Nejen EU se pokouší vše regulovat…

„Jedno viem isto, ak by sme chceli, mohli by sme bitcoin regulovať. To je úplne jasné. Môže to byť úloha pre federálne úrady a my si musíme byť istí, že čokoľvek, s čím sa obchoduje, sa správnym spôsobom reguluje, dodal B. Chilton v rozhovore pre agentúru Reuters.

Americké úrady zvažujú reguláciu bitcoinu

Viz: http://ekonomika.etrend.sk/svet/americke-urady-zvazuju-regulaciu-bitcoinu.html

Že by se snad alternativní měny bály?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

902 komentářů u “Nejen EU se pokouší vše regulovat…

 1. Abych řekl pravdu – já se jí rovněž bojím.

 2. Šumaváku, ještě k minulé hospodě:
  „kdo nepřišel= vinen. Tedy když nepřišel zástupce MS do Otázek VM, je vinno ministerstvo“
  Já vůl zapomněl dodat, že ministerstvo má výjimku. Už jen proto, že může přijít zrychleně s modrým majáčkem 🙂

 3. 😀 😀
  Jj – což kdyby se někdo na něco zeptal… 🙂

  …K veřejné debatě ale nedošlo. Koudelka po Blažkově několikaminutovém monologu jen řekl, že tisková konference nemá smysl. Ministr Blažek vzápětí brífink ukončil a nenechal tak prostor žádné dotazy novinářů.

  Ti přitom čekali právě na to, jak Koudelka vysvětlí svou roli v amnestii. Koudelka se totiž zatím omezil jen na strohé písemné prohlášení.

  Jenže Koudelka s Blažkem okamžitě zmizeli. A v dalším pronásledování Koudelky v útrobách ministerstva spravedlnosti novinářům zabránil urostlý příslušník justiční stráže….
  http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-59834980-amnestie-pravnik-prezident-schuze

 4. Bitcoin je zajímavý způsob vytváření měny „z ničeho“. Čeho se US úřady bojí více je přímý obchod ropa za zlato, jak to provozuje Irán/Turecko. Dolar přestává být rezervní měnou, Euro se jí nestane.

 5. Zdá se, že ideálním platidlem se bitcoin nestane. Platidlem se může stát něco, co má hodnotu samo o sobě, je to trvanlivé, nezávislé na centrální autoritě, všeobecně uznávané.
  Pro bitcoin je (jak jsem pochopil) třeba autority, která zajišťuje výměnu bitcoinů. Napadením autority nepřátelskou mocností se naruší obchodování s měnou.

 6. K těm SPZ: Byl jsem kdysi ochoten poskytnout mírný úplatek (kafe nebo tak) když mi umřela spojka na policajty a já chtěl SPZ AER 06-62.
  Měl jsem smůlu. Když jsem do Kongresové přišel, už tam nebyla. Ale neztratila se, je na nějaké jiné Aerovce 662.

 7. Měna z ničeho?

  Měla jsem za to, že měna musí být něčím podložená a pokud není dostatečně podložená, tak to vyvolává v ekonomice a společnosti nežádoucí jevy, kterých jsmer zrovna svědky i nechtěnými účastníky.

  Takže bych obavy z takové měny docela chápala….

 8. SPZ, naopak bývalo lepší mít rozházenou značku, tu si báby z návsi hůř zapamatovaly
  dnes je to už jedno, všude kamery…

 9. divano,
  musíš se k problému espézetek postavit jako chlap! 😛 …který svým černým bávem, či stříbrnou masařkou a správnou kombinací písmen a čísel ukazuje na svou mocenskou pozici ve smečce. Podobně v jiných smečkách musíš mít jako odznak postavení oblek od konkrétní firmy, dtto košili, hodinky, boty. Třeba úroveň Bugatti Veyron nemusí mít černá skla a nechlubí se svým vrtulníkem. Je to o chlup složitější než třeba u paviánů, ale důvod konání je identickej. 😀 😀 😀
  Akorát v čem tápu, to jsou baby. Mít po boku mladé tele patří do ranku černý bávo. Ale jestli třeba existuje soukromý klub těch, kteří píchali Verešovou, nebo Brožovou, ještě společensky rozvrstvený finančními částkami věnovanými dotyčné Rintintíně? Nebo indexem šťouch/částka??? Tady tápu…

 10. ČT-24 – přímý přenos ze sněmovny, řeční rytíř na bílém koni, dobrotivý tatíček, který peskuje neposlušné děti-poslance, že se nedomluví, nekonají. A proto on navrhuje. Zatím jen v přátelské diskuzi. No netleskejte tomu.

 11. Dano,
  ono si nevyberete. Kdyby tam byla Jeho Jasnost, musely by pod ní běžet titulky…

 12. ptakopysku, to, že se mi nelíbí Zeman, že ho mám za nebezpečného manipulátora a populistu, navíc ješitného a mstivého člověka, bažícího po moci neznamená, že automaticky dávám + K.S.

 13. panebože… proč já tu TV nevypla. To je děs.

 14. Dano,
  nic takového jsem nenapsal. Jen jsem porovnal finálové kandidáty.

 15. ptakopysku 13 – zajisté, že rozvrstvení existuje. Žádnej normálně myslící příčetnej chlap, by tolik peněz jako Volopich za hadry nevyházel. V tom je Brožová přece jen úspornější … 🙂

 16. 13 Ptakopysku „Třeba úroveň Bugatti Veyron nemusí mít černá skla a nechlubí se svým vrtulníke…“ A ta jeho neukazuje v Blesku biskupa a nechodí nakupovat do Pařížské
  🙂

 17. Bitcon… Ani v podstate netusim, co to je…..

  Zase ty baby, no ja jen ze se to hrozne precenuke. Ono je to tak obecne. Si jako fakt myslite, ze Brozova, Veresova atd jsou nejake vyhledavane kosti? To ani nahodou…. V podstate je to smira z bulvaru. To je stejne jako s penezma. Ten kdo je ma, zbytecne neprovokuje zlatym vazanim a fotkama s dovoleny ve Spindlu. Ty hezke zenske se nenechavaji fotit, jak jim neco vykouklo a hlavne, nechteji s bulvarem mit nic spolecneho, jsou totiz nejen krasne, ale i chytre. To co se objevuje v plesku je tak treti, ctvrta liga
  Znacky? Klidne se priznam ze na vsech autech co mame, mame neco podobneho jako Ewing 1….. 2……3……4….. Proste se mi to libi. Jen v kotline na tom volvu mame normalni, protoze pres leasplan to jinak nejde. Ale kdybych chtel, jiste budu mit take.

 18. 21 Jirko ppa etc…čteme si myšlenky. Pintlich.

 19. Rputi…. Ty si opravdu myslis, ze nekomu nekdo v teto spolecnosti neco kupuje? To ani omylem….. Vzdyt pro obchod je to reklama, ze si ji novinari prijdou vyfotit do kseftu…… Si myslis, ze pul roku nazpet si Mares poridil nove Lambo a jako nahodou stavel v Parizsky a byl v obleceni co se tam schou okolnosti kupuje….. Proste je to nahoda a celebritove si vsechno kupuji za sve……..ale svezl se to zas jo….

 20. Jinak jeste….. Do normalni spolecnosti, na oslavy, party a tak, nemaji tyhle gracie pristup, stejne jako dalsi predstavitele tohoto druhu zabavy. Proste je tam ochranka nepusti.

 21. Jirko,
  ad 21, kupodivu si to představuji stejně, akorát ten Plesk bych jako ligu dala snad tu pralesní… 🙂
  Co se SPZ týče, to je pořád dokola – udělat to jako v USA, tak si každý koupí, co tam chce mít a spokojenost je na všech stranách. Ale jak dí výše ptakopysk, paviáni by přišli o jednu z hraček.

  Opět se tupě zeptám, copak to je „stříbrná masařka“ ? Já znám akorát ty, co papají rozkládající se maso, a ty jsou černé a modrozlatým leskem…. 🙂

 22. Jiřiku, neboj, vůbec si nemyslím, že ty kufry hadrů, co vozí do Varů, všechny zaplatil Volopich.
  Dokonce si ani nemyslím, že Štiková je celebrita č. 1! 😀

 23. ad 15, a též obdobné příspěvky v předchozím vlákně – Inu, jestli dovolíte, dlouhodobě si myslím (aniž bych se zatěžoval jakýmikoliv fakty, nebo se dokonce podíval v televizi, kterou nemám, na přenos toho projevu), že od ostatních kandidátů se Zeman nejvíce odlišuje jednou svojí obdivuhodnou vlastností: V mezích ústavou mu daných se dokáže pohybovat s nonšalancí šimpanze šoférujícího trolejbus. Mnohokrát, jak jsem jej tak sledoval v jeho minulých i současné funkci, jsem si říkával: „Tohle přece nemůže myslet vážně…“ A doposud jsem též pevně přesvědčen, že to nijak vážně nemyslel – jenže ostatní to vážně vzali, fungovalo to, a posunulo jej to tam, kde si asi přál být.

  Na druhé straně se mi pro něj vždy zdál být hodně charakteristický jeho výběr politických (ehm… jaksi…) spolupracovníků (myšleno spíše než politických partnerů), a výběr politických cílů (v nejširším slova smyslu) – oboje mi zpravidla odpočátku připadalo obskurní a nesrozumitelné, a když pak na ně plynoucí čas vrhl více světla, obvykle ještě obskurnější a ještě nesrozumitelnější.

  No nic, laskavý čtenář zde může své dojmy porovnat s mou dojmologií a uvést ji na pravou míru…

 24. Tak Rputi pises to 19 kdyz vis ze nic nekupuje 😀

  Matzurko, taky nevim, co je stribrna masarka …. Dam se podat

 25. To psal Ptakopysk,
  třeba je to něco od protinožců 🙂

 26. Tak stribrny srsen samozrejme znam, ale tenhle hmyz nikoliv. Spis mi to prijde jako masserati, ci mercedes , ale kdo vi.

 27. Tady bych Schwarzenberga docela chápal. Co on to jenom řekl před posledními parlamentními volbami? Něco jako „Když se říkají blbosti, tak spím.“

 28. Když může být vidlák Zeman prezident, tak může být Ornella Štiková selebrita.

 29. S tím bitcoinem je to spíš zbožné přání pana Chiltona. Jelikož je bitcoin zcela anonymní a lze jej volně přesouvat bez jakéhokoli centra, regulovat samotný bitcoin opravdu nejde. V tomto ohledu je to celé vymyšlené až zázračně dobře.

  Co ovšem pochopitelně regulovat (či dokonce částečně zakázat) lze je výměna bitcoinů za normální peníze. Nebo lze třeba oficiálně zakázat nabízet za bitcoiny zboží či služby. Ale v tomto ohledu je to stejné třeba se zlatem. V USA se taky nesmělo zlato vlastnit někdy od 30. do 70. let. Konečně kupříkladu film „Godfinger“ není o ničem jiném než o ilegálním obchodu se zlatem v době, kdy se to v USA nesmělo.

 30. Ahoj!
  Mě na tom fascinuje ta filosofie:
  „my si musíme byť istí, že čokoľvek, s čím sa obchoduje, sa správnym spôsobom reguluje,“ dodal B. Chilton

  Volný trh, jak když vyšije!

  Pavle, bylo rodeo… jela mladá?

 31. Šumavák – 37 – nejela. Jednak nemá westernové sedlo a za druhé je Arkon hrozně nervozní, když jsou kolem krávy.

  Ale jinak to byl celkem úspěch. Jako stáj jsme vyhráli první tři místa v barelech, první tři místa v tyčích a první místo v team penningu. Všechno v juniorské kategorii.

 32. To víš, je to inteligentní JEZDECKÝ kůň, takže společnost krav? To ne! 😀 😀
  Koukal jsem na nějaké fotky… jaký je rozestup těch tyčí?

 33. Šumaváku – 39 – hele, to bych se musel zeptat. Ale podle mně je to těch standardních 630 cm. U nás na to máme už mnoho let provázek s uzlama, stejně jako máme provaz s uzlama na barely.

  Mladá to s Arkonem rekreačně jezdí, ale spíš klusem než cvalem. On se u toho rozhejbá a docela ho to i baví. Ale na rozdíl od těch quarterů či quarabů co mají westerňáci je na to dost velký.
  Ale je fakt, že Terka, co vyhrála první místo ve všem, ten western jezdí na klusákovi, pár videí je na YouTube. A to ta její Ultima Dream je kůň za 15.000 korun českých, co jí ho koupil táta, protože víc peněz neměl. Což některé kovboje poněkud zneklidňuje, když oni dali za koně třeba 100.000 nebo i víc. 🙂

  Ale on už málokdo vidí tu šílenou dřinu, co za tím vším byla a je.

 34. Šumaváku – ale celkově vzato jsem rád, že mladá sice ráda jezdí skoro každý den rekreačně, ale do závodění se nakonec nežene (je na to poněkud línější).

  Po pravdě řečeno si neumím moc představit, že bych v sezóně skoro každý víkend cestoval někam na rodeo, přespával v hengru na podlaze, nakládal koně v pět ráno a tak podobně. To by mně asi nejspíš zabilo. 🙂

 35. 630 cm??? Já mám ty „slalomové“ pneu na 3,5 metru… To se zeptej, to si myslím, že by Johny šel naprosto lehce skoro rovně…

 36. (44) Článek je pakárna, ale „diskuse“, to je pošušňáníčko!
  Zrušení klecových lůžek je velký omyl, zdá se. 😛

 37. No jo, Ajrovko, ale kde chceš vzít tolik klecí…? 😀

 38. Peníze EU – nešlo by to jako projekt? 😛

 39. Rputi, proč myslíš, že EU nařizuje stále větší klece pro drůbež a prasnice??? Step by step…

 40. Ale jak tak čtu „Miloš Zeman hloubil nad kachnou kanál Dunaj-Odra-Labe“ http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=779061 říkám si, že to ti politikusové nemají vůbec špatné.

  Já si nijak na své živobytí nestěžuji, ale pokud mám něco hloubit, či naopak vrstvit nebo štípat či vykopávat nebo tak něco, lhostejno či v práci, ve stájích nebo na chalupě, tak musím nejprve hloubit a kachnu dostanu až potom. A zhusta nikoli k obědu (aby mně to nezdržovalo od hloubení, neboť sytý člověk je lenivý člověk), ale až k večeři. Nedá se to někde reklamovat ? 🙂

 41. Tedy, aby to nebylo špatně pochopeno, já hloubím dobře a hloubím rád, o to nejde. Ale kdybych tak mohl činit nad kachnou (nikoli před kachnou nebo po kachně) tak by mně to uspokojovalo dvojnásob.
  Není na to někde nějaká směrnice v tom smyslu, že hloubení nad kachnou je něco jako základní lidské právo ?

 42. Tedy musim rici, ze jsem zklaman…. Proc mi nikdo nerekl, ze je dnes v kotline volno? Ja se z toho picnu, … Tedy volno pro nektere ostatni, co si bez nich ani ruce neumeju, …

  K debate o konich a kravach….. Oni existuji specialni nejezdecti kone pro kauboje?

  Pavle, co bys cekal od volenych zastupecu, snad nejake stipani drivi a pak teprve snidani? kdyz se podivas na jednoho kazdyho z nich, tak by jakakoliv jejich prace zavanela obecnym ohrozenim. Treba zrivna ten vcerejsi prezidentuv projev. To byla reinkarnace Huga v primem prenosu. to neni ani k smichu…

 43. Zdá se, že Schw. usoudil, že nemá co ztratit a bude české politice házet klacky pod nohy – vybarvila se Jeho Spavost….

  …Karel Schwarzenberg nikdy nepodpoří izraelské nálety na zbrojní konvoje v Sýrii ani potenciální letecké útoky na íránská jaderná zařízení. Kritizuje pak také výstavbu nových osad. Český ministr zahraničí to řekl v pondělí při návštěvě Izraele v rozhovoru pro izraelský zpravodajský portál Times of Israel…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/schwarzenberg-a-izraelske-nalety-dqr-/zahranicni.aspx?c=A130507_211312_zahranicni_ert

 44. 53 = by podpořil, ale muselo by to být humanitární bombardování!

 45. Dobré zas ráno… A co jste od té zákeřné svině čekali jiného? Jde vzorně ve šlépějích jiného nedovzdělaného Rakušáka. Akorát nemá ty plynový komory.
  Ale spolu s většinou EU vzorně spolupracuje na likvidaci Izraele.

 46. (52)„Naděje, že vytvořením eura si vynutíme racionální ekonomické chování na všech stranách, vyšly vniveč,“ domnívá se Lafontaine a dodává, že přimět Španělsko, Portugalsko a Řecko k devalvacím byla katastrofa.“
  Tak v tom, že € je průser, už se „rudý Oskar“ probudil, ale s těmi devalvacemi bych to viděl přesně naopak: Ne přimět, ale zabránit jim v nich.

 47. Dřív se říkalo „zemský škůdce“…

 48. Ajrovko 56 – proč zabránit, propánajána? Státní bankrot je pro ně jediná šance …. !

 49. >> Jirka etc.
  A zítra je volno v Německu (i jinde) neb je Christi Himmelfahrt a v pondělí v Irsku slavili Lá Bealtaine. Takže tenhle týden je prostě sváteční.

 50. Dobré dopoledne,

  Pavcle, kdy VY, na rozdíl od toho Zemana,který hloubí tunely hubou, hloubíte asi rukama.
  a to se pak blbě okusují kosti, protože na držení stehýnka či křidýlka nemáte ty ruce volný

  Jirko, šlechtí Tě, žes tak poslušný občan, že v den volna si ani ruce neumeješ. 😀

  Napadlo mně v tej souvislosti, jetsli smí ortodoxní žid splachovat o šábesu WC….

 51. 60 – smí, ale pokud je fakt dobrej, už dávno má elektronické splachovací zařízení, není to žádná socka se šňůrou:)

 52. Ti ortodoxní to mají o šábesu fakt těžké. Synovec byl létě 2001 na brigádě v USA, kde pomáhal v pobytovém letovisku pro seniory, který provozovala právě Židovská obec a kde byl jeden ortodoxnější vedle druhého. Když vyprávěl co se dělo o šábesu… Oni totiž nejen, že nesmí pracovat, resp. ti ortodoxní si to vysvětlují jako pokyn nic nedělat, ale oni nesmí dokonce o práci ani mluvit. Synovec byl mezi klienty velice oblíbený, protože jako jedinému mu došlo, že když se klienti mezi sebou baví např. , že se nějak zšeřelo – tak šel a otočil knoflíkem vypínače a rozsvítil světla,když se někdo zeptal, co se asi dává v TV, tak zapnul TV. A podobných věcí bylo víc. Navíc – jak ti ortodoxní nesměli v pobytovém místě nic dělat ani sportovat, tak si jich pár vykolíkovalo a provázkem oddělilo tenisové kurty, které následně prohlásili za místo mimo rekreační oblast a mohli tam tedy hrát. Ano, přesně jako v tom vtipu: všude kolem Šábes jen nade mnou úterý. Ovšem rakety jim museli donést zřízenci. A právě proto při sjednávání brigády se organizátoři ptali na víru, protože židovský brigádník by jim byl na nic.

 53. Smí. V Kicur Šulchan Aruch není splachování přímo zmíněno, ale za dovolené se pokládá kap. 88/17- pro nečistotu ( např. výkaly či zvratky lidské či zvířecí)platí: Objevíme-li je v domě nebo na dvoře, kde bydlí lidé, smíme je o šabatu vynést na hnojiště.

 54. A kde najdou hnojiště ti, co bydlí na Jižním městě nebo v Dejvicích? :-))))

 55. 66-zřejmě to platí i pro moderní ekvivalenty 😉

 56. 66- Dano, Dano:(

  Ale napsala jsem chybu, elektronické splachování by se používat nemělo.

 57. 67- čeho se děsíš? Ostatně Kavan v tisku během dvou týdnů třikrát zaplakal, že má malý důchod a že by nějakou funkci bral…co jsem říkala před volbami?

 58. (67) ale ano, Dano ! Pilný blbec je vždy největší neštěstí 🙁

 59. 70
  Mít jednu dceru na střední škole , a druhou na výšce, taky by mi nebylo do zpěvu

 60. Andy – 70 – no já mám obavu, že zrovna u Špidly se nelze konejšit tím, že by to bral kvůli malému důchodu.

  Když čtu to jeho „Mne zaujala možnost vytvořit fúzi sociální a zelené politiky, o níž jsem přesvědčený, že je to dlouhodobá budoucnost pokrokového hnutí, a jeho centrem by měla být sociální demokracie.“ tak mám strach, že to opravdu myslí vážně. Koneckonců pod tím zákonem o FV elektrárnách z roku 2005 je podepsaný taky on.

 61. Tsss…73 – jednu dceru na střední, druhou na výšce a posléze dvě dcery na výšce jsem zažila, přežila a dokonce z jednoho platu. I přídavky mi bylo stydno pobírat. No a co? Prostě se přehodnotí životní priority a holky, když chtěly nějakou parádu, tak prostě šly na brigádu. Kromě jiného vědí, že peníze nerostou na stromech a dokonce se nelíhnou ani v bankomatu. A že se musí myslet déle den-dva dopředu. Ale to asi pan Kavan…. 🙂

 62. P.Kořenský, v případě Špidly je na to možné vzít jed, že to myslí vážně. A dá si práci, aby vymyslel tu největší ptákovinu, jaká ho jen může napadnout. Třeba, že každý nezaměstnaný dostane přidělený akr a na tom bude povinně pěstovat řepku a plnit státní dodávky… 🙁

 63. Jo, Rputi, ale bude si k tomu muset nasadit sluneční brýle, bílý kšilt a namazat se předepsaným ochranným krémem, nechat se přeočkovat na veškeré přenosné nemoci a holínky střídat po hodině.

 64. 75- vzhledem k úspěšnosti jeho podnětů v Bruseli se nebojím, že by mu něco vyšlo tady. Je to skutečně nebožák. Ale pokud by náhodou vyšlo, pak by to byl nezvratný důkaz, že Kotlina je horší než Brusel:))

 65. 74- Jeho spavost…pan prezident.

  Učebnicový příklad.

 66. No jo přátelé…špidlo na Hrad, nebo někam na ministerstvo ….to Vám tedy nezávidím. Na druhou stranu, když už tedy máme být objektivnější…to co tam sedí teď je asi Špidlovo kamarád… a to minimálně kamarád ve zbrani.

  Já mám dcer dost a proč si mám snižovat životní standard, …ne ne…žádným ministrem nechci bát ani náhodou 😀

 67. Andy…ale to je ošklivé….lesník je prostě vožralej a pan prezident má trošku náladičku 😀

 68. 82- jak jsi se domluvil s Karlosem? Pustím skype:)

 69. Andy, označení nic nemění na tom, že ministr zahraničí při presidentově projevu se válel po lavici a chrápal. 🙂

 70. Rputi, no a? Je to prostě jeho problém, stejný, jako poslouchat ty bláboly střízlevej, či naprosto bdělej a dělatz si poznámky.
  Já jsem spal i při hodině občanky a někdo si psal do sešítku, co na to soudruh Lenin a vidíš, taky žiju….Sice tedy ten kdo psal poznámky si teď vesele popelaří, ale zase nikdy žádnej grunt k dělení stejně neměli 😀

 71. 84- to jistě ne, hovoří o něčem úplně jiném:)

  Ostatně prezidentovy projevy ze čtvrté cenovky je asi nejslušnější prospat, další možnost je po něm házet plesnivá rajčata.

 72. Jiřiku – jseš si jistej, že jsi spal jen při občance?

 73. Rputi, to je fakt, kdybych uměl číst a psát, mohl bych být rabínem v Mukačevě 😀

 74. Rputi, to víš…Kníže dokáže spojit dvořanskou vznešenost s uvolněným chováním, což kontrastuje s místy buranskými návyky presidenta. Jeho noblesa je nepřekonatelná a v české politice potřebná… 😉

 75. KS nepatří mezi mé oblíbence (stejně jako Zeman), ale tipla bych si, že jeho neschopnost udržet hlavu ve vzpřímené poloze a spánek jsou příznaky značně pokročilého levostranného srdečního selhání. KS je klidově dušný a jeho úniky moči mohou souviset s užíváním diuretik. Slovem, jde o těžce nemocného člověka a narážky na tyto jeho příznaky pokládám za nevkusné. Kladu si ovšem otázku, co KS nutí , aby se tak křečovitě držel křesla a dělal maskota Kalouskovi. Viděla jsem kdysi Lukavského v ND snad týden před jeho skonem (smutné podívání) a tak soudím, že touha herců umřít na jevišti postihla i KS.
  Zeman přesně splňuje , čeho jsem se obávala po jeho zvolení a zde i vyjádřila.Na Hrad dovlekl mizerný personál, je líný přečíst si i poštu a pouze žvaní. Dnes už není ani vtipný, jen sprostý.

 76. Baubo, KS je ochoten se spojit třeba s čertem, když z toho bude mít prospěch. (Bursík, Kalousek, Černý) Jeho putování z partaje do partaje je příslovečné a datuje se ještě z dob, kdy ho ta spavost nepronásledovala a byl celkem na place.
  On ani teď ještě není tak senilní, aby se na to dalo svést, že ze sebe nechal dělat šaška s čírem. Trvám na tom, že to musela být sakra tučná kost, která ho na té sesli držela a když mu unikla, začal se vztekat.
  Jen se obávám, že jestli se nám tam ty dva dědkové ošoupaný budou rafat, tak to zemi moc neprospěje.

 77. Baubo, u cloveka, ktery je nemocny doma, jsou takove narazky nevkusne (koneckoncu, ted jsem se vratil z pohrbu starsiho pribuzneho a takove narazky bych nesl skutecne velmi tezce).

  U cloveka, ktery pred mesicem kandidoval na presidenta a pusobi jako ministr zahranici pokladam tyto narazkly za naprosto na miste…

  Jinak jsem se podioval, co se posledni dny delo ohledne amnestie a s prekvapenim hledim, ze nad Alemem stale vlaje texaska vlajka 🙂

 78. Petře, o Texas se neboj. Zažívá ekonomický boom a silně se zkvalitňuje populace, neboť se tam stěhují ze Západního pobřeží lidé používající mozek.

 79. Dušane,
  Silicon Valley se stěhuje do Houstonu nebo Dallasu 🙂 ?

  Baubo,
  to jste shrnula pěkně a výstižně.

 80. Dusane, o Texas se nebojim 🙂

  To byl jen takovy basnicky obraz, ze Kocour stale bez problemu…

 81. Matzurko,

  Silicon Valley se ještě ekonomicky neotřásá tak jako strojírenská výroba škrcená zelenými předpisy a odborářskou nepružností. Během dvou minulých let se do Texasu odstěhovala řada výrobních podniků. Významnější je ale přesun podnikových center a ředitelství z kalifornie na Středozápad a Jih.

 82. Dušane,
  ani se nedivím, my byli v CA před pěti lety, a nevěřili jsme vlastním očím. To bylo zrovna po vyhlášení státního bankrotu… a to jsme byli v Orange County.

 83. Petře, byl jsem s ním včera na pivě a konstatuji, že je v „rámci možností“ v pohodě.

  Stran pana Špidli – vždycky si vzpomenu, jak říkal jura-p, že on si ze všech úchyláren liboval v těch nejúchylnějších. Číst přepisy toho, co říkal v TV, byla prostě bomba. Zesnulý pan Verner druhý den po těch jeho exhibicích napsal, že „s plachým úsměvem a železnými zuby argumentů ničil svého oponenta“. On je zjevně jediný vrcholný představitel nějaké strany, který prohrál všechno, čeho se účastnil. Dokonce tu prezidentskou volbu v roce 2003, která se prohrát nedala. On to dokázal. Pro úplnost dodávám, že parlamentní volby v roce 2002 mu nelze přičíst – ty vyhrál současný prezident(blahé paměti nick hruucooon ho, s heslem vivat Ruprecht, nazýval Becherovjej Prasožravý ) tím, že na něho ukázal jako na nejmenšího idiota.

  K regulacím bych poznamenal snad jedinou věc – volný trh už dnes přece ani není součástí debat.

 84. MP, tak to rad slysim. kdyz tak mu posli podporu, my se na Skype porad nejak mijime 🙂

 85. (58) Jenže € jim zabránilo …..
  (91) Už skoro ani nepamatuji, zda někdy byl vtipný. Ale možná je to i tím, co kdo pokládá za vtipné.

 86. Tak se zdá, že válka o fotovoltaiku se přesunuje na mezinárodní kolbiště. Viz:

  http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/10045150/Europe-on-verge-of-trade-war-with-China-over-cheap-solar-panels.html

  Když si shrneme tak nějak chronologicky a celoevropsky ten solární vývoj, tak je to zhruba:

  1. Převážně němečtí výrobci solárních panelů, kteří vznikli následkem německého zeleného blbnutí v 90. letech si prolobovali podporu v EK a zaplatili si vznik směrnic, které měly vést k obrovským prodejům solárních panelů vyráběných v Německu.
  2. Tyto prolobované směrnice se postupně prosadily v prvním desetiletí 21. století.
  3. Kurvy šikmooké (Číňani) začali zcela zákeřně vyrábět solární panely skoro o polovinu levněji než němečtí výrobci.
  4. To vedlo k tomu, že výroba solárních panelů v Číně se zečtyřnásobila mezi lety 2009 a 2011, zatímco v tomto období zkrachovala drtivá většina výrobců solárů v Německu a Itálii z důvodů naprosté neschopnosti konkurovat panelům z Číny.
  5. V celé EU se zavedl obrovský státy dotovaný boom solárních elektráren, což je bussines zaměstnávající v EU stovky tisíc lidí.
  6. Krachující výrobci v EU si prosadili 47% anti-dumpingová cla na solární panely z Číny.
  7. Všelijaké asociace v EU ječí, že zdražením solárních panelů následkem těch cel přijdou o práci statisíce lidí, čerpání dotací bude ohroženo, kola ekonomiky se zastaví, daňové výpadky se dostaví a matky samoživitelky nebudou mít na kroužky a celkově vzato to bude pan-galaktický megaprůšvih.

  Není ten státem regulovaný kapitalismus neuvěřitelná sranda ? Tohle by nevymyslel ani Bastiat 🙂

 87. Ovšem jak se zdá, letošní jaro je obdivuhodně těhotné podivnými nápady.

  Každý občan zemí EU má právo na bankovní účet – http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=779108

  Tedy já už jsem se skoro smířil s tím, že evropské pojetí lidských práv je hodně široké a víceméně nesmyslné, ale „právo na bankovní účet“ překonává vše, co jsem dosud viděl.
  Ale divím se, že se EK drží až tak při zemi. Když „právo na bankovní účet“, tak proč ne „právo na bankovní účet na kterém bude milion euro“ ? Koneckonců, směrnice jako směrnice…

  „Nemá-li člověk v dnešní době přístup k bankovnímu účtu, znamená to pro něj obtížnější a nákladnější každodenní život. Dnešní návrh všem evropským občanům konečně zajistí přístup k základnímu bankovnímu účtu a umožní jim plně se zapojit do společnosti,“ řekl dnes eurokomisař pro vnitřní trh Michel Barnier.

  Já osobně k tomu dodám, že od té doby co jsem ZRUŠIL svůj osobní bankovní účet, žiju výrazně lacinější a lehčí každodenní život. Možná nejsem „plně zapojený do společnosti“, ale drze přiznám, že mi to celkem vyhovuje. Nežije on ten Barnier na nějaké jiné planetě nebo snad v jiné dimensi ? 🙂

 88. Dobrý večer,

  ony jsou rohlíky levnější, když platím kartou, než když platím v hotovosti? Že jsem si nějak nevšimla…

 89. Pavle Kořenský, ad „právo občana EU na bankovní účet„. Zatím je to dobrý, horší bude až vizionáři z EU přitvrdí a bude to povinné… 😉

  Pak dojde i na tebe… 🙂

 90. To je nějaká story o chlápkovi, kterého nevzali za čističe hajzlíků u MacDonalda, protože neměl e-mailovou adresu.
  Tak koupil za poslední peníze levně nějaký jahody či co a prodal je po domech nebo tak něco, už si to nepamatuju přesně, ale šlo o jahody. Za to, co mu zbylo, koupil víc jahod, pak už je vozil na trakaři, no a nakonec vybudoval jahodové imperium a byl milionářem a novináři sním dfělali rozhovory\ a tak nějak vyšlo najevo, že nemá ani e-mailovou adresu.

  „Úžasnééé“, vzdychyli novináři. „co byste bdokázal, kdynbyste měl e-malovo)u adresu.

  „Čistil bych záchody u MAcDonalda“.

 91. Pavle- ad 105 – nežije on ten Barnier na úvěr? To by to vysvětlovalo…. 😉

 92. MaYdo, a kdyby uměl počítat, mohl být rabínem v Mukačevu! 😀 😀 😀

 93. Ahoj všichni.

  Koukám, že v kotlince se dějí věci. Mám starost o Kocoura, myslíte, že mu nic neprovedou? Bojuje ale chytře, líbí se mi, jak to dělá.

  Kateřina

 94. Bohouši – 108 – na mně si nepřijdou. Až to bude povinné, založím si dva bankovní účty, dám si na každý 5.000 Kč a nastavím tam trvalé příkazy aby se to převádělo tam a zpět.
  V té době už jistě bude základní lidské právo mít „bankovní účet bez poplatků“, takže to nebude nic stát. A dál si pojedu po svém.

  Jistě, časem se to může různě komplikovat, koneckonců všichni jsme četli „Limes Inferior“ od J.Zajdela, že ano. Ale i v té jeho pochmurné visi existovala vždy nějaká třetí cesta. Ono se to nějak vyvrbí… 😉

 95. Pavle K., vidím, že jsi připravenej a že tě jen tak nedostanou. Hlavně si dej bacha, aby tě nenachytali při platbě v hotovosti. Za to bude určitě nejmíń 10 let… 😉

 96. Hm, tak to mě zajímá, pane Kořenský,
  Jak platíte všeliké účty? Chodíte s tím na poštu ?

 97. Dobré ránko!

  Jak může pravicová strana a nota bene „pravicová vláda“, která má plná ústa řečí o boji proti korupci přijít s nápadem, který ten korupční prostor opět o něco rozšíří?

  …Podle záměru může státní příspěvek na rozjezd podnikání dostat nezaměstnaný člověk, který předloží „smysluplný“ podnikatelský záměr, jak stojí v oficiální tiskové zprávě ministerstva práce a sociálních věcí. Už samo adjektivum smysluplný, které se objevuje v návrhu, vzbuzuje pochybnosti. O tom, co je, či není smysluplné, bude totiž rozhodovat příslušný úředník úřadu práce. Podle čeho bude postupovat? Jak bude hodnotit, jestli je v obci potřeba ještě o jednu hospodu navíc nebo zda v ní chybí dost ševců?

  Korunu diskusi o zmíněném opatření nasadil v televizním pořadu „Máte slovo“ premiér Petr Nečas. Nejdříve připustil, že to není zrovna konkurenční a tržní opatření. Zároveň řekl, že úředník pozná, zda je reálné mít v obci třeba tři holičství…
  http://www.pravybreh.cz/2013/05/09/dusan-sramek-stat-nove-zivnostniky-nevyrobi/

 98. Nickname,
  to spíš vypadá jako svěcení VEČERNÍČKEM…. že si ho vzal místo kříže nebo čeho…. ale i tak, tyjátr na druhou.

  A dobré ráno všem, pokud to jde…

 99. Dobré ránko. Tak se tady včera za kopcem udála lokální povodeň, kromě sklepů pár rodinných domků to zatopilo benzínku a silnici. A určitě se zas zvedne halas, že by se mělo koryto místní strouhy narovnat, vydláždit a upravit tak, aby voda odchvátala co nejdřív pryč. Nějak se zapomíná, že ty povodně v obydlených částech jsou z největšího právě kvůli narovnání, vydláždění a úpravě koryt na horních tocích těch místních potoků, protože pole, louka, dálnice…

 100. 116: Rputi, co takhle poskytnout podporu všem nezaměstnaným, kteří zahájí podnikání a upíšou se, že tři roky nebudou evidování na úřadu práce. Podpora by spočívala v odpuštění daně z příjmu a sociálního pojištění na tři roky.

 101. Rputi…en se zeptám… jaký je rozdíl mezi úředníkem co přesně ví, kolik kadeřnictví je potřeba ve vesnici a třeba úředníkem, co ví, kolik má bejt hodin z matematiky za týden. Já vím, nebetyčný 😀

  S těma bankovníma účtama…já samozřejmě taky, jako Pavel, žádný nemám. Donedávna jsem neměl ani platební kartu, ale bohužel jsem si jí musel pořídit, protože jinak to nešlo, nemohl jsem si rezervovat jistý hotel, ve kterém je velký nátřesk a bez karty to nešlo… No, ale v podstatě jsem jí použil, jen na tu rezervaci. Já se o peníze nestrám, v podstatě mne to zatěžuje a hlavně vím, že peníze kazí charakter. Na to jsem se oženil, abych se o toto nemusel vůbec starat.
  Mimochodem, když je správná barva karty a druh, není potřeba jí vůbec platit a stačí je jen ukázat a v podstatě jí není potřeba používat.

 102. nickname 120 – to by přes Kalouska neprošlo! 🙂
  Já být paní ministryní, tak si nejdřív zjistím, kolik je na ÚP živnostníků, kteří to zavřeli, protože jim státní buzerace spolu s Kalouskem podrazily nohy…

 103. 123 Na úřadech práce je relativně málo živnostníků, jsou zvyklí se o sebe postarat. Šli do kolbenky.

 104. 122-no to je hrdinství, přehrát to na manželku (myslím účty, karty) a tvrdit, já nemám 😉

 105. (121) Jo, zdá se. Ve spojení se zprávou, že stínový ministr melounů je Špidla a blízkostí voleb ….. asi rozum stovky let nevydrží.

 106. Noname, že jo .-D

 107. Jiřiku 122, mám intenzivní pocit, že si mne setrvale s někým pleteš… 😀

 108. Jak jednou ztratíš vlídné slovo o jakémkoliv státní počinu, jsi etatistka bez možnosti udělení milosti! 😛

 109. (128) Jak jednou ztratíš vlídné slovo o jakémkoliv státní počinu, jsi etatistka bez možnosti udělení milosti! 😛

 110. Rputi…já hledám v lidem jen jejich dobré stránky, tak se někdy i dost spletu. Ale nepřestanu v tom pokračovat 😀

 111. AD 122,
  něco jako miliónová bankovka? :-D:-D

 112. Dobré ráno,

  Dano, něco o zatopené benzince jsem slyšela po ránu v radiu. prý až 30 cm bahna.

  no, my měli před léty ve sklepě padesát a koks jsme sbírali po sadě, který byl ve směru proudu, který tím sklepem protekl.

  A víte, proč, protože když orali ty velké širé rodné lány za nnámi, tak je zorali po spádnici. Staří sedláci, pár jich ještě tenkrát bylo naživu, říkali, že kdyby to zorali po vrstevnici, tak se to nestalo, voda by tak snadno nestekla.
  A taky kdyby tam vyseli místo kukuřice, která se vždycky pěstovala spíš v nížině, třena oves nebo len, byla by půda dávno prorostlá kořínky.
  No, ona by hlavně v dobách, kdy hospodařili ti sedláci, nebyla tak velká plocha k odvodu vody. To pole kdysi bývalo členěné remízky a mezemi a to taky vodu zadrželo.

  No jo, hlavně že poručíme větru, dešti.
  Poroučet můžeme, ale živly na to kačšlou a neposlouchají. 🙂

 113. Ahoj! Včelko vítej! To se asi bojíme všichni, zatím se zdá, že vede…

 114. Včelko, chybíš mi 🙂

  pro ostatní včelka 113

 115. Včelko, zdravím a přidávám se k Martinovi – chybíš. Nejen mi, ale tady všeobecně. MMCH – pamatuješ na diskuzi o přenesení povinností z majetkových daní do daně z příjmu? Stává se to aktuální otázkou.
  Ozvi se! :-)))

 116. >> maYda
  Takhle nějak v době normalizační došlo k vyplavení Litomyšle.
  >> Rpuť
  S tím etatismem jsi ale v dobré společnosti. To taková Marie Terezie nařídila povinnou školní docházku, tedy něco, s čím by řádný feudalista nemohl souhlasit.

 117. >> Dana
  Přenesení majetkových daní do příjmu evidentně existovalo za 1. republiky. Až se vrátím z jednání, napíši o tom to co jsem našel v rodinném arch(l)ivu.

 118. Ahoj Včelko, to je dobře, že ses objevila! Čiň tak častěji! 🙂

  >> dvd, Ajrovko – njn, ale jak mám na to odpovědět? Slušně se nedá… 😀

 119. Tedy já nevím…proč bych měl zrovna souhlasit s tím, že Marie Terezie zařídila, aby děti museli chodit do školy….. mimo to, v podstatě je to rozumné a dokonce i s tou délkou, kterou zavedla souhlasím, nejsem nelida, že ano. Tuším, ale že nezavedla, skoro povinnost mít určitý počet vysokoškolsky vzdělaných lidí na hektar, že ne 😀

 120. myslíte si, že je třeba, aby Jirka upozorňoval na to, že se tady objeví citace z tisku o úřednickém určování množství ševců nebo kadeřnic v obci s odsuzujícím podtextem a dříve zase polemika o tom, že úředník na ministerstvu školství je schopen a oprávněn stanovit, kolik hodin, kterého předmětu je dětem třeba?

  Asi ano, protože když komentátoři necítí ten rozpor v pohledu na dvě rovnocenné záležitosti zasahování pomazané úřednické hlavy do něčeho, co může nejlépe posoudit občan na blízku, tak ten rozpor může kdokoliv komentovat.

  Místo argumentace pak následuje okamžitě škatulkové označení rušivého elementu, který bourá klidně plynoucí tok souhlasného mručení.

  Jirka je ještě mladý člověk a proto se nevzdává. Já už jen mručím temné….JTM.

 121. Ale martine, tam přeci není žádny rozpor…je samozřejmě správné, aby děti dostali ve škole teplý oběd a vyřídili si emaily a telefony. Takže je fajn, když úředník řekne, kolik a čeho mají v přestávce mezi přestávkama vyřídit 😀

 122. Martine, ale to VUBEC neni to same 🙂

  Co se tyce skolstvi (a X dalsich oblasti), jsou lide nesvepravni a stat potrebuji, aby jim rekl, co je dobre… A co se tyce kadernictvi (a Y dalsich oblasti), lidem nejakou tu iluzorni svobodu lze nechat a kdyz se na ni sahne, je zle 🙂

 123. 141 Ad bloody Mary. Ona ve své velké laskavosti zařídila i internátní výuku a vzdělání pro děti nehodných rodičů, kteří v bludech setrvávali. Rodičům laskavě pak zařizovala výlet do Uher na státní útraty.

  http://texty.citanka.cz/hrejsa/tp1-2.html

  Pár set let před touto krvavou panovnicí panoval mezi pravověrnými následovníky náměstka tří korun názor, že sám ďábel učí sedláky číst, když se přidají ke kunvaldské sektě. Když by ji pak opustili, zase o schopnost číst přijdou.

 124. martine, pokud jsi již zapomněl, byla jsem to já, kdo tu soustavně psal: „Ostatně soudím, že CERMAT musí být zničen.“
  Připomínám, že to bylo za Vašeho neutuchajícího mručení, co s tím furt otravuju… 🙂

 125. Petře, ja si myslím, že by bylo dobré, aby stát dohlídnul…. vždyť to by tak hrálo, aby si kadeřnice mohla třeba chodit domů a nebo stříhat tak nějak tam kde si chce otevřít salonek. To by ani nešlo kontrolovat, jestli má k debatám se zákazníky patřičně schválená tímata rozhovorů….

 126. aaaa Cermat , to je skvělý výsledek státního školství. Můžeš si Rputi pogratulovat, že výsledky se dostavují. Nemůžeš být tak rozpolcená, vždyť kam jinam by to vedlo, že aaaano 😀

 127. Ad svoboda orba. Mayda zde rozumně poznamenala, že dnešní sedláci jsou lidé nespolehliví, místo po vrstevnici orají po svahu a provádějí s traktory i jiné alotrie.
  Tak jako mají kamióny tachograf, i do traktorů přibude černá skříňka, napojená na Galileo a O2, která bude kontrolovat, co ten hloupý traktorista dělá, a jak oře. Bude kontrolovat i agrotechnické lhůty, co dělal na svatého Řehoře …
  Oni nám to v tom Bruseli hezky vymyslí, už i hlávky zelí ze vzduchu počítají.
  Černá skříňka dostane název „Otakar“.

 128. Ad svoboda orby… Vůbec jsem nechtěl propagovat toho fuj fuj maďarského nacionalistu.

 129. Nickname, zase mne zatahujete do debaty a Noname taky, ještě vytáhněte Báthoru je to v pytli 😀

  Tak za prvé, traktory jsou ž dnes velmi chytré a člověk uvnitř to v podstatě jen … “ nakrm opici a na nic nešahej“ a černá skřínka samozřejmě je, vždyť jak jinak by se vědělo, tedy ten počítač, co to všechno řídí, kam má šoupnout více, či méně hnojiv. Normálně si to přeci překontroluje s daty s poslední sklizně a kvalitou půdy, samozřejmě že se to všechno ukládá a je to fixováno ve stropě a sedí tam pan Mauerer.
  Černá skříňka se nemůže nazvat Otakar, vždyť to byl v podstatě dekadentní básník, práce se štítící a taky to jeho občanské jméno, než si ho změnil na ten březový háj, bylo takové…no, ještě že se přejmenoval 😀

 130. Dekadentní básník ?
  Mně se u tohoto jména vybavuje král železný a zlatý, jakož i zakladatel mnohých měst… nedaleko.
  Ale já jsem holt zapadlý vlastenec, hrdý na své pPemyslovce 🙂

 131. Když mluvíš o Přemyslovcích, tak neklej, jinak Ti přijde nějakej ten Lucemburk naplácat 😀

  Samozřejmě jsem se spletl, byl to Otokar a ne Otakar. Ale to je tím, že jsem ve škole spal i přesto, že to bylo školním řádem zakázáno. A taky chodil pozdě. Ještě že ty trestné píchačky byly zavedeny až po ukončení mé docházky 😀

 132. Jirko, drobná oprava – ten básník to má s jménem trošku komplikované – oficiálně se uvádí Otokar, ale někdo jej píše i jako Otakar. Nicméně nesporně Otakar byl Přemysl I i II – to by se k traktoru hodilo víc, ne? Když už ten první byl oráč. :-)))

 133. píchačka za trest? To za nás byla píchačka za odměnu!

 134. Pani Dano… když jsem myslel to naplácání, tak Přéma a nikdo od něj už nepříjde a tak jsem si říkal, že by mohl zaskočit ten z Lucemburska, aby to byla hrozba splnitelná. Něco jako útok KLDR na Los Angeles jadernýma pumama 😀

 135. Martine, já jsem byl ve sportovní třídě 😀

 136. A hele, Včelka se nám vrátila… Jen doufám, že se tu ukážeš častěji… Tuhle jsem probíral starší poštu a narazil jsem na korespondenci ohledně Tvé důchodové reformy. A když jsem si to zpětně promítnul, lze jen litovat, že ten Tvůj návrh zapadnul… Místo toho máme nejlepšího ministra financí všech dob v celém přilehlém vesmíru a ten už to všechno patřičně domrví…

 137. CERMAT je fajn. Tento rok se nepovedl test z češtiny, byl skutečně asi kapánek těžší, když se ozvali protestní hlasy, náčelník vyhlásil, že je potřeba počkat na výsledky, že vždy je možné upravit hodnocení tak, aby byli (téměř) všichni spokojeni.

 138. 151 A kontrolují to úředníci? To by tak hrálo, aby se to nechalo na hloupém traktoristovi či na kulakovi, sdírajícího nebohého pacholka. (Každý kdo má přes 15ha je kulak, i kdyby byl předválečný komunista, odborář a odbojář).
  Posílá se výkaz kontroly orebního plánu ve formátu .KML zabalený do .602archive přes datovou schránku? Jezdí úředníci ministerstva orby přeměřovat brázdy? Tolik prostoru pro vylepšení, pro snížení nezaměstnanosti.
  Každý měsíc se potom na ministerstvo musí posílat ukazatele plnění plánu – příslušné komisi EU se pošle doporučeně pouze souhrnné Soll-Ist Kennzahlenvergleich.

 139. A já, Jirko, jsem dělal dětem ze sportovní třídy trenéra! Ale to byly starší děti – ročník 1960 a 1961. Ovšem tam jsme žádné píchačky netrpěli – svěřená osoba, co je v domě, není pro mě, se členy souboru netančím a 15 let – vždyť to taky znáš.

 140. 151 Jirko ppa etc, obávám se, že „nakrm opici a na nic nesahej“ se stává všeobecným způsobem fungování tohoto světa s tím spojenými zajímavými důsledky.

 141. 161 nickname včetně evidence přejetých žížal a jiné havěti.

 142. Martine, tak samozřejmě, nejsme přeci žádní skatský vedoucí, že jo 😀

  Nickname, ještě nekontrolují, to je fakt. Ale je vidět, že i Vy vidíte obrovský potenciál a nová pracovní místa v tomto svobodném podnikání. Je sice pravda, že netuším, jak to budou vykazovat Ti co nemají na drahé traktory a k orbě používají manželky, ale jistě se to nějak vyřeší. To je v podstatě technický problém, to je práce pro na slovo vzaté experty. navrhuji si vzít nějaké poradce, třeba zemědělsští analytici přesně vědí, o čem je řeč 😀 … O panu ministrovi bendlovi nemluvě… Posledně hrál krásně v Českém domě v Rusku nádherné kántry v kostkované košili. jistě bude tedy vědět, co a jak 😀

 143. Jirko,
  ano, neklít. Ovšem to jde těžko, když nad jejich hrobkami se celebruje Večerníčkem 🙁
  A při správném hledání by se nějaký potomek našel, však vyhynuli po meči, po přeslici nikoliv. Matka je jistá… 🙂 Taky existovala moravská větev, tak „zanikla“ později, tak by se i tam dalo jistě něco vykutat.
  Dr. Vaněk sem má přijet na přednášku, budu mít zvědavé dotazy 🙂

 144. 2 Schumi – ovšem na krmení opice je třeba mít VŠ diplom… A pokud možno alespoň rigorozum…

 145. Já používám k orbě i sečení trávy kombinaci Vari plus dítě. I když tedy už dospělé, abych tedy uvedl i nějakou polehčující okolnost.

 146. Jeste mne napadla takova uplne blbustka k tomu kocourovi…

  Nebyl on Zeman vzdy srdcem vlevo, priznivcem zakoniku prace, prav zamestnancu proti fuj fuj vykoristovatelum…

  A kocourovi da na vyber mezi rozvazovackou a padesattrojkou… Kolik dostal dutek? 🙂

 147. 170-kolik dostal důtek-no to se teprve uvidí, možná ani sám kocour neví, kolik jich už dostal a doví se to teprve teď.

 148. Jirko, nějak netuším, za co mi tady vyhrožuješ fyzickým trestem potomků z Lucemburka. Ale to se mi v poslední době tady stává častěji, že nerozumím psanému a nechápu ty slovní přestřelky a osobní souboje. Mea culpa. Tak jdu raději připravit záhon a vysadit opožděně gladioly. A vyhlížet dovážkovou službu, která mi má za chvíli doručit el. vyžínač a také kamaráda, co slíbil koupit, přivézt a namontovat porouchaný díl rotační sekačky. Já su asi spíš na tu manuální – fyzickou práci, než filosofické dumání…. 🙂

 149. Já jsem si koupil vyžínač akumulátorový, a je to paráda-žádný kabel, výkon uspokojivý… A je krásný, červeno-černo-stříbrný Black & Decker, žádná maskovací zelená jako z Lidlu 😉

 150. 124
  Rputi, spousta živnostníků zavřela, protože lidem klesla koupěschopnost.. To Vám nakonec řekla i ta pokladní v lídlu…
  No a znám fůru živnostníků, kteří na zimu pozastaví činnost, a jdou na pracák. Zedníci, pokrývači…..
  Sice nedostanou nic moc peněz, protože málo platěj, ale socka za ně zaplatí zdravotní pojištění.

 151. NoName – ten můj by měl být červený. 🙂 A na el. – akomulátorový jsem nechtěla – potřebuji jej na poměrně malé plochy v předzahrádce mezi záhony květin a obrubníky. S křovinořezem se mi v tom prostoru špatně pohybuje, je příliš veký, dlouhý a těžký. 🙂

 152. 175-ono mezi námi muset zaplatit 4000 Kč jenom za minimální soc. a zdrav. je u spousty „klasických“ živnostníků (švadleny, holiči, oprava obuvi atd.) docela dost.
  K tomu hromada buzerace na téma „co všechno musí provozovatel a provozovna splňovat“
  Je daleko praktičtější dělat to na černo a nechat za sebe platit stát. A nenechat se buzerovat.

 153. včelko, ráda Vás tu vidím, zavítejte častěji.

  NIckname – 149, to bylo někdy v první polovině 80.let. Takže žádný sedláci, ale členové jednotného zemědělského družstva. Ani zrno nazmar. Plán splníme. A tak…

 154. No právě na malé plochy je akumulátorový super-vydrží na jedno nabití cca. 30 minut a a člověk netahá kabely přes kritická místa jako jsou záhony-protože tam může člověk u manželky nabrat nejvíce trestných minut. A je skutečně lehuňký, protože motor je na 14V a baterie je taky malinká.

 155. Hale, spise „zavreli“ a jedou dal bez dokladu. Ony ty dane jsou pro „podnikatelky“ typu „jsem doma s detma a obcas ostriham nekoho v sousedstvi“ totalne likvidacni.

  V posledni dobe dost soustavne zjistuji, ze se frekvence dotazu „potrebujete na to doklad?“ zvysuje…

  Coz je samozrejme dalsi doklad, ze vlada je levicova.

 156. 178 Oni ti dnešní nájemci … aj čo to táram … Za socialismu se pěstovala geneticky modifikovaná asimetrická odrůda kukuřice „колос Хрущёва“. Byla k vidění na trati Dívčice – Zliv, u stanice Zbudov. Asi metr vysoká, klasy asi metr od sebe, výnos asi metrák na hektar.

 157. Já mám dotaz: proč umějí manažeři kompetencí např. na jednom ministerstvu určit počet hodin, které se mají vyučovat v jednotlivých předmětech a manažeři kompetencí na jiném ministerstvu neumějí správně určit počet kadeřnic a mlíkařů? Manažer kompetencí Marie Terezie uměl určit povinnou 4 letou školní docházku včetně délky školního roku a struktury výuky. A to neměl k dispozici všechna hejblátka, která mají dnešní manažeři kompetencí. Jestli právě nedostatečné využívání možností výpočetní techniky není hlavní příčinou nevyužití potenciálu všeho pracujícího lidu.

 158. 170- důtek? Zeman nebo kocour? Kocour může být rád, že nedostal důtkama, kolega Machiavelli kdysi takové štěstí neměl:)

 159. 183 MP: Manažeři kompetencí to navrhnout umí. Po školení v měkkých dovednostech zmoudřeli a čekají na politickou objednávku. Jeden z nejlepších ministrů naší vlády – pan Heger, pán života a smrti pojištěnců umí správně určit počet lékáren, lékařů, krematorií. Jen ještě nepřišel čas, aby mohl plně realizovat plány svojí strany. Zatím musí bojovat s nepřáteli zdraví lidu, jako jsou jaro, léto, podzim, zima a imperialismus.

 160. 182 – Hm, nebylo teda lepší neodsiřovat elektrárny?

  A hrozí nám vůbec opravdu oteplení? Někteří tvrdí, že naopak ochlazení.
  Někteří tvrdí navíc, že to, že je víc vedro je důsledek ochlazování a to, že víc mrzne, je vyvoláno oteplováním.

  TAkže nejlepší asi bude se pomodlit, aby nás Pán Bůh při zdravém rozumu zachovati ráčil. Z toho se neoteplí ani neochladí a třeba to i n áhodou zabere.

  i když mám pocit, že v tohnmhle už nad lidstvem Pán Bůh zlomil hůl…

 161. 2 zločinec – děkuji za odkaz… „Hlavní nevýhodou politprostitutů z ODS a TOP09 je, že nejsou úplně neschopní. Oni jsou jen skoro úplně neschopní. Dokonce je mezi nimi několik vysloveně inteligentních jedinců, kteří bůhvíproč ještě nesbalili krám někam jinam, třeba takovej Kubera. To má za následek, že nevedou zem do prdele přímo, ale tak nějak klikatě, přičemž v některých úsecích pomyslné trajektorie to snad nevypadá až tak zle.“
  Bohužel, problém Kubery (a Jury) je ten, že z venku to tak nějak splývá… A spojení s kreaturama typu Topolánek, Nečas, Langr, Benda a dalšími jim už nikdo neodpáře… Zkrátka každej slušnej člověk s minimem sebeúcty už z tý strany dávno odešel a prásknul za sebou dveřma.
  Každý holt jest štěstí svého strojvedoucím…

 162. 189 Je nerozumné urychlovat pochod nerozumných po jejich cestě. Oni dojdou svého cíle. Budeš-li se ubírat s nimi, dojdeš tam také.

 163. ad 191 – nejsme naklonen souhlasit. Kazdy konec je zacatkem neceho jineho… A lepsi hruzny konec, nez hruza bez konce 🙂

  To jsou jen zkraje dva citaty, co mne napadaji. proste si myslim, ze kdyz to trapeni zkratime, bude rychleji sance na zlepseni…

 164. 195: Web SSO, „jak se stát příznivcem“.
  Nyní jsem se snažil dvěma kolegům vysvětlit, že dnes je lépe než za komančů. Nepochodil jsem. SSO odmítá střílet příjemce sociálních dávek bez varování.

 165. nickname, tak to měli manažeři kompetencí školení, po kterém evidentně nenásledoval follow up zvládnutých měkkých dovedností. Nelze přece jen tak čekat na impulz, ale iniciativně přicházet s řešením čelinží. Jestliže umějí zvládnout složitý úkol určení počtu všeho, co jste zmiňoval, tak je samotná realizace pouze otázkou asertivního vyjednávání s ministrem tak, aby nastala win/win situace.
  To mně přijde logičtější, že manažeři kompetencí ještě nemají zcela zvládnuté čtyři objektivní faktory, které zmiňujete v závěru. Imperialismus jste tam evidentně zařadil omylem. Zjevně nejste flexibilní a uvažujete v nebezpečných a dávno překonaných historických stereotypech. Už pátým rokem zní radostné „yes, we can“. Tak jakýpak imperialismus.

 166. Fujtajbl vespolek,
  pozvolna dočítám a mohu podat vysvětlení stran masařky. To je „nový“ (cca80 let starý) facelift mercedesu s kulatými reflektory evokujícími oči masařky. Do té doby byly mercedesí reflektory hranaté, jak je vidět třeba tady: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/1995-1999_Mercedes-Benz_W140_01.jpg
  Pak k mercedesům přišel chlap od BMW a mercedesy získaly nový, naprosto nestandardní xicht, který nikdy neměly a skalní fandové věštili soumrak značky, protože tohle: http://images.autobytel.com/previews/05MB-SL65AMG/400/2005-mercedes-benz-sl65-amg-front.jpg si přece nikdo nemůže koupit. No… čas ukázal že může a dokonce v množství větším než malém, protože letošní model maličko zasiatštěl a vypadá takhle: http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2012/12/2013-Mercedes-E-Class-3.jpg

  Jirkovi ppa bych poděkoval za poučnou sondu do světa celebritálních bab. Jsem si rozšířil obzory a v budoucnosti už budu vědět, že Brožová není ta úplně správná volba pro bohatce. I když… z paleontologického, či historického hlediska… by čuměli kolegové antropologové… hmmm ehm! Konec snění! 😀

 167. No, já si teda masařku představuju jinak, ptakopysku 🙂

 168. maYdo,
  asi proto máš v garáži felicii 😀 😀 😀

 169. DVD !!!!
  Vy zvíře 😀 😀 😀 😀 :D!!!

  Kolegům se to bude moc líbit.

 170. Ptakopysku, to jseš dnes už druhej, kdo mně obviňuje z vlastnictví felicie. To jsou nějaký skvrny na slunci nebo co, že, chlapi, vidíte všude felicie ?

  Fiesta, jedině ford fiesta. 🙂

  A nemám ji v garáži, nemaje garáže, parkuju na ulici.

 171. ptakopysku,
  a kterýpak, medle, model, to má ty masařčí očička ? To zas někdo nedával pozor v hodinách biologie, žejo 🙂 ?
  Např.
  http://www.funnythreat.com/images_funny/hilarious-fly.htm

  Ale abych nebyla škaredá, tak ten poslední model se mi i docela líbí, ta šikmookost tomu dodává dračí šmrnc, ale muselo by to být ve zlatém (šupinatém) nebo červenočerném provedení (no dobrá, kovově modrá taky).
  A poslušně hlásím, stříbrnou orezlou Feldinku pořád vlastním, i když má k drakům daleko 🙂

 172. http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/cesi-schovavaji-v-sede-ekonomice-600-miliard-korun-986711

  Někdo se zde prořekl, že nepoužívá bankovní styk … Pánové, čekejte kontrolu z ministerstva.

  Šedá ekonomika funguje v celé Evropě na bázi peněžních toků, které jsou poháněny prací načerno a platbami bez účetních dokladů”

  Jako jeden z hlavních důvodů růstu šedé ekonomiky zmiňuje studie snahu lidí ušetřit na daních a dalších povinných odvodech a rovněž velkou roli hraje i nedostatečně precizní legislativa, díky čemuž existuje malá šance „být přistižen a potrestán“.

 173. Mně ta šedá ekonomika zas tak moc šedá nepřipadá, ve finále si stejně každý koupí nějaké krámy v krámě a zaplatí z toho DPH, případně spotřební daň, clo nebo daň z převodu nemovitostí, daň z nemovitosti atd. Tak jaképak šedé?

 174. Matzurko,
  musíš někdy vyrazit do přírody, abys viděl jak zviřátka doopravdy vypadají a že skoro žádné nemá dvě hlavičky, či hranatý vočička 🙂
  Je to ten mercedes s kulatejma reflektorama samozřejmě.
  Já vím, u vás v laborce lítají jenapouze masařky s hranatejma vočima, případně nažloutlé masařky se šikmejma vočima. Ale vy jste dost extrémní pracoviště 😀

 175. JAsně , matzurko, to je ono. Světla nejen kulatý, ale taky veliký, zakrývající celý předek a poněkud vystupující, přední část úzká a zadní naopak rozšířená, ukončení zádi ve tvaru kapky. A vysoký kola. to bych byla ochoirna nazvat masařkou. Ale v tom ptakopyskově odkazu to z masařky nemá n ic.

  Ten poslední model se mi taky líbí a já bych klidně nechala i tu barvu. Je taková decentní a přitom není okoukaná, čkoládově hnědých aut moc nejezdí.

 176. ad dámy 205 & 209 – důkaz, že automobilový designér nemůže být ženská 😀

 177. 210-a co směrnice EU o rovnoměrném zastoupení pohlaví u managerů ? Takový designér je víc než průměrný manager … 😉

 178. Teorie o vzniku povinné školní docházky

  Marie Terezie zavedla povinnou školnï dochàzku, protože měla 16 dětí a děsně ji sraly 😉

 179. týýjo, to jsou mackové 🙂

  Včera jsme byli v Botanický ve FAta morganě na výstavě motýlů, ale takový kousky tam neměli. Nejčastejší byli svrchu modří a zespoda hnědí. Bohužel fotky nic moc, neměli sjme s sebou foťák a z mobili)u to není ono.Kdyý jse viděla střelce s půlmetrovými objektivy, jak se plíží po skleníku, bylo mi jasný, že si velkou naději na slušný fotky dělat nemůžu.
  Ale bonsaje z japonské zahrady vyšly docela slušně.

 180. maYdo,
  já píšu o designérech. Né o kreslířích. Od Renaulů bych byl ochoten vzít na milost poslední Clio. Milostívá ovšem kreslila první Clio. Nebo Mégane z pětadevadesátýho. Člověk, který nakreslil Mégane Scenic, nemůže být zván automobilovým designérem. 😀
  Podle mě milostivá kreslila zoufale nudná, fádní, komerční auta bez špetky invence. Skoro by se člověku chtělo říci, že design studovala ve Wolfsburgu u Volkswagenu. Jsou to takové pruské vzepětí fantazie, ty její malůvky.

 181. Matzurko,
  páááni, to by se už dalo obalit v rozšlehaném vajíčku, v kukuřičných lupíncích a ofritovat k večeři místo fádních tarantulí s hranolkama a tatarkou… 😀

 182. Vzpomínám, jak u BMW chtěl se etablovat nově přijatý italský designer.
  Naprosto zavrhl chystaný model a předložil nejvyššímu vedení svůj vlastní návrh. Vedení bylo nadšeno, neboť BMW mělo být nejen nejlepším, ale také nejkrásnějším automobilem na světě. Formy pro novou kastli již sice byly hotové, ale bylo nařízeno je vyhodit a vyrobit nové, krásnější.
  Když už bylo všechno hotové a mělo se začít s prototypy, dostaly se návrhy konečně taky k mistrovi, který to měl na starosti. Pohlédl, zavrtěl hlavou a začal počítat.
  Verdikt byl tragický ….. nevejde se motor …. 😀

 183. Ptakopysku,
  když Renaulta, tak tohohle:
  http://mattsko.wordpress.com/2010/04/25/old-renault/

  Ježiš, jaké zas tarantule, víš, kolik to má nohou ? A ta křídla našich krasavců moc nedají, to si můžeš obalit kus papíru a vyjde to nastejno 🙂
  Akorát doufám, že si to manžel odnese zpátky do práce ještě zakuklené, ještě tohle nahánět po baráku… 🙂

 184. Matzurko, tohle se u nás lihnlo…lítalo mi po skleníku velmi mnoho tropických denních a nejen techle můr, tedy nočních. No a úplnou perličkou byl ten velkej atacus atlas. Ten opravdu dělal i průvan, když lítal. Chov motýlů má tu výhodu, že má jen krátkou dobu „existence“ za cvíli je to pryč. Zatímco lenochodí populace je tu déle. Natož pak želví…. To jsme s nima nasadila velkou veš do kožichu. Už jsme děckám říkali, že je budou dědit, moc nadšený nebyly, že prej je sice chtěli, ale že netušili, že si je nevezmeme do hrobu….

  Jinak o autistech mám obvyklé velké pochybnosti, už proto, protože je to jako s jídlem, obrazama a uměním obecně. každému se líbí něco jiného. Já bych si do mercedesu už nikdy nesedl, viz má zkušenost, velmi špatná, s hybridem ve Vídni a do báva i kdybych měl jezdit v trabantu….Je to umění a subjektivní pocity nemají žádnou vypovídací „váhu“ Já třeba naprosto miluji ten nový ariel atom a žena si myslí, že jsem se pomátl, když chci jí vzít na projížďku, když to má i omyvatelný sedačky a o okýnkách se tomu vehiklu mohl jen zdát…ale nezdá.

 185. no, jo, ptakopysku, to si pak musíme vyjasnit pojmy, – co to je automobilový designér. 🙂

  No, jeden kolega říkal, že renaulta vždycky chtěl, ale po té, co vystřídal dva, už nikdy.

  Je pravda, že v době, kdy je měl, jsme uzavírali sázky, jak často se objeví v práci v krátké přestávce mezi dvěma návštěvami servisu, ale zlí jazykové tvrdili, že prý nejde ani tak o značku, jako o styl jízdy.

  No, já měla jiná kriteria než značku, když jsem kupovala auto. To pravila sousedka, čerstvá majitelka ojetého peagota : „Hele, on tam má ještě něco, takový tmavočervený v docela slušném stavu a za dobrou cenu“.
  Tak jsme se na to „tmavočervený něco“ zajeli podívat,
  na místě shledali, že to je Ford fiesta, reference o stavu a ceně nelhaly a bylo.

  Samozřejmě, stav je třeba bráti u ojetiny s rezervou vždycky, ale po nějakých šesti letech provozu musím říct, že opravdu nelhaly.
  🙂

 186. JO atacus,
  no to je už kousek 🙂
  Ale u nás to je pracovní spotřební materiál, tak mají smůlu.
  Stran domácích mazlíčků, no každý svého štěstí strojvůdcem 🙂

  Ad auta, souhlasím, věc osobního vkusu a potřeby. Do toho arielu se moc tašek s nákupem nevejde :D, a cestovat s tím v závějích asi taky nebude nic moc…

 187. Matzurko,
  ale u toho arielu zase můžeš delší bagetu připevnit zvenku na konstrukci takovým tím gumovým šnellkurtem a nemusíš mít vzadu otevřené víko u kufru a na konci bagety mít připevněné červené pánské trenýrky, jako to dělá maYda, když jede z nákupu…

 188. MaYdo, u nás bylo první „tmavočervené něco“ 😀 rok a půl starý Ford Mondeo – posléze byl vyměněn ze „černé něco“, ano, správně, černý Ford Mondeo. Když si člověk zvykne, jsou to překvapivě „pracovní“ auta. V úrovních „ariel atom“ neuvažuju, taky bych si nechtěla koupit Štiřín, kdyby byl náhodou na prodej 🙂

 189. Jirko ppa etc, ta V8 je moc pěkná motokára.

 190. „…můžeš delší bagetu připevnit zvenku na konstrukci…“

  Může, ptakopysku? Spíš musí, vždyť to žádnej pořádnej kufr nemá. Tyhle vozítka nejsou provozní auto pro pracující matku od rodiny, to leda pro chlapy jako kočkolap.

  A jirkovi žena asi kočky nedovolí, tak mu nezbyde, než okouzlovat lenochody.

 191. Náhodou, ariel si klidně postavíte, jako lego, sami….nač utrácet, když to může pomoci ke krásnému prožití času v garáži a dílně…

 192. No a ariel rozhodně ale vůbec, nikdy….prostě ani náhodou není kočkolap. Už proto, protože při jízdě, jak mi vysvětlila teď manžleka, se musí používat helma a tak to fakt není nic pro někoho, kdo utratí každý měsíc pár , fakt netuším, kolik to stojí, za kadeřníka…. stejně jako motorky jsou přitažlivé pro dívky do určitého věku. No prostě to spíš přitahuje stejné magory, jako takové auto řídí…

 193. Varane, až se ta moje milovaná šunčička rozpadne, zase to bude fiesta. Jsem konzervativní. Pokud na ni bude.

  jedinou změnu, kterou bych si dopřála, že přece jen radši pětidveřák než třídvéřák. Pokud na něj bude. Ale kdoví, třeba by mi pak hádání potomků, kdy se tomu vzadu zdá, že ten vpředu nevystupuje dost rychle, nakonec chybělo….

  Barva je věc poměrně podružná, i když uznávám výhodu jasnějších barev zejména za snížené viditelnosti, ale jinak je to z hlediska užitku fakt jedno.

  Mýtus, že ženy vybírají hlavně podle barvy, mohl vzniknout jen tam, kde se kupuje nové auto a je jich deset, kromě barvy totožných, na výběr.

  Ale my, co kupujeme starší ojetiny na užitek, kašleme na barvu, když se nám zamlouvá poměr cena /stav /výkon. I když jsme ženský a barva auta neladí s kabelkou. 🙂

  Mimochodem, koupě cca rok – dva staré ojetiny se prý vyplatí víc, než úplně nové auto.

 194. Jirko, nejde přece o svezení, jde o to, že chlap který má na takový auto , bude mít jistě i pro ženušku na kadeřníka. TY si myslíš, že ženský letí na chlapy s extravagantními auty kvůli autům? Nebo dokonce kvůli mužově inteligenci ? 😀

 195. Tak samozřejmě MaYdo, je to kvůli inteligenci a šarmu…stejně jako chlapy zajímá, co žena čte a jaký je její politický názor na řešení konfliktu v Ugandě . Ty stereotypy a klišé, že snad ženský zajímá, kdy chlap bydlí, čím jezdí a jestli má vyřešený vztah s matkou, nebo jestli má žena žena souměrnou postavu a patřičné rozměry , snad ani nebudeme připouštět 😀

 196. někdy je koupě levného nového auta z nižší třídy levnější než pět let stará ojetina. na place místního prodejce vw se hromadí mj. seaty. zdá se, že koncern se snaží co nejvíce aut vyexpedovat k prodejcům, i když je nakonec prodá za půl-třičtvrtě roku se slevou.
  škoda i jiní výrobci následují cestu dacie a snaží se co nejvíce osekat výrobní náklady. dnes můžete koupit nové české auto za 6 průměrných platů.

  víte, že: jsme světová velmoc ve výrobě technických textilií – jejich výroba nahradila výpadek tradičního textilniho průmyslu. dtto výroba světlometů – nahradila sklářské fabriky.

 197. Máš pravdu, Jiří, nebudeme si to připouštět 🙂

  Konec konců já mám jistotu, že kvůli bohatému věnu si mně muž nevzal a a já s ním taky žádnej bourák nevyvdala.

  Pokud jde o ty křivky – no, vždycky říkal, že se mu na mně líbily nohy, protože vypadají, jako by mi je vyřezal Josef Skupa 😀

 198. (230) Nejde ani tak o věk, jako naskákané km.
  Když tam někdo bude mít za ty dva roky přes 100 000, nekupovat.
  Naštěstí jsou lidé, kteří auto „zajedou“ (cca 40 -50 000km) a už chtějí nové.

 199. Ajrovko 235 – děděné auto po starším majiteli, nebo Jahreswagen. Ověřeno. 🙂

 200. Hlavně musí mít člověk při koupi auta trochu štěstí… S tím může klidně koupit Rencka, který bude jezdit 20 let. Naopak s trochou smůly VW, které jezdit nebude.

 201. Halladine – 116 – já účty neplatím, to dělá žena. My to máme takhle rozdělené, já se starám o to, aby bylo čím platit a žena zase o to, aby bylo zaplaceno to co zaplaceno být má. 🙂

  Ale vážně. Něco složenkama na poště a to co převodem placeno být musí máme vyřešené tak, že se to zaplatí z účtu tchýně a já jí to předám cash.

 202. 238-ale to je to samé jako u Jirku-někdo (manželka, tchýně) musí mít účet, aby ho Jirka, Pavel Kořenský „mohl nemít“ …

 203. NoName – tak nějaký účet potřeba je, třeba připojení k Internetu složenkou ani hotově nezaplatím. Ale stačí jeden účet na širší rodinu a na nákupy na Internetu či placení v hotelu nebo v hospodě mám firemní kreditku, takovou pěknou, zlatou 🙂

 204. Jako je pravda, že občas je to nepohodlné. Třeba když jsem kdysi dávno kupoval byt a ti chudáci v té developerské firmě to počítali asi hodinu, protože neměli počítačku peněz. 🙂

 205. Nemas to nosit v petikorunach…. Skodolibce.

 206. U nás třeba nebere karty žádná prodejna aut nebo servis (u těch plateb jsou 2% setsakra poznat). Takže taky cash (nebo převod, ale když jsi člověk jde pro nové auto, kdo by se páral s převodem).

  P.S. pro Jirku ppa:
  Popisuju situaci při koupi běžného vozidla v ceně několik set tisíc korun, platba provedena na pokladně prodejny, dítě dostává pexeso a model kupovaného vozidla plus bonbóny.
  Samozřejmě, u aut, které si kupuje Jirka je to jinak ; – )))

 207. NoName – ale vážně. Původně ta moje 105 byla o něčem trochu jiném. Nejde o to, že člověk ušetří za nějaké poplatky nenažraným bankéřům apod.

  To, že si člověk zvykne kupovat jen to, co může zaplatit hotově teď a tady, je hodně osvobozující a člověk opravdu hodně ušetří. Kdybych měl vyčíslit, kolik jsem za ty roky ušetřil tím, že jsem na tu kterou konkrétní blbost, co se mi hrozně líbila, momentálně neměl a tudíž si jí nekoupil, šlo by to patrně do milionů.
  Jsou to nejen takové ty malé blbosti typu „tati kup mi tohle, kup mi tohle…“ na které člověk s úsměvem odvětí „To nemůžeme koupit, nemám u sebe tolik peněz“, ale i mnohem dražší věci. A ono se to posčítá a za 15 let to hodí velmi zajímavou sumu. Třeba na další dům nebo tak něco…

  Pochopitelně, tenhle přístup lze uplatnit spíš u osobních či rodinných financí. Investice třeba ve firmě jsou něco jiného, tam se může vyplatit koupit třeba na úvěr nějakou technologii a tak podobně.

 208. 244-já osobně si myslím, že to je spíše o disciplíně než platebních instrumentech. Mám karty s poměrně vysokými limity a přesto koupím řádově míň blbostí než mí známí, kteří to k tomu ještě často kupují na kontokorent (to u mne interně neprojde, podmínkou u mne je vždy přebytkový rozpočet).

 209. 247-Topolánek dělá do tepláren, Bendl teď jedná s Polákama, moc volných managerů nebylo. Jedině snad ještě Tvrdík.

 210. Noname, tedy ja mam asi spatnou povest, to je fakt.

  Pavle to je moje rec… Nemam, je to zbytecne, vydelej si pulku…. A nebo kombinace, to jdou obvykle odpovedi. Mimo to. I firma si na sve „potreby“ musi vydelat. Je ty konicky se mohou dotovat.

 211. 249-já jsme jenom chtěl předejít poznámce „no já když jsem kupoval auto, bylo to úplně jinak“ 😉
  Ale hoši se rozehrávají už fakt nějak dlouho, co říkáte ?

 212. Ptakopysku,
  bagety obvykle nekupuji, trenýrky si půjčím u fotbalistů odnaproti 🙂
  Ale housky a brambory by mi to ze síťovky vyklepalo. Sice zaparkovat tohle před Tescem, tak by se možná nějaký svalovec našel, co by to ochotně držel na klíně a ještě to donesl až do kuchyně, ale nee, ono tam asi dost táhne. Viz maYda, prostě rodinné vozítko mi úplně stačí, a s barvou si taky hlavu nelámu, neb nenosím kabelku 🙂

  dvd,
  to ještě auta vypadala jako auta. Jsem se přistihla, že při reprízách Poirota už víc koukám na to, čím tam jezdí… mooooc hezké modely 🙂

 213. Pavle, tak ono to má svoje pro a proti všechno. MYslím, že tomu „tatí, kup mi…“ jde odolat i s kartou. Asdpoň já s tím nemám problém, protože platit kartou nějakou ptákovinu za pár šušní mi připadá srandovní.

  I když zrovna dnes mladej, nemaje u sebe hotovost, kupoval v lékárně babičce anopyrin za dvacet jedna kaček taky na kartu. 🙂

  A někdy se karta hodí při nenadálých výdajích na cestách.

  Kontokorent využívám, ač nerada, jsem z toho nesvá, že jsem v minusu, ale když se mi podělá víc věcí najednou, což se stává přímo zákonitě, tak někdy nejde čekat na přebytkový rozpočet. Třeba prasklý sklo u auta a náhradní notebook musím vyřešit nejpozději v červnu. V červenci mi tam dorazí slušná suma, která ty výdaje pokryje, ale já to potřebuju prostě řešit dřív.

 214. Noname, ten hokej je tragicky…. Neskutecne zmrsene a prokacovane. Neda se na to koukat. Tak se se sousedama spis koukame na jine narodaky.
  Hadamcika byl meli utratit, je jako Bilek :-(((((

 215. I tak je to zajímavé, hráči jsou to kvalitní, skutečně nadprůměrní. Ale dobrý tím prostě netvoří.

 216. Na venkově je chozenï na poštu pěkná otrava……
  No a když se Kořenským líbí nemít účet, a peníze schovávat pod matrací, je to jejich volba 🙂
  Ale nedàvno jsem kdesi čet, že ve Švédsku chtěj úplně zrušit hotový peníze…
  A platit hotově nad určitou sumu je u nás nezákonné uż dnes….

 217. MAtzurko,

  moje tchyně v televizi koukala jen na to, co má kdo na sobě. A já zas na baráky. i když v tom Poirotovi spíš taky na ty hadry, mám slabost pro módu meziválečného období, byť mou oblíbenou uniformou je vytahanej svetr a kaťata. Ale kouká se na to hezky.
  Skrz baráky preferuju Vraždy v Midsameru, neb tam josu všelijaké bizarní chalupy, v kterých bych klidně bydlela.

  Napoříklad mně zaujalo, že tam často nemají žádný zádveří a že obvykle mají bytelný dveře s kovanými panty a závěsy.

 218. Jo, on je mistrák…

  mohu tedy předpokládat, že auta s vlaječkami jsou fajndové hokejového týmu a nikoliv Slávka Popelky?
  Vzhledem k tomu,že máme ouřad vlády, cíl to aktivit páně Popelky, z práce takřka na dohled, tak kdykoliv vidím auto s vlaječkou, preventivně si zacpávám uši v očekávání, že začne hulákat megafon cosi o nové občanské vládě.

 219. Matzurko,
  zkus nahlížet na auto jako na šaty. Tepláky jsou taky úžasný oblečení na práci – není v nich zima, ledascos se vejde do kapes, jsou pohodlné a snadno se do nich leze, ale na ples si vezmeš šaty, ve kterých je venku zima, nemají kapsy, složitě se do nich nastupuje.
  Auta jsou némlich to samý. Na nákup se jede fordem, nebo volvem, ale když si chce člověk udělat radost, projede se třeba Aventadorem v bleděmodrým laku.
  Tedy já ne. Já kdybych měl jezdit Aventadorem, vyl bych nadšením celou cestu jako šakal a asi bych s tím měl problém, kdyby mě zastavili příušníci.

 220. Halladine, peníze pod matrací já nerad. Na tom se hrozně blbě spí 🙂

 221. Že se vracím k ojetinám. Člověk musí ta auta a jejich výrobce trochu znát. Tak třeba kupovat ojetého Jaguára, který má najeto méně než nějakých 120000km je blbost. Zvlášť S řada. Ta auta chodila z fabriky nedodělanát akže během prvních 100000 km se podělalo všechno, co se podělat mělo. chudák majitel do toho vrazí hromadu peněz a když konečně nechal spravit poslední podělábku a auto má mouchy vychytané, znechucený majitel s vidinou dalších výdajů prodá téměř perfektní auto za srandovní peníz. U takového Volvo V7é je to zase jinak. Tam se nesype skoro nic, takže majitel na to kašle až se čas navrší, to je tak okolo 200 000 km, což je magická hranice kdy se lidi aut zbavují. Tam při koupi riziko větší. Daleko lepší je počkat až to Volvo klekne, někdo z bouračky vymění motor s převodovkou a auto se čtvrt milionem kilometrů je jak nové a poslouží dalších 150000 km. Seriová produkce francouzská a italská je ovšem nevyzpytatelná. Nejvíce mi vyhoval Peugeot 505 SW. Bylo to velmi příjemné a docela spolehlivé auto. Z Renaultů pak R9GT, která si snadno poradila s VWGTI, ale to bylo ještě v analogovém století. Zajímavé je, že Frantíci dokáou vymyslet převratný motor F1, ale aby jim nezhasla přístrojovka při zapnutí klimatizace je nad jejich síly. VČesku bych neváhal a koupil Octavii 1 TDI SW bez ohledu na najeté km. U těch jsou slabinou jen ložiska předních kol (a pak řidič).

 222. mám slabost pro módu meziválečného období- to byla otázka discipliny, tvrdé uplatňování sebekázně. Nebylo to pohodlné, ale neslo to s sebou jasné poselství- šmudlové patřili do dolů, sklepních bytů a hospod páté cenové skupiny.

  Dnes je to všechno pomotané a podle toho to taky vypadá…

 223. nickname, jednalo se o limuzínu (myslím) že řady 3.
  Tohle mrně vzniklo nejspíš oficiální spoluprací s Italama.

 224. Pane Kořenský
  Takže přece jen nějakej účet v bance, jen bez karty, anebo s kartou na mangelku 🙂
  Přidávám se k usmívajícímu se Nonamovi 🙂
  A ta tchýně, pokud jí dáte cash nad její běžné potřeby, s nimi musí do banky.
  Chápu, tchyně je třeba pravidelně trestat 😀

 225. Ke Kocourovi:

  …Těsně předtím, než Pavel Hasenkopf začal hovořit o roli ministerstva spravedlnosti při přípravě amnestie, dostal odtamtud nabídku práce. Od koho pocházela, říct nechce, ale podle informací ČESKÉ POZICE byla od Zdeňka Koudelky. Tedy od muže, který chtěl, aby jeho role v procesu vzniku amnestie zůstala utajená. A kterého po celé měsíce usilovně kryli exprezident Václav Klaus, premiér Petr Nečas i ministr Pavel Blažek. Nelze se proto zbavit dojmu, že nabídka působí jako úplatek za mlčení.

  Když Pavel Hasenkopf v úterý 7. května zdůvodňoval, proč odmítl přijít na tiskovou konferenci uspořádanou Blažkem a Koudelkou, vzkázal šéfovi resortu spravedlnosti přes svůj facebookový profil tato slova: „Rád bych pana ministra informoval, že nabídku zaměstnání v jeho resortu jsem již dostal, a to den předtím, než jsem na jeho resort ukázal. Musel bych být naprosto nesvéprávný, abych za daných okolností na něco takového přistoupil.“…
  http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/chtel-koudelka-umlcet-hasenkopfa-nabidkou-prace

 226. maYdo,
  ano, Angláni svoje „stylové“ detektivky umí, exteriéry i interiéry, dobové propriety… ňam ! V Midsommeru jsou domečky jak z pohádky, šak už to taky skoro nemají kde natáčet (a přece se točí ! Barnabymu bratranci teď vyměnili Sg. Jonese za mladší ucho !!!). Ty staré domečky jsou půvabné (viz Dno pytle atd.), akorát jak je tam to trámoví, tak mi přijde, že dveře byly fakt pro hobity – ohýbat se nemusí snad jen děti do 12ti let.
  Ale, z tohoto pohledu byla úžasná i Foylova válka, a teď začínají oblibovat série z viktoriánské doby – člověk přitom v duchu děkuje, že jsme přeci jen o kus dál (patolog pižle v márnici tím, co zřejmě půjčil od řezníka odnaproti, forenzní věda se díky křivulím a chemickým reakcím podobá alchymii, patolog opásán tak leda zástěrou, pokud vůbec). I ti detektivové jsou ještě „v plenkách“, policie se teprve formuje… a jezdilo se kočárem, že.

  ptakopysku, jach pták, tak to je jasný, to jo. Akorát, kdybych se já chtěla opravdu něčím povozit, tak rollsem nebo bentleyem, a prosím i s řidičem, žejo. Páč požitek z jízdy si představuji jinak. A kdyby mne donutili za volant, tak by asi polovina české řidičské populace skončila na JIPce, neb bych se na trase náš vidlákov – Praha slížila svou oblíbenou šedesátkou….:D

 227. Prakopysku ano…. Autismus je proste moda a tedy de s nim ma tak nakladat. A jestli Ti bude stacit Zonda, tak za 14 dni ji pujcuju v kotline na nejake charitativni foceni jedne firme, italske, tak se zastavim. Vyjici ptakopysk je svetova rarita a nemohu si to nevhat ujit

  Anglicke domy, zvlast v Mindsomeru , nebrat…. Malo svetla, nizke stropy, prilis velka zima. To radsi mi bude zima ve velkych salech s minimalne sestimetrovou vyskou stropu a obrovskejma oknama az na zem.

 228. Halladine – 265 – raději toho nechme. S Vámi je to těžké, když nechápete některé základní věci…

 229. Dušane,
  a „fmetlefhlíněfdechtu“ 😀 ? (Hele, už si to pamatuji celé !!!)

 230. Matzurko – „fmetlefdechtuNAhlínách“ se správně píše 🙂

 231. Matzurku, nepoucuj jo? Ti tam chybi „fplnypalbe“

 232. Pavle …. PIVO 😀

 233. Dámy a pánové, dnes krátce po půlnoci dojde k zajímavému vesmírnému úkazu.
  Prstencové zatmění Slunce„.

  Bohužel se neodehraje v našich zeměpisných šířkách, ale až u protinožců Ptakopysků na dvorečku v daleké Austrálii. Samotný prstenec bude ovšem vidět pouze nad Queenslandem a poté i nad Šalamounovými ostrovy.

  Tento úkaz nazývají anglicky mluvící státy „Ohnivý prsten„. Bude ovšem vysílán v přímém přenosu na tomto odkazu: http://www.ccssc.org/webcast/eclipse2013.html

  Přenos začne v 23:00 SELČ, prstencové zatmění Slunce nastane od 0:45 SELČ (bude trvat pouze něco přes 4 mninuty), tak sledujte pečlivě hodinky. Takže vy, kteří rádi ponocujete či ti, kteří by tento zajímavý přírodní úkaz chtěli vidět aspoň na obrazovce svého PC, tak zkuste jít dnešní den spát o něco později a podívejte se na „Ohnivý prsten„. Bude to jako „Sauronovo oko“ na vlastní očiska viděti… 🙂

  Zde je v češtině článek „Ohnivý prsten sledujte přes internet“ s podrobnými informacemi a pěknou animací zatmění: http://www.astro.cz/clanek/5754?utm_source=news&utm_medium=rss&utm_campaign=clanky Zájemcům doporučuji k přečtení…

  Během dnešního večera před 23 hodinou si sem dovolím dát ještě jedno upozornění a případně i upřesnění…

  U nás k podobnému jevu dojde až 13. července 2075 (ovšem pouze na jihovýchodě Moravy) a poté 3. července 2093 v severovýchodní polovině Moravy, Dano gratuluji – to si určitě nesmíš nechat ujít… 🙂

 234. TAk zas nepřehánějte, Andy. Korzety a krinolíny se tenkrát už nenosily a to oblečení vypadá poměrně pohodlně. Konec konců se už tenkrát i ženský věnovaly sportu a taky pracovaly. Nejen jako služky, podotýkám.

  A i ve sklepních bytech bývali lidi čistotní a dbali na sebe, byť měli oblečení obnošené.
  Zatímco i v poměrně honosných poměrech se našli špindírové.

  Práce v dolech není zrovna čistá, to vyplývá z povahy tej práce, nikoliv ze“šmudlovství“ těch, kdo tam pracují.

  Ostatně poznámka o šmudlech, co patří patří do sklepních bytů a do dolů“ spolehlivě zařazovala spíš k těm, kdo skutečnou noblesu nemají v krvi.

  Ono ve sklepním bytě vychovat a uživit děti jako pradlena nebo prací v dolech taky vyžadovalo sebekázeň. A jakou!

 235. Zonda,
  aha, no to už vypadá praktičtější, na tom trámku vzadu by se dalo cestou sušit prádlo, žejo 🙂

 236. Tak znovu:
  oktáfka, fmetlefdechtuNAhlínáchfplnýpalbě.
  A bez mezidechu, už je to správně 😀 ?

 237. 279-konkrétně v této barevné kombinaci ? 😉

 238. Matzurko,
  Zonda v provedení kabriolet má prý dvě neoddiskutovatelné výhody:
  1. nevejdou se do ní děti
  2. není slyšet, co říká manželka

 239. NoName,
  já jsem nenáročnej, mě stačí stříbrná metalíza a necítím se kvůli tomu méněcenný
  Ono je to na fotce nějak blbě nasvícený…

 240. >> nickname
  BMW Isetta je spíše reingeneering než licence. A je postavena na bázi motocyklového motoru BMW. Pokud budete mít cestu do Mnichova, tak navštivte sbírku dopravních strojů, kterou má Deutsches Museum ve výstavní hala na Theresienwiese. (Teda nechoďte tam, když probíhá Oktoberfest.) Tam těch miniaut mají hafo. –Jinak tu Rputí historku si také nějak spojuji s řadou 3. Inu, to by se v Německu stát nemohlo.

 241. maydo, co to má být? Klíííd, vás do sklepa nikdo neposílá.

 242. Matzurko – 278 – no vida, už to jde. Skoro bys už mohla na nějaký tuningový sraz a platit tam za odborníka. Zejména kdybys dodala, že to skvěle „táhne vod spoda“ 🙂

 243. 283 Já ji viděl kousek pod Mníškem naživo před pekařstvím. Na původních SPZkách, jak mi vysvětlil kolega.

 244. nickname,
  toho bavoráka jsem viděl v nějakém starém dokumentárním filmu. Ono se to otevíralo vepředu a z podlahy čučela štángle s volantem a pedály. Mohu říci, že jsem nevěřil svým očím, co v bavorském Motorwágenu dokázali vyvinout!
  Rputi, evidentně si ten Taloš nějak nedokázal srovnat v hlavě, že může existovat firma, která když chce vyrobit pětilitrový motor, udělá to tak, že proti sobě sešroubuje dva motory o obsahu 2,6 . Patrně uvažoval o nějakém jednodušším a skladnějším motoru, třeba něco jako je tohle: http://www.voodooimages.com/LAAutoShow07/images/03.%20Murcielago%20Engine.jpg který když se rozbije, tak auto zastaví. Zatímco když chcípne půlka toho bmw motoru, tak ta druhá půlka s přehledem dorve majitele i s přibližovákem do nejbližší civilizace.

 245. Pavle,
  ježišmarjá.
  Já ještě ani netuším, co znamená ta „plná palba“ (vybavuje se mi tanková bitva u Kurska) a teď ještě „táhne vod spoda“. To jako že si řidič nezval spoďáry, nebo má prorezlou podlahu a cestou mu tam luftuje 😀 ?

 246. Jo, tohle auto by se mi líbilo. To skoro dělá dojem, že při určité rychlosti to zatáhne podvozek, začne tomu jít ze zadku oheň a místo volantu se vysune knipl. 🙂

 247. Matzurko – 289 – no já to taky nevím, ale ti chlapci, kterými se dávají některá děvčata ve stájích momentálně doprovázet o tom mluví s velkým obdivem.
  Ale já se jich klidně zeptám „vo co gou“ … 🙂

 248. Matzurko,
  roztomilý. Už vidím úředníky u nás ve střediskové obci, jak mi to schvalujou jako veterána a posílají mě s tím na letiště. 😀 😀 😀 Ale je to jenom koncept, to se nikdy sériově nevyrábělo.

 249. Sím, sím,
  se mnou cloumá zvědavost 🙂

  No a jinak, aby se zdejší IT komunita ještě od srdce zasmála. Dnes jsem ve vyjímečně dobré náladě, neb se mi konečně podařilo se prodrat asi dvacetisedmi manuály o statistice v Rku a nejen to, dokonce jsem si konvertovala data z programu jiného, provedla výpočet, ba i výsledky uložila. Ono to vypadá, že Rko začíná dobývat biostatistiku, takže nezbývá než se rozpomenout, jak to může fungovat i bez komfortu excelovských maker 🙂

 250. Matzurko,
  „táhne vocpoda“ znamená, že se auto uspokojivě zrychluje i při nízkých otáčkách motoru. Z tohoto pohledu by byl nejšpičkovějším přibližovadlem nějaký produkt firmy Zetor Brno. Jejich Zetor 25 v plný palbě http://staretraktory.wbs.cz/a.jpg uspokojivě zrychloval i se zapřaženým valníkem plným kravského hnoje. Pravda, bylo to sice z nuly na 20 km/hod, ale i tak to byl hezký výkon. To Octavia TDI nedokáže, ani kdyby se přetrhla vejpůl…

 251. Ptakopysku,
  sériově nevyrábělo, a má bejt. O to víc by si to člověk užil, ne ? Mně to trochu připomíná první sérii StarTreku, ale možná by to i Fantomas bral.

 252. 279-plná výbava. Konkrétně u škodovky airbag i u spolujezdce, hever, kryt na přihrádce před spolujezdcem a příprava na rádio 😉

 253. F plný palbě znamená že šťastný majitel vlastní vůz v maximální výbavě, takže se mu rozbijou věci, o kterých chudší řidič ani netuší, že by je ve svém autě mohl mít. Například u vozů Škoda je to pozvolné stmívání světel interiéru po zavření dveří, nalepený znak okřídleného šípu na víčku nádrže, červenomodrá čára na bocích vozu a podobné futuristické novinky, o jakých se srovnatelným vozům nekoncernové provenience ani nezdá 😀 😀 😀

 254. jo hever!!! Děkuji NoName, žes ho připoměl…

 255. No to jsme ještě nepřipomněli Škodu Rapid a její absolutně převratnou škrabku na okna integrovánou do víčka nádrže už v základu !

 256. Halladine – Station Wagon neboli kombík…

 257. Nickname,
  v pythonu už jsem kdysi cosi chroustala, ale bylo to s nějakou „user-friendly“ nádstavbou, přes GUI, takže po mně se chtěla jen instalace a pak už přes „vokýnko a meníčko“. Já v tom Rku nehodlám programovat, jen používat „moduly“ vymyšlené a napsané chytřejšími lidmi – a když je to hotové, tak proč se sama trápit. I když jsem kdysi byla schopná něco nabastlit ve Fortranu či Basicu, tak na Bayesiánskou statistiku a MCMC metody fakt nemám 🙂
  Na to Rko jsem vrhla z jednoduchého důvodu – programy, které používám, většinou dělají kolegové z oboru, kteří možná byli leví na to pipetování 🙂 Každopádně vždy freeware, ovšem pokaždé jiné formátování dat (by se jeden obkreslil). No ale v poslední době, právě pro tu složitější statistiku, začínají tvořit moduly v Rku – kdy jsou data jednou nafomátovaná k použití vlastně ve všem ostatním….. aaaach, blaho první montáže….
  Kolegů je někdy lepší raději neptat… možná budu aspoň jednou v něčem první ;), byť jen v našem malém rybníčku.

 258. No, Andy, já se taky od Vás nikam poslat nenechám.
  Asi máme každá z rodiny jinou výchovu.Moje babička umění nosit klobouk nebo oblíct plesovou toaletu nepovažovala za projev nějaké velké sebekázně.

  No jo, děda to byl švihák k pohledání. Ale nikdy by neřekl, že šmudlové patří do sklepních bytů, už proto, že pradlena, co mu prala košile, v jednom bydlela, takže móóóc dobře věděl, že to žádná šmudla není.

 259. Hele,
  a to Fantomasí přibližovadlo má taky ten přídavný sušák vzadu na kufru 🙂 ! To beru ! To bude určitě „fplnýpalbě“ taky.

 260. Aha
  Tak kombïk nemàm
  Dik, pane Neumanne.

 261. Dobrý podvečer… Ad biologické okénko… Měl jsem kamaráda (bohužel, ten minulý čas je správně). Kamarád sbíral docela unikátní fotografie a měl je doma velmi pěkně naaranžované. Děti si usmyslely, že nutně musej mít papouška. I pořídily si papouška. Papoušek, učenlivý pták, se takhle jednou v lednu dostal z klece ven. Fotografie se mu líbily a chtěl je vylepšit. Po jeho vylepšení vypadaly jak prostřílený kulometem… Kamarád vešel do pokoje a viděl. Byl povahou flegmatik. Přešel k oknu a toto otevřel dokořán. Pak odešel z pokoje. Za čtvrt hodiny se vrátil a okno opět zavřel. A bylo po ptákách…

 262. (244) To zvládnu i s kartou. Tu mám pro pohodlí, ne pro utrácení, které si ohlídám z jiných důvodů a jiným způsobem.
  Kamaráda mohla ranit mrtvice, když slyšel, že chci k účtu i kartu pro manželku ….. asi ví, co si on vzal.
  (245) Kontokorent jsem ani nesjednal, počítat umím.
  (251) Každý slušný auto má chladič, stupačky a kardan. 😛 http://aerokarel.rajce.idnes.cz/Roztoky_2013/
  (267) S RR nebo Bentleym se může i 50, přímý záběr si to vezme a je to nabobova libůstka. 😛
  (288) Nejen Isetta, i Fiat, http://www.google.cz/imgres?
  imgurl=http://www.idreamed.it/wp-content/uploads/2011/06/
  fiatmultipla03.jpg&imgrefurl=http://www.idreamed.it/dreams-in-corso/fiat-600-multipla/
  &h=480&w=640&sz=68&tbnid=qsSpx4k0aXPiRM:&tbnh=89&tbnw=119&prev=/search%3Fq%3Dfiat%2B600%2Bfamiliare%2Bphoto%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=fiat+600+familiare+photo&usg=__5pbsQ2KJRKxCpSnxw59Qeu6_uVY=&docid=g_YZSgG-66JxoM&sa=X&ei=pPmLUbTRFcq34ASuiIGoBQ&ved=0CF0Q9QEwDQ&dur=7506 , jen ty vrata neměl zepředu.
  (289)(291) K tomu můžete moudře pokývat hlavami a komentovat „obsah nenahradíš“. 😛

 263. 2 AeroKarel – ad 235 – a proč ne, když se k tomu chová slušně a citlivě? Já najezdím 20 kilo ani nevím jak… A těch 100 kilo za něco málo přes rok… To, co mám teď, jsem kupoval před rokem – a už má o 80 víc… Ono se to rychle nasčítá… Ale já jsem možná výjimka – já si auto kupuju na ježdění a ne proto, abych se u něj kochal na parkovišti či v garáži…

 264. PeSi,
  ano, je dobré o domácích mazlíčcích něco vědět NEŽ si je člověk pořídí…
  Papouška žako dostal kolega od své přítelkyně. Bohužel krátce na to zemřela na následky autohavárie, tak ho pietně choval ve svém kanclíku. Žako si přivyknul na jeho cigára (během dovolené měl vysloveně absťák, svěřen do opatrování nekuřákovi), vzorně imitoval hlas laborantky, volající kolegu k telefonu, a hlavně volně ťapkal celým prostorem. Nábytek je proto ožužlán podle všech hran, a jelikož oblíbený posed měl papoušek na monitoru, tak bych vám nepřála vidět tu klábosnici….

 265. NoName – 307 – kdyby to nebyly fotky, tak bych neuvěřil.

  Sportovní packet na kombík, to nemá chybu. Ten přední spoiler je tam patrně proto, aby majitel dovezl domů pytle s krmením pro čuníka co nejrychleji. 🙂

 266. Matzurko,
  „ano, je dobré o domácích mazlíčcích něco vědět NEŽ si je člověk pořídí…“

  ať už parkujou v kleci pro papoušky nebo v garáži 😀

  Choť jedné tátovy spolužačky měl auto hlavně na to, že pod ním ležel o nedělích ( to ještě nebyly volný soboty). ani nev ím, jetsli s ním vůbec někdy vyjeli, ale celé půldne ležel pod autem na dece.
  jetsli spal nebo se v tom vrtal, legendy nepraví. 🙂
  Byli to bezdětní manželé, žádný zvíře neměli a tak bylo tím domácím mazlíčkem auto…

 267. (313) To máš recht, já napsal obecnou zásadu a pak jsou její konkrétní modifikace dle typu a řidiče, jak to přesně popsal Dušan.
  Každopádně, na místní konzum, převážně Škodivky, to obecné dost platí.

 268. 2 AeroKarel – ad 317 – dyž já mám slabost pro Japonce. Ti se držej zásady – co řidič, to kretén. Takže je všechno uspořádaný tak, aby to bylo hezky po ruce a hlavně jednoduchý… No a tam je magická hranice 10 let. Prakticky nezávisle na stavu tachometru. Do 10 let spolehlivé auto, nad 10 let stavebnice „mladý opravář“.

 269. No však víš, že nejmodernějším výkřikům techniky zrovna neholduji, ačkoliv, asi budu muset. Na toho Formana už se na TK netváří ani přátelé.

 270. 320 Doporučuji Fabia I, spadla do ceny „odpad“. Vyhnout se HTP, měl jsem 1.4mpi, rozvodový řetěz, prodaná za 26. Kdyby se tam vešel kočárek, asi bychom neměnili.
  LP blatník v barvě vozu za 600, náhradní díly už pomalu plní vrakoviště.
  Trochu zlobila palubní deska, jinak standardní výměny.

 271. Musela jsem se znova zaregistrovat, bez toho tam můj příspěvek visel s nápisem, že ho někdo bude schvalovat či co.

  Kocoura už opravdu vyhodili nebo se o tom jen mluví?

 272. Hele, ono to tam zase visí s tím, že komentář čeká na schválení – co dělám špatně?

 273. No a pořád to jen visí, tak já zase jdu a vy mi prosím někdo napište, co mám udělat, abych mohla psát bez toho „čekání na schválení“.
  Díky.

 274. Zatmění v Austrálii úspěšně postupuje a za 15 minut (00:45) by mělo dojít k prstencovému zatmění.

 275. Dobré ráno, tady prší, prší, prší. Na ČT bude dokument o stovkách koncentráků v sudetech. Aj čo to tárám, o poválečném pobíjení Němců v Rovensku.

 276. Dobré ránko!

  Velmi pěkné shrnutí průšvihů Evropské Unie od Nialla Fergusona (Harvard)

  …Vytvoření Evropské unie nemělo co do činění s válkou a mírem. Kdyby tomu tak bylo, existovalo by Evropské obranné společenství…
  …V padesátých letech ekonomika sjednocené Evropy rostla 4% tempem. V šedesátých letech tomu bylo přibližně stejně. V sedmdesátých letech byl růst 2,8 procenta, v osmdesátých letech sklouzl na 2,1 procenta, v devadesátých letech byl pouhých 1,7 procenta a tak dále, až na nulu…
  …Selhal, protože ztratil politickou legitimitu. A nejsme toho svědky jen v Řecku. Dokazuje to jedna evropská vláda za druhou. Od začátku krize před dvěma lety jich postupně padlo už třináct a další budou následovat v nadcházejících měsících…
  http://www.presseurop.eu/cs/content/article/3758011-evropska-integrace-je-naprosty-propadak

 277. 323-těžko říct, ještě furt rozdýchávám Lodgy s Prostem 😉

 278. zdravím !
  (318) Inu, PeSi, není Japonec jako Japonec : naše Máňa ( Mazda 323, 1,8 mpi) se narodila v lednu 1996 v Hirošimě, jezdí pořád jak divá,prochází (bezprotekční) TK i měřením emisí bez větších problémů (kromě brzdových destiček); za celou dobu se vyměnil pouze výfuk !

 279. Dobré ráno,
  na Podblanicku polojasno, osmnáct nad nulou, bezvětří. A ze zájmem pozorujeme, jak na Západě u imperialistů prší a prší…
  No, když řešíte držáky – táta má doma Wartburka 373 z roku 1976 a nejni ani rezatej. Letos v pohodě prošel technickou a bude další dva roky vozit dříví z lesa, zemědělské nářadí a tak podobně.
  Aerokarle, teď mě tak napadlo – nejni už možné ho převést na veterána?

 280. 326-známý dělal servisáka u Nissanu a říkal, že je velký rozdíl mezi autem vyrobeným v Japonsku a v Evropě. Konkrétně Nissan měl fabriku ve Španělsku, a vozy vyrobené tam prý nic moc.
  I tak je to zajímavé, stejné technologie, stejné firemní procesy, a tak odlišný výsledek.

 281. Dobré ráno vespolek,
  pořád ještě auto-moto 🙂
  NoName, mně něco podobného říkal prodejce praček, že Bosch vyrobený v Německu bude držák, kdekoliv jinde by na to nevsadil. Zatím si to vypadá, že nekecal 🙂

  Nickname, myslím, že Fabie bude naše dalši „F“ (po Favoritu a Felicii), manžel má ke Škodovkám zřejmě nějaké emocionální pouto, a hlavně se tu najde dost šikovných automechaniků, co to zvládnou rychle a levně.

  Ptakopysku, zlotřilí imperialisti nám to hnedle pošlou, koukala jsem na předpověď. A teď na oblohu, to se jen tak nepřežene. Ale jako alergik to vítám, ráno jsem měla na autě žlutý povlak pylu, jak z řepkových lánů (za ty bych fakt zakroutila krkem každému šmejdovi, co pro to svinstvo zvednul pracku), tak i blízkého lesa – jo, když kvetou borovice… deštík trochu vyčistí vzduch.

 282. Policie zastavila vojenský konvoj. Je to buzerace, zlobí se pořadatelé
  http://plzen.idnes.cz/policie-kontrolovala-konvoj-pri-oslavach-osvobozeni-pdj-/plzen-zpravy.aspx?c=A130509_120700_plzen-zpravy_pp

  tak mi to nějak do sebe zapadá
  v den volna 8.5. u zbraslavi jsem viděla houkající auto celníků, zrovna zastavili mercedes, asi hledali pašované kolibříky..
  a včera u národního divadla zastavili houkající měštští policajti, vylezli z auta a šli kontrolovat kluky sedící po straně u nové scény
  už jen čekám, kdy jak za bolševika policajti udělají rojnici a zavřou tak celou ulici a zkontrolují každýho, kdo se tam octne, proč není v práci
  🙁

 283. Přiznám se, že zrovna kupce Fabií příliš nechápu.
  Pokud jde o peníze, za 120 000 se dá koupit nové Sandero. A záruka 4 (nebo 5) let.
  Pak je tady třeba Clio Combi. Spousta dalších frantíků a korejců. Fiesta.
  No a ty opravy-moderní škodovky jsou na tom úplně stejně jako konkurence. V ceně práce i dílů. Favorit a Felicia-ano, tam to bylo jinak.

 284. divano,
  zrovna v mercedesu se dá ledascos najít. Bylo jednou jedno hlavní město a v tom městě byl hlavní autoservis na auta, mající ve znaku dámská tanga navlečená na kruhu. I přijeli dva mladí, sportovně vyhlížející chlapící v outdoorovém oblečení, předali technikovi svůj vůz k servisnímu zásahu a vesele klábosíce odkvačili do ruchu velkoměsta. Automobil byl ruče předán na dílnu, aby odborníci provedli ždaný zásah. A hle, za hodinu přiběhl udýchaný mladý, sportovně vyhlížející chlapík a dožadoval se nahlédnutí do vozu, že si ve voze cosi zapomněl. Nedbal toho, že mechanici mají zakázáno jakkoli manipulovat s věcmi majitele vozu, ani toho, že na dílnu je vstup cizím osobám zakázán. Protože náš zákazník, náš pán, vstoupil za doprovodu předávacího technika na dílnu, nechal zvednout haubnu od kufru a otevřel sportovní bag tam se nacházející, s radostí popatřil na dva samopaly se zásobníky, zatáhl zip, hodil bag přes rameno, srdečně poděkoval poněkud ztuhlému technikovi a spokojeně odkráčel vstříc vycházejícímu slunci.

 285. NoName,
  Fabie má zvláštní kouzlo pro milovníky železnic. Údajně se do Fabií montují sedačky z vyřazených vozů 451, mezi prostým lidem zvaných „pantograf“…

 286. Dobré ráno,

  zpráva o počasí :
  jak to říkal Kemr Na samotě u lesa….

  Brácha si koupil po favoritu a fabii ford mondeo. Ale myslím, že mu šlo o to, že to je diesel, značka mu byla jedno.

  Kdysi jsem měla rumunský šicí stroj. BYl levný a vydržel léta bez jediné opravy.
  Když poprvé vyžadoval opravu, tak opravář kroutil hlavou, kde jsem to vykopala, že tyhle stroje tu už drahně let nejsou a že z doby, kdy tu byly k mání sotva něco vydrželo, protože to byly děsný šmejdi. nechtěl věřit, že deset let šlapal jako hodinky a to jsem ho nešetřila, i kůži jsem na něm sešívala.

  No, nakonec ho nějak sflikoval, ale dlouho to nevydrželo. Jak se jednou začal sypat, tak už šly poruchy jedna za druhou a během půl roku šel pryč.

 287. = 247
  ten člověk kam šlápne, tam se zadaří
  CE Group je mladá, dynamická společnost a svými zkušenostmi chci přispět k jejímu dalšímu rozvoji,“ uvedl Fischer.

 288. Jo a slyšela jsem dobře ráno ve zprávách, že FRANCIE PORAZILA RUSKO V HOKEJI ???

  ten svět je fakt nějak naruby….

 289. Je to pravda. A ČR porazila Dánsko po samostatných nájezdech ! 😉

 290. 339-když nevzal hráče z NHL, byl kritizován. Když je vzal, je taky. Prakticky vzato vzal to nejlepší, co se nabízelo.

 291. Dobré pozdější zas ráno… ČR porazila? Ne, ČR utrpěla vítězství…
  (když něco neumím, tak se s tím nelezu předvádět…)

 292. á dobrá zpráva, zavadil NEVYLUČUJE, že bude příští rok někam kandidovat
  že prý =
  „Jaroslav Zavadil by se z demonstrací rád přesunul na politické kolbiště“
  zatím se mu povedl ten tah, jak po dost velké účasti na demonstraci, chlastal s kalouskem pivo = věřím tomu, že echo tv nova na natočení tohoto setkání dal kalousek

 293. Za pouhých 150 milionů …. A k čemu to jako má být dobré? Dostane hotel pokutu, když se bude barman blbě šklebit?
  Samozřejmě, že ne! To jen tři stovky vyžírků , neumějících nic lepšího, bude prudit po vlastech českých a vyhazovat peníze!

  …„Bylo pro mne naprosto nepochopitelné, že MMR chystá projekt, kde tři stovky nějakých hodnotitelů, které bude nejprve třeba vyškolit, budou jezdit po hotelech a penziónech a hodnotit, jak se k nim personál těchto zařízení chová…
  http://www.novinky.cz/domaci/301474-ministra-kubu-nadzvedl-projekt-ktery-ma-za-150-milionu-hodnotit-hotely.html

 294. 2 divana – ad Zavadil nevylučuje – no, to se občas stává, leč dnešní medicína má prostředky, jak to řešit…

 295. No myslim, ze trener je velmi slabej a jedno kdo vlastne hraje. Kdyz je nedokaze „vyblaznit“ nema tam co delat….

  Rputi, tentokrat naprosto souhlasim, jsou to neuveritelni pomatenci. Kazdy hotel, ci skupina, ma preci vnitrni kontrolni procesy standardu a hoste ocekavaji ze bude spravne nastaven. Je to uplne na palici, ale kdyz existuje trapna statni maturita, proc by nemohla byt statem centralne provadena trapna kontrola s naslednym znamkovanim, ze jo

 296. Nickname,
  abyste neřekl, tak tohle http://biopython.org/DIST/docs/tutorial/Tutorial.html
  náhodou vypadá interesantně. Ale i když to umí simulaci koalescence a demografických modelů, tak jsem se nedopídila některých detailnějších věcí (a např. ty bayesiánské metody). Nicméně, i grafiku to umí hezkou, ale zase Rko, původně hojně používané geografy a ekology, umí moje predikované klastry populací promítnout na základě údajů o Lat/Long na geografickou mapu…. Koukala jsem na popis nějakého grafu, a nakonec to vypadá podobně, jako v tom Rku, tak jste mi teď docela rozhodil krovky, do čeho se pustit dříve 🙂

 297. Problém je i v tom, že je příští rok olympiáda a tak dojeli všichni-potřebují se ukázat a projevit zájem. Ale projevují ho nějak vlažně.

 298. 348 I v excelu se dá pracovat. Vyberte si váš šálek čaje. 😉 Na vimeo.com jsou pěkná videa. Bayes + python

 299. 326 mám rád vyšlapané boty a vyprdelené auto. Doufám, že pan Honda z roku 97 vyrobený v Japonsku bude ještě dlouho v kondici. Předběhl dobu a s klasickou linií pořád vypadá pěkně a elegantně mezi nynější nařvanou produkcí. Dokonce si sám provedl upgrade tím, že odešlo samočinné vracení páčky blinkrů. K mé spokojenosti, protože jsem nadával, když se sama vracela vždycky v nejnevhodnější okamžik.

 300. Nickname,
  a vás platí někdo od Pythonů 😉 ?
  Ne, vážně, na ty moduly v Rku jsem totiž našla spoustu odkazů v odborných publikacích, takže spíš „jdu po stopě“. S tím Pythonem to asi bude jiná parta nadšenců….
  Ano, v Excelu mám základní tabulku, a díky jedné kanadsko-australské dvojici a jejich makru jsem až donedávna byla spokojená – ovšem taky to Bayese nedělalo. A jelikož z mně neznámých důvodů je ausgerechnet toto aktuálně „cool“ a „in“, tak holt musím, musím 🙂
  Každopádně, o víkendu bude asi pršet, tak díky za inspiraci, určitě se na to podívám…. když já jsem holt tvor zvědavej 🙂 A když jsem tuhle zjistila, že na své výpočty používám cca stovku různě zbastlených prográmků, vesměs nekompatibilních, tak mi nějak došla trpělivost 🙂 Ale stejně nakonec záleží na tom, do jaké party nadšenců bude patřit oponent mého případného článku 🙂

 301. NoName, tvrdím roky, že v Kotlině jsou tři obory, na které je každý expert – politika, fotbal a ekonomie. Koukal jsem na to včera a říkal jsem si, že to bude třeba stejné jako na olympiádě v Turíně. Tam jim také nešlo vůbec nic a nakonec přivezli bronz. Řekl bych, že jsme k sobě (myslím obyvatelstvo Kotliny) kritičtí. Vloni mně říkal jeden Makarón, že nechápe, jak, při tomhle počtu obyvatel, můžeme provozovat tolik sportů na solidní úrovni.
  Že bych některé hochy z NHL (já jsem byl úplně alergický na Vrbatu) vyhnal bičem, není sporu.

 302. (321) Když já tam potřebuji vozit také něco jako kočárek. Ale ještě to má nějaký čas, tak 2 roky.
  (327) Spíš 353 to bude. Jo, šlo by to, ale s vyjímkou menšího pojistného si s tím Mercedesem východu moc nepomůžeš. U něj je výhoda jednoduchý motor a rám, žádná samonoska.

 303. Dotaz: Znáte někdo nějakého pojišťováka přes baráky? Chtěl bych se na něco optat, nejde mi ani tak o to, abych „ušetřil“, spíše o referenci.

 304. Nickname,
  a má Python oproti Rku nějaké výhody ? Pro uživatele typu GUI 🙂 ?

 305. 358 … it depends … 🙂
  Vážně, vše závisí na knihovnách. Jestli má R to co potřebujete, máte rádce i manuály pro Váš obor, zůstaňte u něj.
  Python je vhodný pro mne, protože:
  Psát makra v Excelu bylo obtížné kvůli velikosti vstupních dat.
  Python umí sql, které používám.
  Python umí export / import do Excelu
  Okénko „zadej jméno souboru“ je na pár řádků.
  Asi není obor, pro který by nebyly v pythonu knihovny.

 306. Hmmm,
  tak „sql“ je pro mne už v úplně jiné galaxii… far far away.
  To ostatní je v Rku paralela, takže zatím se budu držet jedné linie. Ale stejně se na ten Python tutorial podívám, to zas jo.
  BTW, myslím, že podstatná část té mé stovky prográmků je původně v Linuxu (ba i DOSu), jen to potom laskavý autor přeloží pro Mac i PC, a udělá uživatelsky přijatelnější – totiž, čím snazší použití pro laika (a to většina populačních genetiků, fylogenetiků či molekulárních ekologů je), tím více lidí to bude používat a CITOVAT, a autorovi pak h-index letí do nebeských výšin.

 307. MP, já si myslím, že opravdu kotlina není velká vyjímka v tom, že jsou někteří sportovci na světové úrovni…
  Podívej na Sláváky a Vůjtka, nebo na další kolektivní sporty, kde trenér a jeho určená strategie je naprosto klíčová k tomu, aby to hrači doslova pochopili, proč to hrají…. Moc se mi libil trenér, fotbalu, co skončil před několika dny …s titulem od královny „sir“ …který v podstatě vysvětlil celému teamu jednoduše jeho pozici…. chlapci, koukněte se na ty zaměstnané lidi, co chodí každý den do práce a tihle po vás chtějí, abyste jim každou neděli předvedli pořádnou šou, zábavu a krásu, aby pak celý další týden z toho mohli žít a těšili se na víkend…. a ten team vyrostl a je světový. Trenér je vždycky ta hlava, co začne smrdět nejdříve a to nejen při sportu. Už proto, že to znáš taky, že ano. Takhle jsme poskočili o dvě třídy ve výkonu výše, když k nám dorazil jeden jugoslávský trenér. bylo nám, jako bychom dřív dělali úplně něco jiného, než potom, tak jsme byly vybláznění…..

 308. No zrovna Slováci a Vůjtek taky bůhvíjak nefungují momentálně.

 309. Noname, priznam se, ze se na vysledky moc nekoukam. Bud se mi hra libi a nebo ne. Slovaci, dle meho pohledu, hraji hezci hokej. To je jako Barcelona a Mnichov. Prvni hraji krasny fotbal, druzi vyhravaji. Presto si radsi koupim listek na Barku a letim tam, i kdyz to mam do Mnichova blize z letiste a je to levnejsi.

 310. Otázka filosofická: člověk touží oddělit myšlenku od materie, předpis abstrahovat od osob regulovaných.
  Programátor chce data oddělit od programu, ale zjišťuje, že program musí upravovat podle toho, jak se mění vstupní data, data upravuje podle potřeb programu.
  Data a kód jsou nakonec ve vzájemném vztahu, kdy jeden bez druhého ztrácí na významu.

 311. 370-Bayern hraje pěkný fotbal. A hrál ho i proti Barceloně.
  Dokonce i ve finále LM proti Chelsea Bayern hrál, a Chelsea vyhrála.
  Bayern není dobrý příklad mužstva, které hrajě nepěkně, ale vyhrává.

 312. 371-od extrému k extrému. V počátcích architektura typu Princeton, kde existuje oddělená paměť pro program a pro data, až po LISP, kde je i samotný program seznamem v LISPU.

 313. Včelko,
  není mi to jasné ale zkus to prosím znova.
  Po zobrazení prvního komentáře, a ten se zobrazil ve 113, by se měly zobrazovat všechny Tvé komentáře on line, bez schvalování.
  Zatím to tak fungovalo vcelku bez problémů.

 314. 2 Šumavák – ale musí být stejné přihlašovací údaje…

 315. 374 I ve Vašem počítači je dědictví harwardské (princentonské?) architektury. Instrukční a datová cache, výpočetní jednotky v grafické kartě, stránky paměti mají execute-disable bit … 🙂 všechno se mění a přitom zůstává stejné. Víte, že už uplynulo 46 let od stabilní specifikace OOP jazyka? Simula 67.

 316. Aha, přehodil jsem ty architektury, popsal jsem harvardskou. Princeton je všecho v jedné paměti.
  Instrukční a datovou cache v procesoru bych do toho ale nepletl, tak to přece může být v obou architekturách.

 317. Noname, ano, rozumím, jen jsem chtěl dát nějaký příklad na fotbal hravý, krásný a pak na účelný a někdy i přímočaře pohledný. I když se zdá podobné, pro mne to není to samé 🙂

 318. 378 Nikolivěk, milý Watsone. Návrhy pana Neumanna (Zuseho) i pánů z Harwardu popisovali základní stavební jednotku dnešních počítačů. Kdybyste panu Neumannovi ukázal dnešní PC, pouze by spolu se žalmistou vyznal „nad mé chápání jsou tyto divy, nestačím na ně“. Počítač, jak jsme na něj zvyklí, je to, čemu v 80. letech říkali „mainframe“. PC i notebook jsou rychlejší než „Centrální mozek Plzně“ let devadesátých.

 319. 383-zásadní rozdíl v obou architekturách je v tom, že se pro program i data používá buď stejná paměť, nebo dvě odlišné, nezaměnitelné, nickname. U té s jednou pamětí je to, zda jde o program nebo data jenom věcí interpretace, u té druhé je jasné, co je program a co data-je to dané jejich umístněním v příslušné paměti.

 320. 384 … více u neslazené limonády, abychom nenudili obecenstvo 😉

 321. Von Neumann jeden adresní prostor př.8080, datové registry měly adresu jako součást instrukce, Harvard dva adresní prostory Data a Program viz jednočipy 8048, 51 etc.

 322. Ptakopysku, tys ošklivák….přeci jenom je to prezident a ten nemůže bejt alkoholik. To by si ho všeholid nezvolil. A kromě toho, ještě jako kandidát říkal pan prezident, že on není alkoholik, protože umí pít. Jo a počkej až bude hrát hudba a von začne dirigovat .-D

  Mimochodem, jeho fantastické záseky se objevili i v Partičcce…kde si „hladinkově spletl“ barely na vodu s Hradní stráží…:-D

 323. 2 Včelka – Minule ses totiž přihlásila jako Včelka05 – a program to kontroluje… Musíš se hlásit pořád stejně, jinak budeš čekat na schválení…

 324. >> ptakopysk
  Já se tedy včera koukal (to víš, český nacionalista si ty korunovační klenoty nemůže nechat ujít) a nějak mi Jeho Excelence připadala jako loutka Spejbla, ovládaná ovšem nepříliš kvalitním loutkářem. Takže jsem to dnešná oznámení o onemocnění předpověděl již včera.

 325. 389- buďme rádi, že se nesvalil do korunovačních klenotů, chvílemi měl namále.

 326. Já jsem celej žádostivej, kolik času z těch 5 let bude pan prezident střízlivej.

 327. Hlavně ať mu pilně dolejvají, aby v kocovině nenapáchal nějaké nenapravitelné škody 🙂 Kocour by nám mohl prozradit, zda je platná mezinárodní smlouva, ratifikovaná prezidentem se sníženými rozpoznávacími schopnostmi v důsledku ožralosti. Pokud ne, doporučoval bych pečlivě udržovat hladinku. Mohli bychom se tak vyhnout všelijakým fiskálním paktům a podobným zhovadilostem.

 328. Njn, pan president se nám zindisponoval na ruské ambasádě jak carský důstojník. Alespoň, že nepřidal ke korunovačnímu meči ještě šavli.

  PeSi – 392 – to není tornádo. Tohle se na tom radaru občas objevuje a je to interference s nějakým silnějším zdrojem mikrovln, která vyvolává falešné odrazy. Většinou si někdo hraje s WiFi APéčkem ve snaze poštelovat mu firmware a posílit výkon do oblastí zcela zapovězených ČTÚ. 🙂

 329. Andy – 394 – no já čekal, že popadne do ruky to jablko. Ale jen se opřel o stůl vedle něj.

 330. tedy ač nejsem nacionalista, tak se na korunovační klenoty půjdu postavit do fronty…už jsme vyreklamobali i děcka ze školy. což se stává nesmírně málokdy. Nechápu ale, co má takový symbol společného s nacionalismem. Snad s českým královstvím královstvím, to samozřejmě, ale s národním státem?

 331. 400 vzpomínka na českého krále, který žil dlouho, nebyl ožrala a byl chytřejší než dlabané necky.
  Z pohledu sousedů je českým nacionalistou ten, kdo neuznává božskou prozřetelností vyvolenou vůdčí úlohu rodu Hohenzollernů a jejich národa.

 332. Na netu byla kouzelná fotka, jak se Zeman pokouší marně zaostřit zrak na svatováclavskou korunu. Na těch záběrech je to také vidět, ale ta fotka byla z větší blízkosti …. už ji smazali. 🙂
  No prostě ji měl jak z praku. Ono taky chodit na ruskou ambasádu, to je záhul…

  Jirko, ne aby tě napadlo, si tu korunu dávat na hlavu, znáš pověst!

 333. nickname, 400, to snad ani ne, oni se jen pokouší tvrdit, že Karel IV. byl Němec….. a jaksi zcela pomíjejí, že nemlich Karel své češství a národní stát dost demonstroval. Málo se ví i např. to, že v jeho době mnozí evropští diplomaté považovali za samozřejmé alespoň českY rozumět.

 334. Nickname, já těm hrátkám, kdo je či není správný národ, nebo kdo je či není odrodilec mne přivádí k úžasu…Naprosto nerozumím, proč vůbec se někdo potřebuje vůči někomu a něčemu vymezovat. Ale když už tedy to udělá, že mu nevlaje vlajka, jako mají třeba emeričané před domem stále, či dokonce …ale to je v podstatě podružné. Nebaví mi to furt a neustále připomínat, že národ je tvořen jen a jen symboly a ty když se nectí, stojí to na stejných nohách, jako pevnost podstavců sovětské svazu…. hráze prosti imperialismu za mír a život, proti jaderné válce…

  A s prezidentem je to stejné. Když je trapný prezident, trapní jsou i jeho voliči a nejen oni, bohužel všichni kdo mají stejný pas. I když k tomu přišli, jako slepej k viole.

 335. Hmmm, nedostatek inteligence některých lidí mně nepřestává udivovat a vždycky narazím v internetových diskusích na něco, co jsem naprosto neočekával. Ostatně posuďte sami:

  „Ty tretky ze zlata měl Karel IV prodat a peníze rozdělit mezi chudý lid a ta slavná koruna kterou tady obdivujeme je potřísněna krví Jan Husa.
  Po smrti Karla IV korunu užíval jeho syn Václav IV a byl českým králem,který nechal upálit Jana Husa.
  Oslavujeme svátek Jana Husa a zároveň korunu vražedného českého krále.“

  Pravil nějaký Viktor Svoboda, Rájec v diskusi na Novinkách.

  Bože, do čehos to duši dal…

 336. Takže všichni Američané jsou trapní, protože Barack je trapný ?
  Já to tak nevidím. Stydět se za politiky ? Proč ?

 337. Berlusconi je na holčičky, Sarky zamindrákovanej trpajzlík, před pár dny zemřel „božský Giulio“, kterého tam držela mafie, trockisti, maoisti, socialisti, autisti ….
  No prostě má to pánbůh čeládku, jak říkávala babička … 😀

 338. Já se špatně vyjádřil…neměl jsem psát trapný, ale že mnoho lidem trapně, při pohledu na nějakého představitele státu. Já vím, pak to vyznění je jiné, ale takhle to mělo být původně.

 339. 392 — No a není třeba v centru toho tornáda ten radar? Pokud vím, užívají ňákej vojenskej, resp. na původně vojenském stanovišti, kdesi v Brdech. Poloha by mohla zhruba odpovídat… (Všimni si, že odpovídá též středu levého světlejšího kruhu na té mapce.) Každopádně takovéhle koncentrické artefakty tam mívají častěji, i při jasné obloze. Holt to asi chce seštelovat, jako v analogové elektronice leccos.

 340. (404) nojo,ale když je trapný „symbol“ Evropy- předseda ER – prezident EU -Herman Achille Van Rompuy (alias „mokrý hadr“), mám se také stydět (i když jsem k němu přišla jak slepý k viole)? 🙂
  Konečně tady prší ! Bohužel až poté, kdy jsem s duší na jazyku vyplela kus zahrady 🙁

 341. Zpátečníku – 410 – Bingo. Poloha toho radaru Skalka je skutečně 49.658N a 13.818E. Když se na tyhle souřadnice nastaví ten křížek, tak to vychází přesně.

  Příznám se, že to mně opravdu nenapadlo 🙂

 342. Nějak nerozumím, proč se stydět za to, co dělá někdo druhý.

  Je to takový zametání na cizím prahu, aby se nemuselo zametat před vlastním.

 343. Zpátečníku,

  včera jsem se konečně dostala k odpovědi. Došlo?

 344. To máte těžký, westíku,..

  Některým nepřipadá trapný už jen z titulu své funkce a tak se nemají zač stydět.
  Dejte šaškovi korunu a je z něj král. 😀

 345. maYdo – 414 – ať se nám to líbí nebo ne, je president představitelem našeho státu. A když si dovolí přilézt na příležitost odemykání korunovačních klenotů ožralý jako zvíře, je mi poněkud stydno. A to i přesto, že jsem ho nevolil.

  Celkem chápu, že pokud nemá papír od doktora, těžko se může vyhnout stakanům vodky s ruským velvyslancem u příležitosti Dne osvobození, ale tak na to měl někdo myslet a měli to naplánovat jinak. Třeba tak, že se nejprve vyspí a pak se budou odemykat korunovační klenoty. Program presidenta je znám dost dlouho dopředu, takže mohli tu výstavu zahájit třeba v sobotu a nechat jí otevřenou 14 dnů nebo tak něco.

 346. No, v každém případě je to nedůstojné.
  I méně významní lidé ví, že když mají druhý den důležitou akci, přestanou pít třeba po půlnoci.
  Nemluvě o tom, že přece existují postupy, jak se dát za pár hodin na pár hodin do cajku.

 347. 266 Rputi, přečetl, moc pěkné. ČP dal do oblíbených, budou to mé oblíbené noviny. Co se týče amnestie, předpokládám vyšumění do ztracena. Zeman prohlásí, že slib daný voličům splnil, ostatní, že Hasenkopf sám prohlásil, že na amnestii pracoval, to že nemůže popřít. Že ty tahanice kdo jako verzi zpracoval jsou nepodstatnosti, rozhodující že na tom pracoval. Tečka. A konto toho Mynář se neomluví. Nečas to přežije a Blažek nejspíš také. Do té doby dokud to Zemanovi byde vyhovovat.

 348. 419 — Jo, maYdo, došlo, děkuji, a právě se pokouším o jakousi doplňující otázku v odpovědi… Zároveň ale od včerejška řeším jedno takové menší vloupáníčko, takže jsem ňáký takový drobet roztěkaný — sem jsem se prosím koukl jen v pause mezi telefonáty.

 349. lojzovo = hezkých 1 : 1
  ale proč má brankář javorový list na helmě, když hraje za česko? to nešlo přemalovat na lípu?

 350. 422-kéž bychom dokázali zahrát přesilovku jako Slovinci (148 registrovaných dospělých hokejistů v celém Slovinsku).

 351. Schumachere,
  CP mám v záložkách již déle, neboť pravidelně informuje také o dění na akademické půdě. Záhy zjistíte, že ani tam nejsou všichni reportéři zcela objektivní, ale aspoň se tam sejde více názorů, klidně i protichůdných. Diskuze taky bývají docela zajímavé.

  Kocoure, koukám, v paní SŠ máte „fanynku“, podobně jako na CP vás ostouzela i na NP pod článkem pana Jemelíka. Závidím lidem, co mají tolik času, pronásledovat někoho kyberprostorem…. 🙂

 352. To je vážně neuvěřitelné. Oni snad čekají, že se to uhraje samo.

 353. 1 poloamatér z jugošské ligy nebo odkud vyškolí dva supermany z NHL.

 354. A hele, Kalousek asi čte Šumaváka

  „Ministr financí Miroslav Kalousek svým komentářem pak shrnul to, čím se baví i někteří diskutéři: „Já jsem to sice neviděl, ale v pátek jsem slyšel, že chybělo málo a ke korunovačním klenotům, koruně, žezlu a jablku, přibyla ještě šavle,“ řekl iDNES.cz Kalousek.“

  Viz moje 398.

 355. 404 Jirko, potřeba vymezit se my/oni je stará jako lidstvo samo. V každé české/německé hospodě slyšíte jací jsou ti gastarbeiteři fuj, … doplňte si sám.

  Moudrý člověk se od cizinců poučí, rád je pohostí. Zůstane našincem. Přiženěním, přestěhováním se může stát našincem jinde, dokonce může být několikanásobným našincem.
  Moudrý člověk ví, kde je zakotven, i když kotvu může zvednout, s bárkou vypluje na širé moře, stejně u některého mola hodí lano a k pacholeti se přiváže.

  Bojovat proti této lidské touze po sdružování je jako bojovat proti přílivu.

  Ad indispozice pana prezidenta
  Byl jednou jeden azylový dům a ten jel na turnaj azylových domů v kopané.
  Pan ředitel znal své ovečky, a proto žádal, aby jeho tým nastoupil do bojů pouze dopoledne, že dopoledne umí, ale odpoledne by to byla ostuda. Paní vedoucí turnaje to nepochopila a mužstvu určila zápasy odpoledne. Zápasy dopadly ostudně, klienti azylového domu již stačili sehnat posilňující nápoje a jejich sportovní výkon tomu odpovídal.

  Myslíte, že se pan kancléř naučí plánovat svému nadřízenému akce tak, aby každý jeho zápas vyhrál, či alespoň proběhl důstojně?

  Exprezidenta chtěli zavřít do blázince. Budou chtít i tohoto?

 356. P.Kořenský, mně na tom mrzí jedna věc – že nebude stačit paní Klausová, že se ty dva starý, vopelichaný, ješitný dědkové budou navzájem špičkovat a otravovat vzduch …. jakoby nestačilo to, co je …

 357. Kocoure, nemůžu najít tvůj mail, písneš mi na vcelka05 na volny?

 358. K bitcoinům ani k zasvěceným hovorům o autech nemám co přidat, ale kdybyste chtěli třeba vědět, jak to bylo doopavdy na kypru (ne z německých médií), můžu třeba něco napsat. Jestli vás to nebude nudit?
  Sedím si tady a koukám přes rozkvetlé keře rovnou ma OSN střeženou hranici mezi severním a jižním Kyprem 🙂

 359. Nickname,
  bohužel, spíš na záchytku. Začínám litovat první dámu, pokud se bude muset zúčastňovat…
  O tom sdružování jste to napsal moc hezky 🙂

  PavleK,
  no on má Kalousek co mluvit, bůh ví kolik kde šavlí on sám zanechal… akorát je o 15 let mladší, a na veřejnosti se raději moc neukazuje.

  Darwin s námi a zlý pryč !

 360. Včelko,
  asi jsme se dříve minuly, takže vás „zpátky“ vítat nemohu, jen případně vítat 🙂
  Prosím ano, napište !!!

 361. Včelko napiš, samo, že zajímá.
  Kocour sem moc nechodí, snad raděj mrkni na FB. Pokud nemáš, můžu mu to tam napsat.

 362. Včelko, napiš!
  Kdyby se každý měl tak, jako moji koníci, tak je na světě ráj a žádné krize nejsou. Pravda je , že teď musí jak ryzáci, tak vraníci, bělouši a hnědáci makat jako barevní… 😀

  Mail Kocourovi – buď ráda že ne a jestli ho najdeš, nepiš na něj! Kocour má zablokovaný přístup a jeho mail evidentně zkoumá (případně upravuje) hradní Sherlock Holmes.
  Vyčkejte všichni, až dá nový…

 363. Nickname, ad [430], k vaší otázce „Exprezidenta chtěli zavřít do blázince. Budou chtít i tohoto?“ bych si dovolil říci toto.

  Do blázince nikoli, ale k Apolináři (existuje-li ještě po smrti doc. Skály) nebo k nám do Bohnic do rukou samotného primáře MUDr. Karla Nešpora, CSc. z oddělení „následné režimové péče pro muže léčící se ze závislosti na návykových látkách“ určitě. Oddělení má 39 lůžek a myslím, že by ho tam rád leckdo na jedno volné lůžko umístil. Nešpor léčí smíchem, relaxací, střízlivostí a jde z něj opravdová hrůza. Patří mezi mé oblíbence. Viz http://www.drnespor.eu/index.html

  Já bych presidenta MZ nechal samozřejmě na Hradě. Tam je jeho místo a tam ať předvádí ta svá zábavná alotria a svoje špumprnákle… :-;

 364. http://cfoworld.cz/trendy/strhne-kypr-vychodoevropske-nemovitosti-do-propasti-2354?

  Pro Včelku i ostatní o důsledcích kyperské krize na nemovitosti ve střední Evropě.


  Období soukromých zisků a společenských ztrát je u konce. Jak se bohaté země snaží udržet si vlastní fiskální zdraví, neexistuje už žádná tolerance ani soucit s těmi, které si myslí, že si mohou i nadále udržet svůj nadstandard bez nutných omezení a změn.

  Daňové ráje a daňoví podvodníci pocítí útisk… EU se dostává pod tlak, aby uvolnila pravidla bankovního tajemství, zlepšila bilaterální spolupráci mezi daňovými orgány a posvítila si na daňové ráje.

 365. nickname – 444 – pravda, nejsem realitní agent a v trhu s nemovitostmi se nevyznám. Nicméně ten článek jsem moc nepobral. Resp. nepochopil jsem, proč by měl Kypr strhnout východoevropské nemovitosti do propasti.

  Ten developer má v 99% případů na ten barák který staví úvěr z banky v té zemi, kde staví. Už proto, že obecně banky velmi nerady přijímají jako zástavu nemovitost v jiné zemi (je to právně krajně komplikované). Bude-li muset developer své zisky víc danit (někde mimo daňové ráje), tak cena nemovitostí může leda stoupat o to vyšší zdanění. To nelze příliš nazývat „pád do propasti“.

 366. Dobrý podvečer,

  westíku, dík za odkaz na pana historika.

  A prohlédla jste si ty fotogalerie?

 367. 2 Včelka – Ty už nemáš mail na menze? Nebo furt ještě jo? Prosím, ujasni mi to, ať vím svý…

 368. 2 Včelka – Kateřino, ad 434 – jestli nikdo ne, tak já rozhodně ano. Já mám pocit – a zatím jen pocit – že tohle bude klíčový bod všeho dalšího. A budu Ti vděčen za jakékoli informace… Z dřívějška vím, že máš silný sklon k objektivitě – což se dnes (i tehdy) nehodí… Předem díky.

 369. 2 Včelka – ad 449 – já mám totiž na Tebe furt ten mail na menzu – tak jen jestli furt platí, nebo ne…

 370. Šumaváku, já přece nechci jeho služební e-mail, ale soukromý, to dá rozum 🙂

 371. Dobrý, zkusím přes víkend vyplodit 1. část. Je to složitá a všechno najednou by se to pletlo, myslím si.

 372. Jo jo,
  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/301580-mnozstvi-co2-prekrocilo-symbolickou-rekordni-hranici-poprve-v-historii-lidstva.html
  a jestlipak si někdo z těch klimarozumprdů položil otázku, co vlastně z té sopky vyvěrá za plyny? Napovím… Je to hlavně kysličník uhličitý, jak jsme ho nazývali v dobách mého mládí… Tehdá tvořil suchej led, přidával se do sodovek, přirozeným kvašením vznikal v pivu a vše bylo v pořádku…
  Ovšem dnes? Dá se na tom tvrdě vydělávat? Jistěže dá…
  Tak jen k úvaze – víte, kolik je těch „úděsnejch“ 400 ppm? Já Vám to prozradím – 0,4 promile…
  Opakuji – čtyři desetiny promile!
  A vy jim to žerete i s navijákem!

  Schválně – oslovte několik (nejlépe VŠ vzdělaných) lidí a zeptejte se jich, jaký odhadují obsah CO2 v atmosféře… A uvidíte sami…

 373. 2 Včelka – děkuji… A ad 434 a 457 – v klidu, dle Tvého názoru. A už se těším…

 374. Divano, ahóóój.
  Jak píšou noviny, utíká jim tam někde čpavek, který ISS používá k chlazení jednoho z osmi energetických kanálů.

  Tady máš odkaz na článek, kde je to podrobněji vysvětleno, nežli je tomu v běžných P&H novinách: http://www.astro.cz/clanek/5758 Zase nic tak strašného se neděje. Voni už s úniky čpavku mají své zkušenosti. A jsou zvyklí si to opravit. Holt teď mají o jednu osminu energie méně…

  Též bych se připojil s prosbou k Včelce, aby tu vylíčil(la), jak to bylo na Kypru doopravdy. Doopravdy by mě to zajímalo. Díky.

 375. Jj PeSi – též jsem zaregálovala – ono tedy na plnou hubu napsat, že to měřili nemlich na sopce, je takříkajíc koledováním si o nejméně pár facek ….. tedy, kdyby bylo na mně, tak natřít dehtem a vyválet v peří… 🙁

 376. Bohouši, jestli tomu správně rozumím, tak to ISS znečištuje vesmír čpavkem, takže už tam není vakuum?
  No to maj teda teda průšvih!
  Až se to domáknou zelení a Greenpiss pošlou na ně Rainbow Warior…

 377. PeSi – aniž bych se chtěl zastávat klimarozumprdů, tak by možná nebylo špatné vzít v úvahu fakt, že ta sopka (Mauna Loa) je dávno vyhaslá a ta laboratoř, kde se ta koncentrace CO2 měří je umístěná tak, že zkoumá vzduch vanoucí od oceánu a samozřejmě se uplatňuje korekce naměřených dat s ohledem na celkovou vulkanickou aktivitu na Havaji.

  Takže sopku bych spíš ponechal stranou a ptal se, jak moc zohledňují uvolňování CO2 z oceánu následkem celkově vyšší sluneční aktivity. To by se totiž mohlo v těch datech projevit o dost víc než ta novináři zmíněná sopka.
  Tak blbí, aby měřili CO2 u nějaké činné sopky nejsou ani klimarozumprdi, to by moc grantů nedostali.

 378. Šumaváku, máš pravdu. Není a ten uniklej čpavek prej dělá takový bílý vločky. Prostě jim tam začalo sněžit. A co toho smetí z rachejtlí a upadlejch hasáků apod. tam jen tak mezitím poletuje.

  Už jsou projekty na to, jak to smetí začít sbírat. Tuhle taky nějakej rusák něco tam nahoře vopravoval a nářadí mu najednou vodlítlo. Co není přivázaný, to vodletí. Jedinou naději vidím v tom, že se toho domákne taky francouzská tajná služba DGSE a ta si s těmi ekofašos už dovede poradit. Udělá jim malou dírku do Rainbow Warrior II a problém je rázem vyřešen… 🙂

 379. (463) „tak blbí, aby měřili CO2 u nějaké činné sopky nejsou ani klimarozumprdi, to by moc grantů nedostali“
  Jseš zřejmě dosud prodchnut mladickými ideály ….. Rozhodující je výsledek a podpis.

 380. (464) „Už jsou projekty na to, jak to smetí začít sbírat. „
  Navrhnul bych vystřelit na orbit ne Lajku, ale nějaké Cikány. 😛

 381. Pavle K. – klimatoblbečkům nevěřím ani nos mezi očima – ty jsou schopní měřit teplotu na betonové střeše čerpací stanice….
  Že někde někdy naměřili extrémní hodnoty ještě vůbec nic neznamená!

 382. Teď jsem natrefila na cosi, s čím vylezla EK, a zatím si nejsem jistá, jestli je to už skutečnost, nebo jen návrhy. Naskočila mi z té sprostoty husí kůže (z překladače) –

  „Občanství Unie je klenotem evropské integrace. Dnes zveřejněná zpráva o občanství EU, které občané v centru dění (?), “ uvedla Viviane Redingová, místopředsedkyně a komisařka pro spravedlnost, základní práva a občanství. “ Vzhledem k tomu, že občanství bylo zahrnuto ve smlouvách v roce 1993, se neustále vyvíjelo – je dokončeno, ale ještě: lidé setkávají v každodenním životě s obtížemi a překážkami. Každý rok dostáváme více než jeden milion požadavků občanů, které se vztahují k výkonu jejich práv. Ptáme se dnes na opatření, která občanská práva v každodenních situacích jsou posílena – hledání zaměstnání, nakupování on-line nebo účast na evropském rozhodovacím procesu.

  Občanství: Nová iniciativa Komise na posílení občanských práv – http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-410_de.htm

  EU: Všichni Evropané mají právo na sociální služby v Německu – http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/05/10/eu-alle-europaeer-haben-anspruch-auf-sozial-leistungen-in-deutschland/

  Autor a kritik eura Udo Ulfkotte věří, že Angela Merkelová už myslí „za zavřenými dveřmi“, o rozkolu v eurozóně. – http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/05/10/geheime-plaene-merkel-steht-idee-eines-nord-euro-aufgeschlossen-gegenueber/

 383. Tak nakupovat on-line je ještě mnohem brutálnější lidské právo než právo na bankovní účet zdarma.

  Ale já bych to ještě vylepšil. Proč není základní lidské právo objednat si on-line cokoli na co si vzpomenu ZADARMO a dostat to ? Myslím, že v této oblasti má Viviane Redingová ještě značné reservy…. 🙂

 384. A možná by to mohlo i fungovat. Kdybychom udělali barter s Čínou v tom smyslu, že oni nám budou dodávat spotřební zboží a my jim budeme dodávat tyhle blbce k ekologické recyklaci, mohlo by to snad i fungovat. Minimálně tak 10 nebo 20 let, než nám dojdou zdroje…

 385. Tak papež nepřijede, to je škoda. Přímá konfrontace askety s našimi vypasenými preláty by byla zábavná.

 386. několik glos:
  Jiří Rak je duší i tělem monarchista. Jednou u piva Vám budu vyprávět příběh jak v roce 1966 v Jaroměři v plné zbroji rakouského vojska při re-inkarnaci bitvy u Hradce králové, zakročili proti školnímu výletu, až se sjela policie z celého kraje.
  Zelené mohu potěšit zprávou ze Susquehuanna County v Pennsylvanii, kde olejářká firma Cabot narazila v dolních vrstvách pole Marcellus na obrovské zásoby zemního plynu, které zatím nedovede vyčíslit.

 387. Taktéž zdravím Včelku! A před chvílí skončil zajímavý film na Primě – Muž ve stínu(The Ghost Writer), zvlášť v kontextu s tím, co postihlo režiséra při natáčení.

 388. Matzurko 424, ta zmíněná „fanynka“ je kráva nebeská, kdysi dávno personální ředitelka BIS, má na svědomí Stanislava Devátého … pak se nějakou dobu motala v Omnipolu … kdyby nebyla tak zoufale neschopná, podezíral bych ji, že dnes dělá pro německou rozvědku.

 389. No vida. Já si včera ve své [443] dovolil zažertovat o presidentu MZ, stiženém banální lehkou virózou a mém oblíbenci MUDr. Nešporovi a ejhle. MUDr. Nešpor už stojí za dveřmi a šoupe nožičkama…

  „Zemanova viróza? Trapné! Zde je názor odborníka“ viz http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/70073-zemanova-viroza-trapne-zde-je-nazor-odbornika/Většina dotázaných se ale raději nechtělo k chování prezidenta vyjádřit. Zřejmě se bojí zloby Hradu. Vystoupit se nebál odborník na závislosti Karel Nešpor. Jak prezidentovo vrávorání hodnotí?

  Vysvětlení mohou být různá. Některá jsou pravděpodobnější a některá méně pravděpodobná,“ říká Nešpor. Inu hotová Sibyla. Ať tak nebo tak, ale na jeho slova určitě dojde… 🙂

 390. Dobré zas ráno… 2 Pavel Kořenský ad „PeSi – aniž bych se chtěl zastávat klimarozumprdů, tak by možná nebylo špatné vzít v úvahu fakt, že ta sopka (Mauna Loa) je dávno vyhaslá a ta laboratoř, kde se ta koncentrace CO2 měří je umístěná tak, že zkoumá vzduch vanoucí od oceánu a samozřejmě se uplatňuje korekce naměřených dat s ohledem na celkovou vulkanickou aktivitu na Havaji.“ – závidím Ti Tvé jistoty… Leč letmým nakouknutím do Wikipedie zjistíš: „Mauna Loa (v jazyce původních obyvatel dlouhá hora) je druhá největší a nejaktivnější štítová sopka ležící na ostrově Havaj, který je součástí Havajských ostrovů.“
  Anglická verze je podrobnější: „It is an active shield volcano, with a volume estimated at approximately 18,000 cubic miles (75,000 km3), although its peak is about 120 feet (37 m) lower than that of its neighbor, Mauna Kea. … Mauna Loa’s most recent eruption occurred from March 24 to April 15, 1984.“
  Na vulkanologických stránkách – které teď nemám čas hledat – se dočteš, že právě z této sopky vyvěrá CO2 v množství větším, než malém…
  A právě v kapitle Observatoře se dočteš: „The location of Mauna Loa has made it an important location for atmospheric monitoring by the Global Atmosphere Watch and other scientific observations. The Mauna Loa Solar Observatory (MLSO), located at 11,155 feet (3,400 m) on the northern slope of the mountain, has long been prominent in observations of the Sun. The NOAA Mauna Loa Observatory (MLO) is located close by. From its location well above local human-generated influences, the MLO monitors the global atmosphere, including the greenhouse gas carbon dioxide. Measurements are adjusted to account for local outgassing of CO2 from the volcano.“
  Přeložím do prosté češtiny: prostě tam vrazej Pyšvejcovu konstantu, aby jim to vycházelo tak, jak zrovna do grantu potřebujou a aby vopice mohla alarmovat a EU aby mohla regulovat…
  Ale věř dál, víra Tvá Tě spasí…

 391. Takže jen doplním – nevím, kde jsi vzal ta fakta, která bereš v úvahu. Já naopak beru v úvahu to, že CO2 je těžší, než vzduch a „plazí“ se po povrchu v proměnlivě vysoké koncentraci – tedy teče z toho vulkánu. A veškerá publikovaná „měření“ z této stanice považuju za záměrný podvod. Ostatně, hovořit v Tichomořském ohnivém kruhu o dávno vyhaslých sopkách je více než odvážné…

 392. Dobrý den: 476 Bohouši, už zase čtou Šumaváka 😉
  445: Pavle Kořenský, ad nemovitosti a Kypr. Pokud se ve střední Evropě najdou developeři, kteří mají domicil na Kypru, investují z velké části svoje prostředky a nájemné mají jako zdroj své obživy, tak jim při zrušení dohod o zamezení dvojího zdanění poklesne ROI, možná až do červených čísel. Tito developeři odepíší ztráty, nebudou mít více zájem o střední Evropu, nakoupí zlato, půjdou obchodovat do Asie…
  Trh s nemovitostmi již nesleduji, ale určitě není přehřátý, lid obecný nemá peníz.
  Okresní město, nabídková cena 4 mil. Kč, prodejní 2.6 mil. Kč. (Dům „téměř dostavěný“, baj oko 160m2 plochy na pěkném místě.
  Vesnice u města, 110m2 opravený dům z dob socialismu, za 2.3 mil. neprodejné.
  Je zájem o malometrážní byty.
  Developerské projekty „Tesco v každé vesnici“ narážejí na realitu. Prodejny „před kasou“ jsou k pronájmu, leč obchodníci se do nich nehrnou, nájmy jsou příliš vysoké.

 393. Čím to, že mě to ani nepřekvapuje…

  …Angela Merkelová se v Německé demokratické republice projevovala jako ambiciózní reformní komunistka. Do strany sice nevstoupila, byla však funkcionářkou odborů i komunistické mládežnické organizace FDJ. Vyplývá to z nové životopisné knihy, která má v Německu vyjít příští úterý.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/merkelova-v-mladi-vyznavala-socialismus-tvrdi-novy-zivotopis-p7q-/zahranicni.aspx?c=A130510_171349_zahranicni_aha

 394. (477) Nic nového pod sluncem 🙂
  Datum : 18.12.2008 : 😕
  „Na ostrově Havaj se pod vrcholem největší aktivní sopky světa Mauna Loa měří ve specializované observatoři atmosférický oxid uhličitý a z nedalekého sopečného systému Kilauea ženou pasáty na měřící přístroje ročně další 3,3 miliony tun oxidu uhličitého. Naměřené hodnoty vědci observatoře interpretují jako bezpříkladný vliv činnosti lidí.“
  http://www.osel.cz/index.php?clanek=4143

 395. Dobré ráno vespolek,

  kocoure,
  tak to mne tušení nezklamalo, i kyž bych ji diagnostikovala jinak.

  No a pro příznivce šavlí
  vwww.youtube.com/watch?v=dsRW0rDChrA
  v čase cca 1:20

 396. OT…. Jiste jste zazili
  1. napad s kamarady
  2. koncept a predbezna domluva na partnerstvi
  3. priprava vseho a domluveni „zakazek“
  4. zbehnuti a zalozeni jineho subjektu jednim z kamaradu…a vyfouknuti jedne jedine zakazky, i kdyz relativne zajimave
  5. krouceni hlavou nad vymenou kratkodobeho zisku nad dlouhym financnim prospechem a prijemnym pracovnim prostredim
  7. vymazanim z mobilu
  8. pokracovani dal s mene spolecniky….

  To se mi stalo poprve a i kdyz jsem rozcarovan mojim „neodhadem“ lidi, tak mi to docela rozesmalo, ze jsem to i ja zazil…

 397. Jirko ppa,
  mě překvapuje, že se ti to stalo poprvé až teď. Skoro bych řekl, že jsi měl doteď nehorázné štěstí na lidi, protože jak praví klasik: Homo homini lepus. Nebo lupus?

 398. Ptakopysku, je nejspis tim, ze drive jsem vse delal sam. Ale treba je v necem jinem 😀

 399. Jirko,
  bohužel, podobný scénář znám taky, podvedeným byl můj táta, firmu založil se svým „nejlepším“ kamarádem (znali se snad třicet let a mnohou rundu vypili spolu…). Firma vytunelovaná (kamarád nám zapřel i to, co mu táta pro soukromé účely půjčil na čestné slovo), táta je mrtvý (v přímém důsledku, i když sebevražda ne).
  Ano, doposud jsi měl na lidi štěstí.

 400. Matzurko, to je smutne…. I ja si potreboval potvrdit, ze s prateli se za A nema podnikat, za B pujcovat jim penize a knihy….

  Ale vazne, tohle neni nic ke „smutneni“ naopak, pripada mi to spise usmevne.

 401. Rputi,
  jestli Nešpor dřív vidíval takovéhle smějící se veverky, tak se mu vůbec nedivím, že je teď zapřisáhlým antialkoholikem. Delirium tremens je strašný svinstvo 😀 😀 😀

  akorát si myslím, že by mu neměli nechávat klíče od baráku…

 402. ptakopysku, ovšem ta představa, jak Zeman běhá na Račanech po šancích a dělá smějící se veverku má něco do sebe …. 😀 😀

 403. Rputi,
  mnojo, a teď si představ, že se MZ s KS vzájemně vyhecují k mrtvičce, a na Hrad obratem dorazí Lady Bobajva na koštěti… eeeej, totiž na bujném oři.
  Zlatá veverka 🙂

 404. Rputi,
  kdyby běhal třeba v podvečer v nějakém definovaném čase, dalo by se to turisticky využít! Ono na Račanech v podvečer chcípnul pes a je tam dost mrtvo, tak by se to trochu rozhejbalo. A dožíral by tím arcibiskupa, protože ten si libuje, jak má kolem baráku k večeru klid 😛

 405. Jakej Dalík? Žádnej Dalík přece neexistuje – nám tady bylo opakovaně tvrzeno.

 406. Jo jo, kamarádovi se zásadně půjčuje pouze manželka. Protože tu, když nevrátí, tak to není žádná škoda a člověk akorát spojí příjemné s užitečným…

 407. Matzurko, to už by se dalo založit panoptikum. MZ co smějící se veverka, u Matýšovy brány chrápající Jasnost a kolem lítá Bobo na koštěti …. 🙂

  Na druhou stranu je ovšem fakt, že to by ta ohvězdičkovaná fangle na Hradě nevlála.

 408. Dobré poledne,

  Zeman jako smějící se veverka by se docela dobře vyjímal vedle tradičních hradčanských strašidel jako bezhlavý jezdec z úvozu či ohnivý pes z Pohořelce.

  Navíc bezhlavých jezdců či ohnivých psů běhá po světě povícero, ale prezident straší na hradě zaručeně jen jeden.

 409. No já nevím, je dost možné, že je Dalík gauner, ale v článku o smyku vyjmenovat všechny domnělé hříchy a tak nějak z toho udělat kauzu ?
  Copak nikdo z vás nikdy smyk nedostal ? Já se přiznám, že já jo. A platil jsem třikrát za špatné parkování a dvakrát za vysokou rychlost, jednou dokonce v obci (sice 20 m před tabulí konec Hodonína, ale pravidla jsou pravidla).

 410. PeSi – 477 – tak já do Wiki nekoukal, pouze jsem kdysi někde četl, že ta sopka je vyhaslá.

  V tom případě si musím opravit svůj názor a připustit, že to jsou ještě větší pitomci, než jsem si myslel.

 411. 504-pitomci to určitě nejsou, zadarmo to nedělají.

 412. NoName,
  já z toho kauzu nedělám, spíš se divím, že si někdo rozmlátí prima auto tak pitomým způsobem (nepřizpůsobení vnějším vlivům…..).

 413. Amerika a pohlaví
  tak odteďka pánové, chraň vás Pámbu, Jakeš, či Mithra, prohlásit: „Jaktěživo jsem neviděl tolik ženskejch pohromadě.“

  Správně je: „Za všechna ta léta, co sem chodím, jsem nikdy neviděl takovou početní genderovou nesourodost.“

  Tuhle větu – jestli tedy novináři nekecají – prohlásil směrem k princi Harrymu sám senátor John McCain.

 414. 2 Pavel Kořenský – podvodníci obykle pitomci nebývají… To by jim ty podvody dlouho nevydržely…

 415. 2 ptakopysk – i když připustím 3 pohlaví (muže, ženy a bukvice) tak z toho žádnou velkou nesourodost nevytvořím… Maximálně tak nějakou tu polaritu…

 416. kdo ráno neposlouchal radiožurnál, přišel o duku
  duka měl dnes řeč o moučkové, o tom, jak neslevila ze svých pravd
  a ve finále ji přirovnal k železné lady

  jen nevím, jestli měl na mysli pravdy soudružské nebo antisoudružské 😀

 417. nedalo mi to a pohledal jsem co vlastně nebožák pravil. Byla to taková slovní hříčka: McCain, 76, reportedly quipped that he had „never seen such a crowd of young ladies“, later adding: „I noticed a proponderous amount of media coverage is of one gender.“
  Dagmar Plecháčová ( redaktorka Super.cz Bulvární status: Informuje o žhavých novinkách ze zahraničí ) si to přeložila po svém.

 418. Tak jsem něco našel… Tenhle článek
  http://www.terrapub.co.jp/journals/GJ/pdf/0302/03020141.PDF je sice zaměřen hlavně na emise sirných sloučenin, nicméně je uveden v jedné tabulce poměr CO2/SO2 – a z toho se dá dopočítat, že ty havajské sopky ze sebe vyprděj tak cca 1800 tun CO2 ročně, což představuje objem skoro miliónu kubických metrů čistého CO2. To není tak úplně málo…

 419. OT – že prý těžký maturitní test z češtiny?

  Tak jsme si ho doma vyzkoušeli…

  Synek – no, nic moc, o tři body neprošel. Ovšem test dělal bez jakékoliv přípravy a cca na polovinu otázek se prostě vybodl nebo je přehlídl. Na to, že to byl první „nástřel“, jak na tom vůbec je to byl vlastně docela přijatelný výsledek. Po přípravě, která by měla obnášet nejen výuku češtiny, ale i přístupu a postupu, například si zkontrolovat, že odpověděl na všechny otázk, by to patrně zvládl.

  Dcera za dvě – studentka v kvintě, ještě má tři ročníky před sebou. Kdyby tak odmaturovala, byla bych spokojená

  No a maminka, tramtaradá – za jedna, ačkoliv již drahně let tomu., co jsme maturovala, čímž bylo moje vzdělávání z hlediska češtiny uzavřeno.

 420. Až neuvěřitelně alarmistcmý článek v NYT. Emise C02 dosáhly nejvyššího maxima za poslední 3 miliony let. (PeS už to připomněl – jedná se o 0.04% složení atmosféry). Nejvýžvnější je ovšem diskuse pod článkem, kde se úpěnlivě volá po dani z uhlíku, zázkzu pěstování dobytka (metan), ještě větší podpoře alternativních zdrojů, zbourání měst a na jejich místě vysázet zeleň….takhle nějak musel vypadat chiliastický konec prvního křesťanského tisíciletí. Už se těším až Manhattem potáhnou davy polonahých vegetartiánů bičujících se navzájem iPady.

 421. Dušane, to máš těžký, když tuhle se i princ Charles velmi razatně vyjádřil, jak oteplováním ničíme planetu. A slova prince, marná sláva, celebrita jako hrom i když to princovství je mu v případě globálního oteplení na dvě věci a evidentně tomu rozumí jako koza petrželi…

 422. …Je víc než podivné, že v oblasti bez vegetace a bez průmyslu, zato s nejaktivnější sopečnou činností na světě se narůst množství oxidu uhličitého přičítá lidské činnosti a činnost sopek se přehlíží. Dokonce i takové, která se nachází pod vlastníma nohama. Z následující tabulky můžeme vyčíst, že polovina plynných emisí Kilauea je oxid uhličitý. Na dalším obrázku vidíme, kam je směska plynů hnána pasáty…
  http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=4143&id_c=104505

 423. Rputi, dobrý den. Děkuji za „Smějící se veverku“ v tvé [491]. Člověk se takhle v sobotu odpoledne probudí, shlédne „Smějící se veverku“ a je mu tak nějak lépe… 🙂

  Nešpora nelze neobdivovat. Ale do drápů bych se mu dostat opravdu nechtěl. Mimochodem, domnívám se důvodně, že ona humorná scénka byla natočena v lese nedaleko našeho domu. Lituji, že jsem nebyl při jejím natáčení. Pro obdivovatele tohoto veselého abstinujícího chlapíka je tady něco málo videí na podobná témata „Smích veselého bobra“, „Smích veselé kachny“ a celé řada dalších viz http://www.youtube.com/drnespor Užijte si to… 😉

 424. Ano Bohouši, Nešpor je nepochybně kalibr a je zářným důkazem toho, jak člověk může být ve svém šílenství šťasten. Ale taky bych se mu raděj vyhla…. 🙂

 425. Rputi, nazdar. Člověk při sledování těch jeho smějících se zviřátek dostane strašlivou chuť na pivo. Opravdu strašlivou…

  Nedá mi to a ještě jednu humornou scénku s MUDr. Nešporem sem vrazím. Je určena pro Ptakopyska. Jmenuje se, jak jinak, „Smích ptakopyska“ viz http://www.youtube.com/watch?v=JIaud65qr_A

  Napodobit ptakopyska není snadné. Smích ptakopyska. Ptakopysk je skvělý plavec. Při plavání má oči pevně zavřené a plně se spoléhá na zbylé smysly. Umí najít potravu na základě rozpoznání slabého elektrického pole.“ Tímto s MUDr. Nešporem končím.

  Ptakopysče, né aby se ti udělalo volno…

 426. Nešpor je jogín velmi pokročilý, asi je tak daleko, že si čistí nosní dírky proužkem bavlněného plátna a sifónovým efektem si vyprazdňuje zažívací trakt. Mám zkušenost, že jogíni jsou nesmírně pohodoví a hodní lidé, a je radost s nimi pobývat.Kdysi jsem jógu cvičila, měla jsem výborného guru a musím říci, že při dostatečné trpělivosti se pozitivní účinky i docela jednoduchých cvičení dostaví u každého.Nemusíte se zrovna stavět na hlavu, nebo proplétat údy. Nejmilejší polohou při cvičení mi byla šávásána, poloha mrtvoly, kdy vleže na zádech uvolníte celé tělo.

 427. Baubo, já mám na určitý druh lidí radar a zatím se mi vždycky vyplatilo ho poslechnout. Nešpor mezi ně patří.

 428. Poloha mrtvoly, to by mi také šlo…když mě nebolí záda. Tu já cvičím denně!

 429. Škoda, že toho Radu nevykopli už před Derby. Těm rudým kůžím to nepřeju.

 430. Copak oxid uhličitý, ale metan, další skleníkový plyn. Mám měřidlo na záchodě a pravidelně každý den ránou ukazuje závratné hodnoty!

 431. Tak jsem viděl Zemana u korunovačních klenotů. Už chápu, v jakém byl stavu když četl Kocourův elaborát. V střízlivémm stavu by nemohl dojít k závěru, ke kterému došel.

 432. IMHO mohl, i za střízliva. Kocovina také dokáže divy. 😛

 433. Divano, ahóóój. Tak ten problém s únikem čpavku již oba US astronauti Cassidy a Marshburn vyřešili výměnou nového čerpadla za staré a k úniku čpavku již nedochází. Oba jsou taky zpátky v ISS.

  Celý výstup jim zabral 5,5 hodiny. V úterý odletí Hadfield, Marshburn a Romaněnko v lodi Sojuz TMA-07 zpět na Zemi.

 434. Schumi 529 – řekla bych spíš, že ho nečetl…

 435. Ad 463 -P. Kořenský a 477 PeS – koncentrace CO2. Vaše polemika o Mauna Loa je nadbytečná a okrajová v debatě o globálním oteplování. CO2 se měří spolehlivě někdy od 50.tých let na mnoha místech. Mauna Loa není zdaleka jediné. Debaty v novinách o tom, že nárůst z 398 ppmv (part per milin volume) na 400 ppmv je katastrofické překročení magické hranice, zatímco nárůsty 396 -398, nebo 401-403 jsou nevýznamná zvýšení, jsou úplně legrační, určené k omračování laiků.
  http://cdiac.ornl.gov/trends/co2/contents.htm
  Za dobu (1950-dnes) nepochybně koncentrace CO2 v atmosféře Země stoupala. Předchozí záznamy jsou nespolehlivé, ba rozporné (1850-1950)- měřily se různými metodami a nikde systematicky dlouhodobě http://www.biomind.de/realCO2/. Dále do minulosti jdoucí čísla jsou odhady založené na různých proxy naměřených hodnotách (bublinky vzduch v ledu, mořské usazeniny + celá paleta dalších). Na té hodně dlouhodobé škále všechny ukazují pro oteplovače nepříjemnou věc, že nárůst teploty předchází v řádu ca 800-1000 let nárůstu koncentrace CO2 http://icecap.us/images/uploads/CO2,Temperaturesandiceages-f.pdf. Pro ty, kdo vědí, co je Henryho zákon (rozpustnost plynů v kapalinách) a závislost Henryho konstanty na teplotě a dále vědí, že v mořské vodě je rozpuštěno 70 x více CO2, než je v celé atmosféře, je to celé jasnější – jak správně poznamenává Pavel Kořenský. A ještě dlouhodobější odhady ttp://cdiac.ornl.gov/trends/co2/contents.htm – na stránce dole je graf od geologů – uhlařů – ti mívají dost spolehlivá čísla. Teplota a koncentrace CO2 si nerozumí a to tak, že naprosto. Jak to, že v Ordoviku byla doba ledová a koncentrace CO2 asi 4000 ppmv, neumí žádný oteplovač vysvětlit.

 436. Tak. Pracovní týden skončil, mám den volna. Tak jsem načal lahvinku Lehké Virózy. Zatím nevrávorám a jdu si počíst.

 437. Oteplovači díky za odkazy. Tohle jsem potřeboval, to zase bude debatní maso se zachránci planety…

 438. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/at-romy-zamestnaji-polostatni-podniky-zada-nova-partaj_269846.html

  Krásné nedělní ráno. Zakládá se nová nedělnická strana. Kdyby si niže uvedený výrok dovolil vyslovit některý z dělníků, posečkal by pět měsíců ve vazbě, zda nebyl moc xenofobní, a poté na základě hanobení národa, rasy, přesvědčení by dostal dva roky s podmíněným odkladem na pět let.

  „Nejde o to, aby měl při obsazování pracovních míst někdo přednost. Polostátní podniky by se ale mohly stát hnacím motorem při zaměstnávání sociálně znevýhodněných lidí. Dnes takový podnik vypíše výběrové řízení a v něm zvítězí nějaká firma. Když se přijdete podívat na místo, zjistíte, že [b]tam pracuje padesát Ukrajinců nebo Slováků[/b]. Místní lidé práci nemají. Stát jim místo ní dává příspěvky na bydlení a sociální dávky. To ani nemluvím o tom, že [b]cizinci tu většinou pracují načerno a neodvádějí daně[/b].“

  Sociální dávky místo práce … jsem proti této ohavnosti a považují mne za extrémistu.

 439. 538-u nás v nejmenované letecké fabrice pracuje hromada Slováků. Jezdí převážně z východního Slovenska.
  Soused tam pracuje taky. Vydělává si velmi slušně, s ohledem na to, že nemá maturitu, že je země v krizi, jaký je to region. Jenomže práce je to fyzicky těžká, taky se musí občas do práce v sobotu nebo neděli. A to se mnoha místním nechce. Slovákům se chce i na vzdálenost 400 km. Zřejmě jiná úroveň motivace.

 440. Dobré ránko!

  nickname, za tím stojí Miroslav Tancoš, dříve Romská sociálně demokratická strana (Zrušil správní soud), Romea, atp. Zřejmě jen další způsob, jak se přicucnout ke zdroji….

 441. OT, resp. k mému oblíbenému tématu šuntovitosti světa: Zde titulek aukce — či spíše jediný popis předmětu — na Aukru: „fünfstellige logarithmen pět postav logaritmu ?

 442. Bouhouší, ahóój – a díky za zprávy 🙂

 443. Též OT – k mnohokrát zde diskutovanému tématu, jak se lze poučit z historie:
  „Týdeník Ekonom sestavil přehled deseti historických omylů, které se v průběhu staletí (až do začátku dvacátého) nejvýrazněji podepsaly na ekonomické situaci v různých částech světa.“
  http://byznys.ihned.cz/c1-59846530-ekonom-10-historickych-omylu-ktere-nenavratne-poskodily-ekonomiku#fotogalerie-gf530042-10-2289060

  Namátkou:

  2. Rozhazováním k prosperitě (331 před Kristem). Proslulý vojevůdce Alexandr Veliký a jeho pokladník Harpalos uvolnil do oběhu drahé kovy z pokladu poraženého perského krále. Očekával oživení obchodu. Ražba nivých mincí ale způsobila rychlý růst cen, který přispěl k rozpadu Alexandrovy říše.

  3. Každý syn jako otec (rok 332). Římský císař Konstantin (který zavedl křesťanství) svými edikty dědičně připoutal rolníky, řemeslníky i městské úředníky ke svým profesím. Syn měl v zásadě dělat to samé a na stejném místě jako jeho otec. Císař očekával vyšší daňové příjmy, opatření místo toho vedla k umrtvení sociální mobility a tím k úpadku ekonomiky.

  4. Křesťané proti bankéřům (rok 789). Na koncilu v Cáchách katolická církev vydala v říši Karla Velikého zákaz lichvy, kdy „je žádáno více, než bylo dáno“, což poškodilo obchod. Podle nařízení papeže Alexandra III. z roku 1179 se usvědčení lichváři nesměli křesťansky pohřbít. V Itálii nařízení nerespektovali, jinde ve středověké Evropě se finančnictví stalo doménou Židů.

  6. Začátek čínské izolace (1424). Konzervativní konfuciánští učenci nepřející obchodu přiměli čínského císaře Chuang-si k zákazu námořních výprav, což znamenalo konec největší flotily tehdejšího světa. Čína se propadla do čtyřsetleté izolace, která postihla celou ekonomiku

  7. Prokletí zlata Inků (1532). Španělská honba za zlatem a stříbrem v Peru a Mexiku, nepřinesla upevnění ekonomiky, ale cenovou revoluci. Pádivá inflace se z Madridu přelila do celé Evropy. Hospodářskou politiku tehdejší supervelmoci navíc ovlivňoval dominikán Domingo de Soto, který tvrdil, že „fixní cena je vždy lepší než tržní a měl by ji v ideálním případě stanovovat stát“.

  10. Cla železného kancléře (1879). Německý kancléř Otto von Bismarck v souladu s teoriemi ekonomů „německé historické školy“, následovníků Friedricha Lista, zavedl přísná zemědělská a průmyslová cla. Podobně postupovali i v USA. Celosvětový ústup od politiky svobodného obchodu vystupňoval napětí a stal se jednou z příčin 1. světové války

 444. Dobre rano…… Nevite nahodou, jestli pan prezident uz je na tom lepe?
  Preci jen, viroza je svinstvo. 😀

  K probiranym tematum nemam nic a tak se zastavim jen u toho posledniho…. Tedy pouceni… Myslim ze to je uplne nazorne co se tam pise. Tedy kdyz se prekroci urcita mira nesvobody, konci to blbe. Az budeme probirat narodni staty, spravne statni zasahy, a tak podobne, tak se juknete na ten clanek o pouceni z historie…

 445. Daleko zajimavejsi je, podle meho, jak si lide poradili s „koncem civilizace“ jako takovym. Tedy nemyslim tu vladnouci skupinu, ci patere, ale „mlikari a pekari“. Mam za to , ze si vzdycky oddychli a tech par let svobody, nez prisla nova stara pater s jinou hlavou, si uzilii do posledniho dechu.
  Mozna, ze ale to nepisou schvalne aby se nikdo moc ze zoo nechtel 😀

 446. Mňo,
  záleží samozřejmě na tom, který konec civilizace máš na mysli. Třeba ten po třicetileté válce nebyl nijak extra příznivý pro pekaře a mlíkaře. Třeba v Jičíně jich zbylo asi šest. A nikdo další.
  Spíš si tehdy užívali svobodu lidi s rapírem a pistolemi za pasem, než se zorganizovala nová páteř a zatla jim tipec.
  Konec římské říše asi taky pro pekaře a mlíkaře nebyl nic extra, taky byl příznivý pro lidi s lukem, mečem a dýkou. Konec II.WW v pohraničí taky moc nestranil pekařům a mlíkařům…

 447. No, Jirko, nevím jak „si užívali“, ale o ten poslední dech šlo velmi často. Ona to ani ve starověku ani ve středověku žádná sranda nebyla….. Stačila slabší úroda a už se to vezlo… hladomory, mory, cholery … lapkové …

 448. Mno, „zániku civilizací“ jsem se sice osobně nezúčastnila (asi jsem se špatně reinkarnovala),ale jak jsem četla v kronikách té doby, tak to žádná „zábava“ pro lid v podzámčí ani v tehdejších městech a někdy i pro ty v zámku nebyla 🙁 samý Avar, Hun, barbar či Vandal…. 😕 Viz Gibbon: Úpadek a pád římské říše, Dějiny obyvatelstva českých zemí, Runciman: Pád Cařihradu atd.
  Co to má společného s „národními státy“ (viz 545) ?

 449. 538- pěkná narážka, až na to, že ti ubozí vazebně trpící jsou skutečně náckové, nic víc a nic méně. No, světce lze udělat z kohokoli, že?

 450. Dobrý den. Dnes je pro mne opravdu dobrý. Mám asi fakt skvělého anděla strážného a někdo tam nahoře mne má hodně rád. Po probdělé noci, když jsem v půl druhé zjistila, že mi kape ze (se?) stropu v obýváku voda na knihovnu, a po té, co jsem vypla autopilota, který mne naváděl zjistit místo odkud, podložit pekáčem – nic jiného se tam do škvíry mezi nábytek a strop nevešlo, utřít vodu, otevřít knihovnu a rozložit namočené knihy, vytřít další vodu – jsem zbytek noci probděla s děsivými představami, jak veškeré úspory na stáří padají na novou střechu a já se po té odebírám do nejbližšího starobince či pod most, jsem po rozednění zjistila, že to je „jen“ jedna prasklá taška. Na půdě už je pod tou prasklou tašku nainstalovaná vanička a jen co přestane pršet, taška se – bude – vyměněna. Ufff. Nedovedete sipředstavit, tu úlevu a štěstí, že to je jak to je. 🙂

 451. Tak mě napadlo,
  podívat se na diskusi pod úvodníkem NP. Jeden z mých přátel tam včera cosi zkusil, jestli to funguje a vono asi jo. Spílat ožralému Zemanovi je povoleno, spílat zloději Klausovi je povoleno, ale napsat maličkou glosu, že se Václav Havel musel při recepcích chodit ukazovat tehdy již těžce nemocné paní Olze, že je společensky v pořádku, to se na NP neodpouští a glosa byla promptně smazána. I když neobsahovala ani vulgarismy, ani klíčová slova „Ruzyně“, „ožralý“ ani „střízlivý“.
  Sakra, teď jsem si uvědomil, že tam bylo použito slovo trpaslíček… 🙂

 452. 554 — Ptakopysku, možná to tam ještě je, jen v jiném vlákně: http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A130510_174731_p_politika_wag&razeni=&strana=2 — V. Vovák, včera 14:43

  „co si já pamatuji, tak v době, kdy byla naživu paní Olga, běhával z recepce přes nádvoří domů, ukázat se paní Olze, že je v provozuschopném stavu. Bylo to docela legrační, malý trpaslíček šupajdící přes nádvoří tam a zpátky.“

  Sotva by však šlo přespříliš zdůraznit, že to, kolik chlastaj, na těch potentátech opravdu vadí ze všeho nejméně.

  Pěkný článek, připomínající samozřejmost, kterou však málokdo vidí, je teď na Psu třeba tenhle: http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-smesna-taskarice-07o-/p_politika.asp?c=A130509_165316_p_politika_wag

 453. Potěší

  Rozhovor s N.Faragem:
  …Stačí si poslechnout včerejší královninu řeč a nelze přehlédnout, že směr vládnutí, jí vytýčený, je do značné míry reakcí na úspěch UKIP v místních volbách..

  …„Ani na okamžik si nemyslím, že náš úspěch zůstane omezen na Velkou Británii. Očekávám, že poskytne naději a sebedůvěru i jiným demokratickým hnutím napříč Evropou. Tak jako UKIP těžil a stále těží z myšlenek takových státníků či myslitelů, jakýmsi jsou váš Václav Klaus, irský spojenec Anthony Coughlan, Ron Paul v USA či Timo Soini, stojící v čele Pravých Finů. Dnes doufáme, že i náš volební úspěch podnítí k většímu úsilí i další nám příbuzné strany a politická hnutí napříč kontinentem…
  http://www.protiproud.cz/svet/stat/evropska-unie/224-vzkaz-do-ceske-republiky-od-muze-ktery-vydesil-britsky-i-evropsky-politicky-mainstream-cesi-se-take-nedaji.htm

 454. Včera jsem se snad z nějaké nostalgie díval na Bony a klid-a docela mne zaujaly dvě scény: v jedné jeden z hlavních hrdinů (Hanák) říká, že bude muset prodat dům, protože Němci budou chtít své prachy (i vekslák věděl, že dluhy se platí)-a druhá, ve které se po odsouzení malých veksláčků velký vekslák družně baví na chodbě soudu s prokurátorem. Některé věci se asi nemění.

 455. Dobrý den,

  Partie na Primě byla zajímavá. V úvodu hlasatelka přečetla seznam lidí, kteří odmítli sedět v jednom studiu u jednoho stolu s kočičím vyvrhelem PH. Hlavní hvězda Jakl školil hlasatelku, která měla sice jasně dané téma, úkoly i správné odpovědi, ale nebyla důstojným soupeřem. Když byla v koncích, tak tam měla ozvěnu veřejnosti, pána z Transparency International, který neřekl skoro nic proti nikomu, od koho by mohl očekávat budoucí příspěveček.

  U nás od včerejška vytrvale chčije a ještě aspoň jeden den bude. Včera jsem byl na výletě v lesích pod Makytou a viděl jsem dva exempláře Salamandra salamandra. Jeden se pomalu pohyboval napříč cestou, ten druhý byl nějaký nový, placatý druh, lehávající na asfaltu. Totéž platilo i pro hlemýždě. Jeden druh s domečkem se obezřetně pohyboval po teplém asfaltu, ten druhý se líně placatil u trosek domečku. Poměr 50:50.

 456. Martine,
  tak to ten druhý už to má za sebou….
  No, k doplnění zoologického okénka, já jsem zas v pátek asi způsobila infarkt řidiči za mnou jedoucího vozidla, neb jsem zpozorovala, že z řepkového pole se něco batolí přes cestu k nějaké zahradě. Tak jsem zpomalila až zastavila, neboť to byl malý ježeček, nožky ho sotva nesly, a zjevně byl lehce zmatený. V okamžiku, kdy mne to auto předjíždělo, mu došlo, že se něco děje, a z vozovky pak odťapal hbitějším tempem. Tak snad je někde v bezpečí 🙂

  A hezkou neděli všem, u nás ranní sluníčko taky vystřídaly dešťové mraky, tak jsem naštvaná, že nemůžu zahradničit. Ale co by člověk čekal od Pankráce a spol.

 457. Ehm, zdvořilý dotaz ze sfér trestního práva (Martine TT? Schumachere?): Takové menší vloupání… Policisté, přivolaní k alarmu, mi nejprve vykládali o tom, že tento mohl býti způsoben například kočkou, ač již viděli vyražené okénko… Potřeboval bych (tedy, já samozřejmě ne, pojišťovna) od nich rozumný protokol, přičemž škody jsou (jak by napsal Patrik Ouředník, překladatel to Vianova Rozruchu v Andénách) mnohočetné. Pomůže mi, když si zjistím č.j. (ještě mi žádné nesdělili) sepíšu „Doplnění výpovědi poškozeného“, a vnutím jim jej osobně, příp. zašlu skrz datovou schránku? Anebo byste prosím doporučovali vhodnější postup(y)?

 458. Zptátečníku,
  děkuji. Brečel jsem sice hezky, ale na špatným hrobě. 🙁

 459. Xakru, to dělá ten řízek k obědu a následné odkrvení lebeční dutiny,
  omlouvám se ZPÁtečníku….

 460. Zpátečníku, nedělám trest, zatímco Schumacher je profík, ale v každém případě bych požadoval od Policie (nejlépe písemným sdělením), aby mi oznámili tzv. ČVS – číslo vyšetřovacího spisu, poslal bych (klidně stejným sdělením) údaje o výši škody a seznamu škod a trval bych na postavení poškozeného, tedy i informování o průběhu řízení. Datová schránka je pohodlná, ale bez znalosti ČVS o může putovat po Policii celé republiky. Místní oddělení a paní z podatelny s razítkem je nejjistější. A pak sledovat a otravovat, já jsem několikrát musel připomínat státnímu zastupitelství i soudu, že můj klient je v pozici poškozeného a má svoje práva.

 461. Šumaváku, jak mám zveřejnit článek? Poslat ho nějak tobě, předpokládám?

 462. Hahahahááááá!

  …„Důvody, proč jsem se nesetkal s panem Jaklem, jsou dva. Poté, co jsem nastoupil do úřadu kancléře, nebyl už pan Hájek zaměstnancem Hradu a pan Jakl byl ve výpovědi, už měl sbalené věci. Byl tedy na odchodu. Mám odlišný názor na fungování politického odboru, a proto jsem se rozhodl připravit novou strukturu, kterou konzultuji s panem prezidentem. Nechtěl jsem tedy být ovlivněn provozní slepotou pana Jakla,“ řekl Mynář Novinkám…
  http://www.novinky.cz/domaci/301648-hasenkopf-v-hradni-kancelari-nevedi-co-maji-delat.html

 463. No jo no…pád komunistické říše bylo provázeno přesně tím, co říkáte…prostě cholera, mor a neštovice. To je přesně ten důvod, proč se většina tak šíleně bojí svobody….

  Rputi, jaký rozdíl mezi mateřskou dovolenou a nucenou, dělenou mateřskou dovolenou? Jaký je rozdíl mezí tím, že musí předškolák do školky a dítě od tří let? Mimochodem ta certifikovaná chůva je srandovní věc. Ta by mne domu nesměla ani i kdybych na ní dostal grant …. zvlášť když existují firmy co se přihráváním chův živí a berou za ně garance ….ach jo…

 464. 550: Když „vazebně trpí“, resp. jsou pošlapávána práva mého nepřítele, mám jásat? Navíc kvůli gumovému paragrafu „podpora hnutí“? V době, kdy jsou v parlamentě další dvě veřejně socialistické strany? Nedokážeme porazit (národní) socialisty jinak než zavíráním do vězení a podvody? Právo by mělo měřit stejným metrem všem. Mělo by být jasné, vymahatelné, předvídatelné.
  568: Jaký je rozdíl mezi paní Marksovou a panem Hegerem? Pan Heger je „náš, pravicový“. Dopady jeho vládnutí jsou stejně socialistické. Dovedu rozlišit mezi odstíny socialismu. Nepodporuji žádný.

 465. 2 Dana – ad 552 – prosím, napiš mi, jak SE mění taška (sama). Já na to loni potřeboval pokrejvače a jak tak koukám, letos bych ho asi potřeboval zas… Leč kdyby ono samo SE, tak bych neváhal a ušteřil…

 466. Jiřiku 569, ochutnáváš letošní hruškovici, nebo co tě bere čert? 😀

  Geneze:
  Břeťa na FB sdílel odkaz, jak sosani obmyslně vymýšlí volební témata a tak je taky napadlo, že by byla povinná půlka mateřské dovolené pro tatínky.
  http://www.novinky.cz/domaci/301653-na-materskou-by-meli-jit-povinne-i-muzi-navrhuje-cssd.html
  Majíc z toho srandu, přičinila jsem tam komentář: „Už se těším, jak bude Dienstbier v Senátu kojit. 🙂
  Jiřik, jak jeho zvykem, přečetl půlku „už se těším“ a juž do mne na Šumavákovi tepe, až chlupy lítaj! 😀 😀

  Jiřiku, pokud cítíš potřebu se kvůlivá tomu porafat, tak sorry, budu absentovat!

 467. ale vůbec se nechci hádat, jen prostě netuším, kde je rozdíl, mezí tím, co navrhují socialisté a tím, co je dnes. Samozřejmě že jistý rozdíl cítím, ale je to velmi podobné dilematu, mezí tím, vydloubnout si oko, ci si uříznout nožičku.
  Já si holt myslím, že i to co je dnes je socialismus, i když s lidskou tváří 😀

 468. 569 Jirko, mám za to, že chtějí nařídit, aby se povinně podíleli na mateřské dovolené i tatínci, tak pěkně půl na půl, aby feministky byly v klidu, že „si to ti chlapi taky musí vyžrat“… Nestačí, že dnes mohou, prostě budou v budoucnu muset a basta! No další hrůzný počin je povinnost školek přijetí dětí od tří let, nejspíš budou hřadovat na střechách, když už teď je nedostatek míst. Inu, poručímevětrudešti v novém hávu:-)

 469. Dixi… Proc neco jako materska vubec ex

 470. Dixi… Proc neco jako materska vubec existuje? Ja vim, sam si odpovidam, je to tak spravne. Pak ovsem muzeme mluvit o „nadstavbe“ co a jdo musi delat. Na druhou stranu. Dite je rodine pouze sverene. Patri statu

 471. Jirko ppa etc., není mně jasné, oč Ti jde, když odpověď znáš. Je přece třeba se stále poučovat z historie, aby si věděl, že přerozdělováním „vzniká bohatství“. Cla, subvence, dotace, kvóty – je to třeba ověřovat, zda-li už to tentokrát (po 78 902 nezdarech) náhodou nezabere. Je třeba ověřit, zda-li tisk peněz (dnes nazývaný kvantitativní uvolňování nebo monetizace) náhodou nepovede k něčemu jinému než cla, subvence, dotace, kvóty. Někteří vědí dopředu, že tomu tak musí být. Někteří potřebují ověřovat nebo se poučit.
  Jestli Ti jde o to, že když dva dělají totéž, není to totéž, tak máš zase pravdu. Tam evidentně záleží na motivacích – A) budeš planě trvat na obecných pravidlech (platných ex ante pro všechny účastníky, všechny situace, pokaždé a bez výjimky) nebo B) řešit praktické problémy obyčejných lidí (ex post hodnotit každou situaci jinak).
  Podle mého názoru je tohle dokola opakované schéma poněkud kontraproduktivní. Diskuze o „kárách v plné náloži“ nebo „receptech“ je (podle mého názoru) smysluplnější. Kolektivismus zvítězil, tak to vezmi na vědomí a přestaň se drásat 🙂

 472. MP, ja to tusil…. Tak tedy zvitezil, no . 😀

  Jinak samozrejme pravdu v tom, ze kchary a „kus zvance“ je vice produktivni. Presto, je velmi pravdepodobne, ze i v tomto narazim.

 473. No, já bych řekla, že je poněkud rozdíl, když si poviju potomka, jetsli se dohodnu s jeho otcem, kdo, kdy a jak se o něj bude starat, jestli ho svěříme chůvě nebo ne a kdy půjde do školky nebo jetsli mi to nařídí stát.

  Rputi, teď se začíná propagovat kojení i u mužů, prý to jde,stačí jen chtít. 😀
  Takže i toho kojícího Dientbiera se třeba dočkáme…

  Jinak si myslím, že anžto pravice u vesla provozuje více méně levicovou politiku, tak se sosani trýzní nápady, co by mohli nabídnout, aby se lišili.

 474. To s tou povinnou mateřskou mně přijde jako nápad duševně chorého jedince.
  Už vidím, jak jsem v roce 1999 rozpustil firmu, propustil lidi, zůstal doma dva roky s mladou a pak firmu opět zakládal atd. A živila by nás patrně sociálka, protože v té době měla moje drahá rok nebo dva po škole a jaksi nikde nepracovala, protože jsem nás oba v pohodě uživil. Pracovat vlastně začala až když byly mladé cca. 4 a šla do školky.

 475. MaYdo, pokud existuje to, ze stat plati, ze mas dite, tak si kupuje reprodukcni chovani a organy obcanu a je celkem jedno, jak se tomu rika. Nevim co je statu do toho, kolik a jake mas deti, jak se o ne staras a jestli je posilas do skolky. Tedy ja vim, je to takove divne, vzdyt materska dovolena a v kotline velmi dlouha je vymozenost socialniho statu.

 476. Marksová-Tominová je něco jako duševně nemocná.

 477. MaYdo, já si takhle vzpomínám na jeden příklad z Bavorska. Stalo se, před cca 15 lety. Oni jsou němečtí hoši dost podpantofláci, takže „pánská mateřská“ tam už tehdy dost bujela.
  A tak taky jedna managorka pravila, že musí budovat kcharieru a s tím Kind je to štres a tak manžel pokorně nastoupil.
  Chyba byla jen, že jaksi mladé paní nebylo nic dost dobré. 2 roky brblala a nadávala a manžel vše trpělivě snášel.
  Až jednou takhle v sobotu …. předložil milostivé paní obídek, za který byl náležitě sprdnut, načež milostivá zakončila tirádu příkazem: „A teď dojdeš pro rohlíky.“
  Pohár se naplnil a přetekl: „Nedojdu“, odvětil manžel.
  A manželka vzala nůž a probodla ho.

  Tak si říkám, jestli ty ženské vědí, co vlastně chtějí?

 478. JIrko, nějak nevím,o čem mně to chceš přesvědčovat.
  Já tu nějak hájím, že by mělo být státu do toho, koliuk míám dětí a kdy je dávám do školky?

 479. Bohouši nebude – oni si všichni páni poslanci veeelmi rychle uvědomí, co by nastalo, kdyby se ta hypotéka měla splácet z manželčina platu …. 🙂
  Celé to pod stůl asi nepadne, ale šalamounsky se navrhne, aby to zůstalo na dohodě manželů.

 480. (573) „Já si holt myslím, že i to co je dnes je socialismus, i když s lidskou tváří“
  To není nic neobvyklého, ono to tak v podstatě je, divné je jen Tvé obvyklé dumnění, že si to myslíš jen Ty a snad ještě Martin.

 481. 587-a proč by se to mělo týkat i poslanců ? Mají jiný režim nemocenské, neplatí pro ně Zákoník práce, neplatí pro ně nic. Proč zrovna tohle by platit mělo ?

 482. No jo, Bohouši, ale to byl, sovětský odborník. 😀

  ale na druhou stranu, když to vezmou do ruky britští vjedci …

  Rputi, nic proti tomu, když zůstanou na mateřské chlapi. Když to někomu vyhovuje, tak proč ne. Ale je blbost, aby to bylo z povinnosti nebo proto, že to je zrovna módní trend.
  MYyslím, že paní manažerka z Vašeho příběhu byla značně duševně nevyrovnaná bytost, tam by k nějaké tragedii došlo, i kdyby na tej mateřskej zůstala.
  Taky možná ten manžel byl až příliš pokorný.

 483. Neprijelo tam jine muzstvo? Ja ty hokejisty vubec nepoznavam….

 484. Mám provokativní náladu, zkusím Jirkovi odpovídat, či spíše diskutovat. S mateřskou se to má jako s nemocenskou. Pokud stát nutí pod trestem sankcí občany, aby odváděli část svého výdělku na sociální pojištění pod slibem, že v případě nemoci či např. těhotenství a ranného mateřství jim z takto plněného měšce odsýpne něco na živobytí, tak pak má mateřská opodstatnění. Nechávám na pt publiku, je-li správné, aby stát takto postupoval, nebylo-li by lepší, aby se každý postaral třeba i spořením do nějakých soukromých fondů nebo vlastního stružoku. Protože, a v tom s Jirkou naprosto souhlasím, zavede-li se, že stát něco občanům dává (třeba mateřskou), pak si ponenáhlu začne usurpovat i moc o důvodu dávek rozhodovat. Z povědomí občanů totiž nějakým záhadným způsobem vymizí, že stát jim jen vrací to, co jim, resp. některým, před tím vzal.

 485. Ajrovko 588, jestli on nechodí na špatnej blog? 🙂
  Měl by si najít nějakej socanskej, tam by se moh vyřádit. Tady naráží, abych tak řekla, na zásadní nepochopení… 😀 😀

 486. MaYdo, ty evropští vjedci nejsou vo nic horší.

  Rputi, ad [587] jakpak to. To se jednoduše přijme zákon o tom, že každý z manželů musí mít stejný plat jako ten druhý a rozhodující je vždy ten vyšší. Tak se jednoduše vyrovnají genderové sterotypy. Takže kdyby třeba takovej Roman z ČEZu měl manželku a ta uklízela někde na vedlejšák na veřejnejch záchodcích, tak bude mít plat na těch veřejnejch záchodcích stejnej, jako její manžel a je to… 🙂 Však von se s tím jejím platem ten vyřidušskej majitel veřejnejch záchodků nějak vyrovná… 🙂

  Podstatný je, aby na to byl vytvořenej zákon, který těm platovejm nerovnostem jednou provždy odzvoní. A je rázem po pohlavní platový dyšgryminyzáciji…

 487. Dano, ono idiotské je už to zdůvodnění onoho nápadu – „ze aby zaměstnavatelé věděli, že nejen ženské jsou potencionálně nespolehlivé možnou mateřskou. Takže aby chlapi taky …“
  No prostě aby ten bordel byl ještě o něco větší 🙂

  Inu dřívávávejc, v dobách dinosaurů, kdy mateřská ještě nebyla, zakládali lidi rodinu, když na to měli. Moje babička taky čekala, až dědeček bude v takovém postavení, aby rodinu zabezpečil na úrovni. Ovšem, obávám se, že kdyby za ním přišla, aby jako vládní rada odešel na mateřskou, tak s ní nejspíš tvrdě vyběh … 😀

 488. paní Dano…já nemluvím o ničem jiném, než tom, že stát se nemá michat d otak soukromejch věcí, jako je rozhodnutí se reprodukovat. …. daně, pojištění mne ale vůbec nezajímají….

  Rputi, pokud hledám socialistický blog, tak jsem zde dobře…..

 489. Nějak mi tu, Jirko chybí, ty davy oponentů, hlásající, že stát má řídit i tak soukromou záležitost jako je rozhodnutí mít potomky. 😀

  Ostatně nějak si neumím představit, jak by zrovna to, že mají mít lidi děti, šlo nařizovat.

 490. 595 – Jo, to zdůvodnění je luxusní. Já bych pro změnu navrhoval aby i abstinenti zůstávali v průběhu roku náhodně občas jeden den doma. To aby zaměstnavatelé věděli, že i abstinent je potencionálně nespolehlivý, stejně jako notorik, který se občas zapomene vzbudit a prospí šichtu. 🙂

 491. A taky by mohli bezdětní občas zůstat doma pár dnů, aby byli stejně nespolehliví jako ti, kterým občas omarodí malé dítě.

 492. Dano, chápu, že se obyvatelé pojišťují proti nějakým nepředvídatelným dějům – požáry, povodně, úrazy. Jen nechápu, proč je stát nutí platit na něco, co občané vědí, že se stane. Věk nebo rodičovství přece není neočekávaná událost. Dovedu si představit, že někdo přijde se srdceryvnými scénami. Ty jsou určitě smutné, ale jsem si jist, že to je stále soukromá záležitost a nenapadá mě, jak by se z toho dalo vyvodit, že na to mají ostatní přispívat.
  V tomhle směru mně přijde jako nejjednodušší vysvětlení: prostě plaťte a je to. Případně: měli jste možnost se vyslovit v demokratické diskusi, ale svoje spoluobčany jste svými argumenty nepřesvědčili, takže jste spolupachateli současného stavu. Jak praví kánonicky Schumi: lupič a oloupený jedna banda, oba mají něco společného se zločinem.

 493. Dano, souhlas.
  Když povinně platím, aby stát mohl vyplácet potřebným, považuju za normální, aby v obdobné situaci vyplácel mně.
  Až mi stát řekne, že nemusím nic platit a pokud nebudu platit, nedostanu mateřskou ani nemocenskou, tak se zařídím podle toho.

  Ale zatím vycházím z toho, že platit musím a tak v tom případě, ať stát plní taky svůj závazek.
  Když budu mít smlouvu s pojišťovnou zcela mimo stát třeba na tu mateřskou, tak se plnění přece taky nezřeknu.

 494. Modroptáku 600 – nejen Dana, ale všichni říkáme to samé co ty.

 495. Modrý ptáku – s tím věkem bych souhlasil. Ale s tím rodičovstvím je to takové ožehavé. Mnoho slečen bylo jistě poněkud překvapeno když zčista jasna, úplně neočekávaně a zejména když Franta minulou sobotu na diskotéce říkal, že si dá pozor… 🙂

 496. Proc by nemel Franta dotycne nabidnout manzelstvi a postarat se. Proc musi nabidnou ruku k snatku danovej poplatnik, prostrednictvim socialky. Treba se mlikari slecna nelibi a treba dokonce se mu hnusi a ma k ni odpor?

 497. MP – ad 600 – a říkám něco jiného?
  Stát se tváří, že občanům dává něco navíc, občané zapomínají, že stát jim jen vrací (teda některým) a lidi jsou tak zblblí, že si jedna může vyslechnout: „Když mi stát nedá peníze na děti, tak já nebudu rodit děti.“ No a když stát dává tak si začne osobovat i právo rozhodovat, jak se má žít, co má kdo dělat.
  A naši zas prohrávají… 🙁

 498. Jirko, stát se „stará“ a občané ztratili zodpovědnost, protože stát…

 499. Ana pani Dano, vseholid si tok preje. Jen mi unika ten prusecik mezi pateri, opravdu potrebnyma, pobiracema davek, proste tem co nevadi ZOO a danovejma poplatnikama. Myslim, ze to neni velka cast

 500. Jirko – ale jistě, že by manželství nabídnout mohl. Ale co když si slečna není jistá, jestli to byl zrovna Franta před třema nedělema, Pepík před čtrnácti dny nebo Honza minulej tejden. Nebo co když jich bylo třeba víc najednou ? 🙂

  Mně spíš zajímá jak by to bylo s tou povinnou otcovskou-mateřskou, kdyby matka byla samoživitelka nebo dokonce otec neznámý vojín. 🙂

 501. Jirko, nebo si vem, a jsou takové případy, že se třeba časem ukáže že otcem je někdo jiný než manžel, který si odsloužil povinnou mateřskou. Mohl by se pak manžel soudit řekněme o náhradu škody nebo tak něco ?

  Prostě je vidět, že ČSSD ten nápad nemá moc promyšlený 🙂 🙂

 502. “Když mi stát nedá peníze na děti, tak já nebudu rodit děti.”
  Ale to není marná myšlenka, to by stálo za to vyzkoušet v praxi. 😀

 503. Pavle a neni to spis problem te vesele slecny?

  Jinak si myslim, ze problem samozivitelek a materske stridave dovolene je vyresen. Stejne jako v parlamentu. Proste se „vyparuje“ svobodny kluk a bude se starat o mimino 😀

  A je konec. Skoda, hrali to nejlepsi, co jsem videl

 504. po zásluze…
  když ani neumějí si stoupnout po skončení zápasu na čáru
  je to tak vždycky
  tak jak chtějí hrát – o trenerovi raději nic

 505. Dnes se za hru stydět nemusí. Ale to, co předváděli předtím…

 506. Jirko – 611 – no právě, dosud to problém té veselé slečny byl. Ale kdyby ČSSD zavedla povinnou mateřskou pro otce, vystavovala by se navíc veselá slečna pokutě, pokud by otce na povinnou mateřskou jaksi nedodala. Za nedodání otce by jistě byla minimálně mastná pokuta, výzva k nápravě stávajícího stavu a kdyby nenapravila, tak už by to mohlo být maření úředního výkonu (jako když nezaplatíš pokutu třeba hygieně nebo životnímu prostředíú). 🙂

 507. Ale je fakt, že kdyby to dostal nějaký svobodný mládenec, náhodně vybraný jaksi příkazem, tak to by snad fungovat mohlo. Koneckonců, vojna je zrušená, tak proč chlapce nezahnat na ZMS (Základní Mateřská Služba) ? 🙂

 508. Akorát by teda stát musel veselým matkám dávat nějaké větší byty. Zejména v případě, že by dáma povila během tří let tři děcka a každé s jiným otcem. To by se ti otcové na té mateřské mohli doma i kumulovat a to, jak jistě uznáš v garsonce dost dobře nešlo. 🙂

 509. Tak to je už, Pavle, druhá fáze…pamatuješ na „nadměrné metry? stačí pak zabavit vily a domky a bude po problému….ZMS je samozřejmě skvělý nápad. Tedy je můj, to je fakt, ale přeci jen „název“ výrobek prodává úplně nejvíc

  ps. mimo to, slogan, „vojna není kojná“ by dostal úplně jiný rozměr 😀

 510. Co by se kumulovali, Pavle, obdrží ze sociálky rozpis služeb a pracovnice to bude kontrolovat.

  Ale jinak si vybavuju, když jsme čekala prvního potomka, že moje máti měla utkvělou představu, že mi prý přijdou ze sociálky zkontrolovat výbavičku na miminko a že abych měla doma pořádek, protože co by si jinak pomysleli. 🙂

 511. 618- to si také pamatuji a nejhorší na tom je, že to tak skutečně bylo…dětská sestra, která navštěvovala domácnost s čerstvým miminkem měla povinnost zapsat i údaje o vybavení domácnosti, čistotě a potřebách pro mimčo.
  Takže ta utkvělá představa byla dosti správná a nejen co by si jinak pomysleli, ale taky vám mohli pěkně zavařit, když nebylo po jejich.

 512. A vida, pan president se z virózy už vyspal uzdravil a má zahajovat Pražské jaro přípitkem a následným rautem.

  No snad se uzdravil dobře. Aby se náhodou nedostavila recidiva a on chudák neupadl náhodou do orchestru.

 513. Nechce se mi to celé číst zpětně, už jste probrali fasování manželů? Ty vdané by měly občas přepustit manžely samoživitelkám…v rámci rovných šancí. A taky by si přitom trochu vorazily.

 514. Jj, tyhle kontroly za totáče chodily. A mám dojem, že chodily ještě počátkem let 90. Když se narodila mladá (1999) tak už to nebylo, ale tchýně s tím taky strašila.

 515. Kontroly chodí dodnes. Většinu z nich na našem venkově dělají dětské doktorky.

 516. maYdo – rozepsat služby by asi moc nešlo, to by v těch tatínkách měla děcka hokej. Ale zase je pravda, že až by děcka povyrostla, mohla by říkat „Přísahám na svý tři fotry“ a dodat tím důvěryhodnost jakémukoli svému prohlášení 🙂

 517. ZMŠ ? Jo, už jsem to našla. Je na vás spolehnutí:)

 518. Autorkou těch debilních nápadů je kromě Marksové ještě nějaká Zuzana Jentschke Stöcklová. Obě dělají celý život poradkyně, komunální politiku nebo něco jiného blábolivého.

 519. martine TT – tak to mně překvapuje. U nás nikdo nebyl, jen hodná paní z Wurstenrot (nebo jak se to tenkrát jmenovalo) co přinesla mladé plyšového bernardýna a chtěla sepsat smlouvu o spoření do 18 let věku.

 520. Proboha Pavle, vis ze jsme vypustili Krakena?

  Andy, ja bych dve manzelky nezvladl. Az ted jsem se naucil spravny pomer mei cajem, citronem a cukrem v navaznosti na druh a kvalitu caje…. Nejakou zmenou bych to vsechno zapomnel a zena by se se mnou rozvedla. A co bych si sam pocal v tom desivem svete plneho nastrah?

 521. 629-no ale měl byste dvakrát víc účtů a karet, že jo. A dvakrát víc vlastních názorů. To stojí za úvahu, ne ? 😉

 522. Jirko – 629 – myslíš, že to tady čte někdo z ČSSD a že by to mohl realisovat ? Tak mně nenaserou, já mám modrou knížku. 🙂

 523. 629- možná by nějakými úplatky šlo zařídit, že by sis mohl vybrat( něco jako SPZ). Až k tomu dojde, domluvíme se, já po tobě nebudu chtít nic jiného než občas půjčit žluté auto:)

 524. No, já nevím…
  Moje spolužačky měly děti podstatně dřív než já, v osmdesátých letech a žádná se o ničem takovém nezmínila.
  Ale je možný, že to považovaly za normální věc, nehodnou zmínky. Mně to teda připadalo naprosto absurdní.

  SYn se narodil v roce 1994 a žádná kontrola u nás nebyla. Jen doktorka pediatrička, ke které jsme se přihlásili. Vždycky na první prohlídku po návratu z porodnice chodila do domácnosti. Ale jen si prohlídla miminko, zodpověděla dotazy ohledně péče a kojení a šla.

 525. Martine, já myslím, že to není kontrola jako bývala, přijde doktorka, když je mamina čerstvě s miminem doma, kontrola mimina, nikolivěk domácnosti. A ty prvorodičky jsou spokojené, neb se jim v klidu dostane plno cenných rad.
  Děkuji socanům za debilní návrhy, skvěle jsem se pobavila Pavlovým rozvíjením jejich nápadu:-)

 526. Moje sestra měla synovce v roce 90 a kontrola u nás skutečně párkrát byla. A byla to docela nesympatická paní, měla spoustu blbých řečí.

 527. NoName – tak teď jsem si málem poprskal monitor, protože jsem si tak nějak představil nesympatickou paní, co přijde na návštěvu a vede blbé řeči v tom smyslu, že ten chlapeček v těch jesličkách mezi oslíkem a kravičkou fakt ležet nemůže… 🙂

  Ani nevím, proč mně to napadlo.

 528. Jo, dix, tak to bylo u nás. Popravdě řečeno, bylo mi to milejší, než sotva jsem dolezla a s dítětem z porodnice, hned se zase vydávat do ordinace.

  Ale kdyby mi přišla nějaká baba ze sociálky počítat, jetsli mám předepsaný počet dupaček, kabátků a plínek, tak bych ji asi hnala a pak se vymluvila na poporodní psychózu 🙂

 529. http://www.novinky.cz/domaci/301653-na-materskou-by-meli-jit-povinne-i-muzi-navrhuje-cssd.html

  Ad návrh na společnou mateřskou + zálohové placení výživného.
  Nevím, jestli socialisté domysleli důsledky tohoto zákona na dělnickou třídu. Ano, je tu ještě několik občanů, co nesedí v úřadech, ale vydělávají na svůj denní chléb fyzickou či duševní prací.
  Představte si, že otěhotní holka z dílny (13.000 hrubého), otcem je seřizovač (20.000 hrubého). Vysvětlete jim, že se budou muset na dva roky vzdát 7.000Kč/měsíčně, navíc ten muž rozumí více strojům než miminům …

  Příklad II: Ona nepracuje, on je na úřadu práce: Jsou zvyklí, že muž přes léto vydělá něco bokem na stavbě, příležitostně se nechá zaměstnat. Ona je celkem zodpovědná, na mateřské je už 12let. Zvládne muž takového ražení péči o malé děti nebo na ně pošlou sociálku?

  Příklad III: Zálohové placení výživného. Z počátku bude všemi vítán, na ty lumpy neplatiče bude bič jako řemen, a chudák matka samoživitelka se dostane ke „svým“ penězům. Otcové budou v klidu souhlasit s výší výživného – protože „oni to přeci nebudou platit“. Co si na sebe upletli zjistí za 12-24 měsíců, kdy budou stíháni pro neplacení výživného, budou v exekuci a zjistí, že do konce života nebudou schopni splatit tyto dluhy. Přibudou další adepti na víceméně trvalý pobyt v záchranné sociální síti zvané vězení.

  ČSSD je tou stranou, která chudáky přivádí na mizinu. Jako se ODS a TOP09 rozkročily doleva, ČSSD se rozkročuje doprava. Z hlediska demografie je to přirozené – bojují o zajištěné úředníky, státní zaměstnance + lidi pobírající důchod.
  Tyto tři strany se negativně vymezují proti živnostníkům, pracujícím v soukromém sektoru a vůbec všem chudším lidem.

 530. 636-byla to zřejmě zdravotní sestra a tepala ségru za úplné blbosti (ona teda tepat potřebovala, ale za úplně jiné věci). Chovala se k ní jako k malému děcku, tykala jí..

 531. Pavle, na druhou stranu, kdyby tehdy byl vyspělej sociální stát, nemuselo bejt dnes tolik vášní, při vracení majetku….Možná se konečně nekdo poučil z dějin a nechce dopustit dalšího Ježíška 😀

  Andy, no tak, vždyť sama dobře víš, že auta se nepůjčujou, nikdy a nikomu….

  ps. Všimli jste si, že prvotní debata byla o tom, že je vůbec dementní, když stát kupuje výchovu a vzdělání těm, kdo si to vlastně platí?

 532. 638-ČSSD by stačilo nedělat nic, a dostala by 40%. Strana místo toho pouští do médií tu Mládka, tu Sobotku, tu návrhy Tominové… To snad bude záměr, takhle blbé přece vedení žádné strany nemůže být. Dokonce ani ČSSD.

 533. 637: U nás si paní doktorka zapisovala, že bydlíme ve 2+1, i že nemáme zvířectvo. Info ze Země svobody: V Michiganu je povinnost mít pro každé dítě vlastní pokoj, jestli se nepletu.

 534. Tykání rodičce není omluvitelné ani v případě, že jde o šestnáctiletou svobodnou matku, která ví o otci dítěte jen to, že měl červený trenýrky s lampasem…

  Kdyby za takových okolností povila moje dcera (jako že v šestnácti to už fakt nestihne) tak bych dotyčnou karatelku jako zákonná zástupkyně nezletilé hnala.

  Trochu mně překvapuje, že si ještě v roce 90 někdo takový manýry dovolil.
  I když je pravda, že u n ás na pouti, když místostarosta kontroloval asijské obchodníky, tak jim taky tykal. Jenže to je buran od přírody.

 535. Týýjo, tak to bych v Michiganu v našem 1+1 neprošla… 😀
  Jak to řeší? Dostala bych nařízeno se přestěhovat nebo by mi potomky podebŕali a umístili je do sirotčince, kde by měly společnou ložnici?
  A kdybych z kuchyně udělala další pokoj, aby mělo každý dítě svůj, mohla bych aspoň přespávat v koupelně ve vaně?

 536. Abych uvedla na pravou míru – nechodila ženská ze sociálky, ale sestra z dětské ordinace. A v podstatě záleželo na tom, co to bylo za ženskou. U nás byly dvě – jedna celkem normální, co se opravdu přišla kouknout na mimino a jestli to matka zvládá a pak druhá, co byla herdekbaba udrbaná a ta pořádně nevěděla, jestli je dítě kluk nebo holka, ale za to měla přesnej přehled, co má rodina v prádelníku a v almaře.
  Jako vždycky to bylo „o lidech“.

 537. NoName – 639 – ale ne, já to nemyslel nijak osobně. Prostě mně na mysl přišla ta představa. Asi zkratkou přes nedávnou diskusi o jazyku Python myšlenky zalétly k „Životu Briana“ a nějak se to pospojovalo. 🙂

 538. Jak to tak čtu, ještě že k nám nikdo tenkrát nepřišel. Kdybych byl doma, mohlo by to špatně skončit. Ale u nás nikdo nebyl, konsultoval jsem to s mojí drahou a ta to potvrdila. Po návratu z porodnice jsme jeli potom s malou v kočárku na první prohlídku sami, to si dokonce pamatuju.

 539. 645 Jasně, Rputi, ze sociálky chodí, když je důvod. Kouknout na mimino přijde buď sestra z ordinace nebo doktorka, a je to tak, jak píšeš… je to o lidech:-)

 540. Jo socik v praxi…. V podstate ho delaj lide snesitelnejsim. Ty hodne sestry napisou na seznam pro odsun tve jmeno Rputi , na posledni stranku. Ty osklive by te napsali na predposledni … Ma to proste vyhodu, mit okolo sebe jen hodne kontrolory a kontrolorky 😀

 541. TAk já otočím o stoosmdesát stupňů…

  Pustila jsem se do přesazovámí a regenerace kytek. pPodotýkám, že poměrně zanedbaných.
  A nevím, co s kolopejkou neboli kalanchoí.
  Je poměrně vyčouhlá, má několik dlouhých holých stonků a na konci růžici listů. A nemůžu nikde najít, co by to udělalo, kdybych ji seřezala, jetsli by to pomohlo, že by vyrazila znovu a udělala zase ten nízký keřík, jak ho vídám v květinářství.

 542. V roce 74 u mě byla sestra od pediatra, neumyté nádobí ji nezajímalo a poskytla mi spoustu rad a triků – sama měla děti 3. Žádná kontrola ze sociálky. A dobrý pediatr chce vědět, v jakých podmínkách dítě žije – občas to bývá důležité při stanovení diagnózy.

 543. Když tak nad těma kontrolama přemýšlím, tak mně ani nenapadá, jak by se vlastně mohla ta dětská doktorka nebo sestra dozvědět, že máme nějaké dítě a přijít na kontrolu.

 544. Hm, Jirko, u nás nebyla sestra, ale doktorka. Prohlídnout miminko. A aby bylo jasno, nepřišla z moci úřední, přišla proto, že jsem jí zavolala, že máme miminko a chtěli bychom k ní chodit a ona nám řekla, že se tedy přijde na chlapečka podívat a při té příležitosti vyřídíme nezbytné formality. Doktorka taky přišla o pár let později, když měl kluk čtyřicítku, abychom ho nemuseli táhnout do ordinace. I moje obvodní doktorka přišla, když jsem měla čtyřicítku a taky mi píchnout injekci, když jsme měla astmatickej záchvat.

  Přesto bych se neobávala, že zrovna tyhle dvě dámy mně napíšou na nějakewju seznam – na to jsou jinší kabrňáci.

  Konec konců instalatera taky nepodezřívám, že mně napíše na seznam, když si ho pozvu prošťouchnout odpad.

 545. Pavle, pokud vím, tak každá by měla svoje dítě nahlásit u pediatra, který pak převezme lékařskou péči. Takže se hned domluví i návštěva sestry nebo doktorky doma. Jak píše krista, je dobré, když lékař ví, v jakém prostředí dítě je, a ta zvířata se uvádějí, kdyby se vyskytla alergie u dítěte.

 546. 652 – vy jste si předem nevybírali pediatra?

 547. 652- jak se setra nebo doktorka dověděla, že máme dítě?

  Velmi jednoduše, Pavle, viz 653. Zavolala jsem jí, že máme miminko. 🙂

 548. Asi mě Jirka zařadí na černý seznam, ale já – spíš starší dcera – musíme sestřičce, která přijela na návštěvu druhý den po příjezdu z porodnice, aby mamince předvedla, jak se miminko koupe a udělila další praktické rady, poděkovat. Na rozdíl od dětského lékaře na novorozeneckém oddělení poznala, že dcera má zlomenou klíční kost a ukázala, jak fixovat ručičku a vůbec s ní nakládat. Zřejmě tím ušetřila hodně trápení mi a hlavně dceři. Ano, měl to zjistit lékař, ale cobysme si na něm vzali…

 549. A jen tak na okraj, když byli kdysi „rodinní lékaři“, tak samozřejmě znali nejen rodinu, ale i prostředí, v jakém svěřenci žijí. Vždycky se mělo za to, že je to výhoda a nikdo to nebral jako průnik státní moci do soukromí.
  Lékaři, ovšem pokud vím, jsou vázáni Hippokratovou přísahou a tam je i cosi o tom, že co uvidí při výkonu povolání, o tom mají pomlčet.

 550. Jiřiku, za starých časů, kdy rodina žila pohromadě a rodilo se doma, tak nikdo nechodil, neb to jednak nebylo zvykem a dvojak péči o mimino zvládala celkem každá holka, neb to doma Xkrát zažila.
  Dneska je z toho každá prvnička totálně vytřeštěná a má dojem, že to nemůže zvládnout, lecdky jsou problémy s kojením a s lecčím jiným. Zkoušet to na čerstvém miminu systémem pokus-omyl se jaksi nevyplácí.
  A jen odborná padiatrička nebo aspoň pediatrická sestra může zjistit, jestli je všechno jak má být. Jinak to to mimino nebo i matku může stát zdraví ne-li krk. To fakt není sranda.
  O svobodě to v rámci kojenecké úmrtnosti tedy opravdu není.

 551. DAno, na tom černém seznamu nás je dávno víc 🙂 🙂

  Hm, tak kolopešjky asi nikdo nepěstujete…

  Tak já se poptám v květinářství a zatím ji nechám být.

 552. kalanchoe – velmi tvárná. Možno seříznout a obrazí. Raději ale řežu vrcholový řízek a nechám zakořenit, Mám novou mladou rostlinu a nenechám ji potom vyholit.

 553. Dobrý podvečer… Tak mi tak nějak vytanul na mysli tenhle vtípek:
  Prověrka u útvaru, nastoupená rota vojáků, generál provádí kontrolu. Zastaví se u jednoho a chce, aby se mu zahlásil… Dotyčný vzorně „soudruhu generále, vojín Holívka.“
  Generál se začne strašně chechtat, mlátí sebou, praští s čepicí a pak říká – „soudruhu vojíne, nezlobte se, ale my jsme na škole měli taky kolegu, co se jmenoval Holívka a my jsme mu vždycky říkali takovou básničku – Holívka, Holívka, vystydne ti polívka…“
  Tak vojín se zeptá – „a mohu se zeptat, jak se jmenujete, soudruhu generále?“ „Jistě, já jsem generál Jelen.“
  A vojín Holívka se šíleně rozchechtá, padne na zem, válí se po zemi, strhne čepici, dupe po ní, než se zklidní… Generál na to kouká – co to jako má znamenat?
  Soudruhu generále, to mi taky připomělo jednu říkanku. My jsme taky měli u nás jednoho Jelena a vždycky jsme říkali – „Jelene, Jelene, ty jsi ale čurák!“

  Hezké, že?

 554. Ale dámy, já nevím, koho jste měly doma Vy, ale já tedy nikoho z moci úřední, ale doktorku, kterou jsem si vybrala a na návštěvě se s ní dohodla.

  Nevím, co by následovalo, kdybych dítě nepřihlásila k žádnému lékaři,ale to mně prostě ani nenapadlo, nepřihlásit dítě do péče pediatra.
  A nemyslím si, že to bylo rozhodnutí z nedostatku smyslu pro svobodu.

 555. Díky martine.
  Necdhám zakořenit vršky a uvidím, co to udělá s tou starou. Když, tak budeme mít kalanchoí více. Nevadí, jsou to hezký kytky. Ale jak jsem se dočetla, asi bych měla počkat, až si z chalupy dovezu trochu nadrcené cihly a písku do substrátu

 556. Proč paní Dano bych měl nějaký seznam mít? Naopak, jsem rád, že se někdo vůbec se mnou tady baví 😀
  Ale abych přispěl tou otýpkou k požáru. U nás bylo a je běžné, že pediatr chodil k nám, jak po narození, tak i na pravidelné kontroly. Když tedy třeba bylo ošklivo. Stejně jako lekař k dospělým, tak i dětský lekař má u nás dveře otevřené, stejně jako očkování. Proto si platím pojištění, abych dostal to co potřebuji a chci. Stejně, jako když jsem měl ten ošklivej zápal a zánět v hrudníku, byl jsem doma, tedy až mne pustili z nemocnice a léčil se pod odborným dohledem a dokonce i rehabilitoval, ale to už i pod dohledem manželky, protože již jsem seopět koukal sestřičkám do výstřihu 😀

  uporňbuji na slovo zdravotní pojištění, nepíšu nic o dani, o povinosti někoho pustit domů, či někoho navštívit, či cokoliv společného s nějakým zákonem

 557. krista – 655 – ale jo, vybírali. Jenže to bylo tak, že moje drahá byla v péči prof.Čecha u Apolináře, protože pan profesor byl něco jako rodinný porodník a známý. No a ten nám doporučil několik pediatrů z okolí za které byl ochoten se zaručit, že jsou v pohodě. A na jednu lékařku jsem měl reference ještě z jiné strany, že je dobrá. A tak když se mladá narodila, tak jsem požádal pana profesora, jestli by byl tak moc laskav a zavolal jí, že máme děcko z jeho líhně a domluvil nám návštěvu. On jí domluvil, nás doporučil, my jsme navštívili paní doktorku, ona si založila karty, průkazy atd.

 558. Po pravdě řečeno mně až do dnešní debaty nenapadlo, že by to mělo být jinak a někdo jiný to dělal třeba jinak…

 559. No, Pavle, já to teda dělala jinak 😀

  Pediatričku mi nedoporučil porodník, ale obvodní lékařka, kterou jsem o to požádala a že máme potomka, jsem doktorce nahlásila sama. No a první prohlídku jsme absolvovali doma. Paní doktorka to tak měla zavedené, že poprvé vždycky doma.

  Takže vidíte, že to může být jinak 😀

  Ale asi se shodneme, že návštěva pediatričky či dětské sestry na základě dohody je něco úplně jiného, než když se z moci úřední dostaví nikým nezvána protivná baba spočítat plínky a hrabat ve skříni.

  Samozřejmě může se stát, že se dostaví i na domluvennou návštěvu protivná doktorka nebo od doktorky protivná sestra a chová se jako kontrola – pro mně by to byl důvod změnit pediatra.

 560. Pavle K. – myslím, že to tak všichni dělají. Přidělený obvoďák je skutečně hluboká minulost. 🙂
  A jestli Jirka má pocit, že jen ti lékaři, které si on vpustí do domu jsou v pořádku a všichni ostatní jsou komunističtí agenti je, konec konců, jeho problém. Jen to krapet zavání paranoiou…

 561. (659) Jo, na zavolání jistě. Ale aby přišel někdo sám od sebe a cpal se do dveří, tam bych nejspíš jisté výhrady měl.

 562. Rputi, ale vůbec ne, jen si myslím, že péče o zdraví a o děti, je věc rodičů. Pokud si přesvědčena, že dítě je jen svěřené, že prezident vlastní nejen děti, ale taky zdraví, tak je potřeba zákon, aby přikazoval, co kdo má dělat. Ovšem pokud sedomníváš, že dítě je svébytna bytost, co si roděče vybralo a že očekává adekvátní péči, že o své zdraví je potřeba se starat, tak na to nepotřebuješ nějaký zákon a děláš to automaticky, protože asfalt.
  Vono to možná ve výsledku je podobné, ale není to prostě stejné.

 563. On nedávno byl nějaký takový případ, že matka nechtěla do porodnice, tak jí dítě sebrali a odvezli ho tam. Soud to kupodivu odsoudil, čímž mne příjemně překvapil.
  A nějakou jinou rodičku zase nechtěli pustit z porodnice, že nemá sjednaného pediatra.
  Takže není vše OK.

 564. Mimochodem, nevím, proč bych měl nedobrovolně kohokoliv pouštět k sobě domů. Na to přeci existuje něco jako „papír“ od soudu, že někoho pustit musím, ne? Proč by mi tam někdo měl co vířit prach, že jo….

 565. Ajrovko, ne, že bych trvala na tom, že si ta ženská nemůže dělat co chce, ale pozvat si pediatra, abych eventuelní průsery měla na koho svést a tvrdit, že i když si ho pozvu, tak mi do toho nemá co kecat a je tam jen jako fackovací panák, mi přijde jako chucpe.
  Je to úplně to samé, jako když si pozvu doktora, seřvu ho, že ty prášky, které mi předepsal žrát nebudu, načež ho zažaluju za zanedbání péče. Buď se řídím tím, co mi řekne, nebo ho nezvu.

 566. papír od soudu? Cha, cha, cha!

  §53 (2) Rodiče jsou povinni
  a) spolupracovat s orgány sociálně-právní ochrany při ochraně zájmů a práv dítěte,
  b) na vyžádání příslušného orgánu sociálně-právní ochrany předložit listiny a další doklady a poskytnout nezbytné informace, je-li jich třeba pro výkon sociálně-právní ochrany,
  c) umožnit za podmínek uvedených v §52 odst. 3 návštěvu zaměstnance orgánu sociálně-právní ochrany a zaměstnance obce s rozšířenou působností zařazeného do obecního úřadu v obydlí, popřípadě v jiném prostředí, kde dítě žije, je-li to nezbytné pro ochranu života nebo zdraví dítěte nebo pro ochranu jeho práv.

 567. Pro mne je základem ono pozvání. Případně chuť odebrat se do porodnice.
  Pokud něco z toho není, nikomu do toho nic není.

 568. cha, cha, cha – kdyby to jen jeden dětský život zachránit mělo. Je to všechno pro vaše dobro.

 569. (675) Jo, a nezbytné pro ochranu života a zdraví dítěte to je, když si orgán nebo orgánova usmyslí …..
  To je přesně to, co se mi nelíbí. Lucince to nepomohlo ……

 570. AeroKarle, ale úředník tomu rozumí líp než ty, má na to školy a kromě toho, předplatil sis tyto služby v daních. Já pořád nemůžu pochopit, proč je to někdy prospěšné a někdy ne.

  To, že oslovuji tebe, jen vyplynulo z pořadí příspěvků, nemyslím si, že bys obdivoval Zemana a další blbstě…

 571. Ale jo, fajn. Jen, kdybych byla pediatr, měla bych určité námitky činit mě odpovědnou za vaše rozhodnutí…

 572. Dobrý večer vespolek,
  koukám, že orandžádské čarodějnice měly slet…. asi se inspirovaly Páralovou Zemí žen, anebo rovnou Sexmisí ? Jenom se divím, že jim to nikdo z chlapů v ČSSD nezatrhne, už vidím, jak se jim normální mužové nedočkavě mačkají u volebních uren 🙂

 573. Ono je to vždycky problém, kdy je ten zásah oprávněný a kdy ne.

  Před pár dny jsem zakoupila idnes a dnes při nedělním kafíčku mně napadlo ji prolistovat.
  A bylo tam docela smutný povídání o lidech duševně nemocných, jak snadno naletí na různé pochybné půjčky a pak mají problém je splácet z invalidního důchodu.
  A doktor k tomu říkal, že lidský práva sice hezký, ale že omezení způsobilosti by v takových případech bylo na místě.

  Podotýkám, šlo o lidi, postižené duševní chorobou a bez rodiny. Starší, takže rodiče zemřeli a rodinu, schopnou se ně postarat nezaložili.

  Takže je to těžký…
  Na jedné straně to stát s tou ochranou přehání. Na straně druhé – co s týranými nebo zanedbanými dětmi, co s duševně nemocnými nebo seniory, kteří jsou bezbranní vůči určitým jevům nebo špatnému zacházení? Má stát hledat mechanismy, jak podobným případům zabránit? JAk se o ty lidi postarat? Nebo to má nechat být?

 574. (679) Podle mne to není nikdy prospěšné, v celkovém souhrnu. Pro mne nevýhody převažují nad výhodami.
  Bohužel, nejen zde se to rozmáhá stále více. Oni také ouředníci, bažící po větší moci, nejsou nic, co by bylo omezeno jen na Česko.
  O Bruseli raději ani nemluvím.
  (680)To Ti nějak nerozumím. Proč by měl být jakýkoliv pediatr být odpovědný za rozhodnutí někoho jiného? Obvykle je to obráceně: Pediatr, doktor v nemocnici, nechce připustit, že zodpovědní jsou rodiče.
  (682) Léčitelka je zřejmě blbá jak troky, ale zodpovědnost skutečně nenese.

 575. (683) Omezení způsobilosti, a co dál?
  Stát má vyšetřovat a trestat tresné činy. Což týrání či špatné zacházení nejspíš je.

 576. Ajrovko – ad 680 – rozhodnu se porodit doma bez asistence. Po porodu si pozvu doktora, ale nedovolím, aby dítě vyšetřil víc, než může pouhým ohledáním. U dítěte se rozvine syndrom, který nemohl předpokládat … atd …. atd ….

 577. KArle, týrání a špatné zacházení asi ano, problém je v tom, že se to obtížně zjistí. A viníci obvykle při prvním pokusu o zjištění, co se děje, začnou křičet o omezování práv, svobody a o šikaně.

  Ale u těch půjček duševně nemocným – no, kdyby se prostě smlouva prohlásila za neplatnou, protože dlužník má omezenou způsobilost k právním úkonům a věřitelé by měli smůlu, tak by asi byli opatrnější.

  Jenže stejně by zas z toho asi těžil někdo jiný. Hyena si vždycky svou kořist najde.

 578. Je to drsný, rputi, ale nechť rodička podepíše revers, že nedovolila dítě vyšetřit jinak než doma ohledáním a je si vědoma možných následků a nazdar.
  No a pokud by se něco stalo, tak smůla, paní, chtěla jste to tak, tak to tak máte.
  Ale nevím, jetsli to připouští legislativa. Asi ne.

 579. (686) Slovo „revers“ nebo „smlouva“ znáš? A jinak, než bez asistence, to nejde, neb stát to porodním asistentkám ve své neskonalé moudrosti zakázal. 😛
  (687) Já neříkám, že je to jednoduchý. Jen, že pod záminkou ochrany všech a za všech okolností, lze stupňovat státní ingerenci do alelujá.

 580. Jo, s tou omezenou způsobilostí, tam je celkem logický problém, kdo o ni požádá? Když rodina, budou za vyžírky, když doktor, bude mít starosti, kdo bude opatrovatel, …… Takže soud by ovšem prohlásit mohl, ovšem dotyčný by musel být té způsobilosti skutečně zbaven.

 581. (690) Týkalo, jak? Jako novorozenec bych neříkal nic, maximálně řval. Jako otec bych měl ve spolupráci s matkou dítěte věc obšlápnutu dříve, co, kde,jak a s kým se bude konat.
  Já Ti věřím, že jsou lidé nezodpovědní, že to může být průser etc, ale prostě nevěřím na „páchání dobra“. Škody převyšují zisky.

 582. Martine TT, děkuji za 564, přinesu jim papír, to asi bude nejlepší. Před soud se to nejspíš nedostane nikdy, a i kdyby pachatele náhodou chytili, netuším, jak mu/jim chtějí něco prokázat – policisté, též pak ti rozumnější z MO, veškeré moje návrhy na snímání otisků (jakož i přivolání kriminálky) zdvořile odmítli. V zásadě asi jde jen o tu pojišťovnu.

  Budu rád, když se na 561 koukne ještě Schumacher, jestli mi snad neporadí ještě nějaké akcelerační či zkvalitňující triky navíc.

 583. Modrej, s potěšením registruju Tvůj výskyt. Aktuální Ekonom obsahuje zajímavý článek „Proč jsou ekonomové za blbce“ Velmí výživný. Myšlenka „strašně se zadlužíme a rozhýbeme tím ekonomiku, a když lidi se nechtějí zadlužit přes veškerou masáž, zadlužíme se za ně. My, stát….“ mi připadá psychidelická. Neméně pozoruhodný mi připadá dvojí metr. Když budu mít trvalý deficit, jsem neodpovědná hazardér a špatně skončím, když totéž udělám jaké odpovědný statutár, přivedu firmu do konkursu a případně i sebe do vězení a budu označen za nezodpovědného lumpa. Když totéž učiní stát skrze politiky, je to považováno za moudré prorůstové opatření…Nechápu, proč leckteří tam citovaní jsou označováni za ekonomy, ba hůře, sami se za ně považují. Tedy až na Rothbarda.

 584. Jenom se divím, že jim to nikdo z chlapů v ČSSD nezatrhne… já myslím, že se jich tam chlapi bojí. Viděla jste některý ty socanky?

 585. 562 — ptakopysku, samozřejmě netřeba se omlouvati. Akorát se pro každý případ předem omlouvám já, pokud bych za podobných okolností nereagoval; často příspěvky reagující na mne (jsou-li jaké) vyhledávám textově, podle toho nyknejmu.

 586. re 642_ Michigan? Kde jste k tomu přišel. To by bylo zcela protiústavní a v žádném státě, nic takového neexistuje. I když je ptavdou, že třeba v Detroitu, by každé dítě mohlo mít vlastní barák, co je jich tam vopuštěnejch…

 587. 561 Zpátečníku, doporučuju doplnit výpověď do protokolu. Předpokládám, že případu bylo přiděleno jednací číslo a protože jde o podezření z trestného činu, byly zahájeny úkony trestního řízení podle § 158 odst. 3 tr. řádu. V tomto řízení policie opatřuje důkazy a činí příslušné úkony k odhalení pachatele. No, měla by. Otázka je proč nebylo řádně ohledáno místo činu a nebyly zajištěny stopy. No… Pro Tebe je rozhodující, že věc je evidována pod číslem a je-li to tak jak píšu a pachatel (logicky, protože na řádné ohledání se orgán vysrál)nebude zjištěn v příslušné dvou až tří měsíční lhůtě (podle kvalifikace pro samosoudce nebo senát, nebude-li lhůta prověřování prodloužena státním zástupcem, jako že nebude a bude to administrativně spláchnuto do dvou měsíců, policejní orgán vyhotoví pro Tebe zásadní usnesení o odložení věci podle § 159 odst. 4 tr. řádu, neboť se nepodařilo zjistit skutečnosti opravńující zahájit trestní stíhání. Což je lejstro, které jako poškozený obdržíš a předložíš pojišťovně, která by tím měla být plně uspokojena a na základě toho i Tebe nějak uspokojit.

 588. Schumachere, díky, ale stejně by asi bylo nejlepší tam přijít s nějakým podáním a přimět je, ať jej zařadí do spisu? Jinak mám pocit, že jim asi budu obtížně diktovat seznam odcizených a poškozených předmětů z papírku, a přemlouvat je položku po položce, ať si to tam laskavě vopíšou…

 589. Andy,
  naštěstí neviděla. Stejně mám pocit, že je to přesně ono – chlapa si to nenajde, a pak se snaží je získat „přidělením“ 🙂
  A modrá knížka nepomůže, leda k povinnému fasování modrých pilulek.
  Ne vážně, tohle by spíš vedlo k poklesu porodnosti, a nechci domýšlet další důsledky včetně nárůstu kriminality. Nickname o kousek výše má pravdu, všechny naše „velké“ strany jdou proti normálním lidem.

 590. 701 — Matzurko, děkuji za odkaz, ale pořád mi to připadá beznadějně obojaké… Vyjednávací strategie přimět EU vrátit se k původním principům pod tlakem referenda by byla v principu správná, ovšem v případě, (1) že by byla míněna vážně a (2) že by EU byla reformovatelná. K obojímu se mi zdá být nekonečně daleko. Divadýlko pro voliče, nic jinýho…

  Uvažuji prosím takto: Kdyby se snad pohlaváři EU opravdu obávali odchodu UK, asi by si tam provedli nějakou malou personální rošádu, anebo se alespoň o vyvolání dojmu jakýchsi personálních změn pokusili. Což není nápadné, jak dlouho tam (ve srovnání se svými předchůdci) třeba Barroso již trčí, ač pro každého, kdo si byť jen matně pamatuje čtyři svobody a princip subsidiarity, musí být přímo ztělesněním nepřijatelnosti?

 591. Dobré zas ráno. Všem Servácům z celého srdce děkuji za dnešních 6 stupňů celaskona za oknem… A radostně do nového týdne…

 592. Matine, re 675, dekuji za upozorneni. Kazdy tyden v roce se mi rozhodnuti me zeny, dale nepozivat vymozenosti moderniho socialne trzniho statu a zaroven nezatezovat ceske danove poplatniky nasima pravama na cokoliv, se mi zda genialnejsi a prosiravejsi. Kazdym novym zlepsovanim zivota, kazdym novym ochranitelskym opatrenim je kazdy cent na zakoupeni nemovitosti a na slozeni nevratne kauce, ztrojnasoben….

 593. http://www.avvo.com/legal-answers/legally-does-a-kid-have-to-have-their-own-bed-room-678251.html

  Dobrý den. Dušane, ad Michigan: „vlastní pokoj pro každé dítě“ je zjednodušené vysvětlení toho, jak US „sociálka“ hlídá práva dětí. V odkaze je to podrobněji.

  Ad zadlužování se přes míru: už jsem psal o možném řešení násobného zadlužování se. Pokud firma půjčí člověku v exekuci, nebyla by její pohledávka zajištěna možností exekuce. par 2: občan v exekuci nemá nárok na výplatu sociálních dávek, protože by vyplácené peníze nesloužily k danému účelu.

 594. Dobré ránko!

  PeSi, juž jsem byla komentovala …. Izrael ví své a reagoval ve smyslu, že když se kamarád upšoukne, dá se mu to prominout. 🙂

  Ajrovko 692, ale jo – já netvrdím, že se musí páchat dobro. Jen mám zásadní námitku, když si ta matka pozve doktora jako alibi, ačkoli on může tak akorát poznat, jestli srdce pracuje normálně a novorozenec nemá žloutenku. O moc víc toho u nich doma nezjistí. Jenže tím tu zodpovědnost přehodí na něj a pak bude řvát po soudech, že doktor měl vědět…

 595. Dobré ráno vespolek,

  Zpátečníku, „Dum spiro, spero…“.
  Hlásali to včera v UK zprávách, jako hlavní událost dne. Tak snad …

 596. Je to těžko uvěřitelné – kdyby si někdo podruhé sáhnul na kamna, o které se už jednou spálil, měli by ho všichni za blbce.
  Ale idealistů, co stále pevně věří, že se přece konečně musí strefit do té správné partaje, se pořád najde dost!

  …I nyní to vypadá, že lidi hlad po nových stranách nepřešel. Ty velké stagnují nebo jim počty členů rapidně ubývají…
  http://www.novinky.cz/domaci/301675-raketovy-rust-hnuti-exministra-dobese-poctem-clenu-slape-na-paty-top-09.html

 597. 699 Zpátečníku, pošli jim lejstro s výčtem všeho činem poškozeného a odcizeného, na co si to ceníš a že se připojuješ (proti dosud neztotožněnému pachateli) s nárokem na náhradu škody ve výši….(škoda způsobená poškozením zvlášť, odcizením zvlášť a celkem).

 598. 702 Zpátečníku, návrat k původním principům, refererndum….takhle to nikdy nikde nefunguje. Nejprve, jak víme my školení marxisti-leninisti, nejprve musí dojít k hroznému průseru, který nasere spoustu lidí, kteří teprve zvednou zadele a pohnou dějinam. A poučeni historií víme, že to všecho je provázeno mnohým zlem. Jenže jinak to nemůže fungovat, protože dokud lidi mají co žrát tak své zadele nezvednou.

 599. Ad diskuze o péči o dítě. Komu patří dítě? Otci? Matce? Dokdy? Je vlastnictvím neomezeným?
  Dnes je dítě de-facto vlastnictvím státu, rodiče jsou jeho zákonní zástupci, mají podmínečně svěřenou péči. Či naopak, za určitých podmínek je dítě vlastnictvím rodičů.
  Dříve bylo dítě vlastnictvím rodičů, otec (někdy rodiče) měl nad dítětem absolutní právo.
  Jaký je žádoucí (právní) stav?

 600. Dobré ráno.

  rputi, kdo nezaložil novou stranu, jako by nebyl. Jsem zvědavá, kdy založí stranu Iveta Bartošová.

  Hlad po nových stranách?
  je to stejné jako když se někdo pořád rozvádí a rozchází, protože věří na to, že potká dokonalého partnera, který splní všechna jeho očekávání. Obvykle nereálná očekávání.

  No a s hledači nových dokonalých stran je to to samé.
  pořád věří na to, že konečně přijede princ na bílém koni a mávnutím kouzelného proutku vyřeší problémy. Když volič prince na bílém koni zjistí, že dotyčný není princ, ale parta obyčejnýchjj lidí ( to v lepším případě) nebo tlupa podivných excistencí ( to obvykle), zavrhne ji a začne hledat dalšího prince na bílém koni, na kterého by navěšsil veškerá očekávání.

  No a v Praze je krásný ráno. I když chladný. No, chladný :
  odposlechnuta v tramvaji :
  paní stojící vedle mně do telefonu“ …zima je fakt příšerná“

  o pět minut později, paní sedící za mnou, “ …teplo sice není, ale žádná velká zima taky ne“.

  Být to v Britanii, tak se začne hroutit imperium, protože ani počasí už není bezpečné nekonfliktní téma. 🙂

 601. nickname, ten háček vězí v něčem jiném – v tom, že se, v rámci idiotské korektnosti neřeší problém jako takový, ale vydává se plošné nařízení, které zasahuje i ty bezproblémové. A dokud se věci nepojmenují a nebudou se řešit konkrétně, dotud bude vždycky spousta nasejřenejch.
  Že to vyhovuje levičákům je nepochybné.

 602. (707) No, máš tam předpoklad, z něhož já nevycházím když si ta matka pozve doktora jako alibi,.
  Vycházím ze situace, kde si svéprávná matka učuní nějakou dohodu se svéprávným doktorem, kterou v případě sporu posoudí soud, nakolik byla smlouva stranami plněna. Veškeré další prvky nad to do toho vnáší pouze ona snaha státu a jeho oudů „páchat dobro“. Ono to v mnoha případech klidně může být i dobro bez úvozovek, ale mám-li si vybrat, beru variantu menšího až žádného zasahování.
  (714) To je o málo lepší verze, ponechávající více možností i k flákárně, i k nadměrné ingerenci. I konkrétně musí úředník postupovat dle nějakého zákona či vyhlášky.
  Vzdej se myšlenky „páchání dobra“ a vše se Ti zjednoduší. Výsledky nebudou příliš odlišné.

 603. Hm, nickname, to je otázka…

  Nikdy jsem svoje děti nepovažovala za svoje vlastnictví. Přesto jsou to moje děti jednou provždy. Jaký stav je žádoucí? Nevím, nikdy jsem to neřešila, takže asi to tak je i žádoucí. Aspoň pro mně.

  Roli zákonného zástupce chápu nikoliv že jsem nějak pověřena státem, ale vůči nim. Jako když si najmu já právníka na úkony, na které nestačím, tak poskytuji stejný „servis“ svým potomkům.

  Svoje děti jsem odnosila a porodila, nebyly mi svěřeny státem. Stát nijak nerozhodoval o tom, jetsli smím nebo nesmím mít děti.

  Nemám pocit, že zodpovídám státu za výchovu svých dětí. Zodpovídám jim a sobě. Nepořídila jsem si je kvůli státu a nevychovávám je kvůli státu.

  O tom, jetsli a kdy má stát zasahovat do výchovy dětí samozřejmě můžeme diskutovat. Představa, že rodič má právo dítě týrat a ubližovat mu, se mi zrovna moc nezamlouvá. V tom okamžitku asi platí, že ublížení komukoliv je trestný čin a tady bych nehleděla na to, že jde o rodiče. Biješ dítě, biješ manželku, biješ babičku, kohokoliv, kdo je na Tebe odkázán, patříš do basy, stejně jako patří do basy každý, kdo někoho zbije na ulici.
  Problém pak samozřejmě nastává, co s obětí, která byla na tyranovi závislá. Někdo se o ní postarat musí.
  Potíž je, že tyhle činy uvnitř rodiny se prokazují mnohem hůř. Někdy zůstane otázka, co je ještě právo na svůj přístup a co už je týrání.
  A tak se občas stane, že někdo je stíhán pro nějakou prkotinu a jinde se něco odhalí, až když dojde k tragedii.
  A nic si nenamlouvejme, neexistuje systém tak dokonalý, aby k takovým případům vůbec nedocházelo.

 604. Ajrovko, já tě bacim! Já NECHCI páchat dobro!
  Já jen vycházím z toho, že dokud nenastane nějaký zadrhel, tak nutnost řešení není. Potřeba nastoupí až se zádrhelem a pak běda felčarovi!

  Zveš si snad domů zubaře? Trváš na tom, aby ti ten slepák vykudlali doma v kuchyni? 🙂

 605. 716 maYdo, pěkně shrnuto a za sebe, svoji rodinu a rodiny našich dětí naprosto se vším souhlasím!

 606. Ono povinný porod v nemocnici nebo povinné očkování je na hranici.
  Nic není černobílé. Např. kombinované vakcíny způsobují problémy hromadě dětí.

 607. (717) Nechceš, ale ve výsledku to tak vychází. Že bys chtěla páchat zlo Tě nepodezřívám, jen chceš aby stát řešil více, než je dle mého mínění zdrávo.
  Ať si každý pozve a nepozve a přijde a nepřijde zcela dle svobodné dohody zúčastněných.

 608. Jak to ve skutecnosti je s tim „komu patri dite“ se stat dokazal vyporadat. Naposledy za to, ze si rodice mysleli, ze nemusej chodit k doktorovi na ockovani a vubec do spolecnosti, ocenila spolecnost, osmi rokama pro otce a nejakym mensim trestem pro matku…. Ale ja vim, oni to delali spatne a vubec, nevstepovali detem lasku k demokratickemu zrizeni a lekarskemu stavu.
  Muzeme si o tom myslet, ci se utesovat jakkoliv, ale zde je vysledek zcela neprehlednutelny. Je totiz uplne jedno, co a jak diteti vstepujete, treba i svojim prikladem, protoze stat rekne, vy musite sklapnout pusu a udelat presne to co chce. Jinak mate problem. Tak jeste mi chcete tvrdit, ze dite vam neni statem pouze sverene?

  No a jedno OT pokud byste nekdo mel zajem o nadherny darek k Vanocum, ci jinemu dni kdy se davaji darky a zaroven mate k umeni blizko, tak Vam moc rad poskytnu kontakt na akademickou socharku, co vytvari veci co by se Vam mohli libit a nejen to co ma, klidne Vam vytvori neco podle Vasich predstav. Neskutecne kreativni, pracovita a uspesna mlada nadejna…… No dost superlativu, vystavuje ted treba v Parizi. Kdyby nekdo trpel neodolatelnou touhou po relieu obliceju svych sverenych deti, ci udelat manzelce radost bustou v nadzivotni velikostiv tak vrele doporucuji. Mam od ni nekolik fatastickych kusku a nemohu nic nez doporucit.
  Ps. Ty Vanoce by se dali stihnout…. Proto to pisu dnes.

 609. Víte, dix, já mám tak nějak pocit, že si pánové ten stát nějak moc připouštějí a pořád řeší… 🙂

  NoNAme, tam, kde kombinované vakcíny způsobují problémy, jde – a rozumný pediatr to udělá – domluvit individuální postup.

  JInak doufám, že těmi problémy nemyslíte legendy o tom, že očkování způsobuje autismus.

 610. myslíš dát mojí manželce mojí bustu v nadživotní velikosti k Vánocům? To mě sic jetšě nikdy nenapadlo, ale už slyším ten řev. 🙂

 611. NoName, ať si každá rodí kde chce, když na to má odvahu! Ale ať si pak po porodu nezve doktora a nevyžaduje od něj záruku, že je všechno v pořádku – on to bez pořádného vyšetření stejně udělat nemůže!

  Mně nejde o páchání dobra a povinný špitál – ale zlobí mne, když si chce někdo dělat věci po svém a zároveň se za to zříkat odpovědnosti.

  DĚLAT SI VĚCI PO SVÉM ZNAMENÁ, ŽE ZA NĚ PŘEVEZMEME ODPOVĚDNOST!

 612. JIrko, já bych jen podotkla, že na ty děti se přišlo až po té, co matka zavolala domů policii, protože se otce bála.
  TAky policii volat nemusela a až by ji chlap podřízl, tak by se zase bědovalo, jak to , že se nikdo nestaral a tragedii nezabránil.

  A abych řekla pravdu, už to, že rodiče považovali za normální trávit veškerý čas s dětmi v bytě, držet je v izolaci od okoklního světa a skrývat je i před rodinnými příslušníky, svědčí o tom, že asi to nebyla harmonická rodinka, ale dva poněkud vyšinutí jedinci.
  Otázka je, jetsli měli být zavření – spíš asi potřebovali psychiatrickou pomoc.

 613. I když žena převezme za svoje chování při porodu odpovědnost, neznamená to přece, že nemá nárok na případnou potřebnou lékařskou péči.
  Když děláte dřevo a zatnete si sekeru do nohy, je to jednoznačně vaše vina. Přesto z toho nevyplývá ztráta nároku na okamžitou lékařskou pomoc a dokonce na možnost stěžovat si, pokud budete mít pocit, že to nebylo ono.
  Proč z toho potřebujete za každou cenu vyjmout právě porod ?

 614. maYdo, není poněkud odážné tvrdit o někom, že je vyšinutý jedinec a jejich rodinka není harmonická. Myslím, že ani tvoje, ani moje rodinka by podle názoru mnoha lidí nebyla shledána harmonickou. Něco o tom vím, byl jsem několikrát šetřen dobrotivým úřednictvem.

 615. NoName – ale já nechci nic vyjímat!
  Já mluvím o ženě, která tu péči předem odmítla a pak přenesla odpovědnost na lékaře.

  Když alkoholik chlastá, tak je to taky jeho věc a kdyby chtěl žalovat špitál, že ho špatně léčil a on má teď játra v háji, tak ho každý soudce vyhodí.

 616. (724) „DĚLAT SI VĚCI PO SVÉM ZNAMENÁ, ŽE ZA NĚ PŘEVEZMEME ODPOVĚDNOST!!
  Ale ovšem, to ti lidé obvykle chtějí. Máš kromě svého tvrzení nějaký důkaz toho, že nechtějí? Stát jim v tom brání, to ano.

  (727) Už na Tebe manželka zavolala policii, nebo jsi ji nutil rodit na WC, protože v kuchyni tím nadělala nepořádek? 😛
  To druhé je, přiznávám, pouze z tisku, ale ty policajty si zavolala. To ono odvážné tvrzení trochu potvrzuje. Vzhledem k tomu, že z našich řečí zde zásah policie ani justice nepojde, považoval bych pro účely diskusní MaYdin předpoklad za dost pravděpodobný.

 617. Předem nic neodmítla, porod není nemoc.
  Proto je porovnání s alkoholikem nekorektní.

 618. „Já mluvím o ženě, která tu péči předem odmítla a pak přenesla odpovědnost na lékaře.
  Máš na tohle tvrzení nějaký podklad, kromě svého přesvědčení?

 619. Tak jo MaYdo, ja taky jsem adeptem na zavreni… Nerad je poustim ven a kdyz tak jsou „pod dozorem“ aby se jim neco nestalo…v podstate jsou odtrzeni a ochuzeni o spolecenske kontakty a stykaji se jen s proverenejma…

 620. Teď jsem zrovna nechával manželku u rodičů, a byl tam na návśtěvě i její bratr s rodinou (takže taková śkolka, 5 malých détí 🙂 )

  Proč to píši? Protože manželka bratra si stěžovala, že její syn měl néjakou zlou reakci po očkování. Doktorka jí řekla, že s tou šarží, co dostala, měly problémy prakticky vśehcnz děti, ale nechtěli ji ji vzít zpátky, tak ji „dojela“.

  Jinak na vztah očkování-autismus existuej studie, ale vypádá, že byla vyvrácena. Nicméně je to na trochu jiné úrovni, než fáma…

 621. Němečtí národní socialisté jsou opět o krok před námi:

  V dopise ministrů se rovněž uvádí, že je zdravým rozumem nepochopitelné, když někdo užívá všech sociálních výhod v zemi, kde nikdy předtím nežil, nepracoval a neplatil v ní daně. Takovou praxi je prý třeba přehodnotit.

  … společenských výhod by neměl požívat ten, kdo neplatí daně. Souhlasím 😉

  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nemecko-a-spol-chteji-zamezit-romske-socialni-turistice_269738.html#otazka-3997

  PS: Děkuji za diskuzi o vlastnictví dětí. Ani ve starém Římě nebyla tato otázka jednoznačně zodpověditelná. 🙂

 622. MArtine, ta rodinka ovšem nebyla šetřena dobrotivým úředníkem z vyšší moci, ale proto, že paní domu zavolala policii, že ji manžel ohrožuje a že se ho bojí.

  No a pokud jde o to držení dětí v izolaci, no tak to zajisté uznávám, že je věcí diskuse, jetsli to je ještě alternativní výchova nebo týrání. Na to se asi pohledy vždycky budou různit.

  Zajisté se najdou zastánci toho, že rodiče mají právo nakládat se svými dětmi, jak chtějí, i kdyby je tam měli přivazané v okovech u topení na straně jedné a zastánci toho, že stát bude bdít nad tím, abych děti netraumatizovala ani zvýšením hlasu na straně druhé.

  NoNAme, o co Vám vlastně jde?
  Žena i dítě zajisté mají nárok na odpovídající péči, ale pokud žena trvá na tom, že i ona a dítě setrvají doma, tak prostě musí přijmout, že lékař poskytne tu péči, jakou v daných podmínkách poskytnout může.

  A pokud se následně ukáže, že tam byl nějaký problém, který lékař nemohl na místě řešit nebo rozpoznat, tak má smůlu s případnými nároky na nějaké odškodné.

  PAmatuju matku, která si stěžovala na lékaře, protože dítě v narkóze po operaci slepého střeva jí nedovolili dovést domů na zadním sedadle auta.
  A umím si představit ten cirkus, jaký by udělala, kdyby, nedej Bože, třeba něco začalo krvácet a ona si toho nevšimla.

 623. Petře, studie byla vyvrácena především proto, že způsob, jakým byla provedena byl dosti pochybný a autor ji vypracoval prý na objednávku konkurence.

  Takže označení, že šlo o „fámu“ je ještě poměrně lichotivé.

 624. Mne nejde o nic, MaYdo, zdá se, že to spíše Rpuť potřebuje ženy rodící doma nějak dopředu zaškatulkovat.

 625. Ajrovko 731 – ale samozřejmě, vždyť o tom je ta celá diskuse kolem domácích porodů – jestli je možná účinná a včasná pomoc a KDO bude odpovědný, když se to nepovede? Doktorům se to pochopitelně moc nelíbí, protože mají být odpovědní za něco, co vlastně nemohou moc ovlivnit.
  Nějak to zařídit jistě jde, v Holandsku to běží, ale podrobnosti neznám.

  NoName, ženská, která je v jiném stavu VÍ, že bude rodit.
  Stejně tak alkoholik ví, že když bude dál pít, bude mít játra v háji.
  Jaký je v tom rozdíl?

 626. Maydo, vetsina studii je psana na zakazku. Napsani na objednavku ale nemusi znamenat, ze je studie spatna. Tahle asi byla.

  Kazdopadne spousta odborniku – i napr. cesky vrchni vakcinolog – poklada ockovani u nas za prehnane agresivni, prilis siroke a u nekterych vakcin prilis vcasne. YMMV, samozrejme – jenze je ponekud bizarni, ze drzenim se doporuceni odborniku clovek pase prestupek, ne-li zlocin 🙂

 627. Rozdíl je v tom, že porod není nemoc, je to fyziologická záležitost.
  A to neustále podsouvání toho, že doktor bude opdovědný, když se něco u domácího porodu nepovede … Jako u jiných případů v medicíně, bude se přece vždy posuzovat konkrétní případ a okolnosti. Nebo ne ?

 628. NoName, to je právě to, že ne vždycky a předem se to nemusí vědět. Někdy je kolem toho docela nefyziologickej fofr… 🙂

 629. 741-a něměly by si ženy tedy jít do porodnice lehnout už v 7 měsíci ? Pro jistotu, předčasných porodů není zrovna málo.

 630. Rputi… Nejen porod, ale kolikrat i takove lyzovani nebo projizdka autem se zmeni na naprosto nefyziologicky fofr i s vrtulnikem 🙂

 631. asi si chcete dokázat svoji pravdu za každou cenu. Já jsem byl šetřen dobrotivým úřednictvem a Policií na základě oznámení mojí vlastní tchyně, která to udělala z lásky ke své dceři a našemu synovi. Kdepak, že by chtěla někomu škodit, jen měla jiné představy, co je to harmonická rodina.

  JTM – diskutovat s někým, kdo něco četl v novinách o tom, co jsem sám prožil.

 632. Co v sedmem, NoName. Nam se prvni narodilo uz v sestem, a kolik z toho bylo problemu, ze manzelka nelezela hned vedle inkubatoru…

 633. Petře K. – no vidíte! A mě vypukly komplikace uprostřed porodu a skončilo to císařským řezem. Byla jsem dost ráda, že jsem v porodnici a ne doma….

 634. 747-no a co z toho vyplýva v kontextu diskuse ?

 635. Martine,
  takovou tchyni by jeden pozlatil… doslova, jako v případech Lorda Petra 😉

 636. 748 Kdo to tehdy privatizoval? Miloš čistá ruka, respektovaný Vladimír, Karel z Londýna?

 637. Zrovna tak bych mohla říct, MArtine, že Ty si chceš dokazovat svou pravdu. 🙂

  Tak kde je ta hranice, kdy musí ustoupit práva rodičů v zájmu přežití dítěte?
  Když dítě mlátí tak, že má modřiny? Nebo modřiny nestačí a musí mít zlomeniny?

 638. maYdo, neuhýbej, já si nic dokazovat nemusím. Já jsem si prožil konflikt, kdy úřednický mozek byl povolanější k posouzení, jak vychovávat mé dítě než ten můj vlastní rozum. Až se tady zase začne probírat otázka, kdo chce, aby se stát vměšoval do rodiny, tak si vzpomeň na dnešní debatu.

 639. Miloši,
  a jaké jsou šance, že budou usvědčeni ? Ráno jsem cosi četla v tom smyslu, že když je české orgány neshledají vinnými (tedy, neprovedli nic nezákonného), tak Švýcaři nic nezmůžou 🙁

 640. Maydo, a kdo je ten, kdo má tu hranici rozhodnout? Sociálka? Jako v tom relativné čerstvém případě v Británii, kdy néjaká Slovenka sice vyhrála všechny soudy, dokonce se rozvedla se svým mužem, který byl (podle soudu neoprávnené) obviněn z pohlavního zneuźití, ale nikomu to nebránilo ji obě děti vzít a pŕedat k adopci 🙂

 641. Nejsem si jistá, Martine, jetsli zdrojem konfliktu byl ten úřednický mozek. Nebyla to spíš Tvoje tchýně?

  Jistěže systém jí to umožnil a ausnadnil, ale na druhou stranu – myslíš, že kdyby tuhle možnost neměla, nehledala by jiný cestičky, jak páchat svoje dobro?

 642. Dobré ráno. Už zase rodíme? Je to tady jak v čekárně na gyndě…těch hrůzostrašných historek:)

 643. A v tom konkretnim pripade, co pisi ja za to taky nemohl system, ale ty urednice? TO asi ne, i ta maminka rikala, ze urednice byla takove citliva, chapava, bylo ji lito, ze ji deti berou… kdyz ji hlidala pri poslednim setkani s detmi, tak ji sice zakazala s nimi mluvit slovensky, protoze predpisy… ale pochvalovala ji, ze to bylo velice krasne setkani 🙂

 644. Petře, já nevím, o co šlo v Britanii, takže soudit nemohu.

  Takže jak nakládat s rodinnými příslušníky je výlučně věcí rodiny?

  Pak musíme akceptovat, že když někdo dlouhodobě týrá rodinného příslušníka, ať už jde o partnera, dítě nebo seniora, a dojde to až k tragickému konci, těžko pak můžeme obviňovat „lhostejnou společnost“ která to připustila, protože jak zacházet s rodinnými příslušníky, kteří jsou bezbranní a na tyrana odkázaní, je přece výsostné právo rodiny.

 645. Maydo, poprosím manželku, aby sem snad večer hodila link na dokument k tomuto pŕípadu. Ale v kostce jsem to popsal, bez soudního rozsudku přišla matka o dvé děti, kvůli podezŕení na sexual assault (které soud na základě důkazů vyvrátil).

  Já jen, že pojetí „dětí patří rodiné“ napadáte na základě excesů, a jako kolchozník širé lány přehlížíte excesy systému „každý člověk, obzvlášté díté, patří státu“.

 646. (738) Za normální situace (což je stav, kterého bych chtěl dosáhnou, ne stávající) je zodpovědný každý za své konání.
  Doktorům se to nelíbí, neboť by se cítili jako poskytovatelé služby a ne bozi. Tedy některým, abych nepaušalizoval. Ale IMHO většině. Jistěže to jde, jen chtít. Míra jistoty bude asi nižší, než porodnice, náklady buďto řádově nižší, nebo v několika málo případech zase řádově vyšší (komplikace), ale to už by mělo být na svobodném rozhodnutí jedinců. Asistentky do toho jít chtějí, stát jim to pod sankcí zakazuje.
  (747) Tak buď přející a přej těm, co chtějí být doma, jejich „být ráda“. 😛
  (757) Tchýně bez úřadu „za prdelí“ je pouhá protitanková tchýně nášlapná. Tu „šťávu“ tomu dodává skutečně až ten ouřad.
  Nicméně konkrétní událost těžko komentovat bez znalosti okolností. Fakt je, že úřad, který obdrží udání, by konat měl, ovšem jen k akutní záchraně života či zdraví, tedy zabránění trestnému činu. Jak k tomu ouřad donutit, nevím.

 647. Ajrovko 762 – jsem výš napsala – „ať si roděj doma, když si troufnou“ – já už nevím, jak víc jim to mám přát! 🙂

  Ad doktoři – tak si zkus představit, že jsi automechanik a zákazník trvá na tom, že to kolo máš vyměnit na silnici a nikoli v dílně, ty nemáš klíč a ty šrouby utahuješ rukama…
  Jistě, když to jde v Holandsku, šlo by to tady určitě taky…

 648. Opět blbý příklad-kolo se na silnici mění docela běžně. Fakt 😉

 649. NoName – dobrý příklad, protože když při výměně zlomíte poloosu, tak jak byste byl rád, kdybyste ménil kolo v dílně 😀 😀 😀

 650. NoName – a šrouby fakt povolujete a utahujete rukou? 🙂

 651. Tak mě napadá – poraďte Hegerovi – víte kolik by se ve zdravotnictví ušetřilo zrušením porodnic?

 652. Rputi – 766 – v aute je povinny jak hever, tak lekarnicka. Takze vybava pro obe cinnosti tam je 🙂

 653. Petře Kunetko – já tu povinnou výbavu mám v autě taky. 🙂
  Ajrovce jsem napsala ať si představí, že NEMÁ klíč na povolení a utažení šroubů – takže diskuse o lekárničce a heveru je fakt už dost mimo … 😀 😀

 654. Petře, nic mi neposílejte, já to do podrobna studovat nebudu, tolik mi to zase na srdci neleží. Nemůžu nést na svých bedrech všechny nepravosti světa.

  Tyhle záležitosti těžko rozsoudíte na základě faktů z novin. Z podobných příčin obvykle mívají problémy spíš otcové, a někdy fakt těžko rozlišit, co je realita a co výmysly matky, která se chce otci mstít.

  Já že tu napadám pojetí, že děti patří rodině?

  NApsala jsem , že moje děti nejsou mým vlastnictvím, to jo. Ale tím spíš nejsou vlastnictvím státu. Děti nejsou věc, aby byly něčí majetek, nměčí vlastnictví, nemůžete vůči nim uplatňovat vlastnická práva.

  A já jsem si rozhodně děti nepořídila kvůli státu, nevychovávám je kvůli státu, necítím se odpovědná státu za jejich výchovu. Jen jim a sobě. Není to něco, co mi stát propůjčil.

  já žádný excesy systému „každé dítě patří státu“ nevidím, protože by mně nikdy nenapadlo, že by nějaké dítě bylo majetkem, vlastnictvím kohokoliv, natož státu.
  To, že využívám jistého servisu státu jako jsou školy nebo zdravotnický systém, protože jiné možnosti pro mně nejsou dostupné, z mých dětí přece nedělá majetek státu. Konec konců na ten jejich servis platím daně.

 655. „nechci o tom nic vědět, ale vlbec to nemusí být pravda… “ 🙂

  Maydo, měl jsem pocit, že původní diskuse byla ohledné názoru, že stát má mít právo odebrat děti rodině v případě, který je _někým_ definován jako špatný.

  Tu situaci zde již máme. Co je výsledkem? Ke „śpatným“ stavům dochází nadále a jeśtě navíc tu máme excesy odtržení dětí od rodičů ve velmi sporných případech na základě čisté úředního rozhodnutí (bez soudu).

  Inu…

 656. hmm, divím se Vám, Rputi 😕 Proč nenecháte zdejší muže se vyzpovídat, jak by oni rodili;koneckonců, je možné, že až výše zmíněný Oranžový kroužek ČSSD prosadí své genderové vize, třeba je ten porod čeká 🙂

 657. Kocour – rozumné návrhy ohledně změn v legislativě:

  „- opravdu musíme zavírat lidi za nedbalostní trestné činy (tj. za blbost), nebyl by pro všechny zúčastněné prospěšnější zákaz činnosti (klidně i doživotní, neboť nešika zůstane nešikou)?

  – opravdu musíme zavírat lidi za verbání trestné činy (a dělat jim ještě reklamu)?

  – opravdu musíme zavírat do vězení zadlužené nešťastníky (mnohem častěji nešťastnice), finanční hlupáky, kteří si berou drobné půjčky na to, aby splatili jiné drobné půjčky, o kterých se v žádosti o půjčku zapomínají zmínit, protože mají za krkem minimálně 2 exekutory? (fakticky vězení pro dluhy)

  – opravdu je rozumné zavřít někoho na půl roku? (moc nebezpečný asi nebude, to bychom ho zavřeli na dýl, zato těch věcí, co se v krimu stihne i za těch 6 měsíců naučit …)

  – ipravdu je nutné, aby trestní řízení více než snahu prokázat vinu připomínalo snahu zdokumentovat trestnou činnost do posledního detailu?

  – nebylo by načase opustit kasační systém (vracení věcí vyšším soudem zpět nižšímu) a nahradit jej striktně apelačním (vyšší soud musí rozhodnout, nemůže se věci zbavit tak, že ji vrátí o úroveň níž)?

  – nebylo by na místě inspirovat se v USA a přijmout zákon, podle kterého trestní řízení, které se nepodaří dokončit do 10 let, automaticky končí (s výjimkami)?“
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Slavny-pravnik-slibil-ze-bude-mlcet-Jenze-znovu-nadava-smerem-k-Hradu-271784

 658. 756-no vlastně ano, samozřejmě, při výměně kola se může stát tolik věcí, máte pravdu, PK.
  Mimochodem, mezi „všechny porody doma“ a „zrušíme porodnice“ je pořád dost široké spektrum dalších variant a kombinací, že, Rputi ?

 659. Teda vy máte zase starosti. Nezdá se vám, přátelé, že tyto causy jsou vyloženi individuální, soudy asi o tom vědí více než milí novináři, a ti ještě o něco málo více než my. Pokud tedy vůbec něco konkrétního a novinami nezmanipulovaného víme. Pokud se porodů týká, také jsem vedle snad ještě více. Poprvé odvezl manželku do porodnice otec, páč jsem byl na služebce, a podruhé jsme se v autě málem poprali kvůli tomu, jak se bude druhý potomek jmenovat.

  Jinak jsem s naším presidentem velice spokojený. Jak jsem již dříve předeslal, bude s ním sranda. Jiřík i blikající Pepa alespoň vidí, jak bude naše levicová budoucnost vypadat. Kdyby v ODS nezůstaly havloidní hovádka, nemohly by si lepší podpopru představit.
  Jinak mimo diskusi. I mne přátelé v hospůdce osočili, že se po Zemanovi opičím. Pečoval jsem totiž o své milé včelí mouchy a obdržel tři či čtyři žihadla do krku + asi pět do nožiček. Když jsem navečer přišel spláchnout bolest, měl jsem podbradek jedna báseň. To přirovnání k Zemanovi jsem opravdu bral. Druhou variantu, že vypadám spíše jako orangutan, jsem v zárodcích zavrhl.
  Také jsem stáčel loňské červené. Bohužel jsem zjistil, že nejde o víno, ale velmi kvalitní ocet. Kam se na něj hrabe ten bzenecký. Takže mám zásobu nejmíň na 5 let.

 660. Rputi, v tom Holandsku je před domeme rodičky plně vybavená sanita včetně personálu. Kdo to platí nevím.

 661. re 755 – Matzurko, mne zaráží to komfortní ticho zleva i „prava“ v Česku, ostentativní nezájem o tak velkou částku. Rathovo 7 usmrkaných milionků bylo proti tomu málem případem století. Tisk se v ČR vyjadřuje celkem objektivně, viz např. Týden. Na Novinkách je chronologie případu. – Jak soud dopadne, odhadnout nedovedu. Musíme si halt na výsledek počkat.

 662. westíku 772 – pravda, pravda, proč by vlastně třeba NOName nemoh rodit, ať si chlapec užije 😀 😀

  Kristo, tak nějak to musí být. Docela by mě zajímala ta organizace … ta sanita tam může stát i několik hodin, kolik tam toho personálu je … ale zřejmě jim to funguje.

 663. Miloši – máslíčko na hlavičkách se potichu rozpouští, zadkem bys žíni neprotáh ….. tak se nediv, že se moc nevrtěj! 🙂

 664. Když je rodit doma nezodpovědné tak nějak z podstaty, snad je to nezodpovědné i v Holandsku, ne ? Sanita nesanita. A operační sál (který může být potřeba) přece nějaká sanita nenahradí.

 665. NoName, v (nejen) Holandsku je to zvykem. Zajímalo by mne, jak je v Holandsku ošetřena ta zodpovědnost. Tady si to hodně ženských přeje a vymluvit si to nedají. Nechť je jim přáno – i s tou zodpovědností.
  Ale to ještě vůbec neznamená, že s tím souhlasím. Mé zkušenosti mi říkají, že riziko je příliš veliké.

 666. Petře, ad „nechci o tom vůbec nic vědět“ – no, tak nechci. Nevím, jetsli to je pravda či nepravda a je mi to jedno. Je moje výsostné právo vybírat si, co chci vědět a co vědět nemusím.

  Nedělám si iluze o tomhle systému a vím, že k přehmatům dochází. ale když nejsem u toho, co můžu soudit?

  A diskuse původně byla ne o tom, zda stát smí odebírat děti, a le o tom, jetsli jsou majetkem státu nebo rodiny. A dále, aspoň se domnívám, o tom, zda stát má zasahovat v případech, kdy se jeví, že dítě – ale třeba i senior nebo týraná manželka jsou ohroženi.

  zasahovat a odebírat rozhodně není totéž. A excesy – ano, vždycky jde o excesy. O tom, co stát smí a nesmí v případě excesů a podezření na ně, se bavíme.

  Zrovna tak, jako když vás někdo zmlátí na ulici. Taky budete žádat aby byl případ vyšetřen a viník potrestán. Dítě nebo senior, pokud ho mlátí rodinný příslušník nemá mít stejné právo?

 667. 782 A jsme zpět u otázky: Kdo je vlastníkem člověka? Kdo je vlastníkem dítěte? Odkdy? dokdy?

 668. 782-furt jste neobjasnila, o jaké zodpovědnosti mluvíte. Bezpochyby je i doma rodící matce jasné, že za přidušené dítě lékař, který tam není skutečně nemůže. A pokud je k domácímu porodu přivolán, jde o zásah jako každý jiný. I s možností prošetření zákroku v případě nespokojenosti. Porod přece není jediný případ, kdy může být zásah zpochybněn, kritizován, kdy si zraněný nepřeje být ošetřen, kde do ošetření kafrá hromada lidí a pod.

 669. (767) Ty se holt bez toho státu neobejdeš …….při rušení i zřizování.
  (769) Ale ten klíč by měl mít, ten je v povinné výbavě také. Dostáváš to poněkud do absurdna.
  A to absurdno kromě Tebe páchají hlavně státní nařízení.
  (782) Ať si každá a každý souhlasí a zodpovídá sám za sebe. Pak zůstane jen problém s placením a pokud by se do toho stát nesral, trh to vyřeší velmi rychle i efektivně.

 670. Ajrovko – ad 767 – ty si fakt myslíš, že to bylo míněno vážně? 😀

 671. NoName – omyl. Psala jsem už výše – lékař může být přivolán, ale prostě v domácnosti ty možnosti vyšetření nemá.
  A dokazovat později u soudu co mohl a nemohl vyšetřit respektive zjistit, je vždycky diskutabilní. Zvláště, když problémy se mohou objevit v průběhu doby.

  Chtělo by to přesně vědět, jak to mají v tom Holandsku zařízené, abychom mohli hodnotit, nakolik je to přenositelné k nám.

 672. Nickname, to je pořád dokola… Copak je dítě nějakej majetek, aby muselo mít nutně nějakýho vlastníka?

  „Bezpochyby je i doma rodící matce jasné..“
  Ne vždycky. Jsou lidi – nejen rodící matky – kteří dokážou být doslova posedlí vymáháním svých práv a vůbec si nejsou ochotni připustit následky. Natož , aby jim něco bylo jasné. A můžete do nich hučet horem dolem, pokud na ty následky dojde, obviní vás, že „proč jste mně neupozornili“.

  Jsou to prostě potížistický a kverulující nátury.

  to ovšem nesouvisí s domácími porody, jen polemizuju s tím, že „rodící matce musí být jasné…“. Jo. může, ale ne každé.

  Není to důvod k zavrhnutí domácího porodu. Ale je to důvod, pokud k něčemu došlo prostě proto, že se něco zadrhlo a nebyly podmínky na to, to vyřešit, zamítnout jakoukoliv stížnost nebo požadavek na náhradu škody.

 673. 789-to, že ty možnosti doma u rodičky nemá zajisté zohlední u případného soudu-stejně tak jako u jiných medicínských, nicméně neporodních problémů. X lidí v nemocnici podepisuje reverz a jde domů-taky mění pohodlí domova za absenci technologie. A nehroutí se ani právní systém ani systém zdravotní péče (tedy aspoň ne kvůli tomu).

 674. ještrě bych dodala, noNAme, že pokud nějaká potížistka rozmaže neprávem pochybení doktora při domácím porodu, tak to může být zničující. A to paradoxně zejména v systému, kde je větší důraz na indiviuální zodpovědnost. ZAměstanec pod zákoníkem práce je v tomto případě poměrně v bezpečí, protože ručí nemovnice, ale soukromému praktikovi může zlikvidovat praxi odliv klientely, i když je očištěn, protože „i když se nic neprokázalo, tak jeden nikdy neví, co když to podplatil…atd.“

 675. 793-někdo, kdo přijede záchrankou k domácímu porodu s velkou pravděpodobností nebude soukromý praktik, MaYdo.

 676. 791 Buď předmět patří někomu, nebo patří „sám sobě“. Patří-li „sám sobě“, je schopen se bránit.

 677. A je škoda, že pořád obě ignorujete otázku nickname, kdo je „vlastníkem“ dítěte. Ta je totižto velice důležitá. Pokud má stát právo nařizovat a kontrolovat, kde a jak ho porodíte, vzděláte, nakrmíte, dáte spát, dáte mu po zadku, tak je prostě jeho vlastníkem a vy ho jenom spravujete. Pro stát.

 678. 761 PK Nebyla ona poněkud nestandardní, stejně jako její vztahy, že?

 679. hezky tu plkáte
  vlastníkem dítěte je stát
  co je na tom nejasného
  i vy i já jsme taky majetkem státu
  jinak by se k nám choval jinak = lépe a radostněji
  a dobrá zpráva nakonec (těch není nikdy dost)
  jsme lajdáci, ještě jsme neplatili a dnes nám dorazila od finančáku složenka s opraveným číslem účtu, snad se tentokrát trefili 🙂

 680. westíku, díky za ten odkaz – zajímavé.
  To by mohlo fungovat i tady. Ovšem s těmi platbami nevím – obávám se, že by vypukl levicový řev, že „porod je přece zadarmo, když si teda platím pojištění!“
  A s návštěmi z poradny by zas vypukl řev pravicový, že „mi nemá nikdo lézt bez pozvání do baráku.“
  Jestli mi nejsme nějací zbytečně nervózní… 🙂

  V Německu jsem byla pojištěná u soukromé pojišťovny s mou 10% účastí, ale porod mi platili celý. Ono je to taky u každé pojišťovny trochu jiné.

 681. Vy se tady zabejváte nepodstatnostma zatím co mně z dolů jde plamen a dým. Uhlobaronství je náročná zábava. Nejhorší je bejt chudej uhlobaron. Teď je to naprd a mám vyhlídku bejt třídním nepřítelem.

 682. NoName, otázku kdo je vlastníkem dítěte, jsem zodpověděla už dvakrát.
  Dítě není předmět a nemá vlastníka.

  A děti jsem porodila v porodnici, kterou jsem si vybrala, dala jsem je do škol podle mého uvážení, možností v okolí a jejich a dispozic, spát a na zadek jsem jim dávala, jak jsem uznala za vhodné.
  Samozřejmě nepovažuju za „nařizování a kontrolu státu“ když se radím o péči a výživě s pediatričkou. Kterou jsem si taky vybrala.

  TAk kde v tom ten stát vidíte?

 683. zatímco se místní dámy zřejmě chystáte rodit,
  u hlavního nádraží (praha) uniká plyn (našel se po čuchu)
  a čt hlásí = jsou tam hasiči a unikající plyn lokalizovali a zajistili …

 684. miloŠi – těžko sledovat na dálku něco, co nějaké novinářské slepice popisují naprosto nesrzumitelně i pro člověka znalého. V článku je hlavní žalobce prokurátorka a kousek dál je žalující stranou společnost Czech Coal Services. Kdo žaluje? Co chce? Jak si to zdůvodňuje? Je to právní nástupce původní společnosti a žaluje bývalé ředitele, že si vytáhli ze společnosti peníze? Ty dvě noinářské slepice o tom referují jako o módní přehlídce.

 685. divano, za pomocí hmatů a chvatů ho zneškodnili a nasadili mu pouta. Plyn jen zasyčel a zasmrděl, takže bude mít oplétačky s inspekcí čistoty ovzduší.

 686. martine, já si představovala, že nasadili balon a ten pak pln plynu odlétl skrz co2 výš a výš a ..

 687. No jo, Martine – možná že by ty hmaty a chvaty bývaly byly na místě. Někdo odmontoval kohout a pokusil se díru ucpat kusem deky… když on ten kohout byl mosaznej! A jak na potvoru pražští plynaři zkoušejí těsnost soustavy a naprali do plynu asi 100-násobnou dávku metylmerkaptanu než je „v místě obvyklé“ 🙂 Takže se na to rychle přišlo.

  Ad Mostecká uhelná – jsem ráda, že ty novinářské referáty nepřipadají zmatené jenom mně.

 688. DAno , já nějak nevím, jak se to liší od dnešního stavu, protože pokud vím, tak otcové si dnes mohou brát rodičovskou. ale většinou chtějí radši maminy zůstat s dětmi.

  Můj muž žádnou rodičovskou neměl, jen si vybral cca dva týdny řádné vždycky při narození dětí. V lértě jsem bývala na chalupě, kam za námi jezdil jen na víkendy.

  Nějak nevím, že by to poznamenalo jejich vzájemný vztah a že by k sobě nějak nepřilnuli.
  Jedna z mých oblíbených fotek je ta, kde přebaluje dceru, tehdy asi rok a něco a ona přitom drží nad sebou otevřenou knížku a kouká na obrázky. 🙂

 689. Ad 801 „TAk kde v tom ten stát vidíte?“
  Třeba tady (výňatky ze zákona o sociálně-právní ochraně dětí 359/1999 Sb., kterej tu zmiňoval Martin):

  Obecní úřad je POVINEN mj. (pozn.: v rámci „prevence“):
  – působit na rodiče, aby plnili povinnosti vyplývající z rodičovské zodpovědnosti,
  – projednat s rodiči odstranění nedostatků ve výchově dítěte,
  – projednat s dítětem nedostatky v jeho chování,
  – sledovat, zda je zamezováno v přístupu dětí do prostředí … z hlediska jejich vývoje a výchovy ohrožující, …

  Obecní úřad obce s rozšířenou působností je POVINEN:
  – sledovat nepříznivé vlivy působící na děti …,
  – činit opatření k omezování působení nepříznivých vlivů na děti,
  – pravidelně vyhodnocovat situaci dítěte a jeho rodiny … ,

  Zaměstnanci v orgánech sociálně právní ochrany … jsou oprávněni … navštěvovat dítě a rodinu, ve které žije, … zjišťovat v místě bydliště, škole a …, v jakých podmínkách dítě žije a jaké má dítě chování. Dále jsou např. oprávněni pořizovat obrazové a zvukové záznamy dítěte atd. atd.

 690. Hm, tak nevím tučňáku, co je stát povinen, ale pokud jde o mně , tak v tom případě svoje povinosti hrubě zanedbává. 😀
  O výchovu mých potomků se vůbec, ale vůbec nezajímá.
  Nevím, jetsli bych si neměla stěžovat, že jsem opomíjena 😀

 691. Ale já slibuju pánové, že se polepším, vlastní děti už asi neporodím, ale potomky budu nabádat, že kdyby děti, tak je porodit na mezi a nedávat do školy, aby byly ušetřeny zhoubné ruky státu. 😀

 692. No maYdo, už umíte úhybné manévry skoro jako Rpuť, ale marně.
  Měla jste pochybnosti o tom, že stát může do Vaší rodiny kecat.
  Doložil jsem, že dle zákona může a dokonce v rámci prevence musí.
  Ale zdá se mi, že jsem mohl radši házet luštěninou …

 693. (787)No, do toho, co jsi zde dnes sepsala, to sedí jak Jandák na hrnec, i jako nevážné.

 694. Nikoliv, tučňáku, já nemám pochybnosti, že mi stát může do rodiny kecat. Já moc dobře vím, že by rád.

  Já jen popírám, že moje děti jsou jeho majetek. Že jsou moje děti předmět, který lze vlastnit. A odmítám, že jsem za jejich výchovu odpovědná vůči státu. Nejsem. Jen vůči svým dětem a sobě. A to i když stát má v ruce prostředky, kdy mně může zavřít a děti mi sebrat.
  Přesto to jsou moje děti a já mám povinosti a odpovědnost vůči nim, ne vůči státu.

 695. Doložil jsem, že stát tu vaši odpovědnost za výchovu může vymáhat a je k tomu oprávněn dle platných zákonů. dokonce jsem to i z toho zákona vypsal, abyste si to mohla přečíst ve stručnosti.
  Ale všechno je to Marný.
  Čistě ze zdvořilosti přeju pěkný den.

 696. Ajrovko, začínám mít intenzivní pocit, že píšu čínsky.
  Pochopila jsem, že rodit v porodnici je levicová úchylka … 😀

 697. 815 tučňáku, já to vnímám tak, že patřím mezi ty, kterým prostě nemá důvod sociálka zvonit u dveří a domáhat se kontroly, že v naší společnosti jsou ale i jiní, kde je takový krok dobrým počinem, je nezpochybnitelné. Vyjímám samozřejmě tchýni od Martina jako impuls ke kontrole, určitě se to bleskově vysvětlilo:-) No a právě, aby v určitých případech sociálka „mohla“, musí na to být někde nějaký zákon. Myslím, že maYda to v tomto kontextu psala. Nikdo netvrdil, že je dítě majetkem státu nebo rodičů, pouze je dáno, kdo za něj nese odpovědnost.
  A nyní něco úplně OT: má tu někdo metodu na to, jak spálit celkem slušnou dávku uhelného prachu, čili jak z něj ještě dostat teplo?:-) Tedy jako to zpracovat před vhozením do kamen? Zima se blíží a je třeba sklep uklidit před plněním:-)

 698. tucnaku, stat muze po mne vymahat odpovednost za autonehodu a presto neni vlastnikem meho auta. Stat po mne muze vymahat, co chce, ale deti nejsou vec nebo pes, aby mohly byt necim majetkem. Vase citace zakonu na tom nic nemeni. V tnm, co je mezi mnou detmi je stat uplne mimo.

 699. Tak čí majetek teda ty děti jsou? Státu? Rodičů? Nebo to jsou svébytné bytosti s vlastními právy a povinnostmi, které jsou svěřeny osudem do péče? A kdo tedy má ohlídat, že se dětem neděje křivda, nejsou terčem hrubého násilí, trestné činnosti?

 700. Ad oranžový klub: Ty ženské opravdu nechápou, že tento návrh jim prohraje volby? TOP09 se vůči návrhu vymezí a už vidím nutnou povolební koalici TOP09+ČSSD+Zelení, která „zachrání zemi před rudým nebezpečím“.
  Karel S.: Nesmíme být dogmatičtí. Ne všichni socialisté jsou komunisté.
  Miroslav K.: Musíme udržet stabilní rozpočet a plnit naše závazky vůči mezinárodnímu společenství.
  Bohuslav S.: V koalici prosadíme návrhy se kterými jsme šli do voleb.
  Ondřej L.: Všechny strany se zavázaly k ekologicky zodpovědné politice.

  A duha se rozsvítí nad kotlinkou.

 701. 821: Dle právního názoru děti patří státu a jsou za velmi přísných podmínek svěřeny rodičům.
  Starší lidská společenství nechaly děti rodičům, ti rozhodovali o životě a smrti dítěte. Kdo se nechoval dobře ke svým dětem, byl hoden opovržení.
  Dnešní společenství umožňuje rodičům nechat zabít dítě, ale pouze v určitý okamžik. Pro toho, kdo tak učiní, máme spousty omluv.

  Můj názor je ten, že děti jsou svěřeny rodičům, ale ne státem.

 702. Dano, problém je v tom, že stát nejenže není schopen zajistit, aby se dětem neděla křivda, ale s nadšením sobě vlastním způsobí křivdu dalším.

  Otázka „A kdo tedy má ohlídat, že se dětem neděje křivda“ pro mne má jedinou odpověď, rodiče. Protože když ne rodičé, tak nikdo.

 703. Re:706,
  Nickname, když se dva bývalí partneři neshodnou a používají dítě jako proxy vzájemného nátlaku a poštvávají socíální servis jeden proti druhému, tak to může dojít až k takovým absurditám jako v odkazu. Tak by se chovala sociální služba kdekoliv na světě. Nicméně, Zákon určující počet dětí na ložnici nikde v USA neexistuje.

 704. 825: Dušane, máte pravdu. Známí, co se brali v USA (američané) na svém blogu psali, že potřebují větší bydlení, protože to zákony vyžadují. Možná zvykové právo považovali za státní.
  A trochu pozitivních zpráv:
  http://www.svobodni.cz/media/clanky/1759-hampl-konecne-vyrazna-pozitivni-zprava-o-ceske-ekonomice/

  Po měsících, kdy jedna katastrofická zpráva následuje za druhou, většina odvětví klesá a další tisíce lidí přicházejí o práci, se konečně objevil sektor, kterému se daří. Podle před pár dny publikované studie roste stínová ekonomika o solidních 10%!

 705. Uhelný prach: Vyprávěl mně kdosi na kladensku, že chodili dělat „šmanty“. To bylo bahno z uhelného prachu, které zůstalo po praní uhlí a usazovalo se v rybnících. Nabírali to do kelímků od piva ( tehdy těch papírových, povoskovaných) a po usušení s tím topili ako s briketami.Ale osobně jsem to neviděl, natož abych to měl ověřené. Snad bude vydařené léto a pěkná horka…..Topit přímo mourem je zoufalství, většina propadá roštem. napadá mne – což přidat do vody škrob a udělat brikety tak, jako se dříve dělaly ručně cihly do dřevěných forem a představovat si, že je tak rok 1910. Jirka

 706. (823) mno, když jsem si tuhle diskuzi přehlédla, došla jsem k názoru, že i náš pes patří státu (viz zák.246/92 Sb. na ochranu zvířat proti týrání ) :- ? Nám byl (za velmi přísných podmínek) svěřen jen k opatrování, krmení a k financování jeho ( velmi náročných) potřeb 🙂

  Pokud se týče aféry MUS,jsem velmi zvědava na konečný výsledek procesu(pokud se ho dozvíme; za svého minulého života znala jsem totiž docela dobře jednoho z aktérů, o jehož charakteru jsem vždy říkala , že spirála proti němu představuje nejkratší vzdálenost mezi dvěma body 😕

 707. Dano, člověk nemůže být majetkem jiné osoby. Samozřejmě, že by někdo mohl namítnout, že patří rodičům, protože si ho „pořídili“. To by byla pěkná diskuse o smluvním právu: jak by se dítě (v určitém věku) mělo vypořádat se svými rodiči za poskytnuté dobrodiní nebo proč by to dělalo, když „pořízení“ nebylo jeho vůlí atd.. Prostě člověk je vlastníkem sebe sama. Člověk jednající projevuje svoji vůli (zřejmě od okamžiku, kdy si sám, k radosti celého okolí, sedne na nočník). Nelze-li, aby bylo vlastnictvím rodičů, tak je zcela vyloučeno, aby bylo vlastnictvím státu.
  Zákoníci (nezaměňovat s právníky) a byrokrati s tím nebudou bezpochyby souhlasit, ale odbývám je tím, že už vysvětlovali různé hnusárny – např. vedoucí úlohu Strany. Není mně jasné, proč by na děti mělo být nějaké speciální právo? Jestli někdo páchá násilí na jiné osobě, tak je fuk, zda-li je té osobě 1, 2, 10 nebo 80 let. Pořád je to násilí a násilník by měl být žalářován nebo (ještě lépe) pověšen za hrdlo. Nemyslím, že by si zrovna Ty, pro něco takového horovala, ale právě ta závěrečná otázka je vždy tím zahájením „speciálních zákonů“, na které jsem tak alergický. Zákon má platit pro všechny účastníky, všechny případy, pokaždé a bez výjimky a nikoli stále hledat specialitky, které budou skupinu X nebo Y nebo jinou vyjímat. Je to pořád dokola – nějaká idiotka nebo nějaký idiot, z nedostatku jiného vytížení, vymyslí cosi a jde své usmolené dacanské hnáty strkat do soukromých vztahů. Obvykle s heslem: no přece musí být nějaká pravidla.

  P. S. Schumi, hoď sem odkaz na ten text. Já to podle názvu nemůžu najít, ani s pomocí přítele Gůgla.

 708. Musim rici, ze mne ta diskuze pobavila…. Jeste chvilku neco takoveho a uz by to bylo na cele silvestrovske podivani v tv ….. V podstate je krasne to, ze se diskuze zvrtla z socilaisticke materske a vlastnictvi deti statem, do …. Ty tomu nerozumis, to JAAAAA jsem rodila 😀

  No ale to by nebylo to nejhorsi. Daleko horsi je to, ze treti aukce co poradam je tak naslapana, ze jsem nucen uz odmitat zajemce o prodej artefaktu. Jestli to dobre dopadne, jako ze ano, tak si budu muset jeste prikoupit dalsi pozemky, protoze co jineho bych s tema penezma delal, ze jo…..

  Jo a se Svycarskym soudem….. no nechci nic malovat, natoz certa, ale i ja jsem z okresu na severu a musim rici, ze se docela dobre bavim, nejen pro to, ze jsem celkem v obraze o co se jedna….

 709. 819 díky, nickname,za reakci:-) budu hledat dál… naši předkové to nějak museli mít zmáknuto:-)

 710. MP – možná je problém vzájemného míjení se v pojmech. Co tak slovo „vlastnictví“ nahradit slovem „součástí“. Takže děti jsou součástí rodiny, obce, klanu, společnosti. To zní lépe, že? :-)))
  A v případě páchání násilí je asi rozdíl kvalitativní i kvantitativní, je-li toto pácháno na osobě 1 leté či 30 leté, svéprávné v plné síle nebo nemohoucí pro nemoc či věk. Kdysi zákonná opatření zastupovalo tzv. veřejné mínění – sousedé, známí, kteří svým vlivem stanovovali únosné meze. Dnes na to máme úřady a jako poslední instituci soud. A to je ten problém – úřadů se mohou zmocnit „profesionální pachatelé dobra“ a soudy občas soudí, že je to normálním rozumem k nepochopení.
  Ten problém nemá řešení.

 711. Dixi, ad brikety: uhelný mour navlhčit, slisovat v nějaké provizorní formě a nechat vyschnout. Dále používat jako brikety. Chovají se stejně jako ty kupované, jen se snáz rozpadají (mám takové mlhavé tušení, že starý soused přidával do té vody nějaké pojivo, ale netuším, co to bylo…)

 712. 832 Varane, přidával vodní sklo. Taky chudej uhlobaron… 🙂

 713. ad 820 maYdo, rozhořčujete se sice hezky, ale na někoho jiného. Já jsem nic o vlastnictví dětí (ať už rodičema nebo státem) nepsal.
  ad 817 dixi („patřím mezi ty, kterým prostě nemá důvod sociálka zvonit u dveří“). Bohužel o tom nerozhodujete vy, ale sociálka. Takže jako obvykle, orgán vás může buzerovat, aniž cokoli špatného činíte.

 714. (815) To si zřetelně nerozumíte. Stát může MaYdě nebo mně i ty děti sebrat, to jo, zákony na to má. Ale nemůže jí donutit, aby ona pokládala ty děti za státní nebo aby s nimi zacházela proti svému přesvědčení.
  (816) Obhajovat povinnost rodit v porodnici nepochybně levicová úchylka je. I obhajovat zákaz porodním asistentkám, aby asistovaly domorodičkám, pokud by ho někdo obhajoval. I tvrdit něco o svrhávání zodpovědnosti na nebohého lékaře, když popotahování hrozí spíše nebohé mamině.
  (824) Petře ano, ale stejně někde je určitá hranice, kde už stát zasahuje oprávněně. Souhlasím velmi, že je špatně nastavená, že současné nastavení spíše škodí než pomáhá. Zdali proto, že „socpracky“ řeší tisíce prkotin, místo soustředění na problémy, to nevím, ale zabránit týrání či zabíjení, ať už dětí či dospělých, to úloha státu je. Raději bych se dohadoval, jak ten stát přimět, aby dělal převážně co má a ne co by neměl, než tuto skutečnost popírat.
  Proč musela Lucinka zemřít? http://www.fod.cz/stranky/tyrani/pripady_1.htm Tam bych proti zásahu lautr nic neměl. Tam rodiče nekonali (v lepším případě).
  (828) Ano.

 715. 832,833 varane, Schumi, díky, zkusím to s tím vodním sklem, přijde mi to fční:-)
  817 tučňáku, dobře, tak není žalobce, není soudce, není příčina, není sociálka. Myslím, že toho mají dost na práci, než aby jen tak pobíhali po městě a nazdařbůh zvonili u dveří bytů:-)

 716. Ad 822: nickname „Ty ženské opravdu nechápou, že tento návrh jim prohraje volby?“
  Nemyslím si, že by tím prohráli volby ani že by ztratili své fanoušky. Pro část z nich (fanoušků) je úplně jedno, jaká blbost je zrovna navrhovaná (Spartáá je lepšíí !), a pro část z nich je rozhodující, že „voni se ale staraj vo nás vobyčejný lidi“.

 717. „Letiště Václava Havla nepřijímá lety. Část strojů krouží nad ním“
  Jen to přejmenují a posere se to. 😛

 718. Ale jo, dixi, s tím, že nestíhají buzerovat, s tím souhlasím. Ale co já považuju za špatné, je to, že vůbec mají tu možnost (bez podezření, bez omezení, bez nějakých jasných podmínek, pouhá prevence).
  Zkušenosti hovoří, že může-li být nějaké nesmyslné ustanovení zneužito, pak nepochybně zneužito bude.
  Třeba zavedou povinné štítky – každá rodina s dětma si bude muset pořídit od certifikovaného štítkaře za pouhých 5000,-Kč štítek, potvrzující, že netýrají děti. S platností jeden rok. S povinností vylepit na chodbu, aby sousedi a domovnice měli přehled. Bezdětní pak musí doložit každoročně potvrzení, že nemají děti a zdůvodnit proč. Kdyby to jediného týraného zachránit mělo, tak se to přece vyplatí !

 719. Dobnrý podvečer,

  tož, tučňáku, debata byla o tom, čí jsou děti, takže jsem se domnnívala, že Vaše citace zákonů mně má přesvědčit, že děti státní majetek jsou.

  Jinak to v podstatě za mně napsal Karel ve 385. Stát mi může děti sebrat a vychovávat po svém, ale nemůže k tomu donutit mně, poklud sama nechci a nemůže po mně chtít, abych je považovala za jeho majetek. A jinak se ztotožňuji s Modrým ptákem a psala jsem to tu, děti nejsou ničí majetek a násilí má být trestáno vždy. Zejména násilí na slabších a bezmocných.
  Omlouvat ho právem na vlastní přístup k výchově a nezasahování do rodiny je nebezpečné a dřív nebo později se vymstí, protože se kruté zacházení může stát normou.

  Samozřejmě nastavení systému a co je kruté zacházení a co ne, je diskutabilní a asi nikdy nepůjde nastavit tak optomálně, aby k přehmatůma excesům nedocházelo.

  Howgh.

  Ale je od vás šlechetné, že o ty svoje státní majetky tak hezky pečujete. To já jsem sobec, starám se jen o ty moje ratolesti a nějaký státní parchanti mi nesmí přes práh 😀

  Dix, to zas je staré téma – je vinen úřad nebo udavač?

  Ale pokud jde o to, že nelze moc spoléhat, že ty oranžové čarodějnice tím svým praštěným návrhem prohrají volby, tak v tom s Vámi, Tučňáku, souhlasím. Bohužel je to asi tak.

 720. Tučňáku nééééé!!!
  Jako byste něvěděl, že pitomosti, které tady navrhujeme jako absurdity, se leckdy objeví jako vážně míněný návrh.

  A u nás v baráku navíc nemáme domovnici, takže nevím, koho bych měla informovat místo ní. a jetsli by mi ten štítek vůbec vystavili.

 721. 840 tučňáku, možná je to zase o lidech, z těch se i ta sociálka skládá. O buzeraci jsem neslyšela, vždy musel být nějaký podnět k šetření dané rodiny. Tedy i to udání, i kdyby se nezakládalo na pravdě, jistě, může jít i jen do domněnku nebo o vyřizování účtů. Moje kamarádka nahlásila dceru před více než rokem, že zanedbává péči o děti, sociálka dostala i podnět ze školy, kam nejstarší z holčiček chodí, a rok prostě tu rodinu nerodinu monitorovali, než se to začalo řešit odebráním dětí soudem. Moje kamarádka, zdravotně handicapovaná, jen tiše zuřila, že se nic neděje… Jedinou podrobnost sdělím, byly tam i drogy. Tak nevím, kde kdo zbytečně buzeruje, pracovnice také často to schytají za nedostatečný dohled, což je náležitě medializováno. Upozorňuji, že nikdo, koho znám, v této sféře nepracuje, abych nebyla podezírána, že mám tendenčně ovlivněný pohled na věc:-)

 722. Absurdita, pitomost, to se mě teda dotklo !
  To je vážně míněnej návrh, o nic horší než energetické štítky, stanice technické kontroly, autorské výpalné za vlastní kameru, DPH ze spotřební daně, dvojnásobná cena za živnostenskou popelnici a řada dalších věcí.
  Nechcete snad naznačit, že cokoliv z tohohle je pitomost, že ne ?
  P.S. A kromě toho již zakládám v Belize firmu na certifikované týrací štítky.

 723. Stát mi může děti sebrat a vychovávat po svém, ale nemůže k tomu donutit mně, pokud sama nechci…no nevím, ale nevyplývá z toho jasně a logicky, že pokud děti nebudete vychovávat tak, jak chce stát, tak vám je, jak sama píšete, může sebrat atd…takže de facto vás donutil je vychovávat tak, jak si přeje stát.
  Kdybyste je třeba chtěla vychovávat bez očkování a škol, tak vám je sebere:)

 724. no dobře, tučňáku, jsem ochotna odsouhlasit, že to není o nic větší pitomost, než to ostatní, co jste vyjmenoval.

  A když mi slíbíte, že dostanu celoživotně platný štítek gratis, tak budu všude hlásat, že to je skvělej nápad.
  Konec konců, mohla bych žádat autorský podíl na nápadu, protože kdybych Vám na všechno kejvala, tak by vás to nenapadlo.

  No a teď jeden kus státního svěřeného majetku chce k počítači. Že prý je stejně její a že si musí nutně něco vyřídit (=kecat na Facebooku) a ckdy konečně už si pořídím svůj.
  Může vůbec státní majetek vlastnit nějaký majetek?

 725. Tak z celé dnešní debaty mně nejvíc pobavilo:

  „Ministři citovaných čtyř zemí požadují, aby byly k dispozici potřebné právní nástroje k boji se zneužíváním volného pohybu osob v rámci EU.“ – to je z toho linkovaného článku o cikánech v Německu. To je naprosto fantastický rovnák na vohejbák. Nejdřív je volný pohyb osob jedním z pilířů EU a pak se hledají nástroje k boji proti němu. 🙂

  A za druhé mně pobavil ten článek o porodech v Holandsku. Asi jsem zhýčkaný civilisací, ale když se mladá narodila s nízkou vahou, docela jsem ocenil elektricky vytápěnou podložku a pokrývku s digitálním termostatem, co dostala. Kdyby jí v té porodnici obložili několika gumovými lahvemi s teplou vodou, asi bych měl obavu, že jsme se vrátili do středověku.
  Stejně tak představa, že kupujeme porodní „krabičku poslední záchrany“ a po začátku porodu sháníme po telefonu bábu mně přijde v 21. století dost ujetá. Doufám, že alespoň do toho porodního dárkového setu dávají dost toho alkoholu, nejspíš by byl potřeba zejména pro otce.

 726. Andy – 845 – no nevím, mně to jeho pindání moc nenásilné nepřijde. Kdyby to člověk poslouchat/číst MUSEL, tak je to spíš jako zbraň hromadného ničení.

 727. Týrací štítek s platností na jeden rok je fajn.

  Už vidím ty debaty v domácnostech „A uč se proboha, nebo zase přineseš na vysvědčení pět čtyřek jako loni, já ti zmaluju prdel řemenem jako loni a oni nám sníží štítkové hodnocení z C+ na D-„

 728. 845: Obávám se, Andy, že v případě sekty Šajn Ó Kamurá je i kecání jejího Mistra zbraní hromadného ničení …

 729. Když mi stát děti sebere, tak je bude vychovávat sám, ne já.

  Vy jste svoje dítě nedala do školy a nenechala ho očkovat?

 730. Ajaj, zase jsem až druhej.
  Pavle, vida, ty kategorie jsem ještě nedomyslel. Dalo by se to i spojit s všeobecně udržitelným rozvojem týrání:
  Třeba A++ bude za maximálně dvě enviromentálně neutrální facky ročně.
  Zmalování koženým biořemenem do kategorie B (podle šíře od B– až po B++), zatímco po jediné ráně fujfujfuj plastovou vařečkou až kategorie E …
  Jen dávám ke zvážení, jestli by se špatná kategorie nedala vylepšit odkupem odpustky od bezdětných (pochopitelně obchodované na týrací burze v Rotterdamu).

 731. 852- Maydo, očkovat jsem své dítě nechala na základě svého přesvědčení o užitečnosti zcela dobrovolně a ráda. Do školy už jsem ho tak ráda nedávala, neb jsem tušila, že ho tam naučí méně než by se naučil doma ode mne a manžela, nicméně tehdy to jinak nešlo. Kdybych ho do školy neposlala, stát by mi ho sebral.

  Už to chápete? Buď budete sekat latinu nebo přijde trest(tedy, my všichni, abyste to nevztáhla jen na sebe). Vy jste dobrovolně splnila to, co stát požaduje, proto vám stát dítě nechal doma a zdánlivě se „nestaral“, i když se samozřejmě staral, ale o tom se objekt zájmu státu dozví jen málokdy.

  Já narozdíl od mnohých nejsem zastánce názoru, že stát se o rodinu nemá vůbec starat, ať se tam děje co chce, často totiž musí chránit děti právě před rodiči. Pokud stát je instituce zřízená k ochraně zájmů občana( a to je), pak je jeho povinnost chránit ty, kteří se sami bránit nemohou. Míra té ochrany je věc k diskusi,samozřejmě.

 732. 849, 851 – v podstatě máte pravdu, ale spoléhám na švejkovskou českou povahu:)

 733. tučňáku – ano, s tou bursou to je důležité. Alespoň by pak otec mohl argumentovat:

  Jestli přineseš pětku z písemky z matiky, tak tě seřežu.
  Ale neseřežeš, sundali by nám rating na štítku.
  Cha cha cha, tak snadno se z toho nevyvlékneš synu, zakoupil jsem na burse v Rotterdamu pět výprasků bio řemenem, takže máme předplaceno… 🙂

 734. Jo a odprodej odpustků bych neomezoval na bezdětné, ale dal bych možnost kšeftování i dětem, třeba přes Facebook. Kupříkladu hodné dítě smění přebytečné týrací povolenky s rodiči nějakého zlobivce za nový typ mobilního telefonu nebo za křečka apod.

  Tím by v tom byl i takový ten sociálně-kohézní aspekt, kdy zlobivé děti zbohatlíků jsou nuceny na úkor svého kapesného pořizovat chudým, leč hodným dětem různé tretky a módní doplňky – „A protože jsi Pepíčku zlobil, tak ti za vysvědčení místo nového iPhone koupíme pořádný výprask od Janičky z 5.B, která má samé jedničky a není nutno jí trestat“ 🙂

 735. 857- čímž by se z toho stalo něco jako bitcoin a Chilton by měl zas co regulovat, takže se tematicky vracíme k úvodnímu článku:)

  Je to dokonalé, Pavle.

 736. Tak tohle mně skutečně pobavilo – nadpis na aktualne.cz

  Mýtný systém stál o 10 miliard víc než v Německu. Proč?

  Evidentně ten novinář, který psal ten článek, nečetl knihu „Zbytečné otázky v kriminalistice“ 🙂

 737. Andy – 858 – ano, stát by to pochopitelně musel regulovat, ten trh kolem toho. Aby třeba v době před vysvědčením nevznikaly povolenkové bubliny a naopak prázdninové krise.
  To bude chtít nějaký samostatný a nezávislý centrální orgán, pak samozřejmě něco na úrovni jednotlivých států a následně alespoň na krajskou úroveň. A taky meziresortní komisi, pár poradců a něco jako TÝRV (TÝrací Rada Vlády). Samostatné ministerstvo na to potřeba nebude, kompetence si podělí ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spolu s Ministerstvem životního prostředí. A na starost to dostane ministr bez portfeje.

 738. Tak pozor, uz zabihate daleko….. Ted jsem vratil z patentoveho uradu a tam…… No abys Pavle nebyl v pozici…… Dobry den, prinesl jsem vam jeden bioremen, biorakosku, biobic….. Tak to jste pane Korensky prisel pozde a urednik vysazi uplne stejne veci na stul ….. Ted tu byl … Z Chramcu 😀

  Jinak bych se pripojil k posmivani tem co si mysli…….. Moje jsou deti, ja si je vychovavam a kotlinkova pater mne muze polibit zada:-D chochochichichocho…. To je takova legrace to cist a nejvetsi prca je, ze to MaYda mysli smrtelne vazne, protoze kdyz napise dlouhy prispevek, je to vazne 😀

  Jinak jedina moznost, jak se zbavit ceske patere je bud….. Vratit pas a nebo umrit. Jinak vladne a urcuje co kdo kde kdy…. Proste socialismus s lidskou tvari a jak na chate zavru branku, tak jsem tak svobodneeeeej 😀

 739. Ha ha ha, tak Francie (resp. francouzský president Hollande) připravuje daň pro Apple, Google a obecně na výrobky s OS Android.

  http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/mediatechnologyandtelecoms/electronics/10054717/France-preparing-tax-on-Apple-and-Google-to-fund-culture.html

  Vybrané daně půjdou na kulturu. Tedy přesněji řečeno francouzským hudebníkům, umělcům, filmařům a tak. Zdůvodnění je taky fajn „Spotřebitelé utrácí víc peněz za hardware než za obsah“.

 740. No vida, stačí jeden malej nápad a socialismus je zachráněn !
  Týrací burzou rozhýbeme kola ekonomiky, nezaměstnané pohltí nové pozice na Ministerstvu mládeže, týrání a tělovýchovy, jakož i nově zřízené krajské týrací odbory. HDP je zachráněn !!
  Jen mi kazí náladu ten ukradenej patent … tím, tím … z těch Chrámců …

  Díky vážení. Rozjasnili jste mi večer. Aspoň nám to v tej zoologickej rychlejc uběhne …

 741. tučňáku – nebuť labuť, ten patent tě trápit nemusí. Udělá se pár výběrových řízení a patent si koupíme i s Chrámcema. Jirka si během července a srpna střihne plzeňskou Sorbonnu a jako novopečený majitel právní firmy „Jirka, Feudalista a Imperialista“ založené na Kypru Kajmanech dostane ten kontrakt na zpracování těch výběrových řízení. Řekněme za 100 milionů, aby mu těch bio řemenů nebylo líto. 🙂

 742. To mně tak napadá. Proč vlastně s tímhle druhem volně inspirativní satiry už dávno nevystupujeme v nějaké pořadu na ČT ?
  Jak tak koukám na včerejší a dnešní debatu, docela by nám to šlo a peněz z koncesionářských poplatků má ČT dost. To by bylo, abychom se neproslavili jako Šimek s Grossmannem. No dobře, tak jako Š+G ne, ale při troše dobré vůle by z nás mohly být tyhle serebrity a kdybych se pak třeba někde náhodou podnapil a upadl do orchestru, nebyla by z toho ostuda, ale dobře honorovaný článek v Blesku a pozvánka do rádia Evropa 2. 🙂

 743. A nebylo by jednodušší přispět bitcoinem patentovému úředníkovi na kroužky ?
  Jen jsem to dopsal a už jsem si uvědomil, že to je blbost: Jirku si naštvat nesmíme, protože jeho rychlé rotě bojových ovcí dlouho vzdorovat nevydržíme 🙂

 744. a také se bojím, že by patentový ůředník nevěděl, co je to bitcoin…

 745. „nejvetsi prca je, ze to MaYda mysli smrtelne vazne“

  Těší mně Jiří, že jsme Tě rozveselila. Jen kdybys mi ještě prozradil, co myslím smrtelně vážně, abych se k tomu mohla vrátit, až zas kousneš po ránu v koblížku do švába.

  Nicméně ještě větší prča je, že si myslíš, že to myslím smrtelně vážně 😀

  „jak na chate zavru branku, tak jsem tak svobodneeeeej“
  Týýýjo, to je to tak jednoduchý, ten rozvod?
  Že bych na chalupě obnovilatu branku, co tam už téměř půl století chybí?

  Jsem sice šťastně provdána, ale jeden nikdy neví a je dobrý mít zadní vrátka, vlastně branku, v ziáloze.

 746. „Proč vlastně s tímhle druhem volně inspirativní satiry už dávno nevystupujeme v nějaké pořadu na ČT ?“

  Protože tam s podobnými náměty už vystupují jinší komici, akorát to není satira.

 747. 2 MP ad 829 – kecáš, pane… Již staří Římané rozlišovali mezi majetkem mluvícím (otroci), majetkem bučícím (veškerý dobytek) a majetkem němým… (všechno ostatní).
  Ostatně, i mladistvý druhý pán galaxie Darth Vader – aka Anakin Skylwalker – si musel nejdřív nechat odoperovat patřičný chip, aby při odletu z domovské planety nevybuchnul a nezkazil tím další pokračování pohádky pro dospělé…

 748. Andy – 871 – ale tak zase to dodá nový rozměr oblíbenému rčení „Dost že deš, chrousti už budou studený“. 🙂

  Ale je pravda, že ten názor OSN má něco do sebe. Když uvážíme, kolik potravin se v EU zbytečně vyhazuje, stačí neodvážet to po expiraci ze supermarketů, ale přesunout to do oddělení hmyzu. Tam se to vybalí z obalů a pak to ty mouchy tak nějak samy nakultivují, namnoží se to a je hotovo.
  Když pohlédneme na titulní obrázek toho článku, tak je jasně patrné, že podobný pokrm není nutno vůbec vyrábět, ale lze jeho vzniku docílit přirozeným stařením kupříkladu těch předpřipravených hamburgerů prodávaných v supermarketu v igelitovém obalu. Stačí obal odstranit a nechat dostatečně dozrát při pokojové teplotě. Úspora nákladů by byla naprosto fascinující a navíc by takový archivní burger bylo možné prodat za vyšší cenu, protože je v něm víc masa. 🙂

 749. Pavle bacha – rychle na patentovej úřad, než se tam zas objeví ten z těch Chrámců s archivním bioburgerem !

 750. Ale tak my libertariáni ani patenty ani autorská práva příliš neuznáváme, takže mně to až tak nebere.

  Jediné co mně mate, v kontextu té debaty o sociálce a o dětech, je to, že by úředníci ve vyspělých zemích potřebovali patrně nové noty k tomu, jak postupovat.
  Když jsem si tak představil tu matku co rodí doma, dětem dává k jídlu v souladu se směrnicí OSN k večeři ty brouky a k tomu má nějaký soukromý vroubek v tom smyslu, že se třeba moc nemyje, bylo by asi dost obtížné vyhodnotit, jestli děcka odebrat a nebo jestli je naopak ta matka příkladný občan, který respektuje moderní eko a bio trendy udržitelného rozvoje. 🙂

 751. Dixi, ještě k ostravské raketě. Nemám v tom sice zkušenosti, ale když jsme něco chtěli udělat žáruvzdornějším, tak jsme to natírali vodním sklem. Jak se to bude chovat dohromady s mourem, opravdu netuším. Asi jako sklo s mourem.

 752. A nestačilo by ten mour v té PET lahvi smíchat s vyjetým olejem ?

 753. Jestli se moc nemyje, Pavle, tak určitě to druhý.
  Když kde o vyšší cíle a dobro lidstva, nelze ztrácet čas něčím tak přízemním, jako je péče o vlastní tělo.

  Nemluvě o tom, že i takovej bacil je živé stvoření a má právo na ochranu sebe i svého prostředí.

 754. Jo, Bohouši… 🙂

  Za oněch času, kdy se chrousti líhli v pravidelném intervalu pěti let a byli to pořádný chrousti a ne takoví prckové, co lítají teď, jsme jich nachytali spoustu, dali do hrnce, zakryli poklicí a s hrncem plným chroustů a komentářem „to je dost táto, chrousti už sjou studený“ a rekrodukcí onoho fóru vítali u dveří tátu. Mámu z toho skoro trefil šlak, protože brácha byl VŠ student a já čerstvě promovaná inženýrka. Máti se patrně oddávala jakési iluzi, že na VŠ se z nás stanou rozvážní a zralí lidé, kteří budou nad takový srandičky povznesený.

  Mimochodem, pořádnáho chrousta jsem opravdu neviděla řadu let. Teď jsou více méně každoročně takový mrňousové, ani pořádný krovky to nemá, ale takovýho chrousta, jako byli to, co mám kluci házeli do vlasů a za krk, aby pohledal.

 755. 876 Františku, ano, také jsem o tom přemýšlela, natírala jsem ručně dělaná papírová stínidla na lampu a právě vodní sklo mělo zaručit, že se nevznítí.
  877 Pavle, nějak se mi příčí ten olej pálit, mám obavu, zda to nezasviní komín a kdoví jaká barva kouře půjde z komína, aby si na mě orgán nedošláp….

 756. Ahoj MaYdo. Ten Jiránkův fór je nesmrtelnej. U nás pozoruji chrousty na jaře každoročně. Poněvadž to jsou hloupí brouci, tak mnohdy neumějí z balkónu odlétnout a tak je ručně vyhazuji ven a tím je zachraňuji…

  Na netu jsem našel, že za první republiky (sic!) tu vyšla kuchařská kniha, kde je i recept na „Českou chroustovou polévku„. „Luisa Ondráčková: Kuchařská kniha, 6. doplněné vydání, Občanská tiskárna v Brně, 1937, str. 15 (povolena také jako příručka na kuchařské a hospodyňské školy)“.

  A abych předešel zdejšímu obvyklému skuhrání na adresu místního nedostatečně vyspělého obyvatelstva, že to by se jinde v kulturně daleko vyspělejší cizině stát nemohlo, tak připojuji, že v témže odkazu byl i recept na „Francouzskou chroustovou polévku z 19. století“ a dále u našich západních sousedů ve městě Fulda (tuším je v Hessensku) zvyk pojídat chrousty také byl: „V německém časopise z města Fulda byli ve 20. letech popisováni studenti, kteří jedli chrousty v cukrové polevě„.

  Takže Jíra z Maršova v tom evidentně nebyl sám…

  Přátelé, jezte chrousty, jsou zdraví. Doporučuje Jíra z Maršova… 🙂 http://www.pshajek.net/ggf/jirazmarsova.html

 757. Dobrý den. Dixi, je to drahně let, co jsem dočišťoval sklep od uhlí. Moje druhé doporučení: mourem topit jenom ve velkých kamnech nebo raději v kotli. Rozpálit uhlí, na plný vzduch a „přidusit“ mourem. Raketu jsem osobně nezkoušel. I tak vás sousedi nebudou milovat. Když vám z komína půjde žlutý dým, je to pozdrav od nás, z tajuplného ostrova 😉

 758. Zajímavý rozhovor s Danou Drábovou.
  http://www.ceskapozice.cz/byznys/energetika/dana-drabova-i-vazna-havarie-jaderne-elektrarny-se-da-zvladnout?page=0,3

  …„Reaktor AP1000 od Westinghouse je inovativnější projekt. Nejde o úpravu předchozích projektů. Obě řešení ale mají svoje výhody a nevýhody.“..
  …„Rusové se vyznačují tím, že prakticky co blok, to originál. To nemusí být špatné, protože jsou schopní za pochodu projekt vylepšovat.“..

 759. Ts, ts, ts,

  prej chrousti (Bohouši, díky za Jiránka, můj oblíbený vtip)
  Kdybyste si nebyli jisti, co:
  http://edibug.wordpress.com/list-of-edible-insects/

  Kdybyste nevěděli jak:
  http://www.insectsarefood.com/recipes.php

  Kdybyste nevěděli, kde sehnat ingredience:
  http://www.thailandunique.com/edible-insects-bugs

  A dobré ráno všem, s dobrou chutí k snídani 😉

  Bohouši, náhodou nemáš i vtípek, kde mezi stoly s řadou badatelů čumících do mikroskopů prochází šéf se slovy „Bádám, bádám, neflákám se !“ ?

 760. MaYdo, chrousti, tedy zaverecne stadium brouku, v tomto pripade chroustu je az na brouky digitalni, vzdy stejne velikosti, vzrustu, krovek….. Je to takove divne, ale snad si to pamatuji z hodin chroustologie dobre. Taky tusim, ze se objevuji v cyklech, tedy takove ty vetsi „chroustove nalety. Asi to ma neco spolecneho s jejich zivotem odbojarskym zivotem. Tedy tim, kdy pracuji v podzemi….

  Pane Tucnaku, dobre, myslel jsem si, ze rano vstanu, seberu tu prehrsel napadu a zase pujdu na patentovy urad, ale premluvil jste mne. Neudelam to a necham to Vam. Napadla mne uplne jina vec, dlouho jsem o tom premyslel a jiste mi date za pravdu, ze ve vynalezech je pekny binec a v patentech zvlast a tak je potrebe vnest do temneho chaosu svetlo. Neni preci mozne jen tak chrlit napady, clovek se prorekne s biodutkama v hospode a sup, druhej den to ma nekdo patentovany jinej. Navrhuji uplne jiny system , uplnou novinku, uplne prevratny vynalez na „poradek“ v teto kreativni oblasti. Utvorime strukturu pro vsechnynvynalezce i ty budouci, kde kazdy muze vstoupit , kdyz si bude myslet, ze je vynalezce. A bude odvadet ze sve cinnosti nejaky drobny poplatek. Navrhuji treba 40% z kazdeho vynalezu, patentu, objevu….tomu kdo ho do cechu vynalezcu prijme a jako prislusnik cechu bude mit moznost prijimat cleny a tak bude mit taky moznost tech 40% z patentu ziskat…. Ale jako clen cechu odvede ze vsech vybranych penez taky 40% . Myslim ze je to ferove a spravedlive….. Prostoze jsem to vymyslel a vlastne objevil, davam 40% sobe a protoze jsem lidumil, necham Vam druhou vrstvu, tedy Vy a Pavel muzou byt prospesni a ridit vyzkum a vynalezy a objevy ostatnich clenu spolecnosti. Myslim ze tak je to spravne a tak to ma byt……. kdyz bude dost clenu tak nejen ze budeme mit klid a poradek v odborarske centrale vynalezcu a objevitelu , ale i Sarka Grossova si roztrhne roucho studem, ze to neumela tak jako my…

 761. Probůh, co jí ti nešťastníci provedli? Ale pravda, i antika měla období, kdy sochaři zobrazovali lid nehezký.
  Ad chrousti. Kdo četl Černé barony,tam jistě našel recept na sekaný řízek, do které ho přidával šéfkuchař nóbl hotelu určitý počet umletých chroustů. Jestli letos vyletí, jistě zkusím. Když už nic jiného, tak fritované v pivním těstíčku.

 762. Matzurko, je tam (na tvém odkazu) i zavíječ voskový, o kterém se traduje, že naložený ve vodce je velice léčivý. A syrový spolu se šaťávou z vylisovaných zavíčkovaných trubčích buněk působí blahodárně na potenci. Právě čtu nové ruské poznatky v tomto oboru (u nás je apiteprapie zakázaná kvůlivá alergiím) a nadskakují mi brýle. Mohu také zkusit trubce v pivním těstíčku. Ale oni jsou strašně kyselí…..

 763. Matzurko, je tam (na tvém odkazu) i zavíječ voskový, o kterém se traduje, že naložený ve vodce je velice léčivý. A syrový spolu se šaťávou z vylisovaných zavíčkovaných trubčích buněk působí blahodárně na potenci. Právě čtu nové ruské poznatky v tomto oboru (u nás je apiteprapie zakázaná kvůlivá alergiím) a nadskakují mi brýle. Mohu také zkusit trubce v pivním těstíčku. Ale oni jsou strašně kyselí…..

 764. 876 Františku, to nejsou brikety z voního skla s přídavkem mouru. Jsou to brikety z mouru s přídavkem vodního skla jako pojiva. Jen aby držely pohromadě, ne aby se z nich stavělo. Hoří normálně. Nevím kolik se přidává,návod možná k nalezení na netu.

 765. 872 Pesi, již staří Řekové…
  Římané už považovali lidi za lidi. Zpátky se to na čas zhouplo ve středověku ve vztahu k domorodcům v zámoří.

 766. Františku,
  manžel okoštoval na nějaké konferenci v Japonsku včelí larvy v medu…prej to docela ušlo, ale já se přiznám, že raději jen jejich produkty. Naštěstí moje alergie včely nezahrnují 🙂 S tím zákazem je to pěkná hovadina, vždyť si tu alergii mohou nechat testovat, než se natřou propolisem, ne ? Ach jo, praotec Čech se musí v hrobě obracet.

 767. Dobré ráno,

  tak to si Jiří pamatuješ sice dobře, že chrousti se objevují jednou za několik let, ale já pořádnýho chrousta, takovýho, co mám hodní spolužáci strkali za krk, zejména při školních vycházkách do přírody, neviděla už podezřele dlouho.
  Připoštím sice, že nebývám v období chroiustího rojení na chalupě, tak mi to mohlo uniknout, ale na druhé straně to, co nám rostě za oknem je ideální chroustí biotop a divila bych se, kdyby nám tam v příslušném období chrousti nelítali.

  Chrousty pamatuju cca ve druhé třídě, pak na druhém stupni a určitě byli ten rok, co jsem končila vejšku.

  asi se vešli cca dvakrát ještě mezi to,a le protože jsme bývala v tom období v Praze ve škole, tak si to tak nevybavuju.

  Za to vídám – každoročně – menší druh, zvaný „chroustík letní“, ale říká se mu taky chroust a někteří si myslí, že to je „mladej chroust“.

  Jsou drobnější, zavalitější a mají křehčí a jakoby trochu průsvitný krovky. Zrovna včera jsem jeden exemplář vyhazovala ven.

  Tady si m ůžete ty dva chrousty porovnat :

  http://fotoalba.centrum.cz/photo.php?pid=20186287

  http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://www.naturfoto.cz/fotografie/krasensky/chroust-obecny-2008_096.jpg&imgrefurl=http://www.naturfoto.cz/chroust-obecny-fotografie-8803.html&h=400&w=600&sz=126&tbnid=JzQN_spTtJ5VBM:&tbnh=90&tbnw=135&prev=/search%3Fq%3Dchroust%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=chroust&usg=__RvRwXriMT6JeQqWOVprrbzrCRnM=&docid=F94KQHG2Z1kKcM&hl=cs&sa=X&ei=e9eRUamXGMqP4gSvyIG4DA&sqi=2&ved=0CEAQ9QEwBA&dur=2787

 768. k tomu vypěstování brouččí potravy z potravy pro lidi
  minulý rok jsme opoměli na chatě část sýrů = trojúhelníčky chuťově asi jako linoleum
  pak už jsme je tam nechali schválně na pozorování, co se s nima stane
  na podzim chatou proběhly myši, sežraly v okolí trojúhelníčků kde co, ale těch se ani netkly
  po roce, kdy ty trojúhelníčky neztratily ani barvu ani tvar, jsem je vyhodila
  ani jeden broučínek či housenka na nich rozhodně nebyly
  takže přes potravu pro lidi asi cesta k chovu broučků a housenek není

 769. No a k tématu několik neotřelých receptů :

  http://terarka.net/bezobratli/clanek/2

  Mravenčí puding mně zaujal, suroviny se nám v tomto ročním období prochází po kuchyni poměrně dost.

  a ještě pikantní chuťovka 😀

  http://hobby.idnes.cz/kuchar-parizek-z-opavy-vari-hmyzi-dobroty-fi4-/hobby-domov.aspx?c=A130116_1877684_ostrava-zpravy_jog

  Konec konců sicilský červí sýr je vyhlášená delikatesa.

  a Jirka se už nebude muset škaredit, když kousne v koblížku na švába – to mu jen pekař předložil koblížek, inovovaný v souladu s posledními kulinárními trendy 😀

 770. Divano,
  my jsme před pár léty měli „služebního psa“. Byl to pes paní asistentky a vodila si ho s sebou do práce, aby nebyl sám doma. Rasa „maminka foxterier, tatínka nikdy nikdo neviděl“. 🙂

  Ten pes vždycky loudil a já mu občas při obědě podstrčila sousto z talíře. Jednou byly játra, kolegové mi je dovezli z menzy, kde byli na obědě, dala jsem mu kousek a ten pes k tomu čuchl, ani to neolízl a odešel.

 771. Vážení, tak o tohle se podělit musím :

  Z informačního systému EIA :
  Posuzování záměrů a koncepcí předložených po 1. 1. 2013
  Zákon č. 350/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákonů č. 93/2004 Sb., č. 163/2006 Sb., č. 186/2006 Sb., č. 216/2007 Sb., č. 124/2008 Sb., č. 223/2009 Sb., č. 227/2009 Sb., č. 436/2009 Sb., č. 38/2012 Sb., č. 85/2012 Sb., 167/2012 Sb. a 350/2012 Sb.

  Posuzování záměrů a koncepcí předložených po 1. 7. 2012
  Zákon č. 167/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákonů č. 93/2004 Sb., č. 163/2006 Sb., č. 186/2006 Sb., č. 216/2007 Sb., č. 124/2008 Sb., č. 223/2009 Sb., č. 227/2009 Sb., č. 436/2009 Sb., č. 38/2012 Sb., č. 85/2012 Sb. a 167/2012 Sb.

  Posuzování záměrů a koncepcí předložených po 19. 4. 2012
  Zákon č. 85/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákonů č. 93/2004 Sb., č. 163/2006 Sb., č. 186/2006 Sb., č. 216/2007 Sb., č. 124/2008 Sb., č. 223/2009 Sb., č. 227/2009 Sb., č. 436/2009 Sb., č. 38/2012 Sb. a č. 85/2012 Sb.

  Posuzování záměrů a koncepcí předložených po 31. 1. 2012
  Zákon č. 38/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), ve znění zákonů č. 93/2004 Sb., č. 163/2006 Sb., č. 186/2006 Sb., č. 216/2007 Sb., č. 124/2008 Sb., č. 223/2009 Sb., č. 227/2009 Sb., č. 436/2009 Sb. a č. 38/2012 Sb.

  Zajisté jste si všimli, že během prvního PŮLROKU loňského roku se TŘIKRÁT měnil zákon, podle kterého se posuzují vlivy na životní prostředí. A půl roku na to ještě jednou.

  Tak tomu říkám legislativní smršť 😀 😀 😀
  nebo radši smrť?

 772. MaYdo, to víš, životní prostředí se mění (k horšímu) ze dne na den. 😉

Komentáře nejsou povoleny.