Opakuje se historie?

V rádiu varují, že v noci na 15.března napadne spousta sněhu a očekávají se, zvl. v ranní špičce ( od 6:00 hod.), komplikace v dopravě.
Takže potkáte-li v tom sněžení na silnici jednotky wehrmachtu – pardon! – NATO, uhněte prvním vejvozem do pole!
To bylo první, co jsme se v autoškole a pak při vyjetí na silnici na podzim v šedesátém osmém učili…Dodnes se toho držím.

V Brně už slaví…
Město zakázalo Haškovi a Politickým vězňům položit (jako až dosud každý rok) v bývalé věznici věnce k uctění památky obětí…
No, je to pochopitelné! Brněnský „Rok smíření“ již skončil… tak co?

Michal Hašek

 Český svaz bojovníků za svobodu mne pozval zitra na 2 pietní akce v souvislosti s černým dnem naší historie-15.březnem, dnem okupace českých zemí nacistickým Německem. Kytice jsme měli položit na dvou místech – bývalé věznici na Cejlu a v Kounicových kolejích. Dnes jsem byl informován, že statutární město Brno jako vlastník bývalé věznice na Cejlu odbojářům ani mně přístup neumožní, důvodem jsou probíhající kontraverzní stavební práce. Myslím si o tom své, na 15 minut přerušit práci a umožnit alespoň bývalým odbojářům a politickým vězňům důstojně uctít památku popravených a vězněných vlastenců je otázkou dobré vůle. Mrzí mě to, nikoliv kvůli mně, ale kvůli odbojářům. Škoda,že dobrá vůle nechybí nynějšímu vedení města Brna evidentně k sudetoněmeckým spolkům, kterým pořádá velkorysé vzpomínkové akce na odsun Němců z Brna, ale nenajde ji k našim domácím odbojářům v tragický den historie našeho státu… Smutný příběh…Pán je sice socan, ale jsou věci, v životě lidském…kde s ním lze i souhlasit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 619 komentářů u “Opakuje se historie?

 1. Ale tak zase v kontextu Nové Evropy naprosto OK.

 2. >> NoName
  Máte pravdu. V poslední době jsem sledoval řadu německých válečných týdeníků (doporučuji YouTube) a nemohl jsem si nepovšimnout jisté paralely ve vyjadřování oněch týdeníků s vyjadřováním „novoevropanů“ současných. Tedy nemyslím tím válečné zpravodajství, ale to mírové. Jak se evropští spisovatelé scházejí ve Weimaru aby perem bojovali za Novou Evropu atp. Prostě ta celoevropská myšlenka tam klokotá, víří, bublá a bunzíruje – jako by Martin Schulz či Jo Leinen a jim podobní hovořili.

 3. Zdar Pesi, nenechal jsi si narůst plnovous? Myslel jsem, že tě u vínka uzřím, ale nějak jsi mi unikl. V případě, že ten plnovous nenosíš, tak jsem bohužel na tobě podobného vstřícně zíral. Inu chybička. Byla to zajímavá akce. Matematické víno. Macerace modrých hroznů při teplotě pí 3,14. Klaret super, rosé ujde, modré cítit po peckách. Tak nějak mne osvítila podobná technologie. Samotok – klaret, lisování pod nižším tlakem – rosé, zbytek dolivý vodou a zahuštěným moštem, kryogenicky nechaný nakvášet – originál modrý burgund.

 4. http://i2.wp.com/generace-identity.cz/wp-content/uploads/2016/03/merkel-middelburg.jpg?w=678

  „Dne 21. dubna bude v nizozemském Middelburgu udělena Cena čtyř svobod (The Four Freedoms Awards) Institutu Franklina a Eleonory Rooseveltových německé kancléřce Angele Merkelové. Podle slov Institutu je vyznamenání Čtyř svobod „každoročně udělováno mužům, ženám a organizacím, jejichž činy demonstrují přihlášení se ke čtyřem principům,“ které americký prezident Roosevelt vyhlásil ve svém historickém projevu o stavu Unie ke Kongresu 6. ledna 1941 -Svobodě slova a přesvědčení; Svobodě vyznání; Svobodě od nedostatku a Svobodě od strachu.“
  http://generace-identity.cz/angela-merkelova-za-zniceni-evropy-cenu/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+GeneraceIdentity+%28Generace+Identity%29

  PS – nelze ověřit, ale v současné době už je fakt možné všechno 🙁

 5. skimici, byl jsem příjemně překvapen na CDG, kde je velmi rychlý internet a zadarmo bez omezení. Také pře přechodu z terminálu F na E jsem prošel koridorem a nemusel znovu přes security.

 6. Fujtajbl poránu,
  swetr report: na Podblanicku právě dosněžilo, na silnicích I. třídy je vrstva rozbředlého posoleného sněhu (tady u nás se neprohrnuje, aby nedošlo k provedení poškození radlic u novučičkých sypačů ani k ulomení téhož u starých Liazek), silnice II. a III. třídy čekají na oblevu. Obyvatelstvo s nadějí hledí k západu a čeká až se objeví demokratické sluníčko na modré obloze a zmizí Putinovy závěje, kterými se tento samoděržavec snaží narušit pokojné budování naší širší vlasti, Evropské Unie.

  Á propos – zajímavé slovní pojmy se mihotají českým mediálním prostorem v souvislosti se stahováním RUsů ze Sýrie – když Rusové válčí mimo své území, je to vojenská intervence naprosto nezávisle na tom, jestli je legální vláda pozvala, nebo ne. Když se stahují, je to taky špatně, jak lze vyčíst z komentářů na xichtoknize. Jakub Janda Třeba se teď ruské jednotky stáhnou na svou domácí základnu. Třeba na ukrajinský Krym. Pak by mohli vypadnout i z Ukrajiny, kde nemaj co dělat.
  Hezký je taky Neff: Putin začal stahovat ruské síly ze Sýrie. Mimochodem, i to je projev poměrů, které se dají charakterizovat jako samoděržaví – Putin nařídí a a je z toho intervence a nařídí a intervence skončí. Někomu to může imponovat, ale jak tohle bude fungovat na dlouhém časovém úseku? Já mám z tisku i tlače dojem, že v USA to funguje nějak stejně? Prezident USA posílá vojska a končí jejich mise, nebo se mýlím a špatně chápu české mediální blábolisty?
  Ministr zahraničí pro jistotu nic neví a nic nechápe: Rusko nemění svůj způsob chování. Zůstává nevypočitatelné. Proto si neumím představit návrat k běžnému provozu.
  Probíhá debata o stavu našich vztahů s Ruskem. Rusko hraje jinou hru než my. Hraje podle jiných pravidel. Proto se nepotkáváme.“
  Prostě ministr zahraničí za všechny peníze. Skoro mám pocit, že když vlezu do kterékoli místní hospody, odpočítám šestého hosta a posadím ho na židli v Černínském paláci, nikdo si nevšimne změny.

 7. Doufám, že jsem zase nenahodil trvalý Bold

 8. No, divit, se , že Rusko nehraje podle západních pravidel( podle nich by mělo držet hubu a krok , a furt ustupovat, ) může jen vůl.

 9. 2 František I. ad 4 – nenechal, neb jsem tam nebyl. Nějak se mi neudělalo dobře, tak jsem se z akce omluvil a jel jsem radši domů se zresuscitovat. Dnes mám podobný plán… Navíc, očekávaná přítomnost toho zmrda Neffa, PaH-BŽ, (viz ptakopysk) mi v tom neudělání se dobře ještě přitížila.

 10. Z toho Macka je zajímavější tohle:Karel Havlíček Borovský: Kde není národ zachovaný a vzdělaný, tam je marné staré vlády svrhávat revolucemi, neboť se dříve, či později všechno zlé navrátí. než ona citovaná ptákovina.
  (12) Halladin – tvůrce západních pravidel? 😛

 11. 2 ptakopysk ad 9 – jenže ta keňská vopice to dělá v zájmu šíření demokracie a humanismu a multikulturního obohacení – až nezůstane kámen na kameni.

 12. 14

  Takové zvrhlosti bych nevymyslel – jen pozoruju 🙂

 13. No a jinak ještě kopie zespoda:
  Dobré zas ráno… Tak dnes ráno při cestě na fakultu jsem si říkal, zda nám matička příroda nechce náhodou připomenout jedno výročí – den, kdy jsme byli poprvé vstoupeni do Evropské Unie, co se tehdy ještě jmenovala trochu jinak… Ale znáte to, co hovnem zvou, zváno jinak, smrdělo by stejně…
  Ta chumelenice u nás na horách byla ukázková… Taková pěkná, názorná připomínka – 77 let – a skoro to vypadá, jako by to bylo dnes… Mutatis mutandi.

 14. Dobré ráno vespolek,
  u nás rovněž sněžno, leč nad nulou a tudíž taje. Cestářům stačí počkat do oběda, a steče to asi samo. Cestou do práce mi do toho z CDčka Beatles hráli „Strawberry fields forever“ 🙂
  Jo, včera bylo večerní zpravodajství CNN jak když vlítně liška do kurníku – nechápavá a vyvalená očička, co si to Putin dovolil.. 😀 Skoro jako by to bylo najednou špatně ?! Šak oni nám to analytici zanalyzujou – zatím bych řekla, že Andělíně to nahrálo, neb se dnes asi bude více mluvit o Putinovi, než jejím volebním debaklu.

 15. Ahoj!
  Třeba je to tak, že Putin stahuje vojska z hloubky Sýrie… k tureckým hranicím.
  Holt je to agresor a chce být připraven, kdyby se Erdogan začal najednou neočekávaně bránit, a chtěl do třech dnů to Rusko obsadit…

  Ale jinak si myslím, že bude v Ženevě prosazovat rozdělení a federalizaci Sýrie, takže ukázal dobrou vůli a přestal bombardovat USA podporovanou opozici, protože Asad už to má pevně v rukou…

 16. Hezký komentář k německým volbám má Stefan Aust:
  http://www.welt.de/debatte/kommentare/article153293405/Wie-Merkel-ihr-Debakel-zu-einem-Sieg-stilisiert.html
  (1) Jak Andělína svůj debakl předkládá jako vítězství
  (2) Protože SPD se postupně marginalizuje, hledá A.M. dalšího partnera pro budoucnost. Jsou to Zelení. Zajímavé je, že mezi voliči Zelených má A.M. větší sympatie než mezi voliči CDU.
  (3) Pro AfD se naskýtá otázka CO TEĎ.

  Souhlasím s Matzurkou – německá media přežvykují Putina a Sýrii a vykladači se juž rojí.

 17. Exodus stovek migrantů z Řecka do Makedonie v pondělí vyvolala podle vlády v Aténách aktivita zahraničních dobrovolníků. Mezi uprchlíky v řeckém táboře v Idomeni se podle řeckého vládního zmocněnce pro uprchlíky Jorgose Kyritsise objevil leták v arabštině, který obsahoval návod, jak obejít makedonský plot. Kromě toho letáky přinášely informace o záměrech řecké vlády v uprchlické krizi. Autora letáků Atény přímo neoznačily. Podepsali se nicméně na samotném letáku jako Kommando Norbert Blüm (Komando Norberta Blüma). Použili jméno německého politika (CDU), kabaretiéra a publicisty, který byl v letech 1982 až 1998 spolkovým ministrem práce a sociálních věcí.
  http://zpravy.idnes.cz/migranti-lesbos-utonuli-hrbitovy-kato-tritos-f4l-/zahranicni.aspx?c=A160310_102804_zahranicni_aba

  Zdá se, že když se migranti zastaví, někdo je popostrčí. Opakovaně.
  Otázkou je, zda je to náhodilé, nebo to někdo dělá metodicky.

 18. DVD- jájsem včera(dnes) poslouchal diskusi u Anne WIll a oni teda řešili co s AfD, že je to strana jednoho tématu (no dobře, tak s nárůstem kriminality v DE,dvou), že s tím nevystačí, odkud k ní přišli voliči(prý hlavně z nevoličů) a v zásadě jak ji do příštích voleb zlikvidovat.
  Dost nechutné.
  A zobrazující naprosté nepochopení situace v DE a EU…to je jen „taková rýmička“ to, když i my budeme mluvit o narůstající kriminalitě v DE, tak to přejde…

 19. 2 NoName ad 21 – nepochybujte o tom, že se to děje zcela spontánně. Za zcela spontánní podpory Sorose a spol.

 20. NoName,
  možná by vážně stačilo ty nevládní pomahače zašít natvrdo za převaděčství. Prvních pár, a zbytek by byl místo převádění vytížen peticemi a demonstracemi na jejich propuštění… A zajímalo by mne, jaké jsou ti dredíci národnosti – případně jak by se jim líbilo v makedonském vězení… ?

 21. 24-celkově je to zvláštní – běžný občan EU může být trestán za absolutní ptákoviny, tvrdě a nekompromisně, zde dochází k zásadnímu porušování zákonů, jak imigranty, tak „dobrovolníky“, a nic.
  To samé třeba případ pražská „Klinika“. Za zábor „veřejného prostranství“ – kopa písku na chodníku mne orgán řešil už po půl dni.

 22. To je problém každé neplechy ve větším měřítku, namátkou bych připomněl technaře. Pokud někdo udělá kravál co jednotlivec, maximálně parta, obecní biřici se vzepnou k výkonu (sem tam i policie). Pokud jich je hodně, obecní i státní (kromě řídkých vyjímek) jen vymýšlejí, proč se nedá nic dělat.

 23. 25
  s tou kopou písku na chodníku šlo a nájemné za zabraný veřejný prostor , ne ?

 24. 26-obec si moje zabere, kdy chce. Stejně tak EON, VAK atd. Já jsem tam jenom nechal vysypat písek, který jsem hned začal odvážet na dvůr. Nic, co by stálo za řeč.

 25. A jde o nic v porovnání se záborem nemovitosti.

 26. Holt ovčan je sprostý podezřelý už svou existencí…

 27. A teď jsem si uvědomila něco divného,
  když vidím dredatého člobrďu tmavé pleti a afrických rysů, tak to beru jako součást jeho etnicity. Když to vidím u bledého sluníčkáře, tak mám pocit, že je čuně špinavé a nemyje si vlasy… ach ty zažité stereotypy 🙂

 28. 2 Matzurka ad 30 – a ono je to přitom moderní avantgardní individuum s vyhraněnou a ucelenou osobností a často i s vysokoškolským diplomem.

 29. Ano, svobody je nejlépe dosahováno kladením věnců a úspěchů na cestě života je nejlépe dosahováno připojováním přívěsů naplněných vybranou minulostí. Stačí chvilka neopatrnosti a hned vám někdo připojí. Samozřejmě že pro vaše dobro. Aby se vám lépe jelo. Kdepak koukat kupředu. To je špatné. Nutno koukat do zpětných zrcátek, do kterých vám promítají vybrané výjevy. Ne podle toho co vidíte vpředu, ale podle nich je žádoucí řídit svůj život. A podle plakátu, který vám vylepuje přes čelní sklo.

 30. vylepuje přes čelní sklo.

  To mi připomenulo moje mládí 🙂

  Jednou naše středisko nově vytapetovali, a domluvil jsem se s naším laborantem, a obvoďákovi jsme přetapetovali všechny okna na jeho žigulíku 🙂
  Když se chystal na návštěvy, chvíli bezradně koukal, ale nestratil glanc a nařídil “ Sundat ! “
  Což se i stalo. Ale ta chvilka pohledu na něj stála za to 😀

 31. PeSi,
  ano, vyhraněné „individuum“ to jistě bude 😀
  No, pokud by mi nedej Darwin dcera někd jako úkol č.1 … a číslo na Pohotovost 😀

 32. 17. Kdo ví jaké počasí bylo třicátého května 1434? Kdo ráno vyhlédne z okna a poznamená „Jo, jo, Lipany.“ Nebo osmadvacátého září a poznamená „Jo to měl Vašek blbej den.“ Rok má 365 dní. Zdáse , že celkem dost. Jenže událostí je daleko víc. Spousta. To by jeden vyhlédnul z okna a celý den prohekal.

 33. Schumi,
  asi běžné chladné jarní počasí současného typu. Zcela určitě nepršelo, ani nesněžilo. Indonézská sopka Salamas už měla po fajrontě (1257) a její exhalace už roky pilně pracovaly na ochlazování klimatu po celé zeměkouli. Vítězové se pokusili přispět svojí hřivnou ke globálnímu oteplování, když tvrdé jádro husitských vojsk vlákali do stodol a neekologicky je upálili, ale nepodařilo se a počasí dál stálo za starou bačkoru.

 34. Opatrně, únor byl prý nejteplejší v celých dějinách Galaxie a vesmíru, panika už se rozjíždí.
  A kromě přijetí 15 milionů uprchlíků bude potřeba omezit emise skleníkových plynů o dalších nejméně 50%.

 35. Ups,
  a koukám, odesláno nekontrolovaně, tak raději mizím mezi závěje…

 36. Dobré odpoledne,

  já si na počasí nestěžuju, my jasme sice ráno vyjeli v dešti, projížděli břečkou a zasněženou krajinou, ale když jsme se dostali k práci venku, bylo hezky a svítilo sluníčko. A jen jsme vyrazili na zpáteční cestu, zase se zatáhlo. 🙂

  “ německá media přežvykují Putina a Sýrii a vykladači se juž rojí.“

  No, možná se jim to docela hodí, perotože výsledek voleb vypadá jako poněkud tuhé sousto k přežvýkání.

 37. Chňoupek bylkomouš,ale blbej nebyl.
  Zaorálek taky není blbej,nicmeně ze sebe blba dělá.
  A velmi úspěšně.

  Osobně mám dojem , že všechny naše vlády držej hubu a krok,protože mají strach z jistého místodržícího v Praze.
  Aby ho nenapadlo strčit prachy do konkurence.

 38. Schumi ad 32 – nejezdí každý spořádaně jako Ty.
  Ono je dobře se do těch zpětných zrcátek podívat, jestli na Tebe zezadu nebliká nějaký(známý) vybrzďovač, který Tě pak vyhodí ze silnice…

 39. A nezabředne a nezabředne… 🙂

  …Rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina o stažení ruských jednotek ze Sýrie nachytalo Bílý dům zcela nepřipravený, uvedl deník Politico … a „oživilo obavy, že ruský opět prezident obelstí Baracka Obamu“.
  …Jak noviny uvedly, Putin tím poněkud zostudil Obamu, který prohlásil, že Rusko v Sýrii zabředlo do „bažiny“ a že zde „vykrvácí“….
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/putin-stahovanim-vojsk-ze-syrie-absolutne-zaskocil-americany/

 40. 42 srovnávat Chňoupka s Jakešem, to je jako srovnávat Machester United s Bohemkou.

 41. 47 najít k tomu ty fotky z druhé strany…

 42. 46

  Ježišmarjá,to je spolek volů!
  Letadla,co zůstávají,bombardují Nusru a ISIS dál…. Jsou to ty, co přilétly po setřelení ruské SU 24 Turky.
  A ty co odlétají, byly tam od konce září a startovaly 3-4x denně, potřebují revize a údržbu,která v polních podmínkách v Sýrii není možná .

  Ty letadla by musely do Ruska tak jako tak. Kdyby nebylo příměří,musely by odletět a přiletět další.
  Momentálně by tam ty nové postávaly na letišti.
  Tak proč je tam posílat ?

 43. Halle 51,
  když on jim Putin všem vzal vítr s plachet!
  Syrská opozice nemůže v Ženevě držkovat, Američani jakbysmet, Turci nemůžou do Sýrie vletět, protože by okamžitě legitimizovali Putinův návrat …. a teď, co s tím, že ano!
  Prostě to všechny zastihlo z gatěma dole a nevědí si s tím rady! 😀 😀

 44. Jo Rputi,

  Putin jakoby v 5 ráno zavelel,“ Slunce , vyjdi! “ A ono vyšlo.
  A všichni čumí ,jako tele na nové vrata ! :-D7

  Udělal,co bylo nutné, a vybral si ktomu tu nejvhodnější dobu.
  V případě potřeby tam pošle jiné letadla, a nemusí žádat parlament o souhlas.
  Starý souhlas furt platí.

 45. No a Obamy je mi skoro líto – tak si přál,aby to byl pro Rusy Afgánistán kříženej s Vietnamem – a houby !

 46. Dobrý večer,

  Víte, co je skvělý?
  Že jdu v šest večer z práce a je světlo 🙂

 47. Ostatně -letos by měly začít přicházet do Sýrie nové letadla pro syrské letectvo – asi 10 Migů 29 a 36 cvičně bojových Jak 130. Letiště už mají nachystané.
  Ty Jak 130 úplně stačej k bombardování ,

 48. Dobrý ! 😀

  Nežidé se narodili jedině proto, aby sloužili Židům, tvrdí ultraortodoxní rabín Ovadia Josef. Duchovní vůdce izraelské vládní strany Šas si za svá slova vysloužil obvinění z šíření nenávisti a rozdělování společnosti. Kontroverzní rabín na sebe upozornil již v srpnu, kdy z rozhlasu sesílal mor na Palestince.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/gojove-jsou-na-svete-proto-aby-slouzili-zidum-tvrdi-izraelsky-rabin-1ie-/zahranicni.aspx?c=A101020_145802_zahranicni_aha

 49. 52 To je záludnost ruského medvěda. Záludně vleze, záludně vyleze. Amíky v tom nechá samotné. Fuj!

 50. NoName (24) Před mnoha a mnoha lety, ve špitále OÚNZ přestal chodit do práce kuchař. Moje kolegyně bývala původně dietní sestra a tak ji převedli do kuchyně, aby alespoň nanormovala. A když se probíralo, že to obvykle trvá tak měsíc, než se kuchař vrátí do práce, tak jsem podotkla, že by se mi taky líbilo občas nechodit do práce s tím, že by to bylo tolerováno a všichni by se těšili, až se vrátím. A na to mně nadřízená pravila- Ale to vy nemůžete, vy jste slušný člověk. A myslela to vážně.

 51. Kristo ,

  alkoholik ?Já měl na slovensku kolegu, výborný zubař, strašně hodnej člověk ale ten alkohol…
  Původně byl vojenský zubař, měl ordinaci na poliklinice Vých. vojenského okruhu, a opakovaně v čistírně….

  Vojenská správa to vyřešila šalomounsky – povolávala mě a ještě další 3 zubaře na vojenské cvičení. Ty cvičení byly zvláštní – ani uniformy jsme nefasovali, a chodili tam jako do práce.

  Jeho syn byl ( anebo ještě je ?) reprezentant SK v hokeji a hráč NHL.

 52. Kristo,

  kdysi v nějaké inscenaci se vykytla scéna, jak taínek vysvětluje kloučkovi, myslím, že toho kloučka hrál Renč, tehdy sotva školou povinné pachole, že slušnej člověk neříká sprostý slova.
  Dítko se zeptá, jak se pozná, že je nějaký slovo sprostý a nesmí se tudíž říkat.
  tatínek to vysvětlí tak, že řlověk ty slova samozřejmě zná a ví, že je nesmí říkat.

  A chlapeček na to „Tati, a naučíš mně všechny sprostý slova? Já chci být taky slušnej člověk“

 53. Chápu, Karle, v takové zemi,jako je Rusko jsou i volové neobyčejní a trpaslíci největší 😀

 54. nemyslím,že ruský znamená něco neobyčejného 🙂

  No a co čekat od opozičních novin ? Že bude chválit Putina ? 🙂

 55. To fakt sralbotka ten Putin, takhle si nechat na sebe kydat od opozice. To náš koaliční přítel a šéf budoucího eurobratrského státu by s takovým pisálkem jinak zatočil! O dalším koaličně přátelském státu SA ani nemluvě, že…

 56. 69

  Prostě slaboch. Měl by jít na školení k erdoganovi 🙂

 57. dalsi co tu europu bude rozkladat zevnitr.
  prece jenom je tam vic oiro

 58. S přechodem z Řecka do Makedonie to byl podvod!
  Vzhledem k přítomnosti množství fotografů a TV-štábů se dá předpokládat, že viník je mezi nimi!

  …Jak obejít hraniční plot a dostat se přes řeku Suvu z Řecka do Makedonie radily migrantům letáky v arabštině, které někdo rozšířil na řecké straně hranice, v uprchlickém táboře Idomeni. Na letácích bylo navíc uvedeno, že na makedonské straně čekají „vlaky či autobusy“, které běžence odvezou do Německa. Kdo za cynickým podvodem stojí, není známo…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/397740-migranty-do-rozvodnene-reky-nalakaly-lzive-letaky-slibovaly-odvoz-do-nemecka.html

 59. K tomu Sulíkovi bych jen poznamenala, že jako poslance Sloveského parlamentu by si ho německá a Rakouská TV do debat nezvali…

 60. Zdá se, že „aktivista“ je něco jako superman.
  Žije v jiném času a prostoru, v jiném hodnotovém systému, a hlavně v jiné právní dimenzi.
  Proto se nesmí kritizovat, postrkovat, a hlavně, nemusí dodržovat žádné zákony ani pravidla.
  Naopak, on smí všechno. Porušovat zákony, kritizovat a urážet kohokoliv, a to i celé národy nebo státy.

 61. 78

  To může každý,kdo se nenechá chytit 🙂

 62. Titulek na aktualne:
  „Neoddělujeme děti. Neslyšící a gymnazisté v jedné škole. Tak funguje inkluze v Norsk.u.“
  Vzhledem k tomu, že se u nás diskutuje o inkluzi u snížené mentality nebo u hyperaktivity a nikoliv o slyšících a neslyšících, je titulek pokus o svedení diskuse někam jinam, typické pro komunistické pisálky z bývalých dob.
  Ostatně je známo, že neslšící mají jiné smyslové přednosti, nebudou tyto schopnosti při zglajchšaltování výuky zanedbány?

 63. >> quivis
  To je něco jako když Solženicinovi vyšlo Souostroví Gulag, tak RP napsalo, že jde o naprostý výmysl, neboť „každý školák se pohledem do školního atlasu může přesvě+dčit, že žádné takové souostroví u břehů SSSR neleží.“ (Citace není verbatim, ale tak nějak mne i po těch desítkách let utkvěla v paměti.)

 64. 77

  Jo,tam dělal užitečnou práci,to je fakt

 65. Quivisi 80,
  máme vybudované perfektní speciální školství i vyškolené kantory k tomu. To se musí zatrhnout a rozkulačit! 🙁

 66. 80

  v jedné škole nebo v jedné třídě ?

 67. Oni komouši leckdy postupovali velmi prakticky.
  A s tím přebíráním systémů z EU i tam,kde jsme dál, ať jdou na kolo!

  Dyť už je to jako „SSSR náš vzor !“
  A oni to i ti komouši později nebrali tak úplně vážně.

 68. A jiný titulek „Národní ozbrojené síly Lotyšska učinily prohlášení, že dvě ruské vojenské lodě a ponorka byly zaregistrovány v blízkosti mořské hranice země.“
  Trochu zeměpisně vzdělanější novinář taky mohl napsat: „Hned za hranicemi Lotyšska bylo zpozorováno ruské území“

 69. 86-když on ten Putin ne a ne zaútočit v Gruzii, na Ukrajině ani v Pobaltí.
  Přitom to měl udělat už dávno, tisíce analýz a expertů predikovali směr útoků a počty vojáků.
  Ale on je bohužel Putin neskutečně nevypočitatelný.
  Třeba v Sýrii-řekl, že tam budou 3-4 měsíce, po 4.5 měsících se Rusko stahuje, a všichni jsou zakočeni. Co tím může sledovat ? Prý chce zaútočit na Ukrajině.
  Ale to jsme vlastně už měli.

 70. 87

  Bylo by to k smíchu,kdyby to nebylo k pláči…
  Avruk, k čemu by Putinovi Gruzie, Ukrajina a Pobaltí byly ?
  Aby mu dělali v Rusku bordel ?

 71. (72) Ano, i na rozkládání zevnitř je potřeba publicita a peníze.
  (78) To už je na policii a justici, aby nesměl či nemohl. Je také možno jim pomoci, třeba udáním.
  (86) Za mořskou hranicí budou spíš mezinárodní vody.

 72. NoName 87,
  on Západ zjevně ještě nevydejchal obsazení Krymu!
  Monitorovali elektronicky snad i vrátnýho v garáži a oni si to, lumpové, psali na papírky. A nepošlen ten Putin esemesku a nepošle! To je pak těžký!
  Mají od té doby trauma a za každou akcí viděj 10 dalších!
  Paranoidní schíza jak vyšitá! 😀 😀

  I když je pravda, že tam nejspíš budou ještě nějaké supertajné dohody, jak píše Koller.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Martin-Koller-opet-drsne-Turecko-vyvolalo-valku-v-Syrii-a-zpusobilo-islamskou-invazi-nedat-mu-ani-korunu-a-vyloucit-z-NATO-A-dalsi-Sobotkova-analni-expedice-tentokrat-do-objemne-sudetacke-426358

 73. westíku 90,
  syrské opozici teď nesmí mrknout ani kuří oko, neb by se okamžitě vidělo a….. !

  T,Haas na FB:
  „Podle tiskové služby Kremlu došlo na iniciativu ruské strany k telefonickému rozhovoru Vladimira Putina s prezidentem Syrské republiky, Bašárem Assadem.
  Představitelé poznamenali, že zapojení vzdušných a kosmických sil Ruské federace radikálně změnilo situaci v zemi v boji proti terorismu, dezorganizovalo teroristické síly a způsobilo jim značné škody.
  S ohledem na tuto skutečnost uvedl Ruský prezident, že základních cílů, které byly stanoveny před nasazením ruských ozbrojených sil v Sýrii, bylo dosaženo. Bylo dohodnut odsun hlavní části v Syrii nasazených ruských letectkých sil. Zároveň bude monitorováno dodržování příměří a ruská strana bude v Syrii nadále udržovatet vzdušné síly k zajištění vzdušného prostoru.
  Prezident Assad pochváli profesionalitu, odvahu a hrdinství vojáků a důstojníků ozbrojených sil Ruska, kteří se zúčastnili bojů, a vyjádřil Rusku hlubokou vděčnost za masivní pomoc v boji proti terorismu a za humanitární pomoc poskytnutou civilnímu obyvatelstvu.
  Syrský vůdce zdůraznil připravenost pro včasné zahájení politického procesu v zemi. Předpokládá, že jednání v Ženevě pod záštitou OSN, mezi syrskou vládou a opozicí, přinese konkrétní výsledky.“
  Zdroj: fontanka.ru

 74. AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!

  Z FB: „No…..sice z jiného soudku, ale ono je to v ČR docela vtipné. Nedávno ministerstvo přislo s tím, že při měření emisí na vozidle, musí být opacimetr a PC připojeny online. Z logiky věci tedy stanice měření emisí začaly zřizovat připojení na internet a obnovovat výpočetní techniku, protože lidé žili v domění, že budou muset být online. Teď z ministerstva po několika měsících a pár stovek projebaných miliónů vypadla informace, že pro ministerstvo slovo „online“ znamená, že opacimetry musí být propojen s PC kabelem! Tj, není možné nadále udělat měření emisí a k protokolu přiložit výstup z měřícího přístroje. Přenos dat mezi opacimetrem a PC musí probíhat online. No…..být vlastníkem stanice ME, nerozbil byste jim hubu?

 75. http://www.novinky.cz/komentare/397762-komentar-uzavrene-hranice-jsou-neudrzitelne-thomas-kulidakis.html

  Docela by mne zajímalo, jestli tenhle druh lidí umí počítat. „Chudých a válkou postižených“ je jenom v Africe řádově tolik, jako obyvatel Evropy. A ani v Evropě nežije každý tak úplně v ráji.

  Pokud bude umožněna „legální“ migrace v rozsahu ten loňské, nebo větší, na cestu se dříve nebo později vydají všichni. Neriskují vůbec nic, tak proč by to nezkusili ? Maximálně se jim to nepovede.

 76. Schumi 95,
  a jak by se měli ptát?
  „Hele ministerstvo, když říkáš online, tak myslíš online nebo něco jinýho?“ 😀 😀

 77. Ani bych se nedivil, kdyby to byla příprava na to, že se ten výsledek bude elektronicky posílat někam.

 78. On-line připojení je v takovém případě něco jako posaz na klozetové míse

 79. Dobré dopolerdne,

  “ že se ten výsledek bude elektronicky posílat někam“

  To jako přímo tam? 😀 😀 😀

  teda, ne, že by to byla novinka…
  To se dělalo už za bolševika.

 80. maYdo,

  myslím nějakej server ministerstva dopravy.

 81. Halladine,

  když ti řeknu, ať někam jdeš, tak se mně logicky zeptáš, kam.

  Ale když Ti řeknu, ať jdeš někam, tak je velice zřejmé, kam se máš odebrat a ujišťuju Tě, že Ministerstvo dopravy to není. 😀
  Kapišto?

  Nejni ta čeština krásnej jazyk, když stačí přehodit dvě slůvka ve větě a hned je jasný, kam to směřuje?

 82. 45 šumaváku už se mi stalo, třebaže to nebyl vybrzďovač, ale nedobrzďovač. Šlo to z jeho pojistky, ale autí bylo dva měsíce v nemocnici a musel jsem doplácet třicet tisíc, protože „zhodnocení“. Sice v nich byla započtená výměna oleje, když už to tam měli… Byla to drahá výměna oleje. Kdybych jedním očkem šolhal do zrcátka a hóknul to do levého pruhu, nemusel jsem mít nabořený zadeček i předeček. Koupil by to nešťastník předemnou. Zajímavé bylo, že ten nedobrzdil měl na přívěsu naložené auto, na místě policií vylustrované jako kradené. Jak tohle dopadlo, nevím.
  Zajímavé bylo, že tak jak to bylo nabořené, že se nám vůbec nic nestalo, kdežto v mnoha případech při daleko menším poškození jsou nářky na rozličná ublížení na zdraví, rozličné objektivně nediagnostikované flexe, distorze a podobné ounětě s rozličnými psycho projevy a dlouhým maroděním. Das Tsechische Volk ist eine Simulantenbande. Leč nehledě na to, v posledníé době jsem viděl ošklivé havárie s ošklivými následky při vyšší rychlosti. Lepší jezdit jak s hnojem, co na tom, že pojedu o dvacet minut déle. Nemám auto s hypersuperturbobrzdami, které bez ohledu na fyzikální zákony zastaví na fleku. Na druhou stranu právě jsem pochytil názor, že lepší je jezdit rychle, protože to znamená kratší dobu na silnici a proto nižší riziko. Jenže vyšší rychlost znamená vyšší riziko. Asi se to někde s nějakými dalšími faktory protíná v objektivním bodě nejmenšího rizika.

 83. 105 Co bys chtěl….máme vládu psychopatů.
  Mně nevadí, že máme vládu psychopatů. Mně vadí, že máme vládu blbejch psychopatů.

 84. Jo, tuhle teorii rizika občas vysvětluji manželce. Ta pěkně spořádaně přejde jednu ulici křižovatky, otočí se do pravého úhlu a přejde druhou. Zahlíží na mně, který to seknu po přeponě, tvrdě, že jsem v křižovatce kratší dobu po kratší dráze. 😛

 85. 108 zajímavé, že u letecké dopravy argumentem větší bezpečnosti oproti jiným druhům dopravy je poměr úmrtí ke vzdálenosti, ne k době strávené dopravou. Podle toho by nejnebezpečnější doprava byla pěší. Úmrtnost chodců na statisíce pěšmo uražených kilometrů.

 86. (110) Nebo srazí či zastřelí. 😛
  Ovšem, jelikož se rozhlédnu, zda nejde nějaké auto, zahrnu do rozhlédnutí i policajty.

 87. 110 Halladine, u nás nekasírují ani za červenou.

 88. Matzurko, je fajn že to tu ti Kurdové čtou… viz 19.
  😉 😀

 89. 115-někteří komentátoři považují ruské „stažení“ za pobídku Erdoganovi, aby přitvrdil proti Kurdům v Sýrii (v Iráku je bombarduje už týdny, ale koho to zajímá, že).
  No a pak se Kurdové trošku popostrčí, nějaká ta drobná podpora … Západ nebude moct Kurdy opustit, investoval do jejich podpory docela dost, a veřejné mínění je na straně Kurdů. A Erdoganovy problémy budou o řád větší, než jsou.

 90. potvrzuje to zkušenost, že Švédku raději ani do postele..

 91. VYJADRENIE BBSK K ZASTAVENIU DIVADELNÉHO PREDSTAVENIA

  Divadelné vystúpenie Kováči v podaní Divadelného súboru Jána Chalupku z Brezna sme si objednali ako sprievodný kultúrny program pri oceňovaní najlepších učiteľov kraja. Išlo o slávnostnú udalosť, ktorou sme chceli vyzdvihnúť mesto Brezno a jeho divadelný súbor. Predstavenie Kováči sme vybrali na základe odporúčania divadelného súboru.

  V predstavení sa od počiatku používali krajne expresívne výrazy ako „nakopať riť“, „rozbiť papuľu“, alebo „kurva“. Frekvencia týchto výrazov sa stupňovala až do stavu, kedy sa začalo hovoriť o „srbských hovnách“ a „slovanských lajnách“. V tejto chvíli sa predseda BBSK Marian Kotleba aj vzhľadom na reakcie publika rozhodol predstavenie ukončiť. Sme presvedčení, že ak by sa v tejto hre spomínali napr. „židovské hovná“, alebo „cigánske lajná“, tak by tí, ktorí sú dnes rozhodnutím predsedu BBSK pobúrení, žiadali toto predstavenie zrušiť ako prví. V súvislosti s výrokmi, ktoré v predstavení zazneli, zvažujeme podanie trestného oznámenia pre podozrenie zo spáchania trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

  A teď, ruku na srdce, prošlo by „židovské hovno“ nebo „uprchlické hovno“ v nějaké diskusi v „slušných“ médiích ? V České televizi ? V divadelní hře ? I kdy by šlo o absolutně umělecký počin ?
  Některá kritéria jsou hodně gumová a teď to Kotleba demonstroval. I když je fašista.

 92. Mně především připadá, že to je poněkud zvláštní gusto zvolit na oceňování nejlepších učitelů v kraji a slavnostní událost, kde se má vyzdvihnout město a jeho soubor zrovna hru, kde se to hemží kurvama, lejnama a jinými vybranými výrazy.

  TAkže bych vcelku pochopila rozhořčení diváků skrz ty lejna a kurvy, bez ohledu na to, jakého národnostního původu či politického zařazení jsou.

 93. 126 tak jsem si vzpomněl na Plastic People…

 94. Možná byl Kotleba moc přecitlivělý a dělá z prdů kuličky. Ochotnické představení bylo asi docela dobré a zábavné. Tihle fašouni jsou stejně prudérní jako pražská kavárna, která může Zemana pro dvě sprostá slova ukřižovat.
  Představení anoncují takto:
  Ako ďalšie predstavenie sme do dramaturgického plánu zaradili najnovšiu a ešte čerstvú inscenáciu známeho Divadelného súboru Jána Chalupku mesta Brezno. Brezňania v tejto sezóne siahli po komédii srbského autora Miloša Nikoliča KOVÁČI, ktorú s nimi režijne, ako hosť pripravil podľa prekladu Jána Jankoviča režisér ĽUBOSLAV MAJERA. Úlohu jeho asistentky prevzala veľmi talentovaná študentka réžie Fakulty dramatických umení AU v B. Bystrici, Jana Ošvonková.
  Hra KOVÁČI je absurdnou, miestami trpkou komédiou. V príbehu sa dostaneme do kováčskej dielne, kdesi v Nemecku. Desiatky rokov po vojne sa tu stretnú traja kováči, bývalí vojaci – Nemec, Srb a Rus, aby rozplietli svoje nechcene prepletené osudy z vojny. Divákov čaká nejedna prekvapivá zápletka, situácia a keďže sa bude hrať v otvorenom priestore možno aj malé prekvapenie od organizátorov.

 95. Dobrý den
  Jen zamyšlení k inkluzím. Asistent pedagoga (vyžadována maturita a pak doplňování vzdělání) má plat asi 16500Kč a 40dní dovolené (pracovní doba záleží na řediteli – může to být práce s žáky ve škole 4 – 5hod a zbytek příprava doma). Nastupující učitel to samé plat asi 20500Kč (hrubého). Prodavačka v hyper super 65Kč/hod. Když uvážím snahu o co nejnižší nezaměstnanost, zvyšování podílu středo a vysokoškoláků ve společnosti, tak je mi ta souvislost zřejmá. Dcera chodí do 6třídy běžné základky, ve vedlejší třídě mají 12žáků s nějakou „diagnózou“ a pouze 5žáků bez papírů. U dcery je těch s papírem míň ale dle slov mé ženy rozhodně víc než 2. Prostě asistent do každé třídy 🙂 a duha se rozklene nad kotlinkou.

 96. Předpokládám, že trpká komedie o cigánech a muslimech s jejich hovny by ty samé aktivisty, kteří teď tepou Kotlebu pohoršila k smrti.
  Ja osobně jsem proti jakémukoliv omezování vyjádřování i proti trestům za „verbální trestní činy“.
  Ale pak je pokrytecké mazat “ urážlivé“ komentáře z diskusí nebo žalovat autory „xenofobních“ výroků. Když jde umělecký generalizovat u Srbů nebo Slovanů, mělo by to jít i u cikánů nebo muslimů.

 97. 130 jestli dobře chápu, nejde o vulgarismy, ale o to v jakém kontextu jsou použity.
  V tom případě Kotleba s trestním oznámením utrpí katastrální fiakr.

 98. Kdo posuzuje „kontext“ ? Existuje kontext, ve kterém je „cikánská svině“ nebo „muslim v masokostní moučce“, abychom použili reálný příklad OK?

 99. 131 jestliže inkluze je správně, pak důsledně do škol všech stupňů a všech profesí. Neměly by končit základní, případně střední školou. Proč by nějak znevýhodněnému mělo být opřeno právo být neurochirurgem či pilotem? S pomocí příslušného asistenta to zvládne. Nebo i členem vlády. Ovšem v tom případě mi připadá, že ve vládě je nedostatek asistentů.

 100. 135 Ano, jen tomu dopřejte trochu času. Pak i zaměstnanci státní správy budou x2 – už se těším na státní operu :-), možná balet?

 101. hm, ono by je ještě nedávno asi pohoršilo i to, že jde o srbského autora….

  Možná, že kdyby nezasáhl Kotleba, tak by bylo představení strháno sluníčkovým tiskem. Jen si vemte ty hrdiny – srb, rus, a němec, co se namočil za Hitlera. 😀

  Fakt je, že v poslední době je používání silného výraziva mezi umělci „in“. Tenhle trend, kdy jde hlavně o použití sprostých slov mi docela vadí.

  Ale jsou výjimky, kdy to vychází z kontextu a logiky a jsou jen prostředkem, jak něco sdělit, pak to vyzní jinak.

  To je jako s pepřem, Zajisté podtrhne chuť mnoha jídel, ale nejde ho sypat po lžících a do všeho a tayk ho někteří nemusí. 🙂

  Podle toho uvedeného úryvku mi připadalo, že jde o ten druhý případ.

 102. 134 Zajisté, že záleží na kontextu. Cožpak cikán nemůže chovat samici vepře domácího? Ostatně co si vybavíme když na jídelním lístku čteme „cikánská hovězí pečeně“? Proč by muslimský zaměstnanec kafilérie, který spadl do násypky, nemohl vězet po krk v masokostní moučce?

 103. „V tom případě Kotleba s trestním oznámením utrpí katastrální fiakr.“

  Já nevím, mně připadá, že se soudí dnes leckdo a kvůli ouplnejm pitomostem. V tomto případě doslova a do písmene kvůli hovnu. 😀

 104. 136 Jistěže. Proč by mělo být odepřeno například účinkování v opeře někomu kdo je znevýhodněn nedovedností zpěvu, či účinkování v baletu, kdo je znevýhodněn pohybovou disabilitou? Stejně tak, proč by měl znevýhodněním trpět pekař, který neumí péct dobré housky a proto je od něj nikdo nekupuje? Měly by být stanoveny kvóty pro povinný odběr housek od pekařů, kteří neumějí péci housky, pro odběr baletních představení s baletně znevýhodněnými a hudebních představení s hlasově znevýhodněnými. Také povinný odběr letenek se zrakově znevýhodněnými piloty.

 105. 139 maYdo, ovšem na druhou stranu, z praktického pohledu… proč by se nesoudil, když na to má peníze? Solventní sudič je svým způsoben terno.

 106. No já nevím, hru jsem neviděla, ale jestliže autorem je Srb, tak se třeba jen vyjadřoval, jak je místně zvykem.
  Hrubé vyjadřování je opravdu „in“ a je-li to navíc v jazyce, kde „Jebem ti boga“ se říká pomalu místo dobrý den, tak v čem je problém?

 107. No, když má čas a mlíko…
  Tedy vlastně, když má čas a prachy….

  Mně na tom fascinuje hlavně ta zblblost politikou, kdy se řeší ne, že se použilo nespisovné výrazivo, ale politické souvislosti : srbské h…je z hlediska korektnosti přijatelné, uprchlické h…. ne.

  PAk foukne jinej politickej vítr a jeden je v maléru, protože nezaregistroval poslední trendy.

 108. Ale to už přece funguje!
  V Pražském divadle DVA dávají hru Hlava v písku, kde Jan potměšil odehraje celý kus v sedě na posteli nebo na vozíčku.
  Prostě se autor mi musí snažit a napsat roli na tělo případně i tomu inkluzivnímu herci.

 109. Schumi-ad 141- obzvl.když jde o hovno, že? 😉 😀 😀 😀

 110. Lutz Bachmann z Pegidy jde před soud, protože označil imigranty za obtížný hmyz.A přitom je to docela pravda, je jich hodně, překážky překonávají neohroženě, všechno cestou poserou … A třeba se vyjádřoval jako umělec ?
  V ničem by nebyl problém, kdyby se výroky nekriminalizovaly selektivně.
  Nejlépe by bylo nekriminalizovat výroky vůbec.

 111. BTW, dnes ČRo celý den řeší, jak je Trump pro Ameriku nepřijatelný.
  Kdo ho pak v těch primárkách volí je mi záhadou.
  Asi nějaká extrémní menšina.

 112. Tom samé se říkalo o Reaganovi. Akorát tehdejší komanči se převtělili v dnešní P&L.

 113. 145 jde-li o palmáre, na předmětu sporu nezáleží.

 114. 144 quivisi, proč ne, hlavu v písku lze hrát i z vozíčku. Ovšem s Louskáčkem by byl problém.

 115. 2 Rpuť
  Ono je někdy úžasné co se na Balkáně dá spojit s oním silným slovesem. Maně si vzpomínám na „sve što imaš“ a vrcholem by asi byl „broj od kuće“.

 116. Bodejť by to Čro neřešil, toho Trumpa. Dovedete si představit tu hrůzu, kdyby náhodou vyhrál. Konec misionářů na amerických ambasádách, konec výplatnic na kterých se skvějí Klvaňové, Pehové, Jandové a Gabalové, konec penězovodů do neziskovek. Vždyť by nakonec skončili na úřadu práce, ti světlonoši.

 117. 148 Foundy, manželka byla dost nalevo, kdežto teď neznám většího pravičáka a vzpomínaný jirka ppa je proti ní socialistický revolucionář, škoda, že nestudovala ekonomii, má talent, ostatně hledí na ni s despektem, když jí odcituju měco z oblíbených Modrého knížek, poznamená že no a co, a že do snad dá rozum, s oblibou říká, že k pochopení všecho stačí znalosti z toho „bytu nad hokynářským krámkem“ a v té souvislosti často vzpomíná na Margaret Thacher. Jak měla pravdu (tak jako ona by ty hladovkáře nechala uhladovět a scéna jak M.T. ve válce o Falklandy, dotaz co s Belgranem vydá pokyn : „Sink it“ patří mezi oblíbené. V Oxfordu se z piety šla podívat na dům Cecila Rhodese)a jak ji podrazila vlastní strana. Pak si to spravedlivě vyžrali a vyžírají do dnes.
  Ovšem vede se mnou intenzívní přesvědčovací diskusi, ovšem z její strany, že nutno sledovat sešup libry a případně včas nakoupit. Já jsem opatrnější, míním, že Británie z EU nevystoupí, ale bude mohutně opruzovat a ždímat výjimky a výhody.

 118. >>dvd, ono to má velmi široké použití
  Mně takhle jednou v Augšpurku probourali Jugoši zeď krumpáčem …. a ve mně bouchly saze …
  Řvala jsem jak buvol a zpětně se velmi podivovala, co všechno v tomto ohledu mám ve slovníku! 😀 😀

 119. Nacisté jsou OK, neonacisté nikolif. Došloť k významovému posunu u pojmu „neonacista“. Už to nejsou úplně ti samí, co byli ještě předloni. Množina se zvětšila a ve spektru se posunula.

 120. Po odletu větší částiruských letadel ze základny Hmeimim se tam z ničeho nic objevilo po několika kusech nejmodernějších ruských vrtulníků Mi 35, Mi 28N a Ka 52.
  Zatím tambyly jen starší vrtulník MI 24 A Mi 8

 121. (160) Bez znalosti podrobností těžko soudit. Může to být i chyba školy i pruda rodiny.

 122. NoName 160,
  též naznačeno, že mít postižené dítko může být i dobrým zdrojem příjmů…

 123. Teda,
  mně to nějak nevychází časově – klukovi je 15, je v osmé třídě, a v žalované škole jsou jen třídy do čtvrtého ročníku – kamžto ho odmítli před čtyřmi lety přijmout ??? To chtěli páťáka cpát do čtvrté třídy ? A moc hezké je vyjádření matky, že jim jde o pomstu, pardon, o to, aby se podobným případům nedostalo taky tak špatného zacházení… 50K na ruku to spraví.
  Tak to už se těším na tu záplavu žalob tmavého etnika, takovej šolích se jim ještě nenaskytnul.

 124. 164 – shánět se určitě zrovna nebudou a nejsou všichni tací, ale nedá mi nevzpomenout…

  V nedalekém okolí nachází se pomocná organizace mající mentálně postižené klienty. V rámci terapie mají i keramickou dílnu, kde dělají jednoduché leč docela hezké věci. Tak jsem chtěla být taky sociální.
  Pořádala jsem tu keramický trh. Tož jsem zvedla telefon, nabídla jim účast, zajistila místo, prominula poplatek …. „Ale naši klienti přijdou s námi“, zařvala na mě ta paní a následoval jekot na téma diskriminace….
  Nějak mě to sociálno přešlo…

 125. Baubo,
  se obávám, že ty nevládky sponzoruje Soros bez ohledu na prezidenta.

 126. Matzurko 165,
  ale jo, naskytnul …. vždyť to hnali až so Štrasburku, že kdyby byli bejvali mohli, tak by….a kdyby jsme je nechali, tak nobelovky by jen pršely. Většina pozdějších buzerací se odvíjí od tohodle případu.

 127. Hlášení: Ganymedes a jeho stín právě putují přes kotouč Jupitera. Za chvíli tam bude i Io. A je tam i Velká červená skvrna.Konec hlášení.

 128. 164 – jo, karle, někdy lituju, že ti mudrci, co vidí jen výhody a zdroj příjmů, nemají možnost si to aspoň vyzkoušet, co to obnáší. 🙁

 129. Jistěže se najdou tací, co si z toho tu dojnou krávu zkusí udělat. Ale, ještě to asi nedospělo tak daleko, aby si zdroj příjmů cíleně „vyrobili“, spíš jedině se z nepříjemné a náročné záležitosti pokusí vytěžit více. Proto jsem psal, že by bylo lépe vědět konkrétní okolnosti.

 130. Tož, Karle, každej rodič se snaží potomkovi zajistit co nejlepší podmínky. Takže ta snaha vytěžit co nejvíc je třeba taky jen rodičovskej pud a potřeba ty ztížený podmínky pro potomka nějak vyrovnat.

  což někdo řeší rozvíjením toho, co lze a někdo financemi.

  Ono to ale leckdy souvisí, protože ta výchova obvykle nákladnější je. Dojíždění do vzdálenější školy, na léčení sa kontroly, rehabilitace, speciální pomůcky, jeden z rodičů obvykle musí věnovat dítěti víc pozornosti a nemůže se věnovat vydělávání…

  PAdesát tisíc… pokud kluka vozili několik let do vzdálenější školy místo do místní, tak to může klidně obnášet náklady na to dojíždění za ty roky.
  TAkže žádnej zdroj příjmu to ve skutečnosti obvykle není. Naopak a pokud nejsou rodiče mohovití, tak každá koruna dobrá.

 131. Matzurko- lehce… měl o rok odložený nástup do školy z důvodů autismu. A už to vychází.

 132. „Tož jsem zvedla telefon, nabídla jim účast, zajistila místo, prominula poplatek …. “Ale naši klienti přijdou s námi”, zařvala na mě ta paní a následoval jekot na téma diskriminace….“

  No a to by vadilo, kdyby tam byli jejich klienti?

 133. maYdo 174,
  a jak jste přišla na to, že by to vadilo? NIc takového jsem nenapsala a nic takového ani nepadlo.
  Pokud jste si všimla, tak JÁ jsem je pozvala na SVOJI akci, JÁ jsem jim nabídla účast ZDARMA a umožnila jim prodávat JEJICH zboží BEZ jakýchkoli nároků.
  Normálně se v takových případech říká „Děkujeme“.

 134. No, já měla z toho Vašeho příspěvku dojem, že došlo k nějakému střetu kvůli jejich účasti.

  Paní zajisté mohla být kráva, ale to nemá co dělat s postiženými, ti za nic nemůžou. Na krávu můžete narazit všade.

 135. No vidíš, Rputi, my manželé to známe každý den. Dřeme se, něco uděláme, nabídneme zadarmo a pak nás někdo seřve.

  To byla jen pohádka – manželky takové nejsou. Jinak by se spousta chlapů nerozváděla nebo neutíkala k milenkám.

 136. Zlatá slova, to by se mělo tesat:

  „Na krávu můžete narazit všade.“

 137. maydo,
  pokud kdokoli používá postižení jako beranidlo pro prosazení čehokoliv, dočká se odporu. Punktum!

 138. Nějak nerozumím….
  On tu někdo používá jako postižení jako beranidlo k prosazení čehokoliv? Čeho konkrétně?

 139. OT (pokud to sem už někdo nedával): http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/angela-merkelova-oslabila-v-nemecku-i-na-evropske-scene-rika-politolog-petr-robejsek–1593441

  [K]aždá strana, která začíná a bojuje proti tomu pevnému kartelu etablovaných stran, musí začít jedním tématem, jinak nemá vůbec žádnou šanci. To všichni ti, kteří jí kritizují a říkají, že má jenom jedno téma, dobře vědí, ale snaží se prosadit tuhle tu svojí interpretaci v mylné naději, že to občany a voliče nějakým způsobem ovlivní, což se nestalo

  (…)

  A potom se ptám, na co je obrana hranic, když ani v takovémhle případě by nebylo možné použít násilí?

  (…)

  [T]o je cosi jako reakce společnosti jako takové a ta naštvanost je v tomhle tom případě naštavností na ten oligarchický kartel etablovaných politických stran, které si žijí svůj život, vládnou po svém a snaží se co nejvíce vytěsnit voliče, to znamená toho, který to všechno a hlavně je samotné platí, od moci a od rozhodování.

 140. Rputi,
  it’s a maYda’s World 😀 😀 😀

 141. Ad 180 Někdo je tu fakt postiženej. To snad není možný. Nakonec to snad budu já 🙂

 142. Dobré ráno vespolek,

  Šumaváku, a kam ten kluk chodil první tří roky, když byl problém až ve třídě čtvrté ? Do té se přeci nezapisuje, to je pokračovací… no pořád jsem z toho jelen.

  Ale pořád mi z toho vychází, že rodiče se rozhodli potrestat školu za nedostatek „dobré vůle“. Na tu mají přeci ze zákona nárok…

 143. 186

  Prostě informace na houby.
  Říká,že se cosi někde stalo,ale co vlastně, a proč informace neobsahuje.

 144. Abychom se oprostili od stigmatu postižení.

  Nedávno si jedna maminka na e-mimino stěžovala, že v Brně mizí z restaurací dětské hrací koutky.
  A závěrečná věta zněla: „A kam máme teda chodit?“

  Jj – doba se veeelmi změnila! Za dinosaurů jaksi nebylo zvykem chodit s dětmi do hospody, ba dokonce to uplatňovat jako nezadatelné právo! 😀

 145. No,
  každopádně už vidím ty davy nadaných, motivovaných a vstřícných studentů, jak se cpou na pedagogické fakulty že i futra vyrazí – zejména při té vizi, že když odmítnou učit nad rámec svého VŠ vzdělání, budou za to pohnáni k soudu… no kdo by to nechtěl ?

 146. Na aktuálních konfliktech odhalili skutečnou příčinu stažení ruských letadel ze Sýrie ! Nebylo už na letadlech kam malovat hvězdičky za bojové lety ! 😀

 147. Matzurko 191,
  to neva!

  Nedávno se přece prsil v TV syrský ředitel školy. Takových bude jistě několik habadějů, takže holt učit budou Syřané a jiní národové. Arabština se stejně v dohledné době stane světovým jazykem, takže se souh ředitel ani nemusí učit česky.
  Jen nevím, když byl zvyklý na plat, ze kterého by uživil 5 českých rodin, co řekne na české učitelské platy? Asi se to bude muset doladit! 😀

 148. Jistěže je problém složitý, ale mám pocit, že neexistuje nárok chodit do školy, kterou si vybrali rodiče.
  Prostože jestli jo, tak pak můžou žalovat školy i všichni z Budějovic, kteří se nedostali tam, kam chtěli.
  A celý trend, kdy NEZISKOVKA žaluje stát nebo obec za nějakou ÚJMU a NEZÁVISLÝ SOUD rozhodne, že ano, je špatný. Cesta do pekel. Kdo bude mít ještě odvahu něco řídit nebo rozhodnout ?
  BTW, v diskusi k článku je jedna fakt skvělá mamainka, která má autistu. Její dítĚ je tak chytré, že zbytek školy může být rád, že je takový génius navštěvuje.

 149. Zajímavé pokračování:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-lugenstan-3-03a-/p_zahranici.aspx?c=A160316_202055_p_zahranici_wag
  „Ukazuje se skutečnost, kterou si myslí mnoho národů, že Němci vyšli z té generální zkoušky na biblický Armageddon příliš dobře. Zlo nebylo potrestáno, jak by mělo být. A biblicky řečeno, ďábel opět vyhrál. Kdo by chtěl autora napadat za přehánění, doporučuji například velmi pozoruhodnou kniha Mary Fulbrookové „Dějiny moderního Německa“ (2009). Ukazuje, jak nacismus a myšlenka „nadřazeného národa“ přešly a zůstaly dále součástí nejen západního Německa. V NDR nacističtí generálové vybudovali komunistickou armádu, nacističtí špioni a tajné služby vytvořili západoněmeckou Bundesnachrichtendienst, diplomacie SRN navázala na „výkvět“ nacistického diplomatického sboru atd. a po roce 1989 vše spořádaně přešlo pod západní vedení. Jak píše Fulbrooková, v březnu 1946 byla základní kritéria denacifikace ve Spolkové republice přehodnocena a na počátku padesátých let skončila veškerá denacifikace. Ústavou byli všichni státní zaměstnanci (nacistického Německa) rehabilitováni a byla jim vrácena práce nebo dostali plnou penzi. (Ostatně, není potřeba se na Němce vytahovat, u nás dopadla „debolševizace“ po roce 1989 stejně. Jenže my nevládneme Evropě, což je jistý rozdíl, že?!)“

 150. Dobré ráno,

  KArle a Halladine, souhlas. Nikdo nic neví, jen novinář spíchl nějakej článek, víme prd.

  pri amtematických schopnostech pánů žurnalistů taky mohly být ty roky v článku blbě spočítaný a Vy z toho děláte vědu 😀

  Pokud jde o ty spekulace, ohledně toho proč usilovali rodiče o přijetí do místní školy, netřeba za tím hledat nějakou vědu, ale praktické důvody. Dojíždění do vzdálené školy je vždycky komplikace, pro dítě to může být problém a pro vás nakonec taky, zejména, pokud z domova dojíždíte někam do práce, ale dítě máte ve škole zase jinde.

  Umím si představit, že pokud bych měla dítě denně vozit bůhví kam, tak bych taky usilovala, aby chodilo do místní školy dokud by to mělo smysl.

 151. NoName 196,
  nevím jestli už to bylo schváleno, nebo to ještě běží, ale podle něj je povinností místní školy žáka přijmout a naopak si rodiče nemohou vybírat, že dají dítko někam jinam.
  To aby si někdo nemyslel, že bude dítko navštěvovat nějakou lepší školu – podle adresy a basta!

 152. No Name, ale to dítě opravdu může být tak chytré. Autisti mohou mít i hodně nadpůměrný intelekt.

 153. 199

  No , nárok na školu v místě bydliště má. Jiné školy ho příjmout můžou, ale nemusí.
  Takže rodiče mají právo dát dítě jinam, pokud je tam vezmou.

 154. Buďto blbnou rodiče a strkali dítě někam, kde by to nedělalo dobrotu, nebo blbne škola, která způsobila rodičům problém, který způsobit nemusela. Z článku nezjistím, jak to bylo. Soud to mohl a nemusel posoudit správně, opět chybí informace. To je asi tak vše.

 155. Aero,
  problém vypukl hlavně v místech, kde je příliš mnoho cikánských dětí ve třídě. Rodiče začali houfně děti odhlašovat, vznikaly „cikánské školy“ a už byl na tapetě rasýzmus a diškgrymynace!

 156. Tak EET bylo schváleno, ale snížení DPH u piva na 10% se potichu spláchlo do zapomnění….

 157. Rputi,

  problém je v tom podvodu. Tím, že změnili místo bydliště dítěte, získali automatický nárok na přijetí.
  Jinak by je škola ( s pravým bydlištěm)vzala, či nevzala, pokud by měla či neměla volnou kapacitu. kapacitu.

  Fakticky jde o klamání úřadů.

  A o spádovost přímo nejde. Kdyby si našli školu mimo spád s volnou kapacitou, tak je tam vzali.
  Marná sláva, škola není nafukovací.

 158. TAk celou tu inkluzi Valachová nejspíš spustila, aby vyřešila problém. že si z brusele stěžují, že příliš mnoho cikánů končí ve zvláštních školách.

  Jenže to jaksi zapadlo pod stůl, všichni spílají autistům a dětem s ADHL.
  Jistě media blbnou jako vždy a ve snaze propagovat ten Valachový paskvil chrlí jeden doják za druhým.

  Akorát snad není nutno jim na ten špek hned skákat. On se ten povyk “ zachrańte naše děti“ docela hodí, občan pak nebude přemýšlet nad elektronickými pokladnami nebo machlemi Babiše kolem Čapího hnízda.

 159. No, maydo, ať děláme, co děláme, inkluze bude mít dopad na kvalitu vzdělání…
  Ale jak říkám, nestojí to za řeč, je odpovědností rodičů zajistit svým dětem kvalitní vzdělání. Jediné, cpo stojí za zmínku je, že přibyla další oblast, kterou platíme v daních a zároveň si musíme zajistit na své náklady, jestli to chceme mít ve smysluplné kvalitě.

 160. 2 Petr Kunetka ad 208 – no, málokdo zmiňuje, že hlavní dopad inkluze bude prudký nárůst šikany. Dětičky jsou v tomhle ohledu velice vynalézavé a dokážou to dát všem i jen lehce odlišným spolužákům patřičně sežrat.
  Tak už živě vidím, jak si to všichni budou užívat… Nedělám si nejmenší iluze – u dětí ještě nejsou vyvinuty civilizační korekční mechanismy, tam panuje zákon džungle.

 161. 209-tak se udělá program proti šikaně, no …
  Další asistenti proti šikaně.

 162. No to by bylo, abychom to školství taky nezlikvidovali.
  Číst, psát a počítat do desíti – víc haranti nepotřebujou. Když už je teda někdo tak pitomej a děti si vůbec pořizuje. Jeho chyba!

  Petře ,
  to jsou hraběcí plky.
  Z učitelskýho platu na soukromou školu nenastřádáš.

 163. Rputi, to nebyla rada, ale konstatovani stavu veci 🙂

 164. Navic ucitel si muze strihnout domaci vzdelavani 😀

 165. 209 PeSi, kolik absentujících obědů dělí civilizační korekční mechanismy od zákona džungle?

 166. Koukám, že syndrom Marie Antoinetty stále žije! 🙂

 167. Petře, já myslím, že inkluze neinkluze, ta kvalita vzdělávání je především na rodičích. Včetně toho, co si pod tou kvalitou kdo představuje.

  Pokud jde o moje děti, u kluka jsem hledala schůdnou cestu a vhodnou školu. Nakonec jsme ji našla a dokonce v dostupné vzdálenosti. Prostě klika.

  Dceru jsem nechala chodit do základky v místě, kde to měla blízko. Přesto, že se říkalo, že na výuku nic moc, ale jevilo se mi lepší, aby si mohla dojít sama domů a odpoledne ven se spolužačkama.
  Na doporučení učitelky, že je hravá a dětská jsme se rozhodla nedat ji na školu s rozšířenou výukou jazyků, ale až na gympl. Jo, tam bylo znát, že za některými spolužáky měla skluz a musela zabojovat.

  Ale nemyslím, že by jí to nějak ublížilo.

  Například v angličtině měla docela problémy, dokonce nám profesorka doporučovala přechod na méně náročnou školu. Popravdě řečeno, už nevím, jaký má dnes známky, ale občas někoho doučuje, je schopná fungovat v anglickém prostředí jako v českém, má certifikát.

  MYslím, že pro život je připravená dobře. I když prvních pět tříd absolvovala ve škole, která není nijak špičková.

 168. No, vzdyt nerikam nic jineho, rodic se ma postarat 🙂
  Existuje duvod, proc se se napriklad v UK uzivi skoly se skolnym v radech statisicu az milionu korun za semestr… A neni to ten, ze diplom daji kazdemu.

 169. Jistěže to nakonec nějak dopadne, ono to nakonec vždy nějak dopadne, nicméně opět ve jménu vznešených ideí dojde ke komplikacím, které dopadnou na žáky (obou stranách), učitele, rodiče, zřizovatele škol …
  A to jenom proto, aby byl snížen nebo vynulován počet žáků ve speciálních školách, protože Komise to tak cítila a dobroserové by jinak nezaspali.
  Těch, kteří to vymýšlí a tvrdě prosazují se to nedotkne, ti mají děti na soukromých školách už teď. Schválně se podívejte, kam chodí děti největších obhájců rovných příležitostí.
  Zatím jsou všechny techniky nátlaku na občany pořád soft, ale jak bude situace houstnout a už se „společného“ nebude dostávat na všechny nebo aspoň většinu v přijatelné míře, bude se muset přitvrdit.

 170. Kdybyste dovolili, tak moje „zkušenosti“ s inkluzí:
  že špatně slyším, je mnohým z Vás známo (koneckonců proto ZT -země ticha).
  Nebylo to ve škole jednoduché, dokonce jsem mámu tehdá ukecával, aby mě dala na jakousi obdobu speciálky pro děti s vadami sluchu. No, neposlechla mě tehdy a já jsem jí dodneška vděčný.
  Dítě-člověk se prostě musí umět vyrovnat s vadami, problémy apod.
  Nicméně: přesto jsem PROTI inkluzi v tom pojetí, jak se zde zavádí. Bude to znamenat prudký „sešup“ celkové vzdělanosti národa (slovo národ zní sice nadneseně, ale…)
  A šikana? Ta jenom pokvete…

  Jinak mi dovolte pozdravit Petra K. 🙂

 171. 215, 217 ano, plusmínus. A ve městě ne moc dlouho bez elektřiny.

 172. V tý Bruseli musej strašně chlastat!
  Nebo je to strach?
  A zoufalá snaha zavést tu bordel pokud možno co největší, no prostě na kvadrát a když to nejde po syrsku, tak to půjde po ukrajinsku, ale bordel prostě být musí, protože jinak by se přišlo na všechny jejich zlodějny a lumpárny?

  „Evropská komise navrhne bezvízový styk pro Ukrajinu“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/397923-evropska-komise-navrhne-bezvizovy-styk-pro-ukrajinu.html?source=FBS

 173. Šmelináři s vizy přijdou o kšeft a jinak se nic moc nezmění. Kdo chtěl, už tu je (a obvykle pracuje).

 174. Opravdu přijdou o kšeft? Za penízky dostanou vizum do ČR a hupky cukpy Šengenem až tam, kam se srdce volá (teda ty, co dosud o práci u nás nestáli).

 175. No a co,
  tak Ukrajinci potáhnou z Východu, ilegálové z Jihu a Západu, teď jen doufat, že si dají přes kousadla někde mimo naše území.

  BTW, zaregistrovali jste cvrkot ve Španělsku ? Prej během šesti dnů petice se 100K podpisy, aby se ta šaškárna s Tureckem nepodepisovala. A dokonce to iniciovala nevládka – pro boj s chudobou – tak to asi fakt i prakticky něco dělá, neb zdůvodnění není rasistické, ale obavy z propadu ještě více lidí do ještě větší chudoby.

 176. I když přehlédneme všechno ostatní, jako jsou ukrajinské gangy, které to jistě uvítají, tak i kdyby jsem přišli ti nejhodnější a nejpracovitější, tak úplně stačí, když se zvedne milionek zoufalců, co se už na té Ukrajině prostě nemohou uživit…
  Není práce, nejsou finance…. nény plac…
  A až se začnou v Německu fackovat se Syřanama o životní prostor, bude veselo…

 177. Doporučuji si článek bedlivě pročíst – mají to dobře obšancované:

  Strategie proti sociálnímu vyloučení z roce 2011. Obsahem střednědobého opatření je:

  – Legislativně znemožnit zřizování a provozování základních škol zřízených pro děti s lehkým mentálním postižením.

  – Rozhodnout o školách zřizovaných pro děti s lehkým mentálním postižením ke zrušení.

  -Zrušit přílohy Rámcového vzdělávacího programu pro lehké mentální postižení.

  Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/380866/jde-skutecne-o-inkluzi-ministryne-skolstvi-v-obklopeni-spratelenych-neziskovek-kdo-to-vali-s-valachovou.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

 178. V Německu a obecně na Západě už jsou docela zoufalí z Rumunů, a těch je jehom 25 milionů nebo kolik a Rumunsko se nezhroutilo.

  BTW v rádiu mluvila maminka toho autistu, co vyhrál, a říkala, že vývoj potvrdil správnost volby normální školy, protože syn už mluví v rozvitých větách a pozná, komu má vykat. V 15 letech. Asi ano. K tomu není co dodat.

 179. 226 Mně Babiš v úřední politice nevadí. Když nevadí leckteří v té neúřední…Je čitelný, pragmatický, věcný, bez extrémních ideových ujímání, snad dokonce vůbec bez ideových ujímání, jeho programem není spasit svět, není nastrčenou figurkou řízenou loutkovodičem. Je zábavný jak nasírá kavárnu, vinárnu i pivárnu, které jak ho spatří, zapomenou na vzájemné potýkání a houfují se do jednoho šiku. Baví mě jak jim to ten gróf z východu dává vyžrat zaprděncům, že na rozdíl od nich nemá holou zadel a jak je nezávislý. Jak je nebetyčně nasírá. Jak je nasírá tím, že využívá pravidla, která sami stanovili. Jak tuze rádi by „Lex Babiš“ tak jako „Lex…“ po osmnáctém a pětačtyřicátém. Sranda je i že nakonec mu odkývali i tu pokladní evidenci. Proti které jsou ochotni za rohem demonstrovat až do posledního poddaného, pardon, občana.

 180. Ahoj, Fauste… Jen krátce, právě jsem dorazil ze štětína a jdu zdřímnout 🙂

 181. 230 Matzurko, s tím jsou bohaté historické zkušenosti jak to skrze zdejšek táhlo z východu na západ, ze západu na východ, ze severu na jih, teď aby to bylo kompletní, z jihu na sever. A furt to nějak šlo. Horší než za Hunů a Mongolů to nebude. Ostatně chán Čingiz byl osvícený pragmatik, neboť měl heslo, že „mrtví neplatí daně“. Což někteří zdejší následovníci si nevzali k srdci, naposled Adolf Hitler, budovatel Nové Evropy.Protože vyfouknout šest milionů daňových poplatníků komínem je nápad hodný naprostého idiota.

 182. NoNAme, co vám ten chudák kluk autista provedl, že vám tak leží v žaludku? 😀

  Mimochodem, autisti mají problém s komunikací a sociálními vztahy, nikoliv s intelektem. To, že mají problém rozlišit, komu vykat a komu ne, nevylučuje, že mohou například být velmi dobří v logice. Ostatně člověk ani nemusí být blbej nebo autista, aby měl problém říct souvislou větu ve větším kolektivu.

  Možná by nebylo od věci si o tom něco zjistit. Mám takovej dojem, že si občas pletete autismus s mentální retardací.

 183. 237-já nic nevylučuju, já píšu, že je to fajn.

 184. Schumi,ono je jedno, jestli tam je Petr nebo Pavel.

  ale já sjem prostě neiodolala 🙂
  připom,nělo mi to jednu přáhodu, kdy jsme na semináři poněkud hlučeli, protože asistent, který ji vedl byl dosti neoblíben a jeho semináře byly dosti nudné.
  Protože jsme hlučeli poněkud příliš, jen tak jako řečnický bonmot, pronesl “ jetsli vás to nebaví, můžete jít domu“.

  Než stačil zavřít pusu, byli jsme už všichni na schodech o patro níž 🙂

  Od té doby si říkám, že když někdo pronáší takové výzvy, má se najít někdo, kdo ji zvedne 🙂

 185. TAk to je fajn, že to je fajn. Vy jste ajťák, ne? A víte, že autisti v tomhle bývají velmi dobří?

 186. Nevím. Odkud bych to mohl vědět? Ale můžu se zeptat MaYdy, ta je myslím v tomto segmentu expert.
  Nikdy jsem neviděl ani školu, ani autistu, ani učitele. Tak sem mi to plete. 😉

 187. Mimochodem, geniální podivíni louskající nerozluštitelné šifry existují hlavně ve filmech. V realitě jsou v 99.9 procentech případů nepoužitelní. Protože smysl pro nějakou kooperaci a sociálno prostě nutný obvykle je. Jobů s lámáním šifer pro genialní jednotlivce ve sklepě je fakt minimum.

 188. Tak mi vrtá hlavou, že bych mohl zažalovat spádové gymnázium v Krumlově, že mi nevzalo vnučku a ta teď musí dojíždět (na lepší) do Budějc, ne?
  Takových 50 000,- by na to dojíždění dalo…
  Ona je jistě autistická, protože je mimořádně chytrá (po dědečkovi).

  To by mohlo uspět, ne? Precedens je, presumce viny školy také… 😉

 189. Teda co já jsem měl možnost poznat ajťáky, tak jsem nabyl dojmu, že mezi nima jsou jenom autisti – to v lepším případě, zhusta to jsou i mašíblové…..
  P.S. – žádného z okolí UH a UB neznám, takže prohlašuji, že se tam mohou najít i vzácné výjimky z tohoto stereotypu…
  Yeti prý také existuje……
  Pro jistotu a pro skimice: PI

 190. To by mně zajímalo, na základě jakých důkazů k tomuto převratnému závěru dospěli 🙂

 191. No a pokud jde o ten vývoj v EU, tak chce-li EU dohnat a předehnat USA (lisabonská strategie) potřebuje to jednu občanskou válku a nechce-li se EU opičit, protože má jiné historické podmínky, nebude to válka Severu proti Jihu, ale válka Západu proti Východu.A již za 150 let pak může EU být tam, co Amerika před ca 50 lety.

  No a v r. 2050 budou evropské noviny psát, že Amerika oslavuje 20 výročí socialistické revoluce, kdežto americké listy budou informovat, že incidenty na turecko-britských hranicích stále pokračují…

 192. 249

  Ona to spíš byla pokuta za blbost….. 😉

 193. 245 no dobře dobře.
  Akorát nevím co je mašíbl.Zní to jako něco ze Švejka a tam mám přiznané mezery, tak se předem omlouvám.

 194. „Podle čeho si vlastně člověk ještě smí vybrat nájemníka ?“

  Přece podle toho, jetsli ho schválí sousedé 😀

 195. 2 NoName ad 233 – vybavuje se mi starý rozhovor Felixe Holzmanna:
  „Zima, bude padat sníh, budem dělat huhuláka!“
  „No to je opravdu pěkné – a kolikpak je vašemu synovi?“
  „No, bude mu vosumnáct pryč!“

 196. 252 to jsem neznal. Ta zkratka mi zní jakoby sedlácky se zřetelnými prvky němčiny, proto jsem uvažoval o Švejkovi. Napadl mě i hantec.

 197. 253
  To není nejhorší měřítko. 🙂
  Roma by asi neschválili

 198. Dovolím si korigovat – jistý nejmenovaný pracovník nejmenovaného úřadu měl tlustou složku na podobné netradiční nápady, nazvanou: MAgoři, ŠÍlenci a BLázni…
  Odtud MAŠÍBL

 199. No a to blázni se postupným vývojem transformovalo na Blbi… Ale už to není to ono…

 200. ačkoliv pokud k tomu závěru došli pozorováním mojí ex, tak je to možné. Ta nasával jako houba a pak měla zlou opici, což je také savec..

 201. Geniálního IT-specialistu jsem potkala jen jednoho na dovolené v Turecku. Pozornost upoutal už v letadle, kde budil podezření z terorismu, neboť se neustále „ukrýval“ na záchodě.
  Později se ukázalo, že trpí nepokojným měchýřem, což se projevovalo zejména tím, že se nedále vrhal ke dveřím, šátral zuřivě v poklopci a řval: „čurááááát“.

  Děsuplné chvíle nám připravil na vrcholku hory Tahtali, odkud znenadání tajemně zmizel a protože tam skutečně nebylo kam odejít, shodli jsme se všichni, že se zřejmě potřeboval vyčůrat a zřítil se při tom do údolí. Míru našeho zděšení osvětlí fotky.
  http://sumavak.rajce.idnes.cz/Rput_Tahtali/
  Nakonec se ukázalo, že zřejmě v záchvatu pominutí smyslů nastoupil do lanovky jedoucí dolů a klidně odjel. Objevili jsme ho dole v budově lanovky, jak jinak než na záchodě. 😀 😀

 202. Pane Neumanne,

  Monžná Vám uniklo, že je tu fůra osob ženského pohlaví 🙂

 203. Ale halladine,
  Tobě zase uniklo, že Dušan jednu osobu ženského pohlaví zplodil 😀

  Jinak ženský jsou zvláštní entita, savci to nepochybně jsou, aspoň v prvním měsících života, ale později se mohou vyvinout i v drůbež nebo sudokopytnici.

  Taková evoluce opačným směrem 😀

 204. 263 – Martine, projev podvědomí? Já to beru. Já se přiznávám? Jsem saní savec! :-)))

 205. 265

  Anebo upíři ?
  Upír je vlastně taky svým způsobem savec 🙂

 206. Ježišmarijá, proč já tu TV nevypla a prošla kolem právě fčil,když u Jílkové prodavači bojují za více volna za stejné peníze.

 207. Úúúúžasné! Když se o svátcích zavřou obchody, rodiny začnou houfně chodit do přírody, brát ztečí divadla, koncerty, výstavy… Akorát kina zůstanou zíti prázdnotou, neb ve velkých městech jsou většinou součástí nákupních velkocenter.

 208. 270

  Kdo tráví čas v obchodech o víkendech je cvok 🙂
  Pokud tam jdu,vždy vím proč a pro co.
  Koupím a vypadnu.

 209. Jistě, Halladine. Ani já nebloumám bezcílně nákupními centry. A navíc si myslím, že kdyby všichni občané začali slavit státní svátky a světit neděle jinak, než v nákupních centrech, super-hyper-mega šopy by v ty dny zavřely samy od sebe i bez zákona. Trh by to vyřešil sám….

 210. „Když se o svátcích zavřou obchody, rodiny začnou houfně chodit do přírody, brát ztečí divadla, koncerty, výstavy…“

  Ha, ha aneb zlatý voči…. Ty superhyper mají otevřeno, protože je po tom poptávka. Nebo snad teď rodinám něco brání jít místo do superhyper o víkendu do přírody nebo za kultůrou?

 211. MaYdo – debata u Jílkové byla o tom, že bude zákonem stanoveno, že o svátcích musí být obchody nad 200 m2 zavřené. Na straně obhájců zákona byly prodavačky, které se čílily, že musí o svátcích pracovat, namísto aby světily s rodinami.

 212. A co na to Erdogan? Na to se ještě čeká!
  Já bych řekla, že přijdou další požadavky. A hlavně bych řekla, že je nejvyšší čas vypadnout!

  …Lídři zemí Evropské unie se krátce po půlnoci ze čtvrtka na pátek shodli na společném postoji k návrhu dohody s Tureckem o migraci. Na Twitteru to uvedl lucemburský premiér Xavier Bettel. Nabízená dohoda počítá s navracením všech všech migrantů přicházejících do Řecka z Turecka, výměnou za finanční pomoc a bezvízový styk pro Turky…

  A kdyby někoho zajímalo, jaký názor mají ti Turci, co sem začnou jezdit, tak zde:
  https://www.facebook.com/OPMultikulti/videos/1994799290744746/?pnref=story

 213. Problém je v tom, že se prodavačkám pracovat v neděli nechce, ale musej…..

 214. quivisi,
  teroristický útok na pojistkovou skříň?

 215. Halle,
  já nejsem prodavačka, ale za sebe mohu říct, že se mi kolikrát nechce pracovat už ve středu, ale musím…

 216. Ještě ke včerejší diskusi:

  Je ve třídě asistent pedagoga?

  Je, ale ne na všechny předměty. Na škole jsou celkem asi čtyři děti s nějakým handicapem. Jeník chodí do třídy, kde je pětadvacet dětí a má individuální výukový plán. V některých předmětech je velmi dobrý, třeba v matematice, informatice a fyzice. Pak jsou předměty, u nichž mu dělá problémy ta vývojová dysfáze řeči, třeba v češtině nebo angličtině, v nichž tak dobrý není. Na některé předměty tak chodí s dětmi z nižšího ročníku jiné třídy.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-lenkou-krajcovicn-autismus-d9p-/domaci.aspx?c=A160317_133254_domaci_zt

  Kluk tedy vyjde z deváté třídy, ale z některých předmětů v osmé nebo sedmé ? Nebo jak ?
  A k čemu je tedy hodnocení žáků ? Bude mít ukončenou školní docházku, když „v některých předmětech“ nedojde do devítky ?

  Nebylo by lepší hodnocení a třídy zrušit úplně ? Stejně tak jako osnovy. Každý bude dělat co ho baví a na co stačí. Ti, co neumí zpívat ze sedmičky budou chodit s druháky a cinkat na xylofon. Fyzika nejde většině, skončí s ní v šesté třídě.

 217. (275) Nepochybně pečlivě vybrané prodavačky. Pár jich také znám a ty (i ti) to považují jen za další státní zhovadilost.
  (280) Ale nemusejí. Když nechtějí. V těch velkých obchodech, o které jde, si směny plánují a za neděle je příplatek.

 218. Dobré ráno,

  Dano, jo. Být prodavačkou v superhyper je řehole.

  Ale to jsou dvě věci. Ty prodavačky chápu. A kdyby šlo jen o svátky, tak by to nikoho nezabilo.

  Bylo by ovšem poněkud bláhové očekávat, že rodiny, které dnes mají za vrchol víkendového programu několika hodinovou výpravu do superhyper, by začaly nějak masově chodit do divadla a za kulturou, pokud by měla centra zavřeno.

 219. Barmankám ve vinárně se taky nechce pracovat v noci, ale musej…

  Halladine, to jsou zase nějaké místní prodavačky-pacientky? Já mám jednu prodavačku v rodině. V Brně. Jak poznamenal ptakopysk, do práce se jí nechce nejen o víkendech, ale ani ve všední den. Ovšem jiný způsob vydělávání peněz zatím neumí. Proto se dere, když už musí do práce chodit, o směny v sobotu a v neděli. Za to jsou totiž příplatky.

 220. na pojistkovou skřín ne, na blokuje.cz, asi sisis ráno nevšim

 221. maYdo, nejsi s Danou ve sporu, ona říká totéž, co ty, ale nějak jsi to přehlédla.

  A hele, AeroKarel byl rychlejší.

 222. qivisi,
  semsivšim že server byl nedostupný. Předpokládal jsem útok levicové bojůvky vedené Jakubem Jandou, či agentem El Rísitasem, na pojistkovou skříň v utajovaném serverovém doupěti agentury Blokuje.cz.

  Kdo neví, kdo je El Rísitas a jaká je jeho role: https://www.facebook.com/humr/videos/1735092346704504/

 223. ptakopysku,
  seš druhej! 278!

  Ale je to kouzelně udělaný! 😀

 224. Rputi,
  njn, ale opakování je taťka moudrosti. Kdo ten odkaz nepobral napoprvé, třeba se napodruhé chytne 😀

 225. Já se taky, Martine, s Danou nehádám. Jen konstatuju, že ta očekávání stran náplně volného času jsou poněkud bláhová.

  Jinak se pořiznám, že když dotahujeme nějakej projekt, kde se musí na závěr zabrat a chodím domů jen pár hodin přespat, jsem vždycky když se ráno probudím a mám před sebou další šichtu, tou vidinou vysloveně zhnusena. 🙂
  A říkám si, proč jsem si nevybrala nějakou profesi, kde bych měla pracovní dobu od-do a šla domů s čistou hlavou a ne aby se mi i v noci zdálo o dveřích nebo oknech. 🙂

  A neříkejte mi, že jste za celej profesní život nezažili chvíli, kdy vás ta práce štvala nebo se vám do ní nechtělo. 🙂

  Pokud dje o Jílkové pořad, tak předpokládám, že chtěla, aby nějak vyzněl a podle toho si vybrala účastnice. Její pořady jsou jen bulvární show s předem napsaným scénářem, větší váhu tomu netřeba přikládat.

 226. No, koukám, že Martin byl rychlejší… Žádná prodavačka, zvláště v rámci řetězce, pracovat nemusí. Nemusí! A je velice zajímavé, jak se o ty sváteční a víkendové směny pomalu rvou. Něco o tom vím…
  To je totiž poměrně nenáročná práce, kterou zvládne i absolvent humanitně zaměřené vysoké školy, který – pokud se neuchytí v nějaké té lukrativní neziskovce – je jinak k hovnu. A jak říká s oblibou jeden můj kolega na chemii v Pardubicích obzvláště progresivním studentům – vidíte támhle ten Kaufland? Tak tam jděte, stoupněte si tak 2 metry za pokladnu a aspoň půl hodiny pozorujte tu práci… Protože to je to, co budete dělat celej život, pokud budete ke studiu přistupovat tak, jak přistupujete.
  Znám řadu studentů i od nás, co si v nějaké té hyperďouře právě o víkendech přivydělávají… Obvykle tak po půl roce značně zvyšují své studijní úsilí, aby dosáhli na nějaké to stipendium či na částečný úvazek na katedře… O něčem to vypovídá…

 227. Ale vždyť o ty prodavačky vůbec nejde!

  Ono, když dva dělají totéž, není to totéž.
  Původně vymyšleno proto, aby řetězce musely zavřít a soukromník, co má za prodavačku leda vlastní manželku, moh mít otevříno a tím pádem se uživil.

  V Kotlince, jakž zvykem, sociální Sobotka a jeho boys, zavřou všechno všudy pod hrozbou utětí pravé ruky, protože to by tak hrálo, aby někdo kupoval od jiného než od Bureše!

 228. No a jinak, celej ten bordel kolem zavírání obchodů o svátcích je hlavně výsledkem nátlaku Rakouska a Německa, které jako vzorně církevní země mají o svátcích všade zavřeno a docela je sere, že jejich ovčani, místo aby zbožně rozjímali nad zavřeným kšeftem a chodili do kostela, tak místo toho jedou do Čech nakupovat a levně se nadlábnout. Ještě 50 km od domácího pána ve kšeftě kam flusneš, trefíš Rakušáka.

 229. 2 Rpuť ad 297 – „Původně vymyšleno proto, aby řetězce musely zavřít a soukromník, co má za prodavačku leda vlastní manželku, moh mít otevříno a tím pádem se uživil.“ – tomu snad ani sama nevěříš… Nebo jo???

 230. 296

  Zřejmě se o tu práci v neděli nervou všechny. Je docela možné , že dobrovolnice nestačí, a ostatní do potřebného počtu to dostanou příkazem.
  Je taky docela možné, že při nástupu do práce podepisují ve smlouvě souhlas s prací o svátcích, a bez toho by to zaměstnání nedostaly.
  Ale nejsou jen práce o sobotách a nedělích, ale prodloužená pracovní doba i ve všední dny.

 231. PeSi 299,
  původní návrh skutečně v Německu kvůli tomu vzniknul – že, v zápětí, se „změnily priority“ je nepochybné. 🙂

 232. 300-spousta lidí dělá mimo „běžnou“ pracovní dobu. Proč se třeba o svátcích nevzdat i veřejné dopravy-copak si řidič autobusu nechce odpočinout s dětmi ?

 233. V naší vesničce nestřediskové si otevřel potraviny mladej vietnamskej pár … Ve všední dny mají otevřeno do půl deváté večer, o víkendu do půl osmé…
  Takže teď mám v těsném sousedství jednotu zprava, vietnamské potraviny zleva – a nemusím se bát nastupující sklerózy – tak blízko odpajdám i o berlích 3 x denně 😀

 234. prodloužená pracovní doba ve všední dny – to je zase povídání z rychlíku. Prodavačky v hypersuper jedou na směny, aby se pokryla celá pracovní doba. Proto vyhovuje zaměstnavatelům, když jim dávají zkrácené pracovní úvazky na sedm nebo šest hodin, aby se dvě směny protočily.

  Ale to stejně nemá smysl – osobní zážitky nejsou pravdivé, pravdivý je Google a JPP.

 235. „Je taky docela možné, že při nástupu do práce podepisují ve smlouvě souhlas s prací o svátcích, a bez toho by to zaměstnání nedostaly.“

  Kristepane, Halladine, tak když nastupuju jako prodavačka někam, kde mají otevříno i o víkendu, a svátcích, tak snad dá rozum, že budu sloužit i o svátcích. No a když ta práce bez toho není k mání a mně to vadí, tak si halt najdu jinou.
  A když tu smlouvu podepíšu, tak tím s těmi podmínkami, za kterých se nabízí, souhlasím a potom nevím, proč si stěžovat.

 236. 2 AK.- bych zvolil moderní komunikční lengvidž. Tvůj odkaz je zrcadlovým odrazem nevábné budoucnosti. Jsem rád, že se té světlé budoucnosti nedožiju. Třeba jo, po kouskách neb mám v řidičáku odškrnuto povolení na posmrtné rozebrání použitelných součástek. Často si připadám jako poměrně sečtělý římský občan někdy kolem roku 360. Zatím lůza živená z mých daní neutočí na mé soukromí, ale jen více a více rozkládá mé kulturní zázemí. jen žiju ve věku internetu, multikulturalismu a všeobecného objímání dobrem. Potřeboval jsem dnes nějakou informaci o tříbodovém uložení mototu Voílvo V 70. Vyhledavače Google, Yahoo, Bing a Seznam, který se mezi nimi nějako uchytil, díky častému vyhledávání hospod a levných ubytování v Česku, mi nabídli škáůu stránek od Swedish Motors expertů až po český zvaný „švédská trojka“. Slyšeli jste to někdy? Já ne. V tomrto ohledu jsem byl až do včerejška panicem. Přiznám se, že jsem si nabídnutou stránku „něco jako e-mimino“ přečetl. O mimina tam vůbec nešlo.Nějak se mi do hlavy nevejde, s jakými intimními osobními detaily, se lidé, v tomto případě savkyně, svěřují světové síti. Ač jejich svěření byla velmi sexuální, slipy nezačaly škrtit. Obávám se, že naše civilizace, přesněji, civilizace mé generace je odsouzena k neodvolatelnému zániku. . Kdydi dávno existovala taková nepříliš vtipná fraška o olympijském souložení. Obávám se, že dnes je to realitou. O uložení motoru Volvo B29 jsem se nedozvěděl nic, ale zato o starosti patníctileté dívenky, již se milenec vysemenil na zeď a ona ji bude muse přemalovat. (kvůli rodičům, ldo ví). Takže, matky a otcové patnáctiletých, podívejte se, co Vás může čekat.
  http://www.emimino.cz/diskuse/svedska-trojka-110044/
  https://www.womenzone.cz/poradna/otazky/Deprese-po-prvnim-sexu-186629

 237. U nás dostávají chlapi z výroby rozpis směn na celý rok dopředu. Někdy jim směna vyjde na víkend, někdy na svátky, někdy naopak 3 dny volna v týdnu. Někdy ranní směna, někdy odpolední, někdy noční.
  Tak to prostě je. A nikdo to v Senátu neřeší.

 238. 302

  Spoje o víkendech jsou dost redukované….

 239. 308-no ale někdo jezdit musí. Myslíte, že řidič MHD nechce mít Velikonoce ?

 240. U nás v práci se sledovalo na centru IT i připojenízaměstnanců na internet v pracovní době a dva měli popotahování, že se vykecávali o soukromých věcech na nějakých diskusních webech. Argumentovali tím, že zase doma přemýšlejí o věcech pracovních. Obdobně zase jeden měl po telefonu veliké množství minut hovorů na jedno číslo. Dělal s dcerou po drátě domácí úkoly. To holt kasírky v hepernemohou.

 241. NoName 307,
  to je taky výroba a ne prodej Vodňanských kuřat !!!
  Tak proč by to někdo řešil?

 242. (306) Nedávno jsem hledal ventilátor do koupelny a e-cigáro a na nic podobného jsem nenarazil, jsi prostě šťastlivec. 😛
  Jo a na tom emiminu se jim plete švédská a ruská trojka.

 243. 309 Tak muzu garantovat, že přes vesnici smojí chalupou od pátku 18 hodin do pondělí v 7:20 žádný autobus skutečně nejede.

 244. 307

  To je trochu jiná situace. To co se u Vás na dalších směnách vyrobí, by se bez nich nevyrobilo.
  Ovšem to zboží, které se nakoupí o víkendech a svátcích by se dalo koupit i v běžné pracovní době.

 245. 314-tak ti co se neodvezou o víkendu se můžou taky odvézt v týdnu ?

 246. Nějak se v té diskusi ztácím. Tak mají mít prodavačky a řidiči volno nebo ne?

 247. V jedné kavárně měli zaměstnanci jednoduchý turnusový systém. Sloužili – tedy spíše sloužily – tzv. krátký týden a dlouhý týden. Týdny se střídaly pravidelně a zaměstnankyně byly spokojené, neb jim jednou za 14 dnů vycházely 4 dny volna. I volno o sobotách a nedělích bylo pravidelné. Systém se mi jevil jako dokonale vymyšlený a pokud vím, od řady lidí byl i záviděn. Nicméně každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán a přišla KONTROLA a zjistila, že v tom dlouhém týdnu dochází k porušení nějakého předpisu a tento systém zakázala – podotýkám ke značnému naštvání osazenstva. Stávající systém by snad splmil i sny paní Marxové-Engelsové, nicméně nesplňuje představy zaměstnanectva. A VO TOM TO JE.

  P.S. Pro PeSa: v katolických Bavořích mají v neděli už otevřeno i (některá) pekařství, takže housky, koláče či bagety jsou ke koupi i v den Páně. Na druhé straně se stále prodávají kuchařky, kde recepty vycházejí z toho co lze v neděli koupit na benzince.

 248. Byl jste někdo nakupovat v neděli nebo ve svátek? Mi se to občas přihodí. Všimli jste si cedulek na pláštích? Tři ze čtyř pokladních tam mají napsáno: „brigádník“. A nejsou to jen studenti, ale i starší dámy či pánové – třeba si tím přivydělávají na dovolenou nebo vánoční dárky pro vnoučata. A jedna bývalá kolegyně, loni sedmdesátiletá, na otázku proč chodí prodávat říká – jednak přijdu mezi lidi, jednak musím dodržovat pravidelný režim, také musím o sebe dbát a pak ty peníze taky nejsou marné. 😉

 249. Mňo… já jdu třeba o velikonocích taky hákovat, aby se ti, co nechtějí svátky strávit v chrámech konzumu, mohli alespoň trošku pobavit, případně zkulturnit, či přidovzdělat. Koneckonců, kdo ze současníků ví, co je to okřín, drhlice, vochle, vejtřasky, koutní hrnec…
  Když už by se zakázalo nakupování, mohlo by se zakázat i zkulturňování a muzea by mohly mít o víkendech taky zavříno. Koneckonců nejde o lidskej život. Každej si přece může přijít do muzea ve všední den a nechat muzejníky, aby si přes víkend odpočinuli, ne?
  P.S. dělám si hýždě, kdyby to někdo nepobral.

 250. VíPtakopysku, co jsou vejtřasky?

  Z dětství pamatuju, že „vejtřaskou“ kluci lidově nazývali nějakej náklaďák, tuším, že šlo o Tatru V3S?

  Ale nějak se mi nezdá, že byste tohle měli jako exponát mezi okřínama a krajkama od spodniček .

 251. Ptakopysku,

  možná by bylo úplně nejlepší muzea zavřít, a muzejníky propustit ! 😀
  A nemusely by se řešit ty něděle !
  Stejně se samy neuživěj, tyjou z daní nebohých daňových poplatníků , což je největší hřích, neboť jak praví mantra “ co žije z daní je od ďábla !“ 🙂

 252. 322 Praga V3S vétřieska – vejtřaska, je to velmi vytřásací vehikl, nijak rychlý, avšak s vynikající průchodností terénem, použitelností, spolehlivostí a nenáročností na údržbu.

 253. 306 …Často si připadám jako poměrně sečtělý římský občan někdy kolem roku 360… Dušane, já také. Je to čím dál tím horší.

 254. V dobách Dušanovy bujaré mladosti byl frekventovanější pojem „ruská trojka“ způsobený špatným plánováním výroby jednoho druhu textilu socialistickými textilkami. Ve zkrace by se to dalo popsat slovy: „Dva obcují a třetí hlídá džíny.“

 255. Erdogan: Turky nemá EU poučovat, sama krizi nezvládá.

  Bodejť, když erdogan ji vyvolává.

 256. Takže si to shrňme. Prodavačky chtějí pracovat v neděli, zákazníci chtějí, aby bylo v neděli otevřeno, Jílková je kráva, odboráři si hřejí polívčičku a Halladin je nejchytřejší a nejdisciplinovanější občan.

 257. quivisi,
  evidentně nedržíte prst na tepu doby. Uprchlickou krizi vyvolal Putin, aby oslabil dějinnou roli Evropské unie a aby ji mohl napadnout, obsadit a sevřít okovy ruského komunismu. Nejprve založil kontrarevoluční buňky pracující pod pláštíkem boje za demokracii. Pak donutil Spojené státy a Evropskou Unii k podpoře těchto hnutí a destabilizoval tak celý region severní Afriky a Blízkého východu. Poté lživou propagandou mezi zbídačeným obyvatelstvem vytvořil obrovskou uprchlickou vlnu.
  Překvapuje mě, že to nevíte.

 258. Ptakopysku a musíš ten popis skutečnosti dotáhnout do konce!
  Převaděči , vítači, pomahači, integrátoři… a všichni ostatní s tím spojení a z migrační vlny tyjící, jsou Putinovo agenti, protože tento jeho záměr aktivně(!) podporují.

  Mmch… někde jsem zahlédl, že mamá Merkel má prázdný a nevyužívaný rekreační dům, ale imigranty v něm za žádnou cenu ubytovat nechce!

  NIMBY? 😉

 259. Já to vím, ale postrádám vaši odvahu to tady napsat. 😉

 260. Šumaváku,
  převaděči možná… ale prostí lidé vítající imigranty ze zemí zmítaných válkou, agentury pečující o uprchlíky s láskou takměř mateřskou a organizace zajišťující integraci bezradných uprchlíků do většinové společnosti, to jsou třpytivé perly euroatlantické civilizace vržené mezi xenofoby, putinčíky a rusofily.

 261. Kurňa, jak to tak po sobě čtu, neměl jsem se dneska tím kebabem přežírat…

 262. Klid… ten virus zika se ještě nemohl dostatečně pomnožit… 😉 😀
  Nešel jsi v práci několikrát do prvního patra po schodech?
  Že by Ti omládnul mozek, jak zjistili kanadští vědci?

 263. KAnadští vědci?

  Mně spíš zajímá, jestli saudští vědci uznali ptakopyska za savce. 😀
  Když už řešili ty ženský, ta že by se s nimi svězl.

  Něco jako když novela zákona o vinařství se přidá k zákonu o pozemních komunikacích. 😀

 264. 332 ptakopysk
  Ještě že se česko může pyšnit statečným premiérem, který před Putinem neohne hřbet. Včera na euro schůzi bojoval jako lev za Ukrajinské bratry a jmenovitě za Savčenko. Sice to neprošlo, ale opět na barikádě třímáme prapor lidských práv a směle ukazujeme vztyčený prostředník rudému gosudaru.

 265. maYdo,
  že tě huba… ehm klábosnice nebolí! 😀 😀 😀

 266. Šumaváku,
  od začátku roku do teď jsem se naběhal a nanosil věcí po schodech jako vůl. Třeba přes půl tuny litinových psacích strojů. Něco málo skříní, pluhů…
  Je klidně možný, že to nebylo jenom „jako vůl“…

 267. Savčenko? To je ta nemrtvá, co prokazatelně osmdesát dní nejedla, pět dní nepila a dělá takový ty divný gesta na lidi?

 268. Tak to se mi přes veškerou snahu nepodařilo zjistit

 269. Ad 290 – Ale, ale, co to píše tak politicky nekorektně ten broukovo kolega? Není on to Putinův agent a kremlobot? 😉
  Že on v žádný Austrálii nebyl a místo toho se školil v Moskvě!

 270. NoName,
  se zeptám, jestli jste viděl filmy? Řemeslo je v nich dobrý, ale ten scénář… Tak nějak mě připadaly, že jsou natočené „na motivy“. Ono to prostě asi nejde natočit fantasy, která by vyzařovala podobně jako kniha. Zkoušeli to amíci, rusové, poláci… pokaždý trága. Občas i hrůza ve 3D

 271. 347-Neviděl, a ani se nechystám…
  Celkově je pro mne Lukjaněnko velmi příjemným spestřením, a nejenom ve fantasy, ale i ve scifi segmentu.

 272. 3umaváku, to je zajímavá informace….

  „Podle jejich studie mozek s každým rokem studia omládne o 0,95 roku. Za každodenní výšlap schodiště mezi dvěma patry pak mozek mládne o 0,58 roku. “

  Zdroj: http://globe24.cz/svet/784-vedci-dokazi-zastavit-starnuti-mozku-staci-jednoduche-cviceni

  Takže kdybych denně chodila do schodů ( stačí jedno patro ) a k tomu studovala, tak za rok můj mozek omládne o 1, 53 roků.

  To znamená, že za šest let VŠ studia – kdy jsem pochopielně po různých budopvách tp jedno patro denně po schodech určitě nachodila, to dělá devět let, takže bych na konci studia měla mít mozek na úrovni žáka třetí třídy.

  Když vezmu v úvahu, že dalších čtyřicet let sice nestuduju, ale do těch schodů chodím tak jako tak, takže mi celý ty roky mládne mozek zhruba o půl roku, tak to už musím mít mozek trilobita 😀

 273. 346-tak dnes se „EU domluvila“ a jistě se „domluví“ i s Tureckem na nefunkčním řešení, které se opakuje pořád dokola a stále nefunguje a nebude …
  I děti ve školce už po tak dlouhé době tuší, že to asi není to správné řešení, ale „elita“ EU zastaví uprchlíky tak, že jejich příchod zlegalizuje a přibere k tomu 80 milionů Turků do bezvízového styku.
  I povodeň se přece zastavuje rozbagrováním hrází a vypuštěním přehrad do rozvodněných řek.

 274. Jo, Ljukaněnko se číst dá. Dokonce u nás v městké knihovně je zakuklený Putinův agent, takže Ljukaněnka tam mají slušný výběr. Docela dost autorů východního okruhu píše slušné scifi, či fantasy západního střihu postavené na východních reáliích. Mám doma pár sovětských věcí a mezi nimi asi dvě, nebo tři knížky z padesátých. Ty člověk prostě nedá, i když se odmyslí ty komunistické plky. Skoro mnou cloumá podezření, že autoři byli totální nemrcouchové a byli vydáni jenapouze kvůli těm komunistickým frázím.

 275. 351-minimálně dvě výjimky existují, i když z let pozdějších-Strugačtí a Kir Bulyčov. Taková Pohádka o trojce nebo Mimozemšťané v Guslaru… Jediné vysvětlení je, že to cenzura nepochopila.

 276. Strugačtí mi moc nesedli. Mi šly trochu na nervy na začátku ty zrezavělý kulomety a kostry fašistů k nim přikovaný. Doteď netuším, jestli to dělali schválně, nebo jo. Pak jim asi spadly šupiny z očí, a začali psát, ale ten divnej pocit mi z nich zůstal. Snad akorát Piknik u cesty…

 277. 350 NoName
  ad „rozbagrováním hrází a vypuštěním přehrad do rozvodněných řek.“
  Na tom samozřejmě něco je. Uspíší to katarzi. Puknou svírající obruče nenávisti. Mohutným výtryskem se nahromaděné záště uvolní a do moře odplaví i po staletí usazované jedy. Hnilobný puch obnaženého dna odvane čerstvý vítr a rozervaným korytem začne plynout vnadná bystřinka. Břehy rozkvetou pestrobarevným kvítím a škovránok zatrylkuje divokou jarní píseň.

 278. NoName, hodně jsme přemýšlel, jestli třeba Planeta Nachových mračen, která vyšla v 50. letech, není hodně dobře maskovanou obžalobou režimu, který plýtvá źivoty. Ve svétle jejich hodně humanistických děl konce 70. a 80. let to je validní teorie.

  Mimochodem, Dravci mého století je hodně pronikavá kritika, která – ačkoliv se snažili tvářit, že sméŕuje jen na západ – pasovala moc pěkně na obé strany.

  Rafinovaně symbolistický Les…

  No, já je mám určitě v oblibě. A nemarných rusů bylo více. Námatkově mne napadá Alexander Buškov (začal psát myslím 87)

 279. 355-ještě bych zmínil Kazanceva a možná i Jefremova, přestože ten svým způsobem komunismem postižen byl.
  Ale co se východu týče, Lem je Lem.

 280. Tak Lem je kategorie sama o sobě, o tom žádná. Ačkoliv Astronauti také do jisté míry pasují do herické komunistické sci-fi tradice 🙂

 281. 358-to jo, ale takový Eden … To by šlo udat i dnes.
  A třeba Nepřemožitelný-fakt by mne zajímalo, zda to Crichton četl, než napsal Kořist.

 282. Marně uvažuju nad tím, co by Martin psal,kdybych nebyl:-D 😀

 283. Nedostatek fantazie, to je u některých lidí vyváženo jinou, méně podstatnou vlastností.

  Byly doby, kdy jsi nebyl a psal jsem. Byla řada jiných, kteří psali a už nepíšou. Já jsem splachovací, mě nenasereš. I když se snažíš, vo tym žádná…

 284. [350] Nám kdysi pan profesor Zajíc vyprávěl, že na opylování tuším jetele jsou zaptřebí čmeláci, protože včely na to maj krátký sosáčky. A že když je málo čmeláků, tak se na okraj jeteliště položí kytička jetele namočená do cukrový vody. Včely koštnou, zkoušej to na ostatních jetelech a než jim dojde, že to byl podvod, tak je jetel opylen. Včely jsou prý tak blbý, že jim to může trvat i pár hodin.
  Kam se hrabou včely na EU komis.

 285. A teď si můžu v klidu přečíst to, co se napsalo od oběda.

 286. Obětní beránek?
  „Babišova firma dostala pokutu 1,7 milionu za úhyn tisíců vzácných raků“

  A co titulek: Čápi odmítají hnízdit v hnízdě, které jim Babiš za paníze EU vybudoval?

 287. 365 příznačné pro zbohatlíky. Staví hnízda čápům zatímco prodavačky musejí dřít do úmoru i v den sváteční aby mohly zaplatit nájem ve svém nuzném bytě.

 288. Martine 🙂

  kvůli tobě by mě nenapadlo ani prstíčkem pohnout,natož abych se pokoušel nasrat speciálně Tebe ..,.,.
  Ty jsi samonasírací.

 289. Já chci takyyyyyy!

  „Maďarsko uvažuje o uzavření svých středisek pro migranty. V pátek to napsala agentura AFP, podle níž tak vláda premiéra Viktora Orbána dala znovu najevo odpor k přijímání uprchlíků, a to ve chvíli, kdy vedoucí představitelé Evropské unie mají v Bruselu předložit Turecku svůj „společný” návrh k řešení uprchlické krize.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/398032-madari-zvazuji-uzavreni-azylovych-center-demonstruji-tak-odpor-k-uprchlikum.html?source=FBS

 290. Halle 369,
  postav si Orbána vedle Sralbotky …. a není co řešit! 🙂

 291. Žadatelé o azyl ve švýcarské Ženevě vystavili své portréty, které vyfotil fotograf Mark Henley. Podle serveru Swissinfo snímky o pouhou noc později poničili vandalové. Autoři projektu je proto znovu vystavili, o několik hodin později je však opět někdo poškodil. Jednapadesát fotografií uprchlíků bude od příštího týden k vidění i na výstavě v galerii La Cave v Ženevě.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/eu-summit-migrace-brusel-turecko-d4l-/zahranicni.aspx?c=A160318_061718_zahranicni_aha
  To je tak xenofobní národ … Škoda, že je nejde vyloučit z EU.
  BTW, „redaktorka“ Šulcová opět bojuje za EU jako lev ve 20 minutách…

 292. 370

  Njn, pravda.
  Ale já bych přece jen dal přednost Ficovi. 🙂

 293. Halladine, tak jsem se vrátil z lesa – bezvadná procházka, teplo, slunce, kamarádi!

  Já za to nemůžu, že se nechceš přiznat ke svému mindráku. Stejně jako nemůžu za to, že jsem krásnější a chytřejší. Jak něco napíšu, tak se ozveš, není to naopak. Píšeš tak často, že v tom máš bordel.

  Vzpamatuj se, kdo ti zatlačí víka, když budeš tak ošklivý chlapec?

  Dám už pokoj, jak by řekla Rpuť, „ad personam“. Půjdu teď s ogarama plést tatary, ti nesedí celý den u počítače.

 294. Hele, jedno OT,

  dítko ve škole probírá Erbenovu Kytici – to fakt neexistuje komplet záznam Semaforské verze ? Já to kdysi dávno viděla v Ostravě, bylo to geniální… 😀

 295. Martine,

  Ty neustále zmiňuješ moje jméno , ne já Tvoje.
  No a ta tvoje zmiňovaná krása a chytrost 🙂 😀

 296. Halle,
  zvukový mám taky, ale ono to chce vidět… Pepa Dvořák jako Polednice, to nemělo chybu !!!

 297. Stran CCCP sci-fi nám kdysi otvírali oči vědci ze spřáteleného moskevského ústavu. Tak např. nás upozornili na skutečnost, že negativní postava Jefremovova románu Hodina býka, jistý Čojo Čagas, se vyznačuje srostlým obočí, asi jako jistý Leonid Iljič. A popis vědecké konference – to je přece sovětská realita, stejně tak popis nemocnice atp.
  A podobně nám komentovali třeba bratry Strugacké.

 298. Četl tu někdo „Poslední pán prstenů “ ?

 299. Tak v Dagestánu explodovala benzinka, ne jaderná elektrárna.
  Idnes už zprávu z titulky uklidila.

 300. 381

  Prý nšěkomu naletěla agentura Tass, která to zveřejnila.
  Ten,kdo byl za zveřejnění v Tass zodpovědný se asi teď hodně škrábe za ušima 🙂

 301. Taky vás tahle zpráva překvapila?
  Musím přiznat, že moje úvahy na dané téma se nesly podobným směrem. Ono není divu, za současné situace.

  …Je středa, 16. března 2016. Zrovna před chvilkou proběhla nejméně dvěma poměrně sledovanými televizními stanicemi zpráva, že hlavní město Praha se rozhodlo připravit pro své obyvatele hned v několika čtvrtích nová masová pohřebiště, prý pro případ nepředvídatelné katastrofy…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-poznamka-ciste-aktualni-dm8-/p_spolecnost.aspx?c=A160317_101102_p_spolecnost_wag

 302. Matzurko, oni se fakt učí:
  U lednice dítě stálo,
  z plna hrdla zpívalo
  na transsistror k tomu hrálo
  do rytmu se kývalo.

 303. Jo aháááá! Odtud Babiší větérek duje !!!

  Zakázku za 50 milionů na EET měla, bez výběrového řízení , získat firma IBM. No nevyšlo to… 🙂

  …IBM měla zakázku získat přímo formou jednacího řízení bez uveřejnění. Oficiálním důvodem byla časová i finanční úspora, neboť firma IBM již realizovala současný daňový informační systém ADIS a nyní měla zajistit vazby tohoto systému na systém EET a provést změny a úpravy ve stávajícím systému finanční správy.
  Odborníci ale upozorňovali na rozpor přímého zadání zakázky se zákonem o veřejných zakázkách….
  http://www.zivnostenskelisty.cz/clanky/3587-eet-v-koncich-vyberove-rizeni-ibm?utm_content=buffer14f3c&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 304. Šumaváku,
  🙂 to ne, berou klasiku, ale chtěla jsem to dceři trochu rozveselit.
  Prej je natočený film, ale ten je drama, nikoliv parodie.

 305. Matzurko, pokud se dobře pamatuji, semaforskou Kytici ČT nikdy nenatočila.

 306. Muhehehe!

  Víte, co je to myšlenkový koridor ?
  To je takový pomyslný „myšlenkový špagátů po němž se máte pohybovat pouze dopředu a nesmíte šlápnout vedle ani napravo ani nalevo, sic dostanete okamžitě po nose. A nakonec vás na tom špagátu stejně pro výstrahu oběsí!
  To ani Orwell nevymyslel!

  …Následně se docent Robejšek obrátil na Tomáše Pojara s tezí, že za dané situace jedinou akceschopnou entitou na evropské úrovni jsou národní státy. „Než odpovím, byl jsem obohacen o jeden nový termín z branže politické korektnosti, který je používán ve Švédsku, a to je ‚myšlenkový koridor‘. Takže se musíte vejít do myšlenkového koridoru, jinak jste považováni za extremisty. Problém je, že ten myšlenkový koridor je tak úzký, že je za extremistu považován skoro každý. Ať na pravici nebo na levici. Vede to samozřejmě k deformaci švédského politického systému,“ zmínil nejprve Pojar….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petr-Robejsek-ukazoval-studentum-kam-vede-politicka-korektnost-Neuverite-co-staci-ve-Svedsku-abyste-byl-extremistou-426877

 307. Když se Bulharsko s Makedonií dokázalo domluvit, tak to už musí být NĚCO!

  …Bulharsko a Makedonie provedou v souvislosti s migrační krizí koordinované pozemní a vzdušné operace k ochraně společné hranice. Ve čtvrtek to oznámilo tiskové středisko bulharské vlády. Žádné podrobnosti o těchto operacích ale v Sofii sděleny nebyly, uvedla agentura Reuters…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/397984-bulhari-a-makedonci-spoji-sily-k-ochrane-hranic-pred-migranty.html

 308. 390 maYdo
  dobré ráno. vůbec nic mi to jméno neříká. Co napsal nebo podepsal?

 309. Skimici, skimici, máte zúžené vzdělání a malou povědomost o šedesátých letech. Třeba film Démanty noci nebo střelba z pistole do oken Kubišové, kterou si pak vzal za ženu, jednu z jeho mnohých.

 310. 394

  Střílel do okna Kubišce 🙂
  A co natočil si vygoogluj 🙂

 311. Dobré zas ráno… No, hlavně se proslavil tím, že na protest proti Zemanovi vrátil metály, co mu dal autor humanitárního bombardování, Václav Letiště Ruzyně Pravdoláska První. No a jinak – chuj s nim!

 312. 397

  Němec byl do určité míry cvok, ale natočil pár dost dobrých filmů.
  Nikdo není dokonalej.

 313. 398

  Samozřejmě, já jsem výjimka 😀 😉

 314. Aha. Přes ženský. Asi jako dneska Kokta co je známý kvůli Partyšové a pak kvůli Ornele?

 315. Skimici, teda vy asi čtete Blesk? To jsou divná jména ve srovnání s Němcem.

 316. Já si pánové režizéry fakt nepamatuju. Dám Formana a Chytilovou. A pak ještě jednoho co je nebo byl předsedou Komunistické strany. Svoboda. Němec – to byl potom taky manžel té chartistky?

 317. Neuvěřitelně rozsáhlá rodina. Kdyby si takto vedl každý, nebylo by potřeba socialistů a sociálního zaopatření. Stačily by daně aby měli z čeho dělat kulturu a politiku.

 318. No jo. Ale kdo by ty daně platil kdyby každý dělal jenom kulturu a politiku?

 319. 380Halladine četl. Dobré.
  373 Martine, samozřejmě, že Ti nikdo nebere, že jsi nejkrásnější, nejchytřejší, jak jen právník může být.

 320. 380 Halladine, také je dobrá antiutopie parodující „Jak těžké je být bohem.“

 321. Přestávám se divit, že islám tak relativně snadno získává stoupence mezi mladými Evropany a Američany. Pokud by budoucností Atlantické civilizace měly být hodnoty Generace-Y (takzvaní Millenials) a nastupující Generace-Z (dnes 13 až 20ti letí), nezaslouží si tato, z mého pohledu, degenerovaná dekadentní civilizace nic jiného.
  Webzine „Redalertpolitics“ zveřejnil výsledky sociologického výzkumu příslišníků Gen-Z. Není to radostné čtení. Gen-Z se jim říká proto, neboť odmítají tradiční biologické stereotypy, což manifestují tím, že odmítají používat zájmen „on“ a „ona“ ( he or she ) a nahrazují je novotvarem „zee“, pohlavně neutrálním. Takto komunikuje téměř třetina Gen-Z. Většina též přiznává, že si nekupuje oblečení, kosmetiku, či sportovní náčiní určené pro jejich pohlaví. 70% dotázaných je přesvědčeno, že záchody by měly být „pohlavně neutrální. Jak si to představují nevím a ani nechci vědět. Studie dále prokázala, že za striktně heterosexuální se považuje 48% dotázaných, 6% za striktní homosexuály a zbytek za bi-sexuály. U předchozí generace Gen-Y, se za bisexuály považovalo „jen“ 24% dotázaných. A pak, že stáří nemá výhody. Jedna je evidentní.

 322. Řekl bych, že ten socioprůzkum neproběhl u nás, alespoň já jsem nikdy nikoho s podobnými názory nepotkal a to se setkávám s mladými z okruhu rodinmých synů a vnuků (dost velký rozptyl profesí a zájmů).

 323. (411) Pokud se mají lidé příliš dobře, více blbnou. Nic jinýho na to asi napsat nelze. Blbnutí do zelena už je pro dědky jako KhonBandita nebo Bursík, tak si musí najít něco nového.

 324. Hmm,

  tak mi ta Generace-Zee-záků přijde spíš jako tlupa vypatlanců – ve svém okolí taky neznám nikoho, kdy by se takhle vyjadřoval. Jestli to nebude něco jako byli hippies, i když pokud tito dnes již věku pokročilejšího hýbou světem, tak ty zee-záky raději taky nechci zažít… ale možná se vzhledem ke svým názorům ani nerozmnoží, a Darwin se o zbytek už postará 🙂

 325. Josefům vše nejlepší.
  Článek jsem si našel ale rád bych viděl formulace otázek do toho výzkumu.

 326. Já nedávno četla blog, kde autorka popisovala, jak se pídila po tom, co feministky na islám, neb jí bylo záhadné, že na tu ženskou diskriminaci v islámu nereagují.
  A ony opravdu ne, feministky teď prý řeší „čurokap“, tedy takové to udělátko, aby dámy mohly čurat ve stoje do pisoáru…
  Takže na islám a diškrymynaci holt není čas! 😀 😀

 327. AJAJAJ !!!

  …Policisté, strážníci, hasiči a úředníci, navštívili pod vedením primátora města Martina Zrzaveckého něco, co normálně myslící člověk prostě nepochopí.

  Zatím se tento neznámý šílenec pokusil v osmi řadách (staví se na patrech i mezipatrech) areálu bývalého autocentra Štádler, za čerpací stanicí Agip v Částkově ulici, postavit moloch na ubytování cizinců. Nesmyslný a samozřejmě neschválený projekt rozdělil tyto obrovské prostory, původně určené pouze pro 350 aut, na změť úzkých chodeb a slepých uliček, odkud by v případě požáru nebyla sebemenší možnost úniku.
  Mezi patry neexistují schodiště, ale pouze šikmé, betonové dráhy, původně určené pouze pro vozidla. Prchající by se tak v panice váleli jeden přes druhého a dopadali by na kolmou zeď, ve které jsou vždy pouze jedny obyčejné dveře „devadesátky“…
  http://www.krimi-plzen.cz/a/urady-pod-vedenim-primatora-dnes-odhalily-nacerno-zbudovanou-ubytovnu-pripominajici-spise-hru-doom

 328. Ale Rputi,fuj!

  Kdo má co komu kecat do toho,co si postaví !
  Je přece svoboda,a nějací byrokraté ať se do toho nepletou ! 😀

  Trh to vyřeší !

 329. A ta další informace o připraveném masovém hrobě, taky není zrovna „voňavá“.
  S tou občanskou válkou se zjevně počítá… 🙁

 330. To bude nějaká hovadina. Někdo to staví a buďto má papíry v pořádku nebo ne. Jinak by ho jistě úřady s hygienou a policií zbuzerovali na jednu hromadu. Jdině že by se jim z neznámých důvodů nechtělo.

 331. skimici, proto na něj právě vlítli.
  Zřejmě se to dělo ilegálně a možná to i někdo kryl. Ono takovou akci utajit není sranda.

 332. Dobrý podvečer,

  já bych to s tou generací Z neviděla tak černě….

  Myslím, že výzkum proběhl v nějakém specifickém prostředí. Kdyby třetina všech mezi 13 a 30 mluvila tak, že by nahrazovala zájmena ona a on něčím neutrálním, to bychom si přece už dávno museli všimnout.

  Je to věk, kdy každá generace nějakým způsobem blbne, než se usadí a začne řešit reálné starosti jako práci a rodinu.

 333. 424 – průzkum byl proveden v USA, a podle mé zkušenosti nejspíše v Kalifornii.

 334. Dušane,

  v LA, San Diegu anebo v San Francisku ? Nevěřím, že to byli studenti Caltechu…

 335. Matzurko, proč ne. Odněkud těch 48% normálních muselo být.

 336. No, od doby, kdy po posledním sčítání lidu se ukázalo, že někteří obyvatelé se hlásí hk neexistující církvi RYtířů Jedi, neberu podobné průzkumy moc vážně.

  A vždycky si říkám, co bych asi do takovýho dotazníku vyplnila? 😀

 337. Záleží také jak kdo chápe pojem bisexuál. Jako teenagerovi se mi jednou líbily dvě holky najednou. Než jsem se rozhodl, vyfoukli mi obě 🙂 Teď vím, že jsem se měl býval pokusit mít obě a možná že by to aspoň s jednou vyšlo.

 338. Kdyby vyšly obě, skimici, nebyl byste bisexuál, ale bigamista. 🙂

 339. K tomu není co dodat:

  „Český stat. úřad odhalil údaje, že za posledních deset let, se počet cizinců trvale žijících v Čr ze zemí EU, 2.3 znásobil ( momentálně cca 185.000). Jako důvod cizinci nejčastěji uvádějí obavy z migrace a z bezpečnostní situace v jejich vlastní zemi.“
  Zdroj: http://juda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=499746

 340. O policajtech valného mínění nemám, ovšem jazyk oněch aktivistů je také perlička. A sranda je, že diskuse u článku pro sichr není.

 341. Nj, „Tschechische Schweine“ aktivisti v životě neslyšeli a v tom případě se stejně nejednalo o dyškriminaci! Zkušenost na houby!

 342. Aha!
  Posouvám se, posouvá…

  Ve chvíli, kdy se v Evropě a USA dumá, zdali znovu bombardovat či nebombardovat Lybii…

  „…Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ujistil v březnu svého tuniského kolegu podporou Ruska, to právě v okamžiku, kdy v Tuniska začala vzrůstat aktivita islámské „strany obrození“ a zemi ohrožuje chaos, který už zachvátil Libyi, stejně jako džihádistické útoky v sousedních zemích, jako je Republika Pobřeží slonoviny. Putin také podporuje Maroko, čímž dává této monarchii naději na potenciální stabilitu…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/boulevard-voltaire-ruska-geopolitika-zacina-objimat-stredomori/

 343. Už to není Hráz míru:
  v severních Čechách už Afghánci, Syřané a Iráčané, kteří jsou ubytovaní v budově německé pohraniční policie na přechodu Cínovec a mají zákaz překročení hranice, podle mnohých médií běžně chodí na výlety i nákupy do Čech. Práci policie při střežení hranice a monitoring pohybu běženců prý přebírají místní lidé, kteří jejich pohyb a výskyt hlásí
  (bezvýsledně).

 344. Dobré sváteční ráno,

  policisté měli aktivistům přečíst něco o ilegálním převaděčství a obraně státních hranic, a zašít je natvrdo. Kdopak asi natáhl to jistící lano, aby nebozí migranti ve vodě po kolena neutonuli… To jim to fakt nechází ?

  Ad soud nad školou,
  http://www.lidovky.cz/skoly-odmitaly-chlapce-s-autismem-pripadu-takove-diskriminace-je-vic-rika-pravnicka-gm3-/zpravy-domov.aspx?c=A160317_112140_ln_domov_sk
  Takže chlapce odmítlo přijmout 15 škol, matka se rozhodla žalovat tu nejbližší. Vskutku ryzí charakter ! Škola vyjadřovala obavu, že nejsou schopni chlapci adekvátní vzdělávání zajistit. To je skutečně na kriminál…
  Fakt bych chtěla vidět ten rozsudek, protože informace v článku „dítě má právo na inkluzivní vzdělávání v místě bydliště v souladu s článkem 24 Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením“ je tedy dost vágní.
  BTW, matinka svému chlapci neopomněla sdělit, že ho do školy nevzali, neboť rodičové tamních dětí nechtějí takového spolužáka, z čehož má chlapec psychickou újmu. Matka z újmy viní ony nesnášenlivce, nikoliv sebe, která to chlapci vyzvonila…

 345. „Halík chce založit mezinárodní think tank při filozofické fakultě“

  a Sekyra to jistí finančně!
  Měla by se ta Filda nějak bránit! Jsou tam sice všeliká kvítka, ale tohle si nezaslouží!

  Ta Templetonova cena je prý „něco jako Nobelovka“! 😀 😀
  To by pak byl Halík „něco jako Obama“? Jo, to by sedělo! Hochštapler a špína chlap!
  V každém pádě bylo by dobré, dát si na něj pozor!
  http://www.denik.cz/z_domova/halik-chce-zalozit-mezinarodni-think-tank-pri-filozoficke-fakulte-20160309.html

 346. Rputi,
  jo, dneska kdo nemá ťink-ťank, jako by nebyl 😀

  A vůbec, dnes je první jarní den, takže se jdu ozbrojit hrabičkami a lopatičkou a vyrážím do zahrady. Včera jsem dosypala zásoby do krmítek, tak mi do toho řve hejno ptactva nebeského, a kosourci se mi motají pod nohama 🙂

  A ptám se zdejších zahradníků – je už možno stáhnout chvojí z trvalek a jiných bylin, anebo to ještě pozdržet ? Ta květena mi už zpod toho vylejzá tak jako tak… kromě modřenců a čemeřice mi vylezly krokusy, orlíčky nahodily nové listy, obrazily růže… Jdu to zkontrolovat. Ale prej má ještě mrznout…. lilie v truhlících mám vyšoupnout ven anebo ještě nechat v garáži ?

 347. MaYdo-410- To je naprosto fantastické. Člověk hned získá respekt k té naší hvězdě.Nejsou to jen obrázky, ale videa. Akorát mi to přímo ze stránky vlc player přehrává blbě. Pokud by někdo poradil, jak to stáhnout do počítače a pak v klidu přehrát, byl bych vděčen. Chlapec (Druckmuller) je šikula :-).
  http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Sdo/Pm-nafe/0-info.htm

 348. Kuráta Katze hrál krásně Kopecký, kdyby to chtěli přetočit, měli by angažovat Halíka, to je taky od pohledu Žid s kolárkem.

 349. ad 410 a 447 – mě se to v avi stáhlo bez problému (stahuje se to asi 2 minuty) a pak se to rozběhlo bez problémů (ale připadá mi to jako !kolorované!)

 350. 441 quivisi, ano. Ale to není Babišova starost, že poskytnutí dotace je v rozporu s názory evropského soudu, a případně i s jím tak vykládanou legislativou EU. To je starost toho, kdo dotaci poskytl. A co se týče dotací obecně, toho kdo je odhlasoval. Ano, Babiš vydělává z dotací. Jenže proč by neměl jen proto, že je Babiš? On je neodhlasoval. Jen tak jako jíní využívá pravidla, která sám nestanovil. Jestliže se nějaké „jeho“ firmě dostalo nepatřičného dobrodiní přes to, že poskytovatel peněz z kapes daňových poplatníků jím nebyl uveden v omyl, není to Babišův problém. Nevidím nic špatného ani v tom, pokud za účelem podnikatelského záměru, aby vyhověl podmínkám, změnil vlastnickou strukturu části svého impéria. Chová se pragmaticky. Dokonce přiznává, že na dotacích vydělává. Za to má být trestán, že ač ne tak žíznivý z dotační nádoby si nabírá dovedněji než jiní, třeba žíznivější? Že má delší naběračku týmu právníků a jiných specialistů, že sám je na to potřebně chytrý, chytřejší než jiní? Ano. Proto je úspěšnější než jiní. Jenže to je tržní jednání. Dotace jsou součástí trhu, třebaže ho křiví. Babiš toho jen důsledně využívá. I kdyby otevřeně řekl, že „dokud budou dotace, budu z nich s využitím vámi stanovených pravidel ždímat jak to půjde,“ souhlasil bych. Ano, dotační byznys je špatný? Tak ho vy, kteří máte tu moc, zrušte. Jenže to nemůžete. Protože je základem vaší moci. Dotacemi korumpujete své voliče a přitom se chlubíte jak mnoho jste pro ně získali, a ve vzájemném boji o moc své konkurenty zostouzíte, že nevyčerpali vše co bylo možné. Jenže objeví se štika Babiš, rázem zapomenete na vzájemné půtky a sjednotíte se proti němu. Protože, oprávněně cítíte, jak vás ten nezaprděný východňár ohrožuje. Místo abyste využívali svůj daňovými poplatníky placený čas v jejich prospěch, plýtváte jím na zajištění svých seslí proti vetřelci. Ovšem na to abyste rozhodli, že „nebudeme platit ani čerpat“ jste malí páni. To víte. Proto se hodí Babiš. „Hle společný nepřítel! Hrr na něj! Občané do zbraně! Nebo vám bude vládnout východňárský Duce! Bojimbojimbojim… Štamgasti všech kaváren, vináren a piváren, zapomeňte na rozmíšky. Kraken na obzoru!“
  Jenže i ty pokladny jste odhlasovali. Ovšem, může za to Babiš… Když už nic jiného tak se velmi bavím jak vás všechny sere.

 351. 427 Matzurko 😀 😀 😀 !!! Určitě ani MIT.

 352. 427 Matzurko 😀 😀 😀 !!! Určitě ani MIT.
  447 Ano, potěšující.

 353. re 450 “ Za to má být trestán, že ač ne tak žíznivý z dotační nádoby si nabírá dovedněji než jiní, třeba žíznivější?“
  Proč by měl být trestán? Netrestá se za to, že je někdo chytřejší. Pohrdá se někým, že je vychcanější na úkor potřebnějších.

 354. Matzurko ad 446 – kdybych to měl kulantně zemědělsky vyjádřit, řekl bych:

  “ kdo má v hlavě nasráno, potřebuje myšlenkovou jímku, aby se mohl vyprázdnit a neznečišťoval životní prostředí!“

  ale to si samozřejmě ani v myšlenkách nedovolím!!

 355. Quvis-449 – aha, už jsem na to přišel. Pravým kliknout a uložit jako… Jsem počítačový analfabet :-).

 356. Quvis-449 – No, „kolorované“ je to v tom smyslu, že nejspíš přidělil různým čárám spektra různé barvy. Jsou to snímky ze SDO (různé čáry UV a VIS) – vyvinul na to svůj software -zajímavý nápad. Řekl bych, že u těch výtrysků je to navíc ještě mírně posunuto vlivem Doplerova efektu. Původní snímky a videosekvence SDO jsou mnohem méně zajímavé.
  http://sdo.gsfc.nasa.gov/

 357. Šumaváku,
  není nad zdravý selský rozum, jadrnou a upřímnou řeč 🙂

 358. No a pokud jde o tu „brutalitu“ české policie v Moldávii, tak ta aktivistka je evidentně mladá a nezkušená a nepamatuje pohodové ( za 1000,-ATS denně od Energie A.G. z Lince) demonstrace u Temelína.
  Mezinárodní aktivisté (ze šesti zemí), ukolébáni brutalitou české policie usoudili, že i Paks stojí za demonstraci.
  Takže vnikli na území JE s tím, že tam rozvinou transparent na věži.Ochranka zavolala policii a policie, přes veškeré výklady nejméně v šesti řečech – ovšem bez maďarštiny, kterou zase ovládala ta policie – je zmastila pendreky na jednu hromadu, odvezla do vězení a za tři dny je, zelenomodročernožluté lifrovala k soudu, kde jim ten nevzdělaný soudce (on neuměl jinak než maďarsky a jestli ano, tak to úspěšně tajil) dával jako housky na krámě tři roky na tvrdo a doživotní zákaz vstupu do Maďarska.To vyvolalo v EU zděšení, takže se u toho soudce, a premiera… vystřídal nejen rakouský a německý premier, ale i další politici.

  Od té doby si v HU nikdy neodvážili demonstrovat a to ani když v tom Paksu pak byla nehoda.

 359. Možná by si měli Makedonci půjčit pár maďarských policistů… 🙂

  Ale mne by zajímalo, co si to EU + Turecko upekli, že to prošlo…

 360. Jo,
  Šumaváku, taky mne napadá, jestli nejsou aktivisti rekrutovaní z těch spratků, co doma v životě nedostali pár facek – takže jim pak přijde brutální i křivé slovo.

 361. Matzurko 460,
  to si piš, že jsou!
  Onen aktivista poukazuje na příklad neslýchané brutality, kdy německé aktivistce byla omlácena o tváře vlastní bejzbolová čepice, takže to zřejmě měla místo make-upu. No hrůza! 😀

 362. Hmm, a teď koukám, na FB, že to vypadá, že jsem to opsala ze Šumavákovo zdi, ale přísahám, že zdroj byl jiný! 🙂

 363. Niko, já se podivuji nad tím, co Řekům není jasné na výrazu „vracet všechny“ a proč k tomu potřebují azylové úředníky a personál z ostatních členských států EU.

 364. A vy jste si snad myslel, Šumaváku, že by šlo v Řecku (jakož i jinde v EU) něco bez úředníků?? Ts, tss… Taky prý to nejde, protože nemají školení. Bez školení ani ránu!

 365. (442) Vsadím se, že obchodníci, v jejichž krámcích cizinci nakupují, moc neprotestují.

 366. Zemřel bývalý německý ministr zahraničí GUido Westerwelle.
  R.I.P.

  „Měkolik let byl ministrem zahraničí. Jeho kariéra skončila ale poměrně záhy poté, kdy v roce 2011 jako jediný odmítl hlasovat pro rezoluci 1973 rady bezpečnosti OSN. Jejím cílem bylo bombardování Lybie. On, jako zástupce státu, účast Německa na náletech na Lybii odmítl.“
  Zdroj: http://danatenzler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=499855

 367. Rputi, ad 468 – to je ovšem dosti nestydaté a manipulativní tvrzení. Westerwelle byl ministrem zahraničí až do r. 2013, kdy se FDP nedostala do parlamentu. S nějakým hlasováním o Libyi neměl jeho konec v úřadu co dělat.

 368. Foundry,
  dík za uvedení na pravou míru. Jeden nemůže být nikdy dost opatrnej!

 369. 464 Šumaváku
  Nejde to. Řecké úřady musí jednotlivě projednat každou žádost o azyl pokud bude podána.

 370. V autě jsem zaslechl, že rakouskej premiér odhaduje úsapěšnopst tohohle plánu na 30-50%
  Teda,co ten si dovoluje….

  Abych se rychle učul čínsky….

  Na jižní Moravě zase Číňané plánují investovat do stavby lázeňského centra v Pasohlávkách u Novomlýnských nádrží. Investice má dosáhnout dvou miliard korun a lázně mají být údajně hotové na konci roku 2018. Hejtman Michal Hašek (ČSSD) již také řekl, že kraj také podepíše rámcovou smlouvu s bankou China Development Bank Corporation, která na projekty v kraji vyčlení 200 milionů eur (5,4 miliardy Kč).

 371. Kolem Novomlýnských nádrží budou rýžová pole?

 372. T.Haas k volbě D.Trumpa:

  …Zajímavý je dnešní (18. 3. 2016) komentář liberálního komentátora Davida Brookse v The New York Times. Brooks jako mnoho liberálních žurnalistů je zděšen z Trumpova úspěchu. Ale protože je inteligentním a sebekritickým novinářem, hledá příčiny toho, že se jeho očekávání nesplnilo:

  „Otázkou je: Měli bychom respektovat tohoto vítěze? Měli bychom se sklonit před úsudkem těchto voličů? Inu, určitý respekt je nutný. Trumpovi voliči jsou koalicí vyvlastněných. Utrpěli ztrátou práce, ztrátou výdělků, ztrátou snů. Americký systém pro ně přestal fungovat, a tak, přirozeně, hledají něco nového. Navíc mnozí v médiích, a já zejména, jsme nepochopili, jak projeví své odcizení. Očekávali jsme, že Trumpův fenomén usne, odumře, protože nepocházíme ze stejné sociální vrstvy jako jeho podporovatelé, nestýkali jsme se s nimi a nenaslouchali jim dost pečlivě. Pro mně je to poučení, že musím změnit způsob své práce, pokud chci pravdivě informovat o této zemi,“ napsal.

  I to je platné také u nás a mělo by být velkými písmeny napsáno na zdi každé redakční místnosti a každé kanceláře politických stran…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kouzlo-Donalda-Trumpa-Tomas-Haas-odhaluje-cim-tak-vydesil-mocenske-struktury-426878

 373. Ještěminulý týden jsem byl přesvědčen, že Trump má reálnou šanci, bude-li nominován – Hillary porazit. Už si tím jist nejsem.Narcis jako Klaus, hulvát jako Zeman. V nesmyslném tažení proti komentátorce FOX news Megyn Kelly se chová jako vzteklý chlapeček, jemuž rozšlapali na pískovišti bábovičku.Více než před půlrokem mu Kelly v rozhovoru vytkla, že se pejorativně vyjadřuje o ženách, které mu nekonvenují, jako o tlustoprdách, husách a slepicích. Tím si to u něj rozlila, Trump ji označuje za nulu a vyzývá k bojkotu jejího, mimochodem druhého nejpopulárnějšího publicistikého pořadu FOXN. Popudil si tím proti sobě i značnou část Republikánek.Megyn Kelly je ve svých 45 letech nádherná ženská, matka tří dětí, původně právnička a u obecenstva velice oblíbená (zvláště u chlapů). Budoucí prezident se nemůže chovat stále jako buran. Občas mu to projde a ve správném okamžiku to i velmi dobře funguje. Ale nelze být buranem programově.Myslel jsem si, že mu to doma Melanie omlátí o hlavu, ale zřejnmě jsem se mýlil. Na každý pád se obávám, že vyhlídka Ameriky mít konzervativního prezidenta minulý týden silně vybledla.

 374. 453 To je omyl. Ne vychcanější na úkor potřebných. Vychcanější na úkor méně dovedně vychacaných. Ne, že by si rádi nenasosali. Ne, že by byli „morálnější“. Jen nejsou tak schopní. Ostatně podmínkou dotací není potřebnost, ale splnění pravidel. Když jsou dotace na golfová hřiště, cyklostezky aby se „sportovci“ tuze neunavili, na spoustu podobného, proč ne na „čapí hnízdo“? Jestliže se dotace zvrhly ve všeobecně užívaný politický korupční prostředek, proč jim nepouštět žilou?

 375. (476) Taky z něj nemám dobrý dojem a to na věc koukám zdáli. Zřejmě i USA budou mít volbu jako my zde (a to je více z čeho vybírat).

 376. Je to jako v případě odpočtu z daňového základu. Dneska jsem ho počítal, říkal jsem si, na tohle se vyprdnu, než abych to počítal, mám zaplatit o fous víc, pár tisícovek sen či tam, ale nakonec jsem se přesvědčil, spočítal, dalo to pár tisícovek, tak proč si je neodpočítat, když jsou nákladovou položkou. Tak tuze velkorysý být nemusím. No a někdo by třeba pravil, že odpočtu jsem nemusel využít. A že jsem vychcanej protože nejsem potřebnej. Jenže kdybych naopak to spočítal špatně obráceně, berňák by ze mě sedřel kůži, jestliže by na to přišel. Pravidla platí pro všechny. Krom toho, když už ten počítací opruz, proč bych to neodečetl.

 377. Koukám, Obama na Kubě. Bubeník s Pilipem mu to dovolili? Co lidská práva? Neměli bychom na USA uvalit sankce?

 378. Njn, z říše zla se pomaličku polehounku stávají kamarádi. Svět se v zadel obrací.

 379. Dobré ránko!

  Když spravedlnost, tak spravedlnost! 🙂

  „Kvóty na prerozdelenie slovenských Cigánov v EÚ!“
  Európska komisia stále zúrivejšie presadzuje, aby sa nelegálni imigranti rozdeľovali medzi krajiny Európskej únie podľa striktne stanovených kvót. Vraj treba byť v rámci únie solidárny a imigrantov prúdiacich do Európy „spravodlivo prerozdeliť“.

  Na základe tejto „logiky“ vyzývam Európsku úniu k solidarite a navrhujem spravodlivé prerozdelenie slovenských Cigánov medzi členské štáty EÚ. “

  https://beo.sk/zabava/2023-kvoty-na-prerozdelenie-slovenskych-ciganov-v-eu

 380. Začínají se objevovat předvolební vtipy. Některé nové, jiné recyklované ale stále platné: Jdou Hillary s Donaldem po ulici a pozná je na chodníku sedící bezdomovec s nataženou rukou. Donald sáhne do kapsy, podá mu vizitku s tím, aťˇse ráno hlásí na adrese do prácea přidá dvacku na výdaje. O kousek dál další bezdomovec natahuje ruku k Hillary. Ta sáhne do kapsy a podá mu kartičku s adresou úřadu soviální pomoci. Pak sáhne do kapsy Donaldovy, vytáhne několik bankovek, dá pětidolarovku bezdomovci a 16 si nechá na výdaje spojené se starostí o sociálně vyloučené. A to je asi tak základní rozdíl mezi Republikány a Demokraty.

 381. Mňo…
  RPuti, já začínám mít pocit, že prezidentem čr bude Svěrák. Není dne, aby o něm nebyl článek v mainstreamu.

 382. 485 Rputi
  dobré ráno
  Angažoval tam tu Slovenku.
  Lucia Zachariašová považuje politickou angažovanost ve veřejném životě za jeden z nejdůležitějších předpokladů formování naší společnosti. A právě potřeba jeho naplnění jí přivedla do Strany zelených.
  🙂

 383. A krůček po krůčku…

  P.Hampl:

  „Už dlouho varuju, že z „prokazování původu majetku“ se můžou velmi snadno stát další exekuce…
  Původně nás ujišťovali, že se to bude týkat jen stomilionových majetků, pak v tichosti posunuli hranici na 20 milionů a naposledy na 7 milionů. Prokazování původu majetku se bude týkat každého, kdo má rodinný domek ve Středočeském kraji.

 384. skimici 488,
  myslíte, že se zas spojíme do Slovenskočesko? Už se na tom pracuje! 🙂

 385. No , já vím, že ceny v středních čechách a praze jsou vyšší než jinde.

  Ale i tak barák za 7 melounů není běžný domek

 386. Dobŕé ráno,

  Halladine a čemu říkáš „běžný domek“?
  Slušnej kvalitní barák – standard, žádnej luxus – tolik stát klidně může. Pokud k němu musíš táhnout přípojky a kupovat pozemek, tak ti na nějakou honosnou vilu ze sedmi melounů moc nezbyde.

  Ptakopysku, já mám dojem, že Svěrák má nějaký výročí. Osmdesátiny nebo tak nejak.

 387. Rputi, nechci se hádat ,
  ale blížit se neznamená překročení.
  Každopádně tvrzení , že bude muset prokazovat každej majitel domku je nesmysl.
  A strašení.
  Navíc , většina domků je asi ve vlastnictví manželů,
  takže cena na osobu bude poloviční.

 388. KAždej majitel ne, ale poměrně dost jich bude.
  V Praze může stát sedm milionů i větší byt a nemusí to být taky žádnej luxus.

 389. Dobré zas ráno… 2 Rpuť ad 489 – Možná má Hampl na mysli malý rodinný domek ve Středočeském kraji nedaleko Olbramovic…

 390. A nejde u toho přiznávání, že to platí pro NOVĚ nabytý majetek? Ne, že by se mělo přihlašovat, to co už člověk desítky let má (třeba chalupa koupená před 50 lety za 10 tisíc s dnešní hodnotou 5 melounů).

 391. PeSi,
  myslíš, že Hampl je ciconiafob? Bylo by mu to podobné…

 392. JJ – jsou věci, které si musíme neustále připomínat, abychom včas rozpoznali nebezpečí!
  Říkám to pořád – nohy na ramena a zdrhat, dokud je čas!

  Rozhovor s J.Petránkem:

  … Dokonce bych řekl, že od té chvíle, kdy Merkelová tvrdě žádala, aby všichni otevírali náruč pro uprchlíky, připomnělo mi to celou historii více než sto padesáti let. V roce 1870 už Němci chtěli diktovat Francii, pak přišel Hitler a chtěl diktovat Evropě a světu. A Merkelová, aniž si to uvědomila, zase chtěla diktovat. Dokdy bude Evropa trpět, že kdykoli Německo zesílí, bude diktovat svoji ideologii a koncepci vize budoucnosti Evropě? Když čtete články nejen z německého, ale hlavně španělského, italského a dalšího tisku, tak myšlenka, kterou jsem shrnul, tady je. Němci chtějí diktovat svoji vizi budoucnosti a dávat recept na budoucnost Evropy – a to je něco, co Merkelové musí zlomit vaz, i když její odchod může být pomalý…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Jan-Petranek-Nemci-uz-zase-chteji-diktovat-jako-Hitler-Merkelove-to-zlomi-vaz-A-ani-my-nejsme-v-bezpeci-protoze-az-427145

 393. 482 Ne. Jsem autentický a snažím se hrát podle pravidel, jestliže to považuji za rozumné. To je i tenhle případ. A když už mám být poctivý, tak i sám k sobě. Císař dostane co je císařovo. Ne míň, ne víc. Tak to má být. Akorát jsem měl starost abych to spočítal správně. Až se mi o číslech i zdálo. Kterak k tomu došlo, že se tím musím obtěžovat? Zákonný důvod založený na human action.

 394. 503 Karle, nijak to nesouvisí s morálkou. Je to dáno vážením komplexu reálných i potenciálních transakčních nákladů.
  Babiš – nemám s ním problém. Jestliže v žádosti o dotaci žadatel neuvedl nepravdivé údaje a neuvedl tak v omyl, a dotace byla na základě toho poskytnuta, je odpovědný poskytovatel, nikoli žadatel. nikoli žadatell, ale poskytovatel je povinen „znát právo“. Tak jako ne žalující, ale soudce. Nelze vyčítat úspěšnému žalobci, že soudce rozhodl v jeho prospěch v rozporu sezákonem, a že žalobce měl znátprávo a judikaturu. Platí princip, že úřad, tak jako soud, „zná právo“. Můj obecný názor je prostý. Podstata toho problému tak jako i korupce je v existenci dotací jako „mimotržního“(v konvenčním smyslu) istrumentu. Trh korupci nezná. Takovou jsem předvídal už při projednávání například možnosti dotací FVE. že to bude průser. A je. Je směšné, že stát vynakládá úsilí na boj s korupcí a přitom pro ni zřizuje příhodné podmínky. Ovšem nadhlédnuto nad platným právem, z pohledu ekonoma stejně tak jako neexistují špinavé peníze, neexistuje korupce. To co je označováno za korupci, je přirozené standardní ekonomické chování(„vyššího řádu“ než „trh“ v konvenční a reálně regulované zbožně peněžní představě, pozn: „trh“ proto, že regulovaný trh nepovažuji za trh) s vážením transakčních nákladů. Korupční jen proto, že je za takové nominálně označeno.

 395. 699 Rputi, to je jen časová a místní záležitost. Bude vyřešena v rámci spontánního řádu, tak jako podobné známé z historie několika posledních tisíciletí. nelineárně. Koho by v devatenáctém století napadlo jak to bude ve dvacátém a strefil se. To je omyl inteletuálů, kteří lajnují a pak jsou překvapeni když to dopadá jinak. Jsou přirozené překážky bránící další integraci v rámci Evropy, i bránící obnovení například České republiky jako tradičního „suverénního“ a „národního“ státu (např. absence reálného suveréna). Neřkuli Československa. Proto v takových představách je mimo euroskeptik Václav Klaus. Taková snaha vychází z představ ještě v někom doznívajícího m.j. národního romantismu osmnáctého a devatenáctého století. Z toho pohledu, s pohledem na důsledky, dvacáté století je největším průserem za celou dobu „evropské civilizace“. Spolu s Třicetiletou válkou a v lokálním měřítku válkami husitskými. Také nemístně národně a sociálně romantizovanými. Co z mého pohledu je nejzávažnější překážkou evropské integrace, je neexistující jednotný či převažující evropský jazyk. Situace, ve které se každých i třeba pár set kilometrů mluví jinak. Sice je snaha o zavedení například angličtiny jako evropského (když ve světovém měřítku) esperanta, ale to je jen náhražka, která s autentickým užíváním jazyka na úrovni rodného, se všemi jeho nuancemi odrážejícími i příslušnou kulturu, nemá rovnocenný význam. Právě společný jazyk, který se postupně stal rodným, byl základem úspěchu USA. A právě ústup od něho ve prospěch výjimek, které se stanou pravidlem až převáží, ve prospěch nového zmatení jazyků, jsou příčinou typických problémů.

 396. (508) Ale jo, to se celkem shodujeme. Ovšem, u sám sebe kontrolujícího ministra financí se mi to stejně nějak nelíbí nejen ze strany státu, ale i dotyčného.
  (509) Já Ti nevím, ten jazyk sice je problém, ale ten největší bych viděl v odlišných mentalitách a praktické neexistenci společné ideje, zato existenci mnoha idejí „národních“. I v těch USA bych jako základ USA viděl spíš „americký sen“, než jazyk. Tam by asi věděl víc Dušan.

 397. 510 ano, zde chybí přirozený tavící kotel. Pokus o poslední, nadirigovaný, který skončil v pětačtyřicátém byl nepěkně horký. Kulturní rozdíly beze sporu. Ovšem velkou překážku vidím v tom, že Švéd a Ital si v hospodě přirozeně nepokecají bez pomoci třetího jazyka, který není jejich rodným a proto ho neumějí v potřebné kvalitě. Kromě toho jazyk v sobě obsahuje odlišnou, odlišné myšlení, a je základem odlišného chování. Jazyk není jen prostý komunikační nástroj, příkladmo v nutných obchodních vztazích. Je odrazem jedinčné kultur, komplexitou obsahující i emoce, těžko převoditelné maličkosti, odstíny, které nelze dokonale vystihnout ani sebelepším překladem.

 398. 511 Schumi
  ad poslední odstavec „Kromě toho …“
  A teď: je to přednost nebo spíše komplikace? Pro etanologa ryzí poklad. Pro Lotyše nehovořícího anglicky nebo alespoň rusky (takoví ale nejsou) imho těžká koule na noze.

 399. Odloveno na facebooku, dotyčnou neznám:
  Já bych totiž hrozně chtěla mluvit s pánem, kterej vymyslel, že sestřičky budou psát bakalářky. Vlastně bych s nim ani nemusela mluvit. Jen bych ho ráda hrozně nakopla. Tak devětkrát. Všude. Podle mě by to mělo bejt takhle – Chceš bejt všeobecná sestra? DĚKUJEME *obejmuti*pusa*predani diplomu*predani cokolady*odplazeni se po kolenou*

 400. Honzo,
  jako případný pacoš bych raději, aby mi sestřička uměla píchnout injekci (a poznala tu správnou, tedy případně zkorigovala chybu pídra), než aby uměla sepisovat traktáty pochybné úrovně…

 401. [514] Naprosto souhlasím. Píchnout do správného místa je o několik řádů před schopnostmi sesmolit pár stran keců.
  Jenom bych někam kolem toho „děkujeme“ dopsal „Umíš píchnout injekci, odebrat krev, …“. Vyplňování papírů se doučej praxí, víc psaní potřebovat nebudou.

 402. Honzo,

  sestřičky -bakalářky má na svědomí EU.

  Stejně jako ukončení našeho starého“totalitního“ systému dvoustupňových atestací lékařů

 403. To přebíráme britský model. Je doktor, pak je sestra, která má teoretické vzdělání, aby uměla papírovat a „píchnout injekci“ a ta sedí většinu dne v kanclu a dělá papíry, pak je ošetřovatelka, kerá dělá nižší zdravotnické práce (nesmí píchnout injekci a ani to neumí). Nějak se ze systému vytrácí institut zdravotní sestry, coby pravé ruky doktora a psychologického elementu. Dokonce mám takový matný pocit, že v mechanismu čerpání peněz ze zdravotních pojišťoven pacient vyloženě zavazí a původní sestra se svým posláním je brzdou a vnášela by turbulence do hladkého plynutí…

 404. Já neřeším, odkud kudy kam. Mně zajímá výsledek. Na tu holku co tam má naše pídr, nebo teď už spíš pandr Igor, si nemůžu stěžovat, ale tu holku chápu.
  Trochu mi to připomíná čínský model, kdy se ponocný vybíral podle schopnosti napsat esej o květech slívoně.

 405. 512 tak my v důsledku snahy obrozenců jsme obdařeni tu těžkou koulí. čeština je kráný jazyk, zvlášť když se do ní člověk narodí, ale je to s ní těžké. Jazyk do kterého se člověk nenarodí, třebaže se ho může naučit na velmi dobré úrovni, pořád zůstane cizím jazykem. Z příčin o kterých jsem napsal. Bohužel, v důsledku toho, že to tu byl průchoďák, nemohla se u nás vyvinout živá kultura na úrovni jiných národů, která by pro svoji zajímavost byla zajímavá a byla vyhledávána. To co je vyhledáváno, jsou jen artefakty z minulosti, v naprosté většině ne typicky národní. Nelze mluvit ani ucelené „české“ kultuře, která neměla čas se rozvinout, spíše o náznacích fragmentech a regionálním folklóru. To z chatrných základů a podle cizích vzorů, především německého a židovského, se silnou inspirací v ruské literatuře, ale i francouzské a anglické, bylo budováno chatrnou, řevnivou ale snaživou elitou, která čas od času byla ničena a to i přičiněním těch které se snažila pozvedávat, opět upadá aby zaniklo ve stínu ostatních. V neschopnosti uchovávat a rozvíjet jedinenčné a přínosné a přitom přejímat to nejlepší od ostatních. Tak jako neživotaschopnou se ukázala umělá idea národa Československého, tak i nad ideou národa Českého je velký otazník. Protože třeba nelze přehlédnout spodní prostonárodní kořeny, nositelem ideje národního obrození, ve skutečnosti národního zrození, byla elita, nejen „kulturní“, která by byla vzorem. Opakovaně samozáhubně opakovaně ničená, a to až včetně dneška.

 406. 519 Schumi
  Tak zas až tak těžká koule to není. Kotlina je v tomto jazykově mimořádně tolerantní. Dá se to tu dotáhnout až na ministra či primátora.

 407. Honzo a ptakopysku,
  jo, zdravotní sestřičku mám holt z hlubokjého socíku zafixováno jako osobu tu přísnější abatyše kláštera, tu lidsky vroucí, leč vždy profesionální stran oněch injekcí, odběrů krve, zavádění různých šlaušků, třídění pilulí i odečítání krevní sedimentace. Takže bych byla spokojená, kdyby to tak bylo i nadále… ta bědující dívčina to měla ukončit tím Všude.

  Schumi,
  neštvi mne. Český král Karel IV., císař říše národa německého, raději seděl v Praze, než by se štruncal někde po Germánii. A jako jeden z těch inteligentnějších panovníků na tom trůně pro to měl jistě své důvody !!! A vůbec, dokázali jsme tu přežít již více než tisíc let, uchovat jazyk i přes silnou germanizaci, a vůbec. Švejka jsem nečetla – tudíž nemohu soudit, zda jsme národ Švejků. A možná je v tomto lidu příliš těch, co zaměnují pozlátko zahraničí za krásu domoviny, ale beru to jako důsledek onoho vyhánění elit, co než zradit svou pravdu, volili emigraci. Ale tiše doufám, že zdravé jádro tu pořád je, a až bude nejhůř, zase se projeví…

 408. Myslím, že Schumiho krapet pohrdlivé úvahy by třeba rodilého Maďara dost rozvzteklily.
  A „kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“ podle Schumiho neplatí. Zglajchšaltování na jediný jazyk je IMHo krok silně zpátky. A že bychom měli naši poklturu považovat za méněcenou?

 409. Mno, Schumi,
  já být tebou, tak se krapet uklidním!

  Chápu, jde to ztuha, ale věř, ta špatná situace, zejména ve slovesmé kultuře, je všeobecná.
  Jako by se vrcholem v letech 60-tých náboj vyčerpal. A to se netýká jen Kotlinky.

  NEmůže se vytvořit elita, tam, kde se nečte, kde se smolí tisíce a tisíce bleskových zpráv denně, které jen prošustí ušima, ale přece jen formují jazykové povědomí příjemců. Místo dopisů, nad kterými jsme přemýšleli, nacvakáme SMS o několika zkratkách!
  Jazyk se pořádně neučí, jazyk se nepěstuje, jazykem se kloudně ani nemluví, z toho Vančuru, Čapka či Kainara nevybrousíš, kdyby ses ucvakal!
  A taková situace je všude, ve všech jazycích.
  Ne, že by to člověka uklidňovalo, ale dělat kvůli tomu z Čechů barbary je zbytečné.

 410. Zrovna Švédsko není vhodný příklad. Neznám Švéda (bílého), který by nemluvil plynně anglicky. Řekl bych, že většinou znají anglickou gramatiku lépe než mnozí Američané.

 411. 521 Matzurko, český král byl název úřadu, neznamenalo to, že byl králem národa v nynějším smyslu. Byl králem „českých“ zemí, jejichž příslušenstvím byli nějací poddaní, kteří jako takoví mu byli prakticky lhostejní. Správy zemské si příliš nehleděl a finance věnoval na budování sbírky ostatků. To tehdy frčelo jako v osmdesátých letech céčka. Každý kloudný panovník musel mít sbírku tak jako nynější kulturní pracháči kupují fotbalové kluby, že nějaký by si vydržoval smyčcové kvarteto, o tom neslyšet. Pravda, s tím votivním povyražením byla spojena i nějaká výstavba. To všechno podnikal za tím účelem, aby své stolici dal větší váhu, když už tu seděl. A seděl tu proto, protože nic jiného, lepšího, nebylo. Všechno už někým obsazené tak se hodilo to co mu otec zanechal padnuv u Kresčaku když dal přednost padnout v bitvě než tady vládnout. Asi věděl proč. Když Karlovi nic lepšího nezbylo tak se snažil. Majestát mu nevyšel, tak moc vyskakovat mu zdejší nedovolili, ale universitu založit mohl. Co by to bylo za císařské sídlo bez university. To byl dobrý počin. Jenomže to už se schylovalo k malérům které neblaze poznamenaly budoucnost na staletí až do současnosti. Ach ano, ten nešťastný Hus. Nejprve změna podílu hlasů na universitě, která ji po nadějném začátku s odchodem cizinců, z nichž zdaleka ne všichni byli z Němec, sešoupla kamsi na periferii vzdělanosti, pak ty nešťasné války. Za ně Hus ale nemohl. Zikmund, ta šelma ryšavá proradná, se státnicky činil seč mohl aby zachránil do se dalo, jenže ono se dalo nemnoho. Tak polní obec táborská a později vojska sirotčí plundrovala zemi. Abych byl objektivní, jejich protějšek, železní pánové si nepočínali lépe. Těžko bylo lidu dělnému, hosporářství a řemesla ubývala, a kláštery byly vypleněny, jejich knihovny zničeny a mnohho vzdělaného, tedy gramotného, to už samo o sobě bylo velké vzdělání, kléru bylo vyhubeno, vzdělanci odcházeli. Do toho skončilo středověké klimatické optimum, ochlazení a časté deště v dobrém nepřispěly. Zmatky a boje pokračovaly další staletí, země české nebyly ani pořádně katolické ani luteránské, ale všechno tak nějak napůl, podobně jak to známe ze současnosti. Nakonec převládlo katolictví konservující feudalismus, o třicetileté válce a důsledcích spojených s událostmi té doby vykládat nemusím. Tak zatím, co jinde rostlo měšťanstvo a začínaly rašit výhonky průmyslové revoluce, tady bylo těžké feudalistično. Ach ano, tři sta let jsme trpěli. Alespoň někteří hlásali a i doposud hlásají. To je u nás taková tradice, když se nám nedaří, že to máme na co nebo koho svést. Naposledy to bylo těch čtyřicet předposledních let, dá-li pámbu, ještě dlouho to vydrží aby bylo na co si stěžovat. Jenže naštěstí pro nás, za oněch třech set let nebyl jen páter Koniáš, upřímně, on to nebyl takový kazisvět jakého z něj udělal Jirásek, nešlo jen o „biblí Kralickou“ ale o rozličné pověrečnosti, byl třeba Bohuslav Balbín. Jezoviti se snažili, protože věděli jak moc je důležité vzdělání. Tak to tu holt bylo katolické, ale slespoň nějaká snaha, zaplaťpámbu za ni. Z ní vzešli obrozenci. Jenže pak nastoupila Marie Theresie, která viděla, že jestli její říše se má udrřet, hlavně nepoldehnout Prusku, musí zvednout úrověň všeho. A to, že bez pořádku a vzdělanosti nepůjde. Jenže její syn Josef to s osvíceností přehnal a rozpustil jezovity aby posílil svoji světskou moc. Ostatně majetek klášterů se k tomu hodil. Abych byl objektivní, jestli Rakousko mělo začít dohánět vlak průmyslové revoluce, bylo nutno skoncovat s feudalismem a se vším co ho konservovalo. Ovšem nadějné našlápnutí uvázlo ve století devatenáctém v němž mottem vlád ve Vídni bylo „hlavně nic neměnit a nemodernizovat. Tak to tu konservovali jako nějaký Hobitín, zatím co především luteránský Mordor vzkvétal. Bismarck, sjednocení Německa, o imperiálním růstu Anglie ani nemluvě, kdeže skončilo katolické Španělsko zanechavší v zámoří akorát pár fasád. A Itálie spousty státečků, ale budiž, jižní opereta, ozvěny slavné minulosti ještě nevyprchaly a mít chalupu, tedy sídlo na jihu (zdravíčko Jiří..!)bylo v kursu, to se hodilo hlavně v zimě, ústřední topení nebylo a ty vysoké stropy, krmě samá zvěřina, to na panskou podágru nedělalo dobře. No a pak ta velká světová válka, nový císař, tedy president tatíček Masaryk. Ostatně také zčásti východnár jako Babiš. Ale tehdy se to tak nebralo. Všichni byli Rakušané, tedy pozdější Čechoslováci. Konečně se nám splnil staletý sen. Konečně se budeme svobodně utiskovat sami. Pak ta ještě ošklivější válka, jak a proč, bje na jiné povídání. Ovšem tesně před ní takový kratičký nepříliš zmiňovaný kousíček dějin. Druhá republika. Zajímavá kapitola. Po válce další kotrmelce až jsme se prokotrmelcovali do dneška a přitom se ztratili se Slováky. K intenzívní radosti všch okolních kteří se při spaní odkopávali strachm, že Československo by mohlo začít fungovat. Konečně se nám splnil staletý sen. Už nás nebudou utiskovat cizáci. Stačíme si sami. Jenže co naplat, nevypadalo to, že by se nám tuze vedlo i v téhle disciplíně. Tak jsme nadšeně přijali úžasnou nabídku, kerou nebylo možno odmítnout. Tedy, teoreticky, bylo. Samozřejmě. Jenže třeba bychom nedozřeli následků. to je u nás tradice. Jak o něco jde, stačí říci zaklínadlo „Nedosírné následky“ a už většina dělá, že o to nejde. S menžinou, která je jiného názoru si s pomocí z ciziny snadno poradí. A tak se dějinný kruh pěkně uzavírá, zas patříme tam někam pod onu cizinu. Lucembursko, Valónsko, Brusel, ono je to tam všechno vedle. A začalo to tak dávno.

 412. Schumi – nepopletlo se ti nějak to obrození?

  A proboha, dělej odstavce – tohleto ti nikdo nepřečte, protože se v tom ztratí !!!

 413. 522 quivisi, tak to je typický příklad. Maďarština. Řeč která zní jako pozpátku a při které hrozí zlomenina jazyka. Zkus se tam s obecným lidem domluvit jinak než maďarsky. Odpoví Ti něco co zní jako „nejsem doma“ nebo ještě hůř „mazej dom“. To není právě přátelský jazyk.

 414. 527 Rputi, možná, že na obrození jsem chyběl. Ale na něco si matně vzpomínám. Na nějaké Mojmírovce a Ruchadlovce. Ti první nejspíš byli zastánci ranně středověkého feudalismu a ti druzí, vedeni bratranci Veverkovými sympatizovali s pokrokovým rolnictvem. A ještě na ty starý a mladý. Jak se mezi sebou mlátili. To jim tak vydrželo nafurt. Ještě jsou pamětníci jak ty starý, vypelichaný chytali ty mladý vlasatý a stříhali je. Protože prej to bylo něco proti něčemu a výraz něčeho.
  S těma odstavcema je to složitý. Jak už se ve mně jednou urodí myšlenka, tak jde ven jako průjem. To nezastavíš.

 415. 527 To nevadí. Čech se vyzná, cizák zabloudí.
  Vorej máti vorej, práva vyvorej!

 416. 525 Schumi
  a pak že ta čeština nemá své kouzlo. Pohleď:
  To všechno podnikal za tím účelem, aby své stolici dal větší váhu …

  🙂 🙂 🙂

 417. 524 Dušane, upřímně, co se švédštinou ve světě. I ABBA zpívala anglicky. A sestavuj kredenc z IKEY podle návodu ve švédštině…

 418. 531 skimici, ano. Jazyková hutnost. Možnost vyjádřit dvě myšlenky jednou větou.

 419. 532 Karle, to se nedivím, kdo by rozuměl nastydlému chrchlajícímu Němci.

 420. Ale máš Schumi můj obdiv. Naposledy jsem tak dlouhý text bez odstavců potkal coby závěr románu Ulysses od Joyce 🙂

 421. Mno , Schumi,
  v hodnocení Karlíka bych moc nesouhlasil.
  Zamlada byl zvyklý válčit, dokonce to nějakou dobu měl za zdroj obživy, a býval docela schopný hrdlořez.
  a v Království dokázal udržet pořádek, lapkové se vesele věšeli, a panstvo bylo též nuceno poněkud sklopit uši.

  A co se týká císřování, a jeho pobyt v Čechách, tak se choval stejně jako jiní.
  Každej císař se cítil nejlíp na svých vlastních územích, a na ostaních byl přece jen poněkud méně jistý.
  A že se nestaral o správu země..
  Jeho tatík zadlužil skoro všechno, co bylo královské, a na Karlíkovi zůstalo, aby platil dluhy.

  A dost stavěl…. Kdyby se nestaral, měl by prázdné kapsy, a stavět mohl akorát víte co pod peřinou 🙂

 422. Karel IV byl nicméně pragmatik. Soudím podle toho, že si vzal snoubenku svého syna Václava Annu. Syn exnul no a zůstalo to holt v rodině

 423. [521] Já bych jí to neměl za zlé. Je jí nejspíš tolik, že začíná psát tu bakalářku. V tomhle věku a při náladě z představy té práce, se mi to zdá uměřené.

 424. 538
  jedna Anna (Svidnická, v pořadí 3 žena byla matkou Václava IV, ten vládnul (mizerně) po Karlovi
  číslo dvě Anna Falcská sice porodila taky Václava, ale ten umřela
  si roční, takže ženit ho asi nešlo
  Takže skimici nevím….

 425. Schumi,
  🙂 🙂 🙂 ty woe to je nářez. Tebe je na tvý pozici vyloženě škoda. Ty bys měl být ministr školství. 🙂 🙂 🙂
  Mmch Karel byl rytíř tělem a duší, velmi schopný válečník á la taťka Jan a víceméně díky italskému účastníkovi turnaje, který Karlovi dřevcem povysadil krční obratle „trochu“ bokem a tímto chirurgickým zákrokem mu zabránil v dalším turnajování a osobní účasti na bitvách, se Karel mohl věnovat všemu, co tak malebně popsal Schumi. Jinak by Karel velmi brzy padl rekovnou smrtí v nějaké zásadní bitvě za lepší Evropu.

 426. Halle,
  to si skimic plete se Španělskem a Donem Carlosem. Nejspíš. Ono bylo takových víc, ale Karel IV. to rozhodně nebyl! 🙂

 427. Ačkoliv, když koukám na wiki, nějaká Anna byla jeho třetí žena. Ale třeba jsem to popletl.

 428. 546 Halle tak mi to začalo zajímat.
  Hle:
  Anna byla vychována na uherském královském dvoře strýce Ludvíka I. v Budíně. V jedenácti letech byla přislíbena Václavovi, novorozenému synovi Karla IV. Když ovšem Karel o syna přišel a zemřela i jeho tehdejší manželka Anna Falcká, ucházel se o Annu sám.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Anna_Sv%C3%ADdnická

 429. Schumi,
  tos tu naši historii teda vzal pěkně skokem a zvostra 🙂
  Hele, já nechtěla nic než podotknout, že Karel IV. měl své motivy. A určitě to nebylo, že by se neměl kam jinam vrtnout, to ti nevěřím; těch královských korun měl povícero, a byť ještě tehdy „národy“ nebyly vynalezené, měl kotlinku docela v oblibě. Genius loci ?

  Co se dělo pak by stálo za delší debatu, takhle zkratkovitě to nemá cenu probírat – ano, katolicismus nás zakonzervoval, ale rozhodně netvrdím, že jsme 300 let trpěli – stačí se rozhlédnout po Evropě až k Uralu… Nakonec, někde jsem četla, že zrovna země Koruny české byly z hlediska průmyslu na tom z celého mocnářství nejlépe, tak po téhle stránce si moc stěžovat nelze. Snad jen že jsme neměli kolonie… dnes si říkám, dobře že tak.

  Prostě, já se raději kloním k pozitivním místům naší historie, a na tom si buduji svou národní hrdost. A snažím se to i předat dceři. Tot vše.

 430. 536 skimici, máš pákový dveřní zavírací mechanismus, že jsem to nenapsal jednou větou, jak se mezi námi velmi cení, neb je to považováno za projev vysoké štábní kultury, jejímž skrytým účelem je právě aby složitě strukturovaný text proplétaný nesrozumitelnými výrazy byl lidu obecnému co nejméně srozumitelný, pokud možno nesrozumitelný, což nám jeho očích dodává punc vysoké erudice a nad to je v tom pragmatický záměr, bychom jím někteří právě za tím účelem najímání byli a z toho živi byli.

 431. Jednou větou celý dopis psala moje tchyně. Schumi, ty si děláš dneska celý den prču. Proč ne, když máš čas a mlíko…

 432. 537 halladine, však proto ho tatík nechal uvěznit, aby mu nepřerostl přes hlavu. Ať si mladej počká do Kresčaku. Jenže mladej ne, že hrr, Tak ho tatík nechal zchladit v chládku. Ovšem také rozumně z něj udělal markrabího na Moravě. Aby se zacvičil. Aby to potom Kresčaku nebylo tak moc kách. Kdyby přišlo poselstvo z Cách.

 433. kdyby třeba bratři Poláci uvažovali jako Schumi, tak by si po několika děleních Polska hodili mašli, ale nehodili a myslím, že by je chumiho uvažování dost načuřilo.
  A Maďarům to taky moc nevadí, že jim mnozí jako Schumi nerozumí.Já uvažuji spíše – čím jsem byl. tím jsem byl rád. Každý národ má své plusy a minusy, tak proč závidět jiným a plivat na své?

 434. Martine TT
  Nejmenovala se tchyně Molly Bloom? To jsou ty desítky stran dokonce bez interpunkce o kterých jsem mluvil 🙂
  Yes I Said Yes I Will Yes.

 435. 552 quivisi, závidět jiným a plivat na své je významnou a hýčkanou součástí zdejší vypěstované národní identity. Alespoń části zdejšího lidu. Viz klasik : „Cizino, cizino, blízká i vzdálená, jak je nám těsná domáci halena….“

 436. S tím katolicismem bych to neviděl až tak černě – viz např. Bavorsko nebo Rakousko.

 437. Já toho klasika neznám. Při mém odlišném pohledu na náš národ celkem pochopitelně.

 438. Jen tak pro zajímavost bitva u Kresčaku – to byl z hlediska českých dějim poměrně státnický počin krále Jana. V té době byl král Jan slepý a na tehdejší válečnické poměry defakto stařec – byloť mu padesát – Karel byl naopak třicetiletý, defakto vyučený král, který už měl dávno sedět na trůnu. Král Jan jel do této bitvy, aby v ní zemřel. Na tom se shodují všichni historici, nejen ti filosofičtí, ale především vojenští. Pro chlapa, který strávil celý život v sedle a válčením, byla vidina nemohoucího starce, čekajícího v posteli na smrt, něčím nepředstavitelným. Rytíř má padnout v boji. Amen. Proto dal přivázat opratě svého koně ke svým nejvěrnějším a dal se jimi zavést do nejprudší řeže, aby tam padl. Zprávy kronikářů o tom, že mu byly po smrti odťaty prsty, aby se lupiči mohli zmocnit prstenů jsou prý krávo… ehm logický nesmysl. Byly mu odťaty ruce nad zápěstím. Důvod byl jednoduchý – zkuste si vzít na prsty prsteny s šutrákama a pak si navléct plechovou rukavici s vycpávkou. Rukavice… ano, to byl ten důvod, proč byly Janovi odťaty ruce. Nebyl čas se zabývat stahováním rukavic, které byly cenné, tak se rukavice vzaly i s rukama a v klidu po bitvě se z nich ty ruce vyklepaly. Karel byl v této bitvě raněn a přestože chtěl v boji pokračovat, na přímý rozkaz Jana byl z boje odveden a pečlivě hlídán. král Jan měl defakto „hotového“ následníka, měl navázána spojenectví po Evropě, aby Karel mohl usednout na trůn a nechtěl riskovat, aby mu ho v, pro české království nezajímavé, bitvě nějaký žrout ovesných vloček a haggisu sejmul a ukončil tak Lucemburskou dynastii.
  Neboť proti francouzským chaotům stálo 6,000 vycvičených lučišníků schopných na padesát kroků poslat těžce opancéřovaného rytíře k předkům zásahem do pancíře a na stopadesát kroků zásahem do „měkkého. Bitvu té doby, respektive situaci rytíře, si žádný současník nedokáže představit. U Kresčaku od sebe stáli protivníci několik set metrů, Angličané obsadili výšinu, takže Francouzi útočili do kopce. Představte si, že útočíte na koni čelně v řadách proti šesti tisícům lučišníků, kteří dokáží vystřelit 10 – 12 šípů za minutu. Měli každý v toulci 24 šípů, což jim dalo možnost střílet cca 2 minuty. Francouzští rytíři prý měli jeden a půl minuty na překonání vzdálenosti k nepříteli tryskem. A za těch jedenapůl minuty na ně bylo vystřeleno kolem 30.000 šípů. Ve vzdálenosti menší padesáti metrů od lukostřelců byl každý zásah do těla smrtelný. Představte si, že máte za sebou třídenní vyčerpávající pochod, na sobě dvacet kilo železa, okolo vás sviští šípy, vaši spolubojovníci padají jako klasy, řvou bolestí, řičí zasažení koně, vy přeskakujete mrtvé a raněné a jedete tryskem na skoro jistou smrt.
  Angličané nejdříve zmasakrovali italské kušíře ještě než se tito dostali na dostřel. Francouzská jízda zaútočila skrz prchající zbytky Italů a rozdupala je na kaši. Kušíři prchající směrem k Angličanům byli postříleni do jednoho. Čtrnáctkrát byl opakován útok na anglické pozice a výsledkem bylo na francouzské straně kolem 15.000 mrtvých pěšáků, 1200 rytířů a 9 knížat. České vojsko zaútočilo na křídle dvakrát, probojovalo se skrz lučišníky a bylo zastaveno až pěšáky a muselo se bez francouzské podpory stáhnout. Dalo by se říci, že proti chaotickým Francouzům konali skutky neuvěřitelného udatenství. Vojsko krále Jana bylo proslulé svými válečníky a bylo mezi nimi mnoho Čechů.
  Tragédií francouzského… řekněme … způsobu boje byla naprostá absence stragegie a taktického uvažování. Angličané měli za sebou náročný transport přes řeku a předtím týdny pochodování. Byli na kopci bez jediné kapky vody a Francouzi je přečíslovali 3:1. Úplně by stačilo obklíčit kopec a čekat. Za tři dny by se anglické vojsko vzdalo.

 439. A mimochodem, teď jsem byl v Porúří zkoumat jednu v oboru poměrně známou firmu. Známe se s majitelem a tento vyslal SOS, anžto jim začíná být velice ouzko. Tolik břídilství, lehkomyslnosti a přístupu „ono to nějak dopadne“ a „prodáváme přece Made in Germany“ jsem ještě neviděl. Teď už je může zachránit jen zázrak nebo velkorysost a vstřícnost banky, která tam má vražený prachy. V kombinaci s tím, že nám odprodají většinový podíl za 1 EUR by se s tím snad dalo něco udělat.
  Takže žádnými komplexy z češství netrpím.

 440. 525 – Tedy, Schumachere, klobouk dolů. To vypadá, némlich jako kdybys monolog strýce Pepina naporcoval do vět… (Viz Taneční hodiny pro starší a pokročilé.)

  Celé (včetně 519) to bezpochyby je skvělé téma na foch tlustejch knih, tudíž nějaké ty přípodotky holt nevyhnutelně musím vzít hopem, nesouvisle a nelogicky, než vypotřebuju čas, kerej tomu mohu věnovat (a který mi odměří třeba zbytek Wranitzkého, https://www.youtube.com/watch?v=UkLuP_C3WDw).

  1) Ve středověku král míval jen velmi tenkou mocenskou základnu, proto musel vyvažovat (např. města proti šlechtě apod., jak to zrovna šlo), jinak obvykle skončil špatně. To mimochodem dost nabourává Tvé oblíbené úvahy o suverénovi a majiteli státu.

  2) No, já obvykle říkávám, že české národní obrození začalo tím, že se za Čechy prohlásili Němci, a završilo se, když se k Čechům přihlásili Židi. Otázka je, proč to dělali. Řekl bych, že na tom pro ně cosi (atraktivního) bylo, a je na nás přemýšlet, co. Není to úplně triviální otázka… Mnohdy tím totiž šli do výrazně horšího, přinejmenším zdánlivě.

  Kupříkladu moje prababička…: Jeden dědeček rakouský Němec, sama sirotek, vychována v klášteře, zřejmě německy (měl bych si ověřit). Nebylo by naprosto nic divného, kdyby se byla považovala za Němku… Jenže pokud je mi známo, nic takového ji nikdy ani nenapadlo.

  3) Zajímavé je, že strukturálně podobný vývoj proběhl také u Slováků. Jestli ho z důvodu nedostatku odstupu neumíme analyzovat u sebe, třeba bychom to mohli zkusit alespoň tam…

  Zkrátka, něco na téhlencté národní identitě nejspíš asi bude… Jestliže to nechápeme, popřípadě nevíme co, není to v první řadě naše chyba?

 441. Babička se naučila česky až ve 20 letech. Přesto se odjakživa považovala za Češku.

 442. To mám zase zásadní neznalosti. Žil jsem v tom, že když jsem v klášteře, nemám čas ani příležitost stát se prababičkou ….

 443. No , domlouvat sňatek ročního kloučka s 11 letou slečnou mi připadá poněkud scstné..

 444. skimici,
  prababičku nevychovávali v klášteře až tak dlouho…

 445. Halle,
  to nebylo nic proti ničemu. Sňatky byly pojistkou při státnických jednáních, aby se aspoň chvíli dodržovaly smlouvy a spojenectví. Domlouvaly se a rušily jak na běžícím pásu.

 446. Koneckonců svatba Přemysla Otakara se stárnoucí Markétou Babenberskou taky nebyla z erotického, či rozmnožovacího pohledu nic extra, ale z politického hlediska vyženil kus Rakouska. Koneckonců na Palceříkovi (Anežce z Kuenringu) musel dokazovat, že chyba není na jeho straně, nýbrž na Markétině. Evidentně ho to dokazování dost bavilo. Mě by zajímalo, jak Anežka vlastně skončila. Jestli ji šoupli někam do kláštěra, nebo co… pramenové o tom myslím mlčí.

 447. Ptakopysku 🙂

  než klouček vyrostl ke schopnosti zplodit dědice, nevěsta by byla obrazně v klimaktériu 🙂
  Skutečně samozřejmě ne 🙂

 448. 562 — A podobně neexistuje zmínka, že by snad babičku někdy napadlo do toho kláštera vstoupit co novicka… Že byla sirotek, neznamená, že byla nemajetná. Klášterní vychování tehdy (80. léta) asi bylo celkem standardní řešení. Alternativou zřejmě bylo jedině vychování v rodině jejího poručníka, mimochodem čtvrtinového (nebo polovičního, teď nevím) Itala; proč k tomu nedošlo, mi není přesně známo, ale třeba to ještě zkusím nějak zjistit. Zřejmě se mělo za to, že klášter poskytne kvalitnější vzdělání než měšťanská škola v místě.

  Ale to se jako obvykle vzdalujeme podstatě věci, jíž jsem se – ovšem trapně neuměle – pokoušel o malý kousek přiblížit v 560.

 449. 2 ptakopysk ad 498 – viz Plíhal: „Že čápi děti nenosí, už dávno vím od kohosi, kdo v tomhle směru zkušenější byl,že Ježíšek je tatínek a bludička je plamínek, jsem časem taky jakž-takž pochopil.
  Že polednice nechodí a Palečci se nerodí, mě dávno v hloubi duše nebolí, jen nedokážu pochopit, proč, když jsem mírně přiopit, mi lítaj‘ bytem žlutí sokoli.“

 450. 563 Halle
  Otec vlasti byl holt pragmatik. Sám byl ženat již od svých sedmi ket. Ale manželka ho prý nějakou nekonzumovala. Stejně jako Mohamed Ajšu. raději ho tedy biřmovali.

 451. 558 ptakopysku, pěkné obrazné jako bych viděl film. Pověstné dlouhé anglické luky. Snad poprvé byly použity palné zbraně, na straně Francouzů. Bez významu, jen trochu hrombác efekt.
  Důvodem, proč Francouzi se hrnuli do bitvy bylo, že si byli jisti vítězstvím. Byli v převaze, výkvět rytířstva. Obklíčit kopec a počkat by bylo sice účelné, leč nerytířské. Podobných pitomostí jsou dějiny plné, i velmi novodobé. Tradice nad zdravý rozum. Krvavě zaplacená.

 452. Dobrý večer,

  jo, jak skončila Anežka z Kuenringiu, to by mně taky zajímalo…Asi skončila v klášteře , kdyby měla nějaký další potomky kromě dětí s Přemyslem Otakarem, tak by asi po nich nějaký záznamy byly. Nebo ji rodina provdala za někoho, kdo byl ochoten zavřít oči nad levobočky? Nebo naopak jako matka dětí českého krále, byť svobodná, byla žádoucí partie? Kdoví….

  Jo, historie. Dcera měla maturitní ples,to už je taky historie, když tam byla mezi imatrikulovanými primány a připadalo nám, že ta maturita je tak strašně daleko….. a přitom dnes je to tak nedávno….

 453. Schumi,
  nedelas ty jako melouch kronikare Posseltovi?
  Dalo by dost prace, najit v stredni Jevrope dalsi stat, ktery by byl s technickym „pokrokem“ ( blbe budovatelske slovo) natom lepe, nez Cechie.
  A to nejen diky zdeprislusnym Zidum a Nemcum.
  Takze na sebedehonestujici vylevy zdejsich humanitnich zdelancu. . .proste seru.
  To brecej nad sebou a dobre jim tak.
  At se objednaj u rakusaka Freuda.

 454. Mít v baráku uznané královské levobočky byla výhra v lutrii, takže pokud se s Anežkou z Kueringů někdo oženil, asi se moc necukal. 🙂

  Na začátku asi nejspíš Anežka odešla s Marketou z Babenberku, protože před svatbou s Kunhutou politicky překážela, stejně jako Marketa. Nebo si ji vzal domů tatínek.
  V každém pádě Přemyslovy děti papež uznal za legitimní (i když bez nároku na trůn), syn se stal vévodou Mikulášem Opavským a dcery se výhodně provdaly.
  Takže, pokud Anežka neumřela či neměla manžela, nezůstala úplně sama.

 455. Dobré zas ráno… 2 Schumi – dle spisku pátera Batisty se v těchto případech doporučuje omývat si přirození vlažnou vodou…

 456. No jednak si někdo namastil řádně kapsu a dvojak je vnucení historické viny nejsnažší způsob manipulace s lidmi – jak Němci velmi dobře vědí…

  „…Evropští soudci, kteří se postavili proti většině, upozornili, že Česko bylo vlastně potrestáno za to, že se snaží otázku vzdělávání romských dětí aktivně řešit, na rozdíl od postupu některých dalších členských států EU. „Česká republika je ve skutečnosti jediným státem, který se pustil do řešení problémů, s nimiž se potýkají romské děti v oblasti vzdělání,“ konstatoval soudce Boštjan Zupančič. Závěr soudu, že tím porušuje zásady boje proti diskriminaci, tak hraničí s absurditou.

  „Soud tak posloužil k pozdějším účelům, které nijak nesouvisejí se zvláštním vzděláváním romských dětí v Česku. Až budoucnost ukáže, jakému účelu tento precedens poslouží,“ varoval soudce Zupančič…“
  http://www.novinky.cz/domaci/398237-evropsti-soudci-cesko-bylo-potrestano-vlastne-za-to-ze-se-snazilo-vzdelavat-romy.html?source=FBS

 457. 2 ptakopysk ad 558 – „Tragédií francouzského… řekněme … způsobu boje byla naprostá absence stragegie a taktického uvažování.“ – tento způsob je v té zemi pietně dodržován dodnes. Doplněn vhodně dostatkem bílých vlajek…

 458. 561 — Jak každej ví, já sem notoricky píšu samý triviality a samozřejmosti; a teď mám chvilku (než se probudím) zde zmínit hned tři.

  1) Pro mne — a řekl bych, že i pro většinu mých českých vrstevníků — byla národní identita vždy samozřejmá věc, a teprve daleko později mne napadlo, že to vlastně není tak jednoznačné.

  2) Naopak Foundrymanova babička, jak z jeho poznámky vyplývá, možná stála před trochu jinými samozřejmostmi: Ještě dříve, než si samozřejmě vyvolila češství, asi pokládala za samozřejmé, že si může vybrat. Toto jistě mohlo vyplynout z vícejazyčného prostředí; nemůže to ale mít i hlubší důvody? A jaké?

 459. >> quivis [557] – opravuji a doplńuji:

  Cizino, cizino, krásná a vzdálená,
  jak je mi těsná ta domácí halena.
  Jinde jsou šťastnější, jinde jsou krásnější,
  například v Japonsku, poznal jsem dvě gejši.

 460. Rakušáka Freuda 🙂
  tedy Šloma, narozeného v moravskoslezském Příboře do německy mluvící židovské rodiny, pocházející z Haliče :D; a zemřel v Londýně, kam se uchýlil před dobrodiním německy mluvící Třetí říše…

 461. No, já někde četl, snad v Paní komisarce, že bývalo při smíšených sňatcích zvykem, že Češka , provdaná do německé rodiny začala šprechovat, a Němka , provdaná do české začala kecat, a žádnej problém to nebyl.
  To bylo v dobách, kdy si spřátelené české a německé rodiny vyměňovaly děti, aby se naučily druhou řeč.

 462. 580 Ti soudci jsou samozřejmě právníci, jak jinak. Výborně znající zákony, judikaturu aby ne, když ji sami tvoří, a procesní pravidla. Svým způsobem patří mezi elitu. Jak je tedy možné, že vydali tak idiotské, zajisté ne ojedinělé rozhodnutí v rozporu s věcnou stránkou, s fakty? Že špatně rozhodují a že jejich špatná rozhodnutí jsou precedentem pro další špatná rozhodnutí? Vysvětlení je snadné a jednoduché. Realita pro ně není důležitá. Jsou to právníci.

 463. 586 tzv. „handl“

  Dodatek k 587: víte jaká je nejoblíbenější právnická činnost? Kromě přepočítávání peněz, samozřejmě? Vaření kůzlete v mléce jeho matky. Tak jak to předvedli.

 464. 579 PeSi, vidím, že jsi znalý. Pravidelně-li praktikuješ?

 465. 577 Šimone, ještě bys mohl dodat „Komu tím posloužíš: No jen řekni komu?!“
  Jenže jako pekařovec a ne masarykovec nejsem toho názoru, že historie má být prodejnou děvkou politiky.

  Samozřejmě, že vím, co mnohé vynalezl Cimrman.

 466. Jó, bohužel ti potřební asi nepraktikujou.

 467. dodatek, ano, ve střední Evropě, čili prakticky v „Českých zemích“. Co se týče státu, ten je jedno, kdežto národ je druhé. Nemusí se překrývat a také zde v rámci Rakouska, později R-U, nepřekrývaly. Co se týče průmyslové vyspělosti Českých zemí v rámci R-U, od počátku základem bylo nerostné bohatství, které v Rakousích a jinde chybí.

 468. Mace cituje z facebooku a dodává:
  Čeští zemědělci požadují odškodné za loňské sucho! Kupodivu ho nechtějí od Boha, ani od přírody, ale od vlády.
  Dodávám:
  Členové vlády jim ovšem nepřispějí ze svých rodinných rozpočtů, ale z našich. Zemědělci ovšem chtějí odškodné i tehdy, když je mokro nebo je příliš horko či velké mrazy. .
  Přitom při neúrodě ceny potravin logicky stoupnou, ovšem zemědělci se brání, že ze zvýšených cen moc peněz neuvidí. Nabízím jim tedy staletími osvědčený recept: Založit si vlastní podpůrný fond, do kterého si budou ukládat v dobách hojnosti a v dobách zlých z něho čerpat.

 469. Zpátečníku 582,
  to je námět na několik obsáhlých disertačních prací! 🙂

  Obecně bych řekla, že české národní obrození zavinili Němci – což myslím (skoro) vážně.
  Soudím tak např. z případu svého prapraděda. V rodině se hovořilo německy a nikdo to neřešil až do doby, kdy praděd odjel studovat do Mnichova – a vrátil se jako zanícený Čech a stal se jedním z obroditelů! 😀

  Oni totiž řiští Němci shlíželi na obyvatelstvo Kotlinky, ať české či německé, se značným opovržením – jakž se přesvědčili i odsunutí sudetští Němci po válce, se kterými se právě vlídně nejednalo.

  Jakž jsem byla již řekla výše, obrození bylo záležitostí celé Evropy a mimo přináležitosti územní, začala hrát roli i příslušnost jazyková a kulturní. A jak se tak Němci v Říši začali národnostně uvědomovat, realizovali to zejména přes ohrnování nosu na ty ostatní – to je takový nejjednodušší osvědčený prostředek. 🙂

  A jak tak ohrnovali nos, tak ti, na které byl ohrnován se začali logicky čuřit a následně i národnostně obrozovat, neb si přes to ohrnování uvědomili, že patří jinam, že NEJSOU ŽÁDNÍ EVROPANI, anobrž Češi, Poláci, Francouzi atd….

 470. (580) Někde jsem zahlédl statistiku gramotnosti cikánů, dost nasvědčovala funkčnosti české cesty.
  (582) Táta kdysi říkal, že on je Němec tak z 1/3.

 471. Zdá se, že v Bruseli na letišti se někdo snažil o multikulturní obohacení…
  Bruselským letištěm otřásly podle belgických médií dvě exploze. Příčina výbuchů dosud není jasná. Agentura Reuters informovala, že na místě je několik zraněných. K explozi došlo v odletové hale.

 472. Tak Sky News píšou, že explozím došlo v odbavovacím prostoru American Airlines.

 473. ptakopysku,
  když oni jim, po těch raziích, pořád chybí dva multikulturalisti do počtu. Tak se holt dalo něco takového čekat!

 474. Mňo.. nejdřív nehlásili žádného, pak jedenáct, teď jednoho…

 475. Ke vztahům češtiny a němčiny v Kotlince bych dodal jednu říkačku z mého dětství:

  Byla jedna Mutter matka
  Prodávala Äpfel jab’ka
  Měla Garten zahradu
  Vedle Schlossu u zámku

 476. Podle ČT 24 prý 17 mrtvých a před výbuchem bylo slyšet arabštinu a „alláh akbar“.

 477. na stanici poblíž sídla EU, to je malér!

 478. 595 české národní obrození zavinili Němci…
  Ale kdež. Byli to Češi jako poleno. Třeba Jungmann.
  Nebo v průmyslu. Třeba Ringhoffer.

 479. ad dvd
  Ja, ja, das ist Hrůza, ich habe vlasy na hlavě auf!

  hezká byla taky lidová píseň
  Unglücklich šafářův Hoferei, unglücklich šafářův Hof,
  Když jsem jel vokolo, mein Herz mě bolelo,
  zařehtal můj vranej Pferd.
  Neřehtej můj vranej Pferdchene, vobjedem dreimal kolem,
  estli je mein Lieber upřímnej kalíbr votevře vrata sofort.
  Dreimal jsme Hoferei vobjeli, Pferd se na vrata vzpíral…

 480. Jo třeba v Irsku se národní obrození nekonalo a jak všichni dneska mluví anglicky!

 481. Mňo, na fotce ukazují odletovou halu, odbavení řada 5/6 a pak hned pár metrů doprava je řada 7, kde je obvykle ČSA check-in, touto dobou plný (8.00), anžto do Prahy to letí ca v 9.15.
  Moc hezký.

 482. 2 Schumi ad 589 – Samozřejmě! Proto mě taky nepřepadají takové záchvaty… A názor se mi nevyrazil, ani nepamatuju…

 483. Právě jsem se chtěl zeptat, zda žijete, skimici.
  Kolega letěl včera přes Brusel s Brussel airlines a původně to chtěl přeložit na dnes, protože včera stávkovali letoví dispečeři ve Francii a tak byl chaos v letech přes Francii na jih, ale nakonec s nějakým velkým zpožděním odletěl. Docela si gratuluje, Brussel airlines taky z této haly.

 484. No a jinak, doufám, že v sídle EU v bruseli si dnes sborem zapějí z plných hrdel – „Tak už máme co jsme chtěli, do prdele zvesela!“

 485. 611 NoName
  děkuji za optání NoName. Naštěstí jsem jinde. Dneska ráno jsem měl do BXL jen přilétat z jiné země ale nakonec jsem v pátek změnil plán anžto se ukázalo něco neodbytnějšího. V zásadě můj rest. Kdybych byl svědomitější, nemusel jsem to dodělávat až teď. Kde já už mohl být kdybych byl organizovanější 🙂

 486. 613-my jsme včera absolvovali neskutečný přesun na letišti ve Frankfurtu, protože se otevřel nějaký slot nad Francii, takže nás vyzvali, abychom nastoupili za 15 minut, jinak to nestihneme. Jsem ještě nic takového nezažil. Letecká doprava se neskutečně rychle vyvíjí. 😉

 487. 2 Schumi – a proč? Copak nemohu vyjádřit prostinkou radost nad povedeným multikulturním obohacením? Přece když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří! Ty jim to obohacení snad ani nepřeješ… A že je co slavit! Když už zanedlouho bude všechen náš pracující lid pod patronací naší moudré vlády a prdlamentu oslavovat výročí popravy jednoho židovskýho rebela, tak proč neoslavit podařené multikulturní obohacení? Jen doufám, že si to v tej bruseli všichni řádně užívaj – to víš, co se škádlívá, to se rádo má…

 488. Zadal jsem text a ten se ztratil. Zadal jsem jej opětovně a „no passaran“. Tak jsem zvědav.

 489. BTW, není to v tom Bruselu, kde se Štětina i redaktorka idnes procházeli i v těch nejhorších čtvrtích a demonstrovali, že je to tam naprosto OK ?

 490. PeSi,
  ten rebel byl rebelem až za hrob, když jim po exekuci vstal z mrtvých 😀

 491. A blbečci už zase blábolí, že se nesmíme nechat zastrašit a ustupovat …
  A proto se zruší další akce, průvody, obohoacovači se nebudou se dráždit na plovárnách a ve školních jídelnách…

 492. NoName,
  spíš by to chtělo obohacovače lifrovat zpátky, neb již ani v Bruseli není bezpečno…

 493. 622-je potřeba zahájit operace v izraelskem, případně ruském stylu. Likvidovat účastníky a pomocníky takových operací, nekompromisně, v případě nutnosti i za hranou zákonů. Nedovolit žádné veřejné deklarace zmetkům jako je ten zadržený debílek z Bruselu, který žaluje Francii…

 494. Bych se nedivil, kdyby řešením problémů s teroristy bylo přijmout víc uprchlíků.
  Merkel nám to určitě vysvětlí. Nespojovat s islámem, nepřipouštět radikalizaci, zakázat AfD.

 495. V podstatě se nic neděje. Obětí není panstvo, ale poddaní. Těch je jak nasráno, že jich je o pár míň se nepozná. Co je to ve srovnání s miliony mrtvách válkami v minulém století? Ani prd. Politici se zachovají tradičně. Vyjádří rozhořčení a soustrast, z kapes poddaných vytáhnou víc peněz na zajištění vlastního bezpečí a posílení represívních složek a vysvětlí jim, že je musí vzít víc u huby. Pro jejich dobro, jak jinak. Poddaní se s tím smíří a budou je znovu „volit“. Případně někteří dají hlasy novým ucházejícím se místo u žlabu sliby rychlého, jednoduchého a osvědčeně špatného řešení končícího jak? Že poddaní jsou vzati víc u huby a navíc si to sami zaplatí. Mezi tím to bude pořád bouchat. Poddaní si nakonec zvyknou tak jako ovce považují za normální, že tu a tam si nějakou z nich odnese vlk.
  Naši vládní politici nezklamali, alespoň ti, kteří se vyjádřili. Tradičními kecy. Vypadá to na vyšší daně a že budeme víc vzatí u huby. Každý politik nafasuje neprůstřelnou vestu, kulomet, pancéřové auto a tělesnou stráž, coiž bude vyváženo tím, že poddaným budou odebrány i plácačky na mouchy.

 496. 627 Ano, to je dostatečně blbé, to by mohlo uspět. Protože útoky páchají extremističí islamisté, měli bychom přijmou více muslimů aby nám s těmi extremisty pomohli bojovat. Větší imigrace nám zajistí vyšší bezpečí.

 497. 628 Schumi
  a také nadešel čas zpřísnit zákon o střelných zbraních ale zejména bodový systém. Je dále jasné, že se musí silně omezit platby v hotovosti a na všechno zavést doklad abybylo ztíženo financování extrémistických skupin. Strany tíhnoucí k extrémismu je třeba okamžitě zakázat.

 498. 628-Europoslanci se nenechali zastrašit, ale do Bruselu radši nepojedou.
  A viní liknavou belgickou policii !
  Přitom policie už efektivně fungovat dávno nesmí, příliš mnoho korektnosti, pravidel, práv šmejdů.
  Ráno policisté zatknou, odpoledne obohacovači odchází s úsměvem na rtech obklopeni lidskoprávními aktivisty. Viz určitě rasisty vymyšlené příběhy z Německa.

 499. Musíme tu mít dostatečné množství umirněných muslimů aby vytvořili hráz proti extremistům.

 500. Co na to Breivik, jeho skóre dávno padlo….

 501. Moooc dobře to ti islamisté udělali!

  Těch mrtvých a raněných je mi, samozřejmě líto.! Ale je dobře, že se to stalo teď a právě v Bruselu!
  Už ani Andělína, ani žádné sluníčko nemůže vykládat, že to nemá nic společného s islámem!

 502. 635 Schumi
  Gramatické okénko. Frantíci mají zápor složený z „ne“ a „pas“ v oznamující větě obklopující sloveso. Použili by i člen neurčitý a napsali by debil francouzsky.
  Tedy
  ->Je ne suis pas un débile.

  Ale spíše by v tomto kontextu použili slovo crétin.
  Tedy
  -> Je ne suis pas un crétin.

 503. tedy by mne moooc zajimal nazor zdejsi hospody jak vlastne ten stat vest ( delam si prdel nezajima na pohadky uz jsem starej )

  A samozrejmne ryze ceskej stat – uzavreme kotlinku a vsechno na svete blbe bude obchazet kolem nas 😮 a bude nam krasne 🙁

  jejda ja snad budu vdecnej ANO ze diky nesmyslnemu rozhazovani verejnych prostredku lemplum v tom blahobytu nebudu .

 504. Otázkou teď je, jestli za to nemůže aspoň trošku i Putin.

 505. Rputi,
  nesouhlasím. Leda ve smyslu Schumiho (628).
  Maelbeecká stanice metra je jen na dosah od EUbyrokratického hnízda… kde sedí svoloč nikým nevolená, leč z daní plebsu žijící a tyjící.

 506. Těch mrtvých a raněných je mi samozřejmě líto – ale zalezlej v zaprdenem sklepe kvuli tomu sedet nebudu .

 507. (641) Do sklepa dle svého vlastního výběru si zalézá každý sám. Dle nátury i zaprdí.

 508. 642 pokud ho kolem nej nekdo nepostavi . Samozrejmne pod vlajkou jeho ochrany

 509. Matzurko,
  situace se, přeci jen, změnila!
  Nedovedu si představit, že by si teď Andělína dovolila pípnou o kulturním obohacení, nebo ceknout o kvótách.
  A lidi už se přece jen nenechají tak oblbovat. Teď už ne!

 510. něbuďte takovej idealista. Mutti Merkel ztratila dávno smysl pro realitu. Nemůže ztratit tvář.Cítí se být velkou političkou. Vidí jen svoji vizi a nenechce vidět ten obrovskej průser, jakej tu nadělala.

  Ta bude pípat, až budou uši zaléhat, dokud ji pípat nechají. A oni ji nechají. Politici ji nechají, muslimové ji nechají – a na těch ostatních nezáleží.

 511. Rputi,
  slova klasika „No doufejme, doufejme !“
  Ale ty represe spustí stejně – už teď to vypadá na sofort zavírání hranice mezi Belgií a Francií, a čert ví, co ještě bude následovat.

 512. 645 no pasaran .
  tedy tady jsou ale amazonky

 513. Jo, jo, no pasaran….

  V Paříži už oznámili, že Eifelovka bude nasvícena v belgických barvách, tak to je ten boj s teroristy na dobré cestě.

 514. maydo jak budete bojovat ?

  poradne jsem nemel cas pocitat kolik ukazovali v tomto tisicileti mrtvych v evrope diky teroristickemu utoku.
  no nedosahlo to ani na pololeti ceskych silnic.

 515. byl jsem teď na Hlavním Wilsonově nádraží a procházejí se tam dva pozuby ozbdrojení a zbraněmi ověšení vojáci

 516. když ti na silnicích blikají a oslní oběti, pak ta čísla rostou

 517. 652-to je teď běžný kolorit evropských letišť …
  Akorát nevím, jak takoví ozbrojení vojáci zabrání sebevražednému stentátníkovi v útoku.
  Nemluvě o tom, že se jeden výsadkář nechal v Paříži posledně pobodat a dva jeho kolegové nestihli toho zmetka ani zastřelit.

 518. „maydo jak budete bojovat ?“

  Přece to nevytroubím do světa 😀
  Slovo „taktika“ Ti nic neříká?

 519. 637 skimici, je to tak správně, ale 635 byl pokus o nadsázku. Třeba jako nápis na tričko.

 520. 638 To je chybná otázka s chybným důrazem na prioritu státu. Vedení státu je neoddělitelné od jeho obsahu. Prakticky vzato, stát je samo vedení. Stát je oranizační forma zřizovaná a udržovaná suverénem a projevující se navenek. Ne území, mapy, čáry na nich, lejstra s pečetěmi, chrámy, úřední budovy, úředníci….To není stát.
  Proto ne jak vést stát,ale jak vést národ. Ovšem co je to národ? Ve smyslu etnickém, nebo obecném od narodit se, nebo ve smyslu „lid“? Pak je otázkou kdo je ten kdo by měl vést lid? Někdo mimo lid? To vyvolává představu apriori vládnoucí vrchnosti. To vyvolává otázku, kdo je zřizovatelem státu? Ovládaný? Ne, ten to není. Pak jedině vládnoucí. Ano. Zřizovatelem a udržovatelem státu je vládnoucí suverén. Reálně vládnoucí, třebaže v nějakém lejstru to může být napsáno jinak.
  Proto je nutno začít od suveréna. Jinak to nedává smysl.

  Zaměřeno na naše poměry, otázka „Jak vlastně vést český stát?“ je chybná. I otázka „Jaký by měl být český stát?“ Stát je takový jaký je jeho zřizovatel a udržovatel. Jaký je suverén. Proto je takový jaký je a z principu nemůže být jiný. Ptát se proč není jiný, je stejné jako ptát se proč slon nelétá. Proto „Česká republika“ je vedena nejlépe jak toho je její suverén schopen. Akorát je mi nejasné, kdo jím je. Ale pokusím se odpovědět. Co je základním znakem suveréna? Co třeba, že suverén neplatí daně? Kdo neplatí daně a přitom má nominální ale i reálnou moc? Členové vlády, parlamentu, úřednictvo, policie, armáda. Jak to, že neplatí daně? Vždyť zákon o daních přece…

  Zajisté, že platí. Papírově, účetně. Jenže ne skutečně. Protože mzdu a požitky dostávají od skutečných plátců, z jejich zdaněné produkce užitečných sttaků, v níž je zahrnut jejich životní čas a tedy život. Jen výrobci užitečných statků (všetně služeb) jsou skutečnými plátci daní. Přesto tohle kriterium není úplné. Něco chybí. Protože aby se mohli věnovat výrobě užitečných statků, je pro ně výhodné za některé ostatní záležitosti si najímat některé ze svého společenství a platit je. Vojsko, policii, soudce, úředníky a organizátory, učitele a jiné specialisty, prakticky služebníky, pro činnosti, které pokládají za užitečné, ale neúčelné aby se jim věnovali. A na ně delegují část své moci, tak jak to nakonec pro všechny je výhodné. Tak by to bylo v pořádku. Jenže není. Protože nejsou to oni kdo o tomto rozhodují, koho na co potřebují, kolik komu a za co platí. Najatými služebníky jsou o tuto svobodu připraveni. Proto nejsou suverénem. Suverénem jsou ti sloužící a ti, kteří skutečně rozhodují.

  Tak teď už víte, kdo je suverénem, že vy to nejste, tak konec zábavy a koukejte makat, holoto líná.

 521. aniž bych to chtěl spojovat s uprchlíky, tak dnes ráno jsem ..a teď už by to mohlo být trestné…
  645 – nezapomeťe, že většina lidí jsou idioti

 522. Schumi a co daně v chalifátu, budou?

  Pokud křesťané nekonvertují k islámu, tak musí platit daň, která se nazývá džizja. To je daň z hlavy v islámských zemích vybíraná od nemuslimského obyvatelstva. Kdysi ji musel platit každý nemuslimský dospělý muž, žijící na území, které se dostalo pod nadvládu muslimů. Její placení vychází z Koránu.

  Tak já doufal podle výš uvedenýc tezí, že až se rozpadne ten národnostně pochyný český stát, bude líp. A zdá se, že nebude.

 523. Zdejší vláda nařídila deštníky. V Buselu nejspíš sprchlo….

 524. „ětšina lidí jsou idioti“
  A bude prý hůř. Četl jsem že moudrý lidi přemýšlejí a idioti se zatím množí.

 525. On ten francouzský dvojí zápor je zajímavý. Původní ne (a dřívější non ) bylo třeba asi nějak zdůraznit a tak se přidávalo vysvětlující slovo: il ne marche pas (=neudělá /ani/ krok), il ne boit goutte (=nevypil /ani/ kapku), il ne coud point (=nevyšil /ani/ steh). Těch zesilujících částic byla spousta, přežily prakticky jen pas + point . Ovšem jak Honza poznamenal, začíná se ztrácet onen původní zápor ne . O francouzském záporu by se dala napsat celá esej, ale je dešifrovatelný. To taková afrikánština má zdvojený zápor, který její máti – nizozemština – nemá: jy hoor my nie meer nie (=už mne neuslyšíš). A filologové netuší jak k tomu zdvojení došlo.

 526. Fiala k teroru:
  Nenechme se ale zastrašit.
  Na to Tomáš Haas:
  „Pane Fialo, my nejsme zastrašení, my jsme už poměrně dost nasraní!

 527. 658 Zajisté, že jsou. Proto se jim tak snadno vládne.

  659 quivisi, nepochybně budou. Možná, že i tak vysoké jako za Rakousko – Uherska.
  Ovšemže je bude možno snadno snížit. Konverzí k islámu. Snadnější a výhodnější než půjčka od Cetelemu. Možná, že bude možno získat i bonus. Jako u Mounfielda. Zatočit kolem a každý měsíc plnou nádrž auta zdarma. Případně žrádlo pro velblouda.

 528. 662 to dobře vysvětluje tu francouzkou bojovou taktiku. Než se dohodnou jaký rozkaz má být vydán, jak má znít, než je pochopen, je po válce.

 529. 661 jestli to ve skutečnosti není obráceně.

 530. „Proto ne jak vést stát,ale jak vést národ. “

  Otázka jer, jetsli národ vůbec chce být veden….
  já třeba o to, abych byla vedena, nijak zvlášť nestojím.

  Jinak vést národ lze jen jedinou správnou cestou, po které jsou všichni v jednotném šiku nebo se neustále hádat, jestli jdeme správně, kam vlastně chceme dojít nebo jestli by se nemělo jít jinudy, takže cesta ubíhá pomalu, klikatě , pokud vůbec, občas se jde i pozpátku.

  Možná se jeví, že lepší a efektivnější je ten první způsob, ale kupodivu vede spolehlivě do pekel. Pokaždý a bez ohledu, jaký byl deklarovaný cíl cesty a jakou jste měli mapu.

 531. 654 NoName, jistěže je to k hovnu. Však to není k odstrašení potenciálních teroristů. Je to určeno poddaným, aby když spatří zbrojnoše, byli po mediální předmasáži náležitě vystrašeni a aby měli dojem, že vláda na ně až tak moc nesere. Boj o jejich přízeň. Voličské hlasy. Byznys. Jiného praktického významu to nemá.

 532. Schumi,
  klasifikovat učitele co služebníky – OK, ale fakt mi uniká, jaký tito mají podíl na vedení státu. Neb i oni dostávají befelem, co učit, jak učit, koho učit…. a běda jestli ne. Sami pod represemi. Pochybuji, že někoho z platících připravují o jeho svobodu.

 533. Kdyby tady věděli co se děje u osmadvacetichapadlových fluorovodíkových hlavonožců, tak by vyhlásili nejvyšší stupeń celoplanetárního ohrožení. Jenže nemají subprostorový přijímač, tak se to dovědí zhruba za nějaké tři ticíce let. Takže to budou řešit jiní, jestliže nějací budou. Ke smůle nynějších, kteří tím přicházejí o príma kšeft.

 534. 668-byly časy, ve kterých by ti elitní výsadkáři útočníka rozebrali na kousky.
  Ale kdo má dnes odvahu vystřelit ? A být vyšetřován a vláčen médii, AI, OSN a dalšími dobroději ? A pak jít případně sedět za zabití obohacovače, který jenom realizoval svoji odlišnost ?

 535. Nějakej blb na fejsbůku píše, že je třeba neprodleně vytvořit celoevropskou unijní policii.

 536. A Belgičané evakuovali jadernou elektrárnu.
  Jak se evakuuje jaderná elektrárna ?

 537. 670 Matzurko, není to tak. Nejsou na nucených pracích. Činí tak důvodu nějakých trasakčních nákladů. V rámci svých hodnotových preferencí dávají přednost tomu co dělají. Tak jako každý. V tomhle případě zprostředkovávat (říká se tomu distribuce kompetencí) příkazy co učit, jak učit, koho učit. Tak například jako biřic s obuchem. Za co přetáhnout, jak přetáhnout, koho přetáhnout.
  Třeba jako strážnej na Vogonský lodi. Pracovní doba je dobrá…, a jeden si při tom může pěkně zařvat „Veškerý odpor je zbytečný!“ Daleko lepší než dřít se někde v nákladním doku.

 538. 672 nejen výsadkář. Třeba policajt. Riskovat život a léta bejt vláčenej inspekcí a po soudech? To lepší je nevidět nebo ještě nejlíp nebejt v nevhodný době na nevhodným místě.

 539. Jj a proto NATO posílá kontingenty do Lotyšska proti ruské hrozbě a USA hodlá vydat bilion dolarů na modernizaci jaderného arzenálu proti Rusku…
  K blití!

 540. 674 NoName
  to bude nějaká hovadina. To jste našel na Novinkách nebo kde?

 541. Na idnes, novinky to už korigovaly jako „evakuace personálu, který není nezbytně nutný“.
  Němci panikaří, protože je to „jenom 70 km od Aachenu“. Ä evakuovaná elektrárna je skoro stejně nebezpečná jako Fukušima bez proudu.

 542. proc by ta elektrarna byla blbost ?
  kdyz to je zmatecne pro ty nejmoudrejsi tady jak se stim ma nakonec vyrovnat terorista.
  pujde utocit na evakuovanou elektrarnu 😮

 543. [662] No, do zachovaných francouzských záporů určitě patří rien a personne. Jinak je to opravdu celkem zajímavě komplikované. Pravidla o dvojitých záporech v různých jazycich, který filolog by se nad tím nedokázal nerozněžnit.

 544. 685 dvojí zápor mám velmi v neoblibě, vyhýbám se mu jak to jde.

 545. Schumi,
  OK, jinak. Mou původní aprobací je matematika a biologie, a fakt nevím, čím bych výukou těchto předmětů omezila svobodu rodičů dětí mi svěřených. Nebo se podílela na správě věcí veřejných. Naopak doufám, že když se mi povede základy těchto věd do hlaviček dítkám nějak dostat, nebudou skákat na špek ani „výhodným“ půjčkám, ani genderovým kvótistkám. Takže vlastně budu svého druhu disident…. 😀

 546. 688 Matzurko, ber to tak, že pro ně představuješ nutné zlo se kterým se musí dělit.

 547. podvratná činnost na tomto blogu!
  Ani s náznakem, že Putin je horší, by takové zpávy neměly projít autocenzurou! 😉

 548. Nechápu nicméně co je na nich podezřelého. V centru Bruselu takto vypadá zhruba každý čtvrtý…

 549. “ Naopak doufám, že když se mi povede základy těchto věd do hlaviček dítkám nějak dostat, nebudou skákat na špek ani “výhodným” půjčkám“

  Nechci Ti brát iluze, Matzurko, ale mám příbuznou, co tu matiku vystudovala a na její talent naletět na „výhodné“ investice to rozhodně žádný pozitivní dopad nemělo.

 550. Pán s buřinkou – tak to je jasné! Pan TAU ! 🙂

 551. maYdo,
  ano, výjimky potvrzují pravidlo. A já tu dámu zcela jistě matematiku neučila.

  Mno,
  tak jsem si pustila RT TV, a docela se tam štěkají dva komentátoři – John a Mohhamed, oba asi z UK, na téma „kdo za to může“. Zatímco muslimský Mohamed se snaží brebentit jak na trhu na téma „to byli zlí muslimové a hodní muslimové jsou i mezi obětmi“, John mu do toho povykuje způsobem „You are pathetic !“, kontruje „všichni tito teroristi jsou muslimové“ a zastává názor UKIPu, tedy vyjádření o laxnosti hraničních kontrol a nefunkčnosti Shengenu.
  Hele, a teď se shodli na větě „The terrorist should be wiped of the face of the earth“. Mohamed je defensivní, alle hádají se jeden přes druhého tak, že mi spíš přijde, že se hádají o ceně bílého velblouda… John v podstatě tvrdí, že to je problém muslimské komunity, a že většina UK obyvatel není antiislámsky fanatická…

 552. ahoj!
  Hlavně se nenechat zastrašit, vzkazuje EU Komise z místa, kam byla z Brusele evakuována…

 553. Jooo,
  tak je to RT London, a John to sesumíroval tím, že Frau Merkel udělala masicní chybu, když dovolila courat milionu migrantů po Evropě dle libosti. A že ISIS vyhrožoval, že se teroristy pošle, a teď vidíme důsledky.
  Mohamed se marně snažil volat po těsnější EU spolupráci, a obává se antiislamské agresivity. Ani se mu nedivím.

 554. AuuuUUUUUÚÚÚ !!!

  „Ministerstvo vnitra zamítlo Úsvitu nový název Úsvit s Blokem proti islámu. Název v kombinaci s programovými tezemi by prý podle ministerstva mohl vzbuzovat přesvědčení, že cíle strany směřují k popírání rovných práv a svobod občanů vyznávajících islám. Úsvit i Blok proti islámu se budou proti rozhodnutí bránit soudně.“
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/vnitro-zakazalo-spojeni-usvitu-s-konvickou-novy-nazev-strany/r~6ed4d574f03b11e5aa720025900fea04/

 555. >> Honza ze Žiškova[684]
  V prinicpu ano, ale… Slova RIEN a PERSONNE jsou plnovýznamové zápory (Qu’est ce que tu fais ? Rien.) což se o slovech pas, point, mie, goutte, ail, clou, miette či grain jednoznačně říci nedá.

 556. DVD, nevidím v těch slovech jedno z mála záporových, která z frániny znám… Merde!

 557. Kdybychom nebyli v EU a v NATO, byli bychom bez obav a koukali na ty „imperialisty“ jak odsírají svou politiku. Jenže na druhou stranu, ach ano, ty ruské tanky…
  Sice jsou výjimky, které nejsou ani tam a onde, třeba Švýcarsko. Jenže to jsou výjimky, jak by to přišlo, kdyby se staly pravidlem, že.
  Máme to talent vždy ve „správnou“ chvíli vlézt do „správného“ spolku.
  Manželka pravila, že by bývala stačila nějaká varianta ESVO. A že Marghret Thacher měla pravdu. A že BREXIT nebude, akorát tím budou zpoza strouhy tuze prudit a vymiňovat si výjimky z Eubuzerace, v čemž mají recht.

 558. MAtzurko, z toho, že bys ji učila matiku , Tě nepodezřívám, ona by spíš mohla učit Tebe. 🙂
  To není porovnání schopností ohledně matiky, ale konstatování faktu, že ta dáma je podstatně starší než Ty a tu matiku opravdu učila. Celej život.

  Ale ono nejde o znalosti matiky, spíš o to, že když si to někdo umí spočítat, ještě neznamená, že mu ve správnou chvíli dojde, že by si to spočítat měl.

  Ono jde spíš o to, nepodlehnout manipulaci a nátlaku, což často nabídky podobných produktů doprovází a nezblbnout kvůli vidině snadného zisku.

 559. maYdo,
  při vší úctě, Darwin mne ochraňuj před učiteli matematiky jako tvá známá. Neboť zjevně propadlá kouzlu trojných integrálů či matic v jejich exaktní podobě, není schopna aplikovat trénovaný logický úsudek na reálie běžného světa.

 560. Martine TT – stane se…To se může stát na jízdárně, v hale, znám případ kdy při vyvádění z boxu si děvče namotalo vodítko na ruku a kůň ji vlekl po stáji a když se mezi dveřmi zasekla, utrhl jí (doslova) ruku v rameni.
  Nakonec… i mě ještě pořád to rameno z toho „prasete“, jak mě Korin přes sebe přehodil, pořád zlobí.

  Co bylo zanedbáno – policie jistojistě něco najde.

  Já si osobně myslím, že neměla jet sama,stalo by se stejně, ale -> rychlejší přivolání pomoci a ten kůň by spíše zůstal u toho druhého, než aby tak daleko letěl.
  No a jinak je to otázka bezpečnostního vybavení a vybavení celkem.Přilba by ten zlomený vaz asi nezachránila.Otázka je, zda měla moderní nové plastikové třmeny (ty nemají tu váhu jako ty staré železné), které nezajistí třmen dole a otevření bezpečnostního zámku. Já na ty železné ještě dávám bezpečnostní košíčky, takže ta noha nemůže proklouznout dovnitř a zaseknout se.
  Je otázka, co měla na nohou – doporučené vysoké boty se samozřejmě nevyzují (občas to nejde ani se zouvákem) a ani nepřetrhnou jako staré tenisky. Mně se sice lidi smějí a pokládají mě za blázna, ale já hlásám, že bezpečnostní obuv ke koním jsou pantofle a dost často v nich i jezdím. V těch prostě viset nezůstaneš… Otázka je, jak uměla doopravdy jezdit…
  No a další věc je, že už se vůbec neučí, jak krizové situace řešit.
  My jsme se , za mých mladých let, ještě učili kdy, jak, a kam padat.Doleva, doprava , dozadu, po předku… Hasičský opasek, lano přes kladku na trámu a hurá padat do pilin.Pak nepropadneš panice a můžeš zkusit s tím něco udělat.Motorkáři i skokani na lyžích se učí, jak udělat žábu a místo převracení se klouzat…
  Mě takhle nesla jednou stepplechase klisna venku, na tréningové dráze asi 600, 700m, přes příkop a směrem ke kamenné zdi (opravdu kamenná, vyznačený skok)Podařilo se mi ji zastavit tak, že jsem ji jednou rukou chytil ve spěnce a druhou zapřl loktem nad kolenem a bránil jí tu nohu ohýbat.Pak jsem tam snad hodinu ležel a nemohl se hýbat.
  Od té doby jsem na ni ve vysokých botách nesedl.A visel jsem za pravou nohu na levé straně, takže se ten bezpečnostní zámek otevřít prostě nemohl…ale zase jsem dobře a jistě visel, tak,že mi při troše snahy ( a tu jsem měl) netloukla ani hlava o zem.

  Je to blbá náhoda.
  Na druhé straně mám poznatek, že nejvíce a nejtěžších úrazů se stane doma, na triviálních překážkách a běžném ježdění… protože lidi nedávají pozor.
  Za celou kariéru jsem se na závodech zranil snad jen dvakrát a z toho jen jednou doopravdy. Jinak sem tam nějaká modřina…Ale doma… je to ráz na ráz!

  Na druhé straně – i na koně jsou dnes již airbagové (nafukovací) vesty, jako mají motorkáři…takže kdo se bojí – NEMÁ NA TO LÉZT !!!

 561. Já jenom čekám,až někdo příjde s tím,že v těch atentátech má prsty Zeman, aby podpořil své xenofobní a nacionalistické výroky.
  No a je naprosto jasné,že na to dostal peníze od Putina,a čínskej préza mu má přivézt další 🙂

 562. Nemůžu se dočkat až si budu moct pustit čt24. Dnes bude bude muset nastoupit elitní sestava.

 563. Pro Šumaváka a ostatní jazykovědce amatéry:
  V germánských jazycích – snad s výjimkou mnou zmíněné afrikánštiny – je dvojí zápor rysem člověka z lidu. Nebylo tomu tak vždy. Když v roce 1806 generál Blücher kapituloval před maršálem Bernadotte, připsal do kapitulačního protokolu následující větu: „Ich kapithullire, weil ich kein Brot und keine Muhnitsion nicht mehr habe“. Pan budoucí maršál Blücher tedy člověk z lidu nebyl, leč jeho vzdělání bylo v podstatě veškeré žádné. –Rekordní počet záporů dosáhl jeden bavorský horník na penzi: „Koana hot niamals net koa Geld net g’habt.“ Přeloženo z bavorštiny do němčiny: „Keiner hat niemals nicht kein Geld nicht gehabt“ (=Nikdo tenkrát neměl žádné peníze.) Povšimněme si, že násobný zápor v češtině nepůsobí nijak rušivě, překlad slovo od slova by už ale působil nepřirozeně.

 564. 710 proto mají češi obvykle problémy s výrokovým počtem.

 565. 2 skimic
  Na medicině byla proslavená otázka: „Čeho si především nesmíte nepovšimnout?“

 566. Kubal Zavadil Vostàl!
  Velmi slušné zahájení!

 567. 706 – a vo tom to je, Matzurko 🙂
  I můj dyskalkulický synek, co nedá ani malou násobilku, ví, že když mu někdo nabízí něco, co vypadá supervýhodně, má si dát pozor. Ani k tomu ten úrokovej počet nepotřebuje.

 568. Ať koukám, kam koukám …. po Andělíně ani stopy!
  Že by jí to neřekli?

 569. Evropské hodnoty a tak. Předpokládám přípravu mírové manifestace.

 570. Nastala nová etapa politiky USA> Demokracii vám vnucovat nebudeme, slíbil Kubáncům Obama.

 571. Je konec března a tak nemám čas sledovat podrobně zprávy. Omlouvám se, budu-li mimo.
  K atentátu v Bruselu se kdosi přihlásil. A co jím chtěl dosáhnout? Řekl proč – chce dosáhnout propuštění svých zadržených členů?, jinou výhodu pro své hnutí nebo jen tak poslal na smrt své členy, aby s sebou vzali i co nejvíc nečlenů? Kdysi se důvod atentátu zveřejňoval, ale čas pokročil….

 572. Proč se říká Nepomucký, když byl z Pomuku?

 573. Schumi,
  protože ves Pomuk, kde se narodil, přejmenovali později na Nepomuk.
  Takže narodil se v Pomuku, ale byl z Nepomuku.

 574. 722, 723 — viz též „Omlouvám se panu X, o němž jsem podlehnuv plamenům polemiky neuváženě prohlásil, že nezasluhuje, aby si před ním slušný člověk odplivl, beru tato svá politováníhodná slova zpět, a slavnostně tímto prohlašuji jejich pravý opak.“

  Ne vždy se vsunutím či vynecháním záporu význam změní radikálně…

 575. Jejda, já myslela, že Brusel je dnes nejsilnější zážitek. Tak proč jsem, probůh, naladila TV na ČT24, kde Komárek bojuje za Babiše? Děs, spíš vrchol pokleslé morálky a ukázka, že za peníze v Praze dům a není tak vysoká zeď, kterou by nepřelezl osel s nákladem zlata…….

 576. Schumi – 722 – možná i proto, že i ves-osada-město, kde se narodil, měnilo jméno. Jedno z vysvětlení říká, že v onom místě byl původně klášter Pomuk, vedle kterého vznikla osada-město, a aby se odlišilo, tak se mu říkalo Ne-Pomuk, později město významem přerostlo klášter a ustálilo se jméno Nepomuk. 😉

 577. Zatím se zdá, že jediné positivum plynoucé z bruselkých vražd je vzrústající počet voličů přidávajících se na Republikánskou stranu – jak k Trumpovi tak ke Cruzovi. Ani jeden si nebere servítky. Pro ně, zaplaťpámbu, politická korektnost nic neznamená.

 578. 728

  Trumpmi vůbec není sympatický,ovšem vypadá to, že by byl pro US a svět menší zlo než Clintonka.

 579. K onomu svéráznému výkladu jména Nepomuk 727,
  🙂

  Ves Pomuk stávala od nepaměti na soutoku dvou řek, které v tom místě provedly prudký obrat – tedy „pomuk“. (Zřejmě – „muk – od myk“ – tedy sloveso „myknouti“)
  S postavením kláštera získávala ves na významu, až se stala vsí trhovou a posléze městem, k čemuž dopomohlo zajisté i dolování stříbra.
  Nedaleko stávala ještě druhá ves Přísanice a jak Pomuk rostl, spojily se dvě vsi v jednu – tedy „ne-pomuk“. Ještě v 15. století tyto názvy kolísaly, až se ustálil Nepomuk.

 580. Dobré zas ráno… Rázná odpověď teroristům – Eifelova věž se v úterý večer zahalila do belgických barev… Tak se na ně musí! Nekompromisně!
  I když…
  Já teda nevím, školy nemám, a když nevím, tak se zeptám – mohl by mi někdo kompetentní vysvětlit, jak se lišej belgické barvy od německých barev? Teda ty na fángli, ne ty v piksle…

 581. No a jinak – dokonalý Větvička: http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=499795
  “ „No počkej, to tež nechcu. Není jakasik cesta mirneho pokroku v mezích zakona?“ Zamyslel sem se. Oni su fakt uplne ovce.. „Tuž, jestli chcete, možete to zrobit tajak zme to zrobili my sametově.“ „Co to znamena“, zeptal se Mahmud. „Tuž to je jednoduche. Domluvite se s tyma vašima papalašama, aby to předali jinym papalašum bez boja. Pak všecko zprivatizujete a podělite to mezi stare a mlade paploše, bo stat není taky efektyvni tajak trh, to přece vi každy. A volna ruka trhu už sama stanovi, jaka ma byt cena vody, plynu, ropy a eletriky. Budete cálovat, aniž byste cokoliv spotřebovali. Zavedete socijalni davky pro hovada, kere nikdy nic nerobily a nic robit nebudu, zvednete daně, budete je měnit každy rok a zrobite je také komplikovane, že se v tym cyp nevyzna, zakažete huleni, ztrojnasobite si počty uředniku, kontroloru a kontroloru tych kontroloru, všecky babky na tržnici přinutite si kupit fiškusove pokladny, každého šveca na ulici pokryjete EET systémem, zavedete si v medynach modre zony a auta, kere nebudu splňovat normy zpoplatnite tak, že se z teho všeci asasini poseru. Bo pořadek musí byt tajak na Balkaně. A když nam budete posilat polovinu statniho rozpočtu, my vam část z teho pošleme zpatky a vy si z teho možete stavjat cyklostezky, dotovat nesmyslne cypoviny, dodame vam maškary a feministky, kere vas nauči, jak se da zarobit na neziskovkách a jak byt spravně politycky korektni, abyste tym novym papalašum nemohli beztrestně nadavat. A vy si ze svojich peněz postavite bilbordy s napisama „Tento projekt vam dodal svobodny Zapad“. A když budete mět pocit, že si z vas papalaši robi prdel, tak si pustite jakykoliv z padesati televizních kanalu a tam vam vysvětli, že tak je to spravne a tak to ma byt. Pokud vam tu televizu aji s kvartyrem nezebere egzekutor.“

 582. Jsme v dobrých rukou (a když ne v dobrých, tak alespoň v soucitných):
  Diplomatická šéfová EU se prý na tiskové konferenci dojetím nad oběťmi rozplakala …

 583. 726

  Komárek to má v popisu práce – je Babišův straník a poslanec.

 584. 734 trefné.
  732 dík, zas jsem o chlup zdělanější.

 585. (726) Dano, kdo ví, zda výbuchy v Bruselu nebyly proto, aby se zapomnělo, že dnes má Bureš oznámit komu patřilo Bureší hnízdo v době podpory. (Stylová by byla „teta Viktorka“). 😛

 586. Začíná to být nuda, Je suis Paris, Bruxelles … Pravda, nikdo není Je suis Damascus, když se odpálí debil ze stejné kategorie v Damašku, nebo když sejme ruské dopravní letadlo s turisty, ale tak zase Je suis nemůže být všude.

  Nicméně vzhledem k tomu, jak evropští politici a i „veřejnost“ reaguje bude lepší vytisknout letáky „Je suis débile“, to bude univerzální. A vhodné pro každý typ útoku.

  BTW, dnes na BBC třeba mluvili hlavně muslimové, jak je to strašně mrzí. A je to i logické, koho jiného se zeptat, že ?

 587. Dobré dopoledne,

  „nikdo není Je suis Damascus, když se odpálí debil ze stejné kategorie v Damašku, nebo když sejme ruské dopravní letadlo s turisty“

  Snad byste nechtěl, NoNAme, aby někdo běhal s cedulkou „Je suis Russian“. 😀
  Vždyť byste tím podporoval Putina a navíc se odchýlil od politiky bití klackem a držení na kolenou.

 588. Teď se k Je suis a kytkám a svíčkám přidalo i kreslení křídou na chodík. Love, peace, sunshine, vole … Přišla s tím spontánně nějaká holčina, které jsou teď plné zprávy.

  Ovce si kreslí. Pálí svíčky. Furt dokola.
  Dobře nám tak.

 589. Skimici,
  tak nevím . Rusové používají russkij a rossijan.
  Každe má trošku jiný význam.

 590. 2 Honza ze Žižkova ad 740 – na pořadí přece nezáleží, ne?… No a na tý Eifelce byly ty pruhy vodorovně…

 591. 2 NoName ad 743 – Nihil novi sub sole… Už za našich mladejch let se psalo a kreslilo… Teda psalo se hlavně, že X je vůl a kreslily se hlavně kosočtverce… S krátkou úsečkou uvnitř…
  A pokud si dobře pamatuju Škvoreckýho, tak význam tohoto obrazce našim frankofonním souovčanům poněkud uniká…

 592. [746] Na pořadí záleží. Samozřejmě otáčení funguje. Pravidla, jak se přenášejí nepruhované prápory na pruhy a podobné geometrické útvary existují taky. Ovšem v EU, kde znak a vlajka mají přesně určený RAL, je možné ledacos.

 593. 743

  mozna ze byste mohl udivenemu svetu sdelit jaky vidite rozdil mezi tim „kreslenim na chodnik“ a vasim denodenim blekotanim na tomto vebu, kdyz uz to tedy kritizujete. 😉
  ja bych vam to sice napsal, ale vy byste se nejspis urazil, a to prece nechceme,ze? 😉

 594. Klidně napiště, světáku znalý a neblekotající.

 595. Nějak mi ta diskuze stran správného označování Rusů přinesla na mysl jeden značně nekorektní vtip, postavený na otázce „Я русский или евреи?“ Snad někdy v hospodě…

 596. BTW, příspěvky zásadně na téma „jste všichni pitomí, ale já vám to potřebuju opakovaně sdělit“ jsou samozřejmě z říše snů, jak svojí kvalitou, tak intelektuální dimenzí.

  Prostě úplně jiný level.

  Ale to okřikování už přestává fungovat. A až buchne první bomba v Prátru, třeba problém uchopíte jinak.

  Do té doby si můžete notovat s pepou o světovosti a zaprděnosti. Elito.

 597. ,-)
  Vidite?
  Ja tusil ze vas to rozcili, a to si predstavte, ze jsem potom uz nic nenapsal …ten „Pratr“ se vam skutecne poved 😉

 598. 750

  Asi jo. Některé státy rozlišují občanství a etnicitu, jiné ne.

 599. 756
  Ale já vždycky cítím cukání, když se Arab narozený ve Francii označuje za Francouze 🙂

 600. 755-na mé rozčílení byste musel být jiný frajer …
  Jenom vám jemne naznačuji, abyste okřikoval někoho jiného. OK ?

 601. >> NoName
  Ono se toho ve Vídni asi ještě nic moc nestalo. Snad ta střílečka ve Schwechatu 1985 a obsazení sídla OPEC 1975 – to je dohromady asi 5 mrtvých. Anglosas by řekl – peanuts. A roky 1683 či dokonce 1529 – to už je přece jen Vorvergangenheit.

 602. Šumaváku, vygůglila jsem si. To by lecos vysvětlovalo. 😀 😀 😀

 603. PArdon, to byla reakce na quivise – příspěvek č. 765.

  „– to je dohromady asi 5 mrtvých.-“

  No, ono těch echt rakušáků ve Vídní je dnes asi tak pět a půl, takže to může být docela citelná ztráta.

 604. >> maYda
  Ono z těch obětí zrovna moc Rakušáků nebylo. Zrovna v tom roce 1975 dva ze tří obětí byli lybijský delegát u OPECu a irácký bodyguard.

 605. Tak mne napadlo:
  Vzhledem k teroristickým útokům postupně v řadě evropských zemí se už EU nedá považovat za bezpečný stát a proto se může s okamžitou platností odmítnout vstup jakýchkoliv uprchlíků do EU.

 606. muhehe cert vem prater – stejne tam jsou jenom vsichni v satku. no ni 😮

  jinak to je krasne jak nekteri porad jen upozornuji na nestesti v EU a neberou ta nestesti v rusku a podbne.
  jeste ze se najde , minimalne zde , ti spravedlivi vyrovnavaci 😀

  je to neco podobneho jak ty kurvy slunickari , euro zmrdi , pravdolaskari umi jen nadavat nebot nemaji argumenty.

  Jedna se o fikci a pripadna podobnost s kymkoliv je pouze nahodna. Muhehe

 607. Jakekoliv nestesti v Rusku je nestastne, ale je mi u prdele – bydlim vEU – bohuzel.
  Pozn.: pokud je toto sdeleni pro nekoho prilis komplikovane na pochopeni, at si to tak nebere a nadale zustane stastnym obcanem Euroislamistanu.
  Allahu akbar uber alles!

 608. Komentátorka britského deníku Allison Pearson:
  „Nikým nezvolené“ představitele Bruselu v této souvislosti (pozn.včerejší útok) Pearsonová obviňuje z arogance a nesmyslného trvání si na myšlence těsnější unie. „Nyní už ale nemají jinou možnost a včera byla uzavřena hranice mezi Francií a Belgií. Kdyby se tak stalo již v listopadu, Abdeslam by nebyl schopen se dostat zpět do Bruselu a nemohl by naplánovat další zvěrstva. Nevinní lidí tak byli obětováni na oltář volného pohybu osob,“ ostře kritizuje Pearsonová a vyjadřuje v závěru svého krátkého komentáře přesvědčení, že je nejvyšší čas, aby Velká Británie opustila dysfunkční organizaci, které „více záleží na vlastním přežití než na bezpečnosti svých obyvatel“.
  (poslední věta v originále zní „As for the UK, we need to get the hell out of a dysfunctional organisation which puts its own survival above the safety of its people.“)

  http://www.telegraph.co.uk/comment/12201592/Allison-Pearson-why-stay-in-the-EU-when-its-capital-is-also-the-capital-of-jihadism-in-Europe.html

 609. Jo, jo… Pasáček — brouk — Drtinová… Asi bych mohl říci, že neexistuje způsob, jak jejich odpovědnost navzájem oddělit. Nezajdu ale tak daleko, a řeknu jen, že mne nenapadá — a nejsem schopen najít — žádný způsob, jak bych mohl jejich odpovědnost oddělit od sebe.

  http://video.aktualne.cz/dvtv/sulik-nevolejme-si-migranty-domu-prinasi-to-spoustu-problemu/r~05a8b19cf06d11e5ae64002590604f2e/

  A pozor, prosím. Posloupnost by se u Drtinové zastavit nijak nemusela, může pokračovat i hezký kus dále…

 610. 778 posloupnosti seznamu( tech druhych co to kazi ) jsou opravdu nekonecne

 611. 753 Eto prosto. Dlja russkich jevrej, dlja jevrjejev russkij. Čort vazmi takoje dělo.

 612. Nemůžu si pomoct, ale Jakeš i Bilak byli proti Babišovi sečtělí a moudří pánové. Kristepane, vždyť on je obyčejně hloupej.

 613. Tak Babiš už vypral podvlékačky celé pražské galerce, všem vládám a premierům – a naštval strašně moc lidí.
  Ti které nenaštval si akorát myslí, že je trouba.
  Což nepochybně je. Okresní šíbr, co shodou mimořádných okolností dosáhl na obrovský majetek, ale na toho minfin už nemá. Neměl po tý sesli sahat, neměl…. ale to ví až teď. Tady jeho „kvality“ nefungujou.

 614. tTak já se ženu do Městský knihovny, abych zjistila , že šakalova předáška byla včera. 🙁

  no, jedno pozitivum je, že včera jsem byla poněkud nevyspalá vzhledem k maturitnímu plesu předevčítrem a nebyla bych asi stejně dostatečně pozorným poskluchačem. Druhý pozitivum je, že aspoň stihnu vypublikovat práci dnes a zítra už nemusím nic.

 615. 780 – Kdepak, pasáčku. Nekonečné jistě ne, už proto, že lidí je konečný počet. Možná by se Vám líbilo, aby do nějaké (v mnou uváděném případě rostoucí) posloupnosti byli zahrnuti všichni, nebo aspoň všichni Evropané, ale takovou hru se se mnou hrát ani nepokoušejte.

  Totiž… Dávno, dávno již tomu, co jsem si přečetl takovou jednu tenkou knížečku… Otázka viny od Karla Jasperse, vyšla tuším v té edici Váhy. On tam, co si tak pamatuji, rozlišuje vinu kriminální, politickou, morální a existenciální. Přiznám se, že mne drobátko znechutila; asi hlavně tím, že zatímco v (mírně alternativní) realitě mohli také být moji rodičové zahrnuti do nějakého pěkného programu pro zdokonalení árijské rasy, čistě dle toho, jak by se byl Hitler či jiný vyhraněně nordický typ zrovna vyspal, dle Jasperse onu existenciální vinu za holokaust nesou všichni, tedy i já, ač jsem v předmětné době nežil a neměl tedy sebemenší možnost mu jakkoliv zabránit, ba si ani uvědomit, že se aktuálně děje něco zlého. Zkrátka, cosi jako koncept dědičného hříchu, tentokrát v sekulárním pojetí a v těch nejlepších (pozor, adjektivum užito bez ironie) tradicích německé filosofie. Navíc opět jaksi velikášsky germanocentrické: Němci tedy holt sice nejsou nejlepší národ světa, zcela naopak, zato však (heroicky) nesou tu největší vinu, to jest největší tíhu viny…

  Zkrátka, k existenciální vině ať se prosím každý hlásí přesně v takové míře, jakou uzná za vhodnou. Ale co se týče viny kriminální, politické a morální, to jsou dle mého názoru dobře zavedené a správně rozlišené pojmy. Vůbec by, což bych každému uctivě doporučoval – a dokonce i sám učinil, kdybych si našel čas tu knížku vyhrabat z almary, jasně vím z které –, stálo za to si Otázku viny znovu pročíst, a hlavně si čerstvě promyslet, jak pěkně pasuje na současnou německou a evropskou situaci.

 616. 785 – Šakalova přednáška jako vždy pěkná, maYdo, ovšem opakování té, kterou jste možná už slyšela.

  Pro mne hlavní jednotlivý přínos možná spočíval ve zjištění, že tadyhle (https://mapy.cz/s/wYck) kdysi byl — a snad i doposud je? — hřbitov.

  Ostatně když o tom tak přemýšlím, nepřímým výsledkem přednášky pravděpodobně je, že momentálně edituji fotky z jiného hřbitova v Bubenči… Laskavé čtenáře nebudu unavovat výkladem kausálního řetězce, je však vzdor své spletitosti zřetelně vysledovatelný.

 617. “ Němci tedy holt sice nejsou nejlepší národ světa, zcela naopak, zato však (heroicky) nesou tu největší vinu, to jest největší tíhu viny…“

  Fuj, to zní, jako by se Němci obětovali tím, že prostřednictvím holocastu na sebe vzali tu největší tíhu viny za nás.

 618. Rputi,
  předpokládám, že v krytech schované vedení Evropské Unie pohrozí Španělům snížením dotací na cyklostezky.

 619. 786 — Proč tam ksakru mám dvakrát zkrátka? Případný čtenář nechť si laskavě jedno (tj. druhé) případně škrtne, popřípadě nahradí.

  A proč ksakru jako blbec dvakrát maskuji mandelinku bramborovou lezoucí po bronzovém listoví (mezitím dost možná již odcizeném), když jedna fotka stejně půjde pryč…?

 620. maYdo,
  holocaust přece rozpoutali a realizovali nacisté. Na Němce se to po válce svedlo.

 621. Něco pozitivního !!!
  Račte si povšimnout, že sice poslední, ale přece!
  Zdá se, že staré c&k se na sankce vyfláklo a co je nejdůležitější, Brusel zjevně není schopen mu v tom bránit….

  …Po více než třech letech získají čeští exportéři do Ruska opět podporu na nejvyšší úrovni. Česko a Rusko obnovují činnost mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci. Dnes a zítra budou jednat o konkrétních exportních příležitostech a o další spolupráci ministři průmyslu obou zemí a sejdou se i zástupci desítek firem.
  „Mezivládní komise mají v prostoru bývalého Sovětského svazu pro firmy klíčový význam. Rakušané, Slováci či Maďaři se s Rusy na mezivládní úrovni už sešli,“ říká výkonný ředitel Komory SNS František Masopust. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/cesko-restartuje-obchod-s-ruskem-zajem-je-o-energetiku-nebo-strojirenstvi-1281682#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 622. Rputi,
  já na tom nic pozitivního nevidím. Jestli se nasere někdo od Westinghausů, tak máme Sobotkovu vládu válet v prachu a plnou kotlinku uprchlíků.

 623. Rputi,

  kéž by „Make business, not war !!!“

 624. 789 – ani snad ne. Zpátečníku. nějak mně cokoliv či kdokoliv, co nebo kdo se snaží mi vysvětlit, jaký všechny viny nesu, už nějak nebaví….

 625. ptakopysku 794,
  jednak v tom nejsme sami, dvojak je Obama už ve stadiu „chromé kachny“, třeťak bordel už je zu moc velkej a investice do Temelína krajně nejistá. Myslím, že i u Westinghausů to mají momentálně u ledu.

 626. Po Paříži:
  http://www.respekt.cz/denni-menu/denni-menu-k-parizskym-atentatum
  Ano, jsme ve válce,“ řekl občanům v televizním vysílaní francouzský premiér Manuel Valls. „Přijmeme výjimečná opatření a tuto válku vyhrajeme“

  Po Bruselu:
  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/premier-francie-evropa-je-ve-valce-1404049698.html
  Valls řekl: „Jsme ve válce, my v Evropě jsme cíle aktů války několik měsíců“.

  Z toho usuzuji, že se tu válku z deklarace po Paříži ještě vyhrát nepodařilo nebo se premiér zacyklil nebo omylem přečetl starý projev … A nebo je chyba v Matrixu.

 627. Asi dežaví. Pak ovšem do děje vstupuje agent Smith se svými hochy.

 628. no, oni si frantíci zjevně myslí, že válku vyhrajou tím, že budou na nepřítele hodní…..

 629. TAK!

  „Po teroristických útocích v Bruselu nevidí Polsko v této chvíli možnost přijetí migrantů na svém území, uvedla ve středu v rozhovoru pro televizi Superstacja polská premiérka Beata Szydlová. Mluvčí vlády Rafal Bochenek krátce předtím vyhlásil, že „kabinet nechce, aby se události, ke kterým došlo v Belgii a Francii zopakovaly také v Polsku”.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/398521-polsko-neprijme-uprchliky-boji-se-atentatu.html

 630. Na řecko-makedonské hranici (Idomeni) se část humanitárních organizací z obav před násilnostmi stáhla. Násilnosti vlastně již začaly. Část migrantů zahájila hladovku, snaží se však násilím zabránit v konzumaci potravy i ostatním. Trvají na okamžitém otevření hranic do Makedonie. Převoz do civilizovanějšího tábora (v Idomeni je opravdu nevalná situace) odmítají, neb by nemohli blokovat železniční trať. Diskuze k tomu je na Die Welt celkem výživná a napadá mne, jak by asi dopadly německé zemské volby teď.

 631. DVD – Rakouská část humanitárních organizací ?
  Jak není na chleba…

 632. To Polsko si vysloveně koleduje o internacionální pomoc… Nesousedí náhodou s Lotyšskem?Nebo že by ta NATO základna na západní Ukrajině měla i jiný význam než pernamentní společné cvičení?

 633. Šumavcáku,
  koleduje, koleduje, ale jaki píšu v 797, není na to právě vhodná doba …. a než nastane…. obávám se, že pak už bude každému fuk…

 634. No konečně! …. Ale že to trvalo!

  „České bezpečnostní složky se budou také učit od izraelských kolegů. „My jsme navštívili v Izraeli partnery z Mosadu a z Šin Betu a debatovali jsme o technických opatřeních, která jsou v Izraeli na technické špičce. Specialisté z Izraele přijedou do České republiky v následujících několika týdnech a naším zájmem je se poučit od země, která s terorismem bojuje dlouhá léta,“ uvedl Chovanec.“
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozvedky-bezpecnostni-opatreni-v-cr-dva-/domaci.aspx?c=A160323_175336_domaci_jkk

 635. Do pérdele, 14 dní mě bolelo koleno, ale nebyl čas. Dnes se mi podařilo dostat se k ortopédovi, a vytáhli mi z kolena 20 kubíků.
  A to jsem se víceméně úspěšně sportování vyhýbal !

 636. (791) No proč, protože se nespokojíš s tím, že fotka je tak, jak byla „zmáčknuta“. Ovšem, zdali to já tak praktikuji z fotografského oumyslu nebo z lenosti, to už Ti neřeknu. Fakt je, že nerediguji.

 637. No, ja byl od pondelka na Slovensku, mimo netu. Shodou nahod jsem si po akci v Bruselu vyslechl debatu na Slovenskem rozhlasu, ktera probihala zhruba takto: Redaktorka: Jak si myslite, ze bylo mozne utokum zabranit? Host1: Vyznamnym faktorem uspechu atentatniku je neexistence jednotne evropske armady a policie. Host2: I ja jsem priznivcem jednotnych bezpecnostnich soru a armady.

  I napadla mne takova hloupost. Cui bono?

 638. Halle ad 809 – to máš z toho, že jsi abstinent a piješ vodu! Ten jedovatý dihydromonoxid se pak v těle hromadí a dělá neplechu!
  Kdybys pil slivovici, tak:
  1) by se Ti voda v kolenou nehromadila
  a 2) by Ti to bylo jedno !! 😉

 639. 811

  Ten rozhovor mi nevím proč připomenul starej slovenskej ftip.
  “ Hovoria o mně ,že nie som dáma. Kokoti !“

  Šumaváku, slivovici nerad . Mám nalitu Balantinku.Mou oblíbenou značku.
  Já vím,někdo bude ohrnovat nos . Ať. 🙂

 640. Hmm, už delší dobu sem nepíšu, ale dneska učiním vyjímku, protože jsem upřímně zmaten a potřeboval bych (nejlépe od někoho s právním vzděláním či alespoň s právním povědomím) objasnit jednu věc.

  Z tisku aj tlače cituji:

  Kvóty v úterý odmítla v hlasování i česká Sněmovna. Poslanci ale zamítli i zrušení vízové povinnosti pro Turky, tedy podstatnou část dohody mezi Evropskou unií a Tureckem o vracení migrantů. „Je to otázka několika málo hlasů, které převážily v tom smyslu, jak bylo přijato. Včerejší jednání Sněmovny těžko může měnit dohodu, která byla uzavřena dohodou všech 28 členských zemí Evropské unie,“ komentoval však s nadhledem hlasování český premiér Bohuslav Sobotka.

  Nedalo mi to a vyhledal jsem si na stránkách PSP ČR aktuální znění Ústavy ČR a tam čtu (namátkou cituji):

  Článek 10a

  (1) Mezinárodní smlouvou mohou být některé pravomoci orgánů České republiky přeneseny na mezinárodní organizaci nebo instituci.
  (2) K ratifikaci mezinárodní smlouvy uvedené v odstavci 1 je třeba souhlasu Parlamentu, nestanoví-li ústavní zákon, že k ratifikaci je třeba souhlasu daného v referendu.

  Článek 10b

  (1) Vláda pravidelně a předem informuje Parlament o otázkách souvisejících se závazky vyplývajícími z členství České republiky v mezinárodní organizaci nebo instituci uvedené v čl. 10a.
  (2) Komory Parlamentu se vyjadřují k připravovaným rozhodnutím takové mezinárodní organizace nebo instituce způsobem, který stanoví jejich jednací řády.
  (3) Zákon o zásadách jednání a styku obou komor mezi sebou, jakož i navenek, může svěřit výkon působnosti komor podle odstavce 2 společnému orgánu komor.

  Článek 49

  K ratifikaci mezinárodních smluv
  a) upravujících práva a povinnosti osob,
  b) spojeneckých, mírových a jiných politických,
  c) z nichž vzniká členství České republiky v mezinárodní organizaci,
  d) hospodářských, jež jsou všeobecné povahy,
  e) o dalších věcech, jejichž úprava je vyhrazena zákonu,
  je třeba souhlasu obou komor Parlamentu.

  Čemu přesně na tom nerozumím já, nebo naopak plešatý vezír Sobotka, který jednání PSP ČR „komentuje s nadhledem“ ?

  A proč si to komentování „s nadhledem“ nechají kurva líbit poslanci PSP ČR, když (opět cituji Ústavu ČR):

  Článek 72

  (1) Poslanecká sněmovna může vyslovit vládě nedůvěru.
  (2) Návrh na vyslovení nedůvěry vládě projedná Poslanecká sněmovna, jen je-li podán písemně nejméně padesáti poslanci. K přijetí návrhu je třeba souhlasu nadpoloviční většiny všech poslanců.

  Může mi někdo objasnit, kde přesně jsem něco podstatného přehlédl ?

 641. Hale, není škoda pít ballantinku? Podle mne je optimalni na cideni stribrnych priboru…

 642. Nejsem právník, tak si na to netroufnu. Jen mne zarazilo, že nékdo ješté pamauje doby, kdy ústava existovala a platila…

 643. 817
  Já mám snad prorockého ducha 🙂

  Stříbrné příbory mám vycíděné, protože je moc nepoužívám. Raději mám pozlacené ! 😉

  Aero ,

  ušlo Vám toho docela dost.

 644. No a na odlehčení, něco humoru od místostarosty jedné části Brusele, Sadika Koksala, muslima bačujícího čtvrť Schaerbeek, ve které noclehovali delší dobu ti aktuální bombíci z letiště a metra:

  Musí se také monitorovat společnosti pronajímající auta. Tito lité si často půjčí auto a mohou se pak volně přesouvat, kam se jim zachce. Opravdu si myslím, že pravidla pro cestování by se měla zpřísnit.

  To mně, přiznám se pobavilo nemálo. To je skoro tak dobré jako Matzurkovo „kázeň soudruzi, ta musí byť, protože kázeň je to hlavní“.

  No a jako ré, tuty, kalhoty a boty dodal tento bodrý mužík o několik odstavců dále:

  Je ovšem velmi obtížné kontrolovat, jestli se některý jedinec neradikalizuje. V Schaerbeeku je několik mešit, z nichž jedna hned za radnicí. Město ale kázání v nich nijak nemonitoruje, myslím, že v tomto ohledu dělá velmi dobrou práci policie, která je pečlivě prověřuje. Myslím, že i díky tomu nemáme s místními muslimy žádné problémy. Pokud se objeví náznak radikalizace, ihned to řeší. Vím například, že v minulosti kvůli tomu jednomu imámovi zrušili povolení k trvalému pobytu.

  Což je obzvláště komické v souvislosti s tím, že údajně byl jeden z bombíků v minulosti vypovězen z Turecka coby terorista, belgická policie na to byla upozorněna leč nedbala a bombíka ponechala volně běhat aby nebyl omezen v lidských právech.

  Co přesně jim tam ten panáček močí v té Bruseli do vody ? Koks ?

 645. Pavle, myšlenka, že by se mělo cestovak jen na bumážku přijde naprosto konzistentní se sméřováním EU. Navíc, „tento systém se jiź v praxi osvědčil“

 646. Aero,
  článek 10a.
  Byly schváleny a ratifikovány smlouvy o EU, pravomoce byly jednou přeneseny, a ratifikace jednotlivých aktů EDU, vyplývající ze smluv nejsou třeba.
  článek 10b
  Vláda informuje, A parlament se vyjadřuje ,ovšem jeho vyjádření nejsou závazná ani pro vládu ,ani pro orgány EU

  článek 72
  To jistě může parlament udělat. Kdykoli se mu zachce. Tedy většině jeho členů

 647. Petře, tak o tom spor nevedu. Mně spíš zarazilo, že ten bodrý mužík vůbec neuvážil možnost, že když si sebevražedný atentátník nebude moci auto půjčit, tak nějaké prostě ukradne.

  Čistě laicky se domnívám, že člověk odhodlaný vyhodit se do povětří a pozabíjet pár desítek lidí z důvodů víry nebude v posledních momentech svého života vnitřně trápen existenciálními otázkami typu „Nebude ten vůz někomu chybět ?“, „Jak ale ráno odvezou děti do školy ?“ či případně „Co když se někomu z rodiny majitele vozu udělá v noci špatně a bude potřebovat jet do nemocnice ?“ 🙂

 648. 824 a i kdyby jej náhodou trápili, tak jej může koupit v bazaru s nulovou akontací – se splátkami si nemusí délat problém 🙂

 649. Halladine – 823

  Jednak nejsem Aero a za druhé, a to zejména, jsem výslovně v úvodu svého příspěvku zmínil, že bych celou věc potřeboval objasnit od někoho s právním vzděláním či alespoň s právním povědomím

  Což tedy s prominutím Vy rozhodně nejste, stejně jako já nejsem dentista, ačkoli mám doma několikery kleště všelijakých tvarů a velikostí a kdyby na to přišlo a byl bych pod tlakem okolností nucen, uměl bych někomu (ač krajně nerad) i vyrazit zuby.

 650. Inu, maydo, náhle jako by se u Hala zšeeřilo… Já mu říkal, ať to nepije 🙂

 651. No, pokud se atentátník chystá během krátké doby vyhodit do luftu, bezpochyby se nebude ostýchat auto ukradnout.

  Ovšem pokud je ještě jen na začátku příprav nebude na sebe upozorňovat předčasně krádeží (taky by ho mohli za tu krádež odhalit a zavřít, -a kde je jeho 72 panen?
  Takže si raději pořídí legálně auto v půjčovně.

 652. … trapily, samozřějmě. Je vidět, že jsme byl na Slovensku 🙂

 653. Určité právní povědomí mám 🙂
  Dalo by se dokonce tvrdit,že jsem právo provozoval prakticky 🙂

  A dost úspěšně. 🙂

 654. (816) To by bylo na kocoura a ten zde také pauzíruje. Na Google zase Halladin. 😛
  Jinak jsem rád, že jsem Tě zase po nějaké době zahlédl.
  A IMHO si Dluhoslav jen cintá triko v naději (zřejmě reálné), že ČR nebude jediná, která to odmítne.
  (820) Co se volného pobíhání bombíka týče, spíš než péči o lidská práva bych to přičetl bordelu a přílišné početní převaze (potenciálních) bombíků nad policajty.

 655. Pavle – LIsabonskou smlouvou byla tato pravomoc (udělování víz) převedena do Bruselae a ČR do toho nemá co mluvit.Ani parlament, ani zamini. Natož Sobotka.
  Výklad Kocoura.

 656. 834

  Přesně to jsem psal, jen v delší formě.

 657. Já furt všem Němcům, které potkávám, říkám, ať volí AfD. I v zájmu protektorátu.

 658. No, já toho zase moc nevypiju:-)
  Dnes je to na oslavu, že mě nebolí koleno 🙂

 659. Pavle, já jsem si původně myslel, že to Zaorálek podepsal a bylo.
  Ministr zahraničí má v mezinárodních vztazích stejné podpisové právo jako hlava státu.Bez ohledu na nějakou žvanírnu… 😉
  Tak přišlo Dánsko o Island, a u nás to naposledy zcela bezohledně zneužil KS při uznání Kosova. Nejde to žádným zpúsobem vzít zpět.
  no ale Kocour mi vysvětlil, že za protektorát rozhoduje protektor a ne nějaký šašek na zamini… 🙁

 660. Šumaváku – 834

  No to je právě jedna z těch věcí, která je mi nejasná a ke které bych uvítal obšírnější poučení. Vím, že jsem zcela nemístný formalista, ale ve dnech minulých se dali všelijací experti tuzemští i cizozemští slyšet (i na obrazovkách či stránkách renomovaných světových agentur), že to co se domluvilo v Bruseli je sice fajn skautský potlach, ale právě faktická realisace té dohody uvázne na tom, že pro bezvízový styk s Tureckem je potřeba souhlas parlamentů všech 28 států a že to bude nejspíš s ohledem na Kypr a další státy celkem nepřekonatelný oříšek.

 661. Oops, nějak jsem to usekl, chtěl jsem ještě pokračovat odstavcem

  A v tomto kontextu právě tak nějak nechápu Sobotkovo komentování „s nadhledem“. Já osobně nejsem předsedou PSP ČR, ale pokud bych jím byl, tak bych mu patrně za podobný „nadhledový komentář“ vystřihnul pár facek, když ne fysických, tak alespoň mediálních.

 662. Nejde o hlasování parlamentů, ale o jednomyslené rozhodnutí hlav států (Premiéři nebo prezidenti s výkonnými pravomocemi a premiérů.
  Rozhodnutí premiérů a prezidentů musí být jednomyslné, na rozdíl od hlasování resortních ministrů,které jednomyslné být nemusí.
  Takže ano, premiér či kdo Kypru to může vetovat.

  Parlamenty národních států ale ne.

  Postup je takovýto:
  EU komise navrhuje ( v dubnu má navrhnout bezvízový styk s ukrajinou),a Eu státy to musí jednomyslně schválit.
  Taky to schvaluje EU prdlament.

 663. Tedy pokud si stále ještě hrajeme na republiku a parlamentní demokracii.

  Pokud ne, může jim plešatý vezír Sobotka poslat do PSP ČR nějakou figurku s flintou na rameni (Chovanec nebo Stropnický by se hodil), který se podívá kolem půlnoci na hodinky a přeruší jejich podnětnou a státotvornou debatu na téma „Hnízdo, pičo“ a řekne jim „Sakra, jděte kurva už domu“, jako v ruské Dumě v roce 1917.

 664. Pane kOŘENSKY,
  každý ví, že vstupem do EU byla suverenita jednotlivých států omezena.
  Pokud jste si to nevšim, moje dcera má průpovídku
  “ Dobré ráno,stará mama! Už si sa zobudila ?“

 665. Njn,

  takhle to začalo:
  https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12804857_960391117375285_525055884544545368_n.jpg?oh=25cb2da47502dcaa0364fa8c8b5fc0aa&oe=579879C9

  a takhle to končí:
  „Podle něj Evropa čelí v novodobé historii bezprecedentní hrozbě své bezpečnosti v době, kdy je ohrožena existence samotného evropský projektu. „Pokud by byla Evropa akcií, pragmatický investor by ji prodal,“ doplnil ironicky publicista.“
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/wp-soucasne-besneni-is-je-vice-neuspechem-usa-nez-evropy/

 666. 847

  No jo, rozumný investor by ji prodal, ale kdo by ji koupil ? 😀

 667. Nj – ale Německo ostatním vnucuje přesně to, od čeho samo ustupuje!
  Jinými slovy: „Vyžerte, co jsem navařila!“ Tůdle!

  „Poslední dohodu s Tureckem považuje Petr Robejšek za neuskutečnitelnou, jelikož už nyní vadí některým evropským politikům navrhovaný bezvízový styk s Tureckem a také jeho požadované zrychlení procedur pro vstup do EU. Na dotaz z publika, jak hodnotí kancléřku Merkelovou, pak reagoval: „Státníci, kteří jsou dlouho u moci, ztrácejí soudnost, to byl problém i Helmuta Kohla. Když disponujete tak velkou mocí a někdo vám stále pochlebuje, není se ani co divit. Angela Merkelová také zastává metodu vládnutí s velkou trpělivostí, to znamená, že čeká, až se některé věci vyřeší samy. S uprchlickou krizí to ale moc nevychází. Německo však svůj přístup k uprchlíkům dost změnilo, i když se o tom na veřejnosti nemluví. Hodně je v kurzu návratová politika a nedivil bych se, kdyby uzavření hranic v Makedonii Němci podpořili tajným diplomatickým jednáním. V uplynulých zemských volbách totiž vládní strana CDU oslabila. Postupně z politiky otevřené náruče ustupují a veřejně to samozřejmě nepřiznávají.“

 668. 847 – na té fotce v odkazu maj asi chybu: Jesu is Bruxelles.
  Nemělo tam být IN Bruxelles ?
  Volako tápu…..
  Mezi náma – ten Jesu je ale cestovatel, co ? (Paříž, Brusel…kam pojedete teď ?)
  Víc už snad cestuje jen skimic…..žeby předskokanský tým ?

 669. Začínám chápat, proč Gutmenschové toho Konvičku nemaj rádi – je moc upřímnej:
  „“
  Plné znění Konvičkova příspěvku na Facebooku:

  1. Alláh Akbar! BUM!
  2.Po chvíli zmatku si všichni počmárají něčím profilovku
  3 Evropský státník prohlásí, že je šokován, ale neměli bychom se uchylovat k násilí, situace je pevně v rukou a jednalo se jen o 20 osamocených šílenců.
  4. „Přátelé“, kteří chtějí být cool si začnou utahovat z těch se změněnou profilovkou
  5. Objeví se „statečný muslimský zachránce“
  6. Objeví se muslimové, kteří ukazují fakáč
  7. Merkelová a Junker prohlásí, že čin nijak nesouvisí s migranty nebo menšinami, protože kdo by jinak, sakra, vydělávál němcům na penzi, že.
  8. Abás obviní židy, Štětina rusy, „nerdi, kteří vědí“ CIA
  9. Sluníčkářům se povede nastrkat před fotoaparáty pár lidí s šátkem a nápisem „Já nic, já muzikant“
  10. Bezpečnostní služby, bezpečnostní poradci a jiní bezpečáci prohlásí, že už před rokem říkali, že je to nebezpečné.
  11. První „skuteční odborníci“ odhalí, že podle záběrů z mobilů na You Tube je jasné, že atentátníci stříleli slepými a podle toho, že měli botasky to nebyli muslimové ale illumináti a ti mrtví šli po smrti domů.
  12. Etnomasochisté a nosiči „Břemene bílého muže“ se začnou mlátit důtkami do zad a vykřikovat, že si za všechno můžeme sami, protože oni se jen oprávněně brání nám, ošklivým imperialistům a že máme rychle odzbrojit a nastavit holé zadnice.
  13.Vlády prohlásí, že bezpečnostní služby a bezpečnostní poradci nic neříkali a proto jim musí zvýšit rozpočet, aby si mohli nakoupit nové radary na měření rychlosti.
  14 „Prezident“ vyšle letadlovou loď, stíhačku nebo dron, který zničí jednu nemocnici, 2 džihádisty a rozbije nepřátelský laptop.
  15. Vrcholní politici se někde projdou, drží se za ruce a prohlásí, že nás to nesmí rozdělit, evropské hodnoty a hlavně že se máme rádi
  16. Vše se vrátí do starých kolejí
  17. Alláh Akbar! Bum!
  „“

 670. Návrh na akci:Hromadné vyblití koblih na schody Agrofertu by za přítomnosti medií ud+lalo své.

 671. 816 Pavle, protože právo je derivátem moci, ne naopak, v případě náležitého a dostatečně vykanonefutrovaného mocenského zájmu jsou všechna lejstra víš na co. Je to jen hra na pískovišti. Bábovičky a tak. Končívá tak, že přijde velkej kluk…

  Aktuálně : Čapí hnízdo, prý podle právníků je to přinejmenším morální problém. Velmi mě to rozesmálo. Kterak se tím sami řídí v lítých soubojích které vedou? Zkuste oponovat argumentem o morálce. Dostane se vám poučení o „právním státě“. „Já se řídím zákonem, pane kolego…“ A náhle, jako by zapomněli na své argumenty ze soudních síní, na stohy komentářů, judikátů a výkladových stanovisek, kterými pošdprajcovávají sebenestydatější žaloby svých klientů, káží o morálce.

 672. (838) Nebylo to Grónsko? A nechtěli to hlavně Groňani?
  (851) Je vidět, že Kiplinga Konvička nečetl.
  (853) Však taky souboj v Parlamentu a politice vůbec není právním soubojem.

 673. Se docela divím, že si Kalousek nevzpomíná na dobu, kdy byl vyšetřován kvůli padákům….
  Odstoupil tehdy ?

 674. Dobré zas ráno… 2 Šimon klein ad 850 – no, ono tam hlavně má být Jesus… No a ten, jako buch junior, je všudypřítomný… Něco jako Diracova kvantově mechanická vlnová funkce, která se náhodně díky fluktuacím na chvilku materializuje na různých místech a pak se zas rozplizne do vlnové podoby… Takže proto se mohl vyskytnout v Paříži, teď zas v bruseli – no prostě, zrovna tam, kde jsou vhodné podmínky pro vznik fluktuace…

 675. Dobré ráno,

  “ Čapí hnízdo, prý podle právníků je to přinejmenším morální problém. “
  Morální problém není postižitelný zákonem. Takže jediný co může dotyčnej vyfásnout je z vostudy kabát a doporučení chodit kanálama.
  Ale protože není moci, která by je do kanálu strčila a donutila je ten kabát opravdu oblíknout, tak jsou za vodou.
  A lid má zároveň dobrej pocit, protože dotyčný přece byl odsouzen. Moralisti mají ještě lepší pocit, protože byl odsouzen morálně, na právní stránku oni dlabou, protože právo je přece jen legitimní násilí a s tím si přece oni nebudou špinit svoje čistý ručičky.
  A všichni jsou spokojený a jede se dál kočárem černým podél bílých skal.

  BYla by naivita se domnívat, že Babiš si nenajal právníky, kteří mu to ošetřili tak, že to je prakticky neprůstřelný.
  A že by to zrovna ti troubové, co se živí politikou rozstřelit mohli. ŠAškárna pro poddané, nic víc to nebylo.

 676. Šimone, naber trochu optimismu ! 😉
  Život je krátkej, ale i tak krásnej !
  Jak praví klasik “ Má milá Ney, dokud žijem, je fšechno ou kej “
  A jinej život nekoupíme !

 677. Ale no tak, Šimone, nač tolik pesimismu? Přijdou volby a s nima jiná protoplasma. 😀

 678. MaYdo, rozkrýt majitele Čapího hnízda je jednodušší než se zdá a zároveň v praxi nemožné. To by muselo začít policejní vyšetřování a soud by musel zbavit příslušné orgány mlčenlivosti. Pak by stačilo zajet na ÚzP FÚ ve Voticích a podívat se, kdo podával v příslušnou dobu přiznání k dani z nemovitostí a také nahlédnout do evidence dotací, kdo podepisoval žádosti o dotaci a další dokumenty kolkolem. No ale, kdo dnes má přístup k těmto dokladům i bez soudního rozhodnutí? Není to náhodou minfin?
  A pokud byl účelově změněn majitel pro to, aby se získaly dotace a po splnění určitého časového limitu se vše vrátilo zpět – když už se dnes chce kriminalizovat i pouhé přemýšlení nad daňovým podvodem, tak… Nejhorší způsob je svolání mimořádné schůze parlamentu a přímý přenos. PR zadarmo…všetci kradnú, jen já měním majitele a vedení firmy podle podmínek dotací.
  No nic.
  Dnes je Zelený čtvrtek, copak máte dobrého k obědu? Bude i něco zeleného? 🙂

 679. Tak prchlíci se prý hromadí v Kosovu.
  Základna USA v Kosovu je na dohled tábora, ale vojáci NATO se tam neodváží.
  Čím dál lepší, jak ta baba říkala, když z těch schodů padala…

  …V neděli 20. 3. 2016 byla na prvním kanále ruské státní televize odvysílána reportáž o současné bezpečnostní situaci na Balkáně. Podle jejích informací uprchlíci, kteří nebyli vpuštěni do Evropské unie, ustupují do Kosova. Z toho se tak údajně stal „vroucí kotel“, ve kterém se nyní vaří rozčarovaní uprchlíci, drogoví dealeři, lidé rekrutující zklamané migranty do řad teroristických skupin a těžko říci, kdo další…
  …Americká vojenská základna Bondsteel se nachází v severní části Kosova a je největší vojenskou základnou USA na Balkáně. Mimo jiné je toto místo známé tím, že zde pro NATO pracoval Lavdrim Muhaxheri. V současné době tento člověk vede albánskou frakci IS…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kosovo-a-Makedonie-Uprchlici-se-tam-hromadi-Teroriste-maji-pre-Usama-bin-Ladin-v-mesite-Vojaci-NATO-se-neodvazuji-427237

 680. Rputi,
  ten Muhaxheri pracoval předtím i pro KFOR. Pěkné kamarády si to vybíráme.

 681. NoName,
  Kapsch bude provozovat Mýtnou… ehm… Hvězdnou bránu. Něco prý vykopali u Olbramovic při stavbě železničního koridoru na České Budějovice.

 682. dvd,
  k tomu, aby se člověk mohl stát světově uznávaným teroristou či diktátorem, je třeba nejprve nabýt vzdělání. Ať už to byl Sawimbi, Che Guevara, Noriega, Usama bin Ladin.
  Staré špionské přísloví praví: „Do melounu, ani do frekventanta kursu nevidíš.“

 683. 2 Dana ad 862 – zvláště maso, v zelené úpravě, získá přidanou výživnou a estetickou hodnotu.

 684. No, řekl bych, že Bělobrádek úspěšně kráčí ve stopách Luxe.

 685. 862

  Což takhle dát si guláš, ten zeleňoučkej guláš !

 686. Jo já každému říkám, že by si dnes měl dát k snědku něco zeleného, ale bůček nebo salám to zrovna být nemusí. Jo, není to dobré, když si řezník prozpěvuje: Zelenaj sa bučku….

 687. Vynasnažte se pochopit, že v půtce o hnízdo stejně tak jako v rétorických cvičeních politiků jak že vás ochrání před vším možným se neskrývá starost o vaše blaho, nýbrž soupeření o vaše voličské hlasy a v konečném důsledku o prachy. O vaše prachy, ve kterých je kus vašeho času, kus života.

  Mně nevadí, že nám vládnou psychopati. Mně vadí, že nám vládnou blbí psychopati.

 688. Dobré poledne,

  no, taK mně oběd ještě čeká a zelený bude akorát zelí v salátu. Aspoň doufám. Za chvíli vyjedeme a obědvat budeme cestou – nejspíš v KFC na padesátom kilometri.

 689. Dano, splněno, aniž jsem to věděl. Udělal jsem si k snídani ledničkový mix : nasekaná cibulka, rajčata, kiwi, jahody, srdíčka Romaine (neznám český termín), piniová semínka, zalito malinovým octem a olejem ze semínek vinných hroznů.

 690. Dušane,
  mám pocit, že se tomu česky říká římský salát, ale – na rozdíl od PeSa – nejsem znales jídel a ani vařiv. (Vařivo – to je dnes snad slovo z vykopávek diluviálních.)

 691. Mno, matně si vzpomínám na své doby studia. Studenti – brigádníci platili jen 5% daní ze mzdy. Méně než ostatní.
  To se odbouralo za Klause.

 692. Ad romaine lettuce – jo, je to římský salát. Pro mě to není nic, kvůli čemu bych krvácel na barikádě. PeS ho asi taky spíš konzumuje v koncentrované podobě jako husu, nebo tak něco.

 693. In re: 879, ale vlastne i capi hnizdo a vubec cela debata. Jeste se najde nekdo, kdo by chtel tvrdit, ze je zde trzni system ci kapitalismus?

 694. Nemelo by mne prekvapovat, rozumove mne to neprekvapuje, ale emocne ano… Jak hluboce je socialismus v lidech zazrany…

  Inu, nezbyva mi nez dekovat bohu, ze mne vychovaval babicka, jtera se vypracovala u Bati…

 695. Zdá se, že syrská armáda má pod kontrolou Palmyru. To je to město, kde umírnění rebelové zničili antické památky, zmasakrovali stovky civilistů včetně žen a dětí a mučili a následně sťali slavného archeologa Chálida Asada. Rusové se evidentně s prchajícími neserou.

 696. Krasna anketa…

  Kterému vrcholnému představiteli EU věříte?
  Tusk
  0%
  Juncker
  0%
  Mogheriniová
  0%
  Schulz
  1%
  Ani jednomu
  99%
  hlasovalo: 12202 lidí

 697. 880 dušane, přeju příjemné vysrání 😀

 698. Koukám, že na hepenyngu SSO bylo příznivců, že se málem ušlapali.

 699. (892) 1. Onehda to v Praze udělali občani EU taxikáři a s oblibou to tamtéž tropí občani EU cyklisti. Ve Francii pak nejčastěji občani EU zemědělci, ale nejenom. Všem se stane, bohužel, úplné ovno, pokud si neublíží sami.

 700. No nevím, poslat dítě proti kamionu, asi by přišla sociálka ?

 701. NoName,
  evidentně ve své xenofobní zaslepenosti nejste schopen akceptovat odlišnosti jiných kultur. V jistých kulturních okruzích je dítě spotřební materiál, měl byste si na to pomalu začít zvykat.

 702. Koneckoncu, ptakopysku, i kdyz se na to podivam z pohledu moderniho, zeleneho… Lide jsou obnovitelny zdroj 🙂

 703. Vymkne spod kontroly… Jako ze dnes pod kontrolou je?

  No, kreteni, kam se clovek podiva 😀

 704. Tak lidstvo kontroluje klima… to je fantastická zpráva! A že to klimatologové doteď tutlali?

 705. Konspirátoři to říkali už dávno, ale nikdo jim nevěřil 😉

 706. No,don určité míry klima (lokálně)ovlivňovat lze.
  Vysuší se nějakej močál, postaví se nějaká přehrada…

 707. Klíma? Ten od koní? No ten je věčně vozřalej, pane vrchní.

 708. PetřeK,

  náhodou, tržní systém tu je, aspoň ve smyslu „urvi si co můžeš“.

  Mladej Stropnickej mne nezklamal – od prvního pohledu jsem si říkala, že ho doma málo řezali, a utvrzuje mne v tom pořád dokola, spratek jeden rozmazlená.

 709. Matzurko, nechci vypadat jako detailista, ale tzni system neni definovan tak uplne presne jako urci co muzes 🙂

 710. Máme dneska takový výročí …. blbé výročí!

  https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12799052_450906791769480_6244781170674441558_n.jpg?oh=07cad594376fa6466db2648c8dc2c38c&oe=5780E540

  „Přesně před 17 roky začalo NATO, jehož členem jsme byli pár dní čerstvě i my, bombardovat Bělehrad. Letecká kampaň nakonec trvala 78 dní a vyžádala si asi pět set civilních obětí. Operace Allied Force byla první bojovou kampaní NATO proti svrchovanému státu a jednou z největších operací na území Evropy od konce druhé světové války. Na tisíc letadel NATO svrhlo na Jugoslávii při více než deseti tisících útocích 23 000 bomb. Vypuštěno bylo také 2 500 střel s plochou dráhou letu. Napadány a ničeny byly rafinérie, elektrárny, mosty i továrny, které nepracovaly pro ozbrojené síly. Na konci toho všeho byla nezávislost Kosova, srdce Srbska. Mezi prvními, kdo vůbec ukradení dříve srbského území podpořili a jeho nezávislost uznali, byli prezident Havel a kníže Schwarzenberg. Krev na svých rukou má i další původem Češka, tehdejší ministryně zahraničí USA Madeleine Albright.“

 711. Tak mladej Stropnický je evidentně typický salónní bolševik s bohatými rodiči za zadkem.

  Ale co říct na toto:
  http://echo24.cz/a/wwr4y/merkelova-chtela-otevrit-nemecko-uz-driv-ale-nemohla-o-tom-mluvit
  .
  Zní to dost pravděpodobně, politici v postavení typu Merkelové o tom museli vědět, a zákony, které byly schvalovány svědčí o tom, že se na to připravovali – přesuny kompetencí do brusele, volební zákony pro cizince, inkluze ve školách, stupidní politická korektnost prolezlá do všeho.
  Zdá se, že lidi na vysokých postech zřejmě po delší době zdementní a začnou si hrát
  na bohy…

 712. Niko 908,
  pan Müller-Elmau se buď mýlí nebo nic netuší o plánu Coudehove-Kalergi. Má pravdu, že je to plánováno, ale už hodně dlouho. Od 20tých let.
  Samozřejmě, že Merkelová neuhne, nenechá si to teď zkazit!

 713. Dobrý večer,

  si zvykejte, bude hůř. Spratků jako Stropnickej bude přibývat, jak budou dorůstat další spratkové s prachatýma a vlivnýma rodičema za prdelí.
  Konec konců, jinak by se neuživili a pracovat nebudou.

  Rputi,představa, jak mladej Stropnickej maká s lopatou, až se mu od pracek kouří, je sice rozkošná, ale z říše bájí. Ten by si tou lopatou akorát vypíchl voko. Pokud vůbec ví, co to je.

 714. Rputi, on zřejmě o tom plánu neví, ale o tom, co mu Merkelová řekla asi mluví pravdu. To se nevylučuje.

 715. Stropnickej neví co je lopata a mladí Babišovi asi netučili, čeho jsou majiteli.
  😉

 716. Ale Bože, Božíčku!
  „Pospíšil: Pokud se nenajde protivník Zemanovi, budu vážně uvažovat o kandidatuře na prezidenta.“

 717. Tak tedy přátelé, po tom, co jsem si dnes užil, je mladej Stropnický proti Chovancovi takřka génius. Snad jediné, z čeho žije, je včasné udání spolupartajníků. I kolega, socan jako poleno, byl po odchodu z akce velice a nezvykle tichý a zamlklý. (Už se těším, jak mu dnešek budu mlátit o makovičku minimálně měsíc. Jinak, kdo z vás nemá kvér, tak se učte střílet alespoň z luku nebo se bránít klackem. Budeme to potřebovat, když máme takové ministry.

  Abych neviděl vše jenom zle, našel jsem písničku, po které jsem touřil více než 25 let a náhodou na ni narazil. Tak si užijte. Dnešek mi vhodně doplňuje.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jxbjC6pD9sU

 718. Petře ad 906 – to je základ křesťanství – papež každý rok pronáší poselství Urvi a orvi. 😉 😀
  Svět se mění… papež, místo tradičního mytí nohou (pedilavium) dvanácti starcům, myje nohy mladým muslimům…asi proto, protože mají zákaz vstupu do bazénů a riziko, že by při té hygieně sexuálně obtěžovali papeže zřejmě nehrozí.

  Jsem nějaký krajně nenaložený.Nejen proto, že je mi i fyzicky zle.
  Byl jsem dnes na pohřbu kamarádovi a spolupracovníkovi, kterého znám a spolupracoval jsem s ním 33 let, sousedovi, který ve středu ještě vyplácel mzdy zaměstnacům a vypadal naprosto zdravě a v neděli večer, přes veškerou snahu doktorů, umřel. Na selhání jater. A to nepil, protože každý den byl v autě.To samo je trochu na nervy.
  Pohřeb měl v kostele.
  To, vzhledem k rodině z jižní Moravy, nebylo překvapivé.
  Co mě překvapilo bylo, jak ten kostel od té doby, co jsem měl na obci jeho údržbu v povinnostech, zpustnul.

  Co mě dorazilo bylo, že farář mluvil – on to teda spíše četl – tak že jsem očekával, že při listování v breviáři řekne: „teď .. sem .. to, kurva, ztratil…“.
  Žlučníkový záchvat jsem ovšem dostal (snad podruhé v životě) teprve tehdy, když zavřel breviář a začal hovořit o J.F.K a Martinu Lutheru Kingovi a o tom, že doopravdy svobodný je člověk teprve, když ho zastřelí a Pán ho povolá k sobě…
  Jakkoliv byl Standa myslivec, rozhodně neměl v plánu se osvobozovat!!!Naopak… plány jsme měli ještě bohaté.

  Já jsem bezvěrec.
  Ale jsem schopen pochopit to, jak důležité jsou v životě lidském rituály a proč se v církvi za staletí vyvinuly tak, jak se vyvinuly. Socialistické jim nestačily a lidi neuspokojovaly.Viz třeba dnes svatby na hradě v Rožmberku…
  ALE PAK JE TŘEBA JE SMYSLUPLNĚ DODRŽOVAT!!!

  „Moje“ předsedkyně byla fesch,velmi inteligentní ženská, která předtím učila na prvním stupni ZŠ, takže většinu místních občanů vychovala.A oni ji respektovali.Takže dělala většinu svateb a já, zootechnik zvyklý na zrození i smrt, všechny pohřby a nepříjemnosti spojené se smrtí.Že by mě to nějak těšilo, to ne, ale zase jsem při pohledu na mrtvolu v obecním bytě neomdléval a dokázal jsem věci efektivně organizovat…

  Po dnešku skoro s láskou vzpomínám na starého faráře, který byl inteligentní, vzdělaný a lidský a já ho ze srandy nazýval „třetím uvolněným funkcionářem v obci“( byl na stejné výplatní listině ONV jako já a předsedkyně 😀 ).On ke mně zpočátku přistupoval se stejným despektem jako já k němu, když jsme si ověřili, že já vím o náboženství stejně tolik, jako on ví o marxismu, tak se to trochu upravilo a po prvním „obecním “ pohřbu bez příbuzných(do svateb mu nikdo nemluvil, bylo zákonem jasně dáno, že napřed musí být úřední),který jsem organizoval (shodou okolností to byla „jeho ovečka“) se mi omluvil za nedůvěru a pak jsme spolu v pohodě vycházeli jako partneři a spolupracovníci s tím, že důležitý je klid v obci.

  Proto mě dnes tak vzalo, když jsem viděl ty tři metry vysoké, mokré a plesnivé zdi, popraskanou klenbu, chybějící část oltáře a výzdoby, kde se nikdo ani nenamáhal to vymalovat a poslouchal řeči o J.F.K a M.L.Kingovi… ještě že ti hosté z Rakouska (Standa jich měl řadu v myslivecké společnosti) nerozuměli tomu, co ten farář říká.Stačilo, že ten „biosedlák od naproti“ (kdo ví, ví) pronesl: „oni tady moc nevětrají, co?“

  Lidi, já jsem dnes rozhozenej…
  …asi dětem napíši, že si výslovně přeji pohřeb bez obřadu a urnu s popelem postavit v obýváku na skříň vedle mého otce…

  🙁 🙁 🙁

 719. Inu, farar vhodny do nove doby… Dost casu na nesmyslne radobyfilosoficke kecy misto pokory a ucty, malo casu na praci… 🙁

  Dobry material na politickou drahu.

 720. Veselé Velikonoce Ti radši přát nebudu. Snad jen vyzdravění, v rámci možností.
  Dobrou noc.

 721. Dobrý večer,

  Jo, Šumaváku, to můj děda si prý zakázal řečnění nad rakví a místní zpěváky, prý protože jedna z pěvkyň vždycky nasadí vysoký á tak falešně, že by ani v tej rakvi nevydržel.
  jenže máti řečníky a zpěváky nedokázala odmítnout, že prý co by tomu řekli lidi.

  Zdejší důstojný pán je asi z podobnýho chovu. o JKF jsme ho sice řečnit neslyšela, za to káže z kazatelny, že ovečky mají volit správnou zdravotní pojišťovnu nebo správnou partaj. Ale kostel je v pořádku a v létě samá kytka ze zdejších zahrádek, protože farář je sice trumbera, ale farnost se stará.

 722. Dobré zas ráno… Tak dnes, ve 3 odpoledne, nezapomeňte řádně oslavit výročí popravy jednoho židovskýho rebela.
  Sice nevím, co je na tom ke slavení, kor když tu popravu nějak odflákli nebo co, ale já nejsem ten správnej křesťan, takže tomu nerozumím…
  Přitom od té doby bylo poprav ještě spousta a povedenějších – ale ty se prostě ňák moc neslaví…

 723. Přeji všem příjemné a pohodové Velikonoce!
  Ať je každý prožije dle své nátury, svých zvyků a svého způsobu.

 724. Taktéž přeji. Jak tak koukám z okna, zatím to vypadá na činnost domácí, kulinární, případně garážovou.

 725. Zdravím a všem přeji příjemné prožití svátku, a Šumavákovi ještě k tomu brzké uzdravení . Od září m.r.jsem totiž poznala, co je to „opravdu špatně“ 🙁 A nikdo neví, co mně vlastně je : místní šamani z jimi pořízených „obrázků“ a rozborů krve usoudili, že jsem abnormálně zdravá, fakultní šamani se ještě nerozhodli ,zda jsem upír z Polné, vlkodlak z Vysočiny anebo neštěstím a ATB postižený člověk (a tak mne po svátcích hodlají zkoumat „in situ“ …) 🙁 🙁
  No,a k těm pohřbům : před léty jeden můj vysoce postavený kolega se jako právník rozhodl neponechávat ani po smrti nic náhodě, a tak se v obřadní síni místního krematoria sešli okresní tajemník KSČ se suitou (a proslovem, začínajícím slovy: „ zasloužilý soudruh“); z druhé strany katolický farář s ministrantem , který zesnulého pietně oslovil „ náš drahý bratr v Kristu“- bylo veselo 😕

 726. Inu, funus v naší familii je vždycky děsná prča!

  Můj dědeček byl primářem psychiatrie a jeho dcera(tedy moje teta) se potatila a stala se posléze profesorkou téhož oboru.
  Když zemřela, vylezl na kazatelnu v krematoriu její velký kamarád profesor Vondráček a pravil: „Jí se podařilo, co řádnému jinému psychiatrovi v Čechách. V psychiatrickém zařízení se narodila, v něm prožila celý svůj život a v něm i zemřela!“

  A představte si nás, nebohé pozůstalé, co se nesměli smát! 🙂

 727. A abych nezapomněla: Přeju krásné Velikonoce!

 728. Šumaváku
  a piješ pravidelně pivo? Můj otec tvrdí, že proti všem nemocem a speciálně proti žlučníku je zcela zásadně důležité pravidelné pití piva. Pak mu ho vyndali (asi doma ten den neměl pivo) a od té doby ho pije pravidelně opět, protože aby se něco prý pořádně štěpilo a jako prevence proti jiným nemocem, chladu, horku, žízni …

 729. Dobré dopoledne,

  rovněž přeju veselé velikonoce.

  Když už se nakouslo to pohřební téma, myslím, že zásadním problémem na pohřbech je, že se upouští od tradice, kdy musela po obřadu následovat pohřební hostina, kdy se na nebožtíka zavzpomínalo ještě jaksi neformálně a leckdy i z vesela.

 730. Pohřební hostina na tři – kar.
  Jaký je rozdíl mezi polskou svatbou a polským pohřbem? Na pohřbu je o jednoho míň.

  Včera večer jsem přivezl vnoučata na svátky a ihned po zastavení auta u domu procházel průvod klepáčů. O půl deváté večer, hluku jako při průjezdu tankové roty.

  Podle rodinného zvyku jsme ranní umývání provedli ve studánce, vzduch měl minus tři.

  Veselé Velikonoce!

 731. no aha 😮 tak spoustu veci vysvetluje

  a umyvani nohou bylo gestem prijmuti hosta – to si ten papes ale dovolil

 732. 907 ano, byl to válečný zločin. Jenže není tribunál, který by ho odsoudil, protože tím tribunálem by museli být ti zločinci. Zločinec sám sebe neodsoudí. Jenže dějiny někdy bývají spravedlivé, tak zločinci, protože to co činili bylo součástí jejich obecné politiky a výsledkem toho co se jim nyní dostává, je důsledkem toho politického kontinua to odsírají. Spolu s nimi všichni, kdo se s nimi spolčují. Poslední události v Bruselu jsou důsledkem této politiky a pokud k takovým dojde i u nás, budou mít stejnou příčinu.Je více pravděpodobné, že jestliže bude pokračovat zdejší vládní politika služebnosti cizím imperiálním zájmům a spolčení se zločinci, k tomu dojde. Protože „spolu chyceni, spolu pověšeni“.

 733. A co se týče běženců, nebyli by nebýt běžitelů.

 734. Přidávám se k přání veselých velikonoc,

  zejména Šumavákovi pak hodně zdraví a drž se !!!

 735. Úplně všude se Velikonoce nedržej, aneb na Velký pátek se nemá v ničem rejpat, nebo to vybouchne…
  Belgická protiteroristická jednotka zasahuje na předměstí Schaerbeek v severní části Bruselu. Svědci z místa hlásí nejméně dva výbuchy a střelbu, u náměstí Meiser pracuje robot na vyhledávání min. Čtvrť, kde bydleli někteří z pachatelů úterních teroristických útoků, zažila policejní razii už ve čtvrtek večer.

 736. Kdybyste nevěděli, kde to přesně je, tak idnes udělala rozhovor se starostou Sadikem Koksalem, rodilým Belgičanem s kořeny sahajícími až k Herkulu Poirotovi:
  Bruselská čtvrť Schaerbeek, kde byli zřejmě ubytováni útočníci stojící za úterním terorem, je podle jejího místostarosty Sadika Koksala dlouhodobě relativně bezpečná. „Nikdy tu nedošlo k žádným útokům, žijeme tu celkem poklidně,“ říká Koksal v rozhovoru pro iDNES.cz.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-se-sadikem-koksalem-djk-/zahranicni.aspx?c=A160323_124352_zahranicni_zt

 737. Možná, že to ani tak dlouho trvat nebude!

  M.Kechlibar:
  …teroristů a fanatiků, kteří mají belgické, francouzské a švédské pasy, je dnes podstatně více než před třiceti lety, a země, které dosud nejsou tak postižené, na to hledí s čím dál větším znepokojením. Řekl bych, že první vážně míněný návrh zavést opět víza i uvnitř Evropy, padne během jednoho až dvou let…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-uvahy-mladeho-pametnika-dm3-/p_zahranici.aspx?c=A160324_175040_p_zahranici_wag

 738. Teď jsem koukal na fotky papeže – omývače a četl jsem si k tomu informaci: „Rodilý Belgičan Najim Laachraoui, který podle belgických vyšetřovatelů spolu s Ibrahimem Bakraouim v úterý spáchal sebevražedný atentát na bruselském letišti, býval vzorným studentem bruselské katolické střední školy.“
  Nevím proč, ale tak nějak mě napadlo, jestli katolíci nedělají něco špatně…

 739. 2 ptakopysk – no, kdyby v rámci výuky pilně cvičili auto-da-fe, tak by se mnoho problémů vyřešilo takřka samo…

 740. ptakopysku 945,
  nejen křesťani.
  Viz 934 – to je nemlich von! 😀 😀

 741. Rputi,
  je fascinující, že člověk s jednou identitou, na kterého upozorní policii vlastní rodina, se může s jinou identitou vrátit do totálně profízlované země, vyfotit se s fuhrerin obklopenou fízlama, dokáže v pohodě sehnat výbušninu, sestrojit bombu, odnést ji na letiště a odpálit se.

 742. ptakopysku 949.
  je to jednopduché! Prostě bordel na kvadrát!

  Jak správně říká republikán Peter Hoekstra: „V Evropě mají příšerný bordel. Ochrana vnějších hranice EU je jedna velká katastrofa. Víte, kdo nyní stojí v čele Evropské unie? Jsou to politici, kteří přijali do svých zemí 1 až 1,5 milionů migrantů ze Sýrie a Iráku bez toho, aby prošli řádnou bezpečnostní prověrkou. No a teď Evropská unie sdělí Belgii, že ona představuje ten největší problém,“.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaznelo-v-USA-V-Evrope-maji-priserny-bordel-Ochrana-hranice-EU-je-katastrofa-Nezmenili-chovani-po-Parizi-ani-po-silvestru-v-Koline-nad-Rynem-A-v-cele-stoji-427852

 743. Ono takové zvěčňování jmen politických osobností nápisy a pomníky může být ošidné. Co jen si užila za jména Vinohradská třída. Odhalením sochy politického idolu to začíná a končí to řetězem kolem krku a bagrem.
  V Praze koneckonců už je Klausova ulice. Ve Stodůlkách a připomíná významného porodníka, pokud by to v Brně nevěděli.

 744. Z článku prof.J.Pánka: Jsme všichni v Evropě na jedné lodi
  (napsáno 2010)
  „Co je tedy v našich možnostech? Pokud bychom se chtěli inspirovat Komenského přesvědčením, že cesta k nápravě vede přes vzdělávání a kultivaci ducha, pak se nabízí několik vzájemně se doplňujících možností. Žádná z nich není jednoduchá a každá klade nároky na dlouhodobou vytrvalost. Jejich podstatnou výhodou je to, že jsou alespoň zčásti, zejména v počátcích, zvládnutelné ve vysokoškolském a akademickém prostředí. Tedy:
  (1) Učiňme téma evropské civilizace jedním ze závažných předmětů na vysokých a postupně i na středních a základních školách. Poskytněme nastupujícím pokolením vzdělávání v tomto směru, diskutujme s nimi o tom, co pro nás tato civilizace znamená, do jaké míry nám na ní záleží a zda máme vůli ji zachovat. Učme je toleranci a porozumění vůči jiným civilizacím, ale pěstujme jejich sebevědomí k obraně dědictví, které nám zanechaly desítky minulých pokolení.
  (2) Rozviňme o tomto tématu diskusi na celospolečenské úrovni; zbavme se tabuizace závažných otázek a strachu z přemýšlení o budoucnosti; postavme téma civilizace na úroveň srovnatelnou s tématy ekologickými. Pokusme se přenést tato témata do ideově vyprázdněného politického prostoru a nabídněme je prozíravějším politickým stranám. Můžeme při tom využít konceptu „vůdčí kultury“ nabízejícího kritéria pro trvalé a pokojné začlenění menšin do většinové společnosti při jasném stanovení podmínek, jakými jsou zejména osvojení si většinového jazyka jako základního komunikačního nástroje, zvládnutí nezbytných znalostí nového prostředí, respektování platného práva a dalších civilizačních norem.
  (3) V mezinárodních diskusích se snažme vyjádřit české stanovisko jako příspěvek země, která má za sebou zcela výjimečné zkušenosti, neboť se už 600 let potýká s problémem soužití různých věr, a která – ať již v dobrém či zlém – pokročila tak daleko v sekularizaci veřejného i soukromého života.
  (4) Snažme se formulovat jasná, ale poučená stanoviska k přistěhovalectví do otevřeného schengenského prostoru a k jeho regulaci, k otázkám asimilace, integrace a multikulturalismu, tedy ke konceptům, s nimiž již jsou určité zkušenosti, které však čekají na nezávislé vědecké zhodnocení. V univerzitním a akademickém prostředí máme možnost – na rozdíl od nezávazných a naprosto neinformovaných prohlášení některých politiků – vést vážnou diskusi o tom, které cesty do budoucnosti jsou schůdné a které příliš riskantní; zda a v jaké podobě si přejeme rozšíření Evropské unie na východ a jihovýchod, či jaké důsledky by mělo přijetí Turecka, v němž se znovu probouzí programový islamismus, za perspektivně nejlidnatější stát Evropské unie.
  (5) Navažme na dobré zkušenosti s výchovou zahraničních studentů a uplatněme je v co největším rozsahu s důrazem na ty země, v nichž je vůle sdílet s námi evropské hodnoty. Někteří z takových absolventů u nás zůstanou a obohatí český genofond, jiní se vrátí a většinou po celý život zůstanou věrnými přáteli a podporovateli společných myšlenek, které si osvojili v době studií. Uprostřed krize se takový návrh může jevit jako nesplnitelný, ale mějme na paměti, že tu nejde o program na rok či dva, nýbrž na celá desetiletí! “
  http://abicko.avcr.cz/2010/03/03/

 745. 953 v brne jsou hloupi i kdyz nejsou cesi ?

  tak jsme vzdy hloupejsi jak rika Klaus?

 746. BAubo, copak Klasuova ulice, dokonce i Klausova synagoga 😀

 747. No jo, rputi, má to jeden háček: ony ty všelijaké koncepty lepšího světa včetně multikulti z toho akademického a vysokoškolského prostředí vzešly. Nebo snad myslíte, že to vymysleli natěrači s prodavačkama?

 748. maYdo 957,
  obávám se, že účel vašich natěračských háčků mi jaksi uniká.
  Prof. Jaroslav Pánek je, pokud vím, historik, nikoli natěrač.

 749. To jsou mi vjeci!
  Zdá se, že Otíka už stihli přebalit! 😀

  “ Česko a Francie nesouhlasí s trvalým přerozdělováním uprchlíků mezi členské státy Evropské unie a shodně požadují posílit ochranu vnějších hranic EU. Sobotka to uvedl před novináři po čtvrtečním jednání se svým francouzským protějškem Manuelem Vallsem a také s prezidentem Françoisem Hollandem.“
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cr-a-francie-podle-sobotky-odmitaji-prerozdelovani-uprchliku/r~4557d42ef1e611e58b33002590604f2e/

 750. Tím chci říct, rputi, že multikulti a jiný blbosti vymýšlejí v drtivé většině vzdělanci a jsou na ně taky chytlavější.

  Kromě toho je to typický uvažování akademika, kterej nemá ani ánung, co se děje metr za vrátnicí jeho alma mater.
  Pokud člověk nemá úctu a respekt ke své civilizaci z domova, z prostředí, kde se pohybuje, ze základní a střední školy, z medií, literatury a kultury, tak co na tom, probůh se dá zachraňovat tím, že by to mělo být hlavním předmětem na VŠ?
  To jako že budoucí doktoři i inženýři budou mít jako jeden z hlavních předmětů nějaké „téma evropské civilizace“?
  Vždyť je to to samý, jako když jsme museli za komoušů všichni studovat povinně marxismus.

 751. No, měla bych ještě nějaký otázky, ale vám by se asi evidentně nechtělo odpovídat, tak si tu hlavu lámat nebudu a radši půjdu strčit mazanec do trouby a přepočítat vejce. 😀

 752. dvd, dík za upozornění – a proč Klausová? Já měla za to, že ji založil nebo postavil nebo zaplatil někdo jménem Klaus.

 753. No, jestli má v Praze synagogu Klausová, je to ještě mnohem horší, než kdyby se jmenovala po Klausovi… 😉 😀 😀 😀 😀

 754. Syřané obklíčili Palmyru, a Ruská podpředsedkyně parlamentu, upozornila, že když bude třeba, tak se Rusové do Syrie mohou vrátit.
  A ISIl si našel bokovku – dává zabrat protiasasádovským rebelům….

 755. Díky, dvd. Mně napadlo,jestli to nemá základ ve slově klauzura, když to tedy není podle pana Klause. 🙂

  Ale to mi vypadá na společný základ v tom latinském „claustrum“. Zajisté ze stejného základu vznikla i klaustrofobie. 🙂

 756. Halle,
  vládní vojska už v Palmyře byla, dokonce až v centru, ale byla vytlačena zpět. Syřané znovu útočí a dobyli palmyrskou citadelu. Pracují pilně na úplném obklíčení Palmyry.
  Rusové mezi tím bombardují a ostřelují konvoje prchající z města. Domnívám se, že rozdíl mezi umírněnými a ISILy budou vládní vojska řešit po křesťansku, přesně dle pokynu opata Arnauda Amauryho.
  Podle mého názoru chtěli ISILové Palmyru opustit a za humny s úžasem zjistili, že není kudy. Tak se bráněj, co to dá.
  Schytal to v Palmyře jeden ruský důstojník – návodčí ruských útoků.

 757. Ptakopysku 🙂

  Díky za informace ( já jsem už skoro kmenovej člen AK ) ;-),

 758. Vyhlášená neohlášená bojová pohotovost divize VDV a kontrola bojové připravenosti výsadkových jednotek
  22 března 2016 začalo strategické velitelsko-štábní cvičení Ozbrojených sil Ruské Federace. V rámci výcviku na základě rozhodnutí vrchního velitele probíhá náhlá bojová kontrola připravenosti výsadkářů.
  Kontroly bojové připravenosti výsadkových jednotek se účastní kolem 30 tisíc vojáků, více než 3800 kusů vojenské techniky a více než 100 letadel.
  „Kolony vojenské techniky a jednotky se přesouvají v určených oblastech na letiště a železniční stanice. Přeskupení vojsk se koná kombinovaným způsobem: pomocí letectva a železniční dopravy z letiště Sever – Ivanovo, Čkalovského a železniční stanice Čerdakly Uljanovská oblast.

 759. Halle,
  v porovnání s tím vypadá jediná akce nejvrchnějšího vedení Evropské Unie – rozplakala se ministryně zahraničí EU – poněkud komicky. Docela by mě zajímalo, co si zbytek světa o EU myslí 😀

 760. Ptakopysku, nemá primát.

  Švédská ministryně sociálna už bulila taky, když zjistila, že víc prchlíků se do Švédska nevejde.
  A ona se snažila !

 761. Neumím německy,
  tak jsem si do překladače hodila pár diskuzních příspěvků… to skoro vypadá, že by aktivisti mohli brzo dostat po kebuli ? A Soros to platí…. tak tomu se nedivím, to prosakovalo snad už v říjnu, kdopak sponzoruje brožurky „kudy do EU a Německa“ v arabštině.

 762. Tak mě napadlo – nejsou oni v tom Bruseli taky umělí?
  Třeba je Merkel nebo Špidla taky jen avatar a za to co plká robot v Bruseli vůbec nemůžou? :))))

  …„Bush stojí za 11. zářím a Hitler by odvedl lepší práci než ta opice, co máme teď. Donald Trump je jediná naděje, kterou máme,“ píše robotka Tay v jednom ze svých příspěvků (více v galerii). Microsoft nyní Tay odpojil a provádí nezbytné úpravy včetně mazání těch nejvíce kontroverzních vyjádření…
  http://echo24.cz/a/ihQZu/microsoft-vytvoril-umelou-inteligenci-zacala-obhajovat-hitlera-a-zadat-sex#KXbvyekfCzjOFGSE.01

 763. Dobré ráno, taky přeju veselé velikonoce.

 764. Veselé Velikonoce všem, tj. věřícím, jinověrcům, ateistům i extraterestriálům !!!

 765. Veselé velikonoce ještě jednou všem,

  sama jsem se rozhodla slavit četbou poněkud heretické trilogie Jeho Temné Esence 🙂

  Každopádně jsem z těch tradic trochu zmatená – včera tu procházela skupina dětí a dospělých (doprovodců) s řehtačkami, dneska zas… a to podle předchozích let tuším, že asi zítra (anebo už dnes ?) dorazí ještě skupinka starších dětí, co bude požadovat „koledu“, nejlépe čokoládovou, a kluci s pomlázkama dorazí v pondělí… čemuž chce dcera uniknout nějakým výletem… Nějak se nám to tu asi pomotalo.

 766. Tak už do Evropy dorazili jaderní inženýři. V Belgii byl zabit člen ostrahy JE a byl mu odcizen čip. Belgoši ihned po zjištění provedení odcizení čip zablokovali, ale kdybych byl syrský inženýr, považoval bych test za pozitivní. Strážce lze bez problémů zabít, lze se bez problémů zmocnit přístupových kódů a znám rychlost reakce belgošů.

 767. Matzurko,
  Nepomotalo. Lidičkové s řehtačkami suplují chybějící zvony, které „odlétly do Říma“. Koleda bude v pondělí. Vše běží podle tisíciletého plánu.

 768. Někteří jsou momentálně i v práci. A Marksová nic. Holt nejsem prodavačka 😉

 769. Sluncata sluníčkově a mírumilovně běsněj! 🙁

  …V noci na sobotu někdo potřísnil tmavou barvou desítky čínských vlajek, které jsou po Praze rozmístěny v souvislosti s nadcházející návštěvou čínského prezidenta v Česku. Serveru iDNES.cz to řekl mluvčí pražské policie. Neznámý pachatel barvu naplnil do vyfouknutých vajíček, která pak házel na vlajky….
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vandal-poskodil-v-praze-barvou-desitky-cinskych-vlajek-pip-/krimi.aspx?c=A160326_090531_krimi_jj

 770. Přejí osmadvacetichapadloví fluorovodíkoví hlavonožci.

 771. 989 – to by tak hrálo, aby si protektorátní vláda dělala svoji zahraniční politiku nezávisle na Protektorovi .
  Takové malé laškovné upozornění …..
  A navíc bodík do seznamu št´ouchů do Zemana. Pár dní máme zase co psát.

 772. Jo – a teda tem, co to slavěj, přeji veselé Velikonoce .
  U nas to letos vypouštíme.
  Andulka rulez….

 773. 990 ti jsou na Velikonoce nejlépe připravení. Můžou si pohotově uplést osmichapadlovou pomlázku, do každého ze sedmnácti chapadel vrazit paňáka a na zbylých třech zaujmout jistý postoj u baru beze ztráty stability.

 774. Velké západní země mají mopslíky na poštěkávání se specializací na Rusko, Čínu, Kubu, atd.
  Nakonec, Československo tuhle roli vykonávalo i v sovětském bloku, takže zkušenosti jsou.
  A tak britská královna vozí čínského prezidenta ve zlatém kočáru, Obama vozí rodinku do Číny v rámci slbižování se nebo se kamarádí s Raulem a mopslíci zatím mávají tibetskými vlajkami a pohoršují se, že český prezident toho čínského nenakope do koulí hned na letišti.
  Jinak bojovat proti Číně v ČR nic nestojí a nic bojovníkům nehrozí, takže je to takové pohodové. Taková ztohovnová odvaha.

 775. 2 ptakopysk ad 987 – no, jak kde… Včera například měly pět ňáký pašie (asi samice od pašíka) a nikde po Praze jsem žádný pašie pět neviděl… Natož pak zpívat… Leda, že by to mělo být omezeno jen na okolí Blaníka – kde, jak píše Erben – se přitom otevře hora…
  No, tak možná, že bylo dobře, že v Praze se pašie zpěvu zdržely – když si představím takovej otevřenej Bohdalec a jak by to asi narušilo MHD…
  BTW, k MHD – teď v metru choděj vojáčkové s flintičkama, jsou tam samozřejmě platný jak zuby v prdeli, ale ovčan se hned cítí jaxi spokojeněji, že je o něj pečováno. A aby té péče nebylo málo, švestky hned vyrazily s radarama na české silnice – rázná odpověď na atentáty v bruseli – vyšší buzerace českých řidičů… Jo, tak se na ovčany musí…

 776. No a tohle se Vlkovi povedlo!
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/velikonoce-cesta-za-jezisem-dpr-/p_kultura.aspx?c=A160325_170520_p_kultura_wag
  „V našem pojetí jsou však Velikonoce dny, kdy byl v jednu neděli vítán Ježíš v Jeruzalémě oslavně, jásajícími davy jako Spasitel, aby byl v za týden týmiž davy proklínán a odsouzen na smrt, přestože soudce dával davu na výběr. A dav řval: „Zabte ho!“ Což by si měli pamatovat všichni politici a spasitelé.“

 777. 994 neco jako bojovat proti EU, Nemecku nebo USA na Sumave 😮

 778. Tak tomu se říká timming!
  Shabatová ví, kdy do toho šlápnout!

  …Studentka, které Střední zdravotnická škola v Praze 10 nepovolila nosit hidžáb, podala na instituci žalobu. ČTK to sdělila právní zástupkyně dívky Radka Korbelová Dohnalová. Kvůli zákazu ze školy v roce 2013 odešly dvě muslimské dívky. Na jejich stranu se poté postavila ombudsmanka Anna Šabatová, podle níž instituce tyto studentky nepřímo diskriminovala…
  http://www.ceska-justice.cz/2016/03/cr-ceka-satkovy-proces-studentka-podala-zalobu-na-zakaz-hidzabu/

 779. PeSi,
  jestli ty pašije neměly pět třeba v šest?
  Ony ty liturgie bývají občas matoucí. Taky nikdy nemáš jistotu, jestli tou pašijí budeš spasen, nebo sprasen.

 780. Francie zakázala rentgenovaní kamionů, protože to poškozuje zdraví nelegálních uprchlíků.

 781. a nařídila jim, že musí cestovat jen vlakem?

 782. Quvisi, nikoliv.
  Je to způsob, jak po troškách dostat ty migranty z Calai do Anglie… 🙂

 783. >>dvd,
  věc je celkem jasná.
  A zrovna tak je jasné, že ombudsmáňa si přihřívá polívčičku na Bruselu, lítá okolo na koštěti, dělá dlouhej nos a ze všeho je jí nejvíc líto, že nemůže vyhodit do vzduchu letiště, aby bylo to správný čoromoro. 😀
  Typická hysterka!

 784. Co to tam mají v Budapešti za neschopného velvyslance?

 785. A přeju příjemné prožití velikonočních svátků. 🙂

 786. Co bude znamenat bezvízový styk s Tureckem?
  M.Koller to vzal od podlahy! A má, bohužel, pravdu! Začíná brutální islamizace!

  …Otevření hranic s islámským Tureckem s 80 miliony obyvatel, vesměs s nižší životní úrovní ve srovnání i s nejchudšími zeměmi EU, je prvním krokem k praktické realizaci prvního programu EuroMed. Ten je součástí Lisabonské smlouvy a umožní příchod do Evropy až 150 milionům muslimů ze zemí kolem Středozemního moře. Do těchto zemí budou zároveň přicházet další muslimové z Afriky a Asie. K tomu, aby se vyrovnala průměrná životní úroveň v Turecku s úrovní Bulharska, bude třeba financí ve výši 40 ročních výběrů daní v celé EU!..
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zacina-brutalni-islamizace-Evropy-Podle-planu-pripraveneho-v-Bruselu-Martin-Koller-jej-odkryva-i-s-podrobnostmi-428035

 787. Milá Rputi, dobrý večer. Díky za toho Orbána. Již to mám staženo. Škoda, že takového člověka jsme nikdy neměli za premiéra nebo presidenta…

 788. Dobré zas ráno… Tak vesele do tý Hitlerový pomsty. Dnes už naštěstí snad nikdo nepředstírá, že to přinese nějaký úspory…

 789. Jinak musím sebekriticky oznámit, že se mi docela povidla sekanice. Ale nějak se strašně rychle vypařuje, tak asi budu dělat další dávku… Prosíravě jsem si loni nasušil kopřivy, takže i když čerstvý teprve začínají, tak ty sušený to docela vynahradily. Plus spousta dalších bylinek – bazalka, meduňka, šnitlík, pórek, rukola, polníček, špenát, medvědí česnek, atd. atp… A 4 druhy masa… Prostě jednoduchá a prostá domácí krmě…

 790. Dobré velikonoční ráno.
  PeSi, kde jste sehnal mědvědí česnek?

 791. Mají/měli ho v hyperďouře… Konkrétně na Chodově. Prosíravě jsem vzal 3 balíčky… Krásně čerstvej… No a jinak mám velkou sklenici sušenýho… Ten se dá sehnat u Rojíka.

 792. Dobré ráno vespolek,

  PeSi, není třeba vinit Hitlera ze všeho, letní čas byl poprvé zaveden už během první světové… a teď ho má skoro celá Evropa
  https://en.wikipedia.org/wiki/Summer_Time_in_Europe

  Pikantní na tom je, že ten „posunutý čas“ má i Turecko, ovšem Bělorusko si ho zavedlo „nafurt“. A hejbá se tím i leckde jinde, kam noha německého vojáka a Hitlerova moc nikdy nedosáhla…

 793. Sušenej mám taky, ten už má každej hypermarket. Ale čerstvý jsem vždycky kupovala na trhu. Akorát jsem musela brzo vypadnout z práce nebo poslat děti, protože v pět na Andělu už neměli ani lupen.

 794. 2 Matzurka – však taky Hitler byl vzorný Rakušák… Vyznamenaný frajtr…

 795. Hezky se nám soudruh odkopal 😀

  „Osobně upřednostňuji vyvěšování tibetských vlajek, satirické billboardy a jiné nenávistné a legální projevy svobody názoru.
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/politici-hodnoti-ponicene-vlajky-pochopitelny-protest-i-extremizace-pravdolaskaru-gn1-/zpravy-domov.aspx?c=A160326_144230_ln_domov_eleOsobně

  A to jsem si říkala, že politiku hodlám ignorovat.

  Ale nemohla jsem odolat. Co na to „hate free“? Nebo je tahle nenávist povolená a když jde o číňany, nejde o xenofobii?

 796. VY jste to četl celý, NoNAme?

  Já jsem si přečetla jen první dvě věty, aby mi bylo jasno, co lze od toho blábolu očekávat.
  „Európska únia je častokrát označovaná za unikát hlavne kvôli jej úspechu, nielen z ekonomického, ale aj hodnotového hľadiska.Práve základné princípy ako mier, solidarita, demokracia, sloboda a zvrchovanosť práva predstavujú spolu s multikulturalizmom jej základ postmodernizmu. “ 😀 😀

  Ekonomický úspěch, zrovna tak jako hodnoty jako solidarita, svoboda demokracie a svrchovanost práva nejsou úspěchem Evropské unie, ale kultury, která tu byla dávno, pradávno před unií a Unie ten odkaz předchozích generací zdařile promrhává a ničí. Unie je produktem tej kultury a ne že kultura je produktem Unie.

  Mají to zkrátka soudruzi v těch hlavách popletené.

 797. Jenom aby ty tibetské vlajky nebyly vyrobeny v Číně, to by se pak revolta mohla i zacyklit …

 798. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku jasno, bezvětří, ráno bylo mínus dva, ale teplota ruče šplhá k netušeným výšinám. Obyvatelstvo dílem hnípe a dílem se motá jak nudle v bandě a odpočinkem v kružnici svých blízkých nabírá síly, aby mohlo v úterý čestně dostát vytyčenému heslu „Wir schaffen das!“
  Ruští pohané společně s diktátorským režimem Bašara Asada na nějaký velikonoce z vysoka serrrr… prostě je nedrží a po urputných nočních bojích dobyli Palmyru. Nyní probíhají vyčišťovací práce. Umírnění extrémisté společně s extrémistickými umírněnci hromadně vykupují u DAEŠ Travel zájezdy do Evropy. Postalci v současnosti kontrolují asi 30% syrského území – vesměs pouště.

 799. 1020 Hezké slunečné nedělní ráno
  Rusáci ho maj taky nafurt. Ode dneška je moskevský čas jen o hodinu víc. Správně má být o dvě.
  1017 PeS
  osm a patrně více druhů bylinek, čtyři druhy masa a patrně ještě nějaký vajíčko, sůl a pepř – po čem to má vlastně chuť?

 800. 1029 Rusáci maj letos Paschu až v den práce na prvního máje.

 801. skimici 1030,
  chutnat to má po kopřivách.
  Ale jelikož PeS je pes a bez jalapeňos nedá ránu, tak soudím, že po tom velmi pálila huba. Ale on ji má vyfutrovanou kovovými krystaly, tak mu to nevadí. Takový brnění zevnitř. 🙂

 802. 1030-máme aplikace, u kterých neupdatujeme Javu, protože s updatem neběźi. A tento ruský počin způsobil, že je čas v aplikaci v … (protože bez update nesedí moskevské časové pásmo). Takže teď je na servrech v Rusku nastavena myslím Gruzie nebo Ázerbájdžán, aby čas seděl …

 803. Hodiny postrčeny, kaňour v troubě, venku jasno, jen ten německý překlad Aerovkáře za mne nikdo nenatiskne. 6 listů oboustranně 100x, to si moje historická tiskárna zase mákne (nová by z toho klekla).

 804. Tak den je dneska pracovní, takže jsem musel kvůlivá obídku vážit kroky dvacet schodů dolů do sklepení. U Blanických rytířů dneska podávají velikonoční menu – jehněčí kolínko, či jehněčí kotletky. Já taky nemusím sežrat úplně všechno, tkže sem spocíval nudlovou polévku s játrovými knedlíčky a pečené kuřecí stehno s kostkou vynikající hlavičky. Škoda, že ředitel nemá v kanceláři pohovku, jako ji mívali páni radové starého c.k. mocnářství. Zamknul bych barák a šel bych se uložit na krátkou dvacetiminutovku.

 805. U „pana barona“ jsem k těmhle účelům (hlavně když jsem to měl v noci z hospody blíž než domů) používal nosítka červeného kříže. 😛

 806. Teď koukám, že PeS si hubu taky neošidil. Skimici – nevím jaký důvod měl PeS, možná cestou na chalupu přejel čtvero druhů zvěřiny a bylo mu líto ji nechat bez užitku – ale mě se osvědčilo, že čím více druhů masa použije, tím je výsledný pokrm chutnější.
  Výjimkou je snad jenom situace, kdy si chci udělat pravej burgr. Tam to chce fakt čerstvě mleté hovězí a nic jiného.

 807. 2 skimic ad 1030 – má to chutnat hlavně jarně a osvěživě… A dodat energii pro prevenci jarní únavy… Taková ucelená chuťová kombinace. Či harmonie chuti…

 808. 2 Rpuť ad 1032 – spletla by ses… An jsem to nedělal pouze pro sebe. A tím pádem jsem měl ohledy.

 809. Není nad přesnost informace!

  …La Dernière Heure přišel v sobotu se zprávou, že čtvrtek večer byl ve městě Charleroi při venčení psa zavražděn bezpečnostní pracovník jaderné elektrárny a ztratila se jeho přístupová karta. Vyšetřovatelé prý pracovali s verzí, že muž byl zabit právě kvůli své služební kartě, díky které se pachatelé mohli dostat do jaderné elektrárny, protože usilují o výrobu „špinavé bopmby”.

  Prokuratura z Charleroi ale zprávu o několik hodin později podle zpravodajské agentury Belga dementovala s tím, že obětí byl pracovník bezpečnostní agentury G4S Didier Prospero. Nebyl ani zastřelen v Charleroi, nýbrž ve čtyřicet kilometrů vzdáleném městečku Froidchapelle. Nestalo se tak při venčení psa, nýbrž doma ve vaně. Prosperovo tělo prý našly jeho tři děti, když se vrátily ze školy.

  Prospero pracoval jako šéf bezpečnosti v centru jaderného výzkumu v městě Fleurus, nikoliv jaderné elektrárny, jak uváděly první zprávy. …
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/398696-belgicky-chaos-se-promita-i-do-zprav-o-vysetrovani-nakonec-je-vsechno-jinak.html

 810. Rputi,
  …co je z příběhu pravdivé, je modravý obláček kouře, který se vznášel…