i na ty, kdo dotace nepobírají.
  A osobně u dotací EU to považuji i za neskutečně malý trest za kolaboraci s okupantem.

 141. No co, tak se to prodá před prostředníka. Například jabka výhodně odkoupěj Číňani a prodaj Rusku. A tak jako jabka, cokoli jiného. Ti kteří v tom umějí chodit, tyhle krizové scénáře už mají připravené. Formálně samozřejmě sankce budou…Ti kteří to nemají ošetřené mají smůlu, půjdou zu grund a trh přenechají velkým hráčům, kteří to mají ošetřené. Samozřejmě že zdejší páteř po tom půjde jak slepice po flusu, aby se to neobcházelo, protože se musíme zavděčit a být poslušní. Tak po devadesátých letech kdy kus průmyslu poslali do hajzlu, pošlou tam to co se začalo zvedat.

 142. Schumachere – 170 – Já vím, že to hodně lidí často říká. Nikdy jsem ale nepochopil, jak a kdo část průmyslu „poslal do hajzlu“. V průmyslu se pohybuju tenkrát i teď.

 143. (170) Schumi,

  jasně, dodnes funguje Lichtensteinsko, Švýcarsko, proč chodit daleko do Číny. No a myslí si někdo, že těšínská jablíčka by se nedala bumbat ?

  Jirko, přistav mobilní lihovary a rozjeď to. Prodávat ale i cisternami. Mužik, když se dozví, že na místním nádraží odpočívá souprava s chlastem zburcuje celé okolí, mužici vezmou aku vrtačky a do rána tam stojí jen cedniky a nádraží je úžasně poblitééééééé…

 144. Hmm…jak vidno, řešení globálních problémů se nedaří, ale o to plamenněji se vede diskuze. A zatímco se řečmi řeší globální problémy, tady se schyluje k místní tragédii – prší a prší a navíc je poměrně teplo, a to má za následek, že nemohu vyorat brambory, které tím pádem jsou v podmínkách ideálních pro plísně a hnilobu. Mokro a teplo, to je živná půda. Minulý týden brambory ještě nebyly vyzrálé, o víkendu jsem se věnovala obecním záležitostem a teď se kvůli dešti vykopat nedají. Nadcházející víkend jsem mimo, takže až příští týden. Pokud ovšem přestane pršet. Safra, tenhle rok se nějak nedaří – nejdřív zima nezima, pak jaro nejaro a takové to má konce. Jedno nesprávné rozhodnutí na jaře a je zle.

 145. Šimone – 169 – ano, to je poměrně známý a celkem zajímavý nápad, to s těmi pobírači a volebním právem.
  Jsem 100% pro a začal bych u těch nejklasičtějších pobíračů, kterými jsou zejména důchodci, pobírači dotací, dávek, doplatků na bydlení a dalších drobností. Pak bych pokračoval přes úplně všechny státní zaměstnance a ve třetím kole bych se zaměřil na majitele a zaměstnance firem, které obchodují tou či onou formou se státem. Tedy firmy stavební (zejména liniové stavby), dopravní, IT, právní, konsultační, úklidové apod.

  Kde mám tu petici podepsat ?

 146. To by mně teda zajímalo, kolik voličů by v ČR zbylo 😀

 147. maYdo – pár set tisíc, maximálně milion.

  Což je zhruba počet lidí, kteří celé to vyjmenované panoptikum živí, neboť jediný příjem státu, který lze přerozdělovat, plyne z daní či eventuálně z půjček. Tištění peněz nelze započítat, protože inflace je skryté zdanění.

 148. “ ve třetím kole bych se zaměřil na majitele a zaměstnance firem, které obchodují tou či onou formou se státem.“
  A jak by to zaměření probíhalo? Budou to zkoumat prověrkové komise?

  Ještě by mně zajímalo, když pracuju jako živnostník – subdodavatel pro atelier, který je soukromý a má zrovna zakázku za státní peníze.
  To se bude nějak prověřovat, kolik mezičlánků musí být mezi subdodavatelem a státem? Něco jako za Hitlera se prověřoval původ do čtvrtýho kolena, jestli náhodou není židovskej?

  A když mám někdy zakázku, která je za soukromý peníze a jindy za státní peníze – tak to bych měla půl hlasu? Nebo se to bude počítat přesně na procenta?

  Jen tak mimochodem – mezi důchodci jsou politické preference rozloženy přibližně podobně jako mezi ostatní populací. Ono je dost důchodců, kteří by si nechali ruku useknout, než ty komouše volit. Má to tedy smysl dělat z nich občany sruhí kategorie, když to žádný výsledek nepřinese?

  a technicky se to provede jak?
  Každý volič bude předkládat dokumenty, dokazující na jakých zakázkách pracovala firma, která ho zaměstnácá a přehled o klientech dotyčné firmy? A bude se to předkládat až ve volební místnosti nebo zasednou komise, které si pozvou všechny občany nad 18 let jednoho po druhém a budou prověřovat, zda mají nárok na volební právo nebo ne?
  nebo bude vedena databáze o každém podnikatelském subjektu a každé fyzické osobě a počítače bude vyhodnocovat, zda je hoden se stát voličem nebo ne a podle toho sestavovat voličské seznamy?

  tedy, ne že bych nějak oplakala , kdybych byla zbavena volebního, práva, aspoň bych byla ušetřena dilematu, jetsli ti vůbec má smysl se tej šaškárny při tom výběru na politické scéně.
  Ale jen by mně tak z principu zajímalo, jak to bude fungovat.
  a taky jestli jste domysleli všechny důsledky….

 149. No, Pavel spočítaný to evidentně máš, tak teď ještě kdo bude rozhodovat a prověřovat, kdo smí volit a kdo ne…..
  A kdo bude rohodovat o tom, kdo smí rozhodovat o tom, kdo bude rozhodovat, kdo smí volit a kdo ne….
  A kdo bude rozhodovat o tom, kdo smí rozhodovat, kdo bude rozhodovat…… 😀

  Ona ta demokracie sice není zrovna nejefektovnější způsob vládnutí, ale na druhou stranu všechny pokusy ji učinit efektivnější nakonec vedly k průserům daleko větším.

  Ovšem zakázka na databázi oprávněných voličů a její správu by zajisté byla lukrativní záležitost. 😀 Kam se hrabe Opencard.
  A jako záminka k tomu, aby v ní byly shromažďovány o každém jednotlivci a o každé firmě podrobné údaje o klientech a původu příjmu taky dobrý 😀

 150. Znovu opakuji svůj návrh na daleko levnější, když započítáte všechno to posuzování a správní řízení proti nesprávnému odebrání volebního práva, které by mimochodem ve skutečnosti jakékoli volby znemožnilo.

  Můj návrh, který by uspokojil všechny a k volbám přivedl jen odpovědné voliče, zatímco ti ostatní by se spokojili se svátkem voleb, je tento.

  Všem voličům se spolu s volebními lístky pošle bankovka tak v hodnotě 500 – 1000 Kč. Platné budou jen ty lístky, které budou vloženy spolu s touto bankovkou do volební obálky.

  To je vše.
  Každý by se rozhodl sám, zda chce rozhodovat ve volbách, nebo dá přednost oslavě voleb konzumem.

 151. no vidíte, jaké komplikace musíte řešit s volebním právem, kdyby se před lety( staletími) nerejpalo do feudálů, mohli byste ve dvě ráno místo vymejšlení voslovin v klidu spát:)

 152. Dobrý den. Ad volební právo: již staří Římané, již staří vyhnanci z Egypta …
  Ad nebezpečí islámu: nepřítel mého nepřítele nemusí být můj přítel.
  Četl jsem Dušanovo článek. Z něj jsem pochopil, že Ukrajinci dnes považují boje na východě za stmelující činidlo národa. Něco, co je spojí proti společnému nepříteli, krev civilistů jim zajistí vznik národa, upevnění národního cítění. Vzpomněl jsem si na pořad Zdeňka Mahlera o druhé pražské defenestraci. Dle něj mělo jít o téměř rituální vraždu, na které by se z vůle osnovatelů podíleli všichni přítomní. Všichni měli mít ruce od krve a to jim mělo zajistit nezlomné spojenectví proti nepříteli.
  Pokud jsem článek pochopil dobře, respektive pokud můj dojem koreluje se současnými postoji Ukrajinců, tak jsou jejich postoje krátkozraké, stejně jako byly krátkozraké postoje českých pánů.

 153. přiznám se, že jsem se poněkud „posunul“ protože řešení práva violit je úplně zbytečné, pokud se „něco nestane“ s odpovědností na druhé straně. Tedy pokud polutici nebudou odpovědní za to, jak hlasují, kde se vezmou peníze na jejich nápady a tak podobně. Daleko více se mi líbí nápad MP, tímto ho zdravím, na to to, aby se daně vybírali, tak nějak cíleně zákonem ..tedy potřebujeme novou silnici? Fajn, napíše se zákon, který musí projít všema hlasama v parlamentu a přesně rozpočítaná část na každého občana, bude zaplacena na finančáku do termínu toho a toho ….a pak samozřejmě žádné daně, až na tu daň z hlavy na chod státu, tedy na to vydávání pasu a tak. Ono totiž to nejde změnit obráceně, tedy omezením přístupu voličů k urnám.

  No a s tou krví, na níž je „postaven stát a národ“ ano, tomu rozumím, ale naprosto nesoiuhlasím, abych v takovém státě skákal hophophop, že jako nic než národ. Daleko je milejší idea vzniku státu jiná…třeba jako být hrdý na to, že žiju ve státě, kde je svoboda prvotním hybatelem, kde se tisknou nejkrásnějšší knížky, nebo nobelovkářů plná ulice…prostě cokoliv jiného, než národní obrození a vymezování se nepřátelsky vůči sousedům a nic jiného nestmeluje občany, jen ta nenávist a pomsta.
  Jo a není od tématu poznamenat, že šlouf si založil další stranu, která se jmenuje Obroda…prej má navazovat na tradice národního obrození. No a už víte, proč národní budíky zrovna nemusím? Já vím, oni za to nemohou, ale když „vidím“ Borna, jak má ten debilní proslov, že bude mít první český obchod na příkopech, kde si správný čech může koupit jen české věci a pláče u Smetanovo klavíru….přitom je to jenom hraná poza?

  Jo a za poslední …Nepřipadá vám ten Krym a jeho dobrovolné odtržení referendem, jako stejná situace s Podkarpatskou rusí? Já vím, bylo to všechno legální, protože referendum, ale co si budeme povídat, nebylo…

 154. Jirko, kdo to byli budíci, které nemusíte? Jungmann? Palacký? Goethe? Schiller? Karel May? 😉 Věrnost českých buditelů monarchii, odmítnutí revoluce 1848 hodnotím pozitivně.
  Na „budíky“ hledíme optikou komunistických učitelů. Na Husa pohledem O.Vávry. Tato optika nemusí být vždy vhodná, může působit vinětaci, rozostření, soudkovitost …

 155. Národní obrození bylo úsilí o vzdělání nižších vrstev společnosti. Jejich pozvednutí ve smyslu kulturním i hospodářském. Moudří pánové věděli, že vzdělaný a sebevědomý poddaný je užitečnější než nevzdělaný strašpytel. Obnova češtiny byla možná vedlejším efektem. V té době si severoněmecký spolek pod vedením takékrálů Hohenzollernů nárokoval stále více území. Čeština zaručovala, že se Praha nepřipojí k německému národnímu obrození.

 156. Nickname….ano jistě, příliš paušalizuji.

 157. Muhehehe! 😀

  „Předseda Evropské komise José Manuel Barroso v telefonické besedě s Vladimirem Putinem označil za neodůvodněný zákaz dovozu do RF potravin z EU. Varoval, že Evropská komise může podniknout odvetná opatření.

  Předtím nejmenovaný představitel EU oznámil, že EU nechce, aby země Latinské Ameriky a jiných regionů, pro něž zákaz dovozu neplatí, zvýšily dodávky potravin do RF.“
  Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_11/Barroso-oznacil-za-neoduvodneny-zakaz-dovozu-do-RF-potravin-z-EU-9464/

 158. Dnešní dávka sena je obzvláště výživná. Humanitární konvoj jako záminka k invazi je špička.

  Obzvláště, když již nyní má Rusko záminek k invazi kolik chce… A Západ se na nějakou humanitární pomoc vykašlal.

 159. 188 muehehe…ano, je to sranda, tedy, jak pro koho. Jen mi to krapet připomíná manželku, která s oblibou vykládá kamarádkám, jaký je její manžel debil ( což klidně může být..ač to svědčí spíš o debilitě manželky, která si špatně vybrala.

 160. kouzelne predpoledne z hlavniho mesta monarchie,preji 😉
  Ja by ch mel dnes pouze dotasz, prosim vas, netusite nekdo jestli jsou na Orliku zraloci ? . . nebo aspon velike vetry?

 161. Andy, náhodou, na tom, že někdo uvalí sankce na svého oponenta a následné pláče, že oponent uvalil sankce na něj a to tedy nesmí, je něco smutně roztomilého.

  Představuji si, jak Roosevelt poté, co zastavil vývoz ropy do Japonska si stěžuje do médii, že Japonsko zastavilo vývoz hedvábu do USA…

 162. Jj, Andy – to se u vnucených „manželství“ stává! 😀

  Jinak by se nad tím taky dalo usedavě zaplakat, ale na to nějak nemám náladu! 🙂

 163. podstatně častěji se to stává u manželství uzavřených z lásky, ale uznávám, že bych nerada, kdybyste usedavě plakala…to by nebyl pěkný pohled.

 164. Neozbrojený označený humanitární konvoj se dostal do křížové palby z pozic praporu Doněck. Tyto pozice byly eliminovány raketami země-země, jak dopředu ministerstvo zahraničí avizovalo. Na území doněcké oblasti vstoupily mírové sbory ruské federace, které zajistí dokončení humanitární mise v Doněcku, Lugansku a okolí. Po evakuaci ruských občanů, lékařů a zdravotníků se stáhnou do výchozích postů.

 165. Vhodná reakce NATO: Sikorsky v Kyjevě Porošenkovi. Všichni zemřete, všechny vás pobijí. Pokud se nedohodnete s Doněckem. Nemůžeme vám zachránit východní Ukrajinu. Rozpoutali jste boj a my za vás nemůžeme tahat horké brambory. Zítra vyhlašte příměří, odhlasujte federalizaci Ukrajiny. Ne nezajistíme, že se Doněck od Kyjeva neodtrhne.

 166. nicname – neřekla bych. Pouhý „lakmus“ – co to udělá? 🙂

 167. Nickname ad 186 – těch moudrých bylo hodně málo.Tak max. 2%.
  Ostatní potřebovali a potřebují poddané nevzdělané, silné, vyspané, a ne aby po nocích místo posilujícího spánku četli bibli, nebo dokonce potajmu schůzovali. Servisně-propagandistická organizace feudálů pak dokonce, kromě šíření propagandy, vybírání desátků a slibování lepšího života (po smrti) dokonce knihy pálila.
  Nakonec, ten model, že si skladník ve šroubárně, místo skládání šroubů, mohl číst Ovidia v originále, se také neosvědčil.Čtení Ovidia nevytváří žádný daňový základ, naopak, neposkládané šrouby snižují produktivitu práce a tím okrádají majitele o zisk a stát o daně.

 168. 201- pokud nesplníte podmínky dohody z Mnichova, budeme vás pokládat za viníky války.

 169. Dobré dopoledne

  “ nobelovkářů plná ulice…“

  Ulice plná Arafatů a Obamů – zemský ráj to napohled 😀

 170. 207 no slava, takze muzeme prestat vykladat o moralce, povinnostech, zabraneni ukrajinskeho radeni a klidu v Evrope, kdyz jsme si priznali, ze Rusko ma zajem na tom, aby jeho vliv byl v oblasti velky az rozhodujici, Krym potrebuje, silou si to vynutil(viz vcerejsi debata) a zbytek sveta je ochoten Ukrajinu obetovat…ze to ale trvalo:(

 171. Andy, nemohu obětovat něco, co mi nepatří. Naopak mohu pomoci lidem z Ukrajiny. To odpovídá našim možnostem.
  Československo po stažení vojáků z Porýní nešlo chránit – alespoň to tvrdí někteří vojáci. Ukrajinu, pokud tam dnes Putin vjede, nic a nikdo ho nezastaví. Určitě ne hladoví lidé v rozbombardovaných městech.

 172. Nickname, já jen vítám to pročištění od balastu pseudomoralistních a pseudopolitologických úvah a konečně i přijetí Martinova postulátu “ Silnější pes jebe“…, čímž ale nemyslím boj Putin versus Obama nebo EU nebo kdo, ale Putin versus samostatnost Ukrajiny…ostatně o to šlo vždy, však si vzpomeňme voleb výrazně proruského Janukoviče a následných událostí s copatou Tymošenkovou v lochu…tohle fakt nevzniklo kvůli EU.

 173. Andy, já tomu teda nerozumím, ale zkus obrátit tu desku, co máš na gramofonu.
  Tahle písnička je už obehraná.

  Ano, máš pravdu a já Ti neodporuji. To se prý nemá.

 174. To je právě to, na čem se nemůžou dohodnout. Každej si myslí, že on.

 175. Nickname a to je přesně ono, tam kde končí všechny státy, které jsou založeny na tomto národním principu. Ne že by na tom bylo něco špatného, ale už ta tvorba národa je poněkud divná. Místo toho, aby obyvatelé jednoho území, bez ohledu na barvu kůže, rasu a správnou výslovnost, se cítili národem, právě pro tu svou výlučnost, že mohou žít, pracovat v tak krásné krajině, s takovým skvělým správcem země, s takovou výkonou ekonomikou pekaře a mlíkaře s malířstvím, co jim ostatní jen bledě závidějí….a mnoho dalšího. Tak se to vždycky smrskne na to, že ti sousedi jsou ale hazlové, ostatní jsou zloději a chtějí naše nerostné bohatství, cizinec není našinec ….. No prostě je to neřešitelné.

 176. nějakej BUK bych teď docela brala…

  Kdesi poblíž se zřejmě rozhodli provětrat Grippeny, aby nezrezavěly.

 177. není nad ostrov, který žádné sousedy nemá…

 178. Šumaváku, vznik státu jen proto, že všichni okolo jsou hajzlové a jen já letadlo není dobrý. Ostatně československo moc dlouho nevydrželo, když bylo postaveno na národním principu, který byl jen tím, že tajemník prezidenta vymezoval proti rakousku, protože mu nepřijali jeho návrh na změnu v RU, je furt, dle mého , málo. Nepochybuji o tom že vznik československa asi byl nutný, ale na druhou stranu, dost dobře jsem nepochopil, že se nenašel jeden jediný jiný důvod vzniku. Jakýsi základ na kterém se má stavět. To mi přijde stejně hloupé, jako když se dva lidi rozejdou, protože holt nemohou bejt spolu. První si najde náhradu a žije si spokojeněji dále a druhej si náhradu nenajde a tak prostě pomlouvá a otravuje toho prvního…. a i kvůli tomu, si nikoho nemůže najít, protože jeho nakonec ta zloba pohltí a nemá nic jiného na světě, než nenávist k tomu prvnímu. Takovýá ta nenávistná láska je dost kontraproduktivní….vůbec nejde o ostrov, ale o to, na čem se má stavět.
  Ono je to docela zajímavé, když se zmíním o Rakousku a Vídni, šup a je to hnedka tady znovu. Ale co si budeme povídat, já to mám s Ruskem to samé.

 179. 2 Šumavák – o to lépe se na tom ostrově vylodí kdokoli, kdo o ten ostrov bude mít zájem… A obávám se, že na želvy nebude brát velký ohled…

 180. “ Místo toho, aby obyvatelé jednoho území, bez ohledu na barvu kůže, rasu a správnou výslovnost, se cítili národem, právě pro tu svou výlučnost, že mohou žít, pracovat v tak krásné krajině, s takovým skvělým správcem země, s takovou výkonou ekonomikou pekaře a mlíkaře s malířstvím, co jim ostatní jen bledě závidějí…“

  No, a sousedy místo bledé závisti napadne, že by v takové zemi chtěli žít taky. Tak se tam začnou stěhovat. Samozřejmě s sebou přinášejí jiné návyky a zvyklosti, a ty návyky a zvyklosti jsou obvykle k horšímu, protože kdyby bylo u nich doma všechno taky tak skvělý, neměli by důvod se stěhovat. Takže pokud nechceš dojít k tomuz, že se na tom výlučně skvělém území nebude přiživovat kde kdo, nutně dojdeš k tomuz, že cizinec není našinec a že na sousedyx je třeba si dát bacha.

  Ona to ta výlučnost má už jaksi v sobě, tu podezřívavost k „nevýlučným“ a rozdělení na ty “ lepší“ a ty ostatní. a je poměrně jeno, jetsli jde o dělení podle etnického nebo územního klíče.

 181. Jirko: Rakousko 1913 a 1915 byl docela velký rozdíl. Ještě začátkem roku 1916 Masaryk o samostatném státě neuvažoval. Alternativou Československa byla vojenská Mitteleuropa. Opravte mě, jestli se pletu. Doba „před velkou válkou“ byla považována za dobu blahobytu. Každý by se tam rád vrátil, žel císařpánové k té době spálili mosty.

 182. „Šumaváku, vznik státu jen proto, že všichni okolo jsou hajzlové a jen já letadlo není dobrý.“

  tak proč tak zuřivě hájíš územní celistvosti Ukrajiny, když přesně tohle jsou základy, na kterých stát Ukrajina stojí?

  jde o rozhodně vachrlatější základy než bývalé Československo, protože země Koruny české přece jen mají nějaký ten historický základ, zatímco považovat Kyjevskou Rus za prazáklad ukrajiny je poněkud problematické.

  I když Putinovi by se to jistě líbilo 🙂

 183. Rakousko bylo a je ostrov?
  Jo, já vím, RU byl ostrov svobody v Evropě a Rakousko je ostrov demokracie v EU…

  Zatím se to sem stále pokoušíš zatáhnout jen Ty.

  No, a pokud jde o toho silnějšího psa…
  Ano silnější pes jebe.
  Ale jen hárající fenu, které mu podrží.
  Předchází-li před tím rvačka dvou psů, pak ji vždy začíná ten slabší, který si chce také užít.
  Silnější a větší pes, vědom si své síly, rvačky nezačíná, ale ukončuje.
  ( studujte etologii, teorii smeček, či se odeberte pozorovat psy někam na náves.)

  No a teď mi do toho namontujte EU, Ukrajinu a Rusko.

 184. No jasně že byl …už se to nedá nejen vrátit, ale v podstatě ale i najít nějaký objektivní závěr. Jsem přesvědčen, že nakonec to dopadlo blbě pro celé RU. Ale to je zbytečný pláč nad smetanou.
  Ale co si budeme povídat, paní Chotková na trůně, to by šlo, no ne? 😀

 185. No, tak to sis měl dohodnout s Gavrilo Principem.

  A mám dojem, že i se starým pánem, který nebyl touto snachou nijak nadšen, neb nebyla dostatečně vznešeného původu

 186. Je pozoruhodné kolik času a úsilí jsou lidé ochotni promarnit v hádání se o cizí zájmy….

 187. hmm, tak 2000t nákladu, 280 tahačů s přivesem, něco mi řiká, že bud povezou jen vzduch,(vychází 7t na tahač jehož kapacita je cca 20 -25t) nebo v těch 12.000spacáků bude v každém kalašnikov i s obsluhou. Ta přepravní rychlost cca 20km/h by tomu pak i odpovídala 🙂
  To nebude vůbec potřeba vykládat, odplachtuje se a spacák vyjde sám… 🙂

 188. N ojo, ten Červený kříž je také Putinův agent.
  A máš recht! Tuna obvazů váží stejně jako tuna oceli. O tom žádná!

 189. Schumi, přesvědčíš-li protivníka o svých zájmech, nejsou mu pak cizí.
  Vezmi si jen, kolik času dříve lidé strávili v kostelích.
  A to nesměli ani pochybovat, natož se hádat…

 190. Sumaváku, mě jde o tu přepravní rychlost, ta mi nesedí. 20km s třetinovým nákladem??
  BTW
  kamion má pod plachtou 25m3

 191. Já to mám v životě tak, že se vždycky stavím na stranu slabšího. Nemám z toho žádný užitek, ale jsem už tak jednou stavěná. Proto jsem smutná,že nikdo nebere zřetel na trpící lidi v Donbasu.
  Očekávala bych od humanistického Západu, neziskových organizací typu Člověk v tísni atd., že se budou předhánět ve snaze poskytnout pomoc těm ubožákům,ale kde nic tu nic.
  Co se týče konvoje 280 kamionů, které jsou na ruském území připraveny na Ukrajinu pomoc dopravit a to pod dozorem Červeného kříže a s neochotným souhlasem Kyjeva, zatím hranici nepřekročily, protože stále nedošlo k dohodě, na kterém místě se tak má stát.
  Ostatně, zdá se, že největší současná Putinova vina je, že on na Ukrajinu ne a ne vstoupit.

 192. Baubo, když jsem se tu asi před dvěma měsíci vyslovil pro humanitární pomoc, tak mě tu několik lidí napadlo, že to platit nebudou, že s tím nesouhlasí a že když já s tím souhlasím, tak bych jím měl vyrefundovat jejich příspěvek (cca 5kč) takže ted je vše v nejlepíšm pořádku.Lidem se pomůže a zdejší lakomce to nebude stát krejcar.

 193. btw, stejně jako já tenkrát dopadl i pan Kořenský. Kdepak, my češi, když jde o korunu, tak kde máte tu vrtačku???

 194. No, tak důvody k tej rychlosti mohou být různé…. třeba opatrnost. Když nevíte, co vás čeká za nejbližší zatáčkou, jetsli tam třeba není nějaký zátaras, tak to radši moc neženete….

 195. no jistě Maydo, po Rusku samé zátarasy. Vy jste na to kápla.
  BTW u nás ted o žních tahali traktory valníky cca 12t a běžně běhají cca 35 – 45km/h
  Jo, ještě není u nás na traktory omezení, takže jeleni jezdej v Cechách nejrychleji v celé EU

 196. no, tak ona je pomoc a pomoc. Proti humanitární pomoci Červeného kříže civilnímu obyvatelstvu by sotva někdo protestoval.

  ale nějaká neprůhledná sbírka pořádaná nadšenými podporovateli Majdanu, který by nejspáš skončila v kapse nějakého momentálně „správného“ oligarchy nebo nějakých místních milicí, to k jisté ostražitosti ohledně múomoci vybízí. Zejména když po takové pomoci volá někdo, kdo nemá problém navrhovat řešení problému nasypáním atomovek na nějaké území.

 197. 2 Šumavák ad 224 – to od Tebe není pěkné, takhle naší úderce šlapat v bábovičkách… Zvlášť když se o své pravdě už před válkou radili s okresním hejtmanem…

 198. ô, pardon, rezy, já měla za to, že se ten konvoj pohybuje po ukrajinském území…..

  Ovšem pokud se pohybuje dosud na území zaostalého mužika v láptích, tak pochopitelně to nejde jet rychleji, protože tam nemají přece silnice, ale jen vyjetý koleje. 😀

 199. Rezy, ta 233 byl hodně slabý pokus o úkrok stranou.

 200. 2 Baubo ad 232 – „nikdo nebere zřetel na trpící lidi v Donbasu“ – dyť to tady vysvělujou do zblbnutí, že to nejsou lidi, ale rusáci. A ty je třeba vyhubit. Popř. mlátit klackem po hlavě, jen co ji zvednou… Ecce homo!

 201. divím se lidem, kteří sem bez mrknutí oka dají odkaz na východoněmeckého odborníka na Buky který tvrdí, že jedna střepina cca 20g má kinetickou energii rovnající se 40t kamionu jedoucímu 60km/h To sou ale bábovky 🙂

 202. 239 – ono by to slo i rychleji, kdyby si od jezedaku ve strednich Cechach pujcili ty traktory. . .
  Ale Putin nechce.

 203. re já měla za to, že se ten konvoj pohybuje po ukrajinském území…
  Maydo, to těžko, nějak se od té Moskvy musí přeci jen dostat

 204. hmmm, něco dalšího?
  Třeba že ten cukr vezený do Doněcka přímo ohrožuje bojeschopnost kyjevské armády, neboť ho povstalci budou sypat jejím tankům a obrněncům do nádrží a tím je naprosto vyřadí z boje, protože mají obsazené opravny těžké techniky…

  Tak já vím, ta humanitární pomoc je facka do tváře EU, ale my se fackovat nenecháme!
  Vyhlásíme sankce na dovoz brazilského cukru a ovoce do EU, aby Brazilii ani nenapadlo ty rusáky podporovat. A basta!

 205. v Kamionu, Ivane jedeš s námi jak s hnojem, koho si naložím toho vezu .-)

 206. ne Sumaváku,humanítární pomoc je v pořádku, tady šlo dycinky každému o to, kdo to zaplatí. Je to snad ještě pravicový blog?

 207. Mno, myslím, že vůbec nejde o nic jiného,než to co jsem říkal včera…prostě se mi nelíbí roztahování ruska směrem na západ… Někomu prostě ne a někomu ano. Nic víc, nic méně. A od toho se vše odvíjí. O tom psovi a tak, to je všechno stará vesta a všem naprosto jasná. Tady jde jen a jen o to ..vadi-nevadí. To, že to nevadí, není žádná chyba, to prostě k životu patří.
  rezy, tu rychlost chápu, když si to představíš, jako rychlost průměrnou, tak by to celkem odpovídalo. A že jim chtěj poslat deky a obvazy? No tak pošlou, no.

 208. kdyby došlo na vrtačky, tak mají mnozí kolena jak řešeto.

 209. Jirko, rychlost je to průměrná, ale neříkej mi, že v aute sedí jen jeden řidič..

 210. 249 Jirko, samozřejmě že s pomocí jako takovou souhlasím, měl by se jí udělat koridor, aby dojela co nejdřív. O tom žádná.

 211. rezy, nepochybuju o tom, že to je stejná pomoc, jako lodě z Turecka do Gazy. …. ale je to jedno, protože o tomhle, ve finále, není vůbec řeč a není to podstatné.
  daleko zajímavější je to, proč Donbas je OK a islamský stát nikoliv. Přitom je to v podstatě přeci stejné. Pár lidí se rozhodne, že pod mafiánama nechce být dál a chce udělat pro sebe…. Jistě, můžeme k tomu přidat i Krym, ale ten, jak všichni víme, byl vždycky ruský a nejruskovatější a byl přidělen neprávem Kievu. A teď jsou tam všechny bytosti štastné 😀

 212. Rezy, zkuste si představit, že jste obyčejná ženská v rozstříleném Donbasu a máte strach, jetsli přežijete vy a děti….
  Fakt budete řešit, odkud je pomoc?

  Jen okecáváte, že EU se na lidi, obyčejný lidi, na východní ukrajine vyprdla. Mohla ukázat dobrou vůli a poslat tam humanitární pomoc sama.

  To vám nedochází, že k jeho oblíbenosti a podpoře na východní Ukrajině konvoj humanitární pomoci přispěje víc, než kdyby tam poslal po zuby ozbrojenou armádu? A že o to víc se východní ukrajina přimkne k rusku, protože to bylo rusko a ne EU a ne Kyjev, kdo nenechal ty lidi chcípnout?

 213. Zdravím:
  po všech těch informacích ohledně vyhládlých UA vojácích, měla bych značné obavy o osud té humanitární pomoci během cesty do místa určení … 😕

 214. „každému o to, kdo to zaplatí. Je to snad ještě pravicový blog?“

  já měla za to, že otázka „kdo to zaplatí“ je ta pravá pravicová otázka …:-D

  Aspoň to tak vždycky stojí, když jde o zdravotnictví, důchody a vůbec solidaritu se spoluobčany…..

 215. 239- případně, Maydo, podle jiných představ se musí konvoj s humanitární pomocí, která byla nakoupena u Versaceho a BOSSe na Arbatu, nejdřív vymotat ze změti kaváren, butiků a koncertních síní, které končí až metr za rusko-ukrajinskými hranicemi…

 216. Fakt budete řešit, odkud je pomoc?
  maydo, proč mi podsouváte že tu řeším odkud, já asi nepíšu česky nebo co? Kde to ode mne vidíte napsané??
  Já už jsem tu napsal, že jsem rád, že pomoc jede, bez ohledu na to kdo ji vypravil. Připadá mi, že místo abyste reagovala na to co píši, reagujete na to co čtete v jiných mediíích, tak jak to tu vidím i u dalších přispěvatelů. Nechci a nebudu hromosvod. Tlučte do těch co to píšou. Kapíro??

 217. 255 – bacha, jsou to v podstatě bratři Rusové, vy byste snad kradla humanitární pomoc dětem, kdybyste měla hlad? Ale fuj:))

 218. 256 ano, tak jsem to myslel.
  Správně jste mě pochopila. Jen ten závěr…

 219. Takže Ty, Rezy, schvaluješ ruskou invazi na východní Ukrajinu?
  To se Jirkovi ani Andy líbit nebude… 🙁

 220. ještě bych připoměl, že v 68 to Rusum jezdilo asi 3x rychlejc a to si o kamionech mohli jen zdát.

 221. ne Sumaváku, já humanitární pomoc za invazi nepovažuji. Jsem rád, že ji někdo vypravil, protože tady by se lidi posrali do vejšky, dyby na to museli dát korunu.

 222. Maydo – je priznacne, ze Amici posilaji vyzbroj pro ukrSS trupy, ale zadnou humanitarni. . .
  A nasi eurozmrdi uz take nic neposilaj. . .jen radu knizecich rad 🙂
  Pro mne tohle docela dulezite je. Vidim, co mam bohuzel za vrchnost.

 223. proč vám to podsouvám, rezy?

  Protože spekulujete o tom, že to není žádná humanitární pomoc, ale podlý úskok Putina. Kalašnikov v každém spacáku. Viz 228.

 224. Stará vesta?
  Vy chodíte do společnosti ve starých vestách?
  Ne?
  Tak proč to taháte sem?

 225. Muhehehe! 😀

  A oni se neroztáhnou a neroztáhnou rusáci zatracený! A při tom se ten Kyjev a EU tak snažej a snažej!

 226. (259)Ach jo, jako vždy 🙁 Andy střílela na lišku, trefila Maryšku …. 🙂

 227. Tak to jsem asi cetl jinde o tom, ze v pomalujedoucim humanitarnim konvoji je ukryta invazni brigada. . .

 228. „A nasi eurozmrdi uz take nic neposilaj“

  Proč to „už“? Oni tam snad někdy něco poslali, kromě knížete a Kocába?

 229. á propos – není vám divné, že kolem toho sestřeleného letadla je už nějakou dobu hluboké ticho?

  Holandsko je jako pěna, žádný příbuzný neřvou, že chtějí odškodnění, žádné pohřby obětí, žádný státní EUsmutky …. zajímavé…

 230. 265, ano, ten náklad & rychlost přesunu, ty jsou Maydo podezřelé.

 231. 269 Šimone, ukrývat invazní brigádu v konvoji je hloupost. Něco jiného je ochrana napadeného konvoje. Doufám, že jedině já mám právo a žaludek psát o tom, že Putin zasáhnout musel, protože šlo o jeho lidi, nechráněný humanitární konvoj, který Ukrajina neuchránila před fašistickými bojůvkami. Útočníci budou pohnáni před ruský soud.

 232. Zajimave je, ze ty desitky vysetrovatelu letecke katastrofy nikdo take nezatkl. . .asi by eurorise mela s pomoci poslat skutecne humanitarni pracovniky a ne spiony. . .

 233. jen mně tak napadlo, když se tu někdo tuhle rozepisoval, že se nejmíň na deset let musímme rozhodnout, s kým budememe kamarádit….

  A co myslíte, ke komu se asi Ukrajina začne přiklánět, až shledá, že to spojenectví s EU nesplnilo nereálná očekávání lidí, že žádnej ráj na zemi nevypukl, korupce nezmizela, politici kradou dál a na čí bedra bude chtít složit jejich frustrace, zklamání a rozčarování…..

 234. 274 četla jsem minulý týden diskuse na ruských webech k situaci a s těmi výrazy jako „fašistické bojůvky“ opatrně, neboť podle počtu profašistických komentářů přiznaných rodilých Rusů si Ukrajina s Ruskem nemá co vyčítat, ono není divu, Stalin a další se postarali o to, aby nebylo poznat, kdo je odkud…pokud měl tu drzost a přežil:(

 235. Šimone, pokud by zatčení měli být špióni, tak jenom velmi neumělí. Invazní brigáda byla reakce na Rezyho, myslím, že můj scénář je realističtější. Dovedu si představit, že ke koloně se budou stahovat hladoví vojáci. Dovedu si představit potyčky s ostrahou kamiónů. Dovedu si představit, jak ostraha kamiónů značkuje cíle. Na ruské straně musí být mrtví, aby byl zásah ospravedlněn. Zničených 15 kamiónů, zabito třicet lidí.

 236. (274)Nickname, co brání ukrajinské vládě, aby kontrolovala ruský konvoj na svém území? Podle mě nic.
  Jenomže ukrajinská vláda má jiné starosti.
  Parlament Ukrajiny právě projednává zákon o blokačních opatřeních ve vztahu k RF a bude-li přijat, jako že ano, ještě dnes, dá vládě UA pravomoc blokovat aktiva, omezovat tržní operace, zcela nebo zčásti přerušit tranzit surovin, přeletů a převozů po území UA, zamezit vývozu kapitálu, pozastavit plnění ekonomických a finančních závazků, anulovat licence, omezit nebo přerušit poskytování spojových služeb. Kromě toho zvažuje omezení nebo ukončení činnosti masmedií včetně internetu, zákaz nebo omezení vstupu lodí do výsostných vod UA a letadel do vzdušného prostoru UA včetně mezipřistání na území UA, ukončení obchodních smluv, s nimi spojených projektů a průmyslových programů ve vymezených oblastech, především v oblasti bezpečnosti a obrany. Doporučuje se ukončit kulturní výměnu, vědeckou spolupráci, vzdělávací a sportovní kontakty, zábavné programy, odmítat víza rezidentům cizích zemí, anulovat návrhy, zasedání o uzavření smluv nebo pozvání.
  Plnění bude kontrolovat Rada bezpečnosti UA.

 237. Andy, Rusové jsou antifašisté, od 22.června 1941. Fašisté jsou ti špatní. Jejich jsou špióni, naši jsou rozvědčíci.

  Baubo: Ukrajinská vláda nemá pod kontrolou nic. Ten ukrajinský zákon je de-facto vyhlášení války Rusku a EU. Doufám, že to mají předjednané v Bruseli.

 238. nickname, dovoluji si upozornit, že už je 2. díl Herberta Spencera.

 239. Ad 282 – No, a je to! Železná opona je hotová, ustrašení dvouprocentní můžou být spokojeni, Putin na ně už nemůže. Akorát takový detail – nevíme, čím se bude v zimě topit…

 240. 283 aha, no taky mne to mohlo napadnout.

  Ale konec válčení, alespoń co mne se týče, včera jsem se začetla do toho Sidonova román a je to výborné,( po dlouhé době dva romány ke čtení, tenhle a Klub nenapravitelných optimistů) takže ode mne budete mít nějaký čas pokoj…
  …a to je jen konvertita, teď si představte, jak by to bylo dokonalé, kdyby byl fakt žid:)

 241. Zelezna opona je hotova? No to je pecka…. To jsem nadsenej, ze tentokrat jsem na te lepsi strane.

 242. Andy, ja nejak se posledni rok nedokazu soustredit na romany…. Nevim, cim to je. Treba uz spatne vidim, nebo tak neco. A uz vubec nemá chut si cist neco s intelektualnim rozmerem. Proto jsem v podstate i zde 😀

 243. na lepší?? no Jirko, nevím jesli si viděl Madagaskar, asi nemáš rád divočinu…

 244. Prej je v kotline nejaka bezpecnostni akce a tedy polucajti zastavuji auta a kontroluji drogy a alkohol….. To jako si neco chtej koupit a nebo zahulit? Fakt je to v te kotline skvele, kdyz mohou zastavit kohokoliv, jen kvuli tomu, ze maj placacku a odznak. Jak krasne zit v takove zemi, kde polucije bdi a s odtahama, lekarnickama, spravne nafouknutou rezervou se nezakeca 🙂

 245. 289 no já ti to přeci nenutím…romány jsem nečetla dlouhé roky, teď mne to chytlo.
  V autě žádné drogy ani alkohol nemám, nicméně mne jistě zastavěj a daj mi dýchat…z kolony, kde je z deseti aut osm otřískaných Saabů plných kouře a rozchechtané mládeže pravidelně vybírají k testům bábu, co jede z práce….ach jo:)

 246. Andy , aspon vidis, ze si „v kurzu“ …. Oni koukaj dalekohledem a kdyz videj peknou babu, reknou si, ….. Vezmu si adresu….. A sup, uz se legitimujes:-) ale kdybys chtela a rekla si, jiste by Ti nejaky to brko dali a treba i panaka …..

  No a jen takova drobna poznamka o tom, cim budete v zime topit. Tak bych jen rekl, ze studeny odchov neni spatny a za usetre penize muze manzel, niko, koupit kozich a to kazdy rok. Nebo si poridte krb a pred to kozesinu medveda, to pak jsou teprve jsou krasne vecery…. Bez romanu 😉

 247. Mňo…
  dost vysoké procento lidí jezdí jak banda idiotů, pozoruju to v podstatě celou dobu, co je léto. Takže je celkem v pořádku, když příušníci zvednou zadele od kancelářskejch stolů a jsou vidět v terénu. Evidentně to jinak nejde. Včera byl smrťák na přeložce u Benešova, nějaký úkáčko s feldou to napralo pod náklaďák, čímž se z feldy stal kabriolet se sníženým podvozkem a z úkáčka mrtvolka v několika kusech tu hlavička, tam ručička… Na silnici, co jezdím do práce, napranej hundík dvacítka do traktoru. Jet musel rychlostí nevídanou, protože posunul traktor. Klasika – traktorista kouknul na jednu stranu, na druhou – nikde nic, vjel do křižovatky a zrazu odrazu se objevil idiot vysoce překračující povolenou rychlost a skoro čelně poslal traktor do škarpy. A takovejhle volů potkávám denně tucty, včetně toho, že audistickej neurotik v černý kvé sedmičce mě předjel, když jsem zastavil na stopce. Měl z prdele štěstí, že nic nejelo, protože po hlavní se jezdívá minimálně kilo, kilo deset. Toho by nezachránilo ani deset airbagů. Akorát že jsem dneska za celodenní ježdění žádnýho Kryštofa neviděl. Jenom jsem viděl esenbácký auto, když poliši jeli v poledne ze Struhařova z oběda.

 248. bych se nebála zimy, věrným duším Putin osobně pošle butelku vodky a fůru dříví a ty dvě procenta ať zmrznou, zrádci mizerný, neslovanský…

 249. Matzurko,
  ad 294 – ten hundík má docela pozoruhodnou deformační zónu. Jestli jsem viděl dobře, tak měl zmuchlanou asi třetinu předku a neměl rozbitý přední sklo, pilot asi plácnul hlavou do airbagu. Funebráci tam nestáli, ani žádnej černej igeliťák nebyl ve škarpě, takže pilot nejspíš přežil.
  Sis koupila docela dobře, si myslím.

 250. Věrným duším Putin tak akorát nasere 😀 😀 😀
  ale i v tom se dá přežít. Viz český středověk, kdy za třicetileté války lidé nazí přespávali na ulicích v hromadách hnoje.

 251. jirko ppa, k 287
  kdyz jsem v HH, na ktere jsem vlastne strane?
  nebo se to jeste deli na sever proti jihu?

 252. Divano, samozrejme na te spravne… At jsi kde jsi 😀

  Jinak s tim topenim v zime…. Za usetrene penize, ktere byste usetrili si koupite kozich a to se proste vyplati…..

 253. Ale neee, usetrili, ale zaplatili za plyn. I kdyz na druhou stranu, mozna ze vam chybi, tze by putinova nova zena nemela novej kozich. To bych pak chapal, ale na druhou stranu, klidne mu na kozich muzete poslat…

 254. když bude chtít Putinova žena novej kožich, tak jí taťka zastřelí medvěda…tygra…hromadu norečků….

 255. No vida, jak se jim ulevilo! To je žertů najednou, že už ani tiráda proti budíkům nebude nutná. Škoda, ještě tak 2 až 3 a vrhla bych se snad do čtení Jiráska… 😉
  Jinak dík za starost, Jiří, kožichy sice nenosím, ale krb a kus lesa mám, já se zařídím.

 256. jako chapu, kozich v sopotech, to ano, ale kozich nekde na plazi dole na jihu?

 257. Divano, kožich na pláži je věc stylu, ne teploty…jak jinak to chcete udělat, dojít ladně k vodě, zatřepat rameny a shodit norka, odkrýt úsporné bikiny a lusknout na Źána, aby vám donesl další koktejl?

 258. no a já, páč nechovám koně, jsem si zbaběle zase koupil uhlí.

 259. Presne tak Andy, kozichy sice nejsou pro kazdeho. Stejne jako s tim Putinem, ale strilet bych neradil, preci jen i Putin by mohl byt problem se trefit tam, kde bude knoflikova dirka. Spis by mohl mdveda, ci tygra, zaskrtit….. nebo se na nej zamracit, je to stejne smrtici

 260. 297, 305 a 306 hele to jeste byl hnuj z nedotovaneho sena EU. Ted je to vsechno dotovane a takovej hnuj uz moc nehreje . 🙂
  i kdyz treba se jeste najde kun co ma nedotovane seno.

 261. Jinak mě pobavila ta starost o ten humanitární konvoj, aby nešlo snad o novodobého Putinova trojského koně… 😉 Může mi někdo vysvětlit, proč by to Putin dělal? Proč by tam dávno nevlítnul rovnou, když už by o to tak stál??

 262. Niko: smysl pro detail. Hra se hraje pro náročné obecenstvo. Co by to bylo za představení,, kdyby jedna postava hrála v jiném rytmu než ostatní?
  modrý ptáku, děkuji.

 263. rezy,
  mám dojem, že byl i kravskej, ale nechci se hádat. V tý době byly v podstatě měšťanský baráky něco jako opevněný dvorce. Kdo nebyl opevněnej byl dost v hajzlu, neboť tehdy vládla bezbřehá demokracie bez páteře, bez policajtů, bez svazujících předpisů a zákonů a každej moh’ požádat statku či ženy bližního svého a bližní mu buď demokraticky vyhověl a byl zmasakrován, nebo žadatele sám demokraticky zmasakroval. To prostě bylo riziko povolání. Ale to jsem dost od hnoje odbočil.

  pepo,
  když Velký Vožď, či Mr. President, svému obdivovateli nasere, tak to obdivovatele hřeje. To je axiom. Ti nejoddanější se tím hovnem ještě pomažou, aby ti, jimž nasráno nebylo, mohli závidět.

 264. Muhehehe!
  „Ukrajinský reformní proces“, povídal ten Barroso! 😀

  V rozhovoru s Porošenkem: „Předseda Barroso rovněž zdůraznil potřebu pokračování Ukrajinského reformního procesu v souvislosti s očekávanou žádostí o asociační dohodu mezi EU a Ukrajinou.“

  Jinak předpokládám, že při rozhovoru Barrosa s Putinem, zachoval Putin svou pověstnou Poker Face a chechtal se až potom! Bože, to byly bolševický cancy!
  http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/president/news/archives/2014/08/20140811_2_en.htm

  Kdo má FB, tak Tomáš přeložil: https://www.facebook.com/tomas.haas.1/posts/10202696463752758

 265. Ptakopysku, ono to s těmi krávami ve městě bylo asi dost slabý. Konů všade, ale kráva zvostala na venkově. Je lepší, když se doveze hotový produkt do města, kůn ve městě byl potřeba, to byl motor veškeré dopravy

 266. a když vidím, jak si tu každej rád dělá do vlastního hnízda, tak bych se zimy nebál.

 267. No niko, jestli mate les a krb, stale neni vyhrano. Uvedomte si , ze nemuzete kacet jen tak, ale hezky Vam to nekdo musi povolit a hlavne, nemuzete si ho ooplotit a tak suche vetve vam neldo sebere a mate smolika…. A pokud fiknete i jeden jedinej strom bez povoleni, tak mate na krku bandu uredniku s razitky …. Ale ja za to nemohu, to polutici ……

 268. Jiří, opravdu mě nemusíte poučovat, co se dá a nedá ve vlastním lese… 😉 Lesní zákon je mé oblíbené čtení za dlouhých zimních večerů… Ale nebojte, máme navezeno dřeva z předchozích 20 let dost.

 269. Niko, protoze trosku vim, jak to s ovocem funguje a tedy jak to je s terminama, dodavkama a hlavne, jak je jednoduche nekoho nahradit a jaka je to neskutecna rychlost, tak ten clanek je naprosto skvelej a moc se mi libi….. Neco jako kdybych psal o tom, jak spravne prisit ruku, kdyz ji utrhne vybuch do lekarskeho vestniku z harvardu ….. Musim rici, ze mne neustale prekvapujete tim ze se se rputi snad predhanite, kdo da vrazednejsi odkaz a k tomu zavery …. Ze vy hrajete nejakou hru s nazvem…. Debilnejsi odkaz vyhrava? Ja vim hrajete, jen netusim, kdo zrovna vede 😀

 270. Niko, zdá se, že EU si na ty emerické vidle naběhla fest a ještě si při tom šlápla na vlastní hrábě:

  …Evropská obchodní charta zakazuje soliterní dvoustranná vyjednávání členských zemí EU s třetí krajinou (tzn. s USA) o volných obchodních zónách. Pokud by USA otevřely svůj trh s ovocem Polsku, musely by jej otevřít celé EU, a to nejde bez souhlasu Kanady a Mexika, které jsou součástí volné severoamerické bezcelní zóny NAFTA a museli by s tím všichni souhlasit. Mohla by to vyřešit trans-atlantická zóna TAFTA / TTIP mezi USA a EU, ale ta naráží na radikální odpor Německa, které zablokovalo už podobnou dohodu s Kanadou. Polští pěstitelé chystají na tento víkend demonstraci ve Varšavě proti politice vlády ve věci sankcí proti Rusku. Žádají trvalé kompenzace od státu podobně jako v Česku firmy Hamé či Madeta…

 271. Tak jistě, když není argument, je třeba vytáhnout nálepku debilní odkaz. Tuhle hru už znám.

 272. Rputi, někde jsem četla přirovnání ke krajtě, která zhltla větší kořist, než je schopna strávit. Uvidíme, jestli ji bude včas aspoň vyvrhne, nebo dojde k otravě. A kompenzace nebudou, už to napsal bakalopress a přidal k tomu komentář o tom, jak si máme utáhnout opasky, když drahou říši vovinula mračna….

 273. Podivejte se Niko, neco bych o ovoci a zelenine a jejich uplatneni na trzni obihacce vedel a proto je mi uplne jasne, ze pokud ted je zakazan dovoz, tak od jinud neni mozne dovest nahradu za par dni…. Tedy pokud zrovna sedlak nepestuje neco navic, treba pulku produkce…. Ale to je tak usmevne, ze mi to ani nestoji za namahu vysvetlovat. To vite, je to trosku neco jineho, nez delat tabulky v excelu, ci , bez jakehokoliv snizovani, delat sroubky.
  Ono to totiz nejakou dobu trva, nez vyrostou. Ale to jen takova napoveda, drobna a v podstate nezajimava.

 274. ještě tam schází dohoda o založení sadů na ploše 300ha. Je to ale jen detail.

 275. Aha – Kyjev pravil, že ruský konvoj na Ukrajinu nevpustí bez dalších záruk….
  Takže nastanou tahanice. Dlouhé tahanice.
  Takže jde patrně o to, že „dlouhé“.
  Takže jde o to, dlouhodobě odvézt pozornost.
  Otázka je od čeho?

 276. Rezy., taky se koukas co Putin umi, ze jo….. Zalozit sady a nechat je dorust do produkcniho stari a nejen to, dokonce i to ovoce dovest a to za pouhy tyden….. Je to borec.

 277. Chuck Norris by to zvládl a ještě by druhou rukou za zády ukazoval neslušný gesta. Proč ne Putin?

 278. Mě je na tom nejvíc divný, že tu máme jen dvě výrobní firmy co doplatí na Embargo. Z toho jedna jsou jablečné kečupy. Není to málo?
  Ne že bych si přál něčí neštěstí, ale svědčí to o velmi nízké výrobě.

 279. 312 ja nevim komu kdo kde nasral ale mne hreji jozef uplne jine veci.
  a zvladam si to zaridit bez prezidentu 🙂

 280. no hele at to seno nezakecame hovnem.
  existuje tu v kotline nejake EUnedotacni seno ?

 281. nic mi do toho není, ale topit dvacetileté dřevo co zůstalo v kůře, tomu bych říkal kremace.

 282. rezy ale zase je to drevo lehke na noseni do krbu 😀

 283. Ukrajinci zatím odložili schválení zákona o sankcích, ač jim to kázala čest. Ozval se totižto Ettinger kvůlivá plynu a OBSE se zase nelíbí omezení svobody tisku. Místo toho budou schvalovat lustrační zákon(zdroj Itartas). Jsem zvědavá, kdy přijde na řadu zákon rasový.
  Je osvěžující bloudit po internetu a konstatovat, že někde existuje ještě blbější, darebáčtější a prolhanější politická sběř, než u nás.

 284. No pratele. je to sice smutne, ale priznejme si, ze ten Halladin vam tady uz prokazatelne chybi…tedy pouze nekterym ,ze? 😉
  Je to takove skoro „mlaceni prazdne slamy“ ,jak psal sveho casu Doruzka v Melodii . . . 😉

 285. Copak brouku?
  Chybí vám Halladin, chybí? Není do koho sosáčkem zarejt?
  Vy to Halladina nemít, tak si ho snad musíte vymyslet! 😀

 286. Baubo, jistá útěcha by to byla, ale na můj vkus trochu moc blízko.

 287. to 337
  . . .a nechcete podepsanou fotku? . . ja si totiz mych fanousku vazim. . . 😉

 288. Si myslim, ze treba v kotline byl lustracni zakon pekne jemnej…. Bejt po mem, tak vsichni clenove komunisticke strany, vsichni estebaci, vsichni zamestnanci podniku zahranicniho obchodu a vsichni urednici na ministerstvech a vlastne od MNV vyse, by byli na dozivoti zbaveni i obcanskych prav. Jestli to budou chtit udelat na Ukraine, uz ted jim drzim palce, aby to vyslo.

  Brouku zdravim…. Uz?

 289. Jiřiku, co UŽ?
  Brouk měl zaražený větry? To by mnohé vysvětlovalo! 😀

 290. no, nějaký zbavování práv a seznam, na koho se zaměřit, tu včera dával už Kořenskej.

  Možná byste se neměli zdržovat detailama a měli ty kádrově nevhodné rovnou pozavírat.

  Jen nevím, jetsli ty vaše dvě procenta zvládnou uhlídat tak velkej koncentrák, aby se tam těch 98 % vešlo….

 291. No jo videt, ze mi odpovida intelektualni elita a tak bych mel otazku…… Jiste na to prijdete…… Ktere zvire, po smrti, se jeste tak 500x otoci?

 292. Jirko, žába v mixéru to nebude? Ad konvoj: Ukrajinci jednají správně, když na svém území nechtějí nikoho z Ruska. Snad najdou řidiče. Snad jim Rusové dovolí neproblematický přechod. Možná jsou v Kremlu jestřábi i holubice.

 293. „Ktere zvire, po smrti, se jeste tak 500x otoci?“

  každý, který strčíš na rožeň 😀

 294. Sudetsky nemci maji v Plzni problem, u Rozvadova stoji konvoj nakladaku s humanitarni pomoci a ten mrcha Benes se zdraha ho pustit do cech? To je ale peknej mameluk…. Pritom je to zastitene cerveny krizem a uplne bezpecne…..

 295. Ja bych nějakou fotku bral….i bez podpisu….vystrihuji si betlém a potřebuji prdel k jezulátku….

 296. Tím mlácením prázdné slámy a předvádění intelektuální převahy myslíš Brouku tak posledních 40 komentářů?

  A pozoruji velice zajímavý názorový obrat.
  Ta radost že se Rusové nebudou na Letné vyptávat po bytech občanů, jak se dostanou do Prahy, ta radost, že ten „volební materiál v ČR“ konečně pomrzne, ten nadhled a jistota že to ovoce nelze nahradit (zvl. když Jirka naprosto přesně ví, od kdy -tedy od včerejška- Putin s tou Čínou či Brazilií jednal, co vyjednal a na základě čeho pak ty sankce vyhlásil)…
  Už máš Brouku ty stránky hotové, abyste se nemuseli zahazovat s těmi 98 % ?

 297. Broučinku, chudáčku,
  chyběl jsem Vám ? :1)
  Už jsem zase tady !:-)

 298. Ten Putin to snad dělá naschvál! 🙂

  …Rusko zvýší dovoz zemědělských produktů z Egypta. V tomto roce Moskva zvýší i dodávky pšenice do této severoafrické země. Po setkání se svým ruským protějškem Abdal Fattáhem Sísím to oznámil ruský prezident Vladimir Putin.Káhira podle šéfa Kremlu jedná o vytvoření zóny volného obchodu s celní unií, která spojuje Rusko, Bělorusko a Kazachstán…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-ma-jasno-Takhle-se-Rusko-vyporada-se-sankcemi-330495

 299. Tak smůla, dvouprocentní se radovali předčasně. Barrosovi se zřejmě ukrajinská železná opona nějak nelíbila, takže je zatím u ledu. Hrůza a děs z Putina bude opět vládnout… 😉

 300. Ale no tak, Rusové určitě nepadnou v tmavý hrob hlady ! Než si založí sad a než jim ovoce doroste anebo než si sjednají dodávky v jižní či střední Americe, Africe a Číně, provedli to, co provedli i někteří čeští dodavatelé : buď si založili dceřinnou společnost v zemi,na níž sankce nedopadají anebo nakupují evropské zboží přes prostředníka : Rusové např.Švýcarsko a Turecko, češští dodavatelé si založily „dcery“ v Bělorusku a Kazachstanu 😕 Ono totiž tyto sankce nejsou vázány na zemi původu 😕 Koneckonců: EU i Rusko si daly načas s oznámením sankcí -času na přípravu bylo dost 😕
  http://aeronet.cz/news/ruske-retezce-dal-zasobuji-obchody-evropskym-zbozim-pres-noc-zmenily-dodavatele/

 301. (354) upřesnění: sankce se netýkají země původu zboží 😕

 302. 2 Simon klein ad 349 – a toho vola a vosla, co na něj funěli, ty už máš? Využij příležitosti…

 303. Proč tam? Cpak současný pramen poučení snad vyschnul? :o)

 304. 2 Šumavák ad 350 – no, zrovna dneska jsem tochu coural po tej zdejší vesnici, obchody plný nádhernejch jablek, který skoro nikdo nekupuje… Tak si tak říkám – jedno cargo letadlo plný jablek a zítra jsou v Moskvě a pozejtří prakticky kdekoli. A tak to může jít den za dnem, holt se urodilo. Ale já holt neznám všechny ty správné byrokratické procedury, na které Rusko IMHO stejně sere z vejšky.
  Ale máš pravdu, ta radost je nelíčená… Jen jak dlouho jim ta radost vydrží… Připomíná mi to, jak se pokrokový německý lid radoval, když si svobodně a dobrovolně zvolil jednoho frajtra za kancléře…

 305. (357) copak, copak, AK ? Vaše telefonní linka se Svatým Duchem má poruchu ? 🙂

 306. Jen připomínám, že pokud uvidíte dnes večer padat něco z nebe, nebudou to pravděpodobně Putinovy bomby, ale Perseidy.

 307. (357,358) 😛
  Kam se nějaký (váš) Duch hrabe!
  😛

 308. PeSi, tak co Ti brani, nakup je, zaplat letadlo a pak je v Rusku prodej. Kseft to musi bejt skvelej. Kdyz tedy myslis. Jablek je ostatne po svete dost a dost. Nejen tam, ale rozhodne i blize. Cim to asi tak bude, ze lidi neradi kupuji jablka, treba z Jizni Afriky?
  Pripada mi to podobne, jako s tim stankarem na Volstrytu, ktery ma smlouvu z bankou, pred kterou prodava parky, ze nebude pujcovat penize a ta banka, ze nebude prodavat parky.
  Na druhou stranu vubec nepochybuji, ani na pikosekundu, ze rusko ma EU na haku a ze si klidne Putin dovede predstavit Vanoce bez krajeni jablicek, jestli tam bude hvezdicka a taky strudl nemusi jist. A proto je mi celkem jedno, kde vezmou rusku jablka a taky mam stejny postoj k tomu, kdyz nedodaji plyn….. Taky si lidi poradej, proc by nemeli….

 309. Učení, jak známo, quvisi, nepadají z nebe nikdy, za to blbce jako by shazovali.

  Ale dnes to snad budou jen ty perseidy…

 310. No, já jsem na tom podobně… Dovozci jablek se mi nepletou do fyziky – jednou to stačilo – a já se jim zas nepletu do jablek…

 311. To jsou věci,
  na repliku že Rusové budou bez jablek, protože musej zvorat, zasadit, čekat a čekat PeS napíše, že je třeba v Jižní Americe jablek jako sraček a tudíž nejspíš nebude problém ruský trh bleskurychle sanovat a odpovědí mu je, aby si zaplatil letadlo a ty jabka do Ruska odvez a prodal. Pozoruhodný duševní pochod…

 312. Rputi, napadl mne ještě scénář „Sarajevo“. Protože nejsem znalec zahraniční politiky, mohu si dovolit deset alternativních ba i alternativně inteligentních scénářů.

 313. (368) Myslíš ptakopysčo, že jsou někde ve světě již vypěstovaná a ještě nenasmlouvaná jablka? Nejlépe pěstovaná v předtuše, že třeba Poláci „utřou hubu“? Jak se s Jirkou obvykle spíše míjíme, v tomhle ho celkem chápu.

 314. 2 ptakopysk – zvlášť, když si srovnáš 319, 323, 327 a 364… Ctitelům elementární logiky by to sronání mohlo připadat poněkud mimo mísu, ale ve světě VUMLu – pardon, MBA – elementární logika prostě neplatí… A místo duševních pochodů nastupuje duševní durchfall…

 315. nickname, pokud vůbec nebudu konspirovat, tak mně z toho vychází jen to, že se do akce bude muset zapojit mnohem víc lidí a tedy mnohem víc lidí uvidí na vlastní oči skutečnou situaci a uvědomí si, že skutečně jde o „vyčištění“ území, které bez skrupulí podporuje EU, bez ohledu na šílené oběti mezi civilním obyvatelstvem.
  Ono to zřejmě,v rámci propagandy, pořád ještě mnoha lidem nedošlo.

 316. AK, třeba by sis mohl od Jirky nechat povídat, jaké má problémy, když se opravdu urodí a chutné, zdravé hruštičky se rázem mění biologický odpad, se kterým je třeba nakládat dle zvláštních předpisů…
  A letos se zřejmě urodilo nejen Polákům.
  Ale oni jsou příliš jednostranně zaměřeni, nepružní, neschopní bleskově reagovat na změněné podmínky… prostě manažeři na hovno!
  Na rozdíl od Brazilců, Egypťanů, Číňanů a Rusů,…
  Ale ideologická zaslepenost zřejmě nedovoluje pružnost a schopnosti těchto manažerů z rozvojových zemí patřičně ocenit. 😉 😀

 317. Ta teorie „nasmlouvaných jablek“ se mi líbí! 😀
  Jelikož poručíme větru dešti, tak taky zřejmě poručíme, že tady na tý větvi má vyrůst deset jablek a na tý větší 15 a dohromady to amí dát jn to nasmlouvané množství.
  Pozoruhodné! 😀

 318. Šumaváku, čestně, že jsem neopisovala! 😀 😀

 319. Nebude problém v měřítku, Šumaváku? A severní a jižní pologuli?
  Mně to ji

 320. Nebude problém v měřítku, Šumaváku? A severní a jižní pologuli?
  Mně to jinak nechává dost klidného, všichni zúčastnění stejně budou lhát, že problémy nejsou.

 321. spíše mezi levou a pravou polokoulí… 😀

 322. Aerovko, tys nikdy během minulých asi tak 15 let nečetl hořekování pěstitelů jablek (meruněk, broskví, švestek…), že se neočekávaně moc urodilo a že budou muset za mrzký peníz prodávat na mošt a na kompoty? A myslíš, že je to jen česká zvláštnost? U všeho zboží platí platí „nedodá jeden, dodá druhej“. Nevím, proč by to u zemědělských komodit mělo být jiné.

 323. No, tak smlouva je smlouva, ale kšeft je kšeft. A když někdo zaplatí víc… 😀

 324. Naopak Karle, naopak! Poláci lžou, že mají problémy, i když klidně ta jablka prodají v USA( tam je spousta charitativních organizací, které je z nežistné lásky koupí a rozdají chudým bezdomovcům – to je to měřítko, tam se těch pár polských jablek snadno vejde) i když žádné nemají a jen chtějí z nevinné EU vylákat nějaké kompenzace.

  Je to úplně jasné!

 325. Šumaváku, neblázni. AK se neodporuje. AK dixi. AK jednou napsal, že jablek víc není, tak se s tím smiř, že žádné navíc nejsou a nebudou…

 326. Jako asi jediný zde, kdo pracoval ve skutečném zelinářsko-ovocném velkoobchodě (ještě si vzpomínám, jak místní dobračisko opovržlivě konstatovalo “ ta zelinářka“ – musím konstatovat, že pravdě je nejblíže 354 a 359, snad jen s drobnou poznámkou, že letadlem to nebude, normoš kamiony…
  A jelikož největší český zelinář je bývalý estébák, tak nepochybuji o tom, že má informace kudykam z první ruky…pořád se ještě hoši kamaráděj a azbuku nezapomněli:(

  Nicméně dopady sankcí na českou republiku budou, troufám si tvrdit, významné jen v tom, že se všemožní obchodníci a zcela určitě stát budou snažit na ně svést všechny své s embargem zcela nesouvisející sviňárny ( metoda „povodně“).

  To ty debilním kreténem za smrtelně nebezpečné okurky před pár lety nadělaly podstatně víc škod- konkrétně skoro 50% propad tržeb zelinářů…a koho to zajímalo? Kdo umřel hlady?

 327. Kruciš, já jsem nejpomalejší. Já taky nevopisoval…

 328. No, já bych řekla, Šumaváku, že ty jabka koupí někdo, kdo je – sankce nesankce – vyveze do Ruska.

 329. Foundry a to se ještě bojím, že ten zlosyn Putin odkoupí od Brazilie cukr a Brazilie nebude schopná dodávat EU nasmlouvaná biopaliva, a obratem ji zastoupí Babiš s řepkou.
  Ovocnáři dostanou dotace na vykácení sadů a zasetí řepky…
  úplně to vidím… 😉

 330. Rputi, stav věcí, resp. bojiště je jasný většině informovaných lidí už dlouho. EU podporuje Porošenka, zatím jen finančně a propagandou. Rusko podporuje separatisty, logisticky a vojensky. Po civilech střílí raketomety. Putin – zdá se – opisoval moje návrhy. Otevřít hranice utečencům, pomáhat lidem. Někdo tvrdí, že bez Putina (EU) by rebelie (majdan) nevznikly. Někdo tvrdí, že bez podpory Putina (EU) by boje ustaly, nebylo by jak vyplácet žold, z čeho platit munici, naftu, techniku.
  Jsem v těchto věcech kynik. Odebrání území – Krym, Sudety, Kosovo … není takový problém, jako když se vzájemně vraždí sousedé. Na svatou půdu … jak by řekl Alois Nebel. Dovolím si zabrousit do teologie, psychologie skupin a sociologie. Spuštění kalašnikova na sousedy má na komunitu účinek jako sirka na čarodějnické hranici. Zničí to důvěru, pocit bezpečí, obchod. Policejní akcí (podporou separatistů) na východě rozhodl Porošenko (Putin) o vzniku dvou Ukrajin.

 331. (379) Když já Foundry nevěřím ani těm nářkům, ani té pohodě, jak se snadno vše vyřeší. (Mimo to, bolení hlavy z toho nemám)
  (383) Moc tě to Bohoušku udivuje, že si někdo dovolí nemyslet to samé, co ty? Nebo to dokonce napsat? Říká se tomu svoboda slova.

 332. No vždyť to říkám – Nikdo žádné problémy s odbytem nemá a Rusové o nic nepřijdou.

 333. Takže všichni spokojený….
  Akorát ty Perseidy tady nic moc…. Vlastně vůbec nic. Oblačnost sice řídká, ale osvícená vycházejícím měsícem rovná se viditelnost …. no, však víte kde 🙂

 334. Nejspíš nepřijdou, jen to budou mít o trochu málo dražší. Překupník chce taky žít.

 335. Šumaváku, ty jsi nečetl vyjádření Barrosa? Tohle Rusko přece dělat nesmí… 🙂

  Barroso přece označil za neodůvodněný zákaz dovozu potravin do RF z EU. EU taky nechce, aby země Latinské Ameriky a jiných regionů, pro něž zákaz dovozu neplatí, zvýšily dodávky potravin do RF. Tak to tak být musí, ne?

 336. nebo holt Poláci (ještě rádi) prodají levněji.
  To víš, teď je to móda, že si odběratel určuje cenu za plyn, tak proč ne i za jablka.

 337. Já četl. Já jo!
  A netrpělivě čekám, kdy EU vyhlásí sankce zbytku světa.

 338. Ono to tak vyzerá, že EU je schopna vyhlásit i sankce proti Marsu…

 339. U toho plynu je to snazší, jablka nepotřebují rouru. 😛

 340. No co co co?
  USA dnes podepsalo smlouvu s Austrálií o navýšení počtu amerických vojáků. USA i Austrálie zároveň ujistili Peking, že to není nic proti Číně. 😀

 341. Až napodruhé jsem to přečetl správně, nejdřív jsem si v 389 četl, že „nemyslet je svoboda slova“.

 342. “nemyslet je svoboda slova”

  ale jistě. Jsou věci, který soudnej člověk z huby/pera/klávesnice nevypustí, když se zamyslí.

 343. Nechcete postup aplikovat i na jiné své omyly?

 344. Řekněte mi, bylo správné zastavit Saddáma v jeho snaze obsadit Kuvajt? Nehovořím o událostech po Válce v zálivu.

 345. No a my nemluvíme o Saddámovi, ale o polských jablkách a o případných sankcích EU proti Brazílii a Číně… Zeptej se Jirky mailem.

 346. tak pardon, Šumaváku, to bude skutečně lepší…

 347. Aha, tak jsem si to precetl a jsem nadsen, kolik je tady odborniku….. Az zase budete si kupovat banany tak si vzpomente na jablka …. Banany totiz taky dozravaji po ceste a docela umele ….. . Tedy sklizi se zelene a o dost drive nez dozraji, aby to stihly na pult obchodu, nez shnijou. A s jabkama je to podobne, kdyz se vezou daleko. . Ja samozrejme chapu, ze kazdy kdo videl jabko v prirode je odbornik, ale co si budeme povidat, je to asi podobne, jako s cimkoliv co se zda byt elementarne proste…. Dostali se na uroven tech studentu, co neumej trojclenku a presto dupaji nozickama ze ůej a umej a umej. Pritom je to pohled zcela tristni. Ale na druhou stranu jsem rad, ze az budu mit nejaky problem s tim, ze ty jablka, ktera jsou nalozena v kamionu a pojedou treba do holandska, jak je bezne, prijedou vzdycky OK a nebudu muset premyslet nad tim, ze se neco muze pokazit a ze to neni loterie….. No a hlavne, kdyz neprijedou v poradku, tak si prijdu sem pro radu proc, tady kazdej vi, co se stalo a proc . A hlavne jak to proste udelat….
  Jinak jsem opravdu rad, jaka je tady soudruzska atmosfera a uplne to mlaskani slysim.

  Ps. Je skoda, ze si tedka na tom nepostavite firmu, kdyz tak umite i dovoz jablek a hlavne je to tak jednoduche 😀

 348. Dobré ránko!

  Jiřiku, honimíre, Rusko před pár dny podepsalo smlouvu s Egyptem o dodávkách ovoce a zeleniny. To je podstatně blíž, než Brazilie. 😀

 349. 409 Jirko, není už načase si uvědomit, že zde nejde o žádná jabka, ale o poplácávání si po ramenou na téma: To je ten Západ ale blbej, narozdíl od Východu? Nekaz to, ty banáne:)

 350. já tedy nevím, ale zrovinka jablka nejsou ve stravě to hlavní. Jesli Chuck Norris řeší jablka, tak zatím neví co to je problém.
  BTW
  Nejak tu vypadlo že tyhle jablka jsou letnáče, víceméně laskomina, zatím jde o prd.

 351. Ahoj vespolek.
  Teda Jirko, tos nám to zase nandal! V Tobě je to učitelování mnohem více zažrané než si připouštíš.
  Mimochodem, lheničtí peckáři měli tepelně izolovaný sklad s ochranou atmosférou na „celoroční“ uložení jablek už v době, kdy Ty jsi ještě tahal kačera. Ale to byli blbci, to se nikam nerozšířilo, o tom v takové Brazilii nikdy neslyšeli…(je Brazilie „západ“ nebo „východ“?).
  Takže v klidu bych to nechal na Rusku, kde si to dojedná a jak si to zařídí.
  A myslím, že zůstanou v klidu.
  Nebudou-li letos někde jablka, nebudou je jíst. Zmrzly brambory? Máme rejži. Proč bychom je dováželi, když rejže nezmrzla? Nechceš rejži? Dej si pelmeně! Pšenice máme dost.
  Jiná mentalita, jiný přístup…
  a navíc – kvalitních jablek pro všechny stejně nemůže být dost.

 352. Vůbec nejde o to, radovat se nad tím, jak je ten Východ chytrej.
  \Jde o obavy, do jakých průserů nás ti vůdcové zÁPADU TAHAJ.
  A protože jsme na východě, jsme spotřební materiál…..
  A mě nenaplňuje nadšením, být bojištěm, anebo nechat umírat těch pár našich vojclů, případně si nechat zplanýrovat zemi , pro zájmy někoho jiného.
  Jako by nestačili ti mrtví v Afganistanu, fůra utracených peněz.
  A přitom všechny zásahy USA vedly jen k ještě větším průserům. Viz dnešní Irák.

 353. Halladine, drž se tématu jablek, nebo dostaneš tečku, černou.

  No a my nemluvíme o Saddámovi, ale o polských jablkách a o případných sankcích EU proti Brazílii

 354. breto co je v tobe , posledni rok, zazrane ani nemam odvahu domyslet 🙁
  ( u zenskeho “ blokuje “ bych nasel vic moznosti).
  nadruhou stranu mas pravdu nechme to na rusku kde si jabka dojedna.
  ale aby to nebylo jak pise Andy , Západ ale blbej, narozdíl od Východu , nechej i na evropskejch jabkarich kde si co dojednaji.

 355. Děvky podražily … pod náma v činžáku bydlely. Vybrali je kukláči, snad tam i vařily perník. Hrozná spodina. Majitel bytu byl v exekuci, byt prodal panu staviteli. Stavitel kompletně zrenovoval, byt pronajal. Bydlí tam mladé slečny s mercedeskami. Občas tam bydlí pán, s Range Roverem a SLK.

 356. EU ovocnáři snad mají jablek dost a nemusejí je shánět po světě, ne? 😉

 357. Halle, pak se dočtu, že uprchlíky nemáme přijímat. Protože jsou eklhaft, z východu. Stěžujeme si, že nejsou lidi, nejsou odborníci v průmyslu, nejsou lékaři. Tady jim rozstříleli fabriky, nemocnice. Jestli máte alespoň minimální vliv na své bývalé spolustraníky, ukecejte je, ať se poskytne pracovní vízum každému Ukrajinci, co tu najde práci. Bude víc peněz na školky, policisty, obušky, řepku, důchody …

 358. nickname,
  hlavně jestli u toho neřvou. Kolega si koupil byt na Lhotce a jeho sousedka pracovala horizontálně a vodila si domů pánské návštěvy. Takže kolega v létě o půlnoci usnul u otevřeného okna, ve dvě v noci přijela sousedka s nabíječem a začali do toho bušit. Taky u otevřeného okna. U toho ječela ona, řval chlap, občas řvali dva chlapi a to obvykle to čtyř, do pěti do rána a pak chlap odjel, ona vypnula zvonek a spokojeně usnula. Načež kolega vstal, pod očima kruhy, že by mu na nich mohly jezdit mouchy jak na tobogánu a šel do práce. Produktivita v hajzlu…

 359. u nás máme novýho dochtora, Ukrajince, kterej sbalil rodinu a svých pět švestek hned, jak Majdan začal vítězit. Šikovnej a vzdělanej chlap. Nenosí láptě a rubašku, je střízlivej, umytej a dobře oblečenej. V porovnání s některejma českejma ranhojičema, který pracujou ve stejným baráku je o dvě třídy vejš. Ještě pár takovýchdle lidí by se tu docela šiklo. Aspoň by se někteří místní „pracanti“ chytli za rypák.

 360. nickname,
  já bych řek, že dotyčné slečny nic neprovozujou. Ony docela normálně šukaj… 😉

 361. Kolem roku 2005 byla éra videohovorů. Paní „na pracáku“ pracovaly z domova a vydělaly 30-40.000 měsíčně. Smály se manželovi, jaký je hlupák, že nepřinese domů ani polovic. Rozvedly se. Zvykly si na dobré bydlo. Převálcovala je zahraniční konkurence.

 362. Podnikavý kolega mi nabízel, že spolu budeme provozovat „portál“ – „seznamku“, šábneme se o výdělek. Teď pracuje v justici.

 363. Když jsme se nastěhovali do jednoho bytu v Augšpurku poblíž americkejch kasáren, bydleli pod náma nějací Američani. On pracoval v kasárnách, ona provozovala mikroškolku. Já si ze začátku říkala, že je holka nějak dost na porno, než mi došlo, že ten ženskej hlas je pořád stejnej. Oni děti do školky vodili tatínkové … a při té příležitosti…
  Občas někdo z kolegů manželovi sdělil, že ta jeho baba je fakt dobrá, manželovi to přišlo líto a madam pak chodila s monclem. A taky při té diskusi vždycky rozmlátili pár kousků nábytku.
  Když se stěhovali zpátky do Ameriky, už nebylo, co stěhovat… 😀

 364. Dobré dopoledne,

  jo, jo, rputi, takhle končí ta rovnoprávnost a zapojení tatínků do péče o děti …. 😀

 365. Nepotrebuju nikomu nic nandavat, ostatne rozumim ze za jezedaku to bylo vsechno lepsi. A rozhodne to umeli vsichni lip nez dnes. Mam jeste dost prace, abych uvidel koncova svetla vlaku statniho statku
  Jezis to je srandovni…

 366. Byla to evidentně vášnivá ornitoložka…

 367. Dobré dopoledne, po delší dobrovolné odmlce se opět hlásím z vůdcova hlavního stanu.

  Nejdůležitější zpráva:

  Normálních ubývá, bývalí normální zblbli. Tedy z mého soukromého pohledu, který je zcela subjektivně zaujatý.

 368. Jirko, já oblibuji opravy po specialistech. Asi jako elektrikáři predelávání instalace po kutilech. Proč měnit dvoužilovou bílou licnu, když na tom mám maximálně rychlovarnou konvici… Ty hřebíčky jsou zatlučené přesně, nebojte není tam žádnej zkrat.

  Zedník se ucházel o zakázku. Když máte dost peněz, tak vám to opravim, nebojte já jsem machr. A elektrikáře si nenajímejte, to umím taky, u pana Vaňka jsem dva roky sekal šlice a za tu dobu jsem všechno okoukal.

 369. Hele, nickname
  na to Vám neskočím,Vám jde jen o to, abx se daly snížit platy

 370. Nooo zedníka zrovna bych k eletrice nepouštěl. Mám v rodině jednoho, kterej měl zásuvku ve sprchovým koutě (sice s nepřipojenou fází, ale byla tam) a protože bylo moc práce přesekat mělkou krabici na zásuvku na hlubokou, dát do ní věneček, přišroubovat kabel od bojleru a zandat víčkem, měl dráty píchnutý do zásuvky a aby nevypadly, byly sichrovaný sirkama. Nevypálenejma.

 371. xakru,
  už píšu jak Jirka ppa. …elektrice… …mělkou krabici SE ZÁSUVKOU…

 372. naštěstí pro Rusko importovat štětky nemusí, má vlastní…to není jak ta nešťastná jabka

 373. Ptakopysku, „eletrika“ je OK. Leckdo to tak vyslovuje. Lidová řeč je v uměleckém textu přípustná.
  Moje děti říkaly, když byly malý, „eretlika“, neb to bylo jednodušší vyslovit.

 374. Ptakopysku, když jsem kupovala tenhle barák, tak jeho majitel byl taky takovej kutil. „Kolik je tu okruhů“, ptám se. „No jedeeen“, zarazila ho tak blbá otázka. On vážně tahal dráty od nejbližšího konce dál a všechno to jelo na jeden jistič 🙂
  „Proč je ta vodovodní trubka ve sklepě omotaná drátem?“ pídím se dál. „No abysem měl v dílně světlo…“
  Jj – bylo veselo! 😀

 375. Halle, co vy víte. Tvrdit, že monopolem dosáhnu vyšších platů a lepších služeb je tak trochu … merkantilistické.

 376. Vy si koledujete o přednášku o elektroinstalacích v Rusku… 😀 😀

 377. 445- myslím že nekoledujou, zázraky elektrifikace v Sovětském svazu si všichni ještě pamatujeme ze školy:)

 378. 404 – vypraskani Iraku z Kuvajtu bylo dle mne spravne, sesazeni Saddama nespravne. Konsekvenci je ISIL.

  Podpora Majdanu proti legitimne zvolenému presidentovi byla nespravna. Konsekvenci je Krym a obcanska valka.

  Vypraskani Severni Korey z Jizni bylo spravne, snaha o anexi Severni Koreje nespravna…

  Atd., atd. Za sebe jsme na hrane u dvou věci, Kambodza (protože to byly vnitrni zalezitosti, nicmene vláda ideových predchudcu Greenpeace byla tak zrudna, ze o jeji vseobecne odpudivosti mluvi uz jen slozeni te koalice proti Kambodzi). Obdobne Hitlerovo Nemecko.

  Klicovym principem mezinárodních vztahu kdysi bylo nezsahovani do vnitřních zalezitosti jinych státu. Dokazal jsem pochopit, jestliže při skutečné naprosto šílených režimech – někdy – vznikne koalice, která je zlikviduje.

  Ale jestlize jsme koncept nezasahovani do vnitřních zalezitosti opustili a prijali jsme zasadu, ze když to vláda ridi tak, ze se nam to nelibi, vladu odstraníme… nedivme se, ze se charakter mezinárodních vztahu zmenil, a to k vice konfrontačnímu stylu. Zadna vláda si nepreje byt odstranena proto, ze se nelibi jiné vlade.

 379. Svým způsobem je to návrat k feudálním praktikám, Petře. 🙂
  Neboť logicky se vládě jedné země se nelíbí vláda jiné země, když ji neposlouchá. Výměnou vlády, která se nám nelíbí, chceme dosáhnout instalace vlády, která by nás poslouchala a nechala si do svých vnitřních záležitostí kecat, takže můžeme ovlivňovat dění v jiné zemi. V podstatě model, kdy vladař vyžene pána a na jeho panství dosadí věrného lenníka.
  Co na to poddaní, to nikoho nezajímá a není to důležité. Pokud by si snad zvolili někoho, kdo se nám nelíbí, tak se to už nějak zařídí. Buď se přiměje k poslušnosti nebo bude vyhnán a nahrazen poslušnějším.

  ti nejúslužnější držitelé léna se pak chodí ptát na vladařský dvůr i na to, kdo se bude vladaři zamlouvat jako zástupce na panovnickém dvoře
  😀

 380. Mimochodem, zaujalo mne naprosté ticho ohledné MH17 po výlevech „Putine, vrať mi moje dítě“ a z velmi pestrých zdrojů, které jsem si prohledal se zdá, že neúmyslný sestŕel si spíše pŕipíše Ukrajinská vláda.

  Nebudu dodávat všechny zdroje, ale kdo chce, ať si zkusí projít palbu… Zajímavé je, že právě informace dodané SBU na začátku ohledně BUKu separatistů po zapracování známých informací dávají separatistům velmi dobré alibi…

  A mimochodem, vyšetŕovací komise stále čeká na dodání komunikací z dispečinku od Ukrajinců…

 381. když už bych chtěl na ukrajincích něco kritizovat, tak bych vzpoměl, jak tu v devadesátých letech zlikvidovali asi nejlepší stropní systém Hurdis v patkách. Totálně. Do té doby nejspolehlivější věc kterou jsme tu měli, tak tu dokázali během asi tři let tak znevěrohodnit, že se ho pak neodvážili použít ani ti, co ho důvěrně znali předchozích dvacet let. Hurdis ve Znojmě šel do bankrotu či čeho. Dneska se zbaběle dělají tzv. Německé stropy což je o ničem. (bez patek jen vložená hurdiska do I profilu)

 382. Petře, psala jsem to tu už včera. Žádnej funus, Holandsko (s největším počtem obětí) tiše jako pěna… poslední zmínka v médiích byla ta od OBSE, že kabina byla prostřílená jak řešeto… od té doby nic…

 383. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/344883-polsko-a-pobaltske-staty-jsou-urceny-k-zahube-budou-vymazany-pohrozil-zirinovskij.html

  Tak za tohle jim Polsko odpustí i ta jabka…konekonců společně jen dodělají to, co začali za druhé světové.

  Jaký funus? Dodneška nejsou všichni mrtví ani posbíraní, zbytek je pořád v márnicích zajištěn do konce vyšetřování a že by pozůstalí Holanďani tak milovali Ukrajinu či EU a USA, že by ani nepípli, kdyby měli co, to bych se tedy dost divila…ale možná že to amatérská psychologická úderka chápe lépe.

 384. ty můj kvítku medový, to se nikdo nedoví …. 😀

  Třeba nakonec žádný letadlo nesestřelili …… 😀

 385. 434 Martine, to je následek „informační společnosti“. Lidé jsou natolik zahlceni informacemi, že už nemají kapacitu na to aby mysleli.

 386. 2 Petr Kunetka – jsi si jist, že neúmyslný? (to vzhledem k té zabavené komunikaci s věží)

 387. Z dnešního Macka:
  Evoluce sdělení State Departmentu zahraničí USA:
  USA vědí, kdo sestřelil malajsijský Boeing.
  USA nevědí, kdo sestřelil malajsijský Boeing.
  USA nechtějí vědět, kdo sestřelil malajsijský Boeing.

 388. Zdravím!
  Ještě pár slov k těm sankcím a protisankcím, kterých už je tolik, že se v nich nevyznají ani jejich samotní tvůrci:John Kerry se během návštěvy v Barmě usalašil v hotelu, jehož majitel je na černé listině US vlády 😕
  http://literarky.parlamentnilisty.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/18085-hlavni-obti-sankci-proti-rusku-je-zatim-eu
  Tedy: nebýt občanské války na jihovýchodní Ukrajině s jejími obětmi a devastací území( s příp.možností celosvětové války) bylo by možné celou situaci považovat za zábavnou commedii dell´arte 😕

  (451) Rputi, zato Malajsie pořád a pořád do toho šťourá 😕
  http://www.nst.com.my/node/21260

 389. Fakta k válečným možnostem Ruska (v článku je přehledná tabulka):

  …Námořní síly NATO a Ruska jsou nesouměřitelné. Rusko má štěstí v tom, že disponuje jadernými hlavicemi a jejich nosiči, což odstrašuje možné útočníky. Jinak by se pravděpodobně již stalo cílem humanitárního bombardování za neprokázané vměšování do občanské války na Ukrajině. Jenže právě to logicky hrozí. Při historickém porovnání ruských vojenských sil s pravděpodobným hlavním nepřítelem totiž nelze přehlédnout, že Rusko je z tohoto hlediska nejslabší za posledních více než 200 let od napoleonských válek…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Vojensky-analytik-Koller-vytahuje-cisla-Rusko-je-nejslabsi-za-poslednich-200-let-Kdo-tvrdi-ze-Putin-napadne-Zapad-je-pomatenec-nebo-placeny-ideolog-330538

 390. 454 – Schumi. Nesváděj to na informační společnost. Lidi zblbli, protože se jim daří moc dobře a tak vymýšlejí blbosti. Kapacitu mají, ale jen omezenou. Příroda to velmi dobře zařídila, Živočich, omezený kapacitou svého vnímámí na základní úroveń, tedy najíst, napít, pojebat a spát, který se občas považuje za pána tvorstva, to je průměrný člověk.

  Já taky.

 391. Andy, bud budeme poslouchat magory na obou stranach, a brat jako vazne, ze Rusko chce zlikvidovat Pobalti a Polsko a UA chce vyhladit Rusy, anebo se nad ty magory povzneseme 🙂

 392. Jinak, MH17 – jest mi vzdaleno tvrdit, že je dokázáno, že letadlo sestřelila UA. Ale z doposud známých a zveřejněných informací dle mého (a zdaleka nejen mého – zrovna palba není žádný proruský diskusní server) náhledu neustále roste pravděpdoobnost, že to nebyli separatisté, ale UA.

  V obou případech neúmyslně – úmyslný sestřel je podle mne tak riskanní záležitost, že by do toho nikdo nešel.

 393. Každopádně, když si vzpomenu, jak bylo kažodenně informováno ohledně vyšetŕování poté, co spadl vládní speciál u Smolenska… Je mi prostě to ticho kolem MH17 podivné…

 394. (452) nj, ale zato profesionální psychologická úderka jistě ví, kdo je Žirinovskij (pův. Vladimir Volfovič Ejdelštejn z Kazachstánu) 😕 Pokud nikoliv, viz wikipedie 😕

 395. 462 ovšem závěry o tom vládním speciálu taky nic moc…důvěryhodné nebyly ani za mák a kdo po něm štěkne dnes?

 396. Nepochuju, ze lidi co pemejslej ubejva… Jen mne zarazi, ze se vzdycky ozve nekdo, ze jako ti druzi a ja neeee:-D
  Ja se klidne priznam ze bobnu, no a?

  Jen jeste k tem jabkam a lehkosti dovozu kamkoliv… Proc v Maroku jsou na kazdym rohu skvele melouny, ale v kotline stejne melouny nejsou az tak dobre a kdyz jsou, tak stoji jako svickova, pritom jsou taky od Marakese…Je to jen priklad, pochopitelne… Ale treba pochopej i mistni odbornici, ze i v tomto je teorie neco jineho nez praxe … Ale treba taky ne

 397. Andy, kátce po sesŕelu MH17 jsem napsal, že oficiální vyšetření vyzní do ztracena, nemám doposud sebemenší důvod na tom výroku néco ménit 🙂

  Vyšetření havárie u Smolenska mélo alespoň jasný závér chyba pilota, ač kdo chce, může o ném polemizovat…

 398. Jablka….řekl bych, že ze zámoří dovážet jablka je technologicky snazší a méně náročné na infrastrukturu než dovážet břidličný plyn. Kolik se ho už dovezlo?

 399. Schumi, provokuješ? Dovezlo se nula nula prd.

 400. 465 pořád jsou to novinové články, nic víc…jen bych ráda zdůraznila, že já osobně vůbec netuším, co se tam stalo a nevěřím ve správný a poctivý postup vyšetřování, podávání informací oficiálních i tiskových, politickým prohlášením a debatám všemožných rozumprdů ani za mák. Ani z jedné, ani z druhé strany.
  A skoro bych doporučila racionálně smýšlejícím, aby to udělali také tak…banik banik je v tomhle případě poněkud trapný.

 401. Takze situace, kdy je ofiko priznano 300 tisic uprchliku, násobne vice je bez domova a kompletne se zhroutilo zasobovani, je „blizka humanitarni katasrofe“. Mam pocit, ze v Kosove byla ve smyslu teto definice vzdalenejsi…

  By mne zajimalo, kdy zacne humanitarni bombardovani… Prece jen, rusky konvoj se mi s tim nedari srovnat…

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/282930-jacenuk-rusove-poslou-nejdriv-tanky-pak-vodu-jejich-kamiony-do-zeme-nepustime/

  Nebylo by fakt namiste priznat, ze Rusko nmame radi, chceme mu dat po hube, aby se neroztahovalo… Misto vymysleni nejakych omluv a nesmyslnych zduvodneni? Zacina to byt dosti trapne.

 402. No, až se podaří dostat Putina na kolena a odstranit, kdo to vezme po něm?

 403. Andy, samozrejme muzte rici, ze nebude jasne nikdy nic – tim durazneji byste mela vystupovat proti vsem, keri jsou si jisti, ze MH17 sestrelili separatiste.

  V mych ocich, kdyz zkoumam vsechny drobky informaci, kere se kde objevi, pravdepodobnost sestrelu UA:separatiste, kterou jsem videl na 30:70, klesla na 50:50.

 404. Já zatím o baníku nečetl ani slovo, ale pořád čtu Putin! Putin! Putin to je ďábel!

 405. Schumi,
  to je jako by ses tázal na objem importu sov do Athén. I když… kdysi dávno kolovala po internetu anketa best of bussinesman a vítězem byl myslím borec, který dovážel benzín do zapalovačů do SAE a ještě jeden, který dokázal prodávat ledničky eskymákům. Asi to byl fake, ale rotomilý

 406. 466 jirko ppa etc….už dlouho, pokud vůbec, ses nebyl podívat například v Kauflandu. Co tam lidé kupují, ani bys nevzal do huby. Třeba ta jablka, zeleninu, nemluvě o blembajzech v pultech „lahůdek“. Jsou rádi, že mají kus nějak chutnající kus žvance. Samozřejmě, že k mání je úplně jiná kvalita, za úplně jiné ceny. Například mořské chlazené ryby dopravené letecky, nebo dokonce živé ryby. Něco to stojí. Kdo si je nemůže dovolit, je spokojený i s mraženým filé z tresky pestré, které bys nedal ani kočce a zapije je vínem, ve kterém by sis ani neumyl nohy, sedmička za osmdesát korun, jiný je spokojený s vínem za několik tisíc Euro. Samozřejmě, že se lze podivovat „Tak proč nejedí koláče?“ Někde neřeší jaká jablka, ale jestli vůbec jablka.

 407. 473a proč jen proti všem, kteří ..ble ble separatisti? Proč ne proti těm, kteří …ble ble Ukrajinci?

  První případ obhajuje postup proti separatistům( hezký název pro ty obyvatele Ukrajiny, kteří chtějí pod ruskou nadvládu a ne pod ukrajinskou vládu), druhý postup proti Ukrajině.
  No, dobrý oboje…

 408. 473 PK, už je to tak rozjeté, že není podstatné, kdo sestřelil, kdo vystřelil první….Jak je pravidlem.

 409. Andy, mam utkvely pocit, ze proti tem, kteri tvrdi, ze to byli Ukrajinci, jiz vystupujete. Mohu se mylit a klidne se omluvim, posledni dny jsem zde moc nebyl a vznik utkveleho pocitu nemusi byt dan informacemi…

  Za sebe to v teto chvili skutecne vidim pul na pul mezi UA a separatisty, s tim, ze vetsi dil viny pada na UA, jelikoz nezakazala prelet civilnich letadel nad valecnou zonou.

  Separatiste – myslim, ze smeruji spise k modelu Moldavie, nez vstupu do RF. Rikat jim teroriste nebo povstalci ukazuje preferenci, jeste jsem zachytil nazev „opolcenci“… Ale sparatiste se mi zda byt nejlepsi.

 410. sudetáci vlastně byli čeští separatisté. Není to pěkné?

 411. … valecnou zonou, kde jsou k dispozici velmi vykonne AA zbrane, pricemz na jedne strane je obsluhuje mizerne vycvicena a demoralizovana armada s narychlo povolanymi – casto nedobrovolnymi – branci a na druhe domobrana, takze omyl je nasnade.

 412. 471 PK no to by nebylo vhodné přiznat. Natož přiznat obchodní zájmy, které jsou toho hybatelem. Kdepak. Ty šílené peníze, které to stojí, a které v naprosté většině nakonec zaplatí ti, kteří na tom nevydělají, jsou přece nezištně vynaložené na svobodu, demokracii a lidská práva…

 413. rezy,
  byli to separatisté a pěkné to nebylo.

 414. rezy – ale v tomto smyslu byla CSR take statem, ktery selhal… jak se ukazalo, vetsina obyvatel v nem nechtela zit.

 415. Jinak samozrejme separatiste byli, ac jejich cilem misto samostatne zeme bylo okamzite slouceni s jinou zemi. O cemz ohledne separatistu muzeme jen spekulovat a vzhledem k tomu, ze do jejich vyhlazeni chybi tak 2-3 tydny – ale jde to UA armade sakra pomalu – se to nedozvime.

 416. 476 – Schumi, fakt ti nerozumím. V Penny Market mají sicilské víno, Nero d Avola, omlouvám se za nedokonalý přepis, za 69,90 Kč, Je to víno stokrát lepší než řada vyhlášených jihomoravských splašek.

  Myslíš, že Jirka ohrnuje nos nad lahví, která stojí méně než 1000 liber? Podle vzoru Kožený, který posílají média vstříc závistivým blbcům?

  Ale odhlédněme od konkrétních osob. Myslíš, že osobní preference státního zástupce mají ovlivňovat jeho přístup k pracovním záležitostem?

 417. Jinak, at delam, co delam, humanitarni konvoj byl z hlediska RF temer genialni tah ve valce popagandy a je velkou, velkou chybou, ze EU v tomto opet zaspala…

  RF je v tomto pohledu v pozici WIN-WIN, at konvoj vpusten bude nebo nebude.

 418. Petře, poněkud se mýlíte…vlastně zatraceně se mýlíte…snad poprvé jste opustil svou pověstnou objektivitu…čehož je důkazem například naprostá ignorace zaměření článku, pod kterým se zrovna diskutuje…nehodí se do krámu, byť je to naprostý proruský(proseparatistický) blábol bez známky objektivity.

 419. Jistě ptakopysku, pěkné to nebylo, jistě chápeš, že mi jde o to spojení pro někoho, kdo se chce trhnout. Je to nesmysl říkat Ukrajinští separatisté… Dokud se to děje druhejm tak jsme v pohodě, jak jde o nás, je to najednou něco jiného.

 420. Andy, v ćem přesně spatřujete můj omyl?

  Článek, pod kterým se diskutuje mne nijak nezaujal, Rput doufam promine…

 421. 489, vetsina veci ma takovou vlastnost, ze jejich positivnost a negativnost se ruzni dle uhlu hodnoticiho.

  Viz napriklad obcanska valka v USA. Porad tvrdim, ze chovani Jihu bylo legalni a legitimni, zatimco Sever znasilnil ducha USA ustavy.

 422. v tom, že jsem sestřelení toho éra přisuzovala rusákům

 423. Andy, jak jsem psal, byl to jen podvedomy pocit a slibil jsem, ze se omluvim, kdyz jestlize se mylim.

  Timto se tedy samozrejme omlouvam, proste jsem ten pocit mel.

 424. Andy, Petře zločinče, – nezlobte se na mně, mám důležitější věci na starost – vnoučata – a vaše debata mi připadá mimoběžná. Názory shodné, ale na veřejnosti propíráte detaily. Ty detaily jsou neuchopitelné pro 98. Chtěl jsem napsat 99, ale pokora před lidským stvořením mi v tom zabránila.

  Tak jedu za vnoučaty a večer si počtu. Zdravím Danu,, moje Dany mi rozumí.

 425. Martine, vy,ladovanim nejdrobnejsich detailu se stava nazor skutecne neprsutrelny 🙂

  Rozumim, co pises… Zrovna mam dnes klidny den, nez jedu na kratkou dovolenou…

 426. 494 cha cha…nemám vlastní vňoučata, tak se můžu dohadovat s Petrem o ptákovinách, nemyslím, že by to naše vztahy spíše přátelské poškodilo….a ten zbytek se s tím nějak popere, například mne skvajzne, že mám tu menopauzu a vůbec:)

 427. rezy,
  za mě osobně – stran toho co se děje na Ukrajině v pohodě nejsem. Ba právě naopak z toho mám dost blbej pocit. Jakousi sobeckou radost samozřejmě mám z toho, že azbucká hranice je za sedmero horami a sedmero řekami. I když je to s jedním tankováním u OMV v Brně za 8 hodin dojezdová vzdálenost ruského T-90MS.

 428. Teda, ten Macek je boží…
  „Opsáno z facebooku:
  Víte, jaký je rozdíl mezi bývalou sovětskou a dnešní americkou propagandou?
  Té sovětské většina lidí nevěřila…

  Taktéž z facebooku:
  Vše směřuje k odhalení, že prezidenta Kennedyho v roce 1963 zastřelil prakem pionýr Voloďa Putin.“

 429. Ještě jsem se neodpojil. Ale klientka mi volala, že se zdržela a bude až za půl hodiny. Vnoučata čekají s babičkou ve Štítné a a tak se můžu producírovat.

  Zločince znám osobně, což je ku prospěchu věci. Andy, v úterý se budu celé odpoledne vyskytovat v matičce. Kontakt znáš, když tak, ten z jihu.

 430. 497, já vůbec nemůžu říct, že by pro mě ta vzdálenost byla nějak zásadní. Problém je v tom, že se tu setkávám s odsuzováním obrany celistvosti hranic, které byly mezinárodně uznány. Ted jak se blíží zima, čekám druhej Mnichov. Prostě se to přehodnotí a Putinovi podepíše, protože kdo by chtěl mrznout?

 431. Tsss…marmeládu na vás! Nejen vnoučata. To je jiná, když po celodenním kvedlání, pasírování, dalším kvedlání, nahřívání sklenic a tisíci dalších nutných činností, stojíte nad hotovými sedmi!!! skleničkami vlastnoručně zhotovéné marmelády. Ta bude chutnat. Musí!
  K Ukrajině už mlčím. Co jsem chtěla říct, jsem napsala už dávno, nic zatím na svých názorech měnit nemusím a opakovat se mě nebaví. A dávat sem odkazy na myšlenky jiných, když navíc není jisté, která propagační agentura je vyrobila, se mi nechce, resp. nemám čas.

 432. Pane Kunetko, výraz „opolčenci“ je odvozen od ruského slova opolčenije, což znamená domobrana.
  Lidé v Donbasu už se rozloučili s představou, že k nim kdy nějaká ruská pomoc doputuje. Očekávají ,a myslím že důvodně , že bude cestou rozkradena.

 433. 499 skvělé…skočím si k holiči, na kosmetiku, ke švadleně a kontakt neznám:) Ale zeptám se někoho z Mossadu

 434. rezy, CR je out of cope Putinova projektu, řečeno moderní terminologii…

  Jestli mohu, pro odlehčení přidám pěkně drsný vtip…
  ——-

  Mail z II. světové války

  Od: hitler@wehrmacht.de

  Komu: himmler@wehrmacht.de

  Subject: Re: Ležáky

  Debile !!!
  Psal jsem Ti, ležáky VYCHLADIT !

  Adolf.

 435. 504, já ale Petře vůbec nepíšu o Putinovi, schválně si tu pětistovku přečti ještě jednou. Proto taky neřeším vzdálenosti…

 436. Petře
  podobně brutální je:
  Adolf: Heinrichu, máš moc pěkný fotky z dovolený v těch Lidicích. Ale já teď nemám čas na prohlížení. Moh‘ bys mi je vypálit?

 437. No, vždyť to myslim tím, že ČR je out of scope. Podepíśe se néco, co mne zas tak moc netrápí…

 438. ad 500 „Problém je v tom, že se tu setkávám s odsuzováním obrany celistvosti hranic, které byly mezinárodně uznány.“
  Přesně, akorát, že já se s tím setkal už o pár let dřív. Tehdy ty hranice byly státu, kterému se říkalo Jugoslávie.

 439. 509 – já se vždy snažila k článku, aspoň jednou to rozjet…že to nikoho nezajímá, toť už není mou věcí, nicméně teď je diskuse víceméně k tématu článku…a napsat něco takového jak Rpuť v obráceném gardu a prsknout to kamkoliv na veřejnost, už tu Anka bubnuje:)

 440. ad 500 – a on někdo čeká něco jiného? Od EU ?

 441. Jinak k termitologii bych přidal ještě jeden, který nevím proč nikdo nepoužil, asi si nejsou jistí, kolik r se tam píše: irredentista

 442. Me se libi, jak eurokomando pleduje za objektivni diskuzi a jednim dechem se tady chlubi, ze jako neni objektivni, pac je ta svoboda a to tech 98% nechape a vubec: svoboda nejni pro kazdeho!
  Abtreten!
  Ten hovnivalsky blog je asi vopozdenej 🙁 🙁

 443. no pak příjde Sumaváku zákonitě otázka, jesli jsme měli právo odsouvat České Separatisty, když se někdo od nás podepíše pod Doněck. Kapíro?

 444. 2 Petr Kunetka ad 504 – to nesedí… Adolf byl abstinent a vegetarián… Aspoň je vidět, kam tyhle úchylky vedou…

 445. rezy, právo je dáno silou. Kdyby separatiste vyhrali, jistě maji i pravo… Pŕi odtržení Kosova také moc nepadaly argumenty o mezinárodním uznání hranic…

 446. 517, jistě Petře. Když nekdo vezme do ruky zbran proti vlastní armádě, stane se bud vítězem, nebo rychlonožkou. Třetí možnost, no to určitě nemá v plánu, ale je to riziko rozhodnutí…

 447. rezy,
  právo je od věků na straně silnějšího. Kapiro?

 448. 2 Honza ze Žižkova ad 512 – píše se tam 1 r a to víš, s dentistama si to nikdo nechce rozházet… Ono by to mohlo pak někdy bolet…
  No a ohledně respektování mezinárodně uznávaných hranic – nejlepší autorita na tyhle otázky je Madlenka… Má s tím bohaté zkušenosti…

 449. To jste usoudily na Petrovejch kamenech?
  Za pripadne uznani od vas bych se asi hluboce stydel. . .

 450. 497 ptakopysku, proč by si dělali takovou štrapáci? Nehledě na to, že letadlo je rychlejší, levnější a pohodlnější. Z letiště do hotelu taxíkem, vyjde to levněji než parkovné za T-90MS. A můžou chlastat a nebát se, že dostanou dejchnout.

 451. Schumi,
  to kvůli Halladinovi, on je dost fanda do tanků, takže by mohl potěšit své oko pohledem z okna ordinace, jaké mršky se to batolí sedmdesátkoou po výpadovce na Prahu.

 452. 519, však to Ptakopysku v 518 uvádím hned jako první možnost.

 453. Jo jo, dovolím si parafrázovat z jednoho projevu…
  „Ukrajinci musí vidět, že tato část Ukrajiny je součástí Ukrajiny a že zde na jedné straně požívá Ukrajinec ochrany a hraje vůdčí úlohu – má ji hrát, jak mu přísluší – ale že má i tomuto právu odpovídající povinnost chovat se a jednat jako Ukrajinec.“ …
  „Druhou skupinou jsou východní prostory, jež jsou zčásti osídleny Rusy, to jsou prostory, kde je třeba vědět, že dobrota bude chápána jen jako slabost, to jsou prostory, kde sám Rus vůbec nechce, aby se s ním zacházelo jako s člověkem rovnoprávným, a je zvyklý, že pán si s ním nezadává. To jsou tedy prostory, které máme nyní na východě vést a udržet.“ …
  „Základní linie však musí, ač nevyslovena, i při takovém jednání platit: tento prostor se jednou musí stát ukrajinským a Rus tady nemá už koneckonců co pohledávat.“

  Historie se opakuje…

 454. Koukam, ze ten Zirinovskij je uz (zase) stejny blb jako Tymosenkova. . .a mezi tyhle se cpeme . . .

 455. rezy,
  já to psal, když ještě 518 nebyla na světě. Máš prostě klávesnici proklatě nízko a rychlejší Enter

 456. Šimone,
  Žirinovskij je takovýhle odjaktěživa. Tymošenová k podobnému stadiu dospěla evolučně

 457. máš si Ptakopysku propříště promazat Enter sobím tukem. 🙂

 458. 530 – ptakopysku – a je v tom rozdíl ???
  Tím spíše jsme z toho meli vycouvat….ale kdyz von je ten Putin tak vděčnej terč …. A zatím i nehrozí, jak tady se v argumentační nouzi rádo píše, ze si na veleodvážného kritika- došlápne…

 459. Honza ze Žižkova, zdravím. Ad [512] – zajímavé také je, když se z iredentisty vývojem stane iridentista… 😉

 460. HonzozŽ, vo iridium ani tak nejde, stačí když má dost irritatia… 🙂

 461. Tak Sierra povstala z mrtvých. Sice nebude produkovat fláky jako kdysi dávno, protože nešlápneš dvakrát do stejného toku, ale levé oko mi zaslzelo dojetím.
  Pamatujete se na Larryho v Leftyho putyce? Úžasná gamesa 😀 😀 😀
  http://www.agamesroom.com/library/images/screenshots/lsl1/lsl1ss4.gif
  http://i2.wp.com/constantlycalibrating.com/wp-content/uploads/2012/04/eve-lsl1-dual.jpg

  Vydavatelství Activision Blizzard totiž oživilo firmu Sierra, která v minulosti vydala řadu úspěšných titulů. Sierra nyní zastupuje menší stahovatelné tituly, které budou vznikat ve spolupráci s „nezávislými“ studii.

 462. 2 BohousB – ad 535 – irritatia je dostatek… Za mých mladých let tak fungovala např. vosina v prdeli – žně jsou v plném proudu, je možno se předzásobit… A když se to zkombinuje s opruzeným přirozením a akutní Putinofóbií, výsledek je zaručen. QED.

 463. Vše směřuje k odhalení, že prezidenta Kennedyho v roce 1963 zastřelil prakem pionýr Voloďa Putin.

 464. A na Ukrajinu se potichu „zapomene“… 🙁

  …V prohlášení vydaném Elysejským palácem se uvádí, že Francie se rozhodla k tomuto kroku po dohodě s Bagdádem, „aby podpořila operační kapacity jednotek, které bojují s Islámským státem“ (IS). Islámský stát je označení extremistické skupiny, která v červnu obsadila sever Iráku a teď ohrožuje také kurdské oblasti na východě.

  „Prezident (Hollande) se rozhodl po dohodě s Bagdádem reagovat na naléhavou žádost kurdských úřadů poslat zbraně v příštích hodinách,“ stojí v komuniké…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/francie-vyslysela-volani-kurdu-posle-jim-zbrane_315294.html#.U-twp-N_v9U

 465. hmm, tak jsem se po čase koukla na Neviditelného Psa (viditelný pes mně leží na nohou ); na Neffově „Psí stručně“ mne pobavily noticky o ruské a české „humanitární pomoci:
  „Psí stručně
  ….
  Rusko vypravilo konvoj s humanitární pomocí pro východní Ukrajinu
  ….
  Česko chystá dodávky vojenského materiálu pro demokratické síly v Iráku“

  Ježíši, nějak jsem přehlédla, kdo a co jsou teď ty „demokratické síly v Iráku“; doplní někdo v tomto směru tu ostudnou mezeru v mých vědomostech ?

 466. westíku,
  odpověď máš hned nad sebou. Demokratické síly jsou ty, kterým posíláme zbraně.

 467. (541) no jo, ptakopysku, a komu vlastně posíláme tu humanitární agresi..ehh…pomoc ? ISIL, jezovité…tedy jezídi vlastně Kurdové ….(mám v tom zmatek) 🙁

 468. Já to vidím v barvách!
  Ukrajinu nechaj na krku Putinovi, ten tam bude posílat konvoje a z Brusele a z Kyjeva bude někdo hlasitě řvát, že toho arciďábla nutno kontrolovat, neb on určitě Ukrajinu přepadne!
  Jak u blbejch na dvorečku…
  Při tom jde evidentně o to, aby Rusko mělo kouli na noze, stejně jako Izrael Palestince.

 469. Martine TT ad 459
  Vzhledem k tem horkum. Nemas to prevracene? Vse je dobre, ale hlasoval bych takto (Tebou zminene kategorie)
  1. Napit
  2. Pojebat a spat
  3. Najist

  Zdravim z Luhacovic pouze prespani na okraji, k vyrezavanemu domu zatim nemam odvahu a jako obvykle si to necham ujit. Snad se nekdo odvazi. Kdyz uz vylezli i na takovy krpal 🙂 husi kuzi mam autentickou uz z fotek 🙂
  Hezky vecer.

 470. Otto von Bismarck:

  „„Moc Ruska může být podlomena pouze oddělením Ukrajiny. Je třeba ji nejen odtrhnout, ale i postavit proti Rusku, poštvat proti sobě dvě části jednoho národa a pozorovat, jak bratr bude zabíjet bratra. Za tímto účelem je třeba najít a vyškolit zrádce v řadách národní elity a s jejich pomocí změnit uvědomělost jedné části velkého národa do takové míry, že ten bude nenávidět všechno ruské, nenávidět svůj rod, aniž by si to uvědomoval. Vše ostatní je otázkou času.“ Toto jsou slova, která před 130 lety řekl německý kancléř Otto von Bismarck. Toto je politická podstata ukrajinské krize.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Zastupce-byznysu-a-exdiplomat-nam-rekl-jak-sankce-proti-Rusku-likviduji-ceske-firmy-a-zminil-otresny-plan-na-zniceni-Ruska-330569

 471. Pesi, zdravím na jižní pologouli. Ad [537] – jo! Teď je ještě léto, uvidíme jak jim to půjde vod huby na podzim a v zimě… 😉

  Jo a jakpak ti jde tango? Předpokládám, že jsi využil pobytu k naučení se něčemu vopravdu užitečnýmu, místnímu… 🙂

 472. Jinak doporucuji. Augustiniansky dum. Super ubytovani, vyborne jidlo a vino, funkcni in-house kaple…

 473. (468) Schumi, jen dokud ta infrastruktura není. Jakmile už je, tak plyn zase nezraje jen v určitou dobu a nedozrává cestou. 😛
  (539) Normální průběh. O Ukrajině jednou dobou a jedna pojevená sorta politologů tvrdila, že je jen zaaranžována jen proto, aby se zapomnělo na Sýrii.
  (543) Těžko přehlédnout, že ukrajinskou kouli si Rusko vlastním kladivem vykovalo i přikovalo.

 474. Tedy, přiznám se, že co je to Irredentista nevím ( a Jirka ne a ne přijít to těm 98 vysvětlit), ale být Halladinem tak se cítím dotčen.
  Podle mých jazykových znalostí irre znamená zmatený , bláznivý , poblázněný ;
  dentistu není třeba vysvětlovat, takže Irredentista je bláznívý zubař!

  No a druhý výklad je báječný, skvělý, bombastický… ale to nepředpokládám… 😉

  poslední možnost u irre je zabloudit, ztratit se, sejít z cesty… ztracený zubař?
  Kolik jich v tom Luhansku a Slavjansku může být? 😉 😀 :-D?

 475. Skimici…. Ve vedru, se nemusi tolik jist, takze bod tri zcela zrusit 😀
  Jinak jsem potesen, ze je vse vyreseno a hlavne, ze jste neopustili sve pozice a to se vyplati. Je sice skoda, ze nikou avizovana , zelezna opona neni, ale co si budeme povidat, za par dni jiste bude….
  Jo a k tomu tangu, ano, byla by skoda, kdyby pes se nekde na ulici, v Argentine to totiz jde i tam, se naucil tango. Preci jen je to krasny tanec a u nas feudalistu velmi oblibeny. Preci jen, maloktery tanec tanec je tak neuveritelne jednoduchy a zaroven extremne narocne slozity.
  Co se tyka trapnych poznamek o orinetaci zapadnim smerem, tak bych jen poznamenal….. Je akoda, ze jste tak dlouho budovali socialismus a zaplatbuh jste nebyli dost pracoviti…. Ale to neni vubec k podiveni, jako v tom zidovskym vtipu o antisemitismu a proc jim to nejde 😀

 476. Rezy ad 518 a co když armáda vezme do ruky zbraň proti vlastním občanům?
  Mají právo se bránit?

 477. To je docela zajimave tema…. To kdyz se separatiste meni na teroristy a osvobozenecje hnuti….. Ja jenom jestli to je uplne jedno, jak se to jmenuje, nebot nazev prisuzuje pouze a jen ten kdo o nich mluvi?
  A jak uz jsem nekolikrat psal, zaplatbuh, ze nebyl „sumavak“ v listopadu 89, protoze to mnozi chodili kanalama jeste doted. I kdyz to jsem mozna prehnal, ale asi mozna by se ani nezastydeli, ze rikali takovy kraviny ….to jenom takova poznamka k tomu, ze kdyz je vlada nesnesitelna, je potreba pockat na volby…… Smar-japano

 478. 540 Westíku, demokratické síly v Iráku jsou síly, které za demokratické jsou označeny vládou USA, která následně dovolí (přání je v tomto případě rozkazem) abychom je na své náklady dodávkou komodit, které nejsou předmětem obchodních zájmů USA, Velké Britanie a zčásti Německa a Francie či jak se hodí významnějšímu ze spojenců, podpořili budovat demokracii, svobodu a lidská práva. Ovšem nutno dávat pozor abychom včas reagovali a přestali je podporovat až bojovníci za demokracii, svobodu a lidská práva budou označeni za teroristy.

 479. Rezy ad 515 – nějak nestačím sledovat Tvé názorové obraty…
  Otázka: „jesli jsme měli právo odsouvat České Separatisty, když se někdo od nás podepíše pod Doněck…
  Předpokládám, že máš na mysli morální, protože faktické ano.
  Odpovídám ano!
  Podíleli se na začátku války? Ano.
  Když nekdo vezme do ruky zbran proti vlastní armádě, stane se bud vítězem, nebo rychlonožkou. Vzali do ruky zbraň proti vlastnímu státu a armádě a vítězem se nestali.
  Zřekli se vlastního občanství ve prospěch Říše a chtěli Heim ins Reich? Ano.
  Prohrála Reich válku? Ano.

  Tak jsou doma v Reichu a je to mnohem humánnější řešení, než jejich pobití a“filtrační tábory pro zbylé, které má pro poražené připraveny kyjevská vláda.

 480. Nevím, jetsli jste vyřešili ukrajhinskou krizi, ale já mám hotovou marmeládu z červeného rybízu. Skvělou. Sice ne sedm skleniček jako Dana, jen pět, ale z toho tři velké a na vánoční linecké bude bohatě stačit.

 481. Jak naučit vojáky rabovat – nedat jim menáž 🙁

  …Fakt, že armádní jednotky střílejí v bojích s proruskými separatisty bez rozmyslu salvami na vše, co se jen pohne, s obrovským rozptylem dopadajících střel, granátů a raket, Lytovčenko vysvětluje až zoufalou nevycvičeností. A jednotky domobrany jsou na tom prý ještě hůře. Zejména ony vynikají v rabování uzavřených obchodů…
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/doneck-pripomina-valecny-stalingrad-svedectvi/r~4b03e01a222c11e4bce90025900fea04/

 482. ad 545 Rputi, já jsem ten citát dostala už před časem, ale protože nejsem odborník, jen jsem ho vzala na vědomí, neb mi na současnou situaci velice sedí.

 483. 519 ptakopysku, děkuji za popis jinými slovy, že silnější pes jebe. Musím se ještě móóóóóc učit.

 484. 519 ptakopysku, děkuji za popis jinými slovy, že silnější pes jebe. Musím se ještě móóóóóc učit.

 485. Dočetl jsem k 519 – tím bych řekl, je vše vyjasněno a skončily všechny diskuse.

 486. No víte, …právo je na straně silnějšího …. no… jen bych vám tedy nepřál, aby vás přejel janoušek, nebo ten druhej, aby vedle vás si nezačal vilku stavět Topolánek a další borci . Co si bedeme povídat…sfoukli by vás jako svíčku. No a to je právě to, co píšu pořád. Nejkste si prostě před státem rovni a stejně tak to platí i v těch mezinárodních vztazích. taky prostě vždy zvítězí propaganda ruska, neboť jsou prostě dobří, až přímo skvělí, právě v té fázi poštvávací, ostatně každej rusofil je na tom podobně.

  Modrý ptáku, nemyslím si. Protože se obávám jedné věci, že některé sprostoty, které nepochybně budou pokračovat, nikdy nebudou proneseny jinde, než zde a jako čert kříži se budou nadávající vyhýábat situacím, kdy by mohlo dojít k setkání, protože by se mohlo stát, že by si to někdo mohl pamatovat a ihned by si to šel vyřídit… takže se o „údernost diskuze“ nebojím.

 487. Jirko ppa etc., došel jsem k 519 a oněměl. Kdybych si povšiml Martinovy 560, tak bych nic nepsal. Je-li tomu tak, potom mně uniká to nepřetržité skuhrání. Ale ono je to fuk.

 488. Šimone 514 – ty seš fakt hnusnej!
  Kdybys aspoň napsal scarabeův blok – on i scarabeus je sice hovnivál, ale je takovej blejskavej, co na tom, že to pod ním smrdí. A zní to tak nějak feudálně až faraonsky! 😀

 489. MOdrý ptáku, spíš je, pro mne, zcela fascinující a úplně ztrácím řeč, nad tou neuvěřitelnou zvláštností a jistě mi to můžeš nějak vysvětlit… jak je možné že likvidace několika odvětví a v podstatě sankce vyhlášené místní páteří, zůstávají skoro nez zájmu a ta samá událost, v podstatě s dopady v řádu promile, na místní tržní obíhačku, už plní stránky tohoto blogu týdny. Opravdu nerozumím a mám oči, jako mixomatozní králík, že tomu tak je. Ale asi nejsem dostatečně dobrý občan, abych pochopil zákruty obyvatel …

 490. 556 to jsou reci jak prednaska VUMLu.
  jeste ze neznam ta spravna fakta a nemam ten rozhled do dalky 🙁

 491. Rybizovejch džemů máme jen letošních asi 42 sklenicek ….vloni to bylo horší vlastníma svejma rucema jsem musel natrhat asi 22 kosiků….
  Ja se nechlubim, já pláču….

 492. i kdyz jsi jirko oslovil nekoho jineho v 566 tak dle mne to je diky “ lepe uz bylo „

 493. Pepo, ale naopak. Když odhlédnu od svého obvyklého ..na trůně by to madam Chotkové slušelo, tak si myslím, že nebylo. Bez ohledu na to, že po tom roce 89, byla chvíle svobody a odpovědnosti, kterou kde kdo dokázal využít, tak i když se to pak pozvolna vracelo tak, kde to chce mít všeholid, tak jsem přesvědčen, že je nám, tedy doma, stále lépe a lépe. Však se taky snažíme, aby tomu tak bylo …. ne takže lépe ještě nebylo, bylo je hůře a pozvolna se z toho marasmu dostáváme. Jenže a to je to nejhorší, je potřeba vyměnit „generace“. Až nebudou mít vliv soudružky učitelky a já to vidím na děckách, že to je pecka, tak to teprve přijde…

 494. Šimone, my zavaříme jen tolik, co sníme a zbytek necháváme ptactvu. Připadně sousedům a příbuzným, pokud mají zájem si to načesat.

 495. 571 no jo kdyz mozna ze ta vymena generaci a pochopeni tech novejch muze vect u nekoho k “ lepe uz bylo “ 😀

 496. Pepo, to je možné, ale jak vídám, tak je jim to úplně jedno, co si myslej rodiče a hlavně, nemaj žádnej respekt pofidérním autoritám a to je paráda….. oni to totiž poznaj strašně rychle, kdo si jejich pozornost a úctu zaslouží….

 497. jirko jeste kdyz te tu tak ctu a bohuzel mi zatim nikdo ve studnici moudrosti neodpovedel.
  Existuje jeste nedotovane seno?
  nemam tedy na mysli udrenou Danu na jejich polnostech.:-)

 498. Pepo, Pepo, to jsou záludné otázky… Obávám se, že pokud někdo nesklízí ze své louky a v podstatě na „černo“ tedy, že nemá koncesi, jako sedlák, tedy není hráčem na trhu se senem, tak asi není nedotované seno, či sláma…Ale taky ho může dovést ze zemí, mimo EU, to by pak bylo samozřejmě nedotované, ale dost dobře nevím, jaký je mechanismus importu, obávám se, že to asi nepůjde.
  Ale vím, kam míříš, ale na druhou stranu, nebudu oplácet stejnou sviňárničkou, zvlášť když se trošku orientuji na trhu se zemědělskejma komoditama.

  No a abych ještě přihřál polévku nesnášenlivosti, tak jsem všera seděl s kolegou co má cca 40 hektarů letních jablek, není důležité odrůdy, protože je sklízí v konzumní zralosti atak jsou tak nějak nevhodná k dlouhodobému transportu. No navrhnul jsem mu, že by mohl mít dceřinku, či pobočku, nebo spřáteleného člověka ve třetí zemi a dodávat tak rusku, které má jeblek nedostatek a on se jen zasmál a říkal něco v tom smyslu …proč jablka podtrhávat, když ještě mohou být na stromech dalších 14 dní, až tři týdny a že by pak nebyla dobrá. No a hlavně, má na roky nasmmlouváno dopředu a kdyby se urodilo více, tak to prodá taky. Nevidí v tom žádný problém. Stejně jako já. Byl bych nadšen, kdyby se urodilo desetkrát tolik, co normálně a já to mohl prodat. Mimochodem, kvoty jsou kouzelná záležitost. … na Jihu jsou na úrovni cca 140% možného maximálního množství. jak je to asi možné?

 499. (574)“ tak je jim to úplně jedno, co si myslej rodiče a hlavně, nemaj žádnej respekt pofidérním autoritám a to je paráda…“
  Nechtěl bych být pesimista, ale tím není nijak zaručeno, že nezblbnou ještě hůře. Příkladů by se našlo dost a ty starší autority jsou alespoň trochu prověřené.
  Preferoval bych značnou umírněnost v tom mladickém odhození respektu i v aplikaci oněch autorit. „Pofidérnost“ – to záleží na úhlu pohledu. Mlaďas to bude těžko rozlišovat, vytrénovaný smysl na rozlišení pofidérna nemaje. Myslí si, že poznají ……

 500. Aerokarle, poznaji…..

 501. Dobrý večer. Slyšel na ČT24, že konvoj do Luhanska nebude vpuštěn přes přechody kontrolované Kyjevem. Čekám trochu dramaturgického vyhrocení situace a vjezd přechody kontrolovanými povstalci. Strelkov byl prý těžce raněn. Zítra bude na chirurgii v Moskvě nebo v sanatoriu v Leninských Horách.
  Proč tolik plivanců?

 502. (578) Kolik z nich? Mimo to, byl by to zázrak. Blbnutí mlaďasů výchovou je velmi oblíbené.

 503. nickname – 580 – na chirurgii v Moskvě ?? Já někde na Netu četl, že bude zítra na tričkách, alespoň tedy na některých. Prý ho trefili Gradem. 🙂

 504. Aerokarle, nevim, nemam to spocitane. Jen soudim podle tech co znam. Jsem nadsen, ze znam mnoho decek, co jsou opravdu skvela. Vedi co chteji a zaroven co nechteji. A co je nejdulezitejsi, neco pro dosazeni cile delaj. Necekaj, az jim to nekdo zaridi. Ale tak by to melo byt vsude. Dalsi generace ma byt lepsi nez ta predchozi. Asi maj dobre rodice, co jim nastavili dobre mantinely….

 505. Jo Jirko, bude jich o něco více, ta lhací mašinérie už není tak silná. Ovšem tím zase není tak nápadná. Já nějak netrpím na to prohlašování „dobře už bylo, teď už je vše blbě“. Ovšem ani na přílišné naděje, že se něco nějak podstatně lepší. Co realista tvrdím, že je to +- stejné, jen jsou jedny problémy vyměněny jinými. Mlaďasů, studujících píčologii, gendernesmysly a enviromentální tentononc (příkladně) je čím dál, tím více a budou mít čím dál, tím větší vliv.

 506. Grad? To je na tři neděle v sádře.
  Chyba Kyjeva je v tom, že konvoj nepřevzal pod svojí ochranu. Na druhou stranu hrozila smrt ruských občanů.

 507. Pepo,
  samozřejmě že existuje. Když předloni někdo odsud sháněl seno, že nikde nejni, tak jsem s úžasem zjistil, že sena je fyzicky tady v okolí tři prdele a valník k tomu, ale průser je v tom, že vyrostlo na necertifikovanejch plochách a není k němu žádný lejstro, takže blbá kráva by ho klidně spocívala, ale majitel ho defakto nemůže legálně prodat a státní zaměstnanec sedlák s ním nesmí krmit, protože to seno nemá papír s odpovídajícím blajštiftem, takže neexistuje. A kdyby s ním bylo krmeno a nebylo možno vykázat lejstro, následky pro státního zaměstnance sedláka by byly nedosírné.

 508. Stran trefeného Strelkova platí Murphyho axiom: „Trefený Strelkov není Strelkov, ale muž stejného jména.“

 509. …Byl bych nadšen, kdyby se urodilo desetkrát tolik, co normálně a já to mohl prodat…
  No, Jirko ppa, poptej se v rodině, kdo hlasoval pro vstup do EU a vynadej mu. Sice ti to prdlajs pomůže, ale uleví se ti. Stran té vychvalované Itálie – Fiat stěhuje svoji centrálu do Londýna a bude platit daně v GB, takže ta Itálie až zas tak příjemné místo k podnikání poslední dobou nebude. Tedy pro strojaře určitě, jak je tomu u zemědělců nevím.

 510. Jen takový novinářský styl, abychom si uvědomili, jak jim máme věřit. Manipulují,i když o nic nejde, natož kvůli politice.
  Co je za podvrh psát pod pseudonymem?

  Mimochodem, tak kniha je fantastická, po letech mne nějaký román zase chytil a nechce pustit…těším se na další díly.

 511. Ahoj Jirko.
  Zvlastni. Tvuj trik s petset otocenim pred smrtti….
  Tady nevim jak jsi to myslel.
  Slepice? To se tu nehodi. A ted bych si dovolilporadu s M TT. Slepice max na paprice a pak s temi noky. Haluskami hlavne. Ale na grilu? Nikdy. Dokonce kdyz budes mit dobre zname, sezenes kohouta. Ale ani toho nebudes trapit na rozni. Kohoutka si pekne nasekas a upeces v kotliku s tou cibuli, korenovou zeleninou a asi tak s dvema flaskama cervenyho. Obycejnyho DOBRYHO moravskyho. Trebars pinot noir.

 512. Tedy, jirko
  Ani svine ani slepice mi nekonvenuje s temi otocenimi se petsetkrat pred smrti.
  Furt nad tim hloubam….o

 513. Jirka psal 500x PO smrti….

  „“Ktere zvire, po smrti, se jeste tak 500x otoci?”“

 514. Jirko pp
  Mezitim jsem docital. No neprosim zadnu odpoved. Tady na kupodivu na divne komunisticke moravske hranici to maji vse vporadku. Krome toho deste co jim zkazil celou urodu cehokoliv. Ale oni si neztezuji. Zvlastni. Je to fenomen jako kousek nahoru jak byli ty polski zidi. opole a tak. Oni si prostenestezuji. Holt to udelaji potisici znovu. To obdivuju.
  Neobdivuju pochopitelne tu moravskou uchylku. Abych mel svestkovy nebo mirabelkovy knedliky, nepotrbuju mit litr slivovice v jatrech….

 515. skimici, Luhačovice sice nejsou ještě Valašsko, ale už mají některé jeho rysy. Můj kamarád z nedaleké podhorské vesničky tam koupil dva domy pro sebe a syny (má jich pět, těch synů), takže příliv krve je zaručen.

  Augustiniánský dům je skvělá volba. Jezdíval jsem často kolem, protože syn se vyučil na Nivě a pak vařil U černého psa.

  Slepice na paprice je klasika mojí maďarské babičky i mojí matky. Příloha jedině (jak říkala babička) nokerle.

  Odkaz na vynikající Pinot Noir od mladého, ale šikovného obchodníka:
  http://www.rovenius.cz/detail/pinot-noir-exclusive-vyber-z-hroznu-2009

 516. Z toho Doležala je na zvracení…

  …Nastalo citlivé období, druhá polovina srpna, a naši slovanští bratři na východě opět organizují bratrskou pomoc. Konvoj už prý vyrazil, obětí bude tentokrát Ukrajina Bratrská pomoc se poskytuje zásadně proti vůli příjemce, těží však z jeho neopatrnosti. Ukrajinci včas a dost hlasitě neprotestovali, tutéž chybu udělali západní politici a zjevně i Mezinárodní červený kříž, který se od role spoluorganizátora bratrské pomoci distancuje až následně (představte si, jak by bylo roztomilé, kdyby byly tanky, které k nám dorazily v srpnu 1968, označeny stejným symbolem, jaký zpravidla zdobí sanitky)….
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/udalosti-uz-zase-bratrska-pomoc-dac-/p_politika.aspx?c=A140813_103027_p_politika_wag

 517. Nickname, ano samozřejmě, že jsem taky taky.
  Ptakopysku, ano sena je dost, bez papíru, stejně jako pokládka koberců bez účtu, oprava kotle, bez faktury…. či bártrových obchodů. Mimo to, seno, když je posečené na louce, která je vedená, jako „zemědělská půda“ je pořád takové, o kterém píšu. Tedy součástí obíhačky, a je jedno, jestli s fakturou, či bez. Ale to jen na okraj ….
  Skimici, nestěžování na počasí a tak je přeci normální. Ty „mydyjální výkřiky“, kde sedlák stojí nad zničenou úrodou jsou takové odborářské klišé. Schválně se podívej, až to přijde, kdo vlastně pláče, kdo se k tomu vyjadřuje a tak. Jediné co zcela chápu a tak nějak plošně, je zdravé naštvání a skoro vidle v ruce při zásazích státních úřadů do soukromí dotyčných. Ale to pak není stěžování.

 518. 556, Sumavaku, vaříš z vody, která možná teprve přiteče. Ano, Ukrajinci zkouší jinou než naši cestu. Proto ta cesta nemusí být horší než to co se dělo u nás. Pro ně. To je jediné hledisko, které budou v téhle válce se sousedem brát v potaz.

 519. Tak jak jsem se dozvěděl, tak nejlepší prevence zblbnutí počítačovejma střílečkama je vzít „postižené“ do válečné zony, nebo alespoň co nejblíže…. to udělal zrovna jeden ze Švédska, aby synky poučil, co se stane, když se střílí. Možná ale je to docela dobré řešení pro ty co chtějí zavést povinnou vojenskou službu, tedy zavřít ty ženský na dva, tři měsíce do kasáren a prohánět je po buzerplacu….. No a pak by se mohlo pokračovat ve stylu …chceš být odpovědný za úsek kontroly potravin? No tak mazej na rok si to zkusit, abys pak věděl, co to obnáší… a ještě bych našel mnoho příkladů, ale proč unavovat klávesnici.
  Rezy, prostě je to něco jiného, protože sudeťáci si to zasloužili, zatím co rusové na ukraině jsou jen a jen obětí zrůdného Kievského nacistického režimu. Ostatně, to je názor velmi mnoha lidí, u kterých jsem si říkal, že se to nemůže stát a vidíš, no nikdo není dokonalý…

 520. 589-jsem chtěl napsat, že ta informace je staršího data, a vidím, že i odkaz je starší… Protože má kniha i prvky mysteriózní a fantastické (cestování v čase), recenze se objevily i ve scifistických pravidelnících, takže jsem knihu zaregistroval … Takže minimálně jednoho to zaujalo 😉

 521. Slepice na paprice je klasika mojí maďarské babičky i mojí matky. Příloha jedině (jak říkala babička) nokerle.

  Nagymama se vyznala. Je to skvělá kombinace, pokud se umí, jedno z nejlepších maďarských jídel. 😉

 522. Jirko, já tu furt pátrám proč národ s podobnými až stejnými zkušenostmi chce na Ukrajincích, aby opakovali naše chyby. Po válce je každej generál, ale během té války, kdy jen v naší vsi bylo z pohraničí skoro stejný počet jako starousedlíků, ti by těmhle rozumbradum asi řekli něco od plic.

 523. Přečetl jsem to zpětně za 3 dny, a jedna věc mi stále není jasná. Má tedy politika a ideologie ovlyvňovat obchod nebo ne ?
  Není mi totižto jasné (když tedy opominu ruské sankce), proč třeba britší liberální demokraté chtějí pozastavit zbrojní kontrakty s Izraelem, zatím co třeba Kataru, UAE nebo Saúdské Arábii se vesele prodává dál, stejně tak režimům v jihovýchodní Asii nebo Africe. Proč by měl Izrael plnit kritéria, které jiné země neplní ani náhodou ?

  A to platí o vyzbrojení skupin, které jsou mimo oficiální struktury. Třeba teď Kurdové. Krátkodobě to pomůže v boji proti ISIL, ale posílí to separatistické tendence Kurdů v Iráku (tam už je asi jasno, pod centrální správu se Kurdové nevrátí) a hlavně v Turecku. Nebo zbraně dodané Kurdům nebudou fungovat při střelbě na turecké vojáky ?

 524. a v jednom s Andy nemůžu souhlasit, jak tu včera říkala, že je tenhle uvodník naprd. Není. Já jsem rád že mi Rput timto potvrdila, že referendum s hlavní u hlavy nemůže nikdo rozumný brát jako směroplatné. Prostě je to potřeba nějak opravit. Byla by to taková černá tečka na skvělém a jinak neposkvrněném Norrisovu saku.

 525. Nechapes Rezy, ze to je uplne jina situace, protoze se jedna o bratry rusy? Ostatne bratrstvi s se Srbama taky bylo ocividne……
  Ale na druhou stranu se rusum nemuze uprit jista davka zvracene geniality….. Ziskali Krym, o tom uz se vlastne vubec nemluvi rozpoutali obcanskou valku na ukraine, kam zvesela dodavaji zbrane a ted k tomu vypravuji humanitarni konvoj, aby bylo videt, ze na ty chudaky myslej. Neco jako kdyby Hitler posilal do Osvetimi balicky s cokoladama a lidi by mu tleskali za to krasne humanisticke gesto.

 526. Rputi a četla jsi ten rozhovor? Otázku a na ni odpověď, kde se o Hitlerovi zmiňuje? Zatracený kontext…Já myslím, že ač v mnohém s nim nesouhlasím, právě v oné odpovědi má velký kus pravdy…

 527. 605-tak ono to vítězství stálo za to, když člověk projede Sudety, je to skutečný triumf. I když, tehdy to asi nešlo jinak.
  Ale je možné podívat se i na novější příklady. Třeba jak vypadá Slavónie nebo Srbská Krajina. Srbové se po dohodě s chorvatskou vládou bez publicity vrací, bydlet tam z roduvěrných Chorvatů nešel nikdo.
  Jak píšete, opakovat staré chyby by se neměly. Ale ty se netýkají jenom absolutních výher.

 528. Dano, tohle nikdo nemá v Čechách z pusy vypustit. V jakémkoli kontextu!

 529. http://www.biblenet.cz/app/b/Rom/chapter/13
  Modrý Ptáku, Herbert Spencer se vědomě (či podvědomě) věnuje výkladu Bible, listu Římanům, kap. 13, zejména: Vládcové jsou v Boží službě, když se drží svých úkolů. Dále … je Božím služebníkem, vykonavatelem trestu nad tím, kdo činí zlo.
  Teorie přirozeného práva má v Bibli větší oporu než teorie práva pozitivního.

  602: Jirko, totéž jsem doporučil místnímu náckovi, který obdivuje dědu v uniformě. Ať jede do Doněcku a nechá se týden ostřelovat z té či oné strany.

 530. tak dneska jedinej, kdo ví o čem je řeč jsou Poláci. Ti mají pamět.

 531. Spaci pytel si musi zduvodnit svoje angazma v rozesirani UA.
  Akoukam, ze tu Arivu a Temelin take nerozchodil, vlastne nezaspal.

 532. Jirko – tvoje 602 – to je batismus. Každý pracovník, který chtěl prodávat pneumatiky, se musel naučit v praxi, jak se taková pneumatika vyrábí. Podle legendy, která může být pravdivá, musela tímto kolečkem projít i Eliška Junková, pokud chtěla propagovat značku.

  Pohled na tu dírku v laufu je výtečná zkušenost, když nejsi ten, kdo tu zbraň drží. Když se navíc objeví půl minuty po tom, co byla za rohem slyšet střelba, tak je to praktická prověrka svěračů.

 533. NoName – 604 – ke slepici na paprice jedině noky, ale jinak je u nás nejoblíbenější tarhonya. Moje slovenskovalašská tchyně mě dojala k slzám, když tu tarhonyu nejen, že znala, ale uměla ji také udělat. Mám na mysli těsto, pak nastrouhat a usušit v troubě. Když ptáčka lapali(y), pěkně mu zpívali(y). Matka jídlem a Katka sexem. Měl jsem chomout pěkně oslazený. 🙂

 534. 618-tak teď se to zredukovalo na „každý nový zaměstnanec abslolvuje týdenní kolečko ve výrobě, aby se podíval, jak se pneumatika dělá“. 😉

 535. Martine, je to zdokumentováno – Eliška JUnková: Má vzpomínka je Bugatti.

 536. Dobrí ráno,

  martine, prosím, prosím, recepis na tarhoňu!!!!

  Bývala to naše oblíbená příloha, dala se kdysi koupit, ale už léta jsem o ni nezavadila a recept neznám.
  zlusila jsem místo ní produkt, zvaný „těstovinová rýže“, ale jaksi to není ono.

 537. (612) Zavírat oči (nebo hubu či klábosnici) před realitou nezpůsobí, že by ta realita zmizela ze světa.

 538. 607 Rezy, já to zatím přehodnotila a kdyby se tomu dal název Krymské preferendum, tak bych s článkem souhlasila a připadal by mi geniální.

 539. 608 – no, rputi, i slepá slepice najde občas zrno. Hitler měl řadu sympatizantů, nejen u nás, ale i v Anglii a Francii, o severských zemích nemluvě. A se Sověty měli spojeneckou smlouvu.

  Kdyby umřel v době záboru Sudet, buď by k válce nikdy nedošlo a tudíž by Hitler zůstal tím, kdo zachránil Evropě mír, jak se domnívali v 39. bláhově Anglie a Francie nebo by k válce stejně došlo, ale určitě by vznikl mýtus o tom, že to by Hitler nikdy nedovolil.
  Jinak si ovšem nemyslím, že má smysl srovnávat situaci v Sudetech v roce 1939 a situaci na Ukrajině v roce 2014. Těch odlišností je příliš mnoho.

 540. 625, ted abychom pomohli rputi sepsat ostrou prosbu Norissovi aby to zvopáknul. Zrovna včera tam skončil dvoudení spanilou jízdu.

 541. „Pohled na tu dírku v laufu je výtečná zkušenost, když nejsi ten, kdo tu zbraň drží.“

  teda Martine, střelbě sice nerozumím, ale mám jakési tušení, že pokud tu zbraň držém, tak pohled na dírku v laufu se mi naskytne jedině v případě, že si chci prohnat hlavu kulí nebo rozstřílet zrcadlo 🙂

  Honzo, díky za tip, sousedka jezdí nakupovat do Lídlu, poprosím ji, aby se podívala a otestujeme.

 542. to 623
  Mohl bych vam samozrejme poslat recept na Tarhonyu,…ale obavam se ze „moji fanousci“ by se z toho nejspis osypali 😉 …uz to „chytil“ i pan knize po ranu. 😉
  ale abyste nerekla ze jsem nelida….ale asi slovnik 😉

  http://www.kochbar.de/rezept/365092/Tarhonya.html

  poznamka:
  Znaji i na Ukrajine
  😉

 543. 630 něco podobného dělají i v Maroku( a jistě i dalších arabských zemích)- paráda, dokonce i k pečenému masu se šťávou

 544. Andy, máte na mysli kuskus nebo to je něco dalšího podobného?

 545. 633 ne, nemám, ani bulgur, skutečně těstoviny drobného tvaru, trochu jako čočka nepravidelná.

 546. No. nejak jsem se rozdovadel. . . . http://www.youtube.com/watch?v=CjwR4wGybo4

  tady to mate i s obrazkama ,-)

  jinak v podstate je to „dobre nudlove testo“ pan ve videu ukazuje obva zpusoby, tedy na struhatku a take se normalne vykrajuje nozem… prave “ Tarhony kouzlo“ je v pozdejsi priprave(spek, cibule atd.)
  to video je bohuzel „Z Vidne“ tedy ne z Moskvy, no snad vam to tady projde 😉
  Tim koncim s tematem Tarhonya a zdravim me fanousky ,-)

 547. 637 ano, dnes jsem si do práce vzala tričko s nápisem Brouk-Wien rulez

 548. Neví někdo, kde je KONVOJ ?
  Včera ČRo informoval každých 15 minut.
  Dnes nikdo neví, kde je 280 aut jedoucích těsně za sebou. As to budou nějaká menší auta, u normálních (velikosti Sadámových) se vědělo přesně nejenom kde jsou, ale i co vezou …

 549. Konvoj? Už je na cestě do Kyjeva, ke kontrole materiálu a jeho rozdání účastníkům Majdanu?

 550. Pokud červený kříž nesežene ukrajinské automobily – tipuji, že nesežene – konvoj zmizí, bude odvolán, vrátí se moskvy. Náklad bude vyložen na místě určení.

 551. Jo, brouku, ona se totiž musí ta tarhonya taky poněkud připražit, pokud si to dobře pamatuju.

  No, u nás bude dnes jinší klasika – vařené hovězi s křenovou omáčkou a knedlíkem. Tak takhle ty kila navíc neshodím…..

 552. Vony ty trika docela matou. Tuhle jsem videl triko, kde bylo napsano…… Chlapi nebudte sexisti , voni to ty slepice nemaj rady 😀

  Posledni prispevek z kulinarske Vidne bylo jak pan Plachutt, jestli si dobre vzpominam, vyhodil cisnika, protoze kradl cukr. Tak Brouku nevim, jestli to neni neco podobneho . Vzbudilo to zde velky ohlas, neco ve smyslu, ze si to ten restaurater nemuze dovolit a ze si chtel jen osladit kavu. Nakonec samozrejme byl clanek, ten puvodni, o necem jinem, nez o cukru, ale kdo se pta na podstatu, kdyz uz je to ve Vidni …..

  Andy, v Maroku mi chutnalo vsechno, co nam pripravili a nebo co jsme si koupili v Marakesi na grilu i v te posledni ulicce. Neni to tak daleko a vikend s dobrym jidlem v tak nadhernem meste….. No prazdniny jeste nekonci. A uvedom si, ze za to muzes Ty,kdykoliv se nekdo zmini o mAroku, hned zacnu slintat a bezim si prohlidnout tajin, jestli nahodou neni plny

 553. (641) To o včas umrlém Hitlerovi je dost reálné. Konec konců, Kryl a „Marat ve vaně“ pojednává o něčem podobném.

 554. 645 ano, tyhle kulinářské pavlovovy reflexy mám také..nebo rolexky? Pořád jsem zmatená

 555. Andy, i Pavlov byl vzdycky trosicku znejisteny, kdyz uslysel zvonek, tak chtel jit dat pejskum 😀
  Mimochodem, kdyby si to rput precetla, ten rozhovor, tak by nemohla prsknout to co sem prskla, jako stezejni odsouzeni rozhovoru. Ale to je jedno, protoze hnuj uz je na stene a je jedno na kterym dome, hlavne ze rozhorcene zizkovske zeny se vyrovnali s imperialismem.

 556. Dobré ráno,
  Tarhonja to je nastrouhané nudlové těsto, nebo se pletu?

 557. to 644
  no pokud ty kyla jsou na spravnych mistech…kde je problem? musite to „prodavat“ jako ze je to vas styl a ne nedostatek 😉

  to 645
  „Plachuta“ . . . ten cisnik byl slovak a chtel si pocukrovat jahody ktere si koupil vedle u zelinare…protoze proc ne, ze? Cukrenky jsou na stolech a tak se to naucil v te dobe kdy vseechno bylo nas vsech 😉

 558. Brouku, chtěla jsem se pošklebovat tvému „kyla jsou“, ale pak jsem si všimla“ Jezídi už nepotřebují záchranu? USA upouští od evakuace uprchlýků, není jich prý až tolik“ na Eurozprávách a musím říci, že jsi proti novinářům ještě slabota:)

 559. Aspoň něco se udělalo dobře. NA horu Sindžar přistálo malé komando US MArines a SOF a s pomocí dozbrojených Pešmergů otevřeli koridor pro únik obklíčených Jezidů, kteří v klidu vyklidili úkryty. detaily operace nebyly zveřejněny.

 560. Kila, brouku, jsou hlavně na místech,kde byly správně naposled cca před osmnácti lety ( dcera bude mít osmnáctiny ani ne za měsíc)

  Ale hlavně mi poněkud vadí, že je musím nosit a není to na dobu určitou tak jako tehdy. 🙂

 561. No vida, člověk se všude naučí něco nového. Třeba to, že zavářka do polévky, které říkáme „strouhanka“ je vlastně tarhoňa. :-))))
  No ale mohla bych ji zkusit jako hlavní přílohu, třeba k rajské. :-)))))

 562. Dušane, 652 – všimla jsme si. Ovšem je kolem té operace poměrně ticho. Muselo by se pochválit provedení. A ono chválit zrovna USA není právě in.

 563. Dano, já mám dojem, že tam je jistý rozdíl – ta tarhoňa, aspoň, co já vám, by měla být lehce připražená, takže není světlá, ale částěčně do hněda.

  neznám lepší přílohu k roštěnkám 🙂 a k ptákům španělákům je taky výborná.

 564. 608 ano Rputi. Aby si politik zachoval dobrou pověst, musí umřít včas. Karel to už nestihne.

 565. Dano, já myslím, že o podobných akcích je lépe se moc nevykecávat. Zejména ne o podrobnostech. Čert vem, co si myslí kdo u nás, ale druhá strana nemusí vědět všechno.

 566. MaYdo, u té tarhoni už pak jde o další zpracování. Když se použije jako zavářka, tak se nastrouhaná nechá oschnout a pak se uvaří v osolené vodě. Při přípravě jako příloha se buď nechá dobře oschnout nebo se opraží. Já ji mám ráda k perkeltu. MŃam. Nic, jdu do trouby obrátit prasečí kolínko, aby bylo propečené ze všech stran a začínám se těšit na zítřejší svatební hody.

 567. to 651
  😉 „musim se pochlubit, ze „kyla“ jsem zpozoroval take, bohuzel uz to „viselo“. .. . . . dobra, nedam si dnes moucnik

 568. MaYdo – 658 – že nic předem, to je jasné. Ale ani po jako uznání dobře provedené akce …
  Mizím piglovat svého černého oře na zítra, aby mi v koloně nedělal ostudu. Tak hovoru zdar!

 569. Brouku, možná zapracovalo podvědomí. Víš, jak tvrdě se taková kila odstraňují. A někdy (u mě vždy) ta námaha přijde vniveč. 🙂
  A už tu fakt nejsu. 🙂

 570. Já bych to neřešila, Dano….
  Jaký uznání od babišpressu? Není snad důležitější, jetsli budopu nebo nebudopu prodáívat na náměstí v Litomyšli fusekle? 😀

  Svatební hody? Kdo se vdává?

 571. tak vida, jací my jsme, utahnou nás na vařenou nudli a dokonce to jde i na malý kousky.. 🙂

 572. Jo, tarhoňa by vám šla, ale s tím Hitlerem zřejmě muselo kníže upadnout na hlavičku a spolu s ním pár horních souhlasníků. Zvlášť me překvapuje mlčení zdejší odbornice na židovskou tématiku. Už v roce 1935 nechal Hitler schválit Norimberské zákony, a v roce 38 by měl velkou honičku, aby stihl umřít mezi Mnichovam a Křišťálovou nocí. A kdyby to stihnul, zavinil by v Německu bankrot, který jim jinak majetek zabavený Židům pomohl oddálit… A malá poznámka pro brouka – pro tak vyhlášeného monarchistu říct „pan kníže“ je něco horšího než zločin, je to CHYBA! 😉

 573. mě budoucí tchyně (jižní Slovensko) utáhla na domácí klobásky. Nechci se poměřovat s drobením do polévky, ale aspon mám pocit, že jsem nedal kůži zadarmo… 🙂

 574. [665] Niko, to musíte číst v kontextu té otázky, kde o AH není ani slovo. Pak si nevzpomenout na volební kampaň.
  Jo a patřit k 2, ne k 98. Jinak bez šance.

 575. Omlouvám se všem, kteří nemají nic jiného na práci, než brouzdat po Internetu, že jsem ráno nahodil příspěvek a pak jsem pracoval na mé budoucnosti.

  Tarhonya (tarhoňa) je opravdu strouhání. Naprosto běžná věc, a ve srovnání se světoborným ukrajinským tématem neobstojí.

  Pro zvědavce, kteří chtěji echt zkušenost praktika, nejen googlové výpisy, je základem obyejné nudlové těto. To těsto se nechává oschnout, aby se dobře strouhalo. Struhadlem o minimální velikosti. Hotové strouhání se může nechat oschnout v troubě nebo ihned zpracovat. Způsoby přípravy se liší. Originální maďarský recept požaduje zpěnit cibulku a teprve na ni nasypat tarhoňu. Náš rodinný recept požaduje dát na dno litinového hrnce trochu sádla. Když se sádlo zahřeje, až se z něj začíná kouřit, tak se vylije z hrnce ven. Na takto pomaštěné dno hrnce se nasype suché strouhání (náhražkou může být těstovinová rýže od Alberta). Těstoviny se důkladně honí vařečkou v hrnci, plamen stále na maximum, aby se tarhoňa postupně opražila, ale nespálila. Černá zrnka znamenají, že jste to nezvládli. V okamžiku, kdy je tarhoňa akorát (až to pětkrát spálíte, tak budete vědět, co je to akorát), nalije se z vedlejšího hrnečku vroucí voda, zdůrazňuji vroucí! Poměr – tři díly vody na dva díly tarhoňy. Samozřejmě je voda osolená. Do hrnce se přihodí celá cibule, do které se napíchají řebíčky jako do ježka. Po osmnácti minutách pod pokličkou je tarhoňa hotová. My ji asi po deseti minutách odklopíme a vařečkou načechráme ode dna. Nejlepší nádobí na přípravu tarhoňyi je Remoska.

 576. Neví náhodou někdo, jak běží vyšetřování sestřelu letu mh-17 ?
  Už týden UAčka nevydali o tom, kdo to byl a proč žádnou teorii, takže je zřejmě vše jasné ?

 577. Jinak nic nového, nedostateční zůstali nedostatečními.

  Dano, my si samozřejmě rozumíme, protože já vím, odkud pocházíš. 🙂

  brouku, doslechl jsem se, svět je malý, že jsi už zprovoznil blog. Nesypej perly sviním a dej věděj adresu na martin zavináč drabek punkt name.

 578. rezy – 668 – ten pocit je dobrý a Andy nám to pochválila. Prozradím, pokud jsem to už neudělal dřív, svoji teorii, odkoukanou z praxe. Chytrá ženská nám dovolí, abychom si mysleli, že jsme si ji vybrali. Já jsem rád, že mi to ta moje dovolila.

 579. Je dobře, že USA pomohlo uprchlíkům před IS, ale v tomto kontextu nechápu proč není stejně pohlíženo na Rusko, které se snaží dostat pomoc podobně postiženým na Ukrajině.

  Knížata mají jistá privilegia, mohou říkat sebevětší nehoráznosti a najdou se věrní poddaní, kteří s řečeným zásadně souhlasí nebo je omlouvají.

 580. „nedostateční zůstali nedostatečními.“

  Ale, Martine, jsou prázdniny, nechej toho známkování 🙂

 581. Kačeno, nemám problém souhlasit s tím, že kdyby hitlera ve vhodnou chvíli trefil šlak, mnozáby ho obdivovali. Měl konec konců svoje sympatizanty i na západě ve velmi vysokých kruzích včetně britské královské rodiny a to už po vydání norimberských zákonů.

  Ale jinak kniže plácá… inu jako kníže.

  prošvihl poslední možnost se ctí odejít z politiky po prohrané prezidentské volbě.

 582. uf jsem si nejak nevsimnul ze ti krestani vstali proti statu a az je oficialni armada statu dotahla k “ podobne postizenym“ tak jim USA udelali koridor.

 583. 675 hned zrána jsem chtěla připomenout Otce Kondelíka…. čtenáři zcela nepochopenou příručku šťastného partnerského života…ale pak jsem si netroufla, abych zas nedostala na budku:))

 584. 675 martine ja myslim ze chytry manzel svou svobodnou vuli potvrdi i na mucidlech

 585. 677 – Kaceno – nekomplikujte zivot zdejsi eurouderce. . .co Rusko dela spatne dela. . .
  Ty teroristi si zadnou humanitu nezaslouzej, natoz pomoc.

 586. Pan Schwarzenberg v rozhovoru předpokládá, že světu hrozí nedozírné následky, pokud nyní nezastavíme pana Putina. Předpokládá, že Putin je ochoten a schopen vést sebevražednou válku proti celému lidstvu. Předpokládá, že Rusové chtějí etnicky vyčistit prostor od Charkova do Karlových Varů. Jaká je oprávněnost těchto předpokladů. Jediného z nich či všech dohromady?

  Pan Schwarzenberg vyčítá zdejší populaci, že někteří občané byli členy levicové organizace „SSM“. Pokud argumentuje takto „ad hominem“, bylo by vhodné aby ukázal odstup od svého dřívějšího smýšlení, např známým bonmotem „kdo do sedmdesáti nebyl socialistou …“

 587. 680-To nejsou křesťané.
  Na křesťany v Iráku sere pes, za 10 let jich v Iráku „ubyl“ (krásný eufemismus) milion, bez nějakého většího vzrušení.

 588. „Na křesťany v Iráku sere pesů

  no, pokud jsou ortodoxního (pravoslavného) vyznání, tak to stejně nejsou ty správný křesťani

 589. ano nejsou to krestane
  tim samozrejmne totalne pozbyva platnost ze na rozdil od zelenejch muzicku v UA nezacali boj proti statu a jeho armade

 590. 689-to jsem nenapsal, ale když myslíte…
  Nicmnéně boj proti státu vedou pešmergové (jak v Iráku, tak Turecku), takže jejich momentální vyzbrojování je … zajímavé ?

 591. No name, ráno jsem zachytila na agentuře Interfax.ua, že zpráva o výsledcích vyšetřování zkázy Boeingu má být vydána v září. Nyní ale už ta zpráva zmizela.
  JInak si myslím, že opolčenci dodýchávají. Svědčí tomu zprávy o demisích, ev. zraněních jejich vůdců ( Borodaj, Bolotov, Strelkov). Ti všichni najdou útočiště v Rusko. To ale neplatí pro řadové – Rusko dnes uzavřelo 3 hraniční přechody v Rostovské oblasti. O zdivočelé bandy nemá zájem nikdo.

 592. jen jesli mu ho neprodal Cibulka.Tuším, že měl nějaké kůže ve sklepě u školníka.

 593. „Jedná se o další letošní případ, kdy pardubičtí celníci zadrželi chráněného živočicha.“
  Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/v-hospode-meli-protizakonne-vycpaninu-chraneneho-medveda-baribala-celnici-nasli-medveda-baribala-bez-i59-/pardubice-zpravy.aspx?c=A140814_120915_pardubice-zpravy_jah#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

  Chudák vycpanej medvěd. Co provedl, že ho zadrželi? 😀

  Tipovala bych, že toho medvěda hostinský koupil někde ve frcu.

 594. No a není možné, že jde o Putinův úlovek, který má destabilizovat Pardubicko ?

 595. Nickname, kdokoliv se kdykoliv může stát tím „nesprávným“.

 596. Martine, tak to jsem taky v pytli ….. mám ve sloní noze lahve a skleničky a nejen to, taky mám nějaké věci z mamutoviny. Taky nedokážu doložit půod, protože holt to vetešnictví ve Vídni sice je, ale žádnej doklad mi nevystavili. I když nevím, byl mamut na CITESu?
  Stejně je to sranda s tím CITESEM, když jsem byl ještě hloupej a poctivej, nechal jsem si poslat, legálně hodinky, které měli pásek s krokodýlí kůže. Samozřejmě nedivokého, ale s farmy. A ještě ta firma se tím pyšnila, že to není z volné přírody, včetně platných certifikátů, všude na světě uznávaných…až na kotlinu. Takže kolečko…ruzyně, ministerstvo životního prostředí, oficiální překlady a kolky, ministerstvo životního prostředí, ruzyně…a šup, do měsíce jsem to měl na ruce. No není to skvělé?
  Ovšem jak legalizovat medvěda, to by asi šlo těžko.

 597. 696…to už by dávno byly pořádána k Pardubicím procesí a v hospodě by se štosovali všichni, kdo by toužili medvědovi políbit palec u nohy, aby se tak jaksi duchovně spojili s Velkým Guru Přívětivé Totality.

  A vůbec, je to medvěd? Není to Medveděv?

 598. Ovšem jak legalizovat medvěda, to by asi šlo těžko…..normoš na dopravním inspektorátu.

 599. NoName, tak aut už je v koloně (počítány jen kamiony) okolo 465 a odhadem polovička nemá SPZ. Z ruskych blogůůů. Tomu se říká loženej dobroděj

 600. 😀 ano to by šlo, jen by asi potřeboval nějak stočit tachometr. Ten medvěd asi má dost najeto.
  No a zaslechl jsem, a teď vážně, že se chystá opět revoluce na dopravních inspetorátech, bude se chystat nový administrativní systém na vydávání elektronických velkých techničáků. Vůbec se nedivím, když ten registr na auta jim šel perfektně, tak teď jim půjdou skvěle i techničáky. … to zas bude na světě krásněji…

 601. 701 tam pojedou s pomocí a odtamtud naložený jabkama

 602. 702-tak jsem to slyšel. Velký techničák bude jako je dnes malý. A malý bude ještě menší. Možná jako poštovní známka ?
  Zkušenosti s registrem se do procesu realizace nových techničáků určitě promítnou.
  Možná půjde techničák nahrát i do telefonu, jako jde nahrát platební karty.

 603. Rezy, vaříš z vody, která možná teprve přiteče…

 604. S v těch samých zprávách ještě říkali, že záchranáři dělali testy x lékárniček, a téměř všechny propadly. Na dotaz redaktorky, zda tedy lékárničky nevyhovují, odpověděl redaktor, že vyhovují, ale jsou naprd. A o to vlastně jde, ne ? Vyhovět.

 605. v každém případě jsem rád, že Norris trumfnul naše uskrblený furianty a pomáhá. S těma spz to bude ale asi ještě zajímavé.

 606. 701-no a co západní zpravodajské služby ? Ty dokážou z fotek z orbitu vyčíst ledacos ?
  Určitě uznáte, že ruské blogy můžou být součástí dezinformační kampaně. V tom je Rus machr.
  Nicméně, dnes jsem slyšel, že „opoziční názory v Rusku říkají, že konvoj to a tamto“. A pak citáty z Moscow Times a rádia Echo Moskvy …
  Zajímavé je, že jsem ještě neslyšel jediný opoziční názor z Ukrajiny. Ta zní jedním hlasem. Tam opozice asi není ?

 607. 709, vy toho víte NoName o koloooně víc než já!

 608. 709 no a studujete ukrajinské zdroje stejně pečlivě jako ruské? Nepřežvýkané ještě českými a ruskými? Jestli ten zakopaný není právě v tom…

 609. 710-to bych si nedovolil. 😉 Pracuji s axiomem, že jde o první vojenské využití konvoje s humanitární pomocí.
  Ono nestačí, že Rusové vyhodili Ukrajincům do vzduchu jadernou elektrárnu, ještě i tohle.

 610. Sumaváku, vzhledem k tomu, že vím, jak se hraje s spzkama během přesunu mariáš, určitě jsi to taky zažil, přestávám tomuhle konvoji říkat humanitární, protože humanitární bílý konvoj tohle nedělá a důvěře ktrá by tu měla být, to nepřispěje..

 611. 698 jirko ppa etc…. a pak že s poctivostí nejdál dojdeš. Jeden ci cosi objednal z ciziny, bylo zasláno jako „dárek“, obdržel bez placení cla a dph. Jenže byl poctivej tak to chtěl dodatečně proclít a dasnit. Pohlíželi na něj jak na zločince a opruz to byl velikej. Tak se zapřísahal, že už nikdy….Císař daleko, pánbů vysoko… Co se týče prvního, nutno vědět kdy co a jak moc, odpověď na druhé dá klidné spaní. Ro jsem spokojeně jezdil s propadlou technickou. Měsíc jsem věděl, jen se spletl o rok. Když jsem na to přišel, ty dva dny vědomí toho byly nepříjemné. Ale obstaral co potřeboval, nebyl chycen a technickou obdržel. Pro spokojený život je lecos lepší nevědět. Kumšt je vědět na co kašlat a na co ne. Když si představím co všechno denně poruším jen co se probudím než večer usnu. A přec hle, světaběh se nezastavil, opona chrámová se neroztrhla a Země se na své dráze kolotá….Není žalobce, není soudce. Hlavně aby vrchnost nevěděla.

 612. No prostě…
  Kdyby konvoj nevypravili, tak jsou Rusové hajzlové, že nepomůžou.
  Když konvoj vypravili, jsou ještě větší hajzlové. Nemají se co rozahovat směrem na západ.

  Lidi na východní Ukrajině hlasují nohama. Ovšem… špatným směrem.!!!
  Mají utíkat do Kyjeva, jinak si žádnou pomoc nezaslouží!

  Furt ještě vám to není blbý?

 613. jo jo, http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Vojensky-analytik-Koller-vytahuje-cisla-Rusko-je-nejslabsi-za-poslednich-200-let-Kdo-tvrdi-ze-Putin-napadne-Zapad-je-pomatenec-nebo-placeny-ideolog-330538#
  „Proto představu, že prezident Putin chce vytáhnout do války proti několikanásobně silnějšímu protivníkovi s cílem vybudování jakéhosi ruského impéria v Evropě od Lisabonu po Ural, může hlásat pouze naprostý pomatenec neznalý základních faktů a logiky, nebo placený ideolog, kterému je jedno, co vykládá.“

  No a protože nemohu zdejší úderku považovat za pomatence, musímjen doufat, že je platěj dobře. Asi od příspěvku… No,ty peníze rozhodně nesmrděj,to věděl už starej Vespasianus…

 614. Nevím jestli Sumaváku reaguješ na mě, ale já tu od nikoho nic takového nepíšu. Jen píšu, že by tu měla být dodržována pravidla běžná v mezinárodní silniční dopravě, aby se nepodkopala důvěra. Stejně jako tobě i mě záleží, aby pomoc dojela včas, když už se vypravili, aby taky dojeli. Co na tom ne a ne zkousnout??

 615. 716-do Ruska šli ti lidé proto, že na Ukrajinu to nešlo… Protože jim v tom bránili teroristé. Kromě toho jsou ta čísla o počtě uprchlíků do Ruska určitě nadsazená.

 616. Nota bene… proč Tě to sere, když ukrajinci řekli, že to na hranicích přeloží do svých aut?
  A kdyby se posílala pomoc do Rakouska, třeba uhlí a jídlo jako po jednom mistrovství světa v hokeji, Ty bys neposlal svůj traktor s vlekem?

 617. a co mě sere? Mě přijde, že si na mě vyléváš vztek za všechny media co v
  Cechách vychází.. Nečti to a bude líp.

 618. to by mne tedy zajimalo kdo rikal/rika/by rikal ze jsou hajzlove co nepomuzou.
  ja bych tedy od rusa pomoc nechtel ale ja nejsem ukrajinec.
  no a to hlasovani nohama – ja nevim uz jsem cetl o tisicech i milionech.
  ale nevraci se to treba rusove domu 😮

 619. Bože můj!!
  A vyhovují ty kamiony předpisu Euro5, který na asociované Ukrajině jistě platí?
  Jaká mezinárodní doprava, když furt jedou v Rusku a Ukrajinci to chtějí na hranicícch přeložit do svých aut?

  Hlava Tě nebolí? Spíš dobře?

 620. 717-Koller je Stbák a je ostudou, že dostává prostor v demokratickém tisku.
  Skutečná čísla jsou určitě jiná a nedivil bych se, kdyby Rusů nebylo 150, ale nejmíň 300 milionů. A tak je to určitě s celou tabulkou.

 621. No, toho si važ. Znám v Rakousku zcela legální případy, kdy má sedlák jedno číslo na silnici a to přendavá z náklaďáku na BMW a pak zase na traktorový přívěs.
  A ještě se debil diví, že ho s tím nechtějí policajti pusti do ČR…

  Zvláště ruská armáda má jistě, aby to bylo nenápadné, auta bez čísel.

 622. Co chtějí nebo nechtějí ukrajinci, to je jejich věc. Pokud vím, a můžes si to najít i na těch důvěryhodných serverech, tak z Moskvy ty kamiony před dvěma dny vyjížděly s tím, že dojedou až na místo. Ted během přesunu se dohadují co s nákladem. Z logiky věci, když budu vypravovat kamion s umyslem ho poslat až na místo vykládky, tedy za hranice, tak mu tu SPZ dám. Kapíro?

 623. 2 Šumavák – já bych teda navrhnul, aby si přečetli dnešního Macka, ale ono by to stejně bylo k ničemu. O zjevené pravdě se nepochybuje, zvlášť když to není zadarmo…

 624. 726-nedávno přece Rusové dovezli na Majdan zbraně v autě s ruskou SPZ. Tak se teď asi poučili. A vzhledem k tomu, že o tom konvoji vůbec nikdo neví, je absence SPZ docela logická. Ukrajinský celník uvidí 280 aut, bez značky, z ruské strany … To ho uvede v omyl a jak bude přemýšlet, co to může být vyskáčou spod aut výsadkáři a zlikvidují ho. Ďábelský plán.
  A nejde jenom o SPZ. Mají auta třeba platnou technickou kontrolu ?

 625. takhle bychom se mohli domlouvat o kukláčích na Krymu, protože by je určitě ošlehal vítr, tak si vzali kuklu. Fanda Fanda Fanda.

 626. NoName, je mi jasné, že to tu nikdo neuzná, ale bílý kamion tu SPZ, když ho vypravovali za hranice měl mít. Je dost možné, že si je našroubujou až před přechodem. Počkám.

 627. 730-až bude Putin chtít na východní Ukrajinu, prostě tam dojde. Na to nemusí přemalovat vojenská auta na bílo.
  Napadá vás nějaký racionální důvod, proč by Putin posílal vojáky v týden dopředu avizovaném konvoji natřeným nabílo, rezy ? Teď nemyslím potřebu zaujmout fakt zásadní postoj, ale nějaký racionální důvod. K čemu by to bylo dobré, jako výhodu tím Putin získá, nebo tak něco.

 628. Také bychom si mohli povídat o kukláčích se samopalem v kyjevském parlamentu při hlasování.
  Ale nebudeme, to stopro nebyli rusáci!
  Tak není důvod.

  No a o tom , kam který konvoj pře hranice dojede, rozhodují dva, na Ukrajině i čtyři.
  Rusáci, Kyjevští, hladové oficiální benderovské bandy a soukromé armády místně příslušných oligarchů.
  A ti „rusáci“ si to představovali moc jednoduše, asi jako Hurvínek válku.To zboží se musí zkontrovat, spacáky rozbalit aby v nich nebyli mužíci a to nejlépe v Kyjevě.Vozit to zpět někam do Doněcka se nevyplatí a navíc, podporovat lidi, kteří se brání bombardování vládou, je nemorální a prodlužuje a prodražuje to tu policejní aKci.

  Můžeš tam vyrazit, projednat s nima ty SPZ a všem autům bez SPZ sebrat techničák a zakázat další provoz.
  Já počkám, jak to s tím nenáviděným konvojem ( Rusáky to napadlo dřív než EU,že?) dopadne.

 629. tady už fakt pracují emoce. Necháme toho Sumaváku. Nikam bychom se nedostali a tolik do téhle debaty nehodlám investovat.

 630. Mimochodem, zástupci Červeného kříže intenzivně jednají v Kyjevě i Moskvě o tom, aby byl humanitární náklad dopraven na místo určení. Buď tedy ČK věří, že operace má smysl, nebo podlehl ruské propagandě.

 631. “ Je dost možné, že si je našroubujou až před přechodem. Počkám.“

  Vaše starosti a rotchildovy peníze tak mít…..

 632. I já NoName věřím, že operace má smysl. Nikdy jsem ji nezpochybnil. Jen tu mluvím o tom, že by měla být maximálně transparentní. To by měl být zájem i příznivců Putina. Jedině tak se může tahle situace řešit. Je to jasné,nebo to koupím za někoho z Lidovek??

 633. No tak opusŤ emoce a zkus zapojit obyčejný selský rozum. Moc by to prospělo.

  No a nestačilo by z těch kamionů sundat plachty? Tím by to bylo maximálně transparentní.
  Že do toho těm vzbouřencům případně trochu naprší, a trochu se to zapráší, nehraje roli.

  Až ty „vzbouřence“ pobijou, stejně jim bude jedno , jestli dostali nějaký cukr nebo ne.

  Odhaduji, že po dobytí Doněcka, to přejde do partyzánské války a teroristických útoků.
  Ale co.. i EU chce mít svůj Vietnam.

 634. 732 holt je to v nich jak v koze…o masakru v Katyni taky dodnes tvrdí, že s ním nic neměli společného.

  Nicméně se domnívám, že humanitární konvoj z Ruska neobsahuje nic závadného, žádné vojáky, zbraně atd., obsah je skutečně humanitární…Rusové se nemusí bát, že by jim někdo vyčítal, kdyby na Ukrajinu vtrhli prostě sprostě bez přemalovávání. Copak jim někdo vyčte Čečnu atd.?

 635. No, na hranicích zkontrolujou, pak na kamiony., bůhví proč, dají ukrainská čísla a zaštitu převezme červený kříž, když vše bude OK. Nerozumím těm tanečkům okolo a hlavně to, proč se hádáte. Teď jsem slyšel od prezidenta červeného kříže, jak se nakonec domluvili. Jediný problém je v tom, aby se garantovalo, tedy aby rusko garantovalo, že nezastaví nikde jinde, než v jedné oblasti Luhanska a tam se teprv bude rozdělovat pomoc mezi civililní obyvatele a tedy aby se nedostala teplá polévka těm kdo obsluhují minomety. Nic víc, nic méně.
  Jinak jsem rád, že ten kdo se cítí jako rus, se stěhuje do ruska. Kdyby to takhle dělal každý, bylo by v těch národních státech přeci skvěle, no ne?

  Koukám a vůbec nechápu, proč se tady velejvá tolik žluči, zvlášť když humanitární akce, třeba teď v Iráku probíhají zcela bez problémů a usa, francie a anglie docela dobře spolupracují s místníma….. Jestli není zakopaný pes v tom, že ukraina prostě rusům nevěří ani pozdrav, stejně jako moskva nevěří slzám 😀

 636. Ze to u té Tróje meli jednodušší ,co ?
  Ta kobyla určitě nepotřebovala SPZ…..
  V zajmu požadované transparentnosti to meli vezt na žebřiňácích, hajzlové úskočný …

 637. 741, Jirko, přesně o tomhle mluvím, důvěra se snadno ztratí a pak už nebude nikdo věřít ničemu.

 638. jinak, ta zpráva o přečíslování kamionů je přesně to co chci, aby se řešilo. Jistě, můžete říci, že rezy a cervený kříž jsou idioti, ale evidence kamionů, kontrola nad tím, kde se pohybují, to je základ důvěry…

 639. Zvl.Francii a Británii bych v souvislosti s humanitární pomocí ( dodávky zbraní Kurdům) radši moc nepřipomínal.
  Ale zase na druhé straně je to dobře, pro případ, že by se rusáci rozepnuli až tam,že?

 640. Rezy , a mohu si svým autem zajet až do Dvořiště bez kontroly? Nebo mě musí někdo z Brusele kontrolovat?
  Ty tady šílíš, že se ruské kamiony pohybují po ruském území bez ruských SPZ.

 641. Nickname, víš co civilních separatistů by na nich mohlo utéci do Ruska a vyhnout se třídícím táborům?

 642. zdravím !
  (727) „…pokud vím, a můžes si to najít i na těch důvěryhodných serverech..“
  Uff, konečně jeden, který nejen si MYSLÍ, ale dokonce i VÍ; a ještě navíc dokonce ZNÁ „důvěryhodné servery „, to jsou věci … 🙂
  No ale jak jsem někde četla, vědci se přiblížili k teleportaci, tak snad…. 😕

  No a něco z (ne)důvěryhodného serveru o tom, jak to vypadá tam, kde míří ta humanitární agrese z Ruska bez SPZ ( jen pro silné nátury) 🙁
  http://www.stripkyzesveta.cz/public/img/pro_silne.pdf

 643. ne šumaváku, vůbec nešílím z toho, že si jezdí kamiony po rusku bez značek, já jsem tu jen tak mimochodem utrousil,že k ukrajinským hranicím jedou kamiony bez značek s umyslem překročit hranice (ten umysl jasně Rusové deklarovali když oznamovali humanitární misi) no a stejně jako já, stejně jedná ČK. Díka za to. Jsem rád, že to mají dohodnuté a řeší to, co Vy jste odmítli jako zbytečnost. Já i ČK tomu přikládáme váhu, protože od toho se odvíjí další důvěra. Kapíro?

 644. No, ti civilové jsou pořád především občané Ukrajiny. Nemělo by tedy především bát poviností ukrajinské vlády jim nějak pomoci místo kontrolování kamionů, které vezou pomoc odjinud, když se na ty lidi jejich vlastní vláda vyprdla?

 645. Jinak jsem rád, že ten kdo se cítí jako rus, se stěhuje do ruska. Kdyby to takhle dělal každý, bylo by v těch národních státech přeci skvěle, no ne?

  No konečně jsi projevil trochu pochopení pro sudetské Němce, kteří chtěli do Německa!
  To to trvalo!

 646. No, Šumaváku, nevím co tě žere, ale já jsem už dávno říkal, že se ani nesnažím bejt objektivní a už vůbec ne nad věcí. Takže vítám dodávky zbraní kurdům, stejně jako vyzbrojování iráku a zároveň i rozpínavost Ameriky mi vůbec nedělá problém. Jo a pokud řekneš, že chci rusko na kolenouch aby nemohl obsazovat blízké, i vzdálené zahraničí, tak máš naprostou pravdu. Už aby to bylo…i když samozřejmě nebude, ale na druhou stranu, dokud budou mít v čele státu kágébáka, tak se mnou o tom vůbec nemůže vést žádný dialog.

 647. Pokud jde o vojenské kamióny (jiná přepravní nákladní auta než vojenská státy nemívají), tak jde popsat situaci: ruská armáda poskytuje ruským Ukrajincům podporu v jejich obležení.

 648. MaYdo, když on ten návrh Tymošenkové, vyhladit je atomovkou neprošel.. 🙁
  Ale s vyhladověním a hladomorem jsou na Ukrajině dobré zkušenosti.
  Hlavně je, separatisty jedny, nekrmit!

 649. Ne šumaváku…ti byli odsunuti, myslím, že tak něějak plošně a mnozí nedobrovolně. Ti co zbyly, z nějakých důvodů, tak to měli velmi těžké, bez ohledu, že třeba to měli těžké i za války. Ale nepopírám, že k tomu nebyl žádný důvod.

 650. MaYdo, střílet na povstalce tak, aby netrpělo civilní obyvatelstvo je povinností Asada nebo Kadaffiho. Asad by pak měl ještě odlišit demokratické povstalce od ISIL.
  Nevztahuje se na Ukrajinu, zde má armáda přímo povinnost ukončit rebélii za jakoukoliv cenu a udržet územní celistvost.

 651. Sice jsem teď docela zvědavý, jak to bude s územní celistvostí Iráku, zda ji má Malíkí bránit nebo ne, kor když je teď Kurd to nejlepší, co je proti ISIL k mání, ale ono se už nějaké vysvětlení najde.

 652. Co mě žere?
  Žere mě Tvé arogantní, povýšenecké poučování 98 % blbců, co nechtějí další světovou válku.

 653. “ dokud budou mít v čele státu kágébáka, tak se mnou o tom vůbec nemůže vést žádný dialog.“

  To teda je fakt rána Rusku, že s Tebou nemůže vést žádná dialog 😀 😀 😀

  Možná by se Tě měli zeptat, koho mají mít v čele, jako se šel zepotat sobotka do rusele, jetsli se dost líbí JMourová 😀

 654. Aha, no tak to jo … tak tohle tě žere. ..Takže jsem válečný štváč. No byl jsem už ledasco, ale tohle zařazení mne opravdu potěšilo.
  Mimochodem, nechcete další válku, to chápu, proč tedy podporujete, minimálně verbálně toho, kdo jí začíná? Vzpomínáš na toho anglickýho premiera, který přiletěl domů z Mnichova a mával papírem a říkal něco o tom, že zachránili světový mír?

 655. Šumaváku, možná by pomohlo to, co tady navrhovali pánové výš. Poslat do první linie. Konec konců, proč už dávno nepomáhají ukrajinské armádě dobývat Doněck a dostávat rusáky na kolena, když jsou tak přesvědčeni, že to je správné.

  Tedy, nemělo by to ten efekt, jako vědomí, že stačí jedna atomovka a nezařvou jen oni, ale i celé jejich rodiny a všechno, co v životě vybudovali, ale třeba by to stačilo.

 656. Jirko, tahle válka bude ta poslední. Jen ji musí Noriss rychle vyhrát a pak, pak bude konečně mír.

 657. 760 – Maydo, ale z tohodle se ten humanitární agresor uz nevzpamatuje…..pukne vzteky nebo smíchy….

 658. Samozřejme, ten Krym se dá taky dokupy. Vypíše se nové a jasnější referendum.

 659. Pokrok nezastaviš …..dneska si chunta vytírat prdel jednou podepsanou smlouvou za druhou a slavný Západ a zdejší stoupové ji za to tleskají a sypou penízky …

 660. Víš, Jirko, to je otázka priiorit a zájmů. My nemáme ostrov, kam bychom se mohli v případě konfliktu uchýlit a čekat, až jiní zhebnou na to, že rusko je třeba mlátit a tak válku nechceme. Není to v našem zájmu. Chceme jen docela normálně přežít. Jak přízemní a neidealistické, že jo?

  Jo, možná se mýlíme a k tej válce stejně dojde. Možná že potom zdvihneš káravě obočí nad tím, jak jsme byli hloupí a zbabělí.

  Ale vzhledem k tomu, že pokud k nějaký válce dojde, tak tady velmi pravděpodobně bude jen pustina, převoraná raketama obou válčících stran a z nás bude jen prach a popel, nám to asi bude jedno.

 661. Noriss už je starší pán, myslel jsem spíše na Kapitána Ameriku…ten je taky šikovnej. Možná by to vzal na chvilku i Hulk 😀

 662. Protože je tady obrovská skupina diskutujích, která ráda vyžaduje a dodržuje pravidla, kterými se řídí civilizovaný svět, mám dotazy:

  -má Kurd právo na samostatný stát nebo je územní integrita Iráku posvátná ?
  -má Kurd právo na samostatný stát nebo je územní integrita Turecka posvátná ?
  -je možné, že Kurd má právo na samostatný stát v Iráku, ale ne v Turecku ?

  Dá se otázka zodpovědet hned (máme přece univerzálně platná pravidla pro všechny), nebo počkáme, jak to dopadne i s příslušným výkladem znalců, kteří to zpětně zdůvodní ?

 663. 771, osobně jsem zvědav kdo Vám z té obrovskéí skupiny odpoví. Já tu vídám jen ty, co uznavaj pravidlo Silnější pes jebe.
  Ale třeba se dočkáte…

 664. Noname, viz má připomínka číslo …753

 665. Celý hysterický tyátr kolem konvoje iniciovala kyjevská vláda, protože už i Západ si jaksi všiml, že by se těm lidem tam mělo nějak pomoci. Proto narychlo schrastila 220t mycích prostředků a potravin a chce je dodat do místa dřív než ten ohavný Putin.
  Mně ani tak nevadí padoušství, je -li provozováno s umem a šarmem, ale pobuřuje mě donebevolající neumětelství, které celou tu krizi provází, včetně idiotské a kontraproduktivní propagandy. Opravdu si o nás myslí, že jsme stádo oligofreniků?

  Ukrajina tak jako tak padá do propasti. Dnes přijali bez další diskuse zákon o sankcích ( viz 282) vůči Rusku a odsouhlasili prodej 49% podílů na energovodech zahraničním zájemcům. Hovno mají, co mohli, zničili nebo za hubičku prodali a ještě se troštují, že po vítězství v Donbasu potáhnou na Krym. To už je vláda na úrovni nějakého státu typu Burkina Faso.

 666. 772-no Vás jsem zrovna myslel. Ctíte pravidla i na úrovni SPZ …
  Dá se říct, s ohledem na PRAVIDLA civilizovaného světa, jak je to správně ohledně územní celistvosti Iráku vs. práva na sebeurčení Kurdů (teď podpořeného dodávkami zbraní) ? Takhle dopředu ? Pravidla jsou daná, denně je applikujeme …
  Jak to bude správně v Iráku ? Nepředpokládám, že PRAVIDLA umožňují více scénářů, to by přece nešlo …

 667. 773-fajn, ale Kurdi už defacto teď nejsou Irák.
  Má tedy irácký premiér právo střílet do Kurdů, protože územní celistvost ? Tedy pokud by měl čím a někoho, kdo bude střílet …

 668. NoName, včera jsem to tu psal a Sumavák na to pak ještě reagoval.
  Jinak k těm pravidlům s SPZ, nevím, zda jste byl na vojne, já ano. Se značkami jsme zcela pravidleně hráli mairáš. Vím, že je to jeden ze základních triků a jsem na něj citlivý. Shodou okoností, ČK je na to taky citlivý. Jaká to náhoda!Pokud chcete aby těm lidem bylo momoženo, musíte hrát trnsparentně, o nic jiného tu nejde. Je to jasné???

 669. 779-čtu, čtu, ale nějak nevidím jednoznačnou odpověď. Ani včera.
  Můžete mi tedy svůj názor vzniklý aplikací PRAVIDEL na Irák/Kurdy napsat ? Jak je to dle PRAVIDEL správně ?

 670. Noname, kazdy ma pravo a to tu pisu od doby, kdy sem pisu, na sve samostatne uzemi, tedy na vyhlaseni statu. S dusledky , ktere to obnasi, treba na moznost vyhlazeni od te mafie, od ktere chce pryc. Takze jestli kurdove, nebo baskove, nebo moravaci….. Budou li chtit vlastni stat, tak si maji spocitat co to bude stat. No a muj postoj bude uplne stejny, jako vzdy, tedy kouknu se kdo podporuje odtrzeni a podle toho se zachovam. Nic vic, nic mene. Nikdy a to delam i ted, jsem nepsal ze me preference jsou neutralni, ze jsem objektivni a nad veci. Naopak, jsem zaujaty a me osobni prevazuji nad mezinarodnim pravem a nejen nad nim.

 671. 782-to není odpověď.
  Máme teď skvělou příležitost pomocí PRAVIDEL platných pro všechny národy dopředu ukázat, jak je to správně. V Iráku. Dříve, než to začne.
  Zda bude v právu Irák nebo Kurdové.
  Kdo bude v právu ? Dle PRAVIDEL ?

 672. Aha, takže jestlli to správně chápu, tak obyvatelé východní ukrajiny mají právo se odtrhnout od Kyjeva a kurdové od Iráku či Turecka, ovšem pokud za to budou vyhlazeni, je to jejich problém, protože měli počítat s nýsledky.

  Je to tak správně podle PRAVIDEL?

 673. skuste mi ta pravidla předložit včetně toho, že jsem ta event. předložená pravidla někde delkaroval já jako správná. Pokud vím, žádná pravidla obecného charakteru řešící osamostatnění jsem nikde ani nedeklaroval, ani nezastával. Naopak jsem řekl, že když chce někdo samostatnost, zvedne zbran proti své zemi, pak musí vyhrát. Je to moc složité?

 674. (781) hmm,“No a muj postoj bude uplne stejny, jako vzdy, tedy kouknu se kdo podporuje odtrzeni a podle toho se zachovam“ Takže tedy podle Vás záleží na tom ,KDO PODPORUJE ODTRŽENÍ ,aby to bylo v souladu s mezinárodním právem ? 😕

  A pokud se týče toho „mezinárodního práva : podle rozhodnutí haagského soudu (Kosovo) “ právo na sebeurčení ,tedy na odtržení a vyhlášení samostatnosti“ není v rozporu s mezinárodním právem “ 😕 Proč to nemůže platit na Krymu ?

 675. Co furt mate s mezinarodnim pravem? Psal jsem nekdy, ze je pro mne nejak urcujici, nebo ze mne na nem zalezi?

 676. 786-díky, stačí. A co tedy bylo špatně na Krymu ? Zvolili strategii, která vedla k vítězství. Žádná pravidla obecného charakteru řešící osamostatnění zdá se nejsou (jak říkáte). Důležité je (jak říkáte) vyhrát. No a to se stalo.

 677. (787) “ zvedne zbran proti své zemi, pak musí vyhrát“ .. No, když vyhraje s americkou pomocí ,tak je to v pořádku, když s ruskou ,tak to v pořádku je nebo není ? Takže: Američané mohou pomáhat, Rusové nesmí …?
  A odpusťme si žvásty mainstreamových médií : Američané nesou na svých křídlech „demokracii“, svobodu …atd.atd., Rusové zmar ….atd. 😕

 678. NoName, ano, to se stalo. Ukrajinci prohráli a bylo rozumné to odpískat. Odpiskali, odepsali. Nebyla nevýznamná pomoc Ruska. Ale nebudem se dohadovat, ano, klidně Vám přistoupim na cokoli, včetně toho, že Sevastopolští ruští vojáci měli zrovinka celozávodní dovolenou. Já tu jen píšu, že s tím způsobem, kterým to legalizujou si mohou jít k šípku. Dělám si z toho srandu, protože víc se dělat nedá. Že to tu některé rozzuří doběla, no co se dá dělat. Neberu to jako směroplatné, protože lidi na Krymu měli hlaven u hlavy.

 679. No vyhráli, vyhráli, podvodem vyhráli, zelení mužíci tam byli, tak to neplatí. 🙂

 680. V Kyjevě v Parlamentu už několik měsíců hlasuje cca. 250 poslanců ze 450. Poslanci z východu byly odejíti z Parlamentu, kdo zůstal, dostává po držce nebo je vylučován z jednání. A vadí to někomu ?
  Život už je takový.
  Silnější pes.

 681. „protože lidi na Krymu měli hlaven u hlavy.“

  Tak to měla opozice v kyjevském parlamentu leckdy taky. Přesto se hraje na to, že kyjevská vláda je ta nejlegitimnější na světě.

 682. a pak se divte Slovákům, že se dali v minulém století k náckům, když měli dojem, že se jim bude lépe žít…

  Vždyť co je důležitější než plnej těřich?

  Zajímavé čtení…finské noviny a diskusní fora…kde se nedohadujou anglicky, tam jsem ztracená:) Nicméně mi jsou finové rozhodně sympatičtější než rusové a ukrajinci- názorově tedy.

 683. ale to se NoName dostáváme do kruhu. Ráno jsem tu mluvíl o tom, že Ukrajinci nedělají stejné chyby jako jsme udělali my… Historie se neopakuje ani nedělá reparáty, nikdy nebudeme vědět jak co dopadne, dokud to neproběhne…

 684. Zákon dává ukrajinské Radě národní bezpečnosti a obrany právo zavést prakticky jakákoli sankční opatření včetně zmrazení účtů, zákazu přeletů letadel, blokování obchodních a licenčních smluv či zastavení tranzitu energetických surovin.

  Jeslipak jste NoName už převložkoval komin?

 685. 789 Noname Žádná pravidla obecného charakteru řešící osamostatnění zdá se nejsou (jak říkáte).
  Tohle přesně neříkám. Já říkám, že jsem žádná taková nedeklaroval, ani nezastával. Pokud existují, pak nezávisle na mě a nemůžu sloužit s jejich aplikací.

 686. Kdo ještě nemá svůj konvoj ?

  Ukrajinská vláda ve čtvrtek oznámila, že z Kyjeva, Dněpropetrovska a Charkova vypraví vlastní konvoje s humanitární pomocí pro Luhanskou oblast. Podrobnosti o nákladu ale podle AP neupřesnila.

  Svůj vlastní konvoj chce na východ země vypravit i podnikatel Rinat Achmetov označovaný za nejbohatšího Ukrajince. Potravinové pomoci pro Doněckou a Luhanskou oblast má být nejméně 6 000 tun, tedy zhruba trojnásobné množství ve srovnání s pomocí z Ruska. Náklad má rozdělovat několik kolon po stovce tahačů.

 687. Být principiálním na diskusním fóru nic nestojí. Stejně tak jako investovat kšeft někoho jiného na oltář spravedlivých a nutných sankcí.
  Až diskutující, případně rodinní příslušníci diskutujícího povalí v tanku směr Doněck, budu se principiálností diskutujícího vážně zabývat.

 688. Jirko, ad 781 – a kolikrát už jsi se pokusil vyhlásit stát „Zámecké sady chrámce“ ??
  Kolikrát už jsi se pokusil svrhnout vládu jedné lidové(progresivní) strany a polopresidentský systém na Seychelách?

  Jinak jsou to jen teoretické kecy…

 689. Andy, Ad 796 – co jen Slováci v minulém století…?
  Takových je i dnes…
  …co se přidávají k EU a zavrhují národní státy.

 690. Proc bych to mel delat? Ja psal ze kazdy, kdo chce vyhlasit stat, musi spocitat naklady a vynosy a nejen to , i zajistit si podporu zvenci. Takze nejake reci o tom, kolikrat jsem to udelal ja, jsou uplne, ale uplne mimo misu. Jsem velmi udivenej a trosku i bez dechu, ze tohle slysim zrovna od tebe.

 691. Rezy ad 798 – Byl bych optrnější s tím dovoláváním se zákona na Ukrajině.
  Podle zákona je Janukovič ještě stále presidentem a vyhlašování zákonů se samopalem u hlavy poslanců mi také nepřijde úplně košer…

 692. Jen takova perlicka… svycari poradaji letecky den a rekli rusum, ze nejsou vubec vitani a zakazali jim priletet – predvest se. Je videt, ne kazdy to bere na lehkou vahu, tu ruskou podporu obcanske valky na ukraine

 693. 805-nakonec, volba strany v té válce se ukázala jako správná, jenom předčasná 😉

 694. Aha, takže to zjišťování, kolik lidí je potřeba na svržení státu, a nadávání na páteř bylo prostě jen tak,jen provokace, kdo se chytí a udělá ze sebe blbce?
  Proč by Ti potom někdo měl věřit, že to co říkáš, myslíš vážně?

 695. Ruské imperium má dnes fakt černej den. Jedna těžká rána za druhou. Nejdřív s nimi Jiřík nebude diskutovat a pak je nepustí Švýcaři na leteckej den. 😀
  Z toho se fakt musí ten Putin zhroutit….

 696. Třeba se Švýcaři bojí, aby ji tam nějaké ruské letadlo, v důsledku chyby švýcarského letového řízení, zase nespadlo.
  Ale jako úkrok stranou je to zajímavé.

 697. Ty svycari jsou fakt tvrdy. . .holt se divaci na ta ruska letadylka podivaj na netu. . .
  Spravny principialni postoj, ktery ty humanitarni agresori srazi do kolen. . .
  A eurostoupove mohou slavit. . .kmínkou. . .

 698. To je jen a jen problem druhych a ne muj…. Ja jsem uz davno vyjadril svuj postoj ke sprave statu jinak, nez si vytvorit vlastni stat. Kdysi, kdyz sem chodil Kocour, ptal jsem se ho na moznosti a nikdy mi neodpovedel a kdo jiny by to mel znat, nez on. Takze asi tak.
  Nevolas po konstruktivni kritice? To jsem uz taky zazil……. Hele, musim se priznat ze naprosto netusim, kdo za tebe pise, ale vyhod ho, protoze takoveho sumavaka neznam.

 699. A kdo píše za Tebe? Budeš-li na tom trvat, tak toho Tvého dublera vyhodím.

 700. Dobre, v podstate jsi to udelal ….. Pamatuji si totiz jineho sumavaka.

 701. I já si pamatuji jiného Jirku.
  Který se choval slušně, nenadával lidem do krav, zmetků a do blbců (98%), nesnažil se arogantně a povýšeně poučovat lidi, kteří jsou většinou starší, zkušenější a i vzdělanější než on.

  Lidská blbost je nekonečná, ale moje trpělivost ne.

 702. no jo sumavaku i kdyz ja urcite nejsem objektivni tak i tak mi pripada ze ta tva spravedlnost je hooodne selektivni.
  ale treba ne kdo vi ? 😮

  no a ten strach z valky namne spise pusobi jako radost z moznosti si prisadit na tu blbou nespavedlivou Eu.

 703. Zkusenejsi? Vzdelanejsi? To je tedy velka otazka, jestli tomu tak je. A stari vubec neni zadny predpoklad k tomu, ze bych mel byt vdecny za to, ze mne oslovi. No ale to je jedno. Jsou veci, ktere se proste nedaji prekonat, uz proto, ze to je prilis osobni.
  Ostatne nemenil bych na pusobeni na blogu nic a uz vubec ne se nejak loucil prasknutim dverma se vsi ostudnou paradou, jako nekteri, kteri pak prichazeji…. Naopak, prilezitost se seznamit s lidma, oni to vedi kteri, mne velmi obohatilo.
  Jen bych poznamenal, jako muj posledni prispevek, ze je opravdu strasne moc poznat, pokud prispivatel prochazi tezkym zivotnim obdobim, ncekane osklivym starim, ci nemoci…. Ztraci nadhled, ztraci soudnost a hlavne, zabrany a zaroven se dovolava nejakeho ohledu a slusneho zachazeni…..

 704. No když jinak nedáte, Vaše Veličenstvo…

 705. promiň, Jiří, ale už drahnou dobu mám pocit, že do nás hustíš, co bychom měli dělat, aby byl svět takový, jaký ho chceš mít.

  Nikomu tu nemusíš být vděčný, za to, že Tě osloví, ale jisté elementární zásady slušnosti bys snad dodržovat mohl. Zvlášť od Tebe, který tu občas zdůrazňuješ důležitoast „kinderštube“ a správné výchovy.

  Lidi nejsou ani zlí ani blbí ani špatní nebo nečestní jen proto, že na některé věci se dívají jinak než Ty.

  Teta Kateřina by na mém místě řekla, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu a komu není rady, tomu není pomoci…. 🙂

 706. 805- žejo? Například Češi…i k Lisabonské smlouvě:)
  A nepodepíšu a nepodepíšu…

 707. Já bych se s dovolením Jiřího zastal, kráva na konci jednoho diskusního threadu měla svůj velmi konkrétní důvod, jinak je Jiří pořád stejný-prostě má svoje názory a ty hájí. Ano, občas nemá den, ale to se přece stává každému z nás.
  Nevím jak ostatní, ale já nemám s názory jiných žádný osobní problém, dokonce ani s AK ;), prostě je to jenom diskuse, občas utečou nervy i mne, občas mému oponentovi. Nic osobního z toho fakt nevyplývá a ani by vyplývat nemělo.

 708. přečtěte si to 801 – dokonalé školení v typicky sovětské desinformaci. Směs pravd, polopravd a lží. nedokázaná tvrzení. ten článek nevypovídá o ničem , pouze znehodnocuje všechny dosavadní informace.

 709. 824 Šumaváku, já nemusela, za mne to udělal ten nejzásadovatější ze všech zásad…takže…není to tak jednoduché, nicméně, ač se za to fakt stydím, tak v EU nějak moc nestrádám…živím se v podstatě posluhováním českým ouřadům a mám velmi dobrý přehled, co z buzerací a plateb nemá s nařízeními či doporučeními EU lautr nic společného, ba naopak, v leckterém případě EU brzdí pomatence v české vládě.

  Tím neříkám, že jsem z Říše, které vládne Rumpál nějak vodvázaná….ale že bych kvůli tomu začala obhajovat ruské počiny a hledala vši jen na EU a USA, to tedy skutečně asi nedokážu.

  A Jirku nechte na pokoji, baby tady do něj rejou jak zjednané a nikdy ty megery nikdo neokřikne.
  Jen jeho kindrštůbe mu asi brání jim oplatit stejným a začít rejt do jejich záhadných kariér a původů.

  Sakra…

 710. No, můj názor je, že jestli už je někdo nejchytřejší, nejlepší, všechno ví nejlépe, všude byl dvakrát a skoro všichni ( 98%) jsou debilové, mohl by se nad takové výrazy povznést.
  Mohu si za ním stát?

 711. Andy, sklerosa je svinstvo… Třeba by sis mohla najít a připomenout to video, kdy Klaus vycházel z Ústavního soudu v Brně, který projednal jeho námitky( aniž měl dispozici jeden jediný výtisk Lisabonské smlouvy) a znova se zamyslet nad tím co říkáš…

 712. Podepsat bez zbytečného odkladu…. nebylo nějaké takové rozhodnutí US ?

 713. (826) také jsem uvedela, že je to (ne)důvěryhodný zdroj ,není-liž pravda ? Ostatně: autor má být nějaký Francouz – asi tajný obdivovatel Putina 😕
  Leč informace o
  tom, že Shell to „sbalil“ ,myslím u Luhanska, se objevila někdy v dubnu nebo ještě dříve (bohužel nemám link); důvod ? Vrty údajně prokázaly nedostatečné ložisko na to, aby se vyplatilo tam těžit 😕 Berte nebo nechte být- je to na každém z Vás 🙂
  Oosobně nejsem schopna spočítat, kolik lží a polopravd se objevilo a objevuje v západních médiích, neřku-li dokonce v projevech americké administrativy …. 🙁
  No beru, že Rusko je velmoc, která se vměšuje do vnitřních záležitostí USA na celém světě 🙂

 714. Andy, nevím co je to „jeho kinderstube“, ale pokud jde o jeho sociální inteligenci, tak ta je někde na -20.Každý kůň má vyšší.
  Kromě toho s námi skončil, takže to není potřeba už dále řešit.

  PS.
  Pokud se mě pokusíš poučovat o etologii a chování hospodářských zvířat, narazíš.

 715. no jo takovejch hrdinejch prezidentu “ podepsat bez zbytecneho odkladu “ uz v kotline bylo.
  proc jim to vycitat nikdo nevi jak by se zachoval on.

 716. Stále, pepo, stále!
  A věř mi, jsou inteligentnější než někteří diskutující zde.

 717. Šumaváku…můžeš za tím stát, můžeš si za to i lehnout, jsem ten poslední, kdo by ti do toho hovořil…dtto etologie hospodářských zvířat.

  Co se 833 týče, kdybych měla posuzovat sociální inteligenci zdejších jedinců podle jejich projevů tady, bez snahy o zlehčení, humor…tak by mínusy nestačily:)

  Jenže to nedělám…vím, jaký je Jirka ve skutečnosti (a to ho znám méně než vy)…dokud jste se nerozkmotřili kvůli jeho názorům, které bez humoru přebíráte jak autisté, byl to úžasnej kamarád, že? A předpokládám, že ve skutečném životě není ani Šimon věčně zpruzelej dědek, Rpuť jedovatá čarodějnice a Mayda mamina, co nás tady krmí historkama o tom, kolik čeho zavařila a co dělá babička…neb na víc nemá.
  Věřím, že jsou chytrý a sečtělý a fajn…ale dává mi to, přiznávám, čím dál víc práce…

  Hodinka upřímnosti skončila. Jdu si prohlížet své tělo větší než má Halina Pawlovská, kontrolovat svou menopauzu, ledničku nacpanou chlastem, naprosto nedostatečné vzdělání, protože ty vejšky, co máte vy jsou určitě lepší…a kdoví na co si ještě vzpomenu, čím jste mne tu častovali….

  A o těch dalších ani nemluvím- nestojí za to.
  Úplně jste se z tý politiky zmagořili, přátelé. Nepřátelé se nezmagořili, ti byli prdlí odjakživa.
  Pěkný večer přeju:)

 718. 836 to stebou souhlasim
  asi se jen budeme lisit kteri.

 719. tak jsem zvedav zda humanitarni pomoc ruska vydrzi jeste tyden at dodrzi tradici nebo ze strachu o sve jednotky nebude ctit tradici.

 720. Hele No Name, Ty jsi Andy?
  Dokud si to nenajde sama, tak neuvěří!
  On na těch schodech hlavně řekl, že je demokrat a bude-li si to většina přát, že to podepíše i když s tím on nesouhlasí.
  Což učinil.

 721. Mezi zásady kinderstube – píši si- je i osloveni megera- napsal his Masteŕs voice fraucimor…
  Člověk se od te elyty furt učí….

 722. Hele Andy,
  Jirka oznámil svůj poslední komentář zde, je dospělej plnoletej , za svými slovy a názory si stojí, tak ho snad nemusíš omlouvat a vychvalovat jako dítě z mateřské školky a opět přitom urážet ostatní.

  Omlouvám se, že jsem nepochopil apolitičnost Tvých komentářů, zvl. takových kde jsi projevovala strach z rusáků kteří se u Tvých dveří na Letné budou vyptávat, jak se dostanou do Prahy.

  Konzistentnost fakt není sprosté slovo. Byť je pro někoho neznámé.

 723. ad 840. Dočkej času jako Hus hranice v Kostnici a za týden uvidíš.
  Máš už nějaké zprávy o tom že vojska z Polska a NDR jsou na cestě do Luhanska?
  Nějaké ruské blogy o kolonách pandurů bez evidenčních čísel?

 724. no co tak se na nej svycari podivaji internetu 😀
  czech.ruvr.ru/news/2014_08_14/Svycarsky-parlament-zrusil-pozvani-Naryskina-7362/

 725. 844 konzistentnost neni sproste slovo
  kdysi jsem cetl jakysi blabol na psu ( myslim ze to byl nejakej brnenskej redaktor ) ale mozna ze to blabol nebyl a byla to jen konzistentnost 😮

 726. Já se vám divím. Od začátku ukrajinského konfliktu tady píšu furt dokola, že jde, dle mého mínění, o soukromou válku ukrajinských bossů o přerozdělení sfér vlivu. Holt ti západní chtěli zase k lizu, dokud ještě něco zbývá. Odtud se berou prachy na zbraně, odtud se berou i zbraně.
  No a protože část bossů našla příznivce a podporovatele v EU a USA, hledá ta druhá část logicky podporu v Rusku.
  O nějakou svobodu nebo demokracii vůbec nejde.
  Z uvedeného důvodu se taky drží Putin zpátky, jen využil situace a zabral Krym. Evidentně se ale nechce angažovat ve prospěch mafiánů, které doma likviduje.
  Myslím, že soudnějším politikům v EU je to taky jasné, bohužel však převažují ti rozumově prostší.
  Řeči o nějakém zadržování Ruska a podpoře ukrajinského boje za svobodu a nezávislost působí poněkud žertovně.

 727. (845) a proč Vás ,pasáčku, to tolik trápí ? On Vám Naryškin měl v tom Švýcarsku splatit svůj dluh ? 🙂

 728. Týýý jo, to sjou nějaký skvrny na slunci, či co?

  To jste nám to teda nandala , Andy 😀 už se běžím oběsit na nej

  Já teda jsem rozhodně radši mamina, co nemá na víc než na zavařování a starosti s babičkou než nána, směšná ve své nafrněnosti na vlastní hloupost, co nemá na víc, než kolem sebe plivat jed a nasírat lidi.

 729. Foundry – „rozumově prostší“ ?? – to sis dovolil dost! 😉 😀 😀 😀
  EU nikdy žádnou chybu neudělala, EU je naprosto nevinná, to všechno, v krajním případě, jen její hypertrofovaná páteř.

 730. ne westiku je mi lito svycaru.
  chudaci neuvidi ani letadla ani naryskina

 731. A kritizovat se nesmí, protože se snaží odbourat naprosto chybné a fuj! národní státy.

 732. Foundry, to tu od začátku píše více lidí. ale někteří se je prostě pokouší přesvědčit, že tomu tak není a že to je tak, jak si myslí oni.
  No a z toho pak povstávají věci různé a hrůzné. 🙂

  Docela by mně zajímalo, kolik proruských oligarchů má ve švýcarských bankách účty a zda jim je vypověděli, když jsou tak zásadoví, když jde o leteckej den.

 733. Hmmm, a myslíš, že jim proto bude míň chutnat sejra? Nebo půjdou pozadu hodinky?
  Trochu se bojím, že si ruští oligarchové přesunou svoje devizová konta do Turecka a Číny a toho už by si Švýcaři mohli všimnout. Ale pod dohledem USA na švýcarské banky k tomu nemůže dojít… takže jde o hovno. 😉

 734. 851-Naryškin uvidí všechny evropské politiky v září/říjnu v Moskvě, kdy přiletí „jednat“ o plynu.

 735. Foundry, nazdar. Jako vždy rozumně a věcně…

  Koukám, že dnes na Petrovejch kamenech bude veselo…

 736. 850-je docela zvláštní, že tato banda euro imbecilů, která nikdy nedokázala vyřešit ani podstatně triviálnější problémy má takovou podporu médií v takto závažné záležitosti (a to se ještě minule Sobotka uchechtával v rádiu, že teď je přece většina euro imbecilů na dovolených, tak kdo by co řešil. Však pořeší v září, ne ?).
  Je to na Darwinovu cenu, jenom kdybych se toho neúčastnil osobně. 🙁

 737. Je škoda, že si ten boj za svobodu a nezávislost Ukrajinští mafiáni nerozdali v opuštěné Černobylské zóně. Soudcovat jim to mohl Kája číro s Astonkou, Rompujem a Kerrym. Nemuseli do toho zatahovat slušné lidi..

 738. Pokud někdo místo toho létání na koštěti, nepoužije to koště k zametení před vlastním prahem.
  Ale za úklid veřejných prostor jsou odpovědné Technické služby, takže to nehrozí…

 739. 2 Šumavák – a víš, co je zajímavý? O kukláčích na Krymu a hlasování se samopalem u hlavy tu psal jeden přispěvatel… Bez relevantního odkazu… Stylem – každý přece ví…
  Tentýž přispěvatel tu psal o kamiónech s humanitární pomocí bez SPZ. Opět bez jakéhokoli odkazu – všichni přece vědí…
  Nějak mi to připomíná zprávy, že USA přesně vědí, ale neukážou… A pak se rozpoutá vášnivá debata na téma „agentura JPP“!
  A dojemná starost, odkud tzv. separatisté berou zbraně a munici – a ani zmínka o tom, odkud zbraně a munici bere ten udatný demokratický Kyjev… Když už provádí tu genocidu vlastního obyvatelstva.
  No a o posvátnejch, mezinárodně uznanejch hranicích by mohla pohovořit Kosovská řeznice…

 740. no ale PeSi uznej, že poslat Humanitární konvoj do Doněcka jako první, je facka do tváře celému „civilizovanému“ světu a to se neodpouští.

  To je hozená rukavice k informačnímu souboji.

 741. 862-pozitivní na tom ale je, že teď jsou cesty na východní Ukrajinu ucpány humanitárními konvoji. Ještě minulý měsíc bylo moderní mít vlastní batalion, dnes vlastní konvoj ! A jeden je až třikrát větší než ten ruský !

 742. Bohouši, taky zdravím 🙂 Mé úvahy vychází z prosté skutečnosti, že lidi, které jsem tam znal (byl jsem pár let přímo v epicentru dnešních bojů – Gorlovka, Družkovka, Kramatorsk, Doněck), případně jejich potomci, téměř na 100% neválčí, nýbrž se starají o přežití.
  Už tenkrát jim bylo úplně jedno, kdo právě vládne, jen aby byla vláda jakžtakž snesitelná. Jak říká Schumi, filosofování o politice a vznešených ideálech je příznakem rozežranosti. Ti lidi měli vždycky jen snahu zajistit si trochu slušné živobytí a bylo jim úplně jedno, jestli jim vládne Moskva nebo Kyjev. Rozhodující byl místní satrapa.
  Jsem přesvědčen, že na straně povstalců, separatistů, iredenty nebo jak jim chceme říkat bojují najatí a zaplacení vojáci. Stejní jako ti, kterými druhá strana konfliktu posílila „vládní“ vojsko.
  Proto se nahlas chechtám úvahám o boji proti ruské rozpínavosti a podobným hlubokomyslnostem.

 743. Šumaváku, nazdááár… 🙂

  NoName, ten Naryškin? Není to to kníže, jak zpívalo „Oči čóóórnyje“ v jednom starším českém filmu? Toho že by ve Švýcarech nechtěli? No toto… 😉

  Foundry, opět souhlas…

 744. Jo Foundry!
  A já protože vidím dál ( do minulosti) říkám, že až skončí žoldáci najatí na obou stranách, dojde k partyzánské a teroristické válce.
  I EU chce mít svůj Vietnam, jako USA.
  Však je, dle Lisabonské strategie, dohoníme a předhoníme, no ni?

 745. Bohouši, není!
  Kde bys dnes sehnal v Karlsbadu v baru dvě cihly, aby sis na ně mohl sednout a tancovat kozáčka?
  To by Ti Babiš nikdy nedovolil…
  Ani kdyby ta tři vejce do skla byla od něj!

 746. Šumaváku, jo. Ty seš mi nějakej chytrej. Copak nemáš při tvém stáří tu, no sklerózu?…

 747. Foundry, lidi chtějí vždycky ve válce především přežít. Ty vznešené řeči o principech, vlasti, demokracii, krvi, která stměeuje národ a podbné pindy vždycky vedou ti, co do první linie nikdy nepůjdou.

  nic nového, už E.M.Remarque věděl svý….

  „Kantorek měl při hodinách tělocviku tak dlouho přednášky, až celá třída jako jeden muž vytáhla pod jeho vedením na okresní velitelství a dobrovolně se přihlásila na vojnu. Vidím ho ještě před sebou, jak na nás blýskl svými brejlemi a ptá se dojatým hlasem:
  ,,Vy přece půjdete taky, kamarádi?“
  Tito vychovatelé mívají tak často své city v kapsičce u vesty; taky je každou hodinu vyndávají. Ale o tom jsme tenkrát ještě nepřemýšleli.
  Jeden z nás ovšem váhal a nechtělo se mu právě. Byl to Josef Behm, tlustý, milý hoch. Ale nechal se přemluvit, poněvadž by se jinak znemožnil. Snad myslili I někteří jiní jako on; ale nikdo se nemohl dost dobře vydělit, neboť v té době ani rodiče nesahali daleko pro slovo ,,zbabělec“. Nikdo totiž neměl ani nejslabší zdání, co přichází. Nejrozumnější byli vlastně chudí a prostí lidé; pokládali válku hned od počátku za neštěstí, zatím co lépe situovaní nevěděli samou radostí kudy kam, ačkoli právě ti si mohli následky vypočítat mnohem spíš“

  Od dob, kdy to bylo napsáno a kdy to autor prožil, se nic nezměnilo….

 748. 866 – jenom doufám, ze do toho ukrvietnamu nebude muset nárukovat někdo z blízkých….
  A doufám, ze nebudou kvóty na ubytováni rekonvalescentů z ukrvietcongu ….
  A jestli ano, pak ze lásku k „širší eurovlasti“ projevej především eurohujeri…..co si zvolili ….

 749. Samozřejmě že projeví erohujeři svou lásku k širší vlasti.
  Stejným způsobem jako výše uvedený tělocvikář.
  Budou agitovat, přesvědčovat a od toho, aby narukovali, tu budou ti méně uvědomělí.

 750. Ještě bych dodal, že z důvodu osobních zkušeností se mi jeví srovnávání se Sudety v roce 1938 poněkud povrchní až slabomyslné.Po žádné analogii Freikorpsu nebo ordnerů tam nikdy nebylo ani stopy, o nějaké místní variantě SdP ani nemluvě. Nikdo se tam nikdy neprojevoval jako Henlein a i především východem zvolený Janukovyč si od Moskvy udržoval zdvořilý odstup.

 751. (864) Foundry, vcelku souhlasím, i když si myslím, že USA rády toho využily proti Rusku (pokud to vůbec „nespískaly“) 🙁
  “ filosofování o politice a vznešených ideálech je příznakem rozežranosti“- no, to v podstatě říkal už starý Habásko v Mužích v offsidu ( chudý člověk nesmí mít názor) 🙂

 752. Bohouši, ale notak! Ty děláš jako kdybys nevěděl, že mládí je jediná nemoc, ze které ti géniové zcela jistě vyrostou…

 753. 869 — Ostatně, maYdo, Cesta do hlubin noci začíná dosti podobně… Možná nebude jen úplnou náhodou, že přísloví, které se v českém prostředí objevilo léta předtím, než tato krize vypukla, totiž

  Když prapor vlaje,
  jde rozum do háje.

  jest údajně původu právě ukrajinského…

 754. MaYdo, jsi pozadu a zavostalá!
  Na západní frontě (zakarpatská Rus) je (zatím) klid a Aktuální je teď Vítězný oblouk!
  Samozřejmě nemám na mysli známý mezinárodní dostih l´Arc de Triomphe v Longchamp, ani Brandenburskou bránu v Berlíně.
  Jestli von ten Remarque nebyl protiválečný štváč.
  S tím by se Jirka ppa dnes teda neshodl…

 755. Kromě toho, když se jmenoval Erich Maria Remarque, tak to určitě byl nějaký buzík… 😉

 756. Jinak tedy já mám sociální inteligenci nulovou, jak prosím vidíte už z toho, že do této debaty vůbec zasahuji; nikde na území bývalého SSSR jsem v životě nebyl a (s určitou výjimkou Podkarpatské Rusi) snad ani nikdy netoužil být; ze zpráv v médiích si neumím vyfiltrovat žádný relevantní obsah –– a tak mi asi nejvíce informací o současné situaci na Ukrajině a nejplastičtější (ovšemže ryze subjektivní) představu o jejím příštím vývoji poskytuje Babelova Rudá jízda, ani ne sto let stará…

  A jestli nic jiného, přinejmenším to jsou prvotřídní, skvěle napsané povídky.

 757. (826) Hlas volajícího (Dušana) na poušti ….
  Čím větší blbost, tím „důvěryhodnější“. 😛
  (872)„Po žádné analogii Freikorpsu nebo ordnerů tím ovšem tam nikdy nebylo ani stopy, o nějaké místní variantě SdP ani nemluvě“ Já Ti to docela věřím, tím ovšem říkáš, že ti, kteří obsadili tu radnici, tu celé město, nebyli a nejsou místní. Což by ovšem popíralo tezi o nezúčastněnosti Ruska, jeho armády a tajných služeb či specnaz.

 758. No, pravda, je to hnus, že je hned nezastřelili rusáci, rozpínající se na západ,…ale prozápadní kyjevští to lehce zvládnou.
  Jen co se dozvědí kdy a kde je ti hnusní rusáci vrátí na Ukrajinu.
  No a ti ostatní už si budou pamatovat, že když už jsou jednou v Rusku, nemají si vymýšlet, že chtějí zpět na Ukrajinu!

  Ale že to má ten Putin vymakaný, co?

 759. Náhodou, Šumaváku, ad [874]. Něco tak brutálně upřímného jako je [819] jsem už hodně dlouho nečetl. Je vidět, že aby tohle mohl někdo napsat, tak už musel zákonitě dospět k hlubokému sebepoznání…

  Jen bych poznamenal, jako muj posledni prispevek, ze je opravdu strasne moc poznat, pokud prispivatel prochazi tezkym zivotnim obdobim, ncekane osklivym starim, ci nemoci… Ztraci nadhled, ztraci soudnost a hlavne, zabrany a zaroven se dovolava nejakeho ohledu a slusneho zachazeni…

  Tohle vo sobě napsat chce vopravdu velkou vodvahu. Nemá to zřejmě chudák lehký a přesto to vo sobě napsal. Tomu říkám brutální Coming out. Nezbývá mi než před takovou skromností a upřímností hluboce smeknout. Všechna čest. To si zaslouží odměnu, jako třeba vidět Zlatou Prahu…

 760. Zpátečníku, klid !
  Sociální inteligence nemá nic společného s tím kde kdo byl.
  Viz Jirka ppa.

 761. Čím větší blbost, tím důvěryhodnější.
  Angažovanost Specnaz na východě Ukrajiny.
  To sedí.

 762. Máš -li na mysli „Zlatou Prahu“ vydávanou na přelomu 19. a 20. století Jos. R. Vilímkem v Praze, tak tu mám ( pár ročníků) svázanou v tvrdých deskách s Muchovo malůvkama na deskách a kdykoliv by projevil zájem, jsem ochoten mu ji omlátit o hlavu.
  😉 😀

 763. Aerovko, ad 880 – ó nikolivěk. Naopak si myslím, že místními barony vytvořené soukromé armády lze jen těžko spojovat s Ruskem. Odkud jsou jednotlivci, těžko soudit. Asi odevšud různě.
  Tvoje myšlenková konstrukce, že pokud to nejsou místní, musí to být specnaz nebo ruská tajná služba, či dokonce ruská armáda, mi přijde taková, no, jak to říct, značně odvážná (jak by to asi vyjádřil sir Humphrey Appleby).

 764. 886-kdyby tam byly ruské speciální jednotky, pár tisíc ukrajinských vojáků by teď neobkličovalo Doněck, protože by prostě nebyli. Rozdíl ve výkonnosti speciálních jednotek a kluků z ulice je propastný. V případě specnaz více než propastný.

 765. Ten Strelkov a další – no, nevím. Putin měl taky řečí fůru. Že by se vůbec neangažoval, to mi nějak nejde „do fazony“. Čímž nijak nepopírám ty místní zájmy a armády, jen se mi nějak nezdá, že by jenom.

 766. Šumaváku, co chceš od maminy, co se zajímá jen o zavařování a starosti s babičkou a na víc nemá….

  já mám přímo v popisu práce být pozadu a zavostalá. 😀

 767. A se Zlatou Prahou opatrně. Škoda desek s Muchovo malůvkami.

 768. Mimochodem, možná mi to uniklo, koho to vdává Dana? Dceru? Nebo nějakou vzdálenější přízeň?

 769. Šumaváku, tak to už jsme nejmíň dva. Zlatou Prahu v tvrdých deskách též vlastním. Já měl ovšem na mysli tu známou povídku o majiteli pohřebního ústavu panu Bambovi a surrealistickém básníku panu Kytkovi.

  Končí přece tak hezky:
  „Chcete vidět Zlatou Prahu?“ optal se básník.
  „Chci,“ řekl pan Bamba a zavřel oči.

 770. Nemyslím si, že se Moskva nějak angažuje. Spíš bych to viděl na přeshraniční privátní iniciativy s přimhouřením očí oficiálních míst. Nakonec, východoukrajinští oligarchové s přilehlými ruskými oblastmi intenzivně obchodovali a jistě tam budou úzké vazby.
  Oficiální EU a USA se (ke své škodě) angažuje na druhé straně daleko víc.

 771. MaYdo nebuďte vztahovačná jo, zavařila jsem broskvovou marmeládu, vyprala, popovídala s maminkou, nepověsila prádlo… i když se zde málo prezentuji,vejdu se do definice 😀 😀 😀

 772. Já nejsem vztahovačná, Kačeno, já na to přece mám glejt. TAdy, písemně, o něci výše. 🙂

 773. JInak se ale sebekriticky přiznávám, Kačeno, že se tu převážně věnuju práci a zavařování jen občas v rámci relaxační přestávky.

 774. (894) No, já Ti nevím …… Pokud neangažuje, pak to úspěšně kamufluje. Aby nedopadl jako Saddám, který také předstíral více než skutečně dělal (co se ZHN týkalo).
  Můj odhad je, že EU a USA hodně kecají a nic moc nedělají, Rusko a Putin kecá méně (navenek), dělá dost.
  Byl bych raději, kdybys měl pravdu Ty, bylo by to snáze řešitelné.

 775. 2 771 – ale to je opravdu ošklivá, ošklivá otázka… Skoro se mi chce pohoršeně povytáhnout obočí…

 776. No, já bych docela brala to zavařování, Kačeno. Samozřejmě pár skleniček pro radost, ne nějakej maraton s vagonem ovoce. Ale práce je práce.
  Ale mám se, že to můžu dělat na chalupě a sedět s noťasem venku a nebýt zavřená v kanclu. Pokud ovšem není zima a vítr jako dnes.

 777. DVD – byl jsem tam minulýž wekend. V celkem poklidném městečku kam si před 150 lety sedláci nepustili železnici a zakonzervovali tak časové zpoždění vůči okolnímu světu aspoň o 40 let. Jel jsem i po silnici přes Nýrsko na Špičák, kde jsem odmítl zaplatit 100kč na nehlídaném parkovišti u silnice k Černému jezeru. Sjel jsem proto do dolního Hamru a v bujarém sebepřecenění se vyškrábal na Ostrý. Na 7km 700m převýšení. Naposled jsem tak učinil před pěti lety. Jaký to rozdíl. Dofeněl jsem za hlasitého protestování kolen, která ještě netušila, co je čeká cestou dolů. Poskakování z balvanu na balvan mne už opravdu netěší. Navíc, na vrcholu prodávané „osserské“ invokuje jeho účinek na peristaltiku, zejména při poskakování do údolí. Jsem zvědav, zda-li ještě za 5 let mne napadne se o výstup znovu pokusit, či zda-li se na Ostrý budu jen dívat ze zápraží chalupy a vzpomínat s půlitrem plzínky u ruky, jaký jsem to byl Jura….

 778. O Rusku, Putinovi a Ukrajině právě promluvil v TV Luboš Dobrovský, bývalý ministr obrany a 4 roky velvyslanec v Moskvě. Nemám slov, zdá se, že Putina nejvíc nenávidí ti „znalci“ co předešlým vládcům Kremlu lezli do pr..le

 779. Povídal jsem si včera s jedním doktorem, původně z krymu, který tu spupluje za české doktory, kteří se posunuli více na západ. Napůl Rus, napůl Ukrajinec. Jeho největší snahou je dostat rodinu do Čech. S e smutkem v hlase líčil motivaci a průběh referenda jak je zažila jeho rodina. Pro většinu jeho známých a sousedů to byla ekonomická otázka. Měli dost zkorumpované místní věrchušky, byrokratické anarchie a nedostatku. Představovali si, že s Putinem přijde pořádek a snadnější živobytí. Dnes jsou zklamáni. Ukrajinský korupční cyklus byl vystřídán ruským. Moc převzali jen jiní oligarchové. Pořádek ani blahobyt se nedostavil. Dnes by prý volili proti. Sdílím, co jsem vyslechl.

 780. No já zavařuji z lakoty 😀 ceny za marmošky pro ty co si kvalitní nemůžou dovolit nehoráznost! a je mi líto padaného ovoce, merunky, broskve, švestky.

 781. Aero Karle ad 898 – fakt si myslíš, že by Putina šlo bezdůvodně obvinit z toho, že má ZHN i když je má?
  Já myslím, že problém leží v tom, že má vlastní a v USA nikdo nemá potvrzení, že mu je prodal, na kterém by šlo vytavět obvinění, že je má, i když se pak nenašly.
  A kdoví kde teď jsou…

 782. Dušane ad 904- no ještě že se nevyptával u nás…

 783. Přes Nýrsko na Špičák? Tam jsem se něco najezdila před pár lety. 🙂 To parkoviště bylo u restaurace Karl? Mám dojem, že se to tenkrát jmenovalo “ U Kalrla “ 🙂

  Ale já tam jezdila pracovně a parkovala jsem obvykle v Rudě u úřadu. Nebo když jsme jeli na stavbu, parkovalo se tam, takže jsme nemuseli využívat „dobrodiní“ veřejných parkovišť

 784. (906) Myslíš-li Saddáma, tak jsem měl na mysli možnost, že původně ZHN měl (Halábža, či jak se ta ves jmenovala, taktéž ve válce proti Iránu), pak už možná neměl (nepřestěhovaly-li se do Sýrie až později), ale snažil se budit dojem, že má, aby se ho báli.
  Kolem toho je moc neznámých, to jen uvažuji o možnostech.

 785. 2 Foundry – ad 847 – a teď si k tomu ještě přečti Tomáše na Mackovi…

 786. Kačeno, ale to my taky… Akorát u nás je to hlavně rybíz, maliny, jahody. Meruňky ani broskve nemáme, na to je tu poněkud drsnější klima. Ale ještě bych ráda nějaký brusinky, pokud je v lese najdu.

 787. „v USA nikdo nemá potvrzení, že mu je prodal,“

  hlavně jetsli mají potvrzení na na vycpanýho medvěda 😀 😀 😀

 788. co je to za blbost povolení na vycpaného medvěda. VC Pennsylvanii je povolen roční odstřel 1250 černých medvědů…tak jaký papír??

 789. “ Ukrajinský korupční cyklus byl vystřídán ruským. Moc převzali jen jiní oligarchové. Pořádek ani blahobyt se nedostavil.“

  Jo, to je tristní volba. Ruská nebo ukrajinská věrchuška, vsjo ravnó.

  Ovšem není vyloučené, až shledají západní ukrajinci, že ani v EU je nečeká blahobyt a pořádek, za to korupce i nadále ano, tak se možná se stejnými nadějemi vrhnou nakonec i Putinovi do náruče.

  Konec konců i od Janukovyče si slibovali zlepšení stavu proti vládě Tymošenkoví, proto ho přece zvolili, ne?

 790. Dušane,
  to sem dával někdy po ránu někdo odkaz, že v Pardubicích v nějaký hospodě měl hostinský vycpanýho medvěda a neměl papír, kde ho vzal. A má z toho průšvih, protože ten medvěd je chráněnej a on nemůže doložit, že ho třeba koupil někde ve frcu a je podezřelej, že ho někde nepovoleně ulovil a vlastnoručně vycpal.

  http://pardubice.idnes.cz/v-hospode-meli-vycpaninu-chraneneho-medveda-baribala-pcg-/pardubice-zpravy.aspx?c=A140814_120915_pardubice-zpravy_jah

 791. 2 Baubo – ad 775 – Nikoli! Velkovévodství Grand Fenwick!
  No, akorát nemaj ty lučištníky, ale to se časem poddá…

 792. Kačeno – 903 – Jakkoli se nechci nijak zastávat Dobrovského (rusista a rusofil, kovaná komunistická svině mezi lety 1959 – 1970, kterou ze Strany vykopli soudruzi z toho manšaftu který díky internacionální pomoci na čas vyhrál) tak to co píšete v příspěvku 903 je, promiňte mi ten výraz, hodně přihlouplé.

  Pokud jste si nestačila povšimnout, Dobrovský byl velvyslancem v úplně jiném Rusku, v letech tuším 1995 – 2000 nebo tak nějak. V té době jim „lezl do prdele“ zhruba stejně, jako „lezl do prdele“ Německu kupříkladu velvyslanec československý, britský, americký či francouzský a mnoho dalších v roce 1927. Přesto, v roce 1942 nebo 1943 měla většina těch velvyslanců na Německo a Hitlera zcela jiný názor a většině normálních lidí to v té době nepřipadalo nijak divné, protože Německo v roce 1942 bylo o dost jiné Německo než v roce 1927.

 793. Pavle, napsala jsem předešlým vládcům v Kremlu. Nenapsala jsem, že v pozici velvyslance lezl do pr..le. V té době to bylo Jelcinovské Rusko budící spíš útrpný povzdech a to je přesně postoj,který bych u Dobrovského hádala. Doporučuji poslechnout si to co Dobrovský s vážnou tváří vykládal. Pokud to nebylo způsobeno tím, že kompenzuje svou někdejší přílišnou afinitu k vládcům Kremlu tak už jen věk a začínající demence. Chápu, že jsou lidé, kteří mají z Ruska strach, že nevěří Putinovi, ale každý by měl oddělit emoce od kritického hodnocení skutečnosti a to bývalý ministr obrany a velvyslanec nepředvedl.

 794. Dobré ránko?

  Myslíte, že to při vyvraždění Slavníkovců bylo jinak?

  Už jsem to tu psala – jsme svědky zrození raného feudalismu.
  Dagobert nebo Rostislav?
  Stoupenci Václava nebo Boleslava?
  Přemyslovci nebo Slavníkovci?

  Jen lidí bylo obecně méně a možnosti jejich likvidace nebyly na tak vysoké úrovni. JInak je to furtumfurt stejné!

 795. Ano Rputi,
  lidé a jejich chování se nemění, mění se kulisy kolem

 796. Dobrý den. Dušane, díky za odkazy. Prezident mírotvůrce by mohl dobrovolně posloužit jako živý štít před raketami Hamásu.
  Takže víme první … ruská armáda pomáhá ruským jednotkám na Ukrajině.
  Na politice, kterou jsem z pozice ČR navrhoval, bych neměnil ani tečku. Ukrajincům jsem nabízel pomoc, ale zatím si dovedou pomoci sami.
  Kdybyste chtěli pomoci ostřelovaným dětem odjinud – pořádá se pro ně v ČR tábor – ozvěte se.
  OT: Je mi líto, když z blogu mizí odborníci. Čtu si proto, abych se dozvěděl, ne abych se utvrdil.

 797. Ruská armáda překračuje hranice u humanitárního konvoje, ke kterému sezvala zahraniční novináře, aby to bylo fakt dobře vidět a dalo se o tom psát. A ten JASNÝ přejezd plotu z ostnatého drátu …
  To dává smysl.

 798. Pokud mizí odborníci, tak my ostatní bychom měli přestat diskutovat. Vžyť „diskutující neodborníci“ je vlastně katastrofa, že?

 799. Koukám, že ten Irák a přišel jako na zavolanou a Ukrajina tiše přejde na vedlejší kolej.

  „Velká Británie by příznivě posoudila možnost vyzbrojit kurdské síly, válčící s radikálními islamisty v Iráku, pokud by o to Kurdové požádali. Uvedl to mluvčí předsedy britské vlády Davida Camerona.“

  „Čeští soukromí dodavatelé už nějaký materiál nabídli ke koupi kurdským úřadům i centrální vládě v Bagdádu. My jsme ale ochotni vydat licence jen na ruční zbraně,“ uvedl Drulák.
  „Čeští soukromí dodavatelé už nějaký materiál nabídli ke koupi kurdským úřadům i centrální vládě v Bagdádu. My jsme ale ochotni vydat licence jen na ruční zbraně,“ uvedl Drulák.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cesko-kurdum-doda-munici-084-/domaci.aspx?c=A140814_205402_zahranicni_zt#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 800. )920) Pane Neumanne,domnívala jsem se, že novinář jako Vy si zprávu ověří ze tří zdrojů; anebo (stejně jako naši tzv.“novináři“ ? )vybíráte tzv.“fakta“ a šíříte je podle toho,JAK se vám hodí a CO mají dokázat?
  Včera tuto záležitost probírali na webu, kde (na rozdíl od novinářů) informace prověřují:
  http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6151&start=1500
  „JiK píše:Bratrska pomoc: Otevrena Ruska invaze na ukrajinu zacala, obrnene transportery a nakladaky s vojenskymi znackami prekrocili hranici.
  Cesky a originalni zdroj, novinari Shaun Walker – Guardian a Roland Oliphant – The Telegraph:
  Příspěvek od mepu :
  http://www.newtimes.ru/articles/detail/85685
  Fotili je na cestě ku Doněcku (10km od hranice), kam jeli asi do nějaké kafárny, pochybuji že by jeli za nějakým humanitárním konvojem, ten spí u Kamensk-Šachtinska.
  Tady máš toho Shaun Walkera >https://twitter.com/shaunwalker7 od kterého ta informace pochází.
  akorát viděli poprvé v životě 20 BTRek a pak se jim ztratili (na Izvarinu nebyli píšou) a udělali z toho invazi pomalu 😀 V okolí Izvarina je několik „velkých“ polních táborů i s těžkou technikou.“
  https://twitter.com/galandecZP/status/499993716497866752/photo/1

 801. Tak on je rozdíl mezi DISKUTUJÍCÍM odborníkem a flašinetem s dikcí Karla Krause von Zillerguta…..

 802. Předpokládám, že Pentagonlze považovat za (relativně) důvěryhodný zdroj:

  …Spojené státy připravují v reakci na ruskou anexi Krymu střídání jednotek rozmístěných ve východní Evropě. Výsadkáře v pobaltských republikách a v Polsku vystřídají kavaleristé z proslulé 1. jízdní divize…
  …“Přivezou s sebou vybavení včetně bojových vozidel pěchoty, obrněných vozidel a transportérů, tanků M-1, podpůrného a dalšího vybavení jednotek americké kavalérie,“ uvedl Warren.
  Jednotka už je v Evropě a zapojila se do velkých manévrů v Německu. Stejně jako výsadkáři budou kavaleristé s technikou rozmístění v Polsku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku a zapojí se do série cvičení v rámci operace „Atlantic Resolve“. Tu spustily USA v reakci na ruskou anexi Krymu a ukrajinskou krizi, aby ujistily spojence na východní hranici NATO, že jsou připraveny je v případě ohrožení bránit.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/usa-stridaji-jednotky-ve-vychodni-evrope-f11-/zpr_nato.aspx?c=A140814_202821_zpr_nato_inc

 803. Noname: ruská armáda pomáhá, nepíši že překračuje. Hranice překračují veteráni, případně vojáci na dovolené jako soukromé osoby. Postup ruské armády si nedovolím hodnotit.
  Šimone, nedostatky přispěvatelů se snažím eliminovat na své straně. Z mé strany by bylo neproduktivní i nezdvořilé každého přispěvatele umravňovat.

 804. Jinak, na titulce BBC, CNN, Reuters atd. reportáže z Fergusonu, česká a slovenská média nic.

 805. by bylo „nezdvořilé každého přispěvatele umravňovat“,
  a to je přístup, který nemravným přispěvatelům spíše nahrává, není-liž pravda? Ciz omílaná úvaha o silném psovi.

 806. (933) Nebo také Assad nechá ISIL dokončit to, co sám s pomocí Ruska a Iránu nezvládal. 😛

 807. Pořád je o řád úšpešnější než vlády? Iráku a Libye.

 808. quivisi: kdo mě ustanovil vaším soudcem? Pokud „samoregulace“ na blogu nefunguje, zpětnovazební smyčky jsou přerušeny, kvalita příspěvků klesá. Vnější umravňovatel, deux-ex-machina, moderátor funguje jen tam, kde je jeho autorita uznávaná většinou přispěvatelů. Na blogu, kde diskutují vzdělané vyzrálé osobnosti by neměl být potřeba.

 809. Jestli berete permanentní občanskou válku, přelévající se do okolí (Irák), jako úspěch, pak zajisté ano.

 810. Jo, vlastně ano, dokud Asad nezačal dělat bordel, byl Irák rájem na zemi.
  Zatracený Asad, generuje už skoro tolik problémů jako Putin.
  Orwell by měl radost.
  Odkud se to přelilo do Libye ?

 811. To tvrdíte vy a jak tak na vás koukám, vyvracení by bylo marné.
  Z Tuniska.

 812. Dobré ráno,

  Jaké mizení odborníků? jetsli jde o tenhle blog, tak jako odborníka na politiku lze brát Juru nebo Tomáše Haase. Jura se občas ozve, Tomáš sem přestal psát už před drahnou dobou.

  Na zpětnovazební smyčku musí být dva. Ten, kdo zpětnou vazbu dává a ten, kdo je schopen ji přijmout a zpracovat. Pokud někdo není schopen přijmout a zpracovat zpětnou vazbu, je problém především v něm.

  Pokud jde o Blízký východ, vlastně o Ukrajinu taky – připadá mi smysluplné soustředit se na udržení hranic a zamezení případné expanze, ale uvnitř ať si to vyřeší sami a po svém.

  jakákoliv pomoc velkého bráchy zvenčí stejně bude považována v důsledku za vnucenou.

 813. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku ideální počasí pro naplňování Lisabonské strategie: polojasno, teplota 18°C, bezvětří. Kolega v klidu nechal nasnídat kosy a dvojici žlun zelených a teď kosí trávu v parku, aby byla radost k nám přijít. No a já ouřaduju. Ouřadováním k lepším zítřkům.
  Včera jsem měl na zámku vzácnou návštěvu ze spřáteleného zahraničí – gentlemana s dámou přijedší z Brna. Snažil jsem se ze všech sil, protože pro obyvatele Brna mám jistou slabost. Dáma mě při loučení úplně odpálila, když mi řekla: „Vy toho tolik víte, vy byste mohl psát kroniku.“
  Kdyby ta paní jenom tušila… 😀 😀 😀 😀

 814. ad 937 Úplný souhlas.
  “ Na blogu, kde diskutují vzdělané vyzrálé osobnosti by neměl být potřeba.“
  Ale kde takový blog najít? 😉

 815. no jo, teplé podblanicko. 🙂 My tu máme jen 15 a babička s bráchou odmítli popíjet ranní kafíčko venku.

  Žlunu tu máme taky, ale je plachá, jen náhodou jsem ji tuhle zahlídla.

 816. 942-teda, to musel přijít někdo ze Šalingradu, aby Vás pochválil 😉

 817. Rejpal už sem taky nechodí … ad 943: o dokonalost třeba usilovati, byť její dosáhnutí je – zdá se – v nekonečnu.

 818. Rejpal už sem taky nechodí …
  Tedy… kdyby se Rejpal ozval, zcela od základu by to změnilo můj náhled na svět.

 819. Já myslím, ptakopysku, že Rejpal se shora dívá a směje se, až se za břicho popadá 🙂

 820. vyzrálé osobnosti… a co když je nedozrálá , nebo přezrálá? 🙂
  I sadař vybírá z dodávky přezrálé hruštičky, aby ovoce mohlo dozrávat cestou …

 821. maYdo,
  😀 asi tak. A jeho eventuelní komentáře patně nebudou zcela v souladu s regulemi místa, kde se nachází. Možná jenom hvízdá jako svišť. Pro jistotu.

 822. Že by k tomu účelu nosil tu malou píšťalku v kapce vesty? 🙂

 823. Nickname – predstavte si, ze ja si ty soudy o druhych delam!
  A vetsinou podle nich s temi druhymi jednam. . .
  Si dovoluju, coz?

 824. Šimone, mohl jsem se lépe vyjádřit: kdo mě ustanovil rozhodčím soudcem … za nedorozumění se omlouvám.
  Přišel do školy s omluvou, že otec s matkou boxovali a on musel soudcovat.

 825. Rejpale, Ivane – ty to vidis. . .docela mi chlape chybis. . .rict neco na plnou hubu je docela umeni. .

 826. Umění je neříci blbost, klidně i na půl huby.

 827. Dobré ráno!
  Nickname, soukromé osoby a vojáci na dovolené t.č. překračují hranici opačným směrem. Donbas opustili hrdinní vůdcové Borodaj, Bolotov a zejména Strelkov, který není raněn, ale v Donbasu určitě není. Velení teď převzal hoch s přezdívkou Car, narozen ve Slavjansku. Něco to vypovídá o poměru sil na frontě a o bojové situaci opolčenců.

  Já si vážím diskuze zde na Šumavákovi, je poučná a zábavná. Vysoko hodnotím příspěvky Petra Kunetky, jeho střízlivý, analytický pohled, stejně tak zdravý rozum Foundrymana. A cením si i „advocata diaboli“ AK. Máme štěstí, že zde v klidu můžeme tlachat o nesmrtelnosti chrousta, aniž by nám něco podstatného chybělo. Lidé bloudící troskami svých domovů takové štěstí nemají.

 828. krasne svatecni predpoledne z hlavniho mesta monarchie . . .

  No, ja myslim ze jednoho dne vsichni ti „kteri vam to tu kazi“, me samozrejme nevyjimaje, potichu zmizi ,a zustanete tu pouze vy, nadherne skoro etericke bytosti „ktere spolu mluvi“ , nebude nikoho kdo vam to tu bude kazit.
  No a rozvine se raj a mir nad vodami, jak na Sumave tak i na zemi 😉 . . .no a nebude to bohuzel ani prvni a ani posledbi „blog“ ktery takhle dopad …otazkou zustava jestli vas to bude stale jeste bavit,ze? 😉

  zdravim me „fanousky“ a hezkeho dne preji
  😉

 829. (959) Nebuď skromný, inspiroval jsi mne dokonale.

 830. Brouku, upřímně, Tvé starosti co nás bude v budoucnu bavit, bych chtěl mít…
  Zatím bych Ti mohl vykládat co mě nebaví už teď.

 831. Bez obav, brouku. My primitivové, co máme jen na to zavařování a péči o přestárlé příbuzné, si rozumíme.

 832. Zdravim Sumavaku 😉
  Ja jsem myslim, vas nejmensi problem… jste zruba treti blog ktery vzniknul po Neffovo „cisticich akcich“, nebo jak to nazvat. A vsechny vzali stejny smer…….velke nadseni, prvni „prase“ rozcarovani no a zustali ti kteri se domnivaj ze je to jejich uzemi ,domov a smysl zivota 😉

  ja napriklad toho myslim napsal sakramensky malo, na to jak jsem to tu chytnul ,-) ale vazne vam vsem „domacim“ preju at vam to vydrzi jeste hodne dlouho…..
  Tak ze to nebyla moje starost o vas, ale pouze jsem napsal muj nazor, tak jak to zde dela denodenne spousta jinych lidi….
  no a to je asi pro dnesek vse 😉

 833. Muhehehe!
  Smad by se mohl zapojit Zelený Raoul, když Saudek už nemůže? Matroš na komiks je to vynikající! 😀

  The Guardian:
  …Po setmění skrze mezeru v plotu tvořící hranici mezi oběma zeměmi pronikly obrněné transportéry na ukrajinské území…Humanitární konvoj se zastavil jen několik kilometrů od hranic. Podle ruského ministerstva zahraničí jej tvoří 262 vozidel. Na místě byl vztyčen polní tábor se sprchami…„Stovky řidičů a jejich kolegů mají khaki trička, krátké kalhoty a čepice. Někteří pozorovatelé připomínají, že tak velký konvoj připomíná `malé zelené mužíky`…Jejich zakulacené postavy spíše napovídají tomu, že se místo výcviku věnovali popíjení v pivnicích…Přítomní novináři si tedy vybrali dvě vozidla, která následně další tři muži otevřeli. „V prvním byly naskládané pytle s pohankou a ve druhém spacáky…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Britsky-novinar-se-dostal-k-ruskemu-humanitarnimu-konvoji-a-po-odklopeni-plachty-jednoho-z-nakladnich-vozu-uvidel-330813

 834. 814-817…jsem zvědavej, kdo koho z vás dřív nechá koho pověsit nebo alespoň vyloučit ze Strany….
  Jak rozumní lidé se mohou nechat takhle zmanipulovat. Takhle se rafat, obětovat pohodu a svornost kvůli cizím zájmům. Ke své škodě. Ten čas promarněný ve prospěch cizích zájmů se už nikdy nevrátí. A zítra bude předhozena další kost. A další a další….

 835. 971-Švédsko je super stát. Je důkazem úspěchů socialismu, liberalizmu, zdravého konzervativizmu, multikulturní společnosti. Takový zázrak na zemi 😉
  I když, základní myšlenku jsem úplně nepochopil-ono soutěžit v nákladech na práci s neliberálními komunistickými státy, jako je Vietnam nebo Čína je fakt těžké.
  Paraziti všeho druhu, placení na západní úrovni vykládají produktivním, že soutěžit v nákladech se musí s Číňany. Geniální koncept. Proč si nenajmeme úředníky nebo analytiky z Číny ?

 836. 961 Baubo, ano. Jsou příkladem hodným následování.

 837. „Soutěžit v nákladech“ není smyslem státu. Smyslem státu je chránit svobodu občanů. Tak jsem pochopil článek pana Kašpárka. Faktické chyby v článku přehlížím, pan Kašpárek nemá načteno, snad se to časem spraví.

 838. (920) k tomu „překročení“ ukrajinských hranic ruskými transportéry jsou i jiné názory (já osobně k tomu žádný názor,leč myslím, že být to pravda, tak už jsme to poznali) 🙂
  „originalni zdroj, novinari Shaun Walker – Guardian a Roland Oliphant – The Telegraph:http://www.theguardian.com/world/2014/aug/14/russian-military-vehicles-enter-ukraine-aid-convoy-stops-short-border
  (Tady je ten Shaun Walker>https://twitter.com/shaunwalker7 ,od kterého ta informace pochází).
  Fotili „ruskou těžkou techniku “ na cestě ku Doněcku (10km od hranice), kam jeli asi do nějaké kafárny, pochybuji, že by jeli za nějakým humanitárním konvojem, ten spí u Kamensk-Šachtinska.
  http://www.newtimes.ru/articles/detail/85685
  Zřejmě viděli poprvé v životě 20 BTRek, a pak se jim ztratili (na Izvarinu nebyli, píšou), a udělali z toho invazi … (V okolí Izvarina je několik “velkých” polních táborů i s těžkou technikou).
  https://twitter.com/galandecZP/status/499993716497866752/photo/1

 839. 971 zdá se mi, že vůbec porovnávat zcela odlišné kultury, země, jedince jedním měřítkem(co nejprimitivnějším, buď peníze nebo svoboda, nikdy ne kombinace) je dosti hloupé, ať to dělá kdokoli. Nikdy neobsáhne všechny důležité aspekty.

 840. Noname, klasik nádherně vysvětluje, jak cla a jiná ochranářská politika poškozuje hospodářství Británie. Tj. bez těchto bariér by se v Anglii obchodovalo, vyrábělo efektivněji. Co pokládal klasik za zhoubné byly jakékoli daně, které zvyšovaly cenu práce, resp. náklady na život chudiny. Tj. daň z práce, daň z chleba, mléka, vody, energií.
  Klasik za rovnou daň považoval to, když se každý podílí na nákladech státu úměrně ke svému majetku.

 841. No, já byh dnes Švédsko za nějak prudce svobodnou zemi nepovažovala. Jejich pokusy v oblasti genderové politiky o prosazení tak absurdních pravidel jako neuvádět označení rodiče „otec“ nebo „matka“ a politicky korekltní masáž malých dětí ve školkách nemají s liberalismem nic moc společného.

  Jo, já vím, že na výši HDp to vliv zatím nemá. Ale asi by nezůstalo jen u toho.

 842. 978 s tím bych ráda souhlasila, jen mne napadá…co když si skutečně většina občanů přeje státní paternalismus a je za něj vědomě ochotna platit? Co když to vyhovuje jejich naturelu? Co když jsou v takovém systému šťastní?

 843. Nakonec, třeba Orbán své „neliberální“ pojetí státu rozhodně nijak netají a obhájil ve volbách snad i s ústavní většinou.

 844. (970) NoName,myslím ,že „matka ČS- Raiffeisen Zentralbank Österreich AG ? má nějaké potíže a byl jí snížen rating ; někde se ty chybějící peníze najít musí ,a tak dítka se musí starat o rodiče 🙂
  (972) jj, Schumi, také bych ráda zírala,ale mne už překvapí jen málo věcí… :_(

 845. Matkou ČS je Erste. A má problémy, díky Maďarsku a Rumunsku. Ale zda vydělá víc zrovna takhle…

 846. ( 980) Andy: málokdy víme přesně, co chceme a co přejeme, většinou,a když se nám splní, to co si přejeme, jsme z toho zoufalí 🙁

 847. Myslím, že státní paternalismus si přeje většina lidí.
  Vždyť si vemte, jak často z medií zaznívá výčitka, že v té či oné oblasti stát nic nedělá.

  A nemůžu říct, že bych to jednoznačně odsuzovala, tam, kde znám lidi osobně to spíš chápu, co je k takovému pohledu vede. jádro sporů je obvykle spíš o tu míru paternalismu a kde má být a kde ne.

  Nemusí mi to vyhovovat, ale asi se s tím nedá nic moc dělat. Jen si najít pokud možno nějaký způsob, jak minimalizovat jeho dopady na svůj život.

  Ale možná bychom měli začít tím, že si definujeme, co to vlastně státní paternalismus je….

 848. [984] Kolegu, který programuje modul Banka, odchytil naháněč ČS. Asi po půl hodině se pokusil utéct, ale kolega ho nepustil. Škoda, že to znám jen z vyprávění.

 849. 988-pokud pohrozíte odchodem, má účet zdarma i ČS nebo ČSOB.
  Ale dělá se to individuálními dodatky ke smlouvě.

 850. 989- a je vhodné mít své vyhrožování podložené nějakým pěkným zůstatkem na účtě, jinak jsou ty hrozby krapet bezzubé:(

 851. Geneze konvoje:

  1. To není humanitární konvoj.
  2. Ať sem ten konvoj nejezdí, i tak ho nepustíme.
  3. Ať sem dojede, přeložíme ho na ukrajinská auta.
  4. No tak dobře, jeďte. Ale na vlastní odpovědnost !

 852. 992-to musíte mít ješté víc než pěkný zůstatek 😉

 853. Jo, lidičky zlatý.
  Jestli nepřestanete s tím, co už zničilo tolik webů, to je se známkováním a hodnocením sebe navzájem, místo abyste reagovali na obsah příspěvků, tak ani tento web nebude mít dlouhého života.

  Fakt vám přijde tak extrémně těžké, když reagujete na příspěvek, napsat s čím v příspěvku souhlasíte, nesouhlasíte, co vidíte jinak a proč, místo toho, abyste psali jaký je pisatel příspěvku, na který reagujete.

  Myslete si o pisateli příspěvku co chcete, ale nepište to. Nechte na čtenářích, aby si sami dělali závěry o tom, jací jsou přispivatelé a taky si je nechali pro sebe.
  Je daleko lepší, když předložíte argumenty, informace a své náhledy na věci, o kterých se píše a jestli si někdo z nich udělá i hodnocení autora předchozího příspěvku i vás, co jste za lidi, je to jen jeho věc.
  Důležité je, že vidí ty argumenty, informace a náhledy a to, že vidí, že existují i jiné postoje, než v tom předchodzím příspěvku. Tím se navzájem obohacujeme.

  Další věcí je to, že každý, kdo se vydá cestou hodnocení druhých, které zná jen z webu, případně z několika krátkodobých setkání, se může velice mýlit ve svých závěrech, nálepkách a hodnoceních druhého člověka. A může se druhého dotknout, zbytečně naštvat a dokonce i ublížit.

  A poslední věc je, že vaše mínění o druhých prispivatelích je jen domněnka a ta může být chybná. Takže není zprávou o skutečnosti.
  Ale to, co napíšete, je váš výtvor, skutečně váš a tedy to má vypovídací hodnotu o vás.
  Takže když něco napíšete o někom, tak to spolehlivěji vypovídá něco o vás než o tom, o kom to napíšete.

  Zkusme psát spíše ad rem než ad personam. Fakt už staří Řekové to považovali za lepší způsob diskuse a diskutování ad personam měli za diskusní „faul“.

  Opravdu to zkusme, nebo to dopadne tak jako na tom Neviditelném psu tenkrát a nakonec po obnovení i dnes. Nebo vás baví ty nekonečné řady vzájemných shazování se navzájem a vzájemných nadávek, které po čase degradují i co do rafinovanovasti a stávají se vulgárními?

  Šumavák býval a trochu i dnes je dobrý web a nezaslouží si skončit jako web vzájemných shazovačů nebo skončit úplně.

 854. NoName,
  to s tím konvojem, já jsem zvědav, jestli to s tím konvojem dobře dopadne a jestli ruský řidič, veterán Specnaz, jedné z těch šedých tankernych avtomašín, které proklouzly dírou v ukrajinském žiletkovém plotě, si nakonec vezme zrzku revolucionářku bojující v rozvalinách Doněcku.
  Docela by se mi tam líbili Expendables probíjející se rozvalinami Doněcku s raketomety a rotačními kulomety v rukou a pátrajícími do zrzavé Nataše, nemanželské dceři Dolfiho Gangréna. Né, to bych jí nemohl udělat, to by byla strašně vošklivá, raději po Arnoldově dceři. A natáčet by se to mohlo v Teplicích. Tam jsou celé čtvrti ve stavu odpovídajícím několikadenní dělostřelecké přípravě ukrajinské armády.

 855. Skvele, Juro, jen by to chtelo takovou tafku od vazeneho, uznavaneho diskutera o par let drive.
  Ted uz je pozde.

  Ale ona sama ta koncepce blogu odpadavajicich od Psa byla od pocatku chybna, neb se na nich sesli lide vicemene stejnych nazoru, semknuli se a jiny nez vlastni nazor uz je pro ne neakceptovatelny.

  Pekny den.

 856. [994] Dovolím si převážně souhlasit.
  Jenom podotýkám, že pokud o mně někdo otevřeně napíše, že jsem blb, snáším to relativně dobře. Balí-li to do omáčky a opisů, snáším to hůře. Dává-li mi zcela neosobně, „ad rem“ komentářem najevo, že jsem vylezl zpod šutru, nesnáším to.
  Uznávám, že každý to může mít jinak, snažme se nelézt si na nervy.

 857. sice je to Ptakopysku divácky velmi vděčné téma jak starý veterán k mladé Káče příšel, (viz hrátky s čertem) ale nakonec to v realu dycky dopadne tak, že starej veterán v Doněkcu nanejvejš narazí na starou babku separátorku …

 858. 996 – tak naposled mi v ČS při objednávce karty za tu ukradenou nabídli kafe….asi úplatek kvůli poplatkům 🙂

 859. [995] Dobře informovaný zdroj mi vyprávěl, jak hledali prostor pro natáčení válečného Sarajeva. Všude jim to připadalo málo rozpadlý. Až přijeli na Černý Most. Tam prý šéf pronesl, že to je snad příliš.
  Viděl jsem Teplice, viděl jsem ČM, umím porovnat.

 860. rezy,
  jj, to už je smutná realita života. Hezký Ukrajinky tancujou u tyče ve všech významnějších městech Evropy, méně hezké pracujou jako hadrošmátry, či sběratelky ovoce a z toho zbytku chlapum na Ukrajině hrábne a začnou se z přebytku testosteronu řezat mezi sebou.

 861. Když už ustaly bouřky venku, tak se, koukám, schyluje tady.

  Juro, hlášky že prosíme „ad rem, nikoli ad hominem“, jsme tu, ještě s rejpalem blahé paměti, trousili již od podzima 2011. Jen jaksi, a zřejmě programově, nebylo dbáno až vyvrcholilo v 817. Nemohlo jinak.

  Myslím, že by tohoto principu bylo dobré se přidržet a téma dále nerozvádět.

 862. Tyhle starosti na mojí hlavu….Musel přeinstalovat přenosné počítadlíčko, protože hrozně pomalu načítalo fotky, tak v BIOSu přepnul z SATA IDE na SATA AHCI, jenže grafika odmítla fungovat v plném rozlišení a když přeinstaloval ovladače, přestalo to vůbec fungovat zpátky v SATA IDE a jen okorveně v tom SATA AHCI (nějakej tuten advanced mód). Tak všechna data zazálohoval, protože při reinstalaci systému to vyhrožovalo, že všechna data budou ztracena. Po spuštění obnovy systému to začalo zformátovalo disk a když jsem se prokousal instalací ke zdárnému konci, zjistil jsem, že to hráblo jen po systémovém oddílu, kdežto datový to nechalo jak byl. Měl jsem to rozdělené na systémový a datový oddíl. Tak jsem si to zálohování mohl odpustit. Pak nastal opruz se stahováním a instalací apdejtů, čehož u XP je spousta. Vykopat nežádoucí a nainstalovat žádoucí programy už byla radost. Počítá jak má, načítá svižně, pod tím či oním, jak úsporný Atomový procesůrek stíhá. Problém asi byl, že to bylo instalované v nastavení SATA IDE. Při té příležitosti mě napadlo, když už jsem se tak pěkně pocvičil, vyzkoušet SSD, když XP umějí chodit pod SATA AHCI modu, což henten oný basmek vyžaduje pro svižnou práci.
  Jenže jak jsem pobral po netu, není až tak jednoduché, protože nutno naformátovat pod Win 7 kvůlivá jakémusi zarovnání souborů. Přitom to rozdělit nejméně na dva oddíly a do druhého dát zálohu odkud se systém instaluje. Dvacet procent nechat bez formátu jako rezervu. Spustit, modlit se aby to fungovalo, pak zas vykopat zbytečnosti a zrušit všechno co by tomu SSD mohlo ubližovat nežádoucí činností. A zas se modlit. Ono to má čipy MLC s výdrží deset tisíc přepsání, kdežto dříve to mělo SLC s výdrží sto tisíc přepsání. Pokrok nezastavíš, některé nejnovější vydrží jen dva tisíce přepsání. Tak si to ten basmek musí hlídat a když už chcípne, tak naráz, komplet, a všechna data pošle do hajzlu. Rozkrok nezastavíš…. Tak jsem se při tom technologicky zdělal.
  Rád bych věděl, jestli jste někdo dávali SSD a jak se to projevilo ve výkonu. Ramku doplnit nemůžu, je tem jen jedno giga nafest. Jestli to stojí za ty peníze a opruz kolem toho.

 863. Jo. Juro, díky.
  Programově chybné zřejmě bylo celé Bloguje.cz ( to už také skončilo) a systém blogů vůbec…(pomalu končí díky FB a Twitteru). 😉 😀

  Ale nám to zatím vyhovuje.

 864. Schumi: ssd disk zrychlí i winnt 4.0 s 256 mb ram. Doporučuji koupit nový pc, pokud potřebujete a nemůžete se rozhoupat.

 865. 1003, 1006 selektivní vidění je sviňa:)))
  pěkný den

 866. Schumachře,
  taky mě to čeká, můj velmi výkonný počítač se stává počítačem, co dává najevo, že už je stár.
  Já se ho bojím pomalu už aji vyčistit.
  Doba, kdy jsem vyměni součást a zapnul a pak spustil instalační CD, a už si jen telefonoval s Ukrajincem od Windows, že to je ten samý počítač, bohužel minula.

  SSD mi už instaloval počítačový mág, mám takový ten, co se instaluje do slotu pro grafické karty.
  Vím, že se musí vypnout defragmentace disku na něm a jinak to „funguje samo“. Mám na něm systém a ještě něco.
  Zrychlení je patrné, co se týče spouštění počítač, jinak bych ani neřekl. Jak si to tak vzpomínám, ke zrychlení mi pomohly nejvíc grafická karta a rozšíření RAM pamětí na 16 G. Jo a přechod na 64 bitový W. Ale jak píšu, už jsou to roky a asi stojím zase před upgrade. Asi zůstanu u vedlestolního počítače, já už ti nějak na to přenášení nejsem. Ale ty dnešní procesory mají o půlku větší takt, ty RAM jsou taky rychlejší a ty SSD podstatně větší a levnější. Tady jsou lidi, co se v tom opravdu vyznají a ti o tom mohou diskutovat líp. Já jsem si jen vlastně u toho tvého příspěvku jen tak taky připovzdechl.

 867. 1007 1009 díky za účast. Je to mrňavé, vážící něco přes kilo a vlezoucí se do větší kapsy. Používám ji na tahání s sebou. Má klasický 2,5 disk 160 mega. Jen mě napadlo, když nemůžu doplnit ramku, že SSD by i na SATA II chodilo svižněji několikanásobně. Je to i odolné proti nárazu za chodu a má desetkrát nižší spotřebu. Tak bych rád věděl, jaký přínos by v tomhle případě měl SSD. Kromě toho, že jsem hračička….

 868. (1008) hmm, no svět lze vidět jinak, ale je potřeba ho skutečně vidět, ne si to jenom myslet,a pokud tato vize neodpovídá skutečnosti, pak je asi potřeba otevřít oči. 😕
  Asi je jednodušší a zcela bezbolestné věřit iluzi, ovšem jenom dotud, pokud ta iluze je alespoň trošku uvěřitelná-jinak je to jen slepá víra 🙁

 869. 1003 Rputi, jak bych to jen vysvětlil, obrazně řečeno je to jakési virtuální drbání se na koulích. A potřeba „bejt při tom“, „dělat velkou politiku“ a ukázat, že jsem nejchytřejší, všemu nejlíp rozumím, že všechny pozávodím, a jako medvěd seškrábu kůru na stromě vejš než ostatní. A toho kdo se mnou nehraje tuhle hru, prohlásím za ošklivé káčátko. Drbdrbdrbdrb

 870. Ale houby, Schumi!
  Máme snad hledat důvody proč nás baví politika a momentálně ta mezinárodní zejména? Někdo hraje ferbla, někdo automaty, někdo se vrtá v autech a jiného holt zajímá, co se to kruci kolem něj děje.
  Tenhle blog vznikl právě díky lidem, které to zajímalo. A zajímá.
  I ledacos jiného. Takže je všechno v pořádku. 🙂

 871. Muhehehe! 🙂
  jj – v tom to vězí – že Rusko už je s konvojem na hranicích a EU se teprve dostala k tomu, že schválila…
  Teď bude nutno peníze uvolnit, pak bude nutno někoho pověřit, ten někdo dá dohromady konvoj a osádku, shromáždí, zaplatí, vyúčtuje … a ldyž pánbůh a Rumpál dají, vyrazí směr Ukrajina ještě, než začne zima.
  Si nějak dovoluje, ten Putin!

  …Komentátor Hospodářských novin Daniel Anýž míní, že ruský prezident Vladimir Putin není hloupý, aby se na Ukrajinu pod pláštíkem humanitární pomoci snažil dostat trojského koně plného zbraní. Putin podle něj ví, že kouřová clona humanitární pomoci mu poslouží tak, že se za ní ztratí například informace, že Evropská komise tento týden schválila na účely humanitární pomoci Ukrajině 2,5 milionů eur…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesti-komentatori-glosuji-vcerejsi-Putinuv-projev-V-Kremlu-at-to-radsi-nectou-330816

 872. Škoda, že mravokárné nabádání ostatních, aby se chovali slušně, nezaznělo tehdy, když jistý MIV (mladý, inteligentní, vstřícný) vynadal dámě, která by mu mohla dělat babičku a která se zde chová vždy bez slovní agrese, do krav. Včerejší [819] rovněž. Tehdy by to mělo smysl. Nyní? Škoda slov…

  Toť z mé strany k tomuto tématu vše. Howgh!!!

 873. (1012) Schumi, mno, u mne to zaručeně “ virtuální drbání se na koulích “ (dokonce ani jiné drbání se na koulích) není 🙂 Šla jsem na NP (a později na Raťafáka a ještě později na Šumaváka ) proto, abych se : 1.-3.bavila, 4.abych se něco nového a zajímavého dozvěděla ….. 🙂
  Možná, že u jiných je pořadí jiné, a také důvody mohou být jiné- a priority mají přednost 🙂

 874. Tak to jsem žádostivá, co se z toho vyklube?

  „Ukrajinské dělostřelectvo zničilo většinu kolony ruských ozbrojených vozidel, která v noci na pátek pronikla na Ukrajinu. Podle agentury AFP to oznámila kancelář ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Ten o vpádu obrněnců telefonicky hovořil s britským premiérem Davidem Cameronem.“
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/ruska-bojova-vozidla-na-nasem-uzemi-jsme-zlikvidovali-tvrdi-ukrajina-12x-/zpravy-svet.aspx?c=A140815_172338_ln_zahranici_ttr

 875. Mno, jestli ty rošády na povstaleckých postech(Ukrajince místo Rusů)neznamenají brzké uznání vzbouřeneckých republik Ruskem.
  Přece jen to vypadalo blbě,vedoucí představitelé ruští občané.Teď už by jen chybělo, aby Ukrajinci zmasakrovali ten humanitární konvoj…..

 876. Halladine, ono je to „akési čudné“.

  Ruský obrněný ozborojený konvoj vjede na území Ukrajiny do oblasti ovládané separatisty -potvrzeno reportérem Guadianu. Načež je okamžitě zlikvidován udatnou ukrajinskou armádou, o čemž ukrajinský president promptně informuje anglického premiera. Proč zrovna jeho? Proč ne Brusel nebo Obamu?
  Z ruského konvoje zřejmě nezbyla ani noha. Putin nic.
  Fakt nějaký divoký!

 877. Dobrý podvečer, přejela jsem z potomkem z chalupy do Prahy a na cestě nás čtyřikrát chytil mračoun s přívalem , jako kdyby měla nastat potopa světa. Ovšem lilo vždycky jen několik minut, ne čtyřicet dní. Co tady, taky se vyčasilo ? 🙂

 878. (1019)k tomu můj zdroj z http://www.palba.cz:

  „Ještě k tomu novináři > https://twitter.com/RolandOliphant co údajně viděl, (ale nevyfotil/nenatočil) překročit ruskou vojenskou kolonu přes hraniční přechod Doněck-Izvarino do UA, malá faktická :na přechodě Doněck-Izvarino(http://wikimapia.org/#lang=cs&lat=48.292787&lon=39.914038&z=16&m=b )je stále rozmístěná pozorovací mise OBSE > http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_13/OBSE-nezaznamenala-presun-vojsk-na-Ukrajinu-z-uzemi-Ruska-3886/, kterou si tam rusové nakvartíroval, mise monitoruje situaci na místě nepřetržitě, takže je dost nepravděpodobné, že by jim překračovali hranici pod nosem. Za třetí mohli klidně jet na svojí část hraničního přechodu, což je docela rozlehlý areál viz mapa:
  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/11035401/Russian-armoured-vehicles-and-military-trucks-cross-border-into-Ukraine.html
  K tomu mohu jen dodat: dle našich zpráv měla tato zlovolná vojenská kolona ruské SPZ 🙂
  Možná, že ten britský novinář viděl jen „růžové slony“- (jak jsem četla: “ Shawn is full throttle retard“) proč je ale nenafotil, když prolézala ta vojenská kolona dírou v pohraničním plotu?) 😕

 879. No protože Putin ne a ne na tu Ukrajinu vtrhnout …
  Co ještě sakra mají v Kyjevě udělat ?
  Je to skoro jako so sestřelem letadla. Jede vojenský konvoj, překročí hranice, o tom všem informuje online guardian a všichni, co od něho opisují, no a pak ten konvoj ukrajinská armáda zničí. Virtuální akce od začátku do konce.
  Dnes nějaká redaktorka ČRo hlásila, že EU přijme další sankce, pokud Rusko neumožní dostatečnou kontrolu konvoje. To je prča.

 880. Rputi,

  na palbě to rozebírají tak,že ty obrněnce vjely dírou v plotě do oplpcené ruské části pohraničního přechodu.což prý je docela rozsáhlý areál.
  A ukrajinská armáda prý v posledních dnes utrpěla dost veliký nářez.

 881. A fotky zničených obrnenců se zřejmě opět nepodařilo vyvolat.
  A to měly ruské značky. Snad to potěší aspoň rezyho 😉

 882. Tak to mám radost 🙁

  …“Létat se bude od 8. do 12. září denně od devíti hodin ráno až do třiadvacáté hodiny, a to zejména v prostorech Náměšť, Libavá, Boletice a Bechyně. Noční lety budou omezeny na minimální potřebný počet,“ uvedl řídící důstojník cvičení Miroslav Svoboda.

  Účast na cvičení přislíbilo 11 členských států NATO, a to Belgie, Dánsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Slovensko, USA a Velká Británie. Pošlou buď vojenskou techniku, nebo letecké návodčí. Cvičení bude asistovat i velitelství vzdušných sil NATO…
  http://www.novinky.cz/domaci/345132-v-cesku-se-v-zari-uskutecni-masivni-letecke-cviceni-nato.html

 883. Docela zajímavě funguje i informování o událostech: ukrajinská média jsou plné odkazů na Bloomberg, AFP, AP, BBC o tom, co se stalo na Ukrajině. A v těch článcích zahraničních agentur je odkaz buď zpět na ta samá ukrajinská média, nebo Tymčukův nebo Avakovův Facebook.
  Takže Tymčuk něčo vypotí, 10 agentur ho cituje a Ukrajinská pravda nebo kyivpost zvěřejní zprávy těch 10 agentur.

 884. (1027) NoName, kdyby měli jen ty ruské SPZ, ale podle fotky na twitteru jednoho z těch novinářů -https://twitter.com/RolandOliphant/ – dokonce ruskou vlajku ! 😕

 885. Dnes se konala mimořádná schůzka ministrů zahraničních věcí EU v Bruselu(kromě Ukrajiny se zde prodrbávala i záležitost zmatků v Iráku):
  „…České Ministerstvo zahraničních věcí proto jako jednu z možných variant pomoci zvažuje dodávky lehkých zbraní a munice iráckým Kurdům, kteří bezprostředně nebezpečí radikálů čelí“….
  „… „Jsme přesvědčeni o tom, že ten region(Irák) výrazně potřebuje pomoci,“ dodal s tím, že humanitární pomoc je zde spojena i s poskytnutím zbraní.
  (takže zbraně jako humanitární pomoc ? ) 😕 Osobně bych jim předala i Zaorálka- jako ZHN 🙂

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pokud-by-Rusko-zastavilo-podporu-separatistu-situace-na-Ukrajine-by-se-uklidnila-tvrdi-Zaoralek-330856

 886. Dobrý večer, zajímavé čtení. Někteří diskutéři, volajíce po slušnosti, mají vždycky na mysli ty druhé, protože oni jsou ti slušní. Nu což, to známe ze základní školy: Prosím, pančelko, on si začal!

  Nejsem povolán, ani zvolen. Nebijte mě, protože nikoho nehodnotím, jen jsem si tak ufoukl osobní pohled. Nahlédl jsem do slovníku a vyštěkání je pojem z kynologie. Není to málo?

 887. Jsem zvědav, kdy ty neustálé historky o vítězstvích nad zlými Rusy poněkud připomínají závěr 2. světové války. Wehrmacht stále hrdině vítězí, ale neustále blíže k Berlínu. A pak prý následovalo poslední hlášení protiletecké ochrany III. Říše: „Pod nepřátelskými leteckými svazy se již nenachází žádné říšské území.“

 888. Dobrý večer,

  1030 – aha, to by vysvětlovalo náhlou aktivitu stíhaček, které nás celej týden denně oblažovaly u dopolední kávy. Asi trénujou.

  Dcera dojela ze soustředění dramatického kroužku. Dojela před hodinou a půl a teď konečně zavřela na chvíli pusu, aby si vybalila. Organizovali si to sami, společně si vařili a připravovali si program. Docela náročněj a sofistikovanej, imrovizované hry na docela závažná témata, diskuse.
  Jde mi z toho hlava kolem, jak to na mně vychrlila zážitky z celého týdne, ale mám z toho každopádně opravdu moc dobrej pocit, že s tou mládeží to rozhodně nejde ani s kopce, ani od desíti k pěti.

 889. [1034] martine TT, nešlo by tohle ad rem, trochu osobněji? Někteří diskutéři, volajíce po slušnosti, mají vždycky na mysli ty druhé platí IMHO pro všechny. Prosím o odpověď v duchu [999]. Děkuji.

 890. Ahoj!
  Kynologie je zde často aplikovaný obor.

  Ano, je to málo.
  Vyštěkanou lišku je třeba zastřelit, jinak se bude do kurníku vracet. QED.
  Ale to ode mě snad nechceš, že ne? 😉

 891. Honzo ze Žižkova, advokáta nedonutíš k odpovědi na personu. Každý je potenciálním klientem. 🙂
  Ale přečti si jen ten dnešek.

  Nemám v úmyslu zabouchnout dveře a stejně tak nebudu klasifikovat. Jura-p napsal svrchované nestranný, zkušeností a znalostmi klinického psychiatra podložený příspěvek a s čím se setkal?

 892. Břeťo, ani takový blbec jak Varel Fryštenský nebyl nakonec zastřelen. Tak proč Liška?
  Jsi domácí pán, ty si rozhoduješ o tom, koho pustíš dál. Ale klub s omezeným členstvím je jen pro vyvolené.

 893. martine, nemáš na mysli „dyzgrymynaci“, viď, že ne? 😀

 894. Tak EU má nahnáno. A o tom nám četka a Zaorálek neřekli. Rada EU vyzývá Moskvu a Kyjev, aby se dohodli, neboť dohoda je kriticky důležitá pro bezpečnost dodávek na Ukrajinu i pro bezpečnost tranzitu. Podle EU jsou RF a UA povinny společně naplňovat tyto cíle a zdržet se kroků, které by je mohly ohrozit. Rada EU očekává obnovení třístranných jednání EU, RF, UA v září a doufá, že tyto konzultace budou v plném rozsahu využity k dosažení konkrétního pokroku.
  Ukrajinskou vládu pak výslovně vyzývá, aby těsně koordinovala s EU jakékoli ekonomické kroky, které by mohly ohrozit dodávky energií do EU.

 895. Na ČT 24 zrovna moderátor vykřikuje:“ Tahle válka je vyhraná!“ a že EU je mimořádně jednotná…
  No nevím…

 896. (980)“ Jejich pokusy v oblasti genderové politiky o prosazení tak absurdních pravidel jako neuvádět označení rodiče “otec” nebo “matka” a politicky korekltní masáž malých dětí ve školkách nemají s liberalismem nic moc společného.“
  Máme liberalismus klasický, máme liberalismus novomódní, kdy se za liberála vyhlašuje kdejaký(á) zelený vyznavač gender a homo skupinových práv.
  Do toho druhého Švejdové zapadají co Jandák na hrnec.
  (984) Nepochopitelní jsou uživatelé, ne banka nebo její matka.
  (1004) A hlavně vzpomenout na bibli a smítko v oku bližního svého ….1
  (990) ČSOB ne. Hrozil jsem, nepovolili. Už jsem u KB, bez poplatků. Peníze klubu u Fio.
  (1021) Netřeba masakrovat, stačí z toho obvinit. Nejpravděpodobnější vývoj. 😛
  (1036) S mládeží to jde od deseti k pěti od pračlověka Janečka. Málokterý pocit je tak starý. Leda snad, že je málo mamutů a pazourků. 😛
  (1039) Z mé strany se souhlasem, byť opožděným.

  Jinak, mnohem důležitější záležitost, rostou. Hřiby i masáci (růžovky). Manželka bude mít čeho se bát. 😛

 897. UKrajina už se vyjádřila: EU země si mají nakupovat plyn a ropu na Rusko ukrajinských hranicích a ne až na Slovensko-ukrajinských.A pronajmout si od UA plynovod a provozovat si ho sami.
  Tím je zajištěno, že plyn tudy bude proudit a pokud se nějaký cestou ztratí je už zaplacený a dodávky na Ukrajinu to neohrozí.

 898. No, mně ten jurův příspěvek přišel dobrý a myslím, že jsem nebyla sama.

  Jo, já vím, že se tu o tom psalo mockrát, ale tohle nikdy neškodí znovu připomenout. Něco jako světelný ikazatel, který vás v obci upozorní, že jedete víc než padesát.

 899. Martine TT ad 595
  to bude určitě zajímavé. ad reklama: Víno zrálo 15 měsíců v akátovém sudu.
  Přitom ucházející cena. V hotelu museli nabízet podobný pinot noir za bratru 450 Kč (koupit si lahev co byla už na pokoji),
  Vína podávaná v restauraci byla v přiměřené cenové hladině a velmi kvalitní. Toto mi přistálo na nočním stolku a nechápu kdo by si to měl koupit. Zřejmě typ putovní lahve,
  Břeťa je za- a (vy)valený.

 900. Komu nevadila „krava“ a kupř. včerejší [819], tak ať si dál svatouškovsky poučuje kde koho…

 901. “ máme liberalismus novomódní, kdy se za liberála vyhlašuje kdejaký(á) zelený vyznavač gender a homo skupinových práv.“

  A tak to jo, KArle. Ovšem on se taky kde kdo vyhlašuje za mudrce a s moudrostí to nemá nic společného 🙂

  Kde rostou hřiby a masáci? U nás kolem chalupy nic moc, brácha donesl pár kousků tak akorát do polívky a tak jsme se do lesa ani neobtěžovala.

 902. Bohouši, je důležitější „vadění“ nebo pravda? A kdo je sudím?

 903. (1042) Třeba si Rada EU (konečně) uvědomila, že se na tom východě chovají trochu jinak ….
  (1049) No proto to píšu, že není liberál každý, kdo se za něj vyhlašuje.
  Hřiby a masáci v Krušných horách nad Chomutovem, kdež se momentálně nacházím. Zaskočil jsem do mně zcela neznámého lesa na hodinku před obědem a úlovek jsem málem neunesl. Sem tam bedla, babka, klouzek.

 904. OT Martine TT – nepochopil jsem jestlis trasu VK-LUH a zpět jezdíval v autě nebo na kole. Silnice docela ok co jsem pře