Mezinárodní den studentstva

 

Je třeba Mezinárodní den studentstva slavit a připomínat.
V prvním protektorátu Němci ze dne na den zavřeli vysoké školy, aby v ČSR nerostla zbytečně další inteligence, se kterou bude mít protektor problémy…
V dnešním druhém protektorátu – pardon! V „suverénní“ republice se sdílenou suverenitou – jde protektor ke stejnému cíli, jen jinými prostředky – nikoliv zavírání VŠ, ale jejich rozšiřování (kvantita na úkor kvality – že prý 40% populace musí bý vysokoškoláky), inkluze, alternativní školy, karierní řád a deklasace učitelstva… prostě není potřeba další inteligence, se kterou bude mít protektor v budoucnu problémy.

Trocha historie:
….Škola nabrala zpátečnický kurs. Ten vyvrcholil přijetím Politického zřízení školského v roce 1805. Základní filozofií tohoto předpisu, rozhodujícího a směrodatného pro celou první polovinu 19. století bylo, že „Rakousko nepotřebuje lidí učených, nýbrž dobrých poddaných“.
Historie se opakuje…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 939 komentářů u „Mezinárodní den studentstva

 1. 1901
  quivis says:

  AD nickname – nejsem si jist, že ti nejchudší platí takové daně (jsou to třeba důchodci), aby se z nic dalo něco strhnout. Jedině, že by na průkazku nakupovali bez DPH .

 2. 1902
  AeroKarel says:

  Matzurko, pořiď si do auta něco jako tohle http://www.hadex.cz/r099-zkousecka-6-24v-do-auta-se-zarovkou/ Moc místa to nezabere, ale hledání poruch to dost usnadní. Rychle zjistíš, kde napnelismus je a kde ne. Případně, kde je sice přívod, ale není kostra.
  (1882) Protože rozlišovat a kontrolovat je dražší.

 3. 1903
  nickname says:

  1895: Honzo, nabízela vláda něco výměnou za Julínkovné? Dokázala to prodat? Pokud je na jednu z těch odpovědí „NE“, tak je svým způsobem jasné, proč socialisté v krajích vyhráli.
  1901: Quivis: důchodci ze svých malých důchodů dokáží ušetřit pro vnoučata. Tj. nepovažoval bych je v tomto ohledu za nejchudší. Budu radši, když chudý dělník řekne: maminko, pro nás nešetřete, kupte si raději lepší brýle, než aby chudému stát 50.000 sebral a pak úředník tvrdil přidali jsme důchodcům 300 Kč měsíčně.
  Na druhou stranu znám důchodce, kteří celý důchod utratí v hospodě či herně.

 4. 1904
  Petr Kunetka says:

  Nevim, jak Honza, ale ja sve myslenky prodavam celkem draze… Navic vyhradne soukromym firmam.

 5. 1905
  Matzurka says:

  Nickname,
  tak to o tom předceda leda šeptal, a ono to chce halasit – o aféře kolem Slavíků je toho v tisku plno….
  A prosím, nevymlouvat se na rodinu, tu máme skoro všichni. Grantovou komisi dozírající plnění grantu v době, kdy jsem rodila, moje osobní záležitosti taky nezajímaly – a máme rovnoprávnost, ne 😉 ?

 6. 1906
  Matzurka says:

  AK,
  jo, to vypadá užitečně, dík za tip.

 7. 1907
  halladin says:

  Matzurko,

  autíčko opraveno ?

 8. 1908
  quivis says:

  Nickname, zřejmě známe oba různě zazobané důchodce …

 9. 1909
  nickname says:

  quivis: viděl jste babičku, která by neměla nic pro svoje vnoučata? Pravda, slyšel jsem o takových, ale nikdy jsem jí neviděl na vlastní oči.

 10. 1910
  quivis says:

  Já znám babičku, která vnoučata nemá, manžel jí dávnou umřel, …mám pokračovat ve zbytečné diskusi?

 11. 1911
  halladin says:

  Zahraničnú politiku USA pravdepodobne čakajú veľké zmeny.
  Reč D. Trumpa v Cincinnaty: „Zničíme ISIS. Začneme s novou zahraničnou politikou, ktorá sa poučí z chýb minulosti. Prestaneme meniť režimy a zvrhávať vlády. Budeme partner každého národa, ktorý je ochotný prispieť k porážke ISIS a radikálneho islámskeho terorizmu“. (citovaná časť 42 min 22 sekúnd.)
  https://youtu.be/PzxpLaJQb5k

 12. 1912
  Matzurka says:

  Halle,
  jo 🙂 Celé to asi vypadalo jak reklama, v níž Bartoška veterinář rozvičuje lenochoda a nakonec ho pochválí „Ták je šikovnej !“. Akorát chyběl kibicující kocour.
  V podstatě jsem musela držet tištěný návod a nahlas předčítat, případně pod oči manžela podstrkávat obrázky, kde co najít. Nakonec to byla pojistka v motorovém prostoru, a vědět, kde a co, tak to mohla být záležitost na pět minut… každopádně si ASAP pořídím krabičku s náhradními pojistkami i pinzetou, jen tak pro strýčka Příhodu. Jinak můžu Hyundai pochválit, vevnitř na deklech od pojistkových skříní je vlepená blbovzdorná legenda ke všem pojistkám včetně. Ty dekly tam jsou celkem snadno nacvaknuté, i zadní kryt od světel je snadno přístupný, takže demonntáž i montáž bych v nouzi nejvyšší zvládla i sama.

 13. 1913
  halladin says:

  Matzurko,

  musím Tě pochválit. 😀 Z výchovných důvodů jsi zapřáhla mangela 🙂
  Jen jestli se teď nebude nafukovat on 😀

 14. 1914
  nickname says:

  quivis: pokud znáte takovou paní, tj. nemá vnoučata, děti, tak dopadla do tzv. sociální sítě. Stát se o ní postará ve zhruba stejné výši jako o odmítače práce, invalidní důchodce, kteří zvládají jen zedničit apod. Vláda těmto důchodcům zvýšila důchody o 300Kč. O stejných 300Kč sníží sociální dávky chudým důchodcům – mj. příspěvek na bydlení. Tyto příspěvky se počítají u nemajetných tak, že se spočtou jejich živnotní náklady, odečtou pravidelné příjmy – např. důchod, přičtou příspěvky na bezmocnost, jednorázové dávky a výslednou částku dostanete.
  Tj. 300Kč navíc k důchodu vámi jmenovaná paní nedostane. Státní rozpočet – chudé dělníky – toto gesto stojí 10mld. Kč ročně a jejich o genereci starší kolegové z něj uvidí velkou nulu.

 15. 1915
  halladin says:

  Nickname,

  vláda zvýšila penze průměrně o 300 Kč.
  Ti nejchudší dostali míň.

 16. 1916
  maYda says:

  no jo, to je problém s tím plošným zvyšováním. Nejvíc dostanou přidáno ti, co to ani nepotřebujou.

 17. 1917
  halladin says:

  1916

  Tak je postaven zákon, na tom kdysi trvala pravice. Prý aby byl zachován princip zásluhovosti.

 18. 1918
  Matzurka says:

  Halle,
  houby výchovné, ryze pragmatické důvody. S tím autem jezdíme co řidiči oba, takže bychom oba měli vědět, jak se drobné opravy provádějí.
  A nevytahuje se, jen vznesl požadavek na štrůdl – no pokud nakroužlá jablka, tak se ho i dočká 😀

 19. 1919
  AeroKarel says:

  (1916) „Každému podle jeho potřeb“ – kde já to sakra slyšel? 😛

 20. 1920
  halladin says:

  1918

  Někdo by se vytahoval jako kšandy, někdo chce materiální odměnu 😀 😉

  Chytrej ! 😀

 21. 1921
  Dusan Neumann says:

  matzurko, buď v tom pojistkovém deklíku, nebo přímo ve skřínce musí ta pinzeta být. Také jedna z těch řad pojistek, jedna krjní bývá slepá s náhradními pojistkami. Aspoň americké Hyunday to tak mají.

 22. 1922
  halladin says:

  1919

  Pomáhat jen potřebným, ne plošně .. Kde jsem to slyšel?

 23. 1923
  AeroKarel says:

  (1922) Hlavně ne státem.

 24. 1924
  maYda says:

  “ “Každému podle jeho potřeb” – kde já to sakra slyšel?“

  Jseš vedle jak ta jedle.

  Pokud máme solidární důchodový systém, do kterého povinně přispívám na ty, kdo to potřebují dnes, tak bych viděla smysl v tom, přidávat hlavně těm, kdo to opravdu potřebují. tedy těm, kdo mají málo.

  ještě bych k Tvémh oušklebku podotkla, že pokud je Ti milejší plošné zvyšování, než podle zohlednění potřebných, tak se smiř s tím, že přispíváš ve větší míře, než nějaký babce, různým vedoucím soudruhům z minulého režimu, kteří mají pochopitelně podstatně větší důchody než nějaká babka a na rozdíl od ní jsou vysmátí.

 25. 1925
  Petr kunetka says:

  Myslim, ze neni treba hazet flintu do zita…

  Kupoval jsem dnes nejakou sluzbu… Nebudu konkretizovat… Sluzba poskytnuta, cena 1030… prodejce na mne jiz ze zvyku vytahl ctecku… Ja na to – dnes bych to dal hotove, doklad nepotrebuji… Shodli jsme se, ze cpat Babisovi penize do chrtanu je skoda a skoncili na 860. Zitra tam jdu znovu…

  Kde vule neschazi, cesta se nachazi…

 26. 1926
  Dana says:

  Jenom, Petře, jestli ses nestál jedním z těch devadesátidvou – a teď už možná i víc: https://www.novinky.cz/ekonomika/422480-financni-sprava-ma-napilno-na-podnikatele-uz-prislo-kvuli-eet-92-udani.html
  Diskuzi pod článkem raději nečtěte. Halladin může.

 27. 1927
  PeS says:

  Už se může nahoru…

 28. 1928
  Petr kunetka says:

  Ucite ne, Dano… I kdyby mne sledovali dusledne, dnes jsem mel obdobnych plateb vice 🙂

  Clanek jsem cetl a diskuse ukazuje, ze Klement Gottwald vyhral zaslouzene a byl presne to, co si volici prali.

 29. 1929
  Rpuť says:

  Já bych to, ZATÍM, nebrala tak tragicky.
  Včera a dneska byl první termín, kdy se mohli projevit všechny nenávistné dušičky, zejména ty, které měli s hospodou nějaký spor. Dalo se čekat, že toho využijí a bude jich tedy hodně najednou. Uvidíme dále.

 30. 1930
  Dana says:

  I já, Petře, i já dnes. 🙂

 31. 1931
  Petr kunetka says:

  Mimochodem, Babisovy tiskoviny zazdily jak fakt, ze doslo k omezenemu vypadku portalu EET (sekce pro registrace), tak to, ze spousta lidi melo pri rozbehu problemy s certifikaty (prece jen to chce elementarni znalost IT), v nekterych resturacich pada pripojeni ci nefungovala zarizeni… Existuje celkem dost uctenek, kde je misto kodu nekolikaradkova zmet pismen a cisel, fotky se daji najit na webu… Kdo asi ponese odpovednost… ?

  Je signifikantni, ze uz jsme hodne blizko zpravodajstvi a la bolsevik.

 32. 1932
  Petr kunetka says:

  A k udavani se pridal i Babisuv tisk… Krasna to ukazka novinarske moralky…

  http://ekonomika.idnes.cz/video-eet-a-podvody-0a8-/ekonomika.aspx?c=A161201_154346_ekonomika_rts

 33. 1933
  maYda says:

  Petře, v Idnesu byly jen takocvý články jako ten, na který tady někdo ránoodkazoval, že reportéři šli někam na oběd a pak nabonzovali, že nedostali všichni správnou účtenku.

  Jak když rudý právo psalo, že závěry sjezdu splníme.

 34. 1934
  maYda says:

  tepepatie?Přesně tenhle článek sjem měla na mysli .-)

 35. 1935
  Petr kunetka says:

  Jde to rychleji, nez jsem cekal…

 36. 1936
  Jirka ppa says:

  Nerad to rikam, ale fungovani bartrem, bez dokladu, ci jen v pratelske sluzbe, protoze „ja dne a Ty zitra“ funguje uz roky.

  Jen ted to bude daleko obvyklejsi. Bude to prestizni zalezitost „ocurat stat“ vzdyt on Vas taky nesetri. Ted to bude vyzva pro kazdeho….. kazdy mozny obchod, bez dokladu, bude vitan a privodi hrejivej pocit

 37. 1937
  Petr kunetka says:

  Jirko, podobnost se situaci za bolsevika *ciste* nahodna 🙂

 38. 1938
  Petr kunetka says:

  A jeste neco malo z uspechu EU, pred referendem v Italii…
  http://www.reuters.com/article/us-eurozone-banks-monte-dei-paschi-bailo-idUSKBN13R0U8

 39. 1939
  Nickname says:

  Každý si bude moci vybrat – buď bude udavač a nebo ne. A udavači nevejdou do Božího království.

Komentáře nejsou povoleny.