Pojďte za kulturou !!

 

Pozvánka na vernisáž

Vážení přátelé, jste všichni srdečně zváni na vernisáž výstavy malíře Libora Beránka, která se koná tuto středu 1. 7. 2015 v 18 hodin na Žižkovské radnici v prostorách „Galerie pod radnicí„, Havlíčkovo nám. 9, Praha 3. Vstup je volný. Galerie je  ve sklepních prostorách radnice.

Výstava Libora Beránka se pořádá u příležitosti malířových padesátin a jmenuje se „Insecta„. Vystaveny budou obrazy nejrůznějšího hmyzu, malované zajímavou technikou pomocí suchých kříd.

Výstava potrvá od 2. 7. do 28. 8. 2015 a je otevřena vždy v pondělí a středu 8 – 18 hod., v úterý a čtvrtek 8 – 16 hod. a v pátek 8 – 15 hod.

Přijďte, jste srdečně zváni.
BohousB

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 490 komentářů u “Pojďte za kulturou !!

 1. Šumaváku, díky za uveřejnění. Dokonce jsi to zvládl do dvou sloupců. Klaním se…

 2. Dobré ránko!

  Tak takové obrázky já ráda, jen se tam, k mé velké lítosti nedostanu. 🙁

 3. Obávám se, že evropské i naše mediální hyeny nepromeškají příležitost, aby si řádně zahysterčily…

  …Německá kancléřka Angela Merkelová a další evropští politici mohou odstartovat evropskou finanční krizi, varuje ekonomka Markéta Šichtařová. „Pokud budou situaci kolem případného bankrotu Řecka démonizovat a provázet hysterickými výroky, že to je prohra pro všechny strany a že případný krach eura by byl krachem eurozóny, může to vést k hysterické reakci nejen veřejnosti, ale i finančních trhů,“ vysvětlila —
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Jen-oblbovani-a-divadlo-Tady-hrozi-dalsi-krize-hospodarstvi-rika-razne-ekonomka-v-tento-opravdu-horky-den-381976

 4. Do prvního mrtvého…

  „Český řidič Petr Pilař popisuje své multi-kulti zážitek – napadení černošskými běženci v přístavu Calais. Týden od události špatně spí a prožil si strach. Na území Francie kamionisté nesmějí mít zbraň, aby se mohli napadením chránit.

  na NT.cz

 5. Dano, řekla bych spíš dezinformace.
  Pobaltí si chce nějaký ten konflikt vydupat ber kde ber.

 6. Rputi, já si nemyslím, že by v Pobaltí byli samí hlupáci, co neumí do pěti napočítat. Státy s tak velkou ruskou menšinou, si konflikt moc vydupávat nedovolí. Spíš se obávají, aby ten konflikt nevyvolal někdo zvenčí, neponoukl, nenasliboval…

 7. Dano, pokud to trochu sleduješ,
  tak sis musela všimnout, že zejména Litva ústy své presidentky už po 150 ječí: „vlk Putin, vlk Putin“ …. a ono to porád nefunguje… 😀

 8. To už člověku fakt hlava nebere…

  … Elin Krantz nejenže sama podporovala imigraci ze zemí třetího světa do Švédska, byla členkou FB skupiny „We like diversity/Máme rádi rozmanitost“ a označovala se za multikulturalistku, ale také hrála v klipu Blanda Upp/Mix it Up/Namixuj to. Tento klip byl financován švédskou vládou, zpívá se v něm „vpusť si mezi nohy žlutého…vpusť si mezi nohy černého“ a kde to ona sama při zpěvu švédské hymny předvádí.

  „Znásilnění a vražda švédské multikulturní aktivistky Elin Krantz etiopským imigrantem“
  http://zboril.blog.ihned.cz/c1-64208050-znasilneni-a-vrazda-svedske-multikulturni-aktivistky-elin-krantz-etiopskym-imigrantem

 9. Dobrý den.
  Odpadnutí od víry je apostáze – viz Julián Apostata.
  Heretik je bludař, kacíř. Sám se může považovat za správně věřícího, ale ostatními je považován za pomýleného. Někdo řekl „mohu se mýlit, ale kacířem být nemohu“.
  Pokud pirát mohl být papežem, proč ne komunista?

  Důchod mají 900 euro, ale z banky mohou vybrat 120. Tak nám ten socialismus začíná. Koho soudruzi obviní ze sabotáže hospodářství?

 10. Pokud je toto pravda:
  „od roku 2010 „Trojka“ půjčila Řecku 252 miliard eur, ale ve stejné době bylo na splácení dluhu, záchranu řeckých bank a benefity pro spekulanty použito 232,9 miliardy eur. To znamená, že pro potřeby řeckého rozpočtu zbylo méně než 10 % celkové částky. “
  Tak to není krach Řecka, ale bank.

 11. Ad (11) … a není to jedno? Můžeme se kochat novým komunistickým státem v Evropě po pětadvaceti letech. Komunisté jsou předvoj, ukazují kam ostatní socialisté svoje státy pomalu směřují.

 12. 9 Rputi, v pořádku. To je příklad dobře fungující zpětné vazby.

 13. obávám se, že to jedno není.
  Že je to varianta „Zloděj volá, chyťte zloděje!

 14. Ad (14) kdo je zloděj? Kdo se má chytit?
  Pokud budou v budování komunismu důslední, během roku bude stabilní vláda.

 15. Nutně mi evokuje „Jak jsem vyhrál válku“ …. ELAS a kulometné hnízdo na střeše bordelu… 😀

  nepřesně citováno: „… a dole stála delegace pěstitelů oliv a vzpurně řečtili

 16. Jeden průzkum na SpiegelOnLine:
  Otázka:
  Řecko zkrachovalo a záchranný program států jejichž měnou je € skončil. Měli by věřitelé ještě jednou vyjednávat o novém kompromisu?
  Odpověď:
  ANO 12 035 hlasů = 33,71%
  NE 23 663 hlasů = 66,29%

  Jinak stran /11/: v období posledních let si Řecko vypůjčilo spoustu peněz od ECB a MMF aby tím splatilo dluhy, co mělo u řady evropských bank. Takže vskutku došlo k jakési restrukturalizaci dluhu, ale ony banky jsou vysmáté – jejich pozice stran řeckých dluhů je dnes zanedbatelná, většinu (nesplatitelných) dluhů má na triku onen tolik propagovaný „evropský lid“.

 17. Dobré ráno,

  nickname, díky za upřesnění výkladu slova „hereze“.
  Nicméně si myslím, že to je jedno, tak nebo onak je na nás jinověrce a bezvěrce papež krátkej…..

 18. (4) Docela bych tomu věřil a pobavilo mne to. Ve srovnání se zde publikovanými odkazy velmi věrohodné. 😛
  (7) No jo, ale to naráží na tezi o svatosti Putina a její kazatele.

 19. Jo a výstava mně mrzí. ale mám moc práce. Potřebuju využít čas v Praze na maximum a dohnat, co nebudu stíhat na chalupě.

 20. 20
  zkoumat se dá ledas co, je otázka, zda bylo osamostatnění v pořádku podle příslušného sovětského zákona.

  Bude te se divit, ale v sovětské ústavě bylo možné oddělení republik odsojuzu. To, že kdyby to někdo třeba za Brežněva zkusil, tak ho pověsí nebo zastřelí je věc jiná, ale právně to možné bylo.
  Ovšem to vůbec neznamená, že Rusko řekne „Bylo to nezákonné, zabíráme zpět!
  Ovšem jakési propagandistický užitek by se dal získat

 21. A ta moje dvacet dvojka mi připomenula článek Martina Komárka v MF ještě za totáče , kdy onen po Sametu pravicový novinář spáchal článek, srovnávající ůstavu SSSR a USA se závěrem, že ta sovětská je demokratičtější.

  Zeman ho coby předseda vlády předčítal v parlamentě, a měl z toho druhé Vánoce 🙂

 22. No jo, Ruti, chápu.
  Nechce se ti to před sebou vozit na trakaři 🙂

 23. Je tu někde ptakopysk? Básnil tady o Austrálii, já se na internetu podívám do objektivního tisku a je to úplně jinak. Zase se ukázalo, že internet je spolehlivější zpravodaj než někdo, kdo v té zemi byl a viděl to na vlastní oči.

  Omlouvám se Halladinovi za pochybovačná slova.

  http://cestovani.idnes.cz/australsky-sen-a-playtvak-cz-dij-/kolem-sveta.aspx?c=A150630_171043_kolem-sveta_tom#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

 24. Jdu zrovna kolem. Jo básním o Austrálii, to ano. Ale nejsem si jist, jestli jsem někdy básnil o tom, že je tam snadné sehnat práci. Mám pocit, že jsem akorát psal o problému švýcarského multilinguálního páru dostat pracovní vízum, přestože oba byli specialisté ve svých oborech a práci měli. Za konjunktury v devadesátých ano, to nebyl problém sehnat práci myčky nádobí, či prodavače v nějakém baru, bistru atd. Když přijedete do Sydney, tak českých či slovenských prodavačů je tam habakuk. Ale to jsou právě ti, co přijeli v devadesátých a neustále si prodlužují vízum. Moje neteř kupříkladu byla dva roky nahoře v Queenslandu a za celou dobu o práci neškrtla. Cca někdy rokem 2000 přišla vlna migrantů z Číny a z ostrovů, která v podstatě pohltila tahle lowcostová pracovní místa.
  Slečna z článku se svým nulovým vzděláním a nulovou praxí má jedinou šanci – že klofne nějakého Aussieho. Ale to musí na čas vypnout slovenský ječák 😀 😀 😀

 25. dvd – ten výpočet sedí – protože to někdo přepočítával na slovenské koruny. Ale ta chudina, co si musela vypůjčit skoro milion, aby si mohla v Austrálii vylepšit angličtinu. Práci tam neseženeš, šéfové tam ohmatávají a zákazníci u tyče si chtějí máknout. To nám ptakopysk zatajil. Ovšem mít za partnera Siloše Pohanku, to už je silná káva.

 26. Halladine, ani náhodou.

  Jsa obdařena dcerou, na které příroda v tomhle nešetřila, musím konstatovat, že s tím je více strastí než radostí.

  Si myslíš, že v tomhle vedru jde s takovou výbavou nosit šatičky bez ramínek? A víš, co to bylo za horor, kupovat šaty do tanečních, kkdyž co příroda holce ubrala na výšce, přidala na objemu hrudníku? O shánění vhodného prádla na sport ani nemluvě.

 27. ptakopysku a další – vypůjčím si fintu. To byla přece legrace, tys to nepoznal?

  Jméno Siloš Pohanka je v mé generaci pojmem. Byl to, bohužel už není, geniální muzikant. Zemřel také jiný Siloš Pohanka, odlišovaný slovem mladší, který byl označován za mediálního magnáta, protože se motal, či vlastnil kolem slovenských televízií.

 28. maYdo, nám sportovcům není třeba popisovat. Doporučuji vyzkoušet běh za ujíždějící tramvají s ruksakem na zádech a zatočit prudce o 90 stupňů kterýmkoliv směrem. Měl jsem kdysi dávno to neštěstí tancovat s takovou chudinou valašskou trnku. Bylo jí jen patnáct, ale vypadala jako její devětadvacetiletá cikánská matka.

 29. Martine,

  Ad osobní zkušenost :

  někdy po revoluci byli dva kolegové krátce po sobě v Belgii. Jeden byl nadšený, jaká je to skvělá země. Druhý se vrátil s tím, že to je spořádaná, leč nudná a nezajímavá země. Jeden by řekl, když je poslouchal, že byli každý někde úplně jinde.

 30. “ Bylo jí jen patnáct, ale vypadala jako její devětadvacetiletá cikánská matka.“

  kolik asi bylo praprababičce? 😀

  Valašská trnka? JAk se to tancuje?

 31. martineTT,
  já vím, že žertuješ. Ale čtou to tady lidi bez špetky smyslu. Proto píšu tak polopatisticky.
  Mě tam nikdo neohmatával a ani mě nenutil tancovat u tyče. Takže jsem defakto viděl jenom tu lícovou, pozlacenou stranu australského života. Ba dokonce jsem se tam seznámil s úžasným sofistikovaným krumpáčem od firmy Stanley, který jsem do té doby v životě neviděl a který se do ČR dostal asi až za pět let.
  http://www.zafido.cz/libs/showimage.php?image=http://www.zafido.cz/fotografie/stanley-krumpac.jpg&use_watermark=no&size=640×428
  Tam měl ale karbonovou rukojeť. Lehkej jak peříčko a pískovec to krájelo jako máslo a na vykopávání pařezů neocenitelný pomocník.

 32. Náhodou….

  Jsem si kdysi z džinoviny vyrobila obrtašku. No spíš kufr na rameno. Vynikající obranná taška!!!
  To jsem třeba vystupovala z vagonu metra, malé dítě za ruku, taška přes rameno a proti mně hejno mlamojů, co „VONI teda nedřív nastoupěj“….
  Stačilo se jen tak trochu pootočit a tašku správně nasměrovat …. lítali jak kuželky, zdvořile ustoupili a nechali nás vystoupit! 😀 😀

 33. No a kdybys měla místo tašky velký prsa, tak jsi ji nemusela tahat a účinek by byl také dosažen.

  Ovšem frontové bojovnice většinou nastrčí pupek a předstírají těhotenství, stačí jednou doleva, jednou doprava a pak krok dopředu. Rázem je u pultu první. Kdysi jsem to obdivně sledoval u mé sestry. Já stál spořádaně ve frontě, ona pravila, že nebude přece ztrácet čas, a pak to začalo. 162 cm, 120 kg a slovník trhovkyně z Kotců, kterou také jeden čas byla. Koncert!

 34. Slečna asi byla poněkud naivní, když si myslela, že pokud bude tančit u tyče, budou na ni zákazníci jen cudně hledět z povzdálí a kolegyně si o přestávce biudou resitovat verše a popíjet pramenitou vodu.

 35. maYdo, valašská trnka je tanec, kde se poskakuje z jedné nohy na druhou, tanečník drží tanečnici v pase oběma rukama a ona má své ruce na jeho ramenou. No a v prostoru mezitím létají, podle velikosti, prsa tanečnice – na každou dobu nahoru a dolu, úderem na tanečníkova předloktí. Tu babičku a prababičku jsem neviděl, do internátu zvláštního odborného učiliště jezdili za dcerou jen rodiče – otec a matka.

 36. No, maydo,

  nezůstane vám nic jiného než místo věna ušetřit na zmenšení, pokud je to opravdu moc veliké….
  Martine, nepochlubil ses, žesabsolvoval zvláštní učiliště ! 🙂

 37. Jinak jsem byl dnes v našem okresním městečku na kotrole na sociálce, za 40 minut hotovoi svyřízením penze.
  Takže od 14,6 jsem prdůch !

 38. No, mně to vyšlo tak, že při tejhle frekvenci střídání generací by byla prababička cca v mém věku a pravnučka by měla nejvyšší čas na to, aby už chodila s outěžkem.

  Ledaže bys to z ní při tej trnce vytřásl. 😀

 39. Halladine, ty pořád podceňuješ svoje kouzlo rozvedeného a dle mínění místních úřednic majetného doktora. Každá poklesne v kolenou a doufá, že když bude na tebe hodná, tak se tě zmocní. Příroda funguje i na úřednice a na malém městě dvojnásob. Já to tam znám – tedy u vás na malém, leč pyšném maloměstě pár kilometrů od zatáčky na Vídeň.

  Co se týká důchodu, viím, že se na něj třeseš. Já jsem si zažádal až dva a půl roku po termínu. Nebyl čas, blbnul jsem na Šumavákovi.

 40. ad 42: Halladine, já být maYdou, tak s plány na zmenšování posečkám, až jak událost vyhodnotí a zareagují BESIP s EU. Oni jsou schopný zavést EURO normu na povinnou velikost, kdy účastnice silničního provozu normu nesplňující budou platit vyšší povinné ručení a od roku 2025 nebudou do provozu připuštěny vůbec. Bezpečnost přece musí být

 41. Martine 🙂

  Nebýt předvolanej na tu kontrolu,speciálně bych tam asi hned tak nejel. Ale poptal jsem se, jestli už mám nárok a jestli mám všechno započtené, a milá úřednice mě hned šoupla do důchodu 🙂
  Ani se mě nezeptala, jestli chci 🙂
  navíc tvé povolání je možné vykonávat i v dost mizerném tělesném stavu. To moje ne.
  Pracuju fyzicky.A když máš páteř a ruce v mizerném stavu, nevíš, kdu tě to donutízavřít, koukáš na to trochu jinak.

 42. A ty tvé teorie o mém kouzlu pro úřednice 😀
  Ony ty dámy vědí, jaké penze dostávají OSVČ. A všechny byly tak minimálně o 25 let mladší………:-D

 43. Halladine, moje povolání je možné vykonávat i v dost mizerném tělesném stavu, ale já jsem momentálně zavostalej, stařecky senilní a navic alkoholická encefalopatie – kdo z vás to má? Tak se nevytahuj s páteří nebo zlomenými žebry, to umím na kole i opakovaně.

  Smajlíky neumím, chytrému napověz….

 44. 48 – vždyť to říkám, podceňuješ nebo ignoruješ. Už jsi někdy viděl samotného chlapa, o kterém by se v okolí nevedla řeč, že naše Mařenka je už nějakou dobu sama, ten zubař vypadá na slušného člověka, já vám řeknu, prý si ti doktoři nahrabali. Ale není to vidět! To nemusí být vidět, oni jsou mazaní. Tak to já napeču koláče a půjdu se zeptat, jestli nepotřebuje třeba pomoct s úklidem.

  Halladine, já znám Hustopeče a okolí velmi dobře, jezdil jsem tam třicet let za rodinou.

 45. Halle,
  ale představa, že máš někde doma z mladejch let nasyslený zpronevěřený zlato na korunky…
  Třeba to v nich hlodá. A takovej starobní důchodce se zlatem v hrníčku v kredenci, horečkou a srdeční arytmií – to je pro mladé dífky naprosto dokonalý kandidát na hlubokou lásku a svatbu v nejbližším možném termínu.
  https://www.youtube.com/watch?v=Muk4ZnL21Tc

 46. No jo, Martine,
  😀
  když Ty znáš všechno nejlíp, včetně mého zdravotního stavu a tělesné způsobilosti.
  Víš ,že se ani nedivím, že na Tebe nejsou úřednice milé ?

 47. Martine, to bylo tak prvních 5 let.
  Pak všechny pochopily, že tady pšenka nepokvete.
  Neuvědomuješ si, že já před třemi roky oslavil stříbrnej rozvod ? 🙂

 48. Halle – seš terminologická zpozdilej:
  Žádný prduch ale prase – pracující senior….

 49. No vidíš , Šimone,
  taky jsem zavostalej , jako Martin 🙂

 50. Kotrba má tentokrát pravdu:

  …Opravdu si myslíte, že na takovou cestu automobilem či náklaďákem mají „ti ubozí běženci“, aby si zaplatili po cestě stravu, pak ještě nekřesťanské peníze převozníkům a ještě jim zbylo na počátek existence v Evropě? Bavíme se o zemi, kde HDP na obyvatele v nominální hodnotě byl v roce 2011 475 USD… Těch 170 000 lidí z Afriky, kteří se loni dostali do Itálie, pro armádního specialistu, znalého vojenské logistiky (třebas plukovníka v. v.) reprezentují 3400 autobusů či náklaďáků, 3400 řidičů a přibližně 3 miliony litrů nafty u uprchlíků z Eritreje či Súdánu, další půlmilión litrů nafty u migrantů blíže pobřeží. Plus přístřeší, potraviny a vodu v zemích, kde je jen písek. To vše na několik měsíců či let provozu „seřaďovacích“ táborů. A pak 800 námořních člunů s naftou na přeplutí Středozemního moře a jejich kapitánů a strojníků….. – See more at: http://blisty.cz/art/77999.html#sthash.lEE8PAQQ.dpuf

 51. http://zpravy.idnes.cz/americane-cvici-rebely-neshodnou-se-na-nepriteli-f6f-/zahranicni.aspx?c=A150701_102929_zahranicni_vez
  Podle ministra obrany Ashtona Cartera se Spojené státy snaží najít bojovníky, na které je spolehnutí, MAJÍ TY SPRÁVNÉ IDEJE a nejsou nijak napojení na Islámský stát (IS) a hodlají proti němu bojovat. „Je velmi těžké najít lidi, kteří tato kritéria splňují,“ uvedl.

  Zdá se, že když dva dělají to samé, není to to samé. Nebo existuje nějaké rozhodnutí mezinárodních orgánů, jako je OSN ohledně Sýrie, které rozhodlo, koho podpořit a jak ?
  Když už to teda tak vadí u některých jiných zemí…

 52. Ukrajina opět neplatí za plyn. V období, kdy by měla plnit zásobníky na zimu. Zřejmě proto se navezla do Slovenska minulý týden kvůli reverzu.
  Takže na podzim bude opět plynová krize a opět to EU za Ukrajinu zatáhne. Co si EU vychová, to bude mít…
  Naštěstí se EU rozhodla pro diverzifikaci, a proto se bude navyšovat kapacita Nord Streamu z Ruska. A terminály pro zkapalněný plyn rostou jako houby po dešti… Po těch siláckých řečech z minulého roku … Nebo ne ?

 53. NoName,

  že se nestydíte, takhle srovnávat nesrovnatelné ! 😉

 54. K čemu bude zvýšená kapacita, když přece nikdo slušnej nemá co topit ruským plynem?

 55. Nešaškujte. Zemřel Sir Nicholas Winton. 🙁 Ještěže mu Zeman stihl dát Řád Bílého lva.

 56. Dano,
  tenhle rok je rokem odcházení. 🙁
  Já považuji za výborné, že Sira Wintona neurazili Nobelovou cenou míru.

 57. Siru Wintonovi bylo 106 let, dalo se to očekávat.
  R.I.P.

 58. 34 martine, tak dobře nebo tak špatně?

 59. 23 Halladine, porovnání může být zajímavé.
  Například nyní tak jako tehdy jsou Ústavou zaručeny svoboda projevu a právo na práci.
  Jaký je mezi tím rozdíl? Tehdy z obou bylo v reálu zaručeno právo na práci. Dnes je to obráceně.

 60. 22 Halladine, má-li to být takto formálně pojímáno, nechť je pojímáno důsledně. Nutno zkoumat, zda Ruská federace vznikla formálně v souladu se zákonem, zda je formálně nástupcem Sovětského svazu, zda Sovětský svaz zanikl formálně v souladu se zákonem, zda vznikl formálně v souladu se zákonem, a jestli Rusko vzniklo formálně v souladu se zákonem. A tak možno pokračovat. Nejen v případě Ruska. Česká republika, Československo, USA…. Jsem alergický na právníky.

 61. Výstava…vyrazila se mi závažná choroba. Vypadá to na rýmičku. Mířím do hajan.

 62. Rputi, nepochlubila ses, kolik sis včera odnesla vajec. A co ten magor hulákající, že Ježíž by je sem všechny pustil?

 63. Schumi,
  mně zrovna pustili ze špitálu. Já tam nebyla. 🙂

 64. „Už jsem to zmínila na příkladu Chorvatska. Zjistíme způsob fungování podnikatelů. Každý byznys má svá specifika a z toho, jakým způsobem, v jaké frekvenci i v jaké výši se evidují tržby, poznáme, zda v souladu se standardní logikou podnikání funguje, nebo ne. Například restaurace by měla mít v pátek a v sobotu večer nejvíce tržeb, ale pokud tomu tak nebude, a přesto zůstává otevřená, tak je to divné.“

  Na příkladu chrvatska bych se zeptala jen na jediné: zvýšil se výrazně příjem státu nebo je vyšší výběr srovnán vyššími náklady?

  A pokud dje o tu „standardní logiku“, podle svého prostého rozumu bych řekla, že restaurace, kam chodí především lidi z práce na obědy asi větší tržby v pátek a v sobotu večer mít nebude.

 65. maYdo, není důvod, aby do restaurace, která je tak laciná, že lidé mají na to chodit tam na oběd, nešlilidé i na to pivo.
  Anebo myslíš, že večer či o víkendu půjdou do drahé restaurace ??

 66. Soudím podle naší vesnické restaurace. Kdyby neprodávali menu za 60, asi by tam přes poledne bylo prázdno.
  Ale večer už dorazí štamgasti na 1,2,3,4,5 piv. A večer v pátek a v sobotu zavírají později.

 67. Za prvé, stěžejním příjmem restaurace mohou být obědová menu, ostatní jako doplněk. Pár hospod, které mají na obědech postavený byznys, znám.
  Za druhé, nezdá se mi, že by zrovna Chorvatsko bylo ekonomickým tygrem, ze kterého bychom si měli brát příklad.

 68. Projevujete zásadní nepochopení problematiky!
  Nejde o to, umravnit hospodské, ale pozavírat hospody. A nějaký důvod se najít musí!

  Těch omezení už je tolik, že prostě hospodu provozovat nelze! Nemyslete si, že po zákazu kouření nepřijde omezení prodeje alkoholu! Třeba mezi 20-21 hodinu, kdy nezletilá robátka nebudou mít přístup.
  To by tak hrálo, aby se nám lidi slejzali a pod vlivem návykových látek vedli protistátní řeči!

  Babiš zavede veřejné vývařovny, kde každý dostane v poledne nasypáno do koryta stylem, nažer se a vypadni a večer seď doma a nikde necourej!

 69. Rputi, proto byl u nás zřízen obecní klub, kde členové svými příspěvky přispívají na občerstvení. Typicky 22,- Kč za pivo. Kdepak hospoda – hygiena, finančák, hasiči, bezpečáci, chraň pámbu.

 70. Halladine, a proč bych se táhla před půl Prahy do hospody, kam chodím na oběd z práce, když si můžu dát pivo v hospodě vedle v baráku?
  Kam ovšem zas nechodí moc lidí v poledne z práce, neb jsme typicky obytná čtvrť, zatímcco kolem mého pracoviště je to samej kancl a víc lidí tu che ten rychlej pracovní oběd než posedět večer na pivku.

  Nemluvě o tom, že na oběd chci hospodu se slušnou levnou kuchyní a rychlou obsluhou, zatímco když chci posedět na pivu, tak mám na obsluhu tak nespěchám, ale chci si posedět třeba na zahrádce v klidném prostředí, neb se nemusím co nejdřív vrátit dopráce.

  Nemluvě o tom, že pokud na jednej židli za stejnou dobu posedí štamgast u tří piv nebo se vystřídají tři lidi, kteř si dají oběd, tak pochybuju, že ta tržba za to pivo bude vyšší.

  hele , na hradčanskáý sjou číňani. nwbo virtnamci, prostě asijská restaurace. Pč)řes poeldne maj samoobbslužný bufáč. NAložíš si, podle váhy zaplatíš, sníš nebo odneseš.
  V půl třetí zavřou bufáč a s promění to v restauraci s obsluhou, kde jídlo nosí krásně naaranžované na talíři. TAky je to hned jiná cenová kategorie.
  Dost pochybuju, když si tam přijde večer pár lidí posedět nad dobrým jídlem, že vydělají víc, než na tom poledním bufáči.

 71. myslím, že debatovat a argumentovat pražskýma hospodama je mimonina.
  Na venove je situace jiná, dvěhospůdky se podělí o hosty i štamgasty, do jedný půjdou kuřáci, do druhé ti ostatní.

 72. Jo, a pochopitelně, ten klub je kuřácký.

 73. No a taky místní vrchní hasič bohužel nemá doma na dvoře dost místa na zabijačku, tekže si od obce pronajímá plac před hasičárnou. Pochopitelně se vyskytnou kolemjdoucí, se kterými se za dobrovolný příspěvek podělí a dokonce jim z vlastního sudu načepuje pivo. Takovej je to dobrák.

 74. (74) Restaurace přítele Quanga u nás v baráku má ve všední dny dost plno, v sobotu tam nebyl nikdo, takže zavřeno, v neděli otevřeno, ale skoro nikdo. Hornochové jebe.
  (78) Už aby to v okolí taky někoho napadlo, s tím klubem.

 75. Foundry, no jistě!
  Takže výsledkem bude zásadní snížení výběru daní!
  Což jestli Babiš neví, tak není žádný podnikatel… 😀

 76. Je logické, že úŕad ví lépe než majitel, kdy má hospoda narváno.
  Teď už jenom ty povinné odvody, tedy naplánované tržby.
  A když někdo neplní, ať zavře !

 77. 84 Rputi, je logické, že Babiš to neví. Je velkopodnikatel.

 78. 72 Rputi, o nic jsi nepřišla. V poklidu, až na drobné pruzení žádné výtržnosti.
  Dnes na Václaváku to bylo i s alegorickou vložkou. Exhumoval se Okamura.

  Ovšem, to jsou jen drobnosti. Tak jako například Konvička nehledící si své Coleoptera. Přesně v souladu s fungováním spontánního řádu, cituace dozrává k boji o voliče. Ne akce jednotlivců, ale reakce systému. Jedni by se rádi udrželi a cítí, že když se nepředvedou, budou od žlabu odstaveni, druzí z opozice by rádi získali a cítí, že když se nepředvedou, ke žlabu se nedostanou. Proto pozorujeme opatrný tanec vzdalující se od posud propagované multikulti. Jde o přízeň voličů. Tedy o prachy.

 79. maYdo,
  jak píšequivis.
  Situace v Praze je poněkud jiná než třeba ve tvé rodné vísce .
  Pokud někdo pracuje ve tvé vesnici, na obědsi dá menu, a večer tamtéž skočí na pivo.
  Situace se samozřejmě může lišit podle podnikavosti místních.
  Třeba v Hustopečích dostaneš ve dvou řeznictvích i teplá jídla, která sníš na stojáka v prodejně.
  Židle tam nejsou, dobrej guláš za 40 (samotnej)rohlíky či knedlíky extra.
  ale taky řízek a další věci. Aspoň 3 druhy polívek.
  Kdybychtěl někdo k tomu guláši pivo,nebo nealko, taky ho maj.

 80. Dějiny nás učí, že intenzita a rozsah změn jsou podmíněny intenzitou a rozsahem jim předcházejících událostí.
  Jestliže naše vláda včetně prezidenta nás bude i nadále velkohubě zviditelňovat, někdo si nás všimne a třeba u nějaké kilo pentritu a hexogenu či nějakého střeliva obětuje. Netoužím po tom aby Praha ve světovosti tohoto druhu následovala Madrid, Londýn, Paříž… I ve světové politice platí přísloví „Nechoď Vašku s pány na led…“ Velmoci, tedy jim vládnoucí suveréni, dělají politiku ve svůj prospěch, to dá rozum. O výhody z toho pocházející se nedělí, zato se dělí o ztráty. Politikou vůči Iráku, Lybii, Sýrii…sledovali nějaké své obchodní zájmy. Někdo na tom vydělal,nepochybně zbrojní sektor. Nevím o žádných výhodách pro nás. Zato když v důsledku toho nastaly průsery, požadují abychom se na nich jako následných transakčních nákladech podíleli. A co mocnůstky evropské vůči nám, to velmoc USA proti nim v případě Ukrajiny a Ruska.

 81. 88 Halladine, nebo Josifa Vissarionoviče.

 82. Halladine, začni, prosím, myslet. O tom tady všichni furt píšou, že hospody fungují v jiných podmínkách v Hustopečích a v jiných v Praze, Brně, nebo třeba už v Prostějově nebo v Bruntále. A shluk buněk z MF je chce všechny posuzovat pomocí špionských metod podle jednoho mustru. Buď jsou u Babiše blbí, nebo gauneři. Nebo blbí gauneři. Holt, jakej pán, takovej kmán.

 83. 92 no dobře. Ale toho Džugašviliho jo.

 84. Mimochodem, Halladine, zamyslel jsi se někdy nad tím, co vlastně chceš? Jaký je cíl tvého snažení?
  Já třeba chci svobodně fungovat bez toho, abych byl furt dokola otravován a omezován spoluobčany se schopnostmi na hranici demence, ovšem vybavenými razítkem. Nechápu, proč mi někdo, kdo je živ z mých daní, zakazuje kouřit, přikazuje poutat se v autě, přikazuje vyplňovat idiotská statistická hlášení, přikazuje živit cikány a různé zahraniční bubáky atd. atd.
  Co chceš ty? Pokud výše vyjmenované, pak bys měl jít k psychiatrovi, neboť jsi patologický masochista.

 85. Halle a quibvis, o čem mně to, kurňa, chcete přesvědčit?

  já přece vím, že pražské hospody jsou něco jinýho než vesnické, takovej blb snad nejsem.

  Právě proto mi připadá neskutečně pitomé tvrdit, že „podle standardní logiky “ je hospoda, která má tržby rozložený jinak, než si představuje ta soudružka od Babiše nebo od kterýho blba to je, podezřelá.

  Možná se jim povede vyždímat víc daní, ale jak tak koukám na těch 450 kontrolorů a více celníků, o technickém vybavení nemluvě, tak náklady na lepší výběr daní budou pavděpodobně vyšší než ty vybrané daně.

  Ona totiž sice argumentuje tím, kolik vybrali v tom Chorvatsku víc, ale náklady na tu akci tiše popomíjí. A taky to, že pokud někdo kvůli tej buzeraci živnost zavře, tak už od něj nevybere nic.

 86. Furt 32 stupňů v Bruseli. Kdože to umřel? Ani bych se tomu nedivil.. Ani to pivo nechutnà dobře.

 87. Já bych snad i, podle logiky zdravého rozumu, doporučoval brát si příklad spíš třeba ze Švýcarska nebo z Holandska, nakonec i z Rakouska, než z Chorvatska. To bychom si za chvíli mohli brát příklad třeba i z Moldávie nebo z Albánie.

 88. maydo 🙂

  ježišmarjá, žádnej jednotnej mustr.
  Hospoda v praze , v určité lokalitě se bude srovnávat zase jen s těmi pražskými, v dané lokalitĚ.
  žádnej jednotnej mustr.
  Ono to funguje i ledaskde inde.
  Třeba v USA.
  zÍSKAJÍ SE ČÍSLA statistiky, a z těch se dá toho hodně vyčíst.
  Inu Foundry, mi se taky ledacos nelíbí, ale pokud kouříme, tu léčbu rakoviny si ze svého platit nebudeme. Ani já, ani ty.
  A nehledě k tomu, že takovej léčenej na rakovinu plic moc daní nezaplatí,tak ona je to tak trochu věc veřejná.
  Nehledě k ohrožení zdraví jiných.
  Takovej Mohamed se nesral. jako hlavní hygienik arabského poloostrova ledacos hygienického učinil součástí víry , a zkuste neplnit přikázání, milánkové.

  Hlavní příčinou křiku je neochota přiznat opravdové výsledky ekonomické činnosti,a přiznat správnou výšku daní.
  U zdravotních pojišťoven to tak ( kontrola ) probíhá dlouho.
  Všecko se dá hodit do grafu, a hned vidíš, kdo třeba nadměrně ( proti jiným) předepisuje léky.
  A kdo moc vyčnívá, tak na toho se pošle kontrola, a jde se do pacientských karet.

 89. 97-jsou místa, kde je víc než 32 stupů a normálně se tam pracuje. Ale Brusel to není, to je fakt 😉

 90. No a jak je to snáklady na ten špumprnákl? Tak bude to stát víc, než ty vybraný daně nebo nebude?

 91. Moje pivo chutná dobře. Ale možná je to tím, že nejsem v bruseli 😀

 92. Statistika pracuje s různými agregovanými a průměrovanými hodnotami, Halladine. Vypovídá hodně o celku, ale nevypovídá nic o detailech.
  Průměrné hodnoty tržeb třeba nevypovídají nic o tom, kolik by měl utržit Pepa v Hospodě na mýtince.

 93. maYdo,

  určitě míň. V tom chorvatsku současně snížili o dost DPH a výběr se i tak zlepšil.
  Ledaskdo tam firmu zavřel, a otevřel novou, protože mu připadalo poněkud choulostivé po zavedení systému najednou přiznávat 2x nebo třikrát větší tržby.
  A vystavit se buzeraci za daňové podvody v minulosti. A pokud někdo zavře trvale – vždyť o tom je konkurence , ne ?
  Někdo se přizpůsobí, někdo ne. Nikdo nemá státem zaručenou existenci do smrti.
  Ale pochybuju, že by turisti nedostali svoji zmrzllinu nebo chobotničku.

 94. Halladine, já nepsal jen o daních, já psal o milionu jiných buzerací, jejichž dopad paradoxně ten výběr daní naopak brzdí.

 95. NoName,
  já ty grafy od VZP viděl, Jen mi rukou zakryli , koho se týkají.
  Ty výkyvy směrem nahoru u některých kolegů byly pozoruhodné.
  Většina se hýbala plus- mínus kolem určitého bodu, na 10-20 procent rozdílu kolem mediánu se kašlalo. To by se asi zdůvodnilo.
  Ale některé výkyvy přímo si říkaly o kontrolu.
  Mez námi – oni byli ti konroloři, kontrolující v ordinacích vstřícní s těmi informacemi taky proto, že první, co řekli po vstupu do mé ordinace bylo “ Tady si „nevyděláme“ ani na ten benzín.
  Protě z těch statistik věděli, že jsou u mně zbytečně…….

 96. HAlladine, tvrdíš, že nemůžu srovnávat pražské a vesnické hospody, ale sám srovnáváš hospody a lékařské ordinace. 😀

 97. 106-nerozumíte, ale to je standard…
  Že hospody parametrů Hospody na mýtince utrží v pátek v průměru 10 000 vůbec nic nevypovídá o tom, kolik by v pátek měla utržit konkrétní Hospoda na mýtince.
  Stejně tak jako průměrný počet detí v české rodině neurčuje, že Franta Novák má mít taky 1.4 dítěte a pokud nemá, je potřeba ho kontrolovat, protože zřejmě podvádí se souložemi.

 98. ještě bych dohlídla na to, aby franta souložil ve standardní den podle statistiky.

 99. Foundry, i to je diskutabilní..
  Nikdo není tak buzerován jako zdravotníci.
  Pravidelné kontroly, zda mám zajištěný odvoz odpadu (speciální odvoz, ne hozený do kontejneru) Odvoz náplně separátoru, kterým prochází veškerý odpad z plivátka soupravy.
  Zda mám pravidelně otestovanej sterilizátor (dvakrát, jednou udržbářem, který pravidelně napojí měřidla, zda sterilizátor topí jak má, podruhé hygiena, která do sterilizátoru strčí sklíčka s bakteriemi a následně v mikrobiologické laboratoř zjiš´tujou, zda to po sterilizaci na kultivačních médiích něco poroste, či nikoli.
  Zda má uklízečka několik kýblů na umývání, každej na něco jiného, zda je v kumbálu pro ty kýble dost otvoru ve dveřích, aby se to větralo atd atd.
  A co včul ? Je to buzerace, nebo nutný dozor ?
  Takže mě některé nářky nad buzerací nechávají dosti chladným.

 100. Maydo , to určitě ne.
  jen dokládám, že při zběru dat se dá ledacos vyčíst. V ordinaci i v hospodě.

  NoName ,
  podnikání je definováno jako činnost pro získání zisku.

  Pokud hospoda na mýtince nevykazuje tržby umožňující zisk, a přitom stále funguje, asi něco nehraje.
  Buď je provozovatel debil, ustavičně strkající do hospody vlastní peníze, anebo prostě nepřiznává tržby a zisky.
  Samozřejmě, jde argumentovat různými náklady, ale jen odcamcatˇ pocamcaŤ….

 101. 110-je to nutný dozor, bez těchto kontrol byste nechal sterilizátor v provozu studený a v ordinaci by bylo půl metrů bakterií. Jistě uklízíte a udržujete pořádek jenom proto, že vás kontrolují.
  A že kontrolor zjistí, že má uklítečka víc kýblů jistě garantuje, že těch víc kýblů taky používá …

 102. Buzerace je všechno, co není nutný dozor 😀 😀

  ještě bych podotkla, že hostinskej, co šidí na daních, i když zalatí do stýtního rozpočtu polovinu toho, co by měl, tak pořád přidá do rozpočtu aspoň něco.

  ale ta babišova soudružka s celým ministerstvěm včetně svých 450 korun představují přínos nula celá nula nic.

 103. 111-ale podle vaší statistické logiky musí Hospoda na mýtince vykazovat stejné nebo podobné tržby jako ostatní hospody. A zřejmě i stejný zisk…

 104. „včetně svých 450 korun “

  oprava “

  „včetně svých 450 kontrolorů“

 105. Ostatně argumentovat Hospodou na mýtince od Cimrmana mi připadá úsměvné.
  Když ten hospodský byl nasrán,když mu tam chodili lidi 🙂

 106. to je potom těžký, když Hospoda na mýtince je v hlubokém lese, protože hostinskej nemá rád, když mu do ní lezou lidi.

  ale asi by to šlo ošetřit tak, že štamgasti z jiných hospod budou muset povinně jeden pátek v měsíci navštívit hospodu na mýtince. Jinak jim v jejich hospodě nesmí natočit hostinskej pivo.
  A bude se to kontrolovat. Jak štamgasty, tak hostinský.

  Ta soudružka vod babiše bude moct aspoň zaměstnat ještě víc kontrolorů.

 107. 116-až tak hloupý být nemůžete, že ne ?

 108. 114
  Ale ne, Noname 🙂
  to tolerované rozmezí je docela široké.když vezmete 20% nahoru i dolů od mediánu či průměru…
  Tak to máte dost velkou toleranci.

 109. NoName ,
  proč hned tak útočně ?
  Já mám Cimrmana rád, synátor je doslova fanatickej fanda Cimrmanů, a když řeknete Hospoda na mýtince,
  Cimrman se mi připomene automaticky.
  co je na tom zvláštního, že mi to připadá úsměvné ?

 110. NoName, Halladin má zvláštní vidění světa. On by i kvalitu výroby ve fabrice zajišťoval posílením kontrolního úseku. Tedy, samozřejmě, ve státní fabrice. Soukromá by zkrachovala.

 111. 117

  maydo,
  to by asi nefungovalo. Ten hostinský z mýtinky by je asi vyhodil 🙂
  Prostě nechtěl, aby mu tam chodili lidi 🙂

 112. Foundry,
  u Vás se kontrola kvality , či výstupní kontrola nepěstuje ?
  Dobře vědět 🙂

 113. Halladine, je vidět, že jsi v životě ve fabrice nebyl. Kvalitu musíš vyrobit, nikoli vykontrolovat.

 114. Halle, co to je za kacířský názory?

  Co chce nebo nechce hospodský z mýtinky ve svý hospodě, přece vůůůůůůbec není podstatný.
  Podstatný je, co chce v jeho hospodě ta soudružka z Agrofertu – aj, čo to táram – z ministerstva financí.

  Vono se to plete, ty Babišovy firmy, no….

 115. Foundry,
  já brigádničil ve fabrice. Každé prázdniny. Na gymplu i výšce Třeba v Romovce . lisoval jsem nerezové vany , Ale vždy to někdo kontroloval. Anebo v chemičce, kde jsem dělal u odstředivky nějakýho hnojiva, či co to bylo. Už to je let….
  stačí ti jeden flink, kterej něco posere, a máš výrobek v háji a při expedici reklamaci a ostudu.
  nemusí být přímo kontrolní oddělení, může to fungovat i tak, že pracovník kontroluje , co mu předcházející předá, ale někdo tu kontrolu dělat musí.

 116. Dobrý večer, vernisáž malíře a grafika Libora Beránka se vydařila. Lidí přišlo hodně, Šakal, Zpátečník, Kocour a moje maličkost spolu s mou ženou Jaruškou. Akorát to strašné vedro kdyby nebylo…

  Byť je Galerie ve sklepních prostorách radnice P-3, tak by to chtělo ještě instalovat nějaké přídavné chlazení uměnímilovných návštěvníků, aby se neroztekli. Úvodní slovo přednesl známý zoolog z pražské ZOO, RNDr. Evžen Kůs, mj. náš největší odborník na koně Převalského. Kdo jste nemohli přijít na vernisáž a chtěli byste výstavu „Insecta“ navštívit, tak můžete přijít každý pracovní den až do konce srpna. Vstup je volný. Přijďte, nebudete litovat…

 117. No, vlastně..
  nejen o prázdninách, ale i ve zkouškových obdobích. Zimní zkouškové období v posledním ročníku jsem ztrávil v podzemí NHKG.
  Tehdy tam vyhořela kompletní elektroinstalace jedné válcovací tratě .Tak se natahovaly nové kábly, zatraceně silné.
  Jako burlaci na Volze jsme to tahali 🙂

 118. Dobré ránko!

  Muhehehe!
  Jsou tací, co si už předem nechali narůst správné machometánské fousy!
  Členem strany zelených je zřejmě čistě náhodou! 😀

  … Průměrný Čech se svým životním stylem, trpící obezitou, infarkty, rakovinou tlustého střeva a impotencí cítí konkurenci ze strany kultivovanější a zdravější kultury, kde se nejí vepřové a nepije alkohol. Podobně, jako vzniká rasismus vůči Afroameričanům z pocitů sexuální méněcennosti, může takto vznikat i strach z muslimů…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vyzyvam-imigranty-aby-povstali-Konvickovci-jsou-obtloustli-malomestaci-kteri-se-citi-menecenni-v-sexu-rika-muz-ktery-vcera-na-akci-proti-islamu-hodil-vejce-382171

 119. Rputi,

  odhalila jste mě !
  Mám pocity sexuální méněcennosti ! 😀

 120. Halle, s fousama na mně nechoď, to bych se lekla a ostatní by tě nebrali za machometána, nýbrž Rumcajse.
  Pro pacoše by to byl aspoň pozitivní prvek při ošetření chrupu! 😀

  Pan aktivista Schejbal je zjevně magor, který se těší, že až tu bude islám, tak už se nebude muset bát ženskejch! 😀 😀

 121. Dobrý den. Četl jsem číslo „450 kontrolorů“. Pro přesnější míru prosím uvažujte „15.000 zaměstnanců celní správy“.

 122. Dobré ráno
  U těch zubařů mě už dlouho vrtá hlavou, že tam není zavedena výstupní kontrola kvality. Platí stát, tedy v ordinaci zubařem placený úředník, co by kvalitu zkontroloval. A statistickou přejímku. Tedy náhodně vytipovanému objektu by se plomba znovu odvrtala kontrolorem, aby se vidělo, jestli byly dodrženy postupy, kvalita a ISO a jestli nepoužil necertifikované materiály. Když něco platím (stát) tak bych rád dostal perfektní kvalitu.

 123. Skimici: úřad na ochranu osobních údajů, ministerstvo vnitra a ombudsmamá by proti této nemístné buzeraci protestovaly. Perfektní kvalita je zaručena tím, že stát si tento výkon objednal.
  1) stát nechybuje
  2) státní zaměstnanci nechybují, postupují podle příkladů dobré praxe, jsou loajální a morálně i profesně na výši.
  3) je-li pochybost o bodu dva, platí bod 1)nn.

 124. No a kontrola by se propváděla extrakcí ošetřeného zubu a následným posouzením ve veřejnou souteží vybrané laboratoři. 🙂

 125. (124) Já ve fabrice byl. Nejdřív vyrobit, potom i kontrolovat. Takhle skopčáci civilizovali Škodovku.
  (134) 450 nových zaměstnanců. Z toho, neklame-li mne paměť, 150 celníků, zbytek ouředníci. Jen si tak vzpomínám, jak po zrušení hranic byly obavy, jak tu pakáž celnickou zaměstnat …..

 126. Ale je 🙂

  po provedení některých úkonů musí být zhotoven rtg, jinak pojišťovna nezaplatí.
  Pokud si pacient stěžuje na Komoře, výsledek rozhodnutí bývá většinou udělat znovu, anebo zaplatit někomu jinému, koho si pacient vybere.
  Jen se nesoudit, a nevyvolávat pozornost.

  Mimochodem, stát nic neplatí, platí pojišťovna

 127. Ještěže to tu nečtou naši hospodští. V naší vísce nestřediskové o 580 obyvatelích včetně mimin máme dvě hospody. No – hospody. Jedna je původní, stavba z Akce Z z první poloviny sedmdesátých let. Poslední dobou jde z ruky do ruky, vždy ji koupí nějaký nadšenec, měsíc-dva se snaží přilákat hosty a pak to vzdá a na realitním serveru se objeví objekt k prodeji. Ti 2-3 štamgasti ho fakt neuživí. Hospoda se drží jen tím, že budova má přístavbu – obecní sál, kde se konají plesy a další akce. Hospoda nemůže využít ani letní dny k nabídce posezení na zahrádce, protože pro příjemnou zahrádku nemá prostor – zepředu silnice, zezadu potok. Druhá hospoda, spíš hospůdka vznikla z části obchodu. Malá místnůstka s barem a 2 stoly, vedle ještě jedna místnůstka se stoly třemi. Štamgastů asi 5. Hospůdku drží nad vodou to, že paní majitelka je velkou fanynkou místního fotbalového klubu a tak se v její hospůdce konají různé schůzky a sezení kolem fotbalu. Navíc má prostor pro příjemnou zahrádku k letnímu posezení a na přilehlé vlastní parcele několik atrakcí pro děti, takže je od jara využívána rodiči, kteří od piva sledují děti na houpačce nebo prolézačce. Nicméně, když je moc dobře, tak se sejde 50 lidí. Ale to je jen několikrát do roka. I tahle hospůdka zřejmě po zavedení EET skončí. Ne, že by hospodští podváděli berňák, ale prostě se jim další investice do, v prvním případě prodělečného, ve druhém sotva se držícího podnikání, nevyplatí. A podobná situace je ve všech okolních vsích i městečkách. A je fakt, že i když hospody povětšinou zejí prázdnotou, je dobře, že na vsi jsou. No, nebudou. A neskončí zásahem trhu, ale zásahem státního dirigismu.

 128. napadlo vás, že Halladin, ač soukromník, je podle 137 státní zaměstnanec? Jede v nastaveném systému zaručených plateb, garantovaných státem.

  Tedy, samozřejmě, že zdejší komentátory nepodceňuji, jistě je to napadlo, ale debata s tímto státním zaměstnancem se vede, jakoby byl samostatně podnikajícím subjektem.

  Halladine, tvoje odkazy na brigády v době studií – radši nebudu popisovat ten řehot. Jako před očima vidím toho ještěrkáře z PALu, který při generální stávce řval na náměstí na ředitele svoje představy o tom, jak se má a jak se řídí fabrika.

  Ale přesto tě mám rád – jako ukázka způsobu myšlení jsi k nezaplacení.

 129. Byl rychlejší, stát nic neplatí, to pojišťovna. Zdravotní pojištění není daň, stát s tím nemá nic společného. Buhehehehehe.

 130. 142 ano, martine. Toť úvaha právníka. Podle nějaké artikule je Země placatá. Inu proč ne…To je naprosto standardní disproporce mezi realitou a jejím odrazem v právnickém světě plném fikcí, doměnek, omylů, nesmyslů.

 131. domněnek…bych nebyl potažen kvůlivá formalitě.

 132. Martine .-)

  jsi zlatej. Vždycky oznámíš, že je něco blbě , ale nikdy neřekneš proč.
  Foundry je taky dobrej. Vždycky něco prohlásí jako fakt, přitom to fakt není. Třeba s tím, že jsem nikdy nebyl ve fabrice.
  Předtím že jistá osoba nebyla v určitém roku ve funkci.
  Ani jedno nebyla pravda.
  já netvrdím, že bych uměl řídit fabriku. Jen že jsem ve fabrice dělal, a že to co dělám kontrolovali.
  Moje práce v romovce spočívala v tom, že jsem ohýbal okraje nerezové vany pračky. Byla to tahle. http://www.r-fin.cz/images/r1903.jpg
  Na těch ohnutých okrajích záleželo. Pár jsem jich ohnul blbě. Bylo mi tak 16….

 133. Ještě nějaký odborník na řízení kvality? 😉
  Pro znalce továrny Tatra Kopřivnice a jejích výrobků mám otázku: proč nigerijský obchodník tvrdil, že „Tatra nemá brzdy“?

 134. nickname 147 – nejspíš viděl Lopraise 😀 😀

 135. 98 Foundry, dopouštíš se standardního omylu. Tamní systém nespadl shora, nýbrž je výsledkem nějaké tamní obecné kultury. Která také nespadla shora. Nejen kultura.
  Proto tam je to jiné a tady je to jiné. Vzájemně se ovlivňující kultura a genetický výběr. Proto nefunguje vývoz „demokracie“ například do blízkovýchodních despocií. Výsledkem je rozvrat. Toto je stále opakovaná chyba jejímž základem je idealistické misionářské myšlení. Nejen myšlení ale celý koncept. Chybný. Jak víme my kriticky a materialisticky myslící a z chyb se učící marxisti (kteří na základě toho vědí, že a proč komunismus nemůže fungovat a proč to dopadlo jak dopadlo a dopadá jak dopadá). Viz příběh lorda z Anglie, který se i se služebnictvem a poddanými odebral do Nového světa, že tam bude fungovat postaru a lépe než v Anglii. Dopadlo to špatně, všichni se mu rozutekli. Klasik jedovatě podotýká, že opomněl s sebou vzít systém.

 136. Vážně se ptám: Je skutečně potřebné a účelné dávat prostor kverulujícím psychopatům typu Kohouta či Schejbala?
  Začíná to tu vypadat jak v blázinci!

  …Performer a vysokoškolský pedagog Milan Kohout, který zaujal poněkud svérázným vystoupením v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo, kde nevybíravě častoval všechny, kteří vyjádřili nesouhlas s přijímáním uprchlíků, oznámil, že podal trestní oznámení.

  Během demonstrace se na něj totiž prý chtěl vrhnout „jakýsi fašoun“ s výkřikem „Kohoute, tebe oběsím“. „Policisté, kteří stáli přede mnou, zastavili jeho postup na mou osobu (myslím, že se chtěl na mě vrhnout). Za tímto mužem jsem viděl viset dvě oprátky na dvou šibenicích. Oprátky byly z provazu a šibenice ze dřeva. Zdali se jednalo o makety nebo skutečné, nemohu sdělit,“ uvedl Kohout policistům….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kohoute-tebe-obesim-Zadne-cmoudy-A-vyrazeny-zub-Poradne-silne-dozvuky-vcerejsi-akce-na-Vaclavaku-ozdobene-sibenicemi-382229

 137. Halladine, kdysi jsem pracoval v ÚVMV. Spolu se mnou jistý ing. Dvořáček, velký odborník na výfukové plyny a ještě větší veteránista. Podle zákona padajícího hovna mu připadlo psát odborné posouzení nesmyslných vynálezů, kterými nadšenci bombardovali nejdříve odborné a pak i stranické orgány. Mnohonásobně opakované návrhy zaručeně fungujících perpetuí mobili.
  Ten mi vysvětloval, že nejobtížnější je napsat, proč je nesmysl nesmyslem. Proč je něco nemožné. A ty chceš totéž.

  Studentskými brigádami nebudu unavovat. Nepochopil jsem hlubokou myšlenku, že poukazem na práci v podzemí nebo ohýbání plechů chceš dokazovat, že kontrola kvality je nutná a že byla prováděna. To je každému jasné. Tedy každému našeho věku.

 138. [127] Rád se půjdu na výstavu podívat, jen co mé drahé oplaskne noha. Kdybych tušil, co ji hryzlo, tak bych to možná na té výstavě našel

 139. 2 Honza ze Žižkova – ad 154 – doporučuji urychleně navštívit specializovaného jasnovidce a hmyzí kousnutí rozhodně nepodceňovat. Já to kdysi podcenil a s následky se tejrám dodnes. A rozhodně to není sranda… Popř. napiš, poskytnu detaily…

 140. Martine.
  tebou citovanými slovy jsem pouze oponoval Foundryho tvrzení, že jsem nikdy nebyl ve fabrice. :-)To ti asi ušlo.
  Ostatní jsou většinou tvoje konstrukty.
  A myslím si, že kdybych se vyjádřil, že kontroly kvality jsou zbytečné zase bys byl proti 🙂
  Prostě je to v tobě jako v koze 😀 :-).
  Ostatně, mám dojem, že Aero svým vyjádřením o Škodovce se vyjádřil spíš ve smyslu toho, že kontrola je důležitá a potřebná. A že zavedení německých kontrolních systémů škodovce prospělo.
  A ač mám k Aerokarlovi spoustu výhrad, jeho znalosti v oblasti automobilismu bych se neodvážil napadat.
  Vím o autech celkem houby.

 141. Mimochodem, zná zde prosím někdo krásnou povídku Woodyho Allena Kdyby impresionisté byli dentisté? Pokud zná – a zrovna Halladin by mohl –, ať zde prosím ocituje tu pasáž, v níž se vyskytují ty plamenné jazyky. Povídka nepřímo, avšak velice plasticky osvětluje, proč zubaři jsou – a musejí být – konformisté. Ovšem i konformismus má své meze, a řekl bych, že to, co na Halladinovi mnohé (včetně mne) drobátko popuzuje, není ani tak jeho levicovost, jako přílišný konformismus. Jinak samozřejmě má ve 110 pravdu, že je nutno nějak testovat, jestli sterilizátor opravdu sterilizuje; ovšem s tím, co vše z toho vyvozuje, těžko souhlasit.

  Je to snad ve Vedlejších příznacích. Našel bych a ocitoval zde sám, ale měl bych dělat užitečnější věci. Učiním, vybude-li chvilka.

 142. Zpátečníku, nádhera ! 😀

  Když jsem to četl poprvé,skoro jsem se smíchy umlátil.

  A ten citát.
  Ano! Nemůžu pracovat na objednávku jako obyčejný řemeslník! Dospěl jsem k názoru, že její můstek musí být obrovský a zvlněný, plný divokých, explozívních zubů, vyrážejících všemi směry jako plamenné jazyky! A paní Schwimmerová se rozčiluje, protože jí můstek nepadne do úst! Je tak pitomě šosácká, že bych jí nejraději jednu vrazil!

  S tím konformismem jste možná blízko pravdě.

 143. 154 Honzo, nečekej až noha oplaskne sama a mazej do servisu.

 144. Dobré ráno,

  nechcu se hádat o kontrolách, ale mám dojem, že kontrola kvality výrobku a kontrola hospodaření, zda splňuje nějaké statistické paramatry jsou věci poněkud, přímo bych řekla, úplně odlišné.

  On například takovej kvalitář z fabriky musí rozumět výrobě a znát výrobek, aby mohl tu kvalitu zkontrolovat, ale takovej ministerskej kontrolor nemusí o podnikání a realitě vedět nic. Jak ostatně názorně předvedlo to tele boží od Babiše.

 145. 153 zajisté. Špatně ohnutý plech nelze okecat odlišným právním názorem.

 146. Stejně jako špatně opravený anebo dokonce omylem vytržený zdravý zub.

 147. 112

  NoName,
  bez těch kontrol bych vůbec netušil , jestli ten sterilizátor dělá, co dělat má.
  A kdyby uklízečka umývala všechno jednou vodou, asi by to nebylo to pravé ořechové.
  Většina těch požadavků je teoreticky zdůvodněna.
  A neopomíjím to, že ty požadavky kontrol jsou pro mě vodítkem a pomůckou.
  Vůbec nemusím sledovat legislativu. Všechno, co prdlament odhlasuje, dostanu ve formě návodu k použití, a perzonál taky.

 148. Honzo, přidávám se k těm, co Ti radí nenechat to být a uhánět k doktorovi. Hmyzí kousnutí jsou svíňa.

 149. 151 po shlédnutí dokumentace konstatuji, že šibenice jsou tuze mdlé a Kohout pro ně nad míru těžek jest. Pokud jde o můj názor na exoty na obou stranách, je naprosto neslučitelný s demokratickým a právním státem.

 150. Halladine, a Ty si neumíš dohodnout s uklízečkou sám pravidla podle toho, jak potřebuješ mít uklizeno a musíš na to mít kontrolu z ministerstva, aby ti řekla, co máš dělat?

  něměli by Ti tedy chodit kontrolovat i to, jetrsli podle fóršriftů vrtáš správně zuby?

  Pokud jde ovšem o ty státní peníze, tak bych podotkla, že si platím pojištění a z toho mi musí uhradit ošetření pojišťovna. Cokoliv nad standart platím z vlastní kapsy. Zrovna u zubařů je nadstandard ledacos a skoro při každé návštěvě platím v hotovosti.

  Takže zrovna v tom tu ruku státu nějak nevidím, akorát že mi nařizuje platit pojištění, který bych si platila i bez nařizování.

 151. maYdo,

  ač jsem kdysi skládal zkoušku z hygieny, hygienik nejsem. Hygienické předpisy se mění, ostatně jako skoro všechno v medicíně i jinde, a mi se opravdu nechce to sledovat. Doby, kdy jsem byl ochoten dělat všechno sám jsou už pryč.
  Takže, pokud se předpisy mění, a kontrola z hygieny mi ty změny sdělí, i s návodem , jak prakticky postupovat, beru to jako bonus.
  A personálu je to taky jasné, a nemusím se s ním dohadovat.
  Zda to, či ono je třeba , anebo je to můj výmysl , abych buzeroval.
  Asi něco na tom Zpátečnikově konformismu bude 🙂

  To pojištění. Ty bys ho možná platila, spousta lidí ne.
  Setkal jsem se s takovými případy.

 152. Zdravím! A jo, na tom konformismu něco zatraceně bude! Myslím, že zde bylo udeřeno hlavičkou o hřebíček! 😉 (Já smajlíky umím…)
  A první vlaštovka na FB vylétla z Brna:
  Eliška Wagnerová
  35 mins · Brno ·
  Někteří účastníci včerejší demonstrace na Václavském náměstí zřetelně překročili meze pro jednání v demokratickém právním státu. Nošení šibenic s výzvami proti EU a proti imigrantům vskutku překračují meze svobody politického projevu v demokracii. Včerejší akci by mělo věnovat pozornost i státní zastupitelství, neboť někteří účastníci demonstrace se možná mohli dopustit podněcování k násilné trestné činnosti proti skupině osob – imigrantům a některým politikům. Rovněž Ministerstvo vnitra by mělo zkoumat zda někteří na demonstraci účastní exponenti politických stran a hnutí, jejichž jednání je přičitatelné těmto stranám, svými projevy na demonstraci nedali najevo, že politické uskupení jehož jsou členy, překračuje ústavně vymezené mantinely pro demokratické politické síly. Důsledkem by proto mohl být podnět ke zrušení takových politických stran či hnutí, neboť extrém, k němuž včera na demonstraci došlo, už do jednání reprezentantů demokratických politických sil nepatří. Nelze připustit, aby se diskuse o řešení palčivých problémů současnosti odvíjela stylem, který zavání neliberálními tendencemi, ohrožujícími samou podstatu demokracie. Demokracii je totiž třeba stále bránit.

 153. No a co má být, Tak by ho neplatili. Není to náhodou jejich problém?

  A účelem úklidu je, aby bylo v ordinaci čisto, nebo aby se splnil předpis hygieny? MYslíš, že autoři předpisů vědí lépe, jak bys měl mít uklizenou ordinaci, než Ty?

 154. no, ony ty meze překročily obě strany. Házení vajec taky není zrovna demokratický projev.

  Nicméně si myslím, že nošení šibenic s výzvami k oběšení osob, které se zviditelňují způsobem, který napovídá, že asi nejsou zcela duševně zdrávy, je zbytečný a nic neřešící. Jen to nahrává druhé straně.

  nebo z toho bude soutěž, na který straně jsou větší magoři?

 155. 2 Honza ze Ž,
  poslechni rad moudrých k výše uvedenému kousnutí. Já na výstavu nemusím; stačí, co řada zdejších kolegů tahá z terénu…. leč vedle je i ústav parazitologický, a ti by tě k nejbližšímu medikusovi hnali krokem svinským (jen tak na okraj jsem se tuhle dověděla, že borélii se už naučily přenášet i ti hajzlíci muchničky a snad i komáři). A se změnou klimatu k teplejším výkyvům se sem skutečně dostávají i exotičtější záležitosti.

 156. Ajo,
  radím pozdě. Tak držím palce, ať jsi zase brzo fit 🙂 !

 157. Ach, ano… Demokracii si rozvracet nedáme!
  Uź jsme skoro tam, kam jsme se měli dostat…

 158. maYdo,

  jisrěže to vědí líp. Já nejsem odborník na všeliké bakterie , viry a podobně. Většina toho , co jsem kdysi věděl jsem už zapomenul, anebo je dnes jinak.
  Takže – jaké dezinfekční prostředky na co, a jak často nechám velmi ochotně na odbornících, kteří to mají podloženo všelijakými testy a výzkumy, často v zahraničí.

  Jistě je možno argumentovat s tím, že kdysi kováři nic takového neměli, a taky ten zub vytrhli, a pacienti jim dost často neumřeli. Ale já Ti nevím – je to správná argumentace ? A i v té zdravotnické přísaze, které se často říká Aeskulapova stojí cosi“ podle posledních poznatků..“..
  A navíc je tu právní stránka – něco se stane , a pak se bude zkoumat – byly zachovány všechny předpisy, včetně těch hygienických ?
  Pojištění – není to jen jejich problém. Je to i Tvůj problém.
  Dělal jste všechno podle nich ?

 159. Poslední věta měla být předpředposlední.

 160. Honzo – jedno tělo, jedna duše a tak… Takže je Vaše 🙂

 161. Zdravím, Petře !
  Neflákej se , a stav se častěji ! 😉

 162. Vzdycky kdyz vidim tyhle „extremisty“ (hajlujici jaxi nadbytecne, nosici sibenice apod.), tak si tipuji, jakou ze to maji ve svem pravem zamestnani hodnost: untroficiri nebo uz nizsi dustojnictvo?
  Uzitecni idioti, ktere tato performance moralne rozohni, se pak prihlasej sami. . .Zde: sama.

 163. Mám jen jeden právnický dotaz: Je vláda skupina osob? Pokud ano, tak klobouk dolů, ten zákon nemá chybu. Z hlediska vlády.

 164. To asi záleží na tom, jak je v tom zákoně „skupina osob“ definovaná. Jestli je tam nějak definovaná.

 165. Šimone: vzpomínáte Vandase? Jestli se nepletu tak i toho asistenta Kohouta. Všichni kolem něj rádi, že vyvázli z podmínkou, on nebyl ani obžalován. Když jsem viděl jejich tváře, tak vypadali jak pochůzkáři hledající povýšení.
  Zmlácená holka co bránila průvodu apod. Někdo to přifukuje.

 166. Šimone, myslím, že jako idioti se zachovali především pořadatelé.
  Měli ty s tou šibenicí vykázat. Případně požádat o pomoc polici. Zejména pokud šlo o provokatéry, byl by to dobrý tah.

 167. Maydo: kdyby organizátoři nebyli inteligenčně na úrovni dlabaných necek, mohlo být vše jinak. Raději zůstanu zaléčený autista.

 168. Víte, nickname, já mám dojem, že se to s těmi uprchlíky vzalo za nějakej úplně špatnej konec….
  Ale to jsem tu už psala.

  Na druhou stranu si myšlím, že z babišovin vzejdou horší průsery, než z celýho islámu i s prorokem Mohamedem….

 169. 186 a kolem Václaváku…obskurní marginálie nemající nic společného se svobodou petiční a projevu. Hlavně že se to nerozlezlo dál po městě. Ovšem ministr vnitra je naprosto mimo mísu (třebaže v tom není sám), protože demokracie je jen forma vlády a její obsah může být různá, i hrůzný. Možná, že kdyby zde byla demokracie, viselců by bylo hodně.

 170. 188 nickname, ano. Já též, jak o mně říkává manželka a marně jí to vyvracím.
  Tohle nemá řešení z pohledu aktivistického individua ani kdyby bylo vybaveno na úrovni motostřelecké roty. K tomu aby v rámci spontánního řádu došlo k zásadním změnám, musí být hybatelem zásadní události. Tyto jsou mimo možnosti jednotlivce. Breivik sice správně pochopil kdo je nepřítelem, ale nepochopil fungování spontánního řádu. Kupodivu a paradoxně, spontánní řád je pochopitelný právě z marx-leninských základů, oné změny kvantity v kvalitu. A jak pojednává VIL ve Stát a revoluce. Váha jedince se uplatní teprve ve velmi nestabilním stavu, který není, protože nemůže být zapříčiněn jedincem. O tom nás učí dějiny. Velké události mají velké příčiny a velké příčiny vedou k velkým událostem. Bohužel, (nejen) naše vládnoucí banda idiotů se snaží aby k takovým událostem došlo. Pro takový případ by mně velmi nevyhovovalo být v nesprávnou dobu na nesprávném místě.

 171. 189
  maYdo,

  myslíš, že Babiš hodlá řezat hlavičky ? Anebo se omotat dynamitem, a někde se vyhodit do luftu ?
  Tak ti nevím….. 🙁

 172. Schumi,

  začínám se stydět, že nejsem tak vzdělán v marx-leninismu jako Ty 😀

 173. Babiš osobně asi hlavičky řezat nebude, ale společně s celou politickou garnitůrou zdejší i ecropskou dělá takovou politiku, která k topmu řezání hlav nakonec zákonitě povede.

  Ty jeho nesmysle směřují k tomu, že ubývá obyvatelstva, které produkuje a stát živí a přibývá těch, kteří jsou živeni státem.

  Ti první asi nebudou moc ochotni bránit stát, který po nich šlape a pořád nemá dost, ti, kteří jsou státem živeni, ho nebudou ochotni bránit tuplem, protože jsou přesvědčeni, že stát je tu pro ně a ne oni pro něj.

  Takový stát se pak snadno stane kořistí barbarských nájezdníků. Nemluvě o tom, že k tomu uřezávání hlav se nejspíš ochotně připojí i část domácího obyvatelstva.

 174. 193 Halladine, kam se v tom hrabu na lecjakého flanďáka 😀
  Fór je v tom, že ten systém sám poskytl nástroje k popření sama sebe.

 175. 194 jistěže maYdo. Ovšem aby se kvantita překlopila v kvalitu, potrvá delší čas. Velké změně musí předcházet velká příčina.

 176. …velká příćina…
  Něco jako Válka o Jenkinsonovo ucho? 🙂

 177. Muhehehe!
  Takhle to dopadá, když musí být zákon na každý pšouk!

  …„Co se týká nošení maket šibenic, jde o nový prvek, a proto jsme požádali analyticko – legislativní odbor o stanovisko, jak jej posuzovat,“ uvedla Macalíková. Podle mluvčí nejspíš zasahující policisté v nošení makety šibenice nespatřili protizákonné jednání…
  http://www.novinky.cz/domaci/374026-policie-si-nevi-s-maketami-sibenic-na-demonstraci-rady-novy-prvek-musi-prozkoumat.html

 178. Schumi ad 190: způsob vlády? Já bych řekl, že demokracie je jen způsob, jak se dostat k moci nekrvavou cestou…

 179. A ty šibenice… nebyla to náhodou jen provokace Úřadu ombudsmanky? Wagnerová to zažaluje a figuranti pak budou požadovat odškodnění… ???

 180. No a Vy se ještě divíte, že se víc obávám úřední blbosti než islámských hrdlořezů?

 181. 200 třeba přiberou znalce z oboru právo, extremismus, šibenicologie. Před tím pro jistotu znalce z oboru znalcologie jakého znalce přibrat. Vhodně vybraný znalec by mohl z oblečení, rozmístění demonstrantů a kombinací všemožných znaků, dat narození, výšky, váhy, a podobných dovodit skryté propagování něčeho zakázaného, na co je paragraf. Pak už je to snadné. Například narozen 1988, výška 188, nastoupil do tramvaje 18. Viděl bych to nejméně na dva, dva a půl roku nepodmíněně.

 182. 201 jistěže. Při věšení mnoho krve neteče.

 183. Honzo, bejvávalo! Dnes by to byla urážka islámu a našich muslimských spoluobčanů!

 184. Šumaváku, jasně!
  Kdežto šibenice žádnou urážkou muslimů nejsou! 😀

 185. 206 honzo, pořád lepší než muset nosit akvárko. Nebo mít na zdi akvárko. Doplňovat vodu, čistit, krmit rybičky. Buď rád, že Ŕímani křižovali a netopili. I když jsou ještě horší možnosti. Nos hořící hranici…I když dnes by už byla placatá, digitální a s výběrem efektů.

 186. VW civilizoval Škodovku především (pro Škodovku) novými technologiemi, konstrukcí, materiály a pracovními postupy. Kontrola na 150. místě.
  Š 120 nebo Favorita mohlo kontrolovat tisíc kontrolorů a furt to byly plečky. Kvalita spočívá ve vlastnostech výrobku, nikoli v absenci zmetků.

 187. 210

  ŠKODA Trainee program – Kvalita výroby vozů
  Jste absolventem/kou technické univerzity se zájmem o automobilový průmysl? Nastartujte svoji kariéru jako Trainee ve společnosti ŠKODA AUTO! Využijte jedinečnou možnost rotovat v odděleních, která odpovídají Vašemu zaměření, vyjet na zahraniční stáž v rámci značek koncernu VW Group a dále se rozvíjet po osobní i odborné stránce.

  Práce na svěřených úkolech v rámci oddělení kvality – řízení kvality výroby vozů (audit karoserie, zkoušky, analýzy vozu, měření, materiálová technika, péče o modelové řady) a kvalita nakupovaných dílů (řízení dokumentace, kvalita motorů, převodovek, hutních provozů, prověrka dodávek, zajištění kvality v sériové výrobě)
  Projektová práce v rámci Trainee týmu/ HR Marketingu
  Účast na školeních, jazykových kurzech a dalších rozvojových aktivitách
  Pravidelná setkání s manažery, exkurze, odborné přednášky na vybraná témata

 188. 212-ano, s tímto novým pojetím kvality je problém.
  Spočívá v převědčení, že když dodáte suroviny, technologie, procesy, systém řízení a kontroly kvality, může vyrábět kdokoliv.
  Jenomže ono to tak nefunguje. Pořád rozhoduje kvalita lidí. Tu nenahradí žádný systém.

 189. Ono se spoustou QM maníků je to stejné jako s experty na tržby hospod z ministerstva-nikdy ve výrobní hale vlastního podniku nebyli, ale ví naprosto přesně, co dělat, aby to bylo lepší.

 190. Halladine, já pořád nějak nechápu souvislost mezi tím, že budeme muset živit z daní dalších 450 kontrolorů na buzerování hostinských a výstupní kontroly výrobku ve fabrice.

  Obojí má spolu asi tolik společného jako hruška sedla s hruškovým kompotem.

 191. maYdo, ono to taky nijak spolu nesouvisí. Jsou to dvě různé diskuze, běžící náhodou ve stejném čase.
  Ti kontroloři se uživí sami, a ještě zbude.

 192. 170 Halle
  Ad To pojištění. Ty bys ho možná platila, spousta lidí ne.
  Setkal jsem se s takovými případy.

  Uznávám, že jseš alespoň konsistentní. Stát vlastní těla i duše, tedy se o ně musí postarat způsobem jak to momentálně uzná za vhodné. Každému se dostane nějaké terapie. Každý stát zatím bohužel totiž potřebuje být osídlen živými závislými voliči.

 193. Skimici,

  ono je to jednoduché.Náš současný systém může fungovat jen za podmínky, že pojistné platí všichni.
  Kdyby to bylo dobrovolné, mladí lidé by byli nepojištěni, a nechali se pojistit až na stáří, kdy chorob přibývá. to by nemohlo fungovat.
  Každý pojistný systém funguje tak, že většina nečerpá….
  Jinak by pojistné stouplo natolik, že by bylo k nezaplacení.
  To znamená, že pojištění by při stanovení výšky pojistného muselo brát v úvahu věk pojištěnce, zvýšené riziko chorob atd.
  maYda by se divila, až by jí to pojistné vypočítali, o důchodcích nemluvě.
  Ale to přece chápeš.

 194. 210 Foundry
  No toto? A co zlaté české ručičky? Pamatuji interview s někým od Toyoty v roce 80 nebo tak. Měl jsem angínu a byl jsem doma. V posteli. Činovníci v Boleslavi vychvalovali zlepšovatelské hnutí. Každý byl zapojen a měl svůj zlepšovatelský průkaz. Japonec byl tázán jak by se mu taková fruitful aktivita líbila v jeho podniku? Odpověděl, že zlepšovatele by bohatě odměnil a okamžitě by vyměnil vedení výroby a technického rozvoje ….

 195. (210) Foundry, už to na papíře pochopitelně nenajdu a ty nové technologie zajisté hrály roli (i když, řadu Favorit, Forman asi ještě jeli na starých), ale docela živě si pamatuji jak jsem to od někoho z VW četl(a ne aby Tě napadlo, že vpravo dole na stránce 😛 ), že museli hodně přitlačit i na kontrolu. Ona kontrola byla i v té Tatrovce, kde jsem vše dost znal, ale kontroloři i kontrolovaní „jedna rodina“.

 196. Halle děláš si legraci?
  Pojistné platí pár lidí a firem. To se přerozděluje úředníkům a nezaměstnaným. Nakonec svým způsobem i Tobě.

 197. Nebo ne pojistné, už jsi mě taky zblbnul. Daň.

 198. Ti kontroloři se neuživí sami, živí je poplatníci, kteří si je musí platit.

 199. Skimici,
  byla řeč o pojistném, že se ti to míchá je tvůj problém
  Nevím jak Ty , já platím obojí.

 200. 221-zlepšovatelské hnutí stále vesele funguje třeba v německých firmách. Stejně tak jako nástěnky s nejlepšími pracovníky, nástěnsky s BOZP, nástěnky o tom, že se mají zhasínat světla a zastavovat voda…

 201. 226
  Uživí je poplatníci, kteří dosud neplatili, co by platit měli.4

  222

  Hele, AERO, NEJSTE NÁHODOU LEVIČÁK ?
  TVRDIT NĚCO TAKOVÉHO, tss, tsss… 😀

 202. Zdravotní pojištění v ČR platí asi 4 miliony lidí, za 6 milionů ho platí stát (z toho, co vzal těm 2.5 milionům, kteří skutečně chodí do práce, protože z těch 4 milionů jenom 2.5 nepracuje ve státních službách).

 203. (209) schumi, proč nějaké akvárko ? V české tradici jsou „defenestrace; stačí okno … 😕
  Mimochodem, už policie má „posudek“ na „diplomata“ V.Bartuška za slova „…. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid…“?

 204. 227 halle
  Mně je jedno jak se ta faktura nebo srážka ze mzdy jmenuje. Faktem zůstává, že nemáš volbu. Když neplatí tvůj soused, vezmou mé peníze a nebo sníží objem financování pro všechny. Jednoduché jak Obama.

 205. 227

  No, odložení nevypadá tak blbě jako odpuštění dluhů, i když vlastně vzhledem k inflaci a tomu počtu let nesplácení o nic jiného nejde.

 206. Uživí je poplatníci, kteří dosud neplatili, co by platit měli.

  No to jistě. Doteď neplatili, odteď nejenomže nebudou platit, ale ještě busou pobírat sociální dávky.
  Nebo se někde v historii po dalších a dalších kontrolách a složitostech už vybralo víc daní ?

 207. 232 NoName
  Nespletl jste se v tom horku? Vy, profláklý eurooptimista a vzásadě levičák?

 208. Já horko nemám, a nespletl. Zraju jak víno ;D

 209. NoName,

  problém je v tom, že se to neplacení drasticky šíří. Právě kvůli těm nekontrolám. Jeden vidí, že druhý neplatí, a prochází to. Tak přestane platit taky.
  Pamatuju doby, kdy „bez dokladu“ nabízeli práci jen drobní živnostníci. Dnes i větší firmy. třeba s 50 zaměstnanci

 210. 239-neplacení se drasticky šíří, protože je všechno stále komplikovanější a dražší.
  A to žádná kontrola nevylepší.
  Ani žádné elektronické kontroly tržeb.

 211. NoName,
  spousta je jich klienty sociálky už dnes. 🙂

 212. 240 Šumaváku
  Zkontroluj prosím jestli NoName někdo neukradl nick 🙂 🙂 🙂

 213. Hele, NoName.
  Nebudeme prorokovat. Budeme uvidíme. 🙂

 214. Když bude stále a stále více lidí kontrolovat stále míň a míň lidí, kteří budou něco produkovat, jak se něčo zlepší, Halladine ?

 215. 243-ale kdyť to vidíme posledních 20 let. Trend je jasný.

 216. Mmch, Slováci by měli fakt zabrat. Buse se muset zase obrátit plyn do Ukrajiny anžto jsou kupodivu opět plaite. Mohli by to kompenzovat pár běženci a vysadit je v horách anžto medvědi budou brzo hladoví a umožnilo by jim (medvědům) to snížit exposici u kontejnerů na sídlištích a tím ochránit na životě medvědy ohrožené medvědům nepřizpůsobivé komunity. Win-win.

 217. Obávám se ostatně, že Euroval je příliš nízký. Rozpočet se nyní tvoří. Axe préliminaire. Myslím, že by Fico měl promluvit k Evropě a zalobovat u Tuska Donalda a Junckera o navýšení. Rve mi to srdce když vidím jak řecký národ trpí.

 218. Dano, in re Recko: Odpusteni dluhu, ani dodatecnych 50G nebude stacit.

 219. 239 Halladine, jenže pro všeobecnou prosperitu je důležitější produkce užitečného zboží než ochota platit daně. Daně nevytvářejí bohatství. Daně je jen přerozdělují. Prokletím všech socialistů, nyní EUsocialistů je uhlířská víra, že bohatství je vytvářeno přerozdělováním. Není to tragický omyl. Je to idiocie nekonečných rozměrů.

 220. Imho myslím, že Tsipras bude ještě úspěšnějším prime monister než se o tom mohlo zdát klanu Papandreu. Vnější podmínky se změnily.

 221. 250 Schumi
  Je to pro mně opravdová čirá radost s Tebou nesouhlasit. Na rozdíl od našeho souznění co se týče hodnocení postav v rodině Smolíkových si mysím, že upadáš do těžkého klišé statických poměrů. Bohatství je tvořeno zejména proto, aby je nezdární synové mohli rozfofrovar. Ostatně, každý není Rot Schild. Spíš Paris Hilton.

 222. 220 Halladine, ten systém pochází z doby, kdy úroveň poznání neumožnila předvídat míru rizika. Princip pojištění spočívá ve vysoké míře nejistoty, že a kdy nastane jaká pojistná událost. Nyní je předvídání čím dál tím víc možné. Někdy téměř s jistotou. Pojistil bys jako pojišťovna za částku odpovídající pravděpodobnostnímu riziku sousedovu stodolu kdybys na základě něčeho zjistil, že s pravděpodobností 95 procent do tří let shoří? A jaký názor bys měl nejen jako pojišťovna, ale jako jiný pojištěný pro případ „náhody“, že zákonem by bylo zakázáno toto zjišťovat? Přináší to ekonomické i etické problémy.

 223. 249- Petře Kunetko -zdravím. To je moc dobře, že to takhle dopadne a Řecku zůstane euro. Chvíli jsem se bál, že ho nechají z eurozóny vypadnout. To by pak totiž dlouhodobě euro posílilo :-).

 224. Dana nedočetla článek (neb blbě přečetla). MMF pouze konstatoval, že Řecko by potřebovalo 60 miliard EUR + 20 let zmražených splátek. Což mohu s klidem konstatovat i já. Jenže já bych řekl 100 miliard, odpis dluhu a nástup nových „černých plukovníků“. Jinou alternativou je návrat k drachmě a umoření vnitřních dluhů inflací, vnějších přes bankrot.

 225. Foundry
  A kolik byl minulý haircut? He?
  Já pořád nejsem schopen identifikovat pramen Tveho optimismu!

 226. Referendum bude tvrdý. Tsipras najal muzikáře a obveselovače pro NO vote. Kulturní fronta a nevládní organizace najaly muzikáře a obveselovače pro YES vote.
  Už jenom čekám na ČSA mimořádnou slevu na letenku Praha-Athény pátek večer tsm a neděle večer zpět, dobrou nabídku od nějakého Evropského řetězce jako Accorhotels a fakt tam pojedu. Akorát že zatím není program kde kdo bude vystupovat.

 227. 252 skimici, je zásadní otázkou význam „proto“ v nějakém kontextu. Samozřejmě že asi málokdo vytváří bohatství pro to aby zvýšil všeobecný blahobyt. Vytváří je pro svoje sobecké potěšení. Které uspokojuje čímkoli. Třeba i charitou. Všechno, i „nezištná láska“ má jako podstatu uspokojení nějaké vlastní potřeby. I obětování vlastního života. Viz Dawkins : Sobecký gen. Účelem vytváření bohatství je uspokojení toho kdo je vytváří. Nejen pro bezprostřední užitek, ale třeba jen pro to vytváření. Nebo pro nějakou činnost která k tomu vede a přinášející uspokojení, aniž vytváření bohatství je prvotním, hlavním či vůbec významným účelem. Je to něco co vede k tomu dál a výš. A samozřejmě testosteronová (převážně) potřeba dominance. Je to z nějakého pohledu velmi komplexní záležitost, na druhou stranu záležitost velmi jednoduchá. Opojná touha po úspěchu. Tak jako v sexu, tak jako v gamblerství, tak jako ve všem. Činnost přinášející pocit slasti. Velmi brutálně řečeno, chování krysy skákající na pedál, odměňované drážděním centra slasti. Na rozdíl od tohoto přinášející výhody přežití jedince a druhu. Nic jiného za tím nehledejme. Jsme nastaveni tak, aby chování zajišťující zachování jedince a druhu bylo odměňováno slastí. Problém nastane, když slastí je odměňováno chování neprospěšné. To je porucha, kterou příroda rychle odstraní i s porouchaným jedincem. V lidské společnosti je to složitější, jsou mechanismy, které tomu brání. Například víra a memy solidarity, umožňující parazitismus. Velmi složité.

 228. 249 PK souhlas. Skončí to držkopádem. Tímhle co dělají jen zvyšují patro.

 229. 258 Schumi
  Kdepak. Zkus to ještě jednou. Paris Hilton. Tím jsem končil.

 230. k 258 a samozřejmě stejně je podmíněno vyhýbání se bolesti a všemu nepříjemnému. Například placení daní. To je mocensky zajištěno úsilím aby placení daní bylo méně nepříjemné než neplacení.

 231. Tak. Schumi i Petr.
  Není to tedy náhoda.
  Odkud tu víru (neboť seonicjiného nejedná) berete? Nebo jste vnějakém evangelizačnímmně zatímneznámém předvoji?

 232. 262 nejsme. Je to tajemství. Ale prozradím. Máme závity.

 233. Závity! Že mĕ to nenapadlo dříve. Anglosaské a metrické jsou jiné.

 234. „Ti kontroloři se uživí sami, a ještě zbude.“

  Neuživí. Živí je lidi, kteří živí stát. Daňoví poplatníci.

 235. No,ke své 225 dodávám – článek jsem opravdu nedočetla, spíš jen přeletěla narychlo, neb se mi v troubě pekly „plivací buchty“. A když se dopekly, tak jsem je vezla na předskautský tábor, který spolupořádá moje starší dcera s rodinou. Skauti se na buchty vrhli a než jsem byla provedena vybavením tábora, povinně s vnoučaty zkontrolovala všechny mlýnky na Sezině, která obtéká louku kde táboří, mohla jsem popadnout čisté plechy a vyrazit k domovu. Přesvědčili mě na nástup, poslechla jsem si hodnocení dne, výkony dětí malých, větších i největších a pak teprve jela. Lesem jsem vystoupala od Seziny k úpatí Oderských vrchů a po vrstevnici pokračovala k domovu. Proč to píšu? Zvedněte se od klávesnice a koukněte se ven – je úplněk, jasno a měsíc je oranžovožlutý, jasný, velký a nezúčastněný. Prostě je.
  Já ho pozorovala cestou – v údolí v dáli byla světla Ostravy, kousek vedle Mošnova a ještě dál Frýdku, Kopřivnice a vesniček kolkolem – oranžový měsíc nad tím vším stál – netečný, samozřejmý.
  Dojela jsem domů, zavřela garáž – a kolem létaly svatojánské mušky. Prostě jsem prožila krásný večer, který mi „sdělil“, že politika a lidi vůbec, jsou ničím, protože příroda nás jen tak pozoruje a jak to vypadá, včas nás napomene. 🙂

 236. Rputi, 265 – možná opravdu zničili lisy, takže jim jsou matrice k ničemu. Prostě matrice bez lisu a lis bez matrice jsou na houby. BTW – rostou? 🙂

 237. Rputi, ahoj. Šak von i ten Gutenberg používal tiskařský lis, ale zhotovený z lisu na víno. Naše Státní tiskárna cenin by jim ty jejich drachmy určitě ráda vytiskla. Není problém. Zdroje jsou… 😉

 238. Á, vida co za odborníky na tisk se nám tu urojilo… 😉

 239. Bohouši – nezdravím tě specielně, protože píšu veřejně i pro ostatní oči. 270 je asi výtka mi. Tak mě oprav. Vysvětli. Zkus to bez nadhledu toho, kdo ví, zná, je to jeho profese – a pouze se trpně usmívá nad neznalostí jiných.

 240. Dano, dobře. Zkusím to nasmolit během krátké doby. Čistě stručně a snad i jasně. Ale chvilku počkej.

 241. Bohouši, diskutujeme ve veřejném prostoru. Prosím, zkus psát bez zdůraznění mé osoby. Možná to zajímá více čtoucích a navíc, nevytvářejme skupiny – ať souznějících či naopak protichůdných. Dík. 🙂

 242. Dano, kliiiid!

  Vůbec nejde o tebe, aniž snad o lid obecný, tiskařině nerozumějící!
  Anobrž o to, že osoba, v novinářství praktikující, by aspoň rámcově, měla tušit, o co jde. Leč zjevně netuší!

  Problém, který mě vybudil je ten, že takto informují nejen o tiskařině, ale i o věcech důležitějších. Taková novinářská práce je pak tak akorát na dvě věci!

 243. Rputi, já si stále ještě myslím, že když jsou slova uvedená v uvozovkách, jedná se o přímou citaci. Pro příklad uvedu zprávu z aktuálně způsobem ctrlC-ctrlV:

  „Řecko není schopné tisknout drachmy, protože v minulosti nechalo zničit všechny své tiskové desky. Uvedl to dnes podle agentury AFP řecký ministr financí Janis Varufakis. Taková otázka je podle něj v každém případě zbytečná, protože země si „ze všech sil“ přeje zůstat v eurozóně.

  „Nemáme kapacity“ tisknout drachmy, uvedl Varufakis ve vysílání australské rozhlasové stanice ABC. V roce 2000, tedy rok předtím, než země vstoupila do eurozóny, „bylo jedním z opatření, která jsme přijali, zbavit se všech našich lisů“.“
  No, asi se odebéřu spát. Po perném dnešku mě čeká perný zítřek, pozítřek….

 244. Dano,
  třeba by bylo dobré, nechat přezkoumat ten „překlad“. Kdo „ví“, tak nemá problém….. 😀

 245. Víš, Rputi, my se tu budeme přít o přesnost překladu, ale podstata věci – Řecko drachmy znovu nezavede – zůstává upozaděn, téměř bez povšimnutí. Tak hurá na barikády.

 246. Mno, 5ekové mají vyšší produktivitu práce než my, tuším 92% průměru EU, my jsme na 78, nebo tak nějak.
  5ecko má největší obchodní flotilu na světě (18 % světové tonáže)

 247. Dano, a udělali to? 😉
  Víš co by to bylo práce?
  Jak lisují ten olivový olej co prodávají? 😉 😀 😀 (a nepiš že za studena!)
  PS
  No kdyby bylo nejhůř, tak tady v poštovním muzeu stojí kvalitní, předválečný lis, na kterém se hlubotiskem tiskly aršíky poštovních známek, tak ten by si mohli půjčit.Za nějaké natištěné drachmy… 😉

 248. Je otázka, jestli ty drachmy už jdávno nejsou vytištěné . ČNB měla vytištěné kolky ještě před koncem federace

 249. Když se měněj měny, lže se až do konce.
  A to co tu bylo nakopírováno, svědčí o tom , že se netiskly doma. A nikde není řečeno „Ani v zahraničí se netisklo“
  Tiskárny bankovek ve světě mlčí jak hrob

 250. 266

  uživí je daně, které se dosud neplatily

 251. Dano, ta „zpráva“ z které vycházíš, je takový typická „novinářská“. Státy nejsou vázány na tisk svých bankovek pouze na svou zemi. U nás si třeba tradičně tiskneme bankovky sami ve Státní tiskárně cenin (STC).

  Většinou se po čase bankovky dělají zcela nové, jak pokročila technika v ochranných prvcích, takže ponechávat si předchozí materiál pro jejich tisk je zbytečné (viz třeba naše pověstná stovka se zeleným vrahem).

  Zpravidla se na bankovky vyhlásí soutěž, vytvoří se návrh, ten se odsouhlasí a poté jednotlivé předem prověřené tiskárny mezi sebou soutěží. Vítěz se pak tetelí blahem. Určitě by to Řekům strašně ráda vytiska třeba i ta v článku zmíněná slavná britská tiskárna De La Rue. Pro jakoukoli tiskárnu by to byla opravdu zakázka, po níž by každá tiskárna cenin nesmírně ráda skočila. Takže v matricích a lisech problém není vůbec žádný. To si akorát řecký pan ministr pfinancí, mám-li věřit oné novinové zprávě, pustil pouze hubu na špacír…

  Navíc se každá bankovka tiskne celou řadou nejrůznějších tiskových technik, jako je ofset, knihtisk, hlubotisk a mezi nimi jsou nutné technologické přestávky, takže si ani nelze představit jakýsi tiskový lis, do něhož z jedné strany leze papír a z něhož na opačném konci vystupují najednou hotové bankocetle…

  Proč by se státní tiskárna cenin (či nějaký její řecký ekvivalent) s koncem drachmy zbavovala tiskových strojů je mi také nejasné, neboť mimo bankovek tyto tiskárny tisknou i jiné cenné papíry, doklady, akcie, dluhopisy, obligace, podílové listy, vkladní listy, státní dluhopisy nebo třeba i kolky (vzpomeňme si na Rašína a jeho roli při vzniku ČR a jejím rozchodu s Rakouskem-Uherskem, kdy během chvíle byly okolkovány stávající R-U bankovky a bylo vymalováno) atd. atd. Myslím, že zrovna Řekové státní dluhopisy musí tisknout jako diví… 😀

  Tuším, že nejprve se tiskne ofsetem, potom vytištěné archy musí schnout několik týdnů (3), pak jdou teprve na liniový hlubotisk a tak to jde dále. Knihtiskem se zpravidla tisknu čísla. Výroba jedné bankovky v tiskárně trvá hodně přes měsíc (cca 1,5 měsíce). Každým druhem tiskové technologie se na bankovku tiskne něco jiného, aby bylo možné co nejvíce zabránit padělání. Je to opravdu věda…

  A to nezmiňuji výrobu speciálního papíru s ochrannými prvky. Případně další ochranné prvky jako jsou ty kovové proužky, fluorescenční vlákna nebo vodotiskové portréty přímo v papíře atd.

  Ta naše Státní tiskárna cenin (STC je docela moderně vybavená (tuším k obměně technologického parku došlo během 90tých let), nicméně z prostorových důvodů mohl být zakoupen pouze tříbarevný ofset, rovněž tak i tříbarevný hlubotisk, což s sebou přineslo i menší formát tisku a z toho plynoucí jistá omezení v tisku. Takže STC to poněkud omezuje v mezinárodních soutěžích. Nicméně je to tiskárna kvalitní. Třeba portréty jednotlivých osobností na našich bankovkách jsou na jedné straně tištěny měditiskem.

  Je to prostě věda, nicméně končím tím, že vytisknout v dnešní době bankovky jakéhokoli státu je docela banální a běžná záležitost a vymlouvat se na matrice a zničené lisy je poněkud úsměvné, jak správně podotkla Rpuť… 😀

  Omlouvám se za chaotičnost svého příspěvku, musím již pracovat na své zakázce a nemohu déle psát a dát tomu patřičnou formu by mi zabralo moc času. Určitě jsem se dopustil mnoha zjednodušení či přímo chyb, které mi jistě budou pozornými čtenáři vytknuty. Promiňte. Sám jsem se v devadesátých letech pohyboval v blízkosti Poštovní tiskárny cenin, nacházející se na Ortenově (dříve Gorkého) nám, v Praze 7 Holešovicích a nabyl jsem tehdy jistých zkušeností s přípravou a výrobou personalizovaných poštovních složenek…

 252. Sákryš, chybka se vloudila do mé předchozí [284]. V třetím odstavci od konce mi na začátku vypadla pravá kulatá závorka. Správně má začínat odstavec takto:

  „Ta naše Státní tiskárna cenin (STC) je docela moderně vybavená“

 253. Jo a úplně poslední slovo v [284] „složenek“ je také špatně. Nahraďte si ho prosím slovem „poukázek“. Stydím se… 😉

 254. Dobré ránko!

  Dano,
  proč ty máš vždycky pocit, že my tu debatujeme o něčem jiném, než ty považuješ za správné?
  Tuhle jsi nám dokonce napsala: „Nešaškujte!“

  Trvám na našem právu na šaškování i volbu témat !!! 😀

 255. Koukám, že na Sinai bude zatra horko!
  Situace už došla tak daleko, že Sísí požádal o spolupráci Izrael a tento souhlasí!
  A nelze se divit – mít na zadním dvorku ISIL místo Hamasu by bylo podstatně horší! Otázkou je, co na zapojení Izraele řeknou Erdogan a Saúdové…
  A ve hře jsou i Beduíni a také obyvatelstvo Gazy, které by mohlo začít utíkat a zaplavit Sinai…
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/egypt-a-izrael-zvazuji-spolecny-utok-na-islamsky-stat/r~63c91daa20a411e5ba38002590604f2e/

 256. Tá spolupráce Egypta s Izraelem bude spíš spočívat v tom, že Izrael dá souhlas s nasazením Egyptských jednotek.Ze by přišly do Egypta Izraelci by bylo neprůchodné.
  ovšem není důvod, aby Izraelci nepomohli neveřejně třeba ve zpravodajství.
  Podle mírové smlouvy, po které dostal Egypt Sinaj zpátky, Egypt může poslat na Sinaj vojáky nad urěitý limit jen po odsouhlsení Izraelem.
  Ovšem není důvod, aby Izrael souhlas nedal.
  Už se to při bojích s islamisty stalo.

 257. Dobré zas ráno… To mě zaujalo – „Využijte jedinečnou možnost rotovat v odděleních, která odpovídají Vašemu zaměření“ – já znám hovorový obrat – rotovat v hrobě (ten mimochodem odpovídá zaměření každého… Navíc, při vhodném obložení cívkami a permanentními magnety by tak vzniknul levný generátor eletrického proudu… Teď zrovna nabízejí 1000 nových míst – 1000 takových rotorů je výhodnější než fotovoltaika (dokonce i za současných veder). No, chtělo by to trochu promyslet a rozpracovat…

 258. Halle, pokud se přiblíží ke Gaze, může zasáhnout Izraelské letectvo.
  Egypt má docela vichr ze zboření té zdi – v tu ránu by měl Palestince na Sinai…

 259. Halle, pokud se přiblíží ke Gaze, může zasáhnout Izraelské letectvo.
  Egypt má docela vichr ze zboření té zdi – v tu ránu by měl Palestince na Sinai…

 260. tak tohle mě dostalo… „Ti kontroloři se uživí sami, a ještě zbude.“ – koukám, že první věta termodynamiky přestává platit… Tiše sténaje odcházím zdechnout do bažin…
  Jsem jen prostý fyzik, ale jako řešitel různých projektů se v ekonomii trochu vyznám… Ale tohle už překračuje práh bolesti… Jen si dovoluji upozornit, že není prvního dubna, ani Silvestr…

 261. PeSi,
  jestli ona to maYda nemyslela tak, že když budou konbtrolovat každý den jednu hospodu, tak dostanou dlabenes a „uživí se“.
  Jen se nesměj flákat a vždycky včas přejet do vedlejší vesnice!
  😀

 262. 2 Rpuť – ne, autorem toho výroku je náš zubař… Zcela to zapadá do dalších neotřelých ekonomických teorií…

 263. PeSi,
  v tom případku se maYdě omlouvám 🙂

  Jestli oni do těch nových zubařských materiálů něco nepřimíchávaj?! Kdepak starej poctivej amalgam! 😀

 264. PeSi 🙂

  předpokládám, že se zvýší výběr daní natolik, že to bude tak , jak píšu.
  V Chorvatsku se zvýšil, a přitom se snížila DPH, takže kdyby to nebylo účinné , musel by se výběr daní snížit.
  Jenže některé informace se odmítá brát vážně, a ignorují se. :-), respektive se popírá jejich pravdivost.

  U nás se DPH snižovat nebude.

  Mimochodem, s tím likvidačním vlivem elektronických podání je to kec. na Slovensku to jede, moje bejvalá drahá to už provozuje od května, zvládla to, a to je přitom na počítače levá jak turecká šavle…..

 265. Jj, Halle – v tom Chorvatsku zavřelo 30000 hospod – z těch už nikdo nevyrazí ani kunu! 😀

 266. 299
  Rputi, odkud máte info o tomhle ? Můžete dát odkaz ?

 267. Já ten odkaz dokonce už tady před časem uváděla, ale jestli ho teď najdu….. no zkusím ….

 268. 279 Halladine, Řecko nemá obchodní flotilu. Tu mají řečtí rejdaři, kteří jak to jen jde, v Řecku neplatí daně. To, že nějaký Řek či někdo s tamním domicilem, má společnost vlastnící či provozující loď, neznamená to, že ji má Řecko. Jako bys napsal, že Česko má Škodovku. Hovno má. Ale zní to zajímavě.

 269. 2 Rpuť – ad 297 – amalgámy jsou sloučeniny kovu a rtuti. No a dlouhodobé dýchání rtuťových výparů má devastující účinky – zvláště v panujících vedrech…
  Matematickou indukcí lze snadno dokázat (na základě těch správných předpokladů), že ráj na zemi vypukne, až se celý národ bude skládat z kontrolorů, kteří se budou kontrolovat navzájem. Výběr daní zcela zákonitě vzroste, protože DPH nepoklesne a všichni ti kontroloři se pohodlně uživěj… Už se na ten blahobyt těším…

 270. SChumachere ,

  jedná se o lodě , registrované u řeckých námořních úřadů.
  kolik dalších jich pluje pod vlajkou Libérie , či jiných námořních „rájů“ netuším.

  Samozřejmě, krize a s ní spojené snížení poptávky po dopravních kapacitách Řecko postihlo.
  Jinak – vybírání daní v Řecku bylo tak laxní, že snad ani nebyl důvod utíkat do daňových rájů.

 271. Rputi, Holub je absolutně nedůvěryhodná osoba. Minimálně se v tom článku vůbec nezmínil o poklesu sazeb DPH.

 272. Mám pocit,jako by Modrej tu nikdy nebyl, jako by přes veškerou snahu tu nezanechal žádnou stopu. Jako u žíznivých afričanů zas seroucích u studní… A jirka ppa etc… má v lecčem kus pravdy. Není rozumné zdržovat se na cestách marnosti.

 273. Schumi 🙂

  daně se fixlují vesele a čím dál tím víc 🙂
  Mám to přímo od těch pacošů, co fixlujou 🙂

 274. Dobré ráno,
  Halladine, TY teda perlíš!

  „uživí je daně, které se dosud neplatily“

  Daně „se“ neplatí. Daně musí někdo zaplatit. Aby ten někdo mohl zaplatit, musí nejdřív vydělat. Takže kontroloři se sami neuživí, živí je daňoví poplatníci.

  Myslím, že hlavní smysl toho všeho je kšeft pro nějaký ty spřátelené dodavatele (ta elektronická evidence bude muset mít nějakej servis a provozovatele) a místa pro vedoucí dalších nezbytných odborům sekcí, úřadů, ústavů.

 275. maYdo,
  jsou takoví, co vydělávaj a neplatí.
  Situace je taková, že kdybys do svého dańového přiznání napsala jako tržby jen polovinu toho, co inkasuješ, prošlo by ti to
  Spousta lidí se hlásí do Prahy jen pro to , že berňáky tam stíhaj ještě míň, než jinde..

 276. Halle,
  spešl na Balkáně v menších místech je „hospoda“ v každém druhém baráku. Každý má nějakou tu viničku, vylisuje vlastní vínko, v garáži u dvou stolků prodává, k tomu pár kornoutů sladoleda a sem tam klobásku. U moře navíc pověsí v sezoně na krk bedýnku a jde prodávat na pláž – od května do září. A musí se sakra otáčet, aby vydělal na zbytek roku, protože v tý svý knajpě žije z ruky do huby.
  Fakt si myslíš, že u něj bude co kontrolovat? Kulový! Na kasu nemá, tak to už zavřel…

 277. Halle, mně je poměrně šumák, jetsli nějaký prachy stát nedostane, protože lidi neplatěj a nebo jetsli zaměstná lidi, kteří státu vyrazí z poplatníků víc peněz, které dostanou v podobě výplaty. Výsledek pro státní kasu je stejnej.

  akonomiku dusí moc úředníků, které musíme živit, moc kontrolorů a moc barier. Zvýšením daní a zaměstnáním dalších kontrolorů se ekonomika nerozběhne.

  Potřebujeme víc živnostníků a podnikatelů, azaměstnanců mimo státní sféru, protože ti jsou základem ekonomiky, ti platí daně, a ne úředníků a kontrolorů, kteří jsou z těch daní vypláceni

 278. (298)Jenže některé informace se odmítá brát vážně, a ignorují se – to jsou ovšem informace nevážné a měly by se za svou nevážnost samy potrestat.

 279. maYdo 🙂

  OsVČ platily do Topolánka asi 13 mld daní z příjmů ročně.
  Teď tak 3……..
  O výplaty se nejedná. tam se kromě zaměstnávání na černo nic ulít nedá.

 280. A nenapadlo Tě třeba, že spousta lidí živnost zavřela? Nebo vydělává méně? Třeba i proto, že se musí věnovat různým nesmyslům, který vyžaduje erár a to stojí čas i peníze?
  A při poghledu na to, jak stát s prachama hospodaří a koho všeho ti, co pracují, je přímo občanská povinost pokud možno odvést státu co nejmíň a peníze užít rozumnějším způsobem. 😀

 281. [290] Jo, rotace je populární. U nás ve firmě taky. Náš marketing je velmi tvořivý a ke každé podobné akci stvoří leták. Letáky jsou úžasně pitomé a evokují ve většině ty nejpitomější asociace.

 282. maYdo,

  vyjmenuj nějaké nesmysly, které vyžaduje erár , a stojí Tě čas a peníze.

 283. Halle 317 – ono taky dost OSVČ zavřelo.
  Třeba už u toho blbého nápadu s minimální daní. Tenkrát to položily např. všechny maminy na mateřské, co jednou za rok před Vánoci uvily pár adventních věnců, aby rodině na Vánoce přilepšily.
  Ono vydělat „za rok“ 20000 a z toho zaplatit 8000 daň, to přestane „bavit“ každého.

 284. V Chorvatsku došlo po zavedení tohoto systému k zásadnímu nárůstu
  vykazovaných tržeb u podnikatelů. Dle získaných dat od chorvatských kolegů v pohostinství vykázaly osoby samostatně výdělečně činné nárůst tržeb v průměru o cca 55%, v maloobchodě o 28
  %, např. u advokátů byl vykázán nárůst tržeb vesledovaném období o cca 8%.

  http://dev.aschk.cz/sites/default/files/analyza_evidence_trzeb.pdf

 285. [321] Statistické sledování. Zhruba ob rok přijde nějaký formulář, asi tak desetistránkový, který je nutno pod pohrůžkou sankcí vyplnit.
  Jeho vyplnění stojí čas (vypsat nulu do padesáti políček není zadarmo) i peníze (odpovědní obálku nepřikládají), následný čas (nasrání opadne až po delší době) a následné peníze (prostředky k uklidnění nejsou levné a jsou vysoce zdaněné).

 286. Halle – co přišly zálohy na erární výpalné jsem svůj ŽL zrušil.
  Prostě ty vedlejšaky byly prodelecné.
  Od te doby si erar u mne nelíznul.
  Jeho blbost…..

 287. Halle, tak například ubývají malé projekty, protože stavebníci menší úpravy radši udělají na černo, než aby se trápili se zdlouhavým a leckdy zbytečným řízením.

  Tím je pro mně méně práce, kdybych měla vyžít jen z takových věcí, tak to položím už dávno.

  projektová dokumenatce se navíc prodražuje.
  Třeba PENB – pořízení stojí deset tisíc a víc.

  A samozřejmě má pravdu rpuť s tím, tou minimální daní. Moje kamarádka účetní takhle přišla cca o třetinu klientek.

  Přitom taková kadeřnice na mateřské stejně ty kamarádky ostříhá a ony jí za to dají nějakou korunu nebo nějaký zboží nebo udělají službu na oplátku. Ale když už tu živnost jednou zavřela, že se jí nevyplatí, tak ji znovu neotevře.

 288. Keramici např. musí mít atest z hygieny nejen na každou glazuru, která už má samozřejmě nutný atest od výrobce, ale také na každý jednotlivý typ výrobku. Takže když se dělá hrneček s podšálkem musí být extra atest na hrneček a extra na talířek. Pokud by k tomu chtěli vyrábět ještě konvičku, musí mít další atest.
  A je úplně fuk, že je to pořád jedna a ta samá glazura!!!!
  A jeden takový atest na hrneček za pade, stojí 2000,-!!!!

  A ten atest platil 2 roky …. pak znova …..

 289. Buďte ráda, rputi, že musí být atest na každý typ a ne na každý kus 😀

  To by se potom takovej set dvou hrnečků s podšálky a konvičkou na mlíko docela prodražil.

 290. maYdo,
  kšefty ti ubývají hlavně proto, že ty opravy se dělají načerno.
  Proč platit architekta, a upozorňovat stavební úřad, že něco opravuješ,, když na tu opravu nemáš papíry od dodavatele ?

 291. 330,

  aa proč platit architekta, když na některé věci už není třeba stavební povolení ?

 292. Takže spíš doplácíš na zjednodušení povolovacího řízení.

 293. PeSí,

  žádné nebo ! Oba! A na Zemana jsi zapomenul !

 294. HAlle, nech to na mně, na co doplácím nebo nedoplácím 🙂

  Představ si, že jsou lidi, co nepotřebujou architekta, aby vyběhal stavební povolení, ale hlavně aby vymyslel, jak by to mělo vypadat a nakreslil to pro dodavatele?

 295. A nějaké zjednodušení povolovacího řízení jsem teda nezaznamenala. Spíš mám pocit, že se věci projednávají stále hůř.

 296. 335

  No, prostě se zavolá zedník Franta Odvedle , kterej to nějak postaví i bez plánů 🙂

 297. Když sem přestanu nahlížet nebo dokonce přestanu psát – jaký bude důvod? Že bych třeba neměl rád zdejší čtenáře a komentátory? Nebo že bych měl jiný druh humoru? Nebo nějaký jiný, závažný důvod?

  možná proto, že prodírat se houštinou keců nadšeného jezdce na googlu, který žije v kraji samých lumpů a podvodníků, budu považovat za ztrátu času? Proč bych měl číst propagandu o zjednodušeném stavebním řízení, kde stačí jen oznamovací povinnost? Skutečnost je jiná, ale tisíce nasraných stavebníků, kteří také publikují na internetu, se do propagandy nehodí.

  Dokončil jsem výkop a odvoz (kolečka) tří kubíků zeminy, za hodinu dovezou kubík makadamu a dva kubíky drtě. Buď v práci v šest!

 298. Martine,

  momentálně přistavuju a přestavuju 2 domy.

 299. Žádná oznamovací povinost o provádění stavby není, Halladine, kdes takovou blbost vyčetl?
  Je ohlášení stavby nebo stavební povolení. A většinou musí ještě předcházet řízení o umístění stavby, což je sranda ještě vetší.

  To, že některé stavby přešly pod režim ohlášení nic moc nemění, protože k tomu ohlášení musí doložit stejný papíry, jako bývalo ke stavebnímu řízení. Co stejný, musí jich být víc.

  Například souhlasy všech sousedů dotčeného pozemku, vyznačený na dokumentaci. Což obnáší, pokud děláš vjezd do dvora nebo vrátka na zahradu před pražskej chodník, že musíš mít souhlas všech, kdo sousedí s ulicí. A teď si vem, že v Praze to zmanená většinou souhlas majitelů činžáků, což jsou většinou SVJ. A to je teda nějakejch sousedů. A všechny bys měl oběhnout a požádat o podpis na situační plán.

  Takže se s ohlášením můžeš jít klouzat a radši to podáš na stavební povolení. Ono sice stojí nějakejch pět tisíc, ale souhlas všech soiusedů v případě, že jde o chodník, to se prostě sehnat nedá. Nebo jich seženeš devatenáct a dvacátej odmítne a jsi v háji a všechna námaha na nic.

 300. Kdyby jen zóny, honzo…

  Kamarádka někomu navrhovala obytný podkroví na domeček někde v Záběhlicích a musela mít památkáře a stavební řízení kvůli třem novým střešním oknům.

  A já jsem dělala stavební povolení kvůli tomu, že „zvětšuju objem stavby,“ což obnášelo ozšíření střešního vikýře o nějakých čtvrt metru.

 301. [344] Píšu, o tom, co znám. Mi to stačí.
  Jinak moje empirie mi říká, že jakmile úřad tvrdí, že se něco zjednodušilo, ve skutečnosti se to komplikuje.

 302. Zda se administrativa snižuje poznáte (empiricky) podle nižších daní a tím, že méně času žijete pro „erár“. Stojíte méně front na úřadech, vyplňujete méně tabulek a hlášení.

 303. Nejsou peníze…

  …„Nedávno tu chytli rodinu, dvouměsíční dítě, tříletý, pětiletý, máma, táta, ještě nějaký strejda – rodina z Iráku,“ seznamuje ParlamentníListy.cz ředitel Janouškovec s aktuální událostí, která mnohé předznamenává, a také ukazuje: „Cizinecká policie mi volala, že je na 24 hodin zadržela, a poté je musí pustit. A nebylo vlastně jiné řešení. Vždyť jde i o hygienu, ale co s nimi. Dát je do azylového domu, ale co když mají nějakou nemoc? Měli by mít vyšetření, protože to ty naše klienty tam může zabít, to jsou viry, které tady třeba ani neznáte. Teď ty chlapy, ty tam nemohu pustit, ale ta žena tam v zemi jejich původu má jiné postavení, takže jsem si říkal, kdo ví, co tam budou vyvádět.“ Neuměli prý jazyky, ale přitom se evidentně jednalo o ekonomické běžence, neboli „turisty“, jak je lidé začali nazývat. „Měli peníze, přijeli taxíkem z Maďarska, chtěli do Německa. No, kdyby se ti kluci z cizinecké policie otočili, tak by ti Iráčani skočili do vlaku – třeba by je zase někde vyhmátli, ale nedali by je sem. Říkal jsem jim tak trochu s humorem – vy nevíte, co s nimi, tak proč jste byli tak aktivní. Prostě připravení vůbec nejsme! Chlapi by tedy šli na ubytovnu pro muže a po strávené noci to bude zajímat koho? To už bude můj problém, když je tu mám. Takže to už by pak byla věc krizového řízení, ale pořád se jedná o jedince! Když nemají doklady, tak jak to budete řešit… zatím jsou na to dva tábory, takže je nakonec odvezli do Zastávky do Brna. I když to malé dítě… no, ale když přijeli z Iráku a celkem v pohodě vydrželo to strastiplné putování…“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zazitek-s-uprchliky-a-varovna-slova-z-Plzne-Prijeli-z-Madarska-taxikem-penize-maji-Neumeli-jazyky-382420

 304. Halladin – 321 – jeden příklad: PENB. K čemu občanům je? Když kupuju barák nebo byt, mohu si nechat od prodávajícího předložit doklady o platbách za energie. Přesto erár PENB zavedl a vyžaduje při převodech pod pokutou až 200 tis. První pokuta už byla udělena – myslím, že i tady proběhl odkaz na paní, která prodala po smrti manžela starý domek bez PENB a dostala pokutu 100 tis. Přitom při prodeji starého domu neexistuje projektová dokumentace, takže prodávající ji musí zajistit a pak nechat vypracovat PENB. Je to nesmysl nebo není? Podle mne je.

 305. PENB je největší svinstvo a NIKOMU není k užitku .
  S výjimkou jejich zhotovitelů a Inspekci.

 306. Alo jo, maYdo,
  v Praze je to komplikované, o památkářích ani nemluvě.
  Ale já konkrétně potřebuju jen jednoho souseda. A vzhledem k tomu, že já mu souhlas dal….

 307. Dano,

  zrovna zítra mám v OV sraz s pánem, který mi to bude dělat.

 308. No a co – 351? A kdyby to nebylo nařízené, nechal byste si PENB udělat? Nejsou to tedy vyhozené peníze a čas?

 309. Dano,

  asi ne.Možná, že kdybych měl extra skvělej barák, zateplenej, že by ani topit nebylo třeba, tak jo. Ale pokud je to v zákoně, a hrozí pokuta..
  Rozčilovat se nad věcmi, které neovlivním je zbytečné.

 310. Tož, Halladine, já Ti přeju, že máž poměry a podmínky tak jednoduchý a jen jednoho bezproblémovýho souseda a projednání běží hladce, ale ujišťuju Tě, žes jen výjimka, potvrzující pravidlo.

  To, že se projednávání staveb zjednodušilo díky lepším zákonům, jsou jen novinářský kecy od pisálků, který o stavebním zákoně vědí prd.
  Opak je pravdpu. nemluvě o tom, že nejde jen o stavební zákon, na ten váže spousta dalších zákonů a v tom už má laik fakt problém se vyznat.

  jen namátkou :
  Zákon o památkové péči
  Zákon o pozemních komunikacích
  Zákon o ochraně životního prostředí, přírody a krajiny
  Vodoprávní zákon
  Zákon o ochraně ovzduší
  občanský zákoník
  Správní řád

  a ještě hromada dalších předpisů a vyhlášek.

  Třeba ještě nedávno byla výjimka, když se dělala EIA. Dnes musím udělat oznámení EIA i v případě, kdy do rodinného domku umísťuju novou garáž.

 311. maYdo,

  šlo by se shodnout na tom, že zatímco v Praze jsou ti změny na nic, v dírách jako ta moje to maličko pomůže ?

 312. Ahoj Bohouši,
  večer jsi sem dal krásné pojednání o tisku peněz. Do toho nic neřeknu, neb je to pro mě španělskou vískou. Ale máš tam chybičku místopisnou. Dnešní Orteňák byl Dimitrák a tehdejší Gorkáč se jmenuje Senovážné náměstí.

 313. Halladine, ono se nedá paušalizovat, že v Praze je to tak a v dírách jinak.

  Nemáš zkušenost, jak to funguje v jiných dírách. Jak to funguje tam, kde je vedoucí stavebního odboru úplnej dement. JAk to funguje v díře, kde nejseš „náš“ ale přivandrovalec či „lufťák“. Jak to funguje tam, kde hájí svoje zájmy developeři a tam, kde naopak ekologisti. Jak to funguje se vstřícnými sousedy jak to funguje se souedy na kordy.

  Takže ne, neshodneme se na tom. Nový stavební zákon a související předpisy projednávání spíš komplikují, případy, kdy je mohou zjednodušit, jsou spíš výjimkou bez ohledu na to, žes máš kliku, že patříš k těm pár jedincům, co to snad opravdu mají jednodušší.

  Konec konců já taky nemám potřebu se s Tebou shodnout, jak se mají vrtat zuby.

 314. maYdo,
  já se jen zeptal.A jak říkají bratia “ Opýtať sa nie je hriech“
  A navíc, jelikož jsem právě zbaštil na moc pěkné terase naproti břeclavského sociálního úřadu výbornej kuřecí kotlík se zeleninou,jsem dobře naladěn.
  Skoro jako bych si právě rozehnal kýlu 😀

 315. Halle a máš vůbec na tu přístavbu povolení od archeologů? Abys nezničil třeba nějakýho toho Kopčema nebo Veverčáka!
  Pavlovské vrchy nejsou daleko, mamuti ti courali přes dvorek….

 316. Rputi,
  to není můj problém, stavební úřad dal stavební povolení, ať se s mamutama bije sám 🙂
  A jedu domů

 317. Halle,
  hluboce se mýlíš. Stavební úřad ti dal povolení. Ale ty, než kopneš do země, musíš kontaktovat archeologa, který si dá požehnání. Obvykle přijede nahlédnout do výkopu a pokud zjistí jalový terén, máš kliku, dostaneš povolení a můžeš se na pozemku štrachat dál. Pokud tam něco bude a archeolog bude sadista, tak se z následujícího dění zjevíš. Pokud archeologa nepozveš a někdo, komu jsi blbě spravil zub, tě práskne, tak ti taky začnou rušné časy.

 318. HAlle, nevykrucuj se: 😀

  Ty ses neptal, TYs tvrdil, že stavební řízení je jednodušší, protože podle nového stavebního zákona u některých staveb platí jen oznamovací povinnost. 🙂

  já sjem sice neměla kuřecí kotlík, ale jsme rovněž dobře naladěna, neb jsme poobědvala těstoviny s malými rajčátky a bazalkou, Vlastní výroba dle receptu nebožtíka Pietra, recept rychlý, jednoduchý a geniální. A kevný.

  Někdu sem halt jen vletí, zasmrdí a táhne dál, po někom zůstane recept na skvělou krmi. Lepší pomník si snad ani nedocedu představit. :-).

 319. maYdo,

  já se zeptal, jestli se neshodnem na atd.
  Když už jsi se ozvala, tak bych snad dodal, že pokud narazíš na blba, nepomůže ti ani nejskvělejší zákon.
  No a v našich Dolních Prdelovicích se developeři ani ekoteroristi nevyskytují.
  No, vlastně..
  kdysi někdo koupil dva domy vedle sebe na hlavní ulici, a postavil tam tohle….

  http://www.domysenioru.cz/lokalita-a-dostupnost/

 320. no co, domy seniorů frčej. MAlý byty na stáří se asi dobře prodávají.

  A navíc to někdy lze prosadit jako „občanskou vybavenost“ do míst , která nejsou určena pro bytovou výstavbu. Když ti to ouřad zbaští.
  v tom jednom případě, kdy jsem se s tím setkala, to nezbaštil. 🙂

 321. No, jo, já se koukla na tu tabulku nabídky a cen. To jsem si teda myslela, že byty tam u vás jsou levnější.

  Já jen že to teď kde kdo staví. Ono to zní tak nějak sociálně…Jak to je pro seniory, tak to vypadá jako něco bohulibého.

  Jsem tuhle něco četla o napadení 57-letého seniora v metru, to mně teda nějak nenapadlo, že už jsem v tejhle kategorii….

 322. JInak se přiznám, že by mně nenapadlo, že na malém městě by byl dostatek klientely na takový typ bytů. Ale realitky jsou asi jiného mínění.

 323. maYdo,

  přirozeně to není zaměřeno na místní seniory, spíš na seniory z brna. je to kousek.

 324. Venco, ahoj. Díky za upozornění [357]. Máš samozřejmě pravdu. To mám z toho, že píšu po paměti. Mě se navíc ti komouši a ta „jejich“ náměstí vždycky pletla. A to jsem na tom tehdejším Dimitráku byl spoustukrát…

  Jsem rád, že si to aspoň někdo přečetl a zareagoval. Nebyla to tedy práce nadarmo. A to jsem to mohl napsat několikráte delší a za použití odborných termínů z tiskařiny. Ale potřeboval jsem nutně dokončit retuš obrázku „bramboříku evropského“ (cyclamen europaeum neboli hezky česky „vořecha svinského„), a tak jsem to tam natláskal ne zrovna moc urovnaně. Ty bankovky jsou zajímavé téma. Jinak musím pochválit Rpuť, ta dobře ví, o čem mluví…

  Mimochodem, na tom druhém, Gorkého čili Senovážném náměstí, byla taková ta zvláštní pošta, kde pro bolševika fízlovali veškerou korespondenci, jestli si vzpomínáš… To se tam vždy přivezla pošta v pytli na vozejku, otevřely se dveře speciálního oddělení, kam nikdo nesměl ani strčit nos, osoba tamo se nacházející pohltila vozík i s pytli (diplomatickou poštu ve zvláštním pytli rovněž) a za nějakou dobu je vydala zpět. Co se tam s dopisy dělo nikdo netušil. Ale každý to věděl… 😀

  Dnes je svět mnohem pokročilejší a sofistikovanější, elektronické pytle s naší poštou a veškerou komunikaci za nás, spřátelené vazalské státy, pro naše dobro a v zájmu demokracie a lidských práv, ochotně fízlují až za mořem u všemi tolik milovaného Velkého Bratra. Pokrok zkrátka nelze zastavit… 😉

 325. No, i z toho brna…NA starý kolena se asi nikdo nepohrne do místa, kde nikdy nežil a třeba taky nikoho nezná. A pokud už člověk začne být závislý na podpoře z rodiny, tak ten kousek do Brna začne být pořádný kus.

 326. Jinak při koupi má vyjít inkaso asi na 3500, několik bytů koupil soukromý inestor a chce je pronajímat za 6500 plus to inkaso.

 327. TAk ten investor musí dostat zpátky to, co do toho dal + zisk.

  Kdyby si na to měl vzít někdo hypotéku, tak splácí inkaso + hypotéku. A protože seniorovi nikdo hypotéku nedá, tak si byt pronajme od někoho, kdo má na to, aby ten byt koupil.

 328. Jak koukám na stavební diskusi, Halladin je utajený praktikující anarchista či dokonce libertarián, což mu zdejší akademická pravice nechává sežrat.

 329. maydo,
  já to spíš tipuju na bohaté dětičky, co potřebují někam vyšoupnout babičku a platí jí to. Moc důchodců co zaplatí bez mrknutí oka 10 táců měsíčně a ještě jim zbude pár tisícovek na léky a na polévku asi nebude. 🙂

 330. maydo,
  pravděpodobná je Rputina varianta, druhá možnost že senior prodá nemovitost v Brně, koupí tohle a zbytek průběžně utrácí.
  Další výhoda je bezpečnost – je to uzavřený areál, který se na noc zamyká.
  Schumi,

  halladin je především naprostej flegmatik, kterého nikdo a nic nevyvede z míry.
  jen jedenkrát se to povedlo Andyo 🙂

 331. Dnes ráno úspěšně odstartovala ruská kosmická loď Progress M-28M z Bajkonuru v Kazachstánu na svůj let ke stanici ISS. Jako nosič posloužila raketa Sojuz-U. Start je možno shlédnout zde (doporučuji přepnout na HD):

  http://jdem.cz/bshe52

  Je to po nějaké době (2 americké havárie a 1 ruské) konečně úspěšný start zásobovací lodě ke stanici ISS. Na stanici ISS již nasadili střídmý režim ohledně spotřeby vody a jídla, takže náklad 2,4 t na palubě Progressu jim jistě přijde vhod (bylo mj. přidáno o 100 kg jídla více, než bylo původně plánováno). Takže přejme všem obyvatelům ISS dobrou chuť… 😀

  Loď Progress M-28M se připojí k ISS až za dva dny v neděli, neboť neletí po nové rychlé trajektorii, ale po staré, pomalé, kdy přiblížení k ISS trvá dva dny namísto 6ti hodin…

  Další zajímavost z kosmu je ta, že sonda New Horizons se blíží k Plutu (proletí kolem něj tuším 14. července) a vysílá již použitelné snímky, které nadšenci na Zemi ještě vylepšují. Tady je odkaz na pěkný článek na webu Komonautix.cz, kde se můžete podívat na Pluto dokonce i v barvě.

  Den ode dne lepší Pluto“ viz http://jdem.cz/aaaa2

  Je na něm vidět, co lze z původní nezřetelné fotografie pomocí vhodného sw vytáhnout.

 332. Zajímavé – dojem „logisticky dobře zajištěné akce“ má vcelku každý, kdo se tam dojede podívat!
  Ti hoši nejsou ani chudí, ani zbědovaní, ani zoufalí …. jen dobře připravení….

  …Jaký mám z toho odpoledne v Calais dojem ? Je to vše dobře připravené a naplánované. Zajištěné logisticky, materiálně, finančně. Opakuji, že je to můj dojem, který nemohu doložit, ale těžko mi ho někdo vyvrátí, obzvláště ne ti, kteří na místě nebyli, jako my….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vztyceny-prostrednicek-a-soustani-Cesky-poslanec-popsal-co-otresneho-zazil-mezi-uprchliky-v-Calais-382483

 333. Bohouši, fňuk – ten Pluto prý Not found 🙁

 334. BohoušiB,
  tvůj popis tisku bankocetlí jsem přečetla jedním dechem, neb jsem naprostý laik a bylo to jak výprava do neznáma 🙂
  Ale neznám názvy pražských ulic, ani těch předrevolučních, takže jsem holt neměla co dodat.

  Jinak kosmickému snažení fandím pořád, díky za pravidelné „update“; osobně mne mrzí havárie raket jakékoliv provenience…. a maně mne napadlo, zda už mezitím někoho na ISS napadlo „sníme psy“ 😉

 335. JJ, Matzurko,
  skutečná tiskařina je opravdu Umění s velkým U a řemeslo je jen základ, na kterém možno stavět, ale aby na něm bylo možno stavět musí se dokonale ovládat ve všech jeho finesách.
  A tištění bankovek je jeden z nejsložitějších tisků.

 336. NoName 388,
  jj, ten chlapík svou rovnováhu a tedy i zdravý rozum našel …. bohužel je jeden,

  Zajímavá je ta zmínka, že předškolní dítě u mohamedánů má většinou slovní zásobu cca 3000 slov. Když uvážíme, že cca 2000 tisíce slov je zapotřebí pro schopnost dorozumět se v cizím jazyce o základních věcech, je to sakra málo.
  A samozřejmě to zásadním způsobem brzdí rozvoj inteligence a znemožňuje jakoukoli změnu myšlení, o nějaké integraci ani nemluvě.
  Což je samozřejmě i problém zde narozených cikánů, o čemž se nesmí sice mluvit, ale je to ten hlavní důvod, proč se volá po zavedení povinného předškolního roku v MŠ.
  A může to být zakrátko i náš peroblém, bude-li české školství padat na dno tempem jako dosud.

 337. Matzurko,

  maximálně by mohlo padnout rozhodnutí “ sníme Američana“ Když ti Rusové jsou dva, a Amík jen jeden 😀

 338. Matzurko, nazdááár. Ad [389]. Šak já si tě za to taky považuju… 😉

  S tím „sníme psy“ jsi mne dostala. Jisté obavy zde opravdu nicméně byly. Kdyby i tahle mise zkolabovala, tak zásoby měly vydržet až do října, ale tuším už by si nemohli tolik v jídle vybírat. A voda by začala být rovněž problém, nemluvě o vzduchu. Takže posádce nasadili sřídmější režim. Myslím, že v Rusku i USA si dnes zhluboka oddychli. Teď ještě v neděli loď úspěšně zaparkovat u ISS a rota vyhládlých kosmonautů a astronautů se může vrhnout jako piráti na vyložení zásob. Další zásobovací let chystají žlutí Žaponci v půli srpna pomocí své lodi Kounotori.

  Napadá mne, aby příště k podobné situaci nedošlo, měli by mít na ISS dostatečnou zásobu laboratorních potkanů, žab i další rozmanité žoužele, rostlin a případně i hmyzáků na pokusy. Kdyby bylo nejhůř, tak by mohla posádka ISS začít konzumovat pokusný materiál, aby si obohatila jídelníček kvalitní čerstvou domácí stravou z vlastního chovu, ne? … 😀

  Jinak ty starty amerických společností jsou samozřejmě odloženy, společnost Orbital by měla uskutečnit další let snad až v prosinci a u společnosti SpaceX se ještě neví, kdy tu jejich nehodu komise vyšetří. Ona to není legrace, když padají kosmické lodě jedna za druhou…

  Člověk si maně musí vzpomenout na nešťastnou výpravu Johna Franklina a jeho opětovné marné hledání Severozápadní cesty z r. 1845. Jeho lodě Erebus (Podsvětí) a Terror (Hrůza) taky měly zásoby na tři roky a jak dopadli víme. Dokonce kanibalismus se jim nevyhnul. Takže ani ten bych na ISS v případě krajní nouze nevylučoval… 😛

  Škoda že jsi nebyla na té vernisáži. Ti hmyzáci by se ti určitě líbili… 😀

 339. Tož jsem si početl… Jeden zajímavý otevřený dopis se spoustou signatářů, jak si ovčané této země nenechají pozvracet tu demográcyji… V té formě, v jaké si ji představujou…
  http://www.stopnenavisti.cz/
  Tak jsem tak lehce proběhnul signatáře a vůbec mě nepřekvapilo, že se k výzvě přihlásil mezi jinými i Adolf Hitler, vůdce. Stejně tak mě nepřekvapil Ali Al Kebabi, člen IS, uprchlík a příjemce dotací. Naopak mě překvapila absence notorických petentů, jako jsou Smoljaci, Svěráci a jim podobní čuráci. Asi nebyli včas uvědomněni…
  Tak z toho mám ten pocit, že tahle země spolu s Evropu už nedočkavě čeká na dalšího Hitlera – a brzo se dočká. Dobro došli…

 340. Tsipras zrovna dořečnil
  Právo je na naší straně. Světlé zítřky. Žádná ultimáta. Osvobodíme Evropu. Demokracie. Hrdost.
  Druhej Castro nebo Husák když byl ve formě.

 341. Přeji dobrého večera. A věděli jste, že jsme tu měli jednu VIP návštěvu? Já tedy ne a mám dost velké obamy z následků… : „…Nulandová se v Praze sešla s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem, vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem, zahraničněpolitickým poradcem prezidenta Hynkem Kmoníčkem a se zástupci neziskových organizací.“
  Řekla bych, že výletem Druláka, který se dost neopatrně otřel o havlismus, a znovutlačením hromadných odvodů už to začalo…
  http://czech.prague.usembassy.gov/namestkyne-nulandova-vedla-v-praze-strategicky-dialog.html

 342. Bohouši,
  to bude asi profesionální deformace, mám té žoužele každý den okolo víc než dost 🙂
  Ale jo, jestli se stihnu dostat do Prahy než to zabalí, tak se tam snad stihnu podívat – ale momentálně nevím „dne ani hodiny“, nebv udeřily prázdniny a dostavuje se k nám příbuzenstvo (to víš, naše jihočeská Riviéra je oblíbená destinace).
  Teď tu mám zrovna výsadek z Ostravy, zítra přibude další z Třince, a s napětím očekávám, kdy se zahlásí pražská větev 🙂

  Stran pojídání laboratorní žoužele, to bys viděl, kolik má třeba takový moučný červ tuků a proteinů !!! A když se to vezme kolem a kolem, tak množit si tam kvasinku pivní, tak mají postaráno i o spoustu vitamínů.
  Každopádně, zkušenosti z projektu Biosféra II by jim jistě přišly k užitku, i když na ISS asi část stanice nemůžou přeměnit na políčka za účelem výsadby brambor… jsou to chlapi stateční, mně se dělá mdlo už jenom při představě být nacpaná v nějaké plechové kapsli a vystřelena do vzduchoprázdna, blé…

 343. Niko,
  píše se tam, že se madam Nuland sešla se zástupci neziskových organizací….
  PROOOOOOOOČ ?????????

  Jo, a tohle je taky vzrušující:
  http://www.novarepublika.cz/2015/07/americky-velvyslanec-vyhlasil-odesu-za.html
  Americký velvyslanec vyhlásil Oděsu (s majoritně rusky mluvícím obyvatelstvem), kde teď šéfuje Gruzínec Saakašvili (v Gruzii by ho rádi pohnali před soud) za laboratoř protikorupčních reforem.
  Být Oděsan, ženu tu svoloč vidlema za brány města.

 344. Dobrý večer,

  PeSi, stran těch podpisů… Uhl a Třeštíková by snad mohli stačit. to se bude msuet určitě přidat i Sommerová,a by nezůstala pozadu a už to pojede….

 345. Jak se vůbec Sakašvilli mohl dostat k tomu, že šéfuje Oděse? Pochybuju, že řádnými komunálními volbami.

 346. Mno, v 30-tých letech 20 století bylo v Kosovu asi 40 % Albánců a 60% Srbů…
  kolik že je tam Srbů dnes ?

 347. Saakašviliho jmenoval vůdce. Vůdci to nařídil jeho vůdce.

 348. maYdo, gubernátory na Ukrajině jmenuje prezident a vláda…..
  Žádné volby.
  A nejedná se o vedení města Oděsy, ale celé oblasti, cosi jako krajskej hejtman. Jen ti naši jsou volení, a vláda a prezident do toho u nás nekecají.

 349. Jen ty pravomoci gubernátora jsou mnohem větší, než ty hejmanské u nás.

 350. Matzurko 401 – pořád ještě nejsme správně zpracovaní
  Máme být multi-kulti, aby nám sem ty kluky machometánský mohli nacpat… 🙁

 351. (401) Já Ti nevím, ale i kdybych byl rusky mluvícím Oděsanem, asi bych potlačení korupce vítal. Zda se zdaří, to už je jiná věc, ale rozhodně se to nepodaří žádné „šedivé myši“. Ta „Nová republika“ mi přijde trochu alternativní, ať nejsem paranoik.
  (405) A v roce 1919 24% Srbů. Docela slušná schopnost rozmnožovací.
  V roce 1981 13,2%, v roce 1994 8 – 10%.

 352. AK,
  Saakašviliho v Gruzii, jen co tam dorazí, postaví před soud (bude mít štěstí, jestli se tím budou zdržovat). Takže korupce nebo ne, já bych ho ze velitele nechtěla ani ve snu.
  Saakašvili byl napřed Porošenkův poradce (myslím, že spolu studovali VŠ, stejná školní kravata ?) pro válku nebo co, a ještě rok před vyjmenováním za hejtmana se hrdě bil v prsa, jakej ja gruzínskej patriot. Najednou mu spadly šupiny z očí, začal se na základě těch studií deklarovat za Ukrajince, a bingo, bačuje Oděsu, významný to přístav.
  Přijde mi to stejné jako udělat z dotací tyjícího Bureše ministrem financí…. jenže toho aspoň část národa tupě volila a dodnes adoruje.

 353. A stran těch, co se vypořádají s korupcí,
  takovejch už bylo !
  Ty tomu fakt věříš, že ausgerechnet Saakašvili to dokáže ? Jakože s americkou pomocí ?

 354. V roce 1929 bylo na Kosovu a v Metochii 61% Srbů a 39% všech ostatních národností. Po porážce Jugoslávského království v roce 1941 Kosovo okupovali Italové a z té doby je první zmínka o idei „Velké Albánie.“ Srbové pod tlakem albánských fašistů a okupačních úřadů a byli nuceni opouštět Kosovo.

  Paralelně s tím se na Kosovo stěhovali Albánci jak z Albánie, tak i z Turecka a několika dalších evropských zemí, ve kterých žila albánská politická emigrace. Okupační vlády zrušili agrární reformu z období Království Jugoslávie a půdu na Kosovu získávali výlučně Albánci z Albánie. Během druhé světové války víc jak 100 000 Srbů bylo vyhnáno z Kosova a přibližně stejný počet Albánců se stěhuje na jejich pozemky.

 355. Matzurko, ad kravatožrout demokrat. Stačí si vzpomenout na vraždu/sebevraždu Zuraba Žvaniji, bývalého předsedu vlády Gruzie v r. 2005 a roli kravatožrouta v tomto případu. Kdysi jsem sem na to dával odkazy.

  Demokrat a potírač korupce, co jde přes mrtvoly. To byl Al Capone taky…

 356. 401 – Joo, Matzurko, být tak jen muškou malou na ambasádě, že… 😉 Ale už chápu, proč je v Rusku vyprovodili. A neměli by naši vládní činitelé něco zmínit o takových jednáních? Bych tak nějak v demokratickém zřízení předpokládala. Ledažeby… ale to snad ne?!?

 357. (411) Obávám se, že v Gruzii i na Ukrajině jsou z nejrůznějších důvodů (nejen ruské podjebávání, je i dost místních tradic a averzí) dost divoké poměry, než abych byl schopen zaujmout černobílé stanovisko dobrý/špatný. I zdroje informací zrovna neslynou nestranností, alespoň ty „běžné“. Fakt je, že za Saakašviliho Gruzie zpočátku učinila dost významný pokrok a vlády se po prohře vzdal bez řečí, což je v postsovětském prostoru věc ne úplně běžná. Osobně si počkám na výsledky. Což je v podstatě i odpověď na 412. Nějak netrpím oním předsudkem, že s korupcí lze bojovat jen s ruskou pomocí. 😛 Bojovat, ne vypořádat se, to se nedaří ani ve státech, považovaných za civilizovanější.
  (413) Drobný problémek pro mne je, Halladine, že dějiny Balkánu vůbec a Kosova zvlášť, pro mne nezačínají rokem 1929. Ta historie je o trochu starší. Během druhé světové byli vyháněni Srbové, ano. Srbové, nastěhovaní na pozemky „Arnautů“ po té první. Tu jednoduchost pohledu vám skoro závidím.

 358. Bohouši, děkuji za výklad tisku bankovek. Zas se mi rozšířily obzory. 🙂

 359. Tak ono je důležité mít jednoduchý pohled na Rusko a Putina, zbytek světa je strááášně komplikovaný.

 360. Dano, rádo se stalo. A to byl jenom naprosto nepatrný náznak toho, jak se to dělá…

 361. (418) Já vám ten jednoduchý pohled přece přeji a narušuji jen vyjímečně.
  Dobré noci přeji.

 362. Tam ono třeba vidět, v jakém stavu přebíral zemi Saakašvili a nevidět, v jaké Putin vyžaduje selektivní vidění …

 363. Fujtajxl po ránu!

  Tak mi zbyl ze špitlíku sýr se šunkou, co jsme dostali k večeři a chtěla jsem použít na chleba. Roztírat to moc nešlo, chutnalo to divně, o šunce si to mohlo nechat leda zdát a ještě to pálilo na jazyku.
  Tany – tavený sýr, „to nejlepší ze Šumavy“ … bla bla bla …

  Nelenila jsem a vzala lupu …. a pročetla se k vepřové kůži a vepřové kosti …. é-čka jsem už raději nepočítala….
  hnus fialovej!
  http://www.tany.cz/produkty/sumavske-syry/

 364. Velmi přesný P.Robejšek:

  …Svět čísel je pro politiky symetrický prostor, nad kterým se jako firmament rozpíná Gaussova křivka rovnoměrného rozdělení. V takovém universu vládne přímá úměrnost a sociální procesy mají lineární průběh, nejdůležitější je průměr a těžiště společnosti leží ve zlatém řezu. A tak politici připomínají členy recesistického spolku „pro plochou zemi“, jenom s tím rozdílem, že mají moc svou bizarní představu o světě vnucovat lidem…
  http://echo24.cz/a/ieujb/politika-v-asymetrickem-svete

 365. Dobré ráno vespolek,
  AK, ano Saakašvili se rád prezentuje jako Míša Stavitel po vzor jakéhosi vládce 🙂
  Ale korupce jeho „panování“ provázela také. A není ti divné, že poté, co demokraticky předal svou sesli, mazal z Gruzie o zlomkrk pryč ? A zjevně hledá jakýkoliv šolích, jen aby nemusel zpátky. Už to, jak napřed na Ukrajině odmítal funkce z „vlasteneckých“ důvodů a pak najednou vzal poměrně zásadní s prohlášením, že je vlastně tak trochu Ukrajinec….
  A nepleť sem ruskou pomoc, ano ? O té jsem se v této souvislosti nezmínila, leda o tom, že Oděsa je, jak jako příznivec starší historie jistě víš, značně ruskojazyčná (určitě rád doplníš, že historicky se to odvíjí ze založení města Kateřinou Velikou a tato oblast se v její říši jmenovala Novorossija).

 366. JJ, Matzurko – Sojuz něrušymyj žije!
  Jen ho neudržuje Putin, nýbrž Porošenkové, Saakašviliové a podobná verbež!

 367. Dobré ráno. Hned na začátku dne se mi zvedl tlak nad 300. Něco tak hnusného jsem už hodně dlouho nečetla. http://www.novinky.cz/domaci/374185-prispevky-na-peci-kontrola-je-bezzuba.html
  Takže kdo pečuje o nemocného či postiženého příbuzného a nemá příslušné vzdělání v oboru sociálních a zdravotních služeb, se dopouští podvodu při čerpání sociálních dávek, protože o blízkého pečuje „jen“ s láskou, obětavostí a trpělivostí na svůj úkor. Do ústavů s nemohoucími, tam se o ně postará odborný personál.

 368. 427

  Ono je to problematické…
  Není každý Dana , o jejíž poctivosti o péči o její již zemřelou matku nepochybuju.
  Ale hlavně – ono to bylo myšleno jako příspěvek na něco, co senior nezvládá.
  Třeba úklid v domácnosti, nákup atd.
  pokud nějaká agentura nakoupí , uklidí atd nafakturuje , a je to jasné.
  Bohužel si myslím, že jsou případy, kdy rodina těch 800 shrábne, a žádnou péči neposkytne…..

 369. Dobré ráno,

  Dano, jsou to krávy, krávy, krávy. Jde jim nejspíš o záminku, aby mohly ty příspěvky lidem sebrat. Já měla za to, že ten příspěvek je mimo jiné pro lidi, kteří kvůli péči o příbuzného nemohou pracovat a musí taky z něčeho žít, nebo ne?

  to jim nedochází, že když bude tahle píče výhradně v rukou profesionálů, tak že bude taky patřičně drahá?
  Takže je docela logické, že se z příspěvku hradí i potřeby domácnosti, Nakonec sestry v ústavech taky ze svý výplaty financují svou domácnost a ne potřeby klienta.
  A když si najmou profesionála, ten taky z toho, co za svoje služby dostane, bude financovat svou domácnost a ne matrace pro svého klienta. A co to je za canc s těmi množstevními slevami, které mohou nakupovat ústavy? To je takovej problém, aby na nějakou speciální matraci přispěla pojišťovna?

  Hlavně že nabrali další tisícovku kontrolorů, krávy jedny. Ať už táhnou do prdele. Ať je vezme čert. Přeju jim , aby jednou na pomoc příbuzných odkázaný byly, aby se na ně jejich rodina vyprdla, aby neměly na to zaplatit si pořádnou péči a musely čekat a poníženě škemrat, aby se někdo slitoval a konečně jim umyl posranej zadek. A aby jim ho nikdo neumyl s poukazem na to, že na to nemá dostatečně odborné vzdělání. NIc lepšího si nezaslouží, děvky pravdoláskařský, marxistky odporný.

 370. Halladine , jdi do prdele s nima. V tom případě ty kurvy evidentně ani nevědí, k čemu ten příspěvek slouží, ale hlavně že budou Z PENĚZ, KTERÝ MY VYDĚLÁME, platit kontrolory.

  Můžu já vůbec máti osprchovat bez certifikátu k oprávnění k poskytování péče? A můžou jí děti nakoupit a uklidit, když takový certifikát nemají? No, aspo=n už jsou zletilá, ale fakt mně hrůza jímá, že tutéž pomoc púoskytovaly i jako nezletilý.

 371. Koukám, že mayda je notně rozvrkočena!

  Ono nejde ani tak o domácí péči, jako o to, že ombudsmáňa Šabatová zas strká sosák kde může a strašně se jí nelíbí, že existují seniorhausy bez státního certifikátu, protože jaksi unikají její laskavé kontrole a nemůže je řádně zbuzerovat.
  A tak to zkouší přes příspěvky na péči zatrhnout.

 372. Rputi, abych parafrázovala jistého pana stavitele P., který kdysi dáno říkával „já su moravák a já se naseru rád“, tak nao, jak jde o Šabatovou, jsem připravena se rozvrkočit kdykoliv a ráda.

  Ta ženská měla dávno chodit kanálama a mít z vostudy kabát, když už ji nešlo zavřít za její podíl na instalaci aničky – Barbory Škrlové.
  Tehdy měla letět okamžitě z úřadu a o slušnou práci už nikdy nezavadit.
  Že se tak nestalo, je důkazem, že je v tomhle státě něco zásadně špatně.

  Leč nestalo se tak, protože ona je přece bývalá disidentka, chartistka, svatá a co koná správně koná.

  Většinou beru politiku s nadhledem, ale tyhle marxistický krávy, co jsou povznesený nad nás, prostej lid, cosi dovolí neslintáat vděčností a jak se obětují pro naše blaho, mně fakt dokážou vytočit.

  mimochodem, má nějaký funkční období, nebo na tej židli bude smrdět až do smrti?

 373. A připojuji se k díkům za výklad o tisku bankovek. Zasloužilo by si to vyjít jako úvodní článeček. nNechceš se , Bohouši, třeba pustit do nějakých knihtiskařských nepravidelníků, ať se jen nehrabem v tej politice?

  Doma byla po dědovi sbírka bankovek, měla bych se podívat, jestli někde je. Ale možná ji máti prodala.

  Pamatuju si, že tam byly bankovky , navržené Alfonsem Muchou a jak jsem zírala, jako dítko, uvykle na to, že největší je stovka, na pětitisícovou bankovku.

 374. Jejda, tak to, že jsem mámě „posloužil“ až do těch neradostnejch konců, tak jsem se provinil proti předpisům?
  To jsem jí měl dát do LDN?
  Pravda je, že mi ani nenapadlo, že bych mohl nějaký ten příspěveček dostat!
  Na jednu stranu se volá po mezigenerační solidaritě, na stranu druhou… je TOHLE.

  A Šabatová – škoda slov. Slon v porcelánu by se choval líp.

  Halle, nezlob se, ale v tomhle jsme vepři.

 375. maYdo ,
  pro lidi, kteří zůstanou doma jsou zcela jiné příspěvky, vyplácené jim.
  Je to ale strašně málo, a ti dotyční jsou odsouzeni k bídné penzi, protože se vypočítává z toho státního „platu“
  moje máti těch 800 dostává. Zařídila ji to místní sociálka, aby si mohla zaplatit nákup, úklid a další služby, které jsou místně dostupné.
  ovšem máti si nakoupit nenechá, protože se jí nechce , či není schopna sepsat seznam.
  No a že by pustila do domu cizí osoby na úklid, nepřipadá v úvahu.
  bylo dost konfliktů i se sestrami, které ji nosí(ly) léky. Nakonec odmítly.
  takže nákupy a ostatní dělám já, a já těch 800 opravdu nepotřebuju, ani neberu. 🙂

 376. Jo, a Bohouši, připojuji se k maYdě… opravdu by Vaše příspěvky stály za „Typografické okénko“.

  Dík i za vesmírné zpravodajství.

 377. Rputi,

  poměrně nedávno proběhl tiskem případ takového sociálního domova, kde ta situce s péčí byla docela zoufala.
  Museli ho natvrdo zavřít, a seniory narychlo převést jinam.
  A byl docela řev, jak je možné, že státníorgány něco takového dopustily….

 378. Ahoj
  AK ad 398 – že je mrtvej, neznamená, že nemůže podepisovat petice! Kdyby žil, tak by jistě podepsal, tak to petiční výbor podepíše za něj …

 379. Halle,
  jen to nebyl seniorhaus, ale „normální ubytovna“ jednoho z těch šmejdů, co vydělávají na zříceninách a počtu osob v nich ubytovaných.

  Nic nebrání státu v zřizování dostatečného počtu lůžek v domovech pro seniory !!!

  A nic nebrání příbuzným, aby se v péči těch domů orientovali!
  Nabízí takový dům výpomoc a úklid? Je tam přítomna zdravotní sestra? Navštěvuje dům pravidelně lékař, Když má babička alzheimera – je tam školený personál pro péči o podobné pacienty? …. atd…

 380. Rputi,
  ono se to vydávalo za seniorhaus. jenže oficiálně nebyl.
  A jelikož to nebylo oficiální, nepodléhalo to státnímu dozoru.
  Asi brání nedostatek peněz. A křik z některých stran, že se do toho stát nemá vměšovat, protože je to problém rodiny. A žese má nechat prostor soukromému podnikání.
  A spousta rodin na ty pořádné domovy nemá, není to laciné, penze většinou nestačí.

  jedna známá z brna na webíku na který taky chodím ( Dana ho zná) řešili tenhle problém se seniorem s Alzheimrem. Našli nakonec fakt slušný domov, ale stálo to kolem 20 000 měsíčně.
  Každý na to nemá.

 381. Že já blbec jsem dneska nakoukl.

  Jsou témata, na která jsem alergický. Obě spolu souvisí. Je to péče o děti včetně adopce a péče o seniory. Odmítám vést jakoukoliv debatu o státní péči a sociálních dávkách. Děti i rodiče jsou součástí rodiny.

  Jděte do PRIORU!

 382. Že já blbec jsem dneska nakoukl.

  Jsou témata, na která jsem alergický. Obě spolu souvisí. Je to péče o děti včetně adopce a péče o seniory. Odmítám vést jakoukoliv debatu o státní péči a sociálních dávkách. Děti i rodiče jsou součástí rodiny.

  Jděte do PRIORU!

 383. 444

  Zůstane asi jen při představě. Bohouš taky potřebuje z něčeho žít. 😉

 384. Halladine, nevím, k čemu směřuje Tvoje přednáška.
  to bychom pro jistotu všichni taky mohli rovnou bydlet v kriminále jako zloději a vrahové, protože se čas od času stane, že nekdo někoho oloupí nebo zabije.

  Zoufalé podmínky mohou být i v domově s certifikátem.

  A navíc se mi nezdá, že by v ústavech meli nějak moc volno, takže když seberou příspěvek na péči, rodinný příslušník, který nebyl shledán dostatečně způsobilým bude muset jít vydělávat, tudíž nebude pečovat, v pstavu nebude místo nebo bude moc drahá a na profesionální pečovatelku taky nebude – tak co?

  Pokud jde o ten řev, – nebyla by spíš na místě otázka, jak to, že rodinní přísluníci dopustili, aby jejich blízcí skončili v takovém ůstavu? Ano bohužel, spousta lidí chce od státních orgánů péči o jejich blaho. Ale bylo především věcí rodinných příslučníků ověřit si podmínky, kam svoje blízké dávají.

  Výsledkem je nárůst úřednictva a stále méně lidí, kteří stát živí. Hlavně ještě víc kontrolorů = více teplých místeček pro kamarády, kterým smrdí poctivá práce.

 385. 446

  nefšim jsem si, že by někdo stál Martinovi s pistolí u hlavy a nařizoval “ Diskutuj!“
  A jinak to zapáchá pokusem diktovat ostatním, o čem mohou psát.

 386. (421) I to selektivní vidění vám přeji, jsa člověk přející.
  (424) Není mi to divné, dovedu si dost živě představit, komu všemu by mohl vadit. Zřejmě je sice poněkud zbrklý, ale obezřetný. Prostě si počkám, co z věci vyleze, nečekaje zázraky.
  (425) Oni zase Srbové, když měli navrch oni, bourali a vypalovali albánské. A Albánce tam nenastěhovali jen Turci, prostě obyvatelstvo tam migrovalo dost, včetně těch Srbů. Nemají si co vyčítat, jedna banda. Doleček jako nezaujatý komentátor, oceňuji váš smysl pro humor (pokud to tedy dokonce nemyslíte vážně).
  (427) Zabít je málo …… Co to dá za práci ten příspěvek ze státu vyrazit, o tom bych taky něco věděl.

 387. maYdo,

  jistě znáš to slovenské „keď vtáčka lapajů…
  Nasimulovat lze kde co.

 388. (445) Nebude-li mne stát obírat na daních tolik, milerád se budu o příbuzné starat ve vlastní režii.
  (449) Té snahy diktovat ostatním o čem psát, případně připouštět jen JPN jsem si zde také občas všiml, ale nikdy to nebylo u Martina!

 389. 459-427
  Nechci zpochybňovat Vaše zkušenosti, ale je fakt, že v hovoru se šéfkou místně příslušné sociálky mi bylo oznámeno, že jí ten příspěvek vyříděj, že formulář příjde poštou, a že se mám postarat, aby ho máti podepsala.
  A já se po tom kontaktu nepídil. Vyžádala si od máti moje číslo, a zavolala mi.
  Ale třeba, jak často píše Martin, to bylo kvůli mému titulu a bohatství 😀
  A dotyčná se potřebuje bohatě vdát 😀

 390. Trochu matematiky:

  65 milionů neoprávněně poskytnutých dávek v minulém roce.

  Vynechme skutečnost, zda to bylo opravdu ve všech příadech neoprávněné.

  Aby se tomu zamezilo, bylo přijato 600 kontrolorů a dalších 300 ještě přibude.

  jeden kontrolor může brát… Kolik? 20 000 čistého?

  20 000×12=240 000 ročně na kontrolora. Krát 900 = 216 milionů.

  Bravo, Zaplatíme 216 milionů za kontrolory, abychom ušetřili cca třetinovou sumu. TAkže peněz v systému pořád bude o nějakých 140 milionů míň a ty budou těm, kdo je potřebují chybět.

  No, tak potěš koště, to nás čekají pěkný časy, pokud ty daňové kontroly , který jsi tu včera hájil, jsou podobně skvěle propočítané.

  no nic, vyrážím na nákup, mimo jiné musím koupit něco babičc e k svátku. Jen nevím, jetsli bych se neměla poradit napřed s Šabatovou, abych vybrala vhodný dárek.

 391. “ Zabít je málo ……“

  Souhlas, Karle. nezabíjet. Nechat je pomalu chcípnout, marně škemrající o pomoc.

 392. maYdo 🙂
  těch údajných 65 miliónů dávek asi nebylo po 1 Kč. Nejmíň 800 Kč, ale to je ten nejnižší, ale jsou i násobně větší.
  Takže bych ty výpočty trochu poopravil 😉 Tedy tu ušetřenou sumu.

 393. „Nebude-li mne stát obírat na daních tolik, milerád se budu o příbuzné starat ve vlastní režii.“

  Rovněž souhlas, KArle.

  Ale ono an i nejde tak o penáízem jako o to sdělení, že když se starají rodinní příslušniíci, je to něco divnýho a určitě jsou za tím nějaké nekalé ůmysly, že jediné dobro jsou státní zařízení.

  Za chvili budeme muset mít certifikát, i když si budeme potřebovat utřít zadek.

 394. Halladine, můžeš mi vysvětlit, jak v zemi, kde je 10 milionů obyvatelstva, lze vyplatit 65 milionů dávek? 😀

 395. „Loni stát vyplatil měsíčně v průměru 331 800 příspěvků “

  Takže ročně krát 12 = 3 981 600. TAkže dávek se vyplatilo na počet za rok cca 4 miliony. Z toho je jasný, že těch 64 milionů není počet dávek, ale peníze, které se vyplatily.

 396. Matzurko ad 401 – jaké PROČ?
  Přece tradice, kterou tady zavedl francouzský president snídaní s disidenty… 😉

 397. A do třetice, Halladine,

  ZAměstnáme 900 kontrolorů, aby se ušetřilo 65 milionů neoprávněně vyplacených peněz.

  Aby náklady na kontroly pokryly výnos z kontrol, máme na platy pro ty kontrolory 65 milionů ročně.

  TAkže 65 000 000 : 900 = 72 222,22, ro jsou ročná náklady na jednoho kontrolora. Podělěno dvanácti je , už od pohledu , něco málo přes šest tisíc.

  Tak to jsem zvědavá, kdo by vzal takovou práci za šest tisíc. Hrubýho, aby bylo jasno. Včetně odvodů z mezd, který je povinen platit zaměstnavatel. KOlik jim asi tak zbyde? Tři, čtyři tisíce?

  Ještě mi chceš, Halladine tvrdit, že se kontroloři uživí tím, co se díky jejich kontrolám vybere? 😀 😀 😀

 398. To nemůžu, maYdo . 🙂
  Já přejal tebou podanou špatnou definici .Článek samotnej jsem přečetl až dodatečně. Přečti si znouvu, co jsi napsala..

  65 milionů neoprávněně poskytnutých dávek v minulém roce.
  Neměla jsi vynechat Kč.
  Argumentace je trochu jiná. Těch dávek se vyplatilo celkem za 20 mld. To je docela hodně.
  Při nedostatku kontroly se i tak zjistilo, že za 65 milińů jich bylo neoprávněných.
  A zřejmě předpokládají, že pokud bude kontrola častější odhalí se toho mnohem víc.
  Nakonec, ono se to dá přibližně spočítat.
  Pokud při kontrole x případů najdu y porušení, při kontrole 10x případů objevím asi kolem 10y porušení předpisů. Plus mínus.

 399. “ Obě spolu souvisí. Je to péče o děti včetně adopce a péče o seniory. Odmítám vést jakoukoliv debatu o státní péči a sociálních dávkách. Děti i rodiče jsou součástí rodiny.“

  Ono nejde jen o příspěvky.

  Asi by už byla už jen otázka času, než by soudružka Šabatová usoudila, že přece mají nárok na správnou odbornou péči i ti, kdo žádný příspěvek nepobírají a rodina se stará.

  A že vlastně to musí ti kontroloři chodit kontrolovat všude. Nejlípe každou domácnost, protože co kdybys tam měl babičku, kterou nemá ouřad v evidenci.

 400. Ta 461 je úplně špatně. Těch 65 miliónů se už ušetřilo minulými kontrolami.
  Jaksi přepokládáš, že těch 900 nových kontrolorů neodhalí víc než těch 65 milińů, co se odhalilo doteˇ.
  Ta úspora 65 melounů se dá považovat za trvalá každý rok. Protože bez toho odhalení by byla pravděpodobně vyplácena znovu a znovu až do smrti pobírajícího.
  Ale je vysoce pravděpodobné, že pokud se zvýší počet kontrol, zvýší se i počet odhalených dalších neoprávněných dávek.

 401. Ty jseš nezničitelnej, Halaldine 😀

  odhalí se toho sice víc, ale ještě víc se zaplatí za to odhalování. Prostě je to prodělečný. Ten víc než dvoutřetinový deficit mezi náklady na kontroly a výnosem z kontrol se lepšíma kontrolama, které možná zjistí o nějakých pět či deset milinů víc, nenažene. A zároveň porostou náklady na kontroly.

 402. K 460 – predchozi odkaz od Niky na clanek o Nulandove na webu reichsprotektoramtu uz neplati: file not found.
  . . .se vam neco zdalo, zapomente. . .

 403. Pokud se kontroloři nebudpou flákat a budou k něčemu, taky by měly odhalené neoprávnění dávky klesat, protoře ty odhalené se zabaví a nových tolik za jeden rok nepřibude, jako se nasčítalo za léta.

  A ty kontrolory budeš platit taky trvale, dokud neodejdou do důchodu.

  Pprostě je to prodělečný nesmysl, peníze to nepřinese, ale odčerpá.

  A šabatová ten deficit platit nebude, ten zaplatí plátci daní.

 404. 467 ano. „Nechci slevu zadarmo,“ pravil Zelí a vytáhl stovku.

 405. No disktovat lze do nekonečna, ale zákon říká

  Použití příspěvku na péči

  Příspěvek lze použít pouze na ty výdaje, které souvisejí se zabezpečením pomoci a podpory osobě, která je závislá na péči jiné osoby. Může být tedy „spotřebován“ jako úhrada za péči, kterou zajišťuje poskytovatel sociální služby či asistent sociální péče, a samozřejmě také na výdaje, které vzniknou pečující osobě, tj. rodinnému příslušníkovi či jiné osobě, která není poskytovatelem sociální služby. Oba výše uvedené způsoby může příjemce kombinovat dle vlastní potřeby a dle individuálně zvoleného způsobu zajištění péče.

  Čili rodinný příslušník má nárok na úhradu výloh ( třeba na benzín, když seniora odveze k lékaři)
  Ale ne za to, že o seniora pečuje. Tady zřejmě platí to pravicové, že je povinen tak činit zadarmo.

  A zřejmě by tak měl být ten příspěvek spotřebován. pokud tak spotřebován není, asi je neoprávněně vyplácen, protože vlastně působí jako zvýšení penze.
  Nebijte mě, já ten zákon nepsal.

 406. pokud někdo dojde k názoru, že byl zákon sepsán pod vlivem firem poskytujících sociální služby, hádat se s ním nebudu.

 407. 427 Dano, také zrušit volno pro ošetřování rodinného příslušníka. Případně rovnou trestně stíhat za pokus ublížení na zdraví či vraždy. Nemá náležitou odbornou kvalifikaci a způsobilost. Nemocné nezletilé rovnou do ústavu. Jestliže rodiče nejsou odborně způsobilí.

 408. 400 Matzurko, Země je taková jen velká kapsle. Jen plech nahrazený gravitací.
  Večer razil do Budějic, z Dubného na obzoru ohromný Měsíc jako pomeranč. Až hrůza.
  Mít ještě nádchu a k tomu venku hicno není dobrá kombinace. Když vynechám zdejší bazénovou plovku, kde v blízkosti je kloudné přírodní koupání? Vlezl bych i do řeky, ale když jsem viděl co do ní ústí…. Do Vltavy pod Dlouhým mostem, do Malše v Kaplici. Fuj. Malše je úžasná v Cetvinách, nebo je použitelné Lipno, jenže to je z ruky stejně jako na chaloupku. Sám nepojedu a zbytek osazenstva má také nádchu a proto není cákací.

 409. Zdar Schumi,
  o přírodním koupání nemám moc informací, neb mu neholduji, ale národ jezdívá do pískoven (myslím že je to u Hluboké). Za Rudolfovem u Jivna je rybník Mrhal, směrem na Hlubokou Bezdrev, u Velkého jezu na Malší bývávala louka obsazená nudisty 🙂 Pak se asi bude dát koupat někde okolo Haklových Dvorů, možná i v okolí rybníků Vrbenských…
  U nás nejblíže je rybník Šindlovský, ale zítra možná vyrazíme do kempu na Štilec, ovšem já asi setrvám doma ve stínu – nejen že mám dost averzi na místa zaplněná ječícími robátky, ale stříkám si do krku Bioparox (asi letní viróza) v kombinaci s anstihistaminiky (co kvete fakt netuším, ale vím, že mi to vadí).
  Asi jsem moc nepomohla, my raději napustíme samonosný bazén…

 410. Jo,
  a další důvod setrvat doma – v přízemí našeho RD je právě nyní 24°C, takže nemám důvod vylejzat si nechat tavit mozek 🙂

 411. Malše je zvukomalebné jméno. Jak to vlasttně vzniklo? Polsky malže neboli česky mlži? Že tam žili? Mlžonosná řeka? Dal bych si pár dobrých mlžů s nějakým dobrým bílým osvěžujícím vínem.

 412. Skimici 🙂

  K původu názvu Malše se v knize Pomístní jména v Čechách uvádí: „Původní jméno řeky Malše bylo Malče, jak o tom svědčí doklady z 13.–15. století. Tato podoba vznikla přivlastňovací příponou -ja z osobního jména Malcha a znamenala „Malchova (voda nebo řeka)“7.
  Snad je to pouhé přehlédnutí, ale z *Malcha mohlo vzniknout pouze pozdější Malše (dle ch → š) a starší Malče potom z *Malka (k → č). Podezřelý je lingvisty oblíbený výklad původu názvu ze jména osobního. Malše je v regionu poměrně významnou řekou, určitě nemohla mít vlastníka a ani nemohla být bez obecně přijímaného názvu do období dosídlení krajiny, aby mohla nějakým způsobem přijmout název až z osobního jména, například bohatého mlynáře.
  Malše je na dolním toku téměř souběžně tekoucí řekou s Vltavou a jejich soutok je přímo v centru sídelní oblasti, dnes Českých Budějovicích. Potom by měl název vzniknout nejspíše ze vzájemného porovnání obou řek. Malše je proti Vltavě menším tokem, z říčního úlu pohledu pak mělčím. Základem by tak bylo *malk- → *Malk-ja → *Malčja → Malča/Malče → Malše. (Viz též závěr článku Doudlebové a druhá vlna osídlení.) Rovněž umístění prvního vokálu v názvu Malše odkazuje na východoslovanskou nářeční odlišnost. Při původu názvu u první osídlovací vlny bychom spíše mohli očekávat tvar *Mlače nebo *Mělča.

 413. Dobrý den. Také je u vás teplo? Ad sociální péče, příspěvky apod.: chápu Martina i Maydu. Pokud by někdo chtěl na exkurzi do certifikovaného domu klidného stáří, velmi protěžovaného krajem (ODS i ČSSD), mohu zařídit. Dtto naše krajská nemocnice.

  Základem prevence syndromu vyhoření pečujících osob je nepřipouštět si práci do osobního života, chovat se ke klientům korektně, dle standardů kvalitity sociální péče, výhradně odborně, dle předpisů.

 414. Vy mi dáváte v tom horku! 🙂

  Malše:

  1)Pramení v Rakousku jako Maltche
  2)Malše byla odedávna významnou součástí Zemské stezky. Dálnice nebyly, jezdilo se po vodě – Dunaj-Malše-Vltava. (Karla IV. ty spojovací kanály nenapadaly jen tak z ničeho)
  3) Malše je velmi stará řeka (dle kaňonů soudě) a tedy i název je patrně dosti starý, odjakživa plavili se kupci, němečtí pak zejména.

  Jedna z možných etymologií: Malše je řeka velmi klikatá a v meandrech zajisté vytvářející kapsy-tůně, které byly bohaté na ryby. Ve starohornoněmeském dialektu existuje slovo Malha/Malhe a ve staročeštině slovo Malche – obojí znamená koženou brašnu, kapsu, atp.

  Ony ty etymologie bývají vždycky poněkud o ústa.
  Ale ta odvozenina od osobního jména je blbost zaručeně.

 415. (476) Bioparox si do krku nestříkám, nemaje ho, ale šiknul by se, asi si pro něj dojdu. Včera jsem se povaloval v Bráníku, vzduch cca 33, voda cca 14, když člověka škrábe v krku, je pocit žízně přímo umocněn. Kdo ví, co za bacily to dcera přinesla do domácnosti.

 416. 482-míval jsem dost často angínu, osvědčil se mi Jox (zřejmě následník Stopanginu). Je hnusný, ale účinný.
  Při náznaku škrábání v krku použiju a už dlouho jsem angínu nepotkal.

 417. Jo, Jox funguje také. Bývaly takové cucací prášky, snad Panthenol, to taky fungovalo, jenže výrobce VEB Jenapharm ……….

 418. Momementální cucací bonbony jsou asi dobrý kšeft, ale u mne moc neúčinkují. Snad jenom Fisherman’s friend…

 419. AK,
  Bioparox je antibiotikum, snad jediné volně prodejné. Ostatní jsou antiseptika – já osobně občas používám i Tantum Verde, spray i bonbóny, pokud jde jen o nachlazení. Ale mne ten krk trápí už déle – na podzim mi medicinman poradil ten odporný Bioparox, a zabralo to (teda, jednou jsem tím zkusila léčit i průdušky, tedy při aplikaci hluboký nádech, a fungovalo to spíš jako velmi účinné emetikum…). Pokud do úterka potíže nezmizí, tak svého poléčitele pro jistotu vyhledám.
  Panthenol cucací tablety jsou k dostání běžně, akorát se trochu změnilo balení.

  Ale možná je to jen silná alergie, dorazivší příbuzenstvo z Třince si rovněž postěžovalo, že alergie u nich letos propukají měrou nevídanou a na nové alergeny, přičemž doposud standardní uspokojivé preparáty letos nějak ztratily na účinnosti. Možná jsem podobný případ.

 420. (487) Já většinou počkám, až to přejde. V nejhorším „valašský penicilin“.
  Jinak bych měl sklon k léčbě generála Šnejdárka (tehdy asi nižší šarže v cizinecké legii, snad kapitán), který léčil rychlostí cca 4 km/h. Co je vidět, a to jod (ošetření provedl jeho následující vojín s flaškou jodové tinktury na pokyn zvednuté pravé ruky), na co není vidět, chinin, další následující vojín na zvednutí levé ruky. Francouzský důstojník musí zvládnout všechny situace. 😛 „Co jsem prožil“, nádherná knížka.

 421. Dobré ránko!

  Nastydnout v tomhle hicu lze velice rychle. Stačí chladný vánek, co zchladí zpocené tělo a k tomu jeden bacil – a je zaděláno!

 422. 😀 😀

  Přijde Arab do baru a už si chce objednávat drink, když v tom uvidí o kousek dál chlápka s kipou na hlavě a tradičním židovským účesem. Nemusí být tedy Einstein na to, aby mu došlo, že je to žid. Takže zakřičí na barmana dost hlasitě, aby to slyšel každý v baru: „Barmane, drink pro každého v tomhle baru, kromě támhletoho žida.“.
  Chvíli po tom, co každý dostane svůj drink se na něj žid podívá, usměje se, zamává mu a zakřičí: „Díky!“.
  Arab se naštve a znovu objedná drinky všem kromě žida. A stejně jako předtím se žid usměje a zakřičí: „Díky!“
  Tak se Arab zeptá barmana: „Co je sakra s támhletim židem? Objednal jsem dvě rundy drinků pro každého kromě jeho a on se stejně směje a děkuje mi. Neni to blázen?“
  „Ne,“ odpoví barman. „On je majitel.“

 423. Když už Rpuť začala s židovskými ftipy , přidám jeden z války 1967.

  Izraelské tanky útočí. Arabský pěšák s kalašnikovem utíká a střílí. Samozřejmě prostřelit tank nemá šanci .
  Utíká, tank jede a nestřílí. Arabovi dojdou náboje , rezignovaně zastaví a chystá se na cestu k Alláhovi.
  Tank zastaví , otevře se poklop, vynoří se izraelský tankista a zeptá se.
  “ Ahmede, nechceš koupit náboje ? „

 424. 487 Matzurko, je to viróza, vyrazila se mi koncem minulého týdne. Lehká, ale s protivným nepřecházející škrábání v krku. Kašel nevelký. Manželku několik dní trápily záchvaty kašle. Už nám to odeznívá. Počítej, že bez komplikací to potrvá asi deset dní. Postačí krční ulevovadla a klidový režim. Ulevovadla: Strepsils, Tantum verde, Propolis, Jox, Stopangin. Na krční sliznici cucat Pantenol. Pomáhá i masáž po stranách v oblasti uzlin. Tvrďáci užívají teatreeoil, větší tvrďáci i vnitřně, pár kapek do pití, udělat emulzi a kopnout do sebe. Největší tvrďáci si rovnou cucnou. Je to mimořádně hnusné, ale účinné. Užívat krátce. Bioparox je dobrý, ale jen pro případ bakteriální infekce. Jako ulevovadlo se nám osvědčila inhalace roztoku soli z Mrtvého moře, z ultrazvukového zvlhčovače. Přibližně zarovnaná polévková lžíce na jeden a půl litru.

 425. Zpátečníku, to už konstatoval Parkinson – každý úředník postoupí v kariéře přesně o stupínek výš, než na co stačí jeho schopnosti.

 426. Zpátečníku,
  jste skutečně přesvědčen, že se členům EK podařilo dokázat jejich nekompetenci?
  Já mám naopak dojem, že o tom i nadále nemají tušení! 🙂

 427. 498 — Eh, hm, Rputi, jako snad všechny výrazné výroky je i tento víceznačný. Lze jej jednoduše interpretovat mj. i tak, že jim to dokázat prostě nejde.

 428. Zpátečníku, máte samzřejmě pravdu – P jako P, hodinky jako holínky 🙂

 429. 498 — A jinak tedy, vzdor teplotám jako stvořeným k onomu šestistému výročí (za mým oknem 37,5°C, a to je orientováno k východu), dovolím si věci podstatně zkomplikovat a Rputin příspěvek mírně zpochybnit, aniž bych však byl přesvědčen o záměrnosti v celém tom rozsahu, v němž ji Strunz vidí: http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-vytvorit-problem-a-pak-ho-resit-dyf-/p_zahranici.aspx?c=A150703_154746_p_zahranici_wag

  Tohle mi vždy připadalo jako velmi obtížná otázka, už na úrovni jednotlivců, tím spíše pak komisí, vejborů, stran, hnutí, obecně prospěšných společností apod. Jsou to vědomé záměry? Tichá dohoda? Záměry nepřiznané, leč potenciálně přístupné úvaze jejich nositelů? Nevědomé a analyzovatelné pouze zvenčí? Anebo snad dotyční jednají s těmi nejčistšími úmysly, v dokonalé prostotě ducha?

  O EK, PL (pseudoliberálech) ani PL/P&L (pravdoláskařích) si prosím nemyslím pranic dobrého, a přinejmenším od počátku století je vždy mým výchozím předpokladem, že – jakožto rozhodující jednotlivci i jakožto průměr svých skupin – páchají zlo vědomě a záměrně. Mimochodem, přesně totéž bych mohl říci o Hitlerovi a Stalinovi, nacistech a komunistech. Jenže, nakolik se jejich původní záměry lišily od toho zla, které je výsledkem jejich činnosti? To pro mne jsou přespříliš těžké otázky, jakkoliv podnětné.

  Nejlépe to myslím lze studovat na Hitlerovi; člověk kupříkladu může předpokládat, že sice správně tušil, že válka překryje mnohá jeho svinstva, jenže zas až tak velkou válku původně taky nechtěl. U Stalina a bolševiků je to daleko obtížnější posoudit, nacisti zkrátka vždycky bývali jaksi přímočařejší. A co se současných struktur týče, řekl bych, že jsou zhruba o tolik perfidnější než komunisti, oč byli komunisti perfidnější než nacisti…

 430. Schumi,
  díky za input, nicméně já se potýkám spíš s nějakou vleklou infekcí – už snad tři týdny, ono na úvod to vypadalo jako typická alergická reakce. Takže asi půjdu konzultovat.
  Jestli se o mně dřív nebude psát v černé kronice, neb poté, co mi švárova „pšítulka“ ráno přelila můj pečlivě nachystaný Ceylon Ahmad v malé konvičce do velké konvice slabého čaje (manželovo, silné nesnáší), tak už mi ruply nervy a dovolila jsem si jí velmi ostře a důrazně říct, ať se příště napřed zeptá, než něco udělá. Tak si hned šla za roh kuchyně polohlasně stěžovat švárovi, že „paní docentka“ si dovolila na ní křičet (nekřičela jsem, to by vypadalo jinak, a docentka taky nejsem, to byla jedovatost čistě záměrná), a teď tu vládně nálada velmi napjatá. Tak si nejsem jista, zda nedojde i na brachiální násilí…..

 431. Matzurko, omyl !

  Vážíš přes metrák ? Že ne ?

  Jsi docentka ! 😀

 432. 508

  jaké štvaní ? Jak já bych byl rád docentem ! 😀 😉

 433. Matzurko,

  pusť pšítulku k vodě. 🙂

  Vycachtá se, ochladí se a hlavně bude pryč z baráku.

 434. Tady se zatáhlo, ale neprší. Následek je, že místo povalování u vody pracuji na Aerovkáři. Nenašel jsem žádnou výmluvu ….

 435. TAdy nepršelo, ale zatáhlo se, zvedl se vítr a bylo slyšet z dálky hřmění. Bouřka šla od Krkonoš k Orlickým horám severně od nás.
  teď už je podle radaru na severu čisto, ale do Prahy asi něco dorazí. Snad to nebude s vichřicí nebo kroupami, mám na okně truhlíky s bylinkama a rajčatama.

 436. Tady zataženo, ale ani kapka. Na chcípnutí.

 437. Tady je příjemné pivní počasí 🙂

 438. Příklad naprostého mimoně: „Francouzský prezident François Hollande se však podle listu Le Journal du Dimanche nechal slyšet, že bude dál naléhat, aby Řecko zůstalo v eurozóně, ať už hlasování dopadne jakkoli.“

 439. Ad Řecko, nabízejí se tři (čtyři řešení).
  1) referendum ANO – pokračování stávajícího stavu
  2) referendum NE – rychlá měnová odluka, pokračování s drachmou
  3) referendum NE – chaos, zásah armády
  4) referendum NE – kapitulace Německa, vymazání dluhů, resp. odložení splátek na 20 let, nové půjčky cca 100 mld.

  Důvod pro kapitulaci Německa nevidím, i když to bude patrně vítězné řešení., zničující nejen pro Řecko – jako bod 1, ale i pro zbytek Eurozóny – demoralizace poctivých, povzbuzení levice.

 440. Aero 518 – nechceš s náma mlátit o zem, viď, že ne? 😀 😀 😀

  …Důkazem mělo být video, natočené asi v Doněcku, na kterém lidé údajně křičí na nějaké ozbrojence: „Blackwater, Blackwater!“ Když si to ale pozorně poslechnete, oni doopravdy skandují „idi rabotaj“ (běž pracovat) a pokřik je adresovaný nějakému úředníkovi…

  Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/rusko-se-rozhodlo-byt-zlocincem-dao-/tema.aspx?c=A150701_133725_pozice-tema_houd

 441. 518-najdu 100 článků ve stejném i opačném gardu. Co z toho přesně odvodit ohledně ruské ofensivy ? Tedy kromě toho, že pořád není…

 442. 502 ano, nickname, když myslíš… Když nemáš Larsen, můžeš zkusit arsen…
  506 Matzurko, manželce to trvalo přes čtrnáct dní, teprve teď ji to opouští.
  Kombinace s alergií je možná, mně se to takhle zkombinovalo před několika lety. Protivné ale zvládnutelné. Přejde.

 443. Hmm . Tak kdy je ta další splátka? 20 července? Nový opravdu poslední deadline?

 444. A co na to Genosse Schultze co ráno vyhrožoval?

 445. Pro ne už 61% hlasů.
  Šikovnej tah od Tsiprase.

 446. HM.

  MMF ve své zprávě uvedl, že Řecko bude v průběhu příštích tří let potřebovat dodatečné finanční prostředky v objemu nejméně 50 miliard eur (1,4 bilionu Kč) a rozsáhlé odpuštění dluhů, aby získalo prostor pro oživení hospodářství. Fond ale zároveň upozornil, že za současnou situaci v Řecku mohou rozhodnutí Tsiprasovy vlády a kriticky se zmínil o tom, že Řecko příliš dlouho otálelo s privatizací státního majetku, a nezískalo tak potřebné prostředky.

  Podle zdroje Reuters vznikl na středečním zasedání MMF spor o to, zda dokument zveřejnit. Proti byly evropské země, kterým se nelíbilo načasování: zpráva se totiž měla na veřejnosti objevit jen tři dny před řeckým referendem. Zbylí členové MMF v čele se Spojenými státy ale nakonec prosadily svou.

  „Nebylo to lehké rozhodnutí. Nežijeme mimo realitu, ale EU musí pochopit, že ne všechno se může rozhodovat podle jejích pravidel,“ řekl Reuters zdroj z MMF. Mluvčí fondu Angela Gaviriaová věc odmítla komentovat.

 447. 532
  krach není otázka zdrojů, jestli jsou, nebo nejsou.
  ¨Tady spíš chybí zdraje na zaplacení dluhů.

 448. Nedozírné následky evidentně klepou na dveře.

 449. Navíc – Už Paroubek říkal, že dluhy se neplatí.

 450. Ano, ano, půjčovat do neonečna se nemá.
  Když věřitel nechápe, že dlužník nemá už řím platit a pochopí, že půjčovat na zaplacení dluhů je blbost,, tak dojde ke krachu, ale utrpí i věřitel.

 451. 539 říkám to stále. slováci budou muset pořádně zabrat a trochu si utáhnout opasky aby ty eurovaly atp zvládli. A co teprv až budou za půl roku volby ve Španělsku.

 452. nedosírné nasledky by byly v každém případě

 453. Zatím nevidím žádné oznámení na webu Řecké centrální banky žádné nové oznámení. Je tam furt staré, že bank holidays končí 6/7. To je fakt psina 🙂 tak buďto otevřou a v poledne jim dojdou prachy a Tsipras bude kňučet o kapitalistech nebo neotevřou a Tsipras bude kňučet o kapitalistech anebo si soudruzi v ECB řeknou, že se furt nic neděje a cap navýší nebo budou nějaké nové tanečky. Anebo že by Tsipras měl někde fat natištěno? Na to bych nevsadil ani Zlatýho Bažanta. Ale vsadil bych když nefunguje bič tak zas na chvíli nějaký jablíčko nebo mrkvičku.

 454. Být Řekem, hlasoval bych dnes rovněž „NE“. Přestože bych se shodoval s magorem Tsiprasem.

 455. Ale samozřejmě, jediný rozumný postup věřitelů je dluhy odepsat (když už byli tak blbí, že půjčovali bankrotáři) a nedat ani ťuk navíc.
  Nastíněné se mi jeví jako nejvýhodnější varianta jak pro Řecko, tak pro věřitele.
  Pro Tsiprase však bude výsledek referenda výhodný jedině v tom případě, že si EU opět nadělá do kalhot.
  Řecko je ovšem ještě sranda, za rohem čeká Itálie, Španělsko a jako vrchol představení Francie.

 456. EU si Foundrymane opět nadělá do kalhot :-). Budou tomu říkat kompromis, ale bude to tak.

 457. No jo, Oteplovači, ale někdo to hovno v gatích bude muset zaplatit…

 458. Pokud ale výsledkem toho všeho bude všeobecné poznání, že Evropě vládne banda idiotů, je to přijatelný deal 🙂

 459. Třeba se platit nebude, a ECB přidá jednu směnu v tiskárnách 🙂
  Jako Amíci

 460. Tsipras zrovna mluvil. Kdybych to měl krátce shrnout, tak se zašklebil a vítězně vystrčil na E Komisi, ECB a IMF holou řiť aby tak upřesnil stav řeckého hospodářství a bankovního systému a tak definoval základ a téma k dalším rozhovorům.

 461. inak – fakt si myslíte, že státy , co si taky nestojí bůhví jak budou hr do vyloučení Řecka ?

 462. Úžasné. V prdeli za šílené prachy. Efekt již vynaložených nákladů. Zaplatí další prachy aby se přesvědčili, že v prdeli. Ty prachy se jim nevrátí ani prachy které případně ještě nacpou. Dopředu jsou v prdeli.

  Vzpomínám, jak kolem roku 2000 nám „experti“ z vyspělého „Západu“ vytýkali zaostalost. Prý jsme příliš málo zadluženi, to že je špatné.

  Shlédl jsem Interstellar. Dokoukal silou vůle. Velmi se mi přitížilo. 3,14ovina. Asi na to nemám dostatečnou inteligenci a vzdělání.

 463. Rád bych slyšel, jak to glosuje Modrej.

 464. 548 Foundry, tohle ještě není tím velkým hybatelem. Sranda nastane až to začne docházet většině voličů. To bude až to pocítí na sobě. Přečetl jsem si Klausův projev na ekonomickém fóru. Dobré. Až na to, že jako by zjevil úžasnou novinku, že Země je nejen kulatá, že se dokonce točí.

 465. Zdravím nad ránem. Před chvíli jsem dorazila z akce „Den obce“. Letos jej v naší vísce pořádali místní hasiči, kteří vlastně celý rok oslavují 115-té výročí založení sboru dobrovolných hasičů v obci. Název se v průběhu doby měnil, činnost zůstavala. Hasiči (spolek, sbor) mají specifické postavení, alespoň tady, v malých obcích. Lidé je podporují, protože si uvědomují, že neví, kdy je mohou potřebovat. A tak i já jsem se zapojila do organizace této akce a vypomohla jsem pořadatelům jako prodejce a minfin, protože nakonec jsem se stala zodpovědnou za správné přebrání a vyúčtování utržených peněz. To se ovšem dopočte definitivně až dnes nebo zítra. No – nic moc, nalej-vylej. Ale den to byl vydařený, ač počasí nepřálo – nesmírné horko leckoho od účasti odradilo. Pořadatelům se podařilo zajistit program nejen zábavný, ale i poučný, s ukázkami hasičské práce nyní (vyprošťování zraněných při dopravní nehodě včetně zozstřihání auta, simulátor čelního nárazu do zdi, simulátor vlivu alkoholu a drog), zábavu pro děti, zábavu pro dospělé. Rodiče i prarodiče se mohli dmout pýchou při vystoupení dětí MŠ a ZŠ a omladina od teenegrů výše až po seniory nad 80 si užila večerního tance.
  Já vím, že vás to nezajímá, ale není jen Praha a dění v ní, jsou i jiná místa, kde žijí lidé, baví se a leccos dokáží.
  No a světové dějiny? Řecko? Možná kamínek, který spustí lavinu, možná plácnutí do vody, které zaplatíme. To jsme mohli ovlivnit, ale promeškali jsme. Teď čekáme, co bude. Nebo ne?
  Jdu se pokusit usnout. 🙂

 466. Dobré ránko!

  Dano, co je to s tebou?
  Co to má být, to „Nešaškujte“ nebo „Já vím, že vás to nezajímá…“?

  Nezajímat to může leda pitomce!
  Normální člověk si naopak velmi dobře uvědomuje, že po rozkulačení armády a neustálých odchodech a příchodech u policie jsou hasiči jedinou celoplošnou organizací, která je v Kotlince schopná smysluplného zásahu v případě katastrofy či větších problémů.
  O určité soudržnosti obyvatel obce ani nemluvě!

 467. Dobré ráno vespolek,

  Foundry, skimici, Halle, no styďte se, vy pražáci 🙂

  Tak raději jeden starší vtip (neznala jsem ho):

  První školní den na americké střední škole představuje učitelka nového žáka, Sakiro Suzuki z Japonska.
  Hodina začíná a učitelka se ptá: „Uvidíme, kdo ovládá kulturní historii Ameriky? Kdo řekl: ‚Dejte mi svobodu nebo mě zabte?‘“
  Hrobové ticho ve třídě, jen Suzuki zvedne ruku: „Patrick Henry 1775 ve Philadelphii.“
  „Výborně Suzuki a kdo řekl: ‚Stát je národ a národ nesmí zhynout?“
  Suzuki se postaví: „Abrahám Lincolm 1863 ve Washigtonu.“ Učitelka se podívá na žáky a říká: „Stydím se za vás, Suzuki je Japonec a zná americkou historii lépe než vy!“ Zezadu se ozve tichý hlas: „Polib mi prdel, zasraný Japončíku!“
  „Kdo to řekl?“
  Suzuki zvedne ruku ruku a bez vyzvání odpoví: „General McArthur 1942 na Guadalcanalu a Lee Lacocca 1982 při valné hromadě firmy CHRYSLER.“
  Třída je zcela ticho jen zezadu se ozve: „Je mi z toho na blití.“
  Učitelka křičí: „Kdo to byl!“
  Suzuki odpovídá okamžitě: „George Bush st. japonskému premierovi Tanakovi v průběhu oběda, Tokio 1991.“
  Jeden ze studentů se postaví a otráveně řekne: „Vyhul mi!“
  Učitelka hystericky: „A dost! Kdo to byl teď?“
  Suzuki bez mrknutí oka: „Bill Clinton Monice Lewinské, 1997 ve Washigtonu, Oválná pracovna Bílého domu.“
  Další ze studentů se postaví a zařve: „Suzuki je hromada sraček!“
  A Suzuki opět klidně: „Valentino Rossi při velké ceně motocyklů v Brazílii 2002.“
  Třída zcela propadne hysterii, učitelka upadá do bezvědomí, dveře se otevřou a vejde ředitel: „Kurva, takový bordel jsem ještě neviděl!“
  Suzuki: „Vladimír Špidla ministru financí při předložení statního rozpočtu, Praha 2003.“

 468. Matzurko,

  teď jsem se smrtelně urazil ! Já a pražák !
  Máš velký mínus od Jablunkova po Cheb ! 😀

 469. Dobré zas ráno… Tak bych si jen dovolil připomenout, že před 600 lety nám hajsli Žanka Husojc… No a ti, co promujou v Karolinu a pak se fotěj u jeho sochy maj jedinou jistotu – že takhle rozhodně nevypadal… Dle dobových pramenů byl malej, tlustej a plešatej – prostě ideální muž, který by bez problémů zapadl do dnešní euroatlantické civilizace…
  To jen umělci stvárňují asketické mučedníky – a to s je tam schválně a IMHO oprávněně, neboť je formují zvenku dovnitř, aby si je uplácali dle vlastní vize… Ale nic si z toho nedělejte, i ostatní sochy podléhají tomuto oblíbenému zmršení (třeba ta na Staromákově náměstí) – snad s jedinou výjimkou – na hradě Krakovci. Ta jediná se blíží realitě.
  A tak je to v týhle zemi se vším – vůbec nezáleží na tom, co se kdy stalo, ale jak to ten který interpret přežvejká ovčanstvu. A tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou. Pak ovšem na to doplácejí ti, co mají dobrou paměť…

 470. 2 Rpuť ad 560 – v tom videu chybí závěrečná fáze, kdy se na ty pecky v tý flašce nalije dobrej rum a nechá 14 dní – měsíc louhovat… Velmi stravitelné… (bez těch pecek, samozřejmě)

 471. PeSi,
  ale kdeže, někde jsem zachytila, že to jen popletli. Podobu J.Husa zaměnili za Jeronýma Pražského, upáleného o rok později. Někdo prý si toho i všiml, ale mlčel, protože Jeroným holt líp vypadal.
  Možná je to urban-legend, ale vypadá to docela pravděpodobně. 😀

 472. A sakra…
  řecký ministr financí odstoupil.Vyjádřil se v tom smyslu, že ho evropští partneř mají plné zuby, takže novému ministrovi se bude líp jednat.

 473. 567

  spíš rafinovaná finta, možná předem plánovaná.

 474. Proč vlastně Ak už dávno není vrchnim poradcem evropských vlád?

 475. Quivisi,

  tu samou otázku by šlo položit na každého, kdo si tu pouští hubu na špacír 😉

 476. Dobré ráno,

  Dano, takovou akci tady hasiči pořádají každej rok. není to nic mimožídného, patří to k životu obce. Krom toho taneční zábavy, pálení čarodějnic a spoustu dalších věcí. Akorát takové ty shora naorganizované občanskospolečensky budovatelské hurá akce jako „sousedské dny“, se tu nějak nechytily, myslím, že snad ani nevědí, že takové věci existují, mají dost toho, co si udělají sami bez dobrotivé matičky unie a budovatelů občanské společnosti

  Jsou to věci, kterými žije každá obec uvnitř, ale za humny už to nikoho moc nezajímá a není ani důvod, aby to někoho zajímalo, proč taky, když jinde mají zase to svoje. to jsou věci místní a není důvod,a by překračovaly hranice obce nebo okresu, opak už z se z nich stává něco jiného.

  Koneckonců to, že tu nevyslepičím první poslední šustnutí ve své rodině přece taky ještě neznamená, že mně ta rodina nezajímá.

 477. Jo a asi Ti uniklo, že nejen že víme, že není jen Praha, alei to n Ty a Martintady zdaleka nejste jediní, kdo z tej Prahy není, dokonce že to snad ani není Pražáků většina.

 478. “ Řecko? Možná kamínek, který spustí lavinu, možná plácnutí do vody, které zaplatíme. To jsme mohli ovlivnit, ale promeškali jsme.“

  A mohla bys mi prosím, říct, jak jsme mohli to Řecko ovlivnit?

 479. maYdo,

  proč by se Dana nepochlubila ? Někde místní něco dělaj, někde nedělaj nic.
  A její účast je chvályhodná.

 480. Ach tak, ona se chtěla pochlubit…
  Tak to mi uniklo, Halladine, ono to totiž vyznělo jako sprdnutí, že nás pražáky takové věci nezajímají.

  Kromě toho to nebylo poprvé. Jednou dvakrát by to člověk přešel….

 481. o půl dvanácté bude tiskovka německé vlády

 482. Pochlubit se je možno, ale psát „já vím, že vás to nezajímá“ je hodnocení úrovně čtenářů.
  Totéž k „pouštění si huby na špacír“. Všichni máme pravo na názor, ale můžeme ho vyslovovat jako „já si myslím“, ne jako „já vím“ či jako bohorovné faktum.

 483. No to je zajímavé,
  německá vláda se bude vyjadřovat k čemu, Řecku ? Takže nikoliv EU ? Tak to začínají vyplouvat na povrch souvislosti, dříve raději nezdůrazňované, nicht wahr ?

  Jinak včera během referenda jsem při probíhání kolem TV něco zaslechla, že řecká vláda (nebo jen někteří ministři a Tsipras ?) slibovala podat demisi, pokud to nedopadne dle jejich doporučení. Pokud dostáli slovu, budiž jim čest. Aspoň v tomto bodě.

 484. Matzurko,
  jenomže ono to podle jejich doporučení dopadlo. Takže z tohohle hlediska nebyl důvod podávat demisi.

 485. Proř někdo nedoporučí n jednání EU a Řecko, aby postupovali podle našeho zákona o osobním bankrotu?

 486. Akcie západoevropských bank padají……….

 487. Quivisi,
  protože jde o to, dokopat Německo k zaplacení válečných reparací a tedy k vylepšení řeckého rozpočtu.

 488. Matzurko 581,
  vzhledem k tomu, že to všechno platili hlavně Němci, tak mají i docela gebuer – tedy gebýr! 🙂

 489. No,

  pokud Němci říkaj,že dluhy je třeba platit, měli by zaplatit ty prachy, co přinutili řeky,aby jim půjčili… 🙂

 490. Matzurko, pokud vím, podal demisi ministr financí.

 491. 2 Rpuť ad 564 – no, když on ten Jeroným vypadal taky trochu jinak… Tak bych tipoval na výmluvu…

 492. Štěpná myšlenka je, že by ECB, které se do Grexitu nijak zvlášť nechce, nějak přinutila EUro státy, aby garantovaly řecko coby kolaterál. Pak by se mohlo dále tančit.
  Je suis Grec!

 493. Tweet – ad Varoufakis a Řecko
  Přišli jsme o klauna ale pořád máme cirkus
  🙂

 494. Já bych řekla, že prototypem Husa se stal Hus z Brožíkova obrazu Hus před koncilem kostnickým.

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1036841398-mistrovska-dila-z-ceskych-sbirek/201323232300012-vaclav-brozik-mistr-jan-hus-pred-koncilem-kostnickym/

  Brožíkovi byl vytýkán akademismus a zejména pokud jde o historická témata, přehnaný pathos a idealizování.

  Takže by bolo vcelku logické, že malýho tlustýho plešatýho Husa zobrazil jako asketického proroka s fanatickou jiskrou v oku.

  Z jednoho pramene jsem se doslechla, že on Hus nebyl tak žhavej na to vzplanutí za pravdu, ale nechal se svými stoupanci přesvědčit, že nemůže ustoupit a pak už vycouvat nešlo.

  Jinak ještě k legendám patří rodný domek MJH v Husinci u Prachatic, který začal být uctíván v minulém století. Četla jsem nějaký dobový článek o tom, jak se vlastenci vypravili ji navštívit a v domku, který patřil nějakýmu mydláři v tej světničce bydlela nějaká vdova a mydlář kvílel, že by si světnička zasloužila důstojnější zacházení, než aby ji musel kvůli přežití pronaiímat a kdyby vlastneci přispěli, aby se světnička stala důstojným poutním místem…

  Inu, mydlář měl asi obchodnáho ducha 🙂

  Takybyla nějaká legendaz téže doby, že světnička je chráněna zvláštní mocí, neb dům několikrát vyhořel, ale světničky a podlahy, na které mistr Jan činil první krůčky se vzdycky oheň jako zázrakem vyhnul, takže strop pod světnižkou je od tej doby nedotčen.

  dotčen nebo nedotčen, asi teda znali už z doby před narozenám MJH ocelový profily 🙂

  Že se celej koncil v Kostnici nesešel jen kvůli MJH , jak se nám snažili nakukat ve škole, ale kvůli vyřešení papežského schizma a nastolení pořídku v církci a soud s Husem a jeho upálení bylo pouze drobnou epizodou v několikaletém jednání, to je asi věc dnes už poměrně známá.

 495. To mi připomíná, jak Slováci vždy prosazovali, že druhá světová válka byla jen drobnou bezvýznamnou epizodou ve Slovenském národním povstání…

 496. PeSi, no vždyť …. Westerplatte, Osvětim, SNP, Odsun …. a mezi tím někdo párkrát vystřelil…

 497. Fujtajblové odpoledne,
  asi jste to ve víru vášní nezaregistrovali a BohoušB se vynoří ze stáze až s posledním paprskem slunce, takže je to na mě.

  The New Horizons spacecraft experienced an anomaly this afternoon that led to a loss of communication with Earth. Communication has since been reestablished and the spacecraft is healthy.
  The mission operations center at the Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory, Laurel, Maryland, lost contact with the unmanned spacecraft — now 10 days from arrival at Pluto — at 1:54 p.m. EDT, and regained communications with New Horizons at 3:15 p.m. EDT, through NASA’s Deep Space Network.
  During that time the autonomous autopilot on board the spacecraft recognized a problem and – as it’s programmed to do in such a situation – switched from the main to the backup computer. The autopilot placed the spacecraft in “safe mode,” and commanded the backup computer to reinitiate communication with Earth. New Horizons then began to transmit telemetry to help engineers diagnose the problem.
  A New Horizons Anomaly Review Board was convened at 4 p.m. EDT to gather information on the problem and initiate a recovery plan. The team is now working to return New Horizons to its original flight plan. Due to the 9-hour, round trip communication delay that results from operating a spacecraft almost 3 billion miles (4.9 billion kilometers) from Earth, full recovery is expected to take from one to several days; New Horizons will be temporarily unable to collect science data during that time.
  Status updates will be issued as new information is available.

  Kdo nerozumí anglicky – ve zkratce: na New Horizonts se něco posralo. Do setkání s Plutem zbývá pouhých devět dní, takže čas pracuje proti nám.
  Devět a půl roku je již sonda New Horizons na cestě k trpasličí planetě Pluto. Její cesta doposud probíhala zcela podle plánu. K cíli jí chybí již jen několik málo dnů – ve vzdálenosti 12,5 tisíce kilometrů má již 14. července překřížit dráhu Pluta. V cílové rovince se, ale objevil nečekaný problém. V sobotu sonda přestala na několik hodin komunikovat s řídícím centrem na Zemi.
  Mise zdá se ohrožena není, sonda přešla na nouzový plán a ovládání převzal záložní počítač, který komunikaci s řídícím centrem z větší části obnovil. Záložní počítač zároveň odeslal diagnostická data, kterými se nyní zabývají inženýři z NASA. Jakmile bude k dispozici řešení, odešlou je zpět sondě a ta opět přejde do standardního režimu. Sondu od Pluta aktuálně dělí 0,07 astronomických jednotek, tedy zhruba 10 milionů kilometrů. K Zemi je to pochopitelně mnohem dále – celých 4,7 miliardy kilometrů. Opravný signál z řídícího centra by tuto trasu urazil přibližně za 9 hodin.
  14. červencem ale mise sondy New Horizons nekončí, pokud to její technický stav a zásoby pohonných látek dovolí (rozpočítány jsou do roku 2020), mohla by zamířit k jednomu či dvěma tělesům v Kuiperově pásu. Protože jde o poměrně malá tělesa (30–60 km), jež jsou navíc kvůli ohromné vzdálenosti od Slunce špatně pozorovatelná, nebyl její další cíl zatím vybrán.

  http://vesmir.stoplusjednicka.cz/sonda-new-horizons-ztratila-na-nekolik-hodin-spojeni-se-zemi

 498. nickname 596,
  ten jsem před 8 lety psala pro Šumaváka, takže ho většina zdejšího osazenstva zná. Proto není tady, ale tam. Leč starý Šumavák je kdesi v propadlišti netu…

 499. 581-mám tu kolem sebe pár kolegů z Německa a ti si většinově myslí, že by se Německo mělo držet více zpátky. Protože takhle to vypadá, že jde o řecko-německý problém a ono to tak neni (nebo aspoň nemělo být).
  Nicméně, dnešní schůzka Hollande-Merkel demonstruje, že některé státy EU nějak smrtelně vážně společné orgány EU neberou a považují francouzsko německý pohled na věc za dostatečně komplexní …

 500. 600-v každém případě, je to neuvěřitelný počin a výkon konstruktérů, programátorů atd. atd.

 501. Já si dovolím vložit můj názor na řeckou krizi. Prosím, zacházet se mnou slušně 🙂 .

  Vůdci EU se v řecké krizi předvedli jako tvrdohlaví mezci, kteří nedokázali vidět o dva kroky dál.
  Trvání na podmínkách splátek, založených na vyhladovění řeckého obyvatelstva, bylo nesmyslné, protože nemělo perspektivu a nedávalo podmínky pro obnovení ekonomického růstu Řecka – čini nevytvářelo podmínky pro splácení řeckého dluhu, jen by prohlubovalo zadlužení a závislost Řecka. Nobo se snad počítalo s rozprodáním Řecka?
  Ta neústupnost v jednání byla tak zřejmá, že se dalo čekat, řečtí voliči se naštvou a budou volit NE.
  Ale EU, jak se zdá, to zřejmé nebylo a nyní EU nemá včas připlavený plán B.
  Pro Řecko je odtržení od EURa nezbytností a je jen jejich problém, aby se postavili na vlastní nohy.
  Pro EU naopak mělo být připraveno řešení, jak se samých zemí Eurozóny odchod Řecka dotkne a jak si mohou dovolit akceptovat odepsání části dluhu a odsunutí splátek.
  ËU ztratila dva roky prodlužováním půjček, které už nešly do ekonomiky, ale jen na splácení dluhu (či spíše jen úroků z tohoto dluhu).
  To přece nedávalo Řecku možnost rozběhnout ekonomiku, aby mohli dluhy splácet z vlastního.

 502. Quivisi,
  nešlo o Řecko, ale o záchranu bank, které Řecku půjčovaly. Hrálo se jen o čas.
  Což se vykoupením toxických dluhopisů ECB podařilo, takže to zaplatíme my – tedy občané EU.

  Plán B není, protože plán je jen jeden – likvidace evropského prostoru jako evropské kultury.
  Tu machometánskou invazi někdo platí a někdo na ní rejžuje. Imigranti jsou vybavení, mají peníze, jde jen o obsazení území.

 503. pokud se to tu už neuvádělo, tak ta horka zařídila taky EU, aby se ti imigranti tady cítili jako doma.

 504. Quivisi,

  nevím, zda bude nutné opouštět euro. Hodně blbě by se splácely dluhy. Navíc jsem dnes dvakrát slyšel v Radiožurnálu, že turistům ty srandy okolo řecka nevadí,a očekává se rekordní turistická sezona. Takže nějaké eura do řecka tečou.

 505. 602 quivisi, obnovení ekonomického růstu? To v případě Řecka by bylo co?

 506. 606-třeba bude lehčí vrátit se k problému trisekce úhlu než řeckého dluhu …

 507. 609-recyklace kádrů a přímé řízení a kontrola „poradci“ na místě bývala sovětskou specialitou.
  Časy se mění.

 508. Podstatné je, že nejde o vměšování, Ukrajinci, tedy gruzínský exprezident Saakašvili si spolupráci s USA vybral dobrovolně, a to je podstatný a zásadní rozdíl proti Janukovyčovi a jeho spolupráci s Ruskem, kde to bylo úplně naopak.

 509. Kdepak, NoName,
  tohle je vyšší stupeň ! Sověti dávali poradce domácím funkcionářům !
  Tady se poradce dosadí přímo do vládní funkce !
  A ti sověti nechávali to financování na domácích úřadech !
  Amíci to obětavě vzali na vlastní bedra !
  A průpovídka, že kdo platí také velí je určitě sprostá pomluva !

 510. NoName,
  ale tajili to! Webovky jsou novinka! 🙂

 511. Holt, když není Sevastopol, i Oděsa musí stačit !

 512. Oteplovači,
  Ono to chvíli vypadalo, že někdo tam nahoře má výhrady k fotografování Pluta zblízka…

 513. Dobrý podvečer,

  tak ta ráno inzerovaná metoda, jak odpeckovat třešně má jednu vadu:

  na poloplaný třečně, který má sousedka, by musela být láhev se suoper úzkým hrdlem.:-)

  A taky je u vás tak nádhernej večer?

 514. A pochopil jsem správně, že zvýšení cen elektřiny v Arménii je zločin proti lidskosti, kdežto na Ukrajině nutný reformní krok ?

 515. 606 nový obor? Neeukleidovská ekonomie?

 516. Situaci, že si půjde ruský velvyslanec pohovořit s nějakým ukrajinským politikem a ještě mu dá i nějaké peníze si radši ani nepředstavuju 😉

 517. 621
  spíš použití staré osvědčené metody zlý policajt x hodný policajt.

 518. I když je mi samozřejmě jasné, že by šlo o vměšování se do vnitřních záležitostí Ukrajiny !

 519. Při pohledu na fotky imigrantů oko každého lampasáka dojetím zvlhne. Nejlepší vojenský věk v nejlepší kondici. Frontový materiíl I.A třída.

 520. Hmmm…

  …Připomeňme, že prezident Ruské federace Vladimir Putin dnes telefonoval s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem. Tématem tozhovoru byly podle všeho kromě výsledků nedělního referenda i záležitosti týkající se dalšího rozvoje bilaterální spolupráce obou zemí. Mluvčí Kremlu uvedl, že Putin vyjádřil svou podporu řeckému lidu v překonání současných problémů….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-zase-se-mluvi-o-moznem-pripojeni-Recka-k-BRICS-Putin-totiz-telefonoval-reckemu-premierovi-a-382889

  …Francouzský prezident François Hollande a německá kancléřka Angela Merkelová se dnes sešli v Paříži, aby spolu projednali situaci po nedělním referendu v Řecku, ve kterém voliči odmítli podmínky mezinárodních věřitelů.
  Před setkáním mluvčí kancléřky Steffen Seibert uvedl, že podmínky pro jednání o novém balíku pomoci pro Řecko nebyly z pohledu německé vlády splněny…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Merkelova-a-Hollande-se-sesli-v-Parizi-A-takhle-to-dopadlo-382893

 521. Protesty v Arménii zřejmě vyšuměly do ztracena, blokovaná ulice uvolněná, nějací demonstranti se přesunuli před operu.

 522. Dobrý den. Už to zde myslím proběhlo, neprovozuje pan Tsipras kreativní účetnictví?
  Spekulace:
  Řecká vláda si nemůže půjčit na běžném trhu, ale peníze potřebuje na důchody apod.
  Řecké banky jí půjčit nemohou, ale mají likviditu zajištěnou ECB.
  Státní podniky si od bank půjčit mohou – provozní úvěry.
  Řecká vláda si půjčí od státních podniků, než se situace vyřeší. Půjčka by mohla znamenat – složte zálohu na odvod DPH / SOC / ZDR za rok 2015, 2016, 2017 …
  Podniky neprotestují, protože tyto odvody mají zaúvěrované bankami s úrokem 0.00%.
  Soudruzi volající po privatizaci státních podniků v Řecku možná neví, že není co privatizovat. Zůstaly jenom schránky.

  PS: vše je nepodložená spekulace, resp. návod pro minfin v krizové situaci.

 523. Doufám, že pan Tsipras má vytisknuté drachmy, pro případ, že by jednání s ECB nevyšlo. Není nic nepříjemnějšího, než policisté a vojáci čekající na svůj plat.

 524. Halle: mohl byste prosím rozvést spekulaci, případně ukázat na její slabá místa? Která věta neplatí?

 525. Čecké banky nemají likviditu zaručenou ECB. Je limit, ten byl vyčerpán , další prachy nechodí.
  kdyby byla zaručena likvidita, nemusely by být zavřené banky, a limit 60 euro na bankomatech.

 526. A proti té vydané likviditě musejí řecké banky ručit cennými papíry , které vlastní.

 527. 637

  Zeptejte se v ECB :-), já jejich seznam nemám 😉

 528. Halle: spekuluji o situaci do uzavření kohoutků ECB. Skutečný stav by se zjistil, pokud by Řecko zůstalo v eurozóně a privatizovaly se podniky, resp. v propadu výběru daní v následujících měsících.
  Po uzavření kohoutků už není o čem diskutovat.

 529. Jak velký je zprivatizovatelný státní sektor vŘecku?

 530. Pokud jsou výrobní prostředky těch, co s nimi pracují, tak velký.
  Nemocnice, školy, železnice … Výrobní prostředky lidové republiky patří do rukou lidu.

 531. Za podmínek v Řecku panujících nic moc. Přezaměstnanost, spousta omezení, v podstatě to za těhle podmínek nikdo nechce.

 532. 635 Halle
  asi takto: ECB zastropovala ELA na ca 841 bil eur (ponechala stav k 28.6). Na základě ELA poskytuje řeckým bankám likviditu. Maximální možná výše ELA jestě nebyla dosa žena, počítá se proti řeckému kolaterálu. Zbýbalo ještě ca 25 bil EUR na eventuální zvýšení capu, tedy 25 bil potenciálně nalitelné cashe do řecký bank. Včera ECB vyhlásila, že nejenže cap nezvýší, ale dokonce adjustovala haircut řeckého kolaterálu – česky – zmenšila zbylou disponibulní sumu pro pokračování ELA.

 533. Sorry, ne 841 bil eur ale 84.1 bil eur (americký billion)

 534. 644
  jedním odstavcem řečeno, co jsem napsal jednou větou-zatím prachy neposílaj. Možná po novém jednání….

 535. 646 zatím neposílaj a po včerejšku jich můžou navíc eventuelně poslat daleko méně než předevčírem.

 536. Dobré dopoledne.

  vedro hnusný. Auto se mi povedlo zaparkovat pouze na místě, kde do něj bude prát celej den. Do Prahy jsem vyrazila se zpožděním, neb těsně před odjezdem babička spadla z postele. Naštěstí asi umí padat, nic se jií nestalo, ona se jen bez pomoci sama nezvedne. Na cestě uzavírky, na poště fronta. Místo v devět jsem dojela v půl jedenáctý a na zaparkování na mně zbylo už jen místo, kde do auta bude spolehlivě prát slunce celej den.

  Kdybych byla v Řecku, vybodla bych se na bankomaty a šla bych prodávat turitům citronádu. 🙂

  A byl by ze mně citronátovej magnát 😀

  no jjo, ale čím by mi ti tůristi platili? A halo by se za ty prachy něco nakoupit? Nebo to už je jen cár papíru?

  No nic, dítě podrápalo při vyjíždění z parkoviště na koupališti někomu auto, tak jdu řešit pojistnou událost.

 537. Něco přivezou turisti – vypadá to na rekordní sezónu.

 538. 648

  Cizí platební karty působí bez omezení, omezení se vztahuje jen na karty domácích bank.
  A spousta turistů se sichrovala, a přivezla si hotové peníze.

 539. Zajímavé:

  …Šejkové bez kormidla
  Uplynulých pět let proměnilo ropný byznys k nepoznání. Američané do něj vrhli v úhrnu kolem půldruhého bilionu dolarů, což vyrvalo arabským šejkům (tj. státním monopolům pod jejich kontrolou) kormidlo z rukou a proměnilo kdysi mocné hráče ve stafáž bez skutečného vlivu na tvorbu cen.
  Jestliže arabské státy stále neuroticky chr lí miliony barelů levné ropy denně, je to jen proto, aby neztratily podíl na trhu. Kdysi všemocná Saúdská Arábie nutí ostatní členy páchat pomalé fiskální harakiri (z pohledu takového Íránu, Venezuely či Nigérie vypadá bolestivá situace Ruska pořád ještě idylicky) a připomíná chromého slona, který se marně snaží rozdupat mravence.
  Tuto kuriózní cenovou rovnováhu by dokázaly rozmetat jen dvě věci: zaprvé nový válečný konflikt na území velkého producenta ropy, zadruhé výrazné oživení světové ekonomiky… Více na: http://euro.e15.cz/archiv/saudska-amerika-aneb-jak-se-hraje-hra-s-ropou-1201964#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 540. No, je to trošku jinak.
  Chrlí lacinou ropu hlavně proto, aby zlikvidovali konkurenci, která tu ropu těží dráž.

 541. Řecko – na rozdíl od informací z medií, nebo od jezdců na Googlu – v sobotu se vrátil zájezd, v pondělí jsem konverzoval přímo. Klid, jídla dost, bankomaty vydávají bankovky, Řekové je přijímají. Slunce svítí, víno chutná, moře vlní.

 542. šišmarjá! Tady lítaj bilióny a jeden neví jestli to náhodou nejsou jen miliardy?
  Teda pro jednoho je to dost peněz i tak.

 543. „Do zahrady nepatří žádná točna, prohlásil hazdík.“
  Tose mýlí, kdyby tam byl severní pól, tak by se nám ulevilo od těch veder.

 544. quivisi, přece nejsi mladý a přiblblý absolvent současných vícepatrových škol.

  Miliarda je jen krycí kryptogram pro oslovení milého Jardy. V desítkové soustavě nemá místo a proto je bilion 10 na davátou.

 545. Martine,
  jak víš jen o médiích a googlu ?
  Minulý týden se vrátila z Řecka dcera mé sestřičky. A byla spokojená 😀

 546. Von ten hazdík má pravdu, do naší zahrady by se točna nehodila, ať by byla jakákoliv. Kdo si platí pana šéfa od UNESCA pro Česko, ten si ho může vetknout za klobouk. Zatímco UNESCO bezmocně přihlíží likvidaci historických památek v nebezpečných oblastech, jejich úředníci řádí v klidných vodách České republiky. Zastřel si svého úředníka!

 547. Halladine, proč si do naprostého souhlasu s mým textem ještě přidáváš otázku? Nestačilo by jen konstatování – Martin má už zase pravdu? Odpouštím ti – te absolvo.

 548. Martine, nestačil by ten tvůj přísvěvek jen takhle ?

  martin TT napsal:
  7.7.2015 v 11.39

  Řecko – v sobotu se vrátil zájezd, v pondělí jsem konverzoval přímo. Klid, jídla dost, bankomaty vydávají bankovky, Řekové je přijímají. Slunce svítí, víno chutná, moře vlní.

  Zbytek byl postradatelný 😉

 549. PTakopysku ad 597 – „něco se posralo…“
  9 let na cestě? To znamená, že počítač má nainstalovaná „XP“, max SP3, a holt skončila podpora, no… 😀 😀
  Přeinstalovat na W10 !!

 550. Bělobrádek: Pomohou-li rodiny, nebudou muset vznikat uprchlické tábory.
  Už jsem to psal – pod heslem máš-li byt a chalupu či chatu, obětuj jedno pro bratry arabské imigranty! /a pokud jsi věrný spolustraník Bělobrádka, nech imigranty ať si sami vyberpou, zda město či venkov /

 551. Vida, vida:

  …Podle některých informací už britská firma De La Rue, která tiskne na 150 světových měn, už dostala zakázku na výrobu drachem, ale nechce se k těmto spekulacím vyjadřovat. Asi nejlépe ale nynější situaci shrnul někdejší italský premiér a šéf Evropské komise Romano Prodi: Pokud EU nedokáže vyřešit malý problém o velikosti Řecka, co to znamená pro celou Evropu?“…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Recko-Utajena-studie-ktera-nepotesi-kralovnu-Merkelovou-A-zasadni-spekulace-ze-uz-je-vsechno-jinak-382960

 552. (650) Cizí bankovní karty bez omezení, ovšem, pokud v bankomatu něco je.
  Rekordní sezona, ovšem v radiu či televizi jsem slyšel nějakého Řeka, že turistů tak polovina. Zkoumat to nebudu, ale pokud mají plno, tak jedině kvůli atentátu v Tunisku.
  (652) A konkurence pořád funguje. 😛

 553. Quvis, mám chalupu. Na základě čeho soudíte, že bych ji měla obětovat pro islámské bratry?

 554. Ad Bělobrádek – úspěšně rozvíjejí můj koncept, s jednou chybou. Zásadní podmínkou je absence vyhrožování. Pokud nenecháte lidi jednat dobrovolně, nehledejte dobrou vůli.

 555. Bělobrádkovi je třeba neustále připomínat známé:
  Verba movent, exempla trahunt
  a že „zespoda“ vznikají i revoluce. O věci se dá vážně uvažovat, až bude mít každý člen vlády doma jednu uprchlickou rodinu a Bělobrádek dvě!

 556. Maydo – píši si te do seznamu pro Belobrka. . .a nezapomen neco koupit do lednicky na uvitanou.
  Ale neco halal, zadnou svininu.

 557. maydo 🙂

  ptej se Bělobrádka , ne Quivise 🙂
  Quivis si akorád dělá pérdel z Bělobrádkových keců !

 558. Šumaváku,
  Myslíš že do řídícího střediska dorazila zpráva: „Vložte do mechaniky DVD s novou verzí a stiskněte Enter“ ?
  Těch 24 hodin sonda čekala s napřaženým chapadýlkem na přílet ruské zásobovací lodi s dévédéčkem od majkrosoftu.

 559. Ptakopysku,

  přesně tak to proběhlo, jenže Rusové poslali ruskou verzi, a komp se z toho zbláznil ! 😀

 560. Procesor v New Horizont je osvědčený 12 MHz Mongoose V používaný třeba v PlayStation. Navic od PlayStation je vybaven zvýšenou odolností proti radiaci. Data jsou ukládána na dvě 8GB SSM úložiště (solid state memory).

 561. Halle,
  😀 oni tam poslali čínskou mutací (typická Putinova zákeřnost) a ten osmibiťák mandarinskou čínštinu v UTF 8 prostě nedal

 562. Ptakopysku ad 674- tak nějak to vidím jen s tím rozdílem, že ten PC holt nevěděl zda do mechaniky na 3,5 nebo 5,25 disketu….Tak se z něj začalo kouřit…
  Ale je to mnohem jednodušší:
  Upgrade byl samozřejmě instalován online, ale zadrhl se na kroku:
  „Potvrďte, že jste četli licenční podmínky a že s nimi souhlasíte! „

 563. 2 martin ad 653 – no, skoro všechno bych Ti věřil, ale to, že moře vlní, to už je moc…

 564. 670 NickName
  ad – Pokud nenecháte lidi jednat dobrovolně, nehledejte dobrou vůli.
  Musím Vám připomenout, že žijeme v demokracii, tedy v systému, kde může jiná osoba rozhodovat o Vašem životě a majetku.

 565. Šumaváku,
  když si vzpomenu, co mě jeden takovej upgrade udělal z počítadlem, tak se divím, že ta sonda vůbec ještě lítá.
  A všechen ten sajrajt zase vyházet, to taky chvíli trvá.

 566. Parafrázoval jsem chat nicku Jan Altman z Finmagu anžto mi připadl případný.

 567. ad 669 – Maydo, on to vysvětlil už Halladin, já přece nechci, abyste obětovala vaši chalupu, můžete přece uvolnit byt! 😉

 568. 676-sranda je, že v PC světě by mohl tento procesor dělat tak řadič klávesnice 😉
  Ale byl byla by to tedy setsakra klávesnice 😉

 569. 683

  Jasně, na vesnici by hned tak muslimskou motlitebnu nenašli !
  Byt v Praze bude vítanější !

 570. Nj, ale maYda má tuším byt 1+1.
  Až si Ahmed přivede všechny 4 manželky a tchýně, tak se tam nevejdou!

 571. Ad uprchlíci obecně-kdyby běžný EU občan dělal cokoliv z toho, co dělají oni (příchod bez dokladů, stanování v parku, skákání po silnici a kamionech, lezení do Eurotunelu, zabírání cizího majetku), se zlou by se potázal..
  Proč se se zlou nepotáže uprchlík ? Místo toho si vybírá, kde bude, co bude jíst, jak se bude kulturně obohacovat… Na náklady běžného EU občana.

 572. Rputi
  Ahmed není blázen, tchyně nechá doma. A se sousedy může vyzkoušet výměnu manželek !:-)
  nevím, nevím, jestli by sousedi chtěli ty Achmedovy vrátit !:-)

 573. Navíc, u toho domu je zahrada, dá se tam postavit beduínský stan !

 574. Řecký premiér Alexis Tsipras požádá v úterý večer v Bruselu na summitu eurozóny o překlenovací půjčku ve výši sedm miliard eur (téměř 190 miliard korun),
  Italský europoslanec Gianni Pittella řekl zpravodaji ANSA, že předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker na této půjčce „už pracuje“. „Hlavním cílem je zachránit Řecko před bankrotem. Každá minuta je drahá,“ uvedl Pittella.

 575. Noname,
  Když si člověk uvědomí, že ve Voyageru je procák 8080, který fungoval, dokud měl trochu šťávy… počítačové vybavení Nev horizons je zbytečně rozmařilé.:-) 🙂 🙂

 576. Vzpomínáte, jak jsem tu nedávno dávala odkaz na podivuhodné rozhodnutí české vlády o udělení tučného stipendia pro Madlenku Albrightovou?

  Samozřejmě, Madlenka sama studovat nebude. Ale zaštítí stipendium svým svým jménem a nebude to tedy stipendium ČR nýbrž M.Albright.

  Leč šídlo v pytli neutajíš a i to šídlo má své jméno – Čulík!
  Což vysvětluje i nápadné změny v politickém směrování BL.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/07/07/financovani-studii-madeleine-albrightove-a-jedna-vyjasnena-zahada/

 577. Čulík to má na talíři i na jeho ksichtoknize

 578. počítač v Mig 29 běžel dlouho na intelu 486. A stíhal……

 579. Řekové rozčilili eurozónu, nepřinesli žádný návrh, ale požádají o další miliardy eur

  Překvapení a podle některých dokonce rozčílení vyvolal postup Řecka před úterním mimořádným summitem eurozóny v Bruselu. Atény totiž nepřinesly žádné nové písemné návrhy na dohodu o mezinárodní finanční pomoci. Podle nejmenovaného zdroje, který citovala agentura Reuters, se řecká delegace omezila na mlhavý slib, že tak učiní „možná” ve středu. Podle agentury ANSA navíc Řecko hodlá žádat o překlenovací půjčku ve výši sedm miliard eur (téměř 190 miliard korun), aby se zabránilo státnímu bankrotu, a to nejlépe do dvou dnů.

  😀

 580. HAlaladine, ta zahrada má sklon mimimálně 30%. S radostí se podínám, jak tam bude Ahmed stavět stan.

  Kromě toho je barák obýván několika nečistými zvířaty, takže moje skrovné 1+1 není pro takového vzácného hosta vhodné.

  Mol by si je anstěhovat Kocáb, po Lejle má určitě dost místa a bydlůení pro muslimy vhodné.

 581. maYdo,

  fakt mám Tobě, architektce vysvětlovat, jak na svahu zřídit plošinu , vhodnou pro postavení stanu ?
  A ten svah by se bezpochyby líbil několika ofcím, nebo kozám… 🙂

 582. maYdo,

  fakt budeš cestovat takovej kus cesty z venkova, abys viděla , jak se staví stan ? 🙂

 583. Frantíci zaplatěj Rusům 1,2 mld Teuro za nedodané Mistrály.

 584. Mně to, Halladine vyscvětlovat nemusíš, jen bych Ti byla zavázaná, kdybys to nevysvětloval Achmedovi.

  Proč bych měla jezdit z venkova, Hleděla bych z okna svého bytu. Tam se Achmed nedostane, nemůže vstoupit do baráku, protože co kdyby zrovna bylo na chodbě nečisté zvíře?

  A navíc mám v mrazáku klobásu z vepřovýho. TAky bych mohla zakoupit jelítkovej prejt v syrovém stavu.

 585. Nebo po něm metat konzervy s krevní tučnicí 😀

 586. maydo 🙂
  muslimové znají postupy, jak se zbavit nečistých zvířat.
  co se týká te diety, Víš, že muslimové na cestách mají dispenz od dodržování obvyklých dietních nařízení ? 😉

 587. oni by ty metané konzervy mohli sestřelovat kalašnikovy.

 588. Tak tenhle Sobotkův výrok bychom si měli pamatovat – pro každý případ… 🙂

  …“Chápu odhodlání (francouzského) prezidenta (Françoise) Hollanda a (německé) kancléřky (Angely) Merkelové, ale myslím, že je téměř nemožné držet Řeky v eurozóně proti jejich vůli,“ napsal ČTK Sobotka prostřednictvím vládního mluvčího Martina Ayrera….

 589. Rputi ad 681 – letí,letí, bez ohledu na procesor a upgrade … a nejde zastavit!

 590. skimici 705 – protože nám brzy zajisté bude vykládat, jak jsme povinni přijímat něco proti naším vůli…. 🙂

 591. 707 Rputi
  já opravdu žasnu.
  Jednou jsem četl, ale na pana Sobotku to určitě neplatí.:
  He lies as easily as he breathes and just as often.

 592. co proč? Jestli se Merkelová s Hollandem dohodli, že Řeky z eurozony vyhodí, nikdo, ani řekové jim v tom nezabrání!
  To je přece jasné, ne 😉 ??

 593. Ono je to i v té anglině vyumělkovaně přeložené z frániny, kde to zní velmi prostě a srozumitelně
  il ment comme il respire …

 594. Šumaváku,
  njn – vydojili kozu do mrtě a teď přemejšlej co s mrtvolou….

  Všichni ekonomové pořád dokolečka vykládaj, že půjčovat si, aby člověk splatil svoje starší dluhy je největší volovina, kterou může dlužník udělat! Jen v tom Bruseli to nevědí! 😀

 595. 709 Šumaváku.
  Já mám teď opravdu hrůzu z toho, aby europolitici a řečtí politici ve víru událostí neupozadili ekologický a energetický aspekt, hlavně karbonovou stopu a povolenky. Mám strach aby se z těchto zásadních europolitik nestala jenom nějaká nezávazná legrace.

 596. 2 skimic ad 713 – neboj, to nehrozí… Naopak – přibude zákaz focení panoramat a obdobné píčoviny… Bruselský úředník je nesmírně kreativní – připomíná mi jednoho nejmenovaného primáře z jedné nejmenované nemocnice, který považoval den za ztracený, pokud nenasral alespoň 3 lidi…

 597. No, pánové nesmějte se. Takovej bojovník, pokud je potřísněn prasečí krví, tak prý nemá nárok na ráj. Takže já po něm mrsknu tučnicí, on ji sice rozstřelí kalašnilovem, ale umaže se obsahem a pokud na něm ještě uklouzne a srazí si vaz, tak má vymalováno.

  A žádnejch dvaasemdestát panen nebude.
  Za to riziko mu přece to jedna plus jedna nestojí, ani by tam neubytoval harém. Ať si jde ke Kocábům.

 598. Mám dotaz mimo hlavní téma: Prší u někoho?

 599. 715 imho stačí jedna panna denně a je to na stabilní kontrakt s ornitologem. Nedivím se, že se při té předsavě 72 pannen opásají výbušninama a odpálí…

 600. (708) A to Ti tam ještě chybí ona verva, s kterou tak činí. Já tomu říkám, že lže tak vehementně, až si sám věří.
  (709) To by bylo dobře, ale dohodli se? Minimálně na Frantíky bych moc nesázel, mohli by dopadnout podobně.
  (716) Zatím ne.

 601. Alláh to má na salámu. Záleží na vykladačích (jako v kterémkoliv náboženství).

 602. Šichtařová to shrnula naprosto přesně a srozumitelně. Snad i pro všechny Halladiny.

 603. Mmch ot
  Vyhrabal jsem ze vzdálených útrob komory několik let starý meruňkový jam s kousky meruněk, vysráženou cukrovou krustou navrchu a mírně navinulý. Hodně kompaktní. Dolil jsem to padesát procent meruňkovicí a na to se lžičkou ke snídani na chleba smáslem chodím a pak ještě lžičku k espressu. Geniální vynález.

 604. (723) Pro nás jo. Vsaď se, že Halladin(ové) nějakou chybu (i zásadní) najde.
  (724) Česky „salám a Klejky“. 😛

 605. OT: O slunovratu, a právě jen těch pár dnů kolem letního slunovratu, mi chvilku před západem do štítového okna vždy září okna dvou krabicovitých paneláků, přesahujících horizont. Díval jsem se na mapu, jsou ode mne zhruba 3860 metrů, a nadmořská vejška je tam o plusmínus několik metrů stejná. Dnes na těch domech už ke mně září jediné okno. Asi je špatně usazené.

  A na jiných nezáří žádná jiná.

 606. Dano,
  hlásám, že ne 🙁
  Prádlo navečer vyprané a na balkóně pověšené jsem za dvě hodiny sbírala suché.
  Začínám chřestit tukaní lebkou a kůstkami v dýni….

 607. Ad déšť – podle radaru dešťové mraky z Německa míří na Plzeň, dle odhadované rychlosti by mohly být v Plzni asi během půl hodiny.

 608. 731 právě jsem vyslechl televizní debatu „expertů“. Nejen plzeňská práva, ale i ekonomie? Ze zámoří dojemná geopolitická starost, že islamisté a ISIL jsou blízko. Hovno ISIL. Rusko a Čína.

 609. 722 jen jsem vyjádřil pochybnost, jestli vrátnej od ráje má nastudovanou aktuální imámskou judikaturu, natož aby jí bylo vázán.

 610. 723

  Mno… ledacos, co říkala je pravda…
  Jenže…
  Ekonomika není jen reálná záležitost, je to taky věc dojmů a očekávání…
  Hlavní důvod toho, proč EU váhala s tím , nechat řecko zkrachovat byla obava, co to udělá s důveryhodností EUra a celé EU.
  Teď stačí, aby Řecko bylo v průseru a EURo na trzích klesá, evropské akcie jakby smet.
  A EU do řecka nastrkala fůru peněz, dělala to dlouhá léta, a ukazuje se , že to nebylo nejchytřejší.
  A politici , včetně Merkelové, která je ve funkci už hodně dlouho, by najednou měli voličům říct “ Strkali jsme vaše daně do hajzlu, a nikdy se nevrátí zpět, určitě ne většina.
  A brzo budou nějaké volby, a co udělají nasraní voličové ?
  Takže zpočátku nešlo o nic jiného, než toxické řecké dluhopisy přemístit z trezorů bank (z velké části) na ECB…. a získat čas.
  Protože jinak by byly v průseru skoro všechny západoevropské banky, které půjčovaly, jako by je za to platil. A to by evropa sakra pocítila.
  Navíc, v problémech bylo těch států současně víc. Irsko, Kypr, Španělsko, a pár dalších taky nic moc.
  A možná byl problém. Nechat zkrachovat Řecko ? A proč ne ty další ? A co by se stalo, kdyby skrachoval větší počet zemí, platících Eurem ?

  Postupně půjčovali Řecku za dost mastné úroky, protože prý riziko.
  No pokud počítaly s rizikem, na to konto poskytovalo půjčky za vysoké rizikové úroky, stěži se dnes mohou divit, a protestovat, že se to stalo, a že nedostanou všchno zpět.Skoro bych řekl, že Syriza blufovala, a všechny obehrála jako malé kluky v kuličkách.
  Zdá se mí, že ministr financí , který odstoupil, naštval partnery natolik, že mu odmítli udělat ústupky, které by jinak udělali, a Syriza to použila v referendu. Za lepších podmínek, by to referendum možná dopadlo jinak.
  A Evropané si před referendem taky pouštěli huby na špacír, ve snaze zastrašit řecké voliče, a teď už pomalu couvají, a že prý jsou ochotni jednat. Protože mají strach co bude.
  A je jasné, že mezinárodní měnový
  fond , ovládaný Američany, bude tlačit na smazání části dluhů. Jinak by před krachem jednání nevylezl se zprávou, že odpisy dluhů jsou nevyhnutné, k velké „radosti “ EU…

 611. Neprší.
  Alew nevylučuju, že třeba prší, ale jen jsem si nevšimla, protože voda se vypaří,než dopadně na zem 😀

  „To vypadá, že dnes může každý s každým.“

  ale jisteže, Noname, VY jste si nevšiml? Kluci s klukama, holky s holkama, holky s klukama, kluci s kozama….. 😀

  Tak pro ne Arab s Rusem?

 612. Trochu mi to jednání Syrizy připomíná Emžskou depeši.

 613. A ECB bude do neděle zase lít peníze do řeckých bank….

 614. Dobré ráno,
  zde od jedné v noci húlava, buřina, hromy blesky. Tukaní lebka i kostičky v tykvi zabraly (možná až moc, až obejdu zahradu a zkontroluju škody).
  Teď už jen prší, prší, jen se leje, vodu do kádí na zalévání doplňuje.

 615. A v neděli se sejde celá EU, nejen Eurozóna

 616. Matzurko,
  přijeď i s tou tukaní lebkou ! 🙂
  Tady chvíli pršelo, pak chvíli mžilo azas nic, 🙁

 617. Dobrý den.
  Rputi, kdybych nedávno nemluvil s absolventem chlapecké školy, možná bych s panem Hamplem souhlasil. Kdybych neznal inženýry z Vyškova.

  Ze školství utíkají muži, protože s učitelským platem hůře uživíte rodinu. Ženy láká úřednická kariéra, protože je plno lukrativních míst. Ne oficiálně, ale kamarádka maminky se domluvila s tamtou paní, že pro dcerku po študiích něco najdou.

 618. Ale houby, Rputi !

  Kdyby nebyly smíšené školy, tak bych nemohl v sedmičce tahat jednu moc pěknou zrzku za cop !
  A to by mohlo mít na mém sexuálním vývinu nedozírné následky !
  Řecká finanční krize hadra ! 😀

 619. niskname,
  informace typu „kdybych neznal inženýry z Vyškova“ je na dvě věci!

 620. Halle, nj …. jenže …

  Jednak naši generaci ještě vychovávali tatínkové, nikoli samoživitelky…
  Dvojak, zjištěno, že ty píčelky opravdu nadržují holkám a výuku ženou směrem „holčenčí šprtání“

  Chlapeček vychovávaný maminkou a babičkou a pod knutou píčelky, si už pomalu ani netroufne za ten cop zatahat, aby neharašil. Prostě ten mužskej element a klukovský způsob výchovy chybí!

 621. Dobré ránko po bouřlivé noci. Teda – jedna pořádná bouřka mezi 2 a 3 a pak už jen přepršky. Pro mou vísku se spletl jak český medard-online.cz, tak norové vaervarsel.yr.no. Pršelo, ač podle nich nemělo. I když noři byli blíž pravdě. 🙂 A u hřbitova praštil blesk do stromu, takže máme neprůjezdnou Malou stranu. Ale už to odklízí „rychlá rota“.

 622. Rputi,

  myslíte, že ten chlapeček , vychovávaný maminkou, babičkou, pod knutou píčelky (jen na chlapecké škole ) na tom bude líp ?
  Protože učitele -chlapy stěží seženete.
  Nic se nezmění, jen ten cop k tahání bude chybět !

 623. Jo,
  jeden padlý strom jsem cestou do práce taky potkala, naštěstí se poslušně složil podél vozovky, tak hasičská nebo jaká četa nabíhat nemusela (a já nemusela objížďkou).

  Stran chlapeckých škol, myslím, že by to nebylo od věci. Jistě, ne že by vzdělávání bylo od zítřka striktně rozdělené, ale IMHO jsou mezi kluky spousty jedinců, kterým by disciplína i v internátním režimu zatraceně prospěla – stejně jako by spousta děvčat byla šťastnější jako absolventka „rodinné školy“ a nikoliv nuceně nacpaná do oboru, který ji stejně nezajímá… všechno má své plusy a mínusy, ale osobně jsem pro diverzifikaci škol. Ideologický feminismus a genderismus rozhodně považuji za jed pro celou společnost.

 624. 746 – 748 – já myslím, že pes je zakopaný na více místech. Jedním z nich je feminizace společnosti ve smyslu zaměstnanosti žen, ale také stupeň automatizace výroby. Kdysi v minulém století, ženy a dívky,které neměly chuť, možnosti nebo hlavu na učení prostě nastoupily do práce nebo byly doma v domácnosti. Ale dnes? A kam s nimi? Proto se snižuje úroveň středního školství, aby aspoň tu maturitu a pak – šup do kanceláře. Dnes už se snižuje i úroveň vysokého školství, jak rostou požadavky zaměstnavatelů na vysokoškolské vzdělání zaměstnanců.
  Proč vlastně lamentuje Hampl nad tím, že i šikovní kluci zůstávají v učení – učebním oboru (on zas tak pravdu nemá, do UO se moc mladíků nehrne) – přece základem dobré ekonomiky státu by měla být velká základna odborně a prakticky vzdělaných – vyučených dělníků, řemeslníků. Ale to by nesmělo být porovnávání počtu a procent VŠ v populaci dle jednotlivých států. A navíc v ČR, kde je názor cizince téměř slovem svatým, my se můžem přetrhnout v podbízení a plnění ukazatelů EU a jsme papežštější papeže.

 625. No docela by mne zajímalo, jak by se v chlapeckých školách vymáhala disciplína, když jsou linky bezpečí a práva dítěte? Spíš si předststavuju rozbujelou šikanu nejen mezi žáky navzájem, ale i vůči učitelům.

 626. Matzurko,
  s tou kázní máte určitě pravdu, ovšem to je všeobecný problém na školách dnes.
  A kázeň by neuškodila ani děvčatům.
  Navíc- dnes není ve zvyku se nějak zvlášť rychle svadbit, Nedovedu si představit ženskou s rodinnou školou – tedy omezeně zaměstnatelnou – jak léta čeká na prince na bílém koni, co si ji vezme, a nechá ji doma rodit a vychovávat děti

 627. Halle,
  myslíš, že ta holka, co rovná zboží do regálu v Tescu, by raděj nebyla doma?
  Nejsou všechny „ajnštajnky“ a nemusí být jen „rodinná škola“, ale třeba reálka, která by na tu sekretářku či úřednici v pohodě stačila a gympl jako takový by nemusel klesat pod únosnou mez!

 628. Rputi: Ing. z VŠ vojenské ve Vyškově bývá v praxi hůře použitelný – ve fabrice jsem potkal tři exempláře, dva už jsou pryč, jeden se chytl na dělnické pozici.
  V Německu bývají katolické chlapecké internátní školy. Kolega byl z jedné takové nešťastný.

 629. nickname,
  kruci – teď jsem to psala! „Kolega byl z jedné takové nešťastný“ – co je to za informaci?
  Krom toho, o internátech jsem já nepsala.

  Dano, Hampl nelamentuje nad tím, že dělnická profese, ale nad tím, že kluk-neposeda, byť by měl IQ na VŠ dělá ve fabrice a může být rád, když to není u pásu!

 630. Dobré ráno,

  Tady bouřka dorazila nějak kolem druhé a zahájila ohromným ohňostrojem. Kupodivu rachot tomu osvětlení neodpovídal. Vítr a déšť v mezích normy.

  Možná vlivem bouřky mi navíc v pravidelných intervalech pípnul mobil jako když se sepne nabíječka, takže o nějakém dlouhém osvěžujícím spánku nemohla být řeč.

  Ateˇdje zataženo a konečně fouká, ráno bylo dost teplo a dusno.

  Rputi, aby mohla ta holka v tescvu zůstat doma, tak by musela najít nějakýho živitele. Ale platy a společnost dnes nejsou nastavený na to, aby chlap živil rodinu.

  Pokud vím, potřebu sekretářek kdysi pokrývaly střední ekonomické školy. Myslím, že dnes tomu odpovídají všelijaké ty obchodní.

 631. Nehledě na to, že někdo v tom Tescu pracovat musí.

 632. No, příbuzní mají vnuka, velmi nadaného na matematiku. Po ukončení bakalářského studia klukovi nabídli práci u nadnárodní firmy, kde byl před tím na stáži. Protože nedostal pracovní vízum do USA, obratem ruky mu nabídli místo v pobočce v Londýně.

  Takže kluk zahájil karieru s bakalářským titulem u prestižní firmy v Londýně – a prarodiče jdou poněkud rozčarovaní, protože titul je titul a bakaláře považují jen za poloviční titul.

  já bych ty VŠ nepřeceńovala. Kluk s IQ na vysokou školu může mít zajímavou práci, karieru i výdělek i bez VŠ.

  Na druhou stranu, pokud zůstane u toho pásu, pak možná má IQ dostatečné na absolvování VŠ, ale asi mu schází schopnost se popasovat s praxí. Takže by nejspíš u toho pásu skončil i s VŠ.

  Ono na tom „lepší dobrý dělník než blbej inženýr“ něco je. I když rodičové, co chtějí študovanýho potomka, to neradi slyší.

 633. Hmm,
  Dano jistě, chlapecké školy by musely mít výjimku na disciplinární tresty 🙂
  Ale na to už se natočilo příliš drasťáků, jak byli chlapci v takových institucích nejen šikanováni spolužáky, ale rovnou zneužíváni pedofilními vychovateli.

  Přes noc se celý systém změnit nedá; ta feminizace byla taky plíživá – a myslím že jsme to tu už několikrát diskutovali, že je to možná jeden z neblahých následků obou světových válek s následkem nedostatku mužů, nutností je zastoupit ve výrobě atd. Co prováděl Lenin raději nezmiňovat (viz závěr knihy dr. Živago).
  Takže v zásadě chlapecké a dívčí školy vítám, i když jsou pravda v dnešním multikulti sluníčkovém prostředí asi utopií…

 634. 760

  Jestliže inženýrské studim ve Vyškově trvá stejně jako každé jiné, a ve vyškově se věnují i věcem výlučně vojenským, kterým se jiní inženýři při studiu nevěnují,
  není se čemu divit, že v civilní praxi na tom budou se znalostmi o něco hůře, než kolegové z civilních škol.
  Prostě na to měli míň času.

 635. zdravím !
  K tomu vzdělání a feminizaci škol: za času mého mládí učitelky (na 1.st.ZŠ, na druhém stupni jich moc nebylo) byly povětšinou „staré panny“ (tj.neprovdané), neboť „docházela „praxe z 1.republiky (učitelka která se vdala, musela opustit kariéru ve školství); můj syn ovšem za předcházejícího režimu už „protrpěl“ přefeminizované školství -ZŠ i gymnázium-prostě pohroma ( inu-shluk žen= soužení 😕 )Ovšem- žádná speciální práva dětí v té době neexistovala (zlobíš? K dispozici učitele je rákoska..)
  K situaci Řecka: přiznávám, že mne už tato Commedia dell´ Arte už začíná nudit: myslím si, že stejně Řekům (po předchozím projednání v subkomisích, komisích atd. na úrovni eurozóny i celé EU) stejně věnují, neboť podle mne panuje značná obava, že na hranicích s Řeckem by přichozící jinak vítaly nápisy v čínštině „Vítejte v Řecku“ 😕

 636. Rputi nechci být k situaci jedné internátní školy příliš konkrétní, ale Matzurka se v (765) přiblížila tomu, co mi bylo sděleno.
  Halladine (766) specifický způsob výuky i vzdělávání měl vliv na jednání s civilisty.

 637. 768

  Jistě, nickname,

  součástí výuky je i „velení“ a to nemusí být vždy přínosem.

 638. 767

  Prý se začíná vyjednávat o výrobě Kalašnikovů v Řecku.
  Šly v Emerice na dračku, pak byl v rámci sankcí jejich dovoz z Ruska zakázán.

 639. Větérek sejmul tasku ze stodoly. Nastesti padla do mechu, tenhle typ se vyrabel naposled pred II.WW.
  Pujcim si od Jákoba zebrik. Zavidim mu – lezl jenom do nebe.
  Ja to mam vejš.

 640. Simone, v každém pořádném hospodářství bylo (je) někde v rohu na trámu několik náhradních tašek. Ono větérek se vyskytnul semo tamo a tašky padaly ne vždy do mechu, ale občas i kapradí. Nebo na mlat.

 641. Dano,
  jestli už u Šimonů ty náhrady nejsou dávno všechny na střeše za ty popadané na mlat…

 642. K tomu summitu EU v neděli..jen aby nechtěli peníze i od států, co Euro nemají

 643. Halle: proč by ne. Socialisticky pracovat, socialisticky žít. Na východoevropany je pohlíženo jako na zaostalé primitivy, kteří znectili ideu socialismu svojí neschopností.

 644. Další možnost je, že chtějí Řeky natvrdo vykopnout, a potřebují to mít schváleno celou eu.

 645. No by chtěli? Chtějí vědět, kdo to zaplatí a co mají s tou chcíplou kozou dělat 🙂

 646. Njn – to je pak těžké, že ano – odpustit 60% dluhu a uplatnit Marshallův plán, to se to pak buduje hospodářství!
  Ale když to někdo zkurví a místo Marshallova plánu vymyslí dotace, tak to dopadne takhle!

  …Německo sice muselo po obou světových válkách v rámci reparací platit miliardy, ale jak upozorňuje Piketty, velká část dluhu mu byla odpuštěna. „V roce 1953 byla podepsána v Londýně dohoda, na základě které bylo Německu odpuštěno 60 % zahraničního dluhu. Když tedy dnes Němci tvrdí, že oni sami zaujímají k zadlužení velmi morální postoj a poukazují neustále na nutnost splácet dluhy, potom je to skutečně vtipné,“ prohlásil Piketty v rozhovoru. Německo je dle jeho názoru příkladem země, která nikdy v minulosti své zahraniční dluhy nesplácela….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemci-tohle-nectete-Slavny-ekonom-by-vas-mohl-urazit-pokud-jde-o-Recko-a-vas-383079

 647. Nestává se mi to často, ale nebyl jsem schopen doposlechnout Tsiprasův projev v Europarlamentu asi před hoďkou. Povrchní uražené kydy. Ale dobře k nim pasuje. K Schulzovi a tak. Jo jo, kde jsou ty časy když ještě z politiků lezly alespoň leštěné prdy 🙁

 648. 772,3 – no starej Adolf sice mel nejake nahradni tasky, ale tohle je nejaka rohová a ty tam asi nemam.
  Takze je dobre, ze to vetricek slozil do mechu mezi stodolu a cumak oktavky. . .
  Do nebes jsem vyslal zetě, dal jsem mu plnou logistickou podporu a stihli jsme to pred dalsim destem.

  Ted sedim pod striskou, posloucham dest, Sejlinka me hreje z boku a oba se tesime na klasickou ceskou trojkombinaci: vepro-knedlo-zelo.
  Az na to zeli, mam od doktora, pribuzneho to nejakyho Mengeleho, fsecko zakazano. . .
  Mňam.

 649. Feminizace školství – – nízké platy, muží nemají zájem.A za mých školních času ta feminizace začínala. Záleželo na osobnosti učitelky, ty mlasší si pořádek tak nějak vynutily, u starších byl problém. Po válce se totiž (podle mé zkušenosti) zhoršila rodinná výchova a objevili se sigři, které už kantorka nedokázalatrestat a pokud pocházeli z kádrově preferovaných rodin, tak se to ani nesměla.
  Čili IMHO nejen feminizace školství, ale i špatná výchova v rodinách.

 650. Nebýt Dany tak se to ani nedovím, twitrovatje podle mého mrhání časem, neníliž pravda, pane ministře?

 651. (783) Ne že bych se chtěl toho „kredence“ zastávat, ale ono to bylo jen na Twitteru?

 652. Mno, jen předvádí jak je aktivní, to bych ani vážně nebrala. 🙂

 653. No vzhledem k tomu, že už dříve Bělobrádek plácal něco ve smylu“imigrant do každé křesťanské rodiny“, je celkem jasné, že mu jde hlavně o tu jeho…

  Petr Hampl:
  Kdyby nebyla situace tak vážná, mohlo by se říct, že Bělobrádek je skvělý komik. Slabou porodnost prý doženou kolonisté, mezi nimiž je víc než 90% mužů. Nabízejí se dvě možnosti, jak to může být myšleno: a) pan předseda vymyslel, jak se mohou muž namnožit mezi sebou. b) pan předseda předpokládá, že místní ženy budou kupříkladu jednou ročně oplodněny Somálcem nebo Eritrejcem. Známé sluníčkové heslo „jste proti imigraci, protože vám chybí osobní zkušenost“ tak dostává perverzně erotický nádech. Jestli pan předseda dostane pár facek od nějaké náhodné kolemjdoucí, bude to zcela po právu.

 654. Nevidím to beznadějně Nad islámskými fundamentalisty máme drtivou převahu. Daleko víc než toho oni umějí učinit my dokážeme okecat.

 655. Ano. Každý ví co je nejlepší. Pro cizí děti.

 656. Tak Putin má plné ruce s ofenzivou na Ukrajnině, která se vůbec nevyvíjí dobře, ona se dokonce nevyvíjí vůbec…
  Žeby se vrhnul do podobné nerevoluce v Řecku ? Parchant jeden. Teď ještě aby nevyvolal nerevoluci v Řecku !

 657. OT: Mimořádně zajímavý rozhovor s Milanem Zeleným v sobotních (tištěných) Lidovkách. Asi 20 otázek, v každé odpovědi jedna či několik myšlenek (resp. tvrzení), které v mainstreamových mediích člověk běžně nevídá. U každé se čtenář může zamyslet vždy zvlášť, nakolik souhlasí. Transformace, lokální ekonomiky, lokální měny… Samozřejmě zdrcující kritika zdejší ekonomické politiky.

  Odhlédnu-li od výplodů jásavých blbů, už dlouho jsem nečetl nic, co by vyznívalo alespoň zpola tak optimisticky. Možná stojí za to si promyslet, zda se ta transformace, o které Zelený mluví, vlastně neblíží návratu do roků 1910 a 1920, o kterých mluvívám já…

 658. No toto…

  Podľa hl. prokurátorky Kryma Natalie Poklonskej traja príslušníci ukrajinskej Generalnej prokuratúry (GPU) sa pokúsili nelegálne získať občianstvo Ruskej federácie. Po previerkach Federalna migračná služba už anulovala Natalii Alenikovej získané občianstvo RF. Medzi tými, kt. sa pokúsili získať občianstvo sú aj Michejčenkov a Atamančuk, kt. na GPU vedú trestné stíhanie tzv. „krymských separatistov“ …

  Ta Poklonská je tahle http://www.google.cz/url?sa=i&source=imgres&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAgQjRwwAA&url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpages%2FNatalia-Poklonskaya%2F496984517080221&ei=vEudVcbXE8bbUZPapagL&psig=AFQjCNFqB0g2BI1hHH4z9BbaSBw7xJya2w&ust=1436458300412180

  Od té bych se nechal vyšetřovat !:-D

 659. Jj…

  „„Strýček Si jede brzy do Ufy na summity ŠOS a BRICS,“ informuje čínský animovaný klip „Jedeme do Ufy se strýčkem Si“ (myslí se prezident Číny Si Ťin-pching) o cestě čínského lídra do Ruska. Klip má formu internetového briefingu, který odpovídá na otázky uživatelů internetu ohledně obou summitů a postavení Číny s řadou prvků humoru s poměrně jasným protizápadním podtextem.“

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Umite-si-predstavit-takove-VIDEO-u-nas-Strycek-Cinanu-jede-do-Ruska-s-Putinem-je-veseleji-porazeny-superman-z-USA-383184

 660. 790 Rputi
  Chápu, že je horko, ale toto nikdo nemůže brát vážně, stejně jako P.C. Robertse i když horko není….

 661. Čas nejde zastavit. Je to asi jediná spravedlnost na světě. K večerní práci mám jako zvukovou kulisu puštěnou TV Prima, kde běží opakování koncertu K. Gotta 2014. A ač já naprosto zpívat neumím, sluch mi zatím slouží. A je to smutný poslech. Starý muž, který se snaží přelstít čas….
  Já vím, zcela OT od hlavního proudu diskuze.

 662. 800 Dano
  Mé nejstarší dětské vzpomínky zahrnují postýlku se šprušlema, medvěda, pradědečka co mi dal líznout vaječnýho koňaku, prababičku s žehlícím prknem a tranzistorák ze kterého kvílel Gott a Zagorová. Primu u sebe momentálně nemám, ale při představě Gotta jsem se málem osypal. Stále to funguje.

 663. 800-801 – ono je to obecně o tom, co čekáte. A tahle diskuse se objevuje pravidelně u koncertů „legend“. Ať už jde o Gotta, Roxette, Olympicu, Smokie…
  Kdo čaká špičkové výkon, asi je zklamán. Ale lidé jsou tam převážně zřejmě z důvodů nostalgie, fanouškovství … Tak jim to nevadí.

 664. Ani pana Romacova nemůže nikdo brát vážně. Kreml IMHO s pobavením a značnou dávkou zlomyslnosti řecké krizi přihlíží, ale je zcela dalek toho, aby do další černé díry sypal peníze, kterých má sám málo. Putin by musel být vůl korunovanej, kdyby si na krk uvázal další mlýnský kámen. Jeden se nestačí divit, jak kreativní jsou ti naši novináři.

 665. 802 NoName
  Trefil jste se i s těmi dalšími jmény 🙂 🙂 🙂
  Chybí mi už jen Javory a Muzika bez kapelníka Petra Dudeška.

 666. Teda, skimici, vy musíte být proklatě mladý! Moje nejstarí vzpomínky jsou na podzimní ubrečené ráno, otce, jak se chatá do práce a k tomu v rádiu běží oprimistická relace – Zacvičme si, na dědu u kovářské výhně nebo u koňského kopyta, babičku ve starobylé kuchyni u válu s těstem a nás, děti, jak si hrajem na prané silnici před domem, kde projelo jedno auto za dva dny. O Gottovi jetě ani pára. Leda tak Vašíček, Kortéz – a i ti teprve začínali.
  NoName – já mám ráda Leonarda Cohena – myslím, je starší než Gott, ale jeho projev je úměrný věku, přesto přesvědčivější.

 667. Ježišmarjá, co se mi to stalo, tolik překlepů?!?! Nebudu je opravovat, tady jsou inteligentní čtenáři, kteří porozumí. To mám za to, že jsem si dovolila jemně zkritizovat samého Gotta. :-)))

 668. Hmm,
  náhodou, když Goťák válel „Woody byl kauboj ztepilý“ anebo „Kdyby tisíc klarinetů“, tak byl pro mne skvělej. Jak přešel na modus „tam kde šumí střední proud“ s kávou oslazenou trochu víc, už mne nebavil… dederónské estrády mne nebraly nikdy. Zagorová taky ne, to spíš Rottrová.

  Ale když jsem viděla záznam nějakého recentnějšího koncertu Rolling Stones, tak mi přišlo, že Jagger a Richards jsou pořád stejně škaredí a pořád stejně válí 😀

 669. Inu, svět se v prdel obrací… Když už i vševědoucí AK naznačuje, že tu píču Nullandovou bačuje Putin, pak už nezbývá než
  „Lasciate ogne speranza, voi ch’entrate!“

 670. 805-Cohen je jiný segment, spíše hudební básník, kde jde i o texty, myšlenku, Gott je performer, zpěv je jeho vklad…

 671. Dano, jo,
  kritizuješ Gotta a Pánbůh tě potrestal 😀 😀 😀

 672. 805 Dano
  Není to o věku. Leo Cohen mi dělá mravenčení pozitivní stále.

 673. Ona je samozřejmě s frázováním úplně mimo vs AF, ale alespoň to zkusila. V té době Dudešků a Gottů to musel být blockbuster.

 674. 815 Rputi
  Sirtaki na rozdíl od Robertse můžu 🙂

 675. Jejda. Computery stoply NYSE trading. Už to zas jede. Wow 🙂

 676. 818-no to už dost dávno.
  Zřejmě včera slyšely první předvolební interview Clintonky …

 677. Hmmm..815 – Zorba…úchvatné melodie..podmanivý rytmus….živelná radost z pohybu, tance. Ale i tady se dá zažít spontánní tanec v ulicích. Ano, na chladném, drsném, vzdáleném východě… Bohužel, video není k dispozici, jen foto. A nikdo z účastníků není profesionál v tom, co předvádí http://www.zazitostravujinak.cz/?page_id=25
  já vím, že su otravná, ale já su prostě patriot. :-))))

 678. Dobrý večer,

  jo jo, Dano, k princeznám se nečuchá a na Gotta se nešahá 😀

  rok jsem bydlela s jeho fanynkou, která měla nad postelé jeho obrobskej plakát- já měla postel naproti a tak celej rok první, co jsem uzřela, když jsem se ráno probudila, byl gottí ksicht na formátu A1

  Zdvořilýho Woodyho, Matzurko, taky můžu. Připadá mi, že je z toho slyšet, že to ještě božskýho káju opravdu bavilo zpívat.

 679. Bude, Rputi. Už se na ni těším. Jen nevím, jestli zrovna nebudu pracovně vytížena. :-)I když v neděli se svatby nekonají. Zatím. 😉

 680. MaYdo – Zdvořilý Woody byl, myslím jeden z prvních klipů na světě vůbec. Nechci se přít, ale mám dojem, že pokud jde o klipy, byli jsme i přes handicap hranic socialismu, průkopníky tohoto žánru. Kdo si pamatuje: Dáme si do bytu… a další

 681. dáme si vázu, do vázy kvítí a pod vázu stůl,
  a ke stolu židli, kdo židli má bydlí,
  každý kdo bydlí ten starostí má jenom půl 🙂

  A že tehdy byla i docela slušivá ženská móda ? Se zdůrazňovaly střihem ženské tvary – X – tedy poprsí i boky; vyzáblinka Twiggy přišla později 🙂

 682. Dano, nojo,
  ale Kočko je mlaďas, přeci jsme vyvolávali vzpomínky 🙂
  A jeden z těch Bukanýrů byl můj táta, takže ta nostalgie má pro mne zcela osobní význam.
  IMHO, hráli a zpívali docela slušně.

  A dobrou noc 🙂

 683. Jo jo, Matzurko, kdeže ty loňské sněhy jsou? Mi se móda padesátých let líbí. Právě pro tu zdůrazněnou ženskost. Žena má být ženou. I když právě provádí odpich vysoké pece. 😉

 684. Já to beru, Matzurko, podle místopisu, nikoli času. Kdybych upřednostnila čas, musela bych vzpomenout na ostravské kořeny.
  Když jste vzpomněli Marušku Rottrovou a léta dávno minulá – kdo zažil koncert v malé vísce a noční jízdu vlakem domů, kde bylo jen jedno místo k sezení. A pak se ukázalo, že spolusedícími jsou Jarda Wykrent a Maruška Rottrová, a jízda uplynula v příjemném hovoru vůbec ne o hudbě, ale o věcech přízemnějších, leč příjemnějších? Dnes mi na Marii Rottrovou nikdo nesmí sáhnout. Stejně jako na Hanku Zagorovou. Není nad osobní setkání mimo oficiality. 🙂

 685. Lidé jsou různí, nškdo holky, jinej vdolky. A je to jeho věc.
  I mi se něco líbí, , něco mě nechává chladným.
  Ale nikdy by mě nenapadlo, dělat z toho , co se mi líbí jedinou krásu světa. , A z těch, co se jim líbí něco jiného blbce nebo dokonce úchyly 😉
  Gotta nekupuju, úmyslně nepouštím, ale když ho náhodou uslyším, vím, ře to co dělá , dělá dost dobře. Byl a je to profík. A jestli ho někdo, přes jeho věk je ochotnej poslouchat, a platit za to, (neslyšel jsem ho, nevím jak mu to šlo) , je to věc jeho a jeho posluchačů.
  Za to, že je stále schopnej odvádět nějakej výkon, si zaslouží úctu. Srandu si z něj dělat nebudu.
  Já v jeho letech určitě zuby vrtat nebudu.

  Dano, máš recht. Rotrovka i Zagorka byly dobré.
  A mám se snad picnout, že se mi v mládí líbila Ulrychová a její zpěv v Javorech ?
  A líbí se mi furt, i když už mají o hodně víc. Loni nebo předloni zpívali v Hustopečích na Burčákovkách. A furt byli dobří.

 686. Halladine – ad Gott -hlubokomyslný projev mimo mísu. Ten koncert byl smutný. Smutný v tom, že muž, kterého si bylo možno vážit za profesionalitu, neodhadl své možnosti.
  Ulrychovci jsou srdeční záležitost, nade vše soukromá. Stejně jako spousta jiných – Vlasta Redl, Pavlica s celým Hradišťanem, Fleret, Žamboši, Janoušek, a spousta jiných, nad kterými u mne stojí Nohavica. Je to příliš široké téma.
  🙂
  A mizím spolu s mou nejoblíbenější. Je to divné? Je. Ale to su já.https://www.youtube.com/watch?v=fa78dJ8UxJY
  Dobrou noc.

 687. Dano,
  já to psal – neviděl jsem to. A pokud snad Gott něco nezvládl nyní.. holt stárneme a stáváme se někdy méně objektivnější.
  neodsuzujuchyby starých. Všechny nás to čeká…
  Pavlica..
  Měl sem kolegu,který kdysi tancoval a zpíval v Hradišťanu, měl fůru známých mezi nimi, sám nějaké soubory vedl, ( Velička)a občas mě někam vytáhl.
  Byla docela sranda tancovat Macarenu v provedení Pavlicovy kapely 🙂
  Ten cimbál byl Boží 😀
  Kamarád už bohužel nežije. Nádor mozku.

 688. Tak vláda propotila a upachtila „slavné vítězství“, že přijmeme JEN 1500 imigrantů!
  A ještě si prý budem vybírat!

  Tak ten klíč výběru bych chtěla vidět!
  Ajmín Zavahrí, vůdce Al Kajdy – lékař. Osama bin Ládin, terorista – stavební podnikatel. Mohamed Atta, útočník na Dvojčata – architekt, Anwar al Awlaki, atentník ze 7/7 – stavební inženýr, Nidal Malik Hassan, střelec z Fort Hood – psychiatr …

 689. Jen aby to nebylo jen zbožné přání klepálků z vlastní krize.

 690. >>838 – jiný chytrý komentář pravil, že indexy v minulém období stoupaly takovým fofrem, že není divu, že teď fofrem klesají.
  Stát se může cokoliv, takže „uvidíme, jak říkal slepý hluchému!“

 691. Quivisi: na Číně závisí i náš podnik, Škodovka upravuje výhledy růstu. Problém není „bublina“ na burze, ale to, že si někdo na hraní na burze půjčil peníze. Pokud to vláda nebude „řešit“, nechá lidi a firmy zbankrotovat, bude do roka po problému. Žel vlády mají snahu „řešit situaci“, tj. utratí daleko více peněz a nezamezí žádným škodám. Vláda může např. poskytnout podnikům mimořádné půjčky, může některé zestátnit … odmění hazardéry, zaplatí to obezřetní.

 692. 842

  Emerika má své strategické zájmy – a zaplatí je EU – jako obvykle 🙂

 693. (838) Moc zajímavý … Já mám vždy ten dojem, že hybridní systémy vykazují chvilku výhody součástí hybridu a když se náhodou něco posere, tak už jen nevýhody. Ta reakce „strany a vlády“ je kouzelná.

 694. OT Schumi
  Jak jsi spokojený s novým vibrátorem?

 695. AK: hybridní systém vykazuje výhody pokud je socialistický hubou, kapitalistický rukama. Když začne socialismus kroutit ruce dozadu, dopadá to jako obvykle.

 696. Já bych to viděl hlavně na zpětné vazby. Když nad nimi převáží ideologie, jak můžeme sledovat v každém socíku včetně toho EUnijního, jde to kvaltem do kopru. A zdá se, že celkem zákonitě mají čínští soudruzi také dost ideologických „posvátných krav“.
  No a potlačení zpětných vazeb může nejdříve vypadat jako zlepšení. Ale ne moc dlouho. O to hlubší je následující pád.

 697. Jako by čistě kapitalistické i čistě socialistické systémy nepotkávaly krize 🙂
  A Čína je hodně závislá na poptávce a odbytu.
  Není odbyt, je problém. Pro kohokoli.

  Ostatně – co je čistý systém ?
  USA řešily problém tištěním peněz. Keynesiánství jak prase….

 698. Halle – protiřečíte si:
  Jako by čistě kapitalistické i čistě socialistické systémy nepotkávaly krize

  Tj. předpokládáte existenci čistě kapitalistických a socialistických systémů.

  Poté napíšete:
  Ostatně – co je čistý systém? Pilátovská otázka, která zpochybňuje existenci „čistých“ systémů.

 699. Kapitalistické i socialistické systémy potkávají krize, ano.
  Jen kapitalismus stále existuje (a že už bylo těch proroctví o zániku), ještě nikdy nekrachl tak důkladně, jako „tábor míru a socialismu“.
  No a každý systém pochopitelně je méně/více, ne ano/ne.

 700. Ahoj! Rputi ad 837 – výběr bude snadný- v české ekonomice nejvíce chybí řidiči kamionů a autobusů MHD.
  Takové vybereme, dáme jim kamion a autobus a pošleme je do Anglie. Oni to rádi přijmou a někteří se s tím kamionem možná i znova vrátí do Calais…

 701. Pozor ns proroctví!
  Francouzská revoluce smetla feudály, zkrachovala, feudálové se vrátili a přece dnes je s feudalismem konec.
  Až někdo rozebere příčiny těch krizí a napraví je, pak bude možno hovořit co bude skutečně existovat.

 702. Dobré dopoledne,

  “ ad Gott -hlubokomyslný projev mimo mísu“

  Tož ono se o Karlu Gottovi vždycky říkávalo, aspoň u nás doma, že by se měl držet zpěvu a zdržet proslovů, neb to očividně není jeho parketa.

  A „hlubokomyšlení“ jakbysmet.

  Ale jako profíka ho beru. Jako zpěváky, – no když to hrajou náhodou v radiu, tak to jako zvukjová kulisa neurazí a některý písničky si i ráda poslechu, i když je nevyhledávám.

  to když začne z radia hýkat Tomáš Klus, okamžitě vypínám. 😀

 703. Sametová revoluce smetla socialisty, samet zkrachoval, socialisté se vrátili a přece je dnes se socialismem konec.

 704. „Jen kapitalismus stále existuje (a že už bylo těch proroctví o zániku), ještě nikdy nekrachl tak důkladně, jako “tábor míru a socialismu”.“

  Omyl, Karle, krach tábora míru a socialismu rozhodně neznamenal krach socialismu jako systému..

  Naopak ten „západní kapitalismus“ se začíná socialismu čím dál tím víc podobat.

 705. Výběr nejlepších francouzských eurokratů pomáhá narychlo Tsiprasovi s plánem. Tak to je ložený! Už se nebojím 🙂

 706. Samet socialisty nesmetl, akorát je vyměnil za jiné, lepší socialisty.

  Akorát ten vošklivej Klaus jim rozkopával bábovičky a podrýval naši zářnou demokratickou budoucnost.

 707. Nickname ,

  máte pravdu 🙂 851
  Ovšem byla to reakce na Karlovou „Já mám vždy ten dojem, že hybridní systémy vykazují chvilku výhody součástí hybridu a když se náhodou něco posere, tak už jen nevýhody. Ta reakce “strany a vlády” je kouzelná“

  No, že podle posledního Karlova vyjádření vlastně jiné než hybridní systémy neexistují, v různé míře hybridní.
  Takže vlastně celá 844 je o ničem 😀

 708. maYdo, hlubokomyslný projev mimo mísu nebyl o Gottovi. Je to marný.

 709. 845 mohl by být placatější. Ale co čekat za tu cenu…

 710. 837 „Mohamed Atta, útočník na Dvojčata – architekt“
  Už chápu. Měl to být projekt „Tančící domy“…

 711. (856) Jako se systémem konec není a nebude. To by nejdřív z lidí musela zmizet závist. Pokusy budou pokračovat dokud bude lidstvo lidstvem.
  (860) Jo, je to otázka míry. U té Číny se ovšem nejedná o hybrid kapitalismus/socialismus, ale kapitalismus/nedemokratická vláda. Ta má tu „výhodu“, že může jet na mrtvém koni déle, v mírnější formě třeba vyhlásit oficiální cílovou úroveň (4500 bodů), kam se má index Šanghajský index došplhat.

 712. zpěváci, nebo herci, nebo spisovatelé – vždycky subjektivní pohled daný věkem, souvislostmi a osobní zkušeností.

  Měl jsem to štěstí, (nebo že by to byla zásluha rodičů a mojí zvídavé letory?), že jsem měl osobní zkušenost. Dano, když se štěstí unaví….Wykrent se schovával ve Francově Lhotě. Jeho nejlepší je asi Agnes.

  Nehledě na interprety, jsou dvě písničky, při kterých mi běhá mráz po zádech. Ta první je Grossmannovo „Závidím“ a druhá je díky Věře Špinarové její podání melodie z „Tenkrát na Západě“. Jak vyjede nahoru a opře se do toho plnou silou – to je síla!

 713. Jo, maydo, řekla bych, že se nám ten tábor míru a šokialismu jen trochu geograficky přesunul…
  A soustrast všem spolupostiženým tím momentálním sarsem či mersem, nebo co je to teď v módě. V rodinné štafetě došlo i na mě…

 714. 862 Schumi,
  nech si srandičky 🙂 Placatej vibrátor 🙂
  Já To myslel vážně, jsk jseš spokojený s tou řezací brousící vibrační multifunkcí? Bosch? Zrovna to mám půjčený a pokoušel jsem se diamantovým nástrojem vyříznout do čtverce roh na dlaždici, s klením jsem ten krám zahodil a vzal jsem osvědčenou rozbrušovačku s diamontovým kotoučem na obklady.

 715. no dobř, Martine tak nebyl…

  A co je to to, co je marný? A co by lylo, kdyby to nebylo marný?

 716. 2 Martin ad 866 – tuhle nedávno jsem jí slyšel naživo osobně – furt to tam je! Skoro bych řekl, že teď je to silnější, než když to nazpívala prvně…

 717. martine,
  jo ten subjektivní pohled daný okolnostmi, to klidně podepíšu 🙂

  Bohužel shodou okolností je pro mne projev Urbánkové zoufale ukníkaný, patos z toho kape na můj vkus až příliš (v originálu je ta písnička veskrze pozitivní); a interpretace Špinarové mi přijde taky poněkud přidušená – opět se filmovému originálu nevyrovná (je to můj nejoblíbenější western :), i když „špageti“)

 718. Verheugen křičel na Tsiprase 🙂
  Jj, nervy a pot tečou proudem…

  N.Farage:
  …Podle jeho názoru vzniká mezi severem a jihem Evropy nová Berlínská zeď. „Podívejte se, jakým způsobem dnes jednala německá kancléřka se svým řeckým protějškem. Bylo to nechutné a jasně to ukazuje, jak o sobě navzájem sever a jih smýšlí,“ prohlásil Farage a další část svého proslovu adresoval již přímo premiéru Tsiprasovi. „Pane Tsiprasi, vaše země nikdy neměla přijmout euro. Bohužel vás k tomuto kroku přitlačila velká politika a mocné banky. Německo, Itálie, Francie a další státy horují pro záchranné balíčky, ale ty nepomohou řeckým lidem, ale právě jenom bankám těchto zemí. Odhodlali jste se ke statečnému kroku, když jste vyhlásili referendum. Nyní přišla vaše chvíle, kdy byste měl zvednout hlavu a převzít vládu opět do rukou řeckých politiků. Nechte opět zvítězit demokracii a učiňte to, co je nevyhnutelné!“ vyzval Farage Tsiprase k faktickému odchodu z eurozóny….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Evropsky-politik-kricel-na-premiera-Recka-za-nim-tleskal-Telicka-A-pak-padlo-Nechutne-pani-Merkelova-EU-se-rozpada-383239

 719. 868 Skimici, ten krám z principu všude nedosáhne… V rohu musel doseknout dlátem. Snad cosi s lineárním pohonem, ale takový jsme neviděl a bylo by za majlant. Leč pro účel pro který pořídil, použitelný, oříznul aniž bych ogrotoval zeď. Jestliže nepočítám hodnotu vlastní práce, už se zaplatil. Jako všechen ostatní nářadí. Dobře sedí v ruce, není těžký. Výkon dostačující. Protože občas zajel až na betonový podklad, zčásti ubrousil zuby, musím pořídit nový pilový půlkotouč. Je na drobné práce, s rozbrušovačkou se a principu nemůže srovnat. Jenoúčelvé nástroje bývají výkonnější. Pořídil jsem na oříznutí oné vyboulené plovoucí podlahy, s ohledem na další využitelnost, řezání, broušení. Jsou k mání výkonnější i levnější. Tehnle byl „handlich“ i na drobnější práce. Například broušení okenních křídel. Tak akorát na drobné práce. Podlaháři používají kotoučovku, tu bych si půjčil, ale nadělá tuze prachu a pro nezkušeného je poněkud nebezpečná.

 720. Dočítám – a občas se i bavím. Stran /653/ mi napadla paralelní historka: „Okolo nebezpečí na muslimských zemích se toho moc nadělá. Já jsem jela předloni autobusem z Homsu do Damašku a nic se mi nestalo.“ Ostatně není to tak dávno, kdy se tu objevilo tvrzení, že to o těch no-go zonách v arabských čtvrtích ve Francii nebude pravda, neboť on byl v Marseille a nic takového tam nepotkal.

 721. 866 Martine, vyrazila mi husina…Tenkrát na Západě je náš domácí kultovní film.

 722. 2 Schumi ad 875 – my jsme tomu říkávali stranická a vládní vyrážka… No ale dneska by tomu spousta lidí nerozuměla – dnešní mladí ani nevědí, co to je/bylo Husákovo ticho…

 723. Z projevu mě zaujalo…

  Navyše, od augusta 2014 Grécko neobdržalo žiadnu splátku zo záchranného plánu v hodnote 7,2 miliardy eur, schváleného na konci júna 2014. Peniaze neboli uvoľnené od augusta 2014 a chcel by som zdôrazniť, že naša vláda v období augusta 2014 až januára 2015 nebola pri moci. Splátky neboli vyplatené pretože program nebol implementovaný. Dôvody pozastavenia v období august 2014 – január 2015 neboli ideologické – ako je tomu dnes, ale fakt, že programu chýbal spoločenský konsenzus. Z nášho pohľadu nestačí, keď je program správny, ale musí byť aj uskutočniteľný z hľadiska sociálneho konsenzu.

  Vážení členovia parlamentu, v tom istom čase, keď Grécko rokovalo o čerpaní 7,2 miliárd eur v postupných splátkach, krajina musela plniť finančné záväzky v hodnote 17,5 miliardy eur voči tým istým inštitúciám, ktoré stáli za mechanizmom splátok. Peniaze boli vyplácané zo skromných príjmov gréckeho ľudu.

  Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7905300/cely-tsiprasov-prejav-nerozvratme-europu-pomoc-grecku-je-o-kompromise.html#ixzz3fObDbZcB

 724. 878 přesně v tom místě jsem ty kydy včera přestal poslouchat a šel jsem raději dořezávat dlažbu …

 725. Já si alespoň přečetl, že pan Tsipras má silný mandát. Jak se mu bude vyjednávat s Andělínou, markýzou finančních andělů?

 726. 2 nickname – bez obav… Andělína jí prej má dost širokou a vytahanou, tam se silnej mandát vejde…

 727. 897- to je normální ženský přístup – naštvala mne Renča, tak se dám do party s Lenčou a Marunou a budeme společně předvádět, že je Renča out.
  Ženy berou spory obvykle osobně-a to je v politice smrtící. Merkel už na tuto vlnu najela, jak s Putinem, tak Tsiprasem.

 728. No, já bych spíš tipoval, že jí vopice pase na dost krátkým řetězu…

 729. Merkelová už má s menstruací po sezóně 🙂

 730. 880

  Proč, skimici,

  máš problémy s čísly ? 😉

 731. 887Halle
  S jakými čísly? Ten projev je prošpikován věcmi jako
  Z nášho pohľadu nestačí, keď je program správny, ale musí byť aj uskutočniteľný z hľadiska sociálneho konsenzu..
  On je to řecký Kohn Bendit, ale i on má hlavně vítr ze své životní lásky, obdivovatelky Che Guevary. Jak se vlastnê jmenuje? Myrna Minkoff?

 732. Skimici,
  ale ono to tak je. Jak chceš fungovat a splácet dluhy bez lidí ? S mizernými platy, osekanými penzemi atd ?
  Každý , kdo umí aspoň dvě slova cizího jazyka a je alespoň trochu zaměstnatelnej v zahraničí uteče.
  Myslíš , že řekové kývnou na to, že budou příštích 25 žít v bídě, jen aby někdo v zahraničí dostal svoje prachy zpět ? Dostávat mizerné mzdy a penze, platit z nich vysoké daně atd. V řecku zůstanou jen ti nepoužitelní, a ti ty dluhy určitě nesplatí.
  Ostatně – Amíci se přes MMF jasně vyjádřili – dluh je nesplatitelný.

 733. Ještě aby se nakonec neukázalo, že je Asad stejně konstruktivní jako Castro.

 734. Halle, to je prostě ten rozdíl. Já neumím nasekat nesplatitelné dluhy a pak na věřitele vystrčit holou … Neumím se nepojistit a pak bědovat, že nemám na nemocnici. Neumím … ale to je zbytečné.
  Ale kupodivu s Tebou tentokrát souhlasím, kdyby nebylo dávek a výpalného a víry úžerníků, že ty prachy nakonec pod tlakem někdo zaplatí, nebylo by ani dluhů ani socialismu.
  Amíci se hlavně vyjádřili, že Řecko nepustí 🙂

 735. Ale no tak, Amíci respektují demokratická rozhodnutí místních. I když se jim nelíbí.
  To Putin někoho pouští nebo nepouští !
  Je potřeba sledovat noty, ano ?

 736. Vyjádření minfina US Lewy jsem dneska slyšel na radiu jen laterálně (spolu s Lagarde) ale měl li bych to říci vlastními slovy: kvůli pár miliardám eur si nenecháme rozes.at region. A maj pravdu. Dotiskne se to během pár dní. Směšné,

 737. Skimici,

  Tsipras tyhle dluhy nenasekal. Vládne tuším od ledna.
  Když to v roce 2010 začalo , byla zadluženost 120% HDP. Dnes po Kůrách nařízených EU a MMF je 180%.
  Ty jejich recepty jasně nefungují.

 738. Halle musíš jít dál, do osmdesátých. Jak se jmenuje ten sicilský klan? Papa něco. Fotr, syn …, ale je to fuk, ani ti druzí levičáci nebyli lepší.

 739. Já si vzpomínám, že referendum chtěl už vyhlásit jistý Papandreu v r. 2011.
  Vzbudil eurováchně a byl odehnán od válu na to šup!
  Načež dosazen šašek Pecanikos a dluhy se rozjely, škrty duněly.
  Brusel má, co chtěl!

 740. 900 Rputi
  Dík. papandreu. Mě se to plete s nějakým papademos.

 741. Co vlastně chce ta Andělína?
  Má Řecko dobrovolně vyhlásit, že se stává otrockou kolonií Něnecka? Nebo si myslí, že má ty prachy Tsipras doma ve štrozoku?
  Jinak už moc nic nezbývá?

  …Německá kancléřka Angela Merkelová zopakovala, že tzv. haircut (sestřih) řeckých závazků je vyloučený. Řekové požadují restrukturalizaci svého ohromného dluhu a za potřebnou ji považuje i Mezinárodní měnový fond (MMF). Restrukturalizace znamená prakticky odpuštění části dluhů…
  http://www.novinky.cz/ekonomika/374618-sestrihat-recke-dluhy-nemyslitelne-stoji-za-svym-merkelova.html

 742. A proč by měla vědět, co chce ?
  Pro ni je to osobní. Tsipras ji zklamal, zesměšnil… Prostě mu to potřebuje vrátit.

 743. No, buď to bude škrknuté se souhlasem částečně , anebo bez souhlasu úplně.
  Je to dnes prostě nezaplatitelné…
  Ledažeby …. 🙂
  ECB půjčila na pár měsíců tiskárny Eur 🙂

  Paní Merkelové se prostě nechce říct voličů, že prošustrovala fůru jejich peněz. Chce do penze jít oblíbená, a její nástupce at třeba odpustí všechno 🙂
  Taky jedno vysvětlení jejího postoje, možná ne úplně mimo mísu.

 744. Občas je to o voze a o koze. Nikdo Skimicovi nemůže nupřít, že “ neumí nasekat nesplatitelné dluhy a pak na věřitele vystrčit holou „, ale je to s Řeckem takhle jednoduché? Proskakují přece náznaky, že Řecko šlo do EURa podvodem. A tak by se mělo naplno čříci, kdo je pod tím podvodem podepsaný. Tsipras to nebude, ale něco se naznačovalo o jistém meřeckém bankovním domě.
  Taky Skimic tím, že přestal poslouchat, neslýšel, že Tsipras už půjčky nedostává a že předtím šly ne na sanaci řeckého hospodářství, ale jen se otočily a vracely se do bank zna úhradu předchozích půjček či úroků§ z nich.
  Nepřál bych Skimicovi, aby ve své slušnosti někdy doplatil na vábení sirén.

 745. Tak jsme tu měli Afgánistán, Irák, Írán, Arabské jaro, Řecko, Lybii, Sýrii, Ukrajinu, Charlie Hebdo, Isil, uprchlíky, znovu Řecko, mezi tím všemožné chřipky, terorismus, everGreenpiss, globální oteplování… Jaké nové téma k rozvinutí nás čeká abychom na ně nasadili své intelektuální kapacity a předvedli svoji intelektuální převahu, mezi tím ostantaivně vyčinili Halladinovi podobně jako Lenin Kautskému, když si na něj vzpomněl při sepisování svého stěžejního díla „Stát a revoluce“ a tím vším dobře naladěni jak jsme to ostatním nandali, abychom dali najevo své kulinářské noveau rozverným receptem na konfitované křepelčí puréé s chablis a rozvinuli vášnivou debatu o vhodnosti jednotlivých druhů šalotky?

 746. Schumi 906,
  ty máš přehled, jestli Dana zasadila šalotku?

 747. Kdybych se nestyděl, tak se jako blbej socan zeptám “ Prosímjich, co je to šalotka ?“
  Jenže se stydím, a tak se neptám ! 🙂
  Manželka od Kautského to ale nebyla určitě ! 😀
  Ta byla Luisa. Anebo žeby Lotka ? 😀

 748. 911

  Tak jsem měl pravdu, Kautského žena to nebyla. Taky kde by k ní Dana přišla ! 😉

 749. Halle,
  Wiki praví, že šalotku přinesli do Evropy křižáci z Filištínského města Ascalona – to jsou mi vjeci!
  Má jemnější chuť, neraší, nevyšeptává a používá se hlavně ve francouzské a ruské kuchyni.

 750. Rputi,

  a to říkáš proroku Halladinovi ? 😉

  Google je veliký a Halladin je jeho prorok ! 🙂
  Vynechala jsi emerickou kuchyni.

 751. NoName – cožpak o to, oni pojištění mají, problémy si nepřejí.
  Mívá to jen ten háček, že na jedno pojištění se nechá ošetřit třeba i pět lidí. Povětšinou se to provalí, když dotyčný MÁ třeba slepé střevo, které mu už, dle záznamu, bylo vyoperováno atp. 😀

 752. 917-pořád o třidu jinde než jiné „menšiny“.

 753. 917
  Tohle automaticky pčítač při odevzdávání účtu pojiš´tovnám vyhodí, stejně jako se nedá na pojišťovnu naúčtovat dvakrát vytržení jednoho zubu.

 754. Tak moje nejmilovanejsi dcera se zetem a jeste vice az nejvice nejmilovanejsi vnucka odjely (holt se mi tam mladej mluvnicky nevejde) a nam se zenou zacinaji prazdniny!
  Sampus je nachlazen jiz od vecera, dobre syry nakoupeny od pondelka a pocasi slibuje slunny podvecer. . .
  Relaxujeme. . . host a ryba. . .
  Leto budiz pochvaleno. . .

 755. 921 Simon klein
  jak se Vám to povedlo? Musíte mít ohromný hrad, že jste dokázal před rodinou skrýt tak mnoho dobrých dobrot.

 756. (889) Dluh sice je nesplatitelný, ovšem nutno nějak zařídit, aby nebyl nesplatitelný dluh a komouši u vlády v Itálii, Španělsku, Portugalsku, Francii a kdo ví, kde ještě by chtěli žrát, ale neplatit.
  (895) 120% jako začátek? 😛 Řecko nefunguje (a soudruzi v Bruseli také ne)
  (903) Možná to je pro ni osobní (neznám ji, sice se tak nechová, ale vyvrátit to neumím, ani to nestojí zato), pravděpodobnější verze je, že ví, co by to udělalo s jejími voliči.
  (906) Stačí vždy počkat, s čím Halladin přijde.

 757. 915 Rputi
  pamatuji. Trampi, vstávání za hymny, usárny, uniformy.
  Když jsem byl mlád,
  bývala Ascalona
  nejhezčí osadou,
  kterou jsem znal.

 758. 922 – skimici 🙂
  Oni zijou zdrave – plesnive syry nee a brblinky a vlastne alkahool taky ne. . .
  A velky sklep v chalupe, koncipovane jako prvorepublikove hokynarstvi, ma take neco do sebe!
  Tam se i tech zbyvajicich 12 sektů schova jako nic. . .

 759. 925 Simon klein
  až mnou projel mráz, ale nemohu nepřiznat, že plesnivý sýry a šampaňské velmi oblibuji.
  Mohu doporučit Taittinger Brut, nejlépe Magnum (1.5 l), kterého jsme nedávno požili více než malé množství a kupodivu pouze s českou nivou, čerstvým českým tmavým chlebem a jahodami ze zahrádky.

 760. 923

  Dluh sice je nesplatitelný, ovšem nutno nějak zařídit, aby nebyl nesplatitelný dluh a komouši u vlády v Itálii, Španělsku, Portugalsku, Francii a kdo ví, kde ještě by chtěli žrát, ale neplatit.

  A ty řecké mrchy to ne a ne pochopit ! 😀

  Jinak netušil jsem, že ve vyjmenovaných zemích jsou u moci komouši, a nasekali dluhy.
  Možná je například Berlusconi komouš, a já si jen nevšiml.
  Ale třeba je situace mnohem vážnější a je nutné změnit definice, např. komouš je ten, koho za komouše označí aero, a nikoli ten, kdo to má v názvu, programu atd

  A mám dojem , že Amíci volí metodu právě opačnou, – aby se nerozmohli komouši, chtějí dluhy odpouštět.

 761. Socialisti. Zaříznou i to, co jediné jakžtakž funguje a vydělává: „Podle řeckého deníku Naftemboriki počítá úsporný balíček řecké vlády s masivním zatížením turistického sektoru, tedy tím, čemu se kabinet premiéra Tsiprase zatím úporně bránil. DPH pro hotely by tak mělo narůst z 6,5 na 13 procent a pro restaurace z 13 na 23 procent.“
  Úvaha, že vyšší daně přinesou vyšší inkaso, je na úrovni žáka obecné školy.

 762. Ale Andělíně se to líbit asi bude,jistě si připomene peaxi a vzdělání v FDJ

 763. No, jsou to holt socani. Nebo blbci. Nejspíš obojí, on je to vlastně ekvivalent.

 764. Foundry,

  ovšem k tomu nutí Řeky EU, a oni se tomu dost bránili. Sám to píšeš.
  A že by byla Andělína a její CDU/CSU socani ?
  Děláš si pérdel ?

 765. A ty ostrůvky daleko od řecka mají nižší sazbu, protože je tam všechno už kvůli obtížné dopravě dražší.
  Ani to se Andělíně a spol nelíbí.

 766. Vážení, žalovat nechci, ale oznámit to musím… Všem milovníkům asijské kuchyně obzvláště… Leč nejen jim. V Kauflandu teď prodávají jakousi variaci na nůž santoku (tři dobré vlastnosti) a navzdory lehce odpudivému vzhledu (žlutá umělohmotná rukojeť) se jim docela povidl. Zjistil jsem, že je sqěle vyvážený, pomocí brousku jsem vytáhnul vlasové ostří – a jemné krájení zeleniny a masových filátek jde prakticky samo. Takže v každé své domácnosti mám po jednom a jeden jsem koupil kamarádovi – za necelých sto peněz je to ideální dárek. Na rozdíl od originál santoku je to jen nerez a nikoli sedvič s tvrdokovem, ale i tak krájí ideálně… Teď zrovna nakrájel surovosti na zcela bezvadný šopák, jak dělaný do tohoto počasí a opravdu radost s tím pracovat. Takže, aniž bych dělal reklamu, mohu doporučit.
  Já prostě na dobré nože nedám dopustit, ten nejpoužívanější je originál přímo z Akihabary, ale tenhle mu zdatně konkuruje.

 767. 926 – skimic
  Tak chleba je krajový, syry svajcarske a ten sekt z jednoho polofrancouzskeho vinarstvi z Moravy, tudiz soudim, ze i z moravskeho vina.
  Ale po naletu deticek mi vse bude urcite chutnat sqěle. . .

  Jo, a jahody vlastni.

 768. Taky jsem měla v plánu dnešní večer relaxovat – vínko nachlazeno, dobrůtky na přikousnutí připraveny – leč jeden dopolední poryv větérku způsobil změnu programu. Před chvíli se vrátil soused z práce, jen co se posilní, chopí se motorové pily a jdeme odklidit – pořezat tu spadlou ryngli. Ach jo, tak krásně nadějné plody měla. Letošní rok je vůbec rokem řezání stromů – za barákem jsem objevila dva uschlé habry, před domem mi schne třešeň a teď tohle…Každý strom málem obrečím. 🙂
  Tak jdu na to.

 769. Halladine, nezáleží, jak si kdo říká. EU je socialistická až pámbu brání, Andělína v první řadě. Původní politiku CDU dnes v Německu propaguje AfD.
  Adenauer nebo Erhard musí v hrobě rotovat jak vrtule.

 770. 934 Simon klein
  Tak dobre. I já se tedy obnažím. Jedli jsme k tomu i skvělý český vyzrálý pivní sýr. Kousky. Bez cibule, papriky, soli pepře a piva. A frantíci žasli.

 771. Inu, westíku, když se kouknu, kdo proti TTIP protestuje, říkám si, že to asi bude docela dobrá věc 🙂

 772. Mimochodem, ty všelijaké „návrhy na řešení řecké krize“ mi ze všeho nejvíc připomínají řezníka s instalatérem, kteří se pokoušejí provozovat kardiochirurgii.

 773. Foundry,
  spíš bych řekla, že tu bajku o mrtvém koni.
  Brusel pořád nechce věřit, že už fakt nevypadne ani euro.
  Vždyť to byla taková dobrá pračka na nekrytý prachy! Co teď?! 😀 😀

 774. 938 – zacatkem tydne jsme koupili romadůr. A ve sroubovaci sklenici absorboval ty slunecni rekordy.
  Ten vcera nemel chybu!!!
  Dcera ho zeně pulku doslova ukradla , ac jak jsem psal, normalne to neji(jeste, ze netusila co skryva sklep hokynare Bočana). . .

 775. 942 velmi vážený pane Simone kleine
  soudím, že jste znalec a odborník a máte kromě zbrojního průkazu i střelmistrovské papíry.
  Bravo.

 776. O.T.
  Bývalý šéf Evropské centrální banky Trichet varuje před geopolitickým rizikem odchodu Řecka z eurozóny
  Má poznámka je samozřejmě levná a banální, ale nemohu si pomoci. Francouzské sloveso tricher znamená „podvádět“
  Nomen omen
  Když chcete francouzce udělat trojitého chruščova po vzoru husáka a brežněva, ona odpoví: tu triches (tuý tríš) , má tím na mysli, že fixluješ 🙂 Dvakrát stačí.

 777. (941)nj, Rputi, pro ty, kteří už zapomněli, dovolím si zopakovat tu bajku o mrtvém koni ( převzato odc Macka) 😕

  „Na činění EU se v případě Řecka hodí přísloví Indiánů z kmene Dakotů:
  „Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni!“
  Nicméně v profesionálním a politickém životě často prosazujeme jiné strategie:
  • obstaráme si větší bič
  • vyměníme jezdce
  • založíme pracovní skupinu pro analýzu koně
  • zvýšíme standard kvality pro jízdu na mrtvém koni
  • vytvoříme task force pro oživení mrtvého koně
  • prohlásíme, že žádný kůň nemůže být natolik mrtvý, aby se na něm ještě nedalo chvilku jezdit
  • po poradě s veterinářem zakoupíme něco drahého, po čem bude mrtvý kůň běžet rychleji
  • restrukturalizujeme stáj a zdvojnásobíme příděly krmení „

 778. PeSi,
  ty ses odvážil ve čtvrtek, den akcí a slev, do Kauflandu ??? WOW 🙂 !!!

 779. mmch, doporučuji v těchto dnech CNN,
  má tam co dvě hodiny pořad Richard Quest přímo z Athén a Christiane Amanpour bůhví odkaď, asi z Iíránu. Mí kamarádi z chřipek, když byli zrovna íráčany, serebreničany, kosovčany atp Byl jsem tam s nimi. R. Quest chraptí ještě více než tehdy a je na balkoně v Athenách nad hlavním náměstím naproti parlamentu a i v tom vedru křičí a chraptí už několik týdnů. Měl by dostat minimálně nobelovku za mír. Když to dostal i ten mrtvej obchodník s ubrusy a ten divnej ušatec, neviděl bych v tom háček.

 780. 947
  No, to fakt nevím, co tam furt hlásí 🙂

 781. Nevím, jak international verze CNN, ale US verze je otravná. Samá Clintonka a Donald Trump a vraždící ilegál z Mexika a confederation flag půjde dolů … Furt dokola.

 782. Krátce – strašně se mi stýská po panu Karasovi, jeho šéfu Kubalovi.

 783. skimici,
  zdaleka nejlepší byl jeden německej novinář¨, co se asi bál zubaře, nebo se v Rusku k němu neodvažoval, ale evidentně mu chyběly horní zuby. A aby to nebylo tak vidět, tak to maskoval mohutným knírem¨, kterej si při tom usilovném reportování přikusoval. A ten taky zaníceně a odborně hovořil k tématu a prý to byl jeden z nejschopnějších německých novinářů …. akorát mu nebylo rozumět ani slovo!

 784. 949 NoName
  Jj, asi hoďku přesně tak. Řecko už nikoho nezajímá. To je řešený a zbývaj akorát technikálie a kytky a bonboniéry pro vítěze a druhé vítěze. Bonus je lechtání na chodidlech, aby politik vypadal opravdu spokojeně vysmátě …

 785. Se mi zdá, že na Fox dokážou být na politiky hnusnější, CNN je má ráda, hlavně demokraty.

 786. 944
  Oni frantíci neznají “ Do třetice veho dobrého “ ?
  Divnej pronárod 🙂

 787. (927) U moci tam komouši ještě nejsou, ale pokud by jižané v Řecku viděli úspěch v neplacení dluhů, raz dva by u moci byli. Já vždycky zapomenu, že zde už musím úplně polopaticky.
  (930) Socani jsou podskupina blbců. Všichni blbci nejsou socani, všichni socani jsou blbci. 😛
  (937) Čím více odpůrců TTIP vidím, tím je mi ta dohoda sympatičtější. Jeden takový průvod bloncal nedávno kol mého bydliště, 1. máj za komoušů hadr.

 788. 953 NoName
  O to přece nejde. Důležité je, koho podporuje momentální ušatec, a teď e to cnn. Tedy je to třeba sledovat. Fox jsou měkký silný kecy, tedy co se týče evropy. Nikoho to nezajímá.

 789. Skimici
  1,neumím francouzsky
  2,Žádnou Francouzsku zrvna nemám po ruce

 790. Co se týče Řecka, sedl jsem si raději na ruce. Nicméně si dovoluji položit otázku: ty všechny peníze prošustrovalo Řecko nebo někdo jiný? A kdo?

 791. 957-mám amerického kolegu, který ví, kdo chytá za Arsenal a koho kupuje Chelsea. Takže o Evropu se zajímají, ne že ne 😉

 792. J
  Ó, jak slušně se dá vyjádřit „házet perly sviním“:
  „zde už musím úplně polopaticky“. 🙂

 793. (960) Uvažuješ příliš přízemně, asociálně, neideologicky …. 😛
  A ještě je k tomu prožírání nutili!

 794. 959
  jedno s navíc 🙁
  956
  Tak nevím, skoro bych chtěl returnovat, že všichni blbci nejsou Aerokarlové,atd ale neudělám to 😀
  Ale kdybych už to řekl, dodal bych, že si to nemyslí jen socané 😀

 795. TTIP v uvedeném bodu arbitráží zdatně překonáváme bilaterálními smlouvami o ochraně zahraničních investic. Tj. arbitráže by v případě schválení TTIP neměly být větší břemeno než dosud.

 796. 959 Halle
  Netahej nám sem své privátní problémy prosimich. Nemáš nemáš. Rozumím.

 797. Proti TIPP sa staví několik mých exkolegů z Korutan, jako členové občanských sdružení nebo jako lokální politici. Hloupí se mi nezdají, chudí nejsou … Jejich námitky se týkají hlavně geneticky modifikovaných potravin, obecně používání některých látek v potravinářském průmyslu. Vzhledem k orientaci a povaze regionu, ve kterém žijí se mi to zdá docela pochopitelné.

 798. dvd, ty peníze prošustrovalo Řecko. Rozdali je řeckému lidu, pochopitelně něco uvízlo i u přerozdělovačů. Začal to Papandreu senior a pak už pokračovali všichni, ať byl u vlády kdokoli. Nakonec, vydrželo jim to 30 let.
  Osobně si nedovedu představit, jak by Řekové s výkonností jejich hospodářství mohli dosáhnout stávající životní úrovně bez masivního zadlužení.
  Je to podobné,jako kdyby šponař ve fabrice jezdil do práce v Maserati.

 799. Tomu Tippu moc nerozumím, ale pokud by se výrobci v EU museli řídit všelikými EU předpisy, a američtí dovozci ne, jak se straší, bylo by to zajímavé……..

 800. 967 NoName
  Dá se z toho udělat prívarok? Žerou to ryby? Nevidím v tom problém, ledaže by to nežraly ovce a ovčáci. To ale bude už nějak halal a košer ošetřené.

 801. No jo, tak já to vzdávám taky. Nevím, kdo je to šponař ….
  Dobrou noc.

 802. Šponař je ten, co nejezdí v Maserati. 😉

 803. Foundry,
  Taky Řekové vesele kupovali od Němců leopardy, válečné lodě. A Němci jim ochotně na půjčky prodávalo.. Že by z toho nějakej obyčejnej Řek něco měl, bych ani neřek 🙂 Zbrojili jako diví……
  Ta řecká válečná flotila je docela impozantní….

 804. A letectvo..

  údaje z roku 2008

  McDonnell Douglas F-4 Phantom II: 35 kusů
  Dassault Mirage 2000: 44 kusů

  Víceúčelové stíhací letouny

  F-16C Fighting Falcon: 100 kusů
  F-16D Fighting Falcon: 30 kusů

  Útočné letouny

  Vought A-7 Corsair II: 45 kusů

  A kolik mají obyvatel ? 11 miliónů a kouskek – trochu víc, než my.

 805. Temelín a TIPP jsou dvě různé věci, ne ?

 806. 2 Simon Klein ad 942 – tak to já měl romadůr v ledničce uleželý víc, než 3 týdny… No a pak jsem sobě opatřil 2 velký Hermelíny a na jemné plátky nakrájený dokonalý Gothaj. Takže všechny sýry na jemné kostičky, gothaj na jemné plátečky (opravdu dobrej, nikoli od našeho ministerskýho estébáka…) Trocha dobré nakrájené cibule, něco málo dobré hořčice a trochu okořenit… Promíchat a výsledkem jest sýrový salát, který sice smrdí po romadůru, leč jinak je to dokonalé…
  Takže topinky, degustovat, individuálně dokořenit, mazat a debužírovat… K tomu dobré suché víno – svět je občas dokonalý… Tak si to užijme, než nám to kozomrdi zatrhnou…

 807. Nemluvě o tom, že je dost divné podporovat smlouvu, u které není známé úplné znění …

 808. (976) Jsou a nejsou, ale obavy vašich přátel z Korutan se zdají být z jednoho (zeleného) pytle. Zelení mají přímo panickou hrůzu z obého.

 809. 975

  Mohli i Němci, protože ty nákupy byly na dluh. A kdo půjčuje, měl by se zajímat, jak a zda vůbec se bude splácet.
  Ale hlavně je to argument proti tvrzení, že ty prachy prožrali obyčejní Řekové.
  Řecko dlouhá léta zbrojilo nejvíc v Evropě v poměru k HDP. 2,4% ročně
  Nikdo jiný tolik nezbrojil.

 810. (978) Nemluvě o tom, že je dost divné odporovat smlouvě, u které není známé úplné znění …

 811. 981-no je to o málinko logičtější … Když je smlouva fajn, proč není veřejná ?

 812. 982
  NoName,
  jak se můžete tak blbě ptát… Tají se to před Putinem ….:-D

 813. (980) Tak znovu, zbrojilo Řecko ze své vůle, nebo mu to někdo přikázal? I NATO doporučuje jen 2% a většina členů to nedodržuje.
  Peníze, nejen ve zbrojení, prožralo (neinvestovalo) Řecko. Nevidím žádný užitek z toho, pátrat zda to bylo ve stíhačkách nebo prémiích za včasný příchod do práce či jiném řeckém „špecifíku“. Vypisovat je zde už je skutečně nošení drva do lesa. O penězích rozhodovaly Řeky volené vlády, stejně marnotratně „pravicové“ i levicové. Ty nesou hlavní zodpovědnost, na soudruzích z Brusele i z národních států, kteří sekyru neviděli, je pak ta vedlejší.

 814. Ještě je tady otázka, zda někdo nutil banky Řecku půjčovat, dokonce i v situaci, kdy už bylo jasné, že Řecko je v prdeli ?

  A zda je tedy možná i varianta, že věřitelé prostě udělali chybu sa peníze jsou fuč ?
  Velký výnos = velké riziko. To pro věřitele Řecka neplatí ?

 815. (982) Nějak si nedovedu technicky představit průběžné zveřejňování během jednání. Je to hezká myšlenka, ale nereálná. Něco jako „fast track“ pro Obamu. Také to musí nejdřív někdo, kdo není Pepek Vyskoč dojednat a potom to zvolení lidozástupci odsouhlasí, nebo taky neodsouhlasí. Několik desítek milionů vyjednavačů je nad moji představivost.

 816. No jeśtěže si dokážete představit, že někdo dokáže podporovat smlouvu, kterou nezná v úplném znění.

 817. Sranda je, že se ty evropské státy předbíhaly v ochotě půjčovat na nákup zbraní.Jen aby jejich zbrojovky měly práci.
  A všichni víme, nebo tušíme, jaká korupce je spojena se zbrojními nákupy.
  Navicty nákupy byly docela šílené, a někoho v NATO a EU to mělo trknout.
  Ty Leopardy se prodávaly v provedení, jaké neměl ani Bundeswehr.
  Ale munice se k nim už nekoupila 🙂

 818. (985) Přímo nenutil, pochopitelně, ovšem členská země eurozony, ta má nějaký kredit, s €, to není nějaká prdel na Balkáně. 😛
  Věřitelé zajisté udělali chybu, ale malou. Soukromí už jsou z obliga, zůstávají ti státní a nadstátní a ti do toho lezli z politických důvodů. Daňový poplatník to zaplatí tak jako tak.
  Každopádně, Řecko má právo se snažit své dluhy nezaplatit (nebude první ani poslední), jen musí nést následky. A věřitelé mají právo se snažit z Řecka vytřískat maximum.
  Klasická politická ekonomie platí pro obě strany.

 819. No, pokud věřitelé nedostanou svoje prachy zpátky, nebo jen malou část, nenazýval bych to malou chybou 😀

 820. Bylo to dost podobné jako hypoteční krize vzniklá v USA, kdy prodávali na hypotéku domy nezaměstnaným Afroameričanům.

 821. (987) To jsme zase zpátky. Obecně je mi myšlenka takové smlouvy blízká. A tu konkrétní budu hodnotit ano/ne až bude text dojednán. Máte představu, jak to dělat jinak?
  (988) Pokud by takhle nakupovala ČR, tak komu za to přiřknete zodpovědnost?
  Já jsem nějak asi z jiné doby, já ji přičítám tomu, kdo se pod objenávku podepíše, v širší souvislosti tomu, kdo ho volil.

 822. (990) Nazývejte si co chcete a jak chcete. Skutečnost je, že privátní věřitelé jsou prakticky z obliga (tedy jejich strategie nebyla chybou nebo velkou chybou), v louži zůstali z politických důvodů ti státní a nadstátní. Tam si klidně stěžujte a hlavně nevolte ty, kteří to propagují. Levičáky všech barev duhy.

 823. Doporučoval bych mrknout na úrokové sazby v Řecku před přijetím a po přijetí Eura. Předtím někde kolem 14-15%, potom najednou 3-4%. Úvěrová bublina jak z učebnice. Přesně před tím soudní ekonomové varovali – Řecko (Itálie, Španělsko, Kypr) prostě nemůže mít stejné sazby jako Německo (Nizozemí, UK).
  Ale ideologie sociálního inženýrství byla silnější.

 824. No jo, před € to řešili inflací. Ono překopat celý politický systém, zažitý desetiletí až staletí, to prostě z roku na rok a na befehl z Brusele prostě nejde. Lidé se mění málo, až skoro vůbec. A ti nakonec konají (nebo také nekonají).

 825. Aerovko, zcela souhlasím, EU vytvořila jednu velkou Konsolidační banku, která v podstatě odkoupila pohledávky vůči Řecku. Tyto věřitele už to nepálí, ztráty byly hozeny na krk obyvatelstvu Eurozóny, kteří to zaplatí ať už formou daní, nebo inflace. Taková malá, nenápadná měnová reforma, oblíbená kratochvíle socialistů, když už jsou dluhy neúnosné.

 826. Ty nákupy zbrojařiny byly od počátku financovány státy s těmi zbrojovkami…. Zbrojovky samotné nepůjčovaly.
  Vůbec nešlo o půjčky privátního sektoru.

 827. Taky se může stát, že bude text dojednán a schválen rychleji, než si to občané stačí přečíst. Nebylo by to poprvé.
  Když už tedy odhlédnu od toho, že EU je ve vyjednávání a obecně v produkci dobrých smluv, zákonů a nařízení skvělá a dá se tedy předpokládat, že tato smlouva bude taky taková.

 828. Aerovko, po přijetí to taky řešili inflací (externím navyšováním objemu oběživa), jen ty úrokové míry najednou byly německé… Něco podobného proběhlo v Maďarsku (levné úvěry v CHF), jenže přes kurs se to rychle srovnalo.

 829. Blbý je, Foundry, že ten EUnijní socanský projek zdá se býti nezastavitelný, neopravitelný, takže nutně bude muset přijít krach. A to mne netěší.
  (967) Halladine, nebudu se v tuhle hodinu pouštět do rozboru, jaký podíl na řeckém dluhu mají vojenské výdaje a jaký prožírací. Skutečnost, že jedny i druhé byly a jsou dodnes neúnosné, mi stačí.
  Já uvažuji jako jednotlivec, ne jako volený politik. Mohu mít jen to, na co mám. Pokud bych si půjčoval, pak výnos musí převýšit úroky. Přemýšlení typu: každý musí mít RollsRoyce a pokud jsme to slíbili a nemáme na to, pak si na to musíme půjčit, je mi cizí, nikdy jsem neměl socialistické sklony.
  A už definitivně, dobrou noc.

 830. Halladine, opět blbneš. Nákupy a utrácení byly financovány především a téměř výhradně státními dluhopisy. Které kupoval kde kdo, ale státy tehdy rozhodně nikoliv. Bodejť by ne, výnos byl i 15%. Teprve když se Řecko po roce 2009 začalo pokládat, byly tyto pohledávky soukromých věřitelů, bank, fondů atd. atd. vykoupeny prostřednictvím fondu EU. Vzletně se tomu říká Evropský stabilizační mechanismus.

 831. (999) Jo, ale to není chyba smlouvy, ale politických poměrů v EU. Povykem proti smlouvě v přípravném stádiu to nelze změnit.
  (1000) Ono je to celé „na hlavu“. Čest Modroptákovi a jeho (i Tvé)ekononické osvětě, ač se zdá, že zde se ujala jen zřídka.

 832. 1000-akorát v Maďarsku přišel netržní zásah, kdy Orbán bankám přikázal přepočítat půjčky v CHF na HUF netržním (hodně netržním) kursem CHF/HUF.

 833. NoName, jistě, ale impulsem byla zpětná vazba přes kurs. Orbán jen přesunul náklady (částečně) z dlužníků na banky. Každopádně kurs zafungoval.

 834. V roce 2010 muselo Řecko seškrtat 1,8 mld. EUR na sociálních výdajích; na nákup německých a francouzských zbraní za 1 mld. EUR se přitom v rozpočtu peníze našly. Tou dobou už byla země odkázána na finanční pomoc členských států eurozóny. Zbrojní kontrakty byly ve většině případů uzavřeny ještě před finanční krizí a němečtí a francouzští představitelé prý při vyjednávání o podmínkách bailoutu trvali na tom, že závazky vůči zbrojovkám musí být z řecké strany dodrženy.

  Tak se alespoň vyjádřil bývalý premiér George Papandreou, podle něhož Berlín a Paříž dokonce nechtěly, aby Řekové výrazně omezovali obranné výdaje, jelikož by to poškodilo německý a francouzský zbrojní průmysl.

  Ekonomové spočítali, že kdyby Řecko v tomto období utrácelo stejně jako jeho evropští sousedé, ušetřilo by 52 % HDP, což při jeho současné výši zadlužení kolem 130 % HDP (před odpuštěním části dluhů to bylo kolem 160 % HDP) není zanedbatelné číslo.

  http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2081958/setreni-na-recky-zpusob-penize-ze-zachrannych-fondu-jdou-na-nakup-nepotrebnych-nemeckych-zbrani.html

 835. 1001 Karle, vzpomínám, že Řecko, už tehdy v řit.. ee.. v krizi, od Německa koupilo nějaké zbraně. Ponorku a další harampádí. Za peníze půjčené Německem, tedy německými bankami.
  Co se týče řeckého dluhu, je mi lhostejné zda a kdo ho zaplatí, když to nebudu já.
  Po přečtení začátku Sobotkova prohlášení a odmítnutí vyjednat výjimku z přijetí eura jsme se spravedlivě rozčílil, avšak zchladl po prohlášení, že vstup do eurozóny není aktuální, že pět, šest let…Co bude za pět, šest let, když víme, že to v praxi může znamenat dobu delší než „věčné časy“.

 836. 989 Karle, jeví se mi to tak, že věřitelé nalijí další prachy aby zvýšili ztrátu a jestliže nějaké peníze dostanou zpátky, budou to peníze od daňových poplatníků zbylé eurozóny.

 837. 1006 Halle byls rychlejší a přesnější.

 838. Jistě, Schumi,
  proč by si měl Sobotka dnes dělat problémy, když vůbec nevíme, jestli za těch 5-6 let euro vůbec bude existovat ?

 839. A ono to vyjednávání výjimky z eura je stejně nesmysl, protože je to součást smluv, a musela by to schválit celá EU, což je naprosto reálné.
  Stejně tak je možné vyzývat k jednání s Aerokarlem, aby vstoupil do KSČM 🙂
  Ostatně, vývoj zřetelně vede k tomu, že chudší země už nikdo moc do eura nebude tlačit z obav opakování řeckých krizí.
  Spíš budou muset na kolenou prosit, a prstíčkem hrabat, pokud by náhodou měly chuť a touhu po euru.

 840. Mno, jestli ta reforma penzí pomůže…
  Kdo nepůjde do penze, bude muset dostat nějakou sociální podporu, pokud je nezaměstnanej.A pokud je zaměstnaný, bude nezaměstnaný nějaký mladý.
  Nezaměstnanost mladých lidí je zoufalá…

 841. Dobré zas ráno… Vřele doporučuji dnešního Macka. Např.:
  „Vraťte se urychleně z Tuniska domů, vyzvala své občany britská vláda.
  Neměli by naši lidskoprávní aktivisté něco udělat? Demonstrace, manifestace, blokace, petice nejméně sedmnácti osobností, petice číslo 2897 Olgy Sommerové, nějaký happening?
  Jak si může britská vláda dovolit takhle strašit své občany? Islám je přece náboženství tolerance a míru…to přece vůbec není multikulturálně korektní!“

 842. 1015 PeSi
  při ranní kávě jsem rozmplženým okem přečetl, že britská vláda vyzývá tunisany aby se vrátili domů do Tuniska.
  No a pak jsem se probudil. A zas nuda.

 843. Following an emotional debate spurred by the Charleston church shooting, South Carolina Governor Nikki Haley signed legislation permanently removing the Confederate flag from the state capitol grounds.
  Od teď mi už jakékoliv ideologické poučování o svobodě za oceánem jen tak steče po kůži do prachu cest.

 844. Skimici , bacha
  Pokud správně chápu, nezakazuje nic občanům.
  Jen to nesmí být vyvěšené na státních budovách – v tomto případě na baráku místního prdlamentu.
  N e že by nebyl důvod pochybovat, ale ausgerechnet tohlo bych nebral jako argument.

 845. Kdepak! My Řecko nedáme, radši ho zbouráme…

  M.Šichtařová:
  …Teď, právě v těchto dnech, jsme na křižovatce. Evropa se může svést spolu s čínskou katarzí, může nechat své burzy oslabit, euro oslabit, může pustit Řecko, dovolit mu, aby si aspoň dočasně žilo se svou vlastní měnou, aby si obnovilo konkurenceschopnost, aby si administrativně škrtlo své dluhy.

  Anebo může svou příležitost spálit. Může se zabejčit, že Řecko nepustí, že ho „jako zachrání“, že dál nafoukne jeho dluh, že dál bude tisknout peníze, že dál bude uměle nafukovat ceny cenných papírů. Pokud to Evropa udělá, budeme následovat čínskou cestu. My, Slováci, Řekové, Němci. Celá Evropa…
  http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/468888/recko-nesmi-byt-zachraneno.html

 846. Dobré ráno,

  „Taky se může stát, že bude text dojednán a schválen rychleji, než si to občané stačí přečíst. Nebylo by to poprvé.“

  jo, to už tu bylo.
  není nutné, aby občan přečetl celý text smlouvy, je nutné, aby to schválil.“

  Hádejte, který svobodomyslný demokrat to řekl.

 847. 1017 – jinymi slovy:
  Puvodni problem vyresit ci resit neumime, tak alespon ten zastupny (vlajku – gottseidank, ze se to takhle odklonilo) vyresime razantne a rychle, aby ovcani videli, ze to proste zaridime. . .

 848. 1019 – Ehm, Šichtařové nerozumím tuhle větu: … ještě víc rozevřely už tak obrovsky otevřené nůžky mezi reálným stavem podniků, domácností, prostě hmatatelné ekonomiky na jedné straně, a mezi cenami v obchodech, cenami bydlení, hodnotou peněz v penzijních fondech, prostě finančním obrazem ekonomiky na straně druhé. Dle mého názoru neekonoma je dělicí čára trochu jinde, a jde spíše o nůžky mezi reálnou ekonomikou a virtuálními penězi. Konkrétně, proč např. „ceny v obchodech“ uvádí až na té druhé straně?

  Vzpomíná si prosím někdo, jak Damien Hirst prodal Pokoru před všehomírem XXXVII za miliardu dolarů? (To byl ten chcíplej hroch, plovoucí vzhůru nohama v několika kubících formaldehydu v silnostěnném akvárku; už je to asi pět let, co jsem zde o něm psal.) Na příkladu tohoto (fiktivního) díla jsem se tenkráte pokoušel vyložit, že situace je neobvyklá a charakteristická tím, že virtuální peníze mají svůj vlastní svět, z nějž do reálné ekonomiky prosakují pouze kontrolovaně, jsouce brzděny neviditelnými, zřejmě však obezřetně a sofistikovaně vybudovanými bariérami. Bohužel mi k tomu tehdy nikdo nic rozumného nenapsal ani tady, ani jinde; a to zde ještě úřadoval i samotný Modrý pták…

 849. Týjofka!

  …Na několika místech Šumavy v pátek ráno mrzlo. V lokalitách Březník a Rokytská slať nedaleko Modravy byly tři pod nulou. Studená má být podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) i noc na sobotu, v „mrazových lokalitách” možná klesnou teploty ještě hlouběji než v pátek, protože se utišuje vítr. Další dny by už ale měly být teplejší, o víkendu a v příštím týdnu se teploty vrátí k letním hodnotám….
  http://www.novinky.cz/domaci/374665-na-sumave-rano-mrzlo-byly-minus-tri-stupne.html

 850. Skimici, prezidenta tam za oceánem vynesla do úřadu politická korektnost.
  Politická korektnost a svoboda se vylučují.

 851. Zpátečníku 1024,
  např. benzin.

  Nafta je v takovém převisu nabídky, že už to není kam dávat, ale benzín stojí přes 30,-Kč.

 852. (1006-1009) Ty zbraně si prostě objednala řecká vláda. Že na ně tlačili, aby je i zaplatili, to mne moc neudivuje, ale tlaku podlehla opět řecká vláda. Žádné treperendum k tomu nevyhlásila. Docela mne baví ta snaha, nalézt omluvy pro dost obyčejného dlužníka, který si prostě v armádní i sociální oblasti chtěl žít „nad poměry“, žil „nad poměry“, dnes nejen že nechce platit tehdejší dluhy, ale žádá další půjčky.
  (1010) Proč? Pro jistotu … Chcípající kobyla prý kope.
  (1020) To už je pak na občanech, ať si říká kdo chce, co chce.
  (1024) Ony ty virtuální peníze nakonecv hospodě platí stejně jako jiné, takže nerozumím spíše tomu pojmu. Pokud by to měly být peníze natištěné kvantitativním uvolňováním, tak ty jsou IMHO dost reálné.

 853. Aero, to myslíš vážně? „…Ony ty virtuální peníze nakonec v hospodě platí stejně jako jiné…“

  Můžeš jimi zaplatit, ale, že by „platily“? Ts, ts…
  V podstatě je to stejné, jako kdybys to pivo ukrad.

 854. Mno, ony ty nákupy byly doprovázené obrovskými úplatky, – několik set miliónů eur. Řecké orgány vyšetřují, ale německé a francouzské orgány jaksi nespolupracují

 855. vojenské zakázky navíc obrostly mamutí korupcí. Za jednu z dlouhé série úplatkářských kauz stanul před soudem i bývalý ministr obrany Akis Tzochatzopoulos. Jen tady proteklo „penězovody“ na 75 miliónů dolarů. Exministr za to vyfasoval 20 let. Mastná penále neminula ani řadu právnických osob. O 150 miliónů dolarů zůstala za korupci, díky níž Řecku udala čtyři ponorky, kratší i německá firma Ferrostahl. Ze zemí, co nyní Řecko školí z „hospodárnosti“, nebyla zdaleka jediná.

 856. Rputi,
  za cenu benzínu poděkujte ČNB ( kurz Kč) a daním.

 857. „virtuální peníze mají svůj vlastní svět“, ale když se ten jejich svět podělá, tak to sakra nevirtuálně cítímě!

 858. (1029) „Můžeš jimi zaplatit, ale, že by “platily”? Ts, ts…“ Jsa povahy praktické, nepohybující se ve virtuálním světě, znám peníze platné a falšované. U platných se mi jejich vznik nemusí líbit (a nelíbí), to ale na jejich platnost žádný vliv nemá.
  (1030,31) To je vysoce pravděpodobné. Mění to něco na řecké rozmařilosti?

 859. 1034

  Jo, ale ty úplatky jednak někdo přijal, a jednak někdo nabízel 🙂
  Vina z korupčního chování je na obou stranách.

 860. Tak si představuju Aerokarla coby Řeka, jak ochotně, při vědomí těchto věcí sklápí uši, a ochotně se nechá zdaňovat a odírat, aby věřitelé dostali svoje. A hřeje ho vědomí, že za to může i on, protože je volič a tedy… plní svou povinnost. Co na tom, že zbytek života prožije v bídě…..
  A nějak mi dochází fantazie 🙂

  Ne, že by se u nás nic takového nedělo, ale ta míra bude trošku jiná

 861. Vzpomínám si, že v kostele říkají na závěr evangelia: „Slyšeli jste slovo Páně.“
  U některých příspěvků by to mělo být uváděno taky.

 862. (1036) Máte bohatou fantazii.
  Můj přístup by byl asi spíš donutit svou vládu, aby sice vyjednala nějaké faktické odpuštění dluhů (byť pod jiným názvem, z různých technických i formálních důvodů), ale hlavně nadále postupovala únosným způsobem.
  Řekové by chtěli to první, ale nechtějí chápat, že nezbytné je to druhé.
  Pokud byste se vy osobně choval jako Řekové, už by vás vysmejčil exekutor. Proč by pro státy mělo platit něco zásadně jiného?

 863. Aero,
  existuje u nás osobní bankrot . Platíte pět let , a šmytec.
  Když už srovnáváte osobu a stát.

 864. A mimochodem, to druhé se už děje. Řecká vláda utrácí méně , než dostane na daních.
  Což nikdy nebylo.
  Ovšem ty dluhy její snahu šetřit jaksi likvidují. A ty požadavky na zvýšení daní dále sníží řeckou konkurenceschopnost, a zase poklesne HDP

 865. Co je skutečný úpadek? Když už i černá ekonomika je v červených číslech.

 866. Dobrý den.
  Vyložme si karty na stůl: Řekové nikdy nesplatili a nesplatí ani drachmu dluhu. Vše je jenom tyjátr pro hloupé a hloupější občany států, které řeckou rozšafnost cálovaly.
  Řekové nevystoupí z EU, protože nikdo jiný jim 4mld. EUR ročně nedá.
  http://money-go-round.eu/Country.aspx?id=EL
  „Úsporná opatření“, která Řekové znovu zavedou, jsou jen pro rozohnění davů v Řecku, chlácholení hlupáčků na severu, nikdo Řeky nedonutí platit daně.
  Merkelová doufá, že Řecko znovu zbankrotuje až po dalších německých volbách. Není jisté, zda se nemýlí.

 867. 1040: řecká vláda utrácela méně, než vybrala na daních …
  1039: osobní bankrot je povolen pouze v případě, že během pěti let uhradíte alespoň třetinu dluhů. Zbytek se vám vymaže. Dluhy jsou obvykle: 10% dlužná částka, 90% penále + poplatky exekutorovi.

 868. „Pane Bože, ty to vidíš? tak proč s tím nic neděláš?“

  „Já ti nevím, ale tak mě nějak prostě sereš!“

  „tak to jo, zlobil jsem a tím jsem si zasloužil, abych musel denně číst výplody na úrovni hospodských názorů na složení reprezentačního mužstva v kopané.“

  „Tak to nečti!“

  „To se lehko řekne, ale kdysi jsem se tady poučil. A stále je zde zbytek těch, kteří mi něco sdělí a něco objasní……..Teď jsem to pochopil (chápl, jak říká můj vnuk), Oni jsou nuceni číst moje bludy (a bludy těch, se kterými souhlasím) a trpí obsesí, že jsem blb. Děkuji ti, Bože, že jsi mi to vysvětlil. S představou, že jsem blb, se umím srovnat.“

  Slyšeli jste slovo Boží, ech, čo to hovorím, moje slovo, ktoré je aj slovom……(nepoviem 🙂

 869. A hele,
  EU má zadní vrátka pro cokoli..

  článek 122: v případě katastrofy činit opatření bez ohledu na legislativu

 870. Může mi někdo říct jediný důvod pro to, abych napsal Halladinovi, že o osobním bankrotu ví úplné hovno? Mje slušné vychování mi v tom brání! 🙂

  Já se snad naučím ty smajlíky používat, protože bez smajlíku se někteří neobejdou.

 871. (1039) Existuje a znám i jeho podmínky. Domníváte se, že by na ně Řekové přistoupili?
  (1040) A víte to jistě? Údajně se k tomu blížili v roce 2014, ale Tsiprasova vláda to poslala „do kytek“.
  (1042) Asi tak, ano. Jenže, odpustit Řekům dluhy a nadále jim půjčovat na nové dluhy by mohlo být velice nakažlivé. EU na tom není ekonomicky nijak slavně a zájemců o podobný přístup by se našlo dost.
  Andělína je dost v presu. Z jedné strany čím dál, tím nasranější voliči, z druhé „jižní křídlo“ EU včetně Frantíků a USA s nikoliv nereálnými politickými souvislostmi vykopnutí Řeků.

 872. 1025 Nesouvisí to s virtuálními potřebami uspokojovanými za reálné peníze a reálnými potřebami uspokojovanými za virtuální peníze? Ve skutečnosti jsou jen reálné potřeby uspokojované za reálné peníze. Virtuální potřeby a virtuální peníze jsou nástrojem jejich alokace.

 873. Nickneme

  Vaše upřesnění osobního bankrotu – myslíte, že by po tom Řecko neskočilo ? 🙂

 874. Peter Sagan – je to skvělý cyklista, který zvládá sám a bez podpory týmu, kromě týmových úkolů pomáhat leaderovi ještě v každé etapě komplikovat život specialistům sprinterům, které podporují celé týmy, nebo je to lůzr, který se ezmůže na nic jiného než jen být pořád druhý v etapách a třetí v celkové klasifikaci nejslavnějšího světového závodu – Tour de France?

  Podle internetových diskuzí to druhé. Co na to šumavští odborníci?

 875. Aerokarle – ale o to přeci jde. Řekům se de-facto odpustí dluhy, odloží se splátky, půjčí se jim nové peníze + jako bonus dostanou 4mld EUR dotací ročně. Abychom si je udrželi.
  Nechápu, jak tím vzniknou v Řecku nové firmy, nová výrobní odvětví, aby měli co směňo