Na všechno je výklad

Dušan Neumann

 

Dočetl jsem se, že vydatné deště od Amazonie po Australii zastavily stoupání mořské hladiny neboť vypařenou vodu – zvýšené vypařování způsobené globálním oteplováním – přemístily na pevninu. Častějšimi dešti je oteplování znovu nevyvratitelně potvrzeno.

Stoupání mořské hladiny je jedním z pilířů oteplovací hypotezy, neboť nejenže se voda teplem roztahuje, ale přibývá z tajících ledovců Arktidy, Gronska a mizejících ledovců. Hladina moří údajně stoupala od roku 2003 do 2011 ročně o 2.4mm namísto předpověděných 3.3mm. V časopise Nature Climate Change to zveřejnila skupina expertů vedená Anny Cazenave z Laboratory for Studies in Geophysics and Spatial Oceanography v Toulouse.

„Vůbec se nejedná o zpomalení stoupání hladiny moří,“sdělila Anny,“ale jde jen o jeho pozastavení pro zvýšenou frekvenci jevu LaNina – studeného proudu v Pacifiku, který ochlazuje jeho povrch a zvyšuje frekvenci dešťů. Samotná větší četnost La Nina pak může být způsobena oteplováním, doplnila Anny Cazenave. Profesor Anders Leverman z potsdamského Institute for Climate Impact Research (názvy institutů jsou vypovídající) pak objevně doplnil, že většina dešťové vody nezůstane vsáknuta do půdy, ale vrátí se řekami do moří. Závěr jistě podložený dlouholetým grantovým studiem.

Další experti dokládají, že teplo chybějící v atmosféře, které by se tam mělo hromadit působením rekordních emisí CO2, se ukládá v hlubinách oceánů přirozenou variabilitou klimatu. To by se ta mořská voda měla roztahovat ještě víc a hladina stoupat, ne? Ale nemám potřebného vzdělání takže tomu určitě nerozumím. IPCC panel OSN uvádí, že od roku 1900 stoupla hladina oceánů o 20cm a bude v tomto století pokračovat v přesném odhadu 26 až 82 cm. Já bych to ještě doplnil o něco, co vědcům uniklo. Ježto roztáním ledové krychle o hraně 7km, stoupne vod moří o 1mm je evidentní, že ledové kry, které se neobvyklým nárůstem antarktického ledu odlamují do moře, podle Archimedova zákona zvyšují hladinu moře ještě výrazněji. Teď už zbývá jen maličkost, doložit, že v Antarktidě přibývá led rekordně díky industriálním emisím CO2.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

554 komentářů u “Na všechno je výklad

 1. Hele, a nemáte tam ještě nějakou takovou podobnou srandovní? Něco třeba o tom, jak hrdinný ukrajinský lid s písní na rtech pod vlajícími prapory hrdinně buduje ten správný kapitalismus…
  Mno, kdy že jsem to tu psal, že EU potřebuje Ukrajinu totálně rozvrácenou a zbídačenou?

 2. 2 Dušan – jo, oteplovat se bude, i kdyby se náhodou ochlazovalo… Jen jsem zvědav, kdy zavedou svatou inkvizici a začnou upalovat kacíře, kteří tomu zjevenému slovu nevěří… Sklony k tomu již jsou.

 3. PeSi, kdo potřebuje zničenou Ukrajinu netuším. Možná zničení, resp. zbídačení zemí je přímým důsledkem socialistické politiky. Znal jsem několik komunistů, resp. socialistů, kteří to „mysleli upřímně“, snažili se, do lágrů moc neposílali, ale výsledek „dopadl jako vždycky“. Je možné, že např. Vladimír Špidla (jméno náhodně vybráno) nechce válku na Ukrajině, chce jim pomoci, ale místo meducíny jim ordinuje jed.
  Pak existuje skupina lidí, kteří tyto „užitečné idioty“ využívá ve prospěch svého cechu, korporace apod. Pěkně to rozepsal M.Rothbard v „Ekonomickém myšlení před A. Smithem“ v kapitole o merkantilismu:

  „Merkantilistická literatura… byla v hlavních spisech složená pro nebo o „obchodnících“ či podnikatelích, kteří měli obvykle schopnost identifikovat svůj vlastní zájem se zájmem národa… Velká část merkantilistické literatury se sestává ze spisů, které byly částečně či úplně, upřímně či skrytě konkrétními prosbami pro konkrétní ekonomické zájmy. Svoboda pro ně, omezení ostatních, to byla podstata obvyklého politického programu v merkantilistických spisech obchodnického autoritářství.“

  http://www.mises.cz/literatura/ekonomicke-mysleni-pred-adamem-smithem-52-kapitola–7-1-merkantilismus-jako-ekonomicky-aspekt-absolutismu-544.aspx

 4. PeSi, oponenty není třeba upalovat. Stačí na ně poslat finančák a prokurátora.

 5. jen aby tam nakonec nebylo až tak veselo, že Obama s Merkelovou budou klečet a se sepjatýma ručičkami Putina prosit aby na Ukrajinu vstout rácčil a uklidnil to tam……:-(

 6. A Švarcík a ostatní, co jim na Majdanu slibovali zářně zítřky by na ten Majdan měli zajet znovu, a zas něco naslibovat……

 7. Mňo…
  v souvislosti s padáním růžových šupin z ukrajinských očí je tohle poměrně zajímavá píár akce:
  Ruský prezident Vladimir Putin nařídil vrátit Ukrajině zbraně a vojenskou techniku z krymských posádek, které nepřešly na ruskou stranu.

 8. ptakopysku a není „vojenská technika“ pouze krycí název pro sběrné suroviny? 🙂

 9. No jo , co by s tím Rusové dělali .
  Ještě nestihli zlikvidovat vlastní šrot po Rudě armádě

 10. …Poslanec německé Levice Gregor Gysi v parlamentu tvrdě odsoudil podporu ukrajinským fašistům, které se dostalo ze strany kancléřky Merkelové. Při interpelaci Gysi vyjmenoval všechny neofašisty zastoupené v nikým nevolené ukrajinské vládě, která se dostala k moci ozbrojeným převratem. Jde hlavně o zástupce strany Svoboda, která do svého účelového přejmenování nesla název Národně socialistická strana Ukrajiny. Patří či patřili k ní i ministr obrany Ihor Těnuch, ministr zemědělství Ihor Švajka (odvolán), nebo ministr životního prostředí Andrij Mochnyk. Kancléřka Merkelová se při interpelaci nezmohla na jediné slovo odpovědi, natož nesouhlasu či odporu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Bata-Prekvapeni-pote-kdyz-se-o-Ukrajine-nerika-uplna-pravda-313184

 11. 10 Ptakopysku, tím by se v mém alternativním scénáři pro ruské loďstvo otevřely Bospor a Dardanely a akce NATO by byla ukončená.
  9 Halle, účinkovaly tam MIG-21. Jenon blbec by poslal na střední/západní Ukrajinu vojsko. Po volbách čekám nepokoje na východě a jihu, možný je bleskový výsadek v Oděse. Ruská ekonomika není ve stavu, aby mohla všem rusky mluvícím Ukrajincům splnit všechna jejich přání. Optimální je nyní pro Rusko nechat to vyhnít.
  Bude-li Putin rozumný, nebude se do Ukrajiny vrtat.
  Budou-li Majdanci rozumní, spokojí se s rozkrádáním zahraniční pomoci, dovolí federalizaci Ukrajiny.
  Žel když je bída, rozumní lidé nejsou slyšet.

 12. Nick name
  já říkal, že možnà budou prosit , ne že tam půjde
  A jak správně píšete, určitě ne na zàpadní Ukrajinu.
  Putin neníblbec, a co víte Vy a jà, víon určitê líp.

 13. Nickname
  ale některé ty fabriky na východní Ukrajině fakt potřebuje……
  Alespoň spolupráci s něma.

 14. DVD – Já včera o půlnoci, poslouchal Tritina v diskusním pořadu na N24 a protidiskutujícím, kromě moderátora, byl šéfredaktor nějakých ruských novin…
  Toho Tritina bych Ti přál slyšet !!

  Zaorálek má nedostižný vzor.

 15. Rputi,
  nechtěl jsem to tu psát, abych nebyl za ruského agenta, ale domnívám se, že vzpoura a následný přechod vzbouřenců na ruskou stranu byla provedena jenom na technice, která se Rusům hodí do jejich výzbroje. To co nepotřebujou, bylo dobyto silou a teď se to vrací Ukrajině. Zabité dvě mouchy jednou ranou. Zbaví se nepotřebného železa a udělá přátelské gesto. Dle Putinova rozkazu nebylo s ukrajinskými symboly zacházeno neuctivě – žádné pálení vlajek a plivání na ukrajinské výsostné znaky se asi nekonalo – takže chybí zase jeden důvod, proč nevražit na Rusy ze strany Ukrajiny.
  Jsem zvědaf, jak dopadne americkou rozvědkou hlášený pravděpodobný ruský útok na východní Ukrajinu.

 16. 19-po dnešním vystoupení Janukovyče si myslím, že Putin chce pokračovat na Ukrajině dàl a že to Krymem neskončilo.
  @dvd – jsou to stránky „maďarské sjednoceně levice“, doteď jsem neznal. Ale dle článků je to dost vlevo.

 17. ptakopysku, třeba čísti prameny. Americká špionáž pouze oznámila, že ukrajinské yvrzení, že se na hranicích s Ruskem shromáždilo 100 000 ruských vojáků a techniky je poněkd přehnané, že je tam nanejvýš 35 vojclů, ale spíše jen 25000. O útoku rozvědka ani slovo. Zato všelijací novináři se v tom vyžívají neoť se o tom hovoží v Kyjevě v hospodě na nádraží.

 18. Dušane,
  aha. Takže klasická novinářská výroba kuliček z prdů. Já to fakt nijak hlouběji nezkoumal, jenom jsem si přečetl titulky, jako to činí čtenáři Blesku.

 19. Pokud Putin něco udělá, s nejvěětší pravděpodobností asi nějaký koridor mezi Velkou zemí a Krymem. Pokud by se pustil do něčeho většího dal by zapravdu těm, kdo tvrdí, že sociopat.

 20. Pořád si myslím, že zkusí federalizaci Ukrajiny a potom matrjoškové státy/regiony od Oděsy po Doněck. Pokud budou všichni rozumní. Což nebudou. Alébrž je to v pytli a vítejme uprchlíky. … vždyť i vaši otcové byli jako hosté v cizí zemi.

 21. Proč by cokoli podnikal, když to může nechat vyhnít a bejt za spasitele. Myslíte, že Janukovyč vyzývá k celostátním referendu na svý vlastní triko?
  Referendum nejspíš nebude a Putin se bude koukat, jak se v tom EU plácá.

 22. Pane Neumanne
  nejdeo sociopatii, aleo strategickě potřeby Ruska, nejvíc mu vyhovoval stav ua Janukoviče. Byl ochotnej platit za näjem krymu, obchodovat s fabrikami na vÿchodní Ukrajině. Ale pokud má hrozit , že by se to mohlo zménit, mä problém
  Spousta těch ŕečí na Majdnu byla protiruských a protiputinovských.
  A víte, jak to dělá Izrael – pokud něco nrozí, nečekaj a zaútočej první……..
  A snak e hrozí víceméné stejné, pokud obsadí jen ten korodor, anebo celou vÿchodní Ukrajinu.
  Ale myslím, źe bude čekat, jestli se kyjevskà vlàda neumoudří, nedohodne se néjakej způsob, aby Ukrajina mohla obchodovat jak s Východem , tak Zäpadem, zůstala neuträlnî a bez zäkladen jak ruských, tak Nato

 23. Tak já doplním ještě něco zdola.
  MP, s tou účastí a neúčastí na válčení: jako u smlouvy musí být dva souhlasící, u válčení dva (minimálně), kteří nechtějí válčit. Jeden prostě nestačí. On už to někde psal i Dušan. Švejdové i Švýcaři měli kliku. Namátkou Holanďani, Dánové a Norové také chtěli být neutrální a nebylo jim dopřáno, ostatně i Finové, tam byl jen jiný agresor. Je pěkné říci si „neválčím“. Nepěkné mohou být a většinou i bývají následky.

  Šumaváku, mně sere i co EU dělá, nedělá i co platí. Nedal bych takové kurvě ani korunu, natož 50€. Nic to ovšem nemění na tom, že „arabské jaro“ se rozjelo bez významnějšího přičunění EU i USA. Ani těm se příliš nehodilo.

  Dano, já toho Michálka viděl a slyšel, an se k tomu vyjadřoval. Kachna to nebude.

  Ad tání ledovců, z tání arktických moře nestoupne ani o 1 mm. Ty plavou. 😛 Antarktidu bych bral, ale tam se zase prý neotepluje.

  (13) Je to půvabné, když komouš nadává do národních socialistů …..
  Ještě že nekoukal k nám.

 24. Auauauuuu!
  V tý zatáčce musej toho pána boha strašně sejřit! To vypadá, jak sedm ran egyptských. Amazon, Zubov …. co přijde dál?

  …Masarykova univerzita (MU) v pátek nabídla místo ruskému profesorovi Andreji Zubovovi. Ten přišel o místo na prestižní moskevské akademii MGIMO kvůli tomu, že ve svém článku v liberálním listu Vedomosti srovnával shodné rysy mezi počínáním ruských vojsk na Krymu s připojením Rakouska k Hitlerově říši…
  http://www.novinky.cz/domaci/331855-perzekuovanemu-ruskemu-historikovi-nabidla-misto-masarykova-univerzita.html

 25. Pro informaci: Putin se nechová rozumně, resp. nechová se tak, jak by to bylo dlouhodobě dobré pro Rusko/Rusy. On je gosudár, má svojí věrchušku, ostatní jsou mužici, mají právo držet hubu a krok. Zavření Chodorkovského i Pussy Riot, vypakování Shellu. Z mnoha věcí máme (mám) podvědomě škodolibou radost. Greenpeace obvinit z pirátství, pohrozit deseti lety na Sibiři a pak je propustit před olympiádou… Museli být celí zes…, haj… zelení. I když to jsou moji názoroví oponenti, s takovým jednáním nesouhlasím. Gosudár ani věrchuška si neváží lidského života, neváží si práva, neváží si dohod, smluv. Najde se několik statečných, ale většina ohne hřbet a skloní se. Tak svobodné, předvídatelné, přijatelné Rusko nevyroste.
  Putinovo kritika „modernismu“ z pozic konzervatismu jsou jen kecy. Konzervativci si především vážili lidského života, většinou také lidské svobody. Nic z toho Putin nezná a neuznává.

 26. 30 Jak byste se Rputi dívala na profesora vyhozeného pro politické názory. Kdyby nebyl z Moskvy, ale z Prahy. Přijímající univerzitou by nebylo Brno, ale Vídeň.

 27. Bože, bože, nickname!
  Rusko je orientální despocie, ovlivněná Byzancí. Gorbačov byl neevropštější – nefungovalo! Jelcin měkkej – nefungovalo rovněž!
  Rusové potřebují cara gosudara! Maj ho? Maj! Funguje to? Funguje!

  Ona ta civilizace postupuje hrozně pomalu a přeskakovat etapy se nevyplácí. Pomatené sny inťošů o světovém ráji demogracie stály vždycky fůru krve a stejně to byly jen záminky k tomu vzít lidi ještě víc u huby.

 28. nejevropštější, samozřejmě!

  nickname 32 – vy jako myslíte, kdyby se třeba Putna odstěhoval do Vídně? Řekla bych: Dobře jim tak!“ 😀

 29. Ne každý kágébácký hajz z Drážďan se dokáže stát carem. To Putina markantně odlišuje od ostatních kágébáckých hajzlů a Velký bílý otec z Washingtonu by to měl mít stále na vědomí. Aby zase příště nebyl nemile překvapen…

 30. ale ptakopysku, jakobys nevěděl, že to zubidlo bude překvapováno konstantě vším, kromě vlastní blbostí…

 31. Mno, já když si vzpomenu, jak starej bandita Cohn prásknul při státní návštěvě Klausovi vlaječku EU na stůl, tak mě to taky přišlo takové byzantské. A kdyby ho mohli zavřít, tak to zaručeně udělali, pouze jim to holt evropský protokol nedovoluje.
  O charaktteru pánu Rumpála či Barrosa nedělám si nejmenších iluzí, rozdíl je jen v tom, že neprošli výcvikem KGB.

 32. No, tak jsem se právě dozvěděl pravý důvod, proč Ukrajina nechce přepustit Krym Rusku. Tak jsem to některým z vás přeposlal…

 33. Ja to chci taky !
  prosím, prosím !

  Ad KGBák
  Kdosi bkdysi napsal knížku o špionech . Taky to bylo zfilmovaný,,,,,

  Jmenovalo se to, jmenovaľo se ti -Ŕemeslo urozenÿch 😉

 34. A když už tu byla kritika Obamy….
  Ať už je jakej chce , za to, že je překvapenej , můžou naprosto jiní ! Dêlat si osobně špionáž asi není job pro US prezidenta !

 35. 😀
  Kuriózní případ řešili policisté v Ivančicích na Brněnsku. Strojvedoucí vlaku nahlásil, že někdo manipuluje s uloženým materiálem na nástupišti, a policejní hlídka skutečně na místě nachytala jednoho muže. Ten ovšem nekradl, nýbrž usilovně pracoval – odborně pokládal dlažbu. O případu v pátek informoval mluvčí policie Brno-venkov Bohumil Malášek.
  Muž hlídce řekl, že je vyučený dlaždič a že šel náhodou kolem. Když spatřil rozestavěné dílo, považoval to za nebezpečné a rozhodl se je dodělat. Jak uvedl, prací strávil pět hodin.

  Policisté se rozhodli nechat ho dýchnout a naměřili mu přes dvě promile alkoholu.

  Zástupce stavební firmy, která měla nástupiště na starosti, prohlásil, že samozvaný dlaždič stoprocentní práci neodvedl, ale že k žádné škodě nedošlo. Záležitost označil za úsměvnou kuriozitu.

  Bodejť by nadával, když ten ožrala pracoval zadarmo !

 36. PeSi,
  stran toho důvodu… tak to se divím, že Krym nedeklarují zpátky Turkové, na kterých ho vyválčila Kateřina nebo kdo 🙂

  A estébáci u nás řádí taky, rraději ani nevědět, kde všude…

 37. Sice na to nemám certifikovanou odpornost, jenže řek bych, že kus odlomeného ledu vytlačí stejné množství vody jako týž kus neodlomeného. Za předpokladu, že se odlomí od plujícího ledu. A vzhledem k tomu, že nad hladinu vyčnívá zhruba jen deset procent, jeho roztátí se na nárůstu hladiny podílí měrou tomu úměrnou. To znemená, že z oné hypotetické krychle jen zhruba 34 km kubické. Což v poměru ke světovému oceánstvu není mnoho.
  A pak, správně, je ona úvaha o odlamování pevninského ledovce například z Antaktidy, do moře, protože aby se mělo co odlamovat, musí dorůstat. Ale asi se mýlím a oteplovací inkvizice má pravdu. Země nejen že se netočí, ale dokonce je placatá. Nechce se mi skončit na planoucí hranici. Sice ona je v rozporu s inkvizičním učením, ale v zájmu víry lze učinit jakouoli výjimku, ba i smrtelný hřích. Pro neskonaklé dobro z něj pocházející se v takových případech udílí generální rozhřešení.

 38. Rozhovor se Zemanem před návštěvou Srbska:

  …K samotnému provedení bombardování a zmíněným útokům na civilní cíle pak Zeman prozradil, že tehdejší prezident Havel dokonce chtěl udělit nejvyšší české státní vyznamenání člověku, který bombardování z pozice šéfa armád NATO řídil.

  „Generál Wesley Clark (vrchní velitel vojsk NATO během bombardování – pozn. red.) byl prezidentem Havlem navržen na Řád Bílého lva, nejvyšší české vyznamenání a já jsem mu toto vyznamenání jako tehdejší premiér odmítl kontrasignovat, takže Wesley Clark žádné vyznamenání nedostal. Mimo jiné právě kvůli těm nemocnicím,“ řekl v polovině března Zeman…
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Zeman-pred-navstevou-Srbska-vzpomina-co-mu-slibovali-lide-z-NATO-pred-bombardovanim-313257

 39. 31 Nickname, zajisté. Samí dobrodinci. Chodorkovský, Pussy Riot, Shell, Greenpeace, všem jde o blaho občanů Ruska. O jejich svobodu, demokracii, lidská práva, blahobyt. Tak jako EU a ostatním světovým demokraciím jde naprosto nezištně o blaho Ukrajinců, pro které jsou ochotni obětovat poslední pěťák z kapes daňových poplatníků.

 40. Abych se Nickname zastal, ti jmenovaní to v popisu práce nemají, jenže Putin jo. 😛

 41. 51
  No a putin to dělá – než nastoupil, bylo na tom Rusko stejně jako Ukrajina

 42. aaaa, na zmetkově blogu, zase rusko, zase vyzdvihování zásluh kágébáka…. to se nedá vůbec nic dělat. Asi vám chybí nějaká zábava, nějaké vzrušení, nějaký zážitek. 😀
  http://www.superstarmagazine.com/this-guy-decided-to-dance-with-someone-on-the-street-what-happened-next-will-make-your-day/

  nikdo, opakuji nikdo, ani Semelová, či jinej psychopat, nebo třeba ani ty ruské holky, pussy riot, nemají být odměňováni vyhnanstvím, vězením, tresty…. pokud myslej zadkem a nebojej se to říct.

 43. Dušane – ad 40 – až si to uvědomí(jestli někdy) tak i tou… 😉

 44. Schumi – ad 48 – já bych byl s těmi výpočty opatrný. Mně je podezřelé, že ten led vůbec plave… 😉 😀
  Já bych navrhl, přesvědčt se na vlastní oči, jako Nova ukazovala, jak ta voda na tom 12° mrazu zmrzla.
  Dal bych si do sklenice od okurek (správně zakřivených) vodu, udělal ryzku, pak bych si odlil do vaničky na ledové kostky, nechal v mrazáku zmrznout, kostky nasypal zpět do láhve, udělal rysku a po rozpuštění opět další a pak bych měřil rozdíl mezi tou první a třetí.
  Použití vysokého a úzkého odměrného válce by pokus velmi usnadnilo, protože tam ryzky už jsou, stačí ty hladiny odečíst….
  🙂 🙂

 45. Ad 53
  my, nekulturní balvani, bychom suše konstatovali, že do vsi dorazil fakt hustej matroš a začali bychom si dávat bacha na to, kde parkujeme svoje auta a zda v nich náhodou nenecháváme něco ležet. Neboť zkušenosti jsou takové, že podobně tančící postavy se přitočí, pronesou něco žertovného (mě třeba pochválí vlající vlasy) pak požádají o drobný obnost, méně pohyblivému občanovi šlohnou mobil, vyberou auto a tak podobně. A pokud zrovna netančej, ležej v parku na lavičce s inteligentním úsměvem na tváři a pozorují, jak jim nad hlavami co chvíli šílenou rychlostí prosviští žlutá koule. Takhle žijeme my na vsi a do kulturní Evropy máme ještě hoooodně daleko.

 46. Zcela OT:

  Pro případné zájemce mám pozvánku na celodenní workshop „Zdravý selský rozum“ za 4500 káčé.
  No nekup to!
  Navíc, každý kdo se zúčastní je tam správně!
  😀 😀 😀 😀

 47. Tak to jsem žádostivá jak to Rumpál s Jirkou poberou:
  V článku je odkaz na original v Time.

  …Jak hlásí Time: Španělští soudci v úterním nálezu o plánovaném katalánském referendu o nezávislosti dospěli ke zjištění, že je protiústavní. Samozřejmě, zrovna tak jako na Krymu, to vláda Katalánska ignorovala – tedy regionu, na který se nahlíží jako na lokomotivu španělské ekonomiky – a ta prohlásila, že „to nebude mít na tento proces žádný dopad.“…
  http://www.reformy.cz/zpravy/spanelsko-rozhodlo-ze-katalanske-referendum-o-nezavislosti-je-protiustavni/

 48. Kdyby měla Velká Britanie nějakou ústavu, což nemæ dodnes, dalo by se s úspěchem tvrdit , že americká deklarace nezávislisti je protiůstavnî
  Nezákonná byla určitê , protože vzpura proti autoritě britskěho panovníka , respektivě proti autoritě vlàdy jeho veličenstva je nezákonná určitě.
  co s tím uděláme ? 😉

 49. Dobrtý podvečer…

  „na zmetkově blogu“

  No, já měla za to, že jsem na Šumavákově blogu.….

  To budou asi nějaký nový nóbl móresy, které dolů mezi nás, prosťáčky, co nemáme tu správnou výchovu a kinderštůbe a neumíme používat šnekací vidličku, ještě nedolehly.

 50. 2 jirka ppa feudalista a imperialista
  ad 53 – a teď si představte, že by pussy riot podnikly extravaganci v židovské synagoze.
  …jistě by nebyly holky odměněny trestem nebo vězením?

 51. 62 jako židovka z Haliče mohu směle prohlásit, že by sice pravděpodobně skončily před soudem, ale přinejmenším by se tamní rabín zamyslel, proč to dělají a zda nemají krapet pravdu.
  To u Putina nehrozí:)

 52. Halladine,
  je vidět z Vašich příspěvků škodolibost za každou cenu.
  Ještě pořád raději čtu jirku než Vás.

  A je mi líto, že jste si to tady propachtoval.
  Ale když na Vás reagují…

 53. 2 Halladin – ad 43 – ale jo, osvěta se musí šířit – akorát vědět kam?

 54. to Andy
  ad 65: já s Vámi souhlasím. Nicméně si dovolím říct, že nějaký trest by holky slízly.

 55. (66)martino, cenzurovat příspěvky, které se Vám nelíbí ? Osobně se domnívám, že polarizace názorů je užitečná …

 56. Martino
  Nevím, co myslíte tou škodolibostí
  myslím,že udělat to v mešitě, ani by se k soudu nedostaly.
  Roztrhali by je na kusy na místě

 57. (67) PeSi, prosím, já bych ráda taky osvětu… 😕 E-mail u Pána brány ..

 58. Mňo,
  stran Pussy Riot (nomen omen ?) – cpát si v sámošce zmrzlé kuře do vagíny či provozovat gruppensex v muzeu, to není na vězení, ale na Chocholouška.

 59. 2 westik
  ad 72: prosím Vás důrazně, abyste mi nevkládala do mého psaní Vaše projekce

 60. (76) děkuji za upozornění: klidně z Vás ze svých projekcí vynechám, a slibuji: nejen z těch projekcí …. 🙂

 61. No, že já raději hubu nedržel… ale přišlo mi to po těch všech váchních takové srandovní – a se zájmem zjišťuji, že převažují dámy, které se dožadují příslušného zjevení – jen abyste nebyly zklamány… Ale jak pravil Oskar Wilde – ženy nevědí co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou…

 62. Muhehe – ona se vám sype Eunie pod zadkem a vy se tu škorpíte čí projekce… 😀

 63. Není důležité, koho gosudar potrestal. Není důležité jak. Důležité je, že potrestal. Ztělesňuje moc soudní, výkonnou, zákonodárnou. Je velitel armády, první mezi rovnými, otec všech občanů, který jim dovede se vším poradit, trestá přísně, ale spravedlivě.

  Možná pamatujete jak byl moudrými vládci využíván trestný čin výtržnictví.
  Kdo nic špatného nedělal se nemusel bát.

 64. Matzurko, nad těma kuřatama už jsem si lámala hlavu. Buď mají v Rusku tak malý kuřata, nebo maj ty holky nějakou anomálii ???

 65. (79) nj, PeSi, když jste to tady podal jako tajemství 13.komnaty,nelze se divit… 🙂

 66. bickname, trváte-li na nedotknutelnosti soukromého, pak musíte respektovat i pravidla, která na tom soukromém platí. Kdyby Riotky tohle provozovaly v obýváku a odmítaly odejít, tak patrně zavoláte policii. Dopřejte to právo se bránit i jiným.

 67. Rputi,
  já kdysi slyšel
  „Velká má velkú, malá raz telkú !“ 😉

 68. 75
  viz: Miroslav Franc „Akci v Zoologickém muzeu měla na svědomí guerillová grupa Vojna, jejímiž členy byla i Naďa Tolokonnikovová a její muž Petr Verzilov. Naďa je sice členka hnutí Pussy Riot, ale ostatní Pussy Riot s touto akcí nemají nic společného. Kuře v obchodě v Petrohradu si zas pod sukni zasouvala úplně jiná osoba, také členka grupy Vojna, a s Pussy Riot nemá vůbec nic společného.“ ..

 69. Já kdesi četl , že tuhle akci velmi bedlivě sledovaly muslimské komunity v Rusku.
  A říkaly si, že jestli to projde vůči pravoslavnému chrámu, nebudou v bezpečí ani mešity.
  závěr té úvahy byl , že putin moc na výběr neměl.
  Jak jsem koupil, prodávám

 70. (52) To říkali ze začátku o Ádovi také.
  (84) Jen by ta obrana měla být úměrná prohřešku. Ale to už tu bylo jak „pes jitrničku sežral …..“.

 71. Njn – Pussy Riot, Lady Gaga, Femen, Miley Cyrus – za mejch mladejch let se tomu říkalo exhibicionismus … 🙂

 72. Se mi líbí, že jako mají všichni ti, co se liší tak nějak ….nebejt na očích, neboť jsou to exibicionisti. Chtělo by to ještě přitvrdit. Co takhle vlasy? Tam je to moc velkej švajneraj…. musí v tom bejt taky pořádek, no ne?
  Kostel, náměstí, …to jsou prostě veřejné prostory, pokud něco mělo „nastat“ měly bejt vyhozený před dveře a to okamžitě. Netuším, proč by se měl zatěžovat soud takovejma ptákovinama. Ale jestli to není tím, že pravoslavná církev v rusku je náhražka komunistické strany a na sjezdu se prostě nemá připoštět opozice…jen konstruktivní kritika.
  šumaváku..na tom workšopu budeš mít fakt narváno. Teď jsem pochopil, proč se to tu tak změnilo, že ty chceš tam mít co nejvíc klientů? … Stejní, jako jsou v sešítku „Pegyiny zákazníci“ že ano 😀

  ps. Rputi, za tvejch mladejch let se budoval komunismus, tam nešlo o exibicionismus, ale šlo o to, že lístky na šaty holt nebyly pro všechny a pro někoho prostě nevyzbyly. Je škoda, že tvoje mládí nebylo v civiloizované zemi, protože to bys pak asi pravděpodobně nepsala takovýhle genyjálnosti a každý den stokrát…

 73. To je zajímavý článek, ten o té vodě, a ještě zajímavější je bleskurychlé přešaltování na Ukrajinu, které také nikdo nerozumí, ale dá se to líp zakecat:)

  Nechte Ukrajince být, nic vám špatného nedělají a v očích světa nejsou Češi nic víc, takže ty nabubřelé poznámky jsou poněkud hloupé.

 74. Jirko, Ty výroky o civilizované zemi dělej radši jen česky. V Německu by pro Tebe nemuseli mít pochopení.
  A doufám, že se toho workshopu zúčastníš.

 75. 96 bodejť by ho to nerajcovalo, však je to šílenější než ta kuřata, co tak pohoršila všechny estéty, vegetariány, pravoslavné duše a další úchyly.

 76. Andy,
  dík za korekci, nějak mi ty protesty splynuly.

 77. OT,OT,
  dotaz ne hudbymilovné – dnes jsem se dceři snažila vysvětlit, odkud se vzal rock. Nikoliv šutr, ale hudba. Při snaze všechno zhustit do deseti minut jsem se do toho beznadějně zamotala…. ale matně se mi vybavuje nějaký dokument, snad seriál, který to bral od česačů bavlny i irských přistěhovalců, s dobovými souvislostmi – nevíte náhodou, co za pořad to bylo, případně je-li sehnatelný ? Na joutroubě jsem cosi našla, ale to jsou spíš černobílé klipy prokládané komentáři postarších rockerů…

 78. 99 tak ona ruskočeskoněmecká média dělala co mohla, aby splynuly…částečně ze zlotřilosti, částečně z blbosti a lenosti ověřovat si informace

 79. Taky díky za korekci, to o té vojně jsem nevěděl.
  No a při pátrání na wiki jsem zjistil, že prý obě skupiny jsou levicové a socanské.
  Nepotěšilo mě to 🙁

 80. To 101
  kdyz chvilku pockate, Halladin vam to v jeho serialu „Sto plus jedna zajimavosti o SSSR“ urcite vysvetli, eventuelne „Kelisova“ doplni 😉
  . . ja predpokladam ze „rock“ vzniknul nekde na Donbasu, a neprekvapilo by me, ze ho vymyslel Putin. . . protoze „co muze chudak asi tak delat“ 😉

 81. 107 spousta z nich je mých, s oblibou to sekám v diskuzích jako příklad těch skvělých časů, co po nich dneska takřka všichni tak slintaj.

 82. 107
  Bodejť by ne,když si to |Andy pouští 3 x denně ! 🙂

 83. i když teď, Brouku, raději poslouchám Bonamassu, zase jsem mu přišla na chuť

 84. 108 😉
  . . ja to tusil ,-) ja si takhle poustim „kapita minarika “ v podani pana Laufra… prosim te, netusis kam se podeli vsichni ti „normalni“?
  posledni tydny se tady neda ani cist, natoz diskutovat ,-)
  obcas si rikam kde vsichni jste ? 😉

 85. 109 – teď už tolik ne, Halladine, teď si večer přečtu vaše příspěvky a saturace totalitním projevem je ok.

 86. 113 jj., začala jsem chodit do Bluessklepa a tak…poslední záchvěvy před stářím

 87. (94) To se mýlíš. Pravoslavná církev není náhražka komunistické strany, komunistická strana byla náhražka pravoslavné církve. 😛
  U těch azbuků se mění jen názvy.

 88. (115) Jak u ženský, nevím.
  Ale u chlapa a rusky (?) cca tři stadia:
  Vodka, lodka, molodka.
  Kino, vino, domino.
  Kefir, kvartir, chorošij sortir.
  😛

 89. 115 tak to fakt nehrozí:) Ani batikovaný sukně a citování Junga vstávaje lehaje.

 90. Poslechnu, ale má to míň kliků než ta Ostravská častuška:(

 91. jo greg ma pred sebou jeste spoustu prace ,-)

  . . .jdu neco delat, uz jsem si rikal ze jste to tu radsi vyklidili(ani bych se nedivil;-) jsem rad ze jsem te tu potkal. 😉

  preju dobrou tobe, i ostatnim

 92. Matzurko,
  hodně zjednodušeně je to symbiosa kytarového blues a swingového boogie-woogie (levá ruka pianistova). Objevuje se už koncem 30tých let a v druhé polovině čtyřicátých, kdy se do toho přimíchala gospelová repetitivnost. Podle mne byl asi prvním rockerem Louis Jordan, a pak se souběžně přidávali Bill Haley (první běloch), Fats Domino, Chuck Berry, Clyde mcPhatter a hudebníci, kteří se scházeli na hudební rozhlasové a pozděj televizní show Alana Freeda. Samotná slova . rock, rockin, rock and roll se začala objevovat v písních už koncem 30 let. Zpopularizoval to hlavně Wynonie Harris písní Good Rocking Tonight, pak Rock the Joint a zejména Haleyeho Rock Around the Clock . V témže čase Alan Freed začal v úvodu show používat termín “we are going to rock and roll tonight” … a zbytek už je “the rest of the story”… tady je poněkud obsáhlejší výčet ve wiki : http://en.wikipedia.org/wiki/Origins_of_rock_and_roll…
  so, lets rock, bejby

 93. brouku – 111 – nevím jak kdo, ale já jsem doma a spokojeně hraju na počítači Minecraft. 🙂

  Ani za mlada jsem nepsal příspěvky na nástěnku Svazu československo-sovětského přátelství, nevlezl jsem do KSČ, nedružil jsem se se svazačkami ze SSSR na povinné výměnné brigádě (a že to byl sakra problém jim odolat, po pár vodkách) a nevidím jediný důvod, proč bych měl na stará kolena měnit své zvyky.

  Ať si to tady Halladin bačuje sám, když je to teď jeho blog. Fakt nemusím mít všechno, na některé věci nemám, jak se tak říká, „pajšl“. 🙁

  Jenom napjatě čekám na to, kdo tady napíše první příspěvek o tom, že Putin jinak nemohl a neměl jinou možnost, poté co ruské tanky budou opět rachotit na Václaváku…

 94. OT
  Dušane,
  ad 92: radio na té adrese je hluché

 95. Dobré ránko!

  No jo, no. Když ne tak ne. 😀
  Tak si můžem povídat třeba o Andělíně, zajisté, že nejschopnější Eunijní političce, abych rovnou nenapsala jediné schopné.
  Hlavně holka umí vždycky chytit ten správný vítr. A taky naslouchat hlasu lidu, i když říká ty největší blbosti. A přizpůsobí se. A zavře jaderky, i když dobře ví, tsunami v Německu určitě nehrozí. Ale takoví Zelení se hodí, když chce být jeden znovu zvolen a to ona chce. Co na tom, že stoupající náklady likvidují konkurenceschopnost celé Evropy? Doženem a předeženem, budem chodit pěšky a svítit svíčkama, hlavně, že fofrníky fofrujou! Vždy v čele pokroku! Ještě ta ošklivá Amerika uvidí!
  Tedy oni už byli takoví kverulanti, co remcali, že ta závislost na Rusku s plynem a naftou není zrovna ono, popravdě řečeno, remcají už hezky dlouho. Ale co, jaderky jsou prostě fuj! A Andělína se s každým domluví, když to musí být…

 96. Pane Kořenský,
  normálně Vám závidím Vaše zážitky.
  Nástěnku čs-sovětského přátelství jsem nikdy nepotkal, na gympl jsem chodil kolem 1968, maturoval 1969 a to se nikdo nic takovýho na našem gymplu neodvážil navrhnout. Později možná, ale to už jsem tam nebyl
  Z ruštiny jsem nematuroval ( z angličtiny jo) a když jsem sdělil naší profesorce ruštiny, že z Puškinova jazyka maturovat nebudu, oddechla si, a slíbila mi bonboniéru.
  Jen slíbila,mrcha, slib ale nesplnila.
  No a ruské svazačky jsem nepotkal, bohužel. A rovnou říkám, že bych , na rozdíl od Vás neodolal. Pokud by jen trochu vypadaly. A možná i kdyby nevypadaly 🙂
  Puberťák, co se stará o ideologii, když jde o sex podle mě nemá až tak úplně hormony v pořádku :-), nehledě k tomu, že bych je po tom sexu v mnohém ukecal 😀
  A ony by se rády daly . Já bejval fešák ! 😉

 97. nickname – Vytvořil jsem si tam účet, ale chce to po mně hned zaregistrovatsi domaine . Za 15 dollarů ročně to není mnoho, ale musím se nejdříve poučit jak se s tím zachází.

 98. Dobré zas ráno… To mi připomíná jeden zážitek po maturitě – jeli jsme vodu (Lužnici) a v Suchdole jsme čekali, až se všichni slezem… No a popíjelo se. No a pak se vyrazilo do pískovny na půlnoční koupací a potom pokračovala volná zábava. Tak nějak jsme nepovažovali za nutné se po té koupeli obléci, vnitřní zahřívání mělo přednost. No a tak se stalo, že jedna spolužačka povzbuzena popíjením dosti ostře vyjela po spolužákovi. Leč zatímco u ní ten alkohol povzbuzoval, u spolužáka měl účinky dost opačné… Leč dostal se z té prekérní situace se ctí – „Vošukat dceru lampasáka? Nikdy!“
  Takže asi tak…
  (je pravda, že v případě neteře Milouše Jakeše už tak zásadový nebyl…)

 99. jako momentální rekonvalescent jsem tu teď denním návštěvníkem. Se znepokojením pozoruji nárůst nevraživosti a reakcí „ad hominem“. I debata s protivníkem, s nímž téměř ve všem nesouhlasím může a má být slušná, byť chápu, že občas člověk ztrácí trpělivost a dloubne si. I mně se to někdy stane. Nemělo by to ale překročit určité meze, Nenapsat něco, co by člověk tomu protivníkovi neřekl do očí. Tento blok je díky majiteli veden velmi svobodomyslně a bez obsahového ani peronálního dohledu. Uvědomme si, že doku s ideovým protivníkem diskutejeme s respektem, nezačneme po sobě střílet. A někdy, jak jsme se nedávno mohli přesvědčit, stačí málo – bez ohledu na všeobecně sdílené dobré úmysly.

 100. Halladine, to já byla postižená mnohem víc. Do pidlonýra jsme co dítka školní musely a každej musel mít nějakou funkci. A souška úča buď neměla den, nebo mě nějak přehlídla, no prostě na mě zbyla funkce bubeníka. Nutila nás chodit po chodbě ve štrůdlu a já musela bubnovat do pochodu. Bylo mi tak sedm-osm, bubnovat jsem neuměla, bylo to všelijaký, děti škobrtaly a souška vyhrožovala, že mi to dá za domácí úkol.
  Naštěstí se pak souh ředitel přišel podívat, jak nám to jde a souška z leknutí vrazila do bubínku na stole, bubínek spadnul a kutálel se přímo k říďovi. Říďa, starej čutálista, chtěl „zastavit míč“, ale nějako se netrefil. No prošláp ten buben…. 😀

 101. Rputi, žasnu.
  O bubnování jsem ani neslyšel, natož zažil.
  Jediné, co bych mohl přirovnat k Vašemu zážitku bylo to, že ze mě na výšce na vojenské katedře udělali velitele čety.
  Já jsem jinak docela militarista, ale tohle mě vyloženě nebavilo.. No ale pomoc byla lehká stačilo párkrát blbě zavelet, četa ( při pochodu)se zvrhla v neuspořádanej zhluk, a když se já otočil a rozpřáhl ruce a s hraným zoufalstvím v hlase zavelel stát, podplukovník Mina ( on se vlastně jmenoval Girtl, na východní frontu se dostal se slovenskou armádou, pak nějak přeběhli a skončil u svobodovců, se kterými prodělal Duklu) s omluvným tónem v hlase mi sdělil, že mě asi musí sesadit, že mi to fakt nejde…
  Když pak hlasitě uvažoval, koho místo mě, s nemalou dávkou škodolibosti jsem mu navrhl kandidáta. A on to akceptoval.
  Později, na jednom z našich ročníkových srazů, jsem to dotyčnému prozradil.
  Nejdřív mě chtěl zabít :-))
  No ale pak se tomu zasmál.

 102. Ach jo, závidím vám vaše starosti o ruská děvčata a osud Krymu. Já si sepsal seznam přidělených úkolů a zoufale na něj koukám: k veterináři s kočkou na očkování, nakoupit, vytahat kvítka a židle na terasu, ořezat suché větve ze stromů, odzimovat a projet motorku, udělat 3 daňová přiznání, z toho jedno pro Němce žijícího v ČR, avšak pobírajícího plat z USA. Večer pak jít na pivo.
  Přemýšlím, čím začít.

 103. (135) Foundry, já bych Vám doporučila začít tím pivem 🙂

 104. Dobré ráno vespolek,

  Dušane, díky a díky, za muziku i za komentář.
  Zajímavé je, že každý ten začátek vidí trochu jinak, na troubě je dokument PBS (deset dílů, každý rozfrckaný na desetiminutové kousky; snad to najdu někde aspoň pospojované do epizod…. :(); tam právě jsou ty prostřihy – to jde ale víc o osobní vjemy, Bono to holt vidí jinak než Springsteen, i když zajímavé je to taky 🙂
  Vzpomínka Tiny Turner: „Česat bavlny lán… bylo mi jasné, že musím jinam !“ 🙂
  Tak já budu hrabat dál, možná jsem to stáhla do staršího PC, co čeká na opravu nebo na odpočinek věčný…

 105. No a jen bych dodal, že Ruskám jsem se nikdy nevyhýbal – jsou hezké a přítulné 🙂

 106. 2 Foundry – westíkova moudrá rada… Vzpomínám si, jak mě kamarád učil vařit „čínu“ : „Rozhlédni se kolem sebe co máš k dispozici, otevři si pivo a čekej na inspiraci. Když se inspirace nedostaví, otevři si rum, stejně ho do toho budeš potřebovat!…“
  Ale potom bych zvážil tu akci s motorkou… Pomocní chrániči se rojí…

 107. PeSi, mně PaChové až tak nevadí, víceméně se na motorce důstojně šourám. Tedy, málokdy jedu víc, než 120-130 km/h.

 108. Foundry,
  kromě daňových přiznání a piva je to moje běžná agenda, chybí nákupy a vaření oběda, dohled na dítko s úkoly a cvičení na piáno, seřezat nejmladšího kočičáka při snaze proniknout do patra v RD, ošetřit jahody, vertikutat trávník, zasadit trvalky (včera zakoupné v diskontu), zasadit do truhlíků primulky (pro ty ale budu muset do Bauhausu)…
  Taky je třeba převlíknout cíchy a vyprat (slibovali sluníčko, tak chci sušit na balkóně, a zatím je tam hnusně). Hromada prádla na žehlení na mne vyčítavě čučí z koše…
  Jo, a bakalářská studentka mi poslala první verzi své diplomky, tak to budu muset do pondělka projít a okomentovat, a taky dodělat nějaké statistické výpočty pro jednoho z kolegů a připravit podklady pro grantový projekt … a pár dalších věcí se ještě najde v průběhu víkendu 🙂
  Ale hurá, Yuzuru Hanyu včera získal zlatou 🙂 !!!!!

 109. Aha,
  tak minus ta motorka, zato moje trekové kolečko potřebuje normálního opraváře, ten poslední nebyl schopen dát do kupy přehazovačku, co se po 15ti letech poněkud rozpadla. Reklamace nepomohla, holt je to manták a musím jinam.

 110. Foundry, já kdysi slyšel vyprávět pár lidí, co montovali ty ropovody či plynovody z Ruska do evropy.
  Po čechoslovácích prej rusky jely jako slepice po flusu 🙂
  A když se chtěl jeden vyspat, musel prej naklonit betli, aby tu Rusku, co se do ní nakvartýrovala z ní vysypal 😉
  Samozřejmě obrazné rčení, charakterizující situaci.

 111. Halladine, tak nějak, i když já to nepřičítal svému češství, nýbrž osobnímu kouzlu 🙂 Každopádně jsem s těmi slečnami málokdy probíral politiku 🙂

 112. Foundry , já bych to bral jako kombinaci obojího.I když určitě Tvé osobní kouzlo převládalo 😉

 113. Neměl by už někdo tomu Kellerovi dát konečně pár facek? Já bych řekla že si ten pán vskutku koleduje nad únosnou míru! A ani se nečervená!

  …Mezi další otázky patřil například náhled na situaci na Ukrajině a Krymu. „Mnozí kritizují tamní referendum, ale před pěti lety se podobné konalo v Kosovu a nevyvolalo to takové diskuze,“ zaznělo z hlediště.

  Sociolog Keller řekl, že šlo o narušení suverenity země. Stejně, jako v Kosovu. „My jsme neprotestovali, protože jsme se na tom podíleli. Tak se ozýváme alespoň nyní.“…

 114. Halladine, proč neprotestoval proti našemu podílu? Protože Havel?

 115. (141) tak to já Vás troufnu, Matzurko 🙂 Dnes na programu: uvařit oběd, jarní úklid celé kuchyně, leštění nábytku v obývacím pokoji (tedy spíše v počítačovém doupěti -4 PC + server, tiskárna a šnůr a kabelů tolik, že by na nich P.Kořenský pověsil polovinu okresu), dodělat zatím jen (naplánované) záhony o rozloze 12 m2- zbývá napříště pouhých 86 m2), sestříhat šeřík, natřít kus plotu (celkem 147 m), pohrabat trávník za plotem (120 m2), do toho pes (lehce vyčesat, vyčistit zuby, vytřít uši a oči ); zbytek příště … 🙁

 116. A my jsme fakt neprotestovali, a uznali Kosovo jako stát.

 117. Na rozdíl od Slováků, kteří v tom viděli precedens pro jižní Slovensko. A Kosovo neuznali, a je na tom shoda všech politických stran

 118. Halladine, mně tam chybí „jakési“ zhodnocení. Něco aspoň jako „byla to chyba“ nebo tak něco.
  Ale takové „když se podílíme, tak neprotestujeme a když nepodílíme, tak protestujeme“… a furt je to v pořádku…. Ne, se mi to nelíbí!

 119. Dobré ráno,

  Dušane, díky za komentář 131 – že Vy vždycky dovedete vyslovit přesně to, co cítím, ale napsat neumím.

  mohu-li brát ten příspěvek jako petici, berte to jako podpis. 🙂

  No, já nemám zahrádku ani kočku a na prádlo mám „lidi“. Dcera to tak nějak vzala za své a na mně je si jen uklidit to svoje složené do skříně. Inu, je vidět, že jsem špatná matka, neb to dítko nemá žádné způsoby, jak mi předhazuje babička.
  Babička je dnes první bod programu, protože je třeba ji dopravit k optikovi a zařídit nové brýle.
  Pak vrátit knížky do knihovny, neb mi už běží zpozdné, nákup, oběd a odpoledne rehabilitace domácnosti, zcela rozvrácené tím, že jsem týden fungovala tak, že jsem večer dorazila z práce, sedla k počítači a pokračovala na tom, co jsem si donesla.

  Tedy to je umělecký obrat, pocházející z dob, kdy se nestahovala rozpracovaná práce přes vzdálený přístup z pracovního počítače, ale nosila se v podobě role výkresů 🙂

  pokud ještě stihnu uklidit skříně a přebrat oblečení, budu ráda. A musím ještě sepsat nějaké formality ohledně tej práce, jejíž hlavní výsledek leží v práci na dvou panelech a všichni zúčastnění chodí kolem a dmou se pýchou, i když finanční výnos celé akce je zatím daleko ve hvězdách a kdo ví, jestli nějakej bude.
  Ale jeden občas potřebuje udělat něco, o čem prostě ví, že to je dobrý bez ohledu na výsledek.

  Co se přestat na nějakou dobu tady bavit o politice?
  Zabírá nebo aspoň měla by zabírat v našich životech poměrně malý díl a čím víc se jí zaobíráme, tím víc prostoru a tedy i moci nad našimi životy ji poskytujeme.

 120. Šumaváku, nejen.
  Celá topolánkova vláda za tím stojí. Kromě lidovců
  Klausovi se to opravdu, ale opravdu nelíbilo, což dal najevo.

  „Ctím názor pana prezidenta,“ říká ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který uznání Kosova prosadil. „Mně je taky líto, že srbský velvyslanec odjíždí, ale naše vláda nemohla rozhodnout jinak než Kosovo uznat.“

  „Pan prezident byl rozhodnutím vlády překvapen. Dopředu o něm nebyl informován. Pokud by byl členem vlády, zachoval by se jako ministři za KDU-ČSL,“ uvedl Klausův mluvčí Petr Hájek.

  Lidovci pro Schwarzenbergův návrh uznat nezávislost Kosova nezvedli ve vládě tento týden ruku. Byli však přehlasováni.

  Proti uznání Kosova jsou kromě lidovců i opoziční sociální demokraté a komunisté.

  Velmi rušno bylo kvůli balkánskému státu uvnitř strany zelených. Poté, co vláda i díky hlasům „zelených“ ministrů Kosovo uznala, padl od části Strany zelených návrh na odchod z koalice.

  „Každý má právo veřejně vyjádřit, že v koalici, která uznává zločinecké státy, nemá naše strana co dělat,“ řekl šéf zelených na Pardubicku Pavel Křivka.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/stydim-se-rekl-klaus-o-uznani-kosova-dvd-/domaci.aspx?c=A080523_203033_domaci_dp

 121. Nic si z toho nedělejte, rputi, mně se nelíbí celej Keller. To je tak vošklivej chlap, že by mu snad ani Ruska nedala.

 122. Rputi,
  Docela dobře to zobrazuje naši obojetnost. Jednou se na něčem podílíme ( zase mluvím za stát, ne za sebe nebo Vás)a držíme hubu, a jindy při něčem naprosto stejném děláme pohoršené.
  Ostatně na tohle téma se Keller nevyjádřil poprvé, a vždy jasně.

 123. ostatně, v tom kosovu ani referendum nebylo – rozhodl to parlament.
  Ale nedávno mluvil o kosovském referendu i Obama – ač vůbec nebylo.
  On ten pán asi fakt moc v obraze není…..

 124. Halladine 158, a to je přesně, co mi jde na nervy a Keller to evidentně považuje za normální. grrrr!

 125. Rputi,
  keller to naopak odsuzuje

  „Nejpozději Kosovem jsme se vrátili do epochy, kdy mezinárodní právo bylo nahrazeno počtem divizí. Už tehdy bylo jasné, že z toho nic dobrého nevzejde. Nebylo mi tehdy líto Miloševiče, nýbrž právě jen mezinárodního práva,“ míní Keller, který v evropských volbách kandiduje za ČSSD.

  „Po patnácti letech se stejná historie v poněkud jiných kulisách opakuje. Ti, kdo tehdy mlčeli k bourání Srbska, se úpěnlivě dovolávají ideje státní suverenity. Je třeba mít dobrý žaludek na to, aby se mohli rozhořčovat: Rusy je třeba všemi prostředky potrestat. Dovolili si něco neslýchaného. Chovají se stejně jako my,“ uzavírá.

  Už před lety na tento problém Jan Keller upozorňoval. „Nestal se postup NATO v případě Kosova časovanou bombou, která může příště explodovat ve střední a východní Evropě prakticky kdekoliv?“ ptal se v článku z dubna 1999.

  Nyní na události okolo Kosova vzpomíná. „Karel Schwarzenberg se později vřele objímal s šéfem státu, který vznikl na troskách ideje státní suverenity. Rusové okopírovali kosovský recept v případě Krymu. Karel Schwarzenberg to tentokrát považuje za ‚prachsprostou okupaci a anexi Krymu‘,“ cituje sociolog v nynějším komentáři pro Právo.

  Já myslím, že je to jasné stanovisko.

 126. Halladine, aha. Já se načuřila při té citované větě. Mea maxima culpa, beru zpět.

 127. Rputi, já se Vám moc nedivím.
  Při kvalitě citací našim tiskem, kde zveřejní jen to, co se hodí, jeden , či jedna 🙂 může velmi snadno přijít k omylu.

 128. Halladine, myslím, že „díky“ informacím z médií, těch omylů bude habaděj. Ale proto se tu o tom diskutuje – ten ví to a ta zas tohle… 🙂

 129. (165) tedy Halle, správně má být : a všichni dohromady si myslí, že toho ví moc ? 🙂

 130. westíku,
  šak víme, že i tak je to jen část všeho, co se musí za víkend stihnout….
  Foundrymu tu motorku lehce závidím, to je určitě koníček, na který se těší… ale já zase ráda zahradničím, takže to taky spíš beru s nadhledem – nejde o výnosy, ale je příjemné se pak na terase uvelebit pod slunečník a koukat, jak to okolo kvete, případně si k tomu dát misku jahod z vlastního záhonu (což mi připomíná, že jsem zapomněla koupit kristalon či čím se to má hnojit).

  maYdo,
  dcera mne vytáhla na nákupy, tak jsem oběd ošidila v KFC 🙂 Manžel je pracovně vytížen jinde, tak jsem si šly „zaholčičit“, před chvilkou nadšeně vypočítávala, co všechno dostala (ale netuším, proč do seznamu zahrnula i školní potřeby :), asi aby to nešlo spočítat na prtech jedné ruky); teď mi ničí sluchové ústrojí Sindingovou serenádou (jsem zvědavá, jestli to někdy dotáhne na tuhle úroveň https://www.youtube.com/watch?v=7oDkjiwdcqQ)

  A souhlasím, sociolog profesor Keller je opravdu zvláštní zjevení, názorů podivných. jeden by myslel, že když byl téměř perzekuovaným disidentem, že bude uvažovat jinak, a vono ne.

 131. westíku,
  kdepak, spíš „a všichni dohromady neví vůnec nic“ 😀 !!!

 132. Ono je to někdy docela sranda, ale jeden musí být jak ostříž.
  Putin zavolal Obamu a dle Lidovek a dalších – Obama vyzval, aby Rusko, zanechalo provokací, dovolilo americkým pozorovatelům přijet na Krym a písemně odpovědělo na americké návrhy.
  Jak si správně všiml Tomáš Haas na FB, je celkem málo pravděpodobné, že Putin volal Obamu, aby si nechal vynadat a sám neřek ani popel… 😀
  Jde samozřejmě o stabilizaci regionu a má se to prezentovat jako Obamova mistrovská strategie.
  https://www.facebook.com/tomas.haas.1/posts/10201903670373419

 133. Dušane,
  nezoufej, i k vám jednou jaro dorazí… a to pak bude šrumec !!!
  U nás sníh nebyl skoro celou zimu, ale po ránu je ještě mrazivo, takže se bojím na terasu vystrčit lilie, co mi v květináčích vesele vyrazily už na 15 cm. Begonie dtto.
  A jelikož se mezitím u nás vyčasilo a je slíbené slunečno, tak mažu ven 🙂

 134. Jo,
  a dcerka přidala k rockové debatě následující:
  „Kdo nezná Elvise Presleyho, nezná rock,
  kdo nezná Michela Jacksona, nezná pop,
  a kdo nezná Miley Cyrus, je šťastný člověk !!!“
  😀 😀 😀

 135. Všichni dohromady toho vědí moc. To určitě platí, jen není vždycky jisté, kdo a v čem to ví správně 🙂

 136. Dobré odpoledne,

  Matzurko, tak to já spíchla nudle s mákem a bylo.
  KFc je oblíbená obětina, kterou přináším potomkům čas od času, když se hodně zdržím v práci, to pak koupím domů takovej ten kyblík, pustíme si k tomu nějaký oblíbený video a okusujeme kosti a kukuřice.
  Nicméně teď už takový čtyři měsíce je to s prací mizerie, výdělek tomu odpovídá a výdaje se naopak naakumulovaly, takže šetříme i na KFC.

  My jsme se naopak s mladou doma vystřídaly, než jsem zařídila s babičkou brejle, volala, že odchází někam s šermíři a naobědvá se, až přijde. Choť dorazí až večer.

  Takže doma klid a můžu uklízet, akorát si dám nejdřív kafe. Není mi už dvacet a zjistila jsem, že dotáhnout babičku s holí nějakých třista metrů od parkoviště přes obrubníky a přechody a zase zpátky je docela fuška.

 137. Otřepané téma – od zítřka je letní čas!

  Maydo, nešlo by babičku pořešit pro tyhle případy kolečkovým křeslem?

 138. Rputi, asi takhle?
  To nevadí, paní Müllerová, pojedu na vojnu ve vozejku. Znají
  toho cukráře za rohem, ten takovej vozejk má. Vozil v něm před
  lety svýho chromýho zlýho dědečka na čerstvej vzduch. Vy mne,
  paní Müllerová, v tom vozejku na tu vojnu odtáhnete.

 139. rputi, to chce hlavně fyzičku, abych to křeslo nepotřebovala. 🙂

  Přiznám se, že si neumím si představit, jak to křeslo tahám z kufru v mezeře necelého půl metru auty, v parkovacím pruhu mezi jízdné dráhou na jedné a s tramvajovými kolejemi na druhé straně. Ono to chce mít taky nějaký místo na manipulaci s křeslem a toho se obvykle při parkování nedostává. Aspoň v centru Prahy teda ne.

 140. (178) 🙂 Tak nějak , dvd, mne vozilo k soudu, když jsem si zlomila kotník 🙂 Jen místo paní Mullerové mne vozil syn …. to bylo veselosti na Starém Bělidle 😕

 141. (180) tedy vozili .. nějak mně v poslední době koktají prsty 🙁

 142. maYdo, ony ty pojízdný židle jsou i skládací, právě, aby se placatý vešly do auta.

 143. Matzurko, stran vzniku rocku budu s Dušanem a broukem v kolizi. Rock dal lidem Bůh. God gave rock and roll to you. Proč by si to kapela Argent vymýšlela a Kiss to po nich opakovali? 🙂

 144. Šumaváku, víš proč má ty podpatky? Mám silné podezření, že Jůlinka je velice mrňavá. Když koukneš na fotku, tak Putin je na chlapa taky poměrně malej a ona vedle něj je určitě taky v botách na podpatku – vždycky je nosí.
  Tažko dělat „velkou revoluci“, když nejsi vidět od země! 😀
  https://www.google.cz/search?q=Tymo%C5%A1enko&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2-02U8T0B8rRtAb9ioDoBg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1154&bih=725#facrc=_&imgdii=_&imgrc=jcXLUX7sM1kKIM%253A%3BP239H9afNQMg7M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.eastjournal.net%252Fwp-content%252Fuploads%252F2011%252F08%252Ftymoshenko-e-putin.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.eastjournal.net%252Fucraina-arrestata-julija-tymosenko-volto-della-rivoluzione-arancione%252F8942%3B575%3B425

 145. Copak v Německu, tak mají všechno lepší… 🙂

  Třeba ta terapie, Šumaváku, funguje jen na jehlových podpadcích.
  A na úvahy o koleškovíém křesle se vykašlat je neodpovědné. Penze se blíží a je třeba pamatovat na zadní kolečka.
  měla bych začít šetřit do kasičky…..
  Ale nemám kasičku “ na kolečkový křeslo“

  Měla jsem kdysi kasičku s nápisem „na miminko“ a druhou s nápisem “ na pevné nervy“. Kasička “ na miminko“ už je zadaná, permanentním fixem z ní byla, když nastal čas, kdy miminka odrostla vyrobena kasička “ na umělý zuby“.

  A kasička na pevné nervy vzala za své, když jsem s ní jednou v záchvatu vzteku praštila o zeď.
  Vlastně teď už si ani nepmatuju, jetsli jsem tu kasičku rozbila já nebo manžel. No jo, je vidět, že jsme opravdu jedno tělo, jedna duše.

 146. Na Ústřední volební komisi Ukrajiny podal dokumenty pro registraci jako kandidáta na prezidenta zástupce Internetové strany Ukrajiny Darth Vader.

  Jak oznámila tisková služba ÚVK, podal Darth Alexejevič Vader úplný balík dokumentů včetně o zaplacení peněžní kauce ve výši 2,5 milionu hřiven. Tak v sobotu o poledne měla ÚVK dokumenty 14 uchazečů, z nichž 5 už byli zaregistrováni jako kandidáti.

  Nejzazší termín podání dokumentů pro registraci kandidátů na prezidenta je 24.00 v neděli 30. března. Prezidentské volby byly na Ukrajině stanoveny na 25. května.

 147. (186) maydo, to kolečkové křeslo lze pořídit i bez kasičky; já si ho sice (dávno)pořídila, ale tehdy ředitel pobočky VZP mně řekl, že jsem pitomá, anžto VZP kolečková křesla půjčuje (ostatně to moje křeslo VZP odkoupila za 1/2 pův.ceny); snad to platí i v současné době.Když jsem před pár léty utrpěla komplikovanou zlomeninu, půjčil mně staré (nepotřebné) křeslo Domov důchodců, údajně má také křesla na půjčování i Červený kříž .
  A ty podpatky u „ukrajinské plynové princezny “ mne také zaujaly; mám takových střevíců hafo, a jen na ně smutně koukám 🙁 Asi bych to měla risknout…třeba na nich budu jako křepelka 🙂

 148. Dobrý den,

  Putinova výška je uváděna několika prameny mezi 165 až 170 cm. Medveděv je ještě větší prcek, nikde ho nenaměřili vyššího než 162. Výška Timošenkové se dá jen odhadovat, údaje o výšce a váze nezveřejňuje.
  Pro zajímavost Kličko má 201, ale Janukovyč 198.

 149. Dušan připomenul Alana Freeda, já k tomu dodám film American Vax. Nejenže je to story o Alanu Freedovi, ale uvidíte naživo Chucka a Jerry Lee.

  Rock and roll is here to stay!

  Jsou zde snad pamětníci, kteří vyřvávali: „Dej mi Pánbu kýbl bublin, ať nemusím topit uhlím“?

 150. mám jeden podvečerní dotaz:
  proč v rádiu a tv používají termín, že se bude „modernizovat“ dálnice D1?
  kdyby říkali modernizovat tankodrom, dobře.
  ale D1?
  ta se snad konečně bude opravovat?!
  nebo se tam chystá pojízdný chodník, pro auta vznášedla či čo takého?

 151. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zachranoval-jsem-nemocneho-hajil-dekan-jizdu-s-majackem_302560.html

  Ševčík blbne.
  „Být liberál neznamená chovat se sobecky a bezohledně. Být liberál neznamená udělat z vlastní fakulty gubernii, křičet na studenty v kabinetu, ponižovat studentky ani mstít se kritikům. Být liberál neznamená ohrožovat život spoluobčanů bezohlednou jízdou po dálnici v protisměru,“ stojí v dopise, který podepsal Martin Pánek

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/214411058200013/
  Romové jdou volit Svobodné 🙂

 152. Jůlinka na té fotce kouká na Medvídka jako by to byl svatej obrázek 🙂

 153. >dvd a Rputi,
  díky za gratulace, ovšem dítko ještě zdaleka nehraje jak ten Japonec 🙂 Ale přinejmenším se stejným citem, byť technika trochu kulhá, ona má totiž tlapku tak akorát na oktávu, když se snaží… tak huvidíme. Na necelých 11 let to je docela slušné. Jo, hudební nadání má po mém tátovi, zjevně překočilo generaci 🙂
  A ten slogan donesla ze školy, což mne těší, zjevně ani nikdo z jejích spolužáků Haně Montaně současného období nepropadl 🙂

  MP,
  pokud dal rock lidem Bůh, tak stejně u někoho musel začít, ni ? Takže jde o to se popídit, kdo byl tím prvním obdařeným 😀

  maYdo,
  u nás by se asi KFC „kyblík“ neujal, prostě nemám ráda obíračku, a kůžičku ani s trojobalem. Takže raději cokoliv, kde jsou grilovaná prsíčka, ale ani tak tam moc často nechodíme, neb jsem lakomec a většinou raději udělám něco rychlého sama, i kdyby jen omeletu 🙂 Už mi krásně vzešla pažitka, takže si ji budeme sypat na chleba s máslem nebo pomazánkou a spokojeně pomlaskávat.

  Ale v zásadě mi šlo o vyjádření souhlasu s Foundrym, že než se hádat kvůli Putinovi nebo Ukrajině, také se raději se věnuji drobným radostem života mého – dokud jsou…. a do debat ohledně ekonomických teorií nemám šanci přispět, tak raději ten rock 🙂

 154. Martine,
  American Vax mám už samozřejmě ve své filmotéce dávno 🙂

 155. Jj – dělá diblíka. Sarafán do špetky, dvorská poklonka, poupátko ledva rozkvetlé… 😀

 156. MAtzurko,
  u nás je to taky jen vyjimečně. To bych za chvíli neprošla dveřma a myslím, že ani můj odolný kachni žaludek by častější přísun podobné stravy bez potíží nezvládal. 🙂
  Ale někdy když se vracím z kanclu okolo desáté a KFC mám při cestě, tak je to taková příjemná tečka za hektickým dnem. Jo, zdravovědci by mně nechválili, smažený kuře v deset večer, ale ten psychologický přínos se taky počítá 🙂 ono k tomu patří taky to společné koukání na nějakou volovinu, kdy se naskládáme kolem počítače na pohovku na jednu hromadu a jistá vyjimečnost je i v tom, že jinak stravování v tomto prostoru a u televize netrpím.

  Druhá varianata je, že nahlásím, že jsem na cestě a nech’t potomstvo zajistí pizzu z pizzerky za rohem. Nebo ji rovnou objednám a oni ji jen donesou.

  Ale chleba s tvarohem je taky oblíbená pochutina, a místo pažitky na něj sypu sekanej syrovej pórek. Nebo tvaroh s utřeným česnekem a sekanou bazalkou – mňam!
  No, dnes bude chleba s fazolovou pomazánkou. Ale hezky u stolu, konečně se sejdeme na jeden večer v týdnu všichni a já si to musím užít. ,Zítra zas choť odjede do práce a dcera odjíždí na deset dní na jazykový kurs, takže tu budu jen s klukem a ten po mnohých urgencích dorazí ke stolu, shltne jídlo a odebere se nadále čučet do počítače.

 157. Rputi,
  když začnete o módě (ženské) , tak to na mě můžete rovnou mluvit aztécky 🙂
  Ale na té stránce se mi tak nejnormálnější zdály ty cikánské šaty dole.

 158. Vidim ze to byla vazne minena otazka 😉

  Nepise se me o tom snadno ,protoze je to sice historie,ale zaroven tak nejak i moje mladi, a loupe me v zadech, k pocitaci si zacinam obcas brat brejle, a vubec! 😉

  Tak tedy Rock a rockova muzika vubec se prakticky vyvinula z rockenrollu padesatych a sedesatych let, stareho blues ,beatmusic, atd.
  Nevim jak hluboce vas to skutecne zajima, dalo by se toho napsat asi spoustu,neco o tom dokonce vim, ale muze to bejt pro ostatni i trochu otravny, nejni to totiz ani o SSSR a ani o „dobrejch starejch casech na Donbasu“ ,(ackoliv ? 😉 tak pokud chcete ,napiste.

  tady mate pro zacatek nejakej link

  http://www.youtube.com/watch?v=R-j2rILarYA

  bohuzel pouze anglicky

 159. Zkoušel jsem American Vax najít Googlem, ale marně, ani filestube ani IMDb se něm nezmiňují. Což je škoda. Já mám Rock Around the Clock s Billem Haleyem a vysrtupují tam ještě Platters. Mohu poskutnout přes nějakou úložnu.

 160. Fujtajbl vespolek,
  no, koukám, že jste se tady hezky bavili, kafemlejnky jely svoji linii „Kdo kontinuelně vulgárně nenadává Putinovi a nechce vyhladit 140 mio lidí, nebo z nich aspoň udělat votroky, je ruskej agent“. Možná je to nějaký site effect realizace přísloví „Koho chleba jíš, toho píseň řvi jako kráva“. Kdoví?
  Já zamelduju z trochu jiné hromádky. Prodavači a realizátoři vodovodních vehementů, čurapajzlíků a soustav se určitě musí rekrutovat z jedné zcela konkrétní a velmi uzavřené množiny lidí. A běžnej člověk, v rozsahu absolvent základky až člen akademie věd mezi ně nemá šanci se dostat. Usazoval jsem dneska nové WC, vzal jsem hadičku na připojení vody, našrouboval ji na roháček a druhý konec jsem chtěl našroubovat na splachovací nádržku. Nešlo to. Ne že by ten šlaušek byl dlouhej, či krátkej, to ne. On na jedné straně měl půlcoulku převlečenou matici a na druhé straně měl tříčtvrtku. Výslovně jsem vodouchovi pravil, že chci šedesát centimetrů půl coule na půl coule. Vodouch řekl „Jo“ a suše mi prodal 1/2″ na 3/4″. Blbec jsem si to nezkontroloval na místě a teď se s tou hadičkou můžu tak akorát přihlásit mezi flagelanty. Kdyby to byl vodouch v našem Městě, byl bych ostružinatý a hned bych si to zkontroloval, protože o něm vím, že je na stejném stupni vývoje jako Watto, ten hmyzák z Tatooinu. Akorát nemá křídla. Postěžoval jsem si v plénu a zjistil jsem, že jsem asi jediný na okrese, který stavěl koupelnu a nemá doma větší množství opletených hadiček všemožných rozměrů, které se vůbec k ničemu nehodí. Diverzní akce vodouchů dosahují nesmírných rozměrů a vůbec nechápu, jakto že BIS, státní zástupci, či speciální jednotky prostě nekonají. Všichni se tváří, jako by se nic nedělo a zabývají se margináliemi, jak dostat Nečase do polepšovny, či jak udržet Rittiga alespoň dva dny ve vyšetřovací vazbě.

 161. Vznik rock’n’rollu je naprosto přesně popsán ve filmu Back to the future. Marty McFly se předváděl, slyšel to bratranec Chucka Berryho … A bylo 😉

 162. Dušane, velice se omlouvám – vypadlo mi slovo. Celý název filmu je American Hot Wax.

 163. člověče ptákopysku, to je nějaká genetycká mutace nebo co. Když jsem sem dávala novou kuchyň, tak se taky dělal novej odpad a podobně- Hoši bylo hodní, pečliví, to zas jo. Vysekali, zasadili trubky, vzali maltu zahladili, po sobě uklidili. No já byla tak nadšená, že jsem si ničeho nevšimla.
  Instalovala se kuchyň, usadil se dřez ….. a ĎOURA NIKDE! Zahladili i s tou ďourou! Zatmělo se mi před očima, vytočila jsem číslo a řvala jak buvol, že jestli mi okamžitě neřekne, kde je ta díra, tak ho přijedu osobně vykastrovat. Blekotal, že asi půl metru od země někde v prostředku a jen mě prosil, abych tak nekřičela, že je zrovna s dětma na horách a děti se strašně bojej… 😀

 164. Bill Haley poprvé zazářil ve filmu „Blackboard Jungle“, podle scénáře Evana Huntera (Ed McBain) v roce 1955, pod úvodními titulky právě písničkou „Rock Around the Clock“ (1956), American Hot Vax byl natočen – jak jsem zjistil na Wiki – v roce 1978. Těch černobílých rockových filmů z padesátých let je několik. Kromě již zmíněného „Rock Around the Clock“(1956) to jsou „Rock, Rock, Rock“ (1956), „Mr. Rock and Roll“ (1957), „Don’t Knock the Rock“ (1957) a „Go, Johnny, Go“ (1957). Děje těchto filmů jsou si podobné a nestojí za moc, ale pro nostalgika mé generace, je to odpočinková záležitost mi¨ísto denní dávky politiky a televezních katastrof.

 165. NoName, jak se vám to podařilo – hledal jsem to pod titulem a vypadlo mi 200 různých filmů (ani v úvozvkách se výběr nezúžil), hledal jsem i pod Alan Freed a také nic

 166. Rputi,
  jo, to je oblíbená finta, zaházet maltou a pečlivě zaštukovat všechny otvory. když nám stavěl Metrostav barák pro firmu, nějak se netrefili s ďourou proti skříňce s dřezem a vodouch montující sifon pro dřez suše potočil odpadní trubku ke zdi, připojil vodu a odešel. Prošlo to i kolaudací. Ale provozem už ne. Baby, který si šly mejt hrnky od kafete, měly během chvíle pocit, že jim teče do bot. 🙂
  Kdyby se ti někdy náhodou podařilo zažít, že zedníci zatáhnou lepidlem v perlince, přebrousí a následně zaštukujou elektrikářovi všechny krabice i s drátama, protože toho elektrikáře nemají rádi…. to bys teprve zažila cvrkot! I některá slova a zcela neotřelé větné vazby, které neznáš, by ses přiučila 😀

 167. Občas si to ulehčuji přes google … Dám „imdb american hot wax“, a je to. Interní vyhledávání na webových stránkàch často nic moc …

 168. brouku,
  ano ptala jsem se, neboť jsem se chtěla něco dozvědět, akorát to trochu zaniklo 🙂
  Mně šlo o jeden jistý dokument, ale začínám mít pocit, že se mi jich možná popletlo více dohromady. Ten vámi odkazovaný link jsem našla včera v noci, jakož i řadu dalších…. trouba je skvělá 😉 AJ nevadí, písničky se nepřekládají, a zbytek dceři přeložím, pokud to nebude zvládat sama. Mně k angličtině namotivovali The Beatles, neboť v přesně jejím věku nás táta vzal do kina na klubové představení Yellow submarine, a bylo vymalováno 🙂

  Dušane,
  American Hot Vax mám v avi formátu, kvalita nic moc, ale je to koukatelné a zvuk je OK taky (a o to jde v prvé řadě) 🙂 Nebyl to nějaký nízkorozpočtový film mimo Hollywood ?

  NoName,
  jistě, k filmům Back to the Future mám vřelý vztah… ale nemilou vzpomínku na simulovaný let v tom jejich stroji času, páč se mi z toho neudělalo volno… oni to kdysi měli v Universal Studios zábavním parku.

 169. NoName,
  OK, já to hledala přímo na imdb, tak to jste mne převezl 🙂

  Jo, taky je na torubě spousta dokumentů o hippies a „zlatých šedesátých“, vesměs to ale vyznívá dost negativně, tedy kromě té hudby.

 170. (167) Matzurko, jaké „zvláštní zjevení“? Byl, jest a nejspíš bude prachobyčejný komouš – vyžírka (což i přiznal, že do KSČ lezl z prospěchu), momentálně šmrncnutý do zelena, k té rudé. Kdepak nějaký disident.
  (Že mně baví, kolik lidí zde s ním souzní, to už je čistě osobní škodolibost))

  Ad jarní činění, auto seskočilo se špalků, zavrčelo a je v plné pohotovosti. (Maličkosti, jako doladit jeden přerušovač, který nepřerušuje, provozovatel dvouvačky nepotřebuje a je co dělat zítra)
  Bylinné latifundie vzkvétají za okny i na balkóně. Jen šortky se přes zimu nějak srazily. 😛

 171. A svět se v prdel obrací… 😀 😀

  Policisté vyrazili na diskotéky, šestnáctiletý chlapec nadýchal dvě promile
  Syn umlátil svou matku násadou od smetáku
  Seřval Gatese, porazil rakovinu a milovanému týmu pomohl s nejcennější trofejí
  Sexuoložka Hanka Fifková: Tajemství erotické fantazie žen
  Wow! Topmodelka Němcová vystavila svá kůzlátka ve svůdné podprsence i nahoře bez

 172. Rputi, neobrací. Projdi se, uvař si chutnou večeři, otevři láhev dobrého vína a pusť nějakou rockovou muziku. To opakuj několik dní a nečti zprávy. Uvidíš, že se světem je všechno v pořádku.

 173. Modroptáku, já jsem relativně v pohodě, ale mám maila na seznamu, tak jsem to otevřela, uviděla titulky a začla se kácet i se židlí … 😀

 174. (224) Matzurko, zajímavé je, že tam o vstupu do KSČ není ani slovo.
  Ani tohle, což je celkem známé: „„Jestliže člověk pracoval v oblasti společenských věd, tak předpokladem byl vstup do komunistické strany. Kdybych dělal celý život závozníka, tak jsem dnes mohl být vzorný antikomunista a nadávat na ty, kteří studovali,“ uvedl 59letý Keller ke svému vstupu do Komunistické strany Československa (KSČ).
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-barbory-tacheci-s-janem-kellerem-fgx-/domaci.aspx?c=A140204_143438_domaci_cen
  (226) Svět je čím dál, tím stejný (někdy mám dojem, že se i mírně lepší, ale skutečně jen někdy).

 175. Dobré ránko!

  Nic netrvá v světě věčně, ani láska k Ficovi, takže Fico prohrál a zvítězil Andrej Kiska.
  Moc se toho o něm člověk nedozví. Bývalý veeelmi bohatý podnikatel, který se teď věnuje filantropii v nadaci Dobrý anděl. ZVolila ho cca pětina Slováků, co tomu říkají ty zbylé 4 pětiny není známo

  Za to je známo, co tomu říká pan Palata. Nejenže Kiska je báječný, vynikající, nejhodnější a vůbec nejlepší, ale i Slovensko je báječné, úžasné a my Češi můžem jenom závidět a nejlépe by bylo zalézt do kouta a tam se stydět.

  Takže co Kiska, proč Kiska, jsem se ani moc nedozvěděla, ale jak jsem tak šmejdila po Palatovi, dozvěděla jsem jinou zajímavou věc, která s Kiskou vůbec nesouvisí, za to však s Ukrajinou – další střípek do mozaiky.
  V r. 2010 pan Palata velmi jásal nad faktem, že Juščenko udělil Banderovi posmrtně vyznamenání Hrdina Ukrajiny. To věru na okrajové hnutí nevypadá…

 176. Fico dostal svých 40%, v prezidentských to nestačí, ale v parlamentních ….
  Palata je něco skutečně …. nechutného, ať už píše o ČR, SR, Maďarsku.

 177. NoName, já určitě nechci mluvit o „mafii“, ale to, že novinářské ceny dostávají lidi jako Palata nebo Macháček cosi naznačuje…
  Máme mnohem lepší novináře!

 178. 59 Jistěže, Halladine. Vzpoura proti Bohu a králi. Proč však chodit tak daleko? Stačí 28. říjen 1918. Z hlediska principu legality, prohlašovaného EU a dalšími vůči Ukrajině, Krymu a Rusku, Československo vzniklé odtržením od Rakousko-Uherska formálně neexistuje. A Slovensko jsou Horní Uhry.
  Naproti tomu Rusko restituuje své poměry a za vlády Putina I. se vrací k předbolševickému pořádku. Nechápu, proč se to někomu nelíbí.

 179. 228, Modrej, bez rockové muziky by to nešlo? Mozart by nestačil?

  231, Rputi, jsem přesvědčen, že lze prožít nejen příjemný víkend bez znalosti kdo je například Kiska.

 180. 234
  Schumachere, proč tak daleko?
  Inu proto, že hlásání USA o legalitě v této záležitosti je při přihlédnutí k historii dejme tomu pikantní.
  Samy vznikly stejně. 🙂

 181. například minulý čtvrtek tu byli od king crimson,
  🙂

 182. Jinak Vás , Schumachere vítám do klubu ruských špiónů 😀

 183. 208 Ptakopysku, pojmi to jako projev snahy o Tvou bezpečnost. Onen šlauch můžeplnit funkci dost účinného řemdichu, zvlášť když na jeden konec namontuješ ze svých zásob něco aby se to lépe drželo a na druhý konec něco co zvyšuje bacivost.
  Obecně doporučuju řemdich kratší, tak 30 cm. Výhodou takové instalatérské potřeby je, že není zbraní „sui generis“. V zoufalství jsi hledal čím by ses bránil. Pod autosedačkou, v kabele či tak jinak jsi měl ten šlauch koupený pro domácí potřebnost.

 184. Schumi,
  to je zajímavý nápad. Do té tříčtvrtky cosi namontovat a je z toho obranný a bezpečnostní prvek jak voči.
  Stran Mozarta – toho bych do hudby netahal. Mozart byl ve své době typický popík, mainstream kalibru Michala Davida. Jako měřítko kvality hudby lze velmi dobře použít Pražany. Pražané rozuměli Mozartovi, rozuměli Michalu Davidovi a rozumějí Rytmusovi… tfuj

 185. Schumi, znáš to: podle sebe soudím Tebe. Asi by bylo noblesní doporučit Mozarta, ale bezelstně se přiznávám, že si klasickou hudbu nepouštím (teď mně tady „jede“ Creedence Clearwater Revival). Když mně ji někdo pustí, tak zdvořile poslouchám. Jsem-li dotázán na názor, tak sděluji, že se mně to nelíbí. Jsem prostě jednoduchý rocker a neuráží mě ani popík 🙂 Takže, mně by Mozart nestačil.

 186. Creedence Clearwater… Čistící voda na kredenc? 😀 😀 😀

 187. Take it to the Jelly Roll – sice není CCR, ale John Fogerty a to je totéž po čtyřiceti letech.

 188. MP,
  dobrá připomínka. Hodil jsem na gramec Pendulum 😉

 189. Dobré nedělní odpoledne,

  stran Mozarta, ptakopysku, by ses shodl s mým mužem. Jeden z těžkých minusů v očích jeho tchyně, která je přesvědčená, že každý „kulturní člověk“ musí Mozarta ctít a se zatajeným dechem poslouchat. 🙂

 190. nám leží na gramofonu edgar broughton band
  teda tohle si tam včera odložil syn, pacholek nepořádný 😀

 191. No vida – v dývku jsou koledy….a já je od Vánoc hledal…
  Tak tedka este kde mám tu Evu a Vaška ….

 192. Příští 2 a půl hodiny bude na Radio Šumava – Might Slim McClain – soft blues soul sedmdesátých let a pak Super Session varhaníka Al Koopera s kytaristou Mike Bloomfieldem. Na basu Stephen Stills. V mém rejstříka jedna z nejlepších blues-rock fussion přelomu šedesátých let.

 193. Tak jsem k tomu na chvíli sedl, a budete-li hledat, můžete najít vlevo, zcela nahoře v hlavičce, vedle odkazu „Home“ také odkaz „Radio Šumava“, který otevírá stránku s odkazem k přehrávání.

 194. Fujtajblový podvečer,
  docela se těším, že zítra jdu do práce a budu se venovat jenapouze vkládání nových sbírkových předmětů do počítače a do fotoaparátu. Víkend jsem strávil usilovnou prací na globálním oteplování a bolí mě z toho celej člověk. Měnil jsem totiž v CO2, vodní páru, prach a popel neupotřebitelné haluze. Každoročně si říkám, kdybych si koupil pořádnej štěpkovač, pomydlil haluze na štěpky a topil s nima půl roku v kotli, to by byla pohodička a úspory! Ale naráží to na jisté nepřekonatelné překážky. Každoročně potom, když mám během jednoho, dvou dnů haluze spálený, ležím na kanapi jako lazar a jsem štont akorát zavodňovat organismus a plnit ho důležitými minerály, vitamíny a tetrableptany, zase kalkuluju – to bych si musel koupit kotel, lítat po úřadech jak pánské přirození v Ludolfově číslíče kvůlivá dotaci, koupit ústřední topení od certifikované firmy, zaplatit certifikovaného projektanta, zaplatit certifikovaného znalce tepelného únikáře, koupit štěpkovač, shánět pelety až štěpky dojdou… a na to se můžu co? Ano, přesně to. Zlatej Temelín!

 195. Neměl bys mít taky každoročně revizi na ten kotel, ptakopysku?
  To už pak opravdu vyplatí dva dny ležet na kanapi a zavodňovat organismus.

  Jen pamatuj na zadní kolečka a zavčasu zaškol Pyšvejce, aby až budeš moct jen ležet na kanapi, aniž bys předtím přispěl ke globálnímu oteplování, nemusel poslouchat takový ty ženský řeči ála „Kdyby ses dědku staral, dokud jsi mohl, mohli jsme teď mít štěpkovač a kotel ….“

 196. ptakopysku, tak to bacha! Podle nejnovějších průzkumů emerickejch vědátorů den po zavedení letního času se o 25 procent zvyšuje počet srdečních infarktů!

  Já se sice tak daleko nedostala, ale s tou posunutou hodinou se mi posunul i den a já celý dopoledne trpěla pomyšlením, že je pondělí a musím na poštu. Zjistila jsem si na netu, že je neděla, vysvětlila jsem si, že v neděli je pošta zavřená a šla bych na poštu zbytečně, uklidnila sem si se …. a za hodinu mě to napadlo znova! Strašný! 🙂

  Jediný, co mě mate, že podle těchže výzkumů, se při přechodu na zimní čas a posunutí té hodiny zpátky, naopak počet infarktů o téměř čtvrtinu snižuje ….??

 197. Rputi,
  já přechodem na letní čas pouze ráno změním souřadnice očních víček. Ze zavřenýchz na otevřené. tu hodinu, kdy bych normálně spal se ploužím životem v somnambulním stavu a probouzím se podle času zimního. Takže mě žádnej infarkt složit nemůže. Maximálně tak někam spadnu, nebo do něčeho narazím…

 198. ptakopysku, no právě – narazíš, lekneš se a je malér! 🙂

 199. Copa menšiny, ale ty většiny, to je průser.

  Dnes při procházce na Vyšehrad, na Vyšehradě a z Vyšehradu…prakticky výhradně je slyšet ruština, všude včetně autobusu do Poděbrad, metra, parků, ulic. Dtto ondyno cestou po Praze 1 a vlastně pořád a všude. Kam se hrabou KV. Takže začnu hnedat petici za vyhnání všech rusky hovořících zpět do Ruska nebo odkud přišli…aby náhodou otecka Putina nenapadlo, v souladu s jeho prohlášením, že je zas načase obsadit Česko a pár desítek let ho okupovat, případně udělat referendum jako na Krymu…nepochybuji o tom, že by i mnohý Čech nadšeně hlasoval pro připojení k Rusku…zejména po zdejší diskusi v posledních týdnech:(

 200. Potřebuji vědět jestli Vám radio Šumava nepadá. Přestavuji bit rate ze 128 kb na 96kb. Nerad bych šel níž, kvalita pak slyšitelně trpí.

 201. Jo, teď mi to jde plynule a krásně stereo… dík!

 202. ok, Šumaváku.
  Nebudu vycházet z domu a případné tazatele o cestu do Prahy odkážu k tobě na Šumavu…
  Chudáci Ukrajinci?
  Doufám, že z nás v ČSSR v osmašedesátém měli Rusáci taky takovou prdel jako ty z Ukrajinců.

 203. šimone, to musíš pochopit! Takovou dobu tu Andy trápíme s Putinem! Vždyť už nás prosila, ať toho necháme. Ona dneska večer určitě nechtěla hovořit o Putinovi, ale po těch hovorech tady už ho vidí všude.

 204. Rputi,

  asi i pod postelí… 🙂
  Von ten putin nevypadá zle.. na svoje roky. 😀
  Není tlustej, postava vysportovaná 😀

 205. Halladine pssst! Andy nechce mluvit o Putinovi! Rozrušilo by jí to.

 206. Halladine – přestanete s tou politickou pornografií !
  Jakoby vam nestačil ten jeho letní čas ….

 207. Andy,
  a nebylo by lepší jít raději nadávat těm Rusům, co sem lezou, když je tu nechceme… ?
  Ne vážně, já teď fakt nevím, o co vám vlastně jde – můžeme se spravedlivě rozhořčit, že sem lezou, leč majitelé cestovek a obchodů se suvenýry s vámi souhlasit nebudou… mají přece svobodné právo obchodovat ? A platný to bude houbelec, nikdo ze zdečtoucích není nadán mocí takovou, aby to vše srovnal.
  Pořád si myslím, že je na Ukrajině a Rusku, jak ta krize nakonec bude vyřešena, a doufám, že se to i nadále bude odehrávat bez krveprolití. Být věřící, tak se za to i pomodlím, ale nejsem, takže můžu jen „spiro a spero“.

 208. A jak to bylo v Malované na skle..
  Boli tu tankisti z gardové Kantěmirovské divízie. Bože , ti vedeli znásilňovat!
  Slúbili, že prídu zas..
  Neprišli .. 🙁

 209. Dovolím si opět zahradnickou odbočku,
  mech z trávníku vyhrabaný lze nacpat do kompostu, či je nutno za úplňku polít lektvarem, spalit a na žhavém popelu provést rituální tanec ? My toho máme nějak cufíl, tak nevím, jestli s tím zamulčovat rybízy a jahody, nebo raději ne-e… ?

 210. Šimone
  V rusku prej letní čas zrušili před dvěma rokama.
  Sakra .. že já nedržel hubu..
  Ptakopysk už asi píše zvací dopis ! 🙂

 211. Matzurko, my jsme ho kdysi pálili, v šerém dávnověku, když se to smělo. Teď nic nehrabeme, protože to máme na chalupu z ruky a trávník taky žije.
  Odér ze spálené trávy pro mně vždycky znamenal, že jaro už je tady.

  Možná omezit tvorbu mechu, aby ho nebylo příliš?

 212. Do kompostu ano, přidal bych koňský hnůj, aby se to prohřálo a propařilo. To většinou likviduje nejen bakterie, ale i klíčivost.
  Pokud jde o mech v trávníklu, většinou stačí povápnit. To je moc kyselá půda.
  Povápníš-li nehašeným vápnem, zmizí nejen mech… 😉

 213. Rputi, jeden vynikající diskutér ze starého Psa „vlk“ (myslím, že původně byl pV) tento způsob debaty, kdy se dva diskutéři mezi sebou baví o třetí osobě, nazýval bago. Považoval ho za pokleslejší způsob komunikace. Vždy jsem s ním souhlasil. Jsem přesvědčen, že pokud má kdokoli komukoli potřebu sdělit, má ho oslovit přímo a jasně sdělit svůj názor.

 214. Mimochodem, profesor Zubov pravil, že on jedině v Mockbě, do Brna ani jinam prý ne. Ale jelikož ten pán prohlásil, že na Ukrajině nedošlo k válce jen díky dokonalé americké diplomacii, tak si o něm myslím své….

 215. Šumaváku,
  vápno moc nezabralo, letos ta zima byla nějaká mechu příznivá. Do kompostu to teda směle nacpu; koňského hnoje můžu mít libovolné množství, neb jsem nedávno zjistila, že jedna z mých nových studentek je z vedlejší vísky a chová dvě kobylky 🙂
  Nehašené tedy raději ne…. 😀

 216. Modroptáku, to se tak přiházívá lidem, když se pokusí o flamme.

 217. Andy, pokud se Tě přijdou zeptat na cestu do Prahy až k Tobě do bytu, klidně je pošli do hajzlu a volej policii.
  Ke mně se nedostanou, tady se pro samé Rakušáky a Němce nedá odbočit ze silnice vlevo, natož přejít na druhou stranu.

 218. (280) V papírových Lidovkách rozhovor s dotyčným profesorem Zubovem. Moudrý pán, zdá se. Třeba s názorem, že Bandera nemá na svědomí ani desetinu Ukrajinců (včetně Židů z Ukrajiny), ve srovnání s NKVD. Na Rusa dost výkon.

 219. Ad Palata, v Lidovkách to dost „provětrali“, ale Hujer Palata se udržel. Pozoruhodné je, že se tam sem tam objeví i rozumní lidé, ve včerejších ten Zubov nebo Matyáš Zrno.

 220. Ajrovko, to Henlein je proti SS taky břídil. 🙂

 221. Kliiid. Dočkáš se!
  Již zítra se dočteš ve všech novinách, že Hollande nevyhrál proto, že volby byly nedemokratické, zmanipulované a Hollandeho voliči nepřišli, protože měli strach z policie, která hlídala volební místnosti! 😉

 222. (287) On se tu někdo zastává SS?
  (288) Co obálky? Na tom Krymu prý nebyly …. Osobně bych ale viděl problematičtější věci, než ty průhledné urny.

 223. Ne, Ajrovko. Nikdo se nezastává ani SS, ani Henleina, ani NKVD, jen Zubov se zastává Bandery, poukazem na to, že v NKVD byly větší svině. Rač prominout, ale pro mne fakt, že někdo byl menší svině ještě nezakládá důvod, pro který by mu mělo být uděleno státní vyznamenání.

 224. Zubov jen uvádí ruské šílení do relace.
  Bandera byl nepochybně postava nepříliš vábná, dokonalý produkt sovětských poměrů na Ukrajině, takže si ho může brát do huby či do klábosnice někdo, kdo nemá na triku horší věci. A nápověda pro pomalu chápající, Putin to rozhodně není. Ten Zubov se bude asi ve věci orientovat o něco málo lépe než my ….

 225. 2 Matzurka – ad 281 – jsou dva způsoby – 1) – náročnější – polejt mech zelenou či modrou skalicí, (roztok tak lžíce na litr), počkat až to zčerná, vyhrabat železnejma hráběma až na podklad a ten fujtajbl spálit. No a da capo al fine…
  2) – jednodušší – říci si, že ten mech je v zahradě vlastně schválně – je to zelený? je. Nemusím se o to starat – a on si tam v poklidu roste. Občas posekat trávu nad tím… Toť vše.

  Hádej, kterou variantu jsem zvolil?

 226. Bandera se narodil v části Ukrajiny, patřící k Polsku, a už Poláci ho zavřeli za atentát na polského ministra vnitra. Z basy ho pustili Němci, aby ho za nějakou dobu zase zavřeli….atd.Takže produkt sovětských poměrů asi nebyl…….
  Polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyni bylo povražděno jednotkami UPA až 100,000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo.[
  Holt neviňátko.

 227. Ajrovko,jak jsem již psala výše, pokud někdo tvrdí, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou nepropukla jen díky brilantní americké diplomacii, beru, v souvislostech s obsazením Krymu, i jeho další názory poněkud s rezervou. 🙂

 228. Já raději čtu, než poslouchám, navíc Moravec je na mne moc. Takže stran Zubova komentuji to, co jsem četl a to bylo na Rusáka pozoruhodně rozumné.
  To braní s rezervou je velmi doporučeno, obzvláště na to, co plácne Putin.

 229. Ajrovko, naopak. Putin ví velmi dobře co říká a hlavně proč to říká.
  A vzhledem k tomu, jak je nebezpečný, bych jeho slova sledovala dost pozorně.

 230. No a tím jsme zase u toho Zubova. Ten ho sleduje velmi pozorně, navíc se znalostí kontextu.

 231. leje a leje – a jsem tu se zeleninou, salátem, rajčaty, banány, klobáskami, brokolicí, špenátem…vidím, že je potřeba pohody, nechám běžet hodinku Johnnyho Hortona z dob kdy se ješt z country vydělovalo rock-a-billy a míst mňoukavých kytar si zahrálo piano…

 232. Dobrej, ten Horton.
  Tady 20 Celaskonů odpoledne, jasno, slunce praží na zápraží.
  Tak jsem doladil přerušovače, dolil PP 44 do převodovky, nablejskal chromy a jsem všemožně na sezonu připraven. Nejblizší akce až koncem dubna, http://www.aerocarclub.cz/obsah/veteranparty-32.html
  Jestli je u Tebe zima, tak si ji tam nechte. 😛

 233. Já bych to s dovolením shrnul:

  Bandera byl na Ukrajině, stejně jako Ustašov v Chorvatsku ( a na Slovensku dodnes nedoceněný Jozef Tiso), vůdcem demokratického boje za národní osvobození, navíc, na rozdíl od Ustašova oceněný státním vyznamenáním Hrdina Ukrajiny. Za své úspěchy při vytváření svobodného státu během II. sv. války mohl v klidu dožít v Mnichově.
  Všechny řeči o ultranacionalismu, fašismu, atentátech na politiky a vraždách jsou jenom pomluvy, šířené Putinem.

  Je to tak správně?

  Vůbec nechápu, že se současné pokračovatele jeho světlých tradic dnes Ashtonová opovažuje kritizovat.

 234. Dobrý večer,

  takovou poslední tečkou za víkendem byl odvoz dcery ke škole, odkud cca kolem desáté odjeli na jazykový kurs do Anglie. Mají před sebou dva dny v autobuse, tak doufám, že má dost Kinedrilu.
  Nemohla se dočkat a tak jsme ke škole dorazily jako první a na chvíli jsem propadla panice, že jsme něco zvorali s tím časovým posunem.

 235. (285)hmmm, AK, tak ten Zubov je moudrý pán a dodávám -statečný, když jsa vyhozen pro své názory z akademie pro diplomaty, stejně raději setrvává v Moskvě pod bdělým okem despotickébho Putina, namísto aby volil azyl v zemi neomezené svobody 😕 To takový český zbabělý Bátora, když byl pro své názory za řevu médií vyhozen z ministerstva školství, tak-jak jsem četla- emigroval do Maďarska 😕

 236. Ahoj. Zdravím kolem 11 večer kyjevského času :-).
  Mám úplné OT. Hledám starou písničku a pamatuju si z dávné doby jen
  hesla … – televizní seriál či film „Dráma v hotelu Nezábuďka“. Ta písnička
  měla text něco jako „áno krůti sa, krůti sa …“. Vybavuje se mi Eva Olmerová. ale to bude možná tím, že mám pro tu paní slabost, velikou :-).
  Třeba. https://www.youtube.com/watch?v=cjKrQzVAMl0
  nebo . https://www.youtube.com/watch?v=HQjHGTbF6GA
  Nevíte někdo ? Nemůžu to najít.

 237. 304

  No, on má asi jako místo pracoviště ve smlouvě určeno Moskva, Rusko 🙂

 238. Jo, Rputi, to je ta písnička. Ale ne interpret. Mám právě dojem, že tuhle úplně
  úděsnou odrhovačku taky nazpívala Olmerová, a to tak že výsledek byl fantastický.

 239. Dobré ránko!

  Něco tu nehraje!
  USA mají CIA, Rusko KGB, respektive FSB ….. jen EU neustále budí dojem, že si ráno tak maximálně přečtou noviny, tedy pardon, svodku. Každý si tu breptá do tydlifounu, samozřejmě nezabezpečeného, co mu slina na jazyk přinese a na druhou stranu paní báronka kouká jak z jara, když jí estonský ministr řekne, že se na Majdanu střílí.

  Mám velmi vážné podezření, že Brusel má své europalaty a euromacháčky, kteří napíší, co si přeje vrchnost slyšet, ta si to přečte, spokojeně zafuní a poplácá se po rameni, jací jsou kabrňáci a jedou dál. Ta totální absence reality v jejich rozhodování je čím dál patrnější.
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/jak-spehovat-putina-nechce-mobil-a-rusove-maji-skvele-sifry/r~b34f77ecb4db11e387f2002590604f2e/

 240. Dobrý den.
  Nevíte, jak se daří Zpátečníkovi?
  Matzurko, ad 273: Na dveře laborek si dejte Ora et labora. V Budějcích zabodujete. Nic jiného nezbývá.

 241. Dobré ráno,

  oteplovači, tak jetsli to nejdete, tak se podělte. Tu odrhovačku jsem včera našla, ale připadá mi, že do stylu Olmerové vůbec nezapadá.

  OT – mám od poslední opravy auta posunuté hodiny o deset minut. Bohužel nemůžu přijít na to, jak se nastavují minuty. V manuálu, který jsem dostala k autu, je úplně jiná palubka a uvedený postup mi je na nic, neb nemám příslušná tlačítka.
  nevíte někdo, jak na to? Auto je Renault Thalia z r. 2002

 242. Nickname,
  já jsem spíš darwinista, tak to „ora“ raději nahradím „studere“, jo 🙂 ? I když je fakt, že při některých experimentech by nějaká ta modlitbička přišla vhod taky… když vidím některé „šikulky“…. tuhle mi přerazili mikropipetu…

  Stejně jste podezřelá existence, když od vás Lavrov přebral myšlenku na neutralitu a federalizaci Ukrajiny 🙂

 243. TAk se ozvalo dítě – jsou v koloně na belgické dálnici, kousek od Brusele.
  jsem teda netušila, že v tej vyspělej Evropě mají taky kolony na dálnici 😀

  Akorát nevím, co budou dělat v Calais, pokud vím, tak by tam měli přespat a takhle se mi to jeví, že tam budou někdy okolo oběda.

 244. (304) On to v těch Lidovkách i vysvětloval. V papírových, tam je to celkem obsažné, na rozdíl od webu.

 245. maYdo,

  podrzis nulovací čudlík dlouho – to čim se nuluje denni počitadlo, ovšem musiš mít prepnuto na celkové počitadlo, když budeš držet to tlačitko…
  Na celkové počítadlo se přepneš tachometrovým kolečkem ( prepina se mezi funkcemi: celkovy tachometr, aktualni pocet km a hodiny )

 246. 314 Matzurko, tak heslo: pohorky a laborky

 247. Nickname,
  genetici do terénu nelezou 🙂

 248. Matzurko,
  proč nechoděj do terénu? Že by jim mohlo přelézt přes cestu něco, co teoreticky vůbec nemůže existovat? 🙂 🙂 🙂

 249. Palestinský velvyslanec si chtěl evidentně nakrájet trochu gothaje s cibulí a octem. A ten salám nebyl až tak úplně gothaj.
  Pražští kriminalisté a jejich kolegové z pyrotechnické služby v minulých dnech na blíže neurčeném místě vyzkoušeli, jakou sílu a účinnost měla výbušnina, která v první lednový den zabila v areálu palestinské ambasády v Suchdole tamního velvyslance Džamála Muhammada Džamála. Následky expolze byly tak zničující, že vyloučily možnost, aby výbušný systém explodoval v trezoru, a už vůbec nemohl být určen k tomu, aby zabezpečil samotný trezor. Džamál s největší pravděpodobností v okamžiku výbuchu ve své rezidenci držel bombu v rukou, které mu exploze doslova utrhla.

 250. Nickname,
  a co třeba „Kam vědec, tam plášť“ ?

 251. Ptakopyxsku, hodiny jsem tak nastavila., le minuty se mi zatím nepovedlo. Mám pokračovat netodou pokus omyl? Možnmá je úproblém v nastavení počitadla,

  OT – někdy mám pocit, že hlavním posláním mé práce je vydělat si na obživu méhop zubaře. 🙁

 252. To 323
  coz sednout do auta ,pustit radio, pockat az budou „tlouc celou“ a pak nastavit spravnou hodinu ? 😉 . . . to je reseni „lstivej afganec“ ,-)

 253. ptakopysku,
  my jsme zvyklí na UV leda z prosvěcovačů gelů, na nichž DNA škaredě trápíme…. víš co by svěží povětří mohlo udělat s netrénovaným jedincem 🙂 ?
  Po terénu necháváme běhat botaniky, zoology, ekology a podobně postižené kolegy, kteří aspoň vědí, co sbírat…. načež nám to nadšeně nosí, že tenhle fujtablík má nějaký divný kukuč, čímž se liší od tohohle fujtablíka s výrazem již dříve vědci popsaným, a jestli je to teda geneticky nový druh či nikoliv. Načež fujtablíka rozmixujeme, molekulárně zkoumáme a sdělíme, že toho bylo máme, výsledky jsou „suggestive“ leč nikoliv „conclusive“ (to nám poradili statistici aneb z jednoho vzorku průměr neuděláš 🙂 !!!!). Načež ekolog zakvílí, chytí se za hlavu, jestli si vůbec dokážeme představit, jak dlouho toho fujtablíka po terénu naháněl, a že to byl jediný exemplář a podobné výmluvy, načež odkvačí zpět do terénu nebo sepisovat grant na další cestování. Zatímco genetik zamžourá na svoje zkumavčičky, otře zpocené čelo, odloží pipetu a jde se podívat, zda už v bufetu mají čerstvé koblížky na doplnění kalorického výdaje. Přičemž pohledem z okna chodby zjistí, že venku lije jako z konve, a blahořečí osudu, že se nemusí nikam štrachat a když okno olepí těsnící páskou, tak mu v laborce ani na cemr nepotáhne….. 😀

 254. Ptokopysku,
  vypadá to, že pan velvyslanec našel něco, čím byl velmi překvapen, a nebylo to samo domo zabezpečovací zařízení…..

 255. (316) AK, Vaše slzy nad krutým osudem Zubova mne ne a ne dojmout, ač se snažím 😕 Je přece jedno, zda chce zůstat v Moskvě proto, aby házel v Kremlu banánové slupky Putinovi pod nohy anebo proto, že sámošku má hned vedle za rohem … 😕 Proč jste se tak nedojímal nad tím Bátorou ? 😕

 256. Takjeho teroristicka excelence se stala neosobou po vybuchu ve Stalinhradu a pred olympiadou. . .uz se rozebiralo odkud je to nejlepsi prijet do Soci. . .co kdyz naposled drzel v ruce nejakou starozitnost s drobounkym napisem Smerť fašystam?
  jenom takova drobna upoutavka jaxi „pres barikadu „. . .

 257. (327) Tak to je jediné jasné, kdo to zaplatí: My. 😛 Méně jasné by mohlo být komu, tam se příjemci nějak žinýrují a tají.
  (328) Zřejmě vidíte něco, co nevidím já, třeba ty slzy. Nedojímám se ani nad ním, ani pod ním, ani nad Bátorou. Napsal IMHO rozumné věci a chce z vlastní vůle zůstat v Moskvě. Toť vše.

 258. Šimone,
  Rusové nejsou pro palestince cílem. Hledejte meziČečenci napojenými na Al Kajdu.

 259. (330) Dle vlastního uvážení, případně vzít v potaz obojí, není-li to příliš namáhavé. Zvláště, když Tomáš píše hlavně o Ukrajině a Zubov hlavně o Rusku.

 260. 325 Matzurko, ač slunce za okny, nějaké chmury v mysli mi byly naprosto rozmetány Vaším příspěvkem do diskuse:-) Takže i když míněno „věděcky“, vězte, že jste neskutečně positivně zasáhla i jiné občasné účastníky blogu:-) Takže jedno velké díky! odcházím s úsměvem!

 261. Za okny tma na autě sníh, vezu kamaráda na letiště. ….bude se frát na přeskáčku…..to bude někdy překvapení….

 262. (333) no, AK, je to velice velmi namáhavé-zvlášť když se mně protagonisté událostí na Ukrajině a v Rusku nesvěřují se svými plány 🙁
  Nicméně myslela jsem rozpor mezi tvrzením Zubova ( úloha extrémistických organizací v Kyjevě je marginální) a T.Haase ( úloha těchto organizací je téměř klíčová) 😕 Mám to chápat tak, že pro Vás tyto organizace neexistují ?

 263. brouku, nepodceňuj lstivé Francouze!
  V okamžiku, kdy v rádiu tlučou celou, má už maYda na ciferníku o deset minut víc, takže si nepomůže. V renaultu hodiny nezastavíš. A zastavíš-li, už je nikdy nespustíš… 🙁
  Ledaže bys měl na mysli, že by maYda deset minut před celou vyrvala kabel z baterie, deset minut počkala a přesně až by začaly odbíjet zvony na Týně, by kabel na baterii znovu připojila. A pak by si už jenom nastavila správnou hodinu – to už umí.

 264. Dušane,
  furt dobrý. Taky ti mohl cuknout prst ještě o dvě písmena do leva…

 265. Dušane,
  no právě. Přesně jak píšeš – dotyčný by šel z překvapení do překvapení.
  Dobře dojeď!

 266. Matzurko,
  „…Načež fujtablíka rozmixujeme, molekulárně zkoumáme a sdělíme, že toho bylo málo…“
  Že toho bylo málo… hele, a jak se vymlouváte, když vám exozoolog do laborky přivede třeba krávu, nebo jak tenhle problém řeší přímořští kolegové, když jim poslíček DHL Express přinese plejtváka myšoka? Samozřejmě implicitně předpokládejme, že jak kráva, tak plejtvák mají již zmiňovaný divný kukuč? 😛

 267. to343
  ,-)
  -my na Islandu rukame „kdo ümii, ten ümie,ostatni cumi 😉

 268. Westíku, ad úloha „extremistů“, resp. lůzy toužící po krvi na Ukrajině. Revoluce zamíchá se společností navrch vyplave to nejhorší.
  Klíčovou úlohu sehrála bída, resp. ztráta naděje. Dále rezignace vládnoucí moci na pokusy o zlepšení situace „obyčejných lidí“, stejně tak rezignace na „sjednocení“ Ukrajiny.
  V tomto výbušném kotlíku si přihřívá polívčičku lůza. Dále tajné služby. Jak, které – nevím a pro mne samotného to není důležité. Nejspíše všechny, které mají zájmy na Ukrajině.
  Vezmu-li si příklad v Rusku 1917. Za Lenina byli zodpovědná německá rozvědka. Za to, že vůbec mohl uspět, byl zodpovědný Mikuláš II.
  Proto jsem přesvědčen, že Ukrajině pravděpodobně není pomoci. Můžeme ovšem pomáhat Ukrajincům.

 269. ŘEkla bych, že Kerry a Brusel musí mít docela zamotanou šišku:

  Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov citace :
  ,,Známe(máme) celou řadu skutečností(faktů), které jsme už řekli svojim partnerům..O tom, která velvyslanectví se regulérně setkávaly se zástupci z,, Pravého Sektoru“..Na která velvyslanectví regulérně přicházelí šéfové Pravého Sektoru…Představitelé některých zemí se nacházeli v těch místech na Majdanu,které kontroloval Pravý Sektor…
  A z těchto míst(budov) Pravý Sektor řídil svoje nebezpečné akce,včetně organizováni střelby sniperů na Majdanu..
  https://www.youtube.com/watch?v=zjZt9bS-5G8

 270. ptakopysku,
  zde se nabízí několik možností – jedna z nich je grilovaná kráva či plejtvák myšok a bujaré akademické veselí vůkol – v závěru už nikdo nic nezkoumá, leda stav vlastních vnitřností a kdy přesně metabolismus selhal :).
  Nicméně, nejvíce pravděpodobné by bylo, že se ten zoolog zeptá PŘEDEM, jestli vůbec může něco přitáhnout nebo posílat… kinderštube tu lidi ještě mají.
  Pokud se mi sem přihrne kolega znenadání, tak většinou toho fujtajblíka nese v nějaké zkumavce v kapšišce… je-li ulovený fujtablík aspoň cenťák velký, tak mu dokonce odeberu jen část tělíčka, většinou se přitom zajímám, která je pro případné morfologické dourčení nejméně potřebná. Pro některé organismy máme odzkoušené i nedestruktivní metody, kdy celého fujtajblíka necháme přes noc v pufru, a ráno je mumie vylovena a vrácena šťastnému majiteli :), zatímco pufr s vyplavenou DNA je dále zpracováván.
  Ovšem jde především o počet odebraných jedinců, takže by případný exozoolog musel dohnat celé stádo (čehokoliv); jeden kus může být zkoumán s úspěchem jen tehdy, pokud už k němu existuje referenční databáze, s níž je možno porovnávat. A pokud ne, tak holt musí dotyčný pochopit, že i když najdu rozdíly na první pohled značné, tak to ještě nemusí být důkaz nového druhu. Naopak je nutno prokázat, že to není způsobeno jen blízkostí chemické továrny, ale skutečně se něco vyevolvilo – to pak požadujeme další vzorky z lokalit původnímu místu nálezu více vzdálené… To už je ale fakt více statistika a matematické modelování, kteréžto je části biologů zcela nepochopitelné a odpudivé, neboť oni šli studovat biologii, protože měli rádi žvížátka nebo kytičky 😀

 271. (338) Moc námahavé mi to nepřipadá, ale budiž, to si každý vyhodnotí sám.
  Já to pochopil tak, že realita bude někde mezi, ale nikomu to nevnucuji. Na spiknutí moc nevěřím (ani Bilderberg či chemtrails)) a pokud se opravdu hodně lidí nespiklo, tak je to nejpravděpodobnější verze.
  Neexistují ….. já někde něco takového napsal?
  (348) Že Lavrov ví kdo a odkud řídil snipery, to bych věřil tam na 99,9%. Ledaže by byl zapomnětlivý, nebo mu to Šojgu neřekl. 😛

 272. Rputi,

  a do pérdele…….
  A jestli to maj Rusové dobře zdokumentovaný….
  No, budou se dít věci……

 273. 350 Matzurko, Vy mi snad stvoříte celý den s úsměvem idiota:-)))))

 274. dixi,
  budiž vám přáno.

  Já se přiznám, moje dobrá nálada pramení z faktu, že k nám zase začal chodit ježek – dojídá v noci kočičí zbytky. Včera večer jsem ho načapala, je to ještě mládě (tak doufám, že blechu nechytím…), a jak se snažil zneviditelnit, ťápnul do zbytku tvarohu… a ráno bylo na zápraží hezky vidět, kudy všude se hrnul 🙂 Mám pro naše zahradní obyvatele slabost (tedy s výjimkou klíšťat, bodavého hmyzu a slimáků).

 275. Matzurko,
  toho plejtváka jsem uvedl schválně, protože Japonsko dostalo od mezinárodního soudního dvora v Haagu zaracha na lov velryb. Australani je zažalovali, že velryby vědecky nezkoumají, ale žerou.
  A nejenom žerou. ale u toho i mlaskají!
  Austrálie v roce 2010 podala na Japonsko žalobu u Mezinárodního soudního dvora kvůli lovu velryb u Antarktidy. Podle ní nebyly velryby uloveny z vědeckých důvodů, jak se hájilo Tokio, ale z komerčních. Japonsko se připojilo k moratoriu na komerční lov velryb z roku 1986. Využívá ale ustanovení, které umožňuje lov těchto velkých mořských savců k vědeckým účelům. Maso ulovených velryb se však prodávalo v restauracích a jeho konzumace byla propagována, takže podle Canberry šlo jen o zástěrku pro pokračující komerční lov.
  Protože mám velryby rád – žerou, válejí se a funěj úplně stejně jako já – toto soudní rozhodnutí jenom vítám.

 276. >> ptakopysk
  Ach, kdeže loňské sněhy jsou – když jsem před 40 lety nakupoval ve Frionoru velrybí maso.

 277. Tak tos byl ty, kdo snědl všechny velryby! Že se nestydíš! 😀 😀 😀
  Mě velrybí maso docela chutnalo. Ale já chodil do frionoru pro gratinované filé se žampiony ve smetanovém sosu. Bývalo v aluminiové vaničce a po rozmrazení se jenom šouplo do trouby zapéct. Ve srovnání s kostkama filé prodávanýma v socialistických obchodech to byla bašta…

 278. Ptakopysku, jste ještě nic nekonzumoval pro vědecké účely? Výzkum, zda je kačenka dobře upečená, oškvařečky vyškvařené… Copak se můžete spolehnout na předchozí výzkumy v těto oblasti ?
  A to samé dělají japonci.

 279. NoName,
  jak píšu – oni mlaskali nahlas. Kdyby bádali a byli přitom potichu… ale oni měli reklamy nabízející velrybí maso i v restauracích. Tím Australany nasrali.

 280. (357) Já si také koupil, pro ochutnání. „Hvalbif“. 😛

 281. Dobré odpoledne,

  ptakopysku, děkuji za snahu, leč tenhle návod znám.
  Potíž je v tom, že nemám na příslušném místě tlačítko č.3. Mám zhruba v těch místech kontrolky, které jsou v návodu po obvodu ciferníku a žádný tlačítko.

  Asi mi nezbyde, než se vycvičit a přičítat deset minut.

 282. Uffff..tak, pro tento rok daně spočteny, přiznání vytištěná, připravená k zítřejšímu odvozu na příslušné úřady a nastává čas pro snažení se, aby byly z čeho počítat ty daně za rok.
  Takže se chápu hrábí, motyky, pilky a rýče a jdu na to.

 283. Pro Francouze minuta sem, minuta tam. A navíc autem.
  Já bych to nechal tak.

 284. maYdo,
  teď se úplně blbě zeptám – když tam nemáš tlačítko 3, čím na Thalii prosím tě nuluješ kilometry???? Podle mě je to némlich to samý tlačítko buď nuluje kilometry, nebo nastavuje hodiny, podle toho, jak je nastavený zobrazování…

 285. (351) nj, AK, jak mám s Vámi diskutovat, když máte přímou telefonní linku na Putina 🙂

  Uff, tak od sousedů ze sklepa stěhujeme japonské javory ! Zdá se, že přežily …to je radosti 🙂

 286. juro-p
  taky si myslím. Jako hlavní bych u Renaulta viděl, jestli je funkční a plně zásobená palubní chladnička šampaňským, protože po dojetí do cíle je třeba úspěšný dojezd oslavit a takovou marginálií, jestli o deset minut dřív, či pozdějš… tím se milovník Renaultů prostě nezabývá.

 287. Tak zase na chvíli… Narozdíl od mnohých na oddělení krymu od ukrajiny nemám jasný a stoprocentní náhled. Pokud vím, tak tam bylo cca 90 % Rusáků. Krym je zhruba stejně velký jako česko. (Ano?) Byl připojen k ukrajině uměle. Lidi berou v Rusku o polovičku více než na Ukrajině o penzích nemluvě. Žít tam, taky bych hlasoval pro odtržení. Beru to jako trochu bouřlivější rozpad Československa.

  Keller je socansko komunistický vychcanec. Byl jsem na jeho akci a trochu jsem mu rozchechtal plénum. Asi mne nemá ráud a já jeho určitě ne. Doufám, že se mi ho ještě někdy opět podaří vyvést zmíry, až bude kecat o socialistických zítřcích. Označil mne za zavilého českého šovinistu a demagoga, pro které tu nebude v Evropě místo.

  Mazurko, ne jen ježek. U kámoše chodí krást žrádlo pro kočku místní opeřenectvo. Jeden hlídá a ostatní se cpou. Miska pro kočku je velice oblíbená zvláště v době, kdy mají mladé. Kam se hrabou červi a ponravy.

  O banderovcích vím, že jedna její asi tisícihlavá grupa přešla prakticky potmě celým Československem. Tím, že po válce souzeni nebyli, asi to s nimi nebylo tak zlé.Ale nevím, neznám….

 288. ptakopysku,
  Japonci vs. velryby jsou opakující se problém, kdysi jsem tu psala, jak dělali genetické testování v hotelu na materiálu ze sámošek… a byly to nejen velryby, ale i delfíni a želva 🙂
  Na druhou stranu, Japonců je hodně, a co se tak asi dá na těch ostrovech chovat, tam asi argentinské pastviny nenajdeš. Škoda jen, že se velzyby nedají chovat, to by asi mnohému pomohlo….

  Rputi,
  sprchovat toho pichláče ted rozhodně nebudu, i kdyžs e dotyčný tvářil docela spokojeně :). Raději nechávám věcem přirozený průběh, v nejhorším zase projedu barák paročističem.

 289. westíku,
  že tak vzdycháte? To japonské javory stěhujete od sousedů skrz zeměkouli? Odněkud z Tokia? A vědí vůbec o tom, že jim stěhujete javory????

 290. Maydo, měla jsem kolegyni, která při změně času nikdy nepřeřizovala žádné hodiny. A ten půl roku prostě počítala s tím, že ji jdou o hodinu špatně. Nikdy se nespletla. Co to je 10 minut v autě.

 291. Nickname,
  ono se řekne, pomozme Ukrajincům, ale jak ? Kolegyně zjevně nestrádá, slyším ji docela vesele švitořit z vedlejší laborky, takže tam pomoci netřeba.
  Mrzí mne situace volyňských Čechů; máme bůhvíkolik organizací pro pomoc nepřizpůsobivým, ale ti z Volyně jsou přeci jenom mnohem více „naši“… pokud mají čisté trestní rejstříky, tak by se snad umístění pro těch 40 rodin, které o repatriaci žádají, našlo – na jedné straně se člověk dočte, že Putin žere malé děti (PI), ale když jde o pomoc, najednou se vlastně nic neděje. I když jsou ty žádosti asi spíš založené na ekonomických důvodech, stejně mi přijde, že by měli dostat šanci… Existuje u nás něco jako „zelená karta“ v USA či Kanadě ?

 292. Františku,
  u nás si ptactvo chodí zobat jen v zimě, když to v misce přes den lehce zamrzne a kočičáci tím opovrhnou. Ale hlídky nemají, takže občas si naopak přijde na své kočičák… :(, a pak z něho padají články tasemnice.

 293. (366) Podle ctěné libosti ….. Jen toho Putina jsem někde přehlédl, domnívaje se, že řeč jde o Zubovovi a Haasovi.
  (372) Údajně mají strach z konfliktu Rusko/Ukrajina. Přistěhovat se mohou, trvalý pobyt by měli dostat http://1url.cz/8R2v , takže jde nejspíš hlavně o prachy.

 294. Ptakopysku, na ty kilometry tam je takové tlačítko, spíš tyčka a tou se nastavují hodiny a přepínají kilometry. Ale je umístěný jinde a zatím jsem neodhalila, jak se nastavují minuty. Asi to tedy bude ono, jen to chce přijít na ten správný fígel….

 295. A nejsem milovník Renaultů. Koupila jsem ho proto, že byl k mání za cenu, která bylka přijatelná a v kvalitě, za kterou sjem byli ochotni tu sumu invetsovat.
  Nestěžuju si, byl to dobrej obchod, ale autem mého srdce je jednou pro vždy Ford Fiesta. 🙂

 296. https://www.youtube.com/watch?v=s2FhEmIUaj0

  K tématu: Jaký vliv mělo globální ochlazování na Evropany. Zasedá Pačaurí a jeho banda, tak se podívejte co pro nás plánují.

  Matzurko, okamžitě bychom byli schopni ubytovat dvě rodiny, po drobných přestavbách další čtyři. Máme volný azylák. Pokud by šlo do tuhého sehnali bychom střechu pro dalších dvacet. Byt 3+1 u nás koupíte za 180.000.

  Proto jsou důležité spolky – církevní či zahrádkářů. Dokážou pomoci tam, kde jednotlivec nebo rodina už nestačí. Žel jsou likvidovány výběrčími daní.

  Žel nejsme schopni utáhnout potřeby volyňáků/ukrajinců po čas zabydlování se. Kdydy vláda přislíbila pracovní víza, mohli by nejdříve přijet např. mladí, připravit půdu pro další. Podobně jako to bylo u volyňáků v 1945, později u čechů z Banátu.

 297. 374 Aerokarle, takto bych to nenazval. Řekněme, že budou především ekonomickými uprchlíky. Většina emigrantů z Čech a Moravy šla „za lepším“. Někdy hrála roli i otázka náboženská, resp. svobody svědomí.

 298. Nickname,
  no snad se naše věrchuška pochlapí, v tom článku linkovaném AK to vypadá, že snad ano.

 299. Válka Rusko-Ukrajina Volyňákům nehrozí, co jim hrozí je občanská válka nebo něco na ten způsob. Volyňáci si s Banderovci užili své, takže se jim nedivím.
  A obávám se, že z naší strany je to opravdu otázka peněz. A na naší straně v případě přestěhování s jejich začleněním. Bojím se, že jsou to hlavně zemědělci – kam s nimi…

 300. 😛
  (374)takže jde nejspíš hlavně o prachy.
  (380)Řekněme, že budou především ekonomickými uprchlíky.
  Jak je to s tím smradem růží? 😛
  (382) Asi jim nikdo nic neřekl, nebo to zde nečtou.
  „Volyňští Češi na Ukrajině zaslali prezidentu Miloši Zemanovi, premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) i dalším politikům novou žádost o pomoc. V dopise tvrdí, že ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) nepochopil úplně jejich současnou situaci. Nebojí se prý útoků místních obyvatel, ale možného válečného konfliktu. ….Strach českých krajanů prý pramení především z obavy, že začne válka s Ruskem, které nedávno připojilo Krym, a muži budou odvedeni, aby bojovali. Krajané také vyjadřují obavu ze souvisejícího nárůstu kriminality a extremismu na obou stranách, který zbytkům fungujících ukrajinských složek nedovolí dostatečně ochránit jejich životy a zdraví v případě náhlého vyhrocení situace.
  http://1url.cz/dR2x

 301. 383 Aerokarle, jsem rodem zemědělec a mým předkům šlo o prachy, o život – sám to také někdy pozoruji na sobě, tak prosím nesnižujte mou hrdost 😉 (PIPIPI)

 302. Ajrovko, umíš počítat.
  Jasenjuk si přeje vyzbrojit ukrajinskou armádu v počtu 40000 mužů.
  Za hranicemi stojí ruská armáda o síle, dle ukrajinských pramenů, 100 000 mužů.
  😀 😀

 303. Já bych těm Pačuristům nejradši vrazil do ruky škrabku na okna u auta a hrablo na sníh…. Je obdivuhodné jak se blbí dokážou spiknout když jde o peníze…

 304. Dušane, je jim jasné, že tolik peněz by z žádného soukromníka nevyrazili.

 305. (390) Jsi druhá …..
  On se i Tomáš občas utne, jednu dobu zde kvůli tomu bylo trochu dusno.

 306. Tak fajn, Ajrovko, beru na vědomí, že ty, Kořenský a Jaseňjuk! 😀
  Kdybys znal psy, tak bys věděl, že k sežrání malých, rozkošných, nevinných psíčků velkým psem, často dochází po té, co tomu velkému dojde trpělivost, když ta blecha chlupatá před tím ječí, útočí a hysterčí.

  To takhle na Blesanových 55kg řval pidijezevčík, co měl tak dvě kila i s obojkem. „Haf,haf pomooooc, von mě sežeréééé, už na mě dééééé, von mě kousnéééé.“
  Blesanovi samozřejmě ta trpělivost došla, ale jelikož je dobrák od kosti, tak jozevčíka nesežral, jen zvedl nohu a pochcal uřvanýho čokla i s židličkou a páníkem, co na ní seděl.
  A čokl zase řval: „pomooooc, von mě pochcáááál…!“

 307. Dobrý podvečer,
  Vaše starosti na mou hlavu. čtyři měsíce se plácám v kanclu od ničeho k ničemu a sbírám různé drobty, abych aspoň něco zarobila. A zrovna když se vyskytlo něco lepšího, vyskytlo se toho více a musela jsem jednu věc odmítnout.
  Není to k vzteku?

  Ale povedlo se mi nastavit ty hodiny. 🙂 Utvrzena v v tušení, že to musí být spojené s tou páčkou na nulování kilometrů, za což milým konzultantům děkuji, jsem metodou pokus – omyl a různým kroucením a mačkáním a taháním odhalila prefíkaný systém a hodiny šlapou – jako hodinky 😀
  Co bych ještě sdělila pozitivního…. Dcera je v Dunkerque, kde budou přespávat a ráno v pět vyrážejí trajektem přes La MAnche. Doufám, že moře bude klidné, má sklon k mořské nemoci.

 308. Tak bývalý minsprav. Pospíšil prý nebude Topolánka žalovat za to, co řekl v rozhovoru, na který tu dala odkaz Nika v 386. Akorát nevím, za co by ho žalovat měl. Už jsem to přečetla 2 x a furt nevím, co tak žalovatelného Topolánek o Pospíšilovi řekl. Ale možná špatně rozumím psanému slovu.

 309. Dano, Pospíšil evidentně sám sebe vidí jako hodného chlapce, kterému ostatní ubližují.
  A tenhle odstavec se ho asi dotknul:
  …Jeho měkkosti, kterou projevoval i navenek. Je typickým příkladem člověka, který se pod těmi nahoře hrbí a po těch dole šlape. Byla v tom i taková nejistota – když jsem se na něho křivě podíval, tak hned kolem mě sháněl informace, jestli ho náhodou nechci vyhodit. Pořád vytvářel nějaké protiakce, konspirace. Vždycky, když se cítil nejistý, získal na svoji podporu nějakou petici, prohlášení nějaké skupiny, dopisy. Pochopil jsem, že je extrémně ambiciózní a nemá absolutně žádné skrupule v naplňování této své ambice….

 310. 243 Modrej, jestli ještě máš gramec a seženeš na něj Mozarta, prakticky jakéhokoli, když ho pustíš na 45, přidáš volume a basy na doraz, mohlo by Tě to zaujmout. Ovšem pro dokonalý požitek doporučuji Bethovena. Beth beat. Ale i Smetana je dobrej, finále ze Šárky je strhující. Ostatně, vždyť je Wagnerovec. Také „Hooked on classic“ v podání Elo a Royal philharmonic ochestra se dá poslechnout aniž by skalní rocker otrpěl vážnější ujímání na které by nezabrala infuze Jacka Danielse.
  Samozřejmě, že jsem zaostalej. Odkojen Abbou a Johny Cash je pro mě hvězda.
  „On Monday, I was arrested, on tuesday, they lack me in the jail…“
  Jako výraz dobré vůle pilně trénuju „Rock around the clock“ na foukačku.

 311. No já měla spíš dojem, že Pospíšil chtěl žalovat z důvodu, že se cítil dotčen coby příslušník 4% menšiny. Dokonce se v TV vyjadřoval i jakýsi předseda 4% menšinového spolku.

 312. Schumi, ty bys o tom mohl něco vědět – zrovna jsem se dočetla, že stát vydal 50000 koncesí pro podnikání v nebankovních půjčkách. Tušíš, jak je to vůbec možný a která svině to má na triku?

 313. Rputi – 399 – co tak živnostenské úřady podle zákona při splnění podmínek. Mám takový dojem, že zákon počet subjektů podnikajících v určité oblasti neomezuje.

 314. …vaše starosti a Rotschildovy peníze, ty bych teď vážně potřeboval protože mi pojiš’tovna po revizi vypověděla pojistku na barák anžto nemám vyvložkovaný komín, což nynčko muší bejt. Kominíci mi předložili rozpočet na 2,200….to je radosti Na starém Bělidle..

 315. Dušane, tvé starosti s komínem jsem řešila minulý týden ve čtvrtek. Naštěstí – stav komína mého hradu je lepší, než jsem já, ale i kominík, očekávala. Takže mě to stálo jen 300 Kč za revizi a kontrolu a jako bonus mám potvrzení o pravidelné kontrole pro pojišťovnu a další orgány. No aspoň něco u mě dopadlo lépe, než katastroficky. 🙂

 316. Dano, ale propánajána, vždyť to musí mít nějaká pravidla a oni řáděj jak utržený z řetězu!

 317. Dušane,
  pane jo, u vás opisovali směrnice EU a našich ministerstev ? To tedy God save America !!!
  Držím palce…
  Pačmákarákího bych něčím s chutí flákla taky, včetně té nenažrané bandy okolo….

  Schumi,
  na foukačku, jo ? Doufám že ne tu s šipkama potřenýma jedem z žabek dendrobátkových… 🙂
  Kdo vás, osobo nešťastná, mučil ABBAou ? Johnny Cash hvězda je, i bez těch Vikingů.

 318. Tak Dušane, mít Rotchildovy peníze, byl by komín prkotinou, kterou Vás domovník ve VAšem sídle ani nemusí obtěžovat 🙂

 319. Rputi, 403 – jak řáděj? Vnucují své služby pod hrozbou smrti pod hlavněmi samopalů? Pokud nesplňují, co splňovat mají, pokud porušují podmínky koncese, má ji příslušný ŽÚ odebrat.Navíc, mám takový dojem, že mají i svou nějakou profesní organizaci … Kdyby neměli klienty, sami by se zregulovali.

 320. Rputi – 399 – ta svině, co to má na svědomí se nazývá svoboda. Ale nebojte, jsme na dobré cestě abychom tu mrchu konečně zlikvidovali :-).

 321. Jinak už samozřejmě jedou. Zrovna jsem zachytil na nějakých stránkách možnost si výhodně půjćit – RPSN kolísalo od 2086% do 5540%.

  Každopádně na tom nevidím nic špatného. Mezi volbou socialistu a pujcenim si na 4500% nevidím nižádného rozdílu a když je v pořádku jedno, proč by mělo být v nepořádku druhé? 🙂

 322. Oteplovači, Dano …. rozumím pod tím třeba předražené tel. linky, kdy klienty posílají z jedné na druhou, prodlužují hovor atp. Já bych za podobné praktiky tu licenci odebrala.

 323. Jo jo, to by bylo, aby si lidi drze podnikali bez Státní plánovací komise, to je přímo škandál… 🙂

  A nejen poskytovatelé nebankovních půjček, ale třeba i truhláři, pekaři, hokynáři, dlaždiči, instalatéři apod. 🙂 🙂

 324. 404 Mazurko, mně se od mala ty vysvícené holky tuze líbily a hudba taky.

 325. 410 – no, do znacne miry je to ale konzistentni. Kdyz nelze bez schvaleni strany a vlady zalozit banku, proc by melo jit zridit firmu, co pujcuje penize? 🙂

 326. Pavle, neblbneš takhle, náhodou? Já nemluvím o státní plánovací komisi, ale o lichvě!

 327. Petře – 412 – no já ještě pamatuju doby, kdy bylo možné bez schválení strany a vlády založit i banku. Ba, co víc, pamatuju i dobu, kdy bylo možné drze bez souhlasu strany a vlády dovážet kupříkladu ojeté kopírky či pračky, ty zde repasovat a prodávat se ziskem tak 150-200%. Co je proti tomu nějaká banka, že ano. Dokonce mám dojem (leč nikoli 100% jistotu), že i pánové Jebko a Trtko začínali původně jako dovozci ojetých kopírek a podstatně méně ziskovému bankovnictví se začali věnovat až poté… 🙂

 328. Rputi – 413 – já nevím, mně nikdo nikdy žádnou nebankovní půjčku nenutil a ani z doslechu mi není znám příklad toho, že by někoho kupříkladu tloukli a nutili ho aby podepsal nějaký papír a vzal si od nich peníze v igelitce.

  Co vím, tak lidi za nimi chodí spíš sami, že potřebujou prachy. Já bych tam tedy nešel, ale proti gustu… 🙂

 329. Petře K. 412 – myslíte, že je v pořádku to RPSN 5000..% napsat petitem, který ta stará babka ani s brýlemi nepřečte? Nebo má rodina preventivně s odchodem do důchodu nechat dědečka zbavit svéprávnosti, neb jeden nikdy neví, kdy na něj ten alzheimer poleze?

 330. Schumi,
  aha, to bude tím. Já jsem zase na chlapy, a těch je v uskupení ABBA pomálu…. 🙂
  Ale ne, prostě to není můj šálek čaje, i když při žehlení prádla bych to asi snesla.

 331. (393) Ano, pokud to posuzuješ vše dle psů, tak je to velmi jednoduché. 😛
  (395) Dano, já se královsky bavil, jak v televizi rozvíjeli jen to, zda se má vycomingautovat či ne. Jako kdyby to bylo podstatou rozhovoru. V naší/vaší pro jistotu vůbec nic.
  (401) Dušane, pojišťovna, to je ještě celkem přirozený mechanismus (byť nepotěší). Tady by sis na to musel povinně každý rok zvát a platit kominíka.
  (403) Jseš schopná si spočítat rpsn? Pokud ano, necháš se ošidit? Pokud ne, zachrání Tě jejich koncese, když se i státní ouřednictvo bude dohadovat, zda to počítají dobře nebo blbě?
  (409) Jo, já taky. Ale ne licenci, ale „způsobilost k právním úkonům tomu, kdo se nechá nachytat. Když ne hned na poprvé, tak podruhé už zaručeně. Když se má stát a jeho oudy starat, tak pořádně!
  😛 Socík je nezničitelný.

 332. Schumi, ale já nepsal, že mně poslouchání klasiky působí „ujímání“. Vůbec se neušklíbám. Jen se mně to prostě nelíbí. A buď ujištěn, že jsem to zkoušel. Jak jsem výše pravil, tak střední proud mně nevadí (Abba je prima pop a některá alba znějí báječně). Johnnyho Casha jsem viděl na živo, ačkoli country mně vůbec nic neříká. Ale tátovi se to líbí a navíc tvrdil, že jinak prý nebudu mít ukončeno základní vzdělání. Tu písničku znám a viděl jsem film, který se jmenoval stejně – jestli se nepletu, tak hlavní roli hrál Peter Fonda.

 333. Tak na důchodce číhají mnohé nástrahy. Mohou řídit automobily, kupovat si střelné zbraně, chodit k volbám, v hostinci jim klidně nalejou a dokonce (což je skutečně na pováženou) se mohou i znovu provdat či oženit (poté co ovdoví nebo se rozvedou) za někoho, kdo přivede jejich majetek tak říkajíc vniveč 🙂

  Stát by to měl regulovat, podobně jako u dětí a to včetně toho volebního práva. 🙂 🙂

 334. (416) Zbavit ne, ale táta je celkem srozumněn s tím, nic nepodepisovat, dokud to neprokecáme.

 335. Pavle K., mě taky ne, chodí za těmi, kde cítí šanci. T.zn. důchodci (von je dědek už blbej, von na to skočí) nebo lidé s nižším IQ, kteří si to nedovedou spočítat.

 336. (420) Já si Pavle vždycky vzpomenu na tu „Medicinu v županu“ a povzdech: „Ja, ja, s tou demokracií jsou svízele“. 😛
  Ale s tím řízením automobilů to není jen tak, tam je buzerace (nebo vydírání) celkem mohutná.

 337. (422) A nechtělo by to nějaký zákon na lidi s tím nižším IQ?

 338. Rputi – 422 – sorry, ale od toho tady stát opravdu není, aby tohle reguloval. Těch s nižším IQ mi moc líto není a u těch důchodců je to těžký. Když neexistovaly nebankovní půjčky, kvetlo řemeslo sňatkovým podvodníkům a podvodnicím, specialisujícím se buď na dámy v letech (prototyp „lázeňského šviháka“) či na starší pány (prototyp „bývalá herečka, již ne mladá, leč zachovalá“). 🙂

  Mimochodem, zcela vážně, kdyby stát chtěl regulovat kupříkladu počet těch firem působících v té branži, bude kolem toho korupce jako prase, protože někdo s razítkem bude rozhodovat o tom, kdo smí podnikat a kdo už ne…

 339. Hele „mládeži“ vono se moc nevytahujte, vono to na vás trhne taky! 😀 😀
  Jen budete mít výhodu, že už budete krapet vycvičený, tedy pokud už v té době nebude eutanazie povinná a nebudou vás při odchodu do důchodu rovnou střílet. 😀

  Ovšem existuje určitá část obyvatelstva, která to nižší IQ má takříkajíc vrozené. Buď to budou lidi, kteří budou mít co jíst a kde bydlet, nebo si vaše děti budou místo rodinných domů stavět pevnosti.

  Vždycky je něco za něco…. 😀

 340. No, Rputi, zatím nevím nic o tom, že by někdo zvonil u dveří a přemlouval babky, aby si půjčovaly peníze. I babka, aby jí lichvář vůbec půjčil, tak se musí nejdřív rozhodnout, že si půjčí a minimálně toho lichváře zavolat.

  Pokud jde o průšvihy s penězi, řekla bych, že jsou i jiné cesty a zbavení svéprávnosti s tím nic nenadělá…

  Při udělování licencí stejně nelze předem vytřídit, jetsli zrovna tenhle žadatel bude poskytovat rozumné úvěry nebo jetsli bude provozovat lichvu.
  Navíc asi těch 50000 licencí neudělila jedna jediná svině.

  Jo, souhlasím s tím, že by měla být nastavená nějaká pravidla a že by se měla hlídat určitá etika. Obvykle to dělají profesní komory. Odebrání licence – jo, to je OK, když můžou sebrat licenci dokrtorovi nebo třeba mně, proč ne poskytovateli půjček.

  kromě toho myslím, že pokud podepíše babka, která špatně vidí něco, co si nepřečetla nebo není schopná to posoudit, existují opravné prostředky.
  Pokud vím, smlouvu, která je pro jednu stranu výrazně nevýhodná a navíc je zřejmé, že dotyčný je nějak handicapován, ať už věkem a úbytkem duševních schopností nebo třeba postižením, lze takovou smlouvu zrušit. Samozřejmě, stojí to čas, nervy, peníze a výsledek je při stavu justice víc než nejistý.

 341. dnes mimo jiné v TV ukazovali vzorec pro výpočet RPSN – skláním se před každým, kdo tomu rozumí, umí propočítat a na základě propočtu se rozhodnout. Já radím, pokud se mě někdo zeptá, jak si vzít půjčku, ať si vezme kalkulačku a pronásobí výši splátky počtem splátek a výsledek porovná s tím, co si půjčí a pak rozhodne, zda mu to stojí za to. Ovšem úplně nejlepší je, si půjčku nebrat. Ale vím, že mohou v životě nastat situace, kdy to jinak nejde. Mezi takové počítám havárii topení, elektřiny nebo auta, které je jediným prostředkem dopravy do zaměstnání.

 342. Rputi – 426 – tak v 17., 18. či 19. nebo v první polovině 20. století tahle dojemná a tuze drahá péče státních úředníků o hloupější občany neexistovala a lidé si pevnosti vesměs nestavěli. Hrady vyšly z módy někdy koncem středověku, s vynálezem palných zbraní, zejména děl.
  Pravda, pevnosti vojenské přežily až do poloviny 20. století a jejich nesmyslnost prokázala až 2. sv. válka. 🙂

 343. Dano – 428 – nový kotel na topení či auto lze koupit na splátky (což bývá většinou řádově výhodnější než „hodná paní od Providentu“) a havárii elektřiny si neumím moc představit, leda ve formě prasklé žárovky. Pokud je to cokoli na cestě až do domácnosti (za hodiny) tak je to majetek elektrorozvodných závodů. A u kabelového rozvodu v bytě se nestávají nenadálé havárie (krom požáru).

 344. (425) Dnes jsem se zájmen sledoval případ důchodkyně, kterou o peníze, pojistky a byt ojebala pošťačka. Takže by bylo lze uvažovat i o licencování pošťaček. 😛
  (427) MaYdo, profesní komora exekutorská zrovna moc nemaká.
  (428) Ono Dano v tom vzorci nic jiného nebude, ovšem napsané jako …. od úředníka.

 345. dnešní ohrožení osmdesátníci byli v době kampeliček statní šedesátníci, takže nějaké výmluvy na to, že „nemohli tušit“ už neplatí.

 346. Jinak tedy drtivá většina důchodců má snad nějaké děti, vnoučata, příbuzné apod. kteří mohou vypomoci. Kdyby mně kupříkladu máma zavolala, že jí vyhořela lednice, tak jednoduše sednu k Internetu, naklikám nějaký e-shop s dovozem do domu a montáží, objednám a mámě brnknu, že jí přijdou zítra nainstalovat novou ledničku a ať to pustí z hlavy. Neumím si moc představit, že by nějaký jiný syn či dcera reagoval/a nějak jinak. Tedy pokud je rodina funkční.

 347. (430) havarii elektřiny tedy ne (a co když od špatného kontaktu tekoucího hlinikového drátu ve svorkovnici byt vyhoří?), a co havarii plynu (třeba výbuch v restauraci a skoro spadne barák?)

 348. Ale hlavně mně ta debata přijde dost mimo, protože je to tak půl roku zpět, co byla medialisována nějaká rozsáhlá studie na toto téma a z té plynulo celkem jednoznačně, že obrýlených babiček podepisujících roztřesenou rukou nebankovní půjčku je naprosté minimum a naopak cílovou skupinou těchto firem jsou mladí lidé žijící od výplaty k výplatě a vypůjčující si na exotickou dovolenou, drahé dárky k Vánocům a technické novinky v podobě nejnovějších mobilů či tabletů. Osobně znám nejméně tři nebo čtyři slečny v nejlepším věku kolem 22-25 let, které si vzaly úplně blbou a krajně nevýhodnou půjčku od nějakých těch „paní z Providentu“, aby si mohly koupit na zakázku ušité sedlo na koně. Větší blbost by člověk našel jen stěží…

 349. quivis – 434 – no to jsou události, které obvykle kryje pojistka ne ? Na to si člověk nepůjčuje u mimobankovní firmy.

 350. (432) Tátovi je 93, tam už se vyplatí trochu „položit oko“.
  Zatím mu jen někdo, „spěchající z veletrhu“, prodal „digitální kameru“. Kamera byla tak za pětku a digitální vestavěné radio“ za dvě. Kolik za to dal, raději nepřiznal. Jelikož nejsme pohádaní, důležité věci zařizuji sám.

 351. (436) No, pojišťováci jsou taky pěkná banda …… ale nedoufám, že je to zvládnutelné větší mocí úředníka.

 352. Njn, když vám „gheta nepřizpůsobivých“ nestačej a chcete ještě „kulturu clochardů“, co si nikdy nevytvoří pracovní návyky …. kdo chce kam, pomozme mu tam… 🙂

 353. AeroKarle – 438 – jistě, pojišťováci jsou banda vejlupků, o tom není sporu. Taky mi tvrdili, že ten koberec shořel jen do poloviny a tudíž z něj lze tu druhou půlku hravě použít 🙂

  Nicméně je zajímavé, že u pojišťoven nějak nikdo nemudruje nad tím, že jejich aktivity by bylo vhodné nějak centrálně usměrňovat skrze úředníky. Leda když jsou povodně jako v roce 2002 a oni začnou mudrovat nad rozdílem mezi povodní a zátopou. 🙂

 354. Tak oni jsou všichni pěkná banda, ale moc ouřední s tím nic nenadělá….

  A zatímco Vy tady řešíte takový prkotiny, tak na Idnesu se řeší závažná otázka, zda na nás kočky pohlížejí jako na trochu blbější divný větší kočky nebo jako na nižší druh živočišstva, který je tu od toho, aby kočkám pokytoval ochranu, žrádlo a pohodlný pelech.

  http://hobby.idnes.cz/jak-kocka-vidi-cloveka-etolog-di8-/hobby-mazlicci.aspx?c=A140323_230433_hobby-mazlicci_mce

 355. Rputi – 439 – tak dá se uzákonit povinnost pracovat. To tady už ostatně bylo a není to nic nového. Tím by se stát zbavil jak nepřizpůsobivých, tak nezaměstnaných a naopak by v každých novinách byla minimálně dvoustránka věnovaná inserci typu „Přijmeme lakýrníky i nevyučené“ a tak. A zase by se mohly točit filmy typu „Já to teda beru, šéfe“. 🙂

 356. Pavle, mě teď jedna taková nečekaná havárie elektrických rozvodů v domě přišla na více než padesát tisíc.Jo to se tak přihodí, když je vedení v hliníku…Přesto jsem s tím nepočítala. Vlastně počítala, na takové případy cosi bokem mám, ale krátí se to, krátí. Takže vím, co píšu. 🙂
  Ale je pravda, že stařečci a stařenky jsou cílovou skupinou jiných podvodníků, než nebankovních půjčovatelů, ti míří na mladší ročníky, které chtějí všechno hned…

 357. maYdo – 411 – my máme doma od listopadu jednu stájovou kočku, která se k nám vetřela pod záminkou nachlazení a za ten necelý půlrok mám pocit, že B) je jednoznačně správná odpověď. 🙂

 358. Dano, vedení v hliníku nesmí být už asi 35 let. To zakázali ještě za komančů, když se přecházelo ze 120V na 220V.

 359. Pane Kořenský,
  ale to, jestli důchodce může řídit auto, nebo mît zbraň je regulováno 🙂

 360. maYdo, četla jsem a jsou to pěkný blbostě. Tíhle psí-kočičí-chologové mě můžou mít rádi. V životě neměli kočičáka jako kámoše. Ať se jdou s kočičíma výzkumama bodnout! 😀

 361. „Njn, když vám “gheta nepřizpůsobivých” nestačej a chcete ještě “kulturu clochardů”, co si nikdy nevytvoří pracovní návyky “

  Ale rputi, copak tohle nějak ovlivní, jetsli je těch licencí na nebankovní půjčování peněz 50 nebo 50000? nehodlám se zastávat lichvářů, ale to, že někdo nemá pracovní návyky, za to fakt odpovědní nejsou.

  NAvíc ani ten lichvář nepůjčí tam, kde není z čeho splácet.

 362. Na chalupě, když jsme dělali novou elektriku (a to je už přes 30 let) tak už tenkrát se všechno muselo dělat v mědi a hliníkové kabely se mám dojem už ani nedaly normálně koupit.

 363. Vážené a vážení, to byla skvostná debata, výtečně jsem se bavil 🙂

 364. Pavle – 445- samozřejmě, v případě novostaveb, rekonstrukcí a pod. Ale ve starých domech, troufám si tvrdit, že v 80-85%, je hliník a neodstěhoval se do Humpolce. 🙂
  MP – těší mě, že jsme tě pobavili. I když jsi chvílemi asi dost trpěl. Ale to už je údělem těch, co… :-))))

 365. Dano – 445 – no já nevím jak kde, ale u nás doma se ten hliník musel povinně předělávat v souvislosti s tím přechodem ze 120V na 220V. „Doma“ je myšleno okolí Karlova náměstí, kde jsem vyrůstal a bylo to tak odhadem kolem roku 1975 (?).

  Prostě přišli dělníci z OPBH a začali ve všech pokojích mlátit kladivem a majzlíkem a vysekávat dráty z omítky. A novostavba to nebyla, ten barák je z roku 192x.

 366. 445 Pavle, nesmí, ale může. Nesmí být nové vedení. Bytů v hliníku vám ukážu celá sídliště. Téměř za každým bakelitovým jističem je hliník. Hliník je v Maďarsku a chilskou měď sebral Pinochet.

  Doporučuji stránky http://www.mises.cz Tam je o lichvě článků až běda. A budete se divit.
  Byli jezovité pro lichvu nebo nebyli? Co Kalvín? Jaká je spravedlivá cena?

  Aukro, Ebay jsou trhy nikým neregulované. Dá se tam dobře nakupovat?
  Historka z aukra: kupoval jsem sudoku za 50kč+doprava. sudoku bylo nefunkční. Prodávající jsem napsal upozornění, že vědomě prodala nefunkční výrobek, já jí ho poslal zpět, ona vrátila peníze, vč. mých nákladů a všichni jsme byli spokojeni (kromě ztraceného času).
  Jakto, že neregulované Aukro funguje a regulovaný trh ne?

 367. No, pamatuju kabely z hliníku v roce nějak 2005? v Holešovicích. Elektrikář řval jak pominutej, protože měl připojit jen půdní vestavbu a výtah na stávající rozvody a vyměnit elektroměry, že to na ty starý kabely nepůjde. Ale nakonec se to nějak udělalo. Radši nechci vědět, jak 🙂

  Nickname, co si mám představit jako“nefunkční sudoku“? Ono je „sudoku“ ještě něco jinýho než takový ty čtverečky, kam se vpisují čísla?

 368. Pavle, rozdíl je v použité izolaci. Zbytek republiky, co jel na 220V již dříve, používal hliník až do 70-tých let.
  Přechodem na vyšší napětí by měl stačit menší průřez vodiče, stávající by se měly méně zahřívat.

 369. nickname – 453 – jak je to přesně podle norem, to nevím. Píšu jen, co si pamatuju. Třeba na chalupě hliník nebyl nikdy, tam se měnilo to původní, už ani nevím co to bylo, takové to hedvábím opletené rovnou za měď. A místo porcelánových pojistek se dávaly jističe a také už se nesmělo používat takzvané „zlodějky“ (taková rozdvojka co má na jedné straně žárovkový závit), kterých bylo původně na chalupě plno… 🙂

  No a s tím Aukrem a E-Bay se neukvapuj. Počkej až tam začnou nakupovat neduživé důchodkyně s brýlemi. Rázem se bude řvát, že je nutno to zregulovat, popis přeložit do 72 jazyků, font popisu musí být minimálně velikost 24 nebo 36 a musí existovat možnost to osobně vybrané a zakoupené zboží vrátit během pěti let bez udání důvodu. 🙂

 370. nickname, njn, to už by se začalodikstovat, jestli vlastně na ty alternativní zdroje …. tak raděj nic….

 371. TAk to jo, nicname….

  Ale já jsem tradicionalista – není to ono, jako když si můžu rýt tužtičkou, gumovat, překládat paperback se sudokami. Elektronika mně v tomhle nikdy neoslovila.

  Je pravda, že občas ji mám „nefunkční “ taky. To když se sudoku zmocní moje drahá dcera a zákeřně mi ji vyluští 🙂

 372. nickname – celkově vzato, já bych navrhoval se neostýchat a vzít to takříkajíc „z gruntu“.
  Právo nakupovat na Internetu bez risika by se mělo stát součástí Listiny základních práv a svobod, stejně tak, jako právo na výhodnou neúročenou půjčku až do výše 60-ti násobku minimální mzdy. 🙂

  Když už může být základním právem právo na bydlení, mobilní telefon a připojení do Internetu, tak proč se držet při zemi, že ano…

 373. 454 když jsem se nastěhovala na Letnou, byly hliníku plný zdi…obalený jakými hadry to bylo, elektřikáři měli žně. Po roce 2000

 374. Dano, dnes mě vzal na obchodní jednání kámoš. Zastupuje „soukromý kapitál neboli privat equity“, jak se dnes moderně říká těm, kteří jsou ochotni financovat projekty, na které obvykle banky nepůjčí. Dva 19letí kluci chtěli půjčit „nesmysl“ na „projekt budoucnosti“. Ten spočívá v tom, že vyvinou SW, pak nakoupí drony (to jsou ta malá letadélka nebo helikoptéry na vysílačku), kterými budou (až to stát dovolí) distribuovat např. pizzu. Nahradí to auta a ušetří pracovní sílu – tvrdili kluci a měli to moc hezky zpracované (tedy kromě té části, která se týkala hospodaření, tam byl poněkud prostor pro zlepšení :-)). Když odešli, tak se mě kámoš ptal, co já na to. A já, že je skvělé vidět takhle zapálené lidi do projektu. A pak jsem se zeptal já, kolik takových „zběsilých projektů“ financují. On na to, že tak jeden ročně. Samozřejmě v úplně jiných řádech než chtěli hoši. Ještě jsem se ptal, zda-li už nějaký vyšel? On (s ledovým klidem) odpověděl, že žádný. A nakonec se usmál a řekl: „stejně je fajn, že nejsou všichni tak „přízemní“ jako Ty a já.“
  Prostě a jednoduše – ještě klika, že ,přes ty nekonečné pokusy svět organizovat a vyloučit možnost omylu, jsou tací, kteří jsou ochotni podstupovat riziko, že se spletou. To jsou ti pionýři, kteří posouvají lidstvo kupředu.

 375. Ale Pavle, nainstalovanou sudoku nemůžu ohejbat, otáčet, šmárat po ní a gumovat 🙂

  A proč troškařit , když jde o lidská práva? Nač neúročená půjčka, když může být rovnou nevratná, ne?
  Akorát že to by to lichvářský řemeslo už nikdo neprovozoval a nebylo by od koho půjčovat.

 376. Modrý Ptáku – takových lidí je celkem dost. Koukal jsi někdy podrobněji na Kickstarter ? 🙂

 377. maYdo – 464 – omyl, můžeš. Ono to totiž tiskne sudoku na papír. V tom je ta pointa, že se to dá louskat třeba na záchodě. 🙂

 378. MP – ten příběh v 463 je úžasný a je skvelé, že takoví lidé – na obou stranách kontraktu, jsou. Ale zdejší řeč byla o něčem jiném. Ti kluci z tvého příběhu určitě nešli za Providentem nebo Home creditem. A pokud se ten příběh odehrál tady, jsem moc ráda, že přece jen pomalounku vzniká třída mecenášů. Moc tu chyběla a chybí. 😉

 379. Hm, jen aby ta lidská pracovní síla nakonec nevyšla levněji než provoz a údržba dronu 🙂
  A jak dron doručí tu pizzu až domů? Zaklepe na okýnko nebo pošle sms do mobilu „jsme před vratama“ ?

  Ale jo, takový věci jsou potřeba. Dvacet jich nevyjde, protože je to slepá ulička a jednadvacátý bude nějaký nový Bill Gates. Přínos těch projektů, co nevyjdou, je v tom, že je-li více zlatonosného písku k prosejvání, je i větší šance, že nakonec nějaký ten nuget objevíte..

 380. Na papír, to není ono…. to já musím mít takovej ten tlustej paperback. Ježíšek už ví a moji blízcí jsou rádi, že nemusí řešit, co chci k vánocům 🙂

 381. Pavel, koukal. Je to velmi oblíbený pořad mojí ŽD.

  Dano, no, oni tihle „private equity“ nejsou vůbec žádná charita. Jakmile cítí prachy, tak si řeknou „o svoje“ a pokud nedostanou, co chtějí, tak nic není. Je to jejich živobytí. Mecenášství přichází až potom. Ale stejně jsem ho pochválil 🙂

 382. IMHO o tvrzení Pavla K. stran hliníkových vodičůlze s úspěchem pochybovat viz
  s hliníkem se můžeme setkat:
  – stále ještě ve starých instalacích, které byly provedeny před rokem 1990 – do té doby bylo hliník v elektrických instalacích nejen možno používat, ale byl podle tehdy ještě platné normy v elektrických instalacích upřednostňován – aby mohla být na instalace používaná měď, musela se pro ně povolovat výjimka,
  – ale i v nových instalacích tam, kde je použit vodič průřezu alespoň 16 mm2 Al, a to pro výrazně nižší cenu než má při zajištění stejné vodivosti měď.
  ČSN 33 0220:1981 Elektrotechnické předpisy ČSN. Používání mědi a hliníku v elektrotechnice
  TNI 37 0606:2007 Mechanické spojování hliníkových vodičů a hliníkových vodičů s měděnými vodiči

 383. Nickname – není. Vlk, dříve pV, by vám za takové zařazení dal! Ono těch vlků běhá po netu povícero.

 384. nickname

  socanskej blog ani náhodou, Já tam kdysi dostal ban 🙂
  On ten vlk má problém, když s ním někdo nesouhlasí

 385. nickname, už jste na tenhle blog jednou odkazoval – byl to šílený článek jakési děsivé rajdy. Ne, tenhle vlk je úplně jiný vlk než ze Psa.

  Aha chlapi, to jsem neznal, ale myslím, že to je ono, co mně dnes kámoš povídal.

  Dano, ještě mě napadla poznámka pro úplné vyjasnění: lichva, nepřiměřený (případně férový) zisk, vykořisťování nebo extrémy zmíněné quivisem ve 434. Stejný obsah, jiné názvy: pojďme tu spontánní aktivitu plánovat, aby to náhodou nevedlo k nějaký neřízeným výsledkům. Oni si ti plánovači opravdu nikdy nepoloží otázku, kterou položil nickname: „Jakto, že neregulované Aukro funguje a regulovaný trh ne?“

 386. Modrý ptáku, ještě jeden dotaz k tomu 463. To mně vrtalo hlavou už u těch plánů Amazonu na roznášku zboží pomocí dronů.

  Jak ti chlapci měli ošetřené to, že nějaký bezdomovec (či obecně nepřizpůsobivý) nehodí kabát na drona s pizzou a krom večeře zdarma si nepřijde ještě na celého drona, kterého lze při troše šikovnosti rozebrat na prvočinitele a tyto rozprodat pod rukou třeba do bazaru nebo modelářům ?
  Vzhledem k tomu, že nějakého toho drona už jsem pro radost i postavil, tak vím, že v něm jsou dost drahé a pokročilé součástky jako centrální počítač, serva, motorky, kamery, GPS přijímač a tak.

  A když uvážím, že žijeme ve státě, kde se kradou i autorádia…. 🙁

 387. teď už jen čekám až Kerry vyleze ve Washingtonu z eroplánu a bude nad hlavou mávat papírem, že zabránil nové studené válce

 388. A zajistil mír na dalších XY let… 🙁

 389. Ke správné řečnické otázce patří i odpověď. Na regulovaném trhu – např. léky, nová auta, lihoviny, cigarety, úvěry … vybíráte při splnění svých podmínek dle jediného kritéria – ceny. Počítáte s tím, že o bezpečnost, kvalitu, jeduprostý šnaps se postaral regulátor. Často to tak funguje, na trhu nekoupíte auto, které by nemělo alespoň tři hvězdičky v EuroNCAP nárazovém testu, ať to znamená cokoli. Většinou nekoupíte závadnou lihovinu. Na takovém trhu funguje o to silněji „závod ke dnu“, vyrobit co nejlevnější výrobek, který ještě splňuje požadavek regulátora. A nic více.
  Na trhu neregulovaném musí kupující brát v úvahu reputaci prodávajícího – neprodává mi šunt? Není to podvodník? Ještě jsme se ani neviděli? U Aukra vidíte reputaci prodávajícího (i kupujícího) – dodal výrobek vždy včas? Byla s ním spokojenost? Reklamace vyřizuje rychle? Aukro pomáhá sdílet reputaci kupujících a prodávajících, garantuje pomoc s vyřízením reklamace, vrácení peněz, funguje jako arbitr sporů.
  Nemá-li prodávající reputaci, nikdo u něj nenakoupí. Já si vybírám nákup od prodávajících, se kterými je 98% a více spokojenost.
  Když se mi něco nelíbí, nebojím se ozvat. Prodávající by možná na obchodě vydělal pár tisíc, ale přišel by o reputaci, kterou získává několik let.

 390. Mimochodem, ten Kickstarter a vůbec ten koncept toho, čemu se říká „crowd-funding“ sleduju už delší dobu a je to zajímavá věc. Tak někde na pomezí pyramidové hry a zcela rozumného financování různých projektů.
  Svým způsobem je to návrat k prvotní myšlence akciových společností. Někdo má nápad a ten kdo má kapitál a nápad se mu líbí, dodá finance. Rozdíl oproti burse je v tom, že nejde o podíly, ale o dar, nedá se s tím obchodovat a většinou to nezaručuje finanční podíl na zisku. Ale když se to povede a člověk se pak kochá výsledkem (třeba hraje počítačovou hru, kterou dříve přes Kickstarter financoval), je to fajn.

 391. Pavle, takhle daleko jsme se vůbec nedostali. Hoši totiž neměli ošetřené mnohem jednodušší oblasti v provozu. Také byli poněkud zaraženi oznámením, že poměr tržeb a nákladů by musel být v úplně jiné výši, aby to vůbec postoupilo do dalšího kola. No, počátky nejsou jednoduché, že.

 392. Pane Neumanne,
  mám dojem, že celě US vedení je v šoku, že někdo nesrazí podpatky a neposlouchá…
  A pokud má opravdu Rusko věrohodné důkazy o tom, že US do situace na Ukrajině vrtaly a podporovaly, nebo dokonce řídily Pravý sektor,( což nevíme) má opravdu velkej problém, a moc si vyskakovat nemůže…

 393. MP – 477 – a to ptáš mě, která zásadně odmítá regulace, kvóty, dotace, protože si myslí, že to vše jsou „dobré úmysly“, jimiž je dlážděna cesta do pekla? No, nakonec odpověď za mě vzal nickname.
  Dobrou.

 394. nickname – 481 – no, to bych maličko rozdělil.

  Lihoviny a tabák (a pohonné hmoty) stát pod palcem mít holt musí, pokud z těchto komodit hodlá vybírat daň spotřební. Že se mu to nedaří, je zcela zřejmé.

  Léky jsou dost specifická věc v podmínkách, kdy existuje právo na bezplatné lékařské ošetření. Pokud toto právo platí bez vyjímek, musí stát chtě nechtě regulovat prodej a distribudi léčiv, protože bezuzdou konsumací léků si lze zdraví pokurvit zcela libovolně a následně se pak dožadovat léčby vlastní blbosti „zdarma“.

  Proč stát reguluje prodej aut (ať už si pod tím pojmem představíme cokoli, počínaje vanou s pomocným motorem) je pro mně záhada, u úvěrů dtto. Na mysl se mi krade otázka, proč stát nereguluje prodej počítačů, když průměrně poučený laik by dokázal se svým počítačem způsobit řádově větší škodu než s libovolným automobilem. A víceméně to už dlouho dělá, pokud bychom se obtěžovali sečítat škody způsobené rakovinným bujením blogosféry za posledních tak pět nebo sedm let… 🙂

 395. Šumaváku, před chvilkou jsem ti poslal e-mail. Prosím, jukni do něj.

  Jedná se o info o nové Radimově přednášce, která se koná tuto středu 2. 4. 2014 v 19 hod. v malém sále Městké knihovny Praha na Mariánském náměstí. Téma je pokračování z toho minulého.

  Vysočanské fragmenty II. – Harfa“ z cyklu „Praha industriální éry – stále přítomná i mizející

  Prosím, můžeš-li, tak zde tu pozvánku vyvěs. Je v PDF. Zde je i přímý odkaz na stránky knihovny s anotací o přednášce:
  http://www.mlp.cz/cz/akce/e12295-vysocanske-fragmenty-ii.-harfa/

  Všichni známí i neznámí čtenáři Šumavákova webu jsou na přednášku srdečně zváni… 😛

 396. Dobré ránko!

  Aha, už jsem to pochopila, ono je to těžké, když každý mluvíme o něčem jiném. Já mluvím o dobrých mravech a vy o státní regulaci, což jsou dvě různé věci.
  Soudní moc (tedy stát) měl by být garantem dobrých mravů, neb jinak se dostaneme k obhajobě typu: „Von si ten Kořenskej koledoval, slavnej soude. Von mi ty prachy vůbec nechtěl dát, tak sem ho musel majznout.“ 🙂

  Odmítání tohoto má stejnou logiku, jako kdyby lékař odmítnul ošetření: „Kdyby tam nelez, tak si tu nohu nezlámal. Tak ať si klidně chodí se zlomenou nohou, když je blbej.“

 397. 489 – to musel bejt strasnej mejdan. . .takovou oslavu aprila jsem jeste nevidel. . .diky bohu.

 398. Já jen doufám, že v Bruseli nedojdou k názoru, že Kotlinka je vlastně taková přírodní nádrž s horskými břehy a v rámci zadržování vody v krajině z nás neudělaj ostrovní království. 🙂
  To jsem žádostivá, co za lumpárnu na nás MŽP šije.

  …K příkladům adaptačních opatření patří podle Lucie Erbenové z tiskového oddělení MŽP hospodaření se srážkovými vodami nebo udržitelné využívání půdy s důrazem na zadržování vody v krajině. Jak ale zdůraznila, jde o návrh dokumentu, který se může ještě změnit…
  http://www.novinky.cz/veda-skoly/332088-cesko-cekaji-extremni-vykyvy-pocasi-ministerstvo-chysta-klimatickou-strategii.html

 399. Misto polí budou bazeny s vodou (jedna zemplinska širava vedle druhy) , zradlo bude z eurorise, voda pujde na jih eurorise.
  Vzhledem k cene zradla, klesne jeho spotreba, ale uvedomele stredoevropske obyvatelstvo se bude sytit vedomim prislusnosti k eurorisi a radosti, ze se na jihu budou moci ve zvysene mire dal venovat tradicnimu zahálčivemu zivotu.
  A to se vyplati! !. . .(jim).

 400. Rputi, viz Wiki:
  Policie je represivní složka státu, určená k udržování pořádku uvnitř státu, k ochraně práv, majetku a bezpečnosti občanů a ke stíhání pachatelů trestné činnosti. Bývá zneužívána k potlačování odpůrců vlády.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Policie

  Soud je státní orgán vykonávající soudní moc. Poskytuje ochranu porušeným nebo ohroženým právům a pouze on rozhoduje o vině a trestu za trestné činy.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soud

  … nic o morálce, dobrých mravech.

 401. Dobré zas ráno… 2 Pavel Kořenský ad 445 – to je kec. Měď byla strategickej materiál a hliníkárna Nováky potřebovala odbyt. Všechny paneláky z osmdesátejch let mají rozvody na hlíně. Mluvím o paneláku kolaudovaném v roce 87… Kde jsem v devadesátejch to nechával předělat na měď – to už se dala měď koupit normálně.
  No a pak se paneláky už nestavěly, poté, co se jeden zrzavej pračurák postavil na dekl vod kanálu a zachrochtal nadšenému národu o králíkárnách, do kterejch prší a zatejká…

 402. Dobré ráno,

  „Já mluvím o dobrých mravech a vy o státní regulaci, což jsou dvě různé věci“

  Pokud máte na mysli dobré mravy, rputi, v rozporu s dobrými mravy nejedná ten, kdo udělil licenci k poskytování půjček, ale ten, kdo při podnikání v tomto oboru zneužívá těch, kdo jsou vůči němu v nevýhodném postavení ži v nějaké tísni.

  Čili ta svině ten, kdo umožnil lichváři provozovat svoje řemeslo, ale lichvář.

  Úředník by naopak jednal v rozporu s dobrými mravy, pokud by udělova licence výběrově podle toho jak se vyspí, jen kamarádům nebo podle toho, kolik mu kdo zaplatí.

  Po půjčkách je poptávka a pokud se prostě zakážou, budou lidi svou poptávku realizovat nelegální cestou. S horšími důsledky ro ně, protože půjčovatel se nemá čeho obávat, neb mimo zákon už stojí.

 403. Pokud jde o zadržování vody v krajině – tak pardon, to není nějaký eurokec.
  S tím jsou problémy už léta a mimo jiné to přispívá k povodním.

  Ono stačí blbě zvorat pole, s brázdami po spádnici a nasejt tam něco, co klíčí poměrně pozdě.Jak sjem se přesvědčili, když jsme – a to už před desítkami let – vyklízeli celé léto ze sklepa bahno, protože nad námi na pole zaseli kukuřici a první průtrž přičla poměrně časně.

  Je fakt, že mizí plocha na vsakování vody. Přibývá parkovišt a zpevněných ploch a taky vpustí, kterými ta voda, co naprší, odteče do kanalizace. Zmizela menší políčka, která byla předělovaní mezemi a remízky, které případné přívaly zadržely.

  Není třeba hned dělat v Čechách rybník. Ono by stačilo se vrátit k bohatějšímu členění krajiny, ustoupit od monokultur, myslet při obdělávání půdy a zamyslet se třeba nad tím, jetsli kamenná terasa má mít spáry zabetonované nebo vysypané pískem nebo zatravněné.
  Žádné grandiozní superřešení, které je drahé a obvykle jen přidělá problémy, ale tisíc maličkostí, které mohou mít, když se sečtou, poměrně velké důsledky.

 404. maYdo,
  když tě tu vidím – včera jsem měl nějak fofr k večeru, navázal bych na diskusi o renaultích hodinách. Že prý dlouhým přidržením onoho tlačítka se posouvají hodiny a krátkými ťuknutími na ono tlačítko by se měly měnit minuty.

 405. Dobré ráno vespolek,

  Nickname a Dano,
  na ten vlčí blog jsem párkrát nakoukla – nemyslím, že by byl jiný názor zakázán, spíš si majitel blogu tvrdě hlídá, aby mu tam nelezli chroničtí prudiči, případně hulváti.

 406. 497 – a ty rozvody po vesnicich a do baraků (od kaplicky v plote k hodinam) se stale delaji v Al , protoze i ty kabely do domu zacinaji na prurezu minimalne 16 mm2 (ctyrzilové provedeni).
  Viz rekonstrukce vzdusneho vedeni na kabelove u nas na vsi pred dvema roky.
  Panelaky jsou v Al a dalsi desetileti budou dal slouzit; nekde to nejde predelat vubec, jinde je to doslova porod (mesic stara zkusenost s vlastnim bytem a jiste i PeSova).

 407. Fantastická debata ….. a největší mafiánská organizace, tedy klan Policie ( Kulhánek ), jako dobrý hospodář, co se stará o morálku …zlatej krym 😀

  Nickname, to mne úplně uchvátilo, …to fakt myslíte vážně a nebo je to jen hloupá sranda, že se takhle pouštíte do utvoření spolku s těma, které tam jsou vyjmenovaní? To mne tedy naprosto šokuje.
  Rputi, to povídání o těch malejch psech to je naprosto skvělé, jen je potřeba ještě doplnit to, že úplně stejně se chovaj i lidští prckové. Taky furt pindaj, votravujou, zkoušej kam až daleko mohou zajít a pak řvou, že ten větší jim nafackoval, či že s nima nemluví… …. že jako nespravedlnost a tak ….. tisíce děkovných dopisů
  MaYdo, asi nevíš, jak to funguje v zemědělství, není možné si zasejt a pěstovat co zrovna chceš, ale můžeš to, co je v souladu s osevním plánem a kvotama. To by tak hrálo, abys udělala remízek, mez, či předěl tam, kde to je logické a vždy to tam bylo…tedy vždy, před rozoráním mezí….No a už vůbec si neumím představit to obíhání úřadů, když bych chtěl udělat remízek tam, kde je namalována pastvina, či pole ….. A daň z deště se z těch ploch, kde se nedá vsakovat, platí daleko větší, než daně z nemovitostí, tak jakýpak copak ….. stát se musí postarat 😀

 408. maYdo, jistě, jen mi přijde, že je těch půjčovatelů krapet moc a že je to tedy zřejmě velice dobrý byznys.
  Ale zajisté je proti dobrým mravům používání telefonních linek 900xxxx na které nechají zájemce protelefonovat 10000 atp.
  A už toho nechám, nebo se z hloubi netu vynoří martin a bude mít nactiutrhačné poznámky, že o boni mores vím kulové, což je konec konců pravda. Ale mohl by nás poučit… třeba … 🙂

 409. maYdo, jak jste výše psala, že za babkou nechoděj a nenabízej půjčku n- tedy ne doslova, ale tuhle to na mě zrovna zkoušelo O2. Že prý oni mají tarif, který je sice dražší než ten můj, ale vlastně stojí jen o asi 20 Kč víc, než kolik já většinou protelefonuju a ještě by mi k tomu dali 20 volných minut …. a hrozně se divili, že jsem je poslala do Brusele… 🙂

 410. (457) „“zlodějky” (taková rozdvojka co má na jedné straně žárovkový závit), kterých bylo původně na chalupě plno…“ – znám. Měl a někde bych ještě našel i dokonalejší, závit, dva vývody do stran na zástrčku, zase závit na žárovku, mohlo se vyvést elektřina do šňur a ještě svítit. Krásně porcelán + mosaz. Hodilo se ještě v sedmdesátých na dostihách, v kase jen žárovka, kosa jak v ruským filmu, nosil jsem si pod prdel elektrickou dečku.
  Staré objímky na žárovku porcelán/mosaz dodnes používám raději, než bakelit nebo porcelán/bakelit.
  Dráty – nejkrásnější jsem našel při rekonstrukci bytu v našem baráku. Tlustý měděný drát, omotaný provázkem, v olověné trubičce, navrch fousy jak kokosový ořech. Zcela nezničitelné.
  (469) Nebo blicí listy neví. Což je v jejich případě lepší, než když ví.
  (489) Mises.cz: 1. dubna 2014 😛

 411. Hliník není ilegální, skutečně se smí v nových instalacích používat. Vyjímkou jsou agresivní prostředí kde se nedoporučuje. To že všichni jedeme v mědi je způsobeno hlavně tím, že se s mědí dobře pracuje, máte o stupen menší průřez, takže se snadněji v přístrojích zapojuje, ohybá… Těch ohnutí měd vydrží mnohem více, nepraská netrpí na lámání při nechtěném vrypu apod. Hliník dneska používám jen pro zemní kabely, ve zdi snad jen kdybych potřeboval něco většího, od desítky mědi a vzdálenosti cca 50m se vyplatí o hliníku uvažovat, protože v těhle průžezech je měd už hodně drahá.

 412. 505-506-tohle dělá i T-Mobile, paní vám sdělí, že se konverzace nahrává (nahrávka se pak použije jako důkaz proti vám, že jste ústně s novou smlouvou souhlasili) a pak na vás vychrlí spoustu informací, a hned chce souhlas…
  Ale na mne si také nepřišli, paní byla nesmírně dotčena, že jsem se dovolil zeptat, kdeže jsou volné sms, které mám ve stávajícím tarifu, který je o 50 Kč levnější… A zase kulometní palba, sms jsou, ale data ne. Tak se ptám, kde jsou data ? No a bylo po rozhovoru 😉
  Mne se tohle pojetí obchodu taky zdá jako jednání proti dobrým mravům.

 413. NoName, ona už je z toho prý nervózní i Merkelová a na adresu Tymošenkové se nechala slyšet, že má holka utrum, s takovými, že se nejedná. Tak už je zřejmě povoleno psát, že Pravý sektor jsou lumpové. 🙂

 414. 510
  já je rovnou posílám do pérdele.
  Naposledy při dávání výpovědi kyslíkům
  Rovnou jsem jim řekl, že o nějaké přemlování z jejich strany nestojím, i tak se pokoušeli…
  Tak jsem je poslal.
  Ta dáma se cítila dotčená………… 🙂

 415. Ja si myslím, ze Pravý sektor v řešení nastalé patové situace bude odsouzen hrát roli obětního Beránka a mouřenína (ostatně mu to patří) – zacal uz překážet kazdé straně….takovéto zprávy budou nenapadne nabývat na četnosti a posléze bude zlikvidován – nějak, ale natolik, aby bylo na koho celou záležitost svést ….
  Klasický osud SA….

 416. NoName 511, ony ty ženské v call-centrech jsou v podstatě chudáci, který mají za úkol uzavřít X smluv a tak si samozřejmě vybírají „snadnou kořist“, tedy důchodce apod., kteří si to spočítat nedokážou. Popravdě řečeno, já se ani k počítání nedostala, neb mi bylo okamžitě jasné, že nevolá z čirého altruismu, takže sem ji jen odpálkovala a dále se nepídila. 🙂

 417. Martin poučuje:
  1. Silnější pes jebe!
  2. Rpuť má vždycky pravdu!
  3. Když nemá Rpuť pravdu, platí bod 2.
  4. Úkrok stranou v diskusi je proti dobrým mravům.
  5. Mám v baráku hliník, protože před šedesáti lety se tak stavělo. Dokonce mám ještě zásuvky zapojené většinou podle staré normy. Tchyně si zakázala jakékoliv opravy. Po její smrti je levnější postavit si nový dům než rekonstruovat všechny instalace, krytiny a zateplení včetně nové fasády.
  6. Včera skončila přiznání k dani z příjmu. Na rozdíl od Dany jsem dělal pro cizí, moje musí počkat.
  7. Někteří komentátoři jsou nerudní a vztahovační věkem nebo pohlavím, ale nezapomeňte, že rozesírači útočí.

 418. Zdravím !
  No ,k těm „dobrým mravům “ a jejich ochraně státem :

  Dobré mravy jsou souborem určitých společností vytvořených a uznávaných pravidel slušnosti;lze je označit za soubor hodnotících kritérií, která určují, které jednání je v dané společnosti považované za dobré a které ne.
  Jak podle dnes už neplatného obč.zák., tak podle platného práva je právní úkon (právní jednání )v rozporu s dobrými mravy neplatný absolutně; tj. neplatnost nastává ex lege .
  Podle § 580 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku:
  (1) Neplatné je právní jednání, které se příčí dobrým mravům, jakož i právní jednání, které odporuje zákonu, pokud to smysl a účel zákona vyžaduje.

 419. Martine, zdravím. K těm poučkám 516:
  ad 1. – je pravda, ale nemusím s tím vždycky nadšeně souhlasit, že ne?
  ad 4. – někdy se stane požehnáním pro zachování blogu. Někdy hrobem. 🙂
  ad 6. – nebudu komentovat, leč mýliti se je lidské 🙂
  ad 7. – každý někdy zapadneme do této kategorie (nemyslím rozesírače). Snad se mi daří v ní nesetrvávat.
  A můj bod č. 8? Venku je krásně (ještě není krizový stav a můžem se radovat ze sluníčka) a já si jedu užívat vnoučka na procházce Bělským lesem.
  Tak hezký den a Ať žije APRÍL!!!!!!

 420. Dano, I když jsem napsal šestku tak, jak jsem napsal, tušil jsem, že to bude jako u mě.
  Venku je krásně už několik dní, a ještě doufám bude. Vnoučata si přivezu až na Velikonoce, protože budu v úterý v Brně, tak jim prodloužím i prázdniny, abych nejel dvakrát po sobě.
  Život je krásný, i průser je lepší než když se nic neděje. Stěžuje si hlavně ten, kdo nemá co dělat. To nebylo dobře vyjádřené, tak zkusím lepší:

  Stěžuje si ten, kdo na to má čas.

 421. 504 Jirko ppa etc…když svobodně a nazávisle trváš na tom, že musíš bejt svobodně dotovanej, tak Ti nezbejvá než svobodně trpět.

 422. OT. NoName- Udělal jsem si u noip účet nainstaloval – ale nic to nepomohlo. Nevím jestli to má s tím co dělat, ale radio se sesypalo a teď nedokážu ani nastavit router. Přestože forawarduji porty stejně jako dříve, z riuteru se to na host server neprotlačí. Tech výrobce Actinecs to též nechápe, stejně jako provider DSL Verizon a SW broadcasteru Nicecast. Nenapadá Vás něco? Hrál jsem si s tím dnes asi 6 hodin a nakonce se pokorně vrátil k defaultu, abych měl aspoň připojení…..

 423. 497 PeSi, aby byly nahrazeny developerskými projekty, do kterých prší a zatéká.

 424. Dušane, na Macu za routerem si nainstalujte NOIP software, ten bude serveru noip říkat, jakou máte IP adresu.
  Pokud forwardujte port z routeru (8000 tuším) na 8000 na macu, nic jiného není třeba udělat.
  Váš mac by měl mít statickou IP, což asi stejně má.

 425. Ptakopysku,

  ad renault – psala jsem už výš – vyřešeno 🙂

  Chce to sofistikovaný postup :
  1.Zmáčknout páčku, čímž se z počtu ujetých kilometrů přepne na vynulování.
  2. Vzít páčku mezi prsty a trochu zakroutit, tím se přepne na počet hodin, dalším zakroucením na počet desítek sekund a posledním zakroucením na sekundy. Čvttým zakroucením se vrací na hodiny.
  3. Když si nakroutíš tu číslici, kterou chceš upravovat, krátkým stiskem se přepínají číslice. Je to dost prefíkané, protože na sekundách volíš počet od nuly do devíti, na desítkách minut od nuly do pětii a na hodinách od nuly do dvaceti tří.

  Krásně se to plete, zejména ten počet číslic a taky někdy ppři kroucení nevědomky páčku stiskneš a můžeš začít na novo, ale hodiny jdou teď přesně. 🙂

 426. Jo a víte, že je dnes prvního apríla? 😀

 427. Apríl je jednou do roka, blicí listy 365x. 😛

 428. 463 Modrej, rozvoz pizzy drony je v našich podmínkách, se současnou technologií nesmysl. Nehledě na všemožná rizika provozu. Předpisy, pojištění odpovědnasti za škodu….Nemusím být expertem abych to bych nedal ani vindru, kdybych takovou zbytečnou měl. Divím se, že někdo tak chytrý a šikovný kdo na tu zbytečnou vindru vydělá, poptřebuje odborníka na to aby se dověděl, že projekt je nesmysl. Drony ( x-koptéry) jsou velmi užitečné pro jiné účely. Hned jak se objevily mrňavé vrtulníčky se stabilizací a první kvadroptéry jsem věděl, že taková mašinka může uspořit náklady na snímkování z výšky. Na revize čehokoli, stožárů, komínů, velkých vnitřních prostor bez potřeby těžké mechanizace, plošin a lešení. Samozřejmě pro výjimečnou expresní dopravu malých lehkých předmětů. Například pro expersní dopravu séra proti hadímu uštknutí a podobně. Nebo jako náhrada holubí pošty na krátké vzdálenosti, třeba pro dopravu datových nosičů. Pro expresní dopravu například v areálu firmy, v universitním kampusu a podobně. Ale ne pro rozvoz obědů.

 429. „MaYdo, asi nevíš, jak to funguje v zemědělství, není možné si zasejt a pěstovat co zrovna chceš, ale můžeš to, co je v souladu s osevním plánem a kvotama. To by tak hrálo, abys udělala remízek, mez, či předěl tam, kde to je logické a vždy to tam bylo…tedy vždy, před rozoráním mezí….“

  Ale aspoň něco málo vím, jirko….
  Právě proto si myslím, že pokud by se měla udělat nějaká opatření k zadržování vody, tak odbourat všechny ty nesmysle, které Ti brání udělat ten remízek tam, kde víš, že byl vždycky a náramně se hodil, když trochu víc zapršelo, tím by se mělo začít.

  Zejména když alarmisti předvídají změny klimatu s většími extrémy, tudíž se lze nadít více přívalových dešťů po delších obdobích sucha – což, jak známo je kombinace nešťastná, protože se málo vody vsákne a hodně odteče.

  Jenže to by nebyl pak žádnej byznys pro upozorňovače na problémy, takže nás možná čeká spíš ten rybník. ZAbiju se dvě mouchy jednou ranou. Ten vřed na krásné tváři Unie zmizí a ještě se budou mít kde eurokrati rekreovat a pořádat konference. Možná postaví na břehu i nějakej ten Euroartěk 😀

 430. „Senátor Rand Paul, který chce za republikány v roce 2016 kandidovat na amerického prezidenta, si servítky nebere. Před pár dny pokáral americkou administrativu za „export demokracie“ a dodal, že od roku 1991 USA prostřednictvím nevládních organizací investovaly do ovlivnění ukrajinské politiky 5 miliard dolarů „za které jsme si koupili revoluci na Ukrajině, ale co z toho daňoví poplatníci mají? Nic dobrého…Spojenými státy vybraný premiér už byl ve Washingtonu prosit o peníze.“
  (Macek)

 431. 416 Rputi, od toho by ve finále měl být příčetný soudce aby onoho věřitele mávajícím listinou s oněmi písmenečky poslal do háje na první stání, místo aby filozofoval o obezřetnosti zákazníka, který přehlédl cosi psané čtyřbodovým písmem na straně 27 smlouvy a o tom jak silné zvětšovací sklo si má pořídit, nebo co je psáno ve „všeobecných“ podmínkách kdesi na netu a bylo zamlčeno v té úžasné nabídce. Stačila by taková soudní praxe a po pár rozsudcích by to skončilo. Protože je jasné, že nevýhodná podmínka ukrytá kdesi v textu, v části pojednávající o něčem jiném a krom toho výrazně méně nápadným písmem je darebáctví. Ano, chápu, že je to záležitostí poptávky po „výhodných“ půjčkách.

 432. Pokud by nàhodou Rand ty volby vyhrál , bude US prezidentem ruskej špion ? 😉

 433. MP, je skvělé se takových schůzek účastnit, tedy setkávání se „šílenci“ protože výsledkem může být nejen výborná investice, nikoliv altruistický dar, ale i poznání, že jsou ještě na světě neuvěřitelní a „zapálení“ lidé a to naprosto doslova a do písmene….zbožňuju….

  Schumachere, proč měnit koníček, který je třeba po generace v jedné rodině? ostatně sedlák byl před socialismem, bude i po něm.

  MaYdo, „byseto“ nikdy nic neudělal. A pak taky, dnešní technologie obdělávání půdy je opravdu drahá, složitá a potřebuje pro svůj provoz určité podmínky. Třeba u nás si držíme malý kombajn, aby vysekal kus pole na to, aby se dal složit ten velký. Nedovedu si představit, že pole není deset hektarů, ale deset hektarových políček. To by pak ten chleba nikdo nezaplatil….. A technologie by se dále nevyvyvíjela, stagnovalo by celé odvětví. A nejen to, dneska by prostě už kosou nikdo nešel švihat a tobě taky by se moc nechtělo chodit s cepem ke stodole, že ano …

  Martine, prosím Tě, jak je možné být vztahovačný pohlavím? Já jsem dobrej v té „obrazové představivost“ a u tohodle se mi fakt skoro kousla pumpa 😀

  ps. jakepak že ….kotlina je vředem v srdci evropy? Já to vidím úplně jinak, je to naprosto příkladná země, která plní ostré prosby na 200 % a ještě si stěžujou, že toho je furt málo…

 434. maYdo,
  tak to je tedy nářez. I já bych s nastavením hodin ve francouzským autě měl problém a to mám dvě maturity. 😀 😀 😀

 435. Jj, už se může!
  Zřejmě Andělína pravila něco ve smyslu „náckové nebo prachy“.

  „Neonacisté přesunuli po střelbě svůj štáb na okraj Kyjeva“
  …Ukrajinský parlament dnes schválil dekret o okamžitém odzbrojení ilegálních skupin operujících na ukrajinském území…Rozhodnutí, které vstupuje v platnost okamžitě, schválili poslanci jen několik hodin poté, co centrum Kyjeva po vážném nočním incidentu vyklidilo velení ultranacionalistické organizace Pravý sektor…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/neonaciste-presunuli-po-strelbe-svuj-stab-na-okraj-kyjeva_302842.html#.UzqKi6h_uuk

 436. “ A pak taky, dnešní technologie obdělávání půdy je opravdu drahá, složitá a potřebuje pro svůj provoz určité podmínky.“

  Tak to, jirko, chápu, ovšem o tom jsi nic nepsal. Psal jsi o tom, co byrokracie by obnášelo zřídit remízek a že nemůžeš pěstovat co považuješ za vhodné, ale co dovolí předpisy.

  V tom případě považuju za vhodbné řešení něco udělat s předpisy.

  A ano, souhlas, „byseto „s tím nic neudělá, to musejí úředníci, kteří ty předpisy vydávají. Já to nejsem, takže s tím nic nenadělám, akorát si můžu na tohle téma brousit drápy a kecat a kecat 😀

  Pokud je o technologie, jistěže je mi jasné, že na plíčku jako dlaň se kombajn neotočí a že k hospodaření předků se vrátit nelze. Prostě je potřeba hledat postupy a ztechnologie co nejšetrnější. Nejsem zemědělec, takže nevím, kudy vede cesta na tomto pli. NA tom mém například, jakmile to jde, řešíme odtok vody po děšti tak, aby se jí co nejvíc vsáklo a neodteklo všechno kanalizavcí někam do Hamburku.

  „a tobě taky by se moc nechtělo chodit s cepem ke stodole, že ano “

  Se neboj, kdyby nebylo na chleba, ještě ráda bych chodila, jen kdybych tam měla co mlátit.

 437. 2 Schumi – ad 522 – jednou Ti dle času a chuti něco ukážu. Bude se Ti to móóóc líbit…

 438. Gasprom zdražil Ukrajině plyn

  A naše noviny se už nestydí nazývat neonacisty neonacisty
  Temora mutantur ……

 439. Jirko, že jsi se ozval zrovna ty, ale žádná z hus?

  Vysvětlení je jednoduché, vztahovačnost pohlavím znamená (pro moji osobu), že kupodivu, nevím, jak je to možné, nemám pro to vysvětlení a nikdo mi to dosud neobjasnil, ale zdrcující většina vztahovačných je ženského pohlaví.

  V rodině to vypadá asi tak, že ty proneseš nevinnou větu o počasí, aby konverzace nestála, a tvoje (to je jen příklad), ženská to oamžitě vezme osobně a nepřátelsky. Konkrétně – proneseš nevinnou větu: „Už jsou tři hodiny.“. Od druhé strany se ozve: „To bych bez tebe taky nevěděla. Můžu já za to, že už jsou tři? Celý den lítám jako šuspajtl, ani se nezastavím a ty mi nepomůžeš? Co jsi tím chtěl říct? Že jako jsem za celý den nic nestihla? atd, atd, ad libitum. a ještě třikrát dokola.

  Stačí to jako vysvětlení nebo musím napsat, že některé diskutantky na tomto blogu jsou nervozní jako prvničky a vztahovačné jako manželka po deseti letech tři dny před prvním rozvodovým stáním? Jsou tady i takoví muži, ale nepřevažují. 🙂

 440. Martine 😀
  Musím říci, že kdybych něco podobného potkal doma, tedy to vztahovačné pohlaví a prvnička v jednom, tak bych nečekal na soud a rozvedl se ihned, sekerou 😀

 441. ono je potřeba se na to zdražení plynu Ukrajině podívat tak, že Gazprom konečně už může zdražit plyn, no a tak ho zdražil.
  Šlo o to, že ceny plynu a pronájem Sevastopolu byly na jednom papíře. A ted? No pronájem Sevastopolu je pasé. 🙂 Proč myslíte, že tam Putin organizoval za účasti ozbrojených sil referendum??

 442. Jirko, k tomu jen mohu připomenout starý vtip o manželovi, který se zasní u slavnostní večeře na oslavu patnáctiletého manželství a na dotaz manželky, proč se tak usmívá, odpoví, že si představil, že kdyby ji hned po svatbě zabil, tak byl dneska už na svobodě.

  Ještě, že jsme měli to štěstí a naše skvělé manželky nám dovolily, abychom si mysleli, že jsme si je vybrali.

 443. 545 Martine, tohle může vést i k velmi závažným následkům.

  U Eichmannů

  „Dolfi, kdy konečně necháš udělat ten botník, nebo ho zboucháš sám?“
  „To je furt spěchu, vždyť jsem stokrát opakoval, že to zařídím.“
  „Jenže to už slibuješ měsíc, a já se na ten nepořádek už nebudu dívat. Vždycky sem nalezou ti tví partajní kamarádíčkové a vůbec po sobě neuklidí. Na holínkách nanesou bláto a já abych to po nich vždycky vytírala. Rozumíš, vždycky. A nemysli si, že Himmlerovi jsou o něco lepší. Posledně mi přinesli laciné víno a dort, no fuj, samé náhražky. Vy si válčíte a já mám co dělat abych taktak vyšla.
  „Tak já zejtra zajdu k truhláři.“
  „To už jsi říkal předevčírem. Kromě toho jsem zvědavá za kterým. Mladej Sepp je na frontě, starej se vrátil s jednou rukou a Morgensterna jste někam vyvezli i s celou famílií.“
  No, já mám teď v úřadě spoustu práce.“
  „A co já, na mě nebereš ohledy? Vařím, peru, všechno obstarávám, fusekle ti zašívám, a ty místo abys něco udělal doma, furt jenom tu politiku. Posloucháš mě vůbec? Jako bych na zeď hrách házela. Ty mě vůbec neposloucháš. Kam zas jdeš?“
  „Balit, odjíždím na konferenci do Vansee.“

 444. 540, s čímkoli francouzkým bývá problém. S výjimkou jídla a pití.

 445. 538 Jirko ppa etc….chápu. Rodinná tradice vyžaduje oběti.

 446. 2 Schumi – s 552 bych si dovolil silně polemizovat… (ohledně té výjimky) Kdo nezažil, neuvěří…

Komentáře nejsou povoleny.