NE! praktikám norského Barnevernu

Vážení,

rádi bychom vás tímto podrobněji informovali o celoevropské protestní akci Pochod pro rodinu. Uskuteční se již tuto sobotu, 30. května 2015. Cílem je říct jasné NE! praktikám norského Barnevernu a také vyjádřit podporu všem rodinám poškozeným tímto norským úřadem. který, jak sami jistě dobře víte, stále odmítá vrátit dva syny i české matce Evě Michalákové. 
 
Pražského Pochodu pro rodinu se osobně zúčastní několik osobností z politického a společenského života, jejichž vyjádření stejně jako další informace najdete v tiskové zprávě.
 
Kontaktní osoba pro media: Pavel Hasenkopf: 603 984 756, 
 
V úctě,
 
za tým organizátorů Pochodu pro rodinu a Petičního výboru na podporu Evy, Denise a Davida Michalákových,


Věra Račická

Petiční výbor na podporu návratu dětí Michalákových do České republiky

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 376 komentářů u “NE! praktikám norského Barnevernu

 1. Protože jsem idiot, tedy člověk neinformovaný, nemusím se nechat zbubnovat účelově řízeným tokem informací abych si nakonec ověřil, že jsem idiot, protože jsem se nechal zbubnovat účelově řízeným tokem informací.

 2. Schumi, prosím o překlad do češtiny, nejen pro mě, ale i pro ostatní, právnickým myšlením nepotrefené osoby.

  Nechceš snad říct, že tě nějaká akce, vvvolaná advokátem jedné strany, přiměje zaujat stanovisko nezúčastněného pozorovatele, protože jsi nezávislý státní orgán?

 3. Já jsem 1 pochopil tak, že Schumi to má v paži.

 4. Dobrý den. Voda v Dejvicích nebude pitná do pátku. Radnice podá trestní oznámení na E.Colli, původem z Egypta. Spojení na Kramného se vyšetřuje.
  Primátorka zažaluje Slunce poté, co bude transparentně vysoutěžena smlouva na externí právní služby. Radní M. Stropnický s postupem souhlasí, podezřelá osoba má vliv na globální oteplování, je tzv. „bílým koněm“ v obchodech s uhlíkovými povolenkami.
  V boji za transparentní radnici věk ani postavení podezřelých nehrají roli.

 5. Když jsem jezdíval, kolem roku 1960, Vltavu na pramičkách, tak se od prvního dne někdo průběžně posral. Naše karavana pramiček byla provázena jednou kánoí, kde seděl nejlepší a nejzdatnější vědoucí, který v rizikové situaci nejrychleji dorazil ke břehu. Někdy nedorazil, ale vypláchnout kanohehu v cíli cesty nebylo obtížné. Jak jsem jen mohl přežít, bez laskavé opatery státu, hygieniků, NGO a EU?

  Nejsem snad slepá ulička přírody?

 6. nickname, chybí tam jen koordinovaný útok Policie pod dohledem státních zástupců, který bude hledat jmenovací dekret podezřelých osob. Po odvozu všech PC z budovy bude zkoumáno, jestli třeba neznámý radní neřekl manželce, že je kráva. To by ovšem, bohužel, uniklo do medií. A bylo by jasno.

 7. Dobré dopoledne,

  Prosím pěkně, mně taky těhotnou sprchoval manžel hrníčkem. Měli jsme cca tři neděle rozkopanou koupelnu a zrovna jsem byla v šestém měsíci.

  To jsem tenkrát netušila, že to jde prodat do novin jako HLP.

  Na druhou stranu je fakt, že kdybych měla například doma mimimo a batole s plínkama, asi bych byla poněkud nevrlá…..

  Stejně v tom má prsty Putin….

 8. 2 Martine, jestliže Ti přináší potěšení tahat tygra za ocas, Tvoje věc. Ovšem činit tak, když na něm jede někdo jiný, je adrenalinová zábava na cizí účet, pro kterou nemám pochopení. Několikrát jsem tu žádal… Jenže to bych dřív hrachem zeď proházel. Fakt jak u nedovtipnejch.

 9. Schumi, přesto jsem nedovtipný. Holt příroda. Skimic chápl, já ne.

  Přesto přeji příjemné odpoledne. Jdu se naložit do vody – tak na 2 km máchání rukama. Pak obídek s manželkou, uvařím já sám, tím, že si na to najmu lidi a pak už jen zaplatím.

  Následuje cesta za úředníky a pak, konečně, něco rozumného doma – posekat trávu, sebrat slimáky atd.

 10. Před chvilkou jsem se chtěl zaregistrovat na tzv. Olympijský den. I u nás se poběží 24.6. 5km po loukách. Po zapsání osobních dat jsem byl převeden na stránku, na které bych měl zaplatit dopř

 11. edu kartou příspěvek na humanitární akci. Prdlajz. Zabehnu si sám a T-Mobile musí sehnat jiného donátora.

 12. http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Feind_hoert_mit.jpg
  Přebujelost organismů je díky příliš výživné půdě. Viděl jsem dokument o žábách. Pulci se rodili (klubali) ve vlhkém období, statisíce na jednu louži. Když rostli a všechnu potravu vyžrali, začali požírat sami sebe. Do toho nastávalo sucho, jen pár dospělých žab přežilo, zahrabalo se do bahna a počkalo na další suché období.
  http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/dobes-pavel/souhvezdi-zab-226443
  Myslím, že někteří pulci už dorostli, vyžírají dostupnou potravu, i když je jim přisypáváno, tak je jim louže malá. Začínají se požírat navzájem.
  Pokud nechcete na své louce mokřady, je třeba provést citlivou melioraci. Žáby jsou pro vaší louku v omezené míře užitečné, udělejte si malý rybníček pro hašení požárů, tam sveďte drenáž a máte vystaráno. Žáby se nepřemnoží a pole vám ponese užitek.

  Jak mají reagovat ochránci obojživelníků, naši Attenboroughové? Pulec žere pulce. Je to dobré nebo špatné? Má se přidat na stranu požíraného nebo požírajícího? Velká žába malou žábu? Pulci byli chváleni jak rostli a dobře vyžírali louži, nyní je z louže jen loužička zakalené vody. Dobře nebo ne? Co když se hladový žabák pustí do přírodovědce?

 13. Prosimich, co je to „taktická jaderná válka“?

  …Oficiální zástupce NATO český generál Petr Pavel se pěkně uvedl, když prohlásil, že alianční blok použije jaderné zbraně proti Rusku.
  Samozřejmě se snažil zmírnit tuto hrozbu typickými výmluvami o tom, že jaderný útok by byl pouze „taktický“ a pouze tehdy, když dojde k „nepřátelské agresi“…
  (hledej šmudlo!)

 14. Taktický jaderný útok předpokládá použití taktických, nikoli strategických jaderných zbraní. Cílem taktického útoku může být např. likvidace velitelství pozemních vojsk. Strategický útok může znamenat vymazání hlavního města.
  IMNSHO současný systém v Evropě je tak křehký, že použití jaderných zbraní by znamenalo 60% mortalitu pro účastníky konfliktu na obou stranách, včetně civilistů. Pro tento případ je lepší mít v záloze klidný ostrov nebo přátele v Manitobě.

 15. 12 Martine TT
  Moje nadšení je pochopitelné, protože zbožňuji petitio principii.

 16. Manitoba nebo Patagonie má proti místům úživnějším – např. Aleppu, Gaze výhodu, že je málo úživná.

  Pro Matzurko: jsem simply amazed krásou pythonovských modulů. Kolegům doporučte pandas, pokud je už neznají.
  Přesto platí kdo nezná „R“ je amatér.

 17. Chtěla bych jen upozornit, že výše uvedená akce NENÍ akcí advokáta jedné strany, koná se více státech, hlavně nejvíce dotčených zemí. A „účelově řízený tok informací“ je spíše navzdory státnímu účelově řízenému toku NEinformací. Samozřejmě je možno nezúčastněně přihlížet, všech se to netýká, tak co. Tak jak o tom psal už jistý Niemöller.

 18. Nickname,

  za a) přírodovědce pulec nepožužle. Nemá patřičná kusadla, která by nadrtila dredy, batůžek, digifoťák s metrovým u objektivem či posuvné měřítko na evidenci šířky pulčích hlav; přírodovědci se stejně nejraději sežerou navzájem sami, viz Bitva o Šumavu a kůrovce,

  a za b) S Pythonem jděte do džungle, pandase taky nejím, a „amatééééRRRRR“ ještě dlouho zůstanu, dokud hloubaví šťourové, nepožírající své méně dostatečné kolegy, nepřeklopí mé oblíbené prográmky. Zatím okukuju wikinávody na Ubuntu, ale protože mne pořád někdo zlobí v laborce, tak si k tomu nemůžu naplno zasednout a překonat bariéru. Myslím, že až se do toho atolu dostanu, budu spokojeně žbluňkat, případně se nechám na nafukovacím lehátku kolébat po azurových vlnách vlahým větříkem s vůní pomerančových či kávovníkových květů, a brčkem sosat limonádu z maracují nebo tak něco 🙂

 19. AD 20
  Chtěla bych jen připodotknout, že seznam míst, kde se to koná, je na výše uvedeném plakátu/pozvánce.
  Pokud někdo kocoura podezřívá, že „zmáknul“ půlku Evropy, činí tak na vlastní nebezpečí a odpovědnost! 🙂

 20. Hmmm…říkám si, zda pravidlo: Kdo platí, ten rozhoduje! platí i v případě státu. A jestli není nejvyšší čas omezit platby – dotace, příspěvky, dávky – od státu rodinám. Jen tak jde zmenšit jeho vliv na vše, co se v rodině děje. Nebo už je pozdě a stát bude rozhodovat o všem v lidském životě, včetně dětí?

 21. 25-a nebylo by zlé omezit i platby směrem od matek a otců rodin směrem ke státu.

 22. Samozřejmě, že s omezením dávek od státu musí jít ruku v ruce snížení daňové a poplatkové zátěže občanů. Co by navíc ten stát s tak velkými příjmy taky dělal, že?

 23. Karle, obávám se, že jsme to prošvihli. Chudáci naše děti.

 24. (1) Nachází-li se na jedné straně sporu osoba mně známá co důvěryhodná, mám tendenci nechat se zbubnovat účelově řízeným tokem informací. On je, konec konců, každý tok informací účelově řízen.
  😛

 25. Dano, zvyknou si. On ten trend trvá déle, než my žijeme. A když tak o tom přemýšlím, on se do lidí vždy někdo montoval. Tu vrchnost, tu církev, tu úředníci. Asi to většině vyhovuje.

 26. Samozřejmě, že zrušení přídavků by muselo doprovázet snížení daní o adekvátní procento.
  Mělo by to i ten pozitivní efekt, že by se přestalo „vyplácet“ dlouhodobě nepracovat. O snížení počtu potřebných úředníků ani nemluvě.

 27. Otázka pro znalce: kolik úředníků přijme německá finanční správa na kontrolu minimální mzdy?
  Speciál pro fajnšmekry: zaplatí je odbory, které minimální mzdu požadovaly?

 28. “ A jestli není nejvyšší čas omezit platby – dotace, příspěvky, dávky – od státu rodinám. Jen tak jde zmenšit jeho vliv na vše, co se v rodině děje.“

  Dano, obávám se, že stát měří v tomto případě všem stejným metrem a za svůj majetek považuje i ty děti, jejichž rodiče žádný dávky nepobírají a naopak do systému platí.

  nickname, znalec nejsem, ale myslím, že jetsli to budou platit odbory, bude to jev dosud nevídaný.

 29. 34-Myslíte to Německo, kde v mnoha obchodech ještě pořád nejde platit Visou nebo MC, nebo musíte u poklady ukázat pas ?

 30. K tématu
  Co vlastně ti Norové dělají? Podnikají výpady na území cizích států a tam kradou děti a předělávají je na Nory? Jako ti Turci? Nebo je to tak že se tam hafo lidí stěhuje za lepším a jsou překvapeni místními zákony a organizacemi? Celý se klepu strachem aby Norské hordy nevtrhly na Sokolovsko a Ostravsko a neuloupily desítky tisíc vykořeněných a společností šikanovaných dětí. Dienstbier a Šiklová by si museli hodit špagát, že přišli o živnost.

 31. dítě, které rok neslyší mateřský jazyk, by asi Skimice nepochopilo.

 32. Ještě chvíli a začnu to mít s Michalákovými jako s Ukrajinou. Instinktivně se tomu začnu bránit a budu tedy nejen Putinovec ale i …. Teď nevím co ale avantgarda nějaký výraz najde.

 33. skimici, neblbněte!

  Barnevernet prostě přerostl Norům přes hlavu, stal se z něj stát ve státě a točej se v tom obrovské prachy. Jednak od státu snměrem k pěstounům – být pěstounem je velmi lukrativní a dvojak při adopcích jako takových, protože jak známo, lidé jsou ochotni za adopci vysolit veliké peníze.

  Takže kšeft jede a shání se „materiál“ ber, kde ber!
  O děti už dávno nejde!
  A stačí málo – poslat anonymní a zcela vymyšlenou „zprávu o znepokojení“. Normální fízlování a bonzování občanů navzájem.

 34. Skimici, naopak. Kradou děti z jiných států, které, nic zlého netuše, vstoupily v dobré víře, že se jedná o civilizovanou zemi, do Norska.Polské, ruské, indické, maďarské , české, slovenské.. jakékoliv.
  U Michalákové jí žádné pochybení neprokázali, stíhaná není, smí pracovat v norské školce, děti jsou jednoznačně čeští občané, ale vydat je do ČR nechtějí za žádnou cenu.

  Takže je otázka, co ti dva malí klucí provedli, že nemohou být vydáni do ČR a mají režim tvrdší než Breivik, protože toho smí matka navštěvovat každý měsíc (a ne dvakrát za rok na hodinu) a navíc s ní smí i mluvit rodnou řečí.

  PS
  A Marxová-Tominová podporuje norskou stranu, protože za peníze z norských fondů organisuje stejný systém u nás.

 35. Skimici, by mě nenapadlo, že vy se tak shodnete s Marxovou a Služpivem mladším… 😉

 36. 42 Šumavák
  Ale koho zajímají nějací dva malí kluci v cizině. Raději se starej abys měl na daně pro sociálně vyloučene malé děti v kotlince a malá Syřátka a Eritrejátka.

 37. (37) S norskými ať si dělají co chtějí (to ať si vyřídí Norové), ale konkrétně tyhle ať koukají vrátit, klidně s podmínkou, ať s nimi pí matinka zmizí z Norska. Ta je sice dle mého zbytečná, ale pokud by jim to udělalo dobře …

 38. Zdá se, že ODS s TOPkou zavětřily téma …. a možnost reinkarnace, jak jinak?

  Což o to, elektronické pokladny téma jsou s celkem dost velkým potenciálem. Ovšem Kalousek na to svou Hubou sám stačit nebude. Jen by to chtělo pohnout kostrou, je to typické téma pro ODS.

  …„Jednali jsme s Miroslavem Kalouskem a Petrem Fialou. Obě tyto velké parlamentní strany slíbili maximální pomoc v tom, aby elektronická evidence tržeb nebyla přijata. EET nebude mít žádný pozitivní finanční efekt, způsobí pouze problémy podnikatelům,“ sdělil dále Bajer….
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Buzerace-fizlovani-nova-diktatura-Chysta-se-akce-proti-Andreji-Babisovi-sily-se-skladaji-dohromady-377175

 39. Ještě si někdo myslí, že je to emigrace v důsledku války?

  …Slovensko sa spolu so 16 štátmi zúčastnilo programu Eurema, v rámci ktorého ponúklo pre utečencov dvakrát po desať miest. Podmienkou bola príslušnosť k zraniteľným skupinám. „Na Slovensko ale nikto neprišiel z dôvodu nezáujmu cieľovej skupiny,“ povedala pre Hospodářské noviny Michaela Paulenová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR. Utečenci rovnako neprijali ani jedno z ponúkaných miest od Rumunska. Dôvodom nezáujmu majú byť neexistencia ich komunity v daných štátoch, obmedzené vyhliadky na získanie práce či dobré životné podmienky, ako aj slabý sociálny systém….
  http://www.topky.sk/cl/10/1477079/Demonstracia-v-Bratislave–Slovaci-bojuju-za-prijatie-stoviek-utecencov–chceme-vas

 40. 46 Karle
  Ještě upřesním co mě vytočilo na Tvém příspěvku: bylo to Tvé „Ať“
  Co navrhuješ aby se slovo stalo tělem?
  Péro Masoň hovořil „nechať“ je i slovo nechť
  Mně u těchto slov vadí i v anglině a jiných jazycích ta dikce.
  Let X = Y
  Není to příliš domýšlivá manipulace?

 41. 52 Rputi
  No já jenom že by se zemský červ lingvista kroutil. Já ho politicky nesnáším, ale odborně celý život obdivuji.

 42. skimici, každej jsme ňákej!
  Dana má slepice, vy zas nesmrtelnost chrousta. Co naděláme! 🙂

 43. Tedy Schumi,

  máš pocit, že bych vyvolal takovýhle brajgl ve věci, ze které osobně nic nemám, jen jí věnuji kvanta času, kdybych si nebyl absolutně jistý, že v Norsku se skutečně děje něco extrémně odporného? A stále víc se přesvědčuji o tom, že nejde o individuální selhání několika agilních tet, ale o vážný systémový problém, který kauzy tohoto typu stále znovu a znovu generuje. A Marksová nám chce ten samý koncept zavést taky.

  (A aroganci norských úřadů jsem zažil na vlastní kůži – pro ně jsme póvl z východu.)

 44. kocoure,
  zásadní nevýhoda téhle kauzy je v tom, že se to táhne příliš dlouho a je to tak neuvěřitelné, že si každý, kdo to nesleduje začne myslet, že to není možné. Nikdo si nedokáže představit, že existuje v Evropě stát, který nám odmítá vydat naše vlastní občany, kteří se nbičeho nedopustili a ani dopustit nemohli. A ještě tyto občany doslova šikanuje a porušuje jejich práva.

 45. Kocoure, problém je zřejmě v tom, že Ty jsi ve věci silně zainteresován a celkem zákonitě nemáš náladu na lehké žertování, zde poslední dobou nezřídké.
  V sobotu se pokusím dorazit.

 46. (51) Nechť mi přijde spíše knižní, ale klidně bych ho také použil.
  Nebo „vy kurvy, koukejte ty děti vrátit!“

 47. Český stát by měl vypovvědět onu mezinárodní dohodu o ochraně dětí a uzavřít novou, ve které by bylo , že se nevztahuje na Norsko.
  A co se týká muslimských uprchlíků, ať si je rozeberou arabské země v Zálivu.
  Zapadnou tam, a jsou to bohaté země.

 48. Ale dámy a pánové, ještě k tématu. Kdo se bere o ty děti prý týrsné natočené kamerou a zelenými a škrlovými chráněné? Staráte se o nějaké kauzy protože se to týká mediálně zajímavého mezinárodního práva. O škrlové neštěkl ani pes. Hrajte si tedy své kausy ale nechtějte petiční krytí. Schumi to vyjádřil dobře hned v počátku.

 49. Rozdíl mezi námi je asi v tom, že já kocoura znám a Ty ne. Pokud se za ty děti pere on, je to pro mne dost dobrý důvod mu alespoň trochu pomoci. Na mezinárodní právo kakám.

 50. skimici, máte děti? Co kdyby nepříznivým řízenmím osudu z nich úřad chtěl dělat Rusy? / A to jetě měly řeč blízkou mateřštině./

 51. Skimici, nebýt mne, tak se ta kauza do médií v životě nedostala a nestala se mediálně zajímavou.

 52. Ostatně, právě za to mne upřímně nenávidí asi tři tucty vládních úředníků, jeden ředitel ÚMPODu, tři členové vlády a pražská kavárna.

 53. Jak Ty to děláš, že dokážeš nasrat (skoro) všechny? Ahoj v sobotu, doufejme, že nezaprší.

 54. kocour není politik 🙂 jeho styl se mi líbí.
  Kauzu „norských dětí“, resp. kocoura podporuji proto, že touto kauzou vyšly najevo lumpárny naší sociálky. Ne že bych podobné jednání nezažil na vlastní kůži, ale děti jsou mnohem viditelnější téma než jiné.

 55. Koukněte se do sociálních zařízení sponzorovaných státem. Mezi deseti jeden spravedlivý.

 56. skimici,
  tenhle blog byl založen před devíti lety s tím, že se tu sešli lidé, které zajímají veřejné záležitosti. Tohle do toho patří. O Kuřimské kauze se toho tady napsalo dost a dost. To jen vy jste tu nebyl.

 57. Dobré ránko!

  jj – když změna, tak k horšímu!
  Tak prý se proslýchá, že na místo Chládka má přijít Gajdůšková….
  Že bychom to školství v Čechách rovnou zrušili?

 58. Dobré ráno vespolek,
  no, já se o Kuřimské kauze dověděla až ex post, bohužel to bylo v jejím průběhu dost kryptické. Kdo stojí za jejími účastníky je taky na pováženou, zejména vzhledem k jejich dnešnímu postavení….

  skimici,
  nenechte prchlivost cloumat svám majestátem, vždyť ta akce není povinná, tak tam prostě nepůjdete.

 59. Dobrý den. Ad sestřel ministra – dobrý Doležal v Reflexu. Kdy byl sestřelen Nečas? Neplánují estébáci tyto akce vždy na čtvrtek, aby dotyčný nedostal čas na obranu a premiér byl pod tlakem to do pátku 12:00 vyřídit? Zde výjimečně nemám na mysli „Ty kteří jsou hlídání bystrým okem krahulíků“, ale bývalé estébáky a jejich pomocníky.

  Proč Gajdůšková? Proč ne rektor nějaké univerzity – třeba Masarykovy akademie?

 60. Ad ekonomičtí migranti: počítám, že bude vytvořen „fond pomoci migrantům“, do kterého budou přispívat všechny státy – nejvíce Německo – a který bude každému migrantovi poskytovat 400-500 EUR měsíčně, velkou část prostřednictvím „neziskovek“. Opakuji: nejvíce bude přispívat Německo, protože nám to bude v následujících týdnech cca 100x připomenuto. Bohoušek řekne měkké „ANO“, Marksová dychtivé „ANO“, Babiš „ANO“ poskytne lékařskou a sociální péči. KDU nakonec vyměkne, prý to budou i křesťané či jiní blízcí monoteisté.

 61. nickname,
  Gajdůšková vypadla ze senátu a nemá trafiku.

 62. Dobré ráno
  ministr nemusí být odborník, ale dobrý manažer. Proto Gajdůšková, naše Nancy Pelosi.

  63 Karle – připouštím, ale o té věci z principu nemůže kromě několika lidí vědět nikdo nic a co se doopravdy stalo můžou doopravdy vědět jen matka, otec a ty děti.

 63. Skimici, uvědomujete si, že za to, co se (bůhví co) stalo, jsou trestány děti?
  Bráněn styk s matkou, která zřejmě podle policie ničím vina není, zamezení používání mateřského jazyka? Pokud jde o to, jak z vašich komentářů vyplývalo, že pro děti je vlastně štěstí být v asi ekonomicky lepším prostředí, nemáte pocit, že ke šťastnému životu nestačí? Nejdnalo se o mimina.

 64. skimici,
  a kde vidíte důvod k tomu, aby Norsko zadržovalo naše občany?
  Ba i občany dalších států?
  Jakým právem nechává Norsko adoptovat svými občany občany jiných států, aniž tyto do to mohou mluvit?

  Kdybyste jel se svými vnoučky do Norska na prázdniny a vy tam některého z nich plácnul přes zadeček, budou vám odebráni a dáni k adopci, aniž by jste do toho vy, jejich rodiče, nebo stát mohli mluvit. Souhlasíte?
  Aby nebyla mýlka, Norsko se už vyjádřilo, že se možnost odebrání vztahuje i na turisty, neboť „dětská práva musí být dodržována za všech okolností!“

 65. (73)Družinářka je profesní průprava, kterou nemá ani rektor Masarykovy akademie. To už by mohl ministrovat i politruk Jelínek, ten je také odtamtud. 😛
  (76) Kdybych se angažoval jen v tom, kde jsem si jist na 100%, bylo by to dost pohodlné. O ničem takovém nevím. U téhle záležitosti mi stačí, že některé věci nikdo nezpochybnil: Že Michaláková je matka. Že norská policie neprokázala trestný čin. Že norský soud uvěřil norskému spolku, že být odebráni matce je pro ty děti to největší blaho.
  Já se vnucovatelů blaha bojím.

 66. Metodická poznámka k tématu vlákna: Kdybychom přijali jako princip, že se nebudeme angažovat na jedné straně, neznáme-li pohled a argumenty strany druhé, pak by této druhé straně k potlačení první strany i k zamezení veškeré kritiky zcela stačilo žádné své argumenty zásadně neuvádět a nanejvýš temně naznačovat, že první strana věci líčí nepřesně, nesprávně, přibarveně a zaujatě. Že bychom s tímhle postojem první straně příliš nepomohli, je asi jasné. (Méně jasné může snad být, nakolik jí máme pomáhat.) Jenže, pomohli bychom takto sobě?

  Místo výšeuvedeného principu bych si proto dovolil uctivě navrhnout jiný, totiž princip absolutní nevěrohodnosti eráru.

 67. Dobré dopoledne,

  zpátečníku, nebyl by překlad pro nás, pomalu chápající, do prosté češtiny?

  Jen bych podotkla, že temně mručet a naznačovat moihou strany obě, tedy i ta, se kterou sympatizuji, jen ta ochota si to připustit je menší.

  Takže bych dávala vždycky přednost znát argumenty obou stran, než se budu angažovat. Pokud se teda nechci angažovat z vysloveně citových důvodů, protože na jedné straně jsou kamarádi, který znám a ti se přece nemohou mýlit.

 68. Zpátečníku 80,

  juž jsem četla, ale neodvažovala jsem se to sem dát, nepoť bych se dozvěděla:
  a)že pastuju a nikdo to číst nebude
  b) „No jo Konvička….“
  c) jsou to bláboly
  😀 😀

  Já sama to za blábol nepovažuju, , zejména v HATE Free (financované s Norských fondů) straší sluníčkovým lidem v hlavě ledacos. A nejen v hlavě…
  A zřejmě dost intenzivně. Ty fotky jsou z jejich vlastní kampaně, že jako jsou Hate Free a happy … a vůbec….

  https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11266587_967667036586010_7324188989433283047_n.jpg?oh=ec61c8c2dbaa94a1ff3f26a7e302d0a9&oe=5606354C

  https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/p480x480/1505663_965371306815583_1314850035907712118_n.jpg?oh=9888b99a577b18813b5cc28506e004b4&oe=55F0BC23

 69. Muhehe
  Šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová připustila možnost odchodu Řecka z eurozóny. Euro by to podle ní neohrozilo.

 70. no, rputi, nic ve zlém, ale s body b a c bych do jistý míry souhlasila…..

  nějak nevím, v čem je smysl toho článku.

  A jo, přiznám se, nedočetla jsem ho. Moc dlouhý, moc ukecaný. Pro problém migrace je tp naprosto okrajové téma.

 71. (82) Všichni se mohou mýlit. Bližší známost pouze zvětšuje možnost vyhodnocení možnosti omylu.

 72. Tak na to, bych se, Karle nespoléhala. 🙂

  Když s někým sympatizuješ, ochota připustit si, že se mýlí, je obvykle podstatně nižší.

 73. hehe…ta hysterie v komentáří k rozhodnutí (pravda – dosud nepravomocnému) o tom, že vojenští zpravodajci a Nagyová nejsou potrestáni……..
  To bylo od začátku dost jasné, že to takhle dopadne….podnět ke sledování osoby, citově blízké VIP osobě, z důvodů podezřelých styků s podezřelými jehovisty je občansky uvědomělý čin…
  Tak teď ještě ty kabeli, jak se říká v západní Asii…..tam ale nerozumím, pro jí někdo dával tolik vodičů….asi rekonstrukce ?? nebo do sběrny ??

 74. maYdo, je to pokus o vysvětlení proč sluníčkové dámy tak strašně moc baží po přítomnosti desítek tisíc mladých, černých, svalnatých, zdatných, dobře krmených…..co neumí nejen číst a psát,ale ani nic kloudného, čím by se eventuelně mohli živit, bez pracovních návyků ….. 😀 😀

 75. Aha…

  no, já si přesto myslím, že to je naprosto okrajový problém. Oni ti zdatní dobře krmení asi stejně budou prahnout po jinejch ženskejch, než jsou zrovna sluníčkový intelektuálky.

 76. maYdo,
  jde vlastně o to, aby všechny ženský byly zababušený do hidžábu a aby tak vznikla rovnost příležitostí. Představ si, že chlapi jsou vyloženě povrchní a nejde jim až tak úplně o duši. Vo některejch ženskejch si myslej, že jsou vošklivý a nechtěj je.

 77. Šimone
  evidentně narážíš na prastarou modrost, která praví: „Není ošklivých žen, je jen málo piva“

 78. ptakopysku, mluvíš za sebe? Z mého mládí pamatuji radu, abys jí v takovém případě hodil trenýrky na ksicht, aby ses nemusel dívat.

  Taky stačilo zhasnout nebo se ještě jednou napít.

  maYdo, po kterých budou prahnout ti zdatní, dobře krmení, to bych se neodvažoval posoudit. V takové souvislosti si vždycky vzpomenu na dnes již zvěčnělého trenéra, pana Rezka, který prohlašoval, že: „Hubený bych se ani klackem nedotkl!“ Jeho žena byla krásná, o něco vyšší než on a obdařená ve všech trojrozměrech.

  Jinak mi stačí pomyslet na to, že moje žena, nejchytřejší a nejdokonalejší ze všech, se se mnou vždy rozešla v hodnocení, která z kolemjdoucích nebo kolemsedících je pěkná. Vždycky! Dodnes!

 79. No jo, ale nosit hidžáb zase není genderově správný….
  Potlačuje se tím svioboda ženy. Na druhou stranu nosit hidžáb se má, protože tolerance …

  maj to ti sluníčkový dámy těžký….

  Ještě že mám jen taková primitivní dilemata jako „dveře vyhodit – dveře opravit“.

 80. ptakopysku, než jsem to nadatloval, tak jsi si uvědomil. Tys to chápl!

 81. Tož Martine, arabové si prý potrpí na dámy kyprých tvarů. Což teda sluníčkový intelektuálky nebývají.

  Použití trenýrek u intelektuálky jest zajisté degradující, prý je vhodnější použít knihu.

 82. Sorry, musel jsem dělat cosi jiného (a budu se k tomu muset opět vrátit za chvilku).

  82 — Takže bych dávala vždycky přednost znát argumenty obou stran, než se budu angažovat. — To je zcela pochopitelné a správné, maYdo. Jenže bude-li to Vaše podmínka sine qua non, pak veškerou Vaši ingerenci může kterákoliv strana jednoduše eliminovat tím, že se s Vámi nebude bavit, na Vaše dotazy neodpovídat, a jen naznačovat, že se na věc díváte jednostranně, ergo špatně.

  Jinak se ale 81 vztahovalo spíše k argumentaci Schumachera a skimice. Ta jistě je rovněž oprávněná, snažil jsem se však ukázat její možné důsledky — zejména v případě, že je předjímána i druhou stranou.

  86 — Pro problém migrace je tp naprosto okrajové téma. — Přímo pro toto téma možná ano. Jenže Evropa jest zamořena Quislingy obojího pohlaví, a nedovedeme-li je odkázat do mezí, natož se jich zbavit, můžeme se alespoň zamýšlet nad jejich motivací.

  Ostatně už před prár týdny jsem sliboval, jak sem cosi napíši o Hate Free, jen co budu mít čas a inspiraci. Tu dámu s plackou na klopě mám dosud živě před očima.

 83. Dano, Kurnik! Šopa! Kurnikšopa! jsou slogany úspěšné slovenské reklamy.

  Výsledek procesu se dal očekávat. Cíle bylo již dříve dosaženo a teď jen zbývá vyklouznout. Dnes se bojuje o to, aby podle vzoru FBI bylo možné kamkoliv vletět s „kukláči“, sebrat každý papír a počítač a pak začít hledat, co to vlastně zájmová osoba provedla. Měla bys tak drzé čelo, abys prohlásila do medií, že jsi musela poslat zásahovou jednotku, aby ti opatřila jmenovací dekret státní úřednice z personálního oddělení a nechal k tomu vystěhovat počítače a dokumentaci půlky úřadu? Dokázala by ses nestydět?

 84. Nemůžeme -li s tím něco dělat, Zpátečníku, k čemu je zamýšlení se nad motivací?

 85. maYdo…
  kniha se nedá použít. Myslíš, že by dotyčné dámě nebylo divné, proč si s sebou mladík na klíčové rande místo útlého svazku veršů, či citátů z Kanta nese školní atlas světa????

 86. 81 Zpátečník
  ad princip absolutní nevěrohodnosti eráru
  Tak s tím nemám absolutně žádný problém, protože to vyplývá jaksi přímo definičně 🙂

 87. šimone 94 – jak praví staré ruské přísloví: „na čužoj staranje i babuška boži dar!“

 88. maYdo, já tě viděl! 🙂

  Pro oči těch zdatných jsi tak akorát!

  O intelektuálkách mi nic nepřipomínej, kdysi jsme tady vedli debatu s ptakopyskem (tuším, nezaručené) o těch suverénních intelektuálních ozdobách pražských kaváren a hospod na sklonku šedesátých a začátku sedmdesátých let, které vedly řeči, ale když se trochu přiopily, tak se přiznaly, že kdyby se objevil mužský, který by je chtěl, tak by uklízely, vařily a rodily. Druhý den ráno, už střízlivé, se odebraly mezi sobě rovné a bylo vymalováno.

  Ty neznáš nejčastější postkoitální dotaz? „Řekni, nemyslíš si o mně……_

 89. 91 Dano
  jsem spokojený. Kdyby chtěli zavřít každou jenom protože je prudivá kr.va, ubylo by daňových poplatníků.

 90. Otázka je, ci čím se běženci spokojí! 😀 😀

  …Pohraničníci ale odhalili můj falešný pas a zadrželi mě tady. Tábor je komfortní, ale Lotyšsko je chudé a nemůže nám nic nabídnout,“ stěžuje si pětatřicetiletý Ahmati.
  A pokračuje: „Dostáváme dvě eura a patnáct centu denně, to ale nestačí k přežití. Čekám na své povolení k pobytu a chci dále do Německa.“
  …Bez peněz z evropského fondu po uprchlíky by ale uchazečům o azyl nemohli zaplatit ani léky, ani oblečení, ani jízdenky na autobus do hlavního města. Současně však Laiaovou někdy bolí, jak moc toho uprchlíci očekávají.

  „Nedávno tu byli na návštěvě důchodci ze sousedství. Měli slzy v očích, když viděli, jak dobře tu uprchlíci žijí. Naši staří lidé musejí často vystačit se sto eury na měsíc (2740 Kč) a bydlí velmi žalostně. To pak bolí, když jsou uprchlíci nespokojení.“
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/uprchlici-se-maji-v-pobalti-lepe-nez-tamni-duchodci_344328.html#otazka-4562

 91. Jen se obávám, že teď bude chtít Nečasová a spol. odškodné …. což zaplatíme my!

 92. skimici,
  za tím jsou léta tvrdé práce a tréningu.

 93. martineTT,
  já jsem to asi nebyl. Spíše Dušan. Já jsem tak o deset let posunutej.

 94. “ Myslíš, že by dotyčné dámě nebylo divné, proč si s sebou mladík na klíčové rande místo útlého svazku veršů, či citátů z Kanta nese školní atlas světa????“

  To máš tak velký číslo trenclí, ptakopysku?

 95. 96, 99 aj. — No, jestli dovolíte, viděl bych to trošku jinak. Kdykoliv po Praze vidím blondýnku vedoucí se za ruku s černochem, zhusta uvolněným, veselým, ba šťastně se smějícím, připadá mi tato s odpuštěním až nápadně škaredá, leckdy i chorobně vypadající. Přitom si myslím, že dotyčný ji takto vůbec nevnímá, a že (byť nevědomky) moudře činí.

  Bylo by to spíše téma pro Matzurku, ale zdá se mi, že zatímco by ta blondýnka měla s Čechem děti nejspíš taktéž škaredé, ne-li choré, s černochem toto nastat vůbec nemusí. Takže za tolerancí a (pseudo)humanismem může prostě stát moudrost Matky Přírody.

 96. „Ty neznáš nejčastější postkoitální dotaz? “Řekni, nemyslíš si o mně……_“

  Neznám, martine. Jsem intelektuálně zanedbaná. Nějak mám za to, že chlap stejně v tom okamžiku nemyslí vůbec a odpovědi na jakoukoliv otázku, začínající „myslíš/nemyslíš“ nemá smysl očekávat.

 97. maYdo, ty jsi zázrak mezi ženami! Nejsi zanedbaá, jsi normální!! Chlap není připraven na jakoukoliv otázku a to nikdy, natož tehdy. Ovšem ta intelektuálka tohle neví. 🙂

  Ovšem obecně, má smysl očekávat od chlapa smysluplnou odpověď na otázku? Třeba: „Koukej, jak mi to sluší!“ nebo „Nevíš, co tím maminka myslela?“

 98. zechnická poznámka lingvistická :

  “Koukej, jak mi to sluší!” není otázka. 🙂

 99. ad Martin 106
  Myslím, že dámy tohoto druhu vedou stejné řeči po hospodách a vinárnách i nyní, jen je ( někdy naštěstí, někdy i bohužel) poslouchá někdo jiný….Jirka

 100. Já bych navrhla, aby si ty sluníčkové dámy vzali nějakého toho černého hocha do „pěstounské“ péče. Klidně i dva nebo tři a mohly by se kulturně obohacovat. Matička Eunie by na to určitě uvolnila grant a my bychom tím splnili povinnost naplnit kvóty.

 101. 57 kocoure, jen řádně konáš svoji povinnost. Tak to má být. Snaž se mít odstup, jinak Tě to sežere.

 102. (101) martin TT: proč se stydět ? Stačí si zopakovat jezuitské heslo: „účel světí prostředky“ 🙁 A účelu bylo dosaženo …. 😕

 103. Ježišmarjá,
  jste spolek sklerotiků !
  Za mých mladých let se na přikreývání obličeje používalo Rudé právo!
  Velký formát , a snadno dosažitelné !
  Kdo by sebou tahal knihy !
  A ta postkoitální otázka..
  Já znal jednu studentku filosofické fakulty , která ráno zjistila, že má v posteli chlapa, a hned proihlásila “ Nejsem žádná k…., takže když jsi mě přeříz, tak si mě vezmeš !
  O on ( taky student, jen už nevím čeho si ji vzal ! 😀

 104. No to je rozkošné… Fendrych se opět projevuje jako Fendrych: http://nazory.aktualne.cz/komentare/kauza-nagyova-tajna-ceska-justice-spravedlnost-neexistuje/r~5981f9c405e811e590ae0025900fea04/

  Člověk je tak rád, kdykoliv se ubezpečí, že věci stále jsou na svém místě! A to vskutku jsou, neboť teď je to vidět s určitostí — vypadá to totiž, že Fendrych článek neměl připravený, a právě situace, kdy jej sesmolil asi za hodinu, dobře ukazuje, co v takovém Fendrychovi uvnitř doopravdy je.

 105. Otázka je, jestli ji opravdu přeříz, když zjistila až ráno, že ho má v posteli….

 106. 121 — Snaž se mít odstup, jinak Tě to sežere. A s tímhle naopak souhlasím, Schumachere. Dohromady bych v tom viděl další z mnoha pádných důvodů, proč se soustřeďovat zejména na hříchy protistrany.

 107. Halle, to taky bylo v minulém století!

  Strašný lidi tenkrát! Úplně nemoderní!
  A prej lovili dinosaury! 😀 😀

 108. No, ján toho něčase a jeho blondýnu moc nesleduju…

  ale cokoliv jsme četla od fendrycha, tak to bylo takový mlácení prázdný slámy velkejma slovama a vzletnýma frázema…..

 109. 125
  jo, maYdo, ona si to pamatovala. Jen to bylo po večírku, a padly korekce 🙂
  Ono to přísloví „Pij , děvče, budeš povolnější“ nějakej základ má 😉

 110. Já Fendrycha nerad, ale tentokrát má podle mě pravdu.

 111. Halle, ježíš proč?
  Ona nebyla žádný úřední činitel, tak nemohlo dojít ke zneužití pravomoci úředního činitele!
  A jestli nalhala té rozvědce, že si to přeje Nečas, tak jsou z toho venku i oni.
  Takže jedině dokázat Nečasovi, že o tom věděl.

  Je to skandál, to bezesporu, ale jaksi mimo zákoník a tu ostudu kterou má, to je nade všechny tresty! A daňového poplatníka to vyjde podstatně levněji, než ji živit v base! 🙂

 112. Já přiznávám, že Fendrycha nerada a tudíž nejsem ochotna zkoumat, jetsli má pravdu. 😀

  Ale jak si tak pamatuju ty jeho bláboly z Lidovek, tak mám silný pocit, že zrovna on, kdyby před soudem nestála Nagyová, ale třeba kdysi jeho oblíbenec Honza Ruml, tak by to viděl ouplně jinak.

  Což tu jeho „pravdu“ poněkud znevěrohodňuje.

 113. 130 — Nene, kdepak. Jádrem Fendrychovy argumentace, lépe řečeno jeho jediným argumentem, je „Králová tedy nyní rozhodla (…) proti vlastnímu minulému rozsudku“, ostatní jsou jen bezcenné emotivní žvásty. Jenže tenhle argument je zcela nesmyslný. Trestní příkaz se vydává pouze na základě tvrzení žalobců, které soud přezkoumává přinejlepším formálně, a argumentace obhajoby nemá vůbec prostor. (Podobně mohu při troše šikovnosti dosáhnout třeba vydání platebního rozkazu, který Halladinovi přikáže zaplatit mi za tunu amalgámu. Ten po jeho doručení prostě podá odpor, a teprve pak se ukáže, že se mnou nikdy nebyl v obchodním spojení, nic jsem mu nedodal, a podepsaná faktura, kterou jsem k žalobě přiložil, je primitivní padělek.)

  Zkrátka, už jsem to tu sice asi psal, ale co spáchali Ištvan se Šlachtou, zde nemá precedens snad od 50. let: Plošně všechny fízlovat, hledat, co by kde proti komu mohli použít, a pak mít tu nebetyčnou drzost někoho obvinit právě z fízlování…

 114. JInak já miluju tyhle intelektuály, co mají tak jasno, co si myslí občani a píšou o tom zasvěcené komentáře, ačkoliv normálního občana neviděli už léta, natož aby s ním pohovořili z očí do očí.

 115. Rputi,
  já bych řekla, že ředitelka kabinetu premiéra je úřední činitel. A pokud snad úední činitel není, o překročení pravomocí ředitelky kabinetu jde.
  A t rozvědčíci z toho, co udělali nemohli být venku. Něco takového múžou dělat jen na písemný příkaz od přesně určeného orgánu ( vlády.)
  Neměli ho.

 116. Jj, Zpátečníku,
  to je oč tu běží. Nelze někoho zavřít a pak hledat, co to vlastně proved!

 117. Halle, ona byla jen zaměstnanec, ne činitel.
  A když něco „nařídí premier“ …. tak se nikdo neodváží neposlechnout.
  Je to bezpochyby hnus fialovej a ti dva si to tvrdě odskákali, dobře jim tak!
  Nemohou být zákony úplně na všechno a na to co nejsou, je „proti dobrým mravům“. Ale jak říkám, odskákali si to, boží mlejny je semlely a ještě budou semílat a ostatní je už zbytečné!

 118. 133

  Ona snad paní Nečasová nebyla fízlováná ?
  A přitom není ani náznak, že by se čehokoli dopustila, starala jen se o domácnost a potomstvo, do politiky se kromě pár oficiálních akcí jako partnerka premiéra nemotala, a s největší pravděpodobností ani nijak neovlivňovala Nečase v jeho jednání…
  A přesto ji sledovali.
  Jestli tohle není trestuhodný zásah do něčí svobody…..

 119. Rputi,
  s tím zaměstnancem máš asi pravdu.
  Ovšem ti špióni jsou blbí, když něco začnou bez správného papíru.
  A když stačí to, že nějaká a něčí konkubína řekne tajné službě “ Sledujte toho a toho , nebo tu a tu“, je to na zavření toho nejvyššího, co ten příkaz přijal.
  pokud to nevidíte takhle, tak jsou ty vaše horování pro svobodu nanic.

 120. Milenky si občas najímají někoho na sledování manželek svých protějšků. A jsou firmy, které tyhle služby poskytují, za ouplatu, samozřejmě. Kdyby nebyla Nagyová lakomá, mohla si zaplatit soukromý vočko a byla by z obliga.

  Ale to pokušení, zajistit si to zadarmo přes rozvědku a ušetřit pár korun!
  no neberte to……

 121. neměli na to papír, tak zavřít – tebe je na doktora škoda.

 122. U toho Fendrycha mě zaujal nadpis jednoho odstavce: „Občané jsou nuly. Kašlat na ně.“ – pro sebe si to volně překládám: Pryč se soudci, ať rozhodují občané, třeba znovuzavedením dopisů přadlen, kolektivů úderníků, zemědělců a pracující inteligence. Nevím, jestli je horší to, co předvádí „politická mafie“ za pomoci policie, ÚOOZ, spřátelených státních zástupců nebo názor Fendrycha a s ním souznivších. Obojí je špatné a nebezpečné.

 123. Myslím, že jsme se tu už vícekrát shodli, že Fendrych je blb….. 😉

 124. 141 martine TT
  Na všetko nám treba specialistov !

 125. Blondýna se přece nemůže dopustit ničeho nezákonného, jedná tak jen z nevědomosti. A na to stačí pokárání: Ty, ty ,ty!
  Aspoň tak chápu ty, co nad tím výsledkem nekroutí hlavou.

 126. Halle 139,
  jistě, toho pána by měli urychleně suspendovat a vyhodit, i když je pravděpodobné, že konal právě proto, že suspendován být nechtěl.
  Leader prostě nesmí být onuce a slaboch, jinak se postupem času kolem něj nashromáždí to nejhorší bahno v okolí.
  A slabost leadera je vždycky začátkem úpadku ncelku.

 127. Quivisi, mujtytodno,
  není-li úředním činitelem, nemůže být souzena za překročení pravomocí úředního činitele!!!

 128. Blondýna a se samozřejmě může dopustit lecčeho nezákonného, ale ona byla podle práva jen asistentka, ne úřední činitel.

  Takže nemohla zneužít pravomoci úředního činitele, protože žádný neměla.
  jiný věc je, že se tvářila, jako by je měla. Pak by možná mohlo jít o podvod, ale těžko ho prokázat.

  no ale kdo by čekal, že rozvědka má takovej bordel, že když přijde blondýna, o níž kde kdo ví, že drží s premierem a chce sledovat jeho manželku, tak srazej paty a nic jim není podezřelý.

  a jetsli nevěděli, že Nagyová s prěmierem voře, tak takovou rozvědku snad radši rozpustit.

 129. Rputi, bždyť to píšu. Pro ji jen: Ty, ty, ty!

  Ošem pokud na pokyn neúředního činitele konají úřední činitelé a to za naše daně, pak oni asi nejsou taková neviňátka.

 130. Nečas není první, kdo ,dojel na babu, která za moc nestála.
  Putifarkou počínaje a Monikou Lewinskou konče.

  Nejsem mprávník, ale podle mého zcela laického názoru by to snad bylo řešitelné přes úplatkářství. Jenže to by v tom jela půlka papalášů, ministrů, poslanců a koho ještě. Armagedon hadr – což si zřejmě nikdo netroufl.

 131. Nedá mi nevzpomenout Tošenovského, jak byl ochoten se kormidla ODS chopit.
  Pokud mě paměť neklame, pobyl v Praze všeho všudy asi 4 dny a vzal nohy na ramena, když viděl, co je to za svoloč!

 132. Ách jo. Píšu to čistě proto, že mi Lightroom zrovna generuje celou dávku fotek, jinak je to zcela jasné. Věc má více rovin: Fízlovat, odposlouchávat, vrhat zástupy zakuklenců do domácností soukromých osob, teatrálně žvanit na tiskových konferencích, osočovat jako kdysi Ježov, chvástat se jak Berija, vodit v medvědu před fotoreportéry spřátelených medií, pod rukou jim předávat odposlechy ke zveřejnění… a někdo takový by snad chtěl obžalovávat jiné ze zlomku toho, co spáchal sám? Že Nečas a Nagyová sami dělali pošetilé a nepěkné věci, je jiná rovina problému. Nehlasoval jsem pro Nečasovu stranu ani v příslušných volbách ani později; a z hlediska parlamentní demokracie mi toto připadá jako adekvátní řešení. Ostatně Nečas teď je nadlouho odstaven, jeho současná manželka být veřejně činná zřejmě ani příliš netouží. Co si ale dnes počít s Ištvanem, Šlachtou, s desítkami jejich poskoků, tisíci jejich pohůnků, a zejména s těmi několika jednotlivci, kteří je pravděpodobně odněkud z temnot vodí jako loutky?

 133. Ano, “ Že Nečas a Nagyová sami dělali pošetilé a nepěkné věci“ a ono se to rozmazávalo po celé republice, je jen a jen vinou Ištvána a spol.
  Nebýt jich mohli jsme i dále mít v čele státu lidi, co „dělali pošetilé a nepěkné věci“ aniž by nám to vadilo neb bychom o tom nevěděli. A měli bychom klid na práci.
  Jó, za komuistů se takhle postupovalo … zlaté časy, že Zpátečníku?

 134. Vodí jako loutky? To jsou ale ošklivá slovíčka! 🙂

 135. Zpátečníku, přesně tak. Pokud pohlédneme do historie, Nagyová ničím nevybočuje z dlouhé řady více či méně inteligentních souputnic politiků (Napoleonova Josefína, taky Napoleonova Eugenie, Kennedyho kamarádky, v našich končinách Martička atd. atd.). Jako daleko nebezpečnější vidím Ištvána, Šlachtu a spol. – ti mají své předchůdce v osobách Dzeržinského, Jagody, Ježova, Beriji, „gestapo“ Muellera, Heydricha, Urválka, Duminiho, de Bona atd. atd.

 136. Quivisi, čím vám osobně počínání Nagyové nebo Nečase v tomto konkrétním případě uškodilo? Mně daleko víc uškodil (když to vezmu popořadě) Zeman s legislativní smrští, Špidla se svými „zdroji“, Paroubek s biopalivy, Topolánek s lisabonskou smlouvou, Fischer se solárními elektrárnami a všichni dohromady neustálým zvyšováním daní.

 137. Prostě z politické záležitosti naši přehorliví ŠlachtoIštvani udělali záležitost kriminální.
  Už podruhé a než bys řekl švec, tak potřetí.

 138. Umím si – a ráno jsem to psal – představit i jiný scénář:
  Pro tyto účely se rád nechám poučit od někoho informovaného – v jednu dobu problesklo medijema (ale jen krátce), že celé sledování bylo způsobeno tím, že Radku Nečasovou atakovali se svým Posláním jehovisté; – je to pravda nebo ne ? – asi nikdo zde to nemá potvrzené, jde mi alespoň o to, zda tuto informaci četl i někdo další.
  Tahle čeládka je určitě považována za rizikovou vlivovou skupinu obyvatel.
  Pokud se této události budu držet (u soudu, jako důvod k oznámení – nikoliv k úkolování, na které nemám právo – této skutečnosti nějaké tajné službě), dopouštím se tím chvalitebného činu – jistě okolí VIP persony je důležité a první na řadě je rodina a tudíž manželka. Tajná služba tuto skutečnost (ono oznámení) musí prověřit – za předpokladu, že jí to bylo dáno jako podnět, což – výše uvažováno – se stalo. Pokud mi to VIP osoba navíc odsouhlasí (a potvrdí i soudu), jsou dle mého všichni z toho venku.
  Tento mechanismus zpravodajského zpracování podobně alarmujících podnětů je standardní pro všechny VIP na celém světě.
  A dokažte Vyštváne, že to tak nebylo….

 139. No právě, a pokud kreatury s fanatickým leskem v oku jako Šlachta a Ištván dostanou volné pole působnosti, rozlezou se jejich klony všude u policajtů i mezi prokurátory a nikdo si nebude jistý, že ho ve 4 ráno nesebere komando, protože zapomněl zaplatit popelnice. Našlápnuto k tomu máme slušně, ve srovnání s dnešními ozbrojenými troglodyty mi připadají komunističtí policajti ze 70.-80. let jako vzory starosvětské zdvořilosti a korektnosti.

 140. Foundry,
  hele, když se tady mihotáš. Ťukni mi prosímtě na mail. Někde jsem ten tvůj potratil. Chtěl bych se tě volačo zeptat. Ten můj je mujnick@mujnick.cz

 141. A helemese,
  nevím, jestli se to tady už mihlo, ale na Kubě už nebydlej bubáci, není to vosa zla, Raúl Castro je kámoš největší.
  Spojené státy formálně vyškrtly Kubu ze seznamu zemí podporujících terorismus.

 142. 153 — Proč myslíte, quivisi? A co si myslíte, že dnes asi dělá takový Babiš, při své nesmírně pozoruhodné osobní historii? Jakpak asi ten získává informace? Které páky v zákulisí uplatňuje, chce-li prosadit svou vůli nebo se vyhnout odpovědnosti za své minulé skutky? A co ČSSD, která se po letech opět domohla ministerstva lásky? Zdokonalila své metody od památných Grossových časů? V čempak?

  Takže ten klid na práci zkrátka máte teď, taktéž Šlachtovou a Ištvanovou zásluhou. Protože Babiš, jakkoliv vypadá jako dokonalý prosťáček, jistě není tak hloupý, aby po téhle zkušenosti připustil, že něco podobného udělají „bezpečnostní“ složky i jemu.

  „a ono se to rozmazávalo po celé republice“ — Sice Vás osobně vůbec neznám, avšak neochvějně předpokládám, že jste poctivý, naprosto bezúhonný občan. Přesto si myslím, že pokud Vás někdo bude tisíce hodin odposlouchávat, za státní peníze si ty odposlechy v poklidu vyhodnocovat, a pak si z nich vhodně vybere pár kratších částí, které zveřejní s komentáři, jež k nim doplní servilní media, nejspíš budete delší dobu chodit kanálama.

 143. Obama se chce zapsat do historie ……
  Moc času ani příležitostí už mu na to nezbývá.

 144. Aerokarle,
  kdyby podpálil třeba Bílej dům, zapsal by se do historie taky a nadělal by přitom míň škody 🙁

 145. (161) šimone, také jsem (letmou) informaci o jehovistech, motajících se kolem Radky Nečasové zahlédla -myslím, že dokonce v nějakém mainstreamovém médiu (leč už si nepamatuji v kterém) 😕

 146. 169 – to ale nedokážeš, takže pak platí to, že paní Radka byla, resp. mohla být oběť se všemi důsledky pro svobodu rozhodování VIP manžela – nestalo se tak díky pozornosti personálu kanceláře (přímo ředitelky) a kvalitních zpravodajců…..
  Měl by je někdo navrhnout na vyznamenání…..

 147. (162) jj, Foundry, začalo (anebo alespoň se to „provalilo“) „kauzou Čunek“ 🙁 Tehdy jsem se – očekávajíc tento scénař-strašně rozčílila a napsala na NP a později i zde na Šumaváka „jeremiádu“ do výše povolených slov 😕

 148. Šimone,
  dej mi pendrek, párek Jehovistů, betonovou cimru a já ti za pár dní dodám důkazy, že na pokyn Nagyové zvonili nejen u Nečasů, ale i na Downing Street 10. 😀 😀 😀

 149. Ptakopysku – pro propriety si dojdi k tomu blonďatýmu buzikovi…….v normálním suverénním státě by takovou pomoc jistě rád štědře zaplatil ze svého – vlastní pohřeb sebevraha by byl dražší.
  To samozřejmě v protektorátu nehrozí, Bubig von Edelstadt und Olomutz bude patrně vykopnut vejš.

 150. 162 Foundry
  Já s tím souzním, ale o to nebezpečnější vidím roli Nečase, měkkýšovité želé manipulovatelné ženou z kantýny a neschopné jako ministerský předseda (!!!) ubránit sídlo vlády (!!!) proti pár pučistům a s ostudy kabátem se poroučet namísto toho aby pučisté seděli ve vyšetřovací vazbě nebo spíše už po procesu v nějaké pěkné ubytovně. Fuj !!!

 151. Ačkoliv, Klaus se svého času podělal i před Duškem.

 152. A už je to tu! 🙁
  Ano, tak si to představují – budeme otroky!

  „Do 15 let budete naši otroci, křičeli v Olomouci Arabové, kteří napadli stánek s peticí“
  …Stánek skupiny Islám v České republice nechceme, který stojí v Olomouci naproti radnici, brutálně napadla skupina asi dvaceti arabských přistěhovalců, kteří důrazně nesouhlasili s celou akcí. Aktivisté totiž nabízeli k podpisu petici proti přijímání uprchlíků do Česka…
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/321955/do-15-let-budete-nasi-otroci-kriceli-v-olomouci-arabove-kteri-napadli-stanek-s-petici.html

 153. Navíc, ještě není přeskočeno. Kulturní fronta uspořádá štvanici a žalobce se jistě odvolal. Psovi psí smrt – někde jsem to už četl. Jistě přijdou i telegramy pracujícího lidu.

 154. šimone k
  Naprosto jste mě vyděsil! To už je jmenovaný nebo je to jen balónek?

 155. ad165, proč se pozastavujete ad hominem „ego!?
  Pokud – s to je doloženo – vojenští zpravodajci konali bez písemného příkazu osoby k tomu oprávněné a utratili na to sledování, zda „tam netsraší jehovisti“ (neznaje tajmé části soudního jednání tak se domnívám, že ne, protože to by tajné snad být nemuselo) tak vycházím z toho, že náklady na toto sledování mohl MinFin utratit jinak a že tím došlo k okradení všech občanů ČR včetně vás.
  Ty úvahy o Nagyové, Ištvánovi a sražení nevinné vlády mně nevzrušují, vyhozené peníze z daní nás všech bez oříslušného glejtu ano.

 156. On měl Sobotka touhu mít ve vládě další ženu. A řekl to takovým vlahým hlasem samce zebu volajícího svou družku. Takže ten Zlatuška bude možná spíš nějaká ta zlatuška, která mu přirostla k jeho sociálnědemokratickému srdci. Akorát že se před Šimonem blbě ukec místo aby řekl hezky způsobně soudružka Ta a Ta.

 157. ptakopysku !!!

  já se s žádnejma vlahejma notabene plešatejma nescházím !!!

  To bylo na nějakém medyjovém webu: že jako oranžgutáni dostanou jiné ministerstvo a žeÁNO dostane Zlatuška, páč je z Brňa a ze školství….

  Tak snad tu tradycy gramotnosti od Mařky Terezy ouplně nepřerušíme…..

  Tolik i pro skimice – snad, doufejme, že jenom pumlíč…..

 158. 180 — První větě vůbec nerozumím, quivisi. A zbytek…: Takže tedy zneužití pravomocí? Hm, no dobře. Tlupa ozbrojenců, dohromady údajně čtyřistačlenná, vtrhne na úřad vlády, do doupat špionů, do bank (a už jsem zapomněl, kam všude ještě), zatýká, realizuje a rabuje, s pomocí spřátelených soudců uvrhává do vazby, to vše z důvodů bombasticky roztrubovaných, přesto však objektivně bagatelních až nicotných, a vposledku bude cosi vykládat o zneužití pravomocí?

  Kolik tohle trapné divadlo asi stálo jen v přímých nákladech? A hlavně, kolik činí tím dále způsobené škody? Kupříkladu pouze ty, vznikající dalším znejistěním právního prostředí?

 159. (167) Souhlasím, ale já mu neradím.
  (175) S Luxem jako spojencem by se „podělal“ asi každý, snad s vyjímkou Stalina. Ani samotná Thatcherka nezačala s odboráři bojovat hned, nejdřív si připravila půdu a zákony.
  (178) Dnešní TV Noha: Bohdalová, Gajdušková, Lenka Kaufland ….

 160. ad 183 – já jsem o zneužití pravomoci nic nepsal, ale o nezákonně vyhazovaných penězích ze státní pokladny, což lze aplikovat i na tu monstr akci, jak ji poisuje Zpátečník, jen ta formulace o spřátelených soudcích se mi jeví jako zaujetí stanoviska stejným způsobem jako když se mluví o tom, že byli posláni k sprátelené soudkyni, která je osvobodí.
  Oboje je zaujaté hodnocení.

 161. A sakra !
  Přežvýkávač kravat Sakašvili dostal ukrajinské občanství, a byl navržen na post guvernéra Oděské oblasti.

 162. Dobré ránko!

  Šichtařová na ministerstvo !!!

  …A řeknu vám: Pokud zcela hypoteticky nastane den, kdy hotovost bude zrušena, banky na více místech eurozóny začnou mít, nedej bože, problémy a dojde ke zmrazení účtů, bude to velice zábavné. V tu chvíli budeme moct konstatovat, že

  jeden profesorský trouba má zářez ve slovníku,
  obchodníci řičí vzteky,
  lumpové si mastí kapsy v bitcoinech
  a všichni se můžeme pást spolu s babkou a kozou….
  http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/463947/jak-se-babka-pujde-past.html

 163. 183

  Ostatně při zatýkání Ratha to bylo dost podobné.
  Skoro se divím, že při těchto akcích nebyly nasazeny tanky. 😀

 164. Pan rektor je … takový typicky alternativní! 🙁

  …Rektor olomoucké univerzity to však vidí jinak. „V Olomouci skupina antiislamistů nechávala podepsat kolemjdoucí petici proti imigraci. Několik zahraničních studentů Univerzity Palackého šlo okolo a po pár ostřejších slovech na adresu antiislamistů jeden ze studentů strhl plakát vyzývající k boji proti přistěhovalectví. Toť VŠE – info od policie. Policisté to řeší jako přestupek,“ píše na Facebooku rektor.

  Řešení podle něj bude následující. „Buď rektor (já), nebo pan děkan si dotyčného pozveme a vysvětlíme mu, že takto to dělat v ČR nebudeme. Jestli chce, ať si založí vlastní petici ‚Chceme v ČR přistěhovalce‘ a já ji klidně podepíšu jako první. Po otcovské domluvě bude možná i nějaká sankce, ale zatím nechci předbíhat….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bylo-to-uplne-jinak-Rektor-olomoucke-univerzity-prichazi-se-svou-verzi-incidentu-s-muslimy-377387

  Přímá účastnice: „….“Jak si dovolujete odmítat imigranty? Je to vaše povinnost je vzít! A co vám vadí na islámu? Beztak budete do pár let všichni našimi otroky!“

  Dnes s nimi odmítáme mluvit a klidně si stavíme stánek a chystáme petiční archy. To jednoho z nich vytočí a zničehonic se vrhá na stánek a chce strhnout symbol přeškrtnuté mešity, poráží stánek… Šok, údiv, zděšení… Ale slyším – Policie! – a atak je v zárodku zastaven, útočník odvlečen… Ale ty fanatické oči jsem viděla zblízka, tu zlobu.
  http://hrindova.blog.idnes.cz/c/464048/jak-me-skoro-napadli-fanaticti-muslimove-kdo-je-tady-doma.html

 165. Quivisi 191,
  podle mne v tom hraje roli ta neuvěřitelnost lumpáren Barnevernu.
  A když to ještě někdo průběžně nesleduje a moc o tom neví, tak dojde snadno k názoru „to neni možný!“

 166. A hele 😀

  Na seznamu 89 evropských politiků, kterým Rusko zakázalo vstup na své území, nechybí podle finské televize ani čtyři česká jména. Do Moskvy nesmí vyrazit bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek, europoslanec Jaromír Štětina a bývalý eurokomisař Štefan Füle.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/schwarzenberg-zenisek-stetina-a-fule-nesmi-do-ruska-fhv-/zahranicni.aspx?c=A150530_030631_domaci_mlb#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 167. 185 — já jsem o zneužití pravomoci nic nepsal — Jakpakne, quivisi? „(…) vojenští zpravodajci konali bez písemného příkazu osoby k tomu oprávněné (…)“

  „(…) ta formulace o spřátelených soudcích se mi jeví jako zaujetí stanoviska stejným způsobem jako když se mluví o tom, že byli posláni k sprátelené soudkyni, která je osvobodí. (…)“ — Vůbec nechci rozporovat, že Vám se to tak jeví. O spřátelených soudcích nicméně v souvislosti s uvalením vazby píši z dobrých důvodů. Pokud si vzpomínám, dle nyní ustálených policejněprokurátorských praktik byli obvinění „realizováni“ koncem týdne, aby tak rozhodování o vazbě připadlo na weekend, a poté odvlečeni stovky kilometrů k místně nepříslušnému soudu. Faktickým výsledkem tudíž je, že o vazbě rozhodoval soudce, kterého si Šlachta s Ištvanem sami vybrali. Odtud dedukuji, že šlo o soudce spřáteleného, jinak by ti dva totiž nemuseli k tomuto (dnes již otřepanému) triku sáhnout. Oproti tomu u soudkyně Králové zatím nic podobného nevyšlo najevo, což samozřejmě nevylučuje, že může být podjatá, ovlivněná, a tak dále. Než se však něco takového zjistí, je dost předčasné říkat „stejným způsobem“.

  188 — U Ratha je nasazení enormních prostředků asi lépe odůvodnitelné, a to jeho poslaneckou imunitou, kvůli které bylo třeba ho chytit s penězi v ruce, tedy přímo při páchání trestného činu.

  No nic. Je jedině moje chyba, že jsem pořád ještě nedopsal ten esej o axiomu zkurvenosti; z něj totiž leccos automaticky vyplývá samo, bez obšírných výkladů a odvozování. Snad bych ho ještě našel rozepsaný někde na disku…

 168. fulle je Slovák, Schwarzenberrg je taky nějaký cizinec, Štětina je hlavně d…. A Ženíšek mi nic neříká.

 169. 191 quipis
  A zastával tu někdo včera snad takový názor?

 170. nezastával, ale tvoje komentáře byly tak yvsvětleny.

 171. Včera večer jsem byl zavalen desetiminutovou lavinou zlostného spílání nejdříve mně osobně, pak všem zkorumpovaným politikům a soudcům. Dovolil jsem si říct, že jejich informace o průběhu procesu s Nagyovou a hlavně znalost rozsudku, vychází jen z toho, co si přečetli na Internetu.

  Jejich hlavní argument, pokud se mezi nadávkami vůbec nějaké argumenty ozvaly, jen potvrdil moje dřívější slova. Jen to, že to četli, bylo důkazem pravdivosti.

 172. Včera večer jsem byl zavalen desetiminutovou lavinou zlostného spílání nejdříve mně osobně, pak všem zkorumpovaným politikům a soudcům. Dovolil jsem si říct, že jejich informace o průběhu procesu s Nagyovou a hlavně znalost rozsudku, vychází jen z toho, co si přečetli na Internetu.

  Jejich hlavní argument, pokud se mezi nadávkami vůbec nějaké argumenty ozvaly, jen potvrdil moje dřívější slova. Jen to, že to četli, bylo důkazem pravdivosti.

 173. Proti tomu je jednoduchý argument – odůvodnění rozsudku zatím nezná ani žalobce. 😀 😀

 174. martine,
  „psali to v novinách, tak je to pravda“.
  A pořád si to spousta lidí myslí….

 175. Štefan Füle je český občan se slovenskými rodiči, narozen v Sokolově.

 176. Halle,
  skimic nepíše, že Fulle je občan Slovenské republiky. On píše, že je Slovák.
  Je to stejné hraní se slovíčky, jako když idnes napíše, že Češi, nebo Slováci kradou v Anglii a pak se člověk ve slovenském tisku dozví, že se zloději jmenovali Demeter a Dylina.

 177. Nevíte někdo, kdo je to ČR? Nějaký Čeněk, nebo Čestmír?
  Prý chce ČR po Moskvě vysvětlení, píšou na iDnesu.
  A další hlína – Česká republika zatím žádný krok proti seznamu nechystá. Pokud se nepletu, tak Evropská Unie včetně Protektorátu Bohmen und Mahren už má seznam nežádoucích Rusů už rok. Nechápu, čím byl mohl protektorát dát ještě Re na ruský Flek. Že by ten svůj seznam vytiskli Bold a Underline? Nebo by použili větší font než Rusové???

 178. 208 Ptakopysk
  ČR už jsem někde slyšel. Český Rozhlas. Tvůj veřejno právní přítel. Není divu, že chce vysvětlení, aby tě mohl objektivně informovat.

 179. ptakopysku, to by mohla být třeba Černochová 🙂

 180. Vysvitlo slunko, kolem plno sánků s roztodivnými pivy a grilovanými dobrotami, k úplnému štěstí a dobré pohodě mi chybí už jen nějaký pěkný řízný kousek od Jana Dismase Zelenky a nebo alespoň od Moravanky nebo sourozenců Ulrychových.

 181. Dobré poledne. Vysvitlo slunko? To asi nejste v Praze, skimici.

 182. Rozkošné ovšem je, jak se o tom seznamu Rusů nemluví a všichni jsou tááááákhle překvapení! 😀 😀

 183. Tady na Podblanicku aktuálně prší. Což je dobře. Chtělo by to aspoň pět dní vytrvalého drobného pršení, aby se aspoň částečně vyrovnal srážkový deficit. Defakto tu za dva měsíce pršelo čistého času asi týden.

 184. Prosimich, tuší někdo z vás, co že to jako má být? Televizi mám už asi 5 let rozštelovanou, což je mi puténka, neb bych na ni stejně nekoukala a ani netuším, zda-li by k tomu, v případě onoho veledila, nalezla odvahu.

  Reality show: Dovolená v protektorátu

  …A teď se bavme ještě o samotném obsahu, který je naprosto zdrcující a nevídaný. Už samotný název Dovolená v protektorátu je hodně traumatizující. Když jsem se díval na první i druhý díl, ono to doopravdy působí dojmem dovolené. Rodinka si jede na výlet, buď k moři, nebo do hor, v daném případě na samotu u lesa. A výborně se u toho baví, dostane motivační zlatou minci, je tam velká pohoda, všichni hovoří velice uvolněným způsobem,“ popisuje mediální analytik.

  Nedá mu to, aby pro dokreslení nezopakoval některé obzvlášť povedené hlášky, které v pořadu zazněly. „Cituji: ‚Co to je za rostliny? Přece brambory‘ nebo ‚Hele, tady je kráva. A jak na nás čumí. Já myslel, že je umělá‘ nebo ‚Myslím si, že bysme si to tady mohli užít‘ nebo ‚Jsem v prdeli z těch posranejch schodů‘. To poslední pravil pan adolescent, který měl stavět nějaké schody z kamene. Velmi pěkná byla i hláška ‚Ježíšmarjá, co to je? To je ženská, má sukni‘. A velmi taková pointující hláška, která tam padla, ‚Zpropadenej Hitler‘. To jsou věty, jež by člověk čekal někde ve čtvrté cenové skupině. A nevím, jestli bych je čekal k tematice jednoho z nejvíce dramatických období českých moderních dějin,“ tvrdí Petr Žantovský…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takto-vypada-dokonale-pripraveny-medialni-lync-Petr-Zantovsky-rozebira-odvolani-Chladka-a-z-nekolika-prehlednutych-detailu-tusi-velkou-spinavost-377403

 185. To je, rputi, poslední výkřik ČT v oboru reality show.

  Čekala bych teda podobnej hnus od TV Noha a ne od veřejnoprávní televize…. Dalším nápadem bude nejspíš pobyt v Osvětimi v přímém přenosu.

 186. Rputi,
  neviděl jsem taky, protože mám české seriály zakázané. Jsemť po shlédnutí seriálového dílu tak sžíravý, že mi hrozí akutní nebezpečí autodevorabitace, neboli sebesežrání.
  Ale podle ohlasů soudím, že se jedná o erotickou pomůcku českého intelektuála. Neboť všechna hodnocení mi připadají jako výsledky duševní onanie nad čímsi, co dokáže vzrušit jenom absolventa humanitního oboru (případně někoho kdo si o sobě myslí, že je AHO). Všem ostatním je tenhle seriál zcela u zadele.

 187. 217. halle!
  Nejvrdší muzikantské porno hned po Muzice bez kapelníka, Dušanu Grůňovi, Liškovi se souborem Plameny a Kunovjance. Ačkoliv to poslední si možná pletu se stejně kyselou nakládanou zeleninou.

 188. Zelenina se tak menuje patrně podle toho, že do nálevu močí kuny. Ta chuť je nenapodobitelná.

 189. 219 ptakopysku
  Starý brachu, jsem rád, že si sobotu užíváš 🙂

 190. 212 ne maYdo. Prahu jsem opustil, zhledem k tomu, že v Dejvicích Vodovody a kanalizace prodloužili akci Hromadná Observatoř. Raději tedy obzírám jinde než abych ob…. podle plánu v Dejvicích. Navíc je to tam dnes samej aktivista.

 191. Ach tak, 🙂

  „Připadá mi zajímavá podobnost aujala mně AHO a UHO

 192. Ptakopysku
  Mažu hned vedle na Sartriani revivall a pak na Oskar Peter. Prohlédnu pak.

 193. ptakopysku,
  taky jsem měla pocit, že je to jakási perverze typu zoofilie či fetišismu. Jen jsem si zatím myslela, že na veřejnosti je to zakázané.
  …. a stačila jediná generace…. 🙁

 194. 230 Ptakopysku.
  V přestávce mezi konzertáa jsem to u stolku s kelímkáčema pustil amarádům, keří mi ihned začali závidět, že se znám s tak dokonale perverzními ptakopysky. Okolo stolu byl za chvíli menší hrozen jemně navátých účastníků 🙂

 195. Máš pravdu, měl jsem pocit, že na mne z hrobu sáhla moje pratchýně studeným pařátem 🙂

 196. 220
  Náhodou….
  Mi se to líbí, já Ulrychovce rád.

 197. Oni ještě měli v Německu staršího bráchu co byl i presidentem. Takovej ten co vypadal jako Sandmenchen (taky mu rosly fousy přímo z huby).

 198. Hlava XXII!

  prof. Keller k TTIP: „…Já jsem například vznesl připomínku na Evropskou komisi týkající se utajování jednání. Bylo mi v předepsané lhůtě na hlavičkovém papíru odpovězeno, že vůbec nic z jednání není utajované s výjimkou skutečností, které je zapotřebí utajovat. Nemohu tedy tvrdit, že na moji připomínku nebylo reagováno…“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/keller-ci-zajmy-haji-juncker-korporaci-nebo-spotrebitelu/

 199. 241 Rputi
  Vypůjčil si frázi Ralpha z Good as Gold od Hellera. Jak se to stalo že lidé jako Keller, naprosto nedůvěryhodní komouši se tu najednou berou jako seriozní zdroj informací? Vždyť na počátku Šumaváka byl jen pro smích. Je to jenom deset let!

 200. skimici,
  propánakrále. kdo tvrdí, že ho beru jako zdroj seriozních informací ????

  Tak už nevím…. Když sem dám něco vážného, vyčte se mi, že je to vážné, když sem dám něco na odlehčení, vyčte se mi, že beru vážně komouše…. etc, etc …. da capo al fine…..
  Koukám, že vám nic není recht…

 201. No, spíš ho zřejmě berou jako seriozní zdroj informací První zprávy….

 202. 242

  Třeba proto, že jiní se ukázali ještě méně věrohodní..
  Tempora mutantur et nos mutamur in illis.

 203. Ptakopysku,
  ježíšmarjá, udělal jsem broskvovinu a Tebou nabídnutou Kortinu jsem si pustil. Po půl minutě jsem to vypnul a se srdceryvným pláčem prchal na toaletní hajzl, kde jsem nevěděl co dřív. Zvracet nebo sr… Trochu přeháním, ale pravda je, že hrůza nabývá nových rozměrů. Pokud to někdo doposlouchá do konce měl by dostat metál za statečnost tváří v tvář nepříteli.

 204. maYdo 245,
  pokud jsem si všimla, tak kromě Robejška tu byli zpochybněni snad úplně všichni. Na něj ještě nic nevytáhli, ale myslím, že je to jen otázka času. To by tak tento, aby nějakej Robejšek narušoval Karlovi kruhy! Jak si něco zkusí, tak půjde taky… 😀 😀

  Holt, když argumenty chybí…

  První zprávy a ještě víc Parlamentní listy zveřejňují celé spektrum názorů. To ještě vůbec neznamená, že s nimi musím souhlasit. Ale argumenty typu: „No jo Keller“, neberu!

 205. Rputi, tak jsem se zběžně podívala v archivu ČT (reality show nemám ráda) na Dovolenou v protektorátu. Náhodou jsem zrovna viděla jednu citovanou situaci – z kopce kdosi běží a paní se dívá do dálky kdo to k nim jde a konstatuje – je to ženská, má sukni. Vzhledem ke své krátkozrakosti tu větu chápu, asi bych zareagovala stejně.

 206. (241) Když do toho vyjednávání budou kecat (ex)komouši, tak nevyjedná nikdo nic. Což je zřejmě účel (nebo taky zviditelnění dotyčného).
  (242) Zajímavé, viď? A kdyby jen Keller …..

 207. Taky to mohl běžet příslušník Scottish Rifles – když je to teda z protektorátních dob.

 208. Rputi, co já vím, je Keller levičák pomalu horší komunistů a cokoliv jsem od něj četla, byly bláboly. Tudíž předpokládám, že nic jinýho než bláboly neprodukuje. Jo, i slepý kuře někdy najde zrno a i blábolilové typu Kellera mívají někdy pravdu, nicméně číst , co z nich vypadne, aby mi v tej hromadě plev to jedno zrno neunikl, nějak považuju za ztrátu času.

 209. Ajrovko, chceš snad říci, že to tomu Obamovi komouši kazí ??? 😀 😀 😀

 210. Tu smlouvu za Evropu (ex)komouši vyjednávají, ať už do toho Keller kecá nebo ne.

 211. Tak jsem si tu Kortinu pustil. Napadlo mě, že kdybych to pustil slovenskému kolegovi, tak by možná nakonec uznal, že Maďaři jsou prima.

 212. Maydo, ocitovala jsem z Kellera 3 (slovy tři) věty, které ani nejsou jeho názorem, nýbrž popisem události. Jestli si navíc pomohl citátem z knihy Hlava XXII. je zcela irelevantní.
  Kde v tom spatřujete komoušský blábol? 😀 😀

 213. NoName, dalo by se přímo říci, že to vyjednávají EX s neocony.
  Nemyslím, že by u toho byl někdo jiný. 🙂

 214. kristo, díky!
  Sdílím vaše pramalé nadšení pro reality show a jelikož o tom ničehož netuším, tak jsem se raději zeptala.
  Nápad sám považuji za naprosto otřesný, argument, že to priblíží onu dobu, neobstojí. Jednají tam reální lidé v reálném čase, o tehdejší době netušící ničeho.

  Když jsme byli malí, hráli jsme si na princeznu. Nevšimla jsem si, že by to kterékoliv holčičce vylepšiplo „vhled“ do života princezen. 🙂

 215. Ale já v tom nic nespatřuju,rputi. Keller mně nebere natolik, abych v jeho názorech cokoliv hledala nebo se jimi zabývala. Je to kecal a demagog.

 216. 244 Rputi
  Já sem dám klíđo Kim Ir Sena nebo Zagorovou, ale snažím se k tomu dát své vnímání vĕci. Pokud to není jen suchý zdroj který má dát na pravou míru co třeba Putin a Merkel doopravdy řekli nebo neřekli.

 217. 262 śimon k
  Staráme se abyste nezvlčili. Mūžete taky zkusit místo netu křížovky.

 218. skimici, jistě.
  Já jsem to „vnímla“ jako projev Hlavy XXII. v EU a tím jsem ty tři Kellerovy věty uvedla.
  Potřebujete k tomu esej nebo přednášku, nebo vám to jako mé vnímání problematiky pojetí rozhodovacího procesu v EU stačí?

 219. Rputi – ten popis situace od Kellera doplň jenom informací, komu tim slouží a máš to v cajku.

 220. 269 šimon k
  Na rady pochopitelne snar. To da rozum a je to patrne. Kdyz uz jste se tedy priznal. Ja bych se nikdy neodvazil ani naznacovat.

 221. 266 Rputi
  Mnĕ to samozřejmĕ stačí abych pochopil Vaše vnímání. Dovolím si luxus ambivalentního přístupu k Vám a proto zůstanete v mé mysli navždy zachována jako můj jazykový češtinský guru.

 222. Hm, zdá se, že Američani v Íráku udělali zásadní chybu. Měli vycvičit ženské, aby se jim armáda nerozutíkala.

  Jestli fakt, že do Evropy utíkají převážně chlapi není dán tím, že ženské zůstali bojovat, zatímco pánové, co nebozí imigranti mprchají před hrůzami války!
  Zdám se, že jsou to pěkní poseroutkové.

  Podle toho, co jsem tak v Německu a v Turecku zahlédla z výchovy machometánských chlapečků, mi dává tušit, že to bude tou výchovou. On takový světa pán, co může kdykoli cokoli a nesmí dostat od maminky ani na zadek, holt potom v krizi selhává.
  V houfu si ještě troufá – zabijí, podřezává a znásilňuje. Pokud ale nemá chuť zabíjet, tak raděj zdrhne. Ať si to tam brání kdo chce! On chce pečený holuby do huby, moc se nenadřít a moct nadávat těm nevěřícím psům, co jsou tak blbí, že mu to ani neoplatěj a ještě mu daj prachy…
  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/64353/reportaz-zeny-ktere-zabijeji-islamisty.html

 223. Nic nového pod sluncem:
  Graecum est, non legitur.
  Kellner est, quoque non legitur.

 224. 247 Venca
  a ještě se divíte, že nejlepší synové národa jako třeba doktor Husák přes nelidské mučení v padesátých letech neodvolali a k národu se přimkli zoceleni národními písněmi stejně jako fanatik tlouštík džen has posílen chorálem Ktož sů boží bojovníci? Dodnes já třeba nevím ktož sů a stejně překvapivá je hymna kde domov můj. Já to dobře vím, zakladatelé státu ale zřejmě tápali. Čert ví, kde byl vlastně jejich domov.

 225. 272

  u Kurdů bojujou chlapi i ženy . Jen ty ženské jsou pro média víc sexy
  Mimochodem, o PKK se tvrdilo, že jsou teroristi nebo komouši. d:-D

 226. Skimici:-)

  Žanek Hus nikdy Kdož su Boží bojovníci nesylšel 🙂
  Ona je to kromě písně souhrn vojenských předpisů jako Cep 1.1, sudlice 2.1 a vůz 31 a další 😉

 227. Rputi, no to jste si zase dovolila! Zmínit, co řekl Keller! Příště napřed okolkovanou žádost na místní výbor veřejného blaha!

 228. 277 Halladine
  Vy jse prostě takový oportunistický šťoural, že? Tak dobře! S. Hus to slyšet nemusel, ačkoliv je zdaleka jasné, že byl ideovým vůdcem, doktor Husák to však při veškeré shovívavosti slyšet nejen mohl ale jistě i slyšel, kdo ví jestli i do kostela v neděli nechodil místo na výbor!

 229. Jasně,
  že Husák chodil do kostela 🙂
  Jisté je, že se před smrtí vyspovidal a přijal poslední pomazání

 230. 78 PeS
  On je to vlastně subjonctif. Krásný obrat. Proč sis osvojil zrovna toto od autora, který neskončil do rána dobře?

 231. 283
  jenže ti, co bojují proti islámskému státu jsou jednotky PKK

 232. Boëthius. Pak jsem si to koupil ale už si fakt nepamatuji kde jsem se s tím setkal poprvé. Bojím se, že to bylo až v A Confederacy of Dunces od J.K. toole.

 233. U nás jsme měli krásné koncerty, pivo, masíčka a krásný holky, v Moskvě prudily bukvice. Oposice to úlevně chápe jako příliv a potvrzení západního ducha. Já bych si ještě představoval zoofilní okénko, kde aktivista na alegorickém voze dle vyznání souloží s ovcí, kozou a želvou, zatímco sluníčkové dámy se podle sil a zaměření potýkají s uźovkami, slepýši a labradory.
  Hospodinovo oko by se zalíbením spočinulo nad vyplněním EU atributu diversity.

 234. Nechtěl bych se narodit jako bukvice, shodou náhod v Moskvě či někde jinde v Azbukistánu.
  Nějak tam chybí pochopení pro to, že ti lidé si svou orientaci nevybrali, byla jim dána.

 235. Dobré ránko!

  Niko 279,
  lidi rádi šuplíčky! Šuplíček komouš, šuplíček estébák, šuplíček šašek počmáranej a tak. A když maj jednoho zastrčenýho v šuplíčku, tak velice těžce nesou, když jim z toho šuplíčku vylejzá a vůbec dělá zmatky.
  Nějak to narušuje jejich životní jistoty!

  Protože, jak známo: „základním předpokladem štěstí je nedostatek informací!“ 😀 😀
  https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/t31.0-8/p640x640/11244713_1599717643609459_7460203752534935511_o.jpg

 236. Dobré bedělní ráno,
  napsala bych „sluníčkové“, ale to raději ne 🙂
  takže zatím prosluněné, a doufám, že dnes to vydrží, neb zahrádka volá.

  AK,
  co zahrnuješ pod terminus technicus „Azbukistán“ ? Doufám, že i všechny muslimské země, neb pokud je mi známo, muslimové se na homosexualitu taky nekoukají dvakrát laskavě (v Afghanistanu, Brunei, Iránu, Saudské Arábii a Jemenu je za praktikování dokonce trest smrti)… pravda, tam si dokonce „bukvice“ (na tolerantního člověka dost zvláštní výraz) ani nelajsnou dělat nějaké demonstrace či gay parády… a přesto je to Západu egál, ono se lépe kritizuje Rusko, že ?

 237. Dobré zas ráno…
  http://www.novinky.cz/domaci/370935-ods-ma-nove-logo-z-tradicniho-ptaka-se-stalo-abstraktni-vecko.html
  Pták odlétá… Pták mizí v dáli směr smetiště dějin. Dobro došli! A poslední zhasne.
  Inu, státy se udržují idejemi, na kterých vznikly. Ze všech těch idejí zbyla jediná – rozkrást co ještě jde. A přesvědčovat sama sebe, že voliči jsou tak blbí, že to neviděj…
  Na druhou stranu, u týhle partaje měl člověk aspoň jistotu, že udělají pravej opak toho, co slibujou. Probatum est.

 238. Bukvice jsou v Rusku každýmu celkem lhostejný. Pokud nepořádají gay parády. Pak na ně lidi koukají nevlídně. Ale to já ostatně taky.

 239. Ono jde hlavně o různé propagace typu Hate Free a že mají tendenci cpát to lidem pod nos. viz 289.

 240. Dobré ráno,

  teda to jsou perly…. 😀
  „heterosexualita je jen otázkou výchovy“ -no, kdysi tmáři a moralisti tvrdili, že homosexualita je nemoc.

  Taky bych dodala, že by se měly ty děvenky zamyslet, kdo jim bude jednou na gerontologickém oddělení utírat prdele, kdyby byli všichni vychováváni „správně“

  rputi, probůh, co s tím Kellerem furt máte? Snad si můžeme ještě vybírat, čí názory nás zajímají. Pokud jde o byrokracii v EU, pro zdejší to není žádnej objev. Je sice hezký, že Kellera, byvšího EUhujera, osvítilo poznání, jak to v tej matičce EU funguje, ale to z něj myslitele nedělá.

 241. Já bych se nechtěla narodit jako bukvice nikde. Jsem ráda, že jsem se narodila taková, že můžu mít dobrý manželství a prima děti. Myslím, že kdyby mi tohle bylo odepřeno, otázka, jestli můžu nebo nemůžu běhat nahatá po gayparádách a mohu vykřikovat, že jsem na holky nebo jetsli si někdo z okolí myslí, že jsem nějaká divná, by mi připadala zcela podružná.

 242. MaYdo,
  to bych se spíš mohla zeptat já vás. Já ho jednou ocitovala, pak už jste do toho šlapali vy ostatní.:)))

  Mně jde pouze o způsob argumentace. Argumenty „protože Keller, protože Spencerová, protože Krejčí“ nepovažuji za relevantní.

 243. 293 Rputi
  To je základní strategie. Nasadit vé lidi do vsech myslitelných i nemyslitelných posic.

 244. ad Keller:
  První etapa: Nečte se.
  Druhá etapa:Pálí se jeho knihy.
  Třetí etapa: Upalují se jeho čtenáři.

 245. Rputi – tady vidis, ze pro priste si musis pro ilustraci rozvážit, zda zvoleny ilustrator neni neárijskeho puvodu. . . 🙂

 246. 292 Matzurko
  já bukvicím říkám odjakživa bukvice a nespatřuji tento výraz nikterak ostře ofensivní.

 247. A Zlatuška už kaní při představě tučného koryta, nemůže se dočkat a tak přičinlivě kope do mrtvolky. Zmetek!
  Pánbůh nás ochraňuj!

  …Nahrazení Marcela Chládka jiným ministrem může v rámci úřadu znamenat podle mě jen zlepšení….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zeman-je-sama-afera-a-samy-vysplecht-Melo-by-se-napsat-k-zakonu-ze-porusuje-Ustavu-poradil-profesor-Zlatuska-A-naznacil-jak-hruzostrasne-historky-kolovaly-o-Chladkovi-377493

 248. skimici,
  taky se tu neprezentujete jako „zlé Rusko ubližuje za nic nemohoucím bukvicím“. IMHO pojem „bukvice“ lehce pejorativní je (z čeho to vlastně vzniklo ?), ale jsou i horší, a za veřejnou deklaraci téhož u nás byla udělena i profesura 🙁

  A děkuji vám i Foundrymu za postřehy z cest 🙂 Snad vás za to parta HateFree nenávistně neutluče…

  Možná by se fakt měli lidi více učite matematice, biologii a jazykům, ovšem ne jen jak se koupí lístek na vlak… objasnění biologické podstaty by napomohlo chápat, co jde a co nejde změnit; statistika pracuje s pojmem standardní odchylka, a jazykozpyt objasní, že „standard deviation“ je běžná odchylka, nikoliv úchylák v průjezdu…

 249. Ahoj! Na tom Hate free je nejzajímavější, že je to produkce a součást vládní „agentury pro začleňování“ pana ministra Dienstbiera a ten by nějaké heteroaktivity ve svém úřadě jistě netrpěl.
  A my to prostřednictví daní platíme!

 250. Matzurko,
  myslím, že lidi vlastně ani nemají problém s jinakostí, deviací-odchylkou, či jak se to dá ještě nazvat, ale s agresivitou těch odchylek a jejich exhibicí.
  A protože svou jinakost exhibují hlavně psychopati, je to značně odpuzující.

 251. Šumaváku 307 – a Norské fondy!!!
  Na to nezapomínat!

 252. 307 Šumavák
  Ono už Dienstbier ve vládě je taková roztomilá ůchylka. A spolek Hate Fee (vzor sugar free) by se spíše měl podle činnosti jmenovat Free Hate (vzor volná lásla)

 253. Nenávidí každou normálnost a nás samostatně se živící heterouše úplně nejvíc.

 254. skimici,
  já už jsem to říkala tehdy, když to začínalo a Hromada loboval, kde a jak se dalo – že extra zákonem se do společnosti nezařadí, ale naopak vydělí.
  A čím víc extrabuřtů a Hrdých parád, tím víc se vydělují a tím víc je to sejří a snaží se sami sebe přesvědčit, že to „jejich“ je lepší. A sami tomu nevěří …. a porád dokolečka. To prostě nemá, pro ně přijatelné, východisko.

 255. 312 Rputi
  Vidím to velmi podobně. Takto ostatně logicky skončí každá affirmative action. V bordelu, chaosu a korupci.

 256. Skimici, Hate Fee je takovej roztomilej překlep 🙂 Doufám, že ne prorockej…

 257. 311, 313 — Tak jest. Ovšem Dienstbier a spol. zdaleka nejsou jediným parazitem. Otázkou tudíž je, zda si snad paraziti jednoho dne neuvědomí, že svého hostitele nesmějí zničit úplně, a neučiní nějaké to opatření. Protože naději, že by toto dokázali udělat produktivní lidé, jsem už dávno jaksi ztratil.

  Na druhé straně (a vedle toho), ačkoliv se ti produktivní sjednotit proti parazitům nějak neumějí, doposud vždy jednohlasně a jednoznačně platilo heslo: Paraziti všeho druhu, spojte se! Jenže, bude platit stále? Nezačne se jednoho dne vytrácet, jak paraziti reálnou ekonomiku průběžně nejen vysávají, ale též dusí a škrtí?

  Možná by jakousi strategií produktivních, skýtající slaboučkou jiskřičku naděje, tedy bylo důsledně a promyšleně orientovat parazity proti parazitům…

 258. 304

  jestli je néjaký výraz nactiutrhačný či ne záleží na tom, jak ho berou ti, co jsou jim označováni.

 259. 318 — Málokterý názor způsobil euroatlantické civilizaci větší škody. V důsledcích by samozřejmě zabránil věci nazývat pravými jmény. Absolutně si nedokážu — přinejmenším takhle z fleku ne — představit nic hnusnějšího a zároveň zhoubnějšího, než je politická korektnost.

 260. Zpátečníku 316,
  zanechte nadějí – paraziti to vždy zásadně přeženou …. pracka v láhvi….

 261. Dobré poledne,

  „První etapa: Nečte se.
  Druhá etapa:Pálí se jeho knihy.
  Třetí etapa: Upalují se jeho čtenáři.“

  Quivis, to jako musím číst všechno, co vyprodukuje kdejakej demagogickej trouba, abych hned nebyla v podezření, že už mám doma připravený dříví na hranici?

 262. 321 — Teď asi nerozumím, skimici. Nositele čeho? (Máte tam plurál.)

  Svatouškové zde bývali vždycky. Podobně třeba homosexuálové, ať už svoji úchylku kompensovali a přesublimovali do úžasných výkonů, z nichž kultura jejich civilizace mohla těžit, anebo se jí nechali vést ku zřídka vídaným výstřednostem (např. http://en.wikipedia.org/wiki/Fritz_Haarmann ). Ale kdysi všichni nějak tušili, co je normální a přirozené — ve smyslu dlouhodobě životaschopné –, a buď byli ochotni se držet zpátky, anebo byli ve více či méně rozumných mezích drženi zpět okolím.

  Teprve v posledním zhruba půlstoletí převládl u PL špidlovský pocit, že zdroje jsou, že jsou dokonce nevyčerpatelné, a že tudíž není třeba se omezovat jakýmikoliv ohledy na budoucnost. Ta nejen automaticky bude zářivá, ale navíc ještě nesrovnatelně zářnější právě o ty excesy pseudoliberálů a jejich parazitických chráněnců.

  A tento pocit u nich ničím nezkalen přetrvává i v 21. století, kdy — právě v důsledku jimi způsobených škod — už euroatlantická civilizace očividně narazila na své limity.

 263. ad 323 – číst nemusím, ale proč se tím chlubit? Je snad vypsaná nějaká anketa, kdo čte a kdo ne, aby podle toho dostal u domovní důvěrnice plus nebo minus?

 264. 324 Zpátečníku
  promiňte. Měl jsem na mysli nositele té korektnosti. Ta je sama o sobě jen abstrakce.

 265. S těmi homosexulály bude, z hlediska vývoje společnosti, ještě ještě veselo…
  Díky dlouhodobému, celosvětovému, výzkumu jednovaječných dvojčat, lze považovat za prokázané, že homosexualita se nedědí.
  Kromě toho, přírodovědcům je dostatečně známo, že fenotyp je vždy výsledkem genotypu a vlivu prostředí.
  Takže výchova dětí u homosexuálních párů může klidně vést ke zvyšování procenta homosexuálů ve společnosti.
  A k poklesu natality a vymírání
  No, ale třeba to LBGT komunita vyřeší klonováním…nebo pozváním IS do Evropy.

 266. Tak byla řeč o Kellerovi a jetsli to je důvěryhodný zdroj informací, tak nevidím důvod, proč bych nenapsala, že pro mně to důvěryhodný zdroj informací není.

 267. To je váš osobní názor. Ovšem když ho nečtete, tak ten názor máte asi jen z doslechu.
  Já, když něco nečtu a tím pádem nevím, tak se do rozpravy raději nemísím.

 268. Tak na to abych zjistila, že mi nestojí za to, abych od něj něco četla, jsem pochopitelně něco od něj přečetla. Na základě přečteného jsem již před časem usoudila, že mně četba jeho textů nikterat neobohacuje, že jeho názory pro mně nejsou nikterak zajímavé a že to je pro mně ztráta času ty jeho bláboly číst.

  Smí se snad ještě po přečtění více textů od téhož autora udělat si vlastní názor na to, jestli mi stojí za to se nadále zabývat tím, co kde dotyčnej napíše nebo nakecá nebo je to zakázaný a musím ho povinně číst až do smrti?

 269. Samozřejmě smí, ale psát svůj odsuzující názor po všech plotech je nadbytečné. Když ho někdo čte, tak proč mu to vymlouvat?

 270. Před časem členové jisté strany si ani nemuseli dělat dvůj názor po přečtení něco mála od zavrženíhodného autora, strana jim do doporučila a zamezila, aby se dále rozptylovali a neověřovali se, zda se ve svém názoru přece jen nemýlili.

 271. skimici,
  ad terminus technicus, já používám buď „čtyřprocentní“ anebo anglické gay (zdejší prostředí je natolik vzdělané, že všichni vědí).

  Zpátečníku,
  „Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou…“

 272. Quivis, já nic nepíšu po plotech ani nikomu neberu, že ho čte.

  A nejsem členem žádné strany, která by mi předepisovala nějakej názor.

  Ale už mlčím, beru na vědomí pravidlo, že názor, že Kellera nestojí za to číst, je tabu a nesmí se říkat nahlas.

 273. Ten Čulík je ještě větší zmetek, než jsem myslela!
  Z té pseudomorálky pseudokorektnosti je člověku fakt na nic!

  Proč Policie ČR nezasahuje proti pachatelům trestných činů z organizace „Islám v ČR nechceme“?
  …Martin Konvička by v civilizované společnosti nemohl pracovat na vysoké škole, kterou jeho přítomnost mezi jejími zaměstnanci drsně diskredituje. Jeho výroky, které zjevně také porušují paragrafy 198 a 198a, by měly být také bezodkladně podkladem k zahájení trestního stíhání… – See more at: http://www.blisty.cz/art/77599.html#sthash.ROwcESuc.dpuf
  30. 5. 2015 / Jan Čulík

 274. MaYdo:-)

  občas i slepé kuře zrno najde , a občasi Klaus , kterého nemusím a kterého často odmítám, má pravdu.
  Dokonce dost často. V poslední době.
  Ovšem , nikdy mě nenapadlo ho na základě jeho a mých názorů z minulosti nečíst.

 275. 333 Matzurko
  Gay take neni vystihujici. Ja take nekdy byvam vesely. Korektnici zase znicili puvodni smysl dalsiho slova. V tomto kontextu tedy klido pouziju hezky cesky vyraz bukvice. Tomu porozumi i chasnik z Horni Dolni.

 276. Halladine, když máš čas a mlíko…… 😀
  já se přiznám, že radši věnuju svůj čas jiným věcem, který jsou pro mně důležitější, než hnutí mysli každýho tajtrdlíka, co si kmitne v mediích.

 277. Kocour na FB – obávám se, že je to až hrůza pravděpodobné.
  Plánovači světlých zítřků se, jak známo, nezastaví před ničím!

  „Tak už je jasné, co skutečně je za pádem ministra Chládka – dětské domovy a snaha dostat je z gesce MŠMT pod MPSV. Maksová na to tlačí, Chládek to odmítal. Chládek padá, Marksová bude dočasně řídit MŠMT …
  Ve své snaze založit jednotný český barnevern (v překladu „dětské blaho“) chce pod sebe soustředit maximum agendy, která se dětí týká.
  Na pozoru by se měl mít i ministr zdravotnictví, protože MŠMT chce ovládat i zdravotnická zařízení pro děti, zejména kojenecké ústavy.
  Ovládnout chce dětské domovy a kojenecké ústavy proto, aby je mohla snáz zrušit ve své snaze vnutit nám systém přechodné pěstounské péče.
  Btw, pozemky pod dětskými domovy a kojeňáky jsou poměrně lukrativní.

 278. (292) Použil jsem slovo z příspěvku, na který jsem reagoval a oblast trochu rozšířil. Nejednalo se o odborné pojednání o homesexualitě ve světě. Rusko se nesmí kritizovat, čičo?
  (329) „Já, když něco nečtu a tím pádem nevím, tak se do rozpravy raději nemísím.“ Tomu věříte alespoň sám?
  (333) „Gay“, další ukradené slovo.

 279. Skimici, nevíte proč Rusové v diskuzích nazývají amíky „pindosy“? Je to nějaká pejorativní zkratka výrazu pidoras? Rozluštit ruské nadávky je pro někoho, kdo zná jen školní ruštinu a s živými Rusy se nestýká, dost obtížné.

 280. AK,
  aha, tak to pardon.
  A jo, klidně dál kritizuj (kritika je IMHO důležitá zpětná vazba), mně jenom přišlo, že hledáš další důvod, kterým poslílíš svou misorusii.

 281. 341 baubo
  Hledejte Пиндос
  Google mate, wiki taky a rusky umite….

 282. Co znamena misorusie
  Zni to jak japonska polivka s vodkou….

 283. 340 karle
  Tvūj termín homEsexualita si s dovolením osvojím! ;@)

 284. misorusie,
  podle vzoru misantropie, misogynie… nevím, jak se řecky řekne Rusko 🙂
  Aha, misanrosie, misorosie ?

 285. To posledni mi zase associuje toho protivneho stareho Madara. Mi je francouzsky neco jako v polovine. Napul. Napůl Sorosie. To zní hrůzostrašnĕ ambivalentne ale vylustil jsem to. Jedna se o Krndu. Trefil jsem se?

 286. Koukám, že tu furt probíráte názvy homosexuálů. Sem si vzpomněl jak jednou synátor přijel domů úplně utlemenej. Vyskytoval se prý v nějakém wifinami slušně saturovaném prostoru a jedna z těch WiFi síti se jmenovala HrozenBuzen

 287. Jaká zas Krnda ?
  Mluvím o chorobné nesnášenlivosti Ruska :), kterou mnozí v české kotlince trpí.

 288. Děkuju, skimici.
  Možná se může záliba staré dámy v ruských nadávkách zdát bizarní, ale můj fyzický stav takřka vylučuje jakoukoli užitečnou činnost, takže se zabavuju, jak umím. Pořád podnětnější, než Ordinace v Růžové zahradě.

 289. 354 Baubo
  Jsem moc rád, jestli Vám má informace, kterou jsem mylně pokládal za samozřejmou a omlouvám se za tón první replikya budu pochopitelně velmi rád, pokud Vám budu moci zprostředkovat další, možná ne zcela samozřejmé věci v kterých se úplně náhodou během života jsem nucen se orientovat. Moc hezký nedělní podvečer přeji.

 290. Sakra, rozvité věty. Baubo, prima, jestli Vám to bylo užitečné! 🙂

 291. Jo, Baubo, Ordinaci v Růžové zahradě můj zdravotní stav také vylučuje a svoji ŽD jsem adekvátně proškolil, tak jsem jako ten popírač Kellera. Viděl jsem jen půlhoďky nějakého dílu a vím, že je to pro mě neurotoxické 🙂

 292. 358 maYdo
  Samozřejmě! Byl jsem na vojně. Mám to ale cca od druhého roku manželství výslovně zakázané od mé ŽD. To bylo když se mi na žehličku přilepilo jakési drahocené prádlo a pak jsem prý poškodil i nepřilnavý povrch žehličky, když jsem ten zčernalý hymus seškrabal širokým dlátem.

 293. Skimici a Baubo, dobrý večer.

  Díky vám oběma za objasnění záhadného „pindose„. Pro mě to byla rovněž neznámá, velmi často se v diskusích na ruských webech vyskytující. Nyní to tedy již vím. Takže vám oběma děkuji…

 294. Pro příznivce Šakalových přednášek mám jednu informaci.

  Šakalova poslední přednáška v Městské knihovně před prázdninovou přestávkou bude za necelé dva týdny ve čtvrtek 11. 6. 2015 v 17:00 hod.

  Bude se jmenovat „Od Muzea na Bulhara

  Přednáška o význačném městském prostoru vzniklém z parkové promenády na koruně bývalých novoměstských hradeb a popíše jeho proměnu na rušný bulvár i pád na úroveň dopravního slumu. Současně se budeme věnovat také pohledům na stavební vývoj severního konce Václavského náměstí s vyústěním Vinohradské třídy (Národní museum, Dům Potravin, Federální shromáždění). Ukázány budou proměny Hlavního nádraží, jeho postupné zapojování do organismu města a vztah k Severojižní magistrále. Rovněž zdůrazníme význam tramvajové dopravy pro zdravé fungování města a opět připomeneme reflexi této části Prahy ve filmu, literatuře či lidové slovesnosti.

  Včas pošlu Šumavákovi obrázek, aby ho sem na web mohl několik dní před konáním samotné přednášky dát.

 295. Krásná a bl.. blondýna a starej hujer lůzr Velíšek na čt24. To je kombinace. Věřím, že on doopravdy neexistuje a je to jenom Dienstbierem a jeho neokomoušema vytvořený virtuální avatar.

 296. OT
  V Barmě nebudou moct ženy rodit více než jednou za tři roky. Presentuje se to jako diskriminace menšin. Docela rozumím tomu, že situace kde samice vrhne dvakrát do roka po šesti je na pováženou ale toto mi připadá naprosto nelidské. Proč to sankcionovat když to sociální stát umožňuje?

 297. 359

  Teda, Skimici,

  Vidím, že jste vyřešil svou nechuť žehlit mangelce její spodní prádlo, a připálil jste ji možná nejrajcovnější spoďáry ( kalhotky, slov. nohavičky ).
  Rozumný počin ! 😀 😉

 298. Halle
  Je mi pouze suše konstatovati, že pokusy proběhly, ale žd vytrvala na svém stanovisku zcela a bez jakýchkoliv úlev. Na prádlo prostě nesmim. Horkým železem sáhnout.

 299. Skimici,

  to je tragédie, když jednomu zakážou koníček ! 😀
  Upřímnou soustrast !
  No, ale žehlit košile a ložní prádlo zřejmě výslovně zakázáno nemáte 😉

 300. Ne ne Halle
  Zákaz byl jasně formulovaný, zcela striktní. Týká se použití žehličky na spoleçné prádlo. Košile je samozřejmě spouštěč. Vybírá to ona. O ložním prádlu jistě Halle uznáte, že diskutovat nemohu, jakkoliv mám certifikát kursu přežítí u paragánů.

 301. K 353 – , co zas Zeman provede?! Než Chládka odvolá, chce s ním nejdřív mluvit –

  Kocour na FB napsal – Tak už je jasné, co skutečně je za pádem ministra Chládka – dětské domovy a snaha dostat je z gesce MŠMT pod MPSV. Marksová na to tlačí, Chládek to odmítal. Chládek padá, Marksová bude dočasně řídit MŠMT …
  Ve své snaze založit jednotný český barnevern (v překladu „dětské blaho“) chce pod sebe soustředit maximum agendy, která se dětí týká.
  Na pozoru by se měl mít i ministr zdravotnictví, protože MPSV chce ovládat i zdravotnická zařízení pro děti, zejména kojenecké ústavy.
  Ovládnout chce dětské domovy a kojenecké ústavy proto, aby je mohla snáz zrušit ve své snaze vnutit nám systém přechodné pěstounské péče.

 302. Dobré ránko!

  Tak máme MDD!
  Na wiki jsem se dočetla, že první dětský den se slavil na podnět Mustafy Kemala Atatürka v Turecku v r. 1920.
  V r. 1925 padl návrh na Světové konferenci pro blaho dětí, ale nějak se neujalo.
  Pak byly jiné starosti, takže Den dětí se začal tak nějak víc slavit až od r.1949.

 303. Hmm, tak prý „otázky padaly“…

  „Říká se o něm, že má velmi rád ženy a v jistém smyslu obtěžuje i zasloužilé sociální demokratky. V tom je velký potenciál skandálu, ne?“

  Co si, propánakrále, mám pod tím představit? Co to je, „obtěžovat v jistém smyslu“?
  Mám tomu rozumět tak, že přefik Benešovou?

  Zatím to vypadá, že pokud nepůjde po dobrém a sám, skončí jako nekrofil.
  Mediální žumpa jede!
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/chladkem-to-zrejme-nekonci-pujdou-dalsi_344568.html#.VWvYNdLtlHw

 304. Dobré ráno
  tak Mustafa Kemal obtěžoval i zasloužilé sociální demokratky? Ach ti Turci.

 305. Rput 335
  On ten Curyk uz jiny nebude. Kdyby zil tak v roce 1937, jiste by objevil, ze hnuti Nacismus v CSR nechceme je zamereno proti vsem moznym lidskym pravum a pokud by se tam nejak ozyval trebas Otokar Fischer, tak to by se uz svolaval Akcni vybor, aby ho z te Karlovy nervosity nechal vyvest na trakari. (O tucet let by si to jiste zopakoval, nebot prerod z maleho ceskeho nacicka na maleho ceskeho komouska je pomerne snadny.)

 306. skimici,
  o Mustafa Kemalu Pasovi je znamo, ze byl hlavne na chlast.

 307. Scholastika je zpátky!

  Pokud má někdo zájem nahlédnout do mozku intelektuála, nechť si přečte rozhovor s filosofem Martinem Škabrahou. Toť esence intelektuální scholastiky!
  Tam už skutečně chybí jen ti andělé na špičce jehly!

  Vezme se dogma multikulturalismu (o kterém se všeobecně ví, že dlouhodobě nefunguje) a hledají se argumenty, které by to „rozumově“ podporovaly. Zaplete se do toho Cyril s Metodějem i fašismus a nakonec se ten intelektuální nešťastník dopracuje k tvrzení, že multikulturalismus nemusí souviset s přistěhovalestvím.

  Já tedy nevím, jak jinak se může multikulturní soužití vyvinout, než, že se na území, kde žije jedno etnikum, přistěhuje etnikum další…
  Pan filosof dokonce argumentuje Kanadou, kde jsou (krom Inuitů) přistěhovalci všichni a vůbec mu to nevadí. 😀 😀

  Hlásání, že jsme nekulturní a xenofobní barbaři je už jen taková obligátní tečka! 🙂
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cesi-jsou-nekulturni-barbari-maji-stadni-instinkt-a-boji-se-sami-sebe-Nase-kultura-je-jen-slovanska-komunisticka-totalita-Tak-hovori-filozof-Skabraha-377603

 308. >> dvd 377 – naopak, on je zmetek čím dál větší!

 309. Diobré ráno,

  tož my se kdysi na MDD vzali.
  Myslím, že jsme udělali dobře, neb po tejhle stránce se zadařilo. Teda nejen po tejhle stránce.
  Aspoň máme důvod slavit den dětí, i když už doma žádný dítě nemáme, jen občany druhé generace.

 310. rputi, je typické, že pan filosof toho natlachá, jak jsme nemorální, ale na otázku, co tedy s těmi uprchlíky, které je nutno nějak živit, odpovídá „to nevím“ 🙂

 311. (378) On už ten titulek je pitomá generalizace (Češi jsou nekulturní barbaři, mají stádní instinkt a bojí se sami sebe.), ale k podobným nemá sklon jen pan filosof Škabrada, že?

 312. TAk si můžou uklízet sami, když se nedí, ne? 😀

  nemůžu si pomoct, ale pokud někdo je rád, že se mu povedlo zachránit holej život, tak si takhle nevymějšlí. To je mentalita cikánů.

 313. 387 – kdyz koketujou s Ruskem, tak ať je také živí , ne?
  Vsadím se, ze zlí Řekové dostanou pomoc od Čtvrté říše až poslední, pokud vůbec někdo něco dostane – kromě kvót …
  Ještě rádi přilezou…..

 314. OT: Všechno jsou to bludy. Pěkný článek k pachovým stopám: http://echo24.cz/a/wenUg/pachova-zkouska-omyl-od-soudruhu-z-ndr

  (…) Přestože tento znalec není schopen identifikovat konkrétní pachovou stopu, ve svých posudcích uvádí, jaké jsou pachy druhové, pachy přidružené, stanovuje pachové pozadí, uvádí zdroje lidského pachu. (…) Když se ale psovod dozvěděl, která konzerva je ta „správná“, pes u dané konzervy, do níž předtím bez zájmu čichl čtyřikrát, slavně zalehl. Cvičený pes ví, že „uhádnutím“ i mimovolních pokynů psovoda dojde pochvaly a třeba dostane pamlsek. (…)

 315. (389) Tomu bych dost věřil. Ona i zkouška na polygrafu, mnohem srozumitelnější a kontrolovatelnější, je jen vodítko, ne důkaz.

 316. Musím říct, že ty uprchlíky na řeckých ostrovech nechápu. Jedou tam z Turecka, kde se přece neválčí, ne? Navíc stát s podobnou kulturou jako v Sýrii. Tak proč tam, ksakru, nezůstanou ?!? Proč se naopak chystají je lifrovat k nám ?!? Vrátit do Turecka!!

 317. A což teprv Frantíci, těm se musí při pomyšlením na Mistraly uzlovat žlučovody!
  USA současné doby má vzácnou schopnost nasírat a popouzet proti sobě kohokoliv.

  …Podle jejich údajů, se zejména aktivní spolupráce mezi oběma zeměmi vyvíjí v oblasti letectví a strojírenství, stejně jako v oblasti počítačové bezpečnosti. Ve stejné době evropské podniky trpí obrovské ztráty, protože Evropa, na rozdíl od USA, přísně dodržuje protiruské sankce, uvádějí popuzeně německá média.

  Společnost Texas Bell podepsala licenční smlouvu s Uralským závodem civilního letectví. Společnost patří do státnímu koncernu Rostech v čele s Sergejem Čemezovem, píše Matthias Paul Lokshin Shepp v časopise Der Spiegel…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/nemci-zuri-usa-zapominaji-na-sankce-kdyz-se-jim-to-hodi/

 318. „V důsledku protiruských sankcí se největším exportérem ruské ropy stala švýcarská firma Trafigura.“

 319. NoName,
  řekla bych, že je to krapet nepřehledné – kdo s kým, kde, proč….

 320. 390 — Jojo, Aerokarle, ostatně o detektoru lži napsal povídku Chesterton (v jedné z těch fatherbrownovských sbírek) snad už před 90 lety. Ovšem v roli čmuchacího psa, citlivě reagujícího na nevyjádřená a třeba i nevědomá přání vyšetřovatele, tam pochopitelně byl sám vyšetřovanec.

 321. 396-Německo je zvláštní země. U nás se v různých prezentacích a projektech používají dvoupísmenové iniciály J(méno)P(říjmení). No a z mého jména vychází jedna nechvalně známá německá instituce. Ať na ni narazí kdokoliv z Německa, napíše ji a hned smaže. A dá se do předělávání na třípísmenové zkratky, nebo příjmení… Mne to přijde komické.
  Předpokládám, že podobný blok mají třeba ve vyjádření nějakého negativního stanoviska k přistěhovalcům, skupině lidí… Exdederoni tento problém zřejmě nemají, nebo aspoň ne v takové míře.

 322. No Name, to mají z toho, že jsou zaostalí burani a neznají háček!

 323. Dobrý večer: Jeden firemní.
  Berlín 1933, rodina u večeře: Papa, wer hat den Reichstag angezündet? Es es mein Kind, es es.

 324. V.Moravec, neměl nic lepšího na práci, než si na otázky imigrace pozvat tři profláknuté perzóny -. Halíka, Švejnara a Hartla.

  Kdyby nešlo o tak vážnou věc, tak by se mohl člověk docela bavit nad tím, jak se ti tři farizejové kroutěj. Moc dobře vědí, že je to průser, ale co Brusel činí dobře činí a jak z toho ven, žeáno….

  Halík s takměř jezuitskou obmyslností prohlásil, že nejlépe by se integrovali tam, kde už je nějaké větší společenství jejich krajanů …. což samozřejmě není v Čechách. A celkem programově pomíjí fakta, jako, že by se určitě integrovali, ale do již existujích ghet. Co nám je, konec konců třeba po frantících a ono to lidem stejně nedojde…

  Švejnar, zaujal svou obvyklou pozici,… ano, samozřejmě, zajisté, já neříkám ani tak ani tak, ale na moje slova dojde.

  Hartl, jako praktik, vidí ten průser nejzřetelněji, ale za nic na světě to nepřizná. Státní správa by velký příliv imigrantů nezvládla a nastal by megaprůser.
  http://zpravy.idnes.cz/tomas-halik-o-prijimani-uprchliku-drf-/domaci.aspx?c=A141214_144827_domaci_cen

 325. no jo, tyhle intelektuály miluju….

  Hlavně že vědí, jaké mají tio sotatbní moráln í povin osti, ale takový praktický věci, jako kdo jim dá najíst a za co, tp nechává na těch, které peskuje.

  Proš si je nenastěhuje na faru, křesťan jeden?

 326. Mno,
  úpkud každý, kdo vstoupí na tu kocábku do Evropy zaplatí mastnou sumu v dolarech, dá se pochybovat i o emigraci z vrcholné ekonomické nouze..
  Jediné řešení je posadit do letadel a vrátit do země původu. Snad s výjimkou syřanů a některých iráčanů.
  Nebylo by to laciné, ale lacinější řešení není.

 327. Dobrý den. Mohli jsme tu mít 50.000 oficiálních uprchlíků z válkou zničeného Doněcka, Luhanska, Kyjeva, Užhorodu. Mohli jsme pořádat exkurze, jak se nám daří jejich začleňování do většinové společnosti, jak rychle se jim podařilo najít pracovní místa. Ale my ne, my si hrajeme na to, že cizinci nebudou ujídat z našeho koláče.
  Odmítáme kvóty, tváříme se nepřístupně. Přitom jsme jednou z nejotevřenějších zemí v Evropě. Stačilo statistiky poštelovat, přiznat, že Ukrajinci tady jsou a jsou to uprchlíci. Statut uprchlíka by jim zajišťoval pracovní povolení a možnost placení daní, sociálního a zdravotního pojištění.

 328. Upřesnění: nepíši o Ukrajincích, kteří by sem za určitých podmínek přišli. Píši o těch, kteří tu jsou.

 329. Mohli bychom také přiznat status uprchlíků těm, kteří před válkou kdysi uprchli, těm, kteří se přistěhovali do dnešní ČR a jejich dětem. Kolik bychom měli uprchlíků v tomto případě? Půl Prahy, Brna, severních a západních Čech?

 330. Nickname, není to zjednodušené? To nejsou uprchlící, jsou tu sami a peníze posílají rodinám.
  Být uprchlíci, tak by tu museli být s rodinami a ty jejich zdejší – na naše poměry nízké platy – jim zatím doma bohatě stačily. Kdyby byli tady s celými rodinami, tak by jim při udejší cenové úrovni netsčily. Asi by stávkovali, za vyšší platy.

 331. Dobré zas ráno… Teda, ten válkou zničený Kyjev mě dohnal až k slzám… Budem se jim taky omlouvat, jako skopčákům?

 332. Někteří jsou sami, někteří jsou s rodinami. Je Abuja vybombardovaná více než Kyjev? AFAIK Ukrajinci dostávají platy stejné jako čeští dělníci. Mají dělníci stávkovat za nižší daně? Aby jim Babiš s Marksovou a Němečkem nebrali 40% mzdy?

 333. nickname,
  ti, co sem přišli by MUSELI ZAŽÁDAT o statut úprchlíka !!!
  Česká republika NEMUŽE jen tak vyhlásit, že zde makající Ukrajinci jsou úprchlíci – i když to tak v některých případech vlastně je.

  Není asi myslitelné, aby cizinecká policie naháněla Ukrajince a vnucovala jim statut úprchlíka! PRoč by to dělala? Když o to nepožádali, tak o to asi nestojí!

 334. V poslední době je kolem Ukrajiny nějak ticho. Nevím, zda je to pro Ukrajince dobře nebo špatně.

 335. (406) První problém: Černoušek či Arab hodí doklady do vody (nebo je vůbec nikdy neměl). Co je země původu?
  Druhý problém: Z toho letadla či lodě jak: Vyhazovat s padákem, hrnout po přistání ze dveří: Místní z toho přídělu nemusí být nadšení.
  Třetí, největší problém: Jak „pořešit“ humanisty doma?
  (413) Nepožádali proto, že žádající o statut uprchlíka musí být v lágru a nesmí pracovat. To by nicknameho návrh řešil.

 336. No zrovna čtu, že NATO už má jasno, že Rusko na Ukrajině zaútočí v létě, stejně, jako útočili při májových oslavách…

 337. Hm, , můžu být blokovaný, když jedu z jiného ntb přes stejné mobilní připojení ?
  Nezdá se mi..

 338. ad 418 – z toho vyplývá, že Banvernet asi sleduje i tyto stránky a dělá si munusové body

 339. No, Ukrajina už je zapomenuta, snad jediný efekt je, že se z toho definitivně Astpn zbáznil. Cituji přímo:

  „Samozřejmě, že se zákazem vstupu jako první přišel Západ, sankční listiny vypracovali Američané i Evropané. Byly veřejné, řádně zdůvodněné a vyargumentované. Ruská odveta byla pokoutní, tajná, nejdřív vyslepičená do médií a seznamy jsou více méně záhadné…“

  To už je dle mne hodně pokročilé stádium.

 340. 421
  Zdravím , Pedtře

  V diplomacii je naprosto obvyklé, že pokud jedna strana kupříkladu vypoví dva diplomaty, druhá strana to udělá také. Takže je logické, že pokud EU a USA někomu zakážou vstup, druhá strana to oplatí.
  A divit se tomu může jen vůl.

 341. Na Ukrajinu hlavně nikdo nemá prachy, takže by ji moooc rádi zapomněli, takže se teď budou tvářit, že tam vlastně žádná Ukrajina není.
  Jen doufejme, že je to odradí od další snahy zas někde něco rozvrtávat. 🙁

  Jsem zvědavá, jestli to ustojí Andělín?. Průmysl v Německu už je naštvanej až na půdu a ty odposlechy tomu nepřidaly.

 342. 421-ale to je přece zcela v souladu s pricipem „jejich bombardér provokuje, náš hlídkuje“ …

 343. A největší problém je v tom, že se Zapad domnívá, že Rusové jsou povinni snést cokoli a nic proti tomu nedělat. A jsou překvapeni, když Rusové oplácejí.
  S tím asi nepořídí.

 344. Halle, to je jen řvaní pro obyvatelstvo, které už dávno zapomnělo, že v rámci sankcí byl i nějaký západní seznam. Prostě takové folklorní tanečky… 🙂

 345. Rputi,
  prachy se asi najdou. Ukrajinské dluhy se budou restruktualizovat.

 346. No, o to všechno mi ani nejde – spíše o to, že člověk, který je schopen napsat že něco bylo „tajné, nejdříve vyslepičené do médií“ se již velmi odklonil od cesty rozumu…

 347. Matka publikováním případu prokázala, že nedokáže odhlédnout od svých pocitů a potřeb,“ argumentuje norský sociální úřad Barnevernet.
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/jste-v-kontaktu-s-medii-na-detech-vam-nezalezi-vzkazal-norsky-urad-michalakove-1yp-/zpravy-domov.aspx?c=A150601_160702_ln_domov_hm

  Zdá se, že žádné tajné zásadní důkazy, kterými obhájci Barnevernetu argumentují neexistují a Barnevernet je hlavně dotčený, že si někdo dovolil odporovat.

 348. 429-Zřejmě to byl odkaz AeroKarla 418, ale mne tyto zkratky firewall blokuje …

 349. Tak, 429 je ale logická argumentace. Jaké déti vychová člověk, který je ochoten *odporovat úřadu*? No, děti naprosto, naprosto nevhodné do Nové Evropy!

 350. Dovolíte jenom pozdrav?
  No, a i když nedovolíte, stejně tak učiním:

  Pozdrav pro Petra Kunetku… žijeme v podbrdí v podstatě šťastně (Alan i já), i když vůčihledně stárneme.

  Co Ty a Tvá rodina?? Dobrý??

  Tak už jenom pozdrav…

 351. Ahoj, Fauste! Fungujeme v pohode :)… Ale zrovna jsem nejak nemocny, tak jsem se zastavil po dlouhe dobe mrknout na internet…

 352. Kdyby se od „cesty rozumu“ odklonil jen Neff, bylo by tgo ještě velmi dobré. Bohužel je počet odkloněných mnohem větší a na všech stranách tahanice. Nejen větší, ale hlavně i vlivnějších.

 353. NoName 429,
  on by to mohl hlavně být „špatný příklad“ pro ostatní!
  Takže teď se bude Barnevernet hlavně snažit ty děti sebrat definitivně, aby si v budoucnu už nikdo netroufnul ani špitnout.

 354. Ale no tak… nemocný?? Ty?? Mlaďoch!?!

  Hele, se mi povedlo zlomit levou ruku a málem jsem to nepřežil (prý dle doktora). Ono se ke mně dostat přes zavřenou bránu… prý dehydratace. Holt chybí mi zde Vodička, co si budeme povídat… 🙂 to by byl jiný pitný režim, že?
  Nicméně už sádryprost a když jsem Tě tady zahlédl, tak jsem neodolal. 🙂

  Pozdravuj manželku a ratolesti, prosím… 🙂

 355. No, celkem hnusná angina, to je život 🙂

  Drž se!

 356. Dobré dopoledne,

  nazdar, Petře, zdravím vás. Co děti? Pořád jen tři?

  Astonova věta o tajném, do medií vyslepičeném seznamu mně taky přímo okouzlila.

  A vyjádření Barneventu taky, kdyby to nebylo tak smutný a nedoplácely na podobný praktiky děti – nejen ty Michalákovy.

  Potíž je v tom, že nesmyslnost těch tvrzení docvakne každýmu normálně myslícímu člověku, ale bohužel asi ne našim chrabrým obráncům tzv. „lidských práv“

  Co takhle natvrdo pohrozit vypovězením norského velvyslance?

 357. Norský případ: příznivcům nordické výchovy bych doporučil za norské peníze vybudovat norský ráj na některém norském souostroví. Krásná příroda, moře, koupání, pláže …

 358. Nebo by mohli liberálně obsadit některou nepoužívanou norskou plošinu, která je mimo teritoriální vody. Pozvat tam stejně smýšlející z celého světa a založit tam tu pravou sociálně demokratickou lidovou republiku. Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb.

 359. Hm, té Merkelové zřejmě někdo drží kudlu pod krkem nebo se definitivně zbláznila. Sankce proti Rusku v kombinaci s masovým přistěhovalestvím prostě Německo zlikviduje jako takové !!!

  … Merkelová podle všeho zůstává v klidu. Při svém včerejším vystoupení na konferenci o kvalitě života v Německu, jak uvádí Deutsche Welle, konstatovala, že by se ráda osobně zasadila o to, aby její země byla ještě více otevřená vůči přistěhovalcům.

  „Je bezesporu obohacující, když u nás chce někdo žít. Tito lidé by se v Německu měli cítit jako doma. Jistě je také důležité, aby zde mohli bez problémů pracovat,“ prohlásila německá kancléřka, která patří mezi hlavní zastánce kvót pro uprchlíky. Podle Merkelové by se měla v Německu rozšířit nabídka pracovních míst pro uprchlíky z afrického kontinentu. „Kvalifikovaní odborníci potom nemusí žádat o azyl,“ navrhla Merkelová a konstatovala s uspokojením, že Německo se stává zemí přistěhovalců…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlici-Veci-se-hybou-Jedna-evropska-velmoc-nastavuje-pest-Ale-druha-nam-blizsi-odpurce-imigrace-zaskoci-377787

 360. Tak ono nakonec Afrika je semeniště kvalifikovaných odborníků, že ano… Je sice s podivem, že kontinent plný odborníků a prácechtivých lidí vypadá jak vypadá, ale za to můžou kolonální mocnosti, apartheid nebo Putin.

 361. Setkal jsem se s Bohem. Nikoliv jeho zástupcem, ale s Bohem samotným. Aspoň to tak vypadalo podle jeho projevu. Přitom je to jen obyčejný senátor a starosta.

 362. Americký torpedoborec Ross z 6. flotily pokojně hlídkoval v Černém moři a byl nebezpečně ohrožen blízko prolétající provokující ruskou stíhačkou.

 363. Klaus bude řešen separátně, nejenom za své hříchy, ale i za ty svoje blbé předpovědi, které téměř vždy vychází.

 364. 447
  To musí být pěknej grázl, když si dovoluje říkat pravdu

 365. 445: součást cvičení vojáků obou stran. Příprava na horkou fázi. Žel nikdo nepřistoupil na frontální útok na Moskvu, jak jsem dříve popisoval. Součástí tohoto útoku by bylo uvolnění otěží poddaným, což mnozí diskutující správně hodnotili jako nereálné od stávající socialistické věrchušky.

 366. 449

  Nickname,

  hlásíte se jako dobrovolník do armády ? 😀

 367. Halladine: do první linie.
  Římané propouštěli otroky až pod hrozbou Hanibala. Nikdo si ho nepřál před branami, přesto mnohým přinesl svobodu.

 368. 451-no ano. Akorát tihle Rusové skoro nikdy neprohrávají, a už vůbec ne u Moskvy.

 369. Noname: podle sebe soudím tebe. Pan Palata má možná pocit malosti, tak to ventiluje tímto způsobem. Bydlím v zemljance, žvýkám tuřín, ale jsem součástí impéria. I na mě záleží, jestli raketa dobře vystartuje, jestli už v naší generaci vybudujeme socialismus. Tak přemýšlel obyvatel Impéria. Co může být horšího? Bydlet na maloměstě, nic důležitého nedělat a nebýt součástí impéria.

 370. Ad Michalákovic děti – V tomto šíleném systému je evidentně největší zločin mít rád své děti a toužit po nich. A ten musí být exemplárně potrestán.

 371. KANONENFUTTER!

  Nemohu si pomoci, ale statisíce mladých mužů, nevzdělaných a často nevzdělavatelných, může mít jen jediný důvod!
  A pokud je Merkelová programově zve v takovém množství do Německa. tak to taky může mít jen jediný důvod.
  A jestli radostně tleská ručičkama, jak imigrantů přibývá, tak to není tím, že by byla tak naivní a pitomá, ale jen si dělá z lidí srandu. Velmi zlou srandu…

 372. NoName, zaimavé je, že fak, že néjaká daň je nižší než v Evropě je rozhodujícím argumentem pro zvýšení, zatímco fakt, že nějaká daň je vyšší než v Evropě, je irelevantním protože… a/… b/… c/…

 373. Ptal bych se: jakou službu navíc obec za tuto daň poskytne?
  Nebyla paní Šlechtová z těch, které především měly vyčerpat EU?

 374. 455 – přesně tak, Niko! A protože peníze nesmrdí, tak naše příslušná ministerstva budou zticha, spíš nakloněna Barnevernetu, protože norské fondy…. Za peníze se dá prodat vše. I děti.

 375. Pro mně za mně, ať si děti prodávají, ale svoje vlastní.

 376. Tak to se zrovna nepovidlo!

  Logo sázkové kanceláře:
  data:image/jpeg;base64,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

 377. 461 maYdo
  To nepůjde. To je proti zákonu a úmluvám. Ale šlo by to řešit předáním k výchově ad Její pastorkyňa. A až se oplnoletí a vyjádří vlastní vůli, je možné to eventuálně konsumovat.

 378. Dobré odpoledne přeji,

  a spciálně zdravím Petra Kunetku, co se takhle občas ukázat i bez choroby ? I tak přeji brzké uzdravení…
  Na Ukrajině se toho děje spousty, Oděsané jsou jistě novým gubernátorem nadšeni. Ruské fotky MH17 jsou zfalšované (psali v novinách), ale ty nezfalšované americké se asi někde ztratily nebo co…. s zatímco ukrajinská mládež pěje „Já jsem mladý Banderovec“ jsou obyvatelé opolčenecké Gorlovky ostřelované ukrajinskou armádou nadmíru rozhořčeni a zvažují, jak pomstít smrt jedenáctiletého děvčete…

 379. Kdyz, Matzurko, ja mam pocit, ze jsem jiz rekl vse 🙂

 380. Určitě neřekl,
  a poklábosit o vaření či rodinných radostech jde vždycky.

  Ale něco pro programátory:
  během zimy mi náš ajťák vylepšil PC v laborce, a to tak, že na W7. SPokojenost největší, jelikož to bylo jako „upgrade“, nebylo nutno kupovat nová železa.
  Já na svém stále používám XP, což nijak nekomentoval, leda že můj starý HD by stejně nic lepšího nezvládl (já mám navíc ke svému PC téměř něžný citový vztah, a XP mi stačí).
  Včera byl přetahovat dráty na nové Internetové připojení…. a zjevně rozezlen, že mám ještě pořád na svém kompu ta XPéčka, a že mám všechno znovu upgradovat na W10, že je tam na to ikonka. Nojo, ale když jsem mu připomenula, že XP komp to nezvládne a další finance už mi letos vedení nedá, tak přestal brblat, leč pořád nespokojen. Tolik historka z natáčení.

  Ale mám dotaz, mám přecházet na W10, když jsem šťastný a spokojený uživatel W7 ? Budou mi fungovat mé oblíbemé prográmky (některé zvládlo XP, ale vyšší už ne…) ?

 381. Taky děkuju! 🙂
  Už to tu na mne dva dny juká a též jsem přemýšlela, zda-li ťuknout či neťuknout.

 382. A tak Windows 8.1 nejsou vůbec špatné a čekám, že desítky nebudou horší.
  Ale Windows 7 pořád stačí, podpora bude ještě dlouho, není důvod migrovat.

 383. Ad diskuse o Windows – pro běžného uživatele málokdy nacházím důvod k migraci ze funkčního, podporovaného systému.

 384. Ve čtvrtek bude nové PC, tedy i nová Wokna. Staré, cca z roku 1999, XP ještě uneslo, ale už je vše pomalé. Jinak bych XP provozoval vesele dál, podpora nepodpora. Nové dostane W 8, ale downgradované na W 7.

 385. Akorát mně štve, že Office Home prý nemá Outlook, na který jsem leta zvyklý a budu ho tedy muset nějak přibastlit.

 386. Politika ohledně Office je pro mne záhadou.
  Třeba tablety nebo notebooky. Když mají u MS den, rozdávají Office 2013 Home and student (bohužel skutečně bez Outlooku), a to je příjemné, protože je nafurt.
  Když den nemají, dávají roční předplatné Office 365. Myšlenku předplatného bych i bral, ale ne v cenových relacích, za které to MS prodává.

 387. 476-ono je to vždy dvousečné. Hlavně ve výrobě. Je fajn, když něco starého běží.
  Ale pak to klekne a máte někam nainstalovat Win 2000. Je těžké sehnat hardware, na kterém to vůbec poběží. Na druhé straně, sežeňte (a zaplaťte) novou verzi software k mašině, kterou PC řídí.

 388. 474 NoName
  ad „podpora bude ještě dlouho, není důvod migrovat.“.
  Stručně se Vám podařilo vystihnout problém nynější invaze.

 389. Jinak na Outlook.com je možné provozovat soukromou schránku bezplatně ve webové verzi Outlooku, která není špatná. A je to servisované, s antivirem a antispamem.
  Bohužel to znamená přesměrovat svoji poštu na outlook.com nebo vybírat schránku přes pop3. A v cloudu být o krok blíže NSA a všem podobným organizacím (ale maily i tak prochází internetem, odchytli by si to jinde).

 390. W7 a W8 mají vestavěný Live Mail a to je v podstatě totéž jako outlook

 391. Ahoj!
  „439 nickname napsal: 2.6.2015 v 9.47

  Norský případ: příznivcům nordické výchovy bych doporučil za norské peníze vybudovat norský ráj na některém norském souostroví. Krásná příroda, moře, koupání, pláže … a BREIVIK!

 392. Nějak jsem si nevšimla, že by tohle proběhlo v médiích:

  …Americký Senát se ani v nedělním večerním hlasování neshodl na prodloužení platnosti některých článků v legislativě Patriot Act, která umožňuje NSA velmi široké sledování Američanů. Jelikož nejednotná horní komora již dříve neschválila ani novelu Patriot Act jménem Freedom Act, znamená to, že počínaje dneškem ztratily agentury NSA a FBI možnost na základě těchto legislativ například sbírat metadata o telefonních hovorech Američanů, ale také začít některá nová vyšetřování. …
  Více na: http://www.zive.cz/clanky/nsa-v-krizi-senatori-se-nedohodli-na-prodlouzeni-patriot-act/sc-3-a-178502/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink

 393. Šumaváku, Breivika jsem nemyslel. Špicberky.

 394. 474 po počátečním vyvztekání s předinstalovaným 8.0 a opruzu s upgradem na W8.1,který mi přerušil kocour tím, že se prošel po klávesnici, po překonání mozkové lenosti maskované jako konservativismus, se dá používat. Zvlášť když jako příslušenství železa za cenu, které naprosto nešlo odolat.

 395. W8.1 mi dalo praci (comp pro mamu) abych zlikvidoval metro, spousu bloatware, par dni to nechat vycukat a mama se rozhodla skok z okna odlozit
  Dobrovolne si to pochopitelne nikdo nekoupi. Nove levne ntb jsou tim ale infikovane. Tak se to musi holt udelat.

 396. 491 pro obyč uživatele, hlavně začátečníka, který nemá potřebu se hrabat v systému, je metro vhodným rozhraním. Manželka pravila že tak si to představuje. A že mělo být na uživateli jaké rozhraní si zvolí. XP/W7 nebo metro. Vnucování metra a překopání ostatního ovládání bez možnosti volby považuje za špatné. A to je počítačový laik.
  Mně se rozhraní 8.1 přestává jevit jako až tak nepohodlné. Základem nemusí být plocha zaplněná ikonami pro štelování všeho možného.

 397. Dobré ránko!

  Když je Putin takovej, tak mi budem taky takoví a rozšlapeme mu bábovičku!
  A nepustíme vám velvyslance do Eulamentu!
  K tomu lze jen podotknout, že hrátky na písečku a mlácení kyblíčkama pravidelně končí brekem a prohlášeními typu: „Kdyby sem to byl bejval věděl, tak by sem sem bejval nechodil!“

  …Velvyslanec Ruska při Evropské unii Vladimir Čižov bude mít omezený vstup do sídla Evropského parlamentu, sdělil předseda europarlamentu Martin Schulz. Tento krok je reakcí na „černou listinu Kremlu”, na níž je 89 evropských činitelů, kteří mají zákaz vstupu do Ruska…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/371236-velvyslanec-ruska-pri-eu-bude-mit-omezeny-vstup-do-europarlamentu.html

 398. 491,492

  pro ntb s dotykovým displayem to není špatné.

 399. Omezenej vstup ?

  A na pisoár ho pustěj ? To jediné má asi praktickej význam 🙂

 400. 495 Halle
  pro místní uklizečky jistě.
  492 Schumi
  líbí? Tak si dvakrát rozmysli než klepneš na 10. Trochu jiný, ovládací panely, průzkumník atp. Lepší počkat na novější malware.

 401. Skimici, přeháníte. Microsoft mohl nabídnout i klasické rozhraní, to je pravda, Metro bez dotykové obrazovky není na nic, ale jinak, co se týče stability a výkonu, od verze 7 s tím Microsoft nemá problém (tak, jak je měl s Me a Vistama).

 402. 497 NoName
  stabilita a výkon je přece základní podmínkou a nikoliv fíčurou

 403. 498-je rozdíl provozovat systém, který běhá jenom na vlastním hardware (MacOSX) a systém, který běhá na kdečem, vyrobeném dle velmi mlhavých standardů a specifikací (Windows).
  A k tomu odlišnost i v nasazení… Industrial PC od Apple jsem ještě neviděl, MacOSX v doméně s nějakou hromadnou správou také ne.
  Windows toho musí zvládnout víc, a tak logicky generuje i víc problémů.
  Od Windows 7 a Windows server 2008 je obvyklá tvrdá kritika MS spíše věcí tradice než že vycházi z reality.

 404. Noname: budete ve pracovně přecházet na W8? nebo plánujete W10?
  Včera jsem slyšel zprávu v Událostech. MŽP plánuje zákon, díky kterému budou moci kontroloři vstupovat do obydlí, aby zjistili, čím člověk topí. Ministr: chachacha, neplánujeme, že když nám někdo neotevře tak tam vrazí zásahovka, rozbije dveře. Ale kdo nám neotevře, bude muset počítat s tučnou pokutou.
  Vlaštovka: po razantním snížení emisí v devadesátých letech se škodliviny daří snižovat pomalu, proto je třeba nový zákon. Většina emisí je z dopravy – plánují se nízkoemisní zóny – a z lokálních topenišť.
  Pamětník: v devadesátých letech se pokračovalo s programem z let osmdesátých, motivovat majitele kotlů k přechodu na plyn / elektřinu. Motivace spočívala v nízkozdaněném palivu. Co kdyby nějaký moderní socialistický ekolog kopíroval nápady Jakeše a Klause, aby se mu dařilo zlepšit životní prostředí alespoň z desetiny jako jim oběma?

  Ad emise ve městech: Kdyby se zrušilo mýto na dálnicích, dálniční známka, ekodaň z aut pro chudáky, daň z nafty klesla o tři Kč, z benzínu o pět Kč, jaký vliv by to mělo na ovzduší?

  Dobrý den.

 405. Jedeme na Windows 7 a ještě asi nějakou dobu pojedeme. Servery od Windows server 2008 R2 nahoru.
  U nás se PC a notebooky počítají v desítkách tisíc, rozhodnutí změnit verzi OS je velmi zásadní nejenom pro technická oddělení, ale i finanční 😉

 406. JJ – tak si to představují…

  L.Větvička:
  Chcete mě? Už jsem za rohem: „…ve stanovém městečku ve městě Linz, kde jsou ubytováni „uprchlíci“, hrozil Syřan, že se podřeže. Důvod: Byl nespokojený s množstvím jídla a že mu nechutná – dostali knedlík plněný masem a kyselým zelím. Očekával také, že dostane kuřivo zdarma a lepší oblečení. Hrozilo eskalování situace, když někteří azylanti se k protestu připojili – stěžujíc si i na kvalitu ubytování. Nelíbí se jim také, že nemají teplou večeři. Došlo na zapálení matrace. Bylo přivoláno sedm policejních aut s posádkou k uklidnnění asi 50 mužů
  Ti po příjezdu na policii házeli balené jídlo, nachystané na večeři. V táboře v Linci je v současné době ubytovaných 160 žadatelů o azyl, dalších 40 je umístěno v tělocvičně policejního ředitelství. Detail: V policejním jídelně se vaří speciálně pro azyl, bez vepřového, protože většina mužů jsou muslimové. Syřan, jehož nervy nevydržely byl hospitalizován, podle policie, ve státní psychiatrické léčebně.
  Podobný případ, stejně jako v Linci, se stal minulý týden v Bavorsku. Desítky lidí, převážně ze Senegalu, Mali a Eritrei se vzbouřilo v bavorském Indersdorfu. Žádali druhé teplé jídlo denně.
  Když se policie přiblížila, setkala se s asi 40 agresivními žadateli o azyl, kteří porazili plot. Správce zástupce okresu, Alexander Krug, řekl, že Afričané by „raději každodenní kuře, rýže a brambory,“ V současné době se zjišťuje, jak dalece by mohly být splněny požadavky žadatelů o azyl.“
  http://www.krone.at/Oberoesterreich/Wegen_Essen_und_Quartier_Wirbel_im_Asyl-Zeltlager-Syrer_drohte-Story-455797

 407. Mimo mnoho jiných věcí dodáváme do celého světa Expertní systémy. Nemůžeme si dovolit ignorovat existenci a rozšířenost Windows.
  Ve firmě samotné vydal vrchní správce minulý týden informaci, že vyčkáme a prověříme, až budou W10 na světě a pak se teprve budeme rozhodovat.

 408. Finanční? Když jim na tom půjde SAP, tak jako s tím Jidášem za deset stříbrných bez problémů.

 409. Dobré ráno,

  tak nevím, žádají ti uprchlíci Evropu o asyl nebo si kladou podmínky, za jakých jsou ochotni v Evropě přebývat?

 410. 499

  běhá i jinde,ale jsou s tím problémy, a je to nelegální

 411. Nemá dotykový displej. ThinkPad L540. Základní TN, 1366×768, standardně nejhnusnější trpící všemi typickými neduhy. Pozorovací úhly jsou tragické. Akorát slušně svítí a bílá je jakžtakž bílá. Od ledkového podsvícení na bázi modrá + luminofor nemůžu očekávat extra barvy. FHD je lepší, dokonce by se mi vyplatila výměna, jenže nefungovaly jiné displeje, které tam pasovaly. Zobrazení v pořádku, jenže nešlo podsvícení a u úžasného IPS, který by se musel mechanicky drobet přibastlit, nesvítilo naplno a pomrkávalo. Koupil s představou, že budu provozovat s externím monitorem jako desktop s příležitostnou přenositelností jako výhodou. Lepší displej by potěšil, zbytek je na slušné úrovni. Jenže při stejné konfiguraci s IPS displejem by stál nejméně trojnásobek. Cenový rozdíl mezi nejhnusnějším TN v základním rozlišení a kvalitním IPS FHD, jako náhradního dílu v nejvyšší kvalitě, je ať nežeru, dva tisíce. Jenže obchodní politika je taková, že to tam nedají a navíc je to uděláno tak aby tam nic lepšího nešlo. Třebaže v téhle řadě je v nabídce model s lepším displejem, alespoň obyčejným FHD. Nepředpokládám, že se kvůli tomu obtěžovali nechat jinak udělat výstup ze základní desky. Konektory stejné, kabel stejný, uchycení stejné. Jen to nesvítí. Tipuju obrácenou polaritu podsvícení, ale tak daleko jsme nezkoumali. Tak možná časem na to někdo přijde. Kde jsou ty časy, kdy s u ThinkPadů dalo kanibalizovat i mezi různými řadami. Jenže to ještě bylo IBM, a ne rejže.

 412. 506 Halladine, co myslíš tím „nelegální“?
  Ostatně, zhruba před šestnácti miliardami let našeho pojetí času došlo k zajímavé události, o které nerozhodl šaman, náčelník, velekněz, rada starších ba ani ji neodhlasoval demokraticky zvolený parlament. Jak opovážlivé! Ono to dokonce obstojně funguje. Jak drzé!
  Abych se zabýval tím, jestli u pekaře koupený rohlík smím sníst, suchý, čím namazaný, za jakých licenčních podmínek psaných v jazyce, kterému až tak dokonale nerozumím a i kdybych rozuměl, stejně bych nepochopil kroucené formulace, i kdyby byly pochopení způsobile, protože to považuju za plýtvání časem. Jistěže, je s tím spojené nějaké riziko. Ale daleko menší než například že mě zabije padající strom, něco co se utrhlo ze střechy či někdo kdo v důsledku úžasné péče tohohle státu je, třebaže za přirozeného chodu věcí by nebyl. Ach ano, někde na počátku se stala chyba. Nikdo ho neodhlasoval.

 413. Pro některé zdejší : ano, jsem Fučík. Vědí to a nemusejí nad tím vyjadřovat hlasitý podiv v hospodě, která je vedle úřadovny gestapa.

 414. Schumi,

  na diskuzi o implenci macOs na Pc bylo, že i když si legálně koupíš jablíčkovej systém, na licenćní smouvě je, že instalace na jinej , než jablečnej HW, je nelegální.
  Otázka je, co by bylo, kdyby se někdo chtěl soudit, a zamontoval do toho antimonopoilní úřad.
  V zásadě ale platíá, že pokud se dá na HW od jablíček instalovat Windows, mělo by to jít i opačně.
  problém je v tom, že ke kompletnímu hardware od PC nejsou jablečné ovladače.

 415. 509 — To jsou jen Tvoje dedukce, Schumachere. Je také dobře možné, že obyvatelé minulého vesmíru si demokraticky odhlasovali cosi, co snad nechtěně, přesto však logicky a nevyhnutelně vedlo k jevu, kterému v tom našem kosmologové říkají Velký krach a který se poté v následujícím vesmíru jeví jakožto Velký třesk, anarchistický pouze zdánlivě.

  No nic, raději se pustím do něčeho užitečnějšího, abychom se tak Velkého krachu tohoto vesmíru (anebo, jsme-li skromní, alespoň této civilizace) dočkali o něco dříve…

 416. A hele

  Od zavedení elektronické evidence tržeb si vláda slibuje omezení šedé ekonomiky a lepší výběr daní, hlavně daně z přidané hodnoty. Systém by měl být podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) spuštěn nejdříve v únoru 2016. Doprovodné zákony k návrhu zároveň snižují sazby DPH v oblasti stravovacích služeb z 21 na 15 procent a zavádí jednorázovou slevou 5000 korun pro všechny poplatníky daně z příjmů fyzických osob, kterým v daném roce vznikla povinnost evidovat tržby.
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vlada-projedna-zmeny-pravomoci-prezidenta-a-evidenci-trzeb/1223263

 417. Vláda si slibuje omezení šedé ekonomiky … slibuji dnes přede všemi.
  Někde jinde jsem četl, že šedá ekonomika, to jsou zlodějny. Mohli napsat vláda si slibuje omezení zlodějen. A protože vláda není osoba a nemůže si nic slíbit, přesnější by bylo:
  Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš, Pavel Bělobrádek, Milan Chovanec, Robert Pelikán, Martin Stropnický, Jan Mládek, Richard Brabec, Marian Jurečka, Lubomír Zaorálek, Svatopluk Němeček, Michaela Marksová, Daniel Herman, Dan Ťok, Marcel Chládek, Karla Šlechtová, Jiří Dienstbier si slibují omezení zlodějen.

 418. 512 Zajisté, Zpátečníku. To nelze vyloučit. Náš svět může být částí či funkcí něčeho co je naprosto nepředstavitelné i pro osmadvacetichapadlové fluorovodíkové hlavonožce.

  513 Halladine, dobré těm pomazaným či promazaným položit otázku, kterak že to fungovalo za starého Rakouska, že to to fungovalo? Jestli příčina, že to nefunguje není v nedostatečné elektronizaci všeho, ale v něčem jiném, základním, co elektronizace všeho nevyřeší?
  Podle Lenina komunismus = elektrifikace + sověty.
  Jiní, kteří ho sice proklínají, ale prakticky kráčející v jeho našlápnutém směru hlásají, že demokracie = elektronizace + lidská práva.
  Jak humorné. Kdyby takové blbé nápady nemívaly tragické důsledky. Pro jednotlivce.
  Kdo ví, co bude za šestnáct miliard let. Jaká je střední doba existence civilizace? Živočišného druhu? Vysoce organizovaného živočišného druhu sestávajícího ze sebe si uvědomujících jedinců? Z tohoto pohledu lecos připadá humorné.

 419. 513 Halladine, základem blahobytu je produkční schopnost užitečných statků, ne vymýšlení jejich lepšího přerozdělování. Protože, dovedeno do důsledků, to může skončit až tím, že v hospodě za lísteček s nápisem peníze obdržíš lísteček s nápisem pivo. V tom lepším případě. Protože ten lísteček vzniká výrobou, ne přerozdělením. Tak si s ním alespoň můžeš vytřít… V tom horším případě řekneš peníze, hospodský řekne pivo. A odejdeš se suchou hubou. Ti debilové nechápou, že aby bylo co přerozdělit, musí být vyrobeno. A že když budou ztěžovat výrobu, a to i nepřímo, ztěžováním směny užitečných statků, k přerozdělení toho bude ubývat.

 420. 514 nicname, šedá ekonomika je bypass překážek bránících svobodné výrobě a směně statků. Černá ekonomika je úplný bypass. Kdyby ti blbci místo toho jak tomu zabránit přemýšleli co je toho příčinou. Co je a bude logickým důsledkem posílené regulace.
  Jenže oni se nezamyslí, protož jsou to blbci.

 421. 616 no co, příště si zvolíš jiné.

 422. Neměli by ti Poláci radši jezdit vlakama jako severokorejští Kimové a Maocetung?
  Polské letadlo, kterým do Česka mířili členové vedení Sejmu na středeční společné zasedání s vedením Poslanecké sněmovny, jen těsně uniklo havárii. Informují o tom polská média, podle nichž již měl letoun na rozjezdové dráze značnou rychlost, pak byl však nucen prudce zabrzdit.
  Podle polského leteckého experta Michala Fiszera mohlo dojít k situaci, kdy pilotům zmizely z monitoru veškeré informace o rychlosti a výšce letadla.
  Informují o tom polská média, podle nichž již měl letoun na rozjezdové dráze značnou rychlost, pak byl však nucen prudce zabrzdit.
  Pilot poté podle politika pasažérům řekl, že zastavil kvůli problémům s navigací.

  Houbeles problémy s navigací. Pozemní personál je banda lajdáků a nezkontrolovali, startovací dráhu. Pilot na poslední chvíli uviděl, že se před letadlem batolí kaktus pochodowy a tím, že hamptnul na brzdy, zabránil defloraci pneumatik a následné katastrofě s nedosírnými následky.

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/letadlo-s-polskymi-poslanci-tesne-uniklo-havarii-s-cechy-se-nesetkaji-1kk-/zpravy-svet.aspx?c=A150603_105904_ln_zahranici_msl

 423. 519 nickname, nebýt baptistů, na čem by pašeráci vydělávali? Existence pašeráků je podmíněna existencí baptistů. Výsledkem je rovnovážný stav s bodem rovnováhy určeným váhou jejich zájmů.

 424. Schumi,
  restart při startu asi není nic příjemného 😀

 425. Program „Take Off“ vykonal neplatnou opweraci a byl ukončen. Nic mimořádného…

 426. Další z mých neteří porodila dneska v noci Pavlíka,3,5 kila, 48 centimetrů. V porovnání s ostatními důležitými zprávami na tomto blogu to považuji za důležitější a zaznamenání hodné.

 427. Gratulace mamince, Pavlíkovi i strýci.

  Kolega čeká každým dnem, ale chlapeček si dává na čas.

 428. 525 bohužel v některých případech spolu s tím vyvolaným procesem Crash bývá ukončen i běh programu Stay alive.

 429. Schumi, zdravím. Tvá [517] nemá chybu…

  Ad Stáří Vesmíru.

  Stran tebou uvedeného stáří Vesmíru v tvé [509] (16 miliard let), prosím oprav si poněkud své chronologické tabulky.

  Podle posledních zpřesněných dat z března r. 2013, došlo k Velkému třesku před 13,8 miliardami let. Astronomové k tomu dospěli na základě měření dat sondy Maxe Plancka z ESA. Velmi mírně se tím posunulo stáří vesmíru z 13,7 milard let na nynějších 13,81 miliard let.

  Ovšem podle neméně přesného biblického výpočtu vyšlo biskupu Jamesi Ussherovi v jeho přeslavných dílech „Annales veteris testamenti, a prima mundi origine deducti“ (1650) a „Annalium pars postierior“ (1654) datum stvoření světa na 23. října roku 4004 př. n. l. Ussher ke svým výpočtům používal Rudolfinské tabulky z r. 1627. Žel Bohu panuje jistá nejistota ohledně přesného určení času. Křesťanští učenci se snad stále ještě přou o to, zda k tomu došlo v 9 hodin dopoledne nebo až v 9 hodin odpoledne… 😉

  Dle staršího výpočtu Ctihodného Bedy z 8. stol. k tomu došlo nepatrně později r. 3952 př. n. l.

  Některým tradičněji orientovaným katolickým badatelům vyšlo těch dat vzniku vesmíru poněkud více. To podle verze Bible, jakou používali (Masoretský text vs. Septuaginta). Takže tu máme rok 5500 př. n. l., rok 5199 př. n. l. či rok 4000 př. n. l.

  Podobných badatelů byla celá řada (Lightfoot, Scaligeri atd.). A to jsme na půdě křesťanů. Vezmeme-li do úvahy ještě nejrůznější pohany, Hebrejce nebo nedejbože prastaré Hindy, tak se počátků Vesmíru vůbec nedobereme… .avruK 😀

  Schumi, prosím, oprav si tedy svou chronologii dle vědy, náboženského vyznání či jsi-li pohanem neb dokonce ateistou. Hlavně abys to měl přesně… 😀

 430. Skimici, abych to shrnul, přechodu z XP na Win 7, 8 a pravděpodobně i 10 se podle mne není potřeba obávat (pokud tedy opomineme, Že některé periferie a hodně starý software asi nepofachčí a že to nepoběží ná úplně každém starém hardware) a že to rozhodně nebude šok, jakým byly Visty. Kdyby MS nabídl v základu něco jako Classic Shell, spousta lidí by si změnu ani nevšimla.

 431. Schumi,
  polská verze systému Windows Air je procesy Crash a DecreaseAlive vybavena standardně a netřeba je vyvolávat manuálně.

 432. Dodatek k mé předchozí [529].

  Stvoření světa dle biskupa Usshera se odehrálo samozřejmě v sobotu 23. října roku 4004 př. n. l. podle Juliánského kalendáře. Bylo to v době soumraku…

  To pro přesnost… 😀

 433. 531 ptakopysku
  … moc bych rád viděl záznam z černé skřínky, co bylo první polské slovo, když piloti museli dupnout na brzdy. Věřím, že to bylo stejné slovo jako ono poslední při havárii v Rusku.

 434. Bohouši B, zuřivě nesouhlasím. Jak můžeš napsat takovou volovinu? Dochodil jsi vůbec základní školu? Neumíš počítat?

  Každý přece ví, že to nebylo 23. října v době soumraku, ale 24. října v době rozbřesku! Neberu to osobně, ale taková zásadní chyba není přirozená. Kdo ti zaplatil, která rozvědka?

 435. 535-Byl jeden takový díl South Parku, kdy na Kennyho na autobusové zastávce spadla orbitální stanice Mir. Pře pádem ti kosmonauti na Miru říkali to samé.

 436. 530 NoName
  já s tím naprosto souhlasím. Jen úplný debil ale naprosto zásadním způsobem změní ovládání co je nastavené jako default po prvním spuštění. Umím to všechno nastavit tak, aby si toho třeba moji rodiče fakt ani nevšimli, ale je to pár hodin práce. Potlačit voloviny jako přihlašování (nezbytné v mobilu nebo na pracovním compu) je taky pakárna. Nainstalovat to tak, aby to nechtělo MS účet jakbysmet. Vyřadit cloudy. Sžít se na 10 s novými ovládacími panely. Atp atp. U MAC OS si toho fakt skoro nevšimnu anebo se toho lze jednoduše zbavit. Bing našeptavač, další pakárna. Všechno to sice jde, ale muel jsem tomu věnovat čas. A znovu osobní příklad. Když si moje máma koupí ntb s w10 a zapne ho, nebude to umět bez dalšího použít. Ale to je jejich problém.

 437. 535 martine TT
  ano, jenom opravím pravopis. bylo to KURWA.

 438. 537-skvělá vychytávka je taky Skype ve Window 8. Je to jiná verze než „normální“ Skype a nedá se do ní přihlásit klasickým skype účtem, jenom přes LiveID. Kdo to neví, může docela slušně vyzoufat. Já už to vím. 😉

 439. Slušná vychytávka je taky odhlašování z osmičkovýho skype.
  Nevím, jestli se na místa designérů v Redmontu vyrábějíí nějaké speciální klony, ale takhle úděsný krávoviny, by běžného saiense už z principu nemohly napadnout.

 440. 2 BohousB ad 532 – jak to mohlo být v době soumraku, když ten flákač pravil Budiž světlo?!

 441. ahj PeSi. Živor je krásnej, ale ty blbci kolem mi to kazej. Jinak dobrý.

 442. aktuálně pro naši střediskovou vesničku:

  tak se prý v hospodě nesmí kouřit, ani elektronickou cigaretou. A povinně bude v nabídce jeden nealkoholický nápoj, levnější než pivo.

  Tady je na místě plagiát – Muhehehe, muhehehe, muhehehe.

 443. 534 martin TT
  Vayomer Elohim yehi-or vayehi-or
  Já jsem si to vždycky představoval, že někdo prostě zčista jasna rozsvítil. Velký třesk, nebo i rozbřesk.
  Protože ale předchází
  Bereshit bara Elohim et hashamayim ve’et ha’arets.
  Tak musel rozsvítit zároveň asi i ty hvězdy, protože na druhý polokouli by byla jinak furt tma nad těmi vodami. Když tedy pominu nějaký interference atd.
  Jak by to jinak věděl ten co si tenkrát dělal poznámky. Taky mohl být zrovna na opačný polokouli a to by byl pak chaos s určováním.

 444. MartineTT, ahoj. Ad [534] – ona to nebyla taková legrace. Já si byl vědom toho, že se nějaký šťoura jako vždy najde a proto ti raději ocituji samotného biskupa Usshera, neboť o jeho výpočet se jedná (nikoli o můj).

  Na počátku Bůh stvořil nebe a zemi, Gen. 1, v. 1. V tom případě počátek času, podle naší chronologie, vychází na příchod noci předcházející 23. říjnový den roku 710 Juliánského období. Rok 4004 před narozením Krista. Juliánské období 710.„.

  Tam hrála i dohoda na tom, domluvit se s ostatními „badateli“ na tom, v jakém ročním období ke Stvoření došlo. Zda to bylo na jaře či naopak na podzim. Ussher se přiklonil k podzimu na den rovnodennosti.

  Jinak ani ty data tehdy nevycházela zcela přesně, neb astronomické tabulky v té doby ještě měly své nedostatky a nepřesnosti. Nicméně – byly to pozoruhodné výpočty…

  Zajímavými historickými výpočty a chronologií se u nás před necelými sto lety zabýval matematik a astronom na UK prof. Arnošt Dittrich. Kupř. babylonské astronomii. Sám mám několik jeho knih a článků na toto téma doma. Kupř. i L. Souček z něj čerpal, věnoval-li se starověké chronologii.

  Rozvědka mne platí samozřejmě ta ze starého Babylonu. Bábel jest její jméno. Tam jest počátek všeho… 😛

  Gratuluji k přírustku miminka do rodiny…

 445. Tedy, chtěl jsem říct, muselo s tím být hafo práce, celé to sesynchronizovat.

 446. Hm, to je jak z Červeného trpaslíka, kde Lister počal sám sebe….. 😀

  Jak mohl být rozbřesk či soumrak, když „svět“, tedy slunce, země a hvězdy dosud nebyly stvořeny?

 447. Muhehehe!

  Jak to říkal Babiš – buď se zlepší výběr daní, nebo se ty daně zvednou. Tak teď ještě ty elektronický kasy a bude to komplet.
  Ze zavřený hospody nevybere na daních ani korunu.
  Tak holt ty daně zvedne.
  Aby bylo na výplatu dávek těch hospodskejch, co půjdou na pracák. 🙂

  A do místního hasičskýho klubu žádnýho cizáka lufťáka nepustěj.
  Takže na výlet pití a řízek sebou!

 448. 550 maYdo
  bylo nebe země (1.1) a pak taky vody a nad nimi vznášející se duch (1.2)

  Fiat lux (1.3) právě vzhledem k polokoulím předpokládá tu synchronnost skrze slunce a hvězdy, kterou obdivuji.

 449. ovšem 1.4 – den a noc, neboli roztočit zeměkouli, to si zapisovatel musel držet klobouk aby mu ho nesfoukl ten vítr.

 450. Já mám takovej matnej dojem, že pokyn „Budiž světlo“ byl vydán ještě v bezčasí.
  Pak si stvořitel uvědomil, že bez času se nic nehne, takže spustil pendlovky (o tomhle kroku Genesis samozřejmě mlčí, protože jinak by měl tejden osm dní) a pak už to jelo samospádem.

 451. 529 Bohouši, znamenám si, těch necelých čtrnáct je zajímavé. Kdysi to bylo snad i pětadvacet. že by vesmír mládl? Jestli to takhle bude pokračovat, spadne to až k Usherovi…
  Jenže navíc čas sám o sobě není. Čas je imaginární. Když jsem přečetl Weinbergovu knížku „První tři minuty“, napadlo mě „Jak dlouho trvaly ty tři minuty.“ Hlavně „na začátku“ poměry byly velmi pozoruhodné. O mnoho let později jsem se na to dotázal Motla, který mi naznačil, že tomu nerozumím, leč nevysvětlil.
  Dalšími výpočty se budu zabývat až vyřeším zásadní problém jak se čtyři sloni dostali na hřbet želvy…

 452. Nehci tady dělat experta, ale před chvílí jsem si dal v hospodě na zahrádce točenou Černou horu a v tomto počasí to byla jednoznačně dobrá volba 😉

 453. 526 Martine, předpokládám, že půjde ve Tvých šlépějích a že mu odkážeš nějaký pěkný případ.

 454. 546 Martine, požadavek levnějšího nealkoholického nápoje je snadno splnitelný.
  Pivo třicet, voda z vodovodu 29,90.
  Co se týče kouření, hospoda bude mít oddělenou kuřárnu, kam si kuřáci sami budou nosit nápoje a pokrmy koupené v nekuřácké jídelní části.

 455. 554 – ptakopysku, zapominate, ze po vyrceni „Budiz svetlo“, musel stvoritel jeste poprosit Chucka Norrise, aby se veci daly do pohybu.

 456. 531 ptakopysku, na základě Stock wódka wyborowa overflow?

 457. 537 …jen úplný debil…Skimici, to od tebe bylo opravdu nepěkné 😀

 458. Schumi.
  Já mínil mrkvosoft co radikalne zmenil default screen 🙂

 459. Schumi, ahoj. Ad [555]. No posouvá se nám to, posouvá. Já jsem jen tak juknul, jestli od sondy Planck nejsou novější údaje a považ to, jsou. Budeš mít radost…

  Po tom předběžném měření v březnu 2013 bylo po necelém roce provedeno ještě jedno zpřesňující měření začátekm února 2014 z kompletně všech dat, jež posbírala zmiňovaná sonda Planck. A to nám přineslo nové upřesnění celkového stáří vesmíru. Nová – úplně nejpřesnější přesná hodnota stíří vesmíru činí: 13,799 (±0,38) miliardy let. Je přesnější než odhad, který astronomové zveřejnili v březnu 2013, tehdy činil (13.798) miliardy let. Tohle má sedět, jak hýždě na hrnci… 😀

  Třeba ale žádnej velkej třesk nebyl… 😉

  Každopádně si Schumi hleď své chorongrafy nastavit na toto stáří vesmíru: 13,799 (±0,38) miliardy let. Neuděláš chybu…

  Jsem zvědavej, jestli se mi podařilo zobrazit znak plusminus (±)…

 460. Kruciš, zasejc ty mý překlepy. V mé [566] si laskaví čtenáři opraví slovo „začátekm“ na správný výraz „začátkem“…

 461. Bohouši, neboj,

  tví Šumaváci ti rozumějí 🙂

  Martine,
  vše nejlepší robátku i rodičce, hlavně zdraví a štastí a vůbec všechno hezké 🙂 !!!!

 462. Robátku hlavnĕ přeji aby tam nĕkde měli klimošku. Ačkoliv, ten přechod z 37 na 30 je vlastne bumpless.

 463. Matzurko, ahoj. Díky. A to jsem ještě já, hlava dubová, nahoře zvojtil „chronometr„, zaměniv ho mylně za „chronograf“ (ten se používá více méně jako stopky).

  Omlouvá mne snad pouze to, že já jako hodiny uznávám jedině ty sluneční – výjimku činím u Orloje Staroměstského a různých typů klepsyder…

  Kdybych se tě zeptal na Dragona, potvrdila bys mi to? … 😀

 464. skimici,
  maminka zahřeje, nebojte!

  Takže mamince gratulace, že to zvládla a roběti do života všechno nejlepší!

 465. Martině,
  všechni nejlepší Pavlíkovi, jeho mamince – a nakonec i jeho prastrýcovi.

 466. Jj – relevantní informace – to je, oč tu běží, jak říkal ten princ.

  Přiznám se, že jsem netušila, že populační exploze v Africe nabyla tak obludných rozměrů. Pomoc rozvojovým zemím, miliardy nastrkané v po „porážce kolonialismu“, úsilí o zlepšení lékařské péče, zřejmě přeci jen nesou své plody.

  „Africká populační exploze je s to Evropě dodávat miliony migrantů ročně po nejbližších sto let, aniž by přitom v Africe samotné začalo nějak ubývat obyvatel.“

  Hrozivé zjištění! Obzvlášť, když je jasné, že tu explozi nedoprovází adekvátní rozvoj infrastruktury a průmyslu.
  Na druhou stranu ovšem ta emigrace prý stojí 5-8tisíc eur na osobu, což o tragické ekonomické situaci zrovna nevypovídá.
  Zdá se, že ten důvod je tedy hlavně demografický!
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-africke-mnozeni-0rb-/p_zahranici.aspx?c=A150601_222210_p_zahranici_wag

 467. 573 dvd
  Martině, to je nějaký staročeský vokativ jako třeba Jan – Jene?

 468. Matzurko, sláva. Já to tušil už několik měsíců… :-;

 469. Bohouši,
  tak gratuluji k vyluštění hádanky, ale těžké to myslím nebylo….

 470. 578 Karle
  Deníky miluju a v polštině jsou dokonalé!
  Ale nemáš pravdu, jakkoliv slušňáci tento výraz používají.

 471. Zase si někdo hraje s rublem vs usd a eur proti brentu. Že by zase něco někde spadlo nebo bylo na spadnutí? elvira nakupuje na dovču.

 472. (580) Jo, dokonalé, jen mi bohužel někdo šlohnul nebo nevrátil tištěné vydání.
  Slyšel jsem ten výraz i od neslušňáků, Šlonzáků, pravda, v méně náročných situacích než ten Smolensk.

 473. OT: A vida, už to docela vypadá, jako kdyby se nezávisle blížil objevu axiomu zkurvenosti: „(…) I see the whole system, not only its partial components, as basically flawed. (…) Partial measures cannot change the substance of the system. (…) [T]he whole system has failed[.] (…)“

  http://www.klaus.cz/clanky/3758

 474. >> skimic
  (a) Archaický tvar to nebyl, ale nějak si po příjezdu do matičky měst nemohu zvyknout na českou klávesnici. Jinak mě napadly i jiné gramatické výklady, ale adresátovi by se nemuseli líbit.
  (b) In re Nash. Já už řadu let tvrdím, že Krugman dělal na vedlejšák monetárního poradce u Mugabeho a povedlo se mu zimbabwský dolar dostat aplikací svých názorů do vskutku finálního stádia. -Když jsem byl předškolák, napadlo mne, že by se problém s nedostatkem peněz u nás v rodině i všeobecně dal vyřešit tím, že by soudruzi Gottwald a Zápotocký nechali natisknout pro každého pár tisíc korun a všichni by byli happy. Jenže můj děda mi celkem rozumně vysvětlil co by to znamenalo a to jeho vysvětlení ve mne zanechalo stopy i po desítkách let. Asi Krugman a ostatní keynesiáni neměli dědečka.

 475. Dobré zas ráno… 2 BohousB ad 566 – no, já učím studenty, že veličiny se mají zaokrouhlovat na řád chyby. (Viz Cimrmanův příchod do Liptákova…) Ergo, já bych radil psát 13,8 s chybou 0,4… Maximálně nad tím 0,38 bych přimhouřil oko… Ale stejně je to na tak vachrlatých základech, které pro sichr nikdo nezmiňuje. A teoretici to neradi slyšej…

 476. Ne, nemyslím, že se půjdu podívat na dokument „Stále spolu“, i když je z toho starý dobrý Vlk „naozaj v pomykove“ a doporučuje.

  Jedná se o tu rodinu Mlčochových, co žije na Šumavě alternativním způsobem života. Žít si samozřejmě mohou, jak chtějí, ale laskavě za své!
  Alternativa není zásluha a na cizí účet je to přímo nemravnost!
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/film-despota-nebo-navrat-k-hodnotam-du7-/p_spolecnost.aspx?c=A150602_205846_p_spolecnost_wag

 477. nickname 592,
  njn – proto někteří lidé potřebují boha – aby jim měl kdo odpustit. On jim může stoprocentně odpustit, protože mu vlastně nic neudělali. U člověka si tím nikdy nejsou jistí.

 478. 593 — Nejen o vězení, nickname. Pěkné. Dle vlastního tvrzení čtyři roky kradl měď za až 50000 měsíčně. Tím ale napáchal řádově větší škody, dejme tomu 10 milionů celkem. Copak dělala Policie? Ta na jednu stranu odposlouchává nejméně desítky tisíc lidí (dost možná i podstatně více) a hloubá, zda poslanec přijetím funkce nepřijal úplatek (§ 331), na druhé většinu trestné činnosti vůbec nevyšetřuje, ba zarputile odmítá i jen evidovat, či přinejlepším jako přestupky.

 479. NoName,
  někdy už přemýšlím, jestli vůbec bylo koho odsunout, když jsme je všechny povraždili.
  „Někdo“ se snaží!

 480. (584)„Lidé podle něj zřejmě prohlédnou kejkle keynesovských ekonomů a přes vzletná slova o stimulaci ekonomiky či stimulaci agregátní poptávky pochopí, že v důsledku tato stimulace vede hlavně jen ke znehodnocování jejich úspor a ke snižování kupní síly měny, kterou převážně používají.“ – záviděníhodný optimismus. 😛
  (587) Nebo měli dědečka socialistu, když už ne rovnou komunistu.
  (590) No, tak dlouho, dokud nezačnou číst Spencer ovou. 😛

 481. 598

  V USA toho Keynese vskřísili, a vono to funguje. 🙂

 482. A´t si kdo chce co chce říká …. my víme svoje.

 483. A koukám, že proruští separatisté (podporování Ruskem) zahájili ofenzivu dva dny před začátkem summitu G7, zřejmě tak, aby boje v době summitu vrcholili a bylo naprosot jasné, kdo porušuje minské dohody.
  To dává smysl. Naopak Ukrajině se tato situace vůbec nehodí, ale co má dělat, když zaútočili … Před summitem.

 484. NoName,
  njn, zatím na Andělínu řvali jen doma, tak potřebuje na Putina větší klacek, když je ten summit. 😀 😀

 485. 564 aha skimici, to jo. Manželka se nad oným velmi podivovala a pravila o blbcích v Redmondu.

 486. 602 NoName
  Aha, a já si oči mohl včera vykoukat proč rubl tak strmě oslabuje, když se vlastně nic neděje. Ti lstiví separatisté ho shodili aby to rusáků´ před G7 opepřili. Lstiví jak Afghánci.

 487. No vzhledem k tomu, že tam Amíci ty satelity měly dva a tedy fotek fůru, je odmítnutí celkem jasným přiznáním.

  …Na otázku, zda americké úřady na základě výzvy ruského ministerstva zahraničních věcí poskytnout satelitní snímky z místa sestřelení letadla MH-370, Harfová odpověděla, že veškeré informace, které USA pokládají za důležité už vyšetřovatelé dostali….

 488. Věřím, že lůzr Tomšík na to jen závistivě kouká. Jo, pane Tomšíku, na tohle prostě ještě nemáte!

 489. 603-no já jenom, že ti separatisté před summity furt něco rozpoutají a sestřelí a dobijí… Jsou asi fakt blbí.
  Variantu, že se takové věci hodí spíše demokratické Ukrajině neřeším, je totižto absolutně vyloučeno, aby něco takového dělala Ukrajina !

 490. NoName, vzhledem k nepřehlednosti situace, je otázka, kdo to vůbec střílí? „Partyzánské skupiny“ střílejí kdykoli po komkoli, zejména tam, kde se dá něco ukrást.

 491. Ale jsou to kočky a sluší jim to. I když podle občanky těm holkám klidně může být dohromady 350 let.

 492. Strílí separatisté, je to jasné. A důvodem je to, že i přesto, že jsou jejich plány naprosto ďábelské a promyšlené, jsou nakonec přece jenom úplně blbí a nedovidí dva dny dopředu.

 493. 611-jste xenofob a možná i rasista 😉

 494. Zpátečníku, dle odhadu je u mědi škoda cca desetinásobkem výkupní ceny. U litiny, železa násobně více. Pro pochopení situace je důležitý moment opuštění brány věznice. 500Kč a složenky za vazbu. Někdy bez dokladů. Snaž se, najdi si práci, bydlení.

 495. 611 ptakopysk
  Ten mužský hábit taky asi nic moc. Jak to dělaj, když maj třeba erekci? V džínách to není až tak vidět. Anebo sie vyžrat a pořídit si nad genitáliemi trčící panděro, přes které ten hábit splývá.

 496. 615

  Při čtyřech manželkách asi neplánovaná erekce není častým jevem.

 497. 616 taky bych ho rád viděl jak se v tom prodírá smrčinou když jde na houby. Jedinou výhodu spatřuji v tom, že si v lese nemusí stahovat kalhoty když musí na velkou.

 498. 615-Někteří ty džíny nosí i pod tím přehozem. Nedávno jsme byli v Maroku a tam náš průvodce Dr. Muhammad nějaký měl tohle přes normální oblečení. Aj nám to doporučoval koupit, prý je to hrozně pohodlné.
  Jinak byl nesmírně hrdý na marocké tradice a historii a na vypráskání kolonialistů. Pak nám ve městě ukázal britskou nemocnici, francuzskou školu a španělské kostely. A volal samozřejmě z amerického telefonu.
  Vždy, když jsme jeli kolem nějaké skupinky berberů nezapomněl zdůraznit, že jsou to primitivové a zaostalí lidé, ale i tak je má král rád.
  Jsou to prostě fajn lidé 😉

 499. 618-pokud v Koránu nejsou houby, je Vaše otázka bezpředmětná.

 500. NoName 619,
  ono je to místně nejkomfortnější oblečení, protože kolem proudí vzduch a odpařuje se pot. Potit se pod tím v utaženejch džínách je kravina. 🙂

 501. 619 aha, já myslel, že jsou pod tím na ostro.
  To by vysvětlovalo, proč maj ti Arabi všichni takové urputně zamračené obličeje, když furt musej koukat co maj pod nohama aby je něco nekouslo nebo neuštklo.

 502. 621-myslím, že si to oblékl jenom kvůli turistům, jinak že chodí oblečený normálně.

 503. 624 halle
  Žjova!!! Běhat v tomto a živě kolem sebe sekat mečem může vést k nepěkným následkům. Odtud asi pochází ono vymření po meči. Jednou to při tréningu ujede a neštěstí je tu.

 504. 628 ptakopysku
  Podívej na ty sandály. Taky bys coby bojovník vztekle pálil z Kalacha do lustu, kdyby sis ukop palec.

 505. skimici,
  Piktové a Galové útočili nahatí, jenom pomalovaní válečnými barvami. Žádné sukýnky, ani spoďárky, nic takového…

 506. Chjo,
  oni mívají i nějaké gatě „planďáky“ (lidověji „nasrávačky“), které mají v rozkroku našitou harmoniku z látky, takže můžou naskočit na velblouda elegantní roznožkou, aniž by jim ruply švy.
  V severní Africe moc smrčin s houbama nenajdeme…. leda datlové háje v oázách 🙂

  Ale stran rozevlátého zahalení z lehkého materiálu, mám osobní zkušenost, když jsme dělali sestup do Grand Canyonu, samozřejmě v srpnu… udusaná cestička se vinula po rozpálené skalní stěně, a já to absolvovala celkem úspěšně v lehounké rozevláté sukni v délce lehce nad kotníky, krom spodního prádla pak ještě tenký top a opět rozevlátější bílá košile s delšími rukávy. Na hlavě slamák a na nohou pohorky. Kolem dusající turistky v šortkách a tílkách zjevně fyzicky trpěly pod slunečními paprsky, kolena i ramena spálená přes všechny ochranné faktory, a těžce záviděly, když jsem si u pramínku namočila jak sukni, tak tu košili, a směle vykročila dál ochlazována plandajícím oděvem 🙂 Myslím, že záviděli i manžel a kamarád, který s námi tu expedici absolvoval. Na sluníčku bylo nějakých slabých 55st. Celsia…

  A šátek přes dolní část obličeje se osvědčil, když se nám při putování Saharou poněkud zvedl vítr a jemný píseček ucpával dýchací otvory….

  Takže se tradičnímu oděvu lidu pouštních oblastí nedivím, ale nosit to ve zmrzlé Evropě mi přijde, jako by po Brně chodili šohajové v lidovém kroji.

  Těsné džíny pod hábitem by zajisté vedly k nižší viabilitě spermií…. přemůžeme je zavedením nové módy ? že jim pak ani deset zakuklených manželek nepomůže ?

 507. skimici,
  to bude asi vycházková uniforma. Když se nechal vyfotit před rozvinutou vojenskou zástavou. Nás taky na ZVS fotili ve vycházkové uniformě.
  Dovedeš si představit, že by měl na nohou hnědé polobotky???

 508. Matzurko,
  co jsem viděla pouštní Berbery, tak jezdili po Sahařen omotaný hadrama jak mumie – řekla bych, že vědí, proč to dělaj. 😀 😀

 509. 634 ptakopysku
  Teď mluvíš o fotce islámského bojovníka nevo vévody z Edinburgu? ten má černý. Vycházková uniforma vzor vévoda by však byla pro ZVS ideální. U nás to bylo tak na půl. Polovina vojínů běžela horempádem do hospody a druhá polovina zalehla v nejbližším křoví za branou s děvčetem. Prvni by neměli problémy na pisoáru a druzí by uspořili cenné sekundy při dosahování cíle.

 510. 614 — No jistěže, nickname, s desetinásobkem jsem uvažoval také. Na druhé straně není zdaleka jisté, zda si Vavřík na těch 50 tisíc přišel každý měsíc, proto jsem sáhl ke konservativnějšímu odhadu.

  V každém případě to (ovšem čistě teoreticky) vychází tak, že kdyby — sen to však je až příliš krásný — erár propustil jednoho policistu a veškeré jeho požitky, tímto ušetřené, vyplácel Vavříkovi přímo, předešlo by se tak mnohým protivenstvím. Někdo by ovšem musel vymyslet, jak naložit s tím propuštěným…

 511. 637 ptakopysku
  Kluci jako lusk. Zdáse mi to anebo tam tomu po pravici Her Majesty cosi visí a sedačky se dotýká?

 512. 639 ptakopysk
  Teď jsem si v tom kiltu představil pana Paroubka nebo pana Škromacha.

 513. skimici,
  Paroubkové a Škromachové ve Skotsku nežijí. Když se v dávné minulosti někdo takový ve Skotsku narodil, ostatním Skotům se z něj dělalo natolik šoufl, že ho na fleku zabili dřív, než stačil svoje geny přenést dál.

 514. A co takhle Burma – vlastně Myanmar? Sukni zvanou LONGYI tam nosí i generalita.

 515. (601) Ne, já si dbám o duševní hygienu (a také nerad marním čas).
  (638) Dobrý nápad, Zpátečníku, ovšem nerad bych hodnotil vliv na počet Vavříků. 😛

 516. Ptakopysku, ty zvíře! 😀

  Aero, když to nečteš, tak jak jsi věděl, co je v článku? Byl nový, ani ho nikdo nemohl citovat. 😀 😀 😀

 517. Pokud jsi si nevšimla, nepsal jsem o článku vůbec nic. Odpověděl jsem na tvou otázku.

 518. Aero, jo ták!
  Ty jsi odpověděl a úplnou nááááhodou PL vyhodily od Spencerové článek. Asi ti to udělaly naschvál! 😀 😀

 519. Zpátečníku, Aerokarle: Provozovali jsme zařízení, které pomáhalo uvedeným spoluobčanům. Náklady z MPSV přes kraj v hodnotě jednoho až dvou policistů ročně. Zbytek sponzoři. Dvanáct lůžek, stabilně osm obsazených. Kraj vyhodnotil naše zařízení jako zbytečné. Předtím zakázali používat pracovní terapii.
  Kdyby uvedené zařízení bylo osvobozeno od daní, nepotřebovalo by státní dotace, aby se uživilo.
  Jsem velmi skeptický k dotacím ze státního i v této oblasti, protože velmi rychle se najdou dojiči, co vydojí rozpočet, ukáží nejlepší čísla, ale skutečnost těm číslům neodpovídá.

 520. Ano, evropský sociální systém se musí změnit!Co nejrychleji!
  Jinak se nemůžeme divit, že se sem vydalo půl Afriky!

  … šéf štýrských Svobodných Mario Kunasek odmítl s tím, že výpočet byl proveden správně a jeho strana se rozhodně nesnaží vyvolávat xenofobní nálady. „Náš výpočet ani nebyl zaměřen proti žadatelům o azyl, ale byl míněn jako kritika stávajícího systému. V mnoha oblastech jsou na tom žadatelé o azyl mnohem lépe než rakouští občané…
  … Rakouští Svobodní srovnávali rodiny se třemi dětmi, kdy otec rakouské rodiny vydělává průměrnou mzdu a matka pracuje na částečný úvazek. Jejich průměrný příjem dle těchto výpočtů údajně dosahuje, včetně příspěvků od státu, 2570 eur. V případě rodiny přistěhovalců však FPÖ vyšla částka o 70 eur vyšší….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tolik-bere-pracujici-rodina-A-takhle-si-ziji-pristehovalci-vylepil-politik-na-plakatu-a-slavil-uspech-V-poklidne-evropske-zemicce-378141

 521. 650 NicCKname
  To bylo v rámci fabriky něco jako chráněná dílna anebo spíš něco jako ve Slavkově?

 522. 652. NoName
  On zmiňuje i vynervované pobaltí. Já se ani nedivím. Furt se tam jeden lépe domluví rusky než anglicky a to nasadili posledních dvacet let těžké kalibry v podobě jazykových zákonů.

 523. A taky se v Pobaltí perou prachy z ruského organizovaného zločinu a hraje KHL a čile obchoduje s Ruskem…
  I dnes prodají z Pobaltí jogurt podstatně lépe do Ruska než do zbytku EU (tedy prodali, před embargem).
  To je pak těžké.

 524. Skimici: azylák, resp. „Dům na půli cesty“ – z vězení/pasťáku do civilu. Původně jsme to zamýšleli především pro vězně – máme tu Kynšperk, Slavkov, Ostrov, měli jsme i bezdomovce, narkomany, „chovance“ z pasťáku.

 525. NoName 656,
  třeba si to nechávej přeložit Googlem. To se pak nedivte, že jim z toho vycházej ptákoviny! 😀 😀

 526. 657 NickName
  Aha, azylák a klientela jasná. Jasně i Kynšperk Ostrov mě nenapadl. Já nesmírně nenávidím tento stát, že má prachy na Dienstbierovy peachoviny a dojiče a ne třeba na toto. To by mohlo být nejen podnikatelsky nosné ale hlavně by to mělo smysl.

 527. 660: Skimici, už jsem tu chválil vsetínský azylák. Mají truhlářskou dílnu, klienty učí pracovat se dřevem. Ptal jsem se pracovníka azyláku – a to si na sebe dílna vydělá, že ano? … No, jenom když tam pracují zaměstnanci.
  My jsme klienty učili práci s krumpáčem, lopatou, kosou, lžící, fankou, hladítkem. Mladší jsme posílali znovu na učňák – na truhláře či zámečníka. Starší se učili znovu psát – po toluenu jako po mrtvičce.

 528. NickName
  Já tomu věřím. Jenomže je to bohužel diskriminace a nákrok od sociálního státu zpět do otroctví kapitalismu a zkratka ke znovuzavedení vykořisťovatelských netvorů. Proto se Vašim bývalým klientům smí jen vyplácet dávky a živit báby na sociálce.

 529. Jj, toluen, to je věc. Míval jsem za mladejch let kamaráda čikulíka a toluenistu. Ve čtyřiceti to byl celkem jednoduchý organismus, který věděl, že když vyjde z baráku, odbočí doleva a po chvíli chůze zahne do prvních dvojitých dveří, dostane tam pivo. Pak jen seděl, upíjel pivo, přikyvoval a usmíval se. V deset večer ho výčepní vyvedl před hospodu, nasměroval a Pepa dobro došel.
  A to za mlada dokázal s kamarádama sežrat mámě linoleum v kuchyni! Samozřejmě že ne syrové, nebyl to žádný vegan, ale lehce osmažené na slunečnicovém oleji.

 530. >> skimic
  Stran Pobaltí si dovoluji poznamenat, jak před několika lety se Evropská mumie mohla přetrhnout kvůlivá diskriminaci rusky mluvícího obyvatelstva. Inu, tempora mutantur nebo moderněji The Times They Are A-Changin‘.

 531. Potomek okupanta je vinen ? Každý nebo jenom ruský ?

 532. 666 dvd ďábelské číslo
  Jen dodám et nos mutamur

 533. 668 NoName
  Ruský. Každý ví. Co furt máte za problém? Takových otázek. Nečtete Mladou Frontu?

 534. Tak ono nedat jim občanství, nepovolit práci ve státní správě a pod. a pak se divit, že jsou neloajální … Mají být loajální ke státu, který jim nedal občanství ?

 535. 672 pár komoušů a zelených ať už si říkaj jak chtěj se najde všude

 536. 667 – Jj, Kajo, my víme – ty tu Spencerovou opravdu, ale opravdu, nečteš! 😀 😀

 537. (568) Nepsal jsem o vině. Pokud někdo chce české občanství, je z dějin a jazyka také zkoušen. Jde o pocit, celkem zákonitě plynoucí z toho, že se dotyční nechovají jako někdo, kdo přišel mezi domácí (kterým se podařilo uniknout deportaci) a ani neprojeví snahu naučit se jazyk země, do které přišel. Těžko se domácím divit, že na něj nadále hledí jako na okupanta.

 538. skimici 673,
  ať je to, kdo je to, ale dotaz, zda-li chtějí udělat z Ukrajiny Somálsko, mě připadá docela na místě…

 539. (673) Onehda jich pár táhlo Prahou a protestovalo proti TTIP. Dle hesel převážně komouši a zelenáči.
  (674) Ty, a kdo ještě?
  Zřejmě je mimo možnosti tvého chápání, že pokud už bych si světové události nechával někým předžvýkávat, našel bych si na to někoho věrohodného.

 540. 675-PRAVIDLA se ale nemůžou řídit POCITY. Pokud má právo některý většinový národ v Evropě řešit, zda dá menšinovému občanství a zkoušet ho ze znalostí jazyka a dějin, měl by mít to právo každý většinový národ v Evropě.
  Nemluvě o tom, že potomci jsou v tom nevinně a je výsměchem upírat jim občanství.

 541. Tak kdyby TIPP nebyl tajný, šlo by lépe posoudit, zda jsou blbci ti, kteří protestují proti nebo kteří jsou bohorovně nad věcí.
  Dnes už je demokracie tak pokročilá, že demokraté nejenomže nemůžou mezi své voliče, oni jim ani nesmí říct, o čem jednají. Zřejmě by to voliči nepochopili.

 542. 676 Rputi
  K udělání Somálska je hlavně třeba Somálců. Já tu někdy říkám, že Ukrajiny jsou odjakživa tři až čtyři, ale do Somálska nebo Čečny mají obyvatelé opravdu daleko.

 543. No, tak se tak jednou koukaly shůry dva emerycký satelity… A nějak asi viděly lautr hovno, nebo co…

 544. 683 Rputi
  V zásadě ale musím přiznat, že i Boko Haram je tolerantnější než bývalé souručenství států socialistického tábora. Odtamtud může prchnout kdo chce, u nás to mohli jen prominentní komouši a nebo prominentní zhrzení komouši. Normální lůzr vykrvácel na ostnáči s kulkou v zádech a roztrhaný soudruhem vlčákem příslušníkem. Prostě severní Korea.

 545. Ještě bych snad dodal, že vzor severní K se mohl prosadit kromě ruského know-how hlavně díky kvalitní a široké základně kádrů. Diskontinuitu ostatně nevidím.

 546. Boko Haram je tolerantnější, protože má málo vostnatýho drátu a málo psů.
  Čistě soukromě si myslím, že Boko Haram jsou prostě afričtí Jánošíkovci. Sen o absolutní nadvládě nad jakýmkoli územím větším, než je dojezd nádrže japonského teréňáku, je mimo jejich dosah chápání. Na to by jejich velitelé museli vystudovat aspoň pár semestrů v Portugalsku, jako třeba Jonas Sawimbi.

 547. ptakopysku, Boko a Haram a podobná verbež jsou výplodem sociální sluníčkového inženýrství.

  Dokud byla Afrika tím, čím byla, vrhaly tamní samičky děti rok co rok. Otec sice nebyl zcela jasný, ale nebylo to podstatné, mláďata většinou stejně zemřela na podvýživu či choroby, takže se udržoval co do počtu celkem status quo.
  Pak se však vynořily sluníčkáři, neokoni a zjistili, že „pomoc Africe“ je děsně dobrej kšeft. A tak se zásadním způsobem zlepšila lékařská péče a to i pro ty nejchudší, začalo se tam z Evropy a Ameriky dovážet jídlo, takže se zlepšila i výživa, jen investorům jaksi nepřipadalo moc výhodné tam investovat. O péči domorodých náčelníků raději pomlčet.

  Díky lékařské péči a výživě přežila ovšem mnohem větší část mláďat, než dosud bývalo obvyklé, ovšem obyvatelstvo si zachovalo své sexuální zvyklosti a africké maminky jsou plodné.
  Výsledkem jsou jsou ty tisíce mladých, zdravých, nadržených kluků, co buď v Africe střílí na co přijdou, nebo sedaj na loď a jedou si do Evropy pro dávky…

  Hrubě nadsazuju, samozřejmě, ale v principu to tak je.

 548. JIstě není nutno zdůrazňovat, že kdo ovládá vodu, energii, telekomunikaci a dopravu, ovládá stát!

  …Zveřejněné materiály jsou spojeny s jednáními o Dohodě o obchodu se službami (TISA)…
  …Státy, které podepsaly dohodu, ve skutečnosti odevzdávají pod kontrolou TISA část své ekonomiky. Podmínky dokumentu umožňují regulovat všechny typy komerčních a nekomerčních služeb. To se vztahuje na všechny sociální služby, sektory služeb, které zahrnují vodu a energii, dopravu, bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, systém přepravy plynu…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/utajovane-dokumenty-ktere-jsou-cernou-strankou-demokracie/

 549. 688 Rputi
  Kdysi jsem věřil, že jsou muslimáči neklidní proto, že až do svatby nemají s kým souložit
  Dnes se domnívám, že se jich zmocňuje panika z toho, že budou muset strpět čtyři tchyně a mraky pratchyní, jelikož můžou pojmout již šestileté ajši.
  Je to ale progres proti křesťanům. Jindřich měl šest tchyní, ale manželky musel postupně nechat utratit.

 550. Kdo vlastně byly Jindřichovy tchyně? Viděl bych to na pěknou bakalářskou práci, možná i na slušný grantík.

 551. Vliv tchyně na dynastii Tudorovců s přihlédnutím na protestantský a později římsko-katolický aspekt a vyvlastnění černoprdelníků. U nás tchyně postupují vzhledem k vládnoucím chlapečkům opačně a černoprdelníci vítězí.

 552. (680) Pravidla jsou jasná. Kdo chce občanství, požádá si, složí zkoušky a podle výsledku je obdrží. Co jsem tak tu i onde četl, Rusové v Pobaltí si nežádají.
  (681) TTIP hlavně není dojednaný. Možná jsem si něčeho nevšiml, ale nevím o mezistátní smlouvě, která by během jednání byla průběžně zveřejňována.

 553. skimici,
  copak tchyně, ty to měly z ruky a Jindřich je nemusel ani zahlídnout. Krom Boleynů. Jenže tam zas mladičký Jindřich souložil s maminkou Alžbětou Howardovou a později se starší sestrou Anny, Marií a teprve pak se dostalo i na Annu.

  Horší bylo, že jeho anglické manželky měly rozsáhlé příbuzenstvo a ti všichni se nalepili a žádali si funkce a prebendy.

 554. No a až bude dojednaný, občané EU budou nějakou formou TIPP schvalovat ? Nebo se doví, že se měli vyjádřit před dojednáním ?
  Pokud nesmí vyžadovat znalost většinového jazyka u menšin např. Slovensko, jak to, že pobaltské země smí ?

 555. Nebo jinak, může být v EU neobčanem, protože se narodil nevhodným rodičům nebo má nevhodnou národnost ? To stačí ?

 556. 683 …§25 to mě zaujalo. Sociální pracovnice si na místě, kde běžně uskutečňuje evidované tržby si nechá vytetovat…

 557. NoName, když je to Rus, tak je prostě nevhodnej, co je na tom složitého? 😀

 558. “ Pokud někdo chce české občanství, je z dějin a jazyka také zkoušen. Jde o pocit, celkem zákonitě plynoucí z toho, že se dotyční nechovají jako někdo, kdo přišel mezi domácí (kterým se podařilo uniknout deportaci) a ani neprojeví snahu naučit se jazyk země, do které přišel“

  Jen bych podotkla, že jediní okupanti, kteří tu kdy uvažovali o deportaci Čechů někam za Ural, byli Němci……

 559. NoName,
  vy jste ráno psal, že Porošenko zas blbne s 9000 Rusů… bla bla bla…

  Tady je důvod:
  Polinavigator, Kyjev:
  „Vrcholná rada ve čtvrtek schválila zákon, který autorizuje vstup cizích vojsk na území Ukrajiny. Parlament povolil vstup cizích vojsk do Donbasu pro „zajištění rychlé normalizace situace, obnovu právního řádu“… atd.
  „Zákon stanoví zákaz pobytu na území Ukrajiny ozbrojeným silám těch zemí, které rozpoutaly vojenskou agresi proti Ukrajině“, zdůraznuje se v tiskové zprávě.

 560. 702-Maďar nemůže za to, že se narodil na Slovensku nebo v Srbsku, takže po něm znalost slovenčiny nebo srbštiny nikdo chtít nesmí.
  Rus narozený v Pobaltí naopak za své narození v Pobaltí může.
  Teď nevím, jestli Occam nebo Hanlon.

 561. „Jindřich měl šest tchyní, ale manželky musel postupně nechat utratit.“

  Nabízí se otázka, proč neutratil radši ty tchyně 😀

  nějakej paragraf o čerodějnictví by se přece našel.

  Jinak buďte objektivní, utratit nechal jen dvě. Dvě zapudil, jedna umřela při porodu a poslední ho přežila.

  Ale potvrzujete teorii jedné dceřiny spolužačky, která do ročníkové práce o Jindřichu VIII. napsala, že “ lidé o JIndřichu VIII. obvykle vědí jen to, že měl šest manželek a domnívají se, že je všechny nechal popravit“

  Profesorka, která dělala k práci oponenturu, projevila poněkud nedostatečné pochopení pro obsah psaného textu a málem ji vyhodila, protože prý to, že nechal Jindřich popravit šest manželem je nesmysl a v kterých že materiálech to děvče zjistilo. 🙂

 562. 703-měl dnes projev v Parlamentu. Takže měl 9000 ruských vojáků, ze kterých včera padlo snad 120. Za obligátních 14 dní bude při tomto tempu dobojováno. Jako vždy.

 563. 705 maYda
  výborně. Tedy grant jak si vedly tchyně vzhledem k zapuzeným manželkám?

 564. 707 NoName
  a kolik dnes zničili ukrajinci ruských tanků a ostatní ruské techniky?
  už je to na spuštění pěkné ocelárny.

 565. (702) Jak pejsek s kočičkou pekli dort ….
  (698) Budou nejspíš schvalovat jednotlivé země, možná i EP. Mně to nechává až tak klidného, že potom ani nepátrám. Soudruzi v Bruseli a jednotlivé země schvcálili a přijali už tolika blbin, aniž by se mne ptali na názor, že jednu nejspíš docela užitečnou věc jim klidně odpustím.
  Pobaltské země chtějí znalost jazyka od toho, kdo chce jejich občanství. Česko také. Zda Slovensko rozdává občanství bez znalosti jazyka nevím a upřímně řečeno, je mi to jedno.
  (704) Maďar s maďarským občanstvím si také musí o srbské nebo slovenské požádat.
  Oba.

 566. 710-Česko testuje znalosti jazyka u zde narozených dětí ? Tak jako v Pobaltí ?
  Vážně ?

 567. 709-těžko říct, kdyť my ani nevíme, zda je Castro ještě komunista, Lukašenko diktátor a Saakašvilli Gruzínec !

 568. NoName, zdá se, že jim to bouchá pod rukama.

  …Ve středečních bojích u obce Marjinka na východě Ukrajiny zahynulo na 80 povstalců a víc než sto jich utrpělo zranění. Uvedl to ve čtvrtek mluvčí ukrajinské rady obrany Andrij Lysenko. Separatisté to nepotvrdili, oznámili však, že si dělostřelecká palba ukrajinských sil vyžádal dvacet mrtvých včetně 16 vlastních vojáků…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/371440-tvrde-boje-na-ukrajine-maji-desitky-obeti-postihly-i-stovky-horniku.html

 569. Lysenko je něco jako etalon pravdy, spolu s Tymčukem.
  A když oni píšou, že Ukrajinci vyhrávají, bude to pravda.
  Dá se to odvodit z jejich minulých prohlášení, které se kryli s realitou na 100%.

 570. Mno, po rozdělení Federace jsme se pokoušeli dělat problémy s občanstvím cikánům původem ze Slovenska a EU nám to rychle vytloukla z hlavy,
  Obvykle občan narozený na území nově vzniklého státu dostává občanství nového, ať už to byli Sudetští němci, Maďaři na Slovensku atd.
  Každý, dko měl R-U občanství a byl trvalé usídlený na území nově vzniklého československa , občanství dostal.
  Porovnávat to třeba s Vietnamcem, který přijede z druhé strany zemegule a musí skládat nějaké zkoušky je poněkud mimo.

 571. 712 NoName
  Jen jste mi potvrdil, co jsem si o Vás dávno myslel. Jste opatrný a uhýbavý škudlil. Kdybyste si předplatil Mladou Frontu, nemusel byste tu opatrně lovit jasné odpovědi na všetky Vaše otázky. Co nevědí tam, ví Bety.

 572. 716-čtu jenom Marianne. Manželčino. Sám bych si časopis nekoupil.

 573. (711)„I nadále platí, že dítě, jehož jedním z rodičů je český občan (výjimka bude jen u nemanželských dětí otce – českého občana), získá napořád české občanství, a to přímo ze zákona, bez ohledu na to, zda si vyřídí české doklady (ba i bez ohledu na to, zda o svém občanství ČR ví) a zda vedle českého občanství získá (např. po druhém rodičovi nebo z důvodu místa narození) ještě i občanství jiného státu.“
  http://migraceonline.cz/cz/e-knihovna/novy-zakon-o-ziskavani-ceskeho-statniho-obcanstvi-bezplatne-poradenstvi-v-poradne-pro-obcanstvi
  O automatickém občanství pro děti cizinců, byť narozené v ČR, tam není nic.
  Když už to tak zkoumáte, analogie: Sudetští Němci v době protektorátu vesměs přijali říšské občanství a jako takovým jim byl po pádu Říše zabaven majetek a byli, co občané cizího státu, prostě vyhnáni. Nějak jsem si nevšiml, že byste to pokládal za nesprávné.
  To ti Rusové v Pobaltí dopadli podstatně lépe: Ač občané cizího, nepříliš přátelského státu, ponechali si majetek, nebyli vyhnáni a mají možnost si požádat o občanství státu, v němž žijí.

 574. Ale Rusové v Pobaltí žádné občanství jiného státu nepřijali, narodili se jako občané SSSR. Stejně jako drtivá většina Litevců, Lotyšů a Estonců.
  Takže vaše analogie není analogie.

 575. Paradoxní je, že minimálně dva členové sovětské komunistické strany z Pobaltí byli nebo jsou eurokomisaři (jeden dokonce bývalý člen Nejvyššího sovětu). Nevadí to, protože nejsou Rusové. Ruská národnost je naopak překážkou sama o sobě.

 576. 720 NoName
  Teď beze srandy. O co Vám jde? Tam je hafo rusky mluvících lidí s ruskými kořeny a ne všichni se za rusáky považují a zkoušky a pasy atd atd. Jestli o tom alespoň malinko něco víte, tak jste si vědom, že se jedná o velice citlivou otázku. Není každý rusákem kdo se jako rusák narodí. Atd. A tam bychom asi mohli skončit pokud nedodáte nějaké osobní svědectví. Není kus jako kus.

 577. Jde mi o to, že bylo Rusům v 90. letech názorně předvedeno, že kompromis prostě nehrozí a časy se pro ně nemění.
  Takže je zbytečné divit se, že se radši budou cítit dále Rusy se všemi důsledky. Pobaltské země mohly předvést, že jsou jiné než SSSR a Rusko. Nenamáhaly se.

 578. NoName
  Jak říkám Halladinovi. Kupte si letenku a pojeďte někdy se mnou. Hlavní města obejdete během hoďky a večer v hospodě proberete věci za posledních dvěstě let než pivo stihnete vypít.

 579. 725-takže být pravidelným návštěvníkem a vymést místní hospody znamená stát se znalcem ? OK. Znamenám si. A připomenu. 😉

 580. 725 NoName
  Omlouvám se za zjednodušení, beru zpět, a samozřejmě máte pravdu. Moje 725 byla nemístně agresivní. Neznamenejte si prosím a nepřipomínejte. Ještě jednou se omlouvám. OK?

 581. 727-já Vaše názory respektuju a beru, nakonec, souhlasit ve všem by znamenalo zabít diskusi.
  A i když to tak nevypadá, beru a respektuju i názory třeba AeroKarla. Jenom s nimi dost často nesouhlasím. 😉 Ale připouštím, že to může být i odlišnou životní zkušeností, jsem mladší a spoustu věcí třeba ohledně SSSR jsem osobně na rozdíl od něho (a jiných zde diskutujících) nezažil.
  Mimochodem, už jsem se zmiňoval, jednou nohou jsem z Maďarska a druhou ze Slovenska. Věřte tomu, že hloubku problému a rozdílnost pohledů z posezení v hospodách nepoznáte. To je pro někoho, kdo je „zvenku“ téměr nepochopitelné.

 582. Aerokarle,

  nemíchejte dohromady 1918 a 1945.
  V roce 1918 dostali čeští němci automaticky československé občanství.
  Slovenští Romové usedlí po roku 1992 taky.

  Podobně to mělo být v Pobaltí.
  Není.
  Mnohdy se jedná o ruské rodiny usedlé v pPobaltí desítky let, lidi, kteří se už v pobaltí narodili.

 583. 728 NoName
  Teď jsem zrovna před týdnem získal klienta z Gyor, a on je víc Maďar ale z nutnosti přizná i tu slovenštinu a kontrakt podepíše e nejspíš v němčině. Já jsem merkantilní. Na nějakém jazyku mi nesejde. Hlavně ať je můj produkt za branou závodu a peníze na účtu.

 584. Jinak je to zajímavé, občanství se podle našich zákonů dědilo po matce.
  Takže mé potomstvo, které jsem spáchal na slovensku vyfasovalo slovenské občanství, a na české nemá nárok 🙂
  Musel by prodělat to samé, jako přišlý vietnamec 🙂
  Syn už je sice přes 15 let v Brně, nejdřív jako student, následně tam pracuje, ovšem nějaké žádání o občanství má na háku. 🙂

 585. 732 Halle
  Pokud bys konvertoval, mohl bys mít potomstvo muslimácké po otci a vzhledem ke dnešním zákonům by z nich udělali čechy sakum prdu. Hned aniž by museli projít ponižující procedurou skrze romy.
  Krátce – je to v Tvých rukách. Nám to tady odrecituj párkrát, za mírnou úplatu seženu svědka a máš to doma.

 586. Pokud někdo vykládá dějiny jako AK v 718, lze se důvodně domnívat, že jeho výklad je krapet zjednodušený, ba zjreslený.

 587. 734 quivisi, znáš nějaký nezjednodušený a nezkreslený výklad dějin?
  No tak vidíš….

 588. Jasně, nic ve zlém 😉
  731-ano, to je obchod. Já znám dokonce rozenou Maďarku, která se sama naučila slovensky a mluví téměř dokonale. V Györi mluví prodavači v Tescu slovensky a na Donovalech v hotelech pesronál maďarsky( to se nestalo ani v časech tábora míru) …
  Ale je tam nižší level, a tam, pokud se domluvíte a znáte jemné nuance jazyka (určitě víte, že není lehké naučit se cizí jazyk tak, abyste rozumněl i jemným nuancím, já to vím jenom proto, že jsem se to tak nějak naučil jako malé dítě), tam se ty rozpory objeví. Je to něco iracionálního, rozum vám říká nepitvat to, považovat to za překonané … A to něco má za jistých podmínek pořád potenciál.

 589. 732-já jsem české občanství náhodou nabýval, v roce 97, a nikdo mne z češtiny nezkoušel. Stejně tak jako ostatní, co tam byli se mnou (nějaký Bulhar, Vietnamec a Arab).
  A co se týče CR a SK občanství, Halladine, po poslední úpravě by české občanství Vaše děti z SK zřejmě dostali.

 590. 721 minimálně dva členové sovětské komunistické strany z Pobaltí byli nebo jsou eurokomisaři….
  Jistě, lepší kvalifikace už být nemůže.

 591. 703 Rputi, to je zajímavý zákon. Lze vyložit podle potřeby. Kdyby se poměry zásadně změnily….

 592. 736 NoName
  Jemné nuance jazyka. Já jsem třeba dneska sebou třísknul žebrama a pateří na hranu sprchového koutu. Psina je v tom, že předělávám sprcháč a kotel tak, aby to bylo v úrovni podlahy bez těchto hran. No prach ze sekáni obkladů udělal své a podle vzoru Halladina jsem si před dvěma hoďkami sjel na cir ambulanci, protože to bolí jak čert. No a po rentgenu jestli nemám nic zlomeného a po ultrazvuku, jestli nemám nic utrženého jsem si procvičil ruštinu, anžto to popisovala docela hezká Kazachstánka s ruskými blonďatými kořeny. Pochválila mě za absenci přízvuku a odsoudila z měkkýšovatění a že mě mezižeberní svaly budou bolet i tři týdny ale o tom se prý nemluví.
  No a tak piju červený víno a dolsin jsem odmítnul, protože bych nemohl pít červený víno.
  Halle- bylo to druhý den lepší?

 593. Skimici, já mám pocit, že NoName se snaží uvést na pravou míru některé nesmysly, které nám tu sděluje AeroKarel. Situace Rusů v Pobaltí po roce 1991 je vskutku stejná, jako situace Němců v ČSR po pádu monarchie. Ti Němci automaticky dostali občanství ČSR a na znalost češtiny se jich nikdo neptal.
  Rusové v Pobaltí nikoliv. Znám pár pobaltských Rusů, jejichž rodiny tam přišly nikoliv v roce 1940, nýbrž ještě za cara, takže je lze těžko považovat za okupanty (pokud se tedy nevrátíme do dob Petra I. a severní války).

 594. A vůbec – mám milostivou náladu, neb jsem jednak získal hodinky Omega Mariner, první quartz od Omegy z roku, tuším, 1972 a krom toho jsem si skočil vzhledem k vyloženě pivnímu počasí na dvě točený vedle do hospody 🙂

 595. 743 Foundry
  ty máš asi na mysli ten nacionalizační docela ponižující akt abys dostal třeba lotyšské občanství do pasu a nebyl diskriminován. To je samozřejmě složitě. Ale musíš to absolvovat abys mohl třeba nabývat děditelných nemovitostí a tak. Za ty prachy se i ten pobaltský jazyk naučím taky. Horší je to s katalogama. Jsou tam takový sílený akcenty nad samohláskama že by i džen has žasnul.

 596. Těm točeným rozumím, těm hodinkám – zabít se na motorce můžu i s pobjedama.

 597. 746-nebo s pravými ruskými hodinkami Vostok s modely jako „Raketa N1“, „Lunochod“ nebo „Rudé náměstí“ vyrobenými v Litvě.

 598. Foundry,

  mám dojem, že Rusové žijící v pobaltí před rokem 1940, a jejich potomstvo to občanství dostali. nevím sice, jestli ve všech třech zemích, ale někde jo.
  Ale vázat děditelnost majetku na občanství je zhovadilost non plus ultra.

 599. Na motorku beru armádní Hamiltony, případně německé B-Uhr, vyrobené dle specifikací Reichsluftfahrtministerium 🙂

 600. Halladine, já se asi blbě vyjádřil. Jedná se o dvě nezávislá konstatování:
  a) Rusové v Pobaltí na tom byli stejně, jako Němci v ČSR po pádu monarchie.
  b) Znám pár pobaltských Rusů, jejichž rodiny tam žijí už asi 150 let – čili těžko je považovat za okupanty. Jak to mají s občanstvím, to nevím, neptal jsem se. Mluvím s nimi rusky, ty prapodivné domorodé dialekty jsou mi naprosto cizí.

 601. Jsem si schválně hodil do google Siima Kallase.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Siim_Kallas

  Šéfredaktor komunistického listu, národní banka, šéf komunistických odborů, člen Nejvyššího sovětu…
  Důležité zřejmě je, že není Rus.

 602. 751

  Pokud bylo pobaltí okupováno, pak to musel být sprostej kolaborant 🙂

 603. Ad jemné nuance jazyka – pochopil jsem, že srdečné „lófasz a seggedbe“ nemusí být leckde přijato s dostatečným pochopením. Takže tento pozdrav si schovávám jen pro své největší oblíbence…

 604. 752 Nikoli kolaborant. Rozvracel systém zevnitř.

 605. No jo, představte si, že by eurokomisařem za ČR byl takový Štěpán. Tedy, ne, že by tam nepasoval.

 606. Fulle snad nebyl v ÚV KSČ nebo v komunistickém parlamentu. Nebo jo?

 607. No jo, taky se vyzná. Tu Ukrajinu domluvil excelentně.

 608. Dobré ránko!

  Dřou jako koně …….. 😀 😀 😀

  …Po čase dostal slovo i v publiku sedící generální ředitel Finančního ředitelství Martin Janeček. Podle něj budou zavedeny kontrolní nákupy. „Ten problém se rozšířil a není v kapacitních možnostech finanční správy to zkontrolovat,“ vysvětloval. „Kolik máte úřeníků?“ optal se po těchto slovech předseda Strany soukromníků Bajer. Po odpovědi, že patnáct tisíc, užasl: „A udělali jste třicet tisíc kontrol za rok? To je produktivita práce jako hrom.“ Ředitel namítl, že kontroly v terénu dělá pouze dvacet procent úředníků, takže produktivita práce je pětkrát vyšší.

 609. A kdyby seděli všichni doma, tedy by nemohli aktivně škodit, a jen pobírali ty dávky co se jim nevím proč říká platy, byl by život ještě růžovější.

 610. 759 Foundry
  Na všetko nám ntreba špeialistov

 611. Už několik let před Kaddáfího varováním se o tom muselo vědět. A nikdo nehnul prstem…

  … To zásadní zvěrstvo je skutečnost, že existují organizované skupiny kriminálníků, kteří zneužijí konkrétní, mnohdy nezaviněné, těžké životní situace konkrétních lidí a využívají svých znalostí tenkých či slabých míst v legislativě a praxi dříve národních států, nyní Evropské unie a nabídnou za patřičnou úplatu lákavé řešení jejich těžké životní situace…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hroziva-slova-experta-Salivara-k-pristehovalcum-Terorismus-ohrozeni-evropskych-hodnot-a-svobody-pohybu-zruseni-Vanoc-378265

 612. zdravím!

  Nečekala jsem, že dav miluje své vůdčí osobnosti natolik, že by je samou láskou umačkal 😕 Nepochybně jen proto potřebují tyto osobnosti, které se zúčastní summitu G7 takovou ochranu ….. 🙂

  „… Na poriadok bude počas summitu dohliadať vyše 19.000 policajtov …
  Počas uplynulého víkendu vytvorila polícia v okolí zámku Elmau šestnásťkilometrový bezpečnostný okruh. Vodiči musia počítať s obmedzeniami a výlukami na priľahlých cestách a diaľniciach, polícia bude tiež vykonávať intenzívne kontroly….
  Nemecko pristúpilo tiež k dočasnému pozastaveniu schengenskej dohody o voľnom pohybe osôb a obnovilo hraničné kontroly….Počas summitu G7 zažije Nemecko tiež najväčšie obmedzenie využívania vzdušného priestoru vo svojich dejinách…..Od nedeľňajšieho rána do pondelkového večera musia ostať na zemi všetky súkromné lietadlá v 200-kilometrovom pásme od Dunaja pri meste Ingolstadt po mesto Brenner na taliansko-rakúskej hranici. Zákaz sa týka aj závesných klzákov a paraglajdingu….“
  http://www.hlavnespravy.sk/v-mnichove-sa-zacali-demonstracie-pred-summitom-lidrov-skupiny-g7/628468

 613. Dobrý den. V rámci svých povinností si prohlížím funkce státem placeného zaměstnance v ARESu. Ze tří platů dnes člověk nevyžije. Ano, absolvent z jihu Čech.

 614. westíku,
  nj – když ony ty hlášky, co vypouští Andělína jsou koledováním si o přesdržku!

  Já si např. velmi „lámu hlavu“, proč je ta Andělína z přistěhovalectví tak nadšená.
  Když tak koukám na video, co se jí na tom sakra líbí:?
  https://www.youtube.com/watch?t=28&v=fPv6u7CmCEo

 615. Takový vyšší úředník blahosklonně hledí na „hlupáčky“, kteří pracují v sociální či pedagogické oblasti a blahosklonně se na ně usmívá. „Hlupáčci“ jsou rádi, protože nadřízený je milý, občas jim hodí ohlodanou kost, usměje se. Kdyby tu nebyl On, byl by někdo horší. To nemůže být pravda, to by On nikdy neudělal. Je tak profesionální, tak oblečený, tak famózně pokorný. Umí se zasmát, umí říct vtip. A za své podřízené, za rozpočet se umí bít jak lev. K práci se má také jako lev.

 616. Rputi, jestli zaplatili za výletdo Evropy 4-5 tisíc Eur, naprosto logický očekávají alespoň 3* all inclusive na zbytek žitovta…

 617. 771-tak ještě je tady ukrajinská cesta-přijmout zákon o nesplácení. A co je víc než zákon ? 😉

 618. Jedeme do Řecka na dovolenou v říjnu. Snad budou Akropole a Olympie ještě stát 😉

 619. (720) Ano, narodili se a byli občané SSSR. Toť vše a to jim nikdo nebere.
  (737) Jo, usedlí. To je vcelku správný výraz. Nejdřív je tam usazoval car, pak byla chvíli pauza a usazovali komunistové. A aby bylo na usazování místo, byty etc., tak také usadili dost Baltů na Sibiř.
  (742) Naražená žebra a tři týdny potvrzuji. Pomáhá takový ten stahovací pás.
  (743) Já netvrdím, že to, co Baltové dělají, je strategicky dobře. Pouze to, že je dost chápu. Na pocity to bude nemlich to, co po válce cítili Češi k Němcům zde. Čechů, stavějících se proti odsunu, nebo alespoň proti jeho provedení, bylo sakra málo.

 620. Petře K. 769,
  cena „jízdného“ je prý 5-8 tisíc.
  A on na ty pečený holuby vždycky někdo skočí …. a znova … a znova.

  Ovšem, ti hoši, co sem plujou, žádní chudinkové nejsou, ale sakra dobře živení a ve skvělé kondici. Takovou muskulaturu nikdo nezíská žebráním na rohu…

 621. 775-lotyšští střelci byli oporou revolučních sil (snad dokonce za peníze). Stejně tak jako někteří revolucionáři. Nebylo to úplně tak, že byl export zla jednosměrný. A před 100-200 lety se usazoval jinde kde kdo, nejenom Rusové v Pobaltí.

 622. Mimochodem, třeba takový Vilnius byl polským městem, pro Litvu ho vybojovali ve 20 letech rudí Rusové. A po II. světové z Vilniusu Sověti Poláky vyexportovali a město vyčistili pro Litevce (a sebe).
  Nezdá se, že by z toho měli Litevci trauma a ani ho zřejmě Polákům nebudou vracet. I když ho nabyli díky komoušům.

 623. Žádný národ není zcela jednotný, i Finové měli Otto Ville Kuusinena. Každopádně se osamostatnili a komunismus nezavedli.
  Usazuje se kdekdo, nejrůznějšími způsoby (někdo přijde jako rolník za půdou, někdo jako úředník vládnout, někdo obchodovat), každopádně pokud jsou kolem toho nějaké tahanice a obecná nevůle, zůstává to v lidech dlouho. Je to vidět i zde, jak se někde objeví výraz Sudeťák, pění i lidé, kteří v životě žádného neviděli, natož aby s ním pokecali.

 624. Litevci ne, některé Poláky to sere dost, podobně Lvov a další města. Jen všichni vědí, že sáhnout do toho je dost o držťku.

 625. 780-Podle mne Poláci na variantu rozpadu Ukrajiny tak trochu hrají, ono varianta, že se Ukrajina nakonec rozpadne není vyloučena. A tradiční polské oblasti k Polsku půjdou , bez ohledu na národnost by to byla i pro místní občany nejlepší možná varianta.

 626. A podobně je na tom Maďarsko, pokukuje po Zakarpatí, je neuvěřitelné, kolik Ukrajinců zjistilo, že má maďarské kořeny (a Maďarsko Ukrajincům občanství rozdává, případně i prodává, a oficiální čísla o počtech nezveřeňuje).

 627. Nevím, už jsem tam nějakou chvíli nebyl, ale zrovna ta „polská“ část Ukrajiny rozpadem tolik nehrozí, mimo to, oni Poláci nejspíš vědí, co by si uvázali na krk. Ovšem, s ohledem na jejich vlastenectví a hrdost to vyloučit nelze.

 628. Maďaři pokukují po lecčems, málokterý národ byl tak „ořezán“ jako oni. Ale taky bych odhadl, že pokud se někdo nezblázní (což nikdy nelze vyloučit, zvláště jako „lék“ na vnitřní problémy), zůstane u pokukování. Ta Podkarpatská Rus byla hodně maďarská, zvláště ta rovinatější část. Tam nebude kumšt ty maďarské kořeny objevit.

 629. Nemyslím, že by se néjaký stát bránil tomu, že mu nějaké území a obyvatelstvo padne do klína…

 630. Roubíček nebo Rockefeller – ono je to vlastně fuk (nebo fuck?) 🙂

  Kohn se v noci pořád vrtí, až svou ženu vzbudil.
  „Co je, Izák, proč nespíš?“ zeptala se ho.
  „Víš, Sára, já musím ráno Roubíčkovi vrátit těch pět tisíc, co mi půjčil. Ale já nemám ani vindru. Tak z toho nemůžu spát.“
  „Upokoj se, Izák. Já už to zařídím.“ Sára vstane, otevře okno a zakřičí: „Roubíček! Roubíček!“ Za chvíli se v domě přes ulici otevře okno a rozespalý hlas se ptá: „Co se děje, Sára, co mě budějí uprostřed noci?“
  „Roubíček, Kohn jim ráno ty peníze nevrátí!“ Pak Sára zavře okno a obrátí se na svého muže: „Tak vidíš, teď spi. Teď nebude spát Roubíček.“

 631. A to jepořáe, jak Banvernet krade dězi. A ono je to naopak, ak uvádí Blesk:
  „Slovenka Silvia pracuje už několik let pro norskou sociálku Barnevernet a tvrdí, že naše představy jsou zkreslené. Podle jejích slov norská sociálka pomáhá a neškodí. Tvrdí, že za ní rodiče často chodí i sami.“

 632. 785-tak tak. Když už tedy opomineme národnostní cítění, půjde i o velmi pragmatické rozhodnutí-Ukrajina je na dlouhé roky v …., žádné Zakarpatí neuznává… K tomu stále více občanů Maďarské republiky… Teď to vypadá jako nemožná věc, ale někdy se věci mění rychle.

 633. Když tak vidím to dohadování o hranicích, kladu si otázku: kdo podplatil Lorda Curzona, že (až na jeden malý a jeden větší detail) stanovil východní hranici Polska tak jak ji o generaci později vzal za svou jistý Josef Stalin?
  A otázku zda byli v 20. století větší svině příslušníci baltských národů či Rusové bych spíše nechal bez odpovědi. A když už tu byli připomenuti lotyšští střelci, neměli bychom zapomenout na Speciální oddíly (Ypatingasis burys).

 634. 790 o devadesát stupňů otočený stav „ležet“

 635. ptakopysku, zkus se v leže otočit o 90° …. a chci tě vidět! 😀

 636. http://en.wikipedia.org/wiki/Oswald_Mosley
  dvd: Dcera byla fabiánka.
  AK: Maďaři se „ořezali“ sami. Pokud z velké části obyvatel udělám občany druhé, resp. třetí kategorie, co od toho mohu čekat? Pokud vládnoucí vrstvy uvěřily národně-socialistickým romantikům, byla to chyba reality, že nejednala podle jejich představ.
  Pro představu – v první polovině devatenáctého století se z Čech do Uher chodilo „za lepším“.

 637. Otazník si doplňte sami, podle svého přesvědčení.
  Jinak, až do 1916 nebylo v Čechách politika, který by nechtěl Rakousko.

  K připomínání vyhánění a zvěrstev po WWII: pokud někdo zlikviduje státní strukturu, učiní vše na daném území nejisté, zaveze území zbraněmi, jako normu učiní nenávist a vražedné násilí, co je možné na tomto území očekávat za jednání, když moc násilníka držet dané území pomine?

 638. nickname,
  v roce 1916 všichni politici Rakousko chtěli (koneckonců teď politici chtějí takové broskvoviny, že se lidem jen údivem rozšiřují pupily), ale v roce 1916 obyčejné lidi už císařství začínalo docela sr… ehm vadit.

 639. ptakopysk & nickname
  Nevím nakolik stáli za Rakouskem v roce 1916 třebas Rašín či Kramář, nicméně v té době nebyli v Čechách, tak se to asi nepočítá.

 640. Rputi,
  já když ležím na zádech, tak se na bok otočím raz dva. 😀
  Samozřejmě jsem udělal chybu v nedostatečném definování podmínek. Ale 791 by byla děsně ukecaná a Schumiho by to tak nezasáhlo. Což byl primární úkol komentáře. Abych zničil Schumiho sebevědomí jak prase cvičku. 😀 😀 😀

 641. >> nickname
  Tedy představa, jak dočasně socialisticky smýšlející cca dvacetiletá dcerunka ovlivňuje svého papá, takto ministra zahraničí Britského imperia a emeritního vicekrále Indie, aby ubral nějaká území bílým Polákům a dal je raději rudým Rusům – tak tahle představa mne dokonale rozesmála.

 642. ptakopysku, znám lepší definici.
  „Stát“ je autosugestivní zvolání při požití viagry. 🙂

 643. Další, kterej hledá hnidy… 😀
  Ty bys taky nemoh skandovat v devětaosmdesátým na Václaváku.

 644. Ahoj!
  AK ad 784 – to Maďarsko, to má perspektivu!
  Jak ho Juncker vyloučí z EU, začnou se území ráda připojovat…

 645. dvd, ptakopysku: měl jsem na mysli do (před) 1.1.1916. Bylo možné myslet i do 31.12. 1916 (včetně). Omlouvám se za nedorozumění.

 646. Jj, rok 1916 byl myslím poslední rok, kdy se r.u. jakeš takeš dařilo. Pak už to šlo jenom ze svahu a nabíralo to rychlost. Docela by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby třeba Černína včas přejelo auto, nebo kdyby ho někdo propíchnul pilníkem. Jestli to byl nejlepší vyjednávač R.U. tak by se monarchie možná rozpadla ještě dřív.

 647. Když už se tu tak líčí pády, tak jsem taky uklouzl v koupelně. Nedopadl jsem na hrudník, ale na … (doplňte dle svého založení).
  Takže kulhám ještě zdařileji než je obvyklé.
  Včera mi to v rámci návštěvy fyzioterapeut zatejpoval, takže to vypadá naprosto úžasně, teda to, co zahlédnu v zrcadle, a žena se mi směje.

 648. Pánové, neměli byste v té koupelně dávat trochu pozor?
  Honzo, tak ať vás to brzo přejde, taková naražená kostrč není na sezení zrovna nejlepší!

 649. 810 Honza z Ž
  hrůůza. Spadnout o 180 stupňů opačně, byla by z toho fraktura penisu.

 650. Vícekrál indický nebyla emeritní funkce, kdyby byla, mohl jí mít třeba i ten, co v Indii nikdy nebyl.
  Byl to funkce udělovaná guvernérovi Britské Indie, jinak taky Indickému Císařství.
  Poslední vicekrál byl lord Mountbatten, do udělení samostatnosti Indii.

 651. Promiňte, Halladine, ale nějak nechápu. Nebo máte jiné představy o tom, co znamená slovo emeritní?

 652. Emeritní znamená čestny titul, bez konkrétní pracovní náplně. nebo bez faktických pravomocí. MUdr. honoris causa léčit nemůže

  Místokrál byl králem jmenovaný úředník vládnoucí zemi nebo kolonii. Zastupoval a reprezentoval krále, jeho jménem vykonával řadu administrativních, vojenských, soudních i církevních funkcí a byly mu přiznávány královské pocty.

 653. Skimic, Simon Klein

  Z tělovědy máte zA 5.;-) 🙂

 654. Halladine, zeptej se Googlu. Emeritní opravdu znamená něco jiného, než si myslíš.

 655. dvd: omlouvám se za mou smělou úvahu o ovlivnitelnosti pana Curzona.
  ostatní: máte jistě pravdu, neměl jsem být v hodnocení politiky roku 1915(196) absolutní.

 656. Ale Halladine, jak praví klasik „nerobte sa sprostym na zposob Švejka“. On ten Curzon byl v době kdy lajnoval tu východní hranici Polska vskutku jenom bývalým – a tedy emeritním – vicekrálem. Aktivním vicekrálem byl v té době Lord Chelmsford.

 657. wmwritní = vysloužilý (tj. v důchodu po této funkci – viz emeritní profeseor)

 658. Alo jo, pletl jsem se .
  Považoval jsem emeritní za ekvivalent čestné funkce, třeba čestného doktorátu.

  Co nadělám , DVD , máte pravdu

 659. 😉
  Aspoň konečně znám přesnej význam slova emeritní 😀

 660. 818 Halle
  říkal jsem fraktura penisu
  Fraktura penisu je definovaná jako traumatická ruptura tunica albuginea, která je v době rigidní erekce tenčí a méně pevná. Může postihovat jedno nebo obě kavernózní tělesa, ve 20–38 % nalézáme sdružené poranění spongiózního tělesa a urety.
  Tak ještě nějaká reklamace?

 661. Simone ,
  dotyčnej aparát si může zlomit akorát můj Punťa, Ty ne 😀

 662. Jak povídala ta medička při zkoušce z poitvání: … a penisovou kost bych odřízla pilkou …
  A profesor na to: Tak na zkoušku přijdete za měsíc znovu, ale toho vašeho chlapce se držte.

 663. Halle, ja nepsal o zlomenine, ale opakoval stary ftip o chlapkovi, ktery prisel k doktorovi s narazenym a tedy oteklym „prístrojom“ (v originale slo o jinou nemoc, ale vzhledem k tomu, ze to zacalo s Honzou z.Ž. , tak jsem si netroufnul)

 664. Skimici, je to traumatická ruptura.
  Zlomenina (latinsky Fractura) je stav, při kterém došlo k porušení kontinuity kosti.
  Za mých dob studií se za použití tohoto dvousloví lítalo od zkoušky.
  Ale od těch dob se toho zk… fůra, třeba i tohle to

  quivisi,

  kdyby pitvala Punťu, tak by tu pilku potřebovala.
  Holt psi se maj ! Viagry jin netřeba

 665. A že mě to ani nepřekvapuje:

  …Novinář Bill Gertz z amerického deníku The Washington Times se dostal k utajeným dokumentům Bílého domu, ze kterých vyplývá, že prezident Barack Obama podporuje islámskou militantní skupinu Muslimské bratrstvo. Jeho členové jsou přitom vládami v Saúdské Arábii, Egyptě a Spojených arabských emirátech považováni za teroristy…
  …V podobném duchu se vyjádřil pro americký deník také šéf Centra pro bezpečnostní politiku Frank Gaffney, který považuje Muslimské bratrstvo za jednu z nejnebezpečnějších teroristických organizací na světě. „Bohužel je hned několik členů Muslimského bratrstva v širším poradním týmu prezidenta Obamy,“ vznáší závažná obvinění amerického prezidenta Gaffney…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Americky-prezident-Obama-pry-tajne-podporuje-teroristy-Tady-je-to-cerne-na-bilem-378312

 666. 792 Rputi, záleží kterým směrem, z čeho na co. Například z boku na záda jde snadno.

  Ostatně jde o substantivum jak je patrné z odkazu na 785. Čeština je jazyk kontextuální. Zatím. Třebaže je zahnojována právnickými amerikanismy jako zmíněný, výše uvedený, níže uvedený, řečený, jmenovaný… průběžně v textu ujišťující, že jde opravdu o to co je uvedeno v úvodu a ne o něco zcela jiného. Například ve smlouvě o koupi rohlíku, zjednodušeně, protože smlouva o koupi rohlíku nemůže být erudovaným právníkem nazvána smlouvou o koupi rohlíku, ale musí být pojmenována nejméně na půl stránky s následující desetistránkovou definicí užitých pojmů. Teprve za tím následuje strukturovaný text podrobně stanovující průběh transakce a na tom založené dílčí, případně i veškeré, avšak ne výhradně závazky včetně oprávnění či povinností jak s koupeným rohlíkem nakládat. To je nutné, protože při pročítání strany 526 by někdo mohl zapomenout čeho se to týká a namítnout neurčitost předmětu smlouvy, protože není uveden na každé stránce. Samozřejmě, že je-li například uvedeno, že kupující je oprávněn rohlík kousat, není tím řečeno, že je oprávněn rohlík (zástupné zájmeno se zásadně neužívá) žvýkat, či dokonce spolknout.

  Proto nestačí pouhý odkaz, ale je nutno přesně specifikovat. Ostatně ani v 785 není specifikováno, co pro účel předmětného výroku uvedeného pod bodem zdejší diskuse na (následovat by měl výčet parametrů v hexadecimálním kódu) znamená „stát“. Sice to vyplývá z kontextu, ale pouze vyplývá a proto to nelze považovat za určité a nepochybné.

 667. Tak to je ovšem síla – fakt jsem nemyslela, že se ještě něčeho takového dočkám !!!

  …Jen dvanáct hodin trvalo, než na podnikatelku Petru Fenclovou, která ve čtvrteční televizní debatě vystoupila proti chystaným online pokladnám, přišla kontrola. Vyslal ji podle jejích slov úřad správy sociálního zabezpečení v Domažlicích. Úřednice z domažlické sociálky prý na místě přiznala, že „to dostala nakázáno“ právě kvůli kritickému postoji podnikatelky v pořadu Máte slovo, kde se pouštěla do ministra financí Andreje Babiše kvůli plánu zavést elektronickou evidenci tržeb….
  http://echo24.cz/a/ifLdq/kritizovala-babise-rano-na-zivnostnici-prisla-tajna-kontrola

 668. Rputi,

  neberte každého tak vážně.
  Jinak by mě zajímalo, proč je ta podnikatelka zaregistrována úplně jinde, než má provozovnu a zřejmě bydlí.. A přihlašovat zaměstnance , bydlící v místě v Plzni místo v Domažlicích mi připadá problematické. Stejně jako platit za ně daně někde jinde.
  Mi je jasné, že na sociálku a VZP patřím do Břeclavi a na berňák do Hustopeč.
  A vůbec bych se nedivil, kdyby se ta socilka šla kouknout na ty údaje už proto, protože tu podnikatelku nemá ve své okresní databázi. A potřebuje nějaké údaje, aby ověřili, zda je vůbec v nějaké databázi.

  No a zavírat ambulanci, kvůli tomu, že mi příjde kontrola….by mě fakt nenapadlo. No ale třeba mě někdo poučí, že je to v pořádku, a že to tak má být.

  Mimochodem, proč by mě mělo vzrušovat, jestli mi kolem firmy projde někdo z berňáku, sociálky, nebo VZP ?

 669. No a kdyby se mě někdo ptal na mou provozní dobu, protočil bych oči v sloup, a upozornil tazatele, že to mám vylepené na dveřích čekárny.
  A že to tam mám vylepeno právě proto, abych nemuse mlít pantem.

 670. 836-no je to fakt podezřelé.
  Ono v zásadě každý podnikatel je podezřelý. A takový, co odporuje pomstychtivému štbáčkovi dvojnásobně.

 671. Ale jistě, Rputi,

  Já být ze sociálky v Domažlicích,a koukat na ten pořad, slyšet , že mi ta ženská podniká v rajónu a já ji neznám, taky bych se tam šel kouknout, v čem, kde a s čím podniká.
  Škoda, že neřekla, kde platí daně.

 672. Já být ze sociálky v Domažlicích,a koukat na ten pořad, slyšet , že mi ta ženská podniká v rajónu a já ji neznám, taky bych se tam šel kouknout…

  To je asi povahou.

 673. NoName 🙂

  spíš jde o to, plnit si pracovní povinnost.
  Kontroly jsou v popisu práce.

 674. Jasně. Hned druhý den po odvysílání pořadu. Je to jenom náhoda.

 675. Halle,
  kdybych byla zvědavá slepice z Domažlic, tak se tam sice třeba půjdu kouknout, ale nebudu si opisovat otvírací dobu (proooč?) a nebudu přiznávat, že jsem to dostala befelem.
  Vypadá to, že v Domažlicích mají evidentně místo sociálky kurník….

 676. No… znám podnikatele, kteří kvůli úřednímu buzerování přestěhovali firmu do působnosti jiného FÚ. Většinou se jednalo o osobní animozity. Lidově řečeno závist úředníka vůči úspěšnému podnikateli s jistotou že: „On ty peníze přece nemohl vydělat legálně, protože já je legálně vydělat neumím.“ A v případě duševní neostrosti úředníka i osobní zášť tohoto vůči podnikateli, který dokázal legální cestou překonávat buzerační nástrahy úřadu a dál rozvíjet svůj byznys. Třeba takovej Bernard by mohl vyprávět neskutečný věci 😀 😀 😀

 677. Rputi,

  na té tabulce je hlavně IČO, Jméno majitele či zodpovědného vedoucího. Podle toho se dá v databázích najít.
  O to asi šlo hlavně.
  Jinak tu provozní dobu po mě chce kdejakej úřad.
  A nikde není psáno, že paní podnikatelka si krapet nevymýšli.

 678. 2 Rpuť – no bodejť by nepodporoval, když má u nich bráchu…

 679. ptakopysku,

  já zase slyšel o stěhováních ( formálních) do pravomoce FÚ, které jsou přetížené, a u kterých kontrola připadá v úvahu tak jednou za miliˇon let.:-)
  Platí to prý o Praze – aspoň o tom kdysi psali ekonomičtí novináři.

 680. Halle,
  jo, to je systém Praha. Taky jsem o nich slyšel, ale neviděl. Na rozdíl od těch zmiňovaných v mém 845.

 681. NoName 🙂

  jistěže hned druhý den dám jako vedoucí v D.,kterej se koukal na TV, povel pícníkům. Za ten jeden den by se to od Babiše přes Marxovou a její krajské podřízené nedostalo.
  Musel to být iniciativní vedoucí na okresní sociálce v Domažlicích.
  Kterého naštvalo, že neví, co se mu v rajóně děje.
  A možná taky nechtěl vypadat jako blb, kdyby se ho někdo shora náhodou na tu paní zeptal.
  A kdyby řekl, že o té ženské vůbec nic neví, tak byho sprdli na doby.
  Takhle může říct “ Zeptejte se v Plzni“
  Každej se dnes sichruje , jak může.

 682. Mimochodem,
  proč by Babiš měl někoho buzerovat přes sociálku, kterou vede někdo z jiné strany, a ne přes berňák, který má pod palcem osobně ?

 683. Halle,
  nikdo netvrdí, že Babiš – to by fakt nestihnul.
  Jen se místní ouřad okamžitě rozhodl kouknout se paní na zoubek, jestli platí daně. Proto se ptali, kde je hlášená.
  Takové bolševicko-slídilské reziduum.

 684. Rputi,
  ale to je snad v pořádku , ne, ?
  každej má platit daně , a berňáky a sociálky jsou od toho, aby je vybíraly, a kontrolovaly , jestli platěj co máj.
  Kdyby to nedělali, tak za chvíli neplatí nikdo nic (včetně mě 😉 )
  A na tvou penzi by nebylo ‚:-)
  Ty peníze, co ti každý měsíc chodí se nelíhnou ve vzduchu ! 😀

 685. Halle !!!
  Neprovokuj!

  Ta šperkařka velmi silně mluvila proti zavedení elektronických pokladen – večer. Hned druhý den ráno jí tam vletí slepice a začne šmírovat. To není kontrola, to je čirá buzerace!

 686. Halladine, poprvé s vámi souhlasím! Vaše „každej má platit daně , a berňáky a sociálky jsou od toho, aby je vybíraly, a kontrolovaly , jestli platěj co máj.“ podepisuju. Jenže berňáky a sociálky nekontrolují, namísto aby se tepaly příslušné organizace, tak se zavede eet a povinnost se přesune na živnostníky.

 687. „Radši dělejte klobásy a nemluvte o tom, čemu nerozumíte.“

  Z mého pohledu tupého spotřebitele lepší mluvit o něčem, čemu někdo nerozumí u Jílkový, než dělat klobásy, i když dělám hnusný. 😀

  Soudím ze zmínky o klobásách, že paní podniká v oboru, kde má Babiš prsty.

  pokud jde o kontrolu sociálky, kdyby se paní střetla v TV s kýmkoliv, tak to vyjde nastejno.

  Jdi už s tím někam, Halladine. Kdyby byly daně rozumný a vynakládaly by se rozumně, tak by to s tím neplacením a o to se klidně vsadím, nebylo tak horký.

  Neochota platit daně a nechat se ždímat vychází u živnostníků především z nesmyslných a stále více buzeračních předpisů, z nelůibosti na d tím, že v mediích jsou převážně prezentováni a pollitiky i veřejně označováni za příživníky a vědomí, že vláda peníze sype do brusele, do uprchlíků, na Ukrajinu a do smečky skutečných parazitů, kterým media naopak pochlebují a podporují v nich vědomí o jejich nesmírné důležitosti pro blaho lidstva a vlastní občané jsou až poslední v řadě.

  Jo a taky kdyby se taky kámošům Tvého oblíbence Paroubka neodpouštěly daně v řádu milionů, zatímco bez’žní občané jsou buzerováni kvůli tisícovce. 😀

 688. Hele Rputi,

  když ty elektronické pokladny přežila moje drahá bejvalá a bejvalá drahá v jedné osobě, tak to musí přežít každej. |:-D
  Na Slovensku už to běží od začátku května.

 689. Hele, maYdo,
  Vyprávěl mi můj instalatér . Měsíčně přiznává 11 000. Ve skutečnosti 2x tolik a kousek.
  Byl velmi překvapenej, když mu alimenty na dvě děvčata vyměřili 7000.
  pokoušel se reklamovat, žeje to moc.
  soudkyně si ho prstíkem zavolala, otočila k němu display ntb a ejhle – byly tam průměrné skutečné příjmy živnostníků jak podle oborů, tak podle lokalit.
  Prstíčkem ukázala na řádek, který se ho týkal.
  A pak mu položila otázku – berete těch 7, nebo vám mám vyměřit 11 000 ?
  Tak kývnul na těch 7 🙂

 690. ne maYdo, zmínka o klobásách patřila řezníkovi, kterýje proti Babišovi a pokladnám.
  Paní je šperkařka, jezdí po trzích a žádný milionář není. A kupovat si navíc „chytrý telefon“, kterým by se mohla připojovat i z toho trhu už jí přišlo trochu moc.

  Já to znám z těch keramických trhů – když si to představím třeba v Berouně, ty mraky lidí a na prodej každého hrnečku se každý keramik bude připojovat z mobilu…..
  Nemluvě o tom, že už trhové poplatky jsou takhle dost vysoké a že by tam ti keramici vydělali majlant, o tom se taky nedá mluvit. A na to si mají kupovat kasy, mobily, programy …..

 691. Halladine,.

  Tvůj instalatér do systému dá aspoň daně za těch 11 tisíc. Ministr Mládek, který lidi jako Tvůj instalatér nazval příživníky, do něj nedává nic a čerpá z něj příjem, který několikanásobně přesahuje i ten nepřiznanej příjem instalatéra.

  A proč to vůbec podporuješ a nenajdeš si instalatéra, kterej poctivě platí daně a už si dopředu koupil registrační pokladnu?

  protože by byl moc drahej, co ? 😀 😀 😀

 692. Tak nová nejvyssi píčelka ví, ze na vyssi platy ucitelu se penize najit musej. . .
  Taky jeden darmoslap, co nikdy nepracoval a nechal se zivit erarem, tedy druhymi, co si na to musej vydelavat prací. . .
  Jak jsem uz napsal – zlatej Nejedlej. . .

 693. 861

  maYdo 🙂
  Takovýho bych stěží našel 🙂 Musel bych si vykopat studnu, a nosit vodu v kýblech.
  Tehle navíc bydlí o pár baráků dálna stejné ulici.

 694. Šimone, a to ještě ubere dětem hodinu tělocviku a nahradí ji dvěma hodinami výuky lidských práv a čerpání norských fondů…

  Mimochodem , OT, na „uprchlíky“ ty kvoty pro ženské neplatí?

 695. Simone,,

  pokud chceme slušné učitele, nic jiného nezbude.
  S nynějšími učiteli se toho moc nenadělá, ale pokud chceme, aby ti učitelé byli schopní..
  Za pár šupů tam nikdo chyřejší nepůjde, když jinde dostane víc.
  Navíc, nedělejme si iluze, ony ty děcka často nejsou výlupky cností..
  Někdy si říkám, jestli by ti učitelé neměli dostávat podobné příplatky jako bachaři v base 😉

 696. Hmm, jaká to škoda, že nemáme v ústavě zakotveny ony čtyři artikuly…. 🙁 To bych se na ono „veřejné trestání těžkých hříchů „našich politiků vypravila na polenské náměstí třeba na invalidním vozíku 😕

  „Hus… popíral legitimitu veřejné autority, když žije v těžkém hříchu. To bylo vtěleno do čtyř artikulů jako požadavek „veřejného trestání těžkých hříchů“. Kdybychom to měli vzít vážně, tak dnes by až na malé výjimky téměř všichni naši potentáti seděli v kriminále nebo byli veřejně bičováni na náměstích“

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Historik-Kdyby-platila-Husova-nauka-sedeli-by-ted-vsichni-nasi-potentati-v-kriminale-Tyto-lidi-by-sam-upalil-A-Svoboduv-film-je-ostuda-horsi-nez-Vavru

 697. Jj – je to jasné! 😀 😀
  „…ta paní se i ve studiu chovala poměrně agresivně. Možná je trochu paranoidní….“

  …Poslal jste k Petře Fenclové kontrolu poté, kdy ve čtvrtek v pořadu České televize kritizovala elektronickou evidenci tržeb?

  Ano i ne. Já ráno dostávám monitoring, kde se o nás píše. A v něm jsem dostal i přepis toho pořadu v České televizi. Zjistil jsem, že tam mluvila podnikatelka z Domažlic, kterou ale neznám. Projel jsem evidenci úřadu a ona tam nebyla. Tak jsem řekl kolegyni, ať se tam skočí podívat….
  http://echo24.cz/a/iupqV/neznal-jsem-ji-tak-jsem-ji-nechal-proverit-priznava-sef-uradu

 698. Jasne Halle – pridame policajtum, vojakum, zachranarum, urednikum, financakum, začlenovačum, dienstbierovcum, sabatu šabatovejch – a duha se rozklene po lucinach. . .
  To kurva nejsou zadne jine problemy ve skolstvi? Treba ucnovske skolstvi apod. ?
  Kdyz nekdo nastupuje na manazerskou pozici, sefove chteji od nej zpracovat predstavu rozvoje prislusneho utvaru. . .zadnou nemam, ale potrebujeme prachy. . .a pak bude fsude ráj.
  At je to splachne do brusele, skot nejeden jordánskej!

 699. simone,
  nic jiného se nedalo čekat.
  Ta dáma se školstvím nezabývá, houby ví, je to prostě vrchní úřednice, tak zúřaduje jsoucí kolonky a odškrtne splněné úkoly.
  Jestli se později rozkouká, to se uvidí…

 700. No uvedla se jako suverénní erarní přežvýkavec ….
  A vzhledem k tomu, ze dle CV nikdy nepracovala, tak nechápu, proc by v tomto veku se o to ještě pokoušela.
  Práce, jak známo , hyzdí a ona uz musí dbát o zdravou pleť.
  Zbyde slovní průjem….

 701. Šimone, na platech se přidává podle abecedy!!

  Armáda
  Bezpečnost
  cikáni

 702. Nio a ta paní byla fakt agresivní, a to co plácala o hardware byl nonsens

 703. Ona byla v širším výběru na nejvyšší školský ouřad i jistá Al Gajda. No a Zlatuška k tomu… Jinak jsem netušil, že ten několikráte zmiňovaný kandidát Štech není ten odborář. Když jsem byl vyveden z omylu, tázal jsem se osoby značně dobře orientované, nakolik by to byl ucházející ministr. Odpověď byla rázná: ministrem nebude, není ve Straně, je genderově nevhodný a jeho názory na školství jsou – z hlediska stávajícího politického směřování – značně nepokrokové (a to přesto, že je humanitně vzdělán). Dotyčný informátor se domníval, že to dostane právě výše zmíněná exsenátorka, neb „nějakej šolich přece potřebuje“. –Tak by jí teď mohli šoupnout na uvolnivší se místo.

 704. >> dvd – kdesi mi proběhlo před očima, že jedinou známou charakteristikou nové vrchní školnice je, že „se s každým dohodne“…
  To musí, když to vydržela s Dienstbierem jako náměstkyně…

 705. Rputi,
  teď se bude muset dohodnout s Babišem 😀 !!!

 706. a ten jí řekne: Lžete! Všichni lžete!
  Nikdy jste nepostavila ani kurník, tak mi nevykládejte o přístavbách škol! 😀 😀

  a bude to vyřešené§

 707. 875 Rputi
  tak teď mě to začalo doopravdy zajímat. Jak se ta dáma jmenuje?

 708. No já včera na toho Babiše a jeho odboráře koukal.
  Ještě pořád nenalézám slov.
  Do takového pořadu já bych nemohl, protože na místě bych, jemných, citlivých a diplomatických slov našel spoustu a na mě by se Jílková nemusela obracet, že nemám mikrofon, protože to by braly mikrofony i v sousedním studiu.Na ten Babišův způsob jednání já mám výcvik z kravínů…

  Ale jinak to je správné, měl by do takovýcht pořadů chodit častěji, třeba by si lidi uvědomili co volí a co zastupuje stát.A vládnoucí třídu.(Stát je nástroj moci vládnoucí třídy).
  IT zakázku „vysoutěží“ některá z firem Babišova holdingu a ta si jako subdodavatele vezme NSA ve spolupráci s BND, protože těm US senát zakázal sbírat data, takže musí vypínat servery->volná kapacita HW a se šmírováním mají bohaté skušenosti.

  A podle toho, co mlel o těch max. 5000 nákladů a jak kasnadno každou pokladnu připojí na internet, myslí, že zatím vůbec nic netuší o technických úskalích a nasraných živnostnících.
  No, možná se dožijeme i toho, že spadnou servery nejen EET, ale i celého FÚ…

 709. Šumaváku, stačí pár dobře mířených hackerských šťouchanců…
  A ono až to po páté za hodinu spadne, tak se někdo naštve…

 710. když to spadne, tak to aspoň vytiskne účtenky, a pošle se to všechno najednou třeba večer.

 711. (785) Pokud je území průserové a přezrálé na nacpání spousty peněz, tak jen blázen …..
  (793) Nickname, mně jsou Maďaři dost jedno, ale fakt je, že v jiných státech jich jednu dobu bylo hodně. A že je to hodně sralo, ač zajisté měli lví podíl viny. „Nem, nem soha!“ 😛
  (829)“Slečno, já vám gratuluji, anatomii jste sice zapomněla dokonale, ale jinak musíte mít na světě báječné štěstí“ dí originál. Ale smysl zůstal zachován, což se quivisu vždy nezdaří. 😛
  (856) Jak jde o Jílkovou, tak bych si postavil ke dveřím rovnou funebráky. 😛

 712. „Takovýho bych stěží našel 🙂 Musel bych si vykopat studnu, a nosit vodu v kýblech.“

  Tož vykopej studnu a nos vodu v kýblech. 😀

  Jiní obětovali vlastní život dobrovolně a rádi pro dobro stítu a Ty nejsi ochoten ani nosit vodu v kýblu????
  Fuj a styď se! 😀

 713. 880 Rputi
  Jestli je to ta herečka z Švank majerovy Lunacy, tak je to dobrý výběr. Moc hezká holka.

 714. Nebo to nebylo u Švankmajera? Ale je to prima herečka.

 715. Aha, už jsem to našel. Alepoň to není Zlatuška, jak prorokoval Šimon. Po Buzkové to ale může dělat ikaždý.

 716. Halle 883,
  když to všichni začnou posílat večer, spadne to okamžitě znova.

  A pak nějakej entelygent na finančáku usoudí, že dotyčný podváděl ….. a pak bude konec světa… 🙂

 717. 885: Aerokarle, Maďaři byli poblouzněni národovectvím snad více než naši obrozenci. Uhry byly téměř tisíc let mnohonárodnostní stát. Tak jako byli Maďaři v dnešním Slovensku, Rumunsku, Rakousku, Chorvatsku, tak obývaly jiné národnosti území dnešního Maďarska. Vím o Slovácích, Bulharech.

 718. Je právničkou a tak rozumí záchodům. Uvedl k mému naprostému úžasu ten obtloustlý komentátor na čt 24 k tetě kateřině. On ale tak zle artikuluje, že chtěl určitě říct něco jiného. Já mám naražený žebra, tak se ze mě dostávají sykavé výkřiky bolesti a smíchu, a tiše se zmítám na sedačce.
  To je geniální výrok 🙂 🙂 🙂

 719. Šumaváku, celkem bez povšimnutí prošlo Babišovo a jeho odboráře tvrzení, že každý živnostník, který bude povinen k eet, obdrží od státu pomoc ve výši 5.000 Kč. Tuto částku si bude moci dát do nákladů, říkal Babiš. Což je bratru o 750 Kč nižší odvod daně z příjmu. Tak to je fakt pomoc. Já to říkám furt, že Babiš je bílý kůň. Jen se ještě neví, kdo jej obělil

 720. (892) Jo, drželo a dokonce drží je to fest, ty Maďary. Na druhé straně, líbilo se mi, jak měli dlouho jako ouřední jazyk latinu.
  (893) To ukecnutí není ani tak důležité, jako skutečnost erudice dotyčné. Laik s organizačním talentem může řídit něco, co funguje bez zásadních problémů. Naše školství bych tak, ani co laik, necharakterizoval.

 721. Rputi, na Slovensku je to takto.

  Otázka č . 6
  Môže podnikateľ v prípade, že dôjde k prerušeniu prevádzky z dôvod
  u výpadku internetového pripojenia, predávať tovar alebo poskytovať službu?
  Odpoveď:
  Áno, môže. Podnikateľ, ktorý bude po čs prerušenia VRP, napr. z dôvodu výpadku internetového pripojenia predávať tovar alebo poskytovať
  službu a za tieto činnosti bude aj prijímať tržbu v hotovosti, uplatní rovnaký postup ako pri výpadku ERP, t. z. vyhotovuje paragóny, pri čom najneskôr do 10 kalendárnych dní po uplynutí mesiaca, v ktorom bola prevádzka VRP obnovená, má podnikateľ povinnosť údaje z paragónov nahodiť do VRP.

 722. No ale Babiš se shlédl v Chorvatsku a tam, se nemůže připojit ani po své zavírací hodině natož prodávat zboží.

  No, uvidíme ještě parlamentní změny, nějaké přílepky…
  … a co to přinese. V Chorvatsku v prvním roce klesl výběr daní o 1%, v dalším roce o 1% stoupnul a pan ministr financí si nadšeně chválí.
  Šedá ekonomika Chorvatska zůstala na svých 29%, jen ty miliardy za ten systém byly úspěšně utraceny.

 723. 898
  Ale no…..

  V Chorvatsku existoval problém s prodejem bez placení daní – turisté, pláže, slunce… daně byly až to poslední. Chorvatské ministerstvo financí ale zavedlo systém elektronické evidence tržeb a podle dostupných údajů začali podnikatelé během dvou let přiznávat o 110 procent větší příjem. I za zmrzliny na pláži se dávají stvrzenky. Opravdu si někdo myslí, že by to u nás nešlo? Že je třeba problém každému podnikateli nařídit, že musí mít tablet fungující na Androidu či iOS, kde si superlevně může stáhnout program a v něm pak účtovat? Program by on-line posílal údaje do datového centra, ke každé účtence by existovalo potvrzení, že datové centrum tržbu zaevidovalo (datové centrum v Chorvatsku odpovídá automaticky do 0,4 sekundy). Pokud by pak například restaurace vykazovala podezřele nižší tržby než sousední podnik, daňová kontrola by věděla, kam přijít. Systém elektronizace tržeb může zkrátka znatelně zvýšit výběr DPH

 724. Dobré ránko!

  Chorvatsko.:

  … V roce 2013 se na DPH plně projevilo zavedení pokladen, ovšem pouze poklesem příjmů o 400 milionů….

  …Eurostat říká jasně, že v letech 2011-2013 poklesl v Chorvatsku počet malých a středních firem o šest tisíc, živnostníků o 33 tisíc, tedy o osm procent v případě firem, u živnostníků o sedmnáct procent…
  http://echo24.cz/a/iYJ9d/balkanska-pohadka-co-zpusobi-pokladny-ceskym-zivnostnikum

 725. Budeme uvidíme…..:-)
  Škoda, že není odkaz na ty statistiky.

 726. Dobré zas ráno… 2 dvd ad 874 – Standu Štecha znám osobně. Docela dobrej pedagog a psycholog, tak ještě, že to nedostal – to by ho zničilo. On totiž pidistr je tam jen jako kašpárek do počtu. Ale rozhoduje se jinde. Trochu o tom něco vím…

  No a jinak – ještě větší vůl, než jsme doufali (taky dělal školnického pidistra…):
  http://www.denik.cz/z_domova/predseda-ods-petr-fiala-o-tom-co-je-pravicove-nerozhoduje-klaus-ale-ja-20150605.html
  „Hlavně si myslím, že o tom, co je, nebo není pravicové, rozhoduji já, neboť jsem dvacet let psal o tom, co by měla být pravice, určoval jsem
a hodnotil pravicové principy. Mám veškerou kompetenci k tomu, abych říkal, jestli jsme pravicová strana, nebo ne.“

  Vybavuje se mi dávný vtip Švandrlík-Neprakta, jak se bavěj ty dvě krávy – na synka můžete být hrdá, je to opravdu výstavní vůl!

  Tohle je správnej materiál na ministra školství… Nebo zmíněná Al Gajda… A ne vysokoškolský pedagog a dlouholetý prorektor, kterýho si dost vážím a kterej na tý nervozitě udělal dost velkej kus práce…

 727. PeSi,
  mám temné tušení, že jediné, co by pomohlo je vyhodit do luftu. Komplet!I s CERMATEM!
  A postavit jinde…

 728. Jen mluvnickou drobnost:
  V 885 AK konstatuje“… což se wuivisu ezdaří“.
  Pokud quivis je „to“, pak je to mluvnicky správně.
  Pokud je „ten quivis“, pak se píše „což se quivisovi nezdaří“.

  Maličkost, ale od znalce všeho to mrzí.

 729. PeSi, zdravím. Tak jsem si ten tvůj odkaz z [904] na rozhovor s předsedou ODS před chvilkou přečetl. Je to opravdu kus výstavního předsedy…

 730. Dobré ráno,

  „každý živnostník, který bude povinen k eet, obdrží od státu pomoc ve výši 5.000 Kč. Tuto částku si bude moci dát do nákladů, “

  Jen jetsli to bylo nebylo míněno tak, že si každej živnostník smí dát do nákladů 5 000 za požízení ERP a už mu nebudou uznány skutečné náklady Takže výůledek je, žepořídíte vybavení pro ERP za deset tisíc, ale do do nákladů si smíte dát jen pět. A jetsli to původně tak míněno nebylo, tak se to určitě v tomhle smyslu pžřekroutí v nějakých těch prováděcích předpisech.

  To je potom fakt pomoc od státu jak víno. 😀

  Halladine, to je fakt úžasný, že když si kupuju na pláži zmrzku, tak k tomu musím ještě nafasovat účtenku. 😀
  A pokud jde o ty restaurace, proč by jedna restaurace nemohla vydělávat podstatně míň než ta sousední? Tržby luxusní restarace a nějaké knajpy, kam si jde dát pár místních pivo a sem tam někdo na oběd, jsou někde úplně jinde.

 731. Jo, on je to taky takovej fígl, těch pět tisíc. Lidu obecnému narostou táááákovýhle voči, že každej ten příživník, co jen šidí na daních, dostane ještě od státu 5000, aby nešidil. Že to je jen k odpisu do nákladů a že v teoretickém případě, že na elektronickou pokladnu vydá nula celá nula nic, to bude 750 korun, to nikoho zajímat nebude.

  ještě že ti příživníci jsou natolik potřebný, že lid obecnej bere jejich službami za vděk, zejména, když je to výhodné, protože bydlí za rohem nebo jsou levný, i když jsou příživníci. Že jo, Halladine ? 😀

 732. On ten náš kancléř pokladu je vskutku slunce jasné. Na argument, že se v Chorvatsku na DPH nevybralo po zavedení více peněz, argumentoval tím, že se zároveň snížila daňová sazba, takže je to vlastně v cajku. A tak se v ČR zavede elektronická buzerace a zároveň se sníží daňová sazba DPH buzerovaným. Takže když to dopadne jako v Chorvatsku, tak by mohl být výsledek zhruba stejný jako před zavedením oné buzerace. Otázkou je pak cui bono. Asi proto, aby se (a) podpořil nějaký správný dodavatel vybavení (vzpomeňme INDOŠ), (b) získala se přízeň vohnoutů, že ty příživníky někdo skřípnul a hlavně (c) osoby a instituce se k informacím po nichž prahnou nakonec dostanou.

 733. dvd, mylím , že v oboru IT došlo k něčemu podobnému, jako před časem u cestovek. Po revoluci byl hlad po cestách do ciziny. Časem se část populace nasytila a poptávka po službách klesla. IT technologie už taky nejsou novinka, firmy je mají vesměs zavedené, úřady taky – a kamarádi shánějí kšefty.

 734. Myslím, že je to hlavně to bažení po informacích a snaha po omezení konkurence.

  Slabší kusy to položí hned, silnější alespoň omezí v rozvoji.
  A když bude mít „někdo“ informace, co, kdy, za kolik ten či onen prodejce, pak je možné na čas zavést dumping na dotyčné výrobky a vyčkat, až se ten zbylý nechtěný položí taky.

  Informace z tohoto systému se prostě budou vyvažovat zlatem!
  A že by neunikly, to zaručeně uniknou….

 735. 908 maYdo
  Navíc je tu zásadní ekologický problém. Aby dámy nezaneřádily pláž účtenkami, budo muset přemýšlet, jestli si ji strčit za spodní a nebo za horní díl titěrných plaveček (skoro Sofiina volba) a s rozblízanou zmrzkou se vydat k nejbližšímu odpadkovému koši, zbavit se nasáklých útržků účetky a odplovnout si směrem, kde tuší, že by se mohl nacházet komplexně geniální otec myšlenky.
  Vzpurným podnikatelům zrmrzlinářům bych trest zostřil za edením povinnosti uspořádat na své náklady účtenkovou tombolu na dny narození Jana Husa, marxe, Lenina a Krugmana.

 736. Prohlášení australského premiera:

  …Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života a dáme vám veškerou příležitost k tomu, abyste toho všechno mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody – právo odejít…
  http://sekanina.blog.idnes.cz/c/101288/Prohlaseni-premiera-Australie-Jedina-cesta-pro-Evropu.html

 737. skimic,
  to s tím povinným odběrem účtenek je ukázka vítězství naděje nad realitou. Někdy v první půli 90. let se s tím dosti blblo v Itálii. Dokonce jsem viděl, jak nějaký muž v unifomě napomínal maminku dítěte, které už lízalo zmrzlinu, leč účtenka ležela neodebraná na pultu cukrárny. Ten boj proti daňovým únikům musel být nesmírně úspěšný, vzhledem k rozsahu šedé (i černé) ekonomiky v Itálii.

 738. 915 dvd
  Vidíš, to mě nenapadlo. Babiž by měl ještě nařídit povinnou desetiletou archivaci účtenek na straně zákazníka s přísnými tresty při nepředložení za narušení účinnosti jmenovaného zákona. Samozřejmě roztříděno a připraveno pro pracovníky kontroly FU. Posílit řady kontrolorů. Účtenky z termotiskárny kopírovat na A 4 laser jet a nechat ověřit za poplatek na FU recepci.

 739. Tak bacha, ten nápad s kopírováním účtenek na termopapíru – tak ten už tu byl hned na počátku zavedení DPH. Pravda, jen pro podnikající subjekty a bez poplatku za ověřování, leč doklad musí být čitelný 10 let a jak to, ty podnikatelská špíno, uděláš – tak to je tvoje věc.

 740. 909 maYdo, nejhorší jsou samopříživníci, kteří místo aby najali řemeslníka, opraví či zhotoví sami, případně s rodinou či sousedskou výpomocí. Nechápu jak Babišovi mohlo uniknout, že největším škůdcem eráru není živnostník, ale novodobá forma kulaka, Kutil Domácí, který eráru způsobuje mnohamiliardové škody. Tomu zcela zabránit nejde, tak jako nejde zabránit zločinu. Kutil je zločincem velmi vynalézavým. Ale vhodným systémem daní, omezení, jiných opatření a kontrol tuto škůdcovskou činnost významně omezit. Za prvé přímým omezením prostředků podobně jako je to u zbraní. O to se opírá můj koncept adresovaný předsedovi vlády, ministrům financí, vnitra, spravedlnosti, práce a sociálních věcí a našim zástupcům v Evropském parlamentu.

  Nákup, přechovávání a používání vybraného nářadí a zařízení podléhá povolení. Podobně i materiál. Veškerý volně prodávaný výrobní materiál je zatížen daní odpovídající stanovené průměrné ceně služby pro jeho využití. Povinnost výrobců učinit vhodná opatření zabraňující neautorizovaným opravám. Toto jak ukazuje praxe již mnozí sami dobrovolně činní, ale je nutno zavést jako systémovou povinnost. Větší než malé množství neautorizovaného kutilství je trestné. Stejně tak návody, receptáře a podobné, šířící a podněcující neautorizované kutilství. Zvláště přísně trestat v případě páchání hromadnými informačními prostředky, tiskem či elektronickými médii. Za tím účelem je zřízena Národní, posléze Evropská protikutilská centrála, specializované útvary policie a státního zastupitelství. Postupné zavedení a prohloubení těchto opatření na ostatní činnosti, které jsou standardně poskytovány jako služby. Přenesení co největšího množství takových činností na placené služby, s významným multiplikačním efektem. Zásadní změny v oblasti peněžní a daňové. Všeobecné zrušení hotovostních plateb a zřízení evidenčního centra ČNB online evidující, a co je nejdůležitější, párující platby a příjmy u jednotlivých subjektů. Tím lze u každého ve vyšší míře porovnat příjmy a výdaje a porovnat s jeho spotřebou a majetkem. Majetek převyšující příjmy po odpočtu výdajů spotřebního charakteru podléhá progresívnímu zdanění. Osvobození od dědické daně je úplně zrušeno, čímž dojde k omezení akumulace ve prospěch spotřební poptávky, s výrazným pozitivním ekonomickým multiplikačním efektem a to pro rozpočty států a EU. Od uvedených opatření lze očekávat nejen zvýšen fiskálního výnosu, ale i výrazné zvýšení zaměstnanosti. Vzniklé přebytky státního rozpočtu lze věnovat na pomoc chudým zemím třetího světa, na zvyšování životní úrovně tamního obyvatelstva,na šíření demokracie a lidských práv, na začleňování imigrantů z těchto zemí, podporu zachování jejich kultury, programy proti rasismu a xenofobii domácích obyvatel a jejich převýchovu k toleranci a lásce k jiným kulturám a zvykům obohacujícím naší civilizaci.

 741. Tak nám dnes zemřel Vinnetou (Pierre Brice) ve věku 86 let.

 742. Bohouši, máš u mně pivo. 🙂
  Jj, zas kus mládí v háji!

 743. skimici, starý opozičníku! 😀 😀

  Proč by mi měl lézt na nervy? Já na tom byla v kině, když mi tuším bylo 16. No prostě normálka pohádky.
  Taky se hádáte s Božkou, že žádnej drak se sedmi hlavama neexistuje? 😀

 744. 924 Rputi
  Drak se sedmi hlavami – od božky nepamatuji. Asi nějaká její autobiografie?

 745. Mě na nervy nelezl v žádném případě. Já ho měl rád…

 746. Ach jo. V životě už není žádná jistota, když i Vinnetou je smrtelný. 🙁

 747. Bohouši
  A líbila se Ti víc Ribana anebo Nšo-či?

 748. Ale Schumi – 918 – vycházíš ze špatného předpokladu. Babišovi nejde o výběr daní, ale o hlídání a případnou likvidaci konkurence.

 749. Dodnes si z toho filmu pamatuji tehdy popuární píseň, kterou přezpíval Karol Matuška.
  Ribanooooo
  chci ti jenom jednu větu
  jenom jednu prostou větu vyjevit.
  Ribanooooo
  na zahradě tvoje jméno
  z bílých květů vysázeno chtěl bych mít.

 750. Skimici, ahoj. Já ti nevím. Ty baby tam byly podle mne spíš do počtu… 😉

 751. Ahoj!
  Schumi, jsi nedůsledný!
  Kutilství je třeba vztáhnout i na domácí vaření, nejlépe takto:
  V každém místě, osadě, obci a městě, ve kterém se nachází restaurace vybavená EET se z hygienických a bezpečnostních důvodů zakazuje kutit doma v kuchyni přípravou pokrmů a každý občan je povinnen alespoň jedno hlavní jídlo denně zkonzumovat v předmětné restauraci.
  K tomu bude na účtenku uváděno rodné číslo konzumenta a účtenky se budou evidovat i na účtu občana.
  (občané se zneužití Rč nemusí obávat, protože stát, rozuměj FÚ již jejich rodná čísla má.)
  Informace z osobního účtu občana nebudou veřejně přístupné a budou moci být sděleny jen nejbližším rodinným příslušníkům, žijící s konzumentem ve společné domácnosti (např. manželce)

 752. Bohouši,
  točit to dneska, tak tam ani nemusely bejt. Vinetou se starým dobrým Shaterhandem by byli teplí bratři v registrovaném partnerství a vo city by bylo postaráno.
  Naštěstí to tenkrát nešlo! 😀

 753. Ježišmarijá, Šumaváku – tušíš vůbec, kdo všecko to tu může číst????????? Jak daleko máš k nejbližší hospodě spadající pod povinnost eet?

 754. MMCH – před dobou jsem viděla dokumentární film o životě v Dánsku, a tam jsou platby podpory v nezměstnanosti podmíněny tím, že příjemce si vše musí nechat udělat firmami. Běda, kdyby si sám natřel plot nebo opravil kliku. Měl by po dávkách. Je fak, že až k tomu jídlu to nedotáhli.

 755. Milá Rputi, ahoj!!! Ba. Byla to prostě ideální dvojice. Něco jako bratři Desmaretové (Koriolán a Pegas)… 😛

 756. Dano asi 300 metrů. Ale ta dlouho nebude, protože má výrazně nižší tržby než ta druhá, blíže k hranicím, takže si na ni FÚ došlápne… říkal Halladin… 😉 😀

 757. 936 Bohouši
  Ideální dvojice jsou přece seriáloví Pat a Mat 🙂

 758. Rputi,
  add 933 – viděla jsi Manitouovu botu?

 759. Šumaváku, ahoj! Nedělej z nás blbce. To víš, že ji samozřejmě známe… 😀

 760. koukám že než se vyslinim, Šumavák to tu už ventilátoroval i s odkazem. česky je to samozřejmě taky k nalezení.

 761. Skimici, nazdar. Byl jsi vůbec někdy malej? To víš, koukat na tehdejší filmy po padesáti letech se už dá těžko. Cosi se vytratilo. Ale…

 762. Šumaváku, ptakopysku,
  tohle veledílo mi zůstalo utajeno, díky za info! 😀

 763. 943 Bohousi jasne
  N Vinneoua jsme hrali furt. Nikdo ale tu roli moc nechtel. Bitky byly o šetrhenda. Byly to dobrý hry, protože tam bylo potřeba hafo indiánek. Já jsem pokukoval po blonďatý Nšo-či s roztomilými dolíčky pro její charisma a schopnosti. Jediná z holek se uměla vyčůrat ve stoje na strom!

 764. 932 šumaváku budeš li číst pečlivě, najdeš. „Postupné zavedení a prohloubení těchto opatření na ostatní činnosti, které jsou standardně poskytovány jako služby.“

 765. No, IMHO, právě zcepenělý filmový Vinnetou buzerant byl…

 766. Bohouši, já ti nevím… mnohé jsou lepší než ty dnešní! 😉

 767. 932 šumaváku, kontrola konzumace bude on-line prováděna analytickým certifikovaným ekologickým WC, přístupným na kartu uživatele. Vyměšování mimo stanovené zařízení bude nezákonné a bude posuzováno jako environmentální zločin. Informace o konzumaci a analýze exkrementů budou, ktromě Tebou uvedeného, za stanovenou úplatu sdělovány subjektům poskytujícím služby, čímž se zvýší jejich efektivita a současně i příjem státního rozpočtu. Budou poskytovány i Národnímu centru zdraví, které bude optimalizovat spotřebu jednotlivých občanů s ohledem na jejich rovněž on-line sledovaný zdravotní stav. Bude se vztahovat i na ostatní služby mající vliv na zdraví.

 768. PeSi,
  to jo, ale nějak ho nenapadlo bejt na to hrdej! 🙂

 769. Šumavo, to zasejc jo. Akorát já měl tu čest shlédnout opakovaně některé díly Vinnetoua a už to jaksi nebylo ono. Chyběl tomu ten dětský pohled…

  Jinak ti dávám za pravdu. Dnešní filmová produkce mi přijde vyčichlá až evidentně zamřelá…

  Pro mravokárného PeSa:
  Umělec podle agentury DPA skonal v náručí své ženy v nemocnici u Paříže„. Inu, kdo ví, co vlastně byla ta jeho žena zač…

 770. 950 Schumi
  A pro nahlé potřeby bude místně příslušný Himal el Kebruti prodávat eko nádobu, kterou bude mít poplatník pod sankcemi povinně při sobě a kterou při nečekané události předá na jebližší pobočku Czech Pointu k přepravě a pozdější analýze..

 771. Rputi,
  ad 944 – někdy mě tvuj nedostatečný kulturni rozhled skutečně udivuje 😀

 772. 920 Rputi. To je důkaz utužení putinismu a prohloubení porušování lidských práv a svobod. Putin ruským občanům zakázal žádat o azyl. Je jen otázkou času, kdy to zakáže i nám. Proto jedinou možnou obranou je umístění amerického radaru na našem území, amerických základen a jejich rozšíření až k ruským hranicím. Jen to nás uchrání před ruskou rozpínavostí směrem ke hranicím NATO. Při tom je nutno důsledně požadovat dodržování lidských práv a svobod a denokracie, které jsou vyloučeny dokud bude vládnout Putin a jeho spojenci. Je nutno na ně činit vytrvalý nátlak a současně podporovat všechnu opozici. Lidská práva, svoboda a demokracie v Rusku nenastanou dříve, dokud jeho zdroje, které jsou základem síly putinovského utlačovatelského režimu, nebudou dány pod mezinárodní kontrolu a spravedlivě distribuovány. Jedině takový důsledný postup může vést k nastolení demokracie, svobody, lidských práv, právního státu a všeobecné stability a prosperity, ke kterým vedl v Iráku, Lybii, Sýrii a jinde.

 773. 952 za tím účelem budou plenkové kalhotky s transpondérem.

 774. Bohouši,
  třeba to je nějaká francouzská Adina Mandlová.

 775. Bohouši, holt jsi cynik nevěřící! Ale nejsou všichni takoví !!!
  Mě například leta popotahovala o náhradu bolestného a ušlého zisku asi 40 let mladá podnikatelka, která tu spadla z koně a tvrdila, že si tu naštípla dva obratle.
  A v nemocnici, naštěstí již v sádrovém lůžku, mi řekla, že za to mohu, protože ona viděla v televizi, že Vinnetou řekl svému koni, co má udělat a on šel a udělal to.
  A ona to tomu mému řekla třikrát(!) a on to stejně neudělal a šel jinam!

 776. 955 Schumi
  Výtečný nápad. Doplněno o roušku přes ústa s plynovým senzorem by se daly monitorovat i výrony skleníkových plynů a takto upřesnit karbonovou stopu konkrétního poplatníka. Zároveň by se mohl měřit obsah alkoholu v dechu a tento rovnou nahlašovat Policii.

 777. 2 BohousB:
  „Hele, Petříku, to, že spím s Tvým otcem ještě neznamená, že mi budeš říkat mami!“
  „A jak Ti mám teda říkat?“
  „Normálně, Jarouši!“

 778. Ptakopysče, zdar. Což o to. To by ještě šlo. Ale taková Václava Moravec by mi odbourala poslední iluze o hrdinném indiánském náčelníkovi… 🙂

 779. Ale je vidět, že Kája Májů holt poznamenal celý generace. Zejména pod pseudonymem (dnes bychom řekli nickname) Oldřich Šetrný… A s Vinnetouem se vyskotačili jako Kaiser s Lábusem… I když Karolína Němcovic měla taky něco do sebe…

 780. Šumaváku, ad [957] – máš to teda zákazníky. Není ti věru co závidět…

  Jen tak mne napadlo. A nebyla to náhodou prdelatá holanďanka? Já jestli to tvými koni řekla třikrát tou správnou řečí…

 781. Kruciš, v mé [961] mi vypadlo jedno slovo. Příjmení. Tedy poslední věta měla být správně taková:

  „Takže Jarouš Brice…“

 782. 966 Pierre znamená kámen.
  Tedy spíš Kameňák Brice.

 783. Jo, to taky jeden jednou říkal: „Ty jsi Petr, to jest Skála, a na té skále zbuduji svou církev a pekelné mocnosti ji nepřemohou.“ – A pak ho ten Petr Skála 3x zapřel…

 784. 966 neee:-) to by byl Brise (bríz:) jako německy.
  Svěží vánek je německy Freche Brize viď? Na jednoho si pamatuju.

 785. Skimici, z rodu Kameňáků uznávám jedině Kamenáče Billa z pera australského spisovatele Dalla Stivense.

  Kdo si ještě pamatuje, jak před některou Mayovkou v kině šel předfilm s kreslenými příhodami Kamenáče Billa? – „Kamenáč Bill a drzí zajíci“ (režie Václav Bedřich).

 786. 971 Bohouši
  mám jich většinu uložených. Pamatuji i kreslený comix někde na zadní straně. Třeba ten s komárama.

 787. Bukvice dostaly v Kyjevě po tlamě. Divný. Tak pokroková země.

 788. ad 973 – No, ten Putin je hroznej! On je nenechá na pokoji ani v Kyjevě!!

 789. Skimici, tak to jsme milovníci Kamenáče Billa již dva. Kdysi jsem tu o něm na Šumavákovi dával pár odkazů a propagoval ho tak (na stránky jeho fanouška Boka, kde je stále kniha v el. podobě volně přístupná), ale je to již řádka let.

  Teď jsem pro jistotu nakoukl do své knihovny a vytáhl si originál českého vydání knihy z r. 1963. Vyšla jako paperback formátu A6 v SNKLU. Uchovávám ji jako oko v hlavě…

  Pořídil jsem si ji někdy v 70-tých letech v antikvariátě jako netknutou v tehdejší měně za 3 Kčs…

  Kreslené Bedřichovy filmy věnované Kamenáči Billovi byly celkem tři (Kamenáč Bill a drzí zajíci, Kamenáč Bill a ohromní moskyti, Kamenáč Bill a jeho přepevné laso). Filmy Václava Bedřicha obecně syslím ouplně všechny, jakmile se někde nějakej nachomejtne…

  A o komiksu jsem vůbec nic až do nynějška ničeho nevěděl. Hrome…

 790. No, zdá se, že kritériem nakolik je která země demokratická je to, jestli tam buzeranti předváděj své hrdé parade pochody.

 791. Teplej byl Lex Barker alias Old Shatterhand. Vinetú nikoliv.

 792. některý ženský jsou všechny stejný ale třeba jich je pár takovejch že jim nevadí, že jim manžel občas nosí spoďáry. A že Adina Mandlová nebyla teplý Rus jménem Odín Manděl.. na to existuje dostatek důkazního materiálu.
  Ale koukam, že jste odbočili ke Kamenáči Billovi. Jo vycházel v nějakým přednormalizačním časáku, v tom má skimic pravdu.

 793. A tak omluva, ani Olda Šetrný nebyl přihřátej. Tak nevím, kde to PeS vzal…

 794. Lex Barker byl kardiak, ale že byl teplej kardiak… no vida co se člověk nedozví

 795. 2 Foundry – někde jsem to četl, ale už nevím kde.

 796. Spíš bych to viděl, že po nich homosexuálové šli jak slepice po flusu. Takovéto mužné přátelství, Lex Barker vždy dobře oholen, učesán, Brice dokonale depilován oba i po několikadenním plížení v podrostu, či po úniku z nemytých pracek hnusných chlupatých a zpocených fujky fujky Komančů vypiglovaní jak James Bond… to musela jihnout leckterá srdce.

 797. Dobrý podvečer,

  Já mám dojem, že oni ani tak nebyli teplí představitele Oldy a Vinnetoua, jako že May to napsal tak, že to vypadá, že ti pokrevní bratři byli teplí…. 🙂

  PeSi, k Vaší teorii o tom, že demokratičnost země se pozná podle toho, jetsli se tam mohou provozovat pride parade a podobné srandičky, bych podotkla, že Ukrajina má samozřejmě výjimku. Ta je na cestě k demokracii, i kdyby účastníky na místě upalovali spolu s židi a dalšími méněcennými národy.

 798. No, tak se to nepovidlo… To finále myslím… Tak snad příště.

 799. Rputi,
  nojo sakrapes, na dolíček v bradě jsem zapoměl !!! 🙂
  To nezůstalo jedno hedvábné prádlo suché

 800. PeSi,
  podle mě by chlapi neměli hrát dámský tenis. Obzvláště ne takoví hromotluci. Ale jsem laik a nerozumím tomu.

 801. Zemřel Ludvík Vaculík. Zrovna dnes jsem si na něj vzpomněl v souvislosti s jednou nádhernou samizdatovou povídkou.

 802. Ptakopysku, a když, tak s odpovídající soupeřkou. Škoda že třeba Helenka Fibingerová nehraje tenis.S odpinknutím jejích železných koulí by i Serena měla jasně problém. I kdyby si je před zápasem nenechala nahřát!

 803. Taky jeden, co se namočil a prozřel, budiž mu Ruďas lehkej.
  Zásluhy nepochybně má a nemával s nimi jako s fanglí.
  R.I.P.

  …Ludvík Vaculík se narodil v roce 1926 do rodiny tesaře. Vystudoval Vysokou školu politickou a sociální, Mezi lety 1945 až 1968 byl členem KSČ.

  Od roku 1953 do roku 1957 působil jako redaktor v oddělení politické literatury v Rudém právu. Později působil ve vysílání pro mládež v Československém rozhlase nebo v redakci Literárních novin…
  http://www.novinky.cz/stalo-se/371592-zemrel-spisovatel-ludvik-vaculik.html

 804. 958 v dechu netřeba, to obstarají plíny z moči.

 805. 947 PeSi, koukám, že dnes nejsi romanticky naladěn. Asi v sedmi jsem viděl poprvé v televizi. Černobíle. Moc líbilo. Dávali to v sobotu po Království divočiny. Pak v kině. Z dnešního pohledu, no, pro děti. Knížky můžu číst i teď. Mám ve čtečce. May nebyl svatoušek, ale jeho morální imperativy v knížkách jsou velmi silné.

 806. Na čt24 probleskl dole běžící titulek
  Mezinárodní síly dnes ve středomoří zachránily 2500 běženců.
  Urrraaaaa !
  Jiný titulek mi oznámil, že v Texasu je znovu povoleno nosit viditelně zbraň. Eurohujeři si určitě nas.ali do kalhot.

 807. 990 Rputi
  Namočil a prozřel? Nesouhlasím. Namočil a ocitl se udiveně v poraženém křídle. To u angažovaných dychtivců tak bývá.

 808. Dobrý večer vespolek,
  nepletete si ty sexuální orientace s Jeanem Maraisem ? Prototypem lamače ženských srdcí, leč pramálo zainteresovaném na ženském pokolení 🙂

 809. 2 Schumi ad 993 – bylo dnes zmíněno, že první film, kde Vinnetouoval byl Poklad na stříbrném jezeře… Byl jsem na tom v kině. Ještě stále mlád… Jak je tam ta dramatická scéna, jak smrtelně postřelený indián zatáhne za splachovadlo a celý poklad i s jeskyní se odebere do hajzlu – tak v tomto syrově dramatickém momentu na celý kino zaznělo – „smrděj ti nohy!“
  A tento zážitek mě tak nějak poznamenal a i v jiných dramatických momentech jsem pak očekával, kdy a komu budou smrdět nohy…

 810. No, ad Vaculík – nezapomenutelný zážitek pro mě byl, když tenhle komanč spolu s dalšími zpíval ódu – ať žije náš pan kníže, ten nám prdel vylíže…
  Takže asi tak.
  Chuj s nim.

 811. Dobré ránko!
  Už to jede, už to sviští!

  V Počernicích založen „Blok proti islámu“, s doc.Konvičkou v čele, jak jinak!
  …V tuto chvíli už existuje také sedmičlenná akční rada, jež bude nakonec 21členná – 14 míst je vyhrazeno pro zástupce krajů. Současní členové jsou Artur Fišer, Pavlína Bitarová – známá exmuslimka, Eva Hrindová z Olomouce, kde před pár dny došlo k napadení protiislamistů u jejich petičního stánku, brněnský patriot Martin Marsk, otrokovický záchranář Dušan Turecký, exmuslimka Béatrice Radosa a Robert Metelec z Prahy, který podle Konvičky pomohl k tomu, aby se dnes zde všichni mohli sejít po problémech, jež způsobila zrušením pronájmu Česká zemědělská univerzita…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Naplacame-vam-na-zadek-Odpurci-islamu-kolem-Martina-Konvicky-na-dnesnim-setkani-demonstrovali-silu-a-pripravili-dalsi-postup-Ctete-vice-zde-378516

  Jen takový dotaz – a kde jsou, prosím, SSO?

 812. Tu Andělínu už by vážně měli poslat kčertu! Včera bylo pozdě!

  …Skutečná ztráta Západu kvůli protiruským sankcím je mnohokrát větší, než ty, které uvádí statistiky, neboť jsou skutečně schopny změnit stávající světový řád, říká Folker Hellmeyer, hlavní ekonom německé banky Bremer Landesbank v rozhovoru zveřejněném na Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

  „Pokles německého vývozu o 18%, v minulém roce, a o 34% v prvních dvou měsících roku 2015 ve srovnání se stejným obdobím loňského roku – je jen špičkou ledovce. Existuje mnoho vedlejších efektů. Například, Finsko a Rakousko aktivně rozvíjí podnikání v Rusku, a to začalo méně objednávat v Německu. Navíc evropské korporace obcházejí sankce a vytvářejí v Rusku vysoce efektivní výrobní kapacity, zatímco my jsme ztratili potenciální kapitál, který je základem naší prosperity na ruských kapitálových trzích,“ říká Hellmeyer…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/spojene-staty-prohraji-s-brics-a-evropa-se-s-usa-sveze/

 813. 998

  😀 😀
  Souhlas s poslední větou.
  No ale už byl hodně starej, to už má jeden na zblbnutí nezcizitelný nárok 😉

 814. 999
  No já bych ty exmuslimky poslal do pérdele. Tu baby musely být praštěné pavlačí, když na ten islám přestoupily, a pochybuju, že se vystoupením nějak vylepší…..

 815. Halle, tak si tu Bitarovou najdi – ona tam vypráví, jak se k tomu dostala.

 816. Rputi,
  připadá mi, že si ta Bitarová udělala z toho antimuslimství kšeft.
  Vzpomínám si na epizodu z knihy Modche a Rézi, ve které si židovka Rézi s křesťanskou známou notujou při kafeti, jak je špatné, když si děti neváží víry svých předků a konvertujou. 😉

 817. Halle, neřekla bych.

  Myslím, že ty holky, které přistoupí, jsou v době přistoupení v situaci, že hledají samy sebe, mají strach a přejí si pevné mantinely, kterých by se mohly přidržovat, což jim západ nenabízí.
  A ve své nezralosti a nevědomosti nemají vůbec tušení o všech konsekvencích, které to může přinést!
  Prostě jsou osoby submisivní, kterým ta podřízenost přímo vyhovuje. Pokud byla ta submisivita jen dočasná, tak z toho kouká vypadnout.

 818. Taxem si chtěla vyvětrat, že aby svěží vzduch – houby – venku je dusno k padnutí a slibované bouřky si bouřej jen na západě! 🙁

 819. DOBré ráno.

  Tož , rputi, já bych byla opatrná s těmi exnadšenci. Ze stejných důvodů vstupoval mnozí mladí v padesátých letech do KSČ a koukejte ty konce. Ani s těmi, co se „namočili a prozřeli“ nebývá moc k vydržení – viz Šiklová nebo Pithart a vůbec celá pravdaláska.

  A vůbec si nejsem jistá, že by SSO prospělo, kdyby se chytali jak tonoucí stébla každýho aktuálního tématu. V téhle situaci by to bylo vysloveně populistické gesto.

 820. MaYdo,

  jestliže ženská, s vlastní, osobní zkušeností, promluví k holkám nemajích ponětí o světě, o tom, jak ji samotnou lákali – dle hesla „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají…“
  Když povypráví, jak pomalu přicházela na to, co je to za malér …. a hlavně, jak pracně se z něj dostávala ven – tak to může být jen užitečné.
  Někdo, kdo to nezažil na vlastní kůži, by zdaleka tak hodnověrně nevyzněl.

  Téma imigrace, není jen tak „nějaké aktuální téma“, ale zatraceně nebezpečná záležitost. Pokud se ovšem ve spojení se SSO objeví jen témata „Mach v Bruselu“ a „Jedlička v Liberlandu“, tak se obávám, že je nikdo za vážnou politickou stranu brát nebude.

 821. Muhehehehe!

  A na základě čeho má někdo brát vážně Jandourka? Že umí číst a psát? 😀

  …Ano, Rusko má tradičně dobré myslitele. To jsou ti, co jsou proti vládě. Má dobré spisovatele. To jsou ti, co píší, jak je to v Rusku děsné. Má geniální hudebníky, což nemá s vládou nic společného. Má dobré cirkusy, což nekomentujeme. Má jakž takž fungující kosmické rakety, které vynalezl Sergej Koroljov před více než půl stoletím. Má dobré sportovce, protože Rusů je hodně a je z čeho vybírat. A co jinak? Kdyby bylo Rusko velké jako Dánsko a nemělo jaderné zbraně, na základě čeho by ho někdo bral vážně?…
  http://svobodneforum.cz/nato-muze-podle-putina-napadnout-jen-chory-clovek-no-prave/

 822. 1006 Rputi
  U nás se asi za chvíli utopíme

 823. 1007 maYdo
  No samozřejmě! Naprostý souhlas.

 824. Jj, skimici – v Bruseli také budují socialismus 🙂

 825. 1009 Rputi, lidé jako Jandourek jsou prospěšní. Občas mi zvedne sebevědomí když poznám někoho blbějšího než jsem já. Ale nesmí jich být mnoho. Život mezi samými blbci je krušný 😀

 826. 1012 Rputi, ve snaze zkombinovat to nejlepší z kapitalismu a socialismu, kombinují to nejhorší z obou. Můžeme to nazvat socialistickým kapitalismem nebo kapitalistickým socialismem.

 827. Schumi, to je jen inovace starého hesla „Socialisticky pracovat a kapitalisticky žít!“ 😀

 828. 1007 maYdo, jsem opatrný se všemi politickými nadšenci. Machovci jsou bez šance, protože většina populace nesdílí jejich hodnotový či spíše teoretický ideový systém. Většina se nezmění, budou muset změnit se sami. Což činí, jak předvádějí při hlasování. V řadě s ostatními.

 829. 1015 Rputi, ano, socialisticky pracovat a kapitalisticky žít, to byla představa mnohých. Jenže netušili, že se naplní poněkud jinak. Kapitalisticky pracovat a socialisticky žít.

 830. Rputi,

  jenže ty nezkušený holky budou stát o vlastní zkušenost a o nějaký rady nebudou stát.

  Ten stav mysli je podobnej jako když se holka zamiluje. Můžete do ní desetkrát hučet, že ten chlap, když jednu manželku umlátil a dvě mu utekly, asi zrovna nežný partner nebude.
  Když holku zaujme islám, tak řeči nějaké ex ji nezajímají. Maximálně si řekne, že její víra byla příliš povrchní nebo tak něco nebo že měla smůlu na partnera.
  Což je poměrně přijateklný argument, protože blbě se vdát, na to si jedna nemusí vzít zrovna muslima

  Kromě toho problém imigrace není primárně problém islámu. Problém s uprchlíky není v tom, že vyznávají islám, ale že jich je moc, jsou agresivní a nelze vyloučit, že tímto způsobem infiltrují teroristi a že Evropa nemá prostředky na to, aby tuhle smečku uživila a vůli ji přimět, aby respektovala zdejší pravidla.

  Pokud se chtějí svobodní věnovat problému uprchlíků a pronikání afričanů do evropy, mohou tak činit spoustou způsobů a řada z nich bude určitě účinnější, než páně Konvičkovo vykřikování.

  Nemyslím si, že zrovna antiislámský postoj může k vyřešení problému přispět. Spíš naopak

 831. 999 Kde jsou SSO? Moudře se drží stranou aby se nepodíleli na páchání trestné činnosti
  😀

 832. § 355

  Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné
  skupiny osob

  (1) Kdo veřejně
  hanobí
  a) některý národ, jeho jazyk, některou rasu nebo
  etnickou skupinu, nebo
  b) skupinu osob pro jejich skutečnou nebo domnělou
  rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické
  přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou
  skutečně
  nebo domněle bez vyznání,
  bude potrestán odnětím svobody až
  na dvě
  léta.

  (2) Odnětím svobody až
  na tři léta bude pachatel
  potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
  a) nejméně
  se dvěma osobami, nebo
  b) tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně
  přístupnou
  počítačovou sítí nebo jiným obdobně
  účinným způsobem.

 833. Ne, maYdo, já jsem to nemyslela tak jednoduše, že by měla exmachometánka jít vymlouvat zamilované holce, že si nemá brát machometána. Spíš je to upozorněním pro ty, které do toho ještě nespadly, aby se držely raději dál.

  „páně Konvičkovo vykřikování“ není Konvičkovým vykřikováním, pokud za tím účelem vytváří celostátní platformu hnutí, které má všechny znaky začínající politické strany. Vykřikováním by to zůstalo, pokud by to neučinil.
  SSO se zajisté nemusí k této platformě připojit, ale očekávala bych, že se k problému, který řeší i UKIP a další, nějak vyjádří a zaujme nějaký postoj. Machovo vyjádření, že kvóty jsou z principu špatně, mi nestačí.

 834. Schumi, nejsem si jistá, že lze dané paragrafy uplatnit v případě kritiky amputací hlav a končetin. Bylo by to značně diskutabilní… 🙂

 835. Rputi, takovejch platforem a hnutí tu už bylo…..

  ODA, Děkujeme, odejděte, Cesta změny, Věci veřejné….
  I ti svobodní by asi následovali jejich osud, pokud by zazářili jak komety a rychle zhasli.

 836. 1021 Rputi, hnutí proti něčemu místo za něco je systémově špatně.
  Boření cizích chrámů místo stavění vlastních. Islám jen vyplňuje uvolněný prostor. Vinni nejsou muslimové, ale zdejší odpadlíci od víry svých předků, kteří nenalezli jinou silnou víru a na ní založenou kulturu. „Sežer co můžeš“ není takovou vírou a perspektivní kulturou.

 837. 1022 Rputi nejde jen o takovou kritiku, ale i o jiné výroky. Přísně vzato, většina z nás tady by skončila ve vězení. To, že se tak neděje a nejsou trestní procesy za takové výroky, je dáno jen nedostatkem politické vůle. Zatím a naštěstí.
  V případě obdobných výroků na adresu jiné víry a náboženství by procesy byly. Ostatně jsou. Na základě politické vůle stranící jedněm před druhými. Před zákonem jsou si všichni rovni, ale někteří jsou si rovnější. Bylo, je, a bude. Otázka není jestli, ale kteří.

 838. Schumi,
  chyba v úsudku!
  Jestliže mně ohrožuje nepřítel a já proti němu bojuju, nemůže to být systémově špatně. 🙂

  MaYdo, beru na vědomí, že toto pro vás není relevantní téma.
  Jen jaksi nechápu, k čemu tolik slov? 🙂

 839. Co vlastně pro mně není podle vás relevantní téma?

  A z čeho tak soudíte? Protože si myslím, že tažení proti islámu neřeší problém uprchlíků? A že různá politická hnutí a platformy se ukázaly pro řešení problémů naprosto k ničemu a posloužila jen některým jedincům ke zviditelnění a jako výtajh do vyšších politických pater?

  A proč tolik slov? Protože se věnuju tlachání a tlachat na dálku jaksi bez použití slov nelze. 🙂

 840. „Jestliže mně ohrožuje nepřítel a já proti němu bojuju, nemůže to být systémově špatně.“

  jen jestli to je zrovna ten islám, co vás nejvíce ohrožuje, rputi…..

  A i proti nepříteli můžete bojovat systémově špatně. Například podporovat komunisty, protože byli s vámi na stejné straně, když vás ohrožovali fašisti. Tuhle chybu udělali v padesátých letech mnozí.

 841. Praha 1936: „Tedy paní Nováková, já nevím, co ty lidi proti tomu Hitlerovi maj. Jsou tam nezaměstnaný jako u nás? Nejsou. A ty dálnice. A pořádek. A že prej nás vohrožuje. Prdlajs. Nás přeci vohrožuje něco úplně jinýho.“

  Jinak k 1029 bych poznamenal, že ještě více než islám nás ohrožují ti, kdo nehodlají všeliká nebezpečenství vidět (např. zrovna ten islám) nebo ta nebezpečenství rovnou přivolávají – a těch je také jako když naseje.

 842. dvd
  OT- bylo v Německu ve čtvrtek taky Boží tělo? Mně až teď došlo proč se všichni Poláci vypařili a nedělali.

 843. Skimici- Ono tu bylo. Tady seděl, jak sedíš ty, ty, ty a ty. Tady všude seděl.V Německu, Rakousku , Polsku,… jen nad ČR byla díra… 😉 😀

 844. Dolní Sasko bylo v práci ve čtvrtek i v pátek, nevypadá, že tam to slaví.

 845. >> skimic
  Boží tělo bylo – alespoň v Bavořích. On to není celoněmecký svátek, předpisy jsou děsně komplikovaná, v některých spolkových zemích to svátek je, v některých (např. v Sasku) pak jen v katolických obcích, někde pak vůbec ne, ale katolík má nárok na neplacené volno a katoličtí svišťové nemusí do školy.
  Jinak se s tím svátkem pojí jedna hezká jazyková historka: německy se onen svátek jmenuje Fronleichnam, jehož etymologie je odhadem 99% Němců nejasná. Značí to Tělo páně, protože Fron je stará, dnes už dokonale vymřelá mužská paralela k slovu Frau. No a protože té etymologii nikdo nerozumí, setkal jsem se s úžasným překladem do angličtiny: Happy Cadaver. Překladatel místo Fron viděl Froh – a tak to přeložil. (Mimochodem, anglicky se používá latinské pojmenování.)

 846. dvd,

  neohrožuje nas islám jako takovej, ale politici a bruselská a politicky korektní politika. Jetsli se v bruselu bojí postavit vánoční strom proto, aby neurazili islámské spoluobčany, je to primárně problém bruselských konšelů a ne islámu, že si nas.ali do gatí a nechtějí vyvolávat problémy, místo aby vánoční strom postavili a dali jasně najevo, že se hodlají držet své tradice a vyznavači jiných tradicí to musí respektovat.

  Uprchlíci se sem hrnou především proto, že si určité věci necháváme líbit a že oficiální masmedia je pdoporují a před lecčíms zavírají oči.Nemá smysl bojovat proti islámu, když Evropa nechce bránit a respektovat vlastní tradice a dokonce ve jménu multikulturalistické ideologie potlačuje.
  Proto trvám na tom, že nás neohrožujej islám jako takový, ale multikulturalismus a naši vlastní úředníci a představení, kteří mu sami otevírají dveře – resp. ne islámu jako takovému, ale jeho militantním a rozpínavým větvím.

 847. 1034 dvd
  teď nevím, jestli si to dobře pamatuji, ale oni touto dobou vždycky očarujou víno, ale má to dobu duchovní použitelnosti právě ten jeden rok a očarujou zas nocvé. Tak mi napadlo, co dělaj s tím starým? Fyzicky použitelné bude imho po roce furt dobře. Tak jestli bych neměl vzít do ruky kanistr a zkusmo proběhnout pár kostelů v okolí, jestli v tom kiosku se svíčkama a s obrázkama neprodávaj i přebytky duchovně nefunkčního měšňáku. Nic špatnýho by každej den přece nepili a není hlavně risk, že bych se požitím dopustil theofagie.

 848. TAdy bylo Boží tělo.
  Šéf se vypravil po ránu do kostela a prý to bylo s průvodem, dokonce krojovaným. A zvonili o stošest.

 849. 1038 maYdo
  A pořádali střelbu na ptáka? Se přece říká – ran jako vo božím těle.

 850. MaYdo,
  a on tu někdo bojuje proti Alahovi? Nebo napadá tábory imigrantů v Itálii?
  Věta „Islám v České republice nechceme“ je přece primárně určená politikům v Praze a v Bruselu!

 851. 1039 skimici, ne na ptáka, ale ku ptáku. Někdejší střelecká soutěž ve střelbě na terč.
  Střelba o božím těle byla slavnostní kanonáda z modířů, v měnších poměrech nahrazovaná střelbou s ručnic.

 852. 1040 Rputi, prohlašuj, že „Židovství v České republice nechceme“ a promptně ucítíš zač loket…

 853. 1042 Schumi
  Coby odborník víš, že by ses měl zdržet i takovýchto návodných komentářů. Rputi – rozhodně nezkoušete!

 854. Schumi,
  oni Židé pižlaj bezvěrcům hlavičky?

 855. 1016 Rputi, to je odvozeno z prvotního programu zachování sama sebe a své kultury. Není důvodem založení zvláštního hnutí. To je i nebezpečné, protože takové zvláštní etablované hnutí, založené za účelem vyřešení problému, se brání jeho dořešení, protože by ztratilo smysl své existence, případně samo vytváří nový problém. Viz problém permanentních revolucionářů. Aktuálně třeba „sametových“, kteří svého bolševika potřebuji i kdyby ho sami měli stvořit a přičinlivě ho nalézají všude a budou tak činit až do své smrti, protože je to smyslem jejich života, který za mnoho let mají zadrátovaný v mozku. Tak je všude hledají a samozřejmě nacházejí, jak jinak, protože algoritmy jejich myšlení jsou stejné jako těch před tím, kteří hledali a nacházeli kontrarevolucionáře, třídní nepřátele a rozvraceče, když už to nešlo jinak tak alespoň ve vlastních řadách, stejně jako jejich předchůdci hledali a nacházeli kacíře. To jsou obecné vzorce chování systému.

 856. včera byl ohňostroj. To jsou asi ty rány o Božím těle – verze 21. století.

  Rputi, to je sice hezký, že výzva „islám v ČR nechceme“ primárně určena politikům v Bruseli a v praze, ale to z toho má jeden vyčíst?
  A jak z toho mají ti politici pochopit, že vlastně nejde o boj proti islámu, ale obavy z přílivu imigrantů?

 857. MaYdo, dá se oprávněně předpokládat, že politici mají o problematice poněkud širší znalosti než vy!

 858. 1044 Rputi
  V jedny stary knize jsem cetl ze nekoho ukrizovali.

 859. “ dá se oprávněně předpokládat, že politici mají o problematice poněkud širší znalosti než vy!“

  Tak to jste mně uklidnila, rputi 😀 😀 😀

  a můžete mi říct na základě čeho zakládáte onu oprávněnost, když většinou se shodneme, že o problémech většiny populace nemají politici ani ánung

 860. Tak snad abychom ty potenciální bojovníky z IS ještě vítali chlebem a solí?

 861. skimici,
  staré knihy nutno čísti přesně a nepřeskakovat řádky. Oni ho neukřižovali sami, jen nabonzovali Pilátovi, aby to udělal za ně 🙂

 862. >> Jj, dvd – taky přemýšlím, jestli si nemám zítra jít koupit burku – abych náhodou někoho neurazila 😀

 863. Rputi, nerad bych se pouštěl na velmi nebezpečnou cestu velmi nebezpečných úvah. Řekněme, že vše je součástí komplexu příčin a následků. Že bod nula v učebnicích dějepisu a ideologických pojednáních nemusí být reálným bodem nula. A že také není. Že to, že někdo někomu uřízne hlavu může být důsledkem nějaké situace, nějakých poměrů, které vyústily v to, že právě v tu dobu na tom místě někdo někomu uřízne hlavu. Že ta událost je důsledkem nějaké politiky, ta je důsledkem prosazování nějakých něčích zájmů, a to bylo způsobeno jinou událostí, která… No, třeba je otázka komplexu příčin vedoucích k tomu, že v poslední době se uřezávání hlav někde rozmohlo. Že uřezávání hlav jedněmi může být důsledkem komplexu řetězu příčin a důsledků v němž roli hraje jednání jiných. Ovšem to je rozprostřeno a rozdrobeno v prostoru a času tak, že není pozorovatelné na první pohled. Na rozdíl od toho když někdo někomu uřezává hlavu.
  Ostatně, tohle toho v taláru sedícího pod státním znakem nezajímá. Přemýšlí jednoduše, teď a tady. Vysvětlí, že hlavy uřezávají jen extremisté, že zde žijící muslimové tak nečiní a že tak nečiní ani muslimové jinde ve světě, že to není jejich všeobecné chování, že to nelze vztahovat na všechny muslimy a že jejich víra tak jako oni sami jsou chráněni zákonem proti napadání a hanobení. A že Ústava a lidská práva a principy demokratického právního státu. Takové ty vzletné kecy, které se v takových případech občas píšou do odůvodnění rozsudku, a které se mění jen podle okolností. Předevčírem o rouhání, včera o třídních nepřátelích, dnes o tomhle. Zítra, zítra třeba zase o rouhání. Teď a tady, vyřešení jednoduchého problému. Všechny paragrafy v jedné patrontaši. Žádná vědecká disputace. To si Hus také myslel, že jde do Constance vědecky diskutovat. Leč čekala ho hranice. Možná, že by ho nečekala, ale chtěl diskutovat a zatvrzele trval na svém. To soudci obecně nemají rádi protahuje to proces, musejí odročovat a provádět další důkazy, komplikuje to odůvodňování rozsudku. Pak přísný trest vynesený nad takovým hádavým a nepokorným obžalovaným je logický. Hanobil zákonem uznanou a chráněnou víru a její nositele? Hanobil. Tak flastr a abtretn. Ono je to drzé a ještě si dovolí filozofovat a odmlouvat. A mně v kantýně vystydnou ledvinky….

 864. 1052 Rputi, dobrá připomínka. Budu v létě cestovat kousek dál na západ a musím si koupit burku. To je taková móda, která se šíří z nejdemokratičtější země na světě. Koupací šortky. Abych nebyl za divného. Protože v nejdemokratičtější zemi na světě, nošení klasických sportovních plavek je považováno za cosi úchylného a obsc