Pozvánka na přednášku!

Další z cyklu:

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 769 komentářů u “Pozvánka na přednášku!

 1. Ke [1397] z minulého – Zpátečníku, víte co? Vlezte mi na hrb. Pokud chcete zpravodajský servis z vám vyhovujících webů, dělejte si ho sám.

 2. [1] Mimochodem, neví někdo jak se dělá smajlík s otráveným obličejem? 🙂

 3. Mám fofr, konec měsíce…možná, že dorazím.

  Dotaz do pléna : sháním tablet pro manželku na každodenní tahání, za cenu do kolem deseti. Připojovat se bude hlavně přes WiFi. Internet, prohlížení a základní editace dokumentů. Bezproblémové používání, podpora, dobrý displej,výdrž, rozšiřitelnost o paměťovou kartu, možnost přenosu dat přes flešku i připojením k počítači s Windows. Apple líbí, úžasný, ale nic od Apple nemáme. Prý problémy s přenosem dat s jinými zařízeními než Apple. Zbývají Windows a Android. Co z toho? LTE ano nebo ne? Kolik stačí základní vnitřní paměti, na co si dát pozor, čemu se vyhnout?

 4. K minulé hospodě : paní Žilková není maminka mladého Stropnického.

 5. No dobře, tak macecha….
  Ale ono je to téměř jedno, je to jedna familie.

 6. Ale no tak, to bylo komunistické hodnocení – z jaké familie jeden je.

 7. 1396 v minulém vlákně — Kolumbus neplul parníkem. — To sice ne, Schumachere, jenže zároveň asi nebude náhodou, že v té době žádná jiná civilizace neměla nic srovnatelného s karavelami, zejména co do schopnosti plout po volném moři.

  Jedno podmiňovalo druhé. — Ba právě. Tedy, ono by asi bylo lépe, kdybych místo o průmyslové revoluci a kolonialismu mluvil třeba o technologickém pokroku (TP — přičemž tím zrovna nemyslím osvojení si schopnosti štípat pazourek) a geografické expansi (GE), protože první dva pojmy už jsou nějak vymezené. Jelikož však jde o téma na tlusté knihy od renomovaných historiků, mohu jen prohodit pár útržkovitých poznámek:

  — GE jistě byla podmíněna TP — jinak by Kolumbus katolickým veličenstvům byl nikdy zprávu o bohatství Indie nepřinesl, protože by byl americkými etnografy a antropology zkoumán coby živoucí Ötzi tak lačně, že by ho nepustili z rukou…

  — Správně připomínáš, že Španělé se snažili získávat zlato — které k TP přispívalo skoro stejně málo jako koření, čaj a káva.

  — Možná daleko častěji než snahou získat suroviny nezbytné pro TP byla GE (zejména britská) motivována snahou rozšířit si trhy pro produkty vlastního TP.

  — Toto samozřejmě ihned platí i obráceně: Získání nových odbytišť pomůže vlastnímu průmyslu a tedy i TP. Jenže tímhle směrem se mi závislost zdá být principiálně slabší.

  — Dalším podstatným motivem pro GE byly přebytky obyvatelstva (hledajícího nové uplatnění), vznikající právě v důsledku toho TP (např. v zemědělství).

  — Např. v Předlitavsku průmyslová revoluce i TP vůbec vypadaly v zásadě stejně jako na Západě, jen byly o mnoho desítek let opožděné. Přitom R-U žádné kolonie (krom Země Františka Josefa) nemělo, GE podnikalo jen opatrně (na Balkán). Podobně v Německu.

  A tak všelijak by se o tom dalo uvažovat ne sice donekonečna, ale s přehledem po celý zbytek života. Nicméně mně z toho vyplývá, že GE je vždy a stále implikována TP daleko více než obráceně.

 8. 1 — Nic ve zlém, Ostape. Na internetu lze najít skoro všechno; speciálně, ke všemu, co tam najdeme, (nejspíš) lze najít něco, co to popírá v některém, libovolném jiném, či ve všech aspektech, anebo alespoň vidí akcenty jinde a jinak. Proto pochopitelně záleží na tom, jaké zdroje si tam člověk vybírá.

 9. Ale no tak, to je taková nálepka, že „komunistické“ hodnocení.

  vzhledem k tomu, že Stropnický starší, profesí herec, je za ANO ministrem obrany a paní macecha, rovněž hérečka za ANO ve jako členka školské komise ANO navrhovala povinné zavedení multikulti výchovy na školách, což bych považovala za horší, než její bláboly o tom, jak se vrhneme dobrovolně do náruče novým samcům, je lépe mít na paměti ty rodinné vazby.

  Nebo je lepší mit v politice jeden rodinnej klan vedle druhýho a zavírat před tím oči, protože to je „takové komunistické“, hodnotit, z jaký je kdo familie?

 10. Tak ne,
  ale westík takového smajlíka šklebíka umí 🙂

 11. A dokonce by se to dalo hodnotit třídně! To bude taková prvadolásková rodina (i když mladej je spíš komunista, nevyvlekl on se z toho třídního hodnocení?).
  Nemluví se o zavírání očí, ale o hodnocení šmahem celé familie. Zravna včera byl v novinách článek, jak herci za války „kolaborovali“. Některým to bylo prominuto, jiní dostali klystýr. A třeba dnes jsou z té kolaborující familie uznávaní herci. No totot …

 12. A jooooo,

  tak to je ono 😕 je dvojtečkaotazník, tedy hned za sebou bez mezery. Frňásek co pomlčku netřeba.

 13. Koukejte, quivis, v úvahu při rozhodování koho volit si já můžu brát kriteria, jakí chci a jaká uznám za vhodné. Tedy i rodinné vazby bez ohledu na to, že Vám se to nelíbí a že Vám to připadá jako „komunistické hodnocení“.

  Ale jetsli Vás to uklidní, tak familie nefamilie, já bych mladýho Stropnickýho nevolila, ani kdyby ho porodila Panna Orleánská. Vy ho ovšem volit můžete, jetsli se Vám ten chlapec líbí a máte pocit, že mu křivdím. 😀

  Druhá věc je, že většina voličstva na Vaše názory, že to je „takové komunistické“ srdečně kašle a samozřejmě si vzpomene, že to je ten vod tej Žilkovej, co žije s jeho tátou a blábolila něco o tom, že by se ženský měly oddat imigrantům. To lidem těžko zakážete, když je nějaká famílie tak profláklá, aby si to nedávali dohromady.

  No ale to je věc Zelenejch a jejich volební strategie, chtěli ho mít, zvolili si ho, tak ho mají.

 14. A teď je to hlavičkou o hřebíček.
  Já nikde nenapsal, že si mi dotyčný líbí nebo že ho volím, ale jsem a zásadne budu proti šmaholikvidaci a otírání se o kohokoliv ne kvůli jeho názorům, ale kvůli původu či rodině.
  Někdo chápe, co druhý napíše, jiný chápat nechce.

 15. Boha jeho, jaká šmaholikvidace? On někdo toho tajtrdlíka likviduje? Nepřeháníte to trochu? Velká gesta, velká slova? 😀

  Já moc dobře chápu, co jste napsal. Akorát že realita je , jaká je a to rodinný spojení budou brát někteří voliči v potaz, i když VY budete proti a dokonce i když budete proti zásadně.

  No a když jste tak zásadně proti, tak co proti tomu budete dělat?

 16. Klidne si myslete, co chcete. Jen nějak nevím, co si od toho myšlení slibujete. Že tím předěláte realitu?

 17. Dobrý den, zas jedna zpráva z domácího dvorku. Víte, že se připravuje zákon, který nařídí vlastníkovi půdy, že ji smí prodat jen nájemci? Což zásadním způsobem zasahuje do vlastnictví a nakládání s vlastním majetkem? Nejen, že zákonem je nařízeno komu prodat, ale tím se i zasáhne do cenotvorby a ceny pozemků prudce klesnou. Kdo nevěří, ať si počte: http://www.agris.cz/clanek/190483

 18. O realitě nic, ale o tom, že návyky ze socíku přžívají – tehdy se to taky nosilo (to je špatný soudruh, je z kulacké rodiny).

 19. Dano, něco o tom bylo tuhle v rozhlase. Co mně zarazilo, že tam volali i někteří vlastníci půdy, kteří tvrdili, že ten zákon je správný.

 20. quivis, přestaňte blbnout, Když byl někdo z kulacký rodiny, tak nebyl soudruhem vůbec, byl třídním nepřítelem.

  O tom, u koho návyky ze socíku přežívají, bychom taky mohli diskutovat velice, převelice dlouho a konce bychom se nedobrali.

 21. 10 maYdo, novodobá obdoba šlechtických rodů. Zpanchartělá.

 22. Půdě celkem moc nerozumím, akorát rodiče měli hektar orné půdy který pronajímali a nájem nebyl nic moc – něco málo přes daň z nemovitostí. Nakonec ho tomu nájemci prodali, protože nebyl jinej zájemce.
  Ale..

  1, Ne na každé půdě hospodaří nájemce. Když vlastník, to omezení se ho netýká.
  2, Nájemní smlouva je buď termínovaná, a každý termín jednou skončí.
  3, Anebo netermínovaná – a je nějaká výpovědní lhůta. Takže to omezení má hranice.
  4,Jsou pronájmy státní půdy – a pak je , řekl bych ,v společenském zájmu aby ta státní půda nebyla prodána nějakému spekulantovi a dosavadní nájemce, obdělávající delší dobu tuto půdu nebyl vyhozen a zkrachoval. Možná je to i opatření k zabránění nákupu půdy zahraničním subjektům.

 23. re 8 : stále se nabízí kontroversní práce Menziesova : 1422 o čínské velevýpravě okolo světa. Bývá často srovnávám s Danikenem, ale jeho závěry vycházející z podrobného studia dobových map jsou těžko vyvratitelné. Bohužel hmotných důkazů je málo. Současná čínská kolonisace Afriky původní záměr docela kopíruje.

 24. 22 Dano, to snad ne prodat jen nájemci, ale přednostně nabídnout. Není to totéž.
  23 qiuvisi, ano, obecné vzorce. „Po převratu přepni“.

 25. Noooo,
  já nevím, jen mi tak pod šišinkou bliká, že před časem byl nějaký velký průšvih, neb nájemci před vypršením pronájmu Agrofert zaoral úrodu, neb nájemce nehodlal poslechnout a z půdy urychleně vypadnout.
  Takže soudím, že to bude mít nějaké háčky. Takhle předložené to vypadá moc jednoduše.

 26. Halle, velmi často jsou nájemci firmy nebo zemědělská družstva.

  A pokud Jde o nájemce – pokud se rozhodnu půdu prodat a mám na ní nájemce, který s ní dobře hospodaří, tak je asi normální, že bych mu to nabídla přednostně. Ale nevidím důvod, proř to předepisovat zákonem.

  na druhý straně můžu mít s nájemcem špatnou zkušenost, nejsem s ním spokojená a nechci, aby v hospodaření pokračoval, chci,a by dostal pozemky někdo jiný. Třeba někdo z rodiny, kdo chce hospodařit. Je fair, že zákon svýhodňuje toho, komu půdu prodat enchci a nařizuje mi, komu smím půdu prodat?

 27. 28 Dušane, staré mapy jsou zajímavé. Zdá se, že následně bylo objevováno již objevené. Tak jako v přírodních vědách. Že Země je kulatá, že obíhá okolo Slunce, v jaké vzdálenosti,že se točí, jak je veliká, jak je vzdálena od Slunce, jak veliké je Slunce. To vše bylo zapomenuto aby bylo znovu objeveno.
  Čínská kolonizace Afriky je dobrý postřeh. Jdou na to jinak. Nevysílají ozbrojenou parní fregatu,ale obchodníky. Nechtějí dosáhnout ihned. Jdou pomalu, drobnými krůčky, vytrvale. Tak jak se jim osvědčilo.

 28. ATk mně na tom článku zaujalo, co v tom rozhlase neříkali :

  „Největším sponzorem české Agrární komory je Agrofert Andreje Babiše. Přímo v jejím vedení jsou čtyři zaměstnanci Agrofertu. Do loňského roku byl členem představenstva komory Jaroslav Faltýnek, nyní předseda sněmovního zemědělského výboru, kde má zákon namířený proti vlastníkům téměř jistou šanci na schválení.“

  Takže Agrární komora je víceméně pobočka Agrofertu.

 29. Šumi, přečti si to ještě jednou. To byly dobývačné cesty. Kdo se nepodřídil, toho s čínskou důkladností likvidovali. Proto byla většina lodí vojenská. O obchod se starali především Arabáci.

  Jako přesvědčený hayrdalovec věřím, že Ameriku mohli objevit již mořští národové, když hledali útočiště, Kartiginci při svých obchodních cestách, Římané, kteří ovládali tehdejší svět a stavěli mnohonásobně větší a odolnější lodi, než byly ty ubohé špaňělské kocábky, i jiní. Například pan Brendan či unikající templáři. Jistě se tam dostali před Kolumbem Vikingové. Bohužel díky multikulti názorům jsou nejen indície, ale i důkazy s chutí likvidované, viz lebky ze zhruba z roku 600 či tak nějak s jasně evropskými rysy. Vyžádali si je místní „indiáni“ jako kosti předků a údajně roztloukli na prášek. A to nemluvím o dochovaných nápisech, stavbách či artefaktech. Když například nalezli na břehu jedné floridské řeky kamenný hrot z Bretaně, tak si vymysleli, že tam poblíž vybuchl parník a balast tvořily valounky z Evropy včetně oné špice oštěpu. (Parník tam opravdu vybouchl, ale trochu jinde.)

 30. Maydo, vždyť jsme si pana Babiše dobrovolně zvolili a socani i černopr. s ním čile kooperují. Ti všici představují většinu voličstva ČR, účastnících se voleb. Tak co se divíš?

  Dnes mne potěšil president. Tentokrát si projev nejspíše napsal sám a bylo to vidět. Začátek jsem bohužel neshlédl, ale zbytek stál za to. To bude zítra v novinách nablito. Jak vidno, Klaus věděl, koho podporuje. Myslím, že i Kocour bude mít lepší den.

 31. No a s tím kádrováním… To je syn toho probodnutýho, to bude asi také pěknej lump, psal Hašek. Jenže já si říkám — nejen teď, ale po celou tu dobu –, není to zas jenom další ukázka přežívání posametové havlovské demagogie? „Přece nebudeme kádrovat, nejsme jako oni,“ slýchal jsem, kdykoliv pravdoláskaři chtěli do vysoké funkce jmenovat nějakou tu ukázkovou starou struktůru…

  Podle mého názoru je však prvotní problém v tom, že komunistický režim byl totalitní, že si monopolizoval vše, co leželo mimo osobní sféru jeho poddaných (do níž se snažil proniknout také, ale to je zde jiná otázka), že vposledku rozhodoval o přístupu každého jednotlivce do kteréhokoliv konkrétního povolání a zaměstnání, nebo (zde speciálně) na každou konkrétní střední a vysokou školu. Jaká kritéria k tomu užíval, považuji za až druhotné, ať už to byla uvědomělost, třídní původ nebo škraloupy rodičů. (Notabene se tím kádrováním studentů myslím nechtěl mstít ani tolik jim, jako právě jejich rodičům.)

  Pokud na druhé straně v nějakém zapadlém švábském městečku pan Braun ani za nic nechce do své firmičky přijmout mladého Schwartze, jelikož s nesolidností jeho pana otce si za dlouhá léta svého podnikání užil dost a dost, což mu úplně stačilo, je to dle mého názoru zcela v pořádku, a tím spíše nemá kdo co vyčítat panu Braunovi. Mladej Schwartz se holt bude muset vobrátit jinám, popřípadě se v krajním případě odstěhovat tam, kam pověst jeho otce nedosahuje.

  Dovolím si výslovně zopakovat: Je to zcela v pořádku — ačkoliv to snadno může být vůči mladému Schwartzovi naprosto nespravedlivé, protože ten třeba po otci nic negativního nepodědil. V tom případě tedy pan Braun přišel o kvalitního zaměstnance, ještě než jej vůbec přijal — jenže to pořád je daleko lepší, než kdyby byl přišel o právo si zaměstnance svobodně vybírat.

  Oproti tomu — a je nutno si uvědomit, že právě toto je zásadní — v totalitním režimu v principu není, kam jinam se obrátit. Zkušenost mi přitom ukázala, že tohle může být obtížné vysvětlit lidem, kteří v totalitním režimu nikdy sami nežili.

  No a s těmi volbami a politiky je to holá samozřejmost: Ti se každému mohou líbit či nelíbit na základě libovolných kritérií, a neumím si představit, proč by z nich mělo být vyňato zrovna jejich příbuzenstvo. Koneckonců, když vidíme (tj. máme jen ty informace), že kandidát říká A, ale je příbuzný s B a ten systematicky dělá C, co z toho má větší váhu?

 32. Františko, já se už ani nedivím 🙂

  Jen bych si vyhradila právo nebýt zahrnuta do toho „my jsme si babiše zvolili…“, protože já nejsem k mání za koblihu a pár frází o protikorupčním boji, takže jsem žádnýho agroferta nevolila. 🙂

 33. Re 34 – mám (doma( knížku od harvardského profesora Fella „Pre.columbian America“, ode jsou cesty antických národů do Ameriky docela dobře doloženy. Sám jsem navštívil zbytky Vikingského osídlení v Poteau (OK) nad řekpu Arkansas. (Současní archeologové tvrdí, že je asi dílem nikdy nedokázaného švédské.ho emigranta) V Minnesotě v Kensingtonu je vikingská runová stéla, v Arizoně se našel hřbitov fénických veslařů…atd Také jsem navštívil keltské sídliště v NH, i tady se objevy setkávají s vělkou skepsí oficiální akademie.
  http://stonehengeusa.com

 34. Mno,
  myslím, že v případě Matěje Stropnického hovořit o rodinném kádrování je zhola zbytečné!
  Ten chlapec již tolikrát prokázal, že je zhýčkaným a nedospělým frackem, že klidně může být hodnocen sám za sebe.

  Jeho „rozervanou duši“ je ovšem možno označit za rodinou anamnézu, abychom zůstali u toho „kádrování!
  Tatiček bude vždy a za všech okolností „hrát svoji roli“ se stejným zaujetím jako hraje roli ministra války a kdyby ho postavili jako vlastní pomník, bude tam trčet jak solnej sloup a rozervaně čučet do blba, nevlastní matička bude rozervaně trousit děti, role a moudra o samcích a v neposlední řadě je z téhle líhně i Agáta Hanychová, co bude do smrti smrťoucí rozervaně špulit své rtíky, ňádra i zadnici a dělat diblíka.
  A za touhle vší rozervaností je samozřejmě tvrdej byznys!
  Takže vocaď pocaď!

 35. jen počkejte, rputi, až se Agáta přidá k rodinnému byznysu a vrhne se do politiky 😀

 36. Mezinárodní konference proti islamizaci Evropy přijala „Pražskou deklaraci“

  Pražská deklarace
  Společně za svobodu a proti islamizaci

  U vědomí toho, že tisíciletá historie západní civilizace by mohla být brzy ukončena dobytím Evropy islámem i toho, že politické elity zradily, prohlašujeme my, zástupci různých evropských národů toto:
  Nevydáme Evropu nepřátelům. Jsme připraveni se postavit na odpor politickému islámu, extrémním islámským režimům i jejich evropským kolaborantům.
  Jsme připraveni riskovat svoje svobody, majetky a případně i životy, tak jak to činily generace před námi a jak to zavazuje nás pro budoucí generace.
  Odmítáme se podřizovat evropské centrální vládě. Panování bruselských a globálních elit přineslo pouze bídu, nezaměstnanost, korupci, chaos a morální rozvrat. Je nejvyšší čas jej ukončit.
  Plně respektujeme suverenitu evropských národů a právo lidu každé evropské země uspořádat své záležitosti tak, jak uzná za správné.
  Pokládáme za posvátné právo občanů každého evropského státu hájit hranice své země i právo rozhodovat o tom, jaké migranty přijmou nebo nepřijmou do své země.
  Odvoláváme se na naše společné evropské kořeny, tradice a hodnoty i na historická spojenectví našich národů. Jsme odhodláni společně bránit Evropu, svobodu projevu i ostatní občanské svobody a náš způsob života.
  Toto odhodlání vyjádříme účastí na společné demonstraci, která proběhne v mnoha evropských městech dne 6. února 2016.
  http://blokprotiislamu.cz/mezinarodni-konference-proti-islamizaci-evropy-prijala-prazskou-deklaraci

 37. 41 — Nojo, Rputi, odpor proti islamizaci Evropy jakožto bezprostřednímu nebezpečí a zároveň jakožto téma, které by mohlo aktivizovat i lidi dosud netečné vůči ostatním multikulti, lidskoprávním, ekonomickým a ekologickým zhůvěřilostem, ten se mi zdá zcela v pořádku, dokonce chvályhodný. Ale myslet si, že muslimové jsou náš hlavní problém (přestože je jasné, že každý fungující stát moderní historie by se byl s podobnou imigrační vlnou hladce vypořádal), to už mi připadá nadsazené, a může k neblahým důsledkům vést taky.

  Další pěkný projev zde: http://www.klaus.cz/clanky/3871 Samozřejmě v realitě nic nemění. Ovšem to Konvička zatím také ne, nanejvýš znemožňuje Sobotkovi vítat 3i příliš otevřeně. Až začne měnit realitu, jsem docela zvědav, jakým směrem to bude…

 38. (27) 5. Stát se zase sere do čeho nemá.
  (34) Římani zrovna moc námořničení nemilovali. A když ano, tak jejich lodě IMHO nebyly několikanásobně větší, kdo ví, zda vůbec byly větší.

 39. 43 — Pěkný článek, AeroKarle, děkuji. Teď právě přemýšlím, je-li to dobře nebo špatně, že se v něm vůbec nevyskytuje slovo Lügenpresse. Totiž… Tak, jako jsem v 36 psal o potížích vysvětlit podstatu totalitního režimu těm, kteří žádný nezažili, musím přiznat, že sám mám naopak značné — snad i nepřekonatelné — obtíže představit si evropskou zemi, v níž obyvatelé zpravidla věří mainstreamovým mediím.

  Ale co já vím, třeba takové země existovat mohou… A existují-li, Německo (se svými tradicemi) by nejspíš přicházelo v úvahu v první řadě.

 40. Zpátečníku 44,
  islamizace JE HLAVNÍ PROBLÉM Evropy, prokristapána!
  Bruselský, potažmo německý socialismus a korektnictví s tím samozřejmě souvisí a nutno to řešit vše, ale islám je momentálně na prvním místě!
  A Pražskou deklaraci nenapsal Konvička, ale jejími signatáři jsou zástupci 14 evropských států!

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Cesku-se-budou-domlouvat-evropske-protesty-odpurcu-islamu-Zastupovat-nas-budou-konvickovci-418483

 41. Jenže dokud tu bude ten bruselský, potažmo německý socialismus a korektnictví, tak s tou islamizací a islámem nikdo nehne.
  A kdyby se s tím socialismem a korektnictvím neblblo, nebyl by problém s islamizací Evropy.

 42. Františku,

  válečné lodi byly na ochranu. Nomohli vědět, koho potkají. Dobývat má smysl jen něco, co se chce udržet- to znamená usídlit se.
  Nejsou žádné známky takových pokusů. Ani není známo, že by na palubě byli nějaké rolnické a řemeslnické rodiny, které by měly něco osídlit.

 43. To ovšem není známo ani při současné imigraci do Německa… 😉

 44. Zpátečníku, já si pamatuju, jak jsem na počátku 80.let navštívila příbuzné v NSR.
  Šlo o emigranty z 68. tvrdili mi neuvěřitelný báje o tom, co se tu děje a co si lidi myslí. Když jsem se ty báje pokoušela uvést na pravou míru, tak říkali, “ no jo, to vám takhle píšou u vás v novinách“.
  Vysvětlovat, že většina lidí čte v novinách jen sportovní stránku a novinám nevěří a že to , co jím řákím, nemám z novin, ale z toho, co kolem sebe vidím a slyším, bylo nad moje síly. Oni německým novinám věřili každý písmeno a už si neuměli představit, že někdo čte noviny s kritickým odtupem. Nebo vůbec ne a co říká, má odkoukaný z reality.

  To byla přímo esence víry v mainsteamová media 🙂 takže já si to zrovna u těch Němců umím velice dobře představit.

 45. maydo 52,
  oni mají především zabetonováno „to by se v Německu nestalo!“
  Takže zanadáva-li člověk na banku, nejdřív se zuřivě pohádají, že to není možné a o půl hodiny později z nich začnou lézt příhody co, kdy, kde banka provedla jim….

 46. 56

  To z nich asi zůstalo z ýbermenče a z Deutschland ,D. uber alles ! 😀

 47. Rputi,
  ale ne, ten za ním – celý černý s nápisem Kill me !, není to vlastně rasistický model ? 😀

  Ehm, tak ženský veřejně masturbují a říká se tomu „performance“, a chlapi chodí v hadrech jak nejdivočejší Drag Queen…a je to prej umění…

  Šumaváku, myslím že neducínka „dlouhej bič, malej dvůr a vysoká zeď“ by mnohým současníkům velmi prospěla.

 48. 47 — S tím bych ve vší úctě asi nesouhlasil, Rputi. Jinak tím „náš“ jsem v 44 takňák implicitně myslel ČR, české národní zájmy apod., ale vztáhnu-li to na celou Evropu, ani tehdy bych za její hlavní problém nepovažoval islamizaci — nýbrž všeobecný, všeprostupující úpadek, jehož (pouhým) výrazem jsou ony ideologie multikulturalismu, lidských práv, sociálního státu a ekologismu, které jsem ve 44 zmínil.

  Právě ty — ve spojení s tou všeobecnou ochablostí a nemohoucností — pak vedly ke vzniku všelijakých no-go areas, kde zřejmě dohromady žije mnoho milionů muslimů, což je jedna část problému islamizace. Je třeba vidět, že tam velkou měrou žijí ze sociálního státu — políčka tam zjevně nemají, aby byli potravinově soběstační, a nemyslím, že by tam něco vyráběli a prodávali ven nebo (ovšem statistiky jsem neviděl; ani nevím, zda existují) že by jich odtud většina chodila někam ven pracovat.

  Další částí problému islamizace samozřejmě jsou masy 3i, které se aktuálně valí do Evropy bez ohledu na státní hranice. Jenomže to mi připadá jako problém analogický AIDSu — tam není pacientova obtíž ve všelijakých těch exotických a přitom banálních plicních, kožních, snad jaterních a bůhvíjakých infekcích, které jej obvykle postihují, nýbrž v tom, že mu nefunguje imunitní systém. Když ho nezabije momentální infekce (kterou třeba vnímáme jako hlavní problém), zabije ho ta příští. Ve skutečnosti stejně zemře na AIDS, jakkoliv by se to na parte vyjímalo nehezky; a tak se raději mluví (či mluvívalo, než lidé ztratili — což je další symptom — počáteční ostych) o zápalu plic a tak podobně.

  Co si pamatuji, možná ještě před deseti lety lidé vnímající úpadek Evropy mluvívali o tom, že to tu (brzy) vykoupí, převezmou a převálcují Číňani. Dnes tuto jejich roli převzali muslimové — ovšem skutečná příčina a skutečný problém jsou stále stejné.

  Jinak, abych nechodil daleko…: Prosím podívejte se pozorně, co dělám. Mohl bych — jak si naivně a chvástavě myslím — třeba dělat i jiné věci, v duchu toho, co považuji za tuhlenctu technologickou stránku euroamerické civilizace. Ovšem jednak je po mě dnes ve skutečnosti nikdo příliš nechce, jednak by mě stejně nepřenesly zpět tam, kde chci být já. Výsledkem je, že zde místo nich datluji absolutní zbytečnosti, které v realitě nepomohou ani mně, ani komu jinému. Jenomže… Kdepak kolem lze vidět něco zásadně lepšího?

 49. Zpátečníku 59,
  vy musíte mít děsný trauma nebo aspoň výčitky svědomí z toho, že sem píšete! 😀
  Tedy soudím tak z toho, že aspoň jednou za den vás cosi pudí posypat si hlavu popelem a zabědovat, jak je to úplně zbytečné sem cokoli psát.
  Nepochybně je, ale nás to, zřejmě na rozdíl od vás, baví! 😀 😀

 50. Rputi ,

  ty výčitky svědomí jsou kvůli tomu, že ho to taky baví,a zejména kvůli tomu, že se stydí, že ho to baví !
  Asi jako když si alkoholik řekne “ neměl bych chlastat“ – a jde oteřít další flašku ! 😀

 51. Halle,
  tak ať se stydí doma! 😀
  K alkoholismu bych to nepřirovnávala, je to zdraví neškodný. Ba ani prachy při tom neprohraje! 😀 😀

 52. Rputi,

  vácheň jako vácheň ! Důsledky obojího jsou samozřejmě jiná věc.
  Ale utěším ho ! Většina z nás jsme na tom úplně stejně, takže je v patřičné společnosti.

  A nemusí si dělat výčitky !

 53. 2 Rpuť ad 63 – tady bych si dovolil trochu polemizovat… Už jen proto, že ho znám docela dost let… Diplomaticky řečeno, o řadě jeho výroků by se dalo s úspěchem polemizovat…

 54. A TV Barrandov
  nám zařadila do vysílání detektivku z německé produkce „Kriminálka Istanbul“.

  A v USA vydali zákon, že na svahu za Capitolem se sáňkovat může 😀 !!!
  Říkali v TV, pro změnu na ČT1.

 55. 61-66 — Nojo, to se nám ale původní předmět debaty opět někam vytratil, že ano…?

  Thomas Bernhard někde napsal: Člověk celý život shromažďuje, a nakonec tu stojí s prázdnýma rukama. Kdoví, pro civilizace to třeba platí taky…

 56. (46) Zpátečníku, ten pojem „Lügenpresse“ mi přijde poněkud generalizující. Nepochybně existují média dokonale ho naplňující, ale to je IMHO extrém. Ostatní prostě tvoří lidé, se všemi výhodami, nevýhodami, názory, předsudky … Já se třeba vyhýbám Parlamentním listům, na můj vkus příliš senzačním či bulvárním. Ale občas se tam objeví článek či autor, který mi připadne jako nepříliš doprasený. Asi i v tom Německu se najde sem tam něco. White media asi bude nepříliš vábný zdroj, ale odkud by se zase člověk doslechl o různých lumpárnách. Možná by tak mohly sloužit i ruské zdroje, ale do těch se mi také nechce. Holt u všeho si člověk musí škrtnout tu propagandu a zbytek slouží k tomu, abych věděl co mám hledat. A (59) – ano, přesně. Problém je zde. Sybaritismus.

 57. blog pro uvádění omylu na pravou míru – Holt u všeho si člověk musí škrtnout tu propagandu a zbytek slouží k tomu, abych věděl co mám hledat.

 58. No, já Zpátečníka neznám. Soudím o něm jen z toho, co zde píše. Čtu to a snažím se porozumět, co chce sdělit. Ve své – 59 – myslím, že přesně vystihl, co si myslím i já. Islamizace opravdu není hlavní problém. Příměr s AIDS je, řekl bych, moc výstižný – klobouk dolů :-). Zaměňujete Rputi příčinu a následek. Proč do toho zatahujete Zpátečníkovy sebeshazující vložky, které nikdy s jeho tvrzeními nesouvisí a jsou pouhým koloritem, mi není jasné. Já ty jeho „vložky“ prostě přeskakuji :-).

 59. Jo, Pařát je fakt dobrý magor. Jen bych si u něj nebyl jist tím poměrem 90/10, spíš obráceně.

 60. Jojo, kam se hrabe na vás oblíbený babišpress, že. Bohužel, fakta hrají pro Pařát.

 61. Dobré ránko!

  Oteplovači 73,
  Já ty svoje úvodníky nepíšu jen tak proto, aby tam něco bylo.
  Na základě vašeho vyjádření tedy soudím, že buď je přeskakujete nebo se nesnažíte porozumět.
  Ten dlouhý seznam „co všechno ví A.Merkel“ jsem tam nedala pro nic za nic. Pro mne je to jasné. Pokud někdo tohle všechno ví a činí i nadále to, co činí, dělá to úmyslně. Konkrétně za účelem likvidace národních států v Evropě. Fyzické likvidace, protože toto konání jinak než občanskou válkou skončit nemůže.
  A čas nás tlačí. Takže proto považuji islamismus a migraci za největší současný problém.

 62. Swetr-report
  kvapká a kvapká vytrvale, taje a teplota těsně nad nulou.
  Dle radaru by mělo už druhý den kvapkat i u Dany, pokud ne, nelze než konstatovat, že se u Dany na dvorku nalézá černá díra, kde jakákoli kvapka mizí. 🙂

 63. Dobré ráno,

  76 – OK, rputi,
  ovšem z toho mi vychází, že není hlavním problémem Evropy islám, ale Angela Merkelová.

 64. maydo,
  svým způsobem ano!
  Problém je v tom, že všichni předstírají, že je taková hodná, zatímco ona je taková mrcha!
  Prostě islám s mrchou Merkelovou v čele!

 65. „okud někdo tohle všechno ví a činí i nadále to, co činí, dělá to úmyslně. Konkrétně za účelem likvidace národních států v Evropě. “

  Pokud někdo chce zlikvidovat národní státy v Evropě, tak použije, co je po ruce. Kdyby to nebyl islám, našlo by se něco jinýho.
  A nevím, kdo předstírá, že je hodná. Když teda nepočítám media a politiky, kteří drží multi kulti korektní linii.

 66. maydo, tady to na plnou hubu říká Petránek:

  …„Vůle se bránit je u pěti set milionů Evropanů, ale ne u pěti set vedoucích politiků,“ řekl v závěru rozhovoru komentátor, podle kterého je vršek EU, kdo zrazuje starý kontinent. „Za tímto výrokem si plně stojím. Není myslitelné tohleto dělat,“ řekl rozzlobeně na závěr svého vystoupení…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pet-set-vedoucich-politiku-Evropske-unie-zrazuje-Evropu-Jan-Petranek-se-rozjel-v-Ceskem-rozhlase-418693

 67. No jo no. Ale v tuto chvíli je to islám, jakožto ideologie, srovnatelná s nacismem….
  Takze: islám A Mrkalová…..spojka souřadná …..

 68. Merkelová je prostě praštěná pavlačí.

 69. ty jo zase vrazim do dveri a zasnu .
  ja to bral ze si v hospode u piva stamgasti placaji blbosti

  a ono ne oni tomu veri ( 76 ) :-O – blog pro uvádění omylu na pravou míru

 70. Fujtajbl poránu,
  nevím, co tu řešíte. Soros prohlásil, že EU je mrtvé a do roka skončí. Jinými slovy, to, co provádějí současní europolitici, je snaha rozjet koně, kterého jim někdo pod zadkem zastřelil.
  Já bych se patrně nikdy nestal významným finančníkem na úrovni Sorose, Rockefellerů, či toho pána, který rozjel task Migrace. Jako některé věci bych dal dohromady – zaúvěrovat Angličany a nepůjčit Napoleonovi, uspořádat Majdan, nastartovat migraci. Ale jak z toho vypumpovat ranec peněz, tam mi představivost vždycky selže. A pak, když se člověk dočte, jak klíčové transakce proběhly, zjistí, že v principu to bylo velmi jednoduché.

 71. Islám a/nebo A.Merkel?
  Dovoluji si připomenout pojem „synergie“.

  A stran [72]: tak to prostě je.

 72. ptakopysku,
  řešíme, jak přežít ten rok. Víš, jak bude Merkelová & comp. kopat ???

 73. Pasáčku, propánajána… vždyť by to byla nuda, kdyby VŠICHNI měli stejný názor. Naposled se o to snažili komunisti – a jak dopadli?
  🙂
  A proti víře není žádný dišputát.

  Osobně sem chodívám jenom číst (a jen výjimečně dám komentář)… ale vyčítat někomu jiný názor (to jsem nedělal ani blahé paměti na NP) by mě nenapadlo.

  Ale ano: můžeme zde (Šumavák promine) vařit, můžeme si povídat o knížkách… bych to i bral, jenže
  „…vymknuta z kloubů doba šílí…“, tak se nedivte, že…

 74. Mno, po schůzce V4, Slovinsko, Srbsko a Makedonie předložilo Slovinsko EU návrh na zablokování makedonsko – řecké hranice.

  Nevylučoval bych , že k tomu dojde i bez schválení EU….

 75. Rputi, řešíme/řešíte problém… jo, jenomže nikdo zde nemá páky, aby s tím pohnul.
  Aneb, jak praví Petr Kunetka: jde to rychleji, než on (a kdokoli z nás) čekal.

  A zkuste napsat (kdokoli) prognózu vývoje tohoto roku… velmi se obávám, že to bude pesimistická prognóza.
  Ještě, že jsem starej a mám tak říkajíc odžito…

 76. no, jo, rputi, to byste mi musela definovat , co to je „všeobecně“. 🙂

  Současná situace má příčin celou řadu, některým se možná dalo předejít, u jiných jsme prostě nemohli tušit důsledky,některé byly chybou od počátku, jiné se zvrtly nebo by byly dobrým krokem v jiné konstelaci….
  A jednou se to vždycky sečte…..

  Kořeny toho jsou už v dobách, kdy západní evropa dovezla „turky“ na práce, které nechtěli dělat sami, tedy dvě, možná tři generace zpátky.

  Ale možná se mýlím a za vším jsou ilumináti 😀
  Nebo zednáři? Nebo roasenkruciáni?

 77. >> maYda
  Chyba. Za všechno mohou židi. A cyklisti…

 78. Rputi,
  aha. Mňo… bývá kladena otázka, proč Němci nějak nereagují. Domnívám se, že u nich fungují dva procesy. Ten první, stádní, je nutí jít za svým vůdcem až do poslední tablety kyanidu a poslednímu kanistru benzínu. Ba dokonce ještě o krok dál a popravovat za neloajálnost ještě v době, když Vůdce byl již zfajrován. Ten druhý proces, ten je ještě smutnější. Během jednoho století bylo v konfliktech zabito 8,5 milionu Němců. Z genetického hlediska těch nejhodnotnějších, protože ti „méně hodnotní“ zůstali doma. Kdybych chtěl bejt hnusnej, tak bych řekl, že to, co přežilo do 21. století, je z hlediska zachování druhu odpad. A když k tomu přičteme padesát let duševního masírování, proti kterému je nějakej Dostojevskej úplná nula… no tak jsou tam, kde jsou.

 79. “ tak to prostě je.“

  Kdysi měl brácha kolegu, oddaně až fanaticky věřícího katolíka, který později vstoupil do jezuitského řádu.
  A ten veškeré diskuse s „nevěřícími“ o Bohu a bibli končil pokaždé větou „A tak to prostě je“ 🙂

 80. Fauste, ale nic neřešíme. Jen největší bláhovec si může namlouvat, že tlacháním na blogu něco opravdu řešíme 🙂

  A myslím, že domácí pán by proti vaření a knížkám nic neměl 🙂

  Ad – prognóza – já se prognóz zdržuju.
  já jen doufám. doufám, že babička ještě vydrží tak, jak na tom je, že syn našlápne do posledního ročníku bakalářskéo studia a dcera odmaturuje a dostane se , kam si přeje.

  A že si nějak zvyknu, protože to znamená, že tak nějak více méně opustí domácí hnízdo. Rozhodně si už na to důkladně protahuje křidýlka.

 81. >> maYda
  Pokud by mi nějaký „nevěřící“ přinesl argument, že to tak s tou Vitáskovou není, bude důvod k diskuzi. Ale díky svým zkušenostem s českou energetikou se cítím oprávněn k tvrzením v onom článkům zmiňovaným vyjádřit svůj bezvýhradný souhlas.

 82. dvd, nevím, jak je to s tou Vitáskovou. Já vlastně ani pořádně nevím, kdo to je.

  Jen jsem si na toho chlapíka vzpomněla…. U nás má tahle věta od tej doby poněkud posunutý význam ve smyslu „konec diskuse, argumenty jsou zbytečný“ a používá se lehce ironicky.
  Něco jako „to by se v německu stát nemohlo“ 🙂

  S tím, jak je to s Vitáskovou to nemá žádnou souvislost.

  Jen je to takovej příklad, jak pod dojmem určité zkušenosti i banální větu vnímáte poněkud jinak.

 83. 89 fauste byla by nuda kdyz by meli vsichni stejny nazor.
  jenze to vystekani jinych nazoru jest zde priznacne skoro jako u PaL

 84. Teď jsem koukal do stojanu. Novinového stojanu. Na noviny. Že nejsou prachy na Ransdorfův funus. A že ho tedy jako zaplatí KSČM.
  Tady (cca čas 1:17) si můžete Ransdorfa připomenou, jako mladého perspektivního svazáka, kterému se ještě ani v těch nejvlhčejších snech nesní o pozici místopředsedy KSČM a poslance několika parlamentů, včetně toho evropského: https://www.youtube.com/watch?v=zNqYLBHMebY

 85. „Pohřeb nemajetného Ransdorfa zaplatí KSČM“ ….

 86. Zbořil k Ransdorfovi:

  …Na rozdíl od mnoha svých kolegů z Prognostického ústavu se po listopadu 1989 nevrhnul tam, odkud plynuly ministerské či jiné funkce. „Ta léta, která strávil v Prognostickém ústavu, využil – na rozdíl od mnoha jiných – k intenzivnímu studiu. A možná i to po roce 1989 vadilo. O svém vztahu s Vladimírem Dlouhým, předsedou ZO KSČ v Prognostickém ústavu, mi řekl jen to, že mu na jaře 1989 udělil jménem základní organizace ‚stranickou důtku‘ za podpis petice Několik vět. Nevšiml jsem si, že by to někdo i v těch umírněných vzpomínkách na Miloslava Ransdorfa připomněl, ačkoli každý kašpárek se k takovémuto opožděnému ‚třetímu odboji‘ dnes rád hlásí,“ vzpomíná Zdeněk Zbořil na komunistického politika….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Skopek-hnusu-Casopisy-ze-kterych-se-dela-spatne-A-vzpominka-ktera-stoji-za-to-Zdenek-Zboril-se-louci-s-Ransdorfem-a-zastava-se-Zemana-418712

 87. 2 ptakopysk ad 94 – Mno, já bych k tomu ještě doplnil fenomén Hitler. Ten sám o sobě by těžko něco zmohl, kdyby kolem sebe neměl armádu nadených přisluhovačů, kteří z toho měli nemalý prospěch. To zfanatizování byl jen vítaný bonus.
  Ergo, Andělína Mrkalovic by sama o sobě hovno zmohla, kdyby kolem sebe neměla armádu nadšených přisluhovačů, kteří z tohodle bordelu mají velký osobní prospěch. To jsou všechny ty teroristické organizace tzv. nevládní a neziskové, jejichž členům je jasné, že jinak by se museli živit prací – a to nikdo z nich nechce.
  Prostě smečka vychcanejch prospěchářů, těch samejch co dřív lezli do KSČ (aby prý tu stranu rozkládali zevnitř), práskali až se z nich kouřilo, pak ty legitimace honem rychle zahodili a obratem pořídili nové, aby si mohli dál pilně přikrádat a nemuseli třeba taky někdy pracovat. Pak by se taky mohlo rychle ukázat, že kromě blbejch keců a lží nic jinýho neuměj. Takže je třeba fanatizovat dav, hrotit situaci a jakoukoli opozici ubít – nejlépe fyzicky, pokud to nejde, tak alespoň uřvat. QED.

 88. Rputi,
  no, to je to, o čem píšu. Ti, co se nebáli, posloužili jako hnojivo u Verdunu, Stalingradu, jako krmivo pro ryby, atp…

  A jak píše PeS, k nastartování obrodného procesu končícího pro Německo další katastrofou, větší, než ty předchozí, je v Německu třeba dostatečně mimózního inostránce. Přisluhovače Němci dodávají z vlastních zdrojů.

 89. pasáčku, to byla jen taková vzpomínka (co chcete, za pár dní mi bude sedmdesát, tak mám na vzpomínky i docela nárok) :-)¨
  Fakt tedy je, že si na vyslovené „vyštěkáni“ jiných názorů nějak nevzpomínám (byly horší na onom NP) – ovšem že sem několik lidí přestalo chodit, beru dost jako újmu – namátkou raptor, jurap, Haas, Anka a jiní a mrzí mě to. A třeba Modrý pták – u něj bych ovšem hledal příčinu v jiných zájmech…

  MaYdo – viz výše: mnoho mých vrstevníků se na nás dívá odněkud jinud… takže bych jenom rád já osobně (egoismus) dožil… víš, když byl atentát na Kennedyho a zpráva Warrenovy komise byla utajena na XY let (to by mi mohl pomoci Dušan) jsem si povzdechl, že
  odtajnění nedožiju. A rád bych se dožil… 🙂

  No a koho to zajímá: v podbrdí +6° a plaveme… nic moc na konec ledna.

 90. Jiastěže PeSi.
  Těch 500 politiků se muselo na svoje rozhodující pozice dostat. Někdo je tam musel dostat. A těch, kdo se chtějí mít dobře bez práce se vždycky najde dost.

 91. (92) Bildelberg! 😛
  (94) To ovšem předpokládáš, že před smrtí „nezanechali sémě“. Což asi u všech neplatí.
  (98) S Vitáskovou nejspíš rámcově jo, ale záběr dotyčného „Pařáta“ je podstatně širší a barvitější. O stylu nemluvě.
  (100) Pasáčku, kdo se nechá vyštěkat, je mňakoň. 😛

 92. 94 ptakopysku, tak jest. Nejenom Němci…
  Důsledky dvou velkých válek dvacátého století jsou daleko větším průserem než si mnozí připouštějí.

 93. 47 Rputi, kdo se nejvíce cítí ohrožený islamizací Evropy? Poddaní? Kdepak. Vrchnost. Které začíná docházet, že představa, že může být vrchností univerzální vládnoucí jakýmkoli poddaným, je naprosto mylná. Tak začíná burcovat poddané aby ji ochránili vlastní krví. No, přinejmenším vlastním potem.

 94. 59 Zpátečníku, principiálně nemám výhrady proti „no go areas“. Za předpokladu, že jsou důsledně „no go“.

 95. 36 Zpátečníku, to je logické. Jestliže někdo pochází z lidožroutska, má lidožroutské předky, lidožroustké příbuzenstvo a vychován byl v lidožroutské rodině, obezřetnost je na místě. Třebaže veřejně odmítá lidožroutsví. Je velké nebezpečí, že by se k němu mohl vrátit. Kromě toho, nutno vzít v úvahu jeho motiv. Proto, že z principu nesouhlasí s lidožroutstvím, anebo proto že se sám ocitl na jídelním lístku.

 96. 109 – Fauste, zpráva Warrenovy komise nebyla tajná. Tajné byly jen některé pasáže týkající se metod vyšetřování a identity vyšetřovatelů. Přesto se dodnes čas od času objevují nové konspirační příběhy, neboť ani Warrenova zpráva nepodává jednoznačné vysvětlení (počet atentátníků), zastřelený policajt, přesnost a rychlost střelby s puškou Manlicher.Carcano, kterou použil L.H.Oswald. Otazníků je pořád dost. Knihy napsané o atentátu by pravděpodobně vyplnily větší místnost. Ostatně, i o atentátu na presidenta Lincolna se čas od času objevují nové teorie. I já, stejně jako ty, se obávám, že úplnou pravdu o atentátu na JFK se za našeho života nedozvíme.

 97. Schumi 114,
  nepochybně. Alůe myslíkm, že poddaní (nejen) Němci pociťují své ohrožení docela dost.

 98. 115 – Schumi, problém s no-go areas je v tom, že jsou no-go pouze jednosměrně.

 99. Karle, jestli to má být odkaz, tak nefunguje.

  ale jinak je to vskutku půvabné. JAk požadavek předložit důkaz, že někdo něco nevlastní tak domněnka, že když není dokázáno nevlastnictví řidičského průkazu, nelze dokázat nezpůsobilost řídit vozidlo.

  Zdá se, že dotyčnej soud razí zcela nové trendy v soudnictví 😀

 100. Njn, ale kde to Metternicha vzít a nekrást!
  Zajímavý rozhovor s Robejškem:

  …Mnohdy si zoufám nad tím, že politickým a mediálním elitám chybí schopnost strategicky myslet. Strategicky myslet v souvislosti s dnešním Ruskem by podle mě vedlo k následující úvaze. V. Putin vládne autokraticky, Rusko je vzdáleno od ideálu západní demokracie, ale Evropa a Spojené státy mají tolik vlastních problémů a tak malou šanci prosadit svoji představu Ruska, že by na to neměly plýtvat silami a raději by se měly soustředit na to, co (možná) zmohou. To by měl být pokus o jejich vlastní stabilizaci. K tomu, aby měl tento pokus alespoň nějakou šanci na úspěch, potřebují západní vůdci co nejvíce prvků stability v kolabujícím světovém pořádku. A proto pokusy o destabilizaci Ruska vlastně pouze ztěžují jejich vlastní stabilizaci.

  Kdyby dnes existoval nějaký jasnozřivý státník jako kdysi Metternich nebo Palmerstone, tak by se pravděpodobně neptal, je-li Rusko ideologický nepřítel, protože o tom není pochyb; ale přesto to nelze změnit. Někdo jako lord Palmerstone nebo von Bismarck by se dnes ptal, co se stane samotnému Západu, když Rusko zkolabuje. Opravdový státník nemyslí v ideologických kategoriích, jeho zajímá jednak proveditelnost, ale vždy a za všech okolností téma rovnováhy. Rovnováha je v každé situaci základním předpokladem pro změnu k lepšímu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Petr-Robejsek-pro-PL-analyzuje-sance-ke-svrzeni-Putina-Navrhuje-Sobotkovi-zpusoby-ochrany-ceskych-hranic-a-popisuje-priciny-krize-svetove-ekonomiky-418794

 101. R.I.P. Ransdorf. V úvodu bych se rád přihlásil k mému neochvějnému názoru, že mrtvý komouš, dobrý komouš. Nicméně nechci generalizovat a připouštím, že skonu několika konkrétních komančů lituji. Zvláště tak kontraverzních, jako byl právě tento. Protože mne jedno z mých povolání posílalo do nejnemožnějších končin, samozřejmě že jsem se nevyhnul setkání ani s tímto soudruhem. Možná bych to slovo dal v jeho případě i do závorky, tedy „soudruhem“. On totiž měl, chudák, právě s komouši ty největší problémy. Kdysi dávno jsem se vnutil při cestě zpět z jednoho veletrhu (jen blbci platí za cestu) do vozidla MZO. Na zadním sedadle Volhy jsme se tísnili tři. R. seděl uprostřed a já si místo udělat umím. Tehdy jsem byl ještě z vojny hodně osvalený. Ani neprotestoval, takže se mi ho zželelo (Kájo, co říkáš, je to správně?)a nechal jsem ho alespoň dýchat. Na cestě z Brna do Prahy jsme probrali kdeco. Mezi řádky se zmiňoval o tom, že ho nejspíše vymetou z VŠE, protože nedržel hubu. Následně se tak stalo a on skončil v Prognosťáku. Ještě jsem se s ním potkal dvakrát a vždy jsme si hezky pokecali. Nikdy jsme ovšem nemluvili o politice. Také jsem se dozvěděl, že ho chtěli asi čtyřikrát vyloučit ze strany a navíc jeho přednášky patřily mezi studenty k nejpopulárnějším, což se na vš tohoto typu nezapomíná. Po revoluci už jsem ho neviděl. Ani se nedivím, že nepřevlékl kabát. Byl snad ještě naivnější než já. A to je co říci. Ale krásně se s ním kecalo. Já jenom lituji, že už jsem se s ním setkat nestihl. Co všechno mi mohl povyprávět… Vždyť byl jen o dva roky starší. Asi nepil červené víno s resveratrolem. Prostě i některých komoušů je mi líto…..

 102. Dušane (117) jinými slovy: můžu klidně umřít, neb pravdu se stejně nedozvím 🙂

  No vidíš, a to mě drželo při životě… 🙂

  Nicméně: pokud si pamatuji, tak tehdá se to líčilo tak, že celá ta zpráva je TOP SEKRET; z toho taky plynulo to mé očekávání.

  Jsme ale v zásadě vrstevníci a atentát na JFK tehdy dost hnul všemi (zejména pak mladými), takže…

  Hele, kam bys toho JFK z politologického hlediska zařadil? Tak o nic nejde, už je to dávno (raději to nepočítám), ale dneska jsou takové podivuhodné teorie, takže by mě to zajímalo.
  Přiznávám, že vzhledem k věku /jeho i mému/ mi byl nadmíru sympatický…

 103. Františku, dik za vzpomínku na Ransdorfa. On byl vskutku naivní jako dítě – vč. jeho angažmá v PgÚ.

 104. 120 Niko, no go nevztahuju jen na lidi. No go lidi, no go vše ostatní. Co si nevyprokukují či nezaplatí, to nedostanou. Krom toho kdo opustí no go, nebude puštěn zpět. Když no go tak no go.

 105. Bingo , nickname 🙂

  Mně se tak nějak jeví, že rodný dům velikána by možná na místě zanechal nějaké stopy, ale světnička, kde údajně MJH přebýval v mladých letech, je patrně t marketingový produkt, kterým hodlali vyrazit mazaní měšťané nějakou korunu z probuzených a obrozených českých vlastenců.

  Aspoň co o o tom píše Neruda, by tomu napovídalo 🙂
  http://www.rozhlas.cz/toulky/mista/_zprava/88993

  Ale je kolem toho půvabná mytologie z tej doby, že jako se ta světnička zachovala nedotčená, včetně tej prkennej podlahy, po které Mistr Jan zkoušel první krůčky a i když město včetně jeho rodného několikrát vyhořelo, světničce se požár vyhnul, protože byla chráněna čarovnou mocí 🙂
  No, při průzkumu jsme pod tou podlahou našli stropní konstrukci, která tam určitě z doby gotické nebyla. 🙂

 106. 125 Ransdorf se svým renesančním rozhledem by byl příjemným zpestřením naší hospody. Nejen virtuální. Bohužel, už jen „by“.

 107. Kromě toho rodný dům byl zrekonstruován, je tam muzeum s výstavou, jezdí tam školní dítka a státní představitelé a osobnosti – umíte si představit ten trapas, kdyby se ukázalo, že osobnosti pronášely projevy a skrápěly slzičkama dojetí úplně obyčejnej barák ve městě, ke kterýmu se MJH ani nepřiblížil?

 108. 129

  🙂

  Prkenná podlaha dost pochybuju, že by v tehdejší době v domku byla . A když jo,tak byla na rtámcích na neizolované zemi, a moc dlouho nevydržela .

  Já kdysi chalupu s takovou podlahou koupil…

 109. Halladine, ono se ani snad neví, jetsli tam byl v tehdejších dobách nějakej barák. První záznamy jsou z 16. možná dokonce 17. století.

  Ještě takový detail :

  “ jakousi skříňku ve zdi, o které se traduje, že to byla mistrova knihovnička“

  MJH byl upálen v r. 1415 – v tý době sotva patřila k běžné výbavě chlapce či mladého studenta z nepříliš majetných poměrů vlastní knihovnička. Knihy byly tehdy opisovány ručně a šlo o luxusní a drahou záležitost.

 110. maYdo,

  ovšem studenti uměli psát, a mohli si ledacos opsat sami. Kněz se asi těžko obešel bez nějaké náboženské literatury.

 111. 135

  Pokud si pamatuju, v Německu je velmi obtížné svrhnout vládu nebo kancléře.

 112. 120 – Tak to joo, Schumi, jenže tak to bohužel nefunguje…

 113. A vypadá to, že posíláme zadarmo munici protiasádovským rebelům.

 114. Halladine,
  není to tak dávno co jsem o tom psal. Kancléře lze odvolat (a způsobit tím i pád vlády) pouze a jedině povede-li se tzv. konstruktives Misstrauensvotum. Kancléř pak končí tím, že Bundestag schválí jiného kancléře. Jediné úspěšné odvolání kancléře nastalo v roce 1982, kdy Helmut Kohl nahradil Helmuta Schmidta. Nový kancléř se pak projevil jako solidní politik: rozpustil parlament a vypsal nové volby aby bylo jasné, zda voliči s onou změnou kancléře souhlasí. 6.3.1983 pak výrazně souhlasili.
  Předchozí pokus o odvolání kancléře nastal 10 let dříve – v roce 1972 byla snaha vyměnit Willy Brandta za Rainera Barzela. Nepovedlo se, 2 hlasy chyběly – 2 poslanci CDU/CSU byli uplaceni. Nic se ale nevyšetřilo, neboť organizátor – poslanec Wienand (SPD) – se řídil zásadou MUDr Plzáka a zatloukal a zatloukal a zatloukal. A po letech se ukázalo, že to byl vlastně agent Stasi.

 115. DVD 🙂

  já to zhruba vím, ale ne tak přesně jako ty.
  A čekal jsem, že se ozveš 🙂

 116. Napsal jsem to proto, aby nebyly moc velké naděje, že Merkelová padne.
  Museli by se na tom dohodnout poslanci CDU, CSU a soc dem.

 117. Podle mne nejde o to, aby byla odvolána Merkel, ale aby začala veřejná diskuse o tom, jak se věci mají.

 118. Ta veřejná diskuze by mohla Merkelovou dotlačit k tomu, aby podala demisi sama, bez postupu dle DVD.
  Protože je velmi obtížné si představit, že by Merkelová dělala zcela opačnou politiku než tu, kterou dělala dosud.

 119. No, já myslím, že AM je mimo realitu a dobrovolně neodstoupí.

  Ale mně jako rodiče čeká poslední třídní schůzka v životě 🙂

  Ne, že by mi chyběly zrovna třídní schůzky. Ale tak nějak celkově mi i to malé dítě nějak moc rychle vyrpostlo. I když mi nikdy nepřerostlo peřs hlavu ( ovšem pouze fyzicky)

 120. Halladine,
  BITVA NA NOŽE V UBYTOVNĚ – MLADÁ ŽENA MRTVA

 121. 148-a mrtvá je švédská pečovatelka, ošetřovatelka…

 122. 150-mám pocit, že někteří novináři už odmítají mlčet, a protože systém je založený na autocenzuře, můžou jednotlivé případy probublat na povrch…

 123. Hehum,
  kdo tu máte kolísavý tlak, je vám taky dneska nedobře 🙁 ? Tady teď padla mlha jak mlíko, mrholí či co, nad nulou asi pět, voda teče odevšad a je hnusno, že by ven nevyhnal ani psa baskervillského…
  A lidstvo vůkol se jeví dílem utahané, dílem podrážděné (protože utahané). Zajímavé je to, že kolegyně z Košic mi popsala svůj dnešní den nápodobně.

 124. Komu je dnes dobře ? Ledviny mi tvrdnou, játra mi kornatěj, a mi samotnému taky není bůhvíjak.

 125. Mně bylo mrtvolně včera, dneska jsem musela fungovat ať jsem chtěla nebo ne, neb jsem ráno v rozespalosti vylila do záchodu kýbl a zapomněla, že ve vodě je hadr. Následné akce mne probraly dokonale :))

 126. Ehm… Matzurko, je vidět, jak Tě kočičky rozmazlily (aneb – je vidět, že Tě nevychovával pejsek). A nemusí to býti nutně pes baskervillský…

  Za času i nečasu brouzdáme podbrdím (my dva důchodcové) a ačkoli Alan má k dispozici poměrně veliký pozemek, tak s ním prostě na procházku musím.

  Mno – na jednu stranu dobře (že abych nezlenivěl), na druhou stranu proklínám konzervatizmus toho pejska: vždyť podle něj by se daly řídit hodinky.
  A co vidím v okolí kočky, resp. majitele/majitelky, tak mají proti mně sladký život… vypustí, vpustí a je hotovo. 🙂
  ¨
  Nicméně ano, bylo mi nedobře a byl jsem rád, že jsem spočinul doma. Ten tlak je… mi prostě dobře nedělá.

 127. Rputi,
  no já taky musím fungovat, i bez kýblu, akorát mám pocit, že nožičky tahám z rozteklého asfaltu a každého, kdo bude prudit, klepnu po šišce… dítko dorazilo ze školy s bolestí hlavy a padlo na postel jak podťaté, a v Košicích je nápodobně. Tak to asi budou skvrny na Slunci nebo tak něco.

 128. Fauste,
  tak to máš pravdu, pejsek mne ven nevyhání, ale na důchod už si nějakého vyhlížím 🙂 Kocouři ráno zůstali v garáži, tak jsem je vyhnala ven po příchodu z práce – ale vypadali taky, že mi jednu seknou drápkem.
  Nojo, já měla vždycky tlak „lítací“, tak se to musí vydržet. Jen se ujišťuju, že nemusím k šamanům, neb nejsem sama.

 129. Mazurka, s mom tlakem si doktoři nevědí rady, poskakuje jak chce, ale dnes se cítím Ok. Ovšem netuším kolik bych dnes naměřil, nemám v čechách přístroj.

 130. zdravím!

  (155) Fauste ze ZT, nějak jste si Alana špatně vychoval 🙂 Náš Black Jack jenom nakoukne ze dveří,vidí vlhko, a ze strachu,aby si nenamočil tlapky, spěchá zpět do svého „lóže“ 😕
  Pokud se týče mého zdravotního stavu: hlásím, že je venkoncem velmi neuspokojivý; dnes dokonce tak, že jsem považovala za nutné informovat e-mailem svého doktora na klinice v Brně, který mne ruče odkázal na místní šamany v Polné (výsledky rozboru krve a podobně nejsou ještě k dispozici-ufff) 🙁

  Jinak k politické situaci: zubatá pleš mne potěšila:až bude u nás doma hrozit teroristický útok, zřejmě vyvěsí na obecnímm úřadě červený trojúhelník ! hned se cítím bezpečně 🙂
  http://zpravy.idnes.cz/v-cesku-bude-nove-ctyrstupnovy-system-vystrahy-pred-terorismem-phr-/domaci.aspx?c=A160125_142915_domaci_kop

 131. Pohled na barometr mi říká, že venkovním tlakem to nebude, celkem normální stav, alespoň v Praze. Dokonce jsem dodělal nějaké činnosti, do kterých se mi nechtělo (bohužel ne všechny).

 132. westiku, jestli ono to nebude tím, že Váš Black Jack je urozeného původu (doufám, že do Jeho Spavosti má ještě daleko) 🙂 a Alan je holt plebejský kříženec.
  I když, pravda, mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa: on za to nemůže, to já si ho takto navykl – občas po mně hodí očkem, jako by říkal: ach jo, ten můj člověk si zas vymejšlí… tak abych mu teda udělal radost… 🙂
  Joooo, pejsci…

  Mno a o zdravotním stavu se spolu raději nebavíme, neb jest pro oba překvapením, že se ráno ještě shledáváme – jojo, už to lepší nebude.

  Nicméně co: Ave, Caesar imperator, morituri… atd., však to znáte. 🙂

 133. (161) nj, Fauste,když já bych ráda přešla na „onen svět“ zdravá …. (a ono se to nedaří …a nedaří,zejména když pořád ještě bojuji s tím přebytkem Dalacinu C, který do mne zbytečně nacpala jedna zubní šamanka ) 🙂
  No, a „urozený původ“ Jeho Psí Jasnosti nezabrání tomu, aby mu byly krácerny denní příděly (ten náš psí zmetek ,jak jsme dnes zjistili u veterináře, má nadváhu 3 kg… děs!) 😕

 134. Ad 144, 148 – K té vraždě na ubytovně jsem z překladače vyrozuměla, že má jít o ubytovnu tzv. „dětí bez doprovodu“. Jde o mladíky bez dokladů, kteří uvedou, že je jim 16 nebo 17 a mají zajištěný bezproblémový, bohatě dotovaný azyl. To že prý vypadají mnohdy i na 30, už nikdo raději nezkoumá…

 135. westíku 🙂
  ale co já bych za to dal, kdyby můj kokrčík šumavský „stodolový“ momentálně měl ty tři kila navíc – měl teď období nechutenství a bylo to děsné…
  Když tloustnou, je to špatný, když hubnou, je to špatný; mám někdy pocit, že bych si to měl s ním vyměnit.
  Jenže kdo mi zaručí, že on bude stejná měkota jako já, že?
  🙂

 136. Dobrý podvečer,

  Westíku a jaká je předpisová váha toho vašeho diamantu? Neb podstatnější, než kolik kilo má přes váhu asi bude, jetsli to je desetina správné váhy nebo jetsli váží dvojnásobek, než by měl.
  Ale v každém případě aspoň ušetříte na granulích, ne?

  Stran počasí jsem nezaznamenala žádný mimořádný reakce, hnusně sice bylo, ale nějak jsem neměla čas se tím zabývat. JIstou rtanní nesoustředěnost jsem přičítala tomu, že pondělí a to nějak ty rána vždycky hůř zvládám, neb mně víkendové lenošení vyhodí z rytmu.

 137. Ta vražda na ubytovně- to bylo ve Švédsku?
  Prptože v Německu samozřejmě žádné nože mít nemohou !!!

 138. Inu, Fauste, mám takové „temné“ podezření, že kdyby Black Jack se měl se mnou dělit o krmivo, tak budu „štíhlá jak laň“ 🙂

 139. (165) maYdo, předpisová váha amerických kokršpanělů je max.13 kg; Black Jack dnes má 16,20 kg; u něj už nejde o dodržení výstavní váhy (s jeho současnou váhou by ho na soutěži diskvalifikovali-na výstavy už nejezdíme), ale o jeho klouby a páteř.. 🙁

 140. No, sousedka dostala od veterináře nařízenou dietu i pro slepice. Stěžovala si, že nenesou a že prý jsou přežraný a tlustý.

 141. Ne, na chalupě. 🙂
  Má syna kuchaře a ten jí nosí pro ty slepice zbytky z hospody a slepice po tom jen kynou.
  Ona to teda asi taky nebude pro ty slepice optimální strava.

  Tady máme jen psy. Jediná drůbež tady v baráku byl kdysi něčí letitý papoušek, ale s tím už je dávno ámen.
  Ale dysi jsem bydlela v podnájmu v Kobylisích a když jsem ráno chodila na autobus, kokrhali tam kohouti. Na okraji sídliště tam byly vilky a asi tam někdo ty slepice choval.

 142. Aby nedošlo k nedorozumění, Šumaváku, ptal ses na pernatou drůbež z rodu kurovití a ne na tu nepernatou az rodu Homo Sapiens 🙂

  U nás v baráku jsou všechny dámy stejně štíhlý jako proutek, tlustá jsem jen já. 🙂

 143. 2 Matzurka ad 152 – nediv se… Dneska totiž foukal foëhn… a bylo to znát i tady v Praze. A bylo mi celkově fujtajblově a nedobře – a to jsem dost daleko od Švýcarska, kde si to užívají z první ruky… On to totiž doprovází infrazvuk – a to pro mnohé není žádná sranda.

 144. Foëhn? Já byl dnes na Zličíně a tam to nebyl teplý vítr z hor, ale studený severák!

 145. Ona je to vůbec lumpárna!
  Zrovna jsem chtěla nadávat, kterej blbec zase topí, že není vidět po ulici …. a ony si to mraky couraj břicho po zemi. Fuj tajxl!

 146. Síla Nabucca…
  Dostal jsem před chvilkou tenhle mail od kamaráda… a nějak se chci o něj podělit…
  cituji:
  „Přátelé milí,
  udělejte si chvilku, sedněte si v klidu, poslouchejte
  a hlavně vnímejte tu nádhernou atmosféru…
  existuje několik druhů protestů. Jeden z nich vám chci ukázat výňatkem z
  opery G. Verdiho Nabucco – sbor zotročených Židů odvlečených po prohrané válce
  do Babylonu asi 590 před našim letopočtem.
  Opera se hrála v Římě letos při příležitosti 150 výročí moderní Itálie za
  přítomnosti Berlusconiho a starosty Říma. Už před začátkem opery byl dlouhý potlesk
  (Italové, jak víte, milují Verdiho a jeho opery většinou znají nazpaměť a
  slavné árie zpívají). Opera proběhla normálně až k uvedenému sboru, jehož první slova v překladu jsou:
  „Oh má země, tak krásná a ztracená“
  V hledišti bylo zvláštní napětí, které cítil dirigent i účinkující.
  Když skončil sbor otroků, byl obrovský aplaus. Dirigent slyšel výkřiky:
  „Opakovat!“
  A rozruch neustával. V Itálii není zvykem opakovat části v průběhu opery,
  ale nakonec, když se rozruch utišil, obrátil se dirigent na Berlusconiho a
  řekl:
  „Jsem Ital. Cestuji po celém světě a teď se stydím za to, co se děje v mé
  zemi a proto (k obecenstvu) přijímám Vaši prosbu k opakování! Nejen pro
  vlastenecký obsah, ale při dirigování slov „Oh má krásná ztracená země“
  myslím na to,že když budeme takto pokračovat v přijímání islámu, zničíme
  kulturu, která tvoří historický základ Itálie. V tom případě bude naše země opravdu ztracena.“
  Potom řekl: „Já, Muti, jsem mlčel po léta. Nyní bych chtěl dát této písni
  skutečný význam. Jsme doma v Římě, v divadle se skvělým sborem a nádherným
  doprovodným orchestrem. Navrhuji Vám, abyste se připojili, a budeme zpívat
  všichni spolu.“ Potom zahájil opakování písně sboru, obrátil se k publiku a
  dirigoval jejich zpěv.
  Lidé byli vidět jen tmavě, protože osvětlené bylo jen jeviště, ale jak
  publikum,tak všichni na jevišti, zpívali ve stoje. Když sbor skončil, bylo
  vidět, jak si ženy zpívající ve sboru utíraly slzy.

  https://www.youtube.com/embed/G_gmtO6JnRs

 147. PeSi, nádhera!

  Zajímavé – tolikrát jsme tu debatovali, co jsou to ty „národní hodnoty“ a byli tací, co je označovali za nesmysl, který je přežitý a neexistuje. A vida ….

 148. Drobná potíž je v tom, že to video je z roku 2011. Evidentně si to přítomní politici (alespoň ti, co v politice zůstali; Berlusconi, pokud se nepletu, v tom roce skončil) k srdci nevzali… 🙁

  Ale jinak díky.

 149. Hmmm…PeSi – je to krásná árie z krásné opery. Jen to video je z března 2011. To ještě bylo EU hej….

 150. Na ČT 2 dávají Pianistu. Nedělá mi to dobře. Nemohu se zbavit pocitu, že se v jádru Němci zase tak moc nezměnili. Opět chtějí měnit svět. Opět se vžívají do zachránců vyšších hodnot. Obávám se, že sjednocení Německa byl geopolitický omyl.Než se Německo v 19. století sjednotilo nezačalo světovou válku.

 151. Dušane, jsou filmy, které na mě tak silně zapůsobily, že je nemohu vidět znuvu – ty emoce, které vyvolaly jsou příliš silné a živé. Pianista patří mezi ně.

 152. Dano, jsem v Těšíně v hotelu Central. Vracím se do Prahy ve čtvrtek ráno.

 153. Zítra mám celý den školení v Ostravě a večer budu totálně vyřízená. Ozvu se.

 154. Bude mcm potěšením, Jsem většinou na telefonu, pokud ho nepřehluší chrochtání kompresoru nebo vytí brusky, ho slyším. Dušan

 155. ten spell checker se need a nedá vypnout

 156. Hraje tam pianista Chopinovo Nokturno Es Dur ?
  Dcerka to teď cvičí na piano, ale ten film jsme ještě neviděly; já přesně z toho důvodu, že to taky budu moci vidět jenom jednou… ale nechci dceři do toho Chopina moc zasahovat, snad až to bude mít perfektně zažité.

 157. Dobré ránko!

  Na téma „vyšších německých hodnot“ se velmi dobře rozepisuje V.Vlk na NP.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-sametova-rukavicka-na-ocelove-pesti-fk1-/p_zahranici.aspx?c=A160125_202949_p_zahranici_wag

  Je to tak, ona Tchatcherová dobře věděla, proč proti domu spojení tak brojí a měla recht. Moc velké Německo je prostě moc velké svojí vahou a hlavně vůlí ovlivňovat všechny kolem sebe. Andělína je přímo esencí svévolného hegemona.

  …“Franz Josef Strauss řekl na adresu Helmuta Kohla, že bude psát své paměti na Sibiři. Takže můžete pravděpodobně také nahlas přemýšlet o tom, kde paní Merkelová bude psát své vzpomínky. Jižní Amerika je rozhodně hezčí než Sibiř, “ uvedla europoslankyně B. von Storch…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/beatrix-von-storch-merkelova-by-mela-odjet-do-chile-psat-sve-pameti/

 158. A s domácího dvorka, aby nás nepeskovali, že si nevšímáme!

  Rodina našeho pana ministra války je naprosto jedinečná svou schopností hamtat v hovnech, že aby to hooodně smrdělo po vlastech českých. A jen pár dnů po maceše obul se do toho Matěj, čerstvý to předseda Zelených:

  …řekl, že si pod slovem hnutí představuje něco jiného, než když náhodně vybraní zaměstnanci vstoupí do firmy jednoho člověka.
  „Manažeři, které nám ANO slibovalo, jsou lidé, kteří nic pořádného neumějí a všeho se bojí. V tomto ohledu je ANO klam a podvod, to bude třeba voličům ukázat,…“
  http://www.novinky.cz/domaci/392847-matej-stropnicky-nastval-babise-navazel-se-mu-do-hnuti.html

 159. Petře,
  tohle jsem sem už před časem dávala (z jiného pramene) a zaujala mne u toho (nejen) forma „vzdorného čtení“.
  Pokud jsem pochopila správně, „vzdorné čtení“ znamená, že už dopředu víš, že to z hledisek genderových a feministických je ouplně špatně a čteš kriticky, abys to na závěr totálně odsoudil. 😀 😀

 160. No, já sem chodím jen sporadicky a k tomuto klenotu jsem musel dospět jinudy 😀

  Inu, dekadence v posledních fázích…

 161. Rputi,
  toho spratka rozmazleného „Matějouše“ (dle vzoru Milouš, mají stejný porost pod nosem) fakt nemusím, ale s výrokem „ANO je podvod na voliče“ souhlasím.

 162. 195

  Jo, občas se stane, že i někdo naprosto nedůvěrýhodný řekne pravdu.

 163. Navíc si představuju, jak Babiš Stropnickému myje hlavu 🙂
  Bez šampónu, drátěným kartáčem. 😀

 164. Petře, tys našel odvahu to stáhnout a přečíst? Já ne. A nemám na to ani čas. Doba vymknuta z kloubů opět šílí a já se obávám, že se ještě dožijeme něčeho nepěkného.

 165. Matzurko 195,
  když si přečteš předvolební Stropnického projev, tak zjistíš, že se puberťák „vymezil“ proti celému světu a „vyřídil si to“ i s Klausem a G.Bushem! 😀 😀
  Takže to vzal i s Babišem z jedné vody načisto – v podstatě má téměř ve všem pravdu, stačilo poslouchat, na co lidi nadávaj a co jim tedy zalahodí.

  Nedospělý, nezralý jak švestka, zparchantělý čoklík, co ňafe po všech a po všem, aby ho náhodou někdo nepřehlédl.

 166. Dobré ráno,

  „…zjistíš, že se puberťák “vymezil” proti celému světu …“

  No, když jsem viděla ten jejich sjezdový hit, tak si myslím, že si ta partaj zvolila „přecedu“ k obrazu svému.

  Zřejmě to je poslední stadium předsmrtné demence strany Zelených.

 167. >> maYda
  S těmi Zelenými nejsem zas takový optimista. Volič – jsa zklamán „starými“ stranami hledá stále něco nového. Takže volil Kecy veřejné. Zklamal se. Volil Úsvit či ANOfert. Nedodali mu ty pečeno holuby. Tak zkusí zase něco jiného. Radikální Zelené. –Tak rád bych se mýlil. Ani ne tak kvůli Zeleným, ale kvůli českému voliči.

 168. Se Zelenými čím dál lépe!

  Rozsudek Evropského soudního dvora pro lidská práva (EGMR) proti 34-letému muži z Leipzigu vedl ke kontroverzním reakcím. Politik Strany Zelených Hans-Christian Ströbele reagoval nejostřeji. ‚My chceme sex mezi sourozenci a dalšími blízkými příbuznými povolit a požadujeme skoncovat s incestními zákony. Tohle je izolovaný relikt dávných časů, kdy i cizoložství bylo trestné, s čímž už jsme rovněž skoncovali,‘ řekl Ströbele zpravodajské síti N24. Paragraf 173 už neodpovídá době, ‚v těchto časech osvícených názorů na manželství a rodinu. Musí se zrušit.‘“
  http://www.focus.de/politik/deutschland/er-muss-weg-gruenen-politiker-stroebele-will-inzest-paragrafen-abschaffen_aid_736743.html

 169. Dušane, přiznám se, jen fragmenty. I má psychická odolnost má své limity 😀

 170. Rputi, další fází bude asi zoofilie, zelení mají zvířátka rádi 😀

  Maně jsem chtěl dodat néco o jisté podobnosti s Byzancii, ale proč…

 171. Ti uprchlíci na tej fotce se vůbec tváří nějak v pohodě. Spíš bych řekla, že se spokojeně cachtají, než topí.

  TAky bych se zeptala, když jsou to teda topící se zoufalci, jak to, že místo záchrany se fotografovalo. Kdyby to bylo na širém moři, fotografa by musel někdo dovézt na místo a na kanoi z Lužnice by to určitě nebylo.

 172. [212] Hypotetický fotograf by mohl být na některé lodi Frontexu, co uprchlíváky přičinlivě tahají z vody a vozí do EU. V tomto případě by ta loď holt musela mít hodně malý ponor… 🙂

 173. JJ hlavsone,
  chybička se vloudila. 🙂
  Nějak se jim to ale stává dost často!

 174. (211) Tak to by neškodila nějaká ta demonstrace i zde, aby i místní obchodníci byli uvědomělí! 😛
  (208) Ještě klika, hlavsone, že už jsem tu fotku viděl i jinde. Protože OrgoNet Svět funguje úplně jinak, než nám předkládají k věření oficiální zdroje. Tento osobní subjektivní blog přináší alternativní informace o záležitostech, v nichž nás politikové, vědci a meteorologové prostřednictvím mainstreamových médií nejvíce klamou. Orgon a orgonit: základní pojmy Jak si vyrobit orgonit Ocet rozpouští chemtrails i umělé bouřkové mraky… 😛

 175. A tak pomaloučku polehoučku nám zmizí Schengen ze světa….

  …Evropské státy chtějí prodloužit pohraniční kontroly, které zavedly kvůli náporu běženců. Členské země EU po pondělním jednání svých ministrů vnitra v Amsterdamu vyzvaly Evropskou komisi, aby připravila příslušný rámec. Nad další existencí schengenského prostoru bez hraničních a pasových kontrol tak visí otazník, protože kontroly lze podle pravidel zavést až na dva roky. Kromě toho se stále hlasitěji mluví o dočasném vyloučení Řecka z Schengenu…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/392877-hrouti-se-schengen-evropske-staty-prodluzuji-pohranicni-kontroly.html

 176. Nikdo není schopen Řecku říct, JAK má ty hranice chránit, ale všichni to po něm chtějí.
  Jakákoliv funkční varianta ochrany hranic znamená použití násilí, otáčení a potápění lodí, a to znamená srdcervoucí obrázky a taký zraněné a mrtvé.

 177. 217

  Ovšem Řecko by mělo říct “ Tak pojďte, a ukažte co umíte“

 178. (217) A ptá se Řecko na nějakou radu či žádá o pomoc? Protože pak by buďto tu radu nebo pomoc někdo poskytl, nebo bylo jasné že to nejde. Řecko dělá mrtvého brouka. Pokud by řekli: tábor pro připrchlíky chceme zřídit zde, zde a zde, bude to stát tolik a tolik, nemáme, dáte, tak by bylo trochu jasněji. Jistěže nelze uhlídat celé pobřeží stylem Šumava za bolševíka, je ovšem klidně možné sbírat vyloděné připrchlíky a místo na vlak je dopravovat do táborů. Příliv by se neprodleně zmenšil nebo obrátil jinam, pokud by táborníkům zůstaly telefony.

 179. Trochu z jiného soudku. Opět jsem se svou volbou presidenta spokojený.

  http://www.lidovky.cz/jak-se-zbavit-sobotky-bud-pomoci-voleb-nebo-kalasnikova-rekl-zeman-1c9-/zpravy-domov.aspx?c=A160126_105930_ln_domov_gib#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

  Také jsem se z tisku dozvěděl, že na výročí jeho tuším inaugurace budou v Praze demonstrovat stovky jeho odpůrců. Tož abych vytáhl z krabice svých trofejí, schovávaných pro případné vnuky, jisté velké placky a pozměnil jejich obsah na např. Mám rád svého presidenta a vyšel do davu. Bohužel ale na svá pravidelná cvičení v sebeobraně jsem rezignoval zhruba před 20 lety(tehdy mi v ony dny místo tréningu vozili maso), takže se trochu bojím, neb mne již několikrát málem lynchovali. Uvidíme

 180. No, já jsem se svou volbou taky jakž takž spokojený, ale toho kalašnikova zmiňovat neměl

 181. No nevím nevím, jestli je tohle dobrý nápad:

  S další německou uprchlickou novinkou přišla včera agentura AFP a píše o tom, že nejlepší formou jak v Německu integrovat uprchlíky, je jejich umístění na německý venkov nebo do malých měst. Vyplývá to z vyjádření Karla-Friedricha Thoena z Ministerstva zemědělství spolkové země Durynska, který měl uvést, že „venkovské oblasti jsou laboratoří integrace na rozdíl od hustě obydlených městských aglomerací. Na venkově nemohou vznikat paralelní společenství.“ Z toho usuzuje, že „vesnická komunita je ideální příležitostí pro integraci.“ Názor podpořil Gudrun Kirchhoff, odborník na problematiku uprchlíků německého Institutu urbanistiky. Uvedl: „Nízké životní náklady, levnější nájem a do sebe těsně spletená komunita jsou hlavními faktory úspěchu k integraci nově příchozích.“ Dále odborníci poukazují na život v německých venkovských komunitách, kde společenský život v malé obci tvoří různé kluby a sdružení.

  http://literarky.cz/politika/svet/21393-nmecke-problemy-s-uteenci

 182. 223
  Hlavní problém je v tom, že prchlíci se budou samovolně sestěhovávat a pokud dostanou povolení v pobytu, těžko by jim v tom šlo zabránit.

 183. Dobrý den. Ad uprchlíci: Když přijeli migranti na venkov, byli jsme o něco chudší. Venkovské obyvatelstvo se obecně méně a hůře chrání proti nežádoucímu jednání. Německé vesnice jsou roztažené podél cest, spoléhají na ochranu vlády.
  Východoněmecké vesnice mi připadají podobně vystěhované jako naše pohraničí, šikana zbylých důchodců bude mít velmi závažné mediální důsledky. Pan zemědělský ministr tuší rito, je zvyklý na dotace. Jaký vliv budou mít návštěvníci na ekonomiku „Ferienwohnungen“?
  Ad přenos HIV: znám případy jednotlivců, kteří tak v minulosti jednali. Tito asi budou z jedné komunity. Hatefree to může vysvětlovat šikanou v dětství, přesto jsou za svoje jednání zodpovědní.

 184. Ad život v obci: budou se chtít migranti připojit k aktivitám místní fary / kostela? Jsou to evangelíci? Centrem sociální práce bývají kostely, ne proto, že by nutně všichni byli křesťané, ale protože to je tradice.

 185. Nickname,
  taky doufám, že německým venkovanům ještě zůstal selský rozum a podávky…

 186. Jak chránit řecké hranice: poprosit Turecko, ať chrání ty svoje. Pokud toho není schopné, např. nemá armádu, nabídnout ochranu tureckých hranic z turecké strany.
  Domluvit se s Tureckem, že trajekty z Lesbosu budou zajíždět např. do Izmiru, ne do Atén.
  Řekové vědomě odmítají hlídat svoje hranice. IMNSHO ze dvou důvodů: Chtějí vypadat jako lidumilové a zároveň na obchodu s lidmi vydělává mnoho Řeků. Třetí, ne tak důležitý důvod je, že tímto způsobem vymámí z Berlína další dotace.

 187. Aaanebo
  by je mohli pracovně zaintegrovat ve vepřínech…

 188. a Čtvrtý
  jak říkají Slováci “ Najvačia radosť je škodoradosť“
  Ať si Němci užijí za to, jak s námi zacházeli !

 189. Pamatuju ještě, jak u nás ve vsi nastěhovali cikány do opuštěného statku. asi taky kvůli „integraci“, tenkrát se tomu ovšem tak neříkalo. měli kupu dětí, nutno říct, že jedno nebo dvě školu vcelku navštěvovaly a dokoce se i slušně učily. A někdy s námi lítaly venku.
  Ale jinak si rodina žila po svém. Když ten statek vybydleli, vandrovali zase někam jinam.
  Jen v místním ústavu pro neslyšící se občas objevilo nějaký dítě z tej početnej rodiny. Dětí s tímhle původem tam, bylo poměrně hodně, to postižení muselo být u nich mnohem častější, než u bílé populace..

 190. Matzurko: dovezete-li do městečka, které má zavřenou školu z důvodu nedostatku dětí a mladých např. 500 migrantů, zkuste odhadnout jak tisíc obyvatel středního a vyššího věku integruje tyto příchozí. To co nezvládnou vládnou placení a školení profesionálové, magistři a doktoři, mají zvládnout důchodci, kteří by už měli mít nárok na odpočinek?
  Bez pracovní povinnosti a zároveň dobré vůli uprchlíků nelze integraci na vesnici zvládnout.

 191. dobré vůle uprchlíků – myslím tím ochotu uprchlíků k integraci. K přijmutí německého způsobu života, práce, náboženství.

 192. „Ad život v obci: budou se chtít migranti připojit k aktivitám místní fary / kostela? Jsou to evangelíci? “

  zajímavá otázka. Budou násilně evangelizováni, aby splynuli sobyvatelstvem nebo se kostel předělá na mešitu, aby se tu cítili vítaní?

  Mimochodem, slyšela jsem v rozhlase ( ale nevím, jetsli to uvedlo žádné jiné medium), že křesťanští uprchlíci, co přijeli do Jihlavy, chtěli do české republiky, protože je tu minimum muslimů.

 193. Nickname,
  ale no jistě. Integrovat do práce v zemědělství. Pokud ne, návrat odkud přišli (původně, ne že je šoupnou do Rakouska).

  Ach jo, já vím, to jsou jen mámivé iluze.

 194. Násilné evangelizace v NDR jsou naposledy snad z doby soudruha Jindřicha Ptáčníka.
  Právě to nechápu u soudruha hnojního ministra. Leda by měl pár nemovitostí, kde by mohl dostat na uprchlíka 1.000 EUR/měsíc.

 195. Matzurko – vůbec nemyslím nějakou násilnou integraci. Proto bych požadoval dobrou vůli. Když jsem pracoval s různými lidmi „na scestí“, byli jsme ochotni pomoci každému, pod jednou podmínkou – pomůžeme ti, pokud ty chceš, abychom ti pomohli. Máme daná pravidla, která se už mnohokrát osvědčila. Můžeš je přijmout a dát se u nás do pořádku. Chceš?

 196. maydo 231 –
  příbuzenská plemenitba dělá své a když se vada v jedné generaci objeví, dost rychle se šíří…

 197. Rputi,

  to jsou černoušci v Jižní Africe.
  Domácí 🙂

 198. Halle,
  on je to takový jejich domácí zvyk. Pár stížností, že takhle choděj nakupovat i v Německu jsem už na FB četla. Prý je lepší se v takovém okamžiku někam schovat a hlavně neprotestovat….

 199. Bože! Ty to vidíš!
  Říkali v rádiu, že Brně prý došlo k výbuchu nahromaděného oxidu uhelnatého…
  Jsem u vytržení!!!
  Výbuchem zřejmě vznikl uhlík p.a. a kyslík.

  Nás fakt tu chemii učili úplně špatně!

 200. Přednášku nestihnu, protože práce osvobozuje….

  Jak se zdá, tak Krnáčová má s „lítačkou“ našlápnuto aby byla dalším trestně stíhaným primátorem. Tipuju, že jestliže tretsní oznámení není na cestě, že bude. Asi se to stane tradicí jako v případě prezidentů. Jenže tma obráceně, napřed sedět, pak prezidentem. Tady napřed primátorem pak sedět. Pokud neslejzáte osmitisícovky….

 201. 244 Šumaváku, jistěže uhlík a kyslík. Protože kdyby vznikl kysličník uhličitý, bylo by to proti unijmím předpisům o CO2. Co se týče kysličníku uhlenatého, kromě vysoké vázatelnosti na haemoglobin se vyznačuje hořlavostí, při které oxiduje z natého na itý. Což znamená, že ve vhodné směsi s kyslíkem hoří explosivně. Tak to všechno má nějakou logiku. Jen vych rád věděl, z čeho se tam ten plyn dostal, jak vznikl. Zpravidla vzniká nedokonalým spalováním. Co uhlíku se týče, jestli v podobě sazí nebo briket, které ukázněně odkáčely uložit se do nebližšího dolu.

 202. Lítačka je zajímavý název za totáče se lítačka říkala vojenské hlídce , chodící po posádkovém městě, a kontrolující, zda se vojáci na vycházce chovají , jak se chovat mají.
  Mě kdysi zbalila lítačka v Karlových varech, společne s 10 dalšími absíky -zubaři včetně budoucího prezidenta zubařů Pekárka, 🙂
  Musel si nás vyzdvihnout náčelník zdravotní služby karlovarské divize asi kolem půlnoci, takže přišel řádně nasrán…
  Nejdřív seřval četaře, kterej nás zbalil, a pak venku nás. Ovšem už méně…

 203. Byl jsem na cestách a celou dobu jsem ve zprávách poslouchal, že všichni politici, zleva i zprava, odsuzují výroky prezidenta Zemana.

  Nevíte někdo, co vlastně řekl? Bude to asi trochu jinak, protože to prý řekl včera a nikdo dosud nezveřejnil přímý záznam.

  Ovšem dozvěděl jsem se nejdřív, že prezident vyzývá k odstřelu předsedy vlády, ve druhé verzi, že řekl na dotaz k možnostem odstranění předsedy vlády, že buď svobodné volby nebo kalašnikov.
  Třetí, současná verze je, že řekl: Demokratický způsob jsou svobodné volby, nedemokratický způsob je kalašnikov.

  Ať už je to jak chce, zabodoval! Většina lidí si řekne, že má pravdu a Zeman má zadarmo propagační kampaň v mediích.

  Víte, že se nesmí říkat „Zetor“? Prezident totiž mluvil v brněnské továrně na výrobu traktorů.

 204. Lízačka se kdysi tramvajence říkalo… Měla jsem za to, že v brně, ale to bys asi znal, Halladine. Jo, zrovna říkala včera kolegyně, že ona má „lítačku“ a myslela průkazku s papíropvým kuponem.

 205. Já mám dojem, Martine, že zeman otevře po ránu jedno oko, řekne choti „dobrýtro “ a už media to odsuzují. 😀

  Teda, ne že bych byla obdivovatelkou toho žoku sádla, ale ta upocená snaživost našich novinářů o to, kdo si kopne více, lépe, radostněji, mi připadá poněkud hloupá…..

 206. Ale nééé… Lítačka a ne lízačka. To si zas umím představit, jak se nad tímhle překlepem pobavíte 😀

 207. Jo, pravda, jezdí se tam šalinou, tak musí mít šalinkartu. Já mám dojem, jetsli ta lítačka nemí z „hradubicka“ nebo tak nějak

 208. Muhehehe!

  Ten Bohoušek je fakt momentálně zavostalej! 😀 😀
  On to tomu Zemanovi sezob jak malinu!

  „Česko je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jedinou zemí v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády.“

  …. Na otázku jednoho z účastníků pondělní diskuse v jihomoravském Tišnově, kterého zajímalo, jak se lze zbavit premiéra Sobotky, Zeman odpověděl: „Demokratická možnost je jen jedna, tou jsou svobodné volby. Nedemokratickou možností je kalašnikov.“ …
  http://www.novinky.cz/domaci/392911-sobotka-zeman-desi-moje-deti-rodinu-a-pratele.html

 209. maydo neznal, já jsem na jižní Moravě náplava, a do Brna jezdím akorát nakupovat.

 210. 257

  Zeman je jeden z mála politiků, kteří dokážou profitovat i z nenávistných kampaní proti němu 🙂

 211. Martine TT, toto:

  „Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná, demokratická cesta a tou jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. A pak existuje nedemokratická cesta a ta se jmenuje kalašnikov.“

  je prý doslovné znění.

 212. [248] To jednou sbalila lítačka na Václavským Václaváků tým Dukly a chtěli je nechat ostříhat. Leč kráčel kolem jejich trenér v civilu a s nezaměnitelným maďarským přizvukem se otázal velitele, čo sa to robí. Velitel mu odsekl. Než lítačka dokončila pořadový výcvik, byli kluci v hospodě a Frico u nich měl flašku.

 213. 260 – to ovšem potom podle Bohouškovy logiky vyznívá, jako kdyby prezident vybízel k likvidaci sama sebe 😀

 214. „Proti Zemanově výroku se zvedla vlna odporu ve všech politických táborech.“

  v politických táborech se zvedla vlna odportua lid má z Bohouška a jeho reakce srandu.
  DAlší ukázka, jak jsou politici odtržení od reality.

  ten bohouš má asi fakt problémy s chápáním textu, kydž to interpretuje jako „výzvu k zabití premiera“.

 215. 264 – hádám, že to ani neslyšel ani nečetl, pouze se řídil dle návodu v mailu od poraděnků.

 216. Muhahá hehehé hihihí

  …jeden z novinářů se Ovčáčka optal, zda se pan prezident omluví panu premiérovi za svůj výrok. Ovčáček ale upozornil, že dopady takového kroku by byly absurdní. Kdyby se omluvil prezident za výrok, že demokratická možnost, jak se zbavit premiéra, je jen jedna, a tou jsou svobodné volby, pak by to znamenalo odmítání demokratických svobodných voleb, což je absolutně nepřípustné…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zastreleni-Sobotky-kalasnikovem-Vyjadruji-se-Jakub-Janda-a-Jiri-Ovcacek-Co-chtit-vice-418968

 217. Tonda Blaník
  ‏@tondablanik

  Chápejte. Miloš moh říct, že třetí variantou, jak se zbavit Slávka, je pověsit ho za koule do průvanu.
  Jenže… Slávek je nemá.

  😀 😀

 218. Obávám se, že prohlášení, že ho chce Zeman zatřelit byla politicky Bohouškova „labutí píseň“. 😀 😀

 219. Rputi,
  Zeman to má nějaké popletené….. tohle není kalašnikov ! 😀

 220. Vždyť by mohlo být docela české a zvučné DOPRAVENKA

 221. Přátelé, marně se pokouším dovolat ke Kocourovi. Nemá na něj někdo aktuální mobil?

 222. Rpuťi, díky, ale ten se mi také nehlásí.

  Hezoučký fór na Virtually:

  Redaktor New York Times se zeptal indiánského náčelníka Dva tesáky: „Je Vám přes 90 let, celou tu dobu pozorujete bělochy – jakých úspěchů dosáhli a jaké škody napáchali? Když to vše zvážíte, kde podle vás běloši udělali chybu?“ Indián se zamyslí a praví: „Když bílí muži přijít, Indiáni být vládci země. Žádná daně, žádná dluhy. Bizonů hodně, bobrů hodně, voda čistá. Ženy udělat všechna práce. Šaman léčit zadarmo. Indiáni muži celý den lovit a ryby chytat. Večer zazpívat, zatančit, zakouřit si, pak celou noc souložit.“ Potom se náčelník trpce pousmál… „Bílý muž dost kretén, když myslet, že taková systém se dát vylepšit!“

 223. Ajajaj !

  Americké námořnictvo si uřízlo ostudu. Technická obsluha jedné ze tří lodí nejmodernější třídy Freedom – USS Fort Worth – při údržbě zapomněla dolít olej, a 118 metrů dlouhé válečné lodi o výtlaku 3400 tun se tak zadřely motory. Z neznámého důvodu se již dříve zadřela převodovka i u další lodi třídy Freedom – USS Milawaukee.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/392926-zapomneli-na-olej-nejmodernejsi-americke-vojenske-lodi-se-zadrely-motory.html

 224. A ještě jedna nekorektní:

  Což o to, prakticky se vším, na čem se usnesl kongres ODS, se dá souhlasit. Jen kdyby boj za nízké daně nevyhlašovali ti samí, co je s Nečasem zvyšovali. A kdyby jen to. Ještě při tom stihli zlikvidovat všechny, kteří s nimi tenkrát nesouhlasili.

 225. 277

  ASi to krachlo na tom souložení. Kdo to má vydržet, celou noc, a každý boží den !
  A možná taky na neochotě bílých ženských udělat všechnu práci ! 😀

 226. A ještě jednu dobrou zprávu o brambůrkách.

  V USA byly schváleny geneticky modifikované (dále „GM“) brambory, které přinášejí hned několik výhod oproti klasickým bramborám. Jedná se o GM brambory Innate™ 2. generace, které vyprodukovala americká společnost J.R. Simplot Company.

  GM brambory Innate™ 2. generace jsou vylepšeny v následujících směrech: jsou méně náchylné k otlakům a tmavnutí, mají zlepšenou skladovatelnost v chladných podmínkách, jsou resistentní k patogenům plísně bramborové a obsahují méně asparaginu. Těchto zlepšení firma dosáhla využitím genů z planě rostoucích i kulturních druhů brambor.

  Odhaduje se, že díky těmto novým vlastnostem bude možné ročně redukovat až 45 % postřiků proti plísni bramborové, při smažení brambor se sníží až o 90 % akumulace akrylamidů (díky nižšímu obsahu asparaginu), a v chladných podmínkách bude možné (díky sníženému obsahu redukujících cukrů) uskladnit takové brambory až po dobu 6 měsíců, aniž by začaly sládnout.

  GM brambory Innate™ 2. generace dostaly v USA zelenou od dvou důležitých úřadů, a to FDA (Food and Drug Administration) a USDA (U.S. Departement of Agriculture). FDA vydala stanovisko, v němž uvádí, že se tyto GM brambory neliší složením, bezpečností nebo jinými relevantními parametry oproti klasickým bramborám, které jsou na trhu jako potravina nebo krmivo. Před tím, než GM brambory budou uvedeny na trh, je však ještě zapotřebí kladné stanovisko EPA (U.S. Environmental Protection Agency).

 227. 273 Rputi, těžko říci. Jsou tu doktoři přes lecos, ale pokud vím, žádný psychiatr.

 228. vidím, že byl postrádán šakal – jak výše uvedeno mezi 17. a 19. byl zaneprázdněn přednáškou o krásách Holešovic, Buben a Karlína.

  Takže možná teď už na telefonu bude.
  a přednáška jako vždy – skvělá.

 229. (277) Třeba už si chtěli odpočinout alespoň v noci. 😛
  (281) Melouni v EU je sem nejspíš nepustí.

 230. muhehe
  rikat v kocourkove ze neni uplne poslani prezidenta kocourkova byti lidovym bavicem.
  proste bych rekl ze to proletariatu muze pripadat zabavne nicmene to je nizka uroven hlavy statu.

 231. 285 pzs, to je v pořádku a nerozporné. Je lidovláda. Ne monarchie. Co je na tom divného?

 232. tak, tak, ale jeho plus je, že nekrade a necicmá se s Marockejma striptérkama

 233. už se na nich pracuje 😀

  „…člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka, v úterý adresoval pražské vrchní žalobkyni Lence Bradáčové trestní oznámení na Zemana právě kvůli zmíněnému výroku.”

 234. 290 nemam moc ve zvyku nekomu neco vnucovat – ja jen valim bulvy.

 235. Proč? Došlo snad u dotyčného k nějaké změně (nedejpánbůh k lepšímu)? Od „Prognostika a přestavba“ setrvalý sešup.

 236. AK valim bulvy ze to lze vubec brat jako mozne vyjadreni prezidenta .

 237. Bulvy bych valil u jakéhokoliv jiného presidenta (ale s přímou volbou si budeme muset začít zvykat).

 238. 🙁 nechci si zvykat ale to je muj problem
  zopakuji – ja to nevycitam teto parodii na prezidenta . Ja to nechapu u osazenstva kotliny ze to vubec pripousti ze to muze prezident vubec rikat.
  a to k teto parodii na prezidenta bych rekl ze mam i celkem pravo se vyjadrit , je to jeden z vice kandidatu kteremu jsem podporil kampan – kdyz uz tedy bya ta prima volba.

 239. Zahráváte si, pánové….

  Vždyť je to výzva k násilí. A je to rasistické a xenofobní.

 240. Hmm, pokud by za tohle někoho chtěli popotahovat, mohl by on pro změnu popotahovat policii za hanobení státního symbolu země EU? 🙂

 241. Pravda, tak vzhledem k tomu, že jde o státní symbol mocnosti, která má v EU postavení „zástupce ředitele“ , dalo by se přimhouřit voko.

  Ale Vy nejste občany „zástupce ředitele“ a to je něco jinýho. Quot licet Jovi not licet bovii aneb na chudej lid musí bejt přísnost. Naopak by se to dalo posuzovat že hanobíte státní symbol země EU tím, že ho citujete v internetové tlachárně a nestojíte při tom v pozoru.

 242. Když to Honza psal, stál jsem. Sice ne v pozoru, ale vím na 100%, že jsem tou dobou byl ve vzpřímené poloze. A on to třeba taky datloval vestoje, co my víme.

  A co se týče „chudýho lidu“, já si na svoje příjmy nestěžuju… 🙂

 243. To znám, Ostape !

  Jsou takoví co se stydí si stěžovat ! Proč taky, stejně jim nikdo nepřidá ! 😉 😀

 244. (292) ať Vám ty bulvy nevypadnou,čím byste se koukal ? 😕

 245. Ja jsem se Zemanem spokojenej. Za ty penize alespon pobavi. Ostatni ani to…

 246. Cožpak nějaký bonmot!

  Představte si, že bychom měli presidenta, který čelí podezření z kšeftů z Mrázkem!

  …„Obvinění ze spojení s Mrázkem ale čelí i Karel Schwarzenberg. Firmě Miroslava Provoda pronajímal své pozemky na Orlíku. Ministr zahraničí říká, že nevěděl, jací lidé za firmou stojí. To ale za podvody odsouzený podnikatel Provod vyvrací,“ říká v reportáži moderátorka Primy Terezie Kašparovská…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Take-na-Prime-si-vsimli-ze-knize-obchodoval-s-mafianem-Mrazkem-260682

 247. 😀

  A k výroku prezidenta se vyjádřil i exposlanec ODS Miroslav Macek. „Prezident Miloš Zeman během návštěvy Jihomoravského kraje na dotaz jedné občanky, jak je možné zbavit se premiéra Sobotky, odpověděl, že existují dvě možnosti – buď ho sesadit demokraticky ve volbách, nebo nedemokraticky kalašnikovem. Vlastenecky se tedy nevyjádřil… Jako by Česká zbrojovka nevyráběla vhodné zbraně!“ uvedl sarkasticky Macek.

  „Pokud ovšem jeho tradičně buranský bonmot (BB) opravdu vyděsil děti, rodinu a přátele premiéra Sobotky, pak máme v čele vlády ještě většího ňoumu, než jsem si doposud myslel, neboť normální chlap by Zemanovy BB s chápavým úspěvem vysvětlil i pacholeti,“ dodal Macek.

 248. Tak to jsem zvědavá, kdo zakejhá první! 😀 😀

  M.Zeman a další bonmot: „Agresor je ten, kdo zaútočí na nějaké území dřív než Spojené státy.“

 249. Halle,
  kdyby byl bejval měl Slávek koule ….. viz 267

 250. Halladine,
  on tam Macek rovněž uvádí přepis příslušné otázky i Zemanovy odpovědi. A pokud na to reaguje kdokoliv tak jak reaguje (Sobotka, Šarapatka, presstituti) tak je vůl jak dělo. Nicméně z porovnáni přepisu Zemanovy citace a různých verzí textu uveřejněných našim novinářstvem plyne, co jsou čeští novináři (a vydavatelé novin) za verbež.

 251. Rputi,

  pokud je ohroženo jeho postavení, koule má – viz jeho činnost, když byl pokus o jeho sundání Haškem. Jinak se snaží působit co nejméně konfrontačně. Což má určitou logiku. Když někoho naostro nasereš, neposlouchá Tě , i když říkáš věci rozumné.
  Nehnal věci proti EU do krájnosti – na to měl Orbana a Fica, a dnes může klidným hlasem říkat v EU „Měli jsme pravdu, že to nebude fungovat.“ a názory mnohých zemí se změnily
  A jeho akce vůči imigraci – zase svolává na tuším 15,2 V4…..
  A očekávám co bude. Byl tu britský Cameron, možná se na něčem dohodli..

 252. Zajímavý rozbor německého pocitu “ historické viny“ na NP

  …Zvenčí je obtížné, ne-li nemožné radit Němcům, co si mají počít se svým historickým břemenem, jehož tíha se nachází mimo rámec představivosti příslušníka jakéhokoli jiného národa. Zdá se nicméně, že s ohledem na dnešní katastrofální politiku vlády kancléřky Merkelové, jež znovu – v německém případě počtvrté – dramatickým způsobem destabilizuje celý kontinent, byl rozumnější postoj konzervativních obhájců obnovy německé „normálnosti“. Fenomén „Merkelová“ vyrůstá z pocitu národního sebepotlačení či dokonce sebenenávisti, který u německých elit včetně CDU převážil po odchodu Kohlovy generace a jejž významně spoluutvářeli Zelení. Jejich čelní představitelé Joschka Fischer a Daniel Cohn-Bendit považovali za potřebné vést proti „němectví“ dvojí úder – zaprvé tlakem na formování nové „euroidentity“ Němců (s tím by Kohl alespoň zčásti souhlasil), zadruhé maximálním přísunem cizinců, s jejichž pomocí budou Němci „rozředěni“, jak se vyjádřil z pozice ministra zahraničí SRN Fischer. Triumf „antiněmectví“ dokládá výstižně T. Sarrazin ve své poslední knize. Když v roce 2010 vyšly v Německu duchovní a kulturní dějiny Německa od anglického historika P. Watsona s názvem „Německý génius“, německá média mlčela. Nelze přece psát o knize s tak podezřele sympatizujícím názvem…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/nemecko-nemci-a-evropa-0ux-/p_zahranici.aspx?c=A160125_180711_p_zahranici_wag

 253. DVD,

  vlamuješ se do otevřených dveří.
  O českých novinářích mám své názory už hodně dlouho, a reakce Sobotky na Zemana vyplývá z podezření , že se účastnil pokusu o jeho svržení.

  Mě na Mackovi pobavilo hlavně to, že taky zabonmotoval poukazem na české zbraně , a prohlásil jeho zmínku na kalacha za nevlasteneckou.

  Místo toho, že by , jako mnozí označil výrok za fuj 🙂

 254. (307) Mrázek, Bamberk, Falcon, Lukoil … 😛
  (308) Že i Macek používá pojem „bonmot“, ač ho upřesňuje, to je záhada. „Šplecht“ by byl mnohem přesnější. Potvrzeno (309).

 255. Dobré ráno,

  Jetsli se nepletu, tak jak Joschka Fischer, tak Daniel Cohn-Bendit mají taky velmi blízko k marxismu.

 256. podle AK by to měl být „malmot“, aby se do toho nezatahovalo půebejské „šplecht“

 257. Tak USA má zjevně pocit, že to v té Lybii ještě nerozesrali dost…

  …Pentagon stupňuje sběr informací v Libyi a Obamova administrativa připravuje plány na otevření další fronty ve válce proti Islámskému státu, píše The New York Times.
  Noviny jsou zneklidněny tím, že tato eskalace je plánována bez vážné debaty v Kongresu o přínosech a rizicích vojenského tažení. Přitom po nové vojenské intervenci by se válka mohla přelít i do dalších afrických zemí…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/nyt-pentagon-chce-otevrit-dalsi-bojiste-tentokrat-v-libyi/

 258. ad 317. to by byla dlouhá řada jmen, co k němu mají blízko ….

 259. Je potřeba zvětšit armádu. Také způsob jak snížit nezaměstnanost.

 260. 321 je potřeba spotřebovat přemnožené blbce.

 261. Rputi,
  tak třeba zrovna do Lybie se ISIL přesouvá, protože tam je taky ropa, je tam klidněji a neopruzují tam Rusové. Američané vnímají Rusy jako rozpínavý národ a třeba se obávají, že by si Putin mohl vybrat některou z mnoha Lybijských vlád a mohl by ji začít podporovat, nedejbože stabilizovat celý region a dostat ho tak pod svou sféru vlivu. Což by mělo nedosírné následky. Proto se v Lybii preventivně vylodí jako první a v klidu si mohou ISIL pěstovat dál.

 262. Ptakopysku

  neopruzují tam Rusové

  😀 😀 😀

 263. [299][302]:
  Když slavili Francouzi dvousté výročí, tak se na nějakou oslavu dostal i můj otec a můj strýc. Došlo i na zpěv Marseillaisy. Když to dozpívali, tak můj otec nastolil zásadní otázku, proč zrovna oni dva zpívali.

 264. 320

  spíš mívali v mládí.

  Napadá mě výrok “ V mládi revolucionáři, ve stáří hofráti “
  Jen si už nevzpomínám, kdo ho spáchal.

 265. ptakopysku 323,
  pravda, pravda – platí bonmot: “Agresor je ten, kdo zaútočí na nějaké území dřív než Spojené státy.” 😀 😀

 266. Tak mně právě přišla zpoza (je to správný pravopis?) oceánu tahle otázka i s odpovědí.

  Q: What’s the difference between USA and USB?
  A: One connects to all your devices and accesses your data, the other is a hardware standard.

 267. Koukám, že dada v patlamentu graduje:
  Ráno dáma s charismatem baby z podatelny navrhla mimořádné projednávání causy „Miloš a Kalašnikov“….posléze se přidal i etalon blbosti z hoptopáků a následně v hlasování o zařazení bodu do programu plných 75 „lišnych čelavěk“ hlasovalo pro….škoda, že to neprošlo na program, potřeboval bych nějakou srandu……

  Mám dotaz na místní znalce: jestliže se Zeman svým výrokem dopustil „nabádání k násilné změně ústavního ordnunku“, dopustili se téhož opakováním a veřejným šířením tamtohož i politruci v tývý debatách, v novinách, na webech apod. – a to v „organizované skupině“ ?

 268. šimone,
  já bych to značila za šíření poplašné zprávy.
  Není to pravda a má to sloužit k vyvolání paniky. Podle mne je to jednoznačné! 😀 😀

 269. “ Když to dozpívali, tak můj otec nastolil zásadní otázku, proč zrovna oni dva zpívali.“

  a jaká byla odpověď na tu otázku? 🙂

 270. šimone, president je podle ústavy za své skutky, uskutečněné v době jeho presidentské funkce, trestně nestíhatelný. Stručně řečeno.

  Zeman boduje a všichni ti odsuzovači mu jenom dělají reklamu. Na svoji otázku dostaneš vyčerpávající odpověď od nějaké státního zástupce. Někdy tak a někdy onak, podle toho v čím žoldu kope.

  Místní hospodský objevil u svého dědečka poklad a seznamuje se s obsahem LP. Právě pouští na plné pecky Supraphonskou desku Louise Armstronga. Když jsem začal psát, tak to bylo Sesibon (vím, jak se to píše 😕 ), pak Hello Dolly a teď Let my people go.

 271. Ty desky jsou nehrané, obaly lesklé a neohmatané. Prý je nedá!!

 272. Ještě mně napadlo, co asi tak zrovna tvůj otec a strýc vůbec mohli oslavovat 😀

 273. 331 – to byla Němcová. Bože, jak hluboko ta ODS klesla.

 274. Rputi,

  kdybych byl podobný paranoik jako Němcová , Laudát, Sralbotka apod., tak si budu naopak myslet, že to opakování, tedy šíření poplašné zprávy je tu proto, aby konečně někdo vzal doslova toho „kalašnikova“ (a to stačí i pouze verbálně – na fakebook, twister apod.) a hned tu máme příležitost pro Pelikána a Chovance k „ochraně opčanů před antisocialistickými alimenty“…..takové vrtění psem.
  Zatím to asi slouží hlavně pro oddálení jednání patlamentu o uprchlívácích……
  Jaxi kromě konstanty: dehonestovat Zemana – to už je jenom folklorní doplněk.

 275. Koukám, že v parlamentu se zžřejmě nudí….

  Co takhle ten zbytečnej spolek rozpustit?

 276. Šimone, já mám jednu kancelářičku v 1. patře nad hospodou. Hospodský je v nájmu, ale jak se traduje – „My zme Valaši, jedna rodina!“

 277. >> westik
  Začínám si klást otázku co pije Tomáš Sokol. A mnozí jiní…

 278. 344 — Nemám bohužel kdy cosi (rozepsaného) dopsat k agendě výše, ale k otázce Dienstbierových kvalit s potěšením ocituji dalšího pana Doležala. Ačkoliv v otázce 3i zastává stejně protičeský postoj, jako ve vztahu k sudetským Němcům, rád vidím, že postřeh a originalita z jeho psaní občad problesknou:

  Miloš Zeman ve velkém rozhovoru pro Právo demonstroval svou velkorysost a nestrannost tím, podpoří zákon o obecném referendu, který Sněmovně předkládá jeho nepřítel ministr Dienstbier. Jak by ne! Zákon Zemanovi vyhovuje. Předkládat takový návrh, a zvláště v době, jako je tato, kdy českou společností zmítá nezvládnutý strach z milionů migrantů (v tuto chvílí u nás ryze virtuálních), znamená koledovat si o malér ještě větší, než bylo někdejší přijetí přímé volby prezidenta, která pak vynesla k moci právě Zemana. Jak to, že pan Dienstbier za tu dobu, co je v politice, ještě nezaregistroval, že on ani jeho stoupenci ještě nikdy nebyli a zvlášť v současné době nejsou schopni v této zemi vůbec nějaké referendum vyhrát?

  http://bohumildolezal.cz/ , zvýrazněno mnou

 279. Ostape,
  všiml jste si, že na tom obrázku Sobotka nevrhá stín???

 280. Koneckonců, když se ráno češe, tak nepotřebuje ani zrcadlo!

 281. Halle,
  ty patříš k těm, co u holiče vydají pokyn: „Okolo zastříhnout strojkem a zbytek vyleštit.“ nebo jenom leštíš?

 282. Muhehehe!

  Tedy věru, že já o Mitrofanovi nemám žádné přehnané představy nechovám, ale ta konstrukce, co se mu podařila dneska, ta stojí za to! 😀 😀
  Podle Mitrofanova totiž Sobotka stojí v cestě Zemanovi v plánech na odchod z EU a ovládnutí země spolu s Babišem! Tak !!!

  „Není třeba být Einstein, aby jeden pochopil, jaký český stát měl Zeman na mysli. Takový, jehož podhoubí i věrchuška jsou propojeny s Kremlem přinejmenším tak, jak to okatě demonstruje on sám. Takový, který jde cestou Orbána a Kaczyńského a pracuje na tom, aby přestal být součástí EU nejdříve fakticky, pak formálně. Takový, v němž vládne tandem oligarchy a monarchy.
  Ten zpropadený Sobotka tomu stojí v cestě.“
  http://www.novinky.cz/komentare/393000-ocima-sasi-mitrofanova-ten-zpropadeny-sobotka.html

 283. muhehe
  nepocital jsem , od tech co vidi dal a znaji fakta ,
  ze pochopi nazor dyssumavaka na predpokladanou uroven prezidenta.
  Doufal jsem ale aspon nejake uvedeni meho omylu na pravou míru.
  No ikdyz co asi chlastam neco podobneho jako sokol 😀

 284. pepo, pochlub se, já mám už letošní slivovici.

 285. martine ja taky – dostal jsem ji od svagra k vanocum.
  svou vlastni letos bohuzel 🙁

 286. Martine, nejsem pepa, ale chlubím se. Letošní slivovice je nejlepší, jakou jsem kdy vypálila. Stejně jako jabkovice. Závistivě mně je chválí i „pálenkoví“ soupeři. Ale je fakt, že jsem pálila už před Vánoci, takže asi mě vyloučíte z hodnocení pro překročení limitů. 🙂

 287. Dano kdyz poslete na jih tak nevyloucime 🙂

 288. 357, resp 361 – a ty komentáře jsou ještě lepší.

 289. 362 Aspon to Dano mate jak na jih poslat . Uz se nemuzete vymluvit na dopravu.

 290. Mňo,
  mně to přijde, že se prezident prostě poťouchle baví tím povykem, co způsobuje.
  Kór když nevyloučil možnost, že by v příští volbě kandidoval znovu 🙂

 291. 🙂 fčil jsem klikla na Honzův odkaz – směju se ještě teď. Super, hned je den veselejší. 🙂
  Tož ogaři, kde dáme degustaci? 🙂

 292. Buhehehe, Zeman. Přátelé, vy asi zapomínáte na milé kandidáty na presidenta. Z nich čněl Miloš o dvě třídy. Nedovedu si představit onoho modrokrevního slintáka, paní herečku nebo Avatara v současné době, ani jaké by byly jejich reakce. Naopak si dovedu představit Bobošici, ale ta byla nevolitelná.

  Nevím kde, ale četl jsem už tři alternatvy, kterak se zbavit Bohouška:

  1. demokratickou cestou, to jest volbami
  2. nedemokratickou cestou – kalašnikovem
  3. třetí cesta – tedy pověsit onoho milého politika za koule do průvanu, nejde, neb Bohoušek koule nemá

 293. Matzurko,
  semo tamo si zareju do skupin studmans & studgirls, kteří se stydí za svého prezidenta, nazývajíce ho zrůdou, debilem, usw. usw. kterého přece nikdo nemůže volit. A zeptám se, proč nepostaví proti Bimbovi někoho slušného a inteligentního (případně i zdravého když dotyčný studman Miloše nazve mrzákem) když by takový kandidát musel vyhrát na celé čáře… proč staví jako kandidáty spáče, lidi stydící se za obyvatele státu, kterému by měli prezidentovat, lidi s absencí jakéhokoli názoru, avatary, jurodivce a mimoně. Odpovědí mi je, že slušného a inteligentního kandidáta postavit nelze, protože Bimbovi slouhové by takového kandidáta snadno přehlasovali. Logický rozpor v jejich tvrzeních jim nikterak nevadí.

 294. Pardon. Bohužel si dovedu představit reakce dalších bývalých kandidátů na presidenta na dnešní situaci. Inu, když nejsou panenky…..

 295. Haladine ad 352 – zrcadlo? No přece na nastavování!
  Kavárna nastavuje zrcadlo, zapomínajíce na Chlestakova…(nevrč brachu na zrcadlo, když máš hubu křivou…) 😉

 296. Nám lingvistům je to jasné – René je chlap !!!

 297. Matzurko, ptakopysku,
  zajisté, jak jinak – Zeman je prostě smějící se bestie, jak je v Kotlince zvykem.
  A někteří to ne a nevydejchaj! 😀 😀

 298. 2 Martin ad 337 – no vidíš, a není to tak dávno, kdy jsem tu byl přesvědčován, že Němcová nemůže být blbá píča, když má ve Žďáru knihkupectví… A ejhle – probatum est!

 299. A zase si zahráváte….

  nejen že schvalujete Zemanův ďábelský plán na likvidaci premiera, ale ještě si děláte prdel z vědců a navíc politicky nekorektně.
  Ts, ts, ts……

 300. Niko,
  to je špatně! 🙂
  René je muž
  Renée je žena

 301. Vy toho naděláte !
  ¨Když chlap může dostat jméno Maria , proč by se baba nemohla jmenovat René ?

 302. Niko,
  ona s tím jménem byla za socíku dost potíž, matně se pamatuju, jak moji známí bojovali s matrikářkou a takových případů možná bylo víc, takže se i ženská, v některých případech, jmenuje René.

 303. Schneider soudí, že se Zeman „trefil“! Nejspíš nechtěně, ale ta reakce by tomu odpovídala.
  Myslím, že má pravdu:

  …Na rozdíl od nedoslýchavého, nedůvtipného či předpojatého, leč kultivovaného a vůči neexistujícímu nebezpečí příkladně statečného Sobotky jiní politici blaženě vzpláli rozhořčením, hněvem, ale hlavně samozápaly, a předháněli se v „naprosto zásadních“ reakcích. Otázkou jenom je, zda jim novináři v otázce Zemanův výrok desinterpretovali, nebo naznačili očekávanou reakci, nebo zda politici reagovali spontánně. Česky řečeno, jestli z nich novináři dělali blbce, nebo jestli ani nemuseli…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/schneider-tal-zeman-do-ziveho-djb-/nazory.aspx?c=A160127_112538_ln_nazory_ELE

 304. 353

  Ptakopasku,

  k holiči už pár let nechodím. Jednou za 3, 3 měsíce si půjčím od Punti jeho strojek na chlupy, a dcera mě vezme dohola 🙂

 305. ptakopysku,
  studmani ? Ty se necháš zjevně obveselovat zrůdama 🙂
  Smutné je, že neschopnost akceptovat výsledek demokratické volby a setrvávat ve svém infantilním vzdoru je pro někoho znakem mravní nadřazenosrti a zjevně i životní krédo…

  No jestli v USA zvolí Trumpa, tak ten možná Zemana i trumfne. I bez becherovky 🙂

 306. Matzurko,
  přiznávám pokorně, že nechávám. Akorát si musím dávat bacha, minulej tejden jsem byl vyřazen z jednoho okruhu jenom proto, že jsem neprojevil patřičnou empatii skrzevá autodafé Jana Palacha. A to jsem se asi třikrát místem omluvil! Ale ono to asi zapříčinilo spíše to, že jsem poznamenal, že za boj proti režimu kupříkladu nepovažuju uškrcení svázanýho esenbáka. Tím jsem asi šlápnul do intelektuálního how… 🙁

 307. Vážení,
  jakkoli mě to osobně dost mrzí, rozhodla jsem se tento rok Svobodným nepřispět. Nelíbily se mi názory velké části členů na masovou ilegální imigraci a podceňování její nebezpečnosti. Pokud vám o náš stát nejde, založte si nějakou evropskou či světovou stranu a zkuste požádat o podporu nějaké ty evropské či světové občany, jestli nějaké najdete. Pak ani moc nechápu, proč jste vlastně proti EU.

  S pozdravem…

  Odesláno.

 308. Dobrý den.
  Včera jsem slyšel/neslyšel rozhovor s kandidátem na prezidenta, panem Jiřím Pospíšilem, europoslancem z TOP09. Heda Mládková ho doporučuje na prezidenta.

 309. ptakopysku,
  mnojo, tak to jsme na tom stejně, taky se mi příčí povinné juchání či slzy nad něčím, u čeho mi uniká smysl… a debata nepovolena.
  Jestli není lepší se věnovat epxerimentům s domácím chlebem… jo, rodinka schválila podmáslový dle receptu z Netu jako vysoce poživatelný, mohu doporučit 🙂

 310. Ptakopysku ,

  dcera se mnou nikdy nebydlela, ale pravidelně je ona u mně
  , anebo naopak.

  Dcera bydlí v jednom domku s mou drahou bejvalou v Tn, SK

 311. Matzurko, jak dlouho takovej domácí chleba vydrží, než ztvrdne nebo zplesniví?

 312. To je ten obtloustlej mládenec, co dělal ministra spravedlnosti? A kdo je Heda Mládková?

 313. Maydo,
  domácí chleba má tu výhodu, že je vždy zkonzumovan dřív, než zplesniví

 314. maYdo,
  Meda Mládková – ta česko-americká mecenáška!
  Pěstuje si Pospíšila jak kaktus v kořenáči, anžto by ráda do lecčeho kecala, ale spousta lidí ji má plné zuby…

 315. Ale jó, Meda, to už jsem doma….

  teda , já na jednu stranu uznávám, že Sovovy mlýny je docela podařená věc, jakkoliv mně zas tolik moderní umění nebere.

  Ale nějak nejsem schopná vybudit v sobě nějaké velůké sympatie a obdiv k tej dotyčnej….

  Já nevím, jetsli to je lidma , který se kolem ní točej ( viz třeba ten Pospíšil ) nebo proto, že že se tváří tak nějak stejně jako jistá bába z Prahy, co mívala u nás chalupu a vždycky se tvářila, jak misionářka, co na tu zaostalou ves mezi barbarský dicvochy přinesla pochodeň kultury…

 316. Tip profíka: pokud se vám zdá, že monitor má vybledlé barvy, malý kontrast a body se rozpíjí, zkuste použít čistící ubrousky.

 317. maYdo,
  viz ptakopysk. Dělám bochníčkocihly cca 750g, neb jsme rodinka tříčlenná. No, a minulý týden, dítko bylo na lyžáku, tak nám jeden i tři dny vydržel. Patka vydržela i déle, ale nakonec ji slupnul manžel, tak nevím, jestli byla ztvrdlá (plesnivou by nejedl). Ale kupuji i rohlíky, ovšem v polovičním množství, než dříve.

 318. Maydo, ad domácí chleba: je chutnější než Billa, Kaufland. Vydrží déle. Plesnivění ovlivňuje především způsob skladování, optimální je chlebník. Vynikající jsou sladká kynutá těsta.
  Koupili jsme největší pekárnu na trhu, pečeme každý týden, raději bych chleba z pekárny častěji.

 319. Nickname,
  tak já mám naopak malé Bravo, dvě hnětací vrtule, a chleba peču tak třikrát za týden 🙂 Sladké kynuté jsem ještě nezkoušela, ale možná tento víkend do toho půjdu.

 320. 2 Nika ad 393 – taky to tak vidím… Zvláště poté, co si statečný pozvraceč EU zevnitř přilepil tu poslaneckou sesli pod prdel a nechal si statečně zaplatit 12 asistentů… Inu, už starej Vespasianus říkal, že peníze nesmrděj… No a Mach si z toho vzal ponaučení… Já z něj taky.

 321. Jo nickname, to věčím, že je domácí chleba chutnější.

  Jednou jsem upekla kvasový chleba v troubě a byl výbornej. Jenže to chce pamatovat na to, že se musí nejdřív rozdělat kvas, optimálně ráno a odejít do práce, večer zadělat, ráno upéct. Tenkrát mi zbyl kvas, protože jsem dělala v pátek k večeři kyselo a tak jsem zadělala těsto, nechala ho přes noc a ráno šoupla do trouby. Než jsem ty moje lenochy vyhnala z pelechu, byl čerstvej
  chlebík k snídani.

  Nebo mám recept na bleskovej chleba, kdy se jen rozmíchá mouka, voda, droždí, přidají se semínka a rovnou se to ve formě peče.
  Ale když přijdu večer z práce, tak se mi většinou už do pečení nechce.
  Dners se ovšem píct bude, ale ne chleba. Chytla mně mlsná a protože jsou zítra doma obě děťátka, dcera má pololetky a kluk má po zkouškách, koupila jsem půl káči. Dnes to upeču, svůj podíl si odnesu v krabičce na oběd do práce a potomci nechť si ohlodají zbytek.

 322. Makedonie uzavře řeckou hranici.
  První kostka dominové řady spadne.
  Srbsku nezbyde než udělat to samé.
  A Řecko je v …. Spolu se Schengenem.

 323. NoName,
  někdo toho Černýho Petra musí dostat… 🙁

  …„Více než polovina lidí nyní do Evropy přichází ze zemí, u nichž se lze domnívat, že neexistují žádné důvody pro to, aby žádali o status uprchlíka. Více než polovina, šedesát procent,“ prohlásil bývalý ministr zahraničí Nizozemska Timmermans.

  Z těchto 60 procent byla většina ze severní Afriky, především z Maroka a Tuniska. Lidé tuto zemi opouštěli z „ekonomických důvodů“ a do Evropy dorazila přes Turecko, kudy proudí také váleční uprchlíci z Blízkého východu.

  Timmermans upozornil, že jde o nová a dosud nezveřejněná čísla, která představují zvrat v uprchlické krizi..
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/393060-vic-nez-polovina-bezencu-jsou-ekonomicti-migranti-ukazala-dosud-nezverejnena-cisla.html

 324. [414] Hmm, a v čem je ten zvrat? Vždyť tohle se ví už pěkných pár měsíců a evidentně to až dosud nikomu nevadilo?

 325. Ostape,
  ale nikdo zatím neřekl nahlas, že je to důvod k vyhoštění….

 326. No já mám pocit, že něco o vyhošťování ekonomických uprchlíváků Merkelová & spol. mektali už během podzimu, ovšem skutek poněkud utek. Navíc i ty, kteří vyhoštěni oficiálně byli, se v reálu nedaří ze země dostat. O tom se přece taky už pár měsíců píše.

  Takže fakt změnu nevidím, alespoň co se týče prohlášení. Jo, kdyby začaly následovat i činy, to by byla jiná, ale dokud neuvidím, neuvěřím…

 327. Ostape,

  to že víc než půlka prchlíků nejsou ve skutečnosti prchlíci,se zatím nikdo neodvážil říct.
  To je novum,a docela výrazné.

 328. A jen takové vyjádření doopravdy otvírá dveře k masívnímu vyhošťování.

 329. „Nikdo“, nebo „nikdo z německých vládních kruhů“? Protože třeba Zeman mluvil o tom, že „drtivá většina z nich jsou podle něj ekonomičtí imigranti“ (citát z http://tinyurl.com/jzxu8ax ), už loni v srpnu. Jo, že si německé vládní kruhy lžou do kapsy, to beru…

 330. No ono až se začne střílet, tak se najde „kam“…
  Otázka je jen, kdo začne první…?

 331. (413) Pokud Makedonie uzavře řeckou hranici, může Srbsko celkem klidně zívat. Bulhaři pouštějí sakra neochotně.

 332. [423] Jako že znovu postaví plynové komory, nebo jak tomu mám rozumět? 😕

 333. Protože jinak připomínám, že ty, které se na podzim podařilo naložit do letadla, bývali v jejich vlastních zemích odmítáni.

 334. Domovské země dostanou nůž na krk. Buď je budou přijímat zpátky,nebo nastoupí sankce.
  Od zastavení rozvojovépomoci,až poomezení obchodu.
  Nakonec -právně nemají nárok odmítat své vlastní občany.

 335. [427] Opět: pokud neuvidím, neuvěřím. Plky v tomhle směru jsem během podzimu taky slyšel několikrát, v tomto případě i nejvyšších z německých politických kruhů.

 336. NoName,můžeš dát link na to makedonské rozhodnutí ?

 337. Ostape,
  stejně jako připrchli, tak najdou cestu jak odprchnout…

 338. 429

  Mohla EU vyhlásit sankce vůči Rusku,klidně si to dovolí proti malým a chudým africkým či jiným zemím.

 339. [431] Už vidím, jak si je Rakousko pouští zpátky, o Maďarsku nemluvě…

 340. Ostape,

  samozřejmě letecky a samozřejmě to bude něco stát.

 341. No já to shrnu: slibů jsem už za loňský rok slyšel dost. Pokud budou činy, vadit mi to určitě nebude, ale jestli k nějakým činům v dohledné době opravdu dojde, na to bych si po dosavadních zkušenostech nevsadil.

 342. Np jo, ale když je nepřijmlou, tak co? Vyházíte je z letadla na padáku? Nebo bez padáku?

  Nebo to bude, jak v nějakém remarquovi – myslím, že se to jmenovalo Miluj bližního svého, že je vyhošťující země šoupne přes hranici k sousedům a tam se budou potulovat, dokud je nelapnou a nešoupnou zpátky? Nebo k dalším sousedům? Případně přelezou přes tu hranici znovu?

 343. maYdo,

  je tojen otázka patřičně silného bu bu bu.

 344. No v první řadě bude nutné zjistit, KAM je vlastně mají vrátit. Což podle všeho taky nebude sranda.

 345. Patřičně silné bu bu bu bu Ti je na nic, Halladine, když se ukáže, že nejsi ochoten je opravdu realizovat. A takový bu bu bu, které by zastavilo uprchlickou vlnu, to by muselo být hodně silné bu bu bu.

  Nezapomeň, halladine, že máš co dělat s kulturou, kde je součástí právního systému sekání rukou a kamenování. Myslíš, že se leknou, když jim řekneš, že když nebudou hodný, matička Merkelová se bude hněvat a možná jim i sníží kapesné?

 346. uprchlík, vyprchlík, naprchlík, rozprchlík, doprchlík, zaprchlík…
  vyhoštění, rozhoštění, uhoštění, zahoštění, nahoštění, dohoštění…

 347. Škoda, že se Dolfi spálil. Kdyby byl řádně pohřbenej, veškerý německý energetický problémy by byly vyřešený. Měli by nejvýkonnější turbínu na světě.

 348. No Name ad 420 – kam? No přece tam, odkud byli vyloveni a dovezeni do EU… 😉

 349. Dobré ránko!

  No Vida!

  …Švédsko vyhostí až polovinu ze 160 tisíc migrantů, kteří do země přišli loni v rekordním počtu. Podle agentury AFP to ve středu řekl ministr vnitra Anders Ygeman. Pryč z dosud vstřícné skandinávské země budou muset podle ministra neúspěšní žadatelé o azyl, kteří buď odejdou dobrovolně, nebo k tomu budou úřady přinuceni…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/393080-svedsko-se-chysta-vyhostit-polovinu-migrantu-jde-az-o-80-tisic-lidi.html

 350. je krasne jak se zde osazenstvo strachuje aby zeme , ktere povetsinou nesnasi, nemely problemy s imigranty.
  jasne mate strach aby to neodnesla evropsak unie , kterou povetsinou nesnasite.

  ano vice jak polovina migrantu nebude mit pravdepodobne narok na azyl, skoda ze na mistech prechodu migrantu nebyly „blog spoty pro uvádění omylu na pravou míru“.
  Jo to by se hned na miste zjistilo kdo je opravdu ohrozeny migrant a kdo neni.
  Ti kteri nemaji narok na azyl mohli byt zastreleni hned u “ blog spotu „.
  Tak se asi, diky tomu ze politici nevidi dal, budou muset vyvazet a strilet ti bez naroku az nasledne.

 351. 449-západní Evropa teď začne (možná) dělat to, co navrhovala východní už před půl rokem.
  Zbytek jsou kecy, aby to nevypadalo blbě.
  Hyperbola o střílení má pak už vyloženě umělecký, dá se říct až tragický rozměr.

 352. tak konečně zase víme, co jsme to za „osazenstvo“

 353. Dobré zas ráno…
  Tak jsem narazil na tohle:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/skolstvi-poloplna-ci-poloprazdna-lahev-fc7-/p_spolecnost.aspx?c=A160126_212955_p_spolecnost_wag
  a nějak jsem z toho získal pocit, že se jedná o zcela mimořádný blábol, kde autor místy (tak z 80%) kecá, jak když kráva sere do potoka…
  No a tak jsem se podíval na osobnost autora – a je jasno:
  „Prof. PhDr. Ivo Možný, CSc. (* 31. srpna 1932, Prostějov) je český sociolog. V roce 1969 mu bylo zakázáno přednášet na vysokých školách, v akademické dráze proto mohl pokračovat až po listopadu 1989. Profesuru získal v roce 1992, v roce 1998 spoluzakládal Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, jíž byl do roku 2004 děkanem. Věnuje se především sociologii rodiny, ale i dalším odvětvím sociologie.“

 354. Dobré ráno,

  no, já mám velmi silný pocit, že jméno Ivo Možný se vyskytovalo čas od času v rubrice Sally v časopise Mladý svět. Docela by mně zajímalo, jetsli se pletu nebo ne.
  Protože by bylo poněkud zvláštní, že by měl někdo zákaz přednášet na vysokých školách, ale mohl publikovat v celostátním časopise pro mládež.
  i když na druhou stranu v tom systému by i taková absurdita možná byla.

 355. (453) On už to měl v papírových Lidovkách, zaznamenal jsem dost výrazné hlasy proti, případně upozorňující na faktické omyly.

 356. Rputi,

  Mně připadá, že buď mám problém s chápáním textu já nebo ten blábola z ministerstva.
  a řekla bych, že já to nejsem 🙂

  Ombudsmáńa smaozřejmě konat nebude. Přece se nebude zastávat firmy, je to srtará marxistka a firm aje zlo, protoi kterému je třeba bojovat. Jo, kdyby ji mohla potopit, usvědčit z nějakej diskriminace.

  A nemá čas, musí práskat vysokýmu kom,isaři OSN, že jsme ošklivý na uprchlíky a mlátit všechny kolem lidskejma právama po hlavě jak klackem.

  já mám dokonce dojem, že ombudsman není povinen se zabývat vším, že si může vybírat, co bude řešit. Takže ani tu čůzu nejde popotahovat za to, že se jí tam podnět válí na stole už druhej rok a že měla už dávno zvednout tu svou rozpláclou prdel a konat

 357. Tak samozřejmě že se strachuji aby země, které nesnáším, neměly problémy s uprchlíváky – nesnáším je proto, že chtějí své problémy s nimi řešit i za moje peníze, resp. mé rodiny.
  Tato elementární úvaha by mohla dojít i třeba Němcové nebo Laudátovi.
  Nebo jím podobným.
  Nebo ne ?

 358. maydo 456,
  já mám intenzivní pocit, že vysvětlení toho proč pidistrová Marxová-Leninová tak najednou cukla od svých „ideálů“ a zdravého rozumu bude jednoduché. Kdosi z jejích podřízených jí prozradil sladké tajemství, že prachy jsou už dávno prošustrované a tož je nutno držeti se zákona, jak košile veš.
  Mutter Shabatová jest pak kapitolou sama pro sebe…

 359. Rputi,
  VY snad soudružku Marxovou podezříváte, že má nějaké ideály a zdravý rozum?

  já tedy ne. 😀

  Mutter šabatová ať si je třeba celým románem, ne jen pouhou kapitolou, ale za svý, ne za moje peníze.
  Proč tu bábu nikdo nevyrazí? To nepamatuje zákon třeba na to, že ombudsmanem by se mohl stát psychopat, u kterýho se teprv ve funkci psychóza rozvine naplno?

 360. Mno, já bych se zas tak moc verze Lidovek nedržel.
  Podle vyjádření Marxové firma zřejmě dost dlouho “ odolávala“ výzvám VZP, nereagovala na ně, a zřejmě spoléhala na to, že se jí nic nestane.
  Jiná věc je, že v odvolání to mohlo dopadnout( a asi dopadlo) jinak, ale splatnost pokut zřejmě nastala.

  Takže v době přidělování dotací asi dlužni byli.

 361. No a podepsat by to musel někdo jiný, než marxová…. A velmi pravděpodobně se ten dotyčný vzepřel, že se nenechá zavřít za porušení zákona a neoprávněné vyplacení slušné čaástky.
  Nejvyšší kontrolní úřad je neukecatelný…

 362. Nejvyšší kontrolní úřad je neukecatelný.

  To rozhodně !!! 😉

 363. 462

  Když jde o postih nějakého úředníka , tak jo. Vůči „vyšším“ nevím.
  Mohli by dát i trestní oznámení.

 364. „Podle vyjádření Marxové firma zřejmě dost dlouho ” odolávala” výzvám VZP“

  Za prvé to netvrdila Marxová, ale její mluvčí, za druhé ten nedoplatek vznikl přiznáním důchodu zpětně o nějakých 22 měsíců a za ty měsíce vznikl nedoplatek, který firma uhradila i s pokutou. Následně pojišťovna pokutu stáhla a vrátila, protože si uvědomila, že firma nemohla skoro dva roky dopředu tušit, že nedoplatek touhle cestou vznikne.

  Takže to, že firma „odolávala výzvám“ víš jen z pindů tiskovýho mluvčího.
  Pojišťovna sama se k tomu sice nevyjádřila, ale pokud zrušila pokutu jako neodůvodněnou, tak lze s úspěchem pochybovat o tom, že by zahrnovala dlouhé měsíce firmu nějakými výzvami, na které firma nereagovala.

 365. Mno, ono jde taky uplatnit „odstranění tvrdosti zákona“, k čemuž se tu zřetelně nikdo nemá…

 366. Rputi,
  nejsem si stopro jistej, ale netýká se odstranění tvrdosti zákona jen fyzických osob ? 7
  |A tady jde o organizaci…

 367. V současné situaci bych se – být tím úředníkem, co to má podepsat – asi taky šprajcoval. Jen připomínám, že např. v případě OpenCard byl jeden ze dvou odsouzených (v jeho případě podmínka – jde o toho pána, co na začátku s policií tajně spolupracoval) odsouzen ne za pochybení při sjednávání zakázky, nýbrž za to, že neuplatnil přibližně milionové penále z prodlení při zavádění plateb za parkování. Zrušit za těchto podmínek rozhodnutí, na němž závisí vyplacení půl třetího milionu korun, mi přijde z hlediska ouřady fakt o hubu…

 368. Mně to připadá poněkud na hlavu…
  Ten problem vznikl tím, že bylo něco přiznáno zpětně. Pokud je možnost, že vznikne dluh proto, že je něco přiznáno zpětně a v důsledku mi zpětně nastane povinost něco splácet, takže mi vznikne nedoplatek, měla by se určit lhůta na úhradu nedoplatku a pokud je to uhrazeno v příslušné lhůtě, tak by se to vůbec nemělo jako dluh posuzovat.

  A to, že případ leží skoro dva roky u ombudsbaby a ta nic nedělá a místo toho se sere do věcí, který nemá v kompetenci, to už nestojí ani za komentář.

 369. §78 zákona o zaměstnanosti 435/2004 Sb., je tam přesně popsáno, za jakých podmínek je možno netrvat na podmínce bezdlužnosti a výši dluhu.

  Bez komentáře.

 370. Dobrý den,
  Ad dotace, firma, paní ministryně: bývaly doby, kdy ministr mohl odstranit tvrdost zákona.
  Paní ministryně se rozhodla nekonat. „Na přiznání dotace není právní nárok“
  Ad voda: dnes se vám zavlaží půdní profil, co hrdlo ráčí.
  Ad migranti: Buď se Evropa bude snažit přijmout všechny, kteří chtějí v Evropě bydlet, nebo bude muset jednat jinak než by někteří milovníci všeho lidstva chtěli.

 371. Martine,

  já vidím problém v tom, že byl příjemci invalidního důchodu důchod převeden na starobní zpětně s platností 22 měsíců zpátky. Tím vznikají firmě zároveń zpětně jiné povinosti, a jesli jsem to pochopila správně, mění se i její nárok na příspěvek, když zaměstnávala ne invalidního, ale starobního důchodce, což nemohla tušit, protože to rozhodnutí vzniklo s datem X+Y, ale platí už od data X.

  Jak se tedy na tový stav dívá zákon?
  Pokud to tedy takový stav může vzniknout a není to novinářskej canc.


  (13) Ministerstvo může na základě písemné a odůvodněné žádosti zaměstnavatele ve výjimečných případech hodných zvláštního zřetele prominout splnění podmínky uvedené v odstavci 4 písm. b), pokud jde o výši součtu všech splatných nedoplatků zaměstnavatele. Žádost musí být ministerstvu doručena nejpozději do konce druhého kalendářního měsíce následujícího po uplynutí kalendářního čtvrtletí, za které je o příspěvek žádáno.“

  Jak jsem z tohohle odstavce vyrozuměla, ministerstvo tu pravomoc prominout nedoplatky má. O rozpor se zákonem tedy nejde, kdyby ministerstvo chtělo, tak prominout může. je to na něm, zákon mu to nezakazuje.
  pochopila jsem to správně?

 372. A ombuds máňa s tím nemá nic.

  Ombudsman..
  Chrání osoby před jednáním úřadů a dalších institucí, pokud je toto jednání v rozporu s právem, neodpovídá principům demokratického právního státu a dobré správy nebo jsou úřady nečinné.

  Tade se jedná o firmu, a žádné osobě senic nestalo. je otázka jestli ti zástupci firmy, co si stěžují nelžou.
  Řekl bych že asi dostali od ombudsmáně oznámení, že se jí jejich kauza netýká….
  Takže neschopnost a lhaní současně…..

 373. 440 – Hezké, Schumachere, ale trochu nesystematické a málo aktuální pro české poměry. Zejména mi v tom schází:

  — paprchlík čili pseudoprchlík, doslovně pak pauprchlík a pseudouprchlík
  — mimoprchlík a kolprchlík
  — proprchlík, přeprchlík a skrzprchlík
  — vzprchlík (3i, v němž cosi vzkypělo)
  — atd. atd. atd.

 374. 449 – je krasne jak se zde osazenstvo strachuje aby zeme , ktere povetsinou nesnasi, nemely problemy s imigranty. – Předpokládám, pasáčku, že Vás se nijak nemile nedotknu, napíšu-li, že mi Váš ct. příspěvek připadá jak od brouka?

  Zde mohu mluvit jedině za sebe. V zásadě bych vítal, aby Německu, které sem šíří – též péčí sterých českých quislingů – takové vymoženosti, jako je multikulturalismus či zelenoenergetické blouznění, byla v tomto směru jemně přistřižena křídla. Z tohoto pohledu může být určitá míra obtíží, které jim tam 3i působí, pro ČR vítanou úlevou.

  Problém, který je věcně uvažujícímu jednotlivci ihned patrný, však je, že ČR nemá – a to dokonce ani v případě, že by její vláda hájila české zájmy – sebemenších nástrojů, jak tuto míru dávkovat. Naopak je též možné, že jim tam k loňskému řádově milionu mladých 3i nejprve napochodují ještě dva miliony dalších, a teprve pak si Němci uvědomí a veřejně vyhlásí, že nejméně 80 % jich tam žádné 3i nikdy nechtělo. Copak s těmi všemi 3i (plus déle usazenými muslimy) asi potom bude, budou-li se jich Němci chtít zase zbavit? Že se je pokusí vytlačit – ať už oficiálně, neoficiálně, anebo polooficiálně, s využitím své krásné tradice polovojenských bojůvek – do ČR a Polska, pokládám v tom případě za nejméně o řád pravděpodobnější, než že je budou jednoho po druhém chytat a lifrovat leteckým mostem zpátky do Afriky. Čistě teoreticky by také mohli navázat na svoji nezapomenutelnou minulost z let války a přistoupit ke konečnému řešení. I kdybychom snad odhlédli od jakékoliv humanity, je v českém zájmu mít velikého souseda, v němž se opět probudilo takovéto svrchovaně eklhaftózní chování?

  Vaše ostatní argumenty mi bohužel nejsou dost srozumitelné, abych je mohl zkoumat blíže; kdyby však byly, obávám se, že bych je musel považovat za demagogické. Celkem vzato se mi ale Váš příspěvek zdá býti ukázkou způsobu, jímž by rozumný a odpovědný člověk uvažovat neměl, a tím spíše ne v dnešní situaci.

 375. 454 — To právě myslím je v principu možné velmi dobře, maYdo, represe leckdy mívala bizarní podoby.

 376. 2 Zpátečník ad 475 – já věřím, že pilný, pracovitý, svědomitý a systematický německý úředník řešení najde… Má v tom letité zkušenosti. Zrovna nedávno proběhlo (pro jistotu) bez většího zájmu a připomínky 74. výročí jedné významné konference, kde se také našlo nějaké to řešení… Na Němce je v tomto ohledu spolehnutí. Jen to bude předtím ještě – právě s ohledem na ty tradice – vyžadovat nějakej ten Blitzkrieg a obsazení Beneluxu a Francie.

 377. (471) To zachraňování je placené ne? Když na to někdo má – švára mi nedávno tvrdil, že to potřeboval (ne na filmy) a rozhodně to nebylo za „půl darma“.

 378. 478: zachraňuji většinou pro kolegy. Tj. za čokoládu. Po zkušenostech s českou firmou (20.000Kč), s německou firmou (2.500EUR) si dovolím odhadnout, že naše úspěšnost je ve srovnání s nimi minimálně 90%.
  „Zachraňovací firmy“ mají výborný obchodní model. Když vám data zachráníme, zaplatíte výše uvedenou částku, když se to nepodaří, neplatíte nic. Záchrana dat je s určitým know-how záležitost jednoduchá, náročná maximálně na čas počítače (disk se může kopírovat např. dva dny). Data zachráníte v 90% případů, pokud nejde o SSD, pokud není harddisk, případně soubory zašifrované.

  Dovolím si dát odkaz na odborný web:
  http://pandatron.cz/?4513&podpory_pro_solarniky_jsou_nelegalni
  Už i elektrikáři jsou xenofobové, nemají rádi slunce 😉

 379. 483

  Prodává se slevou známému Vietnamci 😀

 380. „je otázka jestli ti zástupci firmy, co si stěžují nelžou.
  Řekl bych že asi dostali od ombudsmáně oznámení, že se jí jejich kauza netýká….
  Takže neschopnost a lhaní současně…..“

  Mně fascinuje, Halladine, jak rychle jseš hotovej se závěrama, že určitě pochybila a nejen pochybila, ale i záměrně lže firma a nikoliv státní ouřad. 😀

  Připomíná mi to toho chytráka z Pavouků, už nevím, kdo to byl, kdo tvrdil, že všichni podnikatelé, kradou, protože “ já znám dva a oba kradou“

  Následně z něj vypadlo, že jeden občas jede na černo tramvají a druhej se vedle podnikání stará o invalidní manželku, která pobírá přídoěvek na péči.

  Když něco leží dva roky u ombucmáni na stole, tak to leží na stole a ještě se soudružka neobtěžovala na to kouknout, natož nějakej slouha napsat, že případ nemá ombudsman v kompetenci.

  Nehledě na to, že opravdu není rozlišeno, jetsli jde o fyzickou nebo právnickou osobu, takžeasi je možná, že by se mohla obrátit i právnická osoba.
  zejména když jde jen o administrativní pochybení, které nikdo nezavinil a kdy důsledkem může být negativní dopad na postižené.

 381. Tak to může být docela slušný mazec!

  …V případě, že Řecko a Turecko budou uznány jako první bezpečné státy, aby se zastavil tok uprchlíků přes Egejské moře, očekává agentura FRONTEX a výzkumníci zabývající se dlouhodobě migrací rychlým přesunem uprchlícké trasy. Je zde stále více důkazů o tom, že nová hlavní trasa povede z Turecka přes Černé moře, Bulharsko, Rumunsko, Ukrajinu do Polska.
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/nova-uprchlicka-trasa-povede-pres-cerne-more-a-bulharsko-az-do-polska/

 382. [486] Řekl bych, že Poláci – pokud na to dojde – se s tím budou patlat daleko méně, než Němci a Rakušani. Bude ještě veselo…

 383. 482 – “Zachraňovací firmy” mají výborný obchodní model. – Nó, nickname, slyšel jsem i takové ošklivé řeči, že oni (totiž určitá firma) se na to nejprve podívají, aby mohli posoudit situaci a vyčíslit Vám svoji nabídku, jenže tam zároveň pár tabulek přepíšou po svém, takže lacinější konkurence, kam se třeba ještě obrátíte pro porovnání, pak nemá šanci…

 384. Zpatecniku , neurzim se ale brouk urcite nejsem.

  Ac jsem se, zde ani nikde jinde,uplne nedovedel co je to ty „nase tradice“ a ty „ceske zajmy“ , tak 100% je prosazovano ze nam je kazi EU, Nemecko, USA , Merklova , nasi politici, pravda a laska , slunickari ….. OK muj nazor to neni nebot se povazuji predevsim za cloveka a pak za clena sve blizsi rodiny , pak vzdalenejsi rodiny a pratel.
  Proto taky za problem beru to co nekdo jiny ( opet nebudu rozlisovat zda nemec ci nasinec ) dela cloveku , me, me rodine , pratelum ….

  Kdyz z toho vyjmu ten problem 3i, bez zamereni jak to nekdo dela proti me osobe + , tak vubec neprijimam to “ nase spravne chovani “ nebot se tezko v proudu jaky se zvedl dalo hledat kdo je a neni s pravem na azyl. Dovolil bych si svuj nazor ze nebyt moznosti jit jinou cestou tak onen opevovanej orban by si s plotem mohl tak akorat vytrit zadel . Ano mohl by zabranit toku migrantu tim ze by strilel.
  Diky tomu ze byla dale cesta do rakouska , nemecka, norska .. tak takove problemy neresil, stejne jako nasi politici.
  Tak a ted jsem u tech co byli vstricni – ti maji na rozdil od nas a orbana problem. No ale mozna zdanlive protoze nevime jak to bude dale.
  Vezmou ty co na azyl narok mit budou , nebo si proberou jinak vhodne kandidaty. Zbytek vyhosti. Ale jak ?
  Tak jak pisete Vy ( coz nevim proc predjimate polovojenskymi bojuvkami – tak by zadny rozumny clovek v dnesni dobe nemel premyslet ) oficialne , pokud to pujde , ze je vyvezou do prvni zeme ( Turecko ? , afrika ? syrie ? ) nebo polooficialne ze jim budou zneprijemnovat oficialne ziti a migranti se presunou tam kde je nechteji , kam oni nechteli ale kde je nebudou svedomiti, systematicti urednici schopni polooficialne vytlacet.
  Je to jedna z moznosti a jak dopadne nevim . Co vim ze velebene, meli ONI hned zavrit hranice protoze to NAS muze ohrozovat , nefunguje a nemuze fungovat.
  Migrace byla tak znacna ze bez toho “ strileni “ by ji zadny plot nezastavil.
  ONI nechteli ů strilet ani kvuli sobe natoz kvuli NAM.
  ONI zkusili NAS tlacit at pomuzeme coz jsme MY spravne ???? nechteli.
  ONI resi svuj problem a My jsme jim ukradeni.
  Ohrozuji ONI nas nebo My ohrozujeme NAS?

  Ale to je muj pohled a nikomu ho nevnucuji.
  Spise jen rozkopnu dvere vrazim do hospody abych nadal stamgastum.

 385. Syrská observatoř pro lidská práva hlásí z Londýna, že Rusové při náletech zabili 44 civilistů. Takže jestli jste při sledování tisku, či tĺače získali dojem, že v Sýrii je pohoda, klídek, tabáček, že Rusové se opalují při popíjení vodky v Latakíji, ISIL usilovně pracuje na národu roli dědičné a obyvatelstvo vzkvétá, tak to tedy evidentně ne.

 386. „Spise jen rozkopnu dvere vrazim do hospody abych nadal stamgastum.“

  Proč ne, když Tě to baví, ale pak bys asi neměl brečet, že jsou na Tebe štamgasti vošklivý, když Tě za to dobrodiní pošlou někam nebo ti dají pár facek.

 387. ostape 487,
  prchlíci už si na Bulhary stěžovali, že je mlátí a okrádají a Bulhaři už jsou teď dost naštvaní, takže tam bych to růžově neviděla. Na Ukrajinu lépe nos nestrkat, tam je to napnelismus i bez prchlíků a Poláci se usnesli, že postaví k východním hranicím vojáky. Bude to dost drsné…

  …Polsko má v plánu vybudovat masivní Národní gardu o síle 46 tisíc mužů, která se má stát součástí regulérní armády. Některé z jednotek chce pak okamžitě poslat k ruské hranici s Kaliningradem, a to už v tomto roce. Varšava se tak chce prý pouze bránit případné ruské agresi…

  Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/370254/polsko-chce-mit-46-tisic-muzu-ve-zbrani-jednotky-posle-k-ruskym-hranicim.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

 388. (489)„Migrace byla tak znacna ze bez toho ” strileni ” by ji zadny plot nezastavil.“ – ano, když už se to „rozjelo“ a nalepily se mafie. Zpočátku ne a tehdy by plot ještě zastavil.
  ONI mají hranice, které jsou překračovány jako první (Itálie, Řecko), takže ONI mohou či musí zastavovat jako první, pokud to nezvládají, žádat konkrétní pomoc. ONI mají kancléřku a premiéra, připrchlíky vyloženě zvoucí, ty jsme jim MY nezvolili. ONI způsobili svůj problém, s nímž jim MY můžeme pomoci, ovšem možným a ne nemožným způsobem.

 389. KArle, dodala bych, že ochota pomoci je nepšímo úměrná aroganci, s níž je pomoc vyžadována nebo i vynucována. 🙂

  A v tom Polsku může EU sáhnout k šalamounskému řešení. Požádá tam vojska NATo, že prý aby bránili hranici před útokem z Ruska a zároveň můžou odhánět uprchlíky 😀

 390. AK ale ten problem nastal az se nalepily mafie a urcite i radikalove . A ja jsem tedy radeji bez plotu jako za plotem i s vedomim ze to muze nekdo zneuzit. Myslenky ze jsem pred plotem a ne za mohou vzit rychle za sve.

 391. no a hlavne pro ty co deli – ONI nasi pomoc nepotrebuji to MY se jich bojime ze nam sem poslou ty co ONI meli podle NAS zastavit.

 392. Jaou ploty, které bezpochyby chrání ty venku. Třeba v zoo kolem výběhu lva, nebo kolem vězení, taky kolem rozvodny vysokého napětí. A jistě se dá najít mnoho dalších příkladů.

  Ale samozřejmě, relativizovat lze vše.

  Třeba že bakterie streptokoka při angíně mají stejné právo žít jako postižený. Kdo my jsme, abychom určovali, kdo je lepší a kdo má žít ?

  Použití antibiotik se pak úplně logicky jeví jako masová vražda.

 393. ONI naši pomoc pořád vyžadují a vyhrožují, že když nevyhovíme, udělají to a zruší tamto.
  A protože momentálně neexistují hranice, JEJICH konání můŽe ovlivnit NÁS způsobem, který se NÁM nelíbí.
  JEJICH jednání ohrožuje NÁS. Ne naopak. Není v tom žádná symetrie ani relativita.

 394. (495) Normální průběh. Problém byl, narůstal, nikdo neřešil. Talijáni tahali z vody s tím, že stejně připrchlíci chtějí do Francie, soudruzi v Bruseli se starali o 3,14čoviny, zachraňovali €, Řecko, zeměkouli, vymýšleli hovadiny s CO2, dtto představitelé národních států. Zřídit tehdy tábory, do kterých by byl připrchlík šoupnut a odtamtud žádal kdo ho přijme, dát přednost v přijímání těm, kdo žádají z táborů v Jordánsku a Turecku, nevykládat že mohou přijít všichni prohlásivší se za Syřany, měla celá záležitost jiný, relativně únosný rozměr i provedení.
  Ploty nevyhledávám, ale občas jsou potřeba. I doma zamykám a klíče půjčím jen někomu.

 395. Rputi ad 486- nové trasy…
  Výzkumníci se dostali k nové příručce Sorosovy nadace pro zachraňování uprchlíků anebo rovnou k aktualizaci té mobilní aplikace kudy jít… ??

 396. „ONI nasi pomoc nepotrebuji“

  tak fajn, takže netřeba spílat těm, kdo nejsou ochotni pomáhat. Konec konců je nedůstojné vnucovat pomoc někomu, kdo ji nepotřebuje.

 397. 499 AK ale rozumnych reseni jak to melo byt se najde .
  no casto neni podlozeno ze by to tak slo nebo ze to tak jde.
  mozna se budu opakovat ale jiz v roce 2000 mi pri povidani kamaradi v USA rikali co budeme delat az se zvedne afrika ?

 398. 501 😀 to neni spilani – to je varovani nez NAS soupnou pred ( nebo za 😮 ) ten plot.
  no v takovem pripade bych poprosil zda by to nejak neslo kolem zatacky tak aby neztratila tu viden.
  hele zapad a sever by mohl k velkopolsku a vychod k velkemu madarsku. Kazdemu po chuti.

 399. Šumaváku 500,
  tipla bych to, že kontrolovali nějakému prchlíkovi mobil, když tu… 😀 😀

 400. Hlavně se nenavážejte do EU, ta za nic nemůže a dělá co může! Teď už například Komise zjistila, jakkoliv je to neuvěřitelné,že Řecko má asi nějaké nedostatky v ochraně vnější schengenské hranice.
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/recko-ma-pri-ochrane-hranice-vazne-nedostatky-ukazala-zprava/1308061?utm_source=rss&utm_medium=feed

  Kdo by to byl řekl…, že?
  Logickým závěrem za další tři měsíce bude, že za uprchlickou krizi v Německu zodpovídá Řecko, které bude od 1.1.2017 vyloučeno ze Schengenu a dostane tři mld EUR na budování humánitárního technického zařízení na hranicích s Tureckem a budování hotspotů…

 401. jo breto navazej se do kohokoliv a cehokoliv jak chces
  bojuj s kymkoliv a proticemukoliv na co mas silu

 402. Vidím, že Tvůj návrh oplotit Brno a oddělit ho od zbytku republiky, má něco do sebe… 🙂

 403. spatne ctes breto – je tam aby ta zatacka zustala s vidni

 404. No, já mám dojem, pasáčku, že řešit teď nějakej plot, nebo se zabývat nějakýma nuancema, jetsli jsme před plotem nebo za plotem, na to už je pozdě. Za plotem před plotem nebo bez plotu, oni už tu v každém případě jsou. A přes všechny řeči, jak ty, co nejsou váleční uprchlíci, budou deportovat, tady nejspíš i zůstanou.

  A tak nám nezbývá, než se s tím faktem a taky s nimi nějak naučit žít a zároveń si uhájit svůj prostor a svůj způsob života. A je jedno, jetsli před plotem, za plotem nebo bez plotu.

 405. no mohu souhlasit ze si chci uhajit svuj prostor a svuj zpusob zivota.

  ja tu neapeluji jak mi ho nekdo chce zmenit nebo jak mi ho nekdo chce nechat nekym menit.

  ze se ho snazi menit spousta lidi je fakt a ja se pokousim branit . Nerozlisuji pritom moc zda ti nebo tamti

 406. a uz jsem na ceste tak pekne popovidani v hospudce nasi krasne …..

 407. No, a je to jasné!

  Jsme vůči muslimům hrubě neuctiví, neboť si dovolujeme chtít, aby se integrovali!

  …Bývalý předseda britské Rady pro rovnost a lidská práva Trevor Phillips prohlásil, že muslimská komunita ve Spojeném království je odlišná od všech ostatních a že země by měla přijmout fakt, že se nikdy neintegruje. Očekávat od muslimů, že se změní, je výrazem hrubé neúcty k nim, prohlásil na pondělním setkání think-tanku Policy Exchange ve Westminsteru. Informoval o tom server The Times…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/393120-muslimska-komunita-se-neintegruje-je-naivni-to-po-ni-vubec-chtit-rekl-exsef-britske-rady-pro-rovnost.html?source=FBS

 408. Jak vidno, zamýšlí se i socanská vláda ve Francii. Rozhodla se zbavit teroristy francouzského občanství. Ihned na to rezignovala ministrně práva, dle vzhledu načernalá arabská kreatura, pod záminkou poškozování lidských práv. Tak vám nevím.

  Podle mého přítele a občasného zaměstnavatele v Řecku situace houstne a začínají pogromy na migranty. Prý je Řeci hážou do moře a vydávají za utonulé při migraci. Nevím, ale kolega to říkla s vážnou tváří. Navíc Řeci na ostrovech jsou hodně teritoriální a náchylní k agresivnímu jednání. Pokud jste byli například na Krétě, jistě jste si povšimli rozstřílených dopravních značek či poutačů. Na konci prstů na Chalkidiky je to podobné.

 409. 489 – Omlouvám se, pasáčku, že na to nemohu meritorně reagovat ve všech detailech, jelikož mi struktura Vaší argumentace není dostatečně srozumitelná. Jen tedy zkraje a namátkou:

  “ceske zajmy” – O nich jsem tu prosím psal více než jednou, a nerad se opakuji. Zhruba řečeno to jsou (obdobně jako u ostatních národů) svoboda a prosperita, přičemž svoboda zde přibližně znamená volnost jednání. Ta ovšem je obousměrně korelována s prosperitou: na jednu stranu se svoboda daleko lépe hájí, je-li zač si k tomu opatřit potřebné prostředky, na druhé zkušenost ukazuje, že svoboda k prosperitě obvykle vede lépe než co jiného.

  “nase tradice” – Tady bych obtížně vysvětloval přesněji, co tím míním já jaksi absolutně – zhruba jakýsi způsob uvažování, technologického, přírodovědeckého, ekonomického, urbanistického, třeba i náboženského a bůhvíjakého dalšího myšlení, určitý specifický úhel sklonu sociální pyramidy, určitou kulturu, určitý vztah k dalším národům a národnostem jak navenek, tak i uvnitř českého prostředí –, ale relativně vzato jsou zde na první pohled patrné zásadní rozdíly vůči světu islámských ghet na jedné straně a pravdoláskovních zhůvěřilostí na straně druhé.

  ze nam je kazi EU, Nemecko, USA , Merklova , nasi politici, pravda a laska , slunickari – V souvislosti s migrační krizí (ale dříve a stále např. i s multikulturalismem jakožto takovým, oteplismem, genderismem-homosexualismem atd. atd.) sotva může býti pochyb, že výše jmenovaní českým zájmům škodí, ovšem nikoliv jako jediní. To samozřejmě nic nemění na skutečnosti, že země, které dnes jsou v EU, nám jsou kulturně blíže, než třeba Tibet a Kuba.

  se povazuji predevsim za cloveka a pak za clena sve blizsi rodiny , pak vzdalenejsi rodiny a pratel. – Nezlobte se, ale tohle pokládám za prázdnou frázi. V praxi totiž žijete tady, ve Střední Evropě, možná vyjedete na pár měsíců či let někam do Severní Ameriky či dále do Evropy, ale nejspíš Vás ani nenapadne odstěhovat se realizovat své lidství do Venezuely či Zimbabwe.

  kdo je a neni s pravem na azyl – Zde je potřeba zásadně a tvrdě říci dvě věci: Jednak z těch 3i nemá v EU právo na azyl prakticky nikdo, protože přicházejí skrz bezpečné země. Za další, co je to právo? (Už jsem tu jednou vysvětloval, že účelem práva je rozšířit oblast předvídatelnosti.) Představte si prosím, čistě teoreticky, člověka, který neváží 75 kg, nýbrž 75 tun. Samozřejmě má právo nebýt vystavován jakékoliv diskriminaci, speciálně si za běžnou cenu koupit letenku a cestovat turistickou třídou, že ano…? Bohužel se odtud po podpisu neblahé LS dost vytratily slovo i pojem suverenita. Prý že nic takového neexistuje… Zkuste u suveréna někdy uplatňovat takováhle práva, a konečně uvidíte v praxi, co to vlastně ta suverenita je.

  Ano mohl by zabranit toku migrantu tim ze by strilel. – Ovšemže. A v duchu evropských tradic by právě bylo zcela samozřejmé, že střílet bude, pokud se ti 3i u plotu nezastaví. Ve skutečnosti by je myslím bezpečně zastavila už i jen reálná možnost střelby, nebylo by vůbec třeba zastřelit jediného; nemají v zádech sovětské politruky a NKVD. Co mne na tom rmoutí, je představa svéprávného člověka, jemuž se zdá ochrana hranic nemyslitelná. Je zřejmé, že jakmile počet takových překročí jisté kritické procento, je s evropskou civilizací konec; předmětem debaty může být pouze to, kolik ono procento činí.

  proc predjimate polovojenskymi bojuvkami – Samozřejmě mám na paměti německou lásku k uniformám, Kampfzeit, SA, Hitlerjugend a tak podobně. A protože se vždy snažím vyhnout binárnímu uvažování, jsem si vědom, že možná právě PEGIDA, jakkoliv je spojencem českých zájmů, pokud jde o přístup 3i do Evropy, může být za rok či dva zrovna tou (organizovanou a třeba polovojenskou) silou, která je bude vytlačovat do Čech. Vy prosím víte, jak bude situace vypadat za dva roky? A předvídal jste před dvěma lety tu dnešní? Já ne.

  – Na vaši argumentaci ohledně nefungující evropské a schengenské (tj. dnes fakticky naší) hranice Vám to podstatné už asi odpověděl AeroKarel.

  Celkově musím s lítostí říci, že ve Vašem uvažování nevidím snad jediný aspekt či argument, který bych pokládal za správný a/nebo přiměřeně užitý. Pak pochopitelně není divu, jestli se Vám (zcela symetricky) jeví stejně nesprávné i uvažování moje. Mrzí mne, že si nemůžeme uspořádat svět – alespoň v těchto několika zásadních otázkách – každý po svém. Zatím proto závažným způsobem zahraničně- i vnitropoliticky hrozí, že budu bohužel nucen žít v tom Vašem.

  Je to nadobyčej smutné.

 410. Tedy Pasáčku, ta rasance. Trochu mi to připomíná slogan: Naše vaše televize.

 411. Prosím mou vesničku nestřediskovou nedávat za plot s Brnem!:-D
  I bez té Vídně se obejdu !;-)

 412. Přátelé, rád bych poprosil o odbornou radu, jak stáhnout z youtuby písničky v mp3, tedy bez obrazových videí, pouze zvuk a pokud možno zadarmo? Synkové se ke mně obrátili zády. Díky.

 413. Františku,stáhni si aTube Catcher ,jednou z možností je konverze z videa do mp3.

  Já si s tím stahoval videonávod,jak vyměnit display naKindla.

 414. Zpatecniku nebudu zde odpovidat stejne jako vy na jednotlive body Vasi odpovedi.
  Za prve i mi spoousta znich pripada pouze jako klise nebot tim co popisujete popisujete to co lze hledat po cele Evrope a ne jenm Evrope a rekl bych ze casto vice nez zde v kotline. Ale to neni kotlinou to je spise osazenstvem.
  Vubec jiz nechapu uprednostovani ochrany hranic pred ochranou uzemi, obyvatelstva a zakonnosti. Ano jsou jednoducha reseni plotu – mne nepresvedcuji ze jsou spravna.

  Ani Vy ani ja nejsem ten ktery zvladne zabezpecit usporadani zeme , mohu Vas ale ubezpecit ze se je spise bojim abych nemusel ja a me klise zit v tom Vasem usporadani sveta.

 415. stejne jako Vy melo byt .
  a nechi odpovidat nebot bych musel popsat znacnou cast stranky a uz se mi nechce byt uderny 😮

 416. Ano, ochrana území bez ochrany hranic je triviální úkol.

  Jak se to dělá ?

 417. 482 NickName
  Dobrý den.
  Co vlastně je ta čokoláda protislužbou? Že je to poněkud nekorektní označení mi nevadí. Hlavně aby byl věk a daně v pořádku.

 418. jeste ze umime cist bez carek a hacku, ale co nas ceka dal bez hranic?

 419. Skimici,

  myslíš černoška,nebo Rómka ? 😀

 420. Stahování YouTube:
  Nakopírujte odkaz vašeho videa do formuláře na:
  http://dlvyoutube.com

  Ad čokoláda: zakázek není tolik, že bych z nich tloustl více než ve šťastném manželství.

 421. K diskusi
  Povídal jsem si nedávno s německými, francouzskými a belgickými klienty. Chytří pánové v zralém věku, žádní europeisti důležitý je kšeft . Nezáleží na tom, jak modulované názory byly, společným vysvětlením proč se jejich státy chovají tak jak se chovají bylo rozpačité přiznání, že si ve dnešní době ani sami nedokáží představit, že by TADY (na kontinentě) zase někdo po někom střílel. Zahraniční mise jim kupodivu nevadí a připadal jsem si skoro necivilizovaně, když jsem to namítl.
  Čím dále se to tedy odehraje, tím většinovější podporu by to mělo. To obrovské zrychlení takovýto plán neumožnilo. Navíc se jim ty akce v bývalých koloniích v zásadě líbily. Penis enlargement.

 422. skimici 529,
  to se jednou v německé TV ptal reportér študáků-středňáků, jestli by šli bojovat, kdyby Německo někdo napadl …. no nešli!
  Od toho jsou ti druzí, tedy vojáci …. a jim ať dá každý pokoj… A vůbec neměli pocit, že je to ostuda být takový srab…

  Takže si počkají, až začnou střílet ti druzí…
  Půlka se naučí střílet a druhá půlka uteče k mamince, když to stihnou.. 🙁

 423. (502) Najde, ale pokud někdo holduje nerozumným, tak ať potom nestrká následky jiným. Mimo to, většina z toho se stejně bude muset udělat, tak by snad ONI mohli napřít snahu tím směrem. Pak bych byl celkem pro, abychom jim i MY pomohli.
  (514) předseda britské Rady pro rovnost a lidská práva – takový britský Diensbier, navíc černej. 😛 Nápady tam má skutečně zajímavé.

 424. No Name ad 524 – oplotí se Brno a je to! Tam žádné státní hranice nejsou… 😉

 425. a jak mi budes breto zavidet az Vas na sumave obsadi prokůati nemci aby tam odsunuli ty spatne migranty 🙁
  noname ne ten bude spokojenej v madarsku

 426. 522 – Tedy, pasáčku, já se v 516 nerozepsal tak obšírně proto, abych Vás přesvědčil (což by bylo dvojnásob marné; jednak z minulých zkušeností vím, že by se mi to nezdařilo, jednak i kdyby, k čemu by mi to bylo dobré?), nýbrž abych Vás přiměl vyložit nějaké věcné argumenty. V 522 bohužel žádné nevidím, s možnou výjimkou v té pro mne nečitelné zmínce o celé Evropě.

  Upřednostňování zákonnosti (před chvilkou jsem třeba podával DP kvůli zvýšení daně z nemovitostí o 29 Kč) v situaci, kdy se v Evropě nelegálně pohybují statisíce 3i, jejichž totožnost je zcela neznámá (nejen ta skutečná, ale i v průběhu jejich cesty kontinentem), to prosím nelze vůbec brát jako argument, nýbrž (s odpuštěním) jen jako ukázku kvality myšlení.

  O mém uspořádání světa sotva můžete cokoliv vědět. Myslím si spíše, že vítačství může pod tíhou faktů časem snadno zkolabovat, místo mainstreamu, svým zhůvěřilým appeasementem dávno bezezbytku zdiskreditovaného, přijde vláda silné ruky, jejíž tvrdost bude přímo úměrná sumární intenzitě předchozího „přijímání“ „uprchlíků“, a vznikne režim, který se nebude líbit ani mně, ani Vám.

 427. 529 – Což o to, skimici, najít kanónenfutr pro příští Verdun by v Evropě asi bylo obtížné, v tom s nimi souhlasím, ale třeba zrovna před rokem se ve Francii myslím střílelo docela festovně…

  Samozřejmě kupříkladu představa takové občanské války proti muslimským enklávám vypadá po všech stranách dost děsivě a pro dnešní Evropany málo nadějně. Koneckonců už jen nějaké ty lokální nepokoje typu těch, které čas od času propukají v USA, pěkně se střelbou alespoň gumovými projektily, by asi byly na evropské poměry dost silný tabák a zřejmě by leckomu pocuchaly fazónu. Jestlipak, smím-li se otázat, si ti Vaši páni klienti naopak představují, že se to vyřeší nějak po dobrém? A pokud ano, jak?

 428. 538 Zpátečníku
  do hlavy jim nevidím. Flintu se nechystal vzít do ruky žádný. Spíš je trápí ti, kteří to vyprovokovali. To jsou socialisti, kteří je za jejich peníze svým sociálním systémem zvou. Kdyby nebylo něchto pobídek, nebylo by tak masivní imigrace. Říkají. No a já s nimi souglasím.

 429. 537 jsem rad ze jste se alespon pokusil a dal si tu praci primet mne k vylozeni vecnych argumentu – ale to se bohuzel neujalo , nebudu to popisovat jako Vy s poukazanim na kvalitu mysleni. O no trochu ukazuje ukazka srovnani zakonnosti zdrazenim mistni dane s pohybem 3i v evrope.

  Ono opravdu reci jak to ma kdo dobre delat se clovek dobere lehce.

  Jest ale tedy faktem ze kotlina se na konstatnim poctu obyvatel drzi castecne vetsi delkou doziti ale hlavne od cca 1992 migraci. Ano zatim tou s „blizsi kulturou “ ( i kdyz tezko rici jak to brat u asiatu ) ale pri porodnosti do 1,2 ditete na jednu zenu to budete muset dohanet bud u tech teplejch , coz nejde, nebo migranty.
  Jak dlouho to bude vitani Vase nebo vitani vitacu ovlivni jen to kdo tu populaci bude chtit zvysovat.
  apropo neni kazdy vitac kdo nesouhlasi s uzavrenim hranic a nesteka jak to ONI blbe delaji.

 430. 540 – To samozřejmě souhlasím taky, skimici. Jak to vzniklo, je asi zhruba jasné (jistě nejméně potud, že jde o důsledky faktu, že dnes se každej Západoevropan pokládá minimálně za střední třídu); jasné je též to, že všeobecná hniloba trvá (a kvapem postupuje) i nadále. Kam to však povede? Tam by mě jejich názor zajímal nejvíce. Říkají si (jako Ludvík tuším Patnáctej): „Za nás to ještě vydrží“ ? Anebo už začínají pochybovat?

 431. Jak sleduju nářky kol té musulmanské patálie, z níž jich je tady pár stovek, a to navíc převážně z donucení, protože jinak už by byly na Rýně dřív tanky Varšavské smlouvy, tak mi připadá, že největší nářky mají ti, kteří mají hlouběji do trezoru. V obavě, že jim ubude z krajíce. Naopak je neslyším od těch kteří mají mělce do trezoru. Na rozdíl od těch prvních pro případ, že by bylo ouvej, ale to nebude, protože venkoncem politiku kočírují oni, není problém se přesunout do jiné destinace, kde jsou už na to zařízeni. že by burcovali, s cedulemi obcházeli náměstí či jinak se nechali rozptylovat od svého byznysu a příjemných kratochvílí. Zatím co podhradní plebs i aspirující na „lepší“ si strachem hryžou klouby, jiní v tom vidí ne pohromu, ale úžasné obchodní příležitosti. Jako Baťa v bosých Afričanech, zatímco jiní lomili rukama. Jako prodávat mrazáky na Sibiř. „No to je ale pitomost, do těch mrazů!“ „jak moc tam mrzne?“ „Šíleně. Až pod mínus šedesát.“ „Ale to je úžasné! Ty levné, co mám na prodej mrazí nejvíc tak mínus dvacet. Když se jim to dobře podá….“
  Musulmani nejedí vepřové. Jedí skopové. Co je náročnější na výkrm, ovce, které se pasou samy, v létě vzimě, nebo prasátka? Co by jiní dali za to, kdyby jim z nebe spadl milion zákazníků. Jo, peníze…, no to není až takový problém. státní sociální politika, charita, lobyying… Zatím to tady funguje tak, že hladem je nenechají umřít. A čím je budou krmit? Vepřívým ne, hovězí je také náročné a drahé. Co jiného, mimo drůbeže, která se nedá ždát furt, než ovce a kozy? A na ovce můžeo být i ekodotace, na ovčí vlnu, třeba na zateplování. Zaplatí ovčani jako ekodaně, kvóty, co já vím. A nějaké ty prachy se dotisknou. V tom kvantitativním uvolňování, jak kulantně nazývají zlehčování měny se to ztratí. Osttaně pořád kecají o dobrodiní inflace, tak co. Tak se to pěkně synergicky sejde. a kdo není hloupý, tak co? Vydělá příšernej balík. Akorát to podhradí…no jo, ale to naříká furt.
  Heleďtese, jak to tady sleduju nějaký pátek, jak jdou události, Řecko, Ukrajina, Musulmani…prostě jak jsou palcové titulky, tak se tu furt hořekuje. Ja a ještě jsem zapomněl na ruské tanky. A co? Hovno je zle. Nebýt tohohle, bylo by co? Co by stálo v novinách, na Nově, na Novinkách? Něco k hořekování by se jistě našlo…

 432. 542 Zpátečníku
  Nikdy jsem takovou úvahu (kam to povede) vlastně od nich neslyšel. Využívají eunijní právo a lobbying k tomu aby se jejich byznisům dařilo dobře. Nějak si to pro sebe a pro své státy výhodně ohnou i v případě migrační vlny. Nepochybuji.
  Spíše mám obavu, že „naši“ vymyslí přinejlepším „balený koblihy vzor 2“ . Hlavně když bude dost bůčku.

 433. Ludvík XV. se nemejlil 🙂 Až tomu dalšímu to krapet nevyšlo.

 434. 541 – Zákon mi za daných okolností předepsal podat DP, tak jsem tomu věnoval nějakou tu hodinu (i když by se možná moc nestalo, kdybych to byl nechal být). Mezitím nám spoluobčané, kteří však jsou fakticky non-persons a v zásadě stojí zcela mimo zdejší právní systém (dokud se nedopustí hrdelního zločinu), orvávají barevné kovy z náhrobků, a současně sem (tj. do Evropy) neobčané – totiž ti 3i – volně a ovšem protiprávně proudí, podporováni zdálky i nablízko těmi vítači. To jen abychom tu Vámi upřednostňovanou zákonnost viděli ve správném kontextu a proporcích…

  Beru to tedy tak, že Váš hlavní (totiž, doposud vlastně jediný) argument je povahy demografické; že pokládáte za potřebné doplnit občanstvo na původní počet migranty, navíc (dodávám já) z etnik a kultur, kde je dosavadním zvykem podstatně vyšší míra reprodukce. Mladí muslimové, kteří tvoří velkou většinu současných 3i, k tomu přispějí jistě víc než homosexuálové, ačkoliv se asi shodujeme, že spolu navzájem velký přírůstek populace také nezplodí. Předpokládám, že pokud by se ukázalo, že tu ti 3i jsou právě jen jaksi do počtu a živit je musí sociální stát, Vám to vadit nebude, protože hlavní je ten počet. Anebo jste navíc ochoten jim přispívat dobrovolně, ať již penězi či prací, abyste tak snížil daňové zatížení, které 3i způsobí mně?

  Za další, jak byste si to prosím představoval prakticky? Budete se zasazovat o to, aby se Vaše ženské příbuzenstvo provdalo za nějakého čerstvě přišedšího muslima v oprávněné naději, že spolu zplodí více dětí než průměrně 1,2 ? Anebo dáte přednost tomu, aby si 3i v další fázi importovali ženy z vlastní kultury, čímž zde vzniknou kulturně a/nebo územně vymezené enklávy?

 435. 546 moc nema cenu pokracovat ze 🙁
  vymahani zakonosti chci jak u Vas mne tak nasich vyzirku vyzirky 3i nevyjimam.

  jediny argument demograficky neni , jen se snazim poukazat ze se place a pritom to jsme my kdo ty podminky tvori – jak pise skimic socialni jistotou a jak pisi ja vyprazdnenim prostoru.
  Za chvili byste u plotu s kverem stal jen Vy s Nonamem.

  Prakticky se nezasazuji o hledani muslimu ani jinych partneru svych deti .
  Jen jsem je vychovaval tak ze rodina je to hlavni a rodina pokud to jde nejsou dva nebo tri .

 436. 546 mňo
  Pasáček má v každém případě alespoň konkrétní a realizovatelný politický program přístupný každému jedinci. V zásadě dosažitelný vzájemnou dohodou a obvykle nevyžadující použití hrubšího násilí.

 437. jo tech muslimu je v nemecku cca 5 % pokud prijmou 1 milion novych tak to bude 6,5
  tedy asi je moc neprevalcuji.
  jo problem bude kdyz se nebude vymahat dodrzovani zakonu ( je tedy jedno u koho ale ok dle Vas je hlavne problem u muslimu )

 438. 548 skimic 😀 prominte – Vy jste vul 😀
  ale ano nasili jsem nikdy nepotreboval ani nevyzadoval

 439. 548 – Ále no jó, skimici… Takovej konkrétní a realizovatelný politický program přístupný každému jedinci Vám vymyslím a nabídnu taky: Opium za režijní cenu! Ovšem není to nic nového, už o tom psal Huxley, jen konkrétní droga se lišila.

  Samozřejmě zdrojem problému je právě ten sociální stát (jak už jsem tady mnohokrát psával); ten automaticky vede i k rozkladu rodiny, potažmo k úbytku obyvatelstva a jeho kvality.

 440. 552 Rputi
  u nás doma zatím naštěstí domobrana nevznikla. Černými scénáři se nezaobírám.

 441. 552 Zpátečníku
  Váš program udržení majority nemuslimáčů nijak nepomůže.

 442. 543 – Hovno je zle. – S tím bych právě moc nesouhlasil, Schumachere. Anebo jen z materialistického hlediska, přičemž žádný velký materialista nijak nejsem. Je zde ona všeprostupující hniloba, je zde tušení, že takhle to nikam nevede… Kvalita života po materiální stránce velmi slušná, po stránce existenciální je úměrně tomu horší. Dohromady bych řekl, že je to v součtu zhruba stejné jako před 30 či 50 lety (kdy člověk mohl alespoň snít o tom, že emigruje do Ameriky a bude tam vymýšlet space technology nebo stavět počítače). Se stavem před 90 lety to nelze vůbec srovnávat…

  554 – Sám o sobě jistě ne, skimici. Ale při představě, že jich tu do deseti let máme milion či dva (v té kvalitě, jako teď přicházejí), se mi zdá jasné, že pak už nepůjde dělat vůbec nic.

 443. Že budu stát na hranici se Zpátečníkem a střílet migranty (jenom ve dvou) a zároveň skončím v Maďarsku je konstrukce, která je i nad mé síly … A to jsem si doteď myslel, jak je můj myšlenkový svět bohatý.

 444. Prosakuje, kumuluje, bobtná….

  …Kontroly na hranicích, menší uskupení zemí jen s několika členy současné Evropské unie a znovuzavedení německé marky. I tak by mohla vypadat podle černých scénářů budoucnost nejen Spolkové republiky, ale Unie vůbec v důsledku politiky kancléřky Angely Merkelové (61)…
  …Vrabci na berlínských střechách si štěbetají i o možném scénáři personálních šachů: mohl by se prý podobat ostrému řezu britských konzervativců v listopadu 1990, kdy tehdejší nedotknutelnou železnou ikonu Margaret Thatcherovou vystřídal muž čekající trpělivě ve stínu – John Major. V Berlíně by to mohla být žena – a mohla by mít před jménem šlechtický predikát…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/392962-zvladne-merkelova-situaci-pocet-nespokojenych-v-nemecku-roste.html

 445. BTW, překročení hranic bez doklaďů, víz a s falešnou identitou je taky porušení zákona, které by mělo být přece vyžadováno i u 3i.
  Kdy tedy 3i zákon dodržovat začnou ?

 446. 555 Zpátečníku
  Vesmír je protkán obludami požírajícími svůj akreční disk a vyzařující osově na pólech nestvůrně ničivé toky gama záření. Jedna potenciální obluda (otázka není jestli ale kdy) je „nedaleko“ a s dobrou orientací osy.
  Vždycky jde něco dělat. Naposledy zařvali dinouši a asi 90 procent fauny a flory ale stejně to díky pasáčkově programu funguje.
  Teď jde například dělat alespoň (a teď bez legrace) takzvané „Pasáčkovo minimum“. Tedy alespoň kdo může.

 447. 559 – Už se v tom ztrácím, skimici. Co to prosím je Pasáčkovo minimum? Přejít od K-strategie k r-strategii?

 448. 562-černá díra (nebo neutronová hvězda), na pólech generované gama záření může zasáhnout Zemí a vyhladit zdejší život.

 449. 560 Zpátečníku
  Co nejčastěji souložit. Konkrétní strategie již rozpracují stranické frakce dle svého zaměření.

 450. Pánové, často zírám, že si z nějakého textu vyberu něco opačného než většina čtenářů. Když se mi to stane u manželky, tak se nevzrušuji, protože ženské myšlení je toho mého zrcadlovým opakem. Přesto jsem dokázal s ní a ona se mnou už 40 let spokojeně žít.

  A teď k věci – já jsem si vybral z pasáčkových slov jeho významnou připomínku k počtu dětí. A podle dalších jeho slov je nehledá u musulmanských ženichů, ale ve vlastní rodině – vychoval děti tak, aby věděly, že to za ně nikdo neudělá. S čímž souhlasím.

  Já už populační explozi nevyvolám, ale v mém okolí se úspěšně plodí i rodí.

 451. skimici, ty jsi můj člověk – taky jsi to pochopil.

 452. (543) Mně to nechává celkem klidného, Schumi (minimálně tedy ve srovnání s neklidnými, až hysterickými). Ozvu se až když narazím na nějakou blbost typu MY/ONI, apokalypsa etc.
  S těmi ovcemi a skopovým, to by chtěloodborný výklad Jirky původního. Ovce se sice pase, ale skopové ani jehněčí není za „půl darma“.

 453. 563

  Oni dinosauři vymřeli kvůli neutronovému záření? A co s tím má pasáček ? 🙂

 454. Ovce se sice pase, ale spousta se jich dováží do arabských zemí z Austrálie 🙂

 455. I Maďar se samopalem může občas přečíst populární knížku od Greena nebo Hawkinga.

 456. Mimochodem, s počtem obyvatel je to stejně jako s průměrnou teplotou-kde je napsáno, že v ČR musí být 10 milionů obyvatel ? A že když nich bude třeba jenom 8, už nemají bránit svoji zemí, svůj hodnotový systém a životní styl ? Ano, v menším počtu to může být těžší, a asi i bude, ale nárok na volný a neomezený příchod těch druhých to pořád nezakládá.

 457. Souložení samo o sobě nic neřeší. 🙂
  Pochybuju,že by se někdo „zašíval“

 458. Halladine, náš místní bača chová ovce ve velikém a pro jediného odběratele, vídeňského halal řezníka. Kdepak Austrálie, Valašsko!

 459. „V Berlíně by to mohla být žena – a mohla by mít před jménem šlechtický predikát…“

  No, když si vzpomenu na krasavici inteligentní baronku ashtonovou, tak si nejsem jistá, jestli ten šlechtický předikát je pro nás kmány výhra….

 460. 566 Martine TT
  Na tom není přece nic k nepochopení. Pasáček nabízí poměrně jednoduchou strategii (kterou již mnohokrát doložil alespoň základními čísly) která vede k udržení „své“ populace případně k jejímu růstu a přinejmenším vede k alespoň slušnému zabezpečení ve stáří (tedy když se budeš chovat) bez toho aby ses musel spoléhat na ukradené peníze. Které stejně možná dojdou.

 461. je to sice starší článek,,,,

  ABARE přesto předpokládá, že do roku 2010 bude za rok přepraveno na zahraniční trhy asi 5 mil. živých ovcí ve srovnání s 1 mil. v minulých letech. Živá zvířata se vyvážejí hlavně do Saudské Arábie, Kuvajtu, Ománu a Jordánska, kde se uplatňují přísná muslimská pravidla pro porážky.

 462. Když bude ten menší počet dostatečně menší, bude z nás chráněná menšina a budeme za vodou 😀

 463. 580

  Jako Srbové v Kosovu ?

  Kolem roku 1930 bylo Srbů 60%….

 464. Skimici,

  pokud je početná rodina, dětem slušné vzdělání nedá, takže rodičům moc na stáří nepřispějí….

 465. 573 pročby ne?
  Bránit se může i ten poslední nevymřelý jedinec. Barvy Kodachrome, pás šumí, zasmušilý voják s ostře řezanými rysy při západu slunce upírá z hraniční hory své zraky směrem, kde tuší Říp.

 466. Dobrý večer. Košer bejčci se pasou v našich pohraničních horách. Na naší straně. U sousedů pěstují konopí.

 467. 582 Halle
  Domnívám se, že ses teď možná nevědomky dotknul celé řady lidí, kterým se to daří, přestože je to opravdu náročné.

 468. No a mezi tím mu muslimský ordner z Bavorska vráží dýku do zad a na dobytém území zakládá novou Palestinu.
  Kdyby ovšem ten voják pátravě hleděl na opačnou stranu a měl pořádného psa…

 469. Skimici: Halladin má patrně načtené příručky od Středuly. Nezná život. Když je vůle, je i cesta.

 470. 😀 Košer bejčci se po stovkách volně pasou i kolem Písku! 😀
  (někomu bylo líto, že mají být košer podříznuti…)

 471. 578 Psohlavci?
  V muzikálu by mohl hrát Chodůr.

 472. 588 NickName
  Ano. I když samozřejmě každý nemůže být politickým geografem.
  Slušným vzděláním navíc nemusí být zrovna nějaký institut. Mít doma smečku sociálních ekologů by navíc svědčilo o selhání ve výchově.

 473. Ostatně, vzdělání se dá i doplnit a doplňovat (a je to nevynutelné) i později a průběžně. Je k tomu ale zapotřebí ta – teď nevím jak je to správné slovo – inercie? – daná impulsy již od mala – zájmem a snažením se rodičů.

 474. 588

  Když myslíš:-) Vím ,co stojí udržovat na VŠ jednoho studenta- tedy před asi 5 lety.
  A pochybuju,že by to teď bylo míň.

 475. „pokud je početná rodina, dětem slušné vzdělání nedá, takže rodičům moc na stáří nepřispějí….“

  Ty zase perlíš, Halladine…. 😀
  Co je to za blbost, že početná rodina nedá dětem slušné vzdělání? A proč jako by neměla?
  A co je to za blbost, že bez „slušnýho vzdělání“ se nedá rodičům přispět? Šikovnej řemeslník se velmi pravděpodobně bude schopen o svoje rodiče postarat líp, než nějaká slepice s diplomem z naprosto nepoužitelního oboru v naprosto zbytečném ouřadě.
  Nemluvě o tom, že ten příspěvek nemusí být jen v penězích. Praktická pomoc a čas jsou leckdy vítanější, než nějaká „apanáž“

  Že Tě to baví všechno vidět jen přes prachy….Omezuje to rozhled 😀

 476. maYdo, maYdo….
  Středula je šéf odborářů, Martin Chodůr zpěvák, vítěz jakési televizní soutěže.
  Čerstvý otec s o tuším 16 starší movitou partnerkou.

 477. 588 NickName
  Jinak jste mě tím idiomem potěšil.
  Where there’s a will, there’s a way.
  Kdo ví, jak je to vlastně staré. Muselo to již potrápit celé generace studentů. I já jsem na to v životě musel napsat dva eseje, jednou dokonce na čas. Hoďku. Děsný.

 478. nemůžu znát každýho.
  A odboráře nesnáším, takže je mi jedno, koho mají za šéfa.

 479. Chodúři se přece říkalo těm psohlavcům ne? Tak má dobré jméno do toho muzikálu.

 480. Nebyla to spíš vlastně opera? Libreto Alois J, kostýmy a kulisy Mikuláš Aleš. Ke katarzi dojde, když Haken zvučným basem třikrát prokleje Lamingera.

 481. maYdo, pokud si pamatuju, cos psala,i s tím jedním tvým vysokoškolákem ti pomáhá rodina,
  A věř mi,že jsou na tom někteří lidé finančně hůř než ty.

 482. Jo,Aero,

  pokud je škola v místě bydliště, stojí to polovic.

 483. Přátelé, díky za rady, zítra to zkusím. Dnes už nevidím na klábosnici. Chvilku jsem se díval na Jílkovou s Babišem a udělalo se mi šoufl. Potřeboval jsem tekutou první pomoc.

 484. 593 – No a jsme u toho… Jak jsem psal v 542 v té první závorce…: Pokud každý bude chtít mít vzdělané potomstvo, vposledku to nutně skončí tím voláním po imigrantech.

  Jinak se všem laskavým čtenářům omlouvám, ale v té debatě jsem se nakonec ztratil úplně: Vyrozuměl jsem, že pasáček postupně zhruba přešel od požadavku ponechat třiíčkům otevřené hranice (a zřejmě i sociální dávky, ty jsme však neprobrali) k co nejpočetnější vlastní rodině; s tím lze asi souhlasit.

  Jenomže… Je to už asi dvě stě let, co se stalo tohle: Hospodáři umřela žena, na souchotě. Děti neměli. Vzal si děvečku, jak se v takové situaci dělávalo, ale taky už byl nakažen, děti už neměl ani s ní. Vdově připadl statek. Sama tam pochopitelně zůstat nemohla. Vzala si člověka, který byl nanejvýš v postavení chalupníka, možná jen čeledína. Spolu měli deset dětí (počítám-li ty, které dosáhly dospělosti, o ostatních teď nevím), každé z nich si pak pořídilo vlastní chalupu a dohromady snad 44 vnoučat.

  A je to asi 130 let, co se narodilo nejstarší z asi jedenácti dětí. Z těch snad osmi nebo devíti, co se dožily dospělosti, všechny – i přes skromňoučký plat jejich otce – získaly středoškolské vzdělání, nejmladší pak vysokoškolské.

  Obávám se, že nyní jsme nejblíž situaci onoho statkáře o dva odstavce výše. Ale to, co tady popisuji, myslím už zopakovat nikdy nepůjde; ani s 3i ne, ba spíš s těmi 3i už teprve ne.

  No nic, děkuji všem za diskusi. Nějaké závěry jsem si udělal, popřípadě potvrdil. Poslouchám teď Sedm posledních slov Krista na kříži, prastarou nahrávku. Snad se v tom orientuji nepatrně lépe než v novějších…

 485. (608) Opakuji, je to otázka priorit. V některých státech i otázka priorit studujícího. Studuje za to, co si při studiu vydělá. Velmi dobrá metoda k eliminaci těch, kdo nemají skutečný zájem a chtějí si jen prodloužit dobu poflakování. Pohoršování nad pofiderními obory studia odpadne nějak automaticky.

 486. Některé obory jde studovat při zaměstnání. Např. ČVUT – strojírenství, pedagogické fakulty. Dře to, jde to.
  Chodové. Jó bývali Chodové stateční junáci. Ten prostý lid pod Čerchovem, domažlickými s láskou nazývaní „Mistkerln und Hundsköpfe“, jak mistr Jirásek zapsal a do češtiny přeložil.

  O něco větší vzpoura byla na bezdružickém panství:
  http://www.novinky.cz/vase-zpravy/plzensky-kraj/tachov/1297-19015-na-ovcim-vrchu-dostali-sedlaci-daleko-vetsi-nakladacku-nez-u-chlumce.html

 487. Inu, Halladine, tak to v rodině chodí, že si lidi navzájem vypomůžou podle sil a možností… Dnes pomáhá brácha mně, až bude chromej, bude se mu pomoc mých dětí hodit, když svoje nemá. A o penězích to není, těch bude mít dost.

  A čemu už vůbec nerozumím, proč pomoc rodičům ve stáří podmiňuješ poskytnutím „slušného vzdělání“. To jako rodiče musí povinně děti nechat vystudovat, aby měli nárok na pomoc ve stáří?

 488. „pokud je škola v místě bydliště, stojí to polovic.“

  Tak moje dcera do plánování kam po škole zahrnula samozřejmě i náklady. A pro případ, že by šla nakonec studovat do Brna, už ví, co tam stojí kolej a počítá, kolik kunčoftů na doučování jí tu kolej zaplatí.

  I takhle se to dá, Halladine….

 489. Každý sice vzdělané potomstvo chtít může, ovšem ne každé dítě na to má. 🙂
  Ovšem to dopředu nikdo neví.
  Každopádně, dnes není moc rodin ,které by vyžily z jednoho platu. Každá mateřská tedy znamená snížení životní úrovně pro rodinu,pro ženu s ambicemi zastavení postupu v práci, takže 1,max 2 děti.

  Velké rodiny v minulosti neměly za příčinu neexistenci sociálního státu,ale nedostatek informací,případně nepřístupnost antikoncepce.

 490. Ano, v prvobytně pospolné společnosti si bráchové pomáhali, i třeba vdovu po bratrovi za další ženu pojali.

 491. Velké rodiny mohly být dříve proto, že živitel nemusel ze svého výdělku živit XY cikánů a dalších vyžírků.Plat průměrného zaměstnance střední úrovně stačil na pohodlné uživení ženy, několika dětí i služebné. Pak to všechno zprasili socialisté se svým 60% zdaněním. A to je těch 60% spíš spodní hranice.

 492. maYdo,
  pokud tu kolej dostane, a taky nejsou úplně laciné.
  Syn platil v brně za maličkou cimřičku na privátě 2500.

 493. Jasně, foundry.

  Ovšem neměli sociální a zdravotní pojištění, které počítáš do těch 60%

 494. … kolik kunčoftů na doučování jí tu kolej zaplatí…
  Zajímavé synonymum, to jsem ještě neslyšel. 😀 😀 😀

 495. To víte, páínové, já jsme prosté děvče z vesnice a tak si halt vrodině potrpáme na ty primitivní vztahy – jako za MOhameda nebo ve společnostzi prvobytně pospolné. Inu nic, co by se hodilo do vyspělé společnosti pro yt, co se jim dostalo „slušného vzdělání“

  Mimochodem, nezdá se vám, že jste to s tou třeskutou vtipností poněkud přehnali?

 496. Halladine, nestarej se. My primitivové, co to vedeme jako za mohameda, nebo ve společnosti prvobytně pospolné, si vždycky nějak poradíme.

 497. Ptakopysku, jdi… víš kam…..

  Že já jsem vůbec něco psala a reagovala na Halladinovy hraběcí kecy o tom, jak si chudý rodiny nemůžou dovolit studium….

 498. Hraběcí kecy vedou spíš ti dobře situovaní, co podle nich nic není problém…..

 499. A když už ptakopysk trošku nevhodně zažertoval……

  Výzkumy uvádějí, že 30% českých studentek vysokých škol si přivydělává prostitucí, striptýzem či prací v porno branži.

 500. hraběcií kecy jsou, když ti dobře situovaní blahosklonně poučujou, že “ početná rodina, dětem slušné vzdělání nedá, takže rodičům moc na stáří nepřispějí….“

 501. NO, tak ne že byste s quivisem žertovali vhodněji….

  A co mi jinak tou nanicovatou informací chceš sdělit? Že 30% studentek je tak chudobných, že pro lásku k vědění jim nezbývá, než prodat vlastní tělo, jinak by chcíply hlady?

 502. Ano maYdo,

  jedním z důvodů (netvrdím,že jediným) je to, že u vícedětných rodin je životní úroveň nižší, než u rodin s 1 nebo 2 dětmi , s rodiči se srovnatelnými příjmy.
  Představ si,že bys měla třeba 4 děti.
  Zvládla bys to stejně jako dnes tvoje dvě ?

 503. 628

  to může být příčina.Anebo si třeba chtějí koupit na sebe něco pěkného, brigádu nesehnaly,a rodiče jim víc dát nemohou.
  Já ty výskumy nedělal,můžu jen spekulovat.

 504. maYdo,
  dejme tomu, že slušné vzdělání není nejlepší termín.
  Pozměnímtona formulaci, že chudším vícedětným rodinámby dělalo problém poskytnout jim vysokoškolské vzdělání, pokud by pro ně měly předpoklady.

  jo,a ty brigády.Já za svých studií ztrávil několik zkouškových období na brigádě, které stát zdaňovaljen 5%

 505. já nevím, proč pořád řešíš nějakou životní úroveň. Jsou snad lidi s tzv. vyšší životní úrovní spokojenější?

  Jetsli bych zvládla 4 stejně jako dvě? Nevím…Asi by bylo jinak i sousta jiných věcí, nejen počdet dětí… Přijď se zeptat v příštím životě, pokud na ty čtyři děti dojde.

  „Anebo si třeba chtějí koupit na sebe něco pěkného“

  no jo, ona není jiná možnost…. To jsou kecy , Halladine. Když ta holka potřebuje luxusní hadříky nebo touží po nákladbné životním stylu natolik že je ochotná pro to natočit porno, budiš, je to její věc…
  Ale nyvkludej mil, že se k tomu uchýlí proto, že ze samí bády nemá jinou možnost.

  Jinak když už chceš generalizovat – početné rodiny mívají sice nižší životní úroveň, ale děti jsou obvykle méně zhejčkané a zvyklé na vzájemnou poomoc v rodině. Ono to totiž jinak nejde, rodiče nemají čas jim umetat cestičky a odstraňovat z cesty kačdé stébélko.
  Tudíž jim jendou bude méně zatěžko podporovat ropdiče. krom toho i když třeba nebudou moci přispávat tolik, jako nějací „absolventi slušného vzdělání“, zase jich je víc.

  Takže suma sumárum rodiče z takoví početné rídiny mohou mát spokojenější , byť třeba skromější stáří, než nějakej ten „slušně vzdělanej“ , co se navíc taky může na starý rodiče vyprdnout.

 506. “ chudším vícedětným rodinámby dělalo problém poskytnout jim vysokoškolské vzdělání, pokud by pro ně měly předpoklady.“

  Víš ty co? Nech to na těch chudých rodinách, aby se popasovaly se svými problémy samy. Asi vědí líp, jak na to, než ti „dobře situovaní“

 507. Já ti nevím,maydo:-)

  Za mých mladých let studentky nešukaly kvůli penězům, určitě ne 30% 🙂
  Ale třeba si to pamatuješ jinak 😉

 508. Maydo,

  já už slyšel od pacientů víckrát “ On je Pepík chytrej,ale na vysokou školu nemáme“

  A objevují se i lidé,co si nechaj vytrhat zuby, protože na korunky a můstky nemaj.

 509. Halladine, mně je vcelku jedno, kolik procent vysokoškolaček šukalo za našich mladejch let a kolik jich šuká dnes, je to jejich věc. Jen trvám na tom, že když si chtějí vydělat, lze to i jinak. Akorát to asi není tak pohodlný a tak lukrativní.
  A tak mně, prosím Tě, neoblbuj řečmi o chuděrách, co si taky chtějí koupit něco pěknýho na sebe a chudí rodiče jim na to nemohou dát.

 510. Ptá se děvče kamarádky
  “ Spíš s nímz lásky,nebo za peníze?

  Druhé děvče se zamyslí,a pak odpoví“Asi z lásky. Copak je 500 nějaké peníze ?

  Dobrou. 😉

 511. MaYdo,
  že se taky necháš vyprovokovat – když se začnou natřásat pírka a dojde na chlapácké pomrkávání a plácání po ramenou, moudrá žena si dá šálek něčeho dobrého a jde dělat něco zábavnějšího, než to sledovat 🙂

  Ale mírně jsem se pobavila – tak zatímco se v podhradí může najít hrdý alfa, který ubrání nejen svou rodinu, ale i zem (ano, někdo může brát „země česká, domov můj“ doslova, a ten domov bránit všemi způsoby), v povýšeném nadhradí balí kufry a stěhují se lísat se k jiným alfám, které si to své ubránily… zajímavá mentalita.

 512. Dobré ránko!

  Mno, říkávalo se už za císaře pána: „Rodiče uživí 10 dětí, ale 10 dětí neuživí rodiče!“
  Tož tak, abychom si to nemalovali!

 513. Dobré ráno. Foundry, asi tak (618). Stát především obírá chudé, aby jim pak nabídl na důchod méně než dává odmítačům práce.
  Zuby jsou drahá věc, ale naštěstí si dělník platí zdravotní pojištění a ústava zajišťuje, že zdravotní péče je bezplatná.
  Halle: ten výzkum s 30% je podvodný. Najděte si jeho zdroj, projděte otázky, zkontrolujte výsledky.

 514. Zajímavé!

  „Podle Open Syllabus Explorer američtí studenti se v oboru ekonomie nejvíce zajímají o dílo Karla Marxe a Bedřicha Engelse Komunistický manifest.
  Na následujícím místě pomyslného žebříčku knih zabývajících se ekonomií se umístila kniha „Bohatství národů“ , kterou napsal už v 18.století skotský ekonom a filosof Adam Smith, následuje „Ekonomie“, napsaná americkým ekonomem Paulem Krugmanem a na čtvrtém místě je „Makroekonomie“ od amerického ekonoma N. Gregoryho Mankiwa.“
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/komunisticky-manifest-je-na-prvnim-miste-u-americkych-studentu-ekonomie/

 515. Dobré ráno
  Zvláštní, kde (zív) bere Halladin informaci, že třicet procent studentek jsou štětky. Bude to asi regionální, případně i oborové, anžto od momentálně studujících jsem nic takového neslyšel. Pak tedy je pravděpodobné, že se jedná o pár škol, kde statisticky musí být štětkami skoro všechny. Patrně tedy školy štětek. To budou ale nějaké vybrané humanitární obory, kde přehled nemám.
  Představa, že si slušně vychovaná studentka vydělává tělem na nový hadry je protimluv.
  A Hall si vytvořil za jeden večer už podruhé situaci, kdy – pokud by ho někdo toužil přetáhnout proutkem, nemohl by se divit (promiň Halle).

 516. Ani nevěřím očím, že jsem to zrovna já, který moralizuje, ale když jde o rodiče co údajně nezvládnou poskytnout více dětem slušné vdělání a nebohé studentky nucené prodávat své tělo kvůli novým hadrům – žiju evidentně v jiném světě. Ve světě, kde se obé pokládá za „unthinkable“.

 517. Kávu si udělám dvojitou a k volskýmu voku si holt přihodím i kousek masíčka abych ty ranní šoky přežil. Topinku bych si nejradši potřel i česnekem ale musím obcovat s lidmi co statisticky provádějí tak strašlivé věci ….

 518. Skimici,
  zagoogluj si. A budeš se divit, co toho najdeš.

  A jistě, tvých známých se to netýká. Asi moc známých s nižšími než průměrnými platy ( které stejně dvě třetina vydělávajících nemá) s více dětmi nemáš.
  To, že se něco Tobě nelíbí, neznamená , že to neexistuje.

  Kdysi, ještě v OV mi přišla pacientka . Potřebovala nové korunky na horní přední zuby.
  A hodně rychle. Rovnou řekla, že má bordel, a že si nemůže dovolit chodit se zuby bez korunek.
  Zvala mě na návštěvu, a chlubila se, že její děvčata jsou všechny s titulem, a znají dva jazyky.
  Zvala mě na návštěvu. Já blbec nešel. Mohl jsem aspoň okouknout 🙂

 519. no tedy jsem rad ze se alespon ujala , u nekterych , alespon ta rodina.
  ale i kdyz ta rodina by mela byt jednim z piliru tech “ tradic a zvyklosti“ jak se na ne spousta odvolava opak je jak vidim pravdou.
  ano alespon na tomto priklade , ktery jsem dle aerokarla zbytecne obalil do kecu, mam potvrzeno ze to s dalsim nebude o moc lepsi.
  tedy spostou tech obaovacich kecu jsem jen chtel naznacit ze generalu jak se vse ma a melo delat lepe je vzdycky hodne.
  jednoducha reseni , pri dodrzovani tradic na ktere se odvolavam , vetsinou nejdou tak jak jednoduse provadet.

  no o socialistickem pohledu na rodinu a vzdelani ( coz tedy dle mne nemusi byt ausgerecht vysokoskolske ) se vyjadrovat nebudu.

 520. Dobrýtro!
  Večer Foundry zmínil:
  Pak to všechno zprasili socialisté se svým 60% zdaněním.

  Já bych to tak jednoznačně neviděl, ano zdanili, ALE ceny byly jednotné dotované a to, co lidem po zdanění zbylo, na živobytí stačilo.
  Po krachu socíku, ty daně zůstaly, ALE ceny byly uvolněné, už nebyly dotované a tak nám to 60% zdanění vadí.

 521. Quivisi,
  daně za socíku rozhodně nebyly 60%.
  Bylo několik sazeb , podle věku a počtu dětí, včetně tzv. „volské daně“ pro bezdětné.

 522. Já citoval Foundrymana. Ve svém textu jsem se přesné cifře vyhnul.

 523. Foundry ani nemyslel na socík. Všechny posametové vlády jsou pro něj socialistické 😀

 524. Dobré zas ráno… 2 Rpuť ad 557 – no když si tak vezmu, co takovej šlechtickej predikát dokáže s člověkem udělat, byl by to jistě zajímavý pokus. Schválně za jak dlouho by se ta dáma začala pomočovat a trpět narkolepsií. I s predikátem.
  Z toho našeho predikáta je totiž už spoustě lidí na blití!

 525. Tada našeho… Spíše rakouského či německého…

 526. PeSi 653,
  to jsou tyhlecty pokusy se zombiekama!
  Hardware opotřebovanej, software zastaralej, baterky starý, rychle se vybíjej… co bys chtěl?!
  Opredikátované dámy v Říši mají tah na branku – zatím…. v každém pádě pořád lepší než Andělína!

 527. Dobrý večer,

  „moudrá žena si dá šálek něčeho dobrého a jde dělat něco zábavnějšího, než to sledovat :)“

  Matzurko, máš pravdu, ale po šálku něčeho dobrého bych do rána neusnula, do domácích prací se mi už nechtělo a na knížku bylo nutno vyčkat, až děti zalezou a přestanou courat semo tamo.

 528. Maydo, a co do práce? Dopbrý večer v 9:12? 😉

 529. Tou šlechtickou následnicí je asi myšlena Ursula von der Leyen. Ale ta je „von“ jen díky sňatku, narodila se v občanské rodině, byť její otec byl politik (to někdy může být větší malheur než býti šlechticem). Její choť je celkem sympatický chlapík – profesor mediciny a celkem úspěšný podnikatel. Paní ministryně je ale eurohujer non plus ultra a je považována za Andělínino alter ego.

 530. zpátečníku, no, tak já to tu tvrdila od začátku, že problém není v islámu, ale doma. 🙂

  Ale nějak ten názor nebyl moc populární.
  A obávám se, že Konvička kromě svého protiislámského zaujetí nemá v politice moc co nabídnout. Nebo jetsli ano, rozhodně nic jiného, než tažení proti islámu nenabízí.

 531. (634) …. A kilo salámu, to bylo nějakýho salámu – dneska je to pár koleček! 😛
  (648) “ ALE ceny byly jednotné dotované… – z čích peněz dotované ?
  (657) Správná diagnoza. Léčení jen naznačeno, tam budou jisté problémky. „Švýcarizace“ a liberalizace jsou jistě dobré, potřebují ale Švýcary a liberály. Mimo to, boj s islámem a liberalizace mi nějak nejdou dohromady.

 532. Uff…samozřejmě „dobré ráno“ mělo být…

  Asi jsem nejdřív měla vypít to kafe a pak něco psát…..

 533. (661) V tom článku v odkazu nabízí. Nejsem si ovšem moc jist s možností realizace.

 534. 662

  dotované z odvodů státem vlastněných firem, což bylo samozřejmě problematické.

 535. 661 — nemá v politice moc co nabídnout — Jenže, maYdo, všechno je relativní… Přinejmenším to může být další příležitost podívat se podrobněji, co doopravdy nabízejí mainstreamové strany.

 536. Z jeho popisu u článku „Ačkoli se vymezuje proti muslimským migrantům, podporuje přijímání křesťanských uprchlíků z Blízkého východu.“ Nějak nechápu, proč tam má autor to „ačkoli“.

 537. (665) To byl myslím Macek, kdo napsal že dotace je jako dávat si transfuzi z pravé ruky do levé a půlku krve vyžbryndat. Dotované ceny si ve finále stejně zaplatí spotřebitelé, tehdy i teď. Jen na to tolik nevidí, takže se ještě něco poztrácí cestou.

 538. 668

  To platí v kapitalismu, v socíku ne.
  A ani v tom kapíku ne absolutně. Daňový výnos totiž netvoří jen spotřebitelé. Ale i firmy, které platí daně v každém případě, a záleží jen na státu, k čemu je použije.

 539. >>dvd,
  to nejsou zrovna potěšující informace.
  No uvidíme, jak se to nakonec vyvrbí…

  >>maydo 661,
  možná by to chtělo, ten BPI trochu sledovat.

 540. Zpátečníku, pokud jde o tradiční strany, od těch nečekám vcelku nic.

  Ale potíž je v tom, že zatím každá strana neomylně opakuje stejný scénář :
  Nereálné sliby, program, velká očekávání, volební úspěch, zklamané naděje, nějakej ten skandál, rychlý odchod, rozpad nebo živoření na okraji zájmu..

  Ukažte mi partaj, o které by to neplatilo.
  A řekněte mi nějakej důvod, proč bych měla očekávat, že v případě Konvičky to bude jinak.

 541. (669) Smůla Halladine. I v těch firmách jsou zase jen lidé. Stát může dát lidem jenom peníze, které jim sebral. Socialistický i kapitalistický. Pro jednoduchost neuvažuji ještě horší možnosti, tedy že dá peníze, které si natiskl, případně sebral někde v cizině. Příklad Španělska a stříbra z Ameriky je zvlášť poučný.

 542. 673

  Akciovka není člověk :-)Každopádně . A kupříkladu zahraničního akcionáře , pobírajícího zde zisk, který by doma nedosáhl , mi nějak není líto.
  Samozřejmě, je třeba znát míru toho zdanění, aby se investice „nevyhnala“

  Ale „náš“ spotřebitel si dotace z jeho zisku neodskáče. Zvlášť když jde o zboží, jehož odbyt je většinově v zahraničí.

 543. 670 – Inu, AeroKarle, kdo vychází z předpokladu, že jádrem našeho problému jsou pravdoláskaři, těžko v Jirsově článku najde zásadnější přínos. Tedy, až na pěkný slovní obrat bývalá západní Evropa

  672 – zatím každá strana neomylně opakuje stejný scénář – To prosím můžete, maYdo, brát i tak, že strany prostě mají nějaký životní cyklus. Kdyby Konvička 2016 byl totéž, co ODS 1991, příliš bych se dnes nermoutil, že za deset let BPI nejspíš zdegeneruje. Běsnění Lügenpresse (momentálně poněkud utichající) a pravdoláskařů přitom je pro BPI jistou výhodou, protože zatím zabraňuje, aby k němu šli typičtí prospěcháři; zároveň ovšem i nevýhodou, ježto může působit, že tam jdou jen vyložení loseři.

  Dále je tu otázka role politické strany. (Na roli Svobodných jsem se ptal nicknama, ale dotazu nerozuměl tak, jak jsem ho myslel.) Tou může být převzít (v reálném čase) odpovědnost, anebo jen vyvíjet tlak na „zavedené“ strany. (To byly ty moje úvahy, zda raději 4,9 % nebo 5,1 %.) Vposledku pak může takový Dienstbier osobně cpát 3i do hytláků jen a jen proto, aby se k moci náhodou nedostal fašista, rasista a nacista Konvička.

 544. 657 Zpátečníku, zajisté. To není žádné překvapení. To správné slovo říkám od počátku.
  Problém není v plných mešitách. Problém je v prázdnosti (a vyprázdněnosti) našich chrámů.

 545. 555 Zpátečníku, samozřejmě, že jsem to mínil materiálně. Jak vyplývá i z ostatních mých keců.

 546. 677

  No, k těm chrámům bych se nevracel.
  Ale nějaká idea existence národa a státu chybí.

 547. 672 maYda
  Teď jsem si chvilku nebyl jistý jestli náhodou nerozebíráš spíše předpoklady a hlavní faktory hrůzně stoupající rozvodovosti kotlinkovské populace….

 548. 680

  Jistě , že není. Jde o to kdo ten oběd zaplatí. A ne vždy ten obědující.

 549. ad 662
  ALE ceny byly jednotné dotované… – z čích peněz dotované ?
  No samozřejmě z toho, o co jsme měli nižší platy. Ale dalo se to živobytí spočítat a nezkrachovat.

 550. Tak i takhle by se to dalo brát, skimici.

  Evropská civilizace je zkrátka zpovykaná, chce všechno hned teď a bez námahy, chce jistoty, pozitivní zážitky a práva všeho druhu.
  Chce být ušetřena všeho nepříjemného. Pokud se toho nedostává, bere to jako křivdu. Chová se a uvažuje nezrale a dětinsky.
  nevaž se odvaž se, on se někdo postará – to by mohlo být její motto.

  A to se projevuje jak v politice velké i lokální tak u manželského stolu a lože. Stejnej vzorec.

 551. maYdo,

  to je přece trh !
  Hlas dám ( prodám) tomu , kdo dá, nebo slíbí víc !
  Co máš proti trhu ? 😀

 552. Proti trhu nemám nic. Nemusím na něm přece nakupovat, když se mi nabízený sortiment nelíbí.

 553. maYdo,

  nakonec máš nakoupíno , i když osobně nekoupíš 😀

 554. právě proto to není trh.
  Chybí možnost svobodně se rozhodnout, že nenakoupím. A není to transakce mezi dvěma rovnocennými subjekty.

 555. Zvláštní.
  Po dobrém obědě sice jen s minerálkou ale s prima lidma jsem jel kus autem a hráli Nathalie od Gilbert Bécaud a já jsem se přistihl, že se při té hezké melodii a hlavně tom poetickém textu
  (o mladém klukovi co tam potká hezkou holku, jdou na kafe a večer na kolej, mejdan a tak a pak, opět v Paříži, se mu děsně stýská )
  tak „pod fousy“ usmívám.
  https://www.youtube.com/watch?v=TilQ8BIHisw
  Celý život jsem ale vlastně tu písničku neměl rád, protože jsem nikdy nedokázal vnímat ten text…

 556. No video, já ji měl rád už od doby kdy ji Jirka Černý dal na Houpačku, aby srovnal poměr se západní hudbou. Gilbert Becaud a Yves Montand byli nějak omilostněni západnictví.

 557. Máte někdo zkušenost s hnusně naraženými žebry. Hekám už od pondělka, mažu se nějakou ibuprofenovou mastí, zcela zbytečně, ale když už jsem ji koupil, na noc polykám ibalgin a zapíjím dvojitou scotch a jedině tak aspoň na tři hodiny usnu. Zatracený stáří…

 558. maYdo,obyčejný jedinec je málokdy někomu rovnocenným subjektem.
  Právě proto existují například odbory a strany

 559. 690 Dušane
  taky jsi byl někde večer na koleji na mejdanu? 🙂
  Já myslím, že na to nic nefunguje. Jako mladík jsem to ale nějak lépe a více s humorem snášel 🙂

 560. 691

  já mám loňské zkušenosti (únor) se dvěmi zlomenými žebry. Objeveno,že jsou zlomené až po 14 dnech. Při druhém rentgenu – to už se asi zlomené konce “ rozešly“
  Máte udělanej rentgen ?
  Z postele nebo do postele mi to trvalo čtvrť hodinu,
  Na noc pomáhal Aulin.
  Mimochodem,ty žebra mě bolí dodnes .

 561. „…obyčejný jedinec je málokdy někomu rovnocenným subjektem.
  Právě proto existují například odbory a strany“

  Nemělo být „protože“? 😀

 562. Dušane, já jsem si, zaplaŤ Bůh, žebra nikdy nenarazila, ale z okolí vím, že to je hnus. Naražený jsou snad ještě horší než zlomený a nezabere na to nic.

  mám snad jedinou pochybnou outěchu, že pamatuju naražený žebra spolužáka na lyžáku, když nám bylo dvacet a mohu prohlásit, že ani v těch dvaceti to není nic moc.

 563. No, já se ve svém životě docela obejdu bez stran a odborů. A nepřipadám si proto nějak méně rovnocenná.
  Takže to mi teda budeš muset smysl jejich existence asi osvětlit.

 564. skimici, kdyby aspoň mejdan. Sundaval jsem kapotu ze starého Cadillaca s pomocníkem, Ten udělal krok zpátky. Já stána lehčím konci před chladičem. Nechtěl jsem aby kapota spadla na blatník a odřela ho. Jak jsem se naklonil, ztratil jsem rovnováhu (kapota váží 25kg a padl na ten blatník. Nic nekřuplo, takže asi zlomená nejsou.

 565. Nic nemusím 😀

  Jen se tě zeptám -myslíš,že by zaměstnanci na Západě měli tamní životní úroveň,kdyby nebylo odborů ?

 566. 679 Halladine, naše civilizace je postavená na základech chrámů. či na jejich troskách…Ale bez chrámů by nebyla.

 567. Jistě,ale dnes jsme jinde.

  I zásluhou těch ,mnohdy nenažraných, církví.

 568. no, otázka je, jestli by taky západní kultura byla v takový krizi , jako je, kdyby nebylo odborů… 😀

  A s tou životní úrovní už dej pokoj, není to žádný měřítko kvalitního a spokojenýho života.

 569. 703

  Tak to abys šla za šéfem,že chceš ubrat 🙂

 570. A jaký je měřítko kvalitního a spokojenýho života?
  Podle Klause jsou peníze až to první.

 571. Halladine, a proč bych měla chtít, aby mi šéf ubral? Proč bych svou práci měla prodávat pod cenou jen proto, že svou spokojenost nespojuju s „životní úrovní“?

 572. Mně je jedno, jaký jsou měřítka kvalitního a spokojenýho života podle Klause. Můj život není Klausův život.
  Mám za to, že spokojenost je pocit a ten se měřit nedá.

 573. (691) Dušane, zkušenost mám. Nedá se s tím dělat skoro nic, jen počkat až to přejde (u mne to byly tak 3 týdny). Trochu jsem si pomáhal takovým podpůrným pásem, ale moc platný to není.
  (700) Zajisté, možná i lepší. 😛

 574. Takže odbory jsou na nic, možná i pojišťovny. Každý by se měl starat jen o sbe a svou rodinu a nespoléhat na nějakou kolektivní pomoc.

 575. Ad bolesti – Někdy může zabrat jiné analgetikum.
  Mne jednou chytnul lícní nerv, a nezabíralo nic (a že jsem tedy něco potřeboval, bolelo to neskutečně, absolvoval jsem pár zánětů středního ucha, ale v porovnání s tímhle to byla úplná pohoda), až na Nalgesin, vyrábí ho Krka. Ale zdá se, že ho prodává jenom ve východní Evropě. Ale za zeptání v lékárně nic nedáte-účinná látka je Naproxen sodium?, třeba lze něco podobného koupit i v USA.

 576. Jo, každý by se měl starat především o sebe a o svou rodinu a nespoléhat se jen na to, že ho někdo jinej vytáhne z bryndy.

  Nevím, proč do toho zatahujete pojišťovny. Pojišťovna není ani politická strana ani odborová organizace. Pokud mi poskytne plnění, není to žádná „kolektivní pomoc“, je to plnění na základě pojistné smlouvy, kterou jsem s pojišťovnou uzavřela.

  Se stranami nebo odbory to nemá vůbec nic společného.

 577. Pokud jste jeden z tisíce soustružníků ve fabrice, odbory pro vás význam mají.
  Pokud jste živnostník nebo nějaký specialista, asi ne.
  Dnešní odbory se ale od smysluplné činnosti pro své členy oprostily asi všude v západním světě.

 578. Maydo, kde asi bere pojišťovna peníze? Z pojistek těch, kteří žádnou pojistnou příhodu neměli. Takže kolektivně přispívají na chod pojišťovny a na vyplácené pojistky.
  Ten váš komentář mi připomněl, že „stát nám z našich daní něco dává“.

 579. Quivis
  Nezmiňujete vyšší level. Pojišťovny, kde ani pojištění celý život platit nemusíte případě jakoby platíte penězi někoho jiného a přesto nějaké plnění máte. Koheze ani policie která hlídá aby pod okny orgánů nebyli lidi s kopími není holt zadarmo.

 580. já neplatím pojistné kolektivně. já ho platím za sebe a očekávám, že v souladu s pojistnou smlouvou něco dostanu, pokud bych měla pojistnou příhodu.Ano, vím, že pokud se nic nestane, penítze mi vyplaceny nebudpua dostane je někdo jiný.

  Analogie se státem je nesmyslná. uhrada pojistného plnění nemá nic polečnýho s tím, že „stát nám za naše daně něco dává“.

  No, myslím, že dám na Matzurčinu radu ohledně toho, jak se moudrá žena zachová, když si chlapi začnou natřásat peří. 😀
  Akorát než se dostanu k tomu šálku něčeho dobrého, budu se muset dopravit domů a cestou se zamyslet, co do hrnce a navštívit pár obchodů…

 581. maydo 716,
  ať se vám to líbí nebo ne, tím, že platíte pojistné, stáváte se členem vzájemně podpůrného kolektivu klientů té které pojišťovny. 🙂

 582. Ale to nemůžeš, to by bylo vykořisťování dělnický třídy!!!!!!! 😀 😀 😀

 583. Zdravím v podvečer. Ráno jsem před odjezdem z domu nakoukla a inspirována tématy diskuze, jsem se zočivoči optala mladší dcery, kolik spolužaček na VŠ bylo z finančních důvodů nuceno provozovat prostituci, aby neběhaly po světě nahaté. Koukala na mě nechápavě a pak sdělila, že neví o žádné, a pokud některá sexovala, bylo to buď z lásky nebo proto, že ji to prostě bavilo. Když jsem se jí ptala znovu, aby pořádně zapátrala v paměti, že zdejší informační kancelář psala o 30% – odeslala mě do háje, stejně jako ty statistiky. A to studovala umělecký obor a většina spolužaček pocházela z převelice skromných poměrů. Té starší se zeptám, až s ní budu osobně, ale nevím,jestli nedostanu stejnou odpověď. Tak nevím, asi fakt existovala nějaká speciální VŠ oboru „sexuální nevolnice“.
  Tož se omlouvám za vrácení k plodné diskuzi.:-)

 584. Hmmm – je mi to nějaké povědomé…

  …Incident sa odohral v pondelok, keď kancelárka rečnila vo Fraunhoferskom inštitúte pre mikrosystémy. Prejav Merkelovej však prerušil profesor. „Bojím sa o budúcnosť svojich detí. Moje deti majú 2, 4 a 9 rokov, povedal Nemec a dodal: „Robíte experiment a nepoznáte dôsledky… Mám ohľadne toho vážne obavy. Očakával by som od vás ako od fyzičky väčšiu zodpovednosť.“

  Nemecká kancelárka „drzého“ profesora takto odbila: „Dodržím svoje záväzky a spravím všetko preto, aby som zaistila, že Nemecko bude mať dobrú budúcnosť.“

  Prerušujúci profesor bol vzápätí po svojom „vystúpení“ vyvedený z haly a teraz čelí právnym krokom zo strany Merseburskej univerzity, ktorá sa vyjadrila, že jeho pôsobenie ako zamestnanca prehodnotí pre „poškodenie reputácie fakulty“…
  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Merkelovej-prejav-preruseny-Nemeckemu-profesorovi-praskli-nervy-Bojim-sa-o-svoje-deti-nepoznate-dosledky-splechol-jej-do-tvare-A-teraz-celi-hnevu-261211

 585. Ok, rputi, když jinak nedáte, ale stávám se tím členem dobrovolně, neb jsem usoudila, že být pojištěn se může hodit a je to v mém zájmu. Hájím tím svůj zájem.

  Ale pokud jde o odbory a strany, ty se tváří, že bych měla hájení svých zájmů přenechat jim, že vědí líp než jí, co je můj zájem a případně, pokud by měly dostatečnou moc, mi s radiostá vnutí svou představu o tom, co je můj zájem.

 586. 717-však já nepíšu, že to má být povinné … Jenom že pro zaměstnance tohoto typu je to obvykle výhodnější a smysluplnější.
  Já v odborech nejsem a nikdy jsem nebyl, ale vzhledem k velikosti naší firmy a kolektivní smlouvě jsou výsledky jednání odborů platná pro všechny zaměstnance. Takže odborovou nástěnku čtu. Nědělají nic, s čím bych nějak zásadně nesouhlasil.
  Ale dělal jsem i ve firmách bez odborů a taky to šlo.

 587. Pojištění se ( u nás) dělí na dobrovolné a povinné.
  Pokud si maYda nechá pojistit poprsí proti poklesu, je to pojištění dobrovolné 🙂

  Pojištění zravotní,sociální a třeba povinné ručení jsou pojistky povinné. Kromě jí a možná mangela je její poprsí každému šumafuk. Pokud rozbije vlastní auto bez havarijní pojistky, je to taky každému šumafuk.
  Holt bude chodit pěšky , šalinou nebo vlakem. Anebo sedět doma na perdeli.

  a povinné je ručení proto, aby když maYda někoho nabourá, aby se dotyčný vůbec dostal k nějakým penězům za škodu.
  Taky by zrovna nemusela mít nic v kapse. Anebo ne dost.
  Se zdravotním a sociálním pojištěním je to stejné. maYda by všechno utratila, 🙂
  nic nenašetřila, a přece jen není příliš sexy nechat ji umřít hladem či na nemoc na ulici 😀
  nakonec by to museli zaplatit ostatní poplatníci a pojištěnci.

 588. 720 Dano
  Žejo? 🙂
  Já už se k tomu raději nevracím, ačkoliv jsem se taky zeptal. Usoudil jsem, že mi to mé zdroje prostě zatlučou, tady se to ale naštěstí ví natuty 🙂

 589. By bylo i zajímavé udělat si představu o jaké číslo se jedná absolutně. Celkový počet studentstva, z toho studentek a z toho 30 procent.
  Fakt nemám představu o jaký počet by se jednalo.

 590. skimici,
  současný stav neznám, ale dobře si pamatuji, že za socíku byly studentky jisté pražské fakulty (nikoli FF) profláknuté a kdykoli dělali souzi orgáni šťáru v hotelech okolo Václaváku, tak tam nějakou vyšťárali.
  Že by to dneska bylo lepší si dovoluji pochybovat.

 591. Pak se holky mezi sebou baví, jaký je ten její magor a jak ji pořád jen „sleduje” a jak může být rád, že má vůbec takovou skvělou holku (!!!). Dlouhodobým pozorováním jsme s kamarády zjistili, že tyto “finančně nezávislé vysokoškolačky” se rekrutují zejména z řad studentek ekonomických fakult (tímto zdravím holky z ekonomické fakulty VŠB v Ostravě, tam je vyložená úroda 🙂 ), což je poměrně zajímavý poznatek, takže hoši, pokud máte holku z ekonomky, měli byste zbystřit, zvláště pokud je vaše milá neobvykle často nemocná a musí si zdřímnout. Pokud zjistíte něco, co se vám nebude líbit, nedělejte žádné velké scény, prostě tu holku pusťte k vodě, ať mají i jiní šanci být rádi, že mají tak skvělou holku. A nezapomeňte na jednu věc – podveden může být každý z nás…ale podváděn jedině hlupák!

  http://szendy.blog.idnes.cz/c/269767/Studentky-prostitutky.html

 592. boze boze a to jsou ti co vidi dal a znaji fakta 😮

  mámo psali to v novinách tak to mušííí být pravda

  pak to blog pro uvádění omylu na pravou míru zverejni a svet je perdeli.

 593. 729 Halle
  Jsi Master of Google. Nevíš kolik je studentek celkem?
  Teď mi nejde o to kolik procent z nich atd, zajímá mě fakt to číslo. Nemám ani řádově představu. O školství totiž nevím vůbec nic.

 594. Skimici,
  Jsi děsně lenivej !

  Tady máš počty, ale bez pohlaví

  http://www.rozhlas.cz/zpravy/data/_zprava/je-u-nas-prilis-mnoho-studentu-jejich-pocet-se-od-roku-1989-ztrojnasobil–1421310

  No ale že jsi to ty….

  V roce 2013 studovalo na 72 veřejných a soukromých vysokých školách v České republice 368 tisíc osob.
  Pokud vztáhneme studenty na populaci osob ve věku 20-29 let, zjistíme, že v tomto věku studovala v roce 2013 vysokou školu více jak čtvrtina populace. Oproti roku 2001, kdy bylo mezi osobami ve věku 20-29 let 12 % vysokoškolských studentů, se tak jejich podíl více jak zdvojnásobil. Výrazněji, než počet studentů celkem, rostl počet studujících žen, těch bylo na počátku sledovaného období 98 tisíc a v roce 2013 více než 205 tisíc, konkrétně se jednalo o nárůst o 110 %. Na celkovém počtu vysokoškolských studentů zaujímaly ženy v roce 2013 podíl 56 % a měly mírnou převahu nad studujícími muži. Naopak v roce 2001 studovalo vysokou školu více mužů, žen bylo v tomto roce mezi studenty 48 %.

 595. no a je to prece to musii byt pravda – takze z 368tisic je 56% 206 tisic studentek VS z toho 30 % je 61.8 tisic prostitutek z rad VS studentek.

 596. 733 Halle
  Jsi fakt bez legrace (na toto) šikovnej. To je opravdu veliké číslo. 205 tisíc studentek je město něco mezi Plzní a Pstravou. Vůbec jsem netušil že je jich tolik.
  O to víc je těch 30 procent zarážející. Nějakých 60 tisíc. To je zase velikost průměrného okresního města. karviná, Mist atp.
  Dovedeš si představit o kolik stát každý den přichází na daních?

 597. 734 vy si hned všechno musíte vypočítat, žejo 🙂

 598. no, anych uzavřela smyslu plnou debatu o smyslu odborů, tak vstupná větou bylo, Halladine, Tvoje sdělení, že :

  „obyčejný jedinec je málokdy někomu rovnocenným subjektem.
  Právě proto existují například odbory a strany“

  musím říct, že odpovědi jsem se nedobrala, i když ses prokličkoval přes životní úroveň na západě až k pojišťovnictví.

  nemohl bys mi tedy aspo%n vysvětlit, proč, když vysoká životní úroveň na západě je díky odborům, nebyla tady za bolševika ta úroveň ještě vyšší, když odbory tady měly silnou pozici a pravomoce, předáci mysleli jen na blaho pracujících a nebylo tu vošklivých kapitalistů?

 599. A ti pečení holuby ne a nelítaj!

  „Stovky Iráčanů se vracejí z Německa zpátky domů. Jako důvod uvádějí zdlouhavý azylový proces, špatné jídlo bez chuti, špatné ubytování, špatné všechno…
  „Mému manželovi se líbila představa jít do Německa. Viděl ostatní a chtěl je napodobit“ řekla jedna vracející se Kurdka. „Situace tam bylo ale mnohem horší než tady. Strávili jsme tam 3 měsíce a zbytečně. Jídlo bylo špatné a bylo ho tam málo. Dávali nám kus studeného chleba a sýra a kus okurky. Jak může člověk přežít studenou zimu s takovým jídlem? Naše děti plakaly hlady. Utratili jsme 11.000 amerických dolarů a vrátili s prázdnýma rukama.“
  Letecká společnost zpáteční lety potvrzuje, podle ní se vrací cca 100 uprchlíků týdně a jejich počty rostou.
  -AS-
  https://www.facebook.com/euronews/videos/10153620859778110/

 600. no ja chtel vedet kolik musi byt zubaru kdyz je 30% studentek zaroven prostitutkou 😀
  dosel jsem k zaveru ze pojistovny musi dobre platit protoze 61 tisic zubaru snad ani neni a proto musi chodit nekteri s vice studentkama 😀

 601. Ale bez legrace – to jsou obrovská čísla. Za pár let tu budeme v kotlince všichni s nějakým diplomem.
  Teď by bylo ještě sociologicky porovnat přirozené procento prostitutek v populaci celkem a odhadnout rozdělení podle povolání, vzdělání a tak.
  V zásadě to ty agentury dělaj před každým vládním p.dem tak by si mohli zjistit i toto.

 602. Halladine, tak tu máme nějakých dvěstětisíc studentek….Vlastně dvěstě pět tisíc…

  Ale kdes vzal ten údaj, že 30 % z nich jsou štětky?

  jo, Uzel tvrdí, že jejich počet stoupá. Ale neudává žádný šísla, z kterých by se to dalko vyčíst.

  rozhovor s jednou studentskou štětkou nic nežíká o tom, kolik procent jich mezi studentkami je.

  Z toho, že 80% štětek na václaváku jsou studentky nic nevypovídá o tom, kolik jich je celkem mezi vysokoškolačkami, zejména když nevíme, kolik je těch štětek na václaváku celkem.
  Deset? sto? Tisíc? Obávám se, že 80% nám dá dosti odlišné výsledky.

  Ani zpráva tvé pacientky bordelmamá nic nevypovídá, i kdyby měla plnej barák studentek, kolik může mít zaměstnankyň? Dvacet? Třicet?
  Nemluvě o tom, že nejspíš bude z reklamních důvodů poněkud přehánět.

  takže kdes vzal těch třicet procent? Jak se k tomu číslu dospělo? Kontrolovali snad těm lehkejm děvám na Václaváku indexy?

 603. maydo, prozradím ti sladké tajemství,o kterém jsi zřejmě podle tvé otázky neměla tušení 🙂

  ROH bylo převodovou pákou KSČM,a v žádném případě nemohlo hájit zájmy pracujících proti vládě nebo straně.
  Akorát bomboniéry,kolekce a sbírky na fond solidarity.
  Odbory v západní Evropě ovšem byly nezávislé.

 604. 742

  maYdo, byl nějakej průskum, asi dotazníkovej,ale hledat se mi ho nechce.

 605. O.T. prodávaj se vlastně ještě kolekce? Já měl vždycky za to, že se vyráběj jenom kvůli ROH 🙂 T

 606. Statistika nuda je, má však cenné údaje!

  Takže jsem se dozvěděl, že ze zdejších padesáti přispěvatelů jsou dva homosexuálové, šedesát procent že, tedy celkem patnáct kousků bylo někdy v životě znásilněno a jedna z vysokoškolaček – např. ze skupiny Matzurka, Rpuť a maYda, byla aspoň jedna prostitutka.

  Děkuji za nasazení správných brýlí.

  Halladin se občas diví, že na něj vyletím – já se nedivím, protože buďto je provokatér nebo kľuka od traktora.

 607. Halle,
  ony tak úplně na nic ty odbory nebyly.
  Jednou se stalo, že od nás z nakladatelství odcházel jeden výtvarník do důchodu. A já náhodou vyslechla rozhovor, kde bylo explicitně řečeno: „No jestli na to přijde, tak to bude velikánskej průser.“
  Znala jsem jeho ženu, tak jsem ji zavolala a vyslechnuté sdělila s doporučením, ať si zajde za právníkama ROH. Rohatí právníci prostudovali a nastal fičák, protože ho na tom důchodu chtěli oholit o dost velké peníze. Proč, bozi vědí, nic z toho neměli, jen snad ten pocit moci…

 608. 746-jistě … Ale je výhodnější koupit si ji za své než dávat 2% platu odborům 😉

 609. Skimici,

  ony v tom jsou i děvčata ,co jdou na kšeft třeba 1 za týden, čtrnáct dní.
  Nedělaj to denně.

  Nejsou to prostitutky na plný úvazek.
  Takže ty daňové úniky nejsou velké.

 610. Safra, Halladine, vy to znáte tak dopodrobna, že není možná – že vy jste jim dělal fakultního pa… pardon, ochránce? 🙂 🙂
  Ale to, že když jde holka s kunčaftem jednou za týden-čtrnáct dní nejsou daňové úniky tak velké, to asi pošlu minfin, bude mít radost.

 611. „ROH bylo převodovou pákou KSČM,a v žádném případě nemohlo hájit zájmy pracujících proti vládě nebo straně.“

  ale no tak, Halaldine…

  Za prvé – KSČ, nikoliv KSČM.

  Za druhé, KSČ byla předvoj pracujícího lidu a nějakej zájem pracujících, kterej by byl proti straně a vládě? To by nebyli pracující, ale protisocialistické živly.

  za třetí – a mohl bys definovat, što také si predstavujetě pod pojmom : v nerovprávném postavení“, Kefalín?
  já jen sbychse konečně dobrala, k čemu by mi v tom případě byly ty odbory a strany platný.
  takovýho dobrodiní tu je pro mně k mání a já o tom nemám tušení. A Ty mi osvětu odpíráš…..

 612. „maYdo, byl nějakej průskum, asi dotazníkovej“

  aha, byl nějaklej prlůzkum, ani neváš jakej.

  A kdyby byl dotazníkovej, jak víš, že si odpovídající nedělali prdel? Nebo že štětky na václaváku vtvrdí, že jsou VŠ, aby měly lepší kšefty.

  Ono nakonec při tej činnosti se zas tolik ten deficit vzdělání nepozná. Klient nejspíš neplatí za hodinu filosofické disputace či debatu o posledních perpektivách astronomického vázkumu….

 613. Jistě,NoName

  a ještě výhodnější je, že to co odbory vyjednají,platí pro všechny. 🙂
  Takže někteří to platí,jiní ne,ale vydělávají na nich. 😉

 614. 754 maYda
  … ani Ty to své tvrzení nemůžeš nijak podložit. Vzdělání se naopak může některým klientům jevit jako mimořádně roztomilá úchylka 🙂
  Stejně mi to vrtá hlavou ty Hallovy odkazy. Nejvíc štětek je podle toho blogu na ekonomických fakultách zejména v Ostravě.
  Státní aparát zas nemůže být tak veliký aby to všechno absorboval.
  Ne ne. To procento prostě nesedí.

 615. Ale dano 🙂

  snad připustíte, že daňovej únik z příjmu cum bajšpíl z 4000 měsíčně je menší,než ze 100 000 měsíčně,ne ? A neberte to doslova,jistě některé vydělají víc než ty 4 000

  Ty holky netráví na zádech 8 hodin denně, 5 dní v týdnu jako opravdové profesionálky.
  A mám dojem, že ani ty profesionálky nejsou zdaněné.
  A vy byste chtěla danit tyhle příštipkářky ? 🙂

  Martine, taky sis všimnul, že tvoje příspěvky jsou (skoro) výhradně směřované na mou osobu ?

  Jinak nic zajímavého… Kdysi jsi toho dokázal víc, občas jsi napsal něco zajímavého poučného……

 616. Skimici,

  ze soukromých zdrojů jsem zaslechl,že v Praze to bývaly právníčky…..

 617. Skimici,

  za to procento bych taky krk na špalek nedal.
  Ale existuje to.

 618. 60 tisíc prostitutek mezi studentkama, no páni, to musí sazby letět dolů jak ceny ropy. Pokud se dopustím extrapolace a uvážím, že studuje čtvrtina populace ve věku 20-29 let, tak dle průměrného rozložení bychom měli v Kotlince čtvrt milionu prostitutek. To je skoro tolik, jako státních úředníků. A to se bavíme o výběru ve věku 20-29 let. Až jsem se zpotil a orosily se mi brejle.
  Jsou to čísla k zamyšlení a Halladinovi jsem za ně vděčen…

 619. 757 Halle
  4000 měsíčně???
  Ale máš pravdu. S náma vždycky všechny chodily zadarmo a rády (a lomcovaly klikou když jsme se před nima zamykali) a tak není divu, že o tom nemůžeme mít žádnou reálnou představu 🙂

 620. Foundry,

  přečti si 757…
  Jo, ceny klesly 🙂

  Například za 15 minut sexu si ještě před 5 lety prostitutky účtovaly 1500 korun, nyní je to i jen jeden tisíc. I přesto si ty nejvýkonnější dívky vydělají od 60 do 120 tisíc korun. Záleží na tom, kolik klientů je schopna dívka za den obšťastnit.

 621. 760 Foundry
  žejo?
  Strašlivá představa. Jdeš večer se smetím k popelnici a mezi nima už na Tebe číhaj 🙂
  To má rozměry srovnatelné s invazí muslimáčů do Německa!
  V kotlince se ale nemáme čeho bát. Už na hranicích by je k smrti uš.kaly studentky 🙂 🙂 🙂
  Kam se hrabou Psohlavci 🙂

 622. Mi teda připadá, že těch lehkejch holek je tolik, že aby se vůbec nějak uživily, budete se muset, pánové,obětovat všichni, aby se dostalo na všechny… 😀

 623. 762 – fakt? Ale to je smutné, když někdo má takový přehled o cenách služby.
  🙂

 624. maYdo,

  mi už by musely moc dobře zaplatit, abych se namáhal ! 😀
  A to by se jim nechtělo, si myslím 😀

 625. Já mám naštěstí popelnici na dvorku za plotem. Ale opatrnosti není nikdy dost, to máš recht. Halladin dodal další čísla, takže můžeme dál počítat. Nejvýkonnější dívky si vydělají 60-120 tis (předpokládám měsíčně), vezměme tedy z opatrnosti průměr 30 tis. To je jeden kunčoft denně x 240 tis. x 30 dnů, to je 7.200.000 obsloužených klientů měsíčně ! Halladin určitě nekecá, takže máme v Kotlince hospodářské odvětví srovnatelné výkonností s místními afilacemi Microsoftu, Samsungu a Apple dohromady. Škodovka se tiše stydí v koutě.
  Ten obrat! 240 milionů denně, furt, v neděli, ve svátek, prostě furt! Te je, pěkně prosím, 87,6 miliardy Kč ročně a v přestupném roce dokonce 87,84 miliardy Kč.
  A nebýt Halladina, tak se to ani nedozvíme !

 626. Halladine – slabá výmluva.

  Mějte se, odjíždím si léčit počínající chřipajznu nebo cosi podobného.
  Hezkou diskuzi za pomoci gůglu, statistik a vlastní paměti. 🙂

 627. 766 Šimon K
  časovej limit? Tomu bych spíše rozuměl jako
  takový že za předplacených 15 minut to funguje – jako třeba vysavač na pumpě a pak
  Břink!!!
  Co jsem stihnul to jsem stihnul a další minci po ruce nemám, tak holt zastrčím chobot zpátky do stojanu a jedu domů 🙂

 628. MNo – tady máte přehled prostituce v ČR včetně výdělků a bibliografie, tak si to prostudujte! 🙂
  file:///C:/Users/HP/Downloads/zaverecna_prace.pdf

 629. 769 Foundry
  nepřeháněj! Jezděj na prázdniny k moři a v zimě do Rakouska na lyže. Tím se minimálně jeden měsíc hospodářský výkon přelévá do zahraničí.

 630. 771 – patnáct minut říkáte ?
  Tak to opravdu raději nebudu zkoušet……to je promr hanej čas…..

 631. Halladine, ten odkaz je nějakej podezřelej. Ty jsi nám tu přesvědčivě dokázal, že jen v kategorii 20-29 let je 60 tisíc studentek – prostitutek.
  A ti amatéři z MV tvrdí, že štětek je 25 tis. celkem. Určitě těch zbývajících 215 tis. tutlají kvůli EU.

 632. Ta práce nic moc. Trochu bída na ekonomickou fakultu.

 633. No a ta diplomantka se nám snaží namluvit, že sexuálních pracovnic je celkem jen 10 tisíc. Určitě kecá a nečte Halladina.

 634. Foundry,

  možná občas porazíš na zahradě strom.
  Jsi tedy dřevorubec ?

  studentka, která si přivydělává prostitucí není ženská,která se prostitucí živí na HPP 🙂

 635. Ta práce je z roku 2010, 10 000 je oficiální státní odhad

  Katolická charita tvrdí, že nejméně 30 000

 636. Halladine, já jen vycházím z Tebou předložených čísel. Zdržuji se hodnocení.

 637. No a Lojza, zdá se, ještě chvíli vydrží 🙁

 638. Dušane, věř zkušenému – na působení naražených žeber nemá stáří vliv!!!!
  Nesmíš se smát a ať Ti to Olga nabandážuje koňskou (15cm x 5m,normálně v lékárně) bandáží, aby se trochu omezil pohyb hrudníku.A jinak pomáhá praštit se kladivem do palce, nebo si pustit na nohu hever(nechat stoupnout koně)… 😉

 639. Dušane ad 699 😀 – tos mi připomněl jak jsem jednou, mladý a nerozumný, sundaval v garáži kapotu z T-57B a díky těm perům vzadu jsem podlehl iluzi, že váží asi tolik jako kapota od Š100…
  Pera jsem vyhákl, čep vyklepl a… podlehl jsem té kapotě.
  Byl jsem tam přimáčklej asi hodinu, než se šla žena podívat, proč nejdu na večeři. A pak ještě asi deset minut, než se sousedi vychechtali a dokázali ji zvednout (kapotu!!)… 😀 😀

 640. Schumi ad 701 – chrámy jsou i dnes. Jen ne katolické, ale konzumu. 😉

 641. Šumaváku, ještě hrajou. A vyjímečně vyhrávají.

 642. 776 Šimone K
  15 minut říká Halladin v 762. A to je odborník s diplomem. A doktor navrch. Jen cituju autority.

 643. Skimici ad 741 – všichni ne! EU požaduje jen 40% dospělé populace s VŠ vzděláním…
  No a to těch socialistických 12 procent nesplňovalo ani ze třetiny…

 644. Dano- ad 751 – doufám, že to minfin zařadí od 10% sazby DPH, protože je to služba jako točené pivo!!

 645. 721 — Má-li někdo po ruce Ztracená vítězství, snad by mohl laskavě porovnat s proslulou Mansteinovou poznámkou

  A tak tomu i bude, můj Vůdče!

  Sám bych musel citovat z (matné) paměti. Manstein byl v jejím důsledku propuštěn; je ovšem otázka, zda mu jakožto starému lišákovi právě o to nešlo.

 646. Tvl, tady je to jak v humoristickém týdeníku Šejdrem za 1. republiky.

  Dušane, zlomená žebra nemusí být zážitkově podobná zlomenině ruky. To tě jen tak divně píchá při nádechu, při smíchu a při otáčení. Trvá to dlouho a pak to pomalu zaniká.

  quivis – souhlasím, na každého nad 100 je taky jeden pod 100, já se klidně hlásím k těm pod čarou. Chytrej pořád trpí, blbcovi je všechno jasný. Což je i jasný.

  Halladine – nebuď smutný, že na tebe exploduji, ostatní nepíšou takové kraviny. Taky jsem si všimnul, že stárnu a blbnu, proto už nepíšu tak dobře, jako kdysi. U tebe to nepozoruješ?

 647. Martine TT – QED. 😉
  Tou poslední otázkou sis trochu naběhl. 😉 😀 😀 😀

 648. Břeťo, Babiš dobře ví, že koblihy zabraly a pro další období je nutné přidat. Tak slíbil levnější pivo. Splnit to nemusí, protože a) snížení DPH se nepromítne na ceně piva a b) po volbách se vymluví na EK, která nedovolí zařazení alkoholického nápoje do nižší DPH. Ovšem volič mu to tam hodí.

 649. Naběhl, to já rád. Poraď mi lepší způsob, jak se v důchodu pobavit.

 650. Martine,naopak
  zraju jak víno. 😀

  Proč si myslíš.že jsem smutný ?
  Naopak,jsi mi pro srandu 🙂

 651. a na inú notečku:
  Tati, co to dělají ti dva pejsci?
  No ona ta fenka nechce jít domů a pejsek ji tam strká.
  Aha, to je jako minulý týden u nás doma, kdyby se maminka nedržela umyvadla, tak by ji pan pošťák určitě dostrkal na poštu.

 652. No tak ne… já bych teda odpověděl jinak! 😀 😀 😀 😀

 653. Martine TT ad 798 – samozřejmě lepší by bylo vyrazit do Ostravy na VŠE osobně ověřit a prověřit Halladinem uváděná čísla.Je-li to tak, že místní sexuální pracovnice začínají pracovat již za 500 Kč(20 €) za číslo a není jich tu zdaleka tolik, tak v té Ostravě musí jít s kunčoftem i jen proto, aby alespoň dostaly něco teplého do huby… 😉 😀
  A co více by si důchodce mohl přát?
  Sex je zábava chudých…
  …a protože u nás, díky odborům a sociálnímu státu chudých není, tak holt populace stárne a vymírá!
  Zdražil bych kondomy a prodával je již propíchnuté.
  A ono by se vidělo… 😀

 654. 802 Šumavák
  Ono 20€ vypadá na první pohled lákavě. V Linz za to ale dostanu pořádnej kus poctivý sekaný, feferonku, hořčici, křupavej slanej rohlík a tři piva.

 655. To jako, že čekaj, kdyby něco zbylo? Chudáci …

 656. To ne, ale nemaj u konzumace nastavenej kuchyňskej budík na 15 minut 🙂

 657. Šumaváku 🙂

  pleteš si citování s udáváním 🙂
  Já nekontroloval ani ceny na ekonomické fakultě Vysoké školy báňské, ani počty zainteresovaných studentek.

 658. 808 a jak by asi poznaly že už je 15 fuč?
  Každej nemá v hlavě chronometr.

 659. A Britové maj problém. Všechny jejich torpédoborce mají mororyna houby a budou se muset vyměnit

 660. kamarádi, děkuji Vám za rady, přesněji, za útěchu. Zatím se mi osvědčuje kombinace Ibalgin-Ballantines. K smíchu to opravdu není, a tak se ani nesměji Babišovu návrhu oddanit 10°točené pivo. Kdybych mne zítra neěekala cesta do Kitzbuhelu, odjezd v 5 ráno, takže přijem anestezující skotské musím omezit, vypadal by svět celkem růžově. Zkoušel jsem dnes na sucho pohnout se na lyžích a výsledkem je, že je nechávám doma. Už je to jasné, budu na těch pár sní dědečkem na plný úvazek. Mějte se tu jak umíte a vyhýbejte se zlomyslným kapotám.

 661. 816

  Neplodný manžel si ho domů přiveze na trakaři……

 662. babiš se chce pojistit. Říkávalo se, že vláda, která zdraží pivo, padne.
  Doba je nejistá, tak to pro jistotu jistí víc.

 663. Začátek diskuze (bavím se tak, že i bacil uprchl) byl o tom, že chudé studentky ze sociálně slabých rodin, toužící po VŠ vzdělání, aby hladem a zimou neumřely, ač nechtějí, jsou kapitalismem donuceny k prostituci. A je jich 30% ze všech VŠ studentek.
  MMCH: Kdo ze zdejších má dceru-y s VŠ vzděláním a přiznává, že se na studiích živila-y prostitucí, protože jinak by nevystudovala-y? Přiznejte se – podle stastistiky zde uváděné, to jsou 3 z 10, takže není boha, aby tu nikdo takovou dceru neměl! Co Halladin? Já přiznávám, že mé dcery si přivydělávaly dílem brigádou v supermarketu – noční doplňování zboží a práci pro firmu, prodávající kancelářský nábytek a dílem brigádou v Orionu, Je to na tom, co to tvrdí. Tak co, Halladine? 🙂

 664. moje dcera si přivydělávala prodejem lístků na universitním fotbalové stadionu, v létě pak v kiosku se zmrzlinou a v noci na šichtě balením spodního prádla v jedné z posledních amerických fabrik v Pennsylvanii, která ještě nezkrachovala. Kdyby si bokem vydělávala šukáním, nepromovala by s dluhem čvrt milionu dollarů. Kdyby jí někdo z něčeho takového jen naznačil, musel by asi navštívit chirurga.

 665. 826 Zase ta čokoláda!
  Nedávno to tu ostatně někdo avizoval že dělá i za čokoládu. Lze se tak očividně seznámit i s chlapci.

 666. 825 Zpátečníku
  Díky za článek. Doufám, že k tomu dojde co nejdříve. (Rušení hotovosti) .Uvolní to síly, kterým nebudou schopni čelit a snad se trochu pročistí vzduch.

 667. Dobré ránko!

  „Zákazy sezení porušují svobodu pohybu, míní Šabatová.“

  Tak za prvé je ta věta je sémantická pitomost – jak může sezení, tedy opak jakéhokoliv pohybu odněkuď někam, porušovat svobodu pohybu?
  Za druhé je výsledkem perverzní politické korektnosti, kdy nelze normálně říci či napsat, že je zakázáno dělat si „pikniky“ kdykoli a kdekoli a nadělat při tom bordel a po sobě ho neuklidit, což jak všichni vědí, se týká minority, jejíž název se v souvislosti s jakýmkoli zákazem nesmí vyslovit. A tak se dělají „zákazy pro všechny“ a „inkluze pro všechny“ a vznikají další a další pitomosti, ve kterých se pak rochní soudružky Shabathové a jiné, oikofobií postižené, osoby!

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ombudsmanka-se-obratila-na-ustavni-soud-kvuli-vyhlaskam-pki-/domaci.aspx?c=A160129_140244_domaci_zt

 668. Rputi,

  jedna věc je dělání pikniků,zapalování ohňů apod.
  Ale nemoct si sednout někde,třeba na náměstí na chvíli na schody ( jako ta matka s dcerou na fotce) se mi už nezdá. jednoho občas bolí nohy…

  Saqmozřejmě ,kdyby tam hodiny vysedávala banda Romů, tak to chápu,ale zakázat to úplně….
  Ta vyhláška by seměla napsat nějak jinak….

 669. Halle, ale jak?
  Zákaz sezení od 22:00 do 6:00? Povolené sezení 30minut?
  Původní chyba je v označení. A dokud se nemůže přímo napsat, že se zakazuje Romům vysedávat na náměstí a dělat tam čurbes a randál, tak je věc normálně neřešitelná.

 670. Uajímalo by mne, kde vzala ombudsmamá důvod k tomu podání?
  Diviil bych se, že by někdo šikanoval takovou maminku s dítětěm na schodech.
  Řekl bych, že takový případ není. Takže kdyby držela zobák, tak by se to skutečně uplatňovalo jen na ty pikniky a cikánský randál.

 671. 828 – Přesně tak, skimici. Dovoluji si jen upozornit, že podobně i „znárodnění“ v letech 1945 a 1948 (což byla operace plusmínus srovnatelná se zrušením hotovosti) uvolnilo síly, kterým znárodňovači nebyli schopni čelit, takže vzniklý režim nakonec raději sami (či se svými potomky) demontovali; ovšem trvalo to přes 40 let.

  Trochu obecněji řečeno, obávám se, že lidé málo rozumějí totalitní povaze režimů. Pro většinu z nich je totalita jáchymovský, sibiřský či nacistický koncentrák. Tyto ve skutečnosti však byly jen jedním z nástrojů režimu, jak ovládnout všechny a všechno. Nástroje ale mohou být i zcela jiné (třeba sociální dávky, počítačové sítě, FB, nebo VŠ vzdělání 60 procentům populace), nicméně jejich účel a výsledek ze systémového pohledu stejný.

 672. quivisi,

  Pod fotkou je napsáno,že pokutují i takové případy.
  Já bych to klidně povolil s časovým a početním ohrazením , a vyjmenovaním případů ,kdy to lze.

 673. Halle,
  když začnem blbnout až do těch hrdel a statků, s čím skončíme? S povolením se vysmrkat na ulici, při čemž kapesníkem se rozumí bavlněná látka nebo buničina ve velikosti 15×15 centimetrů?

 674. Když jsem kdysi (ještě jsme nebyli v EU)se synem do Englicka ,postavili jsme se před nějakýho poliše, imigračního úředníka , či co to bylo ,a ten se vyptával .
  A bylo v jeho moci nás otočit a poslat zpátky.
  Bez možnosti odvolání,údajně.
  Aleto bylo Englicko.
  Nespoléhal bych na dobrou vůli či nevůli městkých polišů….
  Takže natvrdo napsat ,co ano,a co ne.
  I když chápu,že to bude dlouhý a blbě vypadat.

 675. Dobrý den. Nepřeji si revoluce. [833] je myslím správným popisem.
  Ad posezení na veřejnosti: k hlídání městských pořádků máme silné, bohaté městské policie, které se žel místo konání věcí užitečných věnují výběru daní, což jim nepřísluší.
  Je pravda, že některá městská zákoutí jsou obsazována osobami nepracujícími, které užívají „obecní pastviny“ nad míru v čase čekání mezi návštěvami úřadů potvrzujícími jejich šlechtické dávky. Zde by srdce svobodomyslné mělo požadovat zrušení šlechty, ne práva posedět si na obrubníku.

 676. Musím uznat, že diskuze na téma „studentky-prostitutky“ byla vskutku výživná. Diskutovat jsem nemohl, neb netuším jak to dnes vypadá a o vlastní poznatky pocházející tak nějak z eocénu by asi zájem nebyl. Nicméně mne napadla děsivá myšlenka: pokud to tady čte nějaký agent Andreje B. Babiše, tak si živě představuji, jak na MinFin přemýšlejí jak do téhle branže zavést EET. Jsem zvědav na technické provedení, které ta parta z Letenské ulice navrhne. (Přišla mi v souvislosti s tím na mysl i jedna neslušná věta, která se říkala o jedné spolužačce – ale utajím ji, neb by to bylo nevhodné kvůlivá místní dámám.)

 677. Ad 814,
  mňo… u nás na Podblanicku bejval taky jeden takovej. Říkávalo se mu Kid Lichomrd. I pověsti o jeho udatenstvích šly krajem.
  Jednoho dne byla na hotelu Blaník svatba veliká převeliká. Novomanželé se odebrali na lože a novomanžel, protože znal temnou pověst Podblanického kraje, pro jistotu držel v levici nabitou pistoli a pravicí přikrýval nevěstě ono inkriminované místo. I usedla moucha na hlaveň pistole a přes foukání převeliké a pistolí divoké máchání se nechtěla pustit. Novomanžel tedy pravičkou mouchu z hlavně odcvrnkl a když chtěl ruku zpátky nevěstě do klína položit, ozval se hlas Kida Lichomrda: „Nemám rád, když mi při práci někdo sahá na prdel!“

 678. Dobré dopoledne,

  hm, hlásí mi to , že komentář je duplicitní a nikde ho přitom nevidím…..

 679. Halle, pod tou fotkou je napsáno „V Mostě strážníci pokutují i sezení na schodech Centralu. “
  Nic o tom, že i takové případy.

  pokud jde o vyhlášku – pochybuju, že něčemu pomůže. Když nestačily předpisy o rušení nočního klidu, rozdělávání ohně, neudržování pořádku, tak pochybuju, že zákaz sezení na tom něco změní.

  Nicméně největší podíl na tom, že se uchylují obce v zoufalství nad nepostižitelností některých skupin má právě Šabatová a jí podobní, kteří neměří rovným metrem a u jikstých skupin, jejich srdcci blázkých prosazují výsadní práva a nechtějí po nich žádné povinosti.

  Mimochodem, halle, tenhle ouřad a ne strany a odbory tu měl být právě od toho, aby pomáhal jedinci, který se ocitne vůči úřadům v nerovnoprávném postavení.
  Co z něj udělala ta …..Šabatová, o tom škoda slov. Slušný by stejně nebyly.

  Měla dávno chodit kanálama. Nepatří tam. je to škodná. Už jen za ten podíl v kuřimské kauze a za podporu legalizace „aničky“ měla z toho úřadu vyletět s ostudou a ne se stát jeho představenou.

 680. 730 Halladine, není lepší padesátiprocentní v prosperujícím podniku než stoprocentní podíl v mizerném?

 681. 843

  Schumi,

  ono to taky mohlo být jen 5 % 🙂
  A je to poněkud zdravotně rizikové.
  Připomíná mi to jednoho vojáčka , (Shodou okolností zařazenej jako „sběrač raněných“ s jakýmsi základním zdravotnickým kurzem )kteréj mí přišel na ambulanci, ukázal svůj pohlavní oud, a když jsem mu slušně sdělil, že od nějaké K… chytil kapavku ,vykulil oči,pak se rozplakal ,a tvrdil že obcuje jen s jednou děvou, a chodí s ní „na vážno“

  No,on si to myslet mohl….

 682. 843 Schumi
  jsem si jist, že Hall svým odkazem na ten blog v 730 tomu mladíkovi, odborníkovi na studentské štětky (alle jo, nic hezkýho když Tě nechá holka, někdo to řeší popliváním okolí) způsobil zcela neočekávaný a jemu jistě nevysvětlitelný nárůst čtenosti z IP, odkud ho (snad kromě Halla) dosud jistě nikdy nikdo nečetl 🙂

 683. Předpokládám, že bylo pochopeno,že mluvím o své ZVS.
  Ve své zubní ordinaci švancparády neprovádím. 🙂

 684. Halle,
  bylo pochopeno. Ani mě u 884 nenapadlo, že při svých pohotovostních službách poskytuješ jiné zdravotnické služby, než výhradně zubařské. Koneckonců sestřička by takové pacoše vytřídila už mezi futrama.

 685. Skimici,

  já hodil do vyhledávače googlu jistá slova, a mezi jinými mi vyběhl tehle blog.
  Do té doby jsem ho nečetl.

  Považuju za celkem obvyklé, že holka nechá kluka kvůli jinému klukovi.
  Ale nemyslím,že je to tenhle případ – že nechá kluka kvúli většímu množství chlápků 🙂

 686. Radikální hnutí Taliban před hodinou oznámilo, že uneslo Miroslava Kalouska.
  Požaduje výkupné 50 000 Euro,jinak bude propuštěn.

 687. [846] Tak s kapavkou se lze potkat i jinde než na venerologii. Nedávno mi líčila kamarádka očařka, že pro ně v laboratoři dělali analýzu nějakých výtěrů z nateklého oka a našli kapavku. Říkala, že ani nechce vědět, jak se tam tomu chlapovi dostala. 🙂

 688. 850

  Ostape , ta očařka je podivná. možnost přenosu kapavky na oční spojivky samoinfekcí třeba pomocí ručníku je všeobecně známa.

  Také při porodu matky s kapavkou možnost nakažení spojivek novorozence.
  Pamatuje se na to,rutinním opatřením při porodu je nakapání desinfekčních kapek do očí novorozence.

 689. 851

  Toho pacienta měla štandopede poslat na kožní.

 690. [851] No nevím, byl tam ještě jeden „dospělý“ doktor a pár mediků a nikdo se neohradil.

  [852] A taky poslali.

 691. [853] Nebo to možná všichni kromě mě považovali za nadsázku. 🙂

 692. Paní kancléřko, na hranicích čeká 80 milionů uprchlíků.
  Tak je vpusťte…
  Ale to jsou Němci, kteří chtějí ven!

 693. (829) To je to samé, jako nařízený povinný rok školky. Jde o cikáňata, ale nesmí se to říci, tak je to pro všechny.

 694. 832 quivis – až teď jsem si všiml
  „Uajímalo by mne, kde vzala ombudsmamá důvod k tomu podání?“
  No kromě toho, že tu je nezanedbatelné množství neziskovek, které se tím živí bych zejména chtěl upozornit, že Veřejný ochránce práv múže
  – jednat i na základě vlastní iniciativy
  Komunistickým paralamentem zvolená ultramarxistka by tedy takto imho jednala i bez podnětu. A dodávám, že imho i bez toho, že by k události vůbec došlo.
  Byla tak vychovávána a rodinu založila s podobným typem.
  Nejšílenější je to, že tato škola v Evropě opět převládla.

 695. 858

  Ježišmarjá,zase..

  už nejen levičácký, ale dokonce komuinistický ! 🙂

 696. Kdybys ji (ombudsmáňu)chtěl charakterisovat, tak snad jedině jako fanatickou ultraliberálku, která se brání jakémukoli omezení svobody ( což tyhle vyhlášky bezpochyby jsou) ať už je to veřejnosti jakkoli prospěšné.
  A s tím (omezením svobody jednotlivce ve prospěch celku – skutečně,nebo je myšleně) nikdy marxisté problém neměli.

 697. 859 ježišmarjá?
  ČSSD tam je, strana estébáka tam je, jsou tam dokonce i komunisti co se nechtěli přejmenovat a všechno to dohromady má ústavní většinu i vládu i presidenta – tak co?

 698. fanatickou ultraliberálku
  Halle – Bingo – z padesáti procenty Tvé definice souhlasím 🙂

 699. skimici,
  jakou ultraliberálku ???

  Mutter Shabath, stejně jako její choť jsou trockisté! Tedy vyznavači permanentní revoluce! Prostě bude blbnout tak dlouho, dokud ji někdo necákne cepínem! To je osvědčený prostředek!

 700. jsou to dvě slova, postupuj vylučovací metodou.

 701. Skimici,
  socani nejsou komunisté,dokonce ani marxisté ne( ikdyž pár jednotlivců by se našlo)
  Ano miliardáře Babiše ani náhodou.

  V organizacích zahr.obchodu působila STB i jako kriminálka – obyčejná policie tam nesměla.
  A spolupracovat proti kriminalitě se mi zdá normální – ať už se ten orgán
  jmenuje jakkoli. Cosi o tom vím – tatík byl v OKD technický specialista, a občas se nakupovalo v zahraničí. A korupce – podplácení ze strany zahraničních firem tam bylo.

  Z pamětí předrevolučního šéfa STB si pamatuju,že tohle to korupční jednání bývalo hlídáno,hlášeno příslušnými pracovníky ZO, a stávalo se , že dostali příkaz úplatek příjmout a odevzdat proti potvrzení 🙂
  Pokud ovšem nejsi zastánce zákonů Omerty:-), pak samozřejmě známky kriminálního jednání ignoruješ ,a radši bysis ukousl jazyk,než bys o něm dal vědět policii. 😉

 702. Mezi ultraliberálem a anarchistou velkej rozdíl nevidím. 😀

 703. Halle
  kdybys řekl: „I v organizacích zahr.obchodu působila STB“
  tak bych opět mohl souhlasit.

 704. Jak dlouho si myslí, že můžou z lidí dělat voly ???

  …Mluvčí stockholmské policie Towe Haag uvedl, že se skupina „shromáždila za účelem útoku na děti migrantů“….
  …Minulý týden varovala švédská policie, že stockholmské hlavní nádraží přestalo být bezpečným místem poté, co jej začaly okupovat gangy nezletilých Maročanů, kteří okrádají kolemjdoucí a sexuálně obtěžují ženy….
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/393355-desitky-zakuklencu-vzaly-utokem-nadrazi-ve-stockholmu-cilem-byli-migranti.html

 705. V organizacích zahraničního obchodu působila jen STB. Měla tam pod palcem všechno včetně hospodářské kriminality.

 706. 868 Halle
  já taky moc ne
  ultraliberálem rozumím množinu komunistů, anarchistů, hipízáků, „umělců“ a „osobností“. Zhruba tedy ultralevé křídlo majoritních Evropských stran či amerických demokratů.
  Šabatová je samozřejmě na nejlevějším křídle levičáků, zhruba tak někde okolo rysky kde by se umístil Che Guevara, Diensbier nebo Havel.

 707. Konečně jsem poskládal notebook, to bylo drama s jak se zdá, s úspěšným koncem. Zatím. Jen škoda, že takový opruz jen kvůli výměně displeje za lepší. Cenový rozdíl mezi displeji, v ceně jako náhradních dílů, je tisícovka. A lepší tam nedají a nedají, protože by stál o pár šušní víc a protože obchodní politika. Jenže spousta lidí by si ráda už i v cenách nácti tisíc tu tisícovku ráda připlatila. Jenže oni ty sajrajty většinou dávají i v ceně před dvacet. I přes třicet. Vyplatí se zjistit si kompatibilitu displejů, koupit kvalitní notebook za rozumnou cenu, koupit displej a vyměnit.

 708. 872

  Skimici,to máš ovšem velmi nesourodou skupinu, velmi se lišící vztahem ksoukromému vlastnictví.
  U té ombudsmáni je to celkem fuk, protože do těhle věcí nekecá.
  A srovnávat Che Guevaru s Dienstbierem – tak to jsi mě rozesmál .-D

 709. 873 Schumi
  Když jsem si přečetl:
  „Vyplatí se zjistit si kompatibilitu displejů, koupit kvalitní notebook za rozumnou cenu, koupit displej a vyměnit.“
  … musel jsem se třikrát štípnout jestli nesním 🙂

 710. … a pochopil jsem, proč u ajfounu už nedovolí vyměnit si ani baterku.

 711. 875

  taky mi to připadá zvláštní…..Ony všechny ty součástky jsou většinou stejné kvalitativní a cenové hladiny, a výměnou jedné z nich se moc nezmění…
  O takových praktických maličkostech ,jako ztrátě záruky nemluvě.

 712. 875 — Tedy, mám podezření, že Schumacherovi, jakožto technicko/technologickému hračičkovi, by se vyplatila i výměna displaye za horší

  — — —

  Pro porozumění takovým ponurým fenoménům, jako je Šabatová, je klíčové osvojit si pojem pseudoliberál. Už jsem to tu prosím vykládal několikrát, ovšem bez úspěchu. Ve stručnosti, PL se slovy vždy hlásí k těm nejliberálnějším principům, avšak tyto (údajně) naplňuje výlučně likvidací svobod jiných lidí, zpravidla těch produktivních.

  Druhá věc ovšem je, zda si skutečně přejeme takovéhle usedavé vyhlášky. Ostatně, pamatuje si prosím snad někdo, co jsem sem (nedavno) psal o půjčování si drezíny?

 713. 875 – Tedy, mám podezření, že Schumacherovi, jakožto technicko/technologickému hračičkovi, by se vyplatila i výměna displaye za horší…

  Bingo ! 🙂

 714. 878 Zpátečníku
  u Schumiho je cílem one cesta a já mu v tom fandím. Mám to v něčem (to hračičkování) taky. Říkám tomu hobby.
  Kamarád mi ale říkal, že za tím může být jen latentní obsedantní neuróza 🙂

 715. Skimici,

  podle tvých vyjádření o levičácích a komunistech bych řekl,že ne už latentní 😀

 716. 880 — Asi netřeba vysvětlovat, skimici. Koneckonců, sám jsem páječku nedržel v ruce nevímjak dlouho (jistě nejméně rok, možná však i tři, ne-li vlastně pět), a abstinenční příznaky jsou nepřehlédnutelné. Zatím pro aspoň základní kompensaci stačilo opravit si zip na bundě, v níž lezu do ruin, pomocí části netypického přívěsku na klíče…

 717. (860) Do liberálky nebo dokonce ultraliberálky má dotyčná sakra daleko. Liberál sice vyhledává svobodu, ovšem počítá se zodpovědností, se svobodou nerozlučitelně spjatou. Odpovídalo by to ale tomu, že se za liberála vyhlašuje kdejaký zelenorudý socan.
  (863) Fanatická
  (870) No dokud si to Švejdové nechají líbit.

 718. 885
  Uveďte příklad zodpovědnosti liberálů

 719. já vám to zjednoduším – podniky zahraničního obchodu byly ekonomickými větvemi STB.

 720. 882 Zpátečníku 🙂 🙂 🙂
  Uletělo takový to držátko které ten běžec zipu odjišťuje a pak se s ním posunuje?
  Taky jsem to už řešil. Mám jednu takovou strašně starou a olezlou koženou bundu, které bych se za nic nasvětě nevzdal a která by přežila útok tasenými nehty Šabatové s Marxovou dohromady. Už kdysi mi řekli, že oprava ani náhodou a všití nového zipu bude vidét. Od kancelářské sponky jsem přes řetízek od štípátka na nehty došel ke skutečně kvalitním řetízkům od US Army Dog Tag. (Psí známka). Se to rozepne, provlíkne, zapne, nerezne, funguje, opticky neruší.
  Fakt držák! Koupil jsem jich kdysi pár v nějakém německém Army Shopu.

 721. 888 — Únavovej lom materiálu, z nějž bylo to kovové tahátko coby jeden kus vylisováno, zapříčiněné výskytem sil, na něž zjevně projektováno nebylo, opakovaně se vyskytovavších v důsledku nevykořenitelné tendence zipu vtahovat do sebe látku. (Vždy veselá scénka, zejména kdykoliv jsem potřeboval něco zaplatit a zip uvázl kdesi na úrovni ohryzku…) Prostě jsem tam nasoukal kroužek, na němž by byly mohly viset klíče, jelikož byl netypicky tenkej.

 722. Tak jsem se dozvěděl, že i EU má svůj seznam nejhledanějších zločinců: https://eumostwanted.eu/
  Je to většinou samá těžká váha: vražda, vydírání, dětská pornografie atd. – a tak jsem hledal českého zástupce. A ejhle: hospodský U zlaté hrušky s poměrně upoceným podvůdkem. Inu, to jsou ty malé české poměry.

 723. Dobré odpoledne – po delší nepřítomnosti postupně dočítám.
  2 Dušan ad 691 – hele, já si taky myslel, že je mám jen naražený a bylo jich 5 zlomenejch. Rentgen nic neukázal, ukázalo to až CT – nech si to udělat (ale stejně se s tím nedá nic moc co dělat). A hlavně to nestahuj a nech to volně… A připrav se, že to bude bolet tak půl roku.

 724. Dušane,
  ad žebra – netuším, zda to pomůže, ale dceři se na různé sportovní naraženiny osvědčuje mast Traumaplant s kostivalem. Jinak hlasují také pro ten zpevňující „korzet“ jak myslím psal AK výše.

 725. (886) Uveďte příklad, kde nějaký liberál (ne za něj se vydávající zelenorudý socan) hlásá nezodpovědnost.

 726. 889 Zpátečníku
  Kroužek jsem tenkrát zkoušel jako první. U tý kožený bundy to blbě fungovalo. Nevlezl pod ty tvrdý okraje kůže pod kterou běhá. Pokoušel jsem se ho ve svěráku zelipsovat, ale vždycky se to vrátilo nebo to orasklo. Sponka taky nebyla vhodný materiál. Pak jsem proběhl několik železářství, Baumaxů a prodejen pro modeláře, stálo mě to spoustu času a strašně peněz za hračky co jsem nepotřeboval, až jsem u vietnamce narazil na to štípátko s řetízkem a věděl jsem, že jsem doma. Od té doby už jsem jen hledal průmyslové provedení a našel jsem řetízek od vojenské známky. Dlouhý. Ta psí známka ho má krátkej jak u toho štípátka anžto se připojuje na kroužek na obojku.
  Vive La Brigade Canine! Vive L’Armée des États-Unis!

 727. Aha, tak PeS má zjevně osobní zkušenost.
  V tom případě poslouchat PeSa 🙂

  BTW, nemáte někdo zkušenosti s programem Inkscape ? Mám jeden výstup z jakéhosi softíku, co dělá optimalizaci minimum spanning tree, načež mi výstup uloží v SVG. Inkscape to sice otevře, ale do pdf uloží dost blbě – teda uainstalovala jsem si ho řped chvílí, a dost mne mate, že onen SVG soubor se otevře, leč je pod ním jakýsi čtverec, a co je mimo tento čtverec to je pak na pdf „oříznuto“. Asi to je nějaká trivialita…

 728. 891

  No,já spadl zádama na pařez vyčnívající ze země, zlomeniny byly dost blízko páteře, takže jsem rád,že nejsem na vozíku..
  Při ležení v určité poloze to bolí dodnes.

 729. Stále častěji se mluví o dohodě o snížení těžby nafty…..

 730. Tak to si vezměte prakticky všechny činy socanských vlád. Jedna nezodpovědnost za druhou.

 731. Ale já se ptám na zodpovědné činy liberálů.. 🙂
  Že by ty srandy kolem opencard ? Anebo ty zmatky kolem registrace aut ?
  Anebo Blanka ?

 732. 886 — Uveďte příklad zodpovědnosti liberálů — Zásadní nedorozumění, Halladine. (Jedno z mnoha.) Princip (ten liberální; konservativní týmiž slovy míní cosi trošku jiného) říká: svoboda a odpovědnost. Samozřejmě odpovědnost nese ten, kdo se těší té svobodě. Nikoho jiného než Vás by jistě nikdy nenapadlo, že místo něj by ji měla nést vláda.

 733. 903 PeS
  Promiň pane, ale
  „Nechat si olízat ruku od lvíčete, podržet v dlaních ježka, …“
  asi imigranta moc nevykolejí.
  Ale takový zážitkový výlet na Luník IX by je mohl od imigrace odradit.

 734. V každém případě má ta oblast budoucnost. Na 6000 obyvatel je tam porodnost 150 dětí ročně 🙂

 735. děkuji za rady a útěchu. Korzet určitě ne. Cítil bych se jako v železné panně. Předpokládám, že si – doufám v menší míře a kratší době – zopakuji PeSovu zkušenost.

 736. [895] Ten čtverec pod tím je stránka. Co stránku přečuhuje, to se do PDF neuloží. Chce to změnit velikost stránky tak, aby nic nepřečuhovalo (nebo obsah zmenšit), což se udělá přes menu Soubor -> Vlastnosti dokumentu.

  Teď ještě koukám, že je i druhá, jednodušší možnost, o které jsem nevěděl: když si dám „Uložit jako“ a zadám výstupní formát PDF, je mezi volbami i položka „Output page size“ s možností přepnout na „Use exported object’s size“. Pak se velikost stránky PDF přizpůsobí velikosti exportované kresby.

 737. Zpátečníku,

  ale já právě chtěl příklady zpdpovědnosti liberálů jako osob.
  No a i v těch mých příkladech hrály roli osobnostti – Bém a další

 738. 2 Dušan – spřátelený chirurg (kterej mi před časem moc pomohl) mi radil, abych to v žádném případě nijak nestahoval – pokud člověk dýchá, musej žebra a mezižeberní svaly pracovat a mít volnost pohybu. Ty tkáňové spoje se prý nastartují a žebra srostou, jen to bude „chvíli trvat“.
  No a až člověk dýchat přestane, bude mu celej korzet platnej jak zuby v prdeli…

 739. O.T. kdybyste náhodou narazili na Pomerol – Château Des Pèlerins, neváhejte ani na okamžik. Je to po čertech pyšné červené víno.

 740. Ostape,

  díky, já tušila, že to jde i snadno (mezitím jsem se s tím dost natrápila, ale nějak se mi to tam přes třiadvacet objížděk podařilo dožďuchat… a se mi přitom samozřejmě rozsypalo formátování). Že to nesmí přečuhovat mi i docvaklo, akorát ten trik, jak to do velikosti stránky dostat, byl problém.

  Ještě jednou díky 🙂

 741. skimici, mluvit přede mnou v těchto dnech o naražení, vyvolává zcela jiné pocity. V kterých končinách ti ten Pomeroi skřížil cestu?

 742. Dušane
  Kolega byl nedávno v Bordeaux a tak si kousek zajel do Saint-Émilion nakoupit dobré víno a ta vesnička Pomerol je hned vedle. No a tak mi kromě St-Émilion vzal i pár fláděr z toho sklepa Des Pèlerins. No a teď přivezl, já jsem si do sklípku uložil a holt jsem jednu hned po třech dnech zase nahoru vynesl 🙂

 743. Něco nefumguje.Počty nově vystudovaných lékařů a sester klesají.
  Právě koukám na ČT 24.
  Ve špitálech začíná být nedostatek lékařů a sester,některé špitály vyplácejí odměny za zprostředkování (sehnání) těchto zaměstnanců.

  Síť praktických pediatrů se hroutí.Skoro všichni jsou v důchodovém nebo předdůchodovém věku.
  S praktiky to není o moc lepší.O zubařích ani nemluvím

 744. Ona je to tedy spíše vinice přilehlá k Libourne … jen pár domků.

 745. Má zadel si také občas vzpomene na schody. Třebaže je to už dva a půl roku. bylo ta takové pěkné polytraumátko pánvičky.

 746. 901 Halladine, to je špatná otázka. Za liberálů by nebyla Blanka, Opencard ani registrace aut.

 747. Dušane, doporučuju přiměřeně chladit. Viz Priesnitzova terapie.

 748. Halle,
  to už se říká pár let. O zubařích konkrétně nejméně 10. Zubařské studium je pro fakulty finančně náročné…. Znám jediného, co to vystudoval – otec i matka jsou zubaři…
  Lékařský diplom je docela makačka a ty fakulty ne a ne to dát zadarmo!
  Takovej sociální ekolog má při studiu pohodu, pak si vleze do neziskovky a má vystaráno!

 749. rusové prý zase porušili vzdušný prostor Turecka.
  Ale tentokrát se nestřílelo. Možná i proto , že SU 34 má na pérdeli radar.Ale spíš už by to nebylo tak jednoduché, a Turci se prostě bojej.
  A Asádovci soustavně dávaj rebelům, ISIS nevyjímaje ,nářez, a neustále rozšiřují území pod kontrolou.
  Řekl,bych že ruští generálové to vzali pevně do ruky. Ti syrští to vedli docela blbě.

 750. Rozvoj našeho socialistického zdravotnictví nezvratně směřuje k umístěnkám.

 751. Ale prdlajz, zadejte si do Googlu „počet lékařů na 1000 obyvatel“ a počtěte si. Když je ten Google tak spolehlivým zdrojem.

  Jeden můj známý potápěč říká, že „Lidí je jako sraček“. Tak na co doktoři?

 752. Martine TT
  statisticky je Ti houby platné, že je v Praze zubařů že nevědí do čeho vrtnout když v regionech je jich za A málo a za B ti chytřejší sjížděj německý pojitovny a na VZP se eventuelně vykašlou. Ani se nedivím.
  Běžná plomba s amalgámem je prostě ztrátová a tak děláš komposity s doplatkem, ale do toho místní nechtějí investovat no a tak se na to raději vykaěleš a pro tuto skupinu obyvatel je zubař tedy místně a bez peněz téměř nedostupný.

 753. Ta Sáblíková je zvíře 🙂 vykousla je na patnáctistovce !

 754. Chovanec o situaci

  Evropa mění svou pozici. Komise konečně vytkla Řecku, že nemá funkční hotspoty, které nebrání hranice, jak by měly. Stále jsme říkali, že tento problém tu je, ale byli jsme umlčováni, že nemáme pravdu. Najednou se to změnilo. Debata v Německu i Norsku už je jiná a státy se chovají odlišně.

  Dlouho jsme byli označováni za divné východní země, nesolidární, bez chuti pomáhat. Dlouho jsme je přesvědčovali, že se mýlí

  Tlak na Řecko je konečně jasný. Pokud Řekové neudělají, co mají, tak musí přijít náhradní řešení, a to je pomoc Makedonii. My tam vyjíždíme s našimi policisty, Maďaři už tam jsou, Slováci jedou spolu s námi a Poláci zvažují, že tam vyjedou.

  http://www.novinky.cz/domaci/393366-chovanec-v-unii-uz-nejsme-s-nasim-postojem-k-uprchlikum-divni.html

 755. 875,880 Skimici, nemusíš se štípat, je to tak a má to logiku. Krom toho notebook byl velmi zánovní za velmi dobrou cenu za kterou by v té konfiguraci nebyla ani klasická bedna. Pointa je v tom, že IPS displeje jsou, například u Thinkpadů až u nejvyšší kategorie řady T a za nejvyšší cenu. Jen tu a tam něco kolem dvaceti. Ale to je výjimka. Většinou ultrabooky, konvertibly a podobně. Ne klasický „plnotučný“ notebook. Prodejce u kterého jsem kupoval displej mi radil, že nejlepší je vybrat si dobrou konfiguraci a provedení za dobrou cenu a vyměnit displej. Je to nejvýhodnější upgrade. Reklamy zdůrazňují přednosti procesoru, počtu jader, výkon grafiky. Jenže k čemu to, když to má základní hnusný displej nebo jen o něco méně hnusný full HD, ale stále TN displej. Prý pro takovou výhodnou výměnu je vhodná řada G. Někteří prodejci displejů provedou výměnu grátis nebo za levno. Vyndat baterku (pozor na to, je to nutné, třebaže notebook je vypnutý), odloupnout dvě záslepky na rámečku, vyšroubovat dva šroubky, odšroubovat čtyři šroubky držící displej, odpojit konektor, připojit nový displej, přišroubovat, nacvaknout rámeček, dva šroubky, nalepit záslepky, nasadit baterku, zapnout. A hotovo. Práce pro cvičenou opici na pár minut. Mně to všechno když nepočítám vlastní práci, přišlo zhruba na jedenáct tisíc. Za tu cenu, ale ani za dvojnásobek nedostaneš notebook v té konfiguraci ani kdyby ses rozkrájel. V mém případě jen komplikované modelem, pro který nebyl kompatibilní jiný displej. Kupoval jsem s představou, že budu používat jako desktop s externím monitorem. S bonusem mobility. Jenže pak mi to nedalo.
  Ne že bych si nemohl dovolit notebook se vším všudy, když už. Jenže takhle mám větší radost, ne že jsem ušetřil.
  Co se týče neurózy, takováhle řešení mají opravdu nebezpečí. Protože když to rozebereš a vidíš tak ta zvenčí bytelnost vypadá fórově uvnitř, posedne tě obava kdy se to potento a rozpadne. Navrch huj, vespod fuj. Třeba jak fórově jsou uchycené panty ve skořepině základny a ve víku. Samozřejmě, že nejvyšší kategorie má „roll cage“, výstužné rámy a festovnější plasty. Většinou. Jenže „consumer“ to nemá. To je i případ elkové řady. Proto než jsem osadil panty, přiměřeně jsem je povolil aby víko drželo otevřené, ale šly co nejlehčeji protože standardně jsou zbytečně tuhé a uchycení se velmi namáhá. Až na tu provedení skořepinového korpusu ostatní provedení je pěkné. Akorát mě krká módní „klikací“ touchpad. Vyměnit za klasický s tlačítky asi nejde, musím si zvyknout. Mají ho i vyšší kategorie. Lenovo prý připravuje „klasickou“ vintage verzi podle toho nejlepšího z Thinkpadů Téčkové řady, podle připomínek zákazníků. Ovšem za odpovídající cenu.

  878 Zpátečníku, to jsou opravdu, ale opravdu velmi, velmi ošklivá slovíčka 😀

 756. 922 Martine, není on náhodou instruktorem? 😀

 757. Halladine,
  asi nechám práce a zalezu do kanafasu. Já jsem totiž četl „Komise konečně vytkla Řecku, že nemá funkční hospody“ – a tak je nejvyšší čas najít něco ke čtení a zaujmout polohu ležícího střelce.

 758. A Turci pravili, že 3 miliardy je málo, že aspoň 5, jinak nám sem ty prchlíky prej naženou.
  Fakt už mám pocit, že by to chtělo začít střílet …. jinak nevím… 🙁

 759. >> martin TT
  To máš jako s policajty. Teď se jich zase pár nabere a bude to stát 4 miliardy ročně. V souvislosti s tím jsem slyšel názor, že by stačilo ubrat 10% slabomyslné administrativy a jiných zbytečných činností a vyhnat policajty do ulic. A aby jim to nebylo líto, tak jim za 2 miliardy přidat na platu. A další 2 miliardy by se ušetřily.

 760. Rputi,
  metr drátěného pozinkovaného pletiva 180 cm výšky stojí 66 korun. Žiletkový drát je metr za stovku. Pozinkovaný sloupek je za 150. Možná by tuto informaci stálo za to poslat Turkům a do Řecka. Třeba jim dojdou souvislostě.

 761. 927 Schumi
  A nepřemýšlel jsi nikdy o koupi MacBook?

 762. 932 Ptakopysku
  Máš přehled jako kdybys to včera kupoval. Pod lesem u potoka se objevili divočáci?

 763. skimici,
  MacBook se blbě rozebírá a ještě blbějc se skládá. Dokonce bych ho hnusností zařadil na úroveň HP Pavilion. To by byl na Schumiho tů big čelinž.

 764. 2 ptakopysk ad 932 – no a pro jistotu, aby to došlo rychle a spolehlivě, bych navrhoval poslat tu informaci nějakou tou raketou středního doletu. I s tou hlavicí, samozřejmě… Aby si všimli…

 765. [935] A navíc by nebyl za jedenáctku a clickpad to má, pokud se nepletu, taky…

 766. Rputi O.T.
  jste můj češtinářský Guru a tedy se obracím na Vás
  Jsme se dneska s přáteli bavili o tom, jak zvláštní je český spelling souhlásek v abecedě.
  Vysvětlím
  Souhláska je sama o sobě jaksi neznělá a proto se při spellingu něčím dokládá. Výběr je v různých jazycích různými samohláskami.
  V češtině se ale dokládá jakési uzavřené E. Jako když mluví debil, nebo se chce zvracet, nebo vzor Remek atp.
  Proč tomu tak je? Třeba i v ruštině, slovanském jazyku je to jinak. Odkud to máme? Napadlo mě, že od Bulharů, ale to jsem jenom improvizoval.
  Nevíte proč to tak je?
  Třeba český spelling písmene „K“ zní jako francouzské slovo „que“.

 767. 2 ptakopysk ad 935 – no, mám sice omezené zkušenosti, ale co jsem viděl, MacBook se rozebírá velmi snadno… Na jedné konferenci měli takové sklápěcí stolečky v posluchárně, asijský kolega si rozložil MacBook, při odkládání tašky o něco zavadil, stoleček se složil a MacBook na zemi rozložil… Na 3 úhledné kusy. Ale ten žluťásek moc šťastně nevypadal… Skoro jako by chtěl brát jméno svého božstva nadarmo…

 768. 2 skimic – a není to od Maďarů? Ono temné maďarské örömü… (viz JdC)

 769. Ptakopysku
  já to myslel dobřa. Kdyby si Schumi koupil Macbooka, měl by na deset let pokoj i s rozlišením a mohl by zkusit zas něco do bytu. Nechce se mi věřit, že by paní Schumacher nepotřebovala třeba nový parkety, okna, obklady, kotel, komín, vymalovat a tak.
  Chtěl jsem říct, že už to mám po létě za sebou, ale u ženskejch nikdy nevíš 🙂

 770. 942 PeSi
  děláš si Arsch, ale máme pět samohlásek a jednu souhlásku ale při spellingu používáme onen podivný zcela nečeský zvuk, signalizující tak leda vzrůstající nevolnost.

 771. skimici,
  divočáci mi pod barákem bydlej leta letoucí. Kvůli nim to nejni. Když se bachna rozhodne, že někudy poběží, udělá to zzziiiink, v plotě je díra jak po Faustovi a prase běží dál, aniž by si něčeho všimlo. Ale kus plotu jsem kupoval, aby mi nezdrhala Betyna. Pozinkovanýho, protože ten poplastovanej zelenej je z nočníkový oceli a Betyna ho za chvíli rozebere jak lego.
  Jooo ad divočáci – když se vám někomu dostane do pařátů kus lončáka, tedy přesněji řečeno panenka a takovej ten sval ze hřbetu, kde má domáci prase kotlety – vřele doporučuji rozkrájet na špalíčky, naložit na dvě hoďky do následující marinády:
  půl skleničky pomerančové marmelády
  šťáva z 1 pomeranče
  3 pol. lžíce sojovky
  1 pol. lžíce balsamiko octa
  2 strouzky česneku
  1 kávová lžička koření divočina
  Po dvou hodinách vyjmout masíko z marinády, nechat okapat, osmahnout ze všech obouch stran na horkém oleji, přilít marinádu, přiklopit a nechat cca 10 minut péct. Nejlépe v rozpálené troubě, ale na plotýnce to funguje taky. Akorát se to musí občas promíchat, aby se to nechytlo. Pak přidat cca 6 žampionů nakrájených na plátky, nechat pod pokličkou chvíli zavadnout, pak promíchat, osolit a nechat ještě cca pět minut, aby se do žampionů nacucla šťávička. Podáváme z čerstvým chlebem a sklenkou něčeho suššího červeného. Fantastický žrádýlko! Já jsem konal pokusy nějakým Saint-Émilion Grand Cru, myslím že Château La Croix Fourney – velmi uspokojivé stolní víno. Pomerančovou marmošku kupuju v Tesku, takovou tu jejich značku Tesco Finest. Údajně jsou v tom pomeranče ze Sevilly, což je sice zajímavé, leč nepodstatné. Podstatné je, že je fantasticky hořká a kombinace výše zmíněného se suchým červeným (myslím tím takové to husté červené s plnou chutí, po kterém drhne jazyk a sbíhají se sliny, ne ředěný roztok kyseliny sírové) se nádherně doplňuje.

 772. 2 skimic – ano, a jak dokázal jeden známý matematik, ta dvojhláska je umělý konstrukt a v některých slovech se vyslovuje jako dvě samostatné souhlásky. Typický příklad je slovo „duchovno“!

 773. PeSi,
  se mi nechce věřit. Synátor má druhýho Macbooka a ten první s ním prožil jeho studentská léta. Kupříkladu mu přepadl přes hlavu na asfalt, mnohokráte upadl na zem. Otázka je, co ten čubčí syn měl za typ, odhaduju něco pro široké vrstvy. Mladej kupuje MacBook Pro a ten první měl kovovej rámeček z nějaký hořčíkový slitiny. Po tom pádu přes hlavu z dvoumetrový vejšky se rámeček akorát lehce pokřivil. tak jsme ho ohnuli zpátky. Teď má nějakou patnáctipalcovou vobludu a ta má myslím taky kovový šásko.

 774. skimici,
  943 – tak z tohohle úhlu pohledu mě nenapadlo na problém nahlížet. Já mám Schumiho v kastlíku samostatných servismanů – rozebíračů a skládačů a vůbec mě nenapadlo, že by si kupoval notebook kvůli tomu, aby na něm pracoval.

 775. 946 Ptakopysku
  a – víno Lídl?
  b – to důležitější, recept zní dobře, půl skleničky pomerančové marmelády

  K…va – já mám doma i litrovku. JAKÝ skleničky?????
  Jako kdybych slyšel nějakýho chemika ….

  Kromě bižule mi byla protivná i chemie. Nikdy jsem nepochopil třeba, k čemu potřebují furt ty moly. Bavilo mě ale přikapávat ty různý indikátory a pozorovat jak se to pořád barvilo jinak. V zásadě na h…o ale hezký 🙂

 776. skimici 940,
  vzhledem k tomu, že v němčině je to, až na pár výjimek, stejné, tak bych řekla, že jsme to převzali z němčiny. Konec konců od Mařky-Terezky bylo školství vlastně německé – takže pravděpodobně odtud.

 777. Jo a ten MacBook výdrž potvrzuju. Děti rozbijou všechno ale tady je to obtížnější.

 778. Je zajímavé, že přes všechny ty německé šílenosti jako přízvuk na první dobu a odtud ty šílený dechovky a marše si snad jedině čeština ten přízvuk uplatnila na první dobu důsledně i v mnohoslabičných slovech. Proto taky není zpěvná a spisovně vyslovovaná zní jako když má někdo angínu. I ti němci to nevydrží a někdy modulují tu druhou když je těch slabik moc. Ještě mi napadá maďarština. Tam někdy slyším přízvuk pouze na první slabice i v rozvité větě, která pak končí přízvučnou a velmi dlouhou slabikou 🙂

 779. 170 gramů marmošky. Jo, víno Lídl. Mě zaujalo, že Prostatik o něm píše: „Má lehce zakouřené aroma“. Já to v prvním hnutí mysli četl jako „zkouřené aroma“ – proto mi to utkvělo v paměti a koupil jsem ho do zásoby. Teď se hodilo.

 780. skimici 953,
  što takoje „český uzavřený pazvuk“?
  Má tam být normální É – takže záleží na interpretovi. 🙂

 781. 943 Skimici, když už je o tom řeč, paní Schumacher by si přála tohle všechno především v nějaké civilizované zemi. Případně na nějakém jiném, civilizovaném glóbusu.
  Jablko všeobecně bývalo festovní. Jenže bývalo. Nyní je to horší, ale špičkové modely jsou velmi dobré. Jenže za velmi cenu. Ale to platí obecně. K mání je třeba solidní Thinkpad T550 s displejem „3K“ za solidních 62 tisíc. V devětadevadesátém jsem koupil Acer 513T, a to nicmoc s celeronem 400, za dvaasedmdesát. Sice dobře sloužil až na praskající plasty víka, které mi v záruce měnili třikrát, až jsem se naprdnul, vykašlal na záruku a vylil to vteřiňákem a to už vydrželo. Dnes bych rozhodoval jinak, koupil bych něco jiného za polovic. Pak jsem za třicet koupil Fujitsu Siemens, který slouží doteď, celkem povedený, třebaže ne bez chyb, byl drobet „dodo“, ale jinak slušně udělaný, jen vloni jsem vyměnil unavený a flekatý displej. Další notebook jsem plánoval už s IPS displejem, jenže pak jsem narazil na nabídku, které nešlo odolat. Pak jsem došel k závěru, že lepší displej by se za tu cenu vyplatil. Jinak bych se na to vyprdnul. Obávám se, že největší trable mě čekají s operačním systémem a nastavením. Měl jsem na něm W8, pak využil nabídky a povýšil na W8.1, teď když to chodí, uvažuju o W10, ale ještě počkám na vychytání některých chyb. W.8.1 si pro jistotu komplet vyzálohuju. Thinkpad se oficiálně dodává i s Linuxem, to znamená, že jsou ovladače. V tom případě zkusím buď dual boot nebo linux na druhém disku. Má to multibay, dal bych ho místo dvd mechaniky. Navíc má volný slot M2 ale jen pro krátký modul. Že bych se případně odpoutal od Windows. Protože když už se něco nového učit tak to na co můžu navazovat, a ne jen nové obrázky pro staré funkce. Zatím by mi nejvíc vyhovovaly W7, jenže nejsou k mání jako downgrade. A když už mám legální systém, nechci znovu platit za starý. Nové „dlaždice“ z principu nejsou špatné, když se pročistí od zbytečností a jsou dobré pro praktické použití a ne rejpání se v systému. Internet, zpracování textů, fotky, muzika, video. Jde jen o zvyk. V Redmondu nejsou takoví hlupáci jaké je obecné mínění, a nesnaží se zákazníkům ztrpčovat život. Naopak, jenže jejich dobře míněná snaha naráží na nepochopení. Problém je, že mění i to co není třeba měnit, jen aby to vypadalo jinak. A pak…v systému narazím na to co důvěrně znám z pětadevadesátek. Tož tak, nějaký přehled mám. A už s tím nebudu otravovat. Pokud se někdo nezeptá. Píšu o tom nejen abych se vykecal, ale i proto, že by to někomu mohlo být užitečné.
  Na závěr : Úspěšní a bohatí používají Apple, chytří linux. To ostatní to ostatní.

 782. z němčiny -tuším přes Dobrovského a Jungmana – se toho dost kopírovalo.
  Navíc bylo tehdy v češtině dost počeštěných německých slov.

  Ty snahy o poněmčení byly dost brzo odpískány -po ztrátě Slezska měli Češi v českém království početně navrch.
  A vlastně v engličtině je to stejné – jen dobří engličané to e vyslovují jako í 🙂

 783. Spíš bych řekl, že linux používají hračičkové, oplývající časem

 784. (957) Zatím by mi nejvíc vyhovovaly W7, jenže nejsou k mání jako downgrade. IMHO jsou. Na jaře jsem koupil nové PC, od Anafry (PeS zná), sice nevím, proč do něj nenaprali W 7 rovnou, ale W 8, které jsem zásadně odmítl, takže downgradovali na W 7.

 785. [959] Záleží na tom, co dotyčný dělá. Na Windows bych tak efektivní, jako jsem teď na Linuxu, asi byl jen s vynaložením hodně velkého úsilí (a stejně bych půlku věcí řešil přes nástroje z Cygwinu). Na druhou stranu si jsem vědom, že nejsem běžný uživatel a běžný uživatel používá počítač jinak než já.

 786. [960] Záleží na verzi osmiček. Verzi Windows 8 Pro (pokud vím včetně OEM verzí) je možné downgradovat, u Windows 8 Home to nelze. Zrovna tak nelze downgradovat jakékoli osmičky, které předtím byly zvýhodněně upgradovány z Windows XP.

 787. Schumi – zkontrolujte si, jestli u Vašeho modelu m.2 slot není pouze pro urychlení systému. Thinkpady E to tak mívaly s mSata.
  Nadchl jste mne nápadem vyměnit display u mého HP z roku 2011. Před měnovou reformou za 11.000, 8GB RAM, čtyřjádro, uvažuji o SSD, ale display je opravdu špatný. Jinak mu nelze nic vytknout.
  IPS display nabízí Thinkpad E460, Acer P645 (ve výprodeji), V15, HP 745 G3 a další. Všechno přes 20.000

 788. Ostape,
  ja skončil s Linuxem tak před přibližně 6 lety – je výrazný pokrok?
  No , v penzi si to zkusím znovu – když se budu nudit 🙂

 789. Halladine, já nevím, co vám na něm vadilo, takže neumím odpovědět. Každopádně nepatřím mezi linuxové evangelisty; sám Linux používám a vím proč tak činím, ale doporučovat ho jiným (alespoň na desktop) bych si netroufl. Ne že bych si myslel, že není vhodný pro běžné uživatele, ale nedokážu posoudit, jestli je vhodný zrovna pro tohoto konkrétního člověka.

  Každopádně moje žena měla na předchozím notebooku Linux, editovala texty v OpenOffice, maily četla v Thunderbirdu, weby prohlížela ve Firefoxu a vystačila si s tím. Po výměně notebooku se ukázalo, že pro danou intelovskou grafiku nejsou (resp. tehdy nebyly, dnes už jsou) ovladače, takže jsem jí tam vrazil Windows, které stejně byly v ceně. Teď edituje texty v OpenOffice, maily čte v Thunderbirdu, weby prohlíží ve Firefoxu. Takže asi tak… 🙂

 790. Pardon, momentálně používá LibreOffice. Ne že by na tom záleželo, stejně by asi mezi oowriterem a lowriterem nepoznala rozdíl.

 791. Ad Linux: Halle, pravděpodobně ho doma používáte a nevíte o tom. Tak to má být. Kdo nepoužívá Linux, používá BSD Unix, případně odvozeniny. Linux na desktopu/notebooku se nepoužívá pro ušetření peněz – dnes jsou Windows pro domácí použití většinou zdarma, ale pro jeho specifické výhody – např. kompatibilita programů.
  Na druhou stranu i Windows používáme především kvůli programům na nich postavených. Většina PC řídících automaty v naší firmě běží na Windows.

 792. (962) Osmičky profi, nově koupené. Od té doby mne MS otravuje upgradem na 10. I kdyby tomu nebránilo nic jiného, tak už rozchodit HP 4LaserJet přes USB dalo Anafře trochu práci a kdo ví, zda by to zvládli na desítky.

 793. No,Kdysi jsem zkoušel Red Hat, Suse a Mandrake. Ten se mi líbil, měl jsem ho na kompu s dualbotem.Pak mi jednou odešel Harddisk a už jsem nenašel čas ho nainstalovat znovu.
  Přibylymi starosti.
  Ale z knihovny na mě furt kouká Linux- Dokumentačníprojekt a ještě pár knih.

 794. [969] Jasně, já jen radši upozorňoval, že ne každé osmičky lze downgradovat.

  Co se týče otravování s upgradem na desítky, asi by pomohlo odinstalovat a následně zakázat aktualizaci KB3035583.

 795. skimici 963,
  autoři v tom videu to mají špatně!
  Má být: Bé, cé, dé….Há, Chá, Ká, El, Em……IX…Zet….Žet

 796. Dobré ránko!

  Kecá Andělína, kecá! Kecá, ale neokecá!
  Lidí, co jsou ochotni uvěřit, že prchlíci dobrovolně odejdou domů, je čím dál míň!

  „Kancléřka Angela Merkelová očekává, že váleční uprchlíci, kteří v Německu získají azyl, se později vrátí zpět do své vlasti. Ochrana, která je jim poskytována v Německu na základě takzvané ženevské konvence je časově omezená na tři roky, uvedla v sobotu kancléřka na sněmu zemské buňky své Křesťanskodemokratické strany (CDU) v Meklenbursku-Předním Pomořansku.“

  Jenomže:
  „Bandy mladých mužů ze severoafrických států pořádají loupežné nájezdy v německých vlacích. A policie pouze zoufale přihlíží. Když si cizince zaeviduje do systému, musí ho pustit, a ten se často vrací rovnou „do akce“.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bandy-bezencu-cele-dny-a-noci-profesionalne-loupi-A-neda-se-s-tim-nic-delat-Zoufaly-nemecky-policista-promluvil-uplne-o-vsem-419646

 797. Pokud muslimové vidí požadavek přizpůsobení jako diskriminaci, pak je myšlenka integrace neproveditelná, soužití nemožné!

  „„Myšlenka na změnu chování muslimů je ze své podstaty diskriminační. Předpokládá totiž, že muslimové nejsou dostatečně civilizovaní, aby se stali součástí britské společnosti,“ cituje britský deník mluvčího organizace.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Britsky-expert-na-lidska-prava-zcela-otevrene-Integrace-muslimu-je-neproveditelna-419240

 798. Dobré ráno vespolek,

  Rputi, tak to je zajímavé, odkud se v Německu vzali ti 3i ze severní Afriky. Zejména zemí, kde koknflikty neprobíhají… Jenže řešení v nedohlednu, na to jsme moc lidskoprávní.

 799. Dobré zas ráno… 2 ptakopysk – já nevím přesně, co to bylo, jen na dálku jsem viděl to nakousnutý jabko… No a pak ještě jednou, když to v těch třech kusech sbíral z podlahy…

 800. 2 Ostap Bender ad 966 – někde jsem četl: „That’s not true that Linux (Unix) is not user friendly. But is highly selective concerning its friends…“

 801. Matzurko 976,
  to jsou ti co Frontex sbírá z člunů u Lybie a vozí do Itálie!
  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo-SiD-xxHJMIzHVlTkcBO6dZ5EVcTcn02Xsb9O8FE8GcqydwL

  O co jsme si koledovali, to jsme dostali!
  Dokud africká ženská porodila 10 dětí a z toho jí 8 umřelo, tak se jakž takž v Africe uživilo. Jenže nám bylo černoušků líto, tak jsme je začali očkovat a posílat lékařské týmy a prostě dělat kde co, aby jich přežilo co nejvíc.
  Zajisté boulibý počin, na který ale nenavazovalo nic jiného. Výchova a výuka minimální, práce ještě míň, jenže obyvatel čím dál víc. Pracovní návyky žádné, znalosti jak by smet. Chtějí přežít, tak kradou, pašujou atd. Převýchova v tomhle množství nemožná.
  Prostě kanonenfuter. Buď zabijí oni nás nebo my je.Žádný humanismus nepomůže….

 802. [978] No to už tak úplně, řekl bych, neplatí. Dnešní distribuce jsou celkem uživatelsky přívětivé, spíš jde o to, aby byly k dispozici programy, které uživatel potřebuje (třeba já kvůli účetnictví a Adobe Lightroomu mám stejně Windows ve VirtualBoxu) a aby nechyběly ovladače pro jeho HW. Ta druhá podmínka se ovšem vztahuje třeba i na Windows 10… 🙂

 803. pánové, pokud nevíte jak se drží šroubovák, je pro vás macbook pro nebo macbook air těžko rozebíratelný. Rozebral jsem jich řadu. Většinou pro výměnu za větší HD nebo SSD. U dvou jsem vyměnil ventilátor. Majitelé používali notebooky v děsném prostředí a větráky byly zcela zasrané mastnými chlupy. Špatně se vyměňuje pouze display. Musí se ohřát fénem a vycucnout přísavkou- Je to trochu náročné, ale také jsem už dva dětem mých kamarádů vyměnil. Můj nejnovější MacAir je model 2010, na cestování perfektní. To, že mu chybí optická mechanika mi už nevadí. DVD na něm nepálím. Vadí mi jen, že nemá FW nebo Tbolt terminal a podsvícenou klávesnici. Je celokovový a díky SSD mnohým pádům v minulosti odolný.

 804. FW???
  do kompjutru občas vrtnu když ho něco bolí, ale sedimentaci mu neměřím.

 805. 964 Nickname, v principu je to možné. Displeje jsou ve dvou provedeních podsvícení. zářivkou nebo všechny novější LED. Ve dvou mechanických provedeních. Wedge – tlusté asi 5,2mm, s uchycením šroubky do postranních lišt (všechny s podsvícením zářivkou a starší s podsvícením led)a Slim – tlusté asi 3,5 mm s dvěma packami nahoře a dvěma dole, na čtyři šroubky, s podsvícením LED. Mají dva typy konektorů. LVDS 40 nebo 50 pinů, (malé displeje 12 palců mívají 20 pinů)nebo novější EDP 30 pinů. Kromě toho záleží na konfiguraci pinů a napájení.
  Některé displeje v noteboocích nejyšší kategorie například pro grafiku, mají podsvícení nejen zdola ale i shora. Displej mívají o něco tlustší, odlišnou konfiguraci pinů a vyšší spotřebu, potřebují vyšší proud (běžné 15,5 palce s jedním podsvícením led mívají do 3A). Mají vyšší gamut, větší barevný prostor než obyčejné, které mají většinou jen 45 procent NTSC. Lepší mají 65 procent NTSC a víc. Nejlepší mají podsvícení RGB s vyšší spotřebou. Běžné mají podsvícení „bílými“ LED, to není optimální, některé v základu táhnou do modra, některé do žluta, to co se jeví jako bílá je spektrálně velmi nerovnoměrné. To se projevuje nemožností přijatelně přesné kalibrace barev. Proto některé starší notebooky se zářivkovým podsvícením mají lepší barvy, poslední typy trubic mají velmi dobré spektrum, však také co jiného před ledkami nic lepšího nebylo. S ledkami šla kvalita dolů třebaže se to zlepšuje. Jenže bílé (prakticky modré s převádějícím luminoforem)nejsou tak dobré jako RGB. Ale je to levnější a běžný zákazník to nepozná. Proto některé displeje starších notebooků mají lepší barvy a to i TN oproti nynějším nejen TN ale i IPS. Všeobecně, v posledních letech kvalita zobrazení TN displejů klesla, i v důsledku levného led podsvícení a odlišné konstrukce světlovodné plochy. Hlavně základních typů „HD ready“. Full HD bývají o něco lepší. To platí i o IPS. Obyčejné IPS (to je i můj případ) mají všechny výhody IPS, lepší úhly a kontrast, ale i nevýhody. Nižší gamut, menší barevný prostor, jen těch 45 procent NTSC. Na běžnou práci a základní prohlížení fotek stačí, ale ne na barevnou editaci. Výhoda lepších pozorovacích úhlů je i nevýhodou, protože u TN displeje stačí změnou pohledu pohybem hlavy nebo lehkým naklopením „virtuálně“ obraz zesvětlit nebo ztmavit a tak vidět detaily ve stínech nebo světlech, „utopené“ při přímém pohledu. Levný IPS to neumožňuje. To je daň za jednoduché a levné podsvícení. Tohle píšu na velmi povedeném Acer Extensa 7630EZ, koupený asi před sedmi lety, 17 palců, zářivka, TN, 1400×900. V porovnání s nynějšími levnými TN lepší a barevným prostorem o něco lepší i než můj nynější IPS. Třebaže úhly typicky omezenější a kontrast v černé nižší. Ale jinak dost dobrý a výrazně lepší než základní TN displej, který jsem měl před tím. O něco brilantnější barvy, alespoň se to tak jeví, mají lesklé displeje. Jenže kromě odrazů jsou citlivé na opatlání. Mám matný.
  Tohle všechno je třeba brát úvahu. Prakticky nelze zaměňovat displeje s podsvícením zářivkou (CCFL) a LED. Až na výjimky např. u některých Thinkpadů nebo snad HP.
  Obecně, jestliže je k mání kompatibilní ISP displej, mělo by se to vyplatit.
  Kompatibilitu lze „vygůglit“ nejlépe podle přesného označení stávající displeje. Měli by poradit v servisu, jestli tam mají někoho, kdo není jen vyměňovačem náhradních dílů. Mě v několika servisech tvrdili, že to nejde. Šlo. Prodejci displejů jsou znalejší. Displej jsem konzultoval a koupil v „Lcd display shopu“ v Praze 8, jiný tam není, nelze se splést. Funkční kompatibilitu jsme vyzkoušeli na místě, technik je ochotný, šikovný a znalý. Při větším úsilí a pídění by bylo možno vyhledat nejlepší displej. Prakticky vládnou tři výrobci. LG, Innolux a AUO. Některé LG nejsou nejpovedenější, podsvícení táhne do modra či do žluta jiné jsou docela dobré. Dobrý je Innolux. Záleží na tom co na trhu je k mání. Je nutno vážit nejen cenu displeje ale i komplexní časové náklady spojené s výměnou. Když člověk není hračička. Držím palce.

 806. 982 Dušane, ano, úspěšní, kteří znají cenu času, používají Apple. Z principu se servisem moc nepočítá. Obtížná výměna displeje je cenou za kompaktnost. V porovnáním s ostatními, Apple měl kvalitnější displeje. To samé u tabletů. Úžasné. Tak i Sony ve vyšší řadě VAIO, dokonce s podsvícením RGB. Barvy luxus.
  Do kdy jsi k zastižení v tuzemsku?

 807. 981…stěžuje si Ervin Kohn, šéf židovského svazu. „Obávám se, že když se Hitler použije takovýmto způsobem, může se pak jevit méně nebezpečný.“
  To není logické. Adolf Hitler není nebezpečný. Protože je mrtvý. Daleko mrtvější než hovězí, které mám k obědu.

 808. Vracím se do Čech ve čtvrtek a zůstávám do 24.2.

 809. Schumi
  “ stačí změnou pohledu pohybem hlavy nebo lehkým naklopením “virtuálně” obraz zesvětlit nebo ztmavit a tak vidět detaily ve stínech nebo světlech, “utopené” při přímém pohledu“
  Jsi bez diskusí Mág. Nikdy jsem nikoho neslyšel takto nad pozorovacími úhly přemítat.
  Ale to je tím, že nedělám filmy ani fotky.
  Tedy – jakživ jsem se fotku nepokoušel upravit od té doby, co jsem vyhodil zvětšovák, stůl, židli, skříň misky, kádinky, odměrné válce, šňůry na sušení, leštičku, poličku s pár skleničkama, koňakama zn Pliska a Slnčev Brjag a ostatníma chemikáliema (… ach ty doby) a z temné komory jsem udělal komoru velmi světlou, kam jsem nastěhoval montážní stojan na kolo, běžky, sjezdovky, boty, golfový hole, rakety, pálky, míče, hůlky a tak.
  Před tím jsem to vybílil do poslední pavučiny vápnem a tím se odstřihl od starých časů….

 810. 988 a diář jsi při nárazu na kapotu neztratil?

 811. Je to naprosto logické.
  Pokud se z Hitlera udělá někdo,kdo dobře radí a má starost o zdraví dětí……

 812. [986] Hmm, ať si úspěšní používají co chtějí, ale pokud možno ať to nemusím já spravovat. Mít jablko pod správou ve firmě je za trest… 🙁

 813. …sem nostalgicky zavzpomínal: standard NTSC v dřevních dobách cvetnoj televíziji se překládal jako Never Time the Same Color…..

 814. 988 – diář je v nárazu odolném Macbook Air

 815. 992 Ostap Bender
  …. teď je módní BYOD.
  Slušná firma má outlook web access apod, což – pokud má uživatel dobrou náladu – mu umožní své zařízení částečně opotřebovat i o firmu.
  Ale BYOD !!! myslím, že je to ale slepá větev. Správci bych jednu vrazil, pokoušel-li by se svojí pracku a své politiky vztáhnout na moje jabka 🙂

 816. [996] Pokud mě budete od svého jablka odhánět a nebudu muset řešit, proč se ta zatracená applovská náhrada Samby pořád odpojuje od serverů, proč se vám občas nestahuje pošta nebo proč každou chvíli spadne InDesign, tím líp. 🙂

 817. ad 982 – co ses v socialistickém mládí naučil, hodí se i ve stáří, tehdy to bylo DOdělej DOma, teď nekupuj nové, ale PŘEdělej DOma. :-:)

 818. Pozor na komunikování po interfernetu v zaměstnání!
  ttp://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-kde-konci-soukromi-0xm-/p_spolecnost.aspx?c=A160128_152920_p_spolecnost_wag

 819. Hmmm,
  tak zatímco se ady řeší IT problémy, mně před dopečením krůtího stehna k obědu začala toruba vydávat zvuky takového ražení, že jsem ji musela vypnout a krůtu dodusit na sporáku…

  Ostape,
  tak s tím Inkscape jste mi zachránil život svojnásobně, neb ušetřený čas můžu věnovat shánění opraváře, případně nové trouby. Jen doufám, že možná výměna vestavného spotřebiče nebude mít apokalyptické následky pro kuchyňskou linku 🙂

 820. V Tirolích prší se sněhem. Viditelnost 300m, čas dát si prvního panáčka.

 821. Dobrý den. Matzurko – ložisko větráku? vestavné trouby mají větrák k chlazení elektroniky. Nepočítám-li v to větrák horkovzdušné trouby.
  Schumi – hodnocením jste mě nepotěšil. Měl jsem IPS za automatickou známku kvality.
  Budu muset hledat, jako skrblík jsem koupil model s AMD, ušetřil pár tisíc, ale návody jsou na internetu zřídka. Tady je jeden:
  http://logout.hu/bejegyzes/perdedor/upgade-eljunk_hp_probook_4535s-t.html

  Velký dobrodinec umí sehnat prostředky pro své kliniky. Pro své … vždyť jeho kliniky slouží všemu lidu.
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/ovladne-babis-miliardy-pojistoven-zbyva-posledni-krok_370744.html

 822. K nářcím nad displeji: Než přijde OLED mezi prostý lid, lze se těšit, že ani Apple není u všech modelů dokonalý. Retina display (2013) má horší věrnost barev než Macbook AIR. Letos by měly přicházet na trh bílé diody s kvantovými tečkami (quantum dots), které zajistí lepší spektrum bílé barvy. Kvalita by měla převyšovat CCFL trubice.

  http://www.planet3dnow.de/vbulletin/threads/408770-Die-Schleppieklempner-praesentieren-Display-Upgrade

 823. 992 Ostape, řešení je jednoduché. Všechno od Apple 🙂
  989 Jsem zhýčkaný Eizem. Nemusí být všechno tak pintlich. Stačí aby fotka vypadala pěkně. Stejně mě nemine koupě nového monitoru. Akorát jsem toho mínění, že displej notebooku nemusí být takový sajrajt jaký obvykle bývá k vidění zatím u většiny. Kvalita se postupně zlepšuje, jde to od mobilních telefonů a tabletů, přínos nových technologií je pozorovatelný i v cenách. Akorát je snaha aby se zaplatily a vydělaly náklady na stávající výrobní linky. Kvalitu podsvícení by měly zvýšit „kvantové tečky“, budoucnost mají aktivní displeje OLED. Jenže u nich jsou stále potíže s relativně nižší životností modré.

 824. 1002 nickname, IPS jako známka kvality, bývávalo. Např. Thinkpad T 31, T41. Ještě IBM. Však ve své době za odpovídající cenu. Potěšení je, že průměrný IPS je lepší než průměrný TN. Nejvíc mě štval omezený úhel který velmi unavuje oči, které každí dostávají různý obraz který se mění s každým pohybem hlavy. Sice je většinou víc omezený vertikálně, kde se paralaxa mezi očima tak neprojevuje, ale nepříjemný je tak malý vertikální úhel, při kterém ze standardního pohledu je obraz nerovnoměrný i pro jedno oko. Ty rozdíly velmi namáhají. Tohle není tak známo. Nejde ani o tipťop barvy jako o tohle. Proto IPS z principu méně unavuje. Notebook s OLED by byl úžasný. Už i je. Až na cenu. Ale ta půjde dolů. Jenže zatím je nutný rozumný kompromis mezi kvalitou a cenou.
  V Zimově blogu „Notebookblog“ najdeš nějaká povídání a v Notebook.cz recenze. Na netu je toho k poučení lecos. Akorát to žere čas.

 825. Pokud jde o výběr displeje do notebooku a parametry, velmi doporučuji „Panelook.com“

 826. 1000 Matzurko
  plynová trouba?
  Před plynovými hořáky vydávajícími neobvyklé zvuky mám opravdový respekt…

 827. (1008) Plynový trouby už jsou nejspíš jen v museu. 😛
  Ale bylo to dílo, měli jsme kdysi sporák, kde se otáčením litinových vehementů otáčelo teplo z hořáku buďto nahoru do trouby nebo dolů do grilu.

 828. Trouba je elektrická,
  sporák mám plynový (tzv. diverzifikace, málokdy vypnou oboje najednou) 🙂 S tím nejjednoduším ovládáním, neb „odloženým startům“ nedůvěřuji.

  Jo, ten větráček podezírám taky, akorát to začně řachtat i když je zapnuto jen svícení bez jakékoliv teploty. Manžel k tomu přistoupil, prohlásil „to zní blbě“ a stáhnul se zpátky do pracovny ke své vědě. Takže buď zítra seženu opraváře, anebo budeme kupovat novou troubu… Neb stejně jako u MW před vánocema – i kdybych to já sama dokázala rozebrat, závadu těžko opravím. Sice umím naštípat dříví na polínka, vyměnit žárovku, nahodit pojistky i zatlouct hřebík, ale tím jaksi moje technické dovednosti končí.

 829. Matzyurko!!!
  ad „…i kdybych to já sama dokázala rozebrat, závadu těžko opravím.“

  U svatýho Schumachera !!! Nerouhejte se!

 830. Collier (Paul, ekonom, učí na Oxfordui):
  http://www.welt.de/wirtschaft/article151603912/Ist-Merkel-schuld-an-Fluechtlingskrise-Wer-sonst.html
  „Schengen ist doch längst tot. “

  „Schengen ist nur so ein theatralisches Symbol der Brüsseler Politiker. Man will damit so etwas wie einen europäischen Staat suggerieren. Aber Schengen hat nichts mit Europa zu tun. Was zählt, ist, dass wir von einem Land ins andere reisen können. Und das geht auch ohne Schengen.“

  Vytrhávám z interview a živě souhlasím.
  Was zählt, ist, dass wir von einem Land ins andere reisen können!!!
  Podtrhávám a zvýrazňovačem zvýrazňuji!

 831. skimici,
  zachytila jsem, že Andělína se zašprajcovala. Na veřejnosti sice mluví, ale v podstatě jsou to jen fráze a když s ní mluví na partajním setkání, tak prostě mlčí, jen občas koukne na koberec…

 832. skimici,

  já se nerouhám, já prostě nehrabu do věcí, kterým fakt nerozumím 😀

 833. 1017 Rputi
  … jak jsem před pár dny zmínil svůj rozhovor se zajímavými lidmi, kde byli i němci, tak ohledně ní – nikdo prostě neví o co jde. Ta její posice je zpětně čitelná, ale buďto jí (Merkel) předbíhá doba anebo prostě není nikdo, kdo by to uchopil. Vždyť to ani skoro právně nejde. Možná je na blbé cestě ale i kdyby si to uvědomila sama, jako komsomolka a křesťanka to nepoloží. I kdyby si to uvědomili mačkači knoflíků, musejí napřed najít nějakýho Havla aby se parlament na něm pod výhrůžkou shodl. A taková hrůza to taky zatím není.
  Myslím si, že to prostě jenom vyšumí. Už se to do Německa tak snadno neprodere ani dnes, bude pár exemplárních případů ale socialisti a křesťani to nepustí.
  A když bude nejhůř, tak Sobotka pár těch emigrantů vezme, tady je postraší Chovancem, a zas bude pestrobarevná duha nad obzorem.
  Rady má Sobotka ješě rezervy. Třeba kanaďani berou teď hlavně rodiny a homosexuály.
  To by muslimáče mohlo znejistit. Rodinu oni zatím jen hledají (někde se při.ukat) a homosexuály se deklarovat nemohou (první imám v Munchen by je nechal odhlavit).

 834. 1019 Halle
  je to převyprávěné ale dobře. Pokud to přitáhne čtenáře k úůvodnímu textu…
  Hele – není Tě na zubaře škoda?

 835. (1020) Máš smůlu, že jsi daleko. Já obvykle věci rozeberu jen ze zvědavosti, zvláště když alternativou je koupě nové věci. Buďto to opravím, nebo kupuji. Když bude trouba vychladlá, tak by se možná dalo vypátrat odkud zvuk jde, ten fofrník na chlazení elektroniky mne ani nenapadl. Ideální je na takové pátrání fonendoskop, ale pomůže i kratší šlauch nebo jenom nastražené ucho.
  No a rozumět věcem se člověk naučí právě jen tím, že se v nich hrabe. Když jsem kdysi kupoval aerovku, věděl jsem o ní a o autech vůbec dost málo. Dnes se v ní vyhýbám jediné věci, regleru dynama. Vše ostatní řeším „vlastní silou“, motory někdy i pro kamarády.

 836. a ještě vytrhávám a podškrtuji ze svého vytrženého a podškrtnutého 1016
  „—von einem Land ins andere…“
  A ne z regionu do regionu v nějaké rozplizlé administrativní chtělo-by-se-znovu-říši !

 837. 1022

  Od.1,4 to bude jinak. 🙂

  Já ten článek četl, ještě než jsi sem vylepil tu německou verzi

 838. 1028 Halle
  já se ani nedivím. Na pojišťovnu – žádnej lust!
  Teď si to prostě necháš jako koníčka.
  Šikovnej (prý) jseš.

 839. skimici, končím úplně.Žádnej koníček.
  Možná občas něco na Slovensku – v bejvalčině ordinaci . Budu mít jediného pacienta – ji.
  Platit nájem za ordinaci babišovi za koníček by bylo dost extravagantní.
  Budu se věnovat správě a údržbě nemovitostí 🙂

 840. AK,
  hele, tak aerovku nestartuj :}
  Čistě z diagnostických důvodů (bych mohla opraváři popsat příznaky co nejlépe) jsem teď tu troubu zapnula, a tváří se to všechno normálně !!!! Mojí hypotézou je, že se možná za zadní stěnou uvolnil kousek nějakého pracu nebo tak něco, a spadnul na ten ventilátorek… a po vychladnutí pokračoval volným pádem do jinam. Jukala jsem dovnitř, a pokud to zase začně řachtat, tak to vypnu a po zchladnutí zkusím odmontovat zadní panýlek, neměl by to být problém. A jestli tam nic nevyčumím, tak holt opravář atd.

 841. Samospravení je ideální stav. 😛
  U potomkova počítače, který mám v pracovně kousek za zády, začal dělat kravál fofrník od zdroje. A přestal s tím přesně v momentě, kdy jsem koupil nový fofrník, aby si to vyměnil.