Nějaké novoty?

Už se mi daří zvednout ruku ke klávesnici, i když ji tam moc dlouho neudržím. Včera jsem zkoušel půlitr s pivem a musel jsem ho podepřít levačkou.Tejden už je dost, ne? Už by to mohlo povolit…

Tak jsem nahlédl a zjišťuji, že se mi  u BFPT-II  nezobrazují pole pro vkládání komentářů.
Takže snad tady?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

959 komentářů u “Nějaké novoty?

 1. Že by tam nová společnost která ty blogy hostuje po Arturovi, nastavila strop?
  Zvonkajška to tak naozaj vyzerá…

 2. Koně dobrý. Tak bych se chtěl mít… 😉
  Ale koukám, že tam zase v té patce přibyl odkaz na RSS čtečku…

 3. Zdravím, Šumaváku a přeji brzké uzdravení.
  Pokud jde o pole pro vkládání komentářů, nakoukla jsem dnes chvíli po Martinové komentáři a pole tam bylo. Teď už není.
  A protože právě vykouklo sluníčko i tady, mizím za podzimními polními a zahradními pracemi. 🙂

 4. Dobré dopoledne.

  Jo, pole pro vkládání komentářů chybí.
  Dole v liště je drobným písmem napsáno „přihlásit se“, zkusila jsem na to klepnout, ale chtělo to uživatelské jméno a heslo, tak jsem se radši vzdálila, protože jestli sem někdy bylo nějaký heslo, tak ho mám bu’d něškde zahrabaný nebo vůbec ne.

  Prošla jsem se na úřad a zpátky a je tam nádherně.Venku, pochopitelně, ne na ouřadě. Tam je prach, přetopeno a suchý vzduch. Polní a zahradní práce by byly lepší, ale procházka Bubenčí taky není k zahození.

  Šumaváku, přeju, abys vbrzku udržel půllitr i bez podpory. 🙂

 5. Šumaváku, podívej se do ovládání blogu a najdi si na stránce, kde je BFPT II. řádek, na kterém se zakazují nebo povolují komentáře k článku. Mám tu zkušenost, že se tam mohlo něco omylem zakázat a tím okénko vypadlo.

 6. Martine díky… tak jsem hledal… hledal… až jsem našel zaškrtnuté políčko v řádku: zakázat přidávání komentářů u příspěvků starších než 14 dní…
  Takže jsem to tak nechal… 😀

 7. šumaváku, samozřejmě gratuluji k polovyzdravění ….a mám dotaz? Co říkáš na Váňu? Respektive klobouk dolů před výkonem, ale co potom?

  Mno, dolešku a Brazilii ….. snad jen, že nehltejte MM, nedělá to dobře „názorům a stanoviskům“. Dával jsem to z jiného důvodu, protože v příspěvku je jasné, na kolik si lidé cení svého života. Ten zloděj si ho cenil na jednu motorku…. někdo ho klidně vymění za znásilnění, či za vykradenou banku. Vím, nemá se to říkat, ale pokud někdo se odhodlá k takovým činům, měl by přijít o jakoukoliv ochranu. Už proto, protože někdo si cení té peněženky, řetízku, fotografie zesnulého dítěte …jak nefér argument, že …. daleko více, než života zloděje.

  MaYdo, neskutečně blbneš, víc než obvykle. Zkus se trošku zamyslet a řeknu Ti jedno jediné slovo …Zimbabwe …. třeba tento jemný náznak pochopíš. Ale velké iluze si tedy nedělám.

  MP, dotaz, jak si na tom s letošníma nobelistama a jejich prací? Opravdu by mne potěšila Tvá odpověď, protože já prostě nemám v tomto segmentu jasno. Respektive, ani nemám svítání …..

 8. Jirko, máš patrně na mysli stav, jaký v Zimbabwe býval a jaký je teď. Jenže návrat k dřívějšímu stavu není možný a nějaké jednoduché řešení typu „vraťte farmářům půdu“ by taky nefungovalo.
  Lidi budou migrovat do Evropy tak dlouho, dokud budou mít pocit, že si tím pomůžou. Nemusí to být pravda, jako motivace ke sbalení rance stačí ten pocit.

 9. Ne MaYdo, tohle tedy nemyslím … chtěl jsem si dovolit navrhnout africkou zemi, kde nebyl problém sehnat namézdní sílu, jak ty píšeš tu neinteligentní a hloupou ….a tady přistupuju na to, že by snad prace na poli a u zvířat, byla nějak určená pro pitomce. A samozřejmě k porovnání se stavem dnešním, kdy pokles a v podstatě likvidace má nějaké příčiny, které i průměrně inteligantní šimpanc musí vidět …. To byla odpověď na to, co si ptala, že jestli ta námezdní síla a tak ….Mimochodem, víš jak vypadali na teď vypadají farmy v Z. Nebo samozřejmě v jiné, v podstatě kterékoliv africké zemi, kde jsou potřeba námezdní síly?

 10. Jirko, mám jakousi představu o tom, kdo dělá tu jednodušší práci v zemědělství. Nemyslím si, že v Africe by – na rozdíl od ČR bylo potřeba mít na tu stejnou práci univerzitní diplom.
  A pokud jde o práci, určenou pro „pitomce“ – tož i lidi méně nadaní a se základním vzděláním se nějak musí živit. nevidím nic nedůstojného, když se někdo živí úměrně svým schopnostem a vzdělání.
  Určité procento, jak ty říkáš „pitomců“ je v každé populaci.

  Jetsli je farma vedená tak, že na myšlení nenáročné práce není lidi potřeba, neb je na všechno mechanizace a počítač, tak to problém migrace rovněž neřeší, protože pak nekvalifikované síly není kde zaměstnat.

  Nemusí jít ostatně jen o zemědělství, zrovna tak jsou může jít o průmysl nebo služby.

 11. 😀 MaYdo, jak by rekl Loki …. Bruslicka nezustala jen tak lezet…. Pokusim se jinak… Kdopak asi tak v Africe pracuje na poli?

  Ps. Dalsi pomucka. Jen v jedne nepracuji … A jestli to neuhadned ted tak nevim

  Pps. Cest vyjimkam, kde v ramci kulturnich stereotypu to nedelaji …

 12. jirko, mám dojem, že od tématu „co s imigranty z Afriky “ jsi se poněkud vzdálil.

  A nehodlám luštit Tvoje hádanky. Dovolila jsem si vyslovit názor, že podpora farmaření a produkce přímo v Africe problém imigrace nevyřeší a proč se tak, jako laik, domnívám. Ty jsi mi sdělil, že blbnu, pronesl několik uštěpačných poznámek na mou adresu a dal mi několik hádanek, ale žádný argument, který by mně přesvědčil.

  Tož si trhni. Miluju diskuse s lidmi s oboru, co laikům vysvětlí, že jsou blbí, ale neřeknou nic k předmětu debaty.

 13. (10) „Lidi budou migrovat do Evropy tak dlouho, dokud budou mít pocit, že si tím pomůžou.“
  Spíš dokud budou mít pocit, že jinak chcípnou. Ono to není jednoduché ani levné, takže by se dalo soudit, že kdo má práci a uživí se, neemigruje. Samozřejmě „ve velkém“, podnikavci, jdoucí za lepším, se najdou vždy a všude.
  Masovost z toho dělá hlad (některá ta Afrika), válka (Sýrie, Libye, Kosovo ….), dovoz pracovních sil (Turci do Německa, Maročani do Španělska, Alžířani do Francie ….).

 14. Na to není potřeba bejt odborník, stačí o tom něco vědět …..

  Migrace se dá vyřešit jen tím, když se zruší to, proč do EU lidi většinou jezdí …tedy dávky. To už říkal MP, v prvním příspěvku. Jenže to je naprosto neprůchodné… a samozřejmě otevření obchodu. Ale to je taky asi složité ….

 15. Tak ono to je v případě tej Afriky leckdy totéž, Karle.
  Přitom by to mohl být nejúrodnější kontinent na světě.

 16. TAk o tom, jirko, není sporu….
  A rovněž není sporu o tom, že to není politicky průchodné.

 17. 17- jak tak nad tím přemýšlím, docela by mne zajímalo, jak bys ten rozjetý vlak zastavil…tedy, zrušit všechny dávky, teď hned…a co s těmi miliony již usazených imigrantů? Sociální smír není záliba, ale nutnost. Do patnácti set horníků se dá koneckonců střílet, ale to půlky Stockholmu nebo Paříže ne.

  Takže když zapomeneme na neuskutečnitelné teorie, co zbývá? Možná by se mohli Evropané přestěhovat do té úžasně úrodné Afriky a zvelebit ji. Běžné stěhování národů…střídání sedících a stojících.

 18. Ale no..

  žádnej stát není schopnej se uživit jen zemědělstvím. A když tak bídně…

  A zemědělské půdy nepřibejvá, obyvatelstva jo…
  ledaskde té půdy ubejvá, protože není voda.

 19. Andy, já na začátku říkal, že se nedá nic dělat, jen čekat, až dojdou peníze. Není žádná vůle, není žádná síla, co by to změnila. Protože i zde se naráží na …ebola vole, stejně se tím nic nezmění, kontroly jsou důležité …. a to jsou prosím lidé co uměj psát. Dovedeš si představit, co to udělá s voličema? Sociální smír je nutnost? Andy, naprosto netuším, proč by se do toho měl kdokoliv montovat, aby byl smír.

  Oj Rudý zmetku, i odborníkem na půdu?

  ps. Už před několika lety jsem se já a několik lidí snažil „zrušit“ naprosto nesmyslnou kvotu na jednu komoditu, která tady ani není možná pěstovat a nepovedlo se a to i přesto, že dobrá vůle byla z druhé strany …. prostě není šance.

 20. 22- nedělej ze sebe Zagorku, dobře víš, že sociální smír je absolutní nutnost, pokud nemáš stejnou metodu a zdroje jako KLDR. A pokud bys usoudil, že „warum nicht KLDR“, tak si vzpomeň, že takové režimy neušetří ani příznivce- spíš naopak.

  Sociální smír je součástí boje o přežití- nechceš být zabit? Buď zabíjej víc nebo si protivníka kup.

 21. “ Buď zabíjej víc nebo si protivníka kup.“

  Jo a potíž je v tom, že na druhé straně barikády jich může být víc. Což v tomhle příapdě bude, méně majetných je vždycky víc.

  Převaha střelné zbraně nad lukem a šípem končí, když ti dojdou náboje a na druhý straně ještě zbývá pár chlapíků s lukem a s jedním jediným šípem. Takže když jich bude příliš mnoho…..

  Ovšem když dojdou prostředky na uplácení protivníka, tak to vyjde nastejno.

 22. Andy …. já Ti opravdu nevím, ale i s tím sociálním smírem se krade, tedy u nás, jako kdyby nebyl. Uvědom si, že jen velmi málo lidí je schopných být agresivní, ostatní se jen vezou a jsem přesvědčen, že po eliminaci těch agresivních, se bude žít úplně stejně, jako dnes. I když krádeží ubyde. Protože proč by někdo měnil život za ovci? Samozřejmě v rámci sociálního smíru se o tu ovci musím nedobrovolně a rád rozdělit bez nároku na reciprocitu.
  Končí civilizace? Končí pojetí sociálního státu, tak jak je provozován? Mi to tedy vůbec nijak netrápí.

 23. 24, 25 – v jednom jste si podobní- prostě nejste řádní čtenáři N.Machiavelliho:)

 24. Andy… ano s některejma myšlenkama od N.M. prostě nesouhlasím a pokud selže malé kladivo, použiju větší 😀

  Ale je to úplně jedno, protože prachy docházejí a lepší je bejt připravenej, než přemýšlet nad tím, jak by se dalo udělat, že aby nedošly

 25. Potíž je v tom, Andy, že většina Vladařů s tou aplikací MAchavelliho nakonec narazí. Což vede k ještě horším koncům. Nemluvě o tonm, že na funkci Vladaře může být více zájemců a rázem máte po smíru.

 26. 27, 28 – pořád špatně, děti. První nedokáže pracovat s množinami( kladiv)

  Aplikace Machiavelliho, co tím máte konkrétně na mysli? Můžete se o tom rozhovořit alespoň tolik jako o kulajdě? Nějak vám nerozumím…nebo vy Machiavellimu? Ráda bych to zjistila.

  díky

 27. no tak jsem se vratil ze sluzebni cesty. Zadny socialni smir jsem tam nemusel resit a byla to parada. Vzduch 29 – 32 voda kolem 26 , to byla hokna. Dokonce jsem si prozil zemetreseni a clovek neznalej nevi uplne co delat – ale bylo to celkem slabe – byl jsem cca 130 km od epicentra.

  Jo a zase blbej poznatek ( ze ja vubec nekam jezdim)
  ty lidi tam snad musi byt uplni Kreteni , fakt, prece tam nemohou tak zit bez nejakych dodrzovanych presnych schodu, presnych vyjezdu, domky dodelane napul ( kdyz dobre) ….
  Nechapu jak to tam mohou prezit 😀

 28. S aplikací Macchiaveliho – pokud není zprasená – se nenarazí.
  Bez ní je to mnohem, mnohem pravděpodobnější.

 29. Asi je třeba upřesnit, že výraz „sociální smír“ nerovná se „lezení do zadku sockám“, jak si zřejmě někdo představuje, ale udržování socek v takovém minimálním blahobytu, který je nevžene do náruče sociálních inženýrů včetně těch amatérských. Pravičáci( skuteční) to řeší umožněním se nadechnout, levičáci příděly vzduchu.

 30. Problém s Machiavellim je v tom, že jako teorie to funguje, ale v praxi to kandidáti na Vladaře nakonec vždycky sprasí. 🙂

  andy, máte pravdu, ale otázka je, co to je ten minimální blahobyt, kdy socky nepodlehnou vábení sociálních inženýrů a co to stojí a koho to něco stojí. Já se obávám, že stanovení hranice takového blahobytu není reálné. Sociální inženýr totiž vzdycky může slibovat, že dá víc.

 31. 33- koho to co stojí, to si musí každý spočítat sám. Bude to dražší než jeho dům, svoboda, život, život jeho dětí? Neznám vás, tak nevím, co by to stálo vás.

  čímž nechci říci, že v ČR či EU je to snad nějak dobře zařízeno.

 32. Zírám na debatu na ČT24 a nevěřím vlastním očím – uším – smyslům. Tohle je elita, která chce převzít řízení hospodářství, ekonomiky, fungování tohoto státu! Zajistit prosperitu, životní úroveň občanů…
  Foundry, Modrý ptáku, Martine – zkuste mi srozumotelně (pro ženu z venkova, prostou bez znalostí) vysvětlit, jak kauza MUS poškodila pracující tohoto státu? Zavřela doly a poslala havíře na pracák? Sebrala finance na dávky v sociální nouzi? Zpronevěřila důchodový fond?

 33. Andy, ad sociální smír: tleskám.
  Lidé, kteří se obávají (velkých) sociálních nepokojů v ČR strach mít nemusí. Velká část příjemců sociálních dávek má „nelegální“ další příjem.
  Kdyby se podařilo sociální dávky nastavit spravedlivěji – např. zde zmiňovanou „negativní daní“ a zároveň zjednodušit podnikání – legalizací „švarcsystému“, ústní dohody, zjednodušit zaměstnávání, nemuselo by k „sociálním otřesům“ vůbec dojít.
  Mám jeden problém: přesvědčit voliče, že takto to je správně. Nebojuji proti „proletariátu“, ale proti jeho avantgardě, ekonomům jako Mládek, Švihlíková, FSV UK, sociologům z MUNI, novinářům stylu Komárka a Hekrdly, České televizi, Českému rozhlasu.
  Řešení vidím v obejití avantgardy a oslovovat proletářské voliče. Neobjevil jsem Ameriku, toto si vypůjčuji od Petra Hampla.

 34. Dano, obdivuju tě, ty ještě dokážeš zformulovat otázku, já jen zírám … sleduju čt24 a už jim ani nenadávám, jen zírám.

 35. dámy, a volební roihlasové spoty to je teprve síla.

  třeba taková ODS se dala do veršování :

  „chci prvňáčky anglicky mluvící a proto volím pravici“
  rovněž bych se jako prostá žena z venkova otázala, jetsli by nebylo lepší učit děti anglicky, než volit pravici a doufat, že na prvňáčky sestoupí Duch Svatý, ale myslím, že na podobné otízky snad ani není odpovědi.

  ty museli bejt zhulený, jak zákon káže, odesáci. 😀
  A ostatní partaje jakbysmet.

 36. V ČR by každej chtěl bydlet v Budějcích (prý..).
  V EU chce každej emigrovat do Itálie.
  To zastavení imigrace do Itálie máte na mysli jen z jihu, nebo obecně, tedy i ze severu?
  😀 😀 😀

 37. Nickname ano, na Barrandově jde Žena za pultem a zdaleka nemá takové grády :-). No, myslím, že Železný si dnes svůj honorář zaslouží v plné výši

 38. 40 Šumaváku, já myslel že ve Včelné 😉 Hlincova Hora je pro náplavy.
  Svobodní stihli volební klip pro TV předělat. Nudný, ale ne taková hrůza jako první verze. Mach to zvoral, mladí kolem se učí rychle.

 39. Šumaváku, blahopřeji k (byť částečnému) zhojení. Již z doby od nehody uplynuvší se mi zdá, že to holt asi nebylo úplně jen tak…

  OT: Obávám se, že už dlouho jsem sem nic nedal ke svému obvyklému tématu, to jest k šuntovitosti světa. Takže tedy: http://zpht.rajce.idnes.cz/nastenka/#DSC_3942-1800.jpg . (Navíc porovnání s předchozím obrázkem může zanechat dojem, že když naopak cosi chybí, také to není ono – určitému druhu lidí zkrátka obtížno se zavděčit.)

 40. Šumaváku, přeji brzké vyzdravění. Já zase po návratu ze Srbska jsem drobet zastydnul a nemohu hýbat hlavou. Potvrzuji, že rada pana doktora z Vesničky mé střediskové, abych hýbal celým tělem, je debilní. Trochu jsme ve velice prestižním hotelu v Novim Sadu trpěli zimou, neb topí až od dvacátého října. Kolega to řešil naplno zapnutým fénem, já se rozhodl vydržet a topit rakijí s medem. Po návratu se to jaksi sečetlo.

  Jen tak zběžně jsem přelouskal minulou hospodu. Točil na safari Dušan dokument, abych mohl více závidět?

  Ohledně Bobošice, přečetl si někdo vůbec jejich program? Nebo je mnohým pouze nesympatická? Mimochodem, Wolfovna podniká ve školství a má v obci velmi dobrou pověst, i když její střední měla za Paroubka namále. Na základě učení se hrou získala trochu jiný, drobet kapitalističtější pohled na svět. Dnes by ji asi dřívější spolusoudruzi nechápali. Po okolí panují pověsti, že děťátka po absolutoriu trochu ovládají tři jazyky, umějí zorganizovat rauty a tisk. konference a navíc je vyúčtovat. Zprvu jsem si myslel, že jde o pohádky na pokračování. Teď už o tom nejsem tak zcela přesvědčen. Kamarádova dcerka byla vloni na praxi v hotelu v Anglii a letos v hotelu ve Španělsku. Nakolik tam ještě působí W, neptal jsem se. Zubová je prý furt stejná kráva.

  Pesi, tak by mne zajímalo, koho budeš volit ty (pokud to není tajemství).

  Ptakopysk na nobelovku za literaturu. Poprskal jsem si monitor.

 41. Dobré ránko!

  Tak tohle Kalous naštěstí nestihnul!

  …“Každý oficiálně nikdy nepracující občan (Běloruska) bude povinen každý rok zaplatit do státní pokladny jistou částku jako kompenzaci za státní výdaje na sociální účely. Kvůli tomu úřady pořídí zvláštní databázi, do níž zapíší každého, kdo není oficiálně zaměstnán,“ upozornil deník…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/316147-beloruska-vlada-chce-zdanit-nezamestnane.html

 42. Dobré ráno vespolek,
  dovolím si do předvolebního blázince umístit jednu malou reklamu na tento blog:
  http://blog.kosmonautix.cz/
  Dostala jsem se tam přes rozcestník z jiné webovky, a u snídaně jsem „zhltala“ oba díly o Gagarinovi v právě aktuálním seriálu o osobnostech kosmonautiky. Psáno velice čtivě a autoři se snaží držet politiku na minimu…
  Dala jsem si to do záložek a myslím, že se tam bude vracet velice často 🙂

 43. Dobré zas ráno… K těm říkadlům pro retardované voliče ODS (dle vzoru four legs good, two legs bad!) bych přidal:

  Denně, po ranní stolici,
  já vždycky volím pravici!

  popř.

  Žena je pryč, úd stojící,
  a tak zas volím pravici!

  Ale je hezké, že ODS si konečně uvědomila, že je nevolitelná pro lidi s IQ vyšším, než je dnešní datum. A oceňuji jejich smysl pro humor, když čtu, že ta blbá pizda by měla být premiérkou pro tuto rozbouřenou dobu.
  2 František – dle ústavy jsou volby všeobecné, přímé, rovné a tajné… Já bych to tak nechal. Takže do toho, koho já (a kdokoli jiný) bude volit, Ti vskutku hovno je. Nicméně máš asi jistou představu, koho rozhodně volit nebudu.

 44. Dobré ráno,

  PeSi, skvělé. Tomu říkám realistická politika. 😀

  ODS především evidentně cílí kampaň na voliče, kteří mají obě ruce levé.

  A s přiblblými veršíky nejsou jediní. O Bobohitu, kvůli kterému se chce Svěrák soudit vyslovila dcera pochybnosti, zda vůbec někdo tej partaji vysvětlil, že volební právo je až od smnácti, protože evidentně míří na věkovou kategorii hodně pod desítkou.

 45. Ač teď nejsou žádný svátky,
  přečet jsem si kandidátky.
  Jak želva slzu ronící,
  budu volit pravici.
  Nemějte však z toho děs,
  nebude to ODS.
  Budu volit berany,
  ne ty kurvy zasraný.

 46. Hm,
  Mějte se tu krásně , nějak už na Vás nemám nervy…..

 47. (48),(51) Ale no tak, pánové ! Na raněného ptáka gentleman nestřílí-ani v politice 😕 Je ovšem asi marné hledat v Čechách gentlemana -byť i s lucernou za dne ! 🙁

 48. (54) Díky, vidím, že sleduješ vše možné.
  (56) Ještě že jsem pragmatik a ODS jsem volil co nejmenší zlo a ne z lásky. Tím pádem se z té lásky ani nevyvinula nenávist, prostě je jen volit nebudu.

 49. 56 westíku, pro vás:
  http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/mirek-topolanek-stabilite-zeme-by-prospelo-jasne-vitezstvi-cssd-1028581

  Topolánek a David Klimeš.
  http://nazory.euro.e15.cz/komentare/david-klimes-ods-ma-byt-porazena-ne-znicena-1029032

  Všem: snažte se prosím ukecat všechny, ať jdou volit. Kdyby nevolili Svobodné, protože (10 důvodů), ať volí kohokoli, kdo pomůže zastavit normalizaci. Při pohledu na prezidenta a jeho „přátele“, mrazí i kované levičáky. Někteří levičáci si dělají naději, že Bohouš se pochlapí a postaví se mu na odpor. Informovaní jsou přesvědčeni, že ne.

  Halladin zde na blogu vyjadřoval přesvědčení, že Zeman není takový, on až zjistí jaká je pravda tak to dá do pořádku (akce Kocour). Houby. Zeman je „takový“ a jeho družstvo je horší Pláteníků.

 50. Bohužel ani já nebudu volit ODSku, a to poprvé od tzv. revoluce. Pesi, omlouvám se, máš pravdu. Je mi do toho hovno a už se tě na to nebudu ptát.

  Přátelé, Zeman je solitér a nebýt blbů v ODS a ťopce, tak se mohli socani v klidu během onoho původně jedna a půl roku do voleb historicky znemožnit. No, nestalo se. Přiznám se, že jsem rád, že je na hradě on a nikoliv ona ubohoučká a směšná karikatura. Zeman je alespoň neřiditelný, ale vypočitatelný.

  Rputi, jeden češtinský dotaz. V úlu nebo v úle? Tvrdí mi, že podle nových pořádků jsou správné oba tvary. A mně se to děsně nelíbí.

 51. (59) Možná že Zeman je solitér, ale pokud si mohu vybrat jen mezi ním a „blby z ODS a TOPky“, beru blby. Jednak je mi Zeman ještě nesympatičtější, druhak si pamatuji co vše napáchal.

 52. Dobré poledne.

  Co se volební kampaně týče, já jsem spokojena. Konečně dospěla po dvaceti letech do stadia, kdy už ji nevnímá vůbec nikdo, všichni na ni pečou a ani strany už do ní zjevně moc neinvestují.

  V situaci, kdy si někdo dokáže pochvalovat, že je na Hradě Zeman už by byla volební kampaň zaměřená na občany s IQ vyšším než dnešní datum ( nikdy při této hlášce nevím, která část datumu to má být, zda den, měsíc, rok či součet) zcela zbytečná. Většina voličů zjevně nevyhověla požadavkům na cílovou skupinu.

 53. jak tak pátrám proč vlastně zastavovali Kalouska, tak jsem došel k závěru, že to je v podstatě hlavně kvůli zdanění socanské fotovoltaiky. Očekávám, že to bude jeden z prvních zrušených bodů příští vlády.

 54. 64- myslím že ne, to by si takhle netroufli. Spíš ho bylo třeba zastavit, aby se nikdo nezačal rejpat v dalších starších kauzách. Ty nové víceméně nestojí za řeč.

  Mimochodem, nevíte, když to tak sledujete, v jakém stadiu celý gigantický skandál „Tosipiš zatýká vládu“ je? Už mají něco víc než že na sebe dvě baby žárlily?

 55. 65 já se hádat nebudu, ale pokud budeme sledovat velká čísla, tak u té fotovoltaiky to nesneslo odkladu. Termíny, kdy bude podpora končit jsou předem dané a podle propočtů šlo cca o 760miliard které měly být v podporách vyplacené no a když to drhne, kapou jen zlomky, tak se s tím něco dělat musí. Jmenoval bych i Vítkovice s Pecinou, ale tam se jede po samostatné koleji už dlouhá léta, Mirek Nemirek. Jo, pouze dvě baby a vosel.

 56. AKájo a Nicku, v tom jsme zajedno. Zemanovce jen s uťatou rukou.

  Na druhé straně na hradě vidím raději Miloše než malinko zdegenerovaného Káju. Mimochodem, tak mluvil i Kocour, i když věděl, že ho vyrazej. On by ho totiž vyrazil i Kája. Jinak jsem se s Milošem kdysi opil, což je jistý druh závazku. A navíc je mi sympatickej.

 57. (56) no, nickname, kromě té volby České strany sociálně demagogické se mně v tom rozhovoru Topolánek jeví docela rozumný 😕 Já osobně samozřejmě bych ovšem nikdy ČSSD nevolila, neboť jsem už došla k názoru, že v té straně se nějak více než kde jinde houfují potomci těch volů, které sv.Václav nestačil „odlifrovat“do Saska 🙂 Přiznám se ovšem, že celou tu předvolební „comedii dell arte“ nesleduji; mám jiné -pro mne důležitější – starosti 🙁 Teď nepř. připravuji dva obrazy pro dvě galerie na aukci; musím je do Prahy odvézt do pátku -ufff 🙁

 58. Jdu tak kolem
  a koukám, že volby. Udělal bych úkrok stranou a upozornil bych na jednu zajímavou věc, jejíž důvody víceméně nechápu:
  Škodovka propustila čtyři nejdůležitější managory prodeje. A to při meziročním růstu prodeje o 20% v Čechách a při posunu na sedmé místo prodaných vozů v Německu.
  To, že mi to připomíná ruské zásahy do škodovácké strategie a prodejů za socíku může být způsobeno jenom vnější podobností jevu. Asi v tom budou spíš nějaká vnitřní pnutí, možná hejna nějakých kapříků, snaha posadit na vybudovanou a dobře běžící strategii svoje kamarády, kdoví?
  Možná je tento drobný detail nepochopení provedení opatření přesně tím důvodem, proč nesedím na židli Ferdinanda Piëcha…

 59. Westíku, souhlasím, Topolánek mluvil rozumně. Proto jsem dával odkaz i na D.Klimeše, kde prosí stejně jako Topolánek: ano, zasloužíme výprask, ale prosím vás nezadupejte nás do země.
  Předpokládajme na chvíli, že některé regiony ODS ovládají strejdové v pozadí, resp. oligarchie. Dtto ČSSD. Co je pak ANO, SPOZ? Tam se strejdové neschovávají, ale jdou v čele kandidátek za svými obchodními cíly.

 60. nickname,
  jo, to by byla možnost. Zřejmě škodovácký ftip s cenou nepobrali nejen zákazníci, ale ani správní rada.

 61. V Německu a tedy i ve spolkové zemi Česko, se mají prodávat VW!
  Škodovka je pro Rumunsko, Maďarsko, Čínu, Rusko…!
  Pokud to managoři prodeje nepochopili, musí jít!

 62. (68) Mně zase nesympatický, a to tak, že velmi. Schwarzenberg by škodil jinak, pro sebe jsem si vyhodnotil, že méně.
  (74) Managorují si své a za své. Já si budu vozit prdel dle provozních nákladů, co růží zvou i zváno jinak, smrdělo by stejně..

 63. Moc nerozumim tomu, kde je rozdil mezi stranama, ono totiz kdyz dojde na lamani chleba, zvedaji ruce na cokoliv debilniho, protoze zajem a hruza a nedozirne nasledky. K volicum krale Jelimana se nema cenu vyjadrovat…. Jiste vedi, ze udelali moc dobre a taky jim to moc preju, ze se jim to libi. Jen by si mohli priste najit nekoho, kdo ma rad svobodu a udela maximum, aby alespon pocitili teplo ty co nechteji videt svetlo…..ale to by zas takoveho nevolil, ze jo.

  Co dela skodovka, clen nemeckeho koncernu, je mi zcela srdecne volne, tak vyhodili nejake lidi. Jiste si najdou nove zamestnani. Daleko zajimavejsi je to, ze kral Jeliman chtel mluvit v Koline k delnikum v pracovni dobe a oni nechteli zastavit ….. To si dovolili dost, ze ano 🙂

 64. Král Jeliman?
  Monarchisti se dočkali, máme krále 😀
  Kdy bude korunovace?

 65. Aerokarle,
  škodovky splňující normu EURO 5 nesmrdí!!! 😀 😀 😀

 66. Ptakopysk: To, že mi to připomíná ruské zásahy do škodovácké strategie a prodejů za socíku může být způsobeno jenom vnější podobností jevu

  Nevím, jak moc Rusové zasahovali, ale fakt je ten, že zatímco všade okolo se čekalo na auto řádově roky, dederoni na Trabanty snad dokonce deset let, tak tady šlo koupit kterýkoli model Skody kromě kupíčka v podstatě do několika dnů, barvy na přání to trvalo o něco déle. Jesli ted bude víc Skodovek a nepudou prodávat, mohli by zlevnit. Já jsem pro! 🙂

 67. 2 ptakopysk ad 70 – stačí nahlédnout do mé EUstavy:

  8) Státy, zmíněné v bodech 4 – 7 budou radostně odebírat zboží Německa, popř. Francie.

  9) Dojde-li ke konfliktu s domácí konkurencí, domácí konkurence se přizpůsobí.

  10) Pokud se domácí konkurence nepřizpůsobí, bude zlikvidována.

  11) Státy, zmíněné v bodech 4 – 7 budou za všech okolností podporovat prosperitu a hospodářský rozvoj Německa (no jo, dobře, tak teda Francie taky)
  ———————

  Ještě stále se něčemu divíš?

 68. Ajrovko 75 – obávám se, že se mýlíš!
  Mně sice ze Zemana naskakujou pupínky, ale Zeman jedná jako Čech. Schw. na nás hledí pěkně svrchu a jedná jako zástupce svých německých a evropských kamarádů (což je totéž).
  Je to on a jeho pravdoláskovníci, kdo nás neustále běhá žalovat, že protektorát nedrží hubu a krok, tak, jak by měl.
  Přečti si třeba tohle – visí to na netu už pěkně dlouho a kdyby to byla lež, bylo by to na žalobu. Ale kupodivu to nikdo nezpochybnil…
  http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Toto-se-nemelo-dostat-ven-Svedectvi-odkryva-sokujici-slova-Schwarzenberga-260756

 69. No tedy …. Jeste reknete rodinne stribro a tak 😀

  V podstate je to stejne sranda. Tovarna, ktera byla ukradena vlastnikum, provozovana komunistama k zu grunt, ci plajte….pak prodana, aby neskoncila, ted budi vasne stejne, jako kdyby byla vase manzelka, ktera si nasla jinyho 😀

  Rezy, otec cekal na favorita snad pul roku a tu barvu urcite nechtel. Musim se ho na to zeptat…. Jo a cekal nekdy od pulnoci na zapsani do poradniku, to si vzpominam celkem jasne

 70. Jirko, Favorit byla něco podobného jako Š1000 nebo první kusy S120 prostě novinka, když si pak výroba sedla, tak se toho švihalo dost. Předchozí model S105/120 se prodával tak jak píšu dlouhá léta. Náběh výroby Favoritů prostě nedal to množství. To si myslím je běžné u každého výrobce.

 71. taky je možný, Jirko, že si ty Favority ti Rusáci dost neošéfovali jak píše Ptakopysk a obchodníci z Boleslavi to prodávali někam ven.

 72. немецкий автомобиль, французский автомобиль, все равно, сделанные в Чехословакии 😉

 73. (76) „Jen by si mohli priste najit nekoho, kdo ma rad svobodu a udela maximum, aby alespon pocitili teplo ty co nechteji videt svetlo….“
  Koho konkrétně, z letošní nabídky?
  (78)A to mi nevoní! 😛
  (81) Já už to zde psal několikrát, že nedělím na Čechy a NeČechy, ale na hajzly, menší hajzly a slušné lidi. Ani z těch sudeŤáků neblázním, jak je v kraji zvykem. Takže zůstávám u toho, že u mne je Zeman škodlivější.
  (83) Po Favoritech šli lidé jak slepice po flusu, neb tušili (a správně) zdražení.

 74. No jen taková drobná perlička z práce státních úřadů ….samozřejmě zcela marginální v porovnání se škodovkou …. Přestavba parku, stržení zdi, která podle nás nebyla původní, ale postavená při jakési rekonstrukci, která, dle jedné místní chytré, byla zvelebením, nebyla možná, protože památkově chráněná památka a je to jistě zeď, která je původní z klasicistní přestavby …… a tak autorizovaný řemeslník s razítkem, sonda asi na dvacetí místech a konstatování, že ta žeď z cihel, které nejsou starší 40ti let a tedy potvrzení toho, že památkáři jsou kokoti a nás to zase stálo prachy. ….. jen jsem se chtěl zeptat, kde mohu uplatňovat náklady na zbytečné sondy, o které jsme neměli zájem, protože jsme věděli, co tam je?

 75. Nickname,
  vy vejtaho, že sem umíte nasázet bukvice 🙂
  Dobrý no, ještě to přečtu.

 76. Kouzelny predvecer vam vsem z hlavniho mesta monarchie. Mame zde prekrasny podzimni den, letosni „Sturm“, tedy burcak se povedl, Po volbach se snazi staronove dve strany utvorit koalici, ale v podstate je zrejme, ze to nikoho ve skutecnosti nezajima;-)
  Na Islandu Islandane na dlouhou dobu naposledy plivaji do fjordu a drti mezi zuby to jejich temne „basama teröntötö“(doufam ze me nikdo nezazaluje;-)
  apropo zuby….Moc se tady jeste neorientuju, ale ten komentar cislo 50, to je nafurt nebo pouze docasne?
  . . . . Jo a abych nezapomel, je nejvyssi cas vystoupit z EU! (To je na tomto blogu takova skoro povinost 😉

 77. 92: Mandelinka bramborová, za svobodna konečná. Vystupovat 🙂
  91: Google Translate, my dear Watson 😉 Proto není správně pravopis.

 78. NIckname, to lze, ale ouřadu nestačí tvrdit, že zeď není původní, ouřadu se musí doložit, že není původní.

  A stavebně historický průzkum si můžou památkáři předepsat.

  JIstá naděje by byla, kdyby šlo doložit stáří zdí jinak – například fotografiemi nebo dokumenty z archivu.

  Fakt je , že památkáři by měli mít pasporty staveb, z kterých by mělo vyplývat, co je původní a hodno ochrany a co ne. Jenže nevím, jetsli je mají, leckdy asi ne a pokud jo, jsou leckdy líní se do nich podívat.

  Prostě Jirka by měl vyhlídky na úspěch, pokud by se mu podařilo doložit buď že úřad má k dispozici podklady, do kterých kdyby nahlédl, nemusel by požadovat sondy nebo pokud by doložil, že jiné doklady o stáří zdi, například fotografie, úřad neakceptoval a předepsal sondy, ačkoliv z předložených dokladů bylo zřejmé, že zeď vyzdili před čtyřiceti lety.

  Takže když na lampárnu, tak na tu na správním soudu. 🙂

 79. 93 Ajo,
  já myslela, že jako „ajťák“ jste přišel na nějaký fíglík…. podvodníče 🙂 !!!
  Ale chybí jenom dvojbodka v tom „vsjo“, ne ?

 80. 87- hele nestěžuj si, aspoň řešíš něco stavebně zajímavého, tak se památkáři starají. Co jsem měla říkat já, když mi zakázali památkáři na Letné, abych dala čiré sklo na metrový balkonek ústící do světlíku v pitomém činžáku z třicátých let, ale vůbec jim nevadilo nechat správcem osadit vrata v čelní stěně plechovou zrůdností?

 81. Matzurko, dvojtečka nad e se ani podle ruských pravidel psát nemusí. Např. v rukopisném textu se tím málokdo obtěžuje.

 82. Šumaváku, já bych řekla, že tam byla na dvě věcí – kulový dělala a moc žalovala…

 83. Foundry,
  pravdu díš, potvrzeno ruskými kolegy i nahlédnutím do ruských knih.

  Holt patřím ke generaci v ruštině povinně vzdělávané, a ve škole jsme to holt dvojtečkovat museli 🙂

 84. Matzurko, ve Windousech jde použit i Příslušenství – Systémové nástroje – Mapa znaků a tam si to nacvakat. Ale google překladač je zpravidla rychlejší.
  Хонза Жижковский

 85. хорошо 🙂

  Ježiš, se lidi vyblbnou. Ještěže netrpím předsudkama vůči tomuto jazyku, i když upřímně řečeno v mluvené podobě mi zní hrozně, asi následek oné povinné výuky (a to jsme měli za vyučující i rodilou mluvčí).

 86. K azbuce mám jednu vzpomínku – kdysi, desítky let tomu na záda, jsem musel naklofat jeden dopis na azbukovym psacím stroji a tu hrůzu si pamatuju dodnes – třeba, že klávesa „B“ byla skoro přesně tam, co na českým stroji, jenomže psala „V“ 🙂

 87. Tučňáku,
  a teď si představ psací stroj v japonštině nebo čínštině 🙂

 88. Dobré ránko!

  Koukám, že bychom se měli nad sebou zamyslet – vždyť na BFPT se grilovalo CELÉ! prase!
  Takovej hnus! Co by tomu řekly děti?
  Maso přece roste v kouskách v supermarketu! Aby člověk neviděl, že jí rozkošná kuřátka, miloučká prasátka, líbezné kravičky a moh se pořádně nadlábnout! 😀
  Jsme my ještě normální?

  …Malé prasiatka, ktoré sa predávajú v nerozpolených kusoch vo fóliách, vážia od 3 do 10 kilogramov.
  Ako prvé zareagovalo medzinárodné hnutie ochrany zvierat Viva. To okamžite kontaktovali vydesení zákazníci. Spoločnosť zverejnila fotografie na svojom facebookovom účte s otázkou: „Malé chutné prasiatka už v ponuke Makro Cash & Carry. Odhodláte sa navštíviť obchody tejto spoločnosti? Zdá sa, že firme nezáleží na názore klientov.“ Vzápätí sa na sociálnej sieti rozvírila búrlivá diskusia….
  http://www.aktuality.sk/clanok/238238/fuj-nemci-v-soku-v-obchode-objavili-prasiatka-vo-folii/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP

 89. Uffff, to jsem se lekla. Ráno mi byl zakázán přístup na Šumaváka a ani mi nebylo nabídnuto nějaké přihlášení či registrace.
  A jedna neveselá zpráva pro Matzurku – jak dnes oznámili ve zprávách, na rodný dům J.G. Mendela ve Vražném-Hynčicích je uvalena exekuce. Je mi líto, že moje obavy z doby před cca 3-4 lety, se naplnily. Tehdy jsem varovala starostu, že … to není na veřejnou diskuzi. Je mi to moc líto, protože rekonstrukce rodného domu J.G.M. se povedla a navíc stavby slouží i turistice a jiným účelům. A jak jsem si letos ověřila, mají tam už jiné průvodkyně a výklad je mnohem lepší. Tak snad se správní radě nějak podaří ten dům zachránit. I když, když tam vidím jistá jména…
  A to, že v TV při zprávě ukázali na mapě úplně jiné Hynčice, už je jen k pousmání (ono jen na severní Moravě jsou Hynčice troje, takže vybrat ty správné je složité a vyžaduje určité znalosti 🙂 )

 90. Rusky umím, čtu a mluvím. Ostatně stejně dobře, jako česky, nějaké dvojtečky a tvrdé, či měkké znaky, nás přeci nemohou zastavit …:-D

  Malá prasátka vcelku? Kdyby jim ještě, těm magorům, řekli, že prase je savec a tedy jak se odchovávají, to by je fakt kleplo. Mimo to, v té Barcelonské hospodě, se na ně stojej fronty..a jsou tam i německy mluvící. Ještě ýže nejsme tak nějak cimprlich a plody naší země nám nevadí a čím více lidem vadí, tím pro nás lépe. Takže já bych tomu znechudení jen fandil.

  Paní Dano, to je mor té vlády všeholidu. Je to škoda, že to samé co se děje ve velkém, se děje i v malém. Ten snad zbejvá jen to, aby se to prodalo někomu, kdo bude vědět, co si kupuje a nebo vyhlásit sbírku, či utvořit nové společenství lidí, co se složí a domek koupí. I když si to dost dobře nedovedu představit, že tomu tak bude.

 91. Jinak děkuji za rady, ohledně správního řízení. Byla to v podstatě taková řečnická otázka, spíš takovej povzdech…

 92. Dobré ráno,

  škoda Jirko, taková náhrada škody za zbytečné náklady by některým institucím propěla jako praseti drbání. 🙂

  Nicméně je fakt, že výsledek je nejistý a škoda času a nervů.

  „Kdyby jim ještě, těm magorům, řekli, že prase je savec a tedy jak se odchovávají, to by je fakt kleplo.“

  Tož, možná by stačilo jen kdyby jim někdo vysvětlil, že kdyby to prasátko nechali povyrůst, stejně by ho sežrali v řízku. 😀
  A dost možná v tej barcelonskej hospodě stojí tu frontu taky, ale když dostanou na talíři ukrojený kousek, tak dětem vykládají, že to hostinskej pěstuje na zahradě místo tuřínů.

 93. MaYdo…. A kdo by tu pokutu, ci naklady zaplatil….?
  V te hospode maj uz mnoho stoleti, to je vyhoda zemi bez komunistu u moci, furt jen jedno hlavni jidlo. Na „kousky“ by tam nikdo nestal

 94. no jo, Jirko, to jsem nedomyslela, ohledně tej pokuty… 🙂
  Nakonec my všichni z daní.

  To jako dostanu na talíři celé miničuně? Tak to jo, já měla za to, že to pečou systémem „gyros“ – že se upečené odkrajuje.

 95. Jirko, já jsem v Augsburgu chodila pro maso do řeznictví naproti – a jak je zdejším zvykem, prohlédla jsem, co mají kvalitního a podle toho vařila. Němky, tak od 40 níž, přišly a zásadně objednávaly „dejte mi na guláš, na řízek, na pečeni…“ a čekaly, co jim řeznice dá. Pro představu souvislosti prasete a řízku jim zcela chybí v mozku spojení.

 96. Makro a selátka? Proč vadí sele a nevadí kuře? To je také celé a neporcované a ve folii. A na pultu s ledem se válí mrtvé neporcované ryby! A kuře v Lídlu je O.K.?

  Moje vnoučata vědí, jak se zvířátka chovají i jak se zabíjejí. U ryb a drůbeže vědí, jak se porcují, jak se která část jmenuje a co se z ní vaří. Nijak je to nepoznamenalo, surovosti se učí ve školce a ve škole, neřku-li na ulici a v televizi.

 97. martine, kuře nemá vočíčka! 🙂

  Jirko, v Záhřebu je taková hospoda s jehňatama ve starým statku. Jak projdeš bránou, jsou naproti otevřená železná vrata a v nich asi sedmipatrový rošt, kde si můžeš vybrat upečené jehně, které je hostům promptně naporcováno, aby se vešlo na mísu a doneseno ke stolu. V sezoně nutno se objednávat dopředu.

 98. Když byla dcera malá, muž byl zootechnik. Občas jí ukazoval provoz, tak už jako malá lecos viděla – připouštění, jak táta pomáhá teleti na svět, ale i nutnost zvíře usmrtit. Myslím, že díky tomu, neměla žádný problém s tím, jak se počínají děti a jak se rodí. Ale ani s tím, že konzumuje maso, které pochází, třebaže z jiného, roztomilého prasátka či telátka. A taky ji od mala rozčilovala otázka „kdy ti rodiče koupí sestřičku“. Na to vždycky odpovídala, že děti se nekupují, ale narodí mamince. Ač z města, měla možnost zažít to, co děti na vekově a přijímat řadu věci přirozeně.

 99. abych se přiznal, tak vraždění mláďátek kvůlivá snězení považuju taky za zločinnou blbost. Každé zvíře by se mělo zabít teprve tehdy, když už je hotové, má jatečnou váhu a ne, těsně po narození. Podsvinče 35kg je zabít naprosto škoda. Stejně tak považuji za nesmysl zabíjet malá telátka. Martin tu sic mluví o kuřatech, ale ani ty se nazabíjí ve váze 30deka ale teprve když už mají dvě kila nebo víc živé váhy. Zabití tak malých zviřátek chápu akorát, když si zlomí nohu apod.

 100. rezy, ve velkochovech toho bývá docela dost, co se musí utratit třeba kvůli zlomené nožičce. Známý řezník má pořád nacpaný mrazák.

 101. 120 – rezy, mluví z tebe hamižný kovozemědělec 🙂 Kuřátka z Francie jsou mini o váze 400g. Co třeba křepelky nebo holoubátka?
  Zvíře je součást potravinového řetězce přírody a drůbež je na nižším článku tohoto řetězu než člověk (zaplať příroda!).
  Jedl jsi na Velikonoce mladé kůzlečí, tzv. mléčné?

  Rád bych připomněl všem, že člověk je nahá opice a má se podle toho chovat.

 102. Nickname, to je tedy nářez….úplně jsem se opotil. Vždyť to je katastrofa, jaké komunistické odpovědi, ze všech stran, mimo svobodných, kterí se evidentně bojí říci na plnou pusu, jak by to udělali. Asi aby příliš nebořili sociální smír, vulgo lezení do zadku voličům.

  Rezy, já to beru jako krajovou a kulturní odlišnost, taky neděláme mléčná jehňata, i když je po nás chtějí. To bylo jen takové konstatování, že i prase se může takto „vdechnout“

 103. Martine, kuřata 400g je žívá váha aspon 1kg, mám s tím problém, ale nešť. Křepelky či holoubata taky jikdo netahá po vylíhnutíl, ale kedyž na tom už něco je. Kůzlata jsem měl jako dítě dost často, ale vždycky jsme je picli až na podzim, ne na jaře od mléka. Clověk je sice opice, ale pokud je aspon hamižná, tak si dokáže počkat, až to vyroste.

 104. Inu svět blázní. A já včera nevěřila vlastním očím, když jsem shlédla jeden klip v TV, ale dnes jsem si ověřila, že opravdu! Včera byl můj den. Světový. Světový den žen žijících na venkově! A pak se divíte, že nějaká žena, dítě či muž dostanou šok, když uvidí na pultu obchodu neporcované maso. Vše souvisí…

 105. Rezy – kůzlečí byl tradiční pokrm na Bílou sobotu!

 106. Jirko, vim že to je dnes nomálka, ale přesto mi nedělá problém to odsoudit. Na mléčném jehněti v podstatě ani nic není to si dám rači králíka.

 107. (111) Momentálně je to v Barceloně bez komunistů u moci, ale ne dlouhá století. Měli tam s nimi také jakési problémky. 😛
  Jen tu souvislost s komunisty a jedním hlavním jídlem jaksi nechápu.
  (118) To si pleteš kuře s macarátem. 😛
  (120) Aha, proto jsi nedávno chyběl ……. Nicméně zločinná blbost byla velmi chutná. 😛

 108. Jenže to byly Dano nejspíš lonský kůzlata. Kdo by zabíjel na Bílou sobotu (řekněme začátek dubna) kůzle, at nežeru, z unora??

 109. Ajrovko, kuře se v super-hyper prodává bez hlavy a pařátků. Prostě taková „masová buchta“ a kupodivu jsou v tom kosti 🙂

 110. Rezy, spíš než o maso, prostě to mimino nemůžu jen tak zabít. Nejsem tak tvrdej. Přesto bych neváhal, když by byl hlad, že. Spíš než hamižnost, bych to viděl na úzkostlivost 🙂

  AK, Barcelona byla plná různých anarchistických skupin, které ponechávali restaurace v rukou majitelů. To třeba v kotlině takové nebylo. Tak souvisí kontinuita hlavního jídla po generace s vládou komunistů. Myslel jsem, že tohle fakt není potřeba vůbec vysvětlovat.
  Mimochodem, kousek vedle té hospody přenášel jeden spisovatel, anglický, pušky v kalhotách z jednoho baráku do druhýho…, kdo to byl si vygůglujte

 111. Karle, neříkej, že jste měli petadvacetikilové podsvinče od mléka. Praštit sele dokážu pochopit když má aspon 60kg.

 112. asi tak Jirko, taky se nepokládám za kdovíjakoho hamižníka, a když je potřeba zabít dospělého berana, nemám s tím problém, táta mě to naučil. Faktem je, že učební pomůcka byl vždy dospělý kus a zavraždit jehně bych nedokázal.

 113. City, city a city – velikonoční kůzle opravdu není loňské. Hlad je nejlepší kuchař a slovo vražda má jiný význam nejen u právníků. Tím bych za sebe uzavřel kulinářskou debatu.

  Kdo chce dumat o etice, může pro začátek promyslet situaci známého družstva argentinských sportovců po havárii letadla vysoko v Andách. Odmítli byste soustíčko?

 114. Taky Rezy mám problém ještě s jednou věcí. Ony totiž to jehně nesmí chodit ven, aby náhodou tu trávu nevidělo…. No a jehně přeci má chodit ven normálně, ne? Vlastně se má narodit venku, vstát a hned si užívat slunička a přírody, dokud to jde. Pak samozřejmě sníst, ale proč ho zbytečně omezovat.

 115. Martine, když je hlad, tak se situace otáčí, dlabou se menší slabší kusy, protože ti pak zbydou ve stádu ty silný a zdravý co budou mít zase mladý. Je to třeba rozlišit – dlabanec z hladu a dlabanec z plezíru.

 116. Martine, to pleteš dohromady. Když je hlad, je to něco jinýho….ale proč to d+ělat, když není?

 117. to není Martine otázka citu o citu, ale citu o hospodaření. Prostě bych měsíční kůzle odmítl zabít. Leda kdyby to byla otázka přežití nebo by bylo jasné, že ten kus nebude růst (to se občas stane že zvíře neroste a neroste).

 118. ještě k tomu dotazu o etice v Andách. Etika, se scvrkne v takových případech na to, že se nanejvejš u talíře či misky pokřižujete. Ani naše expedice na severním polu téhle zkoušky nebyla ušetřená. Naštěstí se Beran probral včas.

 119. tak to vidíte, dva praktici versus jeden teoretický provokatér. Přeji dobrou chuť – já musím ještě nekolik desítek kilometrů cestovat za překvapením v domácí kuchyni. Ani nevím, na co se mám těšit, al dobré to bude v každém případě.

 120. Tak můj dnešní oběd by praktikům vyhovoval. Čočka s vejci. I když, ta vajíčka, vždyť by z nich mohla být kuřátka a pak slepičky….. :-))))

 121. Koťata se samozřejmě topit můžou, stejně jako se může stát mě nebo Tobě, že dojdou síly nebo vír nebo křeč apod…. Hlavní je si pamatovat, že je potřeba v těhle situacích podat pomocnou ruku a ne jen tak přihlížet.

 122. Ta moje pomocná ruka ta koťata dala do pytle a hodila do vody! Tak jsi tu pomoc asi nemyslel, že?

 123. Vy kuřátka … copak si myslíte, že je každé vajíčko oplozeno a tedy by se po správném sezení vylíhlo malé ptáčátko? …? 😀

 124. Koťata je hlavně důležíté vůbec nemít na blízku, pak samozřejmě odpadá ten pytel a rybník. Vždyť kdo si dneska může dovolit svůj rybník.

 125. Jirko, já mám čilého kohouta a občas z ohrady vyháním i sousedova… :-))))

 126. tedy nejlepší je koťata prodat, ale to jen tak někdo nedokáže. Těch hejlů, co by byli ochotni za kotě ještě zaplatit je v tomhle vesmíru asi dva. Normální je, že ke kotěti přidáme ještě dvě tři pixly žrádla a doufáme, že nenajde cestu dom.

 127. Jirko ppa,
  každá slepice by měla mít svého kohouta, aby nedopadla jako ty dvě starší slečny. To nevíš? 😀 😀 😀

 128. já si myslím, Jirko, že kohout by s Tebou nesouhlasil.

 129. Když už je o koťatech řeč,
  moje čuba Betyna sice vehementně protestuje, stejně jako protestovávali Denis a Budulín, dejž jim pámbu věčnou slávu – prý jakési nedodržování psích práv a podobné hundistické kecy – ale já zásadně kolemjdoucí koťata nosím nahoru do vsi, místo abych je pohostinně pozval na dvůr. Né, že bych chtěl nějak omezovat psí práva na sebeurčení a další veledůležitá hafhafhaf, ale nějak mě nebaví kopat na zahradě nové kočičí hrobečky.

 130. rezy,
  pokusil jsem se hledět na svět očima osamělé slepice, no…

 131. taky je dobré se o koťata sázet. Jednou jsem za dopoledne prohrál na NP tři koťata.

 132. 2 martin ad 149 – správná pomocná ruka je má zatížit cihlou…

 133. 161- to si pamatuji. Sázky byly velmi obtížné, vlastně to byly testy.
  a. 1+1=2
  b. 1+1=8
  c. 1+1=autobus

  Zajímavé bylo, že ne každý vyhrál:)

 134. ale stejně jsou kočky,
  především v dětském věku poněkud duševně nevybavená zvířata. Vůbec jim není divné, že ani v baráku, ani kolem baráku v okruhu nějakých 300 – metrů nežije vůbec žádná kočka a meci mormo se cpou na toto kočka-free katastrální území.

 135. kdybys Ptakopysku sestoupil z výšin pohledu osamělé slepice a podíval se na svět očima kotěte, tak by Ti bylo jasné, že kočkafreeKÚ je přesně to, co kočka hledá. Taková zanedbaná zahrada, kde je každá mrkev poddolovaná jednou vypasenou myší, ráj!

 136. Poři’d si norníka, ptakopysku a můžeš ho vycvičit, aby si ulovený kočky zahrabával sám. 😀

 137. 163, ono prohrát kotě, to ještě nemáte vyhráno, kolikrát si výherce o výhru ani nepřijde a nechá Vám to na krku..

 138. dobře vychovaný pes se o kotě dokáže i postarat. Hlídá ho na přechodu a tak.

 139. rezy,
  nechtěl jsem to původně tady ventilátorovat, ale prvoplánově jsem si nemohl nechat ujít možnost poučit Jirku ppa, jak je tomu u slepic z hlediska nejnovějších genderových výzkumů Gender centra Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně podporované nadací Open Society Fund Praha.
  On tomu jako sedlák prostě nemůže rozumět a určitě chov slepic dělá blbě… 😀 😀 😀

 140. Ad 102 Ctenarko OT, děkuji. No závidím tomu hochovi hlavně to, že mohl fotit start Gemini 9A se Staffordem a Cernanem a pak vše další. Na cestu Endeavoru do muzea jsem se teoreticky mohl jet podívat (Enterprise a Atlantis jsem viděl, Atlantis dokonce na KFC v hangáru pár hodin po jeho posledním přistání, pak jednou ve VAB – a nedávno znova už v expozici), ale na ty starty Gemini a Apolla jsem bohužel tehdy fakt nemohl, jakkoli bych chtěl. Nějak tomu doba nepřála. Ostatně beztak bych si to tehdy nemohl dovolit. Škoda.

 141. Stran koťat,
  když už se nám jednou místo kocoura přihodila kočka, tak po kastraci problém kotěcí celkem odpadl… přitoulává se jich i tak dost.
  A pokud je někdo tak lakomej, že je mu za kastraci líto peněz, navrhuji nechat koťata dorůst na správnou míru a pak kšeftnout nejbližšímu čínskému bistru (taktéž nadpočetná štěňata). PI !!!!!!!

  Souhlasím s Rezym stran kočkafreeKÚ, k nám se během září došontali dva macourkové, ale Fleky je jen očichával. Zato když Pirát hodil krhavým zrakem a přidal tři nesrozumitelné výhrůžky, tak po třech dnech bivakování pod mým autem někam zmizela, nepátrám kam.

  Dano,
  to jsem fakt docela smutná, rodný dům JGM jsme před pár lety navštívili, a byl opravdu hezky zrekonstruovaný – jak část muzejní, tak i ubytovací pro případné semináře. Takže budeme držet palce, ať to dobře dopadne.

 142. s tím se snad ani politika dělat nedá…naopak.
  „Koho jsi volil, Pepo?“
  „Toho Zoufalíka,Vašku.“
  „To je mi jasné, Pepo, ale z které strany?“

 143. Matzurko,
  k nám koťata přijdou buď samospádem, ono je to k nám ze vsi kousek, nebo je někdo pohodí buď u nás za plot, nebo je odnese do lesa. Takže já je vezmu a odnesu je zpátky nahoru do vsi. Občas od těch potvor dostanu blechy, ale beru jako krvavou daň za svoji měkkosrdcatost.
  Se psama je to horší. To zastaví auto, bouchnou dveře, auto odpálí, ozve se zoufalé vytí psa a tento zmizí po silnici ve směru prchajícího auta. 🙁

 144. Stocks rise even as default deadline nears
  CNN Futures: S&P +24.00 / +1.42% Nasdaq +34.25 / +1.06% Dow +205.00 / +1.36%
  Data as of 11:07am ET

  IDnes: Burza klesá, do krachu USA zbývají hodiny a Kongres se pořád hádá (17:08, tj. 11:08 ET)

  Teda já se v nejmenším neodvažuji tvrdit, že burza dnes ve výsledku opravdu stoupne, zvláště tak, jako dosud, ale z momentálního pohledu se musím ptát, zda soudruzi z IDnes neudělali někde chybu.

 145. Jirko ppa etc., stran Tvého dotazu na letošní Nobelisty. Předtím jsem o nich neslyšel. Jejich práci neznám a otevřeně se přiznám, že jsem k podobným záležitostem velmi nedůvěřivý. Důvodem je, že jsem kdysi s jedním kámošem počítal sumu vydaných akcií jedné firmy, a došli jsme k závěru, že přesahuje hodnotu všech jejích reálných aktiv. Mimochodem, nemůžeme (Rakušané) se mezi sebou dohodnout, zda-li je nebo není akciový trh ventilem, kterým se upouštějí inflační peníze. Já zastávám názor, že to tak je. Mnozí mnohem chytřejší, že není 🙂
  Ale, protože jsi projevil zájem a já Tě nechtěl zklamat, tak jsem šel dnes za jedním, který se tím zabývá. Ten je zná a byl s výběrem spokojen. Svůj výklad shrnul tahle (zapsal jsem si): „Takže dobrý. Dokonce velmi dobrý. Tedy, když věříš, že můžeš vypočítat, jak vyhrát na ruletě“. Myslím, že je to oblast, která nikomu neuškodí. Debilové, kteří kupují deriváty, jejich práci stejně číst nebudou.

 146. MP, takových teorii už bylo. Fascinuje mne, že nepamatuji, že by nékterý z autorů těchto teorii „rozbil bank“ a položil burzu 🙂

 147. Ptakopysku,
  jo, někteří lidi mají o domácích zvířatech dost divné představy… Stran koťat, přitoulávání k nám zřejmě zarazil Pirát, ale v práci jsem známá svou kočkomilností, tak mi občas někdo něco nalezeného deponuje…. pak jsem já ten trouba, co se kotě snaží inzerovat na všechny strany (obvykle to proženu veterinou, aby z něho nepadalo nic nažádoucího ekto/endo ražení). Posledního kouska si letos v létě odvezla ošetřující veterinářka.
  Jinak vesměs souhlasím s lidmi provozujících útulky – když nemáte chovný kousek, dejte zvíře kastrovat, ušetří se tím hodně trápení.
  Manžel jedné kolegyně, chlapec ze vsi a myslivec, na koťatech trénuje dobrou mušku, což mi upřímně řečeno dost zvedá žaludek.

  Ale mám i etologickou otázku, jak se k sobě mají ovce a koně ? Totiž, stavbou nové budovy zdejší FROV zmizela ovčí ohrádka, tak ty tři ovečky přestěhovali do výběhu páru koní (podle vzhledu tipuju na tažné, jezdečtí se pasou v ohradě jiné). Zvířata to zjevně berou stoicky (koňové se pořád cárají semo tamo), ale všimla jsem si, že ovečky mají tendenci se zdržovat pod jedním stromem v rohu zahrady – jak ráno, tak i odpoledne, buď se tam pasou, nebo polehávají…. okolojedoucí auta ignorují, takže ze zvědavosti se v tom rohu asi neusadily 🙂

 148. Nedosírný následek se odkládá – dohodli se, kucí emerický!

  …Vedoucí představitelé amerického Senátu dosáhli dohody o zvýšení dluhového limitu a obnovení plného financování vládních aktivit. Uvedla to ve středu podle agentury AP republikánská senátorka Kelly Ayotteová. Dodala, že dohoda by nyní měla být oficiálně ohlášena. Dohodu ještě musí schválit Senát i Sněmovna reprezentantů…
  http://zpravy.ihned.cz/svet-usa/c1-61012580-usa-posledni-den-shutdown-dojdou-penize-platebni-neschopnost-hrozi-snizeni-rating-aaa

 149. Rputi, to ještě nic neznamená, že se dohodnou „vedoucí představitelé“. I když aspoň ta burza (v tento moment) to vidí optimističtěji než IDnes. Nicméně zbývá tam ten detail schválení, zvláště v House (zfanatizovaní republikáni nebo jak to tady píšou Hekrdle a jemu podobní).

 150. Petře, tohle bych nikomu nevyčítal. Akademik a praktik v jednom – pokud vím, tak od dob D. Ricarda žádný takový nebyl, a ti, kteří to zkusili, tak (s výjimkou lorda of Tilton) nedopadli úplně fajn. Pro mě je to stále stejná písnička: co vlastně říkají agregovaná data o skutečných transakcích. Já myslím, že nic, ale cvičení je cvičení.
  Zajímavý drb mně sdělil po výkladu, ohledně kandidátky na šéfku FEDu. Zná dobře její práci. Pokud jde o inflaci, tak prý je její přístup takový, že nynější šéf Ben Bernake je úplný konzervativec. Vypadá to, že ceny akcií tiskáren cenin, překonají všechny meze 🙂

 151. MP, děkuji mockrát, už jsem si říkal, že si tu jeho práci přečtu a pak budu ještě mimo uhlobarona, popeláře a rentiera, finanční magnát … no zase nic, budu tedy dál sklízet, sít a tak ….
  Slyšel jsem totiž v nějakém jejich medailonku, že naprosto precizně předvídali tu bubliny dotcom, a realitní a tak, v podstatě všechny. Jen si nepamatuji, že jestli ty svoje zjištění odtajnili až po, či před krachem. ….

 152. Tak jsem právě byla příjemně překvapena. V předvolební debatě na ČT24 při vyhlašování převolebních průzkumů bylo řečeno, že SSO by získlala v Moravskoslezském kraji 4%. Bylo to už někde tolik nebo i víc? Nebo je MSK první vlaštovka?

 153. dvd – ad 186 – obávám se, že si novináři ani moc nepřibarvili. Spíš ještě není řečeno vše. Ale jak jsem už psala, není to na psaní na monitor…

 154. Dano v čtenářské anketě na Seznamu (což je spíš doleva) bylo 7%.

 155. dvd,
  díky za info – přijde mi, že ta údajná dlužní částka je dost malá na to, aby přišli o dům… já vím, bezbřehá naivita, že.

 156. Rputi, klikací ankety neberu vážně. To spíš ty průzkumy, kde očekávám „cinknutí“ v případě větších a mediálně známějších stran, u SSO bych spíš čekala podhodnocení.

 157. Matzurko, o domy přicházejí v exekuci vlastníci i pro mnohem menší částky. Když není jiný majetek a účty zejí…

 158. 186- je to prosté. Předsedu nadačního fondu a všechny členy správní rady zavřít až zčernají, neb neplnili své povinnosti, zabavit majetek a z toho uhradit sedmdesát tisíc zdr. pojištění, což zcela jistě není dluh za jeden měsíc.

  Jinak bych ale být čtenářem nezmatkovala, obstaví jim účet a mají to v kapse. Že by na účtě nebylo sedmdesát litrů, když tam pořádají svatby atd., to bych se dost divila.

  Oni novináři s chutí uvádějí zprávy s bombastickými titulky, popravdě, jinak by ty kecy nikdo nečetl.

 159. Ad průzkumy Svobodných: na západě mají kolem 5%. Dnes byl koncert s I.Mládkem v Praze, možná to pomůže v baště TOP09.

 160. 194- no že by mne k volení SSO přesvědčil ausgerechnet Mládek, to tedy asi sotva. Jo takhle kdyby na jejich podporu vystoupil iluminát Božský Kája, to by byla jiná.

 161. Andy,
  to jako že když budou volby blízko Halloweenu, tak se zároveň soutěží o nejlepšího zombíka 🙂 ?

 162. OT – dnes je výročí zahájení konečného řešení židovské otázky v protektorátu Čechy a MOrava a prvního transportu.

  Nevím. jetsli to někdo někde připomněl….

 163. Andy, kdyby měla nadace peníze na účtu, tak by exekutor neuvaloval exekuci na nemovitosti, ale na účty.
  Pokud jde o zavírání, je otázka, nakolik byla správní rada informovaná předsedou o veškeré korespondenci.

 164. Andy, o rodném domku J.G.M. píšu proto, že o tom něco vím. Protože to vím z doby, kdy jsem byla státním zaměstnancem (zdravím všechny mé tehdejší bijce!), nemohu o tom veřejně mluvit. Pokud bych měla cestu do Matičky a tys měla čas, popovídaly bysme si nad kafíčkem. 🙂 Předchozí jsem myslela jako glosu pro povzbuzení nálady. 🙂 (Ber to tak, že mám dobrou náladu neb se mi podařilo sehnat několik vozíků chlévské mrvy na mé latifundie).

 165. Dano, já o tom nic nevím, ale už v roce 2010 měla nadace potíže( a kdoví, jak to bylo předtím), své povinnosti v OR neplní, jednotliví členové mohou jednat samostatně a mají právo na ekonomické informace minimálně jednou ročně- fakt nevím, proč je nepostihnout všechny sakumpikum.
  Nesvádějme to na předcedu.

 166. Sleduji debatu na ČTZ24 a nemám slov. Lídr KSČm mi právě přes obrazovku sdělil, že jeho strana dloubodobě čelí snahám o zákaz, ale zákony jsou na jejich straně a dosud se tato snaha míjí účinkem. Tohle prohlášení považuji právě dnes (viz 198) za chucpe.
  Stejně jako závěrečnou řeč Zaorálka, který pro popularizaci ČSSD zneužil neštěstí ve Studénce.
  A právě proto váhám mezi udělením svého hlasu SSO – kteří jsou mi blízcí programem a ODS, která přece jen má větší možnost ty výše uvedené zlotřilosti zastavit.

 167. 204…Sleduji debatu na ČTZ24 “
  Nejsi ty tak trochu masochistka?

 168. Jirko ppa etc., před v obou případech. Konkrétně u těch nemovitostí bylo „šťouchnutí“ několik. A dotcomy – ty vlastně nikoho nezajímaly. Jejich akcie (na rozdíl od realit) se nedostaly do aktiv bank. Tam nebylo koho „zachraňovat“ 🙂

 169. doporučuji na dobrou noc poslechnout si pro a proti z 14.10.
  s pithartem a tomským:
  Evropou se šíří volání po reformě celé Evropské unie, jen v Bruselu řeší pouze krizi eura….

  neumím dát přímý odkaz na poslech, takže celkový odkaz na pro a proti
  a vpravo jsou záznamy pořadů se dny

  http://www.rozhlas.cz/plus/porady/_porad/101030

 170. Dano,
  ODS ani náhodou (fakt věříš, že zastaví nějakou zlotřilost ???), a v tomto kraji už vůbec. Stačí se podívat na Kubu a jeden má jasno hned.

 171. Matzurko, soutěž o nejlepšího Zombíka už po tisíciletí vyhrává jeden (snad)tesař, nějaký Ježíš Nazaretský.
  Toho ukřižovali až umřel, pak ho dali do kamenného hrobu, on za tři dni na to vstal a odešel. Od té doby se furt někde toulá.
  Na toho ani Helenka Vondráčková nemá…
  😉 😀 😀

 172. Šumaváku, nemá,
  ale jeden čas to vypadalo, že ho dotahuje Ljuba Hermannová 🙂

 173. Dobré zas ráno… Noční příspěvek je někde v chronosynklastickém infundibulu… Chtěl jsem jen podotknout, že na Helenku teď čeká 350 ztepilých kokotů. Tak ať si stařenka užije…

 174. Tak já samozřejmě vím, kde se Ježíšek courá, už proto, protože jsem vdechnul Kulhánka… Tam je totiž všechno …
  paní Dano, já se koukal jen na první hodinu, bylo to opravdu velmi povznášející vidět, kdo se hlásí o práci v parlamentu. Ta demokracie je taková legrace …

  no a something copetely diferent … http://www.youtube.com/watch?v=0iyeUcFKRv4 a to je jenom Gallardo, i když bez střechy. Je to stejně sranda, když se konečně profláklo, proč se taková auta dělaj a proč si je někdo kupuje 😀

 175. Dpbré ránko!

  Zajímavá čísla, která by se neměla přehlédnout!

  …Klaus na konkrétních číslech dokládá, že se vzrůstající centralizací ze strany Bruselu, rostlo HDP stále pomaleji a pomaleji. V letech 1950 až 1959 bylo tempo růstu reálného HDP dnešních zemí eurozóny 5,8 procenta, 1960 – 1969 4,3 procenta, 1970 až 1979 3,1 procenta, 1980 až 1989 2,4 procenta, 1990 až 2000 2,1 procenta, 2000 až 2009 1,1 procenta a 2010 až 2012 0,9 procenta…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Tato-slova-Vaclava-Klause-mozna-vyvolaji-des-Ctete-pozorne-289768

 176. Jirko,
  pro ubohé gama samečky bez šarmu či sexappealu, aby se i na ně něco dostalo 🙂 ? Nohavicovi stačilo se naučit hrát na kytaru 🙂

 177. 214- škoda, že když měl jedinečnou příležitost hodit písek do soukolí eu molocha a nepodepsat LS, nakonec se poděla….prostě podepsal.

  A fakt ho nikdo neodvezl do Mnichova a nevyhrožoval Blitzkriegem.

 178. Matzurko …. špatně si to pochopila, respektive, možná to špatně chápu já. Já jsem si říkal, že to je kvůli tomu, aby se nastartovalo a ukazalo se to ….pýýýýs, protože ženský jsou děsně chytlavé 😀

  Rputi, tentokrát s panem prezidentem naprosto souhlasím, že „chlebíček navíc“ servilně podlézá cizincům. Ale na druhou stranu, kde se naučit vyváženému vztahu, když jedna čast populace se devotně klaní, druhá výhružně prsí kuřecí prsíčka a pobíhá jako ratlík okolo plotu, když to není vůbec nutné. Prostě je to těžké a trvá to dlouho najít rovnováhu. Jako v tom manželství, napřed se řekne ano, pak kolíkuje prostor a nakonec se konečně vše uklidní a je spokojený život. Prostě to trvá…Málo sebevědomí a důvěra ve vlastní schopnosti, mají obě dvě strany….
  No a další pan prezident se opět předvedl ve velkém stylu, když vyblinkal to že se s únoscema vyjednává o propuštění. To se přeci nedělá. Ale to asi tomu člověku nedá a musí to vyslepičit, kvůli pocitu vlastní důležitosti .. ach jo…

 179. Andy, že Tě vidím… kolega už všechno zařídil a bude se točit příští týden….

 180. >> maYda [198]
  A 17.10.1943 došlo k povstání v Sobiboru. Řada uprchlíků přežila – někteří se dožili dneška. Tři dny po povstání byl Sobibor uzavřen.

 181. Ad ODS-když jsem včera poslouchal Némcovou, jak ODS podpoří živnostníky, měl jsem slzy v očích. Pořád mi sice není jasné, proč je nedpopořila třeba za posledních 6 let a proč dovolila Kalouskovi ty daňové experimenty, ale však nemusím rozumět všemu…
  ODS dostala možnost několikrát a vždy to dokonale projela.
  SSO dává aspoň naději, že by to mohla dělat jinak.

 182. Jirko,
  ano, chytlavé ženské to auto určitě omráčí, že i na večeři s tím troubou půjdou, a možná nejen na večeři. Ani jeden z nás to nepochopil špatně, prostě to vidíme z jiných úhlů – taková je žízeň 🙂
  Jestli si to pořídil nikoliv kvůli požitku z jízdy v nabouchaném bouráku, ale aby mohl dělat na blbé holky „píííís“, tak je ještě větší trouba, než bych tipovala na první dojem. Zjevně má problém se svým egem a sebevědomím; James Bond tohle dělat nemusel 🙂

 183. JIrko – ad vykecávání – oni si to zřejmě vůbec neuvědomují.
  Nedá mi nevzpomenout, jak Havel veřejně na Hradě vyznamenal tajného špiona Randáka, který si kvůli tomu nechal narůst fousy a stejně mu to nepomohlo. Bylo po karieře … 😀

 184. Dobré ráno,

  já si tu debatu včera pustila taky. BYla jsem tu v práci večer sama a dělala nějaký tabulky a nějak už se mi nechtělo poslouchat muziku.

  Bylo to nesmírně poučné 😀

 185. O vhodnosti luxusních aut k zvyšování sex-appealu.
  Před několika lety bylo v přízemí Nového Smíchova vystaveno poněkud jeté Ferrari, které bylo možno si zapůjčit. Na měsíc asi za 1/4 megaKč, nejkratší doba bylo 6 hodin za 5 900 Kč. V houfu čumilů postávali dva mladíci z nichž jeden (poněkud mladší) pravil: „Ty vole, za 6 litrů bys tímhle autem dokázal voblomit každou holku.“ Na to ten starší odvětil: „Hele, za šest tisíc vobstarám dvě filozofky a budeš s nima moct provozovat takový věci, vo kterejch se majiteli toho auta ani nezdá.“ Davem čumilů přešel lehký závan smíchu. Kluci pak bleskově zmizeli.

 186. Matzurko, 😀 to je jasný…James to auto dostal.
  Ale jinak samozřejmě je to pitomost. To video je něco jako skrytá kamera, nic jiného v tom nehledej.

 187. Luxusní auto u chlapa rovná se make-up a minisukně u ženy. Co je na tom špatného?

 188. Jirko,
  rozhodně lepší 😀

  No, u nás dneska ráno drobet sprchlo, načež zpoza mraků lezlo sluníčko a vytvářelo s barevným podzimním listím takové kreace, že by se Hollywood zjevil 🙂
  A když jsme odjižděly z domova, nad našim domkem byla dvojitá duha. Drobné radosti života mého, ale projasnilo mi to den 🙂

 189. Fujtajbl vespolek,
  v osmdesátejch bejval ve Vlašimi jeden chlápek okolo třicítky hébéfilních chutí, kterej měl vyšperkovanou červenou stodesítku erko. Jezdil po městě nahoru a dolů, sem a tam a cenil chrup na kvačící dífky. Nevím o žádné, které by nebyl k smíchu. A zase naopak po Mladý Boleslavi jezdil dvacetiletej kluk ve vyšperkovaný stříbrný stodesítce erku (exportní souběh GB), nikterak chrup necenil a po něm šly holky jak slepice po flusu.
  Asi hlavně záleží na tom, jakou barvu to auto má 🙂 🙂 🙂

 190. Matzurko,
  Hollywood ne. Ten bere hlavně zelenou šťavnatou, nebo podzimní listnáče jako několikahektarovou splývající plochu. Detaily podzimu mívaj vždycky dohněda.
  Barevnej podzim milujou čínští kameramani. Není čínského filmu, aby v něm nebyl záběr na chvějící se podzimní listy, na nichž se zrcadlí sluneční paprsky. Pak samozřejmě zase nastupuje na scénu Jackie Chan a ukopne někomu hlavu.

 191. Jejda,
  jistěže není nic špatného na vábení samečků a samiček, všemi možnými legálními prostředky. To říkal už pan Darwin. Lidová moudrost k tomu praví „jakej šel, takovou potkal“, budiž lidstvu přáno 🙂
  I když ta minisukně jen upřímnější, hezké nohy se koupit nedají.

  Ptakopysku,
  jaképak chvějící listy, já projíždím kolem lesů a polí, takže spíš ten splývající hektar či dva. A ty srnky pokojně se pasoucí vedle cesty by asi Jackie Chan ignoroval, pokud by nešlo o zakuklené členy čínské mafie 🙂

 192. I když ta minisukně jen upřímnější, hezké nohy se koupit nedají…to už neplatí.
  Dají:)

 193. Andy a nejen že dají, ale stojí zhruba tolik co to auto. Svět je prostě spravedlivej 😀

 194. Jsem znala jednoho, ošklivej nebyl, auto koupil i doktorát si udělal, stejně mu to bylo bačkoru platný! Rusové proto mají přiléhavé slovo – „nědajobnyj“.

 195. Maturko,
  neignoroval by je. Deer kug-fu samozřejmě existuje 🙂

 196. Co s těma hezkejma nohama furt máte? Nakonec jdou stejně stranou, ne? 😀 😀

 197. Ptakopysku,
  neboj, jela jsem pomaloučku a po špičkách, o vykopnuté reflektory ani srnčí řízky nestojím 🙂

 198. Stran voleb mě teď tak matně napadlo, že příznivci ODS doposud používali pro své nabádání nerozhodnutým voličům heslo: „Když nepůjdete k volbám, váš propadlý hlas podpoří komunisty“. Tehdá měla ODS nějakých 20% a komunisti kolem deseti.
  Teď je to v průzkumech vobráceně, ba ještě hůř. Takže i heslo pro nerozhodnuté voliče by mělo podle politické „logiky“ být taky vobráceně: „Když nepůjdete k volbám, váš propadlý hlas podpoří ODS“

  Už aby byly volby. Na televizaci se skrz volební spoty nedá vůbec koukat a začínají mi doma docházet cédéčka s filmama. 🙁

 199. Ptakopysku, klid – těch deset dní to ještě vydržíš!
  Jsem říkala hned na začátku – máme kliku, že to bude trvat jen dva měsíce. Déle by to nebylo k vydržení!

 200. 247- to jsem viděla včera, jedna z povedenějších parodií. Hned pod ní je volební spot Zemanovců, tak jsem ho právě shlédla a oni tvrdí, že „zastavili Kalouska“. Znamená to, že Tosipiše si objednali a zaplatili Zemanovci?

  Ne že by mne to nějak překvapovalo:)

 201. >> Petr Kunetka [241]
  Myslíš něco jako:
  Dans parlement, il y a parle et ment

 202. Reflex:
  …Z mítinku vyplynul nejeden zajímavý závěr: Mach má velmi silnou základnu příznivců, a to napříč věkovými kategoriemi i socioekonomickými třídami. Během hodin strávených s lidmi, kteří ho přišli podpořit, bylo vidět důchodce, vysokoškoláky i dělníky v montérkách (i když je otázka, do jaké míry se tam lidé přišli podívat cíleně). „Ten mluvil výborně,“ ozývalo se neustále z řad posluchačů…
  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/52239/petr-mach-roztrhejte-volebni-listek-cssd.html

 203. Já tam tedy žádné dělníky v montérkách nevidím, ono taky na náměstí Republiky? Pokud by tam nějaký takový byl, zcela jistě by hovořil ukrajinsky nebo mongolsky.

  A ještě kdyby se jim podařilo angažovat skutečného Billyho Gibbonse, to by byla bomba.

  Držím jim palce.

 204. Ať děti počkají s kouřením do 27 let, pak to bude bez rizika, doporučil Zeman
  By se měli dát dokupy s J.X. Doležalem.

 205. hmm, Matzurko, tady furt o sportovních babolepech a pritom si Zoufalík vystačí s běžným pírsingem a zlatým zvoncem.

 206. Šmarjá,
  vona je kríze, na ulicích stojeji řady hladovějíécích nezaměstnanejch vrchních, servírek, kuchařů… A hospodu může provozovat každej, kdo má do prdele díru.
  V hospodě, kam chodím na jídlo, se od včerejška fláká nějakej pokreslenej anabolickej plešatej vohnout v černým tričku, po lokále mátožně plouhá úplně blbá servírka, která si nepamatuje, co si kdo objednal a v kuchyni je stvoření, který nalejvá polífku z hrnce půl hodiny po objednání. Včera jsem vobědval hodinu a dostal jsem kofolu. Dneska třičtvrtě hodiny, kofola už nebyla a objednanou limonádu mi ta kráva blbá ani nepřinesla. Chlapovi odvedle přinesla nejdřív sejra s hranolkama a pak teprve polífku. A to je vždycky v poledne hospoda našlapaná dělňasama. Dneska už to byli všichni kvalitně nasraný. Asi z toho bude zanedlouho hospoda na mýtince 🙁

 207. rezy,
  babolepy nebo chlapolepy, za sebe už mám „po sezóně“, takže toto hemžení sleduji s pobavením okem evolučního biologa, který spokojeně kvituje, že Darwin nekecal 🙂

 208. Sem viděl chlapa v autě,
  kterýmu evidentně o baby nešlo a koupil si ho sobě pro radost. Původně jsem si myslel, že se jedná o nízký průlet bitevního vrtulníku Mi-24 nad Pelhřimovem, ale pak se zpoza kostela svatého Víta vyplížil – pečlivě se vyhýbaje vyčnívajícím dlažebním kostkám – starej dobrej Lamborghini Countach 5000s z třiaosmdesátýho v neuvěřitelně fialový barvě. Pak se dostal na asfalt, zadunělo to a byl pryč.
  Moje žena jenom matně a bez zájmu zaregistrovala divnou krabici hnusné barvy, která dělá odpornej kravál a vůbec si nevšimla, že někdo sedí uvnitř. Zarazilo ji akorát to, že civím kamsi do infandibula a mám na tváři poněkud infantilní výraz 😀
  Rozhovor byla manželská klasika:
  – Vidělas to????
  – Co?
  – To lambo!
  – Jaký?
  – To co teď jelo kolem.
  – Ani jsme si nevšimla.
  – Ježišmarjá!
  – Co na mě řveš?
  – Já na tebe neřvu. Kolem projelo Lamborghini Countach 5000s z třiaosmdesátýho. Neřikej žes ho neviděla???
  – Řveš na mě.
  atd.
  atd.

  http://www.motorstown.com/images/lamborghini-countach-5000-s-02.jpg

 209. Fialove …. Tak je to spravne, tak to ma byt… Ale stejne je Diablo krasnejsi, rvavejsi a nejen to, vulgarnejsi testosteronove zhmotneni neznam… Je skoro nemozne ho ridit, pri pridani se rozvibruje a rozdrni….a nepohodlne, nechutne ziznive, …. A vubec nema volant v ose, v lete je to na uvareni, v zime nepouzitelne… Jezismarja,to je jako milostny dopis 😀

  Ps. Kdyby mi nekdo dal na vyber mezi Madonnou ve skalach, v prvni verzi a timto co jsem popsal, tak si vezmu Diablo…a nejen proto, ze se mi libi ta druha

 210. Mimo to Ptakopysku, to auto je dost nizky, aby Tva zena videla, kdo ho ridi, tak by si musela, no udelat drep…. A pokud by to udelala, tak kdokoliv nad 180 cm, by mel stejne hlavu v tak podivnym uhlu, tesne pod strechou, ze by si stejne pomyslela…. Takovy divny auto si kupujou jenom mrzaci 😀

 211. Jirko ppa,
  jo to máš vlastně pravdu, on se víceméně pohyboval pod úrovní obrubníku 🙂

 212. Tak řekněte rovnou „penis na kolečkách“ a je to jasný! 😀

 213. Proč mrzáci,
  tak nepraktické auto si může koupit buď opravdový fanoušek, vejtaha anebo blbec (tomu to poradili, že aby byl „kůl“, a teď s tím nemůže jezdit do Alp lyžovat) :).

  Se mi vybavuje scénka ze Slavností sněženek, jak tam jeden vozil kozy na pastvu ….

 214. Rputi, nene,
  to není tak jednoduché, v případě motoristického fandovství jde o mnohem sofistikovanější záležitost.

 215. Hele, berte to tak, ze to proste nektere z nas bere. To o tom organu si jen promitate svoje prani do reality. Jsou to proste dospele hracky. A kdyz se to umi, tak i investice…

 216. Matzurko, ptas se proc mrzaci? Je to jednoduche, strecha je tam strasne nizko a musi byt clovek zkroucenej, aby se tam vesel 😀

 217. JIrko, vždyť já proti tomu nic nemám, proč byste si nehráli? Já vám to přeju! 🙂

 218. když už je řeč o tuningu výfuků, tak na kombajnech jsme si dělali dvoutonové píštaly jak u varhan. Lankem se přitáhly ke komínku a znělo to jako parní lokomotiva. Mechanizátor to nerad slyšel, tvrdil, že tím kurvíme motor, ale bylo jasný, že v tý dvanácettrojce jen závidí.

 219. JIrko, co jsem se ted mrknul tak poslední modely zrychlují na sto pod tři vteřiny. To snad už musí odečítat i reakční doby řidiče, ne?? To je moje běžná doba od sešlápnutí spojky k rozjezdu 🙂

 220. Schwarzenberg tvrdí, že TOP 09 může vytvořit koalici jen s ČSSD
  no a tím tu stranu definitivně poslal do Kopru, cili začíná byt pro voliče Topky jediným východiskem skutečně strana beranů a Lidovci. Ted aby se to všichni do voleb včas dozvěděli..

 221. Jirko,
  tak to je z majitele mrzák až po dlouhodobém užívání, nikoliv před tím. Silně pochybuji, že by to šlo na odbyt pro danou kategorii zákazníku více než velorex 🙂
  A je mi fakt jedno, jaké si kdo za svoje kupuje hračky; taky si ráda hraju, tak tu potřebu naprosto chápu.

  rezy,
  to zní nadějně 😉

 222. Rputi,
  ad 268 – hmmmm,, ehmmmm Tady jsou dvě možnosti, buď zapomínáš, nebo jsi dceru vyhrála v tombole na hasičským plese.
  Jenom pro osvěžení:
  penis vypadá zhruba nějak takhle: http://img9.joyreactor.com/pics/post/japanese-weird-shit-erotic-ice-cream-food-619249.jpeg
  zmiňované auto vypadá takhle: http://www.motorstown.com/images/lamborghini-countach-5000-s-02.jpg
  Z pohledu chlapa dost rozdíl, řekl bych. Ale je zajímavé vědět, jak vnímáš různé předměty 😀 😀 😀

 223. ptakopysku,
  „dceru vyhrála v tombole“ – místama ten pocit mám! 😀
  obrázek – tak takovou zmrzlinu jsem v životě neviděla! 😀 😀
  představy – tak před 20 lety běžel občas na některé německé TV seriál anglických kreslených filmů (jmenovalo se to snad nějak jako Já a můj „kamarád“), bylo to téměř francouzky lehké, vtipné, velmi vkusně udělané, v podstatě konverzačka – ale těžko dohledat, když si nepamatuju název…

 224. Mno tak abychom zase Ptakopysku tak nekecali, že ano …. samozřejmě mít takové auto je nejen kvuli tomu, že se nám to libí, ale i kvůli tomu, že se to líbí ženskejm. Přeci jen, co si budeme povídat, každý z nás je taková „rajka“, co si musí čechrat peříčka a lákat samičky do hnízda. A teď je otázkou, jestli to udělá, nebo jestli jen ta myšlenka, že kdyby chtěl, bez problémů by mohl, ale nechce, je dostatečně fascinující. Málokdo, který má takové auto, loď, či podobný atribut „komerční úspěšnosti“ popírá tuto motivaci.
  Bylo by samozřejmě krásné, kdyby ženský letěly na diplomy z vysokých škol, či na nobelovy ceny, ale tomu tak zatím není. Jinak by krasavice stály před universitou s pytlíkem bonbonu. Bohužel jsem tam neviděl ani jednu. Spíš ty co čekaj na to „auto“ Na druhou stranu je to logické, ženským jde o zajištění potomstva, tedy pokud jsme ještě součástí přírody, titulů se prostě člověk nenají.
  Na druhou stranu, je mnoho mužů vlastně odepsaných, protože parnerka radši kouká po „autech“ než po chytrých. Také hrubá síla a znalosti o tom, jak přežít, je dost podceňovaná. Samozřejmě by bylo krásné, mít všechno v jednom, ale upřímně ….takových nás moc není, že.

 225. Mňo,
  je pravda, že nás moc není. A většinou svoje skvělé vlastnosti tutláme z čistě sebezáchovných důvodů, protože nechceme být zavaleni a umačkáni něhou.
  Kolem nás kráčí přelud, který zvedá opačnému pohlaví krevní tlak na dvojánsobek a srdce náhle šlape v rytmu nepokoje v hodinkách Zenith Pilot Doublematic. Dotyčná se sice tváří, že by se viděla radši mrtvá ve škarpě, než by se o nás otřela cípem svého krepdešínového pláště podšitého pravým aljašským krtkem, ale my víme, že kdybychom jenom poodhalit cípek svého pravého já… je to úžasnej pocit 🙂

 226. Ach není tu není 🙂
  Jirko, tak si to tak neber, jsou věci, které prostě nepřepereš, např. genetický kód. Takže sameček naláká samičku na autíčko, a ona si stejně potomečka pořídí s jiným, ten s autíčkem je jenom vatička v hnízdečku 🙂 A nemusí to být mrcha a její chladná kalkulace, ona si to prostě Příroda někdy udělá po svým a pak se nám chechtá někde za rohem 🙂

 227. Matzurko, přesně tak …je ale potřeba nechat si iluze, tak je neboř, jo?

  Ptakopysku, nemohu než nesouhlasit. Takhle klidně můžeš, jak říká kníže českého roku, „obštastnit“ i deset dívek během tří zastávek tramvaje 😀

 228. Nezapomínejte na ono zmiňované „jakej šel, takovou potkal“ 🙂

 229. A jináč bych připodotkl, že ze sebekrásnější ženské se postupem času stane v nejlepším případě mírně obtloustlej a občas otravnej kamarád.

 230. Milé děti, když nebudete dávat pozor při fyzice, chemii a matematice, dopadnete jako americký prezident Obama, který chce aby všechny uhelné elektrárny měly technologii CCS (izolace a uskladnění CO2 ze spalin). Takhle to dopadá, když se „zachránci planety“ rozhodnou odhlasovat, že přírodní zákony neplatí.
  http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2461869/elektrina-z-cisteho-uhli-v-mississippi-velmi-drahy-pokus.html
  Vzorová uhelná elektrárna s technologií CCS, zachytávající 65%CO2, s výkonem 600MW už stála jako jaderka 1000 MW, nevypouštějící CO2 vůbec žádný, a to ještě nenajela. To ovšem věděl už dávno před zahájením každý průměrně erudovaný chemický technolog.
  Pokud se domníváte, že se nás to netýká, mýlíte se. Když na Topolánka před volbami 2010 přišla VIZE 2020, tak to v původní verzi bylo jednou z priorit.
  Domnívám se, že spolčení pacholíků typu Obama a spol. se rozhodlo zničit civilizaci umělým zvýšením ceny energie, která je krví civilizace. Al Kaidá je proti tomu drobná nepříjemnost, kterou lze velmi snadno vyřešit :-).

 231. (291) Ideální manželství pak je, jsou-li s tím oba smířeni či dokonce spokojeni. 😛
  A pokud se mateřský pud neprosazuje příliš.

 232. mickname – Jj – Lamborghini Countach 5000s to začíná a interkontinentálními balistickými humanitárními střelami to končí… 😀

 233. 293 – mně to připadá jako dobrý nápad. I když, asi není nic moc být obětí povodně a navíc dostat do hlavy vystřeleným grapefruitem.

 234. 292 Oteplovači, přečtěte si něco o Vřesové. Tam je použita první část cyklu – zplynování uhlí. Dříve tam byla výroba svítiplynu, když se v 90-tých letech přecházelo na zemní plyn, postavila se paroplynová elektrárna. Udržet plynárnu a elektrárnu v chodu a nesmrdět je kumšt. Vydělává si na sebe špičkovou energií – náběh 60MW/min.

 235. Dobrý večer vespolek.

  Oteplovači, ad [292] věnovaná „vzorové uhelné elektrárně s technologií CCS, zachytávající 65%CO2, s výkonem 600MW“ a vaše tvrzení „Pokud se domníváte, že se nás to netýká, mýlíte se“ bych měl jeden odkaz z dnešního dne. Jestlipak už nedošlo na vaše slova? (Nevím, jestli si tykáme, tak raději vykám).

  ČEZ zmodernizuje Počerady za čtvrt miliardy. Budou vyrábět čistší elektřinu“ viz http://jdem.cz/8fk78

  Kontrakt na snížení emisí oxidu dusíku dnes její vlastník ČEZ uzavřel s českou pobočkou francouzského koncernu Alstom. Do modernizací výrazně investují i ostatní hráči. Do roku 2020 na ekologizaci padne 118 miliard.

  Díky rekonstrukci dvou kotlů klesnou emise oxidu dusíku v počeradské elektrárně o šedesát procent.“ Já nejsem odborník na energetiku, ale zaujala mne tam ta hodnota snížení o 60 %… 😛

 236. Sákryš, já slepec. V [292] šlo o CO2 a v mé [298] o oxidy dusíku. Raději se předem omlouvám a sypu si popel na hlavu…

 237. Jirko,
  co biolog, to cynik 🙂

  Foundry,
  kamarád v lepším případě, v horším semetrika. On se taky z toho švarného chlapáka stane nabrblanej dědek, pokud ne šedivějící kamarád s povislým svalstvem…

  Andy,
  tak to už tady taky bylo, viz Těžká Barbora – střílelo se sýry, někoho trefí, někomu dají najíst…

 238. >> Nickname
  Ono to odstraňování CO2 ze spalin bylo před krizí hitem. Kdejaký blb opatřený análním otvorem kázal, jak bude vše lepší a ještě lepší když se ten ošklivý CO2 ze spalin „nějak“ zlikviduje. A stran té likvidace (spíše ale odstranění) se objevovala zvěrstva z hlediska technologického a někdy i přímo fyzikálního. Teď to v Evropě poněkud pominulo. Asi jsou jiné starosti. Takže tu pochodeň teď třímají za velkou louží.
  Jinak Vřesová – coby tlaková plynárna – je svým způsobem součástí naší rodiny. (Stejně jako již zaniklý Úžín.) Předlohou byla plynárna Dorsten. A ta byla ve své době technickým zázrakem, produkujícím 6 mil. m3 plynu za den. Ale zemní plyn jí nakonec zlikvidoval.

 239. Bohouši,
  to snižování obsahu kysličnéku dusíku (DENOX) je docela zajímavá záležitost. Těch 60 % není tak úplně nemožné. NOx se potlačuje při vzniku – na rozdíl od SO3, kdy tam musíme postavit zařízení navíc. Črvrt miliardy je u těch Počerad hodně, ale odsíření bylo dražší, vlastně byla dražší, instalovány byly dvě jednotky (Lurgi a Hoogovens).

 240. O elektrárnách nevím takřka nic, ale Vřesová smrděla neuvěřitelně. Cokoli by bylo lepší než ten puch.

 241. DVD, dobrý večer. Díky za vysvětlení. Tady je ta zpráva přesnější: http://jdem.cz/8fme9 Platí prosím tvrzení, co kotel, to jeden blok elektrárny? Nebo je to jinak? V Počeradech je 5 bloků po 200 MW celkem.

  Mohl bys mi to upřesnit? Děkuju za odpověď.

 242. Nockname – 293 – zplyňování uhlí a CCS jsou dvě různé věci, které můžou (případ té americké elektrárny), nebo nemusí souviset.
  BohoušiB tykáme si víš !

 243. Oteplovači, no jóóó. Dyk já zapomněl. A co pozorování. Pozoruješ poráde se svým strojem Deep Space?

 244. 303 Andy, lepší se to od těch 90-tých. U špalíčku všemu říkají „smrdí Vřesová“, i když německý kolchozník vyváží kejdu na své české latifundie.
  305 Oteplovači, vím – proto jsem psal o 1. části. CCS by soudruh uhlobaron určitě nezaváděl. Leda kdyby byly pobídky.

 245. BohoušiB. Snažím se :-). Ale teď nejsou podmínky. Poslední příležitost byla 30.září. Dal jsem zase Uran a M 27. Taky začínají být pěkně vidět Plejády. Znáš to, musí se sejít docela dost okolností. Nesmíš mít druhý den ráno důležité věci v práci, musí být jasno a nesmí být Měsíc. Ale duševně pracuju na lepším optickém stroji a pilně spořím :-).

 246. Oteplovači, přeju ti plnou kasičku co nejdříve… Jo a co plánuješ? Nějakýho velkýho Dobsona?

 247. BohoušiB -to je úplně tajný ! Ale Tobě to prozradím :-). Něco jako 12″ SCT, no a když se zadaří tak 14″ :-).

 248. Oteplovači, tak to ti upřímně gratuluju. Až mi z toho zaskočilo. To ovšem musíš mít na šetření pořádný prasátko. Tedy přesněji spíš prase… 😛

  Hlavně pokud se rozhodneš pro to 14″ monstrum. Vidím, že jsi se rozhodl jít cestou fotografování a katadioptrických dalekohledů. Plánuješ k tomu ještě nějakou slušnou GoTo montáž, nebo budeš jako romantik raději vyhledávat objekty ručně? A pro jakou konkrétní značku výrobce jsi se rozhodl? Zvažoval jsi taky konkurenci typu Maksutova či třeba Klevcova?

  Podařilo se ti mě opravdu překvapit. To už opravdu nejsou dalekohledy na balkon. Každopádně gratuluju k odvážnému rozhodnutí… 😀

  Až si to pořídíš, tak mě budeš muset pozvat na předvedení tvého stroje v praxi… 😛

 249. 313- dobré ráno. Na tom je zajímavé, že v srpnu byla míra registrované nezaměstnanosti v Německu 6,8%,“ což je stále blízko 20letého minima.“, v ČR byla v červenci 7.5 %.

  A přesto naše média vyvádí, jak kdyby tady neměl práci prakticky nikdo.

 250. Bohouši,
  elektrárenský blok je více méně samostatná elektrárna. Některé jednotky bývají pro více bloků společné – uhelný mlýn nebo odsíření a pod. třebas komín.
  Jinak je zajímavé porovnání výrobní ceny jednotlivých zdrojů elektřiny dle německých pramenů, kdy i antiatomoví Němci uznávají, že cena výroby elektřiny v jaderce je srovnatelná s cenou z uhelných elektráren – leží někde mezi hnědouhelnou a kamenouhlenou elektrárnou. Ceny ostatních výrob jsou vyšší – ba mnohem vyšší. Ale my si – všemu navzdory – z té Evropy nakonec ten skanzen uděláme.
  Energetika má jinak spoustu peněz – a proto je utrácí. V ČR je nejnovější mantra „nové odsíření“. No comment.

 251. >> Andy
  Ta media se možná obávají, že by tu „práci“ neměl nikdo z těch, kteří se živí právě jenom meditací o práci.

 252. Ty jo …myslím, že bude brzo důležité, aby v každém domě byl generátor. Jinak to blbnutí bude k nezaplacení. Ještě stále je zde někdo, kdo má rovnítko, mezi demokracií a svobodou a kdo má za to, že čím více všeobecných voleb a referend, tím méně tyranie?

  Paní Dano, jen se chci zeptat povolanějších…. oni opravdu myslej, že ty nezdaněné prachy utíkaj skrz vystavené faktury? Na druhou stranu, dost málo lidí zvedlo hlas k těm kaucím a povinným koncesím na prodej alkoholu a protože jsem člověk přející, přeji všem aby pocítili hladící a i trestající ruku státní správy do posledního výdechu a nádechu každé firmy. Co firmy, každému občana…. Takže si myslím, že takových opičáren je ještě málo, mělo by být i centrální úložiště výdejových dokladů a paragonů, dodacích listů, objednávek a hlavně pracovních plánů a výkazů. Myslím, že by to zprůhlednilo a vyčistilo trh a hned by se trojitá duha rozeklála nad kotlinou a sv Václav už by nemusel křičet z podveří nebeské komise …nedám….nedááááám, to víte že nedám ……

 253. 318-paragonů atd….registrační pokladny. Nic nového pod sluncem.
  Pracovní výkazy, faktury atd…v podstatě to směřuje k tomu, aby podnikatelé, ta banda zlodějů, pěkně a poslušně odevzdala své firmy státu.

  Ještě rádi se těch děr v zemi budete zbavovat:)

 254. re 279 Sumaváku, že je kůn obdivuhodné zvíře, to pokorně uznávám, ale to, že by dokázal zrychlit svých odhadem 550kg + jezdce (Váňa 50kg) na rychlost 70km/h čili cca 20m/s, tak s tím mám problém. Ty tři g při startu celkem věřím, tam má kůn určitě ještě našporované ve svalech, ale po dvou krocích už je tahle energie pryč. Protože je celková energie jezdec + kůn 120KJ, vychází, že by ten kůn musel vydat výkon 120KW tj 163Hp. Maximální přetížení koně oproti jeho trvalému výkonu bych v tom startu čekal maximálně na desetinásobku, ale 163x??? To mi přijde i u koně nereálné.
  BTW ten kůn by měl být v té vteříně na 10metrech od startu, což jak jsem prolít záznamy, žádej nedokázal.

 255. ne Jirko, není potřeba generátor, stačí sluneční panely měníč a jedna baterka. Žádné ongrid, prostě ostrovní systém a špičky brát od ČEZu. Panely už začínají být laciné i pro lidi co netouží po dotacích. Zatímco byl za dob budování plantáží jeden Wp cca za 4EUR , tak ted je zhruba na 50 centech.

 256. Jirko, není potřeba hladit hada bosou nohou, systémy kde se každá účtenka z kždé kasičky a každého kšeftu přenáší online na státní server už existují a fungují.

 257. Andy…to je omyl, sice registrační pokladny a paragony a tak …ale ještě se to neposílá do centrálního úložiště. Tedy samozřejmě v elektronické formě, když jsme ta vyspělá informační spolecnost se vzdělanostním přívlastkem …… no a i papírové doklady se budou posílat, kvůli kontrole těch zlodějů, to je jasnačka 😀

  Rezy, nadruhou stranu, viděl si někdy na koni tlačítko „vypnutí trakce“? To se pak zrychluje, že ano ….

 258. Mám ještě lepší OT než maYda v její 198. V těchto dnech je výročí bitvy u Tours. Roku 732 tam Karel „kladivo“ Martell porazil a zabil arabského kalifa ze Španěl, který se s armádou vydal na sever. Kdyby to bývalo dopadlo opačně, možná by teď dámy tady diskutovaly poslední model burky od Diora. Nepřipomněl to vůbec nikdo, nikde :-).

 259. 321- no nevím, aby si pak socani, až půjdou aka Herodes barák po baráku nespletli Jirku se solárním baronem:)

 260. Žjóva,
  čtrnáctipalcovýho cassegraina bych taky bral. Akorát jsem zvědaf, jestli si Oteplovač postaví na střeše observatoř, nebo jestli s tím bude chodit do lesa jako vesničané z Vyšných Vlkodlakov. Blbý je taky světelný znečištění. Já bydlím na samotě u lesa, ale pozorovat objekty blízko obzoru skoro nejde, protože obzor přezařuje jedna vesnice vedle druhý…

 261. Dobré ráno,

  „Ještě stále je zde někdo, kdo má rovnítko, mezi demokracií a svobodou a kdo má za to, že čím více všeobecných voleb a referend, tím méně tyranie?“

  Zase na špatném hrobě. Doporučuju zeptat se Tomia Okamury, „generálního zajemníka “ strany ÚSvit. To je borec v oboru přímé demago – aj, čo to táram- demokracie.

 262. Oteplovači, jo, taky lepší výročí než ta moje 198.

  I když jak tak nabírám roky a kila, tak se mi ta burka jako oděv zamlouvá čím dál tím víc 🙂

  Jinak jsem se chtěla zeptat –
  http://www.astro.cz/clanek/5389

  Jak je to s těmi kometami? ta jarní, jetsli se nepletu, nakonec nebyla tak jasná a ta podzimní?

 263. nevím jak ted, Jirko, ale dřívávejc se u koňů vypínalo řízení trakce povelem.
  Vinetou (Ilči) či OldS (Hatatitlá) povely rači šeptali, aby se nenabořili sousedům do koně, Horymír, co se tak vypráví, to měl na Šemíkovi zrovna tak.

 264. Domnívám se, že netřeba stahovat kalhoty,
  když centrální úložiště je ještě daleko. Na přikladech vidíme, jak dopadla sKarta, IZIP, DrábekKarta, registr čehokolif. Půjde jenom o transfer peněz daňových poplatníků zpět do soukromé sféry a až penězovod vyschne, celá akce se zruší. Ono nejde jenom o to úložiště vybudovat a zprovoznit. Ta pravá finanční prdel nastává s provozováním tohoto úložiště. A protože běžný úředník, nota bene běžný politik zamrzl vnímáním technických vehementů v dobách italského viárníka Leonarda, nemají zodpovědní a rozhodující orgánové vůbec ánung o provozování takovéhle záležitosti. Takže půjdeme českou cestou, všechno si vyvineme sami a pokyny co a jak vyvíjet nebudou dělat analitici ale úředníci a politici. Zakázky vysoutěží firmy založené týden před výběrovým řízením živnostníkem v oboru nekoncesovaného poskytování poradenských služeb z Velké Třebové.
  Což samozřejmě skončí naprostým fiaskem a penězi vyhozenými z okna… 😀 😀 😀
  Jen tak pro zajímavost – třeba přidělený prostor pro organizaci v datovém úložišti pro digitalizaci sbírkového fondu v jednom nejmenovaném kraji činí 4 terabajty. (Diskový pole se čtyřmi tera má doma pod stolem každej mladej jouda. Nejjednodušší NAS server stojí sedm tisíc.) Digitalizovat by se mělo full frame foťákem v RAW formátu (tučňák by mohl připodotknout velikost takové fotóčky), videa by měly být nejlépe HD kvalitě. Co asi tak do takového 4TB úložiště uložíte? 😀
  A teď si představte, že v podobných intencích se bude budovat centrální úložiště faktur…

 265. Rezy…dokonce mají koně takovej ten …. zmáčknu čudlík a přidám NITRO ….. 😀 jsem četl v „divokým Kurdistánem“ kdy Kara ben Nemsí seděl na koni a už už ho banda lupičů doháněla a on tryskem valil k takové propasti, pak se sklonil ke koňovejm uším a zašeptal ( to bych chtěl vidět, jak v trysku by to udělal chichichi) asi to bylo to „tlačítko“ a jeho kůň se nerozpakoval a skočil přes tu rokli cca 156 metrů a na druhé straně se zastavil a oba vyplázli na pronásledovatele jazyky…. prostě tam na tom koni nějaký ty ovladače bejt musej.

  MaYdo, jediné, čemu rozumím v tvém příspěvku je …čo to táram…

 266. Jo Rezy, jestli na tom koni není něco jako ta SIRI v iPhonu…. to by pakm všechno bylo jasné …

 267. 330, však taky píšu, že bych to u toho závodního koně klidně bral na desetinásobku, když mě někdo pohoupá, tak i třicetínásobek, ale s tím 163x mám furt problém. Prostě, dostat se za sekundu na rychlost 70km/h mi přijde fakt moc, nedavno jsem viděl jak měřili Jaguára, než se dostal na 60km/h, uběh asi 100m.

 268. 332- pokud si vzpomínám, Kara ben Nemsí Effendi měl s koněm takové vztahy, že mu ani nemusel nic šeptat.

  Zato takový Horymír- tomu Šemík dokonce odpovídal. „“Kůň jemu odpověďal: ‚Pane, drž se!’“

  Tak mne napadá, že si Šemík asi o svém pánovi nemyslel nic moc, když mu radil, aby se držel:)

 269. a to jsem nezmínil technické řešení – fyzicky oddělené servery, spojení mezi nimi, trvalý napnelismus, kvalita železa, ochrana proti teroristům a další a další věci nutné k provozu. Jsou to samozřejmě veci, které běžně ve světě i u nás fungují, ale pro státní správu je bude nutné vyvinout znovu, zmodifikovat, přezabezpečit. Prostě zkráceně – implementovat a rozesrat jakýkoliv fungující systém a zanést do něj tolik chyb, že nebude bezpečný, funkční ani rychlý. Aby jej bylo možné potichu zrušit ihned poté, co přestane být finančně zajímavý.

 270. 336- já bych to neviděla tak tragicky. Když si vzpomenu na bravurní výkon státní správy vloni při zavádění Centrálního registru aut a řidičů, tak se žádného selhání nebojím.
  Sice to nefunguje pořádně dodnes, ale času dost…

 271. Tak NITRO…
  a já si doteď myslel, že ti nejlepší jezdci z nejlepších ve vypjaté situaci aplikují pod ocas svého dopravního prostředku speciální přípravek, mezi syny skal a stepí nazývaný magyar csípős paprika.

 272. Myslím, že se čtyři nohy dost podceňujou ..nejen kůň, ale co třeba takovej chrt. To jsem kdysi měl na bytě, to jsem samozřejmě ještě nebyl ani trochu ženat, měl na bytě slečnu s italským chtíkem. Ten popíral naprosto základní fyzikální zákony…. minimálně na dvou příkladech bych to klidně doložil, že pro někoho prostě přírodní zákony neplatí …. první byl ten, že klidně oběhnul pokoj po stěnách, aniž by se dotkl podlahy….a pak že do 3 kilového těla se vejde celé máslo, bochník chleba a sklenice medu …… prostě to byl neuvěřitelnej pes. Italský chrtík je dodnes „můj fovoritový“ pes.

  Nepochybuji o tom, že v prvních pár metrech kůň, či jiné „utíkací“ zvíře rychlejší, ale pak už hrubá síla vítězí …Mimo to, v sedumdesáti se tak zhruba řadí trojka ..a to ještě podle nastavení.

 273. >> ptakopysk [331]
  Stejně tak bych to viděl stran onoho propojení Labe-Odra-Dunaj (s případným prodloužením Volha-Don atp.). Ta stavba je věcí budoucnosti, ale ta příprava na ní! Vždyť jen na studii proveditelnosti se uvažuje 200 megakorun. A to se vyplatí – kamarádům na ruku. A v nedaleké době.

 274. „MaYdo, jediné, čemu rozumím v tvém příspěvku je …čo to táram…ů

  To je v pořádku, JIří. TY mi nerozumíš, já Ti nerozumím, aspoň se shodneme na tom, že si nerozumíme 😀

 275. 332, 335 – To ještě nic není. Co se mluvících koní týče, dovoluji si odkázat na publikaci Raymond Queneau, Modré květy.

  Jinak za vteřinu z klidu na 72 km/h, takovéhle zrychlení (2 g) může mít bez reaktivního pohonu leda snad zubačka. I kdyby kůň potřebným výkonem disponoval, asi by mu to drobet klouzalo.

 276. zdravím

  (334) no, rezy, zapomněl jste na Pegase 🙂

  OT: Tak jsem včera večer po návratu z Prahy nalezla v poštovní schránce volební lístky; no fuj, to jsem ani nevěděla, že na Vysočině vyrostly takové exempláře 😕
  U ČSSD má velkou naději (jako dvojka) „profláknutý zemědělec“ Zgarba,jemuž by ani pětileté dítě nesvěřilo desetikoru na koupi zmrzliny, myslím, že u OKA-MŮRY je lídryní švihlá ,ošklivá a uječená Švihlíková, u Babiše (který sám je „plémě alemakitské, Bohu nemilé a lidem protivné) vede kandidátku jakási Jourová, údajně nějaký čas nevinně úpící ve vyšetřovací vazbě a očištěna; no, nevím; její působení v regionálním rozvoji Vysočiny a na ministerstvu pro místní rozvoj nijak osobně nepociťuji,ale musí to být „hlava“, když během akademického roku 2011/12 absolvovala obor právo na PF UK 😕 Jinak zde máme na kandidátkách výběr hafo lékařů, málo právníků( o nichž se alespoň předpokládá, že umí při navrhování zákonů postřehnout souvislosti a logicky myslet (i když pochybnosti zde samozřejmě jsou) ….. 🙁 SSO zde zastupují entity , o nichž není nic známo ,a dost často „ajťáci“ ,uvažující v dimenzích 1-0 ( a nic mezi tím ):-? Je zajímavé, že (alespoň z mého pohledu) nejzdařileji mají sestavenou zdejší kandidátku BoBo a ODS …:-( Takže hamletovská otázka : koho volit ?

 277. Škrtejte od nejvíce nevyhovujících. Buďto něco zbyde, nebo ne.
  Jelikož ODS mne sere, nezbývá než SSO.

 278. chichichi – šktejte, až zbyde nejmenší zlo 🙂

 279. Já myslím, že ten Jirkův ppa etc. nápad je skvělý. Určitě u toho budou nějaké nepodstatné dětské choroby technického rázu. Ale považte ten potenciál při řízení státu. To už nebudou jen pitomá agregovaná data, ale technici se budou moci konečně opřít o detaily z tvrdých reálných dat a vše správně naplánovat. Když vypadne nějaké množství vyrobeného zboží u firmy A, tak se to projeví dodatečným množstvím vyrobeného zboží u firmy B, a takhle pěkně budeme moci ušetřit spoustu nákladů, které vznikají na nikým nekoordinovaném trhu. Konečně se otevře prostor pro správnou objektivizaci (to je rodná sestra elektrifikace a industrializace). Jak je možné, že to nikoho nenapadlo už dávno?

 280. Modrý ptáku, ty jsi mládě, tys nezažil na vlastní pracovní kůži SPH – socialistické plánované hospodářství. Jinak bys věděl, že nic nového pod sluncem..jen krapet vylepšené technickým pokrokem.

 281. No…znám jen dva právníky, kterým bych svěřil klíče od bytu a stejný počet lékařů, kterým bych se nebál nechat zalít kytky. Tedy i půjčit klíče. Tedy je volit. Ale to bohužel nejde, neboť jsou chytří. Je to taková hlína se domnívat, že snad poslanec musí něčemu takovému, jako je zákon rozumět v paragrafovaném znění rozumět 😀 Ostatně copak dnes nejsou za externí služby vypláceny stovky milionu korun a stát chrlí, či spíš chrchlí stovky zákonů a pořád jsou tam blbostě?

  Jinak MP, děkuji za poklonu, ale ta největší úspora bude v tom, že se nebude muset dělat reklama a tak lidi nebudou muset psát články o tom, že seriál je přerušován reklamou…. takový jsem tady četl. No a taky samozřejmě reklama vymejvá mozky a nutí lidi ty kraviny kupovat…. Ještě by to chtělo přitlačit a tedy na všechno stejné obaly a velikosti a sjednocený dodací podmínky a ceny. Samozřejmě na obalu by bylo možné mít nějaké státně důležité sdělení, jako že třeba ….. prezident bude mít tiskovku, nebo že POZOR plína smrdí , nebo že větší konzumace bramburek dokáže zasvinit podlahu, tedy je ( teď by bylo vhodné nějaké procento) to nebezpečné pro lidi s nutkavou potřebou uklízet, či něco podobného ….i Ty vidíš netušené obzory možností, co se otevírají?

 282. A víš, jak to skončilo!
  My, mazáci z oněch dob, ještě máme v paměti způsoby výkaznictví, plánování a statistik. Ještě pamatuju, že při dotazu na upřesnění nějakého čísla ve statistice následoval dlouhý pohled z okna a po chvíli odpověď, která záležela na tom, byla-li mlha či nebyla-li.

 283. paní Dano, zcela ignorujete to, že počítače už nepotřebují samostanou budovu a i jeden smartfoun je dokonalejší, než kuličky na „sčotu“ co bylo dříve….. Takže tentokrát to prostě musí vyjít.

  Jinak cose týká statstiky, tak bych upozornil, že stejně se to dělá i dnes, zvlášť když Statistický úřad, jistě by bylo potřeba více lidí aby byl přesnější, posílá formuláře na odhad sklizně již během konce zimy. Což pokládám za poněkud předčasné, i když Pošta není z nejrychljších, tak počítat s tím, že dotazník přijde v květnu, je příliš pesimistické. No a možná proto, posílají ještě během roku všechno dvakrát. A běda, když se lsakrakurnikdohaje liší ….

 284. Dano, já Tě mírně upřesním (ano, máš pravdu jsem stále mládě :-))a prozradím (přes svůj odpor k zveřejňování osobních info), že Státní plánovací komisi jsem pracovně zažil. Včetně vyjednávání o výši a struktuře plánu (název podniku si nechám pro sebe). Kdysi jsem na tohle téma vedl hezkou diskusi s dvd, jak byli plánovači nadšeni, když se objevily první počítače. Že nyní už to plánování (např. toaletního papíru) bude úplná malina. Se slzou v oku vzpomínám, jak se v roce 1988 „objevily objektivní potíže“ s plněním dámských hygienických potřeb, vaty, a kmínu v dodavatelsko-odběratelských vztazích. To vedlo lidovou tvořivost k nezapomenutelným výkonům:
  Není vata, nejsou vložky,
  co si dáme mezi nožky.
  Není vata, není kmín,
  zato lítá Gagarin.
  Ale nyní máme ty správné odborníky, techniku, takže to bude vlastně jen záležitost nalezení těch správných, nezkorumpovaných a pusť vsegdá budět solnce.

  Jirko ppa etc.: vždy si vzpomenu na ten film, kde E. Murphy je zvolen kongresmanem a ve svém prvním televizním projevu říká: lidi, když je vám vedro v kuchyni, jděte do obýváku. Nebo si v té kuchyni otevřete okno, případně zapněte klimu.

 285. Omlouvám se, ale tohle je perfektní ukázka toho jak … no uvidíte sami, jestli si to pustíte. Doporučuji si napřed pustit video….. pak si přečíst, co se stalo a proč se to stalo a pustit si to ještě jednou. A pak se nad sebou zamyslet, že člověk je příliš omylný a vlastně nevidí to nejdůležitější…je to samozřejmě zcela OT a nevábné video, nevhodné pro útlocitné topiče kočiček …
  https://www.facebook.com/photo.php?v=670841776267356&set=vb.100000246204208&type=2&theater

 286. A ještě pro ty, kdo nevládnou Šejkspírem – Druhý policajt křičí „GUN“, protože ten hajzlík sice položil kvér, ale pravou rukou vytáhnul ze zadní kapsy pistoli, kterou pohyboval proti přednímu policistovi.

  Do prdele, kdo viděl někdy osobně tu dírku v hlavni proti sobě, ten mi rozumí.

 287. Martine, to je přesně to, co učíme děcka. Jak si dá někdu ruce dozadu, vždy nastane průser ….pokud tedy nezakročej. To video je opravdu neskutečně názorné.

 288. Jirko ppa,
  já samozřejmě nechci ani naznačovat, ba ani nabádat k páchání trestného činu OSS (ojebávání státních statistik), ale určitě by někdo nezodpovědný MOHL napsat program na odhad sklizně s predikcí třeba na sto let dopředu založený na hodnotách sklizní z minulých let, korigovaných podle meteorologických výstupů z meteorologických(předpověď v rocích) a klimatologických (sto a víceletá předpověď) včetně výstupu v úhledné 602 tabulce vyžadované ČSÚ.
  P.S.
  Takový program samozřejmě neexistuje, neexistoval, nikdy existovat nebude a nikoho ani nenapadne ho psát, protože by mu to svědomí nedovolilo. Podobně jako nikdy neexistovaly a ani neexistují generátory hnojních, kilometrických a dalších deníků, či nočníků.

 289. Nickname, pozor… Telefonát s pražským známým, před pár minutami (snažím se o doslovnou citaci kousku delšího hovoru): „… váhal jsem mezi ODS a Svobodnými, ale protože jsem nevěděl, jestli Svobodní kandidují, říkal jsem si, že to hodím ODS…“

  Takže jen abyste věděl, co se taky v praxi může stát. A to je prosím člověk, který na můj popud posbíral asi 20 podpisů pro Jakla!

 290. 345
  bacha aby ten příspěvek nevyhodnotil nějaký elektronický špicl pomocí google překladače jako přípravu teroristického činu.

 291. Co se toho státního sběru elektronických faktur týče, tak mne napadá, že by nebylo špatné, kdyby to pojal stát tak nějak aktivně a vedl za podnikatele účetnictví pro účely DPFO a DPPO.

  A podnikatelé by si konečně mohli vést účetnictví tak, jak ho potřebují a ne tak, jak ho vyžaduje berňák.

 292. Když už tady byla nakousnuta ta otázka odstraňování CO2 ze spalin (CCS – Carbon Capture and Storage), tak poznamenávám, že v Norsku byl – jako jeden z posledních aktů končící soc.dem. vlády – zrušen projekt CCS pro plynovou elektrárnu Mongstad. Oficiální důvod – nesmírné náklady. Nicméně se bude nadále bádat. Zdroje jsou. Ovšem vztah obyvatel ke skladování CO2 v podzemí je stejně negativní (a podstatně více zdůvodnitelný) jako k jaderným úložištím. V Německu se s tím experimentovalo rovněž (Vattenfall a E.on), nicméně pokus o větší akci v Braniborsku skončil dříve než začal – cena cca 2,5 miliardy € a napříčetně dožraní voliči. Nicméně organizace kecající do všeho a bez odpovědnosti za cokoliv kvílejí jak Viktorky u splavu, že takhle té bezodpadové energetiky nedosáhneme. Tak to má zachránit Čína, kde se – prý – na něčem pracuje. Racionální jádro by to mělo, ne snad energetické či ekonomické, leč politické, něco jako úlitba té zblblé euroatlantické civilizaci pod heslem „vidíte, jak se staráme“ s podtextem „my na takové blbnutí máme“.
  Jinak další takové šílenství byl projekt Desertec – viz http://www.nemakej.cz/africke-slunce-by-energii-do-evropy-melo-dodavat-jiz-za-ctyri-roky-o117

 293. Zpátečníku, děkuji za cennou informaci o neviditelnosti Svobodných. U nás budeme ještě rozdávat 2000 letáků před volbami (zvládneme jen 1/3 města). Měli jsme několik kontaktních kampaní.
  Jsme neviditelní pro rádio a TV, je to dané zákonem, že stanice musí informovat o stranách v poměru k jejich zastoupení v parlamentu.
  Děláme i chyby, víme o nich, snažíme se o nápravu. Jestli jste viděli nevýrazný klip, tak ten byl narychlo vyroben, původně dodaní byl daleko horší.
  Nejlepší předvolební muziku mají zatím Zelení. Volte zelenou – volte Svobodné 😉
  http://www.zeleni.cz/barva-tvyho-hlasu/

 294. Ad stát jako archivář faktur: Stát jako jedna velká korporace. Sen Marxe, Bismarcka, Hitlera, Stalina je nadohled. Ještě majetková přiznání.

 295. 363- no, co se toho klipu týče, skutečně se jim povedl, má všechno, co tam je třeba pro cílovou skupinu. Ohne srande.

 296. 367 – Sabaton jsou výborná kapela. Navíc jsou fajn i jako lidi, dělala jsem pro ně nějakou práci.

  Sabaton má česká témata ve více písničkách, já si je pouštím v autě každý den. Zajímavé jsou komentáře k textu, například:
  “ The Pepča mail
  Taky by nebylo špatný kdyby nazpívali písničku o Gabčíkovi a Kubišovi o atentátu na Heyndricha. Krásná ukázka českého vlastenectví a odvahy.“

  Co takhle kdyby něco takového nazpívala nějaká česká metalová skupina? Potřebujeme Švédy, aby za nás pracovali? Abychom neměli jen díla Pepíčka Laufera a Olympicu o slzách mámy:)

 297. Jo, Vyčítal byl vždycky výborný. A s generálem Pattonem vytáčel bolševiky k nepříčetnosti:)

 298. Ještě zkušenosti s odsířením: Pocitově se situace u nás po roce 1990 zlepšila cca 10x – nezažíváme (pod)zimní smog, polétavý prach je více z polovysušeného odkaliště, otevřených lomů než že by létal komínem elektráren.
  Případné lepší technologie na omezení zplodin by měly mizivý vliv na život obyvatel.
  Co vadí občanům nejvíce jsou pachy – jak zmiňovala Andy. Z Vřesové to byly merkaptany, z chemičky občas utekl akryl. Prý je zdravotně nezávadný. Zaměstnanci mívali častěji rakovinu. Za mého mládí na nás občas pršel karbid. Auta měla na laku vyrážku.

  Andy: myslel jsem, že „tenkrát v 45“ bylo z roku 90?

 299. 371- máte snad dojem, že bolševici vymřeli v 89? :))

 300. Jo,
  ale s pěnicí Parkanovou to byl teda trapas jak Národní divadlo 🙁

 301. 373- no možná byl, i když mne to nijak nepobouřilo, rozhodně méně než ten tyjátr, který předváděli všichni levičáci a další debilové kvůli základně.

 302. Ad 368
  české metalové skupiny pějící politické písně jsou vesměs neonacistického a rasistického ražení. Geld aus Deutschland ist einfach for allem. Tomu se popularita na Frekvenci jednaaa nebo Rááádiju Blanííík nemůže rovnat 😀 😀 😀
  Zbytek metalovejch textů je o běžným životě – chlast, děfky a tak…

 303. Jo a z hardcore se do vlastenectví v devadesátejch sral snad akorát Landa a David Matásek s Orlíkem. Ale bylo to taky takový maličko rasistický . Bílej jezdec, Čechy čechům, uhry Uhrům a tak podobně… U Matáska bych to kvalifikoval jako mladickou nerozvážnost a u Landy to byl chladnej ekonomickej kalkul.
  Současnou hiphopovou produkci nijak nesleduji. Nedělá se mi z ní dobře. Takže tam nevím.

 304. 376-P Landy to byl chladnej ekonomickej kalkul“…taky mám takový dojem:)

 305. Andy,
  zcela určitě. Všechno co ten chlap dělal, bylo pro peníze. Když přestaly kapat, seknul s tím a šel dělat něco jiného. Ke konci jsou jeho snahy veelmi křečovité 🙂

 306. (345) nj, AK, už jsem se proškrtala do čtvrtého rozměru … 🙁

 307. BohoušiB -312 – zvažoval jsem to celý rok. Vypadá to na Celestron a příští jaro. Fotit určitě chci v budoucnu, teď mám ještě furt plný kedsky něco vůbec najít. Proto montáž slušná. No a GoTo už je třešinka na dortu. Romantiku bez GoTo si užívám s Newtonem :-). Má to svoje výhody – když jsem poprvé našel M57 v Lyře (tři dny jsem ji honil marně), tak jsem pak 2 hodiny nemohl rozrušením usnout :-). Na balkón to opravdu není – mám celkem prostornou terasu doma. Podmínky na malé město slušné (to znamená obecně ne nejlepší). Ptakopysk – 326 – místní světelné znečištění od vesnic není tak hrozné -to se dá vyřešit (třeba stanovou kopulí). Horší je Praha. Mám ji na terase na západ a pozorovat cokoliv pod 40°nemá prakticky smysl. No tak se holt člověk vzdá těch 20 – 25°nad obzorem – i to se dá řešit, páč my víme, že hvězdná obloha se otáčí :-). Chce to jen počkat. Newton občas vozím do Lipan – za mohylou je zanedbaný sad, kde se dá najít dobré místo. Ale ani tam ten západ není o moc lepší. No a oba budete s ptakopyskem pozváni – určitě. Možná přijedu příští rok na prase s optickým strojem. Šumava je na všech mapách světelného znečištění úžasná. Ale to by musel Šumavák zařídit počasí. Klima umí dneska řídit každej trouba ale počasí, to je panečku jiná :-). Zatím trénuju na transport toho velikýho kluka. Ve firmě máme dávkovač pitné vody, takový, co se doplňuje 20tilitrovou plastovou butylou. Tak se dobrovolně hlásím – má to podobný tvar a váhu jako OTA u toho SCT :-).

 308. Jinak- Sabaton. Moc pěkné jsou ty z posledního alba Carolus Rex. Je tam taky o vpádu Švédů do Prahy a boji na Karlově mostě.
  http://www.youtube.com/watch?v=PdhmODA8M64

  Já se víceméně kvůli nim začala učit švédsky, protože přítel se mnou mluví anglicky…tam umí absolutně všichni a je to pro ně jednodušší.

 309. maYdo -328 – na komety nejsem expert, líp by to asi objasnil BohoušB. Mám dojem, že s kometami je to jako se ženskými :-). Mnohá hodně dlouho vypydá na úžasné věci, a když k tomu dojde, tak je to jen takový „pšouk“. A občas je to úplně naopak. Záleží na tom, co se stane v apohéliu (nejbližší bod u Slunce). Tahle kometa ISON je slibná a o Vánocích by mohla být podívaná i pouhým okem. Ale jak říkám, komety a ženské jsou nevyzpytatelné :-). http://www.kommet.cz/list.php?c=ison

 310. 2 Oteplovač – domnívám se, že jste chtěl napsat „vypindá úžasné věci“… Vzhledem k navazující části věty…

 311. Sabatoni si zpívají, českou vlajkou mávají,
  ale Ďábelskou bibli a další rozkradené poklady vrátit, to ne, co 🙂 ?

 312. In re: Landa – já taky programuji za peníze 🙂

 313. 387:))) To samé jsem jim říkala vloni,ale Vikingové prej nic nevracej:)
  Ale je fakt, že jsou tak zblblí korektností, že se možná časem nechají ukecat.

 314. Ad 385: No, nechutné není až tak zajímavé… Ale je neuvěřitelné udělat tak neprofesionální věc… „Je to horší, než zločin. Je to chyba.“

  No, není lepšího příkladu, jak neuvěřitelní břídilové to jsou…

 315. Petře K. – ta neprofesionalita (nejen v tomhle případě) je až zarážející. Všechno se TAK NĚJAK bastlí. Jakoby „čím lepší technické možnosti, tím méně vlastní práce“…

 316. 390- ona je to hlavně nebetyčná ptákovina, to o doplatcích na léky.

 317. 393 Mysleli, že budou bojovat s ODS, a najednou zjišťují, že se socialisté rvou mezi sebou. Kdo vymyslí větší kravinu.

 318. Zelení, ač je nemusím, mají šanci na „protestní hlasy“ levice. Bursík zapomenut, elektrárny stojí, tak nás volte, protože jsme sociální, ekologičtí, a nejsme staré struktury jako všichni ostatní vlevo. Asi vybičují levičáky proti Babišovi – i když jsou za jeho obchodním úspěchem.

 319. 362 – Tedy, dvd, stále nerozumím jedné věci: Jak je možné, že ohledně likvidace smrtelně nebezpečného CO2 dosud nikdo nenavrhl řešení, které se nejen nabízí samo, ale pro ekologisticky a oteplisticky žijící Evropu je – a to s velikým odstupem – tím naprosto nejpřirozenějším? A sice, v uhelných elektrárnách kouřové plyny redukovat zpět na uhlík, který by (s vhodnými přísadami) mohl zhruba mít podobu černého či hnědého uhlí. To by se navíc zcela logicky mohlo ukládat do již vytěžených uhelných slojí v rámci revitalizace krajiny.

  Pravda, něco by to stálo, v penězích i v energetické bilanci, ale tradiční pokrokovost Evropany dle mého názoru plně zavazuje k takto progresivnímu řešení, jež by zajisté bylo zářným příkladem, který celý svět bude postupně následovat. Navíc – a to je argument, před nímž bezesporu musí kapitulovat každý přízemní praktik –, jakmile bude potřebná technologie vyvinuta a instalována, ekonomicky by to nemohlo vycházet o mnoho hůře než jímání a ukládání CO2, jak je popisuješ.

 320. 363 – Není zač, nickname, stejně už je asi trošku pozdě… Sám pro sebe si říkám totéž, co říkám také svým přátelům:

  Hlas pro Svobodné je cenný nejen pro ně, ale i pro ODS. Na pravicovou (dokonce ani na „pravicovou“) vládu to teď totiž nijak nevypadá, pro ODS bude zřejmě lepší být v oposici než v jakkoliv ztláskané koalici, a dobrý volební výsledek Svobodných – dokonce nezávisle na tom, zda se do parlamentu dostanou – je zrovna tím, co ODS může poskytnou tu nejlepší zpětnou vazbu.

  Přičemž právě zpětnou vazbu následkem přílišné tolerance svých kmenových voličů v posledních skoro dvaceti(!) letech ODS těžce postrádala. I když snad každý tradiční volič ODS dříve či později dospěl k rozhodnutí hlasovat pro někoho jiného už jen proto, aby jí tím (jiné možnosti téměř nemaje) ukázal, že nesouhlasí se zásadním porušováním volebního programu, různí voliči tak reagovali v různých volbách, a byli proto přečísleni voliči těkajícími (těmi VIS, voliči ideální strany). Druhotně to vedlo též k tomu, že uvnitř ODS byli jedni lidé nahrazováni druhými, ovšem tito posléze třetími. (Tento proces byl analogický tzv. druhové sukcesi v botanice.) Dnes jedině opravdu hmatatelná zpětná vazba může ODS přivést k očistě.

 321. Petře,
  jenže to neděláš tak blbě jako Landa 😀 😀 😀
  Asi jsem to trochu neohrabaně formuloval. Jako bys psal do Technetu články o tom, jak je geniální Linux, bil se do krve v diskusích s woknači a jablečníky, pak bys najednou řekl pápá a na všech počítačích by sis nainstaloval VAX11/VMS a dělal bys tajuplnýho, pak bys všechno vyházel na smeťák a chtěl bys po lidech, aby ti zaplatili to, že si budeš hrát se Sailfishem.

 322. U Landy se neodvážím odhadovat, zda je dokonalý blázen, dokonalý vyžírka, případně kombinace obého.
  Překvapilo by mne jen, kdyby byl něco jiného.

 323. Ahoj!Já se ještě vrátím k tomu zrychlení u těch koní.
  To z té nuly na sedmdesát je pouhý odhad, možná trochu nadsázka, ale spíše ne.
  Kůň je neuvěřitelná masa svalů s neuvěřitelně rychlou reakcí. Když kopne, tak nohu nevidíte, jen se před vámi najednou vylomí 4 cm silná fošna z tvrdého dřeva ze stěny boxu.
  Pokud jde o ten start, tak tam dokáže neuvěřitelně zabrat ( a většinou mu to nepodklouzne, protože ty dostihové podkovy mají celkem vymakané tvarování a občas i ozoubky.Fakt je, že dnes by asi nebyl problém to radarem změřit, ale o takové práci nevím. Zato vím, že se měřil výkon na háku v tahu a v tom počátečním trhnutí, aby ten kůň tím nákladem pohnul, dokáže vyvinout až stonásobek své váhy.

  Kdo na praseti viděl, jak jsem za tu ruku letěl, nechť si uvědomí jak jsem rostlej a že ten kůň v zásadě jen lehce trhnul hlavou…

  Ten Bolt tu stovku běhá kolem 10 sec.Tj 10m/sec.Kdyby to v té rychlosti vydržel minutu, uběhne 600m. Bez žokeje na zádech. Derby má 2400m s povinnými šesti zpomalovacími(neklopenými!) zatáčkami a 200m distancí. Už i v ČR se chodí tak za 2:28- 2:29 min, což je 16,2 m /sec v průměru za těch dvěapůl minuty. A ti koně nejdou na kyslíkový dluh jako Bolt, ale aerobně. Letouni( 1000-1200m) chodí ještě o poznání rychleji.
  Ten kůň se před tím gepardem zachraňuje právě tím odskokem z místa…No, a i kdyby mu to trvalo dvě sec. 😉 , tak je to furt odpich značnej.

 324. A měl bych ještě poznámku k tomu centrálnímu úložišti faktur… ze života.
  V Solnohradu, hlavní město Solnohrad , se magistrátu nelíbil jeden podnikatel, se kterým spolupracovali i poslali na něj policii, která mu zabavila HDD ke kontrole vystavených faktur a účetnictví.
  Říkal místní náčelník, že něco takového ještě nikdy nezažil!!
  Že si to připojili a stahovali na vytvoření zálohy na svém úložišti a systému.A když prý se stahovaní ukončilo s úžasem zjistili, nejen že se jim to nenhrálo, ale že jim to nejen smazalo všechna jejich data na interních serverech, ale i totálně podělalo systém. Ineterní síť jako nová, čerstvě nainstalovaná… 😀
  Já tomu teda vůbec nerozumím, ale když si vzpomenu, jak snadno šel zablokovat původní Šumavák na Bloguje.cz přes normální příspěvek…, chcete někdo poslat elektronickou fakturu? Jo? Stáhnete si ji a uložíte? A smím si dát do hlavičky logo? Jo? 😀 😀 😀

  Myslím, že vůbec netuší s čím si při takovéto myšlence zahrávají.

 325. „Myslím, že vůbec netuší s čím si při takovéto myšlence zahrávají“ -vzhledem k tomu, že účelem celé akce není možnost hrabat se v cizích fakturách, ale připravit pěkný šolích pro pár spřátelených dodavatelů je úplně jedno, jaké technické problémy by nastaly. Vlastně, čím víc tech.problémů, tím lépe. Servisní smlouva bude lepší než Klondike v roce 1897.
  Navrhuji celý projekt nazvat Bonanza Creek.

 326. 397 – hlas pro SSO je cenný i pro ODS jen v případě, že se obě strany, případně jedna z nich, dostanou do parlamentu. Pokud by se nedostala SSO ani ODS, je to na dvě věci…

 327. A pokud jde o centrální úložiště faktur – nebudou se ukládat plná znění faktur, jen vybrané údaje – dodavatel, odběratel, cena bez DPH, DPH, cena celkem – ostatně tak je to i ve státech, kde už to běží.
  Nicméně souhlasím, že v první řadě jde o přihrávku spřáteleným SW firmám.

 328. 405- a v kterýchpak státech to běží?
  Mimochodem, o moc víc údajů než dodavatel,odběratel, cena bez DPH, DPH, cena celkem není. Datum, poř. číslo a to je víceméně vše.
  Kromě toho ti nevěřím, protože jak by asi z těch faktur kdo vytahoval jen některé údaje? Nařídí snad MF používat jednotné formuláře? Jednotný účetní sw?
  Ne že by nějakého trotla časem nenapadlo.

  Ostatně, moc by mne zajímalo, jak takový úřad zajistí, aby nedocházelo k úniku dat?

  Ty vždy něco vysvětluješ jako že to půjde a nebude to nic hrozného, ale málokdy máš pravdu. Viz ručení za DPH, přesně to, co jsi popírala, tedy že se povinnost rozšíří na všechny plátce se do roka stalo.

 329. Andy, zkus jednou číst až po poslední slovo komentáře, případně odkazu a neprskat hned při zahlédnutí nicku. Nabylas naprosto mylnou představu, že s návrhem na centrální úložiště faktur souhlasím. Naopak, hrubě se mi to nelíbí.
  Nicméně musím se opravit – mylně jsem napsala, že to už někde běží. Neběží. Až od 1.1.2014.

 330. Vždy čtu všechno. Neprskám při zahlédnutí nicku, asi jako jediná zde.
  Možná nesouhlasíš, ale že tvá tolerance k státním buzeracím je větší, to je prostě fakt. Nevyčítám ti to, ale prostě to vypadá, jako když to obhajuješ už tím, že připouštíš, že je to proveditelné.
  Má to od ledna být na Slovensku, ale kdoví co to je doopravdy.

  Připomenu, že dodnes není stát schopen zajistit ani to, aby firmy posílaly dokumenty do OR. Předvolební žvásty jsou prostě nebezpečné a jakákoliv jejich, byť nevědomá obhajoba je nepřípustná:))

  A dobrou noc, víš, že proti tobě absolutně nic nemám, spíš naopak.

 331. Ostatně :“Slováci systém spustí v lednu
  Na Slovensku už jsou se stejnou myšlenkou dál – systém centrální kontroly fakturace zavádějí od 1. ledna 2014. Firmy budou pravidelně elektronicky posílat „kontrolní výkaz DPH“ – seznam přijatých a vydaných faktur. „Umožní finanční správě prostřednictvím automatizovaného systému křížovou kontrolu daňové povinnosti a odpočtů,“ vysvětluje Radko Kuruc, ředitel tiskového odboru a poradce ministra financí Slovenska.
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/centralni-uloziste-danovych-dokladu-dv9-/ekonomika.aspx?c=A131017_214333_ekonomika_neh

  Takže to je něco na způsob intrastatu, což je dost velký rozdíl oproti posílání kopií faktur kamsi na berňák.

  A že to je pitomá buzerace, to platí i pro Slováky.

  Já bych byla spíš pro povinné zasílání faktur- kopií v papírové podobě na berňáky. Něco jako bývala práskačská povinnost. Pamatuji, že na Praze 1 měli na ty bedny vyčleněné půl poschodí:)
  Při troše dobré vůle by byly úřady zavaleny papíry až po hambalka a všichni by se tam udusili, pokud by včas neutekli.

 332. Dobré ránko!

  Šumavák může být spokojen – vše směřuje k opětnému zavedení koňky!
  A vše bude zase o něco dražší!

  …Zamíchat s kartami ovšem může nová emisní norma Euro 6, která má vstoupit v platnost od prvního září 2014. Její limity jsou tak nízké, že podle odborníků bude nutné dieselové motory osadit drahou technologií SCR, ve které se škodliviny odlučují pomocí močoviny…
  zvýšení ceny dieselového auta o stovky eur, Ford uvádí přesnější částky: 800 až 1 000 eur, tedy přes 25 tisíc korun…
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/cena-benzinu-klesa-nafta-zdrazuje-dlz-/ekonomika.aspx?c=A131018_212147_ekonomika_zt

 333. Dobré ráno,

  “ jako když to obhajuješ už tím, že připouštíš, že je to proveditelné.“

  Tož, andy, já sice připouštím, že je proveditelné, aby mi nějakej vandal podrápal auto hřebíkem, ale že bych to obhajovala????? 😀

 334. 404 — Tedy, Dano, sice vnitřní poměry v ODS vůbec neznám, ale řekl bych, že na rozdíl od pseudoliberální Unie svobody (která ve svých posledních volbách možná i úmyslně anihilovala sama sebe, aby PL voliče přesměrovala k dalším PL stranám) má ODS vedle parlamentu také spousty členů a zejména zastupitelů na dalších úrovních. Kdyby se (a to mi zatím připadá jako spíše jen teoretická možnost) do sněmovny nedostala, z hlediska naděje na její uzdravení by to myslím nemusela být změna pouze k horšímu. (Ale, jak jsem napsal, dovnitř nevidím — třeba by to taky mohlo spustit lavinu odchodů, kterou by už nic nezastavilo; nevím.)

  (Oprava v 397: poskytnou tu -> poskytnout tu. To holt jsou ty spelling checkery… V angličtině je to ještě horší, ta má daleko menší redundanci.)

 335. (412) Zpátečníku, právě ti členové na volebním lístku ODS v kraji Vysočina mne přesvědčují, abych znovu zvážila svůj hlas pro ODS, a to bez ohledu na jejich odbarvenou volební kampaň, a na Němcovou a Kubu 🙁
  Jinak, mrhajíc časem do doby, než budeme vyzváni k převzetí našeho psího člena rodiny, jsem zasmušilým okem prohlédla internetové zprávy a diskuze: jsou v nich pára všech nezkrotných vášní, odpoutaných žádostivostí a zklamaných tužeb. Všechny pracují stejnou metodou: odhalují: jednou odhalují strašlivá spiknutí proti pracujícímu lidu, po druhé odhalují , že předchozí „vrchnost“ neměla dobrý poměr ke kultuře, pak zase odhalují Klause a jeho zvyky (na toho,ač už mimo oficiální politiku, nezapomíná žádný směr),jindy odhalují reakční rejdy politických stran a jejich „kmotrů“,a tak podobně.
  Pro mne je to pohled do duše lidí, kteří našli poslední myšlenkové útočiště v nihilismu;neschopní k jakékoliv spolupráci, ochotní zaujmout negativní stanovisko k jakémukoliv pořádku,naplnění nenávisti k jakékoliv autoritě,hledají uspokojení v trvalé rozkladné myšlenkové činnosti.Někteří „intelektuálové“ se zase snaží se novými oslňujícími frázemi znovu vyleštit starou formulaci socialismu(přičemž pod pojmem „socialismus“ si po každé kdokoliv může představovat cokoliv: jedněm to slovo znamená obecný prospěch, druhému zlomení otroctví dluhů a úroků, jiným pracovní společenství, opět jiným znárodnění majetku ,a většině práci). 🙁 Najít v této volební chismáži chladný rozum a klid,se mně podařilo pouze v nenápadném článku na NP, který naprosto vyjadřuje moje ženské ego k současné situaci a volebnímu šílenství- vřele vám ho -zejména bytostem ženského rodu- doporučuji :
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-ohlednuti-politicke-da0-/p_spolecnost.asp

 336. westíku,
  jeden starej dědek kdysi údajně řekl: „Po jejich ovoci je poznáte.“ A když vám chutná ovoce posledních dvaceti let? Proč ne…
  Podle volebních výsledků v posledních dvaceti letech úplně chápu myš, která dvakrát skončí v klecové pasti a klidně do ní vleze pro kousek špeku potřetí. A to má myš poměrem hmotnosti mozku k tělu 3,2% výhodu proti člověku s 2,5%!

 337. Westíku, díky za odkaz. příjemné čtení.

  K těm ideám o úloze ženy :
  Přiznám se, že bych radši otročila ve své kuchyni, než se tady rozvíjela počítáním parapetních plechů a kreslením zábradlí. Ale není vyhnutí. ve středu je termín, kolegyně ochořela a někdo to udělat musí.

 338. (414) Jo, ptakopysku,dokáži se osobně poučít i z cizích chyb, a o to více z vlastních 🙂
  Koho tedy volit ? ODS v nejlepším případě skončí v opozici, a zbude tam IMHO jenom pár pravověrných, kteří -snad -mohou se probrat jak Fénix z popela 🙂 Novotvarů typu VV, ANO, atd.se -když se zamyslíte- týká i Váš druhý odstavec 😕
  Přistup Svobodných: “lidi nejsou blbí a oni nás pochopí” je příkladem ingorace přirozeného chovani lidi a nejspíš hlavním důvodem, proč to ani s dobrým programem nebyli schopni nikam dotáhnout hafo let (a není to zdaleka jen o penězích ; koneckonců i ty peníze je potřeba umět získat ,a ne čekat, až někdo pošle pár mega a „pak všem ukaži“ 😕 Ostatně: jak sám víte, „činy jsou mocnější než slova“ 😕
  Možná, kdyby dali jako „lídryni“ Dominu Fronému s bičem v ruce ….. 🙂
  Já osobně jsem realista a tedy ohledně politiky sdílím názor : „Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě. Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu.“ (R. Reagan) 🙂 A jako realista neumím tuto praxi změnit stejně jako neumím změnit lidi 🙁

 339. 416: Westíku, zvažujete-li volit jinou stranu než Svobodné, mluvte prosím s jejími kandidáty. Před volbami jsou milí a tvární. Mám naději, že na pravici, resp. pravém středu nezůstaneme sami.
  Čtěte si i příspěvky od Tomáše H., zkouší to s nimi znova.
  Komunikuji s více členy/kandidáty konkurence, a mám obavu, že dokud si udrží cca 2.000 míst v samosprávách pro funkcionáře oblastních a regionálních sdružení, nemají důvod ke změně. Leda kdyby pocítili tlak od členů, od místních sdružení. V podstatě by musel přijít „převrat“.

 340. Tak jsem si procetl… A pak jeste jednou…. A pak uz ne. Asi nejsem zenska a tak nerozumim tomu, proc tolik znechuceni typu….. Belejsi snih a deset deka salamu? Stejne tak mi pripada zvlastni, ze se smesuje feudalismus a vira v boha? Rozumim, ze dnes uz feudalismus neni a ze je to jiste lepsi a krasnejsi a dvojiteduhove, ale nabozenstvi fakt neni zakazano. Zenska u plotny? Proboha to ne. Zensky do kuchyne nepatrej a taky peskovani kuchynskech koutu? To si vubec neodvazuji a to se mnoho veci nestitim. Copak muze vetsina mit samostatnou kuchyn a jidelnu a zaroven i detsky pokoj, obejvak a loznici?
  No a ty prvni Hodinove Spurne…. Chybi tam jeste jedna, ta prvni, ta co byla jako prvni zena v Evrope zvolena do „horni snemovny“ a i kdyz vlastne nebala uz funkcni, presto v Mlade Boleslavi porazila chlapa a to byla z Prahy a ten chlap byl starosta….. Ale v podstate to zvlastni neni, ale spis se to nehodi do kramu, protoze byla relativne normalni a videla ze muzi a zeny si nejsou fyzicky rovni a i kdyz pred statem jsou, manzelky proste kufra nosit nemaji, stejne tak maji dostavat darky, kvetiny a byt oprasovavane, jinak to nestoji za nic.
  O socialistickych vizich o vztazich v rodine je skoda mluvit, stejne tak je skoda, ze se o rodinu vzdycky nejvic staraj ti, co si neumej „udrzet“ tu vlastni.

 341. Jirko, asi myslíš Boženu Vikovou, ale ta byla zvolena do Českého sněmu, nikoli do „horní sněmovny“. A nebyla z Prahy, nýbrž z Uhříněvsi (narozena ovšem v Pardubicích).
  Byla rovněž feministkou, taky byla proti Masarykovi, Židům a Němcům.

 342. No jo Uhřiněves …. to ještě nebyla Praha, máš recht Foundry. Spíš ta paní Masaryková ji pila krev, než její manžel. Byla to jen taková žertovná vsuvka. Paní Kunětická byla taková, no zvláštní 🙂

 343. Jirko 419 – „Stejne tak mi pripada zvlastni, ze se smesuje feudalismus a vira v boha?“

  Na tom nic zvláštního není – jsou to dvě strany jedné mince. V době, kdy se křesťanství šířilo na sever, ve většině Evropy bylo kmenové zřízení a feudalismus byl v zárodcích. Počátky Přemyslovského státu to perfektně ilustrují. V době sňatku Bořivoje a Ludmily byly oba pohané, Bořivoj z kmene Čechů a Ludmila z kmene Pšovanů.Drahomíra byla z kmene Stodoranů.
  A pohanská víra byla „místní“ náboženství, spojená s konkrétním posvátným hájem, studánkou, stromem…. atd.
  Přemyslovci podporovali šíření křesťanství a křesťanská církev jim na oplátku prohlásila za svaté Ludmilu a Václava, což jaksi „legitimizovalo“ vládu Přemyslovců nad ostatními. Přemyslovci byli jen jedním z rodů, který o tu vládu stál a každá pomoc byla dobrá, protože už tenkrát byla o tu sesli tlačenice.
  Vlastně jen to teď před volbama úplná pohoda, nikdo nikoho nepropichuje, ale že „pravdoláskovní sekta“ se minule velmi snažila je nepochybné. Při čemž to nic jiného než náboženští blouznivci nejsou, dle jejich projevů soudě. 😀
  Prostě je to furt stejný…

 344. Dodala bych, že se už tenkrát jaksi evropsky kresťansko-feudálně globalizovalo. 🙂

 345. (416) Ach , milý nickname, je vidět, že jste ještě nedotčený cynismem pokročilejšího věku 🙂 Jinak byste chápal, že „revoluce“ v politice dělají idealisté, ale jejich ovoce sklízí padouši 🙁
  Já -cynik- jsem už mnohokrát zažila, jak politici si umně uzmuli nějaký
  oblíbený pojem s vysoce pozitivním nábojem, vyprázdnili ho, naplnili opačným obsahem a vepsali si ho do štítu. V našich zeměpisných šířkách takto pravidelně znásilňovanými pojmy jsou „boj s korupcí“, „vše pro lid“, „služba veřejnosti“. Tyto pravdy vždycky měly krátký dech a záhy vzaly zasvé.Dokonce i vina za vzedmuté rozpočtové deficity se dá po nějakou dobu svalovat na předchůdce, leč do nekonečna to nejde. I slepému je zřejmé, že v oblasti státních dluhů zeje propast, že slib mluvit pravdu a nic než pravdu se v politice tak nějak náramně pojí s planými sliby snést modré z nebe. 🙁
  Mimochodem, kvůli SSO jsme málem přišli o našeho psa: jeho stříhací paní před předáním na nás vybafla,jestli také (jako ona) volíme Babiše. Snažila jsem jí vysvětlit, že projev zájmu o něj je důkazem mentálního defektu, který automaticky by měl kteréhokoliv voliče diskvalifikovat,že by měla zkusit volit SSO ,a také proč. No, měla jsem po skončení „diskuze“ pocity prvotního křesťana před nerozhodným lvem 😕

 346. tak mi právě na čt24 v retro říká chramostová, že bez charty by nebyl rok 89
  možná si nevšimla, že po nás už bylo jen rumunsko..smutné jsou ty konce některých vzpomínek

 347. westíku,
  je zajímavé, že ODS nedokáže sehnat nějakých deset, patnáct mladých Kuberů a dát jim prostor. Mohli by být i „víceméně mladí“. Pak je tady možnost, že těch deset, patnáct Kuberů do ODS ani nechce. To je potom těžké, vstávat z popela. 😀

 348. ptakopysku, přiznám se, že 10-15 mladých kuberů neznám ani mimo ODS – vono je takovejch pomálu všeobecně.
  To máš jako s Faragem – taky by se v SSO hodil. A úplně by stačil jeden! 🙂

 349. (426) ptakopysku, však oni se časem nějací ti Kuberové- „sirotci“ po výprasku ODS ve volbách a po odpočinku na lavici opozice (a tedy po odchodů „otců“) najdou 🙂
  Znáte Tacita: „Vítězství má mnoho otců, kdežto porážka je úplný sirotek.“ 🙂

 350. Mno, dnešní „tradiční“ volič ODS mi připomíná parohatého občana, jemuž se jeho milovaná kurví s kde kým, a jen tak jednou za čas za ním přijde se sliby, že už je s tím konec, že už bude jiná, lepší, úžasná – no a sotva toho vola zas na chvíli ukecá, že teda to s ní ještě chvíli zkusí, hned se jde zas kurvit jinam – a ze všech těch slibů je najednou pravý opak. A spoléhá na to, že toho svýho vola ukecá vždycky… On ji prostě miluje. Otcové dětí jsou každej jinej, ale jemu je to jedno – a podle toho ty děti vypadaj – do zelena, do ruda, oranžova, růžova, ba i do černa… A on celou tu dobu čeká na zázrak. Tož, ať si čeká… Ta kurva si zas jen zamne rukama a pojede si dál postaru… Dobro došli.

 351. 430- tak tak. Ovšem to se dá říci o všech voličích bez výjimky:)

 352. (430) Mno, nezlobte se,PeSi, ale píšete jako zhrzený milenec 🙂
  Opakuji tedy pro Vás,co jsem citovala ve svém (416):
  “Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě. Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu.” (R. Reagan) 😕
  Jste-li tolik přesvědčen, že v některé politické straně jsou (anebo budou) činní politici se svatozáří , neskrblete a sem s nimi ! 😕

 353. Jo, to už se občas lidem stává, že po nadšení přichází vystřízlivění a náraz hubou na realitu… Já mám bohužel docela dobrou paměť. Takže si pamatuji, jak a co Topolánek sliboval před volbama a pravý opak slibů po volbách. Tehdá jsem Topolánkovu ODS volil. Poprvé a naposled. A místo slibů byly propocené košile… A kde skončila slavná smlouva s voliči?
  Takže nasrat. Já jim toho parohatýho vola dělat nebudu. Těmhle už nikdy – a přeju jim brzký rozpad a konec existence.

 354. Rozpadnou-li se a přestanou existovat, časem vznikne někdo jiný, podobný až k totožnosti. Kombinace volebního systému a kvalit voličů neumožňuje jiné řešení.

 355. Dnes jsem navštívila naše město dříve okresní. Narazila jsem na 1, slovy jedno, místo, kde byla propagována strana SSO – bylo to na náměstí ve výkladě jednoho obchodu. Byly tam 4 plakáty SSO umístěné tak, že byl vidět Mach, bylo vidět heslo, ale název strany byl neviditelný, ukrytý za jinými vystavenými materiály oné prodejny. Co tím říkám? Amaterismus v koncentrované podobě. Jak probůh mám dát téhle straně hlas a věřit, že bude hájit a zastupovat moje zájmy, když nedokáže prezentovat ani sama sebe?
  Ono je rozdíl poslat stranu do opozice nebo mimo sněmovnu.
  Potvrzuji Westíka, v tom, že zdejší kandidátka ODS nabízí kandidáty z komunální politiky, celostátně neznámé, kteří ale jsou hodně známí na komunální úrovni a kteří za sebou mají výsledky a práci.
  PeSi, chápu tvůj postoj, zkus pochopit ten můj. 🙂

 356. Ono to Dano záleží na aktivitě stoupenců dotyčné strany v místě.
  Pokud tam žádný aktivní stoupenec není, vypadá to, jak popisuješ.
  Dotázal bych se až dotěrně, Ty jsi jim nějakou propagaci zajistila? Materiály na požádání zašlou ….
  Já je šířím po Praze ve svém okolí a jda kolem velké křižovatky Anděl, plné propagačních stánků, cítím jistou výčitku svědomí, že jsem si nevzal za své tam takový stánek provozovat ne občas, ale denně.
  Viz onen Kennedy a dotaz na to, co může kdo pro koho vykonat.

 357. (433) no, PeSi, to máte z toho, že VĚŘÍTE politikům 🙂 Jak to říká klasik ? „Věřme jen sobě, své práci a píli, věřme jen svatému nadšení v nás “ 🙂

 358. Dobré ránko!

  Vydržať!
  Už jen týden a máme to z krku! 🙂

  Bylo by dobré, kdyby se SSO do té sněmovny dostala a osahala si realitu. Za ty čtyři roky by se něco naučili.

 359. U nás se SSO prezentuje celkem na úrovni, u výpadovky na Vídeň jsem zaregistroval billboard s Machem, za ostatními celkem nezaostávají.

 360. Dobré ráno vespolek,
  celkově předvolební svrkot nesleduji, ale je mi přejíždět jednou z velmi frekventovaných křižovatel v ČB, tedy u výstavište.
  Při nájezdu z města lze čísti Babišův Billboard „Měním auta. Měním milenky. Chci změnu, už žádné neumětely.“ Po odbočení na výpadovku na Linec je zaparkovaná dodávka, na ní billboard SSO s Machem. Myslím, že umísteno docela dobře, vidí to i jen projíždějící, v úseku, kde se jede pomalu.

 361. Rputi,
  ano za předpokladu, že socani nešlápnou na palec ventilátorovým, solárním, nebo jiným baronům. Pak by byly předčasné volby, že by Mch ani nestihl vystoupit s interpelací. Jak dlouho trvalo sklepnout z hrušky Nečase? 😀

 362. ptakopysku, šlápnout můžou, ale nesměj to udělat jen napůl. Chce to dobrou mušku a rovnou na komoru!
  Konec konců, na jaře jsou volby do EP, tak by se to mohlo sjet najednou. 🙂
  Nějakej mazec bude zaručeně, Zeman prý má cukání znova jmenovat premierem Rusnoka…

 363. nechce se mi věřit, že v dnešní době nejlepšího systému vlády a správy země v historii, je snad politika ovlivněna nějakou jinou silou, než ideema správců? To snad proboha neeeeeee !!!
  Myslel jsem že Nečas spadl z višně jen kvůli tomu, že něco jiného říkal, než dělal. A že se to voličům nelíbilo? Ale jistě, může to být úplně jinak, že. Jak se to v tom můžete vyznat?

 364. Dobré dopoledne,

  po ránu jsem synka vyložila na budějovické a přesouvala jsem se směrem k Letné. A když jsem vjela na nuselský most a najednou na mně čuměl Svoboda ve velikosti přes tři patra, lekla jsem se, div jsem z toho mostu nesjela. 🙂

 365. Jo, Andy, včera jsem se dívala na internet, hezký to musí být.
  Bohužel ale nám hoří termín a to s velice nepříjemným investorem, takže bez ohledu na to, že je neděle, to vidím na pracovní večer. 🙁
  Třeba se vydá někdo jiný a hodí fotky na rajče 🙂

 366. Večer v deset už bude termín jistě uhašen. Fotky nejsou to pravé, chybí tomu atmosféra živého nadšení. Ale chápu,že to někdy nejde. %Skoda

 367. (438) nj,Rputi, pokud se týče SSO, jsemť úplně rozpolcená 🙂 Na jednu stranu bych jim ten start na úrovni celostátní politiky přála, na druhé straně se mně zdá kontraproduktivní,aby začali s učením (IMHO náročného předmětu jako je skutečná „politika“ )hned na vrcholové úrovni 😕 Vy byste žáka, který ukončil ZŠ, pustila na matfyz UK ? Pak to ve vrcholové politice vypadá,jak to u nás vypadá -viz např.ty „slepice“ z VV nebo LIDEM apod.Ufffff … 🙁
  Chtějí -li „svobodní“ být politiky pro politiku (a nikoliv politiky pro peníze),měli by napřed zkusit své schopnosti „v umění politiky“ na komunální úrovni 😕
  Neboť co je přáním voliče ? Aby politici -tedy vláda- vyhověli jeho zájmu ,který je většinou v rozporu se zájmem jiného voliče 🙁
  Povoláním skutečného politika však není plnit objednávky voličů a la carte, nýbrž koordinovat jejich protichůdné zájmy a chaotičnost reality do řešení, která udrží společnost v chodu a odvrátí od ní alespoň některá nebezpečí. 😕

 368. No jo, to je tedy věc …. nabírání zkušeností v komunálu … jsou příliš mladí a nemají zkušenosti, napřed ať něco dokážou a pak ať kandidují …. či umění možného. To je fakt nářez, moc se mi to líbí, včetně porovnávání volebních poutačů a kde jsou vidět.
  Jsem rád, že se k tomu nemusím vyjadřovat, ale je mi jasné, proč ten socík vydržel poměrně dlouho a nahradil ho, až na pár let svobody, ten s lidskou tváří …..Kdyby to nebylo smutné, rozesmál bych se.

 369. Jo jo, není nad zkušenosti na komunální úrovni… Na Praze 11 je velmi známý místní zkurvenec za ODS Mlejnský. Je velmi populární, už asi 3x mu rozbili hubu. No a pro tuto popularitu ho voliči vykroužkovali… A ejhle – byl shledán nepostradatelným, tak ho na radnici kooptovali – a hop – a najednou byl zas starostou… Jo, takhle se dělá komunální politika… To se nám to hoduje, když nám lidi hážou hlasy…

 370. PeSi … no vidíš, možná se „myslelo“ tyhle zkušenosti … ostatně není třeba jen komunálně „zkušenostnit“, vždyť nezvolením za poslance, se člověk může stát asistentem poslance, či dokonce nějakým „správním radou“ ve státním podniku. A to se pak sbíraj zkušenosti, stačí, aby jeho vyhození při volbách, byl nedozírný následek …

 371. (450) ,(451) Pugna neboli oslí můstek , u jirky ppa etc.obvyklý 🙂 Já jsem ve svém (448) o ODS ani necekla 😕 Jinak samozřejmě nevím o vašich aktivitách (a tedy vašich zkušenostech) v zastupitelstvech obcí a měst 😕

 372. Já taky nemluvil o žádné socialistické, či siciliastické straně, jen o mladých a nezkušených, co nemohou jít někam „nahoru“ dříve, než naberou ty podstatné zkušenosti 😀

 373. (454) no, jestli ,jirko ppa etc, píšete o sobě ….. 🙂 Jinak mně připadáte jako ti kritici , kteří říkají, jak by něco dělali ( kdyby to uměli) 🙂

 374. Andy,
  já mám z toho Kuby úplně Dežo-ví – nebo jak to ty Francouzi říkají – jednotný šik stran sdružených v Národní frontě a takový podobný divný věci mě napadaj… 🙁

 375. Teda uz jsem to jednou zazil a hezky zblizka. . .
  Nic neni horsiho, nez vykopnuti nezkusenejch az ouplne nehoru. . .vam ten Benda a Ozubena pleš nestacej?

 376. ptakopysku, možný překlad z francouzského jazyka do lidové latiny: „Tak nebo tak, ale hlavně bejt u lizu!“ 😀

 377. Šimone,
  nepodceňuj. Bejby Gross šel taky nezkušenej nahoru rovnou z lokomotivy. A jak se pěkně uměl vohánět!

 378. (449) Andy, mně osobně ten ošklivý vrah ODS Kuba jakož i bodrá matka Němcová také vadí, a to tak, že velice velmi 🙁 To jsou ti, kvůli nimž pořád váhám ….. 🙁

 379. ptakopysku – si nevodporujem. . .desim se prave toho vohaneni a hlavne prebytku energie na srackoidni napady ( u tech je obzvlaste egal, zda jsou levy nebo pravy).
  Mladoši trpej na ten mesiašskej komplex – nectes to snad i tady?

 380. doslova „myluju“ to co se dá z přípěvků vydedukovat ….. no a teď vysvětlete tohle, když jste tedy vysvětlili co myslím tím, že komunální polutika nikoho nic nenaučí ….. nevolte nikoho pod 180 centimetrů výšky 😀

 381. Mimochodem, je zcela jasné, že mladý blbeček se mění ve starého blbce, bez ohledu na jakékoliv zkušenosti…stejné je to u těch chytrých a šikovných. Ale co bych Vám to vyprávěl, jistě jste se v tom našli 😀

 382. Ve čtvrtek jsem se ptal kámoše, který četl volební program jedné strany, proč to dělá. On na to, aby se správně rozhodl. Tak jsem se ho zeptal, jestli bude číst něco o autě, jehož výběr bude podléhat většinovému hlasování. Po chvíli reagoval „ježííííš, to jsem debil“.
  Takže souhlasím s Jirkou ppa etc. stran získávání zkušeností v komunální politice a následný přechod do parlamentu. Na všech úrovních budou hlasovat o záležitostech, kterým vůbec nerozumějí. Jestli se jedná o vybudování veřejných záchodků na náměstí nebo zvýšení spotřební daně o 1% u pohonných hmot.

 383. MP, uvědomuješ si, co si teď napsal? A teď si to odskáčeš 😀

 384. Invariantnost torpidity v toku času tady denne vidim v primem prenosu. . .
  Vlastni zkusenost s temi katapultovanymi a jejich nasledne pristupy k nejruznejsim resenim mi tezko zviklaj nejake teoreticke napady. . .
  Vono totiz nejde jenom o precenovanou inteligenci ale i o zkusenosti. . .ale chapu, ze zazitek z vlastni idiocie primo na celostatni urovni je jaxi . . .lukrativnejsi.

 385. Mimochodem, je zcela jasné, že mladý blbeček se mění ve starého blbce, bez ohledu na jakékoliv zkušenosti…stejné je to u těch chytrých a šikovných.
  Hmmm… takže je úplně jedno jestli je někdo mladej a chytrej, nebo mladej a blbej, později jsou všichni staří blbci…

 386. (448) Ano, to je jistě platná myšlenka, s tou komunální úrovní, ovšem v době komunálních voleb. 😛
  Teď nás čekají ty parlamentní. Jak tak koukám na to, co v nich zřejmě do PS proleze, není SSO ještě to nejhroznější dosud nevyučené. Vypadá to, dle průzkumů z dnešní ČT, i na Okamuru ……

 387. Jirko ppa etc., proč? Voliči také hlasují o věcech, který vůbec nerozumějí. A také nikoho nenapadne se kvůli konstatování faktu, že tomu nerozumějí, nějak zlobit.
  Teď mě napadlo, že jediná zkušenost, která by se jim z komunální politiky mohla hodit, je čtení nějakých účetních výkazů. Zase na druhou stranu, proč někdo leze do zastupitelstva, když neumí číst účetní doklady? Vyjednávání znají všichni od chvíle, kdy vstoupili do nějakého kolektivu, přinejmenším, kdy si jako děti uvědomily, že jsou součástí rodiny. Takže mě opravdu nenapadá, proč bych měl něco „odskákat“.

 388. MP, hledáš v jiné množině „trestatelů“. Trest tě jistě stihne ze strany místních, co si myslí, že politik má projít jistou formou „vzdělávání“ v komunální politice. Tedy postupovat v cestě od malých krůčků zastupitelů na vesnici …v malém městě…ve větším….v největším …. v poslanecké sněmovně …. atd. prostě nějaká forma postupného rozvoje. Nic jiného v tom nehledej.
  Stejně jako nehledej nic logického a srovnatelného, v tom srovnávání a soukromé sféry a správy státu. Tedy alespoň já v tom nic porovnatelného nevidím…

 389. (470) Váš příspěvek , jirko ppa etc., sice nestojí za komentář, ale obětuji se 😕 Věci bývaly tak, že se mladý osel učil od starého osla; zřejmě v této fantastické a převratné době se předpokládá, že se starý osel bude učit a přebírat zkušenosti od mladého osla …ale co ho může mladý osel naučit a jaké zkušenosti předat ?
  Napadlo Vás vůbec, že i Vy, ač jste třeba zatím mladý osel, budete jednou starým oslem,a bude Vám předávat zkušenosti a znalosti jiný mladý osel ? 😕
  No, já těch mladých oslů zažila až až, zejména s titulem M*B*A*, což- jak si vzpomínám- PeS kdysi na tomto webu vtipně přeložil jako Mladý, Blbý,Arogantní 😕

 390. ad 470 – Jirko, vidím, že ti schází a přímo voláš po bývalém systému kádrových rezerv KSČ.
  Ale neboj. Myslím, že se už po těchto volbách dočkáš jeho obnovení.
  Např. Rusnok je teď kádrovou reservou na guvernéra ČNB a jako premier k tomu sbírá zkušenosti.

 391. Tak to pozor Šumaváku, jsem feudalista, nějaké to blbnutí okolo voleb a kdo je jak povolán ve stranách, mne nechává zcela chladným. Jen dědičná a „vyvdaná“ práva jsou pro mne zajímavá, ruku v ruce s osobní odpovědností. Nějaké,to co píšeš, mne bere asi tak stejně, jako hladomor v Somálsku.

 392. Dobrý den. Z volebních taškařic jsem dočasně knock-outován rýmičkami a kašlíčky, teď cítím záda. 🙂 Westíku, M.B.A. je pověstný titul, který získáte za osm sobot v Průhonicích. Dobrá zkušenost je s titulem Industrial Engineering (musím si přečíst u šéfa, jak se to vlastně jmenuje).
  Na vedoucích místech kandidátky jsou lidé známí z komunální politiky, současní zastupitelé. Jedno okresní město je námi neobsazené, nestihli jsme přeložit program do ruštiny.
  Proč chce být ANO v parlamentu? Je tu návrh na omezení podpory zemědělců pro podniky menší než 200ha. Co kdyby někoho napadlo zadotovat výstavbu skladů obilí? EU uznala, že biopaliva přírodu nešetří, někdo může navrhnout ukončení jejich podpory. Dtto bioplyn, biomasa. Nebo omezení dotací na zdroje <1MW.
  Někoho by mohlo napadnout, že "boj proti nekvalitním polským potravinám" je reklama Agrofertu….

  Westíku, ad převrat: Kubera, Haas, Blaha by mohli být součástí, nejdůležitější by bylo zavést primárky. Členové (ne zástupci) volí oblastní, regionální i celostatní vedení.
  Kvalita kandidátek Svobodných může korelovat se stupněm rozkladu jiné strany v regionech.

 393. (473) tak to je zrovna to, co jsem se nedávno snažila naznačit: že se koukáte na budoucnost prismatem současnosti 🙁 Vy víte, co v budoucnu (třeba za rok ) čeká ta „dědičná“a „vyvdaná“(vyženěná)práva , když Vás to dnes „bere asi tak stejně, jako hladomor v Somálsku“ ?

 394. Dobré odpoledne,

  „Mimochodem, je zcela jasné, že mladý blbeček se mění ve starého blbce, bez ohledu na jakékoliv zkušenosti…stejné je to u těch chytrých a šikovných.“

  Blbcovi nepomůžou žádný zkušenosti, ale i ti nejchytřejší a nejšíkovnější projektanti sbírají zkušenosti nejdřív na menších projektech a dílčích úkolech.

  Tak to aspoň chodí v projektování, v tom přízemním oboru, kde se staví z cihel a betonu.

  Ale je možné, že u budování vzdušných zámků platí jiná pravidla. 😀

 395. „Voják střílí, ale kulku řídí Hospodin“, bylo heslo ruských vojáků. Možná něco obdobného v delším časovém období platí i pro politiku. Občan (feudalista) volí, ale jak to dopadne, jisté není.

 396. Nickname, ta Vaše poslední věta mi připoměla to, co jsem už psal před lety …dvanácté přikázání…. Každý může být za život členem jedné jedinné politické strany a to jen jednou. Kandidovat může jen za ní a ucházet se o zastupitelské křeslo v jakékoliv úrovni, jako nestranník s podporou se zakazuje pod trestem smrti.

 397. (474) U pěti knih Mojžíšových, nickname, JÁ přece proti SSO nejen nic nemám; dokonce SSO doporučuji ,kde mohu ! Babiš (jak jsem hned na začátku té volební maškarády uvedla), začal jít do politiky hned, jak se snížily dotace na bioplynové stanice -jak jsem totiž četla jednoho jeho managera, vzal si úvěr 7 miliard na rozvoj těchto bioplynek – a zřejmě problémy 😕 viz
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Andrej-Mussolini-Babis-Tyto-radky-se-mu-nebudou-snadno-cist-216296

 398. Přiznávám se, že jsem se v tom úplně ztratil. Není žádného sporu o tom, že se učíme ze znalostí a dovedností, které nám tu zanechaly generace našich předků. Ve školách nám je učitelé zprostředkovávají, a učebnic jsou plné knihovny, můžeme z nich čerpat ono vědění. Potud je mně to jasné. S tou zkušeností, nevím. Nechce se mně věřit tomu, že by někdo dával rovnítko mezi znalost a zkušenost. Vůbec nevím, jak bych se do „té zkušenosti“ dostal.

 399. 479 Westíku, kdybyste znala mé pravé jméno, nebrala byste je nadarmo 🙂
  Odstavec s Babišem se připletl. Příspěvek byl soubor nesetříděných myšlenek.
  Zkusím ještě jednu zmatečnou myšlenku: Pokud strana, kterou jsem kdysi volil pochopí, kdo je její skutečný protivník, má šanci vymazat Svobodné během dvou voleb. Ušetřilo by mi to čas, nervy, peníze.
  Pokud bude bubnovat, že Svobodní, (Klaus, Bobo) jí ukradli hlasy a nebýt jich, byla by druhá a měla lepší pozici pro koaliční jednání, bude mě to stát čas, nervy, peníze.
  Musí pochopit kdo jí bere hlasy (TOP09, ANO) a proč … a to jsme už u „převratu“.

 400. 474- za osm sobot v Průhonicích nebo za dva roky v Londýně.

  To je přesně jedna z věcí, která poškozuje ty, co nepodvádějí, tohle paušalizování. Proto měla být plzeňská práva zrušena navěky a fakulta vypálena a posypána solí.

 401. 481 kdyby strana, kterou jsem volívala držela svého programu, nepaktovala se s oranžovými zmetky a zůstala pravicová, nebylo by žádných Svobodných třeba.
  Byli bychom svobodní všichni.
  Víceméně.

 402. 482 Andy, myslím si, že poctivé studenty falešný titul jiných poškozuje marginálně. V důsledku musím prokázat, že něco umím, i když jsem z Plzně. Plzeňským právům bych učinil jediné: akreditaci a profesury okamžitě odebrat. Jenže potom zjistíte, že absolvent jedné z humanitárních fakult UK toho umí ve svém oboru méně než skladník ve šroubárně, t.č. humanista-amatér.

 403. 481) Milý nickname,přála bych si,aby na úrovni “ sedmého nebe“ ODS dostala výprask , zpytovala svědomí v opozici ,nikdo by s ní nechtěl jít do nějaké vládní koalice…došlo k tomu „převratu“ ; s těmi „sirotky“ byste se domluvili 🙂

 404. Mňo,
  na nás se se teď žene svinská bouřka jak na Roubalův statek. Hlavně že jsem se včera ve veřejnoprávním počasí přesně dozvěděl jak bylo a mohl si prohlédnout fotóčky diváků. Jdu upevňovat nepřipevněné předměty 🙁

 405. Mezi znalost a zkušenost nedávám rovnítko, Modrý ptáku, nicméně je řada profesí, kde znalosti bez zkušeností nejsou dostatečnou výbavou.
  Všechno se z učebnic nevyčte, protože všechno se do nich prostě nevejde. A taky proto, že šedivé jsou teorie, ale praxe hraje všemi barvami.

  A třeba výuka řemesel staví hlavně na zkušenosti. Můžete mít nastudovanou veškerou literaturu o truhlařině a všechny znalosti v malíku a dokud nevezmete do ruky nářadí a neuděláte pořádnej stůl, tak jsou ty znalosti na nic.

 406. Ptakopysku 😀 😀 😀

  Když volit, tak TOI TOI ! 😀

  A na diskusi ses kouknul? Některým z těch voleb fakt hrabe.

 407. Modrý ptáku, slovo „zkušenost“ je odvozeno od slova „zkoušet“.
  Tisíckrát ti zkušený keramik může vysvětlovat, jak je snadné vytočit na kruhu hrneček – stejně těch prvních 50-100 hrnků zvořeš.
  A juž vidím mladého astronauta, jenž prohlásí, že on jest inženýrem a tedy mu zkušeností netřeba a nechá se vystřelit na Mars….. 😀 😀

 408. Kruciš, tady lilo a blejskalo!
  Tak nějak teď blejská u ptakopyska!

 409. Dámy, já jsem v 480 napsal: Není žádného sporu o tom, že se učíme ze znalostí a dovedností, které nám tu zanechaly generace našich předků. Takže ještě jednou znalosti a dovednosti.

  Ale děkuji Ti Rputi, že jsi mně vysvětlila od čeho je odvozena zkušenost. Hned se mně vyjasnila nejasnost, jak by někdo mohl v komunální politice načerpat zkušenost pro celostátní politiku.

 410. Modroptáku, nerozuměl jsi mi přesně.
  Tu skutečnou dovednost točení hrnečku se MUSÍŠ naučit jen ty sám na základě vlastnoručně nabytých zkušeností. Z knih a od vyučujících získáš jen ty teoretické znalosti, které jsou ti bez těch zkušeností naprosto k ničemu.

 411. Tedy, já se klidně příznám, že jsem si vystudoval 2x MBA …za své, a že mne to bavilo, opravdu. Nejen z toho důvodu, že v Bledu je krásné jezero a nádherná hradní restaurace, ale i proto, že jsem si rozšířil obzory. Vůbec to nepokládám za ztrátu času a peněz. To že by tam byli blbci, mi ani nepřišlo, stejně tak o tom mládí. Ale samozřejmě nebyla to „plzeň“ že ano ….Myslím, že zde mluví bledá závist, jak jinak bych si vybral Bled, no ni?
  Jinak debata je opravdu kouzelná, jeden točí hrnky, druhej dělá stoly, třetí je taky inženýr. Celkem skvělá debata o tom, jak se dá naučit politika 😀

  No a mohu s klidem říci, že vytočit hrnek bych nedokázal ani za těch 100 hrnků, neboť mi prostě chybí to nejpodstatnější. To ten talent, to políbení od pána Boha, to „něco navíc“ …hrnčířů jsou plný aleje, stejně jako politiků, ale státníků? Talent, či pevné zakotvení, je „talent“ politika. To se nedá naučit, to musíte mít.

 412. Ad 490 – MaYdo, u těch truhlářů nevím, nevím!
  Má-li malíček, není to truhlář! 😀 😀

 413. Jiřiku, tys na to kápnul! Jj – přírodního talenta to chce!
  Takovej Benda, třeba …. nejen, že je přesvědčenej o svém talentu, ale dokonce se nechal slyšet, že „ho lidi mají rádi!“ A je si tak jistej, že se na kandidátce nechal posunout dozadu, aby ho milující voliči vykroužkovali. Jináč prej se půjde živit normálně …. poctivě …. to samozřejmě neřek, to dodávám já.
  Ale on by to nesved se poctivě živit … nemá talent …

 414. 496: Jirko, souhlasím. Vyskočila mi oranžová reklama „Zpřísníme regulaci cen energií a vody“ … chlubit se zdražováním před volbami, je to produktivní?

 415. Teda to co tady čtu je fakt síla…
  Koukám ze se ty VUMLy šikovně transformovaly, to se jim musí nechat…
  Bohužel ty bejvalý absolventi nebyli takový theoretici ….
  Fakt sranda..:-)

 416. Šimone,
  ale ti absolventi VUMLu jej neabsolvovávali 2x.

 417. DVD – jako praktikům moci jim to stačilo jednou…
  A k tomu holt ty zkušenosti….
  Ale chápu, ze u tlučhubných oborů se ty zkušenosti sbírají jaxi těžko ..:-)

 418. >>dvd – no ono na tom Bledu je hezky, to se s Vokovickou Sorbonou srovnávat nedá, to je fakt. A když má čas a mlíko…

 419. (498) Neprožívej to tolik. Pokud skutečně bude poslancem, bude to zásluhou voličů, budou ho tedy „mít rádi“. Pokud nebude, uvidíme, jak to bude s obživou i talentem. Ne, že bych k němu měl nějaké sympatie.

 420. Jen marne patram v minulosti, kdy jsem naposledy pracoval pro stat, ci v kecacich oborech …. Pockejte, zamyslim se..,. Kdy to bylo ….. Jooo, uz vim, nikdy. Nemusite porad predvadet svou intektualni a „zkusenostni“ prevahu, …… Neumite to. Mozna ze vam to funguje na okrese, ale tady? Pripada mi to stejne, jako kdyz jsem nedavno videl solistu Bratislavskeho ND v Rigoletovi…. Jiste byl nejlepsi na jih od Soulu, neb je korejec, ale mne a mnoho dalsich neoslnil. Ostatne asi tak tretina divadla necekala na druhou pulku a odedla, nez zamkli 🙂

 421. 504 – já bych doporučila, abychom to všichni moc neprožívali. Vyjebou s námi bezpochyby, ať vyhraje kdokoli.

 422. Andy, znáte film Bernard a Doris se Susan Sarandon a Ralphem Fiennesem?

 423. I když, pokud v tom hraje Fiennes, tak to klidně může být totální sr..a stejně se na to podívám:)

 424. Nic ohromujícího, odpočinková variace na téma Řidič slečny Daisy. Měl jsem pocit, že se Vám jeho hraní líbí. Tohle není nic kolosálního jako Heathcliff nebo Oněgin. Koukněte.

 425. A ještě bych ráda k volbám dodala…SSO, když se dostane do parlamentu nebude mít nějaký „koaliční potenciál“ a moc možností, ale prolomí hranici neviditelnosti, získá zkušenosti…což je v podstatě ideální.
  Takže argument, nevolit ji, protože nedokáže hned něco změnit je podle mne zcela lichý.

  Jak tu možnost zužitkuje, zda ji dokáže zúročit či propadne jako třeba zelení, to už musíme nechat na nich.

 426. Dobré ráno vespolek,

  Andy, 513 je v zásadě to, co jsem tu cca před měsícem psala. Nečekám na Mesiáše, co to všechno spraví přes noc – do voleb jdu s nadějí, leč bez iluzí 🙂

 427. Dobré ránko!

  Máme pondělí, 5 dní do voleb, tož se něco dalo čekat!

  …Vzhledem k tomu, že více než šest let nesl odpovědnost za ministerstvo právě Kalousek, má být dle našich informací policejní vyšetřování mířeno na něj. Podstatou trestního oznámení budou narovnání se zahraničními firmami, které státu hrozily soudními spory či arbitrážemi…
  http://www.ceskapozice.cz/byznys/finance/predvolebni-spina-je-zde-na-kalouska-zamiri-policie-kvuli-arbitrazim

  (PS – česká pozice je Babišova)

 428. 515 Kalousek dostává vlastní meducínu. Aneb kdo odstřelil Lessyho? Ratha?
  OT: Nelíbí se mi činnost OČTŘ v politice. To už prováděl Nosek, neblahé paměti.
  V tomto případě mohly polycysty počkat týden. Nic by jim neuteklo a volby by nemohly být napadeny pro nezákonné ovlivňování.
  Předveden k podání vysvětlení = podezřelý = obviněný = obžalovaný = vinen.

 429. Dobré ráno,

  matzurko, ad volby – doufat v nejlepší, počítat s nejhorším 🙂

  Včera nám dosloužila úsporná žárovka v koupelně. Taky máte pocit, že ty úsporné, přes všechny řeči o tom, jak dlouho vydrží, nevydrží tolik jako ty klasické? No a teď, co se žárovkou? V podstatě to je toxický odpad. To mám jet kvůli jedný žárovce do sběrného dvora?
  Co kdybych ji zabalila a poslala Bursíkovi? 😀

  Synek zakoupil novou žárovku a vyměnil. Rána jsou hned veselejší, protože tam dal obyčejnou, klasickou, Bursíkem zavrženou se rozsvítí hned a svítí naplno. Ta úsporná produkovala podivné pološero a pořádně svítila, když jsme všichni byli na odchodu.

 430. (494) Modrý ptáku, s těmi „účetními výkazy“ jako důkazy získaných zkušeností v komunální politice jste mne opravdu rozveselil – vidím, že už jste dozrál svými „zkušenostmi“ na post premiéra – vote for Modrý pták 🙂 Ještě se postarat,aby pasivní volební právo do sněmovny bylo od 15 let (koneckonců dokonce sexuální interakce v tomto věku je hojná ), a máme tady hafo politiků par excelance 🙂
  Disputace s Vámi a jirkou pp etc. má ovšem pro mne velký význam: doposud jsem se vyžívala v mučivých disharmoniích, koho volit; teď mám jasno: ušetřím si cestu do volební místnosti 😕

 431. (518) Proto jsem učunil značnou zásobu oněch klasických žárovek. „Úsporné“ jen tam, kde svítí dlouho. Ne koupelna, WC, chodba, schodiště ……
  Ad Bursík, doslechl jsem se z TV, že byla prakticky posílena „Bursíkova buzerace“. Lze bez poplatku prodat auto invalidovi, ale poplatek zaplatí ten, kdo koupí od něj …..

 432. Westiku. 🙂
  To ja budu volit SSO jednak proto, ze je tam potřeba někdo za/ k ODS (pokud tedy prelezou 5% ) i kdyz je jasné , ze to bude longtime run…
  A druhak proto, ze zatím nebudou početně schopni hned své teoreticky načtené nápady realizovat 🙂
  A uvidím, jak budou schopní se poučit ze získávaných zkušeností.

 433. (521) šimone , také jsem tak původně uvažovala 🙂 Nyní jsem se však utvrdila v názoru, že po „získaných zkušenostech“ na úrovni vrcholové politiky (bez „imunity“ získané na nižší úrovni) nebudou v příštích volbách volitelní pro nikoho 😕
  Ale jak jsem vyrozuměla v předchozí debatě: budoucnost patří mládeži,a ta si nic jiného nezaslouží 🙂
  P.S.:jdu prosazovat své zájmy – seřvat starostu(takto ředitele středně velkého podniku) 🙂

 434. Tak tohle je rána Zemanovi přímo na komoru !
  Určitě bude okamžitě abdigovat….
  Stihnete se ta nová volba prasidenta skouknout ještě příští pátek ??
  Cimrman fór prezident !!!

 435. westíku, ale nickname psal, že je mezi kandidáty dost těch, kteří už na komunální úrovni pracují.

 436. rezy,
  a bod za co, za úspěšný exhibicionismus své sexuální deviace ?

 437. 522 – no dyk jó !….
  Tak ať si to zazijou. 🙂
  Ale jen teoreticky – rudí komisaři jim to hned tak nepředaj, teď to tady nějakou dobu budou kurvit oni.

 438. westíku, netušil jsem, že jsem s Vámi vedl disputaci. Ale i tak je to fajn. Obecně mě totiž vždy potěší, když se někomu podaří vylepšit svoji současnou situaci.

 439. já to čtu jinak Matzurko, ale jediné, co bych černému na celém jeho dílku vytkl je to, že je předčasné. Asi tak o týden. Nic víc.

 440. rezy,
  vadí mi vulgární hesla, posunky a nápisy i na veřejných WC, ve veřejném životě, a uprostřed Vltavy rovněž. Vadilo by mi to u pramene, u náš v ČB, v Praze pak zvlášť. Nesouhlas se současným marasmem lze vyjádřit i bez obscénnosti – IMHO to vypovídá skutečně o absenci jakéhokoliv tvůrčího přístupu a vlastně i myšlenky – sprosté gesto umí udělat každý hajzlík… mnohdy jenom to. Pokud se všichni kolem chovají sprostě, je opravdu nutné klesat na jejich úroveň ?
  Samozřejmě, je to věcí vkusu, a já jsem čím dál více proti panu Černému zaujatá, právě pro tyto jeho výtvory, které ve mně vzbuzují čím dál tím větší odpor. Poprvé bych to jako recesi brala – pubertální mládež to třeba jako fór bere, ale pan Černý je už zralý muž.
  Upřímně řečeno, legendární neónové srdce mi vadilo úplně stejně.

 441. Ne, v porovnání s tím, jak jedná v posledních měsících Zeman je toto vulgární gesto slušnost sama. Ale je to samozřejmě uhel pohledu, hlavně že zastavili Kalouska. Některým lidem se jeho jednání líbí a k tomu pak rozhodně nenmám co říci.

 442. Takze pokud na Zemana nemají jeho odpůrci nic než bezzubé vulgarity, pak muže spát klidně – jednak to dokazuje jejich neškodnost, druhak přijali „souboj“ dle jeho pravidel a ta on bravurně ovládá ….
  A ještě to některým lidem pripada jako účinné 8-(

 443. rezy,
  jednání pana prezidenta se mi nelíbí, ale viz výše – pokud se chová, jak se chová, nemusím klesat na jeho úroveň. Své pohrdání dokážu dát najevo jinak, aniž bych přitom musela urážet vkus všech okolo. Holt mne vychovali jinak.

 444. Matzurko, já ho sleduji roky. A musím mu vyseknout poklonu. On má prvotřídně definovanou cílovou skupinu, kterou svými výtvory oslovuje. Pokaždé je to trefa do „černého“ (kouzlo nechtěného). Umění má být (podle některých) srozumitelné masám. Tak se činí a má to prostě zvládnuto skvěle. Já bych na jeho výstavu nešel, ale já jsem obecně příslušník zcela nezajímavé cílové skupiny.

 445. (525) Rputi, nebudu kvůli několika kandidáty OSS z komunální politiky někde na Karlovarsku nebo Zlínsku studovat všechny kandidátky a zjišťovat jejich úspěšnost na místě- to ať provedou voliči z jejich volebních okrsků 😕
  (527) nj,šimone 🙂 pravda, mohou mezitím úspěšně sbírat zkušenosti , jak se politika „kurví“ 🙂

 446. rezy, nač ta konfrontace? Otázka nezní Zeman nebo Černý a nic mezi tím!
  Krom toho myslím, že tu není nikdo, kdo by měl Zemana v oblibě.
  Ovšem kultura zdvižených prostředníků místo argumentů také není nic, o co by člověk stál.

 447. nevím proč se toho tak bojíte, vždyt je to bezzubé neškodné dílko.

 448. MP,
  tak to já asi taky, necílová skupina 🙂 Srozumitelné masám – noooo, tak to je se Zemanem zjevně na stejné lodi, proč tedy protestuje ?
  Teda, dovedu pochopit, když je někdo sprostý v afektu – pokud mně nakopne kůň do citlivého místa, určitě zavřeštím něco *písk* :).
  Ale tahle „performance“ je pouze chladná kalkulace… jo, ať si oslovuje své diváky a příznivce, ale mohl by to dělat na svém soukromém pozemku,za svoje nebo jejich peníze, a ostatní toho ušetřit. Ještěže teď nemám cestu do Prahy.

 449. Tedy já se toho vopravdu nebojím ….a Zeman ted uz i ví, ze se těhle lidí také bát nemusí…
  V sobotu i v noci bylo vidět , ze v tý Blatavě plavou nejrůznější sračky, par navíc určitě unese…

 450. Je to Rputi totální zkratka a jako taková je velmi výstižná. Jaké argumenty by kdo slyšel?? Ještě by se mohla zmínit konstruktivní kritika, to je fakt, to tenhle monument také není.

 451. Simone, já Ti to naopak věřím, to že se toho nebojíš.

 452. Bezzubé, neškodné….
  A Praha je turistů prostá ? Pak se divíme, že jsme označování za národ Švejků.

 453. Dobrý den.
  Prosím všechny, jděte volit. Nejlepší dobro, nejmenší zlo. Lidé jděte.

 454. Nicname,
  volit půjdu, a bez zbytečných gest 🙂

 455. „pan Černý je už zralý muž “

  No, možná podle občanky. 😀

  Ale jinak jo, komerčně to má promyšlený. V tej jeho cílovej skupině vždycky někdo rád zaplatí – nebo spíš prosadí zaplacení ze státní kasy – jeho exhibice s pocitem, že bojuje za svatou spravedlivou věc a podporuje umění.

  Když jednou na Strahově napadl sníh, objevilo se tam takových artefaktů „něurekom“. U každýho bloku aspoń tři. Ono gesto tehdy ještě nebylo v módě, takže tehdejší umělecká avantgarda použila jako téma přímo orgán, na který ono gesto odkazuje.

  Zajímavý na tom je, že tehdy v tom stihomamském bolševickém systému, kde stačilo kýchnout a mohl se v tom hledat politický podtext, v tom nikdo nějakou údernou politickou glosu nehledal. A když se upšoukne nebo vysmrká David Černý, rázem je z toho komentář k politické situaci. 😀

 456. koukám, že mě Mayda předběhla, ano, na Strahově se tohle stavělo s prvním sněhem každou zimu po celé ploše a zmíněné obvykle před menzou, páč to vyjadřovalo naprosto přesně co si studenti o vedoucím menzy mysleli. Já to černého dílko rovněž nechápu jako politické gesto ale tak nějak mi to v té lidské rovině přišlo velmi přiléhavé.

 457. Matzurko, proč protestuje fakt nevím (ve smyslu, jakou má motivaci). Ale, protože oba cílí na stejnou skupinu, tak bych řekl, že se snaží získat navrch. Oni jsou polovzdělaní hulváti strašně nesnášenliví a jsou ochotni pro prvenství ve skupině učinit cokoli. Jejich primárním soupeřem není někdo z „protivného“ tábora, ale z „jejich“ vlastního tábora. S protivným táborem si vyřizují účty až poté, co si vyřídili účty mezi sebou.

 458. MP,
  nojo, ale kdo se má na to koukat…. 🙂
  Si živě představuji, že chce někdo třeba prodat/pronajmout byt s výhledem na Vltavu a Hradčany, a případný zájemce koukne z okna a vidí tohle 🙂 Majitel takového bytu by mohl pana Černého zažalovat o ušlý zisk, ne 😉 ?

 459. (533) Matzurko, souhlas !
  Jsem názoru: čím menší ego, tím větší provokace ve snaze na sebe upozornit 😕 Ostatně, ať se snaží jak se snaží, není první v historii: Hérostratés z Efesu, Van der Lubbe……

 460. Matzurko, hlavně v pohodě! Majitel může s klidným svědomím zájemci říci, a tohle, to tu do zejtřka nebude!
  Samozřejmě by jinak, při dlouhodobém parkování Černého pontonu klesla cena k řece přilehlých nemovitostí v useku zmíněných mostů včetně Hradu minimálně o polovičku a PX50 bude mít dneska černej pondělek.

 461. SSO – no, kdxyž to člověk tak vezme, tak se jejich kampaň se alespoň vyhýbá hrubě neprofesionálním chybám, anebo alespoň nejsou – z pohledu mne, který kampaň moc nesleduje – vidět… A kampaň vidět je, pár billboardů jsem zaregistroval…

 462. Debata o kokotech? Za tuhého socialismu se lidová tvořivost věnovala například tvorbě svíček ve tvaru (dámy prominou) čuráku s koulema. Tím taky někdo protestoval? Koukám jako blázen, ještě jsem neměl potřebu si takovými artefakty ozdobit poličku. Ale, jak pravila Matzurka, jsem jinak vychován.
  Aby bylo jasno, ono gesto od Karla Gotta jsem cítil jako gesto na místě, určené těm, kteří se v té úrovni pohybují. Nikdy by mi nenapadlo, že se tím Kája nějak shazuje na nižší úroveň. Černý – to je jiná. Čúrající figuriny na Kampě – chudáček postižený. Rozbor obvyklého pubertálního stavu, kdy se nedospělý jedinec potřebuje vyjádřit přívalem vulgarismů, popsal velmi pěkně Asimov v Azazelovi. I když to byl mistr sci-fi, tak tohle se mi líbilo, i když tam nebyla ani Nadace ani roboti.

 463. Matzurko, vzhledem k tomu, že je cena subjektivní, tak nevím, jak se do toho ušlého zisku dostat. Objektivně má byt všechno stejné jako před produkcí.

  Takže: koukej jinam nebo jdi jinam. Já šel v sobotu s ŽD do Stromovky 🙂

 464. prekrasne a proslunene pondeli z hlavniho mesta monarchie, vam vsem do vsech koutku nasi kouzelne vlasti, kde zezulicka pozpevuje, studanka zurci a kde cvrcek, misto aby se na prichazejici zimu zabezpecil , tak mravencum pouze na houslicky hraje. . .

  Neda se prehlednout ze na vsech blozich nervozita stoupa, pocetna obec duchodcu a uredniku hleda sve uplatneni a trpelive sdeluje ostatnim prekvapiva poznani, jako ze „politici stejne neplni predvolebni sliby“, lzou, tedy korektne „nemluvi vzdy pravdu“ (kdezto komentatori samozrejme vzycky!;) , . . koukaji pouze na svuj prospech, a konecne oblibene socialni citeni ukazujic…“co chudak takova obycejna holka v Delvite u kasy?“

  no a kdyz kouknete napriklad k Neffovi pod uvodnik(toho pripominam pouze proto, ,ze je me jasne ze tam nechodite 😉
  ,tak si mezitim jeste staci vynadat do obligatnich komousu a udavacu . . co ale my, ktere demon zvany politika jeste nezasah?
  …davate do bramboraku hrubou nebo hladkou?
  😉

 465. brouku, to záleží na tom, pro jakou cílovou skupinu ten bramborák pečeš, jsou pády, kdy jsem naprosto jednoznačně pro hrubou.

 466. Ach jo, Ja to tusil, nedavno jsem tady mel spolecnost ,tak jsem pozadal kuchare aby je jako takovou jakoby zajimavost pripravil,. . .nedopadlo to uplne nejlepe, ze prej to v Turecku nevari…..tak jsme nakonec skoncili u opet toho obligatniho kaviaru……;-)

 467. „zezulicka pozpevujeů

  teď, v říjnu?????!!!!?????

  …davate do bramboraku hrubou nebo hladkou?

  Jaká je. Hlavně když je dost česneku 🙂

 468. no ja kdyz ctu nejake pojednani z Moravy ,tak ti zminuji zezulicku neustale, napriklad Petr Ulrych ji spolecne s vineckem opevuje dost casto .. . Tak jsem zil, jako Cech v tom, ze se tam vyskytuje celorocne…..musim si to tedy opravit 😉

 469. brouku, Petr Ulrych je ten, co měl se sestrou (jméno jsem zapomněl) skupinu Javory?

  Jinak Vás rád vidím – nemáte nějaké nové zprávy z Vily prinz Eugen? Nebo nevíte, co říkají islandská média o našich volbách (to je pro můj volební postoj zcela zásadní)?

 470. 563 – 🙂
  Mezi těmi stranami? Jsou všechny víceméně( až na zelené) stejné.

 471. 2 Rpuť ad 563 – k tomu nelze dodat než můj oblíbený vtip:
  Přijde babička na radnici, ke starostovi, „srazí kufry“, vztýčí pravici a zvolá „Heil Hitler!“
  A starosta laskavě – „Ale babičko, to jste si trochu popletla dobu!“
  „Dobu možná, ale ksicht ne!“

 472. 566 Island je vysmátej po svých volbách a o naše se nestará.

  Kdo nikam nevlezl nemusí přemýšlet, jak vylézt.

 473. MP – sestra se jmenovala Ulrychová… 😀 (Hana)

 474. Ano to je ten petr,ktereho zminuju…ta sestra se jmenuje Hana ,hlas jako zvon ,bohuzel v televizi ji vzdycky zakryvali nejakou dekoraci,coz ji myslim stalo karieru. Bylo malo zpevacek,ktere ji mohli hlasove v te dobe konkurovat.
  Na „Prinz Eugen“ jsem docela zapomel a k Islandu se urcite vratim 😉 ale jak tak pozoruji zdejsi nalady, nejni pro tyhle veci myslim momentalne misto….protoze „BUDOU VOLBY“ a to neprekrocime,ze? ,-)
  Tak snad pozdeji . . . . 🙂

 475. Brouku, žádnou. A když už, tak strouhanku. (Teda, trošku hrubé, v horším příadě polohrubé připouštíme i my tady na severovýchodě) Ale ta strouhanka je základ. Hned po bramborách, česneku, majoránce, vejci, kmínu, kyselém mléku a sádle na smažení. :-))))

 476. no jo, ale jak se rekne Turecky „dej tam ty blbe strouhanku!“ ?
  😉

 477. Metelescu blescu? To v poslední době znamená asi všecko. 😉

 478. 573- je to věc regionu a výchovy…my na Západě dáváme hrubou mouku. To se řekne turecky „Aptal, yemek un olsun.“

 479. „Metelescu blescu? “
  . . Ja to tedy Dano vyzkousel. . . .-on tady vedle v jidelne pripravuje tabuli….
  . . . no a predstav si ze se rozplakal !?
  😉

 480. To 577
  No prosim, uz jste dva ;-)….nevis jeste jak se turecky rekne „zezulicka“?
  (. . .chci ho trochu rozveselit;-)

 481. Rozplakal? Že by se obával, že po vyslovení nahlas se objeví soudní obsílka a ty ho budeš muset propustit nebo nechat hlady, protože se nedoplatíš na autorských právech pro Svěráka? 😉

 482. 580- podle google překladače guguk, ale pozor, v Turecku je podle tamních pověstí kukačka poslem neštěstí. To se ti chudák rozbulí ještě víc.

 483. tak to jsem nepochopil, proc place….on place dost casto…….;-)
  Se „sverakem“ to radsi ani zkouset nebudu, to bych nevysvetlil ani za boha!;-)
  ….ale prej jsme stejne pohansti psi . . . 😉

 484. Ty myslis ze zezulicka je kukacka ?…(ja pochazim z jiznich cech)…ja ziju v tom, ze je to takova etericka bytost v kloboucku nastranu s perkem a vysivanou kamizolkou…….(to je ale moje ostuda,to jsou myslim zaklady,ze?)

 485. Eterická bytost v kloboučku na stranu? Jana Kratochvílová?

 486. Tak díky chlapi.
  Budiž mně brouku omluvou, že jsem zpěvačkám věnoval málo pozornosti v kapelách a mimo kapely vůbec žádnou. Ani „Joplinka“ mě nijak zvlášť neoslovila. Vlastně mám nahrávky jediné kapely, kde mají zpěvačku (a frontmanku :-)). Je to popík, ale mám na tu dobu moc hezké vzpomínky 🙂

  Pro mě je ten Island zcela zásadní. Nálady nenálady 🙂

 487. Brouku,
  já dávám polohrubou, a brambory strouhám na obojí způsob (na hrubo a jemno), cca půl na půl (což měřím naprosto exaktně „bajvoko“).

 488. (579) Tím dává konkurenci výhodu …… na to časem přijde.

 489. Dano, nejsem. Ale kdysi jsem si to přečetla u Péti vařiče, a že mi to vyhovovalo, dělám to tak pořád.

 490. Bramborák neboli cmunda? Vážení přátelé, ani mouka, ani strouhanka, brambory si vystačí s vlastním obsahem škrobu. Jak psala předřečnice, hlavně nezapomenout na česnek a majoránku. Naši krajani, kteří kdysi dávno osídlili území kolem Bernu, mají svá Roesti, ovšem místo debaty o mouce se vyžívají ve sporech, zda brambory syrové nebo částečně uvařené. My. zajordánští Slované, k tomu máme kompromisní návod. Roesti jako samostatný pokrm, ala bramborák – vždycky jen syrové. Použijeme-li placičky jako přílohu k jinému, třeba masitému jídlu s omáčkou, pak jsou přípustné i vařené.

  Turecký bramborák neznám, ale jsem si jist, že Turci se o jeho obsah mohou hádat stejně usilovně, jako my.

  Brouku – pamětníku, Hanka Ulrychová neprošla komisí znalců, úřednických odborníků, při přijímacích zkouškách na JAMU. Takže úředně neumí zpívat a má na to papír. V pátek byl v TV rozhovor s Haberou, který vzpomínal na přehrávky a hodnocení komise, zatímco den na to měl vyprodanou halu v Pardubicích. S tím nic nenaděláš, úředník to ví líp. Což není zrovna populární prohlášení na tomto blogu, ale vem to čert, já už jiný nebudu.

 491. Ještě drobnost, abych nebyl nařčen ze lži. Kam se hrabe Roesti na náš bramborák, Roesti je pouhou patlanicí ze syrových brambor, trochu poolejovanou, smaženou na pánvi, maximálně občas přitlačenou vidličkou ke dnu. Tu hrůzu, kterou servírují české restaurace nebo je k dostání mražená jako polotovar, má s původním jídlem společný jen název.

 492. Po hodině marných pokusů prokutat se k svému účtu v KB slavnostně prohlašuji, že budu volit toho, kdo pošle do KB rotu černých šerifů a srovná je se zemí.

  Roesti mi vůbec nechutnají, je to takové z jedné strany připálené, z druhé méně…jedla jsem je leckde a nic moc.
  Ovšem kalorická puma bramborák, to je jiná:)

 493. Pecina je starej hoaxář, preference na 4 procentech, tak než se to vysvětlí o co jde, bude po volbách.

 494. Voko by nezůstalo suchý, když Pecina líčí, jak prezident, vyhnán zlotřilou církví, bloudí světem a nemá, kde by hlavu složil. 😀

  Přiznám se, že netuším, jak by ovlivnilo chod státu, kdyby prezident místo na Hradě ouřadoval třeba ve Strakovce nebo jiném vhodném místě.

  Ale na Hradčanech se vždycky vedle sebe vešly církev i král, tak nevím, s čím má Pecina problém. Nejspíš jen drnká na populistickou strunu – volby se blíží a politici a vůbec osoby veřejně činné ztrácejí v tom cvrkotu poslední špetky soudnosti, pokud vůbec kdy nějakou měli.

  Popravdě řečeno, v rukou církve by byl Hrad aspoň chráněn před počiny budovatelských prezidentů, toužících zanechat na tom posvátném místě svou hromádku – aj, čo to táram, – otisk svého jsoucna. 😀

 495. No já vím také o jednom, který když dorazil z ciziny, aby se ujal řízení Země České, neměl kam hlavu složit a nakonec i s manželkou ho ubytovali v měšťanském domě v podhradí. A jaký z něj je teď Čech! Dokonce největší! 🙂

 496. VZpomeňte sester Voršilek a co s tou privatizací bylo za patálii…!

 497. 598- vzhledem k informacím, že soudruh prezident na Hradě hulí jak fabrika a zasmraďuje tépichy i záclony je myslím nejvyšší čas, aby ho někdo vypráskal z prostor, které pro jeho proletářský zadek nebyly stavěny.

  Na Černém mostě by mohl hulit na balkoně v paneláku a nikomu by to nevadilo:)

 498. (594,595) Dělám li rösti doma, jako přílohu, jsou dobré. Recept ze švýcarské kuchařky (ze syrových brambor jeden recept, z vařených druhý).
  Bramborák je ovšem samostatné jídlo, to není srovnatelné. S tou strouhankou to zkusím.

 499. Nevím co je to rösti. Zbylé škubánky opečené jako placičky s okurkou k večeři?

 500. Úžasné… Musel jsem se kouknout do kalendáře, jestli není náhodou rok 1789 a jestli se náhodou nekoná pochod trhovkyň na Hrad. Začínám mít poměrně přesnou představu o „olizovačkách Guillotiny“… Tak jen tak dál…

 501. byl tu jeden a ten se ofrňoval nad tím, že je president na Hradčanech. Ovšem byl vypískán. A teď tu čtu, že by snad mohl být president i v paneláku – to jsou věci.

 502. Tak konecne moje tema….. Republiku si rozvracet preci nedate…. Nejake feudalisticke sklony a prezitiy musite hned …. Proste zatnete tomu tipec. Preza ma byt v lehce nadprumernem byte, maximalne s predzahradkou. Zadne takove, jako Hrad, nebo zamek. To si feudalisti maj nabouchat do trenek a neotravovat s tema svodama 😀
  Jestli chce Hrad, at si ho koupi…. Je to ostuda.

  O panu Cernem, respektive, jeho dilum nemam nic noveho a tak se nebudu vmesovat do debaty….

  V kuchyni, Brouku, Vam brecej,….. Protoze proste nemate porad mit francouzskou cibulacku, aspon nekdy zmente personalu menu, jo?

 503. (608) Nesouvisí to s tím, který zrovna president? 😛
  (610) a href=”http://kdosicosi.rajce.idnes.cz/Objimani_stromu/#Takhle_se_objimaji_stromy_a_ne_jako_Zeman_na_Vysocine.jpg ” rel=”nofollow”> Objímat stromy?

 504. Tak ještě jeden pokus: a href=”http://kdosicosi.rajce.idnes.cz/Objimani_stromu/#Takhle_se_objimaji_stromy_a_ne_jako_Zeman_na_Vysocine.jpg” rel=”nofollow”> Objímat stromy ?

 505. Ajrovko 612 – samozřejmě, že souvisí!
  Jako je iracionální a patologické zbožnění Havla, tak je iracionální a patologická nenávist ke všem ostatním.
  To nám ta přímá volba nadělala paseku! Nejlépe všechny kandidáty postřílet ještě před volbou a bude klid. Aspoň nebudeme muset měnit Ústavu při každé nové volbě … 😀 😀
  Bože, to je blbinec!

 506. Zdravim pane kolego…….
  Uz jste se nekdy pokusil vzit Turkovi jeho oblibenou trojkombinaci“cibule-cesnek-jogurt“? … a vy abych prestal s cibulackou…..me odbory okamzite roznesou po novinach!!!
  Zkuste udelat vecer doma vasemu personalu taborak a misto burtu jim dejte balik Marshmallow!?, s tim ze jste v televizi videl jak to opeka cela amerika …….mate tatu Falbra na krku natotata….( doufam ze na „natotata“nema zase nekdo copyright 😉

 507. (615) No, už při hysterii při volbě Klause jsem navrhla, aby za hlavu státu byl vybrán nějaký vhodný kůň s rodokmenem( např.z Kladrub), čímž by byli uspokojeni i zdejší feudálové 😕 Na kladení věnců by stačil ! Koneckonců -když i Caligula jmenoval za konzula Vincitáta …. 😕

 508. westíku, svědčí to jen o tom, že jsme se, za posledních pár tisíc let nehnuli ani o píď. Snad abychom na Petříně vyhlásili posvátný háj, šamanů a proroků se najde hromada a budou tančit kolem totemu v posvátném vytržení … 😀

 509. Rputi, pokud jsem to správně postřehl, tak Petřín byl vyhlášen za posvátný háj poměrně nedávno ministerstvem životního prostředí.
  I Praha se jednou konečně dočká svého národního parku se zákazem vstupu…

 510. 602- ani on mne neuváděl v nadšení:)

  Já tedy trochu nechápu, jak může někdo posměšně blafat o „feudálech“ a současně si myslet, že Hrad je správné místo pro lidového prezidenta.

 511. (620) no, on i Přemysl,co si vzal Libuši – jak známo z Kosmovy kroniky, byl jen oráč z lidu -a jací jeho potomci byli „feudálové“ 🙂

 512. Šumaváku, no vidíš! 😀
  A ten totem by mohl dodat Černý, z Vltavy už mu ho odstranili, takže „posvátný Fakáč“ bylo by možné umístit třeba na Nebozízku, jezdí tam lanovka, takže kdo by nemoh na procesí, moh by si vyjet. A pod posvátným fakáčem sedělo by kníže v lajntuchu a žehnalo svým ovečkám. Posvátný oheň by planul a omamné byliny by dav uváděly do vytržení… 😀

 513. westíku, tenkrát byla demokracie a kníže se volilo. Ta dědičnost léna přišla až později …. však se taky dočkáme.
  Jak známo, dějiny se točí v kruhu. 🙂

 514. Brouku…no přiznám se, že vůbec nevím, kdy měli naposledy táborák. Ale ty opekáné bonbony, no, to bych fakt neudělal, vždyť já je mám všechny tak nějak, no jak to jen říci slušně, …. jsou jako členové rodiny, sice samozřejmě nic nezdědí, ale mám je prostě rád. Vždyť lidský kapitál, je to nejdůležitější.

  No a jsem úplně netrpělivej, jak se vede obyvatelům vily Eugen. Jsem úplně napnutej, jako struna G, co nikdy nepraská.

  Andy, to je ta rozpolcenost … Něco jako socialisticky pracovat a žít si jako Ročild. Přeci nejde dát na misky vah současně, život republikánský a život feudála. To prostě nejde. Tuhle mi Dušan říkal, že nerozumí mému nadšení, když jsem se pochlubil tím, že po letech se mi povedlo se dostat do „klubu“ a mohu tedy chodit na lepší místa ve Vídeňské opeře a i v té Milánské, stejně jako i jinde. Stejně jsem byl potěšen, když mi žená říkala, že po pěti letech se konečně dostane tam, kde se prodávají ty hezké šaty od návrhářů při týdnech mody v Paříži … prostě feudalistická řád bují i v tom republikánském zřízení. Nejsem pokrytec, že tím opovrhuji … Ale v USA to fakt není, to je pravda, tam bych snad byl i zastánce svobody v intencích republiky, když bych tam tedy žil …

 515. Tak, to já jsem s presidentem velice spokojený. Určitě více, než kdyby tam seděl ten trochu postižený degenerací. A to, že se nelíbí umělci evropského formátu Černému, jen další doporučení, abych u svého názoru setrval. No co. Po Havlem prokouřených tapisériích, které za Klause stačily vyvětrat, je musí odborně vyudit někdo další. Oceňuji i presidentův přístup k jedině pravé kultůře. Mně se strašně líbila fotka, kdy Zeman používal Šípkovu(dvorního to Havlova umělce) osobitě provedenou skleněnou vázu jako popelník. Jsou to u nejvyššího opravdu ty laskavě plebejské zlozvyky. Mimochodem, na ten prst jsem se byl podívat. Já bych ho tam nechal. Konečně proč ne? Když můžeme mít Tančící dům nebo hradní srdce….. Možná, že by to byla odpověď na slavný brněnský penis nebo na naštěstí neexistující chobotnici na Letné. Právě čtu kamarádův článek s jeho dobovými fotografiemi(za které pobyl pár měsíců za katrem, ale kde je má, neprozradil)o tom, kterak probíhal konkurz na pomník na Letné, známý pod pojmem „Fronta na maso popřípadě Kolchodnice a vojákův pyj“. Tehdy byl oslovený jeden nebohý sochař, aby se alespoň formálně zúčastnil konkurzu. Že prý soudruzi již umělce mají. On prý dal na papír to nejblbější, co ho napadlo. O to děsivější bylo jeho prozření, když mu oznámili, že vyhrál.

 516. (623) Mno, Rputi,pokud vím , tak Přemyslovci jako „feudálové“ (feudál je označení pro středověkého šlechtického vlastníka půdy a Přemyslovci byli vlastníky veškeré půdy ) skončili zapíchnutím Václava III.až r.1306 😕
  Ostatně já reagovala na slova : lidový prezident „Zeman v (620), neb dle wiki „Zeman je označením nižšího šlechtice v českých zemích, Polsku a Uhrách.
  Původ slova ukazuje na vztah k zemi. Ve 14. století bylo ještě, podobně jako vladyka, označením šlechty jako celku. Později se význam posunul… popř. v Čechách úžeji k nižšímu šlechtici, který sídlí na venkovském dvoře a na rozdíl od rytíře se živí zemědělstvím či ve vrchnostenské správě. Na Moravě byl termín zeman déle označením nižší šlechty jako celku…. Postupně vplynula do pevně ustaveného rytířského stavu.“
  Z toho vyplývá, že Zemanové byli zemanové a tedy příslušníci rytířského stavu -šlechtici, a nevidím důvod, proč by tedy neměli mít bydliště na Hradě 🙂
  A že se chová „lidově“ ? No příslušníci i vyšší šlechny se chovali jako křupani (např.fr.král Jindřich IV.) a dokonce i hůř (např.fr.Gilles de Rais zv.Modrovous) 😕
  A to raději ani neodkazuji na kroniky, popisující českou šlechtu … 🙁

 517. Jirko ppa,
  jestli jsou ta lepší místa to, co si myslím, považoval bych pozvánku do takového klubu za zásah shůry a podle toho bych se dále choval.
  Tedy abych nebyl nějak špatně pochopen – občas píšu nečitelně a i na tomto blogu mě někteří pražané nerozumí – členství v takovém operním klubu bych chápal jako trest boží za spáchané hříchy a snažil bych se změnit vzorec svého chování tak, abych byl nahoře zařazen k novému projednání a následně byl z klubu vyklubán. Pro mě je návštěva operního představení směle srovnatelná s pobytem tří mládenců v peci ohnivé. Jezdci apokalypsy jsou určitě Tenor, Bas, Houslista, a Klavírista.
  Ledaže…. ledaže by to byla lóže, ve které by bylo dobře vidět na jeviště a na titulky, člověk by si mohl natáhnout nohy, dát obě ruce na opěrky sedadla, dýchal by vzduch o teplotě 20°C, 80% relativní vlhkosti, bez prachových částic, s obsahem kyslíku 22%.
  V takovém případě bych snad i prominul, že je do lóže slyšet nelidský řev z jeviště. Koneckonců ve vybavení lóže by měla být samozřejmostí lékárnička s kvalitními lamelovými chrániči sluchu Alpine a obsluhující slečna určitě zvládá potřebná gesta v rozsahu iPhone, či iPadu pro mimoverbální komunikaci. Pak ano, členství v takovém klubu bych byl ochoten akceptovat.

 518. 629- kdybyste se trochu vyznala v genealogii, tak byste věděla, že mnohá jména nepopisovala stav nebo vlastnosti, ale byla ironická.

 519. (631) Vy jste Andy, studovala Zemanovu genealogii ? Uffff….. ! Vyznám se však docela dobře v genealogii našeho psa 😕
  Ostatně beru tu Vaši „feudální“ mánii s humorem (obávám se však, že Vy nikoliv ) 🙁 Jinak se přiznávám, že učebnici o vzniku jmen v Čechách a na Moravě nemám momentálně k dispozici, abych Vám mohla přitakat nebo Vám odporovat -kaji se 🙂

 520. >> Andy
  Kdybyste se trochu vyznala – tak byste věděla, že nauka o jménech, jejich vzniku, tvorbě apod. se nazývá antroponomastika. Genealogie je přeci jenom něco jiného.

 521. westíku, budu oponovat.
  Feudum je léno, tedy území, jež dal panovník do užívání některému šlechtici, takže to je záležitost pozdější.
  Přemyslovci byl jeden z rodů žijící na území Čech, stejně jako Slavníkovci nebo Vršovci. A původně byli volení, takže si moc vyskakovat nemohli. A doba prvních Přemyslovců je právě dobou, kdy se ten feudalismus vytváří jako takový.

 522. to je Vám taková sranda …. vy jedni držitelé tématu a neodbočování …jen by mi zajímalo, kde se vzal tel bůvolí můstek od toho …správný zastánce republiky nemá bydlet na Hradě, ale hezky pěkně v nějakém bytu, či, a teď si zapřeháním, ve vile. A to, že …stejně je šlechta degenerovaná a vůbec 😀

  Ale rozumím, hrad je Hrad a je to symbol moderního státu a republiky a ten kdo tam sedí je v takovej tatíček a chce jen dobro. Je škoda, že za Vaše prachy a žádný dobro to nwní, ale to je celkem jedno, Tatíček to je, dokud tam nebude ženská, to by pak byla Matička ….

 523. OT: Pěkný rozhovor s Ivo Možným v tištěných sobotních LN. Ukázka:

  Zlámalová: Proč zmasověly humanitní školy?
  Možný: Tam jdou lidi, kteří se bojí života. (…)

 524. (634) Milá Rputi, v (621) jsem psala o bájném Přemyslovi a doslova “ a jací jeho potomci byli “feudálové” 🙂 Tak nevím, v čem se míjíme: v tom, že potomci Přemysla Oráče nebyli „feudálové“ ? Anebo že potomci Přemysla Oráče jako knížata (králové)-ať již volená nebo dosazená anebo zmocnivší se moci silou -nebyli vlastníky veškeré půdy ? Z čeho tedy rozdávali ono “ feudum“ ?
  To byste si musela vyřídit na věčnosti s Třeštíkem; on totiž už není mezi námi 😕

 525. (635) ale no tak, jirko ppa etc ! On na tom Hradě žádný můj tatíček neseděl-aspoň se o tom v naší rodině nikdy nemluvilo; kdyby seděl, tak bych se s Vámi takto nebavila na Šumavákovi, ale v buckinghamském paláci bych šnekací vidličkou pojídala šneky (fuj) na nějakém soarée -:)

 526. 633- bavíme se o rodokmenech. Ale jestli potřebujete za každou cenu skákat někomu po hlavě, prosím.

 527. 632 – nemusíte se obávat, nic vám kvůli mým mániím nehrozí:)

 528. Mno… Když už je o tom řeč…
  Elysejský palác, sídlo francouzského prezidenta
  http://letme.cz/elysejsky-palac-sidlo-francouzskeho-prezidenta
  Schloss Bellevue, sídlo německého prezidenta
  http://letme.cz/schloss-bellevue-zamek
  Velký Kremelský palác, rezidence prezidenta Ruské federace
  http://letme.cz/velky-kremelsky-palac-rezidence-prezidenta-ruske-federace
  Kvirinálský palác v Římě, oficiální sídlo italského prezidenta
  http://letme.cz/kvirinalsky-palac-v-rime-sidlo-italskeho-prezidenta
  Hofburg – sídlo vládců
  http://viden.poznej.com/pamatky/hofburg-sidlo-vladcu/

  Dle Jiříka a jiných – důstojné sídlo pro prezidenta České republiky:
  http://img.mf.cz/136/545/2-pavlacovy_dum_bydleni_pro_chude.jpg

  ta feudální velkorysost se holt nezapře…

 529. westíku, vy jste psala, že to všechno skončilo propíchnutím sv. Václava, což je zásadní omyl – tím to teprve začalo.
  Skutečný feudalismus s jeho hierarchií vypuknul až ve chvíli, kdy panovníci jednotlivých zemí uznali císaře, tento jim dal jejich zemi v léno i formálně a pak teprv mohli oni sami něco rozdávat.

 530. (643) Rputi, že Vy potřebujete nové brýle? 🙂
  viz (629) „…skončili zapíchnutím Václava III.až r.1306 😕 “
  Proč do toho motáte sv.Václava + 935 ,to tedy nevím ….. 😕

 531. Naopak PeSi..je to prostě pokrytecké. Je mi celkem jedno, kde kdo bydlí, protože moc dobře vím, jaké to je mejt tolik voken a kolik stojí napastovat tisíc metrů parket a líbí se mi takhle žít….. Ale já neříkám, že jsem republikán a že šlechtici jsou degene a že jsme si všichni rovni, že je vynikající všeobecné volební právo a tak. Proto nerozumím, tomu, že na jednu stranu jsme si rovní, ale jen někdo je rovnější…že na Hradě nesedí feudál, ale jak přijede do města, tak se staví podium a střílí se z děl na oslavu příjezdu….. no prostě tady vidím ten rozpor. To, že to dělají jinde stejně je argument hodný podprůměrného čténaře Halo novin, co si sem tam v neděli koupí AHA a Blesk …. Jinak samozřejmě chápu, že se to tak dělá, protože každý prezident, generální tajemník či premier, je v podstatě náhrada za krále, dóžete, knížete ….. a že pro někoho je to stejně příjemné se hřát v jeho paprscích slávy ….. Jen nerozumím tomu proč říkáte, že to je správné …respektive, jedni jsou degene a u druhých je to roztomiloušké 😀

 532. (645) osobně jsem nikdy tady neposuzovala ani mravy knížepána ani Zemana; obojí bych je totiž ohodnotila dost nízko 🙁

 533. westíku, mea culpa, mea maxima culpa, vysypala jsem si popelník na hlavu… 🙂

 534. Ještě bych si dovolil malou technickou poznámku ke kontextové reklamě Svobodných: Objevuje se mi např. na stránkách NP, iDNES, Aktuálně nebo LN, skromnějších rozměrů, ale obtížně přehlédnutelná díky nezaměnitelné barvě.

  Přesto si kladu otázku: Je to opravdu úplně přesně nasměrované? Jde mi totiž o to, reklamu tam zřejmě vkládá Google, a jistě na základě historie mnou navštívených stránek, o níž bezpochyby ví podstatně více, než si nepočítačový člověk představuje; naopak ostatní – takříkajíc běžní voliči – ji tam nejspíš vidí daleko méně často, jinak by asi byla k nezaplacení. Takže nevím, jestli ukazovat reklamu zrovna mně není plýtvání peněz – já už jsem dávno rozhodnutý –, a jestli by ji nešlo cílit nějak přesněji.

  I když, jak o tom tak přemýšlím, asi nešlo… Kdejaký vohnout to hodí Babišovi nebo Okamurovi dle momentální nálady (ještě se rozhodne cestou do volební místnosti), zatímco typičtí voliči Svobodných holt podrobně studují jejich program (pořizujíce si z něj popřípadě výpisky) a usilovně zvažují, zda kvality, které v něm shledávají, nějak vyváží nezanedbatelné riziko, že jejich hlas pro pravici bude zahozen. Jako kdyby snad jinak nebyl vyhozen s naprostou jistotou…

 535. westíku, je to ve vás jako v koze Róze …. šlechtické tituly zrušil prezident Masaryk.

  Zpátečníku, stejně jako je pro mne nepochopitelné, že někdo dokáže volit podle toho, jestli jeho děti dostanou balonek, bonbon, či nějakou propisku, tak stejně tak nerozumím těm, co si dělají výpisky z volebních programů, či dokonce je čtou. Vždyť je to cár papíru, který po volbách je první v popelnici…. myslel jsem, že se lidé rozhodují podle zkušeností z minulých období a porovnávají skutky politických stran ze svým názorem na správu věcí veřejných …

 536. 649: Zpátečníku, neklikat 🙂 Dnes jsem měl rozhovor se sousedy a kolegy. Odrazuji od Dělníků a uprošuji ať volí stranu, která jediná nabízí řešení mírového soužití různých etnik.

 537. Aaa, vidím oblíbené téma – prezidenta do psí boudy!! Ovšem nechápu, proč nám to doporučují zrovna kočovníci, kteří mají domov, tam, kde se jim daří nejlíp… 😉 A komu chybí dědičná vláda, doporučuji Severní Koreu, či nějaký šejkistán, tam si to užije, co hrdlo ráčí!

 538. Jirko ppa,
  Zpátečník se myslím snaží naznačit, že množina lidí, kteří čtou volební programy a dělají si výpisky, se shlukuje pod erbem divné kozy, nebo co to je, podobně, jako se dříve shlukovali pod modrým včelojedem lesním. Podobně, jako lidi konzumující koblihy sobě oblibují v čase volebním lidovce, párkaři jsou oranžoví, gulášovci červení…
  U Jóviše, už aby bylo po volbách 🙁

 539. Udělal jsem hloupost, a doporučil alternativu k mojí straně. To byl hukot. Milá dáma v oddělení nákupu, další Ing., PhD, další mistr … všichni volí dělníky.

 540. Niko, jen rikam, ze je to jako na Farme zvirat, kdy vepri obsadili dum pana Jonese, pokud si to jmeno dobre pamatuji. A ze to je velmi pokrytecke, si namlouvat, ze to tak neni. Nerikam nic o stehovani a ani o tom, ze mate mit dedicne vladce…. a podlehate stejne pitome debilite, jako ostatni, co si myslej, ze vystehovanim nekoho , nejlepe fo ciziny, problem zmizi a budeme zit stastne az do smrti. Tusim ze to nepomahalo ani za komunistu, nepodari se to ani ted. Jsem ale rad, ze dnes vidim to jak to funguje v praxi, jiste s zim mate nejake zkusenosti, ze ano. Ostatne, komunisti to na nas zkouseli, rikate to dnes i Vy…. 😀

 541. No dyť jo.

  650 – Jirko ppa etc., kdyby to bylo pochopitelné a srozumitelné, nepsal bych o tom. Já ovšem nejsem typický volič Svobodných, jejich program jsem nečetl, neb si jej dovedu představit (popřípadě napsat z hlavy znovu), ale k mému údivu způsobem, jejž jsem se pokoušel naznačit, jejich voliči, mám-li tu čest je osobně znáti, vskutku uvažují.

  651 – nickname, samozřejmě. Ale je to opravdu celé jen pay-per-click?

 542. (657) Jistě že to bez toho nepůjde. Jenže, to musíš toho odborníka mít a doufat, že s ním někdo ty názory bude chtít probírat. Kdysi u zelenáčů nějak všichni chtěli ……. i procenta byla „přes pět“.
  Teď by to u SSO celkem splňoval Pavel Kohout. Dostatečně známý, aby se ho sem tam někdo na něco zeptal.

 543. Jirko, nedá mi to a malounko se připletu do dle mne zbytečné diskuze o sídle presidenta. Máme to určitě každý nastavené jinak. Já se cítím být občanem státu Česká republika. Tento stát, stejně jako státy jiné, má své určitě symboly, ať hmatatelné, dané zákonem nebo „tradicí“. Jedním ze symbolů je president. Nemusím s ním souhlasit, mohu se za něj a jeho skutky i slova a chování dokonce stydět, přesto nemohu hrdě prohlašovat: Není to můj president. Bohužel, je. Dalším symbolem je sídlo presidenta. To, že jím je Hrad, je návaznost a přihlášení se k historii České republiky a všech útvarů jí předcházejících.
  To, že na Hradě sídlí president, na kterého nemohu být hrdá, je jen jednou z kapitol historie, o které se budou kdysi učit naši potomci.

 544. Karle, ono to možná mělo být ve volebních letácích – možná každý krajský lídr měl představit svůj obor, ve kterém chce působit a svůj názor na věc.

 545. Já někoho vystěhovávám? To byla vaše vlastní slova, že tu nejste doma. Docela dobrý kotrmelec, ale já mám paměť dobrou. Nakonec, pokud tu vidíte jen prasata, nedivím se. Někdo zas vidí všude pavouky, či bílé myšky, postižení jsou různá, chápu.

 546. Pani Dano, myslim ze si nedovedete predstavit, jak mnoho spolecneho maji me prispevky a ty Vase…..ale to tema mne nebavi a hlavne, nezacal jsem s nim. Ale presto si porad budu myslet a nekdy se i ozvu, ze pokud je prezident jen urednik, ma se taky tak chovat. Pokud se chova jako monarcha, tak prosim, ale pak at si nestezuje, ze ho nekdo ma za pitomce, neb je urednik.
  Porad pisu ze na negaci, vymezovani proti okoli a nenavisti se statnost neda postavit.

 547. Vy tady řešíte prkotiny a já si lámu hlavu, jak v českým účetnictví pojednat německou USt. Neb jsme zadali výrobu pro německého zákazníka do Německa. Protože nestíháme.

 548. Dobrý den. Dano, k povědomí o Svobodných: samozřejmě máte pravdu, musíme se hodně snažit. Letos se zapojilo dvojnásobně lidí co minulé roky, je to vidět, ale na volební vítězství to nestačí.

  Nevíte jak vysvětlit spořivému uživateli, že když se mu rozbil pevný disk, tak potřebuje nový? Uživatel do chybového logu nevidí. Zatím notebook ještě nastartuje…

 549. Dobré ránko!

  Tak už jen 4 dny, zaplaťbůh! Všem už z toho hrabe!

 550. samozřejmě, že pan prezident v paneláku úřadovat nemůže, sice by se prezidentská stráž na sídlišti hodila, ale je jisté, že by se tam blbě zajíždělo s kolonou. Jako vhodný objekt bych viděl bývalé federální schromáždění. Jednak by byl mnohem více in, a nikdo by mu nemohl dávat pod okna dílka typu Tonoucí se stébla chytá.

 551. nějak se to pohnojilo, zkusím noch einmal?
  Fujtajbl poránu,
  koukám, že jen člověk chvíli uklízí obrazy, už uklízí opodál… Každopádně bych se přimlouval za to, aby malíř směl namalovat maximálně padesát obrazů a šmytec. Víte co to je, tahat pětaosmdesát vobrazů z druhého patra do přízemí, pak je natahat do prvnho patra a za měsíc si to zopakovat v obráceném pořadí? Jediné, co mě utěšuje je, že další výstava tohoto kalibru bude až za nějakých třicet let. To už mi veškeré malířské umění bude zcela u zádi.
  Současní malíři jsou mi mnohem sympatičtější – sami si svoje díla přivezou, sami si je před výstavou vybalí a ošlechtí, velmi přátelsky a vstřícně komunikují s naší kurátorkou přes výstavy a po výstavě si své obrazy a artefakty zase sejmou, zabalí a odvezou. A taky se osobně dostaví na vernisáž čistě a vkusně oděni a naslouchají s monalízovským úsměvem kritikám návštěvníků.
  Jo… ta vystavovaná malířka se jmenovala Anna Roškotová. Její brácha byl Kamil Roškot, významný funkcionalistický architekt, zvaný český Le Corbusier. A strejda se jmenoval Emil Hácha. Jo, ten Emil Hácha…
  Semsi večer dočet šumaváka a zarazila mě jedna věc, která odhalila další nezměrnou mezeru v mém zdělání – že lze získat dva MBA tituly. Ledaže by Jirka ppa dostál svým poznámkám o finančním magnátování a – kromě Master of Business Administration (mistr obchodních sekretářek) – stal se členem Mortgage Bankers Association of America.
  MBA je celkem v pohodě. Horší je, když je někdo MBI tam je takový rozptyl, že bych na té pozici snad ani být nechtěl. Od standardního mistra obchodních informatiků až k Male BIsek-sual… 🙂

 552. rezy,
  to je dobrý nápad. A po zesnutí by mohl být bez velkých průtahů zařazen do sbírkového fondu Národního muzea…

 553. nickname, to víte, musí si to připravit dopředu, aby bylo kam se přesunout. 🙂

 554. titulů je možno získat několik. Jiná otázka je, zda se jejich držitel rozhodne ozdobit jimi svoje navštívenky, zvonek u dveří a osobní průkazy. Lidová tvorba je nekonečná – nejčastější podoba je Mgr. et Mgr. Proslulý byl jeden trenér a současně voják z povolání, který měl na zvonku Kpt. XY, prom. prac. v ob. TV.

  V dnešní inflaci titulů na počkání je možné všechno. Nejen proto mám na průkazech jen jméno a příjmení. Běžným občanstvem a úřednictvem jsem tak považován za nevzdělaného poloblba.

 555. martineTT,
  v předpředchozím zaměstnání jsem byl na pozici, jejíž název zněl vznešeně a tudíž jsem býval protistranou (obvykle kalibr pí Škopkové ze Slunce seno…) oslovován „Pane inženýre“ .
  Moje suchá odpověď: „Já nejsem inženýr, já se jenom tak tvářím.“ nebývala přijímana jako žertovný bonmot.

 556. 676 Já jsem si z vypočítavosti titul ponechal. Na úřadech či v nemocnici slouží k vynechání úvodu „Kdo tady zase votravuje…“.

 557. 670- ale zase by na něj mohli dělat Černého gesta všichni na magistrále- ráno i večer při dopravní špičce:)

  A původně šlo v tom, kde kdo má bydlet o fakt, že se někteří jedinci( ne zde) bojí, aby katolíci nezabrali celý Hrad, když je to to sídlo…tak jsem jen naznačila, že to sídlo být nemusí.

 558. Dobré ráno, nickname, a odpověď na každou otázku by vypadla po vhození mince do příslušného otvoru. 🙂 ( jaký otvor je ten příslušný, ponechám na fantazii a vkusu ctěného publika)

 559. Odpověď „Jo, vystudoval jsem to, ale už mi to odpustili za dobrý chování“ taky dokáže okouzlit.
  Vysvětlovat lidem, že nejsem inženýr, to už jsem vzdal dávno.

 560. Zdravím !
  (653) ptakopysku :také tou předvolební maškarádou trpím – je to jako čekání u zubaře-otravné a plné obav 🙁
  (655) nickname: nikoho nepřesvědčíte 🙁 Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne. 🙁
  S voličským elektorátem IMHO je to tak, že takových (x) procent volí levici,takových (y) procent volí pravici.Z těch (xy) procent by většina svůj hlas nezměnila, ani kdyby archanděl Gabriel kandidoval proti Belzebubovi. Proč-to nevím,prostě to tak je,a jistě to nějakou příčinu má. 😕 Zbývá (z) procent nerozhodnutých lidí, kteří kolísají a váhají,a kteří určují osud země. 🙁
  Těm jasným (xy) procentům ,co volí podle linie strany, nijak moc nezáleží na charakteru toho, pro koho hlasují.Volí svou stranu, protože věří v její filosofii nebo propagandě. Pro ty nerozhodné (z) to, čemu věří kandidát, znamená méně než to, jak oni věří v kandidáta (což je možná příčinou menšího úspěchu SSO) 😕
  Jako voliči přestali jsme být objektivní: všechno je politika, a politika znamená ideologii,a ideologie nakonec vyústí v osobní předsudky spíše než ve snahu a úsilí dobrat se pravdy.Ideologie platí coby fakta, a když ideologie nefunguje, politici to popírají.
  Kromě toho na voliče působí síla, obratnost a kluzkost, s jakou lidé z public relation dokáží vyrábět podporu voličů pro sebekřiklavější nesmysly,využívají moci slov a obrázků ,a jejich schopnosti přesvědčovat, klamat, utvrzovat a nakonec překonávat odpor; jestli sdělované poselství není náhodou lež, je úplně irelevantní( IMHO příčina úspěchu Babiše) 🙁
  A kvalita politické „elity“ byla vždy spornou otázkou, problém však je, že to, co zažíváme s politickými elitami dnes, je doslova utrpení. Jsou zde faktory, které ovlivňují schopnost strategického uvažování. Paradoxem přitom je, že my jako většinová společnost tyto faktory považujeme za pozitivní. Fandíme tomu, aby se u moci střídaly různé politické elity, a chceme, aby se volby konaly pravidelně, tedy jednou za čtyři roky. Jenže zde je ten problém: když zvolíme politika na čtyři roky, připraví koncepci na pět let? 🙁

 561. nickname – jsou v životě situace, úřady a protistrany, kde utrousím zvláštní navštívenku se skoro všemi tituly, které mám a jsem oprávněn nosit. Zejména je to nutné v nemocnici, tam se z otravného dědka stávám panem doktorem, který má i při vizitě vždy první návštěvu a usměvavý personál.
  Jinde je to kontraproduktivní, mým kolegům, kteří mají řidičák s titulem se stává, že jim příslušník po nahlédnutí uděluje kázání, že předpisy určitě dobře znají a proto si museli být vědomi trestu.

 562. 684- už jsem vyprávěla historku z OR- MS Praha, kde se mi referentka zásadně představuje: Zde bakalářka XYová?

  Poprvé mi dalo dost práce se neudusit.

 563. Andy,
  🙂 🙂 🙂 ježiši! Tohle nepište, když víte, že mám plnou hubu pařížskýho salátu.
  no… ale na druhou stranu… kdyby byla nezbedná a já mladší…

 564. 653, 669, 683 – No nevím, letos mi to spíše připadá takové ňáké umírněné (ovšem, jak známo, nemám televisor). Zjitřeni jsou nanejvýš vohnouti. To víte, svátek demokracie… Avšak daňový poplatník vzhlíží budoucnosti vstříc stoicky; vždyť také volební preference, ať bych si je překroutil jakkoliv, nevypadají na jedinou byť jen trošičku přijatelnou koalici. Vzdor zkušenostem s VV (i vzdor faktu, že průměrný volič tyto zkušenosti vlastně ani nepotřeboval, zhusta mu stačil již pouhý pohled na ně) to ostatně vypadá, že tentokrát se mohou VV do parlamentu dostat i v několika exemplářích.

  Jenže když jsem neemigroval před 30 lety, teď už to asi nenapravím. Osobně by mne dnes mohlo zklamat snad jedině to, kdyby Svobodní do sněmovny zázrakem prošli, ale pak v opojení vstoupili do některé z matně se rýsujících koalic; naštěstí to není příliš pravděpodobné.

  Mimochodem, v současné (ovšem Zemanem úmyslně vyvolané) situaci nemusí být ústavní pravomoc presidenta jmenovat premiéra dle své volné úvahy nutně na škodu; naopak mohlo býti Zemanovým přáním (a plánem) zde vytvořit takové bezprecedentní panoptikum, že by se v něm sám jevil jako relativně positivní činitel.

 565. hmm, stran titulů: nevíte, co je to DiS ? Těmito značkami je ozdoben kdekdo na magistrátě a na krajském úřadě 😕 Vypadá ten titul roztomile …… 🙂

 566. DiS je pro absolventy vyšších odborných škol. Diplomovaný specialista. Pro nevedoucí referenty je to podle mne tak akorát, co potřebují.

 567. Uz jsem to tady písal: dat si na vizitku nebo dokonce se predstavovat s titulem v nejake IT (obecne technologicke) firme zpusobi, ze se k takovemu cloveku ostatni priblizuji zasadne ze závětrné strany.
  To uz neplati vzdy u funkcnich titulů – reditel, predseda apod.

 568. 2 martin – vzpomínám, jak mě kdysi kamarád felčar objednával na vyšetření ke specialistovi. Když na tu žádanku začal vypisovat tituly, říkám, co blbneš? Já to normálně mezi lidma nepoužívám… Odpověď zněla – Nekecej mi do toho, já vím nejlíp, co Ti tam mám napsat…
  Došel jsem k okénku – „Co chceteeeé?“ – dal jsem tam tu žádanku a vzápětí se rozletěly dveře, „Pojďte prosím dál a chvilinku strpení, pan doktor už o vás ví a hned je tady…“ – tehdy jsem pochopil, jak se svět felčařiny liší od zbytku světa…

 569. >> PeS
  Tituly v lékařském prostředí vskutku dělají divy. Pokud se jich ovšem nechytne ftipný kamarád, který se na chodbě špitálu optá: „Prosím vás, kde leží pan vrchní komerční rada XY?“ (Probatum est.)

 570. Ahoj! Tak Diplomovaný specialista… 🙁
  ÁÁÁ, tak to jsem zřejmě udělal faux pas když jsem se ho zeptal, zda je dys-lektik anebo dys-grafik…
  život je boj… 😀

 571. Díky ! Jsem ráda, že už vím, jak je oslovit ! Jsem zásady, že člověk má mít informace na výši doby 😕

 572. Tak vidite… Tituly jsou dulezite k tomu, aby vysetreni bylo provedeno spravne, aby se s clovekem jednalo slusne, aby se mu dostalo sluzeb statu, ktere ma stat poskytovat kazdemu stejne ….. Jeste by to chtelo nejak zaridit, aby tituly byly dedicne a …. Aza chvili jste taky degene 😀

  Asi jsem divnej, ale ja mam na vizitce sve soukr cislo, ani jeden titul, ani jmeno … Ani adresu….za posledni roky jsem rozdal dve. Coz i tak pokladam za plejtvani.

  Na druhou stranu se take bavim tou zmenou chovani, i kdyz ne v situacich, co popisujete

 573. Jo,
  tituly ve felčarském habitatu jsou skutečně divotvorné…. A ještě když prozradím, že jsem genetik 🙂

  Šumaváku,
  tak to jsem na tom podobně, mně to „DiS“ taky vyvolává představu nějaké skryté „disability“. Naštěstí jsem spíš jen se zájmem pozorovala nositele, nikdy mne nenapadlo se zeptat 🙂

 574. řekl bych Petře, že je ten článek malinko přikrášlen, nebo nemám ty správné kámoše. Švédům ani Norum proste v pití nejde konkurovat.

 575. jo, je to pravda. V místě, kde se vyskytují lékaři či sestry, i já se prokazuju titulem. Všude jinde lze být prostou osobou, ale co na těch titulech ti doktoři viděj, to je snad diagnóza 🙂

 576. matzurko: diplomovaný specialista – já se zeptala 🙂

 577. Rezy, já byl ve Finsku a neměl jsem s konkurováním problém. A co pamatuji vyprávéní mé matky o výletě odborářů ze ZTS Martin do Svedska – to bylo hned v 90., takova doba… ani oni nemeli 🙂

 578. Martine, na é soukr vizitce opravdu nemám žádné jiné informace, než číslo, které není úplně veřejné a znají ho jen někteří … …. A když někdo něco potřebuje pracovně, tak to je ten nejmenší problém, zavolá mi do „práce“ a tam jim řeknou co dál a nebo kde jsem, či kontakt … Je ale fakt, že si to, díky mé profesi, mohu dovolit.

 579. Jirko, pak máš to štěstí, že se nepohybuješ mezi starci, já bych u vizitky jen s číslem do pěti vteřin zapomněl, od koho jsem ji dostal.

  Já vizitkami taky neplýtvám, ale hlavně proto, že jsou dobře uložené ve stole a zapomenuje je vzít sebou. Při jednání s některými partnery, hlavně v zahraničí, je to zase podmínka nutná. Většinou při představování se vyměňují vizitky a odpadá tak komolení jmen na dokumentech a adres při kontaktu. Ale to zase vyplývá z podmínek mojí profese. Mám vizitku zahraničně-pracovní, na které je jméno, příjmení, telefon a E-mailová adresa. No a pak tu zmiňovanou s kopečky hnoje před i za jménem.

 580. Slováci ovšem používají k dobrým výsledkům nedovolené prostředky. Jejich slanina je pověstná. Ani bych se nedivil, kdyby tenkrát vytahli na Švédy špek jak brzdu a během pití dopovali. 🙂

 581. Martine , ano … jsou profese, které to představování s veškerejma náležitostma, přímo vyžadují. Jsem rád, že to není ta moje. Já jsem v podstatě nejradši někde ve stínu, v pozadí a „neviditelný“, vyhovuje mi to daleko více, než se přímo angažovat.

 582. rezy, s alkoholem to prece kazdy narod nakonec prohraje. Jen Rusove dokazi uhrat remizu 😀

 583. K tomu pití ve Finsku bych Petře jen takovou zvláštnost, která mě zaujala a není tu běžná. Finové si v poledne v kantýně běžně dávali k obědu půl litru mléka skoro všichni.

 584. Když jsem kdysi pracoval pro fabriku vyrábějící galvanizační linky a lakovny, i největší borci s játry tvrdými jako korund vzpomínali na sovětské odběratele jako – řečeno slovy esotherickými – nedosažitelnou vyšší formu pití. Zejména vyprávění jednoho montéra o závěrečném pikniku u jezera mi utkvělo v paměti. na břehu na louce stál obrovský stůl s neskutečným množstvím jídla. Jenom jídla. Stakany zely prázdnotou, žádné pivo ani jiné občerstvující nápoje nikde nebyly. Hostitelé jenom čas od času pohlíželi na své náramkové časy a byli čím dál tím natěšenější. Pak se přes louku přihoupala Volha dvacetčtyřka v kombi verzi, bez rozpaků zacouvala z jednomu kraji slavnostní tabule, vystoupil řidič a otevřel kufr. Zadní sedadla byla vymontována a celý nákladní prostor byl vyplněn krabicemi s exportní stoličnoj vodkoj. Hostitelé propukli v nadšení… a víc si kolega nepamatoval. Prý jako kdyby mu někdo zatáhl roletu. Když se roleta zvedla, nad jezerem svítalo, nad vodou se táhly mlžné závoje, první ptáci začínali čiřikat a on ležel na kmeni břízy malebně nahnuté nad jezerem a tiše zvracel do vody. Doteď nechápe, jak se tam dostal a proč se neutopil.
  Zatímco Češi připomínali vojsko Prokopa Holého po bitvě u Lipan, Rusové si protírali oči a jali se snídat zbylou, perfektně vychlazenou vodku.

 585. (700) Norský aerovkář mi tvrdil, že protože doma je vše nepohodlné a drahé, chlastají až o dovolené, a to tak, že fest.

 586. Ad pití: zažil jsem na turnaji večírek s fotbalovým klubem z techniky z Cardiffu.
  Welšané taky nejsou žádná béčka. Na mé spoluhráče z východního Slovenska jenom lehce ztráceli a vydrželi to s nima téměř až do konce …

 587. kdo zažil, stači jednou, severské chlastací „trajekty“ které Vás dopravili jen do mezinárodních vod, kdy se překročením „mety“ rázem otevřela všechno okénka u barů a za pár hodin nazpět, …prostě oko mu nezustalo suché. Tam někde se zrodila reklama, kde se jen „destiluje“ a nekecá, jak je skvěle zrovna tuto tekutinu požívat 😀

  Nickname, hlasím se do klubu přemlouvačů. Jeden prvovolič a jeho 2 kamarádi budou házet Svobodným v Praze do urny. Já vím, není to moc, ale uvědomte si, že už to, že jsem mluvil o volbách a o tom koho synovec bude volit, mne stálo neskutečné přemáhání. Samozřejmě to nebylo zadarmo, ty hlasy…. ale na druhou stranu, co je mi do úplatků, když jdou na dobrou věc, že 😀

  ps. uplácel jsem je, protože vůbec netuším, jak bych jinak získal pro Vás, jejich hlas. Zase na druhou stranu, ten úplatek je jen slíbený a co bude po volbách se uvidí …ať si zvykaj, že svět není spravedlivej

 588. Jirko ppa,
  když tak čtu konec tvého 716… nejmenuje se náhodou nějaký tvůj příbuzný Zorg?

 589. Zorg? No to je můj hodnější bratr 😀

  Nickname, vůbec není zač, jsem rád, když mohu vidět v dáli obdy a svou koňu pobídnout k útoku…..ale ne kvůli krásné šenkýřce, to by mi žena nedovolila 😀

 590. No a než se úplně pozvracím z pana prezidenta, tak tohle už je opravdu něco těsně před …. ve státní svátek se bude vyznamenávat Čuba ….. doufám, že mi nechce nikdo oponovat, že se to nejen nehodí, ale že to fakt už je opradu moc ….

 591. Jirko ppa,
  možná sis nefšim, ale nikdo jinej od Miloše medajli nechce. A teď si představ to faux pas, kdyby stál Miloš s medajlí v ruce ve Vladislavským sále a široko daleko nikde žádná hruď, do který by moh’ medajli vetknout…

 592. >> divana
  Možná až příští rok. To závisí na tom, nakolik se Babiš po volbách zachová (z hlediska M.Z.) státotvorně.

 593. nějak je ten topící se ve Vltavě nakažlivý, političtí vězní odmítli Zemanovy metály.

 594. je fakt, že být v jedné lajně s Čubou, to by jim rovnou mohl naplivat do obličeje.

 595. „doufám, že mi nechce nikdo oponovat, že se to nejen nehodí, ale že to fakt už je opradu moc ….“

  A kdyby někdo oponoval, tak co? 😀

 596. Maydo, asi nic, například já tady na rozdíl od Jirky vůbec nedoufám.

 597. Nepamatujete si co tehdy udělal Grégr, jako ministr hospodářství? Já jsem tehdy byl daleko na východě a protože jsem tam byl delší dobu, tak jsem to moc nesledoval, jedinéco mne zasáhlo to, že se tam tomu všichni děsně řehtali a to jsem nebyl u koní …. Cítil jsem se kvůli tomu poněkud rozpačitě, že se o kotlině nemluvilo vůbec a pak nějaká strašná trapnost … jediné, co si vzpomínám, tak to byl nějaký nápad a řešením ekonomického problému kdesi …. Jistě si to budete pamatovat, co to bylo ….

 598. mám za to, že prodal Mosteckou, ale třeba jsou to jen pomluvy.

 599. Ne Rezy, to není vono…něco někde řekl k mezinárodní problematice, jinak by se to tam nedostalo … fakt si nevzpomenu, na tu perlu, což je škoda.

 600. atomovej dědek Grégr nechal dostavět Temelín, čímž nasral Dlouhého, ODS a jejich příznivce. Jinak si na nic převratného nevzpomínám…

 601. Já si ani nevzpomínám, že by je nasral echt zrovna tímhle. Socan to byl, jest a bude.

 602. Aerokarle,
  ono když máš naplánováno, že budeš stavět elektrárnu dalších deset let a nějakej hulvát ti přestřihne penězovod a dostavěním ti zamezí po dalších volbách ve stavbě pokračovat, tak to doopravdy nasere 😀
  On byl takovej Milošův vlajkovej loď socanských úspěchů, ale i tak o není nic, co by tehdá rozesmálo Jirkovy žluté přátele.

 603. a jeje titulity – no kazdy ma pravo je pouzivat kdyz si je vyslouzi .
  nekde je to vhodne ( jak pisee u dochtora ) nekde to pusobi trapne, nekde to pusobi odpudive.
  zrovna pri diskusi o tom zda berani nebo totalne zmodralej ptak se clovek koukne a vidi Ing. et Ing. Martina Skalicka Dusatkova a uz mam pocit ze nekoho takoveho asi volit nebudu ( kdyz se pak kouknu ze to je sting a podnikatelska VUT tak si reknu proboha cim se to chlubis .
  jmena hlopich na vsech sloupych

 604. Grégr byl kolem 1968 ředitelem Desty. Tak jí ředil, že se z toho už nezpamatovala, jestli se nepletu.

 605. Destu IMHO nepotopil Grégr, ale po jeho vyhození (osmašedesátník) následovníci. V Destě na něj dost vzpomínali.

 606. AK to urcitou dobu i na stehlika v poldovce 🙁

 607. Nickname, můžete mi vysvětlit, co vede SSO k návrhu zrušit 9. třídu ZŠ? To už tu kdysi bylo a pak se od toho ustoupilo.

 608. Dano, naposledy se znova zaváděla devátá třída kolem roku 1996

 609. NO právě. Co tím krokem sledují, jaký je cíl a co si od toho slibují.

 610. Osmá třída nebo devátá- kdo se není schopen naučit za osm let číst, psát, počítat a něco o zvířátkách a zeměpise, ten to v devítce nedožene.
  Jediný problém vidím v tom, že kluci jsou ve čtrnácti dost nevyzrálí, dohánějí holky až tak okolo šestnácti, takže se zvýší jejich nevýhody a tím pádem i feminizace ve všem, holky se na to prostě budou líp adaptovat.

  Chybějící devátá třída ušetří státu peníze, ušetří je ale i rodičům dětí, které díky tomu nemusí živit o rok déle. Na druhou stranu zvýší nezaměstnanost starších lidí( dřív přišel, dřív odešel, tzv. metoda FIFO.

 611. ale nejsem v SSO, netuším, co tím myslí…je to důležité?

 612. Mimochodem, vždycky jsem si říkal, že veřejnoprávní televizi je samozřejmě třeba jakožto veřejnoprávní zrušit, ale že rozhlas (který existoval již před válkou) by se mohl nechat. Jenže když vidím tohle, cítím se nucen změnit názor: http://www.lidovky.cz/kardinal-uz-se-dostaval-na-hranu-haji-vypnuti-duky-sefredaktor-radiozurnalu-1sr-/zpravy-domov.aspx?c=A131022_145217_ln_domov_spa

  Navíc, nejenže mi snaha umlčet mluvčího v daném kontextu připadá naprosto nehorázná a záminka k tomu neobhajitelná. Rád bych ale též uvedl, co mne zde napadlo jako první (a to katolík nejsem): Již to, že nějaká moderátorka skáče do řeči duchovnímu, pokládám za zcela nepřípustné.

 613. Problém s 9. třídou vězel hlavně v tom, že povinná školní docházka zůstala uzákoněná do 15 let, takže ti největší ignoranti byli přesunuti na učiliště, kde ten rok museli dochodit a strašně tam překáželi, kantoři šíleli a modlili se, aby už rok byl pryč a mohli je vyhodit.

 614. Zpátečníku, ona je celá ta argumentace mimo. Pokud, dle kodexu, je zakázáno hovořit o politice, tak si tam nezvu nikoho a nemluvím s ním o věcech, kde to na tu politiku nutně dojde.

 615. (744) Kdysi, začátkem devadesátých, jsem se kolem vysokozdvihů trochu pohyboval (tím pádem i kolem Desty), ale už je to dávno, takže skutečně nevím, musel bych googlit.

 616. http://www.kn.cz/clanek/konkurs-desty-se-blizi-do-finise
  Ad Grégr: Přítel Gogol mi našel v.u. článek.
  Další je u Cibulky:
  http://www.cibulka.net/nnoviny/nn2000/nn1800/obsah/01.htm

  Ad devátá třída: důvod jejího zavedení byl prostý. Končila generace „Husákových dětí“ a třídy základních škol se vylidňovaly. Dle platných norem se měly zavírat třídy, školy, propouštět učitelé. To se nesmělo připustit a proto se zavedl na základních školách ročník navíc. (Tipujte ministra)
  Toto rozhodnutí drží 100.000 dětských rukojmích na základních školách, které by se přitom mohly vzdělávat na vyšším stupni školské soustavy. Na druhou stranu přináší práci 3.000 učitelům, uklizečkám, ředitelům, výchovným poradcům, kuchařkám …
  A teď si představte, že významná část rodičů žádá o odklad nástupu do školy. Na střední školu potom nenastupují čtrnáctiletí, ale šestnáctiletí.

 617. Samozřejmě, Rputi, však jsem také užil slovo „neobhajitelná“. Ale to je jen jeden rozměr věci, ten profánní. Vedle toho – v mém obvyklého pohledu, vycházejícím z let 1910 a 1920 – neexistuje, aby se někdo hádal s duchovním.

  Je to v jistém smyslu podobné problémům, jež někteří mají s presidentem, ať už ho zrovna dělá ten či ten: Nějak nevidí, že vedle osoby je to i úřad, a jemu náleží odpovídající důstojnost. Porušovat ji znamená bourat více, než si dovedou představit.

 618. 755 K diskuzím s duchovními: kdybych viděl, že jedná proti Pánu Bohu a byl bych ze stejné farnosti, zvedl bych hlas, jak nás učí Písmo. Zde nešlo o takový případ.
  Novináři přistoupili na normalizaci zahájenou popelníčkem a drbou záda volebním vítězům už před volbami.
  Šéfredaktor hájí svoje podřízené a podlézá socialistům všeho druhu. Mohl říci „možná udělali chybu, ještě si to rozebereme“.

 619. Nickname – 754 – kdyby SSO zároveň s rušením 9. třídy ZŠ snižovala délku povinné školní docházky, bylo by to v pořádku. Ale tak mi to připadá jako úspory ber kde ber.

 620. Zpátečníku,
  nedospělost a nezralost jednání je tak nějak obecně znakem doby. „Si vyskočim na dědka a jakej bude!“

 621. Dano, myslím, že jim to zatím jen nedošlo, že je tu extra zákon.

 622. 756 – Souhlasím, nickname, ovšem za předpokladu, že „pozvednout hlas“ není ještě totéž jako „hádat se“. Každý však mluvíme o jiném aspektu věci.

  Pokud si vzpomínám, ani komunisti si nedovolovali chovat se na veřejnosti k duchovním navenek urážlivě. Estébácky sestříhat, překroutit a odvysílat řeč kardinála Tomáška, to jo. Nepouštět ho léta do medií, to samozřejmě. Ale skákat mu do řeči nebo ho dokonce chtít veřejně umlčet…?

 623. Dobré zas ráno… Fascikluje mě, s jakou suverenitou se k problematice školství vyjadřují ti, co nikdy neučili a jejichž hlavní pedagogická kvalifikace je, že mají do prdele díru. No a proto to se školstvím vypadá tak, jak to vypadá. Ostatně, likvidace školství a vzdělanosti je jednou z priorit Římského klubu, neboť blbcům se lépe vládne.
  2 Zpátečník – chápu správně, že tomu zkurvenýmu hajzlovi – a nic jinýho Duka není – neměla redaktorka skákat do řeči, ale rovnou ho přes tu jeho prolhanou tlamu fláknout? To ovšem od dámy nemůžeš chtít. Že by si to zasloužil, je věc jiná. (to píšu na základě osobní zkušenosti).

 624. Jesli ten náš prezident není pašák? Je. Timošenkovou pustí a Ukrajina podepíše asociační dohodu s EU. Bruseli to trvá roky a ted je to v ancvaj (tedy jesli na to taky někdo nemá copyright)

 625. Temelín se dostavěl, protože s tak velkou investicí nedalo nic jiného dělat než jí co nejrychlejí spustit aby vyráběla a vydělávala. Hlavní rošády se subdodavateli řídících systémů prý proběhly mnohem dříve čili šlo o to jen to dokopat do konce, spustit a hurá na burzu…

 626. 760 Dobrý den. Zpátečníku „pozvednout hlas“ může znamenat i hádání se. Pokud to jde, je lepší hádat se (diskutovat, napomínat) mezi čtyřma očima.
  Nezávislost církve na státu je podmínkou jejího zdravého přežití. Tato nezávislost vyžaduje i nezávislost hospodářskou. Pokud pan Rusnok a Pecina zaútočili na restituce, útočí tím na nezávislost církví. Dále tím narušují právní jistotu – tj. „smlouvy platí, i když jsou dnes pro mne nevýhodné“
  O tomto způsobu restitucí a odluky si mohu myslet co chci (a myslím), to mne však nemůže vést k znevažování platných smluv.
  Mohu si myslet mnoho nepěkného o privatizacích různých společností, přesto nebudu prosazovat znárodňovací dekrety.

 627. Zpátečníku, koukněte se do knihovny, v Augustinově Vyznání je cenzorem ctěný prapraprastrýc.

 628. Ne, kdepak, PeSi, to by bylo nedorozumění… Církev svatou katolickou během jejích dějin čas od času representovali pěkní vejlupci (co třeba Borgiové, přestože o nich historici možná přehánějí?), s nimiž Duku (o němž jsem mimochodem nikdy neslyšel nic špatného, aniž bych však měl důvod hledat; osobně ho ovšem neznám) lze sotva srovnávat. Na postavení církve se tím nikdy nic přímo neměnilo, ač své hluboké důsledky to pochopitelně nakonec mělo. (Do struktury církve katolické je totiž jakýmsi tajemným receptem, možná zděděným po Římanech, zakódováno, že je vůči případným excesům svých představitelů relativně imunní. Pěkně o tom psával třeba Graham Greene.)

  V Čechách, co takhle vidím posledních nějakých 120 let, zkrátka je všeobecnou zásadou pro jednání s duchovními všech křesťanských denominací zdvořile je vyslechnout, a pak se zařídit dle vlastní úvahy. Tuto zásadu, pokud je mi známo, zde ctí obě strany; nejsme v Polsku.

  Způsobem výše popsaným zároveň není důstojnost osoby duchovní nikterak dotčena. Naopak, vyjadřuj se o nich, jak čtu v 763, ale pak se nediv, až Tě pozvou do televize, proti Tobě posadí mašíbla, který tam bude vykládat třeba o siderickém kyvadélku, a moderátorka s přírodovědným vzděláním (a způsoby) pradleny bude soudcovat, kdo z vás má pravdu. Bude to přímý důsledek, byť asi ne každému hned zřetelný a srozumitelný.

 629. 766 – nickname, restituce přirozeně mohou být politická otázka, např. pokud jde o jejich rozsah. Oproti tomu náležité chování k lidem, s jejichž postavením se pojí určitá důstojnost, vůbec není otázka politická; tu musíme mít vyřešenu dříve, než se o jakoukoliv politiku chceme začít pokoušet.

 630. 2 Zpátečník – no, názory jsou od toho, aby se různily. Doufám, že ten deklarovaný vztah dodržuješ vůči všem duchovním, takže necháš ve svém okolí bubnovat hárající kršny, ač není slyšet vlastního slova. O obřadech papuánských duchovních se raději nezmiňuji, stačí nabádání islámských duchovních o nutnosti vybití nevěřících, tedy nesprávně věřících.
  Tebou zmiňovaná tolerance platívala snad ještě za Tomáška. Za Vlka začalo zesílené vydírání – jinak se to jednání nedá nazvat – a Duka je důstojný Vlkův nástupce. Cíleně se nechává zvát na všemožné akce, kde ho skoro nikdo nechce, a tam se snaží „diskutovat“ = agitovat a vydírat. Osobně je to zákeřnej prolhanej hajzl, tedy typický černoprdelník.
  No a k té televizi – kdykoli mě tam pozvali, týkalo se to problematiky, které aspoň trochu rozumím. Problematice siderického kyvadélka nerozumím, tak bych takové pozvání odmítnul. Zatím to není povinné.

 631. 771 — Každému přísluší patřičná důstojnost, PeSi: politikovi, učiteli, duchovnímu, bezdomovci, podomnímu prodejci elektřiny… Osoby duchovní se mohou důstojností navzájem lišit, též právě na základě svého náboženství či dle prostředí, v němž se pohybují; co se důstojnosti těch islámských týče, asi bych dával přednost tomu, držet se britského přístupu k nim ze zlatých koloniálních časů.

 632. Dobré ráno,

  no, podle mého redaktor nemá vypínat hosta, kterého si pozve do studia, ať je to kdokoliv. je na něm, aby hovor udržel v mantinelech, vynezených charakterem pořadu.

  Redaktorka mohla předvídat, co asi Dominik Duka odpoví na otázku, týkající se církevních restitucí.Mohla si spočítat, že odpověď nebude z jejího hlediska asi „košer“. Nebo snad čekala, že Duka řekne, že církev má být chudá a k nároku na baráky přidá státu ještě požehnání?

  TAkže buď si neměla zrovna teď, těsně před volbami, zvát Duku a když už ano, tak mu neklást otázky, na které lze čekat kontroverzní odpovědi.

  A nebo měla jeho rozhořčení ustát a hovor otočit jiným směrem.

  Tak by měl redaktor profesionál jednat s každým hostem, ať má ve studiu kohokoliv.

 633. Maydo: Já se vás zeptám, ale vy mi odpovězte přesně tak jak já chci, resp. jak chce popelníčkovo pohůnek.

 634. NIckname, Vy se zeptejte, na co chcete, ale riskujete, že se vám moje odpověď nebude líbit nebo že vás pošlu někam. 🙂

 635. Inu, když někdo šlape do lejna, tak to holt zasmrdí, to se nedá nic platný. 🙂

  Krom toho, Rusnok už před pár dny pravil, že žádný extra zákon se kvůli tomu dělat nebude. Punktum!

 636. Ale on se Duka nezblázní, aspoň vypadá jako mučedník.

 637. No zatím mi přijdou přátelé našeho prezidenta jako banda solitérů. Oficiálně se ví, že Zeman s Dukou dohold jak bude žádost vypadat a o čem se bude jednat. Do toho přispěchal Pecina krokodýl roně slzy, že přijdou o Hrad a tudíž je potřeba vytvořit nový zákon aby račana zůstali národu. K tomu pridá Rusnok, že se zákon dělat nebude. A to v podstatě o nic nejde, jen Zemanovo divadlo.

 638. Duka seděl, v Schillerově Chlumu fáral, nepředpokládám, že by si potřeboval budovat obraz mučedníka. (diclaimer: osobně ho neznám)

 639. 780-to můžem ocenit my, ale katolická mládež potřebuje něco nového.

 640. Takže Zeman v rozhovorech s Janukovičem o Timošenkové ani necek. 🙂

 641. zdravím !
  Jsouc krocena dětinskostí civilizovaných konvencí o zdvořilém chování,osobně ponechávám sluhu božího Duku k potrestání nebo pochvale Pánubohu 😕

  Spíše mne trápí, že po zhlédnutí obsahu dnešních médií je mně už z celé té volební tragikomedie mdlo; zdá se mi,že nastala situace,kdy by i vůl brečel 🙁
  Quos deus perdere vult… 🙁

  A pro ty, kdo ještě nemají tolik „hněvu v srdci“, aby z něj měli „průvan v mozku“ :

  http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/274829-proc-a-jak-volime-kam-to-cele-speje
  http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/274276-proc-a-jak-volime-marketing-marketing-a-zas-jen-marketing
  http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/268823-proc-a-jak-volime-ti-dole-nevoli-o-nic-hloupeji-nez-ti-nahore
  http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/268814-jak-a-proc-volime-odpovedny-pristup-k-volbam-znicil-ceskou-pravici

 642. Off topic: za komunistů církevní tajemnice, po převratu šéfová kulturáku.

  Kvůli svému chatrnému zdraví opustil farnost. Našel zaměstnání v kamenolomu.

 643. 784 Rputi: Pan Kuba měl takový kvík, že by se měly volit jen strany, které mají jistotu, že se dostanou do Parlamentu. Pokud má jeho strana v Babišovo anketách 7% +- 3%, jakou stranu mám volit?

  http://www.mobilmania.cz/clanky/ctu-nas-stoji-vice-nez-senat-proc/sc-3-a-1317346/default.aspx

  Ad ČTÚ: Až do letošního roku byl pravidelně vyhlašován za nejhoršího regulátora v Evropě, na Zemi a v přilehlých kvadrantech galaxie. Nyní se přibližuje civilizovanému světu a je z toho příkladný úřad.

  Ad zdravotnictví: dnes – pokud nejste známý a titulovaný – vám v nemocnici nabídnou úmrtí doma, v sanitce nebo v LDN. „Tato léčba je pro vás nevhodná“ – padesátnice s rakovinou, osmdesátník se zápalem plic. Nemocnice ušetřila desetitisíce. Z pohledu věčnosti by stejně jednou umřeli.

  Ad ochrana zvířat: spravedlivý se i nad svým dobytkem slitovává. Jak ale vynutit etiku, soucit i umění rychle topit koťátka zákonem?

  Rputi, poslechněte si ještě jednou diskusi s Drtinovou a porovnejte s článkem pana Klusáčka.

 644. Z článku pana Klusáčka – i dalších co kritizují Svobodné – jsem nabyl dojem, že ODS ztratila víru v prosazování pravicové politiky. Kéž bych se mýlil a jsou to ojedinělé výkřiky „vnitřního kruhu vyvolených“.

 645. nickname, ono je hlavně naprosto evidentní, že se ODS začala Svobodných bát jako konkurence. A to je dobře. Moooc dobře!
  Svědčí to o tom, že Svobodní se stávají relevantní stranou. Ne, že by v jejich programu nebylo pár mimózních nápadů – ale ty si v realitě zkorigují.
  Všimněte si, čeho se tam Klusáček děsí – že Svobodní mají ucelenou představu o fungování státu …. na rozdíl od ODS…

 646. 788 Rputi, pan Klusáček už nevěří ani dřívějšímu programu ODS – jak píše „poděbradským artikulům“. A případ ČTÚ si vybral pro lidi znající problamatiku velmi nevhodně.

  Článek patrně míří ke členům ODS, dřívějším skalním příznivcům, aby zhoufoval stádce. Říká: Věříte nesmyslům, i naše dřívější sliby byly nesmysly. Musíme být realisté, my už víme jak na to …

  Nejsem z článku šťastný, autor ještě nepochopil, že jejich protivníkem je TOP09, ANO a další středová socialistická uskupení. Ta se neporazí tím, že se jim ODS přizpůsobí.

 647. Pak se divme volebním preferencím!

  M.Macek:
  „Včera jsem se jen mihl kol televize zhruba v půl osmé, zrovna když jakýsi mladík s manželkou a dvěma dětmi pravil na kameru: Zadlužili jsme se, vzali jsme si hypotéku, abychom žili na úrovni, která se nám líbí…a stát pro nás neudělal nic!“

 648. Ahoj! Ke Kubovým kvíkům:
  Byl jsem dnes v civilizaci a cestou jsem viděl modrý bilboard s nápisem:
  Střední třído braň se ODS

  Přišlo mi zajímavé, že tam nebyla uvedena strana, která to vyvěsila… 😀 😀 😀 .
  Měli by, jako varování ostatním, zveřejnit, kdo jim tu kampaň vymýšlí.

 649. no, zrovna macka jsem chytla převčírem večer v rádiu a opravdu nic moc, ten člověk je dávno za zenitem

 650. divano 793 – řeč není o Mackovi, alébrž o tom dobrém hochovi v TV, co má zřejmě pocit, že stát by mu měl platit hypotéku nebo tak něco…

 651. Šumaváku, zřejmě má Karel pocit, že už je v té TOPce moc dlouho a je čas na změnu. Příští mešitu si postaví v zámeckém parku… 🙂

 652. Tak mě napadá, že kdyby Kaplický doplnil ten blob o čtyři věžičky, už mohl stát…

 653. no, umím si představit, jaké by teprve byly hádanice o Svatovitskou mešitu

 654. Na muslimy je tu u nás zima, těch oddolných co jsou ochotni pro tuhle věc mrznout je vcelku málo.

 655. DVD, díky.

  http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/cirkvi-maji-podle-kardinala-duky-zustat-jen-ty-hradni-budovy-ktere-pouziva–1271296

  Rozhovor s Dukou. Mluví jinak, než jsem zvyklý. Rozhovor slyším poprvé. Pokud neholduje moku – a nic nenasvědčuje, že ano, tak bych se bál příhody.

  Přichází čas střídání stráží. Každému je odměřen čas. Nikdo nemůže říci, že noví strážci budou lepší. Možná budou v mnohém horší.

 656. Něco pro Šumaváka 🙂

  (nováčci)…nemají naprosto žádnou reálnou představu o tom, co vlastně zákonodárná mašinérie znamená a co je vůbec reálné. Nejspíš ani netuší, jak přiléhavé je to, co se říká v téhle souvislosti jinde. Totiž že velbloud je kůň, který prošel připomínkovým řízením v zákonodárném sboru…
  http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=793463

 657. Předvolební boj nabírá na síle.
  před barákem mám obecní nastěnku a během dneška se tam vystřídaly tři politické strany. Děj je zrcadlově stejný: zastaví auto, je slyšet zvuk trhaného a muchlaného papíru, pak šustot, cvakání stranické sponkovačky, prásknou dveře od auta, ozve se motor a auto je v prachu. Z nastěnky zírá kandidát a vedle něj je pitomoučké heslo. Za dvě hodiny dtto. Z nastěnky zírá jiný kandidát s jiným heslem. Další dvě hodiny a bumbác! Třetí kandidát.
  Je škoda, že se všichni tři příznivci nesešli ve stejný okamžik. Mohl jsem se poučit, jak probíhá volební boj v základních liniích…

 658. to je jednoduchý Ptakopysku, máte malé sekadlo. Nám, a to jsme malinkatá vesnička, se na něj vejde klidně i 15 stran. Jo, delší fošny.

 659. rezy
  katr je ve vedlejší vsi a katrař je s naším starostou rozhádanej, takže v tomto volebním období delší fošny na nastěnku prostě nebudou…

 660. Copak volby! Já budu mít vydlážděnej kus ulice až k baráku, heč heč! 😀

 661. Přátelé, dnes byl ale krásný den, že … konečně jsem viděl nějaké ty bilbordy a reklamy na politické strany. Bohužel jsem dojel jedním s aut, protože zítra a v pátek se po něm budou válet ženské, kvůli nějakým fotkám a všiml jsem si, že pan prezident Zeman poskytuje potravinovou pomoc na Plzeňské ulici …. jak jinak si vysvětlit slogan na olepené …. Za Miloše Zemana ….. na každém sloupu? Asi to má politický podtext, asi něco o vtipné kaši, nebo tak nějak. …..Jinak netušáím, proč se píše o volebním šílenství? Vždyť to je trapárna….. a všechno okolo té monstrakce.

  No a taky jsem zkouknul to co pro mne k Vánocům pro manželku dělá jedna sochařka. Ty sochy do knihovny, které jsem „popisoval“ asi půl roku nazpátek. No prostě ta ženská je fenomenální, strašně se mi to líbí. Neuvěřitelné, jak je poznat, když je někdo Bohem políbený, když už tedy se bavíme o církvi.

  Martine a Pepo, to v té Kalábrii prodávám při kolaudaci, nemohu odolat částce. Takže příště, tentokrát na východě, počkejte a uvidíte.

 662. Jirko,
  volební šílentství proto, že je to vskutku šíleně trapné.

  Mně osobně kandidáti na bilboardech vesměs připomínají besídku zvláštní školy (nebo Kočkovo příbuzenstvo)…. dneska jsem jela okolo jednoho, kde se culil v mysliveckém, s flintičkou i tralaláčkem, po boku věrný pes. Myslím, že to bylo KDU-ČSL, ale já si nejvíce všimla toho psa, zřejmě irský setr v krásnou hnědou srstí 🙂

 663. Matzurko,
  já si toho u vás v kraji všiml taky. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že kandiduje ten pes a dědka v tralaláčku s holicí štětkou za krempou má jenom jako stafáž. Že bych šel jako volit lidovce do jihočeského kraje, protože to by byl první lidoveckej kandidát, kterej by se mi líbil. Ale asi to tak není 🙁

 664. Dělat tiskovou mluvčou v Prazdroji
  asi není jen tak. Posuďte sami. Tohle:
  Plzeňský Prazdroj zdraží od 1. listopadu lahvová a plechovková piva v průměru o 0,7 procenta. Ceny sudových a tankových piv všech typů zůstanou stejné. Tímto krokem chce největší český pivovar přitáhnout Čechy zpět do restaurací, hospod a barů.</b
  dobrovolně a bez nátlaku prohlásila střízlivá, odpočinutá a duševně zdravá absolventka magisterského studia Marketingové komunikace se zaměřením na PR na Vysoké škole finanční a správní v Praze. Neuvěřitelné!

 665. aby si někdo nemyslel,
  820 souvisí jenapouze se syntaktickou chybou v 819. Tedy odpálením boldu

 666. Včera, nějak k večeru, kdy v práci vrcholilo šílenství nikoliv volební, ale předávací a uzavíraly se sázky, kdo vydrží do rána a zda se všechno stihne nebo zda bude průůůůůůser, volal synek :

  „Mami, babička Ti vzkazuje, že máš zařídit, aby jí donesli domů urnu“.

  Zalapala jsem po dechu, na co chce babička doma urnu, plánuje snad vlastní kremaci? Tu tátovu jsme uložili do rodinné hrobky a že by byla tak morbidní, že by se chtěla mít doma tu, v které jednou spočine její popel? To mi na ni nevypadalo, k tomu nikdy netíhla.

  “ Proboha, jakou urnu, na co urnu?“ povídám.

  „no, přece tu na volební lístky“ upřesnilo dítě.

  Začala jsem se nepříčetně smát a kolegové na mně pohlédli s hrůzou, že už je to tady, už někomu hráblo.

 667. 820- a já myslela, že jste si konečně vybral, koho budete volit:)

 668. No MaYdo, mas kliku, ze si neobjednala tu skutecnou urnu… Tedy Utvar Rychleho Nasazeni 😀

 669. Andy,
  😀 😀 😀 Vedle!
  Volební lístky mám stále pečlivě zabalené v obálce a otevřu a prohlédnu si je nejdřív v sobotu dopoledne. Nevidím nejmenší důvod, aby se mi chtělo zvracet dřív, než je to nezbytně nutné.

 670. 826 – já je mám ještě v kaslíku, ani se mi nechce je vyndat. Možná je vyhodím s reklamními letáky.

 671. Ptakopysku a MaYdo,
  tak dík. Kocour mina klíně neseděl, ale monitor i klábosnice to tedy schytaly…. 😀 😀

  Ale bez legrace, znám rodinu, kde mají dědečka hezky na stolečku v rohu, u toho svíčičku a fotečku, a čerstvé květiny ve váze.

 672. Hrome,

  kocour mi na, nikoliv mina, ty se u nás nevyskytují 🙂

 673. ptakopysku,
  nepoužité volební lístky se dají recyklovat, jako kdysi Rudé právo….. a ne, na kornouty s cukrlaty nemyslím 🙂

 674. Jirko, nejsem jediné dítě své matky a tak jsem tento navýsost delikátní úkol delegovala dál. 🙂

  Kdo má trochu představu, jak to vypadá asi v projekčním atelieru nějakých dvacet hodin před předáním poměrně rozsáhlé dokumentace, pochopí, že kdybych se začala zabývat čímkoliv jiným než společnýcm dílem, byla bych bez milosti utlučena.

 675. 2 ptakopysk – ad 819 – hele, „střízlivá, odpočinutá a duševně zdravá absolventka magisterského studia Marketingové komunikace se zaměřením na PR na Vysoké škole finanční a správní v Praze.“ je contradictio in adiecto. Nikdo takový prostě neexistuje!

 676. 2 ptakopysk – ad 826 – to jako vyprázdnit žaludek před sobotním obědem? No, to by mohlo mít něco do sebe… Ale ještě bych to proložil alespoň jedním fernetem…

 677. 2 Matzurka ad 830 – nejdou. Nemají tu správnou povrchovou infrastrukturu…

 678. Dobrý večer vespolek.
  Při prolétání kolem vidím, že volby se již kvapem blíží… 😛

  Šumaváku, pane domaácí, není již čas nasadit opět Haškovu povídku „Obecní volby„? Mohu ji promptně dodat…

  Nežli opět odlétnu, tak bych zde měl upozornění na dnešní D-FENSův článek „Bullshit roku: Váš volební hlas propadne!„, viz http://jdem.cz/8pj93 Pro některé zdejší váhající stojí za to si ho možná přečíst…

 679. 2 BohousB – také vhodný je „Pupák na volební schůzi!“ Zvlášť ten úvod…
  „Vážení voliči našeho volebního obvodu. Jak jistě víte z Rudého práva, rozhlasu a televize, dneska je jiná doba. Lidu se povolila uzda. Což ovšem já, Čenda Krchov, nepovažuju za docela správný. Soudruzi, vždyť dneska nám do všeho mluví každej. Řeknu vám, já jsem viděl dokonce i němýho, kterej ukazoval rukama úplně jinak než před krátkým časem. Týhletý povolnostě využívaj různí živlové a elementi k naleptávání jednoty. Soudruzi! Dyť se nám buržuj směje! Já to vidím takhle. Je třeba votevřít voči, poučit se z tý minulosti, získat prostor pro platformu a hlavně neztratit trpělivost a víru v zázrak! Soudruzi! Řekněme si upřímně, musí se konat volby. Proč to tutlat? Dyť my vás k nim potřebujem. Vy rozhodnete svým hlasováním, zda zvítězí strana, nebo strana.
  Zlatá slova…

 680. Bohouši, D-fens zřejmě reagoval na, zde mnou připomenutý, článek páně Klusáčkův o tom, proč nevolit Svobodné – vskutku Shit.
  Na druhou stranu, jen ať se bojej, může jim to jedině prospět! 🙂

 681. Milá Rputi, buď zdráva. Právě kvůli páně Klusáčkovu výpotku jsem to sem vložil… 😀

  PeSi, srdečně zdravím. Ano, „Pupák…“ od Š+G je taky dobrej. Vono by se toho našlo… 😀

  Dovolím si zmínit Pupákův volební program. Nebyl vůbec špatnej:

  a) Vymýtit negramotnost na úřadech a ministerstvech.
  b) Zamezit návalům v podzemní dráze tím, že nebude.
  c) Zvýšit čistotu vodních toků zavedením kruhové kanalizace bez vyústění.
  d) Přemístit Měsíc přátelství z listopadu na leden, ať to máme hned zkraje za sebou a nemusíme se tak dlouho těšit.
  e) Neodklízet v zimě na ulici sníh, aby kontrarevoluce při plížení nastydla.
  f) Změnit heslo „Se Sovětským svazem na věčné časy“ na „Se Sovětským svazem dočasně“, protože je to kratší a znamená to totéž.
  g) Zavést pro přátele umístěné na našem území kurzy čínštiny, aby se po návratu domů mohli domluvit.

 682. Bohouši, já bych to „vymýcení negramotnosti“ ještě rozšířila na sdělovací prostředky, se zvláštním přihlédnutím k tématu „význam slov v češtině“.
  Místama mi jejich gramotnost působí nauseu a v krajních případech i diaré. 🙂

 683. 2 BohousB – Přátelé, umístění na našem území – no, těch tu je… Včetně těch Číňanů… Ale nejsem si jist, nakolik se cikán od Humenného po návratu domů domluví čínsky… Tedy pokud je taky zahrnut mezi přátele…

 684. PeSi, dočkej času a dočkáš se jednou i toho, že i onen cikán od Humenného na slovensko-čínské hranici bude čínsky mluvit a rád. A my tady západněji od Humenného tu arabštinu jistě zvládneme taky… 😛

 685. PeSi,
  od povrchová struktura, stačí přeci „požuchlat“, stejně jako ten Ruďas 🙂 Jinak si to s tradičním „skládaným“ moc nezadá.

  Šumaváku,
  jozefčík v plné polní nemá chybu 😀 !!!

 686. Nickname… je to radost, Vás číst. Opravdu víte co děláte a to je docela , no jako když se trojitá duha rozeklene bez deště s Slunce nad kotlinou. Já se snad z toho picnu a budu jim muset ten úplatek dát před volbama a pak zkontrolovat volební lístky.To jsem ale pochlebovač, že ano.

  Rputi, nejsou náhodou ty zbojovky státní? Pokud nejsou tak je to jedno, ale pokud jsou, tak se nedivím, že by měli ztrátové firmy okamžitě uzavřít, bez ohledu, že produkují jistě světové hitovky a bez nich se žádná armáda neumeje ani ruce. Dokážeš mi říci, bez hledání, který výrobek z těch firem znáš a k čemu jsou?

 687. …Pouhé dva dny před plánovaným termínem předčasných voleb rozhodl prezident Miloš Zeman o jejich zrušení. Podle prezidentské kanceláře jsou důvodem stížnosti a protestní petice občanů, kteří se kvůli extrémně krátké předvolební kampani nestihli seznámit s programy kandidujících stran. Nový termín voleb byl stanoven na druhý víkend v lednu…
  http://www.infobaden.cz/2013/10/23/prezident-vyhovel-stiznostem-obcanu-a-odlozil-volby-na-leden/

 688. (836) BohoušB: hmm, jako národ prahnoucí po“ světovosti „, „kulturnosti“ atd. (ve zkratce: “ k Západu“ )měli bychom se se poučít, jak probíhaly volby v „kolébce demokracie“ -v monarchistické Anglii 🙂 Z tohoto důvodu (a také z piety) doporučuji před vhozením volebního lístku přečíst 13.kapitolu z „Kroniky Pickwickova klubu“, nazvanou „Ledacos o Eatanvillu;o tamních politických stranách a o volbě poslance za toto starobylé, věrné a vlastenecké městečko“ 🙂

 689. Jiřiku, jednak zbrojovky tak často ztrátové nebývají a dvojak postupným zavřením všech fabrik se země z krize vskutku nedostane.
  A Schäubleho plán, zasvinit Řecko kompletně fotovoltaikou a natáhmout odtamtud drát do Německa je také vyvedená taškařice.
  Nějak mě těch „dobrých“ nápadů přijde až příliš.

 690. (847) jj, jirko ppa etc: doplňuji to tím, zavřením těch zbrojovek (ať jsou čí jsou) Řecko kromě finanční krize vyřeší přezaměstnanost ; propuštěné pracující pošle via EU do ČR na latifundie jirky ppa etc., kde je kritický nedostatek pracovníků 🙂

 691. Bohouši,
  na Haškovy Obecní volby si vždycky a při každých volbách vzpomenu. Je to skvělý nápad na ně upozornit:-)

 692. Šmar-japano, tak tím, že se vyrábí nepotřebné vybavení pro …cokoliv…výrobky na sklad, nebo se nechává vozit fůra písku z Peloponesu do Athen a zpět, vlastně EU bojuje proti nezaměstnanosti a brání migraci. No to je tedy nářez, podle všech pravidel. Už se nedivím, proč v kotlině je ten soicialismus pořádf tak nějak …no přijímaný, když má tu lidskou tvář.

  Rputi, je mi úplně jedno, co dělají řekové ve svém volném čase, co německý ministr dělá s fotovoltaikou. Jen se ptám, jestli je vhodné vyrábět něco, když je to na houby a nemám na to. V čem je rozdíl, mezi tou „zmiňovanou“ mladou rodinou, co si musela půjčit na svůj standard a hledá pomoc u státu, než když se to dělá ve velkém? Já jen abych ten rozdíl pochopil, když říkáš, že v malém je to fujfuj a ve velkém, je to snesitelné, protože asfalt.

 693. Nemáte nějaké novější zprávy o Dukovi? Jestli jeho výstup v rozhlase není ovlivněn něčím jiným než momentální nazlobeností.
  Připadá mi, že muži, kteří byli před dvaceti lety plní síly, vtipu, moudrosti, dostávají v současné době zabrat. Tempo, jaké nasadila vláda odborníků – každý den někoho vyrazit, denně jednu nízkost, stěží stíhá ona, natož protivníci, kteří netuší co odborníci do rána vymyslí.
  Teď bude záležet na tom, jak se vyprofilovala generace „korunních princů“ v jednotlivých táborech. Jestli vyrůstali na bojišti, studovali, nebo si jen užívali život ve skleníku.

 694. Jinak westíku, je docela zajímavé, že v kotlině je opravdu problém sehnat někoho na práci. a na Jihu nikoliv. Možná je to tím, že jsou tam jiní obyvatelé? kdo ví ….

 695. (850) Zbrojovky ztrátové nebývají, ovšem velmi ztrátové bývají státní zakázky pro ty zbrojovky. Takže nelze takhle z dálky říci, že konkrétně tyhle jsou či nejsou na zavření. Můj odhad, že jo, je skutečně jen odhad z obecných východisek.
  Řekové mají tu smůlu, že jejich úhlavní alianční spojenec, Turecko, je ekonomicky značně výkonnější a ta láska mezi nimi (a z ní plynoucí pocit potřeby zbrojení), je opravdu vřelá.

 696. koukal jsem se co vyrábí zbrojovka ELVO, mají tam gaziky a nějaké další pásové a kolové vehikly pro podporu pěchoty čili jesli to prodají a za dobrou cenu záleží na jejich obchodnících. Pokud to fabrika není schopna prodat, pak je lepší nechat ty lidi doma plést košíky, protože i když ty košíky neprodáte,a co si budem povídat, košíky se prodávají lépe než gazíky, tak je cena vstuní suroviny oproti gaziku na téměr nule.

 697. Řecká státní zbrojovka EAS je ve ztrátě již delší dobu. Už v roce 2010 to bylo více než 1,2 miliardy EUR. Tato zbrojovka byla zařazena do první vlny podniků, které měly být řeckou vládou nabídnuty k prodeji do privátního sektoru. To se samozřejmě nestalo, protože kdo by chtěl investovat do podniku, kde se rozmazlení odboráři budou bránit pokusům snižovat platy nebo nutit je k práci.

  Důl Paskov po řecku. Ať to stát dotuje v zájmu zachování zaměstnanosti a udržení sociálního smíru.

 698. No a k těm spoluobčanům …. zrovna včera přijelo k hruškám auto, celkem zachovalý a slušný pathfinder, vystoupila paní s pánem a začala sbírat zimní hrušky. No a když jich měla cca 500 kilo, přijeli jsme a pána a paní seznamili s možností, že buď polucije, ostuda a vysvětlování, nebo odevzdání hrušek a menší ostuda …… No odpovědi byli kouzelné, že jako …. nevěděli jsme, že to je něčí ( oplocený pozemek ) nevěděli jsme že když už není listí, že to tam jen nezůstalo ( stromy jsou opravdu bez listí, ale tato odrůda se sklízí až po prvních mrazících, neboť je „alkoholová a ciderová“) …vždycky sem jezdíme …..(vždycky jsou chyceni, tentokrát v lepším autě) …… Je to prostě nekončící, trapné a nerozumím, proč někdo musí krást, když není pro ně problém se zastavit a zeptat se, jestli ty hrušky se nedají nějak koupit. Jo a samozřejmě ty hrušky jsou na vyhození, protože ještě nejsou zralé. Takže je to čistá ztráta.
  Teď jsem poprvé sklízel jablka u LdG a i když pozemek není oplocen, nekrade se, přestože je tam jistě větší bída, svrab a neštovice, přetéká to imigrantama a lodi narážení do břehů, moc řvou a je to tam samej cikán a není to kotlina – ostrůvek svobody v moři socialismu …a jsem tam novej, nálava a cizinec. No a největší pecka je ta, že v tom sadu mám jen 49 řad a ta padesátá je souseda. Myslíte si, že si kolega něco z té 49 bere? Vždyť se to nedělá.

  No a teď jak s toho ven, že. I tyhle lidi se rozhodují při volbách, jestli budou volit pravici, nebo jinou stranu.. protože levici neeee, ta krade ….

 699. (858) martine TT, nemám informace ani o vlastnictví,ani o hospodaření řeckých zbrojních podniků; jsou-li ztrátové a nikdo je nechce, nechť je zavřou ! Jen jsem si při tom diktátu věřitelů vzpomněla na článek, vypovídající o tom, že (možná stejným diktátem) nakupovali na dluh (jak jinak) z Německa ponorky a tak podobně(prý k ochraně jižních hranic EU-proti Turecku ?) Ale díky mé neznalosti o skutečných poměrech v Řecku, je vše pro mne z „agentury JPP „. IMHO :ono se to snadno říká z Německa nebo Česka, jaká opatření mají Řekové udělat, když následky (např.sociální bouře) neřeší Němci, Češi,ale Řekové 😕 Ať tedy Řeky „vykopnou“ z eurozóny, ať si Řekové poradí, jak chtějí a umí 😕

 700. To jsou ale parchanti …pučej jim prachy a pak chtěl, aby je dostaly zpátky. 😀

 701. 859 Jirko, já bych jim možnost nedával. Jsem zlý a ošklivý. Zase, ty tam musíš fungovat. A přitom je u vás tak krásně (znám údolí u Porta Bohemica, jabloně tam rostou šikmo).
  My co bydlíme nad 400 metrů můžeme jen závidět.

 702. 861 Jirko, špatně. Uplatí politiky a chtějí, aby si politici pořídili větší bič na poddané. Je hloupé, že poddaní si takové šafáře vybírají. Úplatné sadisty.

 703. Jojo, oškliví Řekové… Nechtějí poslouchat brusel, který jim dobře radí, jak se dostat z problémů, do kterých by se bez něj nedostali… 😉

 704. Nickname, víte co je nejhorší? I když s polucijí máme dobré vztahy, ono to prostě vyřešit vůbec nejde. Jediné co se vždycky stane, že oni odevzdají to co nakradli a pak se s úsměvem na rtu vzdálí. Berou to jako …no tak co, tak nás chytli, ale příště se to povede. … Nemůžeme je ani vyfotit a dát k nám stránky, nemůžeme je ani zbít, či vymlátit jim světla u auta, můžeme je jen slušně vykázat z vlastní zahrady se slovy, fuj vy ošklivý plantážníku…… něco je prostě špatně a to velmi. Přitom se i zde dočítám, že jak je krásné se procházet volnou krajinou, že ostrůvek svobody je lepší než prolezlá společnost socialismu z brusele, že všude je to to nemlich to samé …..a mnoho dalších perel. Jen mi to prostě štve, protože to prostě tak není a místo toho, aby se lidi poučili, pořád se to neděje. Protože všichni jsou proti nám a nejhorší jsou ti, co kaděj do vlastního hnízda. 🙁

 705. westíku, jsme zase v koncích s debatou. „Nechť je zavřou“ je vyjádření osobního názoru, 845 je plácnutí odkazu a nezasvěcený čtenář by se mohl domnívat, že Rpuť tím chtěla vyjádřit nějaký svůj názor. Já nevím, třeba je pro zavření nebo je třeba proti zavření a myslí si, že se tak EU snaží likvidovat konkurenci.

  Já do Řecka jezdím, mluvím s lidmi a hlavně, koukám se kolem sebe. Asi mi nikdo nebude věřit, ale přiletíte na letiště, vyjdete před budovu a chcete nastoupit do TAXI, tak jako vždycky, protože to máte asi 25km daleko. Taxikář vám sdělí, že stávkuje proti snižování platů státním zaměstnancům. Namítnete, že on je soukromník s vlastním autem. Odpoví, že on by i jezdil, ale odborová centrála z Atén nařídila a kdyby vzal kunčafta, tak by mu kolegové rozmlátili okna. Tak jdete do půjčovny, půjčíte si auto a odjedete, protože odborová centrála autopůjčoven zatím nestávkuje.

  Situaci na Kypru, což je vlastně skoro totéž, tady byla popsána očitou svědkyní. Asi na to už čtenáři zapomněli.

 706. (861) jirko ppa etc: píší někde, že „dluhy se nesplácejí ? “ Můžete mne vysvětlit, proč tedy těm hýřivým Řekům, nesplácejícím své dluhy, pořád další „půjčky“ cpou (ačkoliv musí vědět, že Řekové ty půjčky zřejmě nikdy nesplatí-tak pitomí snad nejsou,aby to nevěděli) 😕

 707. westíku, proč jim dávají peníze? No přeci kvůli sociálnímu smíru a nedozírným následkům. A samozřejmě aby nebyla globální nezaměstnanost …. ale to byste měla vědět, vy o těchto jevech píšete, mi jsou zcela volné 😀

 708. Jirko, jak staří ti „sběrači“ jsou? Já vím, to co teď napíšu, s tím nebude většina souhlasit, ale… 40 let v téhle zemi vše patřilo všem. Občanstvo bylo přesvědčováno, že žádné soukromé není, ale vše je veejné. 40 let jsou 2 generace. V té první, která zažila první republiku ještě byly stopy po tehdejší výchově, určitý ostych k vlastnictví druhého, ale ta další generace už byla vychovávána jinak. A stejně vychovává i své děti. Bude to trvat nejméně další generaci, než se to změní. I když – ono se to nezmění, protože volení představitelé „moci“ v touze být stále volen, nadbíhají a podbízejí se masám. A k tomu navíc absence víry. PeSi, zdravím a prosím tě, nebij mě, ale čím jiným než strachem z vyšší moci chceš u lidí „vynutit“ správné konání. Bůh je někde nade vším, není volen, nedá se uplatit, obelstít, nemusí nic slibovat, jen trestat, pokud se prohřešíš.
  No, omlouvám se, nemám čas na učesaní myšlenek, mizím plnit babičkovskou úlohu – za chvíli na jih a následně plynule na sever.

 709. ponekud off topic:
  Co kdo vite o pripravovane buzeraci E U zvany Plant reproduktive material law?
  Ma jit o zakaz pouzivani jine sadby a osiva, nez schvalenych, tykat se ma i zahradkaru a drobneho zemedelskeho ptactva. . .
  Coz by znamenalo i konec mistnich variant, tudiz trhů atd.
  Diky za info.

 710. (866) martine, dík za vysvětlení ! Různí ekonomové( tak jako my právníci 🙂 -mají ohledně důsledků vyhození/vystoupení Řecka z eurozóny různé názory) 🙂 Pro mne- neekonoma- je ovšem věc jasná: neodpovědní Řekové ať se poperou se svým dluhem , neodpovědní věřitelé ať se poperou s důsledky svých nesplatitelných pohledávek 🙂 Vždyť zdejší diskutující ve všech pádech skloňují slovo “ odpovědnost“ a úsloví : „každý odpovídá za následky svého počínání (činů)“ -tak si přece představujeme „svobodu“ 😕

 711. paní Dano, to tady píšu furt, že komunisti tyhle bezcené tvory prostě vychovali a že se v tom vesele pokračuje. a že ten Mojžíš byl chytrej pán, když 40 let je nechal bez „země“.
  Sběrači jsou běžně od 15 let do „ještě můžu chodit“. Tihle byly tak okolo šedesátky, tedy jen odhaduji.

 712. Dano, někteří v socialismu žijí stále.
  865: Jirko, blahopřeji k dobrým vztahům. V čím větším kontaktu jsem s orgány, tím méně mám dobré vztahy.
  Co prospívá k dobrým vztahům je, když lidé jsou na sobě závislí. Na mojí poctivosti, pověsti závisí, aby si lidé u mne nakoupili.

 713. (868) jirko ppa etc.: Umíte přemýšlet v širším rozsahu např. od A – C , nebo Vaše mysl je schopna bloudit jen v rozsahu A -B ? Ta „globální nezaměstnanost“ už tu ostatně je ! 🙁 Důsledky si v budoucnu snad umíte představit-anebo je Vaše představivost omezena jen zítřkem ? 😕

 714. Nickname, ty dobré vztahy nebyly vždy, to jen poslední dobou, zřejmě byla vyvolána změnou místněpříslušného osazenstva stanice.

 715. Mno, je hezké, že se bavíte o něčem, co se zde probíralo cca před dvěma rokama a naprosto souhlasím s tím, že pro staré země EU to bude pohroma, pokud to samozřejmě budou dodržovat, o čemž zcela a bezvýhradně pochybuji. Bylo by taky dobré se podívat na to, co to bude znamenat pro místní sedláky, drobné pěstitele a „hobíky“ …. mohu každého ubezpečit, že vy si toho ani nevšimnete, to co EU plánuje už u nás platí. Ale pokus dobrej, jak je ten Brusel fuj fuj …. ale ty z Prahy jsou daleko napřed.

 716. Ano jsem napřed, neb jsem v přístupové smlouvě museli přijmout mnohem přísnější podmínky, než které platily pro staré země EU … Ale brusel nic, to je jasné…

 717. (864) Nedostali, ovšem zároveň nechtějí jít pryč, protože v tom by jim nikdo nemohl zabránit.
  Typické sezení jednou prdelí na dvou židlích.
  (865)„že ostrůvek svobody je lepší než prolezlá společnost socialismu z brusele“ škoda, že už nechodí jurap, zajímala by mne odborná diagnoza. 😛 Ne významu věty, ten je v podstatě správný, ale toho, kde se bere ta utkvělá představa onoho „ostrůvku svobody“.

 718. No, jetsli to je míněno, že když ty kopřivy na zahradě nejsou geneticky košer, tak přijede komando a zlikviduje je, tak by to mělo něco do sebe. 😀

  Jinak bych podotkla, že uvedení do praxe zejména mezi těmi, kdo pětují zeleninu pro vlastní potřebu se mi reálné nejeví. To jako budou drobní pěstitelé povinně schovávat pytlíky od semínek, aby doložili, že ty tři řádky mrkve nemají z nepovolených semen od souseda?
  Nebo bude každý pytlík podroben zkoumání, kdy byl otevřen, aby snad pěstitel netvrdil, že letos použil loňské osivo, co mu zbylo a ve skutečnosti má schovanej loňskej pytlík pro případnou kontrolu a letos sil semena od souseda?
  Nebo se bude dělat genetický rozbor mrkve, aby se ověřilo, zda je povoleného původu?

  A to bych pak už trvala na tom, že zlatý bolševici, protože ty mi aspoń do toho, co si zaseju na vlastní zahrádku, nekecali.

 719. 881 … zlatý bolševici, protože ty mi aspoń do toho, co si zaseju na vlastní zahrádku, nekecali.
  maydo, kecali. Záleželo na velikosti zahrádky

 720. Když byla zahrádka větší, nickname, tak ji prostě zabavili, takže už nebylo nikoho kromě jich samých, kdo by do toho mohl kecat.

 721. 878- Brusel je centrum zla, o tom žádná…a je to pravda.
  Ovšem nadšení českých pohůnků je nesmírné. Na NP psala paní, která se už roky živí právě administrativou spojenou s přijímáním směrnic, pokynů a prudů z Brusele. Obhajuje absolutně všechno, nemá pochybnosti, nikdy nic není špatně.
  Takže bych to asi shrnula tak, že bruselští a čeští vykonavatelé si v ničem nezadají.

 722. O5 zde!

  Jiřiku, já bych to nechala na těch Řecích, včetně přechodu na drachmu, protože zavřením všech fabrik se opravdu nic nevyřeší. A ten protektorátní přístup mi vadí silně.

  Se semínkama a úmyslama EU už to tady dávno proběhlo, takže, nikoli že bychom to ukvaltovali a EU nyní přikvačila. Prostě stará vesta, která byla jen přehlédnuta.

 723. 😀 …ano Niko, přesně tak, nebejt Bruseli, je zde libertarianský ráj na zemi, jedinej, pravej a poctivej. Svobodní maj většinu v parlamentu, hlasuje se o každé jednotlivé dani zvlášť a všichni jsou nadšení tím, že soused má lepší auto a že má barák o štok vejš, Jenže pan prezident podepsal Lisabonskou smlouvu, Telička blbě dohodnul přístup ….a komunisti všechno kazej a hlavně Brusel to dělá schválně, protože nemá ráda obyvatele kotliny …. a všechno sabotuje … změňte psychiatra, ty prášky evidentně nezabíraj 😀

  Nickname, oni samozřejmě kecali, ale uvědomte si, že byli vlastníci a starali se s péčí dobrého hospodáře 😀

 724. (885) No,Andy, poslední větu bych si dovolila doplnit tak, že
  Takže bych to asi shrnula tak, že bruselští a čeští vykonavatelé si v ničem nezadají; nebýt ovšem bruselských vykonavatelů, bylo by těch českých méně 🙂

 725. „všichni jsou nadšení tím, že soused má lepší auto a že má barák o štok vejš“

  A rto by bylo povinný v tom libertiánském ráji, starat se o to, jetsli má soused lepší auto, aby bylo nad čím jásat?

 726. A kybych měla lepší auto než soused já, tak co?
  Měla bych kynout jásajícím davům nebo bych – aby to bylo reciproční – měla bědovat, že nemají lepší auto oni?

 727. Zase, Jiří, diskutujete sám se sebou a svými představami, co si druzí myslí. Tu závěrečnou radu doporučuji, použít sám na sebe… 😉

 728. Když to tak pročítám,
  neměla bych jásat, že budou mít genetičtí testovači mrkví více práce ?

 729. Andy, nepochybně ano, že jsou poněkud, no stejní. Jenže se s „chlebíčkemnavíc“ setkávám jen v kotlině. O implementaci podivností z Bruseli nemám nejmenších pochyb, že tomu tak je. Samozřejmě mám jen kusé informace z mála zemí. Ale úplně jasně vidím před sebou ten putovní lihovar z Francie a ten náš …

 730. Jirko,
  a to tam fakt jezdí pořád titíž sběrači ? A opravdu není možné dát na Net „veselou“ historku z natáčení ve smyslu fotogalerie s dovětkem „A tihle kamarádi nám letos pomohli sklízet, bohužel nezralé ovoce ?“ Je to právně napadnutelné ?
  Jinak souhlasím s Danou, když bylo všechno všeholidu, tak lidi ztratili úctu k soukromému majetku… a zjevně je to i uzákoněno, když na takové grázly nejsou páky.

 731. Jiříku, prosím, můžeš dát nějaký link na to, že tento milý systém už u nás dva roky platí? Vážně by mne to zajímalo.

  Já si tedy přátelé těžko dovedu představit, že by si někdo pěstoval sředkvičky, kedlubny či cibuli na semínko, ale na druhé straně i osobně jsem si vybíral seminka rajčat a rajčata různě křížil. Výpěstky se daly nazvat jako hodně dobré. Na severu zase pěstují podobně osobité zelí.
  Ještě horší to bude asi u uznaných roubů. Já jsem osobně naštěpoval minimálně stovku planých jablek (U některých se bohužel táži sám sebe, kde jsem na tak idiotskou odrůdu vůbec narazil.) a mnohé z nich stále rostou a dávají v mém milovaném Posázaví plody. To asi budu označen za zemského škůdce.

 732. 876 – westiku dekuji
  jiz jsem si podobny clanek precetl, ale tam pisou o tom, ze ma prave dojit k jakemusi zprisneni, coz me hlavne zajimalo.
  Samozrejme by se to dotklo i zahradkaru, protoze by urcite byl problem s nakupem sadby obecne.
  Pokud by k tomu mel nekdo nejake doplneni ( s vyjimkou politagitky squared VUML stážistů), dekuji predem za zaslani.

 733. (885) O tom závěru je zde jen jeden pochybovač.
  (888) Mohlo by jich být méně. Zda by bylo, těžko říci, ale neměli by se na co vymlouvat. Dále je i určitá hierarchie, bruselní nařizují místním, obráceně to nejde.

 734. No až na to, že ten skvělý článek, který vysvětluje to, jak to teď bude teď hrozné, není čech, ale cizinec a tedy píše, jaké to bude v jeho zemi, kde žije. To je jen takové zvláštní, jistě nezajímavé a nedůležité 😀

 735. Nickname, ještě jedna věc, když tedy „musím“ než si dojdu pro auto …. To nařízení není žádná „novota“ je to jen souhrn toho, co je odsouhlaseno národníma státama, bohužel převážně těma „novejma“ ještě to není vůbec jasné, že to projde pro celou EU. …. Ty paka si to představujou nártamně jednoduše, že snad přijdou do „školky“ a budou si chtít koupit odrudu XY, že jako stará odruda, nebo nějaká co viděli v Německu, či ve Francii …vůbec nic takového neexistuje. Jistě, jako zahrádkář, si to může dovést a nikomu nic neříkat, ale jen pro sebe, komerčně dostane pokutu jako prase. To samé je se semínkama a vůbec s jakoukoliv zemědělskou komoditou. Vůbec nerozumím tomu divením protože to už přeci dávno je, v podstatě to nikdy nebylo svobodné a volné. Ale domu si můžete koupit třeba banánovník se zimní úpravou ..Opravdu nerozumím tomu, proč se lidi ptaj, když maj doma dva květníče a suchou tůji na chodbě. Těch se nedotkne nijak a hlavně, nikdy se jich žádné omezení nedotýkalo, ani kdyby pěstovaki křídlatku 😀

 736. Církev porušuje dohodu uzavřenou s Klausem, prohlásil Zeman
  a Duka je samosebou lhář. Mě by ted opravdu zajímalo, zda je nějaký písemný záznam té dohody s Klausem, jinak je to v rovině věřete komu chcete což je špatné. Pokud neexistuje záznam té smlouvy s Klausem, pak by měl být Zeman ve svých výrocích opatrnější.

 737. Ano Niko, to je celosvětovej problém …ani kukuřice v mexiku se nemůže měnit, či nechat si je na osivo …. A jen pro pořádek, dodám proč tomu tak není. Staré odrůdy, co mohou a umějí klíčit, nejsou tak výhodné, z lediska škůdců, potřeby vody, nebo kvality a ty nové jsou poněkud, no neklíčivé. Tak se prostě každému vyplatí radši koupit nové osivo, než si ho „dělat“ Je to sice smutné, ale když oni lidi chtějí jíst a taky sedláci si trochu vydělat. Takže asi tak. Není v tom jen Monsanto a geneticky modifikované potraviny, ale tak nějak obecně vyšlechtěné ….. nebo si umíte „udělat obolí“ každý rok, ze svého? Já to prostě neumím ….
  Jo a burzy osiva, jsou skvělá věc a naprosto souhlasím aby byly. Jen je to jako s farmářskejma trhama. Prostě žádný sedlák který se tím živí, tak tam nepůjde prodávat, protože není kovozemědělec a jeho čas je velmi drahý, aby ho ztrácel postáváním u stánku.
  Výkřiky o tom, co zase Brusel chysta, další omezení, či uzurpace jsou sice fajn, ale musíte křičet na místní, aby to nedělali daleko dříve a hlavně, musíte řvát na ty co se živěj vývojem nových odrůd a osiva, aby udělali taková, co se mužou sklidit, část uchovat a znova zasít … ..

 738. rezy,
  někde jsem četl, že se Duka domluvil s Klausem, že až budou restituce, že si církev požádá o vrácení nemovitostí v areálu Pražského Hradu a až je dostane, že je se státem vymění za dvě doposud státní nemovitosti, které církev trvale užívá – Staré proboštství a Mladotův dům, které jsou mimo střežený areál Pražského hradu. Celá operace musí z právního hlediska proběhnout právě takhle, protože pokud nebude církev vlastnit, nemůže směňovat. Mě to připadá jako prostá, jednoduchá věc.
  Ale evidentně z politického hlediska je to záležitost, jejímž překrucováním a zamlčováním lze Duku vyžhavit doběla a přihřát si svou vlastní předvolební šlichtu.

 739. 903 Rezy: Existuje dohoda nenárokování si katedrály, resp. její svěření do státní správy, a zároveň dostává církev ročně peníze za její „pronájem“.
  Duka vysvětloval, že ve stejném režimu by fungovaly i zbylé katolické nemovitosti na hradě.
  Pokus o předvolební body. Dle toho, že lidovky takto informují, usuzuji na koalici popelníček+ČSSD+ANO.

 740. já to Ptakopysku slysel stejně, byla dohoda o tom, že duka bude zádat o x navíc aby mohl směnovat. Pokud to Klaus neřekl Zemanovi celé, tak at ho vezme čert. Pokud ted Zeman schválně zamlčuje to co mu klaus řekl (kompleně), tak je to hajzl ve třetí mocnine a zhrál bych mu něco od AC/DC

 741. Popíšilovi zřejmě definitivně jeblo:

  …Jiří Pospíšil (ODS) na danou skutečnost reagoval víc než překvapivě. V dopise, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, doslova píše: „Tyto volby vnímám jako referendum o mé pozici v politice. Pokud mi voliči dají výrazný mandát, jsem připraven kandidovat na předsedu ODS.“…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozpad-ODS-prave-ted-Pospisil-chce-byt-predsedou-Kuba-je-mimo-hru-290812

 742. >> 905, 907 – dneska jsem četla, že Zeman tu dohodu potvrdil. Takže veškerý cambus okolo je zbytečný.

 743. Mňo…
  není v následujících dvou příspěvcích stejného autora poněkud rozpor?
  Bylo by taky dobré se podívat na to, co to bude znamenat pro místní sedláky, drobné pěstitele a “hobíky”
  Jistě, jako zahrádkář, si to může dovést a nikomu nic neříkat, ale jen pro sebe, komerčně dostane pokutu jako prase. To samé je se semínkama a vůbec s jakoukoliv zemědělskou komoditou. Vůbec nerozumím tomu divením protože to už přeci dávno je, v podstatě to nikdy nebylo svobodné a volné. Ale domu si můžete koupit třeba banánovník se zimní úpravou. Opravdu nerozumím tomu, proč se lidi ptaj, když maj doma dva květníče a suchou tůji na chodbě. Těch se nedotkne nijak
  Možná by to chtělo osvětlit, čo také si Jirka ppa představuje pod pojmem „drobný pěstitel“, „hobík“ a „zahrádkář“. Jestli ono to není:
  „drobný pěstitel“ – nad 5000 hektarů
  „hobík“ – pod 5000 ha
  zahrádkář – kolem 2500 ha
  „lidi co maj doma dva květníče a suchou tůji“ – pod 2000 hektarů.

  Tím by se to zmatení pojmů dalo vysvětlit.

 744. 912 U těchto bych přenechal první místo v dlouhém nosu společné.

 745. 900 – diky, ale na texty EU zastoupeni hledim jako na projevy Brezneva. . .
  Nejsem si zcela jist, zda to brzo nebude aplikovano i na ofiko prodej v trznicich, coz jednak znamena zdrazeni, druhak zuzeni sortimrntu.
  Hruzne konsekvence z citoveho clanku zleho cizince pak budou realitou.
  Docela by mi to nabouralo zasobovani rozvrtvene rodiny.
  U velkopestitelu je mi to egal, protoze holt by to ta samoska nakupovala u nekoho jineho. . .princip trhu, vime 🙂

 746. Prostě jde o to, aby šlechtitelským firmám neunikal zisk a tak musíte nakupovat každý rok – to je, oč tu běží, drahý princi. 🙂

 747. to se Rputi ví dávno, jen jde o to, jak moc je tenhle stav ne-bezpečný pro případ, kdy se stane cokoli a není osivo na další rok.

 748. Osivo nevidím jako problém, nechtěně kupuji certifikované, protože to kupuji v obchodech.
  Vadilo by mi to u sazenic z trhů a tech se to má také týkat.

 749. nevím Šimone, o které sazenice Ti zrovna jde, ale na trzích třeba v Berouně se prodává uplně všechno (zahrádkářská zelenina ) a nevěřím, že to kdy bude někdo kontrolovat.

 750. rezy 917 – Ideálem zelených, je nechat tu svoloč lidskou vychcípat, aby bylo víc místa pro zvířátka …. a zelené…
  Tak prostě držet pod krkem, dluhama, chlebem, vodou….

 751. No,
  dovolím si narušit státotvornou debatu OT dotazem typu „teta Běta ví“.
  Při úklidu jsem vyštrachala ze špajzu starou sifonovou láhev, a krabičku bombiček (nepoužitých). Nicméně, láhev je notně zašlá, s podivným růžovým povlakem či sedimentem (totéž na plastové trubičce). Tak nevím, jak to vypucovat, jestli srdnatě strčit do myčky (to mám trochu obavou o tu dtátěnou síť na povrchu), anebo opatrně štětkou na lahve a jedlou sodou….. nebo to všechno vyhodit a koupit novou ?

 752. Matzurko,
  tam bude možná problém ve zteřelých a tudíž netěsnících gumičkách a těsněních.
  Ten růžovej povlak je zajímavej. Většinou na tom bývá šedá plíseň. Domácnost genetika se prostě nezapře. 😀 😀 😀
  P.S.
  Viděla jsi film Evoluce? Tam evoluční vývoj ze spadlého meteoritu myslím začal taky nějakejma růžovejma smrkánama…

 753. No, já bych na to čištění rozmíchal trochu octa se solnicí, přidal pár kapek sírovice (to vše by oko zředěno) a nechal přes noc působit… No a ráno by se vidělo, jestli flaška patří do kredence, nebo do popelnice…

 754. Evoluce,
  s Foxem Davidem Mulderem Duchovnym ? No zdali 🙂
  A je to spíš odstín do zrzava… jenže mi předkové genetici nebyli, a nějak si ani nevybavuju, po kom se mi to v mé domácnosti vylíhlo. Gumička je tam jen jedna, něco jako zátka, kterou prochází ta plastová trubička. Dle laického odhadu to zteřelé není, neb při stisku pruží. Akorát je to rezaté taky…. Žeby nějaký vodní kámen nebo sedimenty ze starých trubek ? Co dítko jsem bydlelea v jednom z velmi starých ostravských činžáků, něco ve stylu starého Karlína. Teoreticky by na to mohl zabrat horký roztok kyseliny citronové, ne, podobně jako se dává do varných konvic ?

 755. PeSi,
  aha, solnice se sírovicí, není to už lučavka královská ? Že abych nepřišla o rodinný klenot nebo tak něco 🙂
  Mňo, něco zkusím namixovat, při nakouknutí na Net mne cena nového zařízení donutila zalapat po dechu….
  A ty soda-stremy mi připadají celkem pitomé, když se udělá celá láhev, tak to musí dost rychle vyšumět, ne ? U toho sifonu si člověk načepoval jen skleničku a bylo.

 756. tak asi nejvíc dostávala zabrat těsnící gumička co těsnila při dotažení bombičku. damotný sifonový díl (to je ta trubička s gumičkou) ta to mohla přežít ale řekl bych, že po těch letech nebude klíčová

 757. (924) Není-li to růžová, ale zrzavá, pak železo z bombiček. Zevnitř bombiček. Jak známo i ze Švejka, železitá voda neškodí.
  Ta gumička, ve které je trubička, tak důležitá není. Důležitá je gumička, do které zamáčkneš šroubováním držáku bombičku. Pokud netěsní, půjde ti CO2 kolem a GW máš na krku (a sodovka nepoteče). 😛
  Moje doporučení by bylo normálně umýt a udělat pokusnou flašku sodovky. Pokud nebude voda ničím smrdět, jsou usazeniny neškodné. Flašku také dosud užívám, kdo by se tahal s vodou, je-li potřeba k whisky.

 758. AK,
  ten „šodášzifon“ jsem už taky našla, zadarmo to tedy není 🙂
  Tak já učuním pokus, a hyn sa hukáže. Sice působím jako žgrloš, ale když mně je líto vyhazovat věci, které ještě můžou sloužit…
  Jo, já sice do whisky dám klidně pramenitou a bez bublinek (nedává se náhodou bublinková jen do bourbonu ?), ale hlavně, kdo má načínat kvůli dvěma deci celou flašku…. a mrňavý lezou do peněz, a furt tahat plasty do recyklace….

 759. (899) nj, jirko ppa etc., ale když podle Vás je česká „páteř“ ta nejpáteřnější z EU, tedy vždy jdoucí nad rámec toho, co si ze směrnic EU přeberou cizinci z ostatních zemí EU, jest se čeho bát 😕

 760. Cifix,
  tak vymývání kyselinami se odkládá, probublalo to sice hezky, ale sodovka mi stříká všude kolem té čepovací páčky. Tak budu muset napřed sehnat celou novou hlavici, na Netu naštěstí nalezeno 🙂
  Každopádně díky za info a rady, ukládám do své domácí složky k opětovnému použití.

 761. >> Matzurka
  Hlubokosklon stran znalostí whiskologie. Jistý Skot, známý i z českých dějin – sir Robert Bruce Lockhart – se touhle otázkou (whisky and soda) zabýval v moc pěkné knížce „Scotch: the Whisky of Scotland in Fact and Story“. Takže on by toleroval akorát „whiskey and soda“. Jinak těch knížek napsal spoustu. Třeba o Češích i o Janu Masarykovi. A v antikvariátech se občas objeví jeho kniha „Ústup ze slávy“ (Retreat from Glory). Mohu jen doporučit.

 762. >dvd,
  já to znám jen z muzea whisky v Edinburghu, kde nabízeli ochutnávku, a dávali pramenitou skotskou vodu 🙂
  A „on the rocks“ už je snad úplně emerickej vynález.
  Autora si znamenám, pokutám, ráda přečtu 🙂

  Jak tak nad tím dumám, nemá taky nějaká strana ve svém programu „zasadíme se o dovoz kvalitní whisky, pravého ceylonského čaje a dobré čokolády, jakož i zlevníme tyto výrobky“, že bych jim to tedy hodila 🙂 ?

 763. Šumaváku, zdravím. Ad „Obecní volby„.

  Před chvilkou ti šel mail s opraveným Haškem. Máš to jak ve Wordu, tak i v RTF. Nemohl jsem ti to poslat dříve, poniváč jsem řešil problémy se strojem… 😛

 764. 2 Matzurka – nikoli, aqua regia (lučavka královská) je směs solnice s dusičnou (koncentrované) v poměru 3 HNO3 : 1 HCl…
  Ale ta předchozí míchanice se mi velmi osvědčila na rozpouštění všech usazených vodních kamenů a podobného neřádstva – a kdyby tam byly i plísně, tak je ta kyselina taky zlikviduje.
  Já nejsem chemik, takže z drogerie koupenou solnici naředím 1:3, přiliju do toho něco málo octa (slešťuje) a přidám něco málo akumulátorové sírovice… Přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně…
  Každý chemik vidí všechny svaté, i když na ně třeba nevěří… Ale funguje to. Na letité usazeniny obzvláště, jen je třeba tomu dát dost času. Ale možná by bylo lepší to nechat přes tu noc někde venku, nebo aspoň otevřené okno… ale místní chemici mě třeba po-opraví…

 765. Konstatuju, že mi ještě nepřišly volební lístky. Tak nevím, jestli na mne jen zapomněli, nebo to bylo pro jistotu… 🙂

 766. PeSi,
  ba, ba, pravdu díš. No, připravovat ten solnosírovoocetní utrejch jinde než v garáži a plně otevřených oknech by mne ani nenapadlo, kuchyňská digestoř má do chemické daleko 🙂
  Už jsem si na Netu objednala náhradní hlavici, sadu těsnění (pro jistotu) i tu trubičku, tak bych to během víkendu a příštího týdne mohla zprovoznit.
  Stejně je škoda, že se to u nás přestalo vyrábět, z dětství mám v paměti, že to měla každá domácnost. Ty současné maďarské jsou sice fešácké, ale skrz celokovové provedení není vidět, kolik je tam ještě vody.

 767. Rputi,
  pokud doťapkáš do volební místnosti, tak ti je tam vydají. Nebo sis taky objednala urnu domů 😀 jako maYdina babička ?

 768. Matzurko, doťapkám, doťapkám, jen mně tak napadlo, jestli to opomenutí nebylo schválné, ono je to tady dost levicové a mé názory jsou všeobecně známy… 🙂

 769. Rputi,
  asi se báli, že s těmi levicovými lístky budeš dělat nějaké vů-dů nebo tak něco 🙂 Ve volební místnosti je obvykle dekantační nádoba na nepoužitý materiál. U nás se to odehrává ve schůzovní místnosti hasičárny z poloviny minulého století, a obvykle tam bývají kamínka rozpálená do ruda – jestli tam přikládají ty lístky netuším, ale volební komise má většinou potřebu s voliči sousedky poklábosit o úrodě jablek, přízemních mrazících a jak nám rostou děti 🙂

 770. Jen si dovoluji upozornit, že zmíněný pes nejsem já… Na MBA neaspiruji, neb už dávno nejsem Mladej.

 771. >> Matzurka
  …dekantační nádoba… 🙂 Nějak mi to připomíná „Brave New World“ – děti jsou tam „dekantovány“ atp.

 772. Tak ono u nás také lze lecos…
  autoři investigativního pořadu Newsnight britské televizní stanice BBC, kteří školu nachytaly přihlášením

  i být redaktorem…

 773. (929) Tu sodovku já zásadně jen k whisky, nikdy do ní.
  Co vyhazovat věci, které mohou sloužit, já se je i pokouším opravovat. Ne, že bych musel, ale baví mne to.
  (932)Ten Lockhart je špičkový, jeho postřehy z Ruska, Sovětského svazu, Československa a Jugoslávie. Tamní zvyklosti špatně chápal i po zkušenostech z Prahy.
  (933) Až na tu čokoládu (tam nevím), vše dostupno. Ceny ovšem tržní. 😛
  (937) Když je vidět, kolik zbývá vody, potomkové zaručeně zanechají flašku těsně před dojitím, aby nemuseli zadělat novou várku sami. 😛
  (939) Třeba na Zemana? 😛

 774. Dobrý večer,

  KArle, o kvalitní čokoládě to platí taky. je, ale ceny tržní.

  rputi, k nám dorazily vlební lístky dnes.

  A na Andělu byl virvál, až se hory zelenaly. Škoda, že sektáři mají svou obvyklou seanci zítra, kdy se překřikují jen se zelináři z famářského trhu. Do tej dnešní přehlídky prodavačů iluzí by zapadli dokonale.

 775. >dvd,
  ježiš, no to já bych nikdy, snad ani ty kandidáty, i když jsou to zřetelné gamy 🙂 !

  AK,
  „k“ je ovšem rozdíl, i když já bublinády i tak jen výjimečně, to se jenom dítko zbláznilo do výroby domácích limonád.
  Tržní ceny jsou mi známé, proto horuji pro stranu, které je zadotuje, abych si mohla pošmakovat 🙂 Když může být Tea Party, proč ne rovnou Whisky-Tea-Chocolate party 🙂 Na schůzích by se pořádaly degustace. Akorát je blbá barva – od karamelových a medových odstínů to jde až po černohnědou, a zrovna tyhle odstíny mají dost škaredou pověst, tedy v Evropě, že. A už máme i hymnu „Whisky, to je moje gusto…“ 😀

 776. MaYdo,
  a nemají už ti agitátoři kušovat, když je už jen pár hodin do voleb ?

 777. Matzurko, někdy je lepší nešetřit. Kup ten drahý Sodastreem (dá se koupit i s náplní za 1300), či jak, a budeš mít minimálně o půlrok, ale spíše více, o sodovku postaráno. Když koupíš dvě náhradní nádobky, bude to ještě lepší. Se sifonem se to nedá srovnat. Sice ti to nebude prskat z trubice, ale bublá to krásně a je to vždy poruce. Mladej se může ulimonádovat. Ono chodit denně či týdně pro bombičky je vcelku vysilující a příjde to jistě mnohem dráž.
  Jinak železitý povlak vcelku bezproblémově odstraníš např. z vany či jiné smaltované nádoby kyselinou šťavelovou, zředěnou. Máme v studni tzv. tekutý kámen, takže mám jisté zkušenosti.

  Já už všechny levicové lístky založil do kulatého pořadače. Tak mi leží před očima Mach a Bobošice. Divná kombinace, že? Mach + za program, – za to, co jsem si od věrchušky svobodných vyposlechl během oněch tří hod, co jsem stál na Republikáči a protestoval. Nicku promiňte, ale dle mého nejhlubšího mínění se rozpadnete v případě volebního vítězství ještě dříve než veverky. Nicméně dávám šanci. U Bobošice mám většinu bývalých modrých kamarádů a pro kamarády se musí trpět. Bobošici samozřejmě vykroužkuji, byť když byla v Bruseli, tak mi v jednom testu vyšlo, že k Železnýmu a k ní mám názorově nejblíže. Co převáží, o tom se rozhodnu zítra. Ale, co to bude, jak tu již poznamenal Pes, je každému….

 778. Františku,
  zdravím :). No, když já mám k tomu sodastremau nějakou nedůvěru – ty bombičky do sifonu se dají doplňovat, a to není taková darda, jedna krabička jich má deset (tedy deset litrů sodovky – nemyslím, že by to dítko za den vypilo, spíš to vydrží týdny dva a navíc mohu pořídit krabiček s bombičkama více a vyměňovat méně často) a navíc už jsem objednala náhradní díly. Tak uvidím, jak dlouho to bude dítko bavit, a pokud si to opravdu oblíbí, tak později možno uvažovat i o další investici. Ale to víš, my držgrešlové :)…..

 779. Matzurko, nadseni ze starych veci, co se mohou opravit a nejen to, mohou jeste dost dlouho slouzit ku prospechu vlastnika a jsou krasne, mame stejne. Mimo to, ta opletena sifonova lahev je fantasticka a nenech se naockovat nicim modernou, co neni nejen hezka,…. 🙂
  Jinak se balim a vyrazim na cestu, zase podel bilbordu s ….. Za Milose Zemana….. Uplne se mi vybavuje jeden vtipek, kdyz umrel Hugo…. A Fico se loucil ….. „Hugo …. čáves“ Neni nekdo z jeho strany autobusak? A silenstvi okolo voleb vubec nepozoruji, jen par pitomcu vcera u Moravce v hledisti a par vycuranku na jevisti. Vubec by mi nevadilo, kdyby byly volby kazdy tyden trikrat, aspon by se nepracovalo v parlamentu. Akrorat by bylo lepsi, oddelit politicke strany od penez ze spolecneho. To to zatim trochu kazi.
  A slysel jsem v radyju, co tady vcera probihalo, tedy jak fujfuj EU zakazuje jina nez schvalena seminka a sazenice a ze se oiropa bouri…..mozna kdyby se nekdo, kdokoliv, zamyslel, tak by zjistil, ze treba v kotline uz to neni mozne i dnes, ale to by bylo asi trochu moc dobrodruzne intelektualni a tak misto premejsleni budou nazi behat proti vetru do zapadu slunce. Jednou ten socialismus musite preci znicit…. Tim samozrejme nemyslim nikoho tady, tady kazdej chape a rozumi, ze nejvytsi zlo si delaji mistni lide sami sobe a brusel, to hnizdo plne hadu maji jako zasterku ke svemu konani.

  No a mam jeste „biologicky dotaz“ jak je mozne, ze kdyz je nekdo krasny, nemuze byt chytry a obracene. Tedy samozrejme existuji vyjimky, jako je treba moje zena ale to je potvrzeni pravidla, vcera jsem odjizdel autem s domluvene akce a fotograf mne seznamil se slecnou, mozna mela v podpadcich 190, … Ted bych mohl napsat nejaky popis , ale radsi ne….jen snad ze zacinalo jeji jmeno na Z ….. Ale pak promluvila a, no proste se ptam, jak je mozne, ze se vetsinou neda stat ve dvou frontach na vydej krasy a „mozku“ ? Dyt to je , zcela uprimne, velka skoda.

 780. Jirko,
  to je jednoduché, prostě kdo nenachytá druhého na krásu, je nucen namáhat mozek. Darwin to docela dobře popsal v kapitole o pohlavním výběru (sexual selection) – kdy se právě dále posilují znaky související s danou selekcí, a to až absurdum (existuje pro to terminus technicus „runaway selection“). Takže jelen s největším parožím je nakonec blbec, protože to paroží se stane přítěží anebo trofejí někoho jiného….
  Řekla bych, že u lidí se asi dost brzo začalo odlišovat, kdo je krasavec/ice a kdo úspěšný lovec/sběračka kořínků…. a navíc se ideály krásy v čase dost mění, což má také jisté následky (např. v období empíru nosily ženy splývavé tenounké šaty a střevíčky, které následně vedly k prochlazení a ošklivým, tehdy smrtelným zánětům a infekcím, zejména rodidel).
  Ale najdou se i výjimky, Cindy Crawford končila střední školu jako nejlepší studetka, a získala stipendium na VŠ v oboru chemie. Akorát se na to pak vykašlala a vyměnila za kariéru modelky 🙂

 781. Dobré zas ráno… Já bych se spíše otázal, na co potřebuje basketbalistka a kráčející jeřáb v jednom mozek? Tý přece stačí prodloužená mícha.

 782. Matzurko, 🙂 vedel jsem ze na to existuje nejake prirodovedecke vysvetleni…..

 783. PeSi,
  velmi stručně jsi popsal podstatu oné „runaway selection“ – stačí jeden výrazný znak (resp. soubor vlastností navzájem se posilujících) a je to 🙂

 784. Jo,
  z čeho mi skutečně spadla sanice byla zmínka na České pozici, o speciálním vydání časopisu Nature (takto jeden z velmi prestižních vědeckých časopisů přírodovědných oborů). Prej to věnovali GENDEROVÉ problematice, a ten český článek to zmiňoval v souvislosti s nepoměrem ženských a mužských nositelů Nobelovky.
  Svět se zbláznil, nebo co, protože jestliže Nature odmítá akceptovat přírodou vytvořené rozdíly mezi ženami a muži (přitom stačí je svléknout do naha, případně sledovat, jak k zakládání rodin a výchově dětí přistupují Indiáni v Amazonských pralesích, nedotčení civilizací), tak je to bulvár, a ne seriózní časák.
  Jen tak na okraj, že se nikdo nepozastavuje nad nedostatkem mužských ošetřovatelů v jesličkách a učitelů ve školkách…. o tom i genderistky (kolik normálních mužských se věnuje této „problematice“ ?) raději drží zobák 🙂

 785. k těm basketbalistkám bych Pesi snad mohl odpovědět. Nevím, zda jsi basketbal hrál, ale pokud ho nechceš hrát jako solitér, ale chápeš ho jako kolektivní hru, je to hodně na mozek namáhavá hra, musíš sledovat spoluhráče, protihráče, platí tu jistá pravidla a navíc musíš mít představivost 3D jako chlap, jinak ten koš z otočky či naslepo. Ono to vypadá jako kdyby se tam jen lítalo sem a tam, ale není to tak.

 786. Potvtzuju , rezy, ač mám asi 160 cm a jsem totální basketbalový ignorant l, chodila jsem v dobách svobodného divokého mládí s jednou partou do tělosvičny na basket (a hlavně na postbasketové pivo, protože se na tom pivu plánovaly víkendové výjezdy do skal) a velice rychle jsem zjistila, že ta hra vyžaduje jakousi kolektivní inteligenci, která mi naprosto schází. Což bylo pro mou basketovou karieru fatálnější než těch 160. 🙂

  A když jsem se časem sblížila s jinou tlupou, kde plánování víkendů nebylo podmíněno driblováním pod košem, tak jsem s basketem k úlevě všech skončila. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.