Pozvánka na přednášku

Přednáška je opakovaná, tedy kdo nestihl loni, má šanci letos!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 554 komentářů u “Pozvánka na přednášku

 1. Tak držím sama sobě všechny palce, aby to tentokrát dopadlo a nic mi do toho nevlezlo….

 2. K [1359] od minula – ta mapka má drobnou chybu: Rusko nemá o Donbas – z hlediska přičlenění – žádný zájem. Říkají to od začátku a vývoj situace i analýzy západních tajných služeb (viz uniklé materiály od Němců nebo vystoupení šéfa francouzské vojenské rozvědky před parlamentem) jejich slova potvrzují. Což ale západní politici nějak stále nejsou ochotní pochopit…

 3. 2 Ostap Bender
  „jaký nádobíčko byste chtěla mít? to dovnitř nebo to ven?“
  „obojí! šoustala bych se sama!“

 4. 2 Ostap Bender ad 3 – no tvrděj to Poláci i Karel, tak to musí být pravda!

 5. (3) jj, o pojmu „hermafrodit“ jsem slyšela …to zase ano 🙂

 6. Já bysem chtěl s někým chodit
  Jenže se to nehodí
  Protože jsem hermafrodit
  A ti s nikým nechodí
  © Někdo z pánů Dědeček, Burian, Vodňanský, Skoumal

 7. Pamatujete na majora Franka Burnse z Mashe?

  Na FB teď schytal Babiš přezdívku: „Kuní ksicht“! 😀
  Myslím, že to sedne!

 8. Právě jsem se vrátil, nikoli z Hradu, alébrž ze City, jinak též zváno downtown do svého předměstského skrovného příbytku, připravil si sváču a pustil si k tomu interfernet. Při dočítání minulé hospody jsem se velice pobavil, jak mnozí z vás marně hledali jakýsi smysl či dokonce logiku v činění bruselských ouředlníků, poslanců a jiné neužitečné verbeže. Odjakživa se praví, kde nic není, ani čert nebere, i kdyby intersexuál na koze jezdil. Ale k pobavení, dobrý.
  Co se týče přednášky, i když už viděl, rád se hlásím k repríze.
  Rputi, ten kuní ksicht pochází z transparentu na včerejší demonstraci na Václavským Václaváku proti EET a hned to reprodukovali na FB stránkách Řekněte ANO ne. Hezké to je, až tak nějak mile trefné, řekl bych.
  https://www.facebook.com/rekneteanone/photos/a.430711940368675.1073741828.430695763703626/779910725448793/?type=3&theater
  Ještě ke včerejšímu hradnímu metálování. To zas je po serverech nablito. Nějak nechápu, proč kdekdo kecá do toho, komu dá či nedá president metál. On těch pravomocí moc nemá, tak proč mu aspoň tohle potěšení nenechat bez zbytečných keců lidí, kterým do toho nic není. Mne osobně potěšilo ometálování toho zabitého kluka ze Žďáru. A pobavilo mě (pozitivně) u Franty Ringo Čecha. Do ostatního nehodlám kecat.

 9. V případě dekorování FRČ hodnotím Miloše pozitivně. Tzv. umělecká fronta všimla, že FRČ dělá vobrázky a může o nich konverzovat nad šálkem sojového laté.

 10. Mno, mi se docela líbilo ometálování majitele firmy Juta. Postavil fabriku na nohy, našel novou výrobu,rozšířil firmu, dal spoustě lidí práci a exportuje jako divej. i do Ruska.
  Já asi před rokem a půl slyšel rozhovor s ním v rádiu, a moc mi byl sympatickej.

  podnikatel – sen každého socana.

 11. Já už se toho nedožiju, ale vy si ještě zastřílíte……FRČ oznámil chefredakteurovi BabišHeute Pleslovi.

  Prorocká slova……

 12. Venco,
  FRČ jo a Putnu ne – v tom to vězí! 🙂
  A Kuní ksicht sedí – jak Jandák na hrnec!

 13. Šimone – Joooo Merkur! Doba her a malin nezralých! 🙂

 14. „a může o nich konverzovat nad šálkem sojového laté“

  Sojové laté – co to je za hrůzu?

 15. 19 – včera jsem ve Floře viděl i sojovou zmrzlinu – celej kilovej kýbl !!
  Hrůza nabývá eskutečných podob…..

  Neznáš sojové gumídky ???

 16. jo, Merkur… ten si zaslouží blahopřání…

  těch matek a šroubků, co jsme poztráceli a pak to schytali, když na ně někdo z dospělých šlápl…

  Moje potomky to k mé lítosti tolik nechytlo, ale oni nebyli na stavebnice nijak vysazení, ani lego je moc nebavilo. jen Duplo a z toho jen figurky, s těmi si přehrávali rušné příběhy.

 17. Neznám.
  Ale už jsem slyšela o dýňovém laté a teď ještě sojový….

 18. Halladine, a Dalibor Dědek – Jablotron.

  Merkur měl jediný nedostatek. Neměl pořádný elektrický pohon.

 19. Schumachere,

  o tom toho moc nevím, takže jsem nehodnotil

 20. Pokud se pamatuji tak v těch padesátých letech malinký parní stroj (tuším na pený líh) se k Merkuru dal sehnat.

 21. 23 – pro Merkura byl pouzitelny maly bateriovy motorek Igra (pouze v cervene barve, za tehdy mastnou cenu 19 Kcs). Byl uvaden i v navodech.
  Ale byl to pouze jeden typ s jedinym vykonem a rozmery.
  Holt typicky socialisticka typova „řada“.

 22. maydo,
  je vidět, že nejsi intelektuál, ani nečteš Ona dnes, či Elle (tam to pijou všichni). Takže nejsi trendy…
  http://www.elle.cz/krasa/fitness-a-zdravi/coz-takhle-dat-si-sojove-latte
  Akorát si dej bacha, aby sis nedala sojové latte ve Starbucks, protože bys cpala prachy do Mossanta. Uvědom si, že za každé vypité mossanto-latté z geneticky modifikované sóje umře na světě jedno koťátko!!!

 23. 30 – to uz je neco moooc soucasneho, ja mluvil o stavebnici, kterou mam doma – ten igracky motorek mi doporucil pritel Křižík. Pry si ho Tomáš Alva E. docela pochvaloval. . .

 24. Šumaváku, zdravím. Tvůj včerejší mail jsem si přečetl až dnes večer. To nestažitelné video mám již doma stažené. Více v mailu, který ti šel před chvilkou… 😉

 25. Bohouši, nazdar. Doufám, že se potkáme v Knihovně.

 26. Copak sup, ale na Divišovou bacha! 😀 😀

  Judo se nezapomina ani po 30 letech Emotikona grin Emotikona grin
  Dneska v krame vyndavam u kasy zbozi, pokladni markuje a zjistila, ze mam jednu krabici roztrzenou, tak mne poslala, at si prinesu jinou. Kdyz jsem se vratila, nejakej vystajlovanej tricetiletej frajirek daval moje veci zpatky do kosiku a hulakal na celej kram: kam se seres, ty vyschla pico, vsechny zdrzujes. To nemel rikat Dostal z kazdy strany jeden lepanec a pak jsem s nim svihla na podlahu. Obchodni bodyguard to zmercil a spechal zasahnout, ale mel to nejakejch dvacet metru, takze kdyz dorazil, uz jsem drzela frajera zezadu za prditko a za krakorec, zvuky nasvedcovaly, ze se jeho vystajlovanej vohoz nekde trha, a tak jsem jenom bodyguarda zdvorile pozadala, at mi otevre dvere a manik bral pochopa na chodnik.
  Ale neni to s tou nastupujici generaci uplne spatny – kdyz jsem se vratila, dalsich pet dorostencu, co cekali ve fronte lehce zdvorile tleskalo a dva mladici mi nabidli doprovod, kdyby na mne nekde na ulici ten debil jeste cekal. Pravim – no ja si s nim poradim a jeden dorostenec pravil – mohl bych Vam pritom podrzet nakup, aby se Vam nevysypal

 27. Venco, ahoj. Byl jsem v knihovně na přednášce tohle úterý a to příští tam budu rovněž. Určitě se tam potkáme…

 28. Rputi,
  ad genetika, tak my to tajíme, a ten fyzik z Kanady nás takhle napráská 😀

  Na předávání metálů jsem se koukala, dokonce od počátečních fanfár. Přiznám se, že mluvené projevy nejsou můj šálek čaje, ať je projevuje kdokoliv… i když obsahově to měl pan prezident docela hezké. Ano, dojala mne reakce v sále na in memoriam pro šestnáctiletého studenta…. potěšilo ohodnocení Popelky s přidáním symbolických tři oříšků :), a Vašek Neckář mi vešel do nejednoho dívčího snu 🙂 A velmi mne potěšilo ocenění za elektronovou mikroskopii pro Armina Delonga.

  Sojovou nahrážku si dávají zejména osoby postižené nesnášenlivostí na mléko, no a pak biocvoci, jak jinak 🙂 Mám kamaráda, který prohlásil, že se raději po kafi s poctivou šlehačkou po…, než aby do sebe ládoval ty fizule 😀 Existuje i mandlová a rýžová alternativa, ale to dost leze do peněz, byť jsou běžně k dostání v řetězci DM Market.
  No a sójovou zmrzlinu podstrkávala kamarádka svému manželovi, že cholesterola a dieta, ale on stejně umřel na něco s výživou majícího jen málo společného… Je asi lepší si ten život aspoň trochu užít, když to jde.

 29. Ptakopysku,

  měla jsem za to, že sojový mlíko už nefrčí. Ona je prá na něj alergie prý stejně častá jako na kravský. Takže ne já, ale Elle není in a je sto let za opicema. 😀

  a se sojovými produkty je ta potíž, že ony tak nějak neutralizují koření, takže jakákoliv produkt ze soji je bez chuti a zápachu. Umím si představit ten hnus, když se to naleje do kafe.

  Takže o koťáka se neobávej, já si ve Srabucku určitě sojový kafe nedám 🙂

 30. Na té Pilarce jsem byl, o hodně jste přišli, ale natáčela to televize. Byl jsem naměkko, ten scat!!!! A místo Karla Vojta Dyk.

 31. Bohouši, pevně doufám, že po několika absencích v knihovně budu též. A kdyby se našlo pár lidí, ochotných po přednášce podebatovat nad oroseným půllitrem, s radostí bych se připojila.

 32. Matzurko,

  považuju za vhodnější, u udílení vyznamenání promluvit o vyznamenaných, než nějaký „poselství mým národům“, jak je pronášeli předchozí prezidenti.

  Jak jinak Zemana nemusím, tak v tomhle se zachoval noblesně.

 33. Ale tohle je zajímavé:

  Podle zdravotnických pracovníků podporovaných Lékaři bez hranic v Sýrii vlivem zvýšení počtu leteckých úderů na nemocnice na severu země zemřelo nejméně 35 pacientů a zdravotníků a dalších 72 bylo zraněno. Od konce září 2015, kdy došlo k zahájení těchto útoků, bylo zasaženo 12 nemocnic v guvernorátech Idlíb, Aleppo a Hamá, včetně 6 nemocnic podporovaných Lékaři bez hranic.

  http://www.lekari-bez-hranic.cz/cz/clanek/eskalace-nasili-v-severni-syrii-se-nevyhyba-ani-zdravotnickym-zarizenim

  Red Cross personnel on the ground in Syria have not reported any ‚airstrikes‘ allegedly delivered by Russian jets on civilian targets including hospitals, the medical charity’s top executive told RT.

  Pracovníci Červeného kříže v Sýrii nehlásili žádné „nálety“ ruského letectva na civilní cíle včetně nemocnic, řekl představitel lékařské charity pro RT.

  https://www.rt.com/news/320046-stillhart-red-cross-hospital-russia/

  A teď mi řekněte, kdo z nich kecá. Nebo že by ty nemocnice nebombardovali Rusové, nýbrž někdo jiný?

 34. Ostape, možné je ledacos. I Syřanům zůstalo nějaké letectvo.
  Ale já bych věřil spíš červenému kříži.
  Ovšem doslova píšou, že nemohou ani popřít, ani potvrdit.
  Ale to, že se nemluví o konkrétních místech je podezřelé. Ovšempokud by něco chytila polní nemocnice na základnách opozičníků, nedivil bych se.

 35. Pokud by to byla pravda, očekával bych jména míst, fotky, videa.

 36. Ahoj!
  Možná by bylo zajímavé porovnat ta uváděná čísla zabitých a zraněných pacientů a zdravotníků s výsledky amerického náletu a teĎ saudského bombardování lékařů bez hranic…
  možná by ty počty i souhlasily.

 37. No nejen Rusové a Sýrie tam lítají. 🙂

  Ale každopádně mi také stále schází konkrétní jména.

 38. Šumaváku, ale to přece jen bylo trošku vedle.

 39. Jedno konkrétní místo by se našlo, totiž Douma. Ale tam to podle popisku nebyli Rusové:
  https://twitter.com/sakirkhader/status/659743197527154689/photo/1
  Akorát mi na těch fotkách přijde zvláštní, že nevidím žádné rozbité zdi. Než jak po výbuchu bomby to vypadá spíš jako kdyby se tam prohnala banda vandalů. Obkladačky jsou vcelku, nikde žádné očouzení, jen poničený nábytek, nepořádek a vyražené dveře. Jen na poslední fotce je vidět, že se tam asi dost zaprášilo, ale úplně stejně bude vypadat sedačka, vedle které chvilku někdo dělal s příklepovkou. Zvláštní.

 40. Novodobý merkur je šmejd. Jsem připraven to kdykoliv dokázat – vlastním stavebnici Merkur 8.

 41. Martine,
  tak to jste si to musel užívat – Vojta Dyk stíhal ? Já ho moc neznám.

 42. FB:
  Vox populi z Chorvatska:

  Mysleli jsme si, ze kdyz mame zkusenost se stovkami tisic vlastnich bezencu z jugoslavske valky, tak ze ty syrske bezence dokazeme bez problemu zvladnout.
  Na hranici, kde byl dav lidi, prijely autobusy a bylo jich malo. Vydali jsme pokyn, ze nejprve pojedou rodiny s detmi. Vsichni lidi se okamzite zacali tlacit do autobusu a vysledek – zeny s detmi zustaly venku a odjeli mladi dvacetileti kluci. Ani jsme se nesnazili to zmenit, byli hrozne agresivni.
  Tohle nejsou bezenci, jako jsme byli my, tohle je zver.
  Chtel jsem pomahat bezencum, jako jsem to delal pet roku behem nasi valky, nabidl jsem z nasi cestovky bezplatne dva autobusy jenom za uhradu benzinu, ridici by jezdili bez platu zadarmo, ale koncime a vracime se domu.

 43. Dobré zas ráno… 2 Ostap Bender ad 43 – jak jest z obrázku patrno, je docela dobře možné, že nekecá ani jeden z těch zdrojů… Ostatně, s humanitárním bombardováním civilistů a zdravotnických zařízení má US letectvo bohaté zkušenosti… A kde nestíhají oni, ochotný spojenec rád vypomůže… Mají k tomu důvod:
  http://cdn.meme.am/instances/500x/56552200.jpg

 44. 36 Rputi, úžasná! Potlesk na otevřené scéně!

 45. Tak ten Vojta Dyk „vořezávátko“ není, ostudu určitě neudělal 🙂
  Ale zkusila jsem si najít i jinéjeho věci, a hitovka „I feel good“ mu IMHO moc nesedla, má na to příliš jemný hlas, na Jamese Browna nestačí. Soul a gospel úplně jeho parketa nebude, ale jinak všechna čest.

  Jo, Rputi, odkud máš tu historku paní Divišové ? Ta je totiž Boží… 🙂

 46. Matzurko,
  se tím přímo „chlubila“ na FB!
  Koukám, že jsme něco zanedbali a důchodci by měli chodit na judo povinně! 🙂

 47. P.Štěpánek na FB:

  „Twl, nejdřív čínskej prezident v kočáře s anglickou královnou a dnes pro změnu Sarkozy v Kremlu s Putinem a Merkelová v Pekingu s čínským prezidentem. A pražská kavárna ani nehlesne. Asi došlo kafe! “ 😀 😀

 48. Nebo jim ho Maryša přinesla od „Žida“ 😀

 49. 60

  Minimálně jedno se musí Zemanovi přiznat – není posera !

 50. Kouzlo nechtěného na ČT24:

  “ …demonstraci narušila jen malá skupinka agresivních zastánců míru a tolerance…“
  😀 😀

 51. A hele

  Bavorský premiér Horst Seehofer dal ultimátum německé kancléřce Angele Merkelové. Pokud do neděle neustane příliv uprchlíků přes rakouskou hranici, spolková země Bavorsko začne jednat na vlastní pěst bez ohledu na pravidla přijatá v Berlíně. Pokud by Bavorsko uzavřelo rakouskou hranici, pak by to znamenalo, že se uprchlická vlna poprvé přesune do Česka.

  Více na http://www.reflex.cz/clanek/imigracni-krize/67115/bavorske-ultimatum-merkelove-od-nedele-zacne-resit-uprchlickou-krizi-samo.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy

 52. A tohle bude asi taky pravda…

  Němečtí židé se
  obávají stovek tisíc muslimských imigrantů přicházejících do země, kteří „sáli antisemitismus s mateřským mlékem“, informuje britský zpravodajský web Express. Současně s tím je i obava z „izraelizace“ Evropy, tedy vypuknutí útoků muslimských jednotlivců na židovské a evropské cíle.
  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/67173/imigranti-sali-antisemitismus-s-materskym-mlekem-varuji-nemecti-zide.html

 53. Dobré dopoledne,

  Babišdnes nic takového nepraví. Pouze že azylanti čekají desítky hodin na mokré louce a že je jen otázkou času, kdy tam zmrzne první dítě.

 54. (6) Kecáš. Pokud ne o Polácích, pak o mně.
  (11) Transparent drží Roman Kříž, Svobodní Praha 5, neúspěšný kandidát na senátora. (Ale mně Bureš stejně připomíná nejvíc funebráka)

 55. Dobrý den.
  Na Šumavě cvičí vojáci společně s policií. Připravují se na odchyty běžců.

 56. 69

  Chovanec si počíná i mluví od počátku stejně.
  Mohli bychom mít mnohem horšího ministra vnitra. Možná i díky němu se k nám uprchlíci nehrnou.

 57. Zpátečníku,
  Hall má pravdu!
  Taky mě překvapilo, jak se Chovanec chová relativně rozumně už od začátku!

 58. Úprchlíci se záhadně ztrácejí…
  Zatím se snaží na sebe neupozorňovat …. zatím….

  …Jak The Local uvádí, federální vláda uložila Dolnímu Sasku, aby připravilo ubytování pro 4000 uprchlíků. Záhadné zmizení téměř pětiny z nich však signalizuje, že v převážně zemědělské oblasti nechtějí zůstat. Jelikož nebyla celá řada z příchozích uprchlíků registrována na úřadech, není ani zcela jisté, kdo a v jakém počtu se vlastně „vypařil“. Uprchlíci se průběžně vytrácí ze všech uprchlických táborů v regionu. V sobotu například navštívil člen zdejšího parlamentu uprchlický tábor v Lingenu a zjistil, že více než polovina ze 212 uprchlíků odešla neznámo kam….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zahada-v-nemeckem-regionu-Uprchlici-pry-mizi-a-nikdo-nevi-co-s-nimi-je-405819

 59. 71 — Migrační krize měla, má a bude mít pro Evropu fatální dopady. Děsí mě názorová roztříštěnost Evropy, děsí mě změna postojů velkých zemí. — Kupříkladu tohle myslím dříve neříkal. Podobně se teď v rozhovoru explicitně postavil proti českým quislingům.

 60. 74

  Je jasné , že se na to každý kouká trochu jinak, když už jde o takové velké počty. Zpočátku to nevypadalo až tak hrozivě.
  Přirozeně, že reaguje na zhoršení situace.

 61. Zpátečníku,
  možná to neříkal takhle, ale od začátku byl jasně proti!
  Překvapilo mě to už na začátku.

 62. 72 — V porovnání s Dienstbierem bezesporu ano, ke Konvičkovu desetibodovému programu (tongue-in-cheek) naopak možná má stále daleko i z hlediska rozumnosti. Otázka je, co se stane, až se sem migranti začnou skutečně hrnout (např. proto, že jim někdo zatarasí jiné cesty); teprve pak uvidíme, zda Chovanec v tichosti připravil něco dostatečně odstrašujícího.

  Že se od počátku zřejmě pokouší o rozumné kroky (např. ta pro imigranty málo atraktivní detence), jsem zaznamenal. V 69 jsem chtěl spíše upozornit na změnu rétoriky.

 63. Zpátečníku,
  možná to neříkal takhle, ale od začátku byl jasně proti!
  Překvapilo mě to už tehdy.

 64. 2Tak tohle je zvláště rafinované …. ne hned 1x po sobě… 🙂

 65. 75 — Zpočátku to nevypadalo až tak hrozivě. — No, jak pro koho. Na mě to dělá dosti apokalyptický dojem už od chvíle, kdy se ukázalo, že se žádný evropský stát na jejich trase vůbec nepokouší na migranty aplikovat své zákony a/nebo chránit své hranice.

 66. 80
  Každý se na to vykašlal, když Mutti Angela řekla, že vezme všechny.

 67. A Řecko opravdu nemělo důvod uhnat si kýlu kvůli EU 🙂

 68. Ještě jsem chtěl poznamenat — Ona asi ani policie (mám zde na mysli osobní názory jednotlivých příslušníků) není z migrantů příliš nadšena, podobně jako její sympatie k Cikánům jsou vzdor oficiální lidskoprávní politice režimu o pozorovatelný kus nižší než u průměrného Čecha; a je možné, že toto se k Chovancovi různými kanály dostává (na rozdíl od ostatních vládních pohlavárů).

 69. A Amíci se flákají….

  Západná koalícia opäť neútočila na pozície ISIS v Sýrii. Za posledný týždeň podnikla len 2 nálety.
  V Iraku podnikli 13 leteckých útokov.

 70. Zpátečníku,
  on proběhl u policie a vojáků jakýsi anonymní výzkum – a sluníčka z něj byla na mrtvici, jak jsou naši vojáci xenofobní.
  Takže Chovanec to ví určitě!

 71. 84

  Jo Řekové je pouštěli, a asi si nikdo nechtěl nechat nadávat, jak nadávali Orbanovi.
  Dneska už skoro každý přemýšlí udělat to samé , jako on.
  Postavil plot, a Maďaři jsou vysmátí….
  Ale chtělo to od Orbana mít koule.

 72. V podstatě do Itálie proudí prchlíci od okamžiku, kdy v Lybii samo od sebe vzniknuvší povstání ujařmeného pracujícího lidu svrhlo všemi nenáviděného diktátora Kaddáfího.

 73. Nyní u nás je detenci necelých pět set migrantů. Kolik je naproti tomu protestujících?
  Necelých pět set lidí je vážné politikum plnící přední stany médií. Necelých pět set lidí, mužů, žen a dětí. Kteří tu ani většinou nechtějí zůstat. Zrnéčko písku v tlačících botách. Ano, na desetitisíce kriminálníků všech kategorií jsme si zvykli tak jako na všelijaké darebáctví o kterém jsme ujišťování, že patří k „demokracii“. Zločin považujeme za standard tak i to, že stát, který by nás před ním měl chránit, nás nechrání. Zvykli jsme si. Kvůli tomu nedemonstrujeme. Ani kvůli mnohému jinému čím jsme sužováni. Ale z nějakého důvodu těch necelých pěst set lidí nám tuze vadí. Ano, jinde jich mají desetitisíce a statisíce. Jenže tady není jinde. Z nějaké příčiny. Ano, i tady by tomu mohlo být jinak. Někteří odjinud ale i zdejší se o to snaží. To by teprv bylo nějaké politikum. A obchod kolem toho. Především obchod. S voličskými hlasy a …samozřejmě, o peníze jde až první řadě. Jenže je to takové jaké je. Některým vadí necelých pět set lidí. Jiným vadí, že jich je jen necelých pět set. Jsou zklamáni, ti i oni. Nedočkali se vyhlédnuté hračky.

 74. Schumi, neblbni!
  Protestovat, až jich tady bude ne 500 ale 500 000 už by bylo krapet pozdě!

 75. Schumi,

  jsou i preventivní demonstrace. Dát najevo, že si nepřejeme, aby vláda dělala to, či ono.
  Když už něco nastalo, je většinou pozdě na demonstrace.

 76. Schumachere, nevím o kom píšete. Já, který jsem na té demonstraci byl, jsem rád, že jich je JEN pět set a v první řadě nestojím o to, aby jich byli deseti či statisíce. Což se ještě může snadno stát. Takže nějak nechápu, co jste tím chtěl říct. Že máme hasit požár až skutečně začne hořet a na protipožární opatření se vybodnout?

 77. Mimochodem, to že jsem tam byl neznamená, že nějak extra žeru ty plky co tam zaznívají. Ale dospěl jsem k závěru, že další jedinec k davu bude v tomto případě užitečný, byť jinak veškeré davové aktivity nemám nijak extra v lásce.

 78. Sakra, aby jich bylY desetitisíce, samozřejmě.

 79. Schumi: pracující člověk si platí přes 90.000 ozbrojenců na svou ochranu. Nemůže a nesmí podniknout podstatné kroky pro zvýšení bezpečnosti ve svém okolí.

  Samozřejmě jde o hlasy. Voliči vidí stav v Maďarsku, Německu a nechtějí zhoršení situace. Ozbrojené složky je rády ochrání. Neměl jsem potřebu přiživovat mobilizaci ozbrojenců k boji za naši věc, vlast atd., protože se vždy najde nějaký vlastenec, co vyslyší hlas lidu.

 80. 92 — Nojo, Schumachere, to pro mne je příspěvek vskutku dosti nesrozumitelný…

  1) Už dříve jsem tady psal, že by lidem stejně dobře mohly (a měly!) vadit i další plody pseudoliberalismu, tedy celého toho drobet nepřehledného, přesto však celkem kompaktního konglomerátu zhůvěřilostí, od boje proti GMO až po homosexuální manželství, samozřejmě přes multikulti, lidská práva a další těžké váhy. Z nějaké příčiny, snad z důvodu názornosti, jim vadí právě ti imigranti. Dotace na fotovoltaiku je nechaly v klidu, ať již ve stadiu přípravy či v následném období průběžného vysávání jejich peněženek, muslimové ne; a nemuseli je zde ani vidět na vlastní oči, stačilo jim, co dělají v Západní Evropě. Nerozumím, na co si vlastně stěžuješ. Na postoj lidí k přerozdělování, anebo k muslimům?

  2) Nekompatibilní imigranti v Evropě pochopitelně pro ČR představují riziko vždy, i kdyby sem v této fázi nesměřovali.

  3) Oba jsme sem již dávno — a od té doby několikrát — psali v zásadě totéž, jako Ty v 92 a já teď; přesto se zdejší debata prakticky nikam neposunula. Proč?

 81. Jinak problémy zmíněné v [92] opakovaně zohledňuji podle svého nejlepšího svědomí u voleb.

 82. Odhad: velká část společnosti má v rodině obviněného, předvolaného, obžalovaného, přestupitele zákona či vyhlášky …
  Jak se ti, kteří poznali stát z té méně přívětivé stránky budou či jak se mají chovat ke společnosti, k elitám představovaným politiky a OČTŘ?

 83. V Damašku v oblasti pod kontrolou povstalců zahynulo po výbuchu údajně 40 lidí:
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pri-syrskem-naletu-u-damasku-zahynulo-udajne-nejmene-40-lidi/1275554

  V článku se píše o náletu, ale ve skutečnosti jsou zdroje rozporuplné, mluví se i o raketě země-země nebo o dělostřeleckém granátu – prostě tam něco tříštivého bouchlo. Na Aktuálních konfliktech mě ovšem zaujal tento komentář:

  Vůbec je statisticky zajímavé, že se všechny tyto masakry civilistů v Sýrii „co hýbou“ světovou politikou – konají pořád na stejném místě v Douma na předměstí Damašku. Měli tam být použity ony chemické zbraně proti civilistům (což se neprokázalo, kdo to použil). Onen masakr 16.8.2015 na tržišti, teď ještě možná dnes další masakr civilistů na tržišti (nejsou-li to stará videa). Čirou náhodou mají dnes probíhat rozhovory ve Vídni o Sýrii. Co to tam kontroluje za „umírněnou skupinu“? Toto je fakt zajímavé z hlediska pravděpodobnosti, že všechny tyto klíčové případy (které se využili významně mezinárodně) jsou lokalizované do jednoho malého prostoru v Sýrii (tedy přesněji řečeno pod jednu ozbrojenou skupinu co jej ovládá) na časové ose několika let.

 84. [103] Teď mi došlo, že ty včerejší fotky špitálu jsou také z tohoto předměstí.

 85. (90) Pokud tam najdeš něco o tom, jak Rusko chtělo anektovat Donbas, máš u mne flašku.
  (92) Těch cca 500 mi zatím nevadí. Je tu ovšem riziko, že nám je soudruzi z Brusele na pokyn Andělíny namnoží, všichni neutečou zpět do Německa a s tím by pak už mohl být problém.

 86. ostape,
  když něco kváká jako kachna…..
  V každém případě zajímavé!

 87. Pěkné,
  příjdu domů, pustím čt24 a slyším, že bavorskej premiér dává Angelině ultimátum do neděle ,aby se snížil počet prchlíků.
  Angelina , že prý to nejde .
  A ozval se Gabriel od socanů, a zprdl je oba, že se hádaj. 🙂

 88. (103) Oskare,

  „Vládní jednotky vystřelily na tržiště v Dumě 12 raket. Čtyřicet lidí bylo zabito a nejméně 100 osob zraněno,“ sdělil agentuře AFP Ramí Abdar Rahmán, který dlouhodobě sleduje dění v Sýrii z Británie s pomocí svých informátorů, kteří působí v Sýrii….“
  Jmenovaný pán(tvořící jako jedna osoba nevládní organizaci SOHR )jako jasnovidec věští z Coventry v Anglii, co se zrovna děje v Sýrii. 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=2Kwd-8lJUhI.

 89. Aha, jak tam nebyla zmíněna SOHR, tak jsem přehlédl, že je to zase tenhle blb. Díky.

 90. To tržiště je nějaké smolné…. byl na něm údajně podniknut chemický útok,

  ozvy na aktuálních konfliktech

  Nie som odborník, …. ale nie sú tam nafilmované ziadne krátery, miesta dopadu rakiet, nie je opalená plocha a mrtvoly, vacsina stankových konštrukcii stoji aj s plachtami, len na velmi malom mieste sú stanky zničené a horia … tak vyzerajú filmy po výbuchu odpálenom teroristami .

  Tiež sa mi zdá, že to môže byť provokácia. Povstalci sa zúfalo snažia dokázať, že cieľom náletov sú civilisti a nemocnice. Videl som už viac podobných videí, ale následky neboli až tak katastrofálne. Napríklad výbuch delostreleckého granátu vedľa školy plnej detí a následná panika, video z náletu na jednu nemocnicu. S veľkou pravdepodobnosťou to bol sebevražedný atentátnik atď.

  A mi se vnucuje vzpomínka na Sarajevskou tržnici, kvůli kterému se vybombardovali bosenští Srbové, a nakonec vyšlo najevo, že se Bosňáci vybombardovali sami.

 91. Když se vybombardovali Bosňáci, proč by se nevybombardovali Srbové?
  (Dokonale průkazné trefování z výšin v okolí Sarajeva dolů do města pro tento moment ponechávám stranou)

 92. To vybombardování Srbů americkým letecvem ( myslím armády bosenských Srbů) nikdo nepopřel, a bylo, kromě toho, že to bylo vidět i oznámeno Natem.
  Zdůvodnění – útok Srbů na tržiště.
  Ovšem komise britských a ruských dělostřeleckých důstojníků vyšetřila, že minomety stály na území obsazeném Bosňáky.

 93. A je to!
  Samozřejmě nejde ani tak o pomoc, jako být na místech, které by Rusové bombardovat neměli!
  Otázka je ovšem co nastane, až někdo/kdokoli nějakého toho Amíka picne….

  …Spojené státy pošlou do Sýrie příslušníky speciálních jednotek. Půjde o vůbec první nasazení příslušníků amerických pozemních sil v této občanskou válkou zmítané blízkovýchodní zemi. S odvoláním na několik nejmenovaných, ale dobře informovaných zdrojů z Pentagonu o tom informovala televize CNN…
  Úkolem příslušníků elitních jednotek bude poskytnout „rady a podporu“ opozičním jednotkám bojujícím s ozbrojenci Islámského státu, který okupuje část Sýrie a Iráku…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/384988-spojene-staty-poslou-do-syrie-vojaky.html

 94. „Úkolem příslušníků elitních jednotek bude poskytnout „rady a podporu“ opozičním jednotkám bojujícím s ozbrojenci Islámského státu, který okupuje část Sýrie a Iráku…“
  A při té příležitosti jim napomoci i v boji s armádou hnusného Asída.

 95. hmm, tak si myslím, že jedním z anonymních informátorů onoho výše označeného „blba“, Ramiho Abdula Rahmana(SOHR) z Londýna resp.z Coventry, podávajícího „přesné a zaručeně pravdivé informace“ o sebraných zločinech RF v Sýrii,je americký vbelvyslanec v RF John Tefft, slovutný “ creator spiritus“ barevných jar (i když zatím se mu to v Rusku nějak nedaří a nedaří ) 🙂

  http://cz.sputniknews.com/svet/20151030/1541261/rozbombardovane-nemocnice-lekari-bez-hranic-obvineni-usa-rusko.html

 96. Jen aby Rusové nepoužili umírněné střelivo při diskusi s právě podporovanými a rady přijímajícími opozičními jednotkami. By se klidně mohlo stát, že didakti samým údivem rozhodí ručičky a nožičky. Několik metrů od sebe.
  Což by byl docela slušnej mezinárodní průssssšvih.

 97. westíku,
  Best psal něco ve smyslu, že si z Tefta dělají Rusové dost srandu a podstrkávají mu věci, které potřebují vyřídit ve Washingtonu. Je-li to pravda, netuším….

 98. ptakopysku 118 – přesně tak… proto tam ti Amíci budou, aby se tam nepucalo….

 99. 118

  Proč průšvih ?

  Nešťastná náhoda. Takových se stává…..

 100. halladine,
  náhoda? Amerického instruktora si snad nikdo s lékařem bez hranic nesplete. Nebo jo? 😉

 101. (118)Nic na světě (kromě smrti) není jisté, ptakopysku. Vzpomínám si na zklamání jednoho z tzv.velitelů „umírněných opozičníků“, který ukončil spolupráci s CIA se zdůvodněním: “ Nějak jsem si tu spolupráci špatně vyhodnotil;platí méně, než jsem čekal …“ 🙂

 102. Tak jsem si přečetla ten článek z odkazu v 117. Šikovně napsáno. Nadpis uvozuje co je obsahem článku a skutečností a v textu je závěrečná otázka položena tak, že odpověď na přímou otázku, jestli bombardovali Rusi ve znění „Nebyli jsme při tom, a proto to nemůžeme nijak upřesnit.“ přímo navádí aby si čtenář odvodil – no tak to byli USA. Fakt hezká PR práce.

 103. (122) přeceňujete „mužiky v láptích, ptakopysku ! Jak mohou z letadla poznat, jestli je tam dole medvěd nebo USA instruktor ? To poznají jenom Američané, kteří vždycky hned vědí, kdo je a jak se jmenuje nějaký velitel IS, kterého při bombardování zabili … 😕

 104. Co čekáš od sputniknews? Dlouholetá praxe se nezapře a Putin občas i někoho vyznamená.

 105. Ano ano, v situaci, kdy jsou Rusové obviňováni z bombardování nemocnic, je taková otázka opravdu hnusná a manipulativní…

 106. (124) No jo, Dano, alespoň nějaké ocenění pro Rusy 🙂 Ale já tu ruskou “ hezkou PR práci“ nedovedu ocenit, protože mne nic takového nenapadlo 😕 Asi jsem už na ty jemné nuance příliš stará 🙁

 107. Ehmmm… v Sýrii jsou letecky aktivní Rusové, Američané, Francouzi a syrské provládní letectvo. A nejsem si jist, jestli už zasahují i Britové, nebo jestli jejich zářijové prohlášení nebyly jen kecy v kleci. Z českého nezávislého tisku se to nedozvíme.
  Já jsem docela stihomamoň, ale z toho článečku mi nikterak nevyplývá, že ausgerechnet amíci bombardujou nemocnice. Třeba jo, třeba ne. Nemocnice a pacoši jsou oblíbeným krytím kdejakého lumpa od plastelinců až o nejrůznějším revolucionářům. Kdo jsem já, abych se ptal, kdo používá Lékaře bez hranic jako krytí?

 108. Možná by stálo za to si uvědomit, že se nemluví o leteckém bombardování, nýbrž jen o bombardování a i těch stran co tam létají je víc než jen dvě.

 109. westíku,
  to jsou ty rozdíly v taktice – chirurgicky přesné údery, které obas trefí nemocnici, či svatbu, ale víme hnedky jméno, rodné číslo a velikost boty zasaženého, nebo plošné bombardování, které občas trefí nemocnici, či svatbu a víme akorát to, že se dotyčný nepřítel stahuje z oblasti nebývalou rychlostí.

 110. (129) doplnuji, ptakopysku: bombardování v severní části Sýrie (kde jsou Kurdové) se prý s aktivitou hodnou lepší věci zúčastňují Turkové …

 111. Jo, pravda, na Turky, ty psy pohanský jsem zapomněl. Ti patří do sekce „hlava nehlava“

 112. [133] … navíc rakety země-země tam má kde kdo; předpokládám, že ty protipancéřové TOWy, které jsou vidět každou chvíli na povstaleckých videích, nebudou mít se zdí větší problém než s pancířem.

 113. (134) 🙂
  jj, ptakopysku: “ Turků se nelekejte, na množství nehleďte ….“ 🙂

 114. 137 Westíku
  Pŕečetl jsem si Váš odkaz. Co byste mi doporučila abych si z toho odnesl?

 115. [137] V této souvislosti může být pro ČR zajímavý včera vydaný rozhovor Terezy Spencerové s Bašárem Asadem:
  http://www.novarepublika.cz/2015/10/tereza-spencerova-exluzivne-s-basarem.html

  Protože jste z České republiky, mohu říci, že Vaše země může být jednou z těch, které by se mohly zúčastnit rekonstrukčního procesu, protože byla objektivnější než většina evropských států, a to bez ohledu na skutečnost, že její vláda a činitelé byli vystaveni tlaku, aby se Sýrií přerušili vztahy. Proto bychom měli projevit naše uznání za takový postoj a mohu říci, že tomuto druhu spolupráce v ekonomické oblasti budou naše dveře otevřeny.

 116. Ostape,
  ten rozhovor je, pokud vím, už staršího data – ale už fakt, že Spencerovou vůbec přijal, je dost výmluvný. Proč by měl president Sýrie konec konců vůbec vědět, kde je „nějaká“ Česká republika? A nejen, že to věděl, ale dokonce si udělal i čas na rozhovor v době, kdy měl kupu jiných starostí. Měli bychom si považovat…

 117. [140] Ajo, klikl jsem na anglický zdroj a dostal se na lednové Literárky. Tož to pardón!

 118. Jo tyhle Turkyně… Jsou tlustý jak svině…
  Císař pán je nechce vidět v Hercegooovině!

 119. Ostape 141, to vůbec nevadí!
  Ten rozhovor vůbec není nepodstatný a nezaškodí si ho připomenout!

 120. (138) skimici, vůbec nic 😕 jsou to věci známé ,a kdo skutečné důvody rozvrkočení Sýrie chtěl znát, tak je zná ; jen jsem tak namátkou je chtěla připomenout některým běžencům před fakty ,kteří tak rádi spěchají do ráje mainstreamových fikcí 😕

 121. 135

  Mimochodem, ten střelec Tow, který se vyskytoval na větším počtu videí , je už po smrti.
  Alláh si ho zavolal, aby ho odměnil… 😉

 122. Ptokopysku,

  o možnosti, že něco schytaly polní nemocnice na povstaleckých bázích nepochybuju ani trochu.

 123. 111 Halladine, mají představy o raketovém útoku jako, jak pravil Horníček, jako český režisér o baru na Rivieře….

 124. 107 Rputi, když něco kváká jako kachna… vystavuje se riziku, že skončí na pekáči.

 125. 100 Zpátečníku, nestěžuju si. Jen konstatuju, že mají co chtějí. Protože kdyby nechtěli tak nemají.

 126. Hercegovina
  Od počátku vznikly 2 základní verze stran těch Turkyní, jednak je císař pán nerad viděl v Hercegovině druhak pak ve svý rodině. Obojí bylo tak trochu diskutabilní, neb nějaké intimnosti mezi rodem habsbursko-lotrinským a Turky (psy pohanskými) nepřicházaly v úvahu a císař pán – rozšíriv říši o dříve tureckou BiH tam sice Turky možná nemusel, ale machometánům tam dával přednost.
  Mnohé sloky oné písně už dnes málokdo zná. Tak třebas
  Tamhle pod strání, šnelcug uhání
  Pod tou strání jsou schováni mohamedáni.
  Mohamedání, to jsou pohani,
  kalhoty maj roztrhaný, smrkaj do dlaní.

  Jinak člověk znalý zeměpisu se musí divit jak to, že „Hercegovina – lautr rovina“. To asi vzniklo v důsledku nedostatečného vzdělání příslušníků c.k. branné moci. Původní text totiž byl „Hercegovina, samá skála je / tu musela vybojovat infanterie.“

 127. dvd, taky to mohlo být myšleno jako ironie , ta „lautr rovina“ 🙂

 128. 2 dvd ad 151 – já to znám ve verzi – Hercegovina, hovno rovina…

 129. A jinak to znám jako „dolu po stráni, šnelcuk uhání…“

 130. Ahoj!
  ad 73 “ a zjistil, že více než polovina ze 212 uprchlíků odešla neznámo kam….!“
  Vidím dvě možnosti:
  – buď jdou do Berlína k mutti Angele ( a ona je zatím v Číně)
  – nebo do Hamburgu ke Sv.Pavlovi – na Reeperbahn

 131. Rputi ad 119 – něco vyřídit ve Washingtonu… od toho snad velvyslanci v těch zemích jsou, ne?? 😉

 132. Šumaváku 161 – nepochybně!
  Pokud jsem správně pochopila, dbají Rusové na to, aby se k panu velvyslanci dostaly ty „správné“ zprávy. 🙂

 133. (162) To je ovšem „normální průběh“. Pokud si Barrack Husein vybral blbého velvyslance, který sežere každou návnadu, jeho chyba.

 134. Hm 🙂

  Zeman na to reagoval v rozhovoru pro Blesk.cz, kde upřesnil, že Schapirovi zavřel pouze dveře své pracovny, nikoliv celého Hradu. To by totiž Schapiro nemohl ani do „zahrady Pražského hradu jako turista“. Na předávání státních vyznamenání jej ale pozval. A usadil ho až na samý konec Vladislavského sálu.

 135. Aston:
  „Je to takové trapné, ale nelze jinak než počítat. Šéfka pražského hnutí ANO Radmila Kleslová měla příjem od státního podniku Správy železniční dopravní cesty 95 tisíc měsíčně za služby v rozsahu 40 hodin měsíčně. Vezměme si k ruce kalkulačku. Kdybychom to brali čtyřikrát týdenní úvazek, bylo by to 95 tisíc děleno 160 a jsme na necelých šesti stovkách za hodinu. To je suma, kterou vám účtují v servisu za auto vyšší třídy. Čili nic skandálního.“

  Mně to teda vychází na 2 375 Kč na hodinu i bez kalkulačky.

  Zase, kdybycho to brali třeba jako 8x týdenní úvazek za měsíc, vyšly by nám tři stovky a to už má kdejaký instalater, že?

  Je blbej nebo zaplacenej?

 136. Zdá se, že Západ má bobky z toho, co nastane, až Merkelová odstoupí.
  Může rozhádanou EUnii udržet Juncker, Hollande nebo Schulz? Nemůže!
  Takže je pravděpodobné, že se jí tam budou snažit udržet co nejdéle. Ke škodě Evropy!

  …Pokud bude něměcká kancléřka Angela Merkelová odvolána ze svého postu, Evropa se rozpadne, tvrdí Philip Stephens na stránkách listu The Financial Times…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ft-po-rezignaci-merkelove-dojde-k-rozpadu-evropy/

 137. PeSi,
  pouhý buzerační nástroj.
  Dají babce Vonáskový 50000 pokuty? Odsoudí ji k tomu, aby zmrzla, nebo si má hodit rovnou mašli?
  Náš „milý“ soused ovšem pokutu nedostane, neb topí dřevem a chyba je jen v tom, že prostě narve kotel až po okraj, takže než se rozhoří, vyhubí půl ulice i s přilehlým okolím… atd….

 138. [160] On píše nejprve o 40 a pak 160 hodinách. Přijde mi, že to mělo být 40 hodin týdně a ne měsíčně, pak by to sedělo.

 139. [171] To patřilo k Šumavákově [166], překoukl jsem se v číslu.

 140. 40 hodin týdně je plný pracovní úvazek (víceméně). Ale ona byla jako PORADCE za 40 hod. měsíčně, protože takových „poradenských“ úvazků měla povícero…

  Otázkou spíše je, jestli ten úvazek neměla náááhodou její advokátní kancelář (pak jsou i dražší advokáti) nebo zda to opravdu byla osobní mzda ( o čemž dost pochybuji)

 141. Aha. Tak pak to taky nechápu. Já to nijak nesledoval, pražské stranické panoptikum mi už nějak splývá…

 142. Je to divný čas. Zatímco nejsušší poušť Světa zkropily deště tak, že rozkvetla (http://extrastory.cz/prekvapiva-promena-nejsussi-poust-na-svete-rozkvetla-morem-kvetu.html), tady už zas neprší a neprší. A jak to vypadá podle předpovědi, ani v nejbližších deseti dnech nezaprší. Sucho nevypadá na první pohled tak hrozivě, protože před časem trochu popršelo a protože je chladněji, tak není tak patrné. Ale spodní vody nedostaly vláhu od časného jara. Pokud by přece jen spadlo letos hodně sněhu, moc to nepomůže, protože přes zamrzlou zem se voda dospod moc nedostane. Ach jo, to jásání TV rosniček, že nás opět čeká krááááásný víkend, mi jde hoooodně na nervy.

 143. Hmmm. . .Tak na Sinaji spadl rusky dopravni airbus, pres 200 mrtvych. . .
  Tak v te hrůze doufejme, ze neslo o sestřel.
  RIP.

 144. Dano – 176 – Za to může periodický jev El Nino v pacifiku. Nic mimořádného.

 145. Včera jsem zahlédl Tolasze v ČT jak strašil, že se klima hrozně otepluje a že 2030 již bude o dva stupně tepleji… .

  To, že se pravidelně otepluje před nástupem doby ledové, zcela zamlčel !!!
  A je na ní čas…

 146. No,mi bylo dost horko už letos…
  A to, že je to normální před dobou ledovou mě neutěší….

 147. Hmm, a až budou příští rok zase záplavy, tak za to taky bude moct oteplování?

 148. P.Robejšek a jeho think-tank 2080 – sepsali plán, jak na tu imigraci.
  Obávám se jen, že je to příliš akademické, od života odtržené! – tedy od muslimského života!

  Zejména pak ve třetí části, nazvané Itengrace:
  1) Pevné místo pobytu
  2) Jazykové vzdělávání (i pro ženy)
  3) Práce

  A tedy se ptám –
  1)Jak chce naučit kázni, pokoře a pracovitosti lidi, kteří nikdy k pokoře vychováváni nebyli, o kázni nikdy v životě neslyšeli a pracovní návyky nikdy nezískali?
  2) Jak chce zabránit, aby sde integrace nechopili „Komise pro začleňování“ Hate free a sluníčka s Dienstbierem v čele, protože každá integrace v jejich podání je odsouzena k neúspěchu?
  3) Jak odtud chce dostat oněch 99% imigrantů, kteří nebudou ochotní se podřídit?
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/67188/jak-stabilizovat-a-resit-migracni-krizi-dil-treti-integrace.html

 149. (183) Jistěže. Mimo to, jsi zaostalý. Oteplování bylo nahrazeno „klimatickými extrémy“. Pod to lze napasovat vše.

 150. Ostape,
  jestli se pamatuju dobře, tak takovouhle výzvu vydal i Brežněv v osmdesátejch. A před ním v roce 1462 Jiří z Poděbrad. Zcela bez účinku.

 151. >> westik [177]
  Nějak mi to připomíná jedno heslo z románu Myši Natálie Mooshabrové (L.Fuchs): „Leť bílý ptáku, předseda Albín Rappelschlund tě chrání.“

 152. Rputi ad 184- třeba by pomohlo důsledné dodržování práva šaria.
  Ukradl jsi něco? – useknout ruku.
  Nedodržuješ německé předpisy? – 1000 ran bičem … atd.
  Možná by ještě rádi emigrovali zpět do Afghanistánu.
  Viz Saudská arábie.

 153. Vděku se nedočkáš….

  …Konec bojů však má hořkou pachuť pro stovky zahraničních dobrovolníků, kteří v řadách prokyjevských batalionů válčili proti separatistům a vláda jim slíbila ukrajinské občanství a zajištěný život.
  Zůstalo jen u slibů. Bojovníci, kteří ve svých domovinách mnohdy opustili dobrou práci, nyní na Ukrajině přežívají v ilegalitě a strachu z vyhoštění. V mnoha případech se jedná o Rusy a Bělorusy, tedy občany států, jejichž úřady jim za boj proti proruským separatistům hrozí tvrdými postihy…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zahranicni-bojovnici-v-ukrajinskych-batalionech-f6s-/zahranicni.aspx?c=A151029_143740_zahranicni_ert

 154. Haló, je prosím přítomen nějaký konformista? Článek pro konformisty zde: http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/uprchlici-mohou-zachranit-chradnouci-evropskou-ekonomiku-ban/r~f55d47ba799011e5b6b20025900fea04/

  — — —

  184 — Ten text institutu 2080 (a Robejška — nevím, s jak velkým podílem) bohužel není jen nanic. Je to značné zklamání. Analytická hodnota krajně degradována opomenutím nejméně čtyř zásadních faktů:

  1) Státy, které si nyní vynucují (a v nějaké míře též vynutí) přerozdělování imigrantů, si zároveň budou schopny z nich aktivně odčerpat všechny použitelnější.

  2) Imigranti naopak budou mít zájem spíše o západoevropské země (z dávno již diskutovaných důvodů: lepší ekonomické podmínky, již etablované muslimské komunity…) a právě ti použitelnější si najdou cesty, jak se tam vzdor případným regulacím dostat.

  3) Quislingové, které za posledních 20 let dokázali problém s Cikány minimálně zdesetinásobit, nikdy ničemu neprospěli, a naopak škodili, kde jen mohli.

  4) Flagrantní neschopnost eráru vymoci dodržování zákona u jakékoliv jiné komunity než spořádaných občanů, resp. ovčanů (stačí podívat se vedle Cikánů kupříkladu na bezdomovce).

  — — —

  Mimochodem, http://www.megapixel.cz/foto/177498 — jen jako jedna z ukázek, že problém není diskutován pouze stále stejnými pár lidmi u zpravodajských webů a blogů.

 155. já teda měla za to, že je ve většině evropy nezaměstnanost, leckde kritická. takže jak je to s tím nedostatkem pracovní síly?

 156. Zpátečníku,
  i kdyby se, nějakým zázrakem, podařilo do Kotlinky dostat tu vzdělanější část muslimské populace, která by tu byla ochotná setrvat, tak jich prostě zkrátka a jednoduše bude moc.
  A čím víc jich bude, tím méně důvodů budou shledávat pro svou integraci.

  A čím víc by se jich vyskytlo v určitém oboru tím rychleji by ten obor začali předělávat k obrazu svému, zajisté, že muslimskému. To je taková přirozená lidská reakce na touhu po pospolitosti.

  Pro příklad ani není nutné chodit daleko a ani to nemusí být muslimáci. Stačí sem podívat, co gay-komunita napáchala v módním průmyslu. Modelky už nejsou ženské, ale podivní hermafroditi, rachitida je vyhlášena za ideál krásy a po dospělých ženských je požadováno, aby vypadaly jako pubertální lolitky. Sen každého pedofila naplněn!

 157. 195 — Tedy, nezaměstnanost souvisí s tou okolností, že Západoevropan není spoustu profesí ochoten a následně ani schopen vykonávat. Zkuste přeškolit třicetiletého bakaláře čehokoliv (netechnického) na zedníka nebo graduovaného psychologa na automechanika… V tom by teoreticky mohli imigranti pomoci, neb absence vzdělání leckdy je zjevnou výhodou oproti současnému pseudovzdělání. Nicméně v praxi to tak fungovat nebude (stejně jako to v Západní Evropě nefunguje v současnosti, ba možná i posledních 15 či 20 let), z důvodu sociálních práv imigrantů, jejich specifického přístupu k práci, alternativ pro ně atraktivnějších apod.

  Nicméně správný konformista by měl přikyvovat a oceňovat, jak pěkně a prozíravě to mají ty banky a ekonomové spočítané. Budete-li jim v tom (vyloženě dadaistickém) textu hledat mouchy, nikam se nedostaneme.

 158. 198 — jich prostě zkrátka a jednoduše bude moc — Toho bych se nebál, Rputi, použitelných jich je podle mého (nekvalifikovaného) odhadu řádově tak procento.

  A s těmi módními návrháři… No nevím. Už několikrát jsem si zde dovolil opakovat poučku, že

  Čím silněji cítíme spojitost mezi dvěma jevy, tím méně si býváme jisti, kterým směrem šipka kausality ukazuje.

  Co jestli to je i obráceně? Co jestli homosexuálové v roli módních návrhářů dokáží lépe vyhovět jakémusi obecnému vkusu, a proto jsou tam zastoupeni tolik? Co říkáte, mi strukturálně připadá trochu podobné, jako tvrdit, že vkus barokního posluchače formovali kastráti. To jistě (v nějaké míře) ano, ale na počátku holt asi musela být poptávka po kastrátech…

 159. OT: Jo, ale já sem vlastně chtěl původně vložit jinou jeremiádu: Krásné fasády, kousek přes sto let staré… Dobře zachovalé, překrásně patinované; z pilnosti možno omýt tlakovou vodou, v krajním případě snad drobet vyspravit a přetřít vhodným (vápenným, možná i silikátovým?) nátěrem… A téměř všechny zprzněny plastovými okny! Libušín, Svinářov, Smečno… Jel jsem tam prakticky zbytečně…

  Ale stejně mi nakonec nestačilo světlo. Krom ruiny pivovaru se pár detailů ještě uchovalo.

 160. Zpátečníku,
  tedy fakt jsem si nevšimla, že by si obecenstvo žádalo hebefilii a tvůrci reagovali na přání společnosti. Mně chlapi připadají ještě pořád celkem normální …. ale mohu se mýlit… 😀

 161. Ad módní návrháři, buďto se jejich výplody (někým předváděné) obchodně ujmou, nebo ne. Takže bych spíše viděl jako rozhodující to zákaznictvo. Se vší jeho stádností, ovšem.

 162. Aero,
  to s kvalitou modelů a obchodní úspěšností nemá co do činění.
  A že by pánové se stali hromadně obdivovateli plochých rachitických hrudníčků, to asi nehrozí 🙂
  Haute couture je svět sám pro sebe.

 163. No já nevím, Rputi,

  ale pokud je to jak říkáš , proč ženské platí hříšné prachy, aby byly co nejkozatější ?

 164. 197 -Zpátečníku,ale tohle se už jednou v tej západní Evropě řešilo „dovozem“pracovní síly ze středního východu. A moc slavně to nedopadlo, ukázalo se, že integrace nefunguje a vedlo to ke vzniku musloimských ghet a všech problémů s tím spojených.

 165. 206 — Což o to, to já také vím, že to nefunguje, jak jsem ve 197 prosím též napsal. Ovšem s těmi domorodci — a na to jsem tam chtěl ve vší úctě poukázat — to neunguje taky.

 166. “ Stačí sem podívat, co gay-komunita napáchala v módním průmyslu.“

  A co napáchala? Modelka je jen věšák na šaty. VY si, rputi,vybíráte oblečení podle toho, na jakém věšáku visí?

  !… po dospělých ženských je požadováno, aby vypadaly jako pubertální lolitky. “

  A kdo něco takovýho požaduje po normální dospělý ženský ?

 167. (207) Možná je chyba ve výběru oblasti odkud je dováženo. Ukrajinci se (zatím) jeví býti kompatibilnější.
  (209) Tak jistý nátlak skutečně je, ovšem na ty, které jsou náchylné mu podléhat. Naštěstí doma nic takového nemám.

 168. Veškerý nás nynější blahobyt je založen na tom, že do nedávné doby do toho poddaní neměli co kafrat. Od té doby co jim to bylo dovoleno, zejména od zavedení všeobecného volebního práva, jde to do řiti.

 169. 211

  Schumi,
  docela se divím tomu, co říkáš. Kdyby nebylo toho, že poddaní kecali, tak je dnes robota, ve fabrikách se mká 16 hodin denně.
  Ostatně, je dodnes vidět, že tam , kde poddaní nekecaj, blahobytu moc není.

 170. 212

  Ostatně, běž si dát kafe, mozek zi ještě zřejmě spí, a vzhůru je jen prodloužená mícha . 😉
  Jinak bys nenapsal, co jsi napsal 😀

 171. Dobré ránko!

  Tak já ti nevím, Schumi!
  USA už si delší dobu dělá cokoli za současné likvidace poddaných jiných států a že by z toho vznikal blahobyt, jsem si nějak nevšimla.
  Zeman, pravda, není ideálním vladařem, ale na druhou stranu, kdyby lid nekafral, byl by patrně zvolen Schwarzenberg a kdyby záleželo na něm, skládala by se Kotlinka ze Sudetských Němců a imigrantů – taky žádná výhra v loterii.

  Vinu má jednak neúkojná globální chamtivost, která je ochotna, a v důsledku technických vymožeností i může, cokoli a kohokoli rozsekat na cimprcampr kdekoli na zeměkouli a také tak činí.
  A v neposlední řadě je to sociální stát, který z původně záchranné sítě, obludně hypetrofoval do systému, kterým se mu daří zotročovat lidi, odnaučuje je pracovat a zbavuje je jakékoli vlastní iniciativy.
  V důsledku toho pak zaniká střední třída, která ten blahobyt celá staletí vytvářela. Není-li střední třídy, není blahobytu!

 172. Včera se sešli v Mnichově – pardon, ve Vídni – zástupci 19 států či organizací ohledně budoucnosti Sýrie. Ze Sýrie nebyl pozván nikdo.
  Sýrie do toho patrně nemá co kafrat!

 173. Rputi,

  Právě naopak 🙂 Střední třída je ta, co tyje nejvíc ze sociálního státu. Třeba bezplatného školství.
  Neplatí dětem školné, a něco ušetří.
  Dnes se má střední třída hodně co otáčet, aby zaplatila dětem školy a chudne.A taky poněkud nespravedlivé rozdělování zisků.
  Podíl zaměstnanců na ziscích byl v USA třeba v 60-tých létech mnohem vyšší než dnes. Od té doby klesá, a tím jde střední třída do háje.

 174. Halle, AUUU!
  Snad aby sis dal ještě jedno kafe. Tohle přece nemůžeš myslet vážně: “ …Střední třída je ta, co tyje nejvíc ze sociálního státu. Třeba bezplatného školství.
  Neplatí dětem školné, a něco ušetří.
  Dnes se má střední třída hodně co otáčet, aby zaplatila dětem školy a chudne…“

 175. 217

  Rputi, smrtelně vážně.
  Vzpomínám si na začátky svého studia. Byl teprve začátek normalizace, na marxáku jsme měli asistenta, kterej rád diskutoval ( musím říct, že ať jsme říkali cokoli, nikdy to nemělo žádné následky)
  jednou přišla řeč o zvýhodńování “ dělnické třídy “ při přijetí na studium.
  Asistent se zasmál, a řekl. Poctivě zdvihněte ruce ti, kteří mají dělnický původ, tak jak je zvykem ho určovat.
  Ruce zdvihli 2…. z 24…… ( dvě studijní skupiny po 12 lidech)
  Tak o čem se tu bavíme…. řekl asistent.
  Takže ty výhody bezplatného školství čerpaly více méně ty vrstvy, které by se jinde nazývaly střední třídou……
  Vysvětluju si to tak, že během socíku se k jakémus takémus vzdělání dostal každý, kdo měl schopnosti. Třeba jen průmku.Ale jejich děti už aspirovaly na vysokou. Ten, kdo zůstal v dělnické třídě za těchto podmínek ( a jejich děti) už na to většinou neměli předpoklady. Říkám většinou, ne absolutně vždy.

 176. Rputi,
  to je osud soch. Tak třebas ten Hähnelův pomník Karla IV na Křížovnickém náměstí je z jednoho pohledu také proslavený. 😀 (Hledal jsem foto, ale nenašel.)

 177. 188 dvd
  dobré ráno. „Myši“ je moja obľúbená kniha. Asi tenkrát ještě nebyl k dostání Prozac.

 178. „Kdyby nebylo toho, že poddaní kecali, tak je dnes robota, ve fabrikách se mká 16 hodin denně.“

  Kdyby byla robota, Halle, tai by neměl kdo makat ve fabrikách. Jedním z důvodů zružení roboty byla právě poptávka po pracovních silách, které byly dosud vázány v zemědělství.

 179. On je poněkud choulostivej i záběr na Masaryka na Hradčanském náměstí z určitého úhlu.

  Prakticky jde nalézt pohled u každé sochy, která má ruku podél těla a lehce pokrčenou v lokti a vysunutou dopředu. Pak si ten úhel, kde většina té ruky je skrutá za tělem a to, co vyčnívá , je v té správné výšce a připomíná jinej oud než končetinu vždycky najdete.

 180. Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych dodal druhý interview z těch mnoha co před 14 dny měl Der Spiegel.
  Dino, 27, Rom z Makedonie, žije několik měsíců se svou ženou a dětmi v Lambsheimu, Rýnsko-Falcko. Jako povolání uvádí malíř, stavební dělník, sběrač lahví, umývač aut a věštec
  Po čem chutná Německo?
  Po dětských mléčných piškotech.
  Jak voní Německo?
  Po mokrém trávníku.
  Co bylo první německé pravidlo, které jste se naučil?
  Když paní Lisa zazvoní zlatým zvonkem a křičí „jídlo“, tak máme v táboře jídlo.
  Které bylo první německé slovo, které jste se naučil?
  Jídlo. Mytí rukou.
  Proč by vám mělo Německo poskytnout asyl?
  Protože mám pět dětí, protože mne samotnému je teprve 27 a Německé nás potřebuje. Protože v Německu více lidí umírá než se rodí.
  Přicházíte z Makedonie, to je přece bezpečná země původu.
  Kdo vlastně určil, že bomby jsou nebezpečnější než hlad? Chtěl bych také konečně vydělávat 8 € za hodinu a ne 8 € za den. Bůh nám Romům nedal žádnou zemi, proč? Abychom na tomto světě mohli kamkoliv. To byl jeho plán, lidé jej zkazili.
  Jaké byly špatné okamžiky za vašeho pobytu v Německu?
  Když moje děti měly strach z vody v bazénu, protože ještě v bazénu nikdy nebyly. A když mi vedoucí ubytovny jednoho dne řekl: „Už víš, že 99,9 % vás Romů půjde zase zpátky domů nebo na Balkán, nebo snad ne?“
  A hezké okamžiky?
  Když jsme byli v supermarketu a moje rodina házela do nákupního vozíku všechno, co chtěli mít a já jsem prvně v mém životě jim ty věci nemusel brát z rukou a vkládat je zpátky do polic. Když se můj malý syn šel dobrovolně koupat, protože tma teče teplá voda. Když jsem na skládce našel manželské postele, první společnou postel našeho manželství. Když jsem své ženě poprvé po deseti letech manželství mohl něco věnovat. Že máme 3 pokoje a mezi nimi dveře a ne 9 čtverečních metrů jako v Makedonii. Nevím, mohl bych mluvit hodiny.

 181. 188, 221 — Jo jo, skutečně dobrá věc. Psaná jakoby dítětem (rozuzlení zápletky je jasně předvídatelné již dávno před polovinou), se spoustou do sebe nezapadajících reálií (a tím nemyslím jen cesty na Měsíc z prostředí 19. století), s úžasným počtem temných, nedořečených a nejspíš také autorem nikdy nedomyšlených náznaků, ale o to vše působivější.

 182. Halle, co sem pleteš šokiálismus?

  Já ti dám lepší příklad.
  Měla jsem v Praze zákazníka. V Praze velký odbyt, měl 10 zaměstnanců, dařilo se mu.
  Po roce 2004 vypukly eunijní i zdemístní vymyšlenosti od zvýšení cen vstupů (od energie po materiál), minimální mzdy, DPH, odvody a jiné ptákoviny.
  Skončil v dílně sám a je rád, že žije z ruky do huby. Daně, pokud vůbec, odvádí minimální – kde by tolik vydělal?
  Zaměstnanci skončili na pracáku – tudíž žádné zdr. či důch. pojištění – to za ně platil pracák (tedy my) a ještě pobírali podporu, o placení daně z příjmu ani nemluvě.
  Že by se někdo z nich osamostatnil, to vůbec nehrozí – zařízení je drahé a proč by do toho kdo investoval, když ví, že se stejně neuživí. A tak keramici tahaj balíky u pošty, jezdí z autobusem atp……

 183. Halle, to zvýhodňování dělnické třídy při studiu bylo hlavně v padesátých letech dost výrazný. Třeba i tím, že byly tzv. dělnické přípravdky, kteréprodukovaly kádrově vhodné rychlokvačky, jejich vzdělání bylo stavěno na roveň ostatním.

  a samozřejmě po )osmačtyřicátém byli příslušníci střední třády z vysokách škol v dosti velké míře povyhazováni a leckdy se šli s tou dělnickou třádou sbližovat k lopatě.

  po tom osmašedesátém tam asi hrála roli hlavně rodinná tradice. Děti ze vzdělaných rodin šly studovat, děti z dělnických na učňák.

  ale leckdy dělnická třída ani neprahla po tom, aby potomci studovali, leckteří rodiče v tom viděli jen zbytečný výdaje, když už by si děti mohly vydělávat. A konec konců, chyběla motivace, protože ti študovaná se leckdy měli hůž, než vyučení. TAkže v tej investici jaksi neviděli smysl.

  Takže ten poměr u vás nebyl ani tak danej tím, že by nebyla dělnická třída zvýhodňována, ale tím, že se na zubařinu asi nehrnuli.

  Mimochodem a kolik jich bylo z rodin lékařů a zubařů?

 184. MaYdo,
  s tím to nemá moc společného.
  Kdo měl půdu, tak makal na ní, robota nerobota. Včetně tvých zemědělských předků.
  Do měst šli bezzemci, a na těch panstvo moc zájem nemělo.
  Pokud vím, tak platby i pracovní povinnosti se vztahovaly na výměru půdy, kterou vlastnil poddaný sedlák.

 185. maYdo 🙂

  kolik zubařů či lékařů bylo mezi rodiči studentů netuším,
  Ale v tom termínu přijímacích zkoušek, ve kterých jsem byl přijat, bylo přihlášeno 500 studentů, asi 50 nepřišlo (asi ztratili odvahu) a vzali 50..
  Ale to byly dodatečné zkoušky, uspořádané na povel z ministerstva , které zjistilo , že je zubařů málo a nařídilo fakultám, aby zřídily další studijní místa. To bylo 1,září. To už jsem byl přijat na VŠB, a chodil na jejich nalejvárnu.

  Ovšem to byly moje první přijímačky na zubařinu, v rámci řádného termínu , jsem se hlásil na všeobecnou medicínu a nebyl jsem přijat.
  Více méně jsem si za to mohl sám, já se na gymplu nepředřel. Do prázdnin po druhém ročníku jsem přdpokládal studium na VŠB, a o té bylo známo, že je jako smrt 🙂
  Takže moje vysvědčení z gymplu nebylo nic moc, a body za prospěch na gymplu mi chyběly.

 186. Dnes jsem si přippomnšl, neoslavil, 35 let od chvíle, kdy jsem s tatřičkou 57 zmizel z proletářského ráje. Půl života. Ode dneška už budu déle v Americe než v Československu. Občas , obyčejně v neděli, sem nakouknu, ale chuť psát není. Tolik poťouchlé radosti, tolik hřejivé nenávisti. Přizvukování místo debaty. Když to tak tady čtu, začínám konečně rozumět – ještě ne chápat – jak všichni ti slušní a poctiví Němci pozvolna vstřebali národně socialistickou budoucnost aniž by se jich dotkl pocit provinění. Mějte se jak si zasloužíte.

 187. Pane Neumanne,

  občas nakouknu na Váš facebook. A vidím, že ani vy nejste z americké politiky extra na větvi.
  Viděl jsem poznámku (Vaši) že jste „osvobodili“ špatnou zem. \a fůru dalších nelichotivých poznámek na Obamu a současnou vládu.
  A když to píšete Vy, Američan, Váš údiv nad kritikou USA neameričany mě velmi překvapuje.

 188. Inu, Dušane, já tě na jednu stranu chápu, ne, že ne.

  Leč, my jsme v pozici pouhých pozorovatelů a vidíme, co vidíme. A věř, že nás nikterak netěší, že většina dnešních politiků je tak zoufale nechopných a charakteru svinského, že to bere dech.
  Koho by, konec konců, mohlo těšit, že celý kontinent se propadá do bahna chaosu a bezvýznamnosti?

  A dovolím si sem pastnout svoji odpověď jednomu takyameričanovi, kterou jsem psala před chvílí na FB:
  USA zajisté nemůže za všechny maléry světa, leč Obama je pouhý tajtrdlík na šňůrkách a podstatní jsou loutkovodiči v pozadí. USA 1988 prostě není USA 2015. Mimochodem, Wolfowitzova doktrína spatřila světlo světa v r.1992 – za vlády G.Bushe st.

 189. kritika bývá založena na faktech, těch se tu obšem nedostává. O současné Americe nevíte nic. Shapiro reprezentuje Obamu, ale ne Ameriku. A Rusové jsou mistři propagandy a desinformace. Svobodné národy, ať se snaží jak chtějí, jsou už jen z histrorické podstaty amatery a jimi zůstanou. Takže na jedné misce vah je nedovzdělaný polomouřenín a na druhé chytrý a cílevědomý diktátor, který skutečně není hoden obdivu. kdyby pro nic jiného, tak pro hřbitovy novinářů.

 190. Dušane, nenávist? To snad ani ne. Spíš frustrace z toho, že zmizela bašta poslední naděje. Ať už založená na iluzích, nebo na realitě.

 191. Ještě bych dodal, že Obama sice není Amerika, ale bohužel Obama tomu velí. Alespoň titulárně. A rozesraný Střední východ má na triku nepochybně. Což je prapříčinou všech dalších trablů.

 192. No a poněkud šílená ekonomická politika Obamovy administrativy nám bohužel taky nemůže být lhostejná.

 193. problém je, když ti amatéři mají na triku víc mrtvých než diktátoři. Putin dělá skvěle práci, za kterou je placen. A platí ho Rusové, ne Američané.
  A mimochodem, jak jsem tak prolézal diskuze na amerických serverech, je dost Američanů, kteří by byli rádi, kdyby byl Putin prezidentem USA.

 194. Kdyby pozorovatelé, tak to beru, ale ale převládá jakýs ideologický bias. V USA pracují a lobují desírky všelijakých organizací a „think tanků“. jejich vliv je daleko menší než si myslíte, Pořád hledáte nějaké loutkovodiče – Wolfowitze, Rumsfeldta, Bildeberg, Rosenkruciány a třeba i Templáře. Americká politika je pragmatická, když ji řídí blbec tak primitivní a bezobsažná. Ale pokud v ní něco chybí tak je to úsilí o světovládu, územní zisky a přivlastnění přírodních zdrojů.

 195. Dušane, hlavní potíž vidím v tom, že vláda magorů v Evropě se bere posledních 100 let jako něco normálního, na co si už všichni zvykli. Furt tady byla Amerika, která ty nejhorší umravnila, nebo se tam dalo v krajním případě zdrhnout.
  Ale teď vládnou magoři i v USA. A troubovitý Obama byl zvolen 2x !!! Což bych osobně vůbec nepokládal za možné. Takže se nediv jisté skepsi.

 196. Foundry, to je na delší povídání. Střední východ nerozesral Bush, ale Saddám s Yasirem. Američané se to pouze pokusili uhasit přilitím olerje politické korektnosti. neovedu si třeba představit, že by McArthur v japonsku po explozi první mobilem odpálené IED nevypnul celou mobilní síť. Američané to v Iráku pod vlivem politické korektnosti nikdy neudělali, což stálo USA stovky životů a tisíce invalidů. Obama, který už nemá kde se zachytit, aby mu zůstala nějaká prestiž, se dal na oteplovačství. ještě není vše ztraceno. Státy se bouří a občané se odvracejí od struktur tradičního politického establishmentu – proto fenomen Trump, Carson, Fiorina.

 197. 237 halladine, třeba už se pracuje na rodném listu…
  238 Dušane, kdo prohlásil, že ruských přírodních zdrojů je pro Rusy škoda?

 198. Ale pokud v ní něco chybí tak je to úsilí o světovládu, územní zisky a přivlastnění přírodních zdrojů.

  Nejlepší vtip tohoto století.
  To že Amerika chce být světovým vůdcem, slýcháváme často – od amerických politiků
  Pane Neumanne, nám je lautr fuk, jaká je Amerika doma. My vidíme to, ze dělá ve světě. To je, co nás zajímá.
  Nás zajímá ten, co vládne. A jak vládne.
  Putin není blbej. A vidí to, co vidíme i my. Každý režim , který se jen trochu kamarádí s Ruskem , je USA ohrožen. I když držel islamisty pod krkem.
  Rusové to vidí už dlouho, do poslední doby jen skřípali zubama, protože s tím nemohli nic moc dělat.
  Snaha USA dostávat další a další země do NATO, s posunem základen blíž a blíž k Rusku se jim zákonitě nemůže líbit.
  USA udělalo chybu, tedy udělalo těch chyb docela hodně. Sundali Saddáma, který neměl rád Irán. USA dosadily vládu, která je s Iránem kamarád. Sundali Kaddáfiho, který udržoval klid v sev. Africe.
  USA si mohly udělat kamaráda z Ruska proti Číně. Teď dotlačilo Rusko ke spojenectví s Čínou.

  A to je všechno Váš problém. Vy jste si ty blbce zvolili. Nikdo ze zahraničí Vám je nevnutil

 199. Dobře Dušane,
  ale když nějaký ten think-tank prosadí někoho jako B.H.O., tak to není zrovně vliv bezvýznamný. Já jsem tu viděl jakousi paralelu s Jimmy Carterem, ale jeho zvolení mi připadalo – v důsledku jisté frustrace US voličstva – jako ošekávatelná reakce na dobu předchozí, nicméně druhý termín už neobhájil. Netuším, zda to bylo tím, že voliči pochopili nebo tím, že měl schopného protivníka. A co tak sleduji, tak růst popularity Bernieho Sanderse mne svým způsobem děsí. Stejně jako jsem s jistou dávkou děsu sledoval Ramsey Clarka. –Prostě netuším, kam se na poslední léta vrtnout.

 200. …rozednívá se, pomalu nevidím na klávesnici a je čas vstávat, tedy pro mne si lehnout… tak zase někdy

 201. Dušane, já neměl na mysli ani tak Irák, kdyby šlo jen o něj, tak se to dá nějak zvládnout. Mám na mysli především tzv. „Arabské jaro“. Tomu, že „ono se to samo“, věří už snad jen AeroKarel. A zaplaťpámbu za vojáky v Egyptě, jinak by Obama svou politikou pohřbil i Izrael.

 202. dvd – ještě než zhasnu. Opětovné zvolení Obamy mne znechutilo, ale nepřekvapilo. Intelektuální – řekl bych, že jako nadávka to má opodstatnění – levice frustrovaná vlastním nepochopením historie, která ovládá asi 70% velkých medií má velkou propagandistickou sílu. jejich soustavný tlak na méně vzdělané vrstvy, které si Demokraty ovládaná vláda vychovává jako závisláky na vládě. produkuje vrstvy voličů vládě vděčných za za přerozdělovaný komfort.Sandersova popuůarita vzrůstá na úkor Hillary, ale v reálných číslech není významná. Zatím. A jestli najdeš nějaký přijatelnější globus, dej mi vědět. přijedu tam za tebou.

 203. 246

  Spíš není dokazatelné, že to někdo řekl.
  Ale že si to někdo myslí, tomu věřím. 🙂

 204. Dušane, ještě před pár lety bych s vámi asi souhlasil. Před Arabským jarem a před Snowdenem. Bohužel došlo k tomu, k čemu došlo, vidím to co vidím a víc si všímám i dalších věcí. Je snadné to všechno označit za ruskou propagandu (a ještě v dobách boje o americký radar v ČR jsem tyhle názory měl), ale přijde mi čím dál nesnadnější tuhle tezi obhájit.
  Hlášku že USA nestojí o světovládu považuji v tomto kontextu za špatný vtip.

 205. 250

  Tomu, že průměrný Američan nestojí o světovládu bych snad i věřil. On se průměrný Američan moc o svět nezajímá.
  Ovšem ty špičky o ni stojí moc.

 206. No, každopádně jste pane Neumanne udělal obrovskej pokrok v názorech.. 😉
  Ještě pár let, a budete si s námi notovat 😀

 207. [251] Ono jde taky o samotný termín „světovláda“. Přijde mi, že o přímé viditelné řízení skutečně zájem nemají. Ale praxe nahrazování nepohodlných vlád vládami jdoucími více na ruku a oslabování nepřítele pomocí řízeného chaosu mi nepřijde o nic lepší. Ale chápu, že sledovat to z pohodlí zpoza oceánu je něco jiného, než když se to člověku děje za humny, neřku-li přímo na dvoře…

 208. Ostape,

  ovšem to, že se ambasadoři u nás , a taky v Maďarsku mají sklon chovat se jako místodržící ledacos naznačuje o snaze vládnout skoro přímo.

 209. Koneckonců když to na dálku sledovala Evropa, bylo to také většině jejich občanů u řiti a nás, kteří jsme měli pocit, že se naše a spojenecké vlády snad zbláznily, bylo jen pár. Až teď, kdy máme (pro Schumachera – míněno zatím obecně v Evropě, v ČR naštěstí zatím tolik ne) ty zdemokratizované šťastlivce v našich tělocvičnách, si lidi začínají říkat „co se to ksakru děje?“…

 210. 235 Foundry, Obama nezačal, jen pokračuje v předešlé politice Bushe mladšího a ten zas navázal…, nao navázal, byl navázán. Jestliže tahle politika generovaná lidmi majícími nějaké zájmy a těmito zájmy poháněná, má podporu Kongresu a Senátu, tak je taková jako je. Neválčí Obama. Válčí USA. Tak jako válčí mraveniště, ne královna. Je to řízeno komplexním mechanismem. Tak i velká lidská formace jako je stát podléhá stejným zákonitostem spontánních řádu. Není to spiknutí, třebaže vliv jednotlivců a zájmových skupin je silný. Uplatňuje se v případech jednotlivých významově a časově lokálních událostí, které mohou mít, podle dalších okolností, velký obecný význam jako roznětka kumulovaných a „zralých“ obecných příčin, které se nemusejí shodovat s „oficiálně“ uváděnými důvody. Proces mající nevědomé příčiny, které jsou „racionálně“ zdůvodňovány. Podobně, jako člověk činící lecos ze zvyku si své činy racionalizuje. Tak je to obecně v celých dějinách. Nelze absolutizovat ony obecné procesy ani význam rozhodnutí jednotlivých lidí v nějaké pozici. Záleží na konkrétních poměrech. Obama jako prezident mí nějaké ústavní pravomoci a nějakou reálnou sílu. Obecnou, jako každý prezident, a konkrétní, podmíněné podporou, které se mu dostává. Sice je hlavou, ale ne krkem který s ní kroutí. Z mého pohledu jako osobnost je slabý prezident. „Yes, We can!“ je zoufale málo.

  Pak je tu problém, který jsem už naznačil. Demokracie desítek milionů hloupých, líných, nevzdělaných a jen díky snaživé menšině těch ostatních nechcípajících hladem, ale naopak vyžraných. Přesto neustále si stěžujících a žádající větší podíl z koláče neodpovídající jejich přínosu. To je všeobecný problém i jinde. Málo práce, příliš volního času, nuda ve spojení s vrozenými vlohami páchání lotrovin. Někdejší představa, že poddaní – občané, nebudou-li vyčerpáni každodenním bojem o přežití a budou-li mít více času pro sebe, budou ho věnovat „ušlechtilým“ zábavám a sebevzdělání a sebezdokonalování, se ukázala jako chybná. Čím lépe se mají, čím více mají „volného času“, tím méně si toho váží a tím jsou horší a z člověka degenerují zpět na zvíře.
  Bída, která nedovoluje zvednou se z bahna je zhoubná. Stejně tak je zhoubný nezasloužený blahobyt.

 211. Tak dobře, Schumi 🙂

  Zbavíš obyčejné (třeba) Američany volebního práva ?
  Tím jen usnadníš situaci těm, kteří vládnou už teď…..
  Nezmění se vůbec nic.

 212. A s tím „Demokracie desítek milionů hloupých, líných, nevzdělaných a jen díky snaživé menšině těch ostatních nechcípajících hladem, ale naopak vyžraných.“

  Nesouhlasím už vůbec. Většina pracuje, práce někoho je více významnější, jiného méně.
  Ovšem všechny ty práce (zatím) někdo prostě dělat musí.

 213. zdravím, Dučane, i když jsme se asi minuli 🙂

  V tom případě přeju krásný sny.

  Jo, Obama není Amerika. Jenže on ani Zeman není Česká republika. Generalizace jsou obvykle ošidné a zavádějící.
  Ale Obama byl každopádně zvolen americkými občany, v čemž bych viděla jistý příznak toho, že k nějakému posunu v USA došlo.

  Zajímalo by mně, kdo po Obamovi. Tady za oceánem se jeví nejvýraznější postavou Hillary Clintonová. Má nějakého protikandidáta, který by ji vyvažoval? Může vyhrát proto, že by se voličům zalíbila vize, že po prvním čenochovi je na řadě první žena na prezidentském stolci?

  Jinak si myslím, že průměrného Američana zajímá světovláda asi tak jako mně. Co si pečou politické špičky, to můžu ovlivnit asi jako počasí. Důležitý je sklidit včas a přežít v podmínkách, jaký jsou. Někdy lepší, někdy horší. 🙂

  dnes jsou Dušičky a těším se, že půjdeme navečer rozsvítit svíčku a zavzpomínat na předky. Je nádhernej den. Vzala jsem si po hektickém závěru projektu týden volna a strávila ho s máti a bráchou na chalupě, vyšlo to zrovna na těch pár dní, kdy všechno hýřilo barvama, než to začne opadávat.

 214. OT
  Zemřel Günther Schabowski – muž, který možná omylem či možná úmyslně způsobil otevření té zdi v Berlíně, které se východoněmecky říkalo „Schutzwall“ a západoněmecky „Sperrmauer“

 215. V celoněmeckém měřítku dosáhla AfD svého dosavadního maxima – 8 %. A bije se na poplach.

 216. 265
  Njn, pokud si myslí, že je Zemanovou povinností je pozvat….
  No, asi není.
  V žádném zákoně to není napsané.

 217. 258 halldine, bude vyřešeno spontánním řádem. Za obvyklých transakčních nákladů.

 218. PeSi,
  inflace všeobecná …. nejen maturit…..

 219. Schumi :-),

  já jsem natvrdlej….. Musíš po lopatě :-)……….

 220. …A sedět s nimi u jednoho stolu bych teda nechtěl…
  Mňo, taky pár takovejch znám. A ani nemusí jít o jejich postoje. Když zabagruji v paměti… Třeba sedět u jednoho stolu – hned vedle, či ještě lépe naproti to bylo velmi výživné – s disidentem, poslancem, předsedou, kybernetikem, ředitelem a filosofem Václavem Bendou a pozorovat ho při konzumaci pokrmů, to snesl jenom hodně silný žaludek.

 221. Rputi,
  následky by ovšem byly nedosírné. Nikdo sice neví jaké, ale že by byly nedosírné, o tom nepochybuje nikdo.

 222. ptakopysku,
  zajisté a doslova!
  Nikdo v Bruseli by si nebyl jistej, že nebude následovat! To by bylo bobků!

 223. 273

  Ozývají se hlasy, že když padne Adělína, padne celé EU

 224. Halle,
  že by loutkovodiči neměli v záloze žádnou vhodnou marionetu? Že by celá EU stála a padala s touhle tragikomickou figurou? To se mi nechce věřit…

 225. Ana Andělka byla spíš loutkovodič než loutka…..

 226. Ovšem jak jsem četl počty, které kdosi hodil na lidovkách, tak cdu/ socdem klidně mohou vládnout bez Bavoráků.
  Prý mají se socany přes 500 hlasů z 631, a bez bavorských něco přes 50 prý mohou lehce vládnout sami.
  Musel by se přidat někdo z CDU, což ovšem nelze vyloučit…
  Ale to je spíš na dvd, jestli je to pravda.

 227. Halle,
  aby se jim nezačal rozpadat i ten Spolek! Oni Bavoráci jsou takoví cukaví!

 228. ptakopysku,
  marionet by se našlo hafo, ale žádná z nich to neudrží pohromadě!

 229. Andělína odvozovala svou moc z popularity mezi voliči, a tak mohla ve straně vládnout železnou rukou.
  Ovšem ta popularita klesá…

 230. Pokud EU stojí a padá s Andělínou, tak by bylo lepší, aby se rozpadla co nejdřív.

 231. Foundry,
  snad ti neušlo, že Andělína vládne, a Hollande dělá podržtašku……

 232. Foundry 281 – Myslíš Andělínu?
  Vypadá na to! 🙂

 233. Četl jsem někde výše o o šancích uchazečů o prezidentství v USA:
  „za oceánem se jeví …..“

  Zdá se mi to jako velice kategorický názor, vuvedený jako hlas lidu za oceánem.
  Skromnější formualce – více subjektivní – by byla: „Podle toho, co čtu v zdejších plátcích jako MFD, se mi zdá …

 234. Další vývoj v tomhle směru by ovšem nutně vedl k hladomoru a občanské válce…

  „…Podle odhadů ONS by se do roku 2040 měl počet obyvatel ve Velké Británii zvýšit ze současných 64,6 milionu na 74,3 milionu, tedy o téměř deset milionů, což je pro srovnání o 1,5 milionu více lidí, než dnes žije v Londýně…
  … „Přivítali jsme všechny migranty s otevřenou náručí, ale naše populace roste s rychlostí, jakou jsme si nedokázali představit. Kapacita našich škol, silnic, nemocnic, bydlení a infrastruktury dosáhla své horní meze. Tlak na místní služby v mém volebním obvodu je už nyní obrovský a situace se bude ještě dále zhoršovat. ONS ve své prognóze počítá, že od roku 2020 bude do země přicházet jen 185 000 lidí. Takový údaj se mi ovšem zdá vzhledem ke 330 000 příchozím v uplynulém roce až příliš optimistický. A to je ještě třeba vzít v úvahu rozhodnutí Davida Camerona, Angely Merkelové a celé Evropské unie otevřít své hranice Turecku s jeho 75 miliony obyvatel,“ upozornil Farage…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poplach-v-Britanii-V-pristich-dvaceti-peti-letech-pry-realne-hrozi-kvuli-uprchlikum-absolutni-katastrofa-406040

 235. ad 205 – nškdo věří, někdo ne, protože v komentáři jeden píše:
  This has to be the most intellectually dishonest documentary of all time. Filled to the brim with cherry picking, misleading statements, distortions and outright lies, alongside the usual suspects like Richard Lindzen and other shills. It’s truly sad that so many people are taken in by it. There are clearly a lot of Dunning-Krugerites out there, willing to be dumbed-down as pawns of the fossil fuel industry.

 236. Nemyslela jsem to jako kategorický názor, quivis. Pouze jsem se neobratně vyjádřila.

  Přesto bych docela uvítala, kdybyste mě neopravoval a nemistroval, co mám psát. Konec konců, i kdyby byl můj názor kategorický, je to můj názor a nemáte ho co opravovat.

 237. Kategorický názor „Já si myslím“ beru a budu ticho, maximálně bych zmínil, že je i názor jiný. Ovšem pokud oznamuji, „co se za oceánem jeví“, tak IMHO to není váš názor.

 238. Tak je to příliš kategorický názor nebo to není vůbec názor? 😀 😀

  Víte, quvis, podstatou toho příspěvku je, že mně zajímá, jestli má Hillary Clintonová nějakého silného protikandidáta a ne to, co se tady jeví nebo nejeví a zda to nemělo být formulováno jinak. To je poměrně podružné, ledaže se to hodí jako záminka.

  KOnec konců když se Vám nelíbí, co píšu a jak píšu, nemusíte mně číst. Zejména když Vás moje příspěvky evidentně iritují už delší dobu.

 239. Odvolání FDJ-Angie není příliš reálné. CSU se svými 56 mandáty je pouhý papírový tygr. Pochopitelně by se mezi CDU našlo pár poslanců, kteří mají paní kancléřky plné zuby. Ale podstupují tím riziko, že se nedostanou na nějakou příští kandidátku, což poslancům CSU nehrozí. A navíc si myslím, že opozice by se určitě nepřidala, neb pád vlády způsobené nepřáteli multi-kulti by Zelení a Levice nemohli připustit. A navíc v Německu není pád vlády tak jednoduchá věc jako jinde. Aby se nestalo, že vláda padne – a všichni budou čučet jak puk, existuje pouze tzv. „konstruktivní prohlášení nedůvěry“, kdy jeho součástí je zvolení nového kancléře Bundestagem. Prostě situace „bez kancléře“ nemůže nastat. A kdo by byl tím novým kancléřem? Schäuble? Toho by SPD nejspíš nepodpořila. Klasický problém – nejsou lidi.

 240. Cti dámu a nepolemizuj. Kdo tento historický výrok, proboha, jen řekl?

 241. Dvd,

  není možný puč v rámci CDU, kdyby větší počet poslanců této strany, nervózních z pádu preferencí přinutil Angelu abdikovat ? Není to jen otázka času ?

 242. >> quivis [287]
  Ten Vámi citovaný komentář je typické tvrzení bez argumentace. V první půli svého profesionálního života jsem se živil vědou a to vědou exaktní. Proto jsem byl vždy ochoten akceptovat pouze tvrzení typu věta-důkaz. A v tom druhém období jsem tento postoj aplikoval na business. A byl jsme zpočátku poněkud překvapen, že spousta lidí v podnikáních činných je takovýmto postojem vyvedena z míry.

 243. Halladine, ono nejde jen o to, jetsli lze přesvědčit merkelovou, aby obdikovala nebo ji odvolat, ale taky co potom. To bývá v takových případech často nejpodstatnější.
  Z toho, co napsal dvd soudím, že tam náhrada, která by byla schopna najít cestu ven z krize, vyvolané uprchlickou vlnou, asi stejně není.

 244. Ale ano, já to jen uvedl, že názorů je mnoho. Ovšem, ta zmínka, že „lidmi zoůsobené oteolování je nesmysl“ by záměrům energetického průmyslu konvenovala.

 245. >> halladin
  Parlamentní počty jsou jasné: pro změnu v úřadu kancléře by bylo (při přítomnosti všechn poslanců) 316 hlasů. Situace: CDU-254, CSU-56, SPD-193, Zelení-64, Levice-63. Tedy Unie nemůže sama změnit vládu.
  Co se pak Die Linke týče, někdy mám pocit, že se k tomu staví dke zásady „neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde“. Asi tak, že uprchlíky ano, ale nezlobit tím domácí obyvatelstvo. Jsem zvědav, jak se ty postoje změní, když z čela frakce odešel G.Gysi a nastoupila tam dvojice S.Wagenknecht (manželka Oskara Lafontaina) a Dietmar Bartsch, což je – na rozdíl od Gysiho – poněkud jiná kategorie.

 246. maYdo,
  já se ptal na možnost podobného vnitrostranického převratu, jaký proběhl třeba u britských konzervativců při odvolání Železné Lady

 247. 292 dvd
  ještě to není zralé. V US se již k problematice jejichmigrantů opozice vyjadřuje jasněji.
  House of Representatives Speaker Paul Ryan on Sunday ruled out working with President Barack Obama on overhauling U.S. immigration policy, saying it would be „a ridiculous notion“ to pursue legislation because Obama cannot be trusted on the issue.
  http://www.reuters.com/article/2015/11/01/us-usa-congress-ryan-immigration-idUSKCN0SQ1V920151101
  PauL Ryan noý šéf HoR dnes vyloučil spolupráci s Obamou o imigraci jako „legrační představu“ anžto se mu v tomto nedá věřit.

  Myslím, že byl zbytečně korektní. IMHO se mu nedá věřit v ničem.

 248. OK, Halladine, ale já považuju za důležitější, co by mělo následovat po tom vnitrostranickém převratu, pokud by k němu došlo. Jetsli to povede k nějaké změně k lepšímu.

  já si teda myslím, že na Merkelovou měli už dávno hodit síť, ale přesto si myslím, že dělat převrat jen proto, aby byla ztrestána bez rozvahy, co potom, by taky mohlo situaci jen zhoršit.

  Krom toho si nejsem jistá, jestli ten problém s uprchlíky není už příliš rozjetý na to, aby v tomhle ohledu něco vyřešil vnitrostranický puč v jedné z politických stran. Ti uprchláci sem nepřestanou proudit jen proto, že mamá Merkel odvolali.

 249. maYdo,
  asi by nemělo smysl odvolávat Merkelovou a pokračovat v její politice.
  Nová vláda by ji asi změnila.
  Dovedu si představit, že řekne třeba „za 3 dny zavřeme hranice, státy na imigrantské trase, zařiďte se podle toho.
  Načež by se všechny hranice zadrátovaly.

 250. Copak púředstavit, to já si dovedu ledacos. 🙂

  Ale otázka je, jetsli někdo takový, kdo by to udělal v tom Německu skutečně je. Myslím v politických kruzích, takže by mohl tu Merkeovou vystřídat. Nemyslím naštvaný občany.

 251. maYdo,
  pokud preference klesají, mohou se mezi poslanci, bojící se o své poslanecké sesle v příštích volbách, kteří navíc velmi dobře vědí, anebo tuší, že jejich voličstvo je nasrané čím dál víc, najít lidé, kteří budou ochotni tou Mekelovic stranickou seslí zatřást.
  Někdo, kdo se postaví do čela se už najde.

 252. A mohou se dohodnout s opozicí, aby vedla první úder, jako se o to pokusili konzervativci při odstavení Chamberleina po vypuknutí války.
  A případně doplnila chybějící hlasy.

 253. „Dovezli jsme si do země islámský extremismus, arabský antisemitismus, národní a etnické konflikty jiných národů, stejně jako jiné vnímání práva a sociálních zvyklostí.“ Bezpečnostní zdroje varují, že „Integrace statisíců nelegálních migrantů již není možná s ohledem na jejich počet a již existující paralelní společnosti.“ Pojem „paralelní společnost“ je v Německu často definována jako izolované muslimské komunity, které mají malý nebo žádný kontakt s majoritní společností…“
  http://pravyprostor.cz/schyluje-se-v-nemecku-k-obcanske-valce-tajne-sluzby-varuji-merkelovou/

 254. To jistě, teď jde o to, o jakém časovém období se bavíme… 🙂

 255. Já bych tipnul 3,4 měsíce.
  Samozřejmě, jen můj osobní tip, a samozřejmě se můžu mýlit.
  O větší sumu bych se nevsadil. Zas takovej odborník na Německo nejsem.
  Ale udělám si poznámku s dnešním datumem.
  Pokud ten tip nevyjde, budu jako myška, pokud vyjde , budu se nehorázně chlubit 😉 😀

 256. Halle,
  myslím, že záleží na tom, kdy začne sněžit…

 257. Rputi,
  sníh může vadit prchlíkům, s Angelou to moc nenadělá.

 258. Halle,
  to je jako O veliké řepě – dědek za řepu, babka za dědka… 🙂
  Sníh prchlíkům, prchlíci Němcům, Němci Angelíně….

 259. A stačilo tak málo – vytvořit spolkový stát Islamania, vysídlit pro něj prostor na severu Německa a mamá Merkel by tam dělala ěéfovou přistěhovalcům

 260. Quivisi,
  to by nefungovalo! Kdo by jim stlal a vařil?

 261. No kdyby se zbytek německa přistěhovalců tím způsobem zbavil, tak by mohli z vděčnosti pořádat na střídačku brigády! Členů FDJ na organizaci by se pár jistě našlo! 🙂

 262. Jen ale pokud bych nemusel smýčit turecký hajzlíky, já jsem slabej na žaludek. 😉

 263. 2 Dušan ad 230 – Ano, mám se, jak si zasloužím. Nic proti tomu. Už jsem si za ty roky zvyknul… A nějak už to doklepu – snad nebudu podřezanej pro větší slávu Aláha… A jen Tobě přeju, abys v tý Pensylvánii stejně pokojně dožil a aby Tě tam nepřišel nějakej kozomrd podřezat, jako přicházejí sem k nám… Ve jménu větší slávy aláha…
  Ano, neemigroval jsem… Ani dříve, ani později (ačkoli nabídky jsem měl). Mea culpa… Bylo to moje rozhodnutí a přese všechnu tu současnou buzeraci – zatím nelituju. A proto jsem mohl dnes dát rodičům a prarodičům na hrob kytičku a věneček a zapálit svíčičku. Že aby lidi věděli, že tu furt ještě jsem a že na ně myslím…
  To není tak samozřejmé – doba pokročila a úcta k mrtvým předkům se nějak nenosí…
  A že něco dokázali? Že po nich něco zbylo? Nekomentovat.
  Na tom našem hrobě je bronzová deska – zatím ji cikáni neukradli – a je tam motto:
  Vše zmizí, jen stopy naší práce a lásky zůstanou.
  A já jen doufám, že po mně tu taky něco zůstane… Snad aspoň ta řada publikací s docela slušnou citační odezvou… A pár dalších věcí, o kterej nikdo extra moc neví… Jen jsem doufal, že dožiju sice v plné práci, ale jinak celkem v poklidu. No, asi ne!
  A Ty, za vodou, píšeš o „poťouchlé radosti a hřejivé nenávisti“! A to jako k čemu? Ke všem těm lžím a manipulacím? K tomu, že odmítáme žrát naivní falza?
  K tomu, že ta keňská vopice nedokázala věrohodně sfalšovat ani svůj rodnej list?
  Nezlob se, ale já nemám poťouchlou radost, natož pak hřejivou nenávist k tomu, že Tvoje USA žene Evropu do další války a je mi úplně jedno, jestli loutkovodičem toho vašeho tajtrlíka je Soros nebo Rockefeller – či jimi kontrolovaná trilaterální komise, Bilderberg nebo Římský klub. Leč zdá se, že se daří. Jak v tý rakouzský hymně – když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří.
  A my? Na nás každej sere. My tu budem jen jako collateral damage…
  Tož, měj se také, jak si zasloužíš!

 264. (241) Kdo prohlásil? Nějaký Rusák od KGB, to jsi Schumi zaspal dobu.
  (243) Víc a víc zemí v NATO není snaha USA, ty z toho mají jen víc starostí, ale celkem zákonitá obava těch zemí z Ruska. Snadno viditelná, pokud člověk nežije ve VUMLu.
  (247) Lituji Foundry, ale podmínky pro nějakou lumpárnu prakticky nelze vytvořit zvenčí. Němci přivezli do Ruska vagon s Leninem, ale podmínky pro revoluci si museli Rusové a carská vláda vytvořit sami.
  že “ono se to samo”, věří už snad jen AeroKarel“ Tak hloupé zjednodušení mne u Tebe trochu překvapuje.

 265. 325
  Vždy a všude se najdou nějací lumpi. Ale s penězi a zbraněmi odjinud je větší šance, že se lumpárna podaří. A když to nestačí, tak se pošlou bombardéry.
  Ale je to snaha USA. Gruzii se pokoušeli do NATA protlačit Amíci, Němci a Frantíci to stopli.
  5 mld dolarů strčených do Ukrajiny… atd atd
  Ne, že by EU stála bokem….

 266. Jo, souhlas se rputí, napsal jste to, PeSi, fakt dobře.

  A na tom hrobě máte hezký motto. 🙂

 267. “ Ale s penězi a zbraněmi odjinud je větší šance, že se lumpárna podaří. A když to nestačí, tak se pošlou bombardéry.“ Tak na Donbase už chybí jen ty bombardéry. Ale místo nich zelení mužici, to také funguje.

 268. Kdych se nebál, že PeSa nas…, jelikož zcela jistě nepatří k mým fandům , 🙂 tak bych taky pochválil.
  Takhle nechválím 😉

 269. Aerovko, všude, v každé zemi bez výjimky, je nějaká množina lidí nespokojených s vládou. I u nás, v Německu nebo ve Francii. No a pak je to jen otázka PR a peněz.

 270. Nakonec, zářným příkladem toho, co zmůžou peníze, je např. Babiš. A pád Nečasovy vlády. A protikorupční hysterie. A to jsme poměrně civilizovaná země uprostřed Evropy.

 271. (331) Jo, to máš pravdu. Dokud se to „nepřešvihne“, je ta množina vcelku marginální. Pokud ano, pokud nespokojenost přeroste únosnou míru, je zaděláno. Kdo toho pak využije, to je otázka šikovnosti či pohotovosti, občas i důležitosti dané končiny. V takovém Tunisku, rodné končině „arabského jara“ to ještě nikomu nestálo za snahu. Na Ukrajině živnou půdu vytvořili i „prozápadní“ i „proruští“ politici, bezmeznou neschopností a korupcí. Jak moc Ukrajinci potřebovali podporu USA, těžko říci. Mne by Janukovič i jeho předchůdci srali i bez ní.
  (332) Zajímavé je, že Nečasova vláda se třeba zde nedočkala dobrého slova. Že by zdejší ansámbl platil Schapiro, či kdo?

 272. Nečas díky té paní, co dřela jako kůň ,ztratil sympatie u každého. Ať vlevo či vpravo

 273. 323 – PeSi – USA žene Evropu do další války ? (do jaké zahnaly USA Evropu před tím ?). Tak to je evergreen, kterým mě komunisti krmili dlouhá léta, a je to tu znova. Zírám a nemám slov. Takovouhle potřebu vidění černobílého světa chápu u jednodušších jedinců, ale u Vás ? Že kdekdo se snaží rozesírat kdeco je stará věc a bylo to tak vždycky. Jaksi je ale vždycky potřeba aby bylo co rozesírat. Čím to asi bude, že se například nikomu nepodařilo za posledních nejméně 100 let rozesrat takové Švýcarsko.

 274. [335] Mno, on o tom píše třeba i Brzezinsky ve Velké šachovnici (rozdělení Ruska na tři státy, aby nebylo moc silné). Ty myšlenky evidentně existovaly.

 275. Oteplovači, na vaši poslední otázku je snadná odpověď – nikdo nebude rozesírat banku, ve které má prachy 🙂

 276. (336) Já už se ani nerozčiluji, jen občas divím. Ne že, ale že zde. No nic, člověk nemá mít ideály.
  Napsal jsi to i za mne a dobrou noc.

 277. [336] Nevím co přesně měl na mysli PeS, ale kolik je to měsíců, co se naprosto vážně mluvilo o výrazně zvýšeném riziku jaderné války s Ruskem? Čtyři? Šest? I u nás tomu někteří cvoci tleskali, pamatujete si ještě na silácké řeči generála Pavla? V současné době se navyšuje americký jaderný potenciál v Německu kvůli údajnému porušování smlouvy INF (byť konkrétní důkazy USA pokud vím nepředložily), nechá se předpokládat, že Rusko bude reagovat. Pokud to obě strany spustí, kde asi bude bojiště?

 278. No a o migračních důsledcích mnohaletého rozjebávání Blízkého východu nemluvě, i když tam s nimi šla západní Evropa skutečně ruku v ruce a Angela to nakonec dorazila.

  Ale stále mi vrtá hlavou, co na ni mají. Protože to bývala celkem pragmatická ženská a že jí jeblo jen tak z ničeho nic, samo od sebe, se mi stále moc nezdá. Ale může být. Každopádně třeba zmíněný Soros se hodně snaží, aby v EU nebyla o migranty nouze a nijak to neskrývá…

 279. 339, stejně tak já. proto jsem i přestal usilovat o vyvracení nesmyslných fámo americkétajné válce proti Evropě, o snaze zlikvidovat Rusko, zmocnit se všech světových nalezišť surovin a k tomu i patří to, že jako Merkelovou vodí jacísí záhadní američtí rozvratníci. Všichni se tu tváří jako vyznavači exaktního myšlení, ale když má dojít na Hanlonovu břitvu, tak se raději z nějakého esoterického důvodu dají přednost koxpiraci, Bilderbergu, mocnému Sorosovi a Rockefellerovi (mimochodem oba jsou salonními socialisty) a třeba Monsanto a GMO a já nevím čemu ještě, místo aby se aplikovalo to nejpravděpodobnější vysvětlení, že tam kde k vysvětlení stačí lidská blbost netřeba hledat konspiraci. A to platí v 99% případů.

 280. Pak musím konstatovat, ze minimalne v CEE ma Emerika opravdu blbé velvyslance……
  Co se především týče vyberu sponzorovaných NGO.
  Blbá náhoda……

 281. Dobré ráno vespolek,

  Dušane, jenže ta blbosti jeví jako nemající mezí – to už je skoro přijatelnější vysvětlení ta konspirace. Tím ale netvrdím, že v nějakou věřím; nicméně že za vším stojí peníze jsem celkem přesvědčena. Konkrétně v Sýrii jde o plyn a o ropu, takže se IMHO mezi sebou perou těžaři. A nejlépe se vydělává na válkách, takže zbrojaři si jistě rádi smočí prsty. Druhá světová příšla záhy po Velké krizi…

 282. V Brzezinského Velké šachovnici je jasně stanovena zásada US zahraniční politiky – nedopustit, aby v Euroasii vznikl silný stát nebo uskupení států, který ( nebo které) by byly stejně mocné, nebo mocnější než USA.
  To se týká jak Ruska, tak EU, kteří by toho mohli dosáhnout.
  To, co USA dělají dnes, je s touto zásadou v souladu.
  Takže na blbost bych nevěřil.

 283. Dobré ráno. O víkendu jsem měla poněkud jiné starosti a práce, takže se snažím při ranní kávě dočítat. Takže –
  Dušane, zdravím a škoda, že jsme se minuli. Objev se častěji. Na pokřikování a obviňování nehleď, poslední dobou se tu pokřikuje víc a více. I když vlastně – mnoho okřikovaných už tu raději není.
  A k probíraným tématům: Jak to tak čtu, píší zde příslušníci českého národa. Toho národa, který za vším hledá jiné. Za vše špatné, co se kdy v historii i současnosti událo, mohl někdo jiný – tu Habsburk, tu němec, tu rus – vždy nás oklamali, podvedli, podrazili, opustili – jen my sami za nic nemůžem, my nic. Opravdu NIC. A tímto pohledem hodnotí češi i veškeré dění kolem, přičemž ono „my“ se objemově mění jednou se míní přímo ČR, jindy EU, které jsme součástí, nebo někdy se míní i pouhá vlastní osoba. Takže např. za arabské jaro může USA, rozhodně v žádném případě ne EU(my), za příliv imigrantů může tu USA, které se tak snaží oslabit EU a rozhodně za nic nemůže EU, tu Angelína – která nás nechrání a kdosi ji vodí – však my víme kdo! My si to z manipulujících médií vyčtem. Každý to, co potřebuje. Důkazů, jaké kdo hledá, najde v médiích každý dost a dle svého gusta.
  Káva dopita, za okny se rozednívá, je čas jít. 🙂

 284. 346

  Přeháníte. USA mohou za bordel v Iráku, Lybii, Sýrii. Ne že by si EU a členské státy NATO neomočily, ale vždy jako poslušní vazalové.
  Evropské státy by toho samy o sobě nebyly schopny. Nemají na to sílu.
  Že USA odposlouchávaly kdekoho se bezpečně ví.
  Je tedy možné (netvrdím , že jisté) že na někoho něco ví, a dotyční jsou vydíratelní.
  My , východoevropané, jsme si dlouho mysleli, že USA vědí, co dělají.
  Dnes už si to buď nemyslíme, anebo myslíme, že USA dělají vše jen pro své dobro, a na nás kašlou.
  Ale čím dál častěji vidíme, že USA dělají chyby i co se týká jejich soukromého dobra.
  To je deprimující, zvláště pro ty, kteří původně k USA obdivně vzhlíželi.

 285. (188) dvd: bohužel, knihu Myši Natalie Mooshabrové jsem nečetla, nevzpomínám si, že bych ji měla v rukou .Ostatně, od chvíle, kdy jsem četla „Spalovač mrtvol“,z něhož mně týden mrazilo v zádech , L.Fuchsovi se vyhýbám stejně jako N.Mailerovi po přečtení knihy Dávné večery 🙁
  No, a k současnému (neustále omílanému ) tématu “ USA přinášející dobro a demokracii světu “ lze jen říci: USA má možná v této činnosti nejlepší úmysly , a dopadne to jako vždycky 🙁 Tenhle stereotyp mne překvapuje:dělat pořád stejné věci a očekávat ,že někdy z toho vyjde jiný výsledek ……. 😕

 286. Dobré jitro a hezký den.
  ad 333 cituji „V takovém Tunisku, rodné končině “arabského jara” to ještě nikomu nestálo za snahu.“
  Vzhledem k tomu nedávnému vraždění na pláži (co asi AK uniklo), začaly být hotely skoro prázdné, jak mi ukazoval na fotkách kamarád, co se odtamtud před měsícem vrátil. Má i fotku v plavkách na pláži s vojákem se samopalem.

 287. Amerika má takové velvyslance jakého má presidenta – Hanlonova břitva.

 288. 346 Dano
  hezké škrabací ráno přeji všem co maj auta venku, jak tak koukám z okna. Mám na to takový werk, co má i integrovanou rukavici.
  Dano – ad „Jak to tak čtu, píší zde příslušníci českého národa. Toho národa, který za vším hledá jiné.“
  – máte velmi dobrou češtinu, gratuluji.

 289. Dano – samozřejmě fór.
  Já nikdy nedokážu odolat Vašemu plurálu 🙂

 290. 350 . Dušane
  oni jsou Eisenem počínaje v zásadě jeho spolužáci, že? Není se co divit. Už Eisem myslím v senátu prošel jen o chlup. Vzpomínám, že jakýsi senátor (Rep) namítal jeho neetické chování … Co potom od nich můžu očekávat. Když budu očekávat opět neetické chování, nemůžu být zklamán.

 291. Dobré ránko!

  Bůh buď milostiv Ukrajině!

  …Jak uvedl člen expertní skupiny RISI, pokud dříve bylo asi 700-800 islamistů v zóně konfliktu na Ukrajině, nyní můžeme hovořit o tisících. „Přesný počet není znám, ale cesta je dobře známa: Z Turecka do Rumunska, a pak přes Ukrajinu na Donbas. Transport na Ukrajinu probíhá po moři do Oděsy nebo Nikolajeva, a odtud po silniční dopravou nebo pěšky.“

  Uvedl, že jeho krajané v Oděse potvrzují neobvyklé množství lidí, typicky arabského vzhledu. Chvíli ve městě pobudou a jsou následně vypraveni neznámo kam…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dzihadiste-islamskeho-statu-se-presouvaji-na-ukrajinu-tvrdi-rusove/

 292. Matzurko, tedy pokud jde v Syrii o ropu a plyn, tak především asi Iráncům. I když ani to si netroufám tvrdit najisto- Ledaže by chtěli ty uvolněné miliardy investovat do syrské petrochemie. Ale to by byly divoké odhady. Určitě ale ne americké ropné společnosti. Proč by měly investovat do tak neklidné oblasti, když plynu a ropy máme, že nevíme co s ní. Vždyť Američané nezískali ani ty největší kontrakty z obnovené irácké produkce. Kongres před týdnem dokonce zrušil zákaz vývozu, který platil od roku 1974. Za necelý půlrok tu klesla cena benzinu (v přepočtu) z 24 korun za litr na 10- 12 korun. A kdyby zbrojaři určovali politiku, tak nebudeme po celý rok sporadicky bombardovat Syrii několika eroplánama denně deseti bombami. Nehledě nato, že Pentagon je v silné opozici proti jakékoliv intervenci, protože nemá peníze ani na vyplácení veteránů. Navy stahuje některá seskupení než jim vyprší technická způsobilost, aby měla něco v záloze pro opravdovou nutnost, neboť nemá peníze na opravy.jediná plavidla uvedená za poslední roky do služby jsou pro litorální obranu. V přezbrojování dojíždějí zakázky ještě zaplacené za Bushe nebo v takové rozpracovanosti, že by to bylo dražší zrušit než dokončit.nenech se oblbovat nějakými kecy z ac24 a podobných stránek přinejmenším inxpirovaných desinformačním oddělením KGB.

 293. Dušane,
  jsou mnohem lepší prameny než ac24 – ať už se jedná o Palbu nebo Aktuální konflikty.
  A to Palba nijak zvlášť Rusům nepřeje.

 294. S tím že americkou zahraniční politiku řídí banda debilů souhlasím. Jen mi není jasné, proč bych s ní v takovém případě měl být spokojenější, než kdyby to všechno rozesírání byl záměr. Důsledky poneseme tak jako tak.

 295. 355

  Jde o ropovody a plynovody z SA a Kuvaitu na pobřeží Středozemního moře. Přes Sýrii.
  V tom bombardování-nebombardování jde o toleranci ISILU , dokud nepadne Asád.
  Mouřenín se hodí, s „demokratickou opozicí “ by si Asad poradil.
  Nakonec , loni, do doby angažmá ISILU to vypadalo, že ty syrské rebely porazí.
  Bylo o tom dost článků, že se syrská armáda konečně naučila bojovat.

 296. Nejen americkou. V neschopnosti by si Mongherini mohla s Kerrym podat ruce. Obávám se, že v součaasti má civilizovaný svět jediného skutečného demokratického státníka a tím je Bin Netanyahu.

 297. Jistě, nejen americkou. Naši evropští politici si s nimi můžou podat ruce a navíc jsou ve vleku těch amerických. Což se krásně projevilo třeba na otázce sankcí vůči Rusku.

 298. Mongherini za sebou nemá žádnou moc. Takže ji každý ignoruje.

 299. Ostape,
  jen idiot si opakovaně sahá na rozpálená kamna!
  Jen naprostý blb opakuje postup, který nepřináší užitek.

  Vycházím-li z této premisy, nutně musím dojít k závěru, že pokud někdo opakuje znovu a znovu postup, který přináší nějaký průser, je to proto, že má z onoho průseru nějaký užitek….

 300. Rputi, s prvním odstavcem souhlasím. Vychází mi z toho buď – stejně jako vám – konspirace, nebo banda kreténů. Neřeším, co z toho je pravda, na to mám příliš málo informací. Ale uniká mi, proč bych měl být spokojenější s bandou kreténů než s konspirujícími světovládci. Ať ti, co to řídí, vědí co dělají nebo ne, PeSova [323] pro nás stále zůstává platná.

 301. Uniká mi , co na zdejších debatách mění fakt, ze místo třeba Bilderbergu ( to někdo tady tvrdil? ) zato muže blbost – ty věci, které me děsí , se stejně dějou ….
  A dovolím si podotknout, ze blbou propagandu ještě ve svém veku poznám.
  Ať je odkudkoliv.
  Takze zatím se u mne nic nemění .

 302. Ostatně i ta banda kreténů nějaký záměr mít musí. A Wolfowitzova doktrína v kombinaci se ztrátou smyslu pro realitu se mi jeví jako dosti pravděpodobný kandidát.

 303. Ta blbost se ovšem nedá vyhradit na Obamu. Irák neobsadit Obama… To byla velká chyba.. Ze státu nepřátelského Iránu se stal přítel Iránu, a Iránci dnes mají v Iráku velký vliv.
  To se dalo, vzhledem k tomu, že většinu v Iráku mají šíítové, a irácké šíítské náboženské špičky jsou vyškolené v Iránu, očekávat.
  A není vyloučeno, že vzhledem k americkým „úspěchům“ v likvidaci ISILU Irák pošle americké letectvo do háje, a obrátí se na Rusy, kteří jsou při daleko menším počtu letadel mnohem účinnější.

 304. Fujtajbl poránu,
  Podblanicko hlásí mrazivo, v ďolíkách minus čtyři, na sluníčku minus jeden, ale otepluje se a podle věštců v TV by mělo být až plus patnáct. Je jasno, bezvětří. Ideální počasí na budování naší společné vlasti, usilovnou tvorbu HDP a na dohnání a předehnání Lucemburska, Německa, Rakouska, Dánska, Belgie, Švédska, Velké Británie, Finska, Francie, Nizozemska, Itálie, Irska, Kypru, Španělska, Řecka, Portugalska, Litvy a Malty. Neboť jsme za laskavého a jasnozřivého vedení sociální demokracie a firmy ANO spol. s r.o. na krásném devatenáctém místě v Evropě. Za námi je pouze bývalé Jagellonské království.

  Zdravím Dušana a jsem rád že se tu mihotá.

 305. Z mého zaplevelého harddisku:
  Důvody USA, proč rozvrtat Sýrii:
  „….jak Assange vnímá postoj USA k tomuto dění: Situace v Sýrii je podle něj složitá i jednoduchá zároveň. „Zveřejnili jsme mnoho informací, například depeši z americké ambasády z roku 2006, kdy americký velvyslanec plánuje, jak podvrátit syrskou vládu s tím, že se vytvoří paranoia, vznikne nepřiměřená reakce, napětí mezi šíity a sunnity, pak nikdo nebude mít zájem v oblasti investovat. „A proč USA chtějí posledních deset let svrhnout vládu v Sýrii? Pro Spojené státy je významným lobbistou Izrael, který okupuje Golanské výšiny a chce Sýrii destabilizovat. Nejde ale jen o Izrael, Saúdská Arábie vede skrytou náboženskou válku s Íránem, pak je v oblasti Katar, odkud má vést ropovod do Evropy. Mohl by z toho být pro USA obrovský politický zisk v oblasti,“ vysvětloval Assange.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Julian-Assange-prozrazuje-Eurasie-Toho-se-USA-nejvice-boji-Proto-je-tu-TTIP-A-uprchlici-405884

  O mírumilovnosti USA dle Friedmana: politika USA na zadržování Ruska nikdy neskončila
  https://www.stratfor.com/analysis/why-us-feels-it-must-contain-russia

  No, a válečný plán, ze kterého byl zděšen i generál Wesley Clark – 7 zemí v 5 letech
  We’re going to start with Iraq, and then we’re going to move to Syria, Lebanon, Libya, Somalia, Sudan and Iran.)
  http://www.globalresearch.ca/we-re-going…iraq-syria-leba...

 306. 355 Dušane, chceš tím říci, že olejáři, zbrojaři a investoři pláčou a armáda že je nasraná, protože má seškrtaný rozpočet? Nejvyšší čas aby politiku převzali jestřábi.

 307. 370 ano, rozpínavost Ruska je nutno zastavit. Rusko nikdy nebylo tak blízko hranicím NATO jako nyní. V Sýrii a celé oblasti samozřejmě nejde o byznys. To je pomluva z dílen FSB. Jako vždy a všude jde o pravdu, lásku, svobodu, demokracii a lidská práva.

 308. 269 halladine, že to jako obvykle skončí průserem.

 309. (344) Ne, že by v Sýrii plyn a ropa nebyly, k nejbohatším ale nepatří. Zato je tam velmi příhodné bojiště pro rozpor sunité – šíité, ruský zájem na základně u Středozemního moře, snaha Iránu o vliv, tím pádem protisnaha Saúdské Arábie a emirátů, latentní nestabilita daná administrativními hranicemi a místnímu multikulti, Kurdům u hranic Turecka, možnosti přelévání bordelu z podobně rozhádaného Iráku …
  Jde-li o ropu a plyn, tak spíš jen jako zdroj peněz k vedení místní války. A Dušan to přesně doplnil.
  (346) To jsi mi něco připomněla – podobná revoluční vlna jako „arabské jaro“ proběhla vEvropě roku 1848. Nepochybně také proto, aby nevznikl silný stát konkurující USA, případně kvůli surovinám. 😛
  (347) Každý odposlouchává každého. A každý dělá občas chyby.
  (349) Vzácné (no, vlastně ne tak moc) nepochopení.
  (359) Kerry je občas vidět, Mogherini komunistka ani to (což je asi spíš plus).

 310. 374

  Nejde o syrskou ropu, ale o místo k postavení ropovodu a plynovodu třeba z Kataru na středomořské pobřeží. A odtamtuď –
  postavil se Nordstream , proč by se to nedalo dotáhnout třeba do Itálie. Dál už je to napojené
  A rázem by ruská ropa a plyn přestaly být potřebné…. s patřičnými důsledky pro ruský státní rozpočet.
  A to se vyplatí……

 311. [376] Fakt to bylo míněno jako odpověď na můj odkaz na Trubku? 🙂

 312. Ostape, tu trubku jsem neviděl, momentálně jsem napojenej na mobil, takže šetřím data a mám dokonce vypnuté i obrázky.
  Takže co je na té trubce netuším.

 313. To o čem psal Schumacher v první větě [370].
  Já jen že jste [376] uvedl jako odpověď na mou [374], tak jsem se snažil dopátrat komu to vlastně bylo původně určeno. Asi nemá cenu to řešit.

 314. 359 Dušane
  kupodivu i v střízlivém ale rozhodném postoji k přistěhovalectví a ke krisi v Sýrii jak jsem zde několikrát dával palec nahoru.

 315. Ech, v první větě [372]. No nic. Jdu pracovat.

 316. Ad Aerokarel’s 375,
  příhodné bojiště pro válčení mezi šiity a sunity je bezpochyby Irák. A šíité se sunity tam příhodně bojují. Kdopak to tam rozjebal, narušil rovnováhu sil a umožnil expanzio války do sousedních států?
  Konotaci arabského jara s rokem 1848 poněkud nechápu. Nesedí už základní princip – arabské náboženské války vs demokratický a národnostní princip evropských revolucí. USA v té době měly svých starostí dost. Končila mexicko-americká válka, byla epidemie cholery, v Kalifornii startuje zlatá horečka, zakládají se nové university, ženy dobývají rovnoprávnost… na nějakou expanzi nebyla ještě síla. Možná by to stálo za objasnění, aby autor nebyl podezříván, že hodiny dějepisu ve škole prospal. Pokud to tedy nebyl pokus o humornou vložku, v tom případě se omlouvám, že jsem ji nepochopil.

 317. Ostape,
  zmýlená 🙂 Mělo to být na 375 ( Aero) 😀

 318. Dobré ráno,

  bože, Dano, i Ty?
  A Ty jseš jaké národnosti? Jistě nějaké jiné, lepší?

  A my můžeme za uprchlickou vlnu? Za situaci na Středním východě? Na ukrajině?

  Problém je v tom, že Ameriku a její politiku momentálně reprezentuje Obama. A co si budeme namlouvat, asi to není nejlepší prezident, jakýho USA měly. O kvalitě jeho velvyslance nemluvě.

  Jo, já v tom, co se děje momentálně ve světě taky vidím hlavně lidskou blbost, chamtivost a mocichtivost, žádný spiknutí.
  Ale když ono je tej blbosti tolik, že už to fakt jako spiknutí někdy vypadá.

  A konec konců, jak napsal Šimon, jetsli se ocitneme po krk ve srač…, toža si bude jedno, jetsli je příčinou lidská blbost nebo nějaký spiknutí. Pomoct si stejně budeme muset nějak sami.

 319. Tak v nejakem Oberhausenu v Bundesislamistanu dali pryc z kostela křiže a oltář, nasledne odstrani lavice a umisti tam pracky pro vetřelce.
  Halal public laundry. . .
  To jim chvalim, tak to má byť.

 320. Jestli ono to nakonec nebude spiknutí blbců proti rozumu?
  Naozaj to zvonku tak vyzerá! 😀

 321. Bundes Islamist Deutschland… hezké, to by se mohlo ujmout. Tedy jestli Turci nebudou mít námitky.

 322. (383) Irák i Sýrie. Smíchané obyvatelstvo, vláda stranící jednomu směru, více či méně menšinovému. Kdo to rozjebal? Pachatelů je mnoho a doba rozjebávání dlouhá, obvyklý názor že Bush je až závěr celé story.
  Rok 1848 jsem uvedl jako příklad vlny, která vznikla z místních zdrojů a místních příčin, kdy nebylo možno (no, někteří to určitě dokáží ku mému pobavení) z toho obvinit USA ani EU. V Tunisku to jaro taky nezačalo jako náboženská válka, ani v Libyi, v Egyptě se náboženství taky přidalo až později.

 323. Aero 389, jo aháááá!

  Takže vzniklo z místních zdrojů, Američané tam pro sichr vyvezli demogracii, ale náboženství jim to zkazilo….
  Tak to je pak ouplně jasný… 😀 😀

 324. Na paměť je docela dobré gingko biloba. Sice nefunguje zpětně, ale přece jen dokáže zpomalit proces.

 325. Rputi,
  nesnaž se zpochybňovat dogma „onoto samo“!

 326. ptakopysku,
  „Vonosamo“ je přírodní zákon!
  Na základě „vonosamo“ zformuloval Eintein teorii relativity! Pod vlivem „vonosamo“ se absolutní stává relativním!
  Například je absolutní kravina lít vodu do kyseliny. Nebo se srát do Lybie. Přesto se „vonasama“ voda vylije a demokracie vyveze, čímž nastane relativní, velmi explozivní, fáze. Ta se ovšem rázem opět mění a nastává absolutní průser!
  Velice proměnlivá veličina, tohle „vonosamo“!

 327. Rputi,
  onot samo není přírodní zákon. O přírodním zákonu můžeš pochybovat, přinášet důkazy pro a proti, definice přírodního zákona se může v čase měnit. V případě „onoto samo“ nesmíš pochybovat a musíš ho přijmout tak, jak je dáno. Nejsem si jist, vzhledem ke zřetelnému japonskému původu, jestli toto dogma bylo přijato evropským konsilem, nebo jestli nám bylo zjeveno prostřednictvím nějakého konzulátu.

 328. (390)nj,Rputi: to bývá problm některých lidí, kteří nechápou, že každý sice může mít VLASTNÍ názor, ale nesmí mít VLASTNÍ fakta 🙂

  (391) tedy, ptakopysku, já pro upevnění paměti protežuji brahmi( jqako oko v hlavě doma si pěstuji rostlinky) 🙂 Problém je, že po prvním šálku odvaru z této zázračné byliny už se nemohu na další šálek ani podívat 😕

 329. westíku,
  pročišťující účinky brahmi převyšují blahodárné působení na mozkové buńky? 😀

 330. ptakopysku 398,
  myslíš že původní znění bylo „Onoto samoto toto“?
  Jestli my jsme to nějak nepopletli.?
  Mám dojem, že takhle zní omluva japonského kuchaře, když se sekne při přípravě ryby Fugu!
  😀

 331. (398)Pochybuj si do alelujá, jen se ti nějak nedaří ony pochybnosti zdůvodnit ničím jiným, než pevnou vírou v škodlivost USA. Pravda, je to pohodlné, než se namáhat s nějakou historií nebo tak.

 332. Aero 402, hluboce se mýlíš! Stačí zkušenost!

  Za posledních cca 20 let vyvezly USA tu demogracii cca 7x. A vždycky to dopadlo blbě!
  Proč bych měla věřit, že po osmé to dopadne lépe? 🙂

 333. Aerokarle,
  ad 402 – ano, sebekritika je bezpochyby potřebná věc. Jen aby ses tím řídil. Píšu to nerad, ale tvůj způsob propagandy by Goebbelse dohnal k slzám. Když chce člověk dělat propagandu, nemůže psát úplné hámotiny, i když jsou ideologicky správné. Základem musí být fakta, jinak je propagandista nedůvěryhodný. Dtto neplést si významy pojmů. V dnešní době jsou sice pojmy vyprazdňovány jak na běžícím pásu, ale to je doménou primárně levicových propagandistů. Já osobně to u těch pravicových velmi nerad vidím, protože je to posouvá na stejnou stranu s levicovými.

 334. (403) Protože píšeš až o konci. Většina oněch záležitostí nezačala snahou o vývoz demokracie, ač ke konci pokus o to obvykle byl. Mně ty zjednodušené verze prostě nebaví.
  (404) No vždyť to píšu, máš pevnou víru a jinak nic.

 335. 404
  😀
  Nicméně to dělají všichni , bez ohledu na orientaci

 336. Jistěže většina těch záležitostí nezačala pokusem o vývoz demokracie 🙂
  Tím se to jen okecává.
  Primárně jde jen o jedno kritérium – poslouchá x neposlouchá.
  Kdyby šlo o demokracii, už dávno by USA musely vlítnout na Saudy.

 337. (400)nikoliv, ptakopysku ! Jestli brahmi skutečně působí mozek , nemohu posoudit, protože -údajně-mělo by být ono brahmi užíváno alespoň 30 dní-ale neznám (zatím) člověka, který by ten příšerný dryák vydržel 🙁 Se zažívacím traktem brahmi asi nemá nemá nic společného na to stačí současná média ,příp. politická scéna 😕

 338. No vždyť to píšu, máš pevnou víru a jinak nic.
  😀 😀 😀 Tedy Aerokarle, teď jsi mě dostal. Jeden z nejlepších fórů, který jsem kdy o sobě četl. Chlámu se jako hovado a okolí na mě káravě hledí. Projasnils mi den! Dneska se stavuji u sousedního faráře kvůlivá zápůjčce Betlému. Sice dělá v jiném byznysu, ale dokáže sentence transponovat do své branže. Musím mu to říct, ať se taky zasměje.

 339. westíku,
  ájurvédská medicína praví, že brahmí pročišťuje. Samozřejmě mě jako první napadlo ono pročišťování spojené s trácicí soustavou. Ale třeba to vyznavači myslí duchovně. Že po třiceti dnech konzumace čajík oběti pročistí hlavu tak, že se v ní dělá průvan.

 340. Rusové mají pocit, že do ruského airbusu deset kilometrů nad Sinají něco narazilo.
  Spolu se zprávami, že ISILové získali v osvobozené demokratické Libyi protiletadlové komplexy, to vytváří velmi podivný status. Takový ukrajinský…

 341. Pokud to byla technická závada, mělo by se to z černých skřínek zjistit. Černé skřínky prý už mají. A pokud je pravda, co jsem během weekendu zaslechl, tedy že před pádem začalo letadlo náhle prudce stoupat, tak to na Buk moc nevypadá. Ovšem, pokud.

 342. Dušane ahoj!
  Ad Hanlonova břitva… to je těžké. Já také občas spekuluji o spiknutích, protože se mi nechce věřit, ŽE BY AMERICKÁ ADMINISTRATIVA BYLA TAK BLBÁ !! 😉

  NECHCE!!

 343. ptakopysku,
  Egypťani dneska, těsně před startem, zahnali do hangáru další ruský samaljot, že prý technická závada.
  A juž před pár dny dostalo civilní letectvo avízo, že létat přes Sinajský poloostrov v méně než 7,5 tisících kilometrech se nemusí vyplatit.
  Zvláštní…

 344. Halladin nepochybně vygooglí dosah ručních protileteckých vehementů, které by mohli mít nějací vzbouřenci, kterých je na Sinaji asi dost. Takže na tom nic moc zvláštního není.

 345. 417 Šumaváku, ano, americká administrativa je blbá. Protože každá administrativa je blbá. Je to její základní vlastnost. Diskutovat lze jen jak moc která.

 346. 419

  Obvykle mají ruční protiletadlové rakety dosah tak kolem 4,5 km, maximálně 6 km.
  Na to nepotřebuju googlovat. A předpokládat , že by se islamistům podařilo z Lybie propašovat obludu typu a velikosti ruského Buku, nebo nějaké jeho obdoby z jakékoli i jiné země mi nepřipadá reálně.
  Je rozdíl propašovat něco o velikosti velkého kufru anebo ozrutu na pásovém či kolovém podvozku. A v rukách se to odnést nedá, nemluvě o radaru a dalším příslušenství
  I kdyby se podařilo projet lybijsko-egyptskou pouštní hranici, tak s přejezdem přes Suez po tamních mostech by to bylo horší.
  Navíc je na Sinaji egyptských policajtů a vojáků jako….
  Pravděpodobnější se mi zdá možnost propašovat nějakou bombu na palubu.

 347. Stoupalo, stoupalo, až se rozpadlo na dva kusy. To na Buk ani ba dub nevypadá, ale na kousek semtexu ano.

 348. Šumaváku,
  přesně !!!
  A ještě horší je, že nevím, jak z toho.

  Dušane,
  ad Sýrie, těžaři a zbrojaři – taky netvrdím, že v tom jede jenom USA; akorát mne děsí, kterou stranu pravděpodobně (opět podtrhuji pravděpodobně) zásobuje, zejména když jim vycvičení bojovníci zdrhají k ISILu jak na běžícím pásu… nic není černobílé. Rusové taky nepodporují Assada kvůli jeho krásným očím, ale rozhodně tam teď mají obratnější diplomacii – přinejmenším začali s nálety na oficiální pozvání legitimní vlády…
  Ale Martinovo „silnější pes…“ a nevím už koho „sleduj tok peněz“ jsou IMHO platné i pro toho Hanlona.

 349. Tedy,
  abych byla konrétnější, Hanlona bych parafrázovala na „Nehledej konspiraci tam , kde stačí obyčejná lidská chamtivost.“

 350. 424

  Možná kvůli krásným očím Asádovy mangelky ? 😉
  To je fakt kočka. Málokdo by ji shodil z postele ! 😀
  Sakra, zase slinrám ! 😀

 351. Přesněji, rodiče kdysi emigrovali z Homsu v Sýrii do británie. Rodina je sunnitská.

  po absolvování univerzitního oboru počítačové vědy na Queen’s College a King’s College v Londýně stoupala kariéra tehdy jednadvacetileté Asmy strmě nahoru. Po tříleté pracovní zkušenosti u Deutsche Bank pokračovala na pozici investiční bankéřky v prestižní společnosti J. P. Morgan

 352. 423 quivis
  Zase nějaký konspirace? Třeba Lockerbie – spread of debris byl ca 800 sq.m….
  Spíš něco subtilnějšího:
  To byla takhle jednou loď, co jí mělo zasáhnout torpédo a poručík vejde do podpalubí a říká – až s tím praštím do stolu, loď se potopí …

 353. Letoun měl už jednou problémy s ocasem, když s ním zavadil o zem.

 354. 429

  správně je první důstojník……
  A chybí konec.. velká rána, první důstojník a zbylá posádka plave, k prvnímu připlave námořník a říká “ Přehnal jste to , první..To torpédo nás minulo….

 355. Nepřesné – Kapitán poslal prvního důstojníka, aby to mužstvu šetrně vysvětlil … A pak plavající kapitán povídá plavajícímu prvnímu důstojníkovi: Co jste tam v podaplubí dělali, vždyť nás to minulo?

 356. skimici,
  Rusové s tím Airbusem nezavadili o zem, oni s ním při přistání flákli o beton jak se sirotkem.
  Ale že by Airbus poslal do vzduchu sflikované letadlo, to se mi moc nezdá…

 357. Ptakopysku,

  kterou herečku připomíná ?
  A jedna pacientka se ji mírně podobá.. Hlavně oči.

 358. 436 Halle
  ona takto vypadá +/- i naživo. Potkal jsem ji nedávno v Moskvě na ulici. Byli s mangelem nakupovat nějaký kvéry…

 359. halle,
  mě spíš fascinuje, jak diametrálně se liší manželky orientálních monarchů od manželek našich potentátů. A přitom Abdulláh, či Asad mají takovéhle svoje první manželky, ne že by objednávali speciální vrtulník, nebo se rozváděli a brali znovu v druhém gardu, jako naši potentáti…

 360. Skimici, o to se nepřu.
  Ale nějako héérečku mi připomíná. Ale nemužu si vzpomenout na jméno.

 361. Ptakopysku,

  jakej šel, takovou potkal 🙂
  Ale tihleti potentáti mají poněkud plnější kapsy, neš ti naši politici.
  Koukni na Babiše, je na tom o dost líp. Stačí pár miliard 🙂

 362. 438 ptakopysk
  oni jsou tak vychovávaní. Musej umět poznat co je hezký už od mala. Třeba pěknýho Šemíka. No a na ty Šemíky zas jednodušeji nabalej ty Šemice. Musí samozřejmě projevit bystrost i v materiálech, kterými se obklopují.
  F= G*m(ona)*m(on)/(r na druhou)
  Ňůtn si kdysi myslel, že je přitažlivost úměrná hmotnostem. Mýlil se, i malý neduživý mužík může mít vysoký parametr m(on), zvláště když se m(ona) jde podívat blíž a každým krokem si je s druhou mocninou (!) jistější, že ten náhrdelník v ruce pidižvíka je fakt DIAMANTOVEJ! Než jí m(ona) to (G) k němu M(on) definitivně Láskou přicucne (r=0) lze jen doufat, že je vyzbrojena něčím na způsob airbagů, neboť při dělení nulou nastává neobyčejná trma-vrma 🙂

 363. Rputi,
  když se v tom plátku zalistuje dále, dozví se člověk, že v okrese Dachau (579 km2, cca 150 tisíc obyvatel) bude pro letošní migranty zapotřebí obstarat 710 bytů navíc. Celkem je potřeba letos těch bytů 1610. A průměrně jich bylo v posledních letech ročně postaveno 670.
  A včil mudruj.

 364. DVD,

  já někde nedávno četl, že je v Germánii milion a půl volných bytů…..

 365. 4Ale asi většinou v bývalé dederónii, obávám se. Což bude neprůchodné.
  Ossies by skákali 3 metry vysoko, a práce tam asi taky není.

 366. V tomto jsem spíše nakloněn Dušanovi. Na konspiraci je to celé příliš pitomé a příliš chaotické. A příliš neúspěšné…

 367. Na druhou stranu míra nekompetence je děsivá… Zde bych citoval svého oblíbeného Talleyranda… „Je to více, než zločin. Je to chyba“.

 368. Petře,
  je otázka, zde je vůbec úspěch žádoucí. Zda v plánu není pouhé rozesrání……
  Obvyklý způsob už od Jugoslávie. Někam se vpadne s kouřícími kolty, a EU pak platí následky.

 369. Petře, ale zase je s těmi konspiračními teoriemi více srandy.
  Kdyby ta blbost nebyla tak strašidelná, byla by to nuda.

  Ale spiknutí – to je jiný kafe.

 370. Halladine,
  no… snažil jsem se dopátrat něco o jejím zdělání, úborech, tetování, atp. … královnou by bejt teda nemohla. Ale na družku dotyčného to stačí.

 371. skimici,
  😀 😀 😀 mám v ruce sklenku nějakého haut medoc Chateau de Bill a opájím se vidinami.
  Akorát s tím mužíkem se mi do snu furt cpe Šarkézy…

 372. A moc nevěřím tomu, že se ta imigrační krize neprojeví na HDP německa a Švédska na osobu.
  To jsou největší čístí dárci, a podle té výše se tuším platípříspěvky do EU.

 373. 454 ptakopysk
  Jj. Bru . Bru bru. Takovej bručivej zvuk. Brůna byl v Zemanovi.

 374. Netvrdilo se ono původně, že úprchlíci vydělají seniorům na důchod?

  …Hospodářský růst Německa bude podle odborníků možné udržet jen za cenu obrovského vypětí všech stran. Země bude muset najít další zdroje pracovní síly nejen mezi přistěhovalci, ale i přímo v Německu mezi ženami a seniory. V případě žen prý trend z částečného pracovního úvazku zcela jasně přejde na plný úvazek, takže se pro ně stane pravidlem 30hodinový pracovní týden.
  Prognostikové také očekávají, že se zákonem změní pravidla pro odchod do předčasného důchodu, ačkoli se věk pro uznání penze stále zvyšuje. „Důchodový věk bude 67 let,“ tvrdí Böhmer. „V opačném případě nastane masivní hospodářský útlum, obrovský nedostatek kvalifikované síly a ještě více bude zatížen systém sociálního zabezpečení,“ dodal…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecko-starne-situaci-mohou-zmirnit-uprchlici-f58-/zahranicni.aspx?c=A151102_144023_zahranicni_ert

 375. Některé zde dráždí konspirační teorie – tak tady je jedna – pokud na Sinaji spadlo letadlo i bez Buku, proč by se tak nemohlo stát i na Ukrajině?

 376. 457

  no jo, ale potom proč nevezmou mládež ze Španělska nebo Itálie, kde je mezi mládeží velká nezaměstnanost ?

 377. Halladine, tam se píše „obrovský nedostatek kvalifikované síly “ – to asi absolventi VŠ administrativně-správní, případně fakult sociálních věd nebudou…

 378. 458 quivis
  ani se mi nechce moc reagovat, nicméně quivis je tak hezký nickname, že neodolám. Dejte prosím nějaké indicie. Ono to slovo/výraz je samo o sobě blbé i v latině, fránině i fort boyard …
  Zkusil jsem ty indicie, aby Vám to nepřipadlo tak vágní ohledně konspiračních teorií.
  To jsem si zase naběhl. Vague…. La vague … je to francouzsky vlna. Mají podle toho holky zaplacené i kadeře. Třeba Krnda nezaplatila a tak je má splývavé. Ne-vágní….

 379. Foundry :-)nemyslím si, že ti emigranti budou větší výhra.
  Ani netuším, jestli máš pravdu s těmi absolventy toho směru, o kterém píšeš.
  Ale zdá se mi, že pokud to tak je, v tomto případě volný trh ve vzdělávání nefunguje, a vyrábí nezaměstnané…
  A asi by měl stát některé směry vzdělávání početně zredukovat.
  Jasně, to je pro pravičáka fuj 🙂

 380. 459 Halle
  toto je samozřejmě velmi jednoduché. Merkel má skoro planetární moc, Tedy – nechce-li mladé Evropany a chce-li naopak mladé araby, je za tím jasná politika, kterou Ty prostě ze svého úzce socialisticky evropejuzícího starého pohledu na věc prostě nemůžeš vidět.
  Co furt mrmláš nad evropským hnutím? Máš pocit, že budeš úpět pod sociálním jhem mizejících zdrojů? V tom je genialita ŠPIDLOVY VĚTY.

 381. Skimici,
  jistě zdroje jsou. Německo je má, Jenomže kdyby ty prachy spálili v teplárnách, aspoň by v pár bytech bylo teplo 🙂
  Tenhle způsob jejich utrácení shledávám býti podivným.

 382. A zaplať pánbu, že už jsem v penzijním věku. Být Němec, a muset makat do 67, abych uživil dnešní imigranty, asi mě trefí šlak.
  Podporovat vlastní mladé německé rodiny, aby měly víc dětí je asi pro Frau Merkel moc levicové.

 383. 466 Halle
  Jakýpak odlehčení? Sám to říkáš: Německo je má. V tu chvíli se musím ptát dle jejich pravidel: Kde Ty Prachy Jsou? Proč Je neuvolňují Potřebným!?
  „For an end to the conflicts – For peace in the Mediterranean” was the main theme of the meeting of the Socialist International Mediterranean Committee held in Barcelona on 26-27 October,
  Nedávno – a zas jen kecy?
  http://www.socialistinternational.org/viewArticle.cfm?ArticleID=2403
  Spojte se už jednou provždy, vy socialističtí internacionalisti, vykolíkujte si svoje území a DEJTE NÁM, OBYČEJNÝM PRACUJÍCÍM NA SEBE ČI NA JINÉ POKOJ!!!!!
  Alespoň na jdvě generace prosím. Nebo raději na těch 40 let. To je docela zajímavé období. Je to ale hovadina. 40 let bylo potřebných pro očistu? Nesmysl a nekorektní výjklad. Nebylo toho dost – jak jinak by se něco zachovalo?

 384. S brilantním nápadem jak vyřešit dluhovou otázku a zajistit přirozený zdroj ekonomického růstu přišel australský ekonom- profesor Steve Keen z londýnské Kingston University a hlavní ekonom Institutu pro dynamickou ekonomickou analýzu (IDEA).
  ROZDEJTE PENÍZE LIDEM ! Ten kdo má dluh, dluh se mu vymaže, ten kdo dluh nemá, dostane peníze na účet a může utrácet !
  Za svou osobu beru; doufám, že na vánoce mně Sobotka pošle peníze (aspoň milión Kč) na můj účet u KB; potřebuji utrácet ! 🙂
  http://byznys.lidovky.cz/vyreseni-dluhu-rozdejte-penize-lidem-radi-australsky-ekonom-p5x-/moje-penize.aspx?c=A151101_201842_moje-penize_lvk

  http://byznys.lidovky.cz/vyreseni-dluhu-rozdejte-penize-lidem-radi-australsky-ekonom-p5x-/moje-penize.aspx?c=A151101_201842_moje-penize_lvk

 385. Skimici 🙂
  já na internacionalismus nevěřím 🙂
  Jsem socialistickej nacionalista ! 😀

 386. skimici – některé nicky jsou záhadné, v mém chybí písmenko, aby měl smysl, ale už chybí dlouho a měnit ho nebudu / kdokoliv – quidvis /.A když už jsme v tom tak co by mohl být skimic?

 387. 470 Halle
  Ad Jsem socialistickej nacionalista !
  Nerozumím. To je přece logický nesmysl? Možná ale vysvětlíš obě slova a jejich návaznost abych to pochopil.

 388. 472 quivis-quidvis
  tomu rozumím a děkuji za vysvětlění.
  Já jsem tu circa deset let zpět vysvětlení svého nicku dával, anžto jsem žasnul, že vokativ byl utvořen „skimici“. Kupodivu nevím, kdo to oslovení použil, ale se to ujalo. Někdo mě oslovuje!volá skimic a na to také slyším. Vysvětlovala mi to milion let zpátky Rpuť. No a já jsem si ten vokativ i díky její laskavé pomoci osvojil.

  Pravé vysvětlení nicku „SKIMIC“ je tak banální, že se ho stydím prozradit, ale už jsem to tu jednou udělal a tedy je to dohledatelné. Na vysoké škole jsme chodili někdy na fotbal. Shodou okolností jeden rok pro mne neměli kolej a musel jsem rok bydlet ve vile někde na Hřebenkách, z balkonu bylo vidět docela dobřa na fotbalovej stadion dole. Byl vždy plnej. Můj kamarád, nyní velmi známý … to ale neřeknu …. komentoval klíčové okamžiky výkřikem:
  Hezký Míč !!!!!
  Měli jsme tam vždy basu nádherného piva a nad námi byla vila jakéhosi Matušky, takže ke konci zápasu ony výkřiky splývaly v takové „skmic“
  To jsem si prostě osvojil…

 389. 2 dvd ad 446 – nedostatek bytů v okrese Dachau? A nebylo by možné využít dřívější ubytovací kapacity?

 390. 475 Halle
  nedělej chytrýho! Vždyť říkám že jsem se už zezačátku přiznal.

 391. Sakra – ne na Hřebenkách- Bylo to na Babě, vila pod Matuškou a dvě stanice nahoru od HouTyše, tedy Hospody u Tišerů, viz BluesBerry, Těch synů generála co z nich jeden umřel na kole a jeden coby dřevokaz dokonce i tancoval , bláznivýho Hlase, Dvořáků atp. Houtyš – Hospoda u Tišerů. Ani nevím, jestli to ještě existuje …

 392. Jo Tesaříci. Oni tenkrát ukecali i Koubkovou aby jednou přišla. Horký dech a Písek. Pak se tam objevil jednou i mladej Fikejz. Dny malin … Pro nezasvěcené – koreluje to velmi zhruba s Pádem Bastily. Mi to připadá …

 393. halladine, fakt nacionální socialista? 🙂

 394. Venco – já tam sto let nebyl. Hrál jsem tam s těma klukama a všichni jsme se tam sešli jak tenkrát umřel Břežněv. Zvláštní. Nevěděli jsme o tom, nicméně se nám nechtělo na přednášky v Dejvicích. V hospodě Studentské byli nějak kyselí, tak jsme šli do Dejvic dolů naproti Technický Menze. Šli jsme na Rybárnu na kolej (kousek od těch parašutistů, Hlávkova kolej). Tam nás taky nechtěli. Tak jsme jeli na Houtyš. Zamlklo. Každej se bál. jedinej Hlas se nebál ale my jsme se ho báli … Tesaříci to zabalili a my jsme raději taky šli domů …. Byla to divná doba …..

 395. (463) “ tomto případě volný trh ve vzdělávání nefunguje“ Nemůže, protože tam žádný volný trh není. Tedy tam, kde je vzdělání bezplatné, což ve většině Evropy je.
  (485) Tesařík Richard se občas objevil U Vodičky (který už není), u Svijanského rytíře (který už také není). Na Neviditelném psovi se objevuje, ku pohoršení tamních Hujerů a socanů, dodnes.

 396. 486 Ostap Bender
  To nemůžete pamatovat tak si toho svp nechte 🙂

 397. 487
  Bohužel, ve Španělsku je na vysokých školách školné. Platí se za každý předmět zvlᚍ.

 398. A školné se platí skoro všude. Jednou z výjimek je Skotsko. Ve zbytku británie se platí.
  Třeba v Německu se platí 1100 euro za akaDEMICKÝ ROK ve formě administrativního poplatku

 399. [488] No přiznávám, že pohřeb Brežněva jsem sledoval coby dítko školou povinné během vyučování a v Houtyši jsem skutečně nikdy nebyl. Ale desku Hanspaul City tu stále ještě ve skříni mám… 🙂

 400. 486 Ostap Bender
  anebo si to pamatujete a to bych Vás opravdu rád pozval třeba na hruškový extrakt dole v Dejvicích ….

 401. 491 Ostap Bender
  nezlobte se prosím. Bylo mi to akorát divné. Ten Hruškový extrakt a to pozvání si nicméně stále mohu dovolit, pokud usoudíte, že Vás to osloví.

 402. Já se nemám proč zlobit. 🙂

  Ale přiznám se, že ovocné extrakty mě moc neoslovují, jsem v tomhle divnej. Každopádně díky za nabídku.

 403. No v Německu, kde jsou zřejmě jednotné administrativní poplatky, což je jen administrativně zjednodušené školné zřejmě problémy s nezaměstnaností nejsou.
  Zato v tom Španělsku, kde se platí každý předmět extra, a čím víc předmětů student má, tim více platí, zřejmě jsou.
  Ono to vede k tomu, že si studenti vybírají nejlevnější studium,aby měli vysokou školu a moc to nestálo, a to jsou zřejmě ty přebytečné pracovní síly.

 404. Za chvilku (v 21:55) začne na ČT2 film Karla Zemana – Na kometě. To pro ty co ho mají rádi…

 405. Tak to je problém studentů, že chtějí vystudovat za levno a potom žít ze sociálních dávek, ne?

  Bohouši, zdravím. Vypadá to, že cca po půl roce absencí zítra do MK dorazím. 🙂

 406. Ahoj MaYdo. Tak to se tam spolu určitě potkáme…

 407. No, oni asi nepředpokládají že budou na dávkách. Doufají, že budou mít štěstí a práci najdou.

 408. No, HAlladine, to jistě, ale řekla bych, že při situaci na trhu práce ve Španělsku je to obdobné jako když si vezmu půjčku a budu doufat, že budu mít štěstí a vyhraju ve sportce, abych ji mohla zaplatit.

 409. maYdo,
  překvapuješ mě… Představ si, že bys ty měla platit za školy pro své dvě děti. Zvládla bys to ?

 410. Ostatně – víš ty, jaká byla ve Španělsku situace, když začali studium ?
  Já ne……

 411. Halladine, s placením školného pro kluka nám sice pomohla širší rodina, nicméně jakous takous představu o tom, co to znamená, mám. Takže si to nemusím představovat ve svo bujné fantazii – jedno dítě jsme zvládli.
  Dcera sice studuje na státní, ale nějakou korunu to taky spolklo. Jazykovej pobyt, všelijaké kursy, teď naposled přípravný na VŠ. Prostě se ušetřilo jinde. Oblečení ze sekáče, dovolená u moře asi 3x za dvacet let, byt malej a rozhodně ne jako z katalogu.

  A vyplatilo se to. I v tom, že děti jsou zvyklé, že do vzdělání jsme ochotni peníze dát a že to jde na úkor komfortu a materiálního pohodlí.

  JInak dcera se teď připravuje na VŠ a otázku, jetsli se tím taky uživí, případně čím se bude živit, samozřejmě taky bere v potaz.

  Ta nezaměstnanost ve Španělsku je problém už hezkých pár let. Dost času pro ty, kdo se blíží ke konci studia, aby se zamysleli nad tím, jetsli mají čanci se uživit a případně se dovzdělali na to, aby měli větší šance. Když platím za každý předmět, tak by s tím snad neměl být problém, ne?

 412. Hm, bavíme se o něčem, o čem moc nevíme. Například nevíme, jaký je podíl těch nezaměstnaných vysokoškoláků na těch 30% nezaměstnaných do 30 let. Kolik je tam vyučených, středoškoláků atd. Foundry sice něco řekl, ale obávám se, že je to jen názor, a neověřený.

  No a teď si představ, že synovo studium na té škole na kterou chodí,přičemž ta škola vůbec nemá dobrou pověst , bude na nic. PeS se o tom zmínil, a já si myslím, že o pražských VŠ ví víc, než my ostatní dohromady. Dost možná , že i o mimopražských.

  A rázem jsi na tom stejně jako rodiče těch španělských kluků a holek.
  Ty určitě víš, že syn po absolvování sežene místo ? Máš to nějak ověřeno ? Na to, co říkají na škole, bych moc nespoléhal, každá liška chválí vlastní ocas….

  Není to náhodou tak, že jen doufáš, že to k něčemu bude ?

 413. 497 koukal jsem, Bohousi B. Vulgo Brutální noční zvíre. Kdy o mám asi dospat he?

 414. Dobré ránko!

  Systém sněhové koule!

  Devalvace vzdělání není jen náš problém!
  S rozšířením „svobodné výchovy“ vypukl problém i se vzděláváním. Do školy jdou dětičky, které nejsou zvyklé na jakoukoli zátěž a o kázni v životě neslyšely. Tuším jižn v r.2000 konstatovalam v průzkumu PISA, že na německých ZŠ už prakticky nelze pro nekázeň učit. To je krocení dravé zvěře, nikoli výuka!

  Výsledkem jsou, jak jinák, slabé znalosti. V matematice, přírodních vědách a jazyku zejména. Následkem toho je slabší i střední školství, maturity s odřenýma ušima. Leč veřejně hlásáno, že bez vysoké školy to nejde. Tak se jde cestou nejmenšího odporu. Genderová, enviromentální, sociálně ekologická a jiná pozoruhodná studia tak na úrovni scholastických disputací o tom, kolik andělů se vejde na špičku jehly!

  Po absolutoriu normálně nezaměstnatelní, lezou do státní správy, vytvářejí katedry, neziskové organizace pro dobro lidstva, CERMAT a jiné šílenosti. Aby opodstatnili svou existenci mají samozřejmě zájem nabírat následovníky …. a už to jede!

  Problém nastane, když množství přesáhne únosnou mez a když vypukne krize. Příliš velké procento nevzdělanců táhne stát přesně tam, kde by být neměl a doještě větších problémů, ocitají se na dlažbě, jsou naprosto nepoužitelní a neúnosně zatěžují sociální systém, protože i v kritických situacích nejsou schopni k němu jakkoli přispět.

  A netlučte mne zase, že většina dětí je normálních a vaše děti takové nejsou!
  Ono je to jako s těmi úprchlíky! Pár stovek se ztratí jako nic. Pár tisíc se po čase taky vstřebá. Ale od určitého procenta už to začne být problém a celý stát to táhne ke dnu!

  Absolventka genderového studia není z hlediska státu o nic použitelnější než negramotný pasáček z Eritreje!

 415. A když už jsme u těch dětí…
  Zajímavé je, že důvod toho zvýšení se člověk nedozví. Kdyby se rodinám ty děti odebíraly ve velkém, tak už by byl řev o dyškrymynaci, neboť přídavky….

  …Podíl romských chlapců a děvčat v dětských domovech pro děti do tří let se v posledních letech zvedl. Zatímco v roce 2010 tvořili pětinu osazenstva kojeneckých ústavů, loni na konci roku to byla třetina. I když malých dětí v ústavech postupně ubývá, pro romské děti se náhradní rodiny hledají obtížně….
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/romu-je-v-domovech-stale-vice-sance-jim-zmensuji-predsudky_361016.html

 416. Dobré zas ráno… 2 Rpuť – no nediv se… Někteří by si třeba nějaké to dítě na vánoce i vzali, ale to víš, kapr je kapr…

 417. Petr Hampl na FB:

  „Když budu podezřelý z několika brutálních vražd, bude policie potřebovat soudní povolení, aby mohla vpadnout do mého domu. Když budu podezřelý, že do kamen přikládám nekvalitním uhlím, mohou úředníci vpadnout do mého domu bez jakéhokoliv povolení.
  Kdo tady říkal něco o zemi řízené idioty?“

 418. 508 Dobré ráno
  Rputi – co skučíte?
  ad Absolventka genderového studia není z hlediska státu o nic použitelnější než negramotný pasáček z Eritreje!
  Zato spolu budou mít vějíř nádherných dětí, které citově okoralý kontinent opět zalidní.
  Gen 4,1I poznal člověk svou ženu Evu a ta otěhotněla a porodila Kaina. Tu řekla: „Získala jsem muže, a tím Hospodina.“ 2Dále porodila jeho bratra Ábela. Ábel se stal pastýřem ovcí, ale Kain se stal zemědělcem.
  A ohledně kvality zalidnění nemám žádné předsudky. Jeden z prvních archi bráchů vzal šutr a majznul druhýho tak až ho zabil!
  8I promluvil Kain ke svému bratru Ábelovi… Když byli na poli, povstal Kain proti svému bratru Ábelovi a zabil jej.
  Mohlo být v mžiku po lidstvu, Nicméně
  Kain odešel od tváře Hospodinovy a usadil se v zemi Nódu, východně od Edenu. 17I poznal Kain svou ženu, ta otěhotněla a porodila Enocha. Tu se dal do stavby města a nazval to město Enoch, podle jména svého syna
  A pakji obohatil ještě jednou
  25I poznal opět Adam svou ženu a ta porodila syna a dala mu jméno Šét (to je Do klína vložený). Řekla: „Bůh mi vložil do klína jiného potomka místo Ábela, kterého zabil Kain.“ 26Šétovi se narodil syn; dal mu jméno Enóš. Tehdy se začalo vzývat jméno Hospodinovo

  Poučení – zalidňování provádějme s pečlivou úvahou. Nelíbí se nám brebentící chasníci přivandrovalí a násilně domestikovaní? Nezabíjejme je, nicméně se poohlédněme za rohem nebo za mořem východně od Edenu po dívkách a chlapcích v zemi Nód. Ty si hýčkejme a pilně s nimi zalidňujme a nože brusme. Děvčata tam jsou hezká a ouška mají růžová a umytá.

 419. Rputi
  ta hlavní myšlenka Knihy je zde
  Kain odešel od tváře Hospodinovy a usadil se v zemi Nódu, východně od Edenu. Hospodin když odděloval oblohu od moře, utrousil patrně z té otravy ještě pár vzorků mimo Eden. No a Kain otráven svým vlezdoprdelistou bráchou to využil. Zabíjet se ale nemá. Mohl prostě říci – polib si šos, brácho i otče, jdu do země Nód a vy se tu spokojeně mějte. A už by o nich nikdo nikdy nesyšel. Zabíjet se nemá. Tvoří to mučedlníky. Před 600 set lety jeden vzplál, před čtyriceti plus něco taky, ostatně Václava by taky nikdo neznal kdyby ho nepropíchli. Voly vozí do říše kdekdo…
  Vždy je na výběr. Emigrace není vždy úplně špatné řešení. Ono se to většinou přes dvě tři generace vycuká. u toho ale není radno asistovat ….

 420. skimici,
  marno se utěšovat, že nemusíme si všímat krys, neb ve sklepě je špek!
  Kam potáhnou, až ho všechen sežerou? 🙂

 421. 515 Rputi, nikam nepotáhnou. Sežerou se navzájem. Jestliže jim v zatopené prádelně nenecháme necky a nebudeme jim ukazovat jak nádherně je ve špajzu.

 422. 512 Skimici, tohle je nelogické. Adam, Eva, Abel, Kain. Víc nikdo. A najednou nějaké obyvatelstvo v zemi Nod. Špatná kompilace zdrojáku. N

 423. 470 halladine, to jsem si oddechl. Ještě že ne nacionalistickej socialista.

 424. Schumi,
  z historického hlediska se to dá charakterizovat jako permanentní úprk. S barbary v patách táhne civilizace prostorem a časem. Řešení je, jako vždy, naprosto nekorektní! 😀

 425. Ještě k tej akademickej obci – tohle by nemělo zapadnout:
  prof. Jaroslav Miller, rektor Palackého University v Olomouci:
  „Dokud jsem rektorem této univerzity, budu se snažit projevy xenofobie eliminovat, třeba i včetně rozvázání pracovního poměru. Cesty konkrétního hříšníka a univerzity se prostě rozejdou…“
  A o tom, co je a co není xenofobie bude jistě zcela objektivně rozhodovat soudruh rektor… A najednou si připadám o 40 let mladší… Historie se opakuje…

 426. Sch,umi

  moje zkušenosti mi říkaj, že když se mluví o internacionalismu, transatlantické solidaritě a podobných věcech, je to jen zástěrka toho, že nás chce někdo oj….
  A ta solidarita většinou funguje od nás ven, málokdy naopak.

 427. 2 Schumi ad 517 – bible nepraví, co to bylo za samici… Takže milej Kain v tý zemi Nod skočil na první povolnou opici a bylo to. Pak to rozpracoval nějakej Fricek Engelsů – „Podíl prcu na polidštění opice…“ Ale znáš to, ty nepřesné překlady a najednou ten název vyzněl úplně jinak…

 428. PeSi 522,
  to budou ty stopy neadertálského genomu v naší DNA! 🙂

 429. 522
  No, já bych tak úplně toho Engelse nepopíral..
  Ona ta opice byla zvyklá povalovat se na stromě a živit se ovocem.
  A najednou musela pást a dojit kozy, okopávat , plít a bůhví, co ještě. A když se jí nechtělo, tak ji Kain seřezal.
  A to ještě předtím byla zvyklá sexovat s každým, kdo šel kolem, což jí Kain taky zarazil .
  Ta musela hořce plakat, při vzpomínce na doby minulé….

 430. Než to dočtu tak jen poznámku k administrivním poplatkům v Něměcku.
  (1) Nejsou jednotné – školství nespravuje Bund(snad z výjimkou University Bundeswehru) ale Länder.
  (2) 1100 €? Není to informace z blistů či podobného plátku? Syn platil 170 €/semestr a v tom byla i volná jízdenka po celém Sársku.

 431. [512], [517] Tohle mi taky vždycky vrtalo hlavou – píše se, že se Kain usadil v zemi Nódu a poznal tam svou ženu. Kde se tam ksakru ta ženská vzala, když veškerá dosavadní populace byla Adam, Eva, mrtvej Ábel a Kain? Jediné vysvětlení jsem našel v knize Černošský pánbůh a páni Izraeliti, tam to nebyla žena, nýbrž opice. 🙂

 432. DVD,
  Mám to od jedné ženské, jejíž dcera v Německu studovala. Informace je z roku 2011.
  No, snad jí ta dcera neobelhala, aby z matinky vytáhla vic peněz 🙂

 433. 522 PeS
  byla to Avona. Jeho ségra. Nebo blízká příbuzná. Adam měl s Evou 33 synů a 23 dcer. Píše starej žid Josefus. Vždyť žil Adam 930 let. V ráji! V zásadě h.vno na práci. Jak běženec v Německu. No tak se bavil jak uměl.

 434. Dopbré ráno,

  Halladine, u někoho, kdo má omezenou pracovní schopnost v důsledku vrozeného psychického postižení je ta situace poněkud jiná. To nemůžeš srovnávat s běžným studentem, který nemá žádný handicap a je normálně použitelný na trhu práce.

  měla jsem snad kluka nechat se doma válet s maturitou ze střední knihkupecké školy, protože v oboru se práce obtížně shání i pro zdravé jedince a pro něj řada možností není vhodná?

  Ale jsou místa v oboru, kde je možno fungovat a jakou má kdo školu, nikdo neřeší, protože se tam nikdo nehrne. A jakákoliv kvalifikace zvyšuje šance na uplatnění a studim funguje jako pracovní rehabilitace a posiluje pracovní návyky.

  Moje nároky se omezují na to, aby se případně potomek nějak uživil. BYlo by bláhové očekávat, že bude mít nějaké lukrativní místo v oboru se zaručenou karierou.

  A nějak mi nebude vadit, když bude i s diplomem vozit zboží v supermarketu. Ono v jeho případě ani tak nejde o nějakou špičkovou kvalifikaci jako spíš o sociální rehabilitaci.

  ale to se těžko vysvětluje lidem, kteří o tom vědí prd.

 435. Ještě bych dodala, Halladine, že dětí jako můj syn není v populaci tolik, aby se to nějak výrazně podepsalo na nezaměstnanosti absolventů. Tam budou asi příčiny opravdu jiné.

  A ano, doufáme, že to nějak dopadne a že si nějaké místo sežene.

  Ale dcera, která nemá žádná omezenía je orientované p rostoru , čase a světě, v kterém žije, v tomhle uvažuje úplně jinak a velmi pečlivě plánuje a rozvažuje.

 436. Jo, tak ta záhada , kde vzal Kain ženskou, mně taky vždycky zajímala…..

  Ta opice by asi byla geneticky přijatelnější, než vlastní sestra.

  Ale podle toho, jak to lidstvo vypadá, bych asi vsadila spíš na to blízké příbuzenské křížení a následnou degneraci, než na opici 🙂

 437. Mno, maYdo,

  vybrala sis s mého příspěvku něco úplně jiného, než jsem chtěl říct.
  Já nenarážel na syna , ale na tu VŠ. A na použitelnost jejich absolventů všeobecně. ne speciálně tvého syna. Ten statisticky nehraje roli.
  A tím chtěl říct, že ona informovanost studentů a jejich rodičů taky nic moc.
  Stejně jako u těch Španělů.
  Jistě jsou profese, kde stačí diplom, a moc se nezkoumá, odkud je.
  Tvoje poznámka, že by někdo studoval proto, aby byl nezaměstnaný , a mohl brát dávky mě docela dopálila.
  Nemyslíš, že se mohli hodit na podporu rovnou (kdyby to opravdu měli v úmyslu ) Ty dávky se nijak neliší od dávek těch s kvalifikací, a mohli je brát o pár let dřív.

 438. Pardon
  ty dávky se nijak neliší od dávek těch bez kvalifikace

 439. HAlladine, to je problém těch rodičů a dětí.

  Mimochodem, na zrušeném oboru byla většina „dětí“ učitelé s praxí, leckdy i dlouholetou a dodělávali si předepsanou pedagogickou kvalifikaci. Místo měli, jen jim hrozilo, že když nebudou mít „papír“, tak o něj přijdou.

  A protože je leckde je učitelů nedostatek a s uvolňováním byl problém, tak studovali tam, kde jim nabídli možnost studovat o sobotách a nedělích.

  „Ono to vede k tomu, že si studenti vybírají nejlevnější studium,aby měli vysokou školu a moc to nestálo, a to jsou zřejmě ty přebytečné pracovní síly.“

  Jak jinak si to mám vyložit, když si student vybere nejlevnější studium i když jsou síly v tom oboru přebytečné, než že bere v úvahu, že se může spolehnout na sociální dávky?

 440. Maydo, jednoduchá úvaha – „Hlavně ať mám „papír“, pak už se „něco“ najde!“

 441. Rputi,
  tak to je fajn, že se americký satelit koukal zrovna na Sinaj a ne někde po galaxii, jak tomu asi bylo v případě MH17….(sem bych dala šklebíka, ale nevím jak :?)
  Osobně si raději počkám na záznamy z černých skříněk a závěrů vyšetřovací komise. Rusové se k tomu oficiálně staví velice pragmaticky (tedy odmítají novinářské spekulace a urychlené závěry), ostatní zúčastnění rovněž, takže se to snad nepotáhne. Navíc jsem někde zahlédla, že se teď ruské obyvatelstvo bojí sednout do jakéhokoliv letadla,dost pádný důvod s vyšetřováním spěchat… a zaspekuluji si taky – pokud by se prokázal teroristický čin ve spojení s ISIL, tak bude v Sýrii ruské pozemní vojsko sofort.

 442. Aaaa, tak se šklebík povedl,
  tak aspoň něco 😕 🙂

 443. Samozřejmě, rputi.

  Ale ten problém není v tom, že studenti ve Španělsku si vybírají nejlevnější obory a pak tam jsou přebytečné síly, jak psal Halaldin.

  Tady se studium většinou neplatí a nepoužitelných absolventů všelijakých gender studií, enviromentálních či politologických studií nebo jak se všechny ty „píčiologie“ jmenují, máme taky docela slušněj přebytek.

 444. Matzurko,
  též bych udělala šklebíka 🙂
  Nějak si v té Emerice neuvědomují, že systém „jednou jo a jednou ne“ je tak akorát pro msransu králíkům…. 😀
  Jestli zrovna pozemní vojsko, to nevím, ale k zintenzivnění bojů by to vedlo docela určitě.

  (Je to jenom můj pocit, ale to včerejší zrušení letu ruského letadla v Egyptě na mě spíš dělalo dojem, že se něco tají.)

 445. maydo,
  pravdou je, že obliba „esoterických“ oborů stoupá všeobecně a v případě krize jsou první na tapetě!

 446. 540

  maYdo, druhá věta Bingo.

  Ale jak to řešit ? Zájem je, a školy si vlastní rybník vypouštět nebudou.Takže studenty naberou.
  Trh zřetelně nefunguje.
  Nefunguje ani v případě výuky dostatečného počtu zubařů..
  Nevidím jinou možnost, než státní regulace. Prostě říct naberete jen tolik a tolik studentů. Maximálně.
  Ovšem z toho se zase pravičáci orosí 🙂
  Není tak úplně pravda, že jestli se studenti uplatní ,nebo ne, je jejich soukromou záležitostí. Docela mám problém s tím, že za moje peníze jsou vyráběni nezměstnatelní, kteří na mou penzi nepřispějí.

 447. HAlaldine, tak u soukromých škol o to nemusíš mít obavy, protože tam to z Tvých peněz nejde. 😀

  A taková Ivanka Gottová, i když je blbá jak malovaný sáně, nějaký ty daně na Tvoji penzi určitě odvede.

 448. Rputi, nevím, nevím…

  Spíš mám dojem, že poptávka po esoterických oborech v době krize stoupá, protože to otevírá cestu do státní správy či všelijakých státem podporovaných nadací.

  Podnikání je nejistá půda a technické obory jsou obtížné a nedají se vokecat.

 449. Jiang si myslím, že zrovna v případě UJAKua zrušeného oboru trh fungoval dobře. Nabízek studentům to, co jim na jiné škole nenabídli. Dostali, co chtělia potřebovali. 😀

  Zásah státu tenhle čistě tržní vztah narušil.
  Ony ty tržní vztahy taky mají svoje tempo a někdy trvá, než se projeví jejich fungování.

  ostatně i poptávku po kavalifikaci, kterou poskytoval pouze UJAK, vyvolal stát svým požadavkem na doplnění kvalifikace i učitelů.

  Pokud by – bez státního zásahu – časem studenti zjisitli, že z hlediska uplatnění ta škola je na nic, patrně by přesměrovali svoje úsilí a taky finance jinam.

  Nebo ne, ale to je jejich problém. Je to jejich volba.

 450. MaYdo, 🙂

  Taky by se to dalo hodnotit jinak.
  Stát bezesporu vyvolal poptávku , požadavkem na splnění podmínky dalšího studia.
  Ovšem ta škola jich přijala hodně , aniž zajistila úroveň, kterou stát požadoval.
  Výsledek – studenti mají papír, otázka je, zda mají také znalosti, které stát požadoval.

  A zda tedy byl splněn účel onoho státního požadavku.
  Na druhé straně je samozřejmě možné kritizovat stát, že nezajistil dostatečně možnost studia onoho oboru na státních vysokých školách.

  A ta Tvoje předposlední věta……
  Peníze jednou vydané jsou pryč. Čas taky.
  Nemůžeš to brát tak, jako že jedenkrát koupíš salám, zjistíš, že není dobrý a podruhé ho nekoupíš. Nemůžeš studovat do nekonečna, a nemůžeš do nekonečna platit za totéž studium.

 451. (544) Nádherná ukázka hesla „když to nejde silou, musí to jít větší silou“. Aneb, co způsobily regulace, zlepší regulace. 😛
  „za moje peníze jsou vyráběni nezměstnatelní, kteří na mou penzi nepřispějí“ – no jistě. Jediné funkční řešení ovšem je, že se nezaměstnatelní produkují „za své“. Ovšem z toho se levičáci rosí, protože by se přišlo na jejich zbytečnost až škodlivost.

 452. (549) Stát požadoval papír, ne znalosti. Vzhledem k tomu, že učitelé dávno učí, tak znalosti nejspíš mají. Pokud by stát požadoval znalosti, mohl by si je přezkoušet. Jenže nějaký oud chce ten papír.

 453. Ejhle , slepé zrno kuře našlo – nebo naopak ? 🙂

  Vyjmout politologii, genderové studia a pod ze státního školského systému by nebyl tak úplně blbej nápad. 🙂

 454. 551

  A ne každý kdo učí, a je na svém místě třeba jen proto, že nikdo patřičně vzdělaný není, učí dobře.

 455. „Nemůžeš to brát tak, jako že jedenkrát koupíš salám, zjistíš, že není dobrý a podruhé ho nekoupíš. “

  Koupit nedobrý salám je riziko nákupu salámu. Pokdu chceš mít skutečně spolehlivou záruku, že se ti enstane, že koupíš nedobrý salám, nekupuj salám, kup si salát 😀

  Když zjistím, že koupenej salám není dobrý, koupím příště nějaký jiný. Nejspíš i jinde.

  „Nemůžeš studovat do nekonečna, a nemůžeš do nekonečna platit za totéž studium.“

  A proč bych nemohla? Zakazuje mi to někdo? Pokud na to mám, proč bych nemohla platit do nekonečna? A studovat do nekonečna, pokud za to platím a někdo je ochoten mně učit taky můžu.

  Samozřejmě , že je otázka, prtoč bych to dělala a jestli to má nějakej smysl, ale dělat to můžu. Žádnej zákon mi to nezakazuje.

 456. „A ne každý kdo učí, a je na svém místě třeba jen proto, že nikdo patřičně vzdělaný není, učí dobře.

  Zajisté, HAlladine. TAky ne každý, kdo má ten papír a třeba i ze státní univerzity za Tvoje daně, učí dobře.

  Ani ty „státem požadované znalosti“ nejsou zárukou, že někdo bude učit dobře.

 457. A nemyslela, že Bundeswehr obsadí naše hranice, kdybychom chtěli následovat Rkousko?

 458. „Nebezpečí podle ní tkví v tom, že pokud Německo zavře hranice, tyto země jej budou následovat.“

  Takže když uzavře hranice Německo, je to OK, když je uzavřou jiné země, je to špatně?

  Teda, ten dvojí metr se začíná nějak rozcházet v parametrech…..

  nebezpečné je, když v tranzitních zemích uváznou migranti, naštvaní, že je místní nechtějí pustit do náruče matky merkel.

 459. Aero,
  tedy já žasnu, kam ty jsi schopen ve své „obhajobě“ zajít!
  Baba dostane celou Evropu do maléru a když není po jejím, začne vykřikovat o válce a ty to označuješ za „varování? Tos tedy dopad! 😀 😀

  maydo,
  navrhuju jí tam všechny prchlíky nahnat, třeba najednou, a pak ty hranice zašpérovat! A ať si tam bublá!

 460. MaYdo a Venco, ahoj. Dnes se s vámi na Šakalově přednášce neuvidím, poněvadž mi není dobře a tak zůstávám doma. Takže nashledanou až příští měsíc na další přednášce… 😉

 461. 555
  maYdo, jsem dost praktického založení. Pragmatik. Zabývám se jen realitou.
  A zdá se mi, že kdyby tvoje dcera absolvovala, a oznámila Ti, že chce studovat další vysokou školu, a abys ji nadále živila, tak jí řekneš „Tůdle ! Svoji povinnost jsem splnila, a teď se starej sama!“
  Anebo ne ?
  Takže v tomto smyslu jsem myslel, co jsem nahoře napsal..
  Samozřejmě, u Babišů by to mohlo být jinak, ale Ty ani já se nejmenujeme Babiš, o tom , že bychom měli jeho konta ani nemluvě….

 462. (559) no, Rputi, a je to tady:NOVÁ BEZPEČNOSTNÍ SITUACE ?

  „Slovensko žádá svolání schůzky představitelů zemí visegrádské čtyřky (V4) k migraci. Důvodem je obava z přílivu běženců do středoevropských zemí v souvislosti s debatou německých politiků o řešení uprchlické krize.“
  „Poté, co země (Německo) pozve na své území statisíce migrantů, nyní vede koaliční rozhovory o vytváření speciálních záchytných zón. V praxi to může znamenat, že když dojde k zastavení přílivu migrantů do Německa, vytvoří se obrovský tlak na některé země. Myslíme si, že to bude zejména Česká republika, určitě to bude Rakousko,“ řekl Fico.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vznika-pry-nova-bezpecnostni-situace-Fico-chce-svolat-summit-V4-406391

 463. BohouškuB, přeji Vám z hloubi duše,abyste byl brzy v pořádku a svěží !

 464. (563) Jaké obhajobě? V titulku je prorokování „Merkelová prorokuje válku v Evropě“, v textu varování „Německá kancléřka Angela Merkelová varuje, že pokud budou státy Evropské unie pokračovat v uzavírání a oplocování hranic, může dojít k ozbrojenému konfliktu.“ Právník sice nejsem, ale mám rád přesnost.

 465. „Lékaři, kteří prováděli ohledání cestujících z ocasní části, u většiny obětí diagnostikovali tzv. explozivní zranění s více popáleninami na více než 90% měkké tkáně…
  Podle zdrojů mohla tato zranění pocházet od exploze palivové nádrže nebo neidentifikovaného výbušného zařízení. Popálené tkáně byly již poslány k analýze. Zkoumána je přítomnost stop výbušnin. Odborníci však všimli, že ve většin těl z oblasti ocasu letadla byly nalezeny částice kovové částice z trupu letadla.“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/lide-sedici-v-zadni-casti-a321-meli-vybusna-zraneni/

 466. Aero,
  trocha sémantiky by nezaškodila!
  Tu výbušnou situaci způsobila Merkel svým pozváním. Jestliže teď „varuje“ státy, kterým to způsobila a které se to snaží řešit, je to sprostá výhrůžka!

 467. 566 westíku
  chtěl bych vidět, co se plešatýmu Sobotkovi honí hlavou. Anebo raději nechtěl 🙁

 468. Jsou ale úmrtí, které potěší.
  Iraqi politician Ahmed Chalabi who pushed Bush to invade Iraq dies
  http://www.reuters.com/article/2015/11/03/us-iraq-chalabi-idUSKCN0SS0MW20151103
  Doufám, že oceňovaný šéf INC (Irackého národního kongresu), založeného a sponzorovaného zámořskou mocností.
  Ano, ten, kdo CIA podstrčil fabrikované zprávy o mobilních laboratořích na výrobu biologických zbraní od agenta Curveball (Rafid Ahmed Alwan al-Janabi), nyní žijícího v Karlsruhe.
  Byl to infarkt a doufám, že mimořádně nepříjemný, dlouhý a bolestivý aby si stačil uvědomit, že to jeho peklo je již blízko a ten most, přes které každý muslim musí do ráje přejít bude tentokrát úzký a ostrý jako struna a rozpálený plameny do červena.

 469. Ale no, Skimici

  nedělej z Amíků obelhané chudáky.. Vlastní tajné služby varovaly, ale záminka k invazi se
  hledala za každou cenu.

 470. Tehdy Klaus v rozhovoru (asi měl prorockého ducha) řekl v rozhovoru americkému ambasadorovi, že USA najdou v Iráku ZHN, jen když je tam sami přivezou….
  Nasranej ambasador odešel.
  To Klausoví nezapoměli do konce jeho fungování.

 471. (573) skimici, jak jsem po několik let „ozubenou pleš“ občas sledovala, došla jsem k názoru, že se mu v hlavě honí vítr; momentálně bych tipovala, že teď mu tam v zákoutích přece jen něco uvízlo-STRACH 🙁

 472. Ajta!

  „„Proč Washington oznámil plány prodat rezervy v době, kdy ceny natolik spadly? Možná proto, že to není jen o penězích, ale o politice. Rozhodnutí o prodeji strategických zásob ropy je zaměřen na uměle vytvořeném tlaku na trh na oslabení všech států, pro něž produkce ropy je primárním prostředkem příjmů, to znamená, že Spojené státy vyzvaly Rusko, Saúdskou Arábii a Írán, k rozpoutání globální surovinové válku,“ uzavřel varovně Die Welt.“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/die-welt-usa-rozpoutavaji-globalni-surovinovou-valku/

 473. 575 Halle
  nevím. Podle toho co zatím odtajnili v tom Colin Powell byl v zásadě opravdu nevinně. Podřízení Teneta ale věděli, že zdroj je nespolehlivý. Potvrdily jim to německé služby (Curveball tam měl azyl) a nakonec i německá expositura CIA. Tenet to podle všeho věděl viz noční telefonát ale přestože vedle Powella seděl, nechal ho to presentovat.

  Finally it all came down to the night before Powell’s speech. Powell and Tenet were already in New York engaging in final rehearsals. That night there was a phone call between Tenet and Drumheller. Both individuals at least agree that a conversation took place, though Tenet remembers an evening call where he merely asked for a phone number, while Drumheller says he specifically warned Tenet against using the CURVEBALL material and the director replied something like, “yeah, yeah.” (Note 13) The next day Powell went ahead with the allegations. Tenet had not taken any of CURVEBALL’s claims out of the speech.

  Čerpám z National Security Archive Electronic Briefing Book No. 234
  http://nsarchive.gwu.edu/NSAEBB/NSAEBB234/index.htm#5

  Dokument 5 je Tenetova výpověď před Silberman-Robb Commission. Nepamatuje si …

 474. Dobrý večer. Jak tak čtu o ruském letadle na Sinaji, dospívám k názoru, že bubákům všech národností začne být krušno. Pokud se tedy potvrdí bombový útok. Rusi se s nějakou politickou korektností srát nebudou.

 475. Ahoj Bohouši. Škoda žes nebyl. Tak zas někdy příště.

  já jsem dorazila až po začátku, protože celej den klid a najednou někdy mezi čtvrt na pět a půl pátou se najednou začali courat různí žadatelé o zařízení toho nebo onoho.

  Ale Šakal byl dobrej jako vždycky. 🙂

  Opatruj se, ať jsi zase zdráv.

 476. Foundry,
  zmiňovala jsem výše – možná už mají předběžný souhlas od Assada s pozemními vojsky ve složkách se zlatou ořízkou. A kdoví čí ještě, když je koordinační centrum v Bagdádu.

 477. Bohouši,
  opatruj se a brzo se uzdrav 🙂 !!!

 478. Halladine, Ty jseš nezničitelnej 😀 😀

  „A zdá se mi, že kdyby tvoje dcera absolvovala, a oznámila Ti, že chce studovat další vysokou školu, a abys ji nadále živila, tak jí řekneš “Tůdle ! Svoji povinnost jsem splnila, a teď se starej sama!”

  Samozřejmě, že bych to velmi pravděpodobně řekla. 😀

  Ale to neznamená, že kdybych na to měla a platit chtěla, že bych nemohla. Tudíž není pravda, že nemůžu platit do nekonečna, nebudu platit nikoliv proto, že nemohu, ale proto, že na to nemám nebo nechci nebo obojí.

  K tomu bych podotkla, že nikdo nemá žádnou povinnost živit dospělé dítě na studiích, pokud nechce. Kdybych teď řekla holce, ať jde a živí se sama, není síly, který by mi nařídila, že ji živit musím. Je plnoletá a zodpovídá za sebe.

  Ostatně studenti VŠ jsou vesměs plnoletí, takže je poněkud zavádějící mluvit o „rodičích a dětech“. O svých studiích rozhoduje a odpovědnost za ně nese student, ne jeho rodiče.

  Jinak moje dcera rozhodně netouží po tom, abych ji živila co nejdýl. Určitě mi nehrozí, že by chtěla, abych ji živila někdy do třiceti, spíš jestě během studia jednou nejspíš suše oznámí, že si už vydělá dost na samostatnou existenci a zvedne kotvy z rodnýho hnízda.

 479. Mimochodem, kde se v Tobě bere pořád ta představa, že studovat = nechat se živit od rodičů?

  Kromě toho jsme se původně nebavili o výživě studenta, ale o školném.

 480. Investovat do dobrého (to podtrhuji) vzdělání dětí je jedna z nejlepších investic kterou rodiče vůbec můžou učinit. Nikdy jsem neváhal.

 481. Foundry,
  to jsme přece viděli u somálských pirátů.

 482. 579

  Nemluvím o Powellovi. Ten byl pravděpodobně oklamán, protože by s nepravdivými informacemi, o kterých by věděl, že jsou nepravdivé, nevyšel.

 483. Dvd, jo. O těch od té doby není slyšet. Asi se stěhují do Německa.

 484. Další možnost je, že jsou bližší a aktuálnější události a na nějaké Somálce média kašlou.

 485. 584

  O svých studiích zcela jistě nerozhoduje dítko.
  Rozhoduje o nich to, zda
  1. Rodiče jsou schopni vydržovat dítě naVŠ
  2. zda jsou ochotni tak činit.
  Ono se ti mayYdo zdá, že to není takový problém, ale Tvoje děti navštěvují školu v místě, takže bydlí „satarmo“, což se většiny „vidláků“ netýká. Musí platit kolej, nebo privát.
  Ani jedno není laciné.
  Jinak, 🙂 přečti si , cos napsala , a zjistíš , že si odporuješ.
  Na jedné straně píšeš, že není moci, která by Tě donutila, na druhé straně, že je to záležitost studenta samého.

  Skimici 🙂 586
  Ty nezasahuj. Máš mnohem víc než průměrný plat, na který 2/3 lidí nedosáhnou.
  Neposuzuj jiné podle sebe. Je docela rozdíl živit studenta z Tvých příjmů, anebo z příjmů většiny lidí. Kdyby těch studujících dětí mělo být v rodině víc….A to ještě není školné.
  Doby, kdy se platilo za postel na trojáku 23 Kčs měsíčně a stravenka byla za 2,60 jsou pryč dost dávno.

 486. Halle. Když nemáš tak nedáš. Když máš tak dáš. To jsem měl na mysli.

 487. V Sýrii (ani na Sinaji)nejde o politickou korektnost.
  Ruský zásah, na pozvání Asáda je dostatečně korektní. Na Sinaji – nevím, co by tam Rusové dělali.
  Do Sýrie ruská pozemní armáda nepůjde,leda že by Asád měl na kahánku. Což nemá.
  Ruskému obyvatelstvu by se nelíbily desítky, možná stovky cínových rakví……
  Problém vidím jinde. Američané poslali na tureckou leteckou základnu po peruti bitevních A-10, což je pochopitelné, pokud chtějí podporovat Kurdy proti ISIL, další letadla -peruť čistě stíhacích F-15….. Proti komu ? ISIS letectvo nemá………

  Prodej US ropných zásob..
  Nejsou vůbec třeba . Původně byly vytvořeny proto, aby zajistilo Ameriku pro případ, že by vázl dovoz ropu do USA. Dnes nejen je ropa za facku, je jí přebytek, ale Amerika je soběstačná….
  A skladování je drahé. USA asi za ně platí soukromým firmám. A i kdyby ty tanky byly státní, taky to není zadarmo.
  Navíc ten prodej je po troškách, ceny asi ovlivní jen málo.

 488. já si v ničem neodporuju.

  To, že studium na VŠ je především věcí studenta a to, že není moci, která by mně donutila proti mojí vůli živit plnoleté dítě na studiích se přece nevylučuje.

  ten, kdo se rozhoduje o VŠ studiu, není žádné dítko.
  Samozřejmě jsou okolnosti, které musí vzít v potaz , včetně toho, zda může počátat s podporou rodičů, zda se zvoleným oborem uživí, většinou to s rodiči probere, ale je to student, kdo se rozhoduje, zda bude studovat, i třeba za nepčíznivých ekonomických podmínek v rodině.

 489. Myšlenka, že kdyby stát z daní neefektivně nezařizoval kdeco, zůstaly by peníze lidem snížením daní a lidé by si to kdeco mohli zařídit efektivněji, koukám ještě nepadla.

 490. Jen přípodotek: Když nemáš, tak nedáš …
  i když bude dítě kdovíjak chytré, protluče-li se dobrá, neprotluče-li se, bude to možná škoda pro společnost..
  Když máš, tak ne každý bude práskat bičem, pokud zjistí, že dává lajdákovi.
  Ale nakonec, diplom je krásná věc, ale úspěch v životě si za něj nekoupíš.

 491. Aero,

  u spousty lidí by ta úspora na daních byla tak malá, že by to ani zdaleka na výplatní pásce nepoznali.
  O tom, že by za to něco pořídili, ani nemluvě.

 492. jo maydo,
  zákonem je stanovena povinnost podporovat děti, do 26 let, pokud se řádně připravují na budoucí povolání.
  Četl jsem i o soudech , které vedly děti proti rodičům , když odmítali.
  Samozřejmě, většina dětí na to nemá žaludek.

 493. Karle, nějak se mi nechtělo tu samozřejmou pravdu opakovat 😀

  Halladine, víš na co dojede tahle civilizace? Na to, že na každej prd musíme mít zákon. 😀

  A dýtě můžu dát taky v patnácti do učení a v osmnácti nazdar 😀
  A zákon je na mně krátkej, protože dítě už na povolání připraveno je. 😀

  A vůbec, je to nespravedlivý vůči těm, co jdou do práce už v osmnácti, protože rodiče pak už nemají povinnost je živit, zatímco studenti mají nárok až do šestadvaceti. Tudíž by bylo sociálně spravedlivé, aby se naopak živení studentů zakázalo. nechápu, jak můžeš podporovat takovou do nebe volající sociální nerovnost.

 494. (597) O DPH jste už slyšel? Na pásce není.
  (599) Co je na tom k chápání? Stát něco chce, ale platit to nechce.

 495. „Ono se ti mayYdo zdá, že to není takový problém, ale Tvoje děti navštěvují školu v místě, takže bydlí “satarmo”, což se většiny “vidláků” netýká. Musí platit kolej, nebo privát.“

  jo, Halladine, u mně to je prostě něco jinýho 😀

  to jsem znala jednu, co furt brečela, jak si neumím představit, jaký to je mít málo peněz a pořád počítat a když už mně to jednou fakt nebavilo a podotkla jsem, že máme podstatně míň než ona a taky žijeme, tak mi řekla, že to je něco jinýho, protože já mám tu výhodu, že si to tak neberu a líp to snáším 😀

 496. Ahoj, Bohouši,
  z domova jsem odešel dřív, než jsi psal o své nepřítomnosti. A zase až teď jsem na netu.
  Takže opožděně, brzo se nám uzdrav. Doufám, že příště se uvidíme, abych zase neulehl já, obyčejně tak činím na přelomu listopadu a prosince. Šakal byl vynikající.

 497. to je něco jinýho, protože já mám tu výhodu, že si to tak neberu a líp to snáším 😀

  😀 😀

  Výrok na zabití 😀

  Aero , taky jsem slyšel (a nebylo to z leva) že snížení DPH nemá smysl, že si to obchodníci nechají v marži, a zákazník to nepocítí…
  Tak Vám nějak nevím 😉

 498. maYdo, můj mladej platil za privát 2500 měsíčně. Máš dvě děti, takže počítej 5000.
  A to jsou ceny v Brně tak 10 let zpátky…..
  Jaké jsou dnes , netuším, ale pochybuju, že by zlevnělo…

 499. Halladine, a o nějaké nabídce, poptávce a cenotvorbě jsi taky slyšel? A o tom, že zaměstnanec dostane na ruku cca 55% toho, co vydělá a z těch 55% mu další procenta sebere DPH a jiné povinné platby, takže mu k volnému použití zbude cca 40% výdělku?

 500. Halladine, ale argumentuješ tu velmi podobným způsobem 😀

  Aneb “ tobě se to kecá, protože…“

  OK, tak se mi to kecá. 🙂

  mimocvhodem, o čem mně to vlastně cheš přesvědčit? Nějak se v tom ztrácím…..

 501. (603) No já vím, oni levičáci spoléhají vždy na stát a jeho direktivy. Nejsa levičák, věřím konkurenci.

 502. (606) No, o čem …. Že stát a jeho mraky zaplacených a úplatných úředníků jsou zde pro naše dobro, protože ani my, ani náš nástroj trh bychom si bez té bandy neporadili a peníze na ně nejsou vyhozené z okna (a to peníze z okna vyhozené na rozdíl od hypertrofovaného státu neškodí). Jak kdybys ty kecy z doby před čtvrtstoletím neznala.

 503. Jistě , Foundry.
  Je možné mu odpustit zdravotní pojištění, a zdravotnictví může platit z ruky.
  A sociálku si platit taky nemusí, vždyť penzi potřebovat nebude.

 504. PAne bože, proč to pořád pasuješ na mou rodinu?

  A o čerm mi to tu vykládáš, když kluk byl na střední a je na vysoké, kde ser platí školný?

  To ti mám odrecitovat, co jsem psala někde vějš? Investujeme do vzdělání dětí a jiný věci jdou do pozadí. Halt nejezdíme každej rok na dovolenou k moři. 😀

  To mi taky kdysi jedna exotka kdysi řekla, „představ si, že bys nemohla jet každej rok na dovolenou k moři“ a strašně se divila, že jsem se začala chechtat.

  ona si vůbec neuvědomila, že u moře jsme byli akorát na svatební cestě – tedy tehdy, od té doby jsme tam byli ještě dvakrát. 😀

  A vedla stejný řeši jako Ty. Jo a taky obdivovala Ratha 😀

  TY teda ve mně dnes vyvoláváš vzpomínky 😀 😀 😀

 505. 608 – Karle tak naivní snad nemůže být ani Halladin….

  teda – může být tak naivní, že v to státní dobro věří.

  ale pochybuju, že by byl tak naivní, že by si dělal ambice, že mně obrátí na svou víru…. 😀

 506. maYdo 🙂
  jen ti chci naznačit, jak jsi na tom dobře. když máš na soukromé škole jen jedno dítě, a nemusíte platit pro děti ubytování.
  Asi by se ti to nezvládalo snadno, být to jinak.

 507. Aero,

  jsa pragmatik věřím spíš na cenové dohody mezi firmami, které nemáme šanci odhalit, protože se dějí v zahraničních centrálách. On konkurenční boj je drahý…..

 508. (611) Jak z výsledků voleb vidno, nejenže může, ale průkazně jich je dost. Asi doma dávají peníze třeba tchýni, že s nimi naloží lépe než oni. 😛

 509. (613) Jsa pragmatik, věřím spíš na existenci místního podmazaného nebo jen prostě blbého úředníka, než na cenové dohody, které vždy někdo poruší. Na nižší ceny skutečně nefunguje nic jiného, než konkurence. Možná ne ve 100% případů, ale vždy častěji a lépe než úředník.

 510. maYdo,

  všechno co chci, je přimět Tě k přemýšlení. Atˇuž výsledek bude jakýkoli 🙂

 511. Aero, a jak by měl úředník působit na ceny ? Vlastně jo, mohl by, ale potřeboval by na to extra pravomoci.
  Uvedu příklad – ve spoustě zemí přecházejících na euro si lidé stěžovali na zdražování. Dokonce vznikl název Teuro. Vzpomínáš ?

  Na Slovensku se to nestalo. Fico si to pohlídal – kontrolami.

 512. A byli jsme pokáráni

  Bělá pod Bezdězem (Mladoboleslavsko)/Praha – Za „absurdní a xenofobní“ označila členka ruské punkové skupiny Pussy Riot Marija Aljochinová argumenty, jimiž česká vláda zdůvodňuje existenci detenčního zařízení pro uprchlíky v Bělé-Jezové na Mladoboleslavsku. Aljochinová dnes tábor navštívila a podmínky v něm označila za příšerné.

 513. „jen ti chci naznačit, jak jsi na tom dobře. když máš na soukromé škole jen jedno dítě, a nemusíte platit pro děti ubytování.
  Asi by se ti to nezvládalo snadno, být to jinak.“

  A proč myslíš, že potřebuju, aby mi to někdo naznačoval?
  A jak víš, že to zvládáme snadno? Protože tu nebrečím, že stát se musí postarat? No jo,ono se mi to kecá, protože „mám tu výhodu, že si to tak neberu“ 😀

  „Jinak“může být tisíc podob. Třeba bych taky musela zvládat něco úplně jiného. A zda by se mi to zvládalo snadno nebo ne, to by záleželo na tom, co konkrétně bych musela zvládat.

 514. 618 co tam děvče hledalo? Měla ssebou i dárek do místní kuchyně? Chlazeného opeřence? Mohlo to být kouzelnické číslo. Čárymáryfuk a z otvorů začala vytahovat drůbež. S muslimskými chlapci pak mohla udêlat nějakou performanci. Je.eme Zemana.

 515. Skimici,

  asi akce v režii pražské kavárny 🙂

 516. „všechno co chci, je přimět Tě k přemýšlení. Atˇuž výsledek bude jakýkoli :-)“

  Vynikající,Halladine.Aspoň, že mi natolik důvěřuješ, že předpokládáš, že vím, co to slovo znamená.? 😀

  A k čemu to?

  Blížím se pomalu k důchodovému věku, vystudovala jsem vysokou, živím se jako projektant, mám autorizaci a živnostenský list, vychovala jsem dvě děti…

  No, jetsli jsem se až do teď t tohle všechno zvládla bet přemýšlení, tož začínat s tím na penzi by byl zbytečnej luxus….

  Jinak, Halladine, samozřejmě nejseš první , kdo mně chce poskytrnout dobrodiní a přimět k přemýšlení nebo zamyšlení, a varuju Tě – Tví předchůdci byli vesměs pitomci, co jim samým to přemýšlení zrovna moc nešlo 😀

 517. Skimici, mohla by to číslo s kuřatama zkusit v mešitě 😀

 518. Teda – podle komentářů z posledního času to vypadá, že jsem na levicovém blogu.
  MaYdo – měla bys přemýšlet – co na tom, že popisuješ skutečnost, měla by ses zamyslet a vůbec nezáleží na tom, co je fakt, měla bys psát, co se žádá.
  Krušpic, kdyby to nebylo myšleno vážně, bylo by to k pousmání. ME mají radost.

 519. MOžná bych, halladine, s tím přemýšlením mohla začít u odpovědi na Tvou otázku. 😀

  Jen nevím, jestli by se Ti ten výsledek pak líbil. 😀

 520. 626 Dano
  Dobré ráno
  Co je „ME“ ?
  Napadá mi Middle East, Mass of Electron, Master of Engineering, server v Montenegru, sobci, Ministry of Education Youth and Sports)
  ?

 521. Dobré ránko!

  Co je na tom pravdy se ověřit nedá, ale ve světle loňských událostí bychom si patrně měli dát pozor, zejména kolem 17. listopadu!

  …Do Prahy se totiž podle našich exluzivních informací chystají elitní operátoři nebezpečné a podivné německé organizace Mensch Mensch Mensch e.V.i.G., což je německý provozovatel serveru Flüchtlinge Willkommen, anglicky Refugees Welcome [1]. To je původem dánská neziskovka s jednou osobou, která před několika měsíci začala zakládat národní pobočky Refugees Welcome v celé Evropě. Představitelem této podivné a donedávna neznámé neziskovky je Michala C. Bendixen. Pokud se podíváte na její osobní web [2], asi vám hned nedojde, o koho jde. Sluníčková paní, která chce sluníčkový svět? Původní profesí paní Bendixen je grafický design, ale o to více překvapí, že stojí v čele nejbohatší a nejtajemnější (co se týče zdrojů financování) neziskovky v celé Evropě…
  http://aeronet.cz/news/vyroci-17-listopadu-narusi-cilene-provokace-organizovane-nejvetsi-neziskovkou-v-evrope/

 522. Dobré ráno vespolek,

  Halle, od té doby, kdy jsou na grantovém projektu důležitější správně vyplněné tabulky (běda, když se překlepneš v rodném čísle, za tuto zjevnou snahu o podvod je grant okamžitě vyřazen !!!) a dodržení fontu písmen a počtu znaků než samotný vědecký obsah, moje důvěra ve stát a zejména úřednictvo klesla téměř na nulu. A doráží to již zmiňované rozhodování úředníků o nákupu chemikálií (výběrové řízení), dovedené skutečně k Vonnegutovské absurditě.

  Trochu od tématu – včera jsem klábosila s kolegyní, probíral se „americký týden“ v Lidlu, jestli je tam fakt něco „echt“. Kolegyně vyjádřila zájem zkusit „peanut butter“ neboli burákové máslo; v její představě to totiž bylo něco jako regulérní máslo s příchutí buráků. Tak jsem jí to popsala dle vlastní zkušenosti – že jde spíše o burákovou nutelu, resp. rozmixované buráky (toto se doporučuje co náhrada v amerických kuchařkách v receptu na burákové cukroví). I divila, proč tedy „butter“… No, nakonec jsme to uzavřely s tím, že holt nemají předpisy EU, které by zakázaly tradiční označování (pomazánkové…) 😕

 523. Vše nejlepší Karlům! Ať to dnes pořádně oslaví.

  Skimici zdravím. No vidíš, a Marx-Engels tě nenapadl. 😉

 524. Matzurko 630,
  to je jednoduché!

  Každý maturant, který v té hlavě něco má, jde studovat něco, co ho zajímá a baví a snaží se pak v oboru uplatnit.
  Naopak ti, co je nic nebaví než bohapusté žvanění a maximálně jsou ochotni si něco sem tam vygooglit, aby to okamžitě zapomněli, vrhají se na ony, výše zmíněné, esoterické obory a tudíž jsou po absolutoriu absolutně nezaměstnatelní….. Kromě míst ve státní správě …. a podle toho to vypadá…

  Vždycky to tak bylo, vždycky se našli lidé, které nic moc nebavilo a tak vzali za vděk úřednickým flekem, s jistotou postupu a kariery.
  Problém je hlavně v tom, že v současné ,době do své činnosti vnášejí prvky svého náboženského blouznění … zeleného, genderového… atp.

 525. 631 Dano
  jééééé 🙂 No jo, po ránu se snažím na klasiky nemyslet 🙂
  Karlům vše nejlepší a kvalitní nápoj večer!

 526. 629 Rpuť
  Mensch! Tfuj to sem se lekl když jsem to rozklikl. Ta paní má vizáž, že by dokázala rozvrátit demonstraci již svojí pouhou přítomností!
  Po ránu ne, prosím 🙂

 527. Jj, skimici,
  občas mám taky pocit, že fysiognomie je jakési předurčení! 😀
  Patrně určitá genetická vada….

 528. Chováte se sobecky, pustil se do východních zemí EU švédský premiér Stefan Löfven
  http://zpravy.idnes.cz/svedsky-premier-kritizuje-chovani-vlad-vychodnich-zemi-eu-paq-/zahranicni.aspx?c=A151104_060800_zahranicni_bur
  Co bych Vám na to pane premiére asi řek, kdybych měl příležitost a chtělo-li by se mi Vás vůbec nějak korektně oslovit, protože s komouši je každá rozmluva těžká.
  Asi bych se omezil na několik rad do života. Že je škoda (bez legrace), že jste u svého ceněného řemesla svářeče raději nezůstal. Že je škoda, že jste na universitě nebyl schopen dokončit ani obor (sic!) Sociální péče. Že jste si vybral raději kariéru lehkoživky hubou – tedy profesionálního odboráře. Že se nestydíte být ve vládě se Zelenými.

  A že mi vlastně Vaše ultralevičácké kydy, pane Švédský premiére, absolutně nezajímají a že i bába ve zdejším konzumu má na problém zdravější pohled než Vy, pane Švedský premiére.

 529. Skimici 🙂

  Tvé rozčilování mi příjde poněkud směšné… Pravicová Merkel říká větší hovadiny, má daleko větší podíl na krizi, no ale na socana se nadává tak nějak líp :-), že jo ?:-D
  Ono taky co mu zbývá , když už má těch přistěhovalců nad hlavu ?
  Jen chtít, aby si ostatní část vzali.

  Ale v něčem máš pravdu. Mi Švédové připadají poněkud střelení komplet. I s pravicí.

 530. maYdo 🙂

  klidně můžeš ! Já jsem splachovací !

 531. Ad madame Pussy Riot,
  jo, tu performanci v mešitě by mohla provozovat s Pavlem Kohoutem – když performoval svoje sperma do svěcené vody v křesťanském kostele, jistě se rád odperformuje i směrem k náboženství, které IMHO vykazuje daleko větší netoleranci…

  A k nadávání na Zemana, koho že to dekoroval – zahlídla jsem větší „lahůdku“ (myslím, že v komentáři Petra Žantovského) – madam Šiklová:
  „V roce 1995 získala ocenění Žena Evropy za svůj přínos integraci Evropy. V roce 1999 jí byla prezidentem republiky udělena Medaile za zásluhy I. stupně. V únoru 2000 získala medaili Alice Masarykové za zásluhy o rozvoj sociální práce v ČR.“
  Jestli se nepletu, to tehdy uděloval prezident Havel, žejo ?

  Ale jinak samozřejmě všem Karlům, Kadlům i Kájům všechno nejlepší a hezký den 🙂 !

 532. zdravím!
  (636) njn, skimici, dnes se asi celý den budu (v posteli) stydět, neboť díky celoživotním zkušenostem s „evropskými hodnotami humanity“ jsem došla k cynickému názoru, že tyto hodnoty lze stručně vyjádřit slovy: „miluj svého bližního, vezmi kámen, lízni ho“ 😕

 533. Hele,
  a proč je nesnášenlivost vůči imigrantům pravicová ?

 534. 638 Halle
  pravicová Merkel? … no dobře. Na universitě byla v místním sekretariátu FDJ jako Agitprop a je to v ní. Vem jí ostatně čert!
  Jsem volal klientovi do Ruska a k mému údivu jsem ho v 10 hodin místního času vzbudil. Zapomněl jsem že maj dneska Den národní jednoty. Pořádaj to jako oslavu události z roku 1612, kdy Kuzma Minin a Dimitrij Požárský vyhnali z Kremlu invazní Polsko-Litevské síly. Trůn si tenkrát totiž nárokoval Vladislav IV.

 535. (617) Pokud ceny neurčuje trh, určuje je úředník. Školství, OZE, většina zdravotnictví ….
  Čímž s tématem končím.
  (626) Pravičáci a liberálové klasického střihu kamsi vymizeli. Co zbylo, zbylo. 🙁
  (629) O titul „nejbohatší a nejtajemnější (co se týče zdrojů financování) neziskovky“ soutěží s aeronetem? 😛

  Vřelé díky gratulantům.

 536. Matzurko 642,
  protože levice je miluje!
  S každým imigrantem jí stoupá voličský elektorát! 😀

 537. (642) Protože s „pravicí“ a „levicí“ mává kdekdo převážně podle toho, jak škatulkují politici a média. A ti v tom mají zmatek, někdo z blbosti, někdo úmyslně, viz sovětskoruskou zálibu v označování všeho možného za fašismus, tedy v jejich podání za pravici (dtto nacismus).

 538. Skimici 🙂

  Kuzma Minin a Dimitrij Požárský vyhnali z Kremlu invazní Polsko-Litevské síly. Trůn si tenkrát totiž nárokoval Vladislav IV.

  Další křivda, kterou spáchali Rusové na Polácích ! 😀

 539. Aero 646 – s tebou je sranda!
  On s tím momentálně mává Západ !!! 😀 😀

 540. 645
  Ale houby,
  nechuť k emigrantům není pravicová, ani levicová.
  Je to otázka základního zdravého rozumu.
  Keller ani Škromach, na kterého jsem nahoře hodil odkaz přece nejsou pravičáci , a imigrace se jim vůbec nelíbí.
  Anebo je chcete adoptovat do pravice ? 🙂
  Pochyboval bych 😉

  Levičáci ( někteří) si velmi dobře uvědomují, že to povede k likvidaci sociálního státu pro vlastní obyvatelstvo, protože takové davy se nebudou moct ekonomicky zvládnout.

 541. A nedá se moct počítat s tím, že by imigranti hlasovali pro levici.
  Dřív nebo později si vytvoří vlastní politické strany.
  Podobně, jako třeba emigranti z Ruska v Izraeli.

 542. [635] Coco Chanel prý kdysi prohlásila „Není ošklivých žen; jsou jen ženy, které se neumějí udělat krásnými.“
  Asi má jiné priority.

 543. matzurko, zkus, pokud děláš někdy rýžové nudle, místo oleje použít peanut butter. dostane to úplně jinou a velmi příjemnou chuť. Já na peanut butter nebo almond butter často dělám rybí fillet. Pokud přidáš zázvor a třeba trochu mangového chili, podle chuti, nadlouho se nezbavíš hostů…a budeš k vlastní škodě velmi populární. Na peanut butter se dají dělat plátky z vepřové panenky, rybí fillety a drůbeží řízečky…ale vždy to potřebuje něčím ochutit. Dá se to glaceovat (neznám český výrazú třeba i pivem. ne moc hořkým…dobrou chuť

 544. Hm, a problém VW se rozšiřuje.. Už ne jen dízláky, ale i benzinové verze mají problém s emisemi….
  Jaké to bude mít důsledky…..

 545. „Kurs sebeobrany před imigranty pod vedením veteránů speciálních jednotek. “

  …„U těchto lidí, kteří se hlásí k nám, je obrovské nadšení a někteří dosahují velmi dobrých výsledků, ale většina z nich neprošla vojenskou základní službou, a to je velký handicap. Samotné nadšení nestačí, to je problém dnešní mladé populace, že nemá potřebnou úroveň fyzickou i psychickou, jaké měly starší generace,“ potvrzuje Němcova slova bývalý příslušník speciální policejní jednotky Pavel Pokorný.

  „A co je horší, mnohdy ani ne motivaci se zlepšit. Málokterý z nich je ochoten obětovat trochu ze svého volna ke zlepšení své fyzičky. Proto už musejí armádní i policejní náboráři hodně slevovat ze svých požadavků. Například nedávno z 80 nováčků hlásících se k policii na střední Moravě jich u testů prošli jen dva. Slovy dva,“ tvrdí Pokorný, další z instruktorů Thor Tactical…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kurs-sebeobrany-pred-imigranty-pod-vedenim-veteranu-specialnich-jednotek-Byli-jsme-pri-tom-406049

 546. 656
  jo, jo,
  ona ta ZVS měla v sobě i něco užitečného…

 547. Dobré ráno,

  Tož na úvod Karlům vše nejlepší.

  Halladine, Merkelová blbne a švédský přemier plácá velmi podobným způsobem. Je to pohled politiků – spasitelů, kteří se shlédli v páchání dobra a jsou dotržemí od reality. jdou za svvou vizí a nevidí, neslyší, natož aby naslouchali občanům svých zemí.

  Lid se pak vrhá na pálení ubytoven a adoruje osoby, leckdy takové, že by si za jiných okolností za ně kolo neopřeli, které ten pocit, že naslouchají, vzbudit dovedou.

  dělení na pravici a levici pak ztrácí smysl, zejména po zmatení, které do toho vnedsly roky totality , kdy za „kapitalismus“ bývaly označovány státy sociálně demokratické až socialistické a kdy se za pravicovou ideologii označoval nacismus a fašismus.

  Mimochodem ad Tvoje včerejší snaha přimět mně, abych začala přemýšlet – možnost, že se někdo přemýšlením dobere jiných zývěrů než TY si očividně nepřipouštíš 😀

 548. maYdo 🙂

  připouštím s velkou pravděpodobností 🙂
  Ale co když se pletu ?
  I když se to zdá skoro vyloučené :-), i mi se to občas stane. 😉
  Občas říkám – jsem socan a bezvěrec , ale co když se pletu ?
  Nějakej dobrej skutek neuškodí ! 😀

 549. No, Halladine, v poslední době z těch dobrých skutků nic dobrýho nic nekouká. Spíš to vypadá na pěknej průser….

 550. maYdo,

  z těch mých určitě ne !
  A za jiné nejsem zodpovědný !

 551. Dušane, myslíš to, čemu doma říkáme „buráková pomazánka“ a mažeme to na pečivo?

  Měla bych strach, že se to bude na pánvi pálit. Ale přinejmenším na ty nudle je to zajímavá inspirace…

  Fakt, je, že když občas jdeme k číňanům, dcera má ráda řízečky s arašidovou omáčkou. Ale ta se podává až k hotovému masu zvlášť v mističce.

 552. 591 Halladine, jestli příčina není v tom, že skimic je ve vykořisťování sama sebe zdatnější než 2/3 ostatních 🙂

 553. Muhehehe!
  To je jak obrácení Ferdyše Pištory!

  …Pokud jde o Miroslava Kalouska, nástupce v čele TOP 09, v poslední době se mu prý „otevřely obzory“ a začal se zajímat o lidská práva. Jedním z momentů prozření prý byla účast na hudebním festivalu v Trutnově, tradičně zasvěceném památce Václava Havla. „On tam jel, a byl úplně nadšený,“ vzpomíná Schwarzenberg. Poté se prý bývalý ministr financí zničehonic začal zajímat o lidská práva…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byt-v-opozici-je-na-hovno-pravil-Karel-Schwarzenberg-A-dodal-jak-se-posledni-dobou-zmenil-Kalousek-406508

 554. 664

  Schumi,

  to přece vůbec není důležité.
  Myslím, že Skimic to pochopil.a dovysvětlil

 555. 230 – Nojo, pane Neumanne, přiznávám, že sem také píšu stále větší triviality (a přesto pozoruji, že obvyklý stupeň jejich mimoběžnosti zůstává vcelku zachován). Jenomže proč? Mám-li mluvit za sebe, napadá mne stále méně čehokoliv nového, čím bych mohl poslední vývoj komentovat. Na jedné straně jistě jde o duševní úpadek (který na sobě – vždy alespoň v některém směru – pozoruji snad již od dob, kdy jsem byl nucen začít navštěvovati školu), na druhé však leccos může být způsobeno též vývojem okolního světa. Ten se (mi) jeví stále černější, přičemž stále temněji vidím i jakékoliv svoje možnosti, ostatně odjakživa jen infinitesimální, ovlivnit jej k lepšímu (či aspoň směrem, který bych za lepší pokládal).

  Přitom se mi zdá dobře možné, že pocity vyjádřené poslední větou chovají i ostatní. Rozdíly jsou spíše v tom, kde spatřují příčiny takového vývoje, avšak jelikož jej (dle mého předpokladu) pokládají za neovlivnitelný, ne-li nezvratný, je to svým způsobem lhostejné. Je možné, že spousty příspěvků, na první pohled vypadajících třeba jako bezmyšlenkovitě převzatá ruská propaganda, plynou právě z této lhostejnosti. – „Přizvukování místo debaty.“ – Obecně mohu říci leda to, že internetové diskuse jsou plny strašlivých volovin; a kdyby s nimi měl jeden polemisovat, mařil by svůj čas snad ještě hůře, než kdyby stejné zhovadilosti sám psal. Možná je ode mne alibismus psát příspěvky pod blog, kde s jinými příspěvky nesouhlasím (pokud tedy dotyčného systematicky čtu), aniž bych se vůči nim sám jakkoliv vymezil. Kdyby podobně postupovali ostatní, pochopitelně zůstanou viditelní jen ohniví odpůrci a přitakávači, a kdesi mezi tím bude roztroušeno či spíše ztraceno pár mimoběžných příspěvků, jako pravidelně jsou ty moje. Ale myslím si, že nikdo by neměl být volán k odpovědnosti za to, co píše jiný.

  Přirozeně toto taktéž jsou pouhé triviality, jak shora uvedeno.

  – – –

  Opět obecně, další triviality: Jednotlivé příspěvky mohou vycházet z toho, co pisateli čerstvě předhodila masmédia, a přefiltrovat to nějakými jeho osobními pocity. Tyto však, jak se mi zdá, zhusta vycházejí z nějakého dlouhodobějšího postoje ke státům a jejich národům. Zde se mi jeví být jeden z kořenů všech problémů diskuse, neb státy procházejí změnami, a lze-li nějak charakterisovat národy, jejich charakteristika se na jejich konkrétní příslušníky vztahuje přinejlepším jen velmi volně. Opomíjet toto nevyhnutelně bude zdrojem nedorozumění, jak ostatně lze pozorovati. Navíc to vypadá, jako by leckterý pozorovatel měl slepé skvrny, které mu sice dovolí okamžitě identifikovat propagandu a skryté úmysly (ne-li hned spiknutí) u mocnosti A, ale jaksi mu zabraňují možnost čehosi obdobného vzít alespoň v úvahu u mocnosti B.

  Samozřejmě takovýhle přístup a z něj plynoucí debata zvenčí posléze vypadají tak, že celkem ospravedlňují charakteristiku Baňýýýk!, jak ji užíval jeden mezitím již odšedší přispěvatel. Dovolím si ale co nejdůrazněji upozornit na jednu věc: Popisovaný efekt v posledních letech úžasně sílí, nejen onou výše naznačenou únavou přispěvatelů, ale zejména dosti překotně akcelerujícími změnami ve světě. Dnes žádná z mocností (USA, Rusko, Německo, Čína…) není tím, čím byly před deseti či patnácti lety, a v důsledku toho se také obrázek, jenž o nich člověk tradičně má, stále více a stále rychleji odchyluje od reality. Zdejším výsledkem je, že celá debata je stále více nanic – řekl bych, že spíše než debata lidí, kteří si ve světle faktů sami již postupně zkorigovali navzájem různé části svého pohledu na svět, to je debata lidí, kteří si o světě dosud uchovávají navzájem různé iluse.

  Samozřejmě pokud jde o to, pietně si udržovat nějakou tu ilusi, nemohu odtud nijak vyjímat sebe; ba právě naopak.

  – – –

  Nicméně, s ohledem na triviality rozvlekle podané výše, bych si s veškerou úctou dovolil navrhnout následující: Vybodnout se na veškeré zafixované postoje ke konkrétním státům, stranám a politikům (sám toto prosím praktikuji tak, že k některým – či spíše mnohým – tématům sem nic nepíšu), a místo toho vždy znovu důsledně vycházet od hodnot, které si jednotlivý přispěvatel přeje hájit, neb jsou mu blízké. Pouhá aplikace kritického myšlení pak vbrzku odhalí mnohý zmatek; snad se i vysvětlí, jak je možné, že lidé vycházející z nominálně stejných předpokladů dospívají ke zcela protichůdným závěrům. Anebo se (ještě navíc) ukáže, že ty hodnoty kdesi v základech nejsou stejné. Popřípadě že se (někomu, některému přispěvateli, některé civilizaci) dávno a dávno, před dobou nyní již blíže neurčitelnou, kamsi vytratily, vypařily, zdechly.

  V takovém případě by výsledná šuntovní debata byla přirozeným důsledkem. Na(ne)štěstí zároveň – ve srovnání s dalšími – relativně neškodným a bezesporu pohodlným.

  – – –

  Abych však netlachal pořád jen obecně: Ve výchozím příspěvku (230) prosím rozpoznávám nepopiratelné hodnoty minimálně dvě: Tatru 57 a Ameriku. Nyní bychom se měli ptáti: Nakolik (pokud vůbec) a v kterých ohledech je s Hadimrškou kompatibilní kupříkladu Barack Hussein O.? Putin? Papež František? Merkelová? Schwarzenberg? Zeman? Dienstbier? Mach? Šabatová? Hampl? Sobotka? Anonymní muslimský migrant? Přispěvatel tohoto blogu?

  Obdobně s Amerikou…: Co to je? USA? Jenom USA? Coca Cola? Mustang (s motorem Rolls-Royce)? HP v podobě ze 70. let? DEC, dokud existoval? Anebo také ta představa, s níž dávní trampové osidlovali Zlatou a Hadí řeku? Představa, s níž Emil Kolben odjížděl k Edisonovi? A je-li Amerika tohle, co je to navíc dalšího vedle toho?

  A podobně i všude jinde… Na jednu stranu je samozřejmě navýsost tragikomické navrhovat zrovna teď, kdy bezmocně přihlížíme k tomu, jak se vše kolem systematicky hroutí, jít zpět až k základům, vyjít od nich znovu, a lépe. Navíc ovšem pouze navrhovat, jako vždy marně, anžto je zjevné, že to stejně nikdo neudělá, a kdyby, stejně se po chvíli zastaví a zanikne v diskusích pomíjejících podstatu. Dávno, již léta se mělo něco dělat. Dokonce bylo ve skutečnosti vždy dost jasné, co: opak toho, co se dělalo. No a teď (pochopitelně) taky nebudeme dělat nic, a místo toho hledat a zkoumat podstatu…

  Ale na druhou stranu: A proč ne? Cožpak dnes, kdy se zmar jeví neodvratným, takovým hledáním hodnot a jejich identifikováním kdesi v hlubinách pod (nes)početnými vrstvami současného marastu a marasmu vůbec lze ještě cokoliv pokazit?

  … škoda že ten přelud krááásný nelze óbejmooout…

 556. jejda, nějakej malej Antonov s ruskou posádkou spadl v Sudánu.

 557. Zpátečníku,
  koukám, že váš masochismus se jaksi posunul na vyšší level. To bude ta podzimní depka! 😀 😀

 558. 667 – … přihlížíme tomu…, sorry. Vůbec bývá zajímavé se občas podívat, co má člověk zmechanizováno a jak; zhusta to má zmechanizované blbě.

  669 – Nojo, Rputi, ale zas tam (kdesi mezi řádky) možná něco navrhuji, nebo ne…?

  I když je možné, že máte pravdu a že se mi prostě podařilo napsat sebepotvrzující (aneb tautologický) příspěvek. Což by ale bylo drobet na pováženou, s ohledem na to, že do kruhu implikací zahrnul i určité poměrně zásadní výhrady…

  No nic, snad půjdu něco dělat. Teď to tu vypadá, že se drobet vyjasňuje, což jsem doposud nepředpokládal; jinak už bych byl vyrazil.

 559. Jj, westíku,
  hlavně ten začátek: „„Vyrůstal jsem s představou dvourychlostní Evropy…“ – to je příznačné.
  Pokud mají od počátku takovou představu a zřejmě se jí ani v budoucnu nehodlají pustit, pak se do něčeho takového jako je EU neměli pouštět. Jednou se musí rozhodnout, co vlastně jestli kolonie nebo součást …. zjevně jim to nevoní…

  No, nám taky ne, i když z jiných důvodů. Nechť si klidně ustaví svou islámskou džamahíriji a my budem jen rádi, když na tom nebudeme participovat.

 560. „Prvotní zkoumání těl obětí havárie ruského airbusu na Sinaji zatím nepotvrdila hypotézu o bombě na palubě. Žádné stopy po výbušnině se na tělech nenašly, informovala ve středu agentura TASS s odkazem na zástupce Střediska soudního lékařství v Petrohradu. Podle televize CNN se mohla první odlomit zadní část letadla.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/385366-stopy-po-vybusnine-na-telech-obeti-z-ruskeho-airbusu-nejsou.html

 561. Tedy já být Obamou, tak té opozici v Sýrii nedám ani náboj! Co když ho daj Putinovi?!

  …Zástupci syrské opozice předali Moskvě polohu 24 teroristických cílů v Sýrii, na které v úterý zaútočilo ruské letectvo, uvedl německý list Deutsche Wirtschafts Nachrichten…
  Jestli značná část povstalců přešla na ruskou stranu, znamenalo by to ostudu amerických vojenských stratégů ve Washingtonu, zdůrazňuje DWN….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/dwn-obamova-blamaz-syrska-opozice-prechazi-k-rusum/

 562. Odvolávají se na článek od BBC, ale tam jsem nic takového nenašel.
  Server řadím k nespolehlivým

 563. (676) nj, Halle, já jsem ten článek v BBC také nenašla; jestli je sever spolehlivý nebo nikoliv, nedovedu posoudit-neznám totiž ani jediný server, který je 100% spolehlivý … 😕

 564. Dušane,
  vida vida, já znala peanut butter jen do sendviče a „jelly“ na to, což mi přišlo… no. Ale chutnaly mi ty sušenky, ovšem při mých pokusech zpátky v Čechách se mi nikdy moc nepovedly, vždycky nějak zhořkly.
  Ryby nejím (alergie), ale na kučecí nebo čínské vepřové to určitě zkusím, posledně jsem do toho míchala pražené lněné semínko, neb jsem nesehnala olej z téhož. A ono to pak má opravdu lepší šmak 🙂
  Takže se do toho Lidlu vypravím, i když se mi původně nechtělo.

 565. (671) To jsou sputnici dost mimo, případně ti Talijáni. Pokud už by se EU dělila, tak Itálie a Francie by byly na jedné straně dělicí čáry, ten zbytek na druhé.

 566. (678) Lněný olej mne ještě nenapadl (nejvíc mi asociuje Švejka, ale tam se jedná o konopný olej č.3). Chuťově výrazný a občas v čínské kuchyni užívaný je olej sezamový.

 567. Aaaa, AK, máš pravdu, sezamové, dyť jsem to spletla. Mrňavý je to stejně, ale sezamové se prodává loupané, žejo, v pytlíčku. Lněné v polštářku, nahřívacím, na bolavý cemr a tak podobně 🙂
  I ten sezamový olej se dá sehnat, ale ještě jsem nenatrefila na „toasted“, tedy ze semínek pražených.

 568. 679

  Těžko čekat, že Talijáni dají sami sebe do druhé ligy 🙂

 569. 681 s lampasama jednoduchejma, dvojitejma nebo i bez lampasů?

 570. Na to ase asi vypracuje nejdřív studie, skimici, a potom na jejím základě bezpečnostní směrnice.

  Asi záleží taky na tom, jetsli měly lampasy ty hradní trencle. V novinách o tom nic nepsali.

 571. AK,
  mnojo, já ten „toasted“ viděla v nějaké kuchařce, možná i pořadu, kde vaří Nigella. Byl tmavší než ten klasický. U těch pražených semínek je ten rozdíl v chuti taky poznat, tak budu číhat na „asijský“ nebo jaký týden v Lidlu, to se pak různé zajímavosti dají koupit.

 572. VW má další trable? tenokrát ne s NOx ale CO2. To jsem z toho Hirš. Přitom tyto parametry jsou fakt až to úplně poslední co mě při výběru auta zajímá. Pro VW mám náhodou slabost. Auto, do kterého musím načůrat (Ad Blue) abych vyhověl emisím je přece děsná psina. Vzhledem k tomu, že to jde do výfuku, tak ta jemná vlhkost kterou cítí chodci a motorkáři jsou zřejmě opravdu … 🙂 🙂 🙂
  Autu, které umí čůrat již schází pouze jediná dovednost 🙂
  Už aby to tam syrští inženýři a doktoři v koncernu vzali pevně do ruky.

 573. Zpátečníku, Váš příspěvek si zaslouží delší a promyšlenější odpověď. ježto sám na sobě pozoruji postupující ztrátu výkonu, jak v oblasti mentální a ještě více pak vyzické, bude mi reakce chvíli trvat. Zatím jen dík za vlídný a inspirující příspěvek.

 574. 390

  No toto…
  dyť jsou to koumouši jak víno. 🙂
  Dost smutné, že jediná schopná síla , kterou mouhou Amíci podpořit jsou komouši 😀

 575. Zpátečníku, pozoruju sama u sebe nostalgickou touhu po návratu srozumitelného světa. Například sleduju s libostí britský seriál Downton Abbey. Iluze ztraceného světa, kde všichni znali své místo, ochotně hráli přidělené role, dodržovali ustálená pravidla a dbali toho, co je ve starších překladech anglické literatury překládáno jako „dobré způsoby“. Nebylo by úplně zbytečné vrátit se zpočátku aspoň k základům slušné komunikace a dodržování pravidel. Neobyčejně to usnadňuje život. Mám zkušenost, že když narazíte na nevrlou úřednici, mnohem snáze s ní vyjdete, použijete-li zdvořilá slůvka jako prosím, byla byste tak laskava, děkuju, než když agresivně hulákáte. Tato osvědčená metoda se bohužel úplně vytrácí z veřejného prostoru, hulvátstvím a vulgaritami je přesycen internet i vzájemná komunikace mezi lidmi. Jakoby narůstalo nějaké nedefinovatelné zlo, které nás všechny zachvacuje jako nákaza.

 576. 692 Halle
  píchnul ses Beinem??? 390 je příspěvek Rputi…

 577. 695 aha, tam se mi ale ukazuje:
  Sorry, this content isn’t available right now.

 578. jo, mělo být 690.
  hrábnul jse o tlačítko níž 😀

 579. Na fejsbuk já nepolezu
  na fejsbuk já nepůjdu,
  Kdyby na mne Cukrberk vylez,
  ve Woknousech by se rozlez.

 580. quivisi,

  koukám, že se Ti zanítilo básnický střevo.
  Byl jsi s tím i lékaře ? 😉

 581. 693 Baubo
  … rozumím. Sladké doby. Ženy tam obdržely volební právo (jen asi polovina) a u mužů byla zrušena property qualification až ve třetí serii.

 582. Muhehehe!

  K debatám o lidských právech v Číně:

  „Dalším příkladem je rozhovor amerického prezidenta Jimmyho Cartera s čínským premiérem Deng Xiaopingem během jejich historického setkání v roce 1979. Carter přesvědčoval čínské politiky o dodržování lidských práv a volném pohybu lidí. Xiaoping se jej s úsměvem zeptal, kolik si Amerika přeje čínských emigrantů – možná milion, 10 milionů, 30 milionů? Toto varování rychle ukončilo debatu o lidských právech.“

 583. 698 to by byla až ta úplně poslední možnost! Raději počkám, jestli to někdo neokomentuje 🙂

 584. Deutsche Wirtschafts Nachrichten
  Vydává to jeden rakouský Čulík a obsah vzniká značným zkreslováním zpráv z jiných zdrojů. Příklad: mluvčí americké vlády prohlásí, že USA nemohou ani potvrdit ani vyvrátit, zda v blízkosti letu MH17 bylo letadlo ukrajinského letectva. DWN z toho udělá titulek „Američané znervozněli: způsobila Ukrajina sestřelení MH17?“ A pak následuje úvodní odstavec:
  „Americká mluvčí ve Washingtonu učinila překvapivé doznání: musela připustit, že Ukrajina skutečně mohla vyslat ve směru MH17 bojový letoun. Tento tryskový letou mohl provokovat rebely, aby stříleli be směru dopravního letounu. V tomto případě vy měla Ukrajina jasnou spoluvinu na smrti téměř 300 civilistů. Američané by se pak jako vojenští loutkovodiči dostali pod značný tlak.“ atd-atd
  Nicméně někdy i slepé kuře najde zrno, ale pokud není zpráva potvrzena i z jiných zdrojů, pak platí jasné NEBRAT.

 585. „Katastrofu ruského dopravního letadla nad Sinajským poloostrovem způsobil výbuch jednoho z motorů. Informovala o tom ruská agentura TASS s odvoláním na zprávy egyptských vyšetřovatelů, publikované v místním tisku. Explozi údajně potvrdily záznamy z černých skříněk. Co výbuch způsobilo, bude předmětem dalšího vyšetřování. Dosavadní poznatky nenaznačují, že by havárie byla výsledkem teroristického útoku.“
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/afrika/pad-ruskeho-letadla-nad-sinajem-zpusobil-vybuch-motoru_361279.html

 586. Když se tu zavedla řeč na ksichtoknihu …. 😀

  Pre tých z mojej generácie, ktorí chcú pochopiť, prečo existuje Facebook.

  Keďže neovládam dobre počítač a nerád pri ňom vysedávam, v súčasnej
  dobe sa snažím spriateliť s ľuďmi mimo Facebook. Zároveň chcem ale
  uplatňovať rovnaké zásady, preto každý deň, keď idem po ulici,
  zastavím okoloidúcich a poviem im, čo som jedol, ako sa cítim, čo som
  urobil minulú noc a čo budem robiť zajtra.

  Potom im dám fotky mojej rodiny, môjho psa, mojej záhrady a poviem im,
  koľko času strávim v bazéne. Tiež načúvam ich rozhovory s inými ľuďmi
  a poviem im, že sa mi to páči a že ich milujem.

  A predstavte si, funguje to!

  Už mám štyri osoby, ktoré ma v tieto dni sledujú:

  Dvaja policajti, jeden právnik a psychiater.

 587. Konečně slušné utajení.
  Před časem zde uvedeno: Cvičení Brave warrior 2015 v Maďarsku skončí 21 října.
  A nějaký lomikar prý řekl – listopad je tu a o průjezdu nějakých vojáků a transportérů ani muk.

 588. 709 quivis
  prostě „Szoros biztonsági együttműködés“ 🙂

 589. Neboli těsná bezpečnostní spolupráce. Nic se nevykecá. Škoda, že nezůstanou tady 🙁 Poláci si to s novou vládou, věřím, vykňučej.

 590. 711

  N a co by tu byli ? Ať si je nechá Polsko 🙂

 591. 712 věřím, že je v Evropě tak nenormálně dlouho mír jenom díky tomu, že seděj na základnách v Německu a to v množství větším než malém. Taky bych jich tu rád pár viděl, kdyby Mutti definitivně j,blo …

 592. 713

  Amíci ?
  Zdroj největšího bordelu ve světě ? 😀

 593. No tak… Nikdo tu není tak v letech, aby tu padaly takovéto věci 🙂

  „Naše mládež zná jen rozkoše a není moudře vychovávána, všemu se vysmívá a nebere ohled na starší. Naše děti se staly tyrany, nepovstanou, když do místnosti vchází starší člověk a protiví se vlastním rodičům. Zkrátka mládež je hrozně zlá.“

  (470 – 399 před K.)

 594. Nic už není tak dobré, jako bylo za našich mladých let.

  Překlad sumerské destičky.

 595. 714 každej amík není ušatej mamlas … Nedávno na čt24 vzpomínala Hašek-Coolidge na těch pět presidentů co zažila. Zcela očarovaně jsem poslouchal. Málokdo si ještě dnes troufne říci, že Nixon byl formát a státník dodnes nedoceněného významu.

 596. Chlapec má uši na zádech, poslouchá jen když je bit.

  Řím, neznámý autor 🙂

 597. Mimochodem, toto je také pěkné, když už prohrabuji svou sbírku citátů:
  „Jak upadá vláda: První příznak úpadku je, že morálka, vkus a zákon je diktován vrtochy většiny, později právem ulice. Potom je právo žen vystřídáno právem dětí a nakonec se všeho zmocní psi.“

 598. 717

  Ale no.. Americká zahraniční politika je stabilní, ať je prezident kdokoli.Irák nezačal Obama.
  O potřebě oslabit rusko psal Brzezinski už před bůhvíkolika lety.
  A o nic jiného nejde . Postupná likvidace Rusku přátelských režimů. A posun NATA co nejblíž Rusku.

 599. 719 Petře, přesně tak.

  Politika….co politika, vážení. Ale sucho. Velké sucho. To nevypadá dobře.

 600. 721 Schumi
  a co kdyby sis skočil se džbánkem? Je sotva půl osmé.

 601. skimic 711 –
  a k čemu by nám tu byli dobrý? Budou nás chránit před prchlíkama? Nebo Andělínou? 😀

 602. Nevíte někdo, jestli může letecký motor sám od sebe (třeba kvůli technické závadě) vybuchnout?

 603. Nevím nakolik brát vážně Crichtona, ale dovolím si jeden citát – můžeme se zamýšlet, co by se stalo, kdyby se to rozpadlo za letu:

  Do kamery se nyní dívala mimořádně krásná Hispánka v béžovém kostýmu od Armaniho a mluvila do mikrofonu, který držela v ruce: „Zatímco nyní se cestující očividně již zotavují z otřesného zážitku, ještě před několika okamžiky nebylo vůbec jisté, jaký osud je čeká, protože obří letoun Norton na startovací dráze explodoval a oranžové plameny šlehaly vysoko k obloze…“

  Režie zopakovala předešlý záběr letadla, jak stojí na dráze a zpod křídla se mu valí dým. Vypadalo skoro stejně nebezpečně jako ulitý táborák.

  „Počkat, počkat!“ ozval se Kenny. „Obří letoun Norton že vybouch? Snad spíš zflikovanej motor Sunstar, ne?“ Ukázal na obrazovku. „Tady jasně bouchnul rotor a kusy lopatek protrhly kryt, a přesně před tím jsem je varoval!“

  Casey se podivila: „Tys je před tím varoval?“

  „To bych řek,“ přikývl Kenny. „Vím o tom sakumprásk všecko. Sunstar nakoupil loni od AeroCivicas šest motorů. Vzali si mě za poradce. Prohlíd jsem je a zjistil závažný závady – jako vylomený zářezy listů a popraskaný lopatky. Jasně jsem Sunstaru doporučil, ať je vyhodí.“ Kenny rozčileně máchal rukama. „Ale copak si mohli nechat ujít takovou láci? Místo aby mě poslechli, tak je opravili. Při rozebírání se v nich našla spousta koroze, takže ten doklad o podrobnejch prohlídkách v zahraničí byl evidentně zfalšovanej. Znova jsem jim říkal: Dejte je do sběru. Ale Sunstar je radši dal do letadel. A teď se najednou roztrhne rotor – světe, div se –, a když se úlomky zabodnou do křídla, nehořlavá hydraulická kapalina holt začne čoudit. Nezačne hořet, protože to vůbec neumí. A podle nich to nakonec bude naše vina?“

 604. No jo, Rputi, ale kterej pták lítá 10 km vysoko?

 605. Na Orlíku se objevily krásný pláže 🙂

 606. [728] Halladine, je tohle opravdu nějak vzácný stav? Já kolem Orlíku moc často nejezdím, ale mám pocit, že už jsem tam takovéhle břehy viděl vícekrát…

 607. Ostape,
  to nebude von. Tohle není pták. A nekouká blbě. 🙂

 608. Fondry 727,
  když se něco zrezivělýho utrhne a vletí dovnitř, průser je stejnej.
  Ale nejsem odborník, počkáme, co z toho nakonec vyleze….

 609. [736] Myslím že ten se taky na Sinaji nevyskytuje.

 610. Jestli se něco utrhne,poruší přívod paliva, tak to ai bouchne.
  Já znal jednoho, co si svítil, jestli je v autě v nádrži benzín 🙂
  Vůbec to byl šikovnej chlapc , ze nějakou dobu si uřízl pár prstů na cirkulárce 🙂

 611. 738

  fták má křídla, zaletí kam chce ! 🙂

 612. ještě upřesnění Foundry
  ono se to ale skoro nestává. Mluvíme o tzv uncontained engine failure, t zn, že porucha a případné úlomky proniknou mimo motor.
  Těch případů není moc. Viz sekce „Notable uncontained engine failure incidents“ v odkazu
  https://en.wikipedia.org/wiki/Turbine_engine_failure
  A nikdy to kromě toho polskýho Iljušina nemělo tak fatálně rychlý průběh.

 613. 739 – jistě že byl šikovnej. Kdyby si do tej nádrže s benzinem posvítil nešikovně, tak by si pak už neměl co uříznout na cirkulárce.

 614. promiňte mi ten výraz, ale tohle je fakt neskutečná prdel 😀 😀 😀

  Zásadním problémem v uprchlické krizi je, jak bude německo nazývat záchytná zařízení u hranic, aby byl název dostatečně korektní a nikoho neurazil, zatímco rakušaní úzkostlivě dbají na to, aby plot nenazývali plotem a zeď zdí a hovoří proto o „stavebních opatřeních“

  http://zpravy.idnes.cz/nemecky-spor-o-tranzitni-zony-dei-/zahranicni.aspx?c=A151104_184301_zahranicni_mlb

 615. (717) Jo, sledoval jsem se zájmem. Ono, když člověk sleduje dlouhodobé výsledky, ne jen jednoho zblázněného ušatce a jeho voliče, tak je to pořád hodně do plusu. Uvidíme další vývoj.
  (720) Příčinou posunu NATO co nejblíže Rusku je právě Rusko. Vůbec se jeho sousedům nedivím, že na NATO hledí jak na smilování.
  (724) Nenapadá mne, co by na něm mohlo vybouchnout.
  (733) IMHO takhle nízko ještě nebyl.
  (741) Že se na motoru něco roztrhne nebo utrhne, to ano. Že následkem toho něco vybouchne, ano. Ale nenapadá mne, jak vybouchne motor.

 616. Skimici, no právě, všechny fatální nehody zapříčiněné rozpadem motoru nebo jeho části jsou značně historického data.

 617. Čert jim ale věř. Most lkely. To říkaj oteplovači taky, že za to může most likely lidstvo.

 618. „Že se na motoru něco roztrhne nebo utrhne, to ano. Že následkem toho něco vybouchne, ano. Ale nenapadá mne, jak vybouchne motor.“

  Fakt Tě to nenapadá? 😀

  TAkové podrobnosti jsou přece pod rozlišovací úrovní novinářů. Prostě něco bouchlo + něco se stalo s motorem=vybouchl motor.

  Čtenář chce katastrofu a ne nudný technický detaily. Že motor vybouchl, tozní sexy. Že to může být pitomost, není podstatný. Průměrnej čtenář tomu sterjně nerozumí a tech pár šťouralů, co ano, náklad novin nevytrhne.

 619. No, já zase spekuluju, jak mohlo dojít k tomu, že „vybouchl motor“ 😀

  K technické stránce věci nemám co říct a počkám si na závěry povolanějších.

 620. No právě, motor se může rozpadnout, začít hořet, úplně upadnout, ale vybuchnout ve smyslu explodovat? Proto jsem se na to ptal, o leteckých motorech nemám moc přehled.

 621. Sláva, Dušane, že ses objevil. Pokud přijedeš do Česka, velice bych toužil se s tebou potkat a trochu si pokecat o profesi. Potřeboval bych jakousi nalejvárnu. Nevlastní synek kamaráda zdědil slušné studiové vybavení a neví, co s tím. Zatím na to kouká jako rosomák na Sinai na ruský Boing. (Asi tam to huňaté zviřátko dopravili grázlové (tedy Grasslové)z USA.) Bohužel následně obrací smutná očička k mé postarší osobě.

  Matzurko, lněné semínko lze použít také. Je to černé, sezamu podobné, prevítstvo, které leze do zubů, když koušeš kornspitz. Trochu opražené jíst se dá.

 622. 2 František I – začátkem prosince jsem tam. Máš můj český telefon?

 623. Františku,
  o poživatelnosti lněného semínka nemám pochyb, kornspitzy mám docela v oblibě, a dokonce mi chutná i „lněný“ chléb (tedy místo kmínu ona semínka). Bývá doporučován pro jisté laxativní účinky 🙂 Ale mám i ten nahřívací polštářek, osvědčuje se převelice (mám i jeden plněný třešňovými peckami a jeden malý s levandulí, ten funguje nejlépe na některé bolesti hlavy,resp. ztuhlou šíji).
  No, nejvíc si ale len pamatuju z kreslené pohádky o Krtkovi a kalhotkách 😀 (vzato koelm a kolem, neušil si vlastně blue jeans ?).

 624. Hele, pánové
  nejsem technik, ale řekl bych , že bouchne cokoliv , naplněné něčím výbušným. Třeba propanbutanová bomba po zahřátí.
  Anebo tank s benzinovým motorem po zásahu. Jistěže bouchnou ty benzinové páry, ale vypadá to úplně stejně.
  Jestli se rozsype motor z nějaké mechanické příčiny, poškodí se přívod leteckého benzinu, stříká na horký motor, páry vzniknou hned.
  A jak správně píše Aero, benzinové páry bouchaj. A pak už benzín hoří..
  No a pokud tam byla bomba…., po výbuchu poškozené potrubí s PHM..tak možná ty výbuchy byly dva

 625. A včil mudruj!

  …Spojené státy prý neměly před pádem letadla spolehlivé ani ověřené informace o konkrétní hrozbě. Před incidentem ale „docházelo na Sinaji k aktivitě, která vyvolala naší pozornost,“ uvedl zdroj CNN
  …“Analýza dat dokládá mohutný výbuch, okamžitý výpadek všech motorů, vzplanutí části trupu a rozpad letounu ještě ve vzduchu,“ cituje TASS informaci egyptských vyšetřovatelů.
  …Zatímco datové záznamy jsou v pořádku, skříňka s hlasovou komunikací je podle německého úřadu poškozená a dešifrovat její obsah se zatím nedaří.

  Podle mluvčího ruských vyšetřovatelů Vladimira Markina byly na místě pádu letadla nalezeny dokumenty a předměty, které „mají význam pro vyšetřování okolností nehody,“ uvedla agentura Interfax. Další podrobnosti Markin agentuře nesdělil…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podle-americkych-tajnych-sluzeb-stoji-za-padem-ruskeho-letadla-teroriste-406648

 626. Pokud se to potvrdí, tak bude Putin a celé Rusko řádně nasr…..
  A bůhví, co udělá.
  Asi si islamisté neuvědomili, že není moudré nasírat strýčka Voloďu…..

 627. 761 Rpuť
  dobré ráno.
  Našli tam dokumenty? Možná dokonce pasy teroristů? Oni na to maj vyšetřovatelé štěstí a vždycky je najdou a útočníky znaj v cuku-letu. Oni je na rozdíl od uprchlíků pečlivě do akce nosí. Jako třeba Mohamed Atta v americe nebo Said Kouachi v paříži.

 628. ad 761 to jako, že tam našli členskou legitimaci vojína ISILU?

 629. skimici, co se štětíte? 🙂

  Bylo řečeno pouze: „…dokumenty a předměty, které “mají význam pro vyšetřování okolností nehody…”

  RELEVANTNÍ je podle mne pouze to, že „něco“ bouchlo a vysadily všechny čtyři motory najednou.
  Že bouchlo v motoru je tudíž pravděpodobné.

 630. Rputi
  dejte si kafe. Já než si dám ráno kávu, tak taky někdy vidím rozmazaně – ať vstávám kdy vstávám, neprobouzím se před osmou 🙂

  Pak zkuste ještě jednou přepočítat ty motory ….

 631. skimici,
  když bouchnou „všechny“, tak je úplně fuk, kolik jich původně bylo… 😀

 632. OT Dotaz ad Jihočeská universita versus dámy.
  (Jihočeská Universita je v Budějovicích?)

  Dotaz: Nosí v Budějovicích dámy podpatky? Pokud ano, jsou imho těžce diskriminovány neboť nemohou spočinout k odpočinku na lavičce Václava Havla.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e6/Lavička_Václava_Havla_-_ČB.jpg
  Jedině že by si vzaly do igelitky nějaký starý křápy a k lavičce do po těch šutrech nějak doskákaly.
  Zaujaly mě taky ty světelný sirény, červený a zelený, na vrchu židlí. To asi když jednoho z toho zážitku šlehne, tak je může tlačítkem aktivovat a přivolat pomoc.

 633. V každém případě mi tam esteticky schází ještě stánek s buřtama a kelímkáčema jemně opodál …

 634. Přízemníci, ta lavička není na sezení, ale na zbožné koukání z opodál a rozjímání: „Tady taky všude seděl.“

 635. @764 Umírněný terorista při umístění bomby přiloží i návodu k použití a certifikát o shodě CE.

 636. Quivis mě předběh! 😀 😀
  Samozřejmě, že není určeno k sezení!
  Ty barevný hrůzy mě taky fascinují! Předpokládám, že je to něco jako semafor, jako bývá u klik na hajzlících v hospodě. Zde umělecky vyvedeno!

 637. 775 Rpuť
  tak jestli to není k sezení tak se smysl těch VÝSTRAŽNÝCH světel ozřejmuje a konečně i ty šutry, pod kterými jsou patrně senzory a při nášlapu a pokusu o podloudné přiblížení-se jsou aktivovány sirény a z podloží výhružný hlas Mistra. V odpadkovém děrovaném koši nenápadně opodál je umístěna šmír-kamera.

 638. Zdravím!
  Rputi, skimici ! Legrácky, legrácky, na to vás užije -? Svatý Václav II.na vás shlíží shůry-tak rozjímejte ,bezbožníci 🙂

 639. dobré ráno,

  Vy jste ale nedovtipný…
  Ty barevný hrůzy jsou přece srdíčka. Mistr si na tento poněkud šantánový symbol přece potrpěl.

  A jestlipak Dášeňce Budějice zaplatily?

 640. 759 Halladine, a oblak té výbušné směsi poháněný čaasoprostorovou diskontinuitou se pohybuje spolu s letadlem rychlostí 800 km/h. Kolik výbušné směsi se vejde do motoru aby došlo k takové destrukci? Jak se v něm nashromáždí? Viděls jak proudový motor vypadá uvnitř? Jak funguje? Ano, ani já nejsem profesí technik….

 641. 735 skimici, ano, právě poškození turbíny ve vysokých otáčkách a části jako projektily jsou největším nebezpečím. S tím se při konstrukci počítá. Po uzavření přívodu paliva a správné funkci hasícího systému, není nic co by tam hořelo. Většinou stačí uzavření přívodu paliva a zhasne to samo, proud vzduchu to sfoukne.

 642. 681 MaYdo, s oheldem na reálnou politiku, trenýrky měly být hnědé.

 643. Schumi,
  všechno se může podělat. I zařízení na uzavření přívodu pohonné hmoty.
  A jak známo, když se něco podělá, tak často tehdy, když to nejvíc vadí.

 644. (780) Tak asi. A že by „bouchly“ oba motory, to se mi jeví taktéž nepravděpodobné. Chybí mi vstupní údaje, ale pokud stále platí, že letadlo začalo prudce stoupat a až potom padat, na výbuch motoru(ů) to nevypadá.
  (783) Nezavře-li se, je za křídlem plamen ….

 645. [781] Rputi, vašemu videu ovšem chybí ta rychlost 800 km/h a i tak to v podstatě jen krátkodobě blafne trochu dopředu a víc dozadu (čili v podstatě přesně to, o čem píše Schumacher – vyhoří palivo v přívodech a pak je konec), nějaký extra výbuch tam není. To že se ten motor rozsypal je spíš problém mechanický, prostě něco tvrdého vletělo do lopatek…

 646. Nezavře-li se, je za křídlem plamen

  On někdo koukal ? A viděl, že není ? myslím v těch 9 km…

  Beduíni tvrdí, že letadlo padalo a hořelo…..

 647. Hořící motor by piloti stihli nahlásit, navíc tam mám pocit mají pro tyhle účely hasící systémy. To že začne hořet motor neznamená že to vzápětí vybouchne.

 648. (785) Ono se konec konců nic moc nestalo ani na tom videu. Lešení nespadlo.
  (786) Já píšu jen o tom, co se asi může stát když „bouchne“ motor. Pokud letadlo padalo a hořelo, byla příčina nejspíš jiná. Nezbývá než si počkat, chybí vstupní údaje, třeba už jen ta trajektorie.

 649. Potřebovala bych radu – netuší někdo ze zdejších, jak vypadá prognóza vývoje cen výkupu železného šrotu? Před 2 měsíci byla cena 3.80 – 4.50 – plechů a běžného šrotu a 4,50 – 5,00 u tzv. plného železa. Dnes jsem se dívala na stránky výkupen a nestačím zírat – ceny se pohybují od 0,80 po 2,80. Mám tu hromádku plného železa a nevím – odvézt to fčil nebo počkat s tím, že se cena zvedne? Nebo bude dál klesat? Já vím, je to jako diskutovat nad příčinami pádu toho letadla. Vstupní informace jsou na stejné úrovni. Akorát ty ceny železa se mě dotýkají osobně a právě teď.

 650. 786 Halle
  Nejen beduíni ale i americký satelit zachytil něco teplého. A beduíny obzvláště na Sinai a v okolí bych nepodceňoval. Tam jsou na to leta zvyklí, jednou kometa, pak Eliša drandí na ohnivém voze nahoru a dolů. To že maj holé prd.le neznamená že nemůžou mít zkušenosti přímo biblické. Viz třeba velmi známý dochovaný žalm „Swing low, sweet chariot.“
  https://www.youtube.com/watch?v=yyZ128zVEr4
  Aneb „Vozíčku ke mně leť“

 651. Skimici,

  ten satelit je hodně citlivý, a asi vidí i to, co beduini ne.

 652. Nickname – myslí, že na jaře už začne Čína kupovat?

 653. Dano,
  teď se objevil obrásek s Masaříkem na koňovi a „citátem“ kde TGM chválí Rakousko za boj s musulmany. Pravděpodobně je to stejně pravé, jako ten s Werichem

 654. Ptakopysku – ten odkaz není o musulmanech. Ten je o přemýšlení a utváření vlastního názoru na věci kolem.

 655. Dano,
  já chápu, jax to myslela. Jenom přidávám další střípek a poznamenávám, že další agentura jeden na plno a vyšívá citáty, jen to hvízdá. A takovejch agentur je…

 656. ano, je. Takových agentur je plno. Na všech stranách, ve všech službách. Udivuje mne, že když se to ví, tak přesto se jedněm podvodníkům věří a těm s opačným názorem, než má čtenář, ne. Možná to bude tím názorem. :-))))

 657. U některých jedinců vírou takměř uhlířskou 😀 😀 😀

 658. Opravdu? Ostatně – tady je těch uhlířů s vírou požehnaně. A žádný z nich si to o sobě nemyslí. Že, ptakopysku? :-))))))

 659. Kdo nemáš víru uhlířskou, hoď první kamenem.

 660. Dano,
  konstrukce sprisahanií je mým denním chlebem, proto věřím jenom tomu, co jsem si já sám vymyslel. 😉

 661. Z toho článku v [793] si dovolím ocitovat: Citát v tomhle smyslu si vymyslel tvůrce falešného facebookového profilu prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka ve zjevném úmyslu zparodovat zálibu „internetového národa“ v obrázkem doprovázených citátech a jeho neochotu se aspoň trochu zamyslet nad tím, zda jsou skutečně původní…
  Tedy obrázek vyrobila pražská kavárna a teď se vysmívá těm, kdo naletěli. V případě Dr.Samkové už jí vyhrožují advokátní komorou.
  Takže je jasné, čí bony.

  Kdysi tady byli obhajováni nachytávači Čtvrtníček &Co.
  * To, že nachytávají náhodné lidi, bych bral pouze v případě, že by jim mohl nachytaný rozbít beztrestně hubu.
  * To, že si oblékli policejní uniformu a auto vypadalo jako policejní, je bohužel jediné, za co byli popotahováni.
  Holt nemám tenhle smysl pro humor.

 662. Ptakopysku, dík.
  Už jsem to vyvěsil na aktuální konflikty :-). Jen malá chybička – SU 35 v Sýrii nejsou.

 663. Njn – logickým zřetězením zdevyslovených sentencí je logický závěr, že „kdo věří na Wericha je komunista!“ 😀 😀

  Aneb, když se demos chopí philosophie, tak je to fičák …. abr die koncn! 😀

 664. Dano – ad plechy. Netuším, ale vypadá to tak. Ten komu jsem dal pár kilo šrotu za půjčení vozíku to tak udělá.

 665. O.T. TAFELSPITZ
  jedna z mých opravdových podzimních jednoduchých radostí! Příjemně – nikoliv však tupě – nasycen, presentací a čarovnými barvami na talíři lehce rozdrážděn, kreativně naladěn!
  Věřím, že v takovém rozpoložení muži dělají veliké věci. Založí třeba Řím, vynaleznou teorii relativity a nebo si po obědě alespoň na chvilku odskočí k Alžbětě Bavorské!

 666. Taky na tento pokrm vzpomínám, ale už asi nebude příležitost. Před pár lety u Plachutty.

 667. Dobré popolední,

  tak, Bohouši, Šumaváku, Dušane … no prostě všichni, které zdobí mužný vous :
  Byli jste odhaleni jako nedůvěryhodní se sexistickými postoji vůči ženám.

  http://ona.idnes.cz/studie-vousati-muzi-0l1-/vztahy-sex.aspx?c=A151104_161938_vztahy-sex_jup

  Tak šup, šup, oholit, ať je váš charakter bez poskvrnky. 😀 😀 😀

  Napadá vás, kdo asi tak může investovat do výzkumu na takovýhle téma a k čemu to je?

  Mně napadli leda výrobci holících strojku a pánské kosmetiky…..

  Před mužem ten článek zatajím, bez vousů vypadá příšerně.

 668. 2 skimic ad 791 – možná zachytil nějaké to teplé lidské slovo…

 669. Ad Werich :

  nemohu souhlasit s větou :

  „Dalo by se pro to jistě najít spousta důvodů, nedostatečná mediální průprava (nějaká ta mediální výchova na školách by možná nebyla od věci),

  Mediální průprava by byla jen další masáž na téma co s imáme myslet a čemu je správné věřit.

  Ono by fakt stačilo znát trochu dějepis a literaturu a kulturní souvislosti, aby bylo každýmu jasný, že v roce 1938 Werich žádný musulmany neřešil. a když to ej navíc na blogu, o kterém se ví, že je v pdoistatě recesistický, tak si snad každej, kdo má všech pět pohromadě asi věrohodnost informace vyhodnotí.

  mediální výchovu bych pak shrnula do souvětí “ nevěřte každý blbině, kterou přinesou media a přemýšlejte vlastní hlavou“.

  „Člověk, který je přesvědčený, že si na všechno dělá svůj vlastní názor, často může žít v bludu. Nedělá si ho, ani ne nutně, že by podlehl propagandě té či oné strany (to se samozřejmě stává taky). Může se ale mýlit v jiné věci – názor si nedělá. Už dávno ho má. A z té spousty informací, interpretací, konspirací, fórů, výmyslů a bůhvíčeho ještě si vybírá ty svoje, vyhodnocuje je ne podle toho, na jakých se zakládají zdrojích, ale podle toho, jestli odpovídají jeho vnitřnímu mustru.“

  To je s prominutím, voliovina. Samozrřejmě si každý děláme svůj názor, třeba i podvědomě, na základě zkušeností, prožitků sdělených a zprostředkovaných informací.

  takže žijeme v bludu všichni? Nebo jen ti, co si udělali jiný, než ten správný názor? A kterej názor je správnej?

  Nějak nevím, co tím chtěl autor říct….

  Co s tím naděláte, když je někdo tak blbej, že bere vážně nějakej blábol ze stránek, které mají recesittický charakter a parodují Ovčáčka….

  Nebo je celej ten humbuk proto, že se šáhlo na národní ,modlu?

 670. Tafelspitz – není to ten kus krávy, který má v češtině poetický název „květová špička“?

 671. [815] Zrovna včera jsme o tom diskutovali, takže jsem si vzpomněl, že jsem se naposledy holil 29.září 1987 v 7:00 ± 24 hodin. Pak mě pustili z vojny.
  Důvěryhodný možná pro někoho jsem, pro někoho ne, sexistický asi jo. A to vadí?

 672. Mimochodem, jak byste definovali uhlířskou víru a proč zrovna „uhlířská“?
  Předpokládám, že to není víra v nějakého Velkého Uhlíře a že se věřící neklaní pytli s uhlím.

 673. Jo to ono, skimici.

  „Tradiční pokrm Rakouska-Uherska se dneska považuje za rakouské národní jídlo. Velkým milovníkem kusu zadního hovězího v polévce se zeleninou byl také císař František Josef I. Tafelspitz (doslovně přeloženo tabulová špička) se připravuje jen z určité části hovězího masa – tzv. květové špičky (na obrázku část č. 11). K Černému velbloudu na něj chodili Vídeňáci už od roku 1618.““

  http://www.menudomu.cz/tafelspitz/#prettyPhoto

  taky bych si dala říct 🙂

 674. Labužníci 🙂

  A chlieb s masťou a cibulou by nestačil ? 😀

 675. Náhodou je to docela legrační. Mám v práci nové počítadlo, tedy nemám prošťouchnuté komentáře. Než se k tomu pan domácí propracuje, může to chvíli trvat, tak si tady vedu takovou docela zajímavou mimoběžnou samomluvu. Poměrně zajímavý zážitek.

 676. Prd nový počítač. Překlep. Takže jak mě pak má ten stroj poznat.
  Všiml jsem si toho náhodou až při odesílání toho posledního komentáře.

 677. Pokud by bylo to sádlo se škvarkama a pokud by k němu byla nakládaná okurčička, tak by určitě stačil.

  A chleba samozřejmě ne z velkopekárny a čerstvej. Nejlépe s rozpraskanou patkou, ještě teplej, takovej, co pekl v pekárně v mej rodnej vsi táta mojí spolužačky Dany, dej mu Pán Bůh věčnou slávu, za ty metráky skvělýho chleba co napekl, si ji určitě zaslouží.

 678. Varování k českobudějovické havličce (tedy lavičce…):

  Šmírkamery ji hlídají, neboť vandalové několikrát ty skleněné ozdoby ulámali. Jestli jen tak pro radost, nebo nějaký student chtěl vyjádřit city ke své milované, se nezjistilo. Leč dohlížedlo instalováno, by k činům podobným již nedocházelo.
  Sedět jsem tam nikdy nikoho neviděla, ale ono je to uprostřed kampusového parčíku, kterým chodím málokdy, takže mé pozorování není relevantní.
  Dotaz na peníze radím směřovat přímo na rektora, jehož zásluhou se to tu instalovalo. Ale musíte počkat, neb jest právě na návštěvě u Svaté Stolice nebo kde 🙂

 679. Zaslechl v radiu slovenského presidenta. To je furt tak úporně proevropskej? Já o něm vlastně nic nevím. Snad jenom po jeho zvolení mi to jméno přišlo velmi zvukomalebné. Ono totiž киска je přesný termín pro pussy i s tou jakousi něžnou poetičností 🙂

 680. skimici,
  jj – tomu z eurekta čouhaj jen nožičky. U pravověrných Slováků mimořádně neoblíben.

 681. „na návštěvě u Svaté Stolice “ to je nějakej novej opis pro “ kam chodí i císař pán pěšky“ ?

  MY jsme za totáče doma říkali “ kam i Husák chodí bez tajnejch“

 682. 825 maYdo, to je pro mě jedna ze sakrálních krmí. Až se mi slina vyronila. Pěkný kus hovězího vařeného se „vší“ kořenovou zeleninou. Nové koření, pepř, bobkový list. Zeleninu vyndám dřív aby se nerozvařila a vývar dlouho táhnu. K masu navíc morkové kosti aby vývar byl silný a měl šmak. I hovězí žebro je výborné. S krátkým masíčkem. To je vůbec nejlepší pošušňání, dlouhý vývar a kráké masíčko. K němu hořčici a křen, čerstvý i nakládaný. Vývar oproti zámeckému haute couture nesbírám, mám rád rustikální. S vlasovými nudlemi či noky. I křupavá houstička je výborná.

 683. 784 halladine, pro jistotu nejezdi ani autem. Nebo netankuj bouchavé palivo.

 684. JAký vandalové? To jsou jistě ctitelé, kteří chtějí mít památku na domácí oltářík .

  Mně připadá, že ta laviščka je zý’ády k cestě. Sednout si tam by asi ve mně vzbuzovalo pocir, že mi někdo skočí na záda.

  Ale ono to asi není určeno pro sezení plebsu, jen k tomu, aby tam usedl třeba Halík a tvářil se zadumaně do televizních kamer.

 685. Hovězí nemám, u nás dnes byl daněk. Na pravém špeku a čerstvém rozmarýnu. Dobré to bylo.;-)

 686. Schumi, mně by stačilo takovej vývar nalejt do hrnku a za chladných podzimních podvečerů usrkávat ze šálku. K tomu nejlépe deku, krb (no dobře i krbový kamna stačí) a nějakou detektivku z prostředí zamlžené Anglie nebo chladného Skotska.

 687. 840 Dano
  Damhirsch je výbornej. Občas na něj chodíme ke Ráli Šalamounovi do tuším Žatecké ale tam je to bez špeku samozřejmê. On snad nesmí ani bejt střelenej jenom uškrcenej nebo co aby byl košer….

 688. maYdo 🙂

  Svatá Stolice je více méně úřad papeže.
  Svatý otec, Svatá Stolice – papežský trůn.

 689. Z Turecka se vydá na cestu do Evropy 600 tisíc běženců, varuje v nové zprávě OSN.

  Pokud vycházím z toho, že plavba z Turecka na řecké ostrovy představuje něco málo jednotek kilometrů a jedná se jen o relativně malou část tureckého pobřeží, tak si myslím, že pokud by tam Turecko nasadilo kolem 10 tisíc policajtů či vojáků, tak by byl s plavením šmytec. Misto aby toto od nich Andělína kategoricky žádala, slibuje Turkům bezvízový styk za celý Schengen.

 690. (840) Mňam. Já dojím štrbskou kančí kýtu od weekendu a budu pomalu přemýšlet, jak upravit další kus na další weekend. Jelení kýtě jsem odolal.

 691. To snad není možný 😀 😀 😀

  Vím, že Svatá stolice je úřad papeže. VÍM, VÍM, VÍM!!!!!

  Jen jsem špásovala, protože jak známo stolice nemusí být jen svatá a s vělkým S !!!!!!

 692. (848)„že pokud by tam Turecko nasadilo kolem 10 tisíc policajtů či vojáků, tak by byl s plavením šmytec.“ – Pokud. A také pokud by bylo slovo „bakšiš“ neznámým pojmem.

 693. Na BBC interview se Sisim. Chvilku před tím Cameron řekl – všichni víme, že Islám je konfese míru. A z otázky na Muslimské bratrstvo utekl, že dá oficiální posici koncem roku.
  Kašpar 🙂

 694. 852 Matzurko !!!!!
  Rekotor zní jak ten starobylej záliv s pirátským přístavem Montenegru 🙂 🙂 🙂
  Boka Kotorska.

 695. ad 853 a ještě tam měl být Podtitulek „Dva kazisvěti“ 🙂
  ad 851 nevím jestli v turecké armádě je bakšiš zavedený, jak jsem je viděl v Ankaře, tak budili respekt.

 696. westíku,
  já to říkám od začátku – otázkou je jen to, kdo vystřelí první?

 697. Hmmm, Turecko,
  není ono i členem NATO ? Takže záruka bezpečí ?

 698. 849 Karle
  Já dojím štrbskou kančí kýtu od weekendu …
  No – a nic? Přehmátni tedy blíže k vemínku …

 699. skimici,
  to byl překlep. Jak jsem se rozechvěla nad těmi zprávami 🙂

 700. Prý Google vypouští balony s internetovými hot pointy?

 701. AK,
  a není tam nějaká klauzule o neohrožování spojenců ?

 702. Klauzule jsou pěkná věc, ovšem vynutitelnost také. A pokud kdekdo od Turků něco chce, což chce, tak na ně těžko dělat bububu.

 703. No jo, maydo,

  přecenil jsem Tě. Nepředpokládal jsem , že kdybys věděla, tak bys dávala papežův trůn dohromady s hajzlíkem.
  Já jsem sice bezvěrec, ale komu čest, tomu čest.

 704. Že by se amíci v Kundůzu zas tolik nepřehmátli?

  Dnešní vyjádření MSF (Médecins Sans Frontières, Dr Joanne Liu, MSF International President)
  What we know is that we were running a hospital treating patients, including wounded combatants from both sides – this was not a ‘Taliban base.’
  http://kunduz.msf.org/pdf/20151030_kunduz_review_EN.pdf

  Pomalu z nich leze, že tam léčili i teroristy (Talibánce).

  Vůbec se nedivím, že je už z mnoha míst vyhnali. Ty Lékaře bez hranic.

 705. Jinak mě ještě pobavilo – Řekové stávkují a tím se zastavil transit poutníků. To je snad poprvé v životě kdy stávkujícím držím palce! Vytrvejte, stateční Řekové! 🙂

 706. skimici 868,
  ale oni to hlásají zcela veřejně, že léčí každého kdo přijde a proto je Tálibán nechává na pokoji.
  Něco na tom bude, zkuste neléčit chlapa, kterýho tam přiveze 10 jinejch chlapů s kalašnikovem… 🙂

 707. Na okraj k maďarským problémům s vyhošťováním. V Německu je téměř 200 000 osob, jimž byl zamítnut asyl a mělo tudíž dojít k jejich odchodu ze země. Nedošlo, někteří už neodešli několik let.

 708. 870

  Úkolem zdravotníků je léčit, ne kádrovat.

 709. 2 Matzurka ad 832 – doufám, že se z té návštěvy svatého hovna vrátí náležitě obohacen…

 710. [873] Já to fakt nechápu, to ti lidi fakt nejsou schopni logicky uvažovat? Sulík tam vypadal jediný příčetný.

  [875] Já si momentálně v části zahraniční politiky notuju se Zemanem. Mám snad z toho něco vyvozovat?

 711. 2 Matzurka ad 852 – z toho odkazu mi vyskočilo něco o volbě nového rektora… Tak co takhle že byste si vybrali menšího rektálního alpinistu a někoho rozumnějšího?
  No jo, já vím, kde nic není, ani smrt nebere…
  Ale třeba by se i něco našlo…

 712. 877 Ostap Bender
  já jsem to odklepl bez vysvětlení.
  Podporujete totiž velezradistu.
  Viz Petr Kolář
  To, že se začíná chovat jako užitečný idiot pana Putina, vnímám jako ohrožení bezpečnosti tohoto státu, skoro jako velezradu,“ zaútočil na prezidenta Zemana Petr Kolář.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zemana-jsme-uz-davno-meli-sesadit-za-vlastizradu-Nejvetsi-nebezpeci-civilizace-je-u-nas-ti-Putinovi-uzitecni-idioti-besedoval-exvelvyslanec-Kolar-406694

 713. [880] Nojo. Sešli jsme se dva putinovi agenti. Já a Zeman…

 714. Ostape 877,
  oni mají nějaký blok, či co?
  Když se řekne „plot“ – tak oni jsou schopni uvažovat jedině „železnou oponu“ mezi Východem a Západem.!
  Oni zřejmě pořád vidí jen své vlastní (říšské!) hranice a jinak , a nějaké břehy Itálie nebo Řecka je naprosto netankují. Vypadá to (aspoň se tak tváří), že jim ještě vůbec nedocvaklo, že jsou to hranice EU! Nezájem…. v mozku se zřejmě nepropojilo….
  Existuje přece Brusel a Německo …. a Hic sunt leones…

 715. [880] Aha, Katedra politologie FF v Olomouci. To jim tam ještě chyběl místní rektor…

 716. Rputi, takže jinými slovy nejsou schopni logicky uvažovat… 🙂

 717. A nepřestává mě fascinovat, jak se neustále odvolávají na staleté tradice humanismu – v Evropě, kde se ještě před sto lety mlátil každý s každým, kde ještě před sedmdesáti lety vyletělo několik milionů lidí komínem a kde i dnes v jiných oblastech naprosto běžně účel světí prostředky.

 718. Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb. Myslím že tohle heslo by se jim líbilo…

 719. Ostape
  EU jsou ONI – neuvěřitelná sebestřednost a na to navazující neschopnost uvažovat v jiné kategorii! 😀

 720. Vždyť podle Marxe byl sociálismus a koňumismus v zaostalém Rusku omyl, tak teď to teprve V EU bude podle Marxovýxh představ! 😉

 721. Na čt24 Rychlá Rota
  Kubal-Řezníček-Karas
  Je to jak v hokeji. Elitní sestava.

 722. 877

  Nakonec stejně ty ploty budou muset postavit.. Ale to už tu bude pár miliónů Arabů a jiných emigrantů…

 723. [890] No a jsme opět u klasického tématu – úmysl, nebo debilita? 🙂

 724. U toho druhého odkazu není závada na vašem přijímači. Asi spadlý databázový server.

 725. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) trvá na svém výroku, že si nepřeje být v Evropě, která peskuje za vlastní názor. Řekl to dnes novinářům při návštěvě zařízení pro cizince v Bělé pod Bězdězem na Mladoboleslavsku. Za výrok, pronesený v souvislosti s migrační krizí a postojem Česka a EU, ho kritizovala eurokomisařka Věra Jourová. Chovanec na svém výroku trvá.

  „Já jsem říkal, že v Evropě, která nás peskuje za vlastní názor a trestá nás za vlastní názor – a to byly ty výroky některých evropských politiků, že pokud nechceme kvóty, že nemáme nárok na evropské dotace – tak tedy jsem říkal, že v takové Evropě bych ani nechtěl být,“ uvedl Chovanec, podle nějž se Jourové tento jeho názor nelíbil.

  Ministr na svém postoji ale trvá. „Já na něm prostě trvám, já chci žít v Evropě, kde se navzájem posloucháme a navzájem řešíme věci ve shodě, a ne že se budeme přehlasovávat a vyhrožovat si,“ dodal.

 726. PeSi,
  nojo, budou volby. Kandidáty představí 23.11., kdyžtak můžu referovat. Leč nečiním si iluzí…

 727. Dobré ránko!

  NATO je NA TO…. na dvě věci!
  Když tak člověk kouká na ty všemožné rozhovory a čte různá prohlášení, musí nutně dojít k názoru, že politický establishment halucinuje. A musí to být kvalitní matroš!
  Protože ignorovat cokoli, co se ve světě děje, do takové míry se vymyká chápání!
  Zatímco EU se potápí jak Titanik, a světem se valí hordy barbarů, NATO, které se stále ještě kasá, že je zárukou bezpečnosti, si ve Středozemním moři hraje na válku s Ruskem!

  ….generál Bundeswehru Hans-Lothar Domreze sdělil, že předpokládaným nepřítelem tohoto cvičení jsou „Rusové“. Ve stejné době Evropská unie doufá, že Vladimir Putin v Sýrii zachrání to, co se nepodařilo Baracku Obamovi, a nakonec ukončí tok uprchlíků. Generál Domreze nedávno v rozhovoru uvedl, že Rusko vyvolává vážné znepokojení NATO množstvím náhlých vojenských manévrů a vybavením armády moderními zbraněmi. Podle generála Bundeswehru Rusko „anektovalo Krym“ a pak se „jednoduše posunulo dál“. V této souvislosti si klade otázku, co bude NATO a EU dělat v případě, že se Kreml nezastaví…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/dwn-namisto-pomoci-europe-si-nato-hraje-na-valku-s-ruskem/

 728. 898

  Aco si pan generál myslí ? Že by ruská armáda měla být vybavena sudlicemi a halapartnami ? 🙂
  Ta paranoia Pobaltí mě už nebaví. Oni si asi myslí, že jsou střed světa. Ale Rusko je vůbec nepotřebuje. Ani ekonomicky , ani strategicky nepotřebuje jejich území.

 729. Halle,
  já si v poslední době všimla, že vychází čím dál víc článků na téma, jak by Rudové přemohli NATO, neboť nová letadla, ponorky atd, atd….
  Tož jsem si říkala, že je to za účelem řádného podojení státních rozpočtů. Což bezpochyby ano, ale že to dojde tak daleko, že si na tu válku s Ruskem budou hrát při současném kálení na obecnou reálnou situaci, to už je za hranou….
  Čtenář Švejka či Jak jsem vyhrál válku je přeci jen trochu informován, ale rozsah té ignorance bere dech!

 730. 897 Dušane
  donré ráno. Zajímavý rozhovor a poslechnu si ho ještě jednou. Zaujaly mě dvě věci. Stejně jako Cameron včera se pokoušel vyvléknout s islámu (ten arab mu napověděl islamismus tak se toho chytnul – byl mmch skoro jak Drtinová) . A pak někde v polovině řekl dvě imho důležité věci: za posledních několik let se počet islámských teroristů zdvojnásobil, což cnamená, že něco je blbě. Vzácná sebereflexe. A potom ještě poměrně odvážně řekl, že s některé teroristy je nutno prostě zavřít, izolovat anebo prostě zabít anžto nic jiného nebude fungovat.
  Už vidím jak se humanrightisti podělají do výšky!
  Jinak . aljazeera je zcela samozřejmě jeden z relevantních informačních zdrojů, které je TAKÉ nutno sledovat anžto z některých zdrojů tradičních se stal poměrně nestydatý nástroj brainwashingu.

 731. Co bude NATO a EU dělat….Nám poddaným, nyní nazývaným občany, to může být šumák. Naše lidská existence, jak je prověřeno časem, není založena na lejstrech a fanglích tě či oné barvy. Na změny vrchnosti v toku času jsme zvyklí. Buzerace se změní, možná že ji dokonce v absolutním měřítku ubude. Nás buzerující dosavadní „majitelé“ států si budou muset najít jiné živobytí.

  Věnujme okamžik vzpomínce na arcivévodu Karla. Škoda, že nestihl o co se snažil.

 732. Ale houby, Schumi.
  To co se na nás valí je mnohem horší nnež nějaká státní buzerace. Až to vypukne, a pokud splní to, čeho se bojíme , tak se obávám, že se slzou v oku budeme vzpoménat na socík.
  Komouši by tohle nedopustili.

 733. skimici 901 –
  to je přece jasné od začátku, že likvidace je jediné rozumné řešení. Nedávají nám jinou možnost.
  Buď my zlikvidujeme je, nebo oni zlikvidují nás. Jen je to politicky nekorektní.

  Schumi 902
  dej si kafe!
  Jde o naší likvidaci jako takovou.

 734. 693 – Jestli dovolíte, Baubo, Váš příspěvek lze komentovat z mnoha směrů, a nejméně část z nich se jistě bude lišit od těch, které jste měla na mysli Vy. Nejprve musím ale poznamenat, že Downton Abbey neznám, televisoru nemaje. (Než jsem se jej zbavil, stihl jsem jen Brideshead Revisited.)

  Kritické vymezení úvodem: efekt vzdálenosti. Spořádanost a řád mohou býti naším prvním dojmem, hledíme-li z dálky. Teprve z větší blízkosti se ukazuje, že v těch (kupříkladu) pravidelně proudících a jeden jak druhý vypadajících bitech na datové lince jsou určité nepravidelnosti, a právě ty nesou informaci. Podobně mívám vyloženě hojivý dojem, naslouchám-li konversaci našich francouzských přátel; tím, jak neumím francouzsky, totiž sice rozpoznám předmět, ale nerozumím obsahu sdělení, o to méně vzájemným diferencím – a tak jen oceňuji dobré způsoby a poklidný tón debaty, vedené i přes zásadní rozdíly v jejich postojích. Kdybych však rozuměl, možná bych se zjevil z věcí, jaké říkají.

  Good manners: Mají význam samy o sobě, anebo je to jen kód (v principu podobný, jakým jsou organizovány i ty proudící bity), jehož účelem je zprostředkovat komunikaci, a to dlouhodobě, po celou dobu života, po generace, ve skupině, která je (úmyslně i fakticky) uzavřená a nepočetná? Toť otázka. Řešili ji mnozí sociálně kritičtí autoři, a levicovější z nich se soustavně snažili ukázat, že dobré způsoby a lepší společnost jsou jen vyprázdněná skořápka s páchnoucím obsahem. Proč? Chtěli si tak potvrdit své levicové předsudky? Byl jim smysl komunikace a její obsah nedostupný? (Ne všem.) Anebo to skutečně byly jen formální projevy, objektivně nerozlišitelné od naučených žvástů salonního idiota? S odstupem řádově sta let dnes obtížno určit přesně a spolehlivě…

  Společenská smlouva: Držet se dobrých způsobů bylo touto svázáno s užíváním privilegií své třídy. Mimochodem, v tomhle smyslu bývaly všechny třídy privilegované, to právě bylo tajemstvím úspěchu (a stability) třídní společnosti. Ovšem společenská smlouva vyžadovala i řadu dalších věcí – například v krajním, avšak běžném případě za nepřízně osudu ve 40 letech zemřít na banální chorobu, zaopatřen všemi svátostmi a s vírou nejen v Království nebeské a můj vstup do něj, ale též s ještě daleko samozřejmější a pevnější vírou, že i beze mě bude zde pozemský svět (včetně mé rodiny) i nadále pokračovat, jak má. (Kdopak prosím takovouhle víru chová dneska, kdy každý vnímavější pozorovatel cítí a vidí všeobecný rozklad už zaživa?)

  Transcendence: A teprve tady se dostávám na pole, kvůli kterému se tím vším vůbec zabývám. My point is, i kdyby veškeré dobré způsoby a uhlazená konversace neměly žádný obsah – což ovšem je nesmyslný předpoklad: jak chcete být zdvořilí bez empatie? –, i kdyby to všechno bylo jen prázdné žvanění salonních blbů, i tehdy v tom bude nějaký přesah; přesah někam dál, tam, kde tkví smysl naší existence, je-li jaký. A není-li, transcenduje to dokonce ještě dál; asi dále, než kam by ti staří (co bývali nositeli oněch dobrých způsobů) dokázali dohlédnout.

  Důkaz předchozího: Je docela nabíledni, že je pěkné na strništi za domem pouštět draka z hranatých špejlí a balicího papíru, ať už jste dítě či asistující dospělý (existuje-li dosud dům i pole za ním – a špejle a provázek a ten hrubý nahnědlý balicí papír). Zároveň je však zřejmé, že je to triviální činnost. Co tedy je na ní pěkného, ne-li ta transcendence? Ovšem je-li zde, tím spíše bude též v prázdné, leč zdvořilé a hřejivé konversaci u odpoledního čaje, v prostředí, kde každý detail a každý doplněk nese význam a významy.

  Nutná podmínka: Je v tom slově prázdná. Konkrétní (světské) cíle, s nimiž by konversaci některá strana vedla, transcendenci zastíní, poškodí, zruší.

  Odbočka: Mimochodem, tuhle jsem viděl maminku, vracející se domů se synkem a s drakem. Ještě cestou zpátky oba zkoušeli, zda by přece jen nelétal. Ale on ne a ne; nanejvýš se ostudně a depresivně plácal, většinu času pod úrovní vypouštějící ruky. Byl to totiž čtyřúhelník obvyklého tvaru, jenže velikosti jen asi A4, z tužšího papíru, u okraje přehnutého, pomalovaného fixy, a provázek byl připojen pouze k jeho hornímu a dolnímu vrcholu. Ocas žádný, tím méně bábrlata. Avšak i zde je jakási transcendence – typu analogického tomu, o kterém píši v poslední větě odstavce o transcendenci – a také ona je jakýmsi způsobem vnímatelná a dostupná pro tu maminku (samoživitelku?) i syna, jednoho dne…

  – – –

  Agresivita: To se rozumí, že nemá cenu hulákat, ba většinou ani hádat se. Navíc by mi to můj kardiolog asi nedoporučoval. Nebývá těžké ujasnit si zde své cíle, a v jejich světle i cesty. – Na druhé straně bohužel leckdy shledávám, že nechtě dokážu být dost otravný i bez zjevné agresivity a nezdvořilosti.

  – – –

  Ztracený svět: Občas se snažím trochu vmyslet do bývalých lidí, do lidí, těžiště jejichž života bývalo v některém minulém režimu. (Viz např. http://sumavak.blokuje.cz/evropska-mementa#comment-84266 .) A pozvolna si začínám říkat, že jejich situaci lze v mnoha ohledech transponovat do současnosti, a dostáváme tak v zásadě tu naši – aniž by z nás dnešní režim udělal účetního v JZD, a ještě dříve, než nás zavře do koncentračního tábora…

 735. (898) Tak není divu, že se Rusům nelíbí odpor proti jejich nápadům.
  (899)“Paranoia“ Pobaltí má ovšem dobré historické důvody. Co kdyby je náhodou zase Rusové potřebovali, třeba zase jako předpolí nebo že utlačují ruské soukmenovce, ono se vždy něco najde, jako na Ukrajině.
  (902) On se snažil o více věcí, vesměs neúspěšně, kterou máš na mysli?
  (903) Svatá pravda. Komouši by tohle nedopustili. 😛 Jen tu holou pravdu chápeme každý trochu jinak.
  (904) Mnohem dřív, třeba hned po startu?

 736. Aero 🙂

  Rusům ůplně stačí Kaliningrad. No a že ty jejich ruské soukmenovce utlačují ( a nejen je – Poláci si taky stěžují)je prostě fakt.
  Mohli by s tím něco dělat. Když jsme se po rozpadu federace pokoušeli dělat problémy s občanstvím slovenským Rómům, tak tehdy EU bleskurychle zasáhla.
  Ovšem Rusové, i když narození v Pobaltí , je samozřejmě něco jiného. 🙂

 737. Aero 908/899
  a tu bajku o pasáčkovi, co pořád řval „vlk, vlk“ znáš?

  Pobaltí se dlouho nic neděje, ani není pravděpodobné, že by na ně Rusko v dohledné budoucnosti útočilo. Jen se obávám, že pokud někdy zaútočí, nikdo to nebude brát vážně.
  A NATO se na ně stejně zvysoka vykašle… 😀 😀

 738. DSobré ráno,

  tož, zpátečníku, to jste se po ránu rozepsal…

  Dowtton Abbey je seriál z doby okolo první světové války. Začíná potopením Titaniku, poslední zatím uvedená serie končí někdy ve dvacátých letech, pár let po tzv. pivním puči.

  My jsme se zase nedávno dívali doma na Sňatky z rozumu.
  Jo, jistě seriál je dobově poznamenaný, jako ostatně každá historická látka, už proto, že se v ní odráží nejen doba, kdy se odehrává, ale i doba, kdy seriál ( nebo fim nebo kniha) vznikl a doba, kdy žili její autoři.

  Ale věřme, že tam není doba C.K. monarcie příliš zkresena a že seriál je poměrně ideologie prostý ( stačí si pustit o cca deset ket později natočené pokračování Zlá krev, kde je je už podřízena doba i děje ideologickému záměru ukázat, jaký byla ta buržoasie svině)

  No a řeknu vám, že být dcerou takového dvorního rady Váchy nebyl ten nejradostnější osud, přesto byla rodina považována za řádnou a spořádanou a všichni její členové znali svoje místo.

  Vůlastně to jsou pořád stejné příběhy jen v různých dobových kulisách. Uživit se, zajistit budoucnost dětí, postarat se o nejbližší. U škopku v odrbané chalupě nebo v domě plném služebnictva. VYrovnat se s něúspěchy, nemocemi, s tím, že se nevyvedly děti nebo se ztrátou partnera.

  (Tedy, v těch seriálech je to někdy danné i tím, že dotyčný herec už nechce nebo nemůže pokračovat a jeho postavu je proto potřeba odklidit ze scény. 🙂 )

  „Transcendentno“ – společné nám, dcerám rady Váchy i panstvu a služebnictvu na Downtonu je především pokračování rodu a udržování odkazu. A příjímat svět takovej, jakej je, ze snah ho vylepšit jsou všechny ty průsery.

  Ony ty doby měly i svoje stíny. vždycky je něco za něco a všechno má svoje plus a minus.

 739. Zpátečníku, váš náročný text mi přivodil jednu vzpomínku z dětství. Bylo mi asi osm, tatínek mi vyrobil dobře vyváženou hvězdu ze špejlí a hedvábného papíru a k vypouštění jsem vydyndala od matky klubko školní bavlny. Hvězda chytila dobrý vítr (bydleli jsme na horách) a vznášela se výš a výš, až už nebyla vidět. Seděla jsem na mezi až do tmy, pomalu navíjela vypuštěné klubko a asi poprvé si procítila omamný a zároveň děsivý zážitek toho, co nazýváte transcendentnem. Dík za reakci.

 740. je to marný – silnější pes jebe…

  Nejmasivnější propagandistické vymývání mozků – ano, Rpuť má pravdu, ale proč se tím neřídí? A nejen ona.

  Dano, sleduji to dlouhodobě a tvoje sucho je větší a delší než to moje.

  Asi před rokem jsem napsal, že tady je Halladinovo. Kde na to bereš čas? Nebo už neděláš nic jiného?

  V Penny Marketu je akce – poznejte whisky. Sice to je jen reklamní slogan a se skutečnou whisky se nesetkáte, ale Grant’s Family Reserve za 229,- 🙂

  Dušanovi napíšu napřímo, protože teď má nejhlubší spánek, ale jsem rás, že se vrátil. Nepřímo podpořil AeroKarla, protože jeho věta (AeroKarlova), že je škoda, že k tomu nemůže víc uvést Dušan, byla propagandisticky zneužita. Ištván hadr.

  Končím upozorněním na krásné týdny jasných výhledů z hor a barevné palety podzimu. Postoupil jsem na NIKON D750 a učím se zachytit tu krásu.

 741. (909) O Ukrajině také tvrdili, že nemají vůbec žádné nároky. Oni už soussedi Ruska mají své zkušenosti. Rusové, narození v Pobaltí – to občanství dostat nemohou, nebo nechtějí?
  (910) Ono se vůbec dlouho nic nedělo a teď se najednou děje.

 742. Automaticky nemohou, získávání je komplikované.
  Poměrně bezproblémově dostanou občanství Rusové, kteří prokážou, že tam jejich rodiče žili před rokem 1940, či kdy to Sověti obsadili.
  Ostatní se musejí podrobit dost přísným zkouškám z jazyka a historie.
  Poláci tuším v Litvě si stěžují, že jim politevšťují jména a zavíraji školy, které tam byly za Sojuzu.
  Mění jména – asi jako v Bulharsku za socíku Turkům 🙂

 743. Hm sousedi mají zkušenosti 🙂
  To by asi Ukrajinci měli napravit křivdy ze sovětského svazu a povracet území Polsku ? 🙂

 744. Pouštění draků miluju, ale nikdy se mi nepovedlo postavit draka, který by lítal.
  Škoda, že děti už tejhle kratochvíli odrostly.

  “ Je docela nabíledni, že je pěkné na strništi za domem pouštět draka z hranatých špejlí a balicího papíru, ať už jste dítě či asistující dospělý (existuje-li dosud dům i pole za ním – a špejle a provázek a ten hrubý nahnědlý balicí papír).“

  netrváte-li zpátečníku na strništi za domem, tak na Paváku se pouští draci každej podzim. Jen už nejsou z balicího papíru.

  A jednou jsme se dívali, jak naproti na druhé straně radlického údolí, někdo pouštěl hvězdu, byla strašně vysoko a pořád opisovala ve vzduchu ležatou osmičku.

 745. 911 — Musím se omluvit za bídnou kvalitu, maYdo (též v 668). Vypozoroval jsem, že v kvalitě literární dokážu psát jen asi normostránku denně, a to pouze zřídka, se štěstím a pokud nedělám nic jiného. Tohle byly normostránky skoro tři, navíc si hojím imunitu a možná budu dnes dělat i užitečnější věci. — Jinak ale ta transcendence, ta tam prosím fakt je či může být, i pod a za prostým přežíváním do dalších generací… Zajímavé je, že kupříkladu má francouzská kamarádka ji (snad vinou své levicovosti) nevidí či odmítá vidět u sebe v Normandii, ale okamžitě ji vnímá tady. (A já pochopitelně tady i tam, jen mám potíže ji vidět v dnešních jevech.)

  912 — Ano, Baubo.

  913 — S jakým objektivem, Martine? Resp. objektivy?

 746. (917) V tom se zatím Poláci chovají dost rozumně, až se divím. Stalin je dost ořízl, na oplátku jim přidělil území tradičně německá.

 747. 920

  Už se začínají ozývat hlasy , chtějící pro Polsko Lvov. A počáteční polské nadšení pro Ukrajinu se taky vytrácí – zvláště po prohlášení Bendery ( kterého fanoušci vyvraždili fůry Poláků) za národního hrdinu.

 748. 918 — Já vím, na Pavím vršku to musí létat pěkně. Ale víc se mi samozřejmě líbí ten protější svah hlouběji k Jinonicím, třeba ty (dlouho, snad dodnes) neudržované partie pod tratí. Pochopitelně i pro účely pouštění draků. Mluvím ovšem jen jako teoretik, ono vyplétat pak draka z trnek a šípkových keřů…

  Podobně i ta osma je zajímavou instancí relativně pomalé oscilace kolem jakéhosi rovnovážného bodu, v níž může hrát roli malá odchylka úhlu náběhu, váha provázku, a kdovíco ještě, možná i jakási časová konstanta vypouštitele, po provázku předávaná. Chtělo by to matematický model…

 749. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/gorski-polaci-zijici-v-litve-jsou-diskriminovani-a-to-se-musi-zmenit/

  http://www.rozhlas.cz/evropskaunie/publicistika/_zprava/586302

  http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/litevsti-polaci-protestuji-proti-zavirani-polskych-skol–1498535
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Stanislav-Kliment-Litva-diskriminuje-a-odnarodnuje-mensiny-397691

  Dochází i k případům, kdy v případě vedle sebe fungující litevské školy s malým počtem žáků a polské s větším počtem, stát zruší menšinovou školu. Zástupci stávkujících to potom považují za snahu o odnárodnění polské menšiny. Pikantní je, že v Litvě proti diskriminaci společně vystupují polská i ruská národnostní menšina. Ve volbách dokonce Poláci a Rusové spojují síly na jedné kandidátce.

 750. Zpátečníku, vyměnil jsem zgruntu všechno svoje vybavení. Takže pro seznámení jen NIKKOR 24-120MM F/4G ED VR, SIGMA 35 mm f/1,4 DG HSM Art a TAMRON 70-200 mm f/2,8 SP Di LD Macro.

 751. (921) Zde se dají zaslechnout hlasy pro vrácení Podkarpatské Rusi. U hlasů záleží na jejich relevanci.
  Každý národ má své hrdiny, kteří sousedům mohou připadat dost vražedně. A navíc, nadšení je dost nebezpečný stav mysli.

 752. Aha, prošvihl jsem počet odkazů.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Stanislav-Kliment-Litva-diskriminuje-a-odnarodnuje-mensiny-397691

  Dochází i k případům, kdy v případě vedle sebe fungující litevské školy s malým počtem žáků a polské s větším počtem, stát zruší menšinovou školu. Zástupci stávkujících to potom považují za snahu o odnárodnění polské menšiny. Pikantní je, že v Litvě proti diskriminaci společně vystupují polská i ruská národnostní menšina. Ve volbách dokonce Poláci a Rusové spojují síly na jedné kandidátce.

  http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/litevsti-polaci-protestuji-proti-zavirani-polskych-skol–1498535

 753. Jo, dlouhá leta života v carském Rusku a v Sovětském svazu rozhodně nejsou nejlepší živnou půdou pro pěstování tolerance.

 754. 923 — Jo, to je skutečně slušná sestava, Martine. Ta Sigma myšlena na krajinu? (Na portrét, kde by se světelnost asi uplatnila ještě více, mi připadá trochu krátká.)

  Sám už taky pár let pomýšlím na to, pořídit si něco onačejšího. FF (kde bych uživil lepší dynamiku a rozlišení) pro mě je problematický jednak menší hloubkou ostrosti (inherentní většímu čipu), jednak nutností přehazovat objektivy v terénu (neb žádný FX mi nepokryje běžně využívaný rozsah). Pak taky jde nejen o to, co si člověk může dovolit (ve světle hodnoty mnou již zmařeného času není cena rozhodující), ale taky co si jaksi mentálně může lajsnout každodenně riskovat v poměrně ponurých scenériích, které si jak z udělání furt volím. S dosavadním vybavením za pár korun mi to už ani moc nepřijde, ale říkám si, že s FF by mě to mohlo kapku brzdit…

 755. (908)inu, „holá pravda= pravda objektivní,absolutní (fakta) ,a tu znají jen nebesa; jak známo, my,lidé, neznáme jejich řeč ani písmo … 😕 O tzv.“faktech“ zde propíraných známe jen to, co nám (subjektivně) předžvýkala naše média, a ta převzala už (subjektivně) předžvýkané zprávy odjinud …atd. 😕 Jakápak „holá pravda“ ? Subjektivní názor nebo spíše (podle založení) předsudek 😕
  (912) Baubo: možná to, co se nazývá „transcedentno“ ,jsem asi zažila cca před 44 léty; tvrdě jsem tehdy denně pracovala 12 hod.,a měla jsem velkou starost o zdraví svého šestiletého syna.Pak to začalo: V noci jsem nemohla spát,měla jsem pocit,že jsem přítomna v neurčité bílé krajině , která vypadala jako království Ledové královny; ráno jsem však byla svěží jako nikdy předtím.Tento stav trval asi 10 dní; během té doby jsem necítila žádné emoce-ani strach,ani radost,ani hrůzu, nic …

 756. Zpátečníku, tento příspěvek je určen jen dospělým, jako jste např. Vy. Nabidku tykání si dovolím až po osobním setkání, ke kterému jistě jednoho dne dojde.

  K FF mě dovedla snaha o dokonalost. DX, v dnešních technických parametrech, je dostačující pro 99,99% fotografujících a když si vzpomenu na začátky, kdy 1,4 bylo standardem, 5,0 profi a vyšší jen pro t, co neměli za co utrácet….. Můj první digitál byl Olympus C 820 L. Moje první digitální zrcadlovka Olympus Camedia E-10. Pak jsem se vrátil k Nikonu a tehdy nejlepší D200. Vydržel jsem tlak na nové nákupy, ale letos jsem už povolil (dovolila i peněženka a manželka). Všechno, co souviselo s D200 (vyjma blesku, filtrů a dalšího příslušenství), jsem zlikvidoval, stejně tak moje D40x, D60 a další i s podvodními pouzdry.

  Sigma je hlavně na krajinu, i když světelnost 1,4 se dá použít i jinak.

 757. „– Jinak ale ta transcendence, ta tam prosím fakt je či může být, i pod a za prostým přežíváním do dalších generací…“

  zpátečníku, „transcendence“ je v podstatě přesah. Co jinýho nás může přesáhnout, než naše děti a generace, které příjdou? 🙂

 758. Zpátečníku, mám trochu obavy, že dny toho svahu jsou sečteny…. nebo snad myslíte, že developery nechá ten pozemek v blízkosti metra dlouho klidnými?

  JInak krása toho koutu Prahy je v kontrastech, kdy vyběhnete na Pavák, kde pouštíte draka a lezete křovím a během dvaceti minut projdete z tej divočiny přes městský park do centra k Andělu.

 759. westíku 930,
  při vší úctě si dovolím pochybovat.
  Kdybyste 10 dní skutečně nespala, tak to s vámi nejspíš seklo.
  Takže jste patrně spala jak dudek, jen ten přetaženej mozek se, čistě z pudu sebezáchovy, dostal do stavu změněného vědomí.

 760. (935) Rputi, nevím 😕 Vzpomínám si, že po nějaké době jsem „usnula jako dudek“, a ten stav se už nikdy neopakoval,což mne notně „štvalo“, protože ten „emoční deficit“ během celé doby (tedy i během dne,kdy jsem byla vzhůru), mně velmi chyběl 😕

 761. Dobrá rada nad zlato 😕

  Švédský premiér Stefan Lofven požádal ve středu Evropskou komisi, aby naléhala na ostatní státy EU v účasti na přerozdělování uprchlíků ze Švédska, jelikož „ země dlouho dobu převzala nepřiměřeně velkou odpovědnost v porovnání s jinými zeměmi.“
  „Každá země si vybrala svou vlastní cestu v uprchlické oblasti. Oni si vybrali tu svou, a teď se musí vypořádat s tím, co si přáli,“ prohlásil ve čtvrtek dánský ministr zahraničí Kristian Jensen, kterého citoval kanál TV2 News.
  Jensem dodal, že inspirace k vyrovnání se s uprchlickou krizí v EU, je „pravděpodobně nejlepší pomoc, jakou Dánsko může dát Švédsku.“

  http://svobodnenoviny.eu/dansko-odmitlo-pomoc-svedsku-pri-reseni-uprchlicke-krize/#more-42761

 762. honzo, je mi to nějak povědomý, ta praskající země. Mám takovej dojem, že něco takovýho jsem viděla v nějakém katastrofáku. 🙂

 763. 921 Halle
  pojeď se mnou někdy do opravdu překrásného Lvova, fůra mladých, studentů, nádherná atmosféra, staré náměstí, skrz dvorky malčká synagoga, nahoře Citadela s památníkem, KAŽDÝ tam mluví rusky z nutnosti, ale když chceš kšeftovat a umíš polsky, máš to ložený! 🙂
  No tak dobře, když umíš ukrajinsky, taky to pomůže.

 764. Zpátečníku (i Martine) po zkušennosti se Sony A55, ( 24.5Mb – chip) s Vario-Sonnarem 18-250, jsem na FF resignoval. Měl jsem pro srovnání pljčený FF Canon a do velikosti zvětšeniny 1.5x1m jsem nepozoroval prakticky žádný rozdíl. A u přírodních snímků za dobrého osvětlení jsem jen při monstrozním zvětšení viděl rozdíl mezi .raw a .jpg.Takže prakticky používám jen dva objektivy – již zméněný 3.5/16-250 Vario Sonnar a pro reportáž 2.8/16-180 Vario-Sonnar. S Olinou jsem byl loni v Paige v Arizoně v těch škvírových kaňonech a ona so nechala z těch fotek vyrobit zvětšeniny 1.5 x 0.8 m a vyzdobila jimi vztupní halu. Bylo jsem překvapen vysokou kvalitou reprodukce.

 765. Ten drak opisující osmičku – viz Lorenzův atraktor.
  Jinak pouštění draků na Pavím vrchu je pro mne novinka. Ono tam bylo jakési dusno krz tu vnitráckou vilu, kterou sebrali Krulišovi-Randovi. Já jsem chodil pouštět draka na Dívčí hrady.

 766. “ Francouzský satirický magazín Charlie Hebdo si vzal na mušku sobotní pád ruského letadla na Sinaji.“
  Tak a kdo se připojí a vyhlásí: Je suis Charlie?“

 767. Ten Dán je mrcha škodolibá !
  Fuj!
  Vyhnat z EU !

 768. (930) Tohle je ta holá pravda: Komouši by tohle nedopustili.
  (941) Já nejdřív na Letnou (takový starý pán /tehdy dědek/ je tam i prodával, malované), pak na Břevnovskou pláň.

 769. Na ostrovu Lesbos říkájí místní municipality, že není místo k pohřbívání poutníků. Na ostrovu Samos, říkají místní municipality, že není dostatek jídla pro poutníky. V zemi Němců, říkají, že budou brzo repatriovat poutníky.
  Strašlivé!

 770. Jo, jo, Aero

  jde o to, co budeme za takových 20 let považovat za menší zlo.
  V 30 .tých letech žilo v Kosovu 60% Srbů. A dnes ?

 771. 947

  A teď si představte, kdyby hufně začali emigrovat Číňané ! Z té komunistické totality ! 🙂

 772. (946)no jo, vždycky jsem si myslela,, že EK má přímou linku k Hospodinovi (a proto zná „holou pravdu“) 🙂 Já osobněsdílím to, co psal Seneca Liciliánovi: “ Hledání pravdy je tak vysoko nad námi jako pravda sama“ 😕

 773. Dušane, to není nic překvapujícího. Moji kamarádi potápěči byli překvapeni na jedné výstavě, když zjistili, že ta dokonalá fotka, oceněná nejvyšším stupněm, je jen 5 Mpx.

  Pro běžné použití je nějakých 13 – 15 Mpx dostačující. Jak jsem psal shora, k Full Frame mě dotáhla snaha o dokonalost. A taky reportážní rychlost s ořezem. Čím víc zachytíš, tím víc ti zůstane.

 774. (955) u pěti knih Mojžíšových, o co všechno jsem v životě přišla bez expertíz od Genderové expertní komory! 🙁

 775. Kongres žen a Genderová komise jsou financovány z Norských fondů

  Prohlášení fotografa Karla Richtra k předčasnému ukončení výstavy
  Informuji média a veřejnost, že jsem byl po nátlaku několika pseudovědkyň-feministek z Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen donucen předčasně ukončit svou výstavu uměleckých fotografií s názvem Women: Scenes in the library v prostorách Knihovny Akademie věd ČR. Místo dvou měsíců byla otevřena jen čtyři dny.

  Jakkoliv jsou na fotografiích zobrazeny ženy, cílem výstavy bylo především prezentovat fotografickou techniku mokrého kolodiového procesu, tedy ukázat řemeslné kvality techniky z 19. století. Právě k této dnes již unikátní technice fotografování jsem pak také připravil pro Knihovnu AV příslušnou odbornou přednášku.

  Po neuvěřitelně silném nátlaku feministek o nevhodnosti prezentace takových fotografií vyvinutém na ředitele Knihovny a další pracovníky Akademie věd mi bylo sděleno, že výstavu, která měla původně končit až 23. prosince, raději předčasně uzavřou. Mé fotografie se tak do slova a do písmene přes noc dostaly do trezoru. Tam nyní čekají, že si je po víkendu odnesu. Nevyčítám nic vedení Knihovny ani AV, ale trochu trpím pocitem, že pár pseudovědkyň má u nás o fous větší vliv, než si zasluhuje.

  Rád bych přenesl téma moci těchto dam do veřejného prostoru. Není přece kuriózní, že zatímco ony jsou živy z peněz daňových poplatníků a štědrých státních grantů, já si na svůj finančně náročný koníček, který také považuji za vědu, musím tvrdě vydělávat?

  Zároveň upozorňuji, že všech dvanáct originálů a třináct printů jsem vytvořil na základě podnětu pracovníků Knihovny, za jejich asistence a přímo v prostorách této budovy.

  Žádám proto veřejnost, aby zákaz vystavení mých fotografií posoudila sama. Fotky do doby, než najdu alternativní výstavní prostory – což každý znalý člověk ví, že nenajdu ze dne na den – vystavím k náhledu na svých webových stránkách a na Facebooku. Zde také budu ochoten vyslyšet názory veřejnosti.

 776. No j, dvd, jenže v době, kdy jsi chodil poštět draky na Dívčí hrady, já pouštěla draky na tom poli u nás za chalupou a o existenci Paváku neměla tušení.

  Na Pavák jsme chodili s dětmi, to bylo jiný století. :-d

  Mimochodem, jednou jsme s mužem spekulovali, kde asi měl ing. Prokop z Krakatitu tu svoji boudu a usoudili jsme, že to mohlo být i na Paváku.

  Ta část, kde bydlíme, je přímo pod ním a zastavovala se nějak kolem r. 1940.

 777. 957

  Pro pána… zakazovat tohle ?
  Nejsem schopnej ohodnotit, zda jsou ty fotky nějak extra skvělé, ale porno to není určitě.
  Ať jdou milé genderové dámy do pérdele.
  (Poslal bych je i jinam, ale asi by to byl taky sexismus 🙂 )

 778. No jo, když ono je dnes to pravý umění, když se vystaví v Národním muzeu shnilý ptáci, propezlí červama…

 779. 2 martin ad 954 – že ten Kongres žen (resp. jeho členky) myslí píčou, mě vůbec nepřekvapuje… Ale čím myslí ten Pavlas, píči nemaje?

 780. >> maYda
  Já bych tu boudu ing.Prokopa bral na západ někde od stadionů na Strahově – nějak je tam zmiňována Hybšmanka, což je v dnešní Atletické ulici.

 781. Jo? já měla dojem, že tam někde byla řeč o Radlicích. Ale možná si to s něčím pletu.

 782. Dušane, Martine, Zpátečníku, konečně pěkné téma. Mezi zdejšími nářky a nevyžádanými radami politikům tuzemským, pozemským, případně i jiným.

  Foceníčko. To jo. Zatím jsem se dohrabal k APS-C. 20 mpix. Velmi převyšuje můj um. Koupil kvůli menšímu šumu a většímu dynamickému rozsahu. Seťák 16-55/3,5-5,6, nicmoc, proto dokoupil 16-50/2,8,(bazar) a něco delšího 55-200/3,5-5,6,Bazar) a pevný 30/1,8.(nový). Většinou mám nasazený 16-50/2,8. Půlkilový hrnek. Má backfocus, to není neobvyklé, foťák má jen fázový autofokus a nemá nastavení mikrofokusu, to až vyšší řada. Zvykl jsem si ostřit na manuál, jeho podporu vyhodnocováním kontrastu na snímači má výtečnou. Jenže ono nemá propojené s autofokusem. Softwarová záležitost. Kdo by utrácel za vyšší modely, to by přišli plaite. K něčemu dobré, člověk se naučí a zvykne si. V plenéru stačí jen jednou přesně zaostřit a mám jistotu že to tak bude i pro následující snímky. Nevím, jestli výměna za plný formát má zásadní přínos, kromě výdělku obchodníka. Většinou jsou to velké krámy, no to APS-C také, a spousta zajímavého uteče jen proto, že to člověk nemá u sebe, protože se s tím nechce tahat. Do kapsy se nevejdou a jsou nepohotové. A nápadné. Na to se přijde až po. Nestěžuju si, nepořídil jsem nevýhodně. Jen si říkám, že až na velmi mizerné světelné podmínky by stačil kapesní kompaktík s jednopalcovým snímačem, s elektronickým hledáčkem a objektivem o rozumném rozsahu. I kolem 4/3 formátu se dá postavit malý foťák, kterým se dají ulovit technicky a obsahově dobré snímky. Hlavně obsahově. K čemu technicky dobrý snímek prohlížitelný lupou, když je o ničem. Když vidím úžasné snímky pořízené nijak špičkovými ba i velmi nešpičkovými foťáky, říkám si „měl jsem já to zapotřebí…“ Tak zas někam potáhnu brašnu a budu si hrát na fotografa. Protože co jiného to je než jen hra. Alespoň se o tom příjemně kecá.

 783. Dneska ráno, stolice tonula v mlze, byl jsem ve správnou dobu na správném místě. Leč mělo to jednu vadu. Neměl jsem ten foťák. Neměl jsem žádný foťák. Žádný foťák je horší než nějaký foťák. Ten dobrý byl v brašně ve skříni. A proč byl v brašně ve skříni? Protože jsem ho nechtěl tahat. A proč jsem ho nechtěl tahat? Protože jsem línej ho tahat. A proč jsem línej ho tahat? Protože je velkej a těžkej. A proč je velkej a těžkej? Protože má velkej, třebaže ne největší snímač. A protože velkej snímač potřebuje velkej objektiv. A velkej zůmovej objektiv kterej dobře obslouží ten velkej snímač je těžkej. Tak místo toho abych měl zajímavej technicky přijatelnej snímek pořízenej kapesním foťákem, mám hovno za dvojnásobek ceny flákající se ve skříni. A proč mám hovno? Protože jsem nejen línej, ale i blbej. Že jsem se nechal zverbovat do toho velkýho těžkýho krámu, protože přece, kdo chce udělat pěknou fotku, musí si takovej těžkej krám pořídit. Musí….Musí?

 784. 965

  Kdybys měl mobil s foťákem … 🙂

  Já vím, nechceš mobil s fotákem.. 🙂

 785. Na jedné straně mi to zase tolik nevadí, ale takhle vypadá vděčnost těch machometánských vetřelců:

  http://www.novinky.cz/domaci/385673-syrska-rodina-s-nemocnym-ditetem-se-nechala-specialem-dopravit-do-prahy-pak-utekla-do-nemecka.html

  Předpokládám, že až si zaříděj v Bundes Islamistánu žold a teplé ubytování, že se sem rádi vrátí na doléčení chudáka dítěte…….
  A Tánička Fišerová jim to ráda zařídí……..
  Bléééééééé.

 786. šimone,
  jak napsal na FB Vítek Blaha: „Napadlo mne, jestli bychom se na ně neměli tak nějak humanitárně vysrat…“ 😀

  Na druhou stranu ovšem ta zpráva obsahuje jednu pozitivní informaci – Prchlíci k nám opravdu, ale opravdu nechtěj!

 787. 968

  Rputi,
  a jak tak koukám , Tobě to vůbec není líto !
  Styď se ! 😀

 788. Schumi, já jsem produkt analogového století a aparát bez hledáčku, který mohu nastavit podle potřeb chabnoucího zraku, mne donedávna odrazoval od těch kompaktů vybavených jen displayem, na němž bez brýlí vidím objekt zájmu jen orientačně. pokud někam cestuji za poznáním – loni Západní pobřeží, letos Izrael, a samozřejmě Čechy a okolí, bez bimbající se zrcadlovky s objemným sklem na boku, se cítím poněkud nesvůj.Teprve letos v létě jsem podlehl a mohou za to fotosnobové, kteří musejí mít to nejnovější, aniž by věděli proč, kromě toho snobismu. Koupil jsem v obchodě Armády spásy dva Panasonic Lumix. jeden 10 megapixlů a 10x optický zoom, druhý totéž, ale v čísle 12. Oba s výtečnou optikou Leica-Elmar. Neodolal jsem ceně – 12 a 15 dollarů.Teď spinkají pravidelně v přihrádkách přístrojových desek mých automobilů. Autofocus funguje bezvadně a naučil jsem se fotografovat pistolnicky, téměř od boku. Ve sluníčku na displayi stejně není nic moc vidět.Svému účelu vyhovují bezvadně a technická kvalita snímků je výtečná,

 789. 966 Halladine, za cenu velkého mobilu s kvalitním (na mobil) foťákem bych mohl mít malý velmi dobrý foťák. Z nějakého důvodu nejsou malé mobily s kvalitními foťáky. Aktuálně malý mobil je levný mobil. levný mobil nemůže mít kvalitní foťák, třebaže by se vešel. To dá rozum, že když někdo dá majlant za mobil, chce aby mobil byl vidět. Aby se na jeho žravém multijádře daly pařit nejnovější hry. Hry nepařím, žravé jádro nepotřebuju, ani pádlo nepotřebuju ani nechci. Ani zjevovat na ksichtoknize, že si přívě vytahuju šušni z frňáku a co budu dělat až ji vytáhnu. Placka tak 11x7x1,2cm s kvalitním fotákem a dobrou výdrží není v nabídce. Tak proto. Není poptávka, protože to není trendy. A není to trendy protože není poptávka. Dokud se nový Bond nepředvede s úžasným mrňavým všeumícím vehementem. Vím, že malý vehement má malou obrazovku a že propojení vehement – člověk je problém. Můj foťák má dobrý elektrinický hledáček 1,44 Mpix. Nejlepší foťáky mají 2,44 Mpix i více. Technologie je, cena klesá. Budoucnost je vehement přijatelné velikosti doplněný brýlemi. Brýlemi s kamerami. S možností nočního vidění a převodu spektra. Filtrací viděného. Například reklam, blbých ksichtů a podobně. Vylepšováním okolí. Z podmračeného dne slunečný. Tráva zelenější, sníh bělejší, holky kozatější…Kombinace virtuální reality a reálného světa. A někteří budou používat obyčejné mobily a žít v hnusném reálném světě. Bude-li to dovoleno.
  Futurologický kongres…

 790. Dušane,
  tak to je přesně můj pocit z digitálních foťáků – prostě na tom displeji nevidím, co vlastně fotím, a děsně mne to irituje. Já když už fotím, tak rodinu a přátele, případně kocoury provádějící nějaké lotroviny, takže mi stačí nejobyčejnější „práskačka“, nicméně ten hledáček mi bolestně chybí.

 791. (954) V Lidovkách proti té výstavě silně protestovala akademická vědkyně – socioložka.

 792. 970 Dušane, tady nemáme obchod AS. Za tu cenu bych bral všema desetima 🙂
  Foťák bez hledáčku…ano. Tedy ne. „Zrcadlovku“ s elektronickým hledáčkem jsem koupil kvůli němu. Cena byla výborná. Hodně jsem zvažoval, ale hledáček byl prioritou. Dnes bych vybral stejně. Možná, že menší typické „bezzrcadlo. Líbil se mi mrňavý Olympus PL-5 za výbornou cenu v akci se dvěma skly. Malý, pěkný a s výborným obrazovým výkonem. Jenže bez hledáčku. Sice ne úplně, leč dokoupitelného, ale to by cenu posunulo daleko výš. Tak koupil SONY A58 jak jsem na jaře psal. Jen „nezbytné“ příslušenství to poněkud prodražilo. Naštěstí dvě nejdražší skla koupil v bazaru. Budoucnost patří elektronickému hledáčku. Klasického zrcadla bude ubývat. Sony má už A68 a hleďme, s fázovým autofokusem i kontrastním na snímači. Útěcha, že v té řadě pokračuje a že objektivy kdyžtak budou použitelné. Takový hledáček bych chtěl už i u rychlého kompaktu na tahání. Mám vyhlédnutý, jen čekám na výprodej. Na focení v noci to není, ale na focení při nízkém iso ujde. A je nádherně retro. S nádherným elektronickým hledáčkem, samozřejmě.

 793. (970) Má to stabilizaci? Ta mi občas trochu chybí.
  (973) Já hledáček na svém obstarožním Aceru mám, ale obrýlen koukám raději na display. Do toho hledáku jsem ještě nekoukl. U Leicy mně štvalo, že když jsem do hledáku koukl a odhrnul brýle na čelo, obvykle se zašpinily.

 794. 973 Matzurko a s dioptrickou korekcí, samozřejmě. Políčeno mám na Fuji X30.

 795. 977 Karle ta u tohohle je obligátní. Jinak veškeré nectnosti ultrazůmu a malého čipu. Daň za velikost a cenu. Ale pro dobré světlo, na každodenní tahání dobré.

 796. Blbnete na kvadrát. Nejdřív si musí každý fotograf rozmyslet, proč a co chce fotografovat. Stesky, že jsem něco viděl a zrovna jsem neměl u sebe aparát – to si může dovolit bába Hamáčková, pro tu je slovo fotograf škoda. Totéž Schumi.

  Za svoji dlouhou praxi se můžu vyjádřit ke všem stránkám fotografování. Proto mám zrcadlovky na výlety za pěknými záběry, super odolné a super širokoúhlé kompakty na náhodné situace na cestách divočinou, kvalitní (optika!) krabičky v náprsní kapse pro každodenní použití i GoPro na helmě. Jen tak mimochodem, dneska se kamerami GoPro nebo klony vytahuje kdejaký puberťák, já jsem jezdil s původním typem už před pěti lety.

  Japonský turista může jezdit s tabletem do Evropy, ale já jsem staromódní fotograf. Viděl jsem při práci pana Sudka, fotil 6×6 svitkový film s dvanácti políčky i klasický kinofilm 36 obrázků. Nemluvte proto o fotografování v situacích, kdy je ten přístroj jen obrazovým diktafonem.

 797. 979 zatím za kolem jedenácti. Ne, že bych to nedal, ale jsem saturovaný, na tahání kdybych chtěl, blbec jsem ho dneska nevzal, mám velmi povedený pět let starý Fuji 200EXR. Nový stál zhruba stejně, koupil jsem ho v doprodeji za míň než polovic. Výborný poměr cena/výkon, akorát rozborka/sborka, kterou jsem musel třikrát (nečistota na čipu, nečistota na čipu, závada objektivu – posledně jsem nedotáhl šroubek), je narozdíl od Canonu opruz. Porovnával jsem, je velmi vážným soupeřem, 1/1,6 palce oproti 2/3 palce. Oba 12 mega. Akorát objektiv má na širokém ohnisku výraznější soudkovou vadu. X30 je na tom opticky lépe a má lepší světelnost. No, číhám na doprodej jak kocour před myší dírou. Už pro to potěšení. Myš neuteče. Ledaže by se objevila tučnější. Ovšem za tučnější cenu. Vypadá to, že následující X40 nebo X50 by mohl mít palcový snímač k dotažení na konkurenci. To by bylo velké pokušení. Když si člověk yvzkne na výstup z APS-C… Ta dvoustovka doufám, že mi ještě vydrží.

 798. Schumi, já mám skoro všechnu elektroniku Sony tu Alfa 55 dlouho nevyměním. Elektronický hledáček dá o sobě vědět zrněním jenv noci. Co mám nejraději, je ve třech rovinách otočný dosplay, takže ho mám většinou otočený k tělu aparátu a nepoškrabe se.Foťík tahám asi tři roky všude, po pouštích ve vánicích , bořích na moři a je stále perfektní. Pouze symboly na selectru předvoleb jsou ošoupané…

 799. Karle, já se tam zajdu podívat. Takhle levně nejsou každý den. Jeden má několik mrtvých pixelů v dolním rohu. A druhý jsem také poopravil – nezavírala se ta uzávěra před objektivem. Ale kdyby jsi byl ochoten jít ař do 1,000 Kč určitě bych něco našel.

 800. 2 Schumi ad 965 – „stolice tonula v mlze“ – nic originálního… To už jednou kdys byla položka v katalogu Bedřicha Bobše – osamělé lejno v mlze, mléčný lept…

 801. 983 Martine, vždyť jsem psal, že …budu si hrát na fotografa. Mám tolik pokory, že se za něj nepovažuju. A rád se se svoji nedokonalostí a pitomostí svěřím, protože je to tak nějak lidské a někoho potěší, že s tím není sám.
  Sudka velmi matně pamatuju. Skromný a laskavý pán. Akorát kinofilm… pokud vím tak i jako zápisník používal větší formát. Tak snad v posledních letech. U dědečka fotil na desky, zhruba 12x něco. Ale tehdy jsem byl ještě mrňous.

 802. Dneska jsem fotil psací stroje. Fotili jste někdy někdo napiglované psací stroje pod stropní zářivkou a osluněným oknem? Neuvěřitelnej voser. Teď si to prohlížím a doufám, že z toho kvanta fotek dám alespoň dvanáct na kalendář. 🙁

 803. Schumi, já začínal s dědečkovým deskáčem 12×9. Měl ještě ve špajzu několik krabiček s neexponovanými deskami. Na nich jsem se vyučil fotochemii, protože fotochemáckou D76 se vyvolala jen jakási mlžná šeďˇ. Nakonec jsem uspěl s rejžákem Rodinalem a posléze od Wunscheho vyčtenou pyrokatechinovou vývojkou. Pár těch fotografií jsem objevil v maminčině pozůstalosti i s několika kinofily. Všechno to ode mne vyžebral můk kjamarád David, který provozuje web Miluju Prahu. tady jsou ty fotky15 až 8letého kluka k vidění…http://www.milujuprahu.cz/tag/fotograf/

 804. náhradní klávesnice nezvyklá na mé prsty – druhá se suší od čaje. Ještěže nebyl s medem. take můj kamarád a 15-18 letý kluk

 805. 984 Dušane, to mě těší, že jsem neudělal chybu. Displej mám jen vyklápěcí, bohužel, nejde otočit abych ho ochránil. Mám na něm alespoň ochrannou fólii. Hledáček potvrzuju, když na něm není nic vidět tak by nebylo už ani na klasickém. Za ne extrémních světelných podmínek je úžasný. To byl rozhodující moment. V prvním okamžiku jsem si myslel, že jsme si spletl foťák a koukám do výborného hledáčku zrcadlovky. Jenže pak jsem vzal do ruky vedle Nikon 5300 a pohled byl jak do šachty.

  Samozřejmě, že jsou těla za sedmdesát a víc tisíc. Prachutěsná, vodotěsná, vakuotěsná, kdyby někdo chtěl fotit v kosmu, snad i slunečnímuvětrutěsná či dokonce meteoroidovzdorná, supersvětlené nebo i nasvětelné objektivy pro focení černých děr a hnědých trpaslíků a se snímači rudého posuvu a rentgenových kvasarů. Ale to je mimo představy tuctového cvakálisty navíc roztržitého jak stará Hamáčková.

  Akorát mě drobet prudí polopropustné zrcátko, že ubírá trochu světla. Dá se vyndat, ale přišel bych o autofokus, který tu a tam použiju s objektivy se kterými spolupracuje přesně. Na druhou stranu trochu chrání snímač před prachem. Ten je protivný. Ale prý to k zrcadlovkám patří. Je to stylové a postěžovat si patří k dobrému tónu. Pokud někdo nemá nějakou tu kosmickou.

 806. V rozhlase komentovali možnost že to letadlo spadlo kvůli bombě. Engličani a Emeričani prý v té souvislasti radili změnit ruské chování v Sýrii…..
  Ptali se na to Dorazína, sedícího v Moskvě, a ten prorokoval spíš ruské přitvrzení.
  Přece jen chlapec cosi pochytil…

 807. Mě by hrozně zajímalo, kdy všichni „experti“ pochopí, že jakákoli vstřícnost je v mohamedánských zemích považována za slabost, jíž je nutno využít.

 808. Mě by spíš zajímalo, kdy ti „experti“ pochopí Putina a Rusko.

 809. Schumi, omlouvám se, podíval jsem se na svůj text a napsal jsem to fakt blbě. Viděl jsem pana Sudka při práci, on dělal na velké desky, měl dokonce i panoramatickou kameru na desky. Měl jsem udělat tečku za větou a pak napsat, že já jsem osobně fotil na 6×6 Voigtlander, kinofilm Zenit 3m, Asahi Pentax, Nikkormat, Olympus Pen, ale ten starodávný, ne tu digitální věc. pořád ještě mám doma RIKOH z roku 1989. Měl jsem i Mikromu, ale tu jsem dal brzy pryč. Už v roce 1965 jsem fotil na barevné diapozitivy, Honza Passer sháněl filmy od bráchy z Barrandova.

 810. Jééé, Voigtlander, s tím sjemfotit začínala. Měl ho táta a já si ho půjčovala. Ale měl negativy 6×9, to si pamatuju. Dělali jsme z nich kontaktní fotky a nepotřebovali jsme zvětšovák.

  Dnes – netlučte mně, fotím hlavně na mobil. Je to malý, lehký a po ruce a devadesát procent mojí produkce jsou pracovní fotky. Argument „nechci se s tím tahat“ má svou váhu, když s tím běháte celej den po stavbě.
  Pro informaci, jak nějaký detail vypadá a jako dokrovodný obrázek k textu nebo do výkresu mají fotky vyhovující kvalitu.

  A navíc foťák je v práci jeden a fakt ho nemáte každej den po ruce.

 811. Jen pro informaci, kdo že se to nachází za „Kongresem žen“ a „Genderovou expertní komisí“:

  „1. Genderová expertní komora ČR – na stránkách najdeme logo Norských fondů, Open Society Foundations (platí George Soros) a Česká ženská lobby (placeno převážně z Norských fondů, uvedenou OSF a MPSV).
  2. Kongres žen – „neziskovka“ (občanské sdružení). Pohledem do jejich účetnictví zjistíme, že největší zdroj příjmů v tomto roce je Městská část Praha 2. Zdánlivě je další (výrazně větší) zdroj financování nadace Friedrich-Ebert-Stiftung (jedna z členek správní rady údajně je „vědeckou pracovnicí“ této nadace spojené s německými socialisty). Jenže peníze, které z této nadace přišly 26.5.2015, odešly 8.10.2015 neznámo kam – název protiúčtu není uveden. V popisu výdaje je „2.splátka Friedrich Ebert Stiftung“. Není uvedeno, zda to odešlo zpět na účet nadace nebo prostě na nějaký jiný účet.
  Předsedkyní té první organizace je Veronika Šprincová, která je v té druhé Kontrolní komisí. Předsedkyní druhé organizace je Marcela Linková, která je v kontrolní komisi té první“
  😀 😀

 812. (990) Na Rodinal pro běžné citlivosti a pro citlivý film ORWO 27 nebo Foma 30 Atomal A 49 jsem nedal dopustit. A nejvíc fotek jsem zamlada napráskal na malou harmoničku Welta. Objektiv málo světelný, 1 : 4,5, ale neuvěřitelně ostře kreslící, 3 časy, Compur a film 4×6,5 ještě půlený. Leica III se Sumitarem 1 : 2 přišla až později. Oba vehementy dosud mám ve funkčním stavu. S tím ostřením, co Vy na to, odborníci, umí nějaká elektronika fotit „na hloubku ostrosti“? Tedy kromě fixfocusu na „krabičkách od mýdla“, ale to vlastně ještě nebyla elektronika.
  (995) Nejen v mohamedánských …

 813. Rputi, mně je poměrně jedno, jak si přelívají prachy. Dokonce mně poněkud překvapuje, že se dají na internetu dohledat pohyby na jejich účtech nebo že takovýhle informace zveřejňují.

  Co mi vadí, je fakt, že se zhysterčí pár pipin a zakazuje se kvůli tomu výstava. A ještě víc mně vadí, že to je přecedens pro další řádění.

 814. jenže kdysi kdosi moudrý říkal, že všechno souvisí se vším.

 815. Quivisi,
  Samozřejmě mimo událostí arabského jara, Sýrie, Afghánistánu, Vietnamu. Tam všechno souvisí jenom samo se sebou.

 816. maYdo,
  jenže to nejsou jejich prachy! Ty prachy jsou něčí!
  Pokud jsou to „české prachy“ pak jsou to i prachy z vašich daní, takže by vás to zajímat mělo!
  Pokud jsou to prachy Soroše či Norských fondů, tak vzniká otázka, proč je dávají českým neziskovým organizacím, jejichž raison d´etre je přesně to řádění.
  Takže i tak by vám to vadit mělo.

 817. Ale rputi…

  Co kdybyste nechala na mně, co mně má nebo nemá zajímat….. 🙂
  Kdybych se měla zajímat o všechny tyhle podivný neziskovky, který tyjou z mých daní, nedošlo by už na věci, které považuju za podstatně zajímavější.

  Vzhledem k tomu, že když jsem otevřela lednici, vypadly na mně dveře, mně víc zajímá, jestli shánět opraváře nebo rovnou novou lednici. Já vím, není to světoborný téma k intelektuální diskusi.

  Ale lednice bez dveří, plná jídla, dokáže změnit priority daleko rychleji než propagační kampaň. 😀

  Jinak Vaše sdělení, že ty prachy jsou něčí – jak překvapivé, o tom jsem teda fakt neměla tušení 😀 – nic nemění na tom, že na pováženou je především skutečnost, že stačí pár hysterek a padají zákazy.

 818. Jj, maydo …. to bude tím ….. anebo od toho ….. to samozřejmě nechám na Vás…. 😀

 819. Vypadlé dveře od lednice buďto člověk dokáže opravit sám (jednoduchá mechanická závada), nebo jsou neopravitelné. U opraváře stojí víc cesta, než případná práce a náhradní díly obvykle stejně nemá.

 820. Karle, to je neopravitelné. Je to ulomený závěs, což je plastovej výlisek. Slepit to rozhodně nejde, spoj neudrží váhu dveří. Musela by se sehnat a vyměnit celá horní deska – otázka je, jetsli to vůbec jde. A dát tam něco , na čem by dveře držely, d)třeba drát, to vůnec nejde. Otázkla taky je, jak by to drželo.

  a před tím se nám už ulomil držák na flašky na tech dveří – taky se vylomil kousek plastu, na kterém visel. Asi to byl nějakej mizernej plast a nespíš se to postupně začne lámat dál.

  OT – na trhu jsem koupila za docela přijatelnou cenu jelení kližku 🙂
  Bude gulášek s bramboráčkama 🙂

 821. Čímž potvrzuješ co jsem napsal. Mechanická závada se dá snadno diagnostikovat. Ke gulášku – dobrou chuť. Kančí kližku (pěknou) měli během týdne na Arbesáku, ale odolal jsem (a koupil kýtu).

 822. Jo a pokud bys chtěla zvěřinu z Arbesáku, pokud tam je, mohu Ti poslat SMS a případně zakoupit, objeví-li se a spolehneš se na můj výběr. Na tom tržíčku je to pro mne drahý. Ne že bych na to neměl, ale trpí cit pro úměrnost.

 823. Dík za nabídku. Já teda kupuju zvěřinu spíš vyjimečně, rodině je to poměrně jedno, to bych si vystačila s hovězím , kuřetem a krůtou. Sem tam kačenu,když není doma choť, který ty „mastný ptáky“ nemusí.

 824. Odhadl bych, že i mé famílii je to vcelku jedno, čím jsou živeni. Mlsný jsem já.

 825. Nejen v srdci, ale kvůli svému vzhledu ji asi nic jiného nezbývá!

 826. Quvisi,
  ještě to klonování musí zvládnout a pak ty chlapi vyhuběj definitivně!
  Pamatujete Sexmisi?
  Fujtajxl!

 827. 1014

  Kdyby jenom to… Chystá se akce , při které budou na jednom místě „verbovat“ lékaře a jiné zdravotnické pracovníky. Jméno a kdy to bude jsem zapomněl, ale včera byl na Radiožurnálu ten odborář, původně rentgenolog , co dělal tu akci „Děkujeme, odcházíme .
  Mluvil o tom, s přesným názvem té akce i datem.
  Kdo má zájem , najde si to. Pořad „20 minut s …“
  A nejen to. Fico přidal zdravotníkům 300 euro měsíčně. Slovenské sestřičky v našem pohraničí se houfně vracejí, a moravské z pohraničí jdou za nimi…..

  No a tak si vzpomínám na pohoršení zde při té akci „Děkujeme , odcházíme“ a výkřiky „Jen ať jdou Pamatujete ?

  A i tohle hraje roli…

  Česká lékařská komora říká, že odchody způsobuje nepřátelský atestační systém. Takové odůvodnění považujeme za přehnané. Komora chce atestace zjednodušit a vrátit se k dvouatestačnímu systému, který zde byl za socialismu..

  Jo, už když to zaváděli, po evropském vzoru, tak jsem nadával….Ledacos za socíku bylo dobře vymyšlené…

 828. Jo, těch zdravotníků si chtějí Germáni z dvoudenní akce odvézt asi 500…

 829. Halle,
  si nebyl sám, kdo na ty atestace nadával!
  Ale zřejmě těch syrských lékařů pořád není dost! Budou potřebovat lékaře se znalostí arabštiny….

 830. V Hustopečích máme první ukrajinskou zubařku. A lidé ji chválí….

 831. Dobré deštivé ráno vespolek,

  Rputi, koukám že dámy „hatefree“ jsou spíš „full of hate“ neboli plné nenávisti k heterosexuálům, a mužům zvláště. Chudinky…

 832. Matzurko,
  jak má někdo hubu plnou lásky, tak bacha na něj! 😀

 833. 1023

  Jasně , muž je velmi užitečné zvíře ! 😀

 834. 1023 – Matzurko
  Cemu se divite?
  Neni snad do cestiny ten jejich nazev prelozitelny i jako
  Nenavist Zadarmo?
  Tak ji rozdavaj plnymi hrstmi. . .

 835. Teď prošel vesnicí podivný průvod masek.. Po dotazu vyšlo najevo, že jde o bandu turistů, kteří tradičně tohle dobou procházejí několika zdejšími vesnicemi.
  Jen letos se dohodli, že půjdou v maskách světových politiků.
  Lenin, kaddáfi a bůhví kdo ještě 🙂