Narcis

Zuzana Chlumská

 

 Jj – už jsem to psala. Mockrát! Poprvé někdy v roce 2000 … pak ještě …. tuhle jsem našla článek z roku 2003. A nebyla jsem sama, pořád někdo píše: „Vychovávejte ty děti pořádně, jinak na to doplatíte vy i ony!“

  Všechno marné, jsme tmáři a všechno co bylo je špatně, v 21. století nutno vše dělat lépe! Zejména pak svobodně, takže výchova stala se jakousi cochcárnou, kde nejdříve dítko si dělá co chce a pak všichni dělají to, co chce dítko. Tedy v rodině. Zde.

  Dítko však musí do školy a tady narazí – na dalších 25 svobodně vychovávaných dětí, z nichž jedno každé si myslí to samé – že svět se řídí podle něj! Záhy všichni zjistí, že svět je zlej a idea nefunguje. Robě dosud přesvědčené, že např. restaurace je místo k hraní na honěnou a cvičení zdatnosti ve skoku na židle, s úžasem shledá, že je po něm požadováno, aby ve třídě toto nečinilo. A naopak činilo věci nemilé jako je matika!

 Leč svobodný duch nedá se tak snadno ujařmit a dítko se vzepře, podporováno matičkou, tatíčkem a babičky se rády přidají. Přesvědčeni, že jejich Pepíček je darem božím veškerému lidstvu, opakují to doma tak často, že Pepíček uvěří.

 Podle výzkumu vědců z Amsterodamské university narůstá počet dětí, které k sobě chovají patologický obdiv. A malý narcis pak vyžaduje pro sebe zvláštní zacházení a ohledy …. a zákonitě opět narazí. Zde.

 Dítko dále roste a do života se mu začínají plést hlasatelé moderní výchovy, z nichž některé se jim už podařilo uzákonit. A tak vznikají další a další problémy:

 Když děti do 18 let se nesmí moc učit, aby se u toho bavily,
když nesmí mít úkoly, aby se neunavily,
když nesmí moc cvičit, aby z něčeho nespadly,
když nesmí nic vyrábět, aby se u toho nezranily,
když nesmí vypomáhat, aby někdo nezneužil dětskou práci…

 Za posledních 20 let nám ten problém jaksi nakynul a rozkošatěl. První narcisové už dospěli. O odpovědnosti jim nikdy nikdo nevyprávěl a tak nevědí, co to je. Vědí, že jsou nejlepší, ale stejně dobře vědí, že venku s tím už mockrát narazili. A tak jsou raději doma. Nikdo po nich nikdy nic nechtěl a tak jsou toho názoru, že by tomu mělo tak být i nadále. Čerstvě zletilý mladý moderní jinoch pouze požaduje peníze a služby. Dostane-li se mu toho v hojné míře, je spokojen, zasedne k počítači a usoudí, že svět je v pořádku a není třeba dospět.

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 806 komentářů u “Narcis

 1. Rputi, já bych nebyla až takový černohlíd, téměř potemník 🙂
  Nářky nad nevychovaností, leností, nezodpovědném přístupu k životu mladých jsou od samého počátku lidstva. Ti starší, zkušení, životem otlučení se vždy domnívají, že ti mladí jsou naprosto zkažení, aby se násedně ukázalo, že to až tak špatné není. Proč si to myslím? Kdo ze zdejších může říct, že jeho děti jsou takové, jak opisuješ. Možná při letmém, povrchním pohledu, v situaci, která je nudou ubíjející. Ale ve chvíli, kdy dojde na lámání chleba se ukáže, že ti mladí jsou naopak velice šikovní, chápaví a vůbec… jsou to naše děti a jsou to nejlepší z nás. Ovšem musím i já přiznat, že jsou výjimky…
  Nicméně – znám dost mladých ze svého okolí, kteří jsou super a titul „naděje národa“ jim právem patří.:-)

 2. Jj – juž před 15 lety jsem napsala, že tzv. svobodně vychovávané děti si neosvojí sociální dovednosti a v dospělosti nejsou schopné soužití a spolupráce. A taktéž mi bylo spíláno do potemníků.
  A najednou tu v té „naději národa“ máme 50% rozvodovost a kdepak se asi vzala?

  O tom, jak mladí, nadějní jinoši, přesvědčení, že nad ně není, dokážou rozložit firmu tu psali nejen ptakopysk se šimonem. Kde se vzalo to nezřízené sebevědomí, se kterým pošlou firmu do kopru? Titul MBA se darmo nepřekládá – mladý, blbý, arogantní…

  Kde se vzalo tolik „singlů“, co ne a ne najít partnera?
  Kde se vzalo to nezanedbatelné procento mamánků, co odmítají opustit mamahotel a trvají na tom, že mají být obskakováni?

  Samozřejmě a naštěstí takoví nejsou všichni, ale ten nárůst je významný a pro společnost to už představuje značnou zátěž.

 3. Dano, poněkud mi připomínáš ty sluníčkové lidi, co pořád tvrdí, že všichni muslimáci jsou hodní kluci, co by mouše neublížili, leč těch usekanejch hlaviček nějak moc přibývá.
  A tvrdili to tak dlouho, až máme plné ruce práce s ISILem.

 4. 3 Ovšem že bychom k té muslimské nasratosti nepřiložili ruku k dílu se taky nedá tvrdit.
  Okupace Iráku společně s předchozími sankcemi vedly údajně až k miliónu mrtvých,
  Kam se hrabe Isil, potažmo Saddám.

 5. A konec konců vývoj naší vlastní minority je případ téměř čítankový!
  Ne, oni nejsou nepřizpůsobiví – přizpůsobili se až moc!

  Za socíku, kdy byla pracovní povinnost, potácely se extrémní případy mezi hospodou, prací a kriminálem, ale byl to extrém. Žádné podpory se nekonaly, přídavky na děti původně 80, později 120,-Kč jaksi neumožňovaly propadat neřestem.

  Za pomoci Kocábů jsme jim vytvořili nárokový systém dávek, podpor a přídavků, kterému se velmi ochotně přizpůsobili.
  Neexistuje nic, co by je donutilo převzít odpovědnost a chovat se jinak. Naopak nároky stoupají a s nimi i agresivita. A zavinili jsme si to sami „svou výchovou“.

 6. Halle to bezesporu.

  Na jednu stranu jim to doma rozvrtáváme, abychom, na stranu druhou, těm co utečou umožnili pohodlný život na naše náklady …. a opět viz 5.
  Jsme neuvěřitelně blbí!

 7. Ale no, Rputi, těch podpor bylo za socíku hafo.
  Pamatujete volskou daň ? a snížené daně u „dětných “ ? Nebyly jen přídavky…Novomanželské půjčky, které se daly částečně splácet jen tím, že se dva „odětili“
  Ceny nájemních bytů….. energií, i když ty tehdy byly lacinější všeobecně.
  Celej systém ponoukal k ženění a dělání děti. Bez dětí se snad ani byt nedal dostat.
  Tohle dnešní mládež nemá… Byty drahé, mít děti znamená pokles životní úrovně….

 8. Halle 7,
  jistě, ale premiové spoření mladých atp. se cikánů většinou netýkalo.

 9. Helle, nj, ale ty člověk nedostal přímo do ruky, tak je nemoh prochlastat a byl nucen se chovat civilizovaně! 🙂

 10. když chtěl, tak dostal… Sehnal si někoho, kdo potřeboval něco koupit, a vyměnil za peníze.

 11. Připomenu, že maximální změna je ve zmiňovaném nájemném.
  Otec, starodůchodce, měl za socíku 804 Kč penze a platil 199 Kč nájemného.
  Dnes by měl, kdyby se dožil, tak 9 tisíc penze a platil by 5 tisíc za stejný byt.
  Chudší důchodci pak zaplňují Kauflady při slevách. To tu na blogu nikdo není, ale podceňovat by se to nemělo.

 12. Halle, ale musel pro to něco udělat.
  Směna už je určitý stupeň civilizovaného chování.

 13. Koukám, že důchodci (celkem pochopitelně) jsou nám jaksi bližší.

  Problém je ovšem v tom, že ti mamánkové a narcisové budou své staré rodiče muset živit a co s tím, když byli zvyklí, že rodiče obskakovali a financovali!!! je, nikoliv naopak.
  Tou „svobodnou výchovou“ jsme zadělali na pěkný průšvih a jestli s tím urychleně nepřestaneme, bude to ještě horší.

 14. Quivisi, ono nejen nájemné, ale i nárůst ceny energií. A v neposlední řadě šílený nárůst byrokracie.

  Západ vysnil si společnost služeb!
  Ta genderová a jiná pitomá studia nevyskytují se jen tak pro nic za nic. Všichni ti, kteří by jinak na studia neměli, jdou cestou nejmenšího odporu (největší flákárny) a ohánějí se papírem.
  Jsouce ovšam naprosto nezaměstnatelní, hrnou se do státní správy (kam jinam, že), kde si vymýšlejí, jak nás zbuzerovat, aby doložili svoji nepostradatelnost.
  Což je nepochybně cesta do pekel!

 15. Rputi
  A co tedy poradíte dětem které mají rády zvířátka a kytičky. Mají snad jenom proto omývat kravám vemena?

 16. Souhlasím s autorkou, že „za posledních 20 let nám ten problém jaksi nakynul a rozkošatěl“. Nicméně to nakynutí a rozkošatění nevidím v tom, že by podobné jevy dříve (třeba i za těch komančů) neexistovaly. To jádro problému vidím v tom, že společnost jako celek tyto jevy začala akceptovat a nakonec i podporovat.

 17. slimici – mohou se stravovat podle diety Lenky Holas Kořínkové: střídat stravu zvířátkovou a kytičkovou.

 18. 20 – souhlasim, neni nad vyvazenou stravu z oblibenych komodit.
  A k tomu si lze vystudovat nejakou z prehrsle Fakult zbytecnych daňovych zátěží. . .
  🙂

 19. skimici, o tom už tu psala Matzurka.
  Její studentky se hroutí z náročného studia, studium přerušují a vůbec je to s nimi o nervy. 🙂
  Dítko, mající rádo žvížátka může dělat třeba veterinu – ovšem tam se musí makat, což není vítáno.

  Ono jde o to, že genderovým a sociálním studiím se rády i rádi věnují zejména ti, kteří ve skutečnosti na vysokoškolská studia jaksi nemají potřebné IQ. Gauss je prostě tvrdej.
  A tyhle fakulty jsou něco jako zaopatřovací ústav pro děti z lepších rodin. Stačí naučit se pár frází a žvanit a žvanit a žvanit….

 20. zdravím !
  k min.hospodě:
  (1850) PeS: nejsem věřící, a tak si nemyslím, že bůh stvořil člověka k obrazu svému, ale domnívám se,že bůh při stvoření člověka přecenil své schopnosti- i „mistr tesař se utne“ 🙂
  a k přehledu zpráv:
  (17) Rputi, západ si nevysnil společnost služeb; ten segment služeb tu zbyl,když byly pracovní silou saturovány segmenty zemědělství a průmyslu; v současnosti je ovšem i segment služeb plně saturován ,a tak zbývá jen NEPRODUKTIVNÍ státní služba 😕 Vzpomeňte si, jak před časem jsem zde na Šumavákovi psala o „globální nezaměstnanosti“-tehdy jsem byla pro smích 🙁
  OT: na ruských sociálních sítích jsem zahlédla -možná hoax- zprávu, že Putin zemřel; snad se to potvrdí nebo vyvrátí během 48 hod.; z toho, co jsem vyčetla, si myslím, že se děje něco velmi vážného …uvidíme ! 🙁

 21. No, pokud někoho vylili z felčarské fakulty, jak psala Matzurka, těžko se uchytí na veterině, když ono je to fungl stejné studium, jen fakta se trošku liší.
  Pokud se někdo nedostal přes anatomii člověka, těžko mu to s anatomií zvířat půjde líp.

 22. 23 westik
  Dobře. K obrazu svému. Ale co pak to žebro? He? Ve výsledku to však (dohromady) docela dobře funguje.

 23. Taky se mohl splést a použít úplně jinou část těla.

 24. Jeden Pánbůh je jen výmysl. Nejdrív bylo víc bohů (astronautická expedice z pokročilejší leč duševně nijak vyspělejší civilizace – vi podrazy bohů olympských či boje bohů indických) a pak si jeden hamižnej Semita řek, že dávat dary mnoha bohům jde moc do peněz a prosadil jen jednoho Boha.

 25. westíku,
  na zprávy z Ruska jsem zvědavá taky – Putin se naposledy na veřejnosti objevil někdy 5. března, pak byly odvolány (odloženy) dost důležité schůzky. Kromě „bleskové“ zprávy o narození dítěte nikde nic; nicméně ruské noviny dostaly befel se na víkend připravit, neboť bude učiněno zásadní prohlášení – a na Rudém náměstí se budují nějaké tribunky či co… posbíráno různě po webech, něco je i na dnešním vlkovi a akuálních konfliktech. Tam je dokonce odkaz na smuteční oznámení, které prý bylo bleskově staženo. Spekuluje se o mrtvici nebo převratu.

 26. A snad bychom neměli zapomenout na dnešní výročí: -44 a 1939. A pak je tu také neděle Laetare: Laetare Ierusalem: et conventum facite omnes qui diligitis eam.

 27. (26) jj, skimici, možná, že se spletl autor bible s tím žebrem, a že ve skutečnosti bůh použil onu „úplně jinou část těla“; pak by ovšem PeSovo (1850) „sedělo“ 🙂

 28. 30
  Na tom screenshotu je zpráva, že Putin v sobotu zemřel

 29. Алексей Мухин ‏@Mukhin_Alexey 14h14 hours ago
  Оппозиция сейчас похожа на девушку, которой Путин, после свидания, не позвонил ни на завтра, ни через день. Девушка страдает!;))
  Opozice se teď podobá dívce, které se po rozloučení Putin neozval ani druhý ani další den. Děvče se trápí! ;))

 30. Putin je už možná na válečném stanovišti ? 😉

 31. hmm, stručně zhodnoceno: nevíme nic-uvidíme 😕

 32. Dobré ráno,

  „Za pomoci Kocábů jsme jim vytvořili nárokový systém dávek, podpor a přídavků, kterému se velmi ochotně přizpůsobili.
  Neexistuje nic, co by je donutilo převzít odpovědnost a chovat se jinak. Naopak nároky stoupají a s nimi i agresivita. A zavinili jsme si to sami “svou výchovou”.

  Prosím pěkně, rputi, já teda nevím nic o tom, že bych tvořila ruku v ruce s Kocábem systém nárokových dávek a pokud jde o to, co jsem zavinila svou výchovou tak jsem ochotna nést vinu jen pokud se týká vlastních potomků a tam si ty chyby odpykám.

  A souhlasím s Danou. I když připouštím, že ten problém Vámi popsaný jaksi kyne, poříd je tu dost lidí mezi mladými, na které lze pohlížet s nadějí. Opravdu to nejsou jen mamánci, mladí-blbí-ambiciozní nebo absolventi gender studií.

  Rozvodovost 50 % se tu nevzala zčistajasna, stoupala už dávno, ještě za totáče.

  zajisté svobodná výchova není nejlepší přístup, ale ona je většina rodičů poměrně normální.

  A pokud jde o to, jak se na podobní hodnocení dívají dnešní mladí, třeba moje dcera všeobecné hodnocení „dnešních mladých “ přímo bytostně nesnáší a vypíná uši, jakmile někdo na tuhle notu začne.

 33. Dobré pozdější zas ráno… Já bych si jen dovolil připomenout jeden jiný patnáctý březen, kdy nás před tehdejším vstupem do Evropské Unie chránila jen sněhová vánice. Ovšem tehdejší osvobozenecké armádě to nevadilo, ostatně byla mnohými nadšeně vítána. Vstoupeni jsme byli během několika hodin… A jak to tu tak občas čtu, leckomu se po těch časech stýská – ta tehdejší EU zde zavedla zákon a pořádek a průměrný Čech se dozvěděl, že nemá ve středoevropském prostoru vlastně co pohledávat. No, opakuje se nám to, opakuje. Totéž jsem se dozvěděl nedávno i tady. A nezdálo se mi, že to bylo míněno jako vtip. Tak radši upozorňuju předem, že do té třetiny určené ke germanizaci nezapadám a zapadat nebudu. Ostatně, tehdá ta unie, co měla vydržet tisíc let, nějak haprovala a skončila poněkud dříve. Přijely jiné tanky a ti nejlepší, co rozhodovali kdo je kdo, měli co dělat, aby se včas schovali a pak vylezli jako zas ti nejlepší…
  No a pak za něco málo let přijely tanky zas z jiné unie… – a zas za jediný den jsme byli dočasně vstoupeni… A zas je leckde nadšeně vítali. A zas titíž nadlidé určovali, kdo je správný Čech a kdo špatný. No a milá unie se začala rozpadat, ale ti nadlidé se nějak už schovávat nemuseli – byli prohlášeni nepostradatelnými…
  No a uplynulo něco málo let – a snad jako připomínka – pojedou další tankové kolony… Asi opět připomenout, kdo je tady pánem a že průměrný Čech tu ostatně nemá co pohledávat… A věřím, že se zas najde dostatek ovčanů, co je budou nadšeně vítat. Vstanou noví nadlidé. Člověk se pořád učí. Nějak jsem nikdy nechtěl věřit, že se dočkám zrovna téhle kolony, co mi připomene, kdo je tu pánem. Inu, časy se mění…

 34. Jako zásadní problém dnešních mladých vnímám to, že jsou to dnešní mladí. Zatímco my jsme ti včerejší až předvčerejší.

 35. maYdo, nějak se to stále opakuje – jak spustím o špatné výchově, dozvím se, že je všechno vlastně v pořádku.
  Když jsem mluvila o hrozícím průseru ve školství, dozvěděla jsem se, že přeháním…. atd!

  To je pak těžko cokoli změnit, když je přece všechno v pořádku!

 36. 1862 skimici, díky. Prošel jsem si v paměti „The medical book“, to by také mohlo být a v souvislosti s hemeroidy. Jenže je to už dost dlouho co se to ozvalo a v loni v létě to vystřelovalo až do levého podžebří.Bez teplot a dalších příznaků. Pak se zklidnilo a jen občas zadloube jako zaražené větry. Mohlo by to mít i souvislost s tím jak jsem si před víc než dvěma lety natloukl záda na schodech. Páteř a pánev vlevo asi dostala zabrat víc než jsem předpokládal. Lecos lze rozchodit, ale karcinom či perforace po vleklém zánětu divertiklu by mě fakt dost nasraly.

 37. maYdo, Rputi,

  možná to není až tak špatné, ale dpbré to rozhodně není !
  A možná důležitější, než momentální stav je tendence směřování !
  A ta tendence rozhodně nevypadá úchvatně.

  A co se týká školství za socíku – možná že můj pohled není objektivní ( ono kdo je vlastně úplně objektivní), ale mám dojem, že měli lepší vnímání toho, co je pro společnost prakticky třeba .
  Tím myslím, které obory , a v jakých počtech ekonomika a společnost potřebuje.
  Samozřejmě, když pomineme obory tak či onak ( pozitivně či negativně ) související s komunistickou ideologií. Dochtoři politických věcí třeba určitě nepostradatelní nebyli.

 38. Když se to posuzuje podle vlastních potomků, tak je asi všechno v pořádku i u Cikánů. Když posuzuju témata, o kterých jsme se bavili ve škole před 60 lety, a o čem se baví středoškolská mládež teď, tak si myslím, že se PeS mýlí, žídný příjezd tanků nebude v budoucnu už potřeba.

 39. Rputi,

  a můžete mi nějak naznačit, jak bych já mohla změnit školství nebo zabránit rodičům, kteří aplikují svobodnou výchovu svých ratolestí, aby tak činili?

 40. maYdo,
  asi nijak, anebo velmi těžko.
  Ovšem ani to není důvod k jásání !

 41. maYdo, já po vás přece nechci, abyste vyrazila do ulic. Hall má pravdu, je to o tom směřování.

  Ale tím, že si budem, jak ty žabičky, říkat, že je to v pořádku, se nic nezmění. Je nutno to pojmenovat, je nutno o tom mluvit!
  Je to stejné, jako když někdo tvrdí, že není nutné mluvit o muslimském problému, protože u nás jich přece tolik není….

 42. Schumi, samozřejmě.

  Já ty holky v Němcích zažila! Ony mají navíc tu nevýhodu, že v dětsví vypadají jak andělíčci a všichni se můžou zfamfrnět.
  Často totiž mají, už v tom věku, velmi vyhraněné rysy, na rozdíl od takových dětských neurčitých. Jenže pak přijde puberta – a je průšvih. Brada se natáhne, nos zeskobovatí, či naopak zůstane příliš krátký …. a z andílka je čarodejnice, jen tu bradavici přilepit!

  A takovej nebohej andělíček, co od batolete poslouchal jak je krásnej, chytrej, báječnej a doma nic nemusel, nýbrž dělal co si zamanul …. najednou narazí hubou na realitu a je to tvrdé a fuj, a jsou z toho zákonitě frustrace a depky do smrti smrťoucí!
  Ti rodiče, kteří takto činí, připravují svým dětem doživotní trápení!

 43. 40 PeSi, problém je, že si plně vystačíme sami. Do průserů lezeme dobrovolně a s nadšením. S potěšením nasloucháme lichotníkům, kteří nás chválí aby nás vzali u huby. Pro které jsme jen póvlem, kanonenfutrem pro jejich záměry.Místo abychom naslouchali co si o nás povídají mezi sebou. Tomu co není určeno naším uším. To samé platí o našich politicích. Ne to co říkají v parlamentu a na veřejnosti, ale o čem a jak se baví v soukromí, mezi sebou. Pro leckteré jsme stejný póvl jako pro Heydricha.

 44. No, tak já jsem čas od času dětem říkala, že jsou báječný a chytrý. Zažila jsem výchovu opačného typu, kdy jsem poslouchala co dělám špatně, zatímco jsou báječní a chytří všichni okolo a nemůžu říct, že by to bylo do života nějak motivující.

  Ono vocamcaď pocamcaď.

  „Ale tím, že si budem, jak ty žabičky, říkat, že je to v pořádku, se nic nezmění. Je nutno to pojmenovat, je nutno o tom mluvit!“

  Za prvé – já netvrdím, že to je v pořádku. Ale problém je to hlavně těch rodičů, co ty děti tak vychovávají, ne můj. Akorát pak ať mi takovej rodič nechodí lkát přede dveře, až ho takový dítě vyhodí z domu.

  Za druhé – a tím , že to pojmenujeme a a budeme o tom mluvit, se to změní? Rodiče, kteří děti takhle vychovávají, to poslouchat enbudou, oni přece vědí všechno nejlíp. A ostatní s tím nic nenadělají. Nemůžete vychovávat děti za jejich rodiče, je to jejich věc, jejich odpovědnost, jak vychovají svoje děti a oni ponesou důsledky.

 45. maydo

  jedna věc je zasahovat do výchovy, druhá je „živit“ naprosto zbytečné vysoké školy.

 46. RE: „Akorát pak ať mi takovej rodič nechodí lkát přede dveře, až ho takový dítě vyhodí z domu.“
  A co když tšch lkajících bude moc? Pozdě bycha honiti, kdyyř se neudělá nic předem.

 47. dvd a Pesi,
  jo, tak jsem si říkala, že dnes je neslavné výročí. Ale na Seznamu mají Leopoldov, tedy vzpouru pře 25ti lety, a když jsem si zadala do vyhledávače „okupace“, naběhl mi rok 1968. Tak se asi v tom roce 1939 nic moc nestalo… 🙁

 48. Halle, no právě!

  Čím víc bude takových škol, tím více z nich bude vycházet lidí, kteří nejsou zaměstnatelní nikde jinde, než právě ve státní správě.
  A státní správa nám bude dál utěšeně bobnat a budou tam sedět „úřednice“ netušící ničeho o realitě a v hlavě budou genderové poučky.
  A Bude to dopadat, jako když souška ministryně Marksová vymmyslí povinné tatínky na mateřské a hrozí odebráním příspěvku.

 49. No dobře, a máte někdo nějakej konkrétní nápad, co s tím, a jak to změnit, kromě toho, že o tom budeme tlachat na netu?

  Tu státní správu musí někdo živit. Bobtnat může jen po určitou mez.

 50. Schumi,
  ad zdravotní potíže – perforace čehokoliv v dutině břišní má za následek dost rychle sepsi, a tím pádem i horečku. Takže bych to vyloučila. Ale na tvém místě bych mazala k nějakému medikusovi, i kdyby jen na UZ dutiny břišní, by se vyloučily další nepřístojnostě. Jo, skříplej nerv po nešťastném pádu natropí ledaco; já mám konstatní blok na krční páteři a občas mám pocit, že podle brnění v rukou mám oboustranný infarkt 🙂 A pomáhá jen velmi konzervativní metoda – totiž fyzioterapie (česky cvičení).

 51. maYdo,
  ale jen jedno se poněkud zásadně zapsalo do historie země České.

 52. Maydo, nesmíte to brát tak osobně!
  Nikdo po vás nechce ani, abyste vyřešila válku v Sýrii, ani našla Putina – přestože tu o obojím tlacháme.
  My dokonce nejsme schopni ani vyřešit proč pelichají Daniny slépky, neb nejsme veterináři.
  Tak jedině snad ten recept na bábovku… 🙂

  Jo, DANO – jak dopadly ty škvarkový placky?

 53. 59 Matzurko, když nepřestane zlobit, navštívím útrobního instalatéra.

 54. 63 – no pokud se jedna o letistni radary pro rizeni pristavani letadel, pak si to dovedu klidne predstavit.
  Ma-li rozpoznat vsechny pohyblive stroje v nizkem horizontu. . .
  Holt letiste ve vysokych horach ma svá špecifíka. . . 🙂

 55. Koukal jsem chvilku v Orgiích Vymývače Mozků na Macha. Myslím, že nepředvedl nic mimořádného na to, že mu tam předhodili nic moc schopného lobbistu, jakéhosi Jana Habarta, klučíka s charismatem lektora bezpečnosti práce. Šéf jakéhosi sdružení přes biomasu (asi Fanklub Kačky JauJau). Mach byl k uzoufání nudný.

 56. >> skimic
  Jednou z kvalit politika je i to, že dokáže zaujmout.

 57. (65) nj, skimici: jestli byl Herman od Rumpálu nazván „mokrým hadrem“, Mach již od počátku mně připomínal „hadr suchý“ 😕 Sledovat jeho projevy je jako pozorovat zeď, jak schne na ní barva 😕

 58. dvd,
  Mach skimice evidentně zaujal tím, že ho nedokázal zaujmout…

 59. skimici,
  od začátku říkám – úhledný chlapec, jen ho strčit pod šturc a oprašovat…..

 60. Rputi,
  myslíš na něj natáhnout nějakej prezervativ ?
  Pak by stačilo ho občas ostříkat zahradní hadicí 🙂

 61. Ahoj!
  Zeitung: Wiener Arzt soll Putin behandeln

  Der russische Präsident Wladimir Putin, der seit dem 5. März aus dem Blick der Öffentlichkeit verschwunden ist, soll laut Informationen des „Kurier“ (Onlineausgabe) an Rückenproblemen leiden und von einem Wiener Orthopäden behandelt werden. Der Arzt sei wegen der Therapie nach Moskau gereist, berichtet die Zeitung ohne Nennung von Quellen.

  To má nastydlý záda z toho, že lítá polonahej na orlu!!!

 62. Halle, ale ne!
  Za našich babiček se vzácné sošky dávaly pod skleněný zvon – neboli pod šturc! Aby se na ně dalo koukat, ale nic se jim nestalo.
  Mach je úhledný chlapec na koukání, ale občas mám do něj chuť píchnout špendlík, jestli ještě žije… 🙂

 63. Šumaváku, díky!
  To by jeden neřek, jak takovej hexenšůs dovede mávat se světovou politikou. Stačí jedna plotýnka a půl světa je na hrnci! 🙂

 64. No, tak prej záda… a já už jsem se dočetl, že velení armády převzal Medveděv a v Kremlu je konec světa. Tak zase nic…
  Ale je úžasné, jak Rusové dokážou udržet „rádiový klid“. Tady se všechno vykecá. Místní slepičí prdelky by už všechno vykdákaly do Blesku a volaly by Novu. Chybí tu stín Lubjanky…

 65. Na Heathrow o Putinovi ani zmínka na žádné ze zpravodajských obrazovek. Anglosaský svět v klidu. Brity zajímá především aféra Jeremy Clarksona (Top Gear)

 66. 72 Rputi . při jeho nesporné inteligenci je to škoda. Esistuje ale spousta agentur která umí klienta na veřejná vystoupení připravit a Mach by ji imho potřeboval. Naučit se pár základních triků, které by ho podlidštili a přiblížili lidu. Stačilo by občas vypláznout jazyk a na někoho vystrčit zadek. Tedy obrazně 🙂

 67. PřiblížilY … co to sakra je?
  Dobře tak jinak
  Naučit jej pár základních triků, kterými by ho podlidštili a přiblížili lidu.

 68. Jo,
  zejména vystrkování zadku by v českých zemích vyvolalo vlnu zájmu 🙂
  Souhlasím, mladík potřebuje píáristu jak prasátko drbání. Farageovo charisma mu sice v apatyce nekoupí, ale trošku šoumenství by neškodilo.

 69. PoDlidštili – co se to děje? Zkusím vyměnit baterky v klávesnici 🙁

 70. skimici, před sto lety by si, u příležitosti pozvání na nedělní oběd, vyžádal od paní matinky recept na bábovku. 🙂
  Potřeboval by krapet nakopnout, třeba by se probral!

 71. 83 Dušane
  pokud se plánuješ zdržet tak mi nějak dej vědět pls.

 72. Ani v USA Putina neřeší… CNN řeší rasové napětí ve Ferussonu a FOX Clintonku a její mailování.

 73. 84 Rputi
  … nepodává se bábovka až později? Ke kávě o páté? Vůbec si nedovedu představit že bych po nedělním obědě dokázal konzumovat bábovku. Bábovky nebo piškotová těsta byly pro mě v té době neopominutelným důvodem pro brzké opuštění vyčíhlého objektu. Hodlá-li tchyně zadusit dceřina nápadníka hned při první návštěvě, jak se asi bude chovat po pár letech až se trochu otrká. Zvláště úporné jsou druhy s kakaem nebo dokonce s ořechy. Zůstává to celé dny nalepeno na trávící soustavě a v horším případě v hrtanu a plicních sklípcích. Niki Lauda, co se vysekal v F1 prý dokonce podstoupil i nepříjemné promývání plic a to v Rakousku na Guglhupf lejou Kirschwasser aby se to dalo polknout a nevniklo to do dýchacích cest.

 74. U nás v rodině se tradovala nějaká historka o tom, jak dědečka pozvala nějaká děva na návštěvu a dědeček zmerčil na stole bábovku, bleskově vyhodnotil situaci, usoudil, že schůzka nebude tak neškodná a nezávazná, jak se jevilo a hbitě utekl oknem, protože propadl panice, že se od něj očekává, že se „vysloví“ a projeví vážné úmysly.

 75. (65) Jo, taky jsem nahlédl. Mach bohužel nemá Kalouskovu schopnost jednoduchých, úderných a zapamatovatelných výroků.
  (81) Obávám se, že na to píárista nestačí. To umění zaujmout buďto je, nebo není. Píárista může vylepšit, těžko vytvořit.

 76. Osobně si myslím, že za úpadkem Domu Habsburgů stála kromě fanatického katolicví právě nezřízená konzumace dobrot typu Gugelhupf a Kaiserschmarrn

 77. A tak obecně, je pozoruhodné, jak jsou tyhle jeremiády čím dál, tím stejné už od pračlověka Janečka, zatímco lidstvo si žije čím dál, tím lépe. Jen už to stačí naďobat do klábosnice a není třeba to třeba rýt do šutru.

 78. (91) to jsou pro mne novinky…tss,tss 😕 Já totiž myslela, že úpadek Domu Habsburgů nastal, když jim Fuggerové přestali dávat peníze 😕

 79. westíku,
  zavřený penězovod Fuggerů – to byl důsledek přežírání se kajzršmornem a bábovkama, nikoliv příčina

 80. ptakopysku, ty se divíš? Prožrat dotace v kajzršmornu! Fi!

 81. Ajrovko, jdi se zeptat toho hostinského, co kvůli harantům musel zavřít hospodu!

 82. (94) nj, ptakopysku: každý svého (ne)štěstí strůjce 😕

 83. 89 Halle
  přelétl jsem ten první díl – můj dojem – nic převratného, co by se předem nevědělo nebo se o tom nepovídalo. Není ale ma škodu se na to mrknout. Je to řemeslně velmi dobře zpracovaná agitka, používá i výrazy typu „není člověk, není problém“ (ve smyslu že chtěli majdanovci odstranit Janukovyče) Můj hlavní dojem – ten syčák si to užívá a s potížemi skrývá povit triumfu. Ta agitka bude mít v den výročí veliký úspěch mezi majoritní částí ruského obyvatelstva. Prostory, kde je projev natáčen jsou nevkusné a neskrývají byzanstký charakter bývalých komunistických kanceláří. To už tam nikde není kromě státních firem a úřadů.

 84. majdo K.u.k. trhanec!

  V mléce rozšleháme krupici, cukr, sůl, žloutky a přidáme citronovou kůru. Zvlášť vyšleháme sníh z bílků a přidáme do těsta s vypranými rozinkami.

  Pečeme na pánvi s máslem na jedné straně, vidličkou roztrháme a dopečeme dokřupava z druhé strany. Na talíři polejeme borůvkovým sirupem nebo likérem a posypeme skořicovým cukrem.

 85. skimici, kdybyste měl na vybranou mezi Doněckem a Sevastopolem, co byste si dneska vybral? 🙂

 86. 102 Rputi – nerozumím? Jak vybral? Jako co uchvátit první?

 87. Kajzršmorn se, proboha, nepolejvá žádnou borůvkovou srágorou. Podává se výhradně s jablečným pyré (Apfelmus).

 88. Aha, trhanec. Tak ten dělala moje „teta neteta“ ( nebyla to příbuzná, ale kamarádka rodičů a bráchova kmotra) a polejvala to nějakým sirupem, kterej rozhodně nebyl borůvkovej.
  přiznám se, že jsem to moc v oblibě neměla, radši mám obyčejný palačinky s marmeládou nebo ovocem.

 89. Skimici, kde byste chtěl dneska bydlet, být Rus?
  Nebo kam byste jel radši na dovolenou, abych vám to přiblížila …. a neříkejte mi, že ani jedno ani druhé, víte dobře, jak to myslím!

 90. Kaizeršmorn
  V+W – Kat a blázen „…a proč se pokrmu zvanému kaizeršmorn říká republikánská pochoutka ač je to stejné svinstvo?“
  (Omlouvám se za nepřesnou citaci – už mi paměť tak neslouží a kniha je poněkud nepřístupná.)

 91. 106 Rputi
  … být Rus? Kdekoliv jinde než v Rusku a už vůbec ne na Ukrajině. Alespoň takhle to slýchávám. Ti co to uměli, tak to už udělali a nechávají si tam pouze něco kvůli kořenům. Abych ale neodbíhal od otázky – v té agitce to Putin zmiňuje a vcelku realisticky říká, že by se tam (vlastními slovy) rozpoutalo peklo. To je pravděpodobný scénář, když si vzpomenu na eskalaci na Majdanu, upálení těch lidí už ani nevím kde atd. Krym by byl pochopitelně vyšší level.

 92. skimici,
  k upálení došlo v Oděse. Tam, kde včera nebo kdy „vyskočil“ hlavní prokurátor z okna v devátém patře.
  Jinak dle wiki město založila Katřina Veliká, a brzo se stalo třetím největším městem Ruska. Roku 1865 tam byla otevřena Novoruská univerzita …

 93. Kajzrschmorn se dá jíst i slaný, matka ho dělávala jako rychlý oběd a pekla na rozpuštěné slanině. K tomu hlávkový salát. Domácí název – vyběhlík nebo blafák( při tepelné úpravě se na tom vyklenou bubliny).

 94. K článku akorát tohle: souhlasím s Danou v jejím prvním příspěvku.
  Nemám děti, nevím co je výchova dětí.
  Mám tři neteře – zcela popírají ta klišé v úvodním článku.

  A Rputi, Vaše reakce na Danu…už dlouho…proč?

  Dušane, krásné fotky z Izraele, dík.

 95. Skimici,

  kdekoli jinde než v Rusku ?
  HM, jsem Čech, a z ČR ( přdtím z Československa ) bych se hnul, jen kdyby mi šlo o krk.
  Kvůli ničemu jinému..rozhodně ne kvůli penězům nebo majetku.
  Opustíš li mě … atd

 96. 112 Halle – se vším respektem,
  Kdo to tam umí, jeho děti (pokud na to mají) už studují venku. Kdo to umí, pracuje venku anebo alespoň v nadnárodní firmě, která to potenciálně umožňuje.

 97. Proto ten svět bude brzo stát za vyliž. Už jsou úplně všude ….

 98. Skimici,
  nic proti studiu v zahraničí. Nic proti několika letům pobytu v zahraničí, aby člověk získal nějaký větší přehled. Nebo zvýšil kvalifikaci
  Ale doma jsem tady. A moje děti tu jsou doma taky.
  Ne že vnoučata nebudou rozumět česky, popřípadě ślovensky.
  Na podle mě slušné živobytí si vydělám i tady.
  Možná by to někomu jinému bylo málo.
  Mi to stačí.

 99. Jaképak důvody asi k tomu vedly? Jak známo, Saudi jsou největší mnákupčí zbraní na středním východě. Kampak asi jdou?

  …Diplomatická rozepře mezi Švédskem a Saúdskou Arábií dosáhla dalšího vrcholu, když Rijád ve středu stáhl svého velvyslance ve Stockholmu Ibrahima bin Sáda al-Ibrahima. Stalo se tak v reakci na oznámení švédského ministra obrany Petera Hultqvista, že jeho země vypovídá dohodu o vojenské spolupráci s Rijádem uzavřenou před deseti lety a prodlouženou v roce 2010 na další pětiletí…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/364105-svedove-a-saudi-jiskreni-nejen-kvuli-bici.html

 100. 118 Margot se vyslovila, že je Saúdská Arábie diktatura a tím je patrně nakrkla. Pokud vím, tak uznáním Palestiny se už Švédi dočkali pozvižení obočí v Israeli. No – diktatura to samozřejmě je ale kšeft je kšeft. Někdo si určitě už mne ruce.

 101. No a taky delaji zeleni a cast socdem problemy ohledne prodlouzeni kontraktu coz se musi delat kazdych 5 let.

 102. skimici, ono je už celkem jasné kdo asi, jen je s podivem, že se Švédové nechali tak vyšachovat. Já myslela, pitomí jsme jen my….

 103. Skimici, žasnu, s kolika lidmi si tykáš, a říkáš jim křestním jménem ! 😉

 104. 112 Halle
  Netykám. Je mi nesympatická a tak ji nazývám Margot protože příjmení tak nezní a navíc je tam komplikovaný umlaut. Uznávám ale že to není korektní a Tvoji připomínku beru.

 105. Rputi,

  oni ty švédy dost bevybíravě nakopli. Pozvat někoho, a pak ho ani nenechat promluvit je docela drzé.
  A ty kšefty zas nebyly tak velké, aby se kvůli nim kousali do jazyka.

 106. Mach? Není sám. Svobodní mi připadají spolek relativně dobře kompenzovaných autistů. Jenže na rozdíl od většiny přikládám zásadní význam tomu co kdo říká a ne jak říká. Třebaže leckdy tomu naslouchat vyžaduje extrémní trpělivost. Ovšem články Frantíška Matějky na Psu jsou lahůdkové. Velmi často s ním velmi souhlasím.
  Pokračuji ve vyhlížení zástupu s vidlemi.

 107. Schumi, už sis objednal pancéřové spoďáry ? 😉

 108. No jo nesvéprávní švédští trotlové /Trollové?) si zvolili vládu dřív než jim to AK mohl rozmluvit.

 109. Kdepak, já jsem jen pozorovatel a příležitostný komentátor. Pokud jsem pomluvil vaše myšlenkové souputníky, tak …. nijak nelituji. 😛

 110. A nejen příležitostný komentátor, ale i jasnovidec! Páni!

 111. 130

  Především humorista .Sice nepřekvapí, ale i tak pobaví 😀

 112. Dobré ránko!

  V soudním procesu provádí vrahův obhájce křížový výslech patologa:
  „Než jste podepsal úmrtní list, zkontroloval jste puls?“
  „Ne.“
  „Poslechl jste si, zda mu tluče srdce?“
  „Ne.“
  „Provedl jste zkoušku dechu?“
  „Ne.“
  „Takže, když jste podepsal úmrtní list, nebyl jste si jistý, zda je ten člověk mrtvý, že?“
  „No, řeknu to takhle: Mozek toho chlapa jsem měl v piksle na stole. Ale je možné, že běhá někde venku a věnuje se právu.“

 113. Jj – korálky budou zapotřebí 🙂

  …„Vojáci a jejich představitelé budou mít mnoho příležitostí na trase pohovořit s místními obyvateli, což může vést k prohloubení poznání a uznání kulturních rozmanitostí v jednotlivých zemích Aliance a posílení vztahů mezi nimi, což je nezbytné pro vybudování a udržení vzájemného obdivu, respektu i důvěry mezi spojeneckými armádami,“ prohlásil Childs. „Názor pana podplukovníka je tak trošku z hollywoodské reklamy. On si myslí, že je to tak přímočaré, že se ptákům nasype zrní, oni ho snědí a ztloustnou a všechno bude v pořádku. Ale jako každý takový reklamní trik to má své úskalí. Buď to prestiži a popularitě americké armády poslouží, nebo to může vyvolat přesně opačné reakce,“ myslí si politolog.
  Se znalostí kupecké orientace lidí žijících ve střední a východní Evropě, kteří obchodovali s vojenským materiálem i se sovětskou armádou, od níž kupovali motory do tanků, tuší, od čeho by se mohla odvíjet popularita amerického konvoje. „Bude spočívat také v tom, jak budou američtí vojáci oblečeni a co bude možné získat z jejich potravinových balíčků a výbavy, se kterou se běžně obchoduje i na území Spolkové republiky Německo v místech, kde jsou dislokovány jednotky americké armády. Ale že by to mělo ten přímý vliv, jak si to představuje pan podplukovník, to si nemyslím. Předpokládám, že jisté popularity tady dosáhnou, ale budou si ji muset něčím zasloužit,“ tvrdí Zdeněk Zbořil…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Nasype-se-zrni-Cesi-budou-stastni-Zdenek-Zboril-k-americkemu-konvoji-pres-Cesko-ci-vete-Vaclava-Moravce-o-Zemanovi-366403

 114. A už to z nich leze…
  pamatujete se, jak jsem tu v souvislosti s kabelama tunelu Blanka popisoval technologický postup jedné nejmenované firmy, co nám stavěla kancelářskou budovu? Třeba tu fintu s posunutou trubkou odpadu a následné otočení roury ze sifonu ke zdi, aby to vypadalo?
  Kabeláři nedostali pokyn k provedení přerušení položení, i když se brodili po kolena ve vodě 😀 😀 😀
  Stavbaři dnes vinu házejí na přívalový déšť z jara 2013. Podle dokumentace se však na stavbě objevovaly průsaky vody ve velkém už dávno předtím a v některých místech se dle stavební firmy Skanska drželo až patnáct centimetrů vody.
  „ČKD pokračuje v montáži technologických zařízení i za stávajících nevhodných podmínek staveniště a upozorňuje správce stavby na možné dopady tohoto stavu do kvality zabudovaných zařízení a dodávek,“ uvedl dodavatel technických zařízení ČKD Praha DIZ při kontrole na stavbě v srpnu 2012 a odmítl se zaručit za kvalitu montovaného zařízení.
  Zarážející je, proč ČKD pokračovala v montážích, když hrozilo, že technologie nebude fungovat. „Pokračovalo se, protože jsme nedostali pokyn k přerušení,“ sdělil mluvčí ČKD Praha DIZ Karel Samec.

 115. ptakopysku, normálně by se to považovalo za sabotáž…

 116. 136 – pak at se ti dementi nedivěj, kvalita prusakove vody je podobne agresivni jako ty zaplavove sracky v Poryni. To by vydrzely jen specialne panceřovane kabely.

 117. Šimone,
  já si myslím, že ti kabeláři to věděli od začátku. Ale znáš to, závěry XXXVIII sjezdu je třeba splnit a překročit, termín je třeba dodržet, aby byly prémie.

 118. Stran Blanky mě už nic nemůže překvapit. Minulý týden na jednom jednání se – mimo protokol – zmínila též Blanka. Většinové téma bylo: jak to že jsou ty kabely kaput, když to tam svítí a bliká jak na Matějské pouti. Ale pak přítomný právník pravil: „Já bych si kladl otázku, jestli tam při těch záplavových deštích vůbec nějaké kabely byly.“ -Asi měl své zkušenosti.
  Jinak k obsahu článku: http://www.videacesky.cz/parodie-parody-youtube/uprimnost

 119. No vzhledem k tomu, ze ve 136 jde o citaci ze stavebniho deniku a vzhledem k rozsahu zasazene kabelaze, pak si myslim, ze pan pravnik ma ponekud bujnou fantazii.
  Samozrejme, ze se da ocekavat zveliceni rozsahu „zkazy“, vcetne i zahrnuti neprovedenych praci, ale ne v tomto rozsahu a pri tolika subdodavatelich.

 120. Dušane,
  co je to 11.000 lidí proti jednomu milionu zavražděných lidí ve Rwandě v roce 1994? A tam USA ani nehnuly prstem. Důvodem americké aktivity v Sýrii nebude takováhle „drobnost“…

 121. Jinak k informaci, že 14.3. zemřel V.V.Putin. Zpráva byla jen zčásti nepravdivá. Zemřel spisovatel V.G.Rasputin.

 122. 143
  Důvodem je možnost vést plynovod ze Zálivu na pobřeží Sýrie a připravit Rusy o kšefty.

 123. dvd,
  neříkej, že jsi nikdy neslyšel pojem „subdodavatel“ 😀 😀 😀
  Metrostav je správní rada, ředitelé, náměstci, sekretářky, vrátnej… ti v životě nikdy neviděli lopatu, tak jak by sami mohli něco stavět? 😀

 124. Halle,
  já si to myslím taky, ale Dušan o tom asi neví. 😀
  Ale jeho vysvětlení je takové… romantické… Skoro jako vyjádření amerického prezidenta z filmu Hot shots

 125. dvd,
  celej článek je tady:
  http://praha.idnes.cz/tunel-blanka-kabely-ids-metrostav-stavebni-dokumentace-pi6-/praha-zpravy.aspx?c=A150315_211337_domaci_aba#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
  Skanska dělala vzduchotechniku a musela práce přerušit, protože průsaky – odtud ten záznam ze stavebního deníku. V té době tam už některé silno i slaboproudé kabely ležely a vesele nasávaly vodu. Jarní průtrž mračen v 2013 byla posledním hřebíčkem do rakvičky. Všechny nesmírně překvapila, protože nikoho nenapadlo, že když jsou takovéhle průtrže na jaře každý rok, že budou i v roce 2013 a proti přívalové vodě nebyly letenské nájezdy nikterak zabezpečeny.

 126. Dobré ráno,

  za prvé doufám, že příděl blbejch nápadů na tento týden jsem vyčerpala tím, že jsem jela autem, abych byla v práci rychleji.

  za druhe byhc chtěla připomenout jedno smutné výročí – dnes je to třicet let, co se poroučelo k zemi nejkrásnější nádraží ve střední Evropě.

  http://www.zanikleobce.cz/index.php?detail=17217

 127. (136) Kabeláři nedostali pokyn k provedení přerušení položení, – to musel psát policajt nebo hasič. 😛
  (141) O weekendu jsem četl dost slušný rozbor situace, ale jen na papíře. Pro zájemce zde: http://aerokarel.rajce.net/Zora_Hesova
  (143) Důvodem americké neaktivity v Sýrii je nejspíš Obamova měkkost. Resetuje, pronáší projevy, chtěl by, aby ho měl každý rád, výsledek je, že ho nemá nikdo rád a hlavně, nikdo ho nerespektuje.

 128. Jo…
  abych nezapomněl, zpráva dne: Leoš Mareš vopíchal Andreu Kalousovou.
  Zase se budu v noci z rožčilení odkopávat 🙁

 129. ptakopysku,
  Tvé informace o Metrostavu nejsou zrovna up to date.

 130. dvd,
  trochu nadnáším, samozřejmě. Ale na té stavbě pro hlavního dodavatele pracují subdodavatelé, kteří si najímají svoje subdodavatele, kteří si najímají svoje subdodavatele….

 131. Kdyby se někdo divil, tak ať se nediví…

  …Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí nařídil Severní flotile přejít do plné bojové pohotovosti. Prověrka bojové připravenosti se týká také části Západního vojenského okruhu a vzdušných výsadkových sil, celkem 38 000 vojáků s 3360 kusy bojové techniky. Do cvičení se zapojí i 41 lodí, 15 ponorek a 110 letadel a vrtulníků….
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/364330-putin-naridil-bojovou-pohotovost-severni-flotily-cvici-se-likvidace-vysadku-v-arktide.html

 132. Maocetung během své vlády několikrát zmizel a nikdo nevěděl kam. Šířily se spekulace, že zemřel nebo je vážně nemocen, nebo byl převrat… Jednou se jej ptali, proč nechává národ v obavách a nejistotě, co s velkým vůdcem je, s mrazivým humorem jemu vlastním, odvětil: „Rád se dívám, jak přitom krysy vylézají z děr.“

 133. Ad tunel – ono nestačí o problému vědět, ono taky musí existovat zadání na jeho řešení a a prostředky na jeho řešení. Rozpočty na stavby se obvykle nedělají na extrémně průserový průběh. Naopak obvykle se rozpočty podsekávají a pak se věci odfláknou, nedořeší atd.

  Takže mně by docile zajímalo, jak je to s průsaky. Předpokládám, že při stavbě tunelu se s průsaky počítat musí a pokud ne vždycky, tak by mělo být zřejmé, že něco takového hrozí, z geologických průzkumů. TAkže tam asi je jádro problému. Samozřejmě stavba musí být nějak zabezpečená před podobnými riziky i během stavby.

  Takže buď něco podcenili nebo něco blbě udělali už před tím. Což se vzhledem k tomu, že rozpočet, který byl nejspíš už v začátku podseknutý, se musí dodržet, vcelku dá očekávat.

  Například když do tunelu teče – třeba proto, že se odflákla geologie, protože na ni bylo málo peněz ( to berte jako teoretický příklad, netvrdím, že to tak bylo) a projektanti vycházeli ze zadaných podmínek, když se pak ukáže, že podmínky jsou horší, tak pochopitelně nebudou chtít předělávat dokumenatci zadarmo. Někdo u nich musí objednat úpravy a někdo je musí zaplatit.
  No a když si veznmete v úvahu, že na každém stupni se něco nedořeší, protože nejsou peníze na kvalitní průzkum, projekt, dodávku atd., na každém stupni se vychází z podceněných předpokladů a podmínek, tak se to sečte.

  Jinak přerušit montáž není sranda. To si musíte být sakra jistý, že hrozí nějakej malér, jinak má firma na krku škodu jako hrom. Včetně toho, že další subdodavatelé se pokusí přiživit a hodit na vás i svůj případný šlendrián.

  je to paradox, ale jednodušší je na průser upozornit a když k němu dojde, pokázat na to, že vy jste před tím varovali, než když musíte prokazovat, že kdybyste pokračovali, tak by k průseru došlo a škody by byla větší, než ta, kterou sjte způsobili zastavením prací.

  Ono dnes už ani nejde o to, postavit něco, ale hlavně se právně posichrovat, abyste byli krytí ze všech stran.
  Ona ta naše profese pomalu přestává být tvůrčí prací a stává se adrenalinovým sportem.

 134. maYdom s tou geologií to tak nějak zřejmě bylo. Ovšem platí zlaté pravidlo: „Do tunelu může vždy zatékat. (Neplatí na Sahaře.)“
  Jinak – nejsa elektrikář – jsem nedokázal odpovědět na otázku, které že kabely a do jaké míry jsou poškozeny když ten tunel svítí a bliká jak o pouti.

 135. 162
  Taky nejsem elektrikář, ale pžedpokládám, že ty kabely osvětlení jsou ve stěnách tunelu , případně pod stropem, a ne v kanálech pod ůrovní vozovky jako to „namočený“
  Prostě na místech , kde ta voda nemůže stát.

 136. Ptakopysku, ty už take blbneš. Jak by mohla nějaká roura ze Zálivu připarvit Rusy o kšefty? Žádnou rouru ze Sibiře tam nemají a teprve teď uzavřeli smlouvu o stavbě s Turkem. Ropa ze severu Iráku – ne moc asi 300 000 barelů denně se dopravuje ropovodem přes Turecko. Ropovod Transarabia ze Saudské Arabie fungoval od roku 1950 a dokonce i po šestidenní válce. Zavřeli ho Saudi v roce 1990 . Nástup supertankerů se ukázal ekonomicky výhodněhší než hlídat roury v nestabilních oblastech. Syrie v tom opravdu nehrála žádnou ekonomickou roli ani v dobách kdy tou rourou ropa tekla. Všichni se hádali o transitní poplatky a tak to Saudi s Američany vyřešili právě supertankery.
  P.S. Na Rwandu se vykašlali všichni. Nepostřehl jsem, že by se tam Rusové z humanitárních důvodů angažovali. Američané, za Clintona, ještě pod čerstvým dojmem z debaklu v Somálsku. Tlačili to s Kanadou přes Radu bezpečnosti, které ovšem -pokud nejde o Izrael, trvalo půl roku než tam poslala modré přílby, které se ovšem směly jen bránit a počítat mrtvoly. Normální OSN ostuda. Je skutečně podivuhodné, že když USA někde zasáhnou řvete o vměšování a když nezasáhnou řvete , že je to proto, že v postižené oblasti není ropa.

 137. jen ať Putin v Arktidě cvičí, dokud na to má. Třeba tím chce podpořit ruský rukavičkářský a ušankářský průmysl.

 138. Když někde není ropa, může se tam třeba telefonovat. Však to znáš, Madlenka, Biden, …. už to jede. 😛

 139. 2 dvd ad 162 – já bych byl s tou Saharou opatrnější… Někde jsem četl, že pod skoro celou Saharou je rozsáhlé podzemní jezero…

 140. 164
  Pane Neumanne,
  argumentujete ropou, ale ono jde o plyn. To je krapet cosi jiného…..
  kdyby byla roura přes Sýrii, dal by se plyn dovážet do evropy tankery, a rusové by byli bez kšeftu. Anebo zee Syrie by nebyl problém ten plynovod natáhnout dál. Bez něj je ruský plyn nenahraditelný.
  A nafta a plyn je trošku rozdíl.Nafta se nezkapalňuje. Velké lodi maj přes Suez problém.

 141. Dušane 165 – a těch 800 emerickejch tankovejch dragounů chce podpořit co?

 142. Halladine,
  jinak: která zařízení nefungují krzevá vadné kabely? To totiž nikdo nezveřejnil.

 143. dvd,
  mám takový dojem, že někde psali, že nefungujou kabely od bezpečnostních prvků – požární čidla a tak podobně. Ale už je to dost dávno. Teď už se jenom píše, že se jedná o kabely uložené pod chodníky.

 144. Za celou dobu své dlouholeté technické praxe jsem nepoužil jediný nevodotěsný kabel. Ať hrabu ve svých zásobách, ne a ne narazit na nevodotěsný. Od tenkých kablíků pro audio až k prodlužovačce pro sekačku. Problém nemůže být v tom, že by prosákla izolace, ale vtom, že není vodotěsné propojení kabelů. Pro ten případ nechápu, proč propojení kabelů v kabelových kolektorech, ve kterých nelze zaručit sucho, jako že nelze zaručit, s rezervou nesplňuje příslušnou normu na vodotěsnost při zatopení do předpokládané výšky vodního sloupce.

 145. DVD,
  já pochopil, že ta Blanka má mít cosi jako velín. A ty kábly mají být k němu.

 146. Schumi,

  mám pocit , že bude rozdíl , jestli na ten kábel jednorázově zaprší, anebo leží delší, nevím jak dlouhou dobu ve vodě.

 147. To přerušení pokládky kabelů může mít ještě jeden problém. Na položení kabelů může být navázán mylník a naň pak možnost fakturace. Fakturace pak umožňuje vyplácení prémií.
  Tedy přerušení pokládky kabelů může vést k nevyplacení prémií, což způsobí nedosírné následky, jako nemožnost zaplatit kroužky.

 148. Taky šla řeč o tom, že kabelové trasy pod těmi chodníky měly být vodotěsné. Jenže do nich takňák začala prosakovat voda. Pak jsou v těch trasách odvodňovací jímky, že jako kdyby trasy prosakovaly, tak z jímek se to odvodní. Jenže jímky se takňák zaplavovaly a voda v nich držela. Takže se dělaly nové průvrty k odvodňovacím trasám. Poslední informace, které jsem zachytil jsou, že odvodňovací trasy fungují. Tedy pokud se odčerpává voda z odvodňovacích studní podle stavby. Když se odčerpávání takňák vypne, stoupne spodní voda a prosákne do těch vodotěsných betonových kolektorů… Odčerpávání vody prý v průběhu stavby takňák vypínaly samy dodavatelské firmy…
  Dějou se tam asi věci občas 😀

 149. Katar a Emiráty mají zkapalňovací stanice. SA plyn exportovat nepotřebuje a ani nechce.Nejvěší zájem o export z oblasti má Irán, a ajatoláhové jsou Putinovi kamarádi.

 150. Rputi, těch 800 dragounů se vrací ze cvičení v Lotyšsku, takže jen demo jízda.

 151. Ráno jsem v autě na radiožurnálu slyšel jakéhosi Libora Dvořáka o té Putonově agitce. Nevím z jakých posic mluví ale vcelku se shoduje s mými prvními postřehy co jsem dal včera ve 100. Dali si na tom řemeslně záležet. S pár rusákama jsem už dnes také po telefonu hovořil (podotýkám, že ne-zrovna-putinovcema) a říkají, že to národ žere pod tlakem a se zadostiučiněním. Na Krymu samotném kromě roztříštěné opozice a pár Tatarů je to všeobecně vnímáno positivně, přesto, že je život z hlediska zásobování a cestování komplikovanější. Všeobecný názor je, že opačný postup by na Krymu vedl k masakru. Připomíná se zvláštní status Sebastopolu již před obsazením a anexí a legální přítomnost vojsk i speciálních jednotek taktéž.
  Závěrem: doma Putin zabodoval.
  Můj závěr – je hloupé a mimořádně nebezpečné, že nemá jiného silného protihráče než nobelistu Huseina Mírotvůrce a Evropejskij Sajůz.

 152. A průjezd musí být schválen vládou již jste si svobodně zvolili. Přecejen trochu rozdíl od nočního přiskákání tisícinásobku bez zaklepání na dveře.

 153. Ptakopysku – kdo koho přefik (neznám ani jednoho) a v čem je pointa? Jakože chvíli chtěla a pak zas nechtěla nebo tak nějak? Kdo koho vykešuje?

 154. skimici -též jsem si to našel. Krym je vyřešená záležitost a za chvíll bude zajímat media a vlády asi jako ty dvě ztracené české holky. Jen si myslím, že paranaidní maniak s minulostí KGB je bebezpečnější než blbec se zkušeností uličního agitátora, zejména, když maniak je obecně adorovám a i maličtí političtí oponenti promptně likvidováni.

 155. v tomto jsem kupodivu s Halladinem ve stejném koutě, též netuším kdo je Mareš a táži se se skimicem – a koho to sere?

 156. 183 Dušane,
  ano, o Krym se už nehraje, ale on si teď bude myslet, že může fakt všechno a není nikdo, kdo by tomu uměl čelit. V tom vidím to nebezpečí.

 157. Kojzar by záviděl:“paranaidní maniak s minulostí KGB“
  jen by tak tituloval jiného presidenta „Paranoidní maniak s minulostí šéfa CIA“ 😉

 158. Akorat je zajimavy, ze nejakej řadovej kolonel o spanile jizde USArmy pise minuly tyden ve S+S, ale svobodne zvolena vlada o tom ma rozhodovat (? – no spise vzit na vedomi a tvorive rozpracovat maršrútu) az dneska . . .

 159. OT : nemá někdo zbytečnou nabíječku sonu na tříkontaktovou baterku. půjčit na 14 dní? moje mi dala pac a u Škody za ni chtějí jako za malý foťák

 160. zdravím !
  (180)skimic: ” Můj závěr – je hloupé a mimořádně nebezpečné, že nemá jiného silného protihráče než nobelistu Huseina Mírotvůrce a Evropejskij Sajůz”
  Ten “silný protihráč” Putinův se objevil tam, kde bychom ho snad ani nečekali….ve 130 “tatrováků”… ehhh…” českých a slovenských “osobností” 😕
  http://www.support-ukraine.org/letter-cz/
  A zde kontakt ,kde se lze připojit k Evropským hodnotám (konečně vím, co jsou ty evropské hodnoty) 😕
  http://www.support-ukraine.org/contact/

 161. Bush byl docela normální, ani svůj náboženský zápal nikomu necpal – kdyby lovil amfory,nechal se fotit polonahý na kobyle (a na koni uměl určitě líp než moskevský autokrat), tak bych ho také za maniaka označil.

 162. ad 190 – za to se omlovám – netuším jak to tam skočilo…

 163. skimici,
  byla to dnešní headline message na českém bulváru. Tady je to furt jenom samej Putin.
  Tak jsem to sem prokopíroval, abyste se dovzdělali a nebyli mezi prostým lidem za blbce.

  Leoš Mareš je rozhlasový hlasatel, kabaretní a večírkový konferenciér, je známý ani tak ne svým uměním, jak spíš tím, že má v oblibě značku Ferrari a dokáže rozsekat jakékoli auto, na které ukážete. Dokonce tak zhusta činí i se svými vozy. Jeho úchylku, která spočívala v trvalém nošení kožichu při jakékoli příležitosti, se už podařilo vyléčit.
  Andrea Kalousová – osmnáctiletá zdravotnice, finalistka letošní české Miss. Světový mír chápe jako určitý ideál, i když konflikty tady stále asi budou. Podporovat bychom jej ale měli všichni. Míry 82/68/89, velikost obuvi 39 (jak má velkou nohu, tak má velkou…)
  Brutálně upravená fotka ve fotošopu http://www.ceskamiss.cz/upload/temp/6538fac16996ec49aa7431bbb8d882f5-690-1000.jpg
  Relativně civilní foto s úsměvem od ucha k uchu: http://g.denik.cz/44/f5/miss-andrea-kalouskova2015_denik-605.jpg

 164. Teď Psiaki vysvětlila, že byl Kerry špatně pochopen.
  BTW, ta slečna (paní) se na svůj post dostala v rámci nějaké akce podpory měné zdatných ? Pokud to tedy není nějakà reality show …

 165. 192
  ješita asi jo, ale kdyby se maniaci projevovali jen tím, že rajtujou bez košile na koni, bylo by to skvělé…
  Tady k tomu mi ta diagnoza nepasuje 🙂
  A kdo není ješitný ?
  I já jsem – na to, že nejsem ješitný. 😀
  Zkapalnovací stanice v zálivu mají, ale jak dlouho trvá, než se obepluje Afrika ?
  A i tou lodí ze Sýrie by to bylo do evropy mnohem, mnohem rychlejší, Těch lodí by stačilo daleko míň A bylo by to o dost lacinější.
  A co vím, tak lodi s plynem do uzkých průlivů a průplavů neradi pouštěj.. Kdyby to bouchlo, bylo by na břehu hodně, hodně veselo.

 166. Ptakopysku, dcera včera shlédla kandidátky na miss.

  její klomentář :

  ony mají zakázaný mít prsa?

 167. NoName,
  s paní Psaki je to jinak, i když se to nebude zdát.
  Ona je ve skutečnosti z toho, co je tam k dispozici nejchytřejší, Takže si ten post zasloužila…. 😀

 168. maYdo,
  asi soutěž platí kliniky plastické chirurgie, a stav připravenosti pro kozoplastiku je oceněn body navíc 😀

 169. 191 Westík
  kecama to nevytrhnou. Chtělo by to nějakou akci.
  Bubeník s Pilipem by se třeba mohli na Pražském Majdanu přibít za pytlík jako ten disident v Moskvě na Rudém náměstí. O tom by se psalo.

 170. A kdo toho nebezpecneho maniaka vyprovokoval?
  Uz pred 14ti mesici jsem tady psal (a nejen ja), ze povazuji za blbost ho drazdit, ponevac je nebezpecny.
  Sklidilo to jenom posmech: hajzl z KGB, muzici v laptich, ktere je nutno vytlouct do tretihor, do svestek jsme na Sibiri a tak hrrr Na Moskvuuuuu!
  Medved se utrhava z retezu, hrdinové zaujimaji strategickou obranu kdesi v Tichomori. . .
  A na nas na skeptiky zustava fasovani bilejch lejntuchů, a v nich pujdeme vstric svetle budoucnosti.
  Jasnejsi nez tisic sluncí. . .

 171. Kdo?
  Papíry kvalitně připravil Kommissar für Erweiterung und Europäische Nachbarschaftspolitik, jakýsi Štefan Füle, ein Tschechischer Diplomat, takto dlouholetý komouš a absolvent Státního institutu mezinárodních vztahů v Moskvě.
  Udělal něco blbě?

 172. No a Putin nadále putinuje.
  Dnes se v Pitěru setkal s kirgizkým prezidentem

 173. |A vyjádřil se ke spekulacím o svém zdraví
  bez drbů by bylo smutno 😀

 174. Ad kabely,
  někde jsem četl, že je poškozených 10% kabelů.
  V odkazu dvd na dfense pan autor maličko bazíruje, že kabely nejsou vedeny betonovými kolektory. Podle těch fotek jsou vedeny plastovými kolektory zalitými do betonu. Tato kombinace měla být vodotěsná, ale takňák asi proti průsakům úplně vodotěsná není.
  Fotky poškozené kabeláže jsou na internetu dostupné 3:
  http://oidnes.cz/15/031/cl6/BUR59b4e9_P201503060503201.jpg
  http://media.novinky.cz/967/479678-top_foto1-ufj5h.jpg?1426260606
  http://i.metro.cz/15/031/mecl6/JSK59b5af_P201503060502001.jpg

 175. Já nevím, proč vás ten Putin na orlu tak irituje?
  To je přece „ruský bohatýr Ilja Muromec“ a další ruské byliny, celkem neškodná byzantská úchylka. Symbol neohroženosti a hlavně vztahu k Rusku.

  Celkem stejně neškodná a cizáky nepochopená, jako je v Americe nepochopitelný ten odpudivý primitivní český zvyk „mlátit ženský o Velikonocích“ a ještě si na to plést pomlázku. :)))))

 176. 208 Rputi
  a já si vždycky myslel že „na velkém ptákovi lítati“ je spíše dívčí než chlapecký sen. Kdyby aspoň lítal na drakovi. Takhle vypadá jak nějakej ekoavatar.

 177. Skimici,

  sehnat draka asi dělalo problém i Putinovi 🙂

 178. 207 – vodotěsnost u chrániček (to jsou ty plastové hadice/kolektory, někdy jako vrapovky ) se nepředpokládá, je to opravdu především ochrana proti zlomení, naštípnutí/naříznutí apod.
  Dle fotek to vypadá na poškození propojů v kolektorových šachtách déle stojící vodou (která může mít a zpravidla má blbou pH).
  Proč, jak – otázka vyšetřování.
  A k článku na d-fensovi – optické kabely tam jsou minimálně ke kamerovému systému (a má smysl mít dopředu zataženou zálohu i ke sdělovacím účelům, do budoucna kvůli novým širokofrekvenčním koncovým zařízením, twisted měďáky nejsou budoucnost) a ty jsou sakra náchylné na poškození – inu: sklo, že.

 179. (210)Halle, draka by si mohl půjčit v Brně 😕

 180. westíku,

  já ho viděl , vypelichanej krokodýl, žídná sláva

 181. Šimone,
  tiskoví mluvkové říkali, že ten beton kolem kolektorů měl být vodotěsněj…
  Mám dojem, že je asi tak dvakrát až třikrát dražší než obyčejnej a musí se na místě správně provibrovat. Chrání defakto jenom proti průsakům. Na tlakovou vodu je krátkej. Jó, voda, to je pracant!

 182. (201) Ani ne tak kdo, jako co: Touha odčinit největší geopolitické neštěstí dvacátého století, rozpad SSSR. Zároveň s průkaznou slabostí Barracka Huseina.

 183. Aerokarle,
  ale zatím se mu daří, ne? Krym získal takřka bez výstřelu. Ukrajinci se masakrujou sami mezi sebou, Evropská unie si utahuje smyčku. Západu se nepodařilo zatáhnout Rusko do otevřeného ozbrojeného konfliktu. Obchodní výměna Ruska s USA je vyšší, než byla kdy předtím. Armádu se mu podařilo postavit do latě, takže je zase nebezpečná.
  Já si myslím, že Vladimir Vladimirovič si nemá na co stěžovat.

 184. skimici 209, v Rusku je dlouhá tradice sokolnictví. Hlavně na Kavkaze.
  Takže odtud.

 185. …Spojené státy mají informace o skutečném viníkovi havárie MH17, ale nezveřejnily je, protože pravda jim nejde na ruku, tvrdí investigativní novinář Robert Parry ve vydání Consortiumnews…
  …Další zdroje Parrymu také uvedly, že odborníci se snížily třídu zbraní, která údajně sestřelila letadlo ze systému Buk na komplex SA-6, nevylučuje přitom možnost sestřelení stíhacím letounem…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/consortiumnews-usa-vedi-kdo-je-vinik-havarie-mh17-na-ukrajine/

 186. (219) S protihráči, kteří jsou reálně k dispozici, není celkem divu.
  Masakry mezi sebou už Rusko vyvolalo v Moldávii, Gruzii a Ukrajině, mezi sousedy Arménie – Azebajdžán. Rozděl a panuj.
  O kvalitách politiky EU (Rudá baronka, současná komunistka, Fülle) i jejích rozhodujících členů marno psát a o Barracku Huseinovi už padlo také pár reálných popisů.
  Jenže se vsadím, že úspěšný začátek časem „přešponuje“. Zvláště, pokud prakticky postrádá zpětné vazby.

 187. (221)„Další zdroje Parrymu také uvedly, že odborníci se snížily třídu zbraní,která údajně sestřelila letadlo ze systému Buk ….“ – česky to někde není?

 188. Takže za konflikt arménských křesťanů a azerbajdžánských muslimů može taky Moskva. Turecko v prstíky nemá. Ani nikdo jiný.
  Tohle je skutečně převratný dějepis.
  Mél byste si to dát patentovat.

 189. NoName,
  Aerokarel vnímá dějiny prismatem svého jáství…

 190. Předpokládám, že ještě pár let a Moskva bude viníkem arménské genocidy i napoleonských válek.

 191. 2 skimic ad 209 – na drakovi jedině čínský císař. Nikdo jinej…

 192. 224

  Moskva jen Armény a Azery držela dlouhá léta v lati, aby se navzájem nezabíjeli.
  A když ztratila sílu , Arméni i Azerové usoudili, že je třeba dohonit zameškané….

 193. No a položme se na otázku, kdo vlastně zavinil válku Severu proti Jihu…

 194. Njn, Ajrovka evidentně nemůže ZŠ odpustit, že mu nalhali, že VŘSR byla v listopadu. 😀 😀

 195. Dmytro Jaroš, poslanec a lídr krajně pravicové strany Pravý sektor, se stane poradcem Generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny.

  Co to přesně je, poradce Generálního štábu ? Generální štáb je přece záležitost armády, nemívá poradce.
  A samozřejmě vím, že je Jaroš problémový, ale má jenom minimum podpory. Takže o nic nejde.

 196. 230 PeSi, samozřejmě, že Sever, který tak hrubým způsobem potlačil svobodu, demokracii a základní právo Jihu na vlastnění člověka člověkem. To jsou mi otázky….

 197. Já myslim, že je důležité, když lidé na sobě pracují a snaží se o osobnostní rozvoj.
  A to i v případě, že v podstatě není žádná naděje na úspěch.
  Ono, někdy i cesta může být cíl.

 198. (232) Ano.
  Byl Lenin Lenin? Byl Stalin Stalin? Byla Říjnová revoluce v říjnu? A tak je to s celým tím socialismem, říkalo se tehdy. A Putin zdárně pokračuje, dobře jsi mi to připomněla.

 199. (235) Občas je to trochu únavné, ale je-li to z těchto důvodů, tak samozřejmě vytrvejte.

 200. Jestli vám to neuniklo, dnes slavíme šestasedmdesáté výročí zahájení jízdy vpravo.

 201. 234-no pozor, mohlo to být i Rusko … Už v té době existovalo a jak víme, je pořád stejné.

 202. 238-ve stínu ruské hrozby připomínáte dávno překonané historické události.

 203. 235 NoName, jsem téhož názoru. Takovými snaživými poddanými je potěšení se nechat živit.

 204. (238) Sranda je, že A 30 už měly volant vlevo od roku 1934. Připravovalo se to dlouho. A ve Švédsku to musel být ještě větší bordel, když to otočili, větší provoz.
  Přitom takové pravidlo pravé ruky má logiku spíš pro jízdu vlevo. Jenže tady už je stejně značka na značce.

 205. Halladine, plasty, guma, silikon….mají velmi dobrou výdrž.

 206. 239

  Jasně, a byli naštvaní, že je vyhnali z Kalifornie 🙂

 207. 243 Karle to jo, jenže to je takhle u nás tradice. Furt se něco připravuje a prdlajz. Objektivní příčiny, tohle a támhleto, připomínky…

 208. Schumi, na protrženou gumu s následkem ztráty vodotěsnosti už doplatilo lidí…… 🙂

 209. Německá kancléřka Angela Merkelová odmítla Porošenkovu výzvu z minulého týdne, aby evropské země kvůli situaci na Ukrajině bojkotovaly fotbalové mistrovství světa, které v roce 2018 bude pořádat Rusko.

  „Nyní se soustředíme na rok 2015 a máme s tím plné ruce práce,“ řekla kancléřka s tím, že mluvit o tom, jaká bude situace za tři roky, je předčasné.

  Porošenko přijede, je poplácán, a odjede.
  Myslím, že s jistou mírou empatie by měl začít vnímat, že se to asi neposune. A když ano, ne tím správným směrem. Z jeho pohledu.

 210. (226)náhodou,ptakopysku, toulky AK historií mne baví ….je to takový barevný paprsek v šedém a nudném světě 🙂 Čekám,až jeho historické úvahy začnou vycházet na pokračování knižně -přihlásím se k předplatnému … 🙂

 211. Schumi
  ad 242 – samozřejmě. Já jsem to jen NoNamovi připoměl

 212. westíku,
  žejo? Mě napadají různé možnosti, kam se mohla historie ubírat, ale Aerokarel má naprosto skvělý a neotřelý způsob vnímání historických souvislostí.
  Kolega Jirásek by z něj pravděpodobně zešílel 😀 😀 😀

 213. 253 Ptakopysku
  teď si představ, že by měl Jirásek k disposici Word a Powerpoint.
  To by odpadl i mladý Halladin.

 214. Muhehehe!
  Toho Fištejna žeru! 😀 😀 😀

  …Na ostrůvcích negativní deviace se rojily dohady a spekulace…
  …Nehorázná všeobjímající lež se stala vzduchem, který Rusko dýchá z plných plic…
  …Lhát je přípustné ve společenství zlodějů a podvodníků, obelhat hlupáka je věcí zlodějské cti…
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/62886/rusko-je-zeme-bez-moralky-lzi-maji-legitimizovat-narodni-diktaturu.html

  Jen věru nevím, koho má ten Fištejn na mysli, když píše o hlupákovi….

 215. “ Porošenko přijede, je poplácán, a odjede.“
  Poplácán po rameni nebo po líčku?

 216. „teď si představ, že by měl Jirásek k disposici Word a Powerpoint.“

  U státní maturity by byl další povinný předmět “ dílo aloise Jiráska“

 217. Macek viditelný:
  Maocetung během své vlády několikrát zmizel a nikdo nevěděl kam. Šířily se spekulace, že zemřel nebo je vážně nemocen, nebo byl převrat… Jednou se jej ptali, proč nechává národ v obavách a nejistotě, co s velkým vůdcem je, s mrazivým humorem jemu vlastním, odvětil: „Rád se dívám, jak přitom krysy vylézají z děr.“

 218. skimici,
  Jirásek měl svojí produkci fest vyfutrovanou aktuálními dějepisnými poznatky. Na tom se nachytat nedal. Tehdejší Aerokarlové s afinitou k R-U neměli šanci nachytat ho na historických švestkách.
  To, že byl ukecanej jak Walter Scott, a psal buď čistou sword and sorcery, či v některých případech kombinaci s červenou knihovnou, je věc jiná.

 219. Z dnešního tisku:“Českem projede konvoj americké armády, má mít 118 vozů“
  a je to ve vhodném termínu, měly by je jako doprovod provázet historická vozidla, co se v květnu sjíždějí v Plzni.
  Možná ale, že by to ale aoučasní vojáčci nepochopili a znervózněli by.

 220. Novinky píšou: Českem se proženou američtí vojáci, vláda jejich průjezd odsouhlasila.
  Takže žádné zastavování a besedování s občany, žádné šeříky na tancích, žádné „Na garmošku zahráli“, holoubkové!!!
  Už se těším. Doufám, že to bude mrďas srovnatelný s odvozem jaderného paliva do Temelína, či káceníém šumavských smrků.

 221. 280 Ptakopysku
  já měl na mysli jen tu jeho tu ukecanost 🙂 Historie je ostatně nejdynamičtěji se vyvíjecí věda. Skoro jako ekonomie,

 222. skimici,
  jo, tak to jo. Ale to byla tehdy naprosto obvyklá úchylka mezi autorama. Času bylo tři prkýnka, jediným multimédiem byl vožralej ponocnej, sexu už člověk na starý kolena moc nedá, takže zbejvala knížka. Čím tlustší, tím lepší. Aspoň dýl vydržela.

 223. ptakopysku, pamatuješ seriál „Plechová kavalerie“? 😀
  Už chybí jen Buffalo Bill!

  KSČM už avizovalo, že bude protestovat, Ne základnám prý taky…

 224. 254
  Skimici,

  přikázání „Nevezmeš jména Božího nadarmo “ Ti neříká nic ? 😀
  No , za Jiráska jsem už extra mladej nebyl 😀

 225. 257 kdyby Goebbels měl k dispozici ČT, NOVU, PRIMU a MF DNES, celý svět mohl být v přesvědčení, že válku vyhrálo Německo.

 226. Ptakopysku,
  265
  vidíš to moc černě. V hospodách hrávaly dechovky, v kostelech se zpívalo.Manželky občas zahrály bandurskou.
  Nějaké multimedia přece jen byly.

 227. A hlavně nezapomínejte, že Jirásek svá díla psal školním, tedy evidentně kradeným, inkoustem!!!
  By mu to Babiš dnes spočítal…

 228. Rputi,
  pamatuju! 😀 😀 😀
  Kdyby téma uchopil nějakej láskyplnej dobroser se scénáristickým talentem, určitě by spíchnul sedmidílný seriál. Namátkou – hned na hranicích protektorátu černovlasý, modrooký, štíhlý, se širokými rameny a utaženými kalhotami zahlédne u silnice osamělou, úplně blbou, úplně placatou promoklou dívku s igelitkou v ruce. Pohlédnou na sebe, přeskočí mezi nimi jiskra a země se zatřese. Dívka požádá kolemjedoucího zlatem ověšeného jižana ve stříbrném Mercedesu třídy C, aby ji popovezl za konvojem, aby se ve vhodném okamžiku mohla přicucnout na pancíř, za nímž je ON. V dalším díle američtí vojáci zachrání topící se invalidní lesbickou příslušnici menšinové rasy, které prdla guma na vozíku, když šustila k policejní stanici nahlásit, že jacísi bílí zloději rozebírají tovární halu, takže se zřítila z cyklostezky do kolemjdoucího veletoku. Pak se úhybným manévrem vyhnou překážce v podobě gerontologické demonstrace, kterou nastražili záludní komunisté. Pak bude odpočinkový díl, kde všichni budou v mekáči konzumovat hambáče, pít kokakolu, všude budou povlávat americké vlajky, samozřejmě se tam mihne prostovlasá placatá usw. dívka, které se podaří společenské fauxpas, že jí dojdou okurky do zeleninového salátu, ale vysoký, štíhlý, usw. voják nastartuje Strajkra, dojede do Polska a přiveze zásobníky kanónu M68A1E4 (které v Litvě do mrtě vystřílel na zasrané rusáky) plné salátových okurek ráže 105 mm, takže celou akci zachrání. Dál už to nebudu prozrazovat, ale nakonec přes hraniční přechod Rozvadov – Oberstrobl odjedou na Strykeru vstříc zapadajícímu slunci. Z povzdálí sledováni zlatem ověšeným pupkatým jižanem ve stříbrném mercedesu třídy C.
  Bude to hlína…

 229. (266) No, Rputi, Koller na PL to označil jako “ kočovný cirkus po státech východní Evropy….. vpředu pojede na mustangu, jako principál americký Bufalo Bil, samozřejmě s mocným vousem, ale afro-indiánsko-asijského, případně i jiného původu, ženského pohlaví a s „ručníkem“ na hlavě, aby se učinilo zadost multirasovosti, multipohlavnosti a multikorektnosti………Děcka ze školy budou mávat přidělenými americkými vlajkami, neziskoví trotlové zdarma červenými kartami nebo dolary a média budou podlézat a vyrábět propagandu jako o závod. Jen by měli američtí soudruzi natřít některé z vozidel na růžovo, aby to bylo opravdu stylové a táhnout za ním vozík s bombami, které vyhrály demokracii v Kosovu, Iráku, Libyi i jinde.“ 🙂
  On ten Koller (jako býv.podplukovník čs.armády na MO) je vůbec takový nějaký divný -označovat našeho ochranitele jako „americký plechový cirkus“ ….no fuj 😕

  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/armada-policie/Martin-Koller-Prijedou-alegoricke-obrnene-vozy-USA-bude-druzba-Trotlove-se-budou-radovat-Slyste-jaky-je-stav-nasi-armady-Valka-s-

 230. Ptakoysku, cestovat strikerem by trvalo moc dlouho. Aspoň dva díly!
  Sedne do vrtulníku !

 231. (253) Zato z tebe by se radoval Zdeněk Nejedlý. 😛
  (268) A Napoleon TASS (myslím, že se to stále tak jmenuje), tak nikdo nevěděl, že to prosekl u Waterloo.
  (273) Kdyby jen označovat, I „práskání“ mu šlo: http://1url.cz/bT4e

 232. Pěkné !

  skoro 2/3 povolaných v poslední ukrajinské mobilizaci se vyhnuly nástupu.
  Podle údajů ministerstva, v období od 20. ledna do 1. března bylo zjištěno více, než 39.000 případů vyhýbání se mobilizaci. Zprvu bylo plánováno, že první etapa bude trvat 60 dní, během kterých bude povoláno 60.000 lidí.
  Ministerstvo obrany také poznamenalo, že druhá etapa čtvrté vlny mobilizace už začala a bude trvat 49 dní — do 19. dubna. Během mobilizační kampaně mohou být mobilizovány i ženy ve věku do 55 let, které, v první řadě, mají lékařské vzdělání, a také vzdělání v oboru komunikace a logistika.

  http://www.unn.com.ua/uk/news/1448807-viyavleno-ponad-39-tisyach-faktiv-ukhilennya-vid-mobilizatsiyi-minoboroni

 233. Velmoc, která nabídne Česku, že ho vezme pod svá ochranná křídla v polovině března je historicky nepoučená. Doufám, že jste si povšimli, jak jsem slušný.

 234. 277-hlasování nohama je obvykle vydáváno za důkaz toho, jak je režim populární a co si občané myslí..
  Ne tak na Ukrajině, kde to dokazuje, že jsou občané zbabělci a zrádci.
  Doublethink. Doublethink. Doublethink.

 235. (276) Uff, AK, tak to jsou Vaše zdroje informací LOL ! A já pořád v koutku své mysli doufala, že máte tu přímou telefonní linku k Hospodinovi 😕
  Pokud Vám jde o Kollera, sám uvádí: „fakt, že jsem před 23 lety pracoval pro vojenskou kontrarozvědku, nikomu nevadil (to jen pro informaci soudruhům politrukům/ trotlům, i když oni to dobře vědí..“
  No, to bychom dnes také museli zrušit BIS, Úřad pro zahraniční styky a informace, Vojenskou kontrarozvědku …co by si naši spojenci v CIA pomysleli,kdybychom tyto orgány zrušili….anebo si myslíte, že tam pracují mimozemšťané ?

 236. NoName,
  II. světová válka nebyla a Oslava dne vítězství je jenom ruská propaganda. To nevíš?
  Jinak ta Němcová mi připadá, že je rok od roku větší poslanec za ODS…

 237. 282-byla, Rusko napadlo Ukrajinu a Německo. Říkal to Jaceňuk a ten se vyzná.

 238. Aerokarle,
  náhodou, Zdeněk Nejedlý působil nějaký čas na „mém“ zámku, když bádal nad Bedřichem Smetanou a díky němu zámek nespadl, takže kdybys měl kolem cestu, můžeš se k nám kouknout.
  Ale myslím si, že by Nejedlý z mého výkladu radost neměl. Na rodíl od Bedřicha. Ten by se asi s chutí zasmál…

 239. NoName,
  nojo, ale tahle informace do české poslanecké sněmovny zatím nepronikla.

 240. Halle,
  a kde by asi tak vzal vrtulník???? Ledaže by okurky došly v Mekáči v Pardubicích na Palackýho třídě a Hrdina by našel v úlu na letišti zapomenutý súčko pětadvacítku. To má myslím pět závěsů na každým křídle, takže náklad deseti polskejch salátovek by mohl dopravit poměrně svižně.

 241. Ono by docela stačilo, tu „cowboy cavalerie“ nasměrovat na některý z našich nových mostů …. a jaký byli!

  Zbytek obrněných transportérů by uvíz v nových vymletých jamách na D1, které by omylem považovali za bojová postavení.
  Nikdy nedojedou do Obersdorfu a válka může začít!

 242. ptakopysku,
  ty zvíře 😀 😀 😀
  Tebe je na tom zámečku fakt škoda, ještě tam přihoď nějakého elfa a trola s upírem a bude to pro celou diváckou obec.
  Chjo, to mne nenapadlo, že když tu bude vojenské cvičení, tak se národ zase pošvejkuje…

  Ale první brániční křeče mi dnes způsobil manžel – na rozdíl ode mne nesleduje moc cvrkot, soustředěn na vědu… tak jsem mu dnes říkala, že tu projedou OTéčka US army ze cvičení. Na tu informaci zadumaně podotknul „Po D1 ? No aby dojeli…“ 😀

 243. Rputi, jsi geniální !

  Prohnat ty Amíky pčes ty ostravské mosty, s trochou štěstí by s nimi spadly, a možná by se dala vydyndat nějaké odškodnění za skoro fungl nové mosty ( 6 let mají)

 244. Matzurko, zdá se, že to je první, co napadne každého!
  Jen ty Amíky to dosud nenapadlo! Pan velvyslanec ve své špionážní misi zjevně selhal. 🙂

 245. Jedna haluz prý pojede z Bohumína přes Ostravu do Vyškova. Jestli pojedou po těch mostech od Eurovie… Vnímám to samozřejmě jako sabotáž nějakého Putinovského agenta.
  Druhá haluz to střihne přes Náchod do Pardubic (tak díl s okurkama v Mekáči je jasnej – viz výše!!! 😀 😀 😀 ) a ta třetí to mlaskne přes Harrachov a Liberec. Spycha mají na Ruzyni. V kasárnách, ne v base.
  Defakto budou kopírovat trasy osvoboditelů z osmatřicátého a osmašedesátého.

 246. Matzurko,
  kdepak nějací importovaní trollové, upíři a podobná havěť. My jsme tu měli pravé nefalšované fechty. Dost velký bubáci to byli. Doloženo ve sbírce podblanických pověstí.

 247. Halle 290,
  spadnout by mohly docela snadno, pokud tam vjedou najednou. Ledaže by to přejížděli po jednom. To se jich ovšem do zimy nezbavíme.

 248. Ptakopysku,
  určitě nějaké vrtulníky budou, minimálně zdravotnické

 249. ptakopysku
  já být Tebou, tak to nabídnu TV NOVA. To prostě nemá chybu! Snad až na ten Oberstrobl – dosaď tam Waidhaus a bude to v ažúru (jak říkávala jedna naše tetička).

 250. Přes Náchod? Tam neprojedou, je to spolehlivě zabarikádovaný kamionama.

 251. Když tak čtu ty komentáře (nejen tady)
  tak mám pocit, že to s českým obyvatelstvem není tak špatné! 🙂

  Švejk žije a na některé věci jsme dodnes citliví!

  Blbec se ovšem vždycky najde:“„Souhlasím s tím. Kéž by tady spojenci počkali, než se vyřeší současná krize. Z Kremlu přichází mráz,“ uvedl místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát.

 252. 289 Rputi
  Nigel Farage nepochopil nové úkoly, které doba před Společnost klade a zmítá se zpěněn bezmocnou zlobou v kluzkém marastu nacionálních klišé…

 253. Skimici 300
  Skvělej slovník !
  Nechodil jste aspoň semestr na ŠPUK ? ( VúMl)

 254. 300 to byl Výzkumný Ústav Marxismua Leninismu?
  Mě nikde nechtěli 🙂

 255. Večerní universita marxismu-leninismu neboli ŠPUK ( Škola pro udržení koryta)

 256. (284) To by člověk neřekl, jak je to nakažlivý ještě po létech.
  Leda až se oteplí a začnu více rejdit pro plezír.
  (299) Ovšem KSČ(M) zaujala stanovisko zde zcela průchodné.

 257. Při troše dobré vůle se z komentátora může stát i troll

 258. Šíření – Stability, prosperity, dobrých mravů a demokracie.
  O nic jiného nejde a Rusko by na tom mělo mít zájem, pokud by bylo normálním státem.
  Volně parafrázuji Petra Koláře. Také pronesl něco v tom smyslu, že se ti tři ministři s Janukovyčem dohodnou chtěli ale občanské vzedmutí už to neumožnilo. Horizont čt24. Petra Koláře dlouhodobě žeru. Protisedící byl ovšem trhaný Bašta, což diskusi zcela devastovalo. Karas měl živé dojmy z Krymu a nepobralo to raději spojení, když potvrdil pokračující euforii.

 259. Skimici,

  držet se „dobrych mravů,“ když se jich nedrží druhá strana je sebevražda

 260. A Rusové nikdy nepřistupí na to, že by nemohli dělat něco, co Američané dělají běžně.

 261. Já už jsem se kolikrát chtěl podívat kdo to vlastně Petr Kolář je. Intenzivně jsem to nehledal ale skoro nic o něm nevím. Havlův kámoš, Klausův Sarajevský schodomydlič – velvyslanec skoro všude. Ale co vlastně vystudoval a jaké má všechna občanství nevím.

 262. skimici – Koláře znám osobně z Washingtonu. jeho background jsem také do hloubky nevyhledával. Byl do wašáku poslán Klausem a podle mne byl absolutně nejlepším velvyslancem ČR v USA. To, že se po necelém roce vzdal velvyslaneckého postu v Rusku a odešel ze státních služeb je podle mne důkaz jeho normálního civilního charakteru. Prostě normální muskej. Občanství má pouze české.

 263. Asi mu Kelner dal nabídku, která s neodmítá

 264. OT: nabíječku jsem si již vypůjčil. Nejlevnější použitou jsem našel na v průchodu Divadla ABC za pouhých 500Kč. Nekoupil. Na Ebay se prodává za 5 dollarů i s poštovným. Stejně tak jsem na Ebay našel novou baterii NP- FM500H Sony za 8 dollarů tedy 200Kč oproti 800Kč (s DPH) u Škody. Pokud bude někdo z vás něco takového potřebovat, rád příště dovezu v rámci osobní podpory TTIP.

 265. halladine, do toho se těžko vidí. Nevím jak čistá je PPF. Osobně považuji Kellnera za kulturního zločince za zbourání hotelu Praha. nevím jak k majetku přišel, ale rozmnožil ho legálně. Možná něco jako J.P.Morgan. Na druhou stranu mám reference od vzdělavatelů, že Kellner podporuje školy pro nadané nemajetné děti. Včil mudruj.

 266. Dušane, Kellnerova nadace – Nadace The Kellner Family Foundation má několik programů pomoci školám, vlastním programem je škola Open gate – základní škola a gymnázium: http://www.opengate.cz/cs/o-skole/akademicky-profil-skoly/ . Jak říkáš: A fčil mudruj. Ovšem na rozdíl od jiného miliardáře, který sice tvrdí, že není politik, ale dělá politiku na plné grády, opravdu věnuje na školy a vzdělanost hodně prostředků.

 267. V předchozím příspěvku mi vypadlo u hodnocení těch dvou miliardářů, že oba přišli k majetku zpočátku poněkud podivně a nejasně. Ovšem teď…jen podle litery…

 268. Pane Neumanne,já to řekl jako informaci, bez + nebo -.
  Jen jsem předpokládal, že nejbohatší Čech zaplatí dost

 269. Dano, dík za informaci. nesoudím, nemám dost informací… Jen ten komhotel Praha mi je proti srsti. Byl jsem tam a bylo ta nádherná stavba, pouye jen jako hotel pro turisti a nikoliv papaláše, nepraktická a nevydělávající. Ale archikterou, vnitřním designem a výzdobou, to byla evropská špička.

 270. bohajeho, nesnáším tyhle miniaturní klávesnice na nichž cvaknu dvě klávesy najednou a samozřejmě se zobrazí ten nežádaný font…
  Naposledy jsem dotykovou klávesnici obdivobval na Sinclairu v roce 1981…pak mne to rychle přešlo

 271. No vidíte, to samé máme my s Valentou a Synotem.
  Ten chlap rozdá spoustu peněz. Přes nadace, napřímo. Děcka plavou v jeho aquaparku dopoledne za korunu, na jeho sjezdovkách jezdí za 99 Kč/den i s dopravou. Ale zase, jak ty peníze vydělává …
  320-1981-ZX 81 ? Můj první počítać byl ZX Spectrum gumák, o ZX 81 jsem jenom četl, ale nějakou membrámovou klávesnici měl …

 272. A malého gumáka Spectrum měl táta, učila jsem se na tom Basic… a pak jsem měl auž vlastní ZX Spectrum Plus…. doba TV místo monitorů a kazet s programy…. si fakt někdy připadám jako trilobitek 😀

 273. Nabíječku a nová (!) v Holešovicích v kamenném obchodě (obsluha WASP) za 140,- Kč.
  Broadwayím se vyhýbám….

 274. Dobré ránko!

  Mám tomu rozumět tak, že ty tři stovky budou paušál ??? 😀 😀

  …Zákon o státní službě č. 234/2014 sbírky v oddílu Povinnosti státních zaměstnanců (§ 77, bod j) praví: „Státní zaměstnanec je povinen v souvislosti s výkonem služby nepřijímat dary nebo jiné výhody v hodnotě přesahující částku 300 Kč.“…
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/62055/jiri-x-dolezal-zakon-o-statni-sluzbe-legalizuje-korupci.html

 275. Rputi,
  jo, něco jako bejval poplatek u dochtora

 276. ptakopysku,
  J.X.D. tam v článku navrhuje, že bychom si ty auředníky mohli takhle platit přímo, čímž by státní kasa významně ušetřila. 🙂

  … Nové znění zákona je nasnadě. Umožní úředníkům vybírat ty tři stovky od klientů v hotovosti, a zruší jejich honorování ze státního rozpočtu. Úředníci, kteří neberou plat a žijí jen z úplatků, přijdou totiž stát mnohem levněji, a tak koaliční sliby o vládních úsporách konečně dojdou naplnění…

 277. Dobrý den. Westíku, rád vás tu vidím.
  Anna Šabatová byla placenou agentkou-provokatérkou státní policie.
  http://www.ceska-justice.cz/2015/03/ombudsmanka-testovala-hranou-provokaci-realitni-kancelare-romka-podala-zalobu-za-ujmu/

  U soudu bude svědčit v případu obvinění z porušování socialistické morálky, je na obviněném, aby dokázal svojí nevinnu. Bude to mít těžké, protože slovo agenta-provokatéra má vyšší váhu než slovo protisocialistického živla. Živel bude muset dokázat, že nikdy nic proti nikomu nekonal nesocialisticky. Pokud to neprokáže, je vinen.

 278. 328 – fakt je, že takovej ouřada by se snažil ouřadovat a výsledky by se zajisté dostavily! 😀

 279. Pro některé úředníky je výplata od státu pouhým kapesným na benzín. Podobně jako pro prostitutky.

 280. 311 Dušane
  já jsem si prostě jen uvědomil že ho vůbec neznám, přitom prošel tolika prestižními posty na zamini.

 281. >> nickname [329]
  Asi se tu zavede pravidlo stejné jako pro hospodské. Když máš hospodu, nemůžeš si vybírat zákazníky. Když máš dům, nemůžeš si vybírat nájemníky. (On už v tomto bodě je nový OZ pěkné svinstvo, ale zřejmě je stále ještě možno „zvyšovat úroveň politické práce“, jak se nazývalo před plyšákem zvýšené nasírání obyvatelstva.)

 282. A myšlenka od Macka ke genderovým vymezením:
  Namísto, aby bylo nejdůležitější, co má člověk v hlavě mezi ušima, bude podstatné, co má mezi nohama.

 283. DVD,
  nikdo Vám nebrání, prohlásit hospodu za za klub. A ostatně – hospodský nemá zájem omezovat přístup do hospody. Potřebuje akorát možnost, vyhodit ty, co dělaj problém. On je v tom rozdíl.

 284. Dobré ránoi,

  „Testující nakonec podala žalobu na náhradu újmy, i když pronajmout byt nechtěla Proto se spokojí s menší částkou náhrady za újmu.“

  Já jsem asi právní dement…

  Měla jsem za to, že agentka provokatérka byla nasazena s cílem usvědčit realitku z diskriminace. Toho cíle dosáhla. O nějaké újmě tady nemůže být řeč a připadá mi na hlavu, že by měla žádat odškodné.

 285. (329) Budou si realiťáci muset dávat víc pozor. Výsledek: cikáni se pojedou podívat i na byty, které jim nikdo nepronajme, ale nesmí jim to říci předem. Podobně jako požadavek věku v inzerátu na zaměstnání: Já považuji za plus, netrmácet se někam, kde mají utkvělou představu mlamoje a napíší to.
  (335) Nebrání, dokud kluby nejsou. Pokud by přibývaly, dopadnou jako hospody.

 286. Halaldine, u nas na chalupě se čas od času zjeví příslušník diskriminovaného etnika s tím, že prý shání starožitnosti na prodej a jestli by se mohl podívat, jestli něco nemáme.

  Vždycky ho vyhodíme s tím, že nechceme nic prodávat a tudíž není důvod, aby se díval.

  Mám snad taky očekávat žalobu za újmu? Bude polehčující okolností, že vyhazuju i jehovisty a ti nejsou cikáni? nebo mi naopak přítíží, že diskriminuju nejenetnickou minoritu, ale i náboženskou?

 287. Ano Halladine,
  a prohlásím nájemní dům za klub. 😀
  (Máte ještě nějaký obdobný nápad?)

 288. maYdo , co to motáš .-)
  Ty se snad živíš tím, že provádíš lidi po bytě ? 🙂
  Pokud nepříjde poliš s příkazem k domovní prohlídce, nemusíš do bytu pustit ani pána boha.:-)
  Předpokládám, že vyhodíš každého, kdo není tvůj kamarád nebo alesponň známej, A máš recht !
  A to etnikum nehraje roli !
  Rozlišuj mezi svým bytem , nebo chalupou a hospodou ! On je v tom malinko rozdíl.
  Ta hospoda je veřejně přístupnej prostor, což tvůj byt není !

 289. DVD,
  já myslel, že je řeč o hospodách.
  No a co se týká nájemníků, no nalítl jsem jednomu, co vypadal slušně a nebyl Rom.
  Ale tady je možnost vybrat si. Případně stanovit omezující podmínky. Třeba výšku kauce.

 290. [326] Na to se může vyvinout nová služba: Archivátor účtenek.
  Případně na to založit vzájemně se podporující skupinu. Jako název se přímo nabízí Egyptologický klub.

 291. 340 – Halladin:

  „Pokud nepříjde poliš s příkazem k domovní prohlídce, nemusíš do bytu pustit ani pána boha.:-)“

  To je míněno vážně, nebo jen takové plácnutí pro neznalé?

  P.S. Kdyby mi to stálo za to, a měl bych čas a mlíko, tak bych si s gustem zařídil návštěvu.

  341 – tentýž komentátor: Myslet, znamená hovno vědět.

  BTW – nejvyšší stomatolog prohlásil, že do tří let bude zubařů dostatek. Je jich dostatek už teď, ale ne všem se chce mimo město, ve kterém studovali.

  Můj dodatek – skoro jako u právníků.

 292. S takovým agentem provokatérem mě napadlo, jak se to rýmuje s
  § 209
  Podvod
  (1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
  (4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
  (6) Příprava je trestná.

 293. 344 Martin TT
  ad Je jich dostatek už teď, ale ne všem se chce mimo město, ve kterém studovali.
  Můj dodatek – skoro jako u právníků.

  Kdy by to tak opravdu fungovalo, stálo by za úvahu přemýšlet o přesunu právnických universit co nejdále na východ, přinejmenším však alespoň do Lvova (to proto, že mám srdce a nechci aby to měli do Brna do práce příliš daleko).

 294. Honzo 345 – to by se mělo využít!
  Ten zákaz činnosti pro Šabatovou by byl moooc užitečnej! 🙂

 295. Honzo ze Žižkova – teď jsi prokázal schopnost myšlení, která je odepřena státním úředníkům. My advokáti, teď mluvím za neznámého kolegu, který bude zastupovat onu realitní kancelář, se smějeme novinářským plkům i Šabatové. Ovšem ani Šabatová osobně, ani ona Romka, nebudou nic platit. Po odsuzujícím rozsudku to za Šabatovou zaplatí úřad, tedy, zase já a ty a Romka je nedobytná.
  Po pravdě řečeno, ten kolega mi není neznámý. Chytrý majitel realitní kanceláře se obrátí na advokátní kancelář Brož, Sokol & Novák a Sokol si to vychutná. BTW – pověsti o milionech, potřebných na Tomáše Sokola, jsou urban legend – normální tarify podle vyhlášky. Vybírá si, kdo ne, že, ale nemůže přece za to, že novináři, soudci a státní zástupci poserou, jak uvidí jeho jméno jko zástupce jedné ze stran sporu nebo trestního řízení.

 296. Vyjímečně reakce na Martina.
  Asi bych tě shodil ze schodů 🙂

 297. 346

  Prohlásit absolvování právnické fakulty jako zločin proti lidskosti, a stíhat stejně ! 😀 😉
  Při založení advokátní kanceláře zdvojnásobit sazby trestů ! 😀

 298. Halladine, já tě mám tak rád! Tvoje reakce, tvoje znalosti, to je obohacením mých rozhledů. Jak jsem už psal, kdybych měl čas a mlíko, chuť a zájem, tak bych ti vlezl až do obýváku a ještě bys trpěl za to, že jsi měl něco proti. Bylo by to zcela v souladu se zákonem, nemusela by na to být asistence Policie, ani by nemusel být příkaz k domovní prohlídce.

  Ovšem Google je chytřejší než já. 🙂

  Rputi, co se škádlívá, to se rádo mívá. 🙂
  Ale holky jsou hezčí.

 299. Martine, zneužití pravomoci veřejného činitele. Může činitel zneužívat pravomoc, i když osoby spolupracující konají požadovanou činnost dobrovolně?

 300. V soudním procesu provádí vrahův obhájce křížový výslech patologa:
  „Než jste podepsal úmrtní list, zkontroloval jste puls?“
  „Ne.“
  „Poslechl jste si, zda mu tluče srdce?“
  „Ne.“
  „Provedl jste zkoušku dechu?“
  „Ne.“
  „Takže, když jste podepsal úmrtní list, nebyl jste si jistý, zda je ten člověk mrtvý, že?“
  „No, řeknu to takhle: Mozek toho chlapa jsem měl v piksle na stole. Ale je možné, že běhá někde venku a věnuje se právu.“

 301. Příklad: Policista J.P., s přáteli Vasilem, Ihorem a Vasjou jdou navštívit domkáře A.B. a požádají jeho televize, ledničky, úspor. Je to zneužití pravomoci? Všichni spolupracovali dobrovolně…

 302. [348] Ovšem ani Šabatová osobně, ani ona Romka, nebudou nic platit.
  No proto přemýšlím o trestím řízení.
  I když, když už máme to trestání právnických osob, šlo by obžalovat úřad (třeba ombudsmáni) a za trest zrušit?

 303. OT – při telefonátu s mým nejlepším klientem (všichni mí klienti jsou nejlepší) jsem rychle sháněl kalendář a přitom jsem málem shodil hrnek s čajem a tak jsem se lekl, že druhou rukou jsem srazil ze stolu klávesnici, v pádu podebral (pružila na kabelu) a připlácnul jí zas na stůl, ale klávesama dolů. Funguje, což jsem předpokládal, ale udivila mě její kubatura (byla pod ní pěkná hromádka). To bych neřekl, co se všechno do takové věcičky vejde. Musím se zeptat ostrahy, kdo mi jí za mé nepřítomnosti tak brutálně zasvinil a nechat si jí pro jistotu vyměnit. Kdo ví co tam ještě je – třeba to nevypadlo jen proto, že se to pořádně chytlo drápkama 🙂

 304. Jste hodní, ale na dotazy nemůžu a nechci odpovědět. Jen obecně – jestliže veřejný činitel je kamarád kamarádů, tak odpověď je NE, jestliže veřejný činitel není kamarád kamarádů, odpověď je ANO.

 305. „Ta hospoda je veřejně přístupnej prostor, což tvůj byt není !“

  No, tak Šabatová je asi jiného názoru, když má problém s tím, že na prohlídku bytu k prodeji majitel pustí jen toho, o kom je ochoten uvažovat jako o budoucím kupci či nájemníkovi a ne toho, o kom ví předem, že mu byt neprodá.

 306. Rputi, tvůj vtípek na právníky jsem někde četl. Možná, že tady, možná, že včera, možná, že od tebe. Nevím, neznám, nepamatuji se. Včera jsem podal formální žádost o starobní důchod. Do tří měsíců budu mít senilitu úředně potvrzenou.

  Nic se nemění na mém dávném tvrzení, že procento blbců, gaunerů, sviní a donašečů se rozprostírá ve všech profesích i věkových skupinách rovnoměrně. Proč zrovna právníci (absolventi formálního vzdělání s názvem Právo) by měli být vyjimkou?

  Dokonce to platí i o profesi, o které mám tady zakázáno psát.

 307. skimici,
  když jsem dělal ve firmě, která měla sídlo v holešovické tržnici, bydlel mi v klávesnici dost dlouho šváb. Inteligentní zvíře. Pravidelně každé ráno (kromě soboty a neděle) dostal porci drobečků z rohlíku a v poledne poobědval pizzu. Jakmile dojedl, věděl, že se musí ukrýt do bezpečí a vsáknul se pod rámeček klávesnice. Ve čtyři hodiny už zase vesele šmejdil pod klávesami a hledal lunch. Konec přátelství nastal asi po půl roce, kdy jsem do klávesnice nalil pomerančový džus a musel jsem ji rozebrat a vyčistit. Tehdy se odstěhoval navždy.

 308. Ten vtip o právnících sem někdo dával už včera.

  vtipy se vykládají o více profesích.
  Třeba o ekonomech nebo architektech žádný vtipy neznám. Asi to jsou naprosto nudný profese…..

  A nejlepší židovské anekdoty prý znají židi.
  Tak mně napadá, jetsli je zločinem znevažování etnika a vytváření nežádoucích stereotypů, když vypráví židovskou anekdotu žid …..

 309. O ekonomech? Za bolševíka byl tenhle: Jaký je rozdíl mezi ekonomem a impotentem? Žádný, oba ví jak na to, ale nemůžou!

 310. maYdo,
  ovšem byt k prodeji nebo nájmu není to samé jako byt, který užíváš, a hodláš užívat i nadále.
  A i v tom případě můžeš prohlásit, že byt je už zadanej, a tudíž prohlídka nemá smysl.

 311. 364
  Jo, dala ho sem už jednou Rpuť.
  Holt opakování – matka moudrosti, říkaj klasikové ! 😀

 312. (366) Přesně to realitka udělala. Prohlásila cikánské provokatérce byt za zadaný. Jenže další necikánské opět za volný. Alespoň podle toho, co jsem zaslechl na půl ucha z radia.
  (369) Jestli někdo čekal, že „sběrači“ se místo sběru dají na psaní básní, tak nejspíš marně. Ještě tak nejspíš na vykrádání aut, pokud by sběrny nefungovaly.

 313. 369: Pokud je na okrese 450 policistů ve službě, kolik z nich pravidelně hlídá nonstop sběrny?

 314. Pokud by někdo řekl, že sběrači žijí z dávek, a sběrem si přivydělávají na rum, je to diskriminace?

 315. 370
  Holt ten, co mu byl byt přislíben, změnil rozhodnutí, To se stává.

 316. Pokud by si někdo dovolil naznačit, že bez dávek životního minima, minimální mzdy a zdanění práce chudých padesáti procenty by nebylo sběračů, je to diskriminace?

 317. 369 HzŽ top je pěkné 🙂
  … Směnky navíc lidem stejně nebudou brzy nic platné …
  Mudruje v článku Lukáš Kůs. O čem to ten lůzr mluví??? Směnky přežily i komunisty a směnečný zákon je jeden z nejméně upravovaných vůbec.

 318. Halle, to, že by se o tom psalo a povídalo, nebo jednání, nastavení daňových zákonů samotné?

 319. Skimici 🙂
  nemluví o zrušení směnek jako takových, ale o tom, že v zákoně bude výslovně jen možnost platby za sběr na účet nebo složenkou.
  Šp=atně čteš.

 320. Halle, chcete naznačit, že ochota pracovat je nezávislá na odměně? Tedy, že být nezaměstnaný je stav duše nezávislý na vnějších podmínkách. Na marxistu zajímavé.

 321. Ahoj vespolek. Kdysi jsem zachytil srovnání, že se někdo snaží jako překopnutá žížala. Na to jsem přokopl žížalu. Fakt, měli pravdu. A Halladin se mrská, jako ta překopnutá žížala.

 322. Tak mě už je to jasný!
  Kucí emerický přijedou vyzkoušet jak se dá projet Česká republika, aby se nemuselo přes most! (Žádnej! Sichr je sichr!)

  …Ale fčil přichazi ten česky podraz. Misto jedne kolony budu hned tři. A jedna z nich povali přes Bohumin na Ostravu po D47. A to je pruser. Bo ti hrdinni synci, keři uspěšně rozvratili Libyju, Afghanystan, Irak aji Syriju a pomohli na svět Islamskemu statu, netuši, co se tady na ně chysta. Jedna třetina kolony, tedy asi 40 obrněnych autiček, každe o vaze 18 tun teda pojede přes Ostravu. Jak všeci vime, Ostrava je poddolovane, ďurave město, kde všecko pada, včetně mostu. A proto na take mosty nesmi vjižďat nic nad 3,6 tuny. Jak to asi dopadne, když na most, kery unese enem 3,6 tuny, vjede štyrycet aut po osumnacti tunach, si dovedete představit. Všeci kolonyzatoři spadnu aji s mostem a zmizi kajsik v podzemi dolu Šverma. …
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/454095/cesti-rusofilici-pripravuju-atentat-na-amerycke-kolonyzatory.html

 323. Rputi,
  mihla se mi taky myšlenka, že možná testujou, kudy nejlíp utíkat, až NATO vyhraje válku nahoře v Pobaltí. Propustnost tras, nosnosti, průjezd zatáčkama a tak podobně…

 324. ptakopysku, to přece už předem prozkoumal Google Maps

 325. 382 Nemám námitek proti průjezdu. Ale ať splní podmínky jako všichni ostatní. Dálniční známka,lékárnička,STK,emise,zelená karta, platný řidičák pro daný typ vozidla, zbrojní průkaz…

 326. ptakopysku,
  jak jsem tak nakoukla do diskusí, nejsi jediný, koho to napadlo. Marná sláva, holt jsme smějící se bestie a cynici. 😀

  Bursík, Putna a pár dalších to nesou velmi nelibě. Předpokládám, že už si byli Shapira pro mávátka. 🙂

 327. Na Google Maps se nepozná, jestli most spadne.
  Proto jedou ve třech kolonách, aby přežil aspoň někdo! 🙂

 328. Nemá ten průjezd nějakou souvislost se zpřísněním režimu výkupu ve sběrnách? Průjezd kolony utajit nelze, a kdyby se to dověděli zdejší „však vy víte kdo“, mohlo by se stát, že do Německa by nedojelo nic. Jestli to vezmou kolem „však vy víte čeho“ a navíc se snahou navázat družbu s tamním obyvatelstvem, aby to nedopadlo jak je popsáno v Malaparteho románu Kůže.

 329. 383 ptakopysku, jsem téhož názoru. Skutečný důvod průjezdu není propagandistický, ale velmi pragmatický.

 330. 364 maYdo zajisté. Hanobení národa, rasy, přesvědčení… se může dopustit každý. I příslušník hanobené entity. Výklad co je hanobení, záleží na politické situaci a potřebě.

 331. Jj – bordely na trase dělaj velkej úklid a nabíraj personál!

  Ještě nějakého Goodbodyho by to chtělo, aby vydal výnos proti bratření! 😀

 332. Nejmenovaná stáj F1 prý kdysi v devadesátých najala „mladíky“ ((c) idnes.cz), protože dokázali neuvěřitelně rychle vyheverovat auto a odšroubovat kola. Vycvičila je a poslala na první závod. Bohužel se tento nápad neosvědčil. „Mladíci“ během osmi vteřin monopost přemístili, přestříkali a prodali ho konkurenční stáji i s pilotem.
  Jenže to byly doby, kdy se systém sociálních dávek teprve rozjížděl a „mladíci“ byli čiperní. Teď už by se k odmontovávání kol nikdo nesnížil.

 333. Nickname, ježišmarjá…..

  bez dávek životního minima, minimální mzdy a zdanění práce chudých padesáti procenty by nebylo sběračů, je to diskriminace?

  Co to má všechno společného se sběračstvím ?
  Myslíte, že kdyby se zrušily sociální dávky , minimální mzdy atd, že by lidé nesbírali kovy ?
  Já bych spíš řekl, že by sběračů přibylo.

 334. 375 skimici, já to omezení chápu. Zabránit směnečným podvodům, předstírání a zastírání transakcí. Směnka je v nynější době (bohužel i nynějším stavu mravů) zastaralý a nebezpečný, protože nechráněný instrument. Kus papíru opatřený čísi muří nohou. V porovnáním na to jak jsou chráněna daleko méně významná data, naprosto nezabezpečený. To samé platí o konstitutivním zápisu do katastru či o jiných rozhodnutích, notářských osvědčeních. Prakticky stejných jako v dobách duběnkového inkoustu. Naproti tomu, hle jak moderní je Mefisto vyžadující podpis vlastní krví. A co tehdy věděli o DNA analýze…

 335. 362 Martine, myslel jsem, že osudem právníka je umřít v jednací síni, za psacím stolem, při jednání s klientem. Pokud mu v tom nebrání Němec schovávající věci či podobný neduh.

 336. skimici, ani komunisti se neodvážili zrušit zákon šekový a směnečný, ani jít proti ženevské úmluvě. Jen neokomunistický prokurátor si dovolí napsat, že směnka je zastaralá a nebezpečná.

  QED.

  Schumi, co s tím budeš dělat, když i současný pořádek bere směnku jako cenný papír?

 337. 396 Schumi
  Já Ti samozřejmě rozumím. Je to všechno zbytečně složité a je v tom spousta děr. Každý by měl dostat to, co potřebuje a co si zaslouží. Jako v kibucu.

 338. 362 Martine, myslel jsem, že osudem právníka je umřít v jednací síni, za psacím stolem, při jednání s klientem. Pokud mu v tom nebrání Němec schovávající věci či podobný neduh.

  355 Rputi ten konec znám jako „….běhá někde venku a stále se živí jako advokát.“

 339. Schumi, jsi napřed, já nemám čas (ani mlíko), abych tak rychle komentoval. V soudní síni nezesnu, protože se jí vyhýbám – jsou tam odporné typy.

  Ten Němec je docela prospěšný – máš jistě na mysli Dr. Loosena.

 340. „ovšem byt k prodeji nebo nájmu není to samé jako byt, který užíváš, a hodláš užívat i nadále.“

  Je to to samý. Je to MŮJ byt a tím, že se rozhodnu ho prodat nebo pronajmout, nevzniká Šabatový žádný zvláštní právo kecat do toho komu, a za jakých podmínek.

 341. 399 Martine, nevím co máš na mysli pojmem „současný pořádek“. Kam mé oko pohlédne tam je bordel. Obecně, často v téhle branži potkávám lidi nerozlišující de lege ferenda od de lege lata a motající se v uzavřeném kruhu „je to správné (špatné), protože tak praví zákon a zákon tak praví proto, že je to správné (špatné)“.

 342. maYdo,
  není to to samé. byt ve kterém bydlíš, nepotřebuješ nikomu ukazovat. Leda bytovému architektovi, instalatérovi a podobně, a jen pokud to potřebuješ. Úřední orgány pomíjím.
  Byt, který chceš pronajmout nebo prodat prostě někomu ukázat musíš. Jinak ho neprodáš, ani nepronajmeš.
  Stou Šabatovou nemáš pravdu.
  Bohužel pro Tebe existují zákony , které tvrdí opak. Antidiskriminační zákon. Můžeme diskutovat, zda je dobrej , nebo špatnej, můžeme diskutovat, jak ho obejít, ale ten zákon existuje.
  A Šabatová ho neschvalovala . A jedním z úkolů ombudsmana je starat se, zda jsou zákony dodržovány.

 343. ad 384 Ony ty Google maps nejsou absolutní. Nabízím, abyste si na nich našli ROKSKY TUNEL, kterým projeli Rusové do Jižní Osetie v r. 2008, na G? najdete jen Vojensko-gruzínskou trasu přes Kavzaz (tu jsem kdysi projel Wartburgem), ale Transkavkazská silnice z r. 184 přes Rokský tunel tam nenajdete.

 344. 400 skimici, kterak technický způsob evidence závazků a jejich placení souvisí se svobodou? Na jednu stranu hájíš nechráněnou směnku, na druhou stranu jsi smířený s naprosto nedostatečnou ochranou svého příkladně nemovitého majetku. A co je to za „svobodu“ připouštějící, že Tě zavazuje nějaká věta na třicáté sedmé straně smlouvy, zařazená do části „To nemusíte číst“ vytištěná tříbodovým písmem a navíc neviditelným inkoustem, a že na základě toho soud žalobě vyhoví, protože v té smlouvě je to uvedeno a je tvoje chyba, že sis ji pozorně nepřečetl? S argumentem, že máš být strážcem svých zájmů? Že připouští uzavření „výhodné smlouvy“ nabízené jen proto, že obsahuje nesplnitelnou či velmi obtížně splnitelnou či přehlédnutelnou formální a naprosto věcně nepodstatnou podmínku jen proto aby po tobě mohl vymáhat horentní pokutu? Že jsou ti vnucovány služby těch, kteří i z trhové smlouvy na jeden rohlík dokáží udělat pojednání o mnoha stranách a nejen přesvědčit, že toto je standardem, ale dokonce prolobbovat, že bez nich takovou smlouvu neuzavřeš a umřeš hlady? Což tě čeká tak jako tak, protože po zaplacení jejich služby už ti nezbude na ten rohlík?

 345. Nejde mi to do hlavy – jak se vlastně v Česku pozná, že je někdo Rom? Určí pro Šabatovou znalec? Nebo postačí prohlášení té ženy, že je Romka? Musela tak učinit před notářem předem nebo stačí následně? Jde si to později rozmyslet?

 346. Halle,
  byty se nepronajímají způsobem „první přijde – první mele“. Protože stejně jako zájemce navštíví více bytů, je byt navštíven více zájemci. Takhle se to prostě dělá v civilizovaných zemích.*) Já jsem také nepronajal kanceláře firmě, která byla internetovým obchodem jehož prodejní sortiment i prodejní (ne)způsoby ji zaváděly do blízkosti pojmu „šmejdi“.
  A co se týče té Šabatové, tak je celkem ukázkou kam se tato země dostala, když místo toho, aby se dáma přesouvala kanály tak se natřásá v Brně za peníze daňových poplatníků.

  *) Já vím, ono to může být pro někoho stran ČR tvrzení poněkud diskutabilní. Ono stačí, že nový OZ znemožňuje pronajímateli bytu ovlivňovat a priori existenci podnájemníků nebo (jiných) zvířat v pronajímaném bytě.

 347. 409 Schumi
  co mi to implantuješ? vyděšený smajlík 🙂
  Pr jistotu opakuji – bráním směnky a šeky. Používám to a funguje to. Nikdo na to už léta nesahá přesně z tohoto důvodu.

 348. A nějak jsem si připomenul onu volební reklamu „Doleva nebo s Klausem“. Ve volební reklamě (Likud) jedou pouští dva ozbrojení příslušníci IS a předjedou izraelské auto. Táží se izraelské posádky kudy se jede do Jeruzaléme. Odpověď zní „to musíte doleva“.

 349. “ byt ve kterém bydlíš, nepotřebuješ nikomu ukazovat. Leda bytovému architektovi, instalatérovi a podobně, a jen pokud to potřebuješ. Úřední orgány pomíjím.
  Byt, který chceš pronajmout nebo prodat prostě někomu ukázat musíš. Jinak ho neprodáš, ani nepronajmeš.“

  Když potřebuju instalatera a podobně, tak mu taky byt ukázat musím, zrovna tak , jako když potřebuju byt prodat nebo pronajmout.

  Pořád nevidím,jaký by v tom byl rozdíl. Instalatéra si taky můžu vybrat. Nebo snad musím povinně vzít nějakýho cikánskýho, i když to pořádně neumí?

  Zrovna tak jako nemusím byt ukazovat všem instalatérův vz celý Prajhy, když potřebuju vyčistit odpad, nemusím ukazovat byt každýmu, kdo o to požádá, když se mi nelíbí a je mi jasné, že s ním obchod uzavřít nechci.

  Pořád nevím, z jakého titulu by se měla do toho srát, s prominutím, soudružka Šabatová.

  jetsli chce dbát na dodržování záknů, nech’t se odebere mezi svoje chráněnce, tam bude mít práce dostatek a aspoň jí nezbyde kapacita buzerovat lidi, kteří ji živí.

  Kromě toho ona tím porušuje ústavu, která uznává vlastnické právo a svobodu nakládání s vlastním majetkem. Ona tím porušuje „lidská práva“ vlastníka.

 350. A ještě bych Ti připomněka , Halladine, jak jsme vždycky psala na Pavouky, když se tam někteří zaklínali lidskými právy, že i ve jménu lidských práv lze někoho zavřít do koncentráku.

  Tak s takovouhle obhájkyní lidských práv už k těm koncentrákům máme docela nakročeno.

 351. DVD, já nic takového netvrdím. Jistě že jsou takoví, co příjdou, kouknou a řeknou nemám zájem.

  Ovšem pokud příjde nějakej co se mi „zdá“, řekne „Beru“ , podepíše smlouvu, pak už snad nejsem povinen ukazovat byt dalším desítkám zájemců.

 352. Skimici 🙂
  On ti někdo ty směnky bere ? Jen platit za staré železo s nimi nebudeš moct.

 353. Ostatně maYdo,
  jak tu napsal DVD, ty tvoje práva majitele narušil jistej ministr spravedlnosti Pospíšil (KSČM ?) novým občanským zákoníkem. 😉

 354. FAkt nejsem povinna? Zatím jsem měla dojem, že podle zákona, šabatový a Tebe jsem. a že komu nakonec ten byt pronajmout smím, rozhodně Šabatová.

  No, co když se potom nějakej rom ozve, že mu byt sice ukázali, ale nakonec nepronajali a upřednstnili neromského zájemce a že to ej diskriminace?

 355. To ale, Halladine, neomlouvá Šabatovou, že dělá takový špinavosti, jako že nasazuje agenty provokatéry, kteří navíc budou vymáhat pro sebe odškodné, ačkolivc poškozeni nebyli, protože nejednali s cílem koupit byt.

 356. maYdo,

  já bych tomu Romovi byt ukázal, sdělil všechny podmiinky, a sdělil mu, že už jeden vážný zájemce , je , že si vyžádal dva dni na rozmyšlení, a že ho ( toho Roma) beru jako prvního náhradníka, pokud ten první řekne ne. Ať nechá telefonní číslo.

 357. (406) Lituji Halladine, to už je dokonale komunistický přístup, podobně jako u Marksové-Engelsové, která uvažuje u prázdných bytů u vyvlastňování. Můj byt je můj majetek a zda ho někomu ukážu či neukážu je, dokud dotyčný nemá soudní příkaz v ruce, pouze a jedině na mně. Tedy, v civiizovaných zemích a zatím.
  Antidiskriminaci si Šabatová vykládá poněkud aktivisticky (není při její minulosti divu).
  (409) Schumi, on je někdo k vystavení či akceptaci směnky nucen? Co právní laik jsem to vždy považoval za věc dohody.

 358. A že kdo dřív příjde, ten dřív mele.
  Proti tomu se dá těžko něco namítat.

 359. problém s tou Šabatovou totiž je, že ona neřeší skutečný případ porušování práv. Ona uměle vytvořila „případ“, zinscenovala ho, aby se zviditelnila, jak je potřebná.

  něco jako žháři, kteřáí zapalujou baráky, aby mohli potom hrdinně hasit. Ten žhář obvykle nakonec skončí v base nebo v blázinci, ale bohužel šabatovou to asi nečeká. Pořád bude škodit, protože nic jinýho než škodit neumí.

  To, že je pitomej zákon a že ho zmrskl Pospíšil – on určitě nebyl jedinej a vsadím se, že ta Šabatová jako „ochránkyně lidskejch práv“ k němu taky řekla svoje a na jeho zkurvení se podílela – přece neznamená, žeje v pořádku, že dělá takovýhle svinstva.

 360. 404 maYdo, v tomhle nutno rozlišovat, jestli nakládáš se svým soukromým majetkem podle občanského zákoníku tak, že to není předmětem tvé podnikatelské činnosti, nebo tak, že nakládáš s majetkem v rámci své podnikatelské činnosti. Antidiskriminační předpisy se vztahují jen na činnost podnikatelského charakteru.
  Navíc jsem toho názoru, který není v souladu s platnými zákony, že například trhoví smlouva je symetrická. Každá z obou stran je současně kupujícím i prodávajícím. Z toho principu nevidím rozdíl mezi tím, že pekař ti za peníze (universální zboží) neprodá rohlík (neuniversální zboží) proto že se seš hnusná a tím, že za rohlík neprodáš pekařovi peníze proto, že je hnusnej.

  (Pozn. pro případné zdejší právníky : ten pekař ovšem. Pozn. pro případné zdejší advokáty : výše před závorkou zmíněný nejmenovaný a jen jako příklad uvedený pekař, který naprosto nemá nic společného s jakýmkoli jiným, ať již reálným či smyšleným pekařem či fyzickou či právnickou osobou, která by se za pekaře mohla sama považovat, či od kohokoli jiného včetně sebe sama avšak bez výhrad být za pekaře považována, přičemž pokud jde o definici pekaře, tato je uvedena v binárním kódu uloženém na stellárním objektu na souřadnicích 4896385877 58732950058 6895748855 měřeno v megaparsecíh, v souladu s intergalaktickou směrnicí kkxef25459leyxol1598 podléhající utajení podle utajené intergalaktické směrnice jejíž identita proto není uvedena, a současně naprosto nezávisle na všem výše uvedeném avšak nikoli bezvýhradně se z opatrnosti doplňuje, že sekvence pekař byla generováno náhodným výběrem znaků z náhodně vybrané abecedy a neznamená nic než sekvenci písmen p.e.k.a.ř., která v pořadí, ve kterém je uvedena avšak i v pořadí jakémkoli jiném a to i při libovolném opakování kteréhokoli znaku, ze všech znaků uvedených v „p.e.k.a.ř.“ přičemž znak uvozovky zobrazený na začátku zmíněné sekvence písmen p.e.k.a.ř. jako : “ a znak . všeobecně avšak nikoli bez výhrad všeobecně cápaný jako tečka oddělující jednotlivé znaky, není avšak nikoli bezpodmínečně, součástí této sekvence, nemá naprosto žádný reálný, myšlený, či jakýkoli jakkoli představitelný význam.)

 361. Aero,

  § 133a: Pokud žalobce uvede před soudem skutečnosti, ze kterých lze dovodit, že ze strany žalovaného došlo k přímé nebo nepřímé diskriminaci a) na základě pohlaví, rasového nebo etnického původu, náboženství, víry, světového názoru, zdravotního postižení, věku anebo sexuální orientace mimo jiné podle písmena b) při poskytování zdravotní a sociální péče, v přístupu ke vzdělání a odborné přípravě, přístupu k veřejným zakázkám, přístupu k bydlení, členství v zájmových sdruženích a při prodeji zboží v obchodě nebo poskytování služeb, je žalovaný povinen dokázat, že nedošlo k porušení zásady rovného zacházení.

  Vyložte si to jak chcete.

 362. Halaldine, ale mně to je jedno, co bys řekl ty nějakýmu romovi.
  Šabatová nemá za peníze daňových poplatníků někoho navádět aby volal do realitky a vydával se za roma a následně podával žalobu o nějaký odškodnění. Rovněž z peněz daňových poplatníků, kteří ji živí.

  Na to odškodnění ty meluzíny, co se od ní nechaly zblbnout, prostě nemají nárok, protože se vydávayl za někoho, kdo nebyly. Nebyly to zájemkyně o byt, jen se za něj vydávaly.
  De facto je to podvod.

 363. V tom zákoně je porušení presumpce neviny. Zákon, který požaduje důkaz neviny je špatný.

  jo, platí, a musíme s tím asi počítat.

  Ale to nic nemění na tom, že soudružka šabatová se opět zachovala jako typická komunistická svině. A že nějak nevím, proč tolik s tím režimem hrdinně bojovali, když jim evidentně vyhovuje to samý.

  Ono jim asi zkrátka vadilo jen to, že to nejsou oni, kdo vládnou, ne ten režim jako takovej…..

 364. 414 ano, maYdo, na soukromé zakázky není nutno vyhlašovat výběrové řízení jako na veřejné. Zatím.

  Halladine, ano, to je případ zdejšího myšlení osvětlujícího i determinujícího zdejší poměry. Iluze svobody udržovaná ochcáváním. Ve svobodných poměrech bys mu na plnou hubu řekl, že mu to nepronajmeš, protože je „vy víte kdo“. Ostatně ve svobodných poměrech smíš cokoli a kohokoli odmítnout aniž bys zdůvodnil a aniž to mělo jiné důsledky než ty, že nedojde k uzavření kontraktu a že, případně s tebou někdo nepůjde na pivo. Rozhodně však ne důsledky „institucionální. Natož aby tě popotahovala nějaká Šabatová či dokonce prokurvátor. Ovšem nežijeme ve svobodné společnosti.

 365. Schumi 😀

  Co takhle použít příště zelináře a zelí? Nebo ševce a boty?

  S tím snad nejsou spojeny žádné souvislosti a výklady.

 366. On je někdo k vystavení či akceptaci směnky nucen?
  v devadesátejch žil – byl jeden prodejce Fordů. Docela úspěšnej, jak to tak tehdá chodilo. No a jednoho dne k němu přišel pán, držel v ruce dvě směnky na docela slušný prachy, podepsané tímto prodejcem. Blbý bylo, že prodejce sice směnky proti úvěrům vystavoval jak Kalousek dluhopisy, ale ausgerechnet na tyhle dvě si nějak nepamatoval, že by je kdy podepisoval.
  Tahali se soudama nějakej ten roček, až policejní písmoznalec na podpisu na směnce našel, že u jednoho písmena ta šikmá čárka co šla zeshora zleva dolů doprava byla vespod a ta co jí křižovala v opačném gardu byla nahoře. Na všech dokumentech, který kdy ten prodejce prokazatelně podepisoval, tomu bylo přesně obráceně. Jinak to prý byl naprosto dokonalý podpis. Takže směnky byly úředně soudem prohlášeny za falsum a dotyčný si oddychl. Jo směnka, to je docela adrenalinová záležitost!

 367. „Ovšem nežijeme ve svobodné společnosti.“

  Poněkud smutné konstatování po čtvrt století budování….

  jetsli není průser v tom, že někdo pořád tu svobodnou společnost buduje podle svých představ, místo aby ji nechal přirozeně vyrůst…..

 368. maydo,

  jak píšeš, zákon platí. A soudružka šabatová má v popisu práce ombudsmana zkoumat, zda se zákony dodržují.
  A asi nemá explicitně předepsáno, jak to má zkoumat.A jak ne.
  Čímž bych k danému tématu skončil.
  Pes jitrničku sežral…..

 369. dovolil bych si zažertovat – jeden si oddychl, druhý si povzdychl.
  A pak si kupte něčí směnku…

 370. Schumi,429
  ono by to asi bylo stejně v celé EU. Ostatně – nebyl ten zákon vytvořen a odhlasován na základě požadavků EU ?
  Cosi takového se mi motá….

 371. To že byl zákon o fízlech – provokatérech jsem vzal na vědomí. Jen jsem netušil, že paní Šabatová nabyla schopností a pravomocí fízlů.

 372. Ale Halladine, jakej popids práce????

  Ten snad může mít jen někdo, kdopracuje, něco vyváří, produkuje.

  Takováhle soudružka takový vošklivý slovo jako „práce“slovo nezná ani z naučnýho slovníku, ta může mít jedině „náplň funkce“ ale to nemá s popisem práce nic společnýho.

  Celej život makala na tom, a y se jakémukoliv kontaklu s prací vyhnula a Ty na ni s „popisem práce“, jak kdyby byla nějaká to… obyčejná občanka….

 373. mělo být vytváří, ne vyváří.

  I když i ten, kdo vyváří, něco vytváří 🙂

 374. Popis práce má každý zaměstnanec normální nadnárodní společnosti. Taky má plán osobnostního rozvoje, vzdělávací plán, referentské zkoušky, zkoušky BZOP, pravidelné pohovory se šéfem level 1, 2, 3, každý rok večeři se šéfem divize …

 375. Šabatová „nabývá“ pravomocí, jak se jí hodí a s nějakejma zákonama se nepáře, když se jí to hodí.

  A všechno jí projde, protože je to přece hodná paní, co se stará o lidský práva a to je přece dobře, ne?

 376. NoNAme, za co platí zaměstnance nadnárodní společnosti a jak tomu říkají, je mi šumák. nejde to z mých peněz.

  Ale velmi se ohrazuju proti tvrzení, že má šabatová nějakej popis práce, protože to, co dělá, není práce, ale příživa .-D.

 377. Jo, s těma romama – dnes ráno něco povídali v radiu, že bude povinný poslední rojk ve školc epřed nástupem do školy. A že prý je to kvůli romům, aby se jim usnadnil přístup ke vzdělání.

  Tak to by mně zajímalo, jak ouředníci donutí romy, aby dávali děti do školky, když leckdy nejdou schopni je dokopat k tomu, aby děti posílali do základní školy, ačkoliv povinná školní docházka je uzákoněna už od Marie Terezie.

  Možná by se mohla soudružka šabatová vydat mezi romy a zařídit to. Když je tak přes to dodržování zákonů. 😀

 378. Známé dcera teď chodí do „nultého ročníku“. Škola si připravuje děti od zápisu do září, aby se na první třídu těšily. Myslím, že tato škola není uzavřená pro nikoho, kdo by se chtěl učit.

 379. Jedno chřestění zbraněmi vyvolává opačné chřestění

  Na vyšší stupeň bojovej pohotovosti v rámci plánovaného taktického velieľsko-štábneho cvičenia boli dnes prevedené – jednotky Baltickej flotily, Južného vojenského okruhu a Vzdušných výsadkových vojsk.

  http://ria.ru/defense_safety/20150317/1052931731.html

  Část ruských nadzvukových strategických bombardérů Tu-22M3 (v kódu NATO Backfire) bude přemístěna na Krym. Přesun je podle ministerstva obrany součástí v pondělí zahájené prověrky bojových sil. Moskva zároveň posílá v rámci cvičení do Kaliningradské oblasti taktické rakety Iskander.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa … rdery.html

  Pořád si někdo myslí, že se Rusové poserou strachy.
  Dost těžko.

 380. Chřestění chřestítkem neslouží k zastrašení kolemjdoucích, ale k uklidnění miminek.

 381. (426) Nic z jmenovaného nepasuje na to, prodávám-li svůj byt. Trošku problematičtější je, prodává-li ho za mne realitka. Což už si musí realitky ošéfovat samy.

 382. 430 maYdo, chceš mě zničit? Takového nejmenovaného bude zastupovat třeba zde nejmenovaný a za utržení jeho práv na… no to je jedno, bude požadovat modré z nebe.

 383. 447 nickname, zajisté. To je obecný jev. Není určeno jiným tlupám, ale vlastní tlupě a konkurenčním samcům v ní. Jak pozorujeme u našich příbuzných primátů, gorily horské či gorily nížinné. Občas povstat, pěkně si zařvat, zabušit do hrudi a vycenit tesáky. Pak se vrátit k poklidnému žvýkání listí. Homo Sapiens sapiens(?) tak činí jen jinými způsoby, bohužel leckdy velmi nebezpečnými a zničujícími.

 384. No a jsem notně žádostiv toho, jak na ty iskandery budou reagovat Poláci .

 385. JAk zničit? JAko že za utržení na cti?
  Toho bych se neobávala, taková čest dnes nepatří k žádaným komoditám a cenu má nevalnou.

 386. I když věřím, že někteří by dali modrý z nebe, aby aspoň nějakou čest měli 😀

 387. Ukrajinský parlament kvůli neshodám ve vládní koalici odložil přinejmenším na odpoledne jednání o vymezení povstaleckého území v Donbasu se zvláštním samosprávným režimem. Podle povstalců to svědčí o tom, že Kyjev mírový proces jen předstírá.

  Ukrajinci prostě Minskou dohodu neplní. Ale nikoho to nevzrušuje, nikdo nezvedá obočí, nehrozí sankcemi … Čím to může být ?

 388. A ještě ke všemu ten samosprávný režim má trvat jen 3 roky.
  No nic, bude se válčit dál.

 389. Njn – prohlášení Andreje Stempinského – velitele batalionu Donbas – Pravý sektor

  „Naši svobodu můžeme získat pouze cestou boje!“
  …Požadujeme:
  Označení Ruska jako agresora
  Prolomení ekonomických a diplomatických vztahů s ruskem
  Vyhlášení stanného práva
  Úplnou blokádu okupovaných území
  Označení DNR a LNR jako teroristických organizací
  Zrušení Minských protokolů…
  http://ukrainiancrusade.blogspot.cz/2015/01/we-can-get-our-freedom-only-by-way-of.html

 390. 453 Ruti, čest (dobrá pověst) žalobce dovolávající se soudní ochrany se předpokládá. Nemusí ji prokazovat. Tak se ochrany dobré pověsti či odškodnění za její poškození úspěšně domůže kdejaký ksindl.

 391. Schumi, neplést si ženský!!!
  Splíst si mně a rpuť není takovej malér, ale splést si zákonitou choť s milenkou, to by bylo horší 🙂

  No a s tou ctí….

  No, však ono by šlo, kdyby se chtělo…. Jeden britskej soudce to kdysi vyřešil tak, že hodnotu cti žalobce zhodnotil sumou, odpovídající britské minci nejnižší hodnoty a za to mu to odškodné přiřkl.

  Ale obávám se, že na to dnešní soudci nemají koule.

 392. maYdo,

  už Lenin považoval za rozumné mít manželku i milenku.
  “ Milenka si myslí, že jsem s manželkou, manželka si myslí, že jsem s milenkou, a já zatím sedím v knihovně a studuji, studuji a studuji !“

 393. Co je na tom rozumnýho?

  Kdyby ten Lenin byl opravdu s manželkou nebo milenkou, neoddával se takovým neřestem jako je studium. Ono to pak vede u některejch jedinců k přemýšlení o volovinách a ke snaze ty voloviny uvést v život. No a ty následky známe…..

 394. maYdo,

  náhodou to měl vymakané.
  Být s maželkou, musel by plnit manželské povinnosti.
  B ýt s milenkou, musel by dělat totéž.
  Takhle se ulil z těžké fyzické práce ! 😀

 395. HAlle, právě takovej se má věnovat fyzické práci, aby neměl roupy. On se při tom ulejvání nudil, začakl vymejšlet, jak předělat svět a průser byl na světě.

  I když jak tak na to koukám, tak nejspíš bychom i bez lenina spěli radostnou cestou ke komunismu a světlým zítřkům. Dokonce i když jsme už pochopili, že to je blbost, tak se tam suneme jak můra k lampě..

 396. maYdo,
  Lenin byl asi verze 1, Hitler verze 2, a teď už jsme poučeni a zhýčkáváni vytuněnou verzí 3.

  Jdu hledat něco v domácím baru na uctění toho Sv. Patrika, co vyhnal ze Smaragdového ostrova hady a Irům vysvětlil, že se nemají po keltsku klanět nějakým dubům a balvanům, ale umučenému na kříži, jinak spasení nedojdou.
  Ale asi to nebude nic řízného, jen tlamolep s fešnou nálepkou 🙂

 397. (463) Chtělo by to seznam chráněných diktátorů, aby v nějaké zemi omylem nějakého nesvrhli. 😛 Co kdyby náhodou někdo svrhnul Kima posledního a následně vandalové zničili rodný domek Kima prvního!

 398. 1. Řeć nebyla o rodných domech diktátorů, ale o tisíce let starých památkách.
  2. Otázka zněla, co je TEĎ v Iráku LEPŠÍ než bylo.

 399. To říkali už staří Češi : My o voze, vy o koze.

 400. Tak kdo se přidá? 🙂

  ..Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v úterý uvedl, že na oslavy dne vítězství přijede na 26 hlav států a vlád, zejména asijských zemí v čele s čínským prezidentem, Si Ťin-pchingem. Dorazit by měli i severokorejský vůdce Kim Čong-un, slovenský premiér Robert Fico či český prezident Miloš Zeman…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/364516-na-oslavy-konce-valky-miri-do-moskvy-krome-zemana-a-kima-i-fico-tvrdi-rusove.html

 401. 466 Matzurko
  Shamrock rulez!
  Použít jetel (trojlístek) pro evangelizaci (trinity) a tím zastřít lokální trojjediná božstva chce pořádnou dávku invence !

 402. 474-stejně tak jako nechat narodit Ježíše o Slunovratu a ukřižovat ho na Svátky jara ? ů;-)

 403. Někdy zaváží velký příběh, někdy maličkost …

 404. Teď si představte, že Schumiho kvílivý nadsoused by z balkonu trousil jetel, coby kadidlo zcela nepoužitelný …

 405. … abych objasnil – mohlo by se jednat o nepřímý důkaz plánované nelegální velikonoční domácí porážky králíka …

 406. 479-o nemůže být nelegální. děláme to doma cca. 30-40 krát ročně.
  Tedy tchán, ja o tom nic nevím a ani jsem to netušil ! 😉

 407. 470

  Všechno ?
  Panuje tam svoboda vyznání, jednotlivé víry spolu klidně žijí, křesťanská komunita vzkvétá, mají tam blahobyt a všichni svorně zpívají “ Krásný vzhled je na ten Boží svět “

  Mimochodem , tak mi nějak probleskují vzpomínky, že když jsem tu kdysi , při útoku na Saddáma projevil pochybnost o vhodnosti toho útoku, bylů jsem skoro utlučen….
  Mno , ti nejaktivnější utloukači tu už nejsou……

 408. kam se ti pacholci poděli – nebojte se děti – umřeli

 409. 481 maYdo – no jo, ty packy 🙂
  Ale mohlo by to být na kšeft 🙂

 410. Na velikonoce králíka ?
  Snad beránka ne ? Ani nemusí být boží… teda doufám, že není !

  simici,
  shamrock co trinity je geniální. Ale dost podobně recyklovali při konkvistě v Mexiku – oni tam Mayové měli za svůj „strom života“,
  http://www.helulf.se/Rongorongo/Objects/A/At62t6.htm
  takže převálcovat ho křížem bylo tak snadné….

 411. O.T. Zdá se mi velmi nebezpečné váháni ČNB. Kdy to začali efektivně znehodnocovat korunu vs eur? Na podzim 2013 z mizerných 25 na 27? Od té doby EUR pokročilo vpřed mílovými kroky, pane Tomšíku! Ze skoro 1.4 na 1.06 !!!
  Nemyslíte, že je čas zasáhnout? Tempu moderní transformace měny v toaletní papír evidentně nestačíte a republiku díky vaší defensivní politice mezitím sežere deflace a nezaměstnanost! Co na to říká váš ekonometrický model?

 412. Jaujaujau!

  …Zeman by na oslavy do Moskvy jet měl, ale pouze tehdy, pokud by u toho učinil zásadní gesto. Je zcela v pořádku uctít naše osvoboditele za druhé světové války, ale měl by vydat i prohlášení, že Rusko se chová na Krymu a na východě Ukrajiny jako jasný agresor a Západ podobnému zlotřilému postupu hodlá čelit. …
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/62901/ma-jet-zeman-na-oslavy-do-moskvy-ano-ale-mel-by-odsoudit-rusko-za-ukrajinu.html

 413. Skimici ad 487 – moje řeč 🙂 Nejvyšší čas zasáhnout, nejradši pro sichr někam ke 30.

 414. Škoda, že časy se mění- ta představa, že by
  naši předkové by vyšli před ČNB a chytali by z oken vyhazovanou Bankovní radu na vidle, aby se na dlažbě nepotloukli.

 415. Zásadní gesto? Reuven Rivlin účast potvrdi? Potvrdil. Zeman se tedy nemá čeho bát. Stačí, když zase řekne ani jehudi.

 416. … to bylo hlavně k tomu obrázku Štěpána Mareše v článku.

 417. Rputi,
  no jsem zvědavá, kdo další si ještě lajsne přijet. Zatím prej hlavně z Asie, ale přijde mi to drobet divné, tam tedy šeříky nikomu na tanky neházeli…..

 418. Jo a ta neustále proklamovaná jednota mi zoufale připomíná „se SSSR na věčné časy, a nikdy jinak ! 🙂

 419. Matzurko, evidentně jde o podporu.
  A obávám se i další vážná chyba Západu…

 420. No, teď hlavně, aby Kometa doma vyklepla ševce.

 421. NoName, náhody nepotřebujeme (jako jiní), vyhrajeme kvalitou.

 422. 501-když už jste si tu soutěž koupili, že byste teď investovali i do kvality ? 😉

 423. NoName, Kometa je synonymem kvality. Není třeba kvalitu kupovat, ta tu prostě je 🙂

 424. Ostatně, v Brně se hrál hokej, když ještě ve Zlíně obdělávali ovce 🙂

 425. 503, 504-vážně je v Brně kvalita ? A proč jste si tedy postup koupili, a ne vybojovali ?
  A koukám do historických tabulek, poslední titul z roku 66. To bude skoro 50 let. Co se stalo ? 😉

 426. A jo, tehdy se ještě hrálo dřevěnýma hokejkama a adaptace na nové technologie chvíli trvá. Třeba 50 let 😉

 427. NoName, efektivita, efektivita. To by měli na Valašsku znát… Nicméně, Zlín může být spokojen, že se vyhnul baráži. I když to tak dlouho nevypadalo. Kolikpak to asi stálo?

 428. Ne všechno se kupuje (i když, jak to vysvětlit fanouškovi Komety ?)
  Nicméně, z jednoho důvodu postup Kometě přeju. Protože když teď nepostoupí, Kýhose trefí šlak a kdo pak bude bavit extraligu svými stížnostmi na rozhodčí, počasí, svaz, sluneční a galaktické záření ? 😉

 429. Když už mluvíme o náhodách, letošní záchrana Zlína je dokonalou ilustrací. Až hraničící se zázrakem. A Kýhos že by si nějak extra stěžoval? Ne víc, než jiní.

 430. Je to jenom hra. Ať postoupí lepší, resp. tedy vítěz většího počtu zápasů ! 😉

 431. No, hoši,
  asi zaléží na tom, kdo z Vás se víc praští přes kapsu 😀

 432. Kometa? To je to pozadí k reklamě na Starobrno? °:-)

 433. Pehe:
  „Českou republikou projede konvoj americké armády. Sami Američané přiznávají, že svoji těžkou techniku, včetně obrněnců, stahují z vojenského cvičení na Baltu tímto způsobem, aby tak nejen „viditelně demonstrovali“ spojenecké závazky vůči spojencům v NATO ve světle agresivního chování Ruska na Ukrajině, ale aby také nacvičili případný rychlý přesun techniky jinými způsoby než po železnici…“
  … a prověřili ústupové trasy.

  Nadčasová klasika!
  https://www.youtube.com/watch?v=H9ZAPab3kpA

 434. 515-ať provokují … My víme, kdo je lepší. Kdo má dva tituly z doby, kdy uź se hraje na krytých stradionech se zavedenou elektřinou a brankář má helmu místo čepice 😉

 435. No no, NOname! Oni Ševci nebyli vždycky na špici! Taky mají své za ušima. Vííítkovice rulez!!!! 😉

 436. nerad bych to zakřikl, ale zatím se podle všech „exit polls“ zdá, že BIBi vyhrál.kéž by a pak jen zaplať jakéjkoliv pámbu

 437. Dobré ránko!

  Bože. chraň nás generálů! Hlavně těch vysloužilých!
  Generál na penzi má sedět doma a psát memoáry! TVR stanice dopouštějí se zásadního omylu, že je nechávají „komentovat“ aktuální situaci. Takovej generál puštěnej z řetězu do toho dá všechno! Všechny své sny o vyhraných bitvách a vítězné válce. „Miliony mrtvých“ mu nikdo nevyčítá, slzy bolesti nekanou, tak se není třeba na nic ohlížet. A jenerál jede! Válčí, burcuje a troubí do války, kterou už nebude bojovat!

  Co slovo, to perla: „Putin zpochybňuje existenci NATO…. nehodláme přijímat z jeho strany jakékoliv výzvy… dělá si, co chce … je potřeba expandovat….

  Generál Laudooon jede skrz vesnici….

 438. Dobré ráno,

  nickname, především je to genderově nekorektní nabídka, neb je tam napsáno, že to je pánské triku, tudíž to naznačuje, že není pro ženský a tím je diskriminuje.

 439. …Netanjahu se ještě v úterý před zveřejněním dílčích výsledků prohlásil za vítěze a výsledky po sečtení většiny hlasů mu daly za pravdu. Likud vyhrál s náskokem téměř pěti procentních bodů, když získal přes 23,2 procenta hlasů.

  Uspěli izraelští Arabové, kteří se poprvé sjednotili, Společná arabská kandidátka skončila třetí 14 křesly…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/364536-netanjahu-jasne-vyhral-izraelske-volby.html

 440. 524 NickName dobrý den
  roztržka se zaměstnavatelem?

 441. Skimici, ani náhodou. Zdá se, že tento rok opět pootočíme kolečka ekonomiky o 20% rychleji. Výš, dál, rychleji.

 442. skimici, ty nostalgiku. Zpívající dědkové jsou velmi dobří, jenže mně se hned vybaví jaro 1968 a Hughes Aufray v Praze, kdy jsem tuhle písničku slyšel poprvé….

 443. 532 Dušane
  … já jsem vybral tuto verzi záměrně, protože jsem chtěl NickName motivovat a od dědků zní to
  Plachtu výš! Drž vlnu a vítr!
  odhodlaněji 🙂
  Samozřejmě Hugues Aufray, jediný francouz od kterého Bob Dylan ve fránině nezí směšně patří do zlatého fondu mé diskografie.
  Laisse-moi petite fille mi pouštěl jako malému ještě táta dřív než to nazpíval Matuška a později, když jsem se začal učit fráninu, toto byly písničky které jsem si zpíval v autě a s kytarou (podobně jsem se skrze Beatles kdysi naučil anglicky)
  https://www.youtube.com/watch?v=0onWiL9V5gA
  Quand je t’ai vue, danser dans ton palais
  Plus jolie qu’une rose au mois de mai,
  Když jsem Tě viděl tančit v Tvém paláci,
  krásnější než růže v máji …

 444. skimici,
  on Hugues Aufray také pěkně nazpíval třebas Stewball. Ona ta otázka zda překládat písně do jiných jazyků je ošemetná. Jeden můj francouzský známý se rozplýval nad Hegerovou (a speciálně nad jejím Milordem). A někdy hádání původu songu může být obtížné: W.Matuška nazpíval někdy počátkem 80. let Souvenier, souvenier a já si dlouho myslel, že originál je francouzský: https://www.youtube.com/watch?v=G1aIW5HdT1w No a po letech jsem zjistil, že originál je spáchán německy od Američana žijícího a vystupujícího v Německu (v tom druhém, ne tam co vystupoval jiný Američan pokrokového zaměření). A navíc ten český text je docela přesným převodem německého originálu. Oproti tomu se mi ten francouzský líbí více. Mimochodem, on tam zpívá „mille fleurs, mill baisers“. Inu, před půl stoletím se asi nikdo na tím nepozastavil.

 445. 536 dvd
  mně se to tedy líbilo víc od PP+M ale on to taky udělal dobře. Chytlavá stará balada. Není divu, že jí dokonce Lennon bezostyšně vykradl do protiválečného songu Happy Xmas (war is over) který nesnáším.

 446. Hernajz,
  no to mi nedělejte, tolik krásné muziky…. Dcera si má do konce března rozhodnout, který jazyk bude mít jako druhý, jestli němčinu, španělštinu nebo francouzštinu… jak jí mám poradit, když nevládnu ani jedním z nich ? Ta fránina zní tak báječně…. 🙂

 447. >> Matzurka
  Kdyby byl výběr jazyků úplně volný (a dcera měla hudební kvality) pak bych doporučoval – s ohledem na budoucnost – čínštinu. Jinak v zemích kde se mluví španělsky či francouzsky bývá znalost angličtiny na nic, takže znát ten vernacular je zatraceně důležité. Španělských mluvčích je více, francouzština má „vyšší“ status. Španělština se mi jevila jako logičtější než francouzština – nemá takové podrazy jako aveugle – slepec a cécité – slepota apod.

 448. Mně ta španělština taky přijde velmi rozumná.

 449. DVD, správně

  Doba, kdy české životopisy budou obsahovat “ už v mládí mi chutnala rýže “ se neustále blíží 😀

 450. Hmmmm!

  Neorientují oni se v té Americe podle toho věštění z lógru nebo ná základě čeho ti „experti“ v roce 2000 předpovídali?
  Pak by totiž bylo ledacos vysvětlitelné!

  …Geopolitický výhled USA je na stejné úrovni a v rozporu s realitou, uvedl Thomas de La Neuville. Podle amerických odborníků se mělo Rusko v roce 2015 starat o „bezprecedentní recesi“, a ztratit na světové scéně vliv v důsledku nesouladu svých ambicí a zdrojů.

  „Rusko bude i nadále vnitřně slabé (…), nebude moci vytvořit koalici, která by byla protiváhou americké hegemonii,“ píše se ve zprávě. Ve skutečnosti se Rusku podařilo uzavřít antiamerickou dohodu s Čínou a Íránem, konstatuje autor článku. Spojené státy také prorokovaly, že Rusko bude nebude moci udržet pravidelnou armádu, a už vůbec ne ji modernizovat. A bude se muset spoléhat na svůj zastaralý jaderný arzenál, aby „zastrašovalo své sousedy“. Eurasia se jako celek stane „prázdným zeměpisným označením, odtrženým od politického, hospodářského a kulturního života,“ tvrdili američtí experti v roce 2000….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nouvel-observateur-naprosto-chybna-prognoza-usa-ohledne-ruska/

 451. 531 Rputi, z toho by mohl být velmi zajímavá právní případ, který by mohl skončit přinejmenším u Nejvyššího správního soudu. Nutno řešit význam užitých pojmů „cigán“ a „mrdkové“ jednotlivě i ve vzájemných souvislostech. Jak jsem si přečetl, tak označením rádia, tedy „stanice“ za mrdkové nelze naplnit skutkovou podstatu toho přestupku. Tímto nebyla uražena konkrétní osoba. Je to stejné, jako například Windows označím za mrdkový systém, či Microsoft za mrdkovou firmu. Co se týče „cigána“, je to složitější, protože může to být obecné označení v nějakém nářečí, nějak charakterizující adresáta, které může i nemusí mít bezprostřední etnickou souvislost. Kromě toho z textu nevyplývá, kdo je adresátem toho výroku. V případě, že adresátem je osoba vykazující odpovídající etnické znaky, „cigán“ může být jejím donedávna adekvátním, třebaže nyní ne politicky korektním označením. Také říkáme „černoch“ nebo „černý“ a ne korektně afroameričan, což pro případ takového označení například černocha – francouzského občana, je idiotské.
  Kromě toho je třeba zabývat se obsahem vysílání, kulturou kterou reprezentuje, stylem, jazykem, obecenstvem na které se zaměřuje, i případným adresátem, a jestli takový způsob vyjadřování je či není příznačný pro obsah tohoto vysílání, hudební texty či mluvené slovo a zda předmětný výrok významně vybočuje či nevybočuje z tohoto rámce. Každopádně to bude zajímavé. Já bych „dotčeného“ odkázal na civilní řízení.

  Na trhu by jistě měla úspěch příručka jak velmi ostře kritizovat bez nebezpečí postihu ve správním, trestním či civilním řízení.

 452. 524 nickname, mám pěkné khaki tričko „Israeli military forces“. Akorát moje vizáž k němu až tak moc nepasuje. Mé sympatie jsou tak zvláštně rozprostřeny…

 453. dvd,
  díky za input – čínštinu ale nenabízejí, na to gymnázium lektora nemá 🙂
  Dcera zatím preferuje španělštinu (neboť spolužáci fandí fotbalu a přeci jen Madrid a Barcelona mají své renomé), já bych spíš brala fráninu nebo němčinu – francouzština mi přijde hezky zpěvavá, ale společně s němčinou příšerná na gramatiku; španělština mi naopak přijde jak melodická, tak i po technické stránce jednodušší (tudíž zvládnutelná i bez přísného profesora)…
  Hudební nadání by to jakési bylo, ke klavíru si teď dítko dobrovolně přibralo i zpěv, a zatím si ji všichni pedagogové chválí 🙂

 454. 539 Matzurko
  záleží na tom, kam dcera inklinuje, pokud nechce vyloženě dělat u francouzské firmy nebo v eunii, je španělština použitelnější, fránina se dá dělat po ní, to už je jednoduché a němčinu si člověk stejně osvojí když musí (je to za rohem).
  Dobrá kombinace je taky po prvním jazyku si vybrat druhý který zas až tak atraktivní není (a muset se ho naučit) a pořídit si boyfrienda na jazyk třetí, co by se jí líbil.

 455. … že by ta španělština byla ale jednodušší oni proti fránině radostně používají perfecto de subjuntivo, imperfecto de subjuntivo i v normální řeči (italové taky) . Ve fránině mi skoro vždy vystačí subjonctif přítomný 🙂

 456. skimici,
  taky děkuji. Němčinu tedy vypustím; nedokážu si totiž představit, že bych ji do toho učení nutila…. Snad po mně nezdědila můj mentální blok, zatím jen při zaslechnutí Ramsteinů „Du hast mich“ z rádia úporně přelaďuje jinam 🙂
  Fakt je, že španělština je i ve vědecké komunitě nějak více rozšířená, když se kouknu po okolí, tak takto mluvících stážistů je tu asi nejvíce, byť z různých kontinentů.
  Já bych si tedy snad ještě vybavila bukvice, ale to jako druhý jazyk nenabízejí, i když prý poptávka mezi studenty roste. Ale básně dcerku neberou, a na klavírní dílo Čajkovského stačí umět noty, žejo 🙂

 457. Schumi,
  já jsem si tu kritizovanou stanici na chvíli poslechl. A můj názor by mne asi dokázal dovést až do toho správního řízení. Nicméně až do jaké úrovně se smí kritizovat? To ale není nový problém. „Ještě problém kritiky. Musí být trvale odstraněna. Tady musí existovat pouze zpravodajství. Stejně jako v politice.“ (Josef Goebbels, zápis do deníku 22.10.1936)

 458. Tak tohle je už vážně na pár facek!
  Pan Neff už nám vyhrožuje!

  …Poměry ale normální nejsou, žijeme v zemi, jejíž prezident se těší, jak bude vedle severokorejského vraha Kima mávat z tribuny vojákům armády, která pomáhá vraždit na Ukrajině. A tento člověk, zvolený většinou voličstva, má nemalou podporu.

  Nemalou, to je ale pitomé slovo. Ono se uvidí, jaká ta podpora bude, až ty tanky pojedou po D1…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/vyzkum-mineni-0fl-/p_cirkus.aspx?c=A150317_221331_p_cirkus_nef

 459. Hm!

  Jestli on ten emerickej Best taky není nějakej Putinovo agent? Nebo spíš jestli se Obama neměl spíš optat Besta než pana říšského velvyslance… Když už i Američan považuje Filipovo vyjádření za racionální, to je na pováženou!

  …„Další věc je, zda bychom to měli dobrovolně podporovat a propagovat. Je trošku paradoxní, že komunisté v tom případě mluví skoro nejracionálněji – myslím slova Vojtěcha Filipa, který řekl, že českou politikou má být podporovat jednání, co se týče Ukrajiny, přitom teď podporujeme demonstraci síly. Zašel bych ještě kousek dál, podporujeme nejen demonstraci síly, ale je to také podpora informační války,“ uvádí…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Erik-Best-hovori-k-armadnimu-konvoji-USA-Mozna-vam-to-vyrazi-dech-366737

 460. Ale nevyhrožuje, rputi, jen blbě kecá….

  nejvejš se těší, že „pátá kolona“ zaútočí na američany vidlema a tak bude moct tvrdit “ já jsem to říkal“.

  A jak pojedou ty tanky po D1, to bych chtěla vidět. Zapadnou do první ďoury a bude vymalováno.

 461. 551 Rputi, stáří je hrozná věc. To je podobné jako když někdo pamatuje dobu parních strojů, vzpomíná jak u vehiklů bouchaly kotle a každého vehikláře tím otravuje, přestože kotle ve vehiklech už nejsou, zato jsou tam jiné problémové části. Ale on má plnou hlavu těch bouchajících kotlů a lítající strusky tak jak si ve své senilitě sice vybavuje úžasné detaily z mládí, ale nynější realita mu uniká.
  K tomu a nejen k tomu doporučuju čtivo :“Druhá planeta Oggu.“ „Trrg“…

 462. Pár SPOJENECKÝCH OTček projede republikou. Ne poprvě ani naposled. Proč ty vášně ?
  O nic nejde.

 463. Snad jen tu drobnost, že vláda průjezd schválila, když už byl jako fakt oznámený v tisku ze strany americké armády.

 464. NoName, pár OTček už tu projelo mockrát, vadí ta pubertální ostentativnost, kdo dál a kdo výš! A Neffova představa, jak „se všichni leknem hehehehe“, to už je spíš senilita…

 465. Quivisi, pochybuju, že do novin to dala americká armáda.

  Jednalo se o tom, vědělo se o tom, tak se o tom taky psalo. Asi bylo předem jasný, že to schváleno bude, protože takový věci se asi předjednávají dlouho dopředu.

  Takový věci nevznikají tak, že si americká armáda mýrnix týrnix řekně, že si to střihne přes Českou republiku, neb to je blíž a mají tam lepší pivo než v Polsku, své rozhodnutí sdělí tisku, načež jde jednat s vládou.

 466. Zeman bude stát (sedět?) vedle izraelského prezidenta.
  I to je zlá společnost ? 🙂

  A hele,

  Americký prezident Obama v rozhovoru pro zpravodajský portál Vice News prohlásil, že za vzestupem Islámského státu rozkládajícího se na území Iráku a Sýrie, kde žije asi šest milionů lidí, stojí americká invaze do Iráku v roce 2003 ZDE. Obama doslova řekl: „Islámský stát je přímým výrůstkem Al-Káidy v Iráku, která vznikla kvůli naší invazi, což je příklad nechtěných důsledků. Měli bychom dvakrát měřit předtím, než řízneme.“ – See more at: http://blisty.cz/art/76845.html#sthash.Fij4qcbe.dpuf

 467. Vy to pořád nechápete. Tanky najedou na D1, D11 a ještě nějakou vhodnou D. Pak USA zaplatí za způsobené škody, takže bude na opravu a dostavbu zmíněných dálnic. To je oč tu běží.

 468. NoName,

  Myslíte , že taková kolona OTéček nějak vylepší průjezdnost našich dálnic ?
  A dofejme, že nikdo nebude bourat…..

 469. Honzo ze Ž., omyl. Naopak, zaplatíme jim benzín.

 470. Vy jste z toho článku vyčetla, rputi, nějakou Neffovu představu? Já teda ne, připadalo mi to naprosto o ničem.

  Neff prostě shledal, že musí napsat něco, co by mělo aspoń podmět, přísudek a tečku za větou, aby byl úvodník. Asi si vytahal náhodně z klobouku nějaký ty slova, co se teď často objevujou v tisku a z toho se pokusil slepit nějakej text, aby si mohl odškrtnout, že je hotovo.

 471. Halle 560,
  bliží se volby a je třeba namydlit schody Clintonce… 🙂

 472. MaYdo, mě to vyznělo jako: „Podporujete Zemana? Jen počkejte až na vás v OT přijede muj velkej emerickej brácha, jestli ještě budete podporovat!“

 473. Nemám problém respektovat, co dělá Rusko na svém území.
  Na oplátku je Rusku prd po tom, co děláme my na svém.
  Ano, je to demonstrace síly. Stejná, jako ruská cvičení a pohotovosti. A co má být ?
  Co se týče poskytnutí nějaké logistické podpory (jídlo, PHM, nevím co), promrhá se tady spousta peněz jinde, tohle skutečně není žádná významná částka v kontextu mrhání s penězi v ČR.

 474. NoName, Jeden udělá manévry v Pobaltí . Druhej to přebije dalšími manévry, První strana to přebije dalšími . Atd, atd. K posrání. Čím to skončí ? V určité fázi se to nebude dát přebít ničím jiným, než střílením na ostro.
  A pak – k čemu je to dobré, kromě vyhozených peněz ?
  Zastrašovat má smysl, pokud je druhá strana nepevná v kramflekách. Putin rozhodně nepevnej v kramflekách není.

 475. USA s Asadem nepočítají. „USA jsou toho názoru, že Asad pozbyl právo vládnout…“
  Pozoruhodné. Zatím co totalitnímu Rusku nemá být co do poměrů v bezprostředním zahraničí, USA demokraticky určují kdo kde na světě má právo vládnout, které a čí referendum je či není platné. Kdo má (smí) být prezidentem. Například Zeman…
  Měl bych požádat o udělení titulu ruského agenta honoris causa.

 476. Dnesse Zaorálek vyjádřil , že prý je Putin nepředvídatelnej .. Houby.
  Pokud Západ není schopnej předvídat, co Putin udělá, je to věc jejich neschopnosti.
  Kurva, co je to za bordel, když politici, vyfutrovaní tajnými službami nejsou schopni analyzovat , co Putin udělá, když jeden pitomej zubař z horní dolní většinou ano ?

 477. 568-no a z čeho soudíte, že ubrat má jenom NATO ? I Putin by mohl, ne ?

 478. 568 Halladine, k čemu je to dobré? Představ si, že máš podíl na zbrojních fabrikách. Nebo, že se ti to doma sere a je jen otázkou ne dlouhého času než UDS se sesype. Nutno jednat. Nastolit nové světové rozdělení sil, které tomu zabrání, nebo na které to lze svést v případě neúspěchu. Snažili jsme se zabránit pohlcení světa ruským imperialismem. Bránili jsme svobodu, demokracii…

  Nemám valné pochopení pro ty, kteří vyhlašují, že jsou odhodláni bránit mé dobro. Do poslední kapky mé krve.

 479. 561 Honzo, třeba někdo má představu, že průjezdem dé jedničku srovnají a že postačí jen dát nový povrch.

 480. velkej emerickej brácha bude mít za úkol dojet z bodu a do bodu b a na malýho bráchu Neffa hodí bobek.
  Určitě si nebude za toho fracka vyřizovat oučty s názorovými odpůrci, rovnat je do latě a přivádět na víru pravou.

  Jako spojenecká armáda na uzemí spojenecké země si to jaksi nemůže dost dobře dovolit.

  Očekávání, že kvůli průjezdu spojenecké armády někoho osvítí Poznání jak svatýho Šavla a obrátí ho na víru pravou je poněkud nereálné.

 481. NoName,
  kdo si začal, musí uhnout první.
  a bezesporu začali Amíci s Majdanem.

 482. JInými slovy, rputi, ono se nic nestane, jen projede pár OTéček a tuudíž jsme podle Neffových měřítek vlastně normální země 😀

 483. Co se týče všech spřátelených armád, a pro ten případ bychom měli dbát aby všechny byly zpřátelené, je žádoucí jim vštípit myšlenku, kterou iniciativně uvedou do praxe, že z taktických důvodů je velmi výhodné pro průjezd využít tunel Blanka. V případě potřeby pak postačí jedna nálož na začátku a druhá na konci.

 484. 575 maYdo, tak si říkám, jestli by se s opravou fasády Národního muzea v Praze nemělo ještě počkat….

 485. 573 quivisi, nebuď formalista, souhlas se tak nějak přirozeně předpokládal…

 486. Dyk jo, ale slusšnost velí tu přirozenost nepředvádět veřejně.

 487. 573-já si nedělám o chování velmocí, a tedy ani USA žádné iluze. Jistě od svých spojenců očekávají tak nějak spíše souhlas.
  Nicméně, nedávno třeba USA vyklidily základny v Pákistánu nebo Kyrgyzstánu, protože si to místní vlády přály. A minimálně Kyrgyzstán byl pro ně dost klíčový.
  Předpokládám, že kdyby to naše vláda neschválila, jeli by nejspíše jinama.

 488. Víte, quivis, oni občas v novinách taky napíšou, že „tady se bude stavět barák“ nebo „tudy povede dálnice“ a ve skutečnosti je ten barák něbo dálnice zatím sotva na papíře a výstavba se teprve připravuje a může se s tát ještě x věcí, kdy nakonec barák nestojí a staví se úplně jinde.

  Jinými slovy souhlas vlády je jenom jeden z důležitých a le zdaleka ne prvních kroků v tom procesu přípravy.

  Kdyby to vláda neschválila, prostě by na dotyčném serveru napsali, že trasa naplánovaného přesunu nevyšla a tudíž se pojede jinudy.

 489. NoName,

  vyklidily, protože neměly k dispozici nikoho, kdo by začal majdanovat proti vládě.

 490. 571 maYdo, vypořádání s odpůrci je z vnějšího pohledu zdejší domácí záležitostí. Pod velením Reichsprotektora. Pardon, velvyslance Spojených států severoamerických. Proslýchá se, že novodobí nositelé civilizace, svobody, pokroku a demokracie nebudou z kotlů rozdávat Eintopf jak v devětatřicátém na náměstích činil Wehrmacht, ale po cestě budou rozdávat Ajfouny a Ajpody.

 491. 577-nechci být upjatý, ale srovnávat tuhle kolonu s invazí 68 je fakt lehce mimózní.

 492. 578 quivisi, to záleží na okolnostech. V roli světové velmoci si můžeš dovolit bejt neslušnej.

 493. 581-vyklidili. Tudíž umí i odejít.
  Nemluvě o tom, že teď chtějí zjevně jenom projet.

 494. Majdo,

  ono se to ovykle dělá jinak. Třeba američané ( Nato) požádali vládu ČR o průjezd .
  A ne konvoj projede, ještě než o tom vláda jedná.

  Taky proč si dělat práci, , a navíc zbytečnou., že ? 🙂

 495. 583 NoName, však tě nikdo nenutí.
  Tehdy alespoň formálně předcházel zvací dopis. Nyní bez dalšího oznámili, že projedou. I když, Majzner s Mejstříkem prý už cosi sepisují.

 496. 588-PROJEDE 600 vojáků. Nepřijede 100 000 nebo kolik OBSADIT zemi a odvést vládu do Washington D.C k „jednání“.
  Mne se tedy zdá, že je to rozdíl. A docela zásadní.

 497. ad 580 Maydo, ano noviny napíšou o stavbě, ale když budou citovat stavitele, tak to asi sedí. A tady to nebyly „nějaké“ noviny, ale časopis US Army (čili „stavitele“).
  A o nic jiného nejde, jen že ve slušné společnosti by museli napsat „na základě předběžných souhlasů vlád dotřených zemí projedou ….“.
  Aspoň tak nám to v Kinderstube vysvětlovaloi.

 498. No, já nejsem politiky, ale po technické stránce mi připadá příprava takovýho konvoje dosti podobná procesu, kdy fakt stavíte tu dálnici. A souhlas vlády je v tom procesu územním rozhodnutím – souhlasem s umístěním stavby.

  Jenže na to,a byste to mohli ten souhlas mít, musíte rozjet projektovou přípravu, připravit dokumentaci a mimo jiné seznámit se záměrem veřejnost.

  protože řešíte technický věci, tak se bavíte stylem „tady postavíme tohle atánmhleto bude vypadat takhle“ a ne stylem “ tady by, za předpokladu, že budou splněny všechny náležitosti a i soused potížista a stěžovatel pan horáček povolí, by mohlo být postaveno tohle a takhle, za předpokladu …dtto až po … „horáček povolí“, bude vypadat támhleto.

  nějaká „slušnost“ vyjádřená tím, že v každé větě se objeví slovní spojení, poukazující na to, že se zatím debatuje o věci nerozhodnuté, pouze předpokládané, podmíněné mnoha navazujícími kroky, z mnichž mnohé nebyly dosufd splněny , včetně toho územního rozhodnutí a souhlasu pana Horáčka, v tomto případě souhlasu vlády, je jaksi mimo. Zbytečná, všichni vědí, čím je to podmíněno a že to je zatím jen předpokjlad, hypotéza.

  Skutečná slušnost v takovém případě spočívá v tom, že ten záměr před nikým netutláte, v případě územního rozhodnutí jse dokonce povinni o něm informovat předem aspoň tu část veřejnosti, které se to týká.

  A že o tom napíšete dřív, než je to nevratně rozhodnuté a než postavíte lidi před hotovou věc.

 499. Nač je někam vozit 🙂 Poslouchají líp, než vláda za Dubčeka Brežněva 🙂

 500. 592-ale Vy jako oponent vlády nesedíte ve vězení ani netopíte v kotelně …
  Drobné rozdíly by se tedy našly ?

 501. Maydo, zvláštní úvahy.
  Prostě „dokonce povinni o něm informovat předem aspoň tu část veřejnosti, které se to týká.“
  Doufejme, že informovali písemně předem i naši vládu než to napsali do svých novin.
  A to informování části veřejnosti skzutečně pokročilo oproti historickému „ROSKAS NA OBYVATELE“.

 502. No Name, ono to bude šestset vojáků? Já myslela že několik tisíc 😀

  Probůh, proč teda takovej povyk? Kolik bude těch OT? Já nemám tušení, kolik chlapů se do OT vejde, vrchol mého vzdělání o bojových vozidlech byli Čtyři z tanku a pes.

 503. To se musíte zeptat Sobotky, jetsli Vám to tak leží na srdci.

  Já sice kolem Strakovky denně chodím, ale že bych toužila tam zaskočit na kafe a poklábosit, kdo všechno jim dneska napsal a co chce, to teda ne.

 504. NoName, ani v roce 1968 se nezavíralo. Zostření nastalo až v roce 1969.
  Jeden rozdíl tu je . Dnešní vláda , na rozdíl od té v roce 1969 není opatřeními Západu nadšená, jen se bojí nesoouhlasit. Takže dělá jen to co musí, co nemusí nedělá.
  Ovšem už se ukazují vystoupení na okleštění svobody projevu pod záminkou zamezení proruské propagandy , nestydatá propaganda ze strany veřejnoprávních i jiných médií.
  Takže dočkejme času, jako ta husa klasu.

 505. Jak stále říkám, u toho průjezdu o nic nejde jen o slušnost v informovaní veřejnosti. I vláda mohla říci:Aano věděli jsme o tom, projednalo se to na nížší úrovni, a teď to razítkujeme. Tím yb velká část diskuse o „protektorátu“ byla bezpředmětná.

 506. Maydo, myslím tak 50 ot plus tak 15-20 náklaďáků a jiných servisních vozidel
  Velmi hrubý odhad.

 507. 598-jde o vojáky z cvičení NATO, jsme součástí NATO, v orgánech NATO sedí naši lidé, jistě jsou informování … Nebo věříte, že jim ani tam nic neřeknou ?

 508. Co je na mých úvahách ostatně zvláštního?

  Prostě mě ten přesun nijak nebere. Dívám se na to jako na technickou záležitost. Přesun šesti set chlapů a nějakýho železa z bodu a do bodu b.

  Jako když vezete do zahraničí nadměrnej náklad nebo nebezpečnej odpad a potřebujete vyjednat průjezd.

  Dělat z toho další okupaci mi připadá poněkud paranoidní, toť vše.

 509. A copak říkám, že jim to neřekli? Nepřekrucujte, co jsem napsal. POuze to, že vláda měla schválení uvést jako ZÁVĚR z proběhnutých jednání a i ty diskuse tady by byluy zbytečné. Chápete?

 510. Ono ty diskuse jsou zbytečné, quivisi. I hledání jakýchkoliv analogií s rokem 68 nebo sovětským přístupem. Chápete ?

 511. TAkže když se to rozdělí na tři kolony, v každý bude 15-20 OT a 5-7 náklaďáků.

  tak to teda bude okupace jak noha a protektorát tuhej jak steak ze stoletýho vola 😀

  To se mi fakt klepou ty kolena…. To se fakt toho emerickýho bráchy bojím. Ještě že nejsme obdivovatelkou Zemana 😀

  Jinak quvivis, netvrdím, že způsob, jak vláda informuje svoje občany je nějak chvályhodný, ale přiznám se, že jsou věci, který mi vadí rozhodně víc, než tenhle pidikonvoj. nějak nemám pocit, že by něco bylo v nepořádku.

  A ani si nemyslím, že by to souviselo nějak s blbnutím okolo svobody slova a ruské propagandy.

 512. 589 noname, 600 vojáků je dost k zatknutí parlamentu, vlády i s prezidentem. Většina z naší bojeschopné naší armády hájí svobodu, demokracii a lidská práva v Afghánistánu, a zbylá protichemická rota to nevytrhne. Jedinou šancí je vzkázat příslušníkům pomocných sborů do Chánova, že na cestě je větší množství železa a jiných sběrných materiálů.

 513. Quivis, já teda media moc nesleduju.

  Ale nějaký ponětí, že se jednalo o tom, že tudy ten konvoj projede a že to schvaluje teď vláda mám. Tudíž mi z toho logicky vychází, že se o věci mluví, píše a že se o ní předběžně jednalo.

  Neznám přesná slova, jak to formulovala vláda, neznám detaily, kdy to uveřejnily které noviny a zda dostatečně zdůraznily, že na základě předběžmých jednání teď odsouhlasily.

  Nějak jen pořád netozumím, proč je s přesunem nějakejch šesti set chlapů takovej problém. Já bych tam fakt viděla největší problém v technickém stavu dálnice D1.Nebo že se připletu ke konvoji, až pojedu z chalupy.

 514. 605 maYdo, to mi neštymuje. Poslanecká, senát, vláda… a na Hrad už nezbylo. Možná, že jeho excelence Shapiro osobně….

 515. Schumi, neříkej, že bys brečel, kdyby ten Sobotkovo ansámbl se Zemanem navrh strčili do pytle a odvezli 😀

  Ale pochybuju, že by je emerická vláda chtěla živit, tak je asi nechají běžet.

 516. 600 NoName, šlo o vojáky z cvičení Varšavské smlouvy, byli jsme součástí Varšavské smlouvy, v orgánech Varšavské smlouvy seděli naši lidé, jistě byli informováni. Nebo věříte, že ani tam jim nic neřeknou?

  Ostatně, jak k tomu přijdou v Rakousku, chudáci bez ochrany před ruskými tanky? Doslova jako kůl v plotě. Až se jim ruská armáda utáboří v Prátru, obsadí všechny kavárny a sežere všechny Sach é toty…

 517. 606-klidně se s Vámi vsadím, že to neudělají. Nikoho nezatknou, neunesou, nezastřelí.
  O láhev portského ? 😉

 518. NoName, 611

  kdo by unášel a zavíral poslušné služebnictvo ? 😀

 519. 609 MaYdo, abych byl upřímný, přemístění některých lidí na Guantanamo by mi až tak nevadilo. To by mohla být zajímavá kompenzace. Navíc, kdyby od amíků byla nafta za dobrou cenu a pravidelně na náměstích pro obyvatelstvo pořádali barbecue…Jako homo economicus neříkám že ne. Záleží na okolnostech. Ne, že vodka a bliny byl byly až tak špatné, ani představa přemístění týchž na Sibiř není nepříjemná, ale záleží na více okolnostech.

 520. 612

  Jedině že by s tím služebnictvem měl nějaké sexuální úmyslu.
  když tak kouknu na sobotku , Babiše a Zavorála, nějak to nepředpokládám 🙂

 521. 611 NoName, kdyby ano, sám bych tu flašku s potěšením obětoval.

 522. Ta diskuse je perfektně vedená podstrkováním toho, co jeden nenapsal a vyvracením toho.
  Trochu jako: Kampak teteka, k lesu? Krocana na prodej nesu. …

 523. No a řekněme, že vládu, prezidenta a parlament zatknou…..

  Oni by vám snad nějak chyběli? Neměli byste rázem na chleba? Šli byste stavět barikády ke strakovce a na starý zámecký schody?

 524. “ Kampak teteka, k lesu? Krocana na prodej nesu. …“

  Co se vám na tom nelíbí?

  Jeden se zeptá, kam jde tetka, zda k lesu a dozví se, že nese krocana na prodej. Požadovaná informace, kam tetka míří, byla podána. Nejde k lesu, jde prodat krocana.

  Kde v tom vidíte nějaký podstrkování?

 525. No, maydo,

  žádná sláva to není. Ale jsou naši, a zvolili jsme si je. Takže – já asi jo.

 526. Tetka se prostě chce bavit …. (a možná nejen tetka)

 527. Já se tu snížim vyjádřit názor, že u přesunu o nic nejde, jen že to bylo informačně špatně pojednáno a ono se t diskuse furt točí jinam…

 528. maYdo 🙂

  musíš to brát do úvahy celý 🙂

  Kam pak, kmotře, k lesu?

  „Krocana na prodej nesu.“

  Co pak dělají vaše děti?

  „Je svázanej – neuletí.“

  Vy mluvíte jako blázen!

  „Dejž to pán Bůh! spánem Bohem!“

 529. maYdo, poposedněte! 🙂

  Lidi nakrkli dvě věci:
  1) 14.3. vyšla zpráva v novinách a 16.3. to vláda odsouhlasila – tedy dodatečně.

  2)A emerickej pan major neměl nic lepšího na práci, než vykládat zdemístním blbečkům, že kucí budou kempovat kolem trasy a kamarádit se s místním obyvatelstvem, při čemž budou demonstrovat svou připravenost zabránit Putinovi ve válce…

 530. No Name ad 567 – Na tom konvoji je špatně to, že není demonstrací síly vůči Rusku, ale hledáním a prověřováním ústupových cest z Pobaltí…

  „Vrazil jsem mu facku a pak jsem ho za sebou hnal až do Plzně…“ 😉 😀

 531. 621 quivisi – je to marny, ale berte to tak, ze kdo nic neprovedl, nema se ceho bat.
  Nebudou unosy, nebude zatykani, nebude strelba.
  Sama pozitiva.

 532. 623 – reknu ti Rputi, ze tuhle spanilou jizdu Rekognoskacni skupiny pro zkrácení vychodni fronty Putin nevydejcha Ta jeho rakovina s nim šlohne ajncvaj. . .

 533. Přiznám se, rputi, že nerozumím termínu „dodatečně“.

  Dodatečný stavební povolení se vydává, když barák stojí, neb byl postaven na černo a dodatečně je teda povolen, aby byly splněny formality.

  Takže dodatečným schválením konvoje bych chápala stav, kdy konvoj už projel a teprv potom vláda dodatečně schválila, že projet mohl a že proto USA válku nevyhlásíme.

  no a nějaký řeči emerickýho majora ke zdemístním blbečkům – to nestojí za to, abych nechala zlost cloumat svým majestátem.
  Když budou mít čas a mlíko, proč by se nekamarádili s místním obyvatelstvem?

  ono těch dvacet transprtérů a pět náklaďáků, co vyjde na každou kolonu toho moc o připravenosti a síle nenademonstruje.

  zejména když vezmu v úvahu, že skutečně důležité zbraně asi nebudou ukazovat vesnickejm klukům v rámci kamarádění s domorodci.

 534. 617 maYdo, jistěže ne. Stejně tak v případě, že by tak učinili ti druzí. O to se hraje. O tom kdo vládne, ne o tom komu je vládnuto. O poddané nejde. Poddaní jsou jen zboží. Ovšem určené k tomu aby svojí krví vybojovali toho kdo jim ji bude sosat.

 535. maYdo, poslední pokus.

  Zkuste si představit, že vaše spanilomyslná slečna dcera začne kamarádit s princem na bílém koni. Princ jednoho dne přikluše či přicválá a prohlásí: „Milá slečno, tak jsem objednal termín naší svatby na Staroměstské radnici na 15. dubna.“

  Spanilomyslná dcera lapne po dechu, vykulí oči a začne blabotat: „Ježišmarjá, jaká svatba, kde, proč, jak, já nic nevim…. mně se nic neřekne … No tak joooo …

  A tomu se říká dodatečný souhlas!

  A jestli mi teď odpovíte, že dcera se vůbec vdávat nechce, tak jste ztracenej případ! 😀

 536. Maydo.
  Nekaz jim radost. . Pan major napsal, ze nademonstruje.
  Takze: nademonstruje!
  . . .kdyz uz je to jednou schvaleny a navic – jak jde rec mezi civilama – včas.

 537. 625 Šumaváku, jestli si myslejí, že zdejší sběrači kovů, zvlášť na Chánovsku, jsou méně šikovní a přičinliví než polští sběrači kovů, tak jsou hodně naivní.

 538. 624 Dano, vůbec ne. To jen před smrtí rozpoutané intelektuálno užívá posledních paprsků zapadajícího slunce svobody.

 539. Mno schumachere,

  myslíš, že v našich sběrnách jsou schopni zvážit 18 tun v jednom kuse ? 🙂
  No a přece jen,,,
  Tvrzení že to našli v lese asi majitelé sběren jen velmi těžko budou akceptovat … 😀

 540. 627

  Ale houby , Šimone..
  Nechá na to šlápnout toho mamuta 😀

 541. Ale rputi, sdělení prince případné nastávající, že vyjednal svatbu, není žádnej oficielní, právně závazný akt, co a jak si ti dva říkají a jak si to zařizují, je jejich věc. To sjou předběžná jednání.

  A dcera taky může říct, že takhle teda ne a ať jde princ svatbu zrušit, protože ona se chce vdávat až sedmnáctýho.

  Ale právním aktem, který ten svazek legalizuje, je až ta svatba.

  A svadbit se nemůžete dodatečně, takže já bych radši zůstala u toho příkladu, že dodatečné stavební povolení se vydává, až když je postaveno a tudíž dodatečný souhlas s konvojem by byl souhlas, vyslovený po té, až konvoj projede.

  Jinak bych chtěla vidět toho odvážlivce, který by si troufl zařizovat cokoliv s mou dcerou za jejími zády a postavit ji před hotovou věc, aniž by to s ní projednal předem.

 542. 634 Halladine, majitelům sběren to rozhodně vadit nebude, Babiš deponovaný na Guantanámu nebude překážet, večer zaparkovaná technika bude do rána přeprodána ukrajinským překupníkům, kteří ji ji obratem prodají do Číny aby zpracovaný materiál prodali amíkům a celý cyklus se mohl opakovat. Což se všeobecně ujme jako všeobecně výhodný postup nebývale zvyšující hádépé, prosperitu a životní úroveň po obou stranách Atlantiku, zatím co Putin se uchlastá ze zoufalství, že na to nepřišel první.

 543. 636 maYdo, podle toho co jsi o ní psala, já taky.

 544. No, maYdo
  on ten princ taky může říct
  “ Nesouhlas se zamítá. Pokud by se ti to nelíbilo, tihle dva zdatní zbrojnoši tě k oltáři dovlečou :-)“

 545. Jistě, schumi, ta situace, co popsala rpuť, je naprosto nereálná a vyloučená, to si dřív Karel vystaví doma na čestné místo Putinův portrét. 🙂

 546. Já to vidím tak, že velvyslanci i management Tatrovky již zjistili, že u nás nemusí být vše, tak jak se to podle satelitů zdá…

  Takže když Google maps ukazují dálnici, navigace hlásí dálnici, i místní po zeptání řeknou „jeďte po dálnici směrem na jiohozápad…“ tak pak je, při rychlém zkracování fronty, dálniční most s nosností 3,5t nepříjemným překvapením…

  Jeden takový byl za Krumlovem přes Vltavu.Vjely na něj dva tanky a spadnul. Tak ženisti položili do Vltavy panely, tanky nasadily komínky a Vltavu přebrodily.
  Panely jsou v té řece dodnes a most tam dodnes není.
  Místní ovšem dodnes to místo nazývají „U ruského mostu“ 😉 😀

 547. Původně jsem chtěl připsat
  “ a o svatební noci Tě podržej“ 😀
  Ale to už by bylo dost troufalé 🙂

 548. Halladine, ale ani tak nepůjde o dodatečný souhlas. 🙂 Dodatečný souhlas je podle mně souhlas s něčím, co proběhlo bez souhlasu, který měl být, ale nebyl. Kroky, které měly jít za sebou, se prohodí. Ne vždycky to jde. U toho stavebka ano.

  U tej svadby ne, protože když jedna strana nesouhlasí předem, tak se na svatbu nedostaví a svatba se nekoná. pokud se dostaví, vedebna dvěma zbrojnoši a bude tvrdit, že souhlasí z donucení, jde sice o vynucený souhlas, ale není dodatečným neb byl učiněn předem.

 549. V rámci NATO se přes naše území již léta přesouvají armádní jednotky členských zemí NATo. Protože se tak vždy dělo diskrétně, většinou po kolejích, vnoci a nikoho to neobtěžovalo, nikdo si toho ani nevšiml, možná kromě pár zvědavců a fandů do zbraní.
  Tento přesun je americkou stranou otevřeně deklarován jako propagační, transport půjde ze tří směrů, hosté přenocují v Pardubicích, Vyškově a Ruzyni, budou mít volný den na bratření se s obyvatelstvem. Vidím v tom jemný rozdíl.
  Osobně mi to nevadí, stejně to bude jen příležitost pro oddané amerikanofily, aby veřejně osvědčili svou uvědomělost. A stejnou příležitost jistě využijí profesionální potížisté, ostřílení z podobných protestních akci. A televize budou mít co ukazovat. Nic jiného v tom nevidím.

 550. Baubo,
  já vnímám jistou naštvanost aktivistů. Kdyby se ti pacholci přesouvali po železnici a besedovali s obyvatelstvem na nádražích, tak se dá řetězama přivázat k výhybkám, nebo někde na trase, kam se snadno dostanou novináři, přímo ke kolejnicím. Ale přivažte se k silnici! Nebo ke přižovatce. To prostě nejde. Maximálně se dá připoutat ke kanalizační mřížce, je to nehygienické, ale na tu chvíli se dá. Ale co když bude mít konvoj zpoždění, nebo pojede jinudy? Nebohý aktivista může na kanále smrdět klidně celej den, než si ho někdo všimne.
  Perfidní zákeřnost Američanů je nehorázná.

 551. No, ptakopysku,

  myslím, že pokud bys je potkal na D1 mezi Brnem a Ostravou , byl bys nasranej taky, já tamtudy pravidelně jezdím ,a je to o hubu i bez vojenských konvojů

 552. 652-no právě, takže pár ks vojenské techniky na tom už nic nezmění.

 553. Každou chvíli je nějakej pruh zavřenej, a pojíždíš na jedničku i půl hodiny

 554. ptakopysku, zapomínáš na „skořepinové rukávce“ a lidské řetězy od Temelína. Tím se dá prudit poměrně úspěšně.

 555. Halle,
  nemusím ani tak daleko. Dneska mi bylo šmejdit kolem D1 od Jihlavy do Brna. Skutečně kolem. Rychlejší totiž bylo jet po paralelní komunikaci. D1 směrem na Brno byla jedno dlouhé parkoviště. Vojenská kolona by situaci nikterak nezměnila.

 556. Petr Uhl jasně: Putin má víc pravdy než Kyjev. Srbsko mělo víc pravdy než Amerika. A víte, proč se neradují Krymští Tataři?
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petr-Uhl-jasne-Putin-ma-vic-pravdy-nez-Kyjev-Srbsko-melo-vic-pravdy-nez-Amerika-A-vite-proc-se-neraduji-Krymsti-Tatari-366858

  Poprvé od začátku krize se mi opravdu ulevilo a můžu se bez zbytečného přemítání a mudrování o tom kdo si vlastně začal konečně postavit na tu správnou stranu.
  Totiž na tu přesně opačnou, než stojí celý život pan Uhl. Zatím to vždy na 100% vyšlo. Uhl má na to neomylný cit.

  Tedy – sem s konvojem a jenom mě mrzí, že se zase musí vrátit až k Regensburgu a neubytujou se nějak tak aby na ně Uhl musel každý den poránu koukat!

 557. Skimici,

  vzhledem k tomu, že krymští tataři vypálili fůru vesnic kolem mě, odvedli z nich hafo lidí do otroctví, včetně 200 lidíz Hustopeč s hustopečským starostou v čele mám na tu verbež svůj názor.
  Zarazila jim to až carevna Kateřina.
  Já vím, je to dávno. Ale před nějakou dobou jsem četl hlášení z NKVD, kolik zbraní oněm tatarům v 1944 zabavili.
  Včetně děl.

 558. Mno,
  náhodou, pokud by US ARMY pozavírala celý parlament i se Strakovkou, tak bych to skoro brala jako vítaný bonus 🙂

  Ale jinak myslím není třeba dělat z komára velblouda – projedou spojenci, da-li Darwin, tak i dojedou (ty co to mají naplínováno po D1 předem lituji).

  V rádiu zrovnna hlásali, že 11K petičníků chce žalovat načeho prezidenta za proruskou propagandu. Teda, je to tou sluneční bouří anebo už vážně lidem hrabe ?

 559. skimici, pro mně za mně, ubytujte je třeba u sebe na zahradě, ale pak ty ruské rakety od Kaliningradu vám budou mířit přímo do kuchyně.:)

 560. TV Noha, jak jinak, ještě vylepšila PR kolem celé akce, takže aby nááááhodou na ty rajčata někdo nezapomněl, přispěchala se svou troškou do mlýna:

  …Pokud se objevil někdo, kdo by chtěl na americkou kolonu zaútočit, například rajčaty nebo vajíčky. Bylo by to vykládáno podle českých zákonů, tedy jako výtržnictví (až 2 roky nepodmíněně, v případě opakování až 3 roky) či poškozování cizí věci (trest v rozmezí 6 měsíců až 3 roky). V případě, že by pak došlo například k větší potyčce s americkými vojáky, hrozí útočníkovi odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. V případě vážnějších zranění může útočník dostat až desetiletý trest…
  http://tn.nova.cz/clanek/hazet-na-americany-rajcata-je-spatny-napad-pravidla-kolony.html

 561. Hm, kolik těch dvouletých trestů padlo za házení na Zemana ?

 562. 662 Rputi
  pssst! Nerejou do toho! Z Kaliningradu na mě (a na ostatní) maximálně mířej těžký šrouby anžto tam zrovna probíhaj masivní investice. Sice v Rublech ale furt za předkrizový ceny.

 563. rputi, proč u skimice? U Uhlů na zahradě by se měli utábořit. 😀

  Zejména jetsli těch dvacet transportérů by stálo rusům za to, aby všechny ty ruská rakety od Kaliningradu mířily k uhlům do kuchyně.
  😀

 564. Halle,
  nebyli to spíš Mongolové? Nechci se hádat, jen se ptám.
  Ono už je to dost dávno, co jsem se tam pohyboval vycházkovým krokem. Matně si pamatuju, že snad v Ivančicích ugrilovali nájezdníci místní nepotřebné obyvatelstvo v kostele. Takže když odtáhli a uprchlíci se vrátili do rodné vsi, klouzali po náměstí v lidském tuku, který vytekl zpod kostelních vrat.

 565. Já mám vůbec pocit, že zvorané je to od samého začátku!

  Nejdřív problesknou zprávy o DOČASNÉM umístění amerických vojsk v Pobaltí – a že my jsme na tu „dočasnost“ extra vysazení.

  Za pár dní po té se začne hlasitě uvažovat o americké základně v ČR – a to už to všem pod šišinkou výstražně bliká. Vlna nevole, kterou to vzbudilo se s klidem amerického jenerála přehlédne a začne se mluvit o konvoji, odstrašení a BRATŘENÍ…
  Kdyby aspoň použili jiná slova, ale nemlich tahle dvě, při jejichž zaslechnutí se lidu Kotlinky ježí veškerá srst!

  Dokonalý koktejl, aby se v Kotlince nakrk kde kdo!

 566. maYdo,
  jedna úplně stačí. jsou mimořádně přesné, a hrozně blbě se sestřelujou.
  Ostatně, to není důležité. stejně je nemáme čím sestřelit.
  A můžo nést jadernou hlavici.

 567. jedna by stačila? o důvodd víc, aby emerický vojsko tábořilo u Uhla na zahradě 😀
  Co nejdýl.

 568. ptakopysku, jsem na to mrkla – Ivančice a kostel vypálili v r.1312 Kumáni – což byli kočovníci, kteří si s Tatary nezadali. Tataři je nakonec zahnali, někteří se usadili v Uhrách, někteří na Kavkaze a někteří dokonce na Krymu.
  Kde asi splynuli s Tatary. Takže ona to na Krymu bude směska.

 569. Rputi,
  aha, tak to bylo o nějakejch třista let dřív, než o čem píše Hall. Fakt blbnu. Hlavně takhle k večeru. On ten ivančickej kostel je starej jak metuzalém.

 570. 672 maYdo
  taky oblíbenec? Tajně doufám, že se kromě zahrady zmohl i na nějakou chalupu. Putinovi by to udělalo vrásku na čele, Už by musel mířit na dvě místa 🙂

 571. maYdo,

  proč by měl putin mířit na Uhla ?
  To je ruskej agent , jen to tutlá …
  Spíš ke Skimicům .. Ten se staví proamericky a protirusky..
  To víš, Skimici, bonzovat nechci, ale hlásit to musím 🙂
  Každej rublík dobrej 😀 😀

 572. ptakopysku, naopak – mně by jinak nenapadlo se na to kouknout. Pro procvičení mozkových závitů není nic lepšího, než si občas zablbnout! 😀

 573. Kdepak!
  Naši vlastní propagandu si rozvracet nedáme!

  …Tvrdý úder šíření informací z Ruska by rád zasadil komentátor Jan Macháček, mimo jiné též šéf think-tanku Institut pro politiku a společnost, založeného a financovaného šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. V komentářích pro Český rozhlas 6 i Lidové noviny nabízí novinář, zaměstnaný v Babišových Lidových novinách novou možnost sankcí: „Odejmout vysílací licenci ruské kabelové televizi Russia Today a ruskojazyčným státním kanálům licenci pro kabelové a satelitní vysílání v Evropě i nad Evropou,“ uvedl v médiích. Obává se totiž silného vlivu ruské propagandy, a proto předkládá i další opatření…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Boj-s-ruskou-propagandou-omezenim-svobody-slova-Novy-vitr-zafoukal-od-Andreje-Babise-366870

 574. Á propos, Hustopeče…
  kdyby vás náhodou napadlo zastavit se v Hustopečích na kus žvance…
  Na Dukelském náměstí není ani jedna, slovy ANI JEDNA restaurace. Akorát hernabar a cukrárna, ve které když si vystojíte frontu a konečně přijdete na řadu, tak vám Nany za pultem řekne, abyste si sedli ke stolku, že toho mají moc a že vás za chvíli obslouží. Naserete se a jdete hledat dál. Pak najdete Wine Wellness Hotel Centro Hustopeče. Dáte si „vepřový stejk se šťouchaným bramborem „. Při pokusu o ukrojení „stejku“ si zlomíte ruku v zápěstí. Ta věc na talíři se přitom ani neohne. Brambory jsou ušťouchané dobře. Zkusíte hovězí v omáčce z červeného vína s rýží. Hovězí i omáčka jsou OK, ale zarazí vás jistá nimravost kuchaře s přípravou rýže. Každé sudé zrnko rýže je totiž zcela syrové. K nealko pití jenapouze dvoudecové lahvičky produkce fy CocaCola, Mattoni a nebo oranžový džus.
  Ale asi jsou tam na to lidi zvyklí, protože všichni statečně moucali, až se jim žgdáně nadouvaly…

 575. 697-ale tak zase je tam nejméně 10 zastaváren …

 576. Hele, ptakopysku, ty vole

  nemohl ses ozvat ?

  V Hustopečích je několikero dobrých restaurací, ale ne na náměstí, ale kousek vedle.

 577. NoName,
  no… možná jo, já jsem si žádné nevšiml. Ale některé obyvatelstvo je tam značně multikulturní, takové jižanské, napapané.

 578. Halle,
  nemoh’. Jel jsem tudy naprosto neplánovaně. Nasranej jak brigadýr a dost jsem chvátal. Padnul jsem do prvního, co se mi namanulo. Nejsi jedinej, kdo mi spílá. Až tam pojedu příště, tak se ozvu předem. Chtěl bych si líp omrknout „minaret“ na náměstí. Ten je fakt pěknej. Moc se mi líbí. A samozřejmě strčit tykev do městského muzeumu, zkontrolovat konkurenci. 😀

 579. 684-jinak kostel v podobném stylu je i v Břeclavě.
  No a „pravý“ minaret v Lednici 😉

 580. A vedle té herny je jedno s těch řeznictví, o kterých jsem psal 🙂
  Mohl sis tam dát gulage na stojáka a dopadl bys líp, jak v tom Centru 🙂

 581. Jo, mám dojem, že ten architekt sekal ty kostely jako cvičky 🙂

 582. ptakopysku,

  posílám Ti mailem mobil (teda číslo)

 583. 688-mrknul jsem na architekty a ano, jde o stejného chlapa, Břeclav i Hustopeče 😉

 584. Teď ses odkopal, Halladine! Chodíš do hotelu, kde mají RUSKÉ kuželky. A ještě se nestydí to inzerovat na svých stránkách.

 585. (561) Jestli on ten Obama nemaskiruje svůj podíl na událostech, ukvapené stažení vojsk.
  (628) Lidi? Přadleny odkud?
  (629) Blbnutí je vcelku nevinné, mohlo by to být i horší.
  (659) NKVD ani Lavrov by přece nelhali.
  (661) Presidentovi zaručeně, následně pak i lidem.
  (668) Kterápak strana měla plnou hubu toho, co se lidu …..

 586. maydo 🙂

  to my ruští špióni musíme 😀

 587. NoName,
  je to moc pěkný. Takovýhle věci já můžu, ty mi dělaj dobře. Na rozdíl třeba od Tančícího domu.

 588. 695-až budete v Břeclavi, hlavně se od toho kostela moc nevzdalujte… Na žádnou stranu. Je to tam hodně multikulturní…

 589. Neříkejte, že se v Břeclavi na náměstí musí v poledne svítit, jako v Jihlavě?
  Já jsem docela otužilej z jihlavského náměstí.

 590. Rputi ad 678 Macháček… to je vhodné a vstřícné doplnění EU stanoviska publikovaného včera:
  EU Komis chce spustit ruskojazyčnou televizní „svobodnou Evropu“, aby… objektivně informovala rusky hovořící občany EU o situaci na Ukrajině, v EU a vytvářela protiváhu ruské propagandě.

  Jsem včera zachytil na německých kanálech.

 591. Šumaváku, to známe, není-liž pravda?
  Jen mě překvapuje, že si dneska ještě někdo myslí, že to bude fungovat.

 592. Rputi, když si tak vzpomenu, že komouši nakonec přestali rušit Svobodku, je mi to volajaké srandovné 🙂

 593. Halle,
  koukám, že mě chceš mermomocí dožrat. Já jsem ještě teď napěněnej a ty se vytasíš s takovýmhle jídelákem. 😀 😀 😀

 594. Ale všiml jsem si, že dneska měli ve Vinopě v hotovkách hovězí na červeném víně a v Centro byly jako hotovka hovězí nudličky na červeném víně. Skoro jako kdyby v Centro podávali okrojky z Vinopy, nebo co… 😛

 595. Halle 702 – jde to nějak všechno rychleji… 😀

 596. Tak jsem se v UK dozvěděl, že základní EU hodnotou je nerozpínavost… 😀 😀 😀

 597. Nenávidím žehlení! Tři pračky jsou zdolané, čtvrtá a pátá se suší 🙁

 598. Dano 🙂

  Vy si tím přivyděláváte, anebo děláte služku rodině v celém severomoravském kraji ? 😉

 599. Dobré ránko!

  Jj – je to pár dnů, co si Španělsko hlasitě stěžovalo, jak velmi ho poškozují sankce vůči Rusku!
  V době nekončící krize, zoufalé nezaměstnanosti, půjček a dluhů je to kritická situace. Jenže sankce se táhnou příliš dlouho a Rusko samozřejmě nemá důvod čekat, až se nám rozsvítí v hlavě, že takhle blbnout je zcela kontraproduktivní.

  …„Latinská Amerika vstoupila na ruský trh s důležitými komoditami – jako je maso, ryby, rostlinné produkty. Latinská Amerika zaplnila procentuálně pozice, které držela na ruském trhu Evropská unie. Začaly rovněž dodávat Turecko, Írán, Čína, Indie,“ řekl asistent šéfa Rosselkhoznadzoru…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/latinska-amerika-zaujala-misto-eu-na-ruskem-trhu/

 600. Nemá ten ptakopysk ten zobák sundávací ? Vypadá jako maska ! 😀

 601. Včera u kafe jsem probral situaci se svým náčelníkem a musím vás uklidnit, že situace není zdaleka tak vážná jak je předkládáno v médiích a určeno domácímu publiku. Evropa na válčení nemá, z rozličných příčin z nichž nejvýznamnější je naprostý nedostatek ochotného a způsobilého kanonenfutru za situace, že vládnoucí majitelé států nedisponují dostatečně mocnými nakopávači zadelí a navíc jsou si vědomi, že sami tím nemohou nic získat, ale všechno ztratit. Ve Spojených státech není situace odlišná. Silácké řeči a pózy mají jen zakrýt fakt, že Spojené státy z vnitropolitických příčin nemají na to aby vedly vojenskou operaci rozsahu irácké natož aby se se všemi riziky pustili do války se svým antipodem na východní polokouli. Co se týče Polska, jeho staletých bouřlivých vztahů s Ruskem a jeho některých horkokrevných politiků, kterým to víc kecá než myslí, vzpomínajících na Velké Polsko, nikdo, bez ohledu na „spojenectví“, do války nepůjde. Přes tradiční okopávání kotníků a snahu oslabit protivníka, je prakticky respektován status quo a „Monroeova doktrína“ u obou strann o tom co se děje na jejich zadních dvorcích a předzahrádkách. Rusko při vědomí toho všeho, žijících vzpomínek na poslední válku, a stejných zájmů, je na tom stejně. Co se týče Ukrajiny, její další existence jako státu je geopoliticky i kontinentálně nepodstatná. Těch pár politiků a elogarchů, kterým jde o existenci a majetek, se kterými a jedine s nimi se účelově solidarizují jejich západní protějšky, je naprosto nepodstatných. Kdo dnes vzpomene na Timošenkovou. Svůj úkol splnila. Z prostého lidského pohledu co je vážné, jsou osudy milionů tamních byvatel bez oholedu jestli Ukrajinců, Rusů, či jiných. Na ně pomysleme, když našim a dalším politikům a vlastníkům států a médií jsou lhostejní. Tak jako myslíme sami na sebe. Protože tisíce jich hynou pro cizí zájmy. Tak jako všude na světě, na obou stranách všech front.

 602. Přidávám se s gratulací,
  ptakopyskovi všechno nejlepší – a na cestách je samé skvělé restaurace, s krmí chutnou leč nedrahou, pitivem rovněž, zdraví ať slouží, dobrá nálada neopouští, a vůkol jen rozkvět a veselost 🙂 !!!

 603. 710 Rputi Dobré ráno
  … nadějný soudruh Alexej Aleksejenko asi půjde brzo do kompostu dějin, anžto v rámci poměřování penisů gasudarů evropských a ruských nechtěně prozradil, že je na tom Rusko opravdu (nejen) s potravinama v pr.eli a dováží i křen (jak jsem psal někdy před půl rokem). Chlubení se přesměrováním dovozů základních potravin z Evropy do Jižní Ameriky se zvlášt pikantně vyjímá na nedávném (že ještě ani není vydán) ale již přísně uplatňovaném ukazu VVP o povinných preferencích používání domácích ekvivalentů před dovozy.

 604. Status quo respektován nebyl, a není. A už vůbec ne na zadních dvorcích a předzahrádkách Ruska.
  Bylo by moudré, kdyby byl, ovšem čekat nějakou moudrost od Američanů je bláhové.
  Vpadnout někam s kouřícími kolty je jim asi geneticky dané, a s tím nikdo nic nenadělá.
  Navíc mají možnost začít konfrontaci na území Evropy, a couvnout až by bylo ohroženo vlastní území.

 605. Schumi,
  je to sice velmi důležité, že země na „pořádnou válku“ nemají, ale na zdemístní pošťuchování to bohatě stačí. Nehledě k tomu, že to váže síly a prostředky potřebné na boj s IS.

  A mně pořád v hlavě vrtá jedna věta z té americké prognozy z r.2000: „Eurasia se jako celek stane „prázdným zeměpisným označením, odtrženým od politického, hospodářského a kulturního života,“ tvrdili američtí experti v roce 2000.“

  Což je přesně to, k čemu americká a bruselská politika směřuje!

 606. skimici 715,
  jak známo „v prosinci křen nevypěstuješ, byť bys pilně sázel!“ 🙂

  Ta zelenina asi půjde spíš z Turecka, neb jak jsem na vlastní vočiska viděla, Turecko je příšerně zasviněno nejen ruskými turisty, ale také foliovými skleníky. Mají toho hafo, co mohou celkem levně nabídnout.
  A Španělsko se může jít s rajčatama klouzat!

 607. Skimici,

  715 naprosto logické a oprávněné opatření.
  Jednak zabraňuje problémům v případě potenciálně uvalitelných sankcí, jednak se jedná o netarifní obranu vlastní produkce ( mnohdy počáteční) před zahraniční konkurencí , která je vyspělejší a zaběhnutější. A za normálních tržních vtahů ( mírových) by neměla šanci prorazit.
  Nehledě k tomu, že se sníží potřeba cizích měn.
  Naprosto obvyklé opatření ve válečném hospodářství. Protože svět už je ve válce – zatím naštěstí jen ekonomické.

 608. 719 Rputi
  nechytejte se čerstvého křenu, to byste takto mohla argumentovat třeba o česneku, jabkách, bramborách, že když zrovna nerostou, nejsou. Skladovat se nedá jenom senná rýma. Kráva dojí třeba i přes zimu, takže sýry a jogurty by být mohly, kuřata jsou taky průběžně a ta co náhodou jsou vypadají sportovně jako Darina Rolincová před plastikou. Ryby . škoda mluvit.

 609. Dobré ránko! Ptakopyskovi čistou podblanickou vodu a hodně nově objevených ecponátů.

 610. skimici, nechytám. Naprosto jsem nečekala, že by den po vyhlášení sankcí ,Ivan Ivanovič vyběhl na zahrádku a zasadil křen – myšleno symbolicky, samozřejmě.
  Jsou na začátku a udělat to musí. Jen bude chvíli trvat, než se to rozběhne.

 611. Ptakopyskovi (je krásný slunečný den) přeji co nejvíce uspokojivých pohledů na kolemjdoucí mladé ptakopyskyně, které odhazují zimní kožichy a vystrkují ladné hrudě a chvostíky!

 612. Skimici, až na ty jablka , které z důvodů, že stromky potřebují nějaké roky k tomu, aby začaly rodit, jsou nahraditelné docela rychle.
  Kdysi jsem četl, že většina brambor, vyrobených v Rusku pochází ze záhumenků a soukromých zahrádek.
  Půdy je v Rusku hafo, a lidé se vrátí k zahradničení, pokud ovšem vůbec někdy zahradničit přestali.
  A určitý vzrůst cen tomu jen nahraje. prostě se toho začne objevovat víc na nějaké obdobě farmářských trhů. Určitá nezaměstnanost to urychlí.
  Jistě , že to nebude ze dne na den.

 613. Rputi – je to i ve způsobu myšlení.
  Konkrétně . brambory – dovážej většinu, něco ale maj taky. Málo, protože je s tím sr.aní a být komandírem je jednodušší a ještě dostaneš čepici a opasek. V nejmenovaném městě oligarcha koupil super drahou dovozní třídící linku. Aby mohl dodávat jen ty největší brambory, co zaplní rychleji pytle a náklaďák. Malé vyhodí na hromady a ty shnijou a smrděj. V nedalekém milionovém městě se tyto malé brambory dovážej z Holandska za 15 ti násobnou cenu, umyté, připravené na gril nebo do mikrovlnky.
  Jeden jediný příklad …

 614. Dobrý den, všem Josefům, Jožkům, Jožanům, Pepům a Pepíkům i pepíkům. Ať se jim daří a nejen dnes! 🙂
  Halladine, živím se něčím úplně jiným, než je žehlení. Ale když ty svátky jara se blíží a já su ze staré školy a těším se na léto uklízením bytu, domu a vůbec. Přes umytá okna s vypranými záclonami to sluníčko svítí nějak lépe a radostněji.

 615. skimici, nepochybně. To myšlení se změnit musí, ale ze dne na den to očekávat nelze. Pole se dá koupit, linka dovézt, skladovací haly postavit – jen ta hlava… 🙂

 616. Rputi
  je to těžké. Několik generací chlapů bylo vychováno takovým režimem, že do třiceti z nich byly vychlastané vyhořelé trosky. Všechno co měli jim nakonec dřív nebo později vzali. Nejsou zvyklí něco pro sebe budovat.
  Neříkám že nemají šanci. Ta proklínaná parta kolem Jelcina, Němcova atd jim tu šanci dala. A vznikly statisíce malých firmiček. Nakonec je to vidět ve srovnání s Ukrajinou, kde k tomu nedošlo a jsou vrženi proti rusákům dvacet let nazpět.
  S Putinem to však skončilo. Nejdéle od Gruzínských událostí. Nehodnotím kdo co vyprovokoval ale dávám dobu od kdy se mi zdá, že je to plnou parou back. U nás bych podobným klíčovým rokem rozumněl ca 1997.

 617. Skimici,

  vždy existuje období po velké změně , že vznikají malé firmičky. A taky existuje období, že se některé zvětší, a jiné malé zaniknou.
  Jinak si odporujete. Na jedné straně uvádíte, že Rusové neumějí podnikat, na druhé zmiňujete statisíce malých firmiček.
  Nic není jednoduché. Například se u nás objevuje tvrzení, že živnostníků ubývá. Poněkud se pomíjí to, že se jich spousta transformuje na sro. I v zubařině to letí, protože je mnohem snadnější převést SRO ( třeba při odchodu do důchodu) na někoho jiného, než předat ordinaci jiné fyzické osobě.
  Na ty převody vznikla řada nových firem, anebo některé firmy to převzaly do činnosti.

 618. (723)Jsou na začátku, už čtvrtstoletí. To bude zase nějaký zmatek mezi tím včera a zítra. 😛

  Josefům vše nejlepší.

 619. skimici,
  ta šance tam byla nejen pro ně.Kdyby to Putin nezatrh, vypadalo by to jako na Ukrajině.
  S tím zřejmě počítala i ta americká prognóza.
  Drhne to, ale jít to musí!

 620. 731 Halle
  Proc si odporuji? Neumej. Kde se to meli naucit? V tech prvnich letech to z nich statisice mohly alespon zkusut a ucit se. Dnes je to uz zase komplikovane. Mistni oligarcha zmineny s tou tridici linkou je byvaly tupy aparatcik ktery ma uz zase moc a prachy ale ne inteligenci.

 621. Dobré ráno,

  tož ovšem Josefům všechno nejlepší. Bývávall to náročný svátek, Josefové byli ona moji dědové, táta, brácha a ještě jedna babička byla Josefa.

 622. Jak vidno, blbové jsou všude!
  Nebezpeční mblbové!

  …Šéf parlamentního výboru pro národní obranu James Bezan neustále vydává prohlášení o údajných pokračujících manévrev ruského námořnictva. Přičemž NATO potvrzuje, že žádná aktivita ze strany ruských válečných lodi v těch oblastech, na které poukazuje kanadský politik, není zaznamenána.
  Tento týden tajemník ministra národní obrany James Bezan řekl v parlamentu, že po příjezdu námořníků královského námořnictva do Černého moře se srazili s ruskými válečnými loděmi a málem je napadly ruské stíhačky. Později, podle Ottawa Citizen, jeho slova zopakoval ministr Jason Kenney.
  Mezitím, jak uvedl kanadský deník, kanadští spojenci v NATO tvrdí, že fregatu HMCS Fredericton, která je součástí vojenských sil aliance, nikdo nenapadl, vlastně k žádné jakékoli kolizi mezi kanadskými a ruskými silami nedošlo….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kanada-lzi-vlady-o-stretech-s-ruskym-namornictvem/

 623. Skimici 🙂

  Ono je lehko kritizovat. Docela je možné, že ten podnikatel s těmi svými bramborami neměl šanci na trhu uspět.
  Jen tak narychlo mě napadá – sorta vhodná jen pro škrobárny,nebo lihopalny, ne ke konzumu.
  Lidé si s holandským původem spojují značku kvality, a ty ruské by nechtěli. A byli ochotni připlatit. Taky to může být otázka určitého snobizmu. Mám na to, kupovat holandské brambory.
  No, teď už asi budou chtít, pokud ty bandury nemají extra blbou chuť.
  Počkej na další sklizeň , a potej se.
  Třeba je už nebude vyhazovat, ale balit a expedovat.

 624. Jo a mimochodem. Na sadbové brambory embargo není……

 625. Ptakopysku, nech si čvachtat a nechť se Ti vydaří sezóna.

 626. 735 skimici, v tom případě buď při své blbosti je alespoň tak málo blbý, že si najme za zaplatí chytrého, nebo není, přijde zu grund a bude nahrazen chytrým. V dlouhodobém horizontu vše funguje v rámci spontánního řádu.

 627. 741 Schumi
  To je pravda ale to prizniv obdobi netrva nikdy dlouho. Vzyt i trpelivym zidum se to pres velke planovani povedlo jen parkrat za celych 5775 let od Svoreni sveta.
  Pripominam, ze brambory jsou detail. Muj komentar znel, ze rusaci nedokazi nahradit potravinove dovozy i kdyz to VVP naridil.

 628. Kdyby me nekdo chtel utrit tim, ze my taky nejsme sobestacni v cukru , dovazimwvveprovy a nechame si misto jogurtu jedne znacky michat sr.acky pod stejnym nazvem, tak tady je to naopak v nejlepsim poradku. To pro pripadny monitoring – ani mne se nechce brucet v temnici za popirani blahodarneho vlivu unie na ceske hospodarstvi.

 629. Dobrý den. Když už se mluví o bytových domech, dovolím si připomenout alotrii týkající se sociálních pronájmů. Co kdyby zájemce toužící získávat nájem přímo od sociálky musel mít potvrzení o bezdlužnosti od SVJ?
  Trochu písku do soukolí přátel a přítelů přátel …

 630. Skimici, jsme-li nejlevnější a nejpracovitější ze spolkových zemí, je vše v pořádku. 🙂

 631. původně snad jde o to, rozpočítat správně náklady na teplo, pokud jede víc bytů na společný kotel, ne ?

 632. Ještěže senátoři mají víc rozumu než Mládek. Zákon o povinných měřičích vrátili sněmovně.

 633. A hele je!

  …Překvapivý byl například masový vstup předních západoevropských států do „čínské“ Asijské investiční banky. Francie, Německo a Itálie tak učinily v rozporu s jasným povelem z Washingtonu, aby tak nečinily… A krátce před nimi do moře čínských miliard zamířila i Británie. Znamená to, že pnutí v „demokratickém světovém táboře“ jen dál sílí….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-Vedeni-Kyjeva-je-zrale-na-psychiatrii-Volant-jiz-nedrzi-USA-Budou-u-nas-Americane-domorodcum-rozdavat-zvykacky-366930

 634. Nechal bych to na dohodě ve sdružení. Jedná se o vlamování do otevřených dveří. Většina sdružení a družstev o kterých vím kalorimetry má, my už od devadesátých let.
  Kolega v práci si opravuje levný nájemní dům, šest bytových jednotek na jeden kotel na tuhá paliva. Bude chtít po nájemnících pevnou taxu, i s topením se vejdou do 5.000 Kč. Má cenu honit jeho nebo podobné případy? Co dvě bytové jednotky, SVJ staří + mladí?

 635. (743) Souviset by to mohlo s přezdívkou soudruha Mládka, „Velká kapsa“.
  (751) Jestli ty „jasné povely“ nejsou jen fantas(magorie) PL …

 636. 752 NickName
  … osobně spatřuji ten zákon za nedotažený a zcela zastírající původní smysl, kterým bylo monitorovat teplený gradient (v létě i v zimě) mezi teplotou místnosti a vnější teplotou. Z rozdílu teplot pronásobených kubickými metry bytu a koeficientem, který stanovuje místní finanční úřad potom odvádět daň z tepla a zimy. Současný zákon totiž nepostihuje letní období a klimošky.

 637. (752) To by si pak ale mohl kdekdo a o kdečem pomyslit, že se může chovat dle zdravého rozumu.
  Viz Jurečkovo bláznění s vínem a podobné soudružskobratrské nápady.

  A že nápad s měříči bere původ ve směrnici přemoudré EU, to asi nikoho nepřekvapí.

 638. Těch směrnic je tolik a mají tak volný výklad – když se chce, že je třeba za vším hledat zemské škůdce zde. A také se k nim chovat, jak se náleží.

 639. Do doby než bude v každém bytě opatření technicky realizováno lze použít pravděpodobnou teplotu 22 st C, kterou by bylo nutno potvrdit pomocí posudku znalce autorizovaného Ministerstvem Financí ČR, v opačném případě by byla použita zákonná doměnka teploty 28 st C v zimě a 8 st C v létě.

 640. „původně snad jde o to, rozpočítat správně náklady na teplo, pokud jede víc bytů na společný kotel, ne ?“

  Jak si rozpočítáme v baráku náklady na teplo, je, Hallladine, NAŠE věc. Nás, sedmi partají, co v tom baráku bydlíme. A nikoho jinýho.

  Není do toho nic Mládkovi, není do toho nic evropskej Unii, není do toho nic celýmu parlamentu.

  Ostatně taky můžu mít nainstalovaný měřiče, protože musím, ale nemusím podle nich účtovat.

  A jak to vůbec budou kontrolovatm ty měřiče? To mi jako polezou do bytu, aby se podívali?

 641. 759 – podívali do bytu… to nebude nutné.
  Televize Samsung už se umí po bytě podívat sama! Ostatně – je snad co skrývat? Podle železné logiky, že poctivého občana odposlechy nemusí zneklidňovat, neměly by rušit ani odpohledy.

 642. maYdo,

  a co když některá partaj nebude s tím rozdělením plateb souhlkasit ? Když řekne, My nebudeme doplácet na maYdu, porotože ona i v mrazech imrvére větrá ?

 643. 761-a jak to vyřeší ÚŘEDNÍK ? Kde se berou hromady neplatičů, když to miliardy zákonů de iure neumožňují ?

 644. V Německu ty měřáky jsou, my je měli už před nějakými 20 lety. Jednou za rok přišel maník a provedl odečet, tak jako u elektroměru či vodoměru.
  V Německu se všeobecně leze víc do bytu, než jsme tady zvyklí.
  Z německých domácích, by vás chytal psotník. Když je napadne, přijde k Vám „na návštěvu“ a prošmejdí byt, jestli s ním zdárně zacházíte. Když jsme měli zájem o pronájem bytu, vlezli nám budoucí domácí do bytu současného „jaké máme spotřebiče“. To jsme mohli samozřejmě odmítnout, ale pak by bylo jasné, že byt nezískáme.

 645. 763-jinde mají spoustu špatných věcí a zvyklostí. Není to argument pro jejich zavedení i zde.

 646. „a co když některá partaj nebude s tím rozdělením plateb souhlkasit ? Když řekne, My nebudeme doplácet na maYdu, porotože ona i v mrazech imrvére větrá ?“

  Ostatním partajím nic nebrání se domluvit, odhlasovat to na schůzi a měřiče pořídit. Většina baráku je asi už stejně má. Žádnej zákon na to není potřeba.

  Copak ta vláda a parlament nemá na programu nic lepšího, než čas věnovat zákonu, kterej je úplně zbytečnej a věci fungujou i bez něj?

 647. Pardon, mělo být většina baráků, nikoliv baráku. . 🙂

  U nás nemá měřiče většina baráku, máme je všichni.

 648. Dobrý, maYdo .-)

  bouříš se proti něčemu, co už dávno máš 🙂

 649. 767-ty měřáky jsou rozhodnutí družstva nebo majitelů.
  Není nutné, aby se do toho sral stát.

 650. noname.
  pokiude s ti majitelé nebo majitel vs nájemník nedohodnou, půjdou otravovat soudy.

 651. 796-na to ale nemusí být extra zákon, vyhláška na měŕič. Nebo cokoliv jiného. Prostě to bude spor.

 652. Já, jako majitel domu, s nájemníky projednám způsob vyúčtování tepla při sjednávání nájmu a ceny za pronájem. Zatím všichni souhlasili a nebouřili se proti. Ani při ročním zúčtování nebývá problém. Tak k čemu budou měřáky? Abych vynaložila finance na něco, co nepotřebuju a co bude vyrábět, dodávat a udržovat nějaká s někým spřátelená firma?

 653. 771-jako majitel domu jste automaticky podezřelá.

 654. Já se, halladine, nebouřím proti měřákům.

  Mně se jen nelíbí, že vláda to nařizuje zákonem, protože to je zbytečný a rozhodnutí o tom, zda měřáky ano nebo měřáky ne je každej člověk, pokud není natolik dementní, že musí být zbaven svéprávnosti, schopen udělat sám z sebe a žádnej zákon k tomu nepotřebuje.

  Tak, kde uznali za užitečné měřáky mít, je mají i bez zákona. Nařizovat to jako povinnost je jen další z mnoha zbytečných a neužitečných buzerací.

  Nevzejde z toho žádný užitek ani pro občana ani pro stát. Je naprosto zbytečněj zákon. Nikdo ho nepotřebuje, akorát snad mládek a jemu podobní, aby měli o čem blbě kecat.

 655. Ale jo, Dano,pokud majitel není zloděj a nájemníci potížišti, dá se dohodnout. Ale potížsttů je hafo.
  Já radši dělám v tříbytovce plynovej kotel pro každej byt extra , každej si zaplatí, co spálí, a já mám pokoj.

 656. „pokiude s ti majitelé nebo majitel vs nájemník nedohodnou, půjdou otravovat soudy.“

  Ale kdeže, Halladine. Když budu majitel baráku s nájemníky, tak se s nimi nemusím dohadovat. Můžu nechat nainstalovat měřáky sama od sebe. Nebo můžu trvat na tom, že do nich investovat nebudu.

  Nájemníkovi nic nebrání, pokud s tím není spokojen, najít si byt s měřáky či bez měřáků podle svého gusta.

  Dohoda je třeba jedině když jde o SVJ nebo družstvo.

  Ale i tam bych netrvala na měřákách, když to někdo zavile nechce, ono se to vždycky dá vyúčtovat tak, že kdo má měřák, zaplatí pdole něj a kdo ne, tak se zbytek po odečtu toho, co je změřeno rozpočítá na odpůůrce měřáků pdole nějakého klíče.

  Než jsme je měli, tak to bylo, tuším, podle podlahový plochy.

  A soudy není třeba zatěžovat a pokud je někdo notorický sudič, soudit se bude stejně, s tím, že ostatní s měřáky fixlují či co, něco se vždycky najde.

 657. No, maydo, kdybys bydlela někde, kdy by většina ty měřáky chtěla a nasel se jeden nebo dva, co by nechtěli, přitom ustavičně napadali rozpočet nákladů na topení, a ti ostatní by se kvůli tomu museli tahat po soudech…..třeba bys změnila názor…
  A zbavení svéprávnosti vůbec není jednoduché

 658. [774] To by tak hrálo, že si každej zaplatí, co spálí. Jak k tomu přijdu já, když nade mnou je půda, tam se netopí, takže mi tam utíká teplo. Pod námi je často prázdno, nanejvýš se tam temperuje, na tom taky prodělávám, takže to bude super, až si budu říkat o kompenzaci. Spravedlnost musí bejt.
  PI

 659. A TY si myslíš, Halladine, že nějakej zákon zařídí, aby potížisti nedělali potíže? 😀 😀 😀

  Ale kdeže, člověče bláhová. Ti jsou naopak v těch zbytečnejch zákonech, kterýma je naše justice zamořená jak rybník žabincem, jak ryba ve vodě. Tolik zákonů a propletených tak, že pokdu chce člověk normálně fungovat, jejich porušení se nevyhne, toť trýj potížisty. tolik příležitostí, jak někomu dělat potíže….

 660. „A zbavení svéprávnosti vůbec není jednoduché“

  já přece nikoho zbavovat svéprávnosti kvůli měřákům nechci. 😀

  Asi jsi poněkud nepochopil, že to bylo míněno jen jako srovnání. 🙂

  “ kdybys bydlela někde, kdy by většina ty měřáky chtěla a nasel se jeden nebo dva, co by nechtěli, přitom ustavičně napadali rozpočet nákladů na topení, a ti ostatní by se kvůli tomu museli tahat po soudech…..třeba bys změnila názor…“

  Hele, měřáky na vodu máme a stejně jsou vždycky kecy. Kdyby někomu nestačily kecy, ale toužil se tahat po soudech, tak to stejně udělá.

 661. Reality show „Mars One“?

  …Irský vědec Joseph Roche, který se dostal do třetího, užšího kola výběru kandidátů pro jednosměrnou cestu na Mars, tvrdí, že projekt je odsouzen k neúspěchu. Cestu plánuje nizozemská nezisková společnost Mars One. Roche tvrdí, že pochybný je už způsob výběru kandidátů i to, že Mars One vybízí uchazeče k úhradě různých poplatků, aby se posunuli v pořadníku…
  http://www.novinky.cz/koktejl/364660-projekt-jednosmerne-cesty-na-mars-je-odsouzeny-k-neuspechu-rika-astrofyzik.html

 662. NoName, měla to říct předem holka, to jo.

  PODSTATNÉ je ovšem toto: „Podle Merkelové si země Východního partnerství nemusejí vybrat mezi EU a Ruskem, ale mohou spolupracovat s oběma. Kancléřka je přesvědčena, že by takový přístup znamenal přínos pro všechny strany.“

  Asi si Andělína přečetla Šumaváka! 🙂
  Bohužel, kdyby tohle byla říkala před rokem a půl, tak se těch 50 000 životů mohlo ušetřit…

 663. 782 NoName
  To je ten její nenapodobitelný způsob jak si dělá kozy. Samozřejmě že to není cílem. Asociační dohoda je jenom takové veselé hýžďování aby europoslanci tenkrát prožili kvalitní orgasmus.

 664. Halladine,

  je to marný, je to marný, je to marný, na to, abych změnila názor a dočšla k tomu, že ten zákon o povinných měřičích tepla v bytě je vlastně dobrý a prospěšný a rozumný, mně neukecáš.

  Nebo vyješ jako šakal na měsíc z jiného důvodu? 🙂

 665. Kde vlastně teďka dělá můj oblíbenec Pišta Fulle, rodák z Mordoru?

 666. To nevypadá na žebra ani plotýnky. Takhle se hlásí JARO :-))))

 667. Zítra., skimici. Ve 23:44:53h.

  A kde je Bohouš, že tu nehlásá , že zítra kromě příchodu jara nás čeká zajímavý nebeský jev?

 668. JARO ? Haúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú 🙁

 669. 790 to jaro je strašně nebezpečný na krční páteř. I na blbým Proseku si mohl jeden hlavu ukroutit a to nemusel sledovat ani jevy na nebi 🙂

 670. 743 maYdo, no čí, přece Tvoje. Tak Tě úřad ochrání před sebou sama. Protože úřad daleko lépe než Ty ví co je pro Tebe dobré. A dá rozum, že si tu péči nechá zaplatit.

 671. no vidíte, honzo. Vyděláváte na jejich teplosti 🙂

 672. Kdyby jen úřad, skimici…..

  mívala jsem někdy dojem, že ty dobroděje přitahuju jak cukr mravence, neb jsem byla vychována v tom, že dobro se má odplácet dobrem a když to někdo myslí se mnou dobře mám mu být vděčná.

  Pak jsem usoudila, že když mi někdo pořád lecpe nějaký dobro a moudrý rady, o který nestojím, musí jít kidnerštúbe stranou.

  A od tej doby mám klid. 🙂

 673. Fujtajbl kvečeru,
  děkuji mnohokráte za projevená blahopřání. Slavil jsem už předevčírem takňák komprimovaně, neboť 17. březence tomu bylo už dobrých dvaatřicet let, co jsem děvenku svojí starostlivou pojmul. Za manželku.
  Dvd má sice vytříbený vkus, co se písní týče, ale moje paní buchvíproč poslední dobou preferuje jednu ordinérní oddrhovačku Edity Štaubertové https://www.youtube.com/watch?v=XCHr-b2bisI 😀
  Dnešek jsem měl úřední. Krásné tři hodinky na STK. Nevěřili byste, co legrace se zažije s dovezeným autem v konfiguraci, která v Kotlince není v žádné státní databázi. Trochu ve vás zatrne, když po chvíli štrachání v počitadle k vám přistoupí emisní specialista a důvěrně vám řekne: „Takovýhle auto neexistuje.“ To se poněkud zapotácíte a opřete se o ty neexistující dvě tuny železa za vámi, abyste nabrali sil.
  Technika mi bylo chvílemi i líto, ale nakonec se mu podařilo zvítězit nad databázemi ministerstva dopravnictví a kýžený štos papíru spočívá mé aktovce.
  Moje žertovná poznámka nakonec: „Na úřadě budou mít radost, až mě uviděj,“ ho nikterak nerozveselila, jenom suše utrousil: „To si pište.“

 674. Abych děvence svojí starostlivé nekřivdil. Bývaly časy, kdy jsem jí padnul do voka jako prostý družstevní rockenrollník. Nějak v tomto smyslu:
  She goes around with her boyfriend hanging on her arm
  No one gives her any lip no one does her any harm
  All the other girls hanging in the hall
  She’s got the boys all wishing they could call
  She starts making out, someone’s ringing on the fire alarm

  She never takes a chance
  She doesn’t need romance
  Her love is
  Rock hard
  She never takes a chance
  She never deigns to dance
  Her love is
  Rock hard Rock hard
  She’s rock hard

  https://www.youtube.com/watch?v=V6YOhfHwpLQ

  Joj, diskriminovaný příslušník národnostní menšiny! To byly časy…

 675. Mohu doplnit popisem situace v našem bytovém družstvu:
  Cca před osmi lety původní představenstvo prosadilo (tj. zblblo vohnoutí členy) na instalaci poměrových měřičů spotřeby tepla.
  Stálo to (pro 64 bytů – 2 paneláky) cca 110.000,- Kč. Již se blíží jejich expirace (10 let) a tudíž nová investice. Očekávám navýšení cen o cca 15-20%.
  Každoročně odečty a nutnost zpracování měření dle zákonem předepsané metodiky (! – přesně a podrobně rozpracované ve Vyhlášce MMR) přijde cca na 10 tisíc – platba odečitatelům (bezkontaktním bazmekem, nutno navštívit každý byt a odečíst každý radiátor – 3 až 4 na byt), zpracování do formy předepsané tou vyhláškou a tisk. Nutno odečítat teoreticky ve stejný den, prakticky v rozsahu 3 dnů, opakované návštěvy u lidí, co nejsou doma jsou náklady navíc).
  To je ta lepší stránka věci.
  Metodika: jak již bylo zde řečeno, dříve se výpočet pro jednotlivé byty prováděl „dle čtverečních metrů“ – obyvatelé městských bytů vědí jak, protože to bylo zavedené, bez nutnosti měření a instalace měřáků a platilo to již v dobách „temné nesvobody“…
  Plyšák však vrátil nám naději na nejen dějinnou spravedlnost, ať to stojí cokoliv.
  No jo – ale rychle nazříme, že pokud budu dost otužilý, či zima mírná, stačím se vést na teplotách, které mi vygenerují sousedé pode mnou, nade mnou a vůkol – prostě nepustím topení a výsledek měření je nula.
  Takže metodika říká: 60 % (!) nákladů na teplo se nadále rozpočítává postaru „dle metrů“ (čímž spořílky vočůráme) a jenom 40% dle měřáků !!!!!!
  Je možné tento poměr obrátit (taky žádná sláva spravedlnosti, kuuva), diskutovanou změnu vyhlášky na možnou změnu až na poměr 80:20 zazdili někde v patlamentu či v meziresortním řízení koncem 2013.
  Protože družstva mají obecně problém s přístupem do bytů v tak krátkém denním rozmezí, odečítací firmy nabízejí, že jedním vrzem (tedy svými silami) odečtou i teplou a studenou vodu, což je značné plus. I tady vyhláška pamatuje na tuto situaci – nechci to teď hledat, ale i parciální platba za odběr teplé vody se „nějak“ počítá dle plochy koupelny – mohu doložit na výpisu, sestaveném – jak jsem již psal – dle oné Vyhlášky.
  No a protože tyto „výdobytky“ si obvykle družstva, která o měřácích uvažujou, nechají barvitě popsat od již zasažených chudáků, nebyl a není vůbec zájem o zavedení těchto systémů, s výjimkou řvounů z řad vohnoutů, kteří přece mají právo na spravedlnost a sou to jejich peníze a hlavouni je chtěj vochcat a vůbec….a tak to demogratycky na schůzích prohlasujou. Obvykle tomu dávat untrštycunk někdo, kdo zná „velmi slušnou“ firmu, která to montuje. Jde samozřejmě o nezištnou pomoc….
  Následně tito nejvíc řvou, že jsou podvedeni, páč to nic neušetří. Jistě – ceny tepla rostou furt….
  Takže bych za projednávaným zákonem viděl opět tentýž model, jako za každoroční revizí komínů.
  Ale nejlepší nakonec: pokud družstvo na tento model výpočtu plateb za teplo přistoupí, nasere se a chtělo by se vrátit k něčemu normálnímu – NELZE, NESMÍ ! – říká to původní zákon…… 🙂
  No řekněte – nežijeme v nejlepším z možných světů ???

 676. Rputi,
  já to znám jinak. Melodie je konzervativní, ale text né tak děsně ucajdanej.

  Na břehu Niagáry
  leží mrzák starý,
  na svůj první úraz vzpomíná.
  Jak stál u soustruhu,
  ten mu urval nohu,
  až mu noha spadla do klína.

  Teskně hučí řada strojů,
  teskně hučí do noci.
  Komu soustruh urval nohu,
  tomu není pomoci.

  Dolů do propasti
  padá proud,
  na něm vidí svoji
  nohu plout.
  Škoda že ten přelud kráááásný
  nejde obeeeejmout!

 677. maYdo,

  u vás to taky probíhá, jak zmiňuje Šimon?

 678. Paní, umývajíc okno v prvním patře, uklouzla a zahučela venku do otevřeného kontejneru na odpadky. K popelnici se po chvíli docourá bezdomovec, hrabe se v odpadcích, nadzvedne té paní sukýnku a prohlásí: To je děs, co dneska všechno lidi vyhazujou. Skoro nová prdel“.

 679. Fránina a anglina aneb dozvuky Matzurčiny volby (jdruhý jazyk dcery)
  Dneska mi známý vyprávěl jak mu v dětském věku přišlo směšné
  „How do you do“, což ve třídě se smíchem doslova překládali jako „Jak děláš Ty děláš“ 🙂
  Kontroval jsem francouzským „Qu’est-ce que c’est? Vyslovuje se jako kes-k-sé (co je to?)
  což se dá anglicky stejně blbě (jako ta anglina do češtiny) doslova přeložit jako
  „What is this that this is?“
  Což zní stejně blbě jako jak děláš ty děláš :-)))

 680. Rputi,
  ani ne. Dvoudecka chillského šáňa na odstresování. Nic víc. V podstatě jako když s dieselem splňujícím EURO 5 najedeš 40kkm po městě a přijedeš do servisu a oni ti řídící jednotku nacvaknou na diagnostiku a spustí proces vyčistění filtru tuhých částic.
  Cítím se dneska k večeru podobně, jako ten ucpaný filtr tuhých částic…

 681. skimici,
  jojo, srandičky srandičky.
  Mezitím z dcerátka vylezlo, že zatímco němčina prý bude pětkrát týdně, jazyk libozvučnější jen dvouhodinovky. Já žila v domnění, že to bude jako dělená třída paralelně, takže jsem se překvapeně dotázala, jestli se jako zbytek času budou ne-němčináři flákat ?! Prej ne, prej budou mít víc AJ (teď mají pět hodin týdně). Takže asi dítko bude rodiči donuceno k němčině; manžel germánsky vládne, a než se učit hezký jazyk málo (IMHO špatně), tak raději nehezký pořádně. AJ jde dcerátku celkem dobře, je v „lepší“ skupině a velmi chválena zejména za správný přízvuk. Takže žádné flákání a bude šprechat, až se jí od mluvidel bude prášit.
  Ještě si ty informace ale ověřím dotazem přímo na vyučujícího, jestli dítko nekecá.

 682. A jedno OT,
  jak náročný je život úředníka – Rock rádio hlásalo, že dnes na zdejší magistrát dorazil 45ti letý muž, a se sekyrkou ohrožoval magistrátní zaměstnance, přičemž provolával něco o ukradených kamnech. Naštěstí nikoho nezranil a přivolaní Chocholoušci ho po odchytu deportovali do Dobřan…(nebo kde je nejbližší léčebna).

 683. (784) Ale ona to říkala, mimo to, je to zcela samozřejmé. Rusové se zatopořili, že to nejde.
  (803) Tu sloku, jak stál u vrtule, co mu utla kule, znáš?
  (806) Znám ve verzi, že přičuchne a praví, „ještě čerstvá!“

 684. Matzurko, každej, kdo se koukne na mapu, věnuje se němčině. A jakejpak nehezkej jazyk – jazyk Goethův a Schillerův s krásnými slovy jako kupř. Minderwertigkeitskomplex, případně Kraft­fahr­zeug-Haft­pflicht­ver­siche­rung 🙂

 685. Nikolvěk, Halladine, my máme za prvé ty měřáky tepla krátce a za druhé máme dálkovej odečet.

  Měřáky na vodu máme již drahně let, co pamatuju a od dob, co jsme byli družstvo a jsme SVJ , to chodí odečítat předseda + místopředseda a zjištěné posílá k vyúčtování.

  Jo, nějaký ty kecy lkolem toho občas jsou, ale vždycky jsme se nějak dohodli.

 686. Aerokarle,
  jo znám. 😀 😀 😀 Ale říkal jsem, si, že by se z přemíry epiky mohly něžné duše v noci budit hrůzou se zpocenejma zádama a rukou v nočníku.

 687. 814-vidím, že Kometa se ujala vedení. Tož … gratuluju. 😉
  813-ztopořil se Západ a demonstranti, když Janukovyč nepodepsal to, co mu bylo předloženo.

 688. No, podle toho Šimonova podání by to bylo na zastřelení provozovatelů za úsvitu…..
  Anebo spíš stětí tupým mečem.
  Poněkud mě to nahlodalo.

 689. prosím jich pěkně , vo co gou té Kometě ? O postup do druhé ligy ?

 690. 814 Foundry,
  Já když jsem ještě jako starší teenager uměl německy tak jsem nadšeně sjížděl Heideggera. Sein und Zeit.
  Bez dechu jsme hltali výrazy jako Seinsvergessenheit.
  To v jiném jazyce snad ani nejde vytvořit 🙂

 691. 820-ne, z té (tedy první) už se dostali tak, že si koupili místo v extralize.

 692. (817) A co učinil onen „ztopořený“ Západ? U Ruska je to známo, zelení mužici začali obsazovat radnice a policajtovny.

 693. Skimici, copak filosofové, Germáni tak doopravdy mluví 🙂 Třeba Hapftpflichtverlaengerung 🙂

 694. NoName ,

  dík.Tak to má být. A výhře v lize už předpokládám jednají ? Licitujou výšku sumy ?

 695. Rapovaný šmetrlink,
  ech, tak to je dvojitá palba, nemusím ani to, ani ono.
  To raději dohledám nějakého Wagnera; dcerátko celkem slušně válí Bachovy skladbičky (já je v jejím věku sytě nenáviděla :), mně šel líp Mozart), tak možná odstartujeme přes něho.
  S básníky taky neuspěju, ti jsou jí celkem ukradení všeobecně (upřímně nevím o nikom, kdo by v jedenácti letech Goetha četl a cenil :)…)

 696. První začali obsazovat veřejné budovy odpůrci prezidenta Janukovyče.

 697. Aerovko, kdybys měl alespoň trošičku ponětí o Ukrajině, specielně o té levobřežní, nemohl bys psát takové blbosti.

 698. 823
  Zelení mužíci jsou troškaři. Ti druzí obsadili rovnou prdlament a sídlo prezidenta,
  A paní Nulandová to cálovala.

 699. Západ třeba sepsal (a tedy garantoval) dohodu Janukovyče s opozicí, kterou pak hodil přes palubu v řádu hodin.
  Zelení můžíci přišli až po tom všem.

 700. Mno…. když Putin ty kluky, co to na Krymu zvládli bez jediného výstřelu, vyznamenal, tak všichni řvali: „Voni tam byli, je to jasný!“ …… a po roce všichni žasnou: „Jak nám mohl tak lhát, že tam nebyli!“ 🙂

  Pustá šaškárna, nic jiného! 😀

 701. Ale i přes Drápala s- seřadit si datumy a tím zíkat sekvenci, kde je vidět, kdo začal s obsazováním veřejných budov, úřadů atd. umíte ?

 702. Jo, umím. A vychází mi z toho, že jedni si stavěli stany na náměstí, druzí potom ozbrojeni obsazovali (a čistě náhodou je místní ani neznali).

 703. Hm , on ten Drapal píše o tom, že Putin uvrhl Rusy do bítdy, i když je objektivně z bídy za Jelcina vytáhl….

 704. 836-a ty stany pak obsadily úřady a vyhlašovali nezávislost na Kyjevu a kádrovali poslance ?
  Uvedl jsem odkaz, kde se píše o OBSAZENÍ radnice opozicí. Ne o stanování. Odkaz je z ČT, ne RT. A takových případů byly desítky. Bylo to OK až do doby, kdy začalo obsazování úřadů na východě. Kde neobsazovali ti správní.

 705. 20.1.2014

  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zacala-valka-rika-zmlacena-poslankyne-o-ukrajine/r~96cb1b7a81d811e3bb9f002590604f2e/

  Buďte bdělí!

  Opoziční lvovská národní rada převzala kontrolu nad oblastí a má ve svých rukách všechny místní orgány.
  „Výkonný výbor lvovské oblastní rady, Národní rada, přebírá odpovědnost za osud kraje a občanů,“ uvedla v prohlášení. Stínové (alternativní) zastupitelské orgány začaly vznikat už letos v lednu a působí v 19 z 24 oblastí.

  První noc „nezávislého Lvova“ s sebou ale přinesla řadu problémů. Policie například likvidovala útok na lvovskou televizní věž, zhatila pokus o ovládnutí administrativní budovy na jihu města a řešila rovněž útok na ruský konzulát.

  „Ve Lvově se realizuje cizí scénář namířený na destabilizaci situace,“ prohlásil starosta Andrij Sadovyj a nabádá občany k bdělosti.

  Rovněž pohrozil totálním zákazem prodeje alkoholu. Zatím prohibice v baště protivládního odporu platí až po 22. hodině.

  Zbraně v rukou povstalců

  Protestující vzali budovy lvovské oblastní správy útokem už v noci na středu.

  Policie jim v tom podle očitých svědků nebránila. Demonstranti obsadili také sídla bezpečnostních orgánů, včetně policie a kanceláří tajné služby SBU. Padly bez boje, policisté na místě nebyli.

 706. Kdyby se vám to těžko počítalo, „povstalci“, resp. „opozice“ obsazovali veřejné budovy a ozbrojovali se víc než měsíc předtím, než se objevil první zelený mužík na Krymu.
  K obsazování veřejných budov na Donbasu došlo až v březnu 2014, t.j. dva měsíce po tom, jak s tím začali na západě Ukrajiny.
  Nebo máte jinou časovou os ?

 707. Dobré ránko!
  Já se, s dovolením, vrátím k tématu svého úvodního sloupku. Z těch, o kterých jsem psala, rostou přesně takoví lidé, jak ilustruje příběh blogu: Jak se mnou zametli na úřadu práce:


  „Našla jsem si ten a ten rekvalifikační kurz z toho a toho důvodu…“

  „Jste u nás registrovaná?“ Prohlíží si můj profil v systému. „Nuže?“ Trpělivě opakuji:

  „Našla jsem si ten a ten rekvalifikační kurz z toho a toho důvodu…“

  „Ale že absolvujete ten kurz, to neznamená, že najdete práci. To si musíte rozmyslet.“

  To myslí vážně? Snažím se být trpělivá, ale jde víc a víc ztuha.

  „Ano. Ten kurz jsem si vybrala právě proto, že má blízko k mé bývalé profesi a …“

  „Nejlepší bude, když se objednáte na naše Informační a poradenské středisko, kde vám poradí, jaký kurz je pro vás nejvhodnější“.

  „To se mi snad jen zdá! Já přece nepotřebuju poradit. Já vím, co chci!!

  „Tady máte lelefonní číslo. Objednejte se tam. A pokud vám oni ten kurz doporučí, tak ho máte prakticky schválený.“ Bruneta blondýně ochotně sekunduje. Povzbudivě se na mě směje: „Jen si tam dojděte. Vždyť jde o to, abyste sehnala dobrou práci. My se vám přece snažíme pomoci. Tak hodně štěstí!“…
  http://stolova.blog.idnes.cz/c/453548/srazka-s-urednikem-aneb-kterak-me-semleli-na-uradu-prace.html

 708. A aby toho nebylo málo, dnes je to výživné a příkladné i na NP:

  „Nejde o Parkinsona medicinálního, ale o historika a ironika, objevitele zákonů o bujení byrokracie. Ten by se zaradoval z výsledků včerejšího 20. semináře DCI o plnění Úmluvy o právech dítěte v České republice, konaného 19. 3. 2015 v Senátu Parlamentu ČR. Ze semináře vzešel dokument o 29 bodech. Pozoruhodné množství bodů navrhuje zřídit orgány, tedy placená místa pro neodhadnutelný počet parazitů.

  Už bod 2 předpokládá zřídit nezávislý orgán vybavený příslušnými pravomocemi ke koordinaci a monitorování plnění Úmluvy o právech dítěte v České republice. Hned v dalším bodě má být zřízen úřad ombudsmana pro děti. Nespecifikovaná skvadra má mít na starosti přípravu Národního akčního plánu naplňování Úmluvy o právech dítěte na léta 2016 až 2018. Samozřejmě má vzniknout ministerstvo pro děti a v parlamentu má být rada nebo komise pro dětská práva. Každá legislativní změna musí být v souladu se zájmem rodin a dětí, pročež mají být uzákoněny indikátory k vyhodnocování zájmu dítěte, aby byl uplatňován „children mainstreaming“ a „children budgeting“. Organizace a koalice zabývající se dětskými právy mají být zahrnuty mezi připomínková místa pro legislativní změny s dopadem na práva dítěte. Má se diskutovat o postupném zavádění nepodmíněného základního příjmu, který by napomohl pokrývat základní potřeby dobrovolníků NNO, osob pečujících o děti a vykonávajících jiné práce mimo pracovní trh…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svaty-parkinsone-oroduj-za-nas-dm3-/p_cirkus.aspx?c=A150319_234346_p_cirkus_nef

 709. A protože se Bohouš někde fláká, tak si dovolím ho zastoupit.
  Dnes máme nejen jarní rovnodennost, ale uvidíme taky zatmění slunce:

  …Maximum úkazu, kdy Měsíc ukousne přes 73 % slunečního disku (platí pro souřadnice 50° severní šířky a 15° západní délky, což je nedaleko města Kouřim), se odehraje v 10 hodin 46 minut. Slunce do té doby vystoupá do výšky 37° nad jiho-jihovýchodní obzor.
  Kde a kdy bude zatmění u vás?
  Podívejte se na specializované stránky Astro.cz.

  Najdete zde i seznam a odkazy na hvězdárny, kde bude možné zatmění pozorovat s profesionály. Čekají vás nejrůznější optické pokusy, přednášky i projekce úplného zatmění přes internetový webcast z pásu totality.

  Zájemci mohou své dalekohledy přesunout asi 33° východně od částečně zakrytého Slunce k planetě Venuši, která by za dobrých podmínek mohla být viditelná i pouhýma očima. Po dosažení maximálního zákrytu se Měsíc začne pomalu odsouvat k levému hornímu okraji, kde v 11 hodin 58 minut sluneční kotouč opustí. Ke konci úkazu pak Slunce vystoupá do výše téměř 40° nad jižní obzor. Průběh úkazu na území České republiky se liší v minutách…
  Zdroj: http://technet.idnes.cz/zatmeni-slunce-01u-/tec_vesmir.aspx?c=A150319_151412_tec_vesmir_kuz

 710. Dobrý den. Matzurko, ad jazyk Goethův, Schillerův: dítko můžete na rok poslat na gymnázium v Německu – ten náš je spřátelený s Bamberkem. Pokud by se povedlo poslat na VŠ na rok do Manchesteru, bude v podstatě trojnásobný „native speaker“. Bude se jí lépe utíkat z rodného hnízda. V době, kdy bude studovat VŠ, bude Ryan-Air prodávat letenky z Budějc do Manchesteru za 800Kč.
  Nebenwirkungen: zahraniční pobyty nejsou pro každého, tak bych jí nenutil za každou cenu na celý rok.

 711. doplnění od Macka:“Ideální rada, kterak bez poškození zraku pozorovat zatmění slunce:
  Vezměte plnou láhev fernetu a pozorujte zatmění skrze ni. Vhodnou intenzitu procházejících paprsků korigujte upitím…“

 712. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/skolka-bude-povinna-deti-z-chudych-rodin-zaostavaji_336823.html

  Internetový deník „Týden“ se dopustil hrubé nepřesnosti v nadpisu článku – „Děti z chudých rodin zaostávají“. Moje zkušenost hovoří o opaku, nevadí ani to, že dítě nenavštěvuje školku.
  Kdyby nadpis článku zněl „děti ze sociálně zvýhodněných rodin“, či „děti, jejichž rodiče neztrácejí čas prací“, neprotestoval bych.

 713. Dobríé dopúledne,

  rputi, to není nic novýho…

  „Máti brigádila co by prdůch na sociálním odboru, ješčště za bolševíka. jednou tam pčřišla cikánka s dětmi, tuším, že byly taky čtyři, srovnala je tam do řady podle velikosti a prohásila “ tady jich majtě a nechajtě si je, Jás e s nimi dál zlobit nebudu.“

  Matzurko, dítko se chystá na gymnazium?

  Moje dcers volila cestu nejměnšího odporu, němčinu. nevím , jeztli to byla dobrá volba, vždycky se v ní olácala na hranici propadnutí. Ale protože v němčině plave vesele celá třída a věčně se řeší nějaký připomínky k výuce na třídních schůzkách, tak asi nebude problém v dceři a němčině, ale spíš v přístupu profesorky.

  Nicméně dcera není zrovna polyglot, takže němčinu bere jako nutnost, kterou musí prolézt. Zaměřila se na angličtinu, kterou dřív nesnášela, v tercii mě její angličtinářka nabádala, abychom zvážili přestup na čtyřleté gymnazium, kde nejsou nároky takové.

  TAk si po domluvě s námi sehnala doučování a pak naše děvěnka objevila nějaký seriály v angličtině a jela do Anglie a zjistila, že se domluví a dnes chodí na seminář na přípravu na certifikát a zařizuje si workcamp v Anglii na létu a teď se chystá si přivydělat doučováním, už sehnala nějakýho kunčofta, tak jsem zvědavá, jak jí to půjde.

 714. nickname ,
  co to znamená podle Vás být sociálně zvýhodněný ? 🙂

 715. Tak zajímavý jev – snad všichni badatelé vyvalení na střechách a požárním schodišti, každý v tlapce nějaké začouzené sklíčko 🙂
  Nejlépe se osvědčila stará disketa, vyloupnutá z plastového obalu – sluníčko chytlo sytě oranžovou barvu, ale zatmění je krásně pozorovatelné, lépe než přes ostatní udělátka.

 716. Sociálně zvýhodněný je ten, který narozdíl od dělníků dostává podporu ze sociálního odboru.

 717. Zatmění – ještě včera jsem nevěděl, jestli budu fotit a čím budu fotit. Ráno nacpal foťák do batůžku, že nad seženu přes co fotit. Jen jsem vlezl do Fota, ještě než jsem vyslovil přání, prodavač pravil „nemáme“. Takových prý už bylo. Zkusil jsem návlek z černé igelitové tašky. Mizerné. Pak našel disketu. Problém. Objektiv má průměr 55 mm. Nepřekreju. Rozebral, vystřihnul fólii, izolepou přilepil přes středovou díru a celé to hranaté přilepil na objektiv. Stihnul plus mínus v maximu. Tak v rámci možností úkol splněn.

 718. 847 nickname, dřív se neříkalo sociálně znevýhodněný, ale blbý a líný.

 719. Schumi,
  sice jdu s křížkem po svatbě, ale až budeš fotit úplné zatmění v roce 2135 – dobré je cédéčko s horní hladkou stranou. Dělá to kromě zatmění fantastické duhové efekty.

 720. 852 Matzurko, ano, i u nás se našlo několik zvídavých jedinců. Co je zajímavé a příznačné, mediální obraz budoucího zatmění. Div že nevarovali, že z oblohy budou padat žáby a budou se dít jiné ukrutnosti. A to jsem nenahlédl na některý esoterický web. Ujišťování, že nehrozí blackout, který nehrozí. Krátkodobé snížení slunečního svitu odpovídá překrytí lehkou oblačností. Pro tu nikdo nevyhlašuje poplach. Co se týče pozorování úkazů nebeské mechaniky, zajímavější byl přechod Venuše. Večer před tím jsem vynalézal hentenoný přibližovací bazmek s filtrem ke svému prvnímu digitálu. Povedlo, bylo jasno, ulovil. Na rozdíl od dneška včetně skvrnitosti fotosféry.

 721. Žáby zrovna nepadaly… ovšem to je Amerika, země neomezených možností.
  Najmenej 2-tisíc snežných husí padlo mŕtvych z neba nad americkým štátom Idaho. Vedci sú presvedčení, že je to následok vtáčej cholery. Tisíce husí leteli do svojich hniezdisk na Aljaške. Informáciu priniesla agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu tamojšieho ministerstsva rybolovu Gregga Losinského.
  “Jednoducho spadli z neba,” cituje Losinského agentúra. Mŕtve vtáky videli desiatky pracovníkov a dobrovoľníkov, ktorí pracujú v oblasti. S poverením úradov odstraňovali ich mŕtve telá. Najviac ich bolo v blízkosti vodných plôch a v chránených oblastiach s voľne žijúcimi živočíchmi.

 722. Aha, nicckname,
  takže koho propustili z práce, a žije z almužny, takže je zvýhodněn, a má vyšší životní úrobeň ? 🙂

 723. Při stejné životní úrovni má více času na rodinu, koníčky, zábavu. Ušetřený čas může proložit brigádami, které mu přispějí k životní úrovni více, než kdyby hákoval za 80Kč/hodinu. Jedinou stinnou stránkou takového „života na almužně“ je ztráta pracovních návyků.
  I když – kdo se opovažuje nazvat ty, kteří žijí ze státního nárokového platu, somráky žebrajícími o almužnu?

 724. Samozřejmě že ten, kdo si postaví existenci na tom, že žije z dávek, je sociálně zvýhodněný.

  Nemusí pracovat, vydělávají na něj ti, kdo pracují. Nemusí pro svou obživu vyváíjet žádnou aktivitu – ani jít si sednout někam ke kostelu jako ten žebrák a žebrat nemusí.

  Jeho příjemrozhodně není almužnou.

  Almužna je peníz, který dáte žebrákovi, protože jste se dobrovolně rozhodli, že mu přispějete na obživu. Žebrák taky obvykle slušně poděkuje, nebo aspoň nenadává, že to je málo, protože ví, že by příště nedostal nic.

  Ale dávky pro sociálně zvýhodněné nesjou dobrovolným penízem, který se na základě vlastního uvážení rozhodneš někomu darovat, TY peníze na základě zákona musíš odevzdat státu a stát podle zákona nasype těm, kdo nežijí z práce, ale z povinné a často nedobrovolné „solidarity “ druhých.
  A pobírači rozhodně nepoděkují, spíš řvou, že to je málo.

  Proto nejsou sociální dávky almužna.

 725. To mám nejradši, když mluví o nezaměstnanosti pražáci, kde nezaměstnanost není a ani nebyla 🙂
  Ach jo.
  Majdo, ona je na těch dávkách fůra lidí, kteří celý život pracovali, pak tu práci najednou ztratili, a nikdo je nezaměstná – třeba proto, že je jim 55….

 726. Tak jsem se dočetl, ze pražské velikonoční trhy letos ještě více položí akcent na staročeské zvyky.
  Jako první akce bude na Staroměstském náměstí mistrovství ČR v otvírání ústřic….
  To bych videl jako příležitost pro zde momentálně diskutované nezaměstnané : maj čas, šikovné ruce a vostrej nožík a cesta do vyšší společnosti je otevřena.
  A hlavně zachovaj tuhletu traďyci…..

 727. Ano, i takoví se najdou. Ti, kterým stát bral každý měsíc půl výplaty, aby na tom dnes byli stejně jako ti, kteří nikdy nepracovali, protože by to bylo pod jejich úroveň.

 728. AU!
  Klvaňa se zbláznil? Hoďte na něj síť!

  …Mimochodem — v jednom je současná situace užitečná: říkat obsazení Československa Rudou armádou v květnu 1945 osvobození, vyžaduje zavřít oči nad tím, co se dělo v následujících třech letech: posílení komunistů, podrývání demokracie a nakonec puč nastolující totalitu. Nešlo podle mě o žádné osvobození. Rudá armáda Československo dobyla…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tomas-Klvana-pro-PL-Ruda-armada-nas-v-kvetnu-1945-dobyla-Neslo-o-osvobozeni-367135

 729. 867-ale kdyť je to pravda. A ještě předtím Rudá armáda vtrhla na Ukrajinu a do Německa.
  Kdyby Rudá armáda nepřišla, mohl tady být klid, pořádek a vysoká produktivita práce.

 730. Halladine, to není otázka toho, jetsli je nebo není práce, ale životního přístupu.
  Já přece nemluvím o lidech, kteří pracovali celej život a pár let před důchodem práci ztratili nebo jsou nemocní nebo postižení a práci shánějí těžce. Ti vědí, že je vždycky něco za něco.

  Mluvím o parazitech, těch, kdo nebudou pracovat, i kdyby práce byla, dokud je systém bude ochoten živit.
  Ostatně nejsou to jen „nezaměstnaní“ , jsou to i všemožní paraziti, co se žíví politckou korektností, genderem a jinými nesmysly.

 731. Hm, a nebyl náhodou nakonec Hitler padlej bojovník za svobodu?
  Možná by mohl posmrtně dostat metál za hrdinný odpor vůči Rusku a mučednickou smrt…..

 732. Jak se jmenoval ten z Národní politiky, co se v květnu 1945 oběsil? Nebyl to Klvaňův předek?

 733. V podstatě Rusové odsunuli moderní, sociální, ekologickou EU o 40 let.
  Kde jsme mohli dnes být. Tedy my bychom asi nebyli, ale tahle země, tedy euroregion !

 734. 868

  a navíc jsme všichni mohli umět bezvadně německy !

 735. Kde jsme mohli být? No přece v Patagonii!
  Hitler to aspoň plánoval!

  Jen mám takový dojem, že to pochází z jednoho pramene ….. Rusové přepadli Ukrajinu, dobyli Československo a zaútočili na Německo… k blití…
  Po jejich ovoci poznáte je …. Jaceňuk, Fištejn, Klvaňa….

 736. 674-národy přichází a odchází… Nebo se rozpustí v eurokotli. Tedy kromě ukrajinského, tam je národovectví teď povoleno a podporováno (jde samozřejmě o úplně jiný druh vlastenectví než je ruské imperiální negativní záporné).

 737. 874 Rputi, jistěže. Žasnu jaké lži do nás komunisti čyřicet let tlačili. A to jste ještě neviděli protektorátní dokumenty z Terezína, jak luxusně si tam Židi žili. Divadla, koncerty, kavárny, sport. A prakticky žádná práce. A to všechno velkoryse platila Říše. Deutsche Arbeit macht Jude Arbeitfrei. To samé Auschwitz. Rekreační dovolená pro nejširší masy. Sice je pravda, že dědeček se z tamního rekreačního pobytu na poukaz za zásluhy o Říši nevrátil, ale asi úraz při sportu, to se stává. Kdepak nějaký holocaust, bolševický výmysl to je. Jo za Protektorátu bývalo dobře. Těžce pracující dostávali vyšší příděl. Jen kdyby to ty agresívní bolševické hordy z východu nerozbily. Člověk by nad tím až slzu uronil. Kde jsme mohli být!

 738. A ješt byla naše mládež (Ročník jedenadvacet ! a další) posílána na dovolenou do Říše. Klvana by mohl taky nybídnout lehkou práci na Ukrajině … Hnus, Velebnosti.

 739. 878 quivisi, co dovolenou, na vzdělání do elitních německých vysokých škol! A ti Češi, jak se pod vlivem východních bolševických hord v pětačtyřicátém a dále zachovali vůči svým pečovatelům.

 740. 881 skimici, může být. Máš to však potvrzeno z Brusele a odsouhlaseno z Washingtonu?

 741. Skimici,
  co máš furt s tím jarem . Zapalujou se ti lejtka ?

 742. Lejtka? Jak bych Ti to jenom naznačil…

  Starosti mi dělá spíše Rputin 884.
  “Armáda má pro konvoj záložní plán. Provokatéry objede”
  To by mohlo naznačovat změny na silových postech. Místo herce Sropnického je připravován pragmatik Martin C. Putna?

 743. Skumici 🙂

  pro samou fráninu zapomínáš česky. Objede není ojede :-D. To už bych se nad tím Putnou Zamýšlel taky. 🙂

 744. Jakýpak naznačování. Kdyby to byla pravda, klidně napiš třeba “ Hučí mi v klacku jako včelín v době sběru pylu 😀 😀

 745. Rputi,

  zapaluje se mu hlava ? Nebo mu dokonce hučí v hlavě ?
  Ts,ts,
  Tak to už je vážné ! 🙂

 746. Se klidně přiznávám, Halle, že mám v češtině reservy. Třeba mě dokážou rozhodit i recepty na vaření. Konkrétně výraz obdělal. Obdělat maso na svíčkovou třeba … Já bych to asi nejed, ale to jsou holt ta tajemná zákoutí českého jazyka.

 747. Skimici,
  je to s tebou fakt vážné . Přidávat slovesům , popisujícím seriózní pracovní činnost všeliké, nedej marx i sexuální významy , je na pováženou !

 748. Halle – upřímně, pod výrazem „něco obdělat“ mi nenaskočí nic sexuálního, dokonce ani marxistického. Jsou to patrně osobennosti češskoj nacionálnoj kuchni …

 749. Obdělat = opracovat. Fakt je , že i mi se to v gastronomii zdá poněkud mimo, možná zastaralé. Ale to je spíš Rputina parketa.
  Ale že bych kvůli tomu slovesu něco nezblajzl – toho bohdá nebude.
  Jak kuchař mluví, je mi metr dvacet kolem krku, hlavně aby to bylo jedlé.

 750. Mimochodem, nezahlédl někdo v TV reklamu na novou ruskou verzi stalingradu ?
  Někdy teď by se to mělo hrát, ale nepamatuju si stanici

 751. Halladine, dobrý večer.

  Ten Stalingrad (nově natočený r. 2013) dávají v sobotu 28. 3. na slovenské TV JOJ v 20:30 a opakují to v neděli 29. 3. na TV JOJ Plus v 22:35 hod. Takže někde na kabelu…

 752. skimici, „obdělat maso“ jsem snad v životě neslyšela a řekla bych, že jde spíše o chudobu slovníku, či úmysl zahrnout veškeré činnosti s výrobou svíčkové souvisící – očistit, prošpikovat, naložit…
  Obdělat se dá snad pole či zahrada, svíčková těžko… 🙂

 753. Dík, Bohouši,

  jsem kousek od Slovenska, takže JOJ i Joj plus normálně
  No, stáhnout z netu se dá taky, ale zadarmo je to hodně pomalé.

 754. >> Rput
  Já znám výraz „obdělat“ ve významu rychle tepelně upravit před další – již pomalejší – tepelnou úpravou. Příklad „obdělat maso“. Ostatně do obdobné oblasti patří třebas „zarazit oběd“ ve významu „postavit na oběd“ – což samo o sobě by puristé asi zamítli.

 755. Rputi,

  obdělat se dá ledacos.
  Dialog z Tisícročné včely “ Ženu aj vinicu má dobre obrobené“ 🙂

 756. >>dvd, v tomhle smyslu bych řekla „nechat zatáhnout“ – prostě rychle opéct, např. roastbeef.
  Zarazit oběd jsem neslyšela v životě.

 757. skimici, evidentně „volná tvorba“ autora. Mělo by být osmahnout, orestovat…

 758. Zarazit oběd jsem taky nikdy neslyšela, ale obdělat maso v tom smyslu jak to myslí dvd jsme říkali docela běžně.

 759. … 907 možná nějaký východočeský až valašský zavlečený germanism?

 760. to asi ne, skimici, rodiče byli pražská náplava a východočeským dialektem nemluvili.

 761. Samozřejmě znám i výraz „obdělávat půdu“ a bez potíží ho interpretuji aniž bych měl křečovité představy, že kvůli tomu někdo v noci leze po žebříku nahoru 🙂

 762. A z toho taky plunula moudrá úvaha: Kdo obdělává půdu mou, šetří pluh můj.

 763. Ahoj!
  Skimici ad 886 – tam je výslovně napsáno “ oBjede“ a ne vojede!! 😀

 764. nojo… mám to napřed dočíst…

  Noa všimli jste si, že francouzi se svojí Peticí výrobců svíček v Bruseli uspěli a kromě slunečních a větrných elektráren bylo dnes vypnuto i slunce?
  A navíc se to prý , na jejich podporu, bude ještě opakovat…

 765. Dobré ránko!

  Velikonoce se blíží, zázraky se dějí, skály pukají, hrobové se otvírají a Keller přednáší v Klausově institutu a Weigl ho chválí ….

  Dlužno říci, že přednášel o blbosti multikulturalismu a myslím, že hlavně by neměla zapadnout tato věta:

  „Nekvalifikovaní migranti znamenají podle něj zátěž pro ekonomiku. „Naopak ti kvalifikovaní dají před ČR přednost zemi s vyššími výdělky, jejíž řeč znají,“ uvedl europoslanec.“
  http://www.novinky.cz/domaci/364753-keller-kritizoval-multikulturalismus-sef-klausova-institutu-mu-pritakaval.html

 766. Ministerstvo propagandy EU – to bude prča, když tak na to koukám, jak to pytlíkujou! 😀

  …Jeden z úředníků EU pro agenturu Reuters uvedl: „Do konce března se sejde tým odborníků na propagandu, který vypracuje plán, jak bojovat s dezinformační kampaní Kremlu namířenou proti Ukrajině i jiným evropským zemím.“…

 767. No jo, zákeřný Kreml už poslal svého agenta Kolomojského v doprovodu ozbrojenců do firmy UkrTransNafta. Demokrati mu ji chtěli sebrat. Nebo možná naopak – demokrat Kolomojskyj se brání úkladům agenta Moskvy v hávu ministra energetiky?

 768. 919 Rputi
  Chteji zridit novou funkci v komisi? Kommissar für Volksaufklärung und Propaganda. Němci jsou pečliví, nic nevyhoděj, urçitě v archivech něco použitelného najdou.

 769. Proč se nad tím pozastavovat? Ulrajina je přece demokratický stát, dodný přivinutí na prsa demokraticky nevoleného prezidenta EU Tuska.

 770. Foundry,
  na Ukrajině teď bude ring volný. A bude to maso! Kdo má zlatý bochník? 😀

 771. Kolomojský to nemá lehký, na Krymu mu prý znárodnili 150 firem

 772. Tak se mi ozvala bejvalka, u nich ( na slovensku)to připojení na berňák začne fungovat.
  Už prodělali školení.
  Bude jí stačit komp, tiskárna a připojení na net přes mobil. Registrační pokladna není nutná.

 773. Matzurko,
  už jsem to tu psala asi před rokem.
  Ukrajina je v období raného feudalismu. Vzpomeň počátku Přemyslovců. Od východu Kumáni, od západu Frankové s pravou křesťanskou vírou a hoši Přemyslovský se navzájem vraždili, kastrovali a oslepovali, popřípadě si stihli vyvraždit Slavníkovce atp…..

 774. 927 Martin TT
  To vypadá hezky a pro děti to musí být od počítačovýh her příjemná změna. To udělali ten typ kde se nepoužívají žádné hřebíky a železné spojovací materiály a drží to jako skládačka? T zn že to prostě rukama teď rozeberou a zase poskládaj v hoře?

 775. skimic – ano. Vloni skládali roubenou studnu a pak ji rozebrali a postavili na budoucím místě tsarí skládky, které nadšeně říkají „Skanzen“. V zimě, ještě na sněhu, složili vedle našeho domu tuto salaš a tento víkend se stěhuje. Včera byl úklid na budoucím místě a převoz dílů. Dneska po ránu nakládali šindele, impregnační oleje a slivovici (našu).

  Mezi naší a sousedovou zahradou není pevný plot a tak některá naše vybavení a nářadí slouží dobrému účelu. Za odměnu bude na střeše šindel s naším jménem.

  Po obědě dokonce přiložím ruku k dílu, dopoledne využívám slunce na zahradě k jarním pracím.

 776. 932 Martin TT
  Jsou šikovní. Ten typ staveb znám z Oravské lesné a mám pro ně slabost.
  Studnu maj, salaš taky. Jaké mají další plány? Pro zvýšení komfortu tělesného a duševního mě kadibudka a kostel.

 777. Skimici ,
  ještě hospoda a dům s láryněmi nehanebnými, a bude to komplet 🙂
  Když je řeč o zvýšení komfortu 😉

 778. Dobré ráno,

  skimici, na tej fotce je krásně vidět, jak ta skládačka funguje. Jak z učebnice 🙂

  Kostel sice nebude, ale kaplička ano.

  Halladine, na co Ty hned nemyslíš…. 😀 no jo, on je první jarní den, to dělá se staršími pány divy.

 779. 935 Halle
  Pokud do toho krásného tichého místa doporučuješ doplnit i stavny základní občanské vybavenosti (hospodu a bordel) tak bych navrhoval zároveň rozpracovat i cintorín.

 780. 936 maYdo
  Jaká kaplička? Bořek Šípek dostal nový grant?

 781. probůh, skimici, přestaňte malovat bubáky na zeď, nebo s pravdoláskaři proberou a budou tam cpát lavičku václava havla. A za jejich to nebude, na to vemte jed.

 782. To je ono maYdo! Ta stavení co jsme tam s Hallem nafabulovali by v Ekoparku Trhovisko mohly vytvořit jakési náměstíčko. Tam by mohla být kašna s bustou a lavička, takové malé forum, kde by se mladí setkávali a diskutovali.

 783. Jo, skimici, a Sekyra by to zatáhl. Možná že kdyby za to přikoupil Halíkovi nějakej titul klobúcký univerzity, tak by to ten i svěcenou vodou vykropil.

 784. Nemá to ten Porošenko jednoduché!

  … I když Porošenko Kolomojského odvolá, ten díky svému bohatství a vlivu na dobrovolnické oddíly nadále zůstane vlivnou figurou. Když o někom prohlásí, že je to „ruský rozvraceč“, tisíce ozbrojených lidí ho poslechnou už kvůli tomu, že je schopen je lépe vyzbrojit a zaplatit než vláda v Kyjevě. Kolomojskyj je příliš chytrý na to, aby se pouštěl do vojenského převratu, píše Bloomberg, ale jen stěží se nechá od Porošenka sekýrovat…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/364910-ukrajinsti-oligarchove-se-zacali-mezi-sebou-prat-o-moc-tvrdi-agentura-bloomberg.html

 785. Zdá se, že US Army při Dragoon ride fakt bude testovat únikové trasy, kterých bude třeba jako soli po vítězství nad ruskými okupanty v Pobaltských republikách.
  USA zatím sublimuje z další pozice po vítězném boji s jemenskou odnoží al-Kaidy AQAP. Posledních 100 US vojáků z Jemenu utíká… hm…. ehm… vyklízí pozice v těchto dnech a jak je v tomto století zvykem, ponechává za sebou zemi na pokraji občanské války.

 786. Ptakopysku,

  takhle zprasenou PR akci, jako je průjezd konvoje přes ČR, jsem už dlouho neviděla! 🙂

  Místo, aby se normálně řeklo, že projede konvoj, začne se vykřikovat cosi o odstrašení a bratření.
  Když se podaří nakrknout dostatečné množství lidí, takže se tito začnou ježit, začne se vyhrožovat „objezdnými trasami“ a naší povinností připojit se k zastrašování, čímž se podaří aktivizovat dosud spící buňky občanských inicativ, které oznámí plánování protestů proti bratření!
  Pak do toho hamstne Klvaňa s tvrzením, že nás dobyla Rudá armáda a přidá se Šafr, jenž hodlá organizovat protesty proti protestům.
  A do toho „duní z jícnu temně“, že ti, co nejdou s námi jdou proti nám a všechny, co jsou proti konvoji, patří zavřít až zčernaj!
  Teda takhle souzi, sme si teda tu demogracyji nepředstavovali!

  Tak si myslím, jestli už není na čase toho blbnutí nechat?

 787. Ale notak, Rputi!
  Musíš to vidět z globálního hlediska a historického vývoje.
  Základním historickým milníkem je, že KS nevyhrál presidentské volby a vyhrál Zeman.
  no a pak už to jede…
  – ta partička, co na staromáku organizovala „pražský majdan“ se(dvakrát) setkala s totálním nezájmem.
  – červené karty a vajíčka na Gaucka také nezabraly, naopak Zeman získal na popularitě.
  – návrh na obžalování Zemana z velezrady také nebudí naději na pozitivní výsledek…

  No tak bylo třeba vymyslet něco, co národ zvedne, rozvášní rozdělí a povede ke změně presidenta a vlády.
  Oznámit 15.3. vjezd a průjezd spojeneckých vojsk do ČR by mohlo být vhodnou příležitostí.
  a) pokud to vymyslel někdo ve štábu NATO, svědčí to o naprostém nepochopení historických souvislostí a mentality Čechů.
  b) pokud to vymyslela nějaká česká skopová hlava a NATO to navrhla, svědčí to o záměru.

  Pokud záměrem mělo být zvýšení lásky a nadšení k USA a NATO, platí ad a).
  Pokud záměrem měla být změna politické situace ve prospěch pravdy a lásky, platí ad a), protože výsledek bude opačný a posílí komunisti a národovci.
  Vyhrožování až dvanáctiletými tresty za házení vajíček, pokud na tom obrněnci nepojede Zeman( pak je to beztrestné), to napětí jen zvyšuje.Stejně tak řeči o tom, že ti vojáci a konvoj budou podléhat českým zákonům… prdlajs! Jsem dost přesvědčen, že američtí vojáci všude na světě podléhají jen svým velitelům a za všech okolností zůstávají v jurisdikci USA, ať způsobí, co způsobí. Do jurisdikce států, kde něco způsobili se nevydávají.

  Jsou holt lidi, kteří nepochopí, že spadlé mosty a poničené silnice (protože z oznámení plyne, že pojedou NEJENOM kolové transportéry) lze „snadno“ opravit, ale škody vzniklé na myšlení lidí opravit nelze.

  Asi ten herec dostal nějaký neúplný scénář a holt nemá kvality R. Reagana…

 788. Šumaváku, mám takové tušení, že by to záměr mohl být.
  Přece není možný, aby byl někdo tak blbej!

  A když tuhle Putna mlátil putnou, tak mezi tím vykřikoval, že takový by měli přijít k zavření. Myslím, že dobře věděl, že ho nikdo neokřikne…

 789. … No a teď by podle bězných scénářů o vrtění psem mělo dojít k zavraždění nějakého populárního opozičního politika – napadá mě třeba pan profesor Putna, ale myslím, že i to by lidem bylo putna. 😉 😀 😀 😀 😀

 790. Ve skutečnosti jste banda ruských špiónů, tak se nevymlouvejte !
  Spořádanej občan se radši mýlí se stranou (ehm USA) než by měl proti USA pravdu !
  A myslím, že zase bude nutné vydat poučení z krizového vývoje !
  A protrhat ten plevel ve společnosti ! 😀

 791. Šumaváku, nj, ale když Putna moc populární není.
  On je jim putna i živej. Jako mrtvolu ho tipuju tak na jednu úvodní stranu v Blesku. 🙂

 792. Rputi,
  nojo, ale to by se muselo nějak domluvit, že žádné celebritě zrovna ten den nevykoukne z výstřihu ňadro. Protože to by mělo přednost.
  Ledaže by Putnu někdo přeříz‘. A je úplně jedno, zda by ho přeřízl při předklonu u vysypávání tříděného odpadu do kontejneru, nebo na cirkulárce. Možná ta cirkula by dala dva dny na titulce.

 793. Ptakopysku,

  Pražský masakr motorovou pilou ? 😀

 794. ptakopysku, ta cirkulárka by se na Zemana svést nedala!
  To spíš paraple. Vniknout a otevřít! 🙂

 795. (945) Jo, je načase. Schválně, jestli to vydržíš.
  (946) Zeman dost překvapil, konvoj pochválil. 😛

 796. Ale fuj, Rputi !

  Děláte tu z toho porno pro gaye !
  😀

 797. Hlavně když mi chutná,
  putna je mi putna. 😀

 798. Halle, já myslím, že tento způsob vraždy by zmát i CIA! 🙂

 799. Dobré nedělní ránko!

  Doporučuji P.T.čtenářstvu velmi dobrý rozbor situace kolem UKrajiny od J.Weigla.
  Jen v jednom bych si dovolila ne zcela souhlasit. Po rozpadu Sovětského svazu Západ „usnul na vavřínech“ a veškeré další dění nebylo už určováno západními principy svobody a demokracie, ale umožnilo aby malá skupina lidí zasahovala do dění podle principu jediného – maximalizace osobního zisku, bez ohledu na cokoli.
  Jak už kdysi psal V.Klaus – Československo jsme museli rozdělit rychle! Jinak by přišli lidé jako Albrightová a začali nám „radit“.

  … „V této situaci i Západ prošel změnou k horšímu, za studené války bránil svobodu všech zemí světa a jejich tradiční život proti ambicím komunistických revolucionářů, kteří chtěli měnit svět. Po svém vítězství jakoby Západ převzal ambici poraženého nepřítele a začal se snažit učinit celý svět šťastným podle západních principů. Výsledky jsou katastrofální….
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Jiri-Weigl-Ukrajina-jako-Rusko-2-Snaha-Zapadu-udelat-svet-stastnejsim-Katastrofa-367006

 800. zdravím!
  (944) ptakopysku, k tomu boji USA v Jemenu:
  „V Jemene, sa USA stratili zbrane za pol miliardy dolárov.
  Americké ministerstvo obrany sa priznalo, že nevie o osude vojenského materiálu v cene 500.000.000 dolárů, ktorý bol dodaný do Jemenu na vojenskú pomoc. Vojenské vybavenie, zbrane a strelivo sa malo dostať do rúk iránskeho šiitskeho hnutia Al-Husi ale skončilo v rukách militantov, „Al-Kájda na Arabskom polostrove“ (AQAP).
  Pred niekoľkými dňami, americký kongres schválil mimoriadne vypočuvanie na túto tému. Pentagon priznal, že nemajú tušenie, kde sú zbrane a ďalšie vojenské vybavenie , newsru .co.il citovalo Washington Post.
  „Dospeli sme k záveru, že to všetko je navždy stratené,“ – podľa zdrojov vo Washingtone, Pentagon sa vyhýbal tomu, že vojenská pomoc je na neznámom mieste.
  Medzi stratenou technikou je – 1 dopravné lietadlo CN-235, dve ultraľahké lietadla Cessna-208, 2 hliadkové člny, 4 transportné vrtuľníky Huey, 4 malé bezpilotné dopravné prostriedky, 160 obrnených Humvee, 1.250.000 nabojov rôznych kalibrov, 300 prístrojov pre nočné videnie, 250 nepriestrelnych viest, 200 pištoli Glock, a 200 útočných pušiek M-4.“
  http://warsonline.info/yemen/v-yemene-propalo-amerikanskoe-oruzhie-na-polmilliarda-dollarov.html

  Nelze tedy vyloučit, že těch „pár obrněných Strykerů“,které budou projíždět českou kotlinou, skončí někde u nějaké hospody na Cínovci , a vojáci dojdou na hranici s Německem pěšky … 😕

 801. To se neztatilo, to iniciativní armádní podnikatel prodal — viz Hlava XXII

 802. Mno,
  zdá se, že USA už vyzbrojilo všechny teroristické organizace, co jich jen na světě je, takže válka může začít….
  Že by mne to těšilo, nebo to považovala za vrchol strategického plánování, tak to snad ani ne.

 803. westíku,
  zajímavé. Živě si dovedu představit, jak dopadnou dodávky vojenského materiálu na Ukrajinu.

  P.S.
  už fungují nějaké západní humanitární aktivity na Ukrajině?

  Halle,
  až se vyhajáš – tohle je pravá ukrajinská sranda: https://www.youtube.com/watch?v=G4X_C5vIeMQ

 804. Ptakopysku,

  jsem dávno vzhůru !

  No a s tím BVP jsem jezdil líp – a to jsem neměl řidičák !:-)

 805. A na tom ukrajinském BVP se mi moc líbí to sofistikované přídavné pancéřování. 😀

 806. Rputi,
  v tom článku je podle mě úlet ve tvrzení, že ukrajinské letectvo zlikvidovala ruská PVO střelbou z ruského území. To by muselo být jak v Hospodě na mýtince: Vystřelíš-li, nedostřelíš. A dostřelíš-li, netrefíš.

 807. Ptakopysku, to je spoléhání na milost boží, potažmo na to, že to čtou lidi jako já, kteří o střelbě z PVO vědí houby. 🙂

 808. Rputi,
  Igla má dostřel 5 km
  Pancir-S – 12km
  BUK – 20 km

  Delbaceve je třeba od ruských hranic přes šedesát kilometrů daleko.

  O tom, že by byl BUK nasazen, nejsou žádné důkazy. Stejně jako o tom, že by se střílelo zpoza ruských hranic.

 809. 964 ptakopysku, jednoznačně to zavinil řidič auta, který nerespektoval tamní zvykové pravidlo, že větší, nehledě na to, že armáda a tedy panstvo, má přednost a včas se neuhnul do pravé škarpy.

  967 Halladine, jako představný pancíř proti kumulativním střelám můžeš použít prakticky cokoli. Tohle je ekonomická verze „Nas mnógo“.

  961 Westíku, noční vidění by bodlo.

 810. Dobrí dopoledne,

  tož, rputi, Weigl nepíše nic objevného. Snaha učinit celé lidstvo šťastnější podle svých představ vede vždycky k průserům.
  Společnost, která by zaručovala, že by byli všichni štastní a spokojení, je a zůstane utopií.

 811. Mě na tom videu fascinuje ještě jedna věc. Tady na Podblanicku byla válka naposledy v Květnu 1945 a pak tudy pár tanků projelo v osmašedesátým. A silnice máme daleko víc rozflákané, než jsou ve válkou zmítané Ukrajině.

 812. Hlavní vojenský prokurátor UA Anatolij Malios si postěžoval, že ztráty ukr. ozbrojených sil, utrpěné mimo bojové akce, se padesátinásobně zvýšily. Příčínou je podle něj pokles vojenské discipliny a opilství. Konkrétní čísla neuvedl, ale poznamenal, že jsou značná.

 813. Baubo, ono to taky absolvovat střízlivej se asi nedá.
  A když není co jíst…..

 814. opvšem jen jestli to s ní nedopadá jako s těmi US zbraněmi v Jemenu 😉

 815. Dano,
  jo, jeden sobotkův konvoj, doktoři v tísni myslím operují i na povstaleckém území a věnovali asi jedenapůl mega, charita dala 4 mega. Kapky v moři, ale zaplať oligarcha za ně…
  Já jenom, že jsem registroval jejich stesky, že chybí zdravotnický materiál (co si budeme povídat, jeden Sobotka to nevytrhne), že chybí personál, že chybí prostě všechno a že velké nadnárodní organizace se nikterak neobjevují a neprojevují. Tak čučím po českém netu a zpráv o pomoci trpícímu obyvatelstvu v zimě jako šafránu.

 816. Předevčírem jsem se tak trochu blomcal v jihočeským a jihomoravským kraji. Bezkonkurenčně největší piráti za volantem šoféři oktávek. Tuplovaní s pražskou SPZ. S velikým odstpem za nima jsou audisti. Předjíždět s koncernovou naftou kamion s návěsem do kopce, když proti jede druhej kamion, předjíždění na plný čáře, překračování rychlosti v obci minimálně o 30 km… naprosto běžná denní činnost oktávkáře v dechtu.

 817. Snad po peti letech se trochu omylem divam na Partii.
  Je tam Kovačik a ten hérec, co hraje ministra války. . .
  Mno. . .kdyz ho tak posloucham, nevite, kde se daj koupit ty bílí kapitulační prápory?
  Jinou smysluplnou investici do armady pod timhle vojevudcem nevidim.

 818. (971),(980) Schumi, prohlašuji na svou čest, že nevím, kde ty US transportéry, jakož i přístroje na noční vidění (dokonce ani ta US letadla) v Jemenu jsou 🙁

  Jinak mne docela zaujal boj oligarchů na Ukrajině- něco jako „válka Titanů“ 🙂
  Inu,pravdou je, že mezilidské vztahy jsou tam strašně narušené a nedůvěra je obrovská ….. 😕
  A tak Kolomojski zablokoval Porošenkův účet- a mobilizoval svou smečku …….. 😕
  http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/19545-na-ukrajin-propuka-valka-oligarch
  http://tsn.ua/video/video-novini/uchorashniy-skandal-u-naftoviy-kompaniyi-viklikav-burhlivu-reakciyu-ukrayinskogo-politikumu.html
  http://ukrnews24.com/kolomojskij-zablokiroval-scheta-poroshenko-na-50-mln-dollarov-ssha/

 819. Mmch. Válku Titánů dávali včera. Vypnul jsem u toho zvuk a mohu konstatovat, že film se stal mnohem snesitelnějším a speciální efekty lépe vynikly.

 820. (985) já se, ptakopysku, na televizi nedívám už 5 let; od té doby se můj život stal nějak snesitelnější a hodnotnější … 🙂
  Mne spíše zaujalo, že JAHVE své vyznavače (oligarchy) na Ukrajině ještě nepotrestal…..možná je už v důchodu…. 😕

 821. 981 ptakopysku, z části je to tím, že Octavia je nejrozšířenější „dospělé“ auto. Pražáci nejsou homegenní skupinou. Třeba zkoumat, jak mnoho jde o pražáky usedlé, rodilé v ixté generaci, nebo o specifickou část pocházející z čerstvé a agresívní náplavy.
  A z části proto, že vehikl v mnoha případech je projevem osobnosti řidiče. Způsob jízdy odpovídá způsobu života. Jak kdo se chová na silnici tak se chová i obecně.

  983 Šimone, že si děláš takové násilí a ausgerechnet v neděli.
  Je to ještě jednodušší. Nemaje nepřítele, který by nás chtěl vyhubit, zotročit, oloupit, není před kým kapitulovat. Míním nás, poddané. To jen naše vrchnost pokládající se za majitele státu, se obává, že by mohla být vyměněna za jinou.
  Ostatně, jestliže poddaní mají na to aby svůj čas marnili takto, je jim houby zle.

  Lítám z jednoho do druhého, klohním hmotu na milánské špagety, učím se zrcadlovku a brnkat na kytaru Enterteiner, tedy pro začátečníka samouka, relativního sluchaře, prakticky neovládajícího noty v potřebném reálném čase, onen jakžtakž zvládnutelný hlavní part,což s ohledem k tomu, že brnkat se po chvilkách samoučím od půlky ledna, je dřina. Na oceňování odborných kvalit zdejšího ministra války mi kapacita nezbývá. Nehledě na to, že relativně brzy bude vystřídán jiným ministrem války aniž bych to zaznamenal v praxi jinak než podle novin(k)ových titulků.

 822. westíku,
  ne všichni oligarchové se hřejí v paprscích přízně Jahveho. Když si najdete, o kolik který z oligarchů díky konfliktu přišel… Třeba Achmetov přišel 4 miliardy USD, celkem sto nejbohatších Úkáček přišlo o 13 mld USD.

  Mě to tedy jako trest boží docela připadá.

 823. Schumi – (tohle na sobe nemohu nechat) – cekal jsem na Receptar 🙂
  Jinak s tebou souhlasim – je to JEJICH problem.

 824. Schumi,
  zkoumat netřeba. Pokud se ti za zadek pověsí stříbrná oktávka s pražskou espézetkou, je třeba být ostružinatým. Člověk pak může být v lepším případě příjemně překvapen.
  Já bych tedy oktávku nechtěl. Při převzetí klíčků muset podepsat slib, že předjedu každé auto mimo silnějších koncernových, bez ohlížení se na stav vozovky, provoz, či počasí, je na můj vkus poněkud přespříliž adrenalinová záležitost.
  Já raději jezdím jak se mi líbí a úplně mi stačí, když vím, že v případě nutnosti tlápnu na plyn a auto vystřelí jak z praku. (Pravda, s vteřinovým až dvouvteřinovým zpožděním) Nemusím si to dokazovat u každého auta, které potkám. 🙂

 825. 986 westíku, v důchodu je přinejmenším od roku 1933. Pokud se tu a tam projeví, pak jen jako prduch. Ostatně co je mně do toho, já si ho, toho jejich Barbuchu, nevymyslel. Jakého si vymysleli, takového ho mají.

 826. ptakopysku,
  mně zas připadá, že mamonili, tedy zlobili, a proto na ně seslal slepotu a válečnou lítici.
  Ono když se Kolomojskij rozhodnul své statky na Krymu nahradit jinými, pohříchu však již vlastněnými… tak Achmetovi, kterej nedal dobrovolně, ten Donbas aspoň rozflákal… Slováci by měli být ve střehu, neboť řečený Ihor prý projevil zájem o těžbu břidlicového plynu na Slovensku…
  Mario Puzzo by mohl napsat další mafiánskou sérii.
  Ale těch normálních, obyčejných lidí, je mi líto. Docela i věřím, že je jim jedno, který oligarcha bude gubernátorem, jen když jim přestanou lítat granáty zleva-zprava.

 827. Jo,
  a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet soudní řízení na britských ostrovech. Tam totiž tak často prokurátoři z oken v devátém patře nepadají.

 828. Rusové mají s britskými právníky ty nejlepší zkušenosti. Dokonce i britští notáři jsou u Rusů ve vážnosti a věci, na kterých opravdu záleží, si u nich ukládají. I přes ujišťování martinaTT o vysoké kvalitě české notářské úschovy. 🙂 Evidentně to platí i o ukrajinských občanech.

 829. 982 Šimone K
  Já jsem se zase potěšil, když jsem před chvílí u poobědní kávy na monitoru zaznamenal Orgasmus Václava Moravce – není to ani pět minut, kde se nad tématem zpřísněného dohledu nad řidiči (záminka – prasáci kamioňáci za jízdy objedvají) dostali až k tomu, že používání hands free rozptyluje stejně jako nehandsfree a svačení a komunikace ve vozidle, prostě rozptylování se. A on asi třikrát vykřikl jako v Tankovém Praporu:
  Jak je to MOŽNÉ, že nejsou tyto věci v České republice zakázány!? Jak je to MOŽNÉÉ.

  Já se ptám – jak je k.rva MOŽNÉ!!! že musím toto PLATIT. Jak je to MOŽNÉ!!! že může hýkat takové hovadiny aniž by kameraman vlivem nausey nezkolaboval a přenos tím nebyl narušen!!!

  Ostatně . řešení je zcela jednoduché. Každé auto bude muset být vybaveno kabinkou pro řidiče jako u starých taxiků, akorát přibyde příčná zvukotěsná příčná přepážka směrem ke spolujezdci. Mobily budou plošně uprveny zby z nich nebylo možno volat, nově přibyde povinnost je nosit, to kvůli zajištění sledování pro dobro občana, jakož i možnost příposlechu bude muset být aktivována.

 830. 990 ptakopysku, je to náročné, ale naučil jsem se lepiče ignorovat. Pořád jedu stejně. Jestliže má potřebu jet rychleji než je dovoleno, případně než jak já pro sebe považuji za bezpečné, je to jeho problém. Zajisté, že on má svoji potřebu. Jenže já také. Moje potřeba je pro mně ne významnější než jeho potřeba, ale jediná. Bez ohledu na to, že je si myslí, že má reflexy jako pilot F1, že jeho auto stojí na fleku a nejen z té příčiny, ale i obecně se domnívá, že je rovnoprávnější než ostatní a podle toho se tak chová, protože si nepořídil takové auto aby jezdil pomalu jako ostatní. Snažím se dodržet předpisy a nijak mu nepřekážet. Když mě chce předjet, ať mě bezpečně předjede a už je v zadeli. Ale ať neočekává, že mu v devadesátce, na plné a při provozu v protisměru uhnu do pankejtu. Ale to už se kontraproduktivně opakuju a jsem debilem v očích těch, pro které předpisy neplatí proto, že mají reflexy pilota F1, jejich auto brzdí na fleku a jejich čas je vzácnější než můj.

 831. Halle,
  nechci se hádat, ale těch 30 km má až ta poslední generace, ne? Nechce se mi věřit, že by jí někomu půjčili na hraní. Jedině snad v rámci vševojskového testování.

 832. 994 ptakopysku víš proč? Protože jsou britští. Vážnost a síla tradice. Což si nechají zaplatit. Spor takových oligarchů je právnický Klondike.

 833. Opilý ukrajinský prezident Porošenko daroval fotbalový míč beznohému invalidovi – vojákovi z takzvané „ATO“ (antiteroristické operace), voják z 95. brigády ukrajinské armády bojoval v Donbasu.
  Porošenko také vojákovi věnoval hodinky. Všichni přítomní předávané dárky vítali bouřlivým potleskem. Porošenko byl velmi veselý, jeho tvář zčervenalá, zdá se, od předtím vypitého alkoholu.

  Porošenko se postaral o rozšíření lidových rčení: k používanému „To je mi platné, jak mrtvýmu zimník“ nebo „To je mi platné, jak porodní bábě kulomet“, přibylo „To je mi platné, jak beznohému fotbalový míč od Porošenka“.

 834. (988) hmm, ptakopysku, tak jsem se dočetla, že Rinat Achmetov je Tatar, takže do působnosti JAHVEHO nespadá; Alláh pak má tolik práce na Blízkém a Středním východě, že sám neví, kde mu hlava stojí,a aby se staral o nějakého Achmetova, na to nemá čas … 😕

 835. Matzurko,

  nechápu, proč by britskej notář s ukrajinským , popřípadě ruským klientem nemohl vyletět z okna.
  copak se na něj nevztahuje gravitační zákon ? 😉

 836. westíku,
  Jahve má úplně jiné starosti! Napsali mu z OSN, že Izrael, jakožto jediný stát, porušuje práva žen! 😀 😀
  Blbé je, že v tej kómis, co to napsala, je Írán a místopředsedou komise je president Súdánu, který byl už obviněn z genocidy.

  …Pouze jeden stát ze všech 193 členských zemí OSN porušuje práva žen – Izrael. Vyplývá to ze závěrečné zprávy, kterou v pátek předložila Komise pro postavení žen při OSN. Výsledky Komise, v jejímž předsednictví sedí Írán nebo Súdán, Izrael označil za pokrytectví a zaujatost…
  http://echo24.cz/a/wBsyG/jediny-stat-porusujici-prava-zen-izrael-zni-z-osn

 837. A proč nestačí ty cvičné hlavice?

  …„Armáda USA během manévrů zaměřených na ochranu polského hlavního města nasadila protiraketový systém Patriot vybavený poprvé nejen cvičnými, ale i bojovými hlavicemi,” uvedla v neděli televize TVN24 s odvoláním na informace od plukovníka Grega Bradleyho ze 7. pluku protivzdušné obrany USA…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/364939-americka-a-polska-armada-cvici-s-patrioty-protivzdusnou-ochranu-varsavy.html

 838. Tak prý si máme opatřit atomovku!

  Tedy míněno nikoliv Temelín, anobrž bombu, píše to pan Mgr Dolejší na Blistech. Jinak prý Putin vyžene Američany z Evropy a finladizuje si Evropský polostrov.
  Dobrej magor pan Dolejší – jestli ono se nejedná o šíření poplašné zprávy? V tom lepším případě. V tom horším je to zralé na zavřené oddělení psychiatrické léčebny.
  http://www.blisty.cz/art/76886.html

 839. Dolejší je cvok, a ten jeho článek je plnej nesmyslů

 840. No, on by to za ty prachy asi nikdo jinej nevzal 🙂

 841. Šimone, nutno udržovat útěkovou vzdálenost. 😀
  Tím víc se Čuldovi divím…

 842. Dobrá večer,

  mně teda zaujalo v životopise pana redaktora, že „V roce 1998 se podílel na založení Iniciativy na podporu EZLN, organizace solidarizující se s politickou reprezentací mexických Mayů“ – See more at: http://www.blisty.cz/authors/736-karel-dolejsi#sthash.LCWOztMA.dpuf

  Můžete mi někdo vysvětlit, prož zrovna Mayové a čím se vlastně taková iniciativa zabývá?

 843. maydo, už ti chybí jen Rotschildovy peníze ! 😀

 844. maYdo,
  iniciativa se zabývá hlavně tím, jak vytlouct prachy z toho, že žijí na místě, kde dřív žili staří Mayové.
  Kdysi jsem o tom četla, s dodatkem, že to geneticky nesedí. Ale proč to nezkusit, že ano… 🙂

 845. Ani enchybí, Halladine….
  Když si představím, kolik lidí by za mnou dolejzalo a otravovalo v naději, že z tej hromady jim něco odsypu….. 😀

 846. 995 skimici, já bych k tomu přidal i pod hrozbou přísné sankce povinnost zdržet se požití alkoholického nápoje či jiné návykové látky po dobu půl hodiny po ukončení řízení vozidla (měřeno od opuštění vozidla. Účelem je aby i následně bylo možno provést kontrolu řidiče zda v době řízení byl či nebyl ovlivněn alkoholem či jinou návykovou látkou. Přísně trestaným přestupkem by bylo i převážení alkoholického nápoje v načatém balení a konzumace alkoholického nápoje osobou, která při sobě má příslušenství vozidla nezbytné pro jeho zprovoznění (klíčky či předmět plnící obdobnou funkci). Uložení toto zařízení by podléhalo obdobným povinnostem jako uložení zbraně. Počínaje rokem 2020 každé vozidlo musí být vybaveno detektorem koncentrace alkoholu v prostoru cestujících, umístěným před řidičem, spojeným se zařízením způsobujícím bezpečné zastavení provozu vozidla při překročení stanovené koncentrace a přivolání policejní hlídky tísňovým voláním. Současně bude zakázán prodej a užívání nemrznoucí kapaliny do ostřikovačů na bázi etylalkoholu či podobně reagujících látek. Stejné povinnosti jako na řidiče se budou vztahovat i na přepravované osoby včetně nájemní přepravy v dopravních prostředcích ve kterých prostor řidiče není neprodyšně oddělený od prostoru cestujících. Způsobilost pro řízení motorového vozidla se omezuje dolní věkovou hranicí třiceti a horní věkovou hranicí padesáti let. Současně je stanovena povinnost podrobit se každé dva roky psychotestům a přezkoušení způsobilosti k řízení, a každý rok ve věku nad čtyřicet let. Tato omezení se nevztahují na ústavní činitele a osoby obdobného postavení v EU, osoby užívající diplomatické imunity, osoby odvádějící na daních ročně více než jeden milion EUR a na Eržiku Lakatošovou.

 847. 1014 Rputi, nemusíš tak daleko. Stačí zdejší iniciativy dožadující se zvíceprávnění však víš kterých, přišedších v posledních desítiletích a žijících na místě někdejších však víš kterých, z nichž naprostá většina nepřežila poslední válku.

 848. maYdo,

  to byla narážka na průpovídku “ Tvoje starosti a Rotschildovy peníze bych chtěl mít “ 😀
  kvůli tvé otázce, proč zrovna Mayové 😉

 849. Dobré ránko!

  Po summitu v Bruselu jaksi ta „nerozborná jednota“ protiruských sankcí dostává trhliny. Což je dobře. Zkušenosti praví, že škrtat sirčičkama u stohu slámy pravidelně končí malérem.

  …Evropští sedláci na protest vyklápí své ovoce a zeleninu před vládními budovami. Ti si uvědomují absurditu protiruské politiky sankcí. Tento pohled s nimi už sdílí i respektované mediální kanály i takové, které vůbec žádné sympatie k Rusku nechovají. Např. 20. března vydal Bloomberg článek zvaný Rusko se i přes sankce vzpamatovává, v němž se praví, že ruská ekonomika zdaleka není zruinovaná a má dobré vyhlídky do budoucna. Podle autora článku Mathew Winklera se ruské podnikání vzpamatovává. Četné ruské společnosti předbíhají své globální konkurenty. Winkler si myslí, že za těchto okolností si mohou jen nenapravitelní optimisté myslet, že by se Rusko mohlo vzdát Donbasu a nechalo jej vyplundrovat krajně pravicové straně ukrajinských nacionalistů Pravý sektor…
  http://www.reformy.cz/zpravy/fascinujici-okamzik-politiky-eu-vuci-rusku/

 850. Dobré ráno,

  Halladine, já to pochopila. Akorát si myslím, že by měla být směrována na dotyčného, co zřejmě nemá žádný jiný problémy, než řešit Maye.

 851. maYdo, dotyčný naopak problémy má – veliký, obrovský a neví si s nimi rady.
  Proto řeší Maye, že neumí řešit své vlastní.

 852. šimone, to nic! To tak kolem půlnoci na některý leze depka. 🙂

 853. No a komunisti namítaj, že se nejedná o přesun jednotek, ale o pobyt. A že tudíž to neměla schvalovat vláda, ale prdlament…No , po pravdě mi to víc než přesun připomíná putovní tábor nějakých vodáků. Kousek se jede, a pak se utáboří.Anebo poznávací zájezd. A to není přesun ani náhodou. Kdy se jede, a jede, a jede.
  A vypadá to , že nás to bude dost stát . Policejní doprovod, atd.

 854. Obávám se, že je jen otázkou času, kdy se toho chytí Babiš u nás.

  Macek:
  „Za pár dnů vejde na Slovensku do praxe neskutečná zhůvěřilost, zvaná „daňová licence“. Podnikatel, který v minulém roce nevytvořil žádný zisk, zaplatí pokutu s názvem „daňová licence“. Ta bude v závislosti na obratu a na tom, zda je podnikatel plátce DPH či nikoliv, ve výši 480 – 2880 Euro..
  Že jste první roky podnikání hodně investovali? Že jste na čas utlumili podnikání kvůli nemoci či mateřské? Nezájem! Budete po zásluze potrestáni, neboť jste sprostí podezřelí z daňových úniků.“

 855. Že zrovna komouši jsou tak hákliví na nějakej „pobyt“v řádu dní. 😀 😀 😀

 856. Schumi,
  neobjevuješ nic nového: převážet alkohol v kabině auta je už prý někde zakázáno a s tím alkoholtestrem to už nějak má i Francie (blíže nevím, auto jsem měl s tamní půjčovny).

 857. Rputi,
  ale tohle už snad bylo v ČR za Vladimíra „zdroje jsou“ Špidly?

 858. >>dvd – já měla dojem, že to neplatilo pro ty, co podnikání pozastavili.

 859. Nějak už s tou češtinou začínám válčit: „z tamní půjčovny“ !!!

 860. Rputi,

  pro pozastavené podnikání to platit nebude.

 861. Ostatně,
  pokud vím, něco podobného je v USA taky.
  Pokud máte určitý obor, a přiznané daně se nějak odlišujou od zisku obvyklého v oboru a oblasti, musíte vysvětlovat.

 862. Ano, tady se tomu říkalo minimální daň. Na tomto fóru to občas připomíná maYda.

  Alkoholtester ve Francii není povinná výbava auta, ale řidiče. Je to finta, jak obejít, že povinná výbava se řídí předpisy země, kde je auto registrováno. Takhle to můžou kontrolovat i u cizinců v cizích autech.

 863. Jo, aby ne. Když jsem platila z celkového ročního výdělku necelých dvanácti tisíc skoro deset tisíc daní, to už se jednomu zapíše do paměti 😀

 864. A jéjej !
  Ukrajinské dobrovolnické prapory opustili frontové linie a zamířili na Kyjev.
  Řada ozbrojených mužů dobrovolnických praporů opustila zónu ATO. Media poznamenávají, že dobrovolníci mohli zamířit do Kyjeva s cílem zúčastnit se konfliktu o Ukrnaftu.
  Na Ukrajině se stupňuje konflikt mezi prezidentem Porošenkem a oligarchou Kolomojským
  Kolomojský nepřímo pohrozil, že pokud na něj a jeho firmy bude prezident dál útočit, přehodnotí svůj vztah k separatistům na východě země, proti kterým bojují i oddíly financované právě Kolomojským.

  Ukrajinské dobrovolnické prapory opustili frontové linie a zamířili na Kyjev.
  Řada ozbrojených mužů dobrovolnických praporů opustila zónu ATO. Media poznamenávají, že dobrovolníci mohli zamířit do Kyjeva s cílem zúčastnit se konfliktu o Ukrnaftu.

  Na Ukrajině se stupňuje konflikt mezi prezidentem Porošenkem a oligarchou Kolomojským
  Kolomojský nepřímo pohrozil, že pokud na něj a jeho firmy bude prezident dál útočit, přehodnotí svůj vztah k separatistům na východě země, proti kterým bojují i oddíly financované právě Kolomojským.

  A co včuleky ? 🙂 Ke komu se přidá EU a Nato ?

 865. Halladine, co je to obvyklý zisk v oboru a oblasti ? To mohl vymyslet jenom úředník a pochopit jenom dentista.
  Každý rok je jiný. Někdy se daří, někdy ne. Obrat nebo zisk není statistická veličina. Tedy ne pro normální lidi.

 866. Soudruhu, vysvětli nám, proč máš jiný než obvyklý zisk (účes, kalhoty). Ta nástěnka ve vchodě by také chtěla opravit. Doslechli jsme se, žes nenazdobil na svátek okna. Vlaječky ti chybí pravidelně. Já to chápu, máš spoustu práce, ale co o tobě mám říct nahoře? Co si řeknou sousedé? Tak co, domluvíme se?

 867. Halle,
  no coby, EU počká, jak se to vyvrbí – třeba ustaví komisi za účelem zkoumání dané situace. Pak se přidá na vítěznou stranu a zpřísní sankce proti Rusku, protože Putin… 😉

  Osobně by Ukrajině zarazila dodávky všeho kromě humanitární pomoci postiženým oblastem.
  Kolomojskij asi tancuje na tenkém ledu, možná v důsledku toho britského soudu ?

 868. Noname, vysvětlím V ám to na příkladě , se kterým mám osobní skutečnost.
  VZP třeba sleduje množství léků, předepisovaných zubaři.
  Není problém hodit to do grafu, pak se stanoví pásmo rozptylu, které se toleruje.
  A co vyčnívá – pošle se kontrola.
  Mi ten graf kdysi na jedné kontrole ukázali – jen zakryli jména.
  Stejně tak výšku faktur, posílaných VZP.

 869. Ono to s tou výbavou vozu bývá ošidné: tak máte-li kolo „na zadku auta“, musí na něm být v Itálii (a ve Španělsku prý také) výstražná tabulka. Rakušané to vědí, ale Němci občas padávali v Itálii do pasti. Výmluva na „vybavení vozidla“ neprocházela – jde o předpis na přepravu nákladů a tam si mohou jednotlivé země předepisovat i nad rámec předpisů EU. Němci občas mívají problémy i v Rakousku kvůli počtu výstražných vest v kabině auta. A počátkem 90. let nějaká balkánská země trvala na tom, že automobil v zemi se pohybující musí být vybaven hasicím přístrojem.

 870. 1024-tuto odpověd jsem čekal.
  Máte svoji kartotéku pacientů, která nemá kam utéct, a seznam úkonů, které sa nějak extra dynamicky v čase nemění. K tomu platby od pojišťovny, které jsou taky dané. Máte dané ordinační hodiny. Vśe je tedy možné docela přesně naplánovat. Žádný tržní faktor ve hře není.
  V „normálním“ podnikání je to ale jinak. Konkurence otevře nový provoz. Vrhne na trh výrobek, který vy nemáte. Zavede se embargo. Oslabí nebo posílí měna. Kvůli oslabení ekonomiky lidé vaši službu nebo zboží přestanou kupovat. Etc. etc.

 871. Noname,
  tohle všechno se dá zjistit. konkurence, embarga a ostatní se netýká jednoho živnostníka. Bývá postižen celý obor v určité oblasti.
  Čili pokles se týká nejen jednoho plátce. A pak je to jasné.
  V USA daní každý zvlášť – i zaměstnanci.
  Takže dost dobře je problém, aby zaměstnanci u jednoho zaměstnavatele na stejném postu vykazovali různou výšku zdanitelných příjmů.
  Oni ti emeričtí berňáci jsou poněkud jinak vzděláni než u nás.

 872. Kontroly z VZP: soutěž o putovní pohár ředitele. Vyhrává nejšk(u/o)dlivější ředitel okresní pobočky. Máš moc pacientů? Krátíme kapitaci. Chceš léčit draze – ano, ale z tvého. Šikulové. Vyhrávají ti, kteří v tom umí chodit. Mrtví kolem jsou vedlejší škody. Když se kácí les, padaj třísky. Když se buduje socialistické zdravotnictví, chudí nemají nárok na život. Resp. mají, pokud na ně zbyde po léčení papalášů čas.

 873. Nickname 🙂

  mluvit o mrtvých v zubařině je … no poněkud zvláštní. Protože o té já mluvil ve svém příkladě.
  A dalo by se směle tvrdit, že zubař, nadměrně používající medikamenty má problém.
  Zubařina je především o vrtačce, kleštích a skalpelu….

 874. Je zajímavé Halladine, jak často mluvíte o USA a uvádíte příklady, které mají potvrdit, že debilita nekvete jenom v ČR, nebo že stejné nebo i přísnější zákony platí i v USA.

  Je naprosto zbytečné používat evropskou optiku na pravidla platící v USA. Spousta věcí v USA funguje jinak. Pak se může zdát, že pravidlo v USA je přísnější. Třeba je, ale je jediné k věci, na rozdíl od 30 pravidel k tomu samému v Evropě. Oni prostě v USA myslí jinak, chovají se jinak a celý kontext může být (a často je) odlišný.

 875. Nickname,
  ono se vychází z obvyklých hodnot s plusmínus tolerovanými odchylkami.
  Tvrdit, že dochtor, vypisující nadměrné množství léků je lepší než ostatní je velmi smělé.
  Pravděpodobnější je, že je domluvenej s nějakou lékárnou, a o zisk se šábnou.
  I když mám dojem, že je ta teď nějak omezena lepším systémem.

  To je hodně stará záležitost, bylo to už za socíku. Ve zdravotnických kruzích v Tn kdysi vyvolala veselí skutečnost, že při neočekávané inventuře v lékárně na náměstí nenašli deficit, ale asi 200 000 přebytek 🙂

 876. Halle: tvrdím, že doktor, který předepíše lék na rozpuštění sraženiny při akutním infarktu myokardu, to zaplatí ze svého, resp. zaplatí se to z kapitace. Pokud to udělá víckrát, dostane výtku od ředitelky / ekonoma, že interna je moc drahá.
  Na druhou stranu může přijít výtka, že se málo využívá CT, MR …

  Disclaimer: příklady jsou neaktuální.

 877. No, Noname.
  v USA prý podezřelému z daňových úniků jsou schopni delší dobu prošmejdit smetí, vyčíslit útratu a ptát se , odkud se ty peníze vzaly.
  Já vím, je to hodně stará historie, ale fakt, že policie nedostala Al Capona do basy, zatímco berňák jo taky něco ilustruje.

 878. Nickname,

  Vámi uváděný příklad léku je naprosto rutinně používán, a doktor, který by ho nepoužil, by asi skončil v base za zanedbání…..

 879. 1055-a prý tam Ku klux klan tam věší černochy…

 880. Asi budu za rebela, ale mi je rozhodně americký přístup k odhalování daňových úniků formou zaměření se na konkrétního podezřelého neplatiče a únikáře a proluxování všeho, co svědčí o jeho spotřebě,včetně odpadků, ukazující na zatajené příjmy sympatičtější, než český přístup kvůli podezření na jednoho šikanovat všechny formou abnormální byrokracie, zaváděním povinných pokladen, povinnosti podávat měsíční hlášení a podobných nástrojů.

 881. Noname: já si to přečetl: a prý tam Ku klux klan má větší černochy …
  Halle: podrobnosti nevím, šlo o léčbu cca 30.000 / týden.

 882. Teď už jenom definovat „podezřelého neplatiče“ …

 883. Podezřelý neplatič platí, ale málo. Víte vy vůbec, co minfin zaplatí na daních?

 884. NoName, FÚ má spoustu možností, jak si zjistit jaký majetek kdo aktuálně má. A pokud někdo vykazuje soustavně nebo několik let po sobě minimální zisk nebo přímo ztrátu, tak FÚ i bez přítomnosti onoho poplatníka dokáže – měl by dokázat – zjistit, zda tak masivně investuje do podnikání nebo soukromému nákupu nemovitostí – pro Halladina, neb tuším, s čím právě chce vyrukovat – FÚ to může zjistit i u příbuzných. Prostě se musí chtít a mít podmínky. Ono zavaleni byrokracií nejsou jen podnikatelé, ale i výběrčí daní. Takže na berňáku je nejsložitější vypsat cesťák, vykázat docházku a výběr daní je až někde úúúplně vzadu. Ale ti výkonní lidi tam za to nemohou, k tomu je nutí systém – ti „nahoře“.

 885. Přiznám se, že mne těžké pracovní podmínky a smyslupnost práce na FÚ nijak nedojímají.
  Každý z FÚ můžet jít dělat něco produktivního a smysluplného.

 886. NoName,
  bývalo.
  Teď je střílí policie. 😉

 887. Až se někdy projdete v noci po St. Louis, Halladine, budete mít pro policisty ve Fergussonu daleko víc pochopení než dnes.

 888. Noname,
  bez berňáku nemůže existovat stát.
  Takže smyslupolnost tu je, pokud ovšem nechcete existovat bez státu.

 889. NoName,
  moje pochopení nikdo nepotřebuje. Horší je, že to pochopení nemělo federální minsterstvo spravedlnosti.

 890. (1043) Zajímavé je, že tohle se soudruzi v Bruseli „harmonizovat“ nesnaží. Možná je to ale štěstí, pokud by se harmonizace projevila co součet požadavků. 😛
  (1049) O vrtačce, kleštích a skalpelu je zubařská pohádka.
  (1054) Tendence idealizovat si minulost je zřejmě celosvětová.
  (1059) O presumpci viny ani nemluvě …..

 891. 1064 – NoName – já to nepsala, aby někdo litoval berňáky. Jen jsem psala, že berňák – stát – má možnosti, jak si zjistit v případě podezření na daňové úniky majetkové poměry konkrétní osoby a jeho příbuzenstva, ale nemá podmínky,protože si je sám omezuje. A místo toho, aby se upravily podmínky, přenáší se povinnosti na občany,kteří se zavalují dalšími a dalšími papíry,hlášeními, nákupem pokladen, zajištění internetového připojení a kdoví co ještě. Zajímalo by mě, jak to má minfin vymyšlené se zpracováním toho množství dat, které se na berňák povalí.

 892. Dano, řekl bych, že minfin nic vymyšleného nemá. Ale domnívá se, že to daňové poplatníky vystraší a budou platit více než dosud.

 893. 1071 – zcela souhlasim
  Stejne pohnutky ( male vybery plateb) vedly pred cca 7-8 lety k povinne registraci prazskych psů formou implantovaneho cipu.
  Od te doby jsem prislusne kontrolory (empíky – teda mestskou PSVB) potkal na sidlisti snad třítisickrat – z te smecky okolobehajicich psů nekontrolovali jedineho.

 894. (1071) 1. Pětadvacet let se vše dělalo blbě.
  2. Na Slovensku to dělají dobře.
  3. Prostě to zařídíme.
  4. Nejsme politici, makáme.
  😛

 895. (1075) není divu, že RF jde dolů HDP, když musí platit tolik agentů na světě 😕

 896. No, u těch psů šlo hlavně o to, snadno zjistit majitele při ztracení a odchytu psa.
  A pokud chcete vyjet do zahraničí, tak je čip nebo tetování povinné.
  Takže i můj vořech Punťa má čip.

 897. 1077-myslím, že ani na chvíli tady nikoho nenapadlo, že by snad nějaká nová povinnost mohla být blbostí …
  A věřím tomu, že v Americe má čip kromě psa i majitel a tyto čipy spolu komunikují.

 898. NoName,
  ty útulky plné psů jsou problém. A platí je město…, na jehož území byli psi nalezeni.
  Problém je v tom, že ne všichni psi jsou přihlášeni.
  Pevně doufám, že kdyby se Punťa ztratil, někoho napadne použít čtečku čipů.
  Ale jistej si nejsem, zda je mají všichni, kdo by je měli mít.