Malý příspěvek k hledání pravdy…

Traktát o elixíru života

O pozitivním vlivu vína na lidský organismus se popsalo za staletí lidské existence mnoho papyru, hliněných destiček, pergamenu, papíru či zabralo místa na paměťových médiích. Zmiňovali se o tom dokonce i slovutní učenci či páni profesoři. Ovšem jiní stejně slavní profesoři psali pravý opak. Každý z nich se oháněl jinými argumenty, kterým skupiny jejich příznivců hlasitě aplaudovaly. Teorie těch vínu nepřejících však stále narážela a naráží na empirickou teorii, zvanou „francouzský paradox“, kdy obyvatelé na révu vinnou bohaté oblasti jsou přes všechny výživové prohřešky jaksi zdravější alespoň, co se týká kardiovaskulárních chorob, než ti, kteří například žijí tam, kde místo vína pěstují a konzumují jedlé kaštany či brambory. Prý to má vše na svědomí antioxidant polyfenol jménem resveratrol.

Co je to resveratrol ?

Sirtuiny se obecně pokládají za molekuly s blahodárným účinkem na zdraví a se zázračným efektem na prodloužení života. Zdá se, že organizmus chrání před poškozením DNA a brání tak škodám, které s postupujícím věkem páchají například volné radikály v našich buňkách. Sirtuiny fungují spolehlivě u kvasinek, mušek octomilek, hlístic a podezírají je, že se podobně mohou chovat i v organismech vyšších živočichů. Hladinu sirtuinů v těle zvyšuje právě resveratrol. Ovlivňuje prý metabolismus lipidů a tlumí srážení krevních destiček. Někteří vědci předpokládají, že by mohl fungovat při prevenci rakoviny prostaty či dokonce zesilovat účinky léků proti retrovirům. Existují ale i jiné možnosti. Laicky řečeno, je to látka, kterou si rostliny vyrábějí na svou ochranu, pokud je napadne patogen, nebo když se ocitnou ve stresu. Chemici budou tvrdit, že se jedná o trans-3,5,4″-trihydroxystilben nebo 3,4″,5-stilbenetriol, ale také může jít o C14H12O3, 1,3-benzendiol, 5-[2-(4-hydroxyfenyl)ethenyl], (E)-5-(p-Hydroxystyryl)resorcinol, případně o (E)-5-(4-hydroxystyryl)benzen-1,3-diol. Pro normálního čtenáře je důležité, že se jedná o jedno a totéž. Resveratrol můžeme najít ve slupkách a jadércích černého rybízu, slupkách grapefruitu, borůvkách, plodech arónie, v arašídách a dokonce i v kořenech u nás úporné invazivní rostliny, křídlatky japonské. Co je ale nejdůležitější, nachází se nejen ve slupkách révy vinné, ale přímo i ve víně, především v tom červeném. Kupodivu ho nalezneme také v hroznech bílých vín. I to má ovšem háček. Resveratrol v bílých hroznech se tvoří jen v severních oblastech, v podmínkách, jaké má například Česká republika. Bohužel je ho tam o řád méně, než ve vínech červených a pěstovaných ve vhodnějších podmínkách.

Na počátku byla opice

Přesněji řečeno, byly to poloopičky Maki trpasličí (Microcebus murinus) z ostrova Madagaskar. Tehdy Fabiene Aujardovou z pařížského Centre National de la Recherche Scientifique napadlo, že by jim mohla přidat do žrádla výtažek ze slupek modrých hroznů, tedy polyfenolickou sloučeninu resveratrol jako prevenci proti tloustnutí. Tato milá okatá zvířátka totiž před obdobím, kdy se i na této zeměpisné šířce krátí den, tloustnou a následně se stávají podobně jako medvědi u nás hypotermičtí. Tedy omezují pohyb, méně konzumují a žijí z tukových zásob, dokud se situace nezlepší. Následně F. Aujardová sledovala, co s šedesátigramovým tělíčkem udělá přídavek 200 miligramů resveratrolu na kilogram hmotnosti. Lemuří apatie byla ta tam. Vrátila se jim pohybová aktivita a byli jako vyměnění. Vědkyně je přesvědčená, že příčinou je aktivace genu pro sirtuiny, které působí na metabolismus lipidů. Díky přidané substanci snížili poloopice energetický příjem o 13 %. A jejich klidový metabolismus se zvýšil o 29 %.

V Itálii tým vědců vedený neurologem Allessandrem Cellerinem z Scuola Normale Superiore v Pise otestoval resveratrol na obratlovcích. Vybral si k tomu tropickou rybu Nothobranchius furzeri, kterou vědci považují za obratlovce s nejkratším životem. Obvykle umírá věkem po třech měsících. Je tedy ideální právě pro výzkum dlouhověkosti na rozdíl například od myši, která se dožívá v laboratorních podmínkách věku kolem 2 let. A. Cellerino krmil 150 ryb potravou různě obohacenou o resveratrol a pozoroval u nich nejen prodloužení délky života, ale i zlepšení zdravotního stavu a větší vitalitu. Dávky zmíněného přípravku prodlužovaly rybám život až o 50 %. Pitva prokázala, že mají v mozku více neuronů. Tuto studii zveřejnil časopis Current Biology.

Angličtí výzkumníci zase zveřejnili výzkum, ve kterém tvrdí, že jmenovaný polyfenol může snížit zánětlivou reakci buněk imunitního systému nemocných s chronickým obstruktivním plicním onemocněním (COPD). COPD je těžký zánět způsobující degeneraci plic, je nevratný a stávající léčba pouze tlumí symptomy nemoci. Téměř všichni postižení si zmíněnou nemoc přivodí kouřením a podle prognózy dosáhne v roce 2020 na třetí příčku nejčastější příčiny úmrtí. Louise Donnelly, která je výzkumnou pracovnicí v londýnské Imperial College prohlašuje, že resveratrol dokáže velmi účinně odstraňovat některé molekuly, účastnící se na zánětu plic. Hodnoty těchto látek se u pacientů s COPD dostávají po ošetření resveratrolem téměř k normálu. Tým Donnellyové je přesvědčený, že komponenta z červeného vína, nebo její syntetický analog se stane základem nového léku.

Bohužel ne všechny výzkumy jsou tak optimistické. Richard D. Semba je několikanásobným profesorem na Johns Hopkins University. V prestižním lékařském časopisu (JAMA Internal Medicine) publikoval článek, který účinnost resveratrolu zpochybňuje. Profesor se soustředil na obyvatele Toskánské vinařské oblasti Chianti. Šlo o náhodně vybrané jedince z populace. Popíjení známého červeného vína je tu nezpochybnitelnou tradicí. Celkem tak sledoval 783 lidí ve věku nad 65 let. Hladina resveratrolu u pokusných osob nekorelovala s žádným z důležitých parametrů charakterizujících zdravotní stav osoby. Když později eliminovali vliv jiných faktorů (pohlaví, věk, rizikové faktory,…), přišlo zklamání. Osoby s vyšší koncentrací metabolitů resveratrolu umírali stejně, jako ti s nižší koncentrací. Vyšší příjem polyfenolu se u stárnoucí populace neprojevil ani nižším výskytem zánětlivých onemocnění. Do třetice se nenaplnil podle R. D. Semba ani blahodárný efekt prevence infarktů, mozkových příhod a jiných kardiovaskulárních nemocí. Také případů rakoviny neubylo.

Jaká bude česká zkušenost?

Když v penzionu u Lipenské přehrady oslovil jednoho ze spolumajitelů firmy Moldvin, Zdeňka Zbytka, známý kardiolog Prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc. s tím, že by chtěl prozkoumat obsah resveratrolu ve vínech portského typu, dotyčného to ani moc nepřekvapilo. M. Šamánek je totiž velkým propagátorem rozumného pití vína jako prevence ischemické choroby srdeční a zároveň i spoluautorem knihy „Když víno léčí“. Z. Zbytek tedy věnoval pro potřeby vědy a výzkumu vzorek vína požadovaného typu značky Kagor od moldavské firmy Chimislia Vineries Chi. Protože zrovna obdrželi také zásilku jiného vína od firmy Cricova značky Magnific, přidal i tu. O to větší bylo překvapení, když mu pan profesor sdělil, že víno značky Kagor obsahuje 23 mg/l účinné látky a Magnific dokonce 28,4 mg/l. Pro představu, dosud největší podíl resveratrolu ve víně objevili naši výzkumníci z VŠCHT a UEM, Praha v Rulandském modrém, a to 11 mg/l. Na základě tohoto zjištění se M. Šamánek ve spolupráci se zmíněnou firmou a studenty z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích rozhodl udělat pokus, ve kterém sledoval u několika desítek pokusných osob množství resveratrolu v krvi po vypití cca 2 dcl zmíněného vína denně po dobu dvou měsíců a jeho vliv na životní funkce. Nebýt několika odběrů krve, asi by šlo pro účastníky o příjemnou a navíc velice zajímavou zkušenost. V současné době je pokus ve stádiu vyhodnocování a Prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc. S kolektivem připravují materiál pro publikaci v prestižním vědeckém časopisu, takže i u nás si budeme moci udělat představu o vlastnostech této nadějné látky. Ovšem i pro abstinenty existuje možnost, jak na svém vlastním těle jmenovaný polyfenol vyzkoušet. Podle internetu si mohou pořídit tzv. „bobule“ s údajně nejsilnějším resveratrolem na trhu v počtu 60 tablet za téměř 800 Kč. Nebo nakopat kořeny okrouhlice a zkoušet je ohlodat. Možná to bude účinné, nicméně chuť moldavského vína Magnific asi srovnatelná nebude… (pozn. aut.: Ujíždím na dezertních vínech.)

 

František I.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 443 komentářů u “Malý příspěvek k hledání pravdy…

 1. „Rozumné pití vína“-fantastický pojem 😉

 2. To by chtělo vyzkoušet!
  Hlavně ve stavu tekutém, že by se mi chtělo ohlodávat kořen, to se mi zrovna nechce! 🙂

  Ona je s felčarama potíž a věru, že mám často dojem, že jsou členy protialkoholní ligy, pokud tedy, shodou okolností, sami nechlastaj. I takovozu pídr mám ve svém portofoliu! Že je nametená se pozná podle toho, že hrozně řve, mává rukama a vůbec je akční.

  Jiná pídr ovšem patří do skupiny ZA (zavilý abstinent) a já se s ní strašně chytla, když jsem jí neopatrně sdělila, že si ty 2dcl večer často dávám. Začla na mně ječet, že jsem akoholik a nenechala si to vymluvit ani poukazem, že v mém věku je to už doporučováno. Dokonce mi můj „alkoholismus“ chtěla zapsat do papírů, takže jsem pro změnu zas ječela já, že jestli to udělá, tak si na ni budu stěžovat.

  S dalšími felčary jsem se o této problematice raděj nebavila. Sichr je sichr a já to nemám zapotřebí!

 3. Rputi,

  není dvě deci tvrdého alkoholu denně fakt moc ? 😉 😀

 4. Co si člověk nevymyslí aby zdůvodnil proč chlastat…
  Šťáva z bezinek a černého rybízu funguje také tak.
  Proč víno je zdravé? Víno není zdravé. Zdravý je způsob života jehož součástí je přiměřená konzumace vína. Jídlo, prostředí, aktivita, míra stressu. Alkohol v přiměřeném množství působí anxioliticky. Navíc záleží na způsobu a okolnoste konzumace. Je rozdíl mezi tím v uspěchaném životě zahánět stress frťanem „na stojáka“, nebo mu předcházet vypitím stejného množství alkoholu ve víně při příjemném posezení.
  Navíc ve spojení s genetickou výbavou vyselektovanou v té kultuře. Je to komplexní záležitost. Ne záležitost jednoho faktoru. Navíc je otázka kauzality. Jestli konzumace vína je příčinou nebo indikátorem.

 5. Halle,
  propánakrále, jak jsi na to přišel? Dyk bysem byla tuhá! Jéžišmarjá! 😀 😀

 6. Schumi,
  bezinky jsou na podagru!
  Na což přišli tak, že pančovali portské kvůli barvě bezinkama!

 7. Černej rybíz!
  Samozřejmě. Kdysi jsme na koleji v demižonu pokusně zkvasili jakési archivní třílitrové kompoty z černýho rybízu co nikdo nejedl a chtěli je v menze vyhodit (takovýho cukru!) a to víno bylo vyloženě léčivý! Chuťově srovnatelné s nejlepším moravským pinot noir (zejména po půlnoci po návratu z hospody 🙂 )

 8. Ostatně, v tom demižonu furt něco kvasilo. Tou dobou jsme znali slovo zácpa pouze z dopravního hlášení …

 9. 10 – ted chapu vase ujete poznamky o moravskych kyselinkach.
  Ten pakloub mate z tehle sracek. . .
  Zkuste nekdy vino. Vino z vinne revy.

 10. Portským nepohrdnu nikdy,
  zejména když mi darem doveze portugalská kolegyně 🙂

  nevíte, kdy budou první odhady hlasování o Brexitu ? Na BBC spořádaně kušují, prej mají zaracha od časných ranních hodin až do desíti večer (Britského času), a zatím mají povoleno referovat jen o nekontroverzním průvodních jevech. Jekot vypukne tedy asi až kolem půlnoci ?

  A jinak, domácí bitva u nás pokračuje – opravář mi slušně naznačil, že na opravě toho šrotu jedině tratím, takže zítra mi doveiz a zainstalují novou myčku (manžel pochvalně zamručel, začnu opět vařit :)…), no a rodinná rada (manžel a dcera s hlavním slovem) se usnesla, že má vybrat novou TV, placatou a s HbbTV, neb se nehodlají otravovat s dalšíma krabicema, pěti ovladačema a za dva roky se to bude zas měnit. Sateliťák přislíbil poradní slovo při finálním výběru (zatím doporučil úhlopříčku, vzhledem k rozměrům našeho obýváku, a vysvětlil základní možnosti), tak doufám, že to zvládneme taky brzo.

 11. Ja nevim jak kdo, ale ja si piti vina vedecky obhajim:
  Chutna mi to a tudiz (to je implikace) je jeho piti zdrave.
  Zkuste mi to vjedecky vyvratit.

 12. Jo portugalská kolegyně to kupuje za podstatně lepší ceny 😉
  A pijete spíše ruby nebo tawny ?
  Teď je i plno růžového, to je moderní.

 13. Bílé pijí s tonicem pro osvěžení, mají ho tak trochu bokem. I cenou.
  Podobné vína produkují i na Madeiře.

  Ale i „běžná“ vína jsou fajn. I z Douro valley,odkud pochází víno pro „portské“. V Portugalsku je tuším 26? vinařských oblastí.

 14. Pane jo. Ale na osvěžení v takovém vedru jako dnes je to asi dobré. Podržet sklenku v ruce a přiložit ke tváři než to roztaje a slupnout ten plátek citronu. Obsah dát znovu do lednice.

 15. A ještě jsem viděl jednu kombinaci-20 leté tawny a 12 letá whisky. Jmenuje se to „Special one“.

 16. Matzurko
  bookmakeři ten brexit moc nevidí. Zdá se, že britové setrvají v nerozborném evropském svazu a zasadí tak rozhodující úder putinovským rozeštvávačům a srazí je z valu míru a demokracie zpět dolů, do tlející stoky nacionálního marasmu.

 17. 25 Setrvají aby pokračovali ve své tradiční politice.

 18. NoName,
  tawny, s jinými nemám zkušenosti.

  skimici,
  bookmakeři nebookmakeři, mou obavou je to, že i kdyby náhodou to těsně na Brexit vypadalo, tak se bude přepočítávat a přepočítávat, dokud Bush nebude prezidentem… 🙁

 19. bookmakeři ten brexit moc nevidí.
  Samozřejmě.
  Ptali se mě na to 😉

 20. Jak to máš mmch s žebrama? Už Tě to pustilo?

 21. No Name, ad 24 – my zkušenější zase známe kombinaci Šumavského bylinného s tuzemským rumem, co chutná jak 12letá whisky…. 😉 😀 😀

 22. Žebra občas cítím, ale neomezují mě. Mám problémy s kolenem, zády a mi samotnému není taky bůhví jak. 🙂

 23. Ano, já tady zkušenější pozorně sleduji.
  A už se ničemu nedivím 🙂

 24. 31 protože teď máš čas s v tom nimrat. Pořiď si nový vňouče 🙂

 25. Ištván byl vyštván a Šlachta taky. Zatím jen ze sněmovního bezpečnostního výboru. Jsem zvědavá, koho obžaluje…

 26. Niko,
  nevím, jestli se tomu dá říkat vyštvání? 🙂
  Zatím to vypadá, že tam vznikl takový čurbes, že už nikdo nevěděl, co se vlastně děje!

 27. Komouš fýle zmateně plká…. Kyjev, soudruhu. Tam je Vaše místo. Nemrhejte svým drahoceným časem nad kecy o britském plebiscitu….

 28. Tak jsem si domluvil termín konzultace v tom ústavu. Cysta téměř okamžitě viditelně splaskla na polovinu. Skoro bych řekl, že bylo slyšet i takové srknutí. Tělo se dovtípilo. Zatím je to ale jen na úrovni konsultace po prázdninách, tak tam tělo stále něcodemonstruje aby se neřeklo. Uvidí se. Si to tělo teď musí samo uvážit. Jednou mi před zákrokem zmizela i několikaleta bradavice na malíčku. Lekla se odsouhlasené terapie dusíkem.

 29. Mick Jagger je pro exit. Micku, věčný rebele. Bítlsáci by to nedopustili. A tak to i dopadne. Budeš stále jen rebelem a děkuji Ti za to 🙂

 30. Lennon byl rebel, Mick je mediální rebel.
  Slušný původ, drahé školy.
  Lennon byl skutečný. Working class hero. Rváč a ignorant.
  Na to Mick nemá.

 31. „Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat….“ 😛

 32. BBC hlásá předpověď,

  51.7% pro BREXIT !!!!!

  Při volební účasti 72% voličů. Ale nevím, kdy to bude finální….. Hlasatel je poněkud toporný, Farage plný naděje, libra padá dolů, ale svět se pořá točí stejným směrem.

 33. Hmm..tak podle prvních odhadů Brexit nastal. A komentátoři se předhánějí v líčení hrůz, které nastanou. Zatím jsem neslyšela, že by poukazali na skutečnou příčinu – vnitřní i zahraniční politiku EU a přebujelou byrokracii.

 34. Dobré slunečně ráno.
  Leave potřebuje ještěasi 400 tis hlasů ale Remain finißuje.
  Nicméně to vypadá, že britové se suše loučí.
  See EU later 🙂

 35. Ještě 250 tis to leave.
  Zdá se, že jsem díky své inherentní nedůvěřivosti prohrál láhev šampáňa 🙂

 36. Samozřejmě. Ještě si můžou vzpomenout, že někde ve kvelbu zapoměli pár krabic s koresponďákama a do večera je ještě dopočítat 🙂

 37. 37 tis to Leave.
  Tak UK vzal z pohledu Merkel čert. Ale budou se muset otevřít a změnit všechny smlouvy a ty změny projednat a odsouhlasit. Každý přijde s troškou do mlýna.
  Junckera určitě při té představě omývaj …

 38. Tak se ukázalo, že prognostik jsem mizerný !
  Ale nějak mi to nevadí ! 😀

 39. skimici,
  myslím, že Juncker bral v průběhu léčebnou kůru, takže je momentálně už úplně tuhej a nepoužitejnej! 😀

  Halle,
  myslím, že se „seklo“ víc lidí a že při těch průzkumech se jen báli říct na rovinu. Zastánci EU byli docela agresivní!
  Báječné je, že se ani tou propagandou nepodařilo lidi zblbnout. Asi blo nasířených víc, než se jevilo! 🙂

 40. Tak koresponďáky se zatím nenašly.
  Je vidět, že zbývá jediné smysluplné řešení. Potřebujeme více Evropy Frau Merkel. Nicht wahr?

 41. To už je fakt na hlavu. Jednou pár zpruzelejch mongolčíků v láptích u Stalingradu, nyní dýka do zad v Londýně…. Takhle tu Evropu, soudruzi, nikdy nevybudujem 🙁

 42. Mno, a když to dobře dopadne, efekt první dominové kostky by se mi moc líbil. Zmizely by (snad) ty zkurvený dotace na cyklostezky odnikud donikam a na podobné píčoviny. No a že by se snad do pohonnejch hmot přestaly přidávat biosračky, že by se pomazánkové máslo a tuzemskej rum zas mohly jmenovat jak se jmenovaly, atd. atp. se snad ani neodvažuji doufat!

 43. Naději PeSi spatřuji ve faktu, že to referendum není samo o sobě decisivní ale Vládně-poradní.
  To skýtá spoustu jednacího prostoru, zvláště když skotové a irové chtějí (o chlup) zůstat.

 44. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku slunce pichlavě pálí, bezvětří je mrtvolné, ptáci zpívají nepřátelsky a ožírají třešně, hmyz zasmušile bzučí. Pracující lid v krátkých tričkách kráčí do práce zamyšleně, s kolmou vráskou mezi očima. Ještě za chůze všichni vyhrnují rukávy, aby se ještě intenzivněji pustili do budování naší širší vlasti a zabránili tak nedosírným následkům a aby ostrovním kolaborantům, rusofilům a putinčíkům ukázali, jakou udělali chybu.

 45. „hmyz zasmušile bzučí.“
  Ptakopyskuuuu 🙂 :-):-)

 46. Matzurko.
  Skoro mi to natrhlo tu membránu pod plícema 🙂

 47. skimici,
  klid, to jen tak vesele trojčím 🙂 Dum spiro spero !
  Bohužel jsem přes zimu přibrala, takže do trička s vyplazeným jazykem se nevlezu. Ani do toho se 4 známýma siluetama a obrovským nápisem HELP !!! To by asi bylo ještě případnější…
  Teď přemýšlím, jestli se dá, vzhledem k fotbalovému klání, někde sehnat britská vlajka 🙂

 48. 2 skimic – no já teď jen doufám, že EU neochvějně setrvá v trendu „více Evropy“ a vedoucí eurohujeři si neuvědomí či nepřipustí efekt pozitivní zpětné vazby, pokud vůbec tuší, co to je. Takže očekávám další utužení a další buzeraci ze strany tohodle nástupce RVHP, až naserou postupně úplně všechny. Spoléhám prostě na jejich neústupnou blbost a přesvědčení, že oni přece vědí nejlíp, co je pro ovčana to nejlepší. Dosavadní výkřiky kreténů typu knížete Hajaji, gaunera Kalouska, lidovců celkem a pak hlavně všech těch tzv. sluníčkových zmrdů mě o tom dnes a denně přesvědčují!

 49. Ostatně, na Parlamentních listech je anketa, co se teď stane s EU – tak já jen doufám, že zůstane, jaká je. A rozhodně věřím, že nedojde k žádné reformě.

 50. PeSi,
  české noviny dnes raději nečíst, to bude „v alejích nablito“.

 51. Jo,
  a Macek je taky dobrej 🙂

  „Jo, to je holt tak, když se nemůže hlasovat korespondenčně…“

 52. Dveře Downing Street 10 se otevřely, a vyšel…. kocour 🙂

 53. Halle 69,
  jj – dvě britské jistoty: Kocour a Královna! 🙂

 54. Teď jsem zvědavá,
  co se bude dít po glóbusu. Na BBC včera večer běžely nějaké záběry na prskajícího Erdogana (asi kvůli těm vízům). A jestli to ovlivní volby v USA (předpokládám, že Obama se ozve se zachmuřeným výrazem a bude vyjadřovat lítost větší než nad vraždami Charlie Hebdo a Jo Cox dohromady). A co na to Putin…

 55. A protoze mam shodou okolnosti dnes dovcu na ruzna vyrizovani, dam si v nejblizsim konibaru snidani gentlemana. Drzkovou, pivo a rohlik 🙂

 56. Cestou do práce jsem poslouch ČRo. Moderování řídí sám Pokorný.
  A je to teda síla.
  Pláč, nářky, výhrůžky … Samozřejmě nikoho, kdo s brexitem souhlasí se najít nepodařilo.
  Putin, Wilders, Le Pen už také byli zmíněni.

  BTW, libra oslabila o 4%, a to je prý hrozné.
  Když ČNB uměle oslabuje korunu o daleko víc procent, je to pozitivní.
  Dialektika.

 57. Co takhle si strihnout rferendum i u nas? 🙂

 58. Drzkovou si asi nedate – ohrivana jidla jsou zakazana prislusnou smernici eurogesungheitsekretariatu.
  Zkuste sojovy latte.

 59. Taxem kouknul, co píše o brexitu Sputnik, a vono nic !
  Ale našel jsem tohle 🙂

  Jakutští lékaři museli minulý víkend provádět porod v hluboké tajze, kde záchranáři a policista chránili rodičku a zdravotníky před medvědy, uvádí ministerstvo zdravotnictví.

  Podle údajů ministerstva žena se ve 40. týdnu těhotenství rozhodla pomoci manželovi a příbuzným lovit ryby. Rybáři se vydali na jezero v hluboké tajze. V sobotu začala mít žena stahy, manžel a sestra ji vezli autem do nemocnice, ale terénní vozidlo zapadlo do bažiny a uvízlo v ní. Žena zůstala se sestrou v lese a manžel běžel k silnici s nadějí, že „chytí“ spojení s mobilním operátorem.

 60. Aaaa,
  už se nám probírají z mrákot…

  „UK will be treated ‚as a third country‘ – EU’s Schulz“

  Le Penová tweetala o Frenchxitu (jakož i o referendu v dalších zemích), Wilders o Nexitu. Dnes bude v Bruseli husto.

 61. Simone,

  u nás v Hustopečích jsou dvě řeznictví, které i vaří, a držkovou maj každý den.

 62. Jj – ta úleva, kdyby se podařilo svést brexit na Putina!
  A ono furt nic! 😀 😀

  Báťuška celou dobu neřek k brexitu ani popel! A myslím, že ani neřekne. Proč taky? 🙂

 63. Tak to je bomba!

  48 skimici, ani já bych se jako prognostik neuživil.
  Manželka mi napsala vzkaz: „Zdá se, že Impérium vrátilo úder.“ Také předpokládala brexit ale těsně. A z koupelny poznamenala, že konečně Angela bude mít jiné starosti.
  Nejspíš něco tratím. Akciové trhy asi budou reagovat sešupem, než se to srovná. Na druhou stranu ještě mám za co využít příležitost.
  Mám míšené pocity, mohl jsem být větší optimista. Sice jsem s tou možností počítal, ale měl ji za méně pravděpodobnou. Každá sranda něco stojí…

  Proč tak netěsný výsledek oproti vyhlašovaným prognózám? A propagandě. V tom je i odpověď. Rád bych znal nezveřejněné rozbory a předpovědi.

  Třeba ještě dojde ke zvratu. Zbylá EU vyhlásí Britanii válku. Nesvobodné volby, porušování lidských práv… Požadavek opakování referenda dokud nebude příznivé.

  Jak to bude? Po svém prognostickém fiasku, ano i já jsem podlehl většinovému názoru, předpokládám, že se projeví pragmatické obchodní zájmy. Bude dohadování, nějaké smlouvy. Ovšem jaký to bude mít dopad na Británii? Co Skotsko? To je otevřené. Mohl by to být i konec Velké Británie.

 64. (68) Nejsem si jistej, ale něco jsem zaslechl, že i korespondenčně se mohlo.
  (75) Jako kdybys nevěděl, že vinou ODS se nemůže …. 😛
  (78) Chladné podzimní ráno na Volze, hustou mlhu prorazí člun, na zádi sedí Marusja a vesluje proti proudu, až se jí potí copy. Na přídi leží Ivan Vasiljevič a spokojeně pokuřuje machorku. V tom je míjí v opačném směru jiný člun, na něm vesluje Kuzma Trofimyč a volá:
  „Kampak to jedeš, Ivane Vasiljeviči, takhle brzo po ránu?“
  Ivan Vasiljevič vyndá z úst dýmku, rozvážně vyfoukne kouř a prohodí:
  „Aaaale … kampak bych jel, vezu manželku do porodnice.“
  http://www.it.cas.cz/~jaja/vtipy/cizina.html

 65. Putin zřejmě připravuje pravidelnou letní ofenzivu proti Ukrajině.
  Umí přesouvat vojska na dlouhé vzdálenosti a má je strašně moc vycvičené a kvalitně vyzbrojené (i když Rusové jenom chlastají a nic neumí, výcvik a výzbroj do této katerogie nespadá).
  To jsou jasné náznaky.

  Británii si podá pak. Začne to tím, že Abramovič prodá Chelsea a rozvrátí Premier League. Pak ruští oligarchové prodají jachty a nemovitosti v GB a rozvrátí trh s jachtami a nemovitostmi. A to už bude řetězová reakce.

 66. No jak tak koukám, překladatelé sputniku do češtiny ještě spí.
  Na Sutniku v engličtině už článek je .
  Ale jen popisný, naprosto neutrální.

 67. 77 Šimon K
  můžete mít pravdu. Tak raději ještě doma snídám obvyklý chleba s plátkem sýra a čaj 🙂

 68. Proc by mel Putin komentovat brexit? Jeho jmenem to udela trebas Lubos Palata nebo Jiri Pehe nebo…

 69. 87
  „Libra padá, Moskva slaví. Náklady budou velké, nejen finanční. Musíme dokázat uchovat dětem společnou Evropu. Bude to těžký boj,“ uvedl na svém twitterovém účtu předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

 70. Dušan asi včera napsal: „Vystoupení z EU neznamená vystoupení ze zony volného obchodu.“
  Ale Schultz (viz 79) si myslí něco jiného.

 71. až pomine první vlna hysterie a pomalu se rozjede dvouletý proces odchodu, zjistí se, že se zase tak moc nestalo.

 72. Globalisovaný business si do toho nenechá moc kecat

 73. 91

  EU bude chtít udělat z GB výstražný příklad, aby odradilo další.

 74. Už je to tady, už je to tady!!!!!!! Vyhrál jsem flašku Balantinky….. Jakže to bylo? Zádumčivě bzučí hmyz? Už se ozval Pehe nebo blb Sobotka? Ještě včera večer Mládek si byl jistý, že Brexit nebude. Prý ho jeho britský kolega ujistil…..(na vlastní slechy). Prostě je krásné, teplé ráno, plné nedozírných následků…

 75. Dočasného poklesu libry musím včas využít. Potřebují koupit hlavu na AH 100/4, která stojí 2000 liber, písty, vačky, ložiska a další věci na Jaguara E, a mohl bych ušetřit pár set dollarů.

 76. (91) V lepším, ale nezaručeném případě. Příležitostí k blbnutí bude víc než dost, i ochoty.
  (94) Jo. „Dneska by to šlo!“ 😛

 77. 91 Dušane, ano, předpokládám, že po prvním šoku se to srovná. Jsem zvědavý na reakci akcií a komodit. Může to být dobrá nákupní příležitost.

 78. Britská libra padá, Singer předpovídá zisky pro britské výrobce

 79. Skotové se odtrhnou od UK, vstoupí do EU a zachrání ji, bude se štřit (komec dotacím!).

 80. No a neměli by teď vyloučit Anglii, Wales a Serverní Irsko z mistrovstí Evropy ?
  Skotsko se rafinovaně jako obvykle nekvalifikovalo.

 81. Dušane, ještěže jsem nerealizoval konverzní plán na libru. Jako by mi něco sedělo za krkem. Pořídil jen něco málo hotovosti na dovolenou. Uvidím co akcie, pro případ brexitu jsem si nechal něco málo na nákup.

 82. Tak ono je otázka, zda teď z GB bude fungovat pošta nebo různé Fedexy a DHLy.
  Takové výsledky referenda mění VŠE.

 83. 105

  Klid, minimálně 2 roky se nic měnit nebude

 84. IOptimisto! Schultzové a Junckerové se pokusí vrátit úder.

 85. quivisi,
  s těmi Skoty by to nebyl špatný nápad :)Jenže se obávám, že chtějí zůstat v Eu, aby mohli dostace sosat.
  Ale jinak, taky si myslím, že stran obchodu se pojede dále močálem černým kolem bílých skal. Ten dopad je spíš politický – facka těm nabobům, co si myslí, že jsou nedotknutelní, neomylní a vůbec nejlepší. Záblesk naděje, že se blýskne na lepší časy ?

 86. Snad to není důsledek brexitu, ale německé letadlo má zpoždění. Už jsem měl být 10 minut ve vzduchu a ještě sedím v Ruzini.

 87. A…..
  Proslýchá se, že Cameron odstoupí

 88. Jiří Dienstbier – „odchod Británie je příležitostí k hlubší evropské integraci“…

  😀 😀 😀 😀

 89. Teď ještě aby ta americká hysterka šla do háje a může to být docela dobrý rok 🙂

 90. 114-bylo jedno takové slovo … Perestrojka.

 91. nedostavili se dva pasažeři, teď hledají jejich zavazadla, aby je vyložili. Třeba v nich není semtex

 92. OT dotaz,
  jestliže jsem uzavřela s organizací pracovní smlouvu na tři roky, a nyní ji se mnou organizace chce ukončit z důvodu reorganizace dohodou a 4 měsíčním odstupným – je to OK nebo šidí ?

 93. Matzurko,
  kolik času z těch třech let uplynulo ?

 94. 120-píšu jako poučený laik-i smlouvy na dobu na dobu určitou lze ukončit ze stejných důvodů jako smlouvy na dobu neurčitou.
  A 4 měsíce odstupného jsou nad rámec zákonné povinnosti (1-3 měsíční odstupné podle počtu odpracovaných let v organizaci).

 95. Matzurko, podle mne je to obstojna nabidka. Jinak byste mela dvoumesicni vypovedni lhutu a trimesicni odstupne – sice o vyplatu vic, ale budete muset byt v praci a mohou Vam to komplikovat…

  Ale pockejte i na dalsi, sice jsem podnikal, ale nemam pracovni praco uplne aktualizovano 🙂

 96. O šizení nejde. Záleží na tom jak se dohodnete.
  Je to jako vyjednávání o ceně čehokoli – musí být dohoda.
  Můžeš dát vlastní návrh.

 97. 123-teď je tříměsíční odstupné až po dvou letech, a s těmi dvěma měsíci máte pravdu, jsou situace, kdy je důvod setrvávat (něco se dodělává, je zájem ze strany zaměstnance i zaměstnavatele), jinak je lepší jít hned.

 98. Ptakopysku (58), ty zvíře!!!
  Už je toho až příliš najednou. Zoncna rumpluje jak o život. V TV všichni brečí nad nedosírnými následky a blijou cosi o „více Evropy a ještě více pravomocí do Brusele“ a k tomu tvůj report z Podblanicka. Já se směju, že už víc hubu neotevřu. Díky za krásné ráno se zasmušile bzučícím hmyzem!!! Mám letní vánoce!!!
  Tak jsem radši TV vypnul, aby mi dobrou náladu nerušili a pustil si staré duety Louise a Elly (samozřejmě Armstronga a Fitzgeraldky), tím se nic nezkazí, má to takovou línou letní atmosféru.

 99. Tak jsem si poslechl Camerona znovu, a vypadá to, že ten krok – oznámení vystoupení GB z EU podá až příští premiér.
  Cameron to zřejmě neudělá.

 100. Odpracovaných let cca 11,
  ovšem jen 10% úvazku. Taky mi to přišlo jako solidní nabídka, takže si jen ověřuji, že jsem se nemýlila 🙂 Smlouva mi byla obvykle obnovována na další tři roky, naposled letos v lednu, a to už se o reorganizaci mluvilo, tak jsem se dost divila, že jsem ještě vůbec smlouvu dostala.

 101. Špičkový úvěrový rating Británie už je neudržitelný, když se Britové vyslovili pro odchod z EU. Řekl to dnes šéf ratingů v agentuře Standard & Poor’s.

  Jsem si myslel, že to je ekonomický ukazatel ? A ono asi ne.

 102. Evropská unie podle rakouského kancléře Kerna rozhodnutím Britů přišla o část reputace a statusu. V Rakousku podle něj žádné referendum nebude.

  Ten chlap je rozený demokrat. Jenom nevím, zda bude po volbách v Rakousku znovu kancléřem.

 103. Já se domnívám, že toto bude jeden z prvních kroků chasníků. Nějakým způsobem zakázat referenda a nejraději i posunot všechny nyní plánované volby až do méně turbulentních časů aby byl klid na práci. Evropa teď především potřebuje „normalizovat“ situaci.

 104. Naštěstí úbytek obyvatelstva EU bude záhy více než bohatě nahrazen vstupem Ukrajiny a Turecka.

 105. AK: „Ona politika nějaký ten vliv na ekonomiku má.“
  Dodal bych: Většinou neblahý.

 106. Jak krásne by bylo, kdyby z Bruselu zaznělo:
  Evropa potřebuje čerstvé vedení. Nebylo by správné, aby měla vedení, které zřejmě svými neuváženými kroky způsobilo odchod UK.

 107. Honzo, ono to je jeste lepsi – to je vicemene zmrazeni soucasneho stavu – 75 procent ucast je v modernich demokraciich scifi.

  Panicka vyjadreni dalsich premieru a spickovych politiku EU, ze v jejich zemich referendum nebude, demonstruji, jaci jsme v Evrope – narozdil od Putina – demokrate 😀

 108. Snizeni ratingu je politicke rozhodnuti. Nikdo nevi, jake budou ekonomicke dopady vystoupeni (navic minimalne za dva roky!). Kdyby byly btrany do uvahy ekonomicka kriteria, maximalne by to bylo na zmenu vyhlidky…

  Odkopavaji se nam ruzni hraci 🙂

 109. Stejně je obdivuji. Tváří v tvář brutálnímu nátlaku, vyhrožování se opět nedali. Můžou mít hlavu vztyčenou,

 110. „Islamofobie v Česku je alarmující, napsal turecký velvyslanec.“
  Jo a kdyby se podíval jak je v Saudské Arábii alarmující křesťanofobie.

 111. Zdravím, tak trocha naděje po ránu neškodí, i když se to může ještě zvrtnout všelijak.
  Škoda, že jsem si nevsadila… Když jsem viděla video s Borisem Johnsonem a jeho vyhlášením Dne nezávislosti, lidi v hledišti, jak vstávají a tleskají a jeho oponenti čučící jak puci, tak jsem začla věřit, že se jim to povede. Každopádně Boris by byl asi lepší premiér než nemastný šplhoun David.

 112. Ale pokud vydrží levná libra, můžeme je podpořit tím, že tam sjedem na dovolenou, vážně o tom přemýšlím.

 113. Farage by se neměl až tak moc tlemit, opálej se mu stoličky ! 😀

 114. Aby to nezapadlo ve víru událostí,

  všem Janům, Honzům, Johnům atd. všechno nejlepší k svátku 🙂 !!!

  Nepálí se na sv. Jana taky nějaké čarodějnice nebo co ? Se mi to asi plete, ale když je to tak blízko letnímu začátku, tak svatojanské oslavy se určitě překrývají s nějakým pohanským/keltským jucháním okolo ohňů…. 🙂

 115. Kazdopadne je navysost ostudne, ze Britove jiz potreti pokazili myslenku evropske integrace…

 116. A pohled vesničanky: Neprší. A i ta včerejší předpověď, podle které mělo zapršet v neděli už je upravená – nezaprší. Sucho je větší než loni. Začaly mi schnout ovocné stromy. To je horší než sto Brexitů.

 117. Koukám na TV v Dusseldorfu na ZDF a nějak se tam rukama nelomí. Jisté zklamání ano, ale zatím žádné výhružky.

 118. Ráno šel DAX 10% dolů, ale to je spíš – podle mne – krátkodobý dopad oznámení toho ratingového Chudáka

 119. 153 Sigmar Gabriel na twitteru
  „Damn! Ein schlechter Tag für Europa“, schrieb Sigmar Gabriel, der auch Vizekanzler der Regierung in Berlin ist, am Freitagmorgen auf dem Kurznachrichtendienst Twitter.

 120. TO JE NAČASOVÁNÍ – TRUMP PROMLUVÍ VE SKOTSKU

 121. Stran načasování, zajímalo by mne, zda datum treperenda bylo stanoveno s přihlédnutím k Euru (fotbalovému).

 122. No, Dusane… v Dusseldorfu mozna ne, ale z mnoha stran už zaznělo něco jako:

  Je třeba udělat vše proto, aby se zabránilo dalším zemím vystoupit z EU, řekl polský prezident Duda.

  Pro mne osobně je to velmi přijemné, neboť mám dost slušných pracovních nabídek z UK a navíc tam mám sestru… Takže když se začne EU přibližovat vrcholné fázi socialismu a la Venezuela… 🙂

 123. Nové názvosloví rozpadu EU:
  Brexit. Grexit. Departugal. Italeave. Fruckoff. Czechout. Oustria. Finish. Slovacuation. Latervia. Byegium. Polend.

 124. Honzo,
  hezkýýýý 🙂

  Mně to zatím připadá, že i ten Brexit je Brekeke-exit 🙂

 125. Uz zase osud Evropy lezi na bedrou Nemecka 🙂

  Německo má podle kancléřky „zvláštní zájem a zvláštní odpovědnost“ na tom, aby evropská jednota uspěla.

 126. A Putin …
  Mlčí!
  Mlčí ten čertův chlapík. Rozvrátil Evropu a BRENT v dolarovém vyjádření … KLESL.

  Vyrvat si víc vlasů už nemůže. Po botoxové kůře otekl. A nyní ani jeho majstrštyk nefunguje.

  V zimě holt bude zas řepa, kartoška a kvašený ryzce …

 127. chviku jsem přemýšlel nad tím, proč Cameron odkládá praktické provedení brexitu, a háže to na krk svému nástupci, kterým možná bude Boris Johnson.

  Napadlo mě, jestli to není tím , že zatím se nikdo praktickým provedením nezabýval, protože tenhle výsledek nikdo nečekal.
  A že tedy, kdyby dnes začala britská vláda o brexitu jednat, nevěděla by, co má vlastně na jednání s EU chtít.
  A ten čtvrť rok je na to, aby na tom vládní úředníci zamakali, a vytvořili stanovisko pro budoucího premiéra.

 128. Halle
  Londýn podle unijních představitelů musí po rozhodnutí vystoupit ze společného bloku jednat „tak rychle, jak je to jen možné, jakkoli bolestivý to může být proces“, citovala ze společného prohlášení lídrů EU agentura AP.
  Těmi vůdci je míněno Juncker, Tusk, Schulze a Rutte
  Je to jako z Monty Python 🙂
  Nezapomněli na takovou tu italskou komunistickou odbarvenou blondsku? Nepamatuji si jméno.

 129. 167 Petře já vím. Skalní ruští nacionalisti s tím ale nesouzněl.

 130. Skimici,

  ruské zemědělství jde hodně nahoru. Díky vládnímu ochranářství se do zemědělství hodně investuje jak ze soukromých, tak ze státních zdrojů.
  Rusko se stalo největším exportérem obilí…

 131. Skimici,
  datum, kdy GB oznámí, že chce vystoupit nemá jak EU ovlivnit.
  Až se britská vláda rozhodne tak to udělá, a EU s tím nic nenadělá.

 132. Halle
  proto píšu, že je to jak z Monty Python 🙂
  Ale spíš jako z Červeného Hrádku … Ostuda!
  Neuvěřitelní nekompetentní fanatičtí lůzři …

 133. Neví, proč po krachu předpovědí o Brexitu se někdo pokouší předpovídat, co udělá Putin.

 134. Quivisi,

  asi oboje prognózovali stejní lidé.
  Ostatně si myslím, že ty turbulence v ekonomice dost brzy skončí.

 135. 168 skimici, těm bruselským trotlům nedochází, že je to výlučně britská záležitost. Že Brusel do toho nemá co kecat, natož páky aby to ovlivnil. Naopak, Britanie, protože na jejím členství v EU to nic nemění dokud neodejde, má dobrou pozici k pruzení, zvlášť když budoucí americký prezident to pochválil. Je to posílení transatlantické vazby, která pro Britanii je tradičně významnější než členství v EU.

 136. SKimici, to jo, ale ti nedefinuji a nezastupuji Ruskou politiku.

 137. Mládek má dobrý projev,
  staví se proti sankcím na Brity, že si dovolili, co si dovolili.
  Zaslechl takové řeči na západě.

 138. Tem bruselskym trotlum nedochazi nic. Neuvedomili si, ze se jim nepodarilo zlikvidovat zbytky demokracie tak rychle, jak bylo pro projekt Neuordnung Europas nutne.

 139. 175 Halladine, jsem téhož názoru. Protože jak my marxisti víme, politika je koncentrovaná ekonomika. Obchodní zájmy jsou rozhodující. Brexit bude dlouhodobý proces plný vzájemného pruzení a licitací o výhody, vedoucí k nějakému přidruženému členství aby se vlk nažral. Akorát brusel nebude mít takové prudící páky jako dosud. Pokud se nezblázní Skoti, kterým by z brusele mohli slibovat horydoly. Totéž z Londýna. Vhodnou politikou by na tom mohli vydělat.

 140. 178 Výsledek referenda je nepochybně porušením demokracie a lidských práv. Tak jako výsledek referenda na Krymu…

 141. Včera se na konferenci s tématem odcházení vs. neodcházení Velké Británie z Evropské unie vyjádřili k možnému brexitu bývalý europoslanec a senátor Vladimír Železný, politolog Alexander Tomský, ekonom Aleš Michl, publicista a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský, poslanec Tomio Okamura a další.

  Železný mimo jiné prozradil, že jeho sekretářka – v té době byl místopředsedou euroskeptické frakce – měla plat vyšší, než byl plat prezidenta České republiky. Sekretářku přitom platil přímo Evropský parlament…

 142. a do prdele… Tak dneska je svatýho Honzy – no to se ostatně dalo čekat… No a tím pádem se chřestová sezóna odebírá do chronosynklastického infundibula, tedy přesně tam… No, snad ještě nějakej ten špargl do zásoby seženu… Já ho mám totiž docela dost rád…

 143. Tomský:

  …Negativní kampaň byla masivní.“

  „Zatímco kampaň za svobodu, za nezávislost Británie byla optimistická a pozitivní. Pak do toho přišla vražda levicové poslankyně (Jo Coxové – pozn. red.) a vypadalo to, že tím dojde k diskreditaci nacionalistů s tím, že se poukazovalo na to, že patriotismus a jeho radikální okraj vede k násilí. V tu chvíli to vypadalo na prohru příznivců brexitu. Zasáhly do toho ale další dva faktory a s tím se vůbec nepočítalo. První z nich byl ve středu nový statistický údaj centrálního statistického úřadu v Anglii, který ukázal, že za rok 2015 narostla populace v Anglii o půl milionu a to je problém, který už většina lidí nesnese a vláda není ochotná řešit. Druhým faktorem bylo samozřejmě příšerné počasí v den referenda. Tak strašlivé počasí těch dvanáct patnáct procent nerozhodnutých voličů, kteří by neradi volili vůbec, a když ano, tak setrvání v EU, protože sami nevědí, co a jak by bylo, tak ti volit nešli,“ upozorňuje Tomský.

  Dalším faktorem prý bylo i to, že sever Anglie volil hlavně proti socialistické straně, takže tam hlavně volili shodně se stranou UKIP nebo Britskou národní stranou. Jinak volilo Skotsko, jinak Londýn, ale jinak celá země volila pro odchod…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/A-co-bude-ted-Hovori-Alexander-Tomsky-441883

 144. 184

  A je to jasné !
  Farage podplatil sv. Petra ! 🙂

 145. Chudak Halik
  moc dlouho se s tim doktoratem nepotesil – teda predpokladam, ze ho vrati – tohle si prece pan mravokarce od zradcú neponecha. . .

 146. Simone,

  těžko Anežko !
  Nevím jak doktorát, ale dostal Tempetonovu cenu, a ta… V roce 2014 výše prémie činila 1 100 000 liber šterlinků

  Tohle určitě vracet nebude ! 😀

 147. (181) Ona byla nějaká operace Seelöwe II?
  (183) Ještě před chvílí bylo na Andělu šparglu dost. T Tescu taky, ale tam mu nedůvěřuji.

 148. Pripadne ty prachy pouzije na kampan proti rozvracecske politice Putina.
  Na ceskeho prezidenta je pry prilis kvalitni a povlu vladnout nehodla. . .

 149. 191

  Jasně, Putin a jeho pikle..
  Vy jste si nefšim ? 😀

 150. Skimici,

  Seelöwe byl název plánované invaze Wehrmachtu do GB

 151. Tak jsem se docetl, ze advokatska komora vysetruje Samkovou i za ty kletby pred tureckou ambasadou.
  To jako ze advokati maji zakaz carovat?
  Neco jako zamestnanci poradatele se nesmeji zucastnit jim vyhlasovanych soutezi apod.?
  Sem si furt rikal, za koho ti advokati kopou. . .

 152. Šimone,
  i kocour na xichtoknize psal, že proklínání někooho se neslučuje s mravním kodexem advokáta… 🙂

 153. 197

  ptakopysku,

  oni mají advokáti nějakou morálku, natož kodex ?
  To koukám….. 😀

 154. Halle,
  mají etický kodex. Dovolím si bez dovolení citovat kocourův příspěvek:
  Ani já si nemyslím, že se dopustila trestného činu.

  Ale jsem přesvědčen, že se dopustila jednání neslučitelného s postavením advokáta, resp. s Etickým kodexem ČAK.

  Chápu, že na sebe ráda upozorňuje, jednak proto, že to má v povaze, jednak proto, aby obstála v konkurenci ostatních advokátů, kterých je dnes asi 3x tolik, než je třeba, ale tohle trochu přepískla – nebude-li advokátkou, nemá smysl udržovat v chodu advokátní kancelář … někteří advokáti byli vyloučeni za mnohem menší prohřešky.

 155. 189

  Petře,

  měl bys na sobě pracovat, abysis ho zasloužil ! 😀

 156. Ptakopysku,
  docela věřím , že těch advokátů je zbytečně moc. Něco by se s tím mělo dělat.
  Římané měli systém – decimace ! 😀
  Párkrát to zopakovat, a bylo by jich akorát ! 😀 😀

 157. Před britským parlamentem se shromažďují nezletilí. Chtěli by i oni hlasovat o své budoucnosti.
  Někde hluboko v mysli se mi vybavuje obraz „Nedonošený si hraje s donošeným“
  Někde už jsem to slyšel.

 158. A Karas si zoufá, že není jisté co udělá rubl.
  A já myslel že má diety v EUR.

 159. 170 Halle
  jak vždycky říkám. Pojeď tam někdy se mnou. Toto když řekneš v ruský sámošce nahlas, nejbližší děvuška Tě postaví zase na místo slovníkem, který bys od krásné dámy s vymytýma ouškama nečekal 🙂
  Neblbni 🙂
  Možná je to globálně tak, ale v lokálu o tom nikdo neví 🙂

 160. Halle
  tak to je věc interpretace.
  Mi to bzučí na monitoru vpravo nahoře, protože dovča nedovča, SAP nepočká.
  Tak se omlouvám, jestli jsem ho neúmyslně dezinpretoval.

 161. Skimici 🙂

  Kup si další monitor.

  Mám tu pár volných ojetých a nedávno jsem objevil škatuli s fungl novej, kterej jsem koupil asi před rokem a půl a ještě nevybalil 🙂
  Nějak jsem na něj zapomenul. 😀

 162. Petře,
  a čo je to také Švehla ? Eurosvazák jako Kremlin Watch Janda ?

 163. Jeste mne napadlo… Kdyz Skotsko a severni irsko chteji referendum o odtrhnuti od UK, nebot chteji zustat v unii… Budou se usporadavat i referenda pro kraje a regiony, zda se neodtrhnou od EU trhnout, i kdyz centralni vlada chce zustat? 🙂

  Schuzka zakladajicich clenu jen demonstruje realitu EU. Ani se nenamahali s prizvanim Slovenska, to jen dostane instrukce…

 164. Matzurko, podle mne horsi, podle mne to dela ciste pro penize… Ale musime mit pochopeni, pro propagandistu je trpkou pilulkou, kdyz zjisti, ze mu propagandu lidi nezerou..

 165. No proč to těm Anglánům pořádně neopepřit, Soros jim to rozhodně neodpustí!

  A tak bude „skotskej mejdan“ a „irskej mejdan“…
  Jen nevím, co vymyslí na královnu?

 166. 213 Svolává?
  To znám. Otec zakladatel.
  |Masaryk nás svolává, rozkazy nám vydává.
  Vstávejte vy ||čeští legionáři, zlá vojna vám nastá||vá

 167. EU by měla referenda v Irsku a Skotsku zamítnout .
  Stejně jak zamítla referendum na Krymu 😀

 168. EU si v tomto případě tak může leda pohrát s vlastním chvostem …

 169. Vášně samozřejmě do večera opadnou, neboť se vlastně stále nic doopravdy neděje kromě vzteku bruselských hulibrků.

 170. vztek bruselských hulibrků hned tak nepomine.
  Britská politika nespěchat mi nepřipadá hloupá.
  Naopak, prodlužování jednání může vest k ústupkům ze strany EU, která to bude chtít mít co nejdřív za sebou.

 171. Hodně dobrý a velmi střízlivý Trump ve Skotsku.
  Co na to vlastně říká Hillary? Co říká ten ježíšek je mi fuk 🙂

 172. Britská politika nespěchat mi nepřipadá hloupá

  Halle, já s Tebou někdy musím i souhlasit. Bylo by hloupé, kdybych to nepřiznal 🙂

 173. Ono taky, kdyz si chvili pockaji, treba ani nebude s kym jednat 🙂

 174. 225

  Nenapadne někoho, že by neměl odstoupit jen Cameron ? Na druhé straně kanálu…. 😀

 175. (209) Taky uměli moc krásně malovat obrázky kosmických stanic.
  (212) Thomas Kulidakis je nová „hvězda“ ČRo Plus, přímo z Novinek (nebo od Tsiprase).
  (214) Švehla? Zelený eurohujer. Kdysi mne přesvědčoval, že nějaká zelená energetická vyfikundace má účinnost větší než 100%.
  (216) Já bych Petře odhadoval přesvědčení. Blbnout jako Švehla snad za peníze ani nejde.

 176. Že mě ta komouška Konečná na Šumavákovi čte ? 😀 😀

 177. Co to ma znamenat… nove noty?

  Petr Mach v Radiozurnalu, kiriticky Cyril Svoboda… Nebo jsem z horka usnul a neco se mi zda?

 178. Fakt jsem asi usnul a zda se mi, ze ctu sumavaka… 🙂

 179. Rakouská krajně pravicová Svobodná strana Rakouska (FPÖ) vyzvala vedoucí představitele Evropské komise a Evropského parlamentu, aby podali v důsledku hlasování o brexitu demisi. Zároveň varovala, že může také usilovat o referendum, pokud se EU nereformuje. FPÖ má nyní nejvyšší podporu mezi rakouskými voliči, podle průzkumu z minulého týdne by ji volilo 34 procent lidí a na druhé socialisty by měla náskok devíti procentních bodů. Kandidát strany Norbert Hofer jen těsně neuspěl v nedávné prezidentské volbě.

 180. tak kouknout na statistiku brexitu muze i vyvolat vzpominky na hornicka.
  moudrost neprichazi vzdy s vekem , nekdy vek prichazi sam.

 181. 229-petře Kunetko – typická „tvořivá“ novinařina. Titulek hlásá úplně něco jiného, než se stalo. Farage nic nepříznal, nebylo to jeho heslo kampaně. UKIP měl vlastní kampaň a nebyl součástí hnutí „Vote Leave“. Jen řekl, že to je jeden z mylných argumentů kampaně „Vote leave“, když se ho TV ptala. Do bible netřeba nahlížet :-).

 182. 235 pasáčku
  nechci se Vás dotknout ale Horníček? Nemyslím, že bychom o něm zde co si těch deset let byť jednou hovořili. Imho není o čemhovořit …

 183. Ta stará ropucha se přimlouvá za Sáblíkovou, které to tito panděři zk….
  Chucpe jak hrom!

 184. Bohumil Vostál má třpytky ve vlasech. Nebo se mi to jen zdá? Pěkný hoch 🙂

 185. Nejlépe to jako vždy odhadl Soroš a Putin. Nakoupili tolik zlata co to jen šlo 🙂 čort 🙂

 186. pro skimice
  tak kouknout na statistiku brexitu muze i vyvolat vzpominku na:
  ůmoudrost neprichazi vzdy s vekem , nekdy vek prichazi sam“.

  Ale britanie si zvolila a doufam ze zvladne celistvost a nepujde ve slepejich rakouska-uherska

 187. Pasáčku
  Tomu dobře rozumím! Ostatně, jestli mohu ještě rýpnout, rozpad R-U z mého subjektivního hlediska nebyl positivní.

 188. proto skimici rikam ze doufam ze nepujde britnie ve slepejich R-U.
  zatim zni hlasy ze by mohlo ale ja si riakm ze by o nebylo moc dobre.

 189. Skimici,
  zajímavé.:-)
  Üsloví je pro tebe přijatelné, pokud není zmíněn autor ? 🙂

 190. 245 pasáčku
  Opět souhlas. Z mého pohledu by to nebylo dobře.
  Ale jak říkám. Dneska se jedná pouze o vášně a facku Junckerovi a Merkel. Co bude doopravdy se uvidí. To se nestane ze dne na den. . A Merkel už u toho rozhodně nebude.

 191. halle? Jaký úsloví? Já myslel, že to řekl pasáček. A jestli ne, tak mi to konvenuje a tedy nemusím dohledávat zdroj.

 192. Skimici

  vzpominky na hornicka.
  moudrost neprichazi vzdy s vekem , nekdy vek prichazi sam.

  To byl Horníček, kdo to řekl.

 193. Halle
  Aha. No k Horníçkovi jsem se vymezil. Já ty komoušský karieristy nemusím. To je jak kdybys ze mě něco lákal o Kunderovi, Svitákovi, Kohoutovi, Bělohradském atp

 194. skimici facka u chyb byva casto potreba – vzdy ale nesu i odpovednost kdyz si ji prijemnce vylozi nebo zareaguje jinak nez predpokladam.

 195. Pasáčku
  Uvidíme. Zítra je weekend. V pondělí bude pondělí. Pak budou prázdniny. Politici pojedou na chatu. Pak bude září. To si budou muset zajistit šrouby napřesrok. Se uvidí. Furt se nic neděje.

 196. Já bych tedy měl jen jedno malinké skromné ale nesplnitelné přání. Aby se veřejnoprávní rozhlas a televize v kotlince coby instituce dostaly pod veřejnou kontrolu. Tedy aby existovala nějaká rovná daň z hlavy a potom vydávali plátcům nějaká práva třeba skrze sim kartu aby to gourmeti mohli poslouchat nebo to shlédnout.

 197. Mno,
  já bych řekla,
  že většina bude mít nějaký záložní plán.
  Pokud záložní plán nemají navzdory tomu, že z možnosti brexitu šílí Evropa už delší dobu, tak jsou jednoduše blbci a nic jiného si nezaslouží.

 198. „Německo v reakci na brexit svolává zakládající členy Evropské unie. Ministři zahraničí Německa, Francie, Nizozemska, Itálie, Belgie a Lucemburska se sejdou v sobotu v Berlíně, aby projednali další směřování sedmadvacítky bez Velké Británie.“

  Proč Berlín? Nebyl by stylovější Mnichov?

 199. 215 – zločinče – než jsi se rozkoukal, je to tady. Londýn chce, aby byl vyňat z Velké Británie a zůstal součástí Evropské Unie – přečetl jsem jen titulek, ale vzdávám hold tvé předvídavosti.
  Jak by asi dopadlo referendum na Valašsku – stačilo by připomenout, že ministerští blbečci chtěli zakázat konzumaci alkoholu na přehlídkách starostenských slivovic a výsledek je mi jasný.

 200. 256 Rputi,to je tradice. Vůdce také neměl záložní plán.

 201. Rputi,

  ty banky asi záložní plán mají. Jen se to jejich dnešním britským zaměstnancům nebude líbit.

 202. No, kluci a holky sluníčkoví si hráli se sirkami v rafinérce… Elementární pravidlo – NEJDŘÍV znemožním voličům vyjádřit svůj názor, POTÉ začnu realizovat to, co většina voličů nechce… A dávám si sakra pozor, abych měl pod kontrolou armádu a bezpečnost… Kolik divizí má EU? Jak chtěli realizovat to, o čem se dlouhodobě ví, že je proti vůli voličů – výchovou nového Evropského člověka?

  Až budou historici hledat, proč se sesypala demokracie, na jednom z ćelných míst bude kromě ďábelskéo mixu vśeobecného a rovného volebního práva a vědeckých metod v marketingu ještě jistá změna filosofie – když nevyhraje názor, který zastávám, hledám prostředky, jak jej prosadit mimo standardních a zákonných mechanismů.

 203. To Hale vypovíá o tom, jak silný je vliv korporací na vlády.

 204. Petře,
  ono to celkem s vlivem korporací nemá moc společného. Ne že by nebyl. Ale je to jinak
  1. GB byla v EU
  2. Kterákoli banka usazená v zemi EU může fungovat (dálkově) vostatních zemí EU.
  3. Pro Amíky bylo výhodné založit tu jednu banku (nebo něco podobného -dceru emerické banky, ale nejen emerické) v GB
  protože a) je to nejbližší země v EU
  b) každej tam umí englicky
  atd
  Pokud GB nebude v EU, nebude moct fungovat v zemích EU, a ti Amíci si budou muset zřídit pobočku v nějaké jiné zemi EU.
  Pro ty zaměstnance v CITY rázem nebude dost práce,
  To je naprosto logické, chápu to i já, socan 🙂 a s vlivem korporací to nemá nic.

 205. I čistě britské banky ztratí právo obsluhoévat klienty v EU dálkově.
  atd atd

 206. No, já bych řekl, že pokud se bude vláda HM chovat rozumně, stane se naopak City útočištěm mnoha investorů, kteří se budou chtít vyhnout EU-buzeraci. Za dobré konstelace by mohli velice konkurovat Švýcarsku.

 207. Pochopitelně předpokládám, že je řeč o investičním bankovnictví. Retail bez poboček na místě lze realizovat dosti obtížně. Bez ohledu na členství/nečlenství v EU.

 208. 266

  I švýcarské banky prý mají pobočky v CITY, aby mohli snadněji působit v EU

 209. (261) S tím znemožněním vyjádření to může být trochu obtížné. Pokud se o to někdo pokusí, může taky jít od válu. Ať už přičiněním vlastních straníků (v případě Camerona), nebo konkurence, UKIP.
  Ty prostředky znal už Machiavelli, to není nic nového, jen to nefunguje absolutně.

 210. Už se těším na ruskou zelinářskou velmoc jak sváží červenou řepu a cibuli k nejbližší silnici bevepečkama a odtud do mrazících krechtozemljanek u polárního kruhu.

 211. Copak ¨Dušane 269, chmůry na tebe lezou?
  Věř že hamtat v lejnu, až cáká okolo nepomůže, jen to okolo víc smrdí!

  Všim ty sis vůbec, že Rusko se stalo největším vývozcem obilí na světě? Že se dneska sejde s čínským presidentem a podepíší investice za miliardy?
  Ale taky, že cvičení Anaconda sice skončilo, ale americká armáda, zůstala v Polsku? Na což samozřejmě Rusové odpoví rozmístěním Iskanderů kolem Kaliningradu a na Krymu!

  Ty kup svíčku a dej na modlení za Trumpa! Protože jinak tohle blbnutí bude mít následky, jehož důsledky dopadnou i na vás. Tentokrát se tomu už nevyhnete!

 212. A kdybys měl, Dušane, čirou náhodou nějaký pochybnostě o křišťálově čistých emerických oumyslech, tak tady jedno vyjádření:
  Hele ho jenerála!
  Udělat z Evropy tankodrom se mu zachtělo!
  …Odpovědí na vývoj v Rusku by mělo podle Hodgese být vytvoření „vojenské schengenské zóny“, která by dala všem 28 členům Aliance možnost volného pohybu na celém jejím území….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/NATO-Americky-hlavoun-prednesl-prevratny-navrh-ktery-se-dotkne-i-Ceske-republiky-441489

 213. Další Europerverze – sociální pojištění pro roboty!

  T.Haas na FB:

  Evropská unie prý uvažuje o sociálním pojištění pro roboty.
  Nejprve jsem si myslel, že si někdo dělá legraci.
  A abych se přesvědčil, co je na tom pravdy, otevřel jsem si stránky Evropského parlamentu.
  A je to tam!
  Na webu Výboru pro právní záležitosti, jsem nalezl dokument z 31. května 2016, označený čísly PR\1095387EN.doc a PE582.443v01-00 EN
  a nazvaný:
  MOTION FOR A EUROPEAN PARLIAMENT RESOLUTION
  with recommendations to the Commission on Civil Law Rules on Robotics (2015/2103(INL))
  To důmyslné označení a také to, že dokument má 22 stránek, mně přesvědčilo, že skutečně, Evropský parlament Evropské Komisi skrze svůj ctihodný výbor cosi doporučuje a to doporučení je mi sympatické i proto, že se páni poslanci odvolávají nejen na britského a tím pádem trochu podezřelého Frankenstaina a na ještě britštější Pygmalion, který známe z biografu a z Karlína pod názvem „My Fair Lady“, aniž mnozí z nás tuší, že jeho autorem je ryzí Brit George Bernard Shaw.
  Ti legální europoslanci z výboru se dokonce, a to mně naplňuje hrdostí, odvolávají na pražského Golema a na Karla Čapka a jeho R.U.R. Že by za tím nápadem byl některý český europoslanec? Pokud se nemýlím, je jejím členem pan doktor práv Pavel Svoboda z KDU.
  Introduction
  A.
  whereas from Mary Shelley’s Frankenstein’s Monster to the classical myth of Pygmalion, through the story of Prague’s Golem to the robot of Karel Čapek, who coined the word, people have fantasised about the possibility of building intelligent machines, more often than not androids with human features;
  A vymysleli, ti evropští poslanci, dokonce něco, co nenapadlo ani Mary Shelley, ani George Bernarda, ani moudrého pražského rabína Jehudu Löwa a ani Karla Čapka. Jejich hrdinové skončili vesměs bídně, Frankenstein umírá na kře kdesi uprostřed ledového oceánu, Čapkovi roboti si nakonec uvědomí, že vyvraždit celé lidstvo nebyl právě nejlepší nápad, Golema musel rabi Löw uklidit na půdu, kde se časem rozsypal na prach a nezbylo po něm nic, než postava z Císařova pekaře, a Pygmalion, kterého známe pod uměleckým jménem Líza Doolitlová, si musí nakonec vzít protivného profesora Higginse. Což její antický vzor, vysošený sochařem Pygmalionem sice nemusel, ale skončil stejně, také se musel oženit.
  A povšimněte si, že všechny ty bytosti zemřely bez pojištění. A bez toho, aby jejich majitelé za to pojištění platili pojišťovnám prémie, které platí za zaměstance zcela lidského původu, za ty, co nemají autora, sochaře, výrobce či stvořitele, ale maminku a tatínka.
  A o ty pojišťovací penízky vlastně jde. Roboti dnes pracují všude, je jich pořád víc, jsou dnes už chytřejší než evropští poslanci a neplatí nic. Ani jejich vlastníci neplatí nic.
  Což je pobuřující a nemravné.
  A tak přichází EU s nápadem, který by se zalíbil i českému ministru Babišovi. Plaťte, holánkové, každý robot bude mít na sobě umístěný jeden Elektronický Evidenční Terminál a jeho zaměstnavateli přijde, rovněž elektronicky, jednou za měsíc účet za jeho pojištění.
  Majitel to ocení, hned jak se pojištění rozšíří i na zdravotní, nebude se muset obávat, že jeho robota sklátí chřipka.
  Roboti jsou všude a i já jsem již před válkou o tomto problému mluvil, ne sice s okresním hejtmanem ale s mými kolegy v kanceláři v dalekém městečku Wichita v americkém Kansasu, kde se vyrábí letadla a kde jsem pracoval nejen já, ale už tehdy i mnoho robotů.
  Mí kolegové mně ujišťovali, že nás jednou všechny nahradí roboti.
  Já jsem protestoval, že mně rozhodně ne a jestli mně jednou něco nahradí, bude to kávovar, nebo automat na cigarety..
  A za tím si stojím dodnes.
  Jen se obávám, že brzy budu muset co by majitel, platit pojištění za mou oblíbenou rychlovarnou konvici.
  Protože Evropská unie už nedbá jen o naše dobro, ale i o blaho našich námi vykořisťovaných robotů a jiných nedobrovolných pracovníků.
  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do…

 214. (269) Ty zprávy o Rusku mají velkou výhodu: Při změně názvu státu je lze takřka doslovně opisovat ze starých materiálů. Ruský trpaslík největší na světě! 😛

 215. 274

  Jasně, i ministerstvo zemědělství USA a Bloomberg opisují staré články 🙂

 216. Bez snahy o vyzdvihovani Ruska mi neda nepodotknout, ze se mi Rusko nejevi jako porazeny, kolabujici stat dohnany k zoufalstvi sankcemi…

 217. (276) Já mám na mysli hlavně ono takřka budovatelské nadšení autorů různých zpráv. Rusko zajisté má problémy, vesměs si je působí samo, ale nevšiml jsem si, že by ho někdo prohlašoval za “ porazeny, kolabujici stat dohnany k zoufalstvi sankcemi…“ Ono by to bylo i „vo hubu“, kdyby to tak bylo. Pravděpodobnost agrese by se značně zvýšila.
  (277) Juncker je nádherná ukázka naprostého odtržení od reality. Jako skoro každý papaláš EU.

 218. Uprimne receno, v mych ocich to budobvatelske nadseni vicemene vyvazuje nazory ze Rusko je vicemene v pytli… Oboji jsou krajni polohy, ponekud vzdalene od reality…

 219. M.Šichtařová:

  …Tak třeba londýnské finanční City časem vysloveně získá, protože se zbaví kontinentální regulace. (Ano, získá, ačkoli dnes pod vlivem davové hysterie akcie prudce propadají a ještě propadat budou.) Stane se totiž časem pro kontinentální banky jakýmsi miniaturním „offshorovým daňovým rájem“. To je mimochodem taky jeden z důvodů, proč kontinentální Evropa představu Brexitu tak těžce nese – význam jejích bank se citelně zmenší ve prospěch těch londýnských…
  Zdroj: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=531225&x=socialky_facebook_c

 220. Petře 279,
  nepochybně!
  Realitu by bylo možné charakterizovat tím, že „za současného všeobecného bordelu se drží docela dobře“.

 221. Takze po kecech o snizeni ratingu Moodys udelali presne to, co jsem psal – pouze snizili vyhled 🙂

  Vidim to jako prvni priznak, ze se situace uklidnuje…

 222. Bez snahy o vyzdvihovani Ruska mi neda nepodotknout, ze se mi Rusko nejevi jako porazeny, kolabujici stat dohnany k zoufalstvi sankcemi…

  A jak říkal ( naposledy) Tusk, co nás nezabije, to nás posílí.
  Díky embargu na dovoz potravin a státní podpoře se pro ruské zemědělské výrobce vytvořilo ideální prostředí pro růst…
  Laciná pracovní síla, laciné pozemky,laciné energie, nenasycenej trh, žádná, nebo skoro žádná zahraniční konkurence – co chtít víc

 223. A důsledky Brexitu pro EU jsou minimalizovány !
  Británii nahradí Ukrajina !
  Nezávislá poslankyně Nejvyšší rady Anna Hopková má za to, že Ukrajina je připravena nahradit Velkou Británii v sestavě Evropské unie.

  „Británie odchází — Ukrajina vchází? Zachránit Evropu jako kontinent,“ napsala Hopková na Facebooku.

  Podle jejího mínění je dnes nejlepší chvíle, aby byla Ukrajina pozvána do spojené Evropy.

  „Mír na Ukrajině již brzy nebude zajímat Evropany. Proto se má Berlín chopit iniciativy: po ztrátě Británie má Evropa získat Ukrajinu,“ upřesnila poslankyně.

  Politička pohrozila, že se Ukrajina může urazit a vůbec se od Evropy odvrátit, když jí nevyjde vstříc: „EU a Berlín tak dlouho neposkytují Ukrajině zrušení víz, že si to naši lidé mohou rozmyslet a sami se vzdát přání cestovat do Evropy.“

 224. 286 – Halle, ta paní poslankyně je ale tááák chytrá (je Němka, že?, nebo že by přímo Ukrajinka?)…
  Na to bych akorát odvětil: kdyby pánbůh dal a oni se urazili…
  Vidím, že i mezi poslanci jsou žertéři!
  A to už dávno není apríl a do Silvestra daleko. 🙂

 225. Halle
  já samozřejmě měl na mysli jen nezávazné konsultace v rámci sbratřování 🙂

 226. Skimici,

  jasně , že jen nezávazné „konzultace“ !
  Ty jsou nejlepší ! 😀

 227. No pro zlepšení západoevroského genofondu by Ukrajinky byly lepíé neý Arabky.

  A prý už v Německu padl návrh na obnovení výroby raket V2.

 228. Dobrý den.
  Strana, která se domáhá ochrany před věřitelem a soudy z důvodu insolvence skupuje dluhy svého věřitele. Nejsem si jistý, zda tento – z obchodního hlediska vychytralý – tah jí pomůže v soudní při. Její tvrzení by šlo prohlásit za pochybná. Pokud má finance na spekulativní obchody s pohledávkami, nepotřebuje soudní ochranu.
  http://www.ceska-justice.cz/2016/06/cssd-vede-exekuci-proti-altnerovi-koupila-jeden-z-jeho-dluhu/

 229. Ochrana z důvodu insolvence? To čtu poprvé!
  Vždyť hlásili, že mají připravený úvěr od banky.

 230. a jeden z komentářů pod textem, se kterým souzním
  „Typical Cameron, pass the buck and shirk his responsibility. The man is a coward and a liar and I am glad he is going and the sooner the better !!“

 231. ČSSD nežádá soudní ochranu kvůli nedostatku peněz 🙂

 232. 298

  On se vyjadřuje poněkud vulgárně, ale má vlastně pravdu. A nemyslím si,že by bylo vhodné, aby s Eu vyjednával právě on-
  V EU jsou na něj nasraní, na víc je docela možné, že ty jednání nedopadnou bůhví jak, a určitě by mu nepříznivý výsledek hodili na krk.
  Ale stejně si myslím , že s brexitem nikdo nepočítal, nikdo se nepřipravoval a asi staví britské stanovisko – tedy co vlastně chtít, a co by bylo možno EU slíbit na oplátku teprve teď.
  Jsou tři kandidáti na premiéra , a Konzervativci si nejdřív musej vybrat.
  Hlavní zájem je co nejlepší výsledek pro GB, a na to, že pohlavníci EU spěchaj , nakašlat.

  A v titulcích na ČT 24 probleskl titulek, že Juncker se bojí dalších referend.

 233. A vypadá to, že to Juncker bude chtít dát Británii pořádně sežrat.

  Juncker ale poznamenal, že to bude záviste na tom, jak se bude dařit Británii: „Následky britského referenda by mohly rychle zastavit takovouto demagogii, může se totiž rychle ukázat, že se Británii vedlo v EU lépe – hospodářsky, sociálně i zahraničněpoliticky.”

 234. 272 – Hodges poukazuje nato, že Rusko není svázáno tolika regulacemi jako NATO, takže je schopno vést blitzkrieg, zatímco NATO bude schůzovat. Nic víc a nic méně. Od toho jsou generálové a štáby, aby měli připravené kontingenční plány pro všechny situace. Pobaltské státy mají strach velice odůvodnění historickou zkušeností.proto budují svou obranu.

 235. 283,284-skimici a Rputi- To je něco tak neuvěřitelného, že jsem to musel ověřit. A opravdu, komise pro právní záležitosti EP pracuje na návrhu, který chce předložit poslancům EP, a opravdu doporučuje zavést sociální pojištění pro roboty.
  http://jdem.cz/aaaa6

 236. 303

  zá válečné situace přirozeně mírové postupy fungovat nebudou.

 237. Oteplovači, přemýšlím, jaké pojištění by se mělo platit za např. KU800? Zastane-li práci 5.000 horníků? Jaké bude pojištění z vrtačky? Z nákladního automobilu?

  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML%2BCOMPARL%2BPE-582.443%2B01%2BDOC%2BPDF%2BV0//CS

  poukazuje na to, že s ohledem na dopady, které má rozvoj a používání robotiky a umělé
  inteligence na zaměstnanost, a tím i na udržitelnost systémů sociálního zabezpečení
  členských států, je třeba se zamýšlet nad tím, zda není nutné stanovit povinnost podniků
  hlásit, jakým podílem přispívají robotické technologie a umělá inteligence k
  hospodářským výsledkům společnosti pro účely zdanění a placení příspěvků na sociální
  zabezpečení; zastává názor, že vzhledem k potenciálním dopadům robotiky a umělé
  inteligence na pracovní trh je třeba začít vážně přemýšlet o stanovení všeobecného
  minimálního příjmu, a vyzývá členské státy, aby tak činily;

  Lidé, kteří to budou schvalovat, nikdy automaty neprogramovali, neznají nástroje, neznají pravidla, ale dovedou vše řídit. Výplod socialistické duše.

 238. Si vis pacem, para bellum.

  No jo, ale to je škoda být připtavený a pak nic …

 239. Americké ministerstvo obrany plánuje už příští měsíc zrušit zákaz armádní služby pro otevřeně transgenderové osoby.

  A co hermafroditi?

 240. Oteplovači, nickname – z něčeho se ty dávky pro migranty, důchody a rovný příjem platit musí… 🙁

 241. 312

  apodpory pro nezaměstnané, propuštěné kvůli těm robotům.

 242. Jen ať blbnou se soc.pojištěním robotů. Taky by se mohlo stát, že si do komise koupěj novej kávovar a nedoplatěj se při nárůstu inteligence o tisíce procent.

 243. 305 Oteplovači
  dík.
  Já chci taky z toho debilákova pryč 🙂

 244. Problémem , co s lidmi, kteří se stali nadbyteční kvůli masovému nasazení robotů ve výrobě se zabývá spousta sci fi literatury.
  A ty řešení nejsou radostné..
  Nucené transporty na nové planety, vznik ghet na zemi, kde jsou nezaměstnaní zásobování potravinami a drogami, bez vzdělání a bez zdravotní péče…

 245. Třeba série Falkenbergova legie od Jerryho Pournella

 246. A což třeba Bídné roky od Knuta Faldbakkena.
  Nic moc tedy.

 247. Halle, podobný problém řešil již pan Malthus, po něm např. konference ve Wannsee. Životní prostor pro nové a nadějné socialistické úředníky.

 248. Problém co s nezaměstnatelnými řešili už komunisté, zejména v SSSR, neb byla zákonná povinnost pracovat.
  Obzvlášť odpudivým výplodem tohoto systému byla děžurnaja v hotelích. Starší zajisté pamatují.

 249. Rputi,

  on je rozdíl mezi nezaměstnatelnými, kteří nechtějí pracovat , a mezi lidmi, kteří by pracovali, ale práce není.

 250. Halle 321,
  děžurné byli většinou ženské z domácnosti, bez jakéhokoliv vzdělání a tudíž těžko zaměstnatelné.

  Kdyby to nebyla tak odpudivá funkce, tak jsem pro!
  Není nic horšího, než když člověk na další dobu vypadne z pracovního procesu a z rytmu. Strašně těžko se pak do něj vrací zpátky.

 251. 316 Halladine, masové nasazení robotů k výrobě čeho? Kdo to za co bude kupovat? Kapitalista vyrábí aby prodával. Potřebuje zákazníky, kteří mají za co kupovat. Peníze. Ty získávají směnou své pracovní síly na trhu přímo výrobou užitečných statků, nebo nepřímo prodejem pracovní síly jinému kapitalistovi vyrábějícímu jiné zboží, které prodává jiným zákazníkům, kteří…

  Do nějaké míry to lze řešit daněmi, nuceným přerozdělováním, umělou zaměstnaností produkující v lepším případě neužitečné statky. Třeba i přídělem poukázek na zboží, kterým se dosud říká peníze. Bez vázaností na práci.

  Jenže základem nejen civilizace, ale člověka je práce. Jak víme my marxisti. Práce stvořila člověka. Člověk se bez práce stává zvířetem. Většina lidí musí být k práci nucena. Především přirozeně nutností přežití či odměnou pro kterou se jim vyplatí se namáhat. Human action? Opice alespoň zmáčkne tlačítko, dostane banán. Nebo zatočí klikou rumpálu…nebo vymyslí a sestrojí rumpál…
  Jen pro menšinu je práce, a ty jen nějaká práce, zábavou. Takoví lidé jsou více lidmi než ostatní, kteří pracují jen z nutnosti či přinucení.

  Popsané přerozdělování tak člověka mění ve zvíře. Jak už pozorujeme na dotovaném obyvatelstvu například některých afrických zemí či na některých spoluobčanech…

  Tak to je i kdyby sluníčkářská sociálně inženýrská kavárna vzteky čůrala maggi v kostkách.

 252. 321 Halladine, ano. Zhoubné je, že ti druzí jsou řazeni do stejné skupiny jako první.

 253. 302 Halladine, proto se Švýcaři tak moc snaží aby byli přjati do EU a podíleli se na konzumaci s tím spojeného blahobytu. Jenže EU ne a ne je přijmout 😀

 254. Schumi,
  Švýcaři se nesnaží vstoupit do EU. Puvodně vláda chtěla, ale bodří švejcaři t o v referendu zamítli.
  Mají nějaké dohody, a nějaké peníze platí do EU

 255. 325,326

  Já vím, Schumi, že sis dělal pérdel, ale nemusel to každý pochopit

 256. Ad roboti – zase, jako obvykle, se banda debilů snaží rozhodovat o něčem, o čem nemá nejmenší ponětí. Účelem každého podnikání je co nejlevnější výroba užitečných věcí. Aby si je mohlo koupit co nejvíc lidí. Kteří za to zboží zase nabídnou něco jiného na výměnu. Peníze slouží pouze jako míra hodnoty k usnadnění směny.
  Zkoušel jste někdo sehnat malíře na vymalování baráku? Já sháním už 2 měsíce na přetření sádrokartonu. Nakonec mi nezbude, než zakoupit náčiní někde v Hornbachu nebo Bauhausu a pustit se do toho sám.

 257. 329
  Já mám trvalého malíře, kterej mi vymalovával ordinaci a barák jak zvenku tak zevnitř.
  S výjimkou obýváku – ten mi vymalovala dcéra moja rodná s dopomocí synátora.
  Ještě mě čeká kuchyň, ta se nemalovala, protože se bude měnit linka – až se mi spraví koleno.

 258. Pojem „nesmrtelná teta“, to znám, ale „trvalý malíř“, to je pro mne novinka.

 259. Prostě malíř, jehož číslo mám v mobilu, a když ho potřebuju, tak mu zavolám.
  Už asi 10 let.

 260. Dobrý podvečer,

  tak jsem se tři dny plavila s kolegy po Otavě a cestou domů z autoradia jsem se doslechla o tom, že britové odhlasovali brexit a že poražení se už dožadují opakování referenda.
  no, co k tomu dodat….

  Snad jen že na Otavě bylo krásně, vody dost vedro, poměrně akorát, dnešní program zpestřen tím, že jsme měli společnou trasu se závodníky na kuriozních plavidlech.
  No a bouřka a slejvák nás dohnaly pět minut po té, co jsme dojeli do cíle. Co víc si přát…. Snad jen aby i v tej Praze zapršelo a klesla teplota.

 261. Ad 332
  a už pět let se to malířovo číslo hlásí: „Tady Olšany, s kým si přejete mluvit?“

 262. Ptakopysku 334,
  koukám, že dnešek s pycyklystama byl nějakej náročnej! 😀

  Jen nechápu, z čeho soudíš, že by měl bejt pochovanej nemlich na Olšanech.To by měl k Hallovi krapet z ruky!

 263. Rputi,
  Volšana zná každej, ale Havlíčkova ulice, kam Hall chodí zalejvat kytky věrným pacošům, by čtenářstvu asi moc neřeklo.

 264. Jo, měl bych takovej dotaz. Teď tu u stolu řešíme otázku, co to bylo za film. Abych to rozvedl – hrál tam asi Nicolas Cage, byl asi pokoutním obchodníkem s knihami a najal si ho jakýsi bohatec, aby mu našel několik knih. A tak se mu dostaly do ruky knihy, pomocí kterých mohl otevřít Bránu a kontaktovat Satana, tedy potažmo Satanici – půlka lidí u stolu je vylitejch jako noční váza, druhá půlka jiskří inteligencí jak bludičky nad močálem a já už mám po dvou dnech příprav závodů taky hlavu jak cepelín i když jsem střízlivej jak Milouš Jakeš. Netušíte někdo, jak se ten film jmenoval?

 265. Ptakopysku 🙂

  ještě lóni to čísli fugovalo, a tomu malíři je asi 35
  Předpokládám, že do mé smrti vydrží 🙂
  Pacienty mám v urnách na krédenci, v H. je krematorium.

  Kdysi , když byly děcka malý, tak jsem je vzal na oběd do restaurace vedle toho krematoria.
  Zeptaly se, kam jdeme , a já jim řekl, že do krematoria na škvarečky.
  Braly to jako ftip, ale když jsme zaparkovali před kramatoriem….. 😀 😀

 266. ptakopysku 336,
  Aha, to je dobře, že to vím!
  Takže až mě bude Hall zvát obmyslně do Havlíčkovy ulice, nebude to na kafe, ale vyrve mi všechny zuby, zlato dá do frcu a pak mi bude chodit na hrob“!
  Tak to teda tůdle! Nikam nejdu!

 267. Před chvíli si odvezli ostravská vnoučata a já můžu spustit stream a v přímém přenosu sledovat olomoucký půlmaraton. A koukat, jestli v davu účastnic zahlédnu starší dceru, která má letos premiéru. Tak držte palce, aby doběhla. Na pořadí nezáleží. 🙂

 268. Tož držíme.

  A co Bohouš? Nějaký nový zprávy? Nějak jsem na něj v otavských peřejí zapomněla….

 269. Nevím jakou školu u nás studují novináři, ale řekl bych, že spíš chodili za školu.
  Bombastický titulek:
  Dva miliony Britů chtějí opakování referenda
  bych já osobně upřesnil:
  Dva miliony ze 16 milionů Britů, co prohráli referendum, by ho chtěly opakovat

 270. Quivisi 343,
  to je blbina!
  Oni nechtějí OPAKOVÁNÍ referenda, ale ZMĚNU ZÁKONA O REFERENDU!

  „My, níže podepsaní vyzýváme vládu, aby zavedla pravidlo, že pokud pro setrvání v unii či pro odchod z unie hlasuje méně než 60 procent lidí při účasti nižší než 75 procent, pak by mělo být vyhlášeno další referendum,“ uvádí se v petici.“

  Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/160066-dva-miliony-britu-chteji-nove-referendum-o-vystoupeni-z-eu/

 271. Už dva? Někdy kolem třetí odpoledne to byl milion…nenarůstá to nějak rychle?

  Neochota přijmout a respektovat nežádoucí výsledek a víra, že když to nevyšlo ve volbách, tak si to nějakým způsobem vydupeme, je pro demokracii docela průser.

 272. „—vyzýváme vládu, aby zavedla pravidlo, že pokud pro setrvání v unii či pro odchod z unie hlasuje méně než 60 procent lidí při účasti nižší než 75 procent, pak by mělo být vyhlášeno další referendum“

  Co to je za volovinu? Hlasování o setrvání v Unii už přece proběhlo. To jako předpokládají, že budou hlasovat každej kvartál?

  Nebo si to představují tak, že schválí to pravidlo a pak se podle toho pravidla zpětně posoudí výsledek předvčerejšího referenda a vypíše nové?

  To ovšem smrdí daleko víc, než volby na Ukrajině a referendum na Krymu.

 273. Chvilku jsme byli bez mluna, neboť bouřka a blesky převeliké, a ještě jsem se v tom pološeru vykecával hodinu v expozici. Ufff… jsem odkecanej jak Nečas.

  Matzurko,
  díky za informaci. Tak Johny Depp v Deváté bráně. On tam byl učesanej dost Cageovsky a jak pro jednou neměl ty pirátský tiky a škuby, tak jsem se spletl. Mimoto Cage v podobných fantaskních či mysteriózních věcech taky hrál.

  Ach jo, vypadá to, že půjdu na další prohlídku. Z venku sice zní libé, něžné, a úděsně falešné tóny písně Už vyplouvá loď Jan Včela, ale já se jdu dál vykecávat. Doufám, že až umřu, že mi za to Bedříšek nenafackuje hubu hned za nebeskou bránou.

 274. Maydo 346,
  vždyť to píšu!
  Žádají změnu zákona o referendu! I kdyby se jim vyhovělo a ta změna byla schválena nemůže to mít zpětnou platnost, nýbrž by se týkalo budoucích referend.Účast by muselo být alespoň 70% a pro by se muselo vyjádřit 60% těch, kteří volili!

 275. Jo a pobavil mně článek o mladém Britovi, který lká nad svým hlasem, protože hlasoval proti a myslel si, že brexit nebude, protože ho nenapadlo, že i jeho hlas by mohl mít váhu. Vůbec se prý vyrojilo mnoho HLP na téma, že tohle vlastně ti, co hlasovali proti, nechtěli.

  bože, bože, i tohle má volební právo…..

  No, jak jsem psala nahoře. Respektovat výsledek voleb, v tom je problém. Bohužel asi i pro kolébku parlamentní demokracie.

 276. Já do toho…přesunula jsem se do druhé domácnosti abych zjistila, že tu nefunguje stream – internet nepodporuje…ach jo, tak doufám, že snad nějaký záznam později…
  Jo, s referendy a jejich výsledky už má EU nějakou tu zkušenost. Ono se to nakonec nějak udělá. I když. britové jsou jiná třída…

 277. Rputi, ale oni tohle pravidlo žádají právě pro hlasování o odchodu nebo setrvání v EU. A jak mohou chtít hlasovat někdy v budoucnu o odchodu nebo setrvání v EU, když teď odejdou a už nebudou v tej EUnii setrvávat?

  Pokud budou výsledek referenda respektovat, je tahle změna naprosto zbytečná, protože se vztahuje k něčemu, co v důsledku rtohoto referenda nikdy nenastane.

  pokud tu změnu prosadí a zároveň pod nějakou záminkou provedou referendum podle,nových, evidentně účelových podmínek, tak to prostě smrdí manipulací a referendum jako nástroj to staví úplně na hlavu.

 278. maydo 352,
  zákon nemůže platit zpětně, to by byl precedens!
  Takže příště by vás za týden mohli odsoudit za něco, co jste dneska udělala a mezi tím vyšel nový zákon! To nejde!

 279. Rputi, já vím, že zákon nemůže platit zpětně.

  Jenže to nic nemění na tom, že hlasování o setrvání nebo odchodu z EU v Britanii proběhlo, že podle výsledku by měla Británie EU opusita je tedy zřejmé, že se už nikdy v budoucnu o hlasování nebo odchodu hlasovat nebude. Tudíž je naprosto zbytečné, aby se nějak upravoval zákon o referendu pro tuto příležitost.

  Žadatelé o změnu proto musí být buď na hlavu padlí nebo doufají, že přes výsledek referenda VB v EU zůstane nebo počítají s nějakou kličkou, jak to občůrat nebo zneplatnit výsledek referenda nebo co já vím.

 280. kA k tomu, že něco nejde bych jen podotkla, že v EUnii, stejně jako kdysi v CCCP není nic nemožného.

 281. 2 ptakopysk – jde Ti mail… + další zpráva…

 282. Rputi ad 344 – oni jsou nějací pomýlení.ALe já bych jim vyhověl snad jen s upřesněním: „pokud pro vstup do EU hlasuje…“
  Protože jsou trochu mimo… 😉

 283. Šumaváku 359,
  já mám vůbec dojem, že panuje nějaká velká všeobecná popletenost!
  Chvílema jen zírám, že to snad ani všechno nestihnu zaznamenat, kolik těch popletenejch je! 😀

 284. 344 – podle mne je to rozumne… Kdyby nekdy v budoucnu zase chteli zpatky, tato podminka to prakticky stopro vyblokuje. Je dobré se proti tomu, že by někdo v budoucnu zase zkusil takovou blbost, jako vstoupit do EU, pojistit…

 285. 353 Rputi, ale jde. Například Norimberský proces, prezidentské dekrety…
  Je-li potřeba jde všechno.

 286. A mám první zprávy: Dcera to dokázala, doběhla, nebyla poslední a už má roupy – dumá, jak to nárok poběží líp! To jí bude – no, kulaté číslo, nebudu psát, jak starou mám dceru! 🙂

 287. Jen si tak říkám, jestli malej Bohoušek nechodil do pionýra! 😀

 288. 364
  Je to hrozné, jak ty děti stárnou !

 289. 367
  No tak tohle mi vůbec nevadí.Fůra novin byla nachystána podobně.
  A politik by měl být Vždy připraven ! 🙂

 290. Halle, trága je hlavně to, že ti druzí vůbec nebyl připravení! Ba byli hrozně překvapení, v šoku a zjevně nechápali, jak je možné, že jim to nevyšlo, vždyť přece…!

 291. Rputi,

  hlavní problém je v tom , že na ty funkce jsou ze zemí EU delegováni funkcionáři systémemem „vykopnout vejš“ Viz Špidla.
  A Druhej problém je asi v tom, že celá bruselská administrativa funguje, ja bylo popsáno v seriálu “ Ano, pane ministře§“
  Příjde novej komisař, a svůj úřad vůbec neřídí.Ta stálá administrativa si do ničeho nenechá kecat.

 292. Jj – bruselská administrativa!

  Malér spočívá v tom, že jsou to buď mladí karieristé, kteří se ochotně přizpůsobí čemukoliv, nebo – a to je možná ještě horší – už druhá generace bruselských úředníků. V bruselské kanceláři se narodili, když dospěli, tatínek jim zařídil teplé místečko, takže v bruselské kanceláři prožijí celý svůj život.
  Nikdy nic jiného nezažili! Vědí, že venku občas svítí sluníčko a občas prší a auta znají jen zevnitř.

  Obávám se, že EU už dávno přestane existovat, ale oni si toho ani nevšimnou a dál budou docházet a řídit! 😀

 293. Typické:

  …„Brusel se prostě ekonomicky zbláznil. Pamatuji si, jak jsem seděl v roce 2008 v Londýně a tehdejší komisař EU Vladimír Špidla v novinách tvrdil, že ‚nejlepší obranou, kterou se může Evropa chránit před stále větší konkurencí zboží a pracovní síly z Číny, je propagovat v této asijské velmoci svůj sociální model‘. Bankéři kolem zírali, co je to za blábol,“ vzpomíná Michl…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Brusel-se-zblaznil-Ekonom-vysvetluje-proc-Britove-hlasovali-pro-rozchod-s-EU-442039

 294. Do kamene tesat!

  Z FB:
  Zuzana Dlabajová

  Když čtu ublížené komentáře mladých, vzdělaných a perspektivních o tom, jak by byl svět krásný, nebýt těch hloupých a starých , říkám si, kde byste bez nich byli ?
  Pochybuji, že byste místo práce v Hate Free, šli drhnout záchody nebo se postavili k pásu v Hyudai a s radostí ,,třískali “ pátky , svátky , aby bylo dost peněz na lidi, kteří vám pak řeknou, jací jste idioti bez rozhledu.
  Takže klid a nohy v teple. Nesebrali vám budoucnost, oni vám ji platí.

 295. Pravdou je, ze v mnoha srovnanich, kdo jak hlasoval uplne chybi rozdeleni mezi zamestnanymi ve statni a soukrome sfere…

  Jsem si prakticky jist, ze korelace by byla citelne vyssi, nez s vekem…

 296. Dobré ráno.
  Četl jsem článek socialisty Hořejšího kde lká nad Brexitem. A vyjadřuje mínění, že k tomu nakonec stejně i přes výsledek nedojde, že se to zase nějak oj.ebe. To si ostatně myslím taky.
  Nevíte jak vniklo rčení „roztrhl si roucho“? Obvykle na znamení smutku či nesouhlasu.
  Jak to vlastně vypadalo? Ve kterém místě se roucho roztrhávalo?
  Pokud to bylo v zadní části, roztrhnutím roucha by vlastně dotyčný na překvapené auditorium s gustem vystrčil prd.l, jako například zrovna teď slovutný vědátor, socialistů přítel. Kdepak. Ti samí co tleskali RVHP jsou dnes nejzuřivějšími zastánci EU. U jedněch je to potřebou vládnout a u druhých je to potřebou být ovládaným, když se snažej, tak aspoň drábem.

 297. skimici 378,
  pokud vím, tak je to ze starého zákona. Roucho se trhalo od krku a činili tak jen bohatí, chudí jen tak krapet škubli, aby se to dalo zašít. Co taky měli jiného dělat, když nechtěli být nahatí?

  Ad Brexit – neojebe, na to už je pozdě. I kdyby se ojebalo, tak by nastal druhý problém, že by jim odbojníci zůstali uvnitř EU a to nemohou dopustit. Proto si přejí, aby vypadli co nejrychleji, se to nějak ošolíchá a budem se tvářit, že se nic nestalo a bylo to tak odjakživa.
  Jinak by musel nastat nějaký exemplární trest, jakože by Jonsohna s Faragem pověsili na ráhno a Cameron by klusal až do Canossy, ne-li někam dál.

 298. No, tak jsem si shrnul ekonomické po prvních dvou dnech…
  – Libra v noci a ráno výrazně propadla, ale večer uzavírala na únorové úrovni s rostoucím trendem
  – FTSE (UK akciový index) ráno dramaticky propadl, ale následně rostl a od rána získal 2,4 procenta
  – smlouva La Touqet zůstala v platnosti
  – velké banky dementovaly vyjádření, že v City dojde k úbytku tisíců pracovních míst
  – CBI (něco jako Hospodářská komora), která v kampani tvrdila, že brexit bude katastrofa, vyjádřila pŕesvédčení, že britský průmysl je silný a nebude mít s adaptací vážné problémy
  – Merkelová (narozdíl od Junckersů a podobné hávěti) jasně řekla, že jednání se povedu řádně a neuspéchaně

  Tolik k ekonomické katastrofě…

 299. Kupodivu, prší. I tady. Tak snad to vydrží co nejdéle. :-)))
  Hezkou neděli.

 300. A take nejak nechapu, co je zajímavé na petici za neuznani vysledku referenda a co je zajimave na tom, ze ma dva nebo tri miliony podpisu…

  Kromě vcelku zajímavé informace, že ca 15 procent příznivců setrvání Británie v EU jsou zastánci nedemokratických forem vlády.

 301. Petře 382,
  já jsem si s tím včera taky lámala hlavu, kde se takové procento vzalo.
  Ono se to vyskytuje u pravdoláskovníků, Hate free a podobných, celkem dost často.
  Velmi nedemokratičtí, velmi militantní, velmi agresivní s tendencí reagovat, v případě prohry, krajně hystericky.
  Reakce na volbu Zemana a prohru Schw. není z jiných.

  A tam je ta věková hranice celkem dost signifikantní.
  Po delším dumání dospěla jsem k závěru, že je to má „oblíbená“ svobodná výchova, v čem to vězí!
  Jestliže svobodně vychovávané robátko projde první fází života bez toho, že by se mu rodiče, učitelé či společnost vůbec postavili na odpor, přenese si tyhle způsoby jednání i do dospělosti.
  A v první radě na to dojede jeho ponětí o demokracii, pokud to slovo v životě vůbec zaslechl!
  Prostě je zvyklý, že je po jeho a nestane-li si tak, ječí, vříská, lehá si na podlahu a je schopen se i prát.
  https://www.facebook.com/Newsflare/videos/1059969304080309/

 302. 2 zločinec – já nevím, co Tě na tom překvapuje… Už z nedávné minulosti je známo, že pokud referendum nedopadlo podle představ, tak se opakovalo tak dlouho, až to nakonec „vyšlo jak mělo“!

 303. 382 kolik procent příznivců odchodu Británie v EU jsou zastánci nedemokratických forem vlády? Co royalista to demokrat…

 304. Inu, Rputi, takže se alespoň v jistém procentu případů výchova nového evropského člověka přece jen povedla…

  Mimochodem, výchova nového sovětského človeka měla některé podobné rysy i závěr. Sice fajn, Pavka Morozov, dokonalý úspěch indoktrinace… Ale k tomu sobeckost, neschopnost pracovat, „Chci to hned“ přístup…

 305. Schumi nevím, tam nikdo podobný pokus neudělal 🙂

 306. Ostatně forma vlády a kvalita vlády mají takový zajímavý vztah, že.

 307. 386 Petře, tak i výchova nového občana Říše měla…Seznamy popravených na nárožích, úplný obsah indoktrinace. I na gestapu se divili, proč je tolik udavačů….

 308. Ale koukám BBC a většina reakcí k tomu referendu o rerunu je velmi vlažná. Nejvíc se mi líbí reakce jednoho z významných příznivců Remain, který mluvil o dalších krocích a vcelku optimisticky o dalších výhledech. Na dotaz redaktora, zda změnil názor, reagoval jednoduše: „There’s no point in anyone taking sides any more. The decision has been made.“

 309. Jo, Schumi, ale neměli tolik času. Na univerzitách se jim ale dařilo moc pěkně… Zajímavé, že na excelentní podporu nacismu na univerzitách (anebo třeba na pokus třetí vlny“) se zapomíná, když se mluví o tom, jak bezva hlasovali mladí a vzdělaní v Británii 🙂

 310. Tak ti nevím, Petře,

  ale ten sovětskej systém si s sovětským člověkem, co si moc vyskakoval nějak věděl rady.

  Nehledě k tomu, že Rus je geneticky velmmi trpělivej,a dost vydrží.

 311. Ostatně těžko můžeme bez uzardění, říci, že základem zdejší (ale i obecně) civilizace je demokracie.

 312. Spousta lidí by to bez problému bez uzardění řekla 🙂

 313. 391

  Taky bys mohl připomenout studentskou podporu Sametu, když už hodnotíš mladou generaci 😉

 314. No, Hale, já nehodnotím, pouze konstatuji. Navíc k ní mám asi blíže, než většina ostatních zde 🙂

 315. 397

  Houby, Petře máš přes třicet 😀
  30, nebo 60, vsjo ravno

 316. 393 Petře, nepochybné je příčinou „nacismu“ jsou nějaké reálné poměry, způsobené nějakými příčinami, které jsou nudné, nezajímavé a vůbec nevhodné ke zkoumání…

 317. Víš jak se říkalo “ Nikdy nevěřte někomu, komu je přes 30! “ 😀

 318. 401

  WCh varoval před zbídačováním Německa po WWI.
  Předvídal , že to nepovede k ničemu dobrému.

 319. No, myslím že specielně tomu, proč měl nacismus tak excelentní podporu na univerzitách a mezi studenty se myslím nevěnovalo tolik pozornosti. Logicky, bylo by to tak trochu do vlastních řad 😀

 320. 404

  Petře, není to tak úplně pravda, spousta lidí – učitelů z VŠ po nástupu Hitlera vzalo nohy na ramena.

  A mládeš se nechala zbbnout, jako ostatně skoro každej Němec.
  Neviděl bych nějakej velkej rozdíl.
  Ostatně, když Ti bude někdo bušit do halvy, jak jsi skvělej, že ti všichni ubližujou ( a do značné míry to byla pravda) rád uvěříš.
  A když navíc v dosavadním systému nevidíš nějakou dobrou perspektivu….

 321. 396 Halladine, to je úplně, naprosto, ale naprosto něco jiného. Vůbec tomu nerozumíš 😀

 322. 404 k úspěchu bušení do hlavy je nutná podmínka vysoko do žlabu. Která byla splněna.
  Za plných hrnců to nefunguje.

 323. 402 to poznání bylo příčinou Marshallova plánu. Že opakování situace po první válce by pravděpodobně skončilo podobně špatně. Příklad toho, že občas někdo není blbej.

 324. Dobré dopoledne,

  řekla bych, že každý důsledek má víc příčin, než jen jednu jedinou, kterou když odhalíme a odstraníme, tak bude všechno OK. Jo, můžete to zkoumat, ale než to vyzkoumáte, svět se zase někam posune a než vyzkoumáte příčiny toho posunu, abyste zase dalšímu posunu zabránili, tak bude zas někde jinde.
  Můžeme zkoumat příčiny toho, proč vznikl nacismus a co způsobil komunismus, zajisté je dobré o tom něco vědět, ale pro budpucí bitvy je taktika bitev minulých platná jen omezeně, pokud vůbec.

  Hlasování o brexitu je dnes minulost. Jestli se dohodnete na jedné nebo deseti příčinách, proč tomu tak je nebo se nedoberete ničeho, je dnes, dva dny poté úplně jedno z hlediska výsledku.

  Dokonce i kdyby se výsledek zpochybnil a hlasovalo se znovu, protože bude jasný, že to není už žádný skutečný referendum, bude to jiný výsledek, s jinou vahou, protože bude jasné, že musel být zařízen tak, aby to celé dopadlo, jak bylo politicky žádoucí.

  Mně ti, kteří odhlasovali setrvání a přitom preferují nedemokratické způsoby vlády nijak nepřekvapují, spíš mně udivuje, že to vůbec přiznali. Řekla bych, že takových lidí bude ve skutečnosti mnohem víc, protože Eu je byrokratická a nedemokratická instituce a vyhovuje lidem, kteří nestojí o to mít nějakou velkou odpovědnost a preferují stát, který se o ně postará. Jejich !evropanství“ je pak logicky dané tím, že věří, že EU se postará ještě lépe, protože na ten stát, s kterým takový volič není spokojen, protože by se mohl postarat lépe, než se stará, může došlápnout.

 325. Ale vždyť je to pořád dokolečka to samé!
  Nacismu, komunismus, evropeismus – prostě IDEA – velká, nová, lepší….!
  Nutno vše staré zbourat a odhodit na smetiště dějin!
  Mládí vpřed!
  1933, 1948….

  Vzúpomeňte let devadesátých! Jsme mladý kloektiv, přijďte k nám! Ale starý ne, ty neznaj počítače a jsou ouplně blbí…
  Kolik takových mlamojů nám šlo na nervy!

  Ono to nemusí být jen špatnou výchovou, stačí veřejná a absolutní podpora NOVÝCH MYŠLENEK. (Feminismu, genderismu, multikulti….)
  Holt mladí k tomu mají sklon a nadšení. A pochopitelnou nechuť si klopotně vyšlapávat od píky svou cestičku. Takže rádi využijí nabízenou příležitost!

  Všimněte si též, že větší sklony mají bohatí, co nemají existenční starosti, neb tatínek to zatáhne…

 326. Ad 408 – Marshallův plán v podstatě odsunul stávající průser o několik desetiletí.

 327. 412 Sturgeon není špatnej.
  Taková dobrá ryba se špičatým čumákem, bezvadná na šašlik. Se vezme dlouhý úzký kus a píchá se to jako mašle na jehlu a mezi to cherry rajšátka, mladá cuketa, mladá cibulka a pak se pod to daj na plátky nakrájený vařený brambory a ty se na grilu trošku zespoda opečou a sezhora na ně teče ten svokstný sauce z ryby a zeleniny. Jen sůl a pepř, ozdobit snítkama čersvého kopru, osminkami vyzrálého citronu.

  A nebo jeseteří kaviár je úchvatnej jenom tak nalehko, s tmavým chlebem, pravým máslem a sklenkou šampáňa.

  Tak hezké a užitečné zvíře, ten Sturgeon je narozdíl od té Skotské Nikoly …

 328. Podepsat petici za změnu pravidel referenda je velmi jednoduché! Můžete i vy!

  T.Haas na FB:
  Vážení přáteké, oznamuji Vám, že jsem právě podepsal petici, žádající změnu pravidel referenda a nové referendum
  A podepsal jsem ji i já.
  Nezlobte se, chtělo se mi být alespoň na chvíli Britem.
  Stěhovat se do Londýna, abych se stal rezidentem, nebo žádat o Britské občanství, jsem nechtěl. Občanství mám už dvě, a v Londýně na můj vkus moc prší.
  A tak mi zbývala jen ta petice, protože ta je určena, aby byla oficiální a platná, jen britským občanům nebo rezidentům.
  Petici najdete na adrese https://petition.parliament.uk/petiti…/131215/signatures/new
  Vás ovšem slušně o tom, že petice je jen pro Brity autoři informují, a pak své občanství, nebo status rezidenta, musíte dokázat zaškrtnutím okénka „I am a British citizen or UK resident“.
  Voila a jsem občanem Spojeného Království a věrným poddaným Jejího Veličenstva!
  Pro mně ten statut věrného poddaného není žádnounovinkou, jako Kanadský občan jsem jím už od sedmdesátých let.
  Ale pro mnohé z vás, zvláště monarchisty, to bude okamžik kouzelný a povznášející.
  Ale zpětk tomu formuláři petice.
  Pak už vyplníte jen adresu a stante se petičníkem? Petičářem? Aha. Signatářem.
  Tak jednoduché to je.
  Ještě se divíte, jsk rychle počet nás, signatářl, vyrostl během dvou dní na tři miliony?
  Nedivta se, podepsat můžete z kteréhokoliv místa na světě.
  Třeba z Falkland. Nebo z Moskvy. Nebo z New Yorku.
  A to je obzvlášť důležité, z kterékoliv země EU.
  Chápete?
  My všichni Evropané, kterým záleží na jedniotě naší Evropské unie, přeci pomáháme britským soudruhům. Nestojí nás to nic než kliknutí a Evropa je zachráěna, Putinovi sklapne a můžeme svou Unii dále zvelebovat směrnicemi, dotacemi, a povinnými kvótami.

 329. Aha, tak to by ten počet vysvětlovalo… jestlipak je už podepsanej Halík a další chroničtí podepisovatelé petic a pisatelé otevřených dopisů?

 330. Tak v tom případě se neznámé části z 15 procent voličů Remain omlouvám 🙂

 331. skimici co je spatneho na uvaze skotu ?
  oni vetsinove nechteli – vule lidu kterou ma skotska premierka ctit?
  nadruhou stranu vetsinove prohrali – vule lidu kterou ma premier ctit.
  muze vypsat referedndum o vystoupeni – se souhlasem parlamentu GB – dostane ho ?
  muze nesouhlasit s vystoupenim a pravdepodobne je jeji souhlas nutny.

  tak bych rekl ze jeste bude hodne veselo a hodne ruznych otresu nez se vubec zjisti co co a jak bude.

 332. pasacku, ono to ale je i naopak – co okrsky, mesta, kraje ci staty, ktere pri vstupu do EU hlasovaly proti? 🙂

 333. Samozrejme, teoreticky JE mozne, ze zrovna bylo v Severni Korei 24.000 Britu, kteri meli potrebu podepsat petici… 😀 😀 😀

 334. 418 pasáčku
  Zcela souzním s Vaším posledním statementem. S Vašimi předchozími otázkami? No je to přece subjektivní, má skimicova posice. Špatného na tom není nic, protože neexisuje nic takového jako ansolutní dobro a zlo v časoprostorovém (dis)kontinuu. Silnější pes jebe říká Martin a já jsem zcela pohlcen gravitačním zákonem (ve smyslu obecné teorie relativity) kdy si dostatečně hmotné objekty kolem sebe příslušně ohýbají prostoročas jsou jím zpětně i těmi malými ovlivňovány v nekonečném hemžení se a vcuku letu se může stát z velkého psa malý pes atd….

 335. Skotove si pred dvema roky odhlasovali zustat v GB. Eslisenepletu, bylo jen ve Skotsku a presto takhle dopadlo.
  Probehle referendum bylo na celem uzemi GB.
  Tedy counterreferendum by melo byt take, nejen na uzemi Skotska.
  Zacinaj me ti Skoti pripominat meciarovce.

 336. Ta slavná petice byla vytvořena ca před měsícem Oliverem Healeym z Leave tábora… S dost jiným záměrem… Včera ráno měla ca 20 tisíc podpisů…

  Jsem zvédav, kolik z toho se objeví na Novinkách.

 337. I vyvalily se vlny zdola,
  roztáhnuly se v širá kola…

  Klasika! Někdo hodil šutr do rybníka a všechen zahnívající kal vyplaval k hladině a s gustem smrdí okolo.
  Však ono se to zase usadí!

 338. Petře, informuj nás, neangličtináře, trochu podrobněji, prosím…

 339. No, jen stručně, dění kolem petice na opakování referenda indikuje podvod. Záležitost vyšetřuje parlamentní výbor pro petice.

  Původně petici založil příznivec Leave kampaně. Chtěl (trochu naivně), aby případný positivní výsledek (který vypadal velmi pravděpodobně) nebyl využít k prohlubování integrace – prostě aby to byl výsledek „nerozhodný“. Petice běžela asi měsíc prakticky bez zájmu (20 tisíc podpisů).

  Náhle, po výhře Leave, začal počet podpisů raketově růst. Původní zakladatel o tom nic neví, z logických důvodů dění kolem petice nesledoval. Nicméně další lidé si všimli zásadních nesrovnalostí, jako byl enormní nárůst podpisů v podivných časech (ca 20 podpisů za vteřinu v časech jako tři ráno). Následně se někdo podíval do databáze a zjistil, že tam jsou totální hámotiny. Například 20 tisíc podpisů víceméně za sebou ze serverů ze severní Korei nebo Vatican city.

  Dal proto podnět k vyšetřování parlamentnímu petičnímu výboru, který situaci vyšetřuje a z vyjádření je vcelku patrné, že se k podezření z nekalostí přiklání. Většina komentátorů a politiků v UK navíc tvrdí, že petice je naprosto irelevantní a bez šance k úspěchu.

  Takže se zdá, že po krátkém zakuckání mediální EU propaganda zase jede…

 340. Tisíceré díky, Petře, škemrala jsem pomalu 🙂

  Ten náhlý nárůst byl opravdu velmi podezřelý. Včera odpoledne, , když jsme se vraceli z vody, hlásili v radiu milion a za dvě hodiny už byly podle internetu dva miliony.

 341. Takze peticni vybor uz smazal nejkriklavejsich 77 tisic hlasu.

  Taky se prihlasil na tweetu nejaky hacker za ITIL, ze si na to udelal skript a 1 procento hlasu deklaruje jako z Vatikanu… Samozrejme je otazka, zda se nechlubi cizim perim, na druhou stranu skript vypadal na prvni pohled OK (nejsem expert na internet) a 40 tisic hlasu z Vatikanu (po promazani) nevypada zcela verohodne… 😀

  Tak ci ona, brat to vazne nemuze nikdo, krome nasich expertu novinaru a par nejzoufalejsich eurohujeru.

 342. Také některé PSČ má víc podpisů než lidí, kteří na daném PSČ žijí…

 343. Já myslím, Petře, že za takových okolností by bylo politickou sebevraždou brát něco takovýho vážně. A český novináři reagují podobně jako když to bouchlo v Černobylu. Nemají na to politický noty, tak radši dělají mrtvý brouky.
  No, aspoň se odkopali, co jsou zač…..

 344. Hmm? Podle posledních zpráv to s Bohouśem vypadalo dobře… No, budu na něho myslet.

 345. Tak se opravdu modlete ti, kdo z vás upřímně věří – je to asi to jediné, co můžete / můžeme a obavám se, že to platí i pro lékaře.
  Pooperační komplikace s nejblbějším možným vývojem.
  Po převozu do Konstantinovych Lázní ( záměna za Poděbrady ) je nyní na JIPce v FN Plzeň.
  Nechci jeho paní otravovat znovu dříve než pozítří, takze pokud se někdo něco dozvíte, dejte vědět.
  Kurva fix !!!!!

 346. 439

  Ku…, proč s ním tak brzo po eperaci hýbali ? 🙁

 347. Tož se budu modlit, no….
  Nebyl ten převoz moc brzo?

 348. 443

  To je ale kokot…
  S eurem by se vystupovalo dost blbě……..

 349. Záchvat alkoholické paniky!

  Halle 444,
  o důvod víc rychle vypadnout!

 350. >> skimic
  Povšimnul sis komentářů?
  Já mám pocit, že se v tom Bruseli zbláznili. Začal to Martin Schulz, který evidentně nechápe, že prozatím je otázka vystoupení z EU otázkou vnitropolitickou. (Nevím, nakolik je výsledek referenda pro parlament a vládu závazný. Co když parlament řekne ne?) A ti predstavitelé frakcí europarlamentu jsou také světla evropské politiky. Nějak jsem hledal pro tyhle lidi výraznější označení než je eurohujer. D-FENS používá eurozmrd. Označení euroblb ale ještě copyright nemá.

 351. Ožralý pablb a prďola. Žvásty, výhrůžky, sprosté vydírání, arogance, drzost. Toto nám řekli čeští politici o Jeanu-Claudu Junckerovi

 352. 448 co vam pan prezident udelal ze na nej tak skarede ?

 353. Prej se ten výpadek šušní od Anglánů bude kompenzovat vrácením dotací ze zemí V4.
  Kolaborantskou zlatou tabulku o nich bude nutno vrátit na místně příslušný OÚ.
  Mělo to být v tývý …..

 354. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407594-nemecko-a-francie-pripravily-dokument-o-budouci-podobe-eu.html

  Nějak mi to pripomina, jak se v ’89 po dvou týdnech masivních demonstrací a generální stávce KSČ milostivě uvolila vzít do vlády dva nestraníky. Pŕíliś pozdě, zjevně pouze pod nátlakem a nejsou pro mne věrohodní.

  Navíc nevím, proć by o budoucí podobě EU měl rozhodovat dokument Německa a Francie. Vlastné vím, PeS to tu už x krát povésil…

 355. Při dnešním cestování jsem poslouchal komentáře německých rádií a tam se k Schulzovi či Junckerovi nijak nevyjadřovali – prostě podávali jen holé informace. Zároveň však upozorňovali, že Andělína jakož i Chef des Bundeskanzleramtes (Peter Altmaier) mají názor jiný. Někde se objevil názor, že bruselisté mají obavy, že vyjednávání odchodu může být vzájemným přetahováním, při kterém by země EU mohli nabízet dalekosáhlé ústupky na úkor bruselské věrchušky a to by bylo nemilé.
  A schůzka zakládajících členů? Pokud by výsledkem jejich setkání bylo doporučení navrátit se do stavu jaký byl v okamžiku založení EHS, tak by to byl výsledek pozitivní. Jinak bych chtěl upozornit na to, že zakládající členové zabírají – s jistými dochylkami – rozsah říše karla Velikého.

 356. A jéjej 🙂

  Zaorálek si otevřel hubu na Junckera a celé vrdení EU ! 😀

 357. Angelína si uvědomuje, kolik německých ( a českých aut taky) se prodává v Británii A nebude mít zájem příliš Brity trestat.

 358. „Nepropadal bych panice, ale brexit povzbudí další řvouny, říká Schwarzenberg“
  A BOJÍ SE, ŽE TI ŘVOUNI MU BUDOU NARUŠOVAT SPANÍ.

 359. Ti pokrokoví chlapci prostě neunesou neúspěch…

 360. Velíšek
  Vysvětlovat veřejnosti pozitiva EU. Nemůžeme EU ochromit reformami zrovna teď.
  Volně parafrázuji toho neuvěřitelného eu fanatika z Horizontu na čt24. To je hnízdo 🙂 🙂

 361. Jak může být ochromeno něco, co je už dávno chromý?

 362. EU mi silně připomíná KSČ v letech 88-89. Ti socani jsou furt stejní, lhostejno pod jakým zrovna praporem.

 363. 463 Foundry
  A na čt stejný kecy jako tenkrát 🙂

 364. Skimici, já v rámci duševní hygieny ČT radši ani nesleduju.

 365. To ovšem přijdeš o různé srandy. Za orálkovi dneska šla pěna od huby a já měl zábavu ku přípravě králíka po francouzsku.

 366. 466

  I know some French ways, too, Ale králík to není. 🙂
  A jsem zvědavej, jestli to,co dnes zaorálek řekl, zopakuje na schůzi EU

 367. Cibuli, celer, petržel kořen na másle, přidat trochu cukru, vinného octa a vývaru, tymián, bobkový list, pepř a nové koření, na to králíka. Kýty špikuji a balím do anglické slaniny, do trouby a peču. Když je upečeno, tak trochu mouky, citronové kůry, červeného vína, bezinkové zavařeniny a chuť doladit citronem.
  http://www.xkuchtik.cz/recepty/kralik/1778.html

 368. Mno, to zní dobře….
  Až budou bezinky, nějaký zavařím, pro případ, že by sousedce zbyl náhodou nějakej králík….

 369. Jen nevím, jetsli po brexitu zrovna anglická slanina je to pravý na francouzkýho králíka 😀

 370. Taky to v receptu není, to už je moje modifikace. Bezinky nejsou povinné, ona to jiná marmeláda taky zvládne.
  Potomci to nejedí, takže jedna králičí prdel pro dva lidi.

 371. Pravda, já bych spíš asi dala nějakou pikantnější. Bezinky jsou trochu mdlý. Třeba černej rybíz nebo ostružiny, tím by se asi nic nezkazilo.

 372. (…) Když sečteme všechny postkomunistické země v Evropské unii, zjistíme, že nemají dohromady v orgánech unie dostatečný počet hlasů, aby vytvořily blokační většinu při rozhodování o důležitých otázkách. To je kupříkladu něco, co bychom měli chtít změnit.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zantovsky-rozhovor-brexit-dfe-/domaci.aspx?c=A160624_214649_domaci_ane

  No, a dalším krokem by logicky mohlo být, podívat se, kdo zde tehdy prosazoval LS…

  — — —

  Nevím jak brexit, dojde-li jednou fakticky k němu, ale mám trochu dojem, že samotné referendum má určitý (byť zajisté ne nutně dostatečný) potenciál vyvolat efekt typu pádu Berlínské zdi… Dusivou atmosféru, kterou EU šíří, nutně vdechuje — a tudíž nějak vnímá — každý, ač si nemusí nutně uvědomovat, kdo je jejím původcem; EU jím ostatně zdaleka není jediným. Zhovadilosti všeho, co kdy v posledních mnoha letech struktury EU vyprodukovaly, si musela být vědoma spousta lidí; navíc jejich počet bezpochyby významně narostl s migrační krizí, která zanechala dojem i v těch, kdo byli doposud ochotni bezmyšlenkovitě odkývat třeba boj proti uhlíku. A teď všichni zároveň dostali stejný signál.

  Dlouhá léta zde nebyla lepší příležitost změnit věci k lepšímu, než teď tahle. Ony se samozřejmě změnit nemusejí, tím méně zlepšit; nadto v jednotlivostech nemusí být nijak jasné, co oním lepším vlastně je. Nicméně si myslím, že to, co říká první věta odstavce, nějak (a po svém) dnes cítí miliony lidí. Možná to ještě bude docela poutavé…

  V pátek ráno jsem si, pod tíhou publikovaných průzkumů, říkal, tak, teď ještě může v listopadu vyhrát Clintonová (potažmo Sanders), a budeme mít letošek kompletní… A ono ne.

 373. Sorry, už mne přemáhá ospalost. Chtel jsem napsat:

  V pátek ráno jsem si, zapínaje počítač, pod tíhou etc.

 374. Vím, ale nechci veřejně. Někdy je lepší umřít než přežívat.

 375. P.Robejšek k včerejšímu tématu o elitách a lidech:

  …Není to tak dávno, co jeden český publicista napsal: „Pokud se třeba 96 procent národa demokraticky rozhodne, že zakáže homosexualitu nebo vymýtí zrzky, pak je toto rozhodnutí nedemokratické, byť by se k němu dospělo většinovou volbou.“ Tvrzení, že to, co je „nesprávné“ je i nedemokratické slyšíme také v souvislosti s tím, že většina odmítá přijetí migrantů nebo další prohlubování evropské integrace. Krátce po referendu, ve kterém Holanďané odmítli asociační smlouvu s Ukrajinou, jsme mohli číst, že by bylo správné zakázat referenda, když se týkají otázek, kterým voliči nemohou rozumět.

  Politické a mediální elity se snaží vytvořit dojem, že v demokracii nejde o rozhodnutí většiny, nýbrž o hledání správných rozhodnutí a naznačují, že většina je příliš hloupá na to, aby správná řešení rozpoznala, natož sama našla. Zároveň zesměšňují „příliš jednoduchá“ řešení a vytvářejí dojem, že jedině to, co je složité je také kvalitní. Poznání je podle nich alchymie, jakési tajné umění, které ovládají pouze vyvolení experti a jenom oni sami rozhodují o tom, kdo je expert a co je správné….

  …Hlavní důvod chybných rozhodnutí elit popsal již před mnoha lety Robert Michels. Podle jeho „zákona oligarchie“ mají špičky organizací sklon uskutečňovat vlastní cíle a často i pracovat proti těm, kterým mají sloužit. Michelsovy závěry platí i dnes. V evropských společnostech sice stále existují instituce a rituály demokratického vládnutí, ale ve skutečnosti je reprezentativní demokracie krok za krokem oslabována ve prospěch diktatury elit. Experti na všechno možné, skrytí za hradbou svého vědění, zákonů a často vykonstruované složitosti problémů vnucují společnosti „bezalternativní“ řešení a zbavují občany práva rozhodovat o svém osudu…
  http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=27483

 376. 478
  Někdy se dějí zázraky – pacient přežije, i když ho všichni, včetně lékařů odepsali.

 377. Já bšhem své práce jako sanitář na chirurgii v Krajské nemocnici v OV zažil dva takové zázraky . Dodnes si pamatuju jméno jednoho z nich -Galimanis Lambros.
  Jo, Řek.

 378. Ti Poláci asi nejsou normální….

  Polsko nahonem uvažuje o zavedení eura

  Po rozhodnutí Británie, kterou polská konzervativní vláda považovala do poslední chvíle za nejbližšího spojence v Evropské unii, zavládly ve Varšavě panika a chaos. Euroskeptická vláda Práva a spravedlnosti (PiS) se navíc vylekala, že Unie teď výrazně posílí eurozónu, a Polsko, které se jí dosud vyhýbalo jako čert kříži, spadne do třetí evropské ligy a jeho vliv na dění v EU pronikavě poklesne.

  https://www.novinky.cz/ekonomika/407607-polsko-nahonem-uvazuje-o-zavedeni-eura.html

 379. Ach jo..

  Cameron za dveřmi propukl v pláč

  Když britský premiér David Cameron v pátek před svým úřadem na Downing Street č. 10 před kamerami oznamoval, že po prohraném referendu odstupuje, hlas se mu zadrhával a těžko potlačoval slzy. Jakmile se za ním černé dveře zavřely, emoce propukly naplno a premiér se rozbrečel.

 380. Halle
  mně se líbí tohle:

  „Bylo to velmi emotivní. Plakali všichni – muži, ženy i státní úředníci.“

 381. Rputi,

  bodejť by neplakali. V říjnu na pracák….

 382. Dobré zas ráno…
  Z dnešního Macka:
  „Skvělý komentář jedné Češky žijící po desetiletí v Londýně:
  „V Česku stojí domy 120 let, a teď je musíte najednou zateplovat. Musíte vlastní baráky povinně opatřovat energetickými štítky či měnit běžná a sto let všem dobře sloužící kamna za nějaké elektronické kotle. V Česku mezitím nastala doba ledová? Ne? Tak se starejte laskavě o sebe – a ne o to, PROČ Britové hlasovali jak hlasovali. Vy to totiž nikdy nepochopíte!“ “

  Tak si tak vzpomínám, jak jakési vlající péro nechalo prohlasovat Lisabonskou smlouvu a prodalo tuhle republiku za jedno poplácání po ramenou. A jak iniciativně a vstřícně od té doby naši představitelé lezli do bruselské prdele a nadšeně schvalovali každou píčovinu. A Klaus, který to nechtěl podepsat, včetně těch nesmyslnejch energetickejch štítků, byl a je zloduch non plus ultra. A taky kdo to tu tehdá tak nadšeně obhajoval když těsně před tím otočil na čtyráku.

  A není dokonalejší ilustrace, než že rozpadající se unie v tomhle současným bordelu řeší naprosto zásadní a urgentní otázku – sociální pojištění robotů.
  A Vítové si mohou blahopřát!

 383. A to by mě zajímalo.
  Příjdou Frantíci a Němci na V4 do prahy na pozvání, anebo se vnutili ?

 384. 2 Petr Kunetka ad 460 – no, proti Kramnýmu taky neměli jedinej přímej důkaz, přesto dostal 28 let natvrdo. Když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří!

 385. Dobré ráno vespolek,
  nejsem praktikující křesťan, ale držím palce a na zázraky věřím (no dobrá, prostě na obrovské štěstí).

 386. Ano Matzurko,
  nechodím často do kostela, ale dnes tam nejspíš zajdu.

 387. 488 PeSi
  dobré ráno. A teď mi poraď, jak se zbavím té odrhovačky co mi v hlavě začala bzučet:
  Robot chobot do bot, jak se to rýmuje
  Robot chobot do bot, jak se to rýmuje
  Přijde k tobě robot, uskřípne ti chobot
  Nachčiješ si do bot – tak se to rýmuje.
  🙂

 388. ad 489 – přijedou kvůli omylu, mysleli, že V4 je nová verze V2.

 389. 2 quivis /494/
  Nejsem sice v dobrém rozmaru (bere mě ledvina), ale tou Vaší (Tvojí ?) poznámkou se mi den poněkud rozjasnil.

 390. 😀 😀
  Blbé a ještě blbější britské ráno!

  …„Little Britain…“ procedila skrz zuby otráveně naše dcera, sedmnáctiletá studentka. Vypadala přitom, že z výsledků hlasování skočí z okna. Takže jsem výjimečně spolkla výtku, že zase blokuje koupelnu.

  Její otec, britský novinář, který sledoval průběžné výsledky skoro celou noc, se poprvé během dvaceti let, co ho znám, neoholil, dokonce si ani nevzal čistou košili.

  „Co bude se mnou?“ Devítiletý školák si vázal kravatu a vypadal zdrceně. Nechápala jsem co myslí, potřebovala jsem, aby se rychle nasnídal. Jenže on neměl chuť na jídlo: „Co já teď? Co moje budoucnost?“

  Přečtěte si více na: http://reportermagazin.cz/blbe-a-jeste-blbejsi-britske-rano/

 391. Rputi,

  po přečtení těchto odstavců:
  „„Brexit navíc zvyšuje pravděpodobnost Trumpova vítězství v USA,“ tlačím na pilu. „To neříkej!“ úpí Sophie. Pokračuju: „A taky posílení Putinových ambicí. A ve Francii se může prezidentkou stát Le Penová…“ Naše konverzace přestává být anglicky nezávazná, sousedka se rychle loučí.
  Volá český novinář: „Copak Británie, vy budete mít menší recesi, vám bude hej. Ale co my, Evropa – to je fakt průser!“ Překřikuji ho, že má sice pravdu, ale že je to také konec Velké Británie. Skotové se hned po zveřejnění výsledků nechali slyšet, že jim brexit dává legitimní důvod pro další referendum, aby se mohli odtrhnout a zůstat v EU. „Navíc,“ zvyšuji rozčilením hlas, „politický dopad pro Británii bude strašný!“
  Brexit totiž rozkládá konzervativní stranu, Cameron potvrdil, že do tří měsíců odstoupí. „Do vedení se dostává Boris Johnson, pochybný narcis obklopený druholigovým kádrem!“ křičím na kolegu.“

  můžu jedině sdělit, že na hysterii jsou nejlepší facky, případně by si paní novinářka měla omývat přirození vlažnou vodou. Pokud ten článek nebyl míněn jako humoreska, tak je IMHO paní autorka blbá jak malované sáně, neschopná samostané myšlenky.

 392. Matzurko,

  Tady pomůže jen voda ledová !
  Vlažnou vodou by to byla jen intimní hygiena bez jakýchkoli léčivých účinků ! 😀

 393. No, man+e jsme proklikal web a vidím, že EU propaganda jede jak Goebbels po Stalingradu… Tato noc nebude krátká.

  Jdu dělat něco užitečněho…

 394. Zdá se, že stoupenci brexitu jsou svým úspěchem poněkud překvapeni.
  Poučení : Nevyhlašuj volby když nevíš jak dopadnou.

  Dějiny nejsou neměnný stav. Proto jsou to dějiny. Je vhodné to vzít v úvahu.

  Obecná připomínka k tomu, čím „se teď žije“ : Není významné co si lidé myslí, ale o čem přemýšlejí.

  Je daleko více blízkého co se mě bezprostředně dotýká a co mohu ovlivnit než vzdáleného co se mě bezprostředně nedotýká a co nemohu ovlivnit.

  Zkušenost ze včerejška: Jízda autem v průtrži mračen není až tak nepříjemná, když si člověk uvědomí, že ušetří za myčku.

 395. Mno,
  Englicko docela dobře oddělení Skotska přežije…. Otázka, jak se bude Skotům líbit Schengen na britsko-skotských haranicích…
  Zajímavé bude, co s britskými jadernými ponorkami. Ty mají základnu ve skotsku, a nejde jen o mola k zakotvení….

 396. Schumi 503,
  bodejť by nebyli překvapeni, když všechny průzkumy dávali eurohujerům kolem 55%. Všichni čekali, že Brexist prohraje, Farage se dokonce kvůlivá tomu vykvák na poslední televizní debatu.
  Smutné je na tom pouze zjištění, že průzkumy byly buď zfalšované úplně všechny, nebo si páni dotazovatelé ulehčili práci a ptali se jen v Londýně.
  Na co pak ovšem ty průzkumné společnosti jsou, že ano?

 397. 505

  Ony se ty průzkumy v Englicku v poslední době pletou opakovaně.
  Mám dojem, že i při posledních parlamentních volbách

 398. Rputi, všichni víme, jak se tyto průzkumy dělají. Já měl brigádu jinou, ale někteří mí kolegové zvládli i 50 dotazníků za přednášku 🙂

 399. No, aby ještě za ty dva roky existovala nějaká EU, do které by Skotsko mělo vstoupit… Francie a Holandsko už se dost otřásají, a poučení z krizového vývoje nevypadá moc přesvědčivě. Navíc, když jej bude realizovat ta samá banda…

 400. 2 Matzurka ad 500 – „Autorka je česká novinářka, od roku 2000 žije ve Velké Británii.“ – Nikoli. Autorka je blbá kráva. Patrně nedojená…

 401. PeSi,
  urážíš krávy 🙂
  Vážně, jestli se do UK provdala, tak se nedivím, že teď hlasují proti dalším „migrantům“ z Východního bloku. A ty vypatlané dětičky…chlapeček vyděšen obavami o svou budoucnost víc než z Mikuláše a čerta… možná by celá rodinka měla požádat o azyl v Bruseli.

 402. Petře,
  neměla by se ta funkce „ombudsmanka“ přejmenovat na výstižnější „vrchní inkvizitorka“ ? Inkvizice přeci také nezjišťovala, kde je pravda, ale jak zastrašit poddané…

 403. 2 Matzurka
  Oni jsou nekteří vnitrozemci nějak citliví na nezvyklé ostrovní klima. A ve Skotsku to bude ještě výraznější – viz Jan Čulík.

 404. (493) Nahraď ji třeba „Lavice kněžna postel, jak se to rýmuje“
  „Lavice je tvrdá, kněžna ta je hrdá, v posteli se narodil spisovatel Drda“
  (496,500) Nedávno si zde někdo stěžoval na titulky neodpovídající obsahu článku. Tak tenhle titulek je dokonale přesný! 😛

 405. >dvd,
  Čulík je taky IMHO případ pro psychiatra. Nechápu, že ho v UK ještě něchají něco vyučovat. Hodil by se Šabatové k ruce co mistr ostrého meče.
  Ale vážně – dokážu pochopit, že někdo „napráská“ jiné z obavy o svůj život, tedy pokud skutečně stojí čelem k namířené hlavni… ale co provedla ta hnida onomu lékaři, to je fakt nad rámec mého chápaní.

 406. 😀 “ Až telefonát z USA odpoutal jeho pozornost od sebe sama. „Dá se to srovnat s rozpadem Jugoslávie? Je to konec Evropy? Šok?“ dožadoval se americký novinář od naší rodiny adekvátního přirovnání.

  Přečtěte si více na: http://reportermagazin.cz/blbe-a-jeste-blbejsi-britske-rano/

  A T.SEdláčkovi zavolají zoufalí Angličané, co mají dělat se svými librami… 😀 😀 😀

 407. Kazdopadne, nechme euronadsence blbnout a udelejme, co jde pro to, aby se povedlo dalsim zemim vcetne nas 🙂

 408. No, ještě mne napadla už při práci taková drobnost… Spousta euronadšenců píše, že referendum je chyba a takhle to dopadá, když se nechá rozhodovat lůza (zde přímo cituji jednoho z nadšenců).

  zajímavé je, že mnohem méně demokratický mechanismus rozhodování „lůzy“ v Ukrajině za Janukovyče bylo tou nejvyšší ukázkou správnosti, demokracie a evropanství…

  Z toho by měly pro EU nadšence plynout nějaké závěry:
  – propaganda se musí dělat profesionálové a pokud možno jednotně
  – musí mít nějakou strategickou koncepci, ne to plácat ad hoc – lidi si čas od času na něco staršího vzpomenou a narušuje to kredibilitu propagandy
  – je lepší trochu počkat a promyslet, než vyhodit první myšlenku, která propagandistu napadne
  – jakmile se začne propaganda s realitou rozcházet příliš zásadně, je třeba do ní nějak začít přimíchávat pravdu (viz devitístránkový canc Merkelové)
  – vlastní propagandě se nesmí věřit, jinak to končí Hitlerem, který v dubnu 45 svíral američany do pancéřových klestí…

 409. Rputi,
  třeba je ta Pepča z příbuzenstva jisté Aničky Boehmové z balady, která začíná „Anežka Boehmová, v Lužický úúúlici / kdopak by ji neznal tu poběhlici / u vokna sedící vábící mladíci / Bůh ji odpusť nešťastnici.“ Myslel jsem, že tuhle baladu najdu někde na Síti, ale strjda Gůgl ty holky Boemovic nějak nedokáže najít.

 410. >>dvd 522,
  jj, znám písničku! 🙂

  Inu, doba přeje psychopatům a net umožňuje vylévat své břichabolné výměšky po veřejnosti. Jen mám takový dojem, že to nabývá na síle!

 411. Petře,
  když ona je to Anežka !!! Já ji zkontaminoval s jednou podobně vykřičenou postavou proslulou v mém mládí – a to byla Anča B. Jinak tu nikdo nožem nebodl a domnívám se, že se v mladém provdala někam do Nejdku či Perninku nebo snad Abrtam – prostě tam někam.
  A kdo baladu nezná, zde je: https://www.youtube.com/watch?v=5BxbCaODRso

 412. Bruseli, Bruseli, není už to v pr.eli?
  Nejdrív Brexit a teď začnou zlobit Franbtíci:
  „Obchodní dohoda EU s USA nebude, spekuluje francouzský premiér“

 413. 521 a hlavne najít ty blbce, kteří to sežerou.

 414. No, Schumi, tak v tomto bodě myslím problém už dávno není 😀 😀 😀

 415. Fujtajblové uplakané pobrexitové odpoledne,
  lehounce odbočím stranou od nedosírných následků, které nás obklopují a svírají.
  Dostalať se mi do pařátů anekdota remastrovaná na aktuální dobu a kupodivu je tak dobře vymyšlená, že je žertovná i teď. Takže ať žije nesmrtelný Macháček:

  Prezident Obama hledá nového poradce, tak vyhlásí konkurz.
  Přijde za nim nějaký Macháček z Česka a povídá mu:“Obamo zruš konkurz a vem mě. Já všechny znám, všechno ti zařídím“
  Obama říká: „Dobře tak si tě tedy vyzkouším.“
  Zajedou za Arnoldem Schwarzeneggerem do Hollywoodu, který zrovna točí film. Když vystupují z auta, Arnold uvidí Macháčka a zvolá: „Pánové, dneska padla, je tu Macháček, jdeme na pivo.“
  Obamovi to nedá, tak jedou za Madonnou. Když vystupují z auta, Madonna uvidí Macháčka a skočí mu kolem krku a povídá: „Ahoj Macháčku jak se máš? Co děláš?“
  Obama říká Macháčkovi: „Tak to ti musíme dát těžší úkol.“
  Vydají se tedy do Vatikánu za papežem, který se zrovna modlí na balkóně a pod ním celé náměstí. Macháček zajde na balkón a začne se modlit s papežem. Obama stojí na náměstí a najednou sebou sekne na zem. Macháček přijde za Obamou do nemocnice a povídá mu:
  „Obamo, co to mělo znamenat? Takhle mi dělat ostudu a omdlít před papežem?“
  Obama mu odpoví: „Macháčku, to že ses začal modlit vedle papeže a nikdo tě nevyhodil, to bych ještě bral. Ale jak se mě zeptal japonský turista, co stál vedle mě, kdo že to stojí vedle Macháčka, tak to už jsem nedal.“

 416. A ejhle, ztohoven tu prezidentskou standartu rozsříhali
  Zaslovžili by přes hubu ! 🙂

 417. Zajímavé čtení o německých investicích v Rusku, aneb ať žijí tvrdé a ještě tvrdší sankce proti Rusku : http://www.welt.de/wirtschaft/article156562067/Deutsche-Firmen-setzen-auf-Fabriken-direkt-in-Russland.html

  Pro ty co neumí moc německy jako třeba já, tak si dovolím bez dovolení autorky Tatiany Evans zkopírovat její překlad z xichtoknihy:
  Německé firmy, aby neztratily těžce vybojované trhy, se snaží napravovat škody, které jim činí sankce vůči Rusku tím, že přesouvají výrobu pro ruský trh přímo do Ruska. Podle Spolkové banky se přímé investice vloni vyšplhaly na 1,78 miliard Eur, v roce 2016 se očekává dosáhnutí rekordu, který překoná i léta německého investičního boomu v Rusku (2006 až 2008 a rok 2010). Podle Spolkové banky se totiž přímé investice z Německa dostaly již v prvním kvartálu letošního roku na částku 1,1 miliardy Eur.

 418. Jim z toho Brexitu zjevně jeblo!
  Je EUnie v zadeli – uděláme superstát! 😀 😀

  …Novináři se odkazují na dokument, který má německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier údajně představit na setkání s vedoucími diplomacií Visegrádské čtyřky (Česká republika, Polsko, Slovensko a Maďarsko) v Praze v pondělí.

  Na webových stránkách televize zveřejnila devítistránkový dokument údajně připravený Steinmeierem a ministrem zahraničních věcí Francie Jean-Marc Eyraudem.

  TVP tvrdí, že projekt spočívá ve vytvoření „jednotného evropského státu, v závislosti na nejsilnějších k dnešnímu dni subjektech EU“. Zúčastněné země by prý fakticky ztratily právo na vlastní armádu, bezpečnostní služby, trestní zákoníky, samostatný daňový systém – včetně daní, vlastní měnu a centrální banky, které jsou ale schopné „skutečně hájit finanční zájmy národního státu“, zdůraznil kanál.

  George Soros: Nyní je rozpad Evropské unie téměř nezvratný!

  Kromě toho stát, který vstoupí do nového svazku, „ztratí kontrolu nad svými vlastními hranicemi a postupy přijímání a přesídlení uprchlíků na svém území“. Předpokládá se také zavedení jednotného vízového systému a provádět společnou zahraniční politiku.

  „Naše dvě země sdílejí společný osud a společný soubor hodnot, které jsou základem pro ještě užší svazek mezi našimi občany. Proto budeme usilovat o politickou unii v Evropě a vyzveme další Evropany k účasti v tomto podniku,“ citoval kanálu preambuli dokumentu…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/tvp-berlin-a-pariz-pripravuji-evropsky-superstat-misto-eu/

 419. 533

  Njn. už mě to otravovalo, tak jsem se nechal přejmenovat. 😉
  Ale furt opakovat “ Já nejsem Macháček“, taky nebylo nic moc.

  Ptakopysku, nejen ty sankce.
  Taky za to můžou celní výhody.
  Na hotové výrobky je 6% clo, na komponenty 3%, na výrobu v místě nic.
  A nejde jen o ruskej th. Taky další postsovětské státy, které mají s Ruskem bezcelní styk.
  I naše firmy to tak dělaj.

 420. http://semiaccurate.com/forums/showthread.php?t=9210
  Kampaň k Bremain, petice za opakování referenda, má obdivuhodné výsledky:
  39,411 petentů z Vatikánu (počet obyvatel 800).
  23,778 žádostí ze Severní Koreje – hlasovali i přes hrozbu trestem smrti.
  3,000 podpisů z Jižní Georgie a Jižních Sandwichových ostrovů – museli hlasovat tučňáci, lidé zde nebydlí.

 421. 539

  Není každej tučňák gramotnej, a nemá každý tučňák net, jinak by jich bylo víc ! 🙂

 422. JJ nickname, to už jsem dával včera. Veselá perlićka, nic víc 🙂

 423. Tak jsem dokument prolitl a vicemene ano, sedí. Prenos dalsich pravomoci do Bruselu – zahranicní politika, spolecna vojenska cviceni a velitelsky retezec, evropske jednotky, povinnost podporovat evropsky zbrojni prumysl, zvyseni pravomoci Europolu, vetsi provazanost bezpecnostnich slozek v Evrope (a podrizenost EU), jednotná imigrační politika… Asi nemusim pokracovat, rec je jasna.

  Zajimave take je, že se větší důraz klade na zvýšenou míru kontroly EU nad armádou a policií, než ekonomikou (více než dvě stránky výlučně na toto téma, ekonomika má ca stránku a půl. Když řeknu, že cca 4 stránky jsou obecné kecy…)

  Nu, alespoň už jsou upřimní. Koneckonců, hezký byl také Schwarzenberkův „slip“: „Podívejte se, když pátá největší kolonie vystoupí z Evropské unie… “

  Terminus est.

 424. Z ekonomiky nejzajímavější snaha EU řídit fiskální politiku a sjednocení daní…

  Shrnutí, že je to program vybudování superstátu je správné…

 425. nickname,
  kterou věž máte na mysli? Na obou věžích se straší denodenně. Já osobně straším čtvrtého, pátého straší kolegyně. Pátého straším pouze na vyžádání.

 426. Ptakopysku: žena chce dovolenou plnou zážitků. Tak kromě obligátního výběhu na Blaník vymýšlíme kam za kulturou. Muzeum? Geopark? Nechce se mi jezdit daleko.

 427. Petře 545,
  jen mě vrtá hlavou, jestli to opravdu chtějí přivézt na to setkání V4?
  To si myslí, že to Višegrád okamžitě odkýve?
  Nebo chtějí hrozit rozvěšením po ráhnech, vyloučením ze supestátu atp…?

 428. Rputi, předpokládám, že EU má svou metodu zlomení národní vlády. Viz třeba Klaus a Lisabon nebo Topolánek propocená košile.

 429. Petře – pana Sobotku přece není zapotřebí nijak lámat, spíše odhánět 🙂

 430. skimici,
  to splichtili teď přes víkend. Prostě opsali EUplány do budoucna a řeklůi uděláme superstát. Vždyť jsem psala, že jim z brexitu jeblo.

 431. Ale to určitě budou i sjednocené platy a mzdy , teď jen jestli na úrovni Německa (to budeme souhlasit) nebo na úrovni naší (to se potento Němci). 😉

 432. No, spise bude revoluce. Koneckonců intenzivni snaha o odzbrojeni populace, a snaha EU převzít kontrolu nad národními armádami a policii to už ani moc nezastírá…

  Jsem čím dál tím více rád, že mám sestru v Anglii a néjaké kontakty v USA. Ne, že by to tam bylo nějaké růžové, ale začíná se mi zdát, že to zde bude tak do 5 let dost neveselé…

 433. 556 tak to abyste již začal stěhovat ty nejtěžší věci a nenechávat to na poslední chvíli. Výhodou je, že kanál dokážou přeplavat i ženy.

 434. Mě přepadá dost silná veselost při představě sloučení Německa a Francie. 😀 😀

 435. Skimici, nepíši nic jiného, že jsem rád. Času zatím dost 🙂

 436. Hale, tak co pamatuji, už dvakrát to v minulosti celkem šlo… Při druhém pokusu měla jižní část Francie pár let autonomii…

 437. Abych parafrazoval Fitzgeralda, „Přitáhni si židli blíže ke kraji propasti a já Ti řeknu pohádku o úspěšných protiruských sankcích.

 438. nickname,
  jestli je paní chodivý tip, tak kromě obligátního Blaníka a méně obligátního Malého Blaníka a geologické expozice u Kondrace bych doporučoval nově zrekonstruovanou naučnou stezku Zlatodůl Roudný. Dojedete na náves v Roudném a pak už jdete po směrovkách. Na kopci v místě bývalé laboratoře si můžete vykopat rozbitý tyglík, ve kterém se dělaly testy, či grafitovou formu na zlatou cihlu. V Kondraci je farní muzeum – regionální expozice. Na závěr turisté konají obligátní oběd u Matouška v Kondraci. Mňo… bývá tam narváno, a mladej Matoušek poněkud hřeší na turistickou sezónu. V zimě si takhle vařit nedovolí, protože by dostal od domácích po tlamě. Ale jedovatý to v žádném případě není, ale my, co pamatujeme, jak vařil starej pán… No nic.
  Vlašim nabízí rozlehlý anglický park s romantickými stavbami, zámek obsahující útulnou vinárnu a muzeum s expozicí o regionu, zbraní a historii místní zbrojovky. Teď je ve vlašimském muzeu výstava řemesel – směrováno na dámy – vazby z květin, mandaly, háčkování, fotografie, pajduláci, drátěné věcičky, skleněné figurky, šperky z oceli, polodrahokamů. Je to pěkné. Občas je z výstavních prostor slyšet kvílení uchvácených dam.
  Zámek v Jemništi je také docela pěkný, můžete nahlédnout do prostor, kde se vdávají páni, co se vdávají, na zahradě mají minizoo.
  Kousíček za Benešovem je Konopiště, řekmnu to krátce – arcivévoda Ferdinand a Nývlt.

  A na závěr samozřejmě to nejlepší – Muzeum Růžkovy Lhotice. Expozice plná muzikantů, kteří se na Podblanicku narodili, bydlili tu, nebo tudy prošli, či jako třeba Foerster, kolem jeli vlakem.
  A moje maličkost samozřejmě, jako nezbytný doplněk.
  Když budete mít kolem RL cestu, dejte mi vědět. Kolegyně sice vypráví hezky, ale drby se dozvíte jenom ode mě. 😛

 439. Zajímavé je, že europříznivci v UK vystupuji mnohem sympatičtěji. Například u nás média jásají, že libra i dne mírně poklesla, zatímco na BBC – která sama je silně úpro EU – je mnohem vyváženějśí názor, navíc mírně kritizující kampaň Remain.

  http://www.bbc.com/news/business-36636853

  Mluví tam ministr Financí a bývalý šéf národní banky..

  klíčové věty: „Trhy jdou nahoru, trhy jdou dolů… Nevíme, kde najdou rovnováhu a volatilita je prostě součástí mechanismu toho hledání… V delším období nepředpokládám žádné významné změny.“
  „Byl jsem překvapen, kolik lidí mi řeklo, že se jim nelíbí kampaň založena na strašení. Nelíbilo se jim, když jim říkali, že když hlasují pro odchod, jsou idioti. Argument „když se mnou nesouhlasíš, jsi idiot“ asi člověka nepřesvědčí.“

 440. Petře,

  to byly jen okupace, ne spojení dvou států …..

 441. 565 Petře
  Já jsem třeba úplně na kaši z těch hudry hudry jak libra letí dolů. No pro Němce s jejich vývozem do UK je to samozřejmě tragedie a s UK vývozem nakonec taky. Nebudou stíhat vyrábět. Nejhůř dopadnou rybáři. Budou si moct ve svých vodách lovit třeba celý měsíc. A ne jen jedenapůl dne podle kvot.

 442. 558 německý humor a francouzský pořádek….

 443. Skimici, prakticky všichni se shodují, že to s tím strašením v Británii přehnali. Reakce EU? Více strašení 😀

 444. 564

  No, tak teď už jen zaplatit…..
  A povolit Rusům průlety nad Tureckem by bylo taky pjekný..
  No, to asi reálné nebude, Amíky by trefilo 😀
  A shlédl jsem poslední epizodu 6. série Hry o trůny.

  Mstitelka Starků Arya zapíchla dva nejstarší syny rodu, kterej skoro vyvraždil její rod , udělala z nich sekanou, a potom, co ji předložila jejich tatíkovi, podřízla ho taky.
  A zase rok čekat na další řadu.

 445. 571 Halle
  Shodou okolností dneska Turci uzavřeli mir s Izraelem skrze ten napadený konvoj do Gazy a zaplatili Turkům nějaký bolestný. Netanjahu byl nedávno v Moskvě, tak bych nějakou trojdohodu nevyloučil.

 446. Petře, ad 565 – já mám k tomu poklesu libry jednu drobnou otázku: Co dělá teď Soros?
  Si pamatuji, že jednou, kdysi dávno, také libra klesala…

 447. A hele
  Lubomíra Zaorálka cituje celá Evropa.předseda Juncker ho možná začal nenávidět
  27. 6. 2016 15:25

  Britské noviny citují slova českého ministra zahraničí Zaorálka, který se v Otázkách Václava Moravce „obul“ do prezidenta Evropské komise Jeana-Claudea Junckera. „Podle mého názoru není člověkem na svém místě. Musíme se ptát, kdo je za ten výsledek referenda v Británii zodpovědný,“ prohlásil Zaorálek. Podobného názoru se evidentně přidržují i Britové.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lubomira-Zaoralka-cituje-cela-Evropa-A-predseda-Juncker-ho-mozna-zacal-nenavidet-442284

 448. No a vzhledem k tomu, že tu omluvu potvrdili, myslím, že na to rusáci půjdou. Imho putinovi stačí, když si Erdogan na hlavu vyleje nočník. Nebude ho týrat lejnem.
  V Turecku to zase bude jak v Tel Avivu. Samej rusák.

 449. Nejvyšší čas pro záchranu turistické sezony.

 450. 575 Halle
  Zaorálkovi to projde. Je to dobrý souduh, jen částečně zmatený rychlým během událostí. Bude muset samozřejmě co nejdříve předstoupit s konstruktivní a upřímnou sebekritikou.

 451. Sumavaku, honi sve kone v EU, na ksefty nema cas 🙂
  ALe kdyz uz tam budu (jedu v patek na krtiny), mozna par tisic liber koupim.

 452. Skimici,

  Zaorálek byl jen první. Určitě se někdo přidá.

 453. 581 Ale kdeže, Halle, Zaorálek značně ubral plyn. Na tiskovce po schůzce ministrů zahraničí V 4, kterou dozoroval Němec, už zase bájil o semknuté Evropě. Ani slůvko o „reformách“.

 454. 547 – ptakopysku, když přijdu až šestý, tak mne nikdo nepostraší? Aspoň malé BU- Bu by nešlo? Jirka

 455. Tak, tak… EU vedeni ma mechanismy, jak srovnat narodni politiky.

 456. Jirko,
  🙂 ale jistě, bububu může být i pro šestého. Co bysme neudělali pro turisti.

 457. Rputi,
  zda se, že Hofer už zapomněl význam slova Anschlus…

 458. Co se tyce Zaoralka, trefny je citat z Pratchetta: „Ohen vypoury se nakratko rozhorel ve velmi nezvyklem krbu“

  Platonicky by mne zajimalo, co na ty lokalni politiky maji, ze tak ochotne pachaji politicke sebevrazdy…

 459. Petře 592,
  nabídku koryta, bych řekla.
  Na tom přece všichni pracovali, aby „se dostali do ráje“! To bylo to, co záviděli Špidlovi – spousta prachů, žádná zodpovědnost, doživotní renta … prostě sladký život …. navždy….

 460. V soucasne situaci je ta nabidka vcelku vratka… I kdyz pri jejich inteligenci…

 461. 592 jaké sebevraždy? Soudruh má horoucí srdce.

 462. A už je to tady!
  Hlavním jazykem EU by měla být Němčina!
  Svatá říše římská národa německého …. už se to blíží! Sice nebude tak velká, ale… 🙂

  …Fakt, že se Britové v referendu rozhodli pro vystoupení Velké Británie z Evropské unie, může mít nečekané důsledky i v oblasti jazykové komunikace. Některé vlivné německé organizace, snažící se dlouhodobě zvýšit prestiž němčiny, totiž už dnes žádají, aby angličtina přestala být v EU protěžovaným jazykem a její roli převzala právě němčina…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/pryc-s-anglictinou-zadaji-nemci-po-brexitu_388860.html

 463. Rputi
  Viz mé 544
  Na čt24 je momentálně naprosto zoufalý s. Rouček. Toho už nikdo nemůžete pamatovat. Odložený lůzr už tenkrát dávno. On je úplně a tak mimo, že s ním ani čt24 eurohujerský redaktor nedokáže udržet rozhovor 🙂 nechává ho raději mluvit jako špidlu 🙂

 464. (597) Jo, pamatuji. Pyskoun Rouček. Jeden můj kamarád, dost levicově zaměřený, ho znal osobně a i on ho měl za blázna. A zaslechl jsem i Rupnika, v rádiu. Byl takřka nepříčetný.

 465. skimici 597,
  Roučka vnímám, on je už vyloženě srandovní s tím svým virtuálnem. Občas si dokonce od něj něco přečtu. 🙂

 466. Rupnik?
  To je ten hoch co má Slovinského tátu a francouzskou mámu či naopak?
  Aero. To by sis mohl pamatovat i Bělohradského. Ten poitalštěný socialista se má taky k světu. Potom co se zakoukal Zeman do té manželky komunistického šéfa televize. Možná si to ale pletu.

 467. (601) Jo. Velký é é é é Évropan.
  A Bělohradského mám pochopitelně v oblibě co klauna. Podobně jako Zeman se po plyšáku vydával za liberála, než zjistil, že jich je v místních končinách pět a půl.

 468. Dobrý večer,

  571 – Od cca 6.20 jsem seděla v autě a lítala po vlastech českých. Domů jsem dojela v půl devátý večer, za tu dobu jsem z auta vylezla jen 3x za účelem náštěvy WC a požití pokrmu na benzince, 1x na kafe , 3x za oučelem vyzvednutí baláku dokumentace na úřadě. Jo, jednou taky kvůli výměně žárovky. Cestou mi chcípla GPS a jednou nějak zablbla elektrika v autě. asi to bylo slejvákem plavákem nebo tou žárovkou? , najela jsme potom bez závad asi 500 km. Úsek D1 mezi Brnem a Jihlavou jsem absolvovala dvakrát tam a dvakrát zpátky.
  Doma jsem otevřela maily a zjistila, že zhruba v době, kdy jsem po Pelhřimově hledala hygienickou stanici, mi psal kolega, že za deset minut budou do kanceláře doručeny výkresy, která mají být dovezeny do Pelhřimova k hasičům.

  a pak koUKnu na šumaváka – A HALLLADIN TAM VYKECÁ, JAK SKONČÍ POSLEDNÍ DÍL 6. SERIE HRY O TRŮNY!!!!!!!! no co byste s ním udělali? Žádný trest není dost velký za takovej zločin!!!!!

  A do pelhřimova znovu taky nechci, i když tam prý mají zajímavý krematorium. 😀

 469. “ Žádný trest není dost velký za takovej zločin!!!!!“ Odsoudit k trvalému sledování onoho veledíla?

 470. Dobrý večer Ptakopysku, předal jsem mé dobré ženě ke konzultacím. Rádi se stavíme.

 471. Bacha na to!
  Čt24 – jakub szanto, asi maďar. Zdá se, že už několik let trvá nerozbirné turecko-izraelské přátelství. Erdogan, ten pes se ponížil i před Putinem. Szanto nedokoktal. Nahradil ho jakýsi Čejka. Taky to imho z něčeho čerl.
  Ten americký islamista zůstal evidentně bez informací. Jako slepýš na kameni. Musí nastoupit ta pomstychtivá hysterická fena…. Ta už si zjedná pořádek a Putina postaví na mísyo!

 472. Tou hysterickou fenou myslíš onu alternativně inteligentní Italku?

 473. Nene. Tu odbarvenou paní právničku co si neuhlídala orální pracovnu manžela.

 474. Aha. No jo, vítejte v zajímavých časech.

 475. Zajímavou teorii ohledem hysterie EU, kterou jsem zachytil jinde, budiž situace Deutsche bank (a dalších) a její exposice v derivátech a toxických papírech různých vlád. Pokles HDP a dalších ukazatelů eurozóny může mít dopady, při kterých budeme se slzou v oku vzpomínat na krizi 2008…

  Čím dál více mi vrtá hlavou snaha Merkelová et consortes co nejrychleji převzít kontrolu nad armádou a policii členských zemí… A odzbrojit obyvatelstvo. Jistě je to jen náhoda…

 476. Petře, takový kousíček od IV. říše a ti angláni jí to zase podělají, protože nemají pochopení pro sdílenou suverenitu!
  No nenasralo by Tě to?

 477. Hannity show na této stanici ? http://newstalk1290.com/show/rush-limbaugh-live/ – interview s bývalým příslušníkem Secret Service, který hlídal Oválnou pracovnu za Bushe staršího a za Clintona. Sepsal své zkušenosti a kniha jde zítra do prodeje. Doufám, že se jí prodají desetitisíce i těm, kdo si pořás myslí, že ta mrcha by byla dobrou presidentkou.

 478. Zdravím .
  Ad 544 – Skimici, a kde máte arabštinu?? No tak dobře, ve školce ještě ne, ale tak od 3.obecný nabeton. My jsme taky azbuku museli zvládnout.

  Jinak to všechno, ty rituální tanečky, silácké řeči na jedné starně, trhání rouch a sypání popela na druhé, na mě začíná dělat dojem, že to tak měli v plánu a že jim vlastně ten Brexit všem vyhovuje. Makrela s Junckerem se chtějí víc integrovat a Britové by je v tom jen brzdili a pořád chtěli nějaký extrabuřty. V GB si to Cameron prohodí s Johnsonem a pojedou na základě smluv v pohodě dál. Však ona se pro Davídka nějaká trafika určitě najde. Na naše a jim podobné „odbojáře“ zadupou, případně jim slíbí nasypat do korýtka, budou-li hodní, a integrace bude.

 479. 615 Niko
  Já tu arabštinu začînám pomalu vnímat potom co jsem si osvojil pár základních věcí hebrejských. Je to svým způsobem podobné. Do školek bych to taky zavedl.

 480. No vidíte, a máte náskok. Kde já jsem mohla bejt, kdybych se byla víc učila… přitom jsme měli nějaké učebnice a slovník doma, po tátovi, který to kdysi zkoušel, ale kde to skončilo, bůchví…

 481. Taky pěkný….

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407328-jeptisek-v-polsku-ubyva-nejen-kvuli-veku.html

  Nejen práce od rozbřesku do soumraku a k tomu přinejmenším pět hodin modliteb denně ji vyděsily. Absolutní poslušnost vůči nadřízeným, zákaz jakéhokoli samostatného myšlení a jednání, tresty v podobě těžké fyzické práce do pozdních nočních hodin i za sebemenší provinění – to vše pro ni a další mladé jeptišky znamenalo šok.

  Na vše potřebovaly souhlas představené – na opuštění kláštera třeba jen na pět minut, umytí vlasů či napití se vody.

 482. 611 jo, jak koukám na ten sešup, mít uloženo ve Spořitelně byl bych drobet nervózní, protože Erste, které spořitelna patří jde do háje. Ledaže by měli vlastní tiskárnu na prachy. Rok 2009 proti tomu bude sranda.
  Nebo ne. Protože brexit není krátkodobá záležitost a tohle bylo jenom právně nezávazné referendum. Projevení názoru. V tom případě to co se děje nemá reálný základ. Ovšem jestli někdo přišel o prachy, třeba vzít v úvahy, že nezmizely, jenom byly přemístěny od někoho k někomu.

 483. Kolikpak lidí teď asi tiše skupuje britské libry …

 484. ÖT info pro skimice: Turkish má kovové příbory, porcelán a alko všeho druhu i v Economy, a taky Euro v přímých přenosech v entertainment systému !
  To jenom kdybyste už neměl tak výhodné letenky u ČSA a hledal alternativu 😉

 485. Tak zrovna koukám na zkrachovalého politika Kroupu a jeho kecy jako politologa , a opět se potvzuje staré úsloví .
  “ Kdo umí, tak to dělá, kdo to neumí, tak to učí !“ 😀

 486. Hezké, Dušane… Začíná to vypadat, že tlak na likvidaci demokracie vyvolává protitlak. Uvidíme, zda má ještě šanci.

 487. Jako vždy přesný P.Robejšek:

  …Očekávatelná, ale vždy znovu šokující byla arogantní reakce některých komentátorů z médií a akademického světa. Tito lidé, trpící notorickým nedostatkem sebekritičnosti, tvrdošíjně trvají na tom, že většina občanů je příliš hloupá na to, aby správná řešení rozpoznala, natož sama našla (viz Proč je masa moudřejší než elity). Příliš velká část elit zřejmě žije intelektuálně ve feudalismu, kdy názor panstva měl „z boží vůle“ větší cenu než názor toho, který na ně pracoval. Dnešní šlechta ducha odvozuje od svého vzdělání tytéž předpotopní výsady, jaké měli feudálové od pánaboha. Vůbec jim nevadí, že se jejich užitečnost pro společnost často pohybuje pod hranicí vnímatelnosti a naopak škody, které napáchali, výrazně přispěly také k tomu, že došlo k brexitu….
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/brexit-bizarni-reakce-na-hlasovani-dt0-/p_zahranici.aspx?c=A160626_160114_p_zahranici_wag

 488. Myslím, že pokud by někdo vystoupil s touto myšlenkou u nás, ale i v dalších zemích EU, EUexit by prošel velkou většinou. Leč nenajde se.
  „„Britové budou moci i nadále žít, studovat, pracovat i kupovat nemovitosti v EU. Británie je a vždy bude klíčovou evropskou mocností, která si zachová svoji nezpochybnitelnou úlohu v oblasti zahraniční politiky, boje proti terorismu i sdílení zpravodajských informací. Je zřejmé, že to všechno musíme pro bezpečnější svět podnikat společně,“ předesílá Johnson s tím, že jedinou změnou bude opuštění mimořádně neprůhledného systému unijní legislativy. „Vymaníme se ze stále rostoucího vlivu Evropského soudního dvora a jeho opatření, proti kterým není odvolání. To nám přinese nikoli hrozby, ale nové příležitosti, jak prosadit zákony ve prospěch naší země.“

 489. Přijde v Kolíně nad Rýnem migrant do ordinace a povídá:

  „Pane doktore, mě po sexu děsně pálí oči!“

  „To je normální, to je z pepřáku…“

 490. (629) Dano, zda se najde je dílem náhoda, dalším dílem otázka poptávky. S náhodou těžko něco dělat, výskyt skutečně schopných státníků prostě je vyjímečná záležitost, nejen v Česku, poptávka zde je zatím příliš nízká.

 491. Dobré ráno vespolek,

  Dano, Boris Johnson 🙂 ?

 492. Halík zřejmě ještě věří na peklo s čerty-topiči.

 493. 633-ale tak třeba na Majdanu byla ta nejhrubší forma přímé demokracie esencí evropanství.
  Je potřeba vidět věci v kontextu, resp. dialekticky. Člověk, který mává evropskou vlajkou nemůže býť špatný.

 494. Se mi hned Rputi nezdalo, ze by sli Polaci do anschlussu, kdyz tentokrat nechce ani Rakousko…

  Jen tak dale, EU, husteji a vetsi kapky. Lepsi exitovou kampan, ne provadi Merkelova et consortes si nelze predstavit…

  Samozrejme, jestli jeste budou nejake volby s realnou moznosti neco menit 🙂

 495. 635

  Francie a Německo si v té panice vůbec neuvědomili, že tím udělali východní Evropě fantastickou nabídku – možnost, jak se zachránit před migrací. Protože je naprosto jasné, že v případě souhlasu, by do východní Evropy nacpali všechny migranty, co by to šlo. V opačném případě to budou činit dost těžko. Východní Evropa by byla šílená, kdyby do té oprátky strčila hlavu!

 496. Rputi, nechci vypadat jako kazisuk, ale Zaoralek tuto lakavou moznost vcera nadsene nadsene privital…

 497. Szydlová řekla
  Die EU brauche stattdessen „neue Gesichter, eine neue Vision und eine neue Konzeption“.

  Fakticky se přidala k Zaorálkovi..

  Nové ksichty…..

 498. Pro tuhle polskou vládu je o to snadnější vystupovat proti dosavadnímu vedení EU, protože jejím členem je Polák Tusk, kterého opravdu, ale opravdu nemilují 🙂

 499. 642

  libra nereálně klesla, a reálně uvažující usoudili, že se nákupem nyní dá vydělat.

 500. Tak, tak. Spíše jsme chtěl ale ppukázat na objektivitu zpravodajství a fakt, že Project Fear pokraćuje.

 501. Obdobne se zvedl FTSE 100, už o procento. Opět za nezájmu médií…

 502. Tak ono i skimic reportuje kurz rublu, jenom když rubl padâ 🙂

 503. Tak BBC už zotavení libry a FTSE přiznává. Jsme zvědav, co naše média…

 504. Částečné zotavení, samozřejmě… Celé zotavení (protože ekonomické fundamentální údaje se přes noc nezměnily a nezmění ani další rok) chvilku zabere…

 505. Skimic se neživí objektivním zpravodajstvím…
  Vlastně novináři také ne, to se mi argument nepovedl 😀

 506. Ještě přidám další malou perličku, než se pustím do néćeho užitečnějśího – většina burz v Evropě klesla v pátek a pondělí výrazněji, než v Londýně 🙂

 507. Dobré dopoledne.

  tak jsem po ránu vyslechla nějaké to slovo soudruha monsiňóra Halíka. Prý hovořil v Anglii s lidmi a pro brexit byli taxíkáři a uklízečky a ti vzdělaní pro setrvání. Vcelku se to neslo v duchu tištěných Lidovek, který jsem si koupila cvčera ke kafi na pumpě a kde měl jeden dojem, že průměrní angličani jsou póvl horší než zaprdění čecháčkové.

 508. 652 skimic komentuje zásadní změny trendu.
  Teď, co se už x týdnů Brent povaluje okolo 50 USD/Barel, Rubl se obdobně povaluje 71-73 k euru. Slabé pro import ale ne už tak výhodné pro export. Pomalu ten polštář vyžírá inflace, lokální ceny utěšeně rostou, řepy se urodí normálně. Není co komentovat.

 509. Proboha, kupovat Lídrovky a ještě se k tomu přiznat? Na omluvu beru, že večer na pumpě už jiný noviny nebyly. 😉

 510. Tak nějak, quivisi….

  a taky psychologická příprava a otužovvání na léto s babičkou na chalupě. Máti má totiž Lidovky předplacený.

 511. A hele,
  zda-li se přidají další nespokojení uživatelé 🙂 ?
  http://www.bbc.com/news/technology-36640464
  Kalifornská podnikatelka dostane 10K dolarů od Microsoftu, neboť jí do kompu nalezl nechtěný upgrade na W10 a tím pádem jí komp poněkud zpomalil až na hranici uživatelnosti. Microsoft raději zaplatí, než by to šlo k soudu…

 512. Panítydlitátová je koza . I Walesané jsou keltové.
  Ovšem v tom, že Angličané v podrobování skotska nadělali fůru prasáren má pravdu.

 513. Hale, oproti Irsku to ve Skotsku bylo zlaté 🙂

 514. Tak to tý Šmidlitátový vodpusťte – ten zasněný sluníčkový úsměv mluví za vše…..

 515. Co ale není moc k odpouštění jsou ty Maydiny Lidovky – to nestačí, že tu verbež podporujete předplatným ? To si musíš ten hnůj kupovat i pro druhé oko ??
  Pokud vím, benzínky mají vesměs dobře vybavená WC…..

 516. Ta skleróza!
  „http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/policie-proveruje-sponzory-ods-strane-dali-miliony-korun-v-dobe-kdy-nemeli-penize–1628019“
  Nikdo si nic nerpamatuje …

 517. TRen farage se mi lébí, pustil se do poslanců EU

  Evropská unie si nalhává, že je funkční, a popírá vůli lidí. Na úterní mimořádné schůzi Evropského parlamentu to prohlásil lídr britských euroskeptiků Nigel Farage. Dodal, že podle něj nebude Velká Británie jedinou zemí, která Unii opustí, a vyzval, aby EU s Londýnem uzavřela bezcelní dohodu.

  Podle něj je ale třeba zachránit vzájemný obchod, který je ku prospěchu všem, i když podle něj je to EU, která má víc co ztratit. Pak Farage urazil všechny poslance, když prohlásil, že sice nikdy v životě neměli pořádnou práci, ale teď by mohli něco udělat, a navrhl jim vytvoření bezcelní obchodní zóny.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407796-jen-si-nalhavate-ze-eu-funguje-opusti-ji-i-dalsi-zeme-vmetl-europoslancum-farage.html

 518. Šimone, já nepotřebovala hajzlpapír, lež nějakej tisk, do kterýho bych čučela u kafe a následně bych ho použila doma na vyložení odpadkového koše.

  Jinbak hnůj lidovkovej nebo babišův, vsjo ravno.

  A do tej finanční podpory mně netahej, to je babičky záležitost a já jsem ta nesvéprávná, co ničemu nerozumí. 😀

 519. JInak se zdá, že i po brexitu zůstávají věci nepodstatnější nedotčeny :

  „‚Noc největšího ponížení, nejhorší prohra v historii,‘ hřímá britský tisk“ není reakce na výsledek brexitu, ale na výsledek fotbalového zápasu. 🙂

 520. Za prvé bych se zeptala, jetslikvůli volnému pohybu zboží, služeb, osob a kapitálu je nutný mít nějaký hnízdo byrokratů v bruseli. Já bych řekla, že bez nich by se v REvropě lépe dýchalo a do toho pohybu by nikdo aspoň nekecal.

  A za druhý, čeho že je ta Angela šéfka? Měla jsem za to, že Německa a ne celý Evropy.

 521. 656 svým způsobem to nebylo nepříjemné. Mohlo to padnout i víc. Jestliže ty naleštěné prdy nalezou zpátky do měchu, bude to příjemné.

 522. Právě jsem koukal na ČT24 na Farageův projev.
  Ten mrcha Farage se královsky baví ! 😀

 523. 673
  maYdo,
  ten volný pohyb osob se moc Britům nelíbí.
  Připadá jim, že 900 000 Poláků v GB je krapet moc.

 524. Přípodotek k Brexitu 🙂

  Z FB:
  No, tak vzhledem k tomu, že v kohortě 18-24 volilo cca 35 % oprávněných voličů, zatímco v kohortě 55 plus nad 80 %, tak si myslím, že ten problém se nejmenuje „nezodpovědní starci nám ukradli budoucnost“, ale „vysrali jsme se na to a tady to máme“.

 525. 628 „Proč je masa moudřejší než elity“
  Masa není způsobilá být moudrá. Ani elita. Jen nějací příslušníci masy a nějací příslušníci nějaké elity. Elity mající původ v mase.

 526. 676 to se to baví když nebude premiérem, který bude mít na hrbu co s tím utrpěným vítězstvím.

 527. Schumi,

  jsou koně do kočáru, a koně k žebřiňáku 🙂
  Ale je tu rozdíl.
  Ti koně si to své zařazení nevybírají sami.Ten, kdo bude brexitovým premiérem bude dobrovolník
  Krev, pot a slzy.

 528. 682

  Ptakopysku,
  budoucí premiér se bude potit doopravdy.

 529. Halle,
  náš minulej premiér se taky potil doopravdy.

 530. Kukátko do umění:
  6.7. se bude o Sotheby’s dražit obraz Jana Brueghela „Květinové zátiší v kameninové váze“, odhadní cena 3-5 megaliber. Provenience je zajímavá. Obraz patřil Rotschildům, po Anschlusu byl zabaven a – Anka bubnuj! – před do Prahy, kde už zůstal do letoška. (Přístup nacistů byl celkem pochopitelný – proč by „die goldene Stadt Prag“ coby staré město německé kultury nemohlo mít nějaký pěkný obraz. A v roce 2016 byl obraz vrácen původním vlastníkům a nyní je na prodej.
  http://www.sothebys.com/en/auctions/ecatalogue/2016/old-master-british-paintings-evening-l16033/lot.11.html

 531. Probůh, to je blb, volaly matky a vinuly k prsům svá nemluvňata!

  „Stropnický: Česko se po Brexitu už nemůže spoléhat na partnery, musíme modernizovat armádu“
  Evidentně jsme podle něj celá léta spoléhali na Chamberlainovy sliby!

 532. 684 pokud jde o kvalitu, s jistou nadsázkou, byl-li bych šábesdekl, poznamenal bych, co se týče těch gojimských, něco by na tom mohlo být.

 533. 689 jak obírám rybu od hlavy, má to logiku. Pro vývoj mozku jsou potřeba kvalitní bílkoviny. Ty jsou v mase. Maso bylo opatřováno lovem. Lov vyžadoval kooperaci. Kooperace vyžaduje inteligenci. Pro inteligenci je potřeba vyvinutý mozek. Ti, kteří víc nalovili, lépe se najedli, byli chytřejší. Zjišťovali, že nějaké maso je lepší než jiné. Že některé je nezdravé. Tomu se vyhýbali. Tedy ti chytřejší. Proto přežili. Tedy ano. I tak lze. Inteligence má původ v mase.

 534. 691

  Schumi, není to tak přesné. O templářích se ví, že se dožívali mnohem vyššího věku, než bylo tehdy obvyklé.
  Zkoumali jejich jídelníček a zjistili, že jedli maso jen dvakrát týdně, a jejich dieta se velmi podobala sstředomořské stravě.

 535. dožívali, dožívali, ale nedožili…

 536. nechci vypadat jako kverluant, ale jak velká část populace si v době templářů mohla dovolit maso dvakrát týdně?

 537. určitě papeži, ale ti se také nedožívali vysokého věku….

 538. 696

  templáři si to jistě mohli dovolit třeba každý den ( kromě pátku) kdyby chtěli.
  A jistěže , pokud se templář nechal zapižlat ještě v mládí nějakým pohanem, vysokého věku se nedožil.

 539. 696 ale Soros to říkal celou dobu: že když bude Brexit, spousta lidí zchudne.
  To že někteří zbohatnou, je v logice věci 🙂

 540. Omlouvám se všem socialisticky smýšlejícím, ale Mládek je snad ještě větší blb než Sobotka. A to je co říci. Nechci to rozpatlávat, neb jsem dal slib, že budu alespoň trochu držet ústa. Ale to se snad ani nedá. Ještě ve čtvrtek si byl jistý, že soudruzi GB udrží v EU, neb mu to slibovali. Dnes líčil, jak to s těmi exulanty vyřeší. Smál jsem se nejen já. Protože však mám již několik žlutých karet (divím se, že mne stále zvou), slíbil jsem dotyčnému zvacímu kolegovi, že se nebudu blbě ptát. Asi si dost oddechl a já za několik minut slibu zalitoval. Ani jsem ale nemusel. Stačilo mírně popíchnout sociálně laděné kolegy, a ti to udělali za mne. Otázka, jak bude stát podporovat vývozy investičních celků(oranžovo rudí kolegové opravdu jsou s inteligencí na štíru a skočí na každou blbost), byla jedna z nich. MládeK? Bude podporovat!!!!! (Jediný český výrobce, který je toho schopný, jsou Vítkovice před krachem. Všichni ostatní jsou z Ruska, Číny, Německa či odjinud.) Jak budete podporovat české exportéry? Létaly miliardy. Bohužel českých firem s českým kapitálem je zhruba necelých 17 % a z toho 5 % jsou exportéři. Ostatek jsou dcery zahraničních korpoprací, kteří posílají zisky trochu jinam, montovny, sklady, fiktivní firmy pro tzv. hnědou ekonomiku (také jsem se tomuto výrazu divil). Takže bude za naše prachy podporovat zahraniční firmy. Navíc blb přiznal, že více než dvacet procent současné funkční pracovní síly je zaměstnáno ve státním sektoru, nicméně pracovní síly je na Ukrajině a v Podněstří dost. Prostě Ivan Mládek dostal, co se týká komičnosti, na frak. Jeho jmenovec ho, byť asi nechtěně, překonal ve všech směrech. Kam se hrabe Švadlenka Madlenka. No, máme, co jsme si zvolili. My jsme prostě strašně blbej národ.

  A doušku nakonec. Šel jsem si s kamarády trochu spláchnout zajímavé dojmy, a to ani nemusel zadumaně bzučet hmyz. Kráčeli jsme po Vinohradech a potkávali spoustu hezkých holek i paniček s kočárky. Bez výjimky všechny mluvily rusky popř. ukrajinsky (omlouvám se, neznám tuto). Snad, doufám, za generaci, dvě, z jejech potomků budou trochu chytřejší Češi. Češku jsme snad nepotkali.

  A jeden neověřený drb nakonec. Blb Šlechta musel odstoupit, neb se začal zajímat o dobrodružství firmy Škoda Transport, Plzeň, kde se pohřešuje tuším mega. A je v tom trochu více namočený hrddiný ministr vnitra, práskač Chovanec. Divíte se zemětřesení v policii? Země je prostě krásné místo k životu. Jeden se i zasměje.

 541. Aaaa, nějak mi odstavec zmizel. Že jsem raději nezůstal u včel. Tak zase někdy….

 542. A sakra!
  Rozhovor s M.Kollerem:

  …V minulém článku jste informoval o zbraních, které americký konvoj složil v kasárnách naší armády. Nikdo z reprezentantů vlády na to nereagoval. Proč podle vás mlčí?

  Jak jsem dodatečně zjistil, americké náklaďáky složily zbraně a munici nejen ve Vyškově, ale rovněž v Přáslavicích. O důvodech této operace kryté průjezdem konvoje obrněných transportérů s cirkusovou reklamou se lze jen dohadovat. Může se jednat o počátek budování americké základny na našem území stejně jako o zbraně určené pro teroristy, případně k nějakému fingovanému puči, který umožní bratrskou pomoc US Army a její „dočasný“ pobyt ve stylu sovětské pomoci v roce 1968. Už fakt, že nezareagoval nikdo z Ministerstva obrany stejně jako z urychleně formované protinárodní koalice pod vedením firmy ANO, můžeme považovat informaci za potvrzenou. Stejně jako v ČT se pravda buď zamlčuje, potlačuje nebo účelově zkresluje. Panstvo placené za naši bezpečnost, pod vedením herce, statečně či arogantně mlčí. Vzhledem k tomu, že každý máme nějakého poslance a senátora, měli bychom se jich ptát a požadovat pravdivé informace o amerických zbraních na Moravě…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ted-nas-v-EU-ceka-zalar-narodu-mozna-horsi-nez-byl-nacisticky-protektorat-A-mezitim-si-u-nas-USA-utajene-pripravuji-vojenske-zakladny-Promlouva-analytik-Koller-442289

 543. že nezareagoval nikdo z Ministerstva obrany stejně jako z urychleně formované protinárodní koalice pod vedením firmy ANO je zavážné, ale že nezareagoval doc. Chocholoušek je trestuhodné! 😛

 544. Františku,

  Westinghouse patří Japíkům, přesto USA vláda dlá všechno možné i nemožné , aby dostala zakázky. Jde jim o to, aby Američané tam zaměstnaní měli práci. A nakonec, Westinghouse platí daně v Emerice.

  Sakra, proč by se měl Mládek chovat jinak ?
  No, on se vlasně úplně stejně nechová. Na to , aby nějakou firmu podporoval politickým nátlakem prostě nemá.

 545. Fujtajblový podvečer,
  Nešlo by nějak zajistit, aby Sobotka tak měsíc či dva mlčel? Hlavně aby se přestal starat o Čechy pracující v GB. Úplně mě jímá hrůza, co vymyslí. Aby nám za to Britové nevyhlásili válku.
  Mmch… nepřipadal vám ten Skot žebronící o eurodotace poněkud trapný??? Kdyby chlapec jenom tušil jak vypadá pomoc EU třeba takové Ukrajině nebo jak dopadlo Slovinsko…

 546. Vměšování států do rozhodování firem je úplně ta nejhorší zhovadilost, která vede jen k neefektivnosti a plýtvání.

 547. Rputi ad 704- je ovšem otázka, zda později budou američani ty „zapomenuté“ zbraně hledat místo v kasárnách ve sběrně anebo v Sýrii…

 548. 708

  Vůbec nejde o zasahování do rozhodování firem. Jde o to, pomoci jim nějaké zakázky, o které mají zájem získat.

 549. Mně teda připadá nesmysl porovnávat výběrovou skupinu lidí s jakousi blíže neurčenou „běžnou populací“.

  Templáře tvořili výhradně muži, dospělí, trénovaní, patrně museli splňovat určité předpoklady fyzické a zdravotní.

  V nespecifikované „běžné populaci“ máte i lidi zdravotně a fyzicky indisponované, ženské, které umíraly tehdy poměrně často při porodu nebo na jeho následky, dfěti , kterí umáraly tehdy mn ohem častěji v dětském věku. to všechno vám ten věkový průměr sráží dolů.
  I mezi „běžnou populací“ se našli lidi, kteří se dožili věku srovnatelného s templáři.

  Kromě toho v každé společnosti , ať si vezmete jakékoliv v kriterium, ti, co jsou nad statistickým průměrem, jsou v menšině a těch pod průměrem je víc – to je matematická zákonitost, přes to nejede vlak.

  Takže i těch bohatších bylo určitě mnohem méně než těch chudších a ti chudší si rozhodně maso dovolit nemohli. Ani „jen dvakrát týdně“. Víc lidí tehdy mělo problémy s nemocemi z podvýživy , než s tím, že by jedli příliš mnoho tuků a cukrů.

  Ono by to vůbec stálo za to se podívat taky na to, na co ty lidi umřeli, ne jen na to, v kolika letech umřeli.Ti mladší mohli umřít častěji třeba na úrazy nebo jiný příčiny, který se stravou vůbec nemají co dělat.

  Nemohla bych se taky stát v Italii vědcem? Musí to být bezva džob, vycucávat si z palce nesmysle a psát o nich zasvěcené články. 😀

 550. 710 kocour
  Dá se něco dělat? Tedy pro Bohous_B?

 551. Halladine, pokud stát nějaké firmě „pomáhá“, ovlivňuje tím rozhodování případného kupce, není-liž pravda?

 552. Tedy něco co by to zvrátilo. Jà před každou anestesií tedy dávám přesné instrukce abych se tomu vyhnul.

 553. Maydo 712,
  na to, abyste věděla, že si před jídlem máte umýt ruce, nemusíte být vědcem, ani si „geniální teorii“ cucat z prstu.
  Jenže ve středověku to holt nevěděli a tak epidemie byli dost časté. Ta dužina z aloe asi taky byla podstatná. Ono to na jihu roste všude, takže zvlášť na Blízkém východě, byla tahle „desinfekce“ pořád po ruce. A to ve středověku rozhodně nebylo zanedbatelné.

  S výživou byl problém. Přílohy vlastně nebyly – žádné brambory, žádná rýže, žádné těstoviny. Všechno se zajídalo chlebem nebo nějakou chlebovou plackou. Byly hlavně luštěniny – fazole, hrách. Kdo měl krávu, tak měl mléko a následně tvaroh či kus sýra. Hodně se jedly kaše – obilné i luštěninové.
  Kdo mohl, měl doma aspoň nějakou tu slípku, kdo měl aspoň kozu, byl už na tom líp.
  Takže ta „strava chudých“ tak nezdravá nebyla, spíš jí bylo málo.

 554. skimici 715,
  v tomhle případě ne. Fakt nezbývá, než se modlit! 🙁

 555. Ty vole Kollere, tys mne nadchl. Už se vidím jak parkuju svýho Abramse před krkonšskou hospůdkou v Muchově ulici, zatímco mariňˇáčˇiˇˇvˇyˇkľízejí Strakovku a madla si ve sv. Vítu zkouší svatováclavskou korunu. Ty nekouříš vietnamskéj matroš, že ne?

 556. Prý se v UK objevila petice za opakování zápasu s Islandem.

 557. Rputi, já taky netvrdím, že se „běžná populace“ stravovala nezdravě.
  Jen tvrdím, že je blbost, že se nedožívala takového věku jako templáři, protože ti měli zdravější stravu a málo masa v porovnání s běžnou populací, která měla stravu bohatou na tuky a cukry.
  Zajisté, že s hygienou byl středověk poněkud na štíru, ale pokud jde o morové epidemie s masivním úbytkem obyvatelstva, mytí rukou před jídlem zas takovou roli nehrálo. Před epidemií černého moru to nejspíš nikoho nezachránilo.

  A běžná populace samozřejmě pouřívala všelijaká přírodní léčiva taky. vřetně tí aloe.

  a hlavně je blbost srovnávat nesrovnatelní a meditovat o vluivu stravy bez zjištění, na co vůbec ti lidi umřeli.

  prostě „italští vědci“ zas jednou vybádali pěknou blbost 😀

 558. 719 Foundry
  Nezlehčuj to. island má skoro tolik obyvatel jako Brno (když započítám tuleni manželky).

 559. (713) Jestli jsi zbožný, tak se modlit nebo koupit svíčku. Jinak jen držet palce.
  (718) Co se v mládí naučíš … 😛

 560. Jen kapka naděje…
  Moje máma během své nemoci byla dvakrát v komatu, poprvé se probrala po několika dnech a bez následků; o rok později to bylo 14 dní nejisté, ale probrala se taky… ovšem v důsledku pokročení choroby už ne do vesela, i když má starostlivá sestra ji domácí péčí dokázala znovu „postavit na nohy“. Následky byly vlastně jen psychické, neustálá obava z dalšího kolapsu.

  Bohouši, drž se !!!

 561. 718 – vůbec není špatný scénář, ve srovnání s tím devítistránkovým Merkelovic cancem 🙂

 562. Bohoušovi samozřejmě držím palce. Víc neudělám, jsa agnostikem.

 563. maYdo 720,
  aloe ve střední Evropě fakt běžně neroste. Spíš až v tom Turecku.
  A zdraví podlomené povýživou a nedostatky vitamínů C,B a dalších nemusela potrefit jen morová epidemie. Stačila vážnější infekce.

 564. Samozřejmě, Foundry .
  Ovšem dělá to každý. Dodnes si pamatuju , jak manžel Železné Lady loboval za nákup britské výzbroje v Zálivu.
  Nedávno jsem tu dával odkaž , jak emerickej prezident žádal Kongres o to, aby poskytl ČSR
  půjčku 550milionu dplarů, aby si mohla koupit olétané f 16.

  Zásadovost je pěkná věc, ale pokud jsi zásadovej sám, jde o blbost.

 565. Samozřejmě není možné srovnávat templáře s poddanými.
  Ale se světskou šlechtou bylo srovnání možné.
  A co se týká toho aloe – templáři se vyskytovali na Středním východě, Palestině i jinde okolo, a kromě toho to byli schopní podnikatelé . obchodníci, bankéři atd.
  Dlužil jim kde kdo.

 566. Halladine, já napsal „států“, nikoli „státu“. Zhovadilost je to ve všech případech.
  Bohoušovi držím palce i na nohou.

 567. Mimochodem ,ti templáři toho odkoukali z hygieny hodně od Arabů…
  A kdo četl Tajpana, tak ví, jaká prasata byli Evropané ještě v půlce 19,století

 568. Foudry 🙂

  takovéto konstatování je samo o sobě prakticky k h….

 569. Rputi, ve střední Evropě templáři nebyli. Pokud chce někdo srovnávat stravu a způsob života „běžné populace“ a templářů a odvozovat z toho cokoliv, tak předpokládám, že srovnává skupiny, žijící ve stejném prostředí. Tedy obyvatelstvo, pro které byly produkty , kterými se živili templáři, stejně dostupné a leckdy je sami produkovali.

  A s těmi vitamíny je to otázka. Populace, živící se například kyselým zelím, asi nedostatkem vitaminu C zrovna nestrádala, i když bneměla k dispozici citrony a pomeranče.

  Halladine, no dobře, tak srovnávali šlechtu a templáře. Ale šlechta asi nebyla zrovna „běžná populace“. Kromě toho i šlechtě umíraly děti ve věku, v jakém se templáři nevyskytovali a manželky při porodech, což, pokud se promítne do průměrného věku dožití, značně zkresluje výsledky.

 570. Maydo 732,
  Templáři přišli do Čech v r. 1232.

 571. Na letišti v Istambulu cosi bouchlo. Zatím 10 mrtvých

  Dobrý začátek turistické sezóny.

 572. Ok, ale templářů na Moravě nebo v Čechách byl zlomek z celkového počtu a asi se sotva tady živili mořskejma rybama a olivama.

  Zajisté, že se asi stravovali zdravě, ale v tom, že strava v tom složení je zdravá, neučinili vědci žádnej převratnej objev. A pořád tu je ten fakt, že je velmi nepřesně určen „srovnávací vzorek“ a že vůbec nebrali v úvahu řadu dalších faktorů, které statisticky průměrnou délku života ovlivńují.

  JAk říkám, chtěla bych být italským vědcem…..

 573. Templáři ….
  Kdybyste se raději starali o čerpadláře. Sobotkova vlàda je postavena na čerpání černoprdelníků z rozpočtu a na čerpání z eurofondů. Tedy malá domů skrze Evropa regionů. Čerpadlářkou je ta ministryně. Místní betonáři a asfaltéři jistě krabotí obočí. Zaplať euro alespoň za rostlinnou výrobu.

 574. Jak jsem tu v poslední době sporadicky a nepravidelně, zcela mi uniklo: Co je s Bohoušem?

 575. le no, skimici
  čerpání černoprdelníků z rozpočtu má na svědomí ODS a její partneři, (církevní restituce) a z eurofondů řerpali úplně všichni.

 576. To čerpání černoprdelníků z rozpočtu mají na svědomí (mají-li něco takového) komunistové a socdemáci, kteří ukradli. Ne ti, kdo vracejí.

 577. O robotě na cirkevním nemluvě, že?
  O propadnutí majetku kacířů církvi nemluvaě, že?

 578. 740
  je velmi problematická výše tohovraceného.

 579. Dano, Bohouš byl, tuším, minulý týden na nějakém chirurgickém zákroku. Vypadalo to dobře, ale po převozu do lázní se to nějak blbě zvrtlo. Kocour je asi informován víc.

 580. Čtu to napřeskáčku… Bohouši, drž se.. Víc asi nelze.

 581. Tak jsem se s atentátníkmi na Atatürk minul asi o 20 hodin.
  A ještě jsem si říkal, kolik vojáků se samopaly je na letišti ve Vídni, a na Atatürk jsem neviděl žádného.
  Ale je fakt, že Turci mají rámy už u vchodů na letiště.

 582. 745

  Vypádá to, že těch isiláků bylo víc, někteří asi střelbou u vchodu umožnili vstup sebevražedným atentátníkům přes ty rámy.

 583. Řekl bych, že turecká turistická sezˇona je definitivně v pérdeli, a že ten ruskej zraněnej turista hořce lituje, že tam jel.

 584. Rusů tam bylo poměrně dost (rodiny s dětmi), a to bylo v den, kdy se Erdogan teprve omlouval. Takže tam byli bez ohledu na „sankce“.

  No a co se týče Islámského státu, Istanbul využívá hromada občanů států, které ISIL podporovali nebo tolerovali. Tak jsem docela zvědavý, co bude.

 585. A trošku jsem si zagoogloval, a vypadá to, že britové na tom nebudou moc dobře.
  Export materiálního zboží z EU sice vysoko přesahuje exprt zboží z Británie do Eu, ale ty služby ..
  Pokud nebudou ze strany EU umožněny v dosavadní míře, tak se bude v City hodně propouštět, a britský rozpočet bude mít problém.
  Přitom měli hodně dobře našlápnuto, snad největší růst HDP v EU, a v delší perspektivě se dalo očekávat předstižení Německa.

 586. Tohle psal před dvěma roky Czech Trade

  Velká Británie se po delší době opět vypracovala na druhou největší ekonomiku v Evropě. Po největší krizi od druhé světové války došlo po nástupu nové vlády v roce 2010 k řadě opatření mířících jednak ke konsolidaci alarmujících dluhů a jednak k větší flexibilitě britské ekonomiky, tak, aby trhy práce i zboží byly pružnější a lépe podporovaly business. Zasahování státu do ekonomiky se tak stále zmenšuje. Pomohlo pochopitelně i globální oživení. První pozitivní výsledky se dostavily v roce 2013, kdy byl znovu nastartován ekonomicky růst, který v roce 2014 již činil 2,8%. Byl tak nejsilnější ze všech velkých rozvinutých světových ekonomik. Pro rok 2015 se pak počítá s druhým největším růstem z celé skupiny G7. Pokud by se podařilo udržet současné tempo a stabilitu, není v dlouhém období vyloučené výrazné přiblížení nebo i předběhnutí Německa.

  Ekonomika Spojeného Království záleží více než jakákoliv jiná evropská ekonomika na službách – ty tvoří 76 % HDP – především pak službách finančních. Průmysl vytváří pouze 13 % hrubého domácího produktu (HDP), nicméně v posledním roce začalo růst a je taženo především průmyslem automobilovým a leteckým, který je v celkovém objemu druhý největší na světě po Spojených státech. Stavebnictví začalo po letech velkého útlumu v roce 2014 prudce růst a jeho podíl tvoří 9 %, zemědělství pak 1 %.

  Pro české firmy se nabízejí příležitosti v oblasti výše zmíněného automobilového a leteckého průmyslu, v podobě jak strojírenských subdodávek tak přímých Tier 1 dodávek. Za zaznamenání určitě stojí současná britská automobilová renezance, kdy byla vyrovnána rekordní výroba ze začátku 70 let. Symbolizována je zejména dynamickým globálním růstem britské skupiny Jaguar-Land Rover. Další příležitosti nabízí zejména energetika od jádra až po dotovanou zelenou energii, Hi Tech průmysl a Stavebnictví. Pro české firmy jsou zajímavé i tradiční obory jako pivovarnictví či výroba nábytku.

  Velká Británie patří mezi nejvýznamnější obchodní partnery ČR. V posledních letech předběhla Francii a stala se 4. největším exportním trhem pro ČR. Ostrovy poskytují kromě velkých českých firem zapojených do mezinárodní kooperace také mnohé příležitostí pro české malé i střední podnikatele s vizí. Ti by měli využít značné závislosti britského průmyslu na subdodavatelích a dále i z tendence nakupovat zpět v Evropě namísto Asie.

 587. A dobrý postřeh od Krejčího

  Tusk je krásná ukázka toho, že když se někdo během své funkce snaží někomu zavděčit, pak se o něj postarají i poté, co ztratí důvěru ve vlastní zemi. O něj se postarala Merkelová. To je to kouzlo. Většina těchto politiků počítá s další kariérou v nadnárodních institucích. A už výkon na národních úrovních přizpůsobují požadavkům nadnárodním. To je jeden ze základních problémů

 588. Hale, prakticky zadny ekonomsi netroufl odhadnout, jak na tom GB po vzstoupeni bude… Jsem rad, ze jste si troufl Vy 🙂

  A vazneji, mozny je prakticky jakykoliv vyvoj. Zavisi to na tom, jaka vlada nastoupi a jaka dohoda s EU vynikne. To je ve hvezdach.

 589. Dobré zas ráno… K tomu Istanbulu – s dojetím jsem zaznamenal, že politická jelita si pospíšila a vydala (každé zvlášť) ostrou prosbu z lázní. Teď ještě čekám prohlášení, že islámský terorismus nemá nic společného s islámem – to jen islámský stát vyjádřil svůj vděk Turecku za masivní materiální podporu. A taky by to chtělo nějakej ten protestní pochod – aspoň 50 metrů… Za zpěvu písně „Tak už máme co jsme chtěli!“

 590. K Bohoušovi – palce držím, ale to je tak všechno, co mohu. Já s ním ještě ve čtvrtek mluvil, to byl v pořádku a plnej optimismu, jen si stěžoval na problémy s dýcháním. Jen netuším, proč mu změnili ty Poděbrady. Mluvil jsem s kamarádem (internista a srdcař) a ten tvrdí, že převážet ho hned v pátek, navíc v tom počasí, jaké bylo, byl nezodpovědný hazard. Že ho měli aspoň týden nechat v klidu ve špitále. Takže si nemohu pomoct, ale tady dávám vinu felčarům. To posrali.

 591. To zcela jednoznačně. Pokud zemře, tak úplně zbytečně a jejich vinou.

 592. 756

  To už jsem říkal. Transportovat někoho s posešívaným srdcem tak brzo je riskantní.
  Týden po operaci to snad byl. Ale i to je , myslím krátce.

 593. Petře, tykáme si.
  nedávno jsme se o tom bavili.
  Vídím, že skleróza se netýká jen nás, 60+
  Co se týká GB, každý si může sehnat nějaké informace, a na jejich základě si tipnout.
  Samozřejmě, bez záruky. 🙂
  Na to , co tipuju bych krk nedal, ani bych se nevsadil o velkou sumu.
  Jsou dvě možnosti .
  Buď to , jsk říkal jistý Dežo dopádne s důsledkem velkých ekonomických problémů GB – a pak se budu nemístně chlubit stylem, „Heč, já jsem to říkal “
  anebo nedopádne 🙂 a chlubit se nebudu.
  Vždyť vo co go ?
  Moje předpovědi skutečnou situaci nijak neovlivní.

 594. As Bohouš
  Inu, šetří se šetří…
  Špitál je pouze akutní léčba, jak mi vždy ve špitlíku zdůrazňováno. Akutní, tudíž drahá! Záléčit, co třeba a vykopnout!

 595. On společný trh fakt přináší výhody.
  Problém je v tom, že EU to bude chtít GB osladit. kdyby GB nechali odejít, a ponechali jí výhody ze společného trhu, za chíli by tu byly další výstupy.
  Teď jde o to, vystrašit ty, co v EU jsou, a mohlo by je napadnout uvažovat o výstupu.
  Takže budou chtít z GB výstražný příklad.
  Vždyť těm papalášům z EU jde o koryta.

 596. 2 kocour ad 757 – a teď jde jen o to, co je lepší… Pro něj i pro okolí…

 597. 763

  Neházet předčasně flintu do žita,

 598. 2 Rpuť ad 760 – jo, šetřit se musí, ať to stojí co to stojí… Já do toho zdravotnictví přece jen trochu vidím (přes různé VFN) a občas je mi z toho na blití. No a že spoustu prostředků ze zdravotního pojištění schlamstnou pojišťovny, tak to raději vůbec nekomentuju. Jen všem doporučuju nějakou tu pobočku pojišťovny navštívit a porovnat pracovní prostředí s prostředím nějaké té nemocnice.

 599. Macek cituje:
  Joseph Goebbels v roce 1940:
  V žádném případě si nesmíte myslet, že my, pokud zavádíme v Evropě jistý proces pořádku, to děláme proto, abychom jednotlivým národům zkrátili život. Podle mého názoru se musí pojem svobody nějakého národa uvést do souladu se skutečnostmi, před kterými dnes stojíme, a s jednoduchými otázkami účelnosti. Tak jako v rodině nemůže mít jeden její člen právo rušit trvale svou sobeckostí její vnitřní mír, tak nemůže ani jednotlivý národ v Evropě mít natrvalo možnost stavět se proti všeobecnému procesu pořádku.

  Řekl bych, že pro potentáty z Brusele by to měl být jejich prorok.

 600. On ten Motol je takový…..divný.
  Na přelomu roku operovali mého známého po chemoterapii jícnu. Šest hodin operace, následně pět dní na JIPce. Výsledek: voda na plicích (takže pípa jak od píva) a proleženiny (!!!).
  Následně ho poslali domů (starý mládenec, ošetřovatele měl jenom kanára). Byli jsme u něj pro výstupní papíry pro obvoďačku.
  To byl doma jen tři dny, vrátil se sám do FNM kvůli těm plicním problémům a následně si poležel dalších 40 dnů (!) tamtéž, kdy mu léčili ony dekubity…..

  Mno….včera Bohoušovi reagovali zorničky, takže se prý uvidí……
  Kocour už to tady psal včera v noci……nerad, ale souhlasím, pokud by to mělo očekávané následky.

 601. PeSi 765,
  on je to obecný trend, nejen tady.

  Dobře si vzpomínám, jak aplégr v Augšpurku schytal plané neštovice. POdle mých zkušeností, odjakživa dítko bylo tři týdny doma, jelikož infekční a hrozí komplikace.
  Sice mi dali lejstro, kde byl mezi komplikacemi jmenován i zánět mozkových blan, ale to nikomu nepřekáželo a po týdnu i felčar i škola ječeli, jak to, že dítě není ve škole. Tak holt šla…
  V pátek přišla ze školy s bolením hlavy a v noci jsme volali pohotovost, protože kvůli bolesti jen plakala a teplota se blížila 40°…
  V pondělí pandr spokojeně konstatoval, že antibiotika zabraly a že by tedy zas mohla do školy…
  A to už jsem řvala jak buvol!

 602. Sorrz, Hale, fakt zapomínám… Ono s tím oslazováním to bude dvousečné… Můžou dostat ostatní země různé podivné nápady…

 603. Zkušenost mé pražské sestry – s veškerými neduhy svých synátorů (jako malí chořeli dost a poněkud neobvyklými neduhy – např. u staršího syna virový zánět epiglotis ve čtyřech letech) a i naše máma byla v krčské Thomayerce – a nelze než pochválit. Tedy oddělení porodní, dětské a plicní s jejich JIPkou.

 604. Stran Brexitu a nedosírných následků,
  nechám to koňovi, ten má větší hlavu. Dle různcýh rozborů, analýz a i jen keců dle křišťálové koule mi přijde, že se stát může cokoliv.

 605. Jémine,

  a konečně jsem se koukla do kalendáře, takže přeji všem Petrům i Pavlům všechno nejlepší a nádherný den 🙂 !!!

 606. Petře,

  jistěže má každá hůl dva konce..
  Ale jednak , jak říká Martin, větší pes…
  A za druhé, pokud se chce dát výstražný příklad, tak se nehledí na to, co to stojí.
  A tahle EU garnitura je schopná všeho.

 607. Krapet jsem ztratil důvěru v bursiány. Skutečného se ještě nestalo nic a dokud se nezačne jednat, ani netsane, ale „kurzy klesají ….“, na burzách je zmatek. A takoví lidé, co zmatkují dříve, než se cokoliv měnícího pravidla skutečně stane, nám vládnou.

 608. No, Hale, EU je určitě větśí. Otázka je, co si může dovolit a jak je stabilní… V tichosti se nasypalo dalśích x miliard do řecka, Deutsche bank nemá daleko ke krachu…

  Řím také nebyl poražen větśím, rozvinutějśím státem s větší ekonomikou…

 609. NoName, připomněl bych jim zásady pro provádění propagandy, které jsem psal někdy před pár dny…

  Je skutečně chybou napsat, že pláže jsou pusté a o Krym je nezájem a po pár mésících napsat, jak jsou pláže astavené, ubývají přístupy na pláž pro tusristy a pozemky jdou na dračku není jen příznakem klasické prodejnosti propagandisty, ale hrubou chybou…

 610. ad 768 – s těmi pláňaty je to tak, že se původně předpokládalo, že nemocný je infekční do vyloupání poslední neštovice, což trvalo celkem cca 3 týdny. Pak se zjistilo, už si přesně nepamatuji kdy (tak asi koncem 80. let), že tomu tak není, a zkrátil se pobyt mimo kolektiv na 8 dní. Když můj vnuk měl asi tak před pěti léty plané neštovice, po 8 dnech dětská lékařka pravila – dám vám potvrzení, že do školky může, ale máte-li možnost nechat ho doma, tak ještě asi tak 14 dní. A to podle věku už povinný pobyt mimo kolektiv původně dlouhý v praxi nezažila. Jenže zkušenosti asi měla, že to je málo.

 611. 779
  No a pěkné je, že se to háže na krk Putinovi, a přitom ty výjimky ze zákazu staveb na plážích byly vydané ještě za Ukrajiny…

 612. 779-a tak Peťa je srdcař, na fakta a konsistenci nikdy nebyla.

 613. Kristo,
  ono se to pak taky vyloupává zbytečně rychle a zůstanou jizvy. Aplégr má dvě. Žádná trága, ale nemuselo bejt!

 614. Kristo,
  ono jedna věc jsou lékařské studie, druhá osobní zkušenosti praktických lékařů. IMHO je dobré kombinovat obojí – sice už to nemusí být infekční, ale jeden každý organismus reaguje na infekci a zvládání následků jinak, takže to nechat v klidu odeznít mi přijde jako velmi rozumná rada. Při předčasném návratu do kolektivu sice nikoho nenakazí, na druhou stranu ale oslabený imunitní systém nemusí být schopen reagovat na jinou nákazu (a že těch viróz mezi dětmi běhá), takže vzápětí dítko ochoří s něčím jiným, co se pak potáhne delší dobu, i kdyby to byla banální rýma. I když je to jistě pro rodinu náročné – všichni nemají hlídací babičky apod., ale i tak.

 615. Bohouši, kurva, drž se. Ať máš hlavně štěstí. Já držení palců považuji za předzvěst neštěstí. Takže podle jednoho hosta na Tourfilmu (hodně chytrý pán, který viděl víc zemí, než my všichni dohromady a v mnohých žil) Ti raději posílám energii. Prý občas dojde.

  Halladine, omlouvám se, ale podle podle nejčerstvějších zpráv je GB, co se týká úrovně obchodu CR), na desátém místě společně s Chile a Ukrajinou.

  Odchod bankéřů z City Albiony spíše pomůže než ublíží. Vím, jak to dopadlo na Kypru, když socanští, polosocanští a komunističtí premiérové protěžovali tento způsob podnikání. Tehdy ještě krom rozvíjejícího turistického průmyslu tu měli vyspělý kožedělný a obuvnický průmysl, výrobu jedněch z nejlepších madrací na světě, úžasný potravinářský průmysl, vývoz ovoce a zeleniny. To vše už je dávno……. Ono se to konečně dá vypozorovat podle obchodních radů. Ten poslední z normálních vlád byl můj přítel, který uměl obstojně česky. Ti po něm to samozřejmě neuměli. Podle mého názoru byli blbější a blbější. Posledních pět let jsem o jejich činnosti neslyšel ani se s nimi nesetkal, takže si myslím, že kyperští soudruzi tuto tradici blbého a blbějšího věrně udržují(z původní adresy se už odstěhovali do prý lacinějších prostor).

  Teď bych strašně rád přidal citoslovce, ale slíbil jsem Skimicovi…. Jak to, že se ještě nikdo nezmínil o tom, že odchod GB z EU bude mít za následek opětné sblížení s USA? GB navíc především vyváží na neevropské trhy. A pád Libry? Asi přátelé novinářští pozapomněli na to, co tu již dva roky činí Singr za mnoho miliard. Angláni to mají zdarma. Myslím si, že jejich exportéři řvou blahem.

 616. Petrové to maj dobrý. Můžou slavit dvakrát do roka. Nepamatuji si přesně, ale je to někdy ještě v zimě 🙂

 617. Jo Pavlo-Petrové, zdar, zdar, zdar. Vše nejlepší k svátku.

 618. 768 Rputi, jestliže lékař nemá rozum, měli by ho mít rodiče. Týden je je šíleně krátká doba. Holka na to mohla umřít. Také jsem měl plané, víc než čtrnáct dní doma do úplného vyléčení. Klidový režim. Ovšem to byl socialismus…

 619. Matzurko, já se těch 8 dnů nezastávám, jen jsem vysvětlovala, jak k tomu došlo. A lékař nemá možnost, je-li dítě bez potíží, mu po 8 dnech zakázat chodit do školky či školy, umoźňuje-li to zásada správné léčby. Protože by se vystavoval stížnosti ze strany některých rodičů. Ale doporučit může.

 620. Schumi 788,
  ono se dneska zapomíná, že i následná péče je významnou součástí léčby!
  To nedoléčení se může, hlavně v pozdějším věku, zatraceně prodražit!

 621. Františku,

  děláte si pérdel ?

  UK je 3. největším exportním trhem pro ČR (po Německu a Slovensku) a 6. největším importním trhem. Podle velikosti obratu vzájemného obchodu je UK na 5. místě. Na celkovém českém exportu se UK podílí 4,9 % a na celkovém importu 2%. ČR byla v roce 2015 pro UK 21. největším importním trhem (1,1 % britského dovozu) a 28. největším exportním trhem (0,6 % britského vývozu). Vzájemný obchodní obrat ČR s UK se od roku 2000 více než zdvojnásobil.

 622. pláňata jsem měl až někdy ve 25 letech. Čím starší, tím horší. čtyřicítky horečky a zavřenej dvě neděle na infekčním, od hlavy k patě natřenej genciánkou, návštěvy přes zavřený okno na terase. Tou dobou zcela nová ŽD přišla ustaraná a zkormoucená, nicméně při pohledu na fialového skimice řvala smíchy ještě večer do telefonu 🙂

 623. přečteno:
  „Neoddělujte ve škole romské děti, varuje ombudsmanka a hrozí žalobou“
  a Předsedou SRPŠ bude povinně jeden z romských rodičů (k ruce bude mít poradce, znalého čtení a písma).

 624. Kristo,
  ze zastávání se zkrácené doby léčby jsem Vás rozhodně nepodezírala 🙂

 625. Petře ad 778 – četl jsem buď v Die Welt nebo ve WirtschaftNachrichten,že Soros tentokrát nevsadil na libru ale na pokles akcií Deutsche Bank a že na tom zase během dvou dnů slušně vydělal. Sice ne miliardu jako na té libře, ale pár desítek milionů USD ano…

 626. onlooker
  ombudsmanka je úplně mimo. V přirozeně vzniklých slumech a centrech měst bude homogenní obyvatelstvo, takže nebude co vydělovat. Viz Berlín, St. Denis, Clichy, Brooklyn, Luník, Centrum Bruselu a Anderlecht, Moolenbeek, Brno, …

 627. Sumavaku, zachytil jsem, dával jsem někde nahoŕe i odkaz…
  Ono taky libra už jde celkem nahoru, akcie nespadly ani na minimum tohoto roku… Ta Deutsche bank je jistější 🙂

 628. Mimochodem, britsky akciovy trh roste velmi pekne (mozna i kvuli nizsi hodnote libry, která také roste, ale relativně pomaleji).

 629. musím se ozvat. Martin tt říká: „Silnější pes jebe!“, nikoliv ten větší. Takže dnešní dopolední debata použitím velikosti sklouzla.

  Ale děkuji ti Halladine, že jsi mně, i když blbě, citoval. Zanechal jsem nesmazatelné stopy.

 630. Ze samého citového rozrušení dělám chyby v češtině, škoda že se neumím víc veřejně stydět.

 631. Dobré skoro poledne,

  Na šabatici hodit síť a odvést do vypolštářované cely bez oken a hlavně bez kliky zevnitř. Ta baba je normální blázen.

  Mimochodem, její děti prý chodily na tzv. „Buzkové lyceum“ – pamatujete na aférku soudružky ministryně školství, která brojila proti výběrovým školám, tvrdila, že své dítě dá na běžnou ZŠ a pak ji dala na výběrové fransliuzské lyceum s drahým školným?

  tak na tu školu chodily malý Uhlata. 😀 Takže soudružka káže vodu a pije zatraceně drahý víno. Jak to už tak u těhle marxistických soudruhů bývá.

  Musím říct, že veškeré mé zbytky nějaké úcty k chartistům berou při pohledu na tu čůzu za svý.

 632. V této hospodě se slovo „jebe“ objevilo dvakrát. 423 a 799 …

 633. Aspoň vidíš, skimici, že účastníkům stačí jen naznačit, oni už vědí.

  Silnější pes jebe jsi použil, jak správně extrahuješ, jen ty. Větší pes použil Halladin a pak se objevilo několik komentářů o velikosti. Proto jsem se ozval, protože prznit klasiky považuji za nekulturní.

 634. Jak to řekl Werich: „Vidím, že pán je detailista.“

 635. onlookere,
  větší nemusí být nutně silnější 😉

 636. pán je právník a jak říkal již Šlitr v Doktorovi Matrace, „My právníci, to musíme říkat přesně!“

  Matzurka není právník, ale rozdíl mezi větším a silnějším rozeznává.

  „Já jsem malej, ale šikovnej.“

 637. Matzurko,

  když to bereš doslova, tak ani silnější nemusí vždy vyhrát.
  záleží na povaze rasy i povaze konkrétního psa

 638. a kdo řekl, že „dva právníci mají až tři různé přesné názory“?

 639. Už mě to nebaví – Halladine, ty dokážeš rozbourat úplně všechno. Důležitý je výsledek, ten pes, který jebal, byl silnější. Tečka. Vyhrál. A povaha nebo rasa…. tu si může ten nejebající strčit za klobouk.

  Pro nováčky připomenu, že tzv. Martinova věta je citátem od mého cikánského souseda.

  A ten Slitr v 806, zněl přesně jinak, on říkal, v dialogu se Zuzanou Burianovou, že my právníci to musíme vědět přesně. Aspoň tak mi to po čase opravila moje stařecká paměť.

 640. onlookere, ani různé, ani přesné. Dva právníci – tři názory.

 641. Bože, bože

  Obvodní soud pro Prahu 1 ve středu začal projednávat případ členů umělecké skupiny Ztohoven, kteří loni podle obžaloby vyvěsili na Pražském hradě místo prezidentské standarty červené trenýrky. Obžalovaní přišli v divadelních kostýmech a hned na úvod jeden z nich sdělil, že soudkyně je podjatá, protože ji jmenoval prezident.

  ako první ze tří obžalovaných předstoupil před soud Filip Crhák.

  „Neuznávám tento soud, pochybuju o vaší nepodjatosti,“ prohlásil směrem k soudkyni rovnou Crhák. „Jste zřizovaná českým státem, naše protistrana je Kancelář republiky, a z tohoto důvodu nevěřím, že byste kdy mohla rozhodnout v neprospěch vašeho zaměstnavatele,“ dodal.

  To asi soudkyni potěšilo…

  https://www.novinky.cz/krimi/407898-clenove-ztohoven-prisli-k-soudu-v-kostymech-soudkyne-je-pry-podjata-protoze-ji-jmenoval-prezident.html

 642. martineTT
  s hodnocením vnímání fyzikálních veličin u dam bych byl opatrnější. Jejich vnímání světa je mnohem složitější, než si chlap vůbec dokáže představit. Vezmi si kupříkladu tzv. oudový teorém, se kterým se ztotožňuje většina dívek, paní a dam: „Nemusí být velkej. Úplně stačí, když je dlouhej a tlustej.“

 643. Ptakopysku,
  ty zvíře !
  jsem žádostiv, co s tebou místní dámy udělaj ! 😀

 644. ptákopysku, ženské vnímání světa je mi vzdálené mnoho milionů světelných let. Naštěstí moje chytrá žena uznala, že to platí také obráceně a proto jsem spokojeně ženat.

 645. Haladine,
  předpokládám, že nic a nenapadlo by je nic ani v nejdivočejších snech.
  Protože mě většinou znají osobně. 😀 😀 😀

 646. martineTT
  já jsem koneckonců podle názoru mé paní také šťastně ženat a nemohu si na nic stěžovat.
  Ale teoretická bádání v oboru jsou hezký koníček.

 647. ptakopysku 812,
  jakýpak copak?
  Ta panenka Maria měla tu jitrnici ve voku!
  A v Bibli se praví, že stvořil Bůh člověka k obrazu svému, takže jitrnice bude tak akorát. Jen o těch špejlích tam nic nepíšou!

 648. 816

  Ptakopysku,

  to se mi moc líbí, že bereš názor mangelky jako fakt !
  Tak to má být ! 😀

 649. Konec konců, všechno je relativní!
  Jak např. zjistil ten rybář, co poprosil zlatou rybku, že by ho chtěl mít až ke kolenům.
  „Stane se“, pravila rybka a s rybáře byl trpaslíček!

 650. Teda,
  co vy z toho všechno neuděláte 🙂

  Halle,
  silnější neznamená jen hrubou fyzickou sílu, síla může být i v rozumu, vychytralosti, mrštnosti… May The Force Be With You !!! pravil Mistr Yoda.
  Anebo koukni na mistry východních bojových umění. Anebo David a Goliáš, když zůstaneme geograficky a kulturně blíže.

 651. Silný byl i jeden premier. Měl zdraví jako mladý hroch. A byl stejně tak chytrý.

 652. 793 jsem zvědavý jakou představu má Šabatová o pokračování inkluze po škole. Například inkluze mezi odsouzené se velmi daří.

 653. 823
  Úspěšná inkluze mezi odsouzené je další důkaz dyškriminace Rómů !
  Prostě je naše školství dostatečně nevzdělalo, aby se odsouzení uměli vyhnout ! 😉

 654. skimici,
  ne. Dámám k hodnocení zcela stačí to, co ze mě vyčuhuje z hábitu. Akorát v zimě, v zimě mi tvář hyzdí bolestivý škleb. Nedovedeš si představit, co je to za peklo, když cestáři začnou solit.

 655. skimici, zrovna zítra jedu přes Brooklyn na JFK, kde tam mám ten slum hledat?

 656. 821 Matzurko, navrhuju držet se původního významu. Ve smyslu fyzické síly. Ten odpovídá i zkušenostem kultury ve které přísloví vzniklo, jejímž je odrazem.
  Komplexnímu pojetí síly neomezující se na fyzickou by odpovídalo přísloví :
  „Schopnější pes jebe“ nebo ještě lépe „Mocnější pes jebe“. Protože být schopný neznamená být mocný. Moc je projevená schopnost.

 657. Někdy to dopadne nechtěně. Jak poznal ten policajt, co se ptal kamaráda, jak má zaujmout dívky na pláži. A on mu poradil, aby si do plavek stričil mrkev. Jenže ono to nezabralo. Pak kamarád zjistil, že si tu mrkev strčil dozadu….

 658. 826 Dušane
  Je to sice užvasi deset leť, ale ten taxikář říkal, že se mám jít projít večer jinde. Brooklyn. Každý to chce vidět. I já jsem chtěl.

 659. Schumi,
  tak to už bychom fakt detailisti byli 🙂
  Ale máš pravdu.

 660. 827 Schumi
  Dovedu si představit i situaci, kdy dva mocní, silní rytířští a chytří se vyčerpávají v duelu, zatímco podvraťák až do zemdlení jebe.
  Ostatně, když jsem četl Sofiinu volbu, měl jsem to as za dvě hoďky přečtený. Kncentrak, vedlejší psychopatická postava jebe a naknec i autor si vrzne.

 661. Koneckonců u jelenů je to takhle naprosto běžné.
  Ale děláme od martinova tvrzení argumentační úkrok stranou, jak kdybychom měli všichni vystudováno FHS, píejčdý, nebo alespoň embíej.
  Doufám, že si při čtení martinTT vychutnává poobědní kávu s jahodovou buchtou, aby měly všechny jeho smysly požiteček. 😛

 662. Dušane, Myslím, že se jednalo o východní část Brooklynu. Takovej panelákov s asi 40tiprocentní bělošskou miniritou. Nějaký xxxxxxville už si to nepamatuju. Třeba je to teď lepší.реди́ска

 663. Jen prolétám a zjišťuji, že na tuto intelektuální debatu nemám….jdu se stydět na kanape.

 664. Rediska je ředkvička. Nevím jak se mi too tam dostalo. Asi z pošty. Mám totiž k smrt rád chleba s máslm a posolenýni kátky ředkvičky, čímž jsem s klientov chlubil, zatímco on prý požil skopový koleno s kaší. V takvým vedru. Blázen.

 665. Plátky ředkvičky. Podle toho jak píšu je to patrně halucinogen….

 666. Ve slumech nestojí paneláky. Tam vlastne nestojí skoro nic. Nějaká celta, fólie, pneumatiky, a hlavně oceán odpadků a špinavých lidí a zvířat …
  Východoslovenské cikánské osady jsou proti slumu super místo pro život.

 667. No Name, v tom případě je nejbližší slum k vidění u mě.
  Žádné paneláky, sem tam nějaká celta, fólie, pneumatiky, spousta špinavých zvířat… 😀 😀 😀

 668. 341 NoName
  Zcela v duchu debaty – něco tam často stojí. Jnak by se to nemohlo tak bujně rozrůstat. Stejně jako v těch palestinskech táborech. Původně tam uteklo pár rodin a dnes je z toho slušná metropole. Nebo v Africe.
  Nebojte se. V slumech to stojí 🙂

 669. Teď začínám chápat, jaký je ten brexit svinstvo:
  Jedna z headlines v Babiš Heute (jako součást info o nějakém včerjším nedůležitém summitu euroříše):
  cumberlandská klobása přijde o EU ochranu – sice nevím, jak jí chránili, ale už teď je mi jí líto…..
  Připomíná mi to jeden z oficiálních (!) vtipů z minula:
  noviny píšou:
  –Britové se vylodili v Indočíně
  –v JZD Dolní Lhota se narodilo dvouhlavé kuře
  –plešatí mají větší sex appeal
  –začala stavba JETE
  to vše psáno takovým stylem, že po přečtení novin čtenář netuší, proč se plešaté kuře vylodilo v jaderné elektrárně……
  A už jdu na to sofa.

 670. Dokud to nevidíte na vlastní oči, nedokážete si to představit. To je prostě mimo jakákoliv měřítka z Evropy.
  To je úplně jiný level.

  A nepleťte do toho uprchlický tábor, kde jsou nějaké stany nebo palestinskou verzi, kde je vcelku reguletní zátavba. To je míra organizace, od které je slum na světelné roky.

 671. NoName, byl jsem v Pune a Bombaji a troufnu si říci, že vím, co je slum… 🙂
  Zda mají něco takového i v Brooklynu nevím, pravdou je, že se mito zcela nezdá. Možná spíš na Jižáku…

 672. No vás jsem konkrétně nemyslel … 😉 A Bombaj Vám věřím.

 673. Slum byl v jižním Bronxu před 30 lety. Za Guilianiho tvrdé ruky s podporou sousedské (neozbrojené) domobrany se většina těchto slums vyčistila. Dnes je Harlem opět příjemné místo, kde se dá přespat ve velmi slušném hotelu, nejhorší část Brooklunu na pomezí Queens vykoupili Číňani. Je tam sice větší bordel, ale jinak zcela bezpečno a Jižní Bronx, který vypadal v roce 1985 asi jako Hamburg v roce 1945 rozkvetl, rodinými domky, parky a nastěhovaly se tam dvě university. Škoda, že šumavák nemá obrazovou přílohu u komentářů, přes rajče je to nepohodlné.

 674. NoName
  Já Vám samozřejmě věřím a i beru že má vyjádření jsou jen zkratky. Vy jste v těch opravdických slumech patrně doopravdy byl. Co Vás k tomu přimělo? Katolická charita, lékaři bez hranic anebo jste jen nesprávně odbočil z dálnice?

 675. 839 – a když je k tomu ten chleba čerstvej, s křupavou kůrkou…..mmm… Kam se hrabou vybrané lahůdky z královského stolu …..

 676. 2 ptakopysk – a ona mu jako tímto na ten chlast vydělává? Obětavá to žena… A co takhle šlapat, to by taky pozvedlo rodinný rozpočet, ne?

 677. Teda, ta návaznost komentářů 851 a 852 je úžasná… Jak kdyby to bylo schválně…

 678. Obětavé ženy skutečně jsou.
  To se v průzkumu dodatečně ptali ženy:“jak to, že uvádíte 30 krát sex za týden a váš muž jen dvakrát?“ A ona na to: „To je jen přechodně,platíme hypotéku.“

 679. PeSi,
  ad 851 – 852 – žejo? Taky mi z toho cuklo levé obočí. Chvíli jsem se ocitl v pomykove…

  a madam Porošenko – ses asi moc nesplet‘ v komentářích se objevilo pozvání do Chebu. Že takových matrjošek je tam třeba.

 680. Pardón, ale v 851 se rozhodně nejedná ani o čerstvý chleba ani o vybranou lahůdku. Leda snad o vyšeptalou starou ředkev.

 681. Putin je žertéř
  Moskva – Ruský prezident Vladimir Putin se dohodl se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem, že obě země zahájí obnovu normalizace vztahů, které se ocitly na bodu mrazu po loňském sestřelení ruského bombardéru tureckými stíhačkami. Putin to dnes řekl na zasedání vlády poté, co dnes telefonicky hovořil s Erdoganem. Jako první krok umožní ruským turistům návrat do Turecka.

  Telefonát obou prezidentů byl první od loňského incidentu, po kterém následovalo přijetí ruských sankcí proti Turecku. Erdoganův dopis z počátku tohoto týdne, který Kreml přijal jako omluvu Turecka za sestřelení ruského bombardéru u syrských hranic z loňského listopadu, ale odstartoval další obrat ve vzájemných vztazích.

  „Po dopisu tureckého prezidenta jsme přijali rozhodnutí zahájit proces normalizace vztahů s tureckými partnery,“ řekl Putin na úvod zasedání vlády a dodal, že v telefonátu vyjádřil Turecku soustrast kvůli útoku na istanbulské letiště.

  „Pokud jde o naše dvoustranné vztahy, chtěl bych začít s turistikou, i když se tak děje na pozadí aktivizace teroristických živlů. Nicméně rušíme úřední omezení v této oblasti,“ prohlásil ruský prezident. Dodal, že jej Erdogan ubezpečil, že turecké vedení udělá vše, co je v jeho silách, aby zajistilo bezpečnost ruských turistů.

 682. tohle není dobře – od pátku vzrostly v Britanii útoky proti, zejména východoevropským cizincům o 57%. Skynews.

 683. 860 východoevropským cizincům…..to je velmi široký pojem.

 684. Dusane, otázkou je, zda nedoslo spise k navyseni jejich hlaseni. Mne osobne je divne, ze k navyseni nedoslo v ramci (dosti vyhrocene) kampane.

  Dobre to samozrejme neni.

 685. 835 skimici, v tom případě jsou silní, relativně mocní, rytířští(to samo o sobě je diagnosa vedoucí na hřbitov), ale ne chytří. To neznamená, že chytrý je ten podvraťák. Třeba jen využil příležitosti.
  Je to relativní. Záleží na okolnostech. Někdy vítězí hrubá síla, jindy chytrost. Jindy příležitost. Ale v každém případě je lepší bejt silnej a chytrej než slabej a blbej.

 686. 862 ano, pozor na halóefekt. Hlášení většího počtu UFO vyvolává hlášení většího počtu UFO.

 687. 860 samozřejmě že ne.
  Mám obavu aby to nebyl židofobie (moc poláků) a romofobie (moc rumunů). Pakistánnce berou, anžto se ve fastfood angažují.

 688. Ono je to všechno relativní,
  Dávání azylu je sice chvályhodné, ale odtamtaď pocamcať. Všeho moc škodí.
  Stejně s volným pohybem . 900 000 poláků v GB je trošinku moc. A když se k tomu připočtou další z jiných východních států, včetně nás,imigranti z byvalých kolonií, řekl bych, že mají bodří engličané právo být poněkud nasraní

 689. 863 Schumi
  ta pomyslná Martinova maxima je „silnější pes jebe“
  Nikdo se ale nevciťuje do myšlenkových pochodů toho silnějšího psa.
  Se probudíš, dáš si kávu, přečteš si internet, mrkneš co by se dalo dnes dělat, a pak se koukneš do smečky,,
  Ach ano jedn druhá, třetí se již zubí a pilně vrtichvostí. Tvůj v zásadě kámoš tě sekne hned u misky. Tak naněj zavrčíš, on se stáhne, navlékneš si kširy a zase do zítra. Večer sundáš kšíry, oběhneš harém, symbolicky hryzneš kamaráda, stočíš se na ledu do klubíčka aby ti nebyla zima a zas až do rána. Nemůžeš usnout, protože to štěkny probírají.

 690. Tak když už se tu výše probírala ta anatomie, tak bych vás chtěla upozornit na jednu nepříjemnou věc. Rozmohl se nám tu na webu takový nešvar a sice používání nového pojmu – zubaté varle. Můžete hádat jednou, koho nebo co to má označovat… 😛

 691. Halle,
  to jakože když je imigrant neoslovuje „sahibe“, tak je zlej, jo ? 🙂

 692. A k madam Poroshenko,
  tipuju to na debilní fotomontáž – je ročník 62, což je jasně vidět na obličeji – ostatní součástky jsou IMHO silně retušované, nebo rovnou vyměněné – ať mi nikdo netvrdí, že po 4 dětech má ve svém premenopauzálním věku bříško s pupíčkem jak 17ti letá modelka. Pche !

 693. Jinak jsem dnes trochu sledovala potulný cirkus zvaný Rada Evropy. Na začátku všichni ocicmali Mutr a potlapkali se s Junckerem a ostatními. Oni jsou fakt kámoši a zcela si vystačí sami se sebou, voliči by jim to neměli kazit. Na konci pak nechali něco říct předsedu Tuska, asi aby se pocvičil v angličtině, když už se jí tak pracně a jak se ukazuje zbytečně, naučil, no a pak ovšem zásadně pohovořila sama velká Mutr. Všechny pochválila, jmenovitě Junckera, jak to dělají dobře, a že tak budou pokračovat i nadále. Hlavně nebudou měnit žádné smlouvy, to by asi hrozilo, že by je chtěli všichni přepsat, to chápu. No a připomněla, že my tu v eurosvazu nemáme jednu svobodu, my máme hned 4 !!! Takže co byste chtěli!

 694. TAkže za brexit vlastně může východní Evropa, ne angličani…

  Někde jsem četla geniálnáí komentář, že britové opustili Unii,protože určitě nechtějí být ve společenství, kde jsou státy s prezidentem slabomyslným opilcem. Autorka pravila, že se jim nediví, protože kdo bychtěl s takovým individuem jednat a muset se k němu chovat zdvořilé.

  Tak si kladu otázku, jetsli to v tej britanii je zvykem, že běžnej občen denně poklábosí s hlavou nějakého státu… 😀

 695. Tak zase trochu. Právě zpracovávám materiál o 50 letém divine a ukápla mi slina. Tak abych přišel na jiné myšlenky.

  Halladine, asi budeš muset změnit zdroj. Citoval jsem čtvrteční zprávu Svazu průmyslu a dopravy cr, což je na státu nezávislá organizace a mívá velice přesné informace. Mnohem lepší než ministerstvo průmyslu, od kterého mám také materiál, ale našel jsem v něm několik protiřečení, hrubou faktickou chybu v názvu jedné organizace a něco drobně hrubých chyb pravopisných. Ti raději jenom vyjmenovávali bez žebříčku.

  Czech Trade je podle mých zkušeností organizace vcelku na dvě věci. Před třemi lety jsem oslovil hochy a dívky, které zastupovali dobře placené ouřady v osmi zemích, sepsal jakési pojednání a něco zaplatil. Kdybych ty prachy prochlastal, prohýřil s děvami nebo dělal lodičky a pouštěl po Sázavě, asi by to bylo stejně funkční. Přes urganece se už neozvali. Mé zkušenosti zatím potvrdili všichni páni ředitelé, se kterými jsem při putování se Zeleným mluvil. Neexistovala výjimka. No, možná, že jsem špatně hledal.

 696. 865 skimici, etnicky odlišné cizince neberou ani tak proto, že jsou z „jejich kolonií“, ale proto, že jsou rozeznatelní. Nežijí s nimi, ale vedle nich. Nemísí se. Nejsou součástí „anglické konservatiovní společnosti“. Praktický aparthaid. Tak to bylo a bude. Jenže konservativní britská společnost je pomalu zatlačována rostoucím vlivem etnicky odlišných přistěhovalců, kteří prostředictvím přiznaných občanských práv získávají politický vliv. Jak je vidět například v Londýně. Nastává protiklad mezi Londýnem a velkými městy na jedné straně a venkovem na druhé straně. Spolu s tím úpadek britské kultury. Lidé jako Cecil Rhodes a Rudyard Kippling jsou zavrženi. University jako Oxford jsou zglajchšaltované kavárenským sluníčkářstvím ne nepodobným zdejšímu a zmínit se o „břemeni bílého muže“ je důvodem k vyloučení ze „slušné“ společnosti. Kromě toho roste politický vliv kapitálu z Arabského poloostrova. Ovšem „Angličan“ má pořád důvod mít povýšený pocit. Je za ním sláva, byť doohasínající, světového impéria. A rodí se již kvalifikovaný. Jeho mateřštinou je světový jazyk. Zatím. Čínština je obtížná.

 697. Františku
  Czech Trade je dobrý byznis. V human resources tam dělala jedna moc hezká holka co má teď na čt24 eknomickou rubriku: jakási Hergetová. Víc se mi líbí akorát ta z německa blondýna hubená co miluje Velíška.

 698. 875 to je Schumi klasický žblept od katedry
  Já jsem se konkrétně zabál co bud s východníma źidama a cikànama. Zas to nikoho nezajímá. A ukrajinci stojí přede dveřmi i s tatarama.
  Merkel! Vzchopte se!

 699. Františku, tady máš Radka Špicara ze Svazu průmyslu a dopravy

  Rozhovor ze včerejška

  Radek Špicar: Velká Británie je pro český export jedním z nejdůležitějších trhů. Vyvážíme tam za více než 200 miliard, což dělá z Británie náš čtvrtý nejvýznamnější exportní trh. Tahounem exportu je automobilový průmysl, pro Škodu auto je Británie 4. největším trhem, pro Hyundai je dokonce největším trhem. Na tomto trhu jsou závislí také čeští výrobci autodílů. Druhým nejvýznamnějším průmyslovým sektorem vyvážejícím do Británie je strojírenský průmysl, ať už se jedná o finální stroje nebo součásti strojů. Ne nevýznamnou součást exportu z ČR do UK tvoří také služby, kterých tam vyvážíme něco přes třicet miliard. Z Velké Británie dovážíme takové zboží jako je textil, léky, výrobky z oblasti elektrotechnického průmyslu a další. Nicméně v této souvislosti považuji za důležité zmínit, že britské firmy mají ČR velmi rády, nesoustředí se pouze na vývoz, ale intenzivně tady investují, čímž vytváří tisíce pracovních míst. K těm nejznámějším investorům patří Vodafone, Tesco nebo HSBC. Nahraditelné je v dnešní době téměř cokoli, otázkou je, zda by se jednalo o náhradu ve stejné kvalitě a za stejnou cenu.
  OTÁZKA: Kdo koho podle vás – z obchodního hlediska – víc potřebuje? My Británii nebo Británie Česko? Roman
  Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Radek Špicar: Pokud bychom se dívali pouze na obchodní výměnu mezi těmito dvěma zeměmi, potom by bylo možné říci, že více potřebujeme my Británii, protože do ní více vyvážíme nežli dovážíme, a je proto pro nás klíčovým odbytištěm. Na druhé straně ale stojí britské investice v ČR, které jsou velmi významné. Britští investoři patří mezi deset největších investorů u nás.

 700. Co je řečeno, je řečeno. Co je psáno, to je dáno a určující. Nicméně díky za poznámku. S pánem se budu myslím během 14 dnů vidět, takže už se těším. Asi nebude moc spokojený, až na něj vytáhnu jejich dokument a dodám tyto údaje. Už jsem si je vytiskl. Ještě si musím zmíněný materiál znovu důkladně přečíst, zda tam není nějaká slovní hříčka. I to se stává.

 701. šimone 884,
  zas je ovšem pozitivní zjištění, že už je ta hysterie zřejmě přešla! 😀

 702. nojo Rputi, ale takovej špatně vyřezanej Špejbl jako loutka zůstává a bohužel asi i přežije do dalšího období – už nám slíbil zvyšování penzí apod., takže řada senilátorů (a samozřejmě i sosající sosani i nesocani) ho podšprajcujou….
  Ále –
  Jenom si tady ulevuju…..malá má už tři dny ke čtyřicítkám horečky, takže tak…pídoktorka neví, protože“tam nemá sestru“……zítra tam naběhnou znova.

 703. Caždopádně to bylo od Camerona velmi nešikovné,vyhlásit referendum, o něčem, co sám nechtěl, a to že zblbne anglána poukazem na miniaturní ústupky taky nebylo moc chytré.
  Potom mu nezbylo než bulit jako malej jarda.

 704. Šimone 🙂

  pokud je ti to zvýšení penze tak proti srsti, tak si můžeš dát (po tom zvýšení) na účet trvalej příkaz a to zvýšení mi přeposílat 😀

 705. Halle 888,
  to bulení bych mu měla za zlé, ze všeho nejmíň. Vůbec se nedivím, že mu ruply nervy.

  889 – nenažranče!

 706. Rputi,

  politik má vědět , co mu projde, a co ne.
  A pokud to neví, má problém.
  Rputi, jsem jako smrt 🙂

 707. Halladin, zase začínáš nadmíru blbnout (tu obvyklou úroveň přecházím bez povšimnutí). Kdyby Cameron neslíbil referendum, nevyhrál by volby. Angličani byli dost nasraní už tenkrát. A já se jim nedivím, jsemť taky.

 708. Halle,
  ty si už nevzpomínáš, jak nedávné SLIBY navýšení penzí dopadly v reálu ?
  Závidím ti tvoji víru uhlířskou, že sliby ohledně penzí splní KTERÁKOLIV vláda – potřebuje jen další blbé voliče a to jen v ony dva dny voleb.
  No ale – pokud tě to očekávané nevýšení 40ti korun pomůže – asi se nad tebou ustrnu….
  Ozvi se po volbách a zúčtujeme spolu.

 709. V Čechách by neměl problém. Slíbil by referendum a po volbách by se na sliby vybodl 😀

 710. Foundry, a stalo by se tak moc,kdyby ty volby nevyhrál ? Třeba by labouristi nasrali vovčany, a vyhrál by ty další.
  Ostatně, protože se nekonaly volby , před kterými byCameron neslíbil,můžeš si to tipovat, ale jisté to není.
  Taky si skoro všichni mysleli, že exit neprojde.
  A ejhle!

 711. Šimone tentokrát to má být průměrně 200.

 712. 2 Schumi ad 863 – jo, to už jsem taky někde slyšel, že je lepší bejt bohatej a zdravej, než nemocnej a chudej… No, asi na tom něco je… A jen se těším, až ty bohatý a zdravý budou nemocný a chudý…

 713. Šimone, to zvýšení má být ještě před volbama, takže asi bude 🙂

 714. Ostatně, příznačný je komentář plešatého idiota: „Cameron udělal chybu, že splnil předvolební slib“. Nikdo příčetnej přece po tomhle nemůže volit socany.

 715. 2 maYda ad 873 – „Někde jsem četla geniálnáí komentář, že britové opustili Unii,protože určitě nechtějí být ve společenství, kde jsou státy s prezidentem slabomyslným opilcem.“ – to bude nějaký omyl… Juncker není prezident, ale předseda Evropské komise darmořroutů… No, já vím, ono se to často plete, ale tohle už je zu viel…

 716. Cameron udělal co udělal, aobávám se, že za pár let mu budou Engličané velmi nadávat
  Pokud se udrží dnešní vedení EU

 717. (895) To jsou ty výhody poměrného systému a koaliční vlády. To v GB jde hůře nebo vůbec.
  (902) Tak to uvidíš, kolik je nepříčetnejch (můžeš přičíst i anonisty) 😛
  (905) Pokud se udrží dnešní eunijní vedení a styl vedení, tak bude Cameron mít pomník od vděčných Angličanů, možná i Britů.

 718. 906

  Byl bych velmi rád, kdyby tomu tak bylo.Jenže Juncker a spol se budou mstít.

 719. PeSi, já už nevím, jak přesně to ta osoba formulovala, ale evidentně měla na mysli Zemana a ne Junckera. Více méně to vyznělo, že vlastně za Brexit můžeme my, protože jsme si zvolili Zemana a tím Brity vypudili z EUnie.

  Mně by teda docela zajímalo, kolik těch volících odchod vůbec kdy vidělo Zemana, natož aby se muselo obávat toho, že když setrvají v Unii, budou s ním muset jednat 😀

 720. 887 Šimone, znám dva lidi co to už měli. Jeden s třídenní hospitalizací, měl 41. Je to viróza, má rychlý nástup, vysokou kolísavou horečku a když to dobře dopadne, rychlý ústup. Přenos asi vzduchem. Podle lékařů atypické, možná něco exotického.

 721. And the winner is – Halladin! Můžete si za odměnu dát po večeři doutníček! 😉

  A abych se přiznala, moc nechápu ty řeči o odstupování Junckera. Proč jako? Co by se změnilo, když tam bude jiný politický šíbr, záhadně vytažený z klobouku jakýmisi zákulisními čachry ?? Problém je hluboko v základech mraveniště bruselských úředníků, kteří se zřejmě množí samoplozením a svoje královské platy zdůvodňují horečným sepisováním čím dál šílenějších směrnic a v Lisabonské smlouvě, která téměř znemožňuje jakýkoliv odpor.

 722. Jeden dotaz OT: Nedoslali jste email od vlastníka databází a souboru aplikací ADIS….“? Kdo to otevřel? Zdá se mi to docela podezřelé..

 723. 910

  Bylo by to důrazné upozornění pro nástupce, že nemaj blbnout a vymýšlet broskvoviny.

 724. No, Rputi já myslím, že za tak kvalitní vedení EU je drobná finanční kompenzace naprosto namístě.

 725. 915

  Petře ,
  plně souhlasím!
  200 kč měsíčně ? 🙂

 726. Nevím, jestli se tady už mihla zpráva kterak imám Halík doktorát na Oxfordu obdržel:
  Návrh na udělení oxfordského čestného doktorátu podala tamní kolej Harris Manchester. Jejím sponzorem a čestným členem je český miliardář Luděk Sekyra. Developer v areálu koleje v listopadu 2014 studentské centrum „Sekyra House“. V rámci objektu je i posluchárna pojmenována po Tomáši Halíkovi.

  http://www.lidovky.cz/oxfordska-univerzita-udelila-halikovi-cestny-doktorat-jako-ctvrtemu-cechovi-1xv-/lide.aspx?c=A160622_140855_lide_ele

  Trochu jsem hledal, jak to s těmi honoris causae doktoráty vlastně je a s úžasem jsem zjistil, že se dají koupit i ve slevě: http://skrz.cz/sleva/bUfquy
  To by byla hlína, kdyby Halíkovi koupil Sekyra oxfordskej doktorát na slevomatu 😀 😀 😀

 727. Inu,
  Tesáš-li úmyslně svou velikost, malosti se dočkáš!

 728. Britský akciový index je na nejvyśších číslech za poslední tři mésíce a stále roste… Zprava našim hrdinným novínářům unikla, ale jistě se brzy objeví 🙂

 729. 920-za tím bude určitě Putin. Chce to celé zamotat a Evropany znejistit !

 730. No jo, Noname… Jak Vy to vzdy rozkryjete, to je uzasne 🙂

 731. Podle mě se jedná o první známky nedosírných následků. Akorát se zdá, že ty následky budou nedosírné poněkud jinak, než si hlasatelé představovali. 😛

 732. Tak ono Putin z peněz, které nemá, protože o ně přišel díky sankcím nejenomže sponzoruje LePen a AfD, ale teď už kupuje i britské cenné papíry …
  Ten chlap je úplně mimo.
  Ptakopysku, ani nenaznačujte. Tak to prostě být nemůže !!!

 733. Mozna, ze precenuji vliv ekonomiky na burzu 😀 , ale podle mne jde proste o efekt poklesu doposud trochu prestrelene libry na rozumnejsi uroven…

  Navic Spanelsko dalo jasnou stopku tomu, ze by Skotsko mohlo jednat s EU (asi nechteji, aby dalsi zemi bylo Katalansko 😀 ). Navíc jednotlivé země EU už připouśtí, že volný pohyb osob by nemusela bý až tak nutná podmínka společného trhu…

  Navíc se EU musí zaméřit na dalśí výzvy. Dnes na trhu jsem postŕehl, že některá rajčata nejsou až tak kulatá, jak by měla být – směrnice by neuśkodila. Také tvar rohlíků v obchodě by jistě potřeboval zamyšlení. Plus je třeba vytvořit smérnici na zákaz referend a vzhledem k nástupu protievropských sran buď zákaz voleb, anebo alespoň povinnost zavést korespondenční volvby jako korekčního mechanismu…

 734. NoName, nemluvě o ákupui liber (růst se zdá pokraćovat u dnes, ač je hodné brzo)…

 735. Jo, to, že volný pohyb bude prostě předmétem jednání hodil na stůl Sapin, francouzský ministr Financí, takže žádná lehká váha.

 736. No to určitě dělá taky, samozřejmě.
  Akorát ta ofenziva na Kyjev furt nikde.
  Zřejmě se zalekl těch rychlých jednotek NATO.

 737. Dobré ráno vespolek,
  tak on ani ten obávaný Boris Johnson ještě nemusí být PM, Putin bude muset připlatit 😉
  http://www.bbc.com/news/uk-politics-36668592

  A jinak je mi dost líto, že Klaus jr. trčí v ODS; toho byhc co minsitra školství brala od minuty, nejlépe se jmenováním a neodvoltelností na 20 let. Jsem pedvědčena, že by ten hroutící se systém postavil na nohy…. ale to by taky muselo dojít k Czexitu, aby při tom nemusel plnit směrnice EU…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Inkluze-je-zlocin-na-detech-Ve-skolstvi-dnes-uz-nejde-o-vzdelavani-ale-o-ideologii-Vysvedceni-ministryni-vydava-Vaclav-Klaus-mladsi-442752

 738. Dovedu si představit řešení, že ten volný pohyb bude omezen oboustranně.
  Že na jedné straně bude omezen ( třeba kvótami pro jednotlivé země EU), a na druhé straně bude omezen podobně volný pohyb britů po EU.
  Chce to jen chladné hlavy a dobrou vůli.

 739. NoName, spíše toho, že EU bude mít brigádu… Možná dvě.
  Nezapomínejte, že EU je jedinou zárukou míru nejen v Evropě, ale v celém galaktickém rameni.

 740. Tak, tak hale… Až opadne hysteria a přestanou se vyjádřovat karierni soudruzi typu Junckerse, velmi ychle se zjistí, že pro EU je Británie významný exportní trh a rozklížená EU si nemůže dovolit obchodní válku s Británió. Vyjádření a kroky dosti významných národních politiků to dost dokládají.

  Což je trochu śkoda, snaha přidusit Británii by zvýšila podporu odpůrců EU v dalśích zemích.

 741. Dobré ráno,

  „Niko 910,
  ono by to odstoupení znamenalo, že jsou schopni jakési reflexe.“

  No, já nervím, jestli se odstoupení jednoho panáka dá nazvat sebereflexí. Spíš bych to brala jako předhození ohlodané kosti, aby se „póvl“ nažral a brusel zlstala celá.

 742. 936

  Petře,

  čeho se bojím, je to že „soudruzi typu Junckerse“ to budou chtít brát „až do hrdel a statků“ , aby zastrašili další potenciobální desertéry.
  Protože dopustit, aby si Gb vesele prosperovala nadále bez EU je návod na další odchody z EU.

  A bude dost záležet na tom, zda to vlády ostatních státu dopustí. ( Myslím tu buzeraci GB. )

  Jsou dvě možnosti – buď to státy EU dopustí, anebo to povede k dalšímu znechucení Junckerem a spol, a mohlo by to vést k jejich pádu.

  Co nastane doopravdy , čort znájet.
  Každopádně to bude zajímavé.
  Vítejte v bouřlivých časech.

 743. Už nyní je pro eurosvazáky složité obhajovat a držet pohromadě roztrhané cáry propagandy… V zásadě se dostávají do lose-lose situace. Buď budou jednat mírně a odpůrci EU budou moci argumentovat, že výstup z EU je pohodička, anebo budou jednat tvrdě a odpůrci budou moci mluvit o žaláři národu a mstivosti a nadřazování politických ambicí prosperitě občanů…

 744. 938

  Přesně tak.
  Otázkou je jen to, nakolik by ty hlasy o žaláři národů byly početné a vlivné.
  Já doufám v to , že vlády národních států budou jednat rozumně, a ve vlastním zájmu si nebudou omezovat vlastní možnosti případného vystoupení tím, že by dopustili sražení GB na kolena.
  Vytvořením precendentu, podle kterého je vystupující země za svůj výstup sankcionována nadmíru a zbytečně.
  Ovšem , v co já doufám, je poněkud nepodstatné 🙂

 745. O5 sqělý Větvička:
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=532366
  “ Ale to tady na solnem jezeře Kunikunda nikoho nezajima. Nikdo o tom nemluvi. A tak sem se jedneho chytře vyhližejiciho chlopa zeptal, co si mysli o tym, že by si Skotove mohli odhlasovat odtrženi od Brytanyje a přičleněni k EuroSajuzu. Zamyslel se, a řekl, že to je jejich pravo demogratycky rozhodnut o sebeurčeni sveho naroda a připojit se ke komu chtěji.

  Zeptal sem se, jestli je to to same, jako v připadě Rusu na Krymu, keři si odhlasovali vystupeni z Ukrajiny a přičleněni k Rusku.

  Zamračil se, řekl, že sem durak a odmitnul se se mnu dal bavit. To su ti multykulturni pseudodemograti. Demogratycke rozhodnuti respektuju enem tenkrat, když se jim to hodi.

  A to je asi tak všecko, co vam možu o Brexitu povědět.“

 746. 2 ptakopysk ad 924 – ale v každém případě budou nedosírné. A v v v vo tom to je!

 747. 940

  Větva dobrej jako vždycky. Jen to solné jezero Kunikunda jsem si musel najít. Neměl jsem o něm tucha 🙂

  Ale kromě jiného je to i křestní jméno, kdysi užívané na Slovensku 😀
  Odvozenina z německého Kunigunda

  Meno si človek nevyberie, dávajú mu ho rodičia. Ak s ním spokojný nie je, vždy sa dá za pár eur zmeniť na matrike. Zväčša to robia ľudia, ktorých meno vyznieva dvojzmyselne alebo pripomína nejaký vulgarizmus. So svojím menom by mohla mať problém aj istá žena z Novej Ľubovne, ktorá sa volá Kunikunda. Celý jej život ju totiž familiárne nazývali Kunda.

  http://badman.azet.sk/clanok/2707/kuriozne-meno-pani-kunikundu-vsetci-volali-kun-a/

 748. Halle,
  hmmm…
  přijde ve Starej Ĺubovni pán na matriku, že by potřeboval změnit jméno, že je takové směšné.
  „Ako sa voláte?“
  „Dežo Kokotár.“
  „Hej. To nieje dobré meno. Zmeníme ho. A ako sa chtete menovať?
  „Jano Kokotár, pekne prosím.“

 749. V.Klaus ml.:

  …O negativech mluvím každý týden. Samozřejmě za této ministryně, která je politicky relativně velmi silná, legislativní smršť, která letos nastala, ať už je to inkluze, kariérní řád, změny financování i tisíc a jedna dalších a dalších věcí znamenají takový sešup, jaký tady od ministryně Petry Buzkové, která byla také politicky silnou ministryní školství za ČSSD, nenastal. Takže ve školství už přestává být prioritou výuka a stává se z něj takový socializační kotel, který má setřepat děti od pěti do šestadvaceti let. Je to čím dál dražší a české, ale i evropské školství obecně ztrácí konkurenceschopnost ve vztahu zejména k asijským zemím, což má i ekonomické dopady. Ty dopady uvidíme za dvacet, pětadvacet let, pakliže se nic nezmění…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Inkluze-je-zlocin-na-detech-Ve-skolstvi-dnes-uz-nejde-o-vzdelavani-ale-o-ideologii-Vysvedceni-ministryni-vydava-Vaclav-Klaus-mladsi-442752

 750. ptakopysku,

  v ČR máme dvě Kunigundy . Jedna logicky na Hlučínsku ( tam se podobné staroněmecké jména vyskytují – jeden můj kolega původem z Hlučínska z všeobecné větve měl ženu s podobným jménem), druhá žije v MB
  U toho kolegy – to jméno nám připadalo strašně srandovní, a překřtili jsme ji na Kriemhildu 🙂 , k jeho velkému nepotěšení 😀

 751. NoName,
  situace se jmény se mění každým okamžikem. Podle toho, jaká telenovela zrovna běží v televizi.

 752. @ 943: Ja to znám o pánovi co se jmenoval Gustáv Pí..
  ‚ To chápem, to je směšné jméno a jak se tedy chcete jmenovat‘
  ‚Prosím Adolf Pí..‘

 753. 949

  Další varianta vtipu z dob protektorátu
  byla Josef Prdel z Adolfa Prdel

 754. Matzurko 946,
  máš u mně pivo, sem přehlídla! Soráč! 😀

 755. Halle,
  svého času (už zemřela) byla v Čechách velmi slavná americká socioložka Živa Kunda z University of Waterloo. Dokonce má na wiki svoji stránku.
  Proslavil ji Tomáš Baldýnský na svém Baldachýnu(kde ty časy jsou).

  Předchozí texty z Baldachýnu se mi nepodařilo dohledat, tak alespoň Tomášův nekrolog:
  00:00:54

  (18. 2. 2004) Milý Vladimíre,

  dneska umřela Ziva Kunda.

  Ziva – dnes vlastně již Mrtva – je jedním z nejstarších vtipů českého internetu. Chudák profesorka se jménem, pro které stojí za to vraždit. Adresa „http://www.arts.uwaterloo.ca/psychology/people/zkunda/“ nikdy nezklamala, nikdy se neměnila, neboť Ziva nebyla fluktuant a na své vysoké škole učila až do smrti. A pokaždé jste ještě našli někoho, kdo tenhle link neznal, na koho jste jí mohli zapůsobit.

  Kdysi dávno jsem jí psal e-mail, jestli jí není divné, že na její stránky přichází tolik lidí z České republiky, ale neodpověděla. Až asi před půl rokem jsem se setkal s jedním Čechokanaďanem. Tvrdil, že se s ní znal, že moc dobře věděla, z čeho vyplývá její obliba za oceánem a že jí to bylo nepříjemné. No, co se dá dělat, internetová popularita bývá vždy dvousečná. Viď, Aničko.

  Jako by s ní umřel i kus mě samého. Na Baldachýnu byla častým hostem – bývala záchranou vždy, když došla inspirace.

 756. Halladine,
  nedaleko toho Kunhutina jezera se narodil (když to ještě bylo Československo) jistý Ján Ludvík Hoch, lépe známý coby Robert Maxwell.

 757. O čtyřicátnici a matce sedmi dětí Esti Weinsteinové, jejíž tělo bez známek života bylo po několika dnech pátrání v neděli nalezeno v Ašdodu jižně od Tel Avivu, neměl nikdy nikdo slyšet. Smrt této bývalé ultraortodoxní židovky, která opustila svou sektu, ale znovu otevřela vášnivou debatu, ve které už od začátku založení Izraele proti sobě stojí laici a věřící, napsal francouzský deník Libération.

  Esti Weinsteinová totiž před smrtí sepsala 183stránkový rukopis, v němž vypravuje o svém životě u charedim, příslušníků nejkonzervativnějšího směru ortodoxního judaismu, kterému se také říká „bohabojní“. Drásavé vyprávění, jehož části otiskly místní noviny, otřáslo izraelským veřejným míněním.

  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/izraelem-otrasl-text-vyloucene-zidovky-psany-pred-smrti_389033.html

 758. „co si o nich MYSLÍ“ … Tušil jsem, že je v tom nějaká habaďúra. 😉

 759. Ba netu se objevila zvláštní zpráva č.3 (o Japonsku)
  (Zvláštní zpráva č.4 byla o SSSR)
  Skor to vypadá, že Z+H dělali špionáž pro ČSSR 🙂

  TAJNÉ

  ZZ 3/1
  1468-3

  Rozdělovník: Jako ve zprávách č.1. a č. 2., doplnit:
  s. Viliam Široký, předseda vlády
  s. V. David, ministr zahraničních věcí,
  s. Jiří Hendrych, tajemník ÚV KSČ
  s. Čestmír Císař, tajemník ÚV KSČ,
  a event. dalším 2-3 soudruhům, jež určí soudruh akademik Josef Macek jako předseda Poradního sboru výpravy a člen ÚV KSČ spolu se s. inž. J. Havlínem jako členem předsednictva PS a pracovníkem ÚV KSČ ve věcech ČSAV.

  Pokud by měl někdo zájem, může si stáhnout v doc

  http://www41.zippyshare.com/v/xz7d99jy/file.html

 760. PeSi,
  u umělkyň v… sakra jak bych to…. už to mám! U umělkyň ve zralém věku, pokud se nevěnují na stará kolena souložení, je to naprosto standardní stav. (Květa Fialová, BB) Blbý je, že ti Britové patrně vůbec netušili, kdo ta old crone vlastně bývala a jaký mívala pěkný prsa. 😀 😀 😀

 761. Ptakopysku,

  to je ovšem vada společnosti, ty dámy jsou kvůli věku diskriminovány ! (mladšími – starší by je možná nedikriminovali, ale už prostě nemůžou 😀 )

 762. Halle,
  ostudné je, že diskriminace probíhá ryze na mentální úrovni. Díky rozvinuté famakologii může být svět plný trčících gerontů, kteří by mohli potřebné dámy úspěšně ignorovat, ba dokonce opakovaně, ale bohužel si už nevzpomínají, k čemu to vlastně je. Oceňují akorát, že po požití jim dva dny nepadají tepláky.

 763. JJ , chudoba je problém !

  Šestiletá Annie přijde domů ze školy a řekne mamince že dnes měli první hodinu nového předmětu „plánované rodičovství“.
  Její matka se s velkým zájmem ptá:
  „Ach… a jaké to bylo?“
  „Málem jsem zemřela studem!“ odpovědělo děvče.
  „Sam z naší ulice řekl že děti nosí čáp. Sally od sousedů řekla že je možno koupit děti v sirotčinci. Pete ze sousední ulice řekl že děti prodávají v nemocnici.“
  Její matka na to se smíchem reaguje :
  „To ale není žádný důvod ke stydění.“
  „Ne…. Přeci jim ale nemohu říct , že jsme tak chudí, že jste si mě s tatínkem museli udělat sami!“

 764. JJ,
  Ptakopysku, chudoba je fakt problém ! 🙂

 765. 260 – to ej teda perla. Líbí se mi, když demokrat volá po zákazech.

  Co takhle zrušit rovnou volby a celou demokracii? Když se ten blbej nevypočitatelnej dav neumí správně rozhodnout v referendu, tožasi nebude schopen ani odpovědně vybrat svoje politiky.

  Za kterou partaj vůbec ten debil ministroval ? Já si ho nějak nevybavuju….

 766. Ostatně mám dojem, že řada těch, co dnes tvrdí, že referendum je nebezpečné, protože o politických otázkách rozhoduje manipulovatelný dav, dříve, v dobách, kdy se jim situace jevila, že ten hloupej a nesvéprávnej dav primitivů by mohl podpořit jejich bludy, po referendu docela prahli…..

  Nakoenc s prezidentskou volbou to bylo to samý. Nejvíc po ní prahli pravdoláskaři, protože doufali, že se zvolí nějaký havlův pohrobek a dědic.

 767. maYdo,
  i V.K. se vyjadřoval v podobném duchu – jako mladý ekonom z Prognosťáku z balkónu hovořil o demokracii a když byl premiérem a tupý nevzdělaný dav primitivů měl pocit, že by bylo načase, aby vypadl, tak vedl řeč že nemůže vládnout ulice, neboť chaos. O nedosírných následcích tehdá ještě nic netušil.

 768. Postoj k referendu u politiků vyplývá z toho, zda v něm mají šanci vyhrát nebo prohrát 🙂
  Taky jak jinak 🙂

 769. PeSi,
  ptakopysk to jistě vystihnul přesně – chudáci kluci englický vytřeštili oči patrně proto, že netušili, o čem ta stařena (opilá) brebtá 😀 Úplně případ pro Saturninovu kancelář. jen bych chtěla slyšet, zda opravdu sdělila, co nyní píše – jestli to spíš nebylo něco v tom smyslu „Setapouch ! Sobý hnusec !!!“
  IMHO je úžasné, jak se těmi svými výlevy naši „kavárníci“ odkopávají, jeden po druhém.

  A pro některé poněkud překvapivě, Borja Johnson nebude usilovat o vedoucí pozici konzervtivců a tím pádem ani PM křeslo. V projevu prohlásil, že vše zvažoval a došel k závěru, že v daných souvislostech není tím vhodným člověkem. Doporučuji shlédnout jeho kratičké vystoupení – IMHO není rozechvělý, lítostivý, prostě nic negativního – naopak velmi jasně a zřetelně deklaruje svou ochotu podpořit budoucího PM ve všem, co povede k obnově velikosti Británie 🙂 IMHO to asi bude dobrý politik ve smyslu že mu jde i o víc než jenom urvat korýtko (asi moc dobře ví o své kontroverznosti a pro dobro věci raději bude jen v pozadí ?)… a ta novinářská čůza, co tu před pár dny ve svém článku i kvůli němu kvílela, může klidně hajat… se svým zcela mimoňským odhadem.

  http://www.bbc.com/news/uk-politics-36671336

 770. Matzurko,

  předpoklídám, ž spočítal své podporovatele, a ddospěl k názoru že nemá šanci a podpoří někoho jiného. A asi si vybere nějakou protislužbu.
  Ono je známo, že Cameron ho nemusí, a tudíž jeho příznivci taky ne 7
  Mimochodem – nevím, jestli je známo, že engličtí ministři a premiéír musí být členy parlamentu.
  Tedy , ne že by přímo musel, ale bylo by to silně nepraktické, protože ministr-neposlanec by neměl právo se vykecávat v parlamentu, někdo by musel kecat za něj, a to je velmi nepraktické.
  Alexander Boris de Pfeffel Johnson ( tak se tento pán jmenuje celým jménem 🙂 )poslancem je, takže by kandidovat na ministra či premiéra kandididovat mohl.

 771. 977

  Asi bych si měl změnit nick, píšu jakomameluk 🙁

 772. Mameluci asi psali arabsky, to ještě musíš dohnat….

 773. quivisi,

  píšu jako egyptskej mameluk, pokoušející se psát česky 😀
  Taky musíš mít fšechno po lopatě ! 😀

 774. NoName ad 969- vědci z Los Alamos, zvl.ti co pozorovali výsledky své práce, asi moc s důchody neotravovali…

 775. Ono to s tím cukáním Skotska nebude tak jednoduché!

  B.Kuras:
  Riziko odtržení Skotska? Vstupem GB do (tehdejšího) ES v roce 1973 Británie ztratila suverenitu nad svými moři, odevzdala většinu rybolovu ostatním členům EU a skončila na rybolovných kvótách, které vyřadily z živobytí 30.000 skotských rybářů. Brexit jim moře vrátí a kontinentální Evropané budou zase muset kupovat nejlepší tresky od nich. Odtržením od GB a připojením k EU by je zase ztratili. Má snad někdo Skoty za takové imbecily? Ale mají-li se za takové imbecily Skotové samotní, budiž. Skotsko je i při příjmech z ropy čistým příjemcem subvencí z centrální Londýnské kasy. Ještě větším je Severní Irsko. Již desítky let ekonomové propočítávají, že kdyby se Skotové a Severní Irové odtrhli, Anglie s Walesem by se staly nejbohatším státem Evropy. Diví se někdo, když EU dává Skotům najevo, že žádné automatické připojení se nekoná?
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/big-ben-brexit-neni-zadny-maler-dzl-/p_zahranici.aspx?c=A160628_201324_p_zahranici_wag

 776. Dobrý horký den. Tak jaké bylo vysvědčení? Neříkejte, že tu nikdo nemá děti-vnuky školou povinné? Ti mí mi už podali zprávy a všichni tři mají úplně stejné známky. 🙂
  Jinak za okny +34, fouká vítr, po obloze se ve výšce honí mraky, takže pršet nebude. Instalatér a elektrikář dokončili dílo ve 2, zítra bude pokračovat už jen vodař.
  A já se chystám na odjezd na zahájení výstavy v naší vesnické galerii (http://galerie-grunt-kujavy.webnode.cz/pripravujeme/), ještě čekám na mladší dceru, protože vystavovatelé jsou absolventi její alma mater a tak se chce podívat, jak to škola vede dál. Jedno pozitivum: Žádný minulý ani současný absolvent není členem skupiny 100HV.

 777. 982

  Kvůli rybolovným revírům nevstoupilo do EU i Norsko..
  Tedy – ne že by to byl jediný důvod, ale jeden z hlavních

 778. U nas same jednicky, ale v prvni tride to neni zas takový zazrak 🙂

  Vsichni kandidati na vedeni Toryu (i Camoren) pocitaji s ministerstvem pro vystoupeni. Je asi bez debaty, kdo tu pozici dostane…

 779. U nás vysvědčení sice s vyznamenáním, ale pár zbytečných dvojek se vyskytlo.

 780. U nás – 2. semestr, septima a třetí základka – všichni samé jedna a vnuk šestka jednou za dvě, slušné, co?
  A stran Skotska – prý Španělsko bude vetovat případný vtsup Skotů neb by to inspirovalo Katalánce.

 781. U nás sekunda,
  a výsledky viz Foundry. Akorát já ty dvojky vidím jako zbytečné všechny.
  Samé jedničky aspoň z hudební školy :), zaplať Darwin.

 782. Velice si Borji vážím. Tam, kde mohl zasáhnout, zasáhl a pracoval dobře. Zná své mantinely a ví, že je čas pro někoho jiného. To je hodně státnický čin. Neznám nikoho ze současných socanských, Babišových, křesťanských, odsáckých nebo top zkurvenců, který by dokázal jednat podobně. Vlastně ano. Byli to tří odsáci, kteří raději, než by hlasovali pro nápad Vlajícího péra, raději se vzdali mandátu. Samozřejmě byli pozásluze poté z ODS vyloučeni. A socanští zkur…je tahali po soudech, za zločiny, kterých se dodnes běžně dopouštějí oni i další nynější mocipáni. Buzik Tvrdík by mohl vyprávět. A nejen on.

  Halladine, my dostáváme tzv interní materiály, které na webech nebývají. Chtěl jsem to oskenovat a zkusit zavěsit, ale obávám se, že by to nebylo to pravé ořechové.

  Hele, přečetli jste si diskuzi pod mladým Klausem? To je síla. Opravdu máme, co jsme chtěli.

  Tak jsem se hodně silně kopnul do pozadí. Raději hned několikrát. Pan Poc se vyjádřil, jaká je to škoda, že socanskozelená EU nezakázala herbicid Roundap a diskuzi odložila o rok. A já mu, blb, dost pomohl v kampani. Asi nedostane od tuším basfu prémie. Už se těšili, jak tu rozšíří ten jejich drahý ekosajrajt. Mimochodem opravdu karcinogenní, narozdíl od Roundapu.

 783. Františku,
  stran Borji mám stejný pocit, byť jen intuitivní.

 784. 989

  Šnajdr, Fuksa a Tluchoř ? Nebylo to náhodou za Nečase?
  Vlající péro je v tom nevinně…

 785. Matzurko 990,
  podle jeho „pobrexitového“ projevu soudím, že si velmi dobře uvědomuje, že země je rozdělená, což by dobudoucna nepřineslo nic dobrého.
  A tím je mu taky jasné, že v současné době nemůže stát v čele země někdo, tak vyhraněně jednostranný jako on. Takže to bude chtít někoho dostatečně zdatného, kdo se ale zároveň „nekompromitoval“ v kampaních kolem referenda.

 786. Pokud by vyhrála ministryně vnitra mayová, která byla proti brexitu, její pozice proti vyjednávačům EU bude snadnjší, protože na ni nejsou naštvaní.

 787. Na druhou stranu… Ta myšlenka Stohoven, že jde jen o kus vyšívaného hadru, pokud jim to soud nevysvětlí, by se dala využít a mohly by se stříhat EU vlajky(nakoupené, nekradené!) a rozesílat eurohujerům… 😉 😀

 788. 995

  Já bych natu soudkyni podal žalobu, že přijala kus kradené věci , Jak se to právnicky kvalifikuje ?
  A ten útržek jí zabavil 😀

 789. Přijala kus kradené věci , dokonce před kamerou 🙂
  Aty hovňáky by měli zavřít za krádež věci s hodnotou… Jakou vlastně měla ta standarta nákupní cenu ?

 790. Dobrý podvečer,

  „Tak jaké bylo vysvědčení? Neříkejte, že tu nikdo nemá děti-vnuky školou povinné?“

  Jó, bejvávalo… poslední vysvědčení máme letos odbyté o cca o měsíc dřív.

  Abych řekla pravdu, moje děti žádný vzorový vysvědčení nenosily. Před babičkou jsme je tutlali, protože by ji asi kleplo.
  Ale známky nejsou všechno.

 791. Zbytečný dvojky, jo? 😀

  Dcera měla někdy v tercii přezkoušení před komisí, jetsli bude nebo nebude dělat reparát – ze zeměpisu.
  A její angličtinářka mi kladla na srdce, abychom zvážili přechod na méně náročnou školu, protože od kvarty nebude tu angličtinu zvládat.
  Jinam jsme nešli a za čtyři roky dcera měla angličtinu jako maturitní předmět a místo zkoušení jen přeložila certifikát o zkoušce.

 792. Ale známky nejsou všechno.

  To nejsou. Kdybyste viděli moje vysvědčení z gymplu 😀

 793. Zeman řešil Halíka

  Tento člověk řekl: Já bych kandidoval na prezidenta, ale je tu málo moudrých lidí. Kde ten flanďák bere tu drzost?“ zaburácel Zeman.

  😀

 794. Jo, známky nejsou všechno. Všimli jste si, že premianti našich tříd se v životě nijak zvlášť moc neuplatnili? Jo, to trojkaři…Jak říkal můj bratranec o studiu na střední škole: Jedničkáři se předvedli první hodinu po nástupu na školu a pak už se jen vezli, zatímco trojkaři a čtyřkaři, ti se na ty trojky a čtyřky museli pořádně učit. Už tenkrát se brblalo nad úrovní školství…
  A pokud jde o vnoučata, trojlístek tvoří jeden třeťák a dva prvňáčci – to jsou ještě ty jedničky tak nějak samozřejmější. I když jedna z maminek měla v první třídě na vysvědčení jednu dvojku – z kreslení. Paní učitelka tvrdila, že kreslí jinak než ostatní děti. Posléze vystudovala grafiku na OU a dnes se živí jako grafický designer

 795. 1002 – to zas bude nablito v álejích……těším se hlavně na vyjádření imáma Halíka…….zrady zvon bude přímo řvát.

 796. 1001 Jistěže. Každý před chodící encyklopedií dějepisu či dovednému skokanovi přes kozu dá přednost zubaři, který umí spravovat zuby.

 797. 996 To je v pořádku. Řádně zaprotokolovala a onen kus látky přiložila ke spisu co předmět doličný usvědčující pachatele. Pro případné zmalecké zkoumání. Nedomysleli, chlapci, nedomysleli.

 798. šimone,
  nevím nakolik je následující informace pravdivá, ale nějak se mi doneslo, že církev sdělila Halíkovi, že nezíská její souhlas s kandidaturou na presidenta (jako občan by se na to mohl vykašlat, jako kněz se musí řídit vnitrocírkevním – kanonickým – právem) a on na to vyrukoval s tím, že kandidovat nebude, neb národ si ho nezaslouží.

 799. 969 jestli je to Boris a ne na vedlejšák jeden zdejší mediální šoumen…Někoho mi ten ksicht připomíná….

 800. maYdo,
  ano, pokud dítko dobře ví, že se klasifikuje i úprava sešitu a kompletnost požadovaných poznámek, a hází na to „bobek“, tak se pak následkům nelze divit- a když jí to pohorší známku, je to IMHO zbytečné. No, ale je jí 13, takže jí za zadkem a nad úkoly nehodlám stát jako dráb – byť jak jsem zjistila, nejméně jednomu spolužákovi (premiantovi) takto matička starostlivá za zadkem stojí (myslím, že je v domácnosti, tak má asi dost času…).
  Vyznamenání přinesla, takže radost, ale už je i poznat, že jí ty známky pohoršené za její nedbalost mrzí… tak můžu doufat, že si dá příští rok větší pozor 🙂

 801. A k těm rádobyumělcům,
  jsou věci, jejichž hodnota není vyčíslitelná v penězích. Úcta k národním či státním symbolům taxu nemá – ale tak jako se ve společnosti nedělají jiné věci, tak by tato standarda měla být nedotknutelná.
  Mladíky bych s chutí posadila do klády nebo na pranýř, aby na ně mohl každý, koho svým jednáním pohoršili, plivnout. To bych šla i několikrát.
  V USA by neměli koho soudit – pokud by nějakého blbečka napadlo šplhat na střechu White House s balíčkem v podpaží, tak by ho sestřelili, než by stihnul kvíknout „trenky“.

 802. Schumachere,
  ale já jsem býval chodící encyklopedii dějepisu 🙂
  Aspoň to o mě prohlašovala pí profesorka. Když jsem si sedl při maturitě ke stolu, tak se rozářila, jako by byly Vánoce a vepřové hody současně.

  Jo, býval.. Ten Němec, co chodí kolem a všechno kradw

 803. Schumi ad 1006 – holt mrcha podjatá, jmenovaná presidentem! 😉 😀 😀 😀 😀 😀

 804. Matzurko,

  já jsem si to stání za zadkem odpracovala na klukovi první dva roky. Psát se učil tak, že jsem mu napovídala každej tah.

  Schválně – co to je ? „Kopeček, údolíčko, ručička“? A „kopeček, kopeček, ještě jednou kopeček, údolíčko“ 😀

  A matika… tři hromádky o třech fazolích, pětkrát po dvou fazolích …. to si spočítat jistě dovedete…

  Když šla do školy holka, tak jsem už na to, abych stála ještě jí za zadkem prostě neměla kapacitu. ale nemyslím, že jí to nějak ublížilo. Ono to je lepší.

  Ty matky snaživky sice dosáhnou lepšího prospěchu u svých dětí, ale si dítě počne, až nebude mít matičku snaživku za prdelí?

  Pamatuju na rodičáku matku, která bědovala, že oběhla osm nebo devět knihoven a požadovanou knížku nikde neměli, neb byla rozpůjčovaná.

  Já řekla holce, že když knížku nemají tady v knihovně, tak ať řekne učitelce, že je rozpůčovaná a zarezervuje si ji a taky to šlo.

 805. Petře, byl volný pohyb, ale byly celní hranice. Po rozdělení.
  A jsme teď menší a slabší.
  Ale proběhlo to klidně acivilizovaně.

 806. (1015) On má Sralbotka v podstatě pravdu. Na odtržení zde prostě „nejsou lidi“. To by totiž chtělo zvolit tvrdé liberály a kde zde najít je i ty voliče, kteří by je zvolili?

 807. No a ten „nacionalismus“? Čím více budou europeisté blbnout a integrovat, tím více budou sílit „pravicově populističtí nacionalisté“.

 808. Zeman

  „Je třeba nejen vyměnit vedení Evropské unie, ale i změnit pravidla, kterými se Evropská unie řídí. Byla u mě eurokomisařka Věra Jourová a sdělila mi, že připravuje směrnici o jednotné výrobě vosku. Když mě navštívila podruhé, řekla, že připravuje směrnici EU o jednotné výrobě inkoustu do laserových počítačových tiskáren. No tak když se Evropská unie zabývá tím, čemu by se měly věnovat národní vlády, a já si myslím, že by naprosto stačilo, kdyby se tomu věnovaly podniky, které dané věci vyrábějí..

 809. Já teda nějak postrádám na politický scéně především ty tvrdý liberály, nejen jejich voliče….

 810. Mezi životem a vegetovanim je jen úzký a neočekávaně rychlý předěl.
  Nezávidím nikomu, kdo může a tedy často i musí rozhodnout o tom dalším kroku časem…a najít ten správný okamžik, kdy ho udělat.
  A pak už všechno bude jenom v minulém čase….
  Tak dobrou ….a držím palce těm, co to budou muset unést. Ten budoucí čas….

 811. Na některé situace se nedá připravit, ani kdybyste se připravovali tisíc let.

 812. Dobré zas ráno… 2 Matzurka ad 1009 – „pokud dítko dobře ví, že se klasifikuje i úprava sešitu a kompletnost požadovaných poznámek“ – znamená to obvykle, že učitelka je tupá blbá kráva, co buzeruje za takovéhle píčoviny ale naučit neumí nic. Typický obraz našeho základního školství. A nejen základního. Podobně blbá kráva je jedna kolegyně, která se božím dopuštěním stala šéfkou katedry. (děkan si rád hraje na pánaboha) No a podle toho to vypadá. Protože je blbá, tak bazíruje na kytičkách, pořádku na stole a vykazování činnosti. A samozřejmě nástěnky – ty jsou strašně důležité. Bez nástěnek se pořádnej výzkum dělat nedá. Už dva kolegové za sebou práskli dveřma…

 813. Což se dalo čekat, že nevrátí. Trvalo to moc dlouho a napáchané škody jsou nevratné. A někdo by musel uznat, že udělal chybu. Tak daleko ještě Norové zřetelně nejsou.

 814. Takže Sobotka má tímto volné ruce k záchraně Čechů pracujících ve Velké Británii. Toho jsem se bál.

 815. 1032
  napáchané škody jsou nevratné.

  Jsou vratné. Já se po rozvodu nedosal k dětem 4 roky.
  A s dětmi, nechci se chválit , ale máme skvělý vztah.
  Je třeba být optimista a nevzdávat se.

 816. PeSi,
  je vidět, že už jsi dlouho ze školních škamen a žasneš nad podmínkami, které jsou v českém základním školství standardem. 😀
  Mohu posloužit broskvou – středoškolskou profesorkou, která usoudila, že jeden student na střední školu nepatří a protože to nešlo přes známky, dala mu to najevo jemným a neotřelým způsobem: zadání úkolu rozdala všem dětem na čistém papíře, jenom ten jeden student dostal zadání napsané na druhé straně formuláře „Hodnocení mentálně retardovaného žáka“.
  Dobrý, co?

 817. 8 a 6 v době, kdy jsme se přestali stýkat.

 818. Dobré ráno vespolek,

  PeSi, v tomto případě použij rod mužský. A jde o sekundu gymnázia. A není to největší exot – tuto medaili má bezpochyby présor výtvarné výchovy, který za odevzdané výkresy uděluje jedničky váhy jedna, za neodevzdané pětky váhy pět. Na vysvědčení je vážený průměr… Že by děcka něco naučil se jeden bát nemusí – obvykle jim zadá téma, a pak během dvouhodinkovky jen občas projde mezi lavicemi a případně sprdne za kravál. Jinak sedí za katedrou a pidlá si svoje, a nějakou výukou se moc neunavuje.
  Ale je jedno, na jaké škole dítko je – mám v práci dost kolegů a kolegyň s dětmi, co jsou na jiných školách – lepší to fakt není nikde. Na základkách spíš horší.

 819. 2 Matzurka – opravdu mám použít rod mužský? To snad ne… A není to náhodou aspoň buzerant?
  No a to kreslení – je vidět, že hrůza dostala nový rozměr. Likvidace školství pokračuje mílovými kroky…

 820. 1012 jo to je on. Agenty máme všude.

 821. ptakopysku 1037,
  velmi jsem se v Augšpurku podivovala tamějšímu školskému zvyku – dát dítkům jednou za pololetí písemku, která sestávala z otázek, jež byly probírány až o 1-2 třídy výše. Tyto písemky byly normálně známkovány, takže kompletní třída obdržela elegantní koule.

  Na můj nechápavý dotaz mi bylo sděleno, že je to proto, aby si děti nemyslely, že všechno vědí…

 822. Osobně jsem nabyla dojmu,
  že ze škol zdrhli všichni ti, kterým buzerace shora přestala konvenovat. Zbytek buď není schopen se uživit jinak, a pár posledních „spravedlivých“ se těší na důchod. Od dob mé školní docházky se ve vztahu učitel-žák změnilo hodně, a špatným směrem. O osnovách raději nemluvit, to je totální chaos a pele-mele. Komenský musí rotovat jak turbína.
  Dcera mi líčila, že bývalé spolužačky z prvního stupně jsou nyní na jiné základce, a během roku se jejich třídě podařilo během výuky několikrát učitelku rozbrečet…. jednou tu NoName zmiňoval aféru s přijímaním prváků na škole jiné – ovšem na druhém stupni dané školy je kouření mezi dětmi celkem běžný jev (a to tam nechvalně známé etnikum rozhodně nedominuje). Selfíčka obnažených dívenek méně časté, ale existuje.
  Ta známka za ssešit se pak jeví opravdu jako detail – zejména, když si tím dítko může nerozhodný prospěch polepšit, a ví to od začátku roku; stačí si dělat výpisky dle zadání, případně postupně vlepovat rozdané materiály. Úhlednost písma hodnocena není.

 823. Ano,
  rod mužský. Jestli je buzerant nevím, neptala jsem se.
  Té výtvarce se ve městě, kde existuje pedagogická fakulta, podivuji taky. IMHO by stačilo předem oťuknout posluchače adekvátní katedry… samozřejmě netuším, co se valí ve spodních vodách.

 824. Hale, k rozdělení – celní hranice je rozhodnutí vlád, může existovat a nemusí.
  Menší a slabší – no nevím, zda je nefunkční, rozhádané federace silnější, než dva samostatné, ale dobře kooperující státy…

  Na druhou stranu, když se podívám na přínosy…

 825. 1013 osvědčená metoda. Nenechat se vytočit. Pokračovat věcně v jízdě podle pravidel, v tomhle případě trestního řádu. Mezi sebou a rolí mít firewall.

 826. Aero,

  jistě, v nižším věku si dítě snadněji odvykne, ale zase snadněji znovu přivykne.
  U starší dcery mi to přivyknutí trvalo déle, byla rezervovaná déle.

 827. A příklad ze státního gymnázia,
  za toto pololetí dětem víceména odpadaly hodiny TV, neb présor jezdil s reprezentanty po soutěžích. Présorka češtiny odmítá dětem vydat písemky (zejména ty se špatnými známkami), aby si doma prošli, co udělali blbě a doučily se (větné a slovní rozbory) – dostanou to k nahlédnutí v hodině cca na pět minut a opět sebráno. Další den píšou ze stejné látky, výsledky se nelepší… kolegyně o tu písemku požádala na třídních schůzkách a bylo jí dáno najevo, že obtěžuje; po dvou letech už má pověst matky-potížistky.
  Jiné státní gymnázium – dítka účastníci se povinné výuky plavání dostaly známky dle výkonu (plavání prsa a kraul na čas), tedy i dvojky a trojky. Dítka, která neuměla plavat (šlo o vyšší třídu gymnázia, tedy cca 16ti letý dorost), se cachtala v bazénku pro mrňata, a dostala jedničky.

 828. Petře

  celní hranice musela být, jinak by hrozilo, že jeden stát vyinkasuje cla z venku a exportuje do druhého.
  Ono se na tom občas dalo vydělat 🙂
  Pokud se nepřekročil bezcelní limit , tak stčilo razítko celnice, a dalo se vyinkasovat DPH zpět.
  Já zažil se slovenskými celníky pár srandovních historek.
  Vezl jsem dětem komp. Vezl jsem ho na sedadle spoujezdce .
  Ten celník nakoukl, a ptal se „Ten počítač si povezete zpátky do ČR? “
  Ne , ten vezu dětem “ Tak by se mělo vystavit clo, vece celník.

  Já na to “ Do prdele, já se Vám tu starám o vaše Slovenčata, a Vy mě chcete proclívat ?

  Celník na mě chvíli koukal, a pak to vzdal. 🙂

  Po druhé jsem zase cosi vezl, a bylo to ten měsíc podruhé, a byl překročenej limit, a zas mě chtěli proclívat .

  Tak jsem celníkovi řekl.
  Hele , 50 metrů na české straně má ordinaci moje spolužačka Dr. Ta a ta. Já se teď otočím, vyložím to u ní, a za 14 dní pojedu znovu. To už bude limit volnej.
  Stojí Vám to za to ?
  I tentokrát to celník vzdal.

 829. 1009

  Nemyslím, že snaha učitele o to, aby výtvor dítěte nějak vypadal je úplně zavrženíhodná…

 830. >> Honza ze Žižkova
  To je ta škola co je teď obchodní akáda a co učíval (když to byl gympl) Jaroslav Žák? Tak tam jsem málem začal chodit do 1. třídy.

 831. Naše paní profesorka na výtvarku byla také poněkud zvláštní. Spáchala sebevraždu požitím nadměrného množství svinibrodské zeleně. Opus magnum. Ale to už jsem byl z ústavu dávno pryč.

 832. Halle,
  mluvíš o tom sešitu nebo výtvarce ? V případě sešitu souhlasím, v jistém smyslu to vede k systematičnosti, a navíc to je jen jedna známka z mnoha; u té výtvarky ze strany pedagoga nevidím nijakou snahu ta děcka něco naučit.

 833. Dobré ráno,

  já mívala z kreskení většinou dvojky. Protože jsem vždycky výkres nějak upatlala a nebylo to „úhledné“.

  U dcery ve škole byla pro změnu problematická němčinářka. Podle jejích požadavků by měl jedničku možná profesor germanistické filologie na univerzitě. Přitom praktické využití ty děcka nějak moc neovládaly.

  Ale protože se dítko hejevilo dostatečě soudné a životaschopné i bez samých jedniček, žak čtyřka z němšíny, která mou dceru provázela celej gympl, mně zas tak moc nebrala.

  Tím spíš, že i můj vztah k němčině, zhruba ve stejném věku, zásadně ovlivnila neschpná kantorka a blbej pedagogickej přístup.

  No jo, teď abychom doháněly, když angličtina bude v EU fuj a němčina aspiruje na státní jazyk, že jo? 😀

 834. k tomu kreslení a mám neúhledným výkresům – zapomněa jsem uvést podstatnou okolnost, že na fakultu jsem dělala talentové zkoušky z kreslení. 🙂

 835. Honzo, já taky: Čajkovského (tedy tenkrát ještě Tomkova) 17.

 836. Aj, aj, nějak mi nedošlo, že je první prázdnninový den. Naplánovala jsem si odjezd dle toho, že před polednem mám být v Pelhřimově a teď kouknu na Iděs a první titulek hlásá, že z D1 je parkoviště.

  Tak asi pomalu vyrazím, i když asi největší zádrhele jsou blíž Brnu.

 837. maYdo,
  asi tak 🙂

  dvd a Honzo,
  tedy reálné gymnasium Zbyňka Šašecího ze Zhoře ? A ve sklepeních straší duše zemřelých mendíků, případně pak Špiclíci a Pitrýskové ? 🙂

 838. maYdo,
  jeď do Pejru po D1 jenom do Mirošovic a pak na Benešov, Vlašim, Pelhřimov.
  Bohužel nemůžu zaručit trasu Mirošovice – Benešov – v Benešově se budují kruhové objezdy a přeložka bývá zcela nahodile zacpaná.
  Ale z Bene do Pejru už budeš mít silnici zcela volnou.

 839. Dík za tip, Ptakopysku, akorát že já to ještě musím vzít přes Humpolec. Opačným smerem bych v tom Humpolci nemusela už nikoho chytit.

 840. i když, jak koukám na mapu, on o to je jedno, akorát na konci uhnu doleva místo doprava.

  tak uvidíme. Až dorazím, podám report.

 841. maYdo,
  žádný problém. V Křelovicích uhneš doleva a po patnácti kilometrech jseš v Humpolci.
  Mmch. projedeš se kolem mého skromného zámečku, kolem Želivského kláštera, co by za to děti v Africe daly…

 842. 1050 – Matzurko, pohled ze strany učitelky je trochu jiný. Všechny známkované písemné práce se musí ukládat a archivovat ve škole. Pokus školy, dát dětem písemky domů, aby se mohly s rodiči podívat, co je špatně a co se má zlepšit, skončil obrovským průserem a velkým černým puntíkem celé škole. Kontrola kontroluje hlavně administrativní detaily a chybějící písemky byly takovou velkou maličkostí. Rodiče totiž písemky nevrátili, především ty písemky, kde byly nelichotivé známky. Pak se chtěli hádat, že jejich dítě je šikanované, protože žádnou písemku na čtyři nemělo.

  Na normální škole, což je ta naše, se dá všechno řešit. Když rodič projeví zájem, tak si dojde do školy nebo si domluví, že domů k nahlédnutí půjde kopie písemky.

 843. maYdo, němčina? Náš mladý měl na němčinu dvě učitelky. Jedna měla běžné hodiny a ta druhá konverzaci. V běžných hodinách byl pětkař, protože měl, jako dysgrafik, nečitelný slovníček. V konverzaci měl jedničky, protože jako jediný ze třídy dokázal konverzovat. Tak byl celkově trojkař. Když odešel do učení, měl okamžitě z němčiny jedničku a i v ostatních předmětech, kde se nehodnotila úprava sešitu, si skokově polepšil.

 844. Co zdejší monetaristi drahokováci? Stříbro vylezlo na devatenáct, zlato se drobet zvedlo….

 845. 1051 jo, Slováci byli praktičtější i za Říše i socialismu. Jsou jiní. Emotivnější, ale i se specifickým nadhledem. Předpisy jsou předpisy, jenže život je život. Nutno umět ojebávat.

 846. stran písemek – napadá mě mobil a fotóčka. Chtěl bych vidět dítě, které by dobrovolně ofotilo písemku, ze které dostalo kuli. 😀 Ale rodič by mohl, že?
  Když jsem já chodil do školy, tak jsme taky nedostávali písemky domů. Ale to byl reálný socialismus.

 847. 1042 Rpuťi, to je příprava na to, že život není fér. Život takové otázky dává denně. Ovšem to není úkolem školy. Takový přístup je na přesdržku.
  Jaká by byla reakce kdyby při vědomí toho by se žák na prověrku připravil a odpověděl správně. Třeba by dostal pětku jako ostatní s odůvodněním, že to nemohl vědět, že správné odpovědi jsou náhodné, anebo že to není z jeho hlavy, že podváděl, protože není možné aby nepodváděl. Případně, že jeho písemka byla hodnocena s ohledem na výsledky ostatních.

 848. martine,
  paní profesorka nechtěla písemku půjčit málem ani matce na třídní schůzce… o kopírování si tak mohli nechat zdát. prostě je to fakt v té profesorce a neochotě.
  U mé dcery je to jinak – písemky dostane originální zpátky do pacek, z matematiky nutno zakládat do folderu, na konci roku kontrola, zda byla provedena oprava (to je obvyklý domácí úkol po každé písemce). Jestli si kopie nechávají pedagogové je možné, ale dcera mi domů nosí originály (kromě matematiky, kde je požadována oprava ke kontrole, jí to pak lítá mezi věcmi libovolně). Dcera mi obvykle nahlásí, v čem chybovala, a dostane buď pochvalu nebo vynadáno s poučením, ať se kouká víc učit 🙂
  Z němčiny má dvojku taky – první ro