Pošetilost popírání

Zuzana Chlumská

 

„Stalo se módou sezóny do nepravostí řádně tepat…“

Při čemž nepravostí je zejména to, co bylo…

 

Co bylo je všechno špatně, nutno to zahodit. Znectít sebe sama do desátého kolena a prosit za odpuštění každého kdo se namane, ba i toho, kdo tu vůbec není, kdo o naši samohanu nestojí, nemá zájem a otravuje ho.

Má smůlu, neb rozkoš flagelantů je neúprosná!

 

Odmítat nestačí. Nutno být militantním, kárat, požadovat, spílat, pomlouvat, nejlépe pak zavřít a rozsekat do buřtů, nic jiného si zpátečníci nezaslouží , neb kdo nejde s námi jde proti nám!

 

Zajímavé! Když alternativně inteligentní řežou podpěry střechy tak dlouho, až jim ta střecha spadne na hlavu, plácáme se smíchy do stehen a nad jejich hloupostí vrtíme skoro pobaveně hlavou. Je to vůbec možné….

A zatím klidně, se stejnou bohorovností, si, jen tak mimochodem, řežeme pod zadkem tu příslovečnou větev, na které sedíme už 2000 let. A s revolučním nadšením prohlašujeme, že to my ne, my jsme tu nikdy neseděli, natož abychom si snad mysleli něco jiného než dnes, protože my jsme věděli, inu, protože MY, my jsme jiní a lepší, jak ta Tornádo Lou!

 

A tak nadšeně pěstujeme a propagujeme kdejakou pitominu, která nás od našich kořenů má odvést co nejdál a dát nám zapomenout, odkud jsme vyšli a tak jsme zelení, feminističtí, multikulturní, duhoví, genderoví a bůhvíjací ještě, jen aby si, „probůh“, někdo nemyslel, že tu někdy někde byl snad nějaký judaismus, nějaká antika, nějaké křesťanství a že snad nejsme tak dobří ateisté, za jaké sami sebe považujeme.

 

Naopak, zapřeme dědečka jak Petr Krista, protože Křižáci, čarodejnice, inkvizice a vůbec fuj!

V Kotlince to pak samozřejmě znamená i restituce, což je věc jiná, nepleťme všechny viny dohromady, za to fakt dědečkové nemohou, za to si může, v plném rozsahu naše skvělá , prý ateistická, generace.

Krom toho, ta tendence k popírání jde celou západní civilizací, která s našimi restitucemi nemá pranic společného.

 

Vůbec si neuvědomujeme, že právě naše kořeny a kultura, která se tu vyvinula, nám umožnila dojít od fundamentálního uctívání až k toleranci, která ponechává na každém z nás, aby se svobodně rozhodl. A chováme se jako puberťák bouřící se proti rodičům a všem jejich zásadám a hlásáme, že vše, co bylo nutno odvrci, co nepotřebnou veteš. Jen jaksi zapomínáme, že na to téma 2000 let vznikala díla, ktetrá neradno zahodit, protože bychom přestali rozumět sami sobě, jak už se zhusta děje.

 

Ovšem, to co bylo, ovlivnilo to myšlení a chování celé naší civilizace, což nadšeně popíráme a uvědomíme si to až v zásadní konfrontaci s civilizací tak odlišnou, jako je islám.

 

„Postavme proti islámu Evropského hodnoty“, zní Evropy hlas!

Jenže …. jenže, kde je vzít a nekrást …. a hlavně nepřiznat, že jsou to přsně ty, které jsme zahodili a namísto, abychom klidně konstatovali, že ano i to bylo součástí našich dějin, tváříme se, že nevíme, o co jde. Jsme stále ještě velmi nedospělí.

 

Zkus zbořit základy, na kterých stojí tvůj dům! Neubráníš ho!

 

A tak hledáme cokoli, co mohlo by posloužit, a předstíráme sami před sebou, že nevíme, jen abychom nemuseli přiznat, že támhle v koutě, pod tou pavučinou…

Znáte to, najdete to, až budete hledat něco úplně jiného.!

Třeba sami sebe

 

https://www.youtube.com/watch?v=Kwx_npcYG4Q

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 459 komentářů u “Pošetilost popírání

 1. Moc dobrý !

  Odvrhovat všechno co bylo, protože to bylo v minulosti, bez toho, že bycho věděli, nebo dokonce jen tušili čím to nahradit, aměli aspoń vzdálenou představu, kam to povede je hloupé, pošetilé a vůbec….
  A omlouvat se kdekomu, aniž by byla jistota , že se zase nám, na oplátku omluví za křivdy spáchané na nás je pitomost.

  Můj oblíbenec Bnjamin Kuras řekl, že jediné moudré je držet své kosti pebně pod tlapami, avrčet na každého, kd by je chtěl ukrást.

 2. No vidíte, rputi, že chápete, že ten hlavní problém není v islámu. 😀

  Jestli dnes nechcípnu vedrem, tak až přijdu po smrti do pekla, tak mi tam bude zima.

  Jo a dnes večer mají padat perseidy.

  tak si užjte, kdo uvidíte, my pražáci asi budeme mít smůlu…..

 3. Dnes jsem četl zajímavý příspěvek:

  Tento slnieckovo-medialny newspeak cim dalej rozsiruje definiciu vcelku silnych odsudkov (extremista, rasista, nacek, skratka XRN) a tym sam sebe robi medvediu sluzbu. A zaroven nam vsetkym.

  Ono totiz ked je rasista kazdy kto nie je uplne nadseny z presakovania prvkov sarije do europskych zakonnikov, ked je nacek kazdy kto negativne vnima rozrastanie moslimskych kriminalnych enklav v europe a ked je extremista kazdy kto poukazuje na neudrzatelnost europskej azylovej politiky, tieto pojmy nielenze stracaju zmysel, ziskavaju novy. A silne pozitivny – bezny obcan si vravi, tento chlapik hovori vcelku rozumne, on ma byt rasista? Tak to som asi aj sam rasista. Tym sa nielen straca vyznam tohoto odsudku, ale zvysuje sa tolerancia obyvatelstva voci skutocnemu rasizmu, co je myslim dost nebezpecny trend.

  Ked slnieckovy newspeak oznaci kazdy nepohodlny nazor za extremizmus, uspesne udusi dolezitu diskusiu. A oponentov, ktori su ochotni diskutovat. Zaroven vsak otvara cestu skutocnym extremistom, ktori uz diskutovat nehodlaju. A tych sa len tak nezbavime.

 4. http://praha.idnes.cz/sochy-ukamenovanych-zen-v-praze-da1-/praha-zpravy.aspx?c=A150812_102441_praha-zpravy_nub
  Je zajímavé, že různé velkohlavé figuríny zastřelené pohraničníky, vězni v klecích a podobné performance intelektuální část veřejnosti nepobuřují. Ale běda, pokud jde o islám !!!
  Jinak zprávu o tom, že v Ikei útočili žadatelé o azyl už přinasla média v USA, GB…
  U nás to asi ještě musí sprocesovat, aby to nebylo protiimigranské a nemusel se k tomu vyjádřovat sociolog.

 5. PeSi, nj – to by si titulkář nesměl plést klima s počasím… 🙂
  Normálka!

 6. no jo, rputi, ale když problém není v islámu, je jakékoliv tažení proti islámu vlastně zbytečné a bylo by lépe se zaměřit tam, kde je skutečnej problém.

  Což ovšem nemá řešení, protože pokud už se někdo dostane do politiky, tak jeho jediným problémem se stane, jak se v tej politice neboli u koryta udržet co nejdýl.

  Asi radši budu přemýšlet, jestli je lepší i pěstovat brambory nebo řepu…..

 7. [9] Problém je v islámu v kombinaci s místními politiky. Proto se taky šibenice vyhrožující vládě označí za šibenice vyhrožující imigrantům. Protože to první by se hůř odsuzovalo, to už tu bylo a prošlo to.

 8. 9-a problém v nacismu byl nebo to byl jenom problém zbytku Evropy, místních politiků a občanů …

 9. no,jo, bouří, bouří, brácha už poslal fotku, jak tam prší.

  Ale jen fotku, ten déšť ne. 🙁

 10. Že pro by poslal, ale numb to.

  na druhou stranu – radši bych si nezahrávala. Ono to poroučení větru, děšti má všelijaký konce….. Pořád lepší vedro, než bolševici.

 11. ad 9, takže mírně zobecněno, Mayda říká:
  Problém není v omunismu, ale v politicích, kteří se usadili v ústředních výborech.
  Takže v r. 89 jsme měli vyměnit jen politiky?

 12. quivisi,
  a nevyměnili jsme je jen? Cca z poloviny? Však to taky zabralo napůl a už tu máme znova socík. Sice zatím korporátní, ale až se Bureš uhnízdí a vysedí mladý, bude vopravdickej.

 13. ptakopysku, podraz byl v tom, že na tom Západě je vyměnili taky!

  Normálka podraz!
  Když tenkrát lomili rukma nad tím, jak jsme mohli rozpustit takovou převýtečnou organizaci, jako bylo RVHP, mělo nás to varovat!

 14. Take v islamu neni problem? Take to se mi ulevilo. Ja vedel, ze ty reci o stinani hlav jsou jenom vyplodem Konvicky ajemu podobnych islamofobnich stvacu.

 15. Rputi
  K článku:
  Sensu stricto: škoda i toho období budování míru a socialismu, neboť mnoho též dobrého, a zbytečné flagelanství….

  K počasí:
  včera jsem byl v Dejvicích na večeři v Potrefené Huse a mají dobrou klimatizaci. Naštěstí. Venku na zahrádce bylo totiž stále 37 stupňů, což je přijatelná teplota v rektu ale nikterak vhodná k dobrému posezení.

 16. Hezky shrnuto, popsáno. A co s tím? Jediná cesta je aktivní odpor. Tak kdo zorganizuje demonstrace, kdo se zúčastní? Kdo založí politickou stranu, získá většinu a obrátí kyvadlo chodu? Já vím, je plno věcí, které se musí a kvůli kterým nemůže.

 17. Proč tak pesimisticky? Častá kapka i kámen …

 18. 24 quivis 🙂 🙂
  No já používám musculus gluteus maximus. Musí-li někdo sedět opravdu na rektu, měl by navštívit proktologa, v ranném stadiu jsou prý hemeroidy ještě snadno řešitelné ambulantně různými ligaturami a tak 🙂

 19. Ano, pán je lékařský detailista. Obyčejný lidi to tak neupřesňují. 😉 😉

 20. Dano mýlíš se!
  Pokud někdo, tak je to vždycky ta nejaktivnější menšina, kdo se vzbouří a jedná.
  Ale jde o to, aby většina nemlčela a nešla jak ovce na porážku, protože tím těm aktivním podrazí nohy.
  Politikusové dobře vědí, že i ta většina se může nakonec zvednout. A proto její pacifikace prostřednictví chlebů a her je jednou z hlavních starostí od jedněch voleb k druhým.

 21. Tož, dvd, já jsem někde psala něco o tom, že stínači hlav jsou nějakej výmysl?

  To bych pak už mohla tvrdit, že i inkvizice a upalování kacířů je taky výmysl. Není to výmysl. Ale to, že naše civilizace je křesťanská a protože křesťanství mělo i tuhle temnou stránku, ještě neznamená, že je špatný křesťaství a celá civilizace a že se poukazováním na to, že je špatný, vyřeší.

  Problém je v multikulti, která dává přednost cizím před vlastními.

 22. tak naposled založil politickou stranu a získal většinu Babiš. Ale nevím, nevím, jetsli zrovna tohleto je směr, kterým bych se chtěla ubírat s většinou v jednotném šiku.

  Oni ti spasitelé, co založí jednu politickou stranu a strhnou davy, obvykle moc velká výhra nebývají….

  Konvička nemá politický program, akorát je proti islámu.

 23. Být proti islámu a imigraci v současné podobě je smysluplnější program, než má většina stran v ČR.

 24. Já třeba nechápu ODS. Na stříbrném tácu má naservírované téma jako kráva, jen ho uchopit a vytěžit. A po volbách se na něj nevysrrrr… ehm neopustit ho, ale zrealizovat ho, jak už to má poslední desetiletí ODS ve zvyku.

 25. 36-jako třeba Zahradil ?
  Pamatujete si zkratku ROTFL 😉

 26. Myslím, že program „Bloku proti islámu“ je natolik nabitý, že mu nelze vačítat nedostatek témat.:)

  …Žijeme v čase zlomu. Už dlouho na žádné generaci nespočívala tak velká odpovědnost za osud celé civilizace. Proto bych se nakonec obrátil nejen k vám, kteří zde sedíte, ale předevím k těm, kdo zde nesedí a vyzval bych je k podpoře Bloku, respektive k podpoře naší společné věci – což mohou udělat členstvím, nebo finančním darem, ale především a ze všeho nejvíc veřejným protiislámským coming-outem. Přestaňme se schovávat, přestaňme se bát, ukažme, že jsme zde a že je nás víc, než těch na druhé straně…
  http://www.blokprotiislamu.cz/co-chceme/

 27. ptakopysku,
  též jen nechápavě vrtím hlavou a nestačím se divit, co ta ODS dělá, respektive nedělá.
  Vyvětlení mám jediné – neschopní srabi!

 28. hmmm, já v tom nějak moc témat nečtu.
  Akorát obvyklý politický fráze, který se použily už mockrát a proti ledasčemu a ledaskomu….

 29. No pokud současné eurotrendy chvíli vydrží, žádných volebních programů ani voleb už nebude třeba.

 30. MaYdo 41 – obávám se, že si to jen nedovedete přesdstavit.
  To téma samotné jen natolik kopmlexní, že těžko mluvit o jednotlivostech a na nic nezapomenout. Je to obrovské téma!

 31. Je to téma zásadní-doteď EU decimovala „jenom“ stávající obyvatelstvo, teď se snaží o změnu struktury obyvatelstva. Teď EU neohrožuje jenom životní komfort občanů, teď ohrožuje jejich fyzickou existenci…
  A že přeháním ? To si řekneme za pár let.

 32. Předseda vlády Kevin Rudd – Austrálie

  Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky.

  Rudd sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením, že podporoval špionážní agentury ve sledování národních menšin. Cituji:

  „Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit. Přijměte to, nebo odejděte. Jsem unavený obavami tohoto národa u toho, zda nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví.“

  Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, jež usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se jazyk!

  Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně zdokumentováno. A je jistě vhodné, aby to bylo vyobrazeno na stěnách našich škol. Pokud vás bůh obtěžuje, navrhuji vám, abyste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury.

  Vaši víru můžeme akceptovat, a nebudeme se ptát proč. Vše, co žádáme, je abyste vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití.

  Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života a dáme vám veškerou příležitost k tomu, abyste toho všeho mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody – právo odejít. Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme vás sem přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás.“

 33. Tak jsem se dozvěděl, co všechno „my“, škoda, že se na tak zajímavém programu nezúčastním. 😛

 34. To není žádná škoda, někto to přece musí i pozorovat a glosovat …

 35. 46 to máš blbý. Ten plurál se prostě těžko odnaučuje. I Ty jsi jedním z nás :-p

 36. „To téma samotné jen natolik kopmlexní, že těžko mluvit o jednotlivostech a na nic nezapomenout. Je to obrovské téma!“

  Co mi to jen připomíná…. 😀

  Aha, prohlášení Václava Veškrny Ruzyně o tom, že Lisabonská smlouva je tak obsáhlý dokument, že stejně není v silách běžného občana ji přečíst a porozumět, ale přesto pro jeho dobro je nutné, aby občan hlasoval pro přijetí LS.

 37. 51-je jistě zajímavé být v opozici za každou cenu, ale má to své limity.
  Miliony „migrujících“ Afričanů, převážně muslimů v Evropě jsou prostě zásadní změna, zásadnější, než cokoliv jiného.

 38. NoName, a Vy si myslíte, že proti milionům afrických migrantů by takovej Konvička něco zmohl, i kdyby ty volby nakrásně vyhrál?

 39. 53-a co by teda něco zmohlo ?
  Tohle ne, tamtohle ne, to je špatně, ten ne, ten je směšný…
  CO pomůže ?

 40. 54 NoName
  to je přece jednoduché! Pomůže obrátit se na svého zvoleného zástupce. Nebo ne?
  No tak dobře :-p

 41. Co pomůže?

  Především demontovat sociální stát, protože to je to, co sem řadu uprchlíků táhne. Dále stejný postoj, jaký deklaroval australský předseda vlády. Kdo sem příjde, musí dodržovat naše zákony, nebo bude bez milosti vyhoštěn.

  A uvolnit pravidla pro zakládání živností a podnikání. Protože pak se tu uchytí právě ti uprchlíci, co tu opravdu chtějí založit svou existenci. Kdo kšeftuje, nemá chuť válčit.

  Jenže na takovej program tu moc voličů nenajdete. TAkže zbývá se starat o svoje a nějak se bnažit se s těmi změnami vypořádat. Ono to takhle bylo vždycky, to je iluze, že lidi otáčejí nějakejma kolama dějin. Ty dějiny sjou spíš jako parní válec, který si jede hlava nehlava a je na každém, zda se s tím nějak vypořádá nebo ho to kolo dějin převálcuje.

 42. Stejný postoj jako australský premiér deklaruje právě Konvička.
  Kdo z „volitelných politiků“ ?
  Momentálně do EU proudí cca. milion uprchlíků/rok a počet roste. Na cestu můžou vyrazit podle odhadů až desítky milionů lidí. Zastavit ten proud je potřeba ihned, každý další měsíc znamená silnější proud uprchlíků. A demontáž sociálního státu ? Nestačí omezit podporu imigrantům ?

 43. No, já jsem si nevšimla, že by australský premier řekl cokoliv o tom, že nechce v austrálii islám.

  On se tím islámem nezabýval vůbec. Mluvil jen o tom, že všichni musí dodržovat platné zákony a že příchozí musí vzít na vědomí, že musí respektovat usedlíky a jejich způspb života ne naopak a kdo ne, nemá v Australii místo.

 44. “ A demontáž sociálního státu ? Nestačí omezit podporu imigrantům ?“

  Možná jo, možná ne, ale v každém případě to není v mé moci.

 45. 59-a v či moci to je ?
  Muslim nemůže z principu dodržovat místní zákony, popřel by svoji víru. Pokud to dělá, není dobrý muslim.
  Na netu najdete miliony článků, diskusí s muslimy. Bude mi stačit jeden, kde se dočtu, že šaria není nad ostatními zákony, že kamenování není OK a že minisukně není zločin. A že odpadlík od víry nezaslouží smrt.

 46. MaYdo, čeho jste si ještě nevšimla? 😀 😀

  „Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii“

 47. Ale to není nic proti islámu. Muslim má možnost volby. Opustit Austrálii nebo respektovat, že šaríja v austrálii není nadřazena tamním zákonům.

  Mimochodem, kdysi s tím arabové problém neměli. Vyprávěl mi jeden známý, že se divili, že tu arabové vesele baštili šunku a nevadilo jim, že je z nečistého zvířete. Arabové to prý zdůvodńovali, že tady není „Alláhovo“ a tudíž to dodržovat nemusí

  „Bude mi stačit jeden, kde se dočtu, že šaria není nad ostatními zákony, že kamenování není OK a že minisukně není zločin.“

  A mně bude stačit, když muslim, který se rozhodne žít tady,to všechno bude akceptovat a pokud ne, tak se vrátí do rodné domoviny a tam si může dělat, co se mu zlíbí.

  který muslim je dobrý a který ne, nechám na jejich muslimském svědomí.
  jen mám jaksi dojem, že ne každý muslim považuje šaríju za nezbytnou součást své víry, ale to už je asi detail.

 48. MaYdo, muslim JE POVINNEN brát šaríu jako součást islámu. To je SOUČÁST VÍRY!

 49. Mimochodem,

  muslim nemá svědomí! Jeho SVĚDOMÍM JE ALLÁH! A co Alláh činí, dobře činí! Muslim je z obliga.

 50. K tématu vlákna: On úvodní článek jaksi vychází z předpokladu, že ty [evropské] hodnoty implicitně jsou všechny vždy kladné. To však nemusí být nutně pravda, naopak existují i mimořádně zavrženíhodné a přitom specificky evropské. Aniž bych se teď chtěl pouštět do obšírných a vachrlatých úvah, dovolím si jen poznamenat, že v debatách se obvykle snažívám (pochopitelně s nevelkým úspěchem) obsah evropských hodnot vysvětlovat na patnáctipalcovém námořním děle…

  OT: Zde pohled na nyní notoricky omleté téma z poněkud méně obyklého úhlu: http://janjilek.blog.idnes.cz/c/472461/cesta-do-pekla-je-siroka-a-rovna.html

 51. To je asi poněkud složitější, rputi, protože i některé muslimské země mají pvedle práva šaríja i občanský právní řád a šaríjou se řídí jen v některých oblastech života.

  Ostatně co je pro muslima povinné bych nechala na muslimech. Mně stačí, když si každý bude dělat svoje na svém písečku.

 52. soudím, že na maYdu zbytečně nasazujete.
  Nějaká komunita si vypěstovala sociální stát a nechce se ho vzdát. Plné krmelce pro každého voliče. Nechápu proč nikdo nechápe, že je to atraktivní pro jakoukoliv konfesi. Zakat (odvod z příjmu a majetku a tedy očištění se) je jedním z pěti pilířů islámu. Co je na tom nepochopitelného? Kdyby pan Sobotka ještě mydlil pětkrát denně čelem do koberečku, chodil v noční košili a nechal si narůst chmýří na bradě, docela by zapadl.

 53. jo, skimici, dokud budou plný krmelce, je jakýkoliv odpor marný. 🙂

  A ty plné krmelce jsou připraveny především pro ty, kdo vystudovali nějakej vznešeně znějící obor a teď chtějí páchat dobro a uskutečňovat vznešené ideály místo aby se zabývali něčím tak ponižujícícm, jako je práce.

  Není ostatně příznačné, že máme tolik agentur pro začleňování, kdejakej sluníčkář se rozněžňuje nad ubohými uprchlíky a rozhořčuje se nad xenofobií a rasismem čechů, ale v zařízeních pro uprchlíky a vůbec kdekoliv, kde hrozí kontakt se „začleňovanými“ není dostatek pracovníků?

 54. Zpátečníku,
  četla jsem a zdůraznila bych tu zmínku o dospělém chování.

  A tedy nutnost to dospělé chování praktikovat při řešení problémů a od druhých to dospělé chování vyžadovat ve smyslu nikoli poskytování neomezených výhod, ale odpovědnosti za sebe sama.

 55. skimici,
  nemyslím, že by tu na maydu kdokoli nasazoval. Jen je celkem patrné, že jí to téma nezajímá a nebaví. 😀

 56. Ale kdeže, rputi, téma mně zajímá a bavím se velice dobře 😀

 57. Nechci vám kazit kruhy, ale ten text údajně ex-premiéra Australie Kevin Ruuda je HOAX, nikdy to neřekl.

 58. Na čt24 zrovna Julius Lukeš (ten parazitolog co jí tasemnice) v repríze jásá, jak se v oceánu objevují třistakilometrový zelený fleky co dýchaj …. A pak zmizí. Zjistilo se, že to napadnou viry a zakrátko se ten flek prostě rozpadne a pomaličku napadá na dno.
  Evropská komise, kdyby to jen tušila, by měla tendenci to léčit, dodávám já 🙂

 59. maydo 72 – aha…
  Takže jsem měla napsat, že baví a vy byste napsala, že nebaví. Tak fajn! 😀

 60. (50) Já nějak neměl příležitost se ho naučit.
  (60) MaYda správně píše, že zákony jsou (dokud je „sluníčka nedokurví, ale to je také místní záležitost) a je třeba dbát na jejich dodržování. Pokud nějaký muslim nemůže, jeho problém. Sám se odlišil.
  (65) Každý? 😛 Všichni ti to podepsali? MY nemáme svědomí ……..
  (66) Ten Jílek je dobrej.
  (73) To jsem už taky slyšel, ale ono nejde o autora, jde o obsah. Autor je mi jedno, s obsahem souhlasím.

 61. a kdyby to napsal Franta Vosáhlo, tak by se to taky šířilo na netu, abyste s tím, AK. mohl souhlasit?

 62. Co takhle verze, že to napsal František Vosáhlo, připsal to Ruudovi, šíří se to po netu a s obsahem kdekdo souhlasí?

 63. Zdravím z chorvatského pobřeží,
  hic tu je taky, ale skákáním do moře se to dá kompenzovat 🙂
  Cesta byla v pohodě, nejhorší úsek byl dálnice do Brna 😀 😀 😀

  Připojení v kempu mizerné, takže držím palce všem doma, aby co nedříve dorazil spásný déšť a ochlazení….

 64. ad 80 to nevím, že se kdekdo k tomu přihlásitl.. Ale pokud s tím textem plně souhlasíte a autor pro vás nic neznamená, je možné, že jste to sepsal vy?

 65. Užij si to!
  Já se tam stejně raději pohybuji pod hladinou, než na hladině, to je nejlepší kompenzace. Večer už se v chládku a s nápoji také dá snést.

 66. 81 Matzurko
  Děkuji za přání a nepřeji totéž. :-p

 67. (82) Možné by to bylo po stránce obsahové, jsou však dva háčky: nepíši ani pod cizími jmény ani za „my“.

 68. Na čt24 pokračují Perseidy.
  Kubala a Pazderka v zákopu, do toho Fištejn, který v tom horku a stářím již nedokáže skrývat ten silný ruský akcent. Karas mi chybí. Možná jsem jenom přišel ke kompjútru pozdě.

 69. Problém není islám, muslimové, migranti, ale tzv. „západní společnost – zlenivělá, zpohodlnělá, bez vůle k obraně a vlastně i životu.
  Tak raději na ty Perseidy. Celý večer se mi na mysl drala slova: závrať z noci plné hvězd… Pořád jsem vzpomínala, odkud to mám. Už vím. Tak si to také poslechněte. Ono je to vlastně i danému tématu: https://www.youtube.com/watch?v=-OukuZrYtsA
  Dobrou noc.

 70. Vy si tu řešíte celosvětové problémy, a mě jde trefit šlak, protože portál ZP MV nefunguje.
  A navíc se mi podělal jeden z NTB, a to jsem
  ho zrovna přinesl z počítačovny, kde mi ho měli odprašit, odprášili, a řekli, že mu nic není.
  Naštěstí se mi podařilo i na zk….. ntb spustit virtualbox a zazálohovat to, co opravdu potřebuju……
  A zbytek počká…..

 71. 90 máš to dělat včas. Problém zrovna u nich nebyl.

 72. Perseidy na ČT 24? Na ty se snad kouká ve volné přírodě 🙂

  Já mám v každém případě smůlu. NA tom outkém pruhu nebe mezi načím domem a kopcem naproti se odráří většinou všechna „světla velkoměsta“ a světelný smog spolehlivě nepustí nebeské jevy. A navíc je tak nějak lehce zataženo.
  ale bývala to púaráda, když bykly děti malý a já bývala nachalupě i přes týden. V době Perseid si bere obvykle brácha dovolenou, vždycky jsme seděli na lavičce před domem, pili pivo a koukali se, jak to padá.

  Teď ten výhled taky není, co to bývalo, lavici jsme posunuli dostínu, takže výhled na nebe není tak široký, ale i tak by se tam dalo něco vidět. Tady v Praze z tej poezie zbylo jen to pivo 🙂

 73. 91 já to udělal včas a problém nebyl. Ty už máš půl měsíce zpoždění. Včas nebyl problem dokonce ani s vzp krome spatnych registraci pacousu.

 74. Skimici 🙂

  ony ty jejich portály fkt občas blbnou. Já poslal 3x fakturu s dávkou, a při posledním kroku to zatvrdlo.
  As tím půl měsícem jsi mě pobavil 🙂
  Ty máš něco se zdravotnictvím ? To kokám, já myslel že jezdíš po světě a kšeftuješ.

 75. Dobré ránko!

  Šlendriján!
  Perseidy jsem neviděla, neb komplet zataženo, ale aby z toho aspoň kapka kápla, na to je neužije! Grrrr!

 76. Ad Robejšek –

  Samozřejmě, že to Západ „zavinil“!
  Namísto toho, aby nechal Afriku se vyvíjet v souladu s možnou rychlostí historického vývoje, začal jim tam cpát potraviny, lékaře bez hranic, prezervativy, očkování a zbraně a obyvatelstvo, dosud pokojně likvidované dětskou úmrtností a kmenovými spory se rozmnožilo nad únosnou míru, ale svých divokých zvyků se nevzdalo.
  A nejen „demokracii“ nelze vyvážet ze dne na den!
  Platí to i pro hygienu, zaměstnanost, gramotnost a všechny další aspekty života.

 77. Dobré zas ráno… Ke včerejší plodné diskusi – možná jsem trochu vyjímečný, ale já mám ten gluteus maximus obalen ještě hypodermis, dermis a epidermis…

 78. Jinak – ke včerejšímu údivu nad činností či nečinností ODS – kde se dá nejvíce nahrabat či nakrást? No přece na podpoře začleňování a multikulturalismu… A o peníze jde vždy až v první řadě…

 79. Tohle napsal ekonom odborů, ale stím, co říká bude souhlasit i fůra pravičáků…

  Nezaměstnanost je problém struktury, kdy tu na jedné straně máme nějakých osmdesát, sto tisíc poptávaných volných pracovních míst, které dlouhodobě nejsme schopni obsadit. Firmy by lidi rády zaměstnaly, ale ti lidé se vykazují různými diplomy nebo různými pracovními osvědčeními, ale nejsou to lidé od černého řemesla. Dnes chybí valná část střední generace typických profesí, které českou ekonomiku a průmysl profilovaly, jako jsou obráběči kovů, soustružníci, zámečníci. Tyto profese chybí, přičemž máme přebytek humanitně zaměřených oborů, nic proti nim nemám, ale ty tu ekonomiku netvoří. V tomto směru na trhu práce trvá nebo se i prohlubuje hluboká deformace, která má primární příčinu v komercionalizaci středního a vysokého školství, které produkuje jinou strukturu absolventů, než je reálná potřeba generační a profesní výměny vzhledem k vědeckotechnickému pokroku nebo k uživatelské základně, ať to je stavařina, strojírenství, služby pro průmysl a výrobní odvětví. Problém nezaměstnanosti je mnohem hlubší, nejde ani tak o výkyvy v průběhu roku o půl procenta, nebo procento, ale o to, že se fundament trhu práce zhoršuje. A teď už vůbec nemluvím o tom, že skoro polovina z nich je nezaměstnatelných.

 80. Z rozhodnutí Bruselu maturant – to je ten zakopaný pes!

  25% maturantů i u toho ubohého zbytečku maduridy pohořelo!
  Ale žádný z nich si k tomu ponku stoupnout nepůjde….

 81. By mne zajímalo, kdo je ta „západní společnost“, Dano. I Vy nebo já ?
  Já jsem docela lenivý člověk, uznávám, nicméně trávím v práci 9-10 hodin denně (včetně dopravy). To samé manželka. Plus máme nějaké další pracovní aktivity, taky zahradu, jakýsi sad, barák, děti, babičku, dědečka … Musíme dost šlapat do pedálů, aby to nějak šlo.
  A myslím, že nejsme jediní. Dost běžných, xenofobních, zaostalých jedinců v Evropě musí šlapat do pedálů každý den, aby bylo co pŕerozdělovat, zachraňovat a koho kritizovat.

 82. No jo, kdysi do nás vtloukali, že kapitalismus mrhá svými produkty a musí je třeba házet do moře nebo spalovat, neb neplánuje.
  Zdá se, že na tom něco je i co do produkce vzdělaných lidí, taky asi ty humanisty budeme asi muset házet do moře.

 83. Jj – NoName,
  to je ta njmodernější multikulturní obsese – problém není islám a migranti v Schengenu, problém jsme my!
  Jako vždy, když si s problémem nevíme rady je nejjednodušší ho popřít a začít řešit něco, s čím si taky nevíme rady, ale lze se nad tím do nekonečna vykecávat.
  Jsme „neschopní a líní se bránit“, ale zkuste navrhnout povinnou vojenskou službu a nastane řev, že snad chceme vycvičit nájemné vojsko! 😀 😀

 84. Myslím, že nejde jenom o Windows 10. Sociální sítě, skype, data v cloudech a v neposlední řadě i samotné operačné systémy jsou zdrojem informací. Že obsahují různé backdoory pro vlády i různé organizace asi není žádné velké tajemství.
  Netýká se jenom USA, Huawei a jí budované síťové infrastruktury po celém světě jsou jistě cenným zdrojem informací pro čínskou vládu.

 85. DSobré ráno,

  pokud to nevíte, dnes je nezinárodní den leváků. 🙂

  rputi,a le rsamozřčejmě, že problém Evropy není není v islámu a imigrantech, to jsou jen důsledky.

  Ale s tím vojskem….No,ona ta služba v armádě ztratila étos služby vlasti. aby nebylo mejlky, tak už dávno, za komunistů, kdy se měl bránit především socialismus a ne vlast.

  A dnes? Koho by bránilo vojsko? Sobotku, brusel a multikulti? Tak to děkuju, nechci, za něco takovýho nehodlám věnovat ani kůži svou ani svých potomků.

 86. (95) Jo, velmi dobrý. „Je přece zřejmé, že drtivá většina těch migrantů, kteří dnes míří do Evropy, chce získat pouze náš životní standard a ponechat si svoje zvyky.“ – a nevysvětlíš jim, že ten standard a ty zvyky jsou v souvislosti.
  Problém je hlubší a starší, ale přiznat (si) to znamená také zapomenout na některá jednoduchá řešení a domněnky o zavinění.
  (97) To já tedy u některých skupin předpokládám. Což je nutná opatrnost. Jiná, mnohem spornější, je otázka, co z takového předpokládání vyvozovat.

 87. Myslíte, že až nebudou tak vysoké podpory pro imigranty, že se sem přestanou tlačit ?
  Že nebude důvodem třeba to, že máme tekoucí vodu, nebo vůbec vodu ? Nebo něco na polích, něco v sadech ?
  No a islám problém je. Jako ideologie je totižto nekompatibilní s čímkoliv naokolo.
  Existuje momentálně jiné náboženství, které předpokládá konverzi všech na místě, kam expanduje ?
  A na úvahy typu „křesťanství taky prošlo reformací“ – no to prošlo, ale jak to v době reformace vypadalo ?
  Islám ať si projde reformou v Africe nebo Asii. Není potřeba zkoušet to řešit tady.

 88. NoName – 104 – a kdo jsou to ti „my“ z úvodního článku?
  A pokud jde o lenost, nemám na mysli lenost pracovní, ale spíš lenost ve smyslu občanské aktivity. A pokud jde o islám – byl by problémem hlavně v zemích původu, ale my jsme mu otevřeli brány a pozvali ho do své kuchyně i obýváku. Až se začne dobývat do ložnice a dětského pokoje, nebudeme už schopni obrany. Takže – znovu: islám není problém, problém jsme my, tzv. západní společnost, že jsme to tady, ve svém, dopustili. Příklad: Petra Hůlová napsala svůj názor, který není úplně v souladu se „sluníčkáři“ a pořádně to schytala –

 89. já přece netvrdím, že to musí islám zkoušet zrovna tady, NoNAme.

  Jen bych podotkla, že ten islám fungoval na středním východě spolu s křesťanstvím a judaismem po celé generace. Samozřejmě to nebylo žádný idylický soužití a že se občas navzájem podřezali, ale to jsme nakonec měli v evropě taky.

  A pokud bude na svém území, nechť si je nekompatibilní, to není můj problém. A křesťanství ve své době se s nějakou konverzí cv místech, kam expandovalo, taly moc nepáralo, od křižáků a násilného křtění pohanů až po misionáře v na jiných kontinentech.

  Problém je, že místo, abychom hájili svoje, vymezujeme se vůči cizímu. Nebráníme svůj píseček, akorát tvrdíme, že ti, co si hrají na jiném písečku todělají blbě a měli by si hrát podle nás.
  Ale to, že vetšina není schopna nebo ochotna hájit svou vlastní kulturu a její kořeny, že jíí naopak někteří i pohrdají, zejména, když mají pocit, že se tím vymezí a povýší nad průměrný dav a posílí svoje ego, to fakt nemá co dělat s islámem.

 90. safra, nemá se dělat víc věcí najednou. Tak se odešle i nedopsaný komentář….
  Takže dokončení 112:
  schytala to od tzv. „sluníčkářů“ , ač názor lidu v diskuzi je převážně na straně Hůlové. Ale to se časem poddá, když se bude do lidi dostatečně hustit…(ta posledních věta je ironie, aby si to někdo nevysvětlil jinak). 🙂 A ještě odkaz na článek o stati Hůlové a odpovědích oponentů http://www.lidovky.cz/je-legitimni-bat-se-uprchliku-petra-hulova-a-potrefene-elity-prc-/kultura.aspx?c=A150812_095519_ln_kultura_hep

 91. Opět se Dano ptám, kdo je to „my“ ? Ti leniví, s nechutí žít, nehájící ?

 92. NoName – já se klidně přiznám – i já to jsem. Neorganizuji žádné akce, nezúčastňuji se, nebrojím aktivně proti multikulti a moje klofání na netu asi nic nezmění. Kdo se ke mně přidá? Že by NoName? Nebo je tu takových víc? 🙂

 93. A pro přesnost: „my“ se vyskytuje v úvodním článku, já použila termín „západní civilizace“.

 94. Diskuze se stává zajímavou, ale já musím, bohužel, odchvátat – dokončit, co jsem začala ráno v pět. Možná, pokud budu mít ještě nějaké síly, se objevím až teplota přesáhne 32. Na příští čtvrtek slibují nejvyšší teploty 22 a na sobotu dokonce 19! Jenže velkorodinný sraz bude sobotu tuto a letos nás bude o pár méně, jen 32. Tak prozatím mizím.

 95. no,jo, Dano, když si vzpomenu na to, kdo všechno organizoval „nějaké akce“…

  Myslím, že v posledních letech demonstruje kde kdo a leckdy kvůli úplným pitomostem. nebo kvůli věcem, s kterými se neztotožňuju ani náhodou a s jejichž aktéry se rozhodně netoužím dát do spolku.

  Prostě nějak ty demonstrace ztratily svou váhu.

  NoNAme, na to „my“ byste se asi měl zeptat rputi.

  Já třeba nevím nic o tom, že bych se dopouštěla cokoliv z toho, o čem rpuť tvrdí, že to „my “ děláme.

 96. Jj – je to všude stejné…

  Tento dopis by nevznikl, nebýt článku, který se před pár měsíci vynořil na anglické BBC. A je to článek nanejvýš zajímavý.

  Stařešina jednoho údolí na severu Etiopie se rozhodl bojovat proti suchu. V místě, kde jeho lidé žijí, není ani tak problém s úplným nedostatkem vody jako spíš s tím, že svahy údolí jsou strmé a kamenité. Všechna voda, která naprší, velmi rychle odteče do moře a pak zase panuje sucho.

  S tím se ovšem dá něco dělat: a Abr’ha Weatsbaha, náčelník zdejší komunity, se už před deseti lety rozhodl, že to tak nenechá. Pod jeho vedením začali lidé stavět na svazích terasy, které dokážou vodu zadržet. Je to těžká, přetěžká práce: přenášet a lámat kamení ve vedru, přesypávat tuny vyprahlé hlíny, to vše primitivními nástroji, které jako by vypadly z učebnice archeologie. Dřeli muži a ženy, dřely i děti. Mnozí pracovníci zemřeli dříve, než si mohli užít výsledků své práce. Ale dnes, po dvaceti letech, je už většina dřiny hotova. Terasy zadržují vodu a pouštní údolí se zazelenalo. Úroda je bohatá a uživí všechny místní. Hladomor byl zažehnán.

  Až na jeden drobný problém: teď, když už údolí vypadá k světu, se do něj začali stěhovat obyvatelé sousedních regionů. Práce se neúčastnili, ale její výsledky lákají. „Správně by všechny tigrajské komunity měly budovat terasy, které zadržují vodu. Pak by nikdo nepotřeboval chodit sem,“ říká Abrha. „Jenže ne všichni sousední náčelníci jsou tak zodpovědní.“
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-dopis-do-etiopie-0vy-/p_zahranici.aspx?c=A150811_184257_p_zahranici_wag

 97. Češi, jak je u nich pravidlem, reagují se zpožděním. Polemiky se sluníčkáři jsou zbytečné, oni bojují minulé války, ani nezaregistrovali, jak se postupně mění evropská rétorika.
  Domnívám se, že je pozdě, do pohybu se daly síly, které už nezastavíme a uplatní se bez ohledu na to, zda s tím jevem souhlasíme, či nikoli. Rozumné je snad jen budovat cílevědomě vlastní ochranu, protože na stát podle opakovaných zkušeností spoléhat nelze.

 98. Já nechápu, proč je s tím MY takový problém?

  Pokud je jedinec součásti celku, zak se ho prostě záležitosti celku týkají v dobrém a i zlém.
  Pokud je rodina, manžel, republika…. zadlužená, tak jsem zadlužená i já a mohu řvát jak chci, že JÁ dluhů nemám ani korunu!

 99. Pak byste asi, rputi, měla definovat ten celek…

  Mně to trochu zavání kolektivní odpovědností.

  Možná, že jsem jako součást republiky zadlužená, ale rozhodně jsem ty dluhy nenadělala. Tak jak mám za ně nést odpovědnost, když jsem je nenadělala?

  týká se nas spousta věcí, které nemůžeme ovlivnit. Nemůžu například ovlivnit, jetsli bude pršet. můžu si akorát vzít paraple nebo změnit program tak, abych nemusela do deště. Nebo můžu zmoknout, konec konců v tomhle počasí by to bylo příjemné.

  MYslím, že s politickými rozhodnutími je to tak nějak podobně. Moje možnosti, jak jim zabránit , jsou minimální. Ale je na mně , jak se s tím vypořádám, tam se obvykle víc možností najde. ZAjisté přitom řešení může být i ztrátové. Ale takovej je život, sedlákovi se taky pokaždý neurodí a někdy se urodí, ale potlučou to kroupy.

 100. Abych vám to ozřejmila, rputi .

  „A tak nadšeně pěstujeme a propagujeme kdejakou pitominu, která nás od našich kořenů má odvést co nejdál a dát nám zapomenout, odkud jsme vyšli a tak jsme zelení, feminističtí, multikulturní, duhoví, genderoví a bůhvíjací ještě, jen aby si, „probůh“, někdo nemyslel, že tu někdy někde byl snad nějaký judaismus, nějaká antika, nějaké křesťanství a že snad nejsme tak dobří ateisté, za jaké sami sebe považujeme.“

  nepropaguju kdejakou pitominu, jsem si vědoma toho, odkud jsme vyšli, nejsem zelená feministka, duhová, genderová ani nic jiného a nějaký to pvědomí co je judaismus či antika, mám. nejsem ateiska a jsme křesťanka.

  Tak co teda mám společného s tím Vaším „my“? Dělá snad ze mně ateistku jen ten fakt, že většina obyvatelstva jsou ateisti? Anuluje to snad můj křest?

 101. Maydo,
  přijala jse občanství tohoto státu dobrovolně?

  Vdala jste se dobrovolně, nebo vám manžel hrozil vraždou? 🙂
  Pak jsou jeho dluhy i vašimi dluhy, pokud je nadělal bez vašeho vědomí.

  Je to pořád dokola stejné – JÁ NE – to jenom voni! 😀 😀

 102. 125-jak Maydo můžete nést následky za hypotetickou krádež svého nezletilého dítěte, když jste Vy nic neukradla ?

 103. Mayda ve 125 odprezentovala přesně stanovisko, které kdysi nadhodil Klaus – Socialistimus mi nevyhovoval, ale nemohl jsem nic dělat, tak jsem se uchýlil na chatu či chalupu.
  A tito lidé, co nic nedělali, nakonec svrhli režim, nikoliv ti „disidenti“.

 104. 110 – No, AeroKarle, ty dva odkazy jsem sem dával ze dvou důvodů. Jednak zde pozoruji jakýsi obrat v taktice pravdolásky, protože ta doposud Robejška naprosto ignorovala. (Mimochodem, zajímavé je, že vzdor tomu se občas, leč celkem pravidelně dostává až do samotné centrály pravdolásky, tj. do „veřejnoprávní“ televise. Často si říkám, jak toho asi dosahuje? Možná to je další a méně viditelný důkaz jeho skrytých schopností, schopností konsultanta.) Pokud se s ním nyní pokoušejí polemisovat – což jsem nikdy předtím nezaznamenal, a to jej čtu jistě alespoň 15 let –, může to znamenat nástup třetího stadia ve známém (nedavno myslím Mackem připomenutém) schematu:
  – problém neexistuje;
  – problém existuje, ale nesmí se o něm mluvit;
  – problém existuje, smí se o něm mluvit, ale nejde (či nesmí se) s ním nic dělat.

  Trochu podobně, avšak se stejným závěrem lze interpretovat i Hůlovou, na niž zde upozorňovala Dana, a zcela hovadný pokus o polemiku s ní, který jsem si přečetl včera: http://www.rozhlas.cz/radiowave/prolomitvlny/_zprava/prolomit-vlny-v-cem-se-plete-petra-hulova-kdyz-mluvi-o-muslimech–1520986 . Od Hůlové jsem před pár lety cosi četl (hledaje odpověď na otázku, zda dnešní doba vůbec má nějaký relevantní odraz v české literatuře), mj. Umělohmotný třípokoj, a došel k názoru, že přes nepochybný talent a zvládnutou literární techniku je Hůlová součástí problému nesrovnatelně více než jeho řešením. Jestliže se nyní ozvala s argumentací, která (přes možnou autocenzuru) pramení ze zdravého rozumu, rovněž to nasvědčuje třetímu stadiu.

  A za druhé jsem v 97 chtěl, aby si laskavý čtenář sám udělal obrázek o úrovni pravdoláskařské polemiky. Já tam nenašel nic než argumenty ad hominem, navíc přiblblé, a pseudoargumenty typu nemá pravdu, protože X, přičemž X je zjevný nesmysl, který se pisatel ani nepokouší ničím doložit. V zásadě to je – ovšem v malém, ba mikroskopickém měřítku – totéž jako veškerá levičácká a pravdoláskovní „polemika“ s Klausem, kde jsem si sice mohl za ta desetiletí dohromady přečíst statisíce nadávek, ale argument nikdy žádný, a to i tehdy, kdy sám nějaké argumenty proti Klausovi mám.

  Jenomže, neměli bychom prosím zapomínat, odkud se zde pravdoláska bere (jak jsem párkrát naznačil, cosi o tom vím relativně zblízka), a hlavně na to, že šuntovitost pravdolásky je jen jedna (byť nemalá) součást šuntovitosti světa.

 105. Mám dojem, NoNAme, že si pletete následky a odpovědnost….

  Pokud jde o moje nezletilé dítě, jsem jeho zákonným zástupcem. A nejsem za něj tresně odpovědná

  Zavřít mně za to nemůžou. Pokud ještě dítě není trestně odpovědné,může jít někam do diagnosťáku, pokud mu bylo patnáct, půjde do vězení pro mladistvé.

  Ale jinak následkům stejně neuniknu. Samozřejmě to bude mít nějakej dopad na vztahy k rodine, k dítěti, na moje sebehodnocení…. no, tak s tím se budu muset nějak vypořádat, to bude moje věc.

 106. 132-zavřít ne, ale platit za něj můžete. A budete.
  A se státem je to taky tak 😉

 107. Skoda, ze nekdo neporadil cisari Leopoldovi,aby omezil ten socialni stat. Nemuselo dojit k bitve u Vidne. A o cca 1000 let drive stacilo poradit Vizigotum, aby ten socialni stat vubec nezavadeli a Evropa by vypadala jinak. Ing. Brandt necha pozdravovat.

 108. rputi, poněkud se míjíteve svých odpovědích . Vy jste nepsala v úvodním článku o dluzích, ale o tom, že MY jsme, když to zjednoduším, ateisté.

  A já vám oponuju, že nejsem ateistka, ale křesťanka a ptám se, zda ze mně dělá ateistku to, že většina obyvatel pravděpodobně jsou ateisté a zda tedy pozbývá platnosti můj křest.

  Občankou tohoto státu jsem se nestala dobrovolně, protože jsem si ho nevybrala, ale narodila jsem se tu. MAnžela jsem si vybrala dobrovolně a slíbila s ním sdílet dobré i zlé. Tedy i dluhy.

  Ale neslíbila jsme totéž nikomu z vládnoudcí garnitury, nikomu z těch, kdo ty dluhy naděla a ani jsme je nevolila.

  Tak proč bych si měla proto sypat popel na hlavu, kát se a přijímat cizí viny za své? Nejsem flagelant a nehodlíám se připojit k dnes tak módnímu kálení do vlastního hnízda.

  Ono stačí, když si odnesu ty následky.

 109. TAk samozřejmě, NoName, zrovna tak jako bych zaplatila, pokud to dítě rozbije okno.

  Ale jedna věc je státu platit daně, druhá věc je, když mi někdo přičítá skrz státní přislušnost názory a postoje, které nevyznávám.

  Je to stejné jako sluníčkovské „všichni češi jsou rasisti“nebo “ všichni češi kradou“.

 110. maYdo, ale „slíbila“!
  Dobrovolně žijete v zastupitelské demokracii a nic vám nebrání se odstěhovat.

  Libye byla sekulární stát, nikoli proto, že by tam vůbec nežili muslimové, ale protože muslimové neměli vliv na chod státu.

  Prostě, jakmile jste členem jakéhokoliv společenství, přebíráte i za jeho ostatní členy společenskou zodpovědnost. V rodině, ve firmě, ve městě…. ve státě….

 111. 122 – Češi, jak je u nich pravidlem, reagují se zpožděním. Polemiky se sluníčkáři jsou zbytečné, oni bojují minulé války, ani nezaregistrovali, jak se postupně mění evropská rétorika. – Tohle myslím je příspěvek, který by neměl jen tak zapadnout, Baubo. Jen jsem si jej dovolil rozdělit na dvě části. Polemika s pravdoláskaři je myslím nejen zbytečná, ale též zcela neschůdná. Jak také polemisovat s někým, kdo věří a/nebo tvrdí, že [jeho] etika je absolutně nadřazena faktům? Neuznáte-li mu to, jste v jeho očích diskvalifikována s konečnou platností; uznáte-li mu to, ztrácíte jakýkoliv racionální základ pro debatu, zda zrovna jeho etika je ta správná. Je to jako diskutovat s lunatikem, anebo ještě spíše se solipsistou, že existujete i mimo jeho mysl. Vposledku je Vaší jedinou možností praštit jej do nosu; jenomže to už holt není diskuse. –– Debat s pravdoláskaři myslím není mnoho nejen za příčinou jejich dokonalé neplodnosti, ale i proto, že jsou bolestné pro obě strany. Člověk totiž může mít z dobrých důvodů leckterého pravdoláskaře docela rád, jenže po pár pokusech zjistí, že je daleko lepší s ním mluvit třeba o Boccherinim, pěstování angreštu nebo Henri Pourratovi.

  Domnívám se, že je pozdě, do pohybu se daly síly, které už nezastavíme (…) – No, přijde na to. Na jednu stranu jsem přesvědčen, že kdyby si teď (čistě teoreticky) muslimové usmysleli rozvrátit Francii, podaří se jim to dnes ještě do západu slunce, ačkoliv je už poledne a ačkoliv bezpochyby jsou skrznaskrz infiltrováni francouzskou tajnou službou, což asi zdaleka nejsou taková ořezávátka jako ta místní; a rozvrátí ji tak dokonale, že ji už nikdo nikdy dohromady nesplácá, leč oni sami. Na druhé straně zdejší stát sice je dokonale hnilobný (suverenity má víc, než míval Protektorát, přičemž však vláda hájí české zájmy méně, než je hájila ta protektorátní), ale zdá se mi, že nebýt područí EU a početné páté kolony pravdolásky, po technické stránce by pro něj neměl být velký problém vypořádat se s pár tisíci ilegálními imigranty. Takže těžko říci. Dost možná máte pravdu, že už je pozdě to vše zastavit; ale technicky to proveditelné myslím dosud je.

 112. 138-k bodu dva-technicky a technologicky určitě ano. Ale i bez pravdolásky a její etiky by se v takovém případě musela aplikovat nějaká forma selekce na základě nějakých typických znaků (hlavně na vnitrostátní frontě, na vnější hranici je to jasné) a to generuje jisté otázky z oblasti etiky i pro nepravdoláskaře.

 113. No, po pročtení této velmi plodné diskuse si myslím, že při řešení problému s imigranty je žádoucí návrat k osvědčeným křesťanským tradicím a hodnotám, tak jak je zformuloval opat Arnaud Amaury ve svém známém výroku: „Pobijte je všechny, bůh si už ty své pozná!“

 114. PeSi – přeeeesně tak!
  Já to říkám pořád, že je jen otázka, kdo začne střílet první!

  „Z čeho vyplývá váš hluboký pesimismus?
  To není pesimismus, to je realismus. Pouze se dívám na fakta. Migrace je cílená. Část lidí se snaží za každou cenu dosáhnout Evropu jako ekonomičtí uprchlíci. Druhou část představují běženci obávající se smrti v místech občanských válek. Jsou cíleně zastrašovaní, vražděni a vyháněni, aby působili nepolevující demografický tlak na Evropu. Jde o rozsáhlou vojenskou operaci, respektive o řadu nezávislých a přece propojených vojenských a teroristických operací. Probíhají v podstatě po celém pobřeží severní Afriky, v některých rozpadajících se zemích Blízkého východu, a v některých oblastech islámské, zatím jen jižní Asie.“
  Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/politolog-zboril-o-migraci-na-dobrou-zpravu-necekejme-20150626-jtnl.html

 115. 139 – Proč problémy se selekcí? Výslovně píši ilegálními. Etické aspekty tu samozřejmě jsou. Otázka však je, jakou jim přiznat váhu. Být Jirka ppa f/i, také by se mi příčilo jen tak odstřelit chudáka, který mi krade kovové oplocení jen proto, že jej může relativně snadno demontovat a ještě snáze prodat do sběru – a to i tehdy, kdybych to mohl udělat zcela legálně, bez jakéhokoliv popotahování, vysvětlování a vícenákladů; jenže kdybych jej směl legálně zastřelit, ten chudák by tam krást nikdy nešel (tak špatně na tom zas není), čímž by onen etický problém z hlediska praktického zanikl sám od sebe. Navíc z etického hlediska vidím podstatný rozdíl mezi zastřelit jednoho jen proto, že mi krade plot, a zastřelit jej proto, abych odradil další.

  Mimochodem, pravdoláskaři rádi argumentují, že Češi v historii také prchali. To jistě je pravda, ale je též velmi zajímavé nastudovat si, co se dělo Čechům prchajícím kupříkladu před Němci zrovna do té Francie – která, což je vhodné na tomto místě připomenout, navíc bývala hlavním spojencem Československa: Zhusta skončili na pár měsíců ve vězení, v lepším případě v Cizinecké legii. Myslel bych, že stačí učinit ilegální imigraci natolik neatraktivní, že zmizí sama s výjimkou (1) případů lidí, kteří skutečně prchají před hrdlořezy, a (2) těch, kteří sem jimi byli nasazeni. Pak už by se problém redukoval na rozlišování mezi těmito dvěma skupinami, a s aplikací (PL jindy adorovaného) principu předběžné opatrnosti, jakož i s podstatným omezením možnosti obou skupin se zde „integrovat“ mi to celé začíná připadat daleko schůdnější.

 116. „Prostě, jakmile jste členem jakéhokoliv společenství, přebíráte i za jeho ostatní členy společenskou zodpovědnost.“

  To by mně teda zajímalo, co to je , ta „společenská odpovědnost“….
  A taky nevím, jak ji, rputi, chcete vynutit.

  Jak vůbec můžu nést odpovědnost za to, co udělal nebo rozhodl někdo jiný, než já? Jak můžu být „společensky odpovědná“ za to, co rozhodne nějakej poslanec v parlamentě nebo co za vostudu udělá prezident?

  Madona mia, to kolektivistický myšlení má ale hluboký kořeny…..

 117. “ Druhou část představují běženci obávající se smrti v místech občanských válek. Jsou cíleně zastrašovaní, vražděni a vyháněni, aby působili nepolevující demografický tlak na Evropu. Jde o rozsáhlou vojenskou operaci, respektive o řadu nezávislých a přece propojených vojenských a teroristických operací. “

  No, nevím, jestli Zbořil ty hrdlořezy nepřececeňuje……že by to tak sofistikovaně pormýšleli?

  Už proto, že tenhle postup znamená příliv lidí, pro které velmi pravděpodobně budou radikálové horší nepřátelé než nevěřící psi Evropani.

  Ale jako konspirační teorie dobrý. Na které straně konfliktu asi stojí chemtrails?

 118. 142-problém se selekcí „neilegálních“ se momentálně ČR ještě netýká, ale týká se zemí, jako je Německo, Francie nebo Británie. Ilegální zde mají různé vazby na legální, a mohlo by se stát, že legální již s pobytem nebo ilegální v táborech na území EU budou těžce nést, že se ilegální nedostaví a nebo že povolení k pobytům už nebudou – a může to vést k nepokojům rozsahem překračujícím běžné francouzské pálení aut nebo švédské házení granátů.
  Tudíž by šlo o akci řekněme velmi vzdáleně připomínající internaci Japonců v USA na začátku války.

 119. Protože pravděpodobnost radikalizace „legálních“ imigrantů není menší než pravděpodobnost radikalizace bílé většiny, spíše naopak.

 120. Jj, přesně tak!

  …Troufnu si tvrdit, že způsob života, který člověka nenutí si zajišťovat
  základní životní potřeby, je pro toho jedince destruktivní, demoralizující a
  degenerativní. V konečném důsledku není výhodný pro nikoho a vede jen k
  rozvratu všech vztahů, osamělosti, depresi a závislosti v plném slova
  smyslu. Stát, který takto cíleně definované politice vede své občany k tomu
  předešlému, není vyvinutý, leč a pouze jen zaostalý. S valnou částí
  degenerovaných občanů, kteří ztratili pud sebezáchovyy.Bez ohledu na barvu pleti, či
  politického vyznání…
  http://janjilek.blog.idnes.cz/c/472580/socialni-stat-vyhodny-ci-nevyhodny.html

 121. 148-kdyź jsem se nedávno zmiňoval, že Pobaltí opouští obyvatelstvo v množství větším než malém, způsobilo to nemalé pozdvižení u jednoho místního pozorovatele a glosátora.

  A zde Šetinovi kámoši z Ukrajiny.
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3195711/Now-CHILDREN-taking-arms-Shocking-pictures-inside-Ukraine-s-neo-Nazi-military-camp-recruits-young-six-learn-fire-weapons-s-ceasefire.html

  Bych chtěl vidět, jak je dává dohromady s těmi milými zahalenými muslimkami z Lidlu v Bruselu…

 122. Dobré odpoledne, dotaz: koná se letos zase sešlost u Šumaváka? Hlásím, že cca od 8. do 19. září spolehlivě nemohu.

 123. 148

  Poslední Litevec zamkne, a dá klíč Rusům ?

 124. 2 kocour – hlavně abys mohl první víkend v říjnu…

 125. 2 NoName – inu, v té době ještě nebyla stažena aktualizace systému…
  To máte jak u těch ovcí v Animal Farm… Napřed Four legs good, two legs bad! – no a po aktualizaci: Four legs good, two legs better!

 126. Dobrý den. Člen myslící nádrže 2080 popisuje situaci východní Evropy v EU docela pěkně.
  http://www.penize.cz/ekonomika/302946-kdy-dozeneme-nemecko

  Ad Pobaltí: možná projdou krizí jako Irové, kteří v minulém století odcházeli do USA, aby potom pomohli učinit Irsko bohatším. Možná je lepší, když mladí v zahraničí dostanou práci, než aby doma zůstali nezaměstnaní.
  Známý šel nedávno bačovat do Liptovského Mikuláše, situace je tam podobná.

 127. Situace je podobná i u nás, mladí a vzdělaní mizí do Prahy (humanisté), za hranice (lékaři, sestry, technici).

 128. 147

  Rputi, to jsou kecy. Nezaměstnanost postihuje i ty , kteří pracovat chtějí.
  Jakmile se dostaví oživení, nezaměstnanost se snižuje. A pokud někdo tvrdí, že za každé hospodářské situace si každý může sehnat práci, tak je vůl.
  Náš sociální systém vůbec není štědrej, jen si neumí došlápnout na ulejváky.
  Nevylívat s vaničkou i dítě.

 129. Halle: práce jde někdy najít hůře z důvodu omezení daných zákoníkem práce.
  Aktuální info od nezaměstnaného: rozvoz pizzy v okrese na severu, 10h denně, 1200Kč čistá ruka. Tj. k podpoře „až“ 36.000 Kč čistého měsíčně.

 130. Hm, asi se přihlásím na ouřad práce a vezmu k tomu rozvoz pizzy…..

 131. 157 NoName
  Pussy Riot jsou proti tomuto obludovi milé vřískající holky 🙂
  Mohl by za to ale dostat Havlovu cenu a nějakou tu profesuru.

 132. No, mně to dnes taky moc nebaví. Jediný, co by mně dnes bavilo, by byla práce v chladírnách nebo distribuce ledu …..

 133. Vy si stěžujte! Mě čeká pečení koláčů!!!!!! Dovede si někdo představit, jak roztopená trouba roztopí už tak rozehřátý byt?????? V neděli prý zaprší. Poprvé. A pak snad každý den až do úterý. Zvažuju, že si vyhledám nějaký slow TV kanál z Arktidy nebo jednoho ze zemských pólů, a pustím si jej k práci.

 134. 163-dokážeme, v neděli manželka pekla štrúdl. Bylo to psychicky náročné, ale nakonec jsme se dohodli, že rozvod ne 😉

 135. To horko má zřetelně devastující účinky i na pacienty v Bohnicích!
  Když uklouzne při home iffice doma v koupelně a zlomí si nohu, jedná se o prqacovní úraz?

  POŽADAVKY ODBORŮ
  ◼ Zaměstnavatel by měl zajistit a pravidelně udržovat technické vybavení, se kterým zaměstnanec doma pracuje.
  ◼ Firma by měla zajistit ochranu údajů při komunikaci mezi firmou a domovem zaměstnance.
  ◼ Zaměstnanec by měl mít nárok na proplacení nákladů, které mu v souvislosti s home officem vzniknou.
  ◼ Firma nesmí dopustit, aby byl zaměstnanec kvůli práci z domova izolovaný od kolegů; musí mu zajistit možnost se s nimi pravidelně setkávat.
  http://archiv.ihned.cz/c1-64451800-prace-z-domova-odbory-a-vlada-vymysleji-prisnejsi-pravidla-firmy-se-boji-ze-je-to-omezi

 136. 166 Rpuť
  Spotřeba tekutin bude značná. Napadá mi – pije se (u nás a rakouských barbarů) vinný střik. Jak to dělají pivaři? Pivní střik ? 🙂

 137. skimici,
  piva nepijíc, netuším.
  Včera pravil pošťák: „Teda milostivá, dyž už je takovej hic, že se mi ani do hospody nechce, tak je to f prdeli!“

 138. „Pro firmy se navíc home office za současné volné úpravy ukazuje jako mnohem jednodušší cesta než Nečasovou i Sobotkovou vládou hojně podporované zkrácené úvazky.ů

  To je typický. Pro firmy a zaměstnance je to jednoduchý, tak se do toho naserou odbory a zkomplikujou to.
  Názor, že to umožňuje skloubit pracovní a rodinné potřeby a požadavky je tak rozumný, že se divím, že něco takovýho mohlo vypadnout z tej soudružky MArksové.

  A těším se, až si zas kolega vezme práci domů s tím, že doma má klid a tady po něm někdo furt něco chce, takže nic neudělá.
  Jistě bude potěšen, až si vezmeme k srdci odborářský příklad, že firma musí dbát o to, aby kolega na homeoffisu nebyl izolován a ošizen o komunikaci 😀

 139. 167

  ale nakonec jsme se dohodli, že rozvod ne 😉

  Jak hluboko jsi ji zakopal 😉

 140. Pivaři si v těchhle hicech nedají dvanáctku, ale desítku, což je vemkoncem bývalá osmička konzumovaná běžně v horkých provozech. Pamatuju časy, kdy budějovický Budvar býval těžké pivo a ne euromoč, jako je dnes. To stačilo polknout v chladné mladoboleslavské Hoštěnici čtyři kousky k obědu, člověk vylezl na sluncem rozpálené staré námňo, usedl na příhodně nainstalovanou lavičku, aby se aklimatizoval… a tím pro daný den skončila školní docházka. Neboť dotyčné pivko dokázalo uspat mnohem spolehlivěji, než nějaký nablblý rajský plyn. Akorát člověk musel vypadat jako švorcovej vágus (což mi nedělalo nijaké problémy), neboť v Podhradí sice tehdy člověk o Róma nezavadil, ale zato tam bylo plno cikánů. Mě nechávali na pokoji, protože jsem lemtával pivo v cikánské hospodě U Himrů, nekopal jsem do žebrajících dětí a snažil jsem se o rozvíjení bilaterálních styků s hezky opálenými Sněhurkami.

 141. Právě piju Gulden Draak, 10,5 % alkoholu. Ale jenom jednoho, pak přepnu na desítku.
  S vodou je to OK, skimici, i můj děda si to v horku ředil, divné je to se Sprite 😉

 142. 173

  A nepomůžu si a nepomůžu, marně na ruce sedám….musím se zeptat,,,,

  Ptakopysku, chtěl jsi nám sdělit, že jsi šukával cikánky, anebo v tom mám hledat jiný, hlubší, bezpochyby filosofický význam ? 😉

 143. Nějaká holandská … Z pivotéky, nejsem v Holandsku.
  I když, tam by teď moře mohlo mít tak 23. Normálně 19 …

 144. 137 Rputi, není kam. Jestliže si ale představím, že by byl duplikát Země se vším, včetně stávající infrastruktury, jen bez lidí, a byla možnost abychom se tam my, utlačovatelé rozličných menšin, snadno přestěhovali, a je nechali celou tuhle planetu ať si tu žijí osvobozeni od útisku, rád bych věděl jak by reagovali lidskoprávníci. Tuším-li správně….

 145. Schumi,
  tušíš správně!
  Tak strašnej podraz by nám neodpustili! 😀 😀

 146. Halladine,
  po osmi až deseti pivech, který jsem u Himrovejch dával? Si upad’ na vobličej, ne? 😀 😀 😀 Když píšu snažil, tak to znamená snažil. Kecama. Až tak po šestým pivu ze mě spadla ostýchavost, ale to už jsem se orientoval většinou hmatem. 😀 😀 😀

 147. 181 ptakopysk
  8-10 piv? Za kolik dní? Vždyť to je pět litrů tekutiny! A to ses určitě ráno napil třeba čaje a v poledne snědl polívku!

 148. skimici,
  evidentně nevíš, co je to opravdová žízeň.

 149. skimici,
  to je systém „průtokový ohřívač“. 😀
  V inteligentních pivnicích bývaly nad žlábkem police na odkládání půlitrů. Největší borci, co už měli problém s rovnováhou, prý parkovali tam, aby se nezdržovali neustálým přecházením…. 🙂

 150. Rusko ve čtvrtek přidalo Albánii, Černou Horu, Island a Lichtenštejnsko na seznam západních zemí, ze kterých zakázalo dovoz potravin. Zároveň pohrozilo tímto krokem i Kyjevu, pokud začátkem příštího roku vstoupí v platnost hospodářská část smlouvy o přidružení Ukrajiny k Evropské unii.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/377648-rusko-rozsirilo-zakaz-dovozu-potravin-na-dalsi-zeme.html

  Hle – jaký rozdíl – zatímco v minulosti totalitní SSSR umučilo k smrti miliony Ukrajinců hladomorem, Vladimír Vladimírovič se je, sýpku Evropy, zjevně rozhodl umučit obžerstvím, tím, že je nechá sklidit a sníst, co si zasili… Výhoda je, že z obilí budou moc vyrábět alkohol a tím pohánět automobili a jím topit, kdyby si náhodou zapomněli doplnit zásoby plynu, kontrahovat a zaplatit ropu a přestat bombardovat doly.

 151. Kardiolog prof. M.Šamánek:

  „Pravidelným pitím alkoholu prospějete svému zdraví“

  … Množství alkoholu, o němž mluvíme jako o zdraví prospěšném, je dvacet až čtyřicet gramů čistého alkoholu na den pro muže a deset až třicet pro ženu. Nejlepší dopad na zdraví má dlouhodobé pití alkoholu pravidelně pět až sedm dní v týdnu. V podstatě se dá doporučit, aby navečer k jídlu vypili muž se ženou společně láhev vína. Důležité jsou i rituály s pitím spojené, žádný spěch, vypjaté situace, ale klid, pohoda…
  http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/65768/kardiolog-samanek-pijte-alkohol-je-to-zdrave.html

 152. 188

  Sakra, vůbec se nestarám o své zdraví ! musím se polepšit !

 153. No ono se říká odjakživa, že choroba je zanedbaný pití! 😀
  Něco na tom bude!

 154. Jak to ten Šamánek myslí?
  “ vypili muž se ženou společně láhev vína“,
  asi míněno obecně, že? Protože to tak jeden pil a po každé štamprli se díval na nějakou fotku. Soused se ho ptá, na co to kouká? „Ale, to je fotka mojí ženy. Jak se mizačne líbit, vidím, že mám dost.“

 155. Do prdele tmavýho… Teď jsem koukal na radar – a nad celou kotlinkou nikde ani mrť… Jebať taká robota… Před barákem to vypadá jak v listopadu – stromy shazujou listí suchem… A o nějakejch houbách si můžu nechat akorát zdát…

 156. (123) „Pokud je jedinec součásti celku, zak se ho prostě záležitosti celku týkají v dobrém a i zlém.“ To ano. Je jen taková drobná technická otázka, kdo je oprávněn ve jménu toho celku hovořití oním „my“. Některé staromilecké spolky pro to používají tak zaostalé metody, jako volby.
  Asi něco jako tohle: http://www.mises.cz/clanky/neni-my-jako-my–1836.aspx
  (124) Z ticha ke mně zaznělo, že je to nějaký Eritrejec, který dostal dekret o nepřiznání asylu. Z jiného ticha,, než toho vašeho, každopádně, u Švejdů, s jejich zákony o psaní o imigrantech, mnne nepřekvapí nic.
  (131) Zpátečníku, já bych to u té P&L viděl spíš na stádnost, než na promyšlenou taktiku. Ovšem já jsem vyhlášený optimista (a pozorovatel 😛 ), omyl nikterak nevylučuji. Dtto u médií.
  (137) Libye nebyla sekulární stát, nýbrž (snad sekulární) diktatura. Podobně jako SSSR, Jugoslávie, Irák, Sýrie … Když diktátor padl (to čeká skoro každého diktátora), veškerá sekularita šla okamžitě do kopru. Což se v sekulárním státě stane těžko.
  (144) Počet běženců bych mnohem spíš přičítal pověstem o blahu v EU (cíleně šířených pašeráky lidí), než cílené činnosti hrdlořezů IS.
  (154) Ad Pobaltí – dovolili si odvrhnout Rusy, tudíž tam nemůže být nic dobře. To je axiom. 😛
  (182) 20 desítek za den (tedy, od poledne do večera), nebo 15 za večer v hospodě nebyl zamlada zase tak extra výkon.

 157. PeSi,
  a co mám říkat já, celé odpoledne se mrholil okolo mračoun s vodou a nepustil a nepustil, až se rozpliznul, ale za to se zatáhlo, aby ten hic nemoh pryč a samozřejmě neuvidím ani jednu Perseidu.
  Nějakej naschvál nebo co!

 158. 194

  Ad Pobaltí – dovolili si odvrhnout Rusy, tudíž tam musí být všechno dobře. To je axiom.
  A pokud není, tak je to ruská pomluva, potažmo pomluva Putinových agentů 😛

 159. Vás tam nevidím a pokud byste měl najít nějakou ilustraci či citaci, dost se nadřete.

 160. jj, každá sranda něco stojí!

  …Spojené státy musejí nahradit Kubě mnohamilionové ztráty, které karibský ostrov utrpěl v důsledku amerického hospodářského embarga. Napsal to kubánský vůdce Fidel Castro v eseji Realita a sny, kterou ve čtvrtek publikovala havanská média. Článek vyšel v den Castrových 89. narozenin a těsně před historickou návštěvou amerického ministra zahraničí Johna Kerryho…
  http://zahranicni.ihned.cz/amerika-usa/c1-64455450-usa-musi-kube-nahradit-milionove-ztraty-ktere-zpusobilo-embargo-zada-fidel-castro

 161. Úplně OT dotaz: Má někdo zkušenosti z cestování po Albánii? Jaké jsou, jsou-li? Myšleno cestování neorganizované, soukromé, spíš se stanem než po hotelech.

 162. Dano, děláte si perdel ?

  Nedávno bylo pár čechů v Albánii zavražděno, před delší dobou se nějací ztratili, a pokud jsem něco nepřehlédl, dodnes se nenašli.
  Pokud tyto nápady napadly vaše děti, tak jim vlepte pár facek, a řekněte „Do Albánie nepojedeš!“

  No, je mi jasné, že s těmi fackami by to nebylo tak jednoduché 🙂

 163. Dobré ránko!

  „O rozdílu mezi proponovanými a skutečně žitými evropskými hodnotami by se dalo mluvit dlouho, ale nejsme v sadomasochistickém salonu. Je to však velmi dobrý důvod pro reflexi a tiché zamyšlení.“

  Tedy osobně mám pocit, že nejenže v sadomasochistickém salonu jsme, ale místama si v něm i náramně medíme. Aspoň někteří z nás.
  Ale důvod k zamyšlení to je, to zcela určitě.
  I k přečtení článku! 😀
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-zemanova-uzitecna-cesta-dq6-/p_politika.aspx?c=A150812_204231_p_politika_wag

 164. Ad Dana 204 – znáš to přísloví o dráždění chřestýše bosou nohou?

 165. Dobré zas ráno… 2 skimic ad 182 – ptakopysk opomněl zdůraznit, že v hospodě si člověk pivo nekupuje, leč pouze půjčuje… Na poměrně krátkou dobu. Lidský organismus pak pracuje podobně, jako průtokový ohřívač…

 166. Zas na druhou stranu, nezavrhujte nápady předem… Pokud by jedinec měl na tu cestu vyslat svou tchýni, mohl by tak spojit příjemné s užitečným… Akorát s tím stanem by mohly být drobné problémy, typická tchýně bývá dost rozmazlená…

 167. Já bych do Albánie nejel, nijak mne to neláká, ale zase žeby byla nějak výrazně méně bezpečná než okolité země…

 168. 194 – já bych to u té P&L viděl spíš na stádnost, než na promyšlenou taktiku – Což o to, AeroKarle, tady myslím narážíš na zajímavý problém, zejména kdybychom vynechali adjektivum „promyšlená“. Osobně jsem to vždy bral tak, že dichotomie v podobných případech vůbec nemusí existovat. Jestliže se ovce v nebezpečí semknou, je to jejich stádnost, nebo taktika? Když vlci loví ve smečkách, je v tom (jejich) stádnost, anebo taktika? Stádnost bych zpravidla a jednoduše viděl jakožto přirozenou, vrozenou taktiku pravdoláskařů.

  Tuze by se mi kupříkladu líbilo, kdyby se muslimové a homosexuálové vzali za ruce (jako Aron s tchyní na Sářině pohřbu, v té krásné anekdotě), a některé „gay pride“ se zúčastnili společně. Ovšem na obou stranách je to právě jejich přirozená taktika, která je i bez dalšího zbytečného uvažování vede k tomu, aby takovéto setkání odložili na později.

 169. Dobrý den: Skimici, dobrý nápad. Každý, kterého náš král, sluníčko naše jasné, Andrej I., nechává ohřívat svými paprsky, zaplatí berni jeden stříbrný z každé hodiny, kdy bylo tepleji než jeho tělesná teplota.

  Dano: V Albánii dva mrtví za deset let. Prý jsou tam čisté pláže, krásná krajina, hodní lidé. Psali to Zikmund s Hanzelkou i nedávno v Reflexu. Obrácený půlměsíc?

 170. Tělesná teplota se pro účely tohoto zákona měří na malíčku pravé nohy v sandálech. Bez ponožek!

  Zpátečníku: na parádách vystupují muslimové(?), kteří tvrdí, že tento způsob obcování je muslimská tradice.

 171. Může být, nickname, připouštím, že jsem nikdy dopodrobna nesledoval, co všechno tam ty lidičky dělají. Ale representativní zástupci islámu, byť i jen místního, to asi nebývají?

  * * *

  A pro případ, že by někdo neznal (sám jsem na ni totiž ke své škodě narazil až v pozdním věku):

  „Árone, na smrtelný posteli tě prosim, nech už toho! Smiř už se konečně s mojí maminku, a na mym fúnusu jděte hezky vedle sebe!“ – Aron se kouše do rtů, neklidně přechází místností, a posléze povídá: „No tak tedy dobře, Sáro. Ovšem upozorňuju tě, že z toho budu mít celej den zkaženej!“

 172. 210

  Mezi obyvatele je strašná spousta zbraní, a na Albánce jako takové mám názor téměř rasistický 🙂

 173. (204) Osobní ne, jen nedávno něco psali v Lidovkách, v rámci letních cestovních informací. Bylo to spíše optimistické.
  (212) Já nějak vůbec považuji dost věcí za přirozený, mnohdy náhodný vývoj, spikleneckou praxi neobsahující. Konec konců, ta stádnost je pro media typická, nejen pro P&L média.

 174. Synátor byl v Albánii předloni s c.k. Mundo a nemohl si ji vynachválit. Všechno levné, čistá příroda, bunkry, normální lidi. Nikdo jim nic neukrad ani nikdo nebyl zabitej.

 175. 212 Zpátečníku, co by měli ostatní, to bývá snadné. Jenže co bychom měli my, je nesnadné. Proto my o tom co by měli ostatní. Například co by se od nás dověděli osmadvacetichapadloví fluorovodíkoví hlavonožci aby dosáhli dokonalého štěstí podle našich představ…

 176. 218-ono nakonec, když někdo přežije Turecko nebo iBulharsko. Stačí sjet z hlavní silnice a vypadá to tam taky jinak…

 177. 208 všechno máme půjčené. I život.

 178. Oni tam chodili po hlavně horách, po Hodžovejch opevněních, chrněli pod stanama, semotamo mrkli do města. Evidentně stačí se vyhýbat zájmovým oblastem narkobaronů.

 179. Dobré ráno,

  dcera se včera vrátila z workcampu v Anglii. Hned ve dveřích prohlásila, že ať už jí nikdo nevykládá, že jsou češí líní a lemplové a že se nediví, že itálie a Španělsko jsou v krizi.

  Myslím, že jí tazo zkušenost velmi prospěla.

  Na doplnění přáídávám odkaz, který mi včera přišel a zkušenost s jižními národy jaksi doplňuje 🙂

  http://www.lidovky.cz/baldynsky-vareno-0eb-/nazory.aspx?c=A150812_220141_ln_nazory_ELE

  No, poslal nám to šéf, který je s rodinou na dovolené u moře 😀

  Ale asi by se divil, kdybychom mu oznámili, že teda se podle toho zařídíme a ať nám Němcové půjčí aspoň na penále za nedodržený termín 😀

 180. 217 – To samozřejmě jo, AeroKarle. Kdybych byl kupříkladu homosexuální aktivista a žvanil tu do medií, nikdy – aniž bych to potřeboval předem jakkoliv konsultovat se svými kolegy – by mne nenapadlo ke své standardní mantře „stále bohužel cítíme netoleranci“ dodávat „zejména ze strany islámu“. Ale směřoval jsem k tomu, abych poukázal na častý argumentační klam, který míval v oblibě třeba president Havel (jenž si jinak dával velmi záležet, aby politická vystoupení zrežíroval do posledních detailů): „Nevěřím na spiklenecké teorie!“ Jenže oni se nejspíš spiknout ani nepotřebují, na základě svých zájmů prostě jednají v přirozené shodě.

  219 – No vždyť jo, Schumachere. Však taky vůbec nepíšu, že by měli, nýbrž jen, že by se mi to líbilo (podobně jako ten uchazeč z Parkinsonova vzorového inserátu, přesvědčující baptistický kongres, ať si zatančí rock-and-roll).

 181. Ptakopysku , s CK by neměl být problém. Ten vidím v cestování sólo .

 182. 225 Zpátečníku, …nevěřím na spiklenecké teorie….
  Ano. Ne, že by tu a tam spiknutí nebylo. Jenže, a to je zajímavé, lecos co se může jevit jako spiknutí (spiknutí bývá nejsnazším, na přemýšlení a znalosti nejméně náročným vysvětlením lecjakých jevů, je, v rámci spontánního řádu, jednáním v přirozené shodě. Nejen vědomé, ale a většino i nevědomé, s individuálně nezamýšlenými a v čase se různě projevujícími důsledky. Tak jako fungují velké celky společenského hmyzu, stáda, hejna a podobné útvary. Mraveniště není spiknutím mravenců. Tak, na základě stejných mechanismů funguje společenství lidí. Je zajímavé to zkoumat. Škoda, že pro ekonomy, alespoň některé, je to zakázaná oblast, protože oni se omezují na zkoumání výstupů černé skřínky, aniž by se snažili zkoumat její vnitřek, dokonce ve tvrdošíjné ignoranci přírodních věd toto odmítají, namítají, že toto do ekonomie nepatří, protože jenom „člověk má humanaction“ (v čemž mají logicky pravdu) a odmítají humanaction porřadit obecným souvislostem nejbližšího vyššího řádu, kterému podléhají veškeré živé organismy, natož dalšího vyššího řádu, kterému podléhá „neživý“ svět. Na otázku „Proč?“ odpovídají protože „humanaction“ aniž hledají obecné vysvětlení. S poukazem, že takové zkoumání do ekonomie nepatří, že tím se ekonomie nezabývá, že oni jsou ekonomové a proto se tím nechtějí zabývat. A že zabývat se tím ekonomům nepřísluší. Protože oni se zabývají výlučně „humanaction“. Je to škoda. Nejsou sami, obdobný přistup je v různé míře v jiných oborech. Ekonom řekne že to mu nepřísluší, stejně psycholog, psychiatr, neurolog, biolog… Každý se svojí slepeckou holí ohmatávající svoji část slona. Třebaže 225 Zpátečníku, …nevěřím na spiklenecké teorie….
  Ano. Ne, že by tu a tam spiknutí nebylo. Jenže, a to je zajímavé, lecos co se může jevit jako spiknutí (spiknutí bývá nejsnazším, na přemýšlení a znalosti nejméně náročným vysvětlením lecjakých jevů, je, v rámci spontánního řádu, jednáním v přirozené shodě. Nejen vědomé, ale a většino i nevědomé, s individuálně nezamýšlenými a v čase se různě projevujícími důsledky. Tak jako fungují velké celky společenského hmyzu, stáda, hejna a podobné útvary. Mraveniště není spiknutím mravenců. Tak, na základě stejných mechanismů funguje společenství lidí. Je zajímavé to zkoumat. Škoda, že pro ekonomy, alespoň některé, je to zakázaná oblast, protože oni se omezují na zkoumání výstupů černé skřínky, aniž by se snažili zkoumat její vnitřek, dokonce ve tvrdošíjné ignoranci přírodních věd toto odmítají, namítají, že toto do ekonomie nepatří, protože jenom „člověk má humanaction“ (v čemž mají logicky pravdu) a odmítají humanaction porřadit obecným souvislostem nejbližšího vyššího řádu, kterému podléhají veškeré živé organismy, natož dalšího vyššího řádu, kterému podléhá „neživý“ svět. Na otázku „Proč?“ odpovídají protože „humanaction“ aniž hledají obecné vysvětlení. S poukazem, že takové zkoumání do ekonomie nepatří, že tím se ekonomie nezabývá, že oni jsou ekonomové a proto se tím nechtějí zabývat. A že zabývat se tím ekonomům nepřísluší. Protože oni se zabývají výlučně „humanaction“. Je to škoda. Nejsou sami, obdobný přistup je v různé míře v jiných oborech. Ekonom řekne že to mu nepřísluší, stejně psycholog, psychiatr, neurolog, biolog… Každý se svojí slepeckou holí ohmatávající svoji část slona. Třebaže 225 Zpátečníku, …nevěřím na spiklenecké teorie….
  Ano. Ne, že by tu a tam spiknutí nebylo. Jenže, a to je zajímavé, lecos co se může jevit jako spiknutí (spiknutí bývá nejsnazším, na přemýšlení a znalosti nejméně náročným vysvětlením lecjakých jevů, je, v rámci spontánního řádu, jednáním v přirozené shodě. Nejen vědomé, ale a většino i nevědomé, s individuálně nezamýšlenými a v čase se různě projevujícími důsledky. Tak jako fungují velké celky společenského hmyzu, stáda, hejna a podobné útvary. Mraveniště není spiknutím mravenců. Tak, na základě stejných mechanismů funguje společenství lidí. Je zajímavé to zkoumat. Škoda, že pro ekonomy, alespoň některé, je to zakázaná oblast, protože oni se omezují na zkoumání výstupů černé skřínky, aniž by se snažili zkoumat její vnitřek, dokonce ve tvrdošíjné ignoranci přírodních věd toto odmítají, namítají, že toto do ekonomie nepatří, protože jenom „člověk má humanaction“ (v čemž mají logicky pravdu) a odmítají humanaction podřadit obecným souvislostem nejbližšího vyššího řádu, kterému podléhají veškeré živé organismy, natož dalšího vyššího řádu, kterému podléhá „neživý“ svět. Na otázku „Proč?“ odpovídají protože „humanaction“ aniž hledají obecné vysvětlení. S poukazem, že takové zkoumání do ekonomie nepatří, že tím se ekonomie nezabývá, že oni jsou ekonomové a proto se tím nechtějí zabývat. A že zabývat se tím ekonomům nepřísluší. Protože oni se zabývají výlučně „humanaction“. Je to škoda. Nejsou sami, obdobný přistup je v různé míře v jiných oborech. Ekonom řekne že to mu nepřísluší, stejně psycholog, psychiatr, neurolog, biolog… Každý se svojí slepeckou holí ohmatávající svoji část slona. Na otázky mimo svůj obor regují nevrle. Třebaže mezi odborníky jsou i polyhistoři, například takovým byl i můj oblíbenu Feynmann, úzcí specialisté onoho typu na ně pohlížejí s podezřením i nevraživostí.
  Co se týče spikleneckých teorií, kromě jednodušších z lidu obecného, nejvíce náchylní jsou k tomu právníci, zvlášť oboru trestního práva. Ve všem vidět spiknutí je jejich základním algoritmem. Nepřipouštějí možnost, horší než jimi na základě ex post zkoumání najatými odborníky za optimální, podle jejich představ, považovaný výsledek, může být důsledkem přirozené nedokonalosti rozhodovacích procesů při zpracování velkého množství informací, ve vzájemných interakcích jednotlivých „humanaction“. Pro takový případ jsou velmi náchylní spatřovat (a pro své vidiny si vždycky najdou argumenty)jako příčinu zločinný úmysl nebo alespoň nedbalost. Protože v jejich pojetí, nebýt zločinného úmyslu či nedbalosti, by výsledek byl podle jejich představ. Tak posuzují události a jejich účastníky, které by sami nezvládali. Protože oni nejsou od toho, ale od toho aby ex post hledali viníky. Zpětně zkoumají, kterak kdo si měl počínat. A běda tomu, kdo si tak nepočínal. Konstruují početní slovní úlohu na základě znalosti výsledku. Že by to mělo nějakou souvislost s odporem k exaktním vědám?

 183. Něco se mi zkopírovalo dvakrát. Třeba je to k něčemu dobré….

 184. 2 Schumi – ano Repeticio est mater studiorum – ale všeho moc škodí…

 185. Baptisté a Rock’n’Roll? Spíše shromáždění Boží a metodisté.

  Otázka: pokud se díky starostovi změní územní plán a stavební parcela je změněna na stavební parcelu „druhého řádu“, která bude určena k zastavění, až obec prodá svoje stavební parcely, je někde dovolání? Jednomu dělníkovi takto udělali čáru přes rozpočet. Říkal – stavební parcela je přeci jistá investice, tu mi nikdo nevezme. Teď jí chtěl prodat a zjistil, že před měsícem proběhla změna územního plánu.

 186. Změny územního plánu jest nutno si hlídat, jednotluví vlastníci nejsou vyrozumívání.
  Ovšem obec povinně vyvěšuje návrh změn územního plánu a je možno se k nim byjádřovat.
  Bude-li k vyjádření přihlédnuto, je otázka, plán finálně schvaluje zastupitelstvo obce.

 187. 229, 230, ano, je to suboptimální. Naštěstí doživotí mi za to nehrozí. Ale jak znám některé pappenheimské posuzující (nejen) rozhodování o veřejných zakázkách, nechtěl bych se jim dostat do pracek. Nepochybně ve spiknutí s dosud neztotožněnými spolupachateli jsem měl zločinný úmysl mít z toho prospěch, někomu opatřit prospěch či způsobit škodu nedosírné výše.

 188. 229 🙂 🙂 🙂
  na mobilu jsem si ani nevšiml že se to opakuje. Ale nevadí to. Mozaiky jsou třeba taky takto dělané. Nebo koberce.

 189. Jo jo, majitelka realitní kanceláře se musí omluvit nastrčený cikánský provokatérce… Ať žije právní stát… Jsem jen zvědav, jak dlouho si ještě nechaj lidi takhle nehorázně srát na hlavu…

 190. PeSi: některým typům takové prostředí vyhovuje. A tyto typy budou první na barikádách, až se bude měnit režim. Napadá mě např. Komárek, t.č. v ANO.

 191. 237

  Ale houby. mladej komárek využíval protekce, jelikož starej Komárek byl vysoko postavený komouš, vystudoval novinařinu, v Mladé Frontě pěl chválu na ústavu SSSR, oč je demokratičtější než ústava USA, a pak se z něj stal velikej pravičák 😀 atd
  Ten se vždy vynoří, až je situace jasná, a vždy na straně vítěze.

 192. 235 Žalobu bych zamítl s odůvodněním, že ve zřejmém šikanózním úmyslu a v úmyslu sobě nebo jinému opatřit majetkový nebo jiný, například politický prospěch, v předstíraném vážném zájmu poptávala nájem bytu, ačkoliv neměla v úmyslu uzavřít nájemní smlouvu a pro případ, že poskytovatelem služby bude odmítnuta, ke škodě poskytovatele opatří žalobou sobě či jinému majetkový nebo jiný prospěch. Takto jako první porušila dobré mravy a proto jí nelze přiznat žádné zadostiučinění. Je povinna žalované straně uhradit soudní náklady. Naproti tomu bych vyhověl následné protižalobě žalované strany, požadující omluvu a odškodnění a to přinejmenším ve výši požadované původní žalující stranou, neprokázala-li by škodu vyšší.

 193. K dotyčné kauze by mělo stačit to, že realitní agentka pouze plnila příkazy majitele bytu.
  Ovšem ten to asi nedal písemně, a majitel ten pokyn asi zapřel, aby nebyl sám stíhán.

 194. 235 — No, dívám se na to trošku složitěji. Na jedné straně, pokud jsem mu správně rozuměl, Mach v podstatě říká, že rozsudek konstituuje následující schema:

  1) přijde parazit a projeví zájem (či předstíraný zájem);
  2) nevyhovuje-li nám, odmítneme jej;
  3) omluvíme se, a veškeré další parazitovy nároky jsou tím vyloučeny.

  Kdyby tohle opravdu fungovalo, nebylo by to zas tak špatné. Koneckonců omluvit se, že na základě svých statistických poznatků nemůžeme žadateli vyhovět, mi připadá jako běžná zdvořilost: „Moc se vám omlouváme, pane Tabletko, ale po svých zkušenostech pan Pohořelý za nájemníka opravdu nechce dalšího chemika.“ Pan Tabletka, který má z chemie PhD a pracuje v laboratoři u Pfizera, přeci nemůže za to, že předchozí nájemník byl chemik amatér a experimentoval doma; nemůže ani za to, že majitel nemá čas či chuť takovéto drobné rozdíly zkoumat, a pro jednoduchost se tudíž ohledně chemiků rozhodl paušálně.

  Na druhé straně se mi však absolutně nelíbí řešení právní otázky, zda může být kdokoliv poškozen, ať už materiálně či morálně, pokud zájem pouze předstírá. Obávám se, že (jelikož se žalovaná asi neodvolá) zde rozsudek může zakládat nepříjemný precedens.

 195. [239] Kdo jiného uvede v omyl, … prospěch
  Nechce se mi to hledat doslovně, ale nejmenuje se to podvod?
  Nemáme u nás právní odpovědnost PO, kde je možno PO za trest i zrušit? Nejsou si u nás všechny formy PO rovny?

 196. Hele a kde jsou ti ekonomové co zkoumaj lidi ?
  Zatím jim v mně známých teoriích fungujou jen roboti.
  Asi proto je taková neshoda s praxí…..

 197. 239, posl. věta – Nojo, Schumachere, kdyby. Soud jedná na návrh. V souvislosti s PeSovou otázkou v 235 mohu říci, že by se mi tuze líbilo, kdyby někdo takovouto žalobu podal. Nějakým malým procentem a limitováno pevnou částkou bych byl také ochoten krýt právní náklady. Samozřejmě zastupovat poškozenou realitku by byla pěkná příležitost pro kvalitní, originálně uvažující právníky. (Asi víš, koho mám mj. na mysli; říkám mu to, kdykoliv ho vidím.)

  Jenže paraziti to mají vymyšlené dobře. Drobnému podnikateli jde především o to, ekonomicky přežít, popřípadě prosperovat; jako jednotlivec má malý zájem vést principiální spory. Komunistický režim se snažil každému svobodymilovnému jedinci především ukázat: Jsi zcela sám! Současný pravdoláskovní v tom zašel ještě dále; ten to realizoval.

 198. 231 – nickname, v originále, kamž teď nahlížím (mám tu vydání ilustrované Osbertem Lancasterem), to prosím je:

  They will finally be invited to try their eloquence on a Baptist Congress, the object being to induce those present to rock and roll. Those who fail will be liquidated.

  (Je zajímavé, jak ta druhá věta zní dvojznačně, když citát takhle vytrhnu z kontextu celého inzerátu.)

 199. Zpátečníku: toto jsem si z Parkinsona nezapamatoval. Děkuji za připomenutí. Moje poznámka byla mimoběžná, odkazovala se na historii kostelních popěvků, později známých pod jménem „Rock’n’Roll“.

 200. Otázka pro právníky. Co kdyby se prosím tento (nyní široce medializovaný a tudíž notoricky známý) případ užil k následujícímu postupu:

  „Eh, přeslechl jsem. Jak jste to říkal, že se jmenujete?“
  „Dezidér Lakatoš.“
  „Smím-li se zeptat, to je s prominutím romské jméno?“
  „Áno.“
  „Je mi líto, ale k prohlídce bytu vás bohužel nebudeme moci pozvat. Na základě lovosického případu se totiž domníváme, že jste figurant, že zájem o byt pouze předstíráte, a zprostředkování prohlídky by tedy pro nás bylo jen ztrátou času.“

  Čistě teoreticky předpokládejme právní stát (což Česká republika samozřejmě nikdy nebyla, není a ve zbývajících letech své existence – nic na světě přec není navěky – nejspíš už nebude), avšak vyzbrojený stejně zhůvěřilým „antidiskriminačním“ zákonem, jaký panuje zde. Byl by pak volající schopen úspěšně tvrdit (zde nelze napsat „prokázat“, obrácení důkazního břemene právě je jednou ze zhůvěřilostí toho zákona), že byl diskriminován na základě svého etnika? Navíc, co když v soudním sporu žalovaný prohlásí, že žalobci ani nevěřil, že je skutečně Cikán (politickokorektně Rom), jen si z jeho odpovědi vytvořil závěr, že jde o testovací hovor, který pro něj tudíž je obchodně nezajímavý, přesněji řečeno ztrátový?

 201. Nejsem si jistá, Zpátečíku, jetsli lze stát se zhůvěřilými zákony nazývat „právním“

 202. 248 — Je zhůvěřilost a zhůvěřilost, maYdo… Zákony mohou být zhůvěřilé kupříkladu z toho důvodu, že jsou zmatené, vadně formulované, neurčité, vnitřně nekonsistentní, samy sobě odporující, příliš početné, příliš složité či reálně neaplikovatelné. A pak mohou být zhůvěřilé obsahově; viz třeba Norimberské zákony, které přitom po formálně právní stránce asi vysoce převyšovaly průměr toho (ne-li vše), co poslední dobou plodí zdejší zákonodárci. No a „antidiskriminační“ zákon pokládám za zhůvěřilý zejména v tom druhém smyslu. Proto mi ona kombinace právní stát + „antidiskriminační“ zákon připadá jako legitimní objekt k teoretickému zkoumání.

 203. Z tisku: Za vepře s turbanem na fotbale padla pokuta, policie řeší další případy“

  Prosím, být naše fotbalová discipinární komise ve Francii, tak by Hebdo nevycházelo, v redakci by se nevraždilo a vichni by nebyli CHARLIE.

 204. 252-ta karikatura dokonce je z Charlie Hebdo …

 205. 249
  Rodinné vstahy- padělání peněz tam taky patří ?

 206. ERdogan jako mocenský hladovec, což lépe osvětluje snahu SA domluvit se s Rusy…

  …V aktuálních tištěných Literárkách k turecké roli v už rok trvající americké válce proti Islámskému státu připomínám, že Spojené státy se v uplynulých týdnech pokusily změnit tureckou orientaci z Kurdů na Daeš přímým vydíráním – podle The Guardian mají americké tajné služby v rukou „nepopiratelné“ dokumenty a flash disky, které mohou v plném rozsahu odhalit míru aliance mezi Ankarou a IS. Byly objeveny po loňském náletu na dům „ministra financí“ Islámského státu Abú Sajjáfa, který mimo jiné řídil i ropné obchody IS v Sýrii. Jen prodejem ukradené syrské ropy do Turecka si Islámský stát loni mohl přijít až na čtyři miliony dolarů denně, byť konzervativnější odhady mluví o 10 milionech dolarů měsíčně….
  … „Čím déle vše trvalo, tím složitější pro Turky bude proti IS zasáhnout, protože riskují odvetnou akci,“ vysvětlil pro Business Insider americký protiteroristický expert Jonathan Schanzer. „Už se utvořila až příliš početná skupina lidí, kteří investovali do extremismu v Turecku. Jakmile se jim bude chtít někdo postavit, je otázkou, zda ozbrojenci, jejich sponzoři a další, kdo na válce vydělávají, budou takový obrat tolerovat.“ Nebo jinými slovy: „Turecko je v pasti – vytvořilo si své vlastní monstrum a teď neví, co s ním,“ citoval Wall Street Journal nejmenovaného západního diplomata….
  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/20426-turecko-dal-vali-s-kurdy-a-zapad-dal-mli

 207. 253 není hebdo jako hebdo. Quod licet Jovi…

 208. 247 Zpátečníku, jaký právní názor si přeješ?

 209. 241 Zpátečníku, kladu akademickou otázku jak by soud v případě jednání o uzavření nájemní smlouvy pohlížel na genderově a etnicky neutrální podmínky jako je výpis z trestního rejstříku prokazující trestní bezúhonnost, daňové přiznání za poslední tři roky, potvrzení o bezdlužnosti… Zájemce, který se jeví jako nežádoucí se lze zeptat „Kouříte?“ Jestliže odpoví ano, lze ho odmítnout „Litujeme, ale klient nepronajímá kuřákům.“ V problémové sociální kategorii je kuřáctví hojně rozšířeno, proto je velká pravděpodobnost kladné odpovědi. Případně při jednání lze vhodně otestovat například nabídkou cigarety. Málokterý kuřák odmítne. I v tomhle případě by bylo zajímavé jak by soud rozhodl. Ovšem pozor na opačnou provokaci za použití kuřáka majícího jinak veškeré dobré příznaky. Filtrovat lze, avšak vhodně, neutrálně, se zaměřením se na vhodné příznaky charakteristické pro nežádoucího zájemce. Veškeré interní podklady pro školení, návody, směrnice, musejí být důsledně neutrální. V principu totiž nejde o to, odmítnout nájem osmadvacetichapadlovému fluorovodíkovému hlavonožci proto, že je osmadvacetichapadlovým fluorovodíkovým hlavonožcem, ale takovému osmadvacetichapadlovému fluorovodíkovému hlavonožci, u kterého je reálné nebezpečí, že bude velmi problémovým nájemníkem. Což v případě osmadvacetichapadlového fluorovodíkového hlavonožce lze důvodně předpokládat. Samozřejmě, že je nekorektní se ho dotázat „Jste osmadvacetichapadlový fluorovodíkový hlavonožec?“ a v případě, že řekne ano, mu odpovědět „Litujeme, ale osmadvacetichapadlovým fluorovodíkovým hlavonožcům nepronajímáme.“ To je naprosto kosmicky nepřípustné. Lze se zeptat „Inhalujete fluor?“ a odmítnout s poukazem, že fluor v koncentracích inhalovaných osmadvacetichapadlovými fluorovodíkovými hlavonožci je pro pozemšťany toxický.

 210. 259 Zpátečníku, mé názory :
  Je to
  1. Přípustné.
  2. Nepřípustné
  3. Mohlo by to být předmětem zajímavého procesu.

  Poznámka k bodu 3.: V případě solventního platícího klienta bez ohledu na které straně sporu. Z pozice advokáta bych dal přednost řešení ad 3.

 211. Poznámka k 260 : Ovšem nelze zaručit, že Mezigalaktický soud pro vesmířanská práva prohlásí, že jde o skrytou formu diskriminace osmadvacetichapadlových fluorovodíkovaných hlavonožců, kteří v systému Sol jsou diskriminovanou menšinou, což formálně dovodí z toho, že osmadvacetichapadloví fluorovodíkoví hlavonožci se v sytému Sol nevyskytují.

 212. 260 — No, Schumachere, šlo mi hlavně o to, jestli, když už tam ombudsman(ka) v duchu nejkrásnějších bolševicko-bezpečnostních tradic posílá agenty provokatéry, aby prováděli „situační testování“, nelze uchazeče právně čistě odmítnout s odkazem právě na to, že je (přinejmenším suspektní) figurant, a v roli zájemce tudíž z důvodů hodných zřetele nežádoucí.

  Je-li mnou navržený postup dotazování vhodný či dokonce ideální, je zde asi dosti druhotné. Jedná se mi o to, zda takto mohu zájemce odsunout z oblasti kriterií, na něž se „antidiskriminační“ zákon vztahuje, a prostě vyčkávat, až ombudsmanka prosadí rozšíření jeho textu i na figuranty.

  Že v praxi existují techniky, jak se zájemců již na pohled nevyhovujících rychle zbavit, o tom příliš nepochybuji; jinak by totiž realitky byly už dávno musely stáhnout roletu.

 213. Ehm, odsunout z oblasti působnosti „antidiskriminačního“ zákona, abych to napsal drobet jasněji…

 214. 263 Zpátečníku, asi by to neprošlo. Skrze to jméno. Poukaz na testování a odmítnutí z toho důvodu je zajímavý nápad, jenže nutno formulovat jinak. Z tohohle by soud nejspíš dovodil nepřímou diskriminaci.

 215. (244) Současný pravdoláskovní – aniž bych měl k P&L jakékoliv sympatie, v tomhle bych se ji zastal. Současná politika, establishment, média ….. jsou všechno jiné, než pravdoláskovní. Dokonce bych šel tak daleko, že souboj s P&L mi připomíná přípravu ČSR na útok Rakouska a Maďarska.
  A obávám se, že současné problémy s EU a místními i eunijními vyžírky nepůjde zlepšit bez angažmá občanstva, což je kupodivu jedno z pravdoláskovních hesel. proto mi taky nevadí kecy o občanské společnosti, naopak bych si přál, aby kecající naráželi na občany čím dál, tím více. Protože občanskou společnost prostě vidím jako společnost sebevědomých občanů.
  (247) Geniální, pro ty, kdo se chtějí při pronajímání pobavit. Já to řeším jednoduše: Nenajímám si realitku, jednám sám s kým chci a nikomu nic nevysvětluji (to hlavně).
  (249) Pokud by nedostal „flastr“ (8 let to asi nebude), tiskl by každý padělatel padělky pro fotra. Padělat smí jen stát.

  A perlička z Lidovek, zveřejňují tam ukázky z onoho Pikettyho dílka, momentálně tak populárního: „Existují dva základní způsoby, jak financovat státní výdaje: Prostřednictvím daní či prostřednictvím dluhu. Obecně řečeno, daně jsou mnohem lepším řešením, jak z hlediska spravedlnosti, tak i účinnosti. Problém dluhu je v tom, že je ho často třeba splatit, takže je spíše v zájmu těch, kdo měli dost prostředků na to, aby půjčili státu, v jehož zájmu je zase to, aby mu raději platili daně.. Dále rozvíjí ideálnost snížení dluhu progresivním zdaněním kapitálu. Už chápu jeho oblibu mezi těmi, kdož se domnívají, že blahobyt vzniká přerozdělováním a regulováním.

 216. „blahobyt vzniká přerozdělováním a regulováním.“

  Blbost. Blahobyt vzniká otevřením láhve dobře vychlazeného piva 😀

 217. Na čt24 konečně můj oblíbený KARAS!!!
  S kubalou a pazderkou. Strašně se mi po tom obtloustlém hrdinovi stýskalo. Odložil maskáče. Stárne.

 218. 265 – Schumachere, děkuji a beru na vědomí. Najít správný efektivní postup jistě je úlohou pro právního odborníka. Ještě podstatně obecněji, v 1. odst. 263 mi šlo o toto: Jelikož vše, co P&L páchá, vede a vždy nevyhnutelně vedlo jedině ke zhoršení situace, zdá se mi možná ještě tak nejlepší snažit se tento jev posílit a hlavně mu dodat co nejvíce boomerangových prvků.

  266 – Jo, AeroKarle, Tvoji výhradu musím v zásadě akceptovat. Ale dovolil bych si k tomu ještě poznamenati toto:

  Pojem pravdaláska užívám v zásadě jakožto synonymum pseudoliberalismu. Režim jsem v 244 takto nazval v souvislosti s tím „antidiskriminačním“ zákonem; jak jej označit an sich, nad tím bych se musel sám zamyslet a dál by se o tom dalo dlouze debatovat. Asi by šlo říci postdemokratický a politicky korektní, což mi ale oboje připadá dobře konsistentní s PL. V každém případě se však ve výše studované souvislosti pevně drží typicky pravdoláskovního programu 4P, totiž podpora parasitů, persekuce produktivních. Že jej tradičně sdílejí i socialisté všeho druhu, je další věc; rozdíly vidím hlavně v tom, který druh parasitů preferují nejvíce.

  souboj s P&L mi připomíná přípravu ČSR na útok Rakouska a Maďarska – Na tom jistě leccos je (ostatně viz tučné písmo v mém 131); navíc jsem tu psal hned několikrát, že dle mého názoru jádrem, nikoliv ale příčinou problému jsou pravdoláskaři. A vskutku, představíme-li si teoreticky, že úderem půlnoci všichni pravdaláskaři zázrakem kamsi zmizí, zbytek společnosti se bude i nadále bezmocně zmítat na podlaze asi jako ten neblahý hrdina Bradburyho horroru po zásahu Dr. Munningtona(?), kostního specialisty.

  Jenomže ta občanská společnost a občanská angažovanost (oboje v nepokurveném smyslu slova) holt mají, a to u každého jednotlivého voliče, nejen své výnosy, ale i náklady – a tyto v případě rostoucí aktivity začnou stoupat rychleji, až v průměrném případě výnosy zjevně převýší. Kupříkladu můžu před svým domem vysázet pár pěknejch kytek, a to i na pozemku, co už nepatří mně, nýbrž obci. (Kamarád takto zasadil pět či šest břízek a kaštan, už tam jsou pomalu snad 20 let.) Za tu práci to rozhodně stojí. Nojo, ale co kdybych chtěl takhle vysázet les? Individuálně a/nebo běžnou erárem trpěnou občanskou aktivitou už to nejspíš nepůjde (přinejmenším ne tak, aby náklady zůstaly úměrny výnosům), nutno tedy přijít s něčím kvalitativně jiným, a to holt už je politika.

  A problém s pravdaláskou spatřuji v tom, že tato jakékoliv prostředí vhodné pro pěstování politiky, politiky v původním smyslu slova, to jest politiky vycházející od občanů a jejich zájmů, dlouhodobě, systematicky a úmyslně ničí. Samozřejmě na jeho zničení mají zájem i jiní, zde příkladmo ČSSD a ANO, ale PL v tom směru fakticky napáchala myslím nejvíce.

 219. Sorry, Dr. Munigant. (Pomohl mi search na Bradbury+flute+bones, co jsem si tak z té povídky vzpomněl — vrátil sice nejspíš jen odkazy na studentské práce, ale jméno v nich je správně.)

 220. (267) Za blahobyt bych spíš prohlásil, že na to pivo a chladničku máš. Jeho otevření a vypití generuje blaho, na to má skoro kdekterý vágus. 😛

 221. (269) Já už jsem Zpátečníku nějaká taková divná povaha, kterou sice sere, že politiku kdekdo ničí (nic proti Tvému výčtu a dali by se dodat i další), ale nejvíc mi chybí, že ničitelům prakticky chybí oponenti. Což je asi tak důvod mé podpory Svobodných, protože ač zajisté nejsou ideální, alespoň oponují. Jsou věci, kde nechci být jen pozorovatel. Ukrajinu neovlivním, místnímu dění jen přihlížet, to už je na mne moc. Průměrný výnos pro mne je, že jsem spokojen s tím, co dělám.

 222. 2 Schumi, když už to tady tak skloňuješ jak říkadla od Pavly Moudré – pracoval jsi někdy s fluorovodíkem? Já ano…
  A nemohu to doporučit nikomu bez aspoň základní chemické přípravy…
  Sice nevím, jak si toho svého osmadacetichapadlového hlavonožce představuješ, ale pokud by byl větší než cca basketbalový míč, nemusel by sis o ten byt asi za hodinu dělat jakékoli starosti…
  Snad jedině, kde uplatnit tak rychle příslušnou pojistku… Leč zatím jsem neviděl příliš mnoho pojistných smluv na byt, kde mezi živelnými postiženími by bylo uváděno rozleptání…
  To je jako s tím Kohnem a Roubíčkem – Prý si nechali pojistit barák… Ano, proti vodě, ohni a krupobití… No ten oheň a vodu chápu, ale jak obstaraj to krupobití?

 223. 272 – Nojo, to já bohužel musím otevřeně přiznat, že jsem povaha ještě nesrovnatelně podivnější a pavoukovitější. O potřebě kvalifikované oposice (s malou či mimoběžnou odezvou, jako obvykle) jsem sice cosi datloval zde: http://sumavak.blokuje.cz/praotec-imigrant#comment-148292 , ale jinak si myslím, že systém je poškozený jednak neopravitelně, jednak hlouběji, než se běžně zdá, a věnuji úsilí spíše tomu, ukázat lidem, kam až je to pokažené (aby situaci dále nezhoršovali pokusy o dílčí správku).

  Potěšující je jedině to, že příští generace si, pokud mohu soudit, podobné starosti zpravidla moc nepřipouští a věnuje se naprosto jiným věcem. (Je možné, že poryvy chiliasmu kdysi utichly ani ne proto, že millenium proběhlo bez větších škod, ale spíše proto, že obavami z konce světa stižená generace přirozenou cestou odešla.) Kupříkladu mladej pán už řadu let dělá věci, která já považuji za zajímavé, kvalitní a hodnotné, a on je podle všeho vidí podobně. Má to jen maličkou chybičku na kráse, totiž že na nich už přes 10 let pracuje výhradně v zahraničí, teď již ve třetí západoevropské zemi. Jeden synovec letos získal hezké místo v Německu…

  Je tedy možné, že pokud se problémy jednou nějak vyřeší, vyřeší se způsobem, který se z mého pohledu bude jevit prostě tak, že (pro mne nepochopitelně) kamsi zmizely, ztratily se, a místo nich si ta příští generace dělá starosti se zcela jinými.

  Přeji dobrou noc.

 224. Tak to máš s „mladým pánem“ docela dobré. Ten můj nedělá prakticky nic, natož aby mi něco z toho připadalo zajímavé. Potomkyně je zajímavější, byť o religionistice by leckdo pochyboval, že je to něco přínosného – ale neškodí to, jako genderismus etc. Každopádně oceňuji zaujetí.
  Problémy se asi nevyřeší, ale je možné, že je „flekují“ jiné, horší. Já si z toho zase tak moc hlavu nedělám. Dělám, co mne baví a občas i to, co si myslím, že bych dělat měl. Takže pokud ne vnitřní spokojenost, pak alespoň ne hrubá nespokojenost.
  I já přeji dobrou noc. Chtěl jsem původně zítra vyrazit do Plzně na „Elsnera“, ale zmohlo mne vedro a lenost.

 225. Dobré ránko!

  Na dané téma zajímavý Hampl:
  …Jednoznačně ano. Ale musíme jít hlouběji. Špatný je ekonomický systém jako celek, bankovnictví je jen malou částí toho problému. V západním světě vznikl politický a ekonomický systém, který spojuje některé rysy dřívějšího kapitalismu a některé rysy dřívějšího socialismu. A to tak, že pro lidi z vyšších vrstev spojuje výhody obou dřívějších systémů a pro většinu obyvatel spojuje nevýhody obou dřívějších systémů…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sociolog-Hampl-Hrozi-kolaps-Soucasny-system-spojuje-to-nejhorsi-ze-socialismu-a-kapitalismu-vyhovuje-nejbohatsim-Pokud-zkrizite-zajmy-velkym-korporacim-395120

 226. 276 Rputi, ekonomický systém je neoddělitelnou součástí obecné kultury. Je takový jaká je.

 227. 273 PeSi, něco málo o tom vím…Proto jsem jako příklad použil onoho hlavonožce. Kyselina fluorovodíková je zajímavý fujtajblát. Naštěstí jsem se o tom nepřesvědčoval na vlastní kůži.

 228. Zpátečníku 277,
  dobře Hampl činí!

  On do něj velmi šťouchal pan místopředseda, že teda, ať se přihlásí do vedení, když pořád tak na veřejnosti mluví a vlastně nemluví za Svobodné.
  Takže se uvidí. Buď ta partaj odejde s Machem do zapomnění, nebo začnou něco dělat.
  Konkrétně, v případě zvolení Hampla, patrně budou spolupracovat s Konvičkou a Blokem proti islámu.

 229. 278 — A technologie, Schumachere. Jde o to, že korporace nekontrolovatelně bubří nejmíň třemi mechanismy, z nichž Hampl zmiňuje jen prostřední či maximálně první dva:

  1) Větší žralok sežere menšího žraloka
  2) Od určité velikosti vejš si korporace dokáže vnější prostředí pro optimální bubření už nějak ošéfovat sama.
  3) Zaoceánskej parník nelze nejen z ekonomickejch, ale i z technickejch důvodů plnohodnotně nahradit stovkou malejch lodiček (třebaže ty by mohly kupříkladu dle potřeby a vlastní volby vplouvat i do malejch přístavů).

  Bubření korporací tudíž je skvrnou na tváři technologií (potažmo technologické civilizace), kterou nelze tak lehce vyčistit bez porušení podstaty látky. Lze jenom přemýšlet o cestách, jak jej redukovat na nejnižší technologicky ještě únosnou mez; ony zároveň budou přemýšlet, jak tyto cesty eliminovat.

 230. 281
  korporace nekontrolovatelně bubří nejmíň třemi mechanismy, z nichž Hampl zmiňuje jen prostřední či maximálně první dva

  Ejhle, že by vliv Marxe ? 🙂

 231. 269 Zpátečníku, přesně tak. Je to boomerangový efekt proti sociálněinženýrskému perpeťáctví P&L, vytvářející zápornou zpětnou vazbu v regulační smyčce.
  Perpeťáctví proto, že perpeťáci vymýšlející rozličná hejbadla, která se sama či jen po prvotním pošťuchu rozběhnou, už se nezastaví a z ničeho budou vyrábět energii, tvrdí, že jejich vynálezy fungují, jen ještě nejsou dokonalé, proto je musí tu a tam trošičku postrčit, ale kdyby měli to či ono pro vylepšení, určitě by běžely i bez toho. Případně předvádějí jak fungují, ale jen z dálky, aby nebyly odhaleny skryté hýble, kterými to udržují v pohybu. Víc o tom nezjeví, jen si stěžují na zlé vlády a koncerny, které jim v tom brání či jim to chtějí ukrást, rozličná nebezpečí, agenty v černých brýlích, a uvádějí tisíce příčin proč to či ono nejde. Ale jinak, funguje to úžasně….
  Tak i sociálněinženýrští perpeťáci. Jak by světový stroj podle jejich představ fungoval, kdyby… Dokonce hlásají, že funguje, a každého kdo má nějaké námitky, káží zkrátit o hlavu či s ním naložit podobně nepříjemným způsobem, aby ho takové nemístnosti přešly. Přinejmenším ho nazvou fašistou či ošklivým káčátkem. Oproti nim ti techničtí perpeťáci jsou prakticky neškodní.

 232. 281 Jistěže. Jenže to superhypermegafiremní impérium má vnitřní potíže příznačné pro jakékoli superhypermegaimérium. Vnitřní složitost, byrokratizaci, těžkopádnost. Doroste do nějaké velikosti a je okusováno jako velryba kosatkami. Vyroste další a tak se to opakuje. Přirozený přírodní proces. Pro rozličné podmínky jsou optimální rozličné rozměry a jim odpovídající struktura. Podle fundamentálních přírodních zákonitostí vztahujících se na všechno bez výjimky, mikročástice, galaxie, člověka. To jen P&L a podobní blázni žijí v bludu, že pro ně a pro jejich koncepty to neplatí.

 233. 284 – To jistě jo, Schumachere. Neodvratnou (ač možná snad nějak zpomalitelnou) sklerotizaci byrokracie ostatně již dávno popisují mnozí, a zároveň mnozí uznávají, že bez nějaké té byrokracie nelze určité úrovně složitosti dosáhnout, přičemž tato složitost je pro danou technologii nevyhnutelná.

  Ale protože se celej život zajímám o technologie, zdůraznil bych také ty technologické aspekty. Jde o to, že ono „Doroste do nějaké velikosti a je okusováno jako velryba kosatkami. Vyroste další a tak se to opakuje.“ často bývá uvedeno v pohyb až právě technologickou změnou. Co třeba takovej Kodak?
  http://www.youtube.com/watch?v=KSDJuN74pGw
  http://www.youtube.com/watch?v=1IshbGk1TVo
  Jeho pád je podle mého názoru důsledkem přechodu od filmu na digitál; důsledkem, jehož dopady na sebe mohla korporace velikosti Kodaku jen brzdit, dlouho brzdit, nikoliv však odvrátit. Kdyby jednou přišla srovnatelně velká technologická změna (třeba foťáky bez běžné geometrické optiky, počítačově zpracovávající vlnoplochu jako celek – viz Lytro), je možné, že obdobným způsobem zničí Nikon a Canon, jakkoliv dnes nemají ve svém oboru konkurenci, a to právě díky všestrannému a detailnímu zvládnutí současné technologie.

  A naopak, chtěl bych vidět, jak digitální zrcadlovky vyrábějí malé firmičky (což by v zásadě bylo uplatněním Hamplových představ v jednom konkrétním případě)… Není asi náhoda a nelze si nevšimnout, že zatímco filmové zrcadlovky dokázalo na světě vyrobit nespočet firem (snad tisíce, i když skutečně konkurenceschopných byla jistě jen malá část), digitální dokáže vyrábět jen pár mamutích – nejen z ekonomických důvodů, ale prostě z technologických.

 234. “ Víc o tom nezjeví, jen si stěžují na zlé vlády a koncerny, které jim v tom brání či jim to chtějí ukrást, rozličná nebezpečí, agenty v černých brýlích, a uvádějí tisíce příčin proč to či ono nejde.“

  cha cha, to tvrdil víc než čtvrt století zpět jeden můj kolega o marxismu. Že prý by to fungovalo, kdyby se tím řídili všichni a kdyby to lidi nekazili 😀

  “ ale jinak si myslím, že systém je poškozený jednak neopravitelně, jednak hlouběji, než se běžně zdá, a věnuji úsilí spíše tomu, ukázat lidem, kam až je to pokažené (aby situaci dále nezhoršovali pokusy o dílčí správku).“

  No, pak je asi nejlepší nechat věci běžet, ne? Stejně nemáme návod na opravu. Ostatně nebyl by ten návod na opravu jen další pokus o sociální inženýrství?

  A kolik lidí jste vůbec přesvědčil, aby zanechali dílčích oprav?

  „Ejhle, že by vliv Marxe ?“

  no, on Marx nebyl zas tak úplně mimo, pokud jde o popis toho, jak ten kapitalismus funguje. Průser byl v tom, že ho chtěl opravovat a vylepšovat a že se toho chytli různí následníci, kteřáí to dokurvili až k marxismu – leninismu.

  RTadši obrátit nysl k věcem řživota praktivkého a reálného, než se vznášet ve výšinách politiky a vznešených idejí.

  nemáte nějakej spolehlivej návod, jak udržet vosy v odstupu?

 235. MaYdo, lahev s trochou piva zavěsit na vhodné místo

  ad „No, pak je asi nejlepší nechat věci běžet, ne?“
  Jj, to si říká hodně lidí proto je to tam, kde je.

 236. Rputi – pokud budeš svolávat na barigády, tak hlásím , ze dneska pauziruju.
  Sesbíral jsem listopadová jablíčka a jablíčíčka a ted v rámci aktivní prokrastinace sbírám sily na odvoz toho vrchovatého kotouče na družstevní hnůj. Potím se jak celé stádo krav a očekávám, ze do večera budu poloviční.
  Nerozumím své ženě, která si z nudy vymyslela- kdyz uz ze zahrady všechno zpracovala a navíc jsme zavařili okurky a meruňky – zaváření koupenych paprik; v kuchyni je asi 451*F.
  Takze ideály a sebeobranu nechám na maňána…..

 237. 2 Šimon klein – a to vynecháš i pochod buzerantů? Kunda z Prešpurka bude zklamané, tolik se těšilo, že bude masová účast a hojnost diváctva a Ty jejího úsilí takto sabotuješ… To jejího je schválně – nějak si nejsem jistej, zda je vhodnější její nebo jeho… Navíc přítelkyně dnes ráno prohlásila, že vypadá jak nepodařenej chlap – a proto asi půjde v čele… A jistě i čelem k masám…

 238. PeSi – tak samotný pochod určitě vynechám, nejsme si přírodou souzeni.
  Ale ani na čumendu nepůjdu , jednak nemám švajnfesty a bukvice v oblibě a druhak jsem špeciálně na tu kosočtverec alergický ještě z dob, kdy škodila v AI a pindala na NP.
  Pobytem na tom druzstevnim pokladu si alespoň mohu rozšířit obzory a hrudní košíček.
  Jsemť xenofob.

 239. No, já jsem prosíravě již včera odpoledne opustil matku měst… IMHO tam bylo dost horko a dusno i bez průvodu teploušů… Navíc jsem si před nedávnem nechal nainstalovat do baráku klimatizaci a tak jsem vegetoval v příjemném prostředí… Navíc večer se udělalo příjemně i na zahrádce, tak jsme seděli, popíjeli chladné suché růžové víno a dokonce zahlédli nějaká residua Perseid… No a tuhle pohodičku si přece nenechám kazit nějakejma buzerantama…

 240. Šimone neboj, žádný barikády, leda by tam chtěli hodit tu rakev! 😀 😀
  Ale i tuhá a v rakvi hubu nedržim!

  Sem četla, že homosexuálové Kotlince netrpí persekucí, spíš je provází obecná lhostejnost.
  A dodávám – a přesně to je nejvíc sere!
  😀

 241. „ad “No, pak je asi nejlepší nechat věci běžet, ne?”
  Jj, to si říká hodně lidí proto je to tam, kde je.“

  no jo, rputi, jenže ti, kdo věci nenechávají běžet, obvykle ten průšvih jen prohloubí. Nebo víte o nějakém opačném případu?

  Aspoň mně teda poněkud uniká, že by byla nějaká revoluce, která by vedla k nějaké zásadní změně systému k lepšímu.

  flašky s vosími laskominami tu máme asi tři a stejně ty potvory otravujou.

 242. -276- Teda ten Hampl tam Rputi píše pěkný hámoty. Korporace chce vyřídit tím, že přestane respektovat v jejich případě vlastnictví – to je takovej soft marxismus. Hampl chce zvrátit průmyslovou revoluci, která by se bez anonymních vlastníků akcií neodehrála. No není sám – o zrušení anonymních akcií usilují naši soft marxisté už dlouho. Jestli se tenhle člověk stane předsedou Svobodných, tak potěš koště :-).

 243. „homosexuálové Kotlince netrpí persekucí, spíš je provází obecná lhostejnost.“

  No a co? To je přece vrchol integrace, ne? Že to nikoho nezajímá a nikdo se v tom nešťourá a nikdo to neřeší, neb není co.

 244. Jo, tak to jsme asi byli ve stejné hospode: bílé moravské suché (Veltlín ), otevřená terasa a trosky Perseid a naprosté ticho vidlákova….
  A dnešek Haniček využijeme večer k omezeni počtu sklepnich zásob bílovického šumivého od pana Leblocha.
  A teď ten hnůj …

 245. Oteplovači, když myslíte, že Liberland je lepší…. 🙂

 246. Tak nevím, Halladine, dělá si někdo prdel nebo to je míněno vážně?

 247. To je samozřejmě smrdutelně vážně….
  Autorovi petice někdo z GT hobloval starou.
  To chce bytelný trest.

 248. ten pražskej průvod měl jít Blankou, aspoň by nepůsobili pohoršení.

 249. Malá bouřka pro lidstvo, velká pro mne: 3 okna vytopená, nábytek odsunut do středu místností , ze záhonu s prachem je rýžoviště.
  Ale uz opět praží ta svině ….

 250. Kdo by to byl řekl, že náhlé zahřmění bude znít libě jako kůry andělské. . 🙂

 251. Tak už se podařilo zjistit, který kostel znesvětilo performerské čuně Kohout. Byl to vojenský kostel ve Vratislavi.

  Poláci se, jak jinak, už ozvali a patrně to bude mít dohru. Soudní.
  Příště by mohl třeba zkusit polít svým semenem Korán a zkusit, jestli by tím machometů, za jejichž přijímání tak pléduje, udělal radost?
  Dá se celkem s jistotou předpokládat, že takovou performanci by nepřežil…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jana-Cernochova-se-poradne-oprela-do-Milana-Kohouta-Sexualni-deviant-a-prasacky-hovado-395246

 252. -297- proti Hamplovým nápadům je Liberland naprostý skvost. Hampl rovněž v článku souhlasí s kritikou současného ekonomického systému od hard marxisty Varoufakise (fakt je, něco jsem si od něj přečetl), s tím, že „s tím musí souhlasit asi každý“. Pevně doufám, že každý nemusí a že většina členů Svobodných nejsou debilové a tohoto prázdného plantala svým předsedou nezvolí.

 253. 307 Oteplovači
  Varoufakisův blog se zájmem čtu, protože se tam vyskytují pohledy komoušů typu Krugmana, atp. obvykle publikujících v rámci Project Syndicate. Poučné.
  U Hampla jde imho o podobný vývoj jako u Bartoše. Škoda. Nedá se poslední dobou brát vážně.

 254. 307 Hampl je vykuklenný socialista. Je zajímavé jak z předpokládaných rozumných lidí se vyklubávají magoři. Stačí vhodná příležitost.

  Víte jaký je rozdíl mezi demokracií a zastupitelskou demokracií? Jako mezi sexem a análním sexem.

 255. Oteplovači,
  vám zjevně ušlo, že Varufakisovy názory nejsou tím prioritním tématem, o které v této chvíli jde.
  Budou-li se Svobodní dál akademicky vykecávat, jakž dosud činí, zmizí prostě v propadlišti dějin jako mnozí další.

 256. 309 — Stačí vhodná příležitost. — Nojo, jenomže jaká, Schumachere? Nemají všechny ty příležitosti cosi společného? Nená vposledku tím společným jmenovatelem příležitost (resp. snaha, resp. potřeba) oslovit voličstvo?

 257. (294) To, že velkým korporacím nahrává stát, to trefil celkem dobře. Co s tím, to jen nadhodil, asi neví. Že kandiduje, to je asi dobře. Zdá se, že už delší dobu se u Svobodných nic neděje. Průser by ovšem byl, kdyby byl zvolen.

 258. Schumi 309,
  socialistou se může v prvním plánu skutečně jevit, protože se snaží rozjet odpor „zdola“,
  když se přesvědčil, že „zhora“ není zájem.

 259. no a jak by ten odpor měl vypadat? Co se to snaží rozjet a co je cílem toho rozjezdu?

 260. 310- No jo, Rputi, to pak ale když sem dáte odkaz na článek, musíte zároveň dopředu upozornit, že obsah článku není „prioritním tématem, o které v tuto chvíli jde“, aby diskutéři hned věděli co a jak mají a nemají diskutovat. Jinak Vám v tom udělají nepořádek :-).

 261. Mno- Hampla jsem jeste necetl, ale jen povzdech k tem hard pravicovym nazorum: nabyl jsem podezreni (jak z cetby (kvazi)pravicovych blogů tak i z rozhovorů z radou pravicovostí se zaštitujicich znamych, kolegů a leckde jiz byvalych kamaradů, ze v kotlince co pravicak, to salonní pravicak.
  No jo panove, ale kdo jako odlozi ten doutnicek a pujde ty nejsqelejsi idee zvestovat voličstvu, kdyz ne vy?
  Uz ani ti Svobodní tak nečiní.
  Nedej boze, chtit jit tyto veci prosazovat do volenych pozic.
  Takze ony idee jsou jenom takovy zajimavy intelektualni namet k diskuzi u kafe a frťana.
  A venku neruseně řádí multikulti.
  Jdu si také dát decinku.

 262. Oteplovači,
  inu, když diskutéři čtou povrchně a řeči o Varufakisovi vloží do úst Hamplovi, tak pak nutně nemůže nic jiného, než ten bordel, vzniknout… 😀

  …Dnes jsme v situaci, kdy je tu spousta kritiků, ale je jen málo těch, kdo by si opravdu lámali hlavu, aby pochopili, co přesně nefunguje. Většinou se spokojí s frázemi z jednoduchých brožurek. To se děje jak na levici, jak v případě Vámi citovaného Varoufakise, jehož jediným receptem je zestátňování, tak na pravici, kde někteří zaslepení ideologové znají pouze dva nástroje – privatizaci a rušení sociálních programů. To je stejné, jako bychom chtěli opravit poslední model oktávky a měli k dispozici jediný nástroj – masivní palici. Takové opravování nemůže přinést nic dobrého…

 263. Pořád nějak nevím, proti čemu je ten odpor a k čemu má směřovat, co je jeho cílem…

 264. Skimici,

  připadám si jako v refrénu starého hitu “ …pořád se jenom ptáš a odpovědi, se nedočkáš…“ 😀

  A jo, ochladilo se, ale mohlo by ještě sprchnout. Ty dvě krátký přeháňky na tohle sucho nestačí.

  Ale možná bych mohla organizovat lidový odpor proti tomu suchu, ne ? 😀

 265. MaYdo ne,
  nejsem Hamplova tisková mluvčí a nebudu vám všechno znovu a znovu vysvětlovat, abyste mi nakonec bohorovně sdělila, že je stejně nejlepší se na všechno vykašlat.
  Domnívám se, že video je dostatečně informativní.

 266. 319 maYdo, to je jedno, hlavně, že odpor. Proti čemu, to se najde. Ideálně Proti všem.
  Případně i Mezi proudy. Politik v tom musí umět plavat. Hlavně že plave.

 267. Jj, Schumi,
  jste fakt chudinkové!
  Vždyť vy byste si to museli přečíst, nebo, nedej bože, poslechnout! V tom horku! Strašný! 😀

 268. 313 Rputi, jenže z nasednutého tygra se velmi nepříjemně, ba až nebezpečně sesedá. Když jedeš, tak jedeš…

 269. 318- Rputi, mýlíte se. Nic jsem Hamplovi do úst nevložil. Vložil si to tam sám, dokonce jsem to dal v 307 do uvozovek.

 270. Rputi, sociology obecně považuju za sociální inženýry. Pokud ne aktuální, pak potenciální. Něco si přečíst pro pobavení, někdy. Abych se udržel v obraze. Ale sociolog jako šéf politické strany, natož silně liberální…na to jsem nedostatečně intelektuální abych si představil Hampla jak přibíjí Teze na vrata Strakovky. Mimo to dnešní příděl kafe jsem už vyčerpal.

 271. No, jo, rputi, a teď si představte, že jsou lidi, který nejen že Hampla nečtou, ale ani nemají tušení o jeho existenci. To musí být ozajstná hrůza, takovej život… 😀

 272. Ostatně proč bych si občas nemohl dovolit trochu luxusu být zaujatý či předpojatý. Člověk si pěkně odpočine od úsilí permanentně zachovávat sluníčkovou objektivitu, ušetří spoustu času a může se zabývat něčím opravdu důležitým. Například úpravou nalovených fotek, jak moc se mění hloubka ostrosti objektivu s clonou při ohnisku…
  A tamhlety záležitosti může nechat spontánnímu řádu, který je nakonec vyřeší bez ohledu na frustrované hulákající magory a protimagory, promenující se s cedulemi, kteří mají společné to, že oč mají holejší zadele, tím jsou chtivější organizovat neorganizovatelné. Samozřejmě nezištně a pro blaho všeho lidstva.

 273. 329, ano, maYdo, pusto a tma v duši, naprostá dezorientace, úplný intelektuální koncentrák.

 274. … od rána jsem strachy jektal jak se roztrhne nebe a spadne na mě přívalová srážka.
  Naštěstí je krásně a vymeteno, max 33 stupňů a zmrzka na zahrádce kafáče a malinovej nakyslej dortík jsou úplně božský.

 275. Inu na tom, že systém částečných rezerv je zhoubný, nic nemůže změnit ani fakt, že to říká ten řeckej pošuk. V tomto punktu s Hamplem souhlasím. Méně už s ideou persekuce velkých korporací, ono by stačilo zrušit regulace pro ty malé.

 276. Foundry,
  problém je právě v tom, že ty regulace prosazují ti velcí, aby omezili konkurenci.

  Např. před časem vypukl zákaz zveřejňovat, jaké účinky má ta která bylinka a internetoví prodejci to museli smazat.
  Jde to až tak daleko, že zatímco na každém kusu hajzlpapíru musíš mít podrobný seznam ingrediencí, alergenů a bůhví čeho ještě, na pytlíčkách se sušenými bylinkami, to být nesmí! Ba nesmí tam být napsáno ani to, že se jedná o čaj dle domácího, tradičního, babiččina nebo rodinného receptu! 🙂
  To by tak hrálo, abys věděl, že bezinky jsou na teplotu.
  Mazej pěkně pro acylpyrin!

 277. Fakt? Ale každej cti dbalej babskej plátek má nějakou tu rubriku o recepretch našich babiček. A tam si o těch bezinkách může přečíst kde kdo. nebo aspoň ten, kdo nechce hned acylpyrin.

  A zakázat , aby to babička vysvětlila vnučce taky nemůžou. Pokud ovšem vnučka neřekne babičce, že je sto let za opicema, na co bylinky, když máme acylpyrin 😀

 278. 335 Rpuť
  Léčivý likér
  Ingredience:
  2 l pěkně zralých bezinkových bobulek
  1 l vody
  1 kg cukru
  1 vanilkový cukr
  1 polévková lžíce mleté (případně rozpustné) kávy
  0,5 l rumu nebo vodky

  Bezinkové bobule svaříme s vodou, kilem cukru, přidáme polévkovou lžíci kávy s vanilínovým cukrem, a ještě horké vychrstneme na hnůj.
  Uspokojeni popíjíme fláděru rumu (můžeme přidat trochu ledu, evetuelně mátový lístek)

 279. MaYdo, už o tom vím delší dobu.
  Argument EP – jako léčivo by bylinka musela mít všechny zkoušky a projít stejným schvalovacím procesem jako léky. Co na tom, že heřmánek je známý tisíce let. Schválenej EP není a basta!

  …Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 (a zejména s ohledem na nejasnosti v jeho výkladu) nemůžeme jako prodejci u tohoto produktu uvádět žádná Radou neschválená výživová a zdravotní tvrzení. Původní text uvedený na této stránce tedy pozbyl platnosti. Bohužel seznam Radou schválených tvrzení ve vztahu k bylinám není doposud hotov (a zřejmě ještě dlouho nebude), takže Vám zde k této položce nemůžeme nic uvést a můžeme Vás pouze odkázat na volně dostupné zdroje z internetu … 🙁
  http://www.prodejbylin.cz/hermanek_kvet/index.html

 280. 328 Schumi
  přibíjet Teze na vrata Strakovky už není moderní.
  Teď mezi intelektuály performisty letí přibíjet se za pt… eeh, za oného na náměstí 🙂

 281. No dobře, rputi, a co vám brání jít si koupit ten heřmánek, když víte, jak ho použít i bez toho, že účinky jsou popsané na pytlíku?
  Nebo si ho vypěstovat na zahrádce?

 282. skimici,
  já mám lepší recept. Fakt funguje! 😀

  Do hrnku rozklepnout dvě vejde, přihodit 4 kostky cukru a přilít dvě lžíce rumu, slivovice apod.
  Pečlivě rozmixovat a dolít hrnek horkou vodou.
  Nedoporučuje se pít víc jak jeden hrnek.
  Poradila jsem jednou své známé a ta slíbila, že ještě večer zavolá. Volala o 24 hodin později, aby mi sdělila, že jí to moc chutnalo, tak si ten hrnek udělala ještě jeden. Ono to chutná dost nevinně, tak myslela, že se nemůže nic stát. Totálně zcepeněla. Ale probrala se zdravá! 😀 😀

 283. Rputi – kliiiíd
  Kup si ten Heřmánek a svař ho dle výše uvedeného receptu.
  Na původní téma regulací zapomeň.
  A nezahořkni. :-). 🙂

 284. šimone, neboj, odolávám!
  To bude ta unijní bruselóza. Akutní fáze! 😀

 285. 342 Rputi
  nespletla jste několik receptů dohromady?
  Dvě vejce k snídani jsou ok. Štamprdle taky, do horký vody si dám čaj, akorát mi zbyl ten cukr. Co s ním? Jako kluk bych k tomu přikoupil sanitr a udělal bych bezvadný bouchací kuličky sušený na pánvi.

 286. Samozřejmě, rputi. 😀

  Ale stejně nechápu, co vám brání si uvařit heřmánek, když víte, na co.

 287. Skimici, ušetřená práce a nádobí !
  Uvnitř se to stejně smíchá ! 😀

 288. 343

  Rputi, nedivte se !
  Většina chlapů naprosto minula nadpis článku, a hledala rovnou ty kozy !
  (já alespoň jo;-) )

 289. skimici,
  nespletla!
  Když na jednoho leze horečka a chcíp, funguje to znamenitě!

 290. Halle,
  to je ten „úhel pohledu“§
  Mně na kozy žádná neutáhne! 😀

 291. Dobrý večer vespolek,
  Hampl aspoň vznese do té volby trochu vzruchu, Svobodní jsou skutečně v poslední době spíš neviditelní… 🙂 Aspoň ta volba nebude o jednom kandidátovi, kterému všichni zatleskají a bude znovuzvolen…

  OT,
  zde v kempu jsou nejpočetnější a nejhlučnější Poláci, nejvíc čvaňhají Češi (ačkoliv sebou mají kupu dětí), je tu dost Maďarů a kousek od pláže je hezká obytka s ukrajinskou SPZ. Nicméně větry (jugo, bora či kýžený mistral) tu nevanou, a v surfařském kempu jsem slušný výraz pro bezvětří nepostřehla 🙂
  Jinak děkuji všem za nedávnou soustrast; tady jsem už postřehla několik fešáckých koťátek, ale běhá tu i jejich mamina a moc dobře vím, že transport domů by byl více než problematický 🙂

 292. 354 Halle
  Divný oči, obtloustlý, nosí to brašnu přes rameno jak je nyní zvykem aby se ten řemínek dostal mezi ..
  Kdo to je? Podle očí nějaká holka z Rumunska?

 293. Skimici, asi nějaká Halladinova pacientka, co jí těsně předtím vymlátil zuby (podle toho výrazu).

 294. 358 Foundry
  já bych se neopovážil žádné hypotézy o zubech neboť má rty pevně semknuté.
  Já akorát nevím kdo to odpudivé stvoření je? Nějaká lesba z toho pochodu?

 295. Ježíší !!!!
  Jiří Ohrenstein strejda nebo co?
  Jako bych nic neřek. Je to milé a krásné děvče. Vůbec nechápu, co je na té fotce divného. Bude to velmi chytrá a vzdělaná dívka.

 296. Skimici, Ester Janečková je dcerou Rut Křížkové, chartistky, která byla tak posedlá osobou Jiřího Ortena, že si lehla s Otou Ornestem, bratrem téhož, jenom aby tak alespoň nepřímo uchovala jeho geny. Dana Kolářová, snacha Oty Ornesta tuto skandální episodu popsala slovy : „Pak se nám dědeček zbláznil.“

 297. Rputi, díky za vysvětlení (338). Alespoň jsem pochopila, proč najednou zmizel článek, který jsem hledala a bezpečně věděla, že byl.

 298. 361 Baubo
  ježíši, Vy mi v tom děláte víry. Jaká Dana Kolářová, kohosi snacha? Koho vlastně?

 299. Oops, 311 nená → není, sorry. (Ty nepočetné prsty, co s nimi jakžtakž umím datlovat, jsem měl od čokolády.)

  * * *

  Směl bych zde prosím předložit cosi k úvaze? Totiž, představoval bych si to asi tak, že ti bystřejší než já budou, je-li jim libo, uvažovat, zatímco já si půjdu lehnout s nadějí, že pak možná vyfotím cosi, co by chtělo násvit od JVV, či v nejhorším od JV.

  Tak tedy, pěkně prosím, na jedné straně (tady, už delší dobu, mimo ostatního svého haraburdí) píšu různými slovy dvě věci; dovolím si je očíslovat: Systém je (2) neopravitelně (1) poškozený. Na straně druhé se (mj. tady, už dlouhou dobu) dočítám, když to trošku přeženu: Hampl fuj. Konvička fůůůj. Mach fuj. Fiala fůj. Nečas fůůůj… Mé neškolené mysli se přitom obě tyto stránky jeví poměrně dobře navzájem slučitelné.

  To jest, kdyby bylo pravda, co říkám, logicky to implikuje, že kdyby se sem (teoreticky) inkarnoval třeba Churchill, Reagan nebo Thatcherová, stejně by s tím nic kloudného nepořídili. Anebo obráceně vzato, za předpokladu, že mám pravdu, co byste prosím mysleli, že si v jejím světle má kupříkladu těch pět jmenovaných tak asi napsat do programu?

  V brežněvovském (možná již chruščovovském, teď nevím) Sovětském svazu bývalo zaběhnutou praxí každého, kdo se pokusil nezávisle kandidovat ve volbách, odklidit do psychušky, jelikož již samotná myšlenka na takovouto kandidaturu byla automaticky pokládána za neklamný příznak duševní choroby. No, svým způsobem na takovéto diagnostice možná něco bylo… Neděláme ale teď náhodou cosi podobného?

  Ještě jednou, jestliže mám pravdu, znamená to, že dožadovat se proveditelného a zároveň pro voliče atraktivního politického programu – jakož i jemu odpovídajícího vůdce – například od Svobodných má zhruba stejnou naději na úspěch, jako snaha vymoci si rozmluvu s majorem Majorem, a to ze strukturálně podobného důvodu. Jenže naopak nemám-li pravdu, tj. není-li systém poškozen a/nebo není poškozen neopravitelně, pak bych si tu po všech těch letech velmi rád přečetl, jaký politický program (samozřejmě nikoliv nutně Svobodných, nýbrž prostě té strany, pro niž by byli ochotni hlasovat) by si jednotliví přispěvatelé vlastně představovali.

  Možná se tím totiž potvrdí to, co se snažím nenápadně naznačit v 311, to jest, že problém vyvstane ausgerechnet v okamžiku, kdy se někdo ze svých myšlenek, třeba i rozumných, snaží ukovat reálně (tj. přinejmenším volebně) použitelný politický program… Jinými slovy, že problém taky může bejt právě v těch voličích.

  * * *

  Jo, a tadyhle jsem omylem kliknul, kam jsem neměl, a pak jsem v tom tu arii znovu hledal dosti klopotně: http://www.youtube.com/watch?v=gWnEMXSb2Y4&t=39m20s Třeba tam bude porůznu rozptýleno ještě pár dalších…

 300. Ano, problém je ve voličích.
  Strany buďto přizpůsobí svůj program voličům, pak mají jakousi šanci na zvolení, ne však na dodržení i přizpůsobeného programu (poměrný systém, koalice), nebo natvrdo řeknou co a jak, pak budou navždy marginální. A není to jen problém ČR, už na něj narazili i v GB, s většinovým systémem.
  Řešení neznám. Zřejmě každá civilizace se časem vyčerpá.

 301. 365 Zpátečníku
  netrapte se a jednejte. Třeba uskutečněte následující ráno ROZCVIČKU SYMPATIZANTU. Noví ktev, mladé zdraví, kraft durch freude: To by bylo aby nebylo:

 302. 366

  Voliči zkrátka ztratili důvěru politiků.
  Měli by být vyměněni ! 🙂

  Kde jsem to už četl… Tuším jeden Němec napsal něco velmi podobmého.

 303. Dobré ránko!

  Halle,
  na tom Hamplovi je celkem jasně patrné, o co kráčí! 😀 😀
  Nikdo ho nečet, ale šimon je jeden z mála, kdo to přizná. Ostatní prohlásí preventivně FUJ a mají „vyřešeno“. Není nad to mít čistý stůl!

  Konec konců, kolikrát byl fuuuuuj za svůj Churchill?! 🙂

 304. Problém není ve voličích an sich, problém je ve všeobecném rovném volebním právu. Čili platí, že systém na tomto založený, je vskutku neopravitelný.

 305. Ale kde, stačí census – majetkový, daňový…

 306. Halle,
  problém je v nárokovém systému! Ten skutečně opravitelný není!

  Nemůžu strčit do prasátka pade a řvát, že mám nárok na stovku!
  Sociální stát si vycvičil nevolníky, aby ho udržovali volbami v chodu tím, že jím tu stovku dává. Nebo aspoň slibuje.
  Nárokovými dávkami má stát šetřit a ponechávat je pro nemocné a bezmocné, nikoli pro líné.
  V zájmu současného státu je mít co nejvíc závislých občanů, tak se činí!

  Takže vůbec prvním zákonem by měšl být Zákon o vyrovnaném rozpočtu! Protože pak by to bezuzdé rozdávání muselo skončit. A tím i voličská podpora pro politiky s feudálními sklony!

 307. Lze majetkovým censusem vyhodnotit inteligenci nositele?

 308. 375 Dobré ráno
  Rputi – zákon o vyrovnaném rozpočtu je fetiš. Vůbec to nechápu. Domnívám se, že první prioritou by mělo být seškrtání výdajů. Nejsem žádný sociopat, tak bych zůstal na seškrtání současné výdaje děleno deseti. Vůbec bych nepřemýšlel kde a komu. Vláda by s tím prostě musela vyjít.

 309. sešktat výdaje na penze, na opravu silnic, na MHD atd. a necht vymřít půl národa hladomorem, na ten zbytek by přijmy státního rozpočtu určitě stařily.

 310. skimici,
  ono by k tomu seškrtání došlo automaticky. Prostě by na to nebyly prachy.
  Chtělo by to např. hned zkraje zrušit nějaké to ministerstvo. Třeba pro místní rozvoj, to by byl takový slušný počinek.
  A pak se kouknout, co všechno je na ta ministerstva nalepené. Mrkněte např. na Ministerstvo školství. Počínaje mým oblíbeným CERMATEM všechno vyházet!
  Atd ….atd….

 311. Majtkový (daňový) census vychází z jednoduché úvahy – kdo sype na hromadu, rozhoduje o jejím rozdělení. Ve všech oblastech to tak funguje, jen v případě státu nikoliv. Výsledek (enormní dluhy) je snadno předvídatelný. Dlouhodobě je neudržitelné, aby měli pánové A a B možnost rozhodnout, že je má pan C živit.

 312. Hehe – dluhy bude dělat i vláda vzešlá z voleb s cenzem. Jde o běžnou praxi , kdy najmutí managorové (tedy vláda) pracují s penězi, které nejsou jejich.
  A ti, co se voleb nebudou moci zůcastnit, nebudou mít zádné zastání – dříve v těchto systémech byl poslední instancí feudál, to v tzv. Demokracii chybí.
  To se asi nebude líbit.
  Další salonní konstrukt.

 313. 380

  Zákonitým důsledkem bude, že ti, co „Hážou na hromadu“ zminimalizují svou daňovou zátěž, a přesunou ji na ty vrstvy bez volebního práva. Následně omezí odbory atd.

 314. A naopak mohou rozhodnout ať C poje hlady.
  Dále připomínám, že často zemřel inteligentní tvůrce majetku a jehoz bohatlí leč nezdární potomci to prošustrovali. I ti budou těmi, co rozhodují o státu?

 315. Dobré ráno,

  „na tom Hamplovi je celkem jasně patrné, o co kráčí! 😀 😀
  Nikdo ho nečet,“

  Rputi, já toho Hampla četla.

 316. Quivisi,
  není systému, který by odstavil všechny „nezdary“ od možnosti rozhodovat.
  Jedinou možností je, dát jim co nejméně příležitostí a možností, jak rozhodovat nezdárně.

  Klasický příklad je Dienstbier. Kdyby na tu svou „agenturu pro začleňování“ nedostal dotace z EU, tak by si Hate free neškrtlo a neotravovalo tu vzduch!

 317. Ano, ale ta myšlenka, ať rozhodují ti,co mají na platby státu, je spíš náboženství než politika.

 318. Ostatně – státu platí úplně každý – v DPH

 319. 384 zajisté quivisi. Během několika generací se to srovná. To je v pořádku. Vždycky se to srovnalo. Třebaže ne u všech a ne „teď a tady“. Ano, z pohledu jedné generace se to jeví jako nespravedlivé, protože ta jedna generace se té spravedlnosti nedožije.

 320. 375 jistěže Rputi. Je to systém založený na korupci z peněz korumpovaných.

 321. Římská říše:

  …Vše začalo tím, že dosavadní recept na prosperitu a řádné fungování státu – tedy rozšiřování říše – ztratil smysl. Náklady na rozšíření řádově převyšovaly přínosy. (Nemohu nepřipomenout Ukrajinu) Proto bylo třeba zvýšit daňové zatížení římských občanů. To však mělo dva háčky: bohatí se odmítali podílet na provozu státu a dosáhli toho, že daně neplatili. Stejně tak daně neplatila městská chudina. Ta naopak dostávala zdarma základní potraviny a menší obnosy peněz. Svobodní rolníci a řemeslníci velmi rychle ztráceli schopnost odevzdávat tolik peněz, aby vyhověli nárokům státu. Ten ovšem nebyl schopen daně efektivně vybírat (tak jako dnes). Proto tuto pravomoc svěřil soukromým exekutorům, kteří prosluli svou krutostí, s níž skutečné či fiktivní dluhy vymáhali…

  …To ve svém důsledku vyvolalo vzpoury a politickou nestabilitu v celé říši, vyjma Říma s jeho spokojenou chudinou dostávající svůj chléb a hry od každého nového panovníka…

  …Zhroutil se vzdělávací systém. A tehdy stejně jako dnes to v první řadě postihlo výuku matematiky. Pak poklesl na minimum i počet lidí, kteří uměli číst a psát. Na všech školách se však v masovém měřítku začala vyučovat rétorika (analogie dnešních sociálních věd). Takže muži postrádající elementární vzdělání se naučili plamenně řečnit, vstoupili do politiky a usilovali o posty nejvyšší…

  …Nemilosrdné vymáhání daní a dluhů, nespravedlivé zatěžování svobodných rolníků a řemeslníků (tehdejší střední třídy) nakonec vedlo k tomu, že se výrazně snížila porodnost a pak spousta věcí přestala fungovat, protože nebyli lidi. Barbaři, které říše lákala na své území a nabízela jim občanství, rádi vstupovali do armády, pracovat na polích či v dílnách se jim nechtělo…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/basta-dosavadni-recept-na-prosperitu-a-fungovani-statu-ztratil-smysl/

 322. 373 Foundry, census prakticky funguje aniž by byl pozorovatelný na první pohled. Není to census umělý, omezený, konstruovaný člověkem na základě jeho omezených vědomostí a schopností, ale census přirozený. Lze ho nazývat spontánním řádem. Jenže abys to viděl, musíš změnit časové měřítko. Ovšem, a to se těm či oněm jeví jako nespravedlivé, onen census spontánního řádu má jiná kriteria než jen majetková a než teď a tady.
  „Leckteré pravicové“ názory na uspořádání státu mi připadají humorné. Svléknou frak, a pod ním? Červené trenýrky.

 323. 391 a jaká úžasná civilizace z těch trosek povstala. Dokonce se může takhle úžasně vykecávat.

 324. „Konec konců, kolikrát byl fuuuuuj za svůj Churchill?!“

  Ovšem takovej Hampl nebo Konvička se jaksi nejeví býti Churchilem…..

 325. „Zhroutil se vzdělávací systém. A tehdy stejně jako dnes to v první řadě postihlo výuku matematiky. Pak poklesl na minimum i počet lidí, kteří uměli číst a psát. “

  Tohle mi připadá poněkud humorné. Široké vrstvy obyvatelstva nebyly vzdělávány vůbec nebo jen minimálně. S dnešním systémem se to asi nedá srovnávat.
  Politika se odehrávala v poměrně úzké horní vrstvě obyvatelstva. Potomek rolníků nebo řemeslníků asi sotva mohl pomýšlet na karieru v politice, naopak synek z patricijské rodiny k tomu nějaké extra vzdělání snad ani nepotřeboval.

  „Zřejmě každá civilizace se časem vyčerpá.“

  Asi jo. Vyčerpal se řím, vyčerpal se egypt. Vyčerpaly se i jiníé civilizace, o kterých sotva váme nebo tušíme. není dpvod, proč by nemělo potrefit totéž tu naši civilizaci.

  Ale lidi nejspíš přežijou, aspoň ti životaschopní a časem z toho vzejde nějaká nová civilizace. Není v silách jedince podobné procesy  zvrátit.

 326. Schumi 396,
  dík za odkaz!
  S Bártou v lecčem souhlasím. Není nad to kouknout 4000 let zpátky na stejné chyby, které vedou k témuž.
  Jenže touha ovládat je zřejmě větší a pro elity nejpohodlnější je, zajistit si to přes financování a tak znovu etablovat téměř feudální systém a nevolnictví.
  Současná generace, která je teď na počátku své kariery se snaží jen pokračovat v tom na čem vyrostla : „nevaž se, odvaž se!“, „Když musíš, tak musíš!“. Náraz hubou na realitu je tvrdý: „VONO to nefunguje!“

 327. 397 Rputi, přesně tak. Silnější pes jebe. Ovšem jen dokud se neujebe.
  To platí o jednotlivcích i obecně.

 328. Volební majetkový census uspokojivě fungoval 300 let a prosperitě to nikterak nebránilo, průsery začaly se všeobecným rovným volebním právem.

 329. Foundry,
  časy se mění.

  Elity už projevily zcela zásadní neochotu cokoli měnit „od shora“!
  Podívej se na Ukrajinu, tam máš ten „raný feudalismus“ současné doby v nejsyrovější formě.
  Babiš je ještě nucen „předvádět tanečky a pouštět kouřovou clonu“. Kolomojskij si už s ničím takovým hlavu neláme.

 330. „Elity už projevily zcela zásadní neochotu cokoli měnit “od shora”!“

  A proč by měly nějakou ochotu něco měnit mít? V jejich zájmu je udržet si svoje výsadní postavení a změna poměrů by je o to mohla připravit.

 331. „Jean, co je to venku za hluk?“
  „Průvod homosexuálů, sire.“
  „A co chtějí?“
  „Lásku stejného pohlaví, sire.“
  „Někdo jim ji zakazuje?“
  „Ne, sire.“
  „Proč tedy tak povykují?“
  „Protože jsou to buzeranti, sire…“

 332. 400 Rputi, co jiného čekat? Dvoušroubovice se od dob Přemyslovců, Říma, Egypta, prvních primátů, savců, a tak dále, v základu změnila? Změnily se zákonitosti vesmíru?
  V důsledku nějakého něčím podmíněného vývoje, je nyní uspořádání, které nazýváme demokratickým. Toto uspořádání, v komplexu s ostatním se projevuje nějakými důsledky, které jsou příčinou změn směřujících k odlišnému uspořádání, které bude i adekvátně formalizováno. A tak dál.

 333. K tomu Římu:

  Od počátku byl počet funkcí přístupných plebejcům ohraničen. Drobní rolníci zkrachovali proto, protože byli povinni vojenskou službou, a dlouhá léta byli mimo své domovy, takže se o jech statečky neměl kdo starat. Dále jejich krachu napomohla konkurence velkostatků s otrockými pracovními silami, protože římská armáda stále přiváděla nové a laciné otroky.
  A v neposlední řadě dovoz obilí z Egypta.

  Majetkový census existoval. Příslušník patricijského či jezdeckého stavu byl povinen mít majetek určité velikosti, když ho ztratil , přišel o svůj status.

 334. Prý padly jakési výstřely v měnové válce ze strany Číny … Jakási devalvace či co. Majitelé tiskáren peněz se zlobí na nemajitele,který hraje s tím, co má.

 335. (377) Jsem pro to seškrtání. Kdo a na čí přání to udělá? 😛
  (385) Já taky, ale to se nehodí do pohádky.
  (394) Není ale vyloučeno, že se jím cítí být. 😛
  (399) Tři sta let možná, ale při jiném daňovém systému (i Halladin může mít pravdu, většina peněz na daních je skutečně zaplacena přes DPH), navíc o čem všem zvolení rozhodovali? On si panovník zase tak moc (zde) do panování kecat nenechal. Myšlenka censu je dobrá, ale na provedení by bylo třeba sakra máknout.

 336. Pro začátek by stačilo pozastavit volební právo příjemcům veškerých sociálních dávek.

 337. Já Ti nevím kolik z nich chodí volit. Dvakrát jsem dělal volebního komisaře a skoro nikoho, kdo by na pobírání dávek vypadal, jsem u voleb neviděl. V seznamech voličů bylo dost jmen, která by naznačovala, ale nikdo nedorazil. Odhaduji, že voliči ČSSD nebo komoušů budou jiná sorta.

 338. 408 Foundry
  No jo, ale vždyť to bude imho tak 90 voličů. To by tedy nešlo.

 339. 408

  Foundry chce vzít volební právo fůře živnostníků ! 🙂

 340. Jen krátce, to jest relativně krátce, relativně k obludnému rozsahu tématu:

  No prima, tak snad se nějaký ten program už rodí, a ani to dlouho netrvalo… Státní rozpočet zredukovat o jeden řád… S tím bych velice souhlasil, daňové zatížení by se tak dostalo zhruba na úroveň roku 1910, který jsem tu párkrát užíval jakožto referenční.

  O všeobecném rovném přímém volebním právu jsem prosím tady už párkrát psal taky: Katastrofa dle mého názoru nastala až s jistým časovým odstupem po jeho zavedení, ani ne tolik z (často citovaného) důvodu, totiž že voliči dříve či později vždy pochopí, že si mohou odhlasovat přerozdělování ve svůj prospěch, nýbrž až ve spojení s tím faktem, že rozvoj technologií způsobil, že produktivní se poprvé v dějinách početně octli v menšině. Z této pasti bohužel nevidím žádné reálně a po dobrém dosažitelné východisko, dokud ta produktivita zas neklesne. Avšak východiska teoretická jistě mohou býti platným námětem debaty

  Volební census (373, 392) – a s ním spojený systém kurií, jaký býval za Rakouska – sice je pěkná, dlouhodobě osvědčená věc, a jistě je záslužné jej zde opět připomenout, jenže se obávám, že vezmeme-li jako výchozí současný stav, bohužel by asi moc nezafungoval. Příčina je v tom, že z přerozdělování (a to i z takového, které bychom považovali za nezasloužené) žijí nejen ti nejchudší a nejlínější, ale též spousta bohatých; ba právě oni. Majetek ani příjem zkrátka dnes o závislosti na přerozdělování mnoho nevypovídají; a pokud ano, korelační koeficient nejspíš bude absolutní hodnotu nevysoký, ale patrně kladný.

  Za zmínku stojí též quivisova 384: Majetek se vskutku může dostat do rukou nezdárného potomstva. To ovšem není ta správná otázka; relevantní otázka je, jak často. Demokratický kapitalismus vychází také z často opomíjeného principu, že ten, kdo byl schopen majetek vyprodukovat (či si jej, s pomocí zároveň zděděných genů, v další generaci alespoň udržet), bude také nejlépe schopen s ním nakládat. Samozřejmě to nemůže platit vždycky, ale bohatě stačí, bude-li tomu tak alespoň ve většině případů; ostatní se v průběhu času nějak urovnají samy. Jinými slovy, doktrína demokratického kapitalismu předpokládá, že majetek se drží v dobrých rukou. Jenomže… Je tomu zde většinově vskutku tak, i po Mnichovu, arizaci, odsunu Němců, znárodnění, Únoru, normalizaci, Listopadu, a privatizaci do rukou hochů, co spolu mluví? Jestli snad ne, pak teorie holt říká taktéž pouze, že se to časem srovná; ovšem co se týče času k tomu potřebného, žádné kvalifikované porovnání s délkou existence Vesmíru nám (potřetí bohužel) nenabízí.

  Ale to všechno vůbec nevadí. Máme program pro naši dobu – redukci rozpočtu a reformu volebního práva –, teď už si k němu najdeme jen dvě položky, totiž voliče a politického vůdce. Vzhůru za majorem Majorem!

 341. 412 Ke změně nedojde bez dostatečně silné příčiny. Bez ní je to jen kavárenská diskuse. Bez ní lidé budou kupovat politické zboží jaké kupují a jeho nabídka bude stejná. Budou volit jinak jen jestliže nějaká příčina vytvoří novou nabídku a poptávku. Nová nabídka se bude muset jevit jako výhodnější. Buď přirozeně, nebo vyvoláním pocitu nespokojenosti s dosavadním stavem. Protože spokojenost je konzervátorem bránící změnám. Vzpomeňte na Modrého. Vysvětlení všeho toho o čem se vede kavárenská diskuse, najdete v ekonomii. A samozřejmě, že i v dílech nyní zatracovaných autorů viz např. Stát a revoluce. Protivnost onoho hnutí nic nemění na jeho aplikovatelnosti. Dokud nebudou odpovídající poměry, můžete chodit kol Václaváku jako Hare Krišna, nic nezměníte. Příčinou změny systému v roce 1989 nebyla masová shromáždění jako vyjádření odporu proti němu. To byl jen průvodní jev mající fundamentální příčiny. Ach ano, ono se na to příjemně vzpomíná. Bylo to tak romantické, ten pocit tvořit dějiny. Iluze statisty, že je hlavním hrdinou. Tak je to vždycky. Ti kteří prolévají krev na barikádách se nestávají vládci. Tak jako vojáci z prvních linií. Kanonenfutr dějin. Ti kteří přežijí dostanou laciné metály, dřevěné nohy a berle. Někteří trafiku na nároží. Ale nezaměňujte trafiku s TRAFIKOU, ta je pro vítězné generály. A teď to můžete rozebrat u kafí s pocitem, že držíte prst na pulsu dějim či jste jimi tvůrci.

 342. 414

  Mi se to zdá docela logické. Čínská ekonomika je druhá největší na světě, a tedy to, co se s ní děje, musí mít vliv na zbytek světa.
  Jinak Číňané použili klasický nástroj – devalvaci ke snížení dovozu a zvýšení vývozu.

 343. Přečteno jinde :

  „Jean, co to je na ulici za hluk?“
  „Průvod gayů, sire.“
  „A co požadují?“
  „Lásku stejného pohlaví.“
  „A kdo jim ji zakazuje?“
  „Nikdo, sire.“
  „Tak proč tak křičí?“
  „Jsou to buzeranti, sire…“

 344. Halle,
  mám u tebe pivo – 402
  Ale je to přesné! 😀

 345. 417

  Ehm… Tak to jsem přehlídl…. 🙁
  Asi kvůli cestování….

 346. Halladina, premisa správná, vývody nesmyslné.

 347. A s čínskou ekonomikou se nic moc neděje – vrací se k normálu.

 348. Quivisi, nerad bych tu vypisoval výtah z příspěvků mých, Modrého Ptáka, Finista atd. za posledních asi tak 10 let, to by byl román.
  Takže jen krátce – článek vychází ze zcela chybného předpokladu, že veškeré snažení má být zaměřeno na blaho výrobců. Ono je to naopak – veškerá hospodářská činnost musí být zaměřena na blaho spotřebitelů.
  Na blaho výrobců byl zaměřen reálný socialismus a víme, jak to dopadlo.
  Pokud posoudíte linkovaný článek z hlediska spotřebitele, jedná se o samé plusy – levnější zboží, levnější energie, levnější úvěry (když už tedy musí být). Side effect – zhodnocení úspor. I když v našich poměrech jen teoretické, vládnoucí šíbři už se postarají, aby k němu nedošlo.

 349. (422) No jo, ale ta strašná hrůza z deflace! 😛 Přiznávám bez mučení, že osobně bych proti ní nic neměl.

 350. No a jen perlička – nikdy nikdo nikde nezažil, aby v důsledku snížení cen klesla poptávka po zboží. Což ovšem autor onoho nesmyslu směle dovozuje.

 351. Aerovko, normál u čínské ekonomiky je prasknutí cenové bubliny na tamních burzách. Pokud by se dál nafukovala, byl by to opravdu průser. Stejný, jaký čeká nás. EU i USA si ovšem mnou ruce, jak jdou ceny pěkně nahoru a bublinu ještě přifukují. Už jsem tu o snaze dosáhnout blahobytu zdražováním kdysi psal.

 352. Jenže – spotřebitel je často i vývozce. Či spíše zaměstnanec vývozce. A pokud bude mít vývozce ztížen nebo omezen vývoz, Což asi nastane,protože čínský dovozce za své juany dostane méně dolarů ) může přijít o zaměstnání kvůli propouštění exportujích výrobců při nižším odbytu.

  Pokud vím, Čína energie nevyváží, ale dováží…..

 353. Snížení cen nastane u exportovaného čínského zboží, a jeho prodej ve světě se možná zvýší.
  Naopak na čínském trhu ceny dováženého zboží v juanech stoupnou, Poptávka po něm klesnout může.

 354. Pomalu s tím pivem. Ten vtip o buzerantech sem někdo dával už dřív. 😀

 355. Tohle se mi nezdá moc věrohodné:
  Veškerá hospodářská činnost musí být zaměřena na blaho spotřebitelů.

  Nás na VŠE ponovu učili, že cílem výroby je zisk výrobce.

 356. No, ale když není spotřebitel spokojen, nekoupí. Takže není odbyt a není zisk.

 357. (427) Prasknutí cenové bubliny beru, ale obávám se, že tak jako tak má čínský trh stále dost daleko k normálu. I když, který už vlastně ne. V Číně do toho kecají čínští komunistové, v EU soudruzi z Brusele, kdo ví kdo v USA ……..

 358. Quivisi, a jak zisku dosáhnout, to vás neučili?

 359. Jo, vyrábět levně v Číně, kvalitu držet na nikoliv přehnané úrovni a oblbovat spotřebitele reklamou.

 360. Halladine, když bude Čína dovážet míň energií, copak se stane? Ohledně exportů je to zbytečná panika – Čína nakupuje to, co není schopna vyrobit sama. A bude nakupovat dál. Spotřební zboží rozhodně není klíčovou komoditou exportu do Číny. Oslabený juan spíše ohrozí jiné země v regionu, které začaly Číně v posledních letech zdatně konkurovat.

 361. Tohle se učí na VŠE? No, pak se přestávám mnohým věcem divit.

 362. Foundry, pro vás je to novinka? Vy se asi nekoukáte moc kolem na spotřební trh.

 363. Náhodou, to je jedna z mála reálných myšlenek z tohohle zdroje. I když, kdo ví, zda z VŠE. Praktikuje to, dost úspěšně, kdekdo a nakonec, proč taky ne.

 364. No, nás učili, že nejlépe se zisku dosahuje maximalizací užitku pro zákazníka v kombinaci s minimalizací nákladů pro výrobce. Dosáhnout správného mixu je dost kumšt a „oblbování reklamou“ moc nepomáhá.
  Naprosté novum však pro mě je zvyšování odbytu pomocí zdražování. Budu o tom muset promluvit s naším šéfem prodeje. Tohle mu evidentně taky uniklo.

 365. 422 Foundry, veškeré snažení (výrobců) je zaměřováno na blaho výrobců. Teprve skrzevá to a jejich vzájemnou konkurenci se dostává blaha spotřebitelům.
  Skrze konkurenci zaměstnavatelů různých odvětví se dostává blaha zaměstnancům.

 366. „nejlépe se zisku dosahuje maximalizací užitku pro zákazníka v kombinaci s minimalizací nákladů pro výrobce“ – tomu ovšem přesun výroby do Číny dost odpovídá, když se podíváš, kdo všechno to docela úspěšně dělá. Zvyšování odbytu zdražováním je pochopitelně blbost, proto také nevěřím na kecy o prospěšnosti inflace.

 367. Nehledě na to, že docela dost významný segment výroby tvoří zboží pro další výrobce a tady už oblbování reklamou nefunguje vůbec. Ani se nedovedu představit, jak by taky třeba u odlitlů z litiny mohlo.
  Pokud ovšem soudíte o ekonomických zákonitostech na základě nákupů Babišových drůbežích párků, nemá debata patrně valného smyslu.

 368. Schumi, budeš se divit, ale drtivá většina výrobců už dávno pochopila, že cestou k vlastnímu blahu je spokojený zákazník. Neboli, celé snažení je zaměřeno na uspokojení zákazníka. Lidstvo odjakživa vyrábí proto, aby mohlo spotřebovávat, nikoli pro radost z výroby.
  Ale to se dostáváme zpátky k debatám z let 2006-2007, čemuž jsem se chtěl vyhnout, protože se se dle mého soudu jedná o naprosto zřejmé a mnohokrát omleté věci.
  Pokud Čína administrativním zásahem šmahem poskytne 3% slevy, proč bychom se měli rmoutit?

 369. Aerovko, jistěže tomu přesun výroby do Číny odpovídá. Není to nic nového, všiml si toho už Ricardo (komparativní výhody).
  Pořád se to točí okolo jediného – dosáhnout co největšího užitku s co nejmenšími náklady.

 370. (446) Jo, pochopila, ale po stránce motivace onoho pochopení bych se Schumim spíše souhlasil.
  Mně se stejně líbí tyhle nevládní a jednoduché mechanismy, jak regulovat cenu, kvalitu etc.
  Dělat si dobře a zároveň levně si dovolím v segmentu práce pro přátele, která mne navíc i baví a to si nedopřávám stále, jen jako malé občerstvení. Kdyby mne to mělo živit, dost bych dbal na poměr cena/výkon.

 371. Mno, proč by měla čína dovážet méně energií a surovin, pokud se jí zdaří pomocí devalvace rozšířit export ? A tím pádem zvýšit výrobu pro export ? Nutně k tomu bide potřebovat více surovin a energií.
  Čímž netvrdím, že se ji to zcela jistě podaří, ale zřetelně se o to snaží .

  Uspokojit zákazníka – jistě, ale za co nejvyšší cenu, která je ještě možná, aby bylo zboží prodejné.. A ani o halíř nižší.

 372. Aerovko, Schumi nepíše nic jiného, než já. Kupříkladu – soused chová husy a já mám hroznou chuť na husu k obědu. Tudíž přemejšlím, co bych sousedovi nabídl, co by mu nejlépe vyhovovalo, aby se byl ochoten své husy vzdát. Čili Schumi zopakoval to, co tady už léta hlásáme a jedná se prostě o ilustraci mezního užitku, o čemž tu už bylo napsáno dost a dost.
  Nicméně, opět debatujeme mimoběžně – úplně na začátku šlo o to, že autor onoho paskvilu propaguje ochranu výrobců na úkor spotřebitelů.

 373. 452

  Propaguje ochranu vlastních -výrobců proti výrobcům čínským.
  Pokud zkrachují výrobci mimo čínu, propustí své zaměstnance, těm propuštěným bude houby platné , že mohou nakupovat lacinější čínské zboží. Nebudou mít ani na to laciné.

 374. (452) Pak žádný problém není. Já se do toho zapletl jen tak, že přenést výrobu do Číny není či nebylo IMHO nelogické.
  A dobré noci přeji. Ochladilo se, bude se dobře spát.

 375. Dobré ránko!

  V nejmenším nepochybuji, že přesun výroby do Číny byl pro výrobce ekonomicky nejvýhodnější.

  Jen když tak kouknu a vidím – Čína má zaměstananost, zařízené fabriky i s inovancí, duní a „jede“ a Evropa má sociální stát, regulace, pár montoven, nezaměstnanost, zlikvidované školství, armádu i zdravotnictví a blábolí cosi o společnosti služeb, za kterýmžto účelem zřejmě školí své obyvatelstvo v oborech gennderismu a sociální ekologie.
  Nejsem si jistá, že zrovna tento typ služeb bude od nás Čína ochotná kupovat. Ba že to vůbec někdo koupí…

  Jestli ona se nestala někde chyba….:)

 376. Rputi 😉

  chyba se přece stát nemohla ! Vždyť je to přesně podle oněch ekonomů, kteří zde kdysi byli probíráni !
  Pokud si myslíte – stejně jako já a určitě mylně , že je to strategický průser, určitě se mýlíte ! ( mýlíme)

 377. Fujtajbl poránu,
  tak na Podblanicku severně od Blaníka konečně usilovně prší. Ono když jdou mraky od jihu, Blaník je vždycky rozčísne, půlku pošle do Pelhřimova a druhou půlku do Benešova a my tady sušíme.
  Včera to byl takový pseudodéšť – vypadalo to, jako když prší, ale víceméně bez užitku. Skoro bych řekl, že to byl levicový déšť.
  Dneska leje pěkně po pravičácku. Dokonce se začínají dělat kaluže! Věc v kraji viděná naposledy v březnu.
  Koukám, že tady řešíte devalvaci juanu. Možná, že soudruhům v Číně kráčejí myšlenky stejnými stezkami, jako našim soudruhům v ČNB. I když asi ne. Čínským soudruhům se začala propadat burza do nezpevněného podloží, čeští soudruzi konali na pokyn. Neboť čeští soudruzi i svoji potřebu konají na pokyn, aby náhodou něco neposrrr…

 378. Čínským soudruhům se začala propadat burza. Možná nškdo začal masivně vyprodávat akcie – a měnit je na dolary.
  Devalvací jim to trošku ztížili.

 379. Pozoruhodný článek na iBabisch o půdní erozi. Debilní nadpis vymyšlený pravděpodobně ve čtyři ráno v baru s hubou v popelníku a vlastní článek vysvětlující, že za všechno může hrbolatá česká krajina. Ani slovo o tom, že se pěstují výhradně erozi podporující dotované bioenergetické bioplodiny, že se defakto dva druhy plodin pěstují na stejném místě furt dokola, že se veškerá biomasa přetáhne přes bioplynky a bioplynový odpad bez stébel nemá na kvalitu půdy žádný vliv, že po polích jezdí mechanismy o hmotnosti 30 tun (žádné kamiony – třicetikubíkové cisterny jsou celkem běžným jevem), že se místo hluboké orby jenom diskuje…

 380. Ekonomická situace číny je vskutku drastická. 🙂
  tempo růstu hrubého domácího produktu Číny v letošním roce zpomalí na 6,8 procenta z loňských 7,4 procenta. 😀

 381. 446 Foundry, proč bych se divil? To je logické. Ovšem prvotní je uspokojení sobeckého výrobce (obchodníka), kterému se ho dostává prostřednictvím uspokojení sobeckého zákazníka. Kanapatář nevyrábí kanapata proto, že miluje zákazníky, ale proto, že miluje jejich peníze, ono abstraktní zboží, za které si pořizuje konkrétní zboží, kterým uspokojuje svoji konkrétní potřebu. Jde o výměnu zboží za zboží. To v úvahách lidu obecného bývá přehlíženo, neboť peníze se mu jeví natolik abstraktní, že je nepovažuje za zboží.

  Jsem si nemyslel, že tu budu suplovat Modrého. Jako by tu nikdy nic neřekl, nenapsal, nevydal Ekonomický nepravidelník. Modrej mi připomíná Mojžíše, jak se snažil a sotva si odskočil, lid mu zvlčil zpátky ke své víře uhlířské.

 382. ptakopysku,
  no cococo?
  Beztak všichni vědí, že ty Češi jsou hrozný lumpové, xenofobní, rasistický, uchlastaný, drzí, ke sv. Havlovi se nemodlící …. a vůbec!
  Je to jasný, je to v genech a z půdy!Tak!

 383. Takže déšť není žádná legenda, existuje !

 384. (456) Lituji Halladine, tohle ekonomové nedokážou. Prakticky vše mají „na triku“ politici, hlavně ti levicovější. Ti způsobili, že pracovat zde už se pomalu nevyplatí (práce je drahá), je to nebezpečné (přemíra předpisů) a spoustě lidí se ani nechce (přemíra sociálna). Ti a jejich voliči, kteří to vše chtějí.

 385. Jj Aero,
  tohle ekonomové opravdu sami nedokážou, ale když ono politiku od té ekonomie oddělit nelze a uvažovat o nich odděleně už vůbec nemá smysl, protože pak jsou ty úvahy nutně vedle…

  Je to jako se světlem – paprsek se šíří přímo. Když vleze do vody, zlomí se.
  Politika je prostě medium. Změň medium a změníš vše! I sebevědečtější ekonomickou teorii.

 386. Ano, politiku od ekonomie oddělit nelze, ale průšvih nastane, když politici začnou pro momentální, krátkodobý (od voleb do voleb) svůj prospěch ekonomické zákony ignorovat, či dokonce se snažit je ohýbat. Ony se stejně nakonec prosadí, jen to bude dýl trvat a v důsledku víc bolet.

 387. Jinak – ano, déšť opravdu není postava z bájí, existuje. I tady na dálném východě. Bohužel, přišel pozdě, moc už se z úrody zachránit nedá. Tak aspoň ty spodní vody…

 388. 466

  Pracovat se nevyplatí, a přitom jsou mzdy příliš vysoké ?
  Hm… Co mají říkat v Německu, kde je pracovní síla 2-3x dražší ?

  Česká ekonomika nyní roste nejvíce v celé Evropě. Nečekaně vysoký odhad jejího růstu ve druhém čtvrtletí již zcela odráží příznivé trendy v ekonomice. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK, podle kterých tak hrubý domácí produkt za celý letošní rok přesáhne čtyřprocentní hranici. HDP vzrostl ve 2. čtvrtletí podle předběžného odhadu ČSÚ meziročně o 4,4 procenta a ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,9 procenta.

  http://www.financninoviny.cz/zpravy/analytici-ceska-ekonomika-roste-nejvice-v-cele-evrope/1247578

  A napadá mě… Jakou roli v tom hrála devalvace ČNB ?

 389. (468) Já ovšem neodděluji politiku a ekonomii, ale politiky a ekonomy.
  (471) Já napsal, že je příliš vysoká cena práce, ne mzdy. Stran rostoucí ekonomiky, je to smůla, že se to obvykle trefí do vlády socdem a Dluhoslav to rozfrcá.
  Nějakou tu roli hrála i devalvace, viz Foundry a to, co psal o jejím vlivu na jejich obrat, jinak spíš souhrn různých faktorů, některých i paradoxních, třeba ochota obyvatelstva utrácet, když i vláda rozhazuje.

 390. 469

  Občas je to naopak -z důvodů okamžitého ekonomického zisku se způsobí průser ekonomický trvalý.

 391. 472

  je to smůla, že se to obvykle trefí do vlády socdem a Dluhoslav to rozfrcá.

  Dobrej postřeh časové shody 😀
  Problém ale bude spíš v tom , že „zodpovědné pravicové vlády“ nemístným šetřením podrazej celou ekonomiku.

 392. 470-u nás pršelo celou noc ze soboty na neděli, a i teď mrholí …
  To je neuvěřitelné … Tak dlouho. 😉

 393. Halle 474,
  to máš fuk, kdo je zrovna u vesla – pořád je to průser…

 394. Pokud se za vysokou cenu práce považuje posjistné, je to nesmysl .
  Zaměstnavatele zajímají celkové náklady ( Mzdy a pojistné dohromady) a je jim fuk, jak jsou její části rozškatulkovány.
  A ty naše celkové mzdové náklady jsem stále výrazně nižší než v záp. Evropě,

 395. Halle,
  nemyslím si, že máš v 474 pravdu. Ono to zvonka vyzerá, že levicové vlády vždycky přicházejí ke korytu, když je díky šetření pravicových vlád plné (nebo vypadá že je plné – viz poslední Klausovo předsedování vládě 😀 😀 😀 ) a voliči vidí, že je co prožrat. A taky už voliče to šetření začíná štvát.

 396. (474) Ano, podrazí až tak, že potom roste nejvíc z celé prohnilé EU. 😛
  (477) No však jsem nikde nenapsal, že vysoká cena práce je pouze náš, český problém.

 397. Halle,
  477 – muhehehehe, ty jseš při pondělku nějak veselej. To bude asi tím deštěm. Foundry z tebe bude mít vopar na rtu. 😀 😀 😀

 398. 478

  Ptakopysku,
  ono to s tím Klausem nebylo tak valné.. Nepodařilo se mu udržet vyrovnaný rozpočet, a to měl 40 mld¨přebytků ze sociálního pojistného každý rok, a poslední rok vlády přesunul do rozpočtu 10 mld. z FNM.
  Ostatně, příčinou jeho pádu byl ekonomický průser, i když ČNB napomohla.
  Ekonomika se rozjela až v druhé polovině Zemanovy vlády.

 399. Aero, Kalousek „šetřil“, a přitom vyrobil největší deficit v Historii ČR.

 400. Dobrý den. Nedovolím si naznačit, že je u nás vysoká cena práce. Ale nejsem šťastný, že práce dělníků je zdaňována přes 40%.

 401. Ptakopysku 🙂

  Foundryho opar přežiju.
  Zaměstnávám jeden kus sestry. Co mě zajímá, je suma, kterou mě stojí celkově.
  Ostatní je rutina , co z té částky kam posílat.

  Je mi lautrfuk, kolik z toho jde sestře do kapsy, a co pošlu berňáku, socce a zdravotní pojišťovně.

 402. Halle,
  Klaus měl ohromnou výhodu, že měl co prodávat. To se pak dělá vyrovnanej rozpočet. Přičemž nenápadně naznačuji, že ke konci své éry už mu taky lezly tlustý do tenkejch, protože bylo vyprodáno. Teď už není prodávat co a prachy lezou do státní kasy akorát z daní a z čezu. A to už je jiná frajeřina s tím vyjít. Třeba takový agent Bureš ani není schopen daně vybrat. 😀 Levice to řeší tak, že si půjčuje a ze všech sil se snaží dostat plátce daní ze státu pryč. Jak by situaci aktuálně řešila pravice netuším a asi se to ani nikdy nedozvím, protože o žádné pravicové straně v ČR nevím.

 403. Cobré dopoledne,

  Halaldine, Tobě to je možná fuk, ale tej sestře ne. A čím víc toho půjde běrňáku, socce a zdravotní pojišťovně, tím míň jí půjde do kapsy na přežití. A pokud to bude málo, budeš muset přidat nebo Ti uteče. Tím ovšem přidáš hlavně berńáku, socce a zdravotní pojišťovně.

 404. „Je mi lautrfuk, kolik z toho jde sestře do kapsy, a co pošlu berňáku, socce a zdravotní pojišťovně.“ – ovšem jen do chvíle, než OOZZS – odborová organizace zubních zdravotních sester prosadí zvýšení mzdy, protože sestry naopak zajímá jen kolik dostanou ony a je jim lautrfuk, kolik musí kam odvést Halladin. A důsledkem bude, že Halladinovi se dost zvýší sume, kterou ho sestra bude stát.

 405. OOZZS sice není, ovšem sestry jsou v kontaktu, a výšky mezd si sdělují 🙂
  A podle toho žádají mzdu. 🙂
  A ta socka…. Ono jde taky, aby měly nějakou penzi, až skončí pracovní činnost. A bez placení té socky žádná penze nebude…
  A když se bude platit málo, tak té penze taky moc nebude.
  Mnohý živnostník se dnes tluče do hlavy…….

 406. (482) Rozhlédnete-li se po okolí a okolnostech Kalouskova a Dluhoslavova deficitu, zjistíte jistý dost podstatný rozdíl. On i ten Keynes velel v době růstu spořit.

 407. 485 Ptakopysku, to je skutečný důvod, proč ODS šla do kopru. Velcí kluci co spolu mluvili si už všechno rozdělili a neměli dál co nabídnout. Následně se zabarikádovali ve svých hradech, znepokojeně vyhlížejí s hradeb jestli se neblíží zástup s vidlemi či královské vojsko, případně se přesunuli do ciziny a pokud si navzájem nejdou po krku, jde jim po krku Bradáčová. Zbytek zjišťuje, že bez práce to nejde, a že bez produkce užitečných statků a jejich prodeje na trhu nebude z čeho plnit veřejné rozpočty.

 408. 490
  Jistě,ale o tom , kdy považovat podporu ekonomiky za ukončitelnou , a myslet si že růst je trvalý lze diskutovat.
  Odstatně o 50 mld. zatětí sekyry se postarala v posledním roce Paroubkovy vlády pravice, Sobotka protestoval, ovšem bylo před volbama, a socanští poslanci nechtěli vypadat asociálně, tak se přidali.

 409. 493 NoName
  na tom Frantíkovi na konci článku je vidět, jak to dopadá, když se ve škole nedává pozor. Když probírali Van Gogha, vyrušoval a nic si nezapamatoval. A tak když na sebe nyní chtěl upozornit, uřízl si místo ucha kus pytlíka 🙂

 410. 495 jistěže Rputi, začíná fungovat záporná zpětná vazba. Ne kavárenské žvanění a chození s cedulí kolem náměstí, ale reálné problémy a vidina jejich zhoršování s ohledem na preference voličstva. Přece tohle téma nepřepustíme opozici…

 411. Ano, je nový problém. Válčení s Ruskem se s úlevou odročuje na neurčito, členství Ukrajiny v EU natož v NATO je pohřbeno. Jde jen o to jak z toho elegantně vycouvat. Je nové nosné téma. Evropa ohrožena Islámem. Jsem zvědavý jaká nová nosná témata pro volební preference budou za rok, dva…

 412. 492 Halladine, i hlasy levicových voličů jsou pravici dobré. A když si je může koupit za jejich vlastní peníze….

 413. Halle,
  zřejmě Stockholmský syndrom.
  V každém případě u obou doživotní psychické trauma.

 414. No a tady je 22.7 C. Asi je pokažený teploměr.

 415. 😀 😀 😀

  “ Nebe totiž musí být za všech okolností blankytné.“

  Prdlačky. Zaplať bůh, že je koneščně zas chvíli šedivýa že z něj chlístá. Aspoň tady, na chalupě furt nějak nic….

  Dcera přijela z workcampu, který byl zaměřený na výpomoc na esoterickém festivalu. Mám dojem, že jako prevence by taková zkušenost mohla docela fungovat. 🙂
  Ten článek by určitě ocenila.:-D

 416. 507

  Každopádně Amíci trpí saudum podporu IS.

 417. No Assad se v oblasti svými způsoby úplně vymyká standardu a až tam nebude, bude to tam o moc lepší. Klidně se vsadím, třeba o láhev portského.

 418. A chčije a chčije. Když to vytrvá dostatečně dlouho, v Práglu budou stavět přehrady. Doufám, že se mé proroctví nenaplní, v extrému by to mohlo znamenat nedostat se ze břehu na břeh. Zatím mi to podle meteoradaru vycházelo ještě v tom hicnu jak se proudění začalo měnit z od jihu na z jihozápadu, od Biskajského zálivu a posléze ze západu. Vlhký atlantický vzduch tady zkondenzuje. V hicnu jak bylo i dost vlhko, mě napadlo, že vypnutí odlučovačů na elektrárenských komínech v Evropě by poskytlo kondenzační jádra pro srážky. Jenže to by se z toho zelení vypouzdřili. Jestli za tyhle některé extremity nemůže přehnaná péče o čistotou ovzduší.

 419. Aero,

  Saudové maji od Američanů zbraně. Každý , kdo něco od Amíků koupí, zavazuje se, že bez jejich souhlasu je nedá dál..
  Pokud topřesto udělá, riskuje postih – třeba zastavení dodávek dalších zbraní, náhradních součástek ke zbraním atd.

 420. Schumi, to je přece teorie, kterou hlásá domácí pán 🙂

  U nas na chalupě skoro neprší. Je to nějaký místo, kde se ten déšť rozdělí a táhne kolem, ale vyhne se. Prý to dělá přehrada, kterou napouštěli v době, kdy jsem chodila na gympl.

 421. (511) Jaképak bude, už to přece lepší je. Nebo že by za tamní poměry současné i minulé mohli vrahové z vólstrýtu, prohnilá EU, zlotřilí Saúdové a Assad s Rusy a Iránem byli jejich nebohé, za nic nemohoucí oběti?
  Standardu se v těch končinách vymyká Jordánsko. Standardu reprezentovanému Saddámem, Assadem, Kaddáfím, Zín Abidín bin Alím, Mubarakem, Afwerkim.

 422. (513) Jistěže, a vy se domníváte, že kvůli místnímu bordelu v Sýrii, do kterého se míchá kdekdo, se USA rozhádá se Saúdy?

 423. 516

  Aero, první věta
  správně ! 🙂

  Asád jako takový by vůbec nevadí. Takových diktátorů bylo, je a bude, A Amíci si kvůli nim vrásky nedělali.
  Asad je ovšem hříšník zvlášť velkého kalibru. Poskytuje Rusům základnu.
  A vo to go.

 424. (503)
  Nějakou dobu jsem se z nudy zabývala astrologií, abych se utvrdila v přesvědčení, že jde o podvod. Nicméně jsem pak získaných znalostí s úspěchem užívala k uplácení ošetřujících lékařek a ostatního zdrav. personálu.
  Neustále mě překvapuje, jak snadno jsou lidé oklamatelní, jak i racionální a úspěšní vysokoškoláci rádi uvěří predikcím, jsou-li příznivé. Stačí pár dobře napsaných nejasných vět, příznivé předpovědi trochu okořenit nějakým vágním varováním před skrytým nepřítelem a ejhle. Vysokoškolská profesorka, nesporná kapacita ve svém oboru tomu věří a dokonce podle toho řídí svá rozhodnutí. Protože nejsem do kšeftu a vždy jsem se vyhýbala odpovědnosti za účinek udělovaných rad, nikdy jsem z toho nic neměla, jen zkušenost s fascinující snadností manipulace.

 425. To je, oč tu běží!

  ….Předpokládám, že USA se postupně přestanou viditelně angažovat na Ukrajině, protože strategicky z toho vůči Rusku už víc nevyždímou. Američané se budou do budoucna chtít vyhnout přímé odpovědnosti, takže by neradi byli nasvíceni na scéně, až se Ukrajina s nějakou prodlevou sesype. Pak si budou starostlivě mnout bradu a říkat „co tam ten Porošenko blbne?“ (Podobně, jako se zachovali vůči Saakašvilimu v roce 2008.)

  Proč s tím v této fázi souhlasí Lavrov, bude obtížnější vysvětlit, krom obligátní fráze, že to pro Rusy asi bude v daném okamžiku výhodnější. Možná i proto, že se Rusům podařilo díky poziční obraně (znovu upozorňuji na to, že povaha zahraničních akcí má mnoho společného s „národním sportem“, jímž je u Američanů baseball, u Rusů šachy) odvést pozornost jestřábích stratégů jinam a jejich aktivity rozředit do značně velkého spektra problémů a oblastí. Ano, zejména na Blízký východ.

  Nezbytným podkladem pro detailní analýzu současné situace by podle mého názoru byly aktuální informace o strategii rozvoje produktovodů s kaspickým a arabským uhlovodíkem. Vypadá to, že Spojené státy aktivizovaly Turecko, aby „hodilo vidle“ do „Turkish Streamu“, a aby novými a novými nároky a podmínkami projekt v podstatě torpédovalo. To je možná jeden z důvodů, proč USA Turkům tolerují protikurdskou kampaň…

 426. Však uvidíme, jak bude Sýrie prosperovat bez Asada. Jsou tu sice precedensy, ale třeba to teď vyjde. …

 427. ad „Výzva vědců“
  http://www.vyzvavedcu.cz/

  VÁŽENÍ VĚDÁTOŘI, vezměte už, prosím, jednou na vědomí, že svět opravdu není laboratoř, kterou tak dobře znáte a ve které se pohybujete. Věřte, že situace, ve které se nacházíme, nedovoluje do detailů zkoumat, pod mikroskopem prohlížet a vědecky klasifikovat tu „nepřebernou rozmanitost náboženských směrů“, kterou uvádíte, aby po letech bádání mohla být vydána závěrečná zpráva jako impaktovaná vědecká publikace.

  NEMÁTE ANI NEJMENŠÍ MORÁLNÍ OPRÁVNĚNÍ po nás požadovat, abychom se stali pokusnými králíky ve vašem výzkumu chování predátorů rodu Homo se zvláštním přihlédnutím k učení Koránu.

  Vezměte proto na vědomí, že se Vašeho výzkumu odmítáme zúčastnit a hodláme uplatnit své právo na obranu tak, jako kterýkoli jiný živočišný druh, jak je , konec konců, všeobecně v přírodě zvykem.

  Má-li právo na ochranu každá žába, medvěd či evropský los, máme ho mi evropští lidé také. Při nejmenším máme právo na to, abychom nebyli používáni jako vědecký či politický pokusná materiál.

  Proto Vás žádám, abyste tento náš přístup respektovali!

 428. Tak teď jsem se na CRo1 dověděl, že za to, jak žijí Cikáni může majorita.
  Každý den je bílý pracující obyčejný občan urážen, protože dostatečně nepodporuje širokou škálu „jiných“ , od buzerantů přes cikány po uprchlíky…
  Nedává dost peněz, neprojevuje dost nadšení, nechce pronajímat byt, nechce své děti integrovat s cikánskými, nechce uprchlíky…

 429. No protože 77 pragováků už není … A agenturní zaměstnanci z Polska nebo Vietnamu nejsou úplně reprezentativní …

 430. (518) On ovšem vadil hlavně některým tamním obyvatelům. Ta základna tam totiž je už dlouho, že by začala vadit až teď, zvláště v době vlády nekňuby Obamy?
  (520) Příští týden to bude zase jinak. 😛
  (521) Asi těžko, ale on to asi místním zapomněl někdo říci.

 431. F.Matějka:
  …Cílem liberálních myšlenek nemůže být idealistická záchrana celého světa, protože ta je neproveditelná. Součástí liberálních myšlenek se musí stát i myšlenky na násilí v různé podobě a různé intenzity v obraně proti těm, jejichž cílem je likvidace liberalismu jako celku. A o to islámu, když se podívám na vývoj ve světě, zcela bez pochyby jde…
  http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/472889/libertariani-by-meli-byt-prvni-v-boji-proti-islamu-v-evrope-vitezstvi-islamu-by-totiz-libertarianstvi-zadupalo-do-zeme.html

 432. Místní z Iráku nebo Libye taky hlasují nohama, takže se jenom snažím zjistit, v čem je rozdíl mezi „tehdy“ a „teď“. Irák je svobodný už 12 let, a progres je nulový.

 433. Mimochodem, „umírněná syrská opozice“ není schopna postavit ani rotu.
  Čím to může být ? Když má Asad tolik odpůrců ?

 434. 523 maYdo
  nebylo těch Pragováků 99? 77 je zase Charta, Bond Je 007, Kalousek 09, Hurisek je 72 …
  Vždycky přemýšlím jak to vlastně je. Každý muslim má nárok na konzumaci 72 hurisek denně. Muslimů je jenom na zemi 1.6 miliardy. Polovina je chlapů, takže 0.75 miliardy. Když pominu statistické počty a umírání versus rození, tak jenom tito dnešní budou jednou nárokovat 72 hurisek denně, což je 54 miliard.
  Musej být panny, takže jim to do rána buďto doroste, což mi připomíná Promethea, co mu na Kavkaze každej den znovu dorostla játra (Rusáci toto umění patrně ovládají dodnes) anebo bude ten ráj zcela zaplněnej nepannama. Toho by si NASA s kosmickými dalekohledy už dávno muselo všimnout.

 435. No potěš koště – Mach chytil bruselózu!

  …Rozlišuji mezi islámem jakožto náboženstvím a islamismem jako ideologií. Islamismus je politická ideologie, jejímž cílem je politicky a násilně ovládat určité území, to je případ Islámského státu. Svou ideologii staví na Koránu, jde jim ale o politickou moc a jejich islamismus je proto politickou ideologií. Naproti tomu Islám je náboženství postavené v zásadě na podobné tradici a podobných textech jako křesťanství…
  http://www.petrmach.cz/clanky/rekove-delaji-chybu-kdyz-nechteji-odchod-z-eurozony

 436. já neváím, skimici, já ty podpisy pod tím pamfletem nepočítala. Petice jsou dnes ostatně takovej politickej folklór.

  jo, já myslím, že to panenství se obnovuje. Huriska přece není obyčejná ženská. ale myslím, že nárok ještě nezakládá povinnosz konzumace a myslím, že takovejch přeborníků, co by zvládli denně 72 panen v tom ráji přece jen nebude. A taky nevím, jetsli to ení diskriminace těch, kdo dávají přednost zkušenějším ženským.

  Proč vlastně zrovnas 72?

 437. Mám dojem, rputi, že základním příznakem bruselózy je, že dotyčnej prohlásí něco, co se vám nelíbí 😀

 438. 534 maYdo
  no myslej si to martyři. V jednom hadith se mluví, že v nejnižším stupni ráje bude 80 tisíc služebníků (ti to budou mít asi v rámci přijímače do pekla) a 72 věčných pannen. Takže nic co by se nenašlo v perimetru 100 m od Václaváku)

 439. maYdo,
  prohlášení, že „islám je postavený v zásadě na stejné tradici jako křesťanství“ je do nebe volající nesmysl takového kalibru, že může být vyvolán buď trestuhodnou neznalostí nebo totální ignorancí – t.j. programovou bruselozou.

  Křesťanství je náboženství, které sice určovalo po stakletí život celé Evropy, ale nemohlo zabránit dalšímu vývoji. Islám je naproti tomu rigidní politicko-společenská doktrína, znemožňující jakýkoli další vývoj.

 440. No, on ten Mach popisuje rozdíl mezi islámem jako náboženstvím a islámismem jako politickou doktrínou. Já bych řekla, že i docela trefně. A s tím, že má křesťanství a islám společné základy má mimochodem taky pravdu.

  Ani islám nemůže zabránit vývoji, jako mu nezabránilo křesťanství. A že se teda snažilo.

  Chudák Mach, jednou řekne něco rozumnýho a hned to má u vás rozlitý. 😀

 441. Maydo, ale ono to tak je. Křesťanství má Nový zákon a taky proběhla reformace.
  Islám ne. Je pořád tam, kde začal.

 442. Jenomže islám sám ze svého pohledu nerozlišuje náboženství a politickou doktrínu. Je prostě komplexním systémem, který pokrývá všechny oblasti života muslimů.
  A že je někde „jenom“ náboženstvím ? No To je tam, kde muslimové nejsou dost silní.

 443. I impotenti hleadjí spásu v přikládání koránu:
  Co nestojí v koránu, nestojí nikde.

 444. no, reformace….

  Pokud vím, tak reformace vedla ke vznhiku protestantských církví, le nevylučovalo to existenci tej původní katolické.

  A mohamed není považován za zakladatele nového náboženství, ale prorokem, který sprývně intepretoval to, co křesťaní a judaisti vykládali blbě. Takže z tohohle hlediska je vlastně už Korán reformovaná Bible 😀

  kromě toho Nový zákon je podstatně starší než Korán a pořád je platnej, takže podle téhle logiky by křesťanství muselo být ještě rigidnější než korán. 😀

 445. Ta základna v Sýryi je sice dlouho, ale pokud bylo Rusko na hunťe, tak nevadila.
  Teď ale Rusko sílilo, a mělo čím dál větší vliv.
  A možná bylo v plánu ji rozšířit.
  Zatím to bylo spíš kus mola s příslušenstvím.

 446. Nejde o to, jak je Nový zákon starý, ale jak,se dívá na svět.
  Jistě jste už MaYdo někde slyšela mluvit muslima, který uznal, že i muslim může konverovat nebo že šaria nebude platit pro každého, až jich bude víc než ostatních. A protože já ne, poprosím Vás o odkaz. Na imána,který to tvrdí, na obyčejného muslima, který to tvrdí. Děkuji.

 447. NoName,
  nedá se říct, že by třeba Egypt byl slabý. Přesto je tam islám jen náboženství. Vzdává se mu úcta, je to náboženství většinové, ale vládne někdo zcela jiný.

 448. 548-jistě, vládne tam armáda. Islám je slabší než armádní struktury. Zatím. Nedávné události ukazují, že to nemusí být nadlouho.

 449. Halladine,
  Egypt (zatím) už dlouho sekulární stát, ale měl už našlápnuto – viz Mursí a nynější akce Muslimského bratrstva.
  Sekulárním v podstatě zůstává díky armádě.

 450. Mimochodem, MaYdo, existují umírnění komunisté ?

 451. 552

  Jistěže. Pojkud berete vážně “ Jednou komunista, vždy komunista, “ Tak fůra těch umírněných je v těch stranách , které se přejmenovaly. V Polsku, na Slovensku i jinde 😀

 452. Popravdě řečeno, NoNAme, neslyšela jsem žádného muslima říkat ani to ani ono. Já totiž žádnýho muslima neznám. NA torozdíl oa Macha jsem nebyla ani v Maroku ani v Turecku, takže jsem neměla tu příležitost.
  TAkže vám nemůžu dát odkaz na na takového, co říká, že muslim nesmí konvertovat a bude tu čaría pro všechny ani na takového, co říká, že se to smí a šaria pro všechny neplatí.

  Takže chcete říct, že ten Mach kecá? 😀

  A to se už smí?

 453. Ostatně , stará moudrost říká “ Nevstoupíš podruhé do stejné řeky“

 454. 545 Halle
  Ad kus mola s příslušenstvím. Mužského nebo ženského. U nás se příroda probouzí. Zabil jsem už třetího komára a vyhnal ukrutně čipernýho pavouka, ale na příslušenství jsem jim nekoukal 🙂

 455. Ona jich fůra byla i v protikomunistickém odboji, těch komunistů. A leckdy ani umírnění nebyli.

  Halt ten svět, mrcha jedna, ne a ne být jednoduchý a přehledný…..

 456. Já s jedním Arabem bydlel dva roky na cimře. Popravdě, na jeho víru nikdy nepřišla řeč . Jen na ženský a chlast 🙂

 457. Ano, Mach kecá. Islám prostě momentálně jenom náboženství není.
  Jo, v Turecku jsem byl a v Maroku taky.

 458. 558 věděl, že by dostal s tvojí postavou na budku. Kdybys jich měl na cimře patnáct, budeš mít bouli na čele a ruce a kolena otlačený od koberečku.

 459. Ono jich tam bylo docela dost, ale spíš levicových, samozřejmě.
  Ten můj byl nejškaredší v Holomúci.:-)

 460. A když je řeč o modlení, žádné z jeho strany nebylo.

 461. Ono totižto dlouhodobé ideologické kompromisy neexistují.
  A netýká se to jenom islámu.

 462. 550
  NoName, ovšem té armádě velí muslimové…..

 463. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/
  Musím říci, že Tomáš Pojar mne velmi příjemně překvapil. Jasné, nedvojsmyslné, v rámci možností správné. Nechápu, jak vydržel v diplomacii.
  Když už si tedy člověk pustí TV ku přípravě krmě.
  A jako ilustrace: „Omlouváme se všem slušným návštěvníkům našeho webu. Kvůli neustálému porušování pravidel diskuse byla u tohoto pořadu diskuse uzavřena.“

 464. No, NoName, mám dojem, že to je argumentace ve stylu, že křesťanství je špatné, protože to je inkvizice a Koniáš a taky nám flanďáci upálili mistra Jana Husa. 🙂

  Ale to je jedno, já se nehodlám montovat do vaší víry.
  Mně jen zaujalo, že jest možno veřejně prohlásit, že MAch kecá. I když já si zrovna myslím, že v tomhle punktu zas tolik nekecá. Je to jeho názor. je přece OK, že má taky na něco názor.

  Nol, třeba se zase otočí prdelí k nějaký vlajce a všechno zas bude tak, jak má být. 😀

 465. NoName,
  v Egyptě, a vlastně úplně všude , i u nás jsou lidé věřící silně a taky vlažní věřící.
  V případě Egypta vlažní muslimové, kteří zachovávají povinné věci,v míře pokud možno nejmenší, aby si na ně silně věřící sousedé neukazovali prstem, .
  A kdysi jsem slyšel, že není problém o sobě říct, že je člověk křesťan.
  Problém je říct o sobě, že jste ateista.
  To může být nebezpečné.

 466. Odluka křesťanství a státu je realitou v mnoha zemích světa. Odpadlictví od víry se netrestá smrtí, za nevěru se nekamenuje…
  Muslimských zemí takových moc není.
  Hus s tím nemá co dělat.

 467. No vidíte, v „křesťanských“ zemích, USA nebo Izraeli můžete být i ateista.

 468. (529) To by chtělo definici pojmu „svobodný“.
  (533) Dost dobré, škoda že to neumí „prodat“.
  (545) Spíš než „na huntě“, tak dokud bylo schopno a ochotno předstírat spolupráci. A i před tím, základna je to od roku 1977, kdy Rusáky vykopli z Egypta.
  (552) Co skoro celá Charta 77?
  (564) Naopak. Extrémy jsou chvilkové, po většinu času převládá kompromis. Stačí kouknou třeba na dějiny Turecka.

 469. V USA ani IZraeli nikdy ateistu nezvolí prezidentem 🙂

  Ateistou můžete být kdekoli, pokud to nehlásáte jako gayové na Pridu 🙂

 470. (567) Jistěže to je možné. Jen si něco pomyslím o autorovi výroku. Máme přece tu demokracii (zatím).

 471. NoName,
  pokud si pamatuju, tak katolická církev z té odluky nebyla extra na větvi.
  A kdyby to záleželo na ní…….není dodnes.

 472. No pokud je „kompromis“ eufemismus pro silnější pes souloží, tak pak ano. Jinak jdou ideoví konkurenti rychle z kola ven.

 473. Každý, kdo se posune do Bruselu nakonec začne vidět věci „komplexně“.
  A pak začne být důležité “ rozlišovat“, „neuspěchat“…

 474. (575) „Jinak jdou ideoví konkurenti rychle z kola ven“ – co ten pojem znamená? Jsou vyvražděni (Katyň), jdou do GULAGů? Nebo přežívají a dokonce i pomáhají s vládou, jako Řekové v Turecku prakticky po celou dobu trvání osmanské říše? Každá větší a úspěšná říše je postavena na kompromisech, viz císařská Čína, Říše Římská, Britské impérium, kdyby dovedli dělat kompromisy, i to carské Rusko.

 475. I to carské Rusko umělo dělat kompromisy. Finský Mannerheim byl původně carský generál, generály byly i gruzinské knížata, atd, atd.
  V carském státním aparátu byla fůra Němcu a jejich potomků…..

 476. „Odluka křesťanství a státu je realitou v mnoha zemích světa. Odpadlictví od víry se netrestá smrtí, za nevěru se nekamenuje…“

  Takly tomu vždycky tak nebylo. A církev se tej odluce tvrdě bránila. A i dnes by se našli fundamentalisté, kteří by trestali, jen kdyby mohli.

 477. 579-nebylo to vždy tak, ale teď to tak je.
  Jak je to relevantní v diskusi u islámu v jeho v současné kondici ? Chcete být u islámské reformace ? Já ne.

 478. (578) No však to taky udrželi dost dlouho. Ale pak se najednou ukázalo, že jim „vrazi z vólstrýtu“ zorganizovali Majdan. 😛
  (580) Že by ten Schneider (499,504)? V Lidovkách se objevil zároveň s Burešem.

 479. „Jistěže to je možné. Jen si něco pomyslím o autorovi výroku. “

  No, KArle, já bych se teda nejdřív zamyslela nad tím jetsli náhodou opravdu nekecá. A pak teprv bych – možná – hodnotila autora výroku. 🙂 Protože myslím, že u jakéhokoliv politiky je nutno mít vždycky na zřeteli to, že kecat může a taky že se nemusím s kýmkoliv v názoru shodnout.

  Ale MAch se odepsal, nebrousí si chrup a kudlu na muslimy, takže je hoden zatracení 🙂 To nic, vstanou noví bojovníci .-D

 480. „Jak je to relevantní v diskusi u islámu v jeho v současné kondici “

  já mám tu výhodu, NoNAme, že si jen, jako ten zajiíček z toho vtipu, brousím drápy a tlachám a tlachám. 🙂 Co je relevatní, přenechávám zajíčkům, co si brousí drápy a namlouvají si, že se chystají na mědvěda. 🙂

 481. Mach si nebrousí kudlu na nic, Mach se zařadil.
  No a nakonec, s těmi muslimy uvidíme. Protože nám zkušenost těch, co už je integrují nestačí a potřebujeme si to zkusit. Co když naše plotna nepálí tak jako ta sousedova ?

 482. (583) Pokud někdo napíše dle mého mínění očividný nesmysl, je možnost nekecání poněkud mimo.
  Pak uvažuji o tom, proč píše nesmysl.
  Svobodní mají šanci na těch pár procentíček liberálů, kteří zde v Česku jsou. Pokud budou hodně šikovní, tak kolem těch 5ti procent. Všechna ostatní místa, včetně islamofobních i nacionálně socialistických jsou už obsazena, takže nemá cenu se tam cpát.

 483. Budu parafrázovat DVD-škoda, že tehdy obránci Vídně nebo Uhry pod Turky netušili, že v podstatě jde o realizovaný kompromis ze strany Osmanské říše.

 484. „Protože nám zkušenost těch, co už je integrují nestačí a potřebujeme si to zkusit. “

  já Vám nerada kopu do báboviček, NoNAme, ale ani Mach ani já nevrdím, že bychom tu integraci měli taky vyzkoušet. Mach akorát řekl, že neplatí že co muslim to terorista, že islám a křesťanství mají leccos společného a že je třeba rozlišovat islám jako náboženskou víru a islám jako politickou doktrínu a já jsem napsala, že si to myslím taky.

  Ale jetsli si Vy myslíte, že si tu inregraci potřebujeme vyzkoušet, tak směle do toho.

  mimochodem, zkušenost těch, co už je integrují je poněkud jiná, mají dnes velmi silnou muslimskou menšinu, která tam žije už nejmíň dvě generace a začali tím, že je rádi dováželi, protože to pro ně představovalo levnou pracovní sílu na všelijaké fujtajbl práce, do kterých se vzdělaným evropanům nechtělo. Dns je svět někde jinde a opakovat zkušednost takového %Svídska nebo Německa dost dobře nejde.

 485. Jo a těch machometánů je celkem víc než 1,5 miliardy. Myslíte, že po světě běhá jeden a půl miliardy teroristů? Kdyby tomu tak bylo, tak už tu nikdo jinej než ti teroŕisti neběhá a všichni ostatní jsou dávno mrtví.

 486. No a já zopakuju, že podle mne muslimové islám jako víru a politickou doktrínu prostě nerozlišují a že je to taková berlička západních intelektuálů, aby náhodou nemuseli udělat kuk realitě přímo do očí.

 487. Každý člen NSDAP někoho fyzicky zlikvidoval, MaYdo ? Nebo je to trochu o něčem jiném ?

 488. Maydo,
  možná vám tento příměr bude bližší:
  Kuna je zajisté krásné a inteligentní zvířátko. Nicméně diskutovat o její kráse a inteligenci, když se dobývá do kurníku, je značně mimo. A čekat až do kurníku vleze ještě horší! Z toho kurníku ji pak dostat je značně komplikované.
  Zeptejte se Dany! 🙂

 489. No, tak když se bude kuna dobývá do kurníku, bude poměrně jedno, jetsli se diskutuje o tom, jetsli to je krásné a inteligentní zvířátko nebo jetsli to je ošklivá potvora, co hodlá zakousnout slepice. 😀

  Výsledek bude stejnej.

 490. „Nebo je to trochu o něčem jiném ?“

  to je ta správná otázka, NoName… o čem to vlastně je? nějak se v tom začínám ztrácet…. 😀

  Ale mám takovej neurčitěj dojem, že NSDAP nebylo náboženství, alébrž politická strana a určitě jich nebylo čtvrtina veškerého lidstva.

  „podle mne muslimové islám jako víru a politickou doktrínu prostě nerozlišují “

  Np, tak podle Vás ne, podle mně a Macha ano. V čem je problém? Platí snad ještě pluralita názotů a že si povinně nemusí myslet všichni to samý co VY rpuť?

 491. Nerad se vměšuji do přínosné debaty, ale domnívám se, že ono „nějak se v tom začínám ztrácet“ je nemístný eufemismus. Dle mého soudu už se tak dávno stalo.

 492. Dobré ránko!

  A hleďme jak šídlo z pytle vykouklo a kde se najednou vědátorská petice vzala!

  „Mediální boj s xenofobií a extrémismem se dá vést bez vynaložení jedné jediné koruny. Stačí, aby vláda šuškandou dala najevo, že peníze na imigranty vezme z rozpočtu vědy a kultury…“
  (Macek)

 493. Povídal vrátný: Já a pan ředitel máme stejný názor. 😉

 494. MaYdo, neustále mi podsouváte něco, co jsem neřekl. Píšu snad někde, že Mach nemá právo na názor ? Já jenom tvrdím, že se Mach mýlí a že se pomaly stává bruselským klasikem-prostě je fajn tam být…
  A příklad s NSDAP byl o tom, že ne každý přívrženec zlé, zlé organizace musí být osobně vrahem (v případě muslima teroristou)-o tom to totižto není. Většina plní v prvním i druhém případě jinou roli-v případě muslimů třeba roli obsadit území a přečíslit původní obyvatelstvo. Pak přijde druhý krok-většina má přece právo prosadit svůj pohled na věc-a taky to udělá. Jak to obvykle muslimové dělají vidíte denně. I to, jak jsou tolerantní.

 495. Dobrý den,

  jsem vděčný za „výzvy vědců“ ohledně přijímání uprchlíků. Konečně pádné slovo do diskuze. Očekávám nyní pádné činy petentů.

 496. 602-ale tady přece nejde o činy, ale pózy a deklarace.
  Jako včera ten cikán v 20 minutách. Bílí se prostě musí nějak změnit a pak bude cikánům lépe. Jak, to neřekl. Prostě je to základní myšlenka, bílí si to už nějak rozpracují.

 497. Fujtajbl poránu,
  Jste připraveny děti?
  Ano kapitáne!
  Já vás neslyším!
  Ano kapitáne!
  Jooooooooooooo!
  Máte připravené peněženky?
  Jooooooooooooo!
  Víte, že budete solit za energetická úložiště ještě víc než za fotovoltaiku?
  Jooooooooooooo!
  A víte kdo to posvětil?
  Spongebob Squarepants!
  Ale kdepak! Socdem. vláda!
  Jooooooooooooo!
  A víte si kdo na tom nahrabe?
  Spongebob Squarepaaaaaaaants!
  A zaplatíte mu to vy!
  Arrgh, argh, argh, argh, argh!

  A kdo mi nevěří, ať si to přečte tady:
  http://ekonomika.idnes.cz/cez-chce-investovat-do-nove-energetiky-dya-/ekonomika.aspx?c=A150816_123223_ekonomika_map1

 498. Jj, to je, oč tu běží, jak říkal nějakej Hamlet… 🙂

  ..A také nastiňuje, po čem fond pokukuje. „Chceme být hlavně tam, kde je to blízko zlomu, kde to přechází z fáze výzkumu a vývoje do komerčního využití. Ale že bychom chtěli investovat peníze do základního výzkumu, ze kterého možná vypadnou nějaká konkrétní řešení až za pár let, to není úplně naše role,“ doplňuje šéf ČEZ…
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/cez-chce-investovat-do-nove-energetiky-dya-/ekonomika.aspx?c=A150816_123223_ekonomika_map1

 499. Rputi,
  odhaduju, že se jedná o takovej ranec peněz, že se nám o tom ani nezdá…

 500. Ptakopysku: Energomonitor je startup vhodný na převzetí.
  Noname: pokud jde pouze o pózu, je to horší než kdyby mlčeli. 600 petentů by se mohlo postarat o 60 uprchlíků.

 501. ptakopysku: „Vždy připraven! (ke skoku) 😀

 502. Mě zaujal ten novinářský pojem „vcucnutí“. Myslím, že Martin Petříček použil dotyčný pojem poněkud mimo mísu. Vycházím z toho, že „včlenění“, které užívá pan Beneš, znamená rozpuštění včleňovaného subjetu ve struktuře včleňujícího, zatímco „vcucnutí“ umožňuje vcucávanému subjektu opětovný návrat mimo struktury vcucávajícího. Byť ne ve zcela stejném stavu, jako před vcucnutím.
  Modelový příklad včlenění je rozpuštění společnosti Compaq ve společnosti Hewlett-Packard.
  Modelový příklad pro vcucnutí je tato věta: Šel jsem po ulici a najednou mě vcucla hospoda.
  Významový rozdíl je zcela na bíledni, neboli ás világos, jak říkáme my odborníci.

 503. 😀 doufám, že bude vyrábět navzájem compaqtibilní stroje.
  Nějak jsem si se slzou v oku vzpomněl na Digital Equipment Corp. a VAX/VMS. Tehdy jsem býval mladý, krásný a myslelo mi to rychlostí blesku. To už snad ani není pravda.

 504. Dobré ráno

  „Já jenom tvrdím, že se Mach mýlí a že se pomaly stává bruselským klasikem-prostě je fajn tam být…“ fajn, že to tvrdíte, NoName. 😀

  Nepsala jsem tady náhodou před časem k velké nelibosti Machových adorantů, že očekávání, kladená na Macha, jsou příliš velká a že se možná budete divit, až se někam dostane?

 505. Ptakopyska: kolega, když jsem mu vysvětloval, že bude instalovat WinNT 4.0 na novou várku počítačů – Windows NT? To si pamatuji ze základky …

 506. ptakopysku,
  on měl zřejmě na mysli něco jako vcucnutí černou dírou – to z tebe taky moc nezbude! 😀
  Hospoda je jiná kategorie. V hospodě, do kterých chodíš ty si bruselsky neobjednáš ani pivo a nedají se tam katovat kosty aniž vyvádět jiné moderní nepravostě.
  V té „správné“ hospodě bys naopak anihiloval taky. Zbyli by z tebe dva fotoni, ani bys necvak!:D

 507. Přiznám se, MaYdo, že sledovat tok Vašich myšlenek je někdy skutečně náročné 😉
  M

 508. MaYdo,
  obávám se, že se začínáte nebezpečně podobat své vlastní matce, jak jste si tu na ni tak stěžovala… 🙂

  Nevím o tom, že by tu kdo adoroval Macha. Spíš probíhaly úvahy na téma, jak by měl vypadat leader.

 509. Lego po padesáti letech končí spolupráci se Shellem. Lego pro Shell vyrábělo reklamní předměty pro shellovské akce „Kupte si 30 litrů našeho předraženého paliva bez přidané hodnoty a dostanete skládací autíčko.“
  A důvod?
  Příčnou byla kampaň ekologické organizace Greenpeace. Ta loni zveřejnila video, na kterém se polární krajinou z Lega valí olej z ropné věže Shell a zaplavuje lidi, zvířata i Santu Clause. Ekologové chtěli spotem, který doposud vidělo přes 7,4 milionu lidí, upozornit na těžební plány britsko-nizozemské společnosti v Arktidě.

  Milé děti, LEGO vyrábí svoje plastové kostičky z hodných, ekologických a neškodných ropných polí, okolo kterých skáčou veselí zajíčci a veverky v zeleném lese a kde zurčí pramínky křišťálově čisté vody, tedy v situaci naprosto odlišné od té, kterou chce těžit ošklivý Shell na panenské Aljašce, nebo kterou těží zločinná British Petroleum v nádherném, lidmi nedotčeném Mexickém zálivu.

  Mě by sakra zajímalo, kolik chtěli Greenpeace jako výpalné když spot neuveřejní, že na to Shell nepřistoupil a raději šel do zrušení kontraktu s LEGEM a vláčení mediálním bahnem./b>

  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/shell-nabizi-na-pumpach-stavebnice-lego-zrejme-naposled-pjj-/eko-zahranicni.aspx?c=A150817_174810_eko-zahranicni_ozr

 510. 619-jestli mne paměť neklame, Lego skončilo se Shellem už asi před rokem. A teď zase …
  Možná je to jenom šikovná reklamní kampaň.

  Jo a náklaďák, cíl a čerpací stanici už máme. 😉

  Asi jsem to sem už psal, moje známá, takto dobrovolnice Greenpeace měla spoustu keců proti létání, protože emise a spotřeba a kdesi cosi. A pak letěla do Japonska a tak jsem se jí ptal, proč letí, když je to tak škodlivé. Zeptala se mne, jak se tak asi má do Japonska dostat a že letí, protože ona prostě musí.
  Ostatní nemusí, dělají to jenom, aby škodili přírodě.

 511. Rputi,
  černá díra „pohlcuje“. Nevcucává! Základní sémantický rozdíl! Nechám toho. Asi vysvětluju jako mongolský pastevec subatomární fyziku, že když si lidi pletou termity, může docházet ke katastrálním fiakrům. 🙁

 512. NoName,
  to je loňská zpráva. Já jsem to sem pastnul proto, že včera Shell dostal od americké vlády povolení k pokračování průzkumu a povolení k podmořským průzkumným vrtům pro těžbu ropy na Aljašce.
  Jen tak pro zajímavost – budou moci v oblasti Čukotského moře vrtat až do hloubky 2400 metrů. Firma získala pronájem oblasti v Čukotském moři v roce 2008 za 2,1 miliardy dolarů (asi 51 miliard Kč) a vydala v této oblasti a v sousedním Beaufortově moři severně od pobřeží Aljašky až sedm miliard dolarů na průzkum.
  Od Greenpeace je to taky docela velká akce. Do konce července (kdy aktivisty z doků vytlačila policie) blokovali v portlandských docích loď Fennica, která se po opravě pokoušela vyrazit do Arktidy se zařízeními k těžbě podmořské ropy. Minulý týden loď dorazila do cílové oblasti.

 513. (613) Kde jsi zde našla nějakého Machova adoranta? ,adorant, orant – zobrazení modlící se nebo vzývající postavy. V období raného křesťanství, zejména na malbách v římských katakombách, to byly postavy stojící s rukama obrácenýma vzhůru, v umění starého Orientu s rukama zkříženýma na prsou. Od středověku klečící postava se sepjatýma rukama, představující donátora. Adoranty mohou být též andělé vznášející se s gesty adorace kolem obrazu nebo sochy světce.

 514. 623-to je dnešní zpráva a ty stavebnice se prodávájí na benzinkách Shell právě teď.
  Vím to, předevčírem jsem jednu koupil 😉

 515. Tak to je zajisté nadsázka, KArle, ale kdykoliv jsem měla nějaké pochybnosti o konání páně Macha, třeba když jsem se nepřipojila k potlesku za otočení pozadím k vlajce EU, což mi připadalo jako poněkud hloupé gesto, tak se to nelíbilo.

  No a teď se ti, kdo ho vychvalovali za to pozadí, se diví, že bruselovatí.

  Vrtkavá je přízeň davu. I docela mrňavého davu.

 516. nickname,
  nojofurttakykurňapes. Skočil jsem si na to sám. 😀 Tak tedy „bývalá British Petroleum, ještě předtím Anglo-Persian Oil Company, nyní BP“.

 517. ptakopysku, tak jo.
  Já tuhle viděla jak pohlcuje nějakou mlhovinu a připadalo mi, že mrcha sosá 🙂

 518. NoName,
  jo, to je doběh posledního kontraktu. Na tom se Shellové s Legem ještě dohodli, že tenhle kšeft neskrečují, když už je bioropa ekologicky přeměněna na barevný plast a děcka v Asii ho skoro zadarmo zabalila do krabiček.

 519. 630-to Lego se balí většinově v Kladně … Překvapivě.

 520. Ptakopysku: Kladno je za Negrelliho viaduktem? Musel bych si posunout mentální hranice kontinentů.

 521. Nechce se mi věřit, že do Kladna přijede cisterna s bílým plastem, cisterna s červeným plastem, usw. a že se to tam lisuje, kontroluje, a přendavá do vedlejší cimry, kde se kompletují stavebnice pro Shell. Ale i tak se to nevylučuje. V Kladně člověk na první pohled nepozná, který dítě je rozenej kladenskej indoevropan a který dítě je indonézký.
  Když už jsme u toho balení – mě velmi překvapilo, že Skittles se balí v Poříčí nad Sázavou. To musí být pakárna, osm peciček žlutejch… osm modrejch… zelenejch… čevenejch… další pytlík… osm peciček žlutejch… osm modrejch…
  Mě by asi jeblo. Asi proto všude kolem visej billboardy, že sháněj lidi.

 522. Ty kostky se lisují z granulátu, ptakopysku. Copak jste nikdy nebyl v Legolandu ? 🙂 A do Kladna se vozí i hotové kostky z jiných závodů.
  Mimochodem, kladeňáci postavili z lega i X-Wing, který byl vystaven v New Yorku a teď je v německém Legolandu. Šikovní;)

 523. „Kladno je za Negrelliho viaduktem? “

  Určitě. Záleží jen, z které strany se díváš.

 524. No, moje děti přistupovaly k legu po svém. Když jsme měli dětské lego duplo, zajímaly je jen panáci. Ty si vybraly a hrály si s nimi jako s loutkami.
  O klasický lego moc zájem nejevily, nebavilo je ani tak stavět věci, jako vymýšlet a přehrávat příběhy a k tomu byli použitelnější plyšáci.

 525. Ptakopysku,

  já myslel, že černá díra přitahuje předměty a tělesa, tedy vcucává..

 526. (627) – nelíbilo – někdo s Tebou občas polemizoval, ano. Nemusí mít všichni „sjednocený“ názor, tedy zatím. Ovšem to má do adorace pana Macha daleko. Prostě zatím nikdo lepší není.
  (638, 639) Ve srovnání třeba s takovým Oskárkem Krejším má ten pán životopis trapně nudný. 😛

 527. 590 …Že je třeba rozlišovat islám jako náboženskou víru a islám jako politickou doktrínu? To je pitomost. Náboženská víra je vždy politickou doktrínou.
  Ach jo. Tak už ano Svobodné…

 528. 515 ach ano, maYdo, „Teď, teď tu byl. Právě odešel….“ To se mi stává často.

 529. Oskárek Krejčí nepodepisuje petice o tom, jak jsou čeští občané pitomí a ještě to nepodtrhne dovysvětlovacím „rozhovorem“ …

 530. Ne, ten píše zase jiné blbiny. Já ale komentoval jen životopis, když už jste s tím vy začal (638).

 531. Psát blbiny může každý, něco jiného je postavit se do role morálního arbitra.

 532. Do role morálního arbitra se postavil soudruh Znoj tím, že se formou petice a pak i rozhovoru dal na cestu poučování prostého, xenofobního lidu.
  S Váma ani se mnou to nemá co dělat ani v jedné z diskutovaných kategorií.
  Trochu míň vztahovačnosti, lidé samozřejmě mají tendenci se přeceňovat, ale že až tak, to jsem nečekal …

 533. Já ovšem zde četl celkem dost vašich morálních arbitráží, tak byste je nemusel vyčítat soudruhu Znojovi.
  Mimo to, ono je alespoň mně docela jedno, zda někdo píše blbiny co morální arbitráže a jiný co politické fantazie. Uvedl jste jeden životopis, já jiný. „Moje teta, vaše teta“. 😛

 534. No mne to jedno není, tak jsem to napsal.
  Vám to jedno je, přesto jsjste se k tomu vyjádřil … To lidé obvykle dělají, když je jim to jedno…
  Nejste s MaYdou rodina ?

 535. Já to pořád říkám, že „Když je hlava blbá, na Googlu to nenajde!“
  Holt to na jihomoravském webu strejda Google nevychytal, co naděláme… 😀

  „Cholodilnik-Valtice“
  „„Abend mit dem Schwarzen Joshka“ (večer s černým Jožkou), čímž myslí Večer s Jožkou Černým.“
  „Rozlohou sa Bratislavský kraj radí na štvrté miesto a počtom obyvateľov na tretie miesto medzi ostatnými regiónmi Českej republiky,“

  Zdroj: http://brno.idnes.cz/lednice-chladnicky-jihomoravsky-kraj-web-fp7-/brno-zpravy.aspx?c=A150818_2185029_brno-zpravy_tr

 536. No není to zvláštní? Jen co se drobet ochladilo, najednou naopak nemám čas vůbec… Už ani 412 jsem nedal, co by bylo chtělo – stačí se podívat na ty obludné stylistické chyby.

  413 – Ke změně nedojde bez dostatečně silné příčiny. – No jistěže, Schumachere. Ovšem k tomu by se dalo dodat mnohé. Kupříkladu, každý rozumný vládce (tzn. prakticky každý vládce, nerozumný se jím těžko stává) se zejména snaží poddané zbytečně neiritovat. Oproti tomu poskok cizí moci (vezměme si třeba Bilaka) takovýto ohled jednak brát tolik nemusí, jednak ani nemusí být rozumný; cizí moc měla svá kritéria, jak si jej vybrat. A když ohled nebere, jen tím zpětně potvrzuje, nejen že je nerozumný, ale hlavně že je poskok.

  Hampl, rozumím-li mu správně, říká dvě věci, ale zdá se mi, jako by si lidé (i zde) všimli toliko té první:
  1) S ilegálními imigranty mohou býti problémy, a sice ty a ty, z těch a těch důvodů.
  2) Vláda (+ establishment / mainstream) opět zradila zájmy občanů; jsou to jen poskoci cizí moci.
  Teoreticky, kdyby měl jen (1), byl bych daleko více ochoten souhlasit s těmi, kdo jej (i zde?) označili za primitivního žvanila.

  Další nedorozumění – 602 – nickname, Zvací dopis, jak si někteří překřtili tzv. Výzvu vědců, nepožaduje ani tak přijímání „uprchlíků“, nýbrž zavedení cenzury. Klíčová je tato pasáž: Svoboda slova patří k tomu nejcennějšímu, co máme. Užívejte ji zodpovědně a citlivě. Historie učí, že strach plodí nesvobodu. Svoboda slova, zneužitá ke lži a očerňování nevinných, zabíjí sebe samu. (Zvýrazněno mnou.) Znoj (638) řekl v podstatě totéž.

  A mají pravdu. Teď je kritická doba. Až se podaří sem navézt řádově 100 000 arabských a/nebo afrických imigrantů, někde mezi nimi, zčásti v skrytu, nepatrné procento, tedy dejme tomu tisícovka echtovních hrdlořezů s tak bohatou praxí, jakou v našem okolí mají už jen naprosto nemohoucí stařečci, cenzura již tak důležitá nebude; pak už si každej bude sám dávat pozor na jazyk, napadne-li jej nedejbože cokoliv říci o imigrantech či moudré vládě, která je zde integruje.

 537. (653) Proto jsem se také vůbec nevyjadřoval k obsahu článku, ale pouze k tomu životopisu.
  Maje svou vlastní rodinu, je mi jedno i do které si mne zařadíte vy.

 538. Zpátečníku, děkuji za analýzu.
  OT: reklamuji mobil v čínském internetovém šopu. Dám vědět, jak dopadnu.

 539. Ano, Vy vždy dodatečně vyselektujete, k čemu jste se nevyjádřoval.
  Dokážete denně vyprodukovat desítky příspěvků, které se v podstatě k ničemu nevyjádřují.
  Třeba by pomohlo vyjadřovat se víc exaktně, nemusel byste pořád dovysvětlovávat.

 540. Sakra, jako kdybyste psal o sobě. 😛
  Co mně se týče, moje poznámky vůbec nemusíte číst, pak by nebylo třeba „dovysvětlovávat“ tak evidentní věc, že pokud jsem o něčem vůbec nic nenapsal, tak to neznamená nic víc, než tento prostý fakt.

 541. Nějak mě napadl, když jsem tady tak četl o tom, že islám by potřeboval reformaci a že muslimové nerozlišují islám jako náboženství a politickou doktrinu, takový mentální pokus.
  Zkuste nějakému hejtmanovi sirotků vysvětit, že křesťanství se nemá plést do politiky a politická doktrina má být od křesťanství oddělená. Probuzení v sudu na Vikárce by byl dobrý konec.

 542. 662-Bych se neunáhloval, ještě bude Occam, Hanlon, „v Lidovkách psali“ a „Dušan by to věděl z hlavy, já bych to musel hledat“ 😉

 543. Honzo: jeden od nás, z Chelčic, něco takového tvrdil. Gézové měli heslo: Raději Turkův, než papežův. Do Turecka se v 15-tém věku utíkalo z Itálie.
  Starším příkladem jsou valdenští.

 544. Tož, Honzo já mám dojem, že když se ohlédneme do historie, tak on ten islám v tej rozpínavosti a podmaňování jiných kultur ještě pořád za křesťanstvím zaostává. 😀

  Tu hranici, jetsli to je osobní víra nebo politická doktrína má každej v sobě.

 545. Honzo bacha, možná jsem jedna rodina ještě i s Karlem 😀

 546. Úvaha dobrá, ale není zohledněná doba konání.
  Ovšem pokud u hlediska podmaňování jiných kultur uvážíme nejen náboženství, ale i ideologie či ekonomické řády, dostaneme se k zajímavým závěrům.
  Z hlediska toho náboženského podmaňování je nutno zvažovat i jeho formu a objem použitého násilí, z tohoto hlediska bych oceňoval nenásilnost buddhismu.

 547. Z historických konsekvencí jaksi nevyplývá, že by měl islám dostat právo podmanit si stejně kultur jako křesťanství v minulosti …

 548. Mělo by se vyhlásit, že ČR přijímá jen buddhistické utečence. Jenže … ehm … ti tolik neemigrují.

 549. MYslíte, NoNAme? Tak uveďte nějaký důvod, proč by nemělo být islámu dovoleno, to, co je OK u křesťantství. A kdo rozhodne, jaká autorita, zda islám to právo mít má nebo nemá.

 550. Od podmaňovaných se dnes vyžaduje, aby se vzdali bez boje a vítali dobyvatele chlebem a solí. A ještě se u toho styděli. To není OK.

 551. 660 NickName
  Kdopak se to schovává za dělníky? Takto bývali schopni formulovat akorát topiči, vrátní a skladníci ale nikoliv „mámomajlevnýbuřty“.

 552. (664) Nepřijde, od původního tématu jsme se vzdálili, případně byl vyčerpán. Na dotyčné dojde až to bude tématicky vhodné. Nicméně, baví mne, jak hluboké hnutí mysli ve vás vzbuzuje setkání se skutečností, že jsou i lidé s jiným názorem, než místně ujednotěným.
  (674) Rozhodne jen, jako vždy, právo silnějšího. Kéž jsme to my (my ve smyslu naše civilizace, ta západní), a kéž se sami příliš neoslabujeme.

 553. NoName, kdyby jen chlebem a solí! 😀
  Já už mám, takovou mírně apokalyptickou vizi – do Dlouhý dorazí emigrant, zahraje fanfára, já mu neprodleně a bez vytáček, podám chléb, sůl a šrajtofli, muslimák ji otevře a zařve: „Alahu, zasejc ani vorla!“
  A jsem bez hlavy na to tata! 🙂

 554. “ BYLO OK“

  no, to Je sporný…. 😀
  vrátili snad křesťani podmaněná uzemí? Například Ameriku indiánům a šamanům?

  „Od podmaňovaných se dnes vyžaduje, aby se vzdali bez boje a vítali dobyvatele chlebem a solí. A ještě se u toho styděli. To není OK“

  Ale tak to bylo vítáno vždycky. Akorát se do toho těm podmaňovaným obvykle moc nechtělo. A taky mám dojem, že muslima byste chlebem a solí zrovna moc neuctil 😀

  Ale nějak mi pořád chybí ten důvod…

 555. 676 NoName
  Chléb a sůl je daň pro jinověrce a nějakej zlaťák k tomu. To jde. Maj mě okrást muslimáči nebo sockomouši. Kdo je ale bezvěrec tak je v ř.ti.

 556. no jo, rputi, andy očekávala,, že na ní budou číhat pod postelí Rusové, Vy, že machometáni – a já mám pod postelí úložný šuple, nacpaný odloženými věcmi a tak můžu klidně spát, protože se mi tam žádnej machometán ani rusák nevejde. 😀

 557. Mo, rputi, muslimák se zatím sápe po tej šrajtovli jen ve Vašich apokaliptických vizích, ale to, že vláda platí z Vašich i mých daní sluníčkářskou kampaň na téma, že s uprchlíky žádný problém a že to budou samí andílci, je realita.

  To Vás neštve? Mně teda víc, než celej islám se všemi imány a prorokem Mohamedem.

 558. Kulturní fronta má tentokrát pech, zaostala a vědci ji předběhli.

  Ale však ona se jistě v brzku připojí s vlastní peticí.

 559. Skimici, až pojedete kolem, stavte se. Za dělníky se schovává skladník ve šroubárně.

  Mimochodem, v historii pádu sovětského impéria na ČT24 zazněla informace, že Andropov byl posedlý myšlenkou nebezpečí islámského fundamentalismu. Proto zaútočili v Afghánistánu.

 560. Rputi,

  vy po chudákovi muslimákovi chcete, aby stínal zadara ? :-D.

 561. Lepší by bylo , ukázat mu penzijní výměr, a třeba by se slitoval, a podělil se o nazbíjené u sousedů ! 😀

 562. 688 maYda
  Vědci. No je pravda, že je tam Hořejší, ale jinak nevím proč se tomu říká vědci. Akademická obec možná.

 563. ad 679 Honzo ze %Zižkova, prý z Čajny utíkají Ujgurové, ale to jsou islamisti …

 564. (689) Já bych ten útok viděl spíš jako tradiční ruskou touhu po teplých mořích. Pokud by to skutečně bylo v obavách z islámského fundamentalismu, tak by to byl značný paradox, protože ten nic tak neposílilo, jako právě ruská okupace Afghanistánu.

 565. AU! MaYdo,
  asi mi to nebudete věřit, ale opravdu jsem to sem nepsala proto, abych vyvolala vážnou diskusi na téma, jestli mi muslimák půjde po šrajtofli. 😀
  A o Hate free jsem sem dala informaci já a to nikoli proto, že by mě jejich činnost těšila.
  Foundry měl pravdu – fakt už jste v tom dávno ztracená… 😀 😀

 566. 694 GWB o Andropovovi prostě nic neřekli. Prostě paradoxy.

 567. 690 stačí říct šahádu a nůž znechuceně vrátí za opasek.

 568. 694: AeroKarle – politbyro byl tou dobou spolek gerontů. Gorbačovovi i Ševarnadzemu útok zatajili. Měli snad obavy z pronikání myšlenek na svoje území – nestabilní země na hranicích.
  Zkuste najít v archivu ČT24, není to úplně přesné, ale pro pochopení atmosféry užitečné.

 569. Díky, zkusím. Když on ale Afghanistán za krále byl sice dost zaostalý, ale také stabilní. Nestabilním se stal až vnitřním rozšťouráním místními komunisty, kterých alle bylo pět a půl, tak by si bez sovětských ani neškrtli. Takže před napadením IMHO nestabilita moc nehrozila. Fakt je, že u podobných potentátů člověk nikdy neví, co se jim v té hlavě rojí.

 570. Koukám, že než člověk kázeňsky vyřeší návštěníky, už jste se od Lega značně vzdálili. Ale to je jedno – rozhodl jsem se, že mi vrátěj auto ze servisu, dojedu k shellovský pumpě, naperu plnou nádrž a koupím si tři shell-legovský stavebnice. Pak budu s lupou v ruce zkoumat, jestli je na nich někde drobný nápis Made in Kladno.

 571. “ fakt už jste v tom dávno ztracená…“

  Jetsli jsem podle vás ztracená, tak to bych mohla být na správné cestě. 🙂 🙂 🙂

 572. PeSi 703,
  teda jak na ty fotky koukám, tak musím uznat, že v Praze mtomu ještě ledacos chybí. Prostě to není ono, to má zas Shapiro pravdu! 🙂

 573. 694

  Přímé ruské angažování nastalo až tehdy, kdy to vypadalo, že ti fundamentalisté by mohli porazit komunistickou afgánskou vládu.
  A v tom případě hrozila jejich infiltrace do muslimské sovětské střední Azie.

 574. Lego má na Kladně jednu ze čtyř světových fabrik. Ve třech halách je dva a půl tisíce lidí. Kostičky se tam nelisují, ale kompletují a balí. Nejdůležitější část – která nemůže být nikde jinde na světě – je hraní si se skládáním modelů až po ty nejobrovštější. Když někde uvidíte něco velikého až nestvůrného z Lega, tak to složili české ručičky.

 575. Buhehehe, distribuční sklad je v Horních Počernicích

 576. (707) No, přímé možná. Taková komunistická vláda se v zaostalé muslimské zemi asi vylíhne jen tak. 😛

 577. 703 PeS
  já nechápu tu kontraangažovanost. Je jich pár procent. Tak proč je nenechat být? Stejně jako motorkáře, komouše, anarchisty, ekologisty, atd. Se vyblbnou, vystrčí prdel, srp a kladivo, motáka pochopa atd. Své dceři či synovi od mala se svojí ženou vysvětlím, že to jsou nešťastní lidé a budu své děti orientovat tudy, kde si myslím, že že budou šťastní ve svobodě názorů a kde si budou moci obhájit svoji bublinu soukromí. k tomu aby to uměli se snažím vysvětlit jim, že určitý stupeň obranné či preemptivní agrese je ok.
  Nechal bych to být,vystrkuje li pavián nebo Schapiro svoji líc, je to jenom jejich problém. Financují li to z mých daní, je to můj problém. Financují li to ze zahraničí, je to náš problém a musíme se otázat našich volených zástupců a prostřednictví jich jimi zvolené vlády proč takto postupují,
  Do teď teorie.
  Praxe – Kobliha rulez,

 578. Jestli vaše děti uvidí ten jejich průvod, tak nevím jestli budou věřit, že jsou to nešťastnílidé. 😉

 579. 713 viděli. Nechráním ani před pornem či dokonce ani Novinkami nebo Kosou (tu kdysi zmínila Matzurka a to je panečku matroš!)
  Palbu jsem zaspal. Prostě o tom mluvíme.

 580. Dokonce jsem nezablokoval ani stránku Aera nebo Outsider. Je třeba si zvykat a ne pořád jíst antihistaminika.. Děti co si hrály na hnojišti jsou odolnější než děti kavárenské,

 581. Krátce ad 711 až 715: Vono to prosím má ještě jeden aspekt, kerej možná každej hned nevidí: Je to všechno smutný. Chcete (to prosím není řečnická otázka), aby tenhle smutek na ty děti působil? Zvýší i ten jejich odolnost? A pokud ano, nebude mít žádné vedlejší účinky, zejména ne takové, proti nimž žádné odolnosti není a býti nemůže? (Mám na mysli tudlenctu existenciální rovinu, abych jako vždy nakonec podlehl své polopatičnosti.)

 582. Nešlo o to, jestli to děti vidí nebo ne, ale že z dotyčných neštěstí nevazařuje!

 583. Ad quvis 713
  však já jim taky neřeknu, že jsou to nešťastní lidé. Ode mě se haranti dovědí, že ti dotyční nejsou normální. Akorát nevidím nejmenší důvod, proč bych to měl malejm dětem ukazovat. Až vyrostou, bude se tu chodit v plnovousech, gallábiích a burkách. Kdo vystrčí nahou prdel, bude bez meškání podříznut jako ofce. ¨Tak proč přidávat do dětských myslí znepokojivé obrazy.

 584. Kdo chvíli otálel, už otálí opodál… Mám pocit, že primitivní ssavec to shrnul… Jen si tak říkám, že všechna zvířata jsou si rovna, a některá jsou si rovnější…
  Jak to bylo v tom vtipu – a on jim to někdo zakazuje? Ne sire…
  a proč tak řvou? Protože to jsou buzeranti…

 585. Kontraangažovanost byla zanedbatelná. Jestli se nemýlím, pořadatelé Prague Pride si stěžovali, že Češi, hajzlové, je ignorují.

 586. Já bych se o ty děti nebála. Jsou chytřejší, než si myslíme a umějí si ledacos přebrat.

 587. 718 ptakopysku
  tím spíš není třeba se znepokojovat, jestli se Tvá vize splní. Podříznou je nebo ukamenují, věřící si připomenou Starý i Nový zákon, ten Rasúl je jen takové aktuální kulturní obohacení.

 588. Baubo, což by mohlo znamenat že lidem je jakási pohlavní orientace jedno a že to neřeší. Což je snad vrchol integrace, víc už integrovat nejde.

  Asi by se měli především sami rozhodnout, jetsli chtějí, aby je okolí bralo takové, jací jsou, bez ohledu na to, s kým spí nebo jetsli se chtějí svojí pollavní orientací naopak vůči okolí vymezovat.

  Já mám dojem, že by chtěli obojí, ale ono to jaksi nejde.

  Ostatně domnívám se, že celá ta paráda dávno není kvůli homosexuálům,a le že to je předvším pro lidi, kteří mají potřebu se zbviditelnit kdykoliv, kdekoliv, jakýmkoliv způsobem nebo kteří mají neustále pocit, že jejich posláním je bojovat – rovněž kdykoliv, kdekoliv a za cokoliv. nebo provokovat kdykoliv, kdekolic, čímkoliv.

  Takže zabývat se jejich chováním nebo se nad tím rozčilovat je přesně to, co jim nahání vodu na jejich mlýn.

 589. Těch křesťanů je ca dvě a půl miliardy, takže s muslimy a když přidám ještě navrch židy, tak se spíš bojím, co bude, až vyzbíraj všechny šutry skrze to kamenování. Ačkoliv – nikde jsem neslyšel, žeby se ten šutr nesměl použít vícekrát. Bude z toho možná lokálně dobrý kšeft. Nevíte někdo jak je to s tím obcházením Káby, grilování masa a hlavně pak s tím kamenováním satana? Jestli to tam praktikují jeden a půl tisíce let a nekšeftují s tím, tak tam musí být za tu dobu už pěkná Sněžka.

 590. Já bych se o ty děti nebála. Jsou chytřejší, než si myslíme a umějí si ledacos přebrat
  Myslíš, že si dokážou přebrat i hrozen buzen?

 591. Mno,
  co já vím, tak tam normální homosexuálové nechodí, takže průvod se skládal z pár exhiboušů, Krndy a Shapira.
  Byl červenec, dovolené, sobota k tomu a 40° C navrch! Kdo moh, tak zdrhnul aspoň k vodě a pořvávat na Václaváku moh fakt jen masochista, což málokomu stálo za tu námahu.

  Ad Conchita Wurst – mám čím dál silnější pocit, že si ten chlap dělá ze všech srandu! Normálně by se neuživil, zpívat by ho nenechali, tak dělá, že je fousatá baba. Jestli jste si všimli, tak se cítí sice údajně jako žena, ale ani ho nenapadne, jít se nechat přešít, či aspoň se nechat nahoře vycpat. Zbytečná investice….

 592. 725 ptakopysku
  no když to třeba vidí doma tak proč ne? Hrozen buzen teď adoptuje hrozen dětí, Norské fondy ready, papež je taky moderní, rodičové to nechtěj a třeba to ani nevěděj … Na chalupě se nám jednou třeba někde vylíhlo takovejch ježků, že se ani nedalo spát jak dupali.

 593. Když vidím křepčící bukvice, vždycky si vzpomenu na Miloušův knírek.

 594. Dnes půjde v devět na Spektru 2/4 jakési matematiky. Včera od egypťanů, babylóňanů k řekům a římanům. Docela se těším.

 595. Za 15 nocí se měl čínský císař vyspat se 121 ženami. Měl na to matematiky, aby mu udělali rozpis mezi kastami. Čîm bylo blíže ůplňku, tím musel souložit s urozenějšími harémistkami. Jestli číňani rozvinuli matematiku, muselo v tom být i toto. Nasvědčuje to vysokému stupni byrokracie. Čínský císař prostě otřeboval vědět, které ze 121/15 denně obohatit a k tomu sloužil císařský dvůr.

 596. 731

  Těžké povolání, takovej čínskej císař ! 😀
  Těžší než dřevorubec, nebo horník za starých časů ! 😀

 597. Chudák čínskej císař 😀

  Takový dřiny a radost z takovýho úderničení nejspíš žádná…..

 598. Pošlete ho oba tomu císaři, zaslouží si to! 😉

 599. Dneska jsem si nostalgicky pustil film Hořčice mi stoupá do nosu s Pierre Richardem a Jane Birkin. Nevíte někdo, proč už se netočí takové filmy?
  Dokonce jsem tam zahlédl Fiátka 850 Speciál, který mi věrně sloužil a na ulici tam postávala stodesítka erko. Docela by mě zajímalo, jestli stejné melancholii propadali faraoni, když procházeli zádušními chrámy svých otců a koukali na staré hieroglyfy a obrazy s dávno mrtvými kněžkami, nemoderními bojovými vozy…

 600. Jsem se teď díval na mapu, ale jak by dobytí Afganistánu pomohlo SSSR na cestě k „teplým mořím“ … I z Afganistánu je to přes Irán, Pakistán nebo Indii. Když už opominu, že jsou to všechno hodně velké země a po cestě je to samý kopec, Pakistán a Indie mají (a už tehdy měli) jaderné zbraně, a Irán tehdy s SSSR hraničil, takže kdyby chtěl SSSR válčit s Íránem, mohlo přímo, ne přes Afganistán.

 601. Přístup k teplým mořím SSSR a nyní Rusko vlastní držením Krymu.
  To jim naprosto stačí. Všechno ostatní je fantasie.

 602. Tak tomu říkám (ne)přizpůsobivost! 😀

  …Přerovský manažer prevence kriminality a radní Jiří Kohout však přišel s teorií – byť sám připouští, že je to stále pouze hypotéza – že obojí má souvislost a právě vysoká nezaměstnanost do města přitahuje stále další lidi, kteří dlouhodobě zneužívají sociální dávky
  „Pro lidi, kteří se naučili zneužívat výhody sociálních dávek, je město s vysokou nezaměstnaností ideální. Nehrozí jim tady, že je někdo bude posílat do práce,“ říká Kohout.
  Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/lide-co-zneuzivaji-podporu-v-nezamestnanosti-se-stehuji-do-prerova-111-/olomouc-zpravy.aspx?c=A150806_2182478_olomouc-zpravy_stk

 603. Dobrý den. Ad pochod hrdých pražanů. Jeden farář napsal křesťanům – není to náš boj. Není důvod, abychom se proti tomu ohrazovali více než proti pokrytectví, přetvářce, lži…
  Ad Afghánistán: doporučuji si pročíst dějiny Afghánistánu do roku 1980. Něco málo jsem četl. Motiv „cesty na jih“ si pamatuji jen u Žirinovského. Možná byl aktuální i za cara.

 604. Nejen „cesta na jih“, Stalin obsazením Pobaltí zahájil „cestu na západ“.
  Nebo to bylo jinak? Dělal si meueru proti nacistům?
  Pak by „cesta na jih“ taky mohla být předpolím proti USA v Pakistanu.

 605. 742

  Obsazením Pobaltí Stalin obnovil stav za carského ruska. A zvýšil bezpečnost Leningadu.

 606. Dobrý den,
  Rputi, díky za odkaz v 739.
  Jak nesnáším Drtinovou, tohle jsem si pustila, a stálo to za to.

 607. Feministko,
  jj, taky se mi to moc líbilo! 😀

 608. Nebonzovat, velký bratr vše čte a proveřuje! 😉

 609. Halladine,
  a kvůli tomu Pitěru také Stalin napadl Finsko? –Jinak stran cesty Ruska k teplým mořím doporučuji R.Kipling: Kim. To byl Žirinovskij ještě na houbách. Ostatně Sevastopol jako přístav „teplého moře“ může snad považovat hydrolog, co měří teplotu moří. Strategicky to je o něčem jiném. Snaha o nezamrzající přístav měla význam v době bitevních lodí. V době jaderných ponorek už to takový význam nemá. Doporučuji https://www.youtube.com/watch?v=AWPBr4L1eyE

 610. 748-situace v roce 1979 byla ale přece jenom trochu jiná než v koloniálních dobách.
  Představa, že SSSR plánuje nějak dobýt nebo vygenerovat revoluční vládu v kterékoliv ze zemí, které tvoří překážku na cestě k Indickému oceánu je hodně odvážná.

 611. Dobré ráno,

  jo, pan Novoitný mluvil rozumně. Jaká to vzácnost v dnešní době…..

 612. NoName,
  věřte tomu, že satelity by jenom brzdily hladký chod projektu Galileo.

 613. Na Spiši vypálili kvalitní samohonku. Vidí po ní obrovské vrčící ptáky. Jsem zvědav, jak na spišský čelinž odpoví Olomouc, nebo Valaši.

 614. Olomouc i Valaši letos moc odpovídat nebudou. Není co pálit. Leda suché stromy. 🙁

 615. Dano,
  u vás to opadalo? Tak to je teda průsssšvih. Tady na Podblanicku se švestky udržely. Sice jsou scvrklý jak zadek indiánský babičky, ale už se začínají mátořit a nalejvat.

 616. DVD,

  Ano. Leningrad byl kousek od Finské hranice. Dosažitelný dělostřeleckou palbou.
  Popravdě, Sojuz nabídl výměnu území, a kdyby ji Finové neodmítli , ale smlouvali, jsem přesvědčen, že mohli docela nasmlouvat víc, než byla první nabídka.

 617. I nějaké to jablko je, možná trochu kalvadosu …

 618. O2 CZ
  ⚠ UPOZORNĚNÍ ⚠
  Aktuálně evidujeme výpadek v naší mobilní síti. Někteří z našich zákazníků v jižních, západních, středních Čechách a části Prahy tak mohou mít problém se spojením hovorů a připojením k mobilnímu internetu, za což se velmi omlouváme. Naši technici intenzivně pracují na nápravě. Příčinu výpadku a jeho dopad zjišťujeme.

 619. (737) To je, NoName, takový zažitý historický pojem. http://1url.cz/9PbF
  (748) Co si tak pamatuji, tak to napadení Finska fakt Stalin zdůvodňoval bezpečností Leningradu. Konec konců i Hitler vše nějak zdůvodňoval. Teze o ochraně soukmenovců či soudruhů v sousedních zemích není až vynález poslední doby.
  (749) V tom Afghanistánu to „prostě udělali“. Zda jako součást hrdinských bojových tradic, jiného důvodu či souhrnu důvodů, to se můžeme dohadovat, ale neřeší to nic.

 620. [751] To, co říkal pan Novotný mi připadá hodně podobné, jako to, co říká hmyzopravec Konvička. Jenom to říká uhlazeněji. Taky na něj asi nemají žádné hříchy mládí.

 621. On ten ruský „Drang nach Westen“ i „Drang nach Süden“ trvá od Petra Velikého. A představa, že za velikého Vůdce (tím není míněn A.H. ale J.V.S.) to bylo jiné než o 2 století dříve je představa poněkud nesmyslná. Ostatně on Stalin rovněž neustále machroval jak dostat pod vliv Bospor a Dardanely – tím by ten Sevastopol byl přístavem poněkud jižnějšího moře. A třeba by se to moře ještě rozšířilo – co takhle Gibraltar a Ceuta či Suez? A zabezpečení Leningradu? Tak bych řekl, že ten nikl u Barentsova moře se zabezpečením Leningradu moc společného neměl.

 622. No, mně připadá, Honzo, že mluvil především o problémech s uprchlíky a co to obnáší a netahal do toho kritiku islámu. Což mi u hmyzožravce připadá jako hlavní téma.

 623. Pardon, hmyzopravec, ne hmyzožravec 🙂

  I když kdo ví, hmyz je prý potravou budoucnosti. 🙂

  jetslipak je hmyz košer a halal?

 624. Když uprchlíky generuje hlavně ISLÁMSKÝ kalifát, nějak to s tím islámem zřejmě souviset bude.

 625. Ale že ta Drtinová dobře bublala, dicv nepukla, co? 😀

 626. jenomže my, NoName, těžko můžeme předělávat islám nebo obracet jeden a půl miliardy muslimů na jinou víru.

  Kdežto s těmi, co sem dorazí, ať už to jsou machometáni, křesťani nebo bezvěrci, se nějak vypořádat musíme.

 627. No minimálně je sem můžeme nechat nedorazit.
  Vzhledem k tomu, jak si představují „respekt k jejich víře“ bude nejlepší, když ji budou vyznávat doma.

 628. (762) Mně připomíná spíš Vyvadila. Co si tak pamatuji, kdysi Novotného „vytáhl“ Jan Ruml, když ministroval. Tu ekonomickou část by mohl okomentovat Foundry.

 629. ZAjisté, NoNAme, je to jedno z řešení problému, ale debatami nad špatností islámu to stejně nevyřešíte.

 630. Debata o povaze a nekompatibilitě islámu s evropským pojetím světa je důležitým podpůrným argumentem pro odmítnutí masové migrace muslimů do Evropy.

 631. Prokrastinace…prokrastinace…fakt nemusí být jen prostá lenost. Jednu činnost už prokrastinuji tři týdny. Dnes jsem se rozhodla ji ukončit. Sbírám poslední zbytky sil a hlavně vůle. Tak mi držte pěsti, ať to dokážu. 🙂

 632. Debata nad imigranty ze zacyklila nejen tady. Jak by asi debatili staří keltové v počátku stěhování národů majíc internet. Ať se nám to líbí nebo ne, pokud se nám nepodaří aktivně zastavit příliv imigrantů – ono už nejde o útěk před válkou, ale pochod za lepším životem – jsme na cestě kopírovat ty kelty a jiné starousedlíky z dob před více než dvěma tisíci lety.

 633. 774-nemohla se zacyklit, žádná není. Každý, kdo nesouhlasi s oficiální eurolinií je xenofob, rasista, nacista, zaprděný čecháček..

 634. zdravím!
  (761) co se týče Afghánistánu, dovoluji si připomenout, že za posledních více jak dva a půl tisíce let se touto oblastí, která si nyní říká Afghánistán, „prošli a projeli „Řekové, Peršani, Skytové, Partové, Indové, Hunové, Turci, Mongolové, Britové ,Rusové, Američané…..jo, a také Makedonci v čele s Alexandrem Velikým -všichni zřejmě jako „součást hrdinských bojových tradic“ svých národů v rámci vylepšení dějepisu 🙂

 635. Jo jo, to přece už dávní Krhúti se s Mrtonohy asi milovali…

 636. NoName – já píšu o diskuzi zdejší. A není to tady naopak?
  Hernajs, já už fakt jdu uklízet tu půdu….

 637. Když ono nejde jen tak o prosté stěhování národů!

  Jde o likvidaci národních států a když se to bruselským neomarxistům nepodařilo přes „nového evropského člověka“, tak to holt prováděj přes imigraci.
  On celej ten cadrbál někdo platí, nejsou to zubožení imigranti, nemající co do úst, nýbrž jsou velmi slušně vybaveni a penez k dalšímu cestování mají také dost.
  A Středozemní moře brázdí lodě EU nikoli za účelem zabránění pronikání do Evropy, alébrž pečlivě to všechno sbíraj a do Evropy vozí!
  Tak ať mi nikdo nevykládá…..

 638. 758 ano, byla to jedna z nabídek, „které se neodmítají“ 😀

 639. 736 proč už se netočí takové filmy? Může za to spiknutí starých struktur, temných sil a přítel starých pořádků, v úmyslu rozvrátit všesvětovou demokracii, lidská práva a blahobyt….
  Jako u nás. „Jaké poklady se skrývají v šuplících tvůrců utlačovaných komunistickým totalitním režimem,“ říkával jsem si, nevěda, že jsou prázdné.

 640. Schumi,
  to říkal v nějakém rozhovoru i režisér Podskalský na otázku, proč byl Silvestr 1989/1990 taková hrůza. Myslel jsem si, že kolegové sáhnou do šuplíků a vyndají to nejlepší, co vytvořili a bolševik jim to zakázal. Ale nikdo nic neměl.“

 641. westíku 784,
  nevím jestli zrovna Randová, ale na „vono samo“ je to příliš sofistikované.

 642. 726 Rputi, je to tak, že v podstatě nejde o předvádění se lidí se samotnou neheterosexuální orientací a identifikací, ale o předvádění se lidí, u kterých je tato orientace a identifikace spojena s dalšími „nestandardy“.

 643. 788 to se mi líbí. Akorát nevím zda titulaturu uvádět před čí za jménem.
  Jestli Ras. Xen. Zaprd. Čech. Schumacher, nebo
  Schumacher, Ras. Xen. Zaprd. Čech.
  Případně Ras. Xen. Schumacher, Zaprd. Čech.
  A v jakém pořadí as jakými zkratkami.
  Líbí se mi Ras. Schumacher, Xen.z.Č.

 644. 774 — Debata nad imigranty ze zacyklila nejen tady. — Nojo, neboť stále a stále jen porovnává vágně pojednávaná rizika, jaká imigranti přinášejí, s ještě vágnějšími, ba ryze imaginárními benefity, které nám pravdoláskaři slibují. Pravdoláskaři samozřejmě nejsou schopni poskytnout konkrétnější obrázek svých vizí už z principu; stejně jako vždy. Ale i pro toho, kdo se snaží držet zdravého rozumu, je obtížné si představit, jak bude vypadat nejen jeho interakce s imigranty, ale (což bude z praktického hlediska asi podstatně důležitější) jak bude fungovat celý trojúhelník poplatníci – vláda+„neziskovky“ – imigranti.

  Krokem vpřed mohou myslím být jedině pokusy namodelovat si jednotlivé situace a případy. Podívejme se kupříkladu na takového Víta Hassana:
  http://hassan.blog.idnes.cz/
  http://zpravy.idnes.cz/odsouzeni-vita-hassana-za-krive-svedectvi-fiw-/domaci.aspx?c=A150730_142338_domaci_cen
  https://web.archive.org/web/20130824030043/http://exotopedia.org/wiki/V%C3%ADt_Hassan
  (Dáte-li si práci, jistě najdete spolehlivější zdroje než Exotopedii; bohužel na to však tolik času zas nemám.) Jakpak bude třeba právě on působit v nově vytvořeném prostředí? Co bude psát? Co bude říkat? Co bude dělat? Je-li skutečně po otci Arab, připadalo by mi unfair po něm v možných příštích konfliktech vyžadovat stoprocentní loajalitu k Čechům.

  Případná diskuse se sice bezpochyby brzo zacyklí také, přesto však chovám naději, že mezitím může dospět k nejednomu zajímavému závěru.

 645. 787 Ptakopysku, to je ovšem hnusná pomluva, protože dobře víme jak velkou moc mají i po pětadvaceti letech staré struktury, temné síly a přátelé starých pořádků, ovládající i naši kulturu a dusící tehdejší i nynější nadějné tvůrce. Avšak my si na ně posvítíme, ukážeme na ně a náš hněv na ně padne jak řecké dluhopisy na německou banku.

 646. 2 Schumi ad 793 – já bych se nechal inspirovat tou bědátorskou výzvou… Každý bědátor se obvykle honosí titulem, někdo i bědátorskou hodností… Zatímco titul se uvádí před jménem, bědátorská hodnost se uvádí za jménem.
  Takže: Odporný rasista Xenofob Ferdinand Vopička, Zaprděný Čecháček
  popř. OrX. Ferdinand Vopička, ZaprČ.
  No a jak je teď módní, při souběhu více titulů je uvádět všechny se spojkou et – takže např.: OrX. et X. Ferdinand Vopička, ZaprČ. et ZaprM. – pokud dotyčný dostal označení Xenofoba jak od aktivistů českých, tak i moravských… Samozřejmě, s výjimkou Brňa. Ti musej mít vdycky něco extra, tak pak by to bylo ZaprBr.

 647. 761

  Ono se nikomu moc nelíbí, když je potencionální nepřítel na dostřel.
  Vzpomeňme Karibskou krizi

 648. [793], [797] Pozor, ačkoli se rasista a xenofob prakticky vždy vyskytují souběžně, jsou na sobě teoreticky nezávislé, nedají se tedy sloučit do titulu jednoho. Oba patří před jméno. Jejich hrdý nositel pak může jejich pořadím vyjádřit, zda se cítí více rasistou či xenofobem.
  Rs. et Xe. Honza ze Žižkova, ZaprČ et HrŽ.

 649. 783, 790

  Ten klub dávno existuje , a já mu předsedám !:-D

  Takže pánové, poslat přihlášky a členský ! 😀 😉

 650. Zapomněli jste na Pu.A. neboli Putinova agenta.

  ZAprBr. – není ten přívlastek nadbytečný? Již to, že jde o Brňáka vvyjadřuje vše podstatné.

 651. (798) Jsou země, výrobou „potenciálních nepřátel“ přímo proslulé. Prakticky soused=potenciální nepřítel.

 652. Francie s Ruskem nesousedí, a Napoleon byl až v Moskvě. Taky Poláci, Němci… To je tam nějak vcuclo ?

 653. Třeba USA ?
  Několik válek s Kanadou, s Mexikem. Další sousedi nebyli, tak museli vzít zavděk Španělskem, jihoamerickými státy…..

 654. Myslel jsem , že pochopíte. Tekže upřesním. S Angličany vlastněnou Kanadou.
  Tam se v Britsko- Amerických válkách válčilo nejvíc.

 655. Hall má asi na mysli válku 1812–1815 tehdy ovšem Kanada byla ještě součástí britského imperia.

 656. (811) No vida, že je trochu rozdíl, vojko bylo kanadské, nebo britské? Kdo koho napadl, to od vás raději ani nechci, když s tím máte problémy i u toho Finska.

 657. Já mám takový matný dojem, že se jednalo o britský expediční sbor s podporou kanadských Indiánů. Nechce se mi to hledat, ale nepadl v téhle válce náhodou Tecumseh na straně Indiánů a Sir Isaack Brock na straně Britů? Ztráta Brocka byla myslím klíčovým momentem…

 658. Válka 1812 – 1814.
  USA vyhlásili válku Británii, když ta měla ještě práci v Evropě s Napoleonem.
  Ve válce bojovaly i jednotky složené z kanaďanů, a dokonce Indiánů vedených Tecumsehem.
  Britové začali pořádně válčit, až když se zbavili Napoleona.

 659. Ptakopysku, máš pravdu, ovšem válka vypukla pro brity dost neočekávaně, Válčili s Napoleonem, a další válku potřebovali asi jako hřebík v oku.:-)
  Takže na začátku válčily stabilně umístěné jednotky, a mám takový dojem, že i nějaké domácí milice, včetně Britům loajálních Američanů, kteří odešli do Kanady po porážce Britů ve válce o nezávislost.
  A Indiáni, přirozeně.

 660. Nškdy záleží na slovíčku oponenenta, jindy na vlastním slovíčku nezáleží.

 661. 807 NoName, v tom je ta ruská podlost. Vylákají cizí armádu na své území a tam ji porazí. Proto přibližování hranic NATO k ruskému území je nutno vnímat jako jednoznačný akt agrese.

 662. Halle,
  já si myslím, že Američané měli tehdá z pekla štěstí, že jejich kontinent je tak daleko od Evropy. Vzdálenosti tehdejší logistice prostě nepřály. Kdyby byli za rohem, dnes by po USA neštěkl ani pes. Ovšem kdyby byly v … ryby, nemuseli by být rybáři, že? 😛

 663. Ptakopysku, máš pravdu,

  ale velkou roli hrálo to, že se dlouho bojovalo s Francií, a Britové už měli válčení plné zuby.

 664. Dienstbier je klasický politik evropského střihu. Napřed vytvoří průser jako vrata a pak pindá o řešení sekundárních důsledků, které by nevznikly, nebýt prvotního průseru.
  Mě dneska zaujala informace, že z ostrova Kos převáží nějaký gigantický trajekt 1900 syrských uprchlíků přišlých z Turecka do pevninské části Řecka. U Syřanů je takměř stoprocentní jistota, že dostanou azyl. Samozřejmě se můžeme položit na otázku, kolik z nich jsou opravdu Syřané, kolik je mezi nimi křesťanů, ale to by bylo příliž náckovské, xenofobní a rasistické.

 665. jo, já nemůžu parkovat před barákem, protože tam opravují vodovod a teď ještě rozkopali plzeňskou, takže se ucpávají výkezdy z Nového smíchova.

  Což je skutečně neštěstí, protože na Novém Smíchově mají Sedm kulí a Něžného Barbara a teď nevím, jetsli nebudu muset zásobu piva na víkend tahat v ruce nebo se spokojit s jiným pivem. .-(

 666. MaYdo, před chvílí jsem projel Plzeňskou zcela bez problému. Až mne to překvapilo. Ovšem včera a předevčírem byly fronty na hodinu.

 667. Fakt? Já ráno ještě potkala v tramvaji kolegyni, která po tej plzeňskej jezdí – tedy tramvají a te’d autobusem a taky si stěžovala.

  No, asi to chtělo čas, aby se to usadilo. 🙂

  tak jsme si myslela, že to je den dobrých zpráv, neb nám v práci konečně opravili myčku a zprovoznili hajzlík, ale tůdle. Před chvíli volala naše „oblíbená“ klientka. Vrátila se z dovolené, asi z teplých krajin. Má asi klimatický šok a potřebovala si na někom smlsnout. 🙁

 668. Nazdar vespolek,
  teda, vy tu řešíte státotvorné otázky, a já tak leda jestli už konečně ta několikahodinová bouřka dá pokoj a půjde se ještě cákat ve slané vodě… 🙂

  Rasistu si asi před jméno nedám, xenofoba určitě. Stačí se rozhlídnout po kempu…
  ale nejvíc mi lezou na nervy zdejší puboši samčího genotypu – kvůli nim se na recepci nevejde moc dospělců, neboť hoši musí za veselého povzbuzování pařit jakési onlajnovky (Poláci – děsná bžunda, když se vojcli honí rozpáleným městem s arabskými nápisy, střílejí po sobě jak diví a občas se podřežou s patřičnými rudými cákanci – vše doprovázeno smíchem !!!! hráčů), anebo čučet do tabletu se sluchátkama zaraženýma do uší a vrieskať jako stádo paviánů nad obsahem (cca osmiletí Slováci). Samičky hřadují před budovou a s někým komunikují přes mobily či co to mají v tlapkách… pokud ovšem nepřehřívaají fény v umývárnách. To vše v kteroukoliv denní či večerní dobu.
  Docela zajímavá sociologická sonda, pro mne velmi utvrzující v tom, že ke své původní učitelské profesi se už fakt vrátit nemůžu 😀

  Ale dnes bylo možno pozorovat ve vlnách i dva delfíny, takže srdce biologů zaplesalo 🙂

  A ještě jedna podivuhodnost – k recepci vedou šišaté schody, tedy tři nižší, s posledním o něco vyšším. Poté, co jsem si na nich málem namlela, s poťouchlostí sleduji, kolik dalších rekreantů chytá balanc… by mne zajímalo, jestli si recepční dělají čárky… 😀 A nikde žluté označení prvního a posledního schodu, no teda binec…

 669. Tak to by mě zajímalo, kde se ta zvlčilá mládež bere, když přece MY vychováváme ty děti dobře! 😀

 670. Tohle je ovšem lepší:

  …Sympaťáci z GhostSec pracují bez jakéhokoliv státního dohledu, bez byrokracie a právních omezení, která běžně omezují a utlumují podobné akce prováděné vládními organizacemi. Dokáží infiltrovat náborové sítě IS, získávat informace o teroristických útocích a přitom se nestarají o politické dopady tohoto jednání nebo o názor veřejnosti. Jejich snahou je bojovat proti IS online na světové síti, což představuje úplně novou formu boje proti terorismu.

  Ghost Security byla založena skupinou špičkových hackerů a to nedlouho po útoku islámských radikálů na redakci Charlie Hebdo v lednu letošního roku. DigitaShadow k tomu uvádí, že „mnoho lidí, včetně nás si v tu chvíli uvědomilo, že se nejedná o izolovaný problém Blízkého východu, ale že každý z nás se může stát obětí teroristů. Vytvořili jsme proto skupinu, která bojuje proti islámskému státu online s cílem ochromit jejich digitální infrastrukturu.“

  Stejní hackeři stojí za překažením teroristického útoku, který IS plánoval na východním pobřeží USA. DigitaShadow uvedl, že „přes jeden z prominentních účtů zachytili předávání informací o aktivizaci šesti teroristických buněk v New Yorku s cílem vypálit NYC.“…
  http://www.securitymagazin.cz/technologie/ghostsec-hackeri-proti-islamskym-radikalum-1404046145.html

 671. No,
  IMHO jsou ti puboši standardní vzorek, jen nejsem zvyklá na tak vysokou koncentraci; návštěvy k dceři chodí v menších počtech 🙂

  Ta onlajnovkan mi ale přišla dost eklhaft, jen jsem si v duchu říkala, jestli by se mladíci tak hihotali, kdyby na ně někdo střílel skutečně, případně podřízl před očima.

 672. Matzurko,
  to je stejné, jako když koukají třeba na milostné hrátky ve filmu. Stačí nevinná zmínka, jakýkoli „dvojsmysl“, třeba, že „někdo přeřízl provázek“ – začnou hýkat, řehtat, kokrhat, mlátit rovnátkama o tablet a nejsou k utišení 🙂
  Příliš mnoho kvalitní výživy, příliš málo fyzické aktivity a někudy ten testosteron prostě vycákat musí.Kdyby musel s oštěpem běhat po lese, nebo držet pluh za koněm, tak ho za odpoledne testosteron přejde.
  Říkala mi tu kdysi jedna mejitelka pubertálního synka, jak byla v šoku, když ho viděla v houfu dalších pubošů. Zatím žila v klamném přesvědčení, že je normálně praštěnej a utrpěla šok v přesvědčení, že bude nutno mladého gentlemana sofort expedovat do blázince! 😀

 673. 835 doplněk – problém vězí hlavně v tom, že v důsledku špatné výchovy z toho řada z nich nevyroste….

 674. 836

  Některé kdysi dokázala přeléčit základní vojenská služba ……..

 675. Úplné OT. Raději to nečtěte. To jen já potřebuji cosi si srovnat…
  Dnes v poštovní schránce byl dopis. Když jsem jej otevřela, začínal: „Neplačte…mé tělo ohni dejte a až se v mráček změní, k nebi jej posílejte. To shořela jen bolest, jen utrpení těla, však moje láska k vám, ta s tělem neumřela… “ Smuteční oznámení úmrtí mé vzdálené příbuzné. Prožila rušný, bohatý život, naplněný mateřstvím, ale i chvílemi, kdy držela rodinu nad vodou a byla tím, kdo vše zvládne. Až na zákeřnou nemoc, která ovládla tělo, na hlavu však neměla. Ta nemoc zvítězila. A já dnes večer prostě smutním. Odešla žena, která byla život sám, která rozsvítila každý okamžik své přítomnosti. Ten konec nebyl dobrý, nevybrala si jej, jen jej unesla. A teď musíme unést my. Omlouvám se za OT.

 676. Dobré ránko!

  To není marný nápad! Otázkou je jen, co na to Šabatová?

  P.Hampl:
  „Můj rozhlasový rozhovor s honorárním konzulem Súdánu panem Pelikánem bude vysílán zítra. Nejzajímavější myšlenka ale zazněla až po odpískání. Pan konzul, sám aktivní muslim, navrhl, abychom brali imigranty za stejných podmínek, za jakých berou Saudská Arábie či Kuvajt třeba Palestince. Tedy žádná občanská práva, žádná možnost stěžovat si u soudu, žádné právo kupovat nemovitosti, a pochopitelně hrozba vyhoštění kdykoliv, okamžitě a bez příčiny. Pan konzul vyjádřil přesvědčení, že muslimové z blízkého východu by s tím neměli problém, jsou na takové zacházení zvyklí. Poskytovat jim relativní blahobyt, péči a lidská práva, jak se to děje teď, to je zničující pro ně i pro nás.
  Kdyby to řekl někdo jiný, byl by okamžitě lynčován. Nicméně z úst pravověrného muslima to je určitě podnět k přemýšlení.“

 677. >> NoName
  Německo to možná dokáže, ovšem otázkou je zda i Němci.

 678. 845-z nějakého důvodu mi chodí notifikace z Focusu a Pegigy a v diskusích to vypadá, že existují i Němci, kterým to docela, ale docela vadí. Vy máte o situaci podstatně větší přehled, jak to vidíte ze svého pohledu ? Já se svých kolegů radši neptám, rodilí Němci jsou v týmu tři z asi deseti.

 679. >>dvd,
  myslím, že pořád platí to, co říkám: Je jen otázka, kdo začne střílet první?
  Ten nápor na psychiku obyvatel už je tak veliký, že se to nedá dlouhodobě vydržet!

 680. Fujtajbl vespolek,
  to třičtvrtimego imigrantů v Německu mě zaujalo. Jestli pojedou stejným tempem, tak do deseti let jich přiemigruje 7,5 milionu. Což bude desetina obyvatelstva. Podle informací z letošního 1. května (eurozpravy.cz) hodlají Němci vymřít a do konce roku 2060 mají naplánován úbytek 13 milionů nativńích Němců. Přetlak obyvatelstva, že by byli tak našlapaní jeden vedle druhého, že by k nám přepadávali přes hranici, tedy ani zdaleka nehrozí. Ještě mě napadla jedna možnost. Stejně jako každého, kdo si pamatuje, že II.WW nebyla jenom bezvýznamnou kapitolou v procesu vyhnání Sudetských Němců. Totiž že v kalkulaci o úbytku 13 mio je zahrnuto i těch 7,5 mega přistěhovalců…

  http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/eu/119531-vylidnovani-nemecka-do-roku-2060-ubude-13-milionu-obyvatel/

 681. ptakopysku,
  to odvisí od přesnosti střelby…
  Nemohu říci, že by se mi to zamlouvalo….

 682. Dobrý den. K uprchlíkům – slyšel jsem (patrně v TV), že na jednoho uprchlíka připadá dalších pět členů rodiny, kteří se přistěhují později.

 683. 851-to je určitě jenom fáma, a i kdyby ne, přece nemůžete bránit sloučení rodiny.

 684. >> NoName
  A nebylo by lepší v rámci slučování rodin zaplatit tu jednu jízdenku zpátky onomu uprchlíkovi než platit pět jízdenek sem jeho rodině?

 685. 853-jste xenofob a rasista, k tomu není co dodat 😉

 686. nickname,
  no… jestli k těm 7,5 mega uprchlíkům přijede ke každému v průměru 5 členů rodiny, tak v roce 2025 bude v Německu 37,5 mio NOVÝCH imigrantů. Takže vezmeme-li sobě 80 mio stávajících obyvatel, z toho je cca 15 mio přistěhovalců (2,5 mio Turků 1,5 mio Jugošů, a odhadovaný počet muslimů 4 mio) takže rodilých Němců je 65 mio. Takže když všechno půjde podle plánu hezky lineárně, tak v roce 2025 bude Německo obsahovat 2/3 Němců a 1/3 přistěhovalců. To nemůžou ekonomicky utáhnout, ani kdyby se podefekovali.

 687. Jo… málem bych zapomněl. Němci mají samozřejmě naplánované i ty migranty a zacházení s nimi. Úžasnej článek (v současnosti poněkud pohřební legrace) o německém precizním plánování přistěhovalectví je tady: http://www.tatsachen-ueber-deutschland.de/cz/spoleenost/main-content-08/migrace-a-integrace.html
  Naplánovaný je to úplně dokonale, myšlenka je skvělá, akorát diese verdammten Untermenschen jim to kazej. Stejně jako před sedmdesáti lety.

 688. Tak to jsou typické xenofobní postoje, samé výpočty, kolik jich bude, kolik to bude stát a kdo to zaplatí …
  Že to má i penězy neměřitelné kulturní, lidské a jiné přínosy, srdíčko, poznání cizích kultur, obohacení, to je každému jedno.
  Jinak na zimu jsem fakt zvědavý, být v tělocvičně nebo ve stanu… A tito lidé mají svobodu, posezení venku pod hviezdami …

 689. Vypadá to, jako byste nebyl zcela přesvědčen o tvrdosti eura???? Ts, ts, ts…

 690. (840) ZVS jsem neabsolvoval.
  (842) A když člověk zapřemýšlí, může ho i napadnout, jak velký podíl má tato praxe na radikálnosti a náchylnosti k terorismu u Plastelinců. Být v táborech, nemít normální práva potřebná k obživě, to může dopadnout jedině průserem a taky to tak dopadlo. Takže ne, buďto nic, nebo jako jakýkoliv jiný žadatel o pobyt zde.

 691. Akorát že palestinské uprchlické tábory jsou regulérní města a zvou se uprchlickými tábory, protože to budí více soucitu a generuje to více „darů“.

 692. Aerokarle,
  Plastelinci byli nomádi a válečníci. Nic jiného nikdy neuměli a neumí. I veškerá jejich výchova od ranného dětství je takto směrována. A protože nomádi v současnosti už nejsou, zbývá jim jen válčení. A protože jsou defakto neovladatelní, válčí „každý s každým a všichni proti všem“. Velmi užitečná vlastnost v dob stěhování národů. Ale v době, kdy všichni kolem sedí na zadku je to dost k ničemu. Tak se zatím baví alespoň střelbou na sousedy, vyhazováním se do vzduchu a tak podobně.

 693. Dobré ráno!

  No dobré, jak pro koho, řeknu to krátce:

  BRENT 48.92 USD/barel
  EUR 74.45 RUB
  USD 66.94 EUB

 694. >> skimic
  Stran nafty si M.Macek povzdechl, že crude oil stojí jako před šesti lety, akorát benzin je dražší o 9 Kč. To bude zase kvalitně opravených silnic, postavených dálnic a – dodávám já – skvostně placených příživníků.

 695. Ptakopysku,

  většina Palestinců nomádi dávno nebyli. Nomádský způsob života předpokládá nízkou úroveň počtu obyvatelstva a rozsáhlé volné prostory, které nikomu konkrétně nepatři.
  Palestinci byli většinou drobní zemědělci,pracující na pronajaté půdě.

 696. Halle,
  problém je v tom, že těch Palestinců zdaleka nebylo tolik!
  Ale pod pečlivou ručkou matičky EU, Lékařů bez hranic a jiných organizací, se podařilo zásadně snížit úmrtnost, při zachování enormní porodnosti.
  „Mladíci“ tam jako tady nemají co na práci a cvičí se v házení šutrů, posléze pak raket. Po obsazení pásma Gazy okamžitě vyrabovali a rozmlátili rozsáhlé skleníky, takže tam neroste ani rajče aniž co jiného.
  V Jemenu i jinde si je nepustili dál než do těch „táborů“, neb dobře vědí, co je to za svoloč.
  Jak s nimi má vyjít kdokoli jiný, když s nimi nevyjdou ani sami Arabové?!

 697. Halle,
  to byla jen taková mezifáze. Po shromáždění do utečeneckých táborů (ať už jsou to města nebo ne) a tím defakto odříznutí od obvyklého způsobu obživy jim zbylo jen to válčení, potažmo loupežničení. Netuším, jak si vedli v Libanonu a kdo je tam zmasakroval, ale někomu už se desítky let setsakra hodí, aby byli vykořenění a jen kolem sebe sekali jak vzteklí psi.

 698. (862) Ano, ale je otázka, nakolik moc by byli Palestinci radikální, pokud by tábory nebyly a oni byli rozptýleni jako Arméni, maloasijští Řekové, sudeťáci …..
  (863) Já vím, ale zavřít je do tábora toho typu, ve kterém dosud jsou a provozuje to OSN, to je úplně nejblbější řešení ze všech.
  (867) Nebudu vám tu iluzi brát.
  (870) V Jemenu?
  (871) Z Jordánska je vyhnal král Husajn, v Libanonu je zmastily křesťanské milice.
  V tom to je, že se někomu sakra hodí.

 699. Jo, na Jordánsko jsem zapomněl. Tam se jejich talent rozvinul poprvé.

 700. 856 – Jojo, ptakopysku, však ono to také hezky ilustruje, o čem se ve skutečnosti vede spor: Zatímco primitivové panikaří, že neustálý příliv imigrantů nakonec nevyhnutelně povede k výbuchu, vláda a vzdělanci přesvědčivě dokládají, že nic takového nehrozí a že se zaručeně podaří jim Německo postupně předat pokojnou cestou.

  Ve Francii némlich to samé… Možná nejhorší mi na tom připadá, že stále nedokážu odhadnout, která strana má pravdu.

 701. 2 ptakopysk ad 856 – nějak jsem se na té stránce nedočetl, jestli už mají také naplánováno i to konečné řešení, jako před tím 3/4 stoletím…

 702. Hlavně nenápadn2… !

  …Přední americký expert na Rusko Richard Cohen v posledních analýzách situace konstatuje, že i ve Washingtonu už se dnes zvažuje hlavně to, jak z celé té šlamastyky vyjít se ztrátou co nejméně kytiček, a tak se už počítá se „dvěma Ukrajinami“, tedy nominálně s Kyjevem a vedle toho i s Donbasem, jako s realitou….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sorry-nejak-se-to-pokazilo-Tereza-Spencerova-rozebira-co-se-deje-na-Ukrajine-a-co-si-asi-povedi-velmoci-A-vite-co-je-zvlastni-395835

 703. Rputi,
  Ono to bylo trošku jinak, ti Židé v Gaze měli ty domy a pozemky poněkud luxusní velikosti na palestinské poměry.Na tom prostoru bylo třeba postavit obydlí pro daleko větší počet lidí, než tam žilo Židů.
  Takže fakticky nepoužitelné. Ta nenávist samozřejmě hrála roli.
  Ale jinak tam Palestinci obdělávají každý kousek půdy. Té ale moc není, protože je vysoká hustota obyvatelstva.

 704. Bank of America prognozoval USD=61 RUB do konce roku.
  Má splněno ca od druhého srpna.. Kdo chvíli stál, již stojí opodál.

  BRENT 44.42 USD/barel
  EUR 75.10 RUB
  USD 67.36 EUB

 705. Halle, já nemyslím, to organizované bourání – to probíhalo hlavně proto, že původní majitel má definitivně utrum.
  Mám na mysli ty skleníky a další, které mohly řadu lidí slušně živit.

 706. Mi ta klávesnice blbne. 46.42 a ne ještě 44.42
  BRENT 46.42 USD/barel

 707. (877) Roztřískat skleníky, že jsou „luxusně velké“? 😛 To už je fantasie typu „studený oheň“, neblahé paměti.

 708. 2 ptakopysk ad 855 – mám obamy, že to číslo je poněkud podstřelené… Včera jsem se bavil s člověkem, kterej mezi kozomrdama nějakou dobu působil a ten tvrdil, že do rodiny se počítá celé širší příbuzenstvo a že se může jednat cca o 20, někdy až 30 lidí…

 709. Nepřísluší nám hodnotit, kolik má imigrant prchající před válkou příbuzných !

 710. Ty skleníky byly možné jen proto, že Izraelci měli protekční příděly vody.
  A mimochodem, nezdaj se Vám skleníky na pobřeží středozemního moře poněkud zbytečné ? 🙂
  Skoro u Afriky ? 🙂
  Dlouhé zimy asi nehrozí…..
  Pokud z nich Židé něco speciálního exportovali, tak Gazané exportovat nemůžou….

 711. PeSi,
  nojo, vlastně, to máš pravdu. Vždyť to tady mám za rohem. Takže v případě lineárního vývoje to v Německu bude za deset let halb um halb. Každý imigrant bude mít svého Němce.
  Všimni si, že jsem velmi střízlivý komentátor nechtějící vyvolávat chaos či paniku a nikterak nezmiňuji možnost exponenciálního vývoje migrace. Ani ve snu by mě tenhle scénář nenapadl. 😛

 712. Halle,
  mě napadá, že je v Palestině svinsky suchej vzduch a ve skleníku se vlhkost nějakou tu chvíli udrží. Případně taky pokud není zrovinka léto, tak svinsky studený noce.

 713. 886-tak ono je dost možné, že většina signatářů a příjemců exponenciální funkci nezná, tudíž se nemůže obávat exponenciálího růstu.

  Halladine, byl jste někdy v končinách, kde vládne arabský živel ?

 714. 883 PeS
  Pocet muslimu je nejakych 1.6 miliardy. Pocet obyvatel EU je nejakych pul miliardy vcetne hafo tech muslimu co jsou uz tady. Uplne staci kdyz se trochu uskrovnime a triclena rodina se postara o nejakych deset muslimu. Skoro kazdej ma chatu, vyhazuji se zbytky jidla, jenom chtit.

 715. NoName,

  každý hospodaří tak, na co mu stačí kapitál.

 716. Ostatně, někde, myslím že u Kohouta, jsem narazil na to, že Gaza a její obyvatelstvo je absolutně největším příjemcem dotací, podpor a všeho možného, počítáno na hlavu. Takže proč by si nechávali nějaké skleníky, ještě by někoho mohlo napadnout, že by v nich měli pracovat.

 717. (892) Jo, to je podrobně totéž, co píši stručně. Jakou souvislost to má s Dušanem, to ani nebudu pátrat.

 718. ptakopysku, myslím, že roli hrály jak ty studené noci, tak i sucho, protože ty obrovské rozlohy skleníku byly řízené elektronicky – závlaha, otvírání střech… atd.
  Tam jako zde, první po čem „mladíci „jeli“ byly ty dráty od elektroniky. Asi tam taky mají sběrny.

  Jinak Turecko je zasviněné dlouhatánskejma foliákama, právě kvůli těm studeným nocím.

 719. Aerokarle,
  892 neřeš. Nejsi cílová skupina. My, primitivní ssavci, Rputi rozumíme 😀 😀 😀

 720. Zcela OT – leč neodolám! 😀
  Je fascinující, čeho všeho se lidé mohou doúustit!

  FB:
  Gabra von Babic Hola hola, hlásím, že je problém se sršním hnízdem vyřešen!
  Kdyby měl někdo někdy podobný problém s hnízdem ve stromě tak tady je POSTUP:
  1. stříkejte několik dní do stromu biolit
  2. strčte do stromu hadru napuštěnou naftou
  3. vše dělejte v téměř 40°C vedrech
  4. dejte na radu včelaře a strčte do díry zapálený sirný knot
  5. nedejte se odradit čekáním – efekt se může dostavit až po 2 dnech
  Výsledek:
  Paňmáma bude od rána běhat po baráku a tvrdit, že cítí kouř – něco se pálí!!!
  Bude to tvrdit i manželovi – ten nic cítit nebude.
  Posléze se žena mrkne z okna do sadu. V první chvíli si bude myslet, že má halucinace. Venku leje jako z konve a ze stromu šlehají metrové plameny!
  Pantáta hasí.
  Žena děkuje tam „nahoru“, že už 2 dny prší a že je problém vyřešen, aniž by shořel celý sad a zahrada.

 721. Větvička parádní!
  Jen malý omyl – neadrtálci si dávali s moderním člověkem taky přes držku …. až časem podlehli….

 722. 902 Sršně je nutno odborně, ekologicky a humanitárně odsunout. Vezmeme vysavač, mezi něj a hadici vložíme sběrnou nádobu se sítkem, tzv. sršňák, opatřený dálkově ovládanou zpětnou záklopkou aby sršně nemohly vylézt. Hubici spolu se světelnou závorou či podobným čidlem spouštějícím vysavač instalujeme před letový otvor hnízda. Zařízení necháme pracovat v automatickém režimu. Po vycucnutí všech sršní vysavač se sršňákem spolu s prázdným hnízdem převezeme na odlehlé místo. Hnízdo vhodně umístíme, například na blízký strom. Sršňák přepojíme na výfuk vysavače, otevřeme záklopku a přiměřeně vzdáleni šetrně vyfoukneme sršně ven. Jestliže na odlehlém místě není potřebný elektrický přívod, vypomůžeme si generátorem nebo dostatečně výkonným měničem připojeným k autobaterii. Vyčkáme až se sršně uklidní či se rozlétnou, sbalíme zařízení a vrátíme se do odsršněného domova.

 723. 906 Rpuťi
  Spíš makedoncům kolabuje transferová logistika. Transport z Řecka do Srbska 1500-2000 běženců denně už vyžaduje kvalitní systémy řízení a techniku. V Makedonii prostě vznikla zácpa způsobená nedostatečnou dopravní průchodností.

 724. 908-do vagonu se vejde tak 80 lidí, takže se bavíme o 20 vagonech denně.To by zvládl snad i referent z Evropské komise.

 725. 909 NoName
  Nepřehánějte! 🙂
  Zrovna tady vidím špatnou koordinaci Evropských struktur. Neměl by přece být problém vypravovat speciální vlaky z Řeckých Schengenských hranic s volným průjezdem rovnou do Německa, Berlína. Tyto by mohly být neziskovými organizacemi vybaveny alespoň lehátkovými vozy pro lepší pohodlí žen a dětí, jídelním vozem zásobovaným vybranými embargovanými potravinami do Ruska a Polskými jablky, alespoň dvěma lékaři bez hranic a s 2-3 českými pravdoláskovníky aby běžencům způsobili lehké pobavení po útrapách cesty.

 726. Jenom aby nepřevzali koordinaci vlakové dopravy Němči …

 727. 910

  jídelním vozem zásobovaným vybranými embargovanými potravinami do Ruska a Polskými jablky,
  jj |! Třeba embargované vepřové paštiky z Hamé ! 🙂

 728. 912 toho bych se nebál. V českých uzeninách a paštikách se přece maso nevyskytuje, natož vepřové. Dokonale halal.

 729. Otřesné a nesnášenlivé komentáře pod tím videem.Anonymní náckové.
  Hned ten první:
  Merci qui ? Merci l’OTAN, BHL, Fabius, Sarko la racaille …

 730. pomůcka: Merci qui = díky komu, OTAN=NATO, BHL = Bernard-Henri Lévy, racaille = sebranka
  Plná diskuse těchto čistých antisemitistických nicků …

 731. 911 ano, v organizování železniční hromadné dopravy mají historickou praxi. Jenže ve Vansee momentálně nejsou volné pokoje, cílová stanice leží na území jiného státu, a lokalita Nürnberg vzbuzuje nepříjemné asociace.

 732. No, jak znám Němce, zanedlouho budou zprovozňovat některá nevyužitá zařízení a ubytovací kapacity ve východním Prusku… Infrastruktura tam stále je, koleje tam vedou, tak co tomu brání?

 733. V Německu už přišli s nápadem oddělovat migranty dle jejich původu a víry…
  Tak se mi zdá – nejsou oni ti machometámi krapet nesnášenlivý… ???

  …Berlín – Na ubytovně pro uprchlíky v německém Suhlu došlo v noci na dnešek k výtržnostem, při nichž bylo zraněno 14 lidí. Jsou mezi nimi čtyři policisté a deset obyvatel domu. Zničeno bylo také šest policejních aut. Uprchlické zařízení je přetížené. Naposledy v něm bylo 1800 lidí, oficiální kapacita je přitom 1200 míst…
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/129154-urazka-koranu-v-ubytovne-pro-uprchliky-doslo-k-vytrznostem-14-zranenych/

 734. (918) Nebrání celkem nic, snad jen to, že tam vládnou Rusové (místy možná i Poláci). A Rusové mají ve zvyku lifrovat spíš od Baltu směrem severovýchodním. 😛

 735. V Osvětimi, Treblince a Majdanku vládnou Rusové? No to jsou mi novinky… To spíš se tam v množství větším než malém vyskytovali Ukrajinci…
  Za chvíli se asi dozvím, že Rusové vládnou i v Berlíně…

 736. Součástí Východního Pruska byvala i oblast Mazurských jezer. Nádherná krajina. Byl jsem tam s lodí před několika lety, a rád bych tam ještě jednou.
  Jachtařský ráj.
  Po válce ji sověti přenechali Polákům jako náhradu za východní části Polska. Další část – oblast Klajpedy – přidělili Litvě.

  Na té polské části je i Hlavní stan – Hitlerovo Vlčí doupě. Ale tam jsem se nedostal

 737. Na Mazury jsem se několikrát chystal, ještě za bolševíka stopem, později autem, ale vždycky mi do toho něco vlezlo, ač jinak jsem v Polsku tu i onde byl.

 738. Jo, úžasné. Tyhle starosti o blaho veškerenstva. Tady se prošlo národů, a přesto tu jsme. A jak pěkně vypadáme, pořád stejně jako kdysi, čtyři páry končetin, fialový kožíšek, čtyři páry očí…

  Ale jak v noťasu místo LCD HD s konektorem edp v konfiguraci p30L1-030a připojit LCD HD s edp p30L2-020a, a aby to fungovalo to hlavy pomazané nezjevují, to si chudák musím zjistit sám. Když s káblem pro ten původní to nechodí, přestože v konfiguraci se s tím počítá. Tak jestli to nespasí jiný kábl v užitý v HD konfiguraci, pak budu v loji a bude mi souzena pruda koukat na mizerný displej. Sice to mám jako desktop pro externí monitor, ale z principu mě to nasírá, protože ostatní železo je v tom dobré, a IPS displej, který můžu mít za relativně za levno, by v tom případě fungoval, by byl příjemný i za cenu opruzu při montáži, protože má jiné uchycení, pro které třeba i nové víko a panty, pokud to nějak nevymyslí má zlatá česká hlavička a nezbastlí mé zlaté české ručičky. Ne, že by to bylo nutné, ale po delší abstinenci mám akutní bastlivku a upřímně řečeno, dopřál jsem si luxus ten krám koupit i abych měl se v čem hrabat. Když už se mám nasírat, tak nad něčím zajímavým. Přitom jsem se obstojně obeznámil s technologiemi a parametry většiny notebokoových displejů. Je to hnus fialovej, nezkalibrovatelnej, u kterého se šetří každý cent. Když vezmu v úvahu spektrum WLED podsvícení, což prakticky jsou modré ledky opatřené luminoforem, jasné, že „bílá“ je iluzí. pak se nedivím, že gamut RGB dosahuje jen 45% rozsahu NTSC, což už jen to není mnoho. Podsvícení ccfl trubicí dosahovalo i přes 60 procent. Ano, do nejkvalitnějších dávají i lepší podsvícení, dokonce i ledky RGB, jenž to je dražší. Sice jen o pár dolarů, ale každý ušetřený cent je dobrý. Tak nějací petičníci a protipetičníci no, ehm.

 739. Zdravím vespolek,
  dochází mi baterka, tak jen to nejdůležitější.

  Dano,
  upřímnou soustrast. V každodenním pinožení je tak snadné zapomenout, co je v životě to opravdu důležité…

 740. No, mně ukázala wikipedia jako východní Prusko celou oblast od Berlína přes půlku Polska. Tak se omlouvám, že jsem bez dalšího ověření použil tento pramen… Na zbytku věci to nic nemění…

 741. Schumi – sršně – i když si jako obvykle děláš srandu, tak jsi ve skutečnosti popsal běžný způsob likvidace, pokud jsou přivoláni požárníci (hasiči).

  Silný vysavač a po dokončení se ze zásobníku vysype sršní drť.

 742. Zásadní chybou je likvidace při + 40°C.
  Jinak – sršeň nejni blbá a své domácí pozná. Pokud nejni jeden včelař, tak aspoň má kdo likvidovat vosy.

 743. P.C.Roberts cituje vyjádření šéfa armádní zpravodajské služby generála Michaela Flynna, který odešel vloni v létě do penze. Ve svém nedávném textu potvrdil, že americký prezident Obama nedbal rad jeho a dalších expertů a podpořil džihádisty, kteří jsou nyní součástí Islámského státu. „Neschopná americká vláda využije cokoli, aby zdůvodnila svoji údajnou válku proti teroru. Idiotští Američané si vyrobili vlastní problémy s teroristy a neméně idiotští Evropané zase s uprchlíky. Je to naprosto bezduché a nebere to konce,“ rozčiluje se Roberts a poukazuje na další chyby americké zahraniční politiky, které se týkají vztahu k Rusku.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Idioti-za-uprchliky-si-muzete-sami-zaznelo-z-USA-395871

  http://www.paulcraigroberts.org/2015/08/19/insouciance-rules-west-paul-craig-roberts/

 744. Dobré ránko!

  A máme 21.!
  Nikoli „Voko bere“, anobrž srpna… většina z nás se pamatuje.
  S mladší generací, je to horší…
  Holt ten dějepis chybí….

  …Někteří z oslovených mladších ročníků si však nevzpomněli ani po tom, co se podívali na obrázek s tankem, ani když dostali nápovědu. „Vážně nevím,“ znělo z jejich úst…
  http://www.novinky.cz/domaci/378285-jak-lide-vzpominaji-na-srpen-1968-pametnici-se-bali-valky-mladsi-rocniky-tapou.html

 745. A druhá část článku V.Vlka: „Furt je to dobrý!“

  …Dnes není řídící úloha Strany, ale o to větší moc mají „neformální iniciativy“. Každý vědec ví, že stačí jen se nešikovně vyjádřit a je bez místa a navždy dehonestován. Jako anglický biochemik Richard Timothy Hunt, nositel Nobelovy ceny, zničený polovzdělanou, ale „aktivní“ jakoby novinářkou. Viz Aféra Hunt: Proč nevtipkovat o ženách…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-furt-je-to-dobry-2-0wu-/p_zahranici.aspx?c=A150820_202609_p_zahranici_wag

 746. 932 Rputi, no a? Proč by měli? Mají jiné starosti a zájmy.
  Vzpomínáš každého 30. 5. na vozovou hradbu? Ai ne. Máš jiné starosti a zájmy. Tak proč to vyčítat jim. Pro ně je to stejná historie. Jsou mladí, nezatížení, čím by jim prospělo kdyby za sebou měli táhnout těžký náklad minulosti? Ano chápu, „měli by si uvědomit…“
  Jistěže, když se člověk rozdělí o své frustrace, když je nesdílí sám, když ví, že ho i přetrvají, snad se mu uleví. Na smrtelné posteli napomíná „nesmíš zapoooomenoouuut co tvýýýmmm praprapředkům zlého učinili praprapředcííí…“ Prostřednictvím minulosti tak lze ovládat přítomnost a budoucnost. Toho se dovedně chápala například katolická církev když narozenému hned připsala dědičný hřích.
  No, většina mladých na to kašle. Dobře činí. Neměli bychom jim otravovat život. Každý si má své průsery vzít do hrobu. Je prospěšné znát dějiny. Není prospěšné se jimi nechat ovládat. Ano, 30.5. 1434 se kdesi cosi událo. Máme se kvůli tomu rozdělit do dvou nesmiřitelných táborů a cepama se mlátit po hlavách? Jo a ještě nějakou dobu před tím tu řádili Hunové, a …..

 747. Dobré ráno,

  rputi, my si pamatujeme, protože jsme toho jednadvacátýho zažili.

  Mladá generace to nezažila, nemají si co pamatovat, jen heslo v učebnici.

  otázka je, nakolik to byla významná událost. Vzpomenu-li si na svoje naivní přesvědčení v 89, že je s komunismem amen a porovnám to s tím, co se dělo potom a s dnešním stavem a s některými osobnostmi, s osmašedesátým spojené, nemohu se ubránit dojmu, že nějaká forma normalizace by nastala i bez těch spojeněckých vojsk.

 748. Schumi,
  já bych až takhle zásadový nebyl. Není od věci vzpomenout si na některá data a dění kolem nich. Třeba na to z března osmatřicet, nebo to ze srpna osmašedesát až zase budeme po nosní dírky v hovnech a budeme přemýšlet, jestli nám někdo podá pomocnou ruku.

 749. Ptakopysku,
  byl to nejspíš Mark Twain: „Nejlepší pomocnou ruku najdeš na konci svého ramene.“

 750. dvd,
  jo, to je taky pravda. Já to myslel spíš tak, že je dobrý vědět, jak se kdo chová ve vypjatých situacích. Člověk pak není překvapen.

 751. Aby to, ptakopysku, nebyla nakonec ta pomocná ruka, co nás do těch hoven postrčí. Toho bych se skoro bála víc, než toho, že nám jí nikdo nepodá.

 752. 927 Matzurka
  Dobré ráno.
  ad „dochází mi baterka“
  Taky jsem si jako děcko čítávál pod peřinou.

 753. Teď je na idnesu článeček, kde cikánská provokatérka v žoldu tzv. veřejného ochránce práv(romská figurantka pracující na objednávku státního orgánu – kanceláře ombudsmana) se veřejnosti svěřuje se svou utkvělou představou že cit.: „já chodím do zaměstnání a nežiju ze sociálních dávek“. Přitom je zaměstnaná jako vedoucí pobočky Poradny pro občanství, občanská a lidská práva. Což je čistokrevná příspěvková organizace, která prodrbe ročně deset milionů korun z peněz daňových poplatníků. Jen tak pro zajímavost – když budete hledat něco jako „dotace“, nebo „rozpočet“ v souvislosti s touto bohulibou organizací, budete hledat marně. Oni používají pojem „Zúčtování fondů“.

  http://usti.idnes.cz/soud-romska-figurantka-realitni-maklerka-pronajem-bytu-odvolani-phl-/usti-zpravy.aspx?c=A150818_2185039_usti-zpravy_alh

 754. Jo, to jsem taky četla.

  ten ouřad ombudsmana by měli zrušit. Místo any ta … v čele hájila práva obřčanů, vymýšlí bejkártny za peníze daňových poplatníků.

  Když se tu tak zamačkává slza nad jednadvacátým srpnem, tak jen připomínám, že kdyby ty vojska tehdy nepřišly, byli by u vesla mimo jiné i lidi jako Šabatová. Fakt myslíte, že by pod jejich taktovkou byla ČSSR oázou svobody a demokracie ? 🙂

  Tím nehájím ani neomlouvám spřátelené mocnosti, na jejich podlosti to nic nemění.

  Tej Balogovej bych snad i ty sociální dávky dala. Stála by nás rozhodně míň. ZAjímalo by mně, jetsli jí ty soudy platí ouřad ombudsmana, nebo to platí z toho, z toho, co nazývá „výdělkem „.

 755. maYdo,
  Balogová ze sociálních dávek žije. Neboť co jiného jsou dotace? Jen tak pro zajímavost. Její organizace dostává již zmiňovaných 10 mio a z toho jde na platy zaměstnanců 7 mio. 3 mio jsou určeny na režijní náklady organizace(elektřina, teplo, voda, nájmy, údržba) a na páchání dobra.

 756. maYdo
  ono je to jedno – tak či onak jsou to peníze daňových poplatníků.

 757. 939 ptakopysku, odpověď je jednoduchá : Jak Kdo se ve vypjatých situacích chová jak kdo.
  Plusmínus všude stejně s nějakými rozdíly danými kulturou.
  Znalost dějin je jedno, obřady smutku, strachu, nenávisti jsou druhé. V některých případech i orgie. O dovolené jsem si trochu četl o Přemyslovcích…. Co já tady teď s tím, že. Nebo třeba vzpomínky na dobu ledovou. Že bychom měli obřady drkotání se sborovým „To to zebe, to to zebe!“, kopali pasti na mamuty a navlečeni do kožešin křepčili kol ohňů? A totéž učili mladé, „aby se nezapomnělo“?

 758. Énu Schumi 935,
  já ti nevím.
  Ono je dobré vědět, že tamhle na tý cestě je vytlučenej výmol a tuhle za tím rohem zas ostrá zatáčka a neradno tam jezdit rovně, neb si člověk nabije čumák…
  Konec konců zeptej se lidí, co ztratili paměť, proč jsou z toho celý nekalý?
  A proč děti, když se dozvědí, že rodiče nejsou vlastní, začnou tak velmi hledat ty původní? Vždyť by jim to mohlo být fuk, když je vůbec neznaj….
  … holt něco důležitého chybí….

 759. 948 Schumi
  chceš snad ve školách zrušit dějepis, literaturu a občanskou nauku ?

 760. Schumi 949 – tomu se říká historické ukotvení!
  Jsou lidé s náturou nomádů, kterým je srdečně fuk, kde jsou, kam a proč jdou, většinou žijí okamžikem, pro momentální užitek a prožitek, nezatěžují se ani tím, co bylo včera, ani tím, co bude zítra.
  Vyznačují se hlavně tím, že nejsou moc použitelní.
  A pak jsou druzí, a ti zas rádi vědí, že tam, kde jsou, nespadli zrovna z višně.
  Oni si ti „primitivové“ nevymýšleli své báje a pověsti jen tak pro nic a za nic…

 761. 😀 😀 😀
  Umělkyně zkoumá hranici mezi uměním a pornografií. I to, k čemu je dobré nahé tělo
  Lenka Klodová se v uměleckém světě proslavila svou doktorskou prací – pornočasopisem určeným ženám. Byla to její odpověď na to, že výhradními konzumenty pornografie jsou muži. Dnes vede v Brně na FaVU Ateliér tělového designu, kde pracuje s tělem jakou součástí díla a tělesností jako uměleckým projevem. Mimochodem, je to také jediné pracoviště svého druhu, kde se o pornografii přednáší na akademické úrovni.

  A teď si představte, že tenhle článek přeloží někdo v Africe, v Sýrii, nebo Iráku. Já se těm imigrantům vůbec nedivím…

  http://www.lidovky.cz/umelkyne-zkouma-hranici-mezi-umenim-a-pornografii-i-to-k-cemu-je-dobre-nahe-telo-19q-/lide.aspx?c=A150820_201121_lide_ELE

 762. Ptakopysku, ale jistěže ze sociálních dávek žije.

  Jen jsem myslela, že kdyby ji poslali domů, aby nic nedělala, a vyměřili jí sociální dávky, kterým se i úředně říká sociální dávky, stálo by to ty poplatníky míň, než když chodí obsluhovat vysavač na peníze a těm sociálním dávkám, co bere, se říká úředně „plat“.

 763. Rputi, je sice dobré ledacos vědět, ale je taky dobré,vědět, že leckdy děti nedají na varování rodičů ohledně výmolů a musí si vyzkoušet svou vlastní cestu.

  A vlastně je to dobře, protože jen na té vlastní při zdolávání vlastních výmolů mají šanci dospět. I když někdy si taky namelou hubu.

 764. MaYdo, když je ovšem ten „barák v zatáčce“ váš a 3x do týdne vám ho někdo nabourá, protože si „hledá vlastní cestu“, tak je to poněkud o nasíření… 😀 😀 😀

 765. Osobně jsem přesvědčen, ze je samozrejme dobře, kdyz si mladí namelou hubu jaxi osobně, ale mám mnohonasobnou zkušenost s vlastnima dcerkama, ze si pak velmi rychle vzpomenou na tu jim do hlavy vtloukanou minulost/historii a jednak se z toho pruseru vyhrabou rychleji a druhak si daji pozor do něčeho podobného opět spadnout ( to druhé je jistě výsledek vlastní zkušenosti, ale i tak platí benefit toho prvého důvodu).
  Takze – učit historii ano !

 766. Rputi,
  pobřeží udržet nedokážeme. Tak teď zkusíme invazi udržet v předpolí. Alespoň pár dní, než se stáhneme do předem připravených pozic.

 767. Vzhledem k muslimským názorům na vepřové maso, mohou mít francouzské protesty chovatelů prasat docela zajímavý průběh …. aneb, to tu ještě chybělo!

  …Vzhledem k sankční politice Evropské unie a ruského embarga na potraviny ceny vepřového masa v Evropě klesají, a značné ztráty francouzských farmářů směřují k výbuchu hněvu.
  Podle německých novin, je válečný protest francouzských farmářů nevyhnutelný. Zemědělci chovající prasata, se chystají do ulic Paříže 3. září, a o čtyři později chtějí dobýt Brusel, kde budou politici EU rozhodovat o budoucnosti zemědělství v Evropě…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sz-politika-eu-posila-francouzske-zemedelce-na-barikady/

 768. 950 skimici, je užitečné znát historii. Jenže znalost historie je jedno, kdežto rituály pravdy, lásky, nenávisti, ordinované podle potřeby toho kdo momentálně vládne, je druhé.
  Kromě toho jsou znalosti zajímavé uspokojující zvědavost a znalosti prakticky užitečné pro „humanaction“. Pro lepší přežití nebo alespoň pro přežití. Dnes například je….A zas kolotoč nářků. Pak zas nějaké jiné datum. A zas…. Co je pro puberťáka užitečnější, marnit čas nalejvárnou jak jsme se mohli obrodit a jak nám to bylo zaraženo, doprovázenou příslušnými emotivními výjevy a požadavky soucítění, nebo jen věcná dějepisná informace tak jako o jiných vzdálenějších událostech, zasazená do kontextu ostatních událostí, a znalostí programování třeba v „Céčku“, ekonomická gramotnost a podobně?

 769. Já nejsem proti výuce historie, Šimone.

  Ale pro další generaci jsou prostě naše prožitky jen kapitolou v dějepise. Nemá smysl se rozhořčovat, protože ta výročí neprožívají s nějakou vášní a jsou jim fuk.

  Navíc jsou prázdniny. Ve škole se historická data připomínají, ale kdo se studentů zeptá o prázdninách, jetsli vědí, co je zrovna za den a kdysi stalo?

  třeba mojí babičce bylo čtrnáct tedy o dva roky víc, nebylo mně v osmašedesátém, když vypukla první světová. Když jí bylo tolik, jako mně dnes, měla za sebou nejen tu první, ale i druhou světovou a komunistický převrat ve 48.

  Pochybuju, že v tu dobu nějak moc prožívala ještě výročí začátku první světové války.

 770. 962 Schumi,
  no já tu Toji zkratku můžu samozřejmě podepsat. Můj 950 byl spíše míněn jako úšklebek s povyplazeným jazykem 🙂

 771. „MaYdo, když je ovšem ten “barák v zatáčce” váš a 3x do týdne vám ho někdo nabourá, protože si “hledá vlastní cestu”, tak je to poněkud o nasíření… 😀 😀 :Dů

  Když Vám třikrát týdně někdo nabourá barák v zatáčce, tak je chyba buď v konstrukci zatáčky nebo v poloze domu nebo v tom, že vám kolem baráku jezdí samí blázni.

  Takže nevím, co se s tím dá kromě toho nasíření dělat….

 772. Rputi,
  jj. muslimů je ve Francii víc, než chovatelů prasat. Bude docela sranda, až si to obě strany uvědomí. 😀 😀 😀

 773. maYdo,
  přímo se nabízí nejjednodušší cesta – eliminovat blázny. Pak se hukáže

 774. 959, ptakopysku, kromě toho se snažit abychom se nestali retenční nádrží. To znamená nejen omezovat přítok, ale i nebránit odtoku. Ano, chápu zájem Německa. Jenže zájem Německa je zájmem Německa, kdežto zájem náš je zájem náš. Ostatně je to důsledek politiky Německa, Francie, Anglie, USA a dalších, sledující zájem Německa, Francie, Anglie, USA a dalších. Ne náš. My jsme do toho neměli co kecat. Tohle je politika velkých hráčů. Tak ať si to vyžerou sami a nedělí se o nevýhody tak jako se nedělí o výhody. Řešením je uzavření jihovýchodní hranice a severo a jihozápadní nechat otevřenou. Kdybych byl policajt a viděl jak ze Železné Rudy skupina migrantů směřuje do Německa, tak bych neviděl. Protože jako bych slyšel ten randál z EU, kdybychom zavřeli hranice a zavedli standardní pohraniční režim. Proto čemu všemu k čemu jsme se zavázali to je a jak moc je to hnusné. Tak ať si to vyžerou.

 775. 964 skimici, ach tak, no samozřejmě, že nechci. Ale indokrinaci ano. Ty hámotiny, kteréjsou nalévány, jsou děsivé.

 776. Schumi, problém je v tom, žese ta historie podává stylem “ třista let jsme trpěli“. A když netrpěl celej národ, tak aspoň trpěli ti jediní správní a ostatní se provinili tím, že netrpěli s nimi a mají se jít stydět a chodit kanálama.
  Dokud se nezmění zase režim, který bude hlásat, že že pro změnu trpěli zas jiní jediní správní a kdo netrpěl v tom předchozím režimu, má se opět stydět a chodit kanálama.

  Myslím, že takový výklad historie je velmi demotivující. Kdo by byl zvědavej na fňukání, jak předci trpěli a kde mohli být, kdyby jim všichni kolem neubližovali.

 777. zdrfavím!
  (957) jj, Historia -magistra vitae -to ano, ale má velmi pitomé žáky 🙁 Sice moudří lidé se poučí z chyb druhých, chytří lidé z chyb vlastních, ale hlupáci se nepoučí nikdy a z ničeho 🙁 A v současné době se mně zdá, jakoby ti hlupáci padali z nebe ….. že by tam měli velkochov ? 😕

 778. SChumi,

  to je pěkné, co říkáš, ale stačí , aby v Německu dotyční řekli, že přišli přes Česko, a Němci je nám vrátěj. Ostatně – už se děje.
  A my je podle smluv musíme vzít.

 779. 965

  maYdo, když jsme se vraceli z Orlíku, tak v jedné vesnici, kterou jsme projížděli, byl jeden takovej dům :-), kterej vypadal velmi ohrozitelný…

  Místo předzahrádky ( on ten dům měl vyvýšené základy ) tam byly vysypané asi dvě tatry kamení o velikosti půl metru a víc 😀
  Chtěl bych vidět auto, co by tu hromadu projelo…..
  Mám pochybnosti, zda je to legální, ale majitelům domo to bylo asi fuk.

 780. Skimici,
  zatím platí, a pokud její použití bude pro Merkelovou výhodné, bude ji používat.

 781. 975 Halle
  to je jasný, ale přesto preferuji řešení Schumiho. Především zabezpečit vstup, ponechat volný výstup pro to, co pronikne. Naši orgáni se bohužel zabývají jánevím proč činností ve vnitrozemí, kterou zcela nepravdoláskovsky nazývají „odchyt“. Divím se, že proti tomu Dienstbier neprotestuje.

 782. Skimici,

  pokud se rozšíří informace , že V ČR se odchytává, zavírá do sběrných táborů, že do Německa to tudy asi nepůjde atd., je docela možné, že další se budou ČR vyhýbat…..

 783. 977 Halle
  dej pokoj. Sběrný tábory tu nechci. To už tu nedávno párkrát bylo. On tady dvakrát nikdo být nechce. Ať si to řeší ti, co je do Evropy lákaj.

 784. 973 Halladine, ono je nelegální mít na předzahrádce větší množství kamení většího než malého?

 785. Dano, zesnulý byl „blízký přítel Václava Klause“, tak musí být vinen už z principu. I kdyby to tomu Janečkovi nakecal nějakej blázen, co si z něj chce vystřelit.

  Možná si to Janeček vymyslel, aby se o něm zas psalo 😀

 786. skimici,
  jenže co s nimi, když je třeba vrátí z Německa?
  Nechat je tu jen tak volně běhat? Jednou jim dojdou prachy a pak logicky nastoupí kriminální jednání ať už na ten či onen způsob.
  A dám se předpokládat, že se, za každou cenu, budou snažit dostat dál znova a znova. Stanou se z nich bezprizorní zoufalci, kterým už nebude záležet na ničem.

 787. 983 Rputi
  proč?
  V Německu s nima proběhne asylové řízení, budou vyhoštěni a my je proto pošleme dál.

 788. skimici, když je chytí za našimi hranicemi, tak bude jasné, odkud přišli a když se ještě přiznají, tak tuplem!
  A máme je tady a co s nimi dál?

 789. Mooooc hezký!

  Přijede nejvyšší rabi do Vatikánu na návštěvu. Všechno si prohlédne, lecos se mu líbí, ale nechápe, proč uprostřed chrámu stojí telefonní budka. Zeptá se tedy: „Svatý otče, k čemu je ta telefonní budka?”
  „To je spojení k bohu.”
  „A mohl bych si zatelefonovat?”
  „Ale zajisté.”
  Rabi vejde do budky, vytočí číslo a takových deset minut hovoří s bohem. Po skončení hovoru vyjde z budky a ptá se: „Co zaplatím?”
  „500 dolarů.”
  „Cože, 500 dolarů za deset minut?”
  „No, ono to jde přes satelit a to stojí hrozný peníze,” odpovídá svatý otec.
  Rabi nekomentuje, vytáhne pět set dolarů a zaplatí.
  Po nějakém čase vyrazí papež do Jeruzaléma, všechno si prohlédne a všimne si, že v největší synagoze stojí také telefonní budka.
  „To je spojení s bohem?” ptá se.
  „Jistě, svatý otče.”
  „A mohl bych si zavolat?”
  „Zajisté, svatý otče.”
  Papež vejde do budky a asi deset minut hovoří s bohem. Po skončení hovoru vyjde a ptá se: „Co zaplatím?”
  „10 centů, svatý otče.”
  „Cože, jen deset centů, když u nás to stojí takový peníze?”
  „To víte, místní hovor.”

 790. skimici,
  jistě! Jenže podle zákona, to nejde hned.
  Krom toho zákon je tak pitomej, že ho stejně vypustí za vrata azyláku a „běž si!“ – což on neudělá, zajisté…

 791. taky přidám jeden kouzelnej…
  „Na Slovensku rapídne stúpa výskyt syfilisu a kvapavky. Nárast počtu ochorení je taký výrazný, že to znepokojilo aj politikov. Ministerstvo zdravotníctva apeluje na občanov, aby sa konečne prestali správať ako kurvy.“

 792. Prý…

  V centru Kyjeva došlo k masovým střetům mezi skupinami polských fanoušků Legie Varšavy a ukrajinských fanoušků mužstva Zarja Luhansk. Utkání se hrálo na hřišti Dynama Kyjev.

  Podle ukrajinských sdělovacích prostředků ukrajinští fotbaloví fanoušci se během dne střetli s polskými fanoušky, kvůli jejich provokativnímu chování.

  Fanoušci polského klubu „Legia“ pochodovali středem ukrajinského hlavního města a skandovali „Bij Banderovce“ a spálili ukrajinskou vlajku.

  Podle očitých svědků, v boji zvítězili polští fanoušci. Ukrajinci uprchli. V důsledku střetů bylo vážně zraněno z každé strany 10 fanoušků, dva měli bodná poranění.

  Nevím, jestli je to pravda, ale zní to pěkně 😀

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bij-banderovce-kriceli-polaci-v-centru-kyjeva/

 793. „A máme je tady a co s nimi dál?“

  rputi, o tom přece psal Remarque v … jak se to jen jmenovalo… Miluj bližního svého, tuším. A něco taky ve Vítězném oblouku. Migranti před Hitlerem se posílali k sousedům, a když je chytli tam, tak zase zpátky. Policajti na obou stranách se nežinýrovali a fungovali jako převaděči. Legálně, protože dotyčnej byl ze země vyhoštěn a oni tím, že ho šoupli přes hranice, provedli úkon soudem nařízený.

 794. maYdo, obávám se, že Remarque je nám, se svejma tuberkulozníma milenkama, na dvě věci…

  Halle,
  nj – huba nevymáchaná Paulčinskij. Ten má dobrý hlody. 🙂

 795. Na okraj k migraci
  V posledních týdnech jsem si z česko-německé hranice dělal přečasto korzo, nicméně jsme nikde neviděl ony ostražité policisty střežící hranici. Ještě na jaře na dálnici A6 kousek za hranicí postávalo auto s nápisem POLIZEI a na E53 v obci Ludwigsthal kdysi stahovali podezřelá auta na místní parkoviště za kostelem. Teď by to asi nešlo. Je tam sklad kulatiny. Ale na té A6 se nikde kulatina neskladuje.

 796. 986 – No to tedy nevím… V každém případě je na tom vidět, co vznikne snahou si židovskou anekdotu jaksi nostrifikovat. Správně je to nějak takhle (velmi se omlouvám, ale ke své nesmírné lítosti neumím napodobit jazyk vypravěče):

  Abeles, ten jak bydlí v Brooklynu, se z ničeho nic dostane do obrovskejch obtíží. Ty se ale ještě dál a dál jen stupňuju, a když už v tom maléru Abeles vůbec nevidí kudy kam, zajde si přes ulici na poštu a objedná hovor s Hospodinem. Za nějakou dobu ho úředník volá do kabinky, Abeles Hospodinovi vysvětlí situaci, Hospodin navrhne řešení, Abeles namítá naprostou neproveditelnost, Hospodin mu to vyvrací, Abeles křičí, že jsou to nesmysly, ale po deseti minutách ho Hospodin nakonec přesvědčí. Abeles vyleze z kabinky, jako ve snách u přepážky zaplatí dvacet dolarů, a ačkoliv v něm pochyby přetrvávaj, udělá, co mu Hospodin radil, stejně o žádný lepší možnosti neví. Však se taky skoro obratem všechno beze zbytku překvapivě urovná, tak pěkně, až se Abeles sám diví.

  Nojo, jenže když je následujícího roku Abeles v Jeruzalémě, z ničeho nic a beze všech souvislostí s tou předchozí se Abeles opět octne v další příšerný šlamastyce. Když si to celý třikrát promyslí a ani napotřetí nevidí žádnou cestu ven, zajde prostě zas na poštu, objedná si hovor a zas na sebe s Hospodinem deset minut křičej. Pak Abeles opět jako ve snách vyleze z kabinky, jenom se diví, proč na to Hospodinovo řešení nepřišel sám, nepřítomně u přepážky zaplatí v přepočtu asi čtvrťák, nepřítomně vyjde na ulici, jenomže tam mu to přece jen nedá, a tak se vrátí k okýnku a ptá se: „Poslechnou, jak je možný, že když jsem posledně telefonoval s Hospodinem, stálo mě to celejch dvacet dolarů?“ – „To mají tak, tady je to místní hovor.“

  A můj problém, velikej problém, je, že – jakkoliv si snad obsah pamatuji přesně – naprosto tu anekdotu nezvládám reprodukovat jazykově. Je to daleko větší potíž, než bych tady dokázal slovy vylíčit…

 797. BRENT líže 45.50 USD/barel a rubl úpí.
  Očekávám, že se večer dozvím, že díky Litvajzu, bleble atp se benzín o pár korun bude muset zdražit.

 798. Zpátečníku,
  já bych tu verzi 986 až tak nezpochybňovala.
  Pravda, židovské anekdoty bývají vesměs komornější, ale tahle nostrifikace zas tak nepovedená není, jsouc ohohacena o vatikánskou hamiždnost.
  Myslím, že ani Netanjahu s Khonem by neprotestovali. 🙂

 799. skimici, kdyby jen rubl!
  Zdá se, že v Kazachstánu už taky skučej.

 800. Mno, on bude skučet kde kdo, a nejen ruští těžaři. Ti emeričtí taky.

 801. 1000 rusky znamená skučáť stýskat se. Po těch cenách ropy se jim fakt asi stýská. Nazarbajev si holt postaví o jedno mauzoleum méně.

 802. To je neuvěřitelné jaké blbiny jsou v stavu politikusové vymyslet,co všechno, budou „řešit“ jen aby se vyhli průseru s běženci..

  ….Okupace je aktuální téma, tvrdí TOP 09
  „Po roce 1989 jsme se čtvrt století domnívali, že historická interpretace událostí 21. srpna 1968 a následujícího dvacetiletí všestranné devastace české společnosti je jednoznačná a nezpochybnitelná. Avšak současný politický vývoj v Rusku a krize na Ukrajině činí ze srpnové okupace znovu aktuální téma,“ uvedla TOP 09 v prohlášení…
  http://www.novinky.cz/domaci/378372-schwarzenberg-bude-drzet-retezovou-hladovku-za-obeti-okupace-roku-1968.html

 803. 991 co je naprosto podstatné : Migranti před Hitlerem měli naprosto odlišné parametry než islámští migranti před islámem. Navíc paradox je v tom, že prchají sami před sebou. Jako by před Hitlerem prchali členové NSDAP. Podobně jako by komunisté prchali z komunistických zemí aby zaváděli komunismus kam přijdou. Jako když někdo čůrá do studny, pak prchá s nářkem, že to nedá pít a kam dorazí, domáhá se práva čůrat do studny. V čemž mu pomáhají místní aktivisté. Jeví se to nelogické, ale lidský svět je obecně nelogický.

 804. 1002 Rpuťi
  TOP 09 zaspala dobu. Každý ví, že aktuální téma je okupace Krymu. Zrovna oni by to měli vědět.

 805. Schumi,
  když už paralela s hitlerovým Německem, tak spíš SA.

  Je to jako kdyby v r.1934 požádal Ernst Röhm a jeho SA o politický azyl v ČSR s odůvodněním, že mají strach z Noci dlouhých nožů…

 806. Wow. Ti řáděj
  BRENT 45.28 a eur=78 rub a usd = 68.80 rub.

 807. skimici,
  oni na to jdou „od lesa“! 🙂
  Hoslají na příkladu srpna 68 dokázat, že Krym je strašná lumpárna. Holt načetli ten průzkum, že lid na srpen 68 zvysoka kálí, ba někteří ani netuší a nezajímá.

  A Schwarzík zřejmě řetězobvou hlůadovkou trenuje na ramadán… 🙁
  „Schwarzenberg bude držet řetězovou hladovku za oběti okupace roku 1968“

 808. (995) České by se nevešly na obrazovku. 😛
  (996) Já to znal s Brežněvem a Nixonem, volali do pekla.

 809. Tak já jen doufám, že jeho spavost dotáhne tu hladovku až do úspěšného konce!

 810. Dobrý večer,

  no co, co co, stěžovala jste si ránoio , rputi, že nikdo na výročí nevzpomene a že upadne v zapomnění. Tak byste měla být šťastná, že kníže nezapomíná. 😀
  TAková Yvone Přenosilová je štastná, že Tomáš Klus ví, co se stalo 21.8.68, i když je mlád. Tak se radujte s ní. 😀

  Já teda s madame Zvone její štěstí nedílela, radši jsem vypnula radio, protože toho hýkavého osla bytostně nesnáším.

  ale rozumím tomu, proč to i jiná výročí schumi nemusí 😀

 811. 1012 maYdo
  kdo je Tomáš Klus? Nějaký chartista?

 812. Tradiční společné rituály stmelují skupinu. Platilo odjakživa a platí i v 21. století.

  Jenže to děláme špatně.
  Všechny církve odjakživa věděly, že je nutno jeden svátek nahradit druhým, nikoli vnucovat nové, když staré nemělo čas odeznít.
  A tak místo Samhainu máme Dušičky a místo Beltainu pálení čarodejnic – což se mi jeví jako výborný nápad pro další Průvod hrdosti.
  Pořádná vatra na Václaváku a všichni budou skákat. Taková Krnda na koštěti… kdo nedoskočí má smůlu!
  Ale konečně by ten průvod našel své ideové zdůvodnění!

 813. Tak teď jsem viděl před Tescem velkou skupinu hodně tmavých a zaprášených lidí, měnili si dolary a pak nakupovali.
  Samí muži.

 814. No, jestlipak někdo ví nebo tuší, kdy se konalo poslední upálení čarodějnic?

 815. 1018 – Někdy kolem r. 1800 ve Švýcarsku ?